آغاز به کار پایگاه بسیج محله زینبیه دامغان

آغاز به کار پایگاه بسیج محله زینبیه دامغان به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، پایگاه بسیج شهید مدنی زینبیه دامغان در زمینی به مساحت 100 متر مربع شامل اتاق فرهنگی، سالن جلسات و آموزش است و با اعتبار 80 میلیون تومان ساخته شده است.
این پایگاه که 150 نفر عضو دارد و ساماندهی بسیجیان محلی و اجرای برنامه های فرهنگی ومعنوی وگشت های محله محور از اهداف فعالیت آن است.
انتهای پیام / گ
پایگاه بسیج شهید مدنی زینبیه دامغان افتتاح شد ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 290 روز و 16 ساعت پیش
پژوهشگران و فناوران برتر دانشگاه خلیج فارس تجلیل شدند

پژوهشگران و فناوران برتر دانشگاه خلیج فارس تجلیل شدند به گزارش ایرنا، رئیس دانشگاه خلیج فارس در این آیین گفت: مقالات این دانشگاه از لحاظ کمی روبه رشد و مطلوب است و امیدواریم از لحاظ کیفی نیز این رشد مطلوب نمایان شود.
عبدالمجید مصلح افزود: در چند وقت اخیر مقالات اسکوپوس (scopus) دانشگاه خلیج فارس رشد 30 درصدی پیدا کرده این درحالی است که نرم کشوری 25 درصد است.
اسکوپوس یکی از نمایه های استنادی معتبر و شناخته شده است که اطلاعات کتاب شناختی حدود 60 میلیون سند را در خود جمع آوری کرده است.
اسکوپوس اطلاعات محصولات حدود 5 هزار ناشر علمی را از سراسر جهان در خود جای داده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 290 روز و 16 ساعت پیش
آغاز "مشق ما" در سیستان و بلوچستان

آغاز "مشق ما" در سیستان و بلوچستان به گزارش ایسنا- به گزارش اداره کل تعاونف کار و رفاه اجتماعی استان سیستان و بلوچستان، مهرداد جهاندیده افزود: سیستان و بلوچستان اولین استانی است که این طرح با مشارکت معاونت رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت آموزش و پرورش و موسسات و سازمان های خیریه و مردم نهاد در آن اجرا می شود .
وی گفت: در مرحله اول این طرح، 21 هزار و 288 کودک و دانش آموز بین 6 تا 11 سال بازمانده از تحصیل در سیستان و بلوچستان شناسایی شده اند که با کمک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان های مردم نهاد و خیریه حمایت های اجتماعی برای بازگشت آنان به چرخه آموزش انجام می شود . ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 290 روز و 16 ساعت پیش
84 درصد مهابادی ها برای کارت ملی هوشمند اقدام کرده اند

84 درصد مهابادی ها برای کارت ملی هوشمند اقدام کرده اند سلیمان کاوه روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از جمعیت 241 هزار و 622 نفری این شهرستان، 183 هزار و 224 نفر واجد شرایط دریافت کارت ملی هوشمند هستند که از این تعداد، 152 هزار و 839 نفر تا پایان آبان ماه برای دریافت این کارت نام نویسی کرده اند.
وی اضافه کرد: شهروندان مهابادی برای ثبت نام کارت ملی هوشمند می توانند به سه دفتر پیشخوان و اداره پست این شهرستان مراجعه کرده و مراحل ثبت نام خود را انجام دهند.
وی بیان کرد: مراجعه کنندگان برای دریافت کارت هوشمند ملی باید حداکثر 310 هزار ریال پرداخت کنند که از این رقم 110 هزار ریال بابت هزینه صدور کارت و تحویل آن است و 200 ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 290 روز و 17 ساعت پیش
خیران بیش از 143 میلیون تومان به مرکز نیکوکاری ماسال کمک کردند

خیران بیش از 143 میلیون تومان به مرکز نیکوکاری ماسال کمک کردند عقیل گنجه در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان از ماسال، با بیان اینکه مرکز نیکوکاری در کنار کمیته امداد نسبت به خدمات رسانی به نیازمندان فعالیت می کند، اظهار کرد: راه اندازی مرکز نیکوکاری سبب رفع مشکلات خانوار بی بضاعت از طریق خیران همان محل و منطقه شده است.
مسئول اجرایی مرکز نیکوکاری امام حسن مجتبی(ع) ماسال با بیان اینکه مردم از روند کمک های مرکز نیکوکاری به نیازمندان مطلع و بیشتر کمک می کنند، افزود: واگذاری کارها به مردم با رویکرد فقرزدایی باعث بالا رفتن نرخ شتاب خدمات رسانی به نیازمندان شده است . ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 290 روز و 17 ساعت پیش
تولیدکنندگان محصولات زراعی و باغی باید دارای بارکد مشخص شوند

تولیدکنندگان محصولات زراعی و باغی باید دارای بارکد مشخص شوند عباس پاپی زاده بالنگان عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در خصوص نظارت بر تولید محصولات زراعی و کشاورزی سالم، گفت: متولی خاصی در زمینه رصد و پایش باقی مانده سموم و مواد شیمیایی در محصولات کشاورزی وجود ندارد، در حال حاضر سازمان غذا و دارو نمونه برداری هایی در سطح میادین میوه و تره بار انجام می دهد اما به دلیل اینکه بحث جرم انگاری وجود دارد و باید به صورت قانونی برخورد شود اتفاق خاصی رخ نمی دهد.
نمونه برداری و آزمایش باقی مانده سموم در محصولات کشاورزی و باغی تنها جهت اطلاع رسانی انجام می شود ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اجتماعی انتشار : 290 روز و 17 ساعت پیش
4 هزار دستگاه اتوبوس شهری پایتخت در انتظار نوسازی/ اتوبوس های برقی راهکار اساسی برای کاهش آلودگی هوای تهران

4 هزار دستگاه اتوبوس شهری پایتخت در انتظار نوسازی/ اتوبوس های برقی راهکار اساسی برای کاهش آلودگی هوای تهران داریوش قنبری درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت فرسودگی ناوگان اتوبوسرانی در کلانشهر تهران، گفت: یکی از مشکلات اساسی شهرداری ها در رابطه با نوسازی ناوگان حمل و نقل درون شهری تامین اعتبارات از منابع مالی است بنابراین الزامی است که مسئولان با توجه به حساسیت مسئله، شهرداری را در نوسازی ناوگان اتوبوسرانی یاری دهند.
4 هزار دستگاه اتوبوس شهری پایتخت در انتظار نوسازی
مشاوره پارلمانی شهرداری تهران تصریح کرد: نوسازی 4 هزار دستگاه اتوبوس فرسوده شهری که به اصطلاح عمر مفیدشان را طی کرده اند درکلان شهر تهران الزامی است بنابراین برای جلوگیری از تکرارحوادث تلخ در جابجایی مسافرین ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اجتماعی انتشار : 290 روز و 17 ساعت پیش
علف زیر پای چمن مصنوعی آموزش و پرورش فاروج

علف زیر پای چمن مصنوعی آموزش و پرورش فاروج به گزارش ایرنا، این پروژه باید در قالب طرح امسال معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش مبنی بر ساخت 110 زمین چمن مصنوعی برای ورزش دانش آموزان شهرستانها در داخل یا کنار مدارس اجرا می شد.
طرح مزبور همسو با سیاست مدرسه محورانه وزارت آموزش و پرورش و با هدف نشاط افزایی در بین دانش آموزان، غنی سازی اوقات فراغت و ارتقای سطح سلامت آنان مصوب شده بود.
مردادماه امسال ایجاد چمن مصنوعی در یکی از مدارس فاروج در نشست شورای آموزش و پرورش تصویب و شرط تخصیص اعتبار آن، ایجاد زیرسازی اولیه فضای مزبور عنوان شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 290 روز و 18 ساعت پیش
بالا رفتن آمار بزهکاری در کشور ماحصل ترک تحصیل در نظام آموزشی

بالا رفتن آمار بزهکاری در کشور ماحصل ترک تحصیل در نظام آموزشی داود محمدی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص عوامل ترک تحصیل دانش آموزان در دوران ابتدایی گفت: بر اساس قانون اساسی آموزش های عمومی رایگان است و دولت موظف است که شرایط آموزش عمومی رایگان را در سراسر کشور فراهم کند البته فراهم کردن شرایط مستلزم اقداماتی است که باید دولت آنها را انجام دهد.
ترک تحصیل در دوران ابتدایی بسیار ناگوار است
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود : متاسفانه با توجه به معضلات اجتماعی، شرایط بد اقتصادی و آسیب های اجتماعی موجود در کشور، ترک تحصیل در کشور علی الخصوص در دوره ابتدایی تبدیل به معضلی حاد شده است ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اجتماعی انتشار : 290 روز و 18 ساعت پیش
گشت زدن مقطعی اورژانس اجتماعی دردی ازکودکان کار دوا نمی کند

گشت زدن مقطعی اورژانس اجتماعی دردی ازکودکان کار دوا نمی کند علی ابراهیمی درگفت وگوبا خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت ساماندهی کودکان کار در کشور،گفت: نگاه موضعی به ساماندهی کودکان کار توسط اورژانس اجتماعی صحیح نیست زیرا ساماندهی کودکان کار نیازمند ایجاد یک برنامه ریزی فراگیر است تا تمام مشکلات کودکان کار را در بگیرد.
رهایی کودکان کار از اشتغال کاذب نیازمندتزریق مشاوران اجتماعی و ایجاد امکانات اولیه زندگی
نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه سکونت کودکان کار در کنار پل ها و حاشیه شهرها جلوه مناسبی برای کشور در برنخواهد داشت تصریح کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اجتماعی انتشار : 290 روز و 18 ساعت پیش
40میلیون نفر در کشور زیر خط فقر هستند/ بودجه وزارت بهداشت همسو با نیازهای حوزه درمان تعیین شود

40میلیون نفر در کشور زیر خط فقر هستند/ بودجه وزارت بهداشت همسو با نیازهای حوزه درمان تعیین شود رسول خضری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت ارائه خدمات بیمه ای به بیماران در کشور،گفت: زمانی مقوله بهداشت و درمان در کشور وارد امنیت بهداشتی می شود که رابطه کارآمد میان بیمه ها و هزینه های درمانی ایجاد شود اما متاسفانه هم اکنون چنین رابطه ای در حوزه درمان وجود ندارد.
دریافت خدمات کیفی در حوزه سلامت با نگاه ویژه به بیمه ای پایه ای
نماینده مردم سردشت وپیرانشهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بنابر فرمایش رهبرمعظم انقلاب اسلامی،بیمار نباید به جزء رنج بیماری، رنج دیگه ای داشته باشد و بنابراین باید در گام نخست بیمه های پایه ای در کشور به طور اصولی و ریشه ای کارآمد ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اجتماعی انتشار : 290 روز و 18 ساعت پیش
غربالگری 4 هزار کودک نهاوندی در طرح سنجش بینایی

غربالگری 4 هزار کودک نهاوندی در طرح سنجش بینایی علی محمد محمدی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در همدان با بیان اینکه هر ساله اول آبان ماه تا 15 دی ماه طرح سنجش بینایی همزمان با سراسر استان در نهاوند نیز اجرا می شود اظهار کرد: امسال تاکنون 4 هزار نفر در طرح غربالگری بینایی شهرستان نهاوند شرکت کرده اند.
وی با بیان اینکه از این تعداد 240 نفر مشکوک به بیماری تنبلی چشم شناسایی شده اند افزود: امسال تاکنون 65 نفر در این غربالگری عینک دریافت کرده و چهار مورد نیز جراحی رایگان چشم داشته اند.
رئیس بهزیستی شهرستان نهاوند با اشاره به اینکه تاکنون در 40 مهدکودک موجود در شهرستان نهاوند 60 درصد طرح غربالگری بینایی به انجام رسیده است ادامه ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 290 روز و 18 ساعت پیش
مشکل قطعی آب شرب اهواز تا هفته آینده مرتفع می شود

مشکل قطعی آب شرب اهواز تا هفته آینده مرتفع می شود به گزارش ایرنا غلامرضا شریعتی شامگاه دوشنبه در بازدید از طرح آبرسانی کانال سلمان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ادامه داد: حدود یک ماه از بروز مشکل در تامین آب شرب مردم اهواز از طریق کانال آبرسانی غدیر می گذرد و مردم این شهر به ویژه ساکنان واقع در مناطق انتهایی کانال آبرسانی همچون مهدیس، کوی رمضان و منبع آب با مشکلاتی مواجه شده اند.
وی گفت: خسارت وارد شده به کانال پای پل طرح آبرسانی غدیر و تاسیسات ام الدبس بالغ بر 700 میلیارد ریال است که به دلیل همین حجم بالا از خسارت، در سال های متمادی مورد تعمیرات اساسی قرار نگرفته است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 290 روز و 18 ساعت پیش
معتادان متمدن و منقل های مجازی

معتادان متمدن و منقل های مجازی در این مطلب آمده است : زمانی که بریتانیای کبیر خورشید در مستعمراتش غروب نمی کرد آنچه را در چنته تجربیاتش داشت به کار برد تا بر سیطره مسلمانان جهان و بویژه ام القرای آن یعنی خاورمیانه چیره شود. بنابراین گام نخست را با ایران شروع کرد تا با وجود ضعف فراوان در دولت قاجار و فقر بی نهایت جامعه از این طریق به مبارزه فرهنگی اجتماعی بپردازد زیرا وجود حسینیه های فراوان و تکیه ها در سطح کشور اجازه نمی داد تا از طریق نفی ایدئولوژی وارد شود بنابراین از دامنه فقر تفکری و اقتصادی ورود کرد تا مسیر را هموار سازد! ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 290 روز و 18 ساعت پیش
پشت پرده موسسه ای که خیریه نیست

پشت پرده موسسه ای که خیریه نیست آفتاب نیوز :
داریوش بیات نژاد در گفت وگو با خبرگزاری فارس، در رابطه با وضعیت مؤسسه خیریه فدک که به تازگی کلیپی از آن در فضای مجازی منتشر شده مبنی بر وضعیت نامساعد معلولان ذهنی در این مرکز توضیح داد: مدیر مؤسسه فدک ادعا می کند که مؤسسه خیریه دارد در حالی که بر اساس ضوابط موجود در بهزیستی پروانه فعالیت این مرکز، خیریه نیست.
وی ادامه داد: برابر قانون، قراردادهایی برای ایجاد مراکز خیریه منعقد می شود که نمی توان در آن تغییر داد بنابراین در این رابطه که مدیر این مرکز مدعی شده که بهزیستی قصد دارد این مجموعه را به صورت دولتی اداره کند یا به کارکنان بازنشسته خود واگذار کند، خلاف واقع است ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اجتماعی انتشار : 290 روز و 19 ساعت پیش
ساماندهی آموزش های مهارتی در گرو ایجاد نظام یکپارچه

ساماندهی آموزش های مهارتی در گرو ایجاد نظام یکپارچه مجتبی شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزارت علوم در گفت وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، در خصوص آخرین وضعیت طرح ساماندهی آموزش عالی گفت: در حال حاضر وزارت علوم در زمینه اولویت بندی برای ساماندهی آموزش عالی، حذف یا ادغام آن فشار های زیادی را متحمل شده است و در این زمینه نیازمند یک ساماندهی اساسی و ضروری هستیم.
وی ادامه داد: این طرح در حال حاضر در حال بررسی بوده و پیش نویس آن تهیه شده است، اینکه نظام یک پارچه ساماندهی آموزش های مهارتی ایجاد شود، زمان بر است و حتی اگر این نظام مدنظر باشد بالاخره مراکزی که آموزش های مهارتی دارند باید با آن همکاری کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 290 روز و 19 ساعت پیش
313 جهیزیه به زوج های هرمزگانی اعطا شد/ اهدای 8000 جفت کفش به دانش آموزان محروم

313 جهیزیه به زوج های هرمزگانی اعطا شد/ اهدای 8000 جفت کفش به دانش آموزان محروم به گزارش خبرنگار قرآن و فعالیت های دینی خبرگزاری فارس 313 جهیزیه کامل با همت آستان قدس رضوی و با مشارکت دفتر مقام معظم رهبری، نیروی زمینی سپاه پاسداران و ستاد ازدواج گل های علوی به زوج های جوان هرمزگانی اهدا شد.
ارزش هر سری جهیزیه 100 میلیون ریال است که شامل؛ فرش، یخچال، اجاق گاز، ماشین لباسشویی، جاروبرقی، ظروف آشپزخانه و لوزام خواب و برخی کالا های ضروری است.
با همت نمایندگی آستان قدس در هرمزگان تسهیلات قرض الحسنه 6 میلیون تومانی برای هر زوج در نظر گرفته شده بود که به آن ها اهدا شد. همچنین این زوجین تا پایان سال به مشهد مقدس مشرف و میهمان حضرت رضا(ع) خواهند شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 290 روز و 20 ساعت پیش
از ظرفیت کارآفرینان برای توسعه اشتغال روستایی استفاده شود

از ظرفیت کارآفرینان برای توسعه اشتغال روستایی استفاده شود به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی استانداری قم سید محمدرضا هاشمی سرپرست استانداری قم در جلسه هیئت امنای کانون کارآفرینان استان قم طی سخنانی اظهار کرد: کارآفرینان بازوی دولت در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی هستند.
وی با اشاره به مشکلاتی از جمله حاشیه نشینی و مهاجرت از روستاها افزود: در صورتیکه فضای کار برای روستاییان ایجاد شود شاهد کاهش آسیب های اجتماعی خواهیم بود.
هاشمی طرح دولت تدبیر و امید برای ایجاد اشتغال در بخش روستایی را مورد توجه قرار داد و گفت: از ظرفیت های علمی و تجربی کارآفرینان برای توسعه اشتغال با توجه به فرصت بدست آمده بایستی استفاده کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 290 روز و 20 ساعت پیش
کدام کودکان بیشتر در معرض آزار قرار دارند؟

کدام کودکان بیشتر در معرض آزار قرار دارند؟ مرجان انصاری در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به ضرورت پیشگیری های قانونی و اجتماعی در حوزه کودک آزاری های جسمی و جنسی عنوان کرد:کودک آزاری یک آسیب خطرناک اجتماعی است که به جسم و روان کودک لطمات جبران ناپذیری وارد می کند.
این کارشناس ارشد روانشناسی افزود: این آسیب جدی مانند هر معضل اجتماعی و آسیب های جبران ناپذیر در شرایط خاص پیش می آید و با آگاهی بخشی و فرهنگ سازی قابل کنترل و پیشگیری است.
وی اظهار کرد: برخی از کودکان در معرض آسیب های جدی در کودک آزاری جسمی و جنسی قرار دارند که باید نسبت به این کودکان مراقبت های بیشتری اتخاذ شود. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اجتماعی انتشار : 290 روز و 20 ساعت پیش
تهران، بالاترین شاخص حاشیه نشینی/ لزوم حفظ و ارتقای خود مراقبتی دانش آموزی

تهران، بالاترین شاخص حاشیه نشینی/ لزوم حفظ و ارتقای خود مراقبتی دانش آموزی رستمیان معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، اظهار کرد: حدود یک ششم جمعیت کشور تحت پوشش دانشگاه های استان تهران قرار دارد و مهاجران زیادی از سایر استان های کشور به تهران آمده اند.
معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه داد: در حال حاضر این توانایی در مردم ایجاد شده است تا بتوانند از خود مراقبت کنند، در این بین از سازمان های مختلف انتظار می رود تا با هماهنگی یکدیگر سلامت مردم را تامین و با این کار از بروز آسیب های اجتماعی و اختلالات روانی جلوگیری کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 290 روز و 21 ساعت پیش
پشت پرده موسسه ای که خیریه نیست/ فرصت 2 ماهه برای رفع تخلفات

پشت پرده موسسه ای که خیریه نیست/ فرصت 2 ماهه برای رفع تخلفات داریوش بیات نژاد در گفت وگو با فارس، در رابطه با وضعیت موسسه خیریه فدک که به تازگی کلیپی از آن در فضای مجازی منتشر شده مبنی بر وضعیت نامساعد معلولان ذهنی در این مرکز توضیح داد: مدیر موسسه فدک ادعا می کند که موسسه خیریه دارد در حالی که بر اساس ضوابط موجود در بهزیستی پروانه فعالیت این مرکز، خیریه نیست.
وی ادامه داد: برابر قانون، قراردادهایی برای ایجاد مراکز خیریه منعقد می شود که نمی توان در آن تغییر داد بنابراین در این رابطه که مدیر این مرکز مدعی شده که بهزیستی قصد دارد این مجموعه را به صورت دولتی اداره کند یا به کارکنان بازنشسته خود واگذار کند، خلاف واقع است ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اجتماعی انتشار : 290 روز و 23 ساعت پیش
اقتصاد کشور با پول نفت درست نمی شود/مردم قلعه گنج را به زندگی امیدوار کردیم

اقتصاد کشور با پول نفت درست نمی شود/مردم قلعه گنج را به زندگی امیدوار کردیم به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، محمد سعیدی کیا در نشست پش از ظهر امروز شورای اداری استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اجرای طرح محرومیت زدایی لنده گفت: خود مسؤولان استان مشتاق اجرای این طرح بودند و ما بعد از قلعه گنج کرمان این شهرستان را به عنوان پایلوت انتخاب کردیم.
رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه شبکه مدیریت برای بررسی طرح محرومیت زدایی لنده تشکیل شده است، افزود: هر هفته جلسه مربوط برای بررسی اقدامات صورت گرفته لنده در تهران تشکیل می شود.
وی در ادامه با تأکید بر اینکه هدایت، حمایت و نظارت از وظایف دولت است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 0 ساعت پیش
کدام کودکان بیشتر در معرض آزار قرار دارند؟

کدام کودکان بیشتر در معرض آزار قرار دارند؟ خبرگزاری ایسنا: یک کارشناس ارشد روانشناسی گفت: برخی از کودکان در معرض آسیب های جدی در کودک آزاری جسمی و جنسی قرار دارند که باید نسبت به این کودکان مراقبت های بیشتری اتخاذ شود.
مرجان انصاری با اشاره به ضرورت پیشگیری های قانونی و اجتماعی در حوزه کودک آزاری های جسمی و جنسی عنوان کرد:کودک آزاری یک آسیب خطرناک اجتماعی است که به جسم و روان کودک لطمات جبران ناپذیری وارد می کند.
این کارشناس ارشد روانشناسی افزود: این آسیب جدی مانند هر معضل اجتماعی و آسیب های جبران ناپذیر در شرایط خاص پیش می آید و با آگاهی بخشی و فرهنگ سازی قابل کنترل و پیشگیری است. ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 0 ساعت پیش
45 درصد مدارس کشور زیر 40 نفر جمعیت دارند

45 درصد مدارس کشور زیر 40 نفر جمعیت دارند به گزارش فارس، سلسله نشست های علمی نقد و بررسی پیرامون مسائل آموزش و پرورش با موضوع بررسی بودجه 98 آموزش و پرورش در حسینیه شهید همت برگزار شد.
فرج الله فتح الله پور معاون امور آموزش و پرورش عمومی و فنی وحرفه ای سازمان برنامه و بودجه کشور در این نشست اظهار کرد: اینکه توزیع منابع بر چه اساسی است باید بگویم ما یک نظام مسائل در کشور باید داشته باشیم که بر اساس آن اولویت بندی هایی انجام شود و توزیع منابع در بخش های مختلف کشور صورت گیرد.
وی ادامه داد: بودجه آموزش و پرورش حدود 10، 11 درصد بودجه عمومی کشور است و بلاخره منابع بودجه عمومی کشور هم محدود است و باید به سرعت به سمت اصلاح روش ها ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 0 ساعت پیش
مدارس استاندارد در اختیار از ما بهتران است/ برای حذف کنکور هیچ صدایی از فرهنگیان نشنیدیم

مدارس استاندارد در اختیار از ما بهتران است/ برای حذف کنکور هیچ صدایی از فرهنگیان نشنیدیم به گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، میرحمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در میزگرد نشست بودجه 98 آموزش و پرورش که توسط کانون تربیت اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: درهر وزارتخانه متولی و نماینده پارلمانی برای ارتباط با نمایندگان دارد که این نمایندگان صد ها برابر بیش از آموزش و پرورش با نماینده های مجلس در ارتباط هستند.
وی ادامه داد: در هفته معلم اعلام می کنیم که معلمی شغل انبیاست اما فراموش می کنیم که معلم نان و غذا هم لازم دارد؛ در هفته معلم این حرفه را گرامی می داریم ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 0 ساعت پیش
وجود 45 هزار مدرسه با جمعیت کمتر از 40 دانش آموز/ مشکلات آموزش و پرورش با افزایش اعتبر حل نمی شود

وجود 45 هزار مدرسه با جمعیت کمتر از 40 دانش آموز/ مشکلات آموزش و پرورش با افزایش اعتبر حل نمی شود به گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، نشست کانون تربیت اسلامی با موضوع بودجه آموزش و پرورش در سال 98 با حضور میر حمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، جبار کوچکی نژاد عضو کمیسیون آموزش مجلس و فتح اله پور معاون تملکی امور آموزش و پرورش و فنی و حرفه ای سازمان برنامه و بودجه عصر امروز برگزار شد.
در این مراسم فتح اله پور با اشاره به اینکه برای برنامه ریزی بودجه توزیع منابع باید در بخش های مختلف کشور مورد توجه قرار گیرد، اظهار کرد: با برنامه ریزی های انجام شده روند اعتبارات در نظر گرفته شده منابع عمومی بودجه آموزش و پرورش حدود 10 تا 11 درصد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 1 ساعت پیش
شرایط برخورداری فرزندان بیمه شدگان و مستمری بگیران از خدمات تامین اجتماعی

شرایط برخورداری فرزندان بیمه شدگان و مستمری بگیران از خدمات تامین اجتماعی به گزارش خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان ، فرزندان دختر و پسر بیمه شدگان و مستمری بگیران تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی با لحاظ شرایطی می توانند از حمایت های این سازمان برخوردار شوند.
به استناد بند 3 ماده 48 قانون حمایت از خانواده مصوب 1391 مجلس شورای اسلامی، تمامی فرزندان پسر بیمه شدگان و مستمری بگیران تحت پوشش این سازمان درصورت احراز هر یک از شرایط زیر از تاریخ لازم الاجرا شدن قانون مذکور (07 /02 /92) استحقاق دریافت حمایت های قانونی را خواهند داشت.
- تا سن 20 سالگی (19 سال تمام) یا پس از آن منحصراً درصورتیکه به تحصیلات دانشگاهی اشتغال داشته باشند ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 1 ساعت پیش
مقابله با مصرف مواد مخدر در خارگ با جدیت بیشتری دنبال شود

مقابله با مصرف مواد مخدر در خارگ با جدیت بیشتری دنبال شود به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام موسی کمالی در نشست شورای اداری خارگ اظهار داشت: همه مسئولان باید در خدمات دهی به مردم از همه ظرفیت ها استفاده کنند و مسئولیت خود را به خوبی اجرا کنند.
وی با بیان اینکه نباید تبعیضی در خدمات دهی به مردم وجود داشته باشد، تصریح کرد: وظیفه ما مسئولان که گوشه ای از نظام مقدس جمهوری هستیم این است که نسبت به وظیفه ای که به ما محول شده احساس مسئولیت کنیم و بی تفاوت نسبت به مسئولیت خود نباشیم.
امام جمعه خارگ با انتقاد از بی تفاوتی برخی افراد نسبت به مسائل پیرامون ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 1 ساعت پیش
تقابل ادامه دار بین نماینده مجلس و مدیرکل آموزش وپرورش بوشهر

تقابل ادامه دار بین نماینده مجلس و مدیرکل آموزش وپرورش بوشهر خبرگزاری مهر - گروه استان ها: آموزش و پرورش نقش بسیار مهمی در حوزه تعلیم و تربیت و ساختن نسل آینده بر عهده دارد و می طلبد که به صورت همه جانبه مورد توجه و حمایت قرار گیرد.
انتظار می رود همگان با درک شرایط و موقعیت حساس آموزش و پرورش برای رفع مشکلات این نهاد و کمک به اجرای برنامه های مد نظر تلاش کنند و این تلاش باید از بدنه آموزش و پرورش شروع شود و دیگر مسئولان نیز در این زمینه ایفای نقش کنند.
چند روزی است که تقابل نماینده مردم شهرستان های بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی و مدیرکل آموزش و پرورش استان علنی شده است و شاهد مجادله ای هستیم که به نفع هیچ کس نیست. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 1 ساعت پیش
وجود 64 مدرسه تخریبی شایسته شهرستان نخبه پرور رودان نیست

وجود 64 مدرسه تخریبی شایسته شهرستان نخبه پرور رودان نیست به گزارش خبرگزاری فارس از رودان، مصطفی غلامپور شامگاه سه شنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش اظهار داشت: شورای آموزش و پرورش نیازمند طرح و ایده خلاقانه برای پیش برد اهداف و رفع مشکلات و دوری از شعارهای تکراری و کلیشه ای است.
وی افزود: در این حوزه با استفاده از نظرات نخبگان در بخش های مختلف باید یک انقلاب ذهنی و فکری را ایجاد کرد تا بتوان این حوزه گسترده را متحول ساخت.
رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان رودان، حضور خیرین در کنار شورای آموزش و پرورش را یک پشتوانه محکم دانست و تصریح کرد: باید از خیرین برای تحقق و عملیاتی شدن ایده ها مشورت گرفت و صرفا نگاه به مجمع خیرین مدرسه ساز نگاه مادی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 5 ساعت پیش
اجرای طرح گفت وگوی ملی خانواده/ لزوم ورود همه دستگاه ها برای کاهش آسیب ها

اجرای طرح گفت وگوی ملی خانواده/ لزوم ورود همه دستگاه ها برای کاهش آسیب ها به گزارش خبرگزاری فارس از البرز، معصومه ابتکار در شورای اداری استان البرز که در سالن شهدای دولت برگزار شد، اظهار داشت: باید عدالت در ابعاد و زوایای مختلف رعایت شود و یکی از جنبه های مهم این موضوع در بحث سیاست است.
وی با بیان اینکه یکی از ابعاد مهم عدالت در حوزه اقتصادی، اجتماعی و بحث های جنسیتی است، افزود: همه اقشار مردمی بدون در نظر گرفتن جنسیت باید در فضاهای مختلف آموزشی، بهداشتی و ورزشی فعالیت کنند.
معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه به دلیل کمبود بودجه، ورزش و تربیت بدنی از دستور کار وزارت آموزش و پرورش خارج شد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 6 ساعت پیش
میزگرد'جایگاه ورزش در نظام آموزشی' برگزار شد

میزگرد'جایگاه ورزش در نظام آموزشی' برگزار شد به گزارش ایرنا، در این میزگرد، مهدی سلیمی عضو هیات علمی دانشگاه اصفهان، داود نصر اصفهانی مدرس دانشگاه و ریس گروه فرهنگی و تربیتی اداره کل ورزش و جوانان اصفهان، محمدعلی عمرانی مسوول مشارکت های اجتماعی جوانان اداره کل ورزش و جوانان اصفهان، سمانه استکی مدرس دانشگاه ، مجتبی نوریان رییس اداره تربیت بدنی آموزش و پرورش استان اصفهان و سیدمجتبی میردامادی کارشناس مسوول تربیت بدنی آموزش و پرورش استان حضور داشتند.
این کارشناسان شعاری بودن حمایت ها، اهمیت ندادن به جایگاه ورزش در نهایت و تربیت، کمبود فضاهای تربیت بدنی، مشکلات افتصادی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 6 ساعت پیش
توصیه های جهانگیری برای توسعه سواحل مکران

توصیه های جهانگیری برای توسعه سواحل مکران دکتر اسحاق جهانگیری در این جلسه با اشاره به ظرفیت کم نظیر سواحل مکران برای توسعه استان های سیستان و بلوچستان و هرمزگان، گفت: سواحل مکران باید به نقطه ای کانونی برای توسعه و رفع محرومیت از این دو استان تبدیل شود.
معاون اول رییس جمهور با اشاره به وجود محرومیت در استان سیستان و بلوچستان و فاصله زیاد شاخص های توسعه در این استان با سایر استان های کشور، تصریح کرد: حل مسائل استان سیستان و بلوچستان نیازمند طرحی نو و نگاهی ملی است و این موضوع باید در دستور کار همه دستگاه های اجرایی قرار گیرد.
وی همچنین با اشاره به تدوین طرح جامع برای توسعه سواحل مکران و برنامه ریزی برای اجرای چند پروژه ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 6 ساعت پیش
سگ های هار 1600 نفر از شهروندان کرمانی را گاز گرفتند

سگ های هار 1600 نفر از شهروندان کرمانی را گاز گرفتند به گزارش بولتن نیوز، امروزه وجود بیش از حد سگها در سطح عمومی جامعه مشکلات زیادی برای شهروندان کرمانی ایجاد کرده و بر اساس آمار دانشگاه علوم پزشکی کرمان از ابتدای امسال حدود 3 هزار حیوان گزیدگی در دانشگاه علوم پزشکی کرمان ثبت شده که در مجموع 90 درصد گزشها از سگها در کرمان بوده است.
از طرفی هاری یک بیماری ویروسی و کشنده است است که موجب التهاب مغزی حاد می شود، این ویروس در تمام حیوانات خون گرم از جمله سگ می تواند ایجاد بیماری کند و ویروس آن از بزاق حیوان مبتلا به هاری و محل گازگرفتگی وارد بدن شده، در ماهیچه ها به سمت اعصاب انتهایی می رود و به سرعت شروع به تکثیر می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 6 ساعت پیش
بسته حمایتی بازنشستگان نقدی است/ دفترچه بیمه تأمین اجتماعی در کل کشور حذف می شود

بسته حمایتی بازنشستگان نقدی است/ دفترچه بیمه تأمین اجتماعی در کل کشور حذف می شود سلامت نیوز : سرپرست سازمان تأمین اجتماعی از واریز بسته حمایتی نقدی برای 2 میلیون و 600 هزار بازنشسته و مستمری بگیر این سازمان خبر داد.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از تسنیم ، محمدحسن زدا گفت: بسته حمایتی پول نقد است که به حساب بازنشستگان و مستمری بگیران تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی که حقوق زیر 3 میلیون تومان می گیرند واریز می شود.
به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی،وی افزود: مبلغ این بسته 200 هزار تومان است که پرداخت آن از طریق رسانه ها و یا پیامک بانک به آنها اطلاع رسانی می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 6 ساعت پیش
اتهام 6 زن به قاچاق چوب در مازندران/اختلاس در جهاد کشاورزی مازندران صحت دارد؟

اتهام 6 زن به قاچاق چوب در مازندران/اختلاس در جهاد کشاورزی مازندران صحت دارد؟ آفتاب نیوز :
سید یونس حسینی عالمی در نشستی با خبرنگاران که در دادستانی مرکز استان برگزار شد، با بیان اینکه امکانات و بودجه کافی برای حفاظت از منابع طبیعی وجود ندارد، تصریح کرد: اداره کل منابع طبیعی نیز همانند محیط زیست با کمبود امکانات و نیروها در راستای حفاظت از عرصه ها مواجه است.
اگر جوانب انتقال آب بررسی شده باشد دخالت نمی کنیم
درباره طرح انتقال آب دریای خزر به سمنان و ورود دستگاه های نظارتی به این موضوع، خاطرنشان کرد: این کار بسیار تخصصی است و اگر تمام جوانب آن بررسی شده باشد دخالت نمی کنیم، اما اگر مطالعه کافی برای آن انجام نشده باشد در این قضیه وارد خواهیم شد. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 6 ساعت پیش
سرپرست فرمانداری یزد منصوب شد

