تصاویر/ میهمانی شام "کندی" برای محمدرضا پهلوی و فرح

تصاویر/ میهمانی شام "کندی" برای محمدرضا پهلوی و فرح آفتاب نیوز :
یکی از مهمترین سفرهای دوران سلطنت محمدرضا پهلوی به امریکا سفر وی در 22 فروردین سال 1341 و در زمان جان. اف. کندی بود که وی پس از بازگشت نخست وزیر را برکنار و آنچه اصول ششگانه انقلاب شاه و ملت می خواند را به رفراندوم گذاشت.
پس از آنکه در سال 1960، جان. اف. کندی و دموکرات ها به کاخ سفید راه یافتند رویه ای متفاوت با دولت جمهوری خواه آیزنهاور در قبال شاه پیش گرفتند. کندی از آنجا که در مبارزات انتخاباتی وعده تغییر در سیاست خارجی و داخلی امریکا داده بود پس از کسب قدرت طرح جدید اتحاد برای پیشرفت و سیاست مرزهای نو را با هدف جلوگیری از قیام مردم در کشورهای جهان سوم علیه آمریکا ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: خارجی انتشار : 28 دقیقه پیش
رئیس سازمان بازرسی کل کشور: افزایش قیمت خودرو تا 14 میلیون تومان با چه مجوزی است؟ / 4 تا 5 هزار خودرو وارداتی با رانت در دست 4 تا 5 نفر است

رئیس سازمان بازرسی کل کشور: افزایش قیمت خودرو تا 14 میلیون تومان با چه مجوزی است؟ / 4 تا 5 هزار خودرو وارداتی با رانت در دست 4 تا 5 نفر است آفتاب نیوز : ناصر سراج ظهر امروز در مراسم افتتاح ساختمان اداره کل بازرسی استان زنجان اظهار کرد: ساختمان بازرسی زنجان برای ساخت طلسم شده بود، چون 6 سال طول کشید.
وی با اشاره به اینکه استانداری به ویژه در ابتدای ساخت آن کمک چندانی نکرد، گفت: اکنون ساختمانی در حد دستگاه قضایی ساخته شده است.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه استان زنجان شهر مذهبی است که هیأت مذهبی بسیاری دارد، تصریح کرد: این مردم استحقاق کمک دارند و باید به مطالبات مردم پاسخ مثبت داده شود.
سراج با اشاره به اینکه برای ساخت ساختمان اداره بازرسی استان زنجان به اندازه بودجه چند استان کمک شد ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اقتصادی انتشار : 1 ساعت و 8 دقیقه پیش
دستگیری یکی از مدیران دستگاه های اجرایی گیلان

دستگیری یکی از مدیران دستگاه های اجرایی گیلان آفتاب نیوز : حجت الاسلام والمسلمین علی مصطفوی نیا از دستگیری و بازداشت یکی از مدیران دستگاه های اجرایی استان گیلان طی روز گذشته خبر داد.
وی با بیان اینکه این فرد به اتهام تضییع حقوق بیت المال بازداشت شده است، تصریح کرد: این فرد بر اساس گزارش سازمان بازرسی بازداشت شده است.
دادستان مرکز استان گیلان ادامه داد: به دلیل رعایت موازین قانونی و اثبات جرائم ارتکابی از طرح نام این مدیر ارشد دولتی خودداری می شود.
منبع: ایسنا ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 2 ساعت و 58 دقیقه پیش
التهاب و درگیری شدید در مجلس پس از نطق محمود صادقی

التهاب و درگیری شدید در مجلس پس از نطق محمود صادقی آفتاب نیوز :
نقوی حسینی در اخطاری مستند به اصل 79 قانون اساسی با اشاره به نطق محمود صادقی که در آن گفته بود مجلس عصاره فضائل ملت نیست بلکه عصاره فضائل شورای نگهبان است، گفت: اینقدر مجلس را تضعیف نکنید، بگذارید نمایندگان اظهارنظر کنند و حرف شان را بزنند. مردم مذاکرات صحن علنی را گوش می کنند. مطالبی مطرح می شود، چه قضاوتی خواهند کرد.
به گزارش آفتاب نیوز، وی افزود: من نماینده مردم هستم و مجلس عصاره فضائل ملت ایران است. اگر کسی گفته مجلس عصاره فضائل شورای نگهبان است یعنی نمایندگان منتخب ملت نیستند. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 3 ساعت و 38 دقیقه پیش
شکاف قیمتی 2 دلار 635 تومان شد +جدول

شکاف قیمتی 2 دلار 635 تومان شد +جدول آفتاب نیوز : امروز (یکشنبه) همزمان با تعطیلی بازارهای جهانی تغییر قیمتی هم در نرخ های ارز در مرکز مبادلات ارزی رخ نداد و تمامی ارزها با نرخ روز گذشته عرضه خواهد شد.
بر این اساس دلار با قیمت 3565 تومان در اختیار متقاضیان مشمول دریافت ارز دولتی قرار می گیرد. اکنون در جریان ایجاد زمینه برای اجرای سیاست یکسان سازی نرخ ارز با اصلاح مقررات ارزی بانک مرکزی نسبت به حذف ارز مبادله ای از برخی کالا و خدمات اقدام کرده است و این روند ادامه دارد. چندی پیش اختصاص ارز مبادله ای به مسافران و ایرلاین ها متوقف شد. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اقتصادی انتشار : 3 ساعت و 38 دقیقه پیش
محرومیت مادام العمر 2 مسئول فوتبالی در پرونده جادوگری

محرومیت مادام العمر 2 مسئول فوتبالی در پرونده جادوگری آفتاب نیوز : کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال که در راستای مبارزه با فساد و موضوعاتی همچون جادوگری فعالیت های گسترده ای را در دست انجام دارد، پس از صدور دستور موقت درباره اتفاقات رخ داده در دیدار تیم های گل گهر سیرجان و خونه به خونه بابل، احکام نهایی خود را درباره این بازی پرحاشیه و جنجالی صادر کرد؛ احکامی که از عزم راسخ این کمیته و فدراسیون فوتبال در مبارزه با خرافات و جادوگری حکایت دارد.
به موجب حکم کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال، حسن بدافشان رییس هیات فوتبال شهرستان سیرجان که به صورت غیرقانونی با داشتن هم زمان پست در هیات مدیره باشگاه گل گهر به عنوان رییس ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: ورزشی انتشار : 3 ساعت و 38 دقیقه پیش
آزادی 9 ملوان ایرانی از زندان های امارات

آزادی 9 ملوان ایرانی از زندان های امارات آفتاب نیوز : مدیرکل امور ایرانیان خارج از کشور وزارت امور خارجه گفت: به دنبال پیگیری ها و تلاش های سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دبی، تعداد 14 نفر از ایرانیانی که در زندان های دبی و راس الخیمه در کشور امارات متحده محبوس بودند به زودی آزاد و به کشور باز خواهند گشت.
علی اصغر محمدی افزود: از این تعداد 9 نفر ملوان ایرانی به اتهام ورود غیرمجاز به آب های امارات در راس الخیمه دستگیر و محاکمه شده بودند و پنج نفر دیگر نیز به مناسبت روز ملی این کشور مشمول عفو قرار گرفتند. ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 57 دقیقه پیش
مسعود نیلی: یارانه باید 18 هزار تومان می بود، نه 45 هزار تومان

مسعود نیلی: یارانه باید 18 هزار تومان می بود، نه 45 هزار تومان آفتاب نیوز : به گزارش خبرگزاری ها، اگرچه به باور اقصاددانان، ثروتمندان بخش کوچکی از جامعه را تشکیل می دهند که این گروه به جای دهک، در قالب صدک رتبه بندی می شوند، اما با این حال، بخش زیادی از سوبسیدها متعلق به این گروه است. به گفته دستیار ویژه اقتصادی رییس جمهور، صدک اول جامعه در مقایسه با صدک آخر درآمدی به نسبت یک به 86 دارد که عدد غیرقابل قبول و ناعادلانه ای است. مسعود نیلی در برنامه گفت وگوی ویژه خبری شبکه دو سیما با توضیح این موضوع، عنوان کرد: ثروتمندان جامعه نیز درآمد بسیار بیشتری در مقایسه با دهک های پایین تر از خود دارند. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اقتصادی انتشار : 4 ساعت و 38 دقیقه پیش
بهترین و بدترین استان برای کسب وکار کدامند؟

بهترین و بدترین استان برای کسب وکار کدامند؟ آفتاب نیوز : نتایج پایش ملی محیط کسب و کار ایران در تابستان 1396، رقم 5.77 (نمره بدترین ارزیابی 10 است) را به عنوان شاخص ملی به دست می دهد که حدودی بدتر از وضعیت این شاخص نسبت به ارزیابی فصل گذشته (بهار 1396 با میانگین 5.69) بوده است. همچنین این ارزیابی بیانگر آن است که از نظر فعالان اقتصادی مشارکت کننده در این پایش، محیط کسب وکار ایران در تابستان 1396 تا حدودی نامساعدتر شده است.
در تابستان 1396، فعالان اقتصادی مشارکت کننده در این پایش، سه مؤلفه: 1- دشواری تأمین مالی 2- بی ثباتی و غیرقابل پیش بینی بودن قیمت ها (مواد اولیه و محصولات) و 3- رویه های غیر منصفانه و ناعادلانه ممیزی و دریافت ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 5 ساعت و 58 دقیقه پیش
عکس/ گریم فوق العاده احمد مهرانفر در یک فیلم

عکس/ گریم فوق العاده احمد مهرانفر در یک فیلم آفتاب نیوز : قطعا گریم فوق العاده احمد مهرانفر تنها دلیل انتخاب این عکس برای مطلب بوده است. مربوط به فیلم جدید رضا مقصودی به نام "خجالت نکش" که احتمالا یکی دیگر از کمدی های حاضر در جشنواره خواهد بود. شبنم مقدمی، لیندا کیانی، سمیرا حسینی، کاوه آهنگر و علیرضا رئیسی از سایر بازیگران این فیلم هستند. ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: فرهنگی هنری انتشار : 5 ساعت و 58 دقیقه پیش
قتل هولناک پسر 2 ساله بجنوردی به دست مادر ناتنی

قتل هولناک پسر 2 ساله بجنوردی به دست مادر ناتنی آفتاب نیوز : رئیس پلیس آگاهی خراسان شمالی از قتل پسر دوساله بجنوردی به دست مادر ناتنی خبر داد.
سرهنگ رضا عرب زاده بابیان اینکه در تاریخ 13 آذرماه جاری پسر دوساله ای به طور مشکوک دریکی از بیمارستان بجنورد فوت می کند، اظهار کرد: با فوت این کودک مسئولان بیمارستان به پلیس 110 اطلاع داده و درنهایت مرگ مشکوک کودک مشخص می شود.
سرهنگ عرب زاده بابیان اینکه به قتل رسیدن کودک توسط پزشکی قانونی خراسان شمالی تائید شده، افزود: پس از حضور مأموران پدر و مادر کودک دستگیر و مورد بازجویی قرار گرفتند.
ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: حوادث انتشار : 6 ساعت و 27 دقیقه پیش
قدردانی از "رضا گلزار" به سبک "منوچهر هادی" /عکس

قدردانی از "رضا گلزار" به سبک "منوچهر هادی" /عکس آفتاب نیوز : منوچهر هادی کارگردان پرکار این روزهای سینمای ایران که تازه ترین ساخته اش فیلم سینمایی "آینه بغل" است در صفحه اینستاگرامش تصویری از خود در کنار محمدرضا گلزار را منتشر و به دلیل حضور تاثیرگذار او در این فیلم سینمایی قدردانی کرد.
گفتنی است؛ در فیلم آینه بغل محمدرضا گلزار، جواد عزتی، یکتا ناصر، نازنین بیاتی، سیامک صفری، مه لقا باقری، رضا نیکخواه و بهاره رهنما به ایفای نقش می پردازند.
در خلاصه داستان این فیلم آمده است: قیمت آینه بغل ماشین بعضی ها برابر تمام زندگی خیلی هاست.
منوچهر هادی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: فرهنگی هنری انتشار : 7 ساعت و 28 دقیقه پیش
گریه های پسر بچه تنها از سرنوشت سیاه او خبر داد!+عکس

گریه های پسر بچه تنها از سرنوشت سیاه او خبر داد!+عکس آفتاب نیوز : پسربچه بازیگوش که خانواده اش را گم کرده بود با کمک ماموران پلیس ایلام و انتشار تصویرش در شبکه های تلگرامی به آغوش خانواده اش رسید.
سرهنگ حمید فتاحی فرمانده انتظامی شهرستان ایلام به رکنا گفت: صبح امروز ماموران کلانتری 13 ایلام در حال گشت زنی در میدان 22 بهمن بودند که متوجه پیدا شدن پسر بچه 8 ساله ای شدند که در میان مردم گریه زاری می کرد.
وی افزود: ماموران در این مرحله به سراغ پسر بچه که محمد نام دارد رفته و متوجه شدند وی صبح همراه خانواده اش از خانه خارج شد اما آنها را گم کرده است که در همین راستا ماموران محمد 8 ساله را به کلانتری منتقل کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: حوادث انتشار : 7 ساعت و 38 دقیقه پیش
باراک اوباما بابانوئل شد + عکس

باراک اوباما بابانوئل شد + عکس آفتاب نیوز : ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 7 ساعت و 38 دقیقه پیش
پزشکان هنوز زیرمیزی می گیرند؟

پزشکان هنوز زیرمیزی می گیرند؟ آفتاب نیوز :
رسول خضری مهمترین راهکار کاهش هزینه های حوزه سلامت را اجرای درست قوانین دانست و اظهارداشت: در برنامه پنجم توسعه موارد مهمی مانند اجرای گایدلاین ها، تجمیع بیمه ها، نظام سطح بندی خدمات و ارجاع و از همه مهمتر پرونده الکترونیک سلامت لحاظ شده که به طور قطع با اجرای درست این قوانین می توان گامی جدی در جهت کاهش هزینه های حوزه سلامت برداشت.
نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس، با یادآوری اینکه موفقیت کشوری مانند انگلستان در اجرای طرح تحول سلامت 18 سال به طول انجامید، افزود: اجرای درست طرح تحول سلامت مستلزم طراحی برنامه ریزی منظم به صورت کوتاه، میان و بلند مدت است. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اجتماعی انتشار : 9 ساعت و 8 دقیقه پیش
هشدار محققان درباره میزان بالا کلسترول بد

هشدار محققان درباره میزان بالا کلسترول بد آفتاب نیوز :
به گزارش محققان پلاک های آترواسکلروتیک یا تصلب شریان در 50 درصد افراد میانسال فاقد هرگونه فاکتور پرخطر قلبی-عروقی وجود دارد.
این گزارش مبتنی بر مطالعه 1800 فرد بدون فاکتورهای پرخطر بیماری قلبی یا سکته بود.
کلسترول LDL عامل پیش بینی کننده اصلی تصلب شریان است که به مرور زمان موجب گرفتگی عروق می شود.
خاویار سانز، سرپرست تیم تحقیق از مرکز مطالعات ملی قلب و عروق اسپانیا، در این باره می گوید: حتی در افراد دارای فشارخون، قندخون، و کلسترول کل مطلوب، ما متوجه ارتباط مستقل بین میزان LDL و وجود تصلب شریان شدیم. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 9 ساعت و 38 دقیقه پیش
کشف جدید برای درمان سرطان

کشف جدید برای درمان سرطان آفتاب نیوز :
محققان موسسه دارویی ریپرپسینگ کانادا در این باره می گویند که با وجود شواهد فعلی می توان این داروها را در پژوهش های بالینی بعدی گنجاند.
محققان دریافته اند دو داروی کلروکین و هیدروکسی کلروکین موجب می شوند سلول های تومور در برابر درمان سرطان حساس تر شوند.
سیسکا ورباندرد، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: آنچه که باعث جذابیت این دو دارو می شود چندمکانیزمی بودن عملکردشان است. این داروهای ضدمالاریا در هر دو سطح سلول های سرطانی و میکرومحیط تومور عمل می کنند.
به گزارش مهر ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 10 ساعت و 8 دقیقه پیش
بیماری کلیوی ریسک دیابت را افزایش می دهد

بیماری کلیوی ریسک دیابت را افزایش می دهد آفتاب نیوز :
این خطر ناشی از افزایش میزان اوره در خون است؛ اوره یک ماده زائد حاوی نیتروژن است که از تجزیه پروتئین مواد خوراکی ایجاد می شود.
معمولا کلیه ها اوره را از خون دفع می کنند، اما در صورت عملکرد نامناسب کلیه ها این ماده تشکیل می شود و منجر به مقاومت بیشتر انسولین و همچنین ترشح آن در بدن می شود.
زیاد الالی، استادیار دانشگاه واشنگتن، در این باره می گوید: همه ما می دانیم که دیابت فاکتور اصلی پرخطر بیماری کلیوی است، اما حال متوجه شده ایم که کلیه ها با افزایش میزان اوره خون ریسک دیابت را نیز بالا می برند. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 10 ساعت و 58 دقیقه پیش
ورزش راهکار مقابله با سرطان غدد لنفاوی

ورزش راهکار مقابله با سرطان غدد لنفاوی آفتاب نیوز :
محققان کلینیک مایو آمریکا حدود 4100 فرد مبتلا به لنفوم را مورد بررسی قرار دادند. سرطان لنفوم سرطانی است که در سلول های سفید خون که معمولا به مقابله با عفونت کمک می کنند، آغاز می شود.
دکتر پرییانکا پوفالی، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: همه متخصصان برای تمام بازماندگان سرطان فعالیت فیزیکی را توصیه می کنند تا کیفیت زندگی شان بهبود یابد، اما ما تاثیر تحرک جسمی را بر بقاء بیماران مبتلا به لنفوم نمی دانستیم.
وی در ادامه می افزاید: یافته های ما نشان می دهد فعالیت فیزیکی می تواند تاثیر مثبت بر بقاء بیماران مبتلا به لنفوم داشته باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 11 ساعت و 38 دقیقه پیش
سرطان سارکوم را بشناسید/درمان های جدید سرطان پیش روی بیماران

سرطان سارکوم را بشناسید/درمان های جدید سرطان پیش روی بیماران آفتاب نیوز :
حجت الله شهبازیان در دومین کنگره بین المللی کلینیکال آنکولوژی و دوازدهمین کنگره سالیانه کلینیکال آنکولوژی ایران در ارتباط با سرطان سارکوم گفت: تومورهای سارکوم شامل 2 دسته استخوانی و بافت نرم هستند که در صورت تشخیص دیرهنگام می توانند سبب بروز مشکلات زیادی برای بیماران شوند.
وی افزود: تومورهای عضلات دست و پا که گروهی از سارکوم های بافت نرم میباشند، معمولا به صورت یک توده به تدریج بزرگ شونده در اندام ها بوده که در ابتدا معمولا بدون درد هستند.
این متخصص رادیوتراپی و انکولوژی با بیان اینکه در صورت پیشرفته شدن سارکوم عضلانی ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 11 ساعت و 48 دقیقه پیش
مهمترین چالشهای درمان سرطان در کشور/ میزان مرگ ومیر ناشی از سرطان/90 درصد مردم ایران میوه و سبزیجات کافی مصرف نمی کنند

مهمترین چالشهای درمان سرطان در کشور/ میزان مرگ ومیر ناشی از سرطان/90 درصد مردم ایران میوه و سبزیجات کافی مصرف نمی کنند آفتاب نیوز :
علی قنبری مطلق رئیس اداره سرطان وزارت بهداشت در دومین کنگره بین المللی و دوازدهمین کنگره سالیانه کلینیکال آنکلوژی ایران با بیان اینکه سالیانه 56 میلیون مرگ به دلیل بیماری های غیرواگیر در جهان رخ می دهد، گفت: هدف ما باید جلوگیری از مرگ زودرس زیر 700 سال ناشی از بیماری ها غیرواگیردار باشد، اکنون 40 درصد مرگ و میرها زیر 70 سال به دلیل ابتلا به این بیماری ها رخ می دهد.
وی ادامه داد: مرگ میر و موارد ابتلا ناشی از سرطان در جهان رو به افزایش است و پیش بینی می شود که در سال 2030، حدود 13 میلیون نفر جان خود را به دلیل سرطان از دست می دهند. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 12 ساعت و 38 دقیقه پیش
ارتباط مصرف کم گوشت با بروز ناراحتی روانی در جوانان

ارتباط مصرف کم گوشت با بروز ناراحتی روانی در جوانان آفتاب نیوز :
مطالعه محققان دانشگاه بینگهامتون آمریکا نشان می دهد افراد جوانی که کمتر از سه وعده در هفته گوشت می خورند و کمتر ورزش می کنند در معرض ریسک بالا ناراحتی روانی قرار دارند.
با این حال، سلامت روان افراد بزرگسال بالغ (بالا 30 سال) به مراتب نسبت به مصرف منظم قهوه و کربوهیدرات ها حساس تر است.
محققان دریافتند خلق و خو در افراد بزرگسال جوان (18 تا 29 سال) به غذا (گوشت) بستگی دارد که امکان دسترسی پیش نیازهای انتقال دهنده های عصبی را در مغز افزایش می دهد.
لینا بگداچه، سرپرست تیم تحقیق ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 14 ساعت و 8 دقیقه پیش
پیروزی شیرین رم در خانه

پیروزی شیرین رم در خانه آفتاب نیوز : در ادامه هفته هفدهم رقابت های سری A یک دیدار برگزار شد که در آن رم به مصاف کالیاری رفت.
رم که میزبان این دیدار بود به سختی توانست به پیروزی برسد.
نزدیک بود که رم یک تساوی ناامید کننده خانگی را به دست آورد اما فدریکو جولیان توانست در دقیقه 94 یک گل سه امتیازی ارزشمند را برای جالوروسی به ثمر رساند تا این تیم سه امتیاز شیرین را به دست آورد.
رم با پیروزی که در این دیدار به دست آورد 38 امتیازی شد و با چهار امتیاز اختلاف نسبت به صدر جدول و البته یک بازی کمتر در رده چهارم جدول رده بندی باقی ماند.
منبع: ایسنا ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: ورزشی انتشار : 14 ساعت و 8 دقیقه پیش
حفظ قدرت بینایی با نوشیدن یک فنجان چای داغ

حفظ قدرت بینایی با نوشیدن یک فنجان چای داغ آفتاب نیوز :
مطالعه محققان دانشگاه کالیفرنیا نشان می دهد افرادی که روزانه چای داغ می نوشند در مقایسه با کسانی که طرفدار نوشیدن چای نیستند، 74 درصد کمتر در معرض ابتلا به گلوکوم (اب سیاه) قرار دارند.
دکتر آنی کلمن، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: هنوز دلیل این رابطه مشخص نیست اما جالب اینجاست که تنها نوشیدن چای کافئین دار با کاهش ریسک گلوکوم مرتبط است.
وی در ادامه تاکید می کند: چای بدون کافئین و چای سرد و همچنین مصرف قهوه هیچ ارتباطی با این بیماری نشان ندادند.
گلوکوم به گروهی از بیماری ها اطلاق می شود که در آن مایعی در چشم تشکیل می شود و با ایجاد فشار به عصب ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 14 ساعت و 38 دقیقه پیش
قائم مقام وزیرراه: امریکا در پی توقیف پرداخت های ایران برای خرید هواپیماست

قائم مقام وزیرراه: امریکا در پی توقیف پرداخت های ایران برای خرید هواپیماست آفتاب نیوز : اصغر فخریه کاشان توضیح داد: دولت آمریکا باید هر سه ماه عملیات مالی در خصوص فروش هواپیما به ایران را با مشخصاتی که در آن مصوبه آورده شده، به کنگره اعلام کند.
فخریه کاشان ادامه داد: بنابراین بحث ممنوعیت فروش هواپیما مطرح نیست.
کنگره امریکا با 252 رای مثبت در مقابل 167 رای منفی 2روز پیش لایحه ای را تصویب کرد که به موجب آن هرگونه فروش هواپیماهای آمریکایی به ایران و تامین مالی آن باید تحت نظارت دقیق کنگره انجام شود.
عنوان این مصوبه عملیات مالی فروش هواپیما به ایران با کد HR4324 است. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 15 ساعت و 38 دقیقه پیش
افشای پشت پرده شایعه برکناری سیف از ریاست بانک مرکزی

افشای پشت پرده شایعه برکناری سیف از ریاست بانک مرکزی آفتاب نیوز :
این منبع آگاه با اشاره به اینکه انتشار چندین باره شایعه تغییر رئیس کل بانک مرکزی ظرف یک ماه گذشته موضوعی نیست که به سادگی بتوان از کنار آن گذشت، گفت: شواهدی در دست است که برخی از متضررین، برنامه ساماندهی موسسات مالی غیر مجاز و برخی مدیران فاسد مربوط به این موسسات، اگرچه خود در زندان هستند اما از طریق عواملشان، صحنه گردان انتشار اینگونه اخبار کذب هستند و هدف آنها صرفا ضربه زدن به انسجام فکری و عملیاتی سیستم بانکی کشور است.
به گزارش آفتاب نیوز، خبرگزاری ایرنا نوشته است: این منبع آگاه با بیان اینکه تاکنون چندین بار خبر تغییر رئیس کل بانک مرکزی از سوی منابع نزدیک به دولت ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: سیاسی انتشار : 16 ساعت و 8 دقیقه پیش
اجرای طرح ترافیک در ساعت و محدوده زوج و فرد برای فردا

اجرای طرح ترافیک در ساعت و محدوده زوج و فرد برای فردا آفتاب نیوز : رییس پلیس راهور تهران بزرگ گفت:
- با توجه به وضعیت آلودگی هوا در شهر تهران در کمیسیون ویژه آلودگی هوا مقرر شد فردا، طرح ترافیک به طرح زوج و فرد گسترش پیدا کند.
- براین اساس رانندگانی مجوز ورود به طرح زوج و فرد را دارند که دارای مجوز طرح ترافیک باشند.
- ساعت اجرای این طرح از 6:30 صبح آغاز شده و تا 19 عصر ادامه دارد.
منبع: فارس ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 16 ساعت و 18 دقیقه پیش
ایرنا: عوامل مدیران زندانی موسسات مالی اعتباری، عامل پخش شایعه برکناری رئیس بانک مرکزی هستند

ایرنا: عوامل مدیران زندانی موسسات مالی اعتباری، عامل پخش شایعه برکناری رئیس بانک مرکزی هستند آفتاب نیوز : یک منبع آگاه نزدیک به بانک مرکزی فاش کرد که انتشار شایعات مربوط به تغییر رئیس کل بانک مرکزی ریشه در پول پاشی برخی مفسدان و اخلالگران سیستم بانکی از جمله برخی مدیران و سهامداران متخلفی دارد که از برنامه ساماندهی تعاونی ها و موسسات ملی غیر مجاز بانک مرکزی متضرر شده اند.
این منبع آگاه با اشاره به اینکه انتشار چندین باره شایعه تغییر رئیس کل بانک مرکزی ظرف یک ماه گذشته موضوعی نیست که به سادگی بتوان از کنار آن گذشت، گفت: شواهدی در دست است که برخی از متضررین، برنامه ساماندهی موسسات مالی غیر مجاز و برخی مدیران فاسد مربوط به این موسسات، اگرچه خود در زندان هستند اما از طریق عواملشان ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اقتصادی انتشار : 16 ساعت و 18 دقیقه پیش
معرفی برگزیدگان چهارمین جشنواره نوای خرم با حضور مدیر عامل بیمه سرمد

معرفی برگزیدگان چهارمین جشنواره نوای خرم با حضور مدیر عامل بیمه سرمد آفتاب نیوز : در مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره و جایزه همایون خرم (نوای خرم)، ضمن تجلیل از مدیران حامی برگزاری این جشنواره به ویژه مدیر عامل بیمه سرمد به عنوان بزرگترین حامی جشنواره، جوایز برگزیدگان بخش رقابتی این رویداد موسیقایی توسط مدیر عامل این شرکت به برگزیدگان اهدا شد.
بر اساس این گزارش، 65 اجرا متشکل از 172 هنرآموز در دو سطح به عنوان برگزیده نهایی جشنواره، توسط هیات داوران انتخاب شدند.
این گزارش می افزاید، در چهارمین دوره جشنواره نوای خرّم، یک هزار و 150 هنرمند کودک و نوجوان در قالب 518 اجرا از 25 استان و 64 شهر کشور آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال نمودند که در سه ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: فرهنگی هنری انتشار : 16 ساعت و 28 دقیقه پیش
رونالدو رئال مادرید را قهرمان جام جهانی باشگاه ها کرد

رونالدو رئال مادرید را قهرمان جام جهانی باشگاه ها کرد آفتاب نیوز : دیدار نهایی جام جهانی باشگاه ها شنبه شب بین رئال مادرید و گرمیو برگزار شد. سفیدپوشان اسپانیایی با یک گل پیروز این بازی شدند.
نیمه نخست آرام پیش رفت. سفیدپوشان تقریبا همه ضرباتشان خارج از چارچوب بود. شاگردان زین الدین زیدان در 45 دقیقه نخست نتوانستند به گل دست پیدا کنند. از طرفی گرمیو نیز نتوانست دروازه مادرید را باز کند.
نیمه دوم شرایط فرق کرد. سفیدپوشان حملات بیشتری کردند و در نهایت به گل دست یافتند. کریستیانو رونالدو از روی ضربه آزاد به زیبایی دروازه تیم برزیلی را در دقیقه 53 باز کرد. در ادامه لوکا مودریچ فرصت گلزنی داشت ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: ورزشی انتشار : 16 ساعت و 48 دقیقه پیش
جذاب ترین بارش های شهابی جهان +تصاویر

جذاب ترین بارش های شهابی جهان +تصاویر آفتاب نیوز : پدیده بارش شهابی اتفاقی است که هر چند سال یکبار در آسمان سراسر جهان دیده می شود و با اتفاق افتادنش همه مردم را به وجد می آورد چرا که ژرفای این دنیا را به نمایش می گذارد و جذابیت خاصی برای افراد دارد. شب پنجشنبه بود که بارش شهابی در آسمان ایران دیده شد. به همین بهانه نگاهتان را به آسمان بدوزید و بارش های شهابی ثبت شده در سراسر جهان را مشاهده کنید.
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 16 ساعت و 48 دقیقه پیش
فوری/ مدارس تهران هم تعطیل شد

فوری/ مدارس تهران هم تعطیل شد آفتاب نیوز : با تصویب کمیته اضطرار آلودگی هوای استان تهران مقاطع تحصیلی پیش دبستانی ،ابتدایی و مهد کودک غیر از فیروزکوه و دماوند در روز یکشنبه (فردا) تعطیل اعلام شد. ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 16 ساعت و 48 دقیقه پیش
7 علامت مخفی ابتلا به نارسایی قلبی را جدی بگیرید!

7 علامت مخفی ابتلا به نارسایی قلبی را جدی بگیرید! آفتاب نیوز : دلایل معمولا بیماری نارسایی قلبی شامل مواردی مانند بیماری عروق کرونر از قبیل سکته قلبی، فشار خون بالا، فیبریلاسیون دهلیزی، نارسایی دریچه قلب، و ... است.
مخفی ترین علائم این نارسایی که اغلب ممکن است نادیده گرفته شوند، از این قرارند:
1-تنگی نفس: کاهش قدرت تنفس بخصوص در انجام امور روزمره یکی از علائم ابتلا به نارسایی احتقانی قلب است. زمانی که قلب دچار اختلال می شود، خون به ریه ها به میزان کافی نمی رسد و تنفس مشکل می شود. البته تنگی نفس می تواند با شرایط پزشکی دیگری مانند کم خونی نیز ارتباط داشته باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 17 ساعت و 8 دقیقه پیش
پیروزی نزدیک آرسنال و چلسی در لیگ برتر

پیروزی نزدیک آرسنال و چلسی در لیگ برتر آفتاب نیوز : تیم های آرسنال و چلسی توانستند با نتیجه مشابه یک بر صفر از سد حریفان خود بگذرند.
در ادامه هفته جاری رقابت های لیگ برتر انگلیس چند دیدار برگزار شد که در یکی از بازی ها چلسی در خانه با تک گل مارکوس آلونسو اسپانیایی از روی ضربه ایستگاهی برابر ساوثهمپتون به برتری رسید.
آرسنال نیز به دیدار نیوکاسل رفت و با تک گل زیبای مسوت اوزیل به برتری رسید.
دیدار برایتون و برنلی نیز با تساوی بدون گل به پایان رسید و لسترسیتی در خانه با 3 گل به کریستال پالاس باخت.
واتفورد نیز در زمین خود با نتیجه 1-4 مغلوب هادرسفیلد شد.
منبع: ایسنا ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: ورزشی انتشار : 17 ساعت و 18 دقیقه پیش
ورود وزیر بهداشت به چین

ورود وزیر بهداشت به چین آفتاب نیوز : شرکت در نخستین همایش جامعه علمی ایرانیان مقیم چین در پکن، بازدید از بیمارستان ملی پکن، بازدید از بیمارستان طب سنتی 'گوان گان من' و امضای اسناد همکاری در ساخت بیمارستان در ایران از جمله برنامه های سفر وزیر بهداشت به چین است.
دکتر هاشمی پیش از سفر به چین، با دعوت وزیر بهداشت و رفاه اجتماعی کره جنوبی به سئول سفر کرده بود.
در سفر هاشمی به سئول علاوه بر بازدید از چند بیمارستان و مرکز ساخت تجهیزات پزشکی، هفت تفاهم نامه و اسناد همکاری با کره جنوبی امضا شد.
منبع: ایسنا ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: خارجی انتشار : 17 ساعت و 47 دقیقه پیش
هکر اینترنتی در اصفهان دستگیر شد

هکر اینترنتی در اصفهان دستگیر شد آفتاب نیوز : سید مصطفی مرتضوی با اشاره به شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی به سیستم های رایانه ای شرکت آن ها نفوذ کرده است، اظهار کرد: در پی این شکایت بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.
وی افزود: شاکی عنوان داشت سیستم های ضدجاسوس افزار و همچنین فایروال شرکت موفق به شناسایی و مانع ورود هکر به سرور اصلی شرکت می شود.
رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان اصفهان تصریح کرد: با انجام اقدامات تخصصی در فضای مجازی عامل این اقدام که در خارج از استان اصفهان بود شناسایی و پس از کسب نیابت قضائی دستگیر و انتقال داده شد. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: حوادث انتشار : 17 ساعت و 48 دقیقه پیش
خنثی سازی حمله انتحاری به اجلاس سران سازمان همکاری اسلامی/ 11 نفر بازداشت شدند

خنثی سازی حمله انتحاری به اجلاس سران سازمان همکاری اسلامی/ 11 نفر بازداشت شدند آفتاب نیوز : پلیس ترکیه اعلام کرد: برنامه ریزی برای انجام عملیات انتحاری و تروریستی به محل نشست سران سازمان همکاری اسلامی در استانبول را همزمان با برگزاری این نشست خنثی کرده است.
پلیس اعلام کرد: این عملیات زمانی آغاز شد که عوامل تروریستی 60 کیلوگرم مواد انفجاری را با یک دستگاه خودرو وارد یک پارکینگ در محله باغچه لی اولر شهر استانبول کرده بودند و قصد داشتند به سمت محل نشست سران همکاری اسلامی حرکت کنند. در این ارتباط 11 نفر بازداشت شده اند.
نشست فوق العاده سازمان همکاری اسلامی برای بررسی وضعیت قدس و نحوه مواجهه کشور های اسلامی با تصمیم اخیر دولت آمریکا در خصوص قدس روز چهارشنبه هفته ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: خارجی انتشار : 17 ساعت و 48 دقیقه پیش
جواد لاریجانی: گفته شده که اگر ما برجام را نمی پذیرفتیم به ما حمله نظامی می شد

جواد لاریجانی: گفته شده که اگر ما برجام را نمی پذیرفتیم به ما حمله نظامی می شد آفتاب نیوز : دکتر محمد جواد لاریجانی دبیر ستاد حقوق بشر در همایش انعکاس موازین حقوق بشر در قوانین کیفری ایران، اولین نعمت بزرگ الهی را نعمت بودن برشمرد و اظهار داشت: نعمت بودن از نعمت های پنهان خداوند است؛ خدواند نعمت ها را اسباغی یعنی به صورت فله ای، عطا کرده که برخی از نعمت ها آشکار و برخی پنهان هستند. وجود ما ضروری نبوده، اما وجود داریم.
وی افزود: دومین نعمت بزرگ نعمت انسانیت است، ما می توانستیم سنگ یا درخت و یا هر چیز دیگری باشیم، اما انسان شدیم؛ صاحب نطق وارده. سومین نعمت بزرگ نعمت هدایت است، چون نطق و اراده داریم و می توانیم تصمیم بگیریم پس نیاز به هدایت داریم ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: سیاسی انتشار : 17 ساعت و 48 دقیقه پیش
واکنش بعیدی نژاد به مقاله ایندیپندنت درباره ولیعهد عربستان

