ایرج حریرچی: وضعیت کرونا در تهران نگران کننده است

ایرج حریرچی: وضعیت کرونا در تهران نگران کننده است دکتر ایرج حریرچی - نماینده ویژه وزیر بهداشت و ناظر بر اجرای طرح بسیج ملی مبارزه با بیماری کرونا در ارتباط ویدیو کنفرانسی با خبرنگاران، در پاسخ به سوال ایسنا درباره وضعیت ابتلا به کووید19 در استان تهران و استان های پرشیوع، گفت: در استان هایی که روند ابتلا به کووید19 زودتر آغاز شد و معمولا استان های پر خطرمان محسوب می شدند، در حال حاضر روند ابتلا نزولی شده است و اکنون تعداد بیشتری از استان هایمان این وضعیت را دارند. البته متاسفانه برخی از استان ها هنوز از نظر تعداد موارد ابتلا و مرگ ومیر روند صعودی نسبی را دارند که استان هایی هستند که ویروس کرونا دیرتر به آن ها وارد شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 55 روز و 20 ساعت پیش
ارتقا جایگاه دانشگاه امیرکبیر در رتبه بندی موضوعی کیو.اس

ارتقا جایگاه دانشگاه امیرکبیر در رتبه بندی موضوعی کیو.اس به گزارش ایسنا، براساس رتبه بندی موضوعی کیو.اس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در حوزه کلی مهندسی و فناوری از رتبه 451-500 به رتبه 361 ارتقا یافته است.
رتبه بندی کیو.اس در سال 2020 میلادی دانشگاه های برتر دنیا را در 48 حوزه موضوعی در قالب 5 حیطه کلی علوم طبیعی ، مهندسی و فناوری ، علوم زیستی و پزشکی ، علوم اجتماعی و هنر و علوم انسانی مورد رتبه بندی قرار داده است.
مقایسه نتایج این رتبه بندی در سال 2020 نسبت به سال 2019 نشان از ارتقا معنادار جایگاه اکثر دانشگاه های کشور در برخی حوزه های موضوعی دارد که براین اساس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در حوزه مهندسی برق و الکترونیک ارتقا 200 پله ای داشته است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 55 روز و 20 ساعت پیش
تشکیل ستاد حمایت از بیکارشدگان بر اثر کرونا در آذربایجان غربی کارساز است

تشکیل ستاد حمایت از بیکارشدگان بر اثر کرونا در آذربایجان غربی کارساز است روح الله حضرت پور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ضمن تاکید بر لزوم حمایت دولت از اقشار آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: نمایندگان مجلس برای خدمات رسانی به افرادی که کسب و کار آنان دچار زیان شده است عزم جدی داشته و در این راستا با حمایت از تمامی برنامه های اثرگذار در کنار دولت خواهیم بود.
وی افزود: متاسفانه در جریان شیوع بیماری کرونا، اقشار مختلف مردم به ویژه کارگران روز مزد دچار ضربات جبران ناپذیری شده اند که باید حمایت از آنان را در دستور کار قرار دهیم.
وی ادامه داد: بیکاران نیز در چنین شرایطی به حمایت هر چه بیشتر دولت نیازمند هستند که حمایت از آنان می تواند بخشی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 55 روز و 20 ساعت پیش
تهرانی ها 52 میلیارد تومان به نیازمندان کمک کردند

تهرانی ها 52 میلیارد تومان به نیازمندان کمک کردند به گزارش روز شنبه کمیته امداد استان تهران، سید ابوالفضل پرپنچی، با بیان اینکه مراکز نیکوکاری با هدف نهادینه سازی فرهنگ احسان و نیکوکاری ایجاد شده اند، افزود: این مراکز توسط مردم اداره می شوند و به صورت محله محور با شناسایی خیران و نیازمندان هر محله از طریق خیران به نیازمندان کمک رسانی می کنند.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون 267 مرکز نیکوکاری در استان تهران وجود دارد، بیان کرد: 124 مرکز با محوریت مساجد در محله ها فرهنگ نوع دوستی را گسترش می دهند.
مدیر کل کمیته امداد استان تهران ادامه داد: مردم نیک اندیش استان در سال گذشته 52 میلیارد و 713 میلیون تومان به صورت نقدی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 55 روز و 20 ساعت پیش
827 بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان های مازندران بستری هستند

827 بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان های مازندران بستری هستند سید عباس موسوی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه ظرف 24 ساعت گذشته تعداد 153 بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان های استان به جز بابل بستری شدند، افزود: در این مدت تعداد 224 نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان ها مرخص شدند.
وی اظهار داشت: هم اکنون 827 بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی حاد مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در مراکز درمانی استان مازندران به جز بابل بستری هستند.
موسوی از همراهی و مشارکت مردم فهیم مازندران و دستگاه های اجرایی، انتظامی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 55 روز و 20 ساعت پیش
حریرچی: ترافیک امروز تهران ما را نگران کرده است

حریرچی: ترافیک امروز تهران ما را نگران کرده است به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت در ارتباط ویدئویی با خبرنگاران گفت: در استان هایی که زودتر این بیماری شروع شد و استان های پرخطر است روند رو به نزول است و تعداد بیشتری از استان ها در حال حاضر این روند را دارند و هنوز برخی استان ها روند صعودی نسبی از لحاظ ابتلا و مرگ ومیر را دارند این استان ها استان هایی هستند که شیوع بیماری در آنها زودتر آغاز شده است. درباره تهران نگران هستیم هرگونه وجود ویروس در حد متوسط به دلیل کلیدی بودن این استان می تواند باعث انتشار ویروس شود. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 55 روز و 20 ساعت پیش
تعطیلی صنوف قم تا 20 فروردین ادامه دارد

تعطیلی صنوف قم تا 20 فروردین ادامه دارد به گزارش روز شنبه روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت قم، محمود سیجانی درگفت وگویی بیان کرد: براساس تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا تعطیلی واحدهای صنفی قم به غیر از اصنافی که برای تامین مایحتاج ضروری مردم مجاز به فعالیت هستند، بقیه واحدهای صنفی باید تا روز بیستم فروردین ماه جاری تعطیل باشد.
وی افزود: تعطیلی واحدهای صنفی با هدف کاهش تردد درسطح شهر وجلوگیری ازشیوع ویروس کرونا اعلام شدهاست و با واحدهای متخلف برخورد خواهد شد.
وی با تشکر از اصناف بهلحاظ رعایت طرح فاصلهگذاری اجتماعی بیان کرد: اصناف قم از روز نخست اجرای این طرح همکاری و تعامل خوبی با مسئولان استان داشتند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 55 روز و 20 ساعت پیش
خدمات تخصصی بهداشت و درمان به جانبازان و والدین شهدا ارائه می شود

خدمات تخصصی بهداشت و درمان به جانبازان و والدین شهدا ارائه می شود علی کاظمی روز شنبه با بیان این مطلب به رسانه ها اظهار داشت: در راستای مقابله با بیماری کرونا، بسته های بهداشتی در بین ایثارگران و جانبازان توزیع شده و شماره تماس 1616 به صورت شبانه روزی آماده ارائه خدمات و پاسخگویی به نیازهای جانبازان است.
وی خاطرنشان کرد: ضمن ارائه خدمات مشاوره ای، مددکاری و بهداشت روان به جانبازان، منازل جانبازانی که در قرنطینه هستند نیز در صورت نیاز توسط اکیپ های مربوطه سم پاشی و ضدعفونی می شود.
کاظمی افزود: لوازم ضدعفونی کننده، ماسک و دستکش تا کنون در سه نوبت در تمام شهرستان های استان زنجان در بین خانواده های پُرخطر توزیع شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 55 روز و 20 ساعت پیش
از حرکتی خودجوش تا حماتی بی نظیر/ همبستگی مثال زدنی مردم یک شهر برای مقابله با کرونا ویروس

از حرکتی خودجوش تا حماتی بی نظیر/ همبستگی مثال زدنی مردم یک شهر برای مقابله با کرونا ویروس به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد ، مردم دیار ندوشن از توابع شهرستان میبد در استان یزد، در روز های مبارزه با کرونا با یک همبستگی مثال زدنی و فعالیت و همکاری همه فرهیختگان و فعالان اجتماعی توانستند نسبت به همه کشور، پیشتاز در قرنطینه شهر و دیار خود باشند و کرونا را شکست دهند.
شهر ندوشن در این روز های حمله جهانی ویروس کرونا خودش را خوب شناخت که چگونه فرهنگ تاریخی این دیار در دفاع از شهر حرف اول را می زند و از اولین روز های زمزمه تاخت وتاز یک بیماری واگیر به سرعت شهر در حال آماده باش درآمد و ابتدا به صورت خودجوش و مردمی مسیر های منتهی به شهر با خاک ریز مسدود شد و ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 55 روز و 20 ساعت پیش
توقیف 18 خودرو در طرح فاصله گذاری اجتماعی

توقیف 18 خودرو در طرح فاصله گذاری اجتماعی به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز قزوین، منوچهر حبیبی سخنگوی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در استان گفت: از ابتدای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی تا چهاردهم فروردین 253 واحد صنفی متخلف در استان پلمب شدند.
حبیبی افزود: همچنین در این مدت 18 دستگاه خودرو که قصد ورود به شهر را داشتند، توقیف شدند.
وی اضافه کرد: همچنین برای 69 خودروی متخلف جریمه 500 هزار تومانی صادر شد.
معاون سیاسی استاندار گفت: در سطح شهر قزوین 34 هزار و 600 نفر غربالگری کرونا شده اند.
به گفته حبیبی، 168 نفر در 14 نقطه اصلی و 24 نقطه فرعی مستقر هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 55 روز و 20 ساعت پیش
توزیع اقلام بهداشتی بین رانندگان در بندر امام خمینی

توزیع اقلام بهداشتی بین رانندگان در بندر امام خمینی به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خوزستان، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان گفت: این اقلام به منظور منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا توزیع شده است.
غلامعباس بهرامی نیا افزود:این بسته ها شامل یک عدد ژل ضدعفونی، یک عدد ماسک، یک جفت دستکش و یک بسته دستمال کاغذی جیبی می باشد که بین رانندگانی که کالا های اساسی را از مبدأ بندرامام خمینی جابجا می کنند، توزیع شده است.
وی ادامه داد:این اداره کل آمادگی دارد 10 هزار بسته اقلام بهداشتی دیگر نیز بین رانندگان دارای بارنامه از بندر امام خمینی برای جابجایی کالای اساسی توزیع کند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 55 روز و 20 ساعت پیش
ماجرای پرابهام پیرمرد دستفروش

ماجرای پرابهام پیرمرد دستفروش روزنامه آفتاب یزد نوشت : روز های عجیب و بعضا سختی را می گذرانیم. روز هایی که ویروس منحوس کرونا همه را خانه نشین و سیر صعودی مبتلایان به این بیماری، ترس و استرس مردم را افزون کرده است. هیچکس نمی داند که چه زمانی این ویروس بار و بندیلش را جمع می کند و از ایران می رود. از همین رو مردم در میان اخبار های گوناگون در مورد کرونا ویروس به دنبال خبری می گردند تا کمی خیالشان را بابت این ویروس آسوده کند. حال در این شرایط کافی است فیلمی متاثر کننده در فضای مجازی منتشر شود، آن وقت است که فضا از آن چه هست بدتر می شود؛ به ویژه آن که، آن فیلم ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 55 روز و 20 ساعت پیش
حامیان طرح اکرام ایتام سمنان 115 میلیارد ریال کمک کردند

حامیان طرح اکرام ایتام سمنان 115 میلیارد ریال کمک کردند محسن مسعودیان راد روز شنبه به خبرنگاران اعلام کرد: بر این اساس 130 درصد تعهد کمیته امداد استان سمنان در حوزه اکرام ایتام محقق شد و در این شاخص در جایگاه نخست کشوری قرار گرفت.
وی با اشاره به اینکه طرح محسنین، اکرام، ایتام و شفا با هدف جذب هرچه بیشتر کمک های نقدی و غیر نقدی و حمایت های معنوی برای کودکان نیازمند مشمول حمایت کمیته امداد استان سمنان است، خاطرنشان کرد: حامیان می توانند ماهانه و یا در مناسبت ها و اعیاد مختلف کمک ها را به فرزندان معنوی خود داشته باشند.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان سمنان ادامه داد: سه هزار حامی از اقشار و افراد مختلف از جمله کارمندان ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 55 روز و 21 ساعت پیش
مشکلات روحی و روانی یکی از مهمترین پیامدها و تأثیرات کرونا بر جامعه

مشکلات روحی و روانی یکی از مهمترین پیامدها و تأثیرات کرونا بر جامعه دکتر صفی الله صفایی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: بحران کروناویروس و در خانه ماندن و بیکار شدن بسیاری از مشاغل در جامعه موجب آسیب اقتصادی به اقشار مختلف به ویژه اقشار کم درآمد و ضعیف جامعه بوده و به طور قطع نامناسب بودن شرایط اقتصادی بر مسائل روحی و روانی خانواده ها و جامعه تأثیرگذار خواهد بود.
وی با تأکید بر اینکه باید تبعات و پیامدهای کرونا را به حداقل رساند، افزود: باید جامعه را با خطرات کرونا و پیامدهای آن آشنا کرده و با آگاهی بخشی به جامعه موجب کنترل سریع تر این اپیدمی شد.
صفایی اضافه کرد: نخستین تأثیر این بحران که سلامت عمومی را تهدید می کند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 55 روز و 21 ساعت پیش
پخش جشن نیمه شعبان در جوار بقعه امام زاده ابراهیم از فضای مجازی

پخش جشن نیمه شعبان در جوار بقعه امام زاده ابراهیم از فضای مجازی حجت الاسلام محمد صالحی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: کارگاه تولید ماسک های استاندارد قابل تأیید دانشگاه علوم پزشکی و معاونت غذا و دارو در یکی از مکان های موقوفه ای با فعالیت سه شیفت امروز افتتاح می شود.
وی افزود: پنج هزار پک بهداشتی در اختیار مناطق محروم کرمانشاه قرار گرفته است و با استفاده از ظرفیت موقوفات استان خدمات شایانی در زمینه تهیه مواد ضد عفونی کننده و بهداشتی، گندزدایی شبانه معابر شهر انجام شده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه با اشاره به اینکه 120 تخته پتو به نقاهتگاه بیماران مربوط به کووید 19 ارتش اختصاص داده شده است خاطرنشان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 55 روز و 21 ساعت پیش
تعداد مبتلایان به کرونا در الجزایر به 1171 نفر رسید

تعداد مبتلایان به کرونا در الجزایر به 1171 نفر رسید به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، مسئولان بخش بهداشت الجزایر اعلام کردند که 22 مورد جدید فوت بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در این کشور ثبت شده است.
آنها تاکید کردند که طی 24 ساعت گذشته 185 مورد جدید از ابتلا به ویروس کرونا در الجزایر ثبت شده است.
بنابراین مجموع فوتی ها بر اثر ابتلا به ویروس کرونا به 105 نفر و مبتلایان به 1171 نفر افزایش یافته است.
مسئولان الجزایری از مردم این کشور خواستند برای ممانعت از گسترش ویروس کرونا در خانه ها بمانند و به دستورات صادره پایبند باشند.
کد خبر 4891589
فاطمه صالحی ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 55 روز و 21 ساعت پیش
طرح فاصله گذاری اجتماعی با همراهی مردم ادامه دارد

طرح فاصله گذاری اجتماعی با همراهی مردم ادامه دارد به گزارش خبرآنلاین استان البرز و بنا براعلام استانداری البرز، شهبازی شامگاه جمعه در بازدید از مبادی ورودی و خروجی شهرستان کرج (تقاطع پل حصارک، فردیس و محمدشهر) و بازدید از روند اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی، افزود: تمام دستگاه ها اعم از نیروهای بسیج، سپاه پاسداران، نیروی انتظامی، هلال احمر، ثبت احوال و نمایندگان فرماندار در محل های اجرای طرح حضور دارند.
وی ادامه داد: در این بازدید ها دستور لازم برای تجهیز ماموران و داوطلبان اجرای طرح در مبادی به امکانات بهداشتی و ضدعفونی کننده، صادر شد تا ایمنی لازم را داشته باشند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 55 روز و 21 ساعت پیش
بازدید رییس کل دادگستری استان از زندان مرکزی یاسوج

