ایرج حریرچی: وضعیت کرونا در تهران نگران کننده است

ایرج حریرچی: وضعیت کرونا در تهران نگران کننده است دکتر ایرج حریرچی - نماینده ویژه وزیر بهداشت و ناظر بر اجرای طرح بسیج ملی مبارزه با بیماری کرونا در ارتباط ویدیو کنفرانسی با خبرنگاران، در پاسخ به سوال ایسنا درباره وضعیت ابتلا به کووید19 در استان تهران و استان های پرشیوع، گفت: در استان هایی که روند ابتلا به کووید19 زودتر آغاز شد و معمولا استان های پر خطرمان محسوب می شدند، در حال حاضر روند ابتلا نزولی شده است و اکنون تعداد بیشتری از استان هایمان این وضعیت را دارند. البته متاسفانه برخی از استان ها هنوز از نظر تعداد موارد ابتلا و مرگ ومیر روند صعودی نسبی را دارند که استان هایی هستند که ویروس کرونا دیرتر به آن ها وارد شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 564 روز و 16 ساعت پیش
ارتقا جایگاه دانشگاه امیرکبیر در رتبه بندی موضوعی کیو.اس

ارتقا جایگاه دانشگاه امیرکبیر در رتبه بندی موضوعی کیو.اس به گزارش ایسنا، براساس رتبه بندی موضوعی کیو.اس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در حوزه کلی مهندسی و فناوری از رتبه 451-500 به رتبه 361 ارتقا یافته است.
رتبه بندی کیو.اس در سال 2020 میلادی دانشگاه های برتر دنیا را در 48 حوزه موضوعی در قالب 5 حیطه کلی علوم طبیعی ، مهندسی و فناوری ، علوم زیستی و پزشکی ، علوم اجتماعی و هنر و علوم انسانی مورد رتبه بندی قرار داده است.
مقایسه نتایج این رتبه بندی در سال 2020 نسبت به سال 2019 نشان از ارتقا معنادار جایگاه اکثر دانشگاه های کشور در برخی حوزه های موضوعی دارد که براین اساس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در حوزه مهندسی برق و الکترونیک ارتقا 200 پله ای داشته است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 564 روز و 16 ساعت پیش
تشکیل ستاد حمایت از بیکارشدگان بر اثر کرونا در آذربایجان غربی کارساز است

تشکیل ستاد حمایت از بیکارشدگان بر اثر کرونا در آذربایجان غربی کارساز است روح الله حضرت پور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ضمن تاکید بر لزوم حمایت دولت از اقشار آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: نمایندگان مجلس برای خدمات رسانی به افرادی که کسب و کار آنان دچار زیان شده است عزم جدی داشته و در این راستا با حمایت از تمامی برنامه های اثرگذار در کنار دولت خواهیم بود.
وی افزود: متاسفانه در جریان شیوع بیماری کرونا، اقشار مختلف مردم به ویژه کارگران روز مزد دچار ضربات جبران ناپذیری شده اند که باید حمایت از آنان را در دستور کار قرار دهیم.
وی ادامه داد: بیکاران نیز در چنین شرایطی به حمایت هر چه بیشتر دولت نیازمند هستند که حمایت از آنان می تواند بخشی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 564 روز و 16 ساعت پیش
تهرانی ها 52 میلیارد تومان به نیازمندان کمک کردند

تهرانی ها 52 میلیارد تومان به نیازمندان کمک کردند به گزارش روز شنبه کمیته امداد استان تهران، سید ابوالفضل پرپنچی، با بیان اینکه مراکز نیکوکاری با هدف نهادینه سازی فرهنگ احسان و نیکوکاری ایجاد شده اند، افزود: این مراکز توسط مردم اداره می شوند و به صورت محله محور با شناسایی خیران و نیازمندان هر محله از طریق خیران به نیازمندان کمک رسانی می کنند.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون 267 مرکز نیکوکاری در استان تهران وجود دارد، بیان کرد: 124 مرکز با محوریت مساجد در محله ها فرهنگ نوع دوستی را گسترش می دهند.
مدیر کل کمیته امداد استان تهران ادامه داد: مردم نیک اندیش استان در سال گذشته 52 میلیارد و 713 میلیون تومان به صورت نقدی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 564 روز و 16 ساعت پیش
827 بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان های مازندران بستری هستند

827 بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان های مازندران بستری هستند سید عباس موسوی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه ظرف 24 ساعت گذشته تعداد 153 بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان های استان به جز بابل بستری شدند، افزود: در این مدت تعداد 224 نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان ها مرخص شدند.
وی اظهار داشت: هم اکنون 827 بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی حاد مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در مراکز درمانی استان مازندران به جز بابل بستری هستند.
موسوی از همراهی و مشارکت مردم فهیم مازندران و دستگاه های اجرایی، انتظامی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 564 روز و 16 ساعت پیش
حریرچی: ترافیک امروز تهران ما را نگران کرده است