واکنش بعیدی نژاد به مقاله ایندیپندنت درباره ولیعهد عربستان آفتاب نیوز : در کانال تلگرامی و صفحه اینستاگرامی بعیدی نژاد آمده است:
نشریه ایندپندنت در مقاله ای مهم محمد بن سلمان شاهزاده ی عربستان را بعنوان مرد سال 2017 در خاورمیانه معرفی کرده است، اما نه به اعتبار موفقیتهایش بلکه بخاطر شکستهای او، کسی که سیاست خارجی او در خاورمیانه در طول این سال میلادی با ناکامی روبرو بوده است. محورهای مهم این یادداشت: نتایج تمامی سیاستهای بن سلمان در عرصه های مهم خارجی در خاورمیانه دقیقا عکس چیزی شد که منظور نظر وی بود. با قدرت رسیدن پدرش به قدرت، شورشیان در سوریه را مورد حمایت قرار داد که در مراحلی به موفقیتهایی هم رسیدند اما وارد شدن روسیه به صحنه ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 58 دقیقه پیش
نمایندگان با حذف یارانه برخی اقشار موافق هستند

نمایندگان با حذف یارانه برخی اقشار موافق هستند آفتاب نیوز : محمد فیضی با اشاره به پیش بینی حذف یارانه برخی اقشار در لایحه بودجه 97 اظهار کرد: این که یارانه دهک های بالای درآمدی حذف شود یا کاهش یابد، به صورت ضمنی مطالبه مجلس است و نمایندگان با آن موافق هستند.
وی افزود: این کار باید از یک جایی شروع شود؛ زیرا یارانه زمانی معنی پیدا می کند که به بخش تولید هدایت شود و مردم منفعتش را ببرند.
وی درباره افزایش قمیت حامل های انرژی در لایحه بودجه 97 نیز گفت: در حال حاضر اظهارنظرهای زودهنگامی را راجع بودجه شاهد هستیم و هرکس تفسیر خود را از بودجه دارد. اما به هر حال این افزایش اتفاق می افتد. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اقتصادی انتشار : 19 ساعت و 58 دقیقه پیش
عکس/ 57 سال پیش ابوظبی امارات اینگونه بود

عکس/ 57 سال پیش ابوظبی امارات اینگونه بود آفتاب نیوز :
عکس: مشرق نیوز ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 20 ساعت و 8 دقیقه پیش
عربستان میلیاردر فلسطینی را بازداشت کرد

عربستان میلیاردر فلسطینی را بازداشت کرد آفتاب نیوز : بی بی سی نوشت: صباح مصری، میلیاردر فلسطینی و رئیس بانک عربی در اردن پس از یک سفر کاری به ریاض، پایتخت عربستان، بازداشت شده است.
خانواده و دوستان این میلیاردر با اعلام این خبر گفته اند که او شهروند عربستان است و از تجار سرشناس اردن به شمار می رود. خبرگزاری رویترز گفته است که مقامات سعودی اظهارنظری در این باره نکرده اند. ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: خارجی انتشار : 20 ساعت و 8 دقیقه پیش
وجود حتی ذره ای از مواد رادیواکتیو در بدن طبیعی نیست/ مرگ هوگو چاوز و یاسر عرفات با با پولونیوم 210

وجود حتی ذره ای از مواد رادیواکتیو در بدن طبیعی نیست/ مرگ هوگو چاوز و یاسر عرفات با با پولونیوم 210 آفتاب نیوز : استاد تمام دانشگاه علوم پزشکی بقیة الله و متخصص رشته بیوتکنولوژی پزشکی می گوید: وجود هیچ مقداری از مواد رادیواکتیو در بدن افراد عادی طبیعی نیست. غیر از کسانی که تحت درمان با مواد خاصی هستند و یا به دلایلی در معرض تشعشعات رادیواکتیو بوده اند.
علی کرمی استاد تمام دانشگاه علوم پزشکی بقیة الله و متخصص رشته بیوتکنولوژی پزشکی درباره میزان استاندارد وجود مواد رادیواکتیو در بدن انسان می گوید: این مواد نباید در بدن افراد دیده شود. ما خیلی ها را می شناسیم که برای مرگشان از مواد رادیواکتیو استفاده شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 20 ساعت و 8 دقیقه پیش
اولین بیمارستان ویژه شترها در جهان +عکس

اولین بیمارستان ویژه شترها در جهان +عکس آفتاب نیوز : دبی قصد دارد با صرف هزینه ای 10/9 میلیارد دلاری در آل مارموم بیمارستانی پیشرفته برای شترها راه اندازی کند.
محمد البولوشی ، مدیر این بیمارستان گفت: معمول به نظر می رسد که برای اسب ها بیمارستان های متعددی وجود داشته باشد زیرا این حیوانات قرنهای متمادی همراه انسانها بوده اند اما برای شترها چنین درمانگاه هایی وجود نداشته. ما با علاقه به حفظ میراثمان دریافتیم که باید به شتر نیز چنین توجهی را نشان داد و نه تنها امکان پرورش، بلکه توانایی درمان پزشکی آنها را نیز داشته باشیم .
یک اتاق عمل جراحی ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 20 ساعت و 47 دقیقه پیش
توهین آشکار به ملت ایران/تفکیک جنسیتی در گورستان ظهیرالدوله!

توهین آشکار به ملت ایران/تفکیک جنسیتی در گورستان ظهیرالدوله! آفتاب نیوز :
سربالایی های دربند خط ونقشی از فروغ ، ابوالحسن صبا ، روح ا...خالقی ، قمرالملوک وزیری و صدالبته رنگ وبوی محمدتقی بهار را به یادگار دارد. وقتی میدان قدس را بالا برویم، به خیابانی به نام ظهیرالدوله می رسیم؛ خیابان باریکی که در گوشه اش گورستانی کوچک را با همین نام در خود جای داده است.
به گزارش آفتاب نیوز ، قبرستانی که اکنون بیش از آنکه محل دفن بزرگان فرهنگ وهنر این مرز و بوم باشد، به مخروبه ای دلگیر تبدیل شده است و ظهیرالدوله ای که روزگاری پذیرای اهالی فرهنگ وهنر بود، اکنون حتی درش برای خواندن یک فاتحه به روی عموم مردم نیز باز نیست و مسئولان ذی ربط با تحقیر مردم ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 20 ساعت و 48 دقیقه پیش
پزشکیان: می توانم ماهانه500 میلیون تومان درآمد داشته باشم/در انتخابات 88 تخلف شد

پزشکیان: می توانم ماهانه500 میلیون تومان درآمد داشته باشم/در انتخابات 88 تخلف شد آفتاب نیوز : مسعود پزشکیان بعد از ظهر شنبه در جلسه پرسش و پاسخ با دانشجویان اردبیل تصریح کرد: اینکه در جامعه اسلامی 10 هزار میلیارد کسر شود و بگویند پول خرد است پسندیده نیست.
وی افزود: کسی که بیت المال را برداشته اینکه صرفا به زندان بیندازیم روند صحیحی نیست و چنین فردی باید محاکمه شده و پاسخگو باشد.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در مجلس پیاده سازی سیستم داده با هدف به صفر رساندن دزدی و اختلاس دنبال می کنم، اضافه کرد: آن کسی که مشکلات بانکی را به وجود آورده می بایست پاسخگو باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: سیاسی انتشار : 20 ساعت و 48 دقیقه پیش
تصویری از دیدار برانکو با سیدحسن خمینی

تصویری از دیدار برانکو با سیدحسن خمینی آفتاب نیوز : برانکو ایوانکوویچ سرمربی تیم پرسپولیس با حضور در جماران با یادگار گرامی امام حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی دیدار و گفت و گو کرد.
برانکو در این دیدار در خصوص آخرین وضعیت این تیم باشگاهی گزارشی را به نوه امام راحل که اطلاعات خوبی از فوتبال دارد، بیان کرد.
رضا چلنگر مترجم سابق و سرشناس برانکو در این دیدار وظیفه ترجمه را برعهده داشت. ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: ورزشی انتشار : 20 ساعت و 48 دقیقه پیش
لغو ویزای ایران و عمان، به زودی

لغو ویزای ایران و عمان، به زودی آفتاب نیوز : سعود بن احمد البروانی در همایش فرصت های سرمایه گذاری در کشور که امروز، 25 آذرماه در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: در سال گذشته بازدیدهای و سفرهای بسیاری بین مسئولان بانک های مرکزی ایران و عمان صورت گرفت که در خلال این صحبت ها تفاهم نامه ها و گفت وگوهای خوبی صورت گرفت و بانک های مرکزی دو کشور تفاهم نامه های خوبی با هم داشتند و حضور شما نشانگر اهتمام به این قضیه است .
وی افزود: قرار است دیداری با وزیر صنعت ایران صورت گیرد و تاخیری که صورت گرفت بخاطر تغییر وزرا در کشور ایران بود و قرار است با آقای شریعتمداری وزیر صنعت ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اقتصادی انتشار : 21 ساعت و 48 دقیقه پیش
کوچک ترین نوه ترامپ سوژه رسانه ها شد! +عکس

کوچک ترین نوه ترامپ سوژه رسانه ها شد! +عکس آفتاب نیوز : ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 21 ساعت و 58 دقیقه پیش
عکس/ پرسپولیسی ها در ضیافت ناهار برانکو

عکس/ پرسپولیسی ها در ضیافت ناهار برانکو آفتاب نیوز : ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 21 ساعت و 58 دقیقه پیش
مرگ موتور سوار زیر چرخ های کامیون +عکس

مرگ موتور سوار زیر چرخ های کامیون +عکس آفتاب نیوز : بهنام کرمانی با اعلام خبر تصادف مرگبار موتورسیکلت با کامیون در ورامین درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: ساعت 10:28 صبح امروز حادثه تصادف در حوالی میدان ولیعصر (عج) ورامین به سامانه 125 آتش نشانی ورامین اعلام شد که به سرعت آتش نشانان ایستگاه شماره دو و تیم نجات ایستگاه مرکزی آتش نشانی ورامین به محل حادثه اعزام شدند.
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی ورامین ادامه داد: با حضور آتش نشانان در محل حادثه مشاهده شد یک دستگاه موتورسیکلت با یک راکب به شدت با یک دستگاه کامیون برخورد کرده و بر اثر این حادثه راکب موتورسیکلت زیر کامیون محبوس شده بود. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: حوادث انتشار : 22 ساعت و 8 دقیقه پیش
پرداخت 132 هزار میلیارد ریال تسهیلات برای تامین امنیت غذایی کشورو توسعه پایدار بخش کشاورزی

پرداخت 132 هزار میلیارد ریال تسهیلات برای تامین امنیت غذایی کشورو توسعه پایدار بخش کشاورزی آفتاب نیوز : بانک کشاورزی در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و سیاست های اقتصادی دولت تدبیر و امید، در 100 روز نخست دولت دوازدهم با پرداخت 132 هزار میلیارد ریال تسهیلات در زیر بخش های مختلف ، سهم بزرگی در تامین امنیت غذایی کشورو توسعه پایدار بخش کشاورزی داشته است.
این بانک با اتخاذ مشی اعتباری و بر اساس برنامه ها و اهداف دولت تدبیر و امید، در 100 روز نخست دولت دوازدهم بیش از 507 هزار فقره تسهیلات جمعا به مبلغ 132 هزار میلیارد ریال در زیر بخش های زراعت، باغداری، دامداری و دامپروری، شیلات و آبزیان، صنایع وابسته و خدمات کشاورزی، قالی بافی و صنایع دستی و .. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اقتصادی انتشار : 22 ساعت و 28 دقیقه پیش
ورود نیروهای نظامی چین به سوریه تکذیب شد

ورود نیروهای نظامی چین به سوریه تکذیب شد آفتاب نیوز :
به گزارش خبرگزاری دولتی سوریه (سانا) ورود نیروهای چینی به این کشور را تکذیب کرد و آن را نادرست خواند.
سانا اعلام کرد که خبرگزاری اسپوتنیک خبر ورود نیروهای چینی به سوریه را کار کرده بود و خبرگزاری رسمی دولت سوریه از اسپوتنیک می خواهد که این خبر را تصحیح کند.
ایسنا ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: خارجی انتشار : 22 ساعت و 58 دقیقه پیش
جسد یک نوجوان 13 ساله در ساحل بندرعباس پیدا شد

جسد یک نوجوان 13 ساله در ساحل بندرعباس پیدا شد آفتاب نیوز :
حسن امینی زاده، اظهار کرد: صبح امروز با تماس یکی از شهروندان از پیدا شدن جسد یک نوجوان حدود 13 ساله در ساعات گذشته در ساحل رو به روی هتل امین بندرعباس مطلع شدیم.
وی با بیان اینکه جسد این نوجوان به دنبال جزر دریا به ساحل آمده و هنوز ساعت و علت مرگ او مشخص نشده است، افزود: این جسد که هنوز هویتش مشخص نشده، بعد از عملیات امداد و نجات جسد به پزشکی قانونی منتقل شده است.
ایسنا ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: حوادث انتشار : 23 ساعت و 28 دقیقه پیش
چک؛ رتبه دوم ورودی پرونده ها به دادگستری

چک؛ رتبه دوم ورودی پرونده ها به دادگستری آفتاب نیوز :
محمد دهقان افزود: متاسفانه سالانه میلیون ها برگ چک در جامعه برگشت می خورد و بخش عمده ای از زندانیان کشور نیز مربوط به این حوزه است.
وی در ادامه با اشاره به تصویب کلیات طرح اصلاح قانون چک در کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد : کلیات این قانون مورد تائید بانک مرکزی، وزارت اقتصاد و دارایی، وزارت اطلاعات و غیره است.
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت : طرح اصلاح قانون چک یک طرح مناسبی است و در صورت تصویب نهایی و اجرا می تواند در کاهش ورودی پرونده های مربوط به دعاوی صدور چک به مراجع قضایی موثر واقع شود. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
اوباما در لباس بابانوئل+تصاویر

اوباما در لباس بابانوئل+تصاویر آفتاب نیوز :
سرویس بین الملل- باراک اوباما رییس جمهوری سابق آمریکا با کلاه بابانوئل برای هدیه دادن به پسران و دختران دانش آموز در واشنگتن در جمع آنان حاضر شد و غافلگیرشان کرد.
به گزارش آفتاب نیوز ، رسانه های خبری با انتشار تصاویری از دیدار او با دانش آموزان پسر و دختر می نویسد: او 50 تن از آنان را شگفت زده کرد. اوباما در توئیتی در این باره نوشت هیچ زمانی بهتر از فصل تعطیلات برای جامعه نیست. اوباما با کیسه ای بزرگ از هدایا وارد شد و دانش آموزان را خوشحال کرد. او در ماه سپتامبر نیز در یکی از جلسات درس در دبیرستان حضور یافت . ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
پرده برداری از ارتباطات عجیب و غریب در ماجرای موسسات مالی غیرمجاز

پرده برداری از ارتباطات عجیب و غریب در ماجرای موسسات مالی غیرمجاز آفتاب نیوز :
محمدرضا تابش اظهار کرد: موضوع موسسات مالی و اعتباری واقعا مسئله بغرنج و پیچیده ای بود. یک عده در این ماجرا کلاهبرداری کردند و وعده های غیرقابل تحقق دادند، ارتباطات عجیب و غریب برقرار کردند و در برخی دستگاه ها و برخی نهادها و بیوت برخی علما نفوذ کردند. البته با ورود رهبری و سران قوا آن ارتباطات قطع شد ولی هنوز هم چسبندگی هایی دارند و فعل و انفعلاتی انجام می دهند تا در روند حل مسئله کارشکنی کنند.
وی با اشاره به اظهارات رئیس جمهور مبنی بر حل مشکل 98 درصد سپرده گذاران، تصریح کرد: البته دو درصدی که هنوز مشکلاتشان حل نشده ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
حمله هکرهای کره شمالی به کره جنوبی

حمله هکرهای کره شمالی به کره جنوبی آفتاب نیوز :
به نقل از خبرگزاری رویترز، در این حملات سایبری علیه تبادلات ارز الکترونیک نزدیک به 99 /6 میلیون دلار دزدیده شده است.
هم چنین در این حملات اطلاعات شخصی 36000 هزار حساب در تبادلات ارز الکترونیک از جمله تبادلات بیتهامب(پرحجم ترین و بزرگ ترین تبادلات در جامعه بیت کوین) در ماه ژوئیه افشا شده است.
هم چنین حملات سایبری به نزدیک به 10 تبادل ارزالکترونیکی در ماه اکتبر انجام گرفته است.
سرویس اطلاعات ملی کره جنوبی اعلام کرد که نرم افزار و روش هک مورد استفاده در این حملات سایبری همانند نرم افزار مورد استفاده در هک کردن کمپانی سونی پیکچر و بانک مرکزی بنگلادش در سال ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
چینی ها آینده ماسکرانو در بارسلونا را مبهم کردند!

چینی ها آینده ماسکرانو در بارسلونا را مبهم کردند! آفتاب نیوز :
یک تیم چینی خواهان به خدمت گرفتن ستاره خط دفاعی بارسلونا شده است.
تیم هبه چین با قراردادی سالیانه 6 میلیون یورو درخواست جذب ماسکرانو را داده است درخواستی که هنوز با پاسخی از سوی مدافع با تجربه بارسلونا مواجه نشده است.
با این شرایط آینده ماسکرانو در نیوکمپ مبهم می شود و ممکن است این ستاره آرژانتینی راهی شرق آسیا شود.
میزان ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
کدام گروه ها سال 97 همچنان یارانه می گیرند؟

کدام گروه ها سال 97 همچنان یارانه می گیرند؟ آفتاب نیوز :
نتیجه آخرین نشست ها در سازمان برنامه و بودجه حکایت از آن دارد که در پروسه قطع یارانه های فراگیر 45 هزار و 500 تومان، سال آینده یارانه کسانی که تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی قرار دارند، برقرار مانده در این پروسه افزایشی را نیز تجربه خواهد کرد. در عین حال مقرر است یارانه بازنشستگانی و مستمری بگیرانی که تا سقف دو میلیون تومان حقوق دریافت می کنند نیز همچنان برقرار باقی بماند.
تصمیمات اتخاذ شده دلالت بر آن دارد که یارانه روستاییان و عشایر و همچنین زنان سرپرست خانوار نیز قطع نشده و همچنان هر ماه از سوی دولت به حسابشان واریز شود ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
میردامادی: کناررفتن جهانگیری از دولت به سوداصلاح طلبان نیست/ شکاف میان اصولگرایان فعلا قابل ترمیم نیست

میردامادی: کناررفتن جهانگیری از دولت به سوداصلاح طلبان نیست/ شکاف میان اصولگرایان فعلا قابل ترمیم نیست آفتاب نیوز :
روزنامه اعتماد با محسن میردامادی مصاحبه ای انجام داده است.
بخشهایی از این مصاحبه را می خوانید :
نسبت بین اصلاح طلبان و دولت را چطور تعریف می کنید؟وظایف و دامنه حمایت از دولت تا کجا باید ادامه پیدا کند؟
دولت مستقر، دولت مطلوب اصلاح طلبان نیست اما دولت مقبول آنها است. ما به صورت نسبی نگاه می کنیم اگر روحانی رییس جمهور نمی شد چه کسی قرار بود رییس جمهور شود و دولت تشکیل دهد؟ در این مقایسه دولت قابل قبول است. این به معنای نقد نداشتن به دولت نیست. حتما نقد داریم و نقدهای ما هم جدی است. به نظر من کاری که اصلاح طلبان باید انجام دهند بسیار ظریف است ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
قدس را از دست دهیم نمی توانیم از مدینه منوره و مکه مکرمه محافظت کنیم

قدس را از دست دهیم نمی توانیم از مدینه منوره و مکه مکرمه محافظت کنیم آفتاب نیوز :
به نقل از روسیاالیوم، رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه، عصر دیروز در حاشیه مراسمی فرهنگی در استانبول گفت: اگر قدس را از دست دهیم، نمی توانیم از مدینه حفاظت کنیم. اگر مدینه را از دست دهیم، نمی توانیم از مکه حفاظت کنیم. اگر مکه از دست برود، کعبه را هم از دست می دهیم.
اردوغان افزود، به دنبال تصمیم آمریکا در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل، حمله جدیدی علیه منطقه خاورمیانه و تمامی مسلمانان از طریق قدس هدف قرار داده است.
رئیس جمهوری ترکیه تأکید کرد که کشورها به اتخاذ اقداماتی بیشتر برای مقابله با این تصمیم دولت آمریکا ادامه خواهد داد. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
تصویر/ مرگ مشکوک زوج ثروتمند کانادایی

تصویر/ مرگ مشکوک زوج ثروتمند کانادایی آفتاب نیوز : ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
روحانی عقب نشینی کرده؟/صادق زیباکلام: عبور از روحانی خطاست؛ یعنی هموارکردن راه پوپولیسم

روحانی عقب نشینی کرده؟/صادق زیباکلام: عبور از روحانی خطاست؛ یعنی هموارکردن راه پوپولیسم آفتاب نیوز :
در روزهای اخیر و به خصوص بعد از ارائه لایحه بودجه سال 97 از سوی دولت به مجلس شورای اسلامی، انتقادهایی نسبت به عملکرد دولت مطرح شده است؛ برخی از پیشمانی رای خود به روحانی گفته اند و برخی نیز گفته اند علی رغم انتقادهایی که به دولت دارند اما همچنان از دولت حمایت خواهند کرد.
به گزارش آفتاب نیوز ، در همین باره صادق زیباکلام، فعال سیاسی اصلاح طلب با انتشار یادداشتی در روزنامه اعتماد نوشته است: نارضایتی از دولت آقای روحانی چه در شهرستان ها و چه درتهران از اوایل سال تحصیلی خیلی پررنگ بود و این را در گردهمایی های دانشجویی می دیدم ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
چند توصیه تغذیه ای برای مقابله با آلودگی هوا

چند توصیه تغذیه ای برای مقابله با آلودگی هوا آفتاب نیوز :
با توجه به وسعت و شدت معضل آلودگی به نظر می رسد تمام تلاش هایی که تاکنون در راستای مقابله با آن انجام گرفته ناکافی بوده است.
به گزارش آفتاب نیوز، در این مقاله فهرستی از مواد غذایی و ریزمغذی ها ارائه شده که بدن ما برای مقابله با آلودگی به آنها نیازمند است.
این مواد و ترکیبات مفید به بدن کمک می کنند که با آسیب اکسیدیته ناشی از آلاینده ها مقابله کند. برخی از موثرترین این مواد مغذی به شرح زیر است:
- مواد غذایی غنی از ویتامین ث - این ویتامین بهترین آنتی اکسیدان برای مقابله با آسیب ناشی از مولکول های رادیکال آزاد در اثر تماس با آلاینده های هوا است ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
تصاویر/روزنامه های شنبه 25 آذر 96

تصاویر/روزنامه های شنبه 25 آذر 96 آفتاب نیوز : ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
دیزنی با 52 میلیارد دلار فاکس را می خرد

دیزنی با 52 میلیارد دلار فاکس را می خرد آفتاب نیوز :
شرکت دیزنی اعلام کرده است برای خرید بخش بزرگی از کمپانی فاکس قرن بیست و یکم به مبلغ 52 میلیارد دلار با این شرکت به توافق رسیده است.
به گزارش آفتاب نیوز، این قرارداد شامل 39 درصد از سهام شبکه ماهواره ای اسکای و استودیوهای فیلمسازی فاکس قرن بیستم است.
از بقیه دارایی های فاکس از جمله شبکه خبری و ورزشی فاکس (فاکس نیوز و فاکس اسپورت) شرکت جدیدی تشکیل خواهد شد.
باب ایگر، مدیرعامل دیزنی، گفته که شرکتش از این اتفاق "فوق العاده خوشحال" است و این فرصت را برای گسترش فیلم های پرفروشی مانند آواتار و جنگ ستارگان که کمپانی فاکس ساخته، غنیمت می داند. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
توصیه های مهم برای کاهش وزن

توصیه های مهم برای کاهش وزن آفتاب نیوز :
بسیاری از ما به سمت ورزشها و رژیم های سخت غذایی می رویم در صورتی که روشهای موثر بسیاری علاوه بر اینها وجود دارند. کاهش وزن به این معنا نیست که همه وقت خود را در باشگاه بگذرانید، شما می توانید با ایجاد تغییرات کوچک در زندگی به وزن دلخواهتان برسید. بدون توضیحات بیشتر به سراغ 7 روش کاهش وزنی می رویم که مردم آنها را نادیده گرفته اند.
از شر رژیم غذایی راحت شوید
به گزارش آفتاب نیوز، اگر چه رژیم غذایی به شما کمک می کند که از وزن خود بکاهید، اما خود این رژیم غذایی باعث می شود که هر روز میلتان به غذا بیشتر و بیشتر شود ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
آیا قهوه و کافئین مانع جذب آهن می شوند؟

آیا قهوه و کافئین مانع جذب آهن می شوند؟ آفتاب نیوز :
برخی ادعا می کنند که این ماده با جذب مواد مغذی خاص مانند آهن تداخل دارد. به عنوان یک نتیجه، به برخی از مردم توصیه شده است از مصرف قهوه و کافئین اجتناب کنند. در اینجا همه چیز درباره چگونگی تاثیر قهوه و کافئین بر جذب آهن توضیح داده شده است.
قهوه و کافئین می توانند مانع جذب آهن شوند
مطالعات متعدد نشان داده است که قهوه و دیگر نوشیدنی های کافئینی می توانند جذب آهن را کاهش دهند. یک مطالعه نشان داد که نوشیدن یک فنجان قهوه با همبرگر باعث کاهش 39٪ جذب آهن می شود. نوشیدن چای، با همان وعده غذایی، جذب آهن را به میزان 64 درصد کاهش می دهد ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
کمیسیون ارتباطات آمریکا 'بی طرفی اینترنت' را لغو کرد

کمیسیون ارتباطات آمریکا 'بی طرفی اینترنت' را لغو کرد آفتاب نیوز :
بی طرفی اینترنت به معنای آن است که ارائه دهندگان خدمات اینترنتی باید با همه اطلاعاتی که از خطوطشان منتقل می شود بی طرفانه برخورد کنند و نباید بنا به محتوا، کاربر، وبسایت و یا شکل اتصال به اینترنت، در انتقال بخش های مختلف اطلاعات تبعیض قایل شوند.
به گزارش آفتاب نیوز ، کمیسیون ارتباطات در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما حکم داد که شرکت های اینترنتی باید اصل بی طرفی را رعایت کنند، اما حال با لغو این اصل ارائه دهندگان خدمات اینترنتی می توانند دسترسی به برخی سایت ها را سریعتر کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
چگونه استرس شدید درسی را کنترل کنیم؟

چگونه استرس شدید درسی را کنترل کنیم؟ آفتاب نیوز :
استرس کشنده می توان باعث بروز مشکلات روحی و جسمی بسیار شدید و یا حتی در پاره ای از موارد می تواند باعث بروز اختلالات و بیماریهایی شود. پیدا کردن راهکاری مناسب برای غلبه بر این مشکلات بسیار حیاتی است.
به گزارش آفتاب نیوز، استرس یکی از واکنشهای طبیعی بدن در موقع خطر است که باعث می شود بدن آماده فرار و یا جنگ شود. استرس همچنین فعالیت سیستم های مختلف بدن را برای آماده سازی در مواجهه با تهدیدات احتمالی کاهش و یا افزایش می دهد. اگر دچار استرس حاد هستید نیاز است که با استفاده از تمام راهکارهای ممکن این مشکل را حل کنید ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
در شب پیوند نسل ها، کودکان نوای خرم همگان را به وجد آوردند

در شب پیوند نسل ها، کودکان نوای خرم همگان را به وجد آوردند آفتاب نیوز : شامگاه جمعه، 24 آذر 1396، چهارمین دوره جشنواره و جایزه همایون خرم (نوای خرم) با برگزاری مراسم اختتامیه به پایان رسید.
این مراسم که به میزبانی تالار وحدت برگزار شد شاهد صحنه های زیبا و ماندگاری بود که تصاویر آن را می بینیم:
عکس: المیرا بابایی، حسین حاج بابایی، اشکان رشاد و آرمین حیدرزاده ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
کاهش وزن و لاغری با پیاده روی روزانه

کاهش وزن و لاغری با پیاده روی روزانه آفتاب نیوز :
همانطور که می دانید پیاده روی یک روش آسان و در دسترس برای کاهش وزن محسوب می شود. زمانی که سبک زندگی شما به گونه ای است که بیشتر ساعت های روز پشت میز هستید باید این گزینه را در برنامه روزانه خود بگنجانید.
به گزارش آفتاب نیوز، پیاده روی علاوه بر اینکه به شما کمک می کند سوخت کالری های خود را افزایش دهید بلکه بهترین روش برای کاهش سطح استرس نیز هست. هر چقدر استرس کمتری داشته باشید راحت تر وزن کم می کنید.
روزانه 15000 قدم پیاده روی کنید:
اصلا مهم نیست در حال حاضر چقدر پیاده روی می کنید، شما می توانید این مقدار را افزایش دهید ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
آیا ورزش به درمان افسردگی کمک می کند؟

آیا ورزش به درمان افسردگی کمک می کند؟ آفتاب نیوز :
اگرچه هیچ جایگزینی برای درمان های پزشکی مرسوم وجود ندارد، اما ورزش می تواند همان فواید درمان های روانی و دارویی را برای شما به ارمغان بیاورد!
به گزارش آفتاب نیوز، به اعتقاد مؤسسه ملی بهداشت روان آمریکا، حدود 15 میلیون آمریکایی بزرگ سال، از بیماری های افسردگی رنج می برند. انواع افسردگی همچون افسردگی پس از زایمان، اختلالات خلقی فصلی، اختلالات افسردگی ماژور، افسرده خویی و غیره وجود دارد.
در حالیکه هر کدام از این بیماری ها علائم متفاوتی دارند، اما برخی از علائم همچون احساس غم و اندوه، پوچی، عدم علاقه به فعالیت هایی که قبلا لذت می بردید، کاهش اشتها و خواب، و زودرنجی ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
بزرگ ترین زندان های خبرنگاران در سال 2017

بزرگ ترین زندان های خبرنگاران در سال 2017 آفتاب نیوز :
کمیته حمایت از روزنامه نگاران، در گزارش سالانه خود، برای دومین سال پیاپی، ترکیه را بزرگ ترین زندان روزنامه نگاران اعلام کرده است.
به گزارش آفتاب نیوز ، کمیته حمایت از روزنامه نگاران، که نهادی غیر انتفاعی در آمریکا است، هرسال گزارشی از وضعیت خبرنگاران در جهان منتشر می کند. این موسسه، تعداد کل خبرنگاران زندانی در جهان را 262 نفر اعلام کرده است که نیمی از آنها در سه کشور ترکیه، چین و مصر زندانی هستند.
این کمیته گفته، دلیل اختلاف آمارش با موسسات دیگر، تعریف روزنامه نگار است ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
دلیل ورم پاها چیست؟

دلیل ورم پاها چیست؟ آفتاب نیوز :
اگر شما نیز جزو آن دسته از افرادی هستید که برنامه کاری شلوغ دارند ممکن است پاهای متورمی داشته باشید. ایستادن طولانی مدت یا پیاده روی می تواند باعث ایجاد تورم در پا شود. اگر برنامه کاری شلوغی دارید سعی کنید در طول روز زمانی را برای استراحت اختصاص دهید. پای خود را در یک مکان بلند قرار دهید. بهتر است ارتفاع پا با قلب شما یکسان باشد. در این شرایط جریان خون به پا بهتر خواهد شد. زمانی که می خوابید این تورم ممکن است کاهش پیدا کند. پس زیاد نگران نباشید.
بیشتر خانم ها دوست دارند از کفش های پاشنه بلند و تنگ استفاده کنند. این موضوع ممکن است دلیل اصلی تورم پاهای شما باشد ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
6 حرکت کششی صبحگاهی برای شادابی

6 حرکت کششی صبحگاهی برای شادابی آفتاب نیوز :
اگر شما نیز همانند بیشتر افراد باشید، هر روز صبح از رختخواب خود بلند می شوید و بلافاصله کارهای روزمره خود را آغاز می کنید.
به گزارش آفتاب نیوز، با این وجود صرف چند دقیقه زمان در رختخواب قبل از دوش گرفتن، آماده کردن صبحانه، رفتن به سر کار و انجام کارهای روزمره می تواند تاثیر زیادی بر روی سلامت و احساس شما داشته باشد.
کشش کل بدن:
در حالیکه دراز کشیده اید و نفس خود را به داخل برده اید( در حال دم هستید)، دستان خود را به بالای سر ببرید و انگشتان دست را به همدیگر گره بزنید. کف دست خود را به سمت دیوار بچرخانید و پشت سر خود نگه دارید ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
تصویر جالبی که همسر گوچی منتشر کرد

تصویر جالبی که همسر گوچی منتشر کرد آفتاب نیوز : سروین بیات همسر رضا قوچان نژاد مهاجم محبوب تیم ملی که او را گوچی صدایش می کنند ، تصویری با نمکی از کفش های فوتبالی پدر و پسر منتشر کرده است! ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
وای فای خطر سقط جنین را افزایش می دهد

وای فای خطر سقط جنین را افزایش می دهد آفتاب نیوز :
تحقیقات پیشین هم نشان داده بود اشعه های غیریونیزه حوزه های مغناطیسی که از خطوط برق و دکل های مخابراتی نیز ایجاد می شوند، برای بدن انسان مضر هستند چون به تغییرات ژنتیکی و سرطان منجر می شوند.
درهمین راستا محققان در اوکلند آمریکا 913 زن باردار را در مراحل مختلف بررسی کردند. برخی از شرکت کنندگان در تحقیق قبلا حداقل یک سقط جنین داشتند. تمام شرکت کنندگان در آزمایشی شرکت کردند که میزان اشعه را در بدن افراد طی 24 ساعت اندازه گیری می کرد. این تحقیق نشان داد زنانی که در برابر میزان بالای اشعه قرار داشتند، 48 درصد بیشتر از بقیه در معرض خطر سقط جنین قرار داشتند.
منبع: مهر ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
5 غذای پرطرفداری که مغزتان را به نابودی می کشاند

5 غذای پرطرفداری که مغزتان را به نابودی می کشاند آفتاب نیوز :
حتما شما نیز بارها و بارها در مورد غذاهای افزایش دهنده قدرت مغز همچون توت ها و ماهی سالمون شنیده اید. اینگونه خوراکی ها می تواند حافظه شما را حفظ کند و ذهنی قوی و قدرتمند در اختیارتان بگذارد. خوب حالا سوال اینجاست که چه غذاهایی می تواند بر روی قدرت مغز تاثیر منفی داشته باشد و منجر به بیماری هایی همچون آلزایمر شود؟ در این مقاله قصد داریم غذاهایی که باید از خوردن آن اجتناب شود را بیان نماییم.
ماهی های سرشار از جیوه:
گیل سالتز استادیار بالینی روانپزشکی در بیمارستان نیویورک در این باره می گوید: دوست ندارم یک غذا را به عنوان یک ماده بد معرفی کنم ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
مهم ترین کار خبرگان انتخاب رهبری است/آبرومندانه و فوق العاده محرمانه بررسی می کنیم/ اینستاگرامم دو بار ریپورت شده/مطلقاً در قانون اساسی اسم نظارت بر رهبری نیست، کلمه مراقبت وجود دارد

مهم ترین کار خبرگان انتخاب رهبری است/آبرومندانه و فوق العاده محرمانه بررسی می کنیم/ اینستاگرامم دو بار ریپورت شده/مطلقاً در قانون اساسی اسم نظارت بر رهبری نیست، کلمه مراقبت وجود دارد آفتاب نیوز :
مهمان این هفته برنامه دستخط آیت الله سید احمد خاتمی از اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، امام جمعه موقت تهران و از اعضای هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری بود.
به گزارش آفتاب نیوز، متن زیر مشروح صحبت های آیت الله خاتمی در برنامه دست خط است:
مجری: در مقدمه برنامه گفتم که شما اخیراً وارد فضای مجازی شده اید. چطور شد به این فکر افتادید؟ چون معمولاً خیلی از آقایان حذر می کنند و به نوعی احتیاط می کنند که وارد فضای مجازی شوند؛ چطور شد شما وارد این عرصه شدید؟
خاتمی: در رابطه با فضای مجازی چند بار تا مرز ورود رفتم، اما پا پس زدم. احساس کردم آن ضرورت بایسته را ندارد ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
قهرمانی غیرت با گلزنی لژیونر ایرانی اش

قهرمانی غیرت با گلزنی لژیونر ایرانی اش آفتاب نیوز :
در مسابقه فینال جام حذفی فوتسال قزاقستان تیم غیرت با بهره مندی از حسین طیبی به مصاف آیط رفت و در نهایت با نتیجه 3 بر صفر این تیم را شکست داد.
حسین طیبی، لژیونر ایرانی غیرت زننده دومین گل تیمش برابر آیط بود و با این گل 11 گله شد تا همراه با تاکوی برزیلی از تیم اکتوبه عنوان آقای گلی جام حذفی قزاقستان را از آن خود کند.
خبرانلاین ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
وزیر کشور وارد مشهد شد

وزیر کشور وارد مشهد شد آفتاب نیوز :
وزیر کشور قرار است روز شنبه در همایش منطقه ای 'صیانت و گفتمان سازی اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر' که با حضور مسئولان مبارزه با مواد مخدر پنج استان و خراسان رضوی در مشهد برگزار می شود، سخنرانی کند.
ایرنا ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
مرگ رییس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت در تصادف

مرگ رییس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت در تصادف آفتاب نیوز :
به نقل از وبدا؛ در این حادثه همسر دکتر حضرتی نیز دچار مصدومیت و تروما شد که برای انجام اقدامات درمانی به اردبیل منتقل شد ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
رونمایی از مستند مثل یک زن درباره زندگی فائزه هاشمی

رونمایی از مستند مثل یک زن درباره زندگی فائزه هاشمی آفتاب نیوز :
این مستند 75 دقیقه ای که با دستور رییس سازمان سینمایی برای عدم نمایش، به جشنواره سینما حقیقت راه نیافت امروز بعد ظهر در یک محفل خصوصی باحضور شخصیت های سیاسی و فائزه هاشمی به نمایش درآمد.
در ابتدای این نمایش مژگان اینانلو کارگردان این مستند در سخنانی کوتاه با اشاره به روند ساخت مستند مثل یک زن توضیح داد: این مستند طی دو سال فیلم برداری شده است و یک سال تدوین آن طول کشیده است. در نهایت سه سال پروسه ساخت آن به طول انجامید و سال گذشته آماده نمایش شد.
او با اشاره به فضای سیاسی سال گذشته به دلیل انتخابات ریاست جمهوری خاطر نشان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
عزل 2 معبربان خاطی/ شهروندان موارد تخلف را اطلاع دهند

عزل 2 معبربان خاطی/ شهروندان موارد تخلف را اطلاع دهند آفتاب نیوز :
محمدجواد شیرازی اظهار کرد: به محض اطلاع از این موضوع سازمان بازرسی به صورت ویژه بررسی این موضوع را در دستور کار قرار داد.
وی افزود: با برگزاری جلسه ای با حضور مدیرعامل شرکت شهربان، بازرس موضوعی و دو تن از عوامل متخلف نسبت به برخورد و عزل خاطیان تصمیم قطعی گرفته شد.
رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران تاکید کرد: در این موضوع خاص عوامل شهرداری تهران حق هیچگونه برخوردی را ندارند و شهروندان در صورت مشاهده موارد مشابه مراتب را اطلاع دهند و ما در شهرداری به صورت قاطع با متخلفان برخورد خواهیم کرد.
ایسنا ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
مسی با غلبه بر رونالدو و نیمار بهترین بازیکن جهان در سال 2017 شد

مسی با غلبه بر رونالدو و نیمار بهترین بازیکن جهان در سال 2017 شد آفتاب نیوز :
مجله انگلیسی فور فور تو طبق روال هر سال، امسال نیز اقدام به معرفی بهترین فوتبالیست جهان کرد که بر این اساس لیونل مسی آرژانتینی از بارسلونا بالاتر از کریستیانو رونالدوی پرتغالی از رئال مادرید و نیمار برزیلی از پاری سن ژرمن، عنوان بهترین فوتبالیست جهان در سال 2017 را از آن خود کرد.
رونالدوی 32 ساله در حالی رقابت برای کسب این عنوان را به رقیب آرژانتینی اش واگذار کرد که اخیراً موفق شد عنوان بهترین بازیکن جهان در سال 2017 موسوم به بهترین را از فیفا به خود اختصاص دهد و مجله معتبر فرانس فوتبال هم او را به عنوان بهترین بازیکن سال 2017 معرفی کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
افشاگری مشاور روحانی از پروژه احمدی نژادی ها علیه دولت

افشاگری مشاور روحانی از پروژه احمدی نژادی ها علیه دولت آفتاب نیوز :
، حسام الدین آشنا در صفحه توییتر خود نوشت: پویش پشیمانی با پشتیبانی کسانی شکل گرفت که باید در مورد کارهای کرده و نکرده خود پاسخگو باشند. آنها ثروت و سعادت ملت را به تاراج دادند. چه سدهایی ساختند که پشتش آبی نیست، چه فرودگاههایی ساختند و پروازی به آنجا نیست.
آشنا در توییت دیگری نوشت: به دست هر نماینده یک مجوز پالایشگاه و پتروشیمی به اسم خصوصی سازی؛ پتروشیمی را به وزارت رفاه، پالایشگاه را به وزارت دفاع، روغن کشی را به بنیاد شهید، نیروگاه سازی را به آستان قدس، مخابرات را به سپاه و ستاد پیمانکاری را به قرارگاه خاتم الانبیا.
خبرآنلاین ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 19 ساعت پیش
اعتراف گلزن بادران/ عاشق پرسپولیس هستم؛ هواداران بادران تشویق کردن بلد نبودند!

اعتراف گلزن بادران/ عاشق پرسپولیس هستم؛ هواداران بادران تشویق کردن بلد نبودند! آفتاب نیوز :
مهرداد رضایی پس از شکست 2 بر یک مقابل تیم پرسپولیس در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: هواداران بادران در بازی های لیگ هم به ورزشگاه می آیند اما تعدادشان 2، 3 هزار نفر است اما امروز 7، 8 هزار تماشاگر در ورزشگاه داشتیم. خودم از دیدن تماشاگران تعجب کرده بودم امیدوارم این هواداران در بازی های لیگ یک بیایند و تیم را حمایت کنند.
رضایی در مورد اینکه فکر می کرد به پرسپولیس گل بزند، گفت: من 16، 17 سالگی در لیگ برتر بازی کردم، من خودم عاشق پرسپولیس هستم.
بازیکن بادران در مورد اینکه فکر می کند تیمش لیگ برتری شود، اظهار داشت: ما بازی های خوبی انجام می دهیم ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 19 ساعت پیش
طعم خوشمزه خوراکی های عصرمدرن؛ ماشه خطرناک ابتلا به آلرژی های غذایی

طعم خوشمزه خوراکی های عصرمدرن؛ ماشه خطرناک ابتلا به آلرژی های غذایی آفتاب نیوز :
کارشناسان درپژوهش های خود دریافتند میزان ابتلا به بیماری آلرژی غذایی در 10 سال اخیر افزایش باورنکردنی داشته است.
محققان کنار گذاشتن رژیم غذایی سنتی مطابق با آداب و فرهنگ کشور های مختلف دنیا و مصرف خوراکی های غربی را عامل اصلی بالا رفتن نرخ ابتلا به آلرژی غذایی درسال های اخیر معرفی کرده اند.
کارشناسان به ویژه خوراکی های فرآوری شده، فست فود، سس ها وبرخی شیرینی ها را به دلیل داشتن مواد نگهدارنده عامل ابتلای افراد به آلرژی غذایی می دانند.
همچنین خوراکی ها و مواد غذایی که وارد کشور های دیگر می شوند به دلیل آماده نبودن سیستم ایمنی بدن افراد بومی برای شناسایی ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 21 ساعت پیش
نتانیاهو برای هفتمین بار بازجویی می شود

نتانیاهو برای هفتمین بار بازجویی می شود آفتاب نیوز :
شبکه دو تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد، بازپرسان مرکز تحقیقات پلیس این رژیم وارد محل اقامت بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی شدند تا برای هفتمین بار در طول یک سال اخیر وی را در دو پرونده فساد مشهور به پرونده های 1000 و 2000 مورد بازجویی قرار دهند و احتمالا این آخرین بازجویی از وی است.
این شبکه تلویزیونی اسرائیلی به نقل از یک منبع آگاه از روند تحقیقات اعلام کرد، نتانیاهو در بازجویی قبلی نتوانست شک و تردیدها علیه اش در پرونده مشهور به هدایا را کنار بزند.
پرونده 1000 مربوط به هدایای گرانبهای جیمز باکر، تاجر و میلیاردر استرالیایی و آرنون میلچن ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 21 ساعت پیش
دمای هوا؛ نوزادتان را باهوش یا کم هوش می کند

دمای هوا؛ نوزادتان را باهوش یا کم هوش می کند آفتاب نیوز :
کارشناسان درجدیدترین پروژهش های خود دریافتند آب و هوا و سایر شرایط محیطی که با آب و هوا درارتباط است می تواند به طور غیر مستقیم بر جنین اثر گذاشته و سبب کاهش سطح هوش آن ها شود.
پژوهش ها نشان می دهند فرزندان مادرانی که در دوران بارداری دردمای بالای 32 درجه سانتیگراد زندگی می کنند از سطح هوش پایین تری به میزان (0.1 درصد) به نسبت سایر فرزندان برخوردار می شوند و به این ترتیب درآینده با احتمال کمتری ثروتمند می شوند.
1-وقتی آب و هوا بر ضریب هوشی جنین اثر می گذارد2-قابل توجه بانوان باردار؛ دمای هوا نوزادتان را باهوش یا کم هوش می کند3-قابل توجه بانوان باردار ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 21 ساعت پیش
انعقاد تفاهم نامه همکاری دانشگاه محقق اردبیلی با دانشگاه گرجستان

انعقاد تفاهم نامه همکاری دانشگاه محقق اردبیلی با دانشگاه گرجستان آفتاب نیوز :
محمدتقی آل ابراهیم با اعلام این خبر، گفت: این تفاهم نامه به منظور تبادل دانشجو و استاد، برگزاری کنفرانس های مشترک، پروژه های مشترک علمی و رقابت های ورزشی مشترک منعقد شده است.
آل ابراهیم با بیان اینکه در این تفاهم نامه دانشگاه محقق اردبیلی برگزاری دوره های فارسی کوتاه مدت برای دانشجویان طرف مقابل را پذیرفته است، ادامه داد: لازم به ذکر است این تفاهم نامه برای اولین بار جهت قدرت و تضمین هرچه بیشتر همکاری ها به مدت 10 سال اعتبار خواهد داشت.
وی با بیان اینکه این تفاهم نامه در حاشیه سفر تیم علمی ایران به گرجستان منعقد شد ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 21 ساعت پیش
عواید مسابقه دومینو به نفع بیماران مبتلا به سرطان هزینه خواهد شد

عواید مسابقه دومینو به نفع بیماران مبتلا به سرطان هزینه خواهد شد آفتاب نیوز :
سمیرا قربانی، با اشاره به اینکه عواید حاصل از ثبت نام دانشجویان در این مسابقات به نفع بیماران مبتلا به سرطان هزینه خواهد شد، گفت: مسابقات در سه مرحله مقدماتی، نیمه نهایی و نهایی در روزهای 22-23-24-25 آذرماه برگزار می شود.
وی ادامه داد: کاربردی بودن از مهم ترین ویژگی های دوره برای شرکت کنندگان است، در این دوره نحوه نوآوری در مسابقه و جدول نحوه امتیازدهی داوران مسابقه شرح داده خواهد شد، کارگاه ها در تاریخ های 18-20 آذر برگزار شد، که هر تیم 4 ساعت در این دوره حضور داشت.
ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 21 ساعت پیش
بدخوابی های شبانه نشان از بیماری های خطرناک مغزی

بدخوابی های شبانه نشان از بیماری های خطرناک مغزی آفتاب نیوز :
کارشناسان هشدار می دهند برخی مشکل ها در زمان خواب مانند حرف زدن، راi رفتن، دندان قروچه کردن، جویدن زبان به وسیله دندان ها و ناآرامی در زمان خواب همگی می تواند نشان دهنده خطر ابتلا به بیماری هایی، چون آلزایمر و پارکینسون باشد.
یکی دیگر از مشکل هایی که در برخی افراد رواج دارد، اختلال حرکت سریع چشم درخواب (RBD) است و در افرادی به وجود می آید که دچار التهاب در ناحیه دوپامین مغز هستند و احتمال زیادی دارد که در آینده به پارکینسون و دمانس سلول های مغزی مبتلا شوند.
-راه رفتن ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 21 ساعت پیش
سایپا سراتو را دوباره گران کرد

سایپا سراتو را دوباره گران کرد آفتاب نیوز :
طبق بخشنامه روز گذشته این شرکت به نمایندگی های فروش قیمت سراتو اتوماتیک 2000 آپشنال حدود 14 میلیون تومان گران شده و از 104 میلیون و 150 هزار تومان به 118 میلیون و 500 هزار تومان رسیده است.
همچنین قیمت جدید سراتو اتوماتیک 2000 نیز حدود 100 میلیون تومان اعلام شده است.
این شرکت قیمت جدید سراتو گیربکس دستی 1600 آپشنال را نیز حدود 94 میلیون و 500 هزار تومان اعلام کرده است.
منبع: ایسنا ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 22 ساعت پیش
زردچوبه، دشمن سرطان!

زردچوبه، دشمن سرطان! آفتاب نیوز :
در سراسر جهان هرساله، بیش از 7 میلیون نفر به خاطر ابتلا به سرطان جان خود را از دست می دهند. همچنین تخمین زده شده است که این تعداد تا سال 2020 به 15 میلیون نفر نیز برسد.
پژوهشگران در سرتاسر جهان، همواره به دنبال پیدا کردن روش هایی برای درمان این بیماری بوده اند و در این راستا، راه های طبیعی درمان همیشه جایگاه ویژه ای داشته اند. بیشتر درمان های فعلی برای سرطان درمان های تک هدفی هستند. اما به دلیل پیچیدگی و دخالت مسیرهای متعدد در ایجاد و پیشرفت سرطان باید دارویی تولید شود که بتواند درمان چند هدفی داشته باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 22 ساعت پیش
چیستا یثربی: مهناز افشار را در حدی نمی بینم پایش را روی صحنه بگذارد

چیستا یثربی: مهناز افشار را در حدی نمی بینم پایش را روی صحنه بگذارد آفتاب نیوز :
چیستا یثربی نویسنده و کارگردان تئاتر در ارتباط با حضور بازیگران سرشناس سینما در تئاتر به برنا، بیان کرد: در رابطه با این موضوع از خودم شروع می کنم، سال گذشته قرار نبود برای نمایش "شب" روی صحنه بروم، آیا من بازیگر هستم؟ من درس بازیگری نزد خانم ژاله علو، فهیمه راستکار و شهره لرستانی خواندم ولی نویسنده و کارگردان هستم.جریان بازی روی صحنه من در سال گذشته از این قرار بود که خانم بازیگر به یکباره رفت و گفت من چک سفید می خواهم که رئیس تئاتر شهر گفت خودت بازی کن، گفتم من برم، من آسم دارم، چطوری با این آسم یک ساعت و نیم مردم را نگه دارم، صدای من شاید به انتهای سالن قشقایی نرسد ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 22 ساعت پیش
جزییات طرح پلیس فتا برای حضور کودکان و نوجوانان در فضای مجازی

جزییات طرح پلیس فتا برای حضور کودکان و نوجوانان در فضای مجازی آفتاب نیوز :
سرهنگ نوروزی با اشاره به اینکه طرح کوا (کودک و اینترنت ) از شهریور سال 95 با همکاری آموزش و پرورش، پلیس فتا و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات آغاز شده و قرار است 270 هزار نفر از دانش آموزان تحت آموزش قرار گیرند گفت: در این طرح تاکنون 500 کارگاه آموزشی برای دانش آموزان برگزار شده است و تا پایان سال 96 قرار است تعداد کارگاه های آموزشی به 900 کارگاه برسد.
سرپرست مرکز مبارزه با جرائم ملی سازمان یافته پلیس فتا گفت: فاز دوم طرح کوا از سال آینده آغاز می شود که در آن والدین و مربیان هم تحت آموزش قرار می گیرند. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 1 روز و 23 ساعت پیش
ساخت بزرگترین تونل خاورمیانه در ایران

ساخت بزرگترین تونل خاورمیانه در ایران آفتاب نیوز :
خیرالله خادمی با اشاره به اجرای حدود 40 هزار متر تونل در سه طرح اقتصاد مقاومتی آزادراهی کشور اظهار کرد: در برنامه ریزی برای طرح های اقتصاد مقاومتی 6 طرح به طول 223 کیلومتر در حوزه آزادراهی تعریف شده است.
وی ادامه داد: در سه پروژه آزادراهی تهران- شمال، اراک- خرم آباد و همت- کرج 40 هزار متر تونل طراحی شده و در حال اجراست.
وی با اشاره به مشکلات اجرای تونل در آزادراه تهران- شمال افزود: بیش از 31 هزار متر از این رقم مربوط به این آزادراه است که دارای 39 دستگاه تونل است.
آزادراه تهران-شمال کِی جای جاده چالوس را می گیرد؟ ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 23 ساعت پیش
فرمانده هوافضای سپاه: در داخل موشک می سازیم ولی واگن قطار و سنگ پا وارد می کنیم

فرمانده هوافضای سپاه: در داخل موشک می سازیم ولی واگن قطار و سنگ پا وارد می کنیم آفتاب نیوز :
اجلاس بزرگ بسیج اساتید کشور با حضور سردار امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه، سیدمحمد حسینی رئیس کانون دانشگاهیان ایران اسلامی و وزیر اسبق ارشاد و جمعی از شخصیت های کشوری، لشکری و صدها نفر از اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه های تهران در تالار ابوریحان دانشگاه شهیدبهشتی برگزار شد.
سردار امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه در این مراسم طی سخنانی ضمن تبریک پیروزی های بزرگ اسلام و جبهه مقاومت و ازهم پاشیدگی جبهه تکفیری ها در منطقه اظهار داشت: مردم ما هنوز متوجه عمق خطر این گروه نشده اند زیرا جبهه جنگ از کشور ما فاصله دارد و طبعا متوجه اهمیت فروپاشی آن ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 23 ساعت پیش
شفر مهاجم گلزنش را خرید

شفر مهاجم گلزنش را خرید آفتاب نیوز :
شفر سرمربی تیم فوتبال استقلال برای پوشش ضعف گلزنی تیمش در نهایت تصمیم گرفت تا جذب بازیکن خارجی مد نظرش را در دستور کار قرار دهد.
به این ترتیب سرمربی آلمانی استقلال قصد دارد مهاجم 23 ساله جاماییکایی به نام روماریو ویلیامز را جذب کند.
با وجود این شفر به صورت خصوصی با این مهاجم توافق کرده و شنیده می شود این بازیکن قرار است پس از دریافت رضایت نامه از تیم فعلی اش برای انجام تست های پزشکی و عقد قرارداد راهی ایران شود.
باشگاه خبرنگاران ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 0 ساعت پیش
مسی بیشتر رکوردشکنی کرده یا رونالدو؟

مسی بیشتر رکوردشکنی کرده یا رونالدو؟ آفتاب نیوز :
به نقل از آس، جهان فوتبال مدت هاست شاهد درخشش دو ستاره به نام های لیونل مسی و کریستیانو رونالدو است. دو مهاجم آرژانتینی و پرتغالی هر سال رکورد شکنی می کنند و آماری دست نیافتنی را به نام خود ثبت می کنند. هر دو بازیکن به رکورد های باور نکردنی رسیدند و در هر رقابت یک آمار قابل توجه به نام خود ثبت کردند. این قضیه تنها در رقابت های باشگاهی دیده نمی شود بلکه مسی و رونالدو در تیم های ملی شان نیز می درخشند.
چهار قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا و پنج توپ طلا
رونالدو در نهایت امسال توانست پس از پشت سر گذاشتن یک سال فوق العاده به رکورد های مسی برسد ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 1 ساعت پیش
پدر و دختر بازیگر مهمان امشب دورهمی /عکس

پدر و دختر بازیگر مهمان امشب دورهمی /عکس آفتاب نیوز : ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 1 ساعت پیش
ساخت بزرگترین تونل خاورمیانه در ایران

ساخت بزرگترین تونل خاورمیانه در ایران آفتاب نیوز :
خیرالله خادمی با اشاره به اجرای حدود 40 هزار متر تونل در سه طرح اقتصاد مقاومتی آزادراهی کشور اظهار کرد: در برنامه ریزی برای طرح های اقتصاد مقاومتی 6 طرح به طول 223 کیلومتر در حوزه آزادراهی تعریف شده است.
وی ادامه داد: در سه پروژه آزادراهی تهران- شمال، اراک- خرم آباد و همت- کرج 40 هزار متر تونل طراحی شده و در حال اجراست.
وی با اشاره به مشکلات اجرای تونل در آزادراه تهران- شمال افزود: بیش از 31 هزار متر از این رقم مربوط به این آزادراه است که دارای 39 دستگاه تونل است.
آزادراه تهران-شمال کِی جای جاده چالوس را می گیرد؟ ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 1 ساعت پیش
توضیح رییس دفتر تولیت حرم امام(ره) درباره یک خبر

توضیح رییس دفتر تولیت حرم امام(ره) درباره یک خبر آفتاب نیوز :
متن کامل یادداشت علی جوادی راد به شرح زیر است:
پیرو انتشار خبری از قول اینجانب مبنی بر تملک 5000 هزار هکتار از اراضی به جهت آستان امام خمینی لازم است اشاره کنم که در این خبر اشتباهی صورت گرفته و زمین مذکور مربوط به مقدار اراضی مربوط به مراکز شهر فرهنگی آفتاب است که دانشگاه آزاد شهر ری، دانشگاه شاهد، شهرک سینمایی دفاع مقدس، نمایشگاه شهر آفتاب، توسعه بهشت زهرا و دیگر متعلقات و تأسیسات و زیرساخت های شهری از قبیل ساختمان های اداری و قضایی و امدادی و غیره را شامل می شود که هر کدام مالکین و متصرفین خود را دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 2 ساعت پیش
نشست سه جانبه مقامات نظامی ارشد ترکیه، آمریکا و عراق

نشست سه جانبه مقامات نظامی ارشد ترکیه، آمریکا و عراق آفتاب نیوز :
به نقل از روزنامه حریت، بر اساس بیانیه منتشر شده از سوی نیروهای مسلح ترکیه، ژنرال جوزف ووتل، فرمانده فرماندهی مرکزی آمریکا، ژنرال کورتیس اسکاپاروتی، فرمانده نیروهای آمریکا در اروپا و ژنرال عثمان غنیمی، رئیس ستاد مشترک ارتش عراق، در آنکارا در نشستی سه جانبه میهمان ژنرال خلوصی آکار، رئیس ستاد مشترک ارتش ترکیه بودند.
این چهار ژنرال در این نشست درباره مسائل منطقه ای از جمله وضعیت سوریه و عراق و تدابیر لازم برای مبارزه با سازمان های تروریستی گفت وگو کردند.
در این بیانیه جزئیاتی درباره محتوای مذاکرات اعلام نشده است. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 2 ساعت پیش
سفیر روسیه در یمن: به اتهامات آمریکا علیه ایران تردید داریم

سفیر روسیه در یمن: به اتهامات آمریکا علیه ایران تردید داریم آفتاب نیوز :
به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، این دیپلمات روس پنجشنبه شب با بیان این که ماهواره های آمریکایی و انگلیسی ائتلاف عربی را در رصد قاچاق سلاح های احتمالی به خاک یمن، یاری می کنند، تاکید کرد: غیر ممکن است که ائتلاف نتواند ورود موشکی به ابعاد چندین متر را به یمن رصد کند.
دیدوشکین با اشاره به این که شاید بتوان برخی تجهیزات کوچک الکترونیکی را وارد یمن کرد، اما قاچاق موشک از خارج به این کشور امکان پذیر نیست، افزود: در حالی که رسانه ها روزانه از شلیک انواع موشک از خاک یمن به اهداف جنگی گزارش می دهند، اگر موشک ها وارداتی از کشوری دیگر باشد ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 3 ساعت پیش
توقیف خودروی تویوتا هایلوکسی که با آرم پلیس تردد می کرد

توقیف خودروی تویوتا هایلوکسی که با آرم پلیس تردد می کرد آفتاب نیوز :
رییس پایگاه یکم پلیس امنیت پایتخت از توقیف خودروی تویوتا هایلوکسی که با آرم پلیس در خیابان زعفرانیه خبر داد.
تیم عملیات این پایگاه شب گذشته حین گشت زنی با مشاهده این خودرو که برچسب پلیس بر آن نصب شده بود آن را توقیف کردند.
در حال حاضر این پرونده برای بررسی ابعاد بیشتر در دست بررسی است.
ایلنا ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: حوادث انتشار : 2 روز و 3 ساعت پیش
عکس/ ازدواج خانم بازیگر با بازیکن استقلال

عکس/ ازدواج خانم بازیگر با بازیکن استقلال آفتاب نیوز :
نیکی محرابی بازیگر جوان و خوش آتیه سریال گسل در نقش تهمینه با انتشار عکسی خبر از شروع یک زندگی جدید داد . مراسم جشن نامزدی نیکی محرابی با یعقوب کریمی بازیکن تیم فوتبال استقلال تهران برگزار گردید و یعقوب کریمی نیز با انتشار عکسی از تبریک های دوستانش تشکر نمود.
یعقوب کریمی بازیکن تیم استقلال با انتشار این عکس در اینستاگرامش از تبریک های ویژه دوستانش تشکر کرد.نیکی محرابی بازیگر سریال گسل نیز با انتشار این عکس خبر از آغاز مرحله جدیدی در زندگی اش داد.نیکی محرابی بازیگر جوان و تازه کاری است که در سریال گسل در کنار بازیگرانی چون سام درخشانی، بیژن امکانیان، فلور نظری ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: فرهنگی هنری انتشار : 2 روز و 4 ساعت پیش
حباب افزایش قیمت، در بازار مسکن

حباب افزایش قیمت، در بازار مسکن آفتاب نیوز :
صدیف بدری سخنگوی عمران مجلس شورای اسلام با بیان اینکه، رشد معاملات مسکن، هم اکنون، ناشی از معاملات کلان مسکن و انتقال مالکیت پروژه های مشارکتی است اظهار کرد: میزان پروانه های ساختمانی طی ماه های گذشته 10 درصد رشد داشته است.
وی در ادامه افزود: افزایش 10 درصدی پروانه های ساختمانی ناشی از تسهیلات مسکنی است که در سال 95 پرداخت شده اما متاسفانه امسال بانک مسکن هیچ تسهیلاتی را با نرخ سود پایین به متقاضیان پرداخت نکرده است.
بدری تصریح کرد: بانک تخصصی مسکن، تنها تسهیلات سپرده گذاری مسکن یکم ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 5 ساعت پیش
تقدیر وزیر بهداشت از یانگوم به دلیل کمک به زلزله زدگان کرمانشاه

تقدیر وزیر بهداشت از یانگوم به دلیل کمک به زلزله زدگان کرمانشاه آفتاب نیوز :
سید حسن هاشمی که به دعوت وزیر بهداشت کره جنوبی و امضای چند سند همکاری در حوزه سلامت به این کشور سفر کرده است، صبح امروز و پس از بازدید از بیمارستان دانشگاه یونسه ای، در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در سئول از "لی یونگ ئه" به خاطر عمل انسان دوستانه در کمک به زلزله زدگان غرب کشور تقدیر کرد.
بنا براعلام سایت وبدا، "لی یونگ ئه" بازیگر نقش "یانگوم" در سریال "جواهری درقصر" بود که با بازی هنرمندانه در این سریال مورد توجه مردم ایران قرار گرفت.
ایسنا ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 5 ساعت پیش
یک نکته قبل از خرید ماسک مو

یک نکته قبل از خرید ماسک مو آفتاب نیوز :
بخشی از تغذیه موها از طریق مواد غذایی که می خوریم تامین می شود و بخشی دیگر را هم می توان با ماسک های مناسب پوشش داد .
ماسک های طبیعی برای مو در واقع مواد غذایی مناسب را به موها می رسانند و ترمیم بیماری های مو را به عهده میگیرند . البته اگر موهایتان مشکلات حاد داشته باید در درجه اول به پزشک Doctor مراجعه کنید .
اینکه موهایتان خشک یا چرب باشد یا موهای صاف یا فرفری داشته باشید در انتخاب نوع ماسک مو باید در نظر گرفته شود . استفاده از ماسک موهای خشک برای موهایی که چرب هستند انها را چربتر کرده و اسباب ریزش انها را فراهم می کند در مورد موهای خشک هم اهمیت به همین اندازه ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 5 ساعت پیش
فراز از سقوط مثل بالا رفتن از قله است

فراز از سقوط مثل بالا رفتن از قله است آفتاب نیوز :
پالاس که هفت بازی اولش را بدون زدن گل باخت، با 14 امتیاز به رده هفدهم صعود کرده البته بدون در نظر گرفتن بازی های دیشب سوانزی، وست برومویچ و وستهم.
مربی 70 ساله که جانشین فرانک دی بوئر شده، گفت: ما استوک را بردیم - با از دست رفتن پنالتی وقت های تلف شده- و شنبه مقابل بورنموث ناامید شدیم بنابراین پیروزی مهیجی به دست آوردیم. این اواخر خوب بازی کردیم اما باید انگیزه بازیکنان حفظ شود تا به تلاش ادامه دهند حتی وقتی که اوضاع بر وفق مراد نیست. این سه امتیاز باارزش است اما درست وقتی که فکر می کنیم مشکلاتمان تمام شده مشکلات تازه شروع می شود ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 6 ساعت پیش
تصویب طرح ممنوعیت فروش هواپیما به ایران در کنگره

تصویب طرح ممنوعیت فروش هواپیما به ایران در کنگره آفتاب نیوز :
مجلس نمایندگان آمریکا طرحی را مبنی بر ممنوعیت فروش هواپیما با ایران با 252 رای مثبت و 167 رای منفی به تصویب رساند.این طرح در صورتی که به تصویب سنا برسد و ترامپ نیز آن را وتو نکند به قانون تبدیل می شود.
ایران بر اساس برجام توافق هایی را برای خرید هواپیما با بویینگ و ایرباس به امضاء رسانده است.
ایسنا ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 6 ساعت پیش
10 عنوان اتهامی در صدر پرونده های قضایی کشور

10 عنوان اتهامی در صدر پرونده های قضایی کشور آفتاب نیوز :
علیرضا ساوری در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری صدا وسیما افزود: پرونده های ورودی به دستگاه قضایی با دو عنوان "اتهام" یا "خواسته" وارد سیستم رسیدگی می شود.
وی گفت: بررسی کارشناسی نشان می دهد در شش ماه نخست سال پرونده های ورودی به دستگاه قضا با ده عنوان اتهامی 55.5 درصد را به خود اختصاص داده است.
مدیرکل پیشگیری های وضعی معاونت اجتماعی قوه قضاییه تصریح کرد: سرقت مستوجب تعزیر، ضرب و جرح عمدی اعم از فردی ، جمعی و مسلحانه ، توهین به اشخاص عادی، ایراد صدمه بدنی غیرعمدی ناشی از حوادث رانندگی و کارگاهی، تهدید، تخریب ، کلاهبرداری ، رانندگی بدون گواهینامه ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اجتماعی انتشار : 2 روز و 9 ساعت پیش
دست هایی در گرانی کاغذ دخالت دارد

دست هایی در گرانی کاغذ دخالت دارد آفتاب نیوز :
قاضی زاده هاشمی در گفتگو با خبرگزاری صداوسیما با بیان اینکه واحدهای صادرکننده کاغذ به ایران در این مدت محدودیت هایی ایجاد کردند، افزود: قطعا این 3 اتفاق یک هماهنگی پشت صحنه داشته است و باتوجه به اطلاعات متنوعی که صنوف مختلف در این خصوص به ما داده اند مجلس هم ورود پیدا می کند تا رانت و امتیاز خاص در حوزه فرهنگی برای مدیریت هر 3 حوزه برای یک گروه ایجاد نشود.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: این افزایش قیمت بصورت غیر مستقیم آثار سوئی بر صنوف مختلف چاپ و حوزه تبلیغات همینطور حوزه نشر کتاب و مطبوعات داشته بطوریکه در یکماه گذشته گرانی کاغذ باعث افت تیراژ مطبوعات ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 9 ساعت پیش
گالری ها برای هنردوستان چه تدارک دیده اند؟

گالری ها برای هنردوستان چه تدارک دیده اند؟ آفتاب نیوز :
مجسمه های تونی کرگ، هنرمند انگلیسی-آلمانی این روزها در موزه هنرهای معاصر تهران به نمایش درآمده است. در این نمایشگاه 60 مجسمه و 140 اثر روز کاغذ به نمایش گذاشته شده که قدیمی ترین اثر آن متعلق به سال 1970 و جدیدترین اثر تونی کرگ برای این نمایشگاه به ابتدای همین سال میلادی بازمی گردد.
نمایشگاه آثار این هنرمند با عنوان ریشه ها و سنگ ها که دوم آبان ماه افتتاح شد، تا 22 دی ماه در موزه هنرهای معاصر تهران ادامه دارد.
گالری فردا
آثار نقاشیخط مهرداد فلاح و مجسمه های علیرضا مجیدی در نمایشگاهی با نام خروس نشان در گالری فردا به نمایش درخواهد آمد. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: فرهنگی هنری انتشار : 2 روز و 10 ساعت پیش
ویژگی های درمانی جوش شیرین

ویژگی های درمانی جوش شیرین آفتاب نیوز :
یک متخصص طب ایرانی گفت: در آبی که با آن حمام می کنید، جوش شیرین حل کنید, موها و پوست بدن خود را به آرامی ماساژ دهید که این امر موجب درخشانی موها و شادابی پوست بدن شما خواهد شد.
الهام اختری درباره جوش شیرین و کاربردهای آن اظهار کرد: یکی از کاربردهای خوب جوش شیرین، شستشوی میوه ها و سبزی ها است، می توان با اضافه کردن یک قاشق غذاخوری جوش شیرین به 10 لیتر آب میوه ها و سبزی ها را ضد عفونی کرد.
وی افزود: در کاهش التهاب ناشی از گزش حشرات و جوش های مناطق مختلف بدن نیز ضماد جوش شیرین و آب توصیه می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
چگونه از ایجاد اختلالات گوارشی جلوگیری کنیم؟

چگونه از ایجاد اختلالات گوارشی جلوگیری کنیم؟ آفتاب نیوز :
گسترش شهرنشینی و ماشینی شدن زندگی و پیشرفت فناوری برای ما راحتی و آسایش را در بیشتر زمینه ها فراهم آورده است، اما ابعاد نوین زندگی های امروزی، اثرات تلخ و زیان آوری نیز دارند که در بعد سلامت، شامل گسترش عوامل سرطان زا می شوند.
شاید به همین دلیل، بسیاری از مردم معتقدند در گذشته بیماری هایی مثل سرطان بسیار کمتر شیوع داشت و مردم به اندازه امروز با انواع سرطان دست و پنجه نرم نمی کردند. در واقع سرطان جدای از تاثیر پذیری از ژن های معیوب، زاییده سبک زندگی های امروزی، نوع تغذیه، کم تحرکی و انواع آلودگی های محیطی است ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 13 ساعت پیش
واردات خودرو به نام زنی که نان شب ندارد!

واردات خودرو به نام زنی که نان شب ندارد! آفتاب نیوز :
رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس از ورود 5 هزار و 362 خودروی لوکس قاچاق شامل پروشه، ولوو، بنز، بی ام و، رنو، تویوتا، نیسان و هیوندا از سال 95 تا پایان مهر سال جاری خبر داد و افزود: اینها تماماً به صورت قاچاق از مناطق آزاد و گمرکات وارد کشور شده اما گویا دوستان اطلاعی ندارند.
امیر خجسته نماینده مردم همدان گفت: با نام شخصی به نام م .د حدود 600 خودروی بنز و پورشه قاچاق وارد گمرک بوشهر و بندرعباس شده است. فردی که برای نان شب خود هم مانده است که متوجه شدیم به صورت سیستمی و از طریق گمرک با نام این شخص که اطلاعی هم ندارد این تعداد خودروی قاچاق وارد کشور شده و 20 ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 13 ساعت پیش
وجود 1.8 نفر پلیس در ایران به ازای هر 10 هزار نفر

وجود 1.8 نفر پلیس در ایران به ازای هر 10 هزار نفر آفتاب نیوز :
سردار "محمدشرفی" در حاشیه همایش روسای کلانتری ها و فرماندهان پاسگاه های انتظامی استان گفت: نیروی انتظامی در همه استان ها سالیانه همایشی را برگزار می کند که طی آن عملکرد یک ساله کلانتری ها و پاسگاه های انتظامی تحلیل و ارزیابی می شود.
به گفته این مسئول انتظامی ابلاغ تدابیر و رهنمودهای سلسله مراتب فرماندهی و همچنین دریافت مشکلات و موانع پیشبرد ماموریت ها به طور مستقیم از روسای کلانتری ها و پاسگاه ها از دیگر اهداف برگزاری این همایش هاست.
شرفی استان سمنان را یکی از امن ترین استان های کشور دانست و تاکید کرد ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اجتماعی انتشار : 2 روز و 13 ساعت پیش
سالار عقیلی مهمان جشنواره نوای خرم شد

سالار عقیلی مهمان جشنواره نوای خرم شد آفتاب نیوز : چهارمین دوره جشنواره و جایزه همایون خرم (نوای خرم 4) جمعه 24 آذرماه به پایان می رسد. پنج شنبه 23 آذر چهارمین و آخرین بخش مرحله رقابتی جشنواره در حالی برگزار شد که سالار عقیلی استاد آواز سنتی ایران به عنوان مهمان و داور بخش تکخوانی حضور داشت.
نکته جالب اینکه ماهور پسر سالار عقیلی در بخش دونوازی مرحله رقابتی با ساز تنبک در کنار پیانو حضور داشت.
در بخش تک خوانی رقابت های امروز، سالار عقیلی پس از اجرای قابل تحسین یکی از شرکت کنندگان، در حالی که ایستاده وی را تشویق می کرد، او را در آغوش کشید و برایش آرزوی موفقیت کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: فرهنگی هنری انتشار : 2 روز و 14 ساعت پیش
تشییع پیکر قدیمی ترین نقاره زن حرم رضوی /تصاویر

تشییع پیکر قدیمی ترین نقاره زن حرم رضوی /تصاویر آفتاب نیوز :
= ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 14 ساعت پیش
دستگیری قاچاقچیان هروئین در فارس

دستگیری قاچاقچیان هروئین در فارس آفتاب نیوز :
سردار احمدعلی گودرزی پنجشنبه 24 آذر اعلام کرد: مموران پلیس مبارزه با موادمخدر استان فارس در یک درگیری مسلحانه با قاچاقچیان، مقدار 41 کیلو و 450 گرم مواد مخدر از نوع هروئین کشف و 2 متهم را دستگیر کردند.
او توضیح داد: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان فارس پس از شناسایی یک باند قاچاق مواد مخدر که با استفاده از خودروهای تیزرو، مواد مخدر را از استان های شرقی به فارس و شیراز منتقل می کردند، این باند را تحت نظر گرفتند.
گودرزی گفت: اعضای این باند شب گذشته با دو دستگاه پژو پارس حامل مواد مخدر و یک دستگاه پژو 405 به عنوان اسکورت در ورودی شهرستان شیراز گرفتار کمین ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: حوادث انتشار : 2 روز و 14 ساعت پیش
پارلمان اروپا کباب ترکی را نجات داد

پارلمان اروپا کباب ترکی را نجات داد آفتاب نیوز :
پیشنهاد منع این غذای محبوب به دلیل بالا بودن میزان فسفات آن در رای گیری پارلمان اروپا تنها با سه رای شکست خورد.
به گزارش آفتاب نیوز به نقل از یورونیوز، آشپزها برای تهیه این کباب و رطوبت دادن به آن به منظور چسبیدن به سیخ ها از فسفات استفاده می کردند.
فسفات اگرچه از ضروریاتی است که بدن انسان به آن احتیاج دارد اما در عین حال استفاده بیش از حد فسفات می تواند برای قلب و کبد خطرناک باشد. ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 14 ساعت پیش
مهناز افشار، بهرام رادان و نوید محمدزاده در پشت صحنه یک نمایش+ عکس

مهناز افشار، بهرام رادان و نوید محمدزاده در پشت صحنه یک نمایش+ عکس آفتاب نیوز :
الیورتوئیست نام نمایشی موزیکال است که این روزها در تالار وحدت روی صحنه می رود، هنرمندان و بازیگران سینما و تلویزیون، طی روزهای گذشته از این نمایش دیدن کردند که از جمله آن می توان به بهرام رادان و پیمان قاسم خانی اشاره کرد.
این دو هنرمند پس از تماشای نمایش الیورتوئیست با حضور در پشت صحنه، ضمن دیدار با مهناز افشار، هوتن شکیبا و نوید محمدزاده، عکسی یادگاری گرفتند.
منبع: خبرآنلاین ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: فرهنگی هنری انتشار : 2 روز و 14 ساعت پیش
توضیحات کلانتری درباره دعوای شدید با نمایندگان خوزستان و جمله ای که درباره معصومه ابتکار گفت

توضیحات کلانتری درباره دعوای شدید با نمایندگان خوزستان و جمله ای که درباره معصومه ابتکار گفت آفتاب نیوز :
این در حالی است که این استان یکی از وخیم ترین شرایط را به لحاظ زیست محیطی دارد و هر روز با مشکل گردوغبار، خشک شدن تالاب ها و کاهش حجم آب رودخانه ها مواجه است که اصلی ترین علتش کمبود آب است. بااین حال، بر چه اساس رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور چنین اظهارنظری کرده است؟
در فیلم هایی که از دعوای شما با تعدادی از نمایندگان خوزستان منتشر شده، چیزی که دیده شد این بود که برخورد و مناقشه تندی بین شما و آنها رخ داد و دعوا بالا گرفت. ما روزهای قبل روایت آن سوی این ماجرا را شنیده ایم، اما روایت شما را دراین باره نشنیده ایم ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 14 ساعت پیش
جنتی: در 8 سال احمدی نژاد 890 هزار نیرو به دولت اضافه شد/ بسیاری از این استخدام ها غیر قانونی بود

جنتی: در 8 سال احمدی نژاد 890 هزار نیرو به دولت اضافه شد/ بسیاری از این استخدام ها غیر قانونی بود آفتاب نیوز :
علی جنتی امروز در گردهمایی حزب اعتدال و توسعه با اشاره به اینکه جوانان برای ایجاد توسعه پایدار در کشور نقش تعیین کننده ای دارند اظهار کرد: نقش جوانان تا اندازه زیادی مرهون بهایی است که نظام و دولت ها به جوانان می دهند. در چهار دهه گذشته علی رغم همه شعارهایی که برای استفاده از جوانان داده شده است آن طور که شایسته بوده از جوانان بهره نبرده ایم.جوانان مستعد ما در اروپا و آمریکا سمت های کلیدی در اختیار دارند اما ما از جوانان خود در کشور نمی توانیم استفاده کنیم زیرا نظام آموزشی ما و دانشگاه های ما مشکلات فراوانی دارند ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 14 ساعت پیش
تشکیل کارگروه ویژه برای رفع مشکلات ارتباطی استان کرمان

تشکیل کارگروه ویژه برای رفع مشکلات ارتباطی استان کرمان آفتاب نیوز :
محمدجواد جهرمی، در پی بروز دو زلزله به بزرگ 6.1 و 6.2 ریشتری و پس لرزه های متعدد در استان کرمان و همچنین اختلال ایجاد شده در شبکه های ارتباطی استان، بعد از ظهر پنجشنبه 23 آذرماه طی تماس تلفنی با استاندار کرمان، گفت: کارگروه ویژه ای به منظور تقویت و توسعه پوشش ارتباطی استان کرمان در وزارتخانه راه اندازی شده است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اقدامات صورت گرفته در جهت رفع مشکلات ارتباطی استان کرمان، افزود: به منظور رفع مشکل پوشش ارتباطی استان کرمان به اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و رایتل دستورات ویژه ای داده شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 14 ساعت پیش
سردار حاجی زاده: آمادگی بارورسازی ابرها را داریم/همه باید به کمک دولت بیایند تا مشکلات حل شود

سردار حاجی زاده: آمادگی بارورسازی ابرها را داریم/همه باید به کمک دولت بیایند تا مشکلات حل شود آفتاب نیوز :
سردار امیرعلی حاجی زاده با تاکید بر اهمیت آینده نگری و تخمین درست و فهم صحیح مسائل در زمان ایجاد تهدیدهایی اینچنینی گفت: رهبر معظم انقلاب در همان اوایل پیدایش داعش ابعاد آن را به درستی تشخیص دادند. همچنین حضور مسشتاران ایرانی در جبهه مقاومت جهت مقابله با غده سرطانی داعش از ابعاد مهمی برخوردار است که در زمانی مناسب باید به آن پرداخته شود.
فرمانده نیروی هوافضای سپاه اظهار کرد: یکی از موضوعات حائز اهمیت در پیروزی اخیر محور مقاومت این بود که این محور بر دشمنی بزرگ غلبه کرد؛ جبهه غربی عبری عربی مورد حمایت آمریکا و عربستان و رژیم صهیونیستی بودند ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 14 ساعت پیش
کلاهبرداری با وعده جذب سرباز-بازیکن

کلاهبرداری با وعده جذب سرباز-بازیکن آفتاب نیوز :
مدتی قبل فردی با مراجعه به دادسرا و طرح شکایت اعلام کرد که از طریق یک کانال تلگرامی با فردی آشنا شده که مدعی بوده می تواند مشکل سربازی اش را با معرفی به یک تیم نظامی حل کند.
شاکی در اظهارات خود گفت: چون سربازی برایم یک معضل شده بود، به محض مشاهده یک آگهی در کانالی تلگرامی، با شماره ای که اعلام شده بود تماس گرفتم. فردی که پشت خط بود، گفت که می تواند من را به یک تیم نظامی معرفی کند تا به عنوان بازیکن - سرباز، دوران سربازی خود را بگذرانم. او حتی گفت که با پرداخت مبلغی بیشتر ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: حوادث انتشار : 2 روز و 15 ساعت پیش
توضیحات حجت الاسلام جوادی راد درباره زمین های محدوده حرم امام (س) و شهر آفتاب

توضیحات حجت الاسلام جوادی راد درباره زمین های محدوده حرم امام (س) و شهر آفتاب آفتاب نیوز :
حجت الاسلام و المسلمین علی جوادی راد، رییس دفتر تولیت حرم مطهر حضرت امام خمینی(ره) و مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام طی سخنانی با اشاره به وضعیت حرم امام (ره) و تاریخچه آن اظهار کرد: شب ارتحال امام (ره) ساعت 9 شب جلسه ای در جماران در دفتر امام (ره) تشکیل شد، مرحوم یادگار امام حجت الاسلام سید احمد آقا نیز در آن جلسه شرکت فرمودند.
وی تصریح کرد: از قبل در دفتر امام (ره) این پیش بینی را کرده بودیم که امام(ره) روزی از دنیا خواهند رفت. برنامه ریزی چیز بسیارخوبی است . اگر لحظه ای اتفاقی برای امام(ره) بیفتد آن موقع کسی قادر به تصمیم گیری نیست ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 15 ساعت پیش
اعلام اسامی برگزیدگان چهارمین جشنواره و جایزه همایون خرّم

اعلام اسامی برگزیدگان چهارمین جشنواره و جایزه همایون خرّم آفتاب نیوز : بخش رقابتی چهارمین جشنواره و جایزه همایون خرّم (نوای خرّم 4) در روزهای 16 و 17 آذر ماه 1396 در فرهنگسرای نیاوران و 22 و 23 آذر ماه 1396 در فرهنگسرای ارسباران برگزار گردید. داوران این دوره از جشنواره عبارت بودند: سرکار خانم افلیا پرتو و جناب آقایان میلاد کیایی، علی جهاندار، وارطان ساهاکیان، بردیا صدرنوری و بابک شهرکی.
اسامی برگزیدگان نهایی چهارمین جشنواره و جایزه نوای خرّم (نوای خرّم 4) جهت حضور در مراسم اختتامیه که در روز جمعه مورخ 24 آذر ماه 1396 ساعت 21:30 در تالار وحدت برگزار می شود به شرح زیر اعلام می گردد:
بخش تکخوانی
• غزل صمدیان
• کیانا حکاک ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: فرهنگی هنری انتشار : 2 روز و 15 ساعت پیش
واکنش مشاور رییس جمهور به ادعای نیکی هیلی

واکنش مشاور رییس جمهور به ادعای نیکی هیلی آفتاب نیوز : ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 15 ساعت پیش
رابطه حبس نفس و افزایش قدرت

رابطه حبس نفس و افزایش قدرت آفتاب نیوز :
حبس نفس از منظر ماهیچه سازی در پرده دیافراگم یا قلب تاثیری ندارد. با این همه تحقیق ها نشان داده است نگه داشتن نفس هنگام تمرین ورزش های خاصی همانند وزنه برداری باعث بهبود توانایی ماهیچه ها در غلبه بر فشارهای شدید و کوتاه مدت می شود.
ساز و کار این مساله ناشی از افزایش تراکم بی کربنات در خون است که به خنثی سازی اسید لاکتیک تولیدی هنگام انجام تمرین های بی هوازی کمک می کند. به جای این که یک دم عمیق بکشید و هوا را در شش ها نگه دارید، لازم است ابتدا یک بازدم عادی انجام دهید و سپس در حالی که شش هایتان خالی است، نفس تان را حبس کنید. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 15 ساعت پیش
ابراز انزجار مجری قرعه کشی جام جهانی 2018 از اقدام اسرائیلی ها+تصاویر

ابراز انزجار مجری قرعه کشی جام جهانی 2018 از اقدام اسرائیلی ها+تصاویر آفتاب نیوز :
گری لینکر، ستاره سابق تیم ملی انگلیس که دو هفته پیش مجری مراسم قرعه کشی جام جهانی 2018 در مسکو بود، در صفحه توئیتر خود، اقدام به بازنشر کلیپی از حرکات وحشیانه نظامیان رژیم صهیونیستی در اسرائیل کرده است. این کلیپ که توسط گروهی از حامیان حقوق بشر در قدس تهیه شده است، دستگیری عده ای از کودکان و جوانان فلسطینی و بازداشت آنها توسط نظامیان مسلح اسرائیلی را در یک قفس کوچک به تصویر کشیده است.
این حرکت لینکر که در آن اقدامات اسرائیلی ها را تهوع آور توصیف کرده به مذاق به برخی خوش نیامده و آنها او را مورد انتقاد قرار داده اند ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 15 ساعت پیش
دربی پرحادثه و خشن بلگراد/عکس

دربی پرحادثه و خشن بلگراد/عکس آفتاب نیوز : ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 16 ساعت پیش
واکنش ظریف به ادعاهای نیکی هیلی/عکس

واکنش ظریف به ادعاهای نیکی هیلی/عکس آفتاب نیوز : ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 16 ساعت پیش
ممنوعیت تردد ناوگان 50 سال به بالا از سال آینده

ممنوعیت تردد ناوگان 50 سال به بالا از سال آینده آفتاب نیوز :
محمدرضا نازک کار در نشست با خبرنگاران، با اشاره به نامگذاری 26 آذر به عنوان روز حمل و نقل و رانندگان از سوی شورای فرهنگ عمومی کشور، اظهار کرد: 26 آذر لغایت اول دی هفته حمل و نقل، رانندگان و راهداری نامگذاری شده است. از سال 75 روز اول دی به منظور ترویج فرهنگ نگهداری راه ها و معرفی خدمات راهداران به مردم به عنوان روز راهدار تعیین شده است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان، با اشاره به آب و هوا و اقلیم خاص منطقه، تصریح کرد: اینگونه نیست که حتما با شروع فصل زمستان شاهد بارش برف در گیلان باشیم لذا از هم اکنون ناوگان ماشین آلات راهداری ما در راهدارخانه های نقاط ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 18 ساعت پیش
تشکیل زنجیره عرضه زیتون در استان زنجان

تشکیل زنجیره عرضه زیتون در استان زنجان آفتاب نیوز :
عبدالله جعفری در گفت وگو با ایسنا با اشاره به برنامه های وزارت جهادکشاورزی در ایجاد زنجیره های عرضه و ارزش محصولات و اجرای برنامه مزرعه تا سفره در قالب زنجیره ها، اظهار کرد: مفهوم زنجیره ارزش، بهینه کردن همه فعالیت های مرتبط با یک موضوع از طریق اتصال حلقه های فعالیتی جداگانه به یکدیگر، به منظور افزایش مزیت رقابتی است؛ در واقع برای بهبود وضعیت بازار، باید قبل از اقدام به تولید هر محصولی، جایگاه آن محصول در بازار مورد بررسی قرار گیرد و فقط آن دسته از طرح های پژوهشی و تحقیقاتی که شامل الحاقیه لاینفکی با عنوان مطالعات بازار باشد ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 18 ساعت پیش
ادعاهای نیکی هیلی علیه ایران+تصاویر

ادعاهای نیکی هیلی علیه ایران+تصاویر آفتاب نیوز :
نماینده آمریکا در سازمان ملل با حضور در برابر آهن پاره هایی که گفته می شود لاشه موشک های ایرانی است، مدعی ارسال تسلیحات ایرانی برای انقلابیون یمن شد و گفت که دیگر نمی توان اجازه ادامه این رفتار غیرقانونی را به ایران داد.
به گزارش آفتاب نیوز به نقل از فارس، نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد، با حضور در محل نگهداری قطعاتی که گفته می شود لاشه موشک های ایرانی است، در برابر خبرنگاران مدعی ارسال تسلیحات ایرانی برای انقلابیون یمن شد. ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 18 ساعت پیش
تصویب طرح افزایش نظارت کنگره بر فروش هواپیما به ایران در مجلس نمایندگان آمریکا

تصویب طرح افزایش نظارت کنگره بر فروش هواپیما به ایران در مجلس نمایندگان آمریکا آفتاب نیوز :
مجلس نمایندگان آمریکا طرح افزایش نظارت قوه مقننه این کشور بر معاملات هواپیما با ایران را به تصویب رساند.
این طرح با 252 رأی مثبت در برابر 167 رأی مخالف به تصویب مجلس نمایندگان آمریکا رسید و برای تبدیل شدن به قانون بایستی در دیگر شاخه قانونگذارای آمریکا، مجلس سنا هم به تصویب برسد.
طرح شماره 4324 خواستار افزایش نظارت کنگره بر مبادلات مالی مربوط به فروش هواپیماهای مسافربری به ایران است.
مطابق این طرح، وزارت خزانه داری آمریکا بایستی ظرف حداکثر 30 روز بعد از صدور مجوزهای مالی برای فروش هواپیمای مسافربری به ایران ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 18 ساعت پیش
احتمال وقوع تندباد و آبگرفتگی معابر در خوزستان

احتمال وقوع تندباد و آبگرفتگی معابر در خوزستان آفتاب نیوز :
در اطلاعیه اداره کل هواشناسی استان خوزستان که امروز ( 23 آذرماه) صادر شده، آمده است: پیرو اصلاحیه اطلاعیه شماره 30 مورخ 22 آذر 96 و با توجه به آخرین الگوهای هواشناسی از اوایل صبح جمعه تا اواسط شنبه هفته آینده، رگبار و رعدوبرق بعضا شدید در برخی نقاط استان به ویژه مناطق جنوبی، شرقی و مرکزی استان مورد انتظار است که در برخی نقاط سبب آبگرفتگی معابر خواهد شد.
همچنین در روز جمعه وقوع تندبادهای لحظه ای در بعضی ساعات و برخاستن گردوغبار بصورت موقتی در شهر اهواز دور از انتظار نیست، لذا به منظور جلوگیری از هرگونه حوادث احتمالی تمهیدات لازم در نظر گرفته شود.
منبع: ایسنا ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 18 ساعت پیش
صعود طلای جهانی در پی افزایش نرخ های بهره آمریکا

صعود طلای جهانی در پی افزایش نرخ های بهره آمریکا آفتاب نیوز :
هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور 0.2 درصد افزایش یافت و به 1257.51 دلار رسید.
در بازار آمریکا، هر اونس طلا برای تحویل در فوریه حدود یک درصد افزایش یافت و در 1260.30 دلار ایستاد.
طلا روز چهارشنبه در قیمت بالاتری بسته شده و بخشی از ضرری که در چهار روز معامله گذشته متحمل شده بود را جبران کرد. در معاملات الکترونیکی پس از اعلام تصمیم بانک مرکزی آمریکا، هر اونس طلا برای تحویل در فوریه 1255 دلار بود در حالیکه در معاملات بازار با 6.90 دلار یا 0.6 درصد افزایش، در 1248.60 دلار بسته شده بود. طلا روز سه شنبه به 1241 ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 19 ساعت پیش
کلاهبردار 10 میلیاردی را شناسایی کنید

کلاهبردار 10 میلیاردی را شناسایی کنید آفتاب نیوز :
سرهنگ احمد کرمی اظهار کرد: نامبرده از طریق اخذ تسهیلات بانکی، خواستگاری و شرکت در پروژه های تحقیقاتی و ... از 12 نفر مبلغ 10میلیارد ریال کلاهبرداری کرده و متواری شده بود که توسط پلیس آگاهی استان قم شناسایی و دستگیر شد.
وی با بیان این که اغلب این کلاهبرداری ها در تهران صورت گرفته است، گفت: متهم دارای چهار فقره سابقه کیفری به اتهام جعل عنوان مشاغل علمی، ارگان های دولتی و ادعای اعمال نفوذ در برخی دستگاه هاست.
رئیس پلیس آگاهی استان قم افزود: متهم عمده سوژه های خود را در فضای مجازی شناسایی و از آن ها کلاهبرداری می کرد که نهایتاً پس از دستگیری به همراه پرونده متشکله ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: حوادث انتشار : 2 روز و 19 ساعت پیش
ایران - ازبکستان، 28 اردیبهشت در تهران

ایران - ازبکستان، 28 اردیبهشت در تهران آفتاب نیوز :
فدراسیون فوتبال ازبکستان اعلام کرد تیم ملی این کشور 28 اردیبهشت سال آینده دیداری تدارکاتی با تیم ملی ایران برگزار می کند.
این در حالی است که هنوز فدراسیون فوتبال ایران این خبر را تایید نکرده اما طبق برنامه کارلوس کی روش ایران در نخستین بازی تدارکاتی از اردوی پایانی خود تا شروع جام جهانی با تیمی آسیایی دیدار خواهد کرد که احتمالا این بازی در ایران برگزار شود.
منبع: ایسنا ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 20 ساعت پیش
وزیر اطلاعات: ورود به زندگی خصوصی مردم و نیت خوانی ممنوع!/مردم باید با شنیدن اسم وزارت اطلاعات و حراست ها آرامش پیدا کنند

وزیر اطلاعات: ورود به زندگی خصوصی مردم و نیت خوانی ممنوع!/مردم باید با شنیدن اسم وزارت اطلاعات و حراست ها آرامش پیدا کنند آفتاب نیوز :
وزیر اطلاعات امروز (پنجشنبه) در مجمع طلاب و فضلای استان فارس مقیم قم با بیان این که دعوت پرخاشگرانه به دین و تعالیم دینی با ادبیات نامناسب نتیجه معکوس دارد، ادامه داد: اساس حرکت نظام اسلامی رفتار مبتنی بر ارزش های اخلاقی است و با استفاده از شیوه های مناسب رفتاری می توان در انجام فعالیت های مادی و معنوی موفق بود.
به گزارش آفتاب نیوز ، علوی بیان کرد: روحانیان در تبلیغ معارف دینی جایگاه رفیعی دارند که باید قدر این موقعیت ممتاز را درتمام لحظه ها برای تاثیرگذاری بیشتر در جامعه دانست. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 21 ساعت پیش
بیش از 980 هزار دختر در تجرد قطعی هستند

بیش از 980 هزار دختر در تجرد قطعی هستند آفتاب نیوز :
پروانه سلحشوری روز پنجشنبه در دیدار اعضای فراکسیون زنان مجلس با آیت الله گرامی از اساتید حوزه علمیه قم اظهار کرد: میانگین سن ازدواج برای دختران بین 22 تا 24 سال است، و اگر دختری که در سن 45 سالگی و یا بیشتر قرار داشته باشد، ولی هنوز ازدواج نکرده باشد، در ردیف زنانی که تا پایان عمر به صورت مجرد زندگی می کنند، محسوب می شود.
وی تاکید کرد: این گروه از زنان باید دارای شغل و همچنین مسکن و سرپناهی باشند و مورد حمایت قرار بگیرند.
عضو فراکسیون امید مجلس دهم در عین حال روند رو به رشد ازدواج دختران در دوران کودکی را نیز مورد اشاره قرار داد و افزود ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اجتماعی انتشار : 2 روز و 21 ساعت پیش
حضور هزاران فلسطینی در جشن 30 سالگی حماس/هنیه: تصمیم ترامپ را برای همیشه ساقط می کنیم

حضور هزاران فلسطینی در جشن 30 سالگی حماس/هنیه: تصمیم ترامپ را برای همیشه ساقط می کنیم آفتاب نیوز :
خبرنگار مرکز اطلاع رسانی فلسطین از غزه گزارش داد، صدها تن از شهروندان فلسطینی از نخستین ساعات بامداد امروز با حمل برچم های فلسطینی و بیرق حماس با پای پیاده راهی این میدان شدند.
لحظاتی پیش اسماعیل هنیه و یحیی سنوار از رهبران ارشد حماس وارد میدان الکتیبه شده و در این مراسم حضور یافتند. در همین حال هیئتی از جنبش فتح به ریاست احمد حلس، عضو کمیته مرکزی این جنبش نیز در این مراسم حاضر شد.
جایگاه اصلی ویژه محل برگزاری این مراسم، با تصویر بزرگ با زمینه بیت المقدس و یک مبارز قسامی تزیین شده بود. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
هواداران میلان اشک دوناروما را در آوردند + عکس

هواداران میلان اشک دوناروما را در آوردند + عکس آفتاب نیوز :
میلان در جام حذفی اسپانیا به مصاف هلاس ورونا رفت و توانست با سه گل بازی را به سود خود به پایان رساند.
هواداران میلان در این دیدار برخورد خوبی با دورناروما، سنگربان جوان تیم نداشتند و با نوشتن دست نوشته های خواستار جدایی او شدند.
مدیر برنامه های این دروازه بان جوان پیش از این اعلام کرده بود که او قراردادش را تمدید نخواهد کرد و این باعث شده تا خبرهای زیادی درباره جدایی او به گوش برسد.
به گزارش ایسنا و به نقل از مدیاست، برخورد تند هواداران میلان با دوناروما اشک این دروازبان را در رختکن درآورد و تلاش بونوچی برای آرام کردنش فایده ای نداشت. ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
آیا سیارک "سیگار برگی" فرستاده ای از سوی بیگانگان است؟!

آیا سیارک "سیگار برگی" فرستاده ای از سوی بیگانگان است؟! آفتاب نیوز :
اخترشناسان از یکی از بزرگترین تلسکوپ های جهان استفاده خواهند کرد تا نگاه دقیق تری به شی مرموزی که با سرعت در حال گذر از منظومه شمسی است، داشته باشند و دریابند که آیا این شی اسرارآمیز نشانه ای از فناوری بیگانگان است؟
دانشمندان با فناوری نوآورانه پروژه "Listen" که هدف آن کشف شواهدی از تمدن بیگانگان است، از تلسکوپ "Green Bank" در غرب ویرجینیا برای گوش دادن به سیگنال های رادیویی استفاده می کنند که ممکن است توسط "اوموآموآ"(Oumuamua) پخش شود.
اوموآموآ اولین بار در ماه اکتبر در منظومه شمسی دیده شد. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
راهکار جدید محققان برای جلوگیری از رد اعضای پیوندی

راهکار جدید محققان برای جلوگیری از رد اعضای پیوندی آفتاب نیوز :
بر اساس مطالعات، سیستم ایمنی حدود نیمی از دریافت کنندگان اعضا در مدت 10 سال عضو پیوندی را اصطلاحا پس میزند.
به گزارش مدیکال ساینس، در حال حاضر در اولین گام سعی می شود دهنده پیوند بیشترین سازگاری بافتی را با گیرنده داشته باشد و از طرفی پس از پیوند از داروهای مختلفی برای جلوگیری از رد پیوند استفاده می شود. این دارو ها عوارض جانبی جدی به همراه دارند و در اکثر موارد به دلیل سرکوب سیستم ایمنی، بیمار را با مشکلات جدی مواجه می کنند.
آزمایش های بالینی صورت گرفته توسط زیست شناسان دانشگاه کنستانس نشان می دهد مهار ایمونوپروتئازوم یک روش موثر و بدون عوارض جانبی برای جلوگیری ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 23 ساعت پیش
زن هایی که می خواهند دنیا را تغییر دهند، کمک لازم دارند

زن هایی که می خواهند دنیا را تغییر دهند، کمک لازم دارند آفتاب نیوز :
مجله تایم، امسال چهره پنج زن را به عنوان شخصیت سال روی جلد خود گذاشته است؛ بخشی از حرکتی که اواسط سال جاری میلادی، با یک گزارش علیه تهیه کننده سرشناس هالیوود، هاروی واینستین، شروع شد و مساله رواج تعرض به زنان در هالیوود را دوباره به صدر اخبار رساند. علیه واینستین البته از سال ها قبل ادعاهایی مطرح شده بود اما این بار قضیه واقعا فرق می کرد. یک روزنامه نگار تحقیقی، با همکاری زنانی که در سال های اخیر قربانی واینستین شده بودند آن قدر مدرک و سند از آقای تهیه کننده متجاوز جمع کرد که انکار مساله غیرممکن شد و تازه بعد از آن که این گروه بازیگران زیبا و خوش لباس که همیشه فکر می کنیم ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 23 ساعت پیش
پیام جدید داعش: منتظر ما باشید

پیام جدید داعش: منتظر ما باشید آفتاب نیوز :
خبرگزاری رویترز امروز (پنجشنبه) گزارش داد، داعش در پیام هایی در تلگرام تحت عنوان "منتظر ما باشید" و نیز داعش در منهتن به انجام حملات در داخل آمریکا به بهانه گرفتن انتقام به دلیل تصمیم ترامپ درباره قدس تهدید کرد.
به گزارش آفتاب نیوز به نقل از ایسنا، داعش در منهتن با انتشار تصاویر از میدان "تایمز اسکوئر" نیویورک و تصاویر از کمربندهای انفجاری و دستگاه انفجاری تاکید کرد، دست به عملیات خواهد زد.
داعش تاکید کرد: ما دست به عملیاتی در خاک شما می زنیم و شما را با شعله های جنگی که در عراق، سوریه، افغانستان، لیبی آغاز کردید، می سوزانیم. پس فقط منتظر باشید ما باشید ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 23 ساعت پیش
نماینده ولی فقیه در سپاه: انحرافات احمدی نژاد هنوز به مردم گفته نشده/ عده ای طلبکارند که چرا از احمدی نژاد حمایت کردید؟/آنها که در برابر امام و ولی فقیه ایستادند باید جوابگو باشند

نماینده ولی فقیه در سپاه: انحرافات احمدی نژاد هنوز به مردم گفته نشده/ عده ای طلبکارند که چرا از احمدی نژاد حمایت کردید؟/آنها که در برابر امام و ولی فقیه ایستادند باید جوابگو باشند آفتاب نیوز :
حجت الاسلام علی سعیدی در جمع طلاب و روحانیان حوزه علیمه سمنان و در حاشیه افتتاح دفتر خبرگزاری حوزه در استان اظهار کرد: اگر صهیونیست ها به قدرت و توان مقاومت باور نداشتند آنها را نابود می کردند.
به گزارش آفتاب نیوز، وی به تحلیل توان جهان اسلام و خصوصا جمهوری اسلامی و محور مقاومت پرداخت و افزود: در حال حاضر دشمن از دو طریق"تهدید سخت نیابتی"و تهدید نرم مستقیم" به دنبال ضربه زدن به جمهوری اسلامی است گفت: استکبار در مقطعی جنگ سخت مستقیم را برای مقابله با اسلام در پیش گرفت که جنگ های اول و دوم عراق، بالکان، افغانستان، و.. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 23 ساعت پیش
با رژیم غذایی بر افسردگی غلبه کنید

با رژیم غذایی بر افسردگی غلبه کنید آفتاب نیوز : ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 23 ساعت پیش
نظر شورای نگهبان درباره عوارض خروج از کشور

نظر شورای نگهبان درباره عوارض خروج از کشور آفتاب نیوز : ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 1 ساعت پیش
پوتین: در انتخابات نامزد می شوم

پوتین: در انتخابات نامزد می شوم آفتاب نیوز :
ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه گفت: در انتخابات پیش رو روسیه به عنوان کاندیدای مستقل شرکت می کنم.
پوتین در نشست خبری سالانه خود گفت: در انتخابات ریاست جمهوری شرکت خواهم کرد، آنهم در شرایطی که برخی برایم پیغام گذاشته اند: خداحافظ پوتین!
منبع: شبکه خبر ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 1 ساعت پیش
تصادف چند میلیاردی/فیلم

تصادف چند میلیاردی/فیلم آفتاب نیوز : ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 2 ساعت پیش
جواب دندان شکن راننده بیل مکانیکی!+فیلم

جواب دندان شکن راننده بیل مکانیکی!+فیلم آفتاب نیوز : ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 2 ساعت پیش
3 کاربرد جدید دفترچه بیمه را ببینید!

3 کاربرد جدید دفترچه بیمه را ببینید! آفتاب نیوز : ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 3 ساعت پیش
کمک 120 میلیون دلاری آمریکا به ارتش لبنان

کمک 120 میلیون دلاری آمریکا به ارتش لبنان آفتاب نیوز :
الیزابت ریچارد، سفیر آمریکا در بیروت اعلام کرد که ارزش این کمک نظامی آمریکا به ارتش لبنان بیش از 120 میلیون دلار است که شامل 6 هلی کوپتر سبک و 6 پهباد و همچنین تجهیزات ارتباطی و دید در شب می شود.
به گزارش شبکه ای بی سی نیوز آمریکا، وی در ادامه افزود: این تجهیزات نظامی باعث می شود که ارتش لبنان بتواند قدرت خود را افزایش داده تا از مرزهای این کشور حمایت و با تروریست ها مبارزه کند.
جوزف فوتل، فرمانده نیروهای مرکزی آمریکا روز چهارشنبه به لبنان سفر کرد و در جریان این سفر با سعد الحریری نخست وزیر این کشور دیدار کرده و در خصوص این بسته کمکی نظامی آمریکا به لبنان ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 4 ساعت پیش
پاسخ شریفی نیا به شایعه ازدواج با بازیگر زن جوان/ "به خاطر شرایط سفر صیغه خواندیم"

پاسخ شریفی نیا به شایعه ازدواج با بازیگر زن جوان/ "به خاطر شرایط سفر صیغه خواندیم" آفتاب نیوز :
محمدرضا شریفی نیا، شب گذشته در برنامه دورهمی با اجرای مهران مدیری، به شایعات ازدواجش با رز رضوی، بازیگر سریال ملکوت اشاره کرد و گفت: چند سال پیش در یک برهه زمانی تصمیم گرفتند تعدادی از هنرمندان را به سفر مکه ببرند. در آن سفر هر خانم زیر 40 سال بنا به مقررات باید با یک مَحرم آقا سفر می کرد، به همین دلیل صیغه کوتاه مدتی بین هر دو نفر از خانم ها و آقایان خوانده شد.
به گزارش آفتاب نیوز، وی افزود: در آن سفر ملیکا دخترم هم بود، رز رضوی دوست ملیکا نیز همراه ما بود، این امری طبیعی است اما برای ما تبعات داشت و در ایران یک روزنامه با شیطنت این اقدام را ازدواج تلقی کرد . ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 4 ساعت پیش
فوت 3 کرمانی بر اثر مسمومیت با Co

فوت 3 کرمانی بر اثر مسمومیت با Co آفتاب نیوز :
دکتر سیدمحمد صابری در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: در ساعت 20 و 34 دقیقه امروز 22 آذرماه در روستای خبر دهستان پامباوئیه شهرستان شهربابک 4 نفر دچار مسمومیت شدند که سه نفر از آن ها فوت کردند.
وی با بیان این مطلب که فرد مصدوم به بیمارستان ولیعصر شهربابک منتقل شده است، خاطرنشان کرد: یک خانواده 4 نفره بودند که دو فرزند دختر و پسر آن دارای سن 3 و 7ساله، پدر خانواده 33 ساله و مادر 30 ساله بودند که فوتی های این حادثه پدر و فرزندان بودند و وضعیت مادر مساعد است.
مدیر مرکز حوادث و فوریت های پزشکی کرمان با اشاره به علت مسمومیت یادآور شد ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: حوادث انتشار : 3 روز و 4 ساعت پیش
نوعروسی که به خاطر شوهرش شیشه ای شد

نوعروسی که به خاطر شوهرش شیشه ای شد آفتاب نیوز :
روزنامه ایران نوشت: شیدا زنی کم سن و سال بود. چشمانش گود رفته و چند دندانش هم افتاده بود. اما در پس چهره پریشان و افسرده اش زیبایی محوی دیده می شد. سعی می کرد آثار زخم روی مچ هایش را بپوشاند اما آنقدر بریدگی ها زیاد بود که تلاش هایش نتیجه ای نمی داد.
آرام و قرار نداشت. وقتی از او خواستم داستان زندگی اش را تعریف کند، لحظه ای بهت زده نگاهم کرد و بعد هم بغضش ترکید. درحالی که بی وقفه گریه می کرد گفت: 10 سالی از ازدواج من و جلال می گذرد. آن موقع 16 سال بیشتر نداشتم که به اصرار خانواده ام با پسر همسایه مان جلال ، پای سفره عقد نشستم. با آن سن کم هیچ درکی از ازدواج نداشتم ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: حوادث انتشار : 3 روز و 6 ساعت پیش
بمباران شدید رژیم صهیونیستی علیه مواضع مقاومت در غزه

بمباران شدید رژیم صهیونیستی علیه مواضع مقاومت در غزه آفتاب نیوز :
در بیانیه صادره از سوی ارتش رژیم صهیونیستی آمده است که جنگنده های این رژیم پایگاه های نظامی وابسته به جنبش حماس را طی شب گذشته در مناطق شمال و جنوب نوار غزه از جمله دیر البلح و رفح در مرکز را بمباران کردند.
به گزارش ایسنا، به نقل از روسیاالیوم،در ادامه این بیانیه آمده است که از این پایگاه های نظامی برای آموزش نیروهای وابسته به حماس و به عنوان انبارهای تسلیحاتی استفاده می شد.
عکس مربوط به حمله قبلی اسرائیل به غزه است
شبکه خبری المیادین نیز گزارش داد که جنگنده های اسرائیلی مواضع نیروهای مقاومت و نیروهای پلیس را در نوار غزه هدف قرار دادند. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 6 ساعت پیش
پیروزی قاطع میلان در جام حذفی ایتالیا

پیروزی قاطع میلان در جام حذفی ایتالیا آفتاب نیوز :
در یک هشتم نهایی جام حذفی ایتالیا دو دیدار برگزار شد. ابتدا دو تیم فیورنتینا و سامپدوریا به مصاف هم رفتند که این دیدار در نهایت با نتیجه سه بر دو به سود فیورنتینا به پایان رسید.
در دیگر دیدار برگزار شده میلان در سن سیرو از هلاس ورونا پذیرایی کرد که این دیدار با پیروزی سه بر صفر میلان به پایان رسید.
به گزارش ایسنا، گل های میلان را در این دیدار سوسو، رومانیلی و کروتونه به ثمر رساندند. ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 7 ساعت پیش
بهترین نوشیدنی ها برای لاغری

بهترین نوشیدنی ها برای لاغری آفتاب نیوز :
هیچ چیز نمی تواند بدتر از بدخوابی و یا وول خوردن های مداوم در طول شب و هنگام خوابیدن باشد. مهم تر اینکه بدخوابی یا بی خوابی می تواند به طور جدی عامل ایجاد افزایش وزن هم باشد. صبح روز بعد این موضوع باعث می شود بدن تان دچار تغییرات هورمونی، اشتهای بیشتر و تغییر در میزان قند خون و انسولین شود. به منظور بهبود این شرایط شما نیازمند تغییر شرایط و دقت و مراقبت بیشتر از آنچه که قبل از خواب می خورید و یا می نوشید هستید. احتمالا خودتان هم می دانید که مصرف کافئین و شکر قبل از رفتن به تخت خواب می تواند خواب شما را برهم بزند و شما را به اصطلاح بدخواب کند ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 7 ساعت پیش
شایع ترین علت بروز کیست و تومور در ناحیه دهان

شایع ترین علت بروز کیست و تومور در ناحیه دهان آفتاب نیوز :
دکتر وحید مسگرزاده در مورد تومورها و کیست های ناحیه دهان اظهار کرد: این ضایعات شیوع بالایی دارند اما بیشتر آنها دارای ماهیتی خوش خیم هستند؛ شایع ترین دلایلی که در تشکیل کیست ها و تومورها دیده می شود علت عفونی داشته است.
به گزارش انجمن دندانپزشکان عمومی ایران، وی بیان داشت: تومورها و کیست ها با عللی دیگر نیز مانند ازدیاد سلول های سازنده بافت های دندانی یا سلول های غدد بزاقی می توانند تشکیل و این گونه مشکل ها را ایجاد کنند، البته بیشتر این ضایعات باید درمان شوند تا مشکلی برای بیمار در آینده ایجاد نکنند. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 7 ساعت پیش
برای عکاسی چه دوربینی و با چه قیمتی بخریم؟

برای عکاسی چه دوربینی و با چه قیمتی بخریم؟ آفتاب نیوز :
دوربین های عکاسی در سال های اخیر در بازار لوازم صوتی و تصویری تنوع و گستردگی بسیاری پیدا کرده است و با توجه به اینکه امروزه تقریبا تمامی شرکت های تولیدکننده وسایل الکترونیکی دوربین تولید می کنند انتخاب یک دوربین مناسب از میان این همه مدل برای خریداران سخت است.
از این جهت افرادی که قصد خرید دوربین عکاسی دارند ضروری است که ابتدا نیاز و انتظارات خود را از یک دوربین عکاسی مشخص کنند و بر اساس آن و البته با آگاهی از امکانات و ویژگی های دوربین، خرید خود را انجام دهند.
مهم ترین عاملی که در تبلیغات تولیدکنندگان و بازارگرمی فروشندگان دوربین های دیجیتال به آن اشاره می شود ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 3 روز و 7 ساعت پیش
تولید 97 درصد زعفران دنیا در ایران

تولید 97 درصد زعفران دنیا در ایران آفتاب نیوز :
مهندس محمدرضا مودودی در همایش ملی روز صادرات اظهار کرد: در دنیا بسیار تلاش شده که برند ایران خراب و امید نسبت به بهبود وضعیت کاهش یابد.
وی اضافه کرد: نمی توان گفت محرومیت تنها به یک منطقه خاص اختصاص دارد و این موضوع فراتر از مرزهاست.
مودودی ادامه داد: هم اکنون بیشترین تکیه ما روی محصولات صادراتی و ذخایری است که داریم اما روی برند آن ها کار نشده است.
معاون توسعه صادرات، کالا و خدمات سازمان توسعه تجارت ایران با بیان این که 97 درصد زعفران دنیا در کشور تولید می شود، گفت: متأسفانه در قیمت و بازار این محصول دخالتی نداریم. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 8 ساعت پیش
افزایش صدور روادید انگلستان در تهران

افزایش صدور روادید انگلستان در تهران آفتاب نیوز :
بنابر اظهارات شهروندان کشورمان، متقاضیانی که قبل از این نتوانسته بودند برای انجام مصاحبه در تهران جهت اخذ ویزا وقت بگیرند، و یا مکان مصاحبه آنها در کشور دیگری از جمله دبی در امارات و یا استانبول ترکیه تنظیم شده بود، با روند جدید توانسته اند مکان مصاحبه خود را به تهران منتقل کنند.
گفته می شود که سفارت انگلستان در تهران برای انجام مصاحبه با درخواست کنندگان ویزا سهمیه مشخصی را در اختیار دارد که معمولا این سهمیه به سرعت و با ارائه درخواست های اولیه تکمیل می شود و درخواست های جدید برای وقت صدور ویزا فقط در کشورهای دیگر امکان پذیر خواهد بود. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 8 ساعت پیش
تفاوت بین سرعت جعبه دنده دستی و اتوماتیک چقدر است؟

تفاوت بین سرعت جعبه دنده دستی و اتوماتیک چقدر است؟ آفتاب نیوز :
جعبه دنده های اتوماتیک در میان مردم محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده اند، به همین دلیل شرکت های خودروسازی سعی در پیشرفت هر چه بیشتر این نوع از جعبه دنده ها دارند و نوع دستی کم کم به دست فراموشی سپرده می شود.
اما برخی بر این باورند که جعبه دنده دستی بسیار سریع تر از جعبه دنده اتوماتیک است، اما سوال این جا است که آیا واقعا این گونه است؟
حقیقت این است که پیش از آمدن سیستم های جدید برای گیربکس اتوماتیک، جعبه دنده های دستی واقعا سریع تر از نوع اتوماتیک بودند اما امروزه، به لطف سیستم های جدید مانند CVT، دو کلاچه و غیره ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 3 روز و 8 ساعت پیش
دام اشتغال در کشورهای حوزه خلیج فارس

دام اشتغال در کشورهای حوزه خلیج فارس آفتاب نیوز :
خانواده پنج نفره سریلانکایی برای آنکه بدهی هایشان را پرداخت کنند در آپارتمانی در طبقه هفتم برجی در شارجه توقیف شده بودند. این خانواده به دلیل عدم توانایی در پرداخت جریمه روزانه انقضای روادیدشان که چهار سال پیش به اتمام رسیده بود، به دام افتاده بودند. گذرنامه پدر این خانواده که 55 سال داشت در توقیف کارفرمایش بود به همین دلیل او نمی توانست شغلی در امارات متحده عربی برای خود بیابد هم چنین در همین راستا اجازه نداشت این کشور ثروتمند حوزه خلیج فارس را ترک کند.
همین فاجعه نشانگر این امر است که سیستم کفالت که به گونه ای برده داری است و کارگر را در گرو کارفرما قرار می دهد ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 9 ساعت پیش
سوغات های نمکی برای بدن

سوغات های نمکی برای بدن آفتاب نیوز :
محمد کاظم زاده در جمع دانشجویان بهداشت مواد غذایی، با اشاره به شیوع بیش از پیش بیماریهای غیر واگیر به علت سبک زندگی نادرست و تغذیه غلط در بین مردم و ضرورت کاهش این مواد از برنامه غذایی اظهار داشت: متاسفانه با مصرف بیش از اندازه قند، نمک و چربی در برنامه غذایی مردم، هر روز شاهد افزایش بیماریهای غیر واگیر از جمله چاقی، بیماریهای قلبی و عروقی، کلیوی و دیابت در سطح جامعه هستیم.
وی افزود: سازمان غذا و دارو با توجه به اهمیت این مسئله، طرح برچسب گذاری نشانگرهای رنگی تغذیه ای را به عنوان ابزاری برای انتخاب صحیح مواد غذایی برای پیشگیری از بیماریهای یاد شده را از سال 94 اجرایی ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 10 ساعت پیش
آیا زلزله قابل پیش بینی است؟

آیا زلزله قابل پیش بینی است؟ آفتاب نیوز :
بسیار شنیده ایم که زلزله به طور ذاتی غیر قابل پیش بینی است و این به خاطر طبیعت تصادفی و آشوب ناک آن است. اما اخیرا دانشمندان دانشگاه Northwestern سر نخ هایی مهم برای پیش بینی زلزله یافتند. این تیم دانشمندان با تخصصهای میان رشته ای با آزمایشهایی در مناطقی از تایوان کشف کردند که لرزه های آهسته به مرور طی ساعتها و ماه ها تبدیل به یک زمین لرزه بزرگ می شود.
نتایج این تحقیق درمجله Journal of Geophysical Research: Solid Earth در ماه ژوییه 2017 به چاپ رسیده است.
منبع:پژوهشکده فناوری های نوین دانشگاه شهید رجایی ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 10 ساعت پیش
مردان در یک رابطه بیش از زنان تحت فشار هستند/بیشتر احساس تنهایی می کنند

مردان در یک رابطه بیش از زنان تحت فشار هستند/بیشتر احساس تنهایی می کنند آفتاب نیوز :
بیش از 70 درصد مردان مجرد گفته اند که بار توقعات در یک رابطه با جنس مخالف فشار بسیاری بر آنها وارد می کند. این در حالیست که فقط 58 درصد زنان چنین نظری دارند.
به گزارش آفتاب نیوز به نقل از خبرآنلاین، در عین حال مردان مجرد که وارد زندگی متاهلی نشده اند کمی بیش از زنان مجرد در موقعیت مشابه احساس تنهایی می کنند.
منبع: ایندپندنت ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 11 ساعت پیش
علت خستگی های همیشگی مشخص شد

علت خستگی های همیشگی مشخص شد آفتاب نیوز :
در واقع آهن، کمبود منیزیم، پتاسیم، ویتامین B12 و اسید فولیک در بدن موجب بروز ضعف و بیحالی ما خواهند شد.
برای تامین این مواد در بدن می توانید از مکمل ها استفاده کنیدو یا یک رژیم غذایی مناسب را در پیش بگیرید تا باعث جبران این کمبودها در بدنتان شوید. در صورت عدم توجه به کمبودهای تغذیه ای با عوارض جبران ناپذیری مواجه خواهید شد.و منتظرعوارض و پیامدهای بدتری در بدنتان باشید.. به عنوان مثال، کاهش طولانی مدت ویتامین B12 و عدم درمان به موقع آن می تواند آسیب های مغزی و نخاعی به دنبال دارد و می تواند در توانایی های حرکتی افراد خلل ایجاد کند و روی راه رفتن وتمرکز کردن آن ها اثر ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 11 ساعت پیش
ویتامین لاغری را بشناسید

ویتامین لاغری را بشناسید آفتاب نیوز :
حدود 20 درصد از این افراد اضافه وزن داشتند، نکته جالب اینست که آن ها به صورت قابل ملاحظه ای از کمبود ویتامین های ای ، دی و سی و انواع املاح و موادمعدنی که مهمترین آن ها کلسیم و منیزیم می باشند رنج میبرنداین کمبودهای غذایی تاثیر قابل ملاحظه ای روی لاغری و اضافه وزن افراد میگذارند.
ویژگی های مختلف ویتامین ای
ویتامین ای حاوی ویتامین های محلول در چربی که در گذشته به آلفا توکوفرول نام گرفت که به معنای تولد کودک یا به دنیا آوردن است. پس از سال ها دو توکوفرول دیگر، با نام های بتا وگاما از روغن های گیاهی تفکیک شدند و از فعالیت بیولوژیکی کمی نسبت به آلفا توکوفرول ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 12 ساعت پیش
کدام دمنوش درمان یبوست است؟

کدام دمنوش درمان یبوست است؟ آفتاب نیوز :
یبوست به این معنا است که در طول هفته، کمتر از سه مرتبه شکمتان کار کند. این مشکل می تواند مزمن باشد و یا تنها گاهی مواقع پیش بیاید.
برخی از علائم یبوست عبارتند از:
مدفوع سخت
بیش از حد زور زدن برای به حرکت در آوردن روده ها
احساس اینکه نمی توانید روده ها را کاملا خالی کنید.
نیاز به کمک برای تخلیه رکتوم
درد شکمی
حالت تهوع و پف کردگی
استفاده از داروهای گیاهی
پیدا کردن داروهای گیاهی برای درمان یبوست ساده است. در واقع بسیاری از ملین های بدون نیاز به نسخه، حاوی ترکیبات گیاهی هستند ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 13 ساعت پیش
چند ماده غذایی مفید برای یک سبک زندگی سالم

چند ماده غذایی مفید برای یک سبک زندگی سالم آفتاب نیوز :
این در حالی است که نگاهی به زندگی پدربزر گ ها و مادربزرگ هایمان می تواند سرمشقی خوبی برای داشتن سبد غذایی سالم باشد. در ادامه مطلب نگاهی می کنیم به چند ماده غذایی که از گذشته های دور مورد توجه پدربزرگها و مادربزرگها بوده و امروز هم به راحتی در دسترس قرار دارند.
پنیر محلی
اگر به دنبال پروتئین هستید پنیر محلی را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. 1 قطعه از پنیر محلی کم چرب حاوی 28 گرم پروتئین است چیزی حدود 5 برابر ماست یونانی. ( حواستان باشد که این پنیر به عنوان پنیر روزانه استفاده می شود و پروبیوتیک ها را به خاطر وجود آن از برنامه ی غذاییتان حذف نکنید). ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 13 ساعت پیش
ادامه پیروزی های بایرن مونیخ در بوندسلیگا

ادامه پیروزی های بایرن مونیخ در بوندسلیگا آفتاب نیوز :
در ادامه دیدارهای هفته جاری بوندسلیگا چند دیدار برگزار شد که در یکی از بازیها بایرن مونیخ با برتری یک بر صفر برابر کلن صدرنشینی را حفظ کرد.
روبرت لواندوفسکی تنها گل بازی را به ثمر رساند.
به گزارش ایسنا، در دیگر دیدار هوفنهایم با یک گل اشتوتگارت را شکست داد. شالکه 3 بر 2 آگسبورگ را برد و لورکوزن نیز با یک گل وردربرمن را شکست داد. ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 14 ساعت پیش
استخدام 20 هزار نفری آموزش و پرورش و نگرانی نیروهای سرگردان/ حق التدریسی ها: از بلاتکلیفی به ستوه آمده ایم

استخدام 20 هزار نفری آموزش و پرورش و نگرانی نیروهای سرگردان/ حق التدریسی ها: از بلاتکلیفی به ستوه آمده ایم آفتاب نیوز :
پس از خبری شدن تصمیم آموزش و پرورش برای جذب حدود 20 هزار نیرو از طریق آزمون، نیروهای سرگردان این وزارتخانه از آینده شغلی خود ابراز نگرانی کردند.
معلمان حق التدریس که روز گذشته برای چندمین بار مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع برگزار کردند ، می گویند: آموزش و پرورش بایستی ابتدا به جذب و ایجاد فرصت استخدام برای نیروهای بلاتکلیف بپردازد و بعد از آن، اگر باز هم کمبود نیرو وجود داشت، اقدام به برگزاری آزمون کند.
به گفته یکی از این معلمان، وزارت آموزش و پرورش، مصوبه مجلس مبنی بر لزوم جذب نیروهای سرگردان را اجرا نمی کند و علاوه بر حق التدریسی ها ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اجتماعی انتشار : 3 روز و 14 ساعت پیش
ابتلای 186 هزار نفر در کشور به هپاتیت c/ هفتاد درصد مبتلایان شناسایی نشدند/ یک نفر اختلاس نکند؛ هپاتیت c ریشه کن می شود

ابتلای 186 هزار نفر در کشور به هپاتیت c/ هفتاد درصد مبتلایان شناسایی نشدند/ یک نفر اختلاس نکند؛ هپاتیت c ریشه کن می شود آفتاب نیوز :
سید موئید علویان، رئیس مرکز هپاتیت کشور درباره شیوع هپاتیت B و C در ایران گفت: ما در ایران با دو نوع هپاتیت B و C درگیر هستیم و این دو نوع اهمیت بسیار زیادی دارد، زیرا عوارض شدید کبدی ایجاد می کنند. خوشبختانه در رابطه با هپاتیت B وضعیت خوبی داریم و در 22 سال گذشته روند این بیماری در کشور کاهش پیدا کرده است.
او ادامه داد: دلیل کاهش هپاتیت B واکسیناسیون نوزادان و افرادی است که در معرض رفتارهای پرخطر هستند. واکسن این بیماری در پاستور و داخل کشور تولید می شود و بیش از 35 میلیون ایرانی تا به حال این واکسن را دریافت کردند ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اجتماعی انتشار : 3 روز و 14 ساعت پیش
در جلسه ستاد مدیریت بحران کشور چه گذشت؟

در جلسه ستاد مدیریت بحران کشور چه گذشت؟ آفتاب نیوز :
اسحاق جهانگیری در این جلسه با تاکید بر ضرورت سرعت بخشیدن به روند اسکان زلزله زدگان استان کرمانشاه گفت: آنچه اهمیت دارد این است که تمام ظرفیت و امکانات کشور به کار گرفته شود تا برنامه رسیدگی به زلزله زدگان و اسکان آنها به یک نقطه موفقیت تبدیل شود و دغدغه آنان بخصوص در فصل سرما برطرف گردد.
معاون اول رییس جمهور مدیریت و سرعت ساماندهی و کمک رسانی و نجات زلزله زدگان را از اقدامات برجسته و موفق و از افتخارات مدیریتی کشور دانست و افزود: خوشبختانه در نخستین ساعات پس از وقوع زلزله، عملیات آوار بردار ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 14 ساعت پیش
واکنش موحدی کرمانی به خبر مذاکره با مجمع روحانیون

واکنش موحدی کرمانی به خبر مذاکره با مجمع روحانیون آفتاب نیوز :
آیت الله محمدعلی موحدی کرمانی دبیر کل جامعه روحانیت مبارز در گفت وگو با خبرگزاری تسنیم، با اشاره به ادعای مطرح شده مبنی بر آمادگی جامعه روحانیت برای گفت وگو با مجمع روحانیون مبارز، گفت: به هیچ عنوان چنین بحثی که جامعه روحانیت بخواهد با مجمع روحانیون، گفت وگو کند، مطرح نبوده است و بنده به عنوان دبیرکل چنین موضوعی را از اساس تکذیب می کنم.
وی در پاسخ به این سؤال که برخی رسانه ها به نقل از حجت الاسلام مصباحی مقدم نوشته اند که جامعه روحانیت منعی برای گفت وگو با مجمع روحانیون ندارد، گفت: نمی دانم این اظهارات به نقل از آقای مصباحی مقدم درست نقل شده است یا نه ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 14 ساعت پیش
رئیس جمهور، به تهران بازگشت

رئیس جمهور، به تهران بازگشت آفتاب نیوز :
حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در این اجلاس مواضع جمهوری اسلامی ایران را در ارتباط با حرکت هدفمند دولت آمریکا برای انتقال سفارتش به قدس شریف، تشریح و تبیین کرد.
رییس جمهور در سخنان خود همه کشورهای اسلامی را به وحدت و اتحاد فرا خواند و با پیشنهاد هفت اقدام ضروری برای مقابله با تصمیم ناصحیح وغیر قانونی رییس جمهور آمریکا برای انتقال سفارت این کشور به شهر قدس شریف تصریح کرد: آمریکا تنها در پی منافع حداکثری صهیونیست ها است واحترامی برای خواسته های مشروع فلسطینیان قائل نیست. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 14 ساعت پیش
روایت آملی لاریجانی از گفتگوی احمدی نژاد و شمخانی درباره دخترش: می شود انسان این مقدار دروغ بگوید و از مسیر انصاف و تقوی دور شود؟!

روایت آملی لاریجانی از گفتگوی احمدی نژاد و شمخانی درباره دخترش: می شود انسان این مقدار دروغ بگوید و از مسیر انصاف و تقوی دور شود؟! آفتاب نیوز :
آیت الله آملی لاریجانی، رئیس قوه قضاییه در نشستی با 50 تن از دانشجویان و مسئولان تشکل های دانشجویی با اشاره به طرح برخی ادعاها علیه بعضی اعضای خانواده اش گفت: این افراد با شیطنت می گویند که فرزندان ما جاسوس نیستند و بعد هم مدعی هستند که ما تهمتی نزدیم یک جمله سلبی گفته ایم. هر فرد عادی هم می داند که بسیاری از کنایات، رساتر از تصریح است.
به گزارش آفتاب نیوز ، وی افزود: بسیاری از دلالت ها در زبان مستقیم نیست بلکه با کنایه و استعاره است. و این کنایه و استعاره بودن، کلام را از ظهور نمی اندازد و آنچه موضوع جرم است همین ظهورات کلامی (و غیر کلامی) است ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 15 ساعت پیش
کلنگ احداث همراه سرای بیمارستان آیت الله هاشمی شیروان زده شد

کلنگ احداث همراه سرای بیمارستان آیت الله هاشمی شیروان زده شد آفتاب نیوز :
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان شیروان اظهار داشت: این پروژه طی درخواست ها و مطالباتی که بابت راه اندازی همراه سرا در این بیمارستان وجود داشت، کلید خورد و همراه سرای بیمارستان تخصصی شیروان جزء نخستین پروژه های اینچنینی است که تا سال آینده راه اندازی خواهد شد.
زارع افزود: کلنگ زنی با حضور دکتر عزیزی نماینده مردم شیروان و یاسر هاشمی رفسنجانی پسر آیت الله هاشمی رفسنجانی و مسئولان دانشگاه و شهرستان انجام شد و هزینه های ساخت این همراه سرا نیز از سوی خانواده هاشمی رفسنجانی تامین می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اجتماعی انتشار : 3 روز و 15 ساعت پیش
رئیس قوه قضاییه: اعدام بابک زنجانی کاری ندارد اما.../ادعاها درباره فریادزدن بر سر من بابت پرونده ستار بهشتی کذب است

رئیس قوه قضاییه: اعدام بابک زنجانی کاری ندارد اما.../ادعاها درباره فریادزدن بر سر من بابت پرونده ستار بهشتی کذب است آفتاب نیوز :
آیت الله آملی لاریجانی در نشستی صمیمانه با 50 تن از دانشجویان و مسئولان تشکل های دانشجویی که قریب به 8 ساعت به طول انجامید، نشاط جوانی، فرصت تفکر و صدق لسان را سه ویژگی برجسته دوران دانشجویی دانست و تصریح کرد: دانشجویان از حیث نشاط و عدم اشتغالات، در بهترین دوران عمر قرار دارند و باید از این دوران بیشترین بهره را ببرند. یکی از مهمترین وظایف دانشجویان، تلاش علمی است که امروز به مثابه جهاد فی سبیل الله است.
به گزارش آفتاب نیوز به نقل از اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه اقتدار نظام و کشور به تلاش علمی دانشجویان است ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 15 ساعت پیش
صالحی امیری در شهرداری می ماند؟

صالحی امیری در شهرداری می ماند؟ آفتاب نیوز :
محمد علی نجفی درباره حضور صالحی امیری معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری در کمیته ملی المپیک بیان کرد: اتفاقا با انصاری معاون رئیس جمهوری امروز صحبت کردیم و بحث این شد که معاون رئیس جمهور عنوان کرد ریاست کمیته ملی المپیک شغل است و صالحی امیری نمی تواند دو شغل داشته باشد و اگر بخواهد به آنجا برود باید استعفا دهد. و فکر می کنم او هم ماندن در شهرداری را ترجیح می دهد.
منبع: ایسنا ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 15 ساعت پیش
رئال مادرید فینالیست جام جهانی باشگاه ها شد

رئال مادرید فینالیست جام جهانی باشگاه ها شد آفتاب نیوز :
دومین دیدار مرحله نیمه نهایی جام جهانی باشگاه چهارشنبه شب بین دو تیم رئال مادرید و الجزیره برگزار شد و این بازی با پیروزی دو بر یک قهرمان لیگ قهرمانان اروپا به پایان رسید.
مادرید از شروع بازی میزبان را تحت فشار قرار داد و توانست چند بار دروازه این تیم را تهدید کند. در دقیقه پنج ضربه کریستیانو رونالدو با برخورد به دست دروازه بان به تیرک برخورد کرد. لحظاتی بعد شوت لوکا موردیچ نیز پس از دفع دروازه بان الجزیره به تیرک برخورد کرد. میزبان پس از 11 دقیقه برای اولین بار وارد محوطه جریمه شد و دقایقی بعد توانست نخستین ضربه اش را به سمت دروازه مادرید بزند. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 15 ساعت پیش
نسخه طب سنتی برای درمان سرفه های خشک

نسخه طب سنتی برای درمان سرفه های خشک آفتاب نیوز :
این متخصص طب ایرانی درباره خواص پاچه گوسفند اظهار کرد: پاچه گوسفند لزج و دیرهضم است ولی گفته می شود پس از هضم، غذای صالح به بدن می رساند.
وی افزود: افراد با گرفتگی صدا و سرفه خشک و مبتلایان به بواسیر در صورتی که هاضمه خوبی داشته باشند از مصرف پاچه پخته شده بهره می برند, مصلح پاچه، سرکه و عسل و پختن آن با کرفس و دارچین است.
این متخصص طب ایرانی تصریح کرد: افرادی که قدرت حسی آنها افزایش یافته و صداها یا بوهای کم، آزارشان می دهد(حواسشان حساس تر از معمول شده است)، با مصرف پاچه مشکلشان بهبود می یابد. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 16 ساعت پیش
احداث راه آهن حیفا- خلیج فارس برای دور زدن تنگه هرمز و باب المندب

احداث راه آهن حیفا- خلیج فارس برای دور زدن تنگه هرمز و باب المندب آفتاب نیوز :
وزیر اطلاعات و انرژی هسته ای رژیم صهیونیستی، روز چهارشنبه (امروز) لبنان را تهدید به اقدام نظامی و نابودی کامل آن کرد.
به گزارش آفتاب نیوز ، اسرائیل کاتس که عضو کنست اسرائیل نیز هست، در گفت وگو با روزنامه سعودی ایلاف در خصوص تصمیم دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس، با کم اهمیت خواندن پیامدهای این تصمیم، گفت که این اقدام تحصیل آنچه در واقعیت وجود دارد، است .
وی با اشاره به حرف های ترامپ در مورد قدس ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 16 ساعت پیش
آزادی تمام متهمان پرونده ثامن الحجج با وثیقه

آزادی تمام متهمان پرونده ثامن الحجج با وثیقه آفتاب نیوز :
محسن افتخاری خبرگزاری تسنیم درباره آخرین وضعیت پرونده شرکت تعاونی اعتبار ثامن الحجج اظهار کرد: زمان محاکمه هنوز مشخص نشده و همچنان دادگاه مشغول انجام تشریفات دادرسی و ابلاغ است.
سرپرست دادگاه های کیفری یک استان تهران با بیان اینکه در این بخش از پرونده که در دست رسیدگی دادگاه است، حدود 350 شاکی وجود دارد افزود: تمام بخش های این پرونده به دادگاه نیامده و بخشی از آن همچنان در دست رسیدگی دادسراست.
افتخاری تصریح کرد: البته با توجه به اینکه عده ای از سپرده گذاران، تعیین تکلیف و سپرده های خود را پس گرفته اند، بعید است شکایت کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 16 ساعت پیش
سیف برخی تخلفات مدیران مؤسسات پولی غیرمجاز را افشا کرد

سیف برخی تخلفات مدیران مؤسسات پولی غیرمجاز را افشا کرد آفتاب نیوز :
ولی الله سیف، به برخی از تخلفات مؤسسات غیرمجاز اشاره کرد و گفت: غیرمجازها، با وجود تذکرات مکرر و متعدد مبنی بر لزوم توقف فعالیت تمام شعب از سوی بانک مرکزی، پلیس اطلاعات و امنیت عمومی ناجا، مرجع قضایی و سایر مراجع ذی صلاح، علاوه بر اینکه بدون مجوز به گسترش شعب خود و جمع آوری سپرده در سراسر کشور اقدام کرده بودند، سپرده های جمع شده را که حاصل اعتماد سپرده گذاران بود نیز حیف و میل کردند و با برداشت های شخصی از حساب های مجموعه خود، اموال و املاکی را به نام نزدیکان خود خریداری کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 16 ساعت پیش
سردار عبداللهی: برای بازسازی سوریه آمادگی داریم

سردار عبداللهی: برای بازسازی سوریه آمادگی داریم آفتاب نیوز :
سردار عبادالله عبداللهی فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) سپاه صبح امروز در نشست خبری به مناسبت بیست و هشتمین سالگرد تشکیل این قرارگاه طی سخنانی اظهار داشت: سپاه در زمان جنگ نقش بی بدیلی در مهندسی رزمی داشت و بعد از آن نیز باید از این پتانسیل در امر بازسازی کشور چه در بعد نیروی انسانی و چه در بعد تجهیزاتی استفاده می شد.
وی افزود: بر همین مبنا در آن زمان فرمانده کل سپاه تصمیم به تشکیل این قرارگاه گرفت که با اذن فرمانده معظم کل قوا و بر اساس اصل 147 قانون اساسی این قرارگاه تاسیس شد. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 16 ساعت پیش
اظهارنظر کدخدایی درباره مصوبه مربوط به اصلاح قانون انتخابات شوراها

اظهارنظر کدخدایی درباره مصوبه مربوط به اصلاح قانون انتخابات شوراها آفتاب نیوز :
عباسعلی کدخدایی در کانال تلگرامی خود نوشت: نظر به اینکه دوستان خبرنگار پیگیر نظر شورا ی نگهبان در خصوص مصوبه دو فوریتی مجلس بودند، به اطلاع می رسانم که هنوز مصوبه به صورت رسمی برای این شورا ارسال نشده است. به محض دریافت مصوبه اعلام نظر خواهد شد.
بر اساس این گزارش، امروز اخباری مبنی براینکه مصوبه مربوط به قانون اصلاح موادی از قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران از سوی شورای نگهبان واصل شده و از سوی اعضای این شورا مورد ایراد قرار گرفته در برخی از کانال های تلگرامی منتشر شده بود. ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 16 ساعت پیش
بیانیه پایانی درباره نتایج کمیسیون مشترک برجام

بیانیه پایانی درباره نتایج کمیسیون مشترک برجام آفتاب نیوز :
متن این بیانیه به شرح زیر است: در تاریخ 13 دسامبر 2017 نشست کمیسیون مشترک برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) در وین برگزار شد. این هفتمین نشست کمیسیون مشترک از زمان روز اجرایی شدن برجام (16 ژانویه 2016) بود. بر اساس مقررات برجام، کمیسیون مشترک مسوولیت نظارت بر اجرای این توافق هسته ای را برعهده دارد.
ریاست نشست کمیسیون مشترک بر عهده خانم هلگا اشمید دبیرکل سرویس سیاست خارجی و امنیتی اتحادیه اروپایی به نمایندگی از خانم موگرینی نماینده عالی اتحادیه اروپایی بود و در این نشست کشورهای 1+5 (چین، فرانسه، آلمان، روسیه ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 16 ساعت پیش
احضار نیروهای خاطی شهربان به کمیته انضباطی

احضار نیروهای خاطی شهربان به کمیته انضباطی آفتاب نیوز :
ابوالقاسم چیذری در واکنش به کلیپ منتشر شده در مورد درگیری نیروهای شهربان با دستفروشان با بیان اینکه نیروهای انضباط شهری (رفع سدمعبر)، تحت آمریت شهرداری های نواحی و مناطق، انجام وظیفه می کنند، اظهار کرد: با توجه به حساسیت جنس و نوع فعالیت نیروهای رفع سدمعبر، بروز درگیری با توجه به فحاشی و هتاکی برخی از متخلفان شهری، امری اجتناب ناپذیر است.
وی در مورد کلیپی که با موضوع درگیری بین یک دستفروش جوان و نیروهای رفع سدمعبر در حال انتشار است، توضیح داد: هرچند ابتدای این ماجرا و علت بروز رفتار ناهنجار از سوی ماموران انضباط شهری توسط تهیه کنندگان این کلیپ حذف شده است اما به هر ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 16 ساعت پیش
کدام زنان و مردان تمایل کمتری به فرزندآوری دارند؟

کدام زنان و مردان تمایل کمتری به فرزندآوری دارند؟ آفتاب نیوز :
در مطالعات باروری، زمان تولد اول از اهمیت زیادی برخوردار بوده و موالید بعدی و بعد تکمیل شده خانوار، به زمان تولد اول مربوط هستند. همچنین بخشی از کاهش باروری به زیر سطح جانشینی را نیز که به منظور کنترل جمعیت انجام شده است، می توان به تغییر در زمان باروری ربط داد.
به گزارش آفتاب نیوز، مطالعات در ایران نشان داده است که زنان با فاصله 2.7 سال فرزند اول خود را به دنیا می آورند. همچنین داده های طرح سلامت و جمعیت حکایت از این دارد که فاصله ازدواج تا فرزند اول به طورکلی و نسبت به سال های پیشین 3.5 سال افزایش یافته است. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اجتماعی انتشار : 3 روز و 17 ساعت پیش
اعزام مینی لودر به اشترانکوه برای یافتن پیکر آخرین کوهنورد

اعزام مینی لودر به اشترانکوه برای یافتن پیکر آخرین کوهنورد آفتاب نیوز :
صارم رضایی اظهار کرد: در ششمین روز جستجو 74 امدادگر و کوهنورد، تلاش برای یافتن آخرین قربانی سقوط بهمن دراشترانکوه را پی گرفتند که متاسفانه موفق به یافتن پیکر سید علی حسینی نشدند.
وی با تاکید بر ادامه عملیات جستجو در روزهای آتی افزود: با هماهنگی انجام شده در حال پیگیری انتقال یک دستگاه مینی لودر به منطقه هستیم که درصورت مساعد بودن شرایط جوی با استفاده از بالگرد این دستگاه به محل ریزش بهمن منتقل خواهد شد.
رضایی اظهار امیدواری کرد که با ورود مینی لودر به منطقه عملیات جستجو برای یافتن سیدعلی حسینی سرعت گیرد.
منبع: ایسنا ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 17 ساعت پیش
نورآباد لرزید

نورآباد لرزید آفتاب نیوز :
رضا آریایی اظهار کرد: زلزله ای به بزرگی 3.4 ریشتر نورآباد لرستان را لرزاند.
وی ادامه داد: زمان وقوع این زلزله ساعت 19 و 21 دقیقه و 50 ثانیه عصر امروز بوده که تا کنون از این زمین لرزه خسارتی گزارش نشده است.
آریایی عمق وقوع این زمین لرزه را 10 کیلومتری از سطح زمین عنوان کرد و گفت: مرکز این زمین لرزه بر اساس گزارش مرکز زلزله نگاری کشور به عرض و طول جغرافیایی 33.89 و 47.67 بوده است.
منبع: ایسنا ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 17 ساعت پیش
کبوتر خانه های ولاشان/تصاویر

کبوتر خانه های ولاشان/تصاویر آفتاب نیوز : ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 17 ساعت پیش
تکذیب کشته شدن اندی

تکذیب کشته شدن اندی آفتاب نیوز :
خبر درگذشت آندرانیک مددیان، معروف به اندی ، خواننده ایرانی لس انجلسی تکذیب شد.
براساس گزارش رسانه ها، قبل از این هم یک بار در سال 1996 خبر درگذشت آقای مددیان به همین صورت منتشر شده بود. ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 18 ساعت پیش
تهدید مسافران توسط افسر مست پلیس روسیه در مترو

تهدید مسافران توسط افسر مست پلیس روسیه در مترو آفتاب نیوز :
این افسر 33 ساله از نیروهای امنیتی پلیس در مترو است که از سال 2012 میلادی مشغول به فعالیت می باشد.
وی شب گذشته با در دست داشتن کلت کمری ،تعدادی از مسافران را تهدید کرد.
به گفته پلیس روسیه ،این افسر متخلف در زمان اقدام به این کار ،حین انجام وظیفه نبوده و به دلیل مصرف مشروبات الکلی مست بوده است.
پلیس از این افسر متخلف ده فشنگ جنگی نیز کشف کرده است.
به گزارش ایسنا از وستی، پرونده ای به جرم مست بودن در امکان ممنوعه و تهدید با سلاح جنگی برای این افسر روس تشکیل شده و پلیس روسیه قول داده شدیدترین مجازات را پس از بررسی دقیق این حادثه اعمال کند. ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: حوادث انتشار : 3 روز و 18 ساعت پیش
انتصاب دو مشاور جدید در شهرداری تهران

انتصاب دو مشاور جدید در شهرداری تهران آفتاب نیوز :
بر همین اساس محمدعلی نجفی در حکمی علی مرادخانی را به سمت مشاور هنری خود منصوب کرد.
همچنین محمدعلی نجفی در حکمی داریوش قنبری را به سمت مشاور شهردار در امور مجلس شورای اسلامی منصوب کرد.
منبع: ایسنا ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 18 ساعت پیش
شکارچی هوبره بیش از 2 میلیارد ریال جریمه شد

شکارچی هوبره بیش از 2 میلیارد ریال جریمه شد آفتاب نیوز :
نیره پورملائی روز چهارشنبه اظهار داشت: از این فرد متخلف 13 قطعه پرنده هوبره زنده به همراه یک قطعه عقاب سارگپه زنده کشف شد.
وی افزود: این متخلف همچنین برای شکار غیر مجاز عقاب سارگپه 2 میلیون ریال جریمه شد.
وی بیان کرد: هوبره از گونه های نادر و زیبای پرندگان بومی سیستان و بلوچستان است که نسل آن به علت شکار و زنده گیری بیش از حد شکارچیان سودجو در معرض نابودی قرار گرفته است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان افزود: این پرنده نادر در فصول پاییز و زمستان از مناطق سردسیر دوردست به این استان گرم و بیابانی سفر می کند و عموما در دشت های دلگان و ایرانشهر سکنی ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 19 ساعت پیش
ادامه فروش اوراق گواهی سپرده بانک سامان

ادامه فروش اوراق گواهی سپرده بانک سامان آفتاب نیوز :
قاسم سرخوش مدیر سرمایه گذاری و امور سهام در گفت وگو با سامان رسانه با اعلام این خبر، درخصوص دلایل استقبال از این اوراق تصریح کرد: نرخ سود تضمین شده 16 درصدی اوراق گواهی سپرده که بیشتر از نرخ سود متداول پرداختی به سپرده های بانکی است در کنار معاف از مالیات بودن آن، سبب شده است تا در دو روز نخست استقبال مناسبی از آن به عمل آید.
مدیر سرمایه گذاری و امور سهام بانک سامان گفت: فروش اوراق گواهی سپرده بانک سامان تا روز یکشنبه 26 آذر ماه ادامه دارد و هموطنان می توانند با مراجعه به هر یک از شعب بانک در سراسر کشور، اقدام به خرید اوراق کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
تکمیل 2700 واحد مسکن موقت در مناطق زلزله زده کرمانشاه

تکمیل 2700 واحد مسکن موقت در مناطق زلزله زده کرمانشاه آفتاب نیوز :
عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه جلسه شورای عالی مدیریت بحران کشور در جمع خبرنگاران گفت: جلسه امروز ستاد مدیریت بحران با حضور معاون اول رئیس جمهور آقای جهانگیری تشکیل شد که در این جلسه گزارشی از آخرین وضعیت توسط استاندار ارائه شد. همچنین گزارشی توسط آقای تابش در موضوع مسکن های موقت و دائم ارائه شد.
وی افزود: سپاه نیز گزارشی به عنوان مسئول مسکن موقت ارائه کرد که مسئولیت این کار با قرارگاه خاتم الانبیاء است. جمع بندی جلسات این شد که در حوزه های مختلفی که در حال حاضر مورد نیاز در مناطق زلزله زده است از جمله کمک های بلاعوض و دادن تسهیلات برای امر زیربنایی و همچنین کمک های ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 21 ساعت پیش
داور ال کلاسیکو مشخص شد

داور ال کلاسیکو مشخص شد آفتاب نیوز :
رئال مادرید و بارسلونا دوم دی در هفته هفدهم لالیگا به مصاف هم می روند. کمیته برگزاری این بازی ها امروز (چهارشنبه) اعلام کرد که قضاوت ال کلاسیکو را سانچس مارتینس بر عهده خواهد گرفت.
به گزارش آس، این دومین بار است که مارتینس برای سفیدپوشان و آبی اناری ها در این فصل لالیگا سوت می زند. مادرید در هفته یازدهم به مصاف لاس پالماس رفت و در دیداری که با قضاوت مارتینس بود توانست با سه گل حریفش را شکست دهد. بارسلونا نیز با این داور خیرونا را در هفته ششم با سه گل شکست داد.
مارتنیس پیش از این در ال کلاسیکو و در سانتیاگو برنابئو سوت زده بود ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 21 ساعت پیش
تلگرام پولی می شود

تلگرام پولی می شود آفتاب نیوز :
پاول دوورف، مدیرعامل شرکت تلگرام اعلام کرد: تلگرام هم اکنون به عنوان یک شبکه اجتماعی غیرانتفاعی فعالیت می کند و از اوایل سال آینده شروع به پولی کردن برخی فعالیت های خود خواهد کرد، اما این کسب درآمد به حدی خواهد بود که بتواند هزینه های توسعه شبکه تلگرام را تامین نماید.
به گزارش بلومبرگ، در حالی که شبکه های اجتماعی بزرگتری نظیر واتساپ و اسکایپ در نهایت در برابر پیشنهادات خرید سایر شرکت های بزرگ تسلیم شده اند، مدیر شرکت تلگرام گفته، وی همچنان پیشنهادات برای خرید این شبکه اجتماعی را که از جانب برخی از اسامی بزرگ فعال در سیلیکون ولی آمریکا مطرح شده است رد خواهد کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 21 ساعت پیش
هواپیماهای بال ثابت و دوزیست آب نشین سپاه+تصاویر

هواپیماهای بال ثابت و دوزیست آب نشین سپاه+تصاویر آفتاب نیوز :
با حضور سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه و سردار حسین سلامی جانشین فرماندهی کل سپاه، مراسم الحاق رسمی هواپیماهای بال ثابت و دوزیست آب نشین از جمله هواپیمای دو موتوره سری LA-8 به مجموعه توانمندی های نیروی دریایی سپاه در بندرعباس برگزار شد.
در این مراسم دریادار علی فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: هواپیماهایی که در این مرحله به سازمان نیروی دریایی سپاه پیوستند با قابلیت های گوناگون گشت و شناسایی، پشتیبانی، امداد و نجات، آتشنشانی، ترابری دریایی و... از توانمندی فرود در آب ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 22 ساعت پیش
سارق کودک آزار شرق تهران دستگیر شد

سارق کودک آزار شرق تهران دستگیر شد آفتاب نیوز : سردار عبدالرضا ناظری روز چهارشنبه در تشریح این خبر افزود: پس از دریافت گزارش هایی مبنی بر سرقت از برخی منازل و پارکینگ های شهرستان های پردیس و بومهن، ماموران با رصد اطلاعاتی موفق به شناسایی سارق شده و در عملیاتی ضربتی متهم را دستگیر کردند.
به گفته این مقام انتظامی، این متهم علاوه بر سرقت با پرسه زدن در اطراف مدارس اقدام به ایجاد مزاحمت برای دانش آموزان می کرد و بارها بدلیل ارتکاب جرایم مختلف راهی زندان شده است.
سردار ناظری تصریح کرد: این سارق در بازجویی های صورت گرفته به 9 فقره سرقت اعتراف کرد و پس از تکمیل پرونده در اختیار محاکم قضایی قرار گرفت. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: حوادث انتشار : 3 روز و 22 ساعت پیش
روحانی: همه معضلات جهان اسلام از طریق گفتگو قابل حل است

روحانی: همه معضلات جهان اسلام از طریق گفتگو قابل حل است آفتاب نیوز : متن سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی که دقایقی پیش در اجلاس فوق العاده سران سازمان همکاری اسلامی در استانبول ترکیه ایراد شد به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
سبحان الذی اسری بعبده لیال من المسجد الحرام الی المسجد االقصی الذی بارکنا حوله لنریه من ایاتنا انه هوالسمیع البصیر
جناب آقای اردوغان، ریاست محترم جمهوری ترکیه روسای محترم کشورهای اسلامی روسای هیات های شرکت کننده سلام علیکم و رحمه الله و برکاته. در ابتدا مراتب قدردانی خود را از برادر عزیزم جناب آقای رجب طیب اردوغان به جهت برگزاری این نشست بسیار مهم اعلام می کنم ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: سیاسی انتشار : 4 روز و 1 ساعت پیش
پای نتانیاهو در پرونده های فساد گیر است/جانشین احتمالی او را بیشتر بشناسید+عکس

پای نتانیاهو در پرونده های فساد گیر است/جانشین احتمالی او را بیشتر بشناسید+عکس آفتاب نیوز :
سرویس بین الملل- روزنامه جروزالم پست اشاره می کند که نفتالی بنت رهبر حزب راست افراطی خانه یهودی در نشستی گفته است که می خواهد نخست وزیر بعدی اسرائیل باشد. او اشاره کرده که تجارت گسترده ای در زمینه کسب و کار، اقتصاد، دولت و امنیت دارد و قصد دارد از تمامی این تجارب استفاده کند.
به گزارش آفتاب نیوز ، این روزنامه می نویسد بنت در گذشته نیز درباره این موضوع صحبت کرده است با این حال، این قوی ترین موضع گیری عمومی او در این باره است چرا که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر کنونی اسرائیل در چندین مورد پرونده فساد درگیر شده است ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 1 ساعت پیش
کنایه حمید فرخ نژاد به دولت

کنایه حمید فرخ نژاد به دولت آفتاب نیوز : ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اقتصادی انتشار : 4 روز و 1 ساعت پیش
کلنگ زنی سالار عقیلی در کرمانشاه +عکس

کلنگ زنی سالار عقیلی در کرمانشاه +عکس آفتاب نیوز : سالار عقیلی و کیانوش رستمی از حضور هنرمندان و ورزشکاران در کنار مردم مناطق زلزله زده خبر دادند.
سالار عقیلی، خواننده کشورمان امروز چهارشنبه در مراسم کلنگ زنی 62 خانه بهداشت خیر ساز، گفت: هنرمندان و ورزشکاران و مردم در این حادثه نشان دادند که پشت هم هستند.
این خواننده کشورمان افزود: امیدواریم این 62 خانه بهداشت هم که امروز افتتاح می شود، کمکی برای کم شدن مشکلات مردم باشد.
عقیلی ادامه داد: کمک ها البته فقط نقدی نیست. تقدیم مدال ورزشکاران و یا تقدیم هنر یک هنرمند می تواند کمک روحی باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: ورزشی انتشار : 4 روز و 2 ساعت پیش
5 نکته درباره ذوق زدگی کیهان و محافظه کاران از انتقادات علیه روحانی

5 نکته درباره ذوق زدگی کیهان و محافظه کاران از انتقادات علیه روحانی آفتاب نیوز : این روزها، رسانه های جریان محافظه کار از این که حامیان روحانی از او انتقاد می کنند، ذوق زده شده اند و میدان داری می کنند؛ از جمله کیهان که نوشت: تعدادی از هنرمندان که در دوران انتخابات ریاست جمهوری با شعار با روحانی تا 1400 در فضای مجازی خودنمایی می کردند، این روزها به دلیل افزایش چند برابری عوارض سفر به خارج از کشور به منتقدان سرسخت روحانی تبدیل شده اند.
در این باره نکاتی چند قابل توجه است:
1 - فرق مهم محافظه کاران و اصلاح طلبان - البته آنها که واقعاً اندیشه اصلاح گرایانه دارند و نه کاسبان واژه اصلاح طلبی- این است که مبنای قضاوت گروه نخست ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: سیاسی انتشار : 4 روز و 3 ساعت پیش
هوای تهران امروز ناسالم برای گروه های حساس است

هوای تهران امروز ناسالم برای گروه های حساس است آفتاب نیوز : حسین شهبازی در مورد کیفیت هوای تهران طی امروز اظهار کرد: نتایج پیش بینی کیفیت هوای تهران نشانگر برقراری وضعیت کیفی هوای ناسالم برای گروه های حساس در اکثر مناطق پایتخت است و پیش بینی می شود همراه با افزایش نسبی غلظت آلاینده ها تا روز پنجشنبه (23 آذر) شرایط نامطلوب کیفی هوا به ویژه برای گروه های حساس تداوم داشته باشد.
وی افزود: هم اکنون تهران با شاخص 112 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.
مدیرواحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در ادامه گفت: بر اساس نتایج پارامترهای هواشناسی پیش بینی شده برای ایستگاه مهرآباد ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 3 ساعت پیش
اعلام نتایج آزمون استخدامی آموزش پرورش

اعلام نتایج آزمون استخدامی آموزش پرورش آفتاب نیوز : اسامی نهایی پذیرفته شدگان چهارمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور برای طی مراحل استخدام پیمانی در وزارت آموزش و پرورش اعلام شد.
اسامی نهایی 5 هزار و 224 نفر از پذیرفته شدگان چهارمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور (برگزار شده در 3 شهریورماه 96) برای طی سایر مراحل استخدام پیمانی وزارت آموزش و پرورش در سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد.
از تعداد 5 هزار و 224 نفر از پذیرفته شده نهایی تعداد 2 هزار و 701 نفر زن و 2 هزار و 523 نفر مرد هستند.
پذیرفته شدگان مکلفند به منظور طی سایر مراحل قبل از استخدام (بررسی صلاحیت های عمومی (گزینش) ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اجتماعی انتشار : 4 روز و 4 ساعت پیش
دوچرخه سواری آرنولد در خیابان های پاریس/ عکس

دوچرخه سواری آرنولد در خیابان های پاریس/ عکس آفتاب نیوز : ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 4 ساعت پیش
نخستین عکس ثبت شده از بیت المقدس

نخستین عکس ثبت شده از بیت المقدس آفتاب نیوز : ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 6 ساعت پیش
وحشت پسر 5 ساله از بابانوئل سوژه شد +عکس

وحشت پسر 5 ساله از بابانوئل سوژه شد +عکس آفتاب نیوز : کلیپ وحشت پسر 5 ساله رومانیایی از بابانوئل ساختگی هزاران بار در فضای مجازی کلیک خورد
به گزارش دیلی میل، در این کلیپ دیده می شود که بابانوئل که درحقیقت عموی این پسر بچه است وی را با چوب دستی تهدید می کند و پسر بچه وحشت زده در کنار دیوار گریه می کند.
پس از انتشار این فیلم پدر، مادر و عموی پسر بچه از سوی سازمان حمایت از کودکان رومانی تحت بازجویی قرار گرفته اند.
تئودور سانگئورزان از مسئولان سازمان حفاظت از کودکان بیان کرد که هیچکس اجازه ندارد فرزندش را با این شیوه ها تربیت کند ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 6 ساعت پیش
رفت و آمدهای تبهکار 23 ساله به خانه مجردی زن صیغه اش او را به دام انداخت

رفت و آمدهای تبهکار 23 ساله به خانه مجردی زن صیغه اش او را به دام انداخت آفتاب نیوز : رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی روز گذشته گفت: نوزدهم شهریور گذشته، زن جوانی که از شدت نگرانی، دستانش به لرزه افتاده بود، از یک ماجرای زورگیری پرده برداشت.
سرهنگ کارآگاه حمید رزمخواه افزود: این زن جوان در اظهاراتش به پلیس گفت: به همراه همسر و فرزندانم داخل خودرو در خیابان هاشمیه مشهد نشسته بودم که ناگهان سرنشینان یک دستگاه موتورسیکلت به خودرو نزدیک شدند و یکی از سرنشینان که قمه ای در دست داشت کیف دستی ام را کشید. من که وحشت کرده بودم از ترس فقط نگاهش کردم و آن ها از محل گریختند.
ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: حوادث انتشار : 4 روز و 6 ساعت پیش
عباس عبدی: محسنی اژه ای بجای حضور درجمع دانشجویان و پاسخ سوت با سوت،با صاحبنظران جلسه بگذارد

عباس عبدی: محسنی اژه ای بجای حضور درجمع دانشجویان و پاسخ سوت با سوت،با صاحبنظران جلسه بگذارد آفتاب نیوز : از ابتدایی که نوشتن را به صورت حرفه ای آغاز کردم، بیش از هر چیز نسبت به قانون و دستگاه قضایی حساس بوده ام و صدها یادداشت درباره حقوق و این دستگاه نوشته ام؛ نقدهایی که درباره عملکرد این دستگاه داشتم، همگی معطوف به افزایش قدرت و بهبود جایگاه آن بوده است.
زیرا هیچ شهروندی، تاکید می کنم هیچ شهروندی از پایین بودن سلامت و اعتبار این دستگاه سود نخواهد برد. قوه قضاییه از این جهت متفاوت از دو قوه دیگر است. شاید کسی بتواند با هدف تضعیف دولت و کنار زدنش آن را نقد کند، ولی این مساله مطلقا برای دستگاه قضایی صادق نیست ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 6 ساعت پیش
آزمون دانش آموزان کرمانی پس از زلزله/عکس

آزمون دانش آموزان کرمانی پس از زلزله/عکس آفتاب نیوز : ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 7 ساعت پیش
تصاویر/ روزنامه های چهارشنبه، 22 آذرماه 96

تصاویر/ روزنامه های چهارشنبه، 22 آذرماه 96 آفتاب نیوز : ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 7 ساعت پیش
آمل میزبان مسابقات بین المللی شطرنج جام فجر شد

آمل میزبان مسابقات بین المللی شطرنج جام فجر شد آفتاب نیوز :
مهرداد پهلوان زاده روز سه شنبه در سفر به شهرستان آمل افزود: این مسابقات روزهای 14 تا 21 بهمن ماه امسال همزمان با گرامیداشت دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی در مجموعه تفریحی ورفاهی اکسین آمل برگزار خواهد شد.
به گزارش آفتاب نیوز، وی اضافه کرد که دراین مسابقات حدود 340 شطرنج بازداخلی به همراه حدود 60 شطرنج باز از 20 کشور دنیا در 2 بخش مردان وزنان ودر 9 دور به روش سوئیسی با هم رقابت خواهند کرد.
رییس فدراسیون شطرنج ایران با بیان اینکه مسابقات در 2 جدول استادان بزرگ شطرنج و آماتورها برگزار می شود، ادامه داد ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: ورزشی انتشار : 4 روز و 7 ساعت پیش
کرمان همچنان می لرزد/آخرین اخبار از زلزله 6.1 ریشتری "هجدک"/ 7 زمین لرزه؛ از 4 تا 6.1 ریشتر /37 مصدوم

کرمان همچنان می لرزد/آخرین اخبار از زلزله 6.1 ریشتری "هجدک"/ 7 زمین لرزه؛ از 4 تا 6.1 ریشتر /37 مصدوم آفتاب نیوز :
شبکه های لرزه نگاری مرکز لرزه نگاری کشوری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران در ساعت 01:11:29 ثانیه بامداد امروز چهارشنبه 22 آذر ماه این زمین لرزه را ثبت کردند.
مختصات این زمین لرزه که در عمق 10 کیلومتری زمین رخ داده، 30.78 درجه عرض شمالی و 57.28 درجه طول شرقی ثبت شده است.
این زمین لرزه در فاصله 28 کیلومتری هجدک،41 کیلومتری چترود، 48 کیلومتری کاظم آباد در استان کرمان به ثبت رسیده است.
37 مصدوم غیر مستقیم در زلزله 6.1 ریشتری بامداد امروز
مدیر مرکز حوادث و فوریت های پزشکی کرمان با اشاره به زلزله 6 ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 7 ساعت پیش
این رژیم غذایی ریسک آلزایمر را تا 53 درصد کاهش می دهد

این رژیم غذایی ریسک آلزایمر را تا 53 درصد کاهش می دهد آفتاب نیوز :
زوال عقل یا دمانس یکی از خطرناک ترین و ناراحت کننده ترین شرایطی است که هر فردی می تواند در طول زندگی با آن مواجه شود.
زوال عقل یک اختلال مزمن یا پایدار در فرآیندهای مغزی است که ناشی از بیماری یا آسیب به مغز بوده و علائم آن، اختلالات حافظه، تغییرات شخصیتی و استدلال معیوب است.
طبق گزارشات قبلی، حدود 47 میلیون نفر در سراسر جهان مبتلا به زوال عقل هستند و هرساله بیش از 9.9 میلیون مورد جدید از این بیماری تشخیص داده می شود که بدین معناست در هر 3.2 ثانیه یک نفر مبتلا به زوال عقل می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 4 روز و 9 ساعت پیش
دندانپزشکی ترمیمی و شناخت درمان علت بیماری های دهان و دندان

دندانپزشکی ترمیمی و شناخت درمان علت بیماری های دهان و دندان آفتاب نیوز :
دکتر هاله کاظمی در آستانه برگزاری دوازدهمین کنگره علمی سالیانه انجمن دندانپزشکان عمومی ایران اظهار داشت: حوزه های عملکرد رشته ترمیمی بسیار وسیع و جامع است و به همین دلیل یکی از پایه های اساسی دندانپزشکی و دربرگیرنده مباحث زیادی در این زمینه است و از ترمیم های کوچک و محافظه کارانه تا بازسازی کامل سیستم جونده را با توجه به حفظ سلامت بافت های دندانی شامل می شود.
به گزارش انجمن دندانپزشکان عمومی، وی با بیان اینکه از محاسن رشته ترمیمی آشنایی کامل با مواد دندانی و کاربرد صحیح آنها است ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 4 روز و 9 ساعت پیش
ویتامین D چطور به کاهش وزن کمک می کند؟

ویتامین D چطور به کاهش وزن کمک می کند؟ آفتاب نیوز :
در واقع این چربی های بدن هستند که ویتامین D را گیر می اندازند به طوریکه این ویتامین نمی تواند آنطور که باید در دسترس بدن برای استفاده مفید قرار بگیرد.
به گزارش آفتاب نیوز به نقل از خبرآنلاین، هنوز مشخص نیست که آیا خود مشکل چاقی سبب کاهش ویتامین D می شود یا دلایل دیگری برای این مسئله وجود دارد.
اما یک تحقیق کوچک نشان می دهد اضافه کردن ویتامین D به برنامه غذایی با کالری محدود به افراد چاق و دارای اضافه وزن کمک می کند تا راحت تر کیلوهای اضافی چربی را از بین ببرند و در نتیجه وزن کم کنند
منبع: WEBMD ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 4 روز و 10 ساعت پیش
یک گام بزرگ در درمان بیماری هانتینگتون

یک گام بزرگ در درمان بیماری هانتینگتون آفتاب نیوز :
بیماری هانتینگتون یک اختلال پیش رونده مغزی است که سبب حرکات غیرقابل کنترل، مشکلات عاطفی و اختلالات شناختی می شود؛ این بیماری به زوال عقل و مرگ زودرس در اکثر افراد مبتلا به این بیماری می شود.
به گزارش آفتاب نیوز از پایگاه اینترنتی ساینس الرت، این بیماری نتیجه جهشی در ژن هانتینگتین (HTT) است که پروتیین هانتینگتین را تولید می کند؛ این جهش باعث تولید نسخه های غیرطبیعی طولانی این پروتئین می شود که به قطعات سمی تقسیم می شود تا بتوانند به نورون ها متصل شده و انها را مشکل دار کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 4 روز و 11 ساعت پیش
چکمه ارتعاشی برای رفع گرفتگی رگ های پا+عکس

چکمه ارتعاشی برای رفع گرفتگی رگ های پا+عکس آفتاب نیوز :
تحقیقات اولیه نشان می دهند که این چکمه جریان خون را به ناحیه پایینی پا تا بیش از 40 درصد افزایش می دهد.
به گزارش آفتاب نیوز از روزنامه دیلی میل، چکمه موسوم به FlowOx که در بیمارستان رویال اولدهام در لانکشایر انگلیس تحت آزمایش بالینی قرار دارد، برای درمان بیماری رگ های محیطی (PAD) طراحی شده است، نوعی بیماری که تصور می شود افراد زیادی را در سراسر جهان در 55 سالگی یا سنین بالاتر تحت تاثیر قرار می دهد.
بیماری رگ های محیطی به معنای باریک شدن شریان ها (شریان های بیرون از قلب) است و در این بیماری شریان ها --که بیشتر رگ های قسمت پایینی پا هستند -- به دلیل رسوبات چربی ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 4 روز و 11 ساعت پیش
توصیه به پرهیز از 5 رژیم غذایی معروف

توصیه به پرهیز از 5 رژیم غذایی معروف آفتاب نیوز :
این پنج رژیم عبارتند از: خام گیاهخواری مطلق (Raw Vegan)، آلکالین، پیوپی، کتوژنیک و مکمل های غذایی کیتی پرایس.سیان پورتر از انجمن تغذیه بریتانیا می گوید اگر رژیمی آنقدر خوب به نظر می آید که باورکردنی نیست احتمالا مفید هم نیست."
به گزارش آفتاب نیوز، بنیاد تغذیه بریتانیا هم تایید کرده که بهتر است از این پنج رژیم پرهیز شود اما دکتر عاصم ملهوترا مبدع رژیم پیوپی از روش خود دفاع کرده است.
خام گیاهخواری مطلق
هنرمندانی چون گویینت پالترو، مگان فاکس و استینگ از این رژیم غذایی طرفداری کرده اند ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 4 روز و 12 ساعت پیش
دیابت به سیستم ادراری بیمار آسیب می زند

دیابت به سیستم ادراری بیمار آسیب می زند آفتاب نیوز :
پروفسور اروین کوجانچیچ که در ایران حضور دارد، گفت: سیستم عصبی خودکار مثانه، پیام های عصبی را به مثانه و مجاری ادراری انتقال می دهد و در حس پُر شدن مثانه و تخلیه ادرار نقش دارد. وقتی این سیستم مهم مختل شود، فرد با این که مثانه اش پُر است، اما احساس ادرار کمتری می کند و دیرتر مثانه را تخلیه می کند.
به گزارش انجمن نورویورولوژی، وی خاطرنشان کرد: در مثانه دو فاز پر شدن و خالی شدن ادرار وجود دارد که در افراد دیابتی دچار مشکلاتی می شود که کاملاً طبیعی است و چون اعصاب درست پیام را نمی رسانند ادرار خوب تخلیه نمی شود، اما فرد فکر می کند که کاملاً تخلیه شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 4 روز و 12 ساعت پیش
فواید سویا و کلم بروکلی

فواید سویا و کلم بروکلی آفتاب نیوز :
محققان دانشگاه جرج تاون آمریکا عنوان می کنند مصرف محصولات سویا نظیر شیر سویا و توفو (پنیر سویا) و سبزیجات کلمی نظیر کلم پیچ، کلم برگ و بروکلی به کاهش عوارض جانبی ناشی از درمان بیماران مبتلا به سرطان سینه کمک می کند.
درمان های مربوط به پیشگیری از عود مجدد سرطان سینه غالباً مانع از تولید یا مصرف استروژن توسط بدن می شود؛ هورمون استروژن می تواند سوخت لازم برای رشد سرطان سینه را تامین نماید.
در نتیجه این بیماران غالباً گُرگرفتگی و عرق های شبانه که معمولا پس از یائسگی وجود دارد را تجربه می کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 4 روز و 14 ساعت پیش
ساکنان این مناطق در معرض ریسک بالا ابتلا به سرطان قرار دارند

ساکنان این مناطق در معرض ریسک بالا ابتلا به سرطان قرار دارند آفتاب نیوز :
طبق یافته های محققان دانشگاه قبرس، افراد ساکن در مناطق سرد نظیر دانمارک و نروژ با بیشترین احتمال ابتلا به سرطان در بین مردم جهان روبرو هستند.
محققان معتقدند که ارتباطی تکاملی بین سازگاری در شرایط محیطی شدید مانند ارتفاع و سرما و افزایش خطر سرطان در انسان وجود دارد.
کنستانتینوس واکسیریدس، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: یافته های این مطالعه حاکی از این است که گونه های ژنتیکی که برای زندگی در محیط های مرتفع سودمند شناخته شده اند می توانند زمینه ساز ابتلا به سرطان هم باشند. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 14 ساعت پیش
مصرف مداوم مسکن ها موجب چاقی و بدخوابی می شود

مصرف مداوم مسکن ها موجب چاقی و بدخوابی می شود آفتاب نیوز :
در طول 10 سال گذشته، تجویز انواع مُسکن ها همچون گاباپنتینوئیدها مانند گاباپنتین، پریگبیلین و مخدرها برای کنترل دردهای مزمن نظیر میگرن، نوروپاتی دیابتی و کمردردهای مزمن افزایش یافته است.
یافته ها نشان می دهد افراد مصرف کننده داروهای حاوی مخدر و داروهای کاردیومتابولیک در مقایسه با افرادی که فقط داروهای کاردیومتابولیک مصرف می کردند، 95 درصد بیشتر در معرض چاقی، 82 درصد دارای اندازه دور کمر بیشتر و 63 درصد بیشتر دارای فشارخون بالا هستند.
به گفته محققان، این داروهای مرتبط با دردهای مزمن باید برای کوتاه مدت تجویز شوند تا عواقب جدی آن برای سلامت محدود شود. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 4 روز و 14 ساعت پیش
کشف جسد جوان از چاه آب پس از 70 روز

کشف جسد جوان از چاه آب پس از 70 روز آفتاب نیوز :
یادگار لندنیان سه شنبه شب در گفت و گو با ایرنا افزود: پدر مقتول در بازجویی های ماموران آگاهی اعتراف کرده که جسد فرزندش را پس از قتل در داخل چاه انداخته است.
لندنیان اظهار کرد: پس از این اعتراف و کسب اطلاع سازمان آتش نشانی میاندوآب از این حادثه، جسد این جوان توسط ماموران این سازمان و با حضور مقام های انتظامی از چاه بیرون کشیده و تحویل پلیس آگاهی شد.
منبع: ایرنا ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: حوادث انتشار : 4 روز و 15 ساعت پیش
محسن هاشمی: ترافیک تهران از داعش خطرناک تر است

محسن هاشمی: ترافیک تهران از داعش خطرناک تر است آفتاب نیوز :
محسن هاشمی در جلسه ای که با حضور استاندار، فرمانداران و بعضی از اعضای شورای شهر تهران در ساختمان استانداری برگزار شد، اظهار کرد: جذابیت تهران باعث شده که جمعیت کثیری به سمت آن بیایند و بسیاری از این افراد در خود تهران اقامت نمی کنند. با در نظر گرفتن این موضوع جمعیت تهران براساس اسناد بالادستی باید هشت ونیم میلیون نفر باشد و در حال حاضر نیز اینگونه است. زیرساخت های تهران نیز عمدتاً متناسب با این جمعیت است ولی جذابیت تهران باعث شده این افراد نتوانند در خود تهران اقامت کنند و به شهرهای اقماری رفته اند. از همین رو جمعیت اقمار و تهران حدود 15 میلیون شده است ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 15 ساعت پیش
مسی و رفقا همچنان پیش می تازند

مسی و رفقا همچنان پیش می تازند آفتاب نیوز :
کریستیانو رونالدو پنج شنبه این جایزه معتبر را برد و پنج توپ طلایی که تا به حال برده است را شنبه شب قبل از برد 2 بر صفر رئال مادرید برابر سویا به سانتیاگو برنابئو برد تا آنها را به معرض دید عموم بگذارد. کهکشانی ها فصل گذشته بهترین تیم اسپانیا و اروپا بودند و ستاره پرتغالی شان هم در اوج بود، کسی که از مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان به بعد 10 گل زد تا به تیم زین الدین زیدان برای دفاع از عنوان قهرمانی اش کمک کند.
رئال یکشنبه به ابوظبی سفر کرد تا در جام جهانی باشگاه ها که مدعی اصلی فتح آن محسوب می شود شرکت و از عنوان قهرمانی اش در این رقابت ها دفاع کند ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: ورزشی انتشار : 4 روز و 15 ساعت پیش
ترکیب اصلی هادرسفیلد و چلسی

ترکیب اصلی هادرسفیلد و چلسی آفتاب نیوز :
از هفته هفدهم لیگ برتر انگلیس از ساعت 23:30 چلسی در ورزشگاه جان اسمیت میهمان هادرسفیلد خواهد بود.
ترکیب هادرسفیلد: لوسل- اسمیت- زانکا- شیندلر- لوو- ووی- هوگ- کاچونگا- ویلیامز- اینس- مونی
ترکیب چلسی: کورتوا- آسپلیکوئتا- رودریگر- کریستنسن- آلونسو- موسس- باکایوکو- کانته- ویلیان- هازارد- پدرو
ایلنا ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 16 ساعت پیش
وین رونی: گل زدن به لیورپول همیشه لذت دارد

وین رونی: گل زدن به لیورپول همیشه لذت دارد آفتاب نیوز :
وین رونی از تصمیم داور بازی برای اعلام پنالتی به نفع اورتون حمایت کرد و بعد از اینکه گل تساوی تیمش را زد به اسکای گفت: باید حواسم را جمع می کردم. لوورن توپ را بیرون زد و من فرصت پیدا کردم. روز قبل از بازی تمرین کرده بودم و خوشبختانه درست زدم. این پنالتی واضح بود، لوورن بازیکن ما را هل داد و داور تصمیم درستی گرفت.
اورتون در این بازی عقب نشسته بود و تنها سه شوت داشت در برابر 15 شوت لیورپول. رونی اما صبر تیمش را ستود و اینکه توانستند از چنین بازی سختی امتیاز بگیرند: امتیاز فوق العاده ای بود. لیورپول یک تیم عالی است با نفرات خیلی خوب ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: ورزشی انتشار : 4 روز و 16 ساعت پیش
اردوغان و محمود عباس دیدار کردند

اردوغان و محمود عباس دیدار کردند آفتاب نیوز :
به نقل از آناتولی، رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه امروز-سه شنبه- با محمود عباس رییس تشکیلات خودگردان فلسطین دیدار کرد.
اردوغان و عباس پیش از برگزاری نشست فوق العاده سران کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی، دیدار و گفتگو کردند. این دیدار که در کاخ بیگلربیگی استانبول برگزار شد، یک ساعت به طول انجامید.
رییس تشکیلات خودگردان فلسطین امروز عصر برای شرکت در نشست فوق العاده سران سازمان همکاری اسلامی، وارد استانبول شد.
ایلنا ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 17 ساعت پیش
جزئیات جلسه پربار شورای پول و اعتبار

جزئیات جلسه پربار شورای پول و اعتبار آفتاب نیوز :
امروز عصر ، یک هزار و دویست و چهل و یکمین جلسه شورای پول و اعتبار به میزبانی شورای پول و اعتبار برگزار شد و در این جلسه گزارش اقدامات انجام شده توسط این بانک مرکزی بر اساس مصوبه سران و نمایندگان منتخب سه قوه درخصوص آخرین وضعیت تعاونی های غیرمجاز فرشتگان، افضل توس، وحدت، البرز ایرانیان و ثامن الحجج ارائه شد. اعضای شورا ضمن تایید اقدامات انجام شده بر پیگیری شناسایی دارایی هایی که در این تعاونی ها از محل منابع سپرده گذاران تهیه شده یا مورد استفاده قرار گرفته با هدف تامین حداکثری منافع سپرده گذاران تا ساماندهی نهایی موضوع تاکید کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اقتصادی انتشار : 4 روز و 17 ساعت پیش
وکیل دادگستری: فائزه و یاسر هاشمی ممنوع الخروج هستند

وکیل دادگستری: فائزه و یاسر هاشمی ممنوع الخروج هستند آفتاب نیوز :
سید محمود علیزاده طباطبایی در مورد آخرین وضعیت پرونده محمد علی طاهری گفت: با توجه به اینکه رای در دیوان عالی کشور نقض شده است پرونده به شعبه هم عرض یعنی شعبه 15 دادگاه انقلاب ارجاع شده است.
وی افزود: باید منتظر باشیم که شعبه تعیین وقت و به ما ابلاغ کند تا رسیدگی مجدد شروع شود.
این وکیل دادگستری درباره خبر ممنوع الخروجی برخی از اعضا خانواده مرحوم آیت الله هاشمی گفت: من از طرف خانواده آقای هاشمی این موضوع را پیگیری کردم. بر اساس ماده 16قانون گذرنامه فائزه و یاسر هاشمی و پسر فائزه و محسن هاشمی ممنوع الخروج هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: سیاسی انتشار : 4 روز و 18 ساعت پیش
عکس/ پست اینستاگرامی معنادار حسین هدایتی!

