توقیف 2 وانت حامل بوقلمون زنده در اسدآباد

توقیف 2 وانت حامل بوقلمون زنده در اسدآباد عادل بصیری محمدپور در گفت وگو با ایسنا، با اعلام این خبر افزود: هر یک از وانت های فروش دارای 100 قطعه بوقلمون زنده بود که از استان های دیگر برای فروش به این شهرستان آمده بودند و در حال حاضر با توقیف دو وانت فوق پرونده آنان برای سیر مراحل قانونی در حال اقدام قرار دارد.
وی حفظ و صیانت از بهداشت شهروندان و تأمین امنیت غذایی جامعه را از وظایف دامپزشکی برشمرد و گفت: عرضه مرغ زنده خارج از ضوابط بهداشتی دامپزشکی بوده و تخلف به شمار می رود و به منظور حفظ و تأمین بهداشت عمومی جامعه با فروشندگان و عرضه کنندگان مرغ زنده و عاملان کشتار غیرمجاز مرغ برخورد می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 6 دقیقه پیش
تدارکات برای اهدای سبدکالای شب عید نیازمندان

تدارکات برای اهدای سبدکالای شب عید نیازمندان به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، ناصر اسکندری قائم مقام کمیته امداد امام خمینی مازندران در جلسه هم اندیشی در خصوص تأمین مایحتاج شب عید نیازمندان گفت: 80 هزار خانوار در استان تحت حمایت این نهاد قرار دارند و از خدمات مختلف این نهاد بهره مند هستند.
وی افزود: خدمات در بخش های درمانی، اکرام ایتام، اشتغال، عمرانی، فرهنگی، تأمین جهیزیه، توزیع سبد کالا و غیره به مددجویان تحت حمایت ارائه می شود.
کمیته امداد امام خمینی مازندران تصریح کرد: با کمک و هم افزایی و مشارکت دستگاه های اجرایی، سازمان ها و نهادها می توان خدمات شایانی به نیازمندان و مددجویان ارائه کرد تا در آستانه سال نو شاهد لبخند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 14 دقیقه پیش
منشاء بوی نامطبوع تهران شناسایی شد

منشاء بوی نامطبوع تهران شناسایی شد آفتاب نیوز :
محمد تقی زاده، معاون عمرانی استانداری تهران، در حاشیه بهره برداری از سه طرح زیست محیطی شهرستان ری اظهار داشت: جلسه های متعددی با حضور همه دستگاه های مرتبط با بوی نامطبوع تهران برگزار و در نهایت عامل این بو؛ سه مجتمع پردازش پسماند آراد کوه، مجموعه دام گستر و فاضلاب شهری که در جنوب تهران وجود دارد شناسایی و تشخیص داده شد.
وی با اشاره به اینکه یک مجموعه دانشگاهی در این زمینه تحقیق می کند، افزود: هدف از تشکیل این مجموعه علمی بررسی سهم هر یک از این واحدها در انتشار بوی نامطبوع پایتخت است. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اجتماعی انتشار : 16 دقیقه پیش
خدمات دولت در حوزه سلامت چشمگیر است

خدمات دولت در حوزه سلامت چشمگیر است کریم علی حسنی روز دوشنبه در شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان دیر افزود: افزایش زیرساخت ها، تخت های بیمارستانی، طرح تحول سلامت و تامین دارو در شرایط سخت از خدمات و تلاش های دولت در حوزه سلامت است.
وی گفت: اجرای طرح پسماند شهرستان دیر که شهرداری متولی آن است باید هر چه زودتر به نتیجه مطلوبی برسد.
فرماندار دیر در باره بیمارستان دیر گفت: تامین پزشک متخصص، فعالیت بخش زایشگاه، اتاق عمل و راه اندازی سونوگرافی بیمارستان از خواسته های مردم است.
وی با اشاره به زیرساخت های جاده ای در شهرستان دیر بیان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 16 دقیقه پیش
معوقات رتبه بندی پرداخت شد

معوقات رتبه بندی پرداخت شد به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، علی الهیار ترکمن معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش در نشست خبری که امروز در ساختمان مرکزی این وزارتخانه برگزار شد اظهار کرد: باید یک برنامه و چارچوب مشخص برای اهداف آموزش و پرورش تدوین شود و از حرکات موردی و مقطعی باید پرهیز کنیم و در این راستا از سال گذشته تا امسال این موضوع را مدنظر داشتیم و کارهای خود را از نظر مطالعه، برنامه ریزی و آسیب شناسی انجام دادیم.
وی با تأکید بر این که یک مرحله حساس زمانی را پیش رو داریم که انتخابات است و خیلی ضروری است که به آن توجه ویژه داشته باشیم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 16 دقیقه پیش
شورای آموزش و پرورش مازندران درمنگنه کمبود فضای آموزشی

شورای آموزش و پرورش مازندران درمنگنه کمبود فضای آموزشی همچنین یکی از مشکلاتی که این شورا را در مازندران تا حدود زیادی کم اثر کرده ، کم توجهی به مدیریت مشارکتی در تصمیم گیری ها ، اجرا و نظارت بوده است، موضوعی که حتی جانشین رییس شورای آموزش و پرورش استان در همایش گرامیداشت هفته شورای آموزش و پرورش از آن انتقاد کرد.
قانون تشکیل شورای آموزش و پرورش مشتمل بر 22 بند است و ترکیب این شورا هم در سه سطح استانی ، شهرستانی و منطقه ای با عضویت 13 تا 15 نفر تعیین شده است تا بتواند وظایف مختلفی را که بر عهده اش قرار گرفته با همکاری همه جانبه اعضاء که دستکم یک سوم آنها را افراد حقیقی مرتبط با خانواده دانش آموزان تشکیل می دهند ، به سرانجام برساند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 16 دقیقه پیش
حضور 12 پزشک متخصص در دهلران

حضور 12 پزشک متخصص در دهلران به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام ؛ اردشیر احمدی رئیس بیمارستان شهدای دهلران گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون 335 زایمان طبیعی در بیمارستان شهدای دهلران صورت گرفته است.
او افزود: خوشبختانه بعد از اجرای طرح نظام سلامت اقدامات بسیار خوبی در راستای زایمان طبیعی در سطح شهرستان دهلران صورت گرفته است، این امر باعث شده که مادران باردار از زایمان طبیعی استقبال کنند.
احمدی افزود: یکی از برنامه هایی که در دستور کار ما قرار گرفته زایمان طبیعی بدون درد است که با حضور متخصص بیهوشی در بیمارستان شهدا دهلران اجرایی می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 25 دقیقه پیش
جشنواره نوجوان سالم با رویکرد پیشگیری از اعتیاد در لرستان برگزار می شود

جشنواره نوجوان سالم با رویکرد پیشگیری از اعتیاد در لرستان برگزار می شود به گزارش خبرگزاری فارس از خرم آباد، حجت اله مومنی ظهر امروز در جلسه کارگروه پیشگیری از اعتیاد در لرستان، اظهار کرد: جشنواره نوجوان سالم با رویکرد پیشگیری از اعتیاد برای دو مقطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم برگزار می شود.
وی خاطرنشان کرد: جشنواره نوجوان سالم در چهار سطح آموزشگاهی، شهرستانی، استانی و کشوری برگزار خواهد شد.
معاون فرهنگی و پرورشی آموزش و پرورش لرستان با بیان اینکه دانش آموزان، همکاران فرهنگی و اولیا می توانند در این جشنواره شرکت کنند، افزود: جشنواره نوجوان سالم در قالب های مقاله، روزنامه دیواری، عکس، فیلم، نقاشی و ایده پردازی برگزار می گردد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 35 دقیقه پیش
منتظر مجوز سهمیه استخدامی برای جذب معلمان حق التدریس هستیم

منتظر مجوز سهمیه استخدامی برای جذب معلمان حق التدریس هستیم به گزارش افکارنیوز ،
یارمحمد حسین بُر مدیرکل امور اداری وزارت آموزش و پرورش در نشست خبری که امروز در ساختمان شهید رجایی این وزارتخانه برگزار شد، در مورد رتبه بندی معلمان ورودی سال 95 اظهار کرد: در رتبه بندی حرفه ای افراد تا 6 سال مشمول هیچ رتبه ای نمی شوند و بعد از آن رتبه بندی شروع می شود و تمام کسانی که تحت پوشش رتبه بندی قرار گرفته اند دارای سابقه 6 سال به بالا بوده اند که تطبیق ها را انجام داده ایم.
اخبار اجتماعی - وی در خصوص مواد آزمون صلاحیت های حرفه ای معلمان گفت: برای محتوای آزمون صلاحیت های حرفه ای با حوزه های متخصص آموزش و پرورش ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 45 دقیقه پیش
ضوابط و مقررات بخشش اضافه خدمت سربازان حین خدمت

ضوابط و مقررات بخشش اضافه خدمت سربازان حین خدمت رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی ضوابط و مقررات بخشش اضافه خدمت کارکنان وظیفه حین خدمت را تشریح کرد.
به گزارش ایسنا، سردار تقی مهری اظهار داشت: برابر ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح، بخشش اضافه خدمت غیبت سربازی، تنها شامل مشمولانی می شود که به خدمت سربازی اعزام شوند.
وی در مورد ضوابط بخشش اضافه خدمت غیبت سربازی عنوان کرد: در صورتی که در سوابق خدمتی کارکنان وظیفه، حسن خلق، جدیت در وظایف محوله، ابراز شجاعت و فداکاری و ... از سوی فرماندهان تایید شود، تمام یا بخشی از اضافه خدمت سنواتی آنان برابر ضوابط مورد بخشش قرار می گیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اجتماعی انتشار : 46 دقیقه پیش
سفر برخی مسئولان به خارج از جیب بازنشستگان فولاد جای تأسف دارد

سفر برخی مسئولان به خارج از جیب بازنشستگان فولاد جای تأسف دارد به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خانه ملت، زهرا سعیدی نماینده مبارکه در مجلس در نشست علنی امروز (دوشنبه 30 دی ماه) پارلمان در نطق میان دستور خود گفت: دی ماه هم با حوادث تلخ و شیرینش که پیش تر در نطق اضطراری بدان اشاره کردم گذشت و در جمعه قبل شنوای خطبه های پر صلابت، مقتدرانه و عالمانه رهبر معظم انقلاب بودیم، تاکید معظم له بر تقویت وحدت و قوی شدن در همه حوزه ها به عنوان راهبرد کشور اولویت ها را مشخص کرد.
نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: ایران قدرتمند و عزتمند ایرانی است با مولفه های قدرت در ساحت اجتماع چه در سیاست، اقتصاد، علم و فرهنگ. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 46 دقیقه پیش
یک زندانی به همت اوقاف ساوه آزاد شد

یک زندانی به همت اوقاف ساوه آزاد شد حجت الاسلام حمید کرمی در گفتگو با ایسنا، اظهار کرد: همزمان با ایام فاطمیه و به برکت حضرت صدیقه طاهره(س) طرح آزادی زندانیان جرائم غیر عمد که یکی از برنامه های سازمان اوقاف و امور خیریه است در این شهرستان اجرا و یک زندانی با بدهی مالی 130 میلیون ریال آزاد و به آغوش گرم خانواده خویش برگشت.
وی افزود: این زندانی 40 ساله که دارای یک فرزند بود به دلیل مشکلات مالی محکوم به پرداخت مبلغ 130 میلیون ریال شده بود و تا زمانی که دین خود را پرداخت نمی کرد باید زندانی می شد که با هماهنگی دستگاه قضائی زمینه آزادسازی او فراهم شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 56 دقیقه پیش
ورودی جنوبی ایستگاه مترو دروازه شمیران افتتاح شد

ورودی جنوبی ایستگاه مترو دروازه شمیران افتتاح شد به گزارش روز دوشنبه شرکت مترو تهران ؛ مدیرعامل شرکت مترو با اشاره به بهره برداری از این ورودی گفت: ایستگاه دروازه شمیران یک ایستگاه تقاطعی بین خط 2 و 4 است که هر یک از این 2 خط تا پیش از این دارای 2 ورودی مستقل بودند.
علی امام افزود: سازه این ورودی در مجتمع تجاری، اداری ابن سینا تعبیه شده و امکان تردد شهروندان از بیرون از این مجتمع در مجاورت آن امکان پذیر است.
مدیرعامل شرکت مترو با بیان این که مقدمات ساخت ورودی جنوبی ایستگاه دروازه شمیران از 10 سال گذشته فراهم شده بود، عنوان کرد: به دلیل برخی مشکلات حقوقی که با مالک مطرح بود امکان بهره برداری از آن فراهم نبود که امروز با رفع ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 ساعت و 4 دقیقه پیش
حمایت بسیج سازندگی استان خراسان جنوبی از کارگاه های اشتغال روستایی و بازاریابی تضمینی تولیدات

حمایت بسیج سازندگی استان خراسان جنوبی از کارگاه های اشتغال روستایی و بازاریابی تضمینی تولیدات به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند ، در شرایط کنونی موضوع اشتغال یکی از مهمترین چالش های اجتماعی در کشور است در این راستا یکی از نهادهایی که با اجرای برنامه ها و ایجاد اشتغال سعی در رفع مشکل داشته سازمان بسیج سازندگی است.
سازمان بسیج سازندگی استان در حوزه اشتغال در دو بخش اشتغال مزیتی و اشتغال معیشتی با هدف خودکفا کردن خانوارها فعالیت می کند. توسعه صندوق های قرض الحسنه مردمی در روستاها، جذب منابع خیرین در حوزه اشتغال و کمک به برند سازی و توسعه بازار از دیگر برنامه های بسیج سازندگی است.
ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 1 ساعت و 6 دقیقه پیش
دانشگاه پیام نور برای دانشجویان سیل زده غایب آزمون برگزار می کند

دانشگاه پیام نور برای دانشجویان سیل زده غایب آزمون برگزار می کند به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه پیام نور، مرتضی محسنی ضمن ابراز همدردی با دانشجویان دانشگاه پیام نور در مناطق سیل زده استانهای جنوبی کشور افزود: دروس این دانشجویان با عنوان ریزشی اعلام شده و آزمون آن در ترم آینده برگزار می شود.
وی با عنوان اینکه دروس ریزشی مازاد بر واحدهای انتخابی دانشجویان در ترم آینده خواهد بود و لطمه ای به انتخاب واحد آنها نخواهد زد، ابراز امیدواری کرد: با کاهش دغدغه دانشجویان در زمینه تحصیل بتوانیم تا اندازه ای التیام بخش درد این عزیزان به واسطه حادثه تاسف بار سیل باشیم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 ساعت و 15 دقیقه پیش
مهارت های امدادی دانش آموزان با نیازهای ویژه ارتقا می یابد

مهارت های امدادی دانش آموزان با نیازهای ویژه ارتقا می یابد خلیل رنجبر رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان گفت: با همکاری هلال احمر طرح ملی دادرس با هدف ارتقای مهارت های امدادی، آماده سازی دانش آموزان با نیازهای ویژه و کاهش آسیب های ناشی از مخاطرات در روزهای سخت اجرا می شود.
وی افزود: در اجرای طرح ملی دادرس عملیات امداد وکمک های اولیه با هدف توانمندسازی در حوزه فعالیت های اجتماعی به بیش از 160 دانش آموز با نیاز ویژه دختر وپسر متوسطه دوره اول پیش حرفه ای در 9 شهرستان و منطقه تابعه ارائه می شود.
رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان با بیان اینکه یکی از محورهای برنامه ششم توسعه تدوین افزایش مشارکت های اجتماعی با توجه به مسئله عدالت جنسیتی است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 ساعت و 16 دقیقه پیش
وزیر آموزش وپرورش وارد چابهار شد

وزیر آموزش وپرورش وارد چابهار شد به گزارش افکارنیوز ،
محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش به منظور بازدید از مناطق سیل زده و بررسی تخریب مدارس و آسیب های سیل وارد فرودگاه کنارک شد.
اخبار اجتماعی - محسن حاجی میرزایی در بدو ورود به فرودگاه کنارک مورد استقبال استاندار سیستان و بلوچستان ، مدیرکل آموزش و پرورش و شماری از مسوولان این استان قرار گرفت.
وزیر آموزش و پرورش در این سفر ضمن بازدید از مناطق سیلزده جنوب سیستان و بلوچستان از مدارسی که بر اثر سیلاب تخریب شده اند نیز بازدیدخواهد کرد. ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 1 ساعت و 25 دقیقه پیش
شرط بخشش اضافه خدمت غیبت سربازی

شرط بخشش اضافه خدمت غیبت سربازی به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان ، سردار تقی مهری، رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی گفت: بر اساس ابلاغیه ستاد کل نیرو های مسلح، بخشش اضافه خدمت غیبت سربازی ، تنها شامل مشمولانی می شود که به خدمت سربازی اعزام شوند.
سردار تقی مهری افزود: در صورتی که در سوابق خدمتی کارکنان وظیفه، حسن خلق، جدیت در وظایف محوله، ابراز شجاعت و فداکاری از سوی فرماندهان تایید شود، تمام یا بخشی از اضافه خدمت سنواتی آن ها برابر ضوابط مورد بخشش قرار می گیرد.
رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا ادامه داد: ابلاغیه ضوابط و مصادیق بخشش اضافه خدمت سنواتی کارکنان وظیفه از سوی ستاد کل نیرو های مسلح به کلیه یگان ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: اجتماعی انتشار : 1 ساعت و 45 دقیقه پیش
نسخه نویسی الکترونیک از قاچاق دارو جلوگیری می کند

نسخه نویسی الکترونیک از قاچاق دارو جلوگیری می کند به گزارش خبرگزاری مهر ، مهدی قنادی، با اشاره به مزایای تجویز الکترونیکی نسخ بیان کرد: پیش از اجرای نسخه نویسی الکترونیک نسخ به صورت کاغذی و در قالب سی دی در سامانه های الکترونیک سازمان ثبت می شد ولی اکنون این اقدام با سهولت و دقت بیشتر انجام می شود به نحوی که به صورت غیر حضوری و براساس مستندات موجود، اقدامات پزشک به طور دقیق مشخص می شود.
مدیرکل نظارت بر خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران ادامه داد: از طریق سامانه های الکترونیک می توانیم پی ببریم که چه خدماتی به بیمار تجویز شده و مشکلات موجود در زمینه تقاضاهای القایی تا حدود زیادی برطرف می شود البته به غیر از مواقعی که بیماری در یک ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 ساعت و 56 دقیقه پیش
تصفیه خانه شهرک صنعتی سیمین دشت احداث شود

تصفیه خانه شهرک صنعتی سیمین دشت احداث شود به گزارش خبرنگار مهر ، ابوالفضل اینانلو ظهر دوشنبه در جلسه شورای برنامه ریزی شهرستان فردیس که در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، با بیان اینکه استاندار البرز پیگیر حل مشکلات استان و شهرستان ها هستند، اظهار کرد: اقداماتی در شهرستان فردیس انجام شده است که شایسته تقدیر است.
وی در ادامه با بیان اینکه شهرستان فردیس با کمبود زیرساخت ها مواجه است، تاکید کرد: استاندار البرز با دستگاه های اجرایی مکاتباتی انجام داده است تا ادارات شهرستان فردیس در جای مناسبی مستقر شوند.
فرماندار فردیس با اشاره به اینکه تجمیع ادارات در کشور ممنوع شده و پیشنهاد احداث شهرک اداری منتفی شده است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 2 ساعت و 26 دقیقه پیش
جلوگیری از قاچاق دارو با اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیک

جلوگیری از قاچاق دارو با اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیک به گزارش ایسنا، مهدی قنادی با اشاره به مزایای تجویز الکترونیکی نسخ بیان کرد: پیش از اجرای نسخه نویسی الکترونیک نسخ به صورت کاغذی و در قالب سی دی در سامانه های الکترونیک سازمان ثبت می شد، ولی اکنون این اقدام با سهولت و دقت بیشتر انجام می شود؛ به نحوی که به صورت غیر حضوری و براساس مستندات موجود، اقدامات پزشک به طور دقیق مشخص می شود.
مدیرکل نظارت بر خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران ادامه داد: از طریق سامانه های الکترونیک می توانیم پی ببریم که چه خدماتی برای بیمار تجویز شده و مشکلات موجود در زمینه تقاضاهای القایی تا حدود زیادی برطرف می شود ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 2 ساعت و 35 دقیقه پیش
اجرای طرح پرونده الکترونیک بیمه شدگان در قشم خاتمه یافت

اجرای طرح پرونده الکترونیک بیمه شدگان در قشم خاتمه یافت به گزارش خبرگزاری فارس از قشم، عباس اکبری ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اجرای طرح پرونده الکترونیک بیمه شدگان این سازمان در شهرستان قشم به منظور توسعه خدمات الکترونیک خاتمه یافت.
وی با اشاره به وجود افزون بر 36 هزار پرونده در این سازمان، افزود: میانگین حجم هر پرونده 50 برگ است که طی این طرح حدود 2 میلیون سند اسکن شد.
رئیس تامین اجتماعی قشم تصریح کرد: در حال حاضر تمامی محتویات پرونده ها به صورت الکترونیکی در دسترس بوده و بستر لازم برای ارتقای خدمات غیرحضوری فراهم شده است.
ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 2 ساعت و 35 دقیقه پیش
افتتاح سالن ورزشی در گراش

افتتاح سالن ورزشی در گراش به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز ، رضایی رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان گراش گفت: سالن ورزشی ولایت با مساحت 200 متر مربع و با هدف دستیابی به اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و استفاده به عنوان کلاس درس تربیت بدنی در آموزشگاه قائدی گراش افتتاح شد.
او، بیان کرد: هزینه تعمیر و تجهیز سالن 35 میلیون تومان بوده که 25 میلیون تومان آن از بودجه اداره کل و 10 میلیون تومان دیگر نیز از مدیریت آموزش و پرورش شهرستان گراش هزینه شد.
انتهای پیام/ت ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 2 ساعت و 45 دقیقه پیش
تغییر کاربری اسکلت 20 ساله بیمارستان دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد

تغییر کاربری اسکلت 20 ساله بیمارستان دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز اصفهان ؛ رئیس دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد گفت: اسکلت ساختمان بیمارستان نجف آباد، سال 79 زده شده اما از آن تاریخ تا به امروز، با وجود 5 بار تمدید مجوز از وزارت بهداشت، موفق به تاسیس بیمارستان نشدیم و الان درصددهستیم تا کاربری این بیمارستان را تغییر دهیم و به یک واحد آموزشی و پژوهشی تبدیل کنیم
امیر رضا نقش با بیان اینکه بعید است وزارت بهداشت مجوز ساخت بیمارستان دانشگاه آزاد را تمدید کند گفت: پیشنهادهایی در خصوص تکمیل بیمارستان ناتمام مقابل دادگستری مطرح شده و از طرف دیگر نیز مسئولان شهرستان ایده تکمیل بیمارستان دانشگاه به وسیله برخی خیریه ها را ارائه ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 2 ساعت و 45 دقیقه پیش
535 نفر به جمعیت فرهنگیان استان بوشهر اضافه می شود

535 نفر به جمعیت فرهنگیان استان بوشهر اضافه می شود به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، غلامرضا دانش فر پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به فعالیت واحدهای مختلف اداره کل معاون آموزش و پرورش در هفته گذشته در انجام فرایند تشکیل پرونده و مصاحبه با 579 نفر قبول شده آزمون استخدامی، اظهار داشت: از کل قبول شدگان آزمون استخدامی، برای 535 نفر پرونده تشکیل شد و آنها مورد مصاحبه قرار گرفتند.
معاون پشتیبانی آموزش و پرورش استان با مقایسه قبول شدگان آقا و خانم آزمون استخدامی در استان، تصریح کرد: از مجموع 535 نفر مورد مصاحبه قرار گرفته، 306 نفر خانم و 229 نفر آقایان تشکیل می دهند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 2 ساعت و 45 دقیقه پیش
سیل زدگان پلدختری در کنار مردم سیستان و بلوچستان؛ پایگاه های هلال احمر برپا شد

سیل زدگان پلدختری در کنار مردم سیستان و بلوچستان؛ پایگاه های هلال احمر برپا شد علی کیانی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در پلدختر اظهار داشت: در پی وقوع سیلاب در استان سیستان وبلوچستان در دو روز گذشته پایگاه های هلال احمر در پارک ولایت برای جمع آوری کمک های مردمی برپاشده است تا مردم پلدختر که خود در ماه های گذشته درگیر سیلاب ویرانگر بودند به یاری مردم سیستان و بلوچستان بشتابند.
وی با بیان اینکه مردم سیل زده سیستان و بلوچستان نیاز به انواع اقلام امدادی دارند افزود: مردم پلدختر می توانند اقلامی مانند پتو، موکت، وسایل گرمایشی، آب معدنی و مواد غذایی را به پایگاه های هلال احمر اهدا کنند تا به دست مردم سیل زده سیستان و بلوچستان برسد. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 2 ساعت و 56 دقیقه پیش
بوشهر| 3 ماه نخست سال آینده خط آبرسانی سیراف - جم وارد مدار بهره برداری می شود

بوشهر| 3 ماه نخست سال آینده خط آبرسانی سیراف - جم وارد مدار بهره برداری می شود به گزارش حبرگزاری تسنیم از جم ، محمد حسینی صبح امروز در نشست مجمع سلامت شهرستان جم با بیان اینکه یکی از مطالبات مهم مردم شهرستان جم تامین آب آشامیدنی است اظهار داشت: بر این اساس، طرح آب شیرین کن سیراف که تامین کننده آب شهرستان جم است عملیات اجرایی آن به ظرفیت 28 هزار متر مکعب آغاز شده و روند ساخت آن تسریع یافته است.
وی با اشاره به اجرای خط انتقال آب سیراف به جم برای انتقال آب تولیدی پروژه آب شیرین کن بیان کرد: خط انتقال آب سیراف به جم در مراحل پایانی است و طبق پیش بینی ها در 3 ماه نخست سال آینده آب شرب سالم از طریق این خط لوله به جم منتقل می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 3 ساعت و 5 دقیقه پیش
دانشگاه امیرکبیر و صندوق حمایت از پژوهشگران تفاهم نامه امضا کردند

دانشگاه امیرکبیر و صندوق حمایت از پژوهشگران تفاهم نامه امضا کردند هدف از امضای این تفاهم نامه همکاری در زمینه اجرای 10 طرح تحقیقاتی پسا دکتری ویژه، مطابق ضوابط و مقررات و سیاست ها و اولویت های تحقیقاتی اعلام شده از سوی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران است.
به گزارش روز دوشنبه دانشگاه امیرکبیر، در این تفاهم نامه تاکید شده است که حمایت از محقق پسا دکتری ویژه در قالب حق الزحمه و گرنت پژوهشی خواهد بود که میزان حق الزحمه برابر با حقوق استادیار پایه یک در دانشگاه در همان سال و میزان گرنت پژوهشی حداکثر تا سقف 50 درصد حق الزحمه خواهد بود.
بنابراین اعتبار مالی حق الزحمه به صورت مشترک توسط طرفین (صندوق و دانشگاه) به نسبت 70 درصد سهم صندوق و 30 درصد سهم ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 3 ساعت و 25 دقیقه پیش
اختصاص 200 میلیارد ریال اعتبار برای رفع مشکل آب روستاهای سیل زده لرستان

اختصاص 200 میلیارد ریال اعتبار برای رفع مشکل آب روستاهای سیل زده لرستان به گزارش خبرگزاری ایلنا لرستان، علیرضا کاکاوند در گفتگو با رسانه ها اظهار داشت: در سیل فروردین ماه امسال، 964 روستای استان با خسارت دو هزار و 620 میلیارد ریالی در خصوص تامین آب شرب مواجه شدند.
وی با اشاره به اینکه تاکنون تنها مبلغ 200 میلیارد ریال از حجم بالای خسارات به این شرکت پرداخت شده است؛ اظهار داشت: بر اساس آخرین پیگیری ها در هفته گذشته مبلغ 200 میلیارد ریال دیگر نیز اختصاص یافته که پس از تصویب در هیات دولت به استان لرستان تخصیص پیدا خواهد کرد.
کاکاوند تصریح کرد: حجم خسارات وارد شده در سیل امسال بسیار زیاد بوده اما با تلاش شبانه روزی همکاران در این شرکت و در کمتر از دو هفته ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 3 ساعت و 26 دقیقه پیش
اعزام تیم بهداشتی و درمانی ممسنی به مناطق عشایری

اعزام تیم بهداشتی و درمانی ممسنی به مناطق عشایری به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز ، چوبینه، رئیس شبکه بهداشت و درمان ممسنی گفت: با توجه به دشوار بودن عبور و مرور عشایر به ویژه ساکنان مناطق کوهستانی و دورافتاده شهرستان تیم سلامت متشکل از پزشک، ماما و بهورز بر اساس برنامه زمان بندی شده به این مناطق اعزام می شوند.
او، بیان کرد: در این برنامه با مراجعه تیم سلامت به خانه بهداشت آبگرم و چادر های مناطق عشایری دشت خشک، دشت سبز، سیلبز، گردن به، هرزه چر، گود تلی، چهار قاش، بند باریک و آب انجیر مومنی، خدمات رایگان سلامت و دارو به مردم ارائه شد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 3 ساعت و 45 دقیقه پیش
رییس سازمان بهزیستی کشور وارد فرودگاه کنارک شد

رییس سازمان بهزیستی کشور وارد فرودگاه کنارک شد دکتر وحید قبادی در بدو ورود به فرودگاه کنارک مورد استقبال مسوولان سیستان و بلوچستان قرار گرفت.
بازدید از مناطق سیلزده دشتیاری، دیدار با مددجویان بهزیستی، بازدید از مناطق حاشیه نشین چابهار و نشست مدیریت بحران از جمله برنامه های رییس سازمان بهزیستی کشور به جنوب سیستان و بلوچستان است.
به گفته مدیرکل بهزیستی سیستان و بلوچستان گفت: پنج هزار و 607 خانوار زیر پوشش بهزیستی این استان در مناطق سیل زده آسیب دیدند.
عزیزالله جهانتیغ اظهار داشت: تعداد کل مددجویان در مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان 11 هزار و 475 خانواده هستند که تاکنون خسارت مالی سنگینی به منزل پنج هزار و 607 خانوار بصورت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 3 ساعت و 54 دقیقه پیش
بازارچه های خود اشتغالی زنان در محله های ایلام ایجاد می شود

بازارچه های خود اشتغالی زنان در محله های ایلام ایجاد می شود طالب صادقیان روز دوشنبه در دیدار با مدیرکل و جمعی از مسئولان بهزیستی ایلام افزود: این بازارچه ها با هدف اشتغال بکار زنان سرپرست خانوار و خود سرپرست در تمامی محلات شهر ایلام راه اندازی خواهند شد.
وی با بیان اینکه نخستین بازارچه خود اشتغالی زنان در هانیوان دایر و با استقبال این قشر مواجه شد، ادامه داد: مرحله دوم راه اندازی این بازارچه ها در دستور کار شهرداری ایلام قرار گرفته است.
شهردار ایلام تاکید کرد: با تاسیس این بازارچه ها سعی شده تا از ظرفیت بانوان در حوزه تولید و اشتغال استفاده و زمینه خودکفایی آنها فراهم شود.
ساماندهی 162 کودک کار در ایلام ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 3 ساعت و 55 دقیقه پیش
پرداخت وام 100 میلیونی ازدواج از سال آینده

پرداخت وام 100 میلیونی ازدواج از سال آینده سلامت نیوز : وزیر ورزش و جوانان با اشاره به تصویب افزایش وام ازدواج به 50 میلیون برای هر یک از زوجین گفت: این وام از ابتدای سال 99 به زوجین پرداخت می شود.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان در حاشیه مراسم امضای تفاهم نامه میان دو وزارتخانه کار، تعاون و رفاه اجتماعی و وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینکه مسائل مربوط به اشتغال، تحصیل، اوقات فراغت و ایجاد زمینه مشارکت های اجتماعی، سیاسی جوانان برای این وزارتخانه حائز اهمیت است، گفت: گسترش سازمان های مردم نهاد جوان و ارتقای تسهیلات ازدواج از جمله فعالیت های مستقیم این وزارتخانه است. ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 3 ساعت و 55 دقیقه پیش
طرح ایران مهارت در 13 درصد مدارس دوره اول متوسطه اجرا می شود

طرح ایران مهارت در 13 درصد مدارس دوره اول متوسطه اجرا می شود به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش کردستان، مهدی نامدار در نشست هم اندیشی اجرای طرح ایران مهارت در دارس استان کردستان، ترویج توانایی های مهارتی در دوره متوسطه اول را یکی از برنامه های اولویت دار حوزه آموزش متوسطه عنوان کرد و اظهار داشت: وظیفه مسئولان آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق این است که آموزش های فنی و حرفه ای را با سرعت ترویج دهند.
وی طرح ایران مهارت را یکی از طرح های مهم در راستای ترویج مهارت آموزی در دانش آموزان دانست و بر کسب مهارت، کارآفرینی و کشف استعدادها در دانش آموزان دوره اول متوسطه تاکید کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 3 ساعت و 55 دقیقه پیش
30 دی ماه آخرین مهلت نام نویسی در مراسم ازدواج دانشجویی

30 دی ماه آخرین مهلت نام نویسی در مراسم ازدواج دانشجویی این نهاد همچنین اعلام کرده است که مهلت نام نویسی اولیه پایان آذرماه 1398 بود ولی با توجه به استقبال دانشجویان مزدوج، مهلت ثبت نام تا پایان دی ماه تمدید شده است.
ورود کاروان های دانشجویان به مشهد مقدس محل برگزاری مراسم، از 10 دی ماه آغاز شده است. با توجه به ایام پایانی امتحانات دانشگاه ها و تراکم کاروان ها در بهمن ماه، لازم است زوج های دانشجو هر چه سریعتر نسبت به انتخاب کاروان و تاریخ اعزام خود از طریق سایت اقدام کنند.
زوج هایی که یکی از آنها در زمان تحصیل در دانشگاه ازدواج کرده و زمان عقدشان از اول فروردین ماه 97 تا پایان آذرماه 98 است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 4 ساعت و 14 دقیقه پیش
مردم بدون نگرانی شیر و لبنیات مصرف کنند

مردم بدون نگرانی شیر و لبنیات مصرف کنند به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کهگیلویه و بویراحمد، معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی این استان گفت: اطلاعات ارائه شده در مورد میزان آفلاتوکسین لبنیات قطعا غلط است.
دکتر امام بخش قائدی افزود: آمار اداره کل غذا کمتر از 3.5 درصد آلودگی را نشان می دهد در حالی که بسیاری از کشور های همسایه و کشور های دیگر میزان آلودگی بسیار بالاتر است.
وی بیان کرد: بی شک در صنعت غذا و کارخانجات لبنی با حضور مسئولان فنی، آزمایشگاه های مجهز و نظارت مستمر سازمان غذا و دارو نگرانی به مراتب کمتر از مراکز سنتی است که لبنیات در آن ها عرضه می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 4 ساعت و 15 دقیقه پیش
عمل کاشت حلزون شنوایی برای اولین بار در ایران

عمل کاشت حلزون شنوایی برای اولین بار در ایران به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، عمل جراحی پیشرفته کاشت حلزون شنوایی با پروتزهای جدید برای دو بیمار ناشنوا در بیمارستان پیوند اعضا ابوعلی سینا با موفقیت انجام شد.
بصیر هاشمی سرپرست این تیم جراحی امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به امکانات و تجهیزات مدرن بیمارستان پیوند ابوعلی سینا، تصمیم گرفتیم عمل های جراحی پیشرفته اتولوژی در این مرکز انجام شود.
وی افزود: بدین منظور پس از بررسی های لازم، عمل کاشت حلزون شنوایی با پروتزهای جدید، برای دو بیمار ناشنوا در بیمارستان پیوند اعضای ابوعلی سینا انجام شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 4 ساعت و 25 دقیقه پیش
ارائه خدمت مسکن به 244 مددجو در قزوین

ارائه خدمت مسکن به 244 مددجو در قزوین به گزارش خبرگزاری مهر ، علی اصغر کشاورز حسین آبادی در این باره اظهار کرد: طی 9 ماهه سال جاری 244 خانوار تحت حمایت، خدمات مختلف مسکن شامل خرید، احداث، بهسازی، تعمیرات کلی و جزئی، بهسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی و اخذ انشعاب آب، برق و گاز را دریافت کرده اند .
وی، خدمات کمیته امداد در زمینه های مختلف را برای ارتقای زندگی مددجویان دانست و بیان کرد: خدمات این نهاد در سرفصل های مهمی چون مسکن، اشتغال و درمان به منظور ایجاد بسترهای لازم جهت تأمین آرامش و ارتقای زندگی مددجویان ارائه می شود.
کشاورز حسین آبادی ادامه داد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 4 ساعت و 26 دقیقه پیش
سرپرست اداره بازرسی و مدیریت عملکرد اداره کل منابع طبیعی معرفی شد

سرپرست اداره بازرسی و مدیریت عملکرد اداره کل منابع طبیعی معرفی شد به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز ، سرپرست جدید اداره بازرسی و مدیریت عملکرد اداره کل منابع طبیعی معرفی شد.
در جلسه ای که با حضور معاون برنامه ریزی، توسعه و مدیریت منابع طبیعی و رئیس اداره حقوقی و اداره حراست برگزار شد کلاه کج به عنوان سرپرست اداره بازرسی و مدیریت عملکرد معرفی گردید.
همچنین از زحمات و تلاش های محمد امین چلداوی تقدیر و تشکر بعمل آمد.
کلاه کچ ریاست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اهواز را در کارنامه خود دارد.
انتهای پیام/م ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 4 ساعت و 46 دقیقه پیش
خاک مرغوب کشاورزی 30 کیلومتر از بین رفته/ آمادگی شعبه تامین اجتماعی چابهار برای ارائه پوشش بیمه بیکاری

خاک مرغوب کشاورزی 30 کیلومتر از بین رفته/ آمادگی شعبه تامین اجتماعی چابهار برای ارائه پوشش بیمه بیکاری به گزارش ایلنا به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، مجید مستوفی با بیان اینکه شهر چابهار مصون از سیل اخیر سیستان و بلوچستان بوده و خوشبخانه خسارتی در شهر چابهار ایجاد نشده است، افزود: اما مناطق و روستاهای اطراف چابهار مانند دشتیاری، هورکی، پلان و... که 180 کیلومتر از این شهرستان فاصله دارند، دچار خسارت های ناشی از سیل شده اند.
وی اظهار کرد: با توجه به اینکه شغل بسیاری از مردم مناطق سیل زده، کشاورزی است، کارگاه یا بنگاه اقتصادی به تعداد کمی وجود دارد و تاکنون نیز هیچ کارفرمایی برای دریافت خدمات بیمه ای ناشی از سیل به شعبه چابهار مراجعه نکرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 4 ساعت و 55 دقیقه پیش
گُل، تماس های خط ملی اعتیاد را اشغال کرده است

گُل، تماس های خط ملی اعتیاد را اشغال کرده است ماریت قازاریان روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: فراوانی تماس ها به معنای این نیست که اغلب مصرف کنندگان گل مصرف می کنند بلکه تماس های مرتبط با گل بیشتر است.
وی ادامه داد: مصرف کنندگان یا دوستان و خانواده های آنان با خط ملی اعتیاد تماس می گیرند و به طورمثال این سئوال ها را مطرح می کنند: آیا گل اعتیاد است ، آیا می توانیم گل را مصرف کنیم ، شوهرم گل مصرف می کند، این ماده اعتیاد آور نیست ، آیا گل عوارض دارد .
رئیس گروه پیشگیری از اعتیاد سازمان بهزیستی و مسئول خط ملی اعتیاد گفت: گاه نیز افرادی تماس می گیرند و می پرسند همسرم گل مصرف می کند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 4 ساعت و 55 دقیقه پیش
نانوساختارهای خنثی سازی آلودگی پسماندهای صنایع ثبت اختراع شد

نانوساختارهای خنثی سازی آلودگی پسماندهای صنایع ثبت اختراع شد به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت علوم، داود معروفی مسئول مرکز مالکیت فکری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان گفت: تولید و معرفی نانوساختارهای صفحه مانند Cu0.05Ce0.95O2 به عنوان یک ماده جاذب-فوتوکاتالیست توسط موسوی کمازانی عضو هیئت علمی پردیس علوم و فناوری های نوین دانشگاه سمنان و پارک علم و فناوری این دانشگاه در اداره کل ثبت اختراعات کشور به شماره 99824 به ثبت رسید.
عضو هیئت علمی پردیس علوم و فناوری های نوین دانشگاه سمنان در خصوص این اختراع گفت: ماده تولید شده دارای خصلت دوگانه بوده؛ یعنی از یک طرف جاذب فتوکاتالیست است که باعث تخریب آلاینده ها می شود و از طرف دیگر فتوکاتالیست جاذب است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 5 ساعت و 5 دقیقه پیش
دانش آموزان معلول به مدارس عادی می روند؟

دانش آموزان معلول به مدارس عادی می روند؟ به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان ، محمدحسن عظیم عراقی با اشاره به طرح آموزش تلفیقی فراگیر اظهار کرد: در قالب طرح تلفیقی، دانش آموزان آسیب دیده بینایی، شنوایی، اوتیسم با هوش بهر نرمال و بچه هایی که مشکل جسمی حرکتی دارند، اما هوش بهرشان طبیعی است در مدارس عادی مشغول به تحصیل می شوند. حدود 70 هزار دانش آموز در مدارس عادی در قالب طرح تلفیقی تحصیل می کنند.
وی افزود: دانش آموزی که هوش بهرش پایین تر از حد نرمال باشد در مدارس خاص آموزش و پرورش استثنایی تحصیل می کند و در حال حاضر دانش آموزی با این ویژگی به صورت تلفیقی در مدارس عادی نداریم. ما 80 هزار دانش آموز در مدارس استثنایی داریم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: اجتماعی انتشار : 5 ساعت و 5 دقیقه پیش
پایش سلامت 10 هزار بازنشسته شهرداری تهران آغاز شد

پایش سلامت 10 هزار بازنشسته شهرداری تهران آغاز شد به گزارش گروه شهری خبرگزاری فارس، حمید چوبینه در آیین آغاز پایش سلامت بازنشستگان شهرداری تهران که در مرکز دائمی پایش سلامت کارکنان و بازنشستگان شهرداری تهران برگزار شد، اظهار داشت: از مدت ها قبل پایش سلامت را به عنوان طب پیشگیری در دستور کار شرکت شهر سالم داشتیم؛ مهمترین ابزاری که می تواند هزینه های درمانی و نگرانی های سلامت خانواده ها را کاهش داد، پرداختن به علائم هشدار بیماری پیش از آن که به یک بحران تبدیل شود، است.
وی با اشاره به هزینه های سنگین درمان که چالش های جدی برای بسیاری از بیماران ایجاد می کند، گفت: در سال 97 پروژه سنگین پایش سلامت کارگری که از وظایف شرکت شهر سالم بود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 5 ساعت و 5 دقیقه پیش
پایان ثبت نام جذب هیئت علمی وزارت بهداشت؛ امروز

پایان ثبت نام جذب هیئت علمی وزارت بهداشت؛ امروز به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
بر اساس اعلام وزارت بهداشت، فرصت جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه های علوم پزشکی کشور امروز دوشنبه 30 دی به پایان می رسد و این مهلت به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد، لذا علاقه مندان برای ثبت نام باید از این فرصت باقی مانده استفاده کرده و پس از ثبت نام، کد رهگیری خود را دریافت کنند.
فرایند جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه های علوم پزشکی امسال کاملا الکترونیکی شده و کلیه مستندات متقاضیان اعم از رزومه های علمی، آموزشی، پژوهشی و... باید در سامانه بارگذاری شوند.
ادامه خبر ...

منبع: شبکه خبر دسته: اجتماعی انتشار : 5 ساعت و 14 دقیقه پیش
اداره کل غله گلستان از تحمیل هزینه اضافی بر نانوایان جلوگیری کند

اداره کل غله گلستان از تحمیل هزینه اضافی بر نانوایان جلوگیری کند به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان، هادی حق شناس در سومین جلسه کارگروه آرد و نان استان به استناد مصوبه هیات وزیران در خصوص تشکیل کارگروه های آرد و نان استان ها، به تمام فرمانداری ها ماموریت داد وظایف کارگروه را در شهرستان ها پیگیری و نظرات و پیشنهادات خود را برای طرح و تصویب به کارگروه استانی ارسال کنند.
وی با تاکید بر اهمیت توجه به فرآیند توزیع و تخصیص سهمیه آرد کارخانجات و نانوایی ها، اظهار کرد: با توجه به یارانه قابل توجهی که دولت به این حوزه اختصاص داده و همچنین جایگاه نان به عنوان غذای اصلی اکثریت مردم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 5 ساعت و 35 دقیقه پیش
نزدیک به چهار هزار نفر در کاشان تحت پوشش بیمه اجتماعی اند/ کاشان در رتبه دهم جمعیت مشمول بیمه اجتماعی استان

نزدیک به چهار هزار نفر در کاشان تحت پوشش بیمه اجتماعی اند/ کاشان در رتبه دهم جمعیت مشمول بیمه اجتماعی استان به گزارش ایلنا از اصفهان، عماد استکی در ستاد راهبردی توسعه بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر که در محل فرمانداری کاشان برگزار شد، اظهار داشت: دولت سعی کرده تسهیلاتی را در غالب بیمه روستایی در اختیار روستاییان قرار دهد و ما در دولت یازدهم و دوازدهم شاهد اتفاقات خوب در این بخش بودیم.
وی هدف از تشکیل جلسه در کاشان به عنوان ستاد راهبردی توسعه بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر را جذب صد درصدی افراد حایز شرایط عضویت در این صندوق عنوان کرد.
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان اصفهان خاطرنشان کرد: چندی پیش مصوب شد تا در سطح کشور ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 5 ساعت و 35 دقیقه پیش
کاهش سزارین نخست زا در اسدآباد

کاهش سزارین نخست زا در اسدآباد دکتر بهنام رضا مخصوصی در گفت وگو با ایسنا، با اعلام این خبر اظهار کرد: آمار سزارین نخست زا در آذرماه امسال 44 درصد بود که در دی ماه به 23 درصد کاهش یافته که این موفقیت در جهت اجرای سیاست های وزارت بهداشت و در راستای ارتقاء سلامت مادران شهرستان بوده است.
وی در ادامه با اشاره به احداث بیمارستان حضرت امیرالمؤمنین(ع) اسدآباد گفت: در راستای انتقال سند بیمارستان پیش نویس تفاهم نامه با هلال احمر به وزارتخانه ارسال شده و در حال امضا شدن است که با انجام آن امیدواریم کلنگ بیمارستان جدید امیرالمؤمنین(ع) تا اواخر امسال به زمین زده شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 5 ساعت و 46 دقیقه پیش
35 واحد گشت فوریت های اجتماعی فعال شد

35 واحد گشت فوریت های اجتماعی فعال شد سید مالک حسینی، سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران در گفت وگو با خبرنگار شهری خبرگزاری فارس درباره تمهیدات شهرداری برای افراد بی خانمان اظهار داشت: 35 واحد گشت فوریت های اجتماعی در سه نوبت کاری هشت ساعته در حال فعالیت در سطح مناطق 22 گانه شهر جهت رسیدگی به پیام های شهروندان در حوزه آسیب های اجتماعی هستند که رسیدگی به پیام ها با فوریت یک ساعته در روز و با فوریت نیم ساعته در شب انجام می شود.
وی افزود: اعلام آماده باش به تمامی عوامل اجتماعی مناطق 22 گانه و سطح نواحی جهت رصد میدانی سطح منطقه به منظور شناسایی نقاط آسیب خیز ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 5 ساعت و 54 دقیقه پیش
مهارت های فنی و حرفه ای متناسب با نیاز شهرستان برنامه ریزی شود

مهارت های فنی و حرفه ای متناسب با نیاز شهرستان برنامه ریزی شود به گزارش خبرنگار مهر ، جعفر توان شامگاه یکشنبه در جلسه شورای مهارت شهرستان دیواندره با اشاره به اینکه 58 درصد جمعیت این شهرستان را روستاییان تشکیل می دهند، اظهار داشت: می طلبد آموزش های فنی و حرفه ای براساس نیاز روستاها پیش بینی شود.
وی افزود: این شهرستان ظرفیت مناسبی در بحث گیاهان دارویی، زنبورداری، دامپروری و صنایع تبدیلی دارد و یکی دیگر از ظرفیت های شهرستان، شغل های خماتی است که نیازمند مهارت آموزی است.
فرماندار شهرستان دیواندره ادامه داد: همچنین برگزاری دوره های آموزشی تخصصی و مهارتی مورد نیاز کارگران و استادکاران ساختمانی در ارتقای کیفیت اجرای کار تاثیرگذار است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 5 ساعت و 55 دقیقه پیش
ضرورت توجه به ظرفیت های رسانه ای برای گسترش مشارکت خیران مدرسه ساز

ضرورت توجه به ظرفیت های رسانه ای برای گسترش مشارکت خیران مدرسه ساز "جواد ذاکر" یکشنبه شب در جلسه شورای آموزش و پرورش استان یزد افزود: بیست و دومین دوره جشنواره های استانی خیرین مدرسه ساز کشور با محوریت موضوعات فرهنگی و رسانه ای در دستور کار قرار گرفته تا در دهه سوم این نهاد مردمی چشم اندازی امید آفرین و اثر بخش در این حوزه آشکار نماید.
وی ادامه داد: گسترش فرهنگ مشارکت های مردمی در عرصه مدرسه سازی با استفاده از ظرفیت های گسترده حوزه فرهنگ و رسانه و تکریم و نکوداشت خیرین مدرسه ساز به عنوان سرمایه های اجتماعی برخی از اهداف برگزاری این جشنواره است.
مدیرکل نوسازی مدارس استان یزد اظهار داشت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 6 ساعت و 6 دقیقه پیش
شرکت بیش از 25 هزار نفر در مسابقه های کتابخوانی و تفسیر قرآن رویداد ملی فهما

شرکت بیش از 25 هزار نفر در مسابقه های کتابخوانی و تفسیر قرآن رویداد ملی فهما خبرگزاری شبستان ، گروه مسجد و کانون های مساجد: حجت الاسلام والمسلمین حبیب رضا ارزانی اعلام کرد: متناسب با تقویت و انسجام بیش از پیش فعالیت های کانون ها در چارچوب های تعیین شده در زیست بوم مجازی بچه های مسجد که کشف، پرورش و بکارگیری خلاقیت های فرهنگی هنری بچه های مسجد با امکان رصد، پایش و ارزیابی اطلاعات را در دستور کار قرار دارد؛ مقوله آموزش و ارتقاء سطح توانمندی های فعالان کانون های مساجد و پرسنل ستادهای استان و مرکز به صورت ویژه مورد توجه است .
رئیس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور تصریح کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 6 ساعت و 14 دقیقه پیش
روان شناسان پناهگاه مردم در شرایط دشوار هستند

روان شناسان پناهگاه مردم در شرایط دشوار هستند به گزارش خبرگزاری مهر ، محمد حاتمی، در دیدار با روان شناسان و مشاوران استان مازندران، اظهار داشت: حوادثی که در 15 روز گذشته در کشور اتفاق افتاد، از نظر روانی مردم را تحت تاثیر قرار داده است.
وی افزود: روان شناسان و مشاوران باید سراغ مردم بروند، در کنار آنها باشند و راه های مقابله با این شرایط را به مردم آموزش دهند.
حاتمی با اشاره به شهادت حاج قاسم سلیمانی، گفت: حاج قاسم، از نظر شخصیتی انسانی بی نظیر بود. بنده افتخار دارم، قریب به 10 سال با ایشان در ارتباط بودم و همکاری هایی در لشکر ثارالله خصوصا بزرگداشت شهدای استان های کرمان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان داشتم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 6 ساعت و 15 دقیقه پیش
سیل زدگان به آب سالم و پتو نیاز دارند

سیل زدگان به آب سالم و پتو نیاز دارند به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، نماینده معاونت پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که از هفته گذشته برای بررسی مشکلات سیل زدگان به این استان رفته گفت: مشکلات مردم سیل زده بسیار زیاد است، حدود 200 هزار نفر و بیش از 900 روستا تحت تأثیر سیل هستند و راه ارتباطی حدود 30 روستا قطع است.
سعید لک افزود: مشکلی که امدادرسانی به سیل زدگان را سخت می کند، فاصله زیاد روستاهاست. بیشترین خسارت سیل زدگان از بین رفتن محصولات کشاورزی و دام آنهاست. آبگرفتگی زمین های کشاورزی انواع محصولات از جمله هندوانه و موز را از بین برده است. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 6 ساعت و 16 دقیقه پیش
پویش سیل مهربانی همکلاسی ها در کهگیلویه و بویراحمد برگزار می شود

پویش سیل مهربانی همکلاسی ها در کهگیلویه و بویراحمد برگزار می شود هادی زارع پور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این پویش مهم فرهنگی و اجتماعی با محوریت سازمان دانش آموزی کهگیلویه و بویراحمد اجرا خواهد شد.
وی افزود: بر اساس این پویش کمک های نقدی و غیرنقدی دانش اموزان و معلمان کهگیلویه و بویراحمد جمع آوری و برای هموطنان سیل زده در استان سیستان و بلوچستان ارسال می شود.
مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: اقلام مورد نیاز سیل زدگان استان سیستان و بلوچستان جمع آوری، بسته بندی و از طریق اداره کل آموزش و پرورش استان در اختیار آنان قرار می گیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 6 ساعت و 35 دقیقه پیش
رفع تکلیف برای عدم حضور رئیس جمهور در ایلام/ توئیتی که برای معاون رئیس جمهور جنجال آفرید!

رفع تکلیف برای عدم حضور رئیس جمهور در ایلام/ توئیتی که برای معاون رئیس جمهور جنجال آفرید! به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور صبح روز شنبه 28 دی ماه با استقبال مسوولان ارشد این استان که حدود نیمی از جمعیتش را بانوان تشکیل می دهد وارد ایلام شد.
وی پس از ورود به ایلام در توئیتی نوشت، امروز در ایلام هستم، نرخ بیکاری از 6 /17 درصد در سال 91 به 1 /8 درصد رسیده و نرخ سرمایه گذاری 200 درصد افزایش داشته است و طی امسال 15 هزار میلیارد تومان در زمینه اکتشافات نفت و گاز سرمایه گذاری شده است !
توییتی که ظاهرا فقط به واسطه رفع تکلیف ثبت شد و در فضای مجازی واکنش های بسیاری را در پی داشت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 6 ساعت و 35 دقیقه پیش
حوزه اطلاع رسانی از سیل سیستان وبلوچستان ماند

حوزه اطلاع رسانی از سیل سیستان وبلوچستان ماند سیدحسن موسوی چلک روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: وقوع حوادث و سوانح طبیعی و غیرطبیعی موضوع اجتناب ناپذیر زندگی در تمام جوامع است و با توجه به موقعیت ایران ممکن است چند حادثه طبیعی و غیرطبیعی را با هم داشته باشیم و لازم است حوزه اطلاع رسانی در این مواقع بهتر عمل کنند.
وی ادامه داد: ایران جزو کشورهای حادثه خیز و دارای اولویت در حوزه بلایای طبیعی است و با توجه به اتفاقات غیرطبیعی که آنها را تجربه می کنیم، مدیریت بحران در این حوزه مهم است.
مشخص نبودن سیاست رسانه ای هنگام بلایا ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 6 ساعت و 36 دقیقه پیش
سیل زدگان به آب سالم و پتو نیاز دارند

سیل زدگان به آب سالم و پتو نیاز دارند نماینده معاونت پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که از هفته گذشته برای بررسی مشکلات سیل زدگان به این استان رفته، در گفت وگو ایرنا گفت: مشکلات مردم سیل زده بسیار زیاد است، حدود 200 هزار نفر و بیش از 900 روستا تحت تأثیر سیل هستند و راه ارتباطی حدود 30 روستا قطع است.
سعید لک افزود: مشکلی که امدادرسانی به سیل زدگان را سخت می کند، فاصله زیاد روستاهاست. بیشترین خسارت سیل زدگان از بین رفتن محصولات کشاورزی و دام آنهاست. آبگرفتگی زمین های کشاورزی انواع محصولات از جمله هندوانه و موز را از بین برده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 6 ساعت و 36 دقیقه پیش
اجرای طرح تامین 2 هزار و 440 مسکن برای اقشار کم در آمد در چهارمحال و بختیاری/ آلودگی شیر چقدر جدی است

اجرای طرح تامین 2 هزار و 440 مسکن برای اقشار کم در آمد در چهارمحال و بختیاری/ آلودگی شیر چقدر جدی است به گزارش خبرگزاری شبستان از شهرکرد، صفحه اول روزنامه های امروز (دوشنبه 30 دی) در چهارمحال و بختیاری به شرح زیر است:
راوی قلم: اجرای طرح تامین 2 هزار و 440 مسکن برای اقشار کم در آمد در چهارمحال و بختیاری
دیده بان زاگرس: انتقاد از بی مهری مسئولان به آثار باستانی شهرستان بن
عصرقلم: آلودگی شیر چقدر جدی است
پایان پیام/ 361 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 6 ساعت و 45 دقیقه پیش
دهه فجر فرصتی برای تبیین نقش حساس زنان در پیروزی انقلاب اسلامی است

دهه فجر فرصتی برای تبیین نقش حساس زنان در پیروزی انقلاب اسلامی است فریبا برنایی بجد شامگاه یکشنبه در نخستین کارگروه بانوان ستاد دهه فجر سیستان و بلوچستان اظهار داشت: نسل امروز ما باید افتخارات گذشته خود را بشناسد و این افتخارات و دلاوری ها باید با امید به آینده که جزو تاکیدات رهبر معظم انقلاب است در جامعه نمود پیدا کند.
وی افزود: زنان سیستان و بلوچستان همراه با آحاد مردم کشور با حضور در صحنه های مختلف همواره حمایت و پشتیبانی خود را از ارزش های انقلاب اسلامی و ولایت اعلام کردند و قطعا در چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب که وارد دهه پنجم می شویم نیز حضور و مشارکت گسترده ای خواهند داشت. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 6 ساعت و 46 دقیقه پیش
شورای آموزش و پرورش بازوی توانمند تعلیم و تربیت است

شورای آموزش و پرورش بازوی توانمند تعلیم و تربیت است قانون شوراهای آموزش و پرورش در 26 دیماه 1372 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید. این شوراها به منظور تحقق مشارکت و نظارت مردم در امر آموزش و پرورش و بهره گیری از تمام منابع و امکانات برای تاسیس، توسعه و تجهیز فضاهای آموزشی و پرورشی و تسهیل در فعالیت های اجرایی آموزش و پرورش، در استان ها و شهرستان ها تشکیل شده است.
رضا زارع زاده مهریزی یکشنبه شب در جمع اعضای منتخب شورای دانش آموزی شهرستان مهریز افزود: این شورا در کنار مسوولان یک تکیه گاه قابل اتکاست که باید از ظرفیت آن برای تعالی تعلیم و تربیت و آموزش و پرورش نسل جوان استفاده شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 6 ساعت و 56 دقیقه پیش
خسارت وحوش به کشاورزان جاجرم کمتر شد

خسارت وحوش به کشاورزان جاجرم کمتر شد سیدمحمد موسوی روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از این تعداد مورد مربوط به حمله پلنگ به مبلغ 10 میلیون ریال بوده که جبران این خسارت ها در دست پیگیری است و یک مورد حمله گرگ، و پنج مورد گراز بوده است.
وی افزود: برای جلوگیری از افزایش خسارت حمله خوک به مزارع، 2 مورد پروانه دفع این حیوان داده شده است.
وی با اشاره به سرشماری پاییزه امسال گفت: در پناهگاه حیات وحش میاندشت و قرق اختصاصی اوزوم و بهار ، جمعیت آهوان 20 درصد رشد داشته است و روند رو به رشد و آرامش حیات وحش مناطق آزاد نشان از مناسب بودن شرایط زیست این گونه دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 6 ساعت و 56 دقیقه پیش
اقدامات صورت گرفته به روستاهای سیل زده کافی نیست

اقدامات صورت گرفته به روستاهای سیل زده کافی نیست احمد علی موهبتی یکشنبه 29 دیماه در جمع خبرنگاران در خصوص اقدامات صورت گرفته به مناطق آسیب دیده اظهار داشت: اقدامات صورت گرفته به روستاهایی که در معرض سیل قرار گرفتند و راه دسترسی ندارند کافی نیست چرا که امدادرسانی به وسیله هلیکوپتر محدود است و توزیع آن هم به سختی صورت می گیرد.
وی بیان کرد: تصمیم بر این شده که با استفاده از تراکتور و ماشین آلات سنگین به روستاهایی که راه دسترسی ندارند کمک رسانی گردد که این اقدام در کمک رسانی به این روستاها موثر خواهد بود.
وی با بیان اینکه امدادرسانی باید ادامه پیدا کند چراکه روال عادی زندگی مردم به مخاطره افتاده و تا روند عادی زندگی مردم شروع نشود ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 7 ساعت و 6 دقیقه پیش
جولان سگهای ولگرد شهروندان گنابادی را آزرده است

جولان سگهای ولگرد شهروندان گنابادی را آزرده است سگهای ولگرد تحت مراقبت فرد مشخصی نبوده و بدون هیچ محدودیتی در خیابانها و کوچه های شهر 45 هزار نفری گناباد با مساحت هزار و 800 هکتار به ویژه در مناطق مرکزی این شهر جنوبی خراسان رضوی طی همه ساعات روز و شب پرسه می زنند.
این حیوان بطور طبیعی ترشحات، بزاق و ادرار خود را همه جا رها می کند لذا افزایش تعداد سگها در فضای عمومی شهر عاملی برای انتقال انواع ویروس ، انگل ، میکروب و احتمال بروز بیماری و مشکلات بهداشتی از همین طریق برای شهروندان محسوب می شود.
"هاری، کیست هیداتیک، سالک، کالاآزار، لاروهای مهاجر احشایی و بروسلوز" بیماریهایی هستند که ابتلاء انسان به آنها و شیوع در جوامع انسانی بخاطر ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 7 ساعت و 16 دقیقه پیش
امروز آخرین مهلت ثبت نام در رشته های بدون آزمون

امروز آخرین مهلت ثبت نام در رشته های بدون آزمون به گزارش مشرق ، داوطلبان پذیرش در رشته های تحصیلی صرفاً با سوابق تحصیلی دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پیام نور، غیرانتفاعی، مجازی و پردیس خودگردان دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی در آزمون سراسری سال 1398 برای ثبت نام تا پایان امروز دوشنبه 30 دی ماه 98 مهلت دارند.
داوطلبان برای ثبت نام باید به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی محل پذیرش رشته مورد تقاضا مراجعه کنند.
همچنین مرحله تمدید پذیرش رشته های تحصیلی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال 1398 نیز امروز دوشنبه 30 دی ماه 98 به پایان می رسد. ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 7 ساعت و 16 دقیقه پیش
امروز آخرین مهلت ثبت نام جذب هیات علمی وزارت بهداشت

امروز آخرین مهلت ثبت نام جذب هیات علمی وزارت بهداشت به گزارش ایسنا، فرصت جذب اعضای هیأت علمی دانشگاه های علوم پزشکی کشور امروز دوشنبه 30 دی ماه پایان خواهد پذیرفت و این مهلت به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد،لذا علاقه مندان برای ثبت نام باید از این فرصت باقی مانده استفاده کرده و پس از ثبت نام، کد رهگیری خود را دریافت کنند.
بر اساس اعلام وزارت بهداشت، فرایند جذب اعضای هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی امسال کاملا الکترونیکی شده و کلیه مستندات متقاضیان اعم از رزومه های علمی، آموزشی، پژوهشی و... باید در سامانه بارگذاری شوند. در این راستا برخی دانشگاه ها تقاضا کردند به دلیل اینکه نیاز دارند برخی مستندات خود را برای جذب در برخی رشته ها بارگذاری ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 7 ساعت و 36 دقیقه پیش
تجلیل از قهرمانان ورزشی و مدال آوران استان زنجان

تجلیل از قهرمانان ورزشی و مدال آوران استان زنجان به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری زنجان فتح الله حقیقی در دیدار صمیمی با جمعی از ورزشکاران قهرمان استان زنجان اظهار کرد: اعتقاد دارم هر چقدر روی جوانان سرمایه گذاری کنیم به همان اندازه ضریب اطمینان جامعه افزایش می یابد و شادی و حرکت به سوی توسعه در جامعه جاری می شود.
وی به پاداش و پرداخت حقوق ماهیانه 5 میلیون تومانی وزارت ورزش و جوانان به مدال آوران المپیک 2020 توکیو اشاره کرد و افزود: ورزشکاران باید اخلاق و منش پهلوانی را سرلوحه ی کار خود قرار داده و از وابستگی به هر جناح و گروه سیاسی و غیر سیاسی به شدت بپرهیزند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 8 ساعت و 45 دقیقه پیش
کشف لاشه یک پلنگ در کلاردشت

کشف لاشه یک پلنگ در کلاردشت به گزارش خبرنگار محیط زیست خبرگزاری تسنیم ؛ تصاویری از لاشه یک پلنگ در اختیار این خبرگزاری قرار گرفته که ظاهراً در حوالی کلاردشت کشف شده است.
مسئولان محیط زیست مازندران در حال پیگیری جزئیات کشف لاشه این پلنگ هستند.
خبرگزاری تسنیم ، برای انتشار جزئیات بیشتر درباره محل دقیق و وضیت لاشه این پلنگ اعلام آمادگی می کند.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 8 ساعت و 45 دقیقه پیش
امروز، آخرین مهلت ثبت نام تکمیل ظرفیت بر اساس سوابق تحصیلی

امروز، آخرین مهلت ثبت نام تکمیل ظرفیت بر اساس سوابق تحصیلی به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، بر اساس اعلام قبلی سازمان سنجش و آموزش کشور مرحله تمدید پذیرش رشته های تحصیلی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال 1398 امروز، دوشنبه 30 دی 98 به پایان می رسد.
پیرو اطلاعیه های 27 آبان، 19 آذر و 21 دی 98 درباره مرحله تمدید پذیرش رشته های تحصیلی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در آزمون کاردانی به کارشناسی سال 1398 پذیرش با سوابق تحصیلی معدل کاردانی ، داوطلبان واجد شرایط علاقه مند به تحصیل در این رشته های تحصیلی می توانند با توجه به رشته های اعلام شده و دفترچه راهنما با مشخص کردن رشته ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 8 ساعت و 45 دقیقه پیش
مردم ایران بیشتر در چه سنی ازدواج می کنند؟ / 30 تا 40 ساله ها بیشتر طلاق می گیرند

مردم ایران بیشتر در چه سنی ازدواج می کنند؟ / 30 تا 40 ساله ها بیشتر طلاق می گیرند به گزارش خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان ، بر اساس اعلام سازمان ثبت احوال کشور در سالنامه 97، 32.8 درصد زنان و 3.6 درصد مردانی که ازدواج کردند کمتر از 20 سال سن داشته اند و 90.4 درصد زنان بین 15 تا 40 سالگی، 89.1 درصد مردان بین 20 تا 40 سالگی ازدواج کرده اند.
همچنین 81.3 درصد زنان و 70.2 درصد مردانی که طلاق گرفته اند در سن کمتر از 40 سال قرار داشتند؛ در حالی که 9.4 درصد زنانی که طلاق گرفته اند و تنها 0.5 درصد از مردان با این تجربه کمتر از 20 سال داشتند.
بیشتر بخوانید: ایرانیان بیشتر متولد چه ماهی هستند؟ ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 8 ساعت و 45 دقیقه پیش
فضای مجازی، درگاه صادرات فرهنگ است / توحید، معاد و صبر شاخص های سبک زندگی ایرانی اسلامی

فضای مجازی، درگاه صادرات فرهنگ است / توحید، معاد و صبر شاخص های سبک زندگی ایرانی اسلامی به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، عصر حاضر را عصر تکنولوژی، ارتباطات، اطلاعات و به نوعی انفجار اطلاعات نامیده اند که تمام وقایع آن به مانند دهکده ای کوچک در کمترین زمان منتقل می شود و بین جوامع، حریمی وجود ندارد و اصطلاحاً دیوارهای شیشه ای پدید آمده اند.
فن آوری کمکی برای آرامش و کمال انسان است که بتواند مسافت های طولانی را زودتر بپیماید، بر راه های آسمان ها قدم بگذارد و اخبار و اطلاعات را بدون فوت وقت و دست اول در اختیار داشته باشد و به عبارتی، تکنولوژی ماشین حرکت سریع تر انسان است.
این حرکت سریع می تواند قله های سعادت بیشتری را به فتح انسان درآورد و شهرهای کمال و کامیابی متعددی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 9 ساعت و 5 دقیقه پیش
روایتی از سیل بلوچستان|دانش آموزان و آرزوهایی که نقش بر آب شد! + تصاویر

روایتی از سیل بلوچستان|دانش آموزان و آرزوهایی که نقش بر آب شد! + تصاویر به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری تسنیم به سیستان و بلوچستان؛ در منطقه محروم که پا به دنیا بگذاری، خواسته یا ناخواسته در خانواده ای محروم قد می کشی، بخواهی یا نخواهی از شهر و روستا، محرومیت می بارد و کودکی ، دوران مدرسه و روزهای شیرین تحصیل را تحت تأثیر قرار می دهد و نمی گذارد اوضاع در مسیر تلاش هایت پیش برود؛ تا به امروز از جغرافیای محرومیت کم نگفته ایم، از استان سیستان وبلوچستان رتبه نخست محرومیت کشور و دانش آموزانی که در جغرافیای فقر و محرومیت از عدالت آموزشی حقی ندارند و حالا با آمدن سیل، ابعاد محرومیت ده ها برابر شده است.
سیل 342 مدرسه سیستان وبلوچستان را غیرقابل استفاده کرد ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 9 ساعت و 46 دقیقه پیش
تعطیلی مدارس را با کلاس جبرانی حل می کنیم/سلامت دانش آموزان بر آموزش مقدم است

تعطیلی مدارس را با کلاس جبرانی حل می کنیم/سلامت دانش آموزان بر آموزش مقدم است عبدالرضا فولادوند، مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در گفت وگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، درباره ضربه تعطیلی مدارس به دانش آموزان گفت: تعطیلی مدارس امسال بیشتر به دلیل آلودگی هوا بود و اعلام تعطیلی مدارس نیز مربوط به ستاد بحران استان است و آموزش و پرورش فقط یک عضو از اعضای ستاد بحران استان است.
سلامت دانش آموزان برای ما مقدم بر آموزش است
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران افزود: آموزش و پرورش ملزم به رعایت مصوبات ستاد بحران استان درباره تعطیلی مدارس است. سلامت دانش آموزان برای ما مقدم بر آموزش است و از طرفی دیگر برای جبران عقب ماندگی ها اختیار را به شورای مدرسه داده ایم و ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: اجتماعی انتشار : 9 ساعت و 46 دقیقه پیش
امروز آخرین مهلت ثبت نام در رشته های بدون آزمون

امروز آخرین مهلت ثبت نام در رشته های بدون آزمون به گزارش فارس، داوطلبان پذیرش در رشته های تحصیلی صرفاً با سوابق تحصیلی دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پیام نور، غیرانتفاعی، مجازی و پردیس خودگردان دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی در آزمون سراسری سال 1398 برای ثبت نام تا پایان امروز دوشنبه 30 دی ماه 98 مهلت دارند.
داوطلبان برای ثبت نام باید به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی محل پذیرش رشته مورد تقاضا مراجعه کنند.
همچنین مرحله تمدید پذیرش رشته های تحصیلی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال 1398 نیز امروز دوشنبه 30 دی ماه 98 به پایان می رسد. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اجتماعی انتشار : 11 ساعت و 16 دقیقه پیش
بویینگ اوکراینی و پایانی برای نخبگان/ دختر ایل در خانه ابدی آرام گرفت+عکس

بویینگ اوکراینی و پایانی برای نخبگان/ دختر ایل در خانه ابدی آرام گرفت+عکس آفتاب نیوز :
آیین تشییع این شهید حادثه سقوط هواپیمای بویینگ همچنین با حضور برخی از مسوولان و مدیران استانی ترتیب یافت، اقشار مختلف مردم خانواده شهید غنیمت اژدری را در این مصیبت تنها نگذاشتند و با ندای الله اکبر و لا اله الا الله این فعال زیست محیطی و مدافع حقوق جامعه عشایری و همراه همیشگی ایل قشقایی را تا خانه ابدی بدرقه کردند.
رهام بخش حبیبی فرمانده انتظامی استان فارس، حمید ظهرابی مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس برخی از فرماندهان عالیرتبه سپاه و بسیج، مسوولان و مدیران دستگاه های اجرایی نیز در آیین تشییع پیکر غنیمت اژدری حضور داشتند.
غنیمت از نگاه همراهان ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اجتماعی انتشار : 12 ساعت و 26 دقیقه پیش
افزایش 20 درصدی جذب سوادآموز در نهاوند

افزایش 20 درصدی جذب سوادآموز در نهاوند علیرضا سوری امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در همدان اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون 625 نفر در سه دوره سوادآموزی، انتقال و تحکیم جذب و ثبت سیستم شده اند که در مقایسه با سال گذشته یکصد نفر افزایش داشته است.
وی از تحقق صد درصدی حجم ابلاغی استان به شهرستان خبر داد و گفت: با توجه به سهم ابلاغی استان در هر سه دوره ما موفق شدیم با اجرای طرح پالایش این سهمیه را به طور کامل پوشش دهیم.
رئیس اداره سوادآموزی شهرستان نهاوند با اشاره به تشکیل 56 کلاس در هر سه دوره افزود: کلاس های تشکیل شده در دوره سوادآموزی 27 مورد با 290 نفر ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 12 ساعت و 46 دقیقه پیش
امروز آخرین مهلت ثبت نام در رشته های بدون آزمون

امروز آخرین مهلت ثبت نام در رشته های بدون آزمون به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، داوطلبان پذیرش در رشته های تحصیلی صرفاً با سوابق تحصیلی دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پیام نور، غیرانتفاعی ، مجازی و پردیس خودگردان دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی در آزمون سراسری سال 1398 برای ثبت نام تا پایان امروز دوشنبه 30 دی ماه 98 مهلت دارند.
داوطلبان برای ثبت نام باید به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی محل پذیرش رشته مورد تقاضا مراجعه کنند.
همچنین مرحله تمدید پذیرش رشته های تحصیلی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال 1398 نیز امروز دوشنبه 30 دی ماه 98 به پایان می رسد.
لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 12 ساعت و 56 دقیقه پیش
رئیس قوه قضاییه از "شکارفروشی فرصت طلبان" جلوگیری کند!

رئیس قوه قضاییه از "شکارفروشی فرصت طلبان" جلوگیری کند! به گزارش تسنیم؛ در پی انتشار خبر برنامه ریزی سازمان حفاظت محیط زیست برای صدور مجوز شکار 447 چهارپا در 12 استان کشور، حجت الاسلام نصرالله پژمانفر نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی از رئیس قوه قضاییه و دادستان کل کشور خواست به پرونده فرصت طلبانی که از ورود شکارچیان خارجی به کشور سود کلان می برند ورود ویژه کنند.
حجت الاسلام پژمانفر اظهار کرد: واضح است که محیط زیست مقوله بسیار مهمی است که باید در حفظ و مراقبت آن برای نسل فعلی و آینده تلاش کنیم. امروز بسیاری از قوانین جاری کشورها تحت تاثیر اصل حفاظت محیط زیست قرار گرفته و حفظ محیط زیست یک قانون بالادستی است که همه امور را تحت تاثیر قرار ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اجتماعی انتشار : 13 ساعت و 16 دقیقه پیش
پلیس فتا: مراقب فروشندگان مجازی مواد مخدر باشید

پلیس فتا: مراقب فروشندگان مجازی مواد مخدر باشید پایگاه خبری پلیس: رئیس پلیس فتا خراسان جنوبی گفت: در بستر فضای مجازی برخی افراد سودجو اقدام به فروش مواد مخدر می کنند که لازم است والدین گرامی مراقب فرزندان خود در فضای مجازی باشند.
علی محمدپور اظهار داشت: در بستر فضای مجازی برخی افراد سودجو اقدام به فروش مواد مخدر می کنند که لازم است والدین گرامی مراقب فرزندان خود در فضای مجازی باشند.
وی افزود: با توجه به حجم وسیع استفاده اقشار مختلف جامعه از بسترهای ایجادشده در فضای مجازی به خصوص شبکه های اجتماعی، متأسفانه بزهکاران نیز جذب این فضا شده و در اقصی نقاط دنیا، عده ای به دنبال سوءاستفاده از فعالیت گسترده مردم در فضای مجازی ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اجتماعی انتشار : 13 ساعت و 26 دقیقه پیش
ارائه یک هزار و 376 خدمت مسکن به مددجویان زنجانی

ارائه یک هزار و 376 خدمت مسکن به مددجویان زنجانی هدایت صفری امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: تأمین مسکن مددجویان این نهاد با کمک خیران و نیکوکاران از اولویت برنامه های امداد بوده و تلاش می کنیم با نیازسنجی صحیح و به موقع و ارائه خدمات هدفمند زمینه ارائه خدمات مورد نیاز مددجویان این نهاد در بخش مسکن با هم افزایی منابع داخلی کمیته امداد و کمک های مردمی فراهم شود.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان افزود: با کمک خیران، اعتبارات امدادی و از محل زکات یک واحد منزل مددجویی با اعتباری بالغ بر 60 میلیون تومان برای یک زن سرپرست خانواده احداث و تحویل شد و مشکل اصلی این خانواده مستأجری و نبود مسکن و سرپناه بود که با ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 13 ساعت و 36 دقیقه پیش
دغدغه نمایندگان مجلس برای رفع مشکلات معلمان

دغدغه نمایندگان مجلس برای رفع مشکلات معلمان به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، تشکل های معلمان و مسئولان کانون های صنفی معلمان سراسر کشور امروز (یکشنبه، 29 دی ماه) با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کردند.
لاریجانی در دیدار با تشکل های معلمان و مسئولان کانون های صنفی معلمان سراسر کشور اظهار داشت: پایه توسعه و قدرت کشور آموزش و پرورش است و تردید نداریم که هر آن چه از دستمان برمی آید، باید برای آموزش و پرورش کشور انجام دهیم.
رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت ایجاد و تقویت تشکل های مدنی معلمان بیان کرد: قانونی که مجلس تصویب کرده راه را برای تشکل های مدنی و صنفی معلمان هموار کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اجتماعی انتشار : 13 ساعت و 45 دقیقه پیش
هشدار پلیس فتا: مراقب فروشندگان مجازی مواد مخدر باشید

هشدار پلیس فتا: مراقب فروشندگان مجازی مواد مخدر باشید به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند به نقل از پایگاه خبری پلیس، علی محمدپور اظهار داشت: در بستر فضای مجازی برخی افراد سودجو اقدام به فروش مواد مخدر می کنند که لازم است والدین گرامی مراقب فرزندان خود در فضای مجازی باشند.
وی افزود: با توجه به حجم وسیع استفاده اقشار مختلف جامعه از بسترهای ایجادشده در فضای مجازی به خصوص شبکه های اجتماعی، متأسفانه بزهکاران نیز جذب این فضا شده و در اقصی نقاط دنیا، عده ای به دنبال سوءاستفاده از فعالیت گسترده مردم در فضای مجازی، جهت انجام انواع فعالیت های مجرمانه خود هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 13 ساعت و 46 دقیقه پیش
وضعیت بحرانی 12 اسیر بیمار فلسطینی در زندان صهیونیست ها

وضعیت بحرانی 12 اسیر بیمار فلسطینی در زندان صهیونیست ها به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری فلسطینی وفا ، 12 اسیر بیمار فلسطینی که در زندان الرمله هستند، از شرایط بسیار بد بهداشتی و بازداشت رنج می برند و به علت سیاست بی توجهی عمدی مسئولان اسرائیلی و مدیریت زندان ها به اوضاع جسمانی و پزشکی آن ها با مرگ تدریجی روبرو هستند.
سازمان امور اسرا و آزادگان فلسطینی امروز در بیانیه ای اعلام کرد: اسرای بیمار فلسطینی که در زندان الرمله هستند از سیاست کشتار عمدی رنج می برند به گونه ای که خدمات پزشکی و بهداشتی و درمانی در این زندان ارائه نمی شود و دارو های لازم در اختیار اسرای بیمار قرار نمی گیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 14 ساعت و 16 دقیقه پیش
اجتماع فاطمی در میدان های بزرگ شهرهای کشور برگزار می شود

اجتماع فاطمی در میدان های بزرگ شهرهای کشور برگزار می شود به گزارش خبرنگار مهر ، نوشاد نوشادی عصر یکشنبه در نشست بررسی برنامه های ایام فاطمیه دوم در استان بوشهر اظهار داشت: هیئت های مذهبی بانوان در ایام فاطمیه دوم فعالیت خواهند داشت.
وی تصریح کرد: در هیئت های مذهبی بانوان آموزه های اخلاقی، رفتاری، سبک زندگی بر اساس سیره زندگانی و شخصیتی حضرت زهرا (س) مورد توجه قرار می گیرد.
وی، با تاکید بر همکاری دهیاری ها و شهرداری ها در برگزاری مراسم هیئت های مذهبی در شهرها و روستاها بیان کرد: فضا سازی محیطی بر اساس انقلاب فاطمی مورد توجه هیئت های مذهبی قرار دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 14 ساعت و 25 دقیقه پیش
توسعه کتابخوانی در درگز نیازمند راه اندازی کتابخانه سیار است

توسعه کتابخوانی در درگز نیازمند راه اندازی کتابخانه سیار است اصغر حسین زاده در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: با وجود اینکه این امر یک ضرورت محسوب می شود اما تاکنون بودجه کافی برای به کارگیری یک دستگاه خودرو و تجهیزات از هیچ منبعی تامین نشده است.
وی با اشاره به پرداخت نیم درصد شهرداری ها افزود: اگر مبالغ موردنظر به موقع پرداخت شوند، بخشی از مشکلات رفع می گردد؛ این نهاد فرهنگی به علت کمبود بودجه قدرت اقدامات فرهنگی مناسب را ندارد.
حسین زاده بیان کرد: اکنون تنها یک کتابخانه روستایی نیمه تمام با 40 درصد رشد فیزیکی در حال احداث است که به بنیاد مسکن سپرده شده است و دیگر روستاهای این شهرستان از نعمت کتابخانه بی بهره هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 14 ساعت و 25 دقیقه پیش
حفظ جایگاه زن و مرد باعث آرامش واقعی در زندگی مشترک می شود

حفظ جایگاه زن و مرد باعث آرامش واقعی در زندگی مشترک می شود به گزارش خبرگزاری شبستان از مشهد، علیرضا مهرجردی عصر(29 دی) در جمع دانشجویان هفتمین کاروان همسفر تا بهشت با بیان اینکه بنای زوجیت با دو نفر ساخته می شود و در ساخت این بنا هر یک از طرفین نقش خاص خود را دارد که نباید این نقش را با هم عوض کنند، گفت: حفظ جایگاه زن و مرد باعث آرامش واقعی در زندگی مشترک می شود ، در مهندسی بنای زندگی، زن و مرد باید تصمیم گیری کنند چرا که واردکردن دیگران برای تصمیم گیری در امور زناشویی مشکل ساز است.
این مشاور خانواده با اشاره به اینکه تا حد امکان اگر بحثی بین زوجین رخ می دهد باید بین خودشان حل شود و در این زمینه به خصوص از کسانی که خودشان در زندگی مشکل داشته و ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 14 ساعت و 26 دقیقه پیش
امروز آخرین مهلت ثبت نام در رشته های بدون آزمون

امروز آخرین مهلت ثبت نام در رشته های بدون آزمون به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، داوطلبان پذیرش در رشته های تحصیلی صرفاً با سوابق تحصیلی دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پیام نور، غیرانتفاعی، مجازی و پردیس خودگردان دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی در آزمون سراسری سال 1398 برای ثبت نام تا پایان امروز دوشنبه 30 دی ماه 98 مهلت دارند.
داوطلبان برای ثبت نام باید به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی محل پذیرش رشته مورد تقاضا مراجعه کنند.
همچنین مرحله تمدید پذیرش رشته های تحصیلی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال 1398 نیز امروز دوشنبه 30 دی ماه 98 به پایان می رسد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 14 ساعت و 45 دقیقه پیش
جوابیه آموزش و پرورش استان کرمانشاه در پی هتک حرمت به فرهنگی سرپل ذهابی

جوابیه آموزش و پرورش استان کرمانشاه در پی هتک حرمت به فرهنگی سرپل ذهابی به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ،پیرو انتشار خبری مبنی بر هتک حرمت فرهنگی سرپل ذهابی، اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمانشاه جهت تنویر افکار عمومی جوابیه ای صادر کرد.
(باسمه تعالی)
با سلام و احترام محضر مردم شریف استان کرمانشاه و ضمن ابراز تاسف بابت هتک حرمت یکی از همکاران محترم و عزیزمان در شهرستان سرپل ذهاب توسط اولیای یکی دانش آموزان به استحضار می رساند :
با توجه به اینکه اقدام نابخردانه ولی دانش آموز علاوه بر این که شان والای معلمی را خدشه دار نموده و باعث ایجاد تالمات شدید روحی و تکدر خاطر همکاران و دانش آموزان ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 14 ساعت و 46 دقیقه پیش
برگزاری همایش تجلیل ازفعالان ومجریان مدارس مروج سلامت

برگزاری همایش تجلیل ازفعالان ومجریان مدارس مروج سلامت به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ، مرضیه جوکار معاون فنی مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه گفت: مدارس مروج سلامت به منزله یک نظام برای ارتقای سلامت است که با مشارکت فعالانه اولیاء ، مربیان و دانش آموزان و با رویکرد توانمند سازی دانش آموزان در زمینه مراقبت از خود و ترویج فرهنگ خود مراقبتی منجر به افزایش ظرفیت ها و توانمندسازی آنها در خصوص داشتن زندگی سالم خواهد شد.
او گفت: ارتقای کمی و کیفی مدارس مروج سلامت نقش مهمی در افزایش سواد سلامت دانش آموزان و اولیاء و در نهایت ارتقا بهداشت جامعه خواهد داشت. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 14 ساعت و 56 دقیقه پیش
طرح مشارکت در توسعه نظم و امنیت عمومی در لرستان اجرا می شود

طرح مشارکت در توسعه نظم و امنیت عمومی در لرستان اجرا می شود در جلسه ای که عصر امروز با حضور سردار مهدیان نسب فرمانده نیروی انتظامی استان و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی استان و به ریاست معاون سیاسی و امنیتی اجتماعی استانداری برگزار شد، اجرای طرح مشارکت در توسعه نظم و امنیت عمومی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان در این جلسه با اشاره به مأموریت و مسئولیت سنگین نیروی انتظامی، اظهار کرد: تمام ابعادی که به منظور نظم بخشی در جامعه انجام می شود بر عهده نیروی انتظامی است و مردم در تمام مراحل با نیروی انتظامی سروکار دارند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 15 ساعت و 5 دقیقه پیش
اهدا کمک های مردم زلزله زده به هم وطنان سیستانی

اهدا کمک های مردم زلزله زده به هم وطنان سیستانی به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ، علی اکرم منصوری رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان سرپل ذهاب ضمن تقدیر و تشکر از مردم خیر نوع دوست و همیشه در صحنه گفت: از زمان وقوع سیل در سیستان و بلوچستان و خسارات به هموطنان عزیزمان در آن سامان و براساس وظیفه ذاتی این نهاد خدمت رسان مبلغ 320 میلیون ریال وجه نقد از مردم خیر و نوع دوست جمع آوری شده است.
او افزود: این نهاد آمادگی دارد که کمک های نقدی و غیر نقدی همشهریان عزیز را دریافت و در اسرع وقت به مناطق آسیب دیده ارسال نماید. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 15 ساعت و 6 دقیقه پیش
شورای آموزش و پرورش استان یزد

شورای آموزش و پرورش استان یزد یزد-ایرنا-دویست و هفتاد و ششمین شورای آموزش و پرورش استان یزد یکشنبه شب با حضور استاندار و جمعی از مسئولان برگزار و طرح ساخت مجتمع آموزشی شهید سلیمانی در یزد رونمایی شد .عکس:مسعود میرجلیلی ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 15 ساعت و 16 دقیقه پیش
دغدغه نمایندگان مجلس برای رفع مشکلات معلمان

دغدغه نمایندگان مجلس برای رفع مشکلات معلمان ایسنا: تشکل های معلمان و مسئولان کانون های صنفی معلمان سراسر کشور امروز (یکشنبه، 29 دی ماه) با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت وگو کردند.
لاریجانی در دیدار با تشکل های معلمان و مسئولان کانون های صنفی معلمان سراسر کشور اظهار داشت: پایه توسعه و قدرت کشور آموزش و پرورش است و تردید نداریم که هر آن چه از دستمان برمی آید، باید برای آموزش و پرورش کشور انجام دهیم.
رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت ایجاد و تقویت تشکل های مدنی معلمان بیان کرد: قانونی که مجلس تصویب کرده راه را برای تشکل های مدنی و صنفی معلمان هموار کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اجتماعی انتشار : 15 ساعت و 26 دقیقه پیش
لاریجانی: دغدغه نمایندگان مجلس برای رفع مشکلات معلمان

لاریجانی: دغدغه نمایندگان مجلس برای رفع مشکلات معلمان تشکل های معلمان و مسئولان کانون های صنفی معلمان سراسر کشور امروز (یکشنبه، 29 دی ماه) با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کردند.
لاریجانی در دیدار با تشکل های معلمان و مسئولان کانون های صنفی معلمان سراسر کشور اظهار داشت: پایه توسعه و قدرت کشور آموزش و پرورش است و تردید نداریم که هر آن چه از دستمان برمی آید، باید برای آموزش و پرورش کشور انجام دهیم.
رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت ایجاد و تقویت تشکل های مدنی معلمان بیان کرد: قانونی که مجلس تصویب کرده راه را برای تشکل های مدنی و صنفی معلمان هموار کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اجتماعی انتشار : 15 ساعت و 35 دقیقه پیش
اشتغال بانوان در کاهش نرخ بیکاری استان موثر است

اشتغال بانوان در کاهش نرخ بیکاری استان موثر است به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ، زهره رستمی با بیان اینکه اشتغال بانوان در کاهش نرخ بیکاری استان موثر است، ادامه داد: دولت تدبیر و امید از همان ابتدا توانمندسازی، خودکفایی و اشتغال زایی بانوان را در مرکز توجه قرار داده که به تبع آن ما نیز برنامه هایی را در استان دنبال می کنیم.
او از راه اندازی تعاونی صنایع دستی زنان در شهرستان صحنه به عنوان یکی از اقدامات در راستای اشتغال زایی روستایی یاد کرد و افزود: این شرکت تعاونی در روستای سردهلق از توابع بخش مرکزی صحنه افتتاح شد که به نام 2 تن از بانوان کارآفرین این شهرستان به ثبت رسید و هم اکنون 30 نفر را به عضویت خود ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 15 ساعت و 46 دقیقه پیش
جشنواره استانی کانون های فرهنگی تربیتی فارس برگزار می شود

جشنواره استانی کانون های فرهنگی تربیتی فارس برگزار می شود به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز ، جهانبخش بانشی با بیان اینکه جشنواره استانی کانون های فرهنگی تربیتی فارس با هدف معرفی این کانون ها و دستاورد های آن ها در شیراز برگزار می شود، گفت: این جشنواره از 11 اسفند آغاز می شود و به مدت 4 روز در اردوگاه فرهنگی تربیتی شهید آیت الله دستغیب ادامه دارد.
او افزود: در حال حاضر یکصد و بیست کانون فرهنگی تربیتی دانش آموزی و22 انجمن دانش آموزی درسطح استان در حال فعالیت هستند.
بانشی ادامه داد: جشنواره های کشوری دوسالانه فعالیت های کانون های فرهنگی وتربیتی از 6 سال پیش در کشور در حال برگزاری است که امسال جشنواره های استانی برای ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 15 ساعت و 46 دقیقه پیش
آزادی 52 نفر از زندانیان جرایم غیرعمد در استان سمنان

آزادی 52 نفر از زندانیان جرایم غیرعمد در استان سمنان به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، در راستای سیاست های کلی قوه قضاییه در حبس زدایی و بازاجتماعی کردن زندانیان، با مساعدت رئیس کل دادگستری استان سمنان؛ ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند استان سمنان با جلب گذشت رضایتمندانه شکات، همت خیرین و پرداخت حداقل تسهیلات از ابتدای سال جاری تاکنون شرایط آزادی 52 نفر از زندانیان (مددجویان) جرایم غیرعمد بدهکار و واجد شرایط را فراهم کرده است.
بیشتر بخوانید:
آزادی پنج زندانی جرایم غیرعمد به مناسبت هفته بسیج آزادی زندانی غیرعمد تنها حمایت از یک فرد نیست ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: اجتماعی انتشار : 15 ساعت و 46 دقیقه پیش
اعتیاد در صدر علل طلاق در شهرکرد

اعتیاد در صدر علل طلاق در شهرکرد به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان شهرکرد ابراهیم بختیاری فر در جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت خانواده و امنیت غذایی که با محوریت طلاق برگزار شد، گفت: پس از بررسی موضوع طلاق و ریشه های آن به نظر می رسد مهم ترین علل طلاق اعتیاد، خیانت، دخالت اطرافیان و عدم ابراز احساسات بین زوجین است.
معاون سیاسی و امنیتی فرماندار شهرستان شهرکرد ادامه داد: این عوامل، به خطر افتادن ارزش ها و همچنین حس انتقام جویی بین طرفین را به همراه دارد.
وی تصریح کرد: طبق گزارش های مرکز بهداشت شهرستان شهرکرد، نرخ باروری که اکنون 1/82 است باید به نرخ 2/01 برسد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 15 ساعت و 55 دقیقه پیش
اجرای طرح "مدیریت مورد" در تمام مقاطع تحصیلی فارس

اجرای طرح "مدیریت مورد" در تمام مقاطع تحصیلی فارس به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز ، لیلا نورافشان رئیس اداره مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی آموزش وپرورش فارس گفت: این طرح شامل مجموعه ای از خدمات و اقدامات مختلف در راستای مداخلات به موقع برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی در بین دانش آموزان است.
او افزود: مدیریت مورد از جمله طرح های وزارتی است که بر اساس تفاهم نامه سه جانبه بین اداره کل آموزش وپرورش استان، ستاد مبارزه با مواد مخدر استان و استانداری در فارس اجرا می شود.
نورافشان ادامه داد: مدیریت مورد مجموعه ای از خدمات اجتماعی است که به مراجعین برای دستیابی و استفاده از منابع موردنیاز برای درمان و ادامه ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 15 ساعت و 55 دقیقه پیش
26 پروژه خیرساز دهه فجر در گیلان افتتاح می شود

26 پروژه خیرساز دهه فجر در گیلان افتتاح می شود به گزارش خبرنگار مهر ، نادر جهان آرای عصر یکشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش که در سالن شهید انصاری استانداری گیلان برگزار شد با اشاره به برگزاری بیست و دومین جشنواره خیران مدرسه ساز با رویکرد فرهنگ، رسانه و خیرین مدرسه ساز در 22 خرداد ماه سال آینده، اظهار کرد: گسترش فرهنگ مشارکت مردم در عرصه مدرسه سازی، شناسایی و تکریم خیرین مدرسه ساز از جمله اهداف برگزاری این جشنواره است.
مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با اشاره به افتتاح پروژه های خیرساز در ایام الله دهه فجر، تصریح کرد: در دهه فجر امسال 26 پروژه خیرساز با 198 کلاس درس به بهره برداری می رسد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 16 ساعت و 15 دقیقه پیش
12 آبشخور جدید دامی در مراتع سمنان راه اندازی شد

12 آبشخور جدید دامی در مراتع سمنان راه اندازی شد به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، معصومه منظمی رئیس اداره منابع طبیعی سمنان با بیان اینکه 12 آبشخور جدید دامی در مراتع شهرستان سمنان راه اندازی شد،گفت : مدیریت بهینه مراتع، حفظ تعادل مراتع و دام و توزیع متوازن دام ها در مراتع در زمان نیاز دام به آب از اهداف اجرای این طرح محسوب می شود.
او بابیان اینکه اعتبارات این طرح از محل صندوق توسعه ملی تأمین شده است، افزود: این طرح علاوه بر سیراب کردن به موقع دام ها با آب سالم و بهداشتی، نقش مهمی در کاهش تخریب پوشش گیاهی به واسطه چرای بیش از اندازه دارد و دام ها برای رسیدن به آب مجبور به طی کردن مسافت های طولانی در مراتع نمی ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 16 ساعت و 15 دقیقه پیش
تدوین طرح اجتماع محور پیشگیری از خودکشی در محلات

تدوین طرح اجتماع محور پیشگیری از خودکشی در محلات به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ، فاطمه رضوان مدنی، امروز (29 دی) در اولین کارگروه اجتماعی استان در تشریح اقدامات بهزیستی در بحث پیشگیری از خودکشی، با بیان اینکه خودکشی یکی از 10 علت اصلی مرگ در جهان محسوب می شود گفت: سالانه 20 میلیون نفر در جهان اقدام به خودکشی می کنند و در این بین سالانه یک میلیون خودکشی موفق داریم.
او افزود: بر اساس آمار اعلامی سازمان بهداشت جهانی نرخ خودکشی در جهان سالانه 11.5 نفر در هر 100 هزار نفر جمعیت است که خوشبختانه در کشور ما این آمار به نسبت پایین است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 16 ساعت و 26 دقیقه پیش
معاون استاندار اردبیل: با آمار نادرست در باره طلاق باعث ناامیدی در جامعه نشویم

معاون استاندار اردبیل: با آمار نادرست در باره طلاق باعث ناامیدی در جامعه نشویم بهروز ندایی روز یکشنبه در جلسه شورای تسهیل ازدواج با بیان اینکه متولیان امر باید آمارهای صحیح در این خصوص ارایه دهند، ادامه داد: اینکه به ازای هر سه ازدواج یک طلاق به ثبت می رسد صحت ندارد چرا که متولیان امر ازدواج و طلاق ثبت احوال و ثبت اسناد میانگین ازدواج در استان اردبیل را بالاتر از میانگین کشوری اعلام کرده اند.
وی افزود: 11هزار مورد ازدواج در استان ثبت شده و در مقابل آن، طلاق نیز به ثبت می رسد اما در حد و اندازه ای نیست که بتوان جامعه را نگران کرده و یا روی رفتار اجتماعی تاثیر منفی گذاشت. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 16 ساعت و 55 دقیقه پیش
منابع آب لرستان ساماندهی شوند

منابع آب لرستان ساماندهی شوند سید موسی خادمی امروز در جلسه کارگروه آب کشاورزی که در استانداری برگزار شد، هدف از تشکیل این کارگروه را تعیین تکلیف تأمین آب شبکه های پایاب سدهای مروک دورود، ایوشان خرم آباد، حوضیان الیگودرز و همچنین موضوع تعدیل مجوزهای برداشت از آب های سطحی استان عنوان کرد.
وی تصریح کرد: در حوزه این سدها گستره وسیعی از زمین های کشاورزی وجود دارد که با ساماندهی شبکه آبی، تحت پوشش منابع آب قرار خواهند گرفت و مردم این مناطق از ذخیره آب سدها در جهت کشاورزی آبی بهره مند خواهند شد.
استاندار لرستان در خصوص زیرساخت های فراهم شده ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 16 ساعت و 56 دقیقه پیش
کمیسیون تلفیق راهکارهای جدی برای ترمیم معیشت معلمان اتخاذ کنند

کمیسیون تلفیق راهکارهای جدی برای ترمیم معیشت معلمان اتخاذ کنند به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری فارس، تشکل های معلمان و مسئولان کانون های صنفی معلمان سراسر کشور امروز (یکشنبه، 29 دی ماه) با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت وگو کردند.
لاریجانی در دیدار با تشکل های معلمان و مسئولان کانون های صنفی معلمان سراسر کشور اظهار داشت: پایه توسعه و قدرت کشور آموزش و پرورش است و تردید نداریم که هرآنچه از دستمان بر می آید، باید برای آموزش و پرورش کشور انجام دهیم.
رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت ایجاد و تقویت تشکل های مدنی معلمان، بیان کرد: قانونی که مجلس تصویب کرده راه را برای تشکل های مدنی و صنفی معلمان هموار کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 17 ساعت و 6 دقیقه پیش
ارتقای منزلت بازنشستگان با خدمات بانک رفاه

ارتقای منزلت بازنشستگان با خدمات بانک رفاه به گزارش بولتن نیوز، هر گونه تلاش برای ارتقای منزلت بازنشستگان و رفع نیازهای مادی این قشر در واقع نوعی امیدآفرینی برای تمام اقشار اجتماع به شمار می آید و پیامدهای آن در تمام جامعه ملموس خواهد بود.
بانک رفاه در میان بانک های کشور، بانکی است که ارتقای وضعیت معیشتی و بهبود زندگی بازنشستگان را در اولویت فعالیت خود قرار داده است و در راستای این اولویت اقدامات و خدمات گوناگونی را طراحی و اجرا کرده است.
بانک رفاه با برنامه ریزی منسجم و هماهنگ خدمات شایسته ای به مستمری بگیران و بازنشستگان تامین اجتماعی ارائه کرده و روز به روز به تنوع این خدمات افزوده است ... ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 17 ساعت و 15 دقیقه پیش
افزایش 15 درصدی مراجعه به تامین اجتماعی نهاوند

افزایش 15 درصدی مراجعه به تامین اجتماعی نهاوند معصومه روزبهانی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در نهاوند اظهار کرد: در 9 ماهه امسال 88 هزار و 523 بیمار به پزشکان درمانگاه تامین اجتماعی نهاوند مراجعه کرده و از خدمات درمانی بهره مند شده اند.
وی با بیان اینکه مراجعه این تعداد نسبت به مدت مشابه سال گذشته که 77 هزار و 200 نفر بود از افزایش 15 درصدی برخوردار است گفت: در این مدت 267 هزار و 679 قلم دارو به ارزش یک میلیارد و 316 میلیون و 774 هزار تومان به صورت رایگان در اختیار مراجعه کنندگان قرار گرفته که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش 43 درصدی را نشان می دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 17 ساعت و 25 دقیقه پیش
تسریع در اتمام احداث مدارس الزامی است

تسریع در اتمام احداث مدارس الزامی است شاهین هاشمی فرماندار حمیدیه در گفت وگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز ، ضمن تسلیت شهادت سردار سرافراز حاج قاسم سلیمانی، شهدای حادثه اخیر هواپیما و همچنین فرا رسیدن ایام فاطمیه به برگزاری شورای آموزش و پرورش شهرستان اشاره کرد و گفت: در شورای آموزش و پرورش بر همکاری و تعامل ادارات شهرستان با اداره آموزش و پرورش به منظور رفع مشکلات آموزشی تاکید شد.
او با اشاره به اهمیت تجهیز و راه اندازی مدارس سطح شهرستان حمیدیه، بیان کرد: اداره نوسازی مدارس باید نسبت به تسریع در اتمام پروژه های در حال ساخت، اهتمام دوچندان داشته باشند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 17 ساعت و 26 دقیقه پیش
ساخت و تجهیز پاسگاه در لرستان با حضور خیران امنیت سرعت می یابد

ساخت و تجهیز پاسگاه در لرستان با حضور خیران امنیت سرعت می یابد محمود ثمینی روز یکشنبه در جلسه اجرای طرح مشارکت در توسعه نظم و امنیت عمومی افزود: مردم می توانند در زمینه های مختلفی مشارکت داشته باشند و به این منظور لازم است اطلاع رسانی جامعی با همکاری صدا و سیما و سازمان اوقاف و امور خیریه به خیرین امنیت ساز و واقفان انجام شود.
وی تصریح کرد: تاکنون با همکاری و همیاری مردم پیشرفت های بسیار خوبی در نظم عمومی حاصل شده اما اگر مشارکت مردم و واقفان وجود داشته باشد، سرعت کار افزایش می یابد که به همین منظور اداره کل اوقاف و امور خیریه نشستی را با واقفان و خیرین خواهد داشت. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 17 ساعت و 36 دقیقه پیش
پرداخت 44 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزا به مددجویان آستانه اشرفیه

پرداخت 44 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزا به مددجویان آستانه اشرفیه عباس رضوی امروز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با بیان اینکه 89 نفر از مددجویان تحت پوشش و فرزندان مجرد آنان این تسهیلات را دریافت کرده اند، افزود: با پرداخت این تسهیلات 89 طرح اشتغالزا در زمینه های کشاورزی، خدمات، دامداری، صنفی، مشاغل خانگی و ...توسط مددجویان تحت پوشش منطقه راه اندازی شده است.
وی توانمند سازی افراد تحت پوشش را از برنامه ها و سیاست های کمیته امداد امام خمینی (ره) دانست و گفت : پرداخت این میزان تسهیلات از محل اعتبارات توسعه روستایی و همچنین تبصره طرح های بخش اشتغال بانک ها صورت گرفته است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 17 ساعت و 36 دقیقه پیش
لزوم ارائه راهکار برای افزایش جمعیت

لزوم ارائه راهکار برای افزایش جمعیت به گزارش خبرنگار مهر ، بهروز ندائی بعد از ظهر یکشنبه در شورای راهبردی جمعیت اردبیل عنوان کرد: با توجه به اینکه با مشکل گرایش جمعیت به سمت پیری در 15 سال آینده مواجه هستیم به ارائه راهکارهای علمی برای افزایش جمعیت و ازدواج و بالا رفتن نیروی کار فعال در سطح جامعه نیاز داریم.
وی افزود: در نظر گرفتن تسهیلات ازدواج، فرهنگ سازی مناسب برای فرزند آوری و تلاش برای کاهش طلاق از جمله راهکارهایی است که در این حوزه مورد تأکید است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل بر لزوم تقویت مراکز مشاوره پیش از ازدواج ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 17 ساعت و 36 دقیقه پیش
اختصاص 560 میلیارد ریال به طرح های آبخیزداری اصفهان

اختصاص 560 میلیارد ریال به طرح های آبخیزداری اصفهان به گزارش خبرگزاری صداوسیما ، مرکز اصفهان؛ مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری اصفهان با بیان اینکه طرح های مدیریت جامع آبخیزداری در 23 شهرستان از 24 شهرستان استان، در 37 حوضه و به صورت 120 زیر طرح اجرا می شود افزود: مطالعات این بخش در پنج حوضه و اجرای عملیات سازه ای در 37 حوضه شامل سازه های سنگی ملاتی، پخش سیلاب و بندهای خاکی اجرا می شود.
محمدحسین شاملی افزود: خرید آبگرمکن خورشیدی، جایگزین کردن سوخت فسیلی و اختصاص یارانه حمل سیلندر گاز، اجرای کمربند حفاظتی و اجرای عملیات کنترل جوندگان موذی در تاغزارها، اجرای طرح حدنگاری یا کاداستر از دیگر بخش های این طرح است. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 17 ساعت و 56 دقیقه پیش
تلاش برای رسیدن به حد مطلوب عدالت آموزشی

تلاش برای رسیدن به حد مطلوب عدالت آموزشی به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، ارسلان زارع عصر امروز در سالن شهید انصاری استانداری گیلان با اشاره به اهمیت تحقق سند بنیادین آموزش وپرورش، اظهار کرد: با توجه به اهمیت استفاده از ظرفیت قانونی شورای آموزش وپرورش در راستای تقویت موارد مختلف ازجمله مشارکت مردمی، بررسی این مهم، لازم و ضروری است.
وی با تأکید بر لزوم استفاده از ظرفیت مؤسسات قانونی و مردمی، مانند مؤسسات خیرین مدرسه ساز، گفت: بر اساس گزارشات واصله، 20 درصد از مدارس موجود توسط خیرین مدرسه ساز ساخته شده و 50 درصد از پروژه های در حال انجام نیز توسط خیرین مدرسه ساز، هزینه شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 18 ساعت و 5 دقیقه پیش
افتتاح دفتر خدمات الکترونیک قضایی کوهدشت

افتتاح دفتر خدمات الکترونیک قضایی کوهدشت به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان ، مرید علی جمشیدی معاون آمار و فناوری دادگستری لرستان روز یکشنبه با اعلام این خبر افزود: اولین دفتر خدمات الکترونیک قضایی کوهدشت با پیگیری و تاکید رییس کل دادگستری لرستان راه اندازی شده تا ارایه خدمات قضایی به شهروندان تسهیل و تسریع شود.
معاون آمار و فناوری دادگستری لرستان اظهار داشت: هدف از ایجاد دفاتر خدمات الکترونیک، صرفه جویی در هزینه های جاری، کاهش تردد مردم، شفاف سازی امور قضایی، امکان نظارت بیشتر مسئوولان در پرونده ها و جلوگیری از تراکم جمعیت در مجموعه های دادرسی و قضایی است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 18 ساعت و 6 دقیقه پیش
دانشگاه فرهنگیان گیلان به هیچ وجه مناسب "دانشجو معلم" نیست

دانشگاه فرهنگیان گیلان به هیچ وجه مناسب "دانشجو معلم" نیست به گزارش خبرنگار ایرنا، نادر جهان آرای غروب روز یکشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش گیلان در استانداری افزود: فضای دانشگاه فرهنگیان در اختیار دانشجو معلم پسر در این استان، حتی در حد یک دبیرستان نیست.
وی با بیان اینکه یک هزار و 600 دانشجوی دختر و پسر در دانشگاه فرهنگیان استان گیلان مشغول به تحصیل هستند، اظهار داشت : پیش بینی می شود که با افزایش جذب دانشجو معلم در سال آینده این آمار به بیش از دو هزار نفر برسد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان با اشاره به برنامه ای با عنوان "صد به اضافه 31" خاطر نشان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 18 ساعت و 15 دقیقه پیش
لاریجانی: مجلس پیگیر حل مشکلات معلمان است

لاریجانی: مجلس پیگیر حل مشکلات معلمان است به گزارش روز یکشنبه خانه ملت، علی لاریجانی در دیدار با تشکل های معلمان و مسئولان کانون های صنفی معلمان سراسر کشور اظهار داشت: پایه توسعه و قدرت کشور آموزش و پرورش است و تردید نداریم که هرآنچه از دستمان بر می آید، باید برای آموزش و پرورش کشور انجام دهیم.
وی با تاکید بر ضرورت ایجاد و تقویت تشکل های مدنی معلمان، افزود: قانونی که مجلس تصویب کرده راه را برای تشکل های مدنی و صنفی معلمان هموار کرده است.
رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تشکل های مدنی مسیر گفت وگو را شکل می دهند، افزود: ارتباط معلمان با بخش های حکومتی باید تقویت شود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 18 ساعت و 15 دقیقه پیش
نمایندگان مجلس دغدغه معلمان و بازنشستگان آموزش و پرورش را دارند

نمایندگان مجلس دغدغه معلمان و بازنشستگان آموزش و پرورش را دارند به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خانه ملت، تشکل های معلمان و مسئولان کانون های صنفی معلمان سراسر کشور امروز (یکشنبه، 29 دی ماه) با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت وگو کردند.
لاریجانی در دیدار با تشکل های معلمان و مسئولان کانون های صنفی معلمان سراسر کشور اظهار داشت: پایه توسعه و قدرت کشور آموزش و پرورش است و تردید نداریم که هرآنچه از دستمان بر می آید، باید برای آموزش و پرورش کشور انجام دهیم.
رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت ایجاد و تقویت تشکل های مدنی معلمان، بیان کرد: قانونی که مجلس تصویب کرده راه را برای تشکل های مدنی و صنفی معلمان هموار کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 18 ساعت و 16 دقیقه پیش
لزوم همت مسوولان در اجرای قانون هوای پاک

لزوم همت مسوولان در اجرای قانون هوای پاک به گزارش خبرگزاری صداوسیما ، مرکز اصفهان؛ کورش محمدی عضو کمیسیون اجتماعی و محیط زیست شورای اسلامی شهر اصفهان در مراسم زنگ هوای پاک این شهر با اشاره به اینکه طرح کاهش آلودگی هوا در اصفهان به خوبی اجرا نشده افزود: برای آموزش حفاظت از محیط زیست به کودکان از سال گذشته اجرای طرح کلاس شهر، برای دانش آموزان آغاز شده تا در کنار خانواده ها راهکارهای کاهش آلودگی هوا و داشتن هوای پاک را به طور دائمی آموزش ببینند.
منصوری مدیر مدرسه فرهیختگان اصفهان نیز گفت: مسئولان باید برنامه ریزی درست و اساسی برای رفع آلودگی هوا بکنند چرا که تعطیلی مدارس هم نه تنها مشکلی را حل نکرده که به نظم آموزشی مدارس هم لطمه ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 18 ساعت و 26 دقیقه پیش
استاندار گیلان: فاصله کیفی مدارس نسبت به هم کاهش یابد

استاندار گیلان: فاصله کیفی مدارس نسبت به هم کاهش یابد ارسلان زارع غروب روز یکشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش گیلان افزود: بهبود و کیفیت بخشی آموزش ها بر مبنای تقویت بنیه علمی دانش آموزان به ویژه در مناطق محروم بسیار مهم و مورد تاکید است.
رئیس شورای آموزش و پرورش استان گیلان با بیان اینکه دانش آموزان آینده سازان میهن اسلامی هستند، اظهار کرد: زمینه نشاط و فعالیت بیشتر دانش آموزان باید فراهم شود و دست اندرکاران به این مهم اهتمام جدی داشته باشند.
وی با اشاره به بیستمین طرح پرسش مهر رئیس جمهوری در آغاز سال تحصیلی جدید خاطر نشان کرد: این سئوال رئیس جمهوری در پرسش مهر از دانش آموزان مبنی بر اینکه محیط مدرسه از نظر شما چگونه است؟ طرح این ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 18 ساعت و 45 دقیقه پیش
دغدغه نمایندگان مجلس برای رفع مشکلات معلمان

دغدغه نمایندگان مجلس برای رفع مشکلات معلمان به گزارش ایسنا، تشکل های معلمان و مسئولان کانون های صنفی معلمان سراسر کشور امروز (یکشنبه، 29 دی ماه) با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت وگو کردند.
لاریجانی در دیدار با تشکل های معلمان و مسئولان کانون های صنفی معلمان سراسر کشور اظهار داشت: پایه توسعه و قدرت کشور آموزش و پرورش است و تردید نداریم که هر آن چه از دستمان برمی آید، باید برای آموزش و پرورش کشور انجام دهیم.
رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت ایجاد و تقویت تشکل های مدنی معلمان بیان کرد: قانونی که مجلس تصویب کرده راه را برای تشکل های مدنی و صنفی معلمان هموار کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 18 ساعت و 46 دقیقه پیش
البرز نقش مهمی در ایجاد اشتغال مهارت محور دارد/ ضرورت پیوند دانشگاه های البرز با مرکز ملی تربیت مربی

البرز نقش مهمی در ایجاد اشتغال مهارت محور دارد/ ضرورت پیوند دانشگاه های البرز با مرکز ملی تربیت مربی به گزارش ایلنا، عزیزاله شهبازی در اولین جلسه شورای مهارت استان البرز با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با محوریت اجرای پروژه های اشتغالزایی مهارت محور در سطح استان به عنوان پایلوت کشوری که روز یکشنبه برگزار شد، اظهارداشت: در دیدار گذشته با معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در خصوص طرح اشتغالزایی مهارت محور گفتگو شده و البرز میزبان اجرای پایلوت این طرح راهبردی و مهم شد.
شهبازی گفت: روز گذشته نیز با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، تفاهمنامه راه اندازی کارخانه نوآوری البرز امضا شد که این اقدام بزرگی در راستای هدایت نسل جوان به سمت فناوری های ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 18 ساعت و 55 دقیقه پیش
تلاش برای افزایش حقوق معلمان/ تشکل های مدنی مسیر گفت وگو را شکل می دهند

تلاش برای افزایش حقوق معلمان/ تشکل های مدنی مسیر گفت وگو را شکل می دهند به گزارش ایلنا، تشکل های معلمان و مسئولان کانون های صنفی معلمان سراسر کشور امروز (یکشنبه، 29 دی ماه) با علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت وگو کردند.
لاریجانی در دیدار با تشکل های معلمان و مسئولان کانون های صنفی معلمان سراسر کشور اظهار داشت: پایه توسعه و قدرت کشور آموزش و پرورش است و تردید نداریم که هرآنچه از دستمان بر می آید، باید برای آموزش و پرورش کشور انجام دهیم.
رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت ایجاد و تقویت تشکل های مدنی معلمان، بیان کرد: قانونی که مجلس تصویب کرده، راه را برای تشکل های مدنی و صنفی معلمان هموار کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 18 ساعت و 56 دقیقه پیش
چند طرح آموزشی با کمک خیران در دزفول افتتاح می گردد

چند طرح آموزشی با کمک خیران در دزفول افتتاح می گردد به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز ، عبدالنبی دفتری رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز خوزستان با بیان اینکه ه مناسبت دهه فجر، 6 طرح آموزشی خیرساز در شهرستان دزفول افتتاح می شود گفت: مجتمع آموزشی 18 کلاسه امیرالمؤمنین که یکی از آن ها است با همت خانواده نیکوکار افشار با اعتباری بالغ بر 70 میلیارد ریال برای ساخت آن هزینه شد.
او افزود: دبیرستان 12 کلاسه طاووسی با اعتبار بالغ بر 35 میلیارد ریال نیز بازسازی شده است.
دفتری بیان داشت: خانواده کوچک زاده نیز 2 مدرسه 3 کلاسه در روستا های بنوار حسین و بنه عاطی که بر اثر سیلاب تخریب شده بودند را با صرف 7 میلیارد ریال اعتبار بازسازی ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 18 ساعت و 56 دقیقه پیش
تایید تلف شدن یک ببر در باغ وحش صفادشت/علت مرگ نارسایی کلیوی

تایید تلف شدن یک ببر در باغ وحش صفادشت/علت مرگ نارسایی کلیوی به گزارش خبرنگار مهر ، برخی از خبرها از مرگ یکی از ببرهای باغ وحش صفادشت حکایت دارد و در خبرها به نقل از منبعی آگاه گفته اند این حیوان، ناگهانی و به طرزی مشکوک مرده شده است.
اما رئیس اداره محیط زیست شهریار و ملارد چنین ادعایی را قبول ندارد و در گفتگو با خبرنگار مهر در این خصوص اظهار داشت: این ببر 6 ساله مدتی به نارسایی کلیوی مبتلا بود.
فاطمه برنا افزود: به دلیل همین نارسایی ببر مذکور به طور مستمر زیر نظر دامپزشک قرار داشته است، اما متأسفانه معالجات پاسخگو نبوده و این ببر جان سپرد.
وی گفت: هیچ کوتاهی در نگهداری این حیوان در باغ وحش صفادشت رخ نداده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 19 ساعت و 25 دقیقه پیش
دفتر خدمات الکترونیک قضایی کوهدشت افتتاح شد

دفتر خدمات الکترونیک قضایی کوهدشت افتتاح شد مرید علی جمشیدی روز یکشنبه با اعلام این خبر افزود: اولین دفتر خدمات الکترونیک قضایی کوهدشت با پیگیری و تاکید رییس کل دادگستری لرستان راه اندازی شده تا ارایه خدمات قضایی به شهروندان تسهیل و تسریع شود.
وی اظهار داشت: هدف از ایجاد دفاتر خدمات الکترونیک، صرفه جویی در هزینه های جاری، کاهش تردد مردم، شفاف سازی امور قضایی، امکان نظارت بیشتر مسئوولان در پرونده ها و جلوگیری از تراکم جمعیت در مجموعه های دادرسی و قضایی است .
وی با بیان اینکه تاپیش از این 19 دفتر خدمات الکترونیک قضایی بطور رسمی در سطح استان راه اندازی شده بود ادامه داد: مردم می توانند اموری از جمله تقدیم درخواست های بدوی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 19 ساعت و 34 دقیقه پیش
تفاهم نامه احداث بیمارستان 500 تختخوابی اردبیل امضا شد

تفاهم نامه احداث بیمارستان 500 تختخوابی اردبیل امضا شد اکبر بهنامجو استاندار اردبیل در حاشیه امضای این تفاهم نامه گفت: بر اساس قول رییس جمهوری در جریان سفر اخیر هیات دولت به استان مبنی بر شروع عملیات احداث بیمارستان 500 تختخوابی در اردبیل ، این تفاهم نامه با سازمان مجری ساختمان ها و تجهیزات دولتی وزارت راه وش هرسازی منعقد شد.
وی بیان کرد: بر اساس این تفاهم نامه مقرر شد مبلغ150 میلیارد تومان از محل اعتبارات سفر رییس جمهوری اختصاص یابد که 50 میلیارد تومان آن برای سالجاری و 100 میلیارد تومان نیز برای سال آینده خواهد بود ضمن اینکه معادل همین مبلغ از محل اعتبارات وزارت راه و شهرسازی در ظرف دو سال تامین خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 19 ساعت و 46 دقیقه پیش
البرز کارآفرینان و صنعتگران موفقی دارد/ آموزش و پرورش 50 درصد از ظرفیت خود را به سمت مهارت افزایی پیش ببرد

البرز کارآفرینان و صنعتگران موفقی دارد/ آموزش و پرورش 50 درصد از ظرفیت خود را به سمت مهارت افزایی پیش ببرد به گزارش ایلنا، علی اوسط هاشمی بعداز ظهر یکشنبه در اولین جلسه شورای مهارت استان البرز با محوریت اجرای "پروژه های اشتغالزایی مهارت محور " در سطح استان به عنوان پایلوت کشوری اظهار کرد: در انتخاب البرز اساس کار ما این است که این استان پایلوت اشتغال بر تابع مهارت آموزی باشد؛ چون نیروهای توانمند و دارای مهارت دارد از طرفی به پایتخت و تهران نزدیک است و ارتباط با استان های صنعتی ایران دارد.
وی در ادامه با بیان اینکه در خیلی از استان ها مهارت ضعیف یا کم است، گفت: این مسئله و نگاه به مهارت آموزی در استان های صنعتی باید مورد توجه قرار گیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 19 ساعت و 46 دقیقه پیش
کشور نیازمند قاسم سلیمانی های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی است

کشور نیازمند قاسم سلیمانی های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی است به گزارش معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه، مهدی افتخاری در آستانه پنجمین جشنواره ایده ها و فرصت ها که امروز یکشنبه در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد افزود: قوه قضاییه به این نتیجه رسیده است که برای کاهش تخلفات و جرایم باید اقتصادی توانمند داشته باشیم و در این مسیر از ظرفیت و استعداد جوانان بهره مند شویم.
وی اظهار کرد: افتخاری می کنیم که جوانان با استعداد و دارای ایده های اثربخش را شناسایی و حمایت کنیم تا ایده هایشان را به محصول تبدیل کنیم.
افتخاری با اشاره به اینکه اولین استارتاپ اجتماعی در قوه قضاییه در سال 94 برگزار شد افزود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 20 ساعت و 6 دقیقه پیش
تفاهم سازمان امور دانشجویان و فدراسیون پزشکی ورزشی/ ارزیابی سلامت تمامی ورزشکاران دانشگاهی

تفاهم سازمان امور دانشجویان و فدراسیون پزشکی ورزشی/ ارزیابی سلامت تمامی ورزشکاران دانشگاهی به گزارش ایسنا، در نشستی که با حضور صدیقی، معاون وزیر علوم و رییس سازمان امور دانشجویان در محل این سازمان برگزار شد، تفاهم نامه همکاری مشترک سازمان امور دانشجویان وزارت علوم و فدراسیون پزشکی ورزشی جمهوری اسلامی ایران توسط محمد حسین علیزاده- مدیرکل تربیت بدنی،سازمان امور دانشجویان و مهرزاد خلیلیان سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی به امضا رسید.
صدیقی در این نشست بیان کرد: زیر ساخت های ورزشی در دو سال اخیر رشد خوبی داشته است به طوری که سرانه ورزش دانشجویی کشور به دو متر افزایش یافته است. حوزه تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان وزارت علوم از جمله بخش های آموزش عالی است که بسیار فعال است و با یک ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 20 ساعت و 6 دقیقه پیش
75مرکز نیکوکاری در چهارمحال و بختیاری فعالیت می کنند

75مرکز نیکوکاری در چهارمحال و بختیاری فعالیت می کنند به گزارش خبرنگار مهر ، نجف علی حیدری بیان کرد: کمک های مردمی به مراکز نیکوکاری شامل وجه نقد، کالا و خدمات رایگان است که در کوتاه ترین زمان ممکن به دست نیازمندان همان منطقه می رسد.
وی افزود: کمک های نقدی و غیر نقدی پرداختی مردم استان به مراکز نیکوکاری در زمینه احداث مسکن، تأمین جهیزیه، تأمین هزینه های درمان مددجویان و نیازمندان، اشتغال و خودکفایی و تأمین هزینه های تحصیلی نیازمندان اختصاص می یابد.
قائم مقام کمیته امداد استان با اشاره به اینکه شعار مراکز نیکوکاری مردم برای مردم است، ادامه داد: ارائه خدمات رایگان در راستای کاهش مشکلات نیازمندان در زمینه های آموزش، درمان ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 20 ساعت و 15 دقیقه پیش
البرز الگوی طرح ملی اشتغال مهارت محور در کشور شد

البرز الگوی طرح ملی اشتغال مهارت محور در کشور شد رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در حاشیه امضای تفاهم نامه طرح اشتغال مهارت محور گفت: البرز از جنبه های مختلف صنعتی، کشاورزی و موقعیت جغرافیایی اهمیت دارد.
علی اوسط هاشمی با یادآوری استقرار مرکزپژوهش ها و تربیت مربی کشور و زیرساخت ها و مراکز آموزشی سازمان آموزش فنی و حرفه ای در استان البرز افزود: بهترین دوره های آموزشی فنی و حرفه ای از جمله دوره های یکهزار و 800 ساعته در البرز برگزار می شود.
وی ادامه داد: بر این اساس در نشست امروز مقرر شد که این استان پایه گذار ارتقای مهارت برای اشتغالزایی باشد و پس از آن سایر استان های توسعه یافته صنعتی نیز این طرح را اجرایی کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 20 ساعت و 24 دقیقه پیش
پروژه ها باید پیوست مطالعاتی داشته باشند

پروژه ها باید پیوست مطالعاتی داشته باشند فریبرز نجفی مهر روز یکشنبه در دومین مجمع سلامت که در اسلام آبادغرب برگزار شد، افزود: برنامه های مشارکتی و مردم محور نسبت به برنامه های دستوری و از بالا به پایین در مواجهه با مسائل اجتماعی اولویت دارند.
وی افزود: ما اگر بتوانیم افراد دارای دانش محلی را در قالب سازمان های مردم نهاد گردهم آوریم و مطالبات ساکنین محلات مختلف را در حوزه سلامت از آنها بشنویم، به طور قطع راهکارهای کاربردی تری را برای حل آنها خواهیم یافت.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمانشاه یادآور شد: برخی دستگاه های اجرایی پروژه های خود را بدون پیوست های اجتماعی فرهنگی و عملیاتی می کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 20 ساعت و 46 دقیقه پیش
65 درصد مهارت آموزان فنی و حرفه ای کرمان وارد بازار کار شدند

65 درصد مهارت آموزان فنی و حرفه ای کرمان وارد بازار کار شدند به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، محمدرضا جهانگیری در جلسه کاری گروه اشتغال و کارآفرینی استان کرمان اظهار داشت: آموزش هایی که ما در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان ارائه می دهیم مبتنی بر نیاز بازار کار بوده و آموزش ها در حوزه عملی است.
مدیرکل فنی و حرفه ای استان کرمان ادامه داد: تمام آموزش های که ما در مراکز فنی و حرفه ای در سطح استان کرمان ارائه می دهیم، بیش از 600 استاندارد مهارت و شغل است.
وی عنوان داشت: بیش از 5 هزار استاندارد آموزش و شغل در حوزه فنی و حرفه ای وجود دارد که مراکز فنی و حرفه ای و مراکز آزاد در بخش خصوصی این آموزش ها را ارائه می دهند و آموزش های ما در سازمان ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 20 ساعت و 56 دقیقه پیش
سلامت یکی از راه های توسعه دیپلماسی گفتمانی در عرصه جهانی است

سلامت یکی از راه های توسعه دیپلماسی گفتمانی در عرصه جهانی است علیرضا زالی روز یکشنبه در بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی و دیدار با سید ضیاء هاشمی مدیر عامل ایرنا افزود: در حوزه هایی که کمتر مناقشه پذیر است، گفتمان سازی بسیار راحت تر است و می توان از آنها هم در ابعاد داخلی برای بالاتر بردن سطح اطلاعات مردم و هم در ابعاد بین المللی به عنوان ابزاری برای دیپلماسی عمومی استفاده کنیم.
وی خاطرنشان کرد: وجدان عمومی جامعه علمی جهانی معمولا یک وجدان بیدار، مردم دوست و انسان دوستانه است و در همین ایام سنگین تحریم، بسیاری از امواجی که با تحریم مخالفت می کنند همین مجموعه های دانشگاهی در دنیا هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 21 ساعت و 4 دقیقه پیش
ارسال محموله 66تنی کمکهای امدادی ستاد اجرایی فرمان امام به سیستان

ارسال محموله 66تنی کمکهای امدادی ستاد اجرایی فرمان امام به سیستان به گزارش خبرگزاری مهر ، محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام در آئین ارسال محموله هوایی مواد غذایی و امدادی به مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان گفت: این محموله 66 تنی شامل 20 تن غذاهای کنسروی، 20 تن برنج، روغن، آب معدنی، دارو و پتو است.
وی افزود: پیش از این نیز چند محموله که در قرارگاه امدادی ستاد اجرایی فرمان امام واقع در استان سیستان و بلوچستان دپو شده بود، در 9 نقطه سیل زده توزیع شد و این محموله نیز به محض ارسال توسط نیروهای جهادی بنیاد احسان بین مردم توزیع خواهد شد.
مخبر خاطرنشان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 21 ساعت و 15 دقیقه پیش
درخواست معافیت از خدمت یک سوم جوانان اسرائیلی به دلیل شرایط روحی و روانی

درخواست معافیت از خدمت یک سوم جوانان اسرائیلی به دلیل شرایط روحی و روانی پس از آن که مشخص شد نزدیک به یک سوم جوانان اسرائیلیِ واجد شرایط اعزام به خدمت سربازی در سال جاری میلادی به دلیل مشکلات روحی و روانی درخواست معافیت داده اند، جوی از نگرانی بر اراضی اشغالی حاکم شد.
به گزارش ایسنا، روزنامه عبری زبان یدیعوت آحارونوت امروز (یکشنبه) فاش کرد، موتی آلموز، رئیس مرکز نیروی انسانی ارتش رژیم صهیونیستی در نامه ای با عنوان "گام هایی برای کاهش معافیت های مشکلات روانی" خطاب به تمامی افسران مسئول بهداشت روانی در دفاتر ثبت نام سربازان اعلام کرد: با آغاز ثبت نام سربازان در سال 2020 ارتش شاهد این رویکرد آشکار و نگران کننده بود که بسیاری از جوانان به ویژه پسران به دلیل ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 21 ساعت و 16 دقیقه پیش
تاکید بر استفاده از ظرفیت شوراهادر پیشرفت و تربیت دانش آموزان

تاکید بر استفاده از ظرفیت شوراهادر پیشرفت و تربیت دانش آموزان به گزارش خبرگزاری صداوسیمای اردبیل فرماندار اردبیل در این همایش با بیان اینکه شوراهای آموزش و پرورش یک ظرفیت قانونی و بالقوه در راستای ارتقای سطح آموزشی بشمار می روند افزود: استفاده از ظرفیت شوراها مدارس را به سمت تعلیم وتربیت هرچه بهتر دانش آموزان هدایت می کند که در این راستا اجرای سند تحول آموزش و پرورش نیز بسیار موثر است.
امامی یگانه گفت: شورای آموزش و پرورش استان در سال 98 موفق به کسب رتبه برتر در کشور شده و در این راستا طرح ها وبرنامه های جدیدی برای ارتقای سطح شورای آموزش و پرورش استان در سال 99 پیش بینی شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 21 ساعت و 24 دقیقه پیش
بهره برداری طرح های آبرسانی روستا های پلدختر در دهه فجر امسال

بهره برداری طرح های آبرسانی روستا های پلدختر در دهه فجر امسال به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان ، مرتضی کائیدی رئیس آب وفاضلاب روستایی پلدختر با بیان اینکه آبرسانی به روستا های بهارستان معمولان با 350 میلیون تومان اعتبار دهه فجر به بهره برداری می رسندکه با بهره برداری از این پروژه 120 نفر از آب آشامیدنی سالم استفاده می کنند اظهار داشت:چهار هزار و 300 متر لوله گذاری و هفت عددحوضچه بتنی برای این پروژه احداث شده است.
کائیدی افزود: بهسازی اصولی مجتمع کوثر چولهول وچم حیدر که در سیلاب فروردین ماه خسارت دیده بودند با اعتبار بالغ بر دو میلیارد تومان انجام شده و دهه فجر به بهره برداری خواهد رسید. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 21 ساعت و 34 دقیقه پیش
لزوم رفع مشکلات مسکن مهر شیرین شهر

لزوم رفع مشکلات مسکن مهر شیرین شهر به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز ، ابراهیم عساکره معاون فرماندار کارون امروز در جلسه ای که به منظور بررسی مشکلات و معضلات شهر جدید شیرین شهر با حضور دستگاه های ذیربط در محل فرمانداری برگزار شد، گفت: افراد توانمندی همچون سردار سلیمانی نیازمندیم تا بتوان به صورت جهادگونه خدمت کرد.
او با تاکید بر رفع تمامی مسائل و مشکلات شیرین شهر اظهار داشت: با توجه به عرضه و تقاضا و بالا رفتن مسکن تدابیری اندیشه شود که بتوان برای افراد کم درآمد جامعه تسهیلاتی در نظر گرفت تا بتوانند در این شهر مسکن داشته باشند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 21 ساعت و 34 دقیقه پیش
اساسنامه صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران اصلاح می شود

اساسنامه صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران اصلاح می شود به گزارش روز یکشنبه پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیات دولت، اعضای کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک هیات دولت با اصلاح اساسنامه صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران و افزودن یک تبصره مبنی بر بهره مندی خواهر و برادر شهدا از خدمات این صندوق موافقت کردند.
طبق ماده 32 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، بنیاد شهید و امور ایثارگان موظف به ایجاد صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران است و اساسنامه این صندوق در سال 1394 به تصویب هیات وزیران رسید.
طبق ماده یک اساسنامه، این صندوق به منظور ایجاد، توسعه و تقویت اشتغال و کارآفرینی و حمایت از فرصت های شغلی ایثارگران شامل خانواده شاهد (پدر، مادر ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 21 ساعت و 44 دقیقه پیش
داشتن هوای پاک هزینه می خواهد

داشتن هوای پاک هزینه می خواهد به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان ، عیسی کلانتری در نشست رونمایی از سامانه ملی تهیه فهرست انتشار آلاینده های هوای کلانشهرهای کشور، هوای پاک را از حقوق شهروندی انسان عنوان کرد و گفت: هوای ناسالم به مراتب خطرناک تر از آب ناسالم و غذای ناسالم است.
معاون رئیس جمهوری با بیان اینکه
افزایش جمعیت و افزایش مصرف سوخت فسیلی و گاه با اسراف در مصرف انرژی کار به جایی رسیده که هوای پاک کم کم به یک آرزو تبدیل می شود، افزود: دولت ها هیچ وقت نه فکر این را کرده بودند و نه آمادگی آن را داشتند که برای هوای پاک باید هزینه کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 21 ساعت و 44 دقیقه پیش
افتتاح 98 کلاس درس همزمان با دهه فجر در گیلان

افتتاح 98 کلاس درس همزمان با دهه فجر در گیلان به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از رشت، علی دقیق عصر امروز (یک شنبه، 29 دی) در جلسه شورای آموزش و پرورش استان که در استانداری گیلان برگزار شد، گفت: بیست و دومین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان گیلان با رویکرد فرهنگ، رسانه و خیرین مدرسه ساز برگزار می شود.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گیلان با بیان اینکه استان گیلان 214 خیر مرد و 65 خیر زن مدرسه ساز دارد، تاکید کرد: در جشنواره خیرین مدرسه ساز سال گذشته، هفت میلیارد تومان تعهد داشتیم که 70 درصد آن تحقق پیدا کرده است.
وی خاطرنشان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 21 ساعت و 45 دقیقه پیش
افزایش معافیت های مشمولان خدمت سربازی در فلسطین اشغالی به دلایل روانی

افزایش معافیت های مشمولان خدمت سربازی در فلسطین اشغالی به دلایل روانی به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت امروز (یکشنبه) از افزایش معافیت های سربازی در میان مشمولین در فلسطین اشغالی به دلایل روانی خبر داد.
بر اساس این گزارش ، برآوردهای ارتش رژیم صهیونیستی نشان می دهد درسال جاری (2020) از میان هر سه جوان صهیونیست، یک جوان به دلیل مسایل روانی از خدمت سربازی معاف خواهد شد.
یدیعوت تأکید کرد، بنا به برآوردهای ارتش، در سال جاری 32.9 درصد جوانانی که به سن خدمت سربازی رسیده اند به دلایل روانی معافیت خواهند گرفت.
این روزنامه افزود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 21 ساعت و 45 دقیقه پیش
خبر خوش برای بازنشستگان کشوری

خبر خوش برای بازنشستگان کشوری به گزارش اقتصادآنلاین ، امین پور ذاکری گفت: با تلاش های صورت گرفته و هماهنگی خزانه کل و سازمان برنامه و بودجه کشور حقوق بیش از یک میلیون و 428 هزار نفر از بازنشستگان و موظفین تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری تا ساعت 24 امشب به حساب این عزیزان واریز و قابل برداشت خواهد شد.
وی گفت: بخش عمده اعتبارات پرداخت حقوق بازنشستگان عزیز توسط دولت تأمین و پرداخت می شود.
لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 21 ساعت و 45 دقیقه پیش
افزایش 60 درصدی کشفیات مواد مخدر در مرزهای کشور

افزایش 60 درصدی کشفیات مواد مخدر در مرزهای کشور به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان ؛ سردار قاسم رضایی امروز در دیدار با ژنرال پالکوونیک الچین قلی اف فرمانده مرزبانی جمهوری آذربایجان در محل گذرگاه مرزی آستارا، با اشاره به گستردگی مرزهای کشورمان با این کشور گفت : جمهوری اسلامی ایران با جمهوری آذربایجان 750 کیلومتر مرز مشترک آبی و خاکی با 4 دروازه فعال مرزی دارد.
وی با اشاره به میانگین تردد قانونی روزانه در مرزهای مشترک 2 کشور افزود : روزانه حدود 8 هزار تردد از مرزهای جمهوری اسلامی ایران با جمهوری آذربایجان تردد می کنند و ارتباط و تعامل بسیار مناسبی در این زمینه بین مرزبانان، سازمان ها و دستگاه های مرتبط 2 کشور وجود دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 21 ساعت و 54 دقیقه پیش
کرمانشاه رتبه هشتم کشوری از نظر سالمندی را دارد/ دالاهو پیرترین شهرستان استان کرمانشاه

کرمانشاه رتبه هشتم کشوری از نظر سالمندی را دارد/ دالاهو پیرترین شهرستان استان کرمانشاه به گزارش ایلنا از کرمانشاه ،رضوان مدنی مدیر کل بهزیستی استان کرمانشاه در نشست شورای سالمندان استان اظهار داشت: بر اساس تعریف سازمان بهداشت جهانی سن سالمندی عبور از مرز 60 سالگی است.
وی با اشاره به دسته بندی سالمندان بر اساس رده بندی سازمان بهداشت جهانی، افزود: افراد بین سن 60 تا 65 سالگی را سالمند جوان، سن 76 تا 90 سالگی را سالمند پیر و بالای 90 سال را سالمند خیلی پیر معرفی می کنند.
مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه ادامه داد: افزایش امید به زندگی به لحاظ ارتقای سطح بهداشت و همینطور کاهش سطح باروری از جمله عوامل موثر بر روند فزاینده رشد سالمندی در جامعه است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 21 ساعت و 54 دقیقه پیش
کمک به سیستان و بلوچستان مقطعی نیست بلکه فرآیند است

کمک به سیستان و بلوچستان مقطعی نیست بلکه فرآیند است به گزارش خبرنگار شفاف ، عبدالرضا فولادوند مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران از اهمیت توجه آموزش و پرورش به موضوع سیل مهربانی برای تحقق توسعه در کشور و آموزش دانش آموزان برای کمک به هموطنان سخن گفت و اظهار کرد: مدارس تهران پایگاه جمع آوری کمک به سیل زدگان سیستان و بلوچستان می باشند.
او بیان کرد: گاهی ممکن است مصیبتی به عظمت یک زلزله یا سیل رخ دهد تا قدر انسانیت را بیشتر بدانیم که سهم انسان از کائنات به وسعت قلب مهربانش است. این روز ها که سیل ویرانگر همه جای استان سیستان و بلوچستان را فراگرفته است ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 21 ساعت و 55 دقیقه پیش
احتمال تغییر در برخی بند های رتبه بندی فرهنگیان وجود دارد

احتمال تغییر در برخی بند های رتبه بندی فرهنگیان وجود دارد به گزارش شفاف، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در مراسم یادبود عروج شهدای پرواز 752 به ویژه فارغ التحصیلان سمپاد و دانش پژوهان المپیادی در باشگاه دانش پژوهان جوان با اشاره به اینکه ایران اکنون داغدار و شریک خانواده های این فرزندان است، بیان کرد: شهادت همه افراد به ویژه افرادی که دایره وجودی و تاثیرگذاری شان گسترش پیدا کرده و آینده کشور در دست آنهاست؛ بسیار سخت تر است.
حاجی میرزایی افزود: به عنوان وزیر آموزش و پرورش و به نمایندگی از این مجموعه بزرگ برای خانواده های آن ها آرزوی صبر دارم؛ مرگ و زندگی برای انسان هاست و همان خدایی که خلق می کند، خدای موت هم است. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 21 ساعت و 55 دقیقه پیش
وجود 3 میلیون زوج نابارور در ایران