حریرچی: ترافیک امروز تهران ما را نگران کرده است به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت در ارتباط ویدئویی با خبرنگاران گفت: در استان هایی که زودتر این بیماری شروع شد و استان های پرخطر است روند رو به نزول است و تعداد بیشتری از استان ها در حال حاضر این روند را دارند و هنوز برخی استان ها روند صعودی نسبی از لحاظ ابتلا و مرگ ومیر را دارند این استان ها استان هایی هستند که شیوع بیماری در آنها زودتر آغاز شده است. درباره تهران نگران هستیم هرگونه وجود ویروس در حد متوسط به دلیل کلیدی بودن این استان می تواند باعث انتشار ویروس شود. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 564 روز و 16 ساعت پیش
تعطیلی صنوف قم تا 20 فروردین ادامه دارد

تعطیلی صنوف قم تا 20 فروردین ادامه دارد به گزارش روز شنبه روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت قم، محمود سیجانی درگفت وگویی بیان کرد: براساس تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا تعطیلی واحدهای صنفی قم به غیر از اصنافی که برای تامین مایحتاج ضروری مردم مجاز به فعالیت هستند، بقیه واحدهای صنفی باید تا روز بیستم فروردین ماه جاری تعطیل باشد.
وی افزود: تعطیلی واحدهای صنفی با هدف کاهش تردد درسطح شهر وجلوگیری ازشیوع ویروس کرونا اعلام شدهاست و با واحدهای متخلف برخورد خواهد شد.
وی با تشکر از اصناف بهلحاظ رعایت طرح فاصلهگذاری اجتماعی بیان کرد: اصناف قم از روز نخست اجرای این طرح همکاری و تعامل خوبی با مسئولان استان داشتند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 564 روز و 16 ساعت پیش
خدمات تخصصی بهداشت و درمان به جانبازان و والدین شهدا ارائه می شود

خدمات تخصصی بهداشت و درمان به جانبازان و والدین شهدا ارائه می شود علی کاظمی روز شنبه با بیان این مطلب به رسانه ها اظهار داشت: در راستای مقابله با بیماری کرونا، بسته های بهداشتی در بین ایثارگران و جانبازان توزیع شده و شماره تماس 1616 به صورت شبانه روزی آماده ارائه خدمات و پاسخگویی به نیازهای جانبازان است.
وی خاطرنشان کرد: ضمن ارائه خدمات مشاوره ای، مددکاری و بهداشت روان به جانبازان، منازل جانبازانی که در قرنطینه هستند نیز در صورت نیاز توسط اکیپ های مربوطه سم پاشی و ضدعفونی می شود.
کاظمی افزود: لوازم ضدعفونی کننده، ماسک و دستکش تا کنون در سه نوبت در تمام شهرستان های استان زنجان در بین خانواده های پُرخطر توزیع شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 564 روز و 16 ساعت پیش
از حرکتی خودجوش تا حماتی بی نظیر/ همبستگی مثال زدنی مردم یک شهر برای مقابله با کرونا ویروس

از حرکتی خودجوش تا حماتی بی نظیر/ همبستگی مثال زدنی مردم یک شهر برای مقابله با کرونا ویروس به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد ، مردم دیار ندوشن از توابع شهرستان میبد در استان یزد، در روز های مبارزه با کرونا با یک همبستگی مثال زدنی و فعالیت و همکاری همه فرهیختگان و فعالان اجتماعی توانستند نسبت به همه کشور، پیشتاز در قرنطینه شهر و دیار خود باشند و کرونا را شکست دهند.
شهر ندوشن در این روز های حمله جهانی ویروس کرونا خودش را خوب شناخت که چگونه فرهنگ تاریخی این دیار در دفاع از شهر حرف اول را می زند و از اولین روز های زمزمه تاخت وتاز یک بیماری واگیر به سرعت شهر در حال آماده باش درآمد و ابتدا به صورت خودجوش و مردمی مسیر های منتهی به شهر با خاک ریز مسدود شد و ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 564 روز و 16 ساعت پیش
توقیف 18 خودرو در طرح فاصله گذاری اجتماعی

توقیف 18 خودرو در طرح فاصله گذاری اجتماعی به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز قزوین، منوچهر حبیبی سخنگوی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در استان گفت: از ابتدای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی تا چهاردهم فروردین 253 واحد صنفی متخلف در استان پلمب شدند.
حبیبی افزود: همچنین در این مدت 18 دستگاه خودرو که قصد ورود به شهر را داشتند، توقیف شدند.
وی اضافه کرد: همچنین برای 69 خودروی متخلف جریمه 500 هزار تومانی صادر شد.
معاون سیاسی استاندار گفت: در سطح شهر قزوین 34 هزار و 600 نفر غربالگری کرونا شده اند.
به گفته حبیبی، 168 نفر در 14 نقطه اصلی و 24 نقطه فرعی مستقر هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 564 روز و 16 ساعت پیش
توزیع اقلام بهداشتی بین رانندگان در بندر امام خمینی