سرپرست فرمانداری یزد منصوب شد به گزارش عصر دوشنبه اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، محمدعلی طالبی در این حکم آورده است: پیرو هماهنگی های انجام شده با وزارت کشور و نظر به مراتب تعهد و سوابق ارزنده جنابعالی به موجب این ابلاغ به سمت سرپرست فرمانداری شهرستان یزد منصوب می شوید.
'انتظار می رود تا زمان تعیین قطعی فرماندار آن شهرستان همه تلاش و تجربه خویش را مصروف پیشبرد اهداف و برنامه های دولت و انجام خدمت شایسته به مردم عزیز مرکز استان نمایید.'
ترحمی از آزادگان سرافراز دوران هشت سال دفاع مقدس است و از مهم ترین سوابق اجرایی وی می توان به معاون اداری ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 6 ساعت پیش
کاهش مراکز از اولویت های دانشگاه علمی کاربردی است

کاهش مراکز از اولویت های دانشگاه علمی کاربردی است به گزارش ایرنا، سید احمدرضا پیش بین عصر دوشنبه در آیین تودیع و معارفه رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان سمنان در ستاد مرکزی این دانشگاه افزود: رویکردها و دیدگاه های دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور در 2 سال اخیر براساس مبانی جدید تعریف شده است.
وی با اشاره به این که در گذشته متقاضی برای صندلی های دانشگاه ها بالا بود، بیان کرد: اکنون بسیاری از دانشگاه های معتبر کشور با وجود ارائه خدمات و دارا بودن تجهیزات و امکانات کافی با صندلی های خالی روبرو بوده و در پذیرش دانشجو معیارهای خود را تغییر داده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 6 ساعت پیش
پیگیر کسب مجوز استخدام 4 هزار آتش نشان در کشور هستیم/احتمال افزایش حقوق و مزایای شهرداران

پیگیر کسب مجوز استخدام 4 هزار آتش نشان در کشور هستیم/احتمال افزایش حقوق و مزایای شهرداران به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، عباس کرکه آبادی مدیرکل دفتر نوسازی و تحول اداری سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور امروز در همایش شهرداران و رؤسای شوراهای شهر کرمان با بیان اینکه باید شهرداران یک منبع درآمد را برای شهرداری ایجاد کنند، اظهار داشت: 70 درصد یک دستگاه نیروی انسانی است که باید تبدیل به سرمایه انسانی باشد.
وی با اشاره به اینکه پیشنهاد افزایش حقوق کارگران را نیز داده ایم، گفت: قانون استخدام شهرداری در سال 81 تصویب شده ولی متاسفانه بیش از 50 ماده از این آیین نامه مورد ایراد واقع شد و با پیگیری ها اصلاحاتی در دستور قرار دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 6 ساعت پیش
4 پروژه اصلی عمرانی بهزیستی در حال ساخت

4 پروژه اصلی عمرانی بهزیستی در حال ساخت رجبی معاون پشتیبانی و منابع انسانی بهزیستی استان به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند ؛ گفت: مجتمع حمایتی آرین شهر یکی از این پروژه ها بوده که از سال 93 شروع و 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی افزود: متراژ این پروژه 400 متر است، اضافه کرد: تاکنون 542 میلیون تومان هزینه شده و 100 میلیون تومان نیز برای تکمیل آن مورد نیاز است.
رجبی با بیان اینکه از پیشرفت فیزیکی 65 درصدی مجتمع حمایتی شوسف نهبندان نیز یاداورد شد گفت: این پروژه از سال 96 شروع و با متراژ 250 متر، تاکنون 300 میلیون تومان برای آن هزینه شده است، برای تکمیل پروژه نیز به 200 میلیون تومان دیگر نیاز داریم ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 6 ساعت پیش
پرداخت بخشی از مطالبات مراکز درمانی

پرداخت بخشی از مطالبات مراکز درمانی به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ در مراسمی با حضور مسئولان استان ، پزشکان ، کادر درمانی و خیرین حوزه سلامت از خدمات دکتر طاهر احمدی رییس پیشین دانشگاه علوم پزشکی قدردانی شد و دکتر جمالیان به عنوان سرپرست این دانشگاه معرفی شد.
محمدرضا فراهانی معاون فرهنگی دانشجویی و امور مجلس وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در این مراسم گفت: پس از 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی در بخش بهداشت و درمان از لحاظ کیفی رشد قابل توجهی داشته ایم و امیداریم همین روند ادامه داشته باشد.
وی به مطالبات پزشکان و کادر درمان اشاره کرد و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 6 ساعت پیش
شاهد حضور موفق زنان در شرکت های دانش بنیان هستیم

شاهد حضور موفق زنان در شرکت های دانش بنیان هستیم به گزارش خبرنگار مهر ، معصومه ابتکار عصر دوشنبه در جلسه شورای اداری استان البرز، با تأکید بر اینکه این استان متأثر از آثار کلان توسعه ناپایدار در سطح ملی است، گفت: بسیاری از هزینه های که به این استان تحمیل می شود ازجمله بحث مهاجرت و مسائل کلان زیست محیطی ناشی از توسعه ناپایدار است و در حوزه اعتبارات نیازمند توجه ملی است.
وی در ادامه با اشاره به اینکه کشور در آستانه چهل سالگی انقلاب است، گفت: همه باید برای اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی تلاش کنیم، کارآمدی نظام و دولت می تواند باعث اعتماد مردم شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 6 ساعت پیش
زمینه توان افزایی زنان در جامعه فراهم شود

زمینه توان افزایی زنان در جامعه فراهم شود به گزارش خبرگزاری فارس از البرز، معصومه ابتکار بعدازظهر امروز در نشست زنان البرز که در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، به نقش پررنگ احزاب و سازمان های مردم نهاد اشاره کرد و اظهار داشت: با کمک این سازمان ها می توانیم به کاهش آسیب های اجتماعی کمک کنیم.
وی خانواده را یکی از مهمترین نهادهای جامعه دانست و افزود: خانواده نهادی است که به صورت مستقیم با آن سر و کار داریم و استحکام و سلامت خانواده ها به سلامت جامعه کمک خواهد کرد؛ در واقع با ایمن سازی خانواده ها می توانیم از بحران های اجتماعی عبور کنیم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 7 ساعت پیش
بررسی راهکارهای پیشگیری از آسیب های روانی

بررسی راهکارهای پیشگیری از آسیب های روانی کارگاه های پیشگیری از آسیب های اجتماعی از سوی مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد.
به گزارش مهر، به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی امیرکبیر با همکاری واحد امور خوابگاه ها و با حضور 130 نفر از کارکنان خوابگاه های دختران و پسران سلسله کارگاههای پیشگیری از آسیب های اجتماعی را برگزار کرد.
این نشست ها با حضور جناب سرهنگ مصطفی براری رئیس اداره روانشناسی رفتاری مرکز سلامت روان بهداد ناجا در سالن فرهنگ دانشگاه برگزار شد.
براری با اشاره به نقش پررنگ ارتباط موثر بین پرسنل خوابگاه و دانشجو در پیشگیری از آسیب های روانی اجتماعی ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 7 ساعت پیش
528 مدرسه کردستان بوسیله بخاری نفتی گرم می شوند/237 فضای آموزشی در استان نیازمند مقاوم سازی است

528 مدرسه کردستان بوسیله بخاری نفتی گرم می شوند/237 فضای آموزشی در استان نیازمند مقاوم سازی است به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، رشید قربانی عصر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش استان کردستان اظهار داشت: اعتبارات آموزش و پرورش باید در این جهت هدایت شود.
وی افزود: تخریب و نوسازی 237 واحد اموزشی مورد نظر حدود 400 میلیارد تومان براورد هزینه شده است.
قربانی با اشاره به اینکه هم اکنون تعداد 57 کلاس درس در استان اماده افتتاح است، تعداد 135 پروژه در آموزش و پرورش در دست احداث است که از این تعداد 128 دولتی و تعدادی نیز مشارکتی است.
وی اتمام این پروژه ها در آموزش و پرورش را نیازمند 248 میلیارد تومان اعتبار دانست. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 7 ساعت پیش
پاکسازی زباله ها از داخل و حاشیه شهرهای اردبیل با جدیت دنبال می شود

پاکسازی زباله ها از داخل و حاشیه شهرهای اردبیل با جدیت دنبال می شود به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، موسی کنعانپور امروز در جلسه هماهنگی پاکسازی زباله ها و نخاله ها از جاده های بین راهی و شهرهای استان اظهار کرد: فرمانداری ها، شهرداری ها و سازمان های محیط زیست و هلال احمر لازم است در این زمینه اقدامات لازم را به عمل آورده و با همکاری سایر دستگاه های مرتبط این پاکسازی را به صورت دائمی انجام دهند.
وی با بیان اینکه پاکسازی زباله ها به تنهایی در پاکیزه نگهداشتن فضای شهری و حاشیه شهر موثر نیست، گفت: سازمان های مردم نهاد، رسانه ها و دستگاه های فرهنگی در این خصوص اقدامات لازم را در خصوص فرهنگ سازی و پرهیز از تولید زباله به عمل آورند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 7 ساعت پیش
مدارس غیر ایمن شهری و روستایی در کردستان تعطیل شوند

مدارس غیر ایمن شهری و روستایی در کردستان تعطیل شوند به گزارش خبرنگار ایرنا، بهمن مرادنیا روز دوشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش این استان اظهار داشت: در راستای تعطیل کردن این مدارس در شهرها برای جایگزینی از سایر مدارس بصورت دو شیفته بهره گرفته شود.
وی افزود: در مناطق روستایی نیز مدارسی که از نظر ایمنی با مشکل مواجه هستند باید تعطیل شده و تا فراهم شدن زمینه برای احداث مدرسه جدید از مسجد و یا مکان های امن دیگری برای تحصیل دانش آموزان استفاده شود.
استاندار کردستان با تاکید بر اینکه امنیت جانی و روحی و روانی دانش آموزان باید در اولویت فعالیت مسئولان باشد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 7 ساعت پیش
نخستین رویداد کارآفرینی و فناوری شهر خوب برگزار می شود

نخستین رویداد کارآفرینی و فناوری شهر خوب برگزار می شود به گزارش گروه علمی و دانشگاه خبرگزاری فارس به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، نخستین رویداد کارآفرینی و فناوری شهر خوب با هدف حل چالش های مدیریت شهری در محورهای آب، حمل ونقل و ترافیک، پسماند، انرژی و محیط زیست، بهداشت و سلامت، گردشگری و صنایع و کسب وکارهای بومی و با همکاری ستاد فرهنگ سازی اقتصاددانش بنیان معاونت علمی و دانشگاه کاشان برگزار خواهد شد.
پرویز کرمی دبیر ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی در توضیح این رویداد بیان کرد: یکی از رویکردهای اصلی این ستاد حمایت از گفتمان علم و فناوری در راستای حل معضلات کشور است و در این خصوص برگزاری ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 7 ساعت پیش
9000 دانش آموز لرستانی به اردوی راهیان نور اعزام می شوند

9000 دانش آموز لرستانی به اردوی راهیان نور اعزام می شوند به گزارش ایسنا، رضا زینی وندمقدم در همایش تجلیل از خادمان راهیان نور که با عنوان تجلی اخلاص سازمان اردویی سپاه لرستان در دانشگاه فرهنگیان علامه طباطبایی خرم آباد برگزار شد، اظهار کرد: عملیات کربلای چهار از نمونه های جانبازی رزمندگان لرستان بود.
وی هشت سال دفاع مقدس را برجسته ترین قطعه تاریخ ایران دانست و گفت: رمز ماندگاری انقلاب و سربلندی نظام ما در طول 8 سال دفاع مقدس رقم خود.
زینی وندمقدم با ذکر این مطلب که در دفاع مقدس تمام استکبار یک طرف و ملت مطلوم ما در یک طرف بود اما در این رزم نابرابر ما پیروز شدیم ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 7 ساعت پیش
بهره برداری از هفت طرح ورزشی در استان گیلان

بهره برداری از هفت طرح ورزشی در استان گیلان محمد سعیدی کیا عصر امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در آستانه اشرفیه با اشاره به تعداد سندهای علوی اهداشده به مردم اظهار کرد: از سال 93 تاکنون 73 هزار سند با مساحت 2200 هکتار با کاربری مسکونی و کشاورزی به مردم اهداشده تا با استفاده از این زمین ها بتوانند زندگی خود را اداره کنند.
وی یکی از مزایای این اسناد را ایجاد اشتغال در جامعه دانست و گفت: باید کاری کنیم که مردم آرامش کافی برای زندگی را داشته باشند و یکی از الزامات آرامش اشتغال جوانان است که با اهدا این اسناد این کار را می توان به بهترین نحو انجام داد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 7 ساعت پیش
استخدام 4 هزار آتش نشان در کشور

استخدام 4 هزار آتش نشان در کشور به گزارش خبرگزاری فارس از جیرفت، عباس کرکه آبادی امروز در همایش شهرداران و رؤسای شوراهای شهر کرمان با بیان اینکه باید شهرداران یک منبع درآمد را برای شهرداری ایجاد کنند، اظهار داشت: 70 درصد یک دستگاه نیروی انسانی است که باید تبدیل به سرمایه انسانی باشد.
مدیرکل دفتر نوسازی و تحول اداری سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور عنوان کرد: نیروهای انسانی را توانمند کنیم که بخش از این توانمندی در سطح ملی و بخش در سطح استان و شهرستان بر عهده مسؤولان است.
وی افزود: یکی از وظایف ما تبدیل وضعیت کارگران شهرداری است و لیست آن در سطح کشور تهیه و به سازمان استخدامی کشور ارسال شده است و متأسفانه با ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 7 ساعت پیش
برپایی نمایشگاه بین المللی مدیریت بحران و امداد و نجات

برپایی نمایشگاه بین المللی مدیریت بحران و امداد و نجات به گزارش خبرگزاری مهر ، ده ها شرکت داخلی و نمایندگان بزرگ ترین کمپانی های مطرح بین المللی و همچنین سازمان ها، اتحادیه ها، دستگاه ها و نهادهای مختلف، با حضور در چهارمین نمایشگاه بین المللی بهداشت، ایمنی، محیط زیست، آتش نشانی، مدیریت بحران و امداد و نجات (EXPO 2019 FIRE& HSE)؛ نوین ترین تجهیزات، تولیدات، خدمات و برنامه های خود را ارائه و در معرض دید علاقمندان قرار می دهند.
در این نمایشگاه، بیش از 50 شرکت کننده داخلی و نمایندگان بزرگ ترین کمپانی های مطرح بین المللی حضور دارند.
سعید دولشاهی رئیس ستاد برگزاری چهارمین نمایشگاه بین المللی ایمنی،آتش نشانی، مدیریت بحران و امداد و نجات ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 7 ساعت پیش
2 دستگاه آمبولانس و10 دستگاه دیالیز به دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تحویل شد

2 دستگاه آمبولانس و10 دستگاه دیالیز به دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تحویل شد به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه ،محمودرضا مرادی رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، در تشریح این خبر گفت : پس از زلزله 7.3 دهم ریشتری کرمانشاه مردم ،شخصیت ها و نهاد های مختلف از گوشه ایران به مردم این منطقه کمک کردند.
وی به حجم بالای کمک های مردمی به زلزله زدگان اشاره کرد و افزود : این واقعه تلخ در کنار همه مشقات و مشکلاتی که داشت نشان داد که مردم همچنان در صحنه هستند و درد هموطن خود را به خوبی حس کرده و برای کمک آماده اند.
مرادی با اشاره به حضور خیرین در بخش های مختلف برای کمک به زلزله زدگان ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 7 ساعت پیش
40روز بی آبی در پایگاه عشایری کهنوج

40روز بی آبی در پایگاه عشایری کهنوج به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان کرمان،‭ ‬بررسی‭ ‬منابع‭ ‬آب‭ ‬کشور‭ ‬نشان‭ ‬می دهد‭ ‬ایران‭ ‬از‭ ‬نظر‭ ‬مشخصات‭ ‬و‭ ‬وضعیت‭ ‬ذخایر‭ ‬آبی‭ ‬در‭ ‬آینده‭ ‬با‭ ‬مشکلات‭ ‬بیشتری‭ ‬روبرو‭ ‬خواهد‭ ‬شد‭. ‬اراک،اصفهان،‭ ‬بندرعباس،‭ ‬تهران،‭ ‬شیراز،‭ ‬قزوین،‭ ‬قم،‭ ‬کرج،‭ ‬کرمان،‭ ‬مشهد،‭ ‬همدان‭ ‬و‭ ‬یزد‭ ‬از‭ ‬جمله‭ ‬شهرهایی‭ ‬هستند‭ ‬که‭ ‬در‭ ‬شرایط‭ ‬‮ ‬تنش‭ ‬آبی‮ ‬‭ ‬به‭ ‬سر‭ ‬می برند‭. ‬ستار‭ ‬محمودی‭ ‬قائم‭ ‬مقام‭ ‬وزیر‭ ‬نیرو‭ ‬هم‭ ‬درباره‭ ‬این‭ ‬12‭ ‬کلانشهر‭ ‬کشور‭ ‬گفته‭ ‬بود‭ ‬که‭ ‬با‭ ‬کمبود‭ ‬125‭ ‬میلیون‭ ‬مترمکعب‭ ‬آب‭ ‬روبه رو‭ ‬هستند‭.‬ ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 8 ساعت پیش
کنترل و استحصال بیش از 5.6 میلیارد مترمکعب آب

کنترل و استحصال بیش از 5.6 میلیارد مترمکعب آب به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ؛ در نشست امروز مدیران ارشد وزارت نیرو با رئیس جمهور اعلام شد تا پایان سال آینده با اجرای 58 طرح در حوزه کنترل آب های مرزی و احداث 47 سد زمینه برای کنترل و استحصال بیش از 5.6 میلیارد متر مکعب آب فراهم خواهد شد.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 9 ساعت پیش
پرداخت بیش از 25 میلیارد ریال صدقه در چهارمحال و بختیاری

پرداخت بیش از 25 میلیارد ریال صدقه در چهارمحال و بختیاری به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، به نقل از روابط عمومی کمیته امداد چهارمحال و بختیاری؛ علی ملک پور با اشاره به اینکه در 8 ماهه نخست امسال مردم نیکوکار استان 2 میلیارد و 562 میلیون تومان صدقه دادند، گفت: 27 درصد از این مبلغ به خرید و احداث مسکن مددجویان اختصاص یافته است.
مدیرکل کمیته امداد چهارمحال و بختیاری با اشاره به اختصاص بخشی از صدقات مردمی به حوزه بهداشت و درمان، افزود: 13 درصد از صدقات در زمینه کمک به پرداخت فرانشیز، خدمات ویژه درمان و نیازهای بهداشتی نیازمندان پرداخت می شود.
وی با بیان اینکه توسعه و ترویج فرهنگ ازدواج آسان و به هنگام در بین جوانان از اهداف این نهاد است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 9 ساعت پیش
طرح ارتقا تاب آوری اجتماعی در استان البرز موفقیت آمیز بود

طرح ارتقا تاب آوری اجتماعی در استان البرز موفقیت آمیز بود به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، معصومه ابتکار ظهر امروز در نشست کارمندان زن استانداری البرز، اظهار داشت: احزاب و سازمان های مردم نهاد نقش موثری را در موضوع آسیب های اجتماعی دارند.
وی افزود: خانواده یکی از مهمترین نهادهای بشری است که زندگی انسان به صورت مستقیم به آن وابسته است.
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با بیان اینکه استحکام خانواده به سلامت جامعه کمک می کند، بیان کرد: خانواده یک رکن مهم و غیرقابل انکار است.
وی با بیان اینکه با تحولاتی که رخ داده دچار بحران های زیادی شده ایم که باید آسیب شناسی شده و خانواده را در برابر آنها ایمن کرد ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 9 ساعت پیش
بررسی راهکارهای پیشگیری از آسیب های روانی در دانشگاه امیرکبیر

بررسی راهکارهای پیشگیری از آسیب های روانی در دانشگاه امیرکبیر به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی امیرکبیر با همکاری واحد امور خوابگاه ها و با حضور 130 نفر از کارکنان خوابگاه های دختران و پسران سلسله کارگاههای پیشگیری از آسیب های اجتماعی را برگزار کرد.
این نشست ها با حضور جناب سرهنگ مصطفی براری رئیس اداره روانشناسی رفتاری مرکز سلامت روان بهداد ناجا در سالن فرهنگ دانشگاه برگزار شد.
براری با اشاره به نقش پررنگ ارتباط موثر بین پرسنل خوابگاه و دانشجو در پیشگیری از آسیب های روانی اجتماعی، علائم خودکشی و شناسایی دانشجوی در معرض خطر و راه های جلوگیری از آن را بیان کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 9 ساعت پیش
معرفی یک ربات کمکی در جراحی چشم

معرفی یک ربات کمکی در جراحی چشم به گزارش ایسنا، حمیدرضا تقی راد در گردهمایی پژوهشگران زیست فناوری ذیل فناوری رباتیک در جراحی چشم و با اشاره به آن که کار بر روی ربات های جراحی در این دانشکده از سال 97 آغاز شده است، خاطرنشان کرد: باید توجه داشت که این ربات ها هیچ وقت جایگزین جراح نمی شوند؛ بلکه کمک جراح بوده و نوسانات دست جراح را می گیرند.
وی یادآور شد: پذیرش این فضا برای جراحان سخت بوده و در مراحل آزمایشی این طرح، همکاری ضعیفی نشان داده اند؛ این موضوع ما را به سمت آموزش جراحی (surgery training) سوق داد.
عضو هیات علمی دانشکده برق دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی تشریح کرد: آموزش جراحی مساله ای بغرنج و پیچیده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 9 ساعت پیش
وزیر ارتباطات: در فضای مجازی باید آتش به اختیار وارد شویم

وزیر ارتباطات: در فضای مجازی باید آتش به اختیار وارد شویم وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به این که باید در فضای مجازی آتش به اختیار وارد شویم گفت: از متولیان تولید محتوا در حوزه کودک و نوجوان حمایت می کنیم زیرا این موضوع یک دغدغه همگانی است.
محمدجواد آذری جهرمی در دیدار با وزیر آموزش و پرورش، اعضای شورای سیاست گذاری و ستاد اجرایی جشنواره کودک آنلاین، با اشاره به گسترش فضای مجازی و اثر مهم آن بر آینده بشریت اظهار کرد: امروزه فضای مجازی، فضای بزرگ برای شکوفایی محسوب می شود که اقتصاد، اشتغال، درآمدزایی و خلاقیت در این فضا شکل می گیرد، بنابراین باید نسل آینده را متناسب با این ظرفیت تربیت کنیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایتنا دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 9 ساعت پیش
وزیر ارتباطات: نگاه انحصارگرا در پلتفرم ها کشنده خلاقیت است

وزیر ارتباطات: نگاه انحصارگرا در پلتفرم ها کشنده خلاقیت است به گزارش روز دوشنبه گروه علمی ایرنا از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمدجواد آذری جهرمی در دیدار با سیدمحمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش، اعضای شورای سیاستگذاری و ستاد اجرایی جشنواره کودکآنلاین با اشاره به گسترش فضای مجازی و تاثیر مهم آن بر آینده بشریت اظهار کرد: امروزه فضای مجازی، فضایی بزرگ برای شکوفایی محسوب می شود که اقتصاد، اشتغال، درآمدزایی و خلاقیت آن شکل می گیرد بنابراین باید نسل آینده را متناسب با این ظرفیت تربیت کنیم.
وی با اشاره به این که فضای مجازی در همه جای دنیا مخاطراتی را در کنار مزایا برای افراد در بردارد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 9 ساعت پیش
ارجاع پرونده تنبیه بدنی دانش آموز قزوینی به هیأت بدوی تخلفات اداری

ارجاع پرونده تنبیه بدنی دانش آموز قزوینی به هیأت بدوی تخلفات اداری حسین بی نیاز در گفت وگو با خبرنگار ایلنا در قزوین اظهار کرد: پدر دانش آموزی که چند روز پیش عکسی از تنبیه بدنی وی توسط مدیر یک مدرسه در فضای مجازی منتشر شده بود، با حضور در آموزش و پرورش ناحیه دو استان قزوین و اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین طرح شکایت کرده و مدعی شده فرزندش توسط مدیر مدرسه مورد تنبیه بدنی قرار گرفته است.
وی افزود: پس از طرح شکایت از سوی ولی دانش آموز، مدیریت آموزش و پرورش ناحیه دو قزوین پرونده اتهامی را به هیأت بدوی رسیدگی به تخلفات اداری مستقر در اداره کل آموزش وپرورش استان قزوین ارجاع داده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 9 ساعت پیش
کنگره ملی مهندسی شیمی برگزار می شود

کنگره ملی مهندسی شیمی برگزار می شود به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر شانزدهمین کنگره ملی مهندسی شیمی با هدف گردهم آوردن محققان دانشگاه و متخصصان صنعت و ایجاد بستری مناسب برای تبادل یافته های جدید و پیشرفت های فنی و شناسایی نیازهای روز صنعت از طریق ارائه مقالات، برگزاری سخنرانی های کلیدی، برگزاری کارگاه ها و نشست های تخصصی و برپایی نمایشگاه ترتیب داده شده است.
در این کنگره علاوه بر مقالات پژوهشی دانشگاهی در 17 محور مرتبط با مهندسی شیمی، مقاله های صنعتی (مطالعات موردی صنعتی) نیز در زمینه های مدیریتی، کنترل و فرآیند، کاتالیست و راکتور، و آب و محیط زیست نیز ارائه خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 9 ساعت پیش
کشور نیازمند فرهنگ سازی در عرصه صنعت دیجیتال است

کشور نیازمند فرهنگ سازی در عرصه صنعت دیجیتال است به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا، مهدی شامی زنجانی روز دوشنبه در نشست خبری سومین جایزه ملی تحول دیجیتال؛ ویژه کارگروه درمان و پزشکی کشور اظهار داشت: ایران دیجیتال با بهره گیری از فناوری های نوین می تواند کیفیت زندگی مردم را توسعه بخشیده و همچنین جایگاه رفیعی در منطقه بدست آورد.
وی تصریح کرد: ایران دیجیتال به معنای سلامت و درمان دیجیتال، نفت و گاز دیجیتال و معدن و فولاد دیجیتال است و این مبحث یک بعدی و مربوط به یک عرصه نیست.
وی در این نشست که در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برگزار شد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 10 ساعت پیش
مقاومت در برابر تغییر علمی چالش پیش روی زیست فناوری است

مقاومت در برابر تغییر علمی چالش پیش روی زیست فناوری است به گزارش گروه دانشگاه ایرنا علی خاکی صدیق روز دوشنبه در گردهمایی یک روزه پژوهشگران حوزه زیست فناوری در دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی اظهار کرد: از دیگر چالش های این حوزه ایجاد فضای شبکه ای برای همکاری و هم افزایی و ساز و کار اجرای درون دانشگاهی است.
وی ادامه داد: لازمه ایجاد رشته زیست فناوری امکان ایجاد ظرفیت سازی در نهاد های مرتبط است زیرا این حوزه نیازمند حال و آینده کشور است.
خاکی صدیق تصریح کرد: این حوزه نیازمند نگاه نوآورانه ملی است و جهت گیری آینده تمامی دانشگاه ها باید در این زمینه باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 10 ساعت پیش
واگذاری 100 مسکن مددجویی به نیازمندان در استان زنجان

واگذاری 100 مسکن مددجویی به نیازمندان در استان زنجان به گزارش خبرنگار مهر ، اباصلت نادری ظهر دوشنبه در اولین جلسه کمیته روستایی دهه فجر انقلاب اسلامی استان زنجان که در سالن جلسات اشراق سازمان جهادکشاورزی استان زنجان برگزار شد، از افتتاح و واگذاری 100 مسکن مددجویی در ایام الله دهه فجر امسال خبر داد و افزود: برای ایام الله دهه فجر امسال برنامه های مختلفی در نظر گرفته شده است که از جمله آن ها می توان به اعزام مددجویان از مناطق محروم به مشهد مقدس اشاره کرد.
وی با یادآوری اینکه از 100 واحد مسکونی مددجویی که قرار است در ایام الله دهه فجر امسال به بهره برداری برسد، 60 واحد مسکونی مددجویی شهری و 40 واحد مسکونی مددجویی نیز روستایی خواهد بود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 10 ساعت پیش
رئیس ستاد دیه گیلان معرفی شد

رئیس ستاد دیه گیلان معرفی شد به گزارش ایلنا از رشت، آیت الله رسول فلاحتی امروز در مراسم معارفه رئیس ستاد دیه گیلان در محل دفتر ایشان با اشاره به ویژگی های مرحوم حمید کامران زاده رئیس سابق ستاد دیه استان اظهار کرد: از اوایل انقلاب اسلامی مرحوم کامران زاده را می شناختم که از شخصیت های بی حاشیه و به دور از جناح بازی های سیاسی در استان بود.
مردم متولیان ستاد دیه را امین خود می دانند
وی در ادامه به مشارکت مردم در امور خیریه اشاره کرد و افزود: مردم متولیان ستاد دیه را امین خود می دانند و باید به گونه ای عمل شود تا تعداد خیران افزایش پیدا کند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 10 ساعت پیش
60 درصد تست های ماهواره پیام موفقیت آمیز بود

60 درصد تست های ماهواره پیام موفقیت آمیز بود به گزارش مشرق، محمد جواد آذری جهرمی در حاشیه بازدید از دستاوردهای بخش فضایی کشور در پژوهشگاه فضایی ایران گفت: تمام تلاش انجام شده تا هرچه سریع تر ماهواره پیام متعلق به دانشگاه امیرکبیر در پژوهشگاه فضایی ایران تست های نهایی خود را انجام دهد و ما آن را تحویل بگیریم.
وی گفت: پیش بینی می شود ظرف این هفته یا هفته آینده تست های نهایی این ماهواره با موفقیت به اتمام برسد. هم اکنون بیش از 60 درصد تست های این ماهواره موفقیت آمیز پیش رفته است.
وزیر ارتباطات با تاکید بر اینکه تیم های پژوهشی پژوهشگاه فضایی به صورت شبانه روزی در حالت نهایی کردن تست ها هستند ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 10 ساعت پیش
عارف: وجود دهها هزار بخاری نفتی نامطمئن در مدارس

عارف: وجود دهها هزار بخاری نفتی نامطمئن در مدارس آفتاب نیوز :
رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که کوتاهی مسئولان آموزش و پرورش زاهدان و مدیران و مسئولان مدرسه اسوه حسنه زاهدان در حادثه آتش سوزی محرز است ، گفت که درباره حادثه دلخراش دانشگاه آزاد مسئولان این دانشگاه پاسکاری نکنند و به دنبال برطرف کردن اشکالات باشند.
محمد رضا عارف در گفت وگو با ایسنا، در توضیح اقدامات کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در بررسی ابعاد حادثه آتش سوزی مدرسه زاهدان اظهار کرد: بعد از بروز حادثه، هیاتی از کمیسیون آموزش سفری به زاهدان داشته و در آن ضمن بازدید از محل وقوع حادثه با مسئولان مربوطه صحبت کردیم بعد از آن یک ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 10 ساعت پیش
بیش از 30 درصد مردم سیستان وبلوچستان به اختلالات روانی دچار هستند

بیش از 30 درصد مردم سیستان وبلوچستان به اختلالات روانی دچار هستند به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان، سید مهدی طباطبائی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اظهار کرد: اجرای برنامه های سلامت روانی،اجتماعی واعتیاد در قالب طرح تحول سلامت برای گروههای سنی نوجوانان،جوانان، میانسالان و سالمندان از برنامه های گروه سلامت روان برای کاهش اختلالات روانی است.
وی با بیان اینکه در حدود دو سوم افراد مبتلا به اختلال روانپزشکی در طی یکسال قبل از مطالعه از هیچگونه خدمتی برخوردار نبوده اند، خاطر نشان کرد: به همین علت ضرورت تدوین و اجرای برنامه های سلامت روانی،اجتماعی واعتیاد در قالب طرح تحول سلامت برای گروههای سنی نوجوان،جوان ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 10 ساعت پیش
2 طرح آبخیزداری در فیروزکوه اجرا و عملیاتی شد

2 طرح آبخیزداری در فیروزکوه اجرا و عملیاتی شد به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران جمشید جویباری با اعلام این خبر اظهار داشت: 2 پروژه آبخیزداری و آبخوان داری با اعتبار 600 میلیون تومان و از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در این شهرستان به مرحله اجرا درآمد.
وی افزود: این پروژه ها در زیر حوزه های آبخیز ارو و سله بن حوزه آبخیز شهرستان فیروکوه به مرحله اجرا درآمده و عملیات اجرائی این پروژه ها به طور کامل به اتمام رسید.
جویباری ادامه داد: در زیر حوزه آبخیز ارو پروژه آبخوان داری شامل عملیات خاکی (احداث تورکینست) به حجم 11 هزار مترمکعب اجرائی شده و در زیرحوزه آبخیز سله بن عملیات احداث 3 بند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 10 ساعت پیش
اعطاء وام به خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان

اعطاء وام به خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین به نقل از اداره کل بنیاد شهید وامور ایثارگران استان قزوین بهمن رفیعی، اظهار کرد: 138 میلیارد و 360 میلیون ریال وام قرض الحسنه به هزارو 258 نفر از اعضا صندوق قرض الحسنه شاهد منطقه قزوین واگزار شد.
وی بیان کرد: از این مبلغ وام، 80 میلیارد و 438 میلیون ریال به 820 نفر از خانواده شهدا و 57 میلیارد و 922 میلیون ریال به 438 نفر از خانواده جانبازان پرداخت شد.
رفیعی خاطرنشان کرد: وام صندوق به اعضا اعم از والدین، همسران و فرزندان شهدا، جانبازان حقوق بگیر بنیاد و همسران جانباز متوفی حقوق بگیر بنیاد پرداخت می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 10 ساعت پیش
وارد شدن 13 هزار خانوار جدید به چرخه حمایتی کمیته امداد استان

وارد شدن 13 هزار خانوار جدید به چرخه حمایتی کمیته امداد استان به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، قباد مبشری، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: از ابتدای تأسیس این نهاد تاکنون 7760 مسکن برای مددجویان احداث و خریداری شده و 40 هزار مورد خدمات عمرانی در زمینه تعمیرات به نیازمندان ارائه شده است.
مبشری با اشاره به اینکه در 39 ساله انقلاب 315 میلیارد تومان مستمری به مددجویان پرداخت شده است، اظهارکرد: تاکنون 30 هزار و 758 طرح اشتغال بااعتبار 190 میلیارد تومان برای مددجویان و اقشار نیازمند اجراشده و از محل اجرای این طرح ها 10 هزار خانوار به خودکفایی رسیده و چرخه حمایت این نهاد خارج شده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 10 ساعت پیش
آغاز ساخت یک مدرسه عشایری خیر ساز در دزفول

آغاز ساخت یک مدرسه عشایری خیر ساز در دزفول به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خوزستان ، مدیر آموزش و پرورش عشایری خوزستان گفت : این مدرسه به صورت چهار کلاسه است.
حمید قنبری افزود : زمین و ساخت این مدرسه توسط یک نیکوکار مدرسه ساز اهدا و اجرا می شود.
وی همچنین از اهدای 70 جشمه ی سرویس بهداشتی توسط بسیج عشایری استان به مدارس عشایری خبر داد.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 10 ساعت پیش
عکاس عراقی آشفتگی و امید در این کشور را به نمایش گذاشت

عکاس عراقی آشفتگی و امید در این کشور را به نمایش گذاشت به گزارش روز دوشنبه شبکه خبری سی ان ان عربی، حبیب که از 14سالگی به حرفه عکاسی مشغول شده به دلیل رابطه علایق شخصی خود با این حرفه، از انیستیو عکاسی نیویورک، گواهی تخصصی عکاسی خبری و مستند را دریافت کرد.
وی پس از ورود به جهان عکاسی مستند و خبری تصمیم گرفت تحولات اخیر عراق به ویژه دوران پسا داعش را در کشوری که دارای تمدن غنی و تعدد فرهنگ ها و ادیان و نژادها است را در قالب عکس به نمایش گذارد.
وی درطرح خود تحت عنوان 'نظری بر عراق' که از دو سال قبل آغاز کرده تصویر واقعی از آشفتگی و امیدواری را در یک مقطع زمانی در عراق نشان می دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 11 ساعت پیش
حیات وحش مک سرخ در سیستان و بلوچستان سیراب می شود