بازدید رییس کل دادگستری استان از زندان مرکزی یاسوج به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج ، در بازدید رئیس کل دادگستری به همراه معاون نظارت بر حفظ حقوق شهروندی دادگستری این استان، دادستان، قضات اجرای احکام کیفری و ناظر زندان از زندان مرکزی یاسوج دستورات لازم برای حل مشکلات 150 نفر زندانی صادر شد.
نگین تاجی گفت: با توجه به اینکه تعدادی از زندانیان واجد شرایط برخورداری از مرخصی موضوع بخشنامه های رئیس قوه قضاییه در سپردن تامین لازم دارای مشکل بودند، دستورات و توصیه های لازم برای تسهیل در شرایط اخذ تامین به منظور بهره مندی تعداد بیشتری از زندانیان از مرخصی و رفع دغدغه های خانواده های مددجویان صادر شد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 55 روز و 21 ساعت پیش
شیوع کرونا در روستاهای کردستان، سلامت ساکنان را تهدید می کند

شیوع کرونا در روستاهای کردستان، سلامت ساکنان را تهدید می کند به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج ،به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، دکتر ابراهیم قادری گفت: همانگونه که انتظار می رفت بیماری کرونا در برخی مناطق روستایی استان نیز دیده شد و امکان گسترش آن نیز وجود دارد.
اوبا بیان اینکه یک مورد مرگ در روستای آویهنگ سنندج بر اثر ابتلا به بیماری کرونا به ثبت رسیده است، افزود: در پی بیماری یکی از سکنه این روستا که اوایل فروردین از تهران به روستای خود برگشته بود، برخی از بستگان برای دیدار و عیادت از فرد یاد شده، اقدام کردند و متاسفانه این فرد دو روز پیش در بیمارستان توحید فوت کرد و نتیجه آزمایش او نیز در خصوص ابتلا به ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 55 روز و 21 ساعت پیش
پاسخگوی شماره 4030 باشید/ غربالگری بیش از یک میلیون و 700 هزار کرمانشاهی در طرح مقابله با کرونا

پاسخگوی شماره 4030 باشید/ غربالگری بیش از یک میلیون و 700 هزار کرمانشاهی در طرح مقابله با کرونا سارا شاه آبادی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه با تاکید بر اهمیت مسئله بیماریابی و درمان سریع بیماران در حوزه بهداشت، اظهار داشت: از 29 اسفندماه غربالگری افراد و خانوار ها را از نظر علائم کرونا ویروس در استان شروع کرده ایم و همچنان ادامه دارد.
وی در خصوص آخرین وضعیت غربالگری استان کرمانشاه، افزود: از جمعیت یک میلیون و 813 هزار و 370 نفری استان تاکنون به کمک بهورزان و مراقبان سلامت پرسش نامه غربالگری برای یک میلیون و 704 هزار نفر پر شده است.
مدیر گروه کنترل بیماری های غیرواگیر دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه ادامه داد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 55 روز و 21 ساعت پیش
پلمب 253 واحد صنفی متخلف / توقیف 18 خودرو در طرح فاصله گذاری اجتماعی

پلمب 253 واحد صنفی متخلف / توقیف 18 خودرو در طرح فاصله گذاری اجتماعی منوچهر حبیبی سخنگوی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در استان در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین ،گفت: از ابتدای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی تا چهاردهم فروردین 253 واحد صنفی متخلف در استان پلمب شدند.
حبیبی افزود: همچنین در این مدت 18 دستگاه خودرو که قصد ورود به شهر را داشتند، توقیف شدند.
او اضافه کرد: همچنین برای 69 خودروی متخلف جریمه 500 هزار تومانی صادر شد.
معاون سیاسی استاندار گفت: در سطح شهر قزوین 34 هزار و 600 نفر غربالگری کرونا شده اند.
به گفته حبیبی، 168 نفر در 14 نقطه اصلی و 24 نقطه فرعی مستقر هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 55 روز و 21 ساعت پیش
افزایش عجیب تعداد مسافران اتوبوس همزمان با اعلام طرح فاصله اجتماعی!

افزایش عجیب تعداد مسافران اتوبوس همزمان با اعلام طرح فاصله اجتماعی! به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، محمود ترفع مدیرعامل شرکت اتوبوسرانی تهران ، درباره آمار مسافران اتوبوس طی روز جاری در پایتخت اظهار داشت: در اوایل صبح امروز که ساعات کاری ادارات و شرکت ها آغاز شد تعداد مسافران اتوبوس متاسفانه زیاد بود و ما با توجه به این مساله سر فاصله حرکت اتوبوس ها را کاهش دادیم و اتوبوس های بیشتری به برخی مسیرهای پرمسافر اعزام کردیم.
وی افزود: حمل و نقل عمومی تقاضا محور است و بر اساس آن تعداد اتوبوس و یا سرفاصله حرکت ها تنظیم می شود و این موضوع فراکرونایی محسوب می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 55 روز و 21 ساعت پیش
تمدید طرح قطع زنجیره شیوع کرونا و تعطیلی اصناف تا 20 فروردین

تمدید طرح قطع زنجیره شیوع کرونا و تعطیلی اصناف تا 20 فروردین به گزارش ایلنا از رشت، میرشمس مومنی زاده با تاکید بر لزوم تداوم همکاری مردم و اصناف شهرستان رشت تا غالب شدن بر ویروس کرونا، اظهار داشت: در اجرای طرح قطع زنجیره شیوع ویروس کرونا، واحدهای صنفی شهرستان همچنان تا 20 فروردین تعطیل خواهد بود.
وی با بیان اینکه بهبود وضعیت شهرستان رشت در زمینه مقابله با ویروس کرونا را مدیون همکاری شهروندان و اصناف هستیم که با قبول همه سختی ها و فشارهای اقتصادی در راستای بازگشت سلامت به جامعه گام برداشتند، هشدار داد: هرگونه غفلت از خطر شیوع ویروس کرونا می تواند موجب بروز بحرانی دیگر در شهرستان شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 55 روز و 21 ساعت پیش
کرونا هم خانه نشین شان نکرد!

کرونا هم خانه نشین شان نکرد! شیشه ماشین ها که بالا رفت، کار و کاسبی کودکان خیابان هم خراب شد؛ آن ها یک روز که بی خبر از همه جا با شاخه های گل و بسته های آدامس و دستمال و چسب زخم به خیابان آمدند، با صحنه عجیب و غریبی مواجه شدند؛ مردم ماسک روی صورت داشتند و دستکش در دست، خیابان ها خلوت شده بود و شیشه ماشین ها بالا رفته بود. یکی از این کودکان سعید است: کرونا که آمد خیابان ها خلوت شد، ماشین ها کم شدند، کار و کاسبی ما هم از بین رفت. من نمی دانم این بیماری کی آمد و کی می خواهد برود، اما آرزو می کنم زودتر از بین برود تا بازهم شیشه ماشین ها بیاید پایین. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 55 روز و 21 ساعت پیش
خطر ابتلا به کرونا در کمین کودکان

خطر ابتلا به کرونا در کمین کودکان رئیس بیمارستان کودکان امیرکلای بابل گفت: خانواده ها هوشیار باشند که کودکان از خطر ویروس کرونا در امان نیستند و به این بیماری مبتلا می شوند.
به گزارش ایلنا، حسن محمودی با بیان اینکه خانواده ها هوشیار باشند که کودکان از خطر ویروس کرونا در امان نیستند و به این بیماری مبتلا می شوند، گفت: هر چند کودکان خیلی کمتر از بزرگسالان به ویروس کرونا مبتلا می شوند، اما خانواده ها نباید از این خطر غافل شوند و نکات بهداشتی را همانند افراد بزرگسال برای کودکان رعایت کنند.
وی افزود: کودکانی که به ویروس کرونا مبتلا می شوند کمتر از بزرگسالان علامت شدید پیدا می کنند ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 55 روز و 21 ساعت پیش
36 دانش اموز اتیسمی در استان شناسایی شده اند

36 دانش اموز اتیسمی در استان شناسایی شده اند به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بجنورد ، عباس سعیدی گفت:یکی ازحوزه هایی که در آموزش وپرورش استثنایی استان ازدوسال گذشته مورد توجه قرار گرفته است، حوزه اتیسم است.
سعیدی افزود: دوم آوریل (14 فروردین) که از سوی سازمان ملل به عنوان روز جهانی اگاهی بخشی اتیسم نام گذاری شده است.
او بیان کرد: در این زمینه با برنامه ریزی و آگاهی بخشی همکاران ما در آموزش و پرورش استثنایی افزایش پوشش 500 در صدی دانش آموزان را در استان شاهد بودیم.
سعیدی گفت:تاکنون 36 دانش آموز تحت پوشش قرار گرفته اند و امیدواریم با اقبال خانواده ها، در سال تحصیلی آینده علاوه بر پوشش دانش آموزان ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 55 روز و 21 ساعت پیش
خطر ویروس کرونا در کمین کودکان/ خردسالان دارای بیماری زمینه ای بیشتر در معرض خطر هستند

خطر ویروس کرونا در کمین کودکان/ خردسالان دارای بیماری زمینه ای بیشتر در معرض خطر هستند به گزارش ایلنا، حسن محمودی با بیان اینکه خانواده ها هوشیار باشند که کودکان از خطر ویروس کرونا در امان نیستند و به این بیماری مبتلا می شوند، گفت: هر چند کودکان خیلی کمتر از بزرگسالان به ویروس کرونا مبتلا می شوند، اما خانواده ها نباید از این خطر غافل شوند و نکات بهداشتی را همانند افراد بزرگسال برای کودکان رعایت کنند.
وی افزود: کودکانی که به ویروس کرونا مبتلا می شوند کمتر از بزرگسالان علامت شدید پیدا می کنند، اما در مجموع ویروس در کمین کودکان هم قرار دارد.
رئیس بیمارستان کودکان امیرکلای بابل گفت: ویروس کرونا برای کودکانی که بیماری هایی همانند سرطان، نقص ایمنی، پیوندَشدهها، متابولیک ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 55 روز و 21 ساعت پیش
تکذیب شد: بازگشت کارگران چینی به گچساران

تکذیب شد: بازگشت کارگران چینی به گچساران ویروس کرونا امروزه به مهم ترین و اصلی ترین خبرها در رسانه های اجتماعی تبدیل شده است اما از طرف دیگر ایجاد اضطراب و استرس ناشی از ترس ابتلا به این بیماری، بازار شایعات و اخبار جعلی را در این رسانه ها هم داغ کرده است در این میان شبکه های معاند مبادرت به انتشار پیام هایی از کانال های خود می کنند که موجب تشویش اذهان عمومی و خدشه وارد شدن به امنیت روانی کاربران در فضای مجازی شده اند بنابراین در چنین شرایط دشواری، شبکه های اجتماعی هم می توانند به افزایش آگاهی عمومی مردم کمک کنند و هم شبکه های مانند رسانه های ضدانقلاب می توانند با بازتاب اخبار جعلی آرامش را از مردم بگیرند و اطلاعات نادرست فراوانی در ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 55 روز و 21 ساعت پیش
تولید و توزیع 50هزار ماسک توسط مراکز نیکوکاری استان زنجان

تولید و توزیع 50هزار ماسک توسط مراکز نیکوکاری استان زنجان به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان ، هدایت صفری مدیرکل کمیته امداد استان زنجان گفت:از ابتدای شیوع ویروس کرونا مراکز نیکوکاری استان نیز برای کمک به نظام سلامت دست بکار شده وب صورت خودجوش و با حرکت جهادی به کمک محرومین و نیازمندان جامعه شتافتند.
او از تهیه، تولید و توزیع قریب به 50هزار ماسک،1500عدد مواد ضدعفونی کننده و بهداشتی در بین نیازمندان و اقشار آسیب پذیر خبر داد و گفت:37مرکز نیکوکاری کمیته امداد با محوریت مساجد همگام با سایر گرو های جهادی به صورت کاملاً خودجوش به یاری نیازمندان و اقشار آسیب پذیر شتافته و با ضدعفونی محلات ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 55 روز و 22 ساعت پیش
خشونت در قرنطینه

خشونت در قرنطینه سلامت نیوز :این روزها که ویروس کرونا دنیای خارج از منزل را به محیطی ناامن تبدیل کرده است، دعواها و سروصداهای خانوادگی نیز محیط برخی از خانه ها را چنان ناامن کرده که سروصدای آن از چهاردیواری خانه ها فراتر رفته و اکنون در بسیاری از کشورها به یک دغدغه جدی تبدیل شده است.
به گزار سلامت نیوز به نقل از روزنامه همدلی ،از روزی که ویروس کرونا به زندگی مردم پا گذاشت و آنان را به اجبار خانه نشین کرد، پشت دیوار برخی از خانه ها خشونت پا گرفت و زندگی را به کام ساکنان آن تلخ کرد. گویا مأموریت این ویروس چینی فقط تهدید جانی بشریت نیست، بلکه سلامت روان و آرامش روحی آنان را نیز نشانه گرفته است. ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 55 روز و 22 ساعت پیش
مردم دیلم نگران محل نقاهتگاه بیماران کرونا نباشند

مردم دیلم نگران محل نقاهتگاه بیماران کرونا نباشند ایرج زنده بودی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این محل برای گذارندن دوره پس از بستری بیماران کرونایی در بیمارستان و آن دسته از بیمارانی است که توان نگهداری و ایجاد شرایط مناسب را در منزل ندارند، درنظرگرفته شده است.
وی اظهار داشت: باتوجه به اینکه بیمار ترخیص شده از بیمارستان در یک مکان امن و با حضور پرسنل مجرب و کادر درمانی دوره نقاهت خود را طی کرده و پس از آن بدون بیماری در جامعه حضور پیدا می کند، دایرشدن این نقاهتگاه می تواند کمک بسیار بزرگی برای کاهش چرخه بیماری محسوب شود.
ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 55 روز و 22 ساعت پیش
استرس چیست و چگونه آن را مدیریت کنیم؟

استرس چیست و چگونه آن را مدیریت کنیم؟ سرهنگ یدالله رنجبرپور، رئیس مرکز مشاوره آرامش معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان البرز در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از البرز ، با بیان این که واکنش های فیزیکی، ذهنی و عاطفی که در نتیجه تغییرات و نیازهای زندگی فرد، تجربه می شوند را استرس می گویند، گفت: راهکارهای زیادی برای یادگیری و مدیریت استرس در زندگی وجود دارد.
او با اشاره به این که استرس می تواند در فعالیت های روزانه ما تاثیرات مخربی را بگذارد، افزود: کار را به کاردان بسپارید و کاری به کار دنیا نداشته نباشید. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 55 روز و 22 ساعت پیش
مدد کاران اجتماعی قزوین در کنار بیماران کرونایی

مدد کاران اجتماعی قزوین در کنار بیماران کرونایی هدی حقیقی معاون امور اجتماعی بهزیستی استان در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین ،گفت: براساس توافق نامه انجمن مددکاری اجتماعی با جمعیت هلال احمر ، 8 نفر از مددکاران با حضور در بیمارستان رازی و همچنین در نقاهتگاه به بیماران کرونایی خدمات می دهند.
حقیقی افزود: خدمات این مددکاران شامل کاهش استرس و مشکلات روانی اجتماعی، خانوادگی و معیشتی مبتلایان به کرونا و خانواده های آنان است.
او اضافه کرد: فعالیت این مددکاران به صورت شیفتی ست و مدت هر شیفت سه ساعت است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 55 روز و 22 ساعت پیش
سامانه بومی آموزش مجازی دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان افتتاح شد

سامانه بومی آموزش مجازی دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان افتتاح شد رضا نقدی در جلسه هیات رئیسه دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان که به صورت ویدئوکنفرانس، برگزار شد، بااعلام این خبر اظهار کرد: دانشکده های فنی و حرفه ای و کشاورزی استان سمنان در ایام تعطیلات عید نوروز، کلاس های مجازی جبرانی برای دانشجویان برگزار کرد.
وی بر لزوم برگزاری کلاس های مجازی استان تاکید و خاطرنشان کرد: با تصمیمات اتخاذ شده، مقرر شد از امروز شنبه 16 فروردین ماه، دانشکده های استان، تمام ظرفیت خود را به صورت کامل مورد استفاده قرار داده تا کلاس های مجازی به بهترین نحو برگزار شده و دروس به دانشجویان ارائه خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 55 روز و 22 ساعت پیش
حفاظت از ذخایر ژنتیکی حیات وحش کشور از اولویت های موزه ملی تاریخ طبیعی در سال جاری