وجود 3 میلیون زوج نابارور در ایران به گزارش گروه سلامت خبرگزاری فارس، سید جلیل حسینی رئیس مرکز تحقیقات ناباروری در خصوص ناباروری در زنان و مردان در آستانه برگزاری چهارمین کنگره سلامت مردان، گفت: در ایران بیش از 3 میلیون زوج نابارور داریم که بیش از میانگین جهانی است. در ایران به نظر می رسد دلیل ناباروری زوج، در آقایان ( 60 درصد موارد ) و در خانم ها ( 40 درصد ) است و البته در هر دو جنس علل مختلفی دارد.
وی تصریح کرد: در آقایان ناباروری به عوامل ژنتیکی، محیطی، تغذیه، دخانیات، آلودگی هوا و عفونت ها بستگی دارد؛ همچنین در خانم ها نیز عوامل ژنتیکی و محیطی می تواند تاثیرگذار باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 22 ساعت و 3 دقیقه پیش
ارسال محموله 66 تنی کمک های امدادی ستاد اجرایی فرمان امام به مناطق سیل زده

ارسال محموله 66 تنی کمک های امدادی ستاد اجرایی فرمان امام به مناطق سیل زده به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام در آیین ارسال محموله هوایی مواد غذایی و امدادی به مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان گفت:این محموله 66 تنی شامل 20 تن غذا های کنسروی، 20 تن برنج، روغن، آب معدنی، دارو و پتو است.
وی افزود: پیش ازاین نیز چند محموله که در قرارگاه امدادی ستاد اجرایی فرمان امام واقع در استان سیستان و بلوچستان دپو شده بود، در 9 نقطه سیل زده توزیع شد و این محموله نیز به محض ارسال توسط نیرو های جهادی بنیاد احسان بین مردم توزیع خواهد شد.
مخبر خاطرنشان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: اجتماعی انتشار : 22 ساعت و 4 دقیقه پیش
هویت ایرانی به شناخت ما از دیگران کمک می کند

هویت ایرانی به شناخت ما از دیگران کمک می کند رقیه کرمانیان روز یکشنبه در پنجمین نشست ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان افزود: آنچه در اتفاق های 2 هفته گذشته ایران و عراق دیدیم ، هویت اسلامی مردم 2 کشور بود که ارزش هایی چون ظلم ستیزی و ستم ناپذیری را به نمایش گذاشتند و مردم حضور بی نظیری از خود نشان دادند که از تروریسم دولتی آمریکا و استکبارجهانی متنفر هستند.
وی یادآور شد: این هویت، استحکام بخش هویت ملی مردم ایران بود که اتحاد و همبستگی را در بین مردم به همراه داشت.
وی با تاکید بر معرفی الگوهای فرهنگی غنی دینی و ملی ایران به جوانان اضافه کرد: اطلاع رسانی و آگاه سازی جامعه از مفهوم ابعاد و اهمیت هویت می تواند مثمرثمر باشد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 22 ساعت و 5 دقیقه پیش
ارسال محموله 66تنی ستاد اجرایی به مناطق سیل زده

ارسال محموله 66تنی ستاد اجرایی به مناطق سیل زده به گزارش تابناک، محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام در آیین ارسال محموله هوایی مواد غذایی و امدادی به مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان گفت:این محموله 66 تنی شامل 20 تن غذاهای کنسروی، 20 تن برنج، روغن، آب معدنی، دارو و پتو است.
وی افزود: پیش ازاین نیز چند محموله که در قرارگاه امدادی ستاد اجرایی فرمان امام واقع در استان سیستان و بلوچستان دپو شده بود، در 9 نقطه سیل زده توزیع شد و این محموله نیز به محض ارسال توسط نیروهای جهادی بنیاد احسان بین مردم توزیع خواهد شد.
مخبر خاطرنشان کرد: از اولین لحظات وقوع سیل در کنار مردم بودیم و تا برگشت وضعیت زندگی مردم منطقه به وضعیت عادی با توزیع ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اجتماعی انتشار : 22 ساعت و 5 دقیقه پیش
افزایش 12 برابری اعتبار پروژه های عمرانی دهه فجر نسبت به سال گذشته

افزایش 12 برابری اعتبار پروژه های عمرانی دهه فجر نسبت به سال گذشته به گزارش خبرگزاری فارس از آستانه اشرفیه، ظهر امروز دومین جلسه ستاد دهه فجر ستاد دهه فجر شهرستان آستانه در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.
فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه در این جلسه می گوید باید فراخوان لازم برای حضور پرشور مردم در راهپیمایی داده شود تا شاهد حضور پرشور همه اقشار باشیم.
یونس محمودی تأکید دارد تا کمیته های ستاد دهه فجر برنامه های خود را هرچه سریع تر به فرمانداری آستانه اشرفیه اعلام کنند تا بتوان برنامه ریزی مناسبی انجام داد.
از طرف فرمانداری شهرستان آستانه اشرفیه کمیته 12 گانه ستاد دهه فجر انتخاب شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 22 ساعت و 15 دقیقه پیش
تجلی سخاوت و مهربانی مردم یزد در کمک به سیل زدگان سیستان

تجلی سخاوت و مهربانی مردم یزد در کمک به سیل زدگان سیستان به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز یزد، محسن حرازی زاده یزدی با اشاره به مشارکت بسیار خوب مردم یزد برای کمک رسانی به مردم مناطق سیل زده، گفت: هنوز جمع بندی کاملی از کمک های نقدی و غیرنقدی مردم یزد به سیل زدگان انجام نشده، اما مشارکت و کمک آن ها بسیار خوب و قابل تحسین است.
وی افزود: کمک های مردمی یزدی ها هنوز به طور کامل جمع آوری و ارسال نشده، اما از انبار های هلال احمر تاکنون 700 بسته غذایی 72 ساعته، 500 چادر امدادی، هزار عدد تن ماهی و کنسروجات و پنج خودروی امدادی به سیستان و بلوچستان اعزام شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 22 ساعت و 24 دقیقه پیش
تقدیر آیت الله فاضل لنکرانی از خدمات کمیته امداد قم

تقدیر آیت الله فاضل لنکرانی از خدمات کمیته امداد قم به گزارش خبرگزاری شبستان از قم، آیت الله محمدجواد فاضل لنکرانی امروز(یکشنبه 29دی) در دیدار با مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) قم ضمن تقدیر از فعالیت های این نهاد انقلابی افزود: قدر کار خود را بدانید و این را هم عقیده داشته باشید که در رأس همه مستحبات برطرف کردن نیازی است که مردم دارند به ویژه افرادی که آبرومند هستند و حاضر نیستند کسی از فقر آنها باخبر شود.
رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) در ادامه تهیه مستندهای جذاب از کارهای جدید کمیته امداد را ضروری دانست و عنوان کرد: تغییر ادبیات خود را به مردم اطلاع بدهید و این را اعلام کنید که در کنار کمک رسانی مالی چگونه خانواده هایی از آسیب های ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 22 ساعت و 25 دقیقه پیش
افزایش 63 درصدی مراجعات به کمیته امداد قم نسبت به مدت مشابه سال گذشته

افزایش 63 درصدی مراجعات به کمیته امداد قم نسبت به مدت مشابه سال گذشته به گزارش خبرگزاری شبستان از قم، اکبر میرشکار امروز(یکشنبه 29دی) در دیدار با آیت الله فاضل لنکرانی که در مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) برگزار شد، با بیان این که در حال حاضر 22 هزار و 500 خانوار به صورت مستمر از کمیته امداد خدمات دریافت می کنند، گفت: 36 هزار و 700 خانوار مراجعات غیر مستمر داشته اند و مبالغ آن هم متفاوت بوده است که برای همین میزان نزدیک به 10 میلیارد تومان هزینه شده است.
رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) قم با بیان این که در حال حاضر نزدیک به هفت هزار خانواده داریم که زنان، سرپرست خانوار هستند، گفت: 1200 خانواده از آن 22 هزار خانوار ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 22 ساعت و 25 دقیقه پیش
استارتاپ ها نقش مهمی در اقتصاد و پیشگیری از وقوع جرم دارند/ ارائه 765 ایده استارتاپی تا پایان سال گذشته

استارتاپ ها نقش مهمی در اقتصاد و پیشگیری از وقوع جرم دارند/ ارائه 765 ایده استارتاپی تا پایان سال گذشته به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، پیش رویداد پنجمین جشنواره ملی ایده ها و فرصت ها با محوریت کارآفرینی اجتماعی با هدف بررسی زمینه های بهره گیری از استارتاپ ها در پیشگیری از وقوع جرم و نیز فرصت ها و چالش های کارآفرینی اجتماعی امروز در صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار شد.
در ابتدای این نشست افتخاری رییس شورای سیاستگذاری پنجمین جنشواره ملی ایده ها و فرصت ها،گفت: در ایامی هستیم که سپهبد شهید قاسم سلیمانی که پرچم دار ولایت بود شهید شده است و برای ادامه راه این شهید و دفاع همه جانبه باید قاسم سلیمانی های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی تربیت کنیم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: اجتماعی انتشار : 22 ساعت و 36 دقیقه پیش
تقدیر دانش آموزان میبد از فرماندار این شهر

تقدیر دانش آموزان میبد از فرماندار این شهر به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز یزد، دانش آموزان این مدرسه تأکید کردند که به افراد خدمتگزاری که در راستای توسعه و پیشرفت شهر تلاش می کنند، احترام گذاشته و به داشتن شهری زیبا افتخار می کنند.
فرماندار میبد هم دانش آموزان را به کسب دانش و احترام به بزرگتر ها دعوت کرد و گفت: شما دانش آموزان آینده سازان این شهر و استان و کشور هستید.
فلاح افزود: شخصیت های بزرگ هر جامعه از همین مدارس بیرون می آیند و باید برای داشتن شهر و استان و کشور زیبا و پیشرفته باید خوب درس خواند و دررشته های مختلف به مدارج علمی بالا رسید. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 22 ساعت و 43 دقیقه پیش
وزارت بهداشت و سازمان اوقاف در حوزه سلامت همکاری می کنند

وزارت بهداشت و سازمان اوقاف در حوزه سلامت همکاری می کنند خبرگزاری شبستان ، گروه قرآن و معارف، رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در نشست با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به تشریح اقدامات انجام شده در زمینهٔ موقوفات حوزه بهداشت و درمان پرداخت.
در این نشست با حضور حجت الاسلام سید مهدی خاموشی ، رئیس این سازمان، دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت و جمعی از معاونان و مدیران ارشد وزارت بهداشت و سازمان اوقاف در خصوص همکاری های دوجانبه در حوزه موقوفات و امور خیریه و حوزه سلامت کشور بحث و تبادل نظر شد .
حجت الاسلام خاموشی در این نشست ضمن تشریح اقدامات انجام شده درزمینهٔ موقوفات حوزه بهداشت و درمان ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 22 ساعت و 45 دقیقه پیش
زمان پایان مهلت ثبت نام بیست وسومین دوره ازدواج دانشجویی

زمان پایان مهلت ثبت نام بیست وسومین دوره ازدواج دانشجویی به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، مهلت ثبت نام بیست وسومین دوره مراسم ازدواج دانشجویی فردا سی ام دی ماه به پایان می رسد.
ورود کاروان های دانشجویان به مشهدمقدس از دهم دی ماه آغاز شده است و با توجه به ایام پایانی امتحانات دانشگاه ها و تراکم کاروان های بهمن ماه، زوج های دانشجو هر چه سریعتر نسبت به انتخاب کاروان و تاریخ اعزام خود از طریق سایت اقدام کنند.
زوج هایی که یکی از آن ها در زمان تحصیل در دانشگاه ازدواج کرده و زمان عقدشان از اول فروردین ماه 97 تا پایان آذرماه 98 باشد، امکان ثبت نام در بیست وسومین دوره ازدواج دانشجویی را دارند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: اجتماعی انتشار : 22 ساعت و 55 دقیقه پیش
احتمال امکان تغییر در برخی بند های رتبه بندی فرهنگیان

احتمال امکان تغییر در برخی بند های رتبه بندی فرهنگیان به گزارش حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در مراسم یادبود عروج شهدای پرواز 752 به ویژه فارغ التحصیلان سمپاد و دانش پژوهان المپیادی در باشگاه دانش پژوهان جوان با اشاره به اینکه ایران اکنون داغدار و شریک خانواده های این فرزندان است.
او بیان کرد: شهادت همه افراد به ویژه افرادی که دایره وجودی و تاثیرگذاری شان گسترش پیدا کرده و آینده کشور در دست آنهاست؛ بسیار سخت تر است.
حاجی میرزایی افزود: به عنوان وزیر آموزش و پرورش و به نمایندگی از این مجموعه بزرگ برای خانواده های آن ها آرزوی صبر دارم ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 23 ساعت و 15 دقیقه پیش
چرا داعش در قزاقستان طرفدار داشت؟

چرا داعش در قزاقستان طرفدار داشت؟ به گزارش خبرنگار فرهنگ عمومی خبرگزاری فارس، کشور قزاقستان از نظر وسعت 2 برابر کشور ما، اما جمعیت آن نصف جمعیت ایران است. در قرن هفتم و هشتم میلادی اسلام به قزاقستان رسید و مردم این سرزمین، اسلام را پذیرفتند. قزاق ها بیش تر سنی مذهب و پیرو مکتب حنفی هستند و بین آن ها صوفی گری رواج زیادی دارد. طبق برخی آمارها جمعیت شیعیان این کشور بالغ بر 500 هزار نفر است.
البته با توجه به اینکه سیستم ارزش های اخلاقی دوره شوروی همچنان در این کشور وجود دارد و قزاقستان تا به حال سیستم جدیدی ایجاد نکرده، فاصله نسل جوان با نسل قدیم این کشور در میزان پایبندی به اسلام موجب شده که تفکرات افراطی و تکفیری در میان ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 23 ساعت و 34 دقیقه پیش
کمک 280 میلیونی به مردم سیل زده سیستان و بلوچستان

کمک 280 میلیونی به مردم سیل زده سیستان و بلوچستان به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز مازندران ، معاون اجرایی سپاه کربلای مازندران با بیان اینکه در حال حاظر وسایل گرمایشی و غذا در اولویت امدادرسانی به مردم مناطق سیل زده قرار دارد گفت: سپاه کربلای مازندران در راستای کمک رسانی و همیاری هموطنان سیل زده دو کامیون وسایل و امکانات اولیه و ضروری از جمله 3هزار عدد کنسرو ، 1200 کیلو برنج ، تعداد هزار البسه لباس و 1200 عدد پتو به ارزش 280 میلیون تومان اعزام کرده است.
سرهنگ پاسدار عسکر مجیدی با شاره به اینکه لشکر 25 کربلای مازندران در دوران دفاع مقدس خط شکن جبهه ها بودند افزود ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 23 ساعت و 44 دقیقه پیش
انتقاد فرماندار بویراحمد از حضور نیافتن برخی مدیران در شورای ترافیک

انتقاد فرماندار بویراحمد از حضور نیافتن برخی مدیران در شورای ترافیک "شاهرخ کناری" روز یکشنبه، 29 دی ماه در شورای ترافیک شهرستان بویراحمد با تاکید بر اجرای مصوبات شورای ترافیک افزود: مدیریت ارث پدری نیست و همه کسانی که در حوزه های مختلف شهرستان بویراحمد مسئولیت دارند باید بدانند آن مدیری که نمی تواند کار و وظیفه شرعی و قانونی خودش را انجام بدهد، پاسخگوی مطالبات مردم باشد.
وی ضمن ابراز گلایه از برخی مدیران اظهارکرد: حضور نیافتن برخی از اعضای شورای ترافیک و بی توجهی به این مقوله، همچنین مصوبات شورای ترافیک شهرستان و استان، نارضایتی های عمومی را در پی خواهد داشت. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 23 ساعت و 44 دقیقه پیش
نیازهای مردم در بحث سلامت را از کف خیابان ها جمع کنیم

نیازهای مردم در بحث سلامت را از کف خیابان ها جمع کنیم حمید اخوان یکشنبه 29 دی در دومین مجمع عمومی سلامت دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهرستان اسدآباد، اظهار کرد: 25 درصد متولی بهداشت مردم به دست وزارت بهداشت بوده که به تنهایی نمی تواند این کار را انجام دهد و به همین منظور بهترین کسانی که در این راستا می توانستند کمک کنند وزیر کشور، استانداران و فرمانداران شهرستان ها هستند و طی شش ماه دوم امسال طبق توافق نامه ای که با وزارت کشور انجام شد، از این پس مجامع سلامت یکی از شاخص های ارزیابی و پایش استانداران، فرمانداران و رؤسای دانشگاه ها خواهند بود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 23 ساعت و 44 دقیقه پیش
ماجرای قتل 5000 شتر در استرالیا

ماجرای قتل 5000 شتر در استرالیا تصمیم قتل شترها در استرالیا بار دیگر حواشی زیادی به وجود آورده است، موافقان می گویند با این کار جلوی خطرات زیادی را گرفتند و مخالفین هم از راه حل های دیگر صحبت می کنند.
به گزارش خبرآنلاین به نقل از نیو صدر، بعد از اعلام تصمیم جنجالی مسئولان استرالیا، چند روز پیش با هدف محافظت از شهروندان و محیط زیست، تک تیراندازان بیش از 5هزار شتر را در این کشور کشتند، قرار است همین تعداد هم در روزهای آینده کشته شوند.
مسئولان استرالیایی می گویند در خشکسالی های کنونی در این کشور بخشی از این حیوانات که جمعیتشان به 1 میلیون نفر می رسد ... ادامه خبر ...

منبع: روزنامه مردم سالاری دسته: اجتماعی انتشار : 23 ساعت و 44 دقیقه پیش
جزئیات واژگونی سرویس دانش آموزان در جویبار

جزئیات واژگونی سرویس دانش آموزان در جویبار به گزارش بولتن نیوز، علیرضا طالبی امروز درباره واژگونی سرویس دانش آموزان جویباری، اظهار کرد: این خودرو از سرویس های غیررسمی بوده که از سوی خانواده ها برای رفت و آمد دانش آموزان انتخاب شده است.
وی افزود: با پیگیری صورت گرفته و حضور مدیر آموزش و پرورش جویبار مشخص شد حال عمومی دانش آموزان مساعد است.
سخنگوی آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه یک دانش آموز مرخص شد، اضافه کرد: دو دانش آموز دیگر نیز در ساعات آینده مرخص می شوند.
طالبی با اعلام اینکه طی سال های گذشته و امسال مشکلی در ارتباط با سرویس های دانش آموزی نداشتیم ... ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 23 ساعت و 45 دقیقه پیش
تغییر روش تخصیص سهمیه سوخت وانت بار ها

تغییر روش تخصیص سهمیه سوخت وانت بار ها به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان ، عبدالهاشم حسن نیا با بیان اینکه بر اساس قوانین و مقررات موجود در بخش حمل و نقل، هرگونه فعالیت در زمینه حمل و نقل برون شهری کالا منوط به استفاده از اسناد حمل است، گفت: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای به منظور ساماندهی و ایجاد انتظام در نحوه بهره برداری و تردد وانت بار ها در جاده های برون شهری، ارتقای سطح ایمنی در جاده های کشور؛ ساماندهی ناوگان وانت بار فعال در حمل و نقل برون شهری را با تسهیل شرایط اخذ کارت هوشمند راننده و ناوگان در دستور کار قرار داده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: اجتماعی انتشار : 23 ساعت و 55 دقیقه پیش
دستگیری شکارچی یک راس کل وحشی در جیرفت

دستگیری شکارچی یک راس کل وحشی در جیرفت به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، بر اساس اعلام روابط عمومی اداره کل محیط زیست استان کرمان، فردی که به بهانه سرکشی از محل زنبورداری خود در منطقه سورگاه اسفندقه با اسلحه ساچمه زنی تک لول اقدام به شکار یک راس کل وحشی نموده بود دستگیر شد.
بر اساس این گزارش مامورین یگان حفاظت محیط زیست جیرفت با حضور به موقع در منطقه موفق به دستگیری نامبرده شده و از خودروی وی لاشه یک راس کل وحشی کشف و ضبط کردند.
همچنین مراتب پس از کشف آثار و ادوات جرم و تنظیم صورتجلسه تخلف جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل گردید. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
اهتمام علمی دانش آموزان جبران کننده غم های کشور است

اهتمام علمی دانش آموزان جبران کننده غم های کشور است محسن حاجی میرزایی امروز - یکشنبه - در مراسم یادبود عروج شهدای پرواز 752 بویژه فارغ التحصیلان سمپاد که در باشگاه دانش پژوهان جوان آموزش و پرورش برگزار شد، اظهار داشت: شهادت و جان باختن هموطنان سخت است اما افرادی که دامنه تاثیر گذاری گسترده تری در جامعه دارند و سرزمین به آنها بیشتر نیازمند است، سهمگین تر است.
وی با بیان اینکه به سهم خود و مجموعه آموزش و پرورش آرزوی صبر جمیل و بی پایان برای خانواده های داغدار دارم، افزود: رویدادهای سهمگین دو هفته اخیر جز با عنایات الهی رفع نمی شود، در انتظار گشایشی بعد از این سهم غم هستیم. ... ادامه خبر ...

منبع: شورای عالی انقلاب فرهنگی دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
سیل زدگان سیستان و بلوچستان بیمه بیکاری دریافت می کنند

سیل زدگان سیستان و بلوچستان بیمه بیکاری دریافت می کنند به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، حجت میرزایی، معاون وزیر در امور سیل زدگان استان سیستان و بلوچستان اظهار کرد: حسب دستور و تأکید محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از لحظه وقوع سیل در استان سیستان وبلوچستان تمام امکانات این وزارتخانه به منظور تأمین نیاز های هموطنان آسیب دیده از سیل در اختیار آنان قرار گرفته است.
وی تصریح کرد: تمامی کارگران بیمه پرداز مشمول قانون کار و تأمین اجتماعی که در اثر سیل، بنگاه های اقتصادی و کارگاه های آن ها آسیب دیده، تا زمان بازسازی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
ماجرای مرگ اعلام نشده ببر صفادشت

ماجرای مرگ اعلام نشده ببر صفادشت پس از مرگ یکی از زرافه های باغ وحش صفادشت، یک حیوان دیگر هم در این مجموعه تلف شده است. معاون فنی اداره حفاظت محیط زیست استان تهران در این باره گفت: به ما این مرگ را گزارش نداده اند، در حال بررسی هستیم.
به گزارش عصر ایران، یکی از سه ببر باغ وحش صفادشت تلف شده است. این بار هم در بی خبری اداره محیط زیست. در خبرها به نقل از منبعی آگاه گفته اند این حیوان، ناگهانی و به طرزی مشکوک مرده شده است. اکنون در اینستاگرام باغ وحش هم کاربران این سوال را پای عکسی از دو ببر می پرسند: ببر سوم چه شد؟
صفادشت همان مجموعه ای است که اردیبهشت ماه امسال یکی از سه زرافه ای که با تبلیغات بسیار از آفریقا وارد ... ادامه خبر ...

منبع: روزنامه مردم سالاری دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
نیشابور مجری طرح جامع مطالعات حمل نقل در کشور

نیشابور مجری طرح جامع مطالعات حمل نقل در کشور به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ، علی نجفی شهردار نیشابور گفت: آمارگیری وسیع ساکنان و حجم ترافیک جهت مطالعات جامع حمل و نقل و ترافیک نیشابور با همکاری چهار هزار خانوار و هزار دانش آموز داوطلب و استفاده از70 آمارگیر آموزش داده شده در یک هفته انجام می شود.
او ادامه داد: نیشابور اولین شهر غیر مرکز استان و غیر کلانشهر است که مطالعات جامع حمل و نقل را در دستورکار قرار داده است.
شهردار نیشابور گفت: ضمن قدردانی از مردم شریف نیشابور به جهت مشارکت و همکاری، درخواست همراهی مردم شریف را در این طرح مهم خواستار شد.
انتهای پیام// ر. ح ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
مشمولان غایب از چه خدماتی محروم می شوند؟

مشمولان غایب از چه خدماتی محروم می شوند؟ آفتاب نیوز :
سرهنگ علی اشرف نجفی در نشستی خبری که امروز(29 دی) برگزارشد، با اشاره به راه اندازی قرارگاه احضار و اعزام مشمولین غایب خدمت نظام وظیفه در کرمانشاه، اظهارکرد: این قرارگاه در راستای طرح تشدید برخورد با مشمولین غایب از ابتدای آبان در کرمانشاه راه اندازی شد.
وی بابیان اینکه در این طرح مشمولین غایب نظام وظیفه در استان شناسایی می شوند، افزود: همچنین به استناد ماده 63 مکرر قانون خدمت نظام وظیفه با صاحبان مشاغل، کارگاه ها و دستگاه هایی که مشمولین غایب را بکارگیری کنند، برخورد می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
شرایط دریافت کارت سوخت وانت/تغییرروش تخصیص سهمیه از3روزآینده

شرایط دریافت کارت سوخت وانت/تغییرروش تخصیص سهمیه از3روزآینده به گزارش بولتن نیوز، عبدالهاشم حسن نیا در گفت وگوی با بیان اینکه بر اساس قوانین و مقررات موجود در بخش حمل و نقل، هرگونه فعالیت در زمینه حمل و نقل برون شهری کالا منوط به استفاده از اسناد حمل است، گفت: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای به منظور ساماندهی و ایجاد انتظام در نحوه بهره برداری و تردد وانت بارها در جاده های برون شهری، ارتقای سطح ایمنی در جاده های کشور؛ ساماندهی ناوگان وانت بار فعال در حمل و نقل برون شهری را با تسهیل شرایط اخذ کارت هوشمند راننده و ناوگان در دستور کار قرار داده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی بیان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
آغاز فعالیت سامانه جامع روابط کار در سیستان و بلوچستان

آغاز فعالیت سامانه جامع روابط کار در سیستان و بلوچستان به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ،مهرداد جهاندیده مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان اظهار کرد: سامانه جامع روابط کار در حوزه های مختلف همچون بازرسی کار، تشکل های کارگری و کارفرمایی، روابط کار، بیمه بیکاری، مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار خدمت های خود را به جامعه کارگری و کارفرمایی ارائه می دهد.
او افزود: ایجاد شفافیت در اطلاعات مربوط به جامعه کارگری و کارفرمایی ، تسریع در روند رسیدگی و پیگیری کار های مربوط به روابط میان کارگر و کارفرما ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
3836 خودرو فاقد معاینه فنی اعمال قانون شدند

3836 خودرو فاقد معاینه فنی اعمال قانون شدند سرهنگ حسن صحرایی، جانشین رئیس پلیس راهور استان قزوین در جلسه علنی شورای شهر قزوین که شب گذشته 28 دی با موضوع آلودگی هوای استان قزوین برگزار شد، تصریح کرد: آلودگی با منشأ خودرویی و موتوری یکی از مواردی است که در استان قزوین با آن روبه رو هستیم، یکی از راه های بهبود وضعیت می تواند فعالیت مراکز اسقاط است.
وی افزود: طبق آمار در سال 97 فعالیت 5 مرکز اسقاط استان به حالت تعطیلی درآمده است، سال گذشته 1300 دستگاه خودرو اسقاطی که منشأ آلودگی بالایی بودند از رده خارج شدند، در سال جاری تنها 38 دستگاه شامل 36 دستگاه سبک و دو دستگاه سنگین از رده خارج شدند و آن هم مربوط به بخش دولتی بوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
وجود سم آفلاتوکسین در مواد لبنی کذب محض است

وجود سم آفلاتوکسین در مواد لبنی کذب محض است به گزارش خبرگزاری فارس از قم، دکتر محمدرضا قدیر امروز در جلسه گروه کاری سلامت و امنیت غذایی استان قم که با حضور معاون استاندار در استانداری قم برگزار شد گفت: متاسفانه موضوعی در برخی رسانه ها مطرح شده که سم آفلاتوکسین در مواد لبنی و شیرهای خوراکی وجود دارد، که این حرف کاملا غیر منطقی و غیرواقعی است.
وی تصریح کرد: تایید ادعای وجود سم در شیر، نیازمند مستندات مهم از سوی آزمایشگاه های معتبر است و نمی توان بدون در نظر گرفتن این موارد، موضوعی را بیان کرد.
همچنین دکتر محمد حضوری متخصص تغذیه و معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی قم نیز در این جلسه گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
کارگران خسارت دیده سیل سیستان و بلوچستان بیمه بیکاری می گیرند

کارگران خسارت دیده سیل سیستان و بلوچستان بیمه بیکاری می گیرند به گزارش روز یکشنبه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، حجت میرزایی گفت: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از لحظه وقوع سیل در استان سیستان وبلوچستان دستور داد تا تمام امکانات این وزارتخانه برای تامین نیازهای هموطنان آسیب دیده از سیل در اختیار آنان قرار گیرد.
وی تصریح کرد : تمامی کارگران بیمه پرداز مشمول قانون کار و تامین اجتماعی که در اثر سیل، بنگاه های اقتصادی و کارگاه های آنها آسیب دیده، تا زمان بازسازی، رفع مشکل و بازگشایی کارگاه برای دریافت مقرری بیمه بیکاری، بدون نیاز به داشتن سابقه پرداخت حق بیمه، با رعایت سایر شرایط مقرر می توانند مقرری بیمه بیکاری دریافت کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
هزینه های خدمات درمانی بازنشستگان کاهش می یابد

هزینه های خدمات درمانی بازنشستگان کاهش می یابد به گزارش خبرگزاری مهر ، محمد حسینی مدیر کل بیمه سلامت استان تهران در برنامه تهران کلینیک رادیو تهران با اشاره به تجمیع بیمه پایه سلامت و بیمه تکمیلی آتیه سازان گفت: یکی از مباحثی که در مراجعه بیمه شدگان به خصوص بازنشستگان به مراکز درمانی وجود دارد، دوگانگی ساختار بیمه پایه و بیمه تکمیلی است.
مدیرکل بیمه سلامت استان تهران توضیح داد: مثلاً زمانی که بازنشسته ای به بیمارستان مراجعه می کند که می تواند بیمه شده پایه سلامت یا تکمیلی باشد یا نباشد در این زمان این فرد باید مبلغی را به مرکز درمانی پرداخت کند و پس از آن به بیمه پایه مراجعه کرده و خسارت بگیرد و با زحمت و طی چندین مرحله و مراجعه به ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
نخستین کارگاه آموزش کار با کاغذ

نخستین کارگاه آموزش کار با کاغذ به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز چهارمحال و بختیاری؛ معاون آموزش ابتدایی استان گفت: در این کارگاه 40 نفر از آموزگاران و مربیان مجری طرح بازی و یادگیری از شهرستان های شهرکرد، سامان، بن و فارسان شرکت کردند.
محمد محمدی افزود: در مرحله بعدی آموزگاران و مربیان سایر مناطق و شهرستان های مجری که بیش از صد نفر هستند در این کارگاه شرکت می کنند.
وی افزود: بازی در عین این که وسیله سرگرمی است، جنبه آموزندگی و سازندگی نیز دارد و در برخی موارد اشتیاق کودک به بازی بیش از ارزش خواندن کتاب است.
به گفته وی؛ یکی از فعالیت های لذت بخش و سازنده برای همه، به ویژه برای کودکان و نوجوانان بازی است ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
آزادی 68 زندانی غیرعمد سیستان و بلوچستان نیازمند 53 میلیارد ریال است

آزادی 68 زندانی غیرعمد سیستان و بلوچستان نیازمند 53 میلیارد ریال است به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ، سید عبدالحسین سجادی مدیر نمایندگی ستاد دیه سیستان و بلوچستان اظهار داشت: 22 جشن گلریزان در سال 97 برگزار شده که در سالجاری به 42 جشن افزایش یافته و در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 91 درصد رشد داشته است.
او گفت: در تلاشیم با هماهنگی های صورت گرفته پس از برطرف شدن مشکلات و گرفتاری های سیلاب حوزه شهرستان چابهار قبل از سال جدید همایش گلریزان منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار تحت عنوان "باکریمان" که طی سنوات گذشته نیز برگزار شده امسال نیز برپا تا با کمک های خیرین در جشن فوق تعدادی از مددجویان آزاد شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
وزیر کشور: آسیب های فضای مجازی نگران کننده است

وزیر کشور: آسیب های فضای مجازی نگران کننده است به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه صد و بیست و هشتمین جلسه شورای اجتماعی کشور در جمع خبرنگاران افزود: جلسه امروز در تکمیل جلسه قبلی با موضوع تاثیر نهاد های دینی در راستای کاهش آسیب های اجتماعی برگزار شد.
وی ادامه داد: در جلسه قبل گزارشی ارائه و مشخص شد که نهاد های دینی با همکاری سایر نهاد ها می توانند تاثیر مثبتی در کاهش آسیب های اجتماعی داشته باشند.
وزیر کشور با بیان اینکه گزارش ها، نظرسنجی ها و پیمایش های علمی صورت گرفته درباره تاثیر نهاد های دینی در حوزه آسیب های اجتماعی مثبت بوده است ... ادامه خبر ...

منبع: شبکه خبر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
مدیرکل جدید بازرسی کهگیلویه و بویراحمد معرفی شد+ عکس

مدیرکل جدید بازرسی کهگیلویه و بویراحمد معرفی شد+ عکس حجت الاسلام سید نصیر حسینی، نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد، بابیان اینکه یکی از پایه های نظام اسلامی عدالت است، گفت: باید تلاش کنیم جایی که به کشور و نظام آسیب وارد می شود جلوی آن را گرفت و یکی از جاهایی که در این زمینه می تواند موثر باشد سازمان بازرسی است.
وی افزود: مدیریت صحیح با نظارت کامل انجام می شود البته باید آبروی افراد حفظ شود و پروژه ها و طرح های اقتصادی متوقف نشوند.
حجت الاسلام حسینی اظهار کرد:برخی ها با التماس مسئول می شوند و برخی ها را نیز با التماس مسئول می کنند بنابراین باید چون دشمن قسم خورده را در مقابل خود داریم مسئولان به وظیفه خود درست عمل کنند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
مصرف آب از منابع تجدید پذیر در کردستان 25 درصد است

مصرف آب از منابع تجدید پذیر در کردستان 25 درصد است کامران خرم امروز (29دی)در نشست کارگروه های مدیریت جامع کیفیت منابع آب منطقه دو کشور به میزبانی استان کردستان که در سالن جلسات دانشگاه علوم پزشکی این شهر برگزار شد، اظهار کرد: هدف عمده این کارگروه شناسایی و مشخصات منابع آلاینده آب و برنامه ریزی برای کاهش ریسک و بهبود کیفیت منابع آب است.
وی افزود: در هر استان تعدادی منابع آلاینده وجود دارد که می تواند ناشی از فعالیت های انسانی و شرایط طبیعی باشد در واقع با برنامه ریزی در صدد کنترل و کمترین اثرات منفی هستیم.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان کردستان، با اشاره به درصد مصرف از آب تجدیدپذیر در حوزه آبریز استان ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
تخفیف 20 درصدی مراکز معاینه فنی خودرو در قم

تخفیف 20 درصدی مراکز معاینه فنی خودرو در قم به گزارش خبرگزاری فارس از قم، سید محمدرضا بهشتی پور با اشاره به فرارسیدن 29 دی ماه روز ملی هوای پاک گفت: خودروها و موتورسیکلت ها به ویژه در صورت داشتن نقص فنی از مهمترین منابع آلاینده هوا بشمار می آیند.
وی با بیان اینکه متأسفانه کمتر از 30 درصد از خودروها در قم گواهی معاینه فنی دریافت کرده اند، اظهار کرد: امیدواریم شهروندان ضمن استفاده کمتر از وسایل نقلیه شخصی، نسبت به دریافت معاینه فنی برای خودروهای خود اقدام کنند.
مدیر روابط عمومی محیط زیست قم از تخفیف 20 درصدی مراکز معاینه فنی خودرو به مناسبت هفته هوای پاک خبر داد و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
ساز توسعه شهرها در روستاها کوک می شود

ساز توسعه شهرها در روستاها کوک می شود به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، منوچهر فخری پیش از ظهر امروز در دوره آموزشی ویژه هیئت تطبیق مصوبات شورای اسلامی روستاهای استان سمنان اظهار کرد: معتقدم برخورداری از شهرهایی آباد در گرو روستاهای آباد، توسعه یافته و پیشرفته است و در واقع می توان گفت ساز توسعه شهرهای ما در روستاها کوک خواهد شد.
وی با بیان اینکه 958 نفر در حال حاضر عضو شوراهای اسلامی روستاهای استان هستند که نقش بسیار مهمی در تبدیل روستاها به روستاهای آباد دارند، افزود: ایفای نقش مطلوب شوراها و دهیاران، عملکرد خوب دولت و همچنین انجام وظیفه مطلوب بخشداران، منجر به این مهم شده است که امروز شاهدیم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
موسساتی برای مقابله با خودکشی و آسیب های روانی، راه اندازی کرده ایم

موسساتی برای مقابله با خودکشی و آسیب های روانی، راه اندازی کرده ایم دکتر فاطمه رضوان مدنی، امروز (29 دی) در اولین کارگروه اجتماعی استان در تشریح اقدامات بهزیستی در بحث پیشگیری از خودکشی، با بیان اینکه خودکشی یکی از 10 علت اصلی مرگ در جهان محسوب می شود گفت: سالانه 20 میلیون نفر در جهان اقدام به خودکشی می کنند و در این بین سالانه یک میلیون خودکشی موفق داریم.
وی افزود: بر اساس آمار اعلامی سازمان بهداشت جهانی نرخ خودکشی در جهان سالانه 11.5 نفر در هر 100 هزار نفر جمعیت است که خوشبختانه در کشور ما این آمار به نسبت پایین است.
رضوان مدنی تصریح کرد: بر اساس آمار اعلام شده در سال 2000 نرخ خودکشی در ایران 6 ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
اجرای 120 طرح عمرانی در حوزه عشایر

اجرای 120 طرح عمرانی در حوزه عشایر به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوا ن از بیرجند ، حسین پور مدیرکل امور عشایر استان گفت: امسال 130 پروژه عمرانی از محل اعتبارات استانی و مالیات برارزش افزوده انجام شده و همچنین 120 پروژه عمرانی در حا ل اجرا می باشد.
او با اشاره به اینکه از پروژه های عمرانی می توان به احداث مخزن آب زیرزمینی، توزیع پنل خورشیدی حفر و تجهیز چاه های مالداری نام برد افزود: امسال 25 تا 30 مخزن آب زیرزمینی در درمیان احداث شده است.
حسین پور عنوان کرد: پارسال 8 هزار و 400 تن آرد سفید بین عشایر توزیع شده است و 1 هزار و 190 نفر هم سوخت فسیلی دریافت کرده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
ماهانه 900 نزاع در استان داریم/ سیر کاهشی نزاع های دسته جمعی

ماهانه 900 نزاع در استان داریم/ سیر کاهشی نزاع های دسته جمعی محمدرضا آمویی امروز (29 دی) در اولین جلسه کارگروه اجتماعی استان در تشریح وضعیت نراع فردی و جمعی در استان گفت: خوشبختانه آمار نزاع های جمعی در استان در چند سال گذشته با شیب ملایم در حال کاهش است و از 425 مورد در سال 1394 به 347 مورد در سال گذشته رسیده است.
آمویی با اشاره به افزایش نزاع های فردی در استان، گفت: متاسفانه نزاع های فردی برخلاف نزاع های دسته جمعی در سالهای گذشته افزایش یافته و از 7880 مورد در سال 1394 به 10 هزار و 748 مورد در سال گذشته رسیده است.
وی افزود: در حال حاضر روزانه 31 نزاع فردی و دسته جمعی در استان داریم و ماهانه حدود 900 نزاع در استان به ثبت می رسد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
کرمان، پایلوت طرح جدید تامین وثیقه و کفیل در پرونده های قضایی / آزادی یک هزار و 983 زندانی با تلاش های شورا های حل اختلاف زندان ها

کرمان، پایلوت طرح جدید تامین وثیقه و کفیل در پرونده های قضایی / آزادی یک هزار و 983 زندانی با تلاش های شورا های حل اختلاف زندان ها به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، یدالله موحد رئیس کل دادگستری استان کرمان در جلسه هیات امنای ستاد دیه نمایندگی استان کرمان گفت: بر اساس هماهنگی با قوه قضائیه طرحی ابتکاری در رابطه با افراد تحت تامین برای ارائه کفیل و وثیقه در این استان اجرایی شده است. افرادی که تحت تامین قرار می گیرند، در فرصت 14 روزه برای تامین کفالت و وثیقه وارد زندان نشده و در یک اقامتگاه موقت نگهداری می شوند.
وی با اشاره به اینکه فضای فیزیکی لازم برای اجرای این طرح در کرمان تامین شده است، خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح به افراد تحت تامین ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
زنگ هوای پاک نواخته شد/ حفظ محیط زیست وظیفه ای اجتماعی بر عهده تک تک افراد جامعه است

زنگ هوای پاک نواخته شد/ حفظ محیط زیست وظیفه ای اجتماعی بر عهده تک تک افراد جامعه است به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، قاسمعلی خدابنده پیش از ظهر امروز در همایش روز هوای پاک که با شعار هوای پاک، اقدام و عمل در سالن همایش های شهید حاتمی برگزار شد، بیان کرد: دی ماه برای کشور ما یک ماه خاص و یادآور خاطرات تلخ و شیرین بود، شهادت سردار سلیمانی و تشییع باشکوه چند میلیونی و سیلی محکمی که نیروهای امنیتی ما به پایگاه عین الاسد وارد کردند، فراموش شدنی نیست.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی با اشاره به اینکه ایران اولین کشوری است که در مقابل آمریکا ایستاد، خاطرنشان کرد: البته از دست دادن سردار سلیمانی و جان باختن هموطنان در تشییع سردار و مسافران هواپیمای اوکراینی برای ما مصیبت بود و ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
اولویت اجرای طرح توسعه مشاغل خانگی در خراسان شمالی چیست؟

اولویت اجرای طرح توسعه مشاغل خانگی در خراسان شمالی چیست؟ حسین سامان در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: در این حوزه اولویت با رشته هایی است که هزینه راه اندازی آن اندک و بازار فروش آن فراهم باشد.
وی با بیان اینکه در خراسان شمالی سهمیه ایجاد اشتغال برای دو هزار نفر وجود دارد، اظهار کرد: هزار و 500 نفر سهمیه طرح پایلوت در استان است و 500 نفر نیز در مرحله ملی اختصاص یافته است.
مدیر ستفای جهاددانشگاهی شعبه خراسان شمالی ادامه داد: سهمیه بندی این تعداد در شهرستان های استان، بر اساس استقبال متقاضیان و همکاری مسئولان مربوطه در شهرستان ها انجام می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
عضو کمسیون بهداشت و درمان مجلس: پوشش بیمه ای برای درمان ناباروری رایگان شود

عضو کمسیون بهداشت و درمان مجلس: پوشش بیمه ای برای درمان ناباروری رایگان شود به گزارش خبرنگار تشکل های دانشگاهی خبرگزاری فارس، عباسعلی پوربافرانی عضو کمسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، در نشستی که در این خبرگزاری با عنوان جامعه دانشگاهی و مطالبات رهبر انقلاب درباره رشد جمعیت کشور برگزار شد، با اشاره به سیاست های کلی ابلاغ شده درباره جمعیت، اظهار داشت: ما هم اکنون سه و نیم میلیون زوج نابارور داریم که البته این آمار قطعی نیست؛ همچنین 75 مرکز ناباروری در کشور فعالیت می کنند که از این تعداد 33 مرکز دولتی و 42 مرکز خصوصی است.
وی ادامه داد: در مراکز استانی خراسان شمالی، خراسان جنوبی و ایلام مراکز ناباروری نداریم در حالی که باید در همه مراکز استانی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
شوشی ها نهال کاشتند

شوشی ها نهال کاشتند به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز ، به همت انجمن دوستداران شهر و طبیعت شوش و همکاری شهرداری این شهرستان به مناسبت هفته هوای پاک آیین کاشت درخت در یکی از پارک های تازه احداث شده شهر برگزار شد.
در این مراسم که با حضور شهردار و شورای شهر شوش و روسای ادارات حفاظت محیط زیست شهرستان و پارک ملی کرخه برگزار شد، خانواده ها و اعضای انجمن دوستداران شهر و طبیعت، تعداد 90 اصله نهال از گونه های کنار، توت، زیتون در یکی از پارک های شهر کاشتند.
همچنین در این برنامه باتوجه به حضور مسئولین، مردم منطقه درخصوص مشکلات مرتبط با محیط زیست درخواست ها و پیشنهادات خود را مطرح کردند ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
نمایندگان با تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریسی موافقت کردند

نمایندگان با تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریسی موافقت کردند به گزارش خبرنگار حوزه مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، نمایندگان مجلس در جریان بررسی تقاضای جمعی از نمایندگان در بررسی طرح یک فوریتی استفساریه قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریسی و آموزش یاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش با آن موافقت کردند.
بر اساس این استفساریه: مشمولین تبصره 10 ماده 17 قانون تعیین تکلیف معلمان حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش اصلاحی مصوب 3 شهریور 1395 که با آموزش و پرورش همکاری داشته و حقوق خود را از سرانه مدارس و مشارکت های مردمی (ساز و کار مدیر مدرسه، انجمن اولیا و مربیان، کارفرما ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
آسیب های اجتماعی را باید به صورت اجتماعی حل کرد

آسیب های اجتماعی را باید به صورت اجتماعی حل کرد به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه صد و بیست و هشتمین جلسه شورای اجتماعی کشور در جمع خبرنگاران افزود: جلسه امروز در تکمیل جلسه قبلی با موضوع تاثیر نهاد های دینی در راستای کاهش آسیب های اجتماعی برگزار شد.
وی ادامه داد: در جلسه قبل گزارشی ارائه و مشخص شد که نهاد های دینی با همکاری سایر نهاد ها می توانند تاثیر مثبتی در کاهش آسیب های اجتماعی داشته باشند.
وزیر کشور با بیان اینکه گزارش ها، نظرسنجی ها و پیمایش های علمی صورت گرفته درباره تاثیر نهاد های دینی در حوزه آسیب های اجتماعی مثبت بوده است ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
خرید 1080 دستگاه همودیالیز از تولیدکنندگان ایرانی

خرید 1080 دستگاه همودیالیز از تولیدکنندگان ایرانی به گزارش گروه سلامت خبرگزاری فارس، مهدی یوسفی رئیس هیأت امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران از خرید 1080 دستگاه همودیالیز از تولیدکنندگان ایرانی خبر داد.
یوسفی با بیان اینکه تاکنون 540 دستگاه همودیالیز برای بیماران مبتلا به دیالیز توسط تولید کنندگان کشورمان تأمین شده است، اظهار کرد: طی اولین قراردادی که هیأت امنا با تولیدکنندگان ایرانی داشته، 540 دستگاه همودیالیز به هیأت امنا تحویل داده شده است که بیش از 200 دستگاه آن در بیمارستان ها و مراکز درمانی دولتی و دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور توزیع شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
منابع و حذفیات کنکور 99 اعلام شد

منابع و حذفیات کنکور 99 اعلام شد خبرگزاری ایسنا: فهرست حذفیات و منابع سئوالات آزمون سراسری سال 99 در سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد.
سازمان سنجش آموزش کشور فهرست حذفیات و منابع سئوالات آزمون سراسری سال 1399 نظام 3-3-6 و نظام قدیمی را اعلام کرد و براین اساس، حذفیات دروس تخصصی گروه آزمایشی علوم ریاضی وفنی و علوم تجربی، دروس تخصصی گروه آزمایشی علوم انسانی، دروس تخصصی گروه علوم و معارف اسلامی و دروس عمومی برای داوطلبان نظام جدید و نظام قدیم کنکور سراسری مشخص شده است.
بر اساس اعلام سازمان سنجش، ثبت نام برای شرکت در آزمون سراسری سال 99 از 16 بهمن ماه سال جاری آغاز می شود و این مهلت 24 بهمن پایان می پذیرد ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
دایره مشمولان قانون استخدام معلمان حق التدریس افزایش یافت

دایره مشمولان قانون استخدام معلمان حق التدریس افزایش یافت به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه 29 دی) مجلس شورای اسلامی تقاضای گروهی از نمایندگان به منظور تغییر دستور جلسه علنی به بررسی طرح استفساریه ماده الحاقی به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریسی را بررسی کرده و در نهایت با آن موافقت کردند.
در ادامه نمایندگان مجلس شورای اسلامی این طرح را بررسی و آن را تصویب کردند.
در این طرح استفساریه آمده است: مشمولین تبصره 10 ماده 17 قانون تعیین تکلیف معلمین حق التدریس و آموزشیاران نهضت سواد آموزی در وزارت آموزش و پرورش اصلاحی مصوب 3/ 6 ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
ایجاد دانشگاه علوم پزشکی جدید ممنوع شد

ایجاد دانشگاه علوم پزشکی جدید ممنوع شد دبیر شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی گفت: براساس سند آمایش، دانشگاه علوم پزشکی بدون تشکیل استان جدید ممنوع است همچنین میزان گسترش کمی 110 رشته مقطع تعیین تکلیف شده است.
به گزارش مهر، دکتر محمدحسین آیتی افزود: شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی در وزارت بهداشت یک نهاد قانونگذاری است و دستوراتی وارد شورا می شوند که موافقت بورد مربوطه هر رشته، دبیرخانه تخصصی آن رشته و موافقت شورای معین شورای گسترش را نیز داشته باشند.
وی افزود: شورای گسترش سیاست هایی را برای گسترش حوزه آموزش علوم پزشکی در نظر دارد. در بخش گسترش کمّی دو الزام مهم برای شورا وجود دارد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
روز معاینه فنی رایگان برای زرندی ها

روز معاینه فنی رایگان برای زرندی ها به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ سرپرست اداره محیط زیست شهرستان زرندیه گفت: به مناسبت هفته هوای پاک، انجام معاینه فنی خودرو ها امروز در مرکز معاینه فنی شهرزرندیه رایگان است.
لنگرودی هدف از اجرای این طرح را تشویق دارندگان وسایل نقلیه به انجام معاینه فنی به منظور رفع آلایندگی هوا و بهینه سازی مصرف انرژی دانست و اضافه کرد: اجرای چنین برنامه هایی می تواند گام های مناسبی برای جلوگیری از آلودگی هوا و داشتن محیط زیستی سالم و در نهایت حفظ سلامت شهروندان تلقی می شود.
او در ادامه به نامگذاری هفته هوای پاک به نام "هوای پاک ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
بهره مندی 265 طرح در شهرستان زیرکوه، از تسهیلات اشتغال پایدار

بهره مندی 265 طرح در شهرستان زیرکوه، از تسهیلات اشتغال پایدار به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوا ن از بیرجند ، اشرفی سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی گفت: از ابتدای شروع طرح اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری، تعداد 304 طرح در سامانه کارا مربوط به شهرستان زیرکوه بوده است.
او با اشاره به اینکه که از این تعداد 266 طرح در کمیته فنی شهرستان مصوب شده است افزود: تعداد 265 طرح با پیش بینی ایجاد 360 فرصت شغلی در شهرستان، موفق به دریافت تسهیلات از محل اعتبارات اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری شدند.
اشرفی از پرداخت بیش از 5 ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
ورزشکاران از وابستگی جناحی و گروهی بپرهیزند

ورزشکاران از وابستگی جناحی و گروهی بپرهیزند فتح الله حقیقی روز یکشنبه در دیدار صمیمی با جمعی از ورزشکاران قهرمان استان زنجان، اظهار داشت: اعتقاد دارم هر اندازه بر روی جوانان، سرمایه گذاری کنیم به همان اندازه ضریب اطمینان جامعه افزایش می یابد و شادی و حرکت به سوی توسعه در جامعه جاری می شود.
وی خاطرنشان کرد: رسیدن به جایگاه قهرمانی، مراحل و سختی های زیادی در پی دارد و بسیاری از امور عادی زندگی شخصی را تحت تاثیر قرار می دهد.
حقیقی افزود: حفظ و نگهداری این جایگاه و منزلت در دیدگاه و منظر اجتماعی بسیار مهمتر از کسب رتبه و مقام است و ورزشکاران و قهرمانان در این راه نباید فریب جریان های مختلف را بخورند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
ارایه خدمات پزشکی رایگان در منزل به سالمندان روستای اکبرآباد کوار

ارایه خدمات پزشکی رایگان در منزل به سالمندان روستای اکبرآباد کوار به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز فارس، مسوول مرکز خدمات جامع سلامت روستای اکبرآباد گفت: برنامه معاینه رایگان سالمندان ناتوان در منزل با هدف ارتقای سطح سلامت جسمی، روحی و روانی سالمندان اجرا شد.
مرادی افزود: در این برنامه دوره ای بیش از 30 بیمار سالمند زیر پوشش مرکز خدمات جامع سلامت روستای اکبرآباد، از سوی پزشکان، ماما ها و بهورزان در منزل معاینه رایگان شدند و مشکلات آن ها بررسی شد.
وی اضافه کرد: خدمات ارایه شده در این برنامه شامل معاینه رایگان، مراقبت های پزشکی، فشار خون، بررسی آزمایش ها، تست قند، مشاوره تغذیه، تشکیل و تکمیل پرونده الکترونیک است. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
ارائه خدمات سلامت در دورافتاده ترین مناطق عشایری ممسنی

ارائه خدمات سلامت در دورافتاده ترین مناطق عشایری ممسنی به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز فارس، چوبینه، رییس شبکه بهداشت و درمان ممسنی گفت: با توجه به دشوار بودن عبور و مرور عشایر به ویژه ساکنان مناطق کوهستانی و دورافتاده شهرستان تیم سلامت متشکل از پزشک، ماما و بهورز بر اساس برنامه زمان بندی شده به این مناطق اعزام می شوند.
وی افزود: در این برنامه با مراجعه تیم سلامت به خانه بهداشت آبگرم و چادر های مناطق عشایری دشت خشک ، دشت سبز ، سیلبز ، گردن به ، هرزه چر ، گود تلی ، چهار قاش ، بند باریک و آب انجیر مومنی ، خدمات رایگان سلامت و دارو به مردم ارائه شد. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
رانندگان وانت بار برای دریافت کارت هوشمند اقدام کنند

رانندگان وانت بار برای دریافت کارت هوشمند اقدام کنند به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام ؛ محمد حسنی افزود: بر اساس قوانین و مقررات موجود در بخش حمل ونقل هرگونه فعالیت در زمینه حمل و نقل جاده ای برون شهری کالا منوط به استفاده از اسناد حمل (بارنامه) است.
او با بیان اینکه این اقدام به منظور ساماندهی و ایجاد نظم در نحوه بهره برداری و تردد وانت بار ها در جاده های برون شهری و ارتقای سطح ایمنی در جاده های کشور انجام می شود، یادآور شد: به همین منظور دستورالعمل های مربوط به ساماندهی ناوگان وانت بار فعال در حمل و نقل برون شهری تدوین و شرایط برای اخذ کارت هوشمند راننده و ناوگان تسهیل شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
گلایه وزیر کشور از نگران کننده بودن آسیب های موجود در فضای مجازی

گلایه وزیر کشور از نگران کننده بودن آسیب های موجود در فضای مجازی به گزارش افکارنیوز ،
عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در حاشیه یکصد و بیست و هشتمین شورای اجتماعی کشور اظهار داشت: جلسه امروز در ادامه جلسه قبل برگزار شده و موضوع نهادهای دینی، همکاری و تاثیر آنها بر حوزه اجتماعی مورد بحث قرار گرفت.
اخبار اجتماعی - وی بیان داشت: گزارش ها، نطرسنجی ها و پیمایش های علمی، تاثیر نهادهای دینی را بر حوزه های اجتماعی بالا نشان می دهد و در این جلسه طرح هایی ارائه شد و مقرر گردید به عنوان سند بالادستی همکاری بین نهادهای دینی در این حوزه با تقسیم کار مناسب در هر بخشی مشخص شود. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
گذشت 535 میلیارد ریالی شکات یزدی

گذشت 535 میلیارد ریالی شکات یزدی اسلام افشون در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: به کوشش و همت اعضای کمیته صلح و سازش ستاد دیه، شورای حل اختلاف زندان، مددکاران زندان و قضات اجرای احکام استان یزد و طی برگزاری 445 جلسه با شکات، مبلغ 535 میلیارد ریال از این شکات گذشت رضایت مندانه اخذ شد.
وی با اشاره به تلاش اعضای کمیته صلح و سازش برای حل و فصل پرونده محکومان جرایم غیرعمد افزود: اعضای کمیته و مددکاران زندان در تلاشند با رعایت شرایط طرفین پرونده های قضائی و حقوقی و با اتکا به آموزه های دینی با اولویت قرار دادن بحث صلح و سازش، تا حد ممکن بیشترین اخذ گذشت رضایتمندانه را داشته باشند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
استان اردبیل رتبه نخست اهدای عضو در کشور را دارد

استان اردبیل رتبه نخست اهدای عضو در کشور را دارد به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل ، دکتر قدرت اخوان اکبری، رییس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل امروز در آیین تجلیل از پرسنل واحد فراهم آوری اعضا و نسوج پیوندی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: تاکنون اعضای 22 نفر مرگ مغزی در استان با رضایت خانواده آنها به بیماران نیازمند اهدا شده است.
او از راه اندازی رسمی واحد OPU (بخش نگهداری و مراقبت بیماران مرگ مغزی) در ساختمان تازه تاسیس ترومای اردبیل خبر داد و افزود: این بخش مجهز با داشتن آی سی یو اختصاصی در افزایش کیفیت مراقبت ها و کاهش زمان رضایت گیری و اعزام بیماران مرگ مغزی تاثیر بسزایی خواهد داشت. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
افتتاح نمایشگاه و کارگاه توانمندی دانش آموزان در زرندیه

افتتاح نمایشگاه و کارگاه توانمندی دانش آموزان در زرندیه به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اراک ، همزمان با هفته شورا های آموزش و پرورش نمایشگاه و کارگاه توانمندی دانش آموزان در رشته خیاطی در هنرستان دخترانه حضرت رقیه (س) مامونیه افتتاح شد.
در این کارگاه دانش آموزانی که در رشته خیاطی تحصیل می کنند زیر نظر مربی خویش نسبت به تولید دوخت انواع پیرهن، کت، پالتو اقدام کرده و آن ها را در معرض فروش قرار میدهند.
در این کارگاه ها همچنین به دانش آموزان درس مهارت های زندگی و کسب و کار نیز آموزش می دهند.
انتهای پیام / ج ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
خیرین در بهسازی خوابگاه ها مشارکت می کنند

خیرین در بهسازی خوابگاه ها مشارکت می کنند صندوق رفاه دانشجویان با ارسال بخشنامه ای به دانشگاه اعلام کرد که برای ارتقای سطح کیفی خوابگاه ها، تصمیم به اجرای طرح ملی ارتقای خوابگاه های دانشجویی کشور با مشارکت این صندوق، خیرین و دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی دارد.
در این طرح، سهم صندوق رفاه دانشجویان 40 درصد و سهم خیرین و دانشگاه ها هر کدام 30 درصد در نظر گرفته شده است.
این صندوق خطاب به دانشگاه ها یادآور شد در صورت آمادگی مشارکت در این طرح، حداکثر تا فردا - دوشنبه - 30 دی ماه نظر نهایی خود را اعلام کنند.
ناصر مطیعی رییس صندوق رفاه دانشجویان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا در این باره ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
ورود به فضای مجازی برای کاهش آسیب های اجتماعی

ورود به فضای مجازی برای کاهش آسیب های اجتماعی به گزارش خبرنگار مهر ، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور پیش از ظهر امروز در حاشیه نشست کمیته آسیب های اجتماعی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این جلسه در تکمیل جلسه قبلی با موضوع تاثیر نهادهای دینی در راستای کاهش آسیب های اجتماعی بود.
وی افزود: گزارشی از جلسه قبلی به ما رسید که دریافتیم نهادهای دینی با همکاری سایر نهادها می توانند تاثیر مثبتی در کاهش آسیب های اجتماعی داشته باشند.
رحمانی فضلی تصریح کرد: پیمایش های دینی در رابطه با تاثیر نهادهای مذهبی انجام شده و به نتیجه ای که عرض کردم یعنی همان تاثیر نهادهای مذهبی بر آسیب های اجتماعی مثبت بوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
تجهیز 17 مدرسه شبانه روزی خوزستان به وسایل ورزشی

تجهیز 17 مدرسه شبانه روزی خوزستان به وسایل ورزشی ابوذر کیانی ولی پور در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به اهمیت گذراندن اوقات فراغت و مشکلات خاصی که دانش آموزان مدارس شبانه روزی دارند، 17 مدرسه شبانه روزی در استان خوزستان به تجهیزات ورزشی مجهز شدند که این تجهیزات به مدارسی اختصاص داده شد که دارای کانون ورزشی دائمی هستند.
رئیس اداره تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی اداره کل آموزش و پرورش خوزستان با بیان اینکه تجهیزات ورزشی با اعتبار حدود یک میلیارد ریال به این 17 مدرسه شبانه روزی اختصاص داده شده است، ادامه داد: یکی از سیاست های ما در تشکیل کانون های ورزشی این است که دانش آموزان اوقات فراغت خود را در این کانون ها بگذرانند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
اجرای طرح مدارس فصلی در کرمان

اجرای طرح مدارس فصلی در کرمان به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، مسعود رضایی زاده معاون فناوری پارک علم و فناوری استان کرمان گفت: طرح مدارس فصلی به منظور استعدادیابی و کمک به شکوفایی استعداد های دانش آموزی پایه های هشتم و نهم در شهر های مختلف استان کرمان به طور سه جانبه در حال اجرا است.
او افزود: دانش آموزان به عنوان فناوران و سرمایه های آینده کشور باید مورد توجه قرار گیرند، لذا طرح مدارس فصلی خلاقیت و ایده پردازی در کرمان با همکاری بنیاد ملی نخبگان و اداره کل آموزش و پرورش این استان از تابستان 98 راه اندازی شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
تدارک 100 ویژه برنامه برای گرامیداشت دهه فجر در مدارس

تدارک 100 ویژه برنامه برای گرامیداشت دهه فجر در مدارس به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوا ن از بیرجند ، واقعی مدیرکل آموزش و پرورش استان گفت: اجرای طرح ملی لاله های روشن، برگزاری مسابقات ورزشی، نقاشی، کتابخوانی و محفل شب شعر انقلاب و نواخته شدن زنگ انقلاب از مهمترین این برنامه هاست.
او افزود: طرح ملی لاله های روشن با هدف پاسداشت 445 شهید دانش آموز و فرهنگی استان 16 بهمن همزمان با سراسر کشور در بیرجند برگزار می شود.
واقعی با بیان اینکه دهه فجر فرصتی مناسب برای یادآوری و تبیین برکات و خدمات ارزشمند انقلاب اسلامی برای نسل امروز است گفت: نمونه ی بارز خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
اهدای اعضای شهروند تربت جامی به سه بیمار

اهدای اعضای شهروند تربت جامی به سه بیمار محمد افکار رئیس دانشده علوم پزشکی تربت جام در گفت و گو با خبرنگار گروه استا ن های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ، با تشکر و قدردانی از خانواده مرحومه که با اهدا عضو عزیز خود به دیگر بیماران زندگی دوباره ای بخشیدند گفت: بعد از هماهنگی های لازم با بیمارستان منتصریه بیمار به مشهد اعزام و با اعمال جراحی اهدا عضو مرحومه فاطمه دخداد با موفقیت انجام گرفت و کبد به اقای 55 ساله و قرنیه و پوست اهدا کننده در نوبت پیوند قرار دارد.
او ادامه داد: پیکر اهدا کننده عضو صبح امروز در تربت جام تشییع و خاکسپاری شد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
سیل زدگان سیستان نیازمند نگاه پر مهر خیران

سیل زدگان سیستان نیازمند نگاه پر مهر خیران به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان مرکزی گفت: 80 پایگاه این نهاد حمایتی در سطح شهرستان های استان آماده جمع آوری کمک های نقدی و غیر نقدی برای مردم سیل زده سیستان و بلوچستان هستند.
موسی نژاد با بیان اینکه 11 شهرستان استان سیستان و بلوچستان درگیر سیل هستند و جمع زیادی از هموطنان ما دچار مشکل شده اند، تاکید کرد: مواد غذایی، پوشاک، آب آشامیدنی و وسایل بهداشتی از اولویت های کمک های مردمی به هموطنان سیل زده سیستان و بلوچستان است.
به گفته وی، شماره حساب 0111470070005 بانک ملی به نام کمیته امداد امام خمینی(ره) ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
معتادان چگونه شناسنامه المثنی دریافت کنند؟

معتادان چگونه شناسنامه المثنی دریافت کنند؟ به گزارش، فروختن شناسنامه و کارت ملی در بین معتادین بسیار متداول است. افراد سودجو در ازای مقدار ناچیزی پول، مدارک شناسایی این افراد را خریده و در جهت تحقق اهداف شوم خود مورد استفاده قرار می دهند.
اما سوال اینجاست که اگر این افراد، اعتیاد خود را ترک کرده و به زندگی عادی بازگشتند، چگونه مدارک هویتی خود را مجددا از مراکز مربوطه دریافت کنند تا بتواند به زندگی خود ادامه دهند؟
سیف الله ابوترابی، سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور در پاسخ به این سوال که معتادان چگونه شناسنامه المثنی دریافت کنند؛ گفت: مدتی است که خرید و فروش شناسنامه انجام نمی شود ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
ایجاد اشتغال برای 100جوان درکلات

ایجاد اشتغال برای 100جوان درکلات به گزارش خبرگزاری صدا و سیما،مرکز خراسان رضوی ،نماینده اداره کار و اشتغال آستان قدس رضوی گفت : آستان قدس رضوی با همکاری سپاه و کمیته امداد طرح واگذاری دام به صد نفر از جوانان را در کلات اجرا میکند.
محمد صادقی افزود :در قالب اجرای این طرح با پرداخت وامهای 70 میلیون تومانی حدود 32 دام خریداری و در اختیار هر کدام از این جوانان قرار میگیرد.
وی گفت: مرحله اول این طرح 3سال قبل با هدف محرومیت زدایی و ایجاد اشتغال در این شهرستان با موفقیت اجرا میشود. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
تمام امکانات مجموعه در جهت تامین نیازهای سیل زدگان قرار گرفته است

تمام امکانات مجموعه در جهت تامین نیازهای سیل زدگان قرار گرفته است مهرداد جهاندیده شنبه 28 دیماه در بازدید از مناطق سیل زده استان از برقراری بیمه بیکاری برای کارگران واحدهای تولیدی آسیب دیده در سیل استان خبر داد
وی بیان کرد: تمامی کارگران بیمه پرداز مشمول قانون کار و تأمین اجتماعی که در اثر سیل، بنگاه های اقتصادی و کارگاه های آنها آسیب دیده، تا بازسازی و رفع مشکل و بازگشایی کارگاه برای دریافت مقرری بیمه بیکاری، نیاز به داشتن سابقه پرداخت حق بیمه برای مدت زمان خاص ندارند و حتی اگر در روز اول کار بر اثر این حادثه بیکار شدند، با رعایت سایر شرایط مقرر می توانند مقرری بیمه بیکاری دریافت کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
امضا تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه امیرکبیر و علوم پزشکی ایران

امضا تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه امیرکبیر و علوم پزشکی ایران به گزارش حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، د انشگاه صنعتی امیرکبیر و دانشگاه علوم پزشکی ایران با انعقاد تفاهم نامه ای مشترک که به امضای سید عباس متولیان معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی ایران و حسین حسینی تودشکی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر رسید بر تلاش حداکثری به منظور ایجاد همکاری پایدار و اجرای پروژه های مشترک در جهت هم افزایی علوم مهندسی و علوم پزشکی تاکید کردند.
هدف از تنظیم و اجرای این تفاهم نامه ایجاد بستر همکاری و هم افزایی در تامین و ارائه خدمات طرفین به صاحبان پروژه ها و طرح های پژوهشی و فناورانه ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
ایجاد اشتغال برای هزار و 186 نفر از مددجویان بهزیستی استان همدان

ایجاد اشتغال برای هزار و 186 نفر از مددجویان بهزیستی استان همدان حمید رضاالوند، مدیر کل بهزیستی استان همدان در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان گفت: این شغل ها برای زنان سرپرست خانوار، معلولین توانبخشی، افراد بهبود یافته از اعتیاد و پیشگیری، مهد ها، کمپ ها و تشکل های مردمی در حوزه بهزیستی استان ایجاد شده است.
او با بیان اینکه امسال بهزیستی استان تعهد ایجاد هزار و 800 نفر اشتغال را داشته است افزود: برای ایجاد این شغل ها 50 میلیاردو 400 میلیون تومان اعتبار پیش بینی شده است که تاکنون 39 میلیارد و 900 میلیون تومان آن به بانک های عامل داده شده و آن ها هم برای ایجاد اشتغال 970 نفر 26 میلیارد تومان آن را پرداخت کرده اند ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
پویش مهربانی همکلاسی ها در مدارس البرز آغاز شد

پویش مهربانی همکلاسی ها در مدارس البرز آغاز شد فرشته فهمیده روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا هدف از برگزاری این پویش را حمایت دانش آموزان، فرهنگیان و اولیا مناطق سیل زده استان سیستان و بلوچستان و برخی از مناطق جنوب شرقی کشور ذکر کرد.
ترویج فرهنگ نوع دوستی ، مشارکت جویی و مسوولیت پذیری، همدلی و همراهی با دانش آموزان و خانواده های آسیب دیده از بارندگی وسیلاب را از دیگر اهداف برگزاری این پویش برشمرد.
فهمیده گفت : به منظوربرگزاری هدفمند این پویش درآموزش و پرورش استان البرز ستاد سیل مهربانی 2 تشکیل شده است.
این حرکت فرهنگی - حمایتی با مشارکت سازمان بسیج دانش آموزی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
دهگردشی فرماندار نهبندان برای حل مشکل روستاها

دهگردشی فرماندار نهبندان برای حل مشکل روستاها به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوا ن از بیرجند ، بیکی فرماندار شهرستان نهبندان با اشاره به اینکه اگر در روستایی کاری انجام گرفته و وعده ای محقق شده است، خود مردم خواسته اند، گفت: وقتی استقبال مردم برای رفع مشکلات در بخشی کم است، پیشرفتی حاصل نخواهد شد.
او در بازدید از روستا های چاهدراز؛ سهل اباد؛ شهرک طرح تجمیع سهل آباد و مزارسید علی افزود: اهالی روستاها با استفاده از تسهیلات بنیاد برکت باید در ایجاد اشتغال در روستاها گام بردارند و بدانند بدون پیگیری شورا و دهیار روستا و خود اهالی کاری صورت نخواهد گرفت. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
آغاز عملیات ساخت مرکز درمانی تامین اجتماعی بردسکن