توزیع اقلام بهداشتی بین رانندگان در بندر امام خمینی به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خوزستان، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان گفت: این اقلام به منظور منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا توزیع شده است.
غلامعباس بهرامی نیا افزود:این بسته ها شامل یک عدد ژل ضدعفونی، یک عدد ماسک، یک جفت دستکش و یک بسته دستمال کاغذی جیبی می باشد که بین رانندگانی که کالا های اساسی را از مبدأ بندرامام خمینی جابجا می کنند، توزیع شده است.
وی ادامه داد:این اداره کل آمادگی دارد 10 هزار بسته اقلام بهداشتی دیگر نیز بین رانندگان دارای بارنامه از بندر امام خمینی برای جابجایی کالای اساسی توزیع کند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 564 روز و 16 ساعت پیش
ماجرای پرابهام پیرمرد دستفروش

ماجرای پرابهام پیرمرد دستفروش روزنامه آفتاب یزد نوشت : روز های عجیب و بعضا سختی را می گذرانیم. روز هایی که ویروس منحوس کرونا همه را خانه نشین و سیر صعودی مبتلایان به این بیماری، ترس و استرس مردم را افزون کرده است. هیچکس نمی داند که چه زمانی این ویروس بار و بندیلش را جمع می کند و از ایران می رود. از همین رو مردم در میان اخبار های گوناگون در مورد کرونا ویروس به دنبال خبری می گردند تا کمی خیالشان را بابت این ویروس آسوده کند. حال در این شرایط کافی است فیلمی متاثر کننده در فضای مجازی منتشر شود، آن وقت است که فضا از آن چه هست بدتر می شود؛ به ویژه آن که، آن فیلم ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 564 روز و 16 ساعت پیش
حامیان طرح اکرام ایتام سمنان 115 میلیارد ریال کمک کردند

حامیان طرح اکرام ایتام سمنان 115 میلیارد ریال کمک کردند محسن مسعودیان راد روز شنبه به خبرنگاران اعلام کرد: بر این اساس 130 درصد تعهد کمیته امداد استان سمنان در حوزه اکرام ایتام محقق شد و در این شاخص در جایگاه نخست کشوری قرار گرفت.
وی با اشاره به اینکه طرح محسنین، اکرام، ایتام و شفا با هدف جذب هرچه بیشتر کمک های نقدی و غیر نقدی و حمایت های معنوی برای کودکان نیازمند مشمول حمایت کمیته امداد استان سمنان است، خاطرنشان کرد: حامیان می توانند ماهانه و یا در مناسبت ها و اعیاد مختلف کمک ها را به فرزندان معنوی خود داشته باشند.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان سمنان ادامه داد: سه هزار حامی از اقشار و افراد مختلف از جمله کارمندان ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 564 روز و 16 ساعت پیش
مشکلات روحی و روانی یکی از مهمترین پیامدها و تأثیرات کرونا بر جامعه

مشکلات روحی و روانی یکی از مهمترین پیامدها و تأثیرات کرونا بر جامعه دکتر صفی الله صفایی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: بحران کروناویروس و در خانه ماندن و بیکار شدن بسیاری از مشاغل در جامعه موجب آسیب اقتصادی به اقشار مختلف به ویژه اقشار کم درآمد و ضعیف جامعه بوده و به طور قطع نامناسب بودن شرایط اقتصادی بر مسائل روحی و روانی خانواده ها و جامعه تأثیرگذار خواهد بود.
وی با تأکید بر اینکه باید تبعات و پیامدهای کرونا را به حداقل رساند، افزود: باید جامعه را با خطرات کرونا و پیامدهای آن آشنا کرده و با آگاهی بخشی به جامعه موجب کنترل سریع تر این اپیدمی شد.
صفایی اضافه کرد: نخستین تأثیر این بحران که سلامت عمومی را تهدید می کند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 564 روز و 16 ساعت پیش
پخش جشن نیمه شعبان در جوار بقعه امام زاده ابراهیم از فضای مجازی

پخش جشن نیمه شعبان در جوار بقعه امام زاده ابراهیم از فضای مجازی حجت الاسلام محمد صالحی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: کارگاه تولید ماسک های استاندارد قابل تأیید دانشگاه علوم پزشکی و معاونت غذا و دارو در یکی از مکان های موقوفه ای با فعالیت سه شیفت امروز افتتاح می شود.
وی افزود: پنج هزار پک بهداشتی در اختیار مناطق محروم کرمانشاه قرار گرفته است و با استفاده از ظرفیت موقوفات استان خدمات شایانی در زمینه تهیه مواد ضد عفونی کننده و بهداشتی، گندزدایی شبانه معابر شهر انجام شده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه با اشاره به اینکه 120 تخته پتو به نقاهتگاه بیماران مربوط به کووید 19 ارتش اختصاص داده شده است خاطرنشان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 564 روز و 16 ساعت پیش
تعداد مبتلایان به کرونا در الجزایر به 1171 نفر رسید

تعداد مبتلایان به کرونا در الجزایر به 1171 نفر رسید به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، مسئولان بخش بهداشت الجزایر اعلام کردند که 22 مورد جدید فوت بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در این کشور ثبت شده است.
آنها تاکید کردند که طی 24 ساعت گذشته 185 مورد جدید از ابتلا به ویروس کرونا در الجزایر ثبت شده است.
بنابراین مجموع فوتی ها بر اثر ابتلا به ویروس کرونا به 105 نفر و مبتلایان به 1171 نفر افزایش یافته است.
مسئولان الجزایری از مردم این کشور خواستند برای ممانعت از گسترش ویروس کرونا در خانه ها بمانند و به دستورات صادره پایبند باشند.
کد خبر 4891589
فاطمه صالحی ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 564 روز و 16 ساعت پیش
طرح فاصله گذاری اجتماعی با همراهی مردم ادامه دارد

طرح فاصله گذاری اجتماعی با همراهی مردم ادامه دارد به گزارش خبرآنلاین استان البرز و بنا براعلام استانداری البرز، شهبازی شامگاه جمعه در بازدید از مبادی ورودی و خروجی شهرستان کرج (تقاطع پل حصارک، فردیس و محمدشهر) و بازدید از روند اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی، افزود: تمام دستگاه ها اعم از نیروهای بسیج، سپاه پاسداران، نیروی انتظامی، هلال احمر، ثبت احوال و نمایندگان فرماندار در محل های اجرای طرح حضور دارند.
وی ادامه داد: در این بازدید ها دستور لازم برای تجهیز ماموران و داوطلبان اجرای طرح در مبادی به امکانات بهداشتی و ضدعفونی کننده، صادر شد تا ایمنی لازم را داشته باشند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 564 روز و 17 ساعت پیش
بازدید رییس کل دادگستری استان از زندان مرکزی یاسوج

بازدید رییس کل دادگستری استان از زندان مرکزی یاسوج به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج ، در بازدید رئیس کل دادگستری به همراه معاون نظارت بر حفظ حقوق شهروندی دادگستری این استان، دادستان، قضات اجرای احکام کیفری و ناظر زندان از زندان مرکزی یاسوج دستورات لازم برای حل مشکلات 150 نفر زندانی صادر شد.
نگین تاجی گفت: با توجه به اینکه تعدادی از زندانیان واجد شرایط برخورداری از مرخصی موضوع بخشنامه های رئیس قوه قضاییه در سپردن تامین لازم دارای مشکل بودند، دستورات و توصیه های لازم برای تسهیل در شرایط اخذ تامین به منظور بهره مندی تعداد بیشتری از زندانیان از مرخصی و رفع دغدغه های خانواده های مددجویان صادر شد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 564 روز و 17 ساعت پیش
شیوع کرونا در روستاهای کردستان، سلامت ساکنان را تهدید می کند

شیوع کرونا در روستاهای کردستان، سلامت ساکنان را تهدید می کند به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج ،به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، دکتر ابراهیم قادری گفت: همانگونه که انتظار می رفت بیماری کرونا در برخی مناطق روستایی استان نیز دیده شد و امکان گسترش آن نیز وجود دارد.
اوبا بیان اینکه یک مورد مرگ در روستای آویهنگ سنندج بر اثر ابتلا به بیماری کرونا به ثبت رسیده است، افزود: در پی بیماری یکی از سکنه این روستا که اوایل فروردین از تهران به روستای خود برگشته بود، برخی از بستگان برای دیدار و عیادت از فرد یاد شده، اقدام کردند و متاسفانه این فرد دو روز پیش در بیمارستان توحید فوت کرد و نتیجه آزمایش او نیز در خصوص ابتلا به ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 564 روز و 17 ساعت پیش
پاسخگوی شماره 4030 باشید/ غربالگری بیش از یک میلیون و 700 هزار کرمانشاهی در طرح مقابله با کرونا

پاسخگوی شماره 4030 باشید/ غربالگری بیش از یک میلیون و 700 هزار کرمانشاهی در طرح مقابله با کرونا سارا شاه آبادی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه با تاکید بر اهمیت مسئله بیماریابی و درمان سریع بیماران در حوزه بهداشت، اظهار داشت: از 29 اسفندماه غربالگری افراد و خانوار ها را از نظر علائم کرونا ویروس در استان شروع کرده ایم و همچنان ادامه دارد.
وی در خصوص آخرین وضعیت غربالگری استان کرمانشاه، افزود: از جمعیت یک میلیون و 813 هزار و 370 نفری استان تاکنون به کمک بهورزان و مراقبان سلامت پرسش نامه غربالگری برای یک میلیون و 704 هزار نفر پر شده است.
مدیر گروه کنترل بیماری های غیرواگیر دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه ادامه داد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 564 روز و 17 ساعت پیش
پلمب 253 واحد صنفی متخلف / توقیف 18 خودرو در طرح فاصله گذاری اجتماعی

پلمب 253 واحد صنفی متخلف / توقیف 18 خودرو در طرح فاصله گذاری اجتماعی منوچهر حبیبی سخنگوی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در استان در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین ،گفت: از ابتدای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی تا چهاردهم فروردین 253 واحد صنفی متخلف در استان پلمب شدند.
حبیبی افزود: همچنین در این مدت 18 دستگاه خودرو که قصد ورود به شهر را داشتند، توقیف شدند.
او اضافه کرد: همچنین برای 69 خودروی متخلف جریمه 500 هزار تومانی صادر شد.
معاون سیاسی استاندار گفت: در سطح شهر قزوین 34 هزار و 600 نفر غربالگری کرونا شده اند.
به گفته حبیبی، 168 نفر در 14 نقطه اصلی و 24 نقطه فرعی مستقر هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 564 روز و 17 ساعت پیش
افزایش عجیب تعداد مسافران اتوبوس همزمان با اعلام طرح فاصله اجتماعی!

افزایش عجیب تعداد مسافران اتوبوس همزمان با اعلام طرح فاصله اجتماعی! به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، محمود ترفع مدیرعامل شرکت اتوبوسرانی تهران ، درباره آمار مسافران اتوبوس طی روز جاری در پایتخت اظهار داشت: در اوایل صبح امروز که ساعات کاری ادارات و شرکت ها آغاز شد تعداد مسافران اتوبوس متاسفانه زیاد بود و ما با توجه به این مساله سر فاصله حرکت اتوبوس ها را کاهش دادیم و اتوبوس های بیشتری به برخی مسیرهای پرمسافر اعزام کردیم.
وی افزود: حمل و نقل عمومی تقاضا محور است و بر اساس آن تعداد اتوبوس و یا سرفاصله حرکت ها تنظیم می شود و این موضوع فراکرونایی محسوب می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 564 روز و 17 ساعت پیش
تمدید طرح قطع زنجیره شیوع کرونا و تعطیلی اصناف تا 20 فروردین

تمدید طرح قطع زنجیره شیوع کرونا و تعطیلی اصناف تا 20 فروردین به گزارش ایلنا از رشت، میرشمس مومنی زاده با تاکید بر لزوم تداوم همکاری مردم و اصناف شهرستان رشت تا غالب شدن بر ویروس کرونا، اظهار داشت: در اجرای طرح قطع زنجیره شیوع ویروس کرونا، واحدهای صنفی شهرستان همچنان تا 20 فروردین تعطیل خواهد بود.
وی با بیان اینکه بهبود وضعیت شهرستان رشت در زمینه مقابله با ویروس کرونا را مدیون همکاری شهروندان و اصناف هستیم که با قبول همه سختی ها و فشارهای اقتصادی در راستای بازگشت سلامت به جامعه گام برداشتند، هشدار داد: هرگونه غفلت از خطر شیوع ویروس کرونا می تواند موجب بروز بحرانی دیگر در شهرستان شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 564 روز و 17 ساعت پیش
کرونا هم خانه نشین شان نکرد!

کرونا هم خانه نشین شان نکرد! شیشه ماشین ها که بالا رفت، کار و کاسبی کودکان خیابان هم خراب شد؛ آن ها یک روز که بی خبر از همه جا با شاخه های گل و بسته های آدامس و دستمال و چسب زخم به خیابان آمدند، با صحنه عجیب و غریبی مواجه شدند؛ مردم ماسک روی صورت داشتند و دستکش در دست، خیابان ها خلوت شده بود و شیشه ماشین ها بالا رفته بود. یکی از این کودکان سعید است: کرونا که آمد خیابان ها خلوت شد، ماشین ها کم شدند، کار و کاسبی ما هم از بین رفت. من نمی دانم این بیماری کی آمد و کی می خواهد برود، اما آرزو می کنم زودتر از بین برود تا بازهم شیشه ماشین ها بیاید پایین. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 564 روز و 17 ساعت پیش
خطر ابتلا به کرونا در کمین کودکان

خطر ابتلا به کرونا در کمین کودکان رئیس بیمارستان کودکان امیرکلای بابل گفت: خانواده ها هوشیار باشند که کودکان از خطر ویروس کرونا در امان نیستند و به این بیماری مبتلا می شوند.
به گزارش ایلنا، حسن محمودی با بیان اینکه خانواده ها هوشیار باشند که کودکان از خطر ویروس کرونا در امان نیستند و به این بیماری مبتلا می شوند، گفت: هر چند کودکان خیلی کمتر از بزرگسالان به ویروس کرونا مبتلا می شوند، اما خانواده ها نباید از این خطر غافل شوند و نکات بهداشتی را همانند افراد بزرگسال برای کودکان رعایت کنند.
وی افزود: کودکانی که به ویروس کرونا مبتلا می شوند کمتر از بزرگسالان علامت شدید پیدا می کنند ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 564 روز و 17 ساعت پیش
36 دانش اموز اتیسمی در استان شناسایی شده اند

36 دانش اموز اتیسمی در استان شناسایی شده اند به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بجنورد ، عباس سعیدی گفت:یکی ازحوزه هایی که در آموزش وپرورش استثنایی استان ازدوسال گذشته مورد توجه قرار گرفته است، حوزه اتیسم است.
سعیدی افزود: دوم آوریل (14 فروردین) که از سوی سازمان ملل به عنوان روز جهانی اگاهی بخشی اتیسم نام گذاری شده است.
او بیان کرد: در این زمینه با برنامه ریزی و آگاهی بخشی همکاران ما در آموزش و پرورش استثنایی افزایش پوشش 500 در صدی دانش آموزان را در استان شاهد بودیم.
سعیدی گفت:تاکنون 36 دانش آموز تحت پوشش قرار گرفته اند و امیدواریم با اقبال خانواده ها، در سال تحصیلی آینده علاوه بر پوشش دانش آموزان ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 564 روز و 17 ساعت پیش
خطر ویروس کرونا در کمین کودکان/ خردسالان دارای بیماری زمینه ای بیشتر در معرض خطر هستند

خطر ویروس کرونا در کمین کودکان/ خردسالان دارای بیماری زمینه ای بیشتر در معرض خطر هستند به گزارش ایلنا، حسن محمودی با بیان اینکه خانواده ها هوشیار باشند که کودکان از خطر ویروس کرونا در امان نیستند و به این بیماری مبتلا می شوند، گفت: هر چند کودکان خیلی کمتر از بزرگسالان به ویروس کرونا مبتلا می شوند، اما خانواده ها نباید از این خطر غافل شوند و نکات بهداشتی را همانند افراد بزرگسال برای کودکان رعایت کنند.
وی افزود: کودکانی که به ویروس کرونا مبتلا می شوند کمتر از بزرگسالان علامت شدید پیدا می کنند، اما در مجموع ویروس در کمین کودکان هم قرار دارد.
رئیس بیمارستان کودکان امیرکلای بابل گفت: ویروس کرونا برای کودکانی که بیماری هایی همانند سرطان، نقص ایمنی، پیوندَشدهها، متابولیک ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 564 روز و 17 ساعت پیش
تکذیب شد: بازگشت کارگران چینی به گچساران

تکذیب شد: بازگشت کارگران چینی به گچساران ویروس کرونا امروزه به مهم ترین و اصلی ترین خبرها در رسانه های اجتماعی تبدیل شده است اما از طرف دیگر ایجاد اضطراب و استرس ناشی از ترس ابتلا به این بیماری، بازار شایعات و اخبار جعلی را در این رسانه ها هم داغ کرده است در این میان شبکه های معاند مبادرت به انتشار پیام هایی از کانال های خود می کنند که موجب تشویش اذهان عمومی و خدشه وارد شدن به امنیت روانی کاربران در فضای مجازی شده اند بنابراین در چنین شرایط دشواری، شبکه های اجتماعی هم می توانند به افزایش آگاهی عمومی مردم کمک کنند و هم شبکه های مانند رسانه های ضدانقلاب می توانند با بازتاب اخبار جعلی آرامش را از مردم بگیرند و اطلاعات نادرست فراوانی در ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 564 روز و 17 ساعت پیش
تولید و توزیع 50هزار ماسک توسط مراکز نیکوکاری استان زنجان

تولید و توزیع 50هزار ماسک توسط مراکز نیکوکاری استان زنجان به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان ، هدایت صفری مدیرکل کمیته امداد استان زنجان گفت:از ابتدای شیوع ویروس کرونا مراکز نیکوکاری استان نیز برای کمک به نظام سلامت دست بکار شده وب صورت خودجوش و با حرکت جهادی به کمک محرومین و نیازمندان جامعه شتافتند.
او از تهیه، تولید و توزیع قریب به 50هزار ماسک،1500عدد مواد ضدعفونی کننده و بهداشتی در بین نیازمندان و اقشار آسیب پذیر خبر داد و گفت:37مرکز نیکوکاری کمیته امداد با محوریت مساجد همگام با سایر گرو های جهادی به صورت کاملاً خودجوش به یاری نیازمندان و اقشار آسیب پذیر شتافته و با ضدعفونی محلات ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 564 روز و 18 ساعت پیش
خشونت در قرنطینه

خشونت در قرنطینه سلامت نیوز :این روزها که ویروس کرونا دنیای خارج از منزل را به محیطی ناامن تبدیل کرده است، دعواها و سروصداهای خانوادگی نیز محیط برخی از خانه ها را چنان ناامن کرده که سروصدای آن از چهاردیواری خانه ها فراتر رفته و اکنون در بسیاری از کشورها به یک دغدغه جدی تبدیل شده است.
به گزار سلامت نیوز به نقل از روزنامه همدلی ،از روزی که ویروس کرونا به زندگی مردم پا گذاشت و آنان را به اجبار خانه نشین کرد، پشت دیوار برخی از خانه ها خشونت پا گرفت و زندگی را به کام ساکنان آن تلخ کرد. گویا مأموریت این ویروس چینی فقط تهدید جانی بشریت نیست، بلکه سلامت روان و آرامش روحی آنان را نیز نشانه گرفته است. ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 564 روز و 18 ساعت پیش
مردم دیلم نگران محل نقاهتگاه بیماران کرونا نباشند

مردم دیلم نگران محل نقاهتگاه بیماران کرونا نباشند ایرج زنده بودی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این محل برای گذارندن دوره پس از بستری بیماران کرونایی در بیمارستان و آن دسته از بیمارانی است که توان نگهداری و ایجاد شرایط مناسب را در منزل ندارند، درنظرگرفته شده است.
وی اظهار داشت: باتوجه به اینکه بیمار ترخیص شده از بیمارستان در یک مکان امن و با حضور پرسنل مجرب و کادر درمانی دوره نقاهت خود را طی کرده و پس از آن بدون بیماری در جامعه حضور پیدا می کند، دایرشدن این نقاهتگاه می تواند کمک بسیار بزرگی برای کاهش چرخه بیماری محسوب شود.
ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 564 روز و 18 ساعت پیش
استرس چیست و چگونه آن را مدیریت کنیم؟

استرس چیست و چگونه آن را مدیریت کنیم؟ سرهنگ یدالله رنجبرپور، رئیس مرکز مشاوره آرامش معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان البرز در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از البرز ، با بیان این که واکنش های فیزیکی، ذهنی و عاطفی که در نتیجه تغییرات و نیازهای زندگی فرد، تجربه می شوند را استرس می گویند، گفت: راهکارهای زیادی برای یادگیری و مدیریت استرس در زندگی وجود دارد.
او با اشاره به این که استرس می تواند در فعالیت های روزانه ما تاثیرات مخربی را بگذارد، افزود: کار را به کاردان بسپارید و کاری به کار دنیا نداشته نباشید. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 564 روز و 18 ساعت پیش
مدد کاران اجتماعی قزوین در کنار بیماران کرونایی

مدد کاران اجتماعی قزوین در کنار بیماران کرونایی هدی حقیقی معاون امور اجتماعی بهزیستی استان در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین ،گفت: براساس توافق نامه انجمن مددکاری اجتماعی با جمعیت هلال احمر ، 8 نفر از مددکاران با حضور در بیمارستان رازی و همچنین در نقاهتگاه به بیماران کرونایی خدمات می دهند.
حقیقی افزود: خدمات این مددکاران شامل کاهش استرس و مشکلات روانی اجتماعی، خانوادگی و معیشتی مبتلایان به کرونا و خانواده های آنان است.
او اضافه کرد: فعالیت این مددکاران به صورت شیفتی ست و مدت هر شیفت سه ساعت است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 564 روز و 18 ساعت پیش
سامانه بومی آموزش مجازی دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان افتتاح شد

سامانه بومی آموزش مجازی دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان افتتاح شد رضا نقدی در جلسه هیات رئیسه دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان که به صورت ویدئوکنفرانس، برگزار شد، بااعلام این خبر اظهار کرد: دانشکده های فنی و حرفه ای و کشاورزی استان سمنان در ایام تعطیلات عید نوروز، کلاس های مجازی جبرانی برای دانشجویان برگزار کرد.
وی بر لزوم برگزاری کلاس های مجازی استان تاکید و خاطرنشان کرد: با تصمیمات اتخاذ شده، مقرر شد از امروز شنبه 16 فروردین ماه، دانشکده های استان، تمام ظرفیت خود را به صورت کامل مورد استفاده قرار داده تا کلاس های مجازی به بهترین نحو برگزار شده و دروس به دانشجویان ارائه خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 564 روز و 18 ساعت پیش
حفاظت از ذخایر ژنتیکی حیات وحش کشور از اولویت های موزه ملی تاریخ طبیعی در سال جاری

حفاظت از ذخایر ژنتیکی حیات وحش کشور از اولویت های موزه ملی تاریخ طبیعی در سال جاری به گزارش ایسنا، محمد مدادی گفت: دستور مقام معظم رهبری در 15 فروردین سال 86 در خصوص ذخایر ژنتیکی کشور، توجه نظام در سطوح بالا به این مهم را نشان می دهد و وظایف ما برای برنامه ریزی و اقدام جدی در این خصوص را صد چندان می کند.
وی با اشاره به تصویب قانون حفاظت و بهره برداری از ذخایر ژنتیکی کشور در سال 97 اظهار کرد: در این قانون وظایف سنگین و مهمی در حوزه حفاظت از ذخایر ژنتیکی حیات وحش بر عهده سازمان متبوع گذاشته شده است که همکاری جدی واحدهای ستادی و استانی را برای انجام آن ها می طلبد.
مدیر کل دفتر موزه ملی تاریخ طبیعی و ذخایر ژنتیکی سازمان حفاظت محیط زیست افزود ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 564 روز و 18 ساعت پیش
بهزیستی: معتادان با نظر ستاد مبارزه با مواد مخدر از مراکز نگهداری ترخیص شدند

بهزیستی: معتادان با نظر ستاد مبارزه با مواد مخدر از مراکز نگهداری ترخیص شدند مجید رضازاده با اشاره به رها شدن معتادان متجاهر در سطح شهر تهران و در منطقه میدان شوش اظهار کرد:علاوه بر معتادان، فروشندگان مواد مخدر نیز در این محدوده هستند و در واقع این معتادان کارتن خواب نبوده و دارای خانواده هستند.
وی تصریح کرد: این افراد با نظر کمیته اجتماعی ستاد مبارزه با مواد مخدر از مراکز نگهداری آزاد شدند و در سطح شهر دیده شده اند و سازمان بهزیستی هیچ نقشی در جمع آوری و پذیرش این افراد ندارد.
معاون توسعه پیشگیری و درمان سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: همچنین با شیوع ویروس کرونا ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 564 روز و 18 ساعت پیش
این مرض موجب ترک عادت و دگرگونی آن شد

این مرض موجب ترک عادت و دگرگونی آن شد شیوع ویروس کرونا و جاخوش کردنش با ایجاد سبک زندگی جدیدی همراه شد. گونه ای زندگی که تمام مردم دنیا فارغ از شاخصه های متمایزکننده شان ملزم به رعایت آن هستند، این اتفاق را می توان معادل بیتی از حافظ دانست که می گوید: "از خلاف آمد عادت بطلب کام که من/ کسب جمعیت از آن زلف پریشان کردم."
زندگی برخلاف عادات روزمره و اجبار به کنار آمدن با وضعیتی که کمتر پیش می آید، بر کوچک ترین و طبیعی ترین ساحت های حیات انسان تاثیرگذار بوده است. رعایت نکات بهداشتی خاص همچون استفاده از ماسک و دستکش و ضرورت شستن دست ها در فواصل زمانی مشخص، دوری گزینی از اجتماع و زندگی محدود در چارچوب خانه و خانواده ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 564 روز و 18 ساعت پیش
قائم مقام رئیس سازمان دانش آموزی خبر داد؛ پوشش بیش از 2 میلیون و 500 هزار دانش آموز در قالب فعالیت های تشکیلات پیشتازان در افق 1404

قائم مقام رئیس سازمان دانش آموزی خبر داد؛ پوشش بیش از 2 میلیون و 500 هزار دانش آموز در قالب فعالیت های تشکیلات پیشتازان در افق 1404 قائم مقام رئیس سازمان دانش آموزی از پوشش بیش از 2 میلیون و 500 هزار دانش آموز در قالب فعالیت های تشکیلات پیشتازان در افق 1404 خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، اسماعیل بحری زاده با اشاره به برنامه های سال 99 سازمان دانش آموزی کشور، اظهار کرد: در سال پیش رو ایجاد برخی شایستگی های رفتاری مطلوب و پایدار در اعضا به عنوان هدف قرار گرفته و فعالیت ها، عموما در قالب تیمی و گروهی طراحی و با اولویت برخورداری از مهارت های ارتباطی، اجتماعی، هویت اسلامی ایرانی و انقلابی تنظیم شده است . ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اجتماعی انتشار : 564 روز و 18 ساعت پیش
تاخیر کوچ عشایر در راستای پیشگیری از شیوع کرونا

تاخیر کوچ عشایر در راستای پیشگیری از شیوع کرونا به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ مدیر امور عشایری استان مرکزی گفت: بر اساس تصمیم سازمان امور عشایر کشور، برنامه کوچ از استانهای همجوار به درون محدوده استان مرکزی و برعکس به تعویق افتاده و تا اطلاع بعدی انجام نمی شود.
منصوری افزود: این تصمیم به دلیل شیوع کرونا اتخاذ و ضروری بودن اجرای آن را به ادارات امور عشایری استانهای قم، تهران و قزوین اعلام شده است.
او گفت: روند ارایه خدمات از جمله آبرسانی و توزیع آرد در میان جامعه عشایری استان همانند قبل و بدون مشکل انجام می شود.
منصوری در پایان افزود ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 564 روز و 18 ساعت پیش
ارائه نتایج پلاسما درمانی بیماران کرونا

ارائه نتایج پلاسما درمانی بیماران کرونا سلامت نیوز :فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به اجرای سیستم غربالگری ملی در تهران گفت: پیوستن به مجموعه غربالگری ملی توسط تیم بهداشت و درمان مشکلات آماری شهر تهران برطرف می شود.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، علیرضا زالی، با اشاره به اینکه کماکان ممکن است در تهران شاهد امواج جدیدی از بازگشت و گسترش شیوع کرونا باشیم، اظهار امیدواری کرد که آمادگی درمانی بیمارستان ها بیش از گذشته در کشور حفظ شود.
وی با بیان اینکه نیروهای حوزه درمان و بهداشت خدمات ارزنده ای را تا کنون ارائه داده اند، خاطرنشان کرد: هر چه از زمان شیوع این بیماری می گذرد ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 564 روز و 18 ساعت پیش