حیات وحش مک سرخ در سیستان و بلوچستان سیراب می شود به گزارش خبرگزاری به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان، وحید پورمردان اظهار داشت: در پویش ملی نذر طبیعت وطن ما ، خیرین با تامین هزینه و خرید مخازن پلی اتیلن، در امر ساخت آبشخور برای حیات وحش در منطقه خشک و کم آب شکار ممنوع مک سرخ اقدام کردند .
وی گفت: با توجه به کم آبی و خشک شدن چشمه های طبیعی در طبیعت، حیات وحش برای رفع نیاز خود مجبور می شوند برای پیدا کردن آب در جستجو و تکاپو باشد و در این راه با خطرات مختلفی همچون نزدیک شدن به سکونت گاه های انسانی و احتمال شکار، عبور از جاده ها و برخورد با خودروها و... مواجه می شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 11 ساعت پیش
تخصیص کامل بودجه ابلاغی بهداشت و درمان عمده مشکلات را رفع می کند

تخصیص کامل بودجه ابلاغی بهداشت و درمان عمده مشکلات را رفع می کند به گزارش خبرنگار مهر ، محمدرضا فراهانی پیش از ظهر دوشنبه در آیین تکریم و معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: دولت در سال جاری با توجه به تحریم ها و کاهش فروش نفت و دیگر عوامل، با تنگناهای کاهش بودجه روبه رو شد که نتوانست به تعهد قانونی خود در مورد تخصیص و تامین اعتبارات قانونی وزارتخانه ها اقدام کند و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز از جمله آنها است.
وی خاطرنشان کرد: چنانچه آن بودجه قانونی که برای بهداشت و درمان و آموزش پزشکی روی کاغذ آمده است تحقق پیدا کند، بخش عمده ای از مشکلات این حوزه برطرف می شود و در این مورد دولت حتما باید تدبیر کند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 11 ساعت پیش
مهیا شدن زمینه اتصال به شبکه فاضلاب برای نیمی از جمعیت قم

مهیا شدن زمینه اتصال به شبکه فاضلاب برای نیمی از جمعیت قم به گزارش خبرگزاری فارس از قم، علی جان صادق پور پیش از ظهر امروز در نشست خبری که در سالن جلسات شرکت آب و فاضلاب استان قم به مناسبت 11 دی ماه سالروز تصویب قانون تشکیل شرکت های آب و فاضلاب کشور برگزار شد، با تقدیر از رسانه های استان در پی همکاری با این شرکت در امر اطلاع رسانی خدمات حوزه آب و فاضلاب اظهار کرد: به دلیل همکاری ارگان های مختلف شیب افزایش مصرف آب در استان شکسته شده و به نظر می رسد جزو معدود استان هایی هستیم که مصرف سرانه هر فرد نسبت به سال گذشته کمتر شده که اتفاق بسیار مبارکی است.
وی با تاکید بر اینکه در بسیاری از شاخص های انرژی مصرف بالایی داریم گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 11 ساعت پیش
عارف: وجود چند 10 هزار بخاری نفتی نامطمئن در مدارس

عارف: وجود چند 10 هزار بخاری نفتی نامطمئن در مدارس رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که کوتاهی مسئولان آموزش و پرورش زاهدان و مدیران و مسئولان مدرسه اسوه حسنه زاهدان در حادثه آتش سوزی محرز است ، گفت که درباره حادثه دلخراش دانشگاه آزاد مسئولان این دانشگاه پاسکاری نکنند و به دنبال برطرف کردن اشکالات باشند.
محمد رضا عارف در گفت وگو با ایسنا، در توضیح اقدامات کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در بررسی ابعاد حادثه آتش سوزی مدرسه زاهدان اظهار کرد: بعد از بروز حادثه، هیاتی از کمیسیون آموزش سفری به زاهدان داشته و در آن ضمن بازدید از محل وقوع حادثه با مسئولان مربوطه صحبت کردیم بعد از آن یک جلسه در کمیسیون ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 11 ساعت پیش
خدری تاکنون قدم مثبتی برای فرهنگیان برنداشته است/ آماده مناظره با نماینده بوشهر هستیم

خدری تاکنون قدم مثبتی برای فرهنگیان برنداشته است/ آماده مناظره با نماینده بوشهر هستیم به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، آموزش و پرورش استان بوشهر در واکنش به مصاحبه نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی در نشست خبری اخیر وی، به منظور شفاف سازی و تنویر افکار عمومی به اطلاع می رساند:
1- در مورد عملکرد آموزش و پرورش استان در شاخص های آموزشی و پرورشی باید به استحضار مردم شریف رسانده شود، هرچند تا رسیدن به وضعیت ایده آل و مطلوب فاصله داریم ولی در سال های اخیر در مجموع در هیچ شاخصی نسبت به قبل افت نداشته ایم. این ادعا را حاضریم در حضور رسانه و مدعیان با مستندات اثبات کنیم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 11 ساعت پیش
توصیه های آیت الله ملک حسینی به امداد گران کمیته امداد

توصیه های آیت الله ملک حسینی به امداد گران کمیته امداد به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، به نقل از سایت خبری کمیته امداد، مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد و جمعی از امدادگران با آیت الله سیدشرف الدین ملک حسینی نماینده ولی فقیه و نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری دیدار کردند.
آیت الله ملک حسینی در این دیدار با اشاره به اینکه هرکس در مسیر خدمت به برادر خویش باشد و نیازهای او را برطرف کند مورد حمایت خداوند است، گفت: غنی می کنید، خدا شما را غنی می کند؛ آبرو، نشاط، نان و هرچه را که به دیگران بدهید خداوند در مسیر زندگی به شما عطا می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 11 ساعت پیش
هر دانش آموخته دانشگاه فرهنگیان یک مشاور مذهبی می شود

هر دانش آموخته دانشگاه فرهنگیان یک مشاور مذهبی می شود به گزارش ایرنا، منوچهر ضیایی روز دوشنبه درآیین گرامیداشت 54 سال سابقه و تلاش در تعلیم و تربیت هرمزگان اظهار داشت: رویکرد دانشگاه فرهنگیان در پرورش و تربیت معلم ها و فعالیت های آموزشی خود فرهنگی بوده و با توجه به این رویکرد برنامه ریزی و فعالیت می کند.
وی ادامه داد: تلاش داریم روحیه مسوولیت پذیری دانشجو معلمان را افزایش داده و برای این منظور اکنون تعداد 30 تشکل، انجمن و کانون دانشجویی در این دانشگاه مشغول فعالیت هستند و هر نیم سال تحصیلی افزون بر 100 برنامه فرهنگی اجرا می شود.
وی اضافه کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 11 ساعت پیش
کمک خیران در خراسان جنوبی 20 درصد افزایش یافت

کمک خیران در خراسان جنوبی 20 درصد افزایش یافت احمد رفیعی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طبق برنامه پیش بینی شده از ابتدای امسال تا پایان آذرماه باید 27 میلیارد و 675 میلیون تومان کمک مردمی جمع آوری می شد که این رقم اکنون به 30 میلیارد و 603 میلیون تومان رسیده است.
وی با بیان اینکه 111 درصد برنامه تاکنون محقق شده است افزود: از این میزان کمک جمع آوری شده 16 میلیارد و 970 میلیون تومان نقدی و13 میلیارد و 659 میلیون تومان غیرنقدی بوده است.
معاون مشارکت های مردمی کمیته امداد خراسان جنوبی گفت: 14 میلیارد و 401 میلیون تومان این مبلغ کمک های مبتنی بر نیاز، 10 میلیارد و 127 میلیون تومان اکرام ایتام و محسنین ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 11 ساعت پیش
تروریست ها از فقر مردم سواستفاده می کنند

تروریست ها از فقر مردم سواستفاده می کنند گفت و گو با محمداکبرچاکرزهی از سند مسوولیت اجتماعی سازمان منطقه آزادچابهار آغاز شد. به توانمند سازی زنان رسید. در حاشیه نشینی درنگ کرد. به گروهک های ترویستی اشاره شد. اعتیاد، مشکلات زنان، نگرانی های محیط زیستی درباره توسعه صنعت پتروشیمی و فولاد و گرانی قیمت ها در چابهار را هم در برگرفت.
متن گفت و گوی خبرنگار اعزامی گروه پژوهش خبر ایرنا با چاکر زهی در چابهار در پی می آید:
ایرنا: معاونت فرهنگی- اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد چابهار چگونه شکل گرفت؟
چاکرزهی: شهرستان چابهار یا چهاربهار مکانی است که هر 4 فصل سال آب و هوایی بهاری دارد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 11 ساعت پیش
تدوین سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده/ انجام مراحل نهایی قانون حمایت از کودکان

تدوین سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده/ انجام مراحل نهایی قانون حمایت از کودکان به گزارش خبرگزاری فارس از البرز، معصومه ابتکار در حاشیه بازدید از مرکز 123 اورژانس اجتماعی شهرستان کرج در جمع خبرنگاران هدف از سفر خود به البرز را دیدار با مردم استان برشمرد و اظهار داشت: تدوین برنامه های مربوط به سیاست گذاری دولت در زمینه زنان و خانواده از دیگر اهداف این سفر است.
وی از بازدید بند زنان زندان کچویی خبر داد و افزود: بازدیدی که صبح از یک واحد تولیدی داشتیم معضل افزایش نرخ نخ را داشتند که رسیدگی به این مشکل در دستور کار قرار گرفته است.
معاون رئیس جمهور با بیان اینکه شیرخوارگاه امام علی (ع) از کیفیت قابل قبولی برخوردار است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 12 ساعت پیش
خاطره ها و تجربه های معلمان مکتوب شود

خاطره ها و تجربه های معلمان مکتوب شود به گزارش ایرنا، بهروز اکرمی روز دوشنبه در آیین گرامیداشت 54 سال سابقه و تلاش در تعلیم و تربیت هرمزگان اظهار داشت: این تجربه ها و دانش کسب شده متعلق به همه مردم ایران است نگارش و انتشار آنها در قالب کتاب، خاطره و داستان امکان انتقال به نسل های بعدی می یابند.
وی ادامه داد: معلمی بازنشستگی نداشته و فرد و از لحظه تصمیم گیری برای فعالیت معلمی تا پایان دوران زندگی خود منشاء آثار برای جامعه است.
وی اضافه کرد: یکی از گمشده های نظام آموزشی کشور انتقال مسایل پیچیده وغامض به ساده ترین شکل ممکن است که اگر مطلب کتاب ساده بیان شود محصل مطلب را به خوبی درک خواهد کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 12 ساعت پیش
2 آنزیم واکنش زنجیره ای در آزمایشگاه دانشگاه ارومیه تولید شد

2 آنزیم واکنش زنجیره ای در آزمایشگاه دانشگاه ارومیه تولید شد نوروز دلیر روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: آنزیم اول با نام Pfu در واکنش زنجیره ای پلیمراز PCR تشخیصی و تحقیقاتی /انگشت نگاری دی ان ای/ استفاده می شود.
وی ادامه داد: آنزیم دوم با نام Taq DNA polymerase نیز در واکنش زنجیره ای پلیمراز PCR که نیاز به دقت بالا از جمله تعیین توالی DNA و کلون سازی ژن دارد، مورد استفاده قرار می گیرد.
رییس پژوهشکده زیست فناوری دانشگاه ارومیه ادامه داد: این آنزیم ها با صرف هزینه های ارزی بالا از خارج وارد می شود و با تولید انبوه و صنعتی آن، کشور از واردات بی نیاز می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 12 ساعت پیش
بیش از 92 درصد از مردم ملایر باسواد هستند

بیش از 92 درصد از مردم ملایر باسواد هستند مرتضی مرادی تبار امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در ملایر با بیان اینکه نهضت سوادآموزی یکی از پرافتخارترین نهادهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی است اظهار کرد: در هفته سوادآموزی این شهرستان بیش از 20 برنامه مختلف برگزار شد.
وی برگزاری نمایشگاهی از آثار سوادآموزان، تجلیل از آموزش دهندگان موفق، تجلیل از چهره های موفق سوادآموزی و دیدار با مسوولان شهرستان و خانواده معظم شهدا، برگزاری مسابقه انشاءنویسی را از برنامه های هفته نهضت سواد آموزی در ملایر دانست.
رئیس اداره سوادآموزی ملایر با بیان اینکه در حال حاضر 570 نفر زیر پوشش آموزش های نهضت سوادآموزی قرار دارند گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 12 ساعت پیش
مهدهای کودک مجوز برگزاری دوره های آیروبیک ندارند

مهدهای کودک مجوز برگزاری دوره های آیروبیک ندارند جمال پایه دار در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در یزد با بیان اینکه تمام مهدهای کودک استان یزد تحت نظر سازمان بهزیستی استان اداره می شود اظهار داشت: 315 مهدکودک در استان یزد در حال فعالیت هستند که به دو دسته شهری و روستایی تقسیم بندی می شوند.
وی با اشاره به تقسیم بندی مهدکودک ها افزود: 105 مهد روستایی وجود دارد که در قالب روستاها در حال فعالیت هستند و کودکان 3 تا 6 سال پذیرش می شوند و مابقی مهد ها به دسته های تمام وقت، آدین مهر، قرآنی و مساجد تقسیم بندی می شوند.
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی یزد ادامه داد: در مهدکودک های استان 10 هزار و 600 نفر از بچه های شیر خوار ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 12 ساعت پیش
نگرانی آیت الله ملک حسینی از تبعیض در ادارات کهگیلویه و بویراحمد

نگرانی آیت الله ملک حسینی از تبعیض در ادارات کهگیلویه و بویراحمد به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج ، آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی در نشست با برخی از کارکنان کمیته امداد امام خمینی(ره) کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: دچار شدن به روزمره گی راه به جایی نمی برد و نمی توان انتظار شکوفایی و پویایی با این شرایط داشته باشیم بلکه باید به فکر انجام فعالیت های متفاوت و متناسب باشیم.
وی با اشاره به اینکه هر فردی در مسیر خدمت به برادر خویش باشد و نیازهای او را برطرف کند موردحمایت خداوند است، عنوان کرد: غنی می کنید، خدا شما را غنی می کند؛ آبرو، نشاط، نان و هرچه را که به دیگران بدهید خداوند در مسیر زندگی به شما عطا می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 12 ساعت پیش
مدرنیزاسیون وحشی، کارگزاران اقتدارگرا و لشکر روشنفکری رسانه ای/ همه ما مقصریم!

مدرنیزاسیون وحشی، کارگزاران اقتدارگرا و لشکر روشنفکری رسانه ای/ همه ما مقصریم! به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس؛ فاجعه اخیر واژگونی اتوبوس در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد که سبب جان باختن 10 نفر از شهروندان شد موج رسانه ای گسترده ای را برانگیخت، خانواده های عزادار، دانشجویان متاثر و رسانه های غیر همسو با تفکرات مدیران جدید دانشگاه آزاد خواستار استعفای ولایتی و طهرانچی شدند و چنان بر طبل این خواسته کوبیدند که فرصت تامل برای هر سناریو دیگر را بستند.
شهاب اسفندیاری رئیس دانشگاه صدا و سیما در رشته توئیتی در صفحه توییتر خود ماجرا را از جنبه ای مغفول بررسی کرده است : ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 12 ساعت پیش
وزیر بهداشت خداحافظی کرد

وزیر بهداشت خداحافظی کرد خبرگزاری فارس: حسن قاضی زاده صبح امروز در جلسه معاونین وزارت بهداشت که در ستاد این وزارت خانه برگزار شد از همکاران خود خداحافظی کرد.
بر اساس اخبار رسیده سعید نمکی معاون سازمان برنامه و بودجه نیز پیش از ظهر امروز در ستاد وزارت بهداشت حضور یافته است.
قاضی زاده هفته گذشته استعفای خودش را تحویل هیات دولت داد، روز گذشته علیرغم تکذیب های پی در پی، این موضوع از منابع موثق مورد تایید قرار گرفت. موضوع اصلی اختلاف بودجه ای دولت و این وزارت خانه مطرح شده است.
لازم به ذکر است؛ هنوز رسما استعفای قاضی زاده پذیرفته نشده و خبرها از رایزنی دولتی ها در این باره حکایت دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 12 ساعت پیش
ابتکار: سند ارتقاء بهبود وضعیت زنان در استانها تنظیم شد

ابتکار: سند ارتقاء بهبود وضعیت زنان در استانها تنظیم شد به گزارش ایرنا، معصومه ابتکار روز دوشنبه در جمع خبرنگاران پس از بازدید از ظرفیت های تولیدی و اجتماعی البرز افزود: این سند با هدف کاهش آسیب ها در حوزه زنان و خانواده تدوین شده که از سال 98 شاهد این حرکت برنامه ای در سطح استانها خواهیم بود.
وی در پاسخ به سوال کودک همسری و در نظر گرفتن طرح حداقل سن برای ازدواج دختران نیز افزود: این موضوع در مرحله بازنگری است چرا که از مطالبات عمومی محسوب می شود.
ابتکار گفت: براساس آمار بی توجهی به این امر میزان طلاق و آسیب های دیگر را افزایش می دهد.
ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 12 ساعت پیش
ابتکار: اگر 13 سال برای ازدواج خوب است، پس برای رأی دادن هم خوب است

ابتکار: اگر 13 سال برای ازدواج خوب است، پس برای رأی دادن هم خوب است آفتاب نیوز :
معصومه ابتکار در حاشیه سفر یکروزه به استان البرز که امروز 10 دی ماه انجام شد، با اشاره به بازدید از شیرخوارگاه امام علی(ع) کرج در جمع خبرنگاران گفت: نگهداری از کودکان یکی از فعالیت های مهم بهزیستی است و امیدواریم نقش سمن ها و خیریه ها در این موضوع بیشتر شود.
ابتکار افزود: برون سپاری این فعالیت ها تا جایی که قانون اجازه دهد ضروری است و امیدواریم در البرز با سرمایه اجتماعی خوبی که داریم این کار انجام شود.
معاون رئیس جمهور با بازدید از اورژانس اجتماعی البرز اعلام کرد: اورژانس اجتماعی مهمترین مرحله مداخله اجتماعی است و این امکان را می دهد که هر فردی که در معرض خطر ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 12 ساعت پیش
مشاهده خرس سیاه آسیایی در شهرستان سرباز

مشاهده خرس سیاه آسیایی در شهرستان سرباز به گزارش خبرگزاری صداوسیما، مدیر حفاظت محیط زیست سرباز با بیان این خبر گفت: بنا به گفته مردم بومی، سالهاست که خرس سیاه در رشته کوه بگابندِ منطقه جکیگور سرباز زیست میکند و بنا بر شواهد موجود، از رد پای خرس سیاه و تصاویر ضبط شده این جانور در دوربینهای تله ای، ثابت شد که خرس سیاه بلوچی هنوز ساکن این منطقه است.
دهواری افزود: رشته کوه صعب العبور و بکر بگابند، بدلیل داشتن منابع آبی و منابع غذایی فراوان، همچون خرما و عسل کوهی، زیستگاه جانورانی از قبیل خرس سیاه بلوچی، پلنگ و آهوست.
خرس سیاه آسیایی یکی از 8 گونه خرس باقی مانده در دنیاست که در قاره آسیا از ژاپن تا ایران پراکندگی دارد ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 12 ساعت پیش
پیدا شدن کامیون تا سند منزل در ابرکوه یزد

پیدا شدن کامیون تا سند منزل در ابرکوه یزد به گزارش ایسنا، محمدحسین ابراهیمی با اشاره به اجرای طرح مبارزه با رباخواری در ابرکوه از شهریورماه سال گذشته، اظهار کرد: پس از انجام تحقیقات و برنامه ریزی های اساسی و دادن فرصت توبه به متهمان در ماه رمضان، اقدامات عملی با همکاری اداره اطلاعات، اطلاعات سپاه، مشارکت های مردم و برخی مسئولان پس از ماه مبارک، آغاز و همچنان ادامه دارد.
وی تصریح کرد: در زشتی و منفور بودن عمل ربا همین بس که خداوند این جرم شنیع را مبارزه با خودش معرفی کرده است لذا اقدام مردم و مسئولین ابرکوه امروز مصداق جهاد در راه خداست که به ما کمک می کند تا رباخواران شناسایی و مجازات شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 13 ساعت پیش
ابتکار: اگر 13 سال برای ازدواج خوب است، پس برای رأی دادن هم خوب است

ابتکار: اگر 13 سال برای ازدواج خوب است، پس برای رأی دادن هم خوب است به گزارش ایسنا، معصومه ابتکار در حاشیه سفر یکروزه به استان البرز که امروز 10 دی ماه انجام شد، با اشاره به بازدید از شیرخوارگاه امام علی(ع) کرج در جمع خبرنگاران گفت: نگهداری از کودکان یکی از فعالیت های مهم بهزیستی است و امیدواریم نقش سمن ها و خیریه ها در این موضوع بیشتر شود.
ابتکار افزود: برون سپاری این فعالیت ها تا جایی که قانون اجازه دهد ضروری است و امیدواریم در البرز با سرمایه اجتماعی خوبی که داریم این کار انجام شود.
معاون رئیس جمهور با بازدید از اورژانس اجتماعی البرز اعلام کرد: اورژانس اجتماعی مهمترین مرحله مداخله اجتماعی است و این امکان را می دهد که هر فردی که در معرض خطر است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 13 ساعت پیش
چاپ و ارسال 405 هزار کارت شناسایی ایثارگری

چاپ و ارسال 405 هزار کارت شناسایی ایثارگری به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، محمود پاکدل، معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران در خصوص آمار ثبت نام کنندگان دریافت کارت هوشمند ایثارگری گفت: 510 هزار نفر از ایثارگران گرامی و خانواده های آنان برای دریافت کارت ایثارگری در سامانه ایثار ثبت نام کرده اند.
وی افزود: تاکنون تعداد 405 هزار کارت شناسایی ایثارگری صادر و برای ایثارگران ارسال شده است و 105 هزار قطعه کارت نیز در دست اقدام برای چاپ هستند که به محض آماده شدن در روزهای آتی از طریق پست برای ایثارگران ارسال می شود.
ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 13 ساعت پیش
4 پروژه عمرانی بهزیستی خراسان جنوبی نیازمند 100 میلیون تومان اعتبار است

4 پروژه عمرانی بهزیستی خراسان جنوبی نیازمند 100 میلیون تومان اعتبار است به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند ، جواد رجبی صبح امروز در بازدید از پروژه های عمرانی بهزیستی اظهار داشت: 4 پروژه اصلی عمرانی توسط اداره کل بهزیستی استان در حال ساخت است که مجتمع حمایتی آرین شهر یکی از این پروژه ها است که از سال 93 شروع شده و 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
معاون پشتیبانی و منابع انسانی اداره کل بهزیستی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه متراژ این پروژه 400 متر است بیان کرد: تاکنون 542 میلیون تومان هزینه شده و 100 میلیون تومان نیز برای تکمیل آن مورد نیاز است.
وی از پیشرفت فیزیکی 65 درصدی مجتمع حمایتی شوسف نهبندان خبر داد و یادآور شد ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 13 ساعت پیش
طلاق؛ واقعه ای که کم آن هم زیاد است

طلاق؛ واقعه ای که کم آن هم زیاد است به گزارش ایرنا شناسایی علل و عوامل طلاق به ویژه در فرهنگ های مختلف ضروری است و بر اساس آمارهای مختلف بیشترین میزان طلاق در سال های ابتدایی زندگی و حتی ماه های آغازین زندگی مشترک اتفاق می افتد و در برخی موارد کم تحملی زوجین در شناخت سلایق از مهمترین عوامل آن به شمار می رود.
کاهش آمار طلاق آذربایجان غربی در نیمه نخست سال جاری را هم می توان نتیجه تاکیدات مقام معظم رهبری درباره تقویت بنیان خانواده، تلاش دولتمردان و سازمان های مسوول در زمینه آموزش و انجام اقدامات پیشگیرانه در اول زندگی مشترک به شمار آورد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 13 ساعت پیش
ارتقای آگاهی های حقوقی از وقوع جرم پیشگیری می کند

ارتقای آگاهی های حقوقی از وقوع جرم پیشگیری می کند حجت الاسلام هادی صادقی روز دوشنبه به خبرنگار قضایی ایرنا در این خصوص اظهار داشت: اگر چه معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم در زمینه پیشگیری از وقوع جرم مسئولیت مستقیم دارد ولی معاونت فرهنگی نیز وظیفه هایی دارد که اثر آن پیشگیری از وقوع جرم خواهد بود و مهمترین وظیفه فرهنگ سازی عمومی است.
وی درباره برنامه های معاونت فرهنگی قوه قضاییه برای فرهنگ سازی و پیشگیری از وقوع جرم گفت: وظیفه داریم برای ارتقای آگاهی های عمومی مردم فرهنگ سازی کنیم؛ زیرا یکی از آثار بالا رفتن آگاهی های مردم این است که کمتر ناآگاهانه مرتکب جرم شوند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 13 ساعت پیش
اجرای طرح اشتغال روستایی با بیش از 40 میلیارد ریال اعتبار در شهرستان دیر

اجرای طرح اشتغال روستایی با بیش از 40 میلیارد ریال اعتبار در شهرستان دیر به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان دیر، مسلم انیژپور صبح امروز در نشست بررسی و ارزشیابی اشتغالزایی مددجویان اظهار داشت: فراهم کردن امکانات لازم به منظور توانمندسازی، خوداتکایی، استقلال اقتصادی خانوارهای تحت حمایت ازطریق استعداد سنجی، مهارت آموزی،ایجاد اشتغال و اعطاء وام دراولویت برنامه های کاری این نهاد است.
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) افزود: 164 نفر از مددجویان به آموزشگاه های زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای معرفی شده و براساس علاقه و استعداد خود آموزش های لازم را فرا گرفته اند تا پس از کسب مهارت های تخصصی وارد بازار کار شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 13 ساعت پیش
بحران مدیریت در منابع آب

بحران مدیریت در منابع آب بر مبنای برخی اخبار رسمی بیش از 7000 چاه غیرمجاز در استان زنجان وجود دارد و ممکن است تعداد چاه های غیرمجاز بیش از این اعداد و آمار رسمی باشد.
مسئولان و مقامات منابع آبی در استان زنجان به وفور از مدیریت منابع آب سخن می گویند و سخنان و مواضع تکراری و موازی بیان می شود.
دادستان زنجان با هشدار به مسئولان گفته است؛ چاه های غیرمجاز باید مسدود شود.
مدیرعامل سازمان آب منطقه ای زنجان نیز خبر از مسدود کردن 500 حلقه چاه غیر مجاز داده است و اما آنچه طی ماههای منتهی به پایان سال اتفاق افتاده است بیانگر این است عزم جدی برای مبارزه با اخلال گران در منابع حیاتی مردم وجود ندارد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 13 ساعت پیش
ارائه 90 درصد خدمات ثبت احوال پس از پیروزی انقلاب اسلامی

ارائه 90 درصد خدمات ثبت احوال پس از پیروزی انقلاب اسلامی به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، سید محمدعلی تقوی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: 90 درصد خدمات ارائه شده در حوزه ثبت احوال پس از پیروزی انقلاب اسلامی بوده است.
مدیرکل ثبت احوال کهگیلویه و بویراحمد در خصوص گنجینه مشاهیر استان گفت: اسناد 106 نخبه استان در گنجینه مشاهیر ثبت شده و 3 مورد دیگر در مرحله ثبت است.
وی در ادامه به کاهش ولادت در استان اشاره کرد و گفت: در سال جاری 10 هزار و 954 مورد ولادت به ثبت رسیده که ولادت ها کاهش 5.5 درصدی داشته است.
مدیرکل ثبت احوال کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 13 ساعت پیش
همکاری اساتید برای تهیه گنجینه سوال آزمون های ملی و منطقه ای

همکاری اساتید برای تهیه گنجینه سوال آزمون های ملی و منطقه ای قائم مقام دبیر شورای آموزش تخصصی پزشکی از مشارکت اعضای هیئت علمی دانشگاه های کلان مناطق آمایشی علوم پزشکی در تهیه گنجینه سوال برای آزمون های ملی و منطقه ای خبر داد.
به گزارش مهر، به نقل از وزارت بهداشت، به منظور هماهنگی برخی امور مربوط به برنامه تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی با مناطق آمایشی، وبیناری با حضور معاون آموزشی وزارت بهداشت و برخی مسئولین حوزه آموزش برگزار شد.
در این جلسه که روسا و معاونین آموزشی دانشگاه های کلان مناطق آمایشی اهواز، اصفهان، تبریز، تهران، زنجان، شیراز، کرمانشاه ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 13 ساعت پیش
11 هزار زندانی در سامانه دارالقرآن زندان های کشور ثبت نام کردند

11 هزار زندانی در سامانه دارالقرآن زندان های کشور ثبت نام کردند به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند ، ابوالفضل حجتی پور صبح امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه شهرستان بیرجند اظهار داشت: نگاه و برداشتی که جامعه و مردم از زندان دارند بحث مجازات در یک مکان مخصوص و با دستبند است اما به برکت نظام جمهوری اسلامی اقدامات خاصی در زندان صورت می گیرد که این اقدامات نظام زندانبانی ما را با نظام زندانبانی دنیا متفاوت کرده است.
معاون سلامت، اصلاح و تربیت سازمان زندان های کشور با بیان اینکه یکی از این اقدامات در وحله نخست بحث آموزش در زندان است گفت ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 14 ساعت پیش
باید حل مسئله ترافیک کردستان به یک مطالبه عمومی تبدیل شود

باید حل مسئله ترافیک کردستان به یک مطالبه عمومی تبدیل شود به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج ، جلال قلعه شاخانی در نود و سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی که در دفتر نماینده ولی فقیه در سنندج تشکیل شد، اظهار داشت: برگزاری سه ویژه برنامه کلان با موضوع فرهنگ عمومی تا پایان سال در دستور کار شورای فرهنگ عمومی قرار می گیرد.
وی گفت: تجلیل از خادمان فرهنگ عمومی همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، همایش فرهنگ عمومی با حضور اعضای شورای فرهنگ عمومی و شهرستان های تابعه در راستای ترسیم نقشه راه سال آینده این شورا و همایش ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی با محوریت صله ارحام از جمله برنامه های در دستور کار سال جاری شورای فرهنگ عمومی در استان است. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 14 ساعت پیش
مشکلات بیمه ای و درمانی ایثارگان استان مرکزی برطرف شود

مشکلات بیمه ای و درمانی ایثارگان استان مرکزی برطرف شود به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک ، سیدعلی آقازاده صبح امروز در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان مرکزی با اشاره به مشکلات بیمه ایثارگران اظهار داشت: بحث بیمه ایثارگران در طول دو تا سه ماه گذشته مشکل مبتلا به کشور بوده و کاملا فرا استانی است، با پیگیری خود،ادارات و دستگاه های مربوطه در حد توان در این زمینه پیگیری شده است.
وی افزود: اما متاسفانه با یک کار غیرکارشناسی مشاهده کردیم چگونه تنشی در کشور برای قشری که همه مدیون آنها هستیم ایجاد شد، در عمل دچار یک دید غیرکارشناسی شدیم که سبب ایجاد مشکلاتی شد، اما ما هم در حد توان خود تلاش کرده و فعال بوده ایم ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 14 ساعت پیش
پدافند غیرعامل از اصلی ترین شاخص ها در امنیت پایدار است

پدافند غیرعامل از اصلی ترین شاخص ها در امنیت پایدار است به گزارش روز دوشنبه ایرنا، علیرضا حیدری در چهارمین جلسه شورای پدافند غیرعامل کنگاور افزود: پایبندی به قوانین و مقررات وضع شده در پدافند غیرعامل موجب عدم آشفتگی و پایداری ملی در شرایط بحرانی خواهد شد.
او در ادامه با بیان اینکه امروز پدافند غیرعامل بیش از پیش حائز اهمیت است یکی از موضوعات پدافند غیرعامل را لزوم رعایت آیین نامه 2800 زلزله و مبحث 21 مقررات ملی ساختمان دانست.
وی با بیان اینکه پدافند غیرعامل در کشورهای توسعه یافته از اهمیت خاصی برخورد دار است و با جدیت پیگیری می شود بیان داشت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 14 ساعت پیش
تصادفات فوتی درون شهری 32 درصد کاهش یافت

تصادفات فوتی درون شهری 32 درصد کاهش یافت به گزارش خبرنگار ایرنا، سرهنگ فضل اله شیری روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: اقدام های پلیس در برخورد با تخلفات رانندگی و اعمال قانون برای افراد متخلف با رشد 25 درصدی در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل روبرو بوده است.
وی تصریح کرد: در 9 ماه گذشته شاهد کاهش 32 درصدی تصادفات منجر به فوت و همچنین چهار درصدی تصادفات منجر به جرح در سطح معابر شهری استان کرمانشاه بوده ایم.
سرهنگ شیری خاطرنشان کرد: در راستای برخورد با رانندگان متخلف از ابتدای فروردین تا پایان آذر، 760 هزار و 812 برگ جریمه صادر شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل 29 درصد رشد نشان می دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 14 ساعت پیش
نهضت قرآنی در زندان ها قوت گرفته است

نهضت قرآنی در زندان ها قوت گرفته است به گزارش ایرنا ابوالفضل حجتی پور روز دوشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود: امروزه نگاه و برداشت جامعه از زندان به دیوار های بلند و محل نگهداری مجرمانی با پابند و دست بند خلاصه می شود اما اقدامات خاص اصلاحی و تربیتی زندان صورتی متفاوت با این تفکرات دارد.
وی ادامه داد: در کنار آموزش های مستقیم نهضت، ابتدایی، راهنمایی، دبیرستان و آموزش عالی احکام، دین و سبک زندگی در زندان های کشور آموزش داده می شود که بسیاری از زندانیان در این روند توانمند شده اند.
معاون سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی با بیان اینکه امروز نماز در زندان ها به صورت جماعت برگزار می شود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 14 ساعت پیش
فشار شبکه توزیع آب برخی مناطق رشت تقویت می شود

فشار شبکه توزیع آب برخی مناطق رشت تقویت می شود گزارش روز دوشنبه روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان گیلان به ایرنا علیرضا غیاثی با اعلام این خبر بیان داشت: پروژه خط انتقال آب از پل شهدای گمنام به سبزه میدان با هدف تقویت فشار آب و ارتقاء کمی و کیفی آب مناطق رشتیان ، دانای علی ، نقره دشت ، سردار جنگل ، بلوار معلم ، سبزه میدان و قسمتی از منطقه خیابان لاکانی از خردادماه آغاز شده است.
وی بودجه اعتباری پروژه فوق را 15 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: در راستای اجرای پروژه خط انتقال آب از پل شهدای گمنام به سبزه میدان، باید دو هزار متر لوله گذاری انجام شود که تاکنون یک هزار و 400 متر لوله گذاری انجام شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 14 ساعت پیش
کودکانمان را به رسانه ها واگذار نکنیم

کودکانمان را به رسانه ها واگذار نکنیم به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم ، ما فرزندمان را هفته ای بیست و سه ساعت به دست پرستار بچه الکترونیکی به نام رسانه ها می سپاریم، این پرستار بچه به فرزند ما می آموزد که برای حل مشکلات در زندگی از زور و خشونت استفاده کند، همچنین داشتن آخرین مدل ماشین نشانه خوشبختی و موفقیت است.
بسیاری از والدین از تاثیر رسانه ها بر روی فرزندانشان نگران هستند ولی رسانه آن چنان قدرتی دارد که مقابله با آن بسیار سخت است و سانسور کردن آن مستلزم صرف وقت زیاد و سعی خیلی زیادتر است.
آیا می توان رسانه های نوین را دور انداخت و یا به طور دایم مراقب کودکان بود؟ رسانه به دنبال جلب توجه مردم است ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 14 ساعت پیش
33 پایگاه امداد و نجات جاده ای در طرح زمستانه گلستان مشارکت می کنند