آغاز عملیات ساخت مرکز درمانی تامین اجتماعی بردسکن به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان رضوی، مدیر درمان اداره کل تامین اجتماعی خراسان رضوی در این مراسم عنوان کرد: شهرستان بردسکن به دلیل تعداد بیمه شده بالایی که دارد شرایط احداث مرکز درمانی را داشت.
حمید داستانی افزود: مسوولان و نماینده مردم بردسکن در مجلس شورای اسلامی از چهار سال قبل پیگیر اخذ مجوزهای لازم برای احداث درمانگاه تامین اجتماعی بودند و امیدواریم این مرکز درمانی به یکی از قطب های درمانی منطقه تبدیل خواهد شد.
وی با بیان اینکه براساس مجوزهای صادر شده در این شهرستان، درمانگاه سطح یک ساخته می شود ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
استارت آپ در ایلام به مرحله پول سازی رسیده است

استارت آپ در ایلام به مرحله پول سازی رسیده است به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام ؛ محمد علی اکبری در آیین اختتامیه نخستین استارت آپ ویکند مددجویان دانش آموخته کمیته امداد استان ایلام که در محل سالن آمفی تئاتر هتل زاگرس برگزار شد بیان کرد: زمانی بود که ما برای برگزاری یک استارت آپ یا رویداد کارآفرینی در سطح استان تردید داشتیم و با مشکلات زیادی مواجه بودیم، اما اکنون خوشبختانه هم اکنون برخی دستگاه ها همچون کمیته امداد خود به صورت مستقل استارت آپ برگزار می کنند که قابل تحسین است.
او افزود : وقتی کمیته امداد خود متولی برگزاری استارت آپ می شود ارزش این این کار صد چندان استارت آپی است که توسط سازمان های متولی ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
"امیرعلی" و "فاطمه" فراوان ترین نام انتخابی متولدین 1398

"امیرعلی" و "فاطمه" فراوان ترین نام انتخابی متولدین 1398 آفتاب نیوز :
سیف الله ابوترابی افزود: در 9 ماه گذشته فراوانی اسامی پسران که خانوداه ها برای نوزادان خود انتخاب کرده اند به ترتیب امیرعلی، محمد، علی، امیرحسین، حسین، ابوالفضل، امیرعباس، سامیار، محمدطاها و آریا بوده است.
وی ادامه داد: همچنین در این مدت 10 نامی که جزء فراوان ترین نام های دختران است شامل فاطمه، زهرا، حلما، زینت، یسنا، آوا، مرسانا، نازنین زهرا، باران و فاطمه زهرا بوده است.
سخنگوی سازمان ثبت احوال اعلام کرد: در 9 ماه گذشته 913 هزار و 345 نفر در کشور متولد شدند و ولادت آنها به ثبت رسیده که 470 هزار و 906 نفر از آنها پسر و 442 هزارو 439 نفر هم دختر بودند ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
مدرسه رونقی فهرج همچنان پرحاشیه؛ تنبیه بدنی هم اضافه شد

مدرسه رونقی فهرج همچنان پرحاشیه؛ تنبیه بدنی هم اضافه شد به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد ، مدرسه رونقی فهرج یکی از مدارسی است که در دهستان فهرج در حال فعالیت است و مسئولیت این مدرسه بر عهده رئیس شورای اسلامی این روستا است.
با توجه به اتفاقات بسیار ناراحت کننده ای که در این مدرسه و در ارتباط با کلاس دوم دبستان رخ داده بود، خبری با عنوان حال و روز تب دار مدرسه رونقی؛ ای کاش دانش آموزان دوم دبستان فهرج معلم نداشتند در خبرگزاری تسنیم منتشر شد و خبرنگار تسنیم در حال پیگیری موضوع از مدیران آموزش و پرورش استان بود.
در حالی که هنوز دو روز از انتشار گزارش این مدرسه در خبرگزاری تسنیم نگذشته بود ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
ایجاد دانشگاه علوم پزشکی جدید ممنوع شد/ تعیین تکلیف 110 رشته مقطع

ایجاد دانشگاه علوم پزشکی جدید ممنوع شد/ تعیین تکلیف 110 رشته مقطع دکتر محمدحسین آیتی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی در وزارت بهداشت یک نهاد قانونگذاری است و دستوراتی وارد شورا می شوند که موافقت بورد مربوطه هر رشته، دبیرخانه تخصصی آن رشته و موافقت شورای معین شورای گسترش را نیز داشته باشند.
وی افزود: شورای گسترش سیاست هایی را برای گسترش حوزه آموزش علوم پزشکی در نظر دارد. در بخش گسترش کمّی 2 الزام مهم برای شورا وجود دارد. یکی سند آمایش سرزمینی و دیگری طرح ملی برآورد نیروی انسانی مورد نیاز سلامت است.
دبیر شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی یادآور شد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
آموزش و پرورش فارس و مقابله با آسیب های اجتماعی

آموزش و پرورش فارس و مقابله با آسیب های اجتماعی آسیب های اجتماعی معضلاتی هستند که زنجیره ای علت و معلولی از مشکلات را پدید می آورند که ابتدا فرد و بعد جامعه ای را در خود فرو می کشد و گردابی می سازد که رهایی از آن تنها با اراده و هزینه بسیار ممکن خواهد بود.
آنچه همواره کم هزینه تر است، مقوله پیشگیری است. دستگاه های بسیاری متولی رسیدگی به آسیب های اجتماعی هستند؛ اما نقش سازمان ها و نهادهای پیشگیرنده در این میان از سایرین مهم تر است.
آموزش و پرورش با آموزش به کودکان پیش از ورود به اجتماع، شناسایی معضلات آنان و آموزش به خانواده ها برای شناسایی عوامل بازدارنده از آسیب و نیز یافتن راه حل هایی برای محدود کردن در سال های اخیر اقداماتی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
کاشت بذر به یاد شهدای سانحه هوایی در پاسارگاد

کاشت بذر به یاد شهدای سانحه هوایی در پاسارگاد به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز فارس، دوستداران محیط زیست به یاد 176 شهید سانحه سقوط هواپیمای بویینگ در منطقه علی آباد کمین شهرستان پاسارگاد منزلگاهی سبز بنا کردند
در این برنامه تشکل پاکسازان طبیعت فارس با همکاری اداره منابع طبیعی شهرستان پاسارگاد،بذر گونه های بومی ارژن و بادام کوهی در جنگل علی آباد پاسارگاد کمین را کاشتند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
افتتاح مرکز رشد و شکوفایی جهاد دانشگاهی بندرعباس

افتتاح مرکز رشد و شکوفایی جهاد دانشگاهی بندرعباس عکاس:محمد مهدی قدیمی
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
تاسیس رشته های دانشگاهی متناسب با نیاز بازار کار باشد

تاسیس رشته های دانشگاهی متناسب با نیاز بازار کار باشد رضا زارع زاده مهریزی شنبه شب در جلسه بررسی مسائل و مشکلات دانشگاه آزاد اسلامی افزود: برای فعالیت های علمی و دانشگاهی باید بر اساس یک برنامه و طرح مشخص و در نظر گرفتن همه شرایط منطقه اقدام کرد.
وی ادامه داد: توجه به ظرفیت های فرهنگی، صنعتی و اجتماعی ، جمعیت، مطالبات، توانایی ها و برنامه محور بودن در راستای گسترش مراکز آموزش عالی و رشته های جدید دانشگاهی یک ضرورت است و برکات خوبی به همراه دارد.
این مسوول اظهارداشت: هرگونه اقدام بدون پشتوانه علمی و بی توجهی به ظرفیت ها و نیازهای منطقه در راستای گسترش و تقویت دانشگاه ها نه تنها هیچ خروجی مناسبی ندارد بلکه موجب هدر رفتن سرمایه ها و ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
راه اندازی دانشکده مهندسی شیمی و نفت در دانشگاه هرمزگان، در دستور کار است

راه اندازی دانشکده مهندسی شیمی و نفت در دانشگاه هرمزگان، در دستور کار است به گزارش ایسنا، دکتر محمدتقی نظر پور همچنین در جلسه کمیسیون دائمی هیئت امنا دانشگاه هرمزگان در سال 98، ضمن ابراز تشکر از مشارکت خیرین در ساخت پروژه های خوابگاهی دانشگاه های وزارت علوم و تحقیقات و فناوری بر لزوم مناسب بودن معماری این سازه ها تأکید کرد و کیفیت محل زندگی دانشجویان در دوران تحصیل را در پیشرفت علمی آن ها بسیار مؤثر دانست.
دکتر علی اکبر شیخی فینی رئیس دانشگاه هرمزگان نیز در این جلسه با اشاره به پیشرفت های اتفاق افتاده در طول سال های 1392 تا 1398 به بیان گزارش عملکرد مدیریت این دانشگاه پرداخت. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
درختی که آهن صدایش می کنند

درختی که آهن صدایش می کنند انجیلی یک درخت بسیار مقاوم است و از این حیث در دنیا به چوب آهن(Iron Wood) شهرت یافته و در زبان ترکی منطقه آستارا دمیر آغاجی نام دارد.
برگ های انجیلی بیشترین توجه را جلب می کند. این درخت رنگ برگ های خود را برای مدت بسیار طولانی نگه می دارد و تغییر رنگ ها مخصوصا در فصل پاییز چنان زیباست که بیننده تصور می کند چندین درخت با هم پیوند خورده اند.
انجیلی یکی از گونه های بسیار زیبای جنگلی است
هادی کیادلیری عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهراندر گفت وگو با ایسنا، با اشاره به نام علمی درخت انجیلی تحت عنوان پاروتیا پرسیکا ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
خون شهدا ضامن امنیت و استقلال ایران اسلامی است/برگزاری مراسم چهلم شهید سپیدرو

خون شهدا ضامن امنیت و استقلال ایران اسلامی است/برگزاری مراسم چهلم شهید سپیدرو به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، به مناسبت چهلمین روز شهادت استوار یکم شهید یاسر سپیدرو مراسم گرامیداشتی با حضور رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا در حسینیه روستای چناربن شهرستان نکا برگزار شد.
حجت الاسلام سیدعلیرضا ادیانی در این مراسم با اشاره به این که خون این شهدا امنیت و استقلال سطح کشور را رقم زده است، اظهار کرد: خدمت به خانواده های محترم شهدا کوچکترین کار در برابر ایثار و از خودگذشتگی آنان است.
وی خانواده های معظم شهدا را پرچمداران فرهنگ ایثار و مقاومت برشمرد و افزود: آنچه که به کشور اسلامی ایران عظمت داده است روحیه شهادت طلبی در بین جوانان و زنده نگه داشتن یاد و خاطره ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
معتادان چگونه شناسنامه المثنی دریافت کنند؟

معتادان چگونه شناسنامه المثنی دریافت کنند؟ فروختن شناسنامه و کارت ملی در بین معتادین بسیار متداول است. افراد سودجو در ازای مقدار ناچیزی پول، مدارک شناسایی این افراد را خریده و در جهت تحقق اهداف شوم خود مورد استفاده قرار می دهند.
اما سوال اینجاست که اگر این افراد، اعتیاد خود را ترک کرده و به زندگی عادی بازگشتند، چگونه مدارک هویتی خود را مجددا از مراکز مربوطه دریافت کنند تا بتواند به زندگی خود ادامه دهند؟
سیف الله ابوترابی، سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور در پاسخ به این سوال که معتادان چگونه شناسنامه المثنی دریافت کنند؛ گفت: مدتی است که خرید و فروش شناسنامه انجام نمی شود، زیرا کسی نمی تواند از شناسنامه دیگری استفاده کند ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
تحول در برنامه های درسی عربی و انگلیسی اولویت آموزش و پرورش است

تحول در برنامه های درسی عربی و انگلیسی اولویت آموزش و پرورش است به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، دو درسی که در مدارس ما آموزش داده می شود زبان انگلیسی و زبان عربی است. در زبان انگلیسی مبنا این است که دانش آموزان بتوانند به مهارت ارتباطی چهار گانه در زبان انگلیسی (خواندن، نوشتن، حرف زدن و گوش کردن) دست پیدا کنند. اما در این درس با وجود اینکه سال های زیادی است که در مدارس تدریس می شود بازخورد مناسبی نگرفته ایم. برخی بیان می کنند: موضوع این است که میزان ساعتی که در کثرت دروس در متوسطه اول به این درس اختصاص داده شده است، برای رساندن دانش آموزان به این توانمندی بسیار کم است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
بخش خصوصی از بودجه درمان ناباروری سهم بگیرد/مشکل زوجین نابارور

بخش خصوصی از بودجه درمان ناباروری سهم بگیرد/مشکل زوجین نابارور محمد صادقی تبار، در گفتگو با خبرنگار مهر ، با اشاره بر تعداد مراکز درمان ناباروری در سطح کشور، اظهار داشت: به طور کلی این مراکز به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می شوند. در برنامه طرح تحول سلامت، وزیر بهداشت سابق طرحی را به دانشگاه های علوم پزشکی کشور ابلاغ کرد و بر اساس آن حداقل یک دانشگاه هر شهر یا استان باید یک مرکز درمان ناباروری ایجاد و به مردم خدمات مربوطه را ارائه دهند.
وی افزود: تاکنون تعدادی از دانشگاه ها این اقدام را انجام داده و برخی نیز انجام نداده اند اما به طور کلی این طرح تأثیر خوبی در افزایش تعداد مراکز ناباروری داشت. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
افزایش ظرفیت در سه رشته پرطرفدار نخواهیم داشت

افزایش ظرفیت در سه رشته پرطرفدار نخواهیم داشت دکتر سید حسن امامی رضوی در گفت و گو با ایسنا ضمن بیان این مطلب از اجرای طرح نظام نیازسنجی رشته های علوم پزشکی کشور خبر داد و اظهار کرد: بازنگری برنامه های آموزش پزشکی به طور ادواری در وزارت بهداشت انجام می شود اما با توجه به اینکه تربیت نیرو در این وزارتخانه باید مطابق با نیازها صورت بگیرد؛ در نتیجه برنامه نیازسنجی از رشته های علوم پزشکی در این وزارتخانه اجرا شده است و تلاش داریم بر اساس یک سری اصول مدون و استاندارد، نیازهای خود را به طور مستمر بسنجیم و بر اساس آن برنامه ریزی کنیم.
وی در ادامه با اشاره به بازنگری هر 5 سال یکبار برنامه های آموزش پزشکی ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
فارس من|برای جلوگیری از تقلب در پایان نامه ها جذب دانشجویان را کاهش دهیم

فارس من|برای جلوگیری از تقلب در پایان نامه ها جذب دانشجویان را کاهش دهیم به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، سامانه فارس من سامانه ای است که مخاطبان خبرگزاری فارس می توانند از طریق آن مشکلات خود در تمام حوزه ها را مطرح کنند تا خبرنگاران خبرگزاری فارس این مشکلات را پیگیری کرده و پاسخ آن را از مسؤولان دریافت کنند.
مخاطبان خبرگزاری فارس موضوع اجرای شیوه آموزش محور تنها راه پیشگیری از تخلفات علمی پایان نامه ای را مطرح کرده و از خبرگزاری فارس خواستار گفت وگو با مسؤولان شدند که خبرنگاران خبرگزاری فارس برحسب وفای به عهد این موضوع را پیگیری کردند.
*وزارت علوم به جای پرداختن به کار های اصولی به نکات فرمی توجه می کند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
استخدام سرپرست شیفت در گروه صنعتی افرا چوب سبز ایرانیان

استخدام سرپرست شیفت در گروه صنعتی افرا چوب سبز ایرانیان سرپرست شیفت خط آغشته سازی – تعداد: 3 نفر
– مقطع تحصیلی: کارشناسی
– رشته تحصیلی: ترجیحا مهندسی شیمی، مهندسی پلیمر، مهندسی مکانیک، مهندسی مواد، شیمی
– جنسیت: آقا
-سابقه کار: 3 سال سابقه کار مرتبط
– استان و شهر مورد نیاز: اصفهان
متقاضیان محترم در صورت تمایل به همکاری رزومه خود را با ذکر عنوان شغلی مورد نظر به آدرس ایمیل درج شده ارسال فرمایید.
اطلاعات تماس: afra.estekhdam98@gmail.com
مهلت: 1398/11/06
لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
شرایط دریافت کارت سوخت وانت/تغییر روش تخصیص سهمیه از 3 روز آینده

شرایط دریافت کارت سوخت وانت/تغییر روش تخصیص سهمیه از 3 روز آینده عبدالهاشم حسن نیا در گفت وگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه بر اساس قوانین و مقررات موجود در بخش حمل و نقل، هرگونه فعالیت در زمینه حمل و نقل برون شهری کالا منوط به استفاده از اسناد حمل است، گفت: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای به منظور ساماندهی و ایجاد انتظام در نحوه بهره برداری و تردد وانت بارها در جاده های برون شهری، ارتقای سطح ایمنی در جاده های کشور؛ ساماندهی ناوگان وانت بار فعال در حمل و نقل برون شهری را با تسهیل شرایط اخذ کارت هوشمند راننده و ناوگان در دستور کار قرار داده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی بیان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
چگونه درباره ازدواج مجددمان با کودکان صحبت کنیم؟

چگونه درباره ازدواج مجددمان با کودکان صحبت کنیم؟ سمانه بهزادپور روانشناس و مشاور در گفت وگو با با شگاه خبرنگاران، درباره چگونگی پذیرفتن موضوع ازدواج مجدد والدین توسط کودکان اظهار کرد: هرچه سن کودکان کمتر باشد، پذیرش تغییرات در ساختار خانواده راحت تر است، چراکه درکی از مسائل ندارند.
این روانشناس بیان کرد: هرچه سن کودکان بالا باشد و یا در سن بلوغ باشند پذیرش این تغییرات سخت است، البته بستگی به تفاوت های فردی دارد، چراکه در برخی از موارد بعضی از آن ها شرایط جدید و ازدواج مجدد والدینشان را می پذیرند، همچنین برخورد والدین با کودکان نیز در پذیرش این مسئله موثر است. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
هیأتی که برای جوانان اشتغال زایی می کند/ ساخت مرغداری برای سیل زدگان آق قلا

هیأتی که برای جوانان اشتغال زایی می کند/ ساخت مرغداری برای سیل زدگان آق قلا خبرگزاری فارس گروه مسجد و هیأت امیرحسین کسائی: در کشور بارها درباره این مسأله که مسجد و هیأت کارکردهایی فراتر از برگزاری نماز جماعت و مراسم های مذهبی دارند، سخن گفته شده است. این پایگاه های دینی با بهره گیری از ظرفیت خود در بخش های مختلف مانند خدمات اجتماعی می توانند وارد شوند و منشأ خیرات و برکات بسیاری برای منطقه خود باشند.
تحقق شعار سال مقام معظم رهبری محور فعالیت های اجتماعی مساجد و هیأت ها باشد
شاید یکی از مهمترین سرفصل های برای این اثرگذاری، تلاش در راستای تحقق شعار سال مقام معظم رهبری در منطقه باشد که باتوجه به نامگذاری های سال های اخیر ایشان با رویکردهای اقتصادی جنبه ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
جامعه پزشکی بیشتر از سایرین نیازمند مرخصی زایمان است

جامعه پزشکی بیشتر از سایرین نیازمند مرخصی زایمان است محمد جهانگیری معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، با اشاره به اهمیت استفاده بانوان جامعه پزشکی از مرخصی زایمان اظهار کرد: در تمام قسمت ها برای بانوان مرخصی زایمان در نظر گرفته شده که این مرخصی با تمام حقوق و مزایا است.
معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی ادامه داد: مرخصی زایمان برای جامعه پزشکی با هدف رسیدگی به فرزند و انجام سیاست های جمعیتی است و قرار نیست که مرخصی زایمان از نظر قانون و دستورالعمل ها بدون حقوق باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
با این 10 روش به فرزندان خود رفتار دوستانه تر با محیط زیست را بیاموزیم

با این 10 روش به فرزندان خود رفتار دوستانه تر با محیط زیست را بیاموزیم به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، والدین تلاش می کنند فرزند خود را به خوبی پرورش دهند و یکی از بهترین راه های پرورش فرزندان، سازگاری آن ها با محیط زیست است. مهارت هایی که در کودکی به فرزندان خود می آموزیم، در بزرگسالی به آن ها کمک می کند. در ادامه به 10 مهارت می پردازیم:
1. وقت خود را در طبیعت بگذرانید
سفر های آگاه کننده برای فرزندانتان در دل طبیعت یکی از بهترین راه هاست. به جای اینکه در خانه بمانید، به پارک بروید، دوچرخه سواری و پیاده روی کنید و یا حتی فرزندانتان را به کمپینگ ببرید ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
معتادان چگونه شناسنامه المثنی دریافت کنند؟

معتادان چگونه شناسنامه المثنی دریافت کنند؟ به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، فروختن شناسنامه و کارت ملی در بین معتادین بسیار متداول است. افراد سودجو در ازای مقدار ناچیزی پول، مدارک شناسایی این افراد را خریده و در جهت تحقق اهداف شوم خود مورد استفاده قرار می دهند.
بیشتر بخوانید: در مرکز فرماندهی و کنترل هوشمند ترافیک پلیس راهور پایتخت چه می گذرد؟
اما سوال اینجاست که اگر این افراد، اعتیاد خود را ترک کرده و به زندگی عادی بازگشتند، چگونه مدارک هویتی خود را مجددا از مراکز مربوطه دریافت کنند تا بتواند به زندگی خود ادامه دهند؟ ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
بهره مندی 27 هزار نیازمند اردبیلی از کمک های موردی کمیته امداد

بهره مندی 27 هزار نیازمند اردبیلی از کمک های موردی کمیته امداد به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، به نقل از روابط عمومی کمیته امداد استان اردبیل، علیرضا حسین نژاد با اشاره به اینکه دو میلیارد و 200 میلیون تومان در قالب کمک های موردی در 9 ماهه سال جاری به مددجویان تحت حمایت و افراد نیازمند استان اردبیل پرداخت شده،اظهار کرد: کمک های موردی به صورت بلاعوض برای رفع مشکلات معیشتی، درمانی، تامین جهیزیه نوعروسان، هزینه های تحصیلی دانش آموزان و سایر مسائل زندگی آنها پرداخت می شود.
وی با اعلام اینکه 27 هزار نفر از مددجویان تحت حمایت و افراد نیازمند استان اردبیل از کمک های موردی کمیته امداد بهره مند شده اند، افزود: پس از بررسی های لازم از وضعیت متقاضیان ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
دولت با ارائه تسهیلات در حوزه کارآفرینی به کمک دانشگاه ها بیاید

دولت با ارائه تسهیلات در حوزه کارآفرینی به کمک دانشگاه ها بیاید محمد طالعی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه دولت باید با فراهم کردن زیرساخت ها و اجرای سیاست گذاری های صحیح و همچنین ارائه تسهیلات در حوزه کارآفرینی به کمک دانشگا ه ها بیاید، گفت: درواقع اصلی ترین معضل در حوزه نوآوری و کارآفرینی دانشگاه ها، نبود زیرساخت های لازم در سطح کشور است.
* دولت به شرکت دانش بنیان تسهیلات بدهد
وی ادامه داد: دولت باید برای اساتیدی که شرکت های دانش بنیان تاسیس می کنند تسهیلات ویژه ای در نظر گرفته که با تشویق آنها حرکت دانشگاه را به سمت کارآفرینی سوق دهند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
دردسری تازه برای کمپانی تسلا

دردسری تازه برای کمپانی تسلا به گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان ، بر طبق اطلاعات منتشر شده سازمان کنترل ترافیک بزرگ راه ها در نظر دارد تا تحقیقاتی را بر روی خودرو های شرکت تسلا آغاز کند. به گفته مسئولین این سازمان تاکنون بیش از 500/000 دستگاه خودرو تسلا افزایش سرعت غیرمنتظره داشته اند. این خودرو ها شامل Tesla Model S، Tesla Model X و Tesla Model 3 هستند که بعضا زمان انتشار آن ها به سال 2012 بر می گردد. از دیگر دلایل شروع این تحقیقات می توان به وجود 127 خریدار شاکی، 110 تصادف و بیش از 52 مجروح اشاره کرد.
واکنش شرکت تسلا به مشکلات اخیر ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
افزایش ظرفیت 3 رشته مهم پزشکی، منتفی است

افزایش ظرفیت 3 رشته مهم پزشکی، منتفی است ایسنا: قائم مقام ستاد تحول و نوآوری در آموزش عالی سلامت با تاکید بر این که نقشه راه آموزش پزشکی تا سال 1400 مشخص شده است، گفت: بر اساس این نیاز سنجی انجام شده تا سال 1400 افزایش ظرفیت در سه رشته پرطرفدار پزشکی یعنی دندانپزشکی، پزشکی و داروسازی نخواهیم داشت.
دکتر سید حسن امامی رضوی ضمن بیان این مطلب از اجرای طرح نظام نیازسنجی رشته های علوم پزشکی کشور خبر داد و اظهار کرد: بازنگری برنامه های آموزش پزشکی به طور ادواری در وزارت بهداشت انجام می شود اما با توجه به اینکه تربیت نیرو در این وزارتخانه باید مطابق با نیازها صورت بگیرد ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
فارس من| ایجاد پارک طبیعت و حیات وحش در سمنان

فارس من| ایجاد پارک طبیعت و حیات وحش در سمنان به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، مخاطبان خبرگزاری فارس با ورود به سامانه فارس من که مطالبات و مشکلات مردمی را در سراسر کشور پیگیری می کند، با سوژه از پارک کوهستان سمنان آنچه مانده است همان کوهستان است و بس از مسؤولان پرسیده اند که در این حوزه چه کرده اند.
در این سوژه آمده است: ساله است گفتند و وعده دادند و ما هم شنیدیم و خواندیم که پارک کوهستان سمنان تبدیل به بزرگ ترین مجموعه گردشگری استان سمنان تبدیل می شود. نه آبشاری راه اندازی شد و نه تله کابینی نصب شد و نه مجموعه پذیرایی و... ای کاش مسؤولان قدری به مصاحبه های هیجانی خود توجه کرده و دفترچه یادآوری های خود را بخوانند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
100 پایگاه در خراسان جنوبی کمک ها به سیل زدگان را جمع آوری می کنند

100 پایگاه در خراسان جنوبی کمک ها به سیل زدگان را جمع آوری می کنند به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند به نقل از سایت خبری کمیته امداد ، احمد رفیعی اظهار داشت: با توجه به ظرفیت خوب مراکز نیکوکاری 59 مرکز نیکوکاری و 49 دفتر کمیته امداد در شهرستان ها، مراکز بخش ها، پایگاه های ثابت و سیار برنامه ریزی شده و آماده جمع آوری کمک های نقدی و غیرنقدی هم استانی ها و خیرین برای کمک به سیل زدگان استان سیستان و بلوچستان هستند.
وی افزود: خیرین می توانند کمک های نقدی خود را از طریق کد دستوری #1*8877* و یا از طریق شماره حساب کمیته امداد بانک ملی مرکزی بیرجند 0101346849006 و یا از طریق شماره کارت 6037997950030602 نزد کمیته امداد صندوق امداد ولایت واریز کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
پذیرش روزانه 30 کارتن خواب در مرکز سرپناه بیرجند

پذیرش روزانه 30 کارتن خواب در مرکز سرپناه بیرجند به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند علی عرب نژاد شامگاه شنبه در حاشیه بازدید از سرپناه شبانه معتادان در شهر بیرجند اظهار داشت: با شروع فصل سرما به طور میانگین هر شبانه روز 30 معتاد کارتن خواب در مرکز سرپناه شبانه پذیرش و به آنان خدمات داده می شود.
وی افزود: در شهر بیرجند یک مرکز سرپناه شبانه تنها برای مردان دایر است.
مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی عنوان داشت: این مرکز در فصول دیگر نیز فعال است، اما استقبال معتادان کارتن خواب با توجه به سردی هوا در این روز ها بیشتر است.
عرب نژاد تعداد زنان بی سرپناه در بیرجند را نیز اندک دانست و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
کمیته مشترک مبارزه با مواد مخدر بین ایران و چین تشکیل شد

کمیته مشترک مبارزه با مواد مخدر بین ایران و چین تشکیل شد به گزارش افکارنیوز ،
اسکندر مومنی دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدرکه به دعوت وزیر امنیت عمومی چین به این کشور سفر کرده بود،درباره مبارزه با مواد مخدر برای افزایش هماهنگی ها، رصد فعالیت ها و تبادل هیأت های دو کشور گفت: در قالب این کمیته، همکاری های دو کشور در زمینه مبارزه با مواد مخدر در بخش های درمان، پیشگیری و مقابله افزایش خواهد یافت.
اخبار اجتماعی - وی افزود: در این سفر توافق شد یک کانال مستقیم به صورت برخط در این زمینه راه اندازی شود تا دو کشور بتوانند مسایل و مشکلات خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
زنان خانه دار بازنشسته می شوند

زنان خانه دار بازنشسته می شوند به گزارش افکارنیوز ،
عباس نورمحمدی در تشریح بیمه زنان خانه دار اظهار داشت: در راستای گسترش چتر بیمه ای سازمان تأمین اجتماعی در جامعه زنان خانه دار در صورت تمایل می توانند با استفاده از مقررات بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد زیر چتر حمایت های بیمه ای و درمانی سازمان قرار گیرند.
اخبار اجتماعی - مدیرکل تأمین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای این منظور زنان خانه دار می توانند به شعب تأمین اجتماعی محل سکونت خود مراجعه و با ارائه درخواست، عقد قرارداد و پرداخت حق بیمه از خدمات و حمایت های قانونی سازمان تأمین اجتماعی بهره مند شوند.
*چه افرادی مشمول بیمه زنان خانه دار هستند؟ ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
تاکید دادستان عمومی و انقلاب یاسوج بر استفاده از ظرفیت های قانونی برای کمک به زندانیان

تاکید دادستان عمومی و انقلاب یاسوج بر استفاده از ظرفیت های قانونی برای کمک به زندانیان به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یاسوج، سید علی ملک حسینی امروز (28 دی) در نشست تعاملی با مدیرکل زندان های کهگیلویه و بویراحمد ضمن تقدیر از دغدغه مدیرکل زندان ها نسبت به پیگیری امور زندانیان، اظهار داشت: مجموعه قضایی یک خانواده بوده و وظیفه ما ایجاد امنیت و نظم در جامعه است.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد کار و برنامه های ابلاغی به مجموعه زندانها، دادستانی و دادسراها را کمک به ارتقاء نظم و آرامش در جامعه دانست و اظهار داشت: این مهم با تعامل و همکاری بین واحدهای مربوطه محقق می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
افتتاح مرکز نوآوری و شکوفایی جهاد دانشگاهی فارس

افتتاح مرکز نوآوری و شکوفایی جهاد دانشگاهی فارس به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز ، مرکز نوآوری و شکوفایی در مجتمع عدالت جهاد دانشگاهی فارس و استان های بوشهر، هرمزگان، کردستان و ایلام به صورت ویدئو کنفرانس با حضور وزیر ورزش و جوانان، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس جهاددانشگاهی کشور افتتاح شد.
مظاهر بابایی رئیس جهاد دانشگاهی فارس گفت: مرکز نوآوری و شکوفایی که به اختصار منش نامگذاری شده با هدف حمایت از ایده های نو و خلاقانه و تجاری سازی خدمات و محصولات کسب و کار های نوپا راه اندازی شده است.
او با بیان اینکه در این مرکز خدمات رایگان در زمینه راه اندازی تیم های استارتاپی به متقاضیان ارائه می شود ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
مرگ یک قلاده ببر در باغ وحش صفادشت تهران

مرگ یک قلاده ببر در باغ وحش صفادشت تهران فاطمه برنا سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ملارد با اشاره به انتشار خبر مرگ یک قلاده ببر در باغ وحش صفادشت شهرستان ملارد، اظهار داشت: باغ وحش موردنظر مجوز اداره محیط زیست برای نگهداری ببر را داشته و نگهداری و حفاظت از ببر بر عهده مجموعه باغ وحش بوده است.
وی افزود: علت مرگ ببر بر اساس اعلام دامپزشک مشکل کلیوی بوده است.
سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ملارد تصریح کرد: محیط زیست از ابتدای موضوع و قبل از مرگ حیوان در جریان امورات بوده و هیچ مورد مشکوکی مشاهده نشده بود. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
تقدیر معاون اول رییس جمهور از استاندار لرستان

تقدیر معاون اول رییس جمهور از استاندار لرستان به گزارش روز شنبه ایرنا، در همایش ملی گرامیداشت هفته شوراهای آموزش و پرورش که در مرکز همایش های بین المللی صداوسیما برگزار شد، محمود ثمینی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان به نمایندگی از سیدموسی خادمی استاندار لرستان در این همایش حضور یافت.
جهانگیری معاون اول رییس جمهور در این همایش با اشاره به اینکه سرمایه انسانی در آموزش و پرورش تربیت می شود، اظهار داشت: سرمایه انسانی مهم ترین و اصلی ترین سرمایه کشور است و کشورهایی که به توسعه رسیده اند از سرمایه انسانی مناسبی برخوردار بودند و وقتی سرمایه های بلندمدت در حوزه های مختلف انجام دادند به کشور توسعه یافته تبدیل شدند بنابراین در ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
سرم ضد مار و عقرب برای مناطق سیلزده سیستان و بلوچستان تامین شده است

سرم ضد مار و عقرب برای مناطق سیلزده سیستان و بلوچستان تامین شده است به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ، سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نشست ستاد بحران سیستان و بلوچستان که با حضور رییس جمهوری در چابهار برگزار شد اظهار داشت: تمام کادر بهداشتی درمانی در آماده باش و در حال خدمات رسانی به سیلزدگان هستند تا مشکل و بیماری به وجود نیاید.
او ادامه داد: کادر پزشکی سیستان و بلوچستان مدیریت کردند تا در مناطق سیلزده این استان بیماری واگیردار شیوع پیدا نکند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: برای جلوگیری از بروز بیماری های واگیردار، پیشگیری به طور جد دنبال شد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
کمک 10 میلیارد ریالی خیران به سیل زدگان سیستان و بلوچستان

کمک 10 میلیارد ریالی خیران به سیل زدگان سیستان و بلوچستان به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، علی اکبر رامجردی دبیر شورای عالی خیران فارس گفت: با همراهی مجامع خیران استان فارس، 10 میلیارد ریال برای کمک به سیل زدگان استان سیستان و بلوچستان از طرف شورای عالی خیرین اهدا شد.
وی افزود: مجامع خیران می توانند باعث تسریع روند کمک رسانی ها در موقعیت های بحرانی شوند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
نیاز به مشارکت بخش خصوصی در مبارزه با موادمخدر

نیاز به مشارکت بخش خصوصی در مبارزه با موادمخدر به گزارش خبرنگار مهر ، محمدعلی طالبی، عصر امروز در نشست شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر با بیان اینکه امروز آسیب های اجتماعی سو مصرف موادمخدر بسیار جدی شده و لطمات بسیاری به بنیان خانواده و اجتماع وارد آورده است، اظهار داشت: باید برای رفع این مشکل از همه ظرفیت ها استفاده شود.
وی با بیان اینکه مبارزه با موادمخدر کار یک نهاد، یک دستگاه و یک گروه از افراد جامعه نیست و همه باید در آن مشارکت کنند، افزود: باید زمینه جلب مشارکت بخش خصوصی و تشکل های فرهنگی و اجتماعی در مبارزه با مواد مخدر فراهم شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
مرگ یک قلاده ببر در باغ وحش صفادشت

مرگ یک قلاده ببر در باغ وحش صفادشت فاطمه برنا سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ملارد امروز در گفت وگو با فارس در ملارد با اشاره به انتشار خبر مرگ یک قلاده ببر در باغ وحش صفادشت شهرستان ملارد، اظهار داشت: باغ وحش موردنظر مجوز اداره محیط زیست برای نگهداری ببر را داشته و نگهداری و حفاظت از ببر بر عهده مجموعه باغ وحش بوده است.
وی افزود: علت مرگ ببر بر اساس اعلام دامپزشک مشکل کلیوی بوده است .
سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ملارد تصریح کرد: محیط زیست از ابتدای موضوع و قبل از مرگ حیوان در جریان امورات بوده و هیچ مورد مشکوکی مشاهده نشده بود. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
مرگ یک قلاده ببر در باغ وحش صفادشت تهران

مرگ یک قلاده ببر در باغ وحش صفادشت تهران سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ملارد با اعلام اینکه علت مرگ ببر باغ وحش صفادشت شهرستان ملارد بنابر اعلام دامپزشک مشکل کلیوی بوده است، گفت: نگهداری و حفاظت از ببر بر عهده مجموعه باغ وحش صفادشت بوده است.
فاطمه برنا سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ملارد امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در ملارد با اشاره به انتشار خبر مرگ یک قلاده ببر در باغ وحش صفادشت شهرستان ملارد، اظهار داشت: باغ وحش موردنظر مجوز اداره محیط زیست برای نگهداری ببر را داشته و نگهداری و حفاظت از ببر بر عهده مجموعه باغ وحش بوده است.
وی افزود: علت مرگ ببر بر اساس اعلام دامپزشک مشکل کلیوی بوده است . ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
محکومیت متخصص ارتوپدی به 50 جراحی رایگان توسط تعزیرات حکومتی اصفهان

محکومیت متخصص ارتوپدی به 50 جراحی رایگان توسط تعزیرات حکومتی اصفهان به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان به نقل از روابط عمومی اداره کل تعزیرات حکومتی استان اصفهان، غلامرضا صالحی اظهار داشت: با گزارش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و تأیید کمیسیون ماده 11 تعزیرات حکومتی امور بهداشتی و درمانی، پرونده تخلف یک پزشک جراح و متخصص ارتوپدی مبنی بر دریافت مبالغی بیشتر از تعرفه قانونی بابت جراحی بیماران با شکایت شاکی خصوصی در شعبه ششم بدوی رسیدگی به تخلفات بهداشتی و درمانی تعزیرات حکومتی اصفهان مورد رسیدگی قرار گرفت.
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اصفهان افزود: با عنایت به اینکه دریافت هرگونه وجه مازاد بر تعرفه ممنوع بوده و گران فروشی محسوب می گردد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
توسعه ورزش همگانی خوزستان با اختصاص 500 میلیارد ریال اعتبار

توسعه ورزش همگانی خوزستان با اختصاص 500 میلیارد ریال اعتبار به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز ، امید حاجتی سرپرست هیات ورزش همگانی خوزستان روز شنبه در آیین انعقاد تفاهم نامه همکاری برای ترویج و توسعه ورزش همگانی استان، در محل استانداری گفت: حدود 75 درصد جمعیت خوزستان در مناطق شهری است، به همین دلیل تفاهم نامه ای برای توسعه و ترویج ورزش همگانی در این استان با 82 شهرداری خوزستان بسته شد که این اقدام در سطح کشور بی نظیر است.
او اظهار کرد: با توافق وزیر ورزش و حمایت استاندار خوزستان نیز در شورای برنامه ریزی و توسعه استان مصوب شد که طبق ماده 53 ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
مرگ ببر باغ وحش صفادشت بر اثر مشکل کلیوی

مرگ ببر باغ وحش صفادشت بر اثر مشکل کلیوی فاطمه برنا سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ملارد امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در ملارد با اشاره به انتشار خبر مرگ یک قلاده ببر در باغ وحش صفادشت شهرستان ملارد، اظهار داشت: باغ وحش موردنظر مجوز اداره محیط زیست برای نگهداری ببر را داشته و نگهداری و حفاظت از ببر بر عهده مجموعه باغ وحش بوده است.
وی افزود: علت مرگ ببر بر اساس اعلام دامپزشک مشکل کلیوی بوده است .
سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ملارد تصریح کرد: محیط زیست از ابتدای موضوع و قبل از مرگ حیوان در جریان امورات بوده و هیچ مورد مشکوکی مشاهده نشده بود.
انتهای پیام/ش/م/ث30 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
بازدید سرزده مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی از سرپناه معتادان

بازدید سرزده مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی از سرپناه معتادان علی عرب نژاد شامگاه شنبه در این بازدید که با همراهی مدیر حراست و روابط عمومی اداره کل بهزیستی خراسان جنوبی انجام شد، ضمن گفت و گو با خدمت گیرندگان این مرکز مواردی از جمله نظافت، طبخ غذا، تامین مواد غذایی و مواد شوینده را از نزدیک بررسی کرد.
وی در حاشیه این بازدید گفت: این قبیل بازدیدهای سرزده از مراکز تحت نظارت بدون هماهنگی با مسئولان این مراکز و حتی کارشناسان ستادی و شهرستانی تداوم خواهد داشت.
مدیرکل بهزیستی استان خراسان جنوبی اظهار داشت: به طور میانگین هر شبانه روز 30 معتاد کارتن خواب در مراکز سرپناه شبانه پذیرش می شوند که این تعداد در فصول سرد سال رو به افزایش است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
امکان ثبت نام غیر حضوری مالکان وانت بارها برای دریافت کارت هوشمند سوخت

امکان ثبت نام غیر حضوری مالکان وانت بارها برای دریافت کارت هوشمند سوخت به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز ، غلامعباس بهرامی نیا مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان به تمدید مهلت ثبت نام مالکان وانت بار های برون شهری برای دریافت کارت هوشمند اشاره کرد و گفت: امکان ثبت نام غیرحضوری با مراجعه به پرتال سامانه کارت هوشمند فراهم شده است.
او با بیان اینکه فعالیت های حوزه حمل و نقل برون شهری کالا ها نیازمند اسناد حمل است، اظهار داشت: به منظور ساماندهی ناوگان وانت بار های برون شهری با هدف ایمنی در جاده ها و همچنین اختصاص سهمیه سوخت به این خودروها، صدور کارت هوشمند الزامی است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
کمک 1.5 میلیارد ریالی بهزیستی به سیل زدگان تحت پوشش در منوجان

کمک 1.5 میلیارد ریالی بهزیستی به سیل زدگان تحت پوشش در منوجان عباس صادق زاده در حاشیه سفر به منوجان در گفت وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: یک میلیارد و 506 میلیون ریال تنخواه برای کمک به سیل زدگان منوجان در اختیار بهزیستی این شهرستان قرار گرفت و علاوه بر این به اندازه حقوق دو ماه مددجویان به عنوان کمک به حساب تمام کسانی که تحت پوشش بوده و در بارندگی های اخیر خسارت دیده اند امروز واریز شد.
مدیرکل بهزیستی استان کرمان با بیان اینکه همچنین یک کامیون لوازم ضروری زندگی امروز در بین خسارت دیده ها توزیع شد، افزود: در حال پیگیری در زمینه تصویب ماده 75 قانون برنامه ششم توسعه در راستای پیشگیری از بروز و شیوع معلولیت های ناشی از بیماری های ژنتیکی هستیم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
افتتاح سه طرح اساسی در حوزه پزشکی

افتتاح سه طرح اساسی در حوزه پزشکی کریمیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام ؛ گفت: سه طرح مهم در حوزه پزشکی در سطح استان به بهره برداری خواهد رسید که یکی از آنان پروژه مرکز تخصصی سوختگی بیمارستان امام خمینی (ره) با پیشرفت فیزیکی 98درصد است و در آستانه بهره برداری و قرارگرفتن در مسیر خدمات دهی می باشد.
او افزود: همچنین مرکز ناباروری بیمارستان آیت الله طالقانی ایلام نیز مراحل احداث ساختمان آن به پایان رسیده و در رایزنی هایی که با مسئولان وزارت بهداشت داشته ایم، تجهیزات آن در اختیار دانشگاه قرار خواهد گرفت و امیدواریم تا پایان سال به بهره برداری برسد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
دانشجویان باید تخصص لازم را در دانشگاه آموزش ببینند

دانشجویان باید تخصص لازم را در دانشگاه آموزش ببینند به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز ، محمدرضا زمانی رئیس دانشگاه پیام نور کشور در حاشیه بازدید از دانشگاه پیام نور مرکز اهواز گفت: مهارت آموزی برای دانشجویان در راس برنامه های این دانشگاه قرار دارد که به منظور حل مشکلات جامعه بسیار راهگشا و کمک کننده است.
او افزود: مهارت آموزی از این لحاظ مهم است که دانشجویان تخصص لازم را در دانشگاه آموزش ببینند و بعد از دانش آموختگی بتوانند برای حل مشکلات جامعه قدم بردارند.
زمانی اظهار داشت: تلاش این است که بین دستگاه های اجرایی و دانشگاه ارتباط برقرار شود و پروژه های تحقیقاتی در دانشگاه انجام گیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
رفع مشکل سرویس ایاب و ذهاب دانش آموزان روستاهای غرب کارون خرمشهر

رفع مشکل سرویس ایاب و ذهاب دانش آموزان روستاهای غرب کارون خرمشهر به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام محمدجواد عادل پور در سومین جلسه شورای آموزش و پرورش که در سالن جلسات فرمانداری خرمشهر برگزار شد، اظهار کرد: طبق گفته اهالی سرویس مدارس روستاهای غرب کارون در برخی روزها در زمان مشخص حاضر نمی شود و دانش آموزان مجبور بودند مسافت های قابل توجهی را برای رسیدن به مدرسه پیاده طی کنند.
امام جمعه خرمشهر بر رایگان بودن آموزش در کشور تأکید کرد و گفت: ارائه خدمات رایگان آموزشی به این معنا نیست که آموزش و پرورش به تنهایی موظف به خدمات دهی است بلکه این وظیفه متوجه همه است و در خصوص مشکل سرویس ایاب و ذهاب غرب کارون نیز مسئولیت متوجه همه است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
لزوم کمک برای جشنواره نخبگان قرآن دانش آموزی خوزستان در خرمشهر

لزوم کمک برای جشنواره نخبگان قرآن دانش آموزی خوزستان در خرمشهر به گزارش خبرنگار مهر ، محمد حیدری عصر امروز در سومین جلسه شورای آموزش و پرورش در سالن جلسات فرمانداری خرمشهر، اظهار کرد: اگر در نظر هست که جشنواره نخبگان قرآنی استان خوزستان را با استفاده از ظرفیت شهرستان خرمشهر برگزار کرد باید این نکته را در نظر داشت که بنیه خرمشهر نیاز به تقویت دارد و بخش قابل توجهی از توان شهرستان پیش از زمان برگزاری جشنواره استفاده می شود.
وی افزود: رویدادهای همچون سیل، بارندگی، ناآرامی های اخیر همچنین رویدادهای پیش رو همچون 22 بهمن و انتخابات پیش از فرارسیدن زمان برگزاری جشنواره انجام می شود که بر ظرفیت های دستگاه های شهرستان برای برگزاری آنها برنامه ریزی شده است و ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
ضرورت ورود بخش خصوصی برای ساخت خانه سالمندان در شیروان

ضرورت ورود بخش خصوصی برای ساخت خانه سالمندان در شیروان علی اکبر آرام روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به هزینه های بالا برای ساخت مرکز جدید و نبود اعتبارات اظهار داشت: استاندارد فضای فیزیکی به ازای هر سالمند، 4 متر مربع است و حداکثر هر اتاق باید 6 سالمند داشته باشد، در صورتی که در شیروان چنین فضایی نیست.
وی با اشاره به افزایش جمعیت رو به سالمندی در کشور و پی گیری برای ساخت مرکز جدید در شیروان گفت: خانه سالمندان هاجر شیروان در 2 طبقه با 750 متر مربع محروم از فضای مناسب نگهداری، فضای سبز، محوطه و امکانات لازم است که ساخت آن به صورت سالن واز داشتن اتاق محروم است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
برگزاری هفدهمین جشنواره نخبگان قرآن دانش آموزی خوزستان در خرمشهر

برگزاری هفدهمین جشنواره نخبگان قرآن دانش آموزی خوزستان در خرمشهر به گزارش خبرنگار مهر ، علی بلاسم عصر امروز در سومین جلسه شورای آموزش و پرورش در سالن جلسات فرمانداری خرمشهر، اظهار کرد: مقرر شده هفدهمین جشنواره قرآن و عترت از 27 تا 29 فروردین سال آینده در خرمشهر برگزار شود و در این جشنواره یک هزار دانش آموز نخبه قرآنی از استان خوزستان شرکت می کنند.
وی افزود: این دانش آموز از پایه هفتم تا دوازدهم در 12 رشته قرآن و تفسیر، نهج البلاغه، صحیفه سجادیه، احکام، انشای نماز، مداحی و انشای امام زمان ( عج ) و مهدویت به رقابت می پردازند که از این تعداد 80 نفر برای مسابقات کشوری انتخاب می شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
انجام ورزش های همگانی در شهرها نشان دهنده پویایی آنهاست

انجام ورزش های همگانی در شهرها نشان دهنده پویایی آنهاست به گزارش خبرنگار مهر ، شهاب صدیقی بعد از ظهر شنبه در آئین مبادله تفاهم نامه ترویج و توسعه ورزش های همگانی بین اداره کل ورزش و جوانان خوزستان و شهرداران آن، اظهار کرد: باید در انجام کارهای مختلف بر اصولی و علمی بودن آن توجه کرد.
وی افزود: ورزش در جامعه موجب ایجاد شور و نشاط در شهرها می شود که تعامل بین بخشی کمک شایانی به تحقق این مهم می کند.
مدیرکل امور شهری استانداری خوزستان تصریح کرد: در شهرداری ها بر اساس ضوابط بودجه ای ملزم به یک سری هزینه کرد در این خصوص هستیم که کمک به دسته جات تیم های باشگاهی و محلی یا ورزش های خاص از جمله آنها است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
جدال با تکنولوژی / بخش دوم تقابل با مظاهر پیشرفت

جدال با تکنولوژی / بخش دوم تقابل با مظاهر پیشرفت لودیت ها مجله ای هم به نام پلین در ایالت اوهایو به چاپ می رساندند که پنج هزار مشترک داشت. جالب اینکه دفتر این مجله با این اشتراک بالا، فاقد حتی تلفن بود! از جمله مواردی که در این نشریه به مخاطبان توصیه می شد، عبارت بود از: مزارع کوچک، زندگی بدون وسایل ارتباط جمعی و خانه های کوچک. ساویج مدیر این مجله می گوید: ما به جامعه ای که در آن هر روزه اطلاعات مربوط به مصرف هرچه بیشتر را دریافت می کنند، تعلق نداریم. ما به دنبال گوشه ای دنج که تصنعی نباشد، می گردیم تا روزگار خود را به سلامت در آن به سر آوریم. 8 ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
استخدام کارشناس فنی در تهران

استخدام کارشناس فنی در تهران کارشناس فنی
جنسیت: آقا
ترجیحا آشنا به سیستم های کنترل تردد و دوربین های مداربسته
مدرک تحصیلی حداقل فوق دیپلم الکترونیک و یا فنی و حرفه ای
دارای گواهینامه رانندگی
ساکن غرب استان تهران
آموزش رایگان
حقوق ثابت
بیمه و مزایا
از متقاضیان واجد شرایط خواهشمندیم رزومه خود را به آدرس ایمیل زیر ارسال نمایند.
ایمیل: job.hsb@gmail.com
لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
برتری شورای آموزش و پرورش خوزستان در کشور

برتری شورای آموزش و پرورش خوزستان در کشور به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز ، به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خوزستان در همایش ملی گرامیداشت هفته شورا های آموزش و پرورش که روز شنبه 28 دی با حضور اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری در سالن همایش های صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران برگزار شد از مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان تجلیل شد.
در این آیین معاون اول رئیس جمهوری از کورش مودت، دبیر شورای آموزش و پرورش و مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با اهدای لوح سپاس تجلیل کرد.
در همایش ملی گرامیداشت هفته شورای های آموزش و پرورش، وزیر آموزش و پرورش ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
وانت بارها برای دریافت کارت هوشمند غیرحضوری ثبت نام کنند

وانت بارها برای دریافت کارت هوشمند غیرحضوری ثبت نام کنند غلامعباس بهرامی نیا روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه فعالیت های حوزه حمل و نقل برون شهری کالاها نیازمند اسناد حمل است، افزود:به منظور ساماندهی ناوگان وانت بارهای برون شهری با هدف ایمنی در جاده ها و همچنین اختصاص سهمیه سوخت به این خودروها، صدور کارت هوشمند الزامی است.
وی ادامه داد: آن دسته از رانندگان و مالکان وانت بار که هنوز موفق به دریافت این کار نشده اند می توانند از خدمات غیرحضوری این طرح برای دریافت کارت هوشمند استفاده کنند؛ براین اساس نیاز است تا متقاضیان برای انجام فرآیند لازم به درگاه اینترنتی www.smartcard.rmto.ir مراجعه کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
ابزار هنر بهترین راه برای کاهش آسیب های اجتماعی است

ابزار هنر بهترین راه برای کاهش آسیب های اجتماعی است سرهنگ امیر هوشنگ حیدریان ظهر امروز (28 دی) در هفتمین جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت و خانواده در سنندج اظهار کرد: در دو بعد درونی و برون سازمانی اقداماتی انجام داده ایم که تاثیر چشمگیری در کاهش آسیب های اجتماعی به ویژه بحث خودکشی داشته است.
وی عنوان کرد: بحث آگاه سازی و فرهنگ سازی به منظور کاهش آسیب های اجتماعی امری مهم است و باید به صورت مداوم و مستمر آن را انجام داد.
حیدریان یکی از اقدامات پیشگیرانه را تاکید بر آموزه های دینی عنوان کرد و افزود: یکی از دلایل اصلی خودکشی در بین جوانان بی انگیزگی و ناامیدی است و باید با آگاه سازی و تاکید بر آموزه های دینی از خودکشی در بین ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
اجرای طرح سلامت روانی و مراقبت اجتماعی سراج در کردستان

اجرای طرح سلامت روانی و مراقبت اجتماعی سراج در کردستان فرزین رضاعی ظهر امروز (28 دی) در هفتمین جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت و خانواده در سنندج اظهار کرد: هدف از اجرای این طرح مراجعه و شناسایی افراد مشمول این طرح و پذیرش و ارجاع آنان و کاهش میزان بستری افراد مستعد بیماری های روانپزشکی است.
وی عنوان کرد: برای انتخاب شهر به عنوان شهر پیشگام در این طرح معیارهایی همچون جمعیت 100 تا 300 هزار نفری، دسترسی به مرکز استان، دسترسی به روانپزشک و فراهمی بیمارستان روانپزشکی مد نظر است.
رضاعی همکاری نهادهای سیاسی را موثر دانست و افزود: برای انجام این طرح مسئولین سیاسی ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
برپایی 104 پایگاه به منظور جمع آوری کمک های مردمی برای سیل زدگان

برپایی 104 پایگاه به منظور جمع آوری کمک های مردمی برای سیل زدگان به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ،محسن رخصی مدیرکل کمیته امداد استان کرمانشاه با بیان اینکه هم اکنون 104 پایگاه در استان به منظور جمع آوری کمک های مردمی برای سیل زدگان سیستان و بلوچستان برپا شده، گفت : از این تعداد 56 پایگاه از سوی مراکز نیکوکاری و مابقی توسط این نهاد برپا شده است.
او گفت : همچنین مردم با سخاوت استان می توانند با شماره گیری کد دستوری #1*8877* کمک های خود را به مردم سیستان و بلوچستان اهدا کنند.
مدیر کل کمیته امداد استان کرمانشاه گفت: شماره حساب 0109390939009 و شماره کارت 6037991899939627 نزد بانک ملی شعبه ارشاد اسلامی نیز آماده دریافت کمک ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
کمیته کمک به مردم سیل زده سیستان و بلوچستان با مشارکت تشکل های کارگری خوزستان تشکیل شد

کمیته کمک به مردم سیل زده سیستان و بلوچستان با مشارکت تشکل های کارگری خوزستان تشکیل شد به گزارش خبرنگار ایلنا از اهواز، ارسلان غمگین در نشست با رؤسای کانون های شوراهای اسلامی، کارگری و کارفرمایی انجمن های صنفی، خانه کارگر و اتاق تعاون با موضوع کمک رسانی به سیل زدگان استان سیستان و بلوچستان که پیش از ظهر امروز شنبه 28 دی ماه برگزار شد، اظهار کرد: وضعیت مردم سیستان و بلوچستان در جدال با سیل قلبمان را به درد می آورد. این روزها مردم این استان به شدت نیازمند کمک هموطنان خود هستند.
وی افزود: مساعدت های مالی در شرایط بحرانی، علاوه بر کمک به مردم محروم این استان، موجب وفاق ملی و ایجاد همدلی میان آحاد مردم خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
دهه فجر 543 یادواره شهدای دانش آموز در کهگیلویه و بویراحمد برگزار می شود

دهه فجر 543 یادواره شهدای دانش آموز در کهگیلویه و بویراحمد برگزار می شود سید بهاءالدین ملک حسینی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: قرار است 40 هزار یادواره شهدای دانش آموز در ایام الله دهه فجر امسال در مدارس کشور برگزار شود.
وی افزود: یادواره شهدای دانش آموز کشور و کهگیلویه و بویراحمد با محوریت هر مدرسه یک شهید شاخص برگزار خواهد شد.
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: اداره کل آموزش و پرورش این استان رییس کمیته دانش آموزی ستاد ایام الله دهه فجر استان است.
ملک حسینی عنوان کرد: برنامه های متنوع مذهبی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
ظرفیت های اجتماعی در استان ایلام بسیار بالا است

ظرفیت های اجتماعی در استان ایلام بسیار بالا است به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده عصر امروز در نشست با ورزشکاران، نخبگان و سازمان های مردم نهاد ایلام اظهار داشت: سازمان مردم نهاد و تمامی افرادی که خالصانه و داوطلبانه برای پیشرفت این استان تلاش می کنند نقش موثری در بخش تولید رونق اقتصادی ایفا خواهد کرد.
وی افزود: معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری در دولت دوازدهم حمایت های مناسبی برای توانمندی سازمان های مردم نهاد در کشور انجام داده است، در بحث تاب آوری اجتماعی نیز از این سازمان ها حمایت خواهد کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
مرور رویدادهای خبری در قلم دوربین

مرور رویدادهای خبری در قلم دوربین به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
خسارت های سیل سیستان و بلوچستان؛ امدادرسانی به سیلزدگان؛ بازدید رئیس جمهور از مناطق سیلزده؛ تجلیل از شورا های برتر آموزش و پرورش؛ تفاهم نامه وزرای ورزش و تعاون و ... در قلم دوربین.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: شبکه خبر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
800 کیلوگرم شیره تقلبی انگور در قزوین کشف شد

800 کیلوگرم شیره تقلبی انگور در قزوین کشف شد کارشناس مسؤول واحد بهداشت محیط مرکز بهداشت شهید بلندیان شهرستان قزوین روز شنبه با اعلام این خبر گفت: در پاییز سال جاری 28 نمونه شیره از سطح عرضه، نمونه برداری و به آزمایشگاه معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی قزوین ارسال شد.
محمدتقی سلیمانی افزود: در بررسی نهایی، 50 درصد نمونه های برداشتی، استانداردهای لازم را نداشتند و پرونده متخلفان برای پیگیری های بیشتر به مراجع قضایی ارجاع و شیره های تقلبی انگور از رده مصرف خارج شد.
این مقام مسؤول با بیان اینکه قندهای ضایعاتی به هیچ وجه صلاحیت مصرف انسانی ندارند، گفت: در شیره های تقلبی، فرد متخلف با آب کردن، جوشاندن و تغلیظ آن ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 19 ساعت پیش
دعاوی حقوقی سازمان انتقال خون با مصالحه حل شود

دعاوی حقوقی سازمان انتقال خون با مصالحه حل شود به گزارش، وضعیت اموال تملیکی، پرونده های در دست بررسی و مختومه، مسائل حقوقی و قضائی، فعالیت های مشورتی و پیشگیرانه از مواردی بود که در گفتگوی مدیرعامل سازمان انتقال خون با سرپرست دفتر حقوقی سازمان، مطرح شد.
پیمان عشقی مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران، ضمن تشکر از زحمات کارکنان دفتر حقوقی سازمان، گفت: شما با راهکار های حقوقی باری از دوش سازمان بر می دارید و امنیت سازمان انتقال خون را فراهم می کنید.
وی به عدم شناخت کافی دست اندرکاران جامعه پزشکی نسبت به حقوق خود و بیماران اشاره و اظهار کرد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 19 ساعت پیش
لزوم توجه به پیوست فرهنگی و اجتماعی در اجرای طرح ها و برنامه ها

لزوم توجه به پیوست فرهنگی و اجتماعی در اجرای طرح ها و برنامه ها به گزارش خبرنگار مهر ، مهدی جلالوند عصر شنبه در جلسه مشترک انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان نهاوند با اشاره به نقش مهم کتابخانه های عمومی در توسعه جامعه، اظهار کرد: پناه بردن به اندیشه و مطالعه نیاز امروز جامعه برای فرار از زندگی ماشینی است.
وی تصریح کرد: تنها راه خروج از چارچوب خشک زندگی امروزی، مطالعه است چراکه انسان با خواندن مطالب مفید می تواند از خستگی های روزمره به آرامش برسد.
معاون فرماندار نهاوند بابیان اینکه مسائل فرهنگی ریشه در امورات اجرایی دارد، گفت: افزود: جایگاه فرهنگ باید در اولویت تمام برنامه ها قرار گیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 19 ساعت پیش
انعقاد تفاهم نامه همکاری فدراسیون وزنه برداری و بنیاد احسان برکت

انعقاد تفاهم نامه همکاری فدراسیون وزنه برداری و بنیاد احسان برکت به گزارش خبرگزاری تسنیم ، این تفاهم میان علی مرادی رئیس فدراسیون وزنه برداری و مدیرعامل بنیاد اجتماعی برکت احسان وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) صورت گرفته است.
استفاده از ظرفیت های مشترک برای ایجاد بسترسازی در سلامت عمومی و تندرستی، مشارکت در طرح هایی که منجر به کاهش آسیب های اجتماعی در مناطق محروم می شود، حمایت از جوانان و نوجوانان مستعد در مناطق محروم و کمک به ارتقای سطح فنی آنها و... از محورهای این تفاهم نامه است.
این تفاهم نامه در قالب پویش لیگ احسان به اجرا در خواهد آمد. جزئیات این موضوع به زودی اعلام می شود.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 19 ساعت پیش
بیش از 2 میلیارد ریال به خانواده های آسیب دیده شرق هرمزگان کمک شد

بیش از 2 میلیارد ریال به خانواده های آسیب دیده شرق هرمزگان کمک شد معاون حمایت وسلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی (ره) هرمزگان گفت: تاکنون 40 تن آرد و 10 تن برنج به ارزش یک میلیارد و 30 میلیون ریال از محل اعتبارات این نهاد تهیه و در مناطق سیل زده جاسک وبشاگرد توزیع شده است.
احمد پایان عصر شنبه درخصوص اقدام ها اولیه این نهاد پس از وقوع سیل در شرق استان افزود: همچنین هزار تخته پتو نیز به ارزش یک میلیارد و 350 میلیون ریال توسط کمیته امداد خریداری و در مرحله بارگیری به مناطق سیل زده شرق هرمزگان می باشد.
وی بیان داشت: تاکنون کمک های اهدایی توسط خیران و مردم نیک اندیش نیز شامل آب معدنی، بخاری ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 19 ساعت پیش
رسم نیکوی اهدای جهیزیه به 26 نوعروس نیازمند در جهرم

رسم نیکوی اهدای جهیزیه به 26 نوعروس نیازمند در جهرم رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان جهرم روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: در مراسمی به 26 نوعروس جهرمی تحت پوشش کمیته امداد، اقلام ضروری زندگی شامل یخچال، اجاق گاز، جارو برقی، وسایل آشپزخانه، فرش، پتو و پنکه اهدا شد.
محمد جواد شعبانپور افزود: این اقلام به ارزش 2 میلیارد و 860 میلیون ریال و با کمک ستاد جهیزیه آسان تهیه شده است.
وی اظهار کرد: از عید غدیر امسال تا کنون به 53 نوعروس کم بضاعت، جهیزیه اهدا شده است.
در حالی که مدت هاست پای چشم و هم چشمی به بازار جهیزیه هم باز شده و مانند مهریه از لوازم افتخار عروس شده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 19 ساعت پیش
کردستان در بحث اقدام به خودکشی در رتبه 14 کشوری قرار دارد

کردستان در بحث اقدام به خودکشی در رتبه 14 کشوری قرار دارد ابراهیم قادری ظهر امروز (28 دی) در هفتمین جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت و خانواده در سنندج اظهار کرد: برخلاف باور عامه مردم استان کردستان در بحث خودکشی از وضعیت مطلوب تری نسبت به سایر استان ها قرار دارد.
وی عنوان کرد: بر اساس آخرین آمار ارائە شدە از سوی وزارت جهانی میانگین خودکشی های منجر به فوت 10/6 بە ازای هر 100هزار نفر در جمعیت جهان است.
قادری افزود: معمولا اقدام بە خودکشی 20 تا 30 برابر نسبت به خودکشی منجر به فوت بیشتر است و خودکشی بیشتر بین زنان شایع است.
وی ادامه داد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش
نشر اخبار آسیب های اجتماعی حساسیت بیشتری را می طلبد

نشر اخبار آسیب های اجتماعی حساسیت بیشتری را می طلبد حسین خوش اقبال ظهر امروز(28 دی) در هفتمین جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت و خانواده در سنندج اظهار کرد: آسیب های اجتماعی از جمله مسائل و موضوعات جدی در جامعه به شمار می رود که باید برای رفع این امر مهم که تاثیرگزار در سایر حوزه های اجتماعی است تمام مدیران و متخصصان تلاش کنند.
وی عنوان کرد: چنانچه مدیران و متخصصان حوزه آسیب های اجتماعی در رفع این معضل جدی با هم همکاری نداشته باشند به نتیجه مطلوبی دست نخواهیم یافت.
خوش اقبال عدم حضور آموزش و پرورش در جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی را نوعی بی تفاوتی نسبت به این امر دانست و افزود ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش
روحانی: نداشتن تلفات در سیل اخیر جای افتخار دارد

روحانی: نداشتن تلفات در سیل اخیر جای افتخار دارد خبرآنلاین: حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی عصر شنبه در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان سیستان و بلوچستان، دیدار با مردم با غرور، با ایمان و مقاوم روستای مرزی کلانی را روحیه آفرین خواند و با اشاره به گزارش های وزیران در این جلسه اظهارداشت: افتخار می کنم که بعد از یک هفته مشکل برق و آب مناطق سیل زده حل شده است.
رئیس جمهور همچنین با دستور به وزیر نیرو برای تسریع در روند تکمیل دو سد استان، خبر داد که 14 هزار واحد مسکونی روستایی و شهری آسیب دیده در مناطق سیل زده در این استان بازسازی خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش
فراهم شدن زمینه جذب و سپری کردن سربازی نخبگان در پرداخت الکترونیک سداد

فراهم شدن زمینه جذب و سپری کردن سربازی نخبگان در پرداخت الکترونیک سداد به گزارش ایسنا، بنابراعلام پرداخت الکترونیک سداد ، علیرضا موسوی، معاون طرح و برنامه شرکت پرداخت الکترونیک سداد در خصوص جذب و حفظ نخبگان در این شرکت، گفت: از جمله مسائلی که برایمان بسیار با اهمیت است و طی یکسال گذشته به طور جدی آن را دنبال کرده ایم ایجاد بستری برای جذب و حفظ نخبگان صنعت در شرکت پرداخت الکترونیک سداد است.
وی با بیان اینکه در پرداخت الکترونیک سداد توانستیم با دریافت مجوز دانش بنیان زمینه جذب نخبگان فارغ التحصیل را فراهم کنیم، افزود: با دریافت این مجوز نخبگان دانشگاهی ضمن اشتغال میتوانند خدمت سربازیشان را نیز در شرکت طی کنند که این موضوع در نگهداشت وجذب کارکنان کمک بسیاری ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش
توسعه تخت های بیمارستانی در 7 سال گذشته

توسعه تخت های بیمارستانی در 7 سال گذشته به گزارش وزارت بهداشت، قاسم جان بابایی روز شنبه در شورای معاونان پارلمانی وزارتخانه ها و سازمان های دولتی افزود: در دولت تدبیر و امید تاکنون 30 هزار تخت بیمارستانی اضافه شده و در مجموع تعداد تخت های بیمارستانی دولتی کشور به بیش از 100 هزار تخت رسیده است.
وی بیان کرد: پنج هزار تخت بیمارستانی تا پایان سال و 6 هزار تخت نیز در سال آینده به مجموعه تخت های بیمارستانی کشور اضافه خواهد شد و در مجموع حدود 40 هزار تخت در دولت یازدهم و دوازدهم به بهره برداری می رسد.
اولویت توسعه تخت های بیمارستانی با مناطق محروم ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش
هزینه کردن در ورزش، سرمایه گذاری است

هزینه کردن در ورزش، سرمایه گذاری است امید حاجتی، امروز، شنبه در آیین انعقاد تفاهم نامه همکاری در راستای ترویج و توسعه ورزش همگانی که در استانداری برگزار شد، با اشاره به برنامه های هیات ورزش همگانی در شهرهای مختلف استان، اظهار کرد: حدود 75 درصد جمعیت استان در مناطق شهری است و البته به این معنی نیست که ما برای روستاها برنامه نداریم. به هر حال انعقاد تفاهم نامه برای توسعه و ترویج ورزش همگانی در کشور نمونه شد و تاکنون نیز چنین تجربه مشابه ای با همکاری 82 شهرداری وجود نداشته است. این کار در نوع خود، کم نظیر یا بی نظیر است.
وی با بیان این امسال توجه ویژه به ورزش همگانی خوزستان در دستور کار قرار گرفته و بستر آن نیز مهیا شده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش
افزایش خودسرانه کرایه تاکسی ممنوع است

افزایش خودسرانه کرایه تاکسی ممنوع است به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان ، یکی از شهروندان با ارسال پیامکی به بخش #تهران_ ما باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: تاکسی های بلوار درختی به دانشگاه شریف کرایه 3 هزار تومانی را 4 هزار تومان از مسافران دریافت می کنند رسیدگی کنید
مدیر عامل سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران پاسخ داد؛
علیرضا قنادان مدیر عامل سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران در گفت وگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان ،گفت: اخذ کرایه بیش از قیمت مندرج بر روی برچسب شیشه تاکسی غیر قانونی است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش
نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان یزد

نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان یزد به گزارش خبرگزاری صدا وسیما یزد، در این نشست یکی از سازمان های مردم نهاد موفق در حوزه ترک اعتیاد استان، روش های جدید و موفق خود در این حوزه را تشریح کرد.
استاندار یزد هم با اشاره به نقش موثر بخش خصوصی در اجرای طرح های اجتماعی بر حمایت از مشارکت بخش خصوصی در اجرای این نوع طرح ها در جامعه تاکید کرد.
طالبی با بیان اینکه هم اکنون روش های متنوعی در زمینه ترک اعتیاد در سطح کشور انجام می شود و سال های قبل در این زمینه مطالعاتی نیز در استانداری یزد انجام شده افزود: متخصصان می توانند با تلفیق این روش ها روشی موثر و کاربردی در این زمینه به دست آورند. ...