عکس/ پست اینستاگرامی معنادار حسین هدایتی! آفتاب نیوز :
حسین هدایتی پست معناداری را در از طریق صفحه اینستاگرام خود به اشتراک گذاشته است. ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 18 ساعت پیش
دفاع ونگر از مورینیو

دفاع ونگر از مورینیو آفتاب نیوز :
به نقل از آس، درگیری بازیکنان منچسترسیتی و منچستریونایتد پس از داربی این شهر حرف های زیادی برای گفتن دارد. آرسن ونگر که تحسین کننده ژوزه مورینیو نیست به دفاع از سرمربی پرتغالی پرداخت. سرمربی آرسنال در این باره اظهار کرد: برخی از مسائل گاهی اوقات غیرقابل کنترل می شوند. برای ما نیز اتفاق افتاده است و من آن را خوب نمی بینم. تماشای خوشحالی تیم حریف سخت است. این تجربه ای است که منجر به تنش می شود. به همین خاطر رفتار ورزشکاران ژاپن را می پسندم چون به حریف احترام می گذارند و خوشحالیان را مقابل آن ها نشان نمی دهند ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: ورزشی انتشار : 4 روز و 19 ساعت پیش
برخورد پژو با مینی بوس 5 کشته داشت/ اعضای یک خانواده قربانی شدند

برخورد پژو با مینی بوس 5 کشته داشت/ اعضای یک خانواده قربانی شدند آفتاب نیوز :
فرامرز شاهین افزود: این حادثه رانندگی بین یکدستگاه خودرو مینی بوس و سواری پژو در جاده شهرکرد به شمس آباد در این استان اتفاق افتاد.
وی گفت: در این حادثه رانندگی 5 نفر از اعضای یک خانواده در دم جان باختند که سه تن از جان باختگان کودک بودند.
شاهین افزود: 5 دستگاه آمبولانس همراه با کارشناسان اورژانس بلافاصله به محل حادثه اعزام شدند و 4 مصدوم حادثه را پس از انجام اقدامات درمانی اولیه به بیمارستان آیت الله کاشانی شهرکرد منتقل کردند.
سرهنگ رحمت الله نجفی رییس پلیس راه استان چهارمحال وبختیاری، علت این حادثه را سبقت و انحراف به چپ سواری پژو اعلام کرد. ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: حوادث انتشار : 4 روز و 19 ساعت پیش
حادثه برای اتوبوس راهیان نور/کشته و مجروج شدن 40 نفر+فیلم و عکس

حادثه برای اتوبوس راهیان نور/کشته و مجروج شدن 40 نفر+فیلم و عکس آفتاب نیوز :
سردار حمیدی با اعلام این خبر گفت: براساس گزارش های اولیه حوالی ساعت 17:45 در کیلومتر 8 کمربندی سوسنگرد استان خوزستان یک دستگاه اتوبوس بنز حامل دانش آموزان دختر مقطع دبیرستان با وانت تویوتا با پلاک منطقه آزاد برخورد کرد.
وی افزود: در پی این حادثه متاسفانه چهار تن کشته و 36 تن به صورت سطحی و غیرسطحی مجروح شدند.
رییس پلیس راه راهور ناجا با اشاره به این که تیم ویژه پلیس راه هم اکنون در محل حاضر و در حال بررسی علت حادثه است اظهار داشت: اتوبوس مذکور از استان البرز در حال حرکت به سمت خرمشهر بود که دچار این حادثه شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: حوادث انتشار : 4 روز و 19 ساعت پیش
کشته و مجروج شدن 40 نفر در برخورد اتوبوس بنز حامل دانش آموزان دختر با وانت

کشته و مجروج شدن 40 نفر در برخورد اتوبوس بنز حامل دانش آموزان دختر با وانت آفتاب نیوز :
سردار حمیدی با اعلام این خبر گفت: براساس گزارش های اولیه حوالی ساعت 17:45 در کیلومتر 8 کمربندی سوسنگرد استان خوزستان یک دستگاه اتوبوس بنز حامل دانش آموزان دختر مقطع دبیرستان با وانت تویوتا با پلاک منطقه آزاد برخورد کرد.
وی افزود: در پی این حادثه متاسفانه چهار تن کشته و 36 تن به صورت سطحی و غیرسطحی مجروح شدند.
رییس پلیس راه راهور ناجا با اشاره به این که تیم ویژه پلیس راه هم اکنون در محل حاضر و در حال بررسی علت حادثه است اظهار داشت: اتوبوس مذکور از استان البرز در حال حرکت به سمت خرمشهر بود که دچار این حادثه شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: حوادث انتشار : 4 روز و 20 ساعت پیش
قانونگذاران آمریکا هنوز تصمیمی درباره توافق هسته ای نگرفته اند

قانونگذاران آمریکا هنوز تصمیمی درباره توافق هسته ای نگرفته اند آفتاب نیوز :
به نوشته روزنامه صهیونیستی اورشلیم پست، روز سه شنبه (امروز) فرصتی که دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا به کنگره داد تا توافق هسته ای با ایران را اصلاح کند یا کنار بگذارد، در حالی پایان خواهد یافت که اقدام رسمی و جدی در این خصوص انجام نگرفته است.
آیا این بدان معناست که تایید نکردن توافق هسته ای از سوی ترامپ در ماه اکتبر اقدامی شکست خورده است، یا این که وی خود شخصا توافق را کنار خواهد گذاشت و یا این که یک تحرک جدید در خصوص توافق با ایران آغاز شده است؟
این به دلیل نبودن تمایل برای اقدام نیست ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 20 ساعت پیش
حضور نوبخت در کمیسیون برنامه برای تشریح لایحه بودجه 97

حضور نوبخت در کمیسیون برنامه برای تشریح لایحه بودجه 97 آفتاب نیوز :
در جلسه عصر امروز (سه شنبه) کمیسیون برنامه وبودجه مجلس که با حضور محمدباقر نوبخت برگزار شد، رئیس سازمان برنامه و بودجه و معاون وی توضیحاتی را پیرامون کلیات بودجه سال 97 مطرح کردند و رسیدگی به لایحه بودجه به جلسات بعد موکول شد.
همچنین طرح اصلاح بودجه 96 که از صحن علنی به کمیسیون برنامه و بودجه ارجاع شده بود در جلسه امروز مورد بررسی قرار گرفت اما منجر به تصمیم گیری نشد.
در این جلسه همچنین اعضای کمیسیون برنامه و بودجه 9 عضو خود در کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 97 را انتخاب کردند.
ایسنا ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: سیاسی انتشار : 4 روز و 20 ساعت پیش
در رژیم گیاهخواری، این مواد غذایی را در لیست خرید قرار دهید

در رژیم گیاهخواری، این مواد غذایی را در لیست خرید قرار دهید آفتاب نیوز :
در اینجا ضروری ترین مواد غذایی گیاهی که باید برای شروع رژیم غذایی در لیست خریدتان قرار دهید، از این قرارند:
سبزیجات نارنجی: سبزیجات نارنجی سرشار از بتاکاروتن هستند. بتاکاروتن در بدن تبدیل به ویتامین آ. می شود و برای حفظ سلامت چشم سیستم ایمنی بدن، تقویت سلامت پوست ضروری است.
لوبیا و حبوبات: اگر از مصرف گوشت صرفه نظر کرده اید، وقت آن است که حبوبات را که منابع عالی آهن هستند، به رژیم تان اضافه کنید. نخود فرنگی، لوبیا، عدس، و ... سرشار از فیبر، پروتئین، کلسیم، آهن، روی و ویتامین ب. هستند. مصرف این نوع حبوبات به کاهش وزن نیز کمک می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 4 روز و 20 ساعت پیش
بازداشت 5 کلاهبردار در حوزه مالیات

بازداشت 5 کلاهبردار در حوزه مالیات آفتاب نیوز :
حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی تقوی فرد گفت: این افراد با روش های مختلف از جمله تاسیس شرکت های صوری و جعلی اقدام به ارائه اسناد و مدارک غیر واقعی می کردند. شگرد این افراد استفاده از کارت های بازرگانی برای فرار از پرداخت مالیات بوده است.
تقوی فرد افزود: این افراد با فروش کارت های بازرگانی به تجار مختلف و با تنظیم وکالتنامه مبادرت به واردات کالا با حجم بالا می کردند که در نهایت منجر به تشخیص مالیات های سنگین به نام صاحبان کارت های بازرگانی می شد و عملا به لحاظ عدم تمکین مالی صاحبان کارت این مالیات ها بلا وصول می ماند. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 21 ساعت پیش
یک تحلیلگر: امنیت اروپا به بیرون از مرزهایش گره خورده است

یک تحلیلگر: امنیت اروپا به بیرون از مرزهایش گره خورده است آفتاب نیوز :
یاسر نورعلیوند در سمینار تروریسم، افراط گرایی و امنیت منطقه ای در غرب آسیا در مرکز آموزش و پژوهش های وزارت امور خارجه خاطرنشان کرد: تروریسم و گونه های مختلف کنش های تروریستی امروزه به امری معمول در کشورهای اروپایی تبدیل شده است.
نورعلیوند ادامه داد: تعدد دفعات وقوع و حجم تلفات انسانی و غیرانسانی آن در سال های اخیر از یک سو و تحول در روش های نوین اقدامات تروریستی پس از هر پاسخ و راهکار ضدتروریستی اروپایی از سوی دیگر باعث شده دولت های اروپایی همواره از کنترل و مقابله با پویایی های این تهدید باز بمانند و از سر استیصال در محافل عمومی و کارشناسی خود ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 21 ساعت پیش
تمام دلایل زوج هایی که به ازدواج سفید تن می دهند/ هم بالینی، یک رابطه خانوادگی است یا فحشا؟

تمام دلایل زوج هایی که به ازدواج سفید تن می دهند/ هم بالینی، یک رابطه خانوادگی است یا فحشا؟ آفتاب نیوز :
عصر روز دوشنبه بیستم آذر 96، در انجمن جامعه شناسی در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران، موضوعی مورد بررسی قرار گرفت که مدت هاست مناقشه برانگیز شده. موضوعی که در این نشست به آن اشاره شد، همان چیزی است که پیش از آن ازدواج سفید یا هم باشی گفته می شد و حالا در تحقیق فرزانه فرامرزی، نام هم بالینی به خودش گرفته است چرا که به گفته او، بهترین توصیف برای زندگی دو نفر است که با هم زندگی می کنند و رابطه جنسی هم دارند اما شامل قرارداد ازدواج نمی شوند. او این تحقیق را به عنوان تز دکتری در رشته جامعه شناسی انجام داده و از زندگی جوانانی خبر می دهد که خوانشی نو از مفهوم ازدواج دارند ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اجتماعی انتشار : 4 روز و 22 ساعت پیش
روحانی: قدس پایتخت دولت فلسطینی خواهد بود

روحانی: قدس پایتخت دولت فلسطینی خواهد بود آفتاب نیوز : حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری بعد از ظهر امروز (سه شنبه 21 آذر 96)پیش از عزیمت به ترکیه جهت حضور در اجلاس فوق العاده سران سازمان همکاری اسلامی با موضوع قدس شریف در جمع خبرنگاران با بیان اینکه این سفر به دعوت رئیس جمهوری ترکیه به عنوان رئیس سازمان همکاری های اسلامی انجام می شود، خاطر نشان کرد: حادثه ای که امروز با آن مواجهیم بسیار حائز اهمیت است. چراکه قدس و بیت المقدس سرزمینی مقدس برای مسلمانان و همچنین یهودیان و مسیحیان است و در این سرزمین آنچه که غریب و غریبه است،صهیونیست ها هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: سیاسی انتشار : 4 روز و 22 ساعت پیش
قیمت موبایل های آیفون در بازار +جدول

قیمت موبایل های آیفون در بازار +جدول آفتاب نیوز :
منبع: اقتصادآنلاین ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 22 ساعت پیش
علی مرادخانی مشاور هنری شهردار تهران شد

علی مرادخانی مشاور هنری شهردار تهران شد آفتاب نیوز : محمدعلی نجفی در حکمی علی مرادخانی را به سمت مشاور هنری خود منصوب کرد.
به گزارش آفتاب نیوز ، به نقل از کانال تلگرامی شهردار تهران، محمدعلی نجفی در حکمی علی مرادخانی را به سمت مشاور هنری خود منصوب کرد. ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 23 ساعت پیش
با 50 میلیون تومان چه خودروهایی می توان خرید؟

با 50 میلیون تومان چه خودروهایی می توان خرید؟ آفتاب نیوز :
برخی از این خودروها به شرح زیر است:
منبع: میزان ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 23 ساعت پیش
تهدید باران های اسیدی در شرق مازندران

تهدید باران های اسیدی در شرق مازندران آفتاب نیوز : نیروگاه شهید سلیمی هر چند از بزرگترین نیروگاه های خاورمیانه به شمار می رود و در ساحل دریای خزر و 22 کیلومتری شمال شهرستان نکا قرار دارد اما این نیروگاه به دلیل مصرف سوخت مازوت مشکلاتی را برای مردم این منطقه و نیز برای باغداران و کشاورزان ایجاد کرده و از آنجایی که این مازوت تولید باران اسیدی می کند می تواند بر تولیدات منطقه و همچنین بر طبیعت اثرات سو داشته باشد.
هر چند رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، عنوان کرده بود که در سال جاری با وزارت نفت برای ممنوعیت استفاده از سوخت "مازوت" به توافق رسیدند و این لایحه تصویب شد که پس از بهره برداری از خط انتقال ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 1 ساعت پیش
قدس و تصمیم ترامپ؛ اشتباهی تاریخی یا فرصتی بزرگ؟

قدس و تصمیم ترامپ؛ اشتباهی تاریخی یا فرصتی بزرگ؟ آفتاب نیوز : تاریخ گواه صادقی است که شهر قدس هیچگاه نمی تواند در اقدام یکجانبه آمریکا تغییر ماهیت داده و در دامن اسرائیل قرار گیرد. اقدام اخیر آمریکا به عنوان یک اجرای تاریخی در صفحات تاریخ قدس به ثبت می رسد اما لزوما به معنای پیروزی آمریکا و رژیم اشغالگر قدس در یک نبرد بزرگ تاریخی قلمداد نمی شود.
این خاصیت رویدادهای بزرگ تاریخی است که جزر و مدها و شکست ها و پیروزی های کوچک و بزرگ را در خود دارد اما هرگز به معنای برتری مطلق و یا حاکمیت مطلق یک طرف بر طرف دیگر تلقی نمی شود و مسیر تاریخی این رویدادها نشان می دهد که اقدامات متقابل طرف های دیگر می تواند هر لحظه موازنه ها را تغییر داده و طرف ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: خارجی انتشار : 5 روز و 1 ساعت پیش
سیف: با دستور مقام معظم رهبری مشکل 98 درصد سپرده گذاران موسسات غیر مجاز حل شد/ مردم همت کنند تا پایان سال صف وام ازدواج نخواهیم داشت

سیف: با دستور مقام معظم رهبری مشکل 98 درصد سپرده گذاران موسسات غیر مجاز حل شد/ مردم همت کنند تا پایان سال صف وام ازدواج نخواهیم داشت آفتاب نیوز : ولی اله سیف شامگاه دوشنبه در مراسم دهمین سالگرد تاسیس بانک قرض الحسنه مهر ایران ضمن اشاره به اجرای موفق طرح ضربتی وام ازدواج به عنوان نمود عینی سنت قرض الحسنه ابراز امیدواری کرد با همت مردم و تمهیدات نظام بانکی کشور تا پایان سال صفی در این زمینه نداشته باشیم.
رییس کل بانک مرکزی تصریح کرد: در گذشته گفته می شد بانک ها منابع قرض الحسنه را در جایگاه خود مصرف نمی کنند یا اینکه این منابع را به کارمندان خود تخصیص می دهند اما در سال های اخیر و مخصوصا" از زمانی که مبلغ وام قرض الحسنه ازدواج به 100 میلیون ریال رسید، این وضعیت کاملا" متحول شده است ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اقتصادی انتشار : 5 روز و 1 ساعت پیش
عوارض خروج در هیچ کشوری این گونه گرفته نمی شود

عوارض خروج در هیچ کشوری این گونه گرفته نمی شود آفتاب نیوز : علیرضا منظری اظهار کرد: کشورهای مختلف در این زمینه به صورت های متفاوتی عمل کرده و رویه های متفاوتی را ایجاد کرده اند. در تعدادی از کشورها به عنوان مالیات دولت مبلغی را از مسافران به طور کلی دریافت می کند که در اختیار خزانه دولت است تا در زمینه های مختلف وظایف دولت به ویژه هوانوردی کشوری هزینه کند.
وی ادامه داد: در تعدادی از کشورها نیز آن را تحت عنوان عوارض از مسافران دریافت می کنند که معمولا محل مصرف آن مشخص است. مثلا از آن برای احداث یک فرودگاه استفاده می کنند و پس از پایان پروژه این عوارض ملغی می شود ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 2 ساعت پیش
پوپولیسم بازمی گردد؟

پوپولیسم بازمی گردد؟ آفتاب نیوز : ناصر فکوهی نوشت: هفته هاست گروهی از مسئولان پیشین که بیلان مصیبت باری از حضور هشت ساله خود در قوه مجریه برای کشور بر جای گذاشتند، شروع به اجرای برنامه هایی نمایشی کرده اند که هر یک از مسئولان دیگر، مطبوعات و رسانه ها و حتی طرفداران خود آنها تلاش می کنند عقلانیتی را که وجود ندارد، به صورت منفی یا مثبت در آن بجویند تا بتوانند آن را درک کنند. در رفتارهای این گروه که از رئیس دولت پوپولیستِ پیشین و معاونانش که اغلب تحت تعقیب قضائی هستند، نوعی نبود عقلانیت و لودگی و مسخرگی مشاهده می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 4 ساعت پیش
مانیکور و فال گیری در آرایشگاه های مردانه!

مانیکور و فال گیری در آرایشگاه های مردانه! آفتاب نیوز : در سالن هایی که مراجعه کردیم، خدمات ناخن هم برای مردان انجام می شد. کاری که شاید در نگاه اول مختص زنان باشد اما به اعتقاد امروزی ها، داشتن ناخن های مرتب و تمیز می تواند به جذابیت مرد هم کمک کند.
درواقع در این سالن ها خدمات ناخن برای مردان با این استدلال انجام می شود که ناخن هایشان را تمیز می کنند یا ماسک صورت برای از بین بردن جوش هاست و قرار نیست از لوازم آرایشی استفاده کنند. البته بعضی از سالن های پیرایش در تهران از سالن های آرایش زنان کم ندارند و این خدمات آرایشی هم در آن جاها انجام می شود، اما در غالب سالن ها فقط متعادل سازی انجام می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 5 روز و 4 ساعت پیش
با حذف کنکور موافقم/قبل از حذف جایگزین مشخص شود/درآمد 35 میلیاردی دانشگاه آزاد از کنکور

با حذف کنکور موافقم/قبل از حذف جایگزین مشخص شود/درآمد 35 میلیاردی دانشگاه آزاد از کنکور آفتاب نیوز :
دکتر خدایی در واکنش به اظهارات برخی مسئولین درخصوص ضرورت حذف کنکور گفت: به دلیل اجتماعی بودن ویژگی کنکور طبیعی است این موضوع در معرض توجه قرار بگیرد و مسئولین در پست های مختلف درخصوص آن اظهارنظر کنند. وزارت علوم و سازمان سنجش نیز از حذف کنکور استقبال می کنند و هر چه ما بتوانیم این موضوع را ساماندهی کنیم به نفع کشور است چراکه ما در زمینه نحوه ورود به دانشگاه با شرایطی مواجه هستیم که این وضعیت با هیچ کشور دنیا قابل مقایسه نیست.
وی در ادامه تصریح کرد: مساله کنکور به دلیل تقاضای ورود به دانشگاه حساسیت های اجتماعی بسیار بالایی دارد و این موضوع توجه خانواده ها را به خود جلب ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اجتماعی انتشار : 5 روز و 4 ساعت پیش
محاکمه مرد همسرکش

محاکمه مرد همسرکش آفتاب نیوز : با توجه به آنچه گفته شد، پلیس به خانه مقتول رفت و جسد غرق در خون رکسانا، زن جوان، را پیدا کرد.
پلیس، رضا -شوهر این زن- را بازداشت و به اداره آگاهی منتقل کرد. مأموران در ادامه از همسایه ها که شاهد این پرونده بودند، تحقیق و پرس وجو کرد. یکی از همسایه ها گفت: این زوج با هم اختلاف داشتند و صداهایی که از داخل خانه شان می آمد، نشان می داد که آنها خیلی درگیرند. روز حادثه هم سروصدا از خانه بیرون آمد و بعد از چند دقیقه رکسانا، در حالی که خون آلود بود، از خانه بیرون آمد. ما می خواستیم به پلیس زنگ بزنیم، اما رکسانا مانع شد و گفت اگر این کار را بکنید آبرویم جلوی خانواده ام می رود ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: حوادث انتشار : 5 روز و 5 ساعت پیش
آمار عجیب فرار مغزها از ایران در یک سال

آمار عجیب فرار مغزها از ایران در یک سال آفتاب نیوز :
قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی همدان پدیده فرار مغزها از کشور را فاجعه بار دانست.
به گزارش آفتاب نیوز، دکتر رشید حیدری مقدم در هیجدهمین جشنواره پژوهش و فن آوری این دانشگاه و در جمع اساتید و پژوهشگران گفت: خروج 180 هزار نفر از دانش آموختگان کشور در سال 1394 و مهاجرت به دیگر کشورها از جمله کانادا برابر است با مجموع درآمد نفت که فاجعه ای برای کشور است.
وی افزود: بدترین اتفاق در پدیده فرار مغزها فرار ژن از کشور است که به احتمال زیاد کشور در دهه آینده با پدیده پایین آمدن آی کیو یا فکر خلاق و نوآور مواجه خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 5 روز و 5 ساعت پیش
فردا؛ آخرین فرصت ثبت نام در کنکور ارشد 97

فردا؛ آخرین فرصت ثبت نام در کنکور ارشد 97 آفتاب نیوز : مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال 97 دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی از جمله دانشگاه آزاد فردا چهارشنبه 22 آذر پایان می یابد.
حسین توکلی افزود: فرصت ثبت نام برای آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1397 در تمامی دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیر دولتی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی و بیست و سومین المپیاد علمی- دانشجویی کشور از روز 16 آذر آغاز شده است و تا روز 22 آذرماه ادامه دارد.
مشاور عالی سازمان سنجش یادآور شد: ثبت نام برای آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1397 منحصراً به صورت اینترنتی و از طریق سایت www.sanjesh ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اجتماعی انتشار : 5 روز و 5 ساعت پیش
حکم اعدام برای 2 متجاوز به زن ورامینی/ یکی از متهمان: مرا به زور وادار به این کار کردند

حکم اعدام برای 2 متجاوز به زن ورامینی/ یکی از متهمان: مرا به زور وادار به این کار کردند آفتاب نیوز : دو سال پیش زن جوانی در اطراف ورامین سوار خودرو مسافربری شده بود که دربین راه دو مرد دیگرهم سوارشدند. اما ناگهان آنها که چاقو به دست داشتند راننده و مسافردیگرش را تهدید کردند و پس ازکشاندن خودرو به محلی خلوت، راننده را مجبور به توقف کردند.
دو شیطان صفت، زن جوان را بدون توجه به التماس هایش مورد تعرض قرار دادند وبعد هم از راننده خواستند به قربانی شان تجاوزکند.آنها پس ازجنایت سیاهشان زن جوان را رها کرده ومتواری شدند.
این زن درپی رهایی از دام کفتارها و درحالی که رنگ به رخسار نداشت خود را به نزدیک ترین کلانتری رساند واز سه مرد متجاوز شکایت کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: حوادث انتشار : 5 روز و 6 ساعت پیش
این نوزادان در معرض ریسک بیماری قلبی قرار دارند

این نوزادان در معرض ریسک بیماری قلبی قرار دارند آفتاب نیوز :
بررسی مطالعات نشان داده است نوزاد زنانی که به شیوه IVF یا ICSI (تزریق اسپرم داخل سیتوپلاسمی) باردار شده اند در مقایسه با بارداری عادی و خودبخودی 45 درصد بیشتر در معرض نقایص قلبی مادرزادی هستند.
این تحلیل شامل 8 مطالعه با 25,856 کودک متولد شده به شیوه IVF و 287,995 کودک به شیوه بارداری طبیعی و در مجموع 2289 کودک دچار نقایص قلبی مادرزادی بود.
نقایص قلبی مادرزادی در 1.30 درصد گروه کودکان IVF/ICSI و 0.68 درصد کودکان متولدشده به شیوه بارداری خودبخودی مشخص شد.
به گزارش مهر، پائولو کاوورتو، سرپرست تیم تحقیق از بیمارستان سن رافائل ایتالیا ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 5 روز و 8 ساعت پیش
فساد امضاهای طلایی

فساد امضاهای طلایی آفتاب نیوز :
مسأله امضای طلایی در نظام اداری ایران و فساد در اقتصاد مسأله دیروز و امروز نیست؛ تاسف بارتر این که هنوز هم امید اندکی به حذف آن وجود دارد.
اگرچه آقای رئیس جمهوری می گوید که دولت برای فساد به کندن ریشه ها، ازجمله امضای طلایی مشغول است اما کیست که نداند هر اقدامی از سوی دولت خود به وجود آورنده یک امضای طلایی است. کار به جایی رسیده که رئیس اتاق بازرگانی تهران می گوید اوضاع فساد در ایران روزبه روز وخیم تر می شود؛ اما غلامرضا شافعی دیگر فعال بخش خصوصی معتقد است فساد به یک بحران خطرناک در کشور تبدیل شده است و به تشریح ابعاد دیگری از آن می پردازد. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اقتصادی انتشار : 5 روز و 8 ساعت پیش
فراخوان یکی از گرانترین و بهترین خودروهای جهان!

فراخوان یکی از گرانترین و بهترین خودروهای جهان! آفتاب نیوز :
بوگاتی فراخوانی را برای 47 نمونه از هایپرکار 1500 اسب بخاری شیرون را اعلام کرده است. 12 دستگاه از این خودروها در آمریکا حضور دارند.
حتی یکی از سفارشی ترین، گران ترین و بهترین هایپرکارهای جهان نیز از فراخوان در امان نمانده و بوگاتی اخیراً موسسه ملی ایمنی ترافیک بزرگراه آمریکا را آگاه کرده که تعدادی از شیرون ها دارای جوش معیوب در دسته خم شونده صندلی جلو هستند.
این خودروساز فرانسوی می گوید تمامی مالکان خودروهای یاد شده را از قضیه آگاه کرده و هر دستگاه از مدل های مذکور را از طریق کامیونی سرپوشیده به نمایندگی های شرکت به منظور بررسی های مربوطه انتقال خواهد داد ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 9 ساعت پیش
خرس خسته/عکس

خرس خسته/عکس آفتاب نیوز : ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 9 ساعت پیش
فشاخون بالا، یک فاکتور پرخطر/بازماندگان سرطان در معرض ریسک بالای فشار خون

فشاخون بالا، یک فاکتور پرخطر/بازماندگان سرطان در معرض ریسک بالای فشار خون آفتاب نیوز :
بهبود در روند درمان به شکل قابل توجهی موجب افزایش نرخ بقاء کودکان مبتلا به سرطان شده است و 83 درصد کودکان برای مدت طولانی زنده می مانند.
با این حال، نرخ بقاء دارای عوارض جانبی بلندمدتی هم هست. فشاخون بالا یک فاکتور پرخطر قابل اصلاحی است که ریسک مشکلات قلبی را افزایش می دهد.
تحقیق نشان داده است که فشارخون بالا می تواند تاثیر منفی بر بازماندگان سرطان از دوره کودکی که تحت درمان های کاردیوتوکسیک نظیر انتراسیکلین یا عکس از قفسه سینه بوده اند،را تشدید نماید.
برای ارزیابی شیوع فشارخون بالا در بین بازماندگان سرطان دوره کودکی ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 5 روز و 9 ساعت پیش
هشدار؛ فلج مغزی و مرگ در کمین این نوزادان

هشدار؛ فلج مغزی و مرگ در کمین این نوزادان آفتاب نیوز :
دکتر علی حکمت نیا در ارتباط با برگزاری سی و چهارمین کنگره بین المللی رادیولوژی ایران اظهارداشت: موضوعاتی همچون رادیولوژی دستگاه گوارش، رادیولوژی دستگاه ادراری، رادیولوژی کودکان و رادیولوژی سیستم اسکلتی عضلانی از جمله محورهای علمی کنگره بوده که مورد بحث و گفتگو قرار خواهد گرفت.
وی افزود: تعدادی از رادیولوژیست های ایرانی مقیم امریکا و اروپا هم در این کنگره شرکت و ایراد سخنرانی خواهند داشت وکارگاه های اموزشی مختلف نیز در زمان کنگره برگزار خواهد شد.
دبیر سی و چهارمین کنگره بین المللی رادیولوژی ایران با اشاره به اینکه در حال حاضر جمعیت قابل توجهی از جهان را کودکان ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 5 روز و 10 ساعت پیش
هشدارهای جدی به پشت میزنشینان: مراقب دردهای اسکلتی باشید

هشدارهای جدی به پشت میزنشینان: مراقب دردهای اسکلتی باشید آفتاب نیوز :
دکتر سید منصور رایگانی افزود: برخی دردهای عضلانی-اسکلتی به دنبال سبک زندگی نامناسب در افراد بروز می یابد برای مثال کاهش تحرک، عدم نشستن ، ایستادن و راه رفتن صحیح، انجام کارهای سنگین و نامناسب، موجب بروز این دسته از دردها می شود.
وی با بیان اینکه دردهای اسکلتی- عضلانی شایع ترین علل مراجعه بیماران به مطب های طب فیزیکی است، گفت: دردهای اسکلتی- عضلانی در ناحیه گردن، کمر و زانو شایع تر از سایر قسمت های بدن است.
رایگانی ادامه داد: کمردرد از شایع ترین دردهای اسکلتی-عضلانی است به گونه ای که می توان اعلام کرد تمام افراد یکبار در زندگی خود این درد را تجربه کرده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 5 روز و 11 ساعت پیش
کاهش وزن از خطر ابتلا به سرطان سینه می کاهد؟

کاهش وزن از خطر ابتلا به سرطان سینه می کاهد؟ آفتاب نیوز :
محققان دریافتند 5 درصد یا بیشتر کاهش وزن بعد از یائسگی می تواند احتمال ابتلا به سرطان سینه را تا حدود 12 درصد کاهش دهد. برای یک زن 77 کیلویی، 5 درصد کاهش وزن حدود 4 کیلو است.
روآن چلوبوسکی، سرپرست تیم تحقیق از دپارتمان آنکولوژی سیتی هوپ کالیفرنیا، در این باره می گوید: کمی کاهش وزن که البته پایدار باشد می تواند منجر به پیامدهای خوب سلامت شود.
وی در ادامه می افزاید: یافته های این مطالعه ترغیب کننده هستند چراکه فقط بر وزن ایده آل تاکید ندارند. از طرفی 5 درصد کاهش وزن هم به راحتی امکان پذیر است. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 5 روز و 12 ساعت پیش
هدایتی:19 میلیارد به طاهری دادم/فردوسی پور:پول را می دادی به بانک سرمایه تا بدهیت 1000 میلیارد باشد!

هدایتی:19 میلیارد به طاهری دادم/فردوسی پور:پول را می دادی به بانک سرمایه تا بدهیت 1000 میلیارد باشد! آفتاب نیوز : علی اکبر طاهری مدیر پیشین پرسپولیس بعد از مدت ها روی خط برنامه 90 آمد تا درباره ماجرای گولچ حرف بزند. او درباره ادعای 200 هزار یورویی هدایتی که برای این بازیکن پرداخت شده است ، گفت: صحبت ها عباراتی که درباره ما گفته می شود ، یک تهمت قطعی است و بعد می گویند ابهام است. مثلا گفتند 61 میلیارد در دوره ما ناپدید شده است و باید به این گفته ها باشگاه توضیح می داد . این جای تاسف است که 61 میلیارد گم شده باشد و حسابرس های مالی هم برایش پاسخی نداشته باشند. اما درباره گولچ جای تاسف دارد که اخلاق به جایی برسد که افرادی یک سری حرف ها را بزنند که اگر این دنیا هم قرار نباشد جواب بدهند ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: ورزشی انتشار : 5 روز و 12 ساعت پیش
شایع ترین نوع سرطان در زنان و مردان/بروز 93 درصد سرطان ها از طریق عوامل محیطی

شایع ترین نوع سرطان در زنان و مردان/بروز 93 درصد سرطان ها از طریق عوامل محیطی آفتاب نیوز :
دکتر ناصر پارسا متخصص سرطان و پژوهشگر علم ژنتیک در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه سرطان یکی از 33 هزار بیماری است که در اطرافمان وجود دارد، اظهار داشت: طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی؛ اگر افراد در سطح زندگی شان اصلاحاتی انجام دهند؛ درصد ابتلا به بیماری سرطان 40 درصد کاهش می یابد.
وی با اشاره به اینکه دخانیات از عوامل ابتلا به سرطان محسوب می شود گفت: در دود سیگار و قلیان بیش از 4 هزار مواد شیمیایی وجود دارد که حدود 70 مورد از آنها سرطان زا است.
پارسا ادامه داد: یک وعده قلیان برابر با صد نخ سیگار ضرر دارد ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 5 روز و 12 ساعت پیش
اصلاح ژن "کریسپر" بدون استفاده از قیچی

اصلاح ژن "کریسپر" بدون استفاده از قیچی آفتاب نیوز :
ابزار اصلاح ژن موسوم به کریسپر Cas9 به دانشمندان کمک می کند DNA را موثرتر و دقیق تر از ابزارهای پیشین اصلاح کنند. این فناوری با توانایی برش و چسباندن DNA امکان درمان بسیاری از بیماری ها را در آینده فراهم می کند.
به گزارش تک تایمز، متاسفانه، کریسپرهمیشه مطابق انتظار دانشمندان کار نمی کند. گاهی اوقات، استفاده از ابزار برش ژن موجب عوارض ناخواسته می شود؛ یعنی برای دانشمندانی که اصلاح ژن را در انسان انجام می دهند، ممکن است جهش های ایجاد شده موجب شرایطی مانند تومور شود.
تغییر رفتار ژن ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 5 روز و 13 ساعت پیش
یک توصیه سودمند برای مبتلایان به ام اس

یک توصیه سودمند برای مبتلایان به ام اس آفتاب نیوز :
در این بررسی آمده است رژیم غذایی حاوی میوه، سبزی و غلامت کامل با کاهش ناتوانی و تسکین علائم بیماری ام اس در مبتلایان به آن مرتبط است.
در این بررسی متخصصان آمریکایی به منظور ارزیابی نقش رژیم غذایی در مبتلایان به ام اس از 6989 بیمار مبتلا به آن درخواست کردند به پرسشنامه هایی پاسخ دهند. همچنین اطلاعات مربوط به سبک زندگی، وزن، فعالیت بدنی و استعمال سیگار در این افراد مورد بررسی قرار گرفت.
برخی از این افراد از بهترین رژیم غذایی دارای 1.7 پرس غلات کامل، 3.3 میوه، سبزی و حبوبات در روز برخوردار بودند و گروهی دیگر بدترین رژیم غذایی را داشتند که حاوی 0.3 پرس غلات و 1 ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 5 روز و 13 ساعت پیش
وعده جدید سیف به سپرده گذاران

وعده جدید سیف به سپرده گذاران آفتاب نیوز :
ولی الله سیف در دهمین سالگرد تاسیس بانک قرض الحسنه مهر ایران، اظهار داشت: همه عملیات بانکی در کشور براساس عقود بانکداری بدون ربا و بانکداری اسلامی انجام می شود.
وی با اشاره به اهمیت جایگاه قرض الحسنه در اسلام، تصریح کرد: همکاران بانک قرض الحسنه باید شاکر باشند که کارمند این بانک هستند.
رییس کل بانک مرکزی در ادامه به عملکرد مطلوب بانک قرض الحسنه مهر ایران اشاره کرد و افزود: انتقاداتی به نطام بانکی مطرح است، ولی بخشی که هیچ نقدی ندارد و شبهه ربوی نیز ندارد، قرض الحسنه است. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اقتصادی انتشار : 5 روز و 14 ساعت پیش
گرفتاری جدید بن سلمان درباره شاهزادگان بازداشت شده سعودی

گرفتاری جدید بن سلمان درباره شاهزادگان بازداشت شده سعودی آفتاب نیوز :
یک رسانه عرب زبان به ورطه واقعی که ولیعهد عربستان در موضوع شاهزاده های بازداشت شده به آن گرفتار شده و عدم امتیاز دهی ولید بن طلال پرداخته است.
به گزارش آفتاب نیوز به نقل از مهر، منابع عالی رتبه در پاریس به رای الیوم اعلام کردند که فرستاده ویژه امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه به همراه سفیر این کشور در ریاض با گروهی از شاهزادگان بازداشت شده در هتل ریتزکارلتون دیدار کرده است و ولید بن طلال هر گونه تفاهم را رد می کند و خواستار محاکمه علنی است.
بر اساس این گزارش؛ فرستاده ویژه رئیس جمهور فرانسه قصد داشته است که با هر یک از شاهزاده ها به شکل جداگانه گفتگو کند اما محمد ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: خارجی انتشار : 5 روز و 14 ساعت پیش
مسئول- خبرنگاران توییت باز

مسئول- خبرنگاران توییت باز آفتاب نیوز :
خشت آغازین شورای پنجم شهر تهران با اتفاقی کم سابقه بنا نهاده شد؛ عصر 19 مرداد امسال و درحالی که خبرنگاران صدها رسانه پشت در بسته اتاقی در ساختمان شماره 2 شورا در انتظار خبر انتخاب شهردار تهران بودند، یکی از اعضای این شورا، در کانال تلگرامی خود از رأی قاطع به شهردارشدن محمدعلی نجفی نوشت تا در کنار بهت و حیرت خبرنگاران، چهره تازه ای از مسئولان امروزی به نمایش گذاشته شود.
اصطلاح مسئول خبرنگار اگرچه شاید گوشه ای از فعالیت بعضی مدیران را در شبکه های اجتماعی پوشش دهد اما نوع فعالیت این افراد تنها به خبررسانی خلاصه نمی شود ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 14 ساعت پیش
چمران: می دانستم در انتخابات شوراها رأی نمی آورم

چمران: می دانستم در انتخابات شوراها رأی نمی آورم آفتاب نیوز :
مهدی چمران عصر دوشنبه 20 آذر در همایش جنبش دانشجویی در دانشگاه بوعلی سینا، ادامه داد: برخی شایعاتی درباره به کارگیری خواهرزاده ام در شهرداری بر سر زبان ها انداختند در حالی که من خواهری ندارم بنابراین نباید به این مسائل دامن زد.
وی یادآور شد: زمانی که در شورای شهر مسئولیت داشتم هیچ شخصی را از مسئولیتش عزل و کسی را وارد مجموعه نکردم و با همان اشخاص شورای پیش از خود فعالیت داشتم. این درحالی است که اکنون 70 نفر از اعضای مجموعه شورا را کنار گذاشته اند و 70 نفر جدید را وارد مجموعه کرده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: سیاسی انتشار : 5 روز و 15 ساعت پیش
کلاهبرداری مرد شیاد از زوار عتبات عالیات

کلاهبرداری مرد شیاد از زوار عتبات عالیات آفتاب نیوز :
با توجه به شگرد کلاهبردار حرفه ای که قشر روحانی و امامان جماعت و برخی مداحان معروف در سراسر کشور را هدف قرار داده و به واسطه اطمینانی که شهروندان به قشر روحانی داشتند با هویت پنهانی که برای خود ایجاد نموده بود توانسته مبالغی چشمگیر را کلاهبرداری نماید.
به گزارش آفتاب نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی گفت: با تلاش شبانه روزی کارشناسان پلیس فتا استان خراسان رضوی کلاهبردار حرفه ای که از شهروندان در سراسر کشور به بهانه اعزام به سفر مقدس عتبات عالیات مبالغ هنگفتی را کلاهبرداری کرده بود، شناسایی و دستگیر شد. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: حوادث انتشار : 5 روز و 15 ساعت پیش
گفت وگوی تلفنی سردار سلیمانی با فرماندهان گردان قسام و القدس/ آمادگی ایران برای دفاع از مسجدالاقصی

گفت وگوی تلفنی سردار سلیمانی با فرماندهان گردان قسام و القدس/ آمادگی ایران برای دفاع از مسجدالاقصی آفتاب نیوز :
سردار سلیمانی در این تماس تلفنی بر حمایت کامل ایران از گروه های مقاومت فلسطینی تاکید کرد.
به گزارش شبکه المیادین، سردار سلیمانی همچنین بر آمادگی همه گروه های مقاومت منطقه برای حمایت از مسجدالاقصی تاکید کرد.
سپاه نیوز هم گزارش داد: سردار سرلشکر پاسدار حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، امشب طی تماس تلفنی با فرماندهی گردان های شهید عزالدین قسام و فرماندهی سرایا (گردان های جهاد اسلامی) در غزه، آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای پشتیبانی همه جانبه از نیروهای مقاومت اسلامی فلسطین را اعلام کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: سیاسی انتشار : 5 روز و 16 ساعت پیش
سفر جهانگیری به خوزستان/تصاویر

سفر جهانگیری به خوزستان/تصاویر آفتاب نیوز : ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 17 ساعت پیش
عامل انفجار امروز منهتن/عکس

عامل انفجار امروز منهتن/عکس آفتاب نیوز :
هویت عامل انفجار امروز منهتن به عنوان جوان 27 ساله بنگلادشی شناسایی شد. نام کشور بنگلادش در فهرست طرح ممنوعیت سفر مسلمانان به آمریکا نیست. ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 17 ساعت پیش
اعلام نامزدهای جوایز گلدن گلوب 2018

اعلام نامزدهای جوایز گلدن گلوب 2018 آفتاب نیوز :
انجمن مطبوعات خارجی هالیوود که مسئولیت برگزاری جوایز سینمایی گلدن گلوب را بر عهده دارد، نامزدهای هفتادوپنجمین دوره این رویداد سینمایی را در هتل بیورلی هیلتون اعلام کرد و شکل آب به کارگردانی گیلرمو دل تورو با نامزدی در 7 شاخه بیشترین تعداد نامزدی را به خود اختصاص داد و پُست ساخته جدید استیون اسپیلبرگ و سه بیلبورد از مارتین مک دونا نیز در شش شاخه شانس کسب جایزه دارند.
در بخش تلویزیونی نیز سریال دروغ های بزرگ کوچک با نامزدی در شش شاخه پیشتاز است و سریال دشمنی: بت و ژوان نیز در 4 شاخه نامردکسب جایزه شناخته شد. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: فرهنگی هنری انتشار : 5 روز و 17 ساعت پیش
خوردبین خیال همه را راحت کرد

خوردبین خیال همه را راحت کرد آفتاب نیوز :
محمود خوردبین درباره قرعه پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا بیان کرد: به هر حال پا قدم من خوب است و وقتی من به قرعه کشی رفتم قطعا قرعه خوبی برای پرسپولیس درآمد. به نظرم بهترین قرعه برای ما بود.
سرپرست پرسپولیس همچنین درباره قهرمانی این تیم در نیم فصل اول عنوان کرد: از ابتدا معلوم بود پرسپولیس قهرمان نیم فصل می شود و ما با اختلاف خوبی هم قهرمان شدیم. خدا را شکر تیم مان سرحال و خوب است.
خوردبین در پاسخ به این پرسش که آیا برانکو در پرسپولیس می ماند یا نه، تاکید کرد: برانکو قطعا ماندنی است و خیال همه راحت باشد.
منبع: ایسنا ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: ورزشی انتشار : 5 روز و 18 ساعت پیش
13 هزار میلیارد تومان چک برگشت خورد

13 هزار میلیارد تومان چک برگشت خورد آفتاب نیوز :
آخرین تغییرات در چک های مبادله شده، نشان می دهد که در آبان ماه امسال در کل کشور بالغ بر 9.6 میلیون فقره چک مبادله شده که نسبت به مهرماه 2.9 درصد کاهش دارد، مبلغ چک های مبادله شده حدود 61 هزار و 500 میلیارد تومان است که تا یک درصد رشد دارد.
از مجموع چک های مبادله شده 8.1 میلیون فقره به مبلغ حدود 47 هزار و 700 میلیارد تومان وصول شده که از نظر تعداد 2.5 و از نظر مبلغ 1.4 درصد کاهش دارد. در مجموع 84.6 درصد از تعداد چک های مبادله ای و 77.5 درصد از کل مبلغ چک های مبادله ای وصول شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اقتصادی انتشار : 5 روز و 19 ساعت پیش
آبونمان به کلی از قبوض حذف می شود؟

آبونمان به کلی از قبوض حذف می شود؟ آفتاب نیوز :
سی ویکم مردادماه سال جاری روابط عمومی دیوان عدالت اداری اعلام کرد هیئت عمومی دیوان براساس بخشنامه شماره 3/م/84203 مورخ 91/6/26 ستاد هدفمند کردن یارانه ها و شرکت گاز ملی اخذ آبونمان از مشترکین را خلاف قانون تشخیص داده و ابطال کرده است.
دو روز بعداز رای دیوان عدالت اداری ، یعنی دوم شهریورماه سال جاری شرکت ملی گاز ایران به اعلام روابط عمومی دیوان عدالت اداری مبنی بر صدور حکم جدید از سوی این دیوان در خصوص حذف آبونمان از قبوض گاز واکنش نشان داد.
شرکت ملی گاز ایران در واکنش به رأی هیئت عمومی دیوان عدالت اداری درباره این که دریافت آبونمان از مشترکان شرکت ملی گاز خلاف ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اقتصادی انتشار : 5 روز و 19 ساعت پیش
گلایه دانشجویان افغان از هزینه های تحصیل در دانشگاه خوارزمی+ پاسخ دانشگاه

گلایه دانشجویان افغان از هزینه های تحصیل در دانشگاه خوارزمی+ پاسخ دانشگاه آفتاب نیوز :
یکی از این دانشجویان در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: به هر زحمت و با همه هزینه ها، رشته فقه و حقوق را در دانشگاه خوارزمی تا ترم هفت ادامه داد این در حالیست که دانشجویان اتباع خارجی برای تحصیل در دانشگاه های ایران باید معادل 80 درصد از شهریه دانشجویان نوبت دوم را پرداخت کنند.
وی با بیان اینکه این تعرفه از طرف وزارت علوم تعیین شده است می افزاید: برخی دانشگاه ها با توجه به شرایط دانشجویان، تخفیفاتی را در نظر می گیرند؛ دانشگاه خوارزمی نیز برای دانشجویان ممتاز 10 درصد تخفیف قائل شده اما هنوز این تصمیم هیئت امنا اعمال نشده است. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 19 ساعت پیش
ورورد پیکر کوهنوردان جان باخته به مشهد/تصاویر

ورورد پیکر کوهنوردان جان باخته به مشهد/تصاویر آفتاب نیوز : ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 19 ساعت پیش
واکنش جالب کونته به قرعه چلسی – بارسا

واکنش جالب کونته به قرعه چلسی – بارسا آفتاب نیوز :
بارسا و چلسی قرار است در اوایل اسفند یکدیگر را در لیگ قهرمانان ملاقات کنند اما کونته معتقد است تیمش باید روی لیگ برتر تمرکز کند.
کونته گفت: "بازی های گذشته بارسا و چلسی مربوط به گذشته بوده و حالا داستان متفاوتی پیش روی ماست. این دیدار فرصت مناسبی برای بازیکنان چلسی است تا ارزش های خود را نشان دهند اما به هر حال هر کدام از بازیکنان ما باید در مسیر درستی قدم بردارند.
قرعه ما بارسلونا بوده و واکنش ما باید مثبت باشد. در لیگ قهرمانان شما باید برای رویارویی با همه چیز آماده باشید و حالا در این مقطع ما باید آماده بازی با بارسلونا شویم. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: ورزشی انتشار : 5 روز و 19 ساعت پیش
اظهارات برانکو بعد از پیروزی برابر صنعت نفت

اظهارات برانکو بعد از پیروزی برابر صنعت نفت آفتاب نیوز :
دیدار تیم های پرسپولیس و صنعت نفت آبادان با پیروزی دو بر صفر پرسپولیس به پایان رسید. برانکو ایوانکوویچ در نشست خبری پس از این دیدار اظهار کرد: ابتدا تبریک میگویم بخاطر قهرمانی نیم فصل مان. از بازی تیمم خیلی راضی و خوشحال هستم. ما قبل از بازی، این دیدار را سخت ترین بازی نیم فصل منهای داربی میدانستیم.
او افزود: ما یک بازی خوب به نمایش گذاشتیم و تاکتیک منظمی داشتیم. ما بردهای پیاپی مان را ادامه دادیم. همینطور از هوادارانمان تشکر می کنم که در این هوای سرد به ورزشگاه آمدند. مهمترین مسئله این است که ما به دنبال فوتبال بازی کردن هستیم و فوتبال خوبی در نیم فصل به نمایش ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: ورزشی انتشار : 5 روز و 20 ساعت پیش
ضرر خریداران در حراجی سکه!

ضرر خریداران در حراجی سکه! آفتاب نیوز :
امروز (دوشنبه) هفتمین مرحله از حراجی سکه که از دو هفته پیش با دستور بانک مرکزی به منظور کم کردن حباب قیمت سکه در بازار در بانک کارگشایی انجام می شود برگزار شد.
بر اساس گزارشی که سلیمانی، مدیرعامل بانک کارگشایی، به خبرگزاری ایسنا اعلام کرده است امروز حدود 5300 قطعه سکه تمام و نیم بهار آزادی در حراجی به فروش رفته است. 2900 قطعه سکه تمام بهار با پایه قیمت یک میلیون و 116 هزار تومان فروخته شد. در فروش هر قطعه تمام بهار حداقل قیمت به یک میلیون و 407 هزار تومان و حداکثر قیمت یک میلیون و 415 هزار تومان رسید ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اقتصادی انتشار : 5 روز و 21 ساعت پیش
رحیمی: افزایش عوارض خروج از کشور را از مقامات و کارکنان دولت آغاز کنید

رحیمی: افزایش عوارض خروج از کشور را از مقامات و کارکنان دولت آغاز کنید آفتاب نیوز :
علیرضا رحیمی در مطلبی در صفحه اینستاگرام خود با تاکید بر اینکه با افزایش سه برابری عوارض خروج از کشور در بودجه 97 مخالف است، نوشت: در افزایش سه برابری و پلکانی عوارض خروج از کشور فشار بر مردم هموطنان نادیده گرفته شده و فقط افزایش درآمد دولت دیده شده است لذا پیشنهاد می کنم اگر قرار است افزایشی صورت گیرد اول از سفر مقامات و کارکنان دولت آغاز کرده و از این سفرها عوارض مضاعف دریافت کنید نه از سفرهای عادی مردم.
وی ادامه داد: متاسفانه رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری از این افزایش عوارض غیرکارشناسی هم دفاع کرده و به دلیل اینکه آمار خروج گردشگران از آمار ورود گردشگر خیلی ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 21 ساعت پیش
افزایش عصبانیت بین مردم نتیجه نارضایتی از شرایطِ زندگی /خشونت نمادی از ناکامی است

افزایش عصبانیت بین مردم نتیجه نارضایتی از شرایطِ زندگی /خشونت نمادی از ناکامی است آفتاب نیوز :
شیوا دولت آبادی درباره چرایی بروز عصبانیت بین مردم و معرفی ایرانیان به عنوان عصبانی ترین مردم جهان گفت: در یک جامعه آماری معیارهای تشخیص عصبانیت باید برای ما کاملا روشن باشد. در کلانشهری مانند تهران که زندگی سخت و پرشتاب می گذرد، انسان ها شاید خیلی عصبی تر باشند تا جایی در یک شهرستان کوچک با آب و هوای بهتر و روابط سنتی بنابراین باید تعریفی از جمعیتی که مورد مطالعه قرار گرفته است داشته باشیم.
او با بیان اینکه با توجه به شرایط گوناگون آب و هوایی و نوع مختلف زندگی در کشور، شاهد خلق و خوی های متفاوتی هستیم و نمی توانیم با یک نگاه همه مردم را افرادی عصبانی بسنجیم ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اجتماعی انتشار : 5 روز و 22 ساعت پیش
لیست قیمت برخی از ساعت های هوشمند موجود در بازار

لیست قیمت برخی از ساعت های هوشمند موجود در بازار آفتاب نیوز : قیمت فروش انواع ساعت هوشمند موجود در بازار به شرح زیر است:
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 22 ساعت پیش
انفجار در متروی نیویورک

انفجار در متروی نیویورک آفتاب نیوز : درپی انفجار شی نامشخصی در متروی منهتن، چند نفر زخمی شدند.
برخی رسانه ها در خبری فوری از انتشار برخی خبرها مبنی بر وقوع انفجار در متروی منهتن آمریکا خبر می دهند.
خبرها از آمریکا حاکی است که گزارش هایی تایید نشده از انفجار در داخل یک تونل متروی نیویورک حکایت دارد؛ انفجاری که گفته شده در حد فاصل خیابان هشتم و خیابان 44 غربی صورت گرفته است.
برخی خبرنگاران رسانه های غربی هم می گویند نیروهای پلیس و امنیتی آمریکا در محلی که گفته شده انفجار صورت گرفته، حضور چشمگیری پیدا کرده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 22 ساعت پیش
عکس نایابی از خاله شادونه در دوران نوجوانی

عکس نایابی از خاله شادونه در دوران نوجوانی آفتاب نیوز : ملیکا زارعی (خاله شادونه) اینستاگرامش را با عکسی قدیمی از دوران دبیرستانش به روز کرد.
ملیکا زارعی نوشت:
یادش بخیر ،کاشکی لحظه های قشنگ و پر از خاطره تکرار میشد ،چهار سال دبیرستانم در مدرسه آیین روشن تحصیل کردم ،همراه با همکلاسی های عزیزم که امیدوارم هر کجا که هستند سلامت باشند .فرم مدرسه ما در طول این چهار سال ،با چادر بود .یادش بخیر همیشه دبیرانمون از ما میخواستند راجع به مسائل روز جامعه صحبت کنیم .شاید ابتدا کمی برامون سخت بود ولی کم کم داشتیم یاد میگرفتیم چطور درباره مباحث صحبت کنیم ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: فرهنگی هنری انتشار : 5 روز و 22 ساعت پیش
کدام چای برای گلودرد خوب است؟

کدام چای برای گلودرد خوب است؟ آفتاب نیوز : انواع چای و دمنوش ها می توانند گلودرد را تسکین بدهند اما شما باید قبل از مصرف این چای ها به عنوان درمان، با پزشکتان مشورت کنید.
چای های گیاهی
دم نوش های گیاهی می توانند به سه طریق گلودرد را تسکین بدهند: گیاه مورد نظر ممکن است لعاب دار باشد و پوششی برای مخاط ایجاد کرده و پروسه ی التیام را سرعت بدهد، گیاه ممکن است دارای خواص ضدالتهابی باشد یا سیستم ایمنی را تقویت کند. گیاهانی چون ریشه ی شیرین بیان، اکالیپتوس، نارون آمریکایی، نعنا فلفلی و ریشه ی مارشمالو می توانند در درمان گلودرد مؤثر باشند ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 5 روز و 22 ساعت پیش
آیا داروهای گیاهی عوارض دارند؟

آیا داروهای گیاهی عوارض دارند؟ آفتاب نیوز : داروسازی در ایران سابقه طولانی دارد ولی متاسفانه بسیاری از کتاب ها و مدارک در حمله مغول ها از بین رفت، گفت: البته پس از اسلام و در زمان رازی، ابوعلی سینا و دیگر حکما، پیشرفت های زیادی در زمینه داروسازی صورت گرفته است. داروشناسی سنتی و شناخت گیاهان دارویی یک علم مثل فارماکولوژی در طب رایج و از جنبه هایی حتی وسیع تر از آن است.
این متخصص طب سنتی افزود: در طب سنتی آنچه را که وارد بدن می شود به پنج دسته تقسیم می کنند، یکی غذای مطلق است مثل گندم که وقتی وارد بدن می شود بعد از تغییراتی جزو اعضای بدن می شود و تغییری در کیفیت بدن (یا مزاج) ایجاد نمی کند. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 5 روز و 23 ساعت پیش
رئیس قوه قضاییه: آمار ورودی به زندان ها کاهش یافته است

رئیس قوه قضاییه: آمار ورودی به زندان ها کاهش یافته است آفتاب نیوز :
آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه اقدام اخیر آمریکا در به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را به شدت محکوم کرد و با بیان اینکه این اقدام رئیس جمهور آمریکا سرپوشی بر شکست های منطقه ای این کشور و رژیم صهیونیستی است، گفت: جهان اسلام هرگز اجازه نخواهد داد که آب خوش از گلوی ترامپ و هم پیمانان صهیونیستی او پایین برود.
به گزارش آفتاب نیوز به نقل از اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه در جلسه مسئولان عالی قضایی، اقدام رئیس جمهور آمریکا در به رسمیت شناختن قدس شریف به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را اقدامی نابخردانه ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 23 ساعت پیش
پرداخت بیش از 3000 میلیارد ریال تسهیلات به بنگاه های اقتصادی توسط بانک کشاورزی

پرداخت بیش از 3000 میلیارد ریال تسهیلات به بنگاه های اقتصادی توسط بانک کشاورزی آفتاب نیوز : بانک کشاورزی در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی، سیاست های اقتصادی دولت تدبیر و امید و در اجرای طرح ملی رونق تولید، در 100 روز نخست دولت دوازدهم بالغ بر 3000 میلیارد ریال تسهیلات به 1379 واحد بنگاه اقتصادی کوچک و متوسط پرداخت و همچنین 27 طرح تولیدی راکد و بلاتکلیف را تعیین تکلیف و از حالت رکود خارج کرده است.
این بانک در 100 روز نخست دولت دوازدهم با هدف استفاده از ظرفیت غیر فعال واحدهای تولیدی و رونق مجدد تولید در بنگاه های اقتصادی کوچک و متوسط ، توانست بیش از 3000 میلیارد ریال تسهیلات سرمایه ای و سرمایه در گردش را به عنوان منابع مالی به چرخه فعالیت واحدهای تولیدی تزریق کند ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اقتصادی انتشار : 6 روز و 0 ساعت پیش
ارزش روز سهام عدالت چقدر است؟

ارزش روز سهام عدالت چقدر است؟ آفتاب نیوز : طبق قانون تا کنون 49 شرکت در سبد سهام عدالت قرار گرفته اند که اصطلاحا به آن ها شرکت های سرمایه پذیر گفته می شود.
بر این اساس نگاهی به ارزش سهام شرکت های پرتفوی سهام عدالت نشان می دهد از میان این 49 شرکت سرمایه پذیر، تعداد 35 شرکت بورسی و 14 شرکت غیربورسی هستند که ارزش مقطع واگذاری آن ها به ترتیب 227 هزار و 825 میلیارد ریال و 38 هزار و 538 میلیارد ریال عنوان شده است.
همچنین تمامی 49 شرکت سرمایه پذیر حاضر در پرتفوی سهام عدالت دارای ارزش و قیمت قطعی هستند و هیچ شرکتی که دارای قیمت تقریبی و یا غیرقطعی باشد در سبد سهام عدالت وجود ندارد. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اقتصادی انتشار : 6 روز و 0 ساعت پیش
محسنی اژه ای: افتخار می کنم که در قوه قضاییه و وزارت اطلاعات بوده ام/ ماجرای سوت زدن اژه ای در جمع دانشجویان

محسنی اژه ای: افتخار می کنم که در قوه قضاییه و وزارت اطلاعات بوده ام/ ماجرای سوت زدن اژه ای در جمع دانشجویان آفتاب نیوز : حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه ای با حضور در جمع دانشجویان دانشگاه شریف ضمن تبریک 16 آذرماه روز دانشجو گفت: از این حضور پرشور و پراحساس شما از خداوند تشکر می کنم، در عین حالی که سر و صورتم سفید است ولی دلم جوان است.
وی افزود: وقتی کلمه دانشجو بکار برده می شود و مخاطب لفظ دانشجو را می شنود چند چیز به ذهنش خطور می کند؛ یک معنا جوان دنبال تحصیل و دانشجو و دیگری اینکه این دانشجو برای آینده خودش و کشورش و جهان اهدافی دارد و برای رسیدن به آن هدف تلاش می کند.
معاون اول قوه قضاییه اضافه کرد ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: سیاسی انتشار : 6 روز و 0 ساعت پیش
مصباحی مقدم: سکوت اصولگراها در قبال احمدی نژاد جای هیچ ایرادی ندارد

مصباحی مقدم: سکوت اصولگراها در قبال احمدی نژاد جای هیچ ایرادی ندارد آفتاب نیوز : حجت الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم در نشست خبری از تغیراتی در اساسنامه جامعه روحانیت مبارز بعد از ده سال خبر داد و اظهار کرد: بعد از ده سال مصوبه جامعه روحانیت مبارز تغییر کرده و به روز شده است. نام این تشکل جامعه روحانیت مبارز، مرکزش تهران با شعبه هایی در استان ها، مدتش بدون تاریخ است. بندهایی از این اساسنامه همانند گذشته بدون تغییر باقی مانده است و به بندهایی جزئیاتی اضافه شده است.
وی ادامه داد: جامعه روحانیت مبارز نهادی روحانی، انقلابی، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، مردمی، مستقل و فراجناحی است. به منظور حفاظت از اصول و ارزش های جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: سیاسی انتشار : 6 روز و 0 ساعت پیش
درآمد حاصل از افزایش عوارض خروج از کشور هزینه اقشار ضعیف می شود

درآمد حاصل از افزایش عوارض خروج از کشور هزینه اقشار ضعیف می شود آفتاب نیوز : محمود واعظی در پاسخ به انتقادی درباره افزایش عوارض خروج از کشور در لایحه بودجه 97 اظهار کرد: من هم در فضای مجازی با این انتقادات مواجه شده ام. به هر حال کسانی که بودجه را طراحی کردند به دنبال این بودند که در این بودجه موضوع عدالت و رسیدگی به طبقات محروم جامعه بیشتر مورد توجه قرار گیرد. رئیس جمهور هم قول داده اند که تا سال 1400 فقر مطلق را از بین ببرند.
وی در ادامه افزود: ما امروز یک دولت بزرگ داریم و باید هر ماه یک عدد قابل توجه به کارمندان دولت حقوق بدهیم. از سویی تعداد بازنشستگان در 7-8 سال گذشته بیشتر شده و صندوق های بازنشستگی نمی تواند حقوق بازنشستگان را پرداخت کند و ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اقتصادی انتشار : 6 روز و 2 ساعت پیش
استرداد 12 میلیارد ارز به بانک شاکی در اصفهان

استرداد 12 میلیارد ارز به بانک شاکی در اصفهان آفتاب نیوز : غلامرضا صالحی مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اصفهان گفت: وارد کننده ساعت مچی با شکایت مدیریت شعب یکی از بانک های استان به شعبه ششم تعزیرات حکومتی احضار شد.
وی خاطرنشان کرد: شعبه مذکور، متهم پرونده را برای عدم ایفای تعهدات ارزی به استرداد عین ارز موضوع اعتبار به مبلغ یک میلیون و 204 هزار و 200 درهم امارات معادل 12 میلیارد ریال در حق بانک شاکی و تعلیق کارت بازرگانی این فرد به مدت یک سال محکوم کرد.
منبع: ایسنا ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اقتصادی انتشار : 6 روز و 3 ساعت پیش
جُرمی به نام سفر خارجی

جُرمی به نام سفر خارجی آفتاب نیوز : در لایحه بودجه سال 97 عوارض خروج از کشور به طرز عجیبی افزایش یافته و از 75 هزار تومان کنونی به 220 هزار تومان رسیده است. این رقم در سفر دوم به 330 هزار تومان و در سفر سوم و بعد از آن به 440 هزار تومان برای هر فرد می رسد.
در این باره سخن فراوان است اما نکته ای که جالب توجه است، نگاه جرم گونه به سفر خارجی است که در این عددها نمود پیدا کرده است. در جرایم و تخلفات معمول است که وقتی کسی برای اولین بار مرتکب خطایی می شود، مجازات سبکی برای برایش در نظر می گیرند ولی در صورت تکرار هر بار مجازاتش سنگین تر می شود ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اقتصادی انتشار : 6 روز و 3 ساعت پیش
نتایج جدیدترین تحقیق آسوشیتدپرس: تجاوز گسترده به زنان و دختران مسلمان روهینگیا

نتایج جدیدترین تحقیق آسوشیتدپرس: تجاوز گسترده به زنان و دختران مسلمان روهینگیا آفتاب نیوز :
نتیجه جدیدترین تحقیق خبرگزاری آسوشیتدپرس نشان می دهد که تجاوز به زنان و دختران مسلمان روهینگیا از سوی نیروهای امنیتی میانمار گسترده و نظام مند است.
این تحقیق آسوشیتد پرس حاصل مصاحبه با 29 نفر از زنان و دختران زوهینگیایی است که قربانیان تجاوز جنسی نیروهای امنیتی میانمار بوده و به بنگلادش فرار کرده اند.
این زنان و دختران که در فاصله سنی 13 تا 35 سال قرار دارند قربانیان تجاوز جنسی نیروهای امنیتی میانمار از ماه اکتبر تا اواسط ماه سپتامبر سال 2016 هستند.
این پایگاه خبری ضمن اشاره به وجود نوعی مشابهت در گفته های این افراد و اتفاقاتی که برای آنها افتاده است می ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: خارجی انتشار : 6 روز و 3 ساعت پیش
تعیین تکلیف 631 میلیارد ریال اموال مازاد بانک ملی در هشت ماه

تعیین تکلیف 631 میلیارد ریال اموال مازاد بانک ملی در هشت ماه آفتاب نیوز : از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه بیش از 104 مورد از این املاک از طریق 87 مزایده های سراسری و استانی فروخته شده است.
بر این اساس مجموع املاک مازاد و تملیکی فروش رفته بانک ملی ایران در سال 95 و هشت ماه ابتدای سال 96، به ارزش بالغ بر حدود یک هزار و 665 میلیارد ریال بوده است.
حدود دو هزار فقره از املاک تملیکی به ارزش 15 هزار و 301 میلیارد ریال در اختیار بانک ملی ایران است که به مرور و طی تشریفات قانونی در معرض فروش و واگذاری قرار خواهد گرفت.
لازم به ذکر است : با توجه به تأکیدات رئیس جمهور و ابلاغ قانون کاهش 33 درصدی بنگاه داری سالانه بانک ها ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اقتصادی انتشار : 6 روز و 3 ساعت پیش
رفع تیرگی زیر بغل با موادی طبیعی

رفع تیرگی زیر بغل با موادی طبیعی آفتاب نیوز : برای بسیاری از ما رنگ تیره پوست زیر بغل آزار دهنده است. این شرایط به واسطه استفاده بیش از حد از دئودورانت ها، اصلاح مداوم و مواجهه مستقیم با نور خورشید شکل می گیرد.
به گزارش "استپ تو هلث"، اگر چه تیرگی پوست زیر بغل مشکل سلامت جدی محسوب نمی شود، اما از نظر زیبایی ظاهری می تواند ناخوشایند باشد. این مشکل می تواند ما را از پوشیدن برخی انواع لباس باز دارد.
رفع تیرگی پوست زیر بغل آسان نیست و این خود بر مشکل می افزاید. امروزه، بسیاری از لوازم آرایشی وجود دارند که می توانند به پنهان کردن این نقاط کمک کنند ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 6 روز و 4 ساعت پیش
واکنش وزارت کشور به راه اندازی گشت های ویژه سپاه: متولی برخورد با سرقت و اراذل و اوباش ناجاست

واکنش وزارت کشور به راه اندازی گشت های ویژه سپاه: متولی برخورد با سرقت و اراذل و اوباش ناجاست آفتاب نیوز : سید سلمان سامانی، سخنگوی وزارت کشور در این باره که آیا با وزارت کشور یا نیروی انتظامی در این رابطه جلسه ای برگزار یا هماهنگی شده است، اظهار داشت: یکی از محورهای مهمی که در بحث آسیب های اجتماعی در دستور کار شورای اجتماعی کشور است، مبارزه با مفاسد اخلاقی است که ذیل این محور، برخورد با اراذل و اوباش و مبارزه با سرقت و مسائلی از این دست دیده شده است.
اهم اظهارات سخنگوی وزارت کشور به شرح زیر است:
*متولی این موضوع مطابق قانون و مصوبات شورای اجتماعی کشور نیروی انتظامی است، به صورت کلی راهکارهای قانونی پیش بینی شده که هر یک از دستگاه هایی که وظیفه انجام برنامه های شورای ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: گوناگون انتشار : 6 روز و 4 ساعت پیش
سعید علی حسینی: ندیدم بهداد خطا کرد یا نه!/ با این شرایط نمی شود با تالاخادزه رقابت کرد

سعید علی حسینی: ندیدم بهداد خطا کرد یا نه!/ با این شرایط نمی شود با تالاخادزه رقابت کرد آفتاب نیوز :
در خصوص عملکردش در مسابقات جهانی آمریکا اظهار داشت: من در چند ماه گذشته تلاش زیادی کردم تا خودم را برای مسابقات جهانی آماده کنم. خداراشکر شرمنده مردم نشدم و توانستم با دست پر به کشور برگردم.
وی در خصوص این که آیا حق بهداد سلیمی در مسابقات جهانی خورده شد، گفت: بهداد تلاش زیادی کرد اما به هر حال داوران نتیجه را مشخص می کنند. البته من پشت صحنه بودم و ندیدم که بهداد خطا کرد یا نه. چون پس از این که من وزنه زدم بهداد روی تخته رفت. وقتی در حال جمع کردن ساکم بودم متوجه شدم که حرکت بهداد را خطا اعلام کرده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: ورزشی انتشار : 6 روز و 5 ساعت پیش