حفاظت از ذخایر ژنتیکی حیات وحش کشور از اولویت های موزه ملی تاریخ طبیعی در سال جاری به گزارش ایسنا، محمد مدادی گفت: دستور مقام معظم رهبری در 15 فروردین سال 86 در خصوص ذخایر ژنتیکی کشور، توجه نظام در سطوح بالا به این مهم را نشان می دهد و وظایف ما برای برنامه ریزی و اقدام جدی در این خصوص را صد چندان می کند.
وی با اشاره به تصویب قانون حفاظت و بهره برداری از ذخایر ژنتیکی کشور در سال 97 اظهار کرد: در این قانون وظایف سنگین و مهمی در حوزه حفاظت از ذخایر ژنتیکی حیات وحش بر عهده سازمان متبوع گذاشته شده است که همکاری جدی واحدهای ستادی و استانی را برای انجام آن ها می طلبد.
مدیر کل دفتر موزه ملی تاریخ طبیعی و ذخایر ژنتیکی سازمان حفاظت محیط زیست افزود ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 55 روز و 22 ساعت پیش
بهزیستی: معتادان با نظر ستاد مبارزه با مواد مخدر از مراکز نگهداری ترخیص شدند

بهزیستی: معتادان با نظر ستاد مبارزه با مواد مخدر از مراکز نگهداری ترخیص شدند مجید رضازاده با اشاره به رها شدن معتادان متجاهر در سطح شهر تهران و در منطقه میدان شوش اظهار کرد:علاوه بر معتادان، فروشندگان مواد مخدر نیز در این محدوده هستند و در واقع این معتادان کارتن خواب نبوده و دارای خانواده هستند.
وی تصریح کرد: این افراد با نظر کمیته اجتماعی ستاد مبارزه با مواد مخدر از مراکز نگهداری آزاد شدند و در سطح شهر دیده شده اند و سازمان بهزیستی هیچ نقشی در جمع آوری و پذیرش این افراد ندارد.
معاون توسعه پیشگیری و درمان سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: همچنین با شیوع ویروس کرونا ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 55 روز و 22 ساعت پیش
این مرض موجب ترک عادت و دگرگونی آن شد

این مرض موجب ترک عادت و دگرگونی آن شد شیوع ویروس کرونا و جاخوش کردنش با ایجاد سبک زندگی جدیدی همراه شد. گونه ای زندگی که تمام مردم دنیا فارغ از شاخصه های متمایزکننده شان ملزم به رعایت آن هستند، این اتفاق را می توان معادل بیتی از حافظ دانست که می گوید: "از خلاف آمد عادت بطلب کام که من/ کسب جمعیت از آن زلف پریشان کردم."
زندگی برخلاف عادات روزمره و اجبار به کنار آمدن با وضعیتی که کمتر پیش می آید، بر کوچک ترین و طبیعی ترین ساحت های حیات انسان تاثیرگذار بوده است. رعایت نکات بهداشتی خاص همچون استفاده از ماسک و دستکش و ضرورت شستن دست ها در فواصل زمانی مشخص، دوری گزینی از اجتماع و زندگی محدود در چارچوب خانه و خانواده ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 55 روز و 22 ساعت پیش
قائم مقام رئیس سازمان دانش آموزی خبر داد؛ پوشش بیش از 2 میلیون و 500 هزار دانش آموز در قالب فعالیت های تشکیلات پیشتازان در افق 1404

قائم مقام رئیس سازمان دانش آموزی خبر داد؛ پوشش بیش از 2 میلیون و 500 هزار دانش آموز در قالب فعالیت های تشکیلات پیشتازان در افق 1404 قائم مقام رئیس سازمان دانش آموزی از پوشش بیش از 2 میلیون و 500 هزار دانش آموز در قالب فعالیت های تشکیلات پیشتازان در افق 1404 خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، اسماعیل بحری زاده با اشاره به برنامه های سال 99 سازمان دانش آموزی کشور، اظهار کرد: در سال پیش رو ایجاد برخی شایستگی های رفتاری مطلوب و پایدار در اعضا به عنوان هدف قرار گرفته و فعالیت ها، عموما در قالب تیمی و گروهی طراحی و با اولویت برخورداری از مهارت های ارتباطی، اجتماعی، هویت اسلامی ایرانی و انقلابی تنظیم شده است . ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اجتماعی انتشار : 55 روز و 22 ساعت پیش
تاخیر کوچ عشایر در راستای پیشگیری از شیوع کرونا

تاخیر کوچ عشایر در راستای پیشگیری از شیوع کرونا به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ مدیر امور عشایری استان مرکزی گفت: بر اساس تصمیم سازمان امور عشایر کشور، برنامه کوچ از استانهای همجوار به درون محدوده استان مرکزی و برعکس به تعویق افتاده و تا اطلاع بعدی انجام نمی شود.
منصوری افزود: این تصمیم به دلیل شیوع کرونا اتخاذ و ضروری بودن اجرای آن را به ادارات امور عشایری استانهای قم، تهران و قزوین اعلام شده است.
او گفت: روند ارایه خدمات از جمله آبرسانی و توزیع آرد در میان جامعه عشایری استان همانند قبل و بدون مشکل انجام می شود.
منصوری در پایان افزود ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 55 روز و 22 ساعت پیش
ارائه نتایج پلاسما درمانی بیماران کرونا

ارائه نتایج پلاسما درمانی بیماران کرونا سلامت نیوز :فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به اجرای سیستم غربالگری ملی در تهران گفت: پیوستن به مجموعه غربالگری ملی توسط تیم بهداشت و درمان مشکلات آماری شهر تهران برطرف می شود.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، علیرضا زالی، با اشاره به اینکه کماکان ممکن است در تهران شاهد امواج جدیدی از بازگشت و گسترش شیوع کرونا باشیم، اظهار امیدواری کرد که آمادگی درمانی بیمارستان ها بیش از گذشته در کشور حفظ شود.
وی با بیان اینکه نیروهای حوزه درمان و بهداشت خدمات ارزنده ای را تا کنون ارائه داده اند، خاطرنشان کرد: هر چه از زمان شیوع این بیماری می گذرد ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 55 روز و 22 ساعت پیش
حضور بیش از 2 میلیون و 500 هزار دانش آموز در تشکیلات پیشتازان

حضور بیش از 2 میلیون و 500 هزار دانش آموز در تشکیلات پیشتازان به گزارش روز شنبه مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، ا سماعیل بحری زاده با تشریح برنامه های سال 99سازمان دانش آموزی کشور، اظهار داشت: در سال پیش رو ایجاد برخی شایستگی های رفتاری مطلوب و پایدار در اعضا به عنوان هدف قرار گرفته و فعالیت ها، عموما در قالب تیمی و گروهی طراحی و با اولویت برخورداری از مهارت های ارتباطی، اجتماعی، هویت اسلامی ایرانی و انقلابی تنظیم شده است.
وی با بیان اینکه این برنامه در چهار حوزه راهبردی شامل سه حوزه تربیتی و یک حوزه درآمدزایی و خوداتکایی تدوین شده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 55 روز و 23 ساعت پیش
خبر خوب| خیر سرخسی 250 میلیون تومان به پویش نذر سلامت کمک کرد

خبر خوب| خیر سرخسی 250 میلیون تومان به پویش نذر سلامت کمک کرد به گزارش خبرگزاری فارس از سرخس، سیدعلی موسوی نیک که 15 فروردین ماه سال گذشته سیده موحده ، دختر 21 ساله اش را بر اثر تصادف از دست داد همزمان با سالگرد فوت دخترش به نیابت از وی مبلغ 250 میلیون تومان را برای تامین بخشی از هزینه خرید دستگاه سی تی اسکن برای بیماران این شهرستان به کمیته مردمی نذر سلامت ستاد ویژه پیشگیری و مقابله با کرونا سرخس اهدا کرد، متاسفانه شهرستان سرخس از داشتن دستگاه سی تی اسکن محروم است.
وی همچنین مبلغ 8 میلیون تومان برای کمک به 80 خانواده نیازمند به مسجد جامع شهر سرخس اهدا کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 55 روز و 23 ساعت پیش
اطلاعیه مهم درباره بازگشایی واحدهای صنفی + جزئیات

اطلاعیه مهم درباره بازگشایی واحدهای صنفی + جزئیات پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :
به گزارش نامه نیوز، روابط عمومی اتاق اصناف ایران در پی بازنشر اطلاعاتی کذب در شبکه های اجتماعی مبنی بر تعیین ساعت کاری برخی رسته های صنفی در روزهای اعلام کرد: حسب پیگیری های به عمل آمده تاکنون هیچ تصمیمی از سوی هیچیک از سازمان ها و نهادهای صنفی مبنی بر بازگشایی واحدهای صنفی یا تعیین ساعت کاری مشخص جهت حضور هر یک از این رسته ها اتخاذ نشده است. بدیهی است اتاق اصناف ایران و دیگر سازمان های صنفی خود را مکلف به تبعیت از تصمیم های ستاد ملی مقابله کرونا به مدیریت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می دانند. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اجتماعی انتشار : 55 روز و 23 ساعت پیش
بهزیستی: معتادان با نظر ستاد مبارزه با مواد مخدر از مراکز نگهداری ترخیص شدند

بهزیستی: معتادان با نظر ستاد مبارزه با مواد مخدر از مراکز نگهداری ترخیص شدند مجید رضازاده در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم با اشاره به رها شدن معتادان متجاهر در سطح شهر تهران و در منطقه میدان شوش اظهار کرد:علاوه بر معتادان، فروشندگان مواد مخدر نیز در این محدوده هستند و در واقع این معتادان کارتن خواب نبوده و دارای خانواده هستند.
وی تصریح کرد: این افراد با نظر کمیته اجتماعی ستاد مبارزه با مواد مخدر از مراکز نگهداری آزاد شدند و در سطح شهر دیده شده اند و سازمان بهزیستی هیچ نقشی در جمع آوری و پذیرش این افراد ندارد.
معاون توسعه پیشگیری و درمان سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: همچنین با شیوع ویروس کرونا ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 55 روز و 23 ساعت پیش
تولید 1 میلیون ماسک با کمک آموزشگاه های فنی و حرفه ای + عکس

تولید 1 میلیون ماسک با کمک آموزشگاه های فنی و حرفه ای + عکس به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، بر اساس تفاهم نامه میان بسیج وزارتخانه ها و ادارات و سازمان فنی حرفه ای و وزارت بهداشت با همکاری انجمن صنفی موسسات کارآموزی آزاد طراحی و دوخت موظف به تولید یک میلیون ماسک و گان بیمارستانی شدند که مواد اولیه آن توسط بسیج وزارتخانه ها و ادارات تأمین، محصولات توسط آموزش فنی و حرفه ای تولید و در نهایت توسط وزارت بهداشت ضدعفونی و در اختیار عموم مردم قرار می گیرد.
با امضای تفاهم نامه همکاری بسیج وزارتخانه ها و ادارات و سازمان فنی حرفه ای در مبارزه با کرونا موظف به تولید یک میلیون ماسک و گان بیمارستانی شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 55 روز و 23 ساعت پیش
اعمال قرنطینه در درازمدت و آسیب به اقشار کم درآمد

اعمال قرنطینه در درازمدت و آسیب به اقشار کم درآمد به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از آبادان ،جلیل مختار سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس، با بیان اینکه مسئولان نباید تامین معیشت افراد تحت پوشش دستگاه های حمایتی و اقشار کم درآمد جامعه را در شرایط کنترل ویروس کرونا مورد غفلت قرار دهند از مسئولان خواست تا برای حمایت از آنها تدبیری بیندیشند.
او، در مورد نحوه اعمال فاصله گذاری اجتماعی برای مقابله با ویروس کرونا، افزود: دولت و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، پروتکل های نحوه اجرای فاصله گذاری اجتماعی را ابلاغ کردند که شامل اصناف و آحاد جامعه می شود ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 55 روز و 23 ساعت پیش
آزمون های پایان پودمان دوره های علمی کاربردی به شیوه غیرحضوری لغو شد

آزمون های پایان پودمان دوره های علمی کاربردی به شیوه غیرحضوری لغو شد به گزارش حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، محسن محمدزاده معاون نظارت و سنجش دانشگاه جامع علمی کاربردی از لغو آزمون های پایان پودمان دوره های علمی کاربردی به شیوه غیرحضوری خبر داد.
معاون نظارت و سنجش دانشگاه جامع علمی کاربردی در این خصوص گفت: نظر به مصوبات ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا و برای جلوگیری از شیوع این ویروس، دانشگاه جامع علمی کاربردی، آزمون های پایان پودمان دوره های علمی کاربردی به شیوه غیرحضوری که قرار بود در اواخر فروردین و اوایل اردیبهشت سال 1399 برگزار شود، لغو شد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 55 روز و 23 ساعت پیش
روزانه بیش از 150 بیمار مشکوک به کرونا در مشهد بستری می شوند

روزانه بیش از 150 بیمار مشکوک به کرونا در مشهد بستری می شوند به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ، حمیدرضا رحیمی مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: ازهمان هفته اول شیوع کرونا سعی شد تنگنا هایی که وجود داشته برطرف شود به این ترتیب هرروزه 5 هزار کیت محافظت شخصی دراختیار ما قرار می گیرد که 4 هزار کیت توسط کادر درمانی استفاده می شود در واقع امکان ذخیره بخشی از ملزومات نیز میسر شده است.
او ادامه داد: درحال حاضر دو بیمارستان امام رضا (ع) و شریعتی به عنوان مراکز اصلی و همچنین بیمارستان قائم (عج) در مراقبت های ویژه به عنوان بیمارستان معین به بیماران کرونایی ارائه خدمت می کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 55 روز و 23 ساعت پیش
طرح فاصله گذاری اجتماعی تا 20 فروردین ادامه دارد

طرح فاصله گذاری اجتماعی تا 20 فروردین ادامه دارد به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج ،حسین خوش اقبال در جلسه جمع بندی طرح فاصله گذاری اجتماعی در قالب کمیته اجتماعی، امنیتی با فرمانداران به صورت ویدئو کنفرانس گفت: امروز اولویت حاکمیت مبارزه با شیوع بیماری کرونا است و با این وجود تولید و فعالیت های اقتصادی نباید از حرکت بایستد تا مشکلات زندگی مردم بیشتر نشود.
او افزود: فرمانداران لازم است از توان همه دستگاه ها و ارگان ها در مبارزه با کرونا استفاده کنند و کم کاری در این رابطه از کسب پذیرفتنی نخواهد بود.
خوش اقبال در ادامه با بیان اینکه طرح فاصله گذاری اجتماعی تا 20 فروردین ادامه دارد و تصمیمات جدید از ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 55 روز و 23 ساعت پیش
بیمه بیکاری کرونا به همه کارگران پرداخت نمی شود

بیمه بیکاری کرونا به همه کارگران پرداخت نمی شود به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، علی آشتاب مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: بیمه بیکاری کرونا بر اساس شیوه نامه اجرایی دستورالعمل مشترک معاونت روابط کار و سازمان تامین اجتماعی ابلاغ 27 اسفند سال گذشته تعیین و پرداخت می شود.
او اظهار داشت: بنابراین صرفا بیکاران غیر ارادی مشمول قانون کار که بیمه شده تامین اجتماعی و مشمول قانون بیمه بیکاری بوده و در حال حاضر به دلیل شیوع ویروس کرونا به طور موقت بیکار هستند از مزایای بیمه بیکاری بهره مند می شوند.
آشتاب تاکید کرد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 55 روز و 23 ساعت پیش
ممنوعیت برداشت چوب از جنگل ادامه دارد؟

ممنوعیت برداشت چوب از جنگل ادامه دارد؟ به گزارش ایسنا، خسرو شهبازی با اشاره به اینکه ما در کشور 14.3 میلیون هکتار جنگل داریم و جزو کشورهای دارای پوشش جنگلی کم محسوب می شویم، اظهار کرد: متوسط سرانه جنگل در کشور ما 1700 متر مربع است درحالی که این رقم در سایر کشورها 2500 متر مربع به ازای هر نفر است.سرپرست سازمان جنگل ها با تاکید بر اینکه جنگل های هیرکانی دارای اهمیت ویژه ای و بازمانده جنگل های دوران سوم و چهارم زمین شناسی هستند، تصریح کرد: حدود سه سال گذشته طرحی تحت عنوان طرح تنفس برای جلوگیری از برداشت چوب از جنگل اجرایی و همزمان سازمان جنگل ها مکلف به تدوین طرحی تحت عنوان مدیریت پایدار جنگل های هیرکانی شد ... ادامه خبر ...

منبع: بهار نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 55 روز و 23 ساعت پیش
اجرای طرح غربالگری بیماری کووید 19 در پایتخت

اجرای طرح غربالگری بیماری کووید 19 در پایتخت جوادی یگانه، افزود: همزمان با اجرای طرح ملی غربالگری بیماری کووید 19 در سطح کشور، بر اساس تصمیم ستاد فرماندهی مدیریت بیماری کرونا مقرر شد تا با استفاده از ظرفیت خانه های سلامت محلات 352 گانه شهر تهران با محوریت و راهبری شهرداران مناطق نسبت به افزایش شهروندان تهرانی تحت پوشش این طرح اقدام شود.به همین منظور جلسه هماهنگی این فعالیت با حضور مدیر کل سلامت شهرداری تهران و معاونین بهداشتی دانشگاه های علوم پزشکی تهران، ایران و شهید بهشتی در معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران تشکیل شود.
به گفته وی ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 55 روز و 23 ساعت پیش
اگر استرس کرونا دارید به این سامانه مراجعه کنید

اگر استرس کرونا دارید به این سامانه مراجعه کنید زهرا همتی اظهار کرد: این سامانه با هدف غربالگری هوشمند عموم مردم برای تعیین سطح سه حالت افسردگی، اضطراب و استرس افراد توسط سازمان بهزیستی کشور ایجاد شده است.
وی ادامه داد: با توجه به اهمیت سلامت روان افراد جامعه و ضرورت کنترل اضطراب در مواقع بحران در پی شیوع ویروس کرونا و افزایش استرس در جامعه این سامانه راه اندازی شده است.
مدیر کل بهزیستی ایلام با بیان اینکه، این سامانه به همت دفتر مشاوره و امور روانشناختی سازمان بهزیستی کشور در قالب طرح محب (مشاوره و حمایت های روانی- اجتماعی در بلایای طبیعی و انسان ساخت) طراحی شده که در قالب آن خدمات بر اساس سطح بندی اضطراب افراد ارائه می شود ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اجتماعی انتشار : 55 روز و 23 ساعت پیش
جزییات پویش طرح غربالگری در تهران

جزییات پویش طرح غربالگری در تهران زینب نصیری در گفت وگو با ایسنا، در مورد اجرای طرح غربالگری کرونا که با همکاری شهرداری تهران و ستاد کرونا در تهران انجام می شود، گفت: از ابتدای شیوع کرونا در تهران شهرداری اقدامات موثری را در راستای جلوگیری از شیوع این بیماری انجام داده است.
مدیرکل اداره سلامت شهرداری تهران با بیان این که توافقی با دکتر زالی انجام شد تا از ظرفیت شهرداری تهران برای غربالگری مردم انجام شود، اظهار کرد: همچنین جلساتی با معاونین بهداشت سه دانشگاه علوم پزشکی ایران، تهران و شهید بهشتی برگزار کردیم که قرار شد در راستای هم افزایی با استفاده از ظرفیت خانه های سلامت در 352 محله شهر تهران اقدام کنیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 55 روز و 23 ساعت پیش
شرایط پذیرش بدون آزمون دانشگاهها 18 فروردین اعلام می شود

شرایط پذیرش بدون آزمون دانشگاهها 18 فروردین اعلام می شود به گزارش خبرنگار مهر ، پذیرش بدون آزمون دانشگاهها به دلیل تعطیلی دانشگاه ها بر اثر همه گیری ویروس کرونا از 20 اسفندماه 98 به تعویق افتاده است و سازمان سنجش اعلام کرد این کار به دلیل شرایط پیش آمده همه گیری کرونا ویروس و تعطیلی دانشگاه ها، صورت نمی گیرد.
سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرده است شرایط جدید و زمان ثبت نام و انتخاب رشته در رشته های بدون آزمون که صرفاً با سوابق تحصیلی پذیرش دارند در 18 فروردین ماه 1399 منتشر می شود.
کد خبر 4891517 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 55 روز و 23 ساعت پیش
کرونا هم خانه نشین شان نکرد

کرونا هم خانه نشین شان نکرد گروه جامعه: شیشه ماشین ها که بالا رفت، کار و کاسبی کودکان خیابان هم خراب شد؛ آنها یک روز که بی خبر از همه جا با شاخه های گل و بسته های آدامس و دستمال و چسب زخم به خیابان آمدند، با صحنه عجیب و غریبی مواجه شدند؛ مردم ماسک روی صورت داشتند و دستکش در دست، خیابان ها خلوت شده بود و شیشه ماشین ها بالا رفته بود. یکی از این کودکان سعید است: کرونا که آمد خیابان ها خلوت شد، ماشین ها کم شدند، کار و کاسبی ما هم از بین رفت. من نمی دانم این بیماری کی آمد و کی می خواهد برود اما آرزو می کنم زودتر از بین برود تا بازهم شیشه ماشین ها بیاید پایین ... ادامه خبر ...

منبع: بهار نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 55 روز و 23 ساعت پیش
کمک خیران برای بیماران کرونایی ادامه دارد

کمک خیران برای بیماران کرونایی ادامه دارد به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، شهبازی مدیر روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: در ادامه کمک های خیرین بابلی و با هماهنگی ستاد مردمی مبارزه با کرونا بابل، 10 دستگاه تلویزیون 32 اینچ از سوی علی اکبر نوشادیان، یک دستگاه از سوی گروه هنری پنجاه با یاران همراه، یک دستگاه از سوی خانم هاجرخاتون مرادی و دو دستگاه دیگر از سوی محمدتقی کرباسی به بخش های مختلف بیمارستان روحانی بابل اهدا شد.
او افزود: هزار و 500 عدد ماسک سه لایه از سوی خانم زهرا علیمحمدی برای توزیع در مراکز درمانی تحویل ستاد مردمی شد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 55 روز و 23 ساعت پیش
300 کارآموز مراکز فنی و حرفه ای مهریز جذب بازارکار شدند

300 کارآموز مراکز فنی و حرفه ای مهریز جذب بازارکار شدند هادی ابویی روزشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: از مجموع افراد شاغل 70 درصد بانوان هستند که در بخش خدمات ، مشاغل خانگی و فنی بازارکار جذب و فعالیت دارند.
وی مهمترین رشته های مرکز فنی و حرفه ای منطقه را شامل جوشکاری، برق، مکانیک خودرو، رایانه، خیاطی، کیف دوزی، آشپزی، تابلوفرش و گلیم فرش ذکر کرد.
این مسوول اظهار کرد: ایجاد زمینه مناسب برای اشتغال جوانان با همکاری سایر مراکز آموزشی و فرهنگی جزو اهداف اصلی این نهاد است .
ابویی گفت: هم اکنون حسب نیاز جوانان، نسبت به تشکیل دوره های آموزشی با بهره گیری از استادان مجرب و کارگاه های آموزشی اقدام می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 55 روز و 23 ساعت پیش
بیمه بیکاری کرونا به همه کارگران پرداخت نمی شود

بیمه بیکاری کرونا به همه کارگران پرداخت نمی شود علی آشتاب روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بیمه بیکاری کرونا بر اساس شیوه نامه اجرایی دستورالعمل مشترک معاونت روابط کار و سازمان تامین اجتماعی ابلاغ 27 اسفند سال گذشته تعیین و پرداخت می شود.
وی اظهار داشت: بنابراین صرفا بیکاران غیر ارادی مشمول قانون کار که بیمه شده تامین اجتماعی و مشمول قانون بیمه بیکاری بوده و در حال حاضر به دلیل شیوع ویروس کرونا به طور موقت بیکار هستند از مزایای بیمه بیکاری بهره مند می شوند.
وی تاکید کرد: بیکاران مشمول قانون بیمه بیکاری ناشی از حوادث غیر مترقبه که در سامانه ثبت نام و تایید شده اند می توانند تا سه ماه ( اسفند ماه 98 تا اردیبهشت 99) بیمه ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 55 روز و 23 ساعت پیش
دیوار به دیوار از جنس ایثار

دیوار به دیوار از جنس ایثار سازمان های مردم نهاد و خیران زنجانی از روزهای ابتدایی شیوع ویروس کرونا در استان، اقدامات و فعالیت های خود را برای مقابله با شیوع این بیماری آغاز کردند. جوانان زنجانی در روزهای کرونایی به صورت شبانه روزی، حتی زمانی که شهر را خواب فرا می گیرد، در و دیوارها، خیابان ها، معابر شهری، محله ها و کوچه ها را ضدعفونی کرده و بین اقشار ضعیف و خانواده های مبتلایان به کرونا، اقلام بهداشتی توزیع می کنند.
نماینده سمن ها در شورای توسعه و حمایت از تشکل های مردم نهاد استانداری زنجان، در رابطه با پویش مردمی مبارزه با کرونا، اظهار می کند: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در استان ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 55 روز و 23 ساعت پیش
کلیسای مریم مقدس 3دستگاه الکتروکاردیوگراف به بیمارستان انزلی هدیه کرد

کلیسای مریم مقدس 3دستگاه الکتروکاردیوگراف به بیمارستان انزلی هدیه کرد معاون نماینده شورای خلیفه گری انزلی در شورای خلیفه گری ارامنه تهران و شمال کشور گفت: در شرایط بحرانی شیوع کرونا ارامنه نیز خود را موظف به همراهی با هم میهنان خود دانسته ، دست به اقدامی نوعدوستانه زده و 3 دستگاه الکترو کاردیوگراف به ارزش 310 میلیون ریال با همت و پیگیری سیمون ترهوسپیانس رئیس شورای خلیفه گری ؛ از سوی کلیسای مریم مقدس به بیمارستان شهید بهشتی بندرانزلی اهدا شد.
آلن پطروسیان اظهار داشت: پیش از این نیز کمک های مادی و معنوی دلگرم کننده ای نیز تحت عنوان بسته های حمایتی و بهداشتی از سوی اسقف اعظم ارامنه تهران و شمال کشور برای خانواده های ارمنی بندرانزلی ارسال شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 55 روز و 23 ساعت پیش
راه اندازی مرکز مشاوره غیرحضوری کاهش آسیب های روانی ناشی از کرونا

راه اندازی مرکز مشاوره غیرحضوری کاهش آسیب های روانی ناشی از کرونا به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه حجت الاسلام یوسف احمدی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه از راه اندازی مرکز مشاوره غیر حضوری و رایگان برای کاهش آسیب های روانی ناشی از کرونا خبر داد و گفت : با توجه به اینکه پیامد های روانی و اجتماعی حوادث و بلایا پس از فروکش آن حوادث خود را نمایان می کنند لذا با کمک شهرداری کرمانشاه این مرکز راه اندازی شد.
او گفت : هدف از مشاوره و حمایت های روانی اجتماعی در بلایا و حوادث غیر مترقبه کمک به گروه های آسیب پذیر و واکنش های افراد پس از حوادث است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 0 ساعت پیش
توزیع 2500 بسته معیشتی بین مددجویان مازندرانی از محل موقوفات

توزیع 2500 بسته معیشتی بین مددجویان مازندرانی از محل موقوفات به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران ، حجت الاسلام ابراهیم حیدری جناسمی با اشاره به سال نو و ضرورت کمک به مددجویان، اظهار کرد: اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران همه ساله در روزهای پایانی سال با توجه به رسالت خود اقدام به توزیع بسته های معیشتی بین خانواده های مددجو می کند.
وی افزود: با توجه به روزهایی که ویروس منحوس کرونا به کسب و کار بسیاری از خانواده های مددجو صدمه وارد کرده توزیع بسته های معیشتی ضرورت دارد و در این راستا برای کسانی که نیازمند بودند بسته های معیشتی در قالب طرح افق و طرح آستان مهربانی در سطح استان ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 0 ساعت پیش
آغاز ویزیت بیماران در قرارگاه بهداشتی شاهچراغ (ع)

آغاز ویزیت بیماران در قرارگاه بهداشتی شاهچراغ (ع) به گزارش خبرگزاری صداوسیما، مرکز فارس، ابرهیم عزیزی، رییس قرارگاه بهداشت و سلامت حرم حضرت شاهچراغ (ع)، گفت:پزشکان فوق تخصص ریه در دارالشفای حرم شاهچراغ (ع) از امروز شنبه16 فروردین هر روز صبح بیماران را ویزیت می کنند
قرارگاه بهداشت و سلامت حضرت شاهچراغ (ع) با هدف مقابله همه جانبه با ویروس کرونا در حوزه درمان و پیشگیری راه اندازی شده است.
همچنین نقاهتگاه بیماران مبتلا به کرونا با ظرفیت 200 تخت نیز در ورزشگاه شهید آیت الله دستغیب توسط ارتش جمهوری اسلامی در شیراز تجهیز شده و مورد استفاده قرار می گیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 0 ساعت پیش
ساعات فعالیت صندوق اعتباری هنر در دوران کرونا اعلام شد

ساعات فعالیت صندوق اعتباری هنر در دوران کرونا اعلام شد به گزارش خبرگزاری فارس، روابط عمومی صندوق اعتباری هنر اعلام کرد برابر با ابلاغیه های ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا و بمنظورحفظ سلامت کارکنان و خانواده آنان، صندوق اعتباری هنر از تاریخ 16 فروردین ماه سالجاری تا اطلاع ثانوی به صورت شیفت کاری و تا ساعت 13 دایر است.
اقدامات پیشگیرانه مختلفی از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا در کشور تا کنون در صندوق اعتباری هنر اجرایی شده است از جمله فراهم نمودن اقلام بهداشتی و ضدعفونی برای جلوگیری از ابتلا همکاران به بیماری، ضدعفونی روزانه اتاق ها و محوطه صندوق، کاهش تردد همکاران و مراجعین و... ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 0 ساعت پیش
متولیان بهداشت پیش قراولان پیشگیری از کرونا در کهگیلویه

متولیان بهداشت پیش قراولان پیشگیری از کرونا در کهگیلویه به گزارش خبرگزاری فارس از کهگیلویه، محمدطاهر طیب زدگان طی پیامی با اشاره به اقدامات بهداشتی پیشگیری از کرونا در شهرستان اظهار داشت: بی شک تلاش بی وقفه متولیان بهداشت به عنوان پیش قراولان و سربازان خط مقدم کنترل کرونا ستودنی است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه نوشت: جدیت، حضور و تلاش بی وقفه و شبانه روزی نیروهای بهداشتی اعم از پزشکان، بهورزان، مراقبین سلامت، کاردانها و کارشناسان بهداشتی مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی و کارشناسان ستادی و پشتیبانی مرکز بهداشت شهرستان کهگیلویه و در راس آن معاون محترم بهداشتی شبکه به عنوان پیش قراولان و سربازان خط مقدم کنترل و پیشگیری از شیوع ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 0 ساعت پیش
توضیح دادستانی درباره علت رهایی معتادان متجاهر

توضیح دادستانی درباره علت رهایی معتادان متجاهر خبرگزاری تسنیم: سرپرست دادسرای مبارزه با موادمخدر تهران درباره علت رها شدن معتادان متجاهر در سطح شهر توضیحاتی ارائه داد.
مهدی مهرانگیز درباره فیلمهای منتشر شده از تجمع معتادان در تهران و خرید و فروش موادمخدر توسط آنها اظهار کرد: پیش از به وجود آمدن بحث کرونا، به تمام کمپهای نگهداری و بازپروری معتادان متجاهر بخشنامه کردیم تا 5 هزار ظرفیت جدید برای نگهداری معتادان متجاهر در ایام نوروز ایجاد کنند.
سرپرست دادسرای مبارزه با مواد مخدر تهران افزود: پیش از شیوع کرونا، از تمام ظرفیت نگهداری معتادان متجاهر در کمپها استفاده کردیم و قرار بر این شد با جمع آوری 5 هزار معتاد متجاهر دیگر ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 0 ساعت پیش
مسابقه عکاسی در خانه سبز بمانیم دانشگاه لرستان برگزار می شود

مسابقه عکاسی در خانه سبز بمانیم دانشگاه لرستان برگزار می شود به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان ، خسرو عزیزی رییس دانشگاه لرستان گفت: شورای راهبردی مدیریت سبز دانشگاه لرستان با همکاری کانون محیط زیست این مرکز، مسابقه ای را با عنوان در خانه، سبز بمانی برگزار می کند.
او با بیان اینکه مهلت ارسال و داوری آثار به ترتیب 20 و 22 فروردین ماه جاری است، افزود: موضوع این مسابقه عکاسی در منزل با سوژه مدیریت پسماند ها و مسائل زیست محیطی می باشد.
عزیزی اظهارداشت: علاقمندان می توانند آثار خود را به آدرس Environlu@gmail.com ارسال کنند.
انتهای پیام/م ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 0 ساعت پیش
مسئولیت دیه کارکنان مبتلا به کرونا به عهده کارفرمایان نیست

مسئولیت دیه کارکنان مبتلا به کرونا به عهده کارفرمایان نیست به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، حسین سلاح ورزی در جمع خبرنگاران، با اشاره به شیوع و گسترش ویروس کرونا و ابهامات به وجود آمده برای برخی از کارفرمایان مبنی بر مسئولیت آن ها در صورت ابتلاء کارگران و همچنین ماده 85 قانون کار، گفت: کارفرمایان قطعاً در محیط کار، همانند سایر بخش های جامعه دستورالعمل های بهداشتی و اقدامات لازم برای ضدعفونی کردن محیط را انجام می دهند و به همین خاطر از باب ضمان و تسبیب مسئولیتی در قبال ابتلاء به کرونا عهده دار نخواهند بود.
او، عنوان کرد: همان طوری که سازمان بهداشت جهانی هم این بیماری را به عنوان پاندمی و جهان شمول اعلام کرده ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 0 ساعت پیش
نقش جهادگران بسیجی در مدیریت ویروس کرونا

نقش جهادگران بسیجی در مدیریت ویروس کرونا خبرگزاری تسنیم - میلاد مرجانی: روزهای ابتدایی شیوع ویروس کرونا، هراس اینکه چگونه باید در مقابل این ویروس عالمگیر ایستاد، وجود داشت. این دلهره که نکند اقلام بهداشتی و امکانات اولیه ای چون ماسک به اندازه کافی در اختیار مردم قرار نگیرد. رسانه های معاند هم که طبق روال، بیم و دلهره را چاشنی اخبار شان می کردند تا ته دل مردم را خالی کنند اما برخلاف جوسازی های روزهای آغازین شیوع کرونا در ایران، عزم ملی و مجاهدت کادر بهداشتی و درمانی توانست شیوع این بیماری را با کمک جهادگران مردمی مدیریت کند.
یادم نمی رود، با یک بنر سه در چهار نصب شده روی دیوار ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 0 ساعت پیش
چرخە تولید در استان باید فعال باشد/ کماکان نگران گسترش و شیوع کرونا هستیم

چرخە تولید در استان باید فعال باشد/ کماکان نگران گسترش و شیوع کرونا هستیم حسین خوش اقبال در جلسه جمع بندی طرح فاصله گذاری اجتماعی در قالب کمیته اجتماعی، امنیتی با فرمانداران به صورت ویدئو کنفرانس اظهار کرد: امروز اولویت حاکمیت مبارزه با شیوع بیماری کرونا است و با این وجود تولید و فعالیت های اقتصادی نباید از حرکت بایستد تا مشکلات زندگی مردم بیشتر نشود.
وی افزود: فرمانداران لازم است از توان همه دستگاه ها و ارگان ها در مبارزه با کرونا استفاده کنند و کم کاری در این رابطه از کسب پذیرفتنی نخواهد بود.
خوش اقبال در ادامه با بیان اینکه طرح فاصله گذاری اجتماعی تا 20 فروردین ادامه دارد و تصمیمات جدید از طریق ستاد ملی اتخاذ و ابلاغ می شود ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 0 ساعت پیش
تاکید رئیس جمهوری بر حفظ امنیت شغلی کارگران

تاکید رئیس جمهوری بر حفظ امنیت شغلی کارگران به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز جمعه همچنین با تأکید بر ضرورت تکریم بیش از پیش جانبازان و سالمندان، رعایت حال معلولان و سالمندان را از اهم واجبات برشمرد و دستور داد؛ با ارزیابی و بازرسی های دقیق، اطمینان حاصل شود که تمامی پروتکل های بهداشتی در مراکز نگهداری معلولان و همچنین آسایشگاه های مراکز بهزیستی ویژه نگهداری سالمندان با دقت و ضریب بالا رعایت می شود.
** ضرورت ارزیابی دقیق ترددها توسط وزارت راه
رییس جمهوری همچنین در تماس با محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی دستور داد؛ با توجه به کاهش قابل توجه تردد و جابجایی ها ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 0 ساعت پیش
بانوان سوق در سنگر مبارزه با کرونا فعالیت دارند

بانوان سوق در سنگر مبارزه با کرونا فعالیت دارند به گزارش خبرگزاری فارس از کهگیلویه، بسیج نیروهای خودجوش برای تولید ماسک به عنوان کالای حفاظتی در مقابله با کرونا مدت هاست شکل گرفته و هر کس در حد توان در این سنگر مبارزه با ویروس مرگبار همکاری می کند.
بانوان بسیاری با راه اندازی کارگاه های شخصی تولید ماسک نقش خود را در این عرصه به نمایش گذاشته اند.
پایگاه های بسیج نیز با تأمین امکانات و تجهیزات لازم زمینه تولید ماسک را برای بانوان بسیجی فراهم کرده است که یکی از این کارگاه ها در شهر سوق راه اندازی شده است.
با فراگیر شدن ویروس کرونا تعدادی از بانوان بسیجی جهادگر شهر سوق همگام با خیران در تولید ماسک برای نیازمندان مشارکت کردند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 0 ساعت پیش
معلمان زنجانی پیشگام در تولید محتواهای آموزشی برای دانش آموزان

معلمان زنجانی پیشگام در تولید محتواهای آموزشی برای دانش آموزان ابراهیم رفیعی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به وضعیت پیش آمده و شیوع ویروس کرونا و عدم تشکیل کلاس های حضوری و لزوم پیگیری آموزش در فضای مجازی، گروه های آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان با تدوین محتوای مکمل آموزشی برای استفاده دانش آموزان مقطع ابتدایی فعالیت های خود را بی وقفه ادامه داده است.
وی اضافه کرد: بر این مبنا تعدادی از آموزگاران توانمند نواحی و مناطق 14 گانه استان با تشکیل گروه آموزش مجازی و تولید محتوای مکمل آموزشی در پیام رسان ایتا با اعضای گروه های آموزشی استان اقدام به انتشار محتوای آموزشی برای دانش آموزان مقطع ابتدایی استان کرده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 0 ساعت پیش
تکذیب تعیین ساعت کاری برای برخی اصناف

تکذیب تعیین ساعت کاری برای برخی اصناف خبرگزاری ایلنا: روابط عمومی اتاق اصناف ایران با صدور اطاعیه ای خبر انتشار یافته در شبکه های اجتماعی مبنی بر تعیین ساعت کاری برخی رسته های صنفی را تکذیب کرد.
در اطلاعیه روابط عمومی اتاق اصناف ایران آمده است:
در پی بازنشر اطلاعاتی کذب در شبکه های اجتماعی مبنی بر تعیین ساعت کاری برخی رسته های صنفی در روزهای آتی بدینوسیله به اطلاع می رساند:
حسب پیگیری های به عمل آمده تاکنون هیچ تصمیمی از سوی هیچیک از سازمان ها و نهادهای صنفی مبنی بر بازگشایی واحدهای صنفی یا تعیین ساعت کاری مشخص جهت حضور هر یک از این رسته ها اتخاذ نشده است ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 0 ساعت پیش
ایستادن در آستانه فصل سرد

ایستادن در آستانه فصل سرد علی ربیعی، دستیار ارتباطات رییس جمهوری و سخنگوی دولت با این مقدمه در یادداشتی نوشت: ما اکنون در سال 99 در آستانه قرن نوین ایرانیان ایستاده ایم. گرچه ابتلا و مرگ هر روز هموطنان بر اثر کرونا فضایی حزن آلود را در دل های ما حاکم کرده اما از سوی دیگر در مبارزه جامعه بزرگ سلامت و جنبش خیر جمعی همراه با سازمان های مردم نهاد انرژی های معطوف به حیات آزاد می شود. کارکردهای جامعه سلامت با همه مولفه های درمانی، بهداشتی، ارتباطی و عاطفی و اجتماعی آن مقاومت نیرومندی را در مقابل مرگ پراکنی کرونایی و تحریمی به عمل آورده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 0 ساعت پیش
شب های شلوغ شوش

شب های شلوغ شوش در بخشی از روزنامه شهروند می خوانیم: عبدالوهاب حسنوند، رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر دیروز گفت تهران 19 هزار معتاد متجاهر دارد که اکنون 7هزار نفر در مراکز نگهداری می شوند، بقیه رها شده اند و عمده آنها در سطح شهر حضور دارند؛ در مناطقی مانند فرحزاد، شوش، هرندی، دروازه غار، خلازیر و گردنه تنباکویی. او گفت با شیوع ویروس کرونا، مراکز بازپروری این تشخیص را دادند که به دلیل احتمال ابتلای افراد نگهداری شده در آنها به بیماری کرونا باید آنها آزاد شوند.
نخستین واکنش به این ماجرا را مالک حسینی، سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران داشت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 0 ساعت پیش
کمک 1.4 میلیارد ریالی خیران به دانش آموزان با نیازهای ویژه خراسان شمالی

کمک 1.4 میلیارد ریالی خیران به دانش آموزان با نیازهای ویژه خراسان شمالی علی متقیان روز شنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: 700 بسته مواد غذایی و اقلام بهداشتی، برای خانواده های دانش آموزان با نیازهای ویژه استان تامین و توزیع شده است.
وی با بیان اینکه این بسته ها، با کمک خیران تامین شده، گفت: بیشترین دانش آموزان با نیازهای ویژه این استان، از خانواده های نیازمند هستند که با مشکلات اقتصادی روبه رو بوده و در این روزهای کرونایی، با مشکلات بیشتری روبه رو شده و بیش از پیش نیاز به توجه خیران دارند.
رییس آموزش و پرورش استثنایی خراسان شمالی با اشاره به تهیه بیش از 6 هزار ساعت محتوای آموزش مجازی در حوزه آموزش و پرورش استثنایی گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 1 ساعت پیش
تاکید رییس جمهوری بر حفظ امنیت شغلی کارگران

تاکید رییس جمهوری بر حفظ امنیت شغلی کارگران به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز جمعه همچنین با تأکید بر ضرورت تکریم بیش از پیش جانبازان و سالمندان، رعایت حال معلولان و سالمندان را از اهم واجبات برشمرد و دستور داد؛ با ارزیابی و بازرسی های دقیق، اطمینان حاصل شود که تمامی پروتکل های بهداشتی در مراکز نگهداری معلولان و همچنین آسایشگاه های مراکز بهزیستی ویژه نگهداری سالمندان با دقت و ضریب بالا رعایت می شود.
** ضرورت ارزیابی دقیق ترددها توسط وزارت راه
رییس جمهوری همچنین در تماس با محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی دستور داد؛ با توجه به کاهش قابل توجه تردد و جابجایی ها ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 1 ساعت پیش
رفع تصرف بیش از 9 هزار و 500 متر مربع از اراضی طارم سفلی

رفع تصرف بیش از 9 هزار و 500 متر مربع از اراضی طارم سفلی به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز قزوین، مهدی طاهری، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: در یک ماموریت و عملیات مشترک بین یگان حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی استان با تعدادی از افراد متخلف و سودجوء که با کاشت بیش از 120 اصله نهال و درخت در ایام نوروز بیش از 9 هزار و 500 متر مربع از اراضی منابع ملی را تصرف کرده بودند، برخورد قانونی و اراضی ملی رفع تصرف شد.
طاهری افزود: متخلفان پس از تنظیم صورتجلسه و تکمیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شدند.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان قزوین تأکید کرد ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 1 ساعت پیش
برگزاری جشن های نیمه شعبان در یزد ممنوع شد

برگزاری جشن های نیمه شعبان در یزد ممنوع شد فخر السادات خامسی هامانه مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد ، از لغو جشن های نیمه شعبان در سراسر استان خبر داد و گفت: امسال برای رعایت مسائل بهداشتی و ممنوعیت اجتماعات، جشن میلاد منجی عالم بشریت صاحب الزمان (عج) در روز 15شعبان برگزار نخواهد شد.
او افزود: به دلیل شیوع بیماری کرونا ویروس ، برنامه فرهنگی،برگزاری جشن، پخش نذورات در سطح شهر انجام نخواهد شد.
مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد با اشاره به به تلاش بی وقفه کادر درمان استان برای شکست این بیماری ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 1 ساعت پیش
برگزاری 12 فعالیت در حوزه کسب و کار در دفتر تسهیل گری محله ی بانبرز

برگزاری 12 فعالیت در حوزه کسب و کار در دفتر تسهیل گری محله ی بانبرز سیدغلامرضا حسینی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: در دفتر تسهیل گری در منطقه بان برز (مهرآباد) ، که با حمایت دفتر اجتماعی فرهنگی استانداری با همکاری جهاددانشگاهی در سال 98 راه اندازی شد، تاکنون، 60 جلسه عمومی با سازمان ها و دستگاه های دولتی برگزار و 4 تفاهم نامه در این راستا به امضا رسیده است.
عضو هیئت علمی جهاددانشگاهی تعداد جلسات برگزار شده با سازمانها و نهادهای غیردولتی را 50 مورد عنوان کرد و گفت : در طول سال 1398 ، 30 کارگاه آموزشی برگزار شده است.
رئیس جهاددانشگاهی واحد استان ایلام از برگزاری 12 فعالیت در حوزه کسب و کار خبر داد و گفت : در این محله 7 رویداد برگزار شده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 1 ساعت پیش
دانشگاه های یزد در سایه کرونا با آموزش های مجازی وارد سال جدید می شوند

دانشگاه های یزد در سایه کرونا با آموزش های مجازی وارد سال جدید می شوند به گزارش خبرگزاری فارس در یزد، درحالی که پیش از شیوع کرونا حرف وحدیث های زیادی برای عدم اعتیاد کاربران فضای مجازی وجود داشت و توصیه کارشناسان بر این بود که ارتباطات در فضای واقعی انجام شود ولی تعطیلات اجباری به دلیل شیوع کرونا در جهان و در ایران، جامعه دانشگاهی را در بخش آموزش که از اساسی ترین نیازهای دانشجویان به شمار می رود با چالش جدیدی روبرو کرد.
ازآنجایی که ایرانیان همیشه خلاق بوده اند و شبکه های اجتماعی فراوانی در بخش ایرانی در دو سال گذشته به خصوص پس از فیلتر شدن سراسری تلگرام (برای مدت کوتاهی) راه اندازی شد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 1 ساعت پیش
عبور غریبانه نوروز از گردنه هولناک کرونا

عبور غریبانه نوروز از گردنه هولناک کرونا سر و کله کرونا که از روزهای منتهی به نوروز 99 در کشور و استان اصفهان پیدا شد، دگرگونی بسیاری در عادت ها و روزمرگی ها به دنبال داشت، روزهایی که باید در تکاپو برای سنت های آخر سال و رسوم استقبال از بهار می گذشت، این بار کسل کننده، متفاوت و عجیب سپری شده است.
از سال نو که در سایه روشن اخبار تلخ جانباختگانِ کرونا زودتر از آنچه فکرش را می کردیم کهنه شد، تا هفت سین های بی رمق که بدون دورهمی ها، لبخندها و دیدارها به خاطره ها پیوست، از خانه نشینی های اندوهبار تا سکوت سنگین خیابان ها، جاده ها و بوستان ها،از شهرهایی که مرزهایشان سیم خاردار سفرها شد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 1 ساعت پیش
ربیعی: تندیسی به یاد کادر درمانی جان باخته ساخته شود

ربیعی: تندیسی به یاد کادر درمانی جان باخته ساخته شود به گزارش تابناک ، علی ربیعی بامداد شنبه همچنین با انتشار بخشی از یادداشت خود در روزنامه ایران و تصویری از سه تن از پزشکان بیمارستان شهید بهشتی کاشان در حساب اینستاگرامی خود، نوشت: روزی در دهه شصت به مناسبتی با یکی از دوستان سیاستمدار و هنرمندم صحبت می کردم؛ او تعبیری داشت: "هیچ نسلی بدون قهرمانان ذهنی زندگی نمی کند." دفاع مقدس، جلوه هایی از فداکاری داوطلبانه و باور نکردنی پیش روی ما گشود.
سخنگوی دولت خاطر نشان کرد: با فاصله گرفتن از دوران درخشان جنگ، فکر می کردیم از خودگذشتگی و دگرخواهی داوطلبانه با تحولات ارزشی جامعه فراموش شده است ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 1 ساعت پیش
برگزاری کلاس های دانشگاه پیام نور استان فارس به صورت الکترونیک

برگزاری کلاس های دانشگاه پیام نور استان فارس به صورت الکترونیک به گزارش خبرگزاری شبستان از شیراز ، محمد حسن صیف با اعلام برگزاری کلاس های دانشگاه پیام نور در استان فارس به صورت الکترونیک، گفت: از 16 فروردین، کلاس های مراکز و واحدهای دانشگاه پیام نور شهرهای فارس به صورت الکترونیک برگزار می شود.
رئیس دانشگاه پیام نور استان فارس افزود: با توجه به شرایط خاص ایجاد شده ناشی از شیوع ویروس کرونا و به منظور جلوگیری از شیوع بیشتر آن، کلیه کلاس های تئوری دانشجویان این دانشگاه در تمام شهرستان های استان تا زمان برگزاری کلاس های عادی، به صورت الکترونیکی (آنلاین و آفلاین) برگزار خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 1 ساعت پیش
عبدی: عوارض اقتصادی قرنطینه کامل را می پذیرید؟

عبدی: عوارض اقتصادی قرنطینه کامل را می پذیرید؟ روزنامه شهروند در باره نقد سیاست های رسمی و اظهارنظرهای کارشناسان پیرامون شیوع بیماری کرونا یادداشتی به قلم عباس عبدی منتشر کرد.
در این یادداشت آمده است:
1 نخستین و مهم ترین مسأله ضرورت نقد سیاست های رسمی است. هیچ مدیری نمی تواند مدعی شود که سیاست هایش بی عیب و نقص و بی نیاز از نقد است، حتی بهترین سیاست ها نیز نیازمند نقد هستند، زیرا بهترین بودن آنها صرفا از طریق به محک نقد درآمدن است که ثابت می شود. در نتیجه هر کس و هر دولتی که به درستیِ سیاست های خود اطمینان بیشتری دارد، از نقد استقبال می کند، بنابراین نقد را باید نعمت دانست. ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 1 ساعت پیش
راه اندازی شبکه اجتماعی دانش آموزان شاد به تأخیر افتاد

راه اندازی شبکه اجتماعی دانش آموزان شاد به تأخیر افتاد به گزارش خبرگزاری مهر ، مرکز برنامه ریزی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش طی اطلاعیه ای از به تعویق افتادن راه اندازی شبکه اجتماعی دانش آموزان (شاد) به دلیل صیانت از حقوق آموزشی و تربیتی دانش آموزان و حصول اطمینان از امن بودن بستر ارتباطی این شبکه خبر داد.
در این اطلاعیه با اشاره به راه اندازی آزمایشی شبکه اجتماعی دانش آموزان (شاد) در هفته های گذشته آمده است، به دلیل تأکید وزارت آموزش و پرورش بر صیانت از حقوق آموزشی و تربیتی دانش آموزان و امن بودن بستر ارتباطی بین معلمان و دانش آموزان در شبکه اجتماعی دانش آموزان (شاد) ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 2 ساعت پیش
وزارتخانه های آموزش و پرورش و علوم، ماموریت هایی موازی، اما غیر همسو!

وزارتخانه های آموزش و پرورش و علوم، ماموریت هایی موازی، اما غیر همسو! به گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، آموزش و پرورش و وزارت علوم 2 وزارتخانه با ماموریتی مشابه، اما مستقل از همدیگر که گاه در واگذاری ماموریت های مرتبط همچون تغییر در نحوه گزینش دانشجو و کنکور، حل برخی چالش های دانشگاه فرهنگیان و غیره دچار چالش هستند، آنچه در این میان مورد توجه قرار می گیرد ادغام یا یکپارچگی این مسئولیت ها و حتی ادغام وزارتخانه های یاد شده است تا در این چنین شرایطی خروجی هایی بهتر و با کیفیت تر حاصل شود.
تدوین و تصویب نظام تربیت و تأمین منابع انسانی مورد نیاز کشور با یک نگاه بلندمدت و بر مبنای استفاده بهینه از امکانات و ظرفیت های ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 2 ساعت پیش
توضیح معاون دادستان تهران درباره علت رها شدن معتادان متجاهر

توضیح معاون دادستان تهران درباره علت رها شدن معتادان متجاهر مهدی مهرانگیز در گفت وگو با خبرنگار انتظامی باشگاه خبرنگاران پویا درباره فیلمهای منتشر شده از تجمع معتادان در تهران و خرید و فروش موادمخدر توسط آنها اظهار کرد: پیش از به وجود آمدن بحث کرونا، به تمام کمپهای نگهداری و بازپروری معتادان متجاهر بخشنامه کردیم تا 5 هزار ظرفیت جدید برای نگهداری معتادان متجاهر در ایام نوروز ایجاد کنند.
سرپرست دادسرای مبارزه با مواد مخدر تهران افزود: پیش از شیوع کرونا، از تمام ظرفیت نگهداری معتادان متجاهر در کمپها استفاده کردیم و قرار بر این شد با جمع آوری 5 هزار معتاد متجاهر دیگر، اقدامات بسیار خوبی صورت گیرد اما متأسفانه بیماری کرونا شیوع پیدا کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 2 ساعت پیش
حال و روز کودکان کار و خیابان در روزهای سخت کرونایی

حال و روز کودکان کار و خیابان در روزهای سخت کرونایی به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران، یکی از این کودکان سعید است: کرونا که آمد خیابان ها خلوت شد، ماشین ها کم شدند، کار و کاسبی ما هم از بین رفت. من نمی دانم این بیماری کی آمد و کی می خواهد برود اما آرزو می کنم زودتر از بین برود تا بازهم شیشه ماشین ها بیاید پایین.
البته این تنها بخشی از ماجراست چون همه کودکان کار، الزاماً در خیابان کار نمی کنند و خیلی از آنها در زیرزمین ها و کارگاه هایی نامناسب مشغول به کارند و ممکن است دور از چشم ها در معرض انواع بیماری هایی باشند که یکی از آنها کروناست. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 2 ساعت پیش
تقدیر ربیعی از نقش کادر پزشکی کشور در مقابله با ویروس کرونا

تقدیر ربیعی از نقش کادر پزشکی کشور در مقابله با ویروس کرونا علی ربیعی در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: امشب گزارش وضعیت کادرهای درمانی را مرور می کردم. بی تردید ما شاهد درخشش اختران قهرمانی هستیم که برخلاف همیشه از آسمان سیاست نیامده اند. از زمین بیمارستان ها و از کرسی های دانش پزشکی و از کف عرصه درمان و بهداشت و از حوزه سلامت روان برخاسته اند.
سردارهای ما اکنون سیمایی کاملا متفاوت دارند؛ پرستاری که با کمترین امکانات و تجهیزات حفاظتی خدمت می کند، پزشکی که در ایام نوروزی خود را در لباسی طاقت فرسا حبس کرده تا نیروی زندگی آزاد شود، کارگران خدماتی گمنام، کادر درمان و سازمان های مدنی که کار غربالگری را برعهده دارند. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 2 ساعت پیش
سامانه پیشگیری از آسیب های روانی - اجتماعی ناشی از بحران ویروس کووید 19 راه اندازی شد

سامانه پیشگیری از آسیب های روانی - اجتماعی ناشی از بحران ویروس کووید 19 راه اندازی شد به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان ، محمد محمدی با اشاره به اهمیت سلامت روان افراد جامعه و ضرورت کنترل اضطراب در مواقع بحران اظهار کرد: در پی شیوع ویروس کرونا و افزایش استرس در جامعه برخی از افراد دچار شرایط بحرانی شده و با حجم گسترده ای از، ترس و اضطراب ناشی از بیماری روبرو هستند و عدم مداخله به موقع می تواند منجر به مشکلات روان شناختی دیگر در افراد شود.
او با بیان اینکه هدف از راه اندازی این سامانه پیشگیری از آسیب های روانی - اجتماعی ناشی از بحران ویروس کرونا می باشد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 4 ساعت پیش
شبکه شاد از تعویق اجرا تا ابهامات/ روایت ایجاد شبکه اجتماعی دانش آموزان

شبکه شاد از تعویق اجرا تا ابهامات/ روایت ایجاد شبکه اجتماعی دانش آموزان خبرگزاری فارس گروه آموزش و پرورش: بعد از اینکه مدارس کشور به دلیل پیشگیری از شیوع کرونا تعطیل شد، مسؤولان دستگاه تعلیم و تربیت به دنبال راهکاری بودند تا کسری ساعات آموزشی دانش آموزان را جبران کنند.
یکی از این راه ها، آموزش تلویزیونی است که هر روز از شبکه های 4 و 7 در حال پخش است و البته با توجه به اینکه تعداد پایه های تحصیلی و کتاب های درسی زیاد است، آموزش محتوای دروس با کندی در حال انجام است.
از سوی دیگر این سؤال مطرح است که آیا دانش آموزان پای برنامه های آموزش دروس از طریق تلویزیون می نشینند؟ و اگر برنامه ها را می بینند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 4 ساعت پیش
ربیعی: تندیسی به یاد پزشکان و کادر درمانی جانباخته ساخته شود

ربیعی: تندیسی به یاد پزشکان و کادر درمانی جانباخته ساخته شود علی ربیعی بامداد شنبه همچنین با انتشار بخشی از یادداشت خود در روزنامه ایران و تصویری از سه تن از پزشکان بیمارستان شهید بهشتی کاشان در حساب اینستاگرامی خود نوشت: روزی در دهه شصت به مناسبتی با یکی از دوستان سیاستمدار و هنرمندم صحبت می کردم، او تعبیری داشت: "هیچ نسلی بدون قهرمانان ذهنی زندگی نمی کند. " دفاع مقدس، جلوه هایی از فداکاری داوطلبانه و باور نکردنی پیش روی ما گشود.
سخنگوی دولت خاطر نشان کرد: با فاصله گرفتن از دوران درخشان جنگ، فکر می کردیم از خودگذشتگی و دگرخواهی داوطلبانه با تحولات ارزشی جامعه فراموش شده است. به تعبیر حماسی خوان دوران جنگ "در باغ شهادت را بستند.. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 4 ساعت پیش
ایستادن در آستانه فصل سرد

ایستادن در آستانه فصل سرد به گزارش ایسنا، علی ربیعی، دستیار ارتباطات رییس جمهوری و سخنگوی دولت با این مقدمه در یادداشتی نوشت: ما اکنون در سال 99 در آستانه قرن نوین ایرانیان ایستاده ایم. گرچه ابتلا و مرگ هر روز هموطنان بر اثر کرونا فضایی حزن آلود را در دل های ما حاکم کرده اما از سوی دیگر در مبارزه جامعه بزرگ سلامت و جنبش خیر جمعی همراه با سازمان های مردم نهاد انرژی های معطوف به حیات آزاد می شود. کارکردهای جامعه سلامت با همه مولفه های درمانی، بهداشتی، ارتباطی و عاطفی و اجتماعی آن مقاومت نیرومندی را در مقابل مرگ پراکنی کرونایی و تحریمی به عمل آورده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 5 ساعت پیش
پایان تعطیلات نوروزی، نقطه پایان کرونا نیست

پایان تعطیلات نوروزی، نقطه پایان کرونا نیست به گزارش تابناک، دکتر "علیرضا زالی" در تویتی نوشت: پایان تعطیلات نوروزی، نقطه پایان کرونا نیست. کماکان فرزندان غیور ایران در مراکز بهداشتی و درمانی در حال مبارزه سخت و تمام عیار با کرونا هستند.
امید دارم با تصمیم آگاهانه مسئولان و مشارکت شهروندان این حرکت شتابان، کند نگردد. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 6 ساعت پیش
پایان تعطیلات نوروزی دانش آموزان با طعم آموزش تلویزیونی

پایان تعطیلات نوروزی دانش آموزان با طعم آموزش تلویزیونی خبرگزاری فارس گروه آموزش و پرورش: نوروز سال 99 متفاوت ترین نوروز طی سالیان اخیر شد؛ نوروزی که خبری از دید و بازدید عید نبود و آموزش و پرورش هم از طریق تلویزیون برای دانش آموزان، آموزش در نظر گرفت.
بعد از شیوع ویروس کرونا در کشور، برای پیشگیری از شیوع این بیماری، مدارس تعطیل شد و این تعطیلی تا پایان سال 98 ادامه یافت؛ این ماجرا موجب شد که ساعات آموزشی با وقفه مواجه شود و به عبارت دیگر دانش آموزان از درس و مشق عقب افتادند.
هرچند که هم برنامه آموزش دروس از طریق تلویزیون پیش بینی شد و هم مدارس از طریق کانال شبکه های اجتماعی به آموزش دانش آموزان پرداختند اما هنوز دانش آموزان از دروس ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 7 ساعت پیش
تمدید طرح قطع زنجیره شیوع کرونا و تعطیلی اصناف تا 20 فروردین

تمدید طرح قطع زنجیره شیوع کرونا و تعطیلی اصناف تا 20 فروردین به گزارش خبرگزاری شبستان از رشت و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان رشت؛ میرشمس مومنی زاده طی گفت وگویی با تاکید بر لزوم تداوم همکاری مردم و اصناف شهرستان رشت تا غالب شدن بر ویروس کرونا، اظهار داشت: در اجرای طرح قطع زنجیره شیوع ویروس کرونا، واحدهای صنفی شهرستان همچنان تا 20 فروردین تعطیل خواهد بود.
فرماندار رشت با بیان اینکه بهبود وضعیت شهرستان رشت در زمینه مقابله با ویروس کرونا را مدیون همکاری شهروندان و اصناف هستیم که با قبول همه سختی ها و فشارهای اقتصادی در راستای بازگشت سلامت به جامعه گام برداشتند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 7 ساعت پیش
توزیع هزار بسته معیشتی در قالب طرح فرشتگان رحمت بین نیازمندان

توزیع هزار بسته معیشتی در قالب طرح فرشتگان رحمت بین نیازمندان به گزارش خبرنگار مهر ، فرشید دریکوند شامگاه جمعه در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: بیش از هزار بسته معیشتی در قالب طرح فرشتگان رحمت بین خانواده های نیازمند در سطح استان توزیع شد.
وی، عنوان کرد: از ابتدای بحران ویروس کرونا در سطح استان حوزه داوطلبان با توجه به نقش حمایتی و ارتباط خود با افراد خیر توانست خدمات بسیار خوبی را در بحث مبارزه با ویروس کرونا در سطح استان به انجام برساند.
معاون جمعیت هلال احمر لرستان، افزود: توزیع بیش از 13 هزار ماسک به همراه بیش از 9 هزار ژل ضدعفونی، لوازم بهداشتی نظیر مایع دستشویی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 7 ساعت پیش
امکان انتقال برخی دروس خاص به نیمسال بعد دانشگاه

امکان انتقال برخی دروس خاص به نیمسال بعد دانشگاه سید حسین حسینی معاون آموزشی دانشگاه تهران در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس از امکان انتقال برخی دروس با شرایط خاص به نیم سال بعد برای رفع نگرانی دانشجویان خبر داد.
وی اظهارداشت: طبق دستورالعمل اعلامی معاونت آموزش دانشگاه تهران، برای دروس خاصی که تا پایان ترم تحصیلی جاری امکان پایان یافتن آنها به شکل غیرحضوری وجود ندارد با نظر استاد و ارائه مستندات مربوط در صورت تایید گروه، درس می تواند به صورت ناتمام به ترم تحصیلی آینده منتقل شود.
وی توضیح داد: همچنین درباره دروس عملی و دروس کارگاهی مقرر شده که این دروس به بعد از بازگشایی دوباره کلاس های حضوری دانشگاه با ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 7 ساعت پیش
کرونا، حداقل برای یک سوم جمعیت حاشیه مشهد شرایط سختی ایجاد کرده است

کرونا، حداقل برای یک سوم جمعیت حاشیه مشهد شرایط سختی ایجاد کرده است محمدرضا حیدری در گفت وگو با ایسنا، در خصوص پویش "چراغی برافروز"، اظهار کرد: یکی از ظرفیت ها و پتانسیل هایی که همیشه در فضای شهر مشهد داشتیم که به برکت وجود امام رضا(ع) و باور و اعتقاد مردم بوده، همیاری و کمک در شرایط بحران است که این را در دوره های مختلف در مشهد تجربه کرده ایم.
وی با بیان اینکه در حال حاضر کرونا، حداقل برای یک سوم جمعیت مشهد که در مناطق حاشیه ساکن هستند، شرایط سختی را ایجاد کرده است، عنوان کرد: مشاغل بسیار زیادی را داریم که درآمدهای آنها به فعالیت های روزانه بستگی دارد، بنابراین خانواده ها تحت فشار هستند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 7 ساعت پیش
برگزاری جشنواره طراحی بازی های ابداعی و خلاقانه خانگی

برگزاری جشنواره طراحی بازی های ابداعی و خلاقانه خانگی به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز ، صادق نیسی گمراوی مدیر اداره آموزش و پرورش ناحیه یک اهواز گفت: با توجه به تعطیلی مدارس استان خوزستان به دلیل شیوع ویروس کرونا و همه گیری آن و لزوم ماندن در خانه برای تبعیت از طرح فاصله گذاری اجتماعی، غنی سازی اوقات فراغت در ایام تعطیلات امری مهم برای دانش آموزان محسوب می شود.
او افزود: به منظور غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان، جشنوار های مختلفی نظیر جشنواره ورزش پدر و پسری ویژه دانش آموزان پسر مدارس ناحیه یک اجرایی شد و برگزاری جشنواره طراحی بازی های ابداعی و خلاقانه خانگی ویژه مادران و دختران مدارس این ناحیه در دستور کار قرار ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 8 ساعت پیش
اجرای طرح ترافیک تا 20 فروردین لغو شد

اجرای طرح ترافیک تا 20 فروردین لغو شد سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از لغو اجرای طرح ترافیک از فردا تا 20 فروردین خبرداد.
یوسف حجت سرپرست معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران در گفت وگو با خبرنگار شهری خبرگزاری فارس درباره طرح ترافیک در پایتخت اظهارداشت: طرح ترافیک به دلیل بیماری کرونا از فردا تا 20 فروردین لغو و اجرایی نخواهد شد.
وی افزود: از آنجایی که دولت اعلام کرده به دلیل شرایط ویژه پیش آمده ناشی از کرونا ادارات با یک سوم نیروهای آن دایر هستند و برخی از مشاغل نیز تعطیل است بر همین اساس طرح ترافیک نیز از از فردا به مدت یک هفته اجرایی نمی شود. ... ادامه خبر ...

منبع: روزنامه مردم سالاری دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 8 ساعت پیش
پنج روز بدون کرونا در بروجن

پنج روز بدون کرونا در بروجن محمدحسن کرمی سرپرست شبکه بهداشت و درمان بروجن در گفت وگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان در شهرکرد ، اظهار داشت: برای پنجمین روز پیاپی آمار کرونا در این شهرستان ثابت ماند.
او افزود: از آغاز شیوع ویروس کرونا در کشور، تا کنون 59 بیمار با علایم بالینی مشکوک در بیمارستان بستری شده که 19 مورد مبتلای قطعی به این ویروس در شهرستان بروجن شناسایی و ثبت شده است.
کرمی اضافه کرد: تا کنون 41 بیمار با بهبودی کامل از بیمارستان حضرت، ولی عصر (عج) ترخیص شده است و شش نفر هم جان خود را از دست داده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 8 ساعت پیش
دستور روحانی درباره امنیت شغلی کارگران

دستور روحانی درباره امنیت شغلی کارگران رییس جمهوری به وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی دستور داد 75 هزار میلیارد تومان تسهیلات، صرفاً به بنگاهها و کسب وکارهایی اختصاص یابد که اطمینان حاصل شده باشد کارگران خود را از ابتدای اجرای برنامه های کنترلی مقابله با کرونا اخراج نکرده و پس از دریافت تسهیلات نیز عذر آنان را نخواهند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز جمعه همچنین با تأکید بر ضرورت تکریم بیش از پیش جانبازان و سالمندان، رعایت حال معلولان و سالمندان را از اهم واجبات برشمرد و دستور داد؛ با ارزیابی و بازرسی های دقیق ... ادامه خبر ...

منبع: روزنامه مردم سالاری دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 8 ساعت پیش
تعطیلی مراکز روزانه توانبخشی و مهدهای کودک ایلام تا 20 فروردین

تعطیلی مراکز روزانه توانبخشی و مهدهای کودک ایلام تا 20 فروردین زهرا همتی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در ایلام با بیان این مطلب، اظهار کرد: بر اساس اعلام سازمان بهزیستی کشور، با توجه به تعطیلی مدارس، تمامی مهدها و مراکز روزانه توانبخشی این سازمان نیز تعطیل اعلام می شود.
مدیرکل بهزیستی استان ایلام یادآور شد: این تعطیلی شامل تمامی مهدهای کودک، مراکز توانبخشی روزانه تحت نظارت بهزیستی ایلام و نیروهای طرح مراقبین و ویزیت در منزل و (cbr) در تمامی شهرستان های استان است.
همتی خاطرنشان کرد: این تصمیم در راستای ارتقای سلامت کودکان، جامعه هدف و مربیان در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا اتخاذ شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 8 ساعت پیش
خادمان سید جلال الدین اشرف عشق و ایمان را در کمک به محرومین دیدند

خادمان سید جلال الدین اشرف عشق و ایمان را در کمک به محرومین دیدند به گزارش خبرگزاری فارس از آستانه اشرفیه، وقتی بحرانی در کشور همیشه قهرمان ایران ایجاد می شود جوانان و مردم پای کار هستند و هرکدام به نحوی سعی دارند تا کشور را از آن بحران خارج کرده و به ساحل آرامش برسانند.
شیوع کرونا در کشور نشان داد که وقتی پای جهاد درراه خدا و میهن در میان باشد جوانان این مرزوبوم هرکدام یک قسمت کار را گرفته و یکی می شود محسن حججی که برای دفاع از اهل بیت و حرم عمه سادات حضرت زینب (س) کمر همت می بندند و خانواده و تمام تعلقات را رها کرده و صدها کیلومتر آن طرف تر سلاح جنگ به دست می گیرند و افتخار می آفریند و یکسری از افراد هم با همان مکتب فکری برای پیروزی در عرصه ها و جنگ ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 8 ساعت پیش
تقدیر ربیعی از نقش کادر پزشکی کشور در مقابله با ویروس کرونا

تقدیر ربیعی از نقش کادر پزشکی کشور در مقابله با ویروس کرونا به گزارش ایسنا، علی ربیعی در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: امشب گزارش وضعیت کادرهای درمانی را مرور می کردم. بی تردید ما شاهد درخشش اختران قهرمانی هستیم که برخلاف همیشه از آسمان سیاست نیامده اند. از زمین بیمارستان ها و از کرسی های دانش پزشکی و از کف عرصه درمان و بهداشت و از حوزه سلامت روان برخاسته اند.
سردارهای ما اکنون سیمایی کاملا متفاوت دارند؛ پرستاری که با کمترین امکانات و تجهیزات حفاظتی خدمت می کند، پزشکی که در ایام نوروزی خود را در لباسی طاقت فرسا حبس کرده تا نیروی زندگی آزاد شود، کارگران خدماتی گمنام، کادر درمان و سازمان های مدنی که کار غربالگری را برعهده دارند.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 8 ساعت پیش
تقدیر سخنگوی دولت از زحمات کادر درمانی

تقدیر سخنگوی دولت از زحمات کادر درمانی آفتاب نیوز :
علی ربیعی سخنگوی دولت جمعه شب در رشته توییتی نوشت: امشب گزارش وضع کادرهای درمانی را مرور می کردم. بی تردید ما شاهد درخشش اختران قهرمانی هستیم که برخلاف همیشه از آسمان سیاست نیامده اند. از زمین بیمارستان ها و از کرسی های دانش پزشکی و از کف عرصه درمان و بهداشت و از حوزه سلامت روان برخاسته اند.
سخنگوی دولت افزود: سردارهای ما اکنون سیمایی کاملاً متفاوت دارند؛ پرستاری که با کمترین امکانات و تجهیزات حفاظتی خدمت می کند؛ پزشکی که در ایام نوروزی خود رادر لباسی طاقت فرسا حبس کرده تا نیروی زندگی آزاد شود؛ کارگران خدماتی گمنام ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 8 ساعت پیش
خبرنگاران نسبت به ثبت نام دریافت بیمه بیکاری اقدام کنند

خبرنگاران نسبت به ثبت نام دریافت بیمه بیکاری اقدام کنند به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد ، ابراهیم شریفی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری گفت: خبرنگاران استان درخواست خود را از طریق سامانه ثبت درخواست بیمه بیکاری وزارت کار ثبت نمایند.
او افزود: با توجه به برنامه های حمایتی دولت از افراد بیمه شده سازمان تأمین اجتماعی به علت شیوع کرونا، خبرنگاران نیز مشمول این برنامه شده و می توانند از این مزایا بهره مند گردند.
شریفی اضافه کرد: طبق شرایط اعلامی تا به امروز خبرنگارانی که از طریق نشریات دارای کد بیمه ای بوده و حق بیمه آن ها ماهانه واریز گردیده مشمول دستورالعمل وزارت کار و تعاون رفاه اجتماعی هستند ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 8 ساعت پیش
تصمیمی برای بازگشایی اصناف گرفته نشده است

تصمیمی برای بازگشایی اصناف گرفته نشده است به گزارش ایسنا، در این اطلاعیه آماده است:
در پی بازنشر اطلاعاتی کذب در شبکه های اجتماعی مبنی بر تعیین ساعت کاری برخی رسته های صنفی در روزهای آتی، بدینوسیله به اطلاع می رساند
حسب پیگیری های به عمل آمده تاکنون هیچ تصمیمی از سوی هیچ یک از سازمان ها و نهادهای صنفی مبنی بر بازگشایی واحدهای صنفی یا تعیین ساعت کاری مشخص جهت حضور هر یک از این رسته ها اتخاذ نشده است. بدیهی است اتاق اصناف ایران و دیگر سازمان های صنفی خود را مکلف به تبعیت از تصمیم های ستاد ملی مقابله کرونا به مدیریت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می دانند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 8 ساعت پیش
ربیعی: کادر درمانی اختران قهرمان کشورند

ربیعی: کادر درمانی اختران قهرمان کشورند علی ربیعی سخنگوی دولت جمعه شب در رشته توییتی نوشت: امشب گزارش وضع کادرهای درمانی را مرور می کردم. بی تردید ما شاهد درخشش اختران قهرمانی هستیم که بر خلاف همیشه از آسمان سیاست نیامده اند.
از زمین بیمارستان ها و از کرسی های دانش پزشکی و از کف عرصه درمان و بهداشت و از حوزه سلامت روان برخاسته اند.
سخنگوی دولت افزود: سردارهای ما اکنون سیمایی کاملاً متفاوت دارند؛ پرستاری که با کمترین امکانات و تجهیزات حفاظتی خدمت می کند؛ پزشکی که در ایام نوروزی خود رادر لباسی طاقت فرسا حبس کرده تا نیروی زندگی آزاد شود؛ کارگران خدماتی گمنام، کادر درمان و سازمان های مدنی که کار غربالگری را برعهده دارند. ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 8 ساعت پیش
کسب رتبه اول کشوری میزان غربالگری بیماری کووید 19

کسب رتبه اول کشوری میزان غربالگری بیماری کووید 19 به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد ، مجید شیرانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی ، خدمات بهداشتی و درمانی چهارمحال و بختیاری، از کسب رتبه اول این دانشگاه در میزان غربالگری بیماری کووید 19 جمعیت تحت پوشش خبر داد.
او افزود: بدون شک موفقیت حاصل شده بواسطه زحمات شبانه روزی همه تلاشگران عرصه سلامت است.
شیرانی اضافه کرد: خدمات شبانه روزی و بدون وقفه، حتی در ایام تعطیلات نوروز، همکاران صدیق و پرتلاش شبکه های 9 گانه استان در قالب هزار تیم دو نفره مراقبتی و 500 ناظر و پشتیبان و مسئول کمیته های استانی و شهرستانی درحوزه بهداشت امروز موجب گردید تا نام دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد و ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 8 ساعت پیش
استمرار همدلی مردم و مسئولان؛ رمز غلبه بر ویروس نحس کرونا

استمرار همدلی مردم و مسئولان؛ رمز غلبه بر ویروس نحس کرونا به گزارش خبرگزاری شبستان از قم، از همان روزهای آغاز شیوع ویروس نحس کرونا در قم، جهادگرانی از اقشار مختلف مردم به خصوص گروه های جهادی با روحیه بسیجی و مخلصانه وارد کارزار سخت مقابله با کرونا شدند و به لطف الهی تاکنون منشأ خیرات و دستاوردهای بسیاری در زمینه های بهداشتی و درمانی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی شده اند.
دوخت ماسک و البسه بیمارستانی برای مقابله با کرونا
مرضیه داود آبادی از جمله همین جهادگرانی است که در گروه جهادی حضرت خدیجه (س) منطقه نیروگاه به عنوان مسئول این گروه در کنار دیگر بانوان جهادی در یکی از کارگاه های خیاطی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 8 ساعت پیش
تاکید معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ایلام بر تداوم اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی

تاکید معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ایلام بر تداوم اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی به گزارش خبرگزاری شبستان از ایلام احمد کرمی ظهر امروز(15 فروردین) در بازدید از ورودی شهر شباب بر اجرای دستورالعمل فاصله اجتماعی و ممنوعیت تردد مسافران غیر ساکن در استان و بین شهری تاکید کرد.
وی تصریح کرد: در راستای اجرای این طرح و با هدف کنترل ویروس کرونا با دستور استاندار ایلام، همه عوامل و دستگاه های مرتبط درگیر در این طرح، بسیج شده اند تا به منظور حفظ سلامت مردم، طرح ممنوعیت ورود خودروهای غیر بومی به استان و تردد بین شهری را بدون هیچ ملاحظه ای اجرایی کنند و تا ایجاد شرایط مطلوب و تا پایان طرح، این برنامه ادامه دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 8 ساعت پیش
98.8 درصد جمعیت زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان غربالگری شده اند

98.8 درصد جمعیت زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان غربالگری شده اند به گزارش خبرگزاری تسنیم از زاهدان ، در پی شیوع موج ویروس کرونا در سراسر کشور و به تبع آن در استان سیستان و بلوچستان تلاشی همه جانبه از سوی مسئولان و مردم جهت مقابله با این بیماری فراگیر آغاز شده است و تقریباً همه مردم به نحوی درگیر موضوع هستند.
بیش از 80 درصد بیماران تنفسی درمان و از بیمارستان ترخیص شدند
سیدمحمد هاشمی شهری در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در زاهدان اظهار داشت: طرح فاصله گذاری اجتماعی یکی از راهبردی ترین برنامه های نظام سلامت برای شکست کوروناست و مردم همراهی خوبی داشتند ولی با رعایت بیشتر اصول پیشگیرانه شاهد روزهای بهتر در زمینه قطع زنجیره انتقال خواهیم بود. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 8 ساعت پیش
بسته خبری| آخرین اخبار استان ایلام

بسته خبری| آخرین اخبار استان ایلام به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، عبدالمالک شنبه زاده مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام اظهار کرد: در پی گزارش واصله از انجمن های افتخاری میراث فرهنگی مبنی بر حفاری غیرمجاز در بخش گنجوان شهر چوار، بلافاصله طی عملیات غافلگیرانه توسط فرماندهی انتظامی شهرستان ایلام و پاسگاه انتظامی بخش گنجوان و با همکاری نیروهای یگان حفاظت اداره کل باند حفاران غیرمجاز دستگیر شدند.
وی بابیان اینکه از متهمان یک دستگاه ابزار و ادوات حفاری کشف و خودرو آنان نیز توقیف شد، افزود: هم اینک متهمان به همکاران انتظامی تحویل و سیر مراحل قضایی پرونده آنها در دستور کار قرار دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 8 ساعت پیش
(عکس) قدردانی رمی ها از پزشک ایرانی

(عکس) قدردانی رمی ها از پزشک ایرانی باشگاه رم از جمله باشگاه هایی است که مسئولیت های اجتماعی اش را به خوبی نشان داده و این را قبلاً زمانی که اعلامیه گمشده ها را منتشر می کردند، دیدیم.
حالا که ویروس کرونا شیوع پیدا کرده و کادر درمانی با زحمات شبانه روزی در سرتاسر جهان در پی خدمت رسانی به بیماران این ویروس هستند، باشگاه رم در صفحه توییترش از این زحمت کشان قدردانی می کند. قدردانی از آن هایی که هوادار رم هستند در دستور کار جالوروسی قرار گرفته. رُزا دیدار، متخصص اورژانس هم مورد قدردانی باشگاه رم قرار گرفته و درباره او نوشته اند: رُزا متخصص اورژانس در بیمارستانی در تهرانِ ایران است ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 9 ساعت پیش
دوخت بیش از پنج هزار ماسک در پویش دانشجویی مقابله با کرونا

دوخت بیش از پنج هزار ماسک در پویش دانشجویی مقابله با کرونا محسن حجت با اشاره به راه اندازی پویش مقابله با کرونا توسط دانشجویان دانشگاه های جهرم خبر داد و به خبرنگار خبرگزاری شبستان در جهرم ، گفت: در راستای این پویش خط تکمیل ماسک، با رعایت اصول بهداشتی در این پویش دانشجویی راه اندازی شده است .
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جهرم افزود: روزانه بیش از پنج هزار ماسک در شرایط استاندارد و با تائید معاونت غذا و دارو دانشگاه توسط دانشجویانی که به پویش دانشجویی مقابله با کرونا پیوسته اند تهیه و دوخته می شود .
وی با اشاره به اینکه دانشجویان شرکت کننده در پویش دانشجویی مقابله با کرونا در این خدمت رسانی سهمی بزرگ دارند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 9 ساعت پیش
رتبه نخست کشوری کهگیلویه و بویراحمد در طرح غربالگری کرونا

رتبه نخست کشوری کهگیلویه و بویراحمد در طرح غربالگری کرونا به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یاسوج، ظهر امروز ( جمعه 15 فروردین ماه 99) نشست ویدئو کنفرانس استاندار کهگیلویه وبویراحمد با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی، رییس دانشگاه علوم پزشکی استان و جمعی از مسئولان استانی با فرمانداران و روسای مراکز بهداشتی و درمانی شهرستانها در ساختمان دولت برگزار شد.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این نشست ضمن قدردانی از تلاش همه اعضای ستاد استانی و شهرستانی مدیریت پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا گفت: غربالگری، انجام تست، بیماریابی و توجه ویژه به قرنطینه خانگی مبتلایان از جمله عوامل مهم قطع زنجیره انتقال ویروس خواهد بود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 9 ساعت پیش
دستگیری سه شکارچی غیر مجاز در شوشتر

دستگیری سه شکارچی غیر مجاز در شوشتر به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکزخوزستان ، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شوشتر گفت: در عملیات گشت و کنترل یگان اجرایی این اداره در زمین های کشت و صنعت های کارون و امام خمینی و روستاهای یشان سخی، رمانه، شعیب نبی، ضحاک، یذاب و تالاب شیخ سامر چند شکار غیر مجاز را در فصل ممنوعیت شکار کشف کردند.
بهروزنجاتی افزود : در این رابطه سه شکارچی متخلف دستگیر و از آنها یک لاشه قطعه پرنده حمایت شده دراج، یک قطعه حواصیل ارغوانی و شش قطعه کبوتر وحشی به همراه یک قبضه سلاح بادی پی سی پی کشف و ضبط شد.
وی ادامه داد : این متهمان برای سیر مراحل قانونی ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 9 ساعت پیش
دستورات رئیس جمهور برای وزرای کار و شهرسازی

دستورات رئیس جمهور برای وزرای کار و شهرسازی به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، حجت الاسلام و المسلمین "حسن روحانی" روز جمعه همچنین با تاکید بر ضرورت تکریم بیش از پیش جانبازان و سالمندان، رعایت حال معلولان و سالمندان را از اهم واجبات برشمرد و دستور داد با ارزیابی و بازرسی های دقیق، اطمینان حاصل شود که تمامی پروتکل های بهداشتی در مراکز نگهداری معلولان و همچنین آسایشگاه های مراکز بهزیستی ویژه نگهداری سالمندان با دقت و ضریب بالا رعایت می شود.
رئیس جمهور در تماسی با "محمد اسلامی" وزیر راه و شهرسازی نیز دستور داد با توجه به کاهش قابل توجه تردد و جابجایی ها ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 9 ساعت پیش
واکنش وزارت بهداشت درباره داروی فاوی پیراویر

واکنش وزارت بهداشت درباره داروی فاوی پیراویر گروه جامعه: در پی مصاحبه انجام شده یکی از متخصصین بیمارستان مسیح دانشوری در خصوص داروی فاوی پیراویر (favipiravir)، معاون درمان وزارت بهداشت به نمایندگی از کمیته علمی مستقر در معاونت درمان وزارت بهداشت، اطلاعیه ای صادر کرد. متن این اطلاعیه به شرح زیر است:
"به دنبال مصاحبه انجام شده یکی از اعضای محترم هیات علمی شاغل در بیمارستان مسیح دانشوری تهران در خصوص داروی(favipiravir) به اطلاع می رساند داروی مذکور هنوز در فارماکوپه ایران وارد نشده و در حال حاضر به عنوان یک دارو در یک کارآزمایی بالینی به کار گرفته شده و در اختیار چند مرکز درمانی از جمله بیمارستان مسیح دانشوری قرار گرفته است و تاکنون ... ادامه خبر ...

منبع: بهار نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 9 ساعت پیش
راه اندازی شبکه آموزسی شاد به تعویق افتاد

راه اندازی شبکه آموزسی شاد به تعویق افتاد گروه جامعه: مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش: مرکز برنامه ریزی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش طی اطلاعیه ای از به تعویق افتادن راه اندازی شبکه اجتماعی دانش آموزان (شاد) به دلیل صیانت از حقوق آموزشی و تربیتی دانش آموزان و حصول اطمینان از امن بودن بستر ارتباطی این شبکه خبر داد.
در این اطلاعیه با اشاره به راه اندازی آزمایشی شبکه اجتماعی دانش آموزان (شاد) در هفته های گذشته، آمده است، به دلیل تأکید وزارت آموزش و پرورش بر صیانت از حقوق آموزشی و تربیتی دانش آموزان و امن بودن بستر ارتباطی بین معلمان و دانش آموزان در شبکه اجتماعی دانش آموزان (شاد) ... ادامه خبر ...

منبع: بهار نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 9 ساعت پیش
تمدید یک هفته ای عدم اجرای طرح ترافیک

تمدید یک هفته ای عدم اجرای طرح ترافیک به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، یوسف حجت با بیان این که بر اساس برنامه ریزی های انجام شده مقرر شده بود که از فردا (شنبه، 16 فروردین ماه) طرح های ترافیکی در تهران اجرایی شود، گفت:، اما طی هماهنگی با پلیس و وزارت کشور به این جمع بندی رسیدیم که اجرای طرح های ترافیکی اعم از طرح زوج و فرد سابق و طرح ترافیک تا یک هفته دیگر به تعویق افتد.
وی با بیان این که بسیاری از مشاغل تعطیل هستند و کارمندان دولت نیز باید به صورت شیفتی فعالیت کنند، اظهار کرد: برداشت ما این است که مشکل ترافیکی در هفته پیش رو نخواهیم داشت. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 9 ساعت پیش
استفاده از ظرفیت جهاد دانشگاهی قم در تولید اقلام بهداشتی

استفاده از ظرفیت جهاد دانشگاهی قم در تولید اقلام بهداشتی به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم ،محمد حیدری، رئیس جهاد دانشگاهی واحد استان قم در سیزدهمین جلسه هماهنگی اجرای دستورالعمل بسیج ملی مبارزه با کرونا در تالار معصومیه (س) فرمانداری قم اظهار کرد: مقدمات لازم برای تولید اقلام بهداشتی در جهاد دانشگاهی فراهم است و این نهاد انقلابی، تخصص و ظرفیت لازم را در تولید الکل و ماسک دارد.
او افزود: اگر ظرفیت های جهاد دانشگاهی در اختیار تولید قرار بگیرد بخش زیادی از مشکلات در کمبود اقلام بهداشتی رفع می شود، در این زمینه نیاز به همراهی مسئولان و رفع موانع داریم. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 9 ساعت پیش
استمرار افزایش مبتلایان به کرونا در تهران / نگران بازگشت موج دوم مسافران نوروزی هستیم

استمرار افزایش مبتلایان به کرونا در تهران / نگران بازگشت موج دوم مسافران نوروزی هستیم دکتر علیرضا زالی درباره شیوع کرونا در شهر تهران، افزود: تهران هنوز به شرایط مطلوب کنترل کرونا نرسیده و این مهم، نیازمند بررسی های بیشتر در روزهای آتی خواهد بود.
فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، گفت: اگرچه شتاب شیوع کرونا در تهران کمی کند شده اما هنوز به حد قابل قبول نرسیده و هنوز هم شاهد مراجعه مردم به اورژانس ها و مراکز درمانی برای درمان کرونا هستیم.
وی با اشاره به این که میزان مراجعات به مراکز بهداشتی و درمانی نیز در روزهای اخیر افزایش یافته، توضیح داد: تهران هنوز در شرایط مطلوب کنترل کووید-19 قرار ندارد. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 9 ساعت پیش
دستورات ویژه روحانی به وزیران تعاون و راه

دستورات ویژه روحانی به وزیران تعاون و راه حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی امروز (جمعه) همچنین با تأکید بر ضرورت تکریم بیش از پیش جانبازان و سالمندان، رعایت حال معلولان و سالمندان را از اهم واجبات برشمرد و دستور داد با ارزیابی و بازرسی های دقیق، اطمینان حاصل شود که تمامی پروتکل های بهداشتی در مراکز نگهداری معلولان و همچنین آسایشگاه های مراکز بهزیستی ویژه نگهداری سالمندان با دقت و ضریب بالا رعایت می شود.
رئیس جمهور در تماسی با مهندس محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی نیز دستور داد با توجه به کاهش قابل توجه تردد و جابجایی ها، در فرصت باقی مانده نسبت به وضعیت پایانه های مسافربری و فرودگاه ها ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 9 ساعت پیش
استمرار افزایش مبتلایان به کرونا در تهران / نگران بازگشت موج دوم مسافران نوروزی هستیم

استمرار افزایش مبتلایان به کرونا در تهران / نگران بازگشت موج دوم مسافران نوروزی هستیم به گزارش گروه سلامت خبرگزاری فارس،علیرضا زالی، فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران با اشاره به اینکه تمهیدات ویژه ای برای جمع آوری معتادین در سطح شهر اندیشیده شده است، اظهار کرد: با همکاری نیروی انتظامی و شهرداری تهران اقدامات موثری در حال اجراست؛ ضمن اینکه نیازهای اساسی و اعتباری لجستیکی توسط ستاد مقابله با کرونا در حال طراحی و اجراست.
وی با بیان اینکه تردد معتادین در سطح شهر می تواند مشکلات جدی و ملی برای از کنترل خارج شدن ویروس کووید 19 ایجاد کند، تاکید کرد: بر اساس پروتکل های وزارت بهداشت اقدامات لازم برای پیشگیری از کرونا انجام خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 9 ساعت پیش
تدوین پروتکل های بهداشتی مبارزه با کرونا در دستگاه های مختلف

تدوین پروتکل های بهداشتی مبارزه با کرونا در دستگاه های مختلف به گزارش گروه سلامت خبرگزاری فارس،احمد جنیدی جعفری، رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت از برگزاری جلسه تدوین پروتکل های بهداشتی مبارزه با کرونا با حضور نمایندگان دستگاههای ذیربط در راستای اجرای گام دوم طرح فاصله گذاری اجتماعی خبر داد.
وی ادامه داد: این جلسه با حضور نمایندگان مرکز سلامت محیط و کار، مرکز مدیریت بیماری های واگیر، گروه مشاورین ستاد مبارزه با کرونا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارتخانه های نفت، وزارت صنعت، معدن و تجارت، کشور و سازمان شهرداری و دهیاری وزارت کشور، اتاق اصناف ایران، اتاق اصناف تهران، اتاق بازرگانی در شش گروه تخصصی در ستاد مرکزی وزارت بهداشت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 9 ساعت پیش
دو دستور مهم رئیس جمهور به وزیران تعاون و راه

دو دستور مهم رئیس جمهور به وزیران تعاون و راه به گزارش اقتصادآنلاین ، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز جمعه همچنین با تاکید بر ضرورت تکریم بیش از پیش جانبازان و سالمندان، رعایت حال معلولان و سالمندان را از اهم واجبات برشمرد و دستور داد با ارزیابی و بازرسی های دقیق، اطمینان حاصل شود که تمامی پروتکل های بهداشتی در مراکز نگهداری معلولان و همچنین آسایشگاه های مراکز بهزیستی ویژه نگهداری سالمندان با دقت و ضریب بالا رعایت می شود.
رئیس جمهور در تماسی با مهندس محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی نیز دستور داد با توجه به کاهش قابل توجه تردد و جابجایی ها، در فرصت باقی مانده نسبت به وضعیت پایانه های مسافربری و فرودگاه ها ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 10 ساعت پیش
اجرای طرح ترافیک تا 20فروردین لغو شد

اجرای طرح ترافیک تا 20فروردین لغو شد به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، یوسف حجت سرپرست معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران درباره طرح ترافیک در پایتخت اظهارداشت: طرح ترافیک به دلیل بیماری کرونا از فردا تا 20 فروردین لغو و اجرایی نخواهد شد.
وی افزود: از آنجایی که دولت اعلام کرده به دلیل شرایط ویژه پیش آمده ناشی از کرونا ادارات با یک سوم نیروهای آن دایر هستند و برخی از مشاغل نیز تعطیل است بر همین اساس طرح ترافیک نیز از از فردا به مدت یک هفته اجرایی نمی شود.
سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران خاطرنشان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 10 ساعت پیش
22 درصد کودکان ایرانی دچار اضافه وزن هستند

22 درصد کودکان ایرانی دچار اضافه وزن هستند محمد جعفری مدیرکل دفتر تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی آموزش و پرورش در برنامه با هم برای هم با بیان اینکه یک جلسه ورزش در طول یک هفته برای دانش آموزان کافی نیست، اظهار کرد: در سال 1306 درس تربیت بدنی تصویب شد و قرار بر روزی یک جلسه ورزش در برنامه درسی بود، ولی به دلیل کمبود امکانات مالی و انسانی تبدیل به یک جلسه در هفته شد و بر همین اساس در برنامه درسی وزارت آموزش و پرورش، زنگ تربیت بدنی یک جلسه است.
وی با اشاره به شرایط موجود، سیاست ها و برنامه های معاونت تربیت بدنی و سلامت را بر ارتقای فعالیت های حرکتی و ورزشی دانش آموزان دانست و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 10 ساعت پیش
غربالگری 69 میلیون و 200 هزار ایرانی در مقابله با کرونا

غربالگری 69 میلیون و 200 هزار ایرانی در مقابله با کرونا به گزارش خبرگزاری مهر ، علیرضا رئیسی، گفت: از این تعداد بیش از 57 میلیون و 200 هزار نفر توسط واحدهای بهداشتی و درمانی و 12 میلیون نفر توسط سامانه salamat.gov.ir غربالگری شدند.
معاون بهداشت وزارت بهداشت، ضمن اشاره به اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی، افزود: خوشبختانه هموطنان در هفته ای که گذشت در اجرای این طرح همکاری خوبی داشتند و انشاالله این طرح در هفته آینده نیز با در خانه ماندن مردم ادامه پیدا خواهد کرد.
وی اظهار داشت: همکاران حوزه بهداشت در سراسر کشور علاوه بر اجرای بسیج ملی مقابله با کرونا در برنامه های گسترده بخش بهداشت محیط و کار برای مبارزه با بیماری کووید 19 شرکت فعال دارند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 10 ساعت پیش
معدوم سازی بیش از 2 تن مواد غذایی غیرقابل مصرف در مشهد

معدوم سازی بیش از 2 تن مواد غذایی غیرقابل مصرف در مشهد به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از وبدا، دکتر حمیدرضا حسین زاده اظهار کرد: در راستای کنترل و مبارزه با شیوع ویروس کرونا، بسیج مقابله محیطی با کووید-19 در مناطق زیر پوشش این مرکز به اجرا در آمد.
رئیس مرکز بهداشت ثامن از مراکز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطرنشان کرد: در این طرح کارشناسان بهداشت محیط در سه شیفت کاری نسبت به بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی اقدام و ضمن ارائه نکات آموزشی با متخلفان نیز برخورد قانونی کردند.
وی تصریح کرد: با توجه به کاهش فروش مواد غذایی در سطح عرضه و به جهت حفظ سلامت عمومی جامعه طی یک اقدام ضربتی توسط پرسنل سلامت محیط و کار مرکز بهداشت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 10 ساعت پیش
مجمع بانوان شهرداری ابرکوه واحد مشاوره ستاد جهادگران سلامت را راه اندازی کرد

مجمع بانوان شهرداری ابرکوه واحد مشاوره ستاد جهادگران سلامت را راه اندازی کرد به گزارش خبرگزاری فارس از ابرکوه، در پی شیوع ویروس کرونا و قرنطینه خانگی در سراسر کشور و شهرستان ابرکوه، ناخواسته و ناخودآگاه در میان خانواده ها اختلافات متