مردم دشتی در مصرف آب و برق صرفه جویی کنند

مردم دشتی در مصرف آب و برق صرفه جویی کنند به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر ، عبدالله نادری صبح پنجشنبه در نشست بررسی مسائل و مشکلات روستای زیزار از توابع بخش مرکزی اظهار داشت: با توجه به خشکسالی های متعدد وبارش کم باران در سطح کشور، استان وشهرستان ضرورت دارد مردم در مصرف آب وبرق صرفه جویی کنند.
وی افزود: همه مدیران تلاش دارند با کار وتلاش شبانه روزی رضایت مندی را در بین مردم ایجاد کنند و در این راستا ازهیچ تلاشی دریغ نمی ورزند.
نادری بیان کرد: در چند سال اخیر مقام معظم رهبری شعار سال را با موضوع اقتصاد نامگذاری کرده که می طلبد مدیران اهتمام ویژه ای به این موضوع داشته باشند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 8 دقیقه پیش
لزوم توجه به مشکلات آموزشی مناطق محروم

لزوم توجه به مشکلات آموزشی مناطق محروم به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه ؛ رئیس آموزش و پرورش ناحیه 2 ارومیه در جلسه ی شورای آموزش و پرورش شهرستان ارومیه با اشاره به مصوبات و دستور کارهای جلسات قبل این شورا گفت: شناسایی و پرورش استعدادهای درخشان خصوصا در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته ی استان باید مورد توجه قرار بگیرد.
مجرد همچنین با ارائه ی گزارشی از اقدامات و برنامه های هفته ی معلم نیز تصریح کرد: در این رابطه کار گروهی تشکیل خواهد شد که در این کار گروه فرآیند انتخاب معلمین منتخب و نمونه در دستور کار قرار خواهد گرفت. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 8 دقیقه پیش
تلاش وزارت نیرو برای افتتاح سد بالارود اندیمشک تا پایان سال 97

تلاش وزارت نیرو برای افتتاح سد بالارود اندیمشک تا پایان سال 97 به گزارش خبرگزاری فارس از اندیمشک، رضا اردکانیان عصر امروز در آئین کلنگ زنی طرح های آب و فاضلاب اندیمشک، اظهار کرد: سد بالارود 80 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است که امیدواریم با تأمین اعتبار موردنیاز به آن سرعت داده و تا پایان سال 97 این طرح را افتتاح کنیم.
وی افزود: واحد گازی نیروگاه سیکل ترکیبی اندیمشک در سال 98 وارد مدار می شود.
وزیر نیرو گفت: در خصوص نیروگاه دوم دز نیز موافقت لازم از طرف وزارت نیرو به شورای اقتصاد ارسال شده و پیگیر هستیم تا به نتیجه برسد.
وی عنوان کرد: با همکاری دولت و مجلس شاهد تحقق اهداف مثبت در استان خواهیم بود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 48 دقیقه پیش
همدان از طریق راه آهن زنجان-تبریز کریدور شمال به جنوب کشور می شود

همدان از طریق راه آهن زنجان-تبریز کریدور شمال به جنوب کشور می شود به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، حمیدرضا حاجی بابایی عصر امروز در آیین افتتاح مرکز قلب بیمارستان بوعلی اظهار کرد: علاقه مندیم همه کمک کنیم مطابق با شأن همدان یک بیمارستان بزرگ زنان در این استان راه اندازی کنیم.
وی با بیان اینکه مدیری که قد و اندازه اش به اندازه وسعت همدان نباشد را مدیر موفقی نمی دانم، افزود: همدان باید در حوزه بهداشت و درمان، حوزه دانشگاهی و همه زمینه ها در سطح کشور نقش آفرینی کند.
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در همین زمینه احداث یک بیمارستان دیگر بخش خصوصی با همت دکتر صفی آریان در جریان است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 48 دقیقه پیش
همدان به خط ریلی زنجان - تبریز وصل می شود

همدان به خط ریلی زنجان - تبریز وصل می شود به گزارش ایرنا، حمیدرضا حاجی بابایی روز پنجشنبه در آیین بهره برداری از بخش قلب بیمارستان بوعلی همدان، بیان کرد: با اجرای این طرح تمامی استان های غربی و شمال غربی برای رفتن به جنوب باید از همدان عبور کنند.
وی اضافه کرد: راه آهن تهران - همدان نیز در ادامه به سنندج و سپس تا مرز بازرگان ادامه دارد و تکمیل این مسیر همه کشور را به هم وصل می کند.
وی افزود: امسال موفق به دریافت ردیف بودجه برای برقی و سریع السیر کردن راه آهن تهران - همدان شدیم که امید می رود تا سه سال آینده این طرح عملی شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 58 دقیقه پیش
راه اندازی نخستین مرکز جراحی قلب بخش خصوصی در همدان

راه اندازی نخستین مرکز جراحی قلب بخش خصوصی در همدان به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، سیدحبیب الله موسوی بهار عصر امروز در آیین افتتاح مرکز قلب بیمارستان بوعلی اظهار کرد: افتتاح مرکز جراحی قلب باز و آنژیوگرافی بیمارستان بوعلی از طریق بخش خصوصی اتفاق خوبی برای بخش سلامت استان است.
وی افزود: این مسئله یک توسعه در ظرفیت های درمانی استان است که ما در بخش دولتی این خدمات را توسعه می دادیم و می دهیم اما در بخش خصوصی تاکنون سابقه نداشته است که مرکز آنژیوگرافی، آنژیوپلاستی و جراحی قلب باز راه اندازی شود.
موسوی بهار تصریح کرد: وقتی بخش جراحی قلب باز افتتاح می شود چندین تخت سی سی یو ، آی سی یو ، پست سی سی یو ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 58 دقیقه پیش
سهم 100 میلیارد تومانی دزفول از اعتبار 3000 میلیارد تومانی آب و فاضلاب خوزستان

سهم 100 میلیارد تومانی دزفول از اعتبار 3000 میلیارد تومانی آب و فاضلاب خوزستان به گزارش خبرگزاری فارس از دزفول، رضا اردکانیان در آئین افتتاح و کلنگ زنی سه طرح که ظهر امروز در دزفول برگزار شد، اظهار کرد: درمجموع بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی 18 طرح بااعتباری بالغ بر 3 هزار میلیارد تومان در خوزستان انجام شد.
وی افزود: در طرح های استان خوزستان سهم دزفول بالغ بر 100 میلیارد تومان است که امیدواریم مشکلات دزفول را تا حدودی رفع کند.
اردکانیان گفت: علاوه بر کارهای انجام شده در حوزه آب و فاضلاب فهرست بلندی از کارهای انجام نشده وجود دارد که با اولویت بندی آن ها را انجام خواهیم داد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 1 ساعت و 18 دقیقه پیش
ضرورت تست هیدرواستاتیک مخزن خودرو های دوگانه سوز

ضرورت تست هیدرواستاتیک مخزن خودرو های دوگانه سوز به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، علی زنگی آبادی مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمان گفت: بر اساس دستورالعمل شرکت پخش فرآورده های نفتی، کلیه خودرو های دوگانه سوز بایستی به مراکز معاینه فنی خودرو های گازسوز مراجعه و روی مخزن سی ان جی خودرو، تست هیدرواستاتیک را انجام داده و تاییدیه دریافت کنند.
وی ادامه داد: در غیر این صورت جایگاه سوخت از سوخت گیری خودرو های بدون برچسب جلوگیری می کند.
آدرس مراکز معاینه فنی در کلیه جایگاه های سی ان جی سازمان ترافیک با نصب بنر اطلاع رسانی شده است.
انتهای پیام/ی ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 1 ساعت و 58 دقیقه پیش
مناسب سازی معابر شهری عاملی برای حضور معلولان در اجتماع

مناسب سازی معابر شهری عاملی برای حضور معلولان در اجتماع مرضیه فرشادی درگفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان ، اظهار داشت: مناسب سازی تنها توجه به فضای فیزیکی و ایجاد سطح شیب دار در معابر نیست بلکه باید با در نظر گرفتن نوع معلولیت، مناسب سازی خاصی را برای این قشر مد نظر قرار داد.
به گفته وی، مناسب سازی فضای دیجیتال و مجازی و همچنین مناسب سازی ادارات برای ناشنوایان و آشنایی با زبان اشاره از برنامه هایی است که باید به صورت جدی پیگیری کرد و به نتیجه رساند.
مدیرکل بهزیستی استان اصفهان با بیان اینکه اثبات توانمندی معلولین و تغییر نگاه موضوعی نیست که با گفتمان امکان پذیر باشد، ادامه داد: تربیت ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 2 ساعت و 8 دقیقه پیش
کشف پرنده های قاچاق

کشف پرنده های قاچاق به گزارش خبرگزاری صداو سیما، مرکز اصفهان؛ فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان گفت: دربازرسی کارشناسان از یک واحد صنفی در اصفهان ،این تعداد پرنده کشف و ضبط شدند.
مرتضی جمشیدیان افزود: مرغ بهشتی، کاسکو، مرغ مینا، طوطی کوتوله، طوطی کاکادو، کلاغ نوک سرخ، طوطی آرا، توکان، طوطی رزیلا، شاه طوطی و طوطی ملنگو از جمله پرندگانی هستندکه در این واحد صنفی جمع آوری شدند.
وی افزود:پرونده این متخلفان برای بررسی بیش تر و تعیین میزان جریمه به مراجع قضایی ارجاع داده شد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 2 ساعت و 8 دقیقه پیش
سمنان| طرح آمایش مهارت آموزی استان سمنان تهیه شود

سمنان| طرح آمایش مهارت آموزی استان سمنان تهیه شود به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان ، سعید ناجی عصر امروز در جمع خبرنگاران در سمنان اظهار داشت: امروز باید بر اساس نیازها و ظرفیت های حوزه مهارت آموزی برای توسعه اشتغال استان سمنان برنامه ریزی شود.
وی با اشاره به اینکه این مهم تنها با تدوین طرح آمایش مهارت آموزی ممکن و عملی است افزود: ازاین رو تدوین طرح آمایش مهارت آموزی یکی از نیازهای مهم استان سمنان است که می تواند در افزایش بهره وری تولید مؤثر باشد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان با بیان اینکه امروز نیاز است تا موضوع مهارت آموزی به برنامه مهم در استان سمنان تبدیل شود اضافه کرد ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 2 ساعت و 28 دقیقه پیش
سه خبر از شهرستان های یزد و مهریز

سه خبر از شهرستان های یزد و مهریز رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر یزد گفت: در شبانه روز گذشته با تلاش ماموران ، 104 کیلوگرم تریاک و هشت کیلوگرم حشیش در این استان کشف شد.
به گزارش روز پنجشنبه پایگاه خبری پلیس ، سرهنگ محمدحسین ستوده نیا، افزود: ماموران هنگام کنترل خودروهای عبوری در جاده های استان به یک دستگاه تریلی مشکوک و خودرو را برای بازرسی به پارکینگ منتقل کردند.
وی ادامه داد: در این رابطه 2 متهم دستگیر و تحویل مقامات قضایی استان شدند.
تا پایان آبان ماه سال 1396، حدود 28 تن انواع مواد مخدر در استان یزد کشف و چهار هزار و 200نفر متهم دستگیر شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 2 ساعت و 48 دقیقه پیش
کاهش 11 درصدی ازدواج و 6 درصدی طلاق در استان

کاهش 11 درصدی ازدواج و 6 درصدی طلاق در استان واقعه ازدواج در کهگیلویه وبویراحمد درسال گذشته نسبت به سال قبل 11 و طلاق 6 درصد کاهش داشته است. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 2 ساعت و 58 دقیقه پیش
ساوه در جذب مشارکت خیران مدرسه ساز پیشتاز است

ساوه در جذب مشارکت خیران مدرسه ساز پیشتاز است به گزارش خبرنگار ایرنا، علی فخاری روز پنجشنبه در آیین دوازدهمین جشنواره خیران مدرسه ساز در دبستان نورالهدی شهر ساوه ، افزود: 103 میلیارد ریال کمک خیران مدرسه ساز در ساوه در یک سال اخیر جذب شده که از این نظر نخستین رتبه را در بین شهرستان های استان مرکزی دارد.
وی گفت: خیران مدرسه ساز تاکنون 700 باب مدرسه در شهر و روستاهای استان مرکزی ساخته اند که سرمایه ارزشمندی است.
رئیس مجمع خیران مدرسه ساز استان مرکزی خاطرنشان کرد: یکی از اهداف برگزاری این جشنواره تجلیل از دکتر علی جراحی زاده است که تاکنون 17 باب مدرسه در نقاط مختلف استان مرکزی ساخته است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 2 ساعت و 58 دقیقه پیش
سه خبر از شهرستان های یزد و مهریز

سه خبر از شهرستان های یزد و مهریز رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر یزد گفت: در شبانه روز گذشته با تلاش ماموران ، 104 کیلوگرم تریاک و هشت کیلوگرم حشیش در این استان کشف شد.
به گزارش روز پنجشنبه پایگاه خبری پلیس ، سرهنگ محمدحسین ستوده نیا، افزود: ماموران هنگام کنترل خودروهای عبوری در جاده های استان به یک دستگاه تریلی مشکوک و خودرو را برای بازرسی به پارکینگ منتقل کردند.
وی ادامه داد: در این رابطه 2 متهم دستگیر و تحویل مقامات قضایی استان شدند.
تا پایان آبان ماه سال 1396، حدود 28 تن انواع مواد مخدر در استان یزد کشف و چهار هزار و 200نفر متهم دستگیر شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 2 ساعت و 58 دقیقه پیش
مرکزی| 700 مدرسه در استان مرکزی توسط خیران ساخته شد

مرکزی| 700 مدرسه در استان مرکزی توسط خیران ساخته شد به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساوه ، علی فخاری ظهر امروز در دوازدهمین جشنواره خیران مدرسه ساز ساوه که با محوریت تجلیل از "علی جراحی زاده" برگزار شد، با اشاره به جایگاه خیران اظهار داشت: خیران مدرسه ساز از زمان حضور در امر مدرسه سازی توانسته اند گام های موثری در پیشبرد اهداف والای نظام مقدس جمهوری اسلامی در آموزش و پرورش بردارند و در اصل، خیران مدرسه ساز بازوان نظام در این بخش محسوب می شوند.
وی افزود: اگر خیران نیک اندیش در امر ساخت مدرسه وارد میدان نمی شدند، آموزش و پرورش با مشکلات عدیده ای در زمینه تأمین فضای آموزشی مواجه می شد و شرایط نسبتا خوب امروز بر فضای مدارس و مدارس حاکم نبود ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 2 ساعت و 58 دقیقه پیش
افسردگی در 16درصد زنان و 12درصد مردان ایرانی

افسردگی در 16درصد زنان و 12درصد مردان ایرانی به گزارش اقتصاد آنلاین ، محمدهادی ایازی در نخستین مجمع سلامت استان در سالن غدیر استانداری گیلان ضمن تبریک اعیاد شعبانیه اظهار کرد: حوزه اجتماعی سلامت، مقدم بر حوزه بهداشت است
وی با اشاره به تاکیدات رییس جمهور به تشکیل مجامع سلامت در استان ها و شهرستان ها گفت: مجامع سلامت ابزاری برای تسهیل مشارکت مردم و اجتماعی شدن سلامت است.
معاون اجتماعی وزیر بهداشت گفت: حوزه درمان به تنهایی نمی تواند همه سلامت مردم را تضمین کند، افزود: تمامی سازمان ها در امر سلامت نقش دارند.
ایازی افزایش مشارکت اجتماعی مردم برای ارتقای سلامت خود ضروری دانست و افزود ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 2 ساعت و 58 دقیقه پیش
محرومیت 58 شهر خوزستان از شبکه های مدرن جمع آوری فاضلاب

محرومیت 58 شهر خوزستان از شبکه های مدرن جمع آوری فاضلاب به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز ، رضا اردکانیان، وزیر نیرو در آئین بهره برداری از فاز نخست طرح جامع آبرسانی شهرستان دزفول در سالن همایش سوم شعبان با بیان اینکه از 76 شهر خوزستان تنها 18 شهر تحت پوشش شبکه های مدرن فاضلاب قرار دارند، اظهار داشت: بنابراین 58 شهر این استان از شبکه های مدرن جمع آوری فاضلاب و تصفیه خانه محروم هستند ورفع این کمبود باید در دستور کار قرار بگیرد.
وی میزان منابع مالی تخصیص یافته به تمام کشور در حوزه برنامه های آب و فاضلاب شهری و روستایی در سال 96 را 22 درصد و میزان تخصیص منابع مالی به استان خوزستان را 100 درصد عنوان کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 3 ساعت و 18 دقیقه پیش
لایحه جامع حمایت از حقوق معلولان آماده اجرا است/ استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد

لایحه جامع حمایت از حقوق معلولان آماده اجرا است/ استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، انوشیروان محسنی بندپی ظهر پنجشنبه در آئین تکریم و معارفه مدیرکل جدید و پیشین بهزیستی استان مرکزی در اراک اظهار داشت: سازمان بهزیستی در سیاست های جدید خود سه راهبرد برنامه های پیشگیرانه، ارایه خدمات استاندارد و کیفیت بخشی به خدمات و استفاده از ظرفیت های سازمان های مردم نهاد را براساس یافته های علمی و آینده پژوهی به عنوان یک اصل مد نظر قرار داده است.
وی افزود: در حوزه برنامه های پیشگیری، پیشگیری از بروز و شیوع آسیب های اجتماعی و معلولیت ها پیگیری می شود که در همین راستا تلاش داریم در پوشش غربالگری شنوایی و تنبلی چشم به استانداردهای جهانی ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 3 ساعت و 38 دقیقه پیش
اهدای خون توسط ناویان وظیفه در سیرجان

اهدای خون توسط ناویان وظیفه در سیرجان به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمان ، جمعی ازکارکنان پایور و وظیفه پایگاه پشتیبانی ناوگان جنوب در سیرجان با حضور در پایگاه انتقال خون سیرجان مقدار بیش از 30 هزار سی سی از خون خود را به بیماران نیازمند اهداء کردند.
گفتنی است پایگاه انتقال خون سیرجان فقط 6 تخت دریافت خون دارد که هنگام حضور مردم باید مدتها در انتظار باشند و این مشکل نیازمند حمایت مسئولین استانی در افزایش تخت های پایگاه انتقال خون این شهرستان است . ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 3 ساعت و 38 دقیقه پیش
صبح ورزشی؛ روزی شاد و موفق

صبح ورزشی؛ روزی شاد و موفق همایش جاگینگ ایستگاه های فعالیت بدنی در بوستان چیتگر منطقه 22 برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان ورزش شهرداری تهران، صبح امروز (پنجشنبه) ساکنان منطقه 22 پایتخت با حضور در محل دریاچه شهدای خلیج فارس یک صبح ورزشی را آغاز کردند.
همایش جاگینگ منطقه 22 با حضور بیش از یکصد ورزشکار ایستگاه های فعالیت بدنی محلات سطح این منطقه به منظور ترویج فرهنگ ورزش کردن برگزار شد.
در این همایش شرکت کنندگان تحت نظر مربی کارآزموده ابتدا حرکات ورزشی انجام دادند و سپس پیاده روی کردند.
سرپرست سازمان ورزش شهرداری تهران در حاشیه برگزاری این همایش گفت ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اجتماعی انتشار : 3 ساعت و 48 دقیقه پیش
مرکزی| 52 پروژه آموزشی توسط خیران در استان مرکزی درحال ساخت است

مرکزی| 52 پروژه آموزشی توسط خیران در استان مرکزی درحال ساخت است به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساوه ، صادق قائمی ظهر امروز در دوازدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز ساوه با اشاره به جایگاه خیرین در ارتقای فضاهای آموزشی اظهار داشت: درمجموعه آموزش و پرورش این افتخار را داریم که در خدمت انسان های بزرگ و نیک اندیش هستیم که نقش مهمی در ارتقای آموزشی, کیفی سازی و بسترسازی آموزش در کشور دارند.
وی افزود: شکوفایی استعدادها در عرصه های مختلف علمی نیازمند بسترسازی و امکانات فضای مطلوب است تا شاهد فرار مغزها نباشیم و تحقق این مهم با مشارکت وحمایت خیرین میسر است.
مدیرکل نوسازی مدارس استان مرکزی تصریح کرد ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 3 ساعت و 48 دقیقه پیش
همدان| 3700 شغل برای مددجویان کمیته امداد همدان ایجاد شد

همدان| 3700 شغل برای مددجویان کمیته امداد همدان ایجاد شد به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان ، پیمان ترکمانه امروز در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان همدان اظهار داشت: تعهد این نهاد در سال گذشته ایجاد 2 هزار و 800 شغل بوده که بیش از آن عمل کرده و 3 هزار و 759 شغل برای مددجویان ایجاد کرده است.
وی بیان کرد: از نظر تعداد شغل ایجاد شده 15 درصد و از نظر مبلغ پرداختی نیز 57 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش عملکرد داشته ایم.
ترکمانه تصریح کرد: تنها 3 درصد از کل منابع استان به کمیته امداد اختصاص یافته درحالی که 16 درصد اشتغال ایجاد شده در استان مربوط به این نهاد بوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 3 ساعت و 48 دقیقه پیش
مدرکیان: دیگر خبری از زیرمیزی نیست/ ظاهری: با هر شکایتی، بلافاصله پزشک به صلابه کشیده نمی شود/ افخمی: طرح تحول سلامت موفق نبود/ بهاری فر: تفاوت برندها، دلیل اختلاف قیمت داروها

مدرکیان: دیگر خبری از زیرمیزی نیست/ ظاهری: با هر شکایتی، بلافاصله پزشک به صلابه کشیده نمی شود/ افخمی: طرح تحول سلامت موفق نبود/ بهاری فر: تفاوت برندها، دلیل اختلاف قیمت داروها به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، بعد از ظهر امروز اعضای سازمان نظام پزشکی همدان نشستی چند ساعته با اصحاب رسانه همدان برگزار کردند که هدف از این نشست آگاهی و اطلاع رسانی بیشتر در حوزه پزشکی بود.
رئیس سازمان نظام پزشکی همدان ابتدا با بیان اینکه اعضای جدید سامان نظام پزشکی در تلاش هستند با ورود پرونده ها رسیدگی ها بهتر مردم و پزشکان به حق خود برسند، اظهار کرد: در راستای رسیدگی به شکایات مردمی شاید نظمی که در همدان حاکم است در سایر سازمان ها نباشد.
علیرضا مدرکیان با بیان اینکه مردم باید اطلاع کافی نسبت به خدمات و تعرفه ها داشته باشند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 3 ساعت و 48 دقیقه پیش
فرماندار نور به مدیران کم کار هشدار داد

فرماندار نور به مدیران کم کار هشدار داد به گزارش خبرنگار ایرنا ، علی شادمان روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان افزود : هیچ توجیهی از مدیرانی که برنامه هایشان را به فرمانداری اعلام نکنند و در اجرای طرح ها تعلل کنند ، پذیرفته نیست و توبیخ خواهند شد.
وی ادامه داد : مدیران باید با توجه به محدودیت زمان ، هرچه زودتر پروژه های عمرانی خود را اعلام کنند و این حق مردم است که زمانبندی پروژه ها را از آغاز تا پایان بدانند.
شادمان گفت : از مدیری نیز پذیرفته نیست که در جذب اعتبار دستگاه خود کوتاهی کرده و موجب برگشت اعتبار شود.
فرماندار نور با اشاره به ظرفیت های مختلف شهرستان از جمله گردشگری، منابع و معادن ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 3 ساعت و 58 دقیقه پیش
مشارکت خیران یعنی رسیدن به رونق اقتصادی

مشارکت خیران یعنی رسیدن به رونق اقتصادی به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، سعید ناجی معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندارسمنان با بیان اینکه ورود خیران در هر بخشی می تواند مشکلات اقتصادی استان را رفع کند گفت : بهره گیری از ظرفیت خیران در بخش های مختلفی ازجمله مهارت آموزی ، آسیب های اجتماعی، بهداشت و درمان و غیره در دستور کار است. ایجاد پیوند بین دانشگاه و صنعت نقش مؤثری در کاهش نرخ بیکاری و افزایش مهارت آموزی دارد و این امر باید در دستور کار مسئولان مرتبط با حوزه اشتغال قرار گیرد.
وی در ادامه افزود : انجمن های علمی و سایر تشکل های جوانان در امر مهارت آموزی و ایجاد اشتغال مؤثر هستند و استانداری سمنان ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 4 ساعت و 8 دقیقه پیش
عملیات اجرایی منطقه ویژه اقتصادی کاشان آغاز می شود

عملیات اجرایی منطقه ویژه اقتصادی کاشان آغاز می شود به گزارش ایرنا، سید جواد ساداتی نژاد روز پنجشنبه در نشستی با خبرنگاران کاشان گفت: آخرین مجوزهای منطقه ویژه اقتصادی کاشان مربوط به مسائل زیست محیطی بود که مدت ها در اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان معطل ماند تا روزهای پایانی سال گذشته با پیگیری های فراوان موافقت ها تا حدودی انجام شد و در حال نهایی شدن است.
وی افزود: 250 هکتار از زمین های منطقه ویژه اقتصادی در مرحله نخست فنس کشی می شود که موجب نقش آفرینی و تحول بسیار بزرگی در حوزه اشتغال و اقتصاد این منطقه خواهد بود.
نماینده کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی نزدیکی به مرکز استان های تهران، اصفهان، قم و مرکزی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 4 ساعت و 8 دقیقه پیش
افزون بر 24 هزار تولد در استان یزد ثبت شد

افزون بر 24 هزار تولد در استان یزد ثبت شد محمدعلی مکرمی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه 99 درصد ولادت ها در مهلت قانونی ثبت شد، افزود: در سال 95 ، 25 هزار و 475 نوزاد متولد شد که از این تعداد 13 هزار و 71 نوزاد پسر بود.
وی اظهار کرد: سال گذشته 362 مورد ولادت حاصل از چند قلو زایی به ثبت رسید که از این تعداد 347 مورد 2 قلو و 15 مورد سه قلو بوده است.
مدیر کل ثبت احوال استان با بیان اینکه میانگین سن مادران در هنگام زایمان 28.5 سال بود، افزود: در مدت یادشده 22 هزار و 291 مورد ولادت ها در مناطق شهری و دو هزار 335 مورد هم در مناطق روستایی به ثبت رسید. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 4 ساعت و 8 دقیقه پیش
نیازمند 20 هزار میلیارد تومان اعتبار برای بازسازی و مقاوم سازی مدارس کشور هستیم

نیازمند 20 هزار میلیارد تومان اعتبار برای بازسازی و مقاوم سازی مدارس کشور هستیم به گزارش خبرگزاری فارس از بردسکن، مهرالله رخشانی مهر در حاشیه بازدید از ساختمان در حال احداث هنرستان ولی عصر(عج) این شهرستان، اظهار داشت: یکی از ماموریت های وزارت آموزش و پرورش بازسازی مدارس فرسوده و از طرفی مقاوم سازی مدارس درحال ساخت است که برای این مهم به اعتبارات ویژه و نیز نگاه خداپسندانه خیرین مدرسه ساز هستیم.
معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: برای بازسازی و تخریب 5 هزار مدرسه 5 ، 10 و 20 کلاسه در سطح کشور نیازمند 20 هزار میلیارد تومان اعتبار هستیم.
رخشانی مهر در بازدید از این پروژه اظهار امیدواری کرد که با تامین اعتبارات مورد نیاز این پروژه تا پایان سال به بهره برداری برسد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 4 ساعت و 18 دقیقه پیش
58 شهر خوزستان فاقد شبکه های مدرن جمع آوری فاضلاب هستند

58 شهر خوزستان فاقد شبکه های مدرن جمع آوری فاضلاب هستند به گزارش خبرنگار مهر ، رضا اردکانیان ظهر امروز پنجشنبه در آئین بهره برداری از فاز نخست طرح جامع آب رسانی شهرستان دزفول در سالن همایش سوم شعبان اظهار کرد: در سال 96 میزان منابع مالی تخصیص یافته به تمام کشور در حوزه برنامه های آب و فاضلاب شهری و روستایی 22 درصد بوده در حالیکه میزان تخصیص منابع مالی به استان خوزستان 100 درصد بوده است.
وی، این امر را نشانه اهتمام ویژه دولت به استان خوزستان برشمرد و افزود: این 100 درصد تخصیص موجب شده تا نرم 22 درصد این وزارت خانه در سال 96 به 38 درصد تخصیص افزایش یابد که شاخص بسیار خوبی است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 4 ساعت و 18 دقیقه پیش
خیرین نگاه استانی داشته باشند/ اولویت سلامت در مناطق مختلف متفاوت است

خیرین نگاه استانی داشته باشند/ اولویت سلامت در مناطق مختلف متفاوت است به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، طاهره چنگیز ظهر امروز در هشتمین نشست سالیانه مجمع و انجمن خیرین بهداشت و سلامت شهرستان های استان اصفهان با اشاره به تلاش های خیرین در دسترسی مرد به خدمات باکیفیت اظهار کرد: نیازهای با اولویت در مناطق مختلف تغییر می کند شاید در جایی ساخت ساختمان بهداشت و در جایی دیگر تهیه دستگاه و تجهیزات در اولویت باشد.
وی افزود: باید در فهم اولویت ها در مناطق کوشا باشیم و نیازهای ضروری و نیازهای القایی و غیرضروری را از هم جدا کنیم، چرا که منابع در دست خیرین محدود است و ممکن است که وضعیت مالی به آن ها اجازه کمک بیشتر ندهد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 4 ساعت و 18 دقیقه پیش
صرف 2 میلیارد و 800 میلیون ریال برای آبرسانی به اردوگاه شهید بهاری بردسکن

صرف 2 میلیارد و 800 میلیون ریال برای آبرسانی به اردوگاه شهید بهاری بردسکن به گزارش خبرگزاری فارس از بردسکن، غلامحسین غفوری در حاشیه بازدید مهرالله رخشانی مهر، معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش از اردوگاه 150 هکتاری شهید بهاری در روستای کبودان بردسکن، اظهار کرد: فضای اردوگاه شهید بهاری از آنجا که در منطقه کوهستانی و خوش آب و هوایی واقع شده است، اکثر برنامه های فرهنگی، ورزشی و هنری آموزش و پرورش بردسکن در این مکان برگزار می شود.
وی افزود: سالانه بیش از 30 هزار نفر در غالب اردوهای دانش آموزی و نیز برنامه های فرهنگیان و دیگر اقشار جامعه در این مکان به صورت گروهی و انفرادی برگزار می گردد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 4 ساعت و 18 دقیقه پیش
60 طرح بهداشتی در همدان بهره برداری می شود

60 طرح بهداشتی در همدان بهره برداری می شود جعفر شاهرخی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بخشی از این طرح ها با حضور معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بهره برداری می شود.
وی اضافه کرد: علاوه بر این عملیات اجرایی 10 طرح فوریت های پزشکی در این هفته آغاز شده است و 2 پایگاه اورژانس بهره برداری می شود.
وی درباره برنامه های هفته سلامت بیان کرد: برنامه این هفته با پیام 'پوشش همگانی سلامت برای همه و در هر کجا' از یکم اردیبهشت آغاز می شود و برای هر یک از روزهای هفته سلامت یک عنوان انتخاب شده است.
وی بیان کرد: سرکشی از داروخانه ها و برپایی غرفه های سلامت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 4 ساعت و 27 دقیقه پیش
پیشگیری، اولویت مقابله با مواد مخدر

پیشگیری، اولویت مقابله با مواد مخدر به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز همدان ، آقای شاهرخی در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تاکید کرد : باید دردانشگاهها ومراکز آموزشی به ویژه برای دانش آموزان ودانشجویان نسبت به مواد مخدر وخطرات آن آگاه سازی وکار فرهنگی صورت گیرد.
او افزود : باید موضوع مبارزه با مواد مخدر اجتماعی وفراگیر شود تا همه مردم به ویژه خانواده ها نسبت به آن احساس تکلیف ووظیفه کنند.
معاون سیاسی امنیتی استاندارضمن تاکید برایمن سازی فضای های آموزشی ودانشگاهی درزمینه مبارزه با مواد مخدرتاکید کرد : باید مصون سازی وپیشگیری وآگاه سازی به نسل دانش آموزی دانشجویی در اولیت برنامه ها قرار گیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 4 ساعت و 28 دقیقه پیش
شهرکرد| بحران آب در چهارمحال و بختیاری; صنعت باید سرپا نگه داشته شود

شهرکرد| بحران آب در چهارمحال و بختیاری; صنعت باید سرپا نگه داشته شود به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد ، خدیجه ربیعی ظهر امروز در شورای اداری استان با بیان اینکه امروز خشکسالی مسئله ای جدی و نیازمند برنامه ریزی است، اظهار داشت: پروژه انتقال آب بن-بروجن بزرگترین پروژه استان برای تامین آب نیمی از جمعیت استان است که با تلاش های صورت گرفته توانستیم بودجه آن را از 32 میلیارد تومان به 50 میلیارد تومان افزایش دهیم.
وی تغییر کارفرمای این پروژه را از آب نیرو به آب منطقه ای استان امتیازی مثبت برای نظارت بیشتر روی این پروژه دانست و افزود: مسئولان مرتبط باید برای به نتیجه رسیدن این پروژه به صورت شبانه روزی تلاش کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 4 ساعت و 28 دقیقه پیش
کاهش 40 درصدی بارندگی در همدان شوخی نیست

کاهش 40 درصدی بارندگی در همدان شوخی نیست به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، علی تعالی ظهر امروز در مراسم کلنگ زنی اجرای شبکه فاضلاب دره مرادبیک همدان اظهار کرد: یکی از وظایف شرکت آبفا این است که بتوانیم در حد بضاعتی که داریم در حیطه خدمت رسانی به مردم تلاش کنیم.
وی با ابراز امیدواری مبنی بر اینکه بتوانیم به زودی 95 درصد مردم شهر همدان را زیر پوشش شبکه فاضلاب قرار دهیم، گفت: امروز پروژه شبکه فاضلاب دره مرادبیک کلنگ زنی می شود و امیدواریم طبق زمان بندی تا سه ماه آینده به پایان برسد و سعی می کنیم در کمیته برنامه ریزی و توسعه فازهای بعدی نیز کمک کنیم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 4 ساعت و 28 دقیقه پیش
بیش از 25 درصد کلاس های درسی کشور توسط خیران ساخته شده است

بیش از 25 درصد کلاس های درسی کشور توسط خیران ساخته شده است به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، علی اصغر فانی ظهر امروز همزمان با بیستمین جشنواره تجلیل از خیرین مدرسه ساز شهرستان خوی و افتتاح مدرسه 6 کلاسه که به همت خیر نیک اندیش مرحومه توران قلیزاده افتتاح و به بهره برداری رسید اظهار کرد: آموزش و پرورش یک نهاد کاملا مردمی است و در کشور 520 هزار اتاق کلاسی وجود دارد که از این تعداد بیش از 100 هزار کلاس به دست خیرین بنا نهاده شده است.
وزیر سابق آموزش و پرورش افزود: بیش از 25 درصد کلاس های موجود در کشور توسط خیرین و مردم ساخته شده و از نمایندگان مجلس تشکر می شود که در مجلس تصویب کردند تا در برنامه ششم توسعه سه میلیارد دلار از صندوق ذخیره ارزی به امر ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 4 ساعت و 38 دقیقه پیش
خیران مدرسه ساز به مشکلات داخلی و نیازهای مدارس ورود کنند

خیران مدرسه ساز به مشکلات داخلی و نیازهای مدارس ورود کنند به گزارش خبرگزاری فارس از رفسنجان، حجت الاسلام عباس رمضانی پور پیش از ظهر امروز در همایش تجلیل از خیران مدرسه ساز شهرستان با تبریک اعیاد شعبانیه اظهار داشت: خیران با همت بلند همراه با تقوا، ایمان و اعتقاد آمدند و به زیرساخت ارزشمند همه نیازهای کشور که آموزش و پرورش است، کمک کردند.
وی بیان داشت: در قرآن کریم آمده اگر کسی حسنه و کار نیکی انجام دهد خداوند در دنیا 10 برابر به او پاداش می دهد اما در آخرت بیش از این پاداش دارد.
امام جمعه رفسنجان تصریح کرد: آموزش و پرورش از دانشگاه و حتی بیمارستان هم مهمتر است شخصیت بچه ها در آموزش و پرورش شکل می گیرد حقیقتا اگر در دوران شکل گیری شخصیت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 4 ساعت و 38 دقیقه پیش
معاون وزیر بهداشت: افزایش سن امید به زندگی در کشور