33 پایگاه امداد و نجات جاده ای در طرح زمستانه گلستان مشارکت می کنند به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان ، محمدعلی هروی صبح امروز از دفتر خبرگزاری تسنیم استان گلستان بازدید و درباره فعالیت ها و اقدامات جمعیت هلال احمر استان با خبرنگاران این رسانه گفت وگو کرد.
وی با بیان اینکه هلال احمر سازمانی عام المنفعه و خیریه است، اظهارداشت: نوع مأموریت و فعالیت های ما به گونه ای است که در زمان ناخوشی ها کنار مردم هستیم. وقوع حوادث هم امری ناگزیر بوده و در استان گلستان نیز همواره حوادث مختلفی را تجربه می کنیم.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بیان داشت: بنا به وظیفه ذاتی سازمان، در زمان وقوع حوادث باید در محل حضور داشته باشیم و خدمات رسانی کنیم. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 15 ساعت پیش
افزون بر شش هزار متکدی در مشهد جمع آوری شدند

افزون بر شش هزار متکدی در مشهد جمع آوری شدند خلیل الله کاظمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا پنج هزار و 296 نفر از این تعداد را مرد و بقیه را زن ذکر و بیان کرد: 747 نفر از این تعداد معتاد بودند که به مرکز ترک اعتیاد منتقل شدند و 292 نفر نیز از اتباع خارجی بودند که به اردوگاه اتباع خارجه حسن آباد منتقل شدند.
وی به انتقال 37 نفر از این متکدیان به بیمارستان و فوت یک نفر از آنها نیز اشاره و بیان کرد: چهار هزار و 256 نفر از این افراد نیز نیز با اخذ تعهد ترخیص شدند.
معاون شهردار مشهد افزود: 147 متکدی هم به مراجع قضایی، 19 نفر به اداره کل فنی حرفه ای ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 15 ساعت پیش
تبدیل و تلفیق تحمیلی اردوگاه های نگهداری محکومان مواد مخدر و معتادان متجاهر

تبدیل و تلفیق تحمیلی اردوگاه های نگهداری محکومان مواد مخدر و معتادان متجاهر به گزارش خبرنگار حقوقی و قضایی تسنیم، قانون اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر و الحاق موادی به آن در 17 آبان ماه سال 1376 به تصویب مجمع تشخیص مصلحت نظام رسید.
ماده 42 این قانون به قوه قضائیه اجازه داده است که بخشی از محکومان مواد مخدر را به جای زندان در اردوگاه های خاص ( با شرایط سخت و عادی) نگهداری کند.
این ماده همچنین دولت را موظف کرد که اعتبارات و تسهیلات و مقررات لازم را برای تهیه و اداره این اردوگاه ها در ظرف مدت یک سال تأمین کند.
از زمان تصویب این قانون 21 سال گذشته و در حالی که دولت موظف بوده است ظرف سال اول پس از تصویب این قانون اعتبارات ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 15 ساعت پیش
دردسرهای تأمین جهزیه

دردسرهای تأمین جهزیه خبرگزاری فارس-شیراز/ احمد ترقی؛ فعال فرهنگی
رسومات جاری در جامعه ما، تهیه جهیزیه را به عهده خانواده عروس گذاشته است. اگرچه در برخی خرده فرهنگ ها، داماد نیز عهده دار تامین بخشی از جهیزیه می شود؛ اما در هر حال خانواده های صاحب اولاد دختر، نمی توانند از کلیت آن شانه خالی کنند. چه بسیارند خانواده هایی که برای خرید جهیزیه، دچار قرض و بدهی فراوان می شوند و از این بدتر، دخترانی که به دلیل ناتوانی خانواده در تهیه جهیزیه، یا ازدواجشان به تعویق می افتد و یا حتی به سنین تجرد قطعی می رسند.
تهیه جهیزیه، رسمی برآمده از دنیای قدیم است که در دوران جدید ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 15 ساعت پیش
معاون رئیس جمهوری به مشهد سفر کرد

معاون رئیس جمهوری به مشهد سفر کرد سورنا ستاری در چارچوب نخستین برنامه این سفر یک روزه با همراهی مسئولان دانشگاه فردوسی به بازدید شرکت دانشگاهی صنایع پیشرفته هوا خورشید این دانشگاه در مشهد رفت.
رئیس دانشگاه فردوسی در جریان این بازدید گفت: شرکت صنایع پیشرفته هوا خورشید با هدف تجاری سازی قابلیتها و فناوریهای موجود در این پژوهشکده خرداد 1392 با ماهیت دانش بنیان در حوزه انرژیهای تجدیدپذیر راه اندازی شد.
دکتر محمد کافی افزود: عمده توانمندیهای این شرکت در خصوص انجام تحقیقات، مطالعات و امکان سنجی در حوزه انرژی باد و خورشید، طراحی، اجرا، نصب و راه اندازی و نگهداری نیروگاههای بادی و خورشیدی در مقیاس نیروگاهی و کوچک است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 15 ساعت پیش
خرید خدمت سربازی از لایحه بودجه سال 98 حذف شد

خرید خدمت سربازی از لایحه بودجه سال 98 حذف شد به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان ، به نقل از خبرگزاری خانه ملت، مهرداد بائوج لاهوتی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به جزئیات لایحه بودجه سال 98، اظهار کرد: در لایحه بودجه سال آینده جریمه ریالی مشمولان غایب خدمت سربازی دیده نشده است و این مقررات تا پایان سال 97 اجرایی می شود.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: خرید خدمت سربازی نوعی بی عدالتی بوده است و قانون مربوطه این باب را باز کرده بود که افراد چند وقتی به خدمت سربازی نروند و سپس با پرداخت پول از زیر بار رفتن به سرباز شانه خالی کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 15 ساعت پیش
وزیر آموزش و پرورش در فراکسیون پاسخگویی مجلس درباره حادثه آتش سوزی مدرسه زاهدان چه گفت

وزیر آموزش و پرورش در فراکسیون پاسخگویی مجلس درباره حادثه آتش سوزی مدرسه زاهدان چه گفت به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، علی بختیار با تشریح جلسه روز گذشته فراکسیون پاسخگوی مجلس که با حضور وزیر آموزش و پرورش در خصوص حادثه آتش سوزی در مدرسه اسوه حسنه زاهدان برگزار شد، بیان کرد: نمایندگان حاضر در این جلسه بر برخورد با مسببین این حادثه تاکید داشتند و اعتقاد بر این است که تشکیل کارگروه ها و کمیسیون های مختلف برای بررسی این موضوع، روند بررسی این حادثه را کُند خواهد کرد.
بیشتر بخوانید:
این عضو فراکسیون امید مجلس در ادامه تصریح کرد: وزیر آموزش و پرورش در این جلسه مطرح کرد که این مدرسه بدون اخذ مجوز از آموزش و پرورش به مکانی غیر استاندارد نقل مکان کرده است که در این ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 15 ساعت پیش
برخورداری2.5 میلیون نفر از خدمات اورژانس اجتماعی

برخورداری2.5 میلیون نفر از خدمات اورژانس اجتماعی انوشیروان محسنی بندپی در گفت وگو با خبرنگار مهر در مورد خدمات اورژانس اجتماعی به جامعه هدف گفت: اورژانس اجتماعی 123 و تیم های سیار در جهت رفع مداخلات و بحران های فردی، خانوادگی و اجتماعی فعالیت می کنند و در سال جاری توانسته اند به گروه های در معرض آسیب، خدمات مختلفی ارائه دهند.
وی ادامه داد: پیش بینی می شود تا پایان سال 97، بیش از دو میلیون و 558 هزار نفر از این خدمات بهره مند شوند.
محسنی بندپی ادامه داد: رشد 80 درصدی تعداد مراکز اورژانس اجتماعی و همچنین رشد 84 درصدی مراکز مداخله در بحران، از جمله اقداماتی بوده که طی چند سال گذشته در سازمان بهزیستی انجام شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 15 ساعت پیش
تشکل های مردمی دغدغه هایی از جنس محیط زیست دارند

تشکل های مردمی دغدغه هایی از جنس محیط زیست دارند به گزارش ایرنا، افزایش جمعیت، مدرنیته و زندگی ماشینی باعث شده است دخالت های انسان در طبیعت هر روز بیشتر و بیشتر شود و انسان ها به بهانه های مختلف مانند راه و شهرسازی، بهره برداری از معدن، توسعه کشاورزی و... عرصه را بر منابع طبیعی و جنگل ها تنگ تر و تنگ تر کنند.
در اثر این فعالیت ها، بخش ها و گاهی تمام عرصه های یک منطقه از بین می رود و زیان های جبران ناپذیری به طبیعت وارد می شود؛ از طرف دیگر محیط زیست و منابع طبیعی، ثروت های خدادادی هر منطقه محسوب می شود که تنها متعلق به نسل امروز نیست بلکه آیندگان نیز در آن سهیم هستند و همچنان که گذشتگان توانستند آن را به نسل ما منتقل کنند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 16 ساعت پیش
بیش از 200 بسته زیست محیطی در مدارس سردشت توزیع شد

بیش از 200 بسته زیست محیطی در مدارس سردشت توزیع شد خالد بایزیدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: یکی از برنامه های این اداره، آموزش و اطلاع رسانی مسایل مهم زیست محیطی در میان اقشار مختلف جامعه به منظور روشنگری و آشنایی با اهداف و ماموریت های محیط زیست است.
وی بیان کرد: پیرو تفاهم نامه سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت آموزش و پرورش، این اداره نسبت به برگزاری کلاس ها و کارگاه های آموزشی در میان دانش آموزان به عنوان گروه های هدف و تاثیرپذیر و همچنین نقش اساسی دانش آموزان در حفاظت از محیط زیست، اقدام می کند.
بایزیدی اضافە کرد: در این کلاس ها، دانش آموزان با مسایل و موضوعات مهم محیط زیست منطقه از جمله وظایف و اهداف سازمان ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 16 ساعت پیش
منابع اعتباری طرح دادگاه درمان مدار به درستی تعیین نشده است/برای حل مشکل اعتیاد باید یک عزم جدی در مسئولان ایجاد شود

منابع اعتباری طرح دادگاه درمان مدار به درستی تعیین نشده است/برای حل مشکل اعتیاد باید یک عزم جدی در مسئولان ایجاد شود به گزارش خبرگزاری فارس از یزد محمدحسین رحیمی زاده در جلسه هماهنگی سامان دهی دادگاه درمان مدار در استان یزد گفت: آسیب اجتماعی اعتیاد یک آسیب جدی در جامعه است که نمی توان نسبت به آن بی تفاوت بود و به سادگی از کنار آن گذشت.
این مقام قضایی با اشاره به راه اندازی دادگاه درمان مدار در استان یزد در سال گذشته، افزود: در حالیکه قریب به یک سال از شروع به کار دادگاه درمان مدار در استان یزد می گذرد مجموعه قضایی، بهزیستی و نیروی انتظامی این کار را بر عهده گرفته اند و این طرح باید مورد حمایت سایر نهاد ها و سازمانهای متولی قرار گیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 16 ساعت پیش
توزیع 370 بسته غذایی در بین مادران باردار و شیرده چرداولی

توزیع 370 بسته غذایی در بین مادران باردار و شیرده چرداولی بهار فریادی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری فارس از ایلام-چرداول اظهار داشت: توزیع 370 بسته غذایی در بین مادران باردار به ارزش بیش از یک میلیون ریال صورت خواهد گرفت.
وی افزود: این بسته ها بین خانواده های نیازمند و بی بضاعت شناسایی شده در محروم ترین و کم برخوردارترین نقاط با همکاری داوطلبان جمعیت هلال احمر توزیع می شود
رئیس هلال احمر شهرستان چرداول: توزیع این بسته ها از 5دی ماه آغاز و با هدف مساعدت به خانواده های نیازمند صورت می گیرد.
وی در پایان خواستار توجه جدی مردم و مسوولین به خانواده های کم بضاعت خصوصا در مناطق محروم را شد.
انتهای پیام/970813 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 16 ساعت پیش
رستورانهای بالای شهر،گوشت حیوانات حرام گوشت را به خورد مردم می دهند؟

رستورانهای بالای شهر،گوشت حیوانات حرام گوشت را به خورد مردم می دهند؟ آفتاب نیوز :
مسئولان محیط زیست می گویند این غذاها از بین گوشت گوزن ها و آهوهای پیر تهیه می گردد اما آنچه در تبلیغات و بر روی میز رستوران ها دیده می شود گوشت جوان حیواناتی است که از قلب مناطق حفاظت شده محیط زیست به این مکان ها می آیند! مدعی هستند این حیوانات از حیات وحش نیستند بلکه متعلق به واحدهای پرورشی در محیط بسته است که به صورت خصوصی نگهداری و در زمان مقرر ذبح و در اختیار رستوران ها قرار می گیرند اما تعداد محدود این واحدها در بخش خصوصی که هم اکنون به صورت پایلوت فعالیت دارند تکافوی این وسعت غذا را نمی کند! ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 16 ساعت پیش
550 معتاد بهبود یافته سمنان آموزش فنی و حرفه ای دیدند

550 معتاد بهبود یافته سمنان آموزش فنی و حرفه ای دیدند به گزارش ایرنا، فاطمه منصوری روز دوشنبه در نشست کمیته مشارکت های مردمی مبارزه با مواد مخدر استان در سالن غدیر استانداری سمنان افزود: در قالب تفاهمنامه آموزش معتادان بهبود یافته، بیش از 52 درصد از تعهد آموزش این افراد در 9 ماه ابتدایی سال جاری در سمنان تحقق یافته است.
وی ابراز داشت: تفاهم نامه مذکور در استان سمنان با همکاری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان و دستگاه های اجرایی از جمله آموزش فنی و حرفه ای، سازمان زندان ها، کمیته امداد امام خمینی(ره)، بسیج و جمعیت هلال احمر اجرا شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 16 ساعت پیش
خوزستان|آسفالت سرد زمستان جایگزین نیمکت امتحانات یکی از مدارس ماهشهر شد+تصویر

خوزستان|آسفالت سرد زمستان جایگزین نیمکت امتحانات یکی از مدارس ماهشهر شد+تصویر به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرماهشهر ، همزمان با آغاز فضل زمستان امتحانات نوبت اول دانش آموزان بندرماهشهر در سرمای استخوان سوز این شهرستان آغاز شده است. مدرسه متوسطه اول تازه تاسیس ایران زری واقع در فاز 7 یکی از مدارسی بوده که در ماه های اخیر با حضور مسئولان شهرستان افتتاح و به مدیر مدرسه تحویل داده شده است.
اما این مدرسه به دلایلی امتحانات خود را در حیاط برگزار کرده و دانش آموزان دبستانی این مدرسه مجبور هستند که در سرمای این فصل و بر روی آسفالت حیاط مدرسه امتحان بدهند.
یکی از اولیا دانش آموزان مدرسه ایران زری در گفت وگو با تسنیم اظهار داشت ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 16 ساعت پیش
آزمون آزمایشی ارتقاء دندانپزشکی به شکل الکترونیک برگزار می شود

آزمون آزمایشی ارتقاء دندانپزشکی به شکل الکترونیک برگزار می شود به گزارش خبرنگار مهر ، آزمون آزمایشی ارتقاء دندانپزشکی به صورت الکترونیک در دانشگاه های علوم پزشکی تهران، زاهدان، یزد، همدان، کرمان، قزوین، اهواز، مشهد، اصفهان، گیلان، مازندران و تبریز در چهارم بهمن ماه 97 برگزار خواهد شد.
داوطلبان می توانند در روزهای 12 تا 22 دی ماه 97 با مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی نسبت به ثبت نام اقدام کنند.
این آزمون از سال 1398 فقط به صورت الکترونیکی برگزار خواهد شد.
مرکز سنجش آموزش پزشکی به رزیدنت های دندانپزشکی توصیه کرده است در آزمون آزمایشی بهمن ماه شرکت کرده تا با آمادگی کامل در آزمون سال آینده حاضر شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 16 ساعت پیش
ذوالقدر: با تشکیل بازارچه کسب و کار دانش آموزی، آموزش و اشتغال را به یکدیگر پیوند دهیم

ذوالقدر: با تشکیل بازارچه کسب و کار دانش آموزی، آموزش و اشتغال را به یکدیگر پیوند دهیم سیده فاطمه ذوالقدر ، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت اظهار داشت: مسیر تحصیلی منجر به مهارت شغلی و کارآفرینی یکی از مهم ترین گام ها در تغییر نگرش حاکم بر نظام آموزشی، افزایش درک دانش آموزان نسبت به مهارت آموزی است چرا که دانش آموزان با استفاده از آن می توانند به درک عمیق تری از آموخته ها برای ساختن آینده ای بهتر با توجه به نقش مهم کارآفرینی در جامعه، دست یابند.
وی تصریح کرد: آموزش های مهارتی به دانش آموزان باید همگام با صنعت حرکت کند لذا در توسعه مهارت های منجر به اشتغال، باید رویکرد کم شدن فاصله آموزش های مهارتی با صنعت و بازار کارلحاظ شود ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 16 ساعت پیش
بیش از 60 میلیارد ریال زکات در سیستان و بلوچستان جمع آوری شد

بیش از 60 میلیارد ریال زکات در سیستان و بلوچستان جمع آوری شد سیدمهدی عبادی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این زکات شامل واجب، مستحب، فطره عام و سادات، کفاره عمد و غیرعمد بوده است.
وی ادامه داد: زکات یکی از راه های دست یابی به عدالت اجتماعی محسوب می شود که پس از نماز در اولویت فروع دین قرار دارد و اجرای آن بارها در قرآن کریم مورد تاکید خداوند متعال قرار گرفته است.
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) سیستان و بلوچستان بر همکاری همه دستگاههای استان در جمع آوری و گسترش فرهنگ زکات تاکید کرد.
وی گفت: با توجه به اهمیت زکات امسال بیش از 330 نشست در این حوزه در سیستان و بلوچستان برگزار شده تا این فرهنگ حسنه بیش از پیش ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 16 ساعت پیش
دولت و مجلس به دنبال اجرای نظام رتبه بندی معلمان است

دولت و مجلس به دنبال اجرای نظام رتبه بندی معلمان است به گزارش ایرنا محمد کاظمی شامگاه یکشنبه در بازدید از هنرستان فنی و حرفه ای شهید باقری ملایر اظهار داشت: عزم مجلس جدی است تا در سال 98 بتوانیم این نظام را اجرایی کنیم.
وی با بیان اینکه نظام رتبه بندی معلمان در لایحه بودجه 98 نیز دیده شده است ابراز امیدواری کرد: با اجرای این نظام در شرایط کنونی بتوانیم گام مثبتی برای معلمان برداریم.
نائب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس دهم با اشاره به بررسی مسایل و مشکلات معلمان در نظام بودجه ریزی توسط کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: با وجود شرایط سخت اقتصادی تحول خوبی در این حوزه دیده شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 17 ساعت پیش
فرهنگ سازی راه برون رفت از آسیب های اجتماعی است

فرهنگ سازی راه برون رفت از آسیب های اجتماعی است به گزارش خبرنگار مهر ، حمیدالدین یوسفی شب گذشته در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان خاش که با محوریت موضوع مسکن و آسیب های اجتماعی در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: صرف هزینه برای تقویت توانایی نه گفتن به معضلات اجتماعی میسر نمی شود جز اینکه ما بودن را تکرار و تمرین کنیم.
وی افزود: جوانی مهم ترین دوره زندگی انسان است که در صورت بهره برداری نا صحیح و اشتباه در آینده موجبات پشیمانی و نا امیدی می شود.
فرماندار خاش با اشاره به هدف گذاری دشمن بر قشر جوان و نیروی انسانی تازه نفس کشور گفت: دشمن با طرح برنامه های مختلف در نظر دارد تا آینده کشور را به نابودی بکشاند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 17 ساعت پیش
با ایجاد داروخانه ویژه داروهای خاص هلال احمر در لرستان موافقت شد

با ایجاد داروخانه ویژه داروهای خاص هلال احمر در لرستان موافقت شد به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان ، رضا سپهوند معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: از راه اندازی داروخانه ویژه داروهای خاص هلال احمر استقبال می کنیم و مشکلی برای صدور مجوز آن وجود ندارد.
رضا سپهوند اظهار داشت: از زمان شروع طرح تحول نظام سلامت تا پایان شش ماه اول سالجاری اعتباری بالغ بر پنجاه و هفت میلیارد ریال در قالب یارانه دارو به بیماران خاص به ویژه بیماران شیمی درمانی اختصاص داده شده است.
وی ادامه داد: این اعتبار در 23 هزار و 456 با مراجعه در طی این مدت برای بیماران در نظر گرفته شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 17 ساعت پیش
500 تخت به بیمارستان های کهگیلویه و بویراحمد اضافه شد

500 تخت به بیمارستان های کهگیلویه و بویراحمد اضافه شد غلامعباس سبز روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این تعداد تخت در قالب چهار مرکز از جمله بیمارستان 296 تختی یاسوج، بیمارستان 96 بی بی حکیمه (س) در گچساران، اورژانس 70 تختخوابی دهدشت و بیمارستان 32 تختی باشت ایجاد شد.
وی بیان کرد: 37 درصد از تخت های بیمارستانی این استان در دولت تدبیر و امید ساخته شده است.معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به راه اندازی نخستین مرکز ناباروری این استان در چند روز اخیر در شهرستان گچساران گفت: افتتاح این مرکز درمانی باعث شد هزینه جراحی های زوج های نابارور به حداقل یک ششم کاهش یابد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 17 ساعت پیش
اداره های دولتی به سامانه کارت هوشمند ملی متصل شوند

اداره های دولتی به سامانه کارت هوشمند ملی متصل شوند به گزارش ایرنا، بهروز اکرمی شامگاه یکشنبه در نشست شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی هرمزگان اظهار داشت: برای بهره گیری از این امکان نباید منتظر سایر مناطق کشور باقی ماند و اتصال بانک ها به این سامانه می تواند اولین گام در این راستا باشد.
وی ادامه داد: ما ایرانیان از 27 دستگاه و سازمان خدمات دریافت می کنیم که هرکدام دارای بانک اطلاعات مجزا هستند که هیچکدام به دیگری متصل نیست.
معاون استاندار هرمزگان اضافه کرد: اگر این ها داده های خود را به اشتراک بگذارند بسیاری از کارها روانتر و بهتر انجام می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 17 ساعت پیش
هفت هزار دانش آموز کردستانی در طرح دادرس آموزش می بینند

هفت هزار دانش آموز کردستانی در طرح دادرس آموزش می بینند بابک قنبری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این طرح ویژه دانش آموزان پایه هشتم دوره متوسطه اول مدارس این استان است.
وی با اشاره به اینکه امسال هفتمین دوره طرح دادرس ویژه کانون های دانش آموزی هلال احمر در 152 مدرسه کردستان برگزار می شود، افزود: در این دوره آموزشی، 16 ساعت به دانش آموزان، آموزش های امداد و نجات ارائه می شود.
معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر کردستان به سرفصل های هشت گانه این طرح اشاره کرد و یادآور شد: پناهگیری و خروج ایمن، ارزیابی و کنترل علائم حیاتی و احیای قلبی و ریوی (CPR) از جمله سرفصل های آموزشی است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 17 ساعت پیش
دستگیری شکارچیان کل وحشی در گرمسار

دستگیری شکارچیان کل وحشی در گرمسار به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، رئیس حفاظت محیط زیست شهرستان گرمسار گفت: ماموران محیط زیست با گشت و کنترل در زیستگاه های حیات وحش کلرز، موفق شدند یک گروه چهارنفره از شکارچیان غیرمجاز را که به شکار یک راس کل وحشی مشغول بودند، دستگیر کنند.
حبیب دارپرنیان افزود : شکارچیان متخلف ، پس از انجام مراحل قانونی، به پرداخت جریمه نقدی 100 میلیون ریالی محکوم شدند.
رئیس حفاظت محیط زیست شهرستان گرمسار گفت: در این عملیات، لاشه شکار، یک قبضه سلاح برنو 270 دوربین دار، هفت تیر، فشنگ، دو عدد پوکه فشنگ استفاده شده، دو عدد دوربین چشمی، دو عدد چاقو و یک دستگاه فاصله سنج هم از شکارچیان متخلف ضبط شد. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 17 ساعت پیش
هیچ مددجوی بهزیستی خراسان شمالی از چرخه حمایت خارج نمی شود

هیچ مددجوی بهزیستی خراسان شمالی از چرخه حمایت خارج نمی شود اسماعیل قربانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر اساس دستورالعمل های قبلی با توانمندسازی کسانی که تسهیلات اشتغال از این نهاد می گرفتند این افراد از چرخه حمایت مستمری خارج می شدند و یا میزان حمایت ها به حداقل می رسید.
وی افزود: بر این اساس افرادی که این تسهیلات را دریافت می کردند مستمری آنها قطع می شد ولی از سایر حمایت ها از قبیل مسکن، ازدواج، تحصیلات و دارو و درمان در صورت نیاز برخوردار می شدند.
قربانی گفت: این در حالی است که با توجه به شرایط اقتصادی که امروز در کشور با آن مواجه هستیم این امکان دیگر قابل اجرا نیست و به صورت عملی خروج افراد را از حمایت مستمری ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 17 ساعت پیش
20 تیم ارزیابی بر عرضه مواد غذایی مدارس قم نظارت دارند

20 تیم ارزیابی بر عرضه مواد غذایی مدارس قم نظارت دارند محمد احمدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: بر حسب دستورالعمل وزارتخانه های آموزش و پرورش و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ، کمیته ای در آموزش و پرورش قم تشکیل و دستورالعمل نظارت بر پایگاه های تغذیه سالم به تمام مدارس ابلاغ شد.
وی اضافه کرد: مدیریت پایگاه های تغذیه سالم مدارس با سازمان دانش آموزی است و نظارت بهداشتی این پایگاه ها با اداره سلامت و تندرسی و اداره ارزیابی عملکرد آموزش و پرورش می باشد.
وی ادامه داد: کمیته ای تخصصی متشکل از معاونت های غذا و دارو و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شامل همکاران گروه بهداشت، گروه تغذیه ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 17 ساعت پیش
وزیر آموزش و پرورش: مدرسه پادگان نیست

وزیر آموزش و پرورش: مدرسه پادگان نیست سید محمد بطحائی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به برخی نقاط ضعف موجوددر مدارس به لحاظ تربیتی و آموزشی اظهار کرد: نمره خوبی در همه امور مدارس نمی توانیم کسب کنیم. 10 سال پیش برای بازدید به کشوری که از حیث فرهنگ، تمدن و زیربناهای حکومتی و اقتصادی کیلومترها از ما عقبتر است رفته بودم. با این حال دانش آموزان در مدرسه زنده بودند، زندگی می کردند و شور و اشتیاق در کلاس درس موج می زد. نمره ما از این جهت خوب نیست.
وی افزود: در این میان تقویت تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی بسیار کمک کننده است. بچه های ما امروز چقدر نیاز دارند که مدل های حد در تابع یا فرمول های شیمیایی را بدانند و چقدر نیاز دارند که ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 17 ساعت پیش
برخورد با خاطیان حادثه مدرسه زاهدان در دستور کار مجلس

برخورد با خاطیان حادثه مدرسه زاهدان در دستور کار مجلس سید جواد ساداتی نژاد امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در کاشان اظهار کرد: اتفاق مدرسه زاهدان نشان داد که مدارس ما چه دولتی و غیردولتی نیاز به تمهید و ایمن سازی دارد.
نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اکنون حدود 108 هزار مدرسه داریم که از نظر گرمایشی دچار مشکل هستند و بعضی کلاس ها هنوز گرمایش از طریق نفت دارند.
وی با اشاره به اینکه حدود 8 هزار کلاس مشکل دار در استان سیستان و بلوچستان داریم، افزود: برای تجهیز هر کلاس حدود یک میلیون 300 هزار تومان هزینه لازم است که جدای از دولت خیرین نیز می توانند کمک شایانی در این زمینه انجام دهند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 17 ساعت پیش
غربالگری بیش از 3 هزار مددجوی کمیته امداد همدان

غربالگری بیش از 3 هزار مددجوی کمیته امداد همدان به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان ، علی بحیرایی، معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان همدان در مورد موارد انجام شده در این غربالگری افزود: نمونه گیری ها برای ارزیابی دردهای عضلانی و اسکلتی، ستون فقرات و مشکلات زانو، فشار خون، قندخون و انواع سرطان انجام شد.
بحیرایی گفت: تعدادی از مددجویان بعد از آزمایشات اولیه باید به پزشکان متخصص مراجعه کنند که هماهنگی لازم جهت ارجاع مددجویان به پزشک و آغاز درمان تخصصی انجام شد.
معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان همدان با اشاره به اینکه سلامت جسمی هر فرد بزرگترین سرمایه است ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 17 ساعت پیش
مدارس از مقطع ابتدایی ذهن دانش آموزان را با رعایت حقوق شهروندی آشنا سازند

مدارس از مقطع ابتدایی ذهن دانش آموزان را با رعایت حقوق شهروندی آشنا سازند اللهیار ملکشاهی در گفت وگو با ایسنا، در تببین ابعاد مغفول موضوع حقوق شهروندی همچون حقوق شهروند در مقابل شهروند با بیان اینکه حقوق شهروندی ابعاد مختلف و گسترده ای دارد، اظهار کرد: یک قسمت از این حقوق در رابطه با وظایف حکومت و دولت نسبت به شهروندان است، برای مثال در این خصوص می توانیم موضوع ایجاد رفاه، عمران و آبادی، بهداشت و برخورد با متخلفین قوانین را مورد اشاره قرار دهیم.
وی افزود: وظایف شهروندان در مقابل دولت هم مشخص است، انجام این وظایف مبتنی بر رعایت قوانین مصوب نمایندگان مردم است، همچنین خود مردم هم در مقابل یکدیگر یکسری حقوق دارند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 17 ساعت پیش
سرو گوشت گوزن و آهو در رستوران های لوکس

سرو گوشت گوزن و آهو در رستوران های لوکس روزنامه سیاست روز نوشت: صدها رستوران در گوشه و کنار کشور و بخصوص در مناطق ییلاقی و خوش نشین و بالای شهرها منوی مشتریان ویژه خود را با غذاهایی که از گوشت حیوانات شکارشده تهیه می شود تکمیل می کنند.
مسئولان محیط زیست می گویند این غذاها از بین گوشت گوزن ها و آهوهای پیر تهیه می گردد اما آنچه در تبلیغات و بر روی میز رستوران ها دیده می شود گوشت جوان حیواناتی است که از قلب مناطق حفاظت شده محیط زیست به این مکان ها می آیند!
مدعی هستند این حیوانات از حیات وحش نیستند بلکه متعلق به واحدهای پرورشی در محیط بسته است که به صورت خصوصی نگهداری و در زمان مقرر ذبح و در اختیار رستوران ها قرار می گیرند ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 17 ساعت پیش
با کسب سود و منفعت کلان از راه نامشروع برخورد می کنیم

با کسب سود و منفعت کلان از راه نامشروع برخورد می کنیم به گزارش ایسنا، سردار ایوب سلیمانی در حاشیه سفر به استان هرمزگان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه این استان جزو حیاتی ترین نقاط کشور است، اظهار کرد: مهم ترین واردات و صادرات کشور و همچنین بیشترین تولیدات سوخت در استان هرمزگان انجام می شود. طبیعی است دشمنان بر روی این نکته تاکید داشته باشند لذا امنیت آن نیز برای ما بسیار مهم است.
وی با بیان این که در راستای ارتقای امنیت و مقابله جدی با قاچاق کالاهای وارداتی و سوخت که از کشور خارج می شود یک عزم جدی شکل گرفته است، بیان کرد: در نشست تخصصی استانی که با سازمان های مختلف به خصوص نیروهای مسلح انجام داده ایم ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 18 ساعت پیش
یک روزنامه: رستورانهای بالای شهر،گوشت حیوانات حرام گوشت را به خورد مردم می دهند

یک روزنامه: رستورانهای بالای شهر،گوشت حیوانات حرام گوشت را به خورد مردم می دهند مسئولان محیط زیست می گویند این غذاها از بین گوشت گوزن ها و آهوهای پیر تهیه می گردد اما آنچه در تبلیغات و بر روی میز رستوران ها دیده می شود گوشت جوان حیواناتی است که از قلب مناطق حفاظت شده محیط زیست به این مکان ها می آیند! مدعی هستند این حیوانات از حیات وحش نیستند بلکه متعلق به واحدهای پرورشی در محیط بسته است که به صورت خصوصی نگهداری و در زمان مقرر ذبح و در اختیار رستوران ها قرار می گیرند اما تعداد محدود این واحدها در بخش خصوصی که هم اکنون به صورت پایلوت فعالیت دارند تکافوی این وسعت غذا را نمی کند! ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 18 ساعت پیش
محرومیت زدایی و ترویج فرهنگ رضوی از اهداف دفتر آستان قدس رضوی در یزد

محرومیت زدایی و ترویج فرهنگ رضوی از اهداف دفتر آستان قدس رضوی در یزد محمدحسین رحیمی در گفتگو با خبرنگار فارس، محرومیت زدایی و مباحث فرهنگی را دو هدف عمده دفتر آستان قدس رضوی در شهرستان ها برشمرد و گفت: رفع فقر و حمایت از افراد طبقه مستضعف و نیز ترویج فرهنگ رضوی و افزایش آگاهی مردم در مقابله با ابزارهای مختلف جنگ نرم دشمن از عمده ترین کارهای دفاتر آستان قدس رضوی در شهرستان ها است.
وی افزود: در این رابطه نشست هایی با فعالین این حوزه ها و خادم یاران در شهرستان ها برگزار می شود و روش ها و راهکارهای نهادینه کردن این حرکت های فرهنگی و مؤثر موردبررسی قرار می گیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 18 ساعت پیش
طرح نماد در 115 آموزشگاه همدان اجرا می شود

طرح نماد در 115 آموزشگاه همدان اجرا می شود عبدالله جعفری امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در همدان با بیان اینکه کار فرهنگی نیازمند همکاری چندبعدی است اظهار کرد: برای اجرای طرح نماد ائتلاف ملی تشکیل شده است.
وی با بیان اینکه ابتدا باید این ائتلاف در مجموعه آموزش و پرورش تشکیل شود افزود: در مرحله دوم، غربالگری، شناسایی، حضور موثر در سامانه و فراهم کردن مسائل آموزشی در سطح مدارس باید انجام شود هر چند این روند از ماه گذشته در سطح مدارس آغاز شده است.
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان همدان با بیان اینکه در مرحله بعد انتظار می رود سایر دستگاه های همکار آموزش و پرورش که عضو این ائتلاف هستند در این طرح مشارکت داشته ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 18 ساعت پیش
ساعت شروع مدارس به تاخیر بیافتد/ مضرات تحصیل 12 ساله در نظام رقابتی آموزش کشور/ تضاد آموزش نه گفتن و اجبار دانش آموزان به پوشیدن لباس فرم

ساعت شروع مدارس به تاخیر بیافتد/ مضرات تحصیل 12 ساله در نظام رقابتی آموزش کشور/ تضاد آموزش نه گفتن و اجبار دانش آموزان به پوشیدن لباس فرم به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، در نشست منتخبان انجمن اولیا و مربیان 31 استان کشور که با حضور وزیر آموزش و پرورش برگزار شد نمایندگانی از چند استان به بیان دغدغه ها و پیشنهادات خود برای بهبود وضعیت انجمن اولیا و مربیان و بهبود وضعیت آموزش و پرورش به عنوان ریشه نظام تربیتی کشور پرداختند. در این بین برخی ایجاد ارکانی با عنوان مدیریت پرورش مدیران را خواستار بودند، برخی خواستار این بودند که ساعت شروع مدارس به تاخیر بیافتد و، اما نماینده سیستان و بلوچستان سلام پدران مریم، مونا، یکتا و صبا را به عنوان سوغات این استان محروم آورده بود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 18 ساعت پیش
دستور وزیر رفاه برای پیگیری موضوع موسسه فدک رضوان

دستور وزیر رفاه برای پیگیری موضوع موسسه فدک رضوان به گزارش ایسنا، به نقل از مرکز روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری در پی انتشار کلیپی از موسسه فدک رضوان واکنش نشان داده و طی نامه ای به رئیس سازمان بهزیستی دستور رسیدگی و توقف هرگونه بازپس گیری مسئولیت ها و امکانات تحویلی به بخش غیر دولتی دادند. متن این نامه به شرح زیر است:
جناب آقای دکتر قبادی دانا،
سلام
ضمن ارسال فیلم تأثربرانگیز، اقدام بسیار نابجا و بدون توجه به احساسات ساکنان این خانه آرامش را بادقت و فوریت رسیدگی و جلوی هرگونه اقدامی که باعث جریحه دار شدن احساسات این خانواده ما شده است را فوراً بگیرید و نتیجه را (ضمن برخورد با متخلفان از دستور ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 18 ساعت پیش
به 1693 پرونده حقوقی در اداره حقوقی کمیته امداد لرستان رسیدگی شد

به 1693 پرونده حقوقی در اداره حقوقی کمیته امداد لرستان رسیدگی شد به گزارش خبرآنلاین لرستان، میرزا عباس محمودی سراب، رئیس اداره حقوقی و امور نمایندگان کمیته امداد استان لرستان بابیان اینکه در نه ماهه سال جاری 1693 پرونده در اداره حقوقی استان موردبررسی قرارگرفته است گفت: از این تعداد 1624 پروند مددجویی و 69 پرونده سازمانی بوده اند.
وی از تهیه، تنظیم و بررسی 217 مورد دادخواست و شکوائیه، 770 مورد لایحه دفاعیه و انجام 1930 مورد مشاوره حقوقی به مددجویان تحت حمایت خبر داد و گفت: 106 پرونده هم منجر به صدور رأی شده است.
محمودی سراب با اشاره به اینکه اداره حقوقی کمیته امداد برای آگاهی دادن به مددجویان پیرامون مسائل حقوقی خود و استیفای حقوق آنان گام برمی ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 18 ساعت پیش
ورود دانشجو معلمان به تولید محتوای کمک آموزشی استاندارد

ورود دانشجو معلمان به تولید محتوای کمک آموزشی استاندارد علی خاکی معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه فرهنگیان در گفت وگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، درباره توجه به تولید محتوای آموزشی توسط دانشجومعلمان این دانشگاه اظهار کرد: به تدریج شاهد آن هستیم که دانشجو معلمان در حوزه تولید محتوای کمک آموزشی وارد عمل شده اند و در نمایشگاه فن بازار امسال هم شاهد حضور پر رنگ آنها بودیم.
وی ادامه داد: علی رغم همه پیشرفت ها، در حوزه یادگیری خلا هایی وجود دارد که دانشجو معلمان می توانند در بهبود آن کمک کننده باشند.
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه فرهنگیان با اشاره به اینکه از دستاورد های دانشجو معلمان از طریق ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 18 ساعت پیش
هیچ کدام از مدیران کردستان شامل قانون بازنشستگی کشور نمی شوند

هیچ کدام از مدیران کردستان شامل قانون بازنشستگی کشور نمی شوند بهرام نصرالهی زاده در گفت و گو با خبرنگار مهر ، اظهارداشت: با توجه به اینکه به کار گیری افراد بازنشسته برابر قانون کشور از تاریخ 24 آبان ماه سال جاری ممنوع است، این سازمان وضعیت خدمتی مدیران مشغول به کار در استان کردستان را مورد بررسی قرار داده که خوشبختانه هیچ کدام از مدیران شامل این قانون نمی شوند.
وی افزود: در فضای مجازی و تعدادی از رسانه ها عنوان شده بود که چهار تن از مدیران کل دستگاه های اجرایی استان کردستان بازنشسته هستند که با پیگیری و بررسی پرونده و سوابق خدمتی آنان مشخص شد این اخبار صحت ندارد و هیچ بازنشسته ای در کرستان خدمت نمی ند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 18 ساعت پیش
افزایش زنان مبتلا به HIV

افزایش زنان مبتلا به HIV به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از آرمان؛ مثبت شدن ویروس HIV در بدن انسان یکی از بیماری هایی است که در قدیم افراد را مجبور به انزوا می کرد و جان مبتلایان را می گرفت، اما با پیشرفت علم راه های کنترل این بیماری و بهبود وضعیت سلامت فرد بیمار مهیا شد. با این حال هنوز هم صحبت کردن و اطلاع رسانی درباره این بیماری در جامعه ایران یکی از مواردی است که همواره از آن پرهیز می شود.در کشور بیش از 34 هزار نفر مبتلا به ایدز ثبت شده است که از این تعداد 16 یا 17 هزار نفر از مبتلایان تحت درمان مداوم قرار دارند، اما سایر این افراد درمانی انجام نداده اند یا تحت مراقبت مراکز مشاوره بیماری های رفتاری قرار ندارند ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 19 ساعت پیش
از توسعه تجهیزات تا ریشه کنی بیماری ها/ آمارها از پیشرفت پزشکی استان اردبیل می گوید

از توسعه تجهیزات تا ریشه کنی بیماری ها/ آمارها از پیشرفت پزشکی استان اردبیل می گوید به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل ،بخش بهداشت و درمان در کشور از حوزه های مهمی بود که شاهد تحولات و پیشرفت های چشمگیری شد.
درحالی که بسیاری از روستاها و شهرهای کشور در دستیابی به کمترین امکانات بهداشتی و درمانی در مضیقه به سر می بردند، امروزه با گذشت چهار دهه امکانات بهداشتی و درمانی در دورافتاده ترین روستاها نیز گسترش یافته است.
اگر روزگاری ساده ترین بیماریها مرگ و میر گسترده ای به جا می گذاشت امروزه به برکت انقلاب و ارتقا سطح علمی پزشکان حاذق و چیره دست ایرانی پیشرفته ترین بیماری ها نیز در داخل کشور درمان می شود و بسیاری از بیماری ها ریشه کن گردیده ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 19 ساعت پیش
جای خالی یک "استعفا" یا "عذرخواهی"

جای خالی یک "استعفا" یا "عذرخواهی" به گزارش ایسنا، حوالی ساعت 12 روز سه شنبه 4 دی ماه یک دستگاه اتوبوس حامل دانشجویان در دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات تهران واقع در بلوار سیمون بولیوار واژگون شد و در این حادثه هفت نفر از دانشجویان در دم جان باختند و از 28 نفر مجروح منتقل شده به بیمارستان نیز سه نفر فوت کردند که به این ترتیب تعداد فوتی های حادثه واژگونی به 10 نفر رسید و 26 نفر نیز در بیمارستان بستری شدند.
بلافاصله پس از وقوع این حادثه مسئولان دانشگاه آزاد به اظهار نظر پیرامون علل وقوع حادثه پرداختند، ابتدا حجت السلام کلانتری ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 19 ساعت پیش
فارس من| آموزش وپرورش مسئله را پیگیری کرد/ خانواده ها خودشان متقاضی پرداخت هزینه کلاس های فوق برنامه آموزشی بودند

فارس من| آموزش وپرورش مسئله را پیگیری کرد/ خانواده ها خودشان متقاضی پرداخت هزینه کلاس های فوق برنامه آموزشی بودند به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، موضوع دریافت شهریه در مدارس کاشمر در سامانه فارس من با عنوان دریافت شهریه توسط دبیرستان نمونه دولتی ایمان کاشمر به ثبت رسیده است که معاون آموزش متوسطه اداره آموزش وپرورش این شهرستان در مصاحبه قبلی قول پیگیری این موضوع را داده بود.
عزت الله طاهریان در گفت وگو با خبرنگار فارس با اشاره به این موضوع که در مدرسه نمونه دولتی دخترانه ایمان از همان ابتدای سال تحصیلی خانواده ها خودشان توافق کردند که مثل مدارس استعدادهای درخشان هزینه ای پرداخت کنند، گفت: این هزینه شامل کلاس های فوق برنامه آموزشی است تا دانش آموزان هرروز به جای ساعت 12:30، در ساعت 14:15 تعطیل شوند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 20 ساعت پیش
92 درصد مردم آذربایجان غربی باسواد هستند

92 درصد مردم آذربایجان غربی باسواد هستند ابراهیم محمدی امروز در گفت و گو با خبرنگار فارس در ارومیه با اشاره به اینکه در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی درصد بی سوادی در استان و حتی کشور بسیار فراوان بود اظهار داشت: در آن سال ها تنها 38 درصد مردم 10 تا 49 سال باسواد بوده که 62 درصد را شامل می شد.
وی افزود: علاوه بر آن، در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی میانگین کشوری باسوادی 47٫5 درصد بود و بنابراین وقتی رهبر کبیر انقلاب اسلامی این وضعیت را مشاهده کردند، دستور تاسیس نهضت سوادآموزی در سال 58 را صادر کرد.
محمدی گفت: 49 مرکز یادگیری محلی در استان فعالیت می کند و از این لحاظ ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 22 ساعت پیش
با دستور وزیر واگذاری موسسه فدک رضوان متوقف شد

با دستور وزیر واگذاری موسسه فدک رضوان متوقف شد محمد شریعتمداری در ابلاغ خود تأکید کرد: اقدام بسیار نابجا و بدون توجه به احساسات ساکنان این خانه آرامش، با دقت و فوریت رسیدگی و جلوی هر گونه اقدامی که باعث جریحه دار شدن احساسات این افراد شود، فوراً گرفته شود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخواست کرد؛ علاوه بر برخورد با متخلفان از دستور توقف باز پس گیری مسؤولیت ها و امکانات تحویلی به بخش غیر دولتی، مگر با رسیدگی و تأیید رئیس سازمان بهزیستی به وی گزارش داده شود.
بر اساس گزارش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رئیس سازمان بهزیستی کشور این موضوع را پیگیری و دستور لازم برای توقف اجرای حکم تخلیه را صادر کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 22 ساعت پیش
وزیر تعاون، واگذاری موسسه فدک رضوان را متوقف کرد

وزیر تعاون، واگذاری موسسه فدک رضوان را متوقف کرد به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری در ابلاغ خود تأکید کرد: اقدام بسیار نابجا و بدون توجه به احساسات ساکنان این خانه آرامش، با دقت و فوریت رسیدگی و جلوی هر گونه اقدامی که باعث جریحه دار شدن احساسات این افراد شود، فوراً گرفته شود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخواست کرد؛ علاوه بر برخورد با متخلفان از دستور توقف باز پس گیری مسؤولیت ها و امکانات تحویلی به بخش غیر دولتی، مگر با رسیدگی و تأیید رئیس سازمان بهزیستی به وی گزارش داده شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 22 ساعت پیش
چه اقشار ضعیفی بسته حمایتی دریافت نمی کنند؟

چه اقشار ضعیفی بسته حمایتی دریافت نمی کنند؟ توزیع سبد کالا به بخشی از جامعه در روزهای اخیر حاشیه ساز شده است و بسیاری از مشمولان این طرح انتفاداتی را نسبت به عدم دریافت این بسته ها داشته اند.
محمد شریعتمداری وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی نیز در خصوص آخرین وضعیت سبد کالا به افراد مشمول، اظهار کرد: بین 100 تا 300 هزار تومان سبد کالایی از خانواده یک نفره و 4 نفره به افراد تحت پوشش قرار گرفته است.
وی تصریح کرد: کسانی که تا حالا سبد کالا را دریافت نکرده اند با مراجعه به سازمان بهزیستی مشکلات آنها برطرف خواهد شد.
وزیر رفاه گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 23 ساعت پیش
مردم به اجرای یک ساله نظام ارجاع معترض می شوند/ دولت نباید اجازه دهد از قدرت بیمه سلامت کاسته شود

مردم به اجرای یک ساله نظام ارجاع معترض می شوند/ دولت نباید اجازه دهد از قدرت بیمه سلامت کاسته شود حسینعلی شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ،؛ اظهار کرد: طرح تحول نظام سلامت با بودجه ای که دولت پیش بینی کرده است قاعدتاً دچار مشکلاتی می شود، اگر وزارت بهداشت بخواهد با بودجه پیشنهاد شده طرح تحول نظام سلامت را اجرا کند باید به طور کامل و دقیق سیستم نظام ارجاع را اجرایی کند.
وی ادامه داد: نظام ارجاع برخلاف تصور برخی از افراد یک ساله انجام نمی شود و تمام کشور در این مدت به طور کامل تحت پوشش این سیستم قرار نمی گیرد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 23 ساعت پیش
جاماندگان بسته حمایتی چه کسانی هستند؟

جاماندگان بسته حمایتی چه کسانی هستند؟ توزیع سبد کالا به بخشی از جامعه در روز های اخیر حاشیه ساز شده است و بسیاری از مشمولان این طرح انتفاداتی را نسبت به عدم دریافت این بسته ها داشته اند.
محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در خصوص آخرین وضعیت سبد کالا به افراد مشمول، اظهار کرد: بین 100 تا 300 هزار تومان سبد کالایی از خانواده یک نفره و 4 نفره به افراد تحت پوشش قرار گرفته است.
وی تصریح کرد: کسانی که تا حالا سبد کالا را دریافت نکرده اند با مراجعه به سازمان بهزیستی مشکلات آن ها برطرف خواهد شد.
وزیر رفاه گفت ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 23 ساعت پیش
چراغ سبز دولت به خصوصی کردن آموزش و پرورش / مدارس چارتری در کشور رونق می گیرد؟

چراغ سبز دولت به خصوصی کردن آموزش و پرورش / مدارس چارتری در کشور رونق می گیرد؟ به گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، برای هر دانش آموزی به طور متوسط 4 میلیون تومان از خزانه مردم و بیت المال هزینه می کنیم، گفت: البته به طور متوسط، در حالی که اگر دولت بخواهد این خدمت را از مردم بخرد و مردم خودشان این کار را انجام دهند، حداکثر یک میلیون تومان می شود که 4 برابر از پول بیت المال برای یک دانش آموز هزینه می کنیم در حالی که می توانیم این را ارزان کنیم. این ها اظهارات حسن روحانی رئیس جمهوری رنگ و بوی خصوصی سازی آموزش و پرورش را شدت بخشید و نظرات موافق و مخالف بسیاری را در پی داشت. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 0 ساعت پیش
وضعیت مسکن مهر پلدختر حاد است/ لزوم تکمیل زیرساخت های مورد نیاز مسکن مهر در لرستان

وضعیت مسکن مهر پلدختر حاد است/ لزوم تکمیل زیرساخت های مورد نیاز مسکن مهر در لرستان به گزارش خبرگزاری فارس از خرم آباد، احمد مرادپور شامگاه یکشنبه در جلسه شورای مسکن لرستان بیان کرد: در لرستان 44 هزار واحد مسکن مهر وجود دارد که بخش قابل توجهی از آنها تکمیل و در اختیار متقاضیان قرار دارند و تعداد محدودی از آنها هنوز تعیین نشده و یا فاقد متقاضی هستند.
وی ادامه داد: به همین دلیل باید از تمام ظرفیت خود برای تکمیل و خدمات رسانی به واحدهای مسکن مهر در سراسر استان استفاده کنیم چراکه مسکن مهر باید تکمیل شود و راهی جز این نداریم.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار لرستان در ادامه با اشاره به اهمیت ایجاد زیرساخت ها در سایت های مسکن مهر ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 0 ساعت پیش
جاماندگان بسته حمایتی چه کسانی هستند؟

جاماندگان بسته حمایتی چه کسانی هستند؟ به گزارش مشرق ، توزیع سبد کالا به بخشی از جامعه در روزهای اخیر حاشیه ساز شده است و بسیاری از مشمولان این طرح انتفاداتی را نسبت به عدم دریافت این بسته ها داشته اند.
محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در خصوص آخرین وضعیت سبد کالا به افراد مشمول، اظهار کرد: بین 100 تا 300 هزار تومان سبد کالایی از خانواده یک نفره و 4 نفره به افراد تحت پوشش قرار گرفته است.
وی تصریح کرد: کسانی که تا حالا سبد کالا را دریافت نکرده اند با مراجعه به سازمان بهزیستی مشکلات آنها برطرف خواهد شد.
ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 0 ساعت پیش
دستگیری شکارچی منتشر کننده تصاویر شکار خود در زنجان

دستگیری شکارچی منتشر کننده تصاویر شکار خود در زنجان سعید حقیقی امروز در گفت و گو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: برخورد با متخلفان محیط زیست به صورت جدی توسط ماموران یگان حفاظت محیط زیست انجام می شود.
فرمانده یگان حفاظت اداره کل محیط زیست استان زنجان با بیان اینکه طی روزهای اخیر با بررسی و همکاری مقامات قضایی یک فرد متخلف به جرم شکار غیرمجاز در شهرستان خدابنده دستگیر شد، افزود: این فرد اقدام به انتشار تصاویر شکار غیر مجاز 2 قطعه اردک در فضای مجازی کرده بود.
وی خاطر نشان کرد: این متخلف به مقامات قضایی معرفی شده بود و به پرداخت جریمه محکوم شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 0 ساعت پیش
وزیر آموزش و پرورش: مدرسه پادگان نیست

وزیر آموزش و پرورش: مدرسه پادگان نیست آفتاب نیوز :
سید محمد بطحائی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به برخی نقاط ضعف موجوددر مدارس به لحاظ تربیتی و آموزشی اظهار کرد: نمره خوبی در همه امور مدارس نمی توانیم کسب کنیم. 10 سال پیش برای بازدید به کشوری که از حیث فرهنگ، تمدن و زیربناهای حکومتی و اقتصادی کیلومترها از ما عقبتر است رفته بودم. با این حال دانش آموزان در مدرسه زنده بودند، زندگی می کردند و شور و اشتیاق در کلاس درس موج می زد. نمره ما از این جهت خوب نیست.
وی افزود: در این میان تقویت تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی بسیار کمک کننده است ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 0 ساعت پیش
آثار مخرب طلاق والدین بر روی کودکان/ علل طلاقتان را به فرزندان خود توضیح دهید

آثار مخرب طلاق والدین بر روی کودکان/ علل طلاقتان را به فرزندان خود توضیح دهید نسیم نجفی روانشناس در گفتگو با خبرنگار حوزه ازدواج و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان ، اظهار کرد: تأثیر مستقیم طلاق والدین بر روی فرزندان، تزریق عواطف رنجور از جمله ترس، خشم، گیجی و بهت زدگی است.
وی با بیان اینکه باید اذعان داشت که کودکان می توانند پس از مدتی به حیات طبیعی خود بازگردند، افزود: در این رابطه نقش والدین بسیار اساسی است و همچنین طلاق در دوران ابتدایی تحصیل بر کودکان تأثیر عمیق تری برجای می گذارد.
نجفی بیان کرد: حس فقدان امنیت کودکان را به شدت آزار می دهد و آن ها از بازگو کردن شرایط خانواده خود احساس شرمساری دارند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 0 ساعت پیش
عجیب ترین مشاغل کاذب در ایران را بشناسید!

عجیب ترین مشاغل کاذب در ایران را بشناسید! به گزارش افکارنیوز ،
در اینجا چند سوال مطرح است؛ بیکاری چیست؟ آیا مشاغل کاذب هم به عنوان کار تعریف می شود؟ سالیانه چه مقدار پول در این حوزه ردوبدل می شود؟ پیامد های اجتماعی و اقتصادی آن کدام است؟
طبق معیارهای یاد شده شغل اساسا فعالیتی را بر می گیرد که درآمد، پاداش و مزد را در پی داشته باشد. اما گاهی بیکاری به حدی می رسد که آمار شغل هایی که سودی برای کشور ندارد اما برای صاحبان آن در آمدزایی را دنبال دارد، زیاد می شود. بعضی از آن ها اگرچه در عرف پذیرفته شده اما برخی دیگر در دیدگاه مردم چندان خوشایند به نظر نمی آید. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 0 ساعت پیش
جاماندگان بسته حمایتی چه کسانی هستند؟

جاماندگان بسته حمایتی چه کسانی هستند؟ به گزارش بولتن نیوز، توزیع سبد کالا به بخشی از جامعه در روزهای اخیر حاشیه ساز شده است و بسیاری از مشمولان این طرح انتفاداتی را نسبت به عدم دریافت این بسته ها داشته اند.
محمد شریعتمداری وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی نیز در خصوص آخرین وضعیت سبد کالا به افراد مشمول، اظهار کرد: بین 100 تا 300 هزار تومان سبد کالایی از خانواده یک نفره و 4 نفره به افراد تحت پوشش قرار گرفته است.
وی تصریح کرد: کسانی که تا حالا سبد کالا را دریافت نکرده اند با مراجعه به سازمان بهزیستی مشکلات آنها برطرف خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 0 ساعت پیش
مدرسه پادگان نیست

مدرسه پادگان نیست سید محمد بطحائی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به برخی نقاط ضعف موجوددر مدارس به لحاظ تربیتی و آموزشی اظهار کرد: نمره خوبی در همه امور مدارس نمی توانیم کسب کنیم. 10 سال پیش برای بازدید به کشوری که از حیث فرهنگ، تمدن و زیربناهای حکومتی و اقتصادی کیلومترها از ما عقبتر است رفته بودم. با این حال دانش آموزان در مدرسه زنده بودند، زندگی می کردند و شور و اشتیاق در کلاس درس موج می زد. نمره ما از این جهت خوب نیست.
وی افزود: در این میان تقویت تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی بسیار کمک کننده است. بچه های ما امروز چقدر نیاز دارند که مدل های حد در تابع یا فرمول های شیمیایی را بدانند و چقدر نیاز دارند که ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 0 ساعت پیش
روند درمان حسین محب اهری پیگیری می شود

روند درمان حسین محب اهری پیگیری می شود به گزارش خبرگزاری مهر ، محمد هاشمی گفت: طی صحبت های انجام شده با آقای محب اهری، بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، وضعیت درمانی و بیمه ای وی پیگیری می شود و سازمان بیمه سلامت در تمام مراحل درمانی این بازیگر ارزشمند در کنار وی حضور دارد.
به گفته وی ، درباره وضعیت درمانی حسین محب اهری افزود: ضمن گفت و گو با آقای محب اهری و خانواده وی در جریان روند درمانی این بازیگر قرار گرفتیم و وضعیت بیمه او را نیز پیگیری کردیم.
وی ادامه داد: امیدواریم شرایط درمانی او به بهترین شکل ادامه پیدا کرده و بهبودی حاصل شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 0 ساعت پیش
895 هزار نفر قمی واجد شرایط دریافت کارت هوشمند ملی هستند

895 هزار نفر قمی واجد شرایط دریافت کارت هوشمند ملی هستند خلیل مرادی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به تاریخچه سازمان ثبت احوال اظهار کرد: امسال صدمین سالگرد ثبت نخستین برگ در این سازمان است و تاکنون 127 میلیون برگ در سازمان ثبت احوال ثبت شده است.
وی ادامه داد: تمامی ادارات ثبت احوال در کشور با اتصال به پایگاه های جمعیتی به صورت آنلاین به مردم خدمات ارائه می دهند، دستگاه های دیگر هم برای احراز هویت به صورت آنلاین از خدمات سازمان ثبت احوال استفاده می کنند.
مدیرکل ثبت احوال استان قم افزود: سازمان ثبت احوال سعی می کند که خدمات مناسبی را در کمترین زمان و با بهترین کیفیت به مراجعان ارائه بدهد و برای این کار از فناوری های نوین ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 0 ساعت پیش
تکمیل فاز اول پایگاه امداد هوایی لرستان در گرو یک میلیارد و 300 میلیون تومان اعتبار

تکمیل فاز اول پایگاه امداد هوایی لرستان در گرو یک میلیارد و 300 میلیون تومان اعتبار به گزارش خبرگزاری فارس از خرم آباد، صارم رضایی شامگاه یکشنبه در جلسه شورای مسکن لرستان بیان کرد: پایگاه امداد هوایی لرستان اکنون در دو فاز در حال ساخت بوده و مطمئناً در صورت حمایت مسئولان و تامین یک میلیارد و 300 میلیون تومان اعتبار می توان فاز اول آن را تا دهه فجر امسال تکمیل و بهره برداری رساند.
وی ادامه داد: فاز اول این مجموعه شامل دیوار کشی، محوطه سازی، احداث ساختمان، عملیات اجرایی پد و باند بوده که برای تکمیل کامل این فاز به اعتبار نیاز داریم.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان عنوان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 1 ساعت پیش
تدوین دستورالعمل های جدید در دانشگاه آزاد برای ایمنی

تدوین دستورالعمل های جدید در دانشگاه آزاد برای ایمنی به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما محمدمهدی طهرانچی در ارتباط تصویری با تحریریه بخش خبری 21 شبکه یک سیما با اشاره به حادثه واژگونی اتوبوس واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی افزود: این حادثه علاوه بر 10 جان باخته 25 مجروح داشت و در پنج روز گذشته تلاش کردیم با همه توان در خدمت آن ها باشیم و 9 مجروح ترخیص شدند و هنوز 16 تن از مجروحان در بیمارستان ها بستری هستند.
وی با بیان اینکه مطالبات دانشجویان، ریشه در گذشته دارد، گفت: در دانشگاه در یکسال اخیر شفافیت مالی به وجود آمده و حل مشکلات دانشجویان، دغدغه نخست دانشگاه است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 1 ساعت پیش
نقدی بر تجویز ازدواج کودکان/کودک همسری را متوقف کنیم

نقدی بر تجویز ازدواج کودکان/کودک همسری را متوقف کنیم به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، در حقوق مدنی ایران، امکان اجرای حقوق و انعقاد قراردادها، مستلزم احراز بلوغ و رشد است.
فلسفه وضع این قوانین که کودکان و نوجوانان را از معامله و انعقاد قرارداد منع نموده، برای حمایت از حقوق آنان است.
آنچنانکه برای انجام بسیاری از امور اولیه زندگی اجتماعی، وجود بلوغ و رشد [سن 18 سال] ضرورت دارد مانند،خدمت سربازی، اخذ پاسپورت و ویزای مستقل، اداره اموال توسط صغیر، اخذ گواهینامه رانندگی، و اینک این سوال مهم قابل طرح است که آیا در موضوع ازدواج، رعایت سن بلوغ و رشد(حداقل18 سال) لازم نیست؟؟ ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 1 ساعت پیش
مدیر جدید شبکه بهداشت و درمان قروه معرفی شد

مدیر جدید شبکه بهداشت و درمان قروه معرفی شد به گزارش خبرنگار مهر ، شامگاه یکشنبه مراسم تودیع و معارفه مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قروه در سالن اجتماعات آموزشگاه بهورزی بیمارستان شهید بهشتی قروه برگزار شد.
در این مراسم امید محمدی از سمت خود تودیع و هوشنگ پیرفلاح به عنوان مدیر جدید شبکه بهداشت و درمان شهرستان قروه معرفی شد.
مدیر قبلی شبکه بهداشت قروه که 18 ماه مدیریت حوزه بهداشت و درمان شهرستان را بر عهده داشت در این مراسم از مشکلات پیش رو در این زمینه گفت. امید محمدی اصلی ترین مشکل در حوزه بهداشت و درمان قروه را قدیم ساخت بودن بیمارستان شهید بهشتی دانست و اظهار داشت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 1 ساعت پیش
لازمه موفقیت رعایت عدالت در سیستم کاری است

لازمه موفقیت رعایت عدالت در سیستم کاری است به گزارش خبرنگار مهر ، هوشنگ پیرفلاح شامگاه یکشنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیر شبکه بهداشت و درمان قروه با تأکید بر تعامل و همکاری در کارهای مدیریتی، اظهار داشت: باید در انجام هر کاری از دخالت های بی مورد خودداری شده و چوب لای چرخ یکدیگر نگذاریم.
وی رعایت عدالت در میان همکاران را از جمله اهداف کاری خود دانست و گفت: همه باید به جای دامن زدن به مشکلات و پررنگ کردن، سعی کنیم آن ها را حل کرده و از بحران های بعدی جلوگیری به عمل آوریم.
پیرفلاح خطاب به پرسنل شبکه بهداشت و درمان هشدار داد که بیرون بردن مشکلات از حوزه اداری، قابل قبول نبوده و با افرادی که چنین اقدامی کنند برخورد خواهد شد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 1 ساعت پیش
فرزندان سالم؛ مادران مبتلا به ایدز

فرزندان سالم؛ مادران مبتلا به ایدز مجله فارس پلاس؛ مریم شریفی: نگاه کن! آن خانم جوان، رتبه یک کنکور ارشد روانشناسی دانشگاه تهران است. داوطلبانه به ما ملحق شده و اینجا مثل آچارفرانسه عمل می کند؛ مشاوره می دهد، برای سخنرانی و آموزش به مدارس می رود، همراه کلینیک سیار در سطح شهر از متقاضیان تست می گیرد و... واقعاً فرشته است؛ فقط بال هایش را نمی بینی. آن خانم و آقا را ببین! هر دو داوطلب هستند و همین جا با هم آشنا شدند و ازدواج کردند. آن ها برای حال خوب و شادی مادران مبتلا به اچ آی وی از هیچ کاری دریغ ندارند. همه بچه های ما همین طور هستند؛ یک گروه از جوانان معتقد، وطن دوست، مهربان و نوع دوست دور هم جمع شده اند و دانش ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 1 ساعت پیش
زنجانی ها به دادستان نامه نوشتند/ نهالکاری اهالی لالی به نیت فرج صاحب الزمان (عج)

زنجانی ها به دادستان نامه نوشتند/ نهالکاری اهالی لالی به نیت فرج صاحب الزمان (عج) به گزارش گروه محیط زیست و گردشگری خبرگزاری فارس ، اشتیاق علاقمندان به طبیعت و گردشگری در روزهای ابتدای زمستان همچنان ادامه دارد و این اشتیاق به صورت نشاط و سبزینگی در وجود شهروندان و دوستداران طبیعت و در قالب برنامه های مردمی نمود پیدا می کند.
آموزش در مدارس و جوامع محلی تا کاشت بذر و نهال و برنامه های پاکسازی، فعالیتهایی شایسته در جنگل، طبیعت، کوی و برزن ها نمونه هایی از برنامه هایی است که در هفته دوم دی ماه 1397 انجام شده است. ما نیز مانند هر هفته کوشیده ایم در قرارهای محیط زیستی رسانه ای برای تمام حامیان طبیعت این سرزمین باشیم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 1 ساعت پیش
جاماندگان بسته حمایتی چه کسانی هستند؟

جاماندگان بسته حمایتی چه کسانی هستند؟ به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم ، توزیع سبد کالا به بخشی از جامعه در روزهای اخیر حاشیه ساز شده است و بسیاری از مشمولان این طرح انتفاداتی را نسبت به عدم دریافت این بسته ها داشته اند.
محمد شریعتمداری وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی نیز در خصوص آخرین وضعیت سبد کالا به افراد مشمول، اظهار کرد: بین 100 تا 300 هزار تومان سبد کالایی از خانواده یک نفره و 4 نفره به افراد تحت پوشش قرار گرفته است.
وی تصریح کرد: کسانی که تا حالا سبد کالا را دریافت نکرده اند با مراجعه به سازمان بهزیستی مشکلات آنها برطرف خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 1 ساعت پیش
دستور وزیر کار برای پیگیری موضوع موسسه فدک رضوان

دستور وزیر کار برای پیگیری موضوع موسسه فدک رضوان به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان ، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پی انتشار کلیپی از موسسه فدک رضوان واکنش نشان داده و به رئیس سازمان بهزیستی دستور رسیدگی و توقف هرگونه بازپس گیری مسئولیت ها و امکانات تحویلی به بخش غیر دولتی دادند.
متن نامه وزیر به شرح زیر است:
جناب آقای قبادی دانا
سلام
ضمن ارسال فیلم تاثر برانگیز، اقدام بسیار نابجا و بدون توجه به احساسات ساکنان این خانه آرامش را بادقت و فوریت رسیدگی و جلوی هر گونه اقدامی که باعث جریحه دار شدن احساسات این خانواده ما شده است را فوراً بگیرید و نتیجه را (ضمن برخورد با متخلفان از دستور توقف هر ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 2 ساعت پیش
برخورد قاطعانه با اشخاصی که حقوق مردم را تهدید می کنند

برخورد قاطعانه با اشخاصی که حقوق مردم را تهدید می کنند به گزارش بولتن نیوز، رئیس کل دادگستری استان کردستان به همراه معاونین قضایی از دادگستری شهرستان دهگلان بازدید کردند.
محمد رضا مترقب رئیس کل دادگستری استان کردستان در ابتدای این سفر از شوراهای حل اختلاف این شهرستان بازدید و مشکلات آنها را مورد بررسی قرار داد.
وی سپس در جمع قضات شهرستان دهگلان از زحمات همکاران قضایی و اداری تشکر و از اینکه در یک شهرستان با داشتن حداقل امکانات در حال خدمت هستند تقدیر کرد.
رئیس کل دادگستری استان کردستان هدف حضور در شهرستان را بازدید از مراجع قضایی و بررسی پرونده های قضایی عنوان و تصریح کرد ... ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 2 ساعت پیش
لزوم رعایت موضوع معافیت مددجویان از پرداخت حق انشعاب دستگاه های خدمات رسان

لزوم رعایت موضوع معافیت مددجویان از پرداخت حق انشعاب دستگاه های خدمات رسان به گزارش خبرگزاری فارس از خرم آباد، جاسم محمدی فارسانی شامگاه یکشنبه در جلسه شورای مسکن لرستان بیان کرد: یکی از برنامه های کمیته امداد در سراسر کشور در شرایط اقتصادی کنونی موضوع خرید مسکن مهر فاقد متقاضی برای مددجویان است.
وی ادامه داد: در 3 شهرستان خرم آباد، ازنا و الیگودرز پروژه مسکن مهر فاقد متقاضی وجود دارد که البته باید متناسب با شرایط بتوان از این ظرفیت برای استفاده مددجویان بهره جست.
مدیرکل کمیته امداد لرستان عنوان کرد: اصول و چارچوب های کمیته امداد برای تهیه مسکن مددجویان تغییر یافته است بر این اساس این امر پروژه 54 واحدی خرم آباد از سوی کارشناسان این نهاد تایید شده و ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 2 ساعت پیش
ارسال بخاری نفتی ایمن به سیستان و بلوچستان

ارسال بخاری نفتی ایمن به سیستان و بلوچستان به گزارش شفاف ، سید محمد بطحایی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در حاشیه جلسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: امروز دومین جلسه رسیدگی به حادثه دلخراش مدرسه دخترانه زاهدان در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس برگزار شد؛ معاونان اینجانب و بازرس اعزامی به محل، گزارش خود را ارائه کردند و نیز نمایندگان کمیسیون آموزش مجلس نیز که برای رسیدگی به موضوع به زاهدان رفته بودند، گزارش ارائه دادند.
برخورد با متخلفان و مقصران حادثه مدرسه دخترانه زاهدان ظرف یک هفته آینده
وزیر آموزش و پرورش افزود: اقداماتی که برای برخورد با متخلفان و مقصران این حادثه انجام شده ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 2 ساعت پیش
مشارکت 98 درصدی دانش آموزان موسیانی در طرح سنجش الکترونیکی بهداشت روان

مشارکت 98 درصدی دانش آموزان موسیانی در طرح سنجش الکترونیکی بهداشت روان سعید خانه زر رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه موسیان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری فارس از ایلام، اظهار داشت: در طرح سنجش الکترونیکی بهداشت و روان دانش آموزان منطقه موسیان 98 درصد دانش آموزان متوسطه اول منطقه دراین طرح شرکت کردند.
وی افزود: این طرح اقدامی مناسب در جهت شناسایی آسیب ها و اختلالات رفتاری به منظور حل مشکلات دانش آموزان بوده است.
رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه موسیان خاطر نشان کرد: با سازمان بسیج کلیه امکانات مدارس و اداره علی رغم عدم وجود زیرساخت های لازم از قبیل اینترنت در مدارس بخصوص مدارس روستایی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 2 ساعت پیش
رئیس کل دادگستری کردستان: برخورد قاطعانه با اشخاصی که حقوق مردم را تهدید می کنند

رئیس کل دادگستری کردستان: برخورد قاطعانه با اشخاصی که حقوق مردم را تهدید می کنند به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج ، به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان کردستان ، رئیس کل دادگستری استان کردستان به همراه معاونین قضایی از دادگستری شهرستان دهگلان بازدید کردند.
محمد رضا مترقب رئیس کل دادگستری استان کردستان در ابتدای این سفر از شوراهای حل اختلاف این شهرستان بازدید و مشکلات آنها را مورد بررسی قرار داد.
وی سپس در جمع قضات شهرستان دهگلان از زحمات همکاران قضایی و اداری تشکر و از اینکه در یک شهرستان با داشتن حداقل امکانات در حال خدمت هستند تقدیر کرد.
رئیس کل دادگستری استان کردستان هدف حضور در شهرستان را بازدید از مراجع قضایی و بررسی پرونده های قضایی عنوان و ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 2 ساعت پیش
قرار بود مناقصه اتوبوس های واحد علوم و تحقیقات فردای حادثه انجام شود/ با شجاعت عذرخواهی می کنیم

قرار بود مناقصه اتوبوس های واحد علوم و تحقیقات فردای حادثه انجام شود/ با شجاعت عذرخواهی می کنیم به گزارش ایلنا، محمد مهدی طهرانچی در بخش خبری ساعت 21 شبکه یک سیما درباره آخرین جزئیات حادثه واژگونی اتوبوس واحد علوم و تحقیقات بررسی های نهایی کمیته ویژه پیگیری گفت: ابتدا لازم می دانم خدمت بازماندگان حادثه و خانواده برزرگ دانشگاه آزاد تسلیت عرض کنم.
رئیس دانشگاه آزاد با بیان اینکه حادثه ابعاد مختلفی داشت، گفت: حدود 3 ساعت چهره به چهره با دانشجویان صحبت کردم و باید یادآوری کنم علاوه بر آن که عزادار 10 نفر هستیم، حادثه 25 مصدوم هم وجود دارد و دانشگاه با تمام توان در خدمت آنها بود و حال 2 تن از دانشجویان بد است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 2 ساعت پیش
اولین نماز با چادر مهربانی

اولین نماز با چادر مهربانی به گزارش بولتن نیوز، دومین مرحله پویش مشق بندگی با همت بنیاد خیریه موج مهربانی برگزار شد. در این پویش برای 200 دانش آموز در منطقه محروم بشاگرد جشن تکلیف گرفته شد و دانش آموزان دختر خلعت زیبای تکلیف را بر سر کرده و اولین نماز خود را اقامه کردند.
مهرداد الطافی، مدیرعامل خیریه موج مهربانی می گوید: این پویش برای دومین سال است که اجرا می شود. هدف اصلی و بزرگ ما از این کار این است که از این طریق وارد مناطق محروم شویم و ضمن برگزاری جشن تکلیف برای دانش آموزان محروم، بسته هدیه به آنها بدهیم.
الطافی می افزاید ... ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 2 ساعت پیش
دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر به دانشگاه ارتقا یافت

دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر به دانشگاه ارتقا یافت دکتر محمدمهران امینی فرد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پس از پیگیری های مکرر و همچنین همکاری نماینده مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی و بنابر درخواست مردم، معتمدان، علما و همچنین قول مساعد وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سفر هفته گذشته خود به سیستان و بلوچستان دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر به دانشگاه ارتقا یافت.
وی افزود: خوشبختانه علاوه بر این ارتقا با ایجاد پردیس بین الملل در چابهار نیز موافقت شد.
امینی فرد با بیان اینکه از سال آینده تحصیلی پذیرش دانشجوی پزشکی برای دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر در کنکور سراسری انجام خواهد شد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 2 ساعت پیش
کاهش جرائم تیراندازی در آبادان با صلح و دوستی عشایر

کاهش جرائم تیراندازی در آبادان با صلح و دوستی عشایر به گزارش از آبادان ،بیژن ربیعی معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری آبادان گفت: با تدبیر شورای تامین شهرستان آبادان و جلب همکاری سران طوائف و شیوخ مبنی بر استفاده نکردن از سلاح در مجالس شادی و عزاداری در سطح منطقه، همچنین نظارت، پیگیری و کنترل نیروی انتظامی و همکاری دادستانی موجب کاهش جرائم تیراندازی در این شهرستان شده است.
وی افزود: اگر برای حل معضلات اجتماعی و امنیتی از ظرفیت خود مردم استفاده شود نتیجه بهتری در پی خواهد داشت زیرا مردم بهترین پاسدار و حافظ انقلاب و امنیت هستند و در دفاع مقدس این ویژگی را به اثبات رساندند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 3 ساعت پیش
استعداد یابی و هدایت جوانان به سمت آموزش های کاربردی ضروری است

استعداد یابی و هدایت جوانان به سمت آموزش های کاربردی ضروری است به گزارش خبرگزاری شبستان از اراک، محمد رضا منصوری، با اشاره به اهمیت استعداد یابی از دوران کودکی و نوجوانی و هدایت استعدادها به سمت آموزش های کاربردی گفت: فرزندان این مرز و بوم آینده سازان ایران اسلامی هستند و باید برای حرکت درست و آگاهانه آنان برنامه ریزی داشته باشیم.
نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه، آموزش های فنی و حرفه ای زمینه ساز توسعه صنعت و صادرات در کشور است، افزود: این آموزش ها در صورتی تاثیر گذار خواهد بود که استعدادیابی در سنین کودکی انجام و در سن نوجوانی در فرد نهادینه شده و با ارائه آموزش های لازم، هدایت شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 3 ساعت پیش
توسعه فناوری فضایی و خدمات فضاپایه در کشور، اولویت پژوهشگاه فضایی

توسعه فناوری فضایی و خدمات فضاپایه در کشور، اولویت پژوهشگاه فضایی به گزارش خبرنگار حوزه دنیای ارتباطات گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان ، حسین صمیمی رئیس پژوهشگاه فضایی ایران در افتتاحیه چهارمین نشست تخصصی دستاوردهای علمی و فنی پژوهشگاه فضایی ایران، اظهار کرد: پژوهشگاه فضایی ایران با 12 دانشگاه برتر کشور به ارزش 52 میلیارد ریال (پنج میلیارد و دویست میلیون تومان) همکاری دارد.
وی افزود: دانشگاه های تهران، صنعتی شریف و امیرکبیر به ترتیب با 53، 52 و 42 طرح به ارزش 1.4 و 1.2 میلیارد تومان و 950 میلیون تومان بیشترین همکاری را با پژوهشگاه فضایی ایران دارند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 3 ساعت پیش
چگونگی واریز بسته حمایتی بازنشستگان تأمین اجتماعی + فیلم

چگونگی واریز بسته حمایتی بازنشستگان تأمین اجتماعی + فیلم به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان ، تلاش کردیم که بسته حمایتی مستمری بگیران تحقق پیدا کند. در نهایت شنبه هفته جاری تأمین اعتبار شد به طوری که 2 میلیون و 600 هزار نفر بازنشسته و مستمری بگیر تحت پوشش که حقوق زیر 3 میلیون می گیرند بسته حمایتی را دریافت خواهند کرد. تا پایان سال دو مرحله دیگر نیز سبد حمایتی به بازنشستگان ارائه خواهد شد که در مرحله اول، به صورت نقدی خواهد بود و به هر بازنشسته 200 هزار تومان تعلق می گیرد.در روز دوشنبه طی 2 تا 3 ساعت تمامی بازنشستگان مشمول دریافت سبد حمایتی این مبلغ را دریافت خواهند کرد.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 3 ساعت پیش
تصمیم مشترک دولت و مجلس برای ختم غائله آتش سوزی در مدارس

تصمیم مشترک دولت و مجلس برای ختم غائله آتش سوزی در مدارس به گزارش مشرق ، سید محمد بطحائی در حاشیه جلسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: امروز دومین جلسه رسیدگی به حادثه دلخراش مدرسه دخترانه زاهدان در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس برگزار شد؛ معاونان اینجانب و بازرس اعزامی به محل، گزارش خود را ارائه کردند و نیز نمایندگان کمیسیون آموزش مجلس نیز که برای رسیدگی به موضوع به زاهدان رفته بودند، گزارش ارائه دادند.
برخورد با متخلفان و مقصران حادثه مدرسه دخترانه زاهدان ظرف یک هفته آینده
وزیر آموزش و پرورش افزود: اقداماتی که برای برخورد با متخلفان و مقصران این حادثه انجام شده ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 4 ساعت پیش
در آینده شاهد مقابله جدی تر با قاچاق سوخت خواهیم بود/کشفیات امسال قاچاق سوخت امسال 200 درصد بیشتر از پارسال است

در آینده شاهد مقابله جدی تر با قاچاق سوخت خواهیم بود/کشفیات امسال قاچاق سوخت امسال 200 درصد بیشتر از پارسال است به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بندرعباس، سردار سرتیپ ایوب سلیمانی در جمع خبرنگاران با اشاره به اهداف سفرش به همراه رئیس کل ستاد نیزوهای مسلح به استان هرمزگان، اظهار کرد: در این سفر نشست هایی با سازمان های مختلف به ویژه نیروهای مسلح برگزار و رایزنی هایی صورت می گیرد تا آنها به عنوان همراه و همکار به ما کمک کنند تا بتوانیم کار ضربتی و موثری را در آینده در زمینه مقابله با قاچاق به ویژه قاچاق سوخت و مواد مخدر و همکاری های بیشتری در خضوص سطح ارتقای امنیت عمومی استان داشته باشیم.
وی با اشاره به اینکه سه نکته گلوگاهی در خصوص قاچاق سوخت وجود دارد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 4 ساعت پیش
هرمزگان قطب تولید و قاچاق سوخت است

هرمزگان قطب تولید و قاچاق سوخت است به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، ایوب سلیمانی شامگاه یکشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه همواره امنیت کسب و کار و صادرات و وادرات و پیشگیری و مقابله با قاچاق که بنیان اقتصادی کشور را هدف قرار داده است برای ما ضروری است اظهار داشت: هرمزگان هم از مسیرهای مهم قاچاق مواد مخدر چه از مسیر دریا و چه از مسیر خشکی در منطقه است لذا حضور متناوب با ما در این استان به طور طبیعی بوده است.
وی، مهم ترین هدف از سفر خود به هرمزگان را به طور خاص هماهنگی بیشتر برای ارتقاء سطح امنیت و مقابله جدی با قاچاق کالا ذکر کرد و افزود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 4 ساعت پیش
سهم خلافی هر ایرانی در بودجه 98/ شرایط مرحله جدید ثبت نام وام ضروری 5 میلیون تومانی بازنشستگان اعلام شد

سهم خلافی هر ایرانی در بودجه 98/ شرایط مرحله جدید ثبت نام وام ضروری 5 میلیون تومانی بازنشستگان اعلام شد پربازدیدترین اخبار سرویس اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان در تاریخ نهم دی ماه را در این بسته خبری مشاهده کنید.
به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان ، سهم خلافی هر ایرانی در بودجه 98 چقدر است؟، شرایط مرحله جدید ثبت نام وام ضروری 5 میلیون تومانی بازنشستگان، جزئیات سومین جلسه محاکمه معاون اجرایی وقت مدیریت بانک تجارت کرمان و غیره از مهم ترین اخبار حوزه اجتماعی در روز یکشنبه (نهم دی ماه) بود.
جزئیات سومین جلسه محاکمه معاون اجرایی وقت مدیریت بانک تجارت کرمان/ خیالبافی متهم در برابر قاضی ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 4 ساعت پیش
دولت الکترونیک و شهر هوشمند از مهم ترین اهداف توسعه مدیریت

دولت الکترونیک و شهر هوشمند از مهم ترین اهداف توسعه مدیریت به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ؛ محمدجواد فدایی در جلسه شورای توسعه راهبردی مدیریت استان کرمان با تاکید بر لزوم اصلاح سیستم اداری گفت: توسعه مدیریت استان فقط از طریق اصلاح تداوم اداری موجود امکان پذیر است.
وی افزود: باید با ایجاد دولت الکترونیک ضمن جلوگیری از مراجعه حضوری مردم به ادارات، زمینه تسریع در امور و کاهش هزینه ها را فراهم کنیم.
فدایی به ارائه خدمات شناسه دار و الکترونیکی در سطح استان اشاره کرد و گفت: در استان کرمان با 79 دستگاه اجرایی در مجموع 2017 خدمت شناسه دار درسطح استان وجود دارد که باید راه کار های بهینه برای ارائه این خدمات را با ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 4 ساعت پیش
ضرورت رفع آلایندگی واحدهای صنعتی استان تهران

ضرورت رفع آلایندگی واحدهای صنعتی استان تهران به گزارش ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید که امروز (یک شنبه) در محل استانداری تهران برگزار شد، با اشاره به بررسی مشکلات شش شرکت تولیدی و صنعتی گفت: تولید قطعات الکترونیکی اهمیت بسیاری دارد که فعالیت تولیدکننده در این زمینه مستلزم همکاری دستگاه های ذی ربط است.
وی افزود: به وزیر اقتصاد و دارایی پیشنهاد می دهیم که در راستای تفکیک صف و ستاد، هیأت ماده 251 مکرر قانون مالیات های مستقیم در خود استانداری تهران تشکیل شود.
استاندار تهران با اشاره به ضرورت رفع آلایندگی های واحدهای صنعتی تأکید کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 4 ساعت پیش
لزوم نظارت بیشتر بر بوفه های مدارس/ شهرداری ها از بودجه فرهنگی برای آموزش هزینه کنند

لزوم نظارت بیشتر بر بوفه های مدارس/ شهرداری ها از بودجه فرهنگی برای آموزش هزینه کنند به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان دیر، حجت الاسلام سیدعلی حسینی بعد از ظهر امروز در نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان دیر با تسلیت ارتحال آیت الله شاهرودی و گرامیداشت حماسه ی نهم دی ماه اظهار داشت: دشمن به دنبال هجمه به باورهای نسل جوان به ویژه دانش آموزان است که باید در این زمینه بصیرت افزایی کنیم.
امام جمعه بندر دیر افزود: حماسه ی نهم دی ماه یک روز ملی و مهم است که به نظام اسلامی تعلق دارد و همه باید آن را بزرگ بداریم.
وی با بیان اینکه شورای آموزش و پرورش مسئولیت سترگی بر دوش دارد،عنوان کرد: این شورا با سیاست گذاری درست می تواند آموزش و پرورش را متحول کند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 5 ساعت پیش
50 درصد هیئت های ورزشی در شهرستان نیر غیرفعال است

50 درصد هیئت های ورزشی در شهرستان نیر غیرفعال است به گزارش خبرنگار مهر ، ابراهیم امامی عصر یکشنبه در دیدار با مسئولان ورزشی شهرستان نیر تصریح کرد: کمبود هیئت های ورزشی از لحاظ اعتبار مالی و دیگر نیازهای ورزشی مانع از تحقق برنامه های مورد نظر خواهد شد.
وی از فعالیت هایی که در راستای ترویج ورزش در بین اقشار مختلف مردم انجام می شود، قدردانی کرد و افزود: امیدواریم مسئولان ورزشی استان برای بهبود زیرساخت ها و کمبود هیئت های ورزشی اقدامات مورد نیاز را انجام دهند.
فرماندار شهرستان نیر ورزش را عامل اصلی کاهش آسیب های اجتماعی و نشاط افزایی در بین گروه های مختلف سنی دانست و یادآور شد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 5 ساعت پیش
قصور آموزش وپرورش محرز شد

قصور آموزش وپرورش محرز شد عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از محرز شدن قصور وزارت آموزش و پرورش در حادثه مدرسه دخترانه در زاهدان خبر داد.
حجت الاسلام علیرضا سلیمی با اشاره به نشست عصر امروز این کمیسیون با حضور وزیر آموزش و پرورش گفت: در این جلسه تعدادی از نمایندگان از وزیر سوالاتی داشتند که 2 نماینده از پاسخ های بطحایی قانع نشدند و مقرر شد این موارد به صحن علنی پارلمان ارجاع شود.
وی با بیان اینکه در بخش دیگری از جلسه امروز موضوع آتش سوزی مدرسه دخترانه در زاهدان با حضور وزیر آموزش و پرورش بررسی شد، ادامه داد: جمع بندی کمیسیون بر این بود که وزارت آموزش و پرورش در این زمینه قصور داشته است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 5 ساعت پیش
40هزار کرمانی دارنده کارت قالیبافی

40هزار کرمانی دارنده کارت قالیبافی به گزارش خبرگزاری صداوسیما ، خانم دست پاک در دیدار با استاندار کرمان افزود: چهار دانشگاه در حوزه فرش آموزش دانشجویان را بر عهده دارندو باید دید چه زمانی دانش آموختگان رشته فرش می تواند کارگاه خانگی فرش ایجاد کنند.
رئیس مرکز ملی فرش ایران با تاکید بر اینکه فرش دستباف کرمان در دنیا شناسنامه دارد گفت: چهار فرش دستباف کرمان ثبت جهانی شده لذا چطور فرش اصیل کرمان نمی تواند به عنوان یکی از قابلیت های اصلی توسعه این استان معرفی شود.
وی از فرش به عنوان یک هنر صنعت ملی یاد کرد و ادامه داد: فرش دستباف باید از ذهن ها به عنوان یک تشریفات خارج شود زیرا این کالا هر چه بیشتر استفاده شود ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 5 ساعت پیش
ثبت 2 هزار و 936 فقره ولادت در هشت ماه نخست امسال در شهرستان جیرفت

ثبت 2 هزار و 936 فقره ولادت در هشت ماه نخست امسال در شهرستان جیرفت مهدی رضا نژاد رئیس اداره ثبت احوال شهرستان جیرفت، در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان جنوب، گفت: برای نخستین بار در کشور، اداره ثبت احوال کشور در تهران و در سال 1297، تأسیس شد.
رضا نژاد، اضافه کرد: اولین شناسنامه ای که در ایران صادر شده، متعلق به فاطمه ایرانی متولد سوم دی 1297 با شماره شناسنامه یک است.
رئیس اداره ثبت احوال شهرستان جیرفت، با یادآوری این مطلب که این اداره در شهرستان جیرفت در سال 1308، افتتاح شد، ابراز داشت: اولین شناسنامه ای که در جیرفت صادر شده متعلق به فردی با هویت غلام رضا فرخی با تاریخ تولد یک فروردین 1275 است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 5 ساعت پیش
دانشگاه ها به سمت کارآفرینی حرکت کنند

دانشگاه ها به سمت کارآفرینی حرکت کنند به گزارش ایرنا، محمد کاظمی عصر یکشنبه در بازدید از دانشکده پیراپزشکی خاتم الانبیاء(ص) دانشگاه آزاد اسلامی واحد ملایر افزود: این دانشگاه یکی از مراکز علمی و آموزشی موفق شهرستان است که در راستای اجرای اقدامات اقتصادی و کارآفرینی بسیار خوب عمل کرده و در این زمینه پیشتاز است.
وی دانشگاه آزاد اسلامی را یکی از یادگاران آیت الله علی اکبر هاشمی رفسنجانی دانست و بیان کرد: این دانشگاه در توانمندسازی علمی فرزندان ایران زمین بسیار موفق عمل کرده است.
نائب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس دهم با بیان اینکه دانشگاه آزاد شرایط تحصیل برای دانشجویان حتی در دورترین نقاط کشور را فراهم کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 5 ساعت پیش
تصمیم مشترک دولت و مجلس برای ختم غائله آتش سوزی در مدارس

تصمیم مشترک دولت و مجلس برای ختم غائله آتش سوزی در مدارس به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خانه ملت، سید محمد بطحایی در حاشیه جلسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: امروز دومین جلسه رسیدگی به حادثه دلخراش مدرسه دخترانه زاهدان در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس برگزار شد؛ معاونان اینجانب و بازرس اعزامی به محل، گزارش خود را ارائه کردند و نیز نمایندگان کمیسیون آموزش مجلس نیز که برای رسیدگی به موضوع به زاهدان رفته بودند، گزارش ارائه دادند.
برخورد با متخلفان و مقصران حادثه مدرسه دخترانه زاهدان ظرف یک هفته آینده
وزیر آموزش و پرورش افزود: اقداماتی که برای برخورد با متخلفان و مقصران این حادثه انجام شده ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 5 ساعت پیش
انتقال غیرقانونی مدرسه حادثه دیده زاهدان به مکانی غیراستاندارد

انتقال غیرقانونی مدرسه حادثه دیده زاهدان به مکانی غیراستاندارد به گزارش ایلنا از خانه ملت، علی بختیار گفت: نشست امروز یکشنبه-فراکسیون پاسخگوی مجلس با حضور سیدمحمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش درباره علل بررسی حادثه زاهدان برگزار شد.
نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس افزود: نمایندگان حاضر در این جلسه بر لزوم برخورد با مسببان این حادثه تاکید داشتند، همچنین اعتقاد داشتند کارگروه ها و کمیسیون های مختلف برای بررسی این موضوع، روند بررسی این حادثه را کند خواهند کرد.
وی ادامه داد: در این جلسه درباره وضعیت اعتبارات و همچنین اعتبارات تخصیص یافته نیز بحث هایی صورت گرفت و درباره بخاری های استانداردی که در انبار آموزش و پرورش وجود دارد ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 5 ساعت پیش
تصمیم مشترک دولت و مجلس برای ختم غائله آتش سوزی در مدارس/ ارسال بخاری نفتی استاندارد به سیستان و بلوچستان

تصمیم مشترک دولت و مجلس برای ختم غائله آتش سوزی در مدارس/ ارسال بخاری نفتی استاندارد به سیستان و بلوچستان به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری فارس، سید محمد بطحایی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در حاشیه جلسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: امروز دومین جلسه رسیدگی به حادثه دلخراش مدرسه دخترانه زاهدان در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس برگزار شد؛ معاونان اینجانب و بازرس اعزامی به محل، گزارش خود را ارائه کردند و نیز نمایندگان کمیسیون آموزش مجلس نیز که برای رسیدگی به موضوع به زاهدان رفته بودند، گزارش ارائه دادند.
برخورد با متخلفان و مقصران حادثه مدرسه دخترانه زاهدان ظرف یک هفته آینده
وزیر آموزش و پرورش افزود: اقداماتی که برای برخورد با متخلفان و مقصران این حادثه انجام شده ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 6 ساعت پیش
10درصددانش آموزان خوزستان زیرپوشش طرح ایران مهارت قرارمی گیرند

10درصددانش آموزان خوزستان زیرپوشش طرح ایران مهارت قرارمی گیرند به گزارش ایرنا عبدالنبی سواعدی روز یکشنبه در آیین انعقاد تفاهم نامه ' طرح ایران مهارت ' بین اداره کل آموزش و پرورش و اداره کل فنی و حرفه ای خوزستان در محل اداره کل آموزش و پرورش استان بیان کرد:'طرح ایران مهارت' با هدف آموزش نیروی انسانی در مدارس اجرا و زمینه کارآفرینی و اشتغال دانش آموزان را فراهم می کند.
وی افزود: آموزش های 'طرح ایران مهارت' با رویکردی نوین در راستای نیاز بازار کار برنامه ریزی و اجرا می شود که فضای تئوریک مدارس را به فضای مهارتی تبدیل می کند.
سواعدی بیان کرد: دانش آموزان متوسطه اول پس از کسب آموزش مهارتی در مدرسه با همکاری آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای کارت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 6 ساعت پیش
انتصاب سرپرست صدا و سیمای مرکز کیش

انتصاب سرپرست صدا و سیمای مرکز کیش به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از روابط عمومی صدا و سیما، دکتر علی دارابی در حکمی سید حمید طاهری را به عنوان سرپرست صدا و سیمای مرکز کیش منصوب کرد.
در حکم معاون امور استان های رسانه ملی آمده است: از شما می خواهم با جدیت، نظارت موثر و کارآمد، حوزه مآموریت تان را مدیریت و اداره کنید و از همه معاونان، مدیران و کارکنان مرکز هم انتظار دارم نهایت همکاری و همراهی را با جنابعالی به عمل آورند. ادامه خبر ...

منبع: شبکه خبر دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 6 ساعت پیش
دیدار ابتکار با زندانیان زن در اهواز (+عکس)

دیدار ابتکار با زندانیان زن در اهواز (+عکس) معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده که به استان خوزستان سفر کرده است با حضور در اندرزگاه زنان زندان سپیدار اهواز ضمن دیدار چهره به چهره با زندانیان از کارگاه های اشتغال و حرفه آموزی این مجتمع نیز بازدید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زندانهای خوزستان ؛ در پایان این بازدید معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور ؛ گفت : در بازدید از بند زنان زندان سپیدار اهواز از نزدیک با فعالیت های که برای توان افزایی زنان زندانی، امورات مددکاری و کمک به حل مشکلات آنان صورت می گیرد ، آشنا شدیم. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 6 ساعت پیش
بیشترین ارزش ریالی قاچاق مربوط به موادغذایی و آشامیدنی است

بیشترین ارزش ریالی قاچاق مربوط به موادغذایی و آشامیدنی است به گزارش ایرنا از سازمان غذا و دارو، شهریار اسلامی روز یکشنبه با اشاره به گزارش عملکرد مقابله با فساد و قاچاق در سال 2018، اظهار داشت: با توجه به شاخص های تعریف شده حکمرانی خوب دارو در سازمان بهداشت جهانی (GGm) و با توجه به برنامه های دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد درمورد مقابله با فساد، اقداماتی برای مقابله با فساد قاچاق و تقلب و کالاهای سلامت محور صورت گرفت.
وی با اشاره به آمار کشفیات قاچاق کالاهای سلامت 40 دانشگاه علوم پزشکی در سال 2018، افزود: ارزش ریالی کالاهای مکشوفه به بیش از 32 میلیارد و 166 میلیون تومان می رسد که حدود 32 درصد آن مربوط به حوزه دارو ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 6 ساعت پیش
ضرورت رفع آلایندگی واحد های صنعتی

ضرورت رفع آلایندگی واحد های صنعتی به گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان ، انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید که امروز (یکشنبه) برگزار شد، با اشاره به بررسی مشکلات 6 شرکت تولیدی و صنعتی اظهار کرد: تولید قطعات الکترونیکی اهمیت بسیاری دارد که فعالیت تولیدکننده در این زمینه مستلزم همکاری دستگاه های ذی ربط است.
وی بیان کرد: به وزیر اقتصاد و دارایی پیشنهاد می دهیم که در راستای تفکیک صف و ستاد، هیئت ماده 251 مکرر قانون مالیات های مستقیم در خود استانداری تهران تشکیل شود. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 6 ساعت پیش
افزایش سهم گیلان از تسهیلات اشتغال روستایی/اعلام حمایت از طرح های توسعه روستایی استانداری گیلان

افزایش سهم گیلان از تسهیلات اشتغال روستایی/اعلام حمایت از طرح های توسعه روستایی استانداری گیلان به گزارش ایلنا از رشت، در نشست مصطفی سالاری و محمد امید معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رییس جمهوری، پیشنهاد افزایش سهم استان از تسهیلات اشتغال روستایی از سوی استاندار گیلان مطرح شد.
در این جلسه همچنین آخرین وضعیت شاخص های توسعه روستایی استان، برنامه ها و طرح های استانداری گیلان مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت که معاون توسعه روستایی و عشایری رییس جمهوری حمایت خود را از برنامه ها و طرح های استانداری گیلان در راستای توسعه روستایی اعلام کرد.
جمعیت روستایی و عشایری در قالب بیش از 2600 روستا، 37 درصد جمعیت استان گیلان را تشکیل می دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 6 ساعت پیش
نخستین یادواره شهدای نهضت سوادآموزی لرستان برگزار می شود

نخستین یادواره شهدای نهضت سوادآموزی لرستان برگزار می شود به گزارش خبرگزاری فارس از خرم آباد، رضا زینی وند مقدم شامگاه امشب در دیدار با خانواده شهیدان علیرضا و غلامرضا حیدریان اظهار کرد: ارزش و مقام شهدا والا بوده و دیدار با خانواده معظم آن ها مایه امید و انگیزه برای سایرین است.
وی خاطرنشان کرد: شهدای فرهنگی و نهضت سوادآموزی که شهیدان حیدریان نیز در این زمره قرار دارند افتخار بزرگی برای فرهنگیان محسوب می شوند.
مدیرکل آموزش و پرورش لرستان انقلاب و امنیت امروز را حاصل خون شهدا عنوان و تصریح کرد: امروز اقتدار و استواری نظام جمهوری اسلامی به برکت خون شهدا است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 6 ساعت پیش
طرح توانمندسازی و اشتغال زایی کمیته امداد اردبیل اجرا می شود

طرح توانمندسازی و اشتغال زایی کمیته امداد اردبیل اجرا می شود به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، اکبر بهنامجو بعد از ظهر امروز در دیدار با خانوار کمیته امداد استان اردبیل اظهار داشت: مهم ترین هدف کمیته امداد استان اجرای طرح های اشتغال زایی استان است که طرح توانمندسازی و اشتغال زایی مددجویان کمیته امداد استان اردبیل با محوریت خودکفایی افراد زیرپوشش اجرا می شود.
وی بیان کرد: بی شک اجرای این طرح سبب خوداتکایی مددجویان و رفع مشکلات اقتصادی مددجویان خواهد شد که به همین دلیل در تلاش هستیم با زیرپوشش قرار دادن افراد بی بضاعت موفقیت های بی شماری در زمینه های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی ایجاد می شود و آسیب های اجتماعی نیز به طور قابل توجهی کاهش می یابد ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 6 ساعت پیش
طرح ملی دادرس در 350 مدرسه آذربایجان غربی اجرا شد

طرح ملی دادرس در 350 مدرسه آذربایجان غربی اجرا شد لیلا شکوری زاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پس از انعقاد تفاهم نامه همکاری بین هلال احمر و آموزش و پرورش، اجرای طرح ملی دادرس آغاز و بر این مبنا این طرح در پایه هشتم آموزشگاه های دوره اول متوسطه به مدت 16 ساعت با آموزش مسایل امدادی اجرا شد.
وی با بیان اینکه 15 هزار دانش آموز در این طرح آموزش های لازم را فرا گرفتند، اظهار داشت: آموزش های احیای قلبی ریوی، نحوه جلوگیری از خونریزی، پانسمان و بانداژ، آتل بندی شکستگی، حمل مصدوم، اطفای حریق و اسکان اضطراری در قالب این طرح به دانش آموزان آموزش داده شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 6 ساعت پیش
سرپرست صداوسیمای مرکز کیش منصوب شد

سرپرست صداوسیمای مرکز کیش منصوب شد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
معاون امور استان های سازمان صداوسیما در حکمی، سید حمید طاهری را به سمت سرپرست صدا و سیمای مرکز کیش منصوب کرد.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان های سازمان صدا و سیما، علی دارابی در حکمی سید حمید طاهری را به عنوان سرپرست صدا و سیمای مرکز کیش منصوب کرد.
در حکم معاون امور استان های رسانه ملی آمده است: از شما می خواهم با جدیت، نظارت موثر و کارآمد، حوزه ماموریت تان را مدیریت و اداره کنید و از همه معاونان، مدیران و کارکنان مرکز هم انتظار دارم نهایت همکاری و همراهی را با جنابعالی به عمل آورند. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 7 ساعت پیش
معرفی سرپرست صداوسیمای مرکز کیش

معرفی سرپرست صداوسیمای مرکز کیش به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی صدا و سیما، علی دارابی در حکمی سید حمید طاهری را به عنوان سرپرست صدا و سیمای مرکز کیش منصوب کرد.
در حکم معاون امور استان های رسانه ملی آمده است: از شما می خواهم با جدیت، نظارت موثر و کارآمد، حوزه مآموریت تان را مدیریت و اداره کنید و از همه معاونان، مدیران و کارکنان مرکز هم انتظار دارم نهایت همکاری و همراهی را با جنابعالی به عمل آورند.
در بخش دیگری از حکم دارابی از تلاش ها و خدمات علیرضا نجابت در سمت مدیریت قبلی مرکز کیش قدردانی شده است.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 7 ساعت پیش
فرانسه: ممنوعیت تبلیغ کلاس های خصوصی و کتب کمک آموزشی

فرانسه: ممنوعیت تبلیغ کلاس های خصوصی و کتب کمک آموزشی وزارت آموزش فرانسه روز یکشنبه اعلام کرد،از این پس تبلیغ کلاس های خصوصی یا تشویق به خرید کتاب های آموزشی خصوصی خارج از استانداردها و برنامه های تعیین شده مدرسه، غیر قانونی و ممنوع است.
به گزارش یورونیوز، کالایی شدن آموزش در فرانسه به یکی از دغدغه های مراکز رسمی و خانواده ها تبدیل شده است و چندی پیش مردم در یک اعتراض جمعی در پاریس به راهپیمایی پرداختند.
تظاهرکنندگان با دست نوشته هایی که روی آن نوشته شده بود 'آموزش کالای فروشی نیست'، نسبت به تبلیغ کلاس های آموزشی در خارج از چارچوب مدرسه و کتاب های کمک آموزشی اعتراض کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 7 ساعت پیش
طرح های عمرانی اردبیل با اولویت اشتغال زایی اجرا می شود

طرح های عمرانی اردبیل با اولویت اشتغال زایی اجرا می شود به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، شهریار شیری آراسته بعد از ظهر امروز در دیدار با مسئولان شهرستان نمین اظهار داشت: رفع دغدغه ها و مطالبات مردمی با در نظر گرفتن اهمیت مسئله اشتغال به عنوان یک اولویت اساسی مطرح است و تلاش ما بر این است که با در نظر گرفتن ظرفیت های استانی اشتغال زایی مناسب نیز در استان داشته باشیم.
وی بیان کرد: توجه به اشتغال در استان به عنوان یک اولویت اساسی مطرح است و اهمیت به بخش های مختلف استان باید به عنوان یک اولویت اساسی مطرح باشد تا بتوانیم با هم افزایی و دوری از بخشی نگری کل مشکلات استان را در نظر بگیریم و همگام با این موضوع مشکلات و نیازهای مردم را نیز برطرف ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 7 ساعت پیش
بهره مندی 680 روستای استان از نعمت گاز

بهره مندی 680 روستای استان از نعمت گاز به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کهگیلویه و بویراحمد،مدیرعامل شرکت گاز استان گفت:در این تعداد روستا حدود 150 هزار خانوار استان با جمعیتی بالغ بر 500 هزار نفر از گاز طبیعی استفاده می کنند.
رحمن خادم افزود:باتوجه به صعب العبور بودن مسیر گازرسانی به روستا های سردسیری با جنگل های انبوه و همچنین ضرورت حفظ منابع ملی و محیط زیست، اهمیت گازرسانی روستایی در استان را دوچندان کرده است.
وی اضافه کرد:تعداد روستا های گازدار شده تا از قبل از انقلاب شکوهمند اسلامی در استان کهگیلویه و بویراحمد فقط 3 روستا بوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 7 ساعت پیش
بزرگترین مرکز دیالیز شمال کشور در بابل ساخته می شود

بزرگترین مرکز دیالیز شمال کشور در بابل ساخته می شود به گزارش ایسنا، سید فرزاد جلالی گفت: با راه اندازی بزرگ ترین مرکز دیالیز شمال کشور با 100تخت، مشکل خدمات دهی به بیماران عزیز دیالیزی رفع می شود.
وی با بیان این که انجام دیالیز به کیفیت زندگی فرد کمک می کند، اظهار کرد: با توجه به افزایش 5 درصدی سالانه بیماران دیالیزی، برای اینکه بتوانیم پاسخگوی نیاز بیماران در حال و آینده نیز باشیم، ساخت مرکز جامع 100 تخته دیالیز در دستور کار این دانشگاه قرار گرفت.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل خاطرنشان کرد: مرکز جامع دیالیز بابل طبق استانداردهای روز دنیا با همت بنیاد نیکوکاری سلامت شهرستان بابل و خیرین در 3 طبقه و با زیربنای 1800 مترمربع و با پیش ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 7 ساعت پیش
سرپرست صدا و سیمای مرکز کیش منصوب شد

سرپرست صدا و سیمای مرکز کیش منصوب شد به گزارش حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از روابط عمومی صدا و سیما، دکتر علی دارابی در حکمی سید حمید طاهری را به عنوان سرپرست صدا و سیمای مرکز کیش منصوب کرد.
در حکم معاون امور استان های رسانه ملی آمده است: از شما می خواهم با جدیت، نظارت موثر و کارآمد، حوزه مأموریت تان را مدیریت و اداره کنید و از همه معاونان، مدیران و کارکنان مرکز هم انتظار دارم نهایت همکاری و همراهی را با جنابعالی به عمل آورند.
در بخش دیگری از حکم دارابی از تلاش ها و خدمات علیرضا نجابت در مدیریت قبلی مرکز کیش قدردانی شده است.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 7 ساعت پیش
آغاز ساخت مدرسه در روستای خانه خمیس

آغاز ساخت مدرسه در روستای خانه خمیس به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز فارس، شهباز گودرزی رییس آموزش وپرورش ناحیه یک شیراز گفت: این مدرسه در زمینی به مساحت 2 هزار و 784 مترمربع و با زیربنای مفید 650 مترمربع، در مدت 8 ماه ساخته خواهد شد.
گودرزی افزود: روستای خانه خمیس سفلی از توابع بخش سیاخ دارنگون، دارای 55 دانش آموزان است که مدرسه قدیمی آن با 4 کلاس درس، به دلیل فرسودگی تخریب و در محل آن مدرسه جدید با 6 کلاس درس احداث می شود.
وی اعتبار پیش بینی شده برای ساخت این مدرسه را بیش از 12 میلیارد ریال اعلام کرد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 7 ساعت پیش
مطالبه گری استاندار تهران برای ایجاد هیئت ماده 251 مکرر قانون مالیات های مستقیم در استانداری

مطالبه گری استاندار تهران برای ایجاد هیئت ماده 251 مکرر قانون مالیات های مستقیم در استانداری به گزارش خبرگزاری تسنیم از تهران ، انوشیروان محسنی بندپی عصر امروز در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید با اشاره به بررسی مشکلات 6 شرکت تولیدی و صنعتی اظهار داشت: تولید قطعات الکترونیکی اهمیت بسیاری دارد که فعالیت تولیدکننده در این زمینه مستلزم همکاری دستگاه های ذی ربط است.
وی بیان کرد: به وزیر اقتصاد و دارایی پیشنهاد می دهیم در راستای تفکیک صف و ستاد، ایجاد هیئت ماده 251 مکرر قانون مالیات های مستقیم نیز در خود استانداری تهران شکل بگیرد.
استاندار تهران با اشاره به ضرورت رفع آلایندگی واحدهای صنعتی افزود ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 7 ساعت پیش
از ماجرای قهر محسن هاشمی در شورا تا حمله ناجوانمردانه به وزیر بهداشت

از ماجرای قهر محسن هاشمی در شورا تا حمله ناجوانمردانه به وزیر بهداشت به گزارش ایسنا، مهم ترین اخبار تحریریه اجتماعی ایسنا در نهم دی ماه در ادامه می آید که با کلیک بر روی تیتر آن ها می توانید به متن کامل خبر دسترسی داشته باشید:
مخالفت نظام پزشکی با "تجاری سازی مطب"
سرپرست سازمان نظام پزشکی ضمن مخالفت با مصوبه شورای عالی استان ها مبنی بر تجاری سازی مطب پزشکان، گفت: سازمان نظام پزشکی با این اقدام مخالف است؛ چراکه این کار منجر به تحمیل هزینه های بیشتر به نظام سلامت و مردم می شود.
آدرس غلط، مشکلی از "سلامت" حل نمی کند/حمله به "وزیر" جوانمردانه نیست
ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 7 ساعت پیش
مدیرکل صدا وسیمای مرکزکیش برکنار شد

مدیرکل صدا وسیمای مرکزکیش برکنار شد به گزارش ایرنا از روابط عمومی صدا و سیما، علی عسکری در این دستور ضمن برکناری مدیر کل صدا و سیما ی مرکز کیش، از معاون امور استانهای این رسانه خواسته است تا موضوع را در مرکز صیانت و حفاظت سازمان صدا وسیما بررسی کند.
رییس سازمان صدا وسیما در ادامه این دستور با اشاره به لزوم شناسایی و کشف عوامل این اتفاق در سریع ترین زمان، خطاب به معاون امور استان ها افزود: لازم است با همکاری مرکز صیانت و حفاظت سازمان موضوع بررسی و نسبت به کشف عوامل و دلایل آن و برخورد جدی با متخلفان و معرفی آنها به مراجع قانونی اقدام کنید. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 7 ساعت پیش
توسعه فضاهای آموزشی در هرمزگان ادامه دارد/ آغاز عملیات اجرایی هفت طرح آموزشی در رویدر و میناب

توسعه فضاهای آموزشی در هرمزگان ادامه دارد/ آغاز عملیات اجرایی هفت طرح آموزشی در رویدر و میناب به گزارش خبرگزاری شبستان از هرمزگان و به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان، موسی دادی زاده سرخایی در آیین کلنگ زنی چهار طرح آموزشی در بخش رویدر شهرستان بندر خمیر ، افزود: مشارکت خیرین نوع دوست در طرح های آموزشی روند رو به رشدی دارد که نشان از عمق نوع دوستی و خیرخواهی انسان های شریفی است که با انفاق مال خود، دل در گرو آینده کشور دارند.
وی تصریح کرد: در ادامه اجرای طرح های آموزشی، عملیات اجرایی چهار پروژه در منطقه رویدر و همزمان سه پروژه نیز در شهرستان میناب آغاز شد که با این تعداد شمار طرح های مشارکتی نوسازی مدارس به بیش از 16 مورد در یک ماه اخیر رسید. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 7 ساعت پیش
رئیس رسانه ملی، مدیرکل صداوسیمای مرکز کیش را برکنار کرد

رئیس رسانه ملی، مدیرکل صداوسیمای مرکز کیش را برکنار کرد به گزارش مشرق ، رئیس سازمان صدا وسیما در نامه ای به معاون امور استان ها بر بررسی دقیق این اتفاق در مرکز صیانت و حفاظت سازمان صدا وسیما تاکید کرده است.
علی عسکری درادامه این دستور با اشاره به لزوم شناسایی و کشف عوامل این اتفاق در سریع ترین زمان خطاب به معاون امور استان ها، افزود: لازم است با همکاری مرکز صیانت و حفاظت سازمان موضوع بررسی و نسبت به کشف عوامل و دلایل آن و برخورد جدی با متخلفان و معرفی آنها به مراجع قانونی اقدام کنید.
بیشتر بخوانید:
کارمندان خاطی صداوسیما کیش برکنار شدند ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 7 ساعت پیش
بیشترین ارزش ریالی قاچاق مربوط به مواد غذایی و آشامیدنی

بیشترین ارزش ریالی قاچاق مربوط به مواد غذایی و آشامیدنی به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی سازمان غذا و دارو، شهریار اسلامی تبار با اشاره به گزارش عملکرد مقابله با فساد و قاچاق در سال 2018، گفت: با توجه به شاخص های تعریف شده حکمرانی خوب دارو در سازمان بهداشت جهانی (GGm) و با توجه به ریزبرنامه های دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد درمورد مقابله با فساد، اقداماتی برای مقابله با فساد قاچاق و تقلب و کالا های سلامت محور صورت گرفت.
وی با اشاره به آمار کشفیات قاچاق کالا های سلامت 40 دانشگاه علوم پزشکی در سال 2018، افزود ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 7 ساعت پیش
طرح توانمندسازی با هدف ایجاد اشتغال برای مددجویان اردبیل اجرا می شود

طرح توانمندسازی با هدف ایجاد اشتغال برای مددجویان اردبیل اجرا می شود به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل ، اکبر بهنامجو، استاندار اردبیل در حاشیه دیدار با سه خانوار تحت حمایت کمیته امداد با اشاره به اجرای موفق طرح های اشتغال زایی این نهاد، افزود: طرح توانمندسازی به صورت جدی و دقیق از سوی کمیته امداد استان اردبیل اجرا می شود که از این طریق شاهد خوداتکایی بسیاری از مددجویان هستیم.
وی با بیان اینکه خانوار بی بضاعت با اجرای طرح های اشتغال زایی به موفقیت های بیشماری در زمینه های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی دست یافته اند، افزود: در بسیاری از مواقع شاهد کارآفرینی مددجویان تحت حمایت نیز هستیم که این امر نشانگر اجرای موثر طرح های ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 7 ساعت پیش
آغاز به کار بنیاد رویش در هرمزگان

آغاز به کار بنیاد رویش در هرمزگان به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بندرعباس، عبدالرضا نادری پور ظهر یکشنبه(9 دی) در مراسم رونمایی از سند استراتژیک 10ساله بنیاد رویش در هرمزگان گفت: رسالت ما، حمایت از دانش آموزان مستعد بی بضاعت استان هرمزگان و خانوادهای آنان با هر کیش و آیین و ملّیتی با هدف کمک به ساختن آینده ای با چشم انداز روشن برایشان است.
مدیرعامل بنیاد رویش افزود: بنیاد رویش می کوشد ضمن حفظ کرامت دانش آموزان و خانوادهای آنها از طریق ایجاد انگیزه، آموزش و توانمندسازی، فرصت تحصیل را برای این دانش آموزان فراهم آورد؛ تا هیچ دانش آموز با استعدادی به دلیل مشکلات مالی از تحصیل باز نماند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 7 ساعت پیش
اجرای طرح های آبخیزداری موجب تقویت منابع آب زیر زمینی می شود

اجرای طرح های آبخیزداری موجب تقویت منابع آب زیر زمینی می شود به گزارش خبرنگار مهر ، علی محمدی مقدم ظهر یکشنبه در نشست بررسی طرح های آبخیزداری و آبخوانداری با حضور مدیرکل آبخیزداری و حفاظت خاک سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با اشاره به اینکه اجرای طرح های آبخیزداری موجب تقویت منابع زیر زمینی می شود، اظهار داشت: افزایش اعتبارات طرح های آبخیزداری و ابخوانداری در چهارمحال و بختیاری ضروری است.
وی اظهار داشت: بهره گیری از ظرفیت جوامع محلی برای توسعه طرح های آبخوانداری و آبخیزداری در چهارمحال و بختیاری ضروری است.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان چهارمحال و بختیاری بیان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 8 ساعت پیش
اقدام تخصصی تشکل های مردم نهاد در ساماندهی وضعیت کودکان کار

اقدام تخصصی تشکل های مردم نهاد در ساماندهی وضعیت کودکان کار به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس؛ کمال اکبری معاون مشارکت های اجتماعی سازمان امور اجتماعی کشور درخصوص اهداف برگزاری این نشست گفت: جلساتی پیش از این با حضور مسئولان اجرایی و تصمیم گیرنده درخصوص برنامه ریزی برای کودکان کار و خیابانی برگزار شده است اما در این جلسه بحث بر این است که چگونه از ظرفیت های سازمانهای مردم نهاد استفاده کنیم. اگر نتوانیم ظرفیتهای این تشکلهای مردمی را به درستی مشخص کنیم، در روند کار با مشکلاتی روبرو خواهیم شد و در عین حال اجماع بر این است که تشکل های مردم نهاد می توانند در ساماندهی این حوزه به خوبی نقش ایفا کنند و کمک خوبی برای دولت باشند و کار را به صورت تخصصی و معقول ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 8 ساعت پیش
وضعیت اشتغال در شهرستان دشتی بهبود می یابد

وضعیت اشتغال در شهرستان دشتی بهبود می یابد به گزارش خبرنگار مهر ، احسان رزمی نیا بعد از ظهر یکشنبه در نشست ستاد پیشگیری از وقوع جرم شهرستان دشتی اظهار داشت: دنیای امروز دنیای تکنولوژی است و هر کس که نتواند از این پتانسیل به طور مفید استفاده کند و حتی حوزه های مفید آن را معرفی نکند دیگر جنبه های آن که غیر مفید است نمود بیشتری پیدا می کند.
احسان رزمی نیا افزود: امروز در جهان با یک دهکده جهانی در بحث فناوری اطلاعات روبرو هستیم و برای اینکه بتوانیم در این دهکده زندگی کنیم باید قوانین حاکم را به خوبی شناسایی کنیم و ابزار مفید آن را در جهت اهداف استفاده کنیم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 8 ساعت پیش
زندانیان آزاد شده را به جامعه برگردانیم

زندانیان آزاد شده را به جامعه برگردانیم به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، پویش حمایت از زندانیان آزاد شده مدتی است که با همکاری انجمن داوطلبان اجتماعی (مددیاران) و جمعی از هنرمندان در فضای مجازی شروع شده است. آغازگر این جنبش مسعود عسگری کارگردان سینما تلویزیون است. او در گفت و گو با خبرنگار ایرنا درباره هشتگ حامیان زندانیان آزادشده و کلیپ هایی که او و همکارانش در این باره در فضای مجازی منتشر کرده اند، چنین می گوید.
* آقای عسگری چطور پای شما به این پویش باز شد؟
عسگری: من در این چند سال به خاطر فیلم ها و سریال هایی که ساخته ام بارها پایم به ففضای زندان باز شده و از نزدیک شاهد وضعیت زندانیان بوده ام ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 8 ساعت پیش
معدوم سازی بیش از یک تن مکمل آبزیان غیرمجاز

معدوم سازی بیش از یک تن مکمل آبزیان غیرمجاز به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی چهارمحال و بختیاری؛ سید عباس فاتحی گفت: در پی نظارت بارزسان محموله یک هزار و 260 کیلوگرمی غیرمجاز مکمل آبزیان در استان ضبط شد.
معاون سلامت اداره کل دامپزشکی چهارمحال و بختیاری افزود: این محموله حاوی 126 کیسه 10 کیلوگرمی فاقد پروانه ساخت و مجوز بهداشتی از مراجع ذی صلاح بودند.
وی اضافه کرد: این محموله توسط بازرسان بهداشتی دامپزشکی استان با رعایت کلیه ضوابط بهداشتی معدوم شدند.
انتهای پیام/68027/م ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 8 ساعت پیش
تحقق مطالبات مردم با جدیت دنبال شود

تحقق مطالبات مردم با جدیت دنبال شود به گزارش ایرنا ، شهریار شیری آراسته روز یکشنبه در آیین معارفه معاون فرماندار نمین با بیان اینکه مردم سرمایه های عظیم اجتماعی انسانی هستند، اظهار داشت: رفع نیازهای مردم توسط نهادهای حاکمیتی نیازمند هم افزایی و دوری از بخشی نگری است.
او با اشاره به اینکه تمام امور مرتبط با مردم باید با اخلاق مداری ، مسئولیت پذیری و اخلاص انجام شود، گفت: با بکارگیری تمام امکانات و ظرفیت ها باید پتانسیل های اقتصادی و عمرانی بخش های مختلف توسعه یابد.
وی بر لزوم توجه ویژه به اشتغال زایی در مناطق مختلف استان تاکید کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 8 ساعت پیش
ثبت بیش از 500 هزار درخواست کارت شناسایی ایثارگری

ثبت بیش از 500 هزار درخواست کارت شناسایی ایثارگری به گزارش خبرگزاری مهر ، معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه تاکنون بیش از 500 هزار درخواست کارت شناسایی ایثارگری در سامانه ایثار ثبت شده است، از چاپ و ارسال 405 هزار کارت شناسایی ایثارگری خبر داد.
محمود پاکدل در خصوص آمار ثبت نام کنندگان دریافت کارت هوشمند ایثارگری گفت: 510 هزار نفر از ایثارگران گرامی و خانواده های آنان برای دریافت کارت ایثارگری در سامانه ایثار ثبت نام کرده اند.
وی افزود: تاکنون تعداد 405 هزار کارت شناسایی ایثارگری صادر و برای ایثارگران ارسال شده است و 105 هزار قطعه کارت نیز در دست اقدام برای چاپ هستند که به محض آماده شدن در روزهای ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 8 ساعت پیش
توسعه کسب و کار داده های زیستی با امضای یک تفاهم نامه

توسعه کسب و کار داده های زیستی با امضای یک تفاهم نامه به گزارش ایسنا ، هدف از امضای این تفاهم نامه ایجاد هماهنگی و یکپارچگی در حمایت از کسب وکارهای داده های زیستی، هدفمندکردن این حمایت ها و جلوگیری از موازی کاری در این حوزه است. بر اساس این تفاهم نامه مقرر شد همه کسب وکارهای این حوزه بر اساس شیوه نامه پیوست این تفاهم نامه مورد حمایت قرار گیرد و کمیته ای متشکل از نمایندگان سه طرف، ارزیابی و نظارت بر طرح ها را عهده دار شود. همچنین همه حمایت های مالی این تفاهم نامه از طرف یک نهاد مالی (یکی از صندوق های حوزه علم و فناوری) انجام می شود و این نهاد مالی بر روند اجرای پرژوه نیز نظارت دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 8 ساعت پیش
11 مصوبه بهداشت و درمان برای کهگیلویه به تصویب رسید

11 مصوبه بهداشت و درمان برای کهگیلویه به تصویب رسید به گزارش خبرگزاری فارس از کهگیلویه، عدل هاشمی پور در دیدار با وزیر بهداشت مطالبات شهرستان های حوزه انتخابیه را مطرح و از وزیر بهداشت برای رفع آن ها قول مساعد گرفت.
نماینده مردم کهگیلویه در مجلس در این باره اظهار داشت:پیگیری و تکمیل مطالبات مردم شهرستان های چهارگانه در حوزه سلامت را در سفر وزیر بهداشت به استان بیان کرده بودم و برای قطعی شدن مصوبه ها نشستی با وزیر بهداشت برگزار شد.
عدل هاشمی پور گفت:تأمین اعتبار جهت تکمیل پروژه های نیمه تمام و مورد نیاز را از وزیر بهداشت و درمان درخواست کردم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 8 ساعت پیش
پرداخت 125 میلیارد و 600 میلیون ریال وام به مددجویان

پرداخت 125 میلیارد و 600 میلیون ریال وام به مددجویان به گزارش خبرگزاری صداوسیما، مرکز چهارمحال وبختیاری ، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان از پرداخت 125 میلیارد و 600 میلیون ریال وام قرض الحسنه به مددجویان این نهاد خبر داد.
علی ملک پور گفت: 249 خانوار، 45 میلیارد و 620 میلیون ریال این تسهیلات را دریافت کردند.
ملک پور افزود: همچنین از این مقدار، 48 میلیارد و 680 میلیون ریال مربوط به وام کارگشایی، 950 میلیون ریال وام تأمین مسکن، دو میلیارد و 810 میلیون ریال برای 38 طرح توان افزایی، یک میلیارد و 240 میلیون ریال برای 25 طرح کارانگیزی و 26 میلیارد و 300 میلیون ریال وام به افراد غیر تحت پوشش پرداخت شد. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 8 ساعت پیش
پیامک های دریافتی 97/10/09

پیامک های دریافتی 97/10/09 به گزارش گروه شهروند خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان ؛ شما می توانید با مراجعه به این بخش از نحوه پیگیری سوژه های ارسالی خود به سامانه های پیامکی 10001915 (مجله خبری شبکه یک سیما) و 30002394 (با خبرنگاران جوان شبکه خبر سیما) مطلع شوید.
از میان انبوه پیامک های رسیده در تاریخ نهم دی مهمترین آن ها در ادامه قابل مشاهده است.
9978...0913: چرا تو استان چهارمحال و بختیاری کارخانه پالایشگاهی احداث نمی کنند. بیکاری در این استان بیداد می کند، چرا به فکرمردم این استان نیستنند.
3100...0902: با گذشت حدود نه ماه از تصویب قانون حمایت از معلولین بخشنامه یا آیین نامه ماده شش آن مبنی بر پوشش ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 8 ساعت پیش
تله کابین دانشگاه علوم و تحقیقات ناقص اجرا شده بود/ به زودی اتوبوس های جدید کار خود را آغاز می کنند

تله کابین دانشگاه علوم و تحقیقات ناقص اجرا شده بود/ به زودی اتوبوس های جدید کار خود را آغاز می کنند به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ظهر امروز یکشنبه نهم دی ماه با دانشجویان حاضر در دانشگاه علوم و تحقیقات دیدار و با آنان گفت وگو کرد.
وی در حاشیه تجمع دانشجویان با اشاره به مطالبات و خواسته های صنفی دانشجویان اظهار کرد: مدیران و رؤسای دانشگاه آزاد موظف هستند درباره اتفاقاتی که در دانشگاه رخ داده است شفاف سازی کنند، رفع نیازهای دانشجویان وظیفه ماست.
رئیس دانشگاه آزاد درباره تله کابین دانشگاه بیان کرد: پروژه تله کابین برای استفاده دانشجویان نیست بلکه این پروژه با مقاصد تفریحی در زمان مدیریت وقت طراحی و ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 9 ساعت پیش
از تخصصی شدن خدمت سربازی چه خبر ؟

از تخصصی شدن خدمت سربازی چه خبر ؟ امیر سرتیپ سهرابی مشاور عالی وزیر دفاع در یازدهمین جشنواره جوان سرباز در پادگان آموزشی شهدای جوادنیای آبیک در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین ؛ گفت: برای اجرای طرح تخصصی شدن خدمت سربازی ، یک تیم تخصصی از ستاد کل نیرو های مسلح اختصاص داده شده است.
امیر سهرابی افزود: بر اساس این طرح، به همه سربازان ارتش، سپاه، نیروی انتظامی و وزارت دفاع آموزش تخصصی داده می شود.
امیر سهرابی اضافه کرد: این طرح با هدف تربیت جوان متخصص و کارآمد اجرا می شود تا اینکه سربازان بعد از اتمام خدمت بتوانند اشتغال و درآمدزایی داشته باشند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 9 ساعت پیش
آخرین وضعیت دانشجویان مصدومِ دانشگاه آزاد

آخرین وضعیت دانشجویان مصدومِ دانشگاه آزاد پیرحسین کولیوند در حاشیه عیادت از دانشجویان مصدوم حادثه واژگونی اتوبوس دانشگاه علوم تحقیقات گفت: خوشبختانه امروز دانشجویانی که در بیمارستان امام خمینی در بخش آی سی یو بستری هستند، دیگر وابسته به دستگاه تنفس مصنوعی نیستند و شرایط حادی را که داشتند برطرف شده است.
وی با اشاره به خدمات کادر پزشکی در بیمارستان امام خمینی گفت: کادر بیمارستان امام خمینی فعالیت های بسیار خوبی را در روند بهبودی این بیماران انجام داده اند.
رئیس اورژانس کشور با تاکید بر اینکه هیچ گونه کمبود دارو وجود ندارد، تصریح کرد: دارو های سه بیماری که در این بخش بستری هستند و سه بیماری که در اتاق عمل هستند ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 9 ساعت پیش
دوره کارآفرینی بومینو هلال احمر سیستان و بلوچستان برگزار شد

دوره کارآفرینی بومینو هلال احمر سیستان و بلوچستان برگزار شد رسول راشکی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با عنایت به فرمایشات رهبر معظم رهبری در زمینه پیشگیری از آسیب های اجتماعی و در راستای اجرایی شدن برنامه های مقابله و کاهش آسیب های اجتماعی جوانان این دوره آموزشی برگزار شد.
وی ادامه داد: براساس تفاهم نامه سه جانبه بین بین وزارت کشور ، ستاد مبارزه با مواد مخدر و جمعیت هلال احمر برای گسترش فرهنگ کارآفرینی، ترویج مهارت های کارآفرینانه، کمک به حل معضل اشتغال و توسعه کسب و کارهای نوپا و نوآورانه برگزاری این کارگاه ها مورد توجه قرار گرفته است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 9 ساعت پیش
استفاده از ظرفیت های مردمی نیاز امروز جامعه است

استفاده از ظرفیت های مردمی نیاز امروز جامعه است به گزارش ایرنا، احمد فاضلیان روز یکشنبه در همایش دیده بان پیشگیری در تالار میلاد شهر کرج افزود: مشارکت مردمی با دستگاه های حاکمیتی برای تامین امنیت، بهبود شرایط اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ضروری است تا مردم خود عاملی در ایجاد تامین امنیت باشند.
وی اضافه کرد: در استان سه میلیون نفری البرز، شایسته نیست که 600 نفر عضو سامانه سجام باشند
و باید دراین زمینه اطلاع رسانی بیشتری صورت گیرد.
فاضلیان گفت: امروز فضای الکترونیکی برای اینکه مردم هر چه بیشتر پای کارآمده و نسبت به رفع مشکلات اقدام کنند ایجاد شده که این بستر می تواند زمینه ساز رفع بسیاری از مشکلات کنونی جامعه باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 9 ساعت پیش
آمار طلاق های زیر 15 سال در خراسان شمالی

آمار طلاق های زیر 15 سال در خراسان شمالی خبرگزاری ایرنا: مدیرکل ثبت احوال خراسان شمالی گفت: از یکهزار و 560 واقعه طلاق به ثبت رسیده این استان در 9 ماهه امسال، 16 مورد مربوط به زنانی بود که در سنین 10 تا 15 این آسیب را تجربه کردند.
خراسان شمالی از نظر ازدواج زودهنگام دختران، در ردیف پنج استان نخست کشور است.
علی زاهدی نیا روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: بیشترین طلاق های صورت گرفته در مردان گروه 25 تا 29 سال با 431 مورد، 30 تا 34 سال با 365 مورد و 35 تا 39 سال با 229 مورد رخ داده است.
وی اظهار داشت: در بین زنان نیز گروه 20 تا 24 سال با 349 مورد ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 9 ساعت پیش
وزیر علوم خواستار توجه دانشگاه ها به بخش آموزش مدیریت سبز شد

وزیر علوم خواستار توجه دانشگاه ها به بخش آموزش مدیریت سبز شد به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت اداری مالی وزارت علوم، اولین نشست شورای راهبری مدیریت سبز با حضور منصور غلامی وزیر علوم در راستای کاهش مصرف حامل های انرژی و آب تشکیل شد .
منصور غلامی وزیر علوم در اولین نشست شورای راهبردی مدیریت سبز تاکید کرد: توجه به بخش آموزش هم در مجموعه پرسنلی و هم در سایر بخش های دانشگاه ها در حوزه مدیریت سبز به اثر بخشی موضوع مدیریت سبز کمک می کند.
وی در خصوص اشتراک گذاری تجربیات دانشگاه ها و موسسات آموزشی و پژوهشی در حوزه مدیریت سبز افزود: بهره گیری دانشگاه ها از تجربیات موفق در ارتقاء و اثر بخشی برنامه های مدیریت سبز بسیار جدی و با اهمیت است . ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 9 ساعت پیش
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده: تغییر الگوی مصرف آب و انرژی معادله ای برد- برد بین خانواده ها و دولت است

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده: تغییر الگوی مصرف آب و انرژی معادله ای برد- برد بین خانواده ها و دولت است معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، اصلاح و تغییر رفتار در زمینه آب و انرژی را که در بخش شهری و روستایی در حال انجام است، معادله ای برد- برد بین خانواده ها و دولت عنوان کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، "معصومه ابتکار" پیش از ظهر امروز (یکشنبه) در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری مشترک با وزارت نیرو افزود: اجرای این پروژه ها با تمرکز بر نقش زنان و خانواده در نهایت هزینه های خانواده را از حیث مدیریت مصرف، کاهش داده و از سویی منابع طبیعی کشور حفاظت شده و آلودگی کاهش می یابد.
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با بیان اینکه اصلاح الگوی مصرف در جامعه بسیار ضروری است ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 10 ساعت پیش
با حضور ابتکار و اردکانیان؛ تفاهم نامه همکاری بین وزارت نیرو و معاونت امور زنان ریاست جمهوری امضا شد

با حضور ابتکار و اردکانیان؛ تفاهم نامه همکاری بین وزارت نیرو و معاونت امور زنان ریاست جمهوری امضا شد تفاهم نامه همکاری بین وزارت نیرو و معاونت امور زنان ریاست جمهوری با محوریت اصلاح الگوی مصرف آب و انرژی به امضا رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، این تفاهم نامه همکاری مشترک پیش از ظهر امروز (یکشنبه) توسط معصومه ابتکار، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده و رضا اردکانیان، وزیر نیرو در سالن اجتماعات وزارت نیرو به امضا رسید.
تفاهم نامه مذکور به منظور برنامه ریزی، سازماندهی و پیشبرد اهداف در زمینه توانمندسازی زنان با رویکرد بهره گیری از ظرفیت های موجود در جهت هم افزایی فعالیت های فرهنگی، آموزشی و تحقیقاتی در حوزه مدیریت مصرف بهینه آب، برق و انرژی صورت گرفته است. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 10 ساعت پیش
آمار عجیب و قابل تأمل شهرداری تهران درباره بازدید از 3000 اتوبوس و کامیون

آمار عجیب و قابل تأمل شهرداری تهران درباره بازدید از 3000 اتوبوس و کامیون به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم ، علی پیرحسین لو، مشاور معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در امور اجتماعی، فرهنگی و اطلاع رسانی در صفحه شخصی خود درباره بازدید از 3000 اتوبوس و کامیون در شهر تهران نوشت:
نتیجه بازدید سرزده از 3000 اتوبوس و کامیون در سه ماه گذشته در تهران:
- 13 درصد گواهی #معاینه_فنی ندارند!
- 24 درصد در آزمون معاینه فنی رد شده اند!!
- 91 درصد معاینه فنی شان را از خارج شهر تهران گرفته اند!!!
- بالای 90 درصد، عمر بیشتر از پنج سال دارند!!!!
زیبا نیست؟ ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 10 ساعت پیش
مرگ سالانه 1200 نفر در حوادث تهران

مرگ سالانه 1200 نفر در حوادث تهران پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران اعلام کرد که سالانه 1200 نفر در تهران درپی حوادث مختلف جان خود را از دست می دهند.
احمد صادقی در اولین سمینار تخصصی سازمان های مردم نهاد در حوزه مدیریت بحران که در محل ستاد توان افزایی و حمایت از سازمان های مردم نهاد شهر تهران برگزار شد، گفت: ایران یکی از ده کشور حادثه خیز در دنیا است، از 41 نوع حادثه 31 مورد آن در ایران اتفاق می افتد و 6 درصد تلفات جهانی در ایران بر اثر بلایای طبیعی رخ می دهد.
ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 10 ساعت پیش
خاک اصفهان به مرحله فرسایش رسیده است

خاک اصفهان به مرحله فرسایش رسیده است به گزارش خبرنگار مهر ، فریده روشن پیش از ظهر یک شنبه در جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار داشت: اصفهان در معرض انواع آلاینده ها قرار گرفته که تهدید جدی برای سلامتی مردم به ویژه کودکان قرار گرفته است و این امر مستلزم تعطیل کردن مدارس در تشدید آلودگی هوا است که باید در دستور آموزش و پرورش قرار بگیرد.
وی با اشاره به اینکه امروز با فرسایش شدید خاک و آلودگی خاک مواجهیم که این امر در فرونشست زمین بسیار موثر است، ادامه داد: شهرداری همچون گذشته باید به طور جدی در کاهش آلودگی هوا و خاک اصفهان اقدامات سازنده ای انجام دهد در همین راستا اقداماتی از جمله الزام به پوشاندن واگن های حامل نخاله ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 10 ساعت پیش
وزیر علوم: معدل در رشته های پرطرفدار ملاک نیست

وزیر علوم: معدل در رشته های پرطرفدار ملاک نیست خبرگزاری مهر: وزیر علوم تحقیقات و فناوری درباره پذیرش معدل بیست ها در رشته های پرطرفدار کنکور گفت: معمولا در مدارس، تعداد زیادی دارای معدل 20 هستند و اگر مبنا فقط معدل باشد، این کار امکان ندارد.
منصور غلامی درباره پذیرش معدل بیست ها در رشته های پرطرفدار بعد از حذف کنکور گفت: در بحث حذف کنکور، ما برای رشته های پرطرفدار حتما باید یک روش ارزیابی و انتخاب داوطلبانه برای استعداد های بالاتر را داشته باشیم.
وی ادامه داد: معمولا در مدارس و دبیرستان ها، تعداد زیادی از دانش آموزان دارای معدل 20 هستند و اگر مبنا فقط معدل تحصیلات باشد، این کار امکان ندارد. ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 10 ساعت پیش
معرفی سرپرست جدید دفتر امور شهری و شورا های استانداری قزوین

معرفی سرپرست جدید دفتر امور شهری و شورا های استانداری قزوین به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین ؛ با توجه به استعفای ایرج زاهدپور مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری،زاهدی استاندار قزوین با صدور حکمی مصطفی صالحی را به عنوان سرپرست این اداره کل منصوب کرد.
انتهای پیام/
انتصاب مصطفی صالحی به عنوان سرپرس جدید دفتر امور شهری و شورا های استانداری ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 10 ساعت پیش
بنیاد رویش رونمایی شد/تحت پوشش هزار دانش آموز در هرمزگان تا 1406

بنیاد رویش رونمایی شد/تحت پوشش هزار دانش آموز در هرمزگان تا 1406 به گزارش خبرنگار مهر ، عبدالرضا نادری پور ظهر یکشنبه در مراسم رونمایی از سند استراتژیک 10 ساله بنیاد رویش در هرمزگان بیان داشت: رسالت ما، حمایت از دانش آموزان مستعد بی بضاعت استان هرمزگان و خانوادهایشان با هر کیش و آیین و ملّیتی با هدف کمک به ساختن آینده ای با چشم انداز روشن برایشان است.
وی عنوان کرد: بنیاد رویش می کوشد ضمن حفظ کرامت دانش آموزان و خانواده ایشان از طریق ایجاد انگیزه، آموزش و توانمندسازی، فرصت تحصیل را برای این دانش آموزان فراهم آورد؛ تا هیچ دانش آموز با استعدادی به دلیل مشکلات مالی از تحصیل باز نماند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 10 ساعت پیش
اعلام زمان و شرایط شرکت در آزمون دستیار تخصصی دندانپزشکی

اعلام زمان و شرایط شرکت در آزمون دستیار تخصصی دندانپزشکی سلامت نیوز :زمان و شرایط شرکت در سی و سومین دوره آزمون پذیرش دستیار در رشته های تخصصی دندانپزشکی سال 1398 اعلام شد.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از مفدا، ثبت نام این آزمون در اسفند ماه سال جاری به صورت اینترنتی و از طریق پایگاه اینترنتی مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانیhttp://www.sanjeshp.ir/ انجام می شود. آزمون تیر ماه سال 98 برگزار خواهد شد.
گفتنی است داوطلبان متاهل فقط یک بار با استفاده از قانون تسهیلات ازدواج جوانان ایرانی (یا در دوره دانشجویی و یا حداکثر یک سال بعد از فارغ التحصیلی) می توانند قبل از انجام خدمت سربازی یا خدمات موضوع قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 10 ساعت پیش
تحول در سلامت، کام مردم سیستان و بلوچستان را شیرین کرد

تحول در سلامت، کام مردم سیستان و بلوچستان را شیرین کرد به گزارش ایرنا استان سیستان و بلوچستان به سبب دوری از مرکز، گستردگی و فاصله طولانی شهرها و روستاها از یکدیگر، نبود راه دسترسی به روستاهای دور افتاده و بی مهری رژیم های ستم شاهی همواره از محرومیت های فراوانی به ویژه در بخش بهداشت و درمان در رنج بود بطوریکه بسیاری از روستاها حتی خانه بهداشت نداشتند و در مراکز بهداشتی درمانی شهری نیز پزشکان هندی و بنگلادشی به طبابت می پرداختند.
سلامت هم اینک به عنوان یکی از اولویت های حاکمیتی موجی از امیدواری را در بین مردم و ارائه کنندگان خدمات درمانی به همراه داشته که نوید بخش آینده ای بهتر است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 10 ساعت پیش
ساخت بزرگترین مرکز دیالیز شمال کشور

ساخت بزرگترین مرکز دیالیز شمال کشور سید فرزاد جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل در گتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، گفت: با راه اندازی بزرگ ترین مرکز دیالیز شمال کشور با 100 تخت، مشکل خدمات دهی به بیماران دیالیزی مرتفع می شود.
وی با بیان اینکه انجام دیالیز به کیفیت زندگی فرد کمک می کند، افزود: با توجه به افزایش 5 درصدی سالانه بیماران دیالیزی برای اینکه بتوانیم پاسخگوی نیاز بیماران در حال و آینده نیز باشیم، ساخت مرکز جامع 100 تخته دیالیز در دستور کار این دانشگاه قرار گرفت.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 10 ساعت پیش
دیدار استاندار گیلان با مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب کشور

دیدار استاندار گیلان با مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب کشور به گزارش ایلنا از رشت، در راستای تعریف و تدوین ساز و کار مناسب و موثر برای حمایت وزارت نیرو از این دو طرح کلان، صبح امروز جلسه استاندار گیلان و مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب کشور برگزار و مقرر شد نتیجه جلسه جهت ابلاغ نهایی وزیر به همه عوامل ذیربط در وزارت نیرو منعکس شود.
گفتنی است پس از تدوین و تایید شیوه نامه ساماندهی آب بندان ها و تالاب ها و شیوه نامه ساماندهی و کنترل سیلاب رودخانه های استان گیلان و ابلاغ آنها به دستگاه های اجرایی و فرمانداران سراسر استان؛ طی جلسه ای که هفته گذشته با حضور دکتر مصطفی سالاری و دکتر اردکانیان برگزار شد ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 10 ساعت پیش
نقش روستاییان در جلوگیری از صید بی رویه پرندگان مهاجر

نقش روستاییان در جلوگیری از صید بی رویه پرندگان مهاجر علی امیری در گفت و گو با ایسنا با بیان اینکه تالاب امیرکلایه یکی از اکوسیستم های ارزشمند گیلان برای زمستان گذرانی پرندگان مهاجر است، گفت: امسال جمعیت پرندگان مهاجر در تالاب امیرکلایه همانند سال گذشته است.
وی افزود: سال گذشته حدود 25 هزار قطعه پرنده مهاجر در این تالاب فرود آمده بود و امسال نیز میزان دقیق جمعیت پرندگان مهاجر در این شهرستان در اواسط اسفندماه انجام خواهد شد.
امیری با اشاره به اینکه روستاییان شهرستانها می توانند در حفاظت از پرندگان مهاجر به خصوص پرندگانی که در شالیزارهایشان فرود می آیند، بسیار موثر باشند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 10 ساعت پیش
مردم آسیب ها را از طریق سامانه سجام گزارش کنند

مردم آسیب ها را از طریق سامانه سجام گزارش کنند به گزارش ایرنا، محمد باقر الفت روز یکشنبه در همایش دیده بانان پیشگیری استان البرز افزود: برنامه دیده بان پیشگیری از جرم سال گذشته بر مبنای اصل هشتم قانون اساسی و مبتنی بر فریضه امر به معروف و نهی از منکر در دستور کار قوه قضائیه قرار گرفته است.
وی اضافه کرد: در این برنامه از طریق فضای مجازی و مشارکت از وقایعی که استمرار آنها سبب وقوع جرم می شود جلوگیری خواهد شد.
الفت با بیان اینکه برنامه سجام پیوندی بین فضای مجازی و سازمان حفاظت اجتماعی قوه قضائیه است، خاطر نشان کرد: تاکنون 70 هزار نفر از طریق این سامانه گزینش، جذب و گزارشات آنها به مرکز ارسال شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 11 ساعت پیش
مرگ سالانه 1200 نفر در حوادث تهران

مرگ سالانه 1200 نفر در حوادث تهران به گزارش ایسنا، احمد صادقی در اولین سمینار تخصصی سازمان های مردم نهاد در حوزه مدیریت بحران که در محل ستاد توان افزایی و حمایت از سازمان های مردم نهاد شهر تهران برگزار شد، گفت: ایران یکی از ده کشور حادثه خیز در دنیا است، از 41 نوع حادثه 31 مورد آن در ایران اتفاق می افتد و 6 درصد تلفات جهانی در ایران بر اثر بلایای طبیعی رخ می دهد.
وی با بیان اینکه سالانه 1200 نفر در تهران بر اثر حوادث مختلف جان خود را از دست می دهند، تصریح کرد: قانون 72 ساعت طلایی در مدیریت بحران وجود دارد و دلیل تاکید بر آمادگی مردم نیز این است که 74 درصد مردم در روز اول و 26 درصد در روز دوم حادثه نجات می یابند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 11 ساعت پیش
خطر کارگاه های زباله در کمین کریم آبادی ها

خطر کارگاه های زباله در کمین کریم آبادی ها به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان کرمان، یکی از اهالی روستای کریم آباد گفت: اگر از آلودگی که در اثر سوزاندن برخی از ضایعاتی که در روستا توسط عده ای جمع شده اند بگذریم مهم ترین مشکلی که در حال حاضر مردم با آن درگیر هستند. سرقت هایی است که بصورت نگران کننده آرامش اهالی را بهم زده است. وی افزود: چون اکثر خانه ها در روستا حصار ندارد و مردم وسایل کشاورزی و ماشین و موتور را در محوطه منزل نگهداری می کند، مدتی است که با وجود این کارگاه ها سرقت در روستا خیلی زیاد شده است و کسی جرات نمی کند حتی بیل و کلنگش را بیرون بگذارد. افراد معتاد خیلی راحت هر چیز از آهن، پلاستیک، ادوات کشاورزی، گازوییل و... ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 11 ساعت پیش
برگزاری مانور زلزله در مهاباد

برگزاری مانور زلزله در مهاباد به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مهاباد ، دومین مانور زلزله برای مقابله با حوادث غیر مترقبه به همت تیپ 364 شهید نصیرزاده ارتش مستقر در مهاباد و همکاری آموزش و پرورش این شهرستان برگزار شد.
سرهنگ خاطری، معاون هماهنگ کننده تیپ 364 شهید نصیرزاده ارتش در مهاباد گفت: به دلیل قرار گرفتن کشورمان در منطقه ای زلزله خیز، این مانور برای ارائه آموزش های لازم به دانش آموزان برگزار و در آن راه های آمادگی، مقابله، نحوه برخورد اولیه با زلزله و چگونگی امداد رسانی به آسیب دیدگان احتمالی به دانش آموزان آموزش داده شد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 11 ساعت پیش
افزایش اشتغال با تشکیل 97 صندوق خرد اعتباری

افزایش اشتغال با تشکیل 97 صندوق خرد اعتباری به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند ؛یاری مدیر اجرایی طرح بین المللی ترسیب کربن در خراسان جنوبی گفت: بیشتر این تسهیلات برای راه اندازی کارگاههای صنایع دستی و پس از آن طرح های کشاورزی و دامداری هزینه شده است.
آقای یاری افزود: اجرای طرح بین المللی ترسیب کربن از سال 84 در خراسان جنوبی آغاز و تا کنون در این طرح 97 گروه توسعه روستایی تشکیل و راه اندازی شده که 63 گروه مربوط به شهرستان سربیشه، 15 گروه شهرستان خوسف و 19 گروه مربوط به شهرستان نهبندان است.
هم اکنون هزار و 771 نفر در گروههای توسعه روستایی شهرستان سربیشه ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 11 ساعت پیش
در پی گشت و کنترل ماموران اجرایی در زیستگاه های حیات وحش گرمسار یک گروه چهار نفره شکارچی غیر مجاز دستگیر شدند

در پی گشت و کنترل ماموران اجرایی در زیستگاه های حیات وحش گرمسار یک گروه چهار نفره شکارچی غیر مجاز دستگیر شدند به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، رئیس اداره حفاظت محیط زیست گرمسار از دستگیری چهار شکارچی در این شهرستان خبر داد و گفت: از این متخلفان ادوات شکار و همچنین یک سلاح برنوی شکاری ضبط شد.
حبیب دارپرنیان رئیس حفاظت محیط زیست گرمسار گفت: در پی گشت و کنترل ماموران اجرایی در زیستگاه های حیات وحش یک گروه چهار نفره شکارچی غیر مجاز دستگیر شدند.
رئیس محیط زیست گرمسار درباره کشفیات از این گروه شکارچی نیز توضیح داد: علاوه بر لاشه یک راس کل پاژن، یک قبضه سلاح برنو 270 دوربین دار، هفت تیر فشنگ و دو عدد پوکه فشنگ استفاده شده، دو عدد دوربین چشمی ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 12 ساعت پیش
سند راهبردی طب عمومی کشور تدوین می شود

سند راهبردی طب عمومی کشور تدوین می شود به گزارش ایرنا از اعلام روز یکشنبه پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، سید حسن هاشمی در جلسه شورای راهبردی طب عمومی استقرار و شکل گیری نظام ارجاع را بدون کمک پزشکان عمومی غیرممکن دانست و افزود: دولت به تنهایی نمی تواند نظام ارجاع را شکل دهد و باید با کمک پزشکان عمومی و سایر گروه های علوم پزشکی آن را ایجاد کنیم.
وی گفت: پزشکان عمومی اگر احساس کنند که در نظام ارجاع و نظام سلامت، نقش دارند، به ما کمک می کنند و اگر احساس کنند که نادیده گرفته شده اند، ممکن است توفیقی نداشته باشیم.
هاشمی تاکید کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 12 ساعت پیش
ابطال شرط معدل برای ورود به دانشگاه فرهنگیان

ابطال شرط معدل برای ورود به دانشگاه فرهنگیان به گزارش مشرق، شاکی به موجب دادخواست و لایحه تکمیلی ابطال تقلیل شرط معدل از 15 به 14 برای ورود به تربیت معلم برای جانبازان و فرزندان آنها را خواستار شده که متن درخواست این شاکی به شرح ذیل است: 1- ابطال بند 3 شیوه نامه مصاحبه اختصاصی داوطلبان ورود به دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی مصوب مرکز برنامه ریزی، منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش در سال تحصیلی 1397-1396، 2- ابطال شق (3) از بند ب شرایط و ضوابط پذیرش دانشجو معلم در رشته های تحصیلی پردیس های دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی (مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون سراسری سال 1396) ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 12 ساعت پیش
زندگی نامه شهید احمد محمودی

زندگی نامه شهید احمد محمودی به گزارش خبرنگار حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان ،حماسه دفاع مقدس روز به روز بالنده تر شد و جوانان ما چونان کوهی استوار در برابر تهاجم دشمن ایستادند. مقدس ترین و با ارزش ترین استقامت، دفاع از عقیده است و بدون شک دوران هشت ساله جنگ تحمیلی عراق علیه ایران از افتخارات بزرگ و بی نظیر ایران اسلامی است. شهادت زندگانی جاودانه یافتن است؛ اوج و عروج تعالی است.
شهادت تکامل ایمان و نهایت خلوص قلب هاست. شهادت مردن تحمیلی نیست بلکه انتخاب آزادانه و آگاهانه و خلوت عاشق و معشوق است.
ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 12 ساعت پیش
بطحایی: آغاز به کار شبکه سینا برای تعامل معلمان و اولیا

بطحایی: آغاز به کار شبکه سینا برای تعامل معلمان و اولیا وزیر آموزش و پرورش از آغاز به کار شبکه سینا به منظور ایجاد فضای تعامل و گفت گو بین مدرسه و اولیای دانش آموزان خبر داد.
به گزارش ایسنا، سید محمد بطحایی در جلسه دیدار با اعضای منتخب انجمن اولیاء و مربیان با بیان اینکه در رویکرد نوین تعلیم و تربیت و آموزش و پرورش، خانواده و مدرسه دو شریک تلقی شدند گفت: این دو شریک سرمایه مشترک را وسط گذاشتند و هر دو هدف هر دو هدفشان تعالی این سرمایه است.
وی بیان اینکه اگر این دو شریک که سرمایه مشترکی را وسط گذاشته اند، ضوابط و قواعد شراکت را رعایت نکنند ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 12 ساعت پیش
فارس من| نگرانی برای دریافت سبد حمایتی وجود ندارد/ واریز مرحله ای است

فارس من| نگرانی برای دریافت سبد حمایتی وجود ندارد/ واریز مرحله ای است به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، از چند روز قبل سامانه تلفنی برای اطلاع از آخرین وضعیت سبدهای غذایی در فضای مجازی مطرح شد و با شماره گیری سامانه برای مردم روزهایی مشخص شد که مردم حتما در روزهای مشخص شده برای دریافت سبد غذایی باید مراجعه کنند اما زمانی که مردم برای خرید مراجعه می کردند با این پاسخ که کارت نامعتبر است و یا شارژ نشده است مواجه می شدند.
با پیگیری خبرنگار فارس مازندران اداره کار دستگاه های پز فعال شده ای را اعلام کرد اما زمانی که با این دستگاه ها کارت کشیده می شد عدم شارژ به مردم اعلام می شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 12 ساعت پیش
دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه پیشرو در نسل سوم شناخته شده است

دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه پیشرو در نسل سوم شناخته شده است به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، فرید نجفی پیش از ظهر امروز در مراسم تجلیل از پژوهشگران و فناوران دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه که در سالن اجتماعات بیمارستان امام رضا (ع) برگزار شد، اظهار داشت: شناسنامه علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با 40 هزار و 96 مقاله و اسناد موجود است.
معاون فناوری و تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه ادامه داد: طی سال 97 روند رو به رشد مقالات دانشگاه علوم پزشکی مشخص شده، هم اکنون 31 درصد اعضای هیأت علمی دانشگاه یک تا صفر مقاله دارند که این برگزیده نیست.
وی وجود 19 عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه را رقم قابل قبولی دانست و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 13 ساعت پیش
سازمان آب و برق خوزستان با تصمیم های سلیقه ای روند توسعه را قفل کرده است/ پرورش ماهی در قفس هیچ مشکل زیست محیطی ایجاد نخواهد کرد

سازمان آب و برق خوزستان با تصمیم های سلیقه ای روند توسعه را قفل کرده است/ پرورش ماهی در قفس هیچ مشکل زیست محیطی ایجاد نخواهد کرد عباس پاپی زاده در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در رابطه با موانع پرورش ماهی در قفس در استان خوزستان گفت: پرورش آبزیان در آب های قابل شربی که زمان کافی برای پالایندگی ندارند مناسب نیست، اما فاصله بسیار زیاد سد های استان خوزستان باعث می شود پالایندگی طبیعی خود به خوداتفاق بی افتد، بنابر این پرورش ماهی در دریاچه های پشت برخی از سد ها هیچ مشکلی برای محیط زیست ایجاد نخواهد کرد.
ضرورت بهره برداری از ظرفیت های استان خوزستان در جهت توسعه بخش کشاورزی و گردشگری
نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 13 ساعت پیش
راه اندازی شبکه اجتماعی ویژه آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی

راه اندازی شبکه اجتماعی ویژه آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان ، علی باقرزاده، رییس سازمان نهضت سوادآموزی همدان گفت: طرح آموزش حضوری آموزش دهندگان را در دست اجرا داریم و امید است تا پایان سال آموزش مدرسان ملی به اتمام برسد و از ابتدای سال آتی هر فصل یک کارگاه برگزار شود.
وی با اشاره به شیوه های جدید آموزش و بازآموزی آموزشیاران در نهضت سوادآموزی افزود: در حال خروج از روند استفاده از وب و حرکت به سمت شبکه های اجتماعی هستیم. شبکه اجتماعی که در دست تولید داریم دارای سه بخش اصلی یادگیری و تجارب یادگیری، ارزشیابی و شرکت در آزمون ها است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 13 ساعت پیش
فارس من | حذف واحد 25 تنی تولید ماهیان سرد آبی با پارادوکس اداری محیط زیست رشت/ توضیحات اداره کل برای بررسی بیشتر

فارس من | حذف واحد 25 تنی تولید ماهیان سرد آبی با پارادوکس اداری محیط زیست رشت/ توضیحات اداره کل برای بررسی بیشتر به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، سامانه فارس من با هدف پیگیری مستقیم مسائل و مشکلات مردم راه اندازی شده است و در سریع ترین زمان به پیگیری موارد اعلامی می پردازد.
لغو مجوز زیست محیطی واحد تولیدی قزل الا برای ویلا سازی یکی از عناوینی بود که که از طریق مخاطبان در سامانه فارس من به ثبت رسید.
به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، چند سالی می گذرد که مقام معظم رهبری با در پیش گرفتن رویکرد اقتصادی و توجه به تولید، شعارهای سال را با محوریت تقویت بنیان اقتصاد، افزایش توان تولید، توسعه صادرات و انسجام همه دستگاه ها و متولیان کشور در جهت تحقق سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی انتخاب و بر اساس آن تمامی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 13 ساعت پیش
حدود 9 هزار نفر در خراسان شمالی مهارت آموختند

حدود 9 هزار نفر در خراسان شمالی مهارت آموختند محمدرضا رضایی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: صدور گواهینامه مهارت در مقایسه با مدت مشابه پارسال هشت درصد رشد یافته است.
وی افزود: این سازمان تعهد داده سالانه چهار میلیون نفرساعت آموزش مهارتی به متقاضیان در 2 بخش دولتی و خصوصی ارائه دهد.
به گزارش ایرنا هم اکنون آموزش های فنی و حرفه ای در 300 رشته آموزشی در بخش دولتی و خصوصی خراسان شمالی در حال انجام است.
مدیرکل فنی و حرفه ای خراسان شمالی بر ایجاد اشتغال در گروه های آسیب پذیر جامعه تاکید و بیان کرد: این آموزش ها در زندان ها ارائه می شود تا مددجویان پس از دوران حبس شغلی برای خود ایجاد کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 13 ساعت پیش
توسعه سامانه اتوبوسرانی تندرو در شهر اصفهان نیازمند منابع بیشتری است

توسعه سامانه اتوبوسرانی تندرو در شهر اصفهان نیازمند منابع بیشتری است به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان ،علیرضا صلواتی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان امروز در جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به فرسودگی ناوگان اتوبوسرانی در شهر اصفهان اظهار کرد: توسعه سامانه اتوبوسرانی تندرو در شهر اصفهان نیازمند منابع بیشتری است.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان با بیان این که قیمت هر دستگاه اتوبوس درون شهری 2.5 برابر شده است، افزود: قیمت هر دستگاه اتوبوس درون شهری از 500 میلیون تومان به یک میلیارد و 300 میلیون تومان رسیده است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 13 ساعت پیش
توسعه کشت های گلخانه ای در زمین های اوقافی

توسعه کشت های گلخانه ای در زمین های اوقافی به گزارش از شیراز ، الیاس رضایی معاون بهره وری اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس اظهار کرد: زمین های اوقافی زراعی بسیاری در استان فارس در دست مستاجران اوقاف است و با توجه به سیاست های جدید و کم آبی ها در این استان، روی آوردن به کشت های گلخانه ای و متراکم را ضروری کرده است.
وی افزود: با توجه به قانون و مقررات سازمان اوقاف و امور خیریه، مستاجران از تبدیل این زمین ها به گلخانه استقبال نمی کردند و نیازمند اتفاقات جدیدی در این حوزه بودیم.
رضایی گفت: همین مساله مشکلاتی را هم برای مستأجران ایجاد می کرد و هم باعث کاهش بهره وری در این زمین ها می شد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 13 ساعت پیش
نظام ارجاع بدون کمک پزشکان غیرممکن است

نظام ارجاع بدون کمک پزشکان غیرممکن است به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت؛ دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی در جلسه شورای راهبردی طب عمومی گفت: خوشبختانه اکنون نگاه و رویکرد انجمن پزشکان عمومی کشور ملی است بنابراین باید از این فرصت ارزشمند استفاده کنیم.
وزیر بهداشت افزود: در دوران گذشته در شهر های مختلف کشور، یک پزشک عمومی فعالیت داشت و همه مردم و بیماران به او مراجعه می کردند، اما امروز شرایط متفاوت شده است و به هر شهری که سفر می کنم، همه از ما پزشک فوق تخصص و پروفسور می خواهند.
دکتر قاضی زاده هاشمی گفت: اکنون در وزارت بهداشت به طور دقیق و شفاف می دانیم که به چه تعداد بهورز، مراقب سلامت ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 13 ساعت پیش
گاهی اوقات خانه و مدرسه زحمات همدیگر را خنثی می کنند/ تهیه فیلم های آموزشی درباره نحله های کاذب و آسیب های اجتماعی

گاهی اوقات خانه و مدرسه زحمات همدیگر را خنثی می کنند/ تهیه فیلم های آموزشی درباره نحله های کاذب و آسیب های اجتماعی به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، جلسه ملاقات وزیر آموزش و پرورش با نمایندگان منتخب شورای انجمن اولیا و مربیان استان ها، امروز در سالن جلسات دفتر وزارتی برگزار شد.
سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در این جلسه اظهار کرد: خیلی امیدوارم این جلسه آغاز راه پر خیر و برکتی در نظام تعلیم و تربیت باشد.
وی ادامه داد: در رویکرد نوین نظام تعلیم و تربیت، خانواده و آموزش و پرورش دو شریک تلقی می شود که سرمایه واحدی دارند و همه هم و غم آنها تعالی و گسترش سرمایه است.
بطحایی اضافه کرد: اگر این دو شریک ضوابط و قوانین مشارکت را رعایت نکنند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 13 ساعت پیش
مقاومت آموزش و پرورش در برابر مشارکت خانواده ها

مقاومت آموزش و پرورش در برابر مشارکت خانواده ها نورعلی عباسپور در نشست مشترک با منتخبین شوراهای انجمن اولیا و مربیان استان ها که پیش از ظهر امروز برگزار شد، با اشاره به اهمیت مشارکت و حضور اولیای دانش آموزان در فرایند تعلیم و تربیت اظهار کرد: برنامه های تحولی آموزش وپرورش با حضور اولیاء امکان پذیر است و در همین راستا وزیر آموزش وپرورش بسیار به ذی نفعان نظام آموزشی اهمیت می دهد و تأکید دارد بستر لازم را برای مشارکت خانواده ها در فرایند تعلیم و تربیت فراهم کنیم.
وی افزود: آموزش وپرورش لایه سختی دارد که در برابر مشارکت مقاومت می کند و تلاش های زیادی هم انجام شده است که این لایه شکسته شود ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 13 ساعت پیش
تخریب جنگل ها با چرای دام ها

تخریب جنگل ها با چرای دام ها سلامت نیوز :الگوهای بهره برداری از جنگل و همچنین نوع معیشت جوامع جنگل نشین کاملا غیراصولی برنامه ریزی شده و به صورت مستقیم در تخریب جنگل ها تاثیرگذار است.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از آرمان ،حضور دام در جنگل ها را نیز می توان یکی از تهدیدات جدی دانست. در واقع دام ها در حال بهره برداری گسترده از جنگل ها هستند، تقریبا تعداد زیادی دام در تمام طول سال در داخل جنگل ها حضور دارند و تنها در شرایط بد آب و هوایی اجازه حضور آنها در جنگل داده نمی شود. حضور پرتعداد دام سبب از دست رفتن حیات طبیعی جنگل ها و رشد نیافتن نهال ها در آن می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 13 ساعت پیش
دستگیری دندانپزشک قلابی در بابل

دستگیری دندانپزشک قلابی در بابل به گزارش خبرگزاری ایلنا و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بابل، معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بابل،سید مصطفی قاسم زاده معاون درمان دانشگاه از دستگیری دندانپزشک قلابی در بابل خبرداد .
قاسم زاده گفت: آقای م- ی متولد 1374 با مدرک سیکل و با جعل و استفاده از شماره نظام پزشکی یک پزشک عمومی به مدت سه ماه در اینستاگرام برای جلب بیمار تبلیغ می کرد.
وی در همین راستا عنوان کرد: با دستور معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بابل و با هماهنگی دادستان شهرستان، تیم کارشناسان نظارت بر درمان با مسوولیت دکتر علی نتاج- کارشناس نظارت بر دندانپزشکی- محل کار این پزشک قلابی را پلمپ و فرد خاطی را ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 14 ساعت پیش
رقیب هیچ شرکت خصوصی یا دانشگاهی نیستیم

رقیب هیچ شرکت خصوصی یا دانشگاهی نیستیم به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، دکتر حسین صمیمی امروز-یکشنبه- در گشایش چهارمین نشست تخصصی دستاوردهای علمی و فنی پژوهشگاه فضایی ایران افزود: در خصوص تعامل با دانشگاه رویکرد ما رفع نیازهای دانشی و فناورانه پژوهشگاه فضایی ایران در پروژه های جاری و آتی و جهت دهی به تحقیقات دانشجویان در راستای نیازهای فضایی کشور بوده است.
وی ادامه داد: در حال حاضر با 12 دانشگاه معتبر کشور و 117 استاد برتر حوزه هوافضا و سایر رشته ها قرارداد همکاری داریم و در این چهارچوب، رویکرد های تحقیقاتی حدود 180 دانشجو را در راستای نیازهای بخش فضایی با کمک اساتید جهت دهی کرده ایم.
ادامه دارد... ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 14 ساعت پیش
اجرای 239 طرح پژوهشی میان پژوهشگاه فضایی و دانشگاه ها

اجرای 239 طرح پژوهشی میان پژوهشگاه فضایی و دانشگاه ها به گزارش ایسنا ، دکتر رضایی در مراسم افتتاح چهارمین نشست تخصصی دستاوردهای علمی و فنی پژوهشگاه فضایی ایران با بیان این که در این دوره از نشست 151 مقاله در قالب پوستر ارائه شده است، خاطر نشان کرد: در این نشست در خصوص موضوعاتی همچون همکاری های دانشگاه، راهبردهای سیستمی، مخابرات، پیش رانش، سازه و کنترل حرارت، تولید و ذخیره ماهواره، کنترل وضعیت و کاربردی بحث و تبادل نظر می شود .
وی با اشاره به برنامه پژوهشگاه فضایی برای همکاری با دانشگاه ها، گفت: بر اساس برنامه های این پژوهشگاه تاکنون با 12 دانشگاه کشور قراردادهای انجام همکاری های پژوهشی داشته ایم . ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 14 ساعت پیش
موسسه های طرف قرار داد بیمه سلامت خدمات را مدیریت کنند

موسسه های طرف قرار داد بیمه سلامت خدمات را مدیریت کنند دکتر خدیجه ابراهیم خانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: همه بیماران و مراجعه کنندگان به مراکز درمانی تمایل دارند خدمت مورد نظر بلافاصله انجام گیرد این در حالی است که به دلیل محدودیت ها در منابع و شرایط موجود مدیریت بهینه ای نیز در مصارف نیز باید اعمال شود.
وی اظهار داشت: این موضوع به معنای عدم پذیرش بیمار اورژانسی نیست، زیرا ارائه خدمات به این نوع بیماران اهمیت ویژه ای دارد و تحت هر شرایطی درمان آنها مهم است.
این مسئول ادامه داد: طبق بند ت ماده هفت قانون برنامه ششم توسعه در صورتی که ادارات و دستگاههای دولتی تعهدی مازاد بر منابع مصوب هزینه کنند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 14 ساعت پیش
پلمپ 2 مرکز غیر مجاز ارائه دهنده خدمات درمانی در آبادان

پلمپ 2 مرکز غیر مجاز ارائه دهنده خدمات درمانی در آبادان حجت اله جانبی، معاون درمان دانشکده علوم پزشکی آبادان صبح امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در آبادان، اظهار کرد: در پی بازدیدهای میدانی کارشناسان نظارت بر درمان دانشکده و گزارشات مردمی، 2 مرکز که توسط افراد غیر پزشک و فاقد صلاحیت راه اندازی شده بودند و به انجام لیزر درمانی و سایر اعمال زیبایی و دخالت در کارهای تخصصی پزشکی مبادرت می ورزیدند، شناسایی و پس از طی مراحل قانونی پلمب و پرونده آنها برای برخورد قانونی با همکاری واحد حقوقی دانشکده به مراجع ذیصلاح ارجاع شد.
وی افزود: بر اساس دستورالعمل های ابلاغی وزارت بهداشت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 14 ساعت پیش
وحید قبادی دانا کیست؟

وحید قبادی دانا کیست؟ به گزارش خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان ، شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی طی حکمی وحید قبادی دانا را به عنوان معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور منصوب کرد و وی در روز شنبه هشتم دی ماه معارفه شد.
وحید قبادی دانا متولد 1356 دارای بورد فوق تخصصی آلرژی و ایمونولوژی بالینی و عضو هیات علمی جهاددانشگاهی علوم پزشکی تهران است.
علاوه بر سوابق جهادی که در دوران تحصیل از آن می توان نام برد سوابق فرهنگی اجتماعی بسیاری نیز در کشور دارد.
وی در سال های گذشته به عنوان رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور، عضو شورای اجتماعی کشور ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 14 ساعت پیش
6 هزار نفر به میز خدمت فرمانداری بوکان مراجعه کردند

6 هزار نفر به میز خدمت فرمانداری بوکان مراجعه کردند جمال خسروی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: میز خدمت به عنوان یک مرکز ارتباطات در فرمانداری در راستای ارایه خدمات مطلوب و عادلانه به مراجعه کنندگان فعالیت خود را از مهرماه امسال در محل فرمانداری آغاز کرد و با استقبال خوبی از سوی شهروندان مواجه شد.
وی اجرای این طرح را در راستای صیانت از حقوق شهروندی عنوان کرد و اظهار داشت: جلوگیری از تضییع حقوق شهروندی و سرگردانی مراجعان در ساختمان های اداری، نهادها و سازمان های دولتی از اهداف راه اندازی اتاق میز خدمت در محل فرمانداری این شهرستان است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 15 ساعت پیش
49 درصد دانش آموزان باید به رشته های فنی هدایت شوند

49 درصد دانش آموزان باید به رشته های فنی هدایت شوند حشمت اله وردی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس برنامه ششم توسعه از مجموع دانش آموزانی که به مقطع متوسطه دوم راه می یابند 49 درصد در رشته فنی و کار و دانش و 51 درصد در رشته نظری تحصیل کنند.
وی ادامه داد: این در حالی است که اکنون نرخ تحصیل دانش آموزن این استان در رشته های کار و دانش و فنی حرفه ای 27 درصد است که در 84 هنرستان استان به تحصیل اشتغال دارند.
معاون اموزش و پرورش ایلام با اشاره به تحصیل بیش از هفت هزار و 267 دانش آموز در پایه اول مقطع متوسطه دوم گفت: در سال جاری یک هزار و 962 نفر معادل 27 درصد در رشته های فنی و کار و دانش و پنج هزار و 304 نفر نیز در ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 15 ساعت پیش
امضای تفاهم نامه مشترک اجرای طرح مدارس مروج سلامت در مهاباد

امضای تفاهم نامه مشترک اجرای طرح مدارس مروج سلامت در مهاباد مرزنگ مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد در گفتگو با گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مهاباد گفت:وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در راستای شعار "انسان سالم محور توسعه پایدار "تلاش کرده اگر انسان سلامت جسمی، روانی و معنوی داشته باشد و بتواند در زندگی خود تغییر ایجاد کند و به آن جامعه عمل بپوشاند جامعه پیشرفت می کند.
وی افزود: این طرح با همکاری شبکه بهداشت و درمان و آموزش و پرورش شهرستان و با هدف اجرای برنامه جامع آموزش سلامت، ارائه خدمات بالینی، سلامت محیط، بهبود تغذیه، تحرک فیزیکی، ارتقاء سلامت کارکنان، خدمات سلامت روان و مشاوره ای ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 15 ساعت پیش
روستائیان مراقب حمله گرگ در فصل سرد سال باشند

روستائیان مراقب حمله گرگ در فصل سرد سال باشند امجد باقری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: کمبود طعمه در طبیعت باعث می شود تا این جانوران درنده برای تغذیه به جوامع روستایی و شهری نزدیک شوند و این نیز خطراتی را برای انسان ها و دام های اهلی دارد.
وی با تاکید بر اینکه گرگ ها بی دلیل به انسانها و دام های اهلی حمله نمی کند، اظهار داشت: باید از پراکنش زباله ها و لاشه حیوانات تلف شده در حاشیه روستاها و شهرها به جد خودداری شود چراکه وجود زباله ها و لاشه، محرکی قوی برای نزدیک تر شدن گرگ ها به سکونتگاه های انسانی است.
باقری با بیان اینکه دهیاران باید مدیریت زباله را جدی بگیرند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 15 ساعت پیش
شریعتمداری :بهزیستی باید مترادف با زندگی سازگار با جامعه برای معلولان و تمام اقشار ضعیف جامعه باشد

شریعتمداری :بهزیستی باید مترادف با زندگی سازگار با جامعه برای معلولان و تمام اقشار ضعیف جامعه باشد وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه تمام فعالیت ها و منابع سازمان بهزیستی برای شفافیت بیشتر باید به اتاق شیشه ای انتقال پیدا کند، گفت: بهزیستی باید مترادف با رفاه و زندگی سازگار با جامعه برای معلولان و تمام اقشار ضعیف جامعه باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در آیین تودیع و معارفه رئیس سازمان بهزیستی با بیان اینکه در دولت یازدهم و دوازدهم شاهد کارنامه درخشانی از دولت در سازمان بهزیستی بودیم، افزود: آنچه در دوران پیشین در بهزیستی اتفاق افتاده امروز با سند و مدرک و هم از زبان شرکای اجتماعی سازمان به عنوان صاحبان اصلی آن قابل ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 15 ساعت پیش
برگزاری کارگاه برای بیش از 6 هزار آموزگار در استان همدان

برگزاری کارگاه برای بیش از 6 هزار آموزگار در استان همدان به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان ، یاسر نانکلی ، معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان همدان گفت: یکی از اهداف اصلی ارزشیابی توصیفی کمک به بهبود فرآیند یادگیری دانش آموزان است؛ بنابراین شناخت هدف های دروس به اجرای صحیح ارزشیابی کیفی - توصیفی کمک می کند.
وی اظهار داشت: یکی از ویژگی های ارزشیابی کیفی - توصیفی استفاده از ابزارهای گوناگون برای جمع آوری اطلاعات است.
نانکلی خاطرنشان کرد: در صورتی که ارزشیابی توصیفی به خوبی توسط آموزگاران شناخته نشده و از ظرایف آن در اجرا مورد ملاحظه قرار نگیرد، آسیب های جدی، نتایج کوتاه مدت و بلند مدت آن را تهدید می کند ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 15 ساعت پیش
نامه بطحائی به رهبر انقلاب در مورد تبلیغات ناسالم موسسات آموزشی

نامه بطحائی به رهبر انقلاب در مورد تبلیغات ناسالم موسسات آموزشی به گزارش الف به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، بطحایی، با اشاره