معاون وزیر بهداشت: افزایش سن امید به زندگی در کشور معاون اجتماعی وزیر بهداشت از افزایش سن امید به زندگی در کشور خبر داد و گفت: در سال 53 میزان سن امید به زندگی در کشور 53 بود که این میزان در سال 95 به 75 سال رسید.
به گزارش ایسنا، دکتر ایازی در نخستین مجمع سلامت استان در سالن غدیر استانداری گیلان ضمن تبریک اعیاد شعبانیه اظهار کرد: حوزه اجتماعی سلامت، مقدم بر حوزه بهداشت است
وی با اشاره به تاکیدات رییس جمهور به تشکیل مجامع سلامت در استان ها و شهرستان ها تصریح کرد: مجامع سلامت ابزاری برای تسهیل مشارکت مردم و اجتماعی شدن سلامت است.
معاون اجتماعی وزیر بهداشت با بیان اینکه حوزه درمان به تنهایی نمی تواند همه سلامت مردم را تضمین ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 4 ساعت و 38 دقیقه پیش
باغداران منطقه زیودار پل دختر با 1000 هکتار باغ انجیر با مشکل آب مواجه هستند

باغداران منطقه زیودار پل دختر با 1000 هکتار باغ انجیر با مشکل آب مواجه هستند به گزارش خبرگزاری فارس از پل دختر، سید حمیدرضا کاظمی روز پنج شنبه در آیین کلنگ زنی آبیاری تحت فشار باغات انجیر سیاه روستای زیودار شهرستان پل دختر اظهار داشت: پمپاژهای آب به ویژه پمپاژ آب روستای زیودار پل دختر از مطالبات جدی مردم این منطقه است.
وی با بیان اینکه آب به باغداران پایین دست نمی رسد افزود: امروز ایستگاه پمپاژ روستای سرنجه زیودار پل دختر باتوجه به دقت وتاکیدات استاندار لرستان به نتیجه رسید و افتتاح شد.
نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی گفت: جهاد کشاورزی شهرستان پل دختر با بهره برداری از ایستگاه پمپاژ مشکل 300 هکتار از باغات انجیر سرنجه زیودار را حل کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 4 ساعت و 48 دقیقه پیش
سمنان| بهره گیری از ظرفیت خیران در بخش مهارت آموزی و ایجاد اشتغال در دستور کار است

سمنان| بهره گیری از ظرفیت خیران در بخش مهارت آموزی و ایجاد اشتغال در دستور کار است به گزارش خبرگزاری تسنیم از مهدی شهر ، سعید ناجی ظهر امروز در مراسم افتتاحیه نخستین مرکز آموزش فنی و حرفه ای خیر ساز استان سمنان در شهمیرزاد اظهار داشت: در هر پروژه ای که خیران مشارکت داشتند به اهداف توسعه ای و رونق اقتصادی دست یافتیم.
وی با بیان اینکه مشارکت خیران به بهبود وضعیت اقتصادی استان نیز کمک می کند افزود: بهره گیری از ظرفیت خیران در بخش های مختلفی ازجمله مهارت آموزی، آسیب های اجتماعی، بهداشت و درمان و غیره در دستور کار است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان با اشاره به اینکه ورود خیران در هر بخشی می تواند مشکلات اقتصادی استان را رفع کند اذعان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 4 ساعت و 48 دقیقه پیش
سمنان| مهارت حلقه مفقوده بازار کسب وکار است

سمنان| مهارت حلقه مفقوده بازار کسب وکار است به گزارش خبرگزاری تسنیم از مهدی شهر ، فاطمه منصوری ظهر امروز در حاشیه افتتاح و بازدیدهای معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از مراکز فنی و حرفه ای استان سمنان اظهار داشت: ایجاد اشتغال از مطالبات جوانان و دغدغه های اصلی دولت است.
وی با تأکید بر اینکه مهارت لازمه کسب شغل است افزود: امروزه تعداد زیادی از افراد جویای کار در استان سمنان فاقد مهارت لازم برای اشتغال هستند.
مدیرکل فنی و حرفه ای استان سمنان با اشاره به اینکه توسعه آموزش ها و فعالیت های فنی حرفه ای در راستای مهارت آموزی و تقویت آن در دستور کار است خاطرنشان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 4 ساعت و 48 دقیقه پیش
بوشهر|معاملات خودرو باید در دفاتر اسناد رسمی ثبت شود

بوشهر|معاملات خودرو باید در دفاتر اسناد رسمی ثبت شود به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر ، علی جمادی ظهر امروز در نشست با مدیرکل ثبت اسناد و املاک و اعضای کانون سردفتران و دفتریاران بوشهر ضمن تبریک حلول ماه شعبان و اعیاد شعبانیه از زحمات و تلاش های اداره کل ثبت اسناد و املاک استان بوشهر تقدیر و تشکر کرد و اظهار داشت: کارهای بسیار خوبی در زمینه ثبت اسناد و املاک در استان صورت گرفته و با تلاش و همکاری بیش از پیش در راستای برقراری امنیت پایدار گام بر می داریم .
وی، با تاکید بر اهمیت و جایگاه دفاتر اسناد رسمی گفت: دفاتر اسناد رسمی به عنوان زیر مجموعه ای از قوه قضاییه محسوب می شوند و جایگاه مهمی در جامعه و اجتماع دارند. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 4 ساعت و 48 دقیقه پیش
همدان| تغییر الگوی کشت برای حفظ منابع آبی در استان همدان اجرایی شود

همدان| تغییر الگوی کشت برای حفظ منابع آبی در استان همدان اجرایی شود به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان ، محمود رضا عراقی در بیست و هشتمین جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان همدان با بیان اینکه بزرگ ترین مشکل حوزه آب در کشور بی ارزش بودن آن از نظر اقتصادی است، اظهار داشت: باید با شرایط موجود سازگار شده و با توجه به کاهش مقدار بارندگی، کمترین برداشت را از منابع آبی داشته باشیم.
وی افزود: کشت های پر آب بر مانند سیب زمینی، چغندرقند و هندوانه باید اصلاح شده و آگاهی لازم به کشاورزان داده شود تا الگوی کشت خود را تغییر دهند.
معاون استاندار همدان بیان کرد: با متخلفان آب باید برخورد جدی انجام شود زیرا امروز دیگر زمان مماشات نیست و بحران را باید به خوبی مدیریت ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 4 ساعت و 58 دقیقه پیش
ایستگاه پمپاژ روستای سرنجه زیودار پل دختر افتتاح شد

ایستگاه پمپاژ روستای سرنجه زیودار پل دختر افتتاح شد به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان ؛ در مراسمی با حضور سید موسی خادمی استاندار لرستان، سرپرست معاونت عمرانی استانداری لرستان، نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی، فرماندار پل دختر، امام جمعه معمولان و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی ایستگاه پمپاژ باغات انجیر روستای سرنجه زیودار پل دختر افتتاح شد.
فرماندار پلدختر در حاشیه این مراسم گفت : عملیات اجرایی ایستگاه پمپاژ باغات انجیر روستای سرنجه زیودار سال 92 آغاز و از محل صندوق توسعه ملی مبلغ 30 میلیارد ریال برای آن هزینه شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 5 ساعت و 7 دقیقه پیش
معرفی زهرا امینی به عنوان مدیر کل بهزیستی استان مرکزی + عکس

معرفی زهرا امینی به عنوان مدیر کل بهزیستی استان مرکزی + عکس به گزارش خبرنگار از اراک ؛ در مراسمی با حضور محسنی بندپی معاون وزیر رفاه و رئیس سازمان بهزیستی کشور به اراک زهرا امینی به عنوان مدیر کل بهزیستی استان مرکزی معرفی و از خدمات رفیعی مدیر کل سابق قدردانی شد.
زهرا امینی پیش از این سرپرستی اداره کل بهزیستی استان مرکزی را بر عهده داشت.
مدیر کل جدید بهزیستی استان مرکزی نوزدهم اسفند سال گذشته با حکم رئیس سازمان بهزیستی کشور به عنوان سرپرست بهزیستی استان مرکزی منصوب شد.
انوشیروان محسنی بندپی معاون وزیر رفاه و رئیس سازمان بهزیستی کشور به منظور سفر یک روزه به استان مرکزی وارد اراک شد و مورد استقبال حقیقی معاون سیاسی ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 5 ساعت و 8 دقیقه پیش
درگیری محیط بان لرستانی با متخلفان محیط زیست

درگیری محیط بان لرستانی با متخلفان محیط زیست به گزارش ایسنا، علیرضا رحیمی در جمع خبرنگاران اظهار کرد:محمد موحدی کیا محیط بان پر تلاش منطقه حفاظت شده سفید کوه خرم آباد در حین گشت و کنترل جهت جلوگیری از تخلفات زیست محیطی به سه نفر متخلف که با تبر اقدام به قطع درختان کرده بودند، برخورد می کند و حسب وظیفه ضمن جلوگیری از جرم و ضبط آلات جرم متخلفین را جهت اخذ توضیحات و تنظیم صورتجلسه به پاسگاه محیط بانی سرمرغ هدایت می کند.
رحیمی با بیان اینکه تعداد این متخلفین سه نفر بوده، افزود: در این درگیری محیط بان موحدی کیا دچار مصدومیت از ناحیه سر و صورت ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 5 ساعت و 8 دقیقه پیش
مزیت خادمی و بزرگواری نسبت به احمدی و هاشمی/برای ایجاد وحدت آماده ایم

مزیت خادمی و بزرگواری نسبت به احمدی و هاشمی/برای ایجاد وحدت آماده ایم به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج؛ داریوش بهنیا فعال رسانه ای در استان کهگیلویه و بویراحمد طی یادداشتی به اختلافات پیش آمده میان استاندار و عدل هاشمی نماینده کهگیلویه بزرگ پرداخته و آورده است: آقای حاج عدل و استاندار محترم؛ به جای چنین فضایی به دنبال تکمیل محور پاتاوه به دهدشت و ده ها پروژه زخمی و ریز و درشت دیگر باشید و زور بازویتان را روی هم بگذارید تا لااقل این پروژه مهم ملی و حیاتی هر چه زودتر زیر بار ترافیک برود.
سردار عزیز و استاندار محترم؛ در برهه ای شاهد درگیری نمایندگانی از استان با استاندار وقت قوام نوذری بودیم و دیدیم که نه تنها چیزی عاید استان نشد بلکه فرصت های زیادی را در آن ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 5 ساعت و 17 دقیقه پیش
محیط بان خرم آبادی در درگیری با متعرضین محیط زیست مجروح شد

محیط بان خرم آبادی در درگیری با متعرضین محیط زیست مجروح شد به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان ؛ مهرداد فتحی بیرانوند، مدیرکل محیط زیست لرستان گفت: روز گذشته محمد موحدی کیا محیط بان خرم آبادی در منطقه حفاظت شده سفیدکوه به چند نفر از افرادی که در حال قطع درخت بودند تذکر می دهد که این افراد به وی حمله کرده و باعث مجبور شدن این فرد از چند ناحیه می شوند.
وی در ادامه افزود: با تلاش های صورت گرفته سه نفر از این متخلفین دستگیر و به مراجع قضایی تحویل داده شدند.
مدیرکل محیط زیست لرستان عنوان کرد: خوشبختانه حال فعلی محیط بان خرم آبادی خوب بوده و وی از بیمارستان ترخیص شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 5 ساعت و 18 دقیقه پیش
استقرار کارخانه زباله سوز در استان مرکزی ضروری است

استقرار کارخانه زباله سوز در استان مرکزی ضروری است سید علی آقازاده روز پنجشنبه در نشست خبری طرح پاکسازی حاشیه جاده های استان مرکزی (پویش بدون زباله)، افزود: ایجاد کارخانه زباله سوز در استان منابع مالی هنگفتی را نیاز دارد که بایستی با همراهی دولت و مجلس شورای اسلامی در اصلاح و وضع قوانین و مقررات جدید و حمایت از بخش خصوصی برای آن زمینه سازی کرد.
وی ادامه داد: شماری سرمایه گذار بای ایجاد واحدهای زباله سوز در استان مرکزی متقاضی هستند و تحقق این واحدها نقش مهمی در کاهش آلودگی و حفظ منابع پایه آب ، خاک و هوا دارد.
استاندار مرکزی یاد آور شد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 5 ساعت و 18 دقیقه پیش
دانشجویان از سال جاری آموزشهای مهارتی را فرا می گیرند

دانشجویان از سال جاری آموزشهای مهارتی را فرا می گیرند سلیمان نیک سرشت روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در سمنان افزود : هدف از این تفاهم نامه کمک به آموزش مهارت ها به دانشجویان حین تحصیل در کشور است.
وی با اشاره به این که دانش آموختگان دانشگاه پس از پایان تحصیلات با مشاهده بیکاری به سمت مهارت های مهارتی گرایش می یابند، خاطرنشان کرد : به این شکل دانشجویان دوبار آموزش ها را یکی در دانشگاه و دیگری پس از دانشگاه فرا می گیرند.
وی با بیان این که حدود 40 درصد از مهارت آموزان فنی و حرفه ای را دانش آموختگان تشکیل می دهند، گفت: در قالب این تفاهم نامه سعی می شود متناسب با رشته تحصیلی دانشجویان حین تحصیل برای آنان دوره های مهارتی در نظر ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 5 ساعت و 28 دقیقه پیش
40 سمن در حوزه سلامت استان همدان فعالیت دارند

40 سمن در حوزه سلامت استان همدان فعالیت دارند به گزارش خبرنگار مهر ، جعفر شاهرخی ظهر پنج شنبه در نشست خبری به مناسبت هفته سلامت با اشاره به اینکه تعداد سمنهای حوزه سلامت در استان همدان به 40 سمن رسیده است، گفت: یکم تا هفتم اردیبهشت به عنوان هفته سلامت مدنظر قرار گرفته است.
وی بازدید از داروخانه های سطح شهر توسط مسئولان معاونت غذا و دارو، برپایی غرفه های سلامت، عیادت از بیماران توسط مسئولان و استقرار پایگاه های غربالگری بیماری های غیرواگیر را از برنامه های این هفته برشمرد.
شاهرخی یادآور شد: برنامه های هفته سلامت در شهرستانها توسط مدیریت شبکه های بهداشت و درمان، مدیر بیمارستان ها و روسای مراکز بهداشت برنامه اجرایی می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 5 ساعت و 28 دقیقه پیش
کشاورزان در وضعیت سختی قرار دارند/ فعالیت 150 هزار سفیر سلامت در اصفهان

کشاورزان در وضعیت سختی قرار دارند/ فعالیت 150 هزار سفیر سلامت در اصفهان به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، محسن مهرعلیزاده ظهر امروز در هشتمین نشست سالیانه مجمع و انجمن خیرین بهداشت و سلامت شهرستان های استان اصفهان اظهار کرد: در اصفهان 150 هزار نفر به عنوان سفیر سلامت مشغول خدمت هستند که آمار خوشحال کننده ای است.
وی افزود: این جمعیت می توانند دیگران را به کار خیر فرابخوانند که در این صورت استانی مملو از خیر بهداشت و سلامت خواهیم داشت و با این کار به توسعه نیروی انسانی و گسترش سلامت اجتماع و زندگی کمک کنند.
استاندار اصفهان ادامه داد: استان اصفهان با داشتن 800 خیریه و مجموعه اقدامات متنوعی که در کارهای خیر انجام داده است می تواند یک نمونه و الگو برای ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 5 ساعت و 28 دقیقه پیش
دفترچه انتخاب رشته کنکور دکتری 97 منتشر شد

دفترچه انتخاب رشته کنکور دکتری 97 منتشر شد به گزارش خبرنگار مهر ، دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون ورودی دوره دکتری Ph.D (نیمه متمرکز) سال 97 امروز پنجشنبه 30 فروردین 97 بر روی پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org قرار گرفت.
داوطلبان باید ابتدا نسبت به مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی و اطلاعیه های مرتبط با آن اقدام کنند و سپس کدرشته محل های مورد علاقه خود را، از کدرشته محل های مربوط به رشته امتحانی انتخاب و اولویت ها را به ترتیب علاقه، مرتب کرده و پس از آن نسبت به ثبت انتخاب های خود اقدام کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 5 ساعت و 48 دقیقه پیش
فرماندار بیرجند: اشتغال مهم ترین اولویت جوانان است

فرماندار بیرجند: اشتغال مهم ترین اولویت جوانان است به گزارش ایرنا علی ناصری روز پنجشنبه در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان بیرجند افزود: به رسمیت شناخته شدن از دیگر اولویت های جوانان است که ستاد ساماندهی امور جوانان وظیفه پیگیری خواسته های این بخش از جامعه را بر عهده دارد.
وی اظهار کرد: اگر مشکلی در مسیر اهداف جوانان وجود دارد باید با همفکری در این ستاد برطرف شود.
فرماندار بیرجند در ادامه بیان کرد: دستگاهی که بیشتر از دیگر دستگاه ها، با امور جوانان مرتبط است، گزارش عملکرد و ارائه راهکار برای سال جاری و آینده در راستای اسناد بالادستی ارائه کند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 5 ساعت و 58 دقیقه پیش
13 هزار و 500 مدرسه غیردولتی در کشور فعال است

13 هزار و 500 مدرسه غیردولتی در کشور فعال است به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از آموزش و پرورش استان زنجان، مجید طهرانیان در حاشیه نخستین همایش بررسی چالش ها و راهکارهای توسعه مشارکتهای مردمی در آموزش و پرورش در زنجان با بیان اینکه وضعیت مشارکت مردم در آموزش و پرورش بعد از انقلاب مطلوب بوده است، افزود: بجزء شهریه هزینه های سایر فعالیتها نظیر برنامه های تابستانه ، کلاسهای فوق برنامه ، اردو اختیاری است ومدارس نمی توانند خانواده ها را مجبور به پرداخت هزینه کنند.
وی با بیان اینکه وجود 13 هزار باب مدرسه در کشور رقم قابل قبولی در حوزه تربیت است، گفت: این آمار نشان از پویایی حوزه تعلیم و تربیت دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 5 ساعت و 58 دقیقه پیش
فعالیت 260 هزار جوان در سازمان های مردم نهاد کشور

فعالیت 260 هزار جوان در سازمان های مردم نهاد کشور به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد ؛ مدیرکل دفتر هماهنگی و ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در سفر به شهرکرد و در نخستین نشست ستاد ساماندهی امور جوانان چهارمحال و بختیاری در سال 97، از فعالیت 260 هزار جوان در دو هزار سازمان مردم نهاد با محورهای مختلف در کشور خبر داد.
امید محدث، خانه جوان را پایگاه بسیار مهم و مناسبی برای جوانان بیان کرد و افزود: تمرین مشارکت های اجتماعی با هدف کاهش آسیب ها و معضلات اجتماعی، از مهم ترین اهداف راه اندازی خانه جوانان در کشور است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 6 ساعت و 7 دقیقه پیش
صدور بیش از 192 هزار سند کاداستری در مازندران

صدور بیش از 192 هزار سند کاداستری در مازندران به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، محمد حسن بهادر مدیر کل ثبت اسناد و املاک مازندران با بیان اینکه ثبت اسناد و املاک از قدیمی ترین دستگاه های اجرایی و حاکمیتی کشور بوده است گفت:192 هزار سند مالکیت کاداستری پارسال در مازندران صادر شد.
وی از صدور بیش از 922 هزار انواع سند با رشد 14 درصد در دفاتر اسناد رسمی استان در سال 96 خبر داد و افزود: در این مدت 234 هزار گواهی امضاء،23 هزار واقعه ازدواج و 8 هزار و 222 واقعه طلاق از خدمات ارائه شده توسط دفاتر اسناد رسمی، ازدواج و طلاق استان بوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 6 ساعت و 8 دقیقه پیش
کاشان دهمین سال خشکسالی را عطش می کند

کاشان دهمین سال خشکسالی را عطش می کند به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان ،مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب کاشان، در نخستین شواری اداری شهرستان کاشان در سال 97 در سالن اجتماعات مرحوم تفضلی اتاق بازرگانی کاشان گفت :کاشان از چندماه قبل اجرای طرح تامین آب شرب اضطراری کاشان را آغاز کرده است.
محمدرضا اسدی، افزود: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده حدود 200 متر در ثانیه از شمال غربی کاشان آب تامین شود.
وی با بیان اینکه خطوط انتقال این طرح آغاز و شبکه گذاری آن نیز در حال اجراست خواستار همکاری دستگاه های اجرایی برای انتقال آب از این طرح شد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 6 ساعت و 8 دقیقه پیش
اولین مجمع سلامت استان اردبیل برگزار شد

اولین مجمع سلامت استان اردبیل برگزار شد علی اصغر فرشاد، قائم مقام معاونت اجتماعی وزارت بهداشت در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل ، با تاکید بر اینکه در مجمع های سلامت باید صدای مردم در حوزه سلامت شنیده شود، گفت: باید در این راستا مجمع های محلی در محلات شکل گیرد تا صدای مردم در حوزه سلامت از طریق مجمع های شهرستان، استانی و ملی به گوش رییس جمهور رسیده شود.
وی در اولین مجمع سلامت استان اردبیل با بیان اینکه وزارت بهداشت تنها می تواند 20 درصد نیاز سلامت جامعه را پاسخگو باشد، گفت: 80 درصد دیگر سلامت جامعه و افراد بر عهده مردم توانمند و همکاری های بین بخشی خواهد بود و این دو بال اگر نباشد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 6 ساعت و 8 دقیقه پیش
دستگاه ها تمام تلاش خود را برای جذب اعتبارات به کار گیرند

دستگاه ها تمام تلاش خود را برای جذب اعتبارات به کار گیرند به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ، فرزادی پور فرماندار صحنه گفت: یکی از ویژگی شاخص مدیران این است که بتوانند اعتبارات مربوط به اداره خود را به موقع جذب کنند.
فرماندار یکی از راه های جذب اعتبارات را داشتن برنامه دانست و اظهار داشت: برنامه محور بودن، مهمترین امر در اجرایی شدن طرح یا اهدافی است که برای آن تنظیم شده است.
فرزادی پور، فرماندار شهرستان صحنه گفت: با نگاهی دقیق به کارنامه مسئولان دستگاه ها در سال 96 می توان دریافت که لازم است، در سال 97 با نگاهی نو و عزم و پشتکاری همه جانبه به سمت توسعه حرکت کنیم.
انتهای پیام/ی ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 6 ساعت و 8 دقیقه پیش
آغاز طرح های آب رسانی و برق رسانی به دزفول

آغاز طرح های آب رسانی و برق رسانی به دزفول به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خوزستان، عباس پاپی زاده نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی در آیین بهره برداری از فاز دوم طرح جامع آبرسانی شهرستان دزفول با اشاره به فرسودگی خطوط انتقال آب در این شهرستان گفت : اصلاح شبکه آب و فاضلاب دزفول به 450میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.
اعتبار مورد نیاز اجرای این طرح ها حدود 950 میلیارد ریال و قرار است تا سال 99 به بهره برداری برسند.از اهداف این پروژه ها می توان به افزایش پایداری برق شهرستان دزفول، افزایش ظرفیت تامین انرژی برق منطقه، کاهش بارگیری از پست های انتقال مجاور و کاهش خاموشی های احتمالی و تامین نیازهای زیرساخت منطقه اشاره کرد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 6 ساعت و 8 دقیقه پیش
آزادی 10 زندانی جرائم غیرعمد در سیستان و بلوچستان فراهم شد

آزادی 10 زندانی جرائم غیرعمد در سیستان و بلوچستان فراهم شد به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ، رحمدل بامری مدیر عامل ستاد دیه سیستان و بلوچستان افزود: 6 پرونده زندانیان غیرعمد مربوط به بدهکاری مالی، سه پرونده مربوط به مهریه و نفقه و یک پرونده مربوط به حوادث رانندگی بوده است.
بامری کل بدهی این زندانیان را بیش از 6 میلیارد و 483 میلیون و 10 هزار ذکر کرد و افزود: 2 میلیارد و 859 میلیون و 572 هزار و 397 ریال از بدهی این افراد از طریق گذشت شکات، بیش از یک میلیارد و 400 میلیون ریال نیز با کمک های ستاد دیه و بقیه توسط شرکت های بیمه پرداخت شد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 6 ساعت و 18 دقیقه پیش
اعطای ملاقات حضوری به 100 مددجوی مجتمع ندامتگاه تهران بزرگ در ماه شعبان

اعطای ملاقات حضوری به 100 مددجوی مجتمع ندامتگاه تهران بزرگ در ماه شعبان به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی مجتمع ندامتگاه تهران بزرگ ، فرزادی سرپرست مجتمع با اعلام این خبر گفت : با توجه به کمبود فضای موجود در سالن ملاقات، اعطای ملاقات حضوری در محوطه ندامتگاه انجام شد و مددجویان در نوبت های مختلف به صورت حضوری با خانواده های خود دیدار کردند.
فرزادی ادامه داد: ملاقات حضوری به عنوان یک امتیاز به مددجویان شاغل در عرصه های مختلف فرهنگی و تربیتی که حضوری مستمر در فعالیت های فرهنگی، تربیتی و خدماتی داشته و مورد تایید مسئولین مجموعه بودند ، اعطاء شد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 6 ساعت و 18 دقیقه پیش
برای مقابله با تهدیدات برنامه های متنوعی پیش بینی کرده ایم

برای مقابله با تهدیدات برنامه های متنوعی پیش بینی کرده ایم به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ نوذر نعمتی گفت : ما تهدیدات را رصد می کنیم و در چهار حوزه زمین، هوا، دریا و پدافند هوایی متناسب با نیازهایمان و با بهره گیری از توان بومی، تاکتیک ها، آموزش ها و تجهیزات مورد نیاز را بکار می گیریم.
وی با اشاره به خودکفایی نزاجا در حوزه تجهیزات افزود : تمامی تجهیزات دفاعی بکارگرفته شده در نیروی زمینی ارتش داخلی بوده و یا بومی سازی شده است، به گونه ای که اکنون به هیچ وجه محتاج بیگانگان نیستیم.
جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش با تقدیر از نقش آفرینی صنایع دفاعی کشور ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 6 ساعت و 18 دقیقه پیش
اولین کانون سلامت محله گیلان در رشت افتتاح شد

اولین کانون سلامت محله گیلان در رشت افتتاح شد رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان درباره افتتاح اولین کانون سلامت محله به خبرنگار ایرنا بیان داشت: ارتقای سلامت همه جانبه مردم، افزایش سطح مهارت های آنها در عرصه های مختلف سلامت و اجتماعی شدن مقوله سلامت از اهداف راه اندازی این کانون است.
شاهرخ یوسف زاده چابک خاطر نشان کرد: فعالیت کانون سلامت محلات در گیلان به ویژه در محله های کم برخوردار از برنامه های دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان برای ارتقای سلامت در جامعه است.
وی با اشاره به فعالیت کارگروه های مادر و کودک، نوجوان و جوان ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 6 ساعت و 28 دقیقه پیش
باورهای دینی در برنامه های شورای بانوان قزوین ترویج می شود

باورهای دینی در برنامه های شورای بانوان قزوین ترویج می شود به گزارش خبرنگار مهر ، دومین نشست هم اندیشی شورای استانی جمعیت بانوان فرهیخته روز پنجشنبه در اداره کل تبلیغات اسلامی استان قزوین برگزار شد.
خدیجه تقی پور در این نشست با بررسی مصوبات سال گذشته شورا اظهار کرد: تشکیل کارگاه های مهارت زندگی، بررسی طرح ثقلین توسط یکی از اعضای شورای استانی در کارگروه تعمیق باورهای دینی، برگزاری نمایشگاه حمایت از کالای ایرانی، ارائه راهکارهای کوتاه مدت برای ترویج فرهنگ دینی اسلامی، ایجاد نشاط اجتماعی و برجسته کردن اعیاد اسلامی از جمله برنامه های پیش بینی شده در سال جاری است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 6 ساعت و 38 دقیقه پیش
وزیر بهداشت: بیسوادی مدرن موجب ناکارآمدی است

وزیر بهداشت: بیسوادی مدرن موجب ناکارآمدی است حسن قاضی زاده هاشمی روز پنجشنبه در جشن هفتاد سالگی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه با شعار نمی شود کشور را ساخت و برای توسعه به علم نیاز داریم، خاطرنشان کرد: در طب بی توجهی به موضوع علم کمتر دیده می شود.
وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران درصدد نفی وابستگی ها بود و به این خاطر خسارت های زیادی متحمل شده است، گفت: در دنیایی متفاوت زندگی می کنیم که همه به هم نیاز دارند.
وی گفت: برای تربیت دانشمند باید در مسیر حرکت جهانی قرار گیریم و نمی توانیم خود را از این مسیر جدا بدانیم.
ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 6 ساعت و 38 دقیقه پیش
طرح ایجاد تحرک طرحهای عمرانی نیمه تمام آذربایجانغربی تدوین می شود

طرح ایجاد تحرک طرحهای عمرانی نیمه تمام آذربایجانغربی تدوین می شود به گزارش خبرنگار مهر ، تقی کهوریان ظهر پنجشنبه در جلسه شورای فنی استان اظهارداشت: 540 میلیارد تومان از اعتبارات عمرانی سال 96 استان در قالب اسناد خزانه برای یکصد دستگاه اجرایی اختصاص و تاکنون حدود 132 میلیارد تومان از سوی دستگاهها جذب شده است.
وی پیگیری روند پیشرفت طرحهای عمرانی و تحرک بخشیدن به روند اجرا و اتمام این طرحها را از محورهای مهم اولویت کاری در سالجاری عنوان و اضافه کرد: این طرح در حوزه فنی استانداری در حال تدوین است و پس از آماده شدن برای بررسی و تصویب در شورای فنی ارائه خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 6 ساعت و 48 دقیقه پیش
افتتاح دو طرح آموشی و صنعتی فنی و حرفه ای در سمنان + عکس

افتتاح دو طرح آموشی و صنعتی فنی و حرفه ای در سمنان + عکس به گزارش خبرگزاری صداوسیما ، با حضور سلیمان پاک سرشت رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور، نخستین مرکز آموزش فنی و حرفه ای خیرساز سمنان در موسسه خیریه امیرالمومنین(ع) شهمیرزاد و نخستین مرکز جوار دانشگاهی صنعت خودروسازی در گروه تولیدی عقاب افشان در سمنان افتتاح شد. اغاز بکار کرد.
مرکز آموزش فنی و حرفه ای خیرساز استان سمنان که در شهمیرزاد قرار دارد، 700مترمربع زیربنا دارد و با صرف 9میلیارد ریال اعتبار ساخته شده است.
حمیدرضا نوری نسب مدیرعامل موسسه خیریه امیرالمؤمنین شهمیرزاد هم گفت: این مرکز با تلاش و هزینه خیران عباس سروش و احمد زمان در شش واحد و پنج رشته به علاقمندان خدمات آموزشی ارائه ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 6 ساعت و 48 دقیقه پیش
دیدار جانشین ناجا و نماینده ولی فقیه در مازندران

دیدار جانشین ناجا و نماینده ولی فقیه در مازندران به گزارش خبرگزاری صدا وسیمای مازندران، آیت الله نورالله طبرسی نماینده ولی فقیه در استان مازندران در دیدار با سردار مومنی جانشین ناجا ، سردار میرفیضی فرمانده انتظامی استان و سرهنگ حسینی فرمانده دریابانی استان ضمن قدردانی از تلاشهای فرماندهی انتظامی استان در ایام مختلف سال با اشاره به وضعیت استان مازندران،مشکلات وجالش های پیش رو از جمله موضوع ترافیک ،حضور گسترده مسافران و گردشگران از اقصی نقاط کشور در این استان و موضوع دریا، مشکلات بهداشتی، فرهنگی و اجتماعی را از مهمترین موضوعات استانی برشمرد و گفت: برای حل این مشکلات باید بودجه ملی به این استان اختصاص یابد . ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 6 ساعت و 48 دقیقه پیش
شرایط داروسازان را درک می کنیم

شرایط داروسازان را درک می کنیم به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، تقی نوربخش، رییس سازمان تامین اجتماعی در گردهمایی اعتراضی داروسازان که صبح امروز در ساختمان نظام پزشکی برگزار شد اظهار داشت: به عنوان یک عضو شورای عالی نظام پزشکی، موضوع مصوبه دیوان عدالت در خصوص رد تعرفه داروسازان را به طور جدی پیگیری کرده ام و نکته اساسی در این میان آن است که قانونگذار در ماده 9، تعرفه را به رسمیت شناخته است.
وی در رابطه با اصلاح قرارداد داروخانه ها با سازمان تامین اجتماعی تصریح کرد: به عنوان رییس سازمان تامین اجتماعی، مطالب داروسازان در این خصوص را منطقی و صحیح می دانم و دستور لازم در این رابطه صادر شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 6 ساعت و 48 دقیقه پیش
وزیر ارتباطات: مرجع تصمیم گیری انسداد تلگرام نیستم

وزیر ارتباطات: مرجع تصمیم گیری انسداد تلگرام نیستم به گزارش مشرق، محمد جواد آذری جهرمی امروز پنجشنبه در حاشیه افتتاح یک هزار و 235 طرح ارتباطی استان کرمانشاه در پاسخ به سوالی درباره انسداد پیام رسان تلگرام اظهار داشت: من مرجع تصمیم گیری در این رابطه نیستم.
وزیر ارتباطات افزود: چیزی از قطعی بودن فیلترینگ تلگرام به من ابلاغ نشده و تاریخ و قطعیت آن مشخص نیست. ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 6 ساعت و 48 دقیقه پیش
استفاده از توان دانشجویان برای معرفی بیشتر فعالیت های علمی و پژوهشی دانشگاه

استفاده از توان دانشجویان برای معرفی بیشتر فعالیت های علمی و پژوهشی دانشگاه مجید سرسنگی معاون فرهنگی دانشگاه تهران در گفت وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ اظهار کرد: دانشگاه تهران تعداد زیادی مراکز آموزشی و پژوهشی دارد و در طول سال اتفاقات مهمی در حوزه مسائل علمی می افتد، اما متاسفانه این اتفاقات در فضای اطلاع رسانی جامعه به آن اندازه که شایسته است، منعکس نمی شود.
سرسنگی با بیان اینکه اتفاقات علمی و فرهنگی دانشگاه تهران به آن اندازه که شایسته است، منعکس نمی شود، عنوان کرد: به همین دلیل مردم و متخصصان از اتفاقات علمی مهمی که در دانشگاه رخ می دهد، مطلع نمی شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 6 ساعت و 58 دقیقه پیش
سیر نزولی جمعیت جوان استان یزد روندی هشدار دهنده دارد

سیر نزولی جمعیت جوان استان یزد روندی هشدار دهنده دارد مدیرکل اداره ثبت احوال استان یزد در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد ؛ با بیان اینکه کشور در حال حاضر در بهترین وضعیت باروری قرار دارد، افزود: سالانه 25 هزار نفر از گروه جوان استان یزد خارج و به جمعیت میانسالی وارد می شوند.
مکرمی افزود: فعلا نیروی جوانی فقط در حال جایگزینی است و هیچ گونه افزایشی ندارد پیش بینی می شود در سال های آینده روند موالید کاهش یابد، چون ازدواج کاهش یافته است.
وی گفت: در سال گذشته 7076 واقعه ازدواج و 1660 مورد طلاق ثبت شده است یعنی در هر 24 ساعت 19 ازدواج و 5 مورد طلاق اتفاق افتاده است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 7 ساعت و 8 دقیقه پیش
لزوم استفاده از مشاوران جوان در دستگاه های اجرایی

لزوم استفاده از مشاوران جوان در دستگاه های اجرایی به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد ؛ اقبال عباسی در نشست ستاد ساماندهی امور جوانان چهارمحال و بختیاری با حضور امید محدث مدیرکل دفتر هماهنگی و ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: باید با رفع محدودیت ها در برخی حوزه ها و بکارگیری و استفاده از توان، تخصص و خلاقیت جوانان، زمینه افزایش اعتماد عمومی به آنان را فراهم کرد.
وی تأکید کرد: مدیران کل دستگاه های اجرایی، رؤسای دانشگاه ها و فرمانداران شهرستان های 9 گانه استان موظفند از توان و نیروی مشاوران جوان در حوزه مأموریتی خود استفاده کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 7 ساعت و 8 دقیقه پیش
افتتاح نخستین کانون سلامت محله گیلان

افتتاح نخستین کانون سلامت محله گیلان به گزارش خبرگزاری صدا و سیم ا ، مرکز گیلان رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان امروز گفت : برای ارتقای سلامت عمومی ، دانشگاه علوم پزشکی گیلان با همکاری سازمان فرهنگی - اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت نخستین کانون سلامت محله استان را در محله حمیدیان رشت راه اندازی کرد.
دکتر شاهرخ یوسف زاده چابک افزود : دانشگاه علوم پزشکی گیلان قصد دارد با ایجاد کانون سلامت محلات به ویژه در محلات کم برخوردار مشارکت مردم را برای ارتقای سلامت عمومی افزایش دهد.
وی با اشاره به اینکه کانون سلامت محله شامل 6 کارگروه مادر و کودک ، نوجوان و جوان ، میانسال ، سالمند ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 7 ساعت و 8 دقیقه پیش
برنامه های سلامت محور در جنوب تهران اجرا می شود

برنامه های سلامت محور در جنوب تهران اجرا می شود پیمان قربانی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا بر جلب مشارکت مردم و همکاری عمومی درخصوص توجه به نقش سلامت و پیشگیری برای داشتن جامعه ای سالم و عاری از بیماری تاکید کرد و افزود: ایستگاه های سلامت محور با اندازه گیری فشار خون، شاخص توده بدنی و قند خون دربوستان جوانه، میادین میوه و تره بار محلات، مترو آزادگان، حرم مطهر(ره)، نعمت آباد، عبدل آباد و شریعتی آماده ارائه خدمات به شهروندان می باشند.
وی به شعار امسال هفته ملی سلامت مبنی بر 'همگانی و همه جایی بودن سلامت' اشاره کرد و یادآور شد: مدیریت شهری منطقه 19 به منظور ارتقای سلامت اجتماعی و تسهیل حضور سازمان های مردم نهاد حوزه سلامت و حساس سازی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 7 ساعت و 18 دقیقه پیش
دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون دکتری 97 منتشر شد

دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون دکتری 97 منتشر شد حسین توکلی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی (شماره 2) آزمون دوره دکتری نیمه متمرکز سال 97 دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی از امروز (30 فروردین ماه) از طریق سایت سازمان سنجش منتشر شده است.
وی گفت: داوطلبانی که بر اساس مندرجات کارنامه مجاز به انتخاب رشته شده باشند، ضرورت دارد پس از دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته از سایت سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به انتخاب محل از میان کدرشته محل های مورد علاقه از کد رشته امتحانی مربوط اقدام و کدرشته محل های انتخابی را به ترتیب اولویت در فرم مربوطه ثبت کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 7 ساعت و 18 دقیقه پیش
اقدامات موثر دهیاری های جوادآباد برای بازسازی مدارس

اقدامات موثر دهیاری های جوادآباد برای بازسازی مدارس به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری فارس استان تهران، محمد حیدری ظهر امروز در جلسه شورای اداری جوادآباد اظهار کرد: تعاملات بسیار خوبی از سوی دهیاران بخش جوادآباد با نیروی انتظامی صورت گرفته است که زمین ساخت پاسگاه، ایستگاه نیروی انتظامی و یا خودروهای مختلف از سوی دهیاران ما در اختیار نیروی انتظامی قرار گرفته شده است.
وی خاطرنشان کرد: طی سال گذشته دهیاران بخش جوادآباد با فعالیت های گسترده خود توانستند اقدامات عمرانی، کارآفرینی، اجتماعی، فرهنگی و اقدامات دیگر به جهت افزایش رفاه بیشتر مردم صورت گرفته است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 7 ساعت و 28 دقیقه پیش
حمایت های خوب دهیاران و شوراهای روستا از آموزش و پرورش جوادآباد

حمایت های خوب دهیاران و شوراهای روستا از آموزش و پرورش جوادآباد به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری فارس استان تهران، عباس کیوانلو در جلسه شورای اداری بخش جوادآباد شهرستان ورامین که در دهیاری محمدآباد عرب ها برگزار شد، بیان کرد: 5 مدرسه در حال ساخت در روستاهای بخش جوادآباد داریم که این ساخت وساز در حال اجرا بوده و فقط کلنگ زنی نیست.
وی خاطرنشان کرد: پیگیری ساخت مدارس وظیفه رئیس ادارات آموزش وپرورش نیست، ولی در جهت ارتقاء سطح آموزشی منطقه در حال اجرای این اقدام هستیم.
مدیر آموزش وپرورش جوادآباد بابیان اینکه آموزش وپرورش متعلق به همه مردم و جامعه است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 7 ساعت و 28 دقیقه پیش
تهیه بانک اطلاعاتی ساماندهی تپه پیسا / تغییر نام تپه پیسا به مادستان

تهیه بانک اطلاعاتی ساماندهی تپه پیسا / تغییر نام تپه پیسا به مادستان به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، سید رسول حسینی پیش از ظهر امروز در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان همدان، با اشاره به چهار دستور کار جلسه، اظهار کرد: برای نخستین بار در استان برای تمام مناطق آلوده به تفکیک هر شهرستان تشکیل گروه مشاوران انجام شد.
وی در ادامه به ارائه تسهیلات به بهبودیافتگان اشاره کرد و گفت: سال گذشته به 30 بهبودیافته تسهیلات ارائه شد و تلاش می کنیم تا پایان اردیبهشت ماه نیز به 50 نفر تسهیلات ارائه شود.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان همدان بیان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 7 ساعت و 28 دقیقه پیش
معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور وارد خلیل آباد شد

معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور وارد خلیل آباد شد به گزارش خبرگزاری فارس از خلیل آباد، مهراله رخشانی مهر برای افتتاح دو طرح آموزشی نظیر دبیرستان شهید محمد آسوده و دبستان ستارگان و افتتاح پروژه های آبیاری تحت فشار اردوگاه شهید جعفریان وارد این شهرستان شد.
در این سفر، هاشمی نسب مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور ، حسین پور مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان رضوی نیز در این سفر معاون وزیر آموزش و پرورش را همراهی می کنند.
انتهای پیام/ 70053 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 7 ساعت و 28 دقیقه پیش
وزیر نیرو: باید با کم آبی سازگار شویم

وزیر نیرو: باید با کم آبی سازگار شویم پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
وزیر نیرو با تایید اینکه باید با کم آبی سازگار شویم، گفت: آنچه مهم است پذیرفتن این موضوع است که این خشکی و خشکسالی امسال، غیرمترقبه و حادث نیست، بلکه ما در اقلیمی خشک زندگی می کنیم.
به گزارش انتخاب؛ رضا اردکانیان امروز در حاشیه آیین بهره برداری از نیروگاه مارون و آبگیری آزمایشی سد تنظیمی آریوبرزن در جمع خبرنگاران با تبریک حلول ماه شعبان و فرارسیدن سالروز ولادت امام حسین(ع) اظهار کرد: خرسندیم که در سفر فشرده دو روزه به خوزستان، 18 طرح عمرانی در حیطه مسئولیت های وزارت نیرو در استان خوزستان به بهره برداری رسید و یا کلنگ زنی شد. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اجتماعی انتشار : 7 ساعت و 38 دقیقه پیش
پارسال 500 هزار پرونده وارد دستگاه قضایی گیلان شد

پارسال 500 هزار پرونده وارد دستگاه قضایی گیلان شد به گزارش خبرنگار ایرنا، احمد سیاوش پور روز پنجشنبه در آیین افتتاح ساختمان توسعه دادگستری آستارا در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مسائل فرهنگی و اجتماعی نظیر اعتیاد، فقر و بیکاری ریشه اصلی جرائم است و میانگین زمان رسیدگی به پرونده های کیفری از 35 تا 40 روز و پرونده های حقوقی 35 تا 60 روز است.
وی با اشاره به این که سالانه 15میلیون پرونده وارد چرخه دادگستری کشور می شود افزود: این رقم، شایسته نظام جمهوری اسلامی ایران نیست و باید با همکاری قوا و مردم برای کاهش پرونده های کیفری و حقوقی تلاش کنیم.
ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 7 ساعت و 38 دقیقه پیش
استفاده از ظرفیت رسانه های کهگیلویه و بویراحمد برای پیشگیری در حوزه مواد مخدر

استفاده از ظرفیت رسانه های کهگیلویه و بویراحمد برای پیشگیری در حوزه مواد مخدر به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، سید محمدکاظم نظری ظهر امروز در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر اظهار کرد: این شورا در سال گذشته اقدامات خوبی انجام داد که این فعالیت ها در راستای مبارزه با مواد مخدر در سال جدید هم ادامه دارد.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به آسیب های اجتماعی گفت: اعتیاد هم یکی از آسیب های اجتماعی در جامعه است که رسانه ها می توانند بیشتر به حوزه آسیب های اجتماعی خصوصاً مواد مخدر ورود پیدا کنند و قلم بزنند.
وی با اشاره به اینکه انتظارات از رسانه ها برای ورود به حوزه آسیب های اجتماعی بیشتر است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 7 ساعت و 38 دقیقه پیش
نشاط اجتماعی گرایش به مواد مخدر را کاهش می دهد

نشاط اجتماعی گرایش به مواد مخدر را کاهش می دهد به گزارش ایرنا علی زندی روز پنجشنبه در اختتامیه هفتمین جشنواره نوجوان سالم و پنجمین جشنواره ابتکارات مدرسه ای در بیرجند افزود: برای ایجاد نشاط اجتماعی نیازی به طبل و تنبک نیست بلکه باید با این مهم پویایی را برای جوانان به ارمغان آورد.
وی ادامه داد: مواد مخدر جز فقر، پوچی و پلیدی سودی ندارد و متاسفانه امروز مواد صنعتی در اشکال و رنگ های متفاوت و به شیوه های مختلف نسل جوان و پویای جامعه را درگیر کرده است.
وی با بیان اینکه اعتیاد نشات گرفته از 2 بخش خانواده و جامعه است گفت: در برخی از خانواده ها روابط عاطفی والدین و فرزندان روابط سالمی نیست و این روابط سرد و شکننده شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 7 ساعت و 38 دقیقه پیش
رشت| جمعیت سالمند استان گیلان 5 درصد بیشتر از میانگین کشوری است

رشت| جمعیت سالمند استان گیلان 5 درصد بیشتر از میانگین کشوری است به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت ، سید محمد هادی ایازی صبح امروز در جلسه مجمع سلامت استان گیلان در رشت با تاکید بر لزوم اجتماعی شدن مبحث سلامت اظهار داشت: در دین اسلام تاکید ویژه ای به سلامت و مشارکت مردم در راستای تحقق سلامت در جامعه شده است.
معاون امور اجتماعی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، امنیت و سلامت را دو نعمت بزرگ دانست و عنوان داشت: امروز 12 درصد از مردان و 16 درصد از خانم های کشور دچار افسردگی هستند.
ایازی سلامت اجتماعی را یکی از دغدغه های اصلی رهبری و مسئولان دولت دانست و ابراز داشت ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 7 ساعت و 48 دقیقه پیش
فعالیت 31 سازمان مردم نهاد و 9 موسسه خیریه در همدان

فعالیت 31 سازمان مردم نهاد و 9 موسسه خیریه در همدان به گزارش خبرنگار گر وه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان ؛ حیدری مقدم معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: موسسه دار الیتام همدان یکی از قدیمی ترین موسسات خیریه است که به همت شهید محراب حضرت آیت اله مدنی در سال 1351 تاسیس شد وشامل ام آر آی، رادیو ترابی، شیمی درمانی، مامو گرافی، آندوسونوگرافی ومرکز آنژیوگرافی قلب است.
وی با بیان اینکه در همدان 5 موسسه خیریه بیمارستانی ودر شهرستان ها 7 بیمارستان خیریه فعال هستند گفت: این مرکز با هدف جذب کمک های خیرین در امور بیمارستان ها، همکاری با واحد مددکاری بیمارستان به منظور شناسایی نیاز بیماران، بهسازی خدمات بیمارستانی ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 7 ساعت و 58 دقیقه پیش
فعالیت 250 گروه پیشگیری اعتیاد در استان اردبیل

فعالیت 250 گروه پیشگیری اعتیاد در استان اردبیل به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل ، بهزاد ستاری، مدیر کل بهزیستی استان اردبیل افزود: این گروه ها در محیط های آموزشی ، محیط های کار و همچنین محلات فعالیت های فرهنگی و آموزشی را در رابطه با عواقب اعتیاد به مواد مخدر اجرا می کنند.
وی بیان کرد: این اقدامات توسط گروه های 12 انجمن پیشگیری اولیه از اعتیاد در استان اجرا شده و انتظار می رود با این برنامه ها مردم و افراد با نفوذ نسبت به معضل اعتیاد در جامعه حساس شوند.
مدیر کل بهزیستی استان اردبیل اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر را یکی از مهم ترین اهداف انجمن های پیشگیری اولیه عنوان کرد و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 7 ساعت و 58 دقیقه پیش
کسب رتبه اول همدان در سرمایه گذاری کشور

کسب رتبه اول همدان در سرمایه گذاری کشور به گزارش خبرنگار گر وه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان ؛ سید سعید شاهرخی در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان همدان بیان کرد: تلاش در حوزه فرهنگی و پیشگیری باید در اولویت مبارزه با مواد مخدر قرار گیرد و به گونه ای اقدام شود که فردی دچار اعتیاد نشود چرا که در غیر این صورت پس از ابتلا هزینه های سنگینی برای درمان صرف می شود.
وی در ادامه با بیان اینکه باید شرایطی ایجاد شود که برنامه های فرهنگی، مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از اعتیاد به امری اجتماعی تبدیل شود، گفت: بایستی شرایط به گونه ای شود که هر شهروندی هر کجا که احساس کرد معضل اعتیاد رخنه می کند اقدام کند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 8 ساعت و 7 دقیقه پیش
دیدار مسئولان بیمارستان آیت الله خاتمی هرات با کارمندان آزمایشگاه بیمارستان آیت الله خاتمی

دیدار مسئولان بیمارستان آیت الله خاتمی هرات با کارمندان آزمایشگاه بیمارستان آیت الله خاتمی به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد ؛ رئیس بیمارستان آیت الله خاتمی هرات گفت: سی ام فروردین، زادروز حکیم جرجانی بزرگ، روز آزمایشگاه نامگذاری شده تا یادآور زحمات جامعه فرهیخته آزمایشگاهیان، اعم از کارکنان فنی، اداری و خدماتی باشیم.
حیدری در اهمیت این حرفه همین نکته بس که همه میدانیم در علم پزشکی، تشخیص بیماری، مقدم و مهم تر از درمان است و در این راه، آزمایشگاه همواره یکی از مهمترین بازو های تشخیص در طبابت بوده است.
وی بیان داشت :به سهم خود این روز را به همکاران تلاشگرم تبریک میگویم، مخصوصا همکاران شاغل در شهرستان خاتم ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 8 ساعت و 8 دقیقه پیش
تجلیل از 167 برگزیده جشنواره نوجوان سالم

تجلیل از 167 برگزیده جشنواره نوجوان سالم به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، مدیرکل آموزش و پرورش استان هدف از این جشنواره را ارائه راهکار برای مقابله با آسیب های اجتماعی دانست و گفت: بیش از 3 هزار و 400 نفر در آن شرکت کردند.
لامعی افزود: پیشگیری از گرایش به دخانیات و مواد مخدر، پیشگیری از گرایش به خشونت و گسترش نهضت فرهنگی پیشگیری از آسیب های اجتماعی در مدارس و جامعه از جمله محورهای جشنواره نوجوان سالم است.
وی گفت: این جشنواره در بخش های ایده پردازی، نقاشی، روزنامه دیواری، انشاء، مقاله، فیلم کوتاه، عکس و سخنوری برگزار و بیش از 2 هزار و 700 طرح به دبیرخانه ارسال شد. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 8 ساعت و 8 دقیقه پیش
کاهش 5.4 درصدی پرداختی بیماران در استان یزد

کاهش 5.4 درصدی پرداختی بیماران در استان یزد رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد ؛گفت: در اجرای طرح تحول نظام سلامت با بستری 932 هزار و 55 بیمار در بیمارستان های استان، 959 میلیارد ریال کمک های دولتی در این ارتباط هزینه شد.
محمدرضا میرجلیلی با اشاره به اجرای طرح تحول نظام سلامت از سال 1393در کشور افزود: در این مدت صورت حساب پرداختی بیماران در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه از 37 درصد به 5.4 درصد کاهش یافت.
وی با اشاره به ارائه خدمات درمانی به مردم اظهار کرد: در اجرای طرح یادشده بیش از پنج میلیون بیمار با همکاری 400 پزشک متخصص و فوق تخصص در کلینیک های دانشگاه ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 8 ساعت و 18 دقیقه پیش
تاکید استاندار بر توسعه نیروگاه های سیکل ترکیبی در خوزستان

تاکید استاندار بر توسعه نیروگاه های سیکل ترکیبی در خوزستان به گزارش ایسنا، غلامرضا شریعتی امروز 30 فروردین ماه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: به علت کاهش چشمگیر آب ذخیره پشت سدها در حوزه تولید از نیروگاه های برق آبی با مشکلاتی مواجه شدیم و با توجه به کاهش مدت زمان برق تحویل داده شده از این نیروگاه ها این شرایط باید مدیریت شود.
وی افزود: در این راستا از بهمن ماه سال گذشته جلسه هایی با معاونت برق وزارت نیرو برگزار شده است. از پتروشیمی فجر و پالایشگاه نفت آبادان و سایر مواردی که برق مازاد دارند در این شرایط استفاده خواهد شد.
استاندار خوزستان تصریح کرد: مصرف برق نیز باید مدیریت شود ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 8 ساعت و 18 دقیقه پیش
شناسایی 600 زن معتاد در کهگیلویه و بویراحمد

شناسایی 600 زن معتاد در کهگیلویه و بویراحمد به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، آذر صفایی در نشست ظهر امروز شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر از شناسایی 600 زن معتاد در استان خبر داد و گفت: زنان 5 دهم درصد از جمعیت معتادان در استان را تشکیل می دهند.
مدیرکل امور بانوان استانداری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: 262 نفر از این زنان در مراکز درمانی، تحت درمان قرار گرفتند و 60 نفر هم در دوران پس از ترک هستند.
وی ادامه داد: 21 مرکز درمانی در سطح استان دایر است که یک مورد از این مرکز در حوزه بانوان فعالیت دارد، همچنین 44 مرکز MMT (متادون درمانی) در سطح استان است که به زنان و مردان گرفتار اعتیاد خدمات ارائه می دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 8 ساعت و 28 دقیقه پیش
پرداخت بیش از 100 میلیارد ریال زکات در استان تهران

پرداخت بیش از 100 میلیارد ریال زکات در استان تهران حسن ولیئی امروز در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس استان تهران اظهار کرد: کمیته امداد بر اساس وظایف ذاتی خود به دنبال حل مشکلات معیشتی و دیگر نیازهای قشر نیازمند جامعه است و در این راه از ظرفیت ها و کمک های خیرین و مردم بهره می برد.
وی بیان کرد: یکی از کمک هایی که به قشر نیازمند جامعه صورت می گیرد از طریق زکاتی که مردم پرداخت می کنند تأمین می شود که شامل زکات واجب، زکات مستحب، زکات فطره و کفارات است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان تهران تصریح کرد: مردم این استان طی سال 96 بیش از 100 میلیارد ریال زکات دادند که نسبت به سال قبل از آن با رشد دو برابری همراه است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 8 ساعت و 28 دقیقه پیش
واکنش به انتشار عکس های خصوصی کاوه مدنی

واکنش به انتشار عکس های خصوصی کاوه مدنی به گزارش شفاف ، به نقل از روزنامه اطلاعات زمانی مرحوم امام خمینی(ره) به برخی اعضای کمیته ها خطاب کرده بودند (قریب به این مضمون) که اگر برای تعقیب ضدانقلاب و منافقین، به ناچار وارد منزلی شدند و در آنجا مشاهده کردند که در محیط خصوصی مشغول لهو و لعب و استعمال و شرب حرام هستند، نباید پیگیری و افشا کنند و حق تعقیب ندارند. زیرا حریم خصوصی باید از هر نظر امنیت داشته باشد و بالاترین سطح امنیت اجتماعی برای ایجاد همین احساس امنیت در نظر گرفته می شود.
روایات و اقوال از گفتار و سیرة ائمة اطهار(س) نیز بر همین امر گواهی می کند ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 8 ساعت و 28 دقیقه پیش
توسعه زیر ساخت ها بستری برای آبادانی روستاهاست

توسعه زیر ساخت ها بستری برای آبادانی روستاهاست به گزارش خبرگزاری شبستان از خرم آباد، سیدموسی خادمی، استاندار لرستان امروز(30 فروردین) در مراسم افتتاح پروژه ایستگاه پمپاژ آب باغات منطقه سرنجه زیودار شهرستان پلدختر، توسعه زیرساخت ها از نقش مهمی در تحقق رشد وتوسعه دارد، گفت: توسعه زیر ساخت ها می توان نقش مهمی در آبادانی روستاهاست.
وی با بیان اینکه هم اکنون در منطقه ای حضور داریم که مردم ماندن در روستا را انتخاب کرده اند، افزود: این ماندگاری به علت توانمندی و رونق دادن به اقتصاد است .
خادمی، با بیان اینکه نظام روستایی در جمهوری اسلامی بر مبنای این است که مردم خود آن را انتخاب کرده و بمانند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 8 ساعت و 38 دقیقه پیش
اجرای طرح جامع شهر کتاب می خواند در خمینی شهر

اجرای طرح جامع شهر کتاب می خواند در خمینی شهر امیر هلاکویی، سرپرست نهاد کتابخانه های عمومی استان اصفهان به طرح با یک کتاب بهار می شود اشاره کرد و به خبرنگار خبرگزاری شبستان در اصفهان اظهار داشت: سال گذشته در ایام نوروز و فصل بهار طرح نذر کتابی با عنوان با یک کتاب بهار می شود در استان اجرا شد که با استقبال بسیار خوب مردم مواجه شد.
وی درباره برنامه نهاد کتابخانه های عمومی استان برای ادامه این طرح گفت و افزود: قرار بود این طرح که در راستای سیاست های مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی و افق 1404 اجرا شد، در زمستان 96 نیز اجرا شود که با تصمیم گیری های صورت گرفته قرار شد این طرح در قالب یک کاروان فرهنگی در نوروز 97 به شهرستان های استان سفر ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 8 ساعت و 38 دقیقه پیش
صاحبان و مستاجرین واحدهای تخریبی مشمول طرح امهال هستند

صاحبان و مستاجرین واحدهای تخریبی مشمول طرح امهال هستند به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ، صیادی دبیر ستاد بحران سرپلذهاب گفت : تمهیدات لازم در بانکها وموسسات مالی وبانکی انجام گرفته و مشکل خاصی دراین زمینه وجود ندارد.
وی بیان کرد : چنانچه کسانی که صاحب واحد تخریبی ویامستاجر آن بوده و وامهای آنها امهال نشده است می توانند به فرمانداری شهرستان مراجعه کنند.
صیادی گفت : امهال فقط شامل کسانی می شود که در بنیادمسکن صاحب پرونده احداثی بعنوان مالک و یا مستاجر هستند و فقط وامهایی که به اسم خود دریافت کرده اند امهال خواهد شد.
انتهای پیام/ز ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 8 ساعت و 38 دقیقه پیش
3 هزار و 500 نفر در مراکز فرهنگی گناباد در نوروز اسکان داده شدند

3 هزار و 500 نفر در مراکز فرهنگی گناباد در نوروز اسکان داده شدند به گزارش خبرگزاری فارس از گناباد، هادی محمدپور پیش از ظهر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش که در فرمانداری گناباد برگزار شد، با اشاره به اینکه ستاد اسکان آموزش و پرورش این شهرستان در تمام 24 ساعت شبانه روز به مسافران نوروزی، خدمت رسانی می کرد، اظهار داشت: 3 هزار و 500 نفر در تعطیلات عید نوروز 97 در مراکز فرهنگی آموزشی این شهرستان اسکان داده شدند.
وی با اشاره به برگزاری جشن یکصدمین سالگرد تاسیس آموزش و پرورش گناباد، گفت: این جشن با حضور وزیر آموزش و پرورش در دهه آخر اردیبهشت امسال برگزار می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 8 ساعت و 48 دقیقه پیش
بیرجند| اشتغال جامعه معلولان به طور ویژه پیگیری و برنامه ریزی شود

بیرجند| اشتغال جامعه معلولان به طور ویژه پیگیری و برنامه ریزی شود به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند ، محمدحسن اکبری مطلق در دیدار با هیئت مدیره جامعه معلولین خراسان جنوبی اظهار داشت: از حضور جامعه معلولین خراسان جنوبی در برنامه های فرهنگی و اشتغال به گرمی استقبال می کنیم چرا که توانبخشی حضرت علی اکبر(ع) متعلق به همه معلولین استان است.
مدیرعامل توانبخشی حضرت علی اکبر(ع) با اشاره به اینکه جامعه هدف این مرکز تمامی معلولین است گفت: توجه ویژه به بحث اشتغال و حضور در برنامه های فرهنگی از جمله اقدامات مهم این مرکز در حوزه معلولین جسمی- حرکتی است که امیدواریم با تعامل و همکاری جامعه معلولین خراسان جنوبی در سال جاری این مهم به طور ویژه پیگیری و برنامه ریزی ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 8 ساعت و 48 دقیقه پیش
توجه به رشته ریاضی برای پیشرفت کشور ضروری است

توجه به رشته ریاضی برای پیشرفت کشور ضروری است به گزارش ایرنا احمد صافی روز پنجشنبه در نخستین همایش ریاضی در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی بروجرد افزود: ریاضی نظم فکری می دهد و زیربنای تمام تحولات به خصوص تحول علمی در کشور است.
وی با بیان اینکه حدود 800 هزار بازنشسته آموزش و پرورش در کشور وجود دارد، اظهار کرد: تعداد زیادی از این بازنشستگان دبیر ریاضی هستند که در حال حاضر با توجه به نیاز کشور فعالیت می کنند.
مشاور وزیر آموزش و پرورش افزود: دانش آموزان با درس ریاضی و برگزاری سمینارها اجتماعی می شوند و همکاری و هماهنگی را یاد می گیرند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 8 ساعت و 48 دقیقه پیش
ریشه بسیاری از مشکلات جامعه عدم آگاهی به قانون است

ریشه بسیاری از مشکلات جامعه عدم آگاهی به قانون است به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی معاونت فرهنگی قوه قضائیه، حجت الاسلام والمسلمین صادقی در این نشست با تقدیر از خدمات فرهنگی نیروی انتظامی در سال های گذشته به ویژه در بحث ترافیک اظهار داشت: خوشبختانه فعالیت و اقدامات پلیس در زمینه مباحث ترافیکی بسیار مورد توجه مردم قرار گرفته و نتایج مثبتی را در پی داشته است که جا دارد از این خدمات به نحو مطلوب تقدیر شود.
معاون فرهنگی قوه قضائیه افزود: ریشه بسیاری از مشکلات جامعه عدم آگاهی به قانون است و به همین دلیل این معاونت به دنبال ارتقای آگاهی های حقوقی و قضایی شهروندان است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 8 ساعت و 57 دقیقه پیش
ارائه خدمات درمانی سلامت به روستائیان در مهاباد

ارائه خدمات درمانی سلامت به روستائیان در مهاباد به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مهاباد ، رئیس اداراه بیمه سلامت مهاباد گفت: نزدیک به 73 هزار نفر از روستائیان شهرستان مهاباد تحت پوشش بیمه سلامت می باشند که از طریق مراکز خدمات جامع سلامت و بیمارستان و مراکز خصوصی بر اساس نظام ارجاع به آن ها خدمات درمانی و سلامت ارائه می شود و درصورت بستری اگر قانون نظام ارجاع را رعایت کرده باشندتن ها 5 درصد فرانشیز را پرداخت می کنند.
فیصل رسولی افزود: بیمه شدگان روستایی در هنگام مراجعه به بخش اورژانس بیمارستان در بخش تریاژ به سطح یک و دو طبقه بندی می شوند ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 8 ساعت و 58 دقیقه پیش
امضای تفاهم نامه همکاری علمی و پژوهشی

امضای تفاهم نامه همکاری علمی و پژوهشی به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد ؛ سرپرست دانشگاه شهرکرد از امضای تفاهم نامه همکاری با دانشگاه رادن فتح اندونزی به منظور گسترش همکاری های علمی و پژوهشی خبر داد.
سعید کریمی گفت: این تفاهم نامه با هدف انجام مطالعات تحقیقاتی٬ اجرای پروژه ها و فعالیت های مشترک علمی و دانشگاهی، و تبادل استاد و دانشجو منعقد شد.
وی اضافه کرد: مدت این تفاهم نامه چهار سال می باشد و در صورت تمایل طرفین قابل تمدید است.
دانشگاه شهرکرد در غرب مرکز استان چهارمحال و بختیاری (شهرکرد) و کیلومتر 2 جاده سامان، در ابتدای بلوار رهبر قرار دارد.
انتهای پیام/ف ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 8 ساعت و 58 دقیقه پیش
60 درصد از مردم استان یزد کارت هوشمند ملی دریافت کرده اند

60 درصد از مردم استان یزد کارت هوشمند ملی دریافت کرده اند مدیر کل ثبت احوال استان یزد در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد ؛ با اشاره به واگذاری خدمات ثبت احوال به دفاتر پیشخوان گفت:در حال حاضر حدود 28 دفتر پیشخوان خدمات ثبت احوال را به هموطنان ارائه می دهند.
مکرمی با اشاره به اینکه تاکنون 60 درصد از مردم استان کارت هوشمند ملی دریافت کرده اند افزود: امیدواریم همه هموطنان هر چه سریعتر برای دریافت کارت هوشمند ملی اقدام کنند چرا که از امسال اداره ثبت اسناد و از سال آینده تمامی ادارات و بانک ها صرفا با ارائه کارت هوشمند ملی خدمات ارائه می دهند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 8 ساعت و 58 دقیقه پیش
در مدارس غیر دولتی تنها دریافت شهریه الزامی ست

در مدارس غیر دولتی تنها دریافت شهریه الزامی ست به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان ؛ طهرانیان، مدیرکل مدارس ومراکز غیردولتی آموزش وپرورش در حاشیه نخستین همایش بررسی چالش ها و راهکارهای توسعه مشارکتهای مردمی در آموزش و پرورش زنجان گفت: بجز شهریه هزینه های سایر فعالیتها نظیر برنامه های تابستانه، کلاسهای فوق برنامه، اردو اختیاری است و مدارس نمی توانند خانواده ها را مجبور به پرداخت هزینه کنند.
وی افزود: هم اکنون سهم مشارکت مردمی در این مدارس 11 درصد است که تلاش می شود در برنامه ششم توسعه این عدد به 15 درصد برسد .
طهرانیان گفت: 200 هزار نفر هم در13 هزار و 500 مدرسه غیردولتی فعالیت دارند . ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 8 ساعت و 58 دقیقه پیش
انجام فعالیت های آموزشی باهدف اشتغال زایی به تحقق شعار سال کمک می کند

انجام فعالیت های آموزشی باهدف اشتغال زایی به تحقق شعار سال کمک می کند به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، سلیمان پاک سرشت رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای در آیین افتتاح نخستین مرکز آموزش فنی و حرفه ای خیر ساز استان سمنان در شهمیرزاد بابیان اینکه انجام فعالیت های آموزشی باهدف اشتغال زایی به بهبود وضعیت اقتصادی و تحقق شعار سال کمک می کند گفت : برای رسیدن به این مهم باید تمرکزگرایی برنامه های آموزشی به شکل یکپارچه حذف و در ازای آن آموزش های مهارتی بر مبنای تقاضای محلی و استانی در جامعه نهادینه شود.
وی افزود : برای تأمین اشتغال در جامعه از طریق مراکز فنی و حرفه ای آموزش های مهارتی به جوانان منطبق با نیاز و تقاضای بازار کار تنظیم شود ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 8 ساعت و 58 دقیقه پیش
ورود خیران بهترین مسیر اجتماعی کردن آموزشهای مهارتی است

ورود خیران بهترین مسیر اجتماعی کردن آموزشهای مهارتی است به گزارش ایرنا، سلیمان نیک سرشت روز پنجشنبه در آیین افتتاح اولین مرکز آموزش فنی و حرفه ای خیرساز سمنان در موسسه امیرالمؤمنین شهمیرزاد ، افزود : در زمینه رفع بیکاری، اجتماعی کردن آموزش مهارتها با ورود خیران می تواند نقش مهمی داشته باشد.
وی با بیان این که برای اشتغال آفرینی جز ایجاد نهضت مهارت آموزی راه دیگری نداریم، خاطرنشان کرد: ورود خیران به بخش های مختلف کشور از حمله مهارت آموزی نشانه وجود امید در جامعه است و پاسخی به آنهاست که معتقدند جامعه ایرانی دچاد یاس شده است.
وی با اشاره به این که بیکاری و فقر 2 معضل امروز و آینده کشور است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 9 ساعت و 8 دقیقه پیش
رضایتمندی مردم به اندازه اجرای پروژه های عمرانی بزرگ اهمیت دارد

رضایتمندی مردم به اندازه اجرای پروژه های عمرانی بزرگ اهمیت دارد به گزارش ایرنا رضا اردکانیان روز پنجشنبه در آیین بهره برداری از نیروگاه برقابی مارون و سد تنظیمی آریوبرزن شهرستان بهبهان اظهار کرد : اجرای این طرح های بزرگ کار آسانی نیست و از زمان مطالعه تا اجرا نیروهای متعددی به کارگیری می شوند تا بتوانیم به این افتخارات دست پیدا کنیم.
وی افزود: اکنون در دنیایی به هم پیوسته زندگی می کنیم و به برکت فناوری ها دیوارها برداشته شده و در کمترین زمان ممکن همه می توانند از تمام اتفاقات روز جهان مطلع شوند ، در این دنیای مدرن دیگر نیازی به جهانگردی و مشاهده دستاوردهای نوین جهانی نیستیم بلکه با ساده ترین امکانات می توانیم اطلاعات مورد نیاز خود را به دست آوریم ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 9 ساعت و 8 دقیقه پیش
مشارکتهای مردمی با آموزش و پرورش طبق برنامه دولت نیست

مشارکتهای مردمی با آموزش و پرورش طبق برنامه دولت نیست به گزارش ایرنا، مجید تهرانیان روز پنجشنبه در همایش بررسی چالش ها و راهکارهای توسعه مشارکت مردمی در آموزش و پرورش در زنجان افزود: مشارکتهای مردمی بعداز پیروزی انقلاب شکل مناسبی دارد و این مشارکتها در برخی از استان های کشور بیشتر از میانگین برنامه و در برخی از استان ها همچون زنجان بسیار کم است.
وی با بیان اینکه مردم روحیه مشارکت خوبی دارند، اظهارکرد: این مقوله نیازمند فرهنگ سازی و دادن اطلاعات و آگاهی بیشتر به مردم است.
مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه رسانه ها نقش قابل توجهی در جلب مشارکت عمومی در آموزش و پرورش دارند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 9 ساعت و 8 دقیقه پیش
برگزاری همایش قصه های قرآنی در شهرستان البرز

برگزاری همایش قصه های قرآنی در شهرستان البرز به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین ؛ یحیایی مدیر آموزش و پرورش شهرستان البرز در این همایش گفت: آشنایی دانش آموزان با مفاهیم هنری و واقعیت هایی که به صورت داستان در قرآن نازل شده است از اهداف برگزاری این همایش است.
یحیایی افزود: انتقال مفاهیم قرآنی باعث تقویت باور های دینی دانش آموزان می شود و الگو های زندگی را به آنان معرفی می کند.
اجرای سرود، تواشیح، نمایش و شبیه سازی زندگی حضرت زهرا (س) از برنامه های این همایش بود.
انتهای پیام/
دانش آموزان ابتدایی در شهرستان البرز با مفاهیم قرآنی آشنا شدند ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 9 ساعت و 8 دقیقه پیش
ایجاد اشتغال مستلزم توسعه آموزش های فنی و حرفه ای است

ایجاد اشتغال مستلزم توسعه آموزش های فنی و حرفه ای است به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، فاطمه منصوری مدیرکل فنی و حرفه ای استان سمنان در آیین افتتاح نخستین مرکز آموزش فنی و حرفه ای خیرساز استان سمنان در شهمیرزاد گفت : ایجاد اشتغال در کشور مستلزم توسعه آموزش های فنی و حرفه ای است.
وی افزود: با سرمایه گذاری و فرهنگسازی در حوزه آموزش و مهارت آموزی است که می توان بر مشکلات حوزه اشتغال فائق آمد.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان سمنان با اشاره به اهمیت فرهنگسازی در حوزه مهارت آموزی گفت: باید با فرهنگسازی در زمینه مهارت آموزی در باور جوانان جویای کار تغییر ایجاد کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 9 ساعت و 8 دقیقه پیش
چه کسانی جاسوس دوتابعیتی را قالب کردند و فراری دادند؟

چه کسانی جاسوس دوتابعیتی را قالب کردند و فراری دادند؟ به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ 26 شهریور 96 با حکم عیسی کلانتری ، کاوه مدنی معاون سازمان محیط زیست شد و به این ترتیب از لندن به ایران بازگشت، مدنی بعد از فارغ التحصیل شدن در رشته مهندسی عمران در دانشگاه تبریز راهی کشور سوئد شد و در سال 1384 در رشته منابع آب از دانشگاه لوند فارغ التحصیل گردید. او در سال 1388 مدرک دکترای خود را در رشته مهندسی عمران محیط زیست از دانشگاه کالیفرنیا، دیویس دریافت کرد. وی پس از آن دوره پسادکتری خود را در رشته اقتصاد و سیاست محیط زیست در دانشگاه کالیفرنیا، ریورساید گذراند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 9 ساعت و 18 دقیقه پیش
تمرین حس مسئولیت پذیری و تعاون

تمرین حس مسئولیت پذیری و تعاون به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز چهارمحال و بختیاری، مدیر کل آموزش و پرورش استان گفت: 153 دانش آموزان دوستدار طبیعت آموزشگاه ابوذر سورشجان به همراه مدیر ، معاون و معلمان خود در یک حرکت نمادین زباله های اطراف آموزشگاه خود را با در دست داشتن کیسه های زباله جمع آوری کردند.
بهروز امیدی افزود:جمع آوری زباله های توسط دانش آموزان دوستدار محیط زیست علاوه بر فرهنگ سازی در جامعه، قدم موثری در راستای حفاظت از محیط زیست است.
وی افزود: همچنین هدف از این برنامه آموزش همگانی برای پاکسازی محیط زیست وایجاد حس مسولیت در دانش آموزان برای تمیز نگه داشتن محیط مدرسه و خانه است. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 9 ساعت و 18 دقیقه پیش
اجرای طرح محرومیت زدایی از چهره روستاهای لرستان

اجرای طرح محرومیت زدایی از چهره روستاهای لرستان به گزارش خبرگزاری شبستان از خرم آباد، سید موسی خادمی، استاندار لرستان، امروز(30 فروردین) در جلسه بررسی پروژه های قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه حضرت ابوالفضل استان، گفت: امسال پروژه های محرومیت زدایی در استان پی گیری می شود.
وی افزود: در این راستا طرح تقویت بسترهای اشتغال روستایی پی گیری می شود.
خادمی، با بیان اینکه طرح محرومیت زدایی توسط سپاه استان در برخی روستاها شروع شده است، اظهار داشت: این طرح در روستاهایی با ضریب محرومیت بالای هفت درصد شروع می شود.
استاندار لرستان، اذعان داشت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 9 ساعت و 18 دقیقه پیش
تابستان متفاوت در سواحل مازندران/ جان مردم خط قرمز ما است

تابستان متفاوت در سواحل مازندران/ جان مردم خط قرمز ما است احمد حسین زادگان در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه امسال در حوزه سیاسی، امنیتی و اجتماعی اولویت بر سلامت و نشاط اجتماعی است اظهار داشت: ساماندهی سواحل و کاهش غریق از اولویت ها بوده و نیازمند همکاری مردم، دستگاه های اجرایی، بسترسازی و فرهنگسازی است و باید از ظرفیت همه دستگاه های اجرایی استفاده شود.
حسین زادگان، مردم محوری را مسئله مهم در ساماندهی سواحل برشمرد و گفت: باید از ظرفیت شوارهای فرادستی، سازمان های مردم نهاد در حوزه های اجتماعی، فرهنگی و ورزش استفاده کنیم.
معاون استاندار مازندران ادامه داد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 9 ساعت و 28 دقیقه پیش
ضدعفونی 150 منابع آبی حفاظتی

ضدعفونی 150 منابع آبی حفاظتی به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز چهارمحال و بختیاری، مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال وبختیاری گفت: در مرحله ی نخست، پاکسازی و ضدعفونی منابع آبی در پارک ملی و منطقه حفاظت شده تنگ صیاد انجام و سایر مناطق آغاز شده است.
شهرام احمدی افزود: این طرح برای کاهش بیماری های واگیردار خصوصا جلوگیری از انتقال بیماری بین دام های اهلی و وحشی با همکاری اداره کل دامپزشکی استان در مناطق تحت مدیریت حفاظت محیط زیست استان در حال اجراست.
به گفته وی از چهار سال گذشته تا کنون به منظور مقابله با این بیماری در دو نوبت آبشخورهای حیات وحش و منابع آبی مناطق حفاظت شده استان ضدعفونی می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 9 ساعت و 38 دقیقه پیش
شهریه تنها هزینه اجباری مدارس غیردولتی

شهریه تنها هزینه اجباری مدارس غیردولتی به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز زنجان ؛ طهرانیان ، مدیرکل مدارس ومراکز غیردولتی آموز ش وپرورش امروز درمصاحبه اختصاص با خبرگزاری صداوسیما در حاشیه نخستین همایش بررسی چالش ها و راهکارهای توسعه مشارکتهای مردمی در آموزش و پرورش در زنجان گفت: بجزء شهریه هزینه های سایر فعالیتها نظیر برنامه های تابستانه ، کلاسهای فوق برنامه ، اردو اختیاری است ومدارس نمی توانند خانواده ها را مجبور به پرداخت هزینه کنند.
وی افزود: هم اکنون سهم مشارکت مردمی در این مدارس 11 درصد است که تلاش می شود دربرنامه ششم توسعه این عدد به 15 درصد برسد . ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 9 ساعت و 38 دقیقه پیش
اجرای طرح مسابقه نقاشی امید و انتظار ویژه دانش آموزان سوم تا ششم ابتدایی در فارس

اجرای طرح مسابقه نقاشی امید و انتظار ویژه دانش آموزان سوم تا ششم ابتدایی در فارس به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیراز ، لطف الله صادقی زاده، معاون آموزش بنیاد فرهنگی حضرت مهدی (عج) فارس امروز (30 فروردین) در جمع خبرنگاران از اجرای طرح مسابقه نقاشی امید و انتظار ویژه دانش آموزان سوم تا ششم ابتدایی خبر داد و گفت: مدارس بایستی آثار را تا پایان اردیبهشت ماه به ادارات آموزش و پرورش ارائه دهند تا پس از داوری به 14 نفر از برترین ها هدایا ارائه شود.
وی با تاکید بر اینکه یکی از اهداف مهم این بنیاد، آموزش برنامه های مهدوی است که در سه سطح مقدماتی، تکمیلی و تخصصی برگزار می شود و 2 دوره اول برای آحاد مردم و همه بخش های جامعه برگزار خواهیم کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 9 ساعت و 48 دقیقه پیش
توزیع کارت آزمون ارشد

توزیع کارت آزمون ارشد سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: داوطلبان برای دریافت کارت ورود به جلسه آزمون به سایت اینترنتی سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org مراجعه کنند.
حسینی توکلی افزود: در آین آزمون 735 هزار و 743 داوطلب نام نویسی کرده اند که از این تعداد 364 هزار و 478 نفر زن و 371 هزار و 265 نفر مرد هستند.
وی گفت: این آزمون در 6 گروه آموزشی و 132 کد رشته امتحانی در روز های پنج شنبه و جمعه 6 و 7 اردیبهشت برگزار می شود.
حسینی افزود: این آزمون در 74 شهرستان و 177 حوزه امتحانی برگزار می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 9 ساعت و 48 دقیقه پیش
نظارت بر عملکرد باشگاه های ورزشی پردیس افزایش یابد

نظارت بر عملکرد باشگاه های ورزشی پردیس افزایش یابد به گزارش خبرنگار مهر ، مرتضی حیدری صبح پنجشنبه در مراسم تجلیل از مدیران و مربیان ورزشی که در مجموعه فرهنگی و هنری بومهن برگزار شد بیان داشت: متخلفین در باشگاه های ورزشی زنگ خطری برای جوانان این شهرستان محسوب می شوند و باید عملکرد باشگاه های ورزشی با نظارت بیشتر انجام شود.
حیدری گفت: موسسین باشگاه های ورزشی عضو جامعه محسوب می شوند و جامعه با این موسسات ساختار خود را پیدا می کند.
فرماندار پردیس با بیان اینکه ورزش بخش مکمل جامعه است افزود: ورزش فقط مساوی با تفریح و خوش گذرانی نیست امروزه سبک زندگی تغییر کرده است و ورزش یعنی سلامتی، یعنی رونق اقتصادی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 9 ساعت و 58 دقیقه پیش
امسال 3000 واحد مسکونی برای محرومان کشور احداث می شود

امسال 3000 واحد مسکونی برای محرومان کشور احداث می شود به گزارش ایرنا، هادی درفشی روز پنجشنبه در آیین افتتاح طرح مسکن 24 واحدی آیت الله کاشانی اردبیل ازاحداث متوسط پنج هزار واحد مسکونی در سال توسط این انجمن در کشور خبرداد وافزود: علاوه بر آن سالانه 200 هزار واحد مسکونی در روستاها نیز توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مقاوم سازی و احداث می شود.
وی اظهار کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای خانه دار کردن اقشار بی بضاعت وتحت پوشش ، تفاهم نامه هایی با دستگاه هایی مثل بنیاد مستضعفان ، سازمان بهزیستی وکمیته حضرت امام منعقد نموده ودرهمین راستا بخشی ازمددجویان این سازمان ونهادها را صاحب خانه کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 10 ساعت و 8 دقیقه پیش
گوینده رادیو: فضای مجازی شعار زده مان کرده است!

گوینده رادیو: فضای مجازی شعار زده مان کرده است! به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم ، مثلا موضوعاتی مانند حفظ محیط زیست یا حمایت از تولید ملی و کالای داخلی و ... اما واقعیت این است تبدیل این شعار از حرف به عمل کار چندان ساده ای نیست .
فاطمه آل عباس، گوینده قدیمی رادیو بر این باور است که حرف ها معمولا جذاب و زیبا هستند اما وقتی پای عمل کردن به میان می آید تعداد کسانی که وارد گود می شوند بسیار کم است .
این روزها خیلی ها شعار حفاظت از محیط زیست را می دهند و حتی این حرف ها به پزی روشنفکرانه تبدیل شده است اما اگر واقعا همه کسانی که شعار حفظ می دهند آن را عملی می کردند الان نباید محیط زیست با بحران روبه رو می شد ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 10 ساعت و 18 دقیقه پیش
شکست کامل اجرای معاینه فنی برتر

شکست کامل اجرای معاینه فنی برتر به گزارش مشرق ، سیدنواب حسینی منش ، با اشاره به اجرای سراسری معاینه فنی برتر در کشور گفت: مصوبه سازمان حفاظت از محیط زیست ، حد مجاز آلایندگی در معاینه فنی تمام خودروها در سطح آرام و بالا ابلاغ شده بود و خودروهایی که موفق به پاس کردن حد مجاز در دور موتور بالا نبودند، مردود می شدند.
وی افزود: با توجه به اینکه اجرای این مصوبه برای سنجش میزان آلایندگی در دور موتور بالا نیاز به خرید تجهیزات داشت، بسیاری از شهرها نتوانستند این تجهیزات را خریداری کنند. این در حالی است که شهرداری تهران با ایجاد زیرساخت ها از سال گذشته برای اجرای این طرح اعلام آمادگی کرد و همزمان با معاینه فنی عادی ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 10 ساعت و 18 دقیقه پیش
اعلام برنامه های روز هوای پاک در آران و بیدگل

اعلام برنامه های روز هوای پاک در آران و بیدگل الهیار دولتخواه رئیس اداره حفاظت محیط زیست آران و بیدگل در حاشیه نشست هماهنگی روز زمین پاک در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در آران و بیدگل گفت: این نشست با توجه به اهمیت فرهنگ سازی در جوامع بومی و محلی و مسایل و مشکلات حوزه محیط زیست با حضور سمن ها ،شهرداری آران و بیدگل ، شرکت بازیافت پسماند و کلوپ سافاری استان اصفهان برگزار شد .
وی افزود: با توجه به مسایل و مشکلات مطرح شده در جلسه و با عنایت به شعار سال نه به کیسه های پلاستیکی برنامه هایی به عنوان روز زمین پاک در شهرستان آران و بیدگل مصوب شد که پاکسازی محور منتهی به محل دفن و سایت با همکاری شهرداری آران و بیدگل و شرکت بازیافت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 10 ساعت و 27 دقیقه پیش
استاندار مازندران در جلسه شورای اطلاع رسانی استان؛ اطلاع رسانی باید درست و هدفمند باشدو پاسخگویی شفاف و شنیدن صدای مردم به یک فرهنگ تبدیل شود

استاندار مازندران در جلسه شورای اطلاع رسانی استان؛ اطلاع رسانی باید درست و هدفمند باشدو پاسخگویی شفاف و شنیدن صدای مردم به یک فرهنگ تبدیل شود به گزارش خبرگزاری خبرانلاین منطقه مازندران ، محمد اسلامی، استاندار مازندران در جلسه شورای اطلاع رسانی استان به اهمیت مخاطب شناسی در امر اطلاع رسانی اشاره کرد و یاد آور شد: در اطلاع رسانی؛ جامعه مخاطب با طیف گسترده و فراگیر باید دیده شود.
استاندار بر بکارگیری الگوهای متنوع و موثر در امر اطلاع رسانی تاکید کرد و خاطر نشان ساخت: در اطلاع رسانی باید با بیان مسایل، مشارکت مردم را جلب نماییم. کار اطلاع رسانی باید با دقت، صبر و بهنگام صورت گیرد.
مقام عالی دولت در استان، با اشاره به این که شورای اطلاع رسانی باید فکر و خرد جمعی را متحد کند، تصریح نمود: با پیش بینی ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 10 ساعت و 28 دقیقه پیش
مردم به آرامش طبیعت احترام بگذارند

مردم به آرامش طبیعت احترام بگذارند فریدون یاوری روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در فصل بهار بسیاری از مردم برای تفریح به جنگل ها، سراب ها، رودخانه ها و هزاران نقطه زیبا از طبیعت بکر استان کرمانشاه می روند و همانگونه که دنبال لذت و آرامش در این مکان ها هستند، لازم است به آرامش طبیعت هم احترام بگذارند.
او جا نگذاشتن زباله در دامان طبیعت، تخریب نکردن درختان، تعرض نکردن به حیات و آشیانه حیوانات و آلوده نکردن منابع آبی را از مهمترین مصادیق احترام به طبیعت استان دانست.
یاوری گفت: تفریح ما در محیط زیست باید طوری باشد که در هنگام ترک طبیعت، گویا هیچ کسی در آنجا نبوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 10 ساعت و 28 دقیقه پیش
اینترنت اشیا به کمک محیط زیست می آید

اینترنت اشیا به کمک محیط زیست می آید به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، حفاظت از محیط زیست کشورمان با توجه به حوادث ناگواری که مدت هاست گریبان آن را گرفته، از دیدگاه همه اعم از مسئولان، کارشناسان و عامه مردم بسیار ضروری و حیاتی به نظر می رسد.
آلودگی هوا، آب، خاک و خود زمین مهمترین مشکلاتی است که ایران را با خود درگیر کرده است و ادامه این روند می تواند مخاطرات جدی تری را متوجه مردمان این سرزمین کند.
اگرچه سازمان حفاظت از محیط زیست اقدام های مختلفی اعم از سلبی و ایجابی را در این راستا در دستور کار خود دارد اما مشکلات چندین و چند برابر اقدام هاست. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 10 ساعت و 28 دقیقه پیش
ایجاد شغل در استان سمنان مستلزم توسعه آموزش های فنی و حرفه ای است

ایجاد شغل در استان سمنان مستلزم توسعه آموزش های فنی و حرفه ای است به گزارش خبرنگار مهر ، فاطمه منصوری صبح پنج شنبه در آیین افتتاح نخستین مرکز آموزش فنی و حرفه ای خیر ساز استان سمنان در شهمیرزاد با حضور معاون وزیر تعاون بابیان اینکه ایجاد اشتغال در استان سمنان مستلزم توسعه آموزش های فنی و حرفه ای است، ابراز داشت: امروز درصد زیادی از بیکاران جامعه را افراد فاقد مهارت شامل می شود که این نیاز می طلبد تا به سوی مهارت آموزی افراد جویای کار گام برداریم.
وی بابیان اینکه تفکر پشت میزنشینی غالب در جامعه باید به سمت ایجاد بستر فرهنگ سازی در حوزه مهارت آموزی تغییر کند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 10 ساعت و 28 دقیقه پیش
مناسب سازی شهر برای معلولان منحصر به نصب رمپ در معابر نیست

مناسب سازی شهر برای معلولان منحصر به نصب رمپ در معابر نیست مرضیه فرشادی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در صورتی که بتوانیم معابری شهری را برای رفت و آمد معلولان مناسب سازی کنیم بزرگترین انگیزه برای این قشر فراهم می شود که بتوانند در اجتماع حضور پیدا کنند.
وی بیان داشت: مناسب سازی تنها توجه به فضای فیزیکی و نصب رمپ در معابر نیست بلکه باید با در نظر گرفتن نوع معلولیت، مناسب سازی خاصی را برای این قشر مد نظر قرار داد.
مدیرکل بهزیستی استان اصفهان اعلام کرد: مناسب سازی فضای دیجیتال و مجازی و همچنین مناسب سازی ادارات برای ناشنوایان و آشنایی با زبان اشاره از برنامه هایی است که باید به صورت جدی پیگیری کرد و به نتیجه رساند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 10 ساعت و 38 دقیقه پیش
طرح ایجاد شرکت های زنجیره ای توزیع سوخت رانت نیست

طرح ایجاد شرکت های زنجیره ای توزیع سوخت رانت نیست به گزارش خبرگزاری صداوسیما از روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران؛ ا سید محمدرضا موسوی خواه در آیین بهره برداری از جایگاه هوشمند عرضه سوخت 236 میدان آزادی گفت: شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران از سال 94 به دنبال اجرای طرح ایجاد شرکت های زنجیره ای توزیع سوخت بود و ایجاد آن ها به هیچ وجه رانت نبوده است.
وی افزود: اجرای طرح ایجاد شرکت های زنجیره ای توزیع سوخت جایگاه های عرضه سوخت ابتدا مشکلاتی داشت، اما هدف اصلی نظارت مردم بر مردم بود.
موسوی خواه با بیان این که دیر زمانی نیست که جایگاه های عرضه وضع خوبی نداشتند ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 10 ساعت و 38 دقیقه پیش
تفاوت های دانش آموزان دهه شصتی و هشتادی

تفاوت های دانش آموزان دهه شصتی و هشتادی به گزارش شفاف، نسل سوخته ایم. همه سختگیری ها و بایدها و نبایدها برای ما بود. این جمله برای آنها که حالا دیگر یک گروه چندمیلیونی شناخته شده اند، آشناست: دهه شصتی ها. آنها که درددل ها و حرف هایشان از زمانی که مدرسه می رفتند و مقرراتی که تمامی نداشتند، زیاد است؛ از صف های طولانی صبحگاهی بگیر که ناظم های مدرسه صورت های دانش آموزان دختر را ریز به ریز چک می کردند تا آرایشگاه رفتن یا نرفتنشان را کشف کنند تا چک های روزانه کلاس به کلاس برای پیداکردن پسرانی که موهایشان را مدل روز زده اند.
مریم یکی از دانش آموزان دهه شصتی است و از این دست خاطره های مدرسه زیاد دارد ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 10 ساعت و 38 دقیقه پیش
پرداخت مطالبات آزمایشگاه های طرف قرارداد با سازمان تأمین اجتماعی پرداخت

پرداخت مطالبات آزمایشگاه های طرف قرارداد با سازمان تأمین اجتماعی پرداخت به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، دکتر محمد خلخالی اظهار داشت: با تأمین اعتبار صورت گرفته، هفته آینده 4 ماه از مطالبات آزمایشگاه های خصوصی طرف قرارداد با سازمان تأمین اجتماعی پرداخت می شود
وی افزود: بیش از 2000 آزمایشگاه مستقل طرف قرارداد با سازمان تأمین اجتماعی هستند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 10 ساعت و 48 دقیقه پیش
شکست کامل اجرای معاینه فنی برتر/افت شدید مراجعه به مراکز معاینه فنی/ فاجعه مردودی خودروها

شکست کامل اجرای معاینه فنی برتر/افت شدید مراجعه به مراکز معاینه فنی/ فاجعه مردودی خودروها به گزارش خبرگزاری تسنیم ، سیدنواب حسینی منش، با اشاره به اجرای سراسری معاینه فنی برتر در کشور گفت: مصوبه سازمان حفاظت از محیط زیست، حد مجاز آلایندگی در معاینه فنی تمام خودروها در سطح آرام و بالا ابلاغ شده بود و خودروهایی که موفق به پاس کردن حد مجاز در دور موتور بالا نبودند، مردود می شدند.
وی افزود: با توجه به اینکه اجرای این مصوبه برای سنجش میزان آلایندگی در دور موتور بالا نیاز به خرید تجهیزات داشت، بسیاری از شهرها نتوانستند این تجهیزات را خریداری کنند. این در حالی است که شهرداری تهران با ایجاد زیرساخت ها از سال گذشته برای اجرای این طرح اعلام آمادگی کرد و همزمان با معاینه فنی عادی ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 10 ساعت و 48 دقیقه پیش
آمایش و ساماندهی رشته ها در دانشگاه پیام نور مثبت و ارزنده است/ ضرورت ایجاد رشته های مبتنی بر نیاز کشور

آمایش و ساماندهی رشته ها در دانشگاه پیام نور مثبت و ارزنده است/ ضرورت ایجاد رشته های مبتنی بر نیاز کشور به گزارش حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ حجت الاسلام والمسلمین محمد محمدیان در مراسم تکریم و معارفه مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور افزود: یکی از مشکلات آموزش عالی کشور پذیرش دانشجو بر اساس صندلی های خالی است در حالی که باید رشته ها با توجه به نیاز کشور تعریف شود و متناسب با آن دانشجو بپذیریم تا بتوانیم در آینده شغل ایجاد کرده و از بیکاری فارغ التحصیلان جلوگیری کنیم.
وی با اشاره به توسعه بی رویه رشته ها در مقاطع تحصیلات تکمیلی گفت: کشور امروز به کاردان ها و تکنسین ها نیاز مبرم دارد و رقابت بین دانشگاه ها در زمینه توسعه تحصیلات تکمیلی ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 10 ساعت و 58 دقیقه پیش
برخورد با عاملین کشتار غیر مجاز دام در جاده روانسر

برخورد با عاملین کشتار غیر مجاز دام در جاده روانسر به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دامپزشکی استان کرمانشاه، دکتر یاسر علیزاده گفت: اکیپ مبارزه با کشتار غیر مجاز دام شهرستان متشکل از دامپزشکی و شبکه بهداشت در مسیر جاده اصلی با عاملین کشتار غیرمجاز دام برخورد کردند.
دکتر علیزاده تصریح کرد: در این ماموریت ابزار و ادوات عاملین کشتار غیر مجاز جمع آوری و مقدار 80 کیلو گرم گوشت ضبط و معدوم سازی شد.
وی کشتار غیرمجاز دام را عاملی برای تهدید سلامت مردم دانست و تصریح کرد: صحت و سلامت این دامها مورد تایید نیست و ذبح دامها بصورت کاملا غیر بهداشتی صورت می گیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 10 ساعت و 58 دقیقه پیش
بیمارستان شهدای خلیج فارس به چندین دستگاه پیشرفته پزشکی تجهیز شد

بیمارستان شهدای خلیج فارس به چندین دستگاه پیشرفته پزشکی تجهیز شد به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر ، علیرضا حاجیونی اظهار داشت: تلاش های بسیار خوبی به منظور ارتقای کیفیت خدمت رسانی و استفاده از فن آوری های پیشرفته در تشخیص و درمان بیماران در مرکز آموزش درمانی شهدای خلیج فارس بوشهر صورت گرفته است.
وی اضافه کرد: با تلاش رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، تجهیزات پزشکی با اعتباری بالغ بر هشت میلیارد ریال خریداری و به مناسبت هفته سلامت به مرکز آموزش درمانی شهدای خلیج فارس تحویل شد.
رئیس مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس افزود ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 11 ساعت و 8 دقیقه پیش
وزارت بهداشت هزینه های درمان دانش آموز قربانی اسیدپاشی اسلام آبادغرب را متقبل شد

وزارت بهداشت هزینه های درمان دانش آموز قربانی اسیدپاشی اسلام آبادغرب را متقبل شد به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ؛فلاحت پیشه نماینده مردم اسلام آباد غرب در مجلس شورای اسلامی گفت: این نوجوان وضعیت جسمانی نامساعدی دارد و در جریان صحبت با پدر وی متوجه وضعیت بسیار نامناسب مالی این خانواده شدم که باید برای این مسئله نیز فکری کرد.
وی با بیان اینکه این اتفاق جنون آمیز مقابل منزل دانش آموز صورت گرفته است نه در مدرسه، اضافه کرد: رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه پرداخت تمامی هزینه های درمانی دانش آموز 11 ساله قربانی اسیدپاشی را از طریق وزارتخانه بهداشت، درمان و آموزش پزشکی متقبل شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 11 ساعت و 8 دقیقه پیش
شعارسال مطابق با سیاست های دولت است

شعارسال مطابق با سیاست های دولت است به گزارش ایرنا، فاطمه دهقانی پنجشنبه در کارگروه زنان و خانواده شهرستان گناوه افزود: براساس تاکید رهبر معظم انقلاب یکی از سیاست های اولویت دار و مهم دولت تدبیر و امید در این برهه توجه به بحث اشتغال است.
وی در خصوص ایجاد زیربناهای لازم برای موفقیت در اجرای شعار سال اظهار کرد: تحقق شعارسال بستگی به همت و مشارکت جمعی همه ایرانیان دارد تا درکنار هم بتوانیم به آن دست یابیم.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری بوشهر بیان کرد: باتوجه به دغدغه ای که رهبرمعظم انقلاب و مسئولان در این زمینه دارند باید با مشارکت همه آحاد جامعه در حمایت از کالای ایرانی که می تواند در تولید ملی اثرگذار باشد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 11 ساعت و 18 دقیقه پیش
شرایط بیمه پردازی اختیاری اعلام شد

شرایط بیمه پردازی اختیاری اعلام شد به گزارش خبرنگار مهر ، طبق قانون تامین اجتماعی به متقاضیانی که سابقه بیمه پردازی قبلی نداشته اند یا آنهایی که در گذشته سابقه پرداخت حق بیمه داشته اند، اما به هر دلیل نتوانسته اند روند بیمه پردازی را ادامه دهند، مساعدتهای لازم میشود. به این صورت که این افراد حتی بدون داشتن اشتغال در کارگاههای مشمول قانون تامین اجتماعی، میتوانند به صورت اختیاری از مزایای بیمه ای تامین اجتماعی استفاده کنند.
شرایط سنی و سابقه کار لازم برای درخواست ادامه بیمه پردازی اختیاری
برای متقاضیان بیمه اختیاری زیر 50 سال زن و مرد که حداقل 30 روز سابقه پرداخت حق بیمه قبلی نزد سازمان تامین اجتماعی داشته یا دارای ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 11 ساعت و 38 دقیقه پیش
تجلیل از مددکاران نمونه نهاد حمایتی بهزیستی استان

تجلیل از مددکاران نمونه نهاد حمایتی بهزیستی استان کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 11 ساعت و 38 دقیقه پیش
صدور گواهینامه رانندگی و خروج و مراجعت مهاجرین با کارت آمایش تصویب شده است

صدور گواهینامه رانندگی و خروج و مراجعت مهاجرین با کارت آمایش تصویب شده است به گزارش خبرنگار حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان ، محمد عجمی، مشاور استاندار و مدیر کل امور اتباع خراسان رضوی در دیدار با سید اسدالله حیدری، اتشه امور مهاجرین کنسولگری افغانستان در مشهد مقدس گفت: صدور گواهینامه برای دارندگان کارت آمایش و خروج و مراجعت مهاجرین به کشورشان با کارت های آمایش تصویب گردیده و اداره اتباع منتظر دستورالعمل اجرایی آن می باشد و به محض رسیدن طرزالعمل اجرایی خواهند شد.
مدیر کل امور اتباع خراسان رضوی همچنین به پیگیری های در حال انجام این اداره و اداره کل اتباع وزارت کشور در خصوص رفع مشکلات بانکی دارندگان کارت های آمایش معتبر خصوصا در زمینه صدور عابر بانک و ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 11 ساعت و 38 دقیقه پیش
ابتکار بلال فروش برای حفاظت از محیط زیست

ابتکار بلال فروش برای حفاظت از محیط زیست به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز گیلان منصورغلامی جوان 32 ساله اهل پره سر رضوانشهر که در ورودی آبشار ویسادار این شهرستان بلال می فروشد برای حفاظت از محیط زیست در ابتکاری جالب به گردشگرانی که زباله ها را جمع آوری می کنند در ازای یک کیسه زباله یک بلال رایگان می دهد.
وی این طرح را با مشارکت شهرداری انجام می دهد.
جوان رضوانشهری برای رونق شغلش کوره بلال پزی بدون حرارت مستقیم ساخته است.
کمک به پلیس برای نصب تابلوهای هشدار دهنده در جاده کوهستانی آبشار ویسادار از دیگر فعالیت های اجتماعی منصورغلامی است. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 11 ساعت و 38 دقیقه پیش
دانش آموزان البرزی در جشنواره ملی تیبان درخشیدند

دانش آموزان البرزی در جشنواره ملی تیبان درخشیدند وحید یعقوبی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در سیزدهمین جشنواره ملی تبیان تیم دانش آموزی از استان البرز در محورهای زیست فناوری ، علوم زیستی و فنی مهندسی شرکت کردند.
وی با اشاره به اینکه این جشنواره به همت موسسه علمی - پژوهشی تبیان و با مشارکت دانشگاه شهید بهشتی تهران در روزهای دوشنبه و سه شنبه هفته جاری برگزار شد، اظهار کرد: در این جشنواره 7 هزار و 500 تیم دانش آموزی از استان های کشور شرکت کردند.
وی بیان داشت: خاطره قجریان و آریانا قوام از دبیرستان دوره دوم فرزانگان یک کرج با ارائه طرح ساخت سیستم کتابخانه هوشمند در محور فنی مهندسی جشنواره توانستند رتبه دوم کشوری را به خود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 11 ساعت و 48 دقیقه پیش
دوربین های نظارتی و ترافیکی شهر قم افزایش می یابد

دوربین های نظارتی و ترافیکی شهر قم افزایش می یابد قلیچ ،مدیر مرکز مدیریت هوشمند شهرداری قم در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم ؛از از افزایش دوربین های نظارتی و ترافیکی شهر قم به 210دستگاه خبر داد.
وی با اشاره به اختصاص اعتبار15 میلیارد تومان برای سامانه های نظارتی و طرح های کنترل ترافیک عنوان کرد:در حال حاضر 110 دوربین نظارتی و ترافیکی در شهر فعال است که این تعداد تا پایان شهریور ماه به 210 عدد می رسد که این تعداد دوربین های نظارتی تا سال 1400می تواند پاسخ گوی نیازهای ترافیکی شهر قم باشد.
مدیر مرکز مدیریت هوشمند شهرداری قم در پایان گفت:با به کارگیری نرم افزارهای جدید ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 11 ساعت و 58 دقیقه پیش
طوفان طلاق در کشور وجود دارد؟!

طوفان طلاق در کشور وجود دارد؟! روزنامه آرمان - آرزو ضیایی: طلاق در زندگی مشترک به منظور راهکار خروج از بن بست ها تعریف شده است. به مرور زمان طلاق بن بستی در زندگی خانوادگی و تحکیم خانواده شد و راهکار اولیه و اصلی بسیاری از زوجین شد. راهکار طلاق توافقی اساسا به دلیل کاهش در اتلاف وقت زوجین در هنگام طلاق مطرح شد، اما به مرور به یکی از بزرگ ترین خطراتی تبدیل شد که بنیان خانواده را تحت تاثیر قرار می دهد.
طلاق در سال گذشته رکوردشکنی کرده و در تاریخ ایران بی سابقه بود، حال راهکار چیست؟ آیا زمان آن نرسیده که فکری اساسی به حال مساله خانواده و تحکیم آن انجام دهیم؟ به نظر می رسد آموزش های پیش از ازدواج راهکار نهایی برای معضل ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اجتماعی انتشار : 11 ساعت و 58 دقیقه پیش
آسیبهای شبکه های اجتماعی غیربومی بیش از محاسن آنهاست

آسیبهای شبکه های اجتماعی غیربومی بیش از محاسن آنهاست به گزارش ایرنا و به نقل از مرکز اطلاع رسانی نیروی انتظامی زنجان، سرهنگ محمدعلی آدینه لو روز پنجشنبه با تشریح آثار و تبعات منفی استفاده از شبکه های اجتماعی غیربومی افزود: اکثر کشورهای توسعه یافته از این شبکه ها استفاده نمی کنند.
وی با بیان اینکه کشورهای جهان از شبکه های اجتماعی بومی استفاده می کنند که در غیر این صورت دچار خسارت می شوند، اظهار کرد: شبکه های اجتماعی غیربومی زمینه تولید جرم را فراهم کرده و آسیب های اجتماعی متعددی را در پی دارد.
آدینه لو ادامه داد: در شبکه های اجتماعی خارجی تولید محتوا خیلی کم است و بیشتر بازنشر اطلاعات انجام می شود و باید از شبکه های اجتماعی که با ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 11 ساعت و 58 دقیقه پیش
250 گروه پیشگیری اعتیاد در استان اردبیل فعال شد

250 گروه پیشگیری اعتیاد در استان اردبیل فعال شد بهزاد ستاری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این گروه ها در محیط های آموزشی ، محیط های کار و کارخانجات و همچنین محلات فعالیت های فرهنگی و آموزشی را در رابطه با عواقب اعتیاد به مواد مخدر اجرا می کنند.
وی بیان کرد: این اقدامات توسط گروه های 12 انجمن پیشگیری اولیه از اعتیاد در استان اجرا شده و انتظار می رود با این برنامه ها مردم و افراد با نفوذ نسبت به معضل اعتیاد در جامعه حساس شوند.
وی اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر را یکی از مهم ترین اهداف انجمن های پیشگیری اولیه عنوان کرد و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 11 ساعت و 58 دقیقه پیش
ساخت بیمارستان جدید شهربابک در دستور کار قرار گرفت

ساخت بیمارستان جدید شهربابک در دستور کار قرار گرفت به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، ؛ فرماندار شهربابک به همراه دکتر جان بابایی معاون وزیر بهداشت و درمان و دکتر رشیدی نژاد رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان از بیمارستان ولیعصر (عج) شهربابک بازدید کردند.
اسدی فرماندار شهربابک ضمن اشاره به لزوم تاسیس بیمارستان جدید در شهربابک گفت: در خصوص پیگیری این مسئله با همکاری شرکت مس و خیرین تلاش می کنیم و با نماینده شهرستان در اسرع وقت مقدمات مذاکرات در این خصوص را با مسئولین استانی و شهرستان فراهم خواهیم نمود.
دکتر جان بابایی نیز بر این موضوع تاکید کرد و افزود ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 12 ساعت و 8 دقیقه پیش
تبدیل پنج هزار متر شبکه سیمی به کابل خودنگهدار در میامی

تبدیل پنج هزار متر شبکه سیمی به کابل خودنگهدار در میامی به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، عباسعلی اسماعیلی سرپرست مدیریت توزیع برق شهرستان میامی با اشاره به این که در راستای طرح پیک سایی، 33 انشعاب در این شهرستان اصلاح گردیده است گفت : عملیات بهینه سازی 167 اشتراک برق در جهت کاهش تلفات به اجرا درآمده است.
وی بابیان این که در سال گذشته 7 هزار و 600 متر شبکه فشار ضعیف هوائی و زمینی احداث شده است افزود : 17هزار و 500 متر شبکه فشار متوسط هوائی و زمینی در زمان قید شده دایرگردیده است.
سرپرست مدیریت توزیع برق شهرستان میامی با ابراز این که 35 هزار و 500 متر شبکه های توزیع برق بهینه سازی شده است اظهارداشت ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 12 ساعت و 8 دقیقه پیش
واگذاری واحد مسکونی به معلولان در اسفراین

واگذاری واحد مسکونی به معلولان در اسفراین به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بجنورد ؛ رمضانعلی ترکمانی رئیس بنیاد مسکن شهرستان اسفراین افزود: این واحد مسکونی در روستای کلاته میرزا رحیم بخش مرکزی با صرف 150 میلیون ریال تسهیلات کم بهره و 180 میلیون ریال تسهیلات بلاعوض ساخته شده است.
وی گفت:: این چهل و سومین واحد مسکونی روستایی ویژه خانواده های دارای 2 معلول تحت حمایت سازمان بهزیستی در شهرستان اسفراین است.
ترکمانی با بیان این که سهمیه شهرستان اسفراین برای ساخت مسکن روستایی خانواده های دارای 2 معلول در سال 96 تعداد 60 واحد مسکونی بود، پیش بینی می شود تا پایان سال 97 کار ساخت آن ها به پایان برسد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 12 ساعت و 8 دقیقه پیش
نخستین سمینار استانی دانش آموزی ریاضی به میزبانی بروجرد برگزار شد

نخستین سمینار استانی دانش آموزی ریاضی به میزبانی بروجرد برگزار شد به گزارش خبرگزاری فارس از بروجرد،صبح امروز نخستین سمینار استانی دانش آموزی ریاضی به میزبانی بروجرد برگزار در حاشیه این سمینار نمایشگاهی دست ساخته های دانش آموزان مقاطع اول و دوم متوسطه استان لرستان به نمایش درآمد.
مدیر آموزش وپرورش بروجرد در حاشیه این سمینار در جمع خبرنگاران گفت: نخستین سمینار ریاضی دانش آموزی استان لرستان با هدف آشتی دانش آموزان با ریاضی، درک و زندگی کردن با آن و آشنایی دانش آموزان با ریاضی در حوزه های پژوهشی و تحقیقی برگزار شد.
شهاب روزبهانی اظهار کرد: ارتقا سطح آموزش وپرورش بروجرد و ایجاد تحرک و پویایی بیشتر آن از دیگر اهداف برگزاری این سمینار است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 12 ساعت و 8 دقیقه پیش
مسئولان دو تابعیتی، در دو راهیِ عزل و انتصاب + صوت

مسئولان دو تابعیتی، در دو راهیِ عزل و انتصاب + صوت به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان ؛ برنامه پیک بامدادی رادیو ایران به موضوع پیامدهای انتصاب مسئولان دو تابعیتی پرداخته است.
استعفای معاون سازمان حفاظت از محیط زیست که در خارج از کشور به سر می بُرد، موضوع دو تابعیتی ها را مطرح کرده است.
وی که پیش از انتصاب، در خارج از کشور اشتغال داشته، ضمن استعفا، از بازگشت به کشور نیز خودداری کرده است.
کارشناسان می گویند از آنجایی که این مسئولان، برخی جزئیات مسائل کشور را در اختیار دارند، باید در انتصاب دو تابعیتی ها تجدید نظر کرد.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 12 ساعت و 17 دقیقه پیش
قانونی برای کنترل مصرف پلاستیک وجود ندارد/ لزوم تعریف مالیات برای مصرف پلاستیک

قانونی برای کنترل مصرف پلاستیک وجود ندارد/ لزوم تعریف مالیات برای مصرف پلاستیک علی مریدی مدیرکل دفتر آب و خاک سازمان حفاظت محیط زیست در گفت وگو با خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری فارس ، با اشاره به شعار پایان آلودگی پلاستیکی که امسال به عنوان شعار جهانی روز زمین پاک و با توجه به تبعات استفاده از پلاستیک بر اکوسیستم انتخاب شده است، گفت: ما در کشورمان از استفاده به صورت بی رویه پلاستیک مصرف می شود و به همین منظور شعار ( نه به کیسه های پلاستیکی) را به عنوان شعار سال زمین پاک انتخاب کردیم.
وی در ادامه اظهار داشت: از سه ماه گذشته چالش بی زباله در کشور آغاز به کار کرده است، و یکی از مباحث آن مربوط به کیسه های پلاستیکی و ظروف یک بار مصرف است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 12 ساعت و 18 دقیقه پیش
بهزیستی زنجان برای بکارگیری مددجویانش وام پرداخت می کند

بهزیستی زنجان برای بکارگیری مددجویانش وام پرداخت می کند به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان زنجان که روز پنجشنبه در اختیار ایرنا قرار گرفته، محمد محمدی قیداری افزود: بهزیستی با ارائه بسته مشوق های جدید کارفرمایی، صاحبان حرفه و مشاغل سعی در تسهیلگری اشتغال معلولان و مددجویان داشته و به ازای هر معلول که نزد کارفرما کار می کند، علاوه بر حق بیمه مبلغی به عنوان یارانه ارتقا کارایی معلولان به کارفرمایان پرداخت می کند.
وی اظهار کرد: کارفرمایانی که معلولان را در واحدهای خود بکار گیرند در قبال این تعهد از دریافت یارانه 10 تا 50 در صدی پرداخت حقوق معلولان از سوی بهزیستی استان برخوردار خواهند شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 12 ساعت و 18 دقیقه پیش
درخواست سازمان محیط زیست برای ثبت یوزپلنگ بر پیراهن تیم ملی

درخواست سازمان محیط زیست برای ثبت یوزپلنگ بر پیراهن تیم ملی به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، حمید ظهرابی در خصوص حذف تصویر یوزپلنگ از پیراهن تیم ملی فوتبال ایران یادآور شد: ایران از سال 1375 و با تصویب مجلس شورای اسلامی به کنوانسیون بین المللی حفاظت از تنوع زیستی ملحق شده است.
وی افزود: درج تصویر یوزپلنگ آسیایی بر روی پیراهن تیم ملی فوتبال نه تنها واجد ارزش های زیادی در جلب توجه و نظر عموم مردم ایران و جهان به لزوم حفاظت از این گونه ارزشمند بود، بلکه بازتاب بسیار زیبا و خردمندانه ای از توجه مردم اصیل و با فرهنگ یک تمدن بزرگ به لزوم حفظ محیط زیست و تنوع زیستی در جهان بود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 12 ساعت و 38 دقیقه پیش
نوسانات ارز نباید فقر را در کشور بیشتر کند

نوسانات ارز نباید فقر را در کشور بیشتر کند به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم ؛فتاح، رئیس کمیته امداد کشور عصر روز گذشته در دیدار مدیر حوزه های علمیه با اشاره به جایگاه شهر قم اظهار کرد: مرکزیت حوزه های علمیه در کشور و جهان تشیع در این شهر است، به همین دلیل یک مرکز فرهنگی به نام حضرت معصومه(س) را در شهر قم ایجاد کردیم و مددجویان کمیته امداد در این مرکز مورد آموزش قرار می گیرند.
وی افزود: امسال به دنبال توسعه برنامه های فرهنگی در مرکز حضرت معصومه(س) در شهر قم هستیم تا مددجویان کمیته امداد با حضور در این مرکز آموزش ببینند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 12 ساعت و 38 دقیقه پیش
چهار خبر از شهرستان های یزد و ابرکوه

چهار خبر از شهرستان های یزد و ابرکوه استاندار یزد با بیان اینکه مشکلات و مسائل با سخنرانی رفع نخواهد شد، گفت: اگر اینطور بود اکنون مشکلی وجود نداشت ، بلکه باید با اقدام و عمل جدی در جهت رفع آنها گام برداشت.
محمود زمانی قمی در شورای آموزش و پرورش استان با اشاره به آسیب های اجتماعی افزود: نسل جوان که آینده سازان کشور هستند باید از این آسیب ها مصون بمانند.
وی با بیان اینکه آموزش و پرورش یکی از نهادهای بزرگ و فرهنگ ساز است، اظهار کرد: برای کاهش آسیب های اجتماعی در بین قشر جوان و نوجوان دستگاهها باید بیش از گذشته با این نهاد فرهنگی همکاری داشته باشند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 12 ساعت و 48 دقیقه پیش
تغییر روش درآمدزایی برای جوامع محلی از منابع طبیعی/توسعه گونه های بومی حوزه زاگرس در فارس با نگاه اقتصادی

تغییر روش درآمدزایی برای جوامع محلی از منابع طبیعی/توسعه گونه های بومی حوزه زاگرس در فارس با نگاه اقتصادی به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، جنگل های زاگرس که در استان فارس واقع شده اند، رویشگاه گیاهان بومی همچون بلوط، بنه، بادام کوهی و ... هستند که در گذشته به دلیل بهره برداری بیش از حد در برخی از نقاط، دچار کاهش و خشکیدگی شده اند و امسال منابع طبیعی و آبخیزداری فارس همچون سال قبل، حفظ و توسعه این گونه های بومی را در دستور کار خود قرار داده است تا با وجود خشکسالی در استان، معضل خشکیدگی درختان جنگلی به حداقل برسد.
مدیرکل منابع طبیعی فارس با ابراز رضایت از عملکرد این اداره در زمینه توسعه و حفظ جنگل های بلوط استان می گوید: به دنبال اقدامات موثر صورت گرفته در این حوزه ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 12 ساعت و 48 دقیقه پیش
مرکز جانبازان اراک 30 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

مرکز جانبازان اراک 30 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد محمدصادق دخایی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: اکنون عملیات اجرایی ساخت این مرکز حدود 93 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در صورت تامین اعتبار لازم، تا پایان تیرماه امسال بهره برداری می شود.
وی ادامه داد: بخش عمده ای از اعتبار مورد نیاز برای تکمیل مرکز فرهنگی، ورزش و توانبخشی جانبازان استان مرکزی معوقات پیمانکار طرح است.
مدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگران استان مرکزی اظهار کرد: به دلیل کمبود اعتبارات و بالا بودن معوقات پیمانکار عملیات تکمیلی مرکز فرهنگی جانبازان استان به کندی پیش می رود و این اداره کل با جدیت به دنبال تامین اعتبار برای تکمیل طرح است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 12 ساعت و 48 دقیقه پیش
مرکز سلامت فاطمیه تبریز افتتاح شد

مرکز سلامت فاطمیه تبریز افتتاح شد به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، محمدحسین صومی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز صبح امروز در آیین افتتاح مرکز سلامت فاطمیه تبریز اظهار کرد: این مرکز با زیربنای 600 مترمربع در سه طبقه و با حضور وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی در تبریز افتتاح شد.
وی افزود: مرکز سلامت فاطمیه تبریز یکی از 33 مرکز سلامت در سطح شهر تبریز است که زمین آن توسط شهرداری تامین شده و دانشگاه علوم پزشکی با هزینه یک میلیارد تومان در اسفندماه سال 95 عملیات آن را آغاز کرد و در اسفند سال 96 به اتمام رسید.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز خاطرنشان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 12 ساعت و 48 دقیقه پیش
ارائه خدمات رایگان پزشکی به بیش از 2000 نفر در مناطق کمتر برخوردار هرمزگان

ارائه خدمات رایگان پزشکی به بیش از 2000 نفر در مناطق کمتر برخوردار هرمزگان به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بندرعباس، ابوالقاسم جراره در گفتگویی خبری به تشریح برنامه های نوروزی دفتر آستان قدس رضوی در هرمزگان پرداخت و اظهار کرد: همزمان با تعطیلات نوروزی، خدمات متنوعی از سوی گروه های مختلف خادمیاری دفتر آستان قدس رضوی در استان هرمزگان به اقشار مختلف مردم ارائه شد.
وی از اعزام تیم های خادمیاران پزشکی در ایام تعطیلات نوروزی به مناطق روستایی، شهری و جزیره ها به عنوان یکی از اقدامات دفتر آستان قدس یاد کرد و افزود: این تیم های پزشکی به دهستان شمیل، جزیره هرمز و شهر قلعه قاضی اعزام شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 12 ساعت و 48 دقیقه پیش
کمبود 350 کلاس درس در بیرجند/ لزوم ورود خیرین به مدرسه سازی

کمبود 350 کلاس درس در بیرجند/ لزوم ورود خیرین به مدرسه سازی به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، محمد رضا ضیایی امروز (30 فروردین) در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه جشنواره خیرین مدرسه ساز همه ساله در استان برگزار می شود، اظهارداشت: امسال بیستمین جشنواره خیرین مدرسه ساز در 8 اردیبهشت در شهرستان بیرجند برگزار خواهد شد و از خیران شهرستان، استانی و ملی برای حضور در این جشنواره دعوت شده است.
وی به کمبود فضاهای آموزشی در شهرستان بیرجند اشاره کرد و گفت: برای سال تحصیلی 97-96 حدود 250 کلاس درس را کمبود داشتیم بخصوص در منطقه مهرشهر 102 کلاس درس را کمبود فضا داشتیم که با دونوبته کردن مدارس این کمبود را مدیریت کردیم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 12 ساعت و 48 دقیقه پیش
اختصاص 2 میلیارد ریال اعتبار برای تامین کتاب درسی در خراسان شمالی

اختصاص 2 میلیارد ریال اعتبار برای تامین کتاب درسی در خراسان شمالی به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بجنورد ؛، قنبرعلی خوش آینه معاون پژوهش، برنامه ریزی ومنابع انسانی آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: در دولت تدبیر امید با شعار عدالت محوری به منظور ایجاد انگیزه وکمک به دانش آموزان مناطق کم برخوردار وکمتر توسعه یافته این طرح در این مناطق اجرایی می شود.
خوش آینه افزود:ما با استفاده از برسی اطلاعات و آمار مستند شده در سامانه فروش وتوزیع کتاب های درسی (irtextbook.ir) به نحوی برنامه ریزی شده تا مدارس مشمول ازاین طرح برخوردار شوند.
وی اظهار کرد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 12 ساعت و 58 دقیقه پیش
استعفای معاون آموزش سازمان محیط زیست پذیرفته شد

استعفای معاون آموزش سازمان محیط زیست پذیرفته شد به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست (پام)، کاوه مدنی معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست و سرپرست مرکز کنوانسیون ها و امور بین الملل سازمان حفاظت محیط زیست، در هفته جاری طی نامه ای استعفای خود را خطاب به عیسی کلانتری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اعلام کرد.
وی در استعفانامه خود نوشت:
ضمن سپاس و قدردانی از پشتیبانی و حمایت های بی دریغ جنابعالی و دیگر دلسوزان برای هموارسازی مسیر بازگشت متخصصان و جوانان به وطن، استعفای خود را با دلی شکسته اما امیدوار اعلام می کنم و قسم یاد می کنم که همچون گذشته عاشقانه در کنار مردم سرافراز ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 12 ساعت و 58 دقیقه پیش
وزارت بهداشت مشکلات آزمایشگاه بیمارستان پیامبر اعظم(ص) قشم را دریابد

وزارت بهداشت مشکلات آزمایشگاه بیمارستان پیامبر اعظم(ص) قشم را دریابد به گزارش خبرگزاری فارس از قشم، امروزه اهمیت علوم آزمایشگاهی بر کسی پوشیده نیست و نخستین اقدام پزشکان نیز برای تشخیص نوع بیماری و مبارزه با آن، تجویز آزمایش می باشد.
همگان می دانند که انجام آزمایش ها در تشخیص و درمان بیماری ها بیش از 70 درصد نقش دارد که این خود نشان دهنده اهمیت علوم آزمایشگاهی می باشد.
با توجه به اهمیت و حساسیت این علم در تشخیص بیماری ها، باید تجهیزات پیشرفته و نیروی انسانی مجرب و مجهز به علم روز دنیا به تعداد کافی در آزمایشگاه ها اعم از دولتی و خصوصی فعالیت کنند.
ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 13 ساعت و 8 دقیقه پیش
محیط بانان البرزی به جلیقه ضدگلوله مجهز شدند

محیط بانان البرزی به جلیقه ضدگلوله مجهز شدند فردین حکیمی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، گفت: با پیگیری فرمانده محترم یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست، برای نخستین بار در کشور جلیقه ضدگلوله با هدف حفاظت از جان و افزایش قدرت محیط بانان در زمان رو به رو شدن با شکارچیان متخلف و افراد سودجو و قانون شکن تامین و در بین محیط بانان بویژه محیط بانان البرز توزیع شد.
حکیمی افزود : علاوه بر خطرات جانی ناشی از عوامل طبیعی، سقوط از صخره، مارگزیدگی و ... یکی از عوامل اصلی تهدیدکننده جان محیط بانان، مواجه شدن با شکارچیان غیرمجاز و تیراندازی از سوی آنها بود که نتیجه این مواجهه، تقدیم تعداد 120 شهید محیط بان است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 13 ساعت و 8 دقیقه پیش
راه اندازی مشروط دوره دکتری مانع گسترش بی هدف آموزش عالی است

راه اندازی مشروط دوره دکتری مانع گسترش بی هدف آموزش عالی است داوود رشتچیان روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: دانشگاه های سطح یک و دو کشور بر اساس بخشنامه جدید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای راه اندازی دوره تحصیلی جدید دکتری، نیازمند بازنگری یک رشته قدیمی موجودشان هستند.
وی ادامه داد: به عبارت دیگر، دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور برای راه اندازی دوره دکتری، باید یکی از رشته های تحصیلی مقطع دکتری گذشته خودشان را جایگزین آن کنند.
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی شریف افزود: این بخشنامه اقدامی ارزشمند است چرا که طی سالیان گذشته همیشه شاهد راه اندازی رشته های جدید تحصیلی بوده ایم اما هیچگاه رشته های تحصیلی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 13 ساعت و 18 دقیقه پیش
تجهیز 40 درصد از چاه های آب استان به کنتور هوشمند

تجهیز 40 درصد از چاه های آب استان به کنتور هوشمند به گزارش خبرنگار فارس از یزد، محمدمهدی جوادیان زاده، شامگاه چهارشنبه در نشست شب یزد با اشاره به نصب کنتور هوشمند بر 40 درصد چاه های استان گفت: این اقدام باید تا تجهیز تمام چاه های استان ادامه داشته باشد که بر همین اساس در اولویت ها بخش کشاورزی قرارگرفته است.
وی ادامه داد: طی بررسی ها و نیز تشکیل جلسه با کشاورزان استان در دشت ها و شهرستان های متعدد موفق به اجرای طرح 45 روزه خاموشی چاه ها در سطح استان شدیم که برآورد صرفه جویی از این اقدام 75 میلیون مترمکعب است.
مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه ای استان یزد فرهنگ سازی با تبلیغات سازنده را یکی از مؤثرترین راه های رسیدن به هدف در عرصه آب ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 13 ساعت و 18 دقیقه پیش
اهواز| مردم برای تقسیم و توزیع عادلانه منابع آبی به وزارت نیرو کمک کنند

اهواز| مردم برای تقسیم و توزیع عادلانه منابع آبی به وزارت نیرو کمک کنند به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز ، رضا اردکانیان شامگاه چهارشنبه در جمع خبرنگاران در بیت نماینده ولی فقیه در خوزستان با بیان اینکه در سفرم به خوزستان 18 پروژه در زمینه آب و برق یا به بهره برداری می رسد و یا عملیات اجرای آن ها شروع می شود، اظهار داشت: بیش از 3 هزار میلیارد تومان برای پروژه های مذکور هزینه شده و می شود.
وی با بیان اینکه امیدواریم این پروژه ها در تأمین آسایش و رفاه مردم خوزستان موثر باشند، افزود: همه اقدامات لازم برای احیای رودخانه کارون در دستور کار قرار داده می شود.
وزیر نیرو در پاسخ به سوالی درباره نارضایتی های اجتماعی به دلیل کمبود آب و منابع آبی گفت ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 13 ساعت و 18 دقیقه پیش
تاکید براجرای شعار حمایت از کالای ایرانی

تاکید براجرای شعار حمایت از کالای ایرانی به گزارش خبرگزاری صداو سیما، مرکز خراسان رضوی، سردار یعقوبعلی نظری در گفت و گو با خبرنگاران در باره فعالیتهای سپاه برای عملی کردن شعار حمایت از کالای ایرانی گفت: همه خریدهای تشکیلاتی را از کالاهای ایرانی انجام می دهیم مگر اینکه مشابه ایرانی یک کالا در بازار موجود نباشد.
او گفت: با توجه به اینکه بسیجیان طیف وسیعی از جامعه را تشکیل می دهند فرهنگ سازی برای مصرف کالای داخلی بین این گروه از دیگر برنامه های سپاه است.
فرمانده سپاه امام رضا(ع) افزود: برای ایجاد اشتغال از کارگاههای تولیدی به ویژه در حوزه صنعت حمایت می کنیم. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 13 ساعت و 28 دقیقه پیش
نوای سلامت در مدارس سراسر گلستان نواخته می شود

نوای سلامت در مدارس سراسر گلستان نواخته می شود به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی گلستان، سید مهدی حسینی اظهار کرد: هم زمان با هفته سلامت با شعار پوشش همگانی سلامت برای همه ،در همه جا ویژه برنامه های مختلفی در دانشگاه علوم پزشکی گلستان برگزار می شود .
وی افزود: آموزش، فرهنگ سازی در راستای انسجام، نشاط اجتماعی و اطلاع رسانی از مهم ترین اهداف برنامه های این هفته به شمار می رود.
دبیر ستاد بزرگداشت هفته سلامت دانشگاه علوم پزشکی گلستان اظهار کرد: برپایی نمایشگاه هفته سلامت با ارائه دستاوردهای حوزه سلامت، افتتاح متمرکز و کلنگ زنی پروژه های بهداشتی و درمانی، نشست خبری رئیس دانشگاه و معاونین با رسانه ها ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 13 ساعت و 28 دقیقه پیش
هلال احمر زنجان در 204 روستا آموزش همگانی ارائه داد

هلال احمر زنجان در 204 روستا آموزش همگانی ارائه داد شهرام میرزایی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: حوادث سالهای گذشته نشان می دهد که در فصول بهار و پاییز وقوع سیل در روستاهای استان دور از انتظار نیست و برای پیشگیری و کاهش حوادث جانی و مالی آن باید اطلاع رسانی و آموزش های لازم به روستاییان داده شود.
وی اظهار کرد: آموزش لازم به روستاییان این امکان را فراهم می کند، تا هنگام بروز حوادث قبل از رسیدن عوامل امدادی به سر صحنه مدیریت بهتری را اعمال کنند.
میرزایی افزود: حوادث سیل سال گذشته مناطق روستایی شهرستانهای خدابنده و ماهشان نشان می داد که روستاییان در بستر رودخانه به ساخت و ساز اقدام و به نوعی مسیر سیلاب و آب را مسدود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 13 ساعت و 38 دقیقه پیش
کاهش فاصله بین مردم و مسوولان لازمه حل مشکلات کشور است

کاهش فاصله بین مردم و مسوولان لازمه حل مشکلات کشور است به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از زنجان، علی وقفچی، نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی شب گذشته(29 فروردین) در آیین تودیع و معارفه مدیران کل آموزش و پرورش استان زنجان اظهار کرد: یکی ازدلایل عقب افتادگی کشور، تفسیر غلط از مباحث سیاسی است .
وی استفاده علمی دین در سیاست را از دلایل پیشرفت کشورهای پیشرفته خواند و ادامه داد: متاسفانه دین در کشورهای جهان سوم تنها ابزاری برای رشد و تعالی هر شخص است.
این مقام مسوول علت اصلی مشکلات مردم را قبل از مشکلات اقتصادی، فاصله با دولتمردان خواند و ادامه داد: برای حل مشکلات کشور باید فاصله طبقاتی بین مردم و مسوولان کم شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 13 ساعت و 48 دقیقه پیش
در سالجاری پروژه های محرومیت زدایی در استان آغاز می شوند

در سالجاری پروژه های محرومیت زدایی در استان آغاز می شوند به گزارش خبرآنلاین لرستان، دکتر سید موسی خادمی در جلسه بررسی پروژه های قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه حضرت ابوالفضل با اشاره به موضوع جلسه و تاکید بر ایجاد اشتغال و همچنین رفع محرومیت از دهستان های محروم اظهار داشت: فعالیت خوبی را سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان در راستای محرومیت زدایی از دهستان هایی که با ضریب محرومیت بالای 7 هستند؛ پیگیری می کند.
وی در ادامه افزود: از تعداد مناطق محرومی که در کشور معرفی شده با تلاش سپاه استان سهم خوبی به لرستان اختصاص داده شده است.
استاندار لرستان با بیان اینکه دوران بعد از انقلاب جهاد سازندگی مستقیم به مناطق محروم ورود پیدا می کرد و با مشارکت مردم ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 13 ساعت و 58 دقیقه پیش
افتتاح طرح پایلوت ملی حفاظت مشارکتی در سیلاب و کلوار

افتتاح طرح پایلوت ملی حفاظت مشارکتی در سیلاب و کلوار به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یاسوج،در این سفر مسئولان سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور از جمله؛ معاون حفاظت و امور اراضی، مدیرکل حفاظت، مدیرکل آموزش، ترویج و مشارکتهای مردمی، مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل به مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد وجمعی از دیگر مسئولان استانی و شهرستانی منابع طبیعی و مسئولان انجمنهای زیست محیطی کهگیلویه و بویراحمد حضور داشتند.
معاون حفاظت و امور اراضی سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور در خصوص گام اول اجرای طرح پایلوت حفاظت مشارکتی در منطقه سیلاب و کلوار گفت: با اجرای این طرح ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 13 ساعت و 58 دقیقه پیش
دستگاه ها برای ایجاد 30 هزار شغل در هرمزگان برنامه ریزی کنند

دستگاه ها برای ایجاد 30 هزار شغل در هرمزگان برنامه ریزی کنند به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بندرعباس، دکتر فریدون همتی در نشست کارگروه تخصصی اشتغال هرمزگان با تاکید بر لزوم برنامه ریزی برای ایجاد 30 هزار شغل در استان طی سال جاری، عنوان کرد: تمامی دستگاه های اجرایی با هماهنگی و هم افزایی با استفاده از ظرفیت های موجود در راستای تحقق این هدف مهم گام بردارند.
وی بر ضرورت ساماندهی مناسب دستگاه های متولی اشتغال در استان تاکید کرد و افزود: برنامه نظارت بر راستی آزمایی و زنده ماندن فرصت های شغلی در سال گذشته ایجاد شده که نیازمند پیگیری همیشگی و ارائه گزارش عملکرد است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 14 ساعت و 8 دقیقه پیش
حذف دفترچه بیمه در بخش دولتی تا شهریور

حذف دفترچه بیمه در بخش دولتی تا شهریور مدیر سازمان بیمه سلامت ایران از حذف دفترچه بیمه سلامت در مراکز درمانی و بیمارستان های دولتی تا شهریور امسال خبر داد.
به گزارش روزنامه ایران، طاهر موهبتی با اشاره به شعار هفته سلامت مبنی بر پوشش همگانی سلامت در همه جا و برای همه، گفت: مهم ترین برنامه ما در سال 97 استقرار سازمان الکترونیک است و با پیگیری های انجام شده در حال حاضر در 128 بیمارستان کشور حذف دفترچه را داشته ایم و در شش ماه اول 97 تلاش می کنیم دفترچه از همه بیمارستان های دولتی حذف و ارائه خدمت با ارائه کد ملی انجام شود.
وی افزود ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اجتماعی انتشار : 14 ساعت و 8 دقیقه پیش
توفان طلاق در کشور

توفان طلاق در کشور به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از آرمان، راهکار طلاق توافقی اساسا به دلیل کاهش در اتلاف وقت زوجین در هنگام طلاق مطرح شد، اما به مرور به یکی از بزرگ ترین خطراتی تبدیل شد که بنیان خانواده را تحت تاثیر قرار می دهد. طلاق در سال گذشته رکوردشکنی کرده و در تاریخ ایران بی سابقه بود، حال راهکار چیست؟ آیا زمان آن نرسیده که فکری اساسی به حال مساله خانواده و تحکیم آن انجام دهیم؟ به نظر می رسد آموزش های پیش از ازدواج راهکار نهایی برای معضل طلاق در جامعه نبوده است و باید به فکر فرهنگسازی در آموزش و پرورش و دانشگاه ها باشیم تا شاید گره کور طلاق در ایران آسان باز شود. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 14 ساعت و 8 دقیقه پیش
برپایی نمایشگاه مشاغل در مدارس

برپایی نمایشگاه مشاغل در مدارس مسعود شکوهی با اشاره به نامگذاری هفته اول اردیبهشت ماه به عنوان هفته مشاغل اظهار کرد: راهکار 3-21 سند تحول بنیادین، آموزش و پرورش را موظف کرده که باید هدایت تحصیلی دانش آموزان را منطبق بر استعداد، توانایی و رغبتشان انجام دهد.
وی افزود: یکی از ارکان و استلزامات هدایت تحصیلی فراهم کردن فرصتی است تا دانش آموزان فرصت های شغلی را بشناسند و با حرف و مشاغل موجود و دارای اولویت منطقه خود آشنا شوند.
مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه آموزش و پرورش برنامه ریزی هایی را در سطح مدرسه، منطقه و استان برای معرفی مشاغل انجام داده است ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اجتماعی انتشار : 14 ساعت و 18 دقیقه پیش
تامین 90 درصد آب شرب شهر قم از سد کوچری

تامین 90 درصد آب شرب شهر قم از سد کوچری احمد حاج حسینی مسگر امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به منبع تامین آب شهر قم اظهار کرد: سد کوچری منبع اصلی تامین آب این شهر است که 90 درصد آب شرب شهر قم را تامین می کند، البته اکنون نیازی به استفاده از منابع دیگر برای تامین آب شهر قم نداریم.
وی ادامه داد: در نیمه دوم سال 96 به دلیل کاهش نزولات جوی، میزان آب ورودی به سد کوچری از سرشاخه های دز یک پنجم شد، به همین دلیل در صورت عدم صرفه جویی ظرف هفته های آینده مجبور از استفاده از ذخایر سدهای 15 خرداد و کوچری برای تامین آب شرب شهر قم خواهیم شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 14 ساعت و 18 دقیقه پیش
چه کسانی جاسوس دوتابعیتی را قالب کردند و فراری دادند؟

چه کسانی جاسوس دوتابعیتی را قالب کردند و فراری دادند؟ به گزارش مشرق به نقل از دانا ، 26 شهریور 96 با حکم عیسی کلانتری ، کاوه مدنی معاون سازمان محیط زیست شد و به این ترتیب از لندن به ایران بازگشت، مدنی بعد از فارغ التحصیل شدن در رشته مهندسی عمران در دانشگاه تبریز راهی کشور سوئد شد و در سال 1384 در رشته منابع آب از دانشگاه لوند فارغ التحصیل گردید.
او در سال 1388 مدرک دکترای خود را در رشته مهندسی عمران محیط زیست از دانشگاه کالیفرنیا، دیویس دریافت کرد. وی پس از آن دوره پسادکتری خود را در رشته اقتصاد و سیاست محیط زیست در دانشگاه کالیفرنیا، ریورساید گذراند.
بیشتر بخوانید:
متهم نگریخت، متهم اینجاست! تناقض گویی شوالیه های پوشالی ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 14 ساعت و 28 دقیقه پیش
امروز اطلاع رسانی، متناسب با نیاز جامعه نیست

امروز اطلاع رسانی، متناسب با نیاز جامعه نیست به گزارش خبرنگار خبرآنلاین از همدان ؛ سید سعید شاهرخی، که در ️جلسه شورای اطلاع رسانی استان سخن می گفت با اعلام مطلب فوق افزود: فلسفه این جلسه این است که بتوانیم با هم افزایی دستگاه ها ارتباط موثر و به موقعی با مردم داشته باشیم.
وی حلقه ارتباط مردم با مسوولین را داشتن ارتباط جدی مدیران استان با رسانه ها دانست و گفت: خروجی این جلسه باید رویکرد تغییر جدی در حوزه اطلاع رسانی باشد.
رئیس شورای اطلاع رسانی استان با اعلام اینکه مردم وقتی ببینند کاری انجام شده و با اطلاع رسانی تبیین می شود، امیدوار می شوند ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 14 ساعت و 38 دقیقه پیش
سازمان های بیمه گر 850 میلیارد تومان به دانشگاه علوم پزشکی شیراز بدهکارند پزشک خانواده در فارس ادامه پیدا می کند

سازمان های بیمه گر 850 میلیارد تومان به دانشگاه علوم پزشکی شیراز بدهکارند پزشک خانواده در فارس ادامه پیدا می کند دکتر علی بهادر در نشست خبری هفته سلامت افزود: تامین اجتماعی با 354 میلیارد تومان و بیمه سلامت با 379 میلیارد تومان بدهکارترین سازمان های بیمه گر به دانشگاه علوم پزشکی شیراز هستند البته میزان آن در پایان سال 96 یک هزار میلیارد تومان بود که قبل از عید به 850 میلیارد تومان رسید.
وی یادآور شد: پزشک خانواده را در فارس ادامه می دهیم و بقیه استان ها هم در این زمینه باید به ما بپیوندند البته در این مورد مشکلات و نقایص را هم باید برطرف کنیم.
دکتر بهادر گفت: علاوه بر توسعه شبکه گسترده سلامت در استان و خانه های روستایی، بیمارستان های فوق تخصصی قابل توجهی در فارس به مردم خدمت ارایه می دهند ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 14 ساعت و 38 دقیقه پیش
روزنامه اطلاعات:انتشار عکسهای خصوصی کاوه مدنی توسط مسئولان،چه معنایی دارد جز انحطاط اخلاقی؟

روزنامه اطلاعات:انتشار عکسهای خصوصی کاوه مدنی توسط مسئولان،چه معنایی دارد جز انحطاط اخلاقی؟ روایات و اقوال از گفتار و سیرة ائمة اطهار(س) نیز بر همین امر گواهی می کند. به همین دلیل آزادی و امنیت افراد در حریم خصوصی بسیار مورد تأکید در شرع و عرف و قوانین موضوعه بوده و هست.
با این اوصاف چگونه کسانی به خود اجازه میدهند اسباب و تصاویر و اسرار زندگی مردم را به اسم امنیت و مسئولیت در این حیطه بکاوند و سپس گزیده ای از این اسناد و برخی از این اسرار یا تصاویر شخصی را در شبکه های عمومی در معرض عموم و مرآی همگان قرار دهند؟ دستگاه هایی که اجازه و امکان و مهمتر از همه مجوزهای قانونی و مشخص برای تجسّس دارند باید کارآزموده ترین و وثیق ترین و بهترین کادرها را برای این امر در نظر گیرند و همانها ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 14 ساعت و 38 دقیقه پیش
ضرورت همکاری همه دستگاه ها جهت خدمات به کوچ بهاره عشایر

ضرورت همکاری همه دستگاه ها جهت خدمات به کوچ بهاره عشایر به گزارش خبرگزاری فارس از کهگیلویه، جلسه ستاد کوچ بهاره عشایر شهرستان های کهگیلویه و چرام در سالن کنفرانس فرمانداری دهدشت برگزار شد.
علی پوزش در این جلسه با توجه به آغاز کوچ زودرس بهاره عشایر در کهگیلویه به تشریح وظایف دستگاه های متولی پرداخت.
فرماندار کهگیلویه خواستار حفاظت و نگهداری و امنیت عشایر در طول مسیر از نیرو انتظامی شد و اظهار داشت: اداره امور عشایر به موقع و در کمترین زمان ممکن عشایر به مقصد برسانند و آذوقه آن ها را تأمین نمایند.
وی با توجه به اینکه تردد عشایر بیشتر از حوزه سرفاریاب می گذرد خواستار تدابیر لازم در این راستا از بخشداری سرفاریاب شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 14 ساعت و 38 دقیقه پیش
انجام روزانه 300 آزمایش در بیمارستان غرضی ملایر/ مشکلات نیروهای آزمایشگاهی دیده شود

انجام روزانه 300 آزمایش در بیمارستان غرضی ملایر/ مشکلات نیروهای آزمایشگاهی دیده شود رحیم فراهانی در گفت وگو با خبرنگار فارس در ملایر با اشاره به اینکه آزمایشگاه بیمارستان غرضی ملایر در سال 75 افتتاح شد اظهار کرد: در آن زمان با توجه به کم بودن تعداد پرسنل و تجهیزات آزمایش های ساده در این بیمارستان انجام می شد.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر بخش های مختلف بیوشیمی، همولوژی، آنالیز، انگل شناسی، میکروب شناسی و سرولوژی بانک خون در بخش های این آزمایشگاه فعال است گفت: در سال های اخیر فعالیت های ما در این آزمایشگاه تخصصی تر شده و آزمایش های انجام شده با بهترین کیفیت به بیماران و مراجعین صورت می گیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 14 ساعت و 48 دقیقه پیش
کارشناسان علوم آزمایشگاهی، دکترهایی با حقوق کارگری

کارشناسان علوم آزمایشگاهی، دکترهایی با حقوق کارگری به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ با حقوق قانون کار مشغول به فعالیت هستیم این اعتراض عزیزی عضو انجمن علوم آزمایشگاهی نسبت به اجرا نشدن قانون ارتقای بهره وری برای کاردان ها و کارشناسان علوم آزمایشگاهی است.
کاردان ها و کارشناسان علوم آزمایشگاهی در حالی نسبت به اجرا نشدن این قانون معترض هستند که جهانگیری معاون نظارت و ارزیابی سازمان نظام پزشکی می گوید این افراد در مرحله اول باید از مراجع مربوطه پروانه شغلی خود را اخذ کنند و هنوز از مرجعی درخواستی به ما ارسال نشده است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 14 ساعت و 48 دقیقه پیش
خطر سگ ها برای حیات وحش بومیِ هند

خطر سگ ها برای حیات وحش بومیِ هند به گزارش ایسنا، در این بررسی بر حملات سگ ها به حدود 80 گونه جانوری از قبیل لانگور طلایی و هوبره هندی بزرگ تاکید شده است. همچنین نیمی از این حملات داخل یا اطراف مناطق حفاظت شده اتفاق افتاده است.
هند زیستگاه حدود 60 میلیون از تقریبا یک میلیارد قلاده سگ موجود در جهان است. کارشناسان هندی به منظور درک تاثیرات این موجودات روی حیات وحش بومی این کشور به بررسی دقیق آن پرداختند.
به گفته کارشناسان این گونه جانوری در حال حاضر در حیات وحش سراسر هند به مشکل بزرگی تبدیل شده است. طبق گزارش ها این موجودات نزدیک به 80 گونه حیات وحش را مورد حمله قرار داده اند که بیشتر این حملات روی پستانداران بوده ... ادامه خبر ...

منبع: روزنامه همشهری دسته: اجتماعی انتشار : 15 ساعت و 8 دقیقه پیش
خانواده و مهدکودک یک بام و دو هوای تربیتی

خانواده و مهدکودک یک بام و دو هوای تربیتی اصولاً مهدکودک باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟
چند ملاحظه اصلی وجود دارد. اولین ملاحظه این است که چون با حضور در مهدکودک، کودک برای اولین بار است که از مادر جدا و وارد محیطی می شود که هم از لحاظ فضا و هم از لحاظ اشخاص کاملاً غریبه است، این برای کودک می تواند بسیار تنش زا باشد. پس اولین چیزی که در مهدکودک باید مورد ملاحظه قرا بگیرد، از جهت روانی است. دوم از جهت فضا باید رنگ، تزیینات و جذابیت ها هم مشابهت هایی با خانه داشته باشد. مهم ترین مؤلفه مهدکودک، نیروی انسانی است که کودک با آن ها سروکار دارد.
اثرات مثبت مهد کودک ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 15 ساعت و 18 دقیقه پیش
سهمی از جریمه های معاینه فنی به کاهش آلودگی هوا اختصاص نمی یابد

سهمی از جریمه های معاینه فنی به کاهش آلودگی هوا اختصاص نمی یابد مسعود زندی سرپرست مرکز ملی هوا و اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست در گفتگو با خبرنگار حوزه محیط زیست گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ در رابطه با اختصاص یافتن پول معاینه فنی به سازمان حفاظت محیط زیست اظهار کرد: بر اساس تبصره 3 ماده 6 قانون هوای پاک ، شهرداری ها و دهیاری های هر استان نسبت به ارتقا و آموزش مراکز معاینه فنی اقدام می کنند.
وی با بیان اینکه درآمدهای مراکز معاینه فنی به سازمان حفاظت محیط زیست تعلق نمی گیرد، افزود: بر اساس قانون تمام جرایم رانندگی در کشور به خزانه دولت واریز می شود و تمام هزینه ها و درآمدهای مراکز معاینه فنی مربوط به خود مراکز است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 15 ساعت و 28 دقیقه پیش
مسئلۀ فرهنگی و مسئله شناسی فرهنگی ایران

مسئلۀ فرهنگی و مسئله شناسی فرهنگی ایران چکیده
هدف: با توجه به اهمیت فرهنگ، پویایی جوامع در گرو شناخت و حل به موقع مسائل فرهنگی است. بررسی علمی وضعیت فضای فرهنگی و نمادین جامعه، علاوه بر کمک به پالایش ساختار فرهنگ، سیاست های توسعه ای را نیز تسهیل می کند. هدف محققان در پژوهش حاضر، شناسایی مهم ترین مسائل فرهنگی کشور بود که مفهوم شناسی مسئلۀ فرهنگی ، از پیش شرط های چنین مطالعه ای تلقی می شود. روش: مطالعۀ حاضر از نوع اکتشافی بوده و از تکنیک تحلیل محتوا برای حصول به اهداف پژوهش استفاده کرده است. جامعۀ آماری با در نظر گرفتن معیارهای درون گنجی و صلاحیت های نخبگی، شامل 211 مطلب است که به صورت تمام شمار بررسی شده اند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 15 ساعت و 58 دقیقه پیش
برگزاری دوره مهارتی اپراتورهای پاسخگوی اضطراری در استان اصفهان

برگزاری دوره مهارتی اپراتورهای پاسخگوی اضطراری در استان اصفهان حسین درخشان امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار داشت: دوره آموزشی-مهارتی اپراتورهای مراکز پاسخگویی اضطراری با حضور 110 نفر از کل کشور طی دو نوبت شنبه 25 فروردین ماه 97 تا دوشنبه و دوشنبه تا پنج شنبه 30 فروردین به میزبانی سازمان هلال احمر استان اصفهان در حال برگزاری است.
وی افزود: جمعیت هلال احمر با توجه به وظایف ذاتی خود در خصوص حوادث، سوانح و امدادرسانی، خط اضطراری با شماره 112 دارد که با نام خط ملی امداد و نجات شناخته شده و در سراسر کشور فعال و در حال امدادرسانی است.
مدیر مرکز کنترل و هماهنگی عملیات سازمان امداد و نجات هلال احمر کشور اضافه کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 16 ساعت و 38 دقیقه پیش
واکنش آموزش و پرورش به خبر تنبیه بدنی دانش آموزی در بندرعباس

واکنش آموزش و پرورش به خبر تنبیه بدنی دانش آموزی در بندرعباس آفتاب نیوز :
در اطلاعیه آموزش و پرورش استان هرمزگان آمده است:
پس از ارجاع موضوع به آموزش و پرورش ناحیه یک و حضور بازرسان و مسوولان این ناحیه ی آموزشی در مدرسه یاد شده، بررسی دقیق جزییات موضوع با حضور دانش آموز مذکور، اولیا و همچنین دبیر مربوطه آغاز شد.
نتیجه بررسی ها نشان می دهد به دنبال عدم انجام تکالیف درسی، دانش آموز یاد شده به همراه برخی دیگر از دانش آموزان اقدام به برهم زدن نظم کلاس نموده و نسبت به معلم کلاس بی احترامی می کند.
تذکر معلم در جهت حفظ نظم کلاس نتیجه ای نداشته و در نهایت مجبور به اخراج دانش آموز یاد شده از کلاس درس می شود که در این مرحله برخلاف آیین ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اجتماعی انتشار : 16 ساعت و 48 دقیقه پیش
بیمارستان شهیدای خلیج فارس بوشهر به دستگاه های پیشرفته تجهیز شد

بیمارستان شهیدای خلیج فارس بوشهر به دستگاه های پیشرفته تجهیز شد علیرضا حاجیونی در گفت وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: تلاش های بسیار خوبی به منظور ارتقای کیفیت خدمت رسانی و استفاده از فن آوری های پیشرفته در تشخیص و درمان بیماران در مرکز آموزش درمانی شهدای خلیج فارس بوشهر صورت گرفته است.
وی اضافه کرد: با تلاش رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، تجهیزات پزشکی با اعتباری بالغ بر هشت میلیارد ریال خریداری و به مناسبت هفته سلامت به مرکز آموزش درمانی شهدای خلیج فارس تحویل شد.
رئیس مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس افزود: این دستگاه ها شامل یک دستگاه اکو کاردیوگرافی پرتابل که در درمانگاه مستقر شده و امکان انجام اقدامات تشخیصی قلبی برای متخصصین فراهم می ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 17 ساعت و 38 دقیقه پیش
چهار میلیارد ریال در حوزه بهداشت مدارس دشتی هزینه شد

چهار میلیارد ریال در حوزه بهداشت مدارس دشتی هزینه شد به گزارش خبرنگار مهر ، عبدالله نادری عصر چهارشنبه در جلسه شورای آموزش و پرروش با اشاره به روز ارتش، از ایثارگری و فداکاری نیرو ارتش جمهوری اسلامی ایران تجلیل و پیشاپیش هفته معلم را خدمت همه فرهنگیان زحمت کش تبریک عرض کرد.
وی با اشاره به نقش ارزنده معلم در تعلیم و تربیت، افزود: جایگاه ونقش معلمین عزیز را نمی توان با مسائل مادی جبران کرد و هر اقدامی که انجام دهیم نمی توانیم از زحمات معلمین عزیز تجلیل و قدردانی کرد.
نادری با تاکید بر اینکه شان و منزلت معلم باید درهمه مراسمات حفظ شود، یادآور شد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 17 ساعت و 38 دقیقه پیش
تجلیل از 314 معلم نمونه استان در هفته بزرگداشت مقام معلم

تجلیل از 314 معلم نمونه استان در هفته بزرگداشت مقام معلم به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد، به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان شمالی قنبرعلی خوش آینه در حاشیه جلسه بزرگداشت مقام معلم ضمن تقدیرو تشکر از زحمات کلیه عوامل ستاد بزرگداشت در سال گذشته اظهار داشت: از مجموع 314 معلم نمونه 222 معلم نمونه در 9 شهرستان و 91 معلم نمونه در استان و 1 معلم نمونه در کشور تجلیل می شود
وی بیان کرد: برای اولین بار جشنواره معلمین ماندگار در استان برگزار می گردد واز فرهنگیانی که در زمینه های علمی، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی که دارای مقام هستند، تجلیل خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 18 ساعت و 8 دقیقه پیش
فعالیت در رسانه کار بسیار دشوار، حساس و مسئولیت زایی است

فعالیت در رسانه کار بسیار دشوار، حساس و مسئولیت زایی است به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز به نقل از روابط عمومی خانه مطبوعات استان خوزستان، "علی حسین حسین زاده" در جلسه با اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات اظهار کرد: جایگاه خانه مطبوعات باید توسط اعضا و نیز افراد خارج از مجموعه ارتقا یابد زیرا این مهم بر اثرگذاری این مجموعه تأثیر مستقیم و انکارناپذیری خواهد داشت.
وی پیرامون ساماندهی اصحاب رسانه به ویژه خبرنگاران یادآور شد: این موضوع از دیرباز مطالبه رسانه ها بوده و این امر نیازمند ورود ارشاد است زیرا حیطه نظارتی بر عهده ماست و مباحث اجرایی مستقیماً به ارشاد استان برمی گردد که در جلسه ای با حضور سه طرف استانداری ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 18 ساعت و 28 دقیقه پیش
نصب مجدد تندیس استاد شهریار تا یک ماه آینده

نصب مجدد تندیس استاد شهریار تا یک ماه آینده اکبر صمدی در گفت و گو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: دلیل برداشتن تندیس استاد شهریار از میدانی در شهرستان پارس آباد، مرمت و بازسازی بوده و تندیس فاخر استاد در کمتر از یکماه آینده در همان میدان نصب خواهد شد.
وی افزود: از چندین سال پیش یکی از میادین نزدیک به مجموعه های دانشگاهی پارس آباد به نام استاد شهریار نامگذاری و سردیس اوی نیز در آن مکان نصب شده بود که با گذشت زمان نیاز به اصلاح داشت.
فرماندار شهرستان پارس آباد تصریح کرد: بحث های اولیه انجام شده بود اما هنوز تشریفات قانونی امر صورت نگرفته است و این موضوع در شورای شهر ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 18 ساعت و 38 دقیقه پیش
پایان یکباره مدارس سمپاد بدون امضای رئیس جمهور پای یک مصوبه

پایان یکباره مدارس سمپاد بدون امضای رئیس جمهور پای یک مصوبه به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم ، حذف آزمون ورودی پایه هفتم مدارس سمپاد این روزها به بلاتکلیف ترین مسئله در آموزش وپرورش تبدیل شده است و هنوز دانش آموزانی که قرار بود اردیبهشت امسال در آزمون پایه هفتم مدارس سمپاد شرکت کنند اما با تصمیم یکباره وزارت آموزش وپرورش و اعلام آن از میانه سال تحصیلی، فرصت شرکت در این آزمون را از دست دادند، نمی دانند سرنوشت مصوبه ای که به امضای رئیس جمهور نرسیده اما اجرای آن از سوی آموز ش وپرورش کلید خورده است، به کجا ختم خواهد شد.
البته در این میان بعضی اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی و نمایندگان مجلس از برگزاری آزمون پایه هفتم مدارس سمپاد برای سال 97 ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 18 ساعت و 48 دقیقه پیش
از مادی گرایی تا محیط زیست گرایی

از مادی گرایی تا محیط زیست گرایی چکیده
هدف: مقالۀ حاضر، به ارزیابی اثر تعدیل گر هویت فرهنگی محلی بر رابطۀ مادی گرایی و گرایش به رفتارهای زیست محیطی پرداخته است. روش: این پژوهش مبتنی بر نمونه گیری از دانشجویان هفت دانشگاه در مناطق مختلف کشور است. مدل ساختاری با استفاده از نرم افزار Smart PLS 2.0 بررسی شده است. یافته ها: رابطۀ مثبت و معناداری بین ماتریالیسم و گرایش به رفتارهای زیست محیطی مشاهده شده است، اما میزان تأثیرگذاری آن قابل تأمل است. نتیجه گیری: نقش تعدیل گر هویت فرهنگی محلی، مدیران را ملزم می دارد که در تمرکز بر تولید و توزیع محصولات سازگار با محیط زیست توجه ویژه ای بر هویت فرهنگی محلی افراد داشته باشند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 18 ساعت و 48 دقیقه پیش
اعتراض بطحایی به تبعیض پرداخت ها میان معلمان و سایر کارکنان دولت

اعتراض بطحایی به تبعیض پرداخت ها میان معلمان و سایر کارکنان دولت به گزارش خبرگزاری تسنیم ، وزیر آموزش وپرورش در نامه 21 فروردین ماه خطاب به معاون اول رئیس جمهور اعلام کرد پرداخت های تا 6 برابر خارج از احکام کارگزینی، عامل تبعیض بین معلمان و سایر کارکنان دولت شده است و خواستار رفع تبعیض بین معلمان و سایر کارکنان دولت شد.
بطحایی در این نامه به جهانگیری تأکید کرده است: یکی از مهم ترین عوامل نارضایتی در میان کارکنان دولت وجود نابرابری های عدیده در نظام پرداخت های مستمر و غیرمستمر است و متأسفانه به دلایل مختلف با صدور مجوزهای مختلف این فرآیند رو به تزاید است. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 19 ساعت و 18 دقیقه پیش
برگزاری کارگاه های آموزشی ویژه والدین در حاشیه شهر مشهد

برگزاری کارگاه های آموزشی ویژه والدین در حاشیه شهر مشهد نیره عابدین زاده در گفت وگو با خبرنگار فارس در مشهد از برگزاری کارگاه های آموزشی با موضوع تبعات و ممنوعیت های اجتماعی و قانونی ازدواج با اتباع بیگانه در مدارس مناطق حاشیه شهر مشهد خبر داد.
معاون دادستان مشهد در امور محاکم تجدید نظر و کیفری یک با بیان اینکه این کارگاه ها به همت بانوان قاضی مشهد درحال برگزاری است، ادامه داد: این کارگاه های آموزشی طی 10 جلسه در مدارس دخترانه مناطق حاشیه شهر برای والدین برگزار می شود.
وی با اشاره به استقبال شدید مردم از کارگاه های مذکور، بیان کرد: تاکنون در 3 مدرسه، 700 نفر از والدین آموزش دیده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 19 ساعت و 28 دقیقه پیش
600هزار خانوار از درختان برای تامین سوخت استفاده می کنند

600هزار خانوار از درختان برای تامین سوخت استفاده می کنند مسعود منصور عصر چهارشنبه در حاشیه افتتاح طرح پایلوت ملی حفاظت مشارکتی در منطقه سیلاب و کلوار شهرستان بویراحمد به ایرنا افزود :دولت برای حفاظت از جنگل ها و جلوگیری از تخریب عرصه های طبیعی با مشارکت مردم برنامه ها و طرح های متعددی در دست اجرا دارد. طرح پایلوت ملی حفاظت مشارکتی با حضور معاون حفاظت و اموراراضی و مدیرکل آموزش، ترویج و مشارکتهای مردمی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور و دیگر مسئولان استانی و شهرستانی در سیلاب و کلوار از توابع شهرستان بویراحمد افتتاح شد.
وی اظهار داشت: با اجرای این طرح ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 19 ساعت و 28 دقیقه پیش
والدین مقصر مشکلات ازدواج و طلاق جوانان

والدین مقصر مشکلات ازدواج و طلاق جوانان اولین نشست هماهنگی طرح ازدواج پایدار در استان قم با حضور دستگاه های فرهنگی و اجرایی استان در حوزه ازدواج و کاهش آسیب های اجتماعی غروب چهارشنبه در استانداری قم برگزار شد و به تشکیل کمیته علمی ازدواج پایدار انجامید.
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، در این جلسه که با حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار، فرماندار قم، مدیرکل فرهنگی اجتماعی استانداری، رئیس جهاد دانشگاهی واحد استان قم، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و مدیرکل بهزیستی استان قم برگزار شد مدیران دستگاه های مختلف به راهکارهای اصلاح آسیب های اجتماعی در استان پرداختند.
چالش موازی کاری در مواجهه با آسیب های اجتماعی ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 19 ساعت و 38 دقیقه پیش
برپایی نمایشگاه مشاغل در مدارس/ اجرای آزمون رغبت و توانایی کلاس نهمی ها

برپایی نمایشگاه مشاغل در مدارس/ اجرای آزمون رغبت و توانایی کلاس نهمی ها مسعود شکوهی در گفت وگو با ایسنا ، با اشاره به نامگذاری هفته اول اردیبهشت ماه به عنوان هفته مشاغل اظهار کرد: راهکار 3-21 سند تحول بنیادین، آموزش و پرورش را موظف کرده که باید هدایت تحصیلی دانش آموزان را منطبق بر استعداد، توانایی و رغبتشان انجام دهد.
وی افزود: یکی از ارکان و استلزامات هدایت تحصیلی فراهم کردن فرصتی است تا دانش آموزان فرصت های شغلی را بشناسند و با حرف و مشاغل موجود و دارای اولویت منطقه خود آشنا شوند.
مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه آموزش و پرورش برنامه ریزی هایی را در سطح مدرسه، منطقه و استان برای معرفی مشاغل انجام داده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 19 ساعت و 48 دقیقه پیش
درخواست محیط زیست از فدراسیون درباره یوز

درخواست محیط زیست از فدراسیون درباره یوز خبرگزاری ایسنا: سرپرست معاونت محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: سازمان حفاظت محیط زیست از فدراسیون فوتبال می خواهد تا طی مذاکرات مکتوب با شرکت آدیداس، ثبت تصویر یوز بر پیراهن تیم ملی را مجددا مطالبه کرده و در نهایت پاسخ مکتوب آدیداس در این باره را به منظور رفع ابهامات کنونی در اختیار رسانه ها قرار دهد.
حمید ظهرابی، سرپرست معاونت محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص حذف تصویر یوز از پیراهن تیم ملی فوتبال ایران با یادآوری این موضوع که ایران از سال 1375 و با تصویب مجلس شورای اسلامی به کنوانسیون بین المللی حفاظت از تنوع زیستی ملحق شده است ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اجتماعی انتشار : 20 ساعت و 18 دقیقه پیش
توزیع لباس های اهدایی رهبری در مناطق محروم

توزیع لباس های اهدایی رهبری در مناطق محروم خبرگزاری تسنیم: بنیاد مستضعفان با توجه به مسئولیت های خود در حوزه محرومیت زدایی خدمات متفاوتی را ارائه می کند. این خدمات بیشتر تلاش می کند نیازهای اساسی مددجویان را رفع کند و در کنار خدمات زیرساختی بنیاد چهره فقر را به مرور در مناطق کمتر توسعه یافته تغییر دهد.
بنیاد مستضعفان با شناسایی اقشار آسیب پذیر تلاش می کند تا خدمات خود را بر گروه هایی متمرکز کند که بیش از دیگران در معرض آسیب های جانبی ناشی از فقر اقتصادی هستند. کمک به احداث و تامین مسکن خانواده های دارای دو معلول، کمک به تامین مسکن معلولین و کمک به تامین مسکن و معیشت خانواده های دارای فرزندان سه قلو و بیشتر از جمله طرح هایی هستند ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اجتماعی انتشار : 20 ساعت و 28 دقیقه پیش
توزیع لباس های اهدایی رهبر انقلاب در مناطق محروم

توزیع لباس های اهدایی رهبر انقلاب در مناطق محروم خبرگزاری تسنیم: بنیاد مستضعفان با توجه به مسئولیت های خود در حوزه محرومیت زدایی خدمات متفاوتی را ارائه می کند. این خدمات بیشتر تلاش می کند نیازهای اساسی مددجویان را رفع کند و در کنار خدمات زیرساختی بنیاد چهره فقر را به مرور در مناطق کمتر توسعه یافته تغییر دهد.
بنیاد مستضعفان با شناسایی اقشار آسیب پذیر تلاش می کند تا خدمات خود را بر گروه هایی متمرکز کند که بیش از دیگران در معرض آسیب های جانبی ناشی از فقر اقتصادی هستند. کمک به احداث و تامین مسکن خانواده های دارای دو معلول، کمک به تامین مسکن معلولین و کمک به تامین مسکن و معیشت خانواده های دارای فرزندان سه قلو و بیشتر از جمله طرح هایی هستند ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اجتماعی انتشار : 20 ساعت و 38 دقیقه پیش
آرپیچی زن گیلانی در سومار به شهادت رسید

آرپیچی زن گیلانی در سومار به شهادت رسید به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، شهید کیومرث سیاه پوش در تاریخ 18 شهریور 1345 در خانواده ای مؤمن و مذهبی در روستای عثماوندان شهرستان شفت دیده به جهان گشود.
او تحصیلات خود را در مقطع پنجم ابتدایی در مدرسه ای در همان روستا به نام کنونی شهدای عثماوندان سپری کرد و به دلیل مشکلات خانوادگی که در آن زمان تقریباً گریبان گیر اکثر روستاییان بود ناتمام گذاشت.
وی با سن پایین در همان دوران کودکی مشغول به کار برای کمک به خانواده شد و از همان ابتدای نوجوانی نیز در فعالیت های بسیج روستا شرکت داشت و خدمت به دوستان و همسایگان از اولویت های شهید بود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 20 ساعت و 48 دقیقه پیش
بهره مندی53 هزار خانوارتهرانی از خدمات کمیته امداد/ ارائه 32 بسته حمایتی به مددجویان

بهره مندی53 هزار خانوارتهرانی از خدمات کمیته امداد/ ارائه 32 بسته حمایتی به مددجویان محسن ولیئی در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه در استان تهران 53 هزار خانوار از خدمات کمیته امداد استفاده می کنند، گفت: از این تعداد 47 هزار و 619 خانوار در شهرها و پنج هزار و 747 خانوار در روستاها زندگی می کنند.
وی با اشاره به اینکه 32 بسته حمایتی به خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد ارائه می شود، بیان کرد: مهم ترین بسته های خدماتی کمیته امداد به مددجویان تحت حمایت، بسته فرهنگی با محوریت بصیرت افزایی و بسته خودکفایی و توانمندی با محوریت استقلال اقتصادی خانواده ها است.
مدیرکل کمیته امداد استان تهران یکی از اهداف مهم این نهاد را شناسایی ظرفیت و توانمندی های مددجویان تحت حمایت برشمرد و ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 20 ساعت و 57 دقیقه پیش
والدین کم اطلاع عامل سستی پایه های ازدواج هستند

والدین کم اطلاع عامل سستی پایه های ازدواج هستند به گزارش خبرنگار مهر ، اولین نشست هماهنگی طرح ازدواج پایدار در استان قم با حضور دستگاه های فرهنگی و اجرایی استان در حوزه ازدواج و کاهش آسیب های اجتماعی غروب چهارشنبه در استانداری قم برگزار شد و به تشکیل کمیته علمی ازدواج پایدار انجامید.
در این جلسه که با حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار، فرماندار قم، مدیرکل فرهنگی اجتماعی استانداری، رئیس جهاد دانشگاهی واحد استان قم، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و مدیرکل بهزیستی استان قم برگزار شد مدیران دستگاه های مختلف به راهکارهای اصلاح آسیب های اجتماعی در استان پرداختند.
چالش موازی کاری در مواجهه با آسیب های اجتماعی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 20 ساعت و 58 دقیقه پیش
بهره برداری از نود و دومین واحد مسکونی خانواده های دارای بیش از دو معلول

بهره برداری از نود و دومین واحد مسکونی خانواده های دارای بیش از دو معلول به گزارش خبرگزاری فارس از اسفراین مدیرکل بنیاد مسکن خراسان شمالی طی مراسمی در این شهرستان گفت: در حال حاضر 105 واحد برای خانواده های دارای بیش از دو معلول شناسایی و عملیات اجرایی آن آغازشده که امروز در شهرستان اسفراین شهد افتتاح نود و دومین واحد مسکونی این خانواده ها هستیم.
محمدی افزود: این واحدها طبق تفاهم نامه بین سازمان های بنیاد مستضعفان، بنیاد مسکن، انجمن خیرین، سازمان بهزیستی و راه و شهرسازی است.
وی بابیان اینکه در روستاها 18 میلیون برای هر واحدی کمک بلاعوض پرداخت می شود گفت: علاوه بر آن تسهیلات مسکن روستایی داده می شود و بنیاد مسکن موظف است در روستاهایی که زمین دارد نیز ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 21 ساعت و 8 دقیقه پیش
آن زمان گذشت

آن زمان گذشت دانش آموزان دهه شصت معتقدند در زمان مدرسه رفتنشان از نظر ظاهر ی به آنها سخت گیری شده و دانش آموزان دهه هشتادی از آزادی عمل بیشتری در این باره می گویند معاون دوره متوسطه آموزش وپرورش: آیین نامه ای که درباره پوشش دانش آموزان در مدارس ملاک عمل است تصویبش به سال 79برمی گردد بنابراین می شود گفت این آیین نامه برای دهه 80 است
به گزارش شهروند، نسل سوخته ایم. همه سختگیری ها و بایدها و نبایدها برای ما بود. این جمله برای آنها که حالا دیگر یک گروه چندمیلیونی شناخته شده اند، آشناست: دهه شصتی ها. آنها که درددل ها و حرف هایشان از زمانی که مدرسه می رفتند و مقرراتی که تمامی نداشتند ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 21 ساعت و 18 دقیقه پیش
استان قم در کمک به نیازمندان پیشتاز است

استان قم در کمک به نیازمندان پیشتاز است به گزارش خبرنگار مهر ، پرویز فتاح چهارشنبه شب در دیدار با مدیر حوزه های علمیه کشور با اشاره به جایگاه و ظرفیت شهر قم اظهار داشت: قم مرکز حوزه های علمیه در کشور و جهان تشیع است و به همین دلیل مرکز فرهنگی حضرت معصومه(س) را در این شهر ایجاد کردیم تا در این مرکز به مددجویان کمیته امداد آموزهش های لازم ارائه می شود.
وی افزود: توسعه برنامه های فرهنگی در مرکز حضرت معصومه(س) از برنامه های سال جاری کمیته امداد است.
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با اشاره به تبعات افزایش قیمت ارز در کشور گفت: افزایش قیمت ارز در روزهای اخیر موجب نگرانی های زیادی شده است و امیدواریم که این افزایش قیمت فقر را ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 21 ساعت و 18 دقیقه پیش
ایجاد شرکت های زنجیره ای سوخت به هیچ وجه رانت نبود

ایجاد شرکت های زنجیره ای سوخت به هیچ وجه رانت نبود به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل ازایسنا، سیدمحمدرضا موسوی خواه در مراسم بهره برداری از جایگاه اختصاصی 236 میدان آزادی با بیان اینکه وزارت نفت از سال 94 به دنبال ایجاد شرکت های زنجیره ای توزیع سوخت برای ارائه خدمات بهتر بود، اظهار کرد: در مورد ایجاد این شرکت ها شاهد هجمه ها و سوء تفاهم های بسیاری بودیم.
وی افزود: مردم حق دارند در جایگاهی سوخت گیری کنند که امکانات بهتری ارائه می کند. در این راستا شرکت ملی پخش به عنوان یکی از اعضای وزارت نفت با نگاه خدمت رسانی در بزرگراه ها، مجتمع هایی برای خدمات رسانی بهتر به مردم ایجاد کرد و امروز بخش خصوصی با حمایت شرکت ملی پخش تلاش به ایجاد جایگاه های ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 21 ساعت و 38 دقیقه پیش
تجلیل از 38 مددکار اجتماعی در لرستان+تصاویر

تجلیل از 38 مددکار اجتماعی در لرستان+تصاویر حیدری مدیر کل بهزیستی لرستان در گفتگو با با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان ؛ گفت: هدف ما این است که از این سرمایه انسانی که بالغ بر 600 نفرهستند و 300 نفردر بهزیستی استان مشغول به کار هستند تجلیل شود.
وی افزود:حضور مددکاران برای کنترل وکاهش آسیب های اجتماعی که دامن گیر جامعه هستند یک ضرورت است ومددکاران اجتماعی متخصص ،متعهد ومجهز به دانش حرفه ای می توانند در کاهش آسیب های اجتماعی که در استان رو به رشد است موثر باشند.
موسوی چلک رئیس انجمن مددکاری ایران با بیان اینکه 10 هزار مددکار اجتماعی در دستگاه های دولتی وغیر دولتی مشول به فعالیت هستند گفت ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 21 ساعت و 58 دقیقه پیش
انتصاب یک زن به عنوان مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان

انتصاب یک زن به عنوان مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان طی حکمی از سوی وزیر آموزش و پرورش، مریم رشتچی به عنوان مدیرکل آموزش و پرورش زنجان منصوب شد.
به گزارش فارس، سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش طی حکمی، مریم رشتچی را به عنوان مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان منصوب کرد.
رشتچی عضو هیأت تخلفات اداری آموزش و پرورش استان زنجان بود که ریاست تربیت معلم الزهرا(س) زنجان و مشاور مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان را در کارنامه کاری خود دارد.
چندی پیش وزارت آموزش و پرورش اعلام کرده بود که به دنبال کاهش سن مدیریتی و استفاده از ظرفیت بانوان در مدیریت های عالی ستادی، استانی و مناطق است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 21 ساعت و 58 دقیقه پیش
انتصاب یک فرهنگی زن به عنوان مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان

انتصاب یک فرهنگی زن به عنوان مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش طی حکمی، مریم رشتچی را به عنوان مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان منصوب کرد.
رشتچی عضو هیأت تخلفات اداری آموزش و پرورش استان زنجان بود که ریاست تربیت معلم الزهرا(س) زنجان و مشاور مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان را در کارنامه کاری خود دارد.
چندی پیش وزارت آموزش و پرورش اعلام کرده بود که به دنبال کاهش سن مدیریتی و استفاده از ظرفیت بانوان در مدیریت های عالی ستادی، استانی و مناطق است.
پیش از این نیز مریم آشور به عنوان مدیر آموزش و پرورش شهرستان سرخه به عنوان نخستین انتصاب زن در استان سمنان صورت گرفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 22 ساعت و 18 دقیقه پیش
لزوم استفاده از زنان در سطوح بالای مدیریتی بیش ازپیش احساس می شود

لزوم استفاده از زنان در سطوح بالای مدیریتی بیش ازپیش احساس می شود به گزارش خبرنگار مهر ، مجید قدمی شامگاه چهارشنبه در آیین تودیع و معارفه مدیران کل آموزش وپرورش استان زنجان، با تأکید بر اینکه هدف در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، خدمت به مردم است، تصریح کرد: زمانی که پست ها تغییر می کند باید در نظر داشت که این تغییرات فقط به معنای تغییر سنگر خدمت به مردم است.
وی با یادآوری اینکه یکی از وظایف اصلی وزارت آموزش وپرورش طبق سند تحول، تربیت صحیح دانش آموزان است که عملکرد مطلوب آموزش وپرورش در این زمینه، جامعه را به سوی روشنی و موفقیت سوق خواهد داد، اظهار کرد: درواقع می توان گفت که تعلیم و تربیت زنده کردن انسان ها است و این مهم ابزاری ازجمله عشق و ایثار می ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 22 ساعت و 28 دقیقه پیش
مصوبات شورای آموزش و پرورش راهگشای نظام تعلیم و تربیت است

مصوبات شورای آموزش و پرورش راهگشای نظام تعلیم و تربیت است به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، دانش هاشمی پور شامگاه چهارشنبه در حاشیه نشست شورای آموزش و پرورش استان اظهار کرد: مجموع دستاوردهای شورا پشتوانه گرانسنگی برای پیشبرد برنامه هاست و قطعا با این سرمایه مهم می توان کارهای بزرگ و ماندگاری در استان انجام داد.
وی در ادامه با اشاره به جزییات مصوبات این جلسه افزود: در اجرای تدابیر رئیس شورای آموزش و پرورش استان، امسال هفته بزرگداشت مقام معلم با رویکرد جدیدی همراه خواهد بود و با مسؤولیت اخلاقی پور مدیرکل امور اجتماعی استانداری، کمیته ای متشکل از تمام دستگاه ها جهت پیگیری برنامه های این هفته تشکیل خواهد شد تا شاهد استفاده از همه ظرفیت ها برای ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 22 ساعت و 28 دقیقه پیش
افتتاح طرح پایلوت ملی حفاظت مشارکتی در "سیلاب و کلوار" کهگیلویه و بویراحمد

افتتاح طرح پایلوت ملی حفاظت مشارکتی در "سیلاب و کلوار" کهگیلویه و بویراحمد به گزارش ایسنا، مهندس مسعود منصور در مراسم افتتاح پروژه ملی پایلوت حفاظت مشارکتی در منطقه "سیلاب و کلوار " در خصوص گام دوم اثرات این طرح افزود: با اجرای این طرح، مردم به کمک منابع طبیعی آمده و در مواردی از قبیل آفات جنگلی، کاشت نهال، کاشت گیاهان دارویی، پیشگیری و مهار آتش سوزی عرصه ها، به کمک منابع طبیعی آمده اند.
وی در خصوص تامین سوخت روستاییان جنگل نشین وحاشیه جنگل اظهارکرد: اساسا تامین سوخت جزو وظایف سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری نیست اما ما دو کار به صورت درازمدت و کوتاه مدت انجام می دهیم ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 22 ساعت و 38 دقیقه پیش
جشن آبرسانی به تمام روستاهای شهرستان کارون با حضور وزیر نیرو

جشن آبرسانی به تمام روستاهای شهرستان کارون با حضور وزیر نیرو به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خوزستان ، اردکانیان در این مراسم با گرامیداشت و تبریک اعیاد شعبانیه و روز ارتش وگفت : توفیقی نصیبم شد تا در این جشن به یادماندنی شرکت کنم و باید قدر ملت و مردم خوب و وفادار خود را بدانیم.
وزیر نیرو با اشاره به اینکه بالای 99 درصد جمعیت شهری ما و حدود 93 درصد جمعیت روستایی تحت پوشش آب آشامیدنی هستند ادامه داد : سطح پوشش جمع آوری و تصفیه فاضلاب در بخش شهری زیر 70 درصد و در بخش روستایی نزدیک به 50 درصد است که برای افزایش این میزان باید تلاش بیشتری کنیم.
اردکانیان افزود ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 22 ساعت و 38 دقیقه پیش
آموزش و پرورش هرمزگان در انتخاب راهبردها عملکرد موفقی دارد/ مشارکت همگانی در بزرگداشت هفته معلم

آموزش و پرورش هرمزگان در انتخاب راهبردها عملکرد موفقی دارد/ مشارکت همگانی در بزرگداشت هفته معلم به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، فریدون همتی شامگاه چهارشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش استان اظهار کرد: آموزش و پرورش سنگ بنای توسعه در جامعه است و همه باید در کنار این مجموعه مشارکت کنند تا شاهد اعتلای نظام تعلیم و تربیت در جامعه باشیم.
وی تصریح کرد: قطعا هر چه این مجموعه بیشتر حمایت شود آثار خوب آن در همه بخش ها خود را نشان می دهد چرا که آموزش و پرورش زیربنای توسعه و پیشرفت در جامعه است.
استاندار هرمزگان در ادامه با اشاره به فرا رسیدن هفته معلم گفت: تجلیل از مقام والای معلم نباید بر عهده خود معلم و مجموعه آموزش و پرورش باشد بلکه همه کسانی که علم و دانش خود را مدیون معلم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 22 ساعت و 38 دقیقه پیش
اجرای طرح هادی با اعتبار 300 میلیون تومان در روستای زیزار شهرستان دشتی

اجرای طرح هادی با اعتبار 300 میلیون تومان در روستای زیزار شهرستان دشتی به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان دشتی، عبدالله نادری امشب در نشست با معتمدین، دهیار و اعضای شورای اسلامی روستای زیزار شهرستان دشتی اظهار داشت: هر چه داریم به برکت خون شهداست و بزرگ ترین فعالیت برای ادامه راه شهدا، خدمت بی منت به مردم است.
وی افزود: خدمت و جلب رضایتمندی مردم خدمت به نظام اسلامی است که از وصایای شهدا و تداوم راه شهید است.
فرماندار شهرستان دشتی تصریح کرد: روستای زیزار یکی از روستاهایی است که دارای افراد تحصیل کرده و کارآمد است که در سمت های حساس و مختلف کشور مسؤولیت دارند و انسان های بافرهنگ به شمار می روند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 22 ساعت و 48 دقیقه پیش
مهارت آموزی دانش آموزان مورد توجه ویژه قرار گیرد

مهارت آموزی دانش آموزان مورد توجه ویژه قرار گیرد به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از رشت، مصطفی سالاری، استاندار گیلان عصر امروز (29فروردین) در شورای آموزش و پرورش در سالن اجتماعات استانداری گیلان اظهار کرد: شورای آموزش و پرورش دارای اهمیت بسیاری است.
وی با بیان اینکه همزمان با فرا رسیدن روز معلم باید در همه شهرستان ها به مقام شامخ معلم احترام گذاشته و برنامه های های شاخص و شایسته ای برگزار شود گفت: معلم نقش ارزنده ای در ارتقاء فرهنگ و تربیت دانش آموزان برعهده دارد.
سالاری به پیشنهاد برگزاری مسابقه علمی تلویزیونی از شبکه باران اشاره کرد و افزود: برگزاری این مسابقه هنرمندانه و با شرکت همه شهرستان ها باشد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 23 ساعت و 18 دقیقه پیش
وزارت آموزش و پرورش در انتصاب بانوان جدی است

وزارت آموزش و پرورش در انتصاب بانوان جدی است به گزارش ایرنا، مجید قدمی عصر چهارشنبه در آیین معارفه مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان، بابیان اینکه این انتصاب در دولت جدید نخستین انتصاب یک خانم در مدیریت اجرایی آموزش و پرورش در استانهااست، افزود: تلاش خواهیم کرد بانوان را در عرصه های بیشتری به کارگیری نماییم.
معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اهمیت مسائل اخلاقی در امور تربیتی اظهار کرد: اگر در تربیت اخلاقی درست عمل کنیم، به هدفگذاری های خود در این موضوع خواهیم رسید.
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی خاطرنشان کرد: معلم شدن عشق و از خودگذشتگی می خواهد و سختی های خود را در طول خدمت مقدس دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 23 ساعت و 28 دقیقه پیش
کاوه مدنی استعفا داد

کاوه مدنی استعفا داد پس از گذشت چند روز از شایعه استعفای کاوه مدنی و اظهارنظرهایی که از سوی او و مخالفان و موافقان استعفایش در فضای مجازی صورت گرفته بود، سازمان حفاظت محیط زیست عصر امروز در پیامی اعلام کرد معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست در نامه ای خطاب به رییس سازمان حفاظت محیط زیست از سمت خود استعفا داد.
به گزارش ایلنا، کاوه مدنی معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست و سرپرست مرکز کنوانسیون ها و امور بین الملل سازمان حفاظت محیط زیست، از سمت خود استعفا داد.
پس از گذشت چند روز از شایعه استعفای کاوه مدنی و اظهارنظرهایی که از سوی او و مخالفان و موافقان استعفایش در فضای مجازی صورت گرفته ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 23 ساعت و 48 دقیقه پیش
زنجان|استاندار زنجان: تمایل به انتصاب بانوان در سمت های مدیریتی داریم

زنجان|استاندار زنجان: تمایل به انتصاب بانوان در سمت های مدیریتی داریم به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان ، اسدالله درویش امیری عصر امروز در آیین تودیع و معارفه مدیران کل آموزش و پرورش استان زنجان با تبریک روز ارتش اظهار داشت: ارتش و سپاه دستگاه های نظامی کشور هستند و وجود چنین نهادهای نظامی در کشور سبب آرامش ملت می شود.
وی نهاد آموزش و پرورش را محور اصلی توسعه در کشور دانست و اعلام کرد: از درون مدارس ما باید عطر و بوی اخلاق بیاید.
استاندار زنجان با تاسف از اینکه برای انتخاب یک مدیرکل آموزش و پرورش استان باید چندماه معطل شد، گفت: روزی آموزش و پرورش چندین نماینده در هیئت دولت داشت. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 23 ساعت و 48 دقیقه پیش
زنجان|سومین بانو بر مسند مدیرکلی استان زنجان نشست

زنجان|سومین بانو بر مسند مدیرکلی استان زنجان نشست به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان ، عصر امروز آیین تودیع و معارفه مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان برگزار شد و سرانجام پس از ماه ها بحث، پیشنهاد و رد گزینه های مختلف سکان هدایت آموزش و پرورش به مریم رشتچی رسید.
در این برنامه معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش استثنایی وزارت آموزش و پرورش و مسئولان استانی حضور داشتند از زحمات چهارساله مرتضی تمجیدی که به افتخار بازنشستگی نایل شد تقدیر به عمل آمد و مریم رشتچی به عنوان مدیرکل جدید آموزش و پرورش استان زنجان معرفی شد.
رشتچی سومین بانویی است که در دولت های یازدهم و دوازدهم به عنوان مدیرکل در استان زنجان به فعالیت می پردازد و پیش از وی فاطمه ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 23 ساعت و 48 دقیقه پیش
رهاسازی پسماندهای پزشکی در برخی نقاط مشهد خطرساز است

رهاسازی پسماندهای پزشکی در برخی نقاط مشهد خطرساز است به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، معاون دادستان مشهد با ارسال نامه ای به رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خصوص رهاسازی پسماندهای پزشکی در برخی نقاط مشهد هشدار داد.
در این نامه آمده است:
پیرو مکاتبه شماره 4638/الف پ مورخ 1396.7.2 با عنوان وضعیت پسماندهای پزشکی و بیمارستاتی که خطاب به فرماندار شهرستان مشهد و رئیس کمیسیون سلامت و امنیت غذایی صورت گرفت؛ علی رغم گذشت نزدیک به 6 ماه همچنان در مواردی مشاهده می گردد پسماندهای ناشی از مراقبت های پزشکی که به عنوان پسماند پزشکی ویژه تلقی می شود در برخی نقاط شهر بدون بی خطرسازی رها شده که می تواند تهدید جدی علیه بهداشت و سلامت عمومی تلقی گردد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 23 ساعت و 58 دقیقه پیش
بهترین راه برای پیشگیری از رواج بیماری اوتیسم

بهترین راه برای پیشگیری از رواج بیماری اوتیسم به گزارش فارس از بیرجند، غلامعلی افروز عصر امروز در مراسم گردهمایی مسوولان استانی و کشوری به مناسبت هفته گرامیداشت و آگاه سازی اوتیسم، اظهار داشت: برای رسیدن به اهداف باید گام به گام جلو برویم تا در مسیر قرار بگیریم، چراکه وظیفه ما وصول نتیجه مثبت است و لازم است آگاهانه در مسیر درست قرار گیریم.
وی با اشاره به فعالیت موسسه اوتیسم خاوران در خراسان جنوبی عنوان داشت: این موسسه چتری را در جهت حمایت از مبتلایان به این بیماری در استان خراسان جنوبی باز کرده تا هرکس می تواند کمک کند و لازمه این مسئله نیز ارتباط بین دانشگاه بیرجند و موسسات اوتیسم است. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اجتماعی انتشار : 23 ساعت و 58 دقیقه پیش
گسترش چتر حمایتی از ایتام سادات استان اصفهان

گسترش چتر حمایتی از ایتام سادات استان اصفهان به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان ،معاون توسعه مشارکت های مردمی اداره کل کمیته امداد امام خمینی استان اصفهان گفت: این تفاهم نامه همکاری خیرخواهانه با محوریت ارائه خدمات به ایتام سادات به منظور ایجاد تعامل، هماهنگی، همبستگی و هم افزایی منابع و امکانات برای ارتقاء کمی و کیفی خدمات ارائه شده به نیازمندان بسته شده است.
مهدی رنجکش افزود: استفاده بهینه و مؤثر از منابع و هم افزایی امکانات طرفین درزمینه پرداخت کمک هزینه تحصیلی، ساخت مسکن، ارائه بسته های حمایت تغذیه، تامین پوشاک و تهیه جهیزیه فرزندان یتیم سادات از مهم ترین مفاد این تفاهم نامه است که خیریه عترت متعهد به ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
روابط عمومی و رسانه صدای مردم باشند

روابط عمومی و رسانه صدای مردم باشند به گزارش خبرنگار مهر ، محمد اسلامی شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای اطلاع رسانی استان به اهمیت مخاطب شناسی در امر اطلاع رسانی اشاره کرد و یاد آور شد: در اطلاع رسانی؛ جامعه مخاطب با طیف گسترده و فراگیر باید دیده شود.
استاندار بر بکارگیری الگوهای متنوع و موثر در امر اطلاع رسانی تاکید و خاطرنشان کرد: در اطلاع رسانی باید با بیان مسائل، مشارکت مردم را جلب کنیم کار اطلاع رسانی باید با دقت، صبر و به هنگام صورت گیرد.
مقام عالی دولت در استان، با اشاره به این که شورای اطلاع رسانی باید فکر و خرد جمعی را متحد کند، تصریح کرد: با پیش بینی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
اردبیل|راه اندازی فاز دوم تصفیه خانه آب شرب اردبیل تسریع می شود

اردبیل|راه اندازی فاز دوم تصفیه خانه آب شرب اردبیل تسریع می شود به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل ، اکبر بهنامجو عصر امروز در جلسه شورای حفاظت منابع، مجاری و تاسیسات آبی استان اردبیل اظهار داشت: با توجه به این که مشکل کمبود آب جدی است نیاز است اقدامات لازم برای مدیریت منابع و مصارف آب شرب با اهتمام ویژه انجام گیرد .
وی ا فزود: برنامه ریزی دستگاه های ذی ربط برای اجرای برنامه های اصلاح و تغییر سیستم های آبیاری کشاورزی با هدف کاهش مصرف آب این بخش و افزودن آن به تامین آب شرب انجام گیرد و به همین منظور نیاز است تامین آب شرب اردبیل در کوتاه مدت و بلند مدت با تامین آب از منابع آبی مختلف طراحی و در برنامه ریزی و اجرا قرار گیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
فرماندار خرم آباد مطرح کرد

فرماندار خرم آباد مطرح کرد به گزارش خبرگزاری فارس از خرم آباد، اسد عبداللهی شامگاه چهارشنبه در نشست بررسی طرح های محرومیت زدایی سپاه پاسداران در لرستان بیان کرد: دهستان کشور شهرستان خرم آباد دارای بیش از 400 خانوار بوده و جمعیت آن به حدود 2 هزار نفر می رسد که این افراد در 42 روستای این دهستان مشغول به زندگی هستند.
وی ادامه داد: یکی از مهمترین مشکلات و موانع توسعه این دهستان پراکندگی بسیار بالای آن بوده به نحوی که فاصله اولین روستا تا آخرین روستای آن به بیش از 100 کیلومتر می رسد.
فرماندار خرم آباد عنوان کرد: با توجه به موارد اشاره شده در سالهای گذشته هزینه های زیادی برای محرومیت زدایی این دهستان انجام شده به ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
خدمات بیمه سلامت در بیمارستان ها با کد ملی | حذف دفترچه در 128 بیمارستان دولتی

خدمات بیمه سلامت در بیمارستان ها با کد ملی | حذف دفترچه در 128 بیمارستان دولتی به گزارش ایسنا، مهندس طاهر موهبتی در نشست خبری سازمان بیمه سلامت با اشاره به شعار هفته سلامت مبنی بر پوشش همگانی سلامت در همه جا و برای همه کس گفت: حتما یکی از موثرترین پایه ها در این حوزه، سازمان های بیمه گر هستند.
وی با اشاره به برنامه های سازمان بیمه سلامت در سال جاری گفت: مهم ترین برنامه ما در سال 97 استقرار سازمان الکترونیک است. خوشبختانه با پیگیری های انجام شده در حال حاضر در 128 بیمارستان کشور حذف دفترچه را داشته ایم و در شش ماه اول 97 تلاش می کنیم دفترچه از کلیه بیمارستان های دولتی حذف شود و ارائه خدمت با ارائه کد ملی انجام شود. ... ادامه خبر ...

منبع: روزنامه همشهری دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
یزد | 5 هزار خانه ورزش روستایی در کشور افتتاح می شود

یزد | 5 هزار خانه ورزش روستایی در کشور افتتاح می شود به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد ، ایرج رحمانی عصر امروز در مراسم افتتاح خانه ورزش روستایی در روستای حسین آباد ریسمانی یزد با بیان اینکه در دو سال گذشته 2 هزار خانه ورزش روستایی در سراسر کشور افتتاح شده است اظهار داشت: تا پایان دولت دوازدهم تلاش داریم که این تعداد را به 5 هزار خانه ورزش روستایی در کشور افزایش دهیم.
مدیرکل هماهنگی امور استان های وزارت ورزش و جوانان یکی از مهمترین سیاست های دولت را توجه به روستاها و سپردن کارها به دست مردم است گفت: بر همین اساس از سال های گذشته تلاش کردیم تا خانه های ورزش روستایی و زمین های چمن مصنوعی در روستاها احداث شود. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
برنامه ریزی برای ایجاد 30 هزار شغل در هرمزگان طی سال جاری/ تولیدکنندگان خرد استان با ایجاد تشکل حمایت شوند

برنامه ریزی برای ایجاد 30 هزار شغل در هرمزگان طی سال جاری/ تولیدکنندگان خرد استان با ایجاد تشکل حمایت شوند به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، فریدون همتی بعدازظهر امروز در جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان هرمزگان، عملکرد این کارگروه را در سال 96 رضایت بخش دانست و اظهار داشت: البته می توانستیم با توجه به ظرفیت های استان اقدامات بهتری انجام دهیم.
وی در ادامه سقف تولید اشتغال سال 97 در هرمزگان را 30 هزار نفر عنوان کرد و افزود: تمام دستگاه ها با هماهنگی و هم افزایی با استفاده از ظرفیت های موجود در راستای تحقق این هدف گام بردارند.
استاندار هرمزگان با تاکید بر سازماندهی مناسب دستگاه های متولی اشتغال در استان تصریح کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
اجرای140پروژه محرومیت زدایی/حاشیه نشین هابه روستای خود برمی گردند

اجرای140پروژه محرومیت زدایی/حاشیه نشین هابه روستای خود برمی گردند به گزارش خبرنگار مهر ، سردار عباس علیشاهی عصر چهارشنبه در جلسه بررسی طرح های سپاه لرستان با اشاره به محرومیت زدایی از 6 دهستان لرستان اظهار داشت: چندماه نیروهای سپاه در این دهستان ها بودند و حضور فعالانه داشتند، روستا به روستا رفتیم و مشکلات را احصاء کردیم.
وی با بیان اینکه همه مصائب مردم احصاء شده است و چاله های بزرگی از مشکلات در این روستاها وجود دارد که باید پر شوند، تصریح کرد: مردم در این روستاها واقعا تنگ دست هستند و باید کمک اولیه ای شود تا اشتغال در این روستاها رونق بگیرد و پیشرفت ایجاد شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
رفع مشکل فاضلاب گناوه، اولویت اول مردم این شهر در حوزه سلامت است

رفع مشکل فاضلاب گناوه، اولویت اول مردم این شهر در حوزه سلامت است به گزارش خبرگزاری فارس از گناوه، سعید کشمیری بعد از ظهر امروز در اولین نشست مجمع سلامت شهرستان گناوه اظهار داشت: در زمینه سلامت باید کاری کرد که مردم نیاز به درمان نداشته باشند و قبل از هر اتفاقی باید از آن جلوگیری کرد.
وی افزود: همیشه دولت ها فکر می کنند که برای مردم چه چیزی خوب و به نفع آنهاست و امروز با تشکیل این گونه مجمع ها مردم با فکر خود می گویند که چه می خواهند که برای سلامتی آنها مفید است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان کرد: این امر نشانده بلوغ مردم در تصمیم سازی و ایجاد فکری است که خروجی آن در تقسیم منابعی که دراختیار شهرستان و استان قرار می گیرد موثر خواهد بود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
درخواست سازمان محیط زیست درباره پیراهن تیم ملی

درخواست سازمان محیط زیست درباره پیراهن تیم ملی سرپرست معاونت محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: سازمان حفاظت محیط زیست از فدراسیون فوتبال می خواهد تا طی مذاکرات مکتوب با شرکت آدیداس، ثبت تصویر یوز بر پیراهن تیم ملی را مجددا مطالبه کرده و در نهایت پاسخ مکتوب آدیداس در این باره را به منظور رفع ابهامات کنونی در اختیار رسانه ها قرار دهد.
به گزارش ایسنا، حمید ظهرابی، سرپرست معاونت محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص حذف تصویر یوز از پیراهن تیم ملی فوتبال ایران با یادآوری این موضوع که ایران از سال 1375 و با تصویب مجلس شورای اسلامی به کنوانسیون بین المللی حفاظت از تنوع زیستی ملحق شده است ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
کاوه مدنی استعفا داد + متن استعفا

کاوه مدنی استعفا داد + متن استعفا به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل ازایسنا، کاوه مدنی، معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست و سرپرست مرکز کنوانسیون ها و امور بین الملل سازمان حفاظت محیط زیست در نامه استعفای خود خطاب به عیسی کلانتری، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست نوشت:
ضمن سپاس و قدردانی از پشتیبانی و حمایت های بی دریغ جنابعالی و دیگر دلسوزان برای هموارسازی مسیر بازگشت متخصصان و جوانان به وطن، استعفای خود را با دلی شکسته اما امیدوار اعلام می کنم و قسم یاد می کنم که همچون گذشته عاشقانه در کنار مردم سرافراز ایران بایستم و در راستای حل مشکلات جدی آب و محیط زیست سرزمین مادری و اعتلای کشور عزیزتر از جانم ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
آب اهواز برای شرب قابل استفاده نیست

آب اهواز برای شرب قابل استفاده نیست خبرگزاری ایسنا: رئیس مرکز بهداشت خوزستان با بیان اینکه با وجود کلرزنی و مطلوبیت میکروبی، آب اهواز کیفیت ندارد، گفت: در بیشتر موارد آب اهواز برای شرب قابل استفاده نیست و مردم ناچار به استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی و شبکه های آب شیرین کن هستند و یا متأسفانه از خودروهای غیراستاندارد عرضه آب شیرین کن، آب تهیه می کند.
دکتر شکرالله سلمان زاده در نشست خبری رئیس و معاونان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز به مناسبت هفته سلامت اظهار کرد: هفته سلامت امسال با شعار جهانی "سلامت برای همه" نامگذاری و در کشور ما این شعار تحت عنوان "پوشش همگانی سلامت برای همه و در همه جا" مطرح شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
آمار تلفات جاده ای در ایران، دو برابر کل اروپا

آمار تلفات جاده ای در ایران، دو برابر کل اروپا به گزارش شفاف، دبیر انجمن علمی اقتصاد شهری ایران با اشاره به آمار نگران کننده تلفات جاده ای در کشور گفت: بیش از دو برابر اروپا و میانگین جهانی تلفات جاده ای داریم.
سید محسن طباطبایی مزدآبادی با بیان اینکه براساس آمار، به طور تقریبی سالانه 1.3 میلیون نفر از مردم جهان در اثر تصادفات جاده ای جان خود را از دست می دهند گفت: اهمیت موضوع ایمنی جاده ای در دنیای امروز به حدی است که در بطن اهداف 17 گانه توسعه پایدار سال 2015 قرار دارد که براساس آن به کاهش میزان تلفات تصادفات جاده ای به میزان نصف تا سال 2020 تاکید شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
5 شرط ادامه فعالیت تلگرام در ایران/ تحویل 6 هزار و 500 معتاد به کمپ ها در 3 ماه گذشته

5 شرط ادامه فعالیت تلگرام در ایران/ تحویل 6 هزار و 500 معتاد به کمپ ها در 3 ماه گذشته به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ 5 شرط ادامه فعالیت تلگرام در ایران، ساعت کاری معاینه فنی تهران در سال 97 اعلام شد، تحویل 6 هزار و 500 معتاد به کمپ ها در 3 ماه گذشته و غیره از مهم ترین اخبار حوزه اجتماعی روز چهارشنبه (بیست و نهم فروردین ماه) بود.
در ادامه مهمترین اخبار بیست و نهم فروردین ماه گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان را مرور می کنید.
5 شرط ادامه فعالیت تلگرام در ایران
دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه گفت:تلگرام برای ادامه فعالیت در ایران باید 5 شرط را رعایت کند.
چگونه تلفنی خلافی خودرو را بگیریم؟ ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
سپاه برای آبادانی و توسعه 6 دهستان لرستان وارد عمل شده است

سپاه برای آبادانی و توسعه 6 دهستان لرستان وارد عمل شده است به گزارش خبرنگار مهر ، سردار مرتضی کشکولی عصر چهارشنبه در جلسه بررسی طرح های محرومیت زدایی سپاه با اشاره به اینکه ما به دنبال این هستیم که ظرفیت های سپاه را در راستای توانمندسازی حاکمیت و بخش دولت قرار دهیم، اظهار داشت: کمک کنیم دولت بتواند گام های بلندی برای رفع مشکلات مردم بردارد.
وی با بیان اینکه از سال 95 در کل کشور 100 دهستان با محرومیت های با ضریب 7 به بالا شناسایی شد و در دستور کار سپاه قرار گرفت، تصریح کرد: سهم لرستان از این تعداد 6 دهستان است.
فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با تاکید بر اینکه بنای ما بر این است که خودمان ورود کنیم در 4 مولفه در این دهستان ها کار ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
رشد ورود افراد جویای کار به بازار کار در استان سمنان

رشد ورود افراد جویای کار به بازار کار در استان سمنان به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، فاطمه منصوری مدیرکل فنی و حرفه ای استان سمنان با بیان اینکه میزان افراد جویای کار ورودی به بازار کار در استان سمنان 11 درصد رشد داشته است گفت : ایجاد اشتغال و مهارت آموزی برای افراد جویای کار یکی از مهم ترین رویکردهای سازمان فنی حرفه ای کشور به شمار می رود.
وی با اشاره به اینکه جذب مشارکت بخش خصوصی و کاهش تصدی گری دولت در طرح های فنی و حرفه ای در اولویت است اذعان کرد: دو طرح مهم هر دانش آموز یک مهارت و مهارت آموزی به سربازان وظیفه در سراسر استان در حال اجرا است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
متن کامل استعفای کاوه مدنی از معاونت سازمان حفاظت محیط زیست

متن کامل استعفای کاوه مدنی از معاونت سازمان حفاظت محیط زیست ایسنا نوشت: کاوه مدنی، معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست و سرپرست مرکز کنوانسیون ها و امور بین الملل سازمان حفاظت محیط زیست در نامه استعفای خود خطاب به عیسی کلانتری، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست نوشت:
ضمن سپاس و قدردانی از پشتیبانی و حمایت های بی دریغ جنابعالی و دیگر دلسوزان برای هموارسازی مسیر بازگشت متخصصان و جوانان به وطن، استعفای خود را با دلی شکسته اما امیدوار اعلام می کنم و قسم یاد می کنم که همچون گذشته عاشقانه در کنار مردم سرافراز ایران بایستم و در راستای حل مشکلات جدی آب و محیط زیست سرزمین مادری و اعتلای کشور عزیزتر از جانم، گام بردارم. ادامه خبر ...

منبع: روزنامه همشهری دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
کاوه مدنی استعفا داد

کاوه مدنی استعفا داد معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست و سرپرست مرکز کنوانسیون ها و امور بین الملل سازمان حفاظت محیط زیست از سمت خود استعفا داد.
به گزارش ایسنا، کاوه مدنی، معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست و سرپرست مرکز کنوانسیون ها و امور بین الملل سازمان حفاظت محیط زیست در نامه استعفای خود خطاب به عیسی کلانتری، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست نوشت:
ضمن سپاس و قدردانی از پشتیبانی و حمایت های بی دریغ جنابعالی و دیگر دلسوزان برای هموارسازی مسیر بازگشت متخصصان و جوانان به وطن ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
کاوه مدنی استعفا داد

کاوه مدنی استعفا داد خبرگزاری ایلنا: کاوه مدنی معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست و سرپرست مرکز کنوانسیون ها و امور بین الملل سازمان حفاظت محیط زیست، از سمت خود استعفا داد.
پس از گذشت چند روز از شایعه استعفای کاوه مدنی و اظهارنظرهایی که از سوی او و مخالفان و موافقان استعفایش در فضای مجازی صورت گرفته بود، سازمان حفاظت محیط زیست عصر امروز در پیامی اعلام کرد معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست در نامه ای خطاب به رییس سازمان حفاظت محیط زیست از سمت خود استعفا داد.
در متن این نامه استعفای خود خطاب به عیسی کلانتری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست نوشت: ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
کشف مواد مخدر در گناباد 60 درصد افزایش یافت

کشف مواد مخدر در گناباد 60 درصد افزایش یافت به گزارش ایرنا محمد علی نبی پور روز چهارشنبه در نشست کمیسیون مبارزه با مواد مخدر گناباد افزود: مقدار کشف مواد مخدر در این شهرستان از ابتدای فروردین ماه تاکنون نیز با 313 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه پارسال از 15 کیلو گرم به بیش از 63 کیلو گرم رسید و تعداد دستگیرشدگان در این ارتباط نیز از 18 نفر به 24 نفر افزایش یافت.
وی اظهار کرد: مبارزه با مواد مخدر بدون توجه به مقوله پیشگیری و فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی اثر بخش نیست و باید با آگاه سازی مردم از جمله نسل جوان اقدام به مصون سازی جامعه، خانواده و مدارس کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
فیفا موافق بود اما تعلل فدراسیون یوز را از لباس تیم ملی حذف کرد/ منتظر پاسخ و مخالفت کتبی آدیداس هستیم

فیفا موافق بود اما تعلل فدراسیون یوز را از لباس تیم ملی حذف کرد/ منتظر پاسخ و مخالفت کتبی آدیداس هستیم به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ حمید ظهرابی سرپرست معاونت محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص حذف تصویر یوز از پیراهن تیم ملی فوتبال ایران با یادآوری این موضوع که ایران از سال 1375 و با تصویب مجلس شورای اسلامی به کنوانسیون بین المللی حفاظت از تنوع زیستی ملحق شده است، اظهار کرد: درج تصویر یوزپلنگ آسیایی بر روی پیراهن تیم ملی نه تنها واجد ارزش های زیادی در جلب توجه و نظر عموم مردم ایران و جهان به لزوم حفاظت از این گونه ارزشمند بود، بلکه بازتاب بسیار زیبا و خردمندانه ای از توجه مردم اصیل و با فرهنگ یک تمدن بزرگ به لزوم حفظ محیط زیست و تنوع زیستی در جهان بود ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
دیدار نماینده ولی فقیه درگیلان بارییس دانشگاه علمی کاربردی

دیدار نماینده ولی فقیه درگیلان بارییس دانشگاه علمی کاربردی به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز گیلان حجت الاسلام والمسلمین رسول فلاحتی نماینده ولی فقیه در گیلان در دیدار رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور بر لزوم کاربردی کردن رشته های دانشگاهی در صنعت و ایجاد اشتغال تاکید کرد و گفت : در نشستی که با استاندار و مسئولان استان در روزهای گذشته داشتم تاکید کردم که باید از ظرفیت دانشگاه ها و دانشجویان هر چه بیشتر بهره برد و زمینه را برای ورود دانشجویان در اجرای طرح های گردشگری ، بوم گردی ، علمی ، عمرانی و سایر زمینه ها فراهم کرد.
وی مدرک گرایی را یکی از آسیب های جامعه عنوان کرد و افزود ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
کاوه مدنی استعفا داد

کاوه مدنی استعفا داد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
به گزارش انتخاب، کاوه مدنی، معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست و سرپرست مرکز کنوانسیون ها و امور بین الملل سازمان حفاظت محیط زیست در نامه استعفای خود خطاب به عیسی کلانتری، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست نوشت:
ضمن سپاس و قدردانی از پشتیبانی و حمایت های بی دریغ جنابعالی و دیگر دلسوزان برای هموارسازی مسیر بازگشت متخصصان و جوانان به وطن، استعفای خود را با دلی شکسته اما امیدوار اعلام می کنم و قسم یاد می کنم که همچون گذشته عاشقانه در کنار مردم سرافراز ایران بایستم و در راستای حل مشکلات جدی آب و محیط زیست سرزمین مادری و ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
برای پیشگیری از رواج اوتیسم باید رابطه بین زوجین را قوی کنیم/ اوتیسم قابل درمان و درمان پذیر است

برای پیشگیری از رواج اوتیسم باید رابطه بین زوجین را قوی کنیم/ اوتیسم قابل درمان و درمان پذیر است به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس از بیرجند، غلامعلی افروز عصر امروز در مراسم گردهمایی مسؤولان استانی و کشوری به مناسبت هفته گرامیداشت و آگاه سازی اتیسم، اظهار داشت: برای رسیدن به اهداف باید گام به گام جلو برویم تا در مسیر قرار بگیریم چراکه وظیفه ما وصول نتیجه مثبت است و لازم است آگاهانه در مسیر درست قرار گیریم.
وی با اشاره به فعالیت موسسه اوتیسم خاوران در خراسان جنوبی عنوان داشت: این مؤسسه چتری را در جهت حمایت از مبتلایان به اوتیسم را در استان خراسان جنوبی باز کرده تا هر کسی می تواند کمک کند و لازمه این مسئله نیز ارتباط بین دانشگاه بیرجند و مؤسسات اوتیسم است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
سرانه کمک به نیازمندان کمیته امداد باید افزایش یابد

سرانه کمک به نیازمندان کمیته امداد باید افزایش یابد به گزارش ایرنا، سید پرویز فتاح عصر چهارشنبه در دیدار با آیت الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه های علمیه کشور، با تاکید بر اینکه تمام تلاش ما پیشی نگرفتن سرعت فقر بر سرعت مددکاری است افزود: پیشی گرفتن فقر بر تلاش کمیته امداد برای امدادرسانی به نیازمندان به معنی عمیق تر شدن فقر در جامعه است.
وی افزود: میانگین سرانه کمک به هر فرد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) در کشور یک میلیون و 350 هزار ریال است که در برخی استان ها با استفاده از کمک های مردمی همان استان، ابن رقم تا 2 برابر میانگین کشوری نیز می رسد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
اهالی فرهنگ و هنر بیمه تأمین اجتماعی می شوند

اهالی فرهنگ و هنر بیمه تأمین اجتماعی می شوند به گزارش خبرگزاری فارس از شهرضا، منصور وحیدی فر عصر امروز در دیدار با هنرمندان، نویسندگان و فعالان رسانه شهرستان های شهرضا، دهاقان و سمیرم با بیان این که دیدار با اهالی فرهنگ و هنر در شناسایی ظرفیت های هر منطقه ای کمک می کند، اظهار کرد: وظیفه صندوق اعتباری هنر، حمایت از تمامی اهالی فرهنگ، هنر و رسانه کشور است.
وی با اشاره به این که اساس فعالیت ما در سفرهای استانی و شهرستانی کمک به هنرمندانی است که مشکلات معیشتی دارند، افزود: هدف از تأسیس این صندوق، برطرف کردن معضلات اساسی اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
تدوین رشته های جدید در دانشگاه علمی – کاربردی

تدوین رشته های جدید در دانشگاه علمی – کاربردی به گزارش خبرگزاری صدا وسیما ، مرکزگیلان ، محمد حسین امید رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی در کشور با اشاره به نامگذاری امسال به نام حمایت از کالای ایرانی گفت: در حال حاضر 15درصد از دانشجویان این دانشگاه در رشته های مهارتی این در سطح کشور در حال تحصیل هستند که ما تلاش داریم این آمار 15درصدی را تا سال 99 به 30 درصدی در سطح کشور افزایش دهیم تا زمینه بیشتر و علمی تری اشتغال ایجاد شود.
وی با بیان ابنکه ظرفیت دانشگاه های جامع علمی کاربردی در رشته های مختلف در سطح گیلان تا50هزار نفر دانشجو هستند اظهار داشت:هم اکنون 13هزار نفر دانشجو در این دانشگاه ها در حال تحصیل هستند ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
یزد | سخنرانی و حرف های تکراری مشکلات و معضلات جامعه را حل نمی کند

یزد | سخنرانی و حرف های تکراری مشکلات و معضلات جامعه را حل نمی کند به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد ، محمود زمانی قمی عصر امروز در نخستین شورای آموزش و پرورش استان یزد که در سالن حمیدیا استانداری یزد برگزار شد با تأکید بر اینکه شورای آموزش و پرورش آرام آرام در حال وارد شدن به رسالت های واقعی خود است اظهار داشت: برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی فعالیت های زیادی در دستگاه های مختلف برگزار می شود که باید دقت داشت که با کارهای جدید و نو به این مسئله مهم کشور پرداخت.
استاندار یزد خاطرنشان کرد: در جامعه وقتی به طور عام رد پای آسیب های اجتماعی را بررسی می کنیم می بینیم که اوضاع مناسب نیست و نمی شود گفت که در جامعه آسیب وجود دارد و آموزش و پرورش مشکلی ندارد ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
دادستان تهران: تحت پوشش محیط زیست، اطلاعات خارج می کنند

دادستان تهران: تحت پوشش محیط زیست، اطلاعات خارج می کنند به گزارش شفاف، دادستان عمومی و انقلاب تهران در جمع کارکنان دادسرای پولی - بانکی که به منظور معارفه سرپرست جدید این دادسرا صورت گرفت، از آخرین وضعیت پرونده محیط زیست گفت.
وی با اشاره به آخرین وضعیت پرونده محیط زیست گفت: این پرونده از جمله پرونده های مهمی است که دادسرای تهران به آن رسیدگی می کند و خودکشی یکی از متهمان این پرونده در ابتدای شکل گیری آن که حاشیه هایی را به همراه داشت، تحقیقات دادسرا تا مدتی متوقف کرد؛ اما اظهارات برخی از متهمان در جریان تحقیقات، موید خروج اطلاعات مهم و استراتژیک کشور تحت پوشش محیط زیست است که آسیب های زیادی را در پی داشته است. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
عملکرد آموزش و پرورش راضی کننده نیست/ تجمعات فرهنگیان در این دولت به راحتی انجام می شود

عملکرد آموزش و پرورش راضی کننده نیست/ تجمعات فرهنگیان در این دولت به راحتی انجام می شود به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، مرتضی تمجیدی عصر امروز در مراسم معارفه مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان اظهار کرد: طبق ارزیابی سال گذشته وزارت آموزش و پرورش، استان زنجان با تلاش همگانی صورت گرفته رتبه چهارم کشوری را در بین 32 استان کسب کرده است.
وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش استان طی سنوات گذشته توفیقات بسیاری را کسب کرده است، گفت: رتبه کنکور استان نسبت به سال 1392 چند رتبه رشد کرده است.
مدیرکل سابق آموزش و پرورش استان زنجان با بیان اینکه در حوزه هوشنندسازی و تعلیم و تربیت خاص کودکان توجه ویژه ای شده است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
لزوم همراهی سایر دستگاه ها و فعالان فرهنگی با آموزش وپرورش

لزوم همراهی سایر دستگاه ها و فعالان فرهنگی با آموزش وپرورش به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، محمود زمانی قمی شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای آموزش وپرورش استان یزد در محل استانداری با تبریک حلول ماه شعبان و اعیاد پیشرو، به اهمیت موضوع آسیب های اجتماعی در جامعه به خصوص در میان قشر نوجوان و جوان کشور اشاره کرد و یادآور شد: دراین بین نقش نهاد آموزش وپرورش در راستای کاهش آسیب ها و ارائه آموزش های لازم و تربیت نسل جوان و نوجوان کشور پر اهمیت است.
استاندار یزد در ادامه بابیان اینکه آموزش وپرورش نهادی گسترده، وسیع و تأثیرگذار است، تصریح کرد: برای کاهش آسیب های اجتماعی در بین قشر جوان و نوجوان و در مدارس کشور ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
روستاهای کارون از آب شرب پایدار و بهداشتی بهره مند شدند

روستاهای کارون از آب شرب پایدار و بهداشتی بهره مند شدند به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، عصرامروز با حضور وزیر نیرو روستاهای شهرستان کارون از آب شرب پایدار و بهداشتی بهره مند شدند.
درویشعلی کریمی در مراسم افتتاح طرح های آبرسانی به این روستاها اظهار کرد: با تلاش شبانه روزی و جهادگونه مجموعه آبفای روستایی و با بهره گیری از اعتبارات صندوق توسعه ملی، استانی و جاری شرکت، همه روستاهای شهرستان کارون از آب شرب پایدار و بهداشتی بهره مند شدند.
مدیرعامل شرکت آبفای روستایی خوزستان گفت: با بهره برداری از این دو پروژه 7 روستای مسیر چمیان و کوی امام حسین(ع) که از آب شرب سالم و بهداشتی بهره مند نبودند از این نعمت بهره مند شدند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
امکانات برای حمایت از کودکان اوتیسم درخراسان جنوبی کافی نیست

امکانات برای حمایت از کودکان اوتیسم درخراسان جنوبی کافی نیست به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس از بیرجند، سیدمحمد حسینی عصر امروز در مراسم گردهمایی مسؤولان استانی و کشوری به مناسبت هفته گرامیداشت و آگاه سازی اتیسم، اظهار داشت: به دلیل شناخته نشدن کودکان اختلال اوتیسم در خراسان جنوبی امکانات، آموزش و توان بخشی و حمایت ها از سوی ما برای کودکان کافی نیست و این مسئله باعث شده خانواده های این کودکان از استان به شهرهای دیگر مهاجرت کنند.
وی افزود: تمام تلاش ما در مؤسسه اوتیسم خاوران که تحت نظر سازمان بهزیستی خراسان جنوبی است خدمت رسانی به خانواده های این افراد است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
آزمون زبان وزارت بهداشت فردا برگزار می شود

آزمون زبان وزارت بهداشت فردا برگزار می شود رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی از برگزاری آزمون آزمون زبان وزارت بهداشت در روز پنجشنبه 30 فروردین ماه خبر داد.
محمد حسین پورکاظمی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا ضمن اعلام این مطلب اظهار کرد: توزیع کارت این آزمون از روز گذشته آغاز شده است.
وی تاکید کرد: داوطلبان شرکت در آزمون MHLE برای دریافت کارت ورود به جلسه این آزمون تا ساعت 24 امشب می توانند به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به آدرس www.sanjeshp.ir مراجعه کنند.
رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی گفت: آزمون زبان وزارت بهداشت با حضور 3400 شرکت کننده در بیش از 20 حوزه امتحانی برگزار می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
افزایش 3 درصدی به تعداد خانوارها در سال/تاکیدغیرواقعی برطلاق ممنوع

افزایش 3 درصدی به تعداد خانوارها در سال/تاکیدغیرواقعی برطلاق ممنوع رییس سازمان ثبت احوال کشور گفت: در سال حدود سه درصد به تعداد خانواده های ایرانی اضافه می شود.
به گزارش خبرگزاری مهر،حمید درخشان نیا اعلام کرد: میزان طلاق ثبت شده در سال 1396 نسبت به سال 1395 شاید با اندکی کاهش نیز همراه باشد.
وی گفت: همچنان که در سالنامه آمارهای جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور به انتشار رسیده است، طی سال 1395 تعداد 181 هزار و 49 مورد طلاق در کشور به ثبت رسیده بود. این رقم در سال 1396 بر اساس آمار اولیه منتشر شده که در اخبار چند روز اخیر نیز بازتاب یافته اندکی کاهش داشته است. هر چند بر پایه بررسی های اولیه آمار طلاق رخ داده در سال گذشته با اندکی رشد همراه بوده است ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
نشست شورای هماهنگی سازمانهای بیمه گر استان کرمانشاه برگزار شد

نشست شورای هماهنگی سازمانهای بیمه گر استان کرمانشاه برگزار شد به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ؛ نشست شورای هماهنگی سازمانهای بیمه گر استان کرمانشاه باحضور حوزه های معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ،سازمان نظام پزشکی ورئیس بیمارستان امام رضا(ع) ،بزرگترین مرکزدرمانی غرب کشور،دراداره کل بیمه سلامت(دبیرخانه شورا)استان برگزار شد.
این نشست باموضوع مدیریت هزینه ها،اجرای گایدلاینها،مشارکت سازمانهای بیمه گردرکمیته های تخصصی واقتصاددرمان بیمارستانها؛برگزار شد.
دراین نشست،مقررشد سازمان نظام پزشکی به زودی نشست اعضاء با انجمن های علمی وحوزه اصحاب سلامت رابرنامه ریزی کند.
انتهای پیام/د ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
احداث اولین کلینیک تخصصی در بردسیر

احداث اولین کلینیک تخصصی در بردسیر به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ؛ جان بابایی معاون وزیربهداشت؛ هدف ازاجرای طرح تحول سلامت دسترسی عادلانه مردم به خدمات بهداشتی و درمانی بود.
رشیدی رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت:کاهش مشکلات بهداشتی ودرمانی نیازمنداجتماعی کردن سلامت وحضور خیرین دراین حوزه است.
نجف پور فرماندار بردسیر در این بازدید بیان داشت: طرح تحول سلامت یکی ازاقدامات ارزشمنددولت تدبیروامیداست که نتایج مثبت و رضایتمندی احاد جامعه را دربرداشته است.
وی اظهارداشت: دردولت تدبیروامید شاهد ارتقاء شاخص های حوزه بهداشت و درمان درشهرستان بردسیر هستیم وامیداست باتداوم این طرح به ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
تجلیل از فرهنگیان احترام به همه انسان ها است

تجلیل از فرهنگیان احترام به همه انسان ها است به گزارش خبرگزاری فارس از بردسکن، برات علی نیا عصر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش بردسکن با حضور مدیران دستگاه های ذی ربط اظهار کرد: تجلیل از فرهنگیان احترام به همه انسان ها است.
وی با اعلام اینکه دومین یادواره 64 شهید دانش آموز و معلم در 22 اردیبهشت ماه برگزار می شود، افزود: برگزاری یادواره شهدا، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.
رئیس شورای آموزش و پرورش با بیان اینکه در این مراسم مسئولان کشوری، استانی و اقشار مختلف مردم حضور دارند، بر اجرای طرح ترافیکی در خیابان قائم و محدوده مراسم که در محل تکیه ابوالفضلی این شهرستان برگزار می شود، تاکید کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
بخشنامه احتساب سابقه خدمت آموزشیاران نهضت سواد آموزی به مناطق آموزش و پرورش شهر تهران ابلاغ شد

بخشنامه احتساب سابقه خدمت آموزشیاران نهضت سواد آموزی به مناطق آموزش و پرورش شهر تهران ابلاغ شد به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس ، به استناد بخشنامه شماره 5.710-96.03.10 و در اجرای قانون الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریس و آموزشیاران نهضت سواد آموزی در وزارت آموزش و پرورش مصوب 95.11.27 و دستورالعمل شماره 10725.96.1000-96.10.04 سازمان تأمین اجتماعی و نامه شماره 82517.96.8510- 96.12.28 اداره کل تأمین اجتماعی غرب تهران در پاسخ به استعلام این اداره کل به شماره 55.203339-96.12.20 در خصوص نحوه احتساب ایام اشتغال فاقد بیمه پردازی آموزشیاران نهضت سواد آموزی به اطلاع می رساند: برای ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
رویکرد جامعه به معتادان تغییر کرده است

رویکرد جامعه به معتادان تغییر کرده است به گزارش ایرنا،مجید خورشیدی روزچهارشنبه درنشست کمیته توسعه مشارکت های مردمی و سازمانهای مردم نهاد مبارزه با مواد مخدر استان بوشهرافزود:در این راستا حمایت از بهبودیافتگان موادمخدر و ارایه راهکارهای اشتغال زایی از طریق مهارت آموزی از اولویت های برنامه های استان بوشهر دراین حوزه به شمار می رود.
وی یادآورشد:سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه مبارز با موادمخدر برای افزایش آگاهی جامعه از پیامدهای زیان بار این نوع مواد پیشگام باشند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر اظهارداشت:نقش مهم سمن ها در عرصه مبارزه با مواد مخدر پیشگیری و آگاهی بخشی به جامعه است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
برای انتخاب مدیرکل آموزش و پرورش سرگیجه گرفتیم/معرفی 6 گزینه برای تصدی مدیرکلی آموزش و پروش به وزارتخانه

برای انتخاب مدیرکل آموزش و پرورش سرگیجه گرفتیم/معرفی 6 گزینه برای تصدی مدیرکلی آموزش و پروش به وزارتخانه به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، اسدالله درویش امیری ضمن تبریک به مناسبت 29 فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: جنس ارتش در کشور مبتنی بر معارف دینی است و همین امر ارتش ایران را با ارتش سایر ممالک متمایز کرده است.
وی با اشاره به اینکه امروز وجود نظامیان موجب امنیت کشور شده است، اضافه کرد: باید قددران این شرایط باشیم.
استاندار زنجان با اشاره به اینکه امروز مراسم تکریم و معارفه مدیر کل مهمترین دستگاه استان است، تصریح کرد: پایه توسعه انسانی در آموزش و پرورش رخ می دهد.
درویش امیری با اشاره به اینکه فونداسیون اخلاقی کشور در مدرسه زده می شود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
کاهش تمرکز و کیفی نمودن از سیاست های جدید آموزش وپرورش در انتخاب معلمان برتر است

کاهش تمرکز و کیفی نمودن از سیاست های جدید آموزش وپرورش در انتخاب معلمان برتر است به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، مهدی حاجتی عصر امروز در جلسه شورای آموزش وپرورش گیلان در استانداری اظهار کرد: یکی از سیاست های وزارت آموزش وپرورش در استان طی سال های گذشته در راستای کاهش تمرکز، تفویض اختیار، همگانی کردن تجلیل از معلمان، کیفی نمودن نظام انتخاب معلمان نمونه و برتر و حذف سیستم ارزشیابی و نظام انتخاب معلمان به صورت کمی بود و امسال نیز این رویه ادامه دارد.
وی با بیان اینکه مشارکت همه جانبه برای تکریم مقام معلم از اقدامات مهم استان است افزود: مشارکت سایر دستگاه ها نظیر نهادهای نظامی و انتظامی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
زاهدان| تجلیل از 54 کارمند نمونه آزمایشگاه های سیستان و بلوچستان + تصاویر

زاهدان| تجلیل از 54 کارمند نمونه آزمایشگاه های سیستان و بلوچستان + تصاویر به گزارش خبرگزاری تسنیم از زاهدان ، امروز طی مراسمی به مناسبت بزرگداشت حکیم جرجانی و روز آزمایشگاه از کارکنان نمونه آزمایشگاه های شهرستان های زاهدان، میرجاوه، خاش و سراوان تجلیل شد. همچنین 19 نفر از دانشجویان این رشته نیز مورد تقدیر قرار گرفتند.
رئیس اداره امور آزمایشگاه های دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز در این مراسم ضمن تبریک این روز به فعالان این عرصه گفت: امسال که توسط مقام معظم رهبری سال "حمایت از کالای ایرانی" نامگذاری شده است فرصتی بی نظیر برای خدمتگزاری با استفاده از تولیدات ایرانی فراهم شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
ثبت نام پایه دهم دبیرستان ماندگار البرز تا 5 اردیبهشت ماه تمدید شد

ثبت نام پایه دهم دبیرستان ماندگار البرز تا 5 اردیبهشت ماه تمدید شد علیرضا راهپیما رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران در گفت وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس ، اظهار داشت: زمان ثبت نام پایه دهم دبیرستان ماندگار البرز امروز به پایان رسید، اما هنوز تعدادی از خانواده علاقه مند به ثبت نام فرزندشان در این مدرسه هستند.
وی ادامه داد: در جلسه هیأت امنای دبیرستان ماندگار البرز که با حضور مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران برگزار شد، با تمدید مهلت ثبت نام پایه دهم این دبیرستان تا چهارشنبه 5 اردیبهشت ماه امسال موافقت شد.
راهپیما تصریح کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
احتمال حذف طرح های کلان دارای کارفرما/تعریف پروژه ملی در حوزه های اولویت دار

احتمال حذف طرح های کلان دارای کارفرما/تعریف پروژه ملی در حوزه های اولویت دار به گزارش ایسنا دکتر مسعود برومند امروز در پایان جلسه یکصدو شصت و پنجم کمیسیون دائم شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری (عتف) در جمع خبرنگاران با اشاره به موضوعات مطرح در این جلسه افزود: در جلسه قبلی کمیسیون دائمی شورای عتف، بحث چالش های پیش روی شورای عتف و چالش های کشور مطرح شد.
وی با تاکید بر اینکه دبیرخانه شورای عتف و کمیسیون های آن باید برای برخورد با چالش های کشور در نوع نگاه خود بازنگری کنند، اظهار کرد: از این رو جلسه گذشته شورای عتف یک جلسه آسیب شناسی بود؛ از این رو سعی شد چالش ها در قالب سوال مطرح شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
مهارت افزایی در امور پرورشی و کارآفرینی در دانش آموزان الزامی است

مهارت افزایی در امور پرورشی و کارآفرینی در دانش آموزان الزامی است به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، مصطفی سالاری عصر امروز در جلسه شورای آموزش وپرورش گیلان در رشت با اشاره به مقام معلم و لزوم تکریم قشر فرهنگی جامعه اظهار کرد: هفته معلم فرصتی برای قدردانی از جامعه فرهنگی و معلم است.
وی با تأکید بر اینکه باید مراسم های تکریم معلم مردمی برگزار شود افزود: باید دهیاران و مردم استان در راستای تکریم مقام معلم و برای کسانی که در تربیت فرزندانشان نقش دارند همچون گذشته همت کنند و در اجرای برنامه ها سهیم باشند.
رئیس شورای آموزش وپرورش استان گیلان با اشاره به برنامه تلویزیونی ذهن پویا گفت: بسیار مهم است که چه تعداد از والدین دانش آموز ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
روند ادامه فعالیت پروژه های کلان ملی بررسی می شود

روند ادامه فعالیت پروژه های کلان ملی بررسی می شود به گزارش خبرنگار مهر ، مسعود برومند در حاشیه یکصد و شصت و پنجمین کمیسیون دائمی شورای عتف در جمع خبرنگاران در وزارت علوم گفت: در جلسه گذشته این کمیسیون موضوع چالش های مربوط به شورای عتف و چالش های روبرو کشور بررسی شد و این چالش ها در کنار هم قرار داده شد.
وی گفت: بر این اساس شاید نیاز است دبیرخانه شورای عتف و کمیسیون های آن برای برخورد با چالش هایی که امروز وجود دارد در سازماندهی خود بازنگری انجام دهند.
دبیر شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری گفت: به طور مثال یکی از چالش ها این است که سیستم پژوهشی ما باید برای حل مشکلات دستگاهها، حوزه های اجتماعی و اقتصادی بکار گرفته شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
1.5میلیارد تومان برای بازسازی آزمایشگاه ها در سیستان و بلوچستان هزینه شده است

1.5میلیارد تومان برای بازسازی آزمایشگاه ها در سیستان و بلوچستان هزینه شده است به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان، ظهر امروز هاشمی شهری در همایش روز آزمایشگاه اظهار کرد: در حال حاضر 29 آزمایشگاه بالینی در سطح شهر زاهدان فعالیت دارند که اکثر آنها نیز در مناطق حاشیه نشین فعال هستنند، همچنین 9 آزمایشگاه بیمارستانی دانشگاهی و 3 آزمایشگاه بیمارستانی غیر دانشگاهی و همچنین نیز 15 آزمایشگاه خصوصی در سطح شهر زاهدان وجود دارد.
وی بیان کرد: با توجه به افزایش و روند رو به رشد بیماری کنگو ما نیاز به آزمایشگاه cchf را داریم و این آزمایشگاه باید در استان راه اندازی شود و ما با راه اندازی این آزمایشگاه در استان به عنوان قطب جنوب شرق شناخته شویم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
اقامتگاه های بوم گردی زمینه رونق روستاها را فراهم می کند

اقامتگاه های بوم گردی زمینه رونق روستاها را فراهم می کند به گزارش خبرگزاری فارس از رابر، کرامت علیدادی عصر امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان رابر با تبریک اعیاد شعبانیه، اظهار داشت: باید با همکاری وهمدلی فرهنگ کار و تلاش را در سطح شهرستان نهادینه کنیم.
فرماندار رابر با اشاره به نامگذاری سال از سوی مقام معظم رهبری به سال حمایت از کالای ایرانی گفت: دهیاران و شوراها نمایندگان منتخب مردم در روستاها هستند و باید در این مسیر حرکت کرده و مبلغ روستاییان در راستای خرید کالای ایرانی باشند.
علیدادی با اشاره به اینکه ما باید فرهنگ کار را در کشورمان نهادینه کنیم، خطرنشان کرد: این فرهنگ بدی است که جامعه ما دنبال پشت میزنشینی است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
بیشابور، دشت چوگان ، امام زاده سید حسین و انارستان در کازرون می ماند

بیشابور، دشت چوگان ، امام زاده سید حسین و انارستان در کازرون می ماند به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار فارس امروز در جمع خبرنگاران گفت: ارتقا هر منطقه در امر توسعه تاثیرگذار است و اگر بخش هایی از یک شهرستان ارتقا پیدا کند می تواند باعث توسعه و رشد آن منطقه شود.
پژوهش از ارسال نقشه جدید شهرستان کوه چنار پس از اعمال اصلاحات مورد نظر مردم به وزارت کشور خبر داد و گفت : در این تقسیمات حساسیت های مردم مبنی بر جدایی امامزاده حسین، شهر بیشابور، دشت چوگان و دهستان انارستان لحاظ شده و از شهرستان کازرون جدا نخواهد شد.
معاون سیاسی امنیتی واجتماعی استاندار فارس افزود ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
افزایش 3درصدی به تعداد خانوارها در سال/تاکیدغیرواقعی برطلاق ممنوع

افزایش 3درصدی به تعداد خانوارها در سال/تاکیدغیرواقعی برطلاق ممنوع به گزارش خبرگزاری مهر ،حمید درخشان نیا اعلام کرد: میزان طلاق ثبت شده در سال 1396 نسبت به سال 1395 شاید با اندکی کاهش نیز همراه باشد.
وی گفت: همچنان که در سالنامه آمارهای جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور به انتشار رسیده است، طی سال 1395 تعداد 181 هزار و 49 مورد طلاق در کشور به ثبت رسیده بود. این رقم در سال 1396 بر اساس آمار اولیه منتشر شده که در اخبار چند روز اخیر نیز بازتاب یافته اندکی کاهش داشته است. هر چند بر پایه بررسی های اولیه آمار طلاق رخ داده در سال گذشته با اندکی رشد همراه بوده است.
ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
مشارکت مردم در تمام جنبه ها باید پررنگ باشد

مشارکت مردم در تمام جنبه ها باید پررنگ باشد به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز ؛داود بهبودی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی ،در نخستین جلسه مجمع مشورتی توسعه شهرستان جلفا اظهار کرد: حکومت باید در تمام جنبه ها مشارکت جو باشد و برای شکل گیری مشارکت گفت وگو باید نهادینه شود تا از نتیجه گفت وگو و مشارکت توسعه حاصل آید.
وی افزود: باید مردم با مردم، مردم با دولت، مردم با روحانیت ، مردم با اقشار ذی نفوذ و بالعکس بتوانند به راحتی گفت وگو کنند که اگر گفت وگو نکنیم سرمایه ها تحلیل می رود.
بهبودی در عین حال خاطرنشان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
برگزاری جشنواره آموزشی نظام پزشکی تهران در 20 اردیبهشت

برگزاری جشنواره آموزشی نظام پزشکی تهران در 20 اردیبهشت علی دباغ، معاون آموزشی و پژوهشی سازمان نظام پزشکی تهران، در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ اظهار کرد: اولین جشنواره آموزشی نظام پزشکی تهران در راستای ارتقای فرآیند آموزش علوم پزشکی در این سازمان 20 اردیبهشت امسال برگزار می شود.
وی ادامه داد: همه گروه های پزشکی و اعضای نظام پزشکی می توانند آثار خود را در موضوع فرآیندهای آموزشی تا پایان روز چهارشنبه پنجم اردیبهشت ماه 97 به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.
دباغ با اشاره به اینکه یکی دیگر از اهداف برگزاری جشنواره آموزشی نظام پزشکی را تقدیر از پیشکسوتان گروه های علوم پزشکی دانست و افزود ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
فضولات انسانی عامل مسمومیت مردم سپیدان/ بدهی 850 میلیارد تومانی بیمه ها به علوم پزشکی

فضولات انسانی عامل مسمومیت مردم سپیدان/ بدهی 850 میلیارد تومانی بیمه ها به علوم پزشکی به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز ؛ علی بهادر رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در نشست خبری هفته سلامت در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه شعار امسال سازمان بهداشت جهانی پوشش همگانی سلامت، برای همه و در همه جا است، گفت: سلامت محور توسعه اقتصادی و موجب حفظ نیروی انسانی فعال است که تمامی مردم باید به آن دسترسی داشته و متولیان امر سلامت کشور نیز باید در جهت ارتقاء آن تلاش کنند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود درباره علت مسمومیت مردم سپیدان ، گفت: پس از بررسی و انجام کارشناسی های مختلف فضولات انسانی عامل مسمومیت تعدادی از مردم این شهرستان شد که متاسفانه در سال 94 هم این اتفاق ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
آموزش و پرورش گچساران 472 نیروی انسانی نیاز دارد

آموزش و پرورش گچساران 472 نیروی انسانی نیاز دارد ظهرالدین پور الحسینی روزچهار شنبه در نشست شورای آموزش و پرورش گچساران افزود:120 معلم در مقطع ابتدایی، 112 معلم در مقطع متوسطه اول، 62 معلم در مقطع متوسطه دوم و 25 معلم برای مدارس فنی و حرفه ای این شهرستان در سال تحصیلی جدید نیاز است
وی بیان کرد: این اداره همچنین به120نیرو خدماتی و راننده، 14 معلم پرورشی، پنج مشاوره، هشت معلم تربیت بدنی و 6 معلم بهداشت نیاز دارد.
پورالحسینی ادامه داد: در مقطع متوسطه اول 65 معلم مرد و 47 معلم زن در رشته های زبان خارجی، ریاضیات، علوم تجربی، کار و فناوری، فرهنگ و هنر، دینی عربی، مطالعات اجتماعی و آمادگی دفاعی نیاز است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
نحوه اجرای طرح ترافیک جدید پایتخت

نحوه اجرای طرح ترافیک جدید پایتخت رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ درباره نحوه اجرای طرح ترافیک جدید توضیحاتی ارائه کرد و گفت: فرآیند قانونی این طرح انجام شده و مصوبه شورای ترافیک شهر تهران را نیز گرفته است.
به گزارش اعلامی پایگاه خبری پلیس، سردار محمدرضا مهماندار افزود: نحوه اجرای طرح برای تعیین قیمت به شورای اسلامی شهر تهران ارجاع و مصوباتی نیز تصویب و قیمت گذاری لحاظ شد.
به گزارش ایرنا وی گفت: یکی از دغدغه هایی که از ابتدای پیشنهاد طرح برای شهرداری و به ویژه پلیس وجود داشت، زمان کم و محدود برای تصمیم گیری و اجرای این طرح بود ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
هدف ما در دانشگاه فرهنگیان تربیت معلم قیمتی است

هدف ما در دانشگاه فرهنگیان تربیت معلم قیمتی است به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش حسین خنیفر، سرپرست دانشگاه فرهنگیان در نشست آموزشی و تجلیل از رتبه های زیر هزار کنکور سراسری در این دانشگاه، معلمی را تمامیت رسالت رسول اکرم(ص) دانست و گفت: پیامبر عظیم الشأن اسلام به صورت کلامی و غیر کلامی و حتی با سکوت خود آموزش می دادند و اگر درنگی در سیره ایشان داشته باشیم، تمامش معلمی بود.
وی با بیان اینکه معلمِ موثر با نگاه خود نیز آموزش می دهد، خاطر نشان کرد: معلم شایسته نگاه خود را به تعداد شاگردان تکثیر می کند، نگاه به جا، تذکر و تشویق به جا است.
ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
آغاز احداث بیمارستان 64 تختخوابی بندر ماهشهر

آغاز احداث بیمارستان 64 تختخوابی بندر ماهشهر به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز ، محسن بیرانوند، فرماندار بندر ماهشهر، در جلسه شورای سلامت که امروز، 29 فروردین ماه در این شهرستان برگزار شد، سلامت و امنیت را 2 مقوله بسیار مهم عنوان کرد و بیان داشت: هر 2 این ها در بحث سلامت شهروندان تمام ادارات و دستگاه ها باید نقش خود را ایفا نمایند.
وی اقدامات صورت گرفته در حوزه درمان در شهرستان بندر ماهشهر را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: عملیات اجرایی پروژه اورژانس بندر امام آغاز شده، ضمن اینکه پروژه ساخت بیمارستان 64 تختخوابی بندر ماهشهر بزودی آغاز خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
تصمیمات جدیدی برای حقوق مستمری بگیران تحت پوشش گرفته شده است

تصمیمات جدیدی برای حقوق مستمری بگیران تحت پوشش گرفته شده است عبدالرضا مصری در گفتگو با خبرنگار مهر ، اظهار داشت: در قانون برنامه ششم توسعه افزایش جهشی را در مستمری خانواده های تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد داشتیم و تصمیمات جدیدی نیز در خصوص حقوق مستمری بگیران تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی گرفته شده است.
وی گفت: امسال در قانون بودجه، این افزایش مستمری را در قالب حقوق آوردیم که حتما پرداخت شود و آخرین تصمیمی که امروز گرفته شده و ان شاءالله در دولت به تصویب می رسد این است که برای خانواده های 5 نفره و 5 نفر به بالای تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی، حقوق ماهیانه 527 هزار تومان پرداخت خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
جشنی برای کودکان کار در لارستان+عکس

جشنی برای کودکان کار در لارستان+عکس به گزارش خبرگزاری فارس از لارستان پیش از ظهر امروز طی اقدامی زیبا ویژه برنامه ای با عنوان جشنی برای کودکان کار در سالن ورزشی مجموعه تختی شهر لار برگزار شد.
در این مراسم که همراه با بازی و سرگرمی، برگزاری مسابقات کودکانه، اهدای جوائز و غیره بود، تعداد بیش از 80 کودک که از نقاط مختلف در شهر لار گردهم آمده بودند، روزی خوش و به یاد ماندنی را برای خود رقم زدند.
حضور پررنگ روحانیون و تعدادی از مسوولان در جمع این کودکان جالب توجه بود.
در حاشیه این مراسم، دبیر برگزاری این جشن در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه مجمع فرهیختگان لارستان بزرگ حدود 10 ماه پیش با هدف پیگیری مطالبات و دغدغه ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
الزام مدیران کل دستگاه ها به انتصاب معاونان جوان

الزام مدیران کل دستگاه ها به انتصاب معاونان جوان به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز چهارمحال و بختیاری، اقبال عباسی در نخستین ستاد ساماندهی امور جوانان چهارمحال و بختیاری در سال 97 گفت: مدیران کل دستگاه های اجرایی، رؤسای دانشگاه ها و فرمانداران شهرستان های 9 گانه استان موظفند مشاور جوان داشته باشند.
وی افزود: همچنین فرمانداران شهرستان های 9 گانه چهارمحال و بختیاری باید یک بخشدار جوان توانمند معرفی کنند.
آقای عباسی گفت: معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری هم باید فردی جوان باشد.
استاندار چهارمحال و بختیاری به فرمانداران و مدیران کل دستگاه های اجرایی دستور داد اشتغال جوانان را به سمت و سوی بخش خدمات ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
شهرکرد| 260 هزار جوان در 2 هزار سمن کشور فعالیت می کنند

شهرکرد| 260 هزار جوان در 2 هزار سمن کشور فعالیت می کنند به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد ، امید محدث بعداز ظهر امروز در ستاد ساماندهی امور جوانان استان اظهار داشت: 260 هزار نفر جوان در 2 هزار سمن کشور با محورهای مختلف مشغول فعالیت هستند.
وی ستاد ساماندهی امور جوانان استان ها را مغز متفکر کشور برای رفع مشکلات جوانان دانست و افزود: یکی از روش های کاهش آسیب های اجتماعی توجه به فعالیت سازمان های مردم نهاد و بهره گیری از توان آنان برای مشارکت در طرح های مختلف است.
مدیرکل دفتر هماهنگی و ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه آسیب های اجتماعی نوظهور ضربه جدی به حوزه جوانان وارد می کند ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
آمار بالای بی سوادی زنان خوستان زیبنده کشور نیست

آمار بالای بی سوادی زنان خوستان زیبنده کشور نیست علی حسین حسین زاده روز چهارشنبه در جلسه کارگروه زنان و خانواده در استانداری خوزستان اظهار کرد: از نظر آموزه های دینی فرمایش های بسیاری درباره باسوادی وجود دارد بنابراین شایسته نیست که در برخی شهرستان های استان با نرخ 30 درصدی بی سوادی زنان روبرو باشیم.
وی ادامه داد: در کشور به دلیل برخی مشکلات، نگاه به حوزه فرهنگ نگاه ضعیفی بوده و برنامه و بودجه در حوزه فرهنگی و اجتماعی کمتر اعتبارات تخصیص داده می دهد.
معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان با بیان این که عملکرد ضعیف مدیران استانی عامل دیگر آمار بی سوادی در استان است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
اراک| کاهش چشمگیر طلاق در استان های مجری طرح آموزش مددکاران

اراک| کاهش چشمگیر طلاق در استان های مجری طرح آموزش مددکاران به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک ، ماندانا کریمی ظهر امروز در مراسم بزرگداشت روز مددکاری اجتماعی در استان مرکزی که همزمان با سراسر کشور برگزار شد با اشاره اینکه برگزاری مراسم گرامی داشت روز مددکاری در سراسر کشور به نوعی ارج نهادن به مقام مددکاران است اظهار داشت: محورهای همایش امسال بر نکات بسیار مهم حرفه مددکاری اجتماعی تاکید دارد و در سال های اخیر این نکات همواره جزو دغدغه های اصلی مددکاران حوزه اجتماعی بوده که توسعه پایدار یکی از مسائل مهم در حوزه علوم اجتماعی و به منزله رشد جامعه در تمام ابعاد اجتماعی، اقتصادی و سیاسی محسوب می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
مرکز بهداشت خوزستان: آب اهواز در بیشتر موارد برای شرب قابل استفاده نیست

مرکز بهداشت خوزستان: آب اهواز در بیشتر موارد برای شرب قابل استفاده نیست رئیس مرکز بهداشت خوزستان با بیان اینکه با وجود کلرزنی و مطلوبیت میکروبی، آب اهواز کیفیت ندارد، گفت: در بیشتر موارد آب اهواز برای شرب قابل استفاده نیست و مردم ناچار به استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی و شبکه های آب شیرین کن هستند و یا متأسفانه از خودروهای غیراستاندارد عرضه آب شیرین کن، آب تهیه می کند.
به گزارش ایسنا - منطقه خوزستان، دکتر شکرالله سلمان زاده در نشست خبری رئیس و معاونان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز به مناسبت هفته سلامت اظهار کرد: هفته سلامت امسال با شعار جهانی "سلامت برای همه" نامگذاری و در کشور ما این شعار تحت عنوان "پوشش همگانی سلامت برای همه و در همه جا" مطرح شده ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
تقویت سازمان های مردم نهاد زمینه ساز حل مشکلات جوانان است

تقویت سازمان های مردم نهاد زمینه ساز حل مشکلات جوانان است به گزارش خبرنگار مهر ، جعفر مردانی ظهر چهارشنبه در نشست ستاد ساماندهی امور جوانان چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه تقویت سازمان های مردم نهاد زمینه ساز حل مشکلات جوانان است، اظهار داشت: سازمان های مردم نهاد نقش مهمی در حل مشکلات جوانان جامعه در سطح استان دارند.
وی تاکید کرد: ارتباط مردمی سازمان های مردم نهاد با جوانان نقش مهمی در شناسایی و حل مشکلات قشر جوان جامعه دارد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری بیان کرد: بیکاری از مهمترین مشکلات جوانان در سطح استان به شمار می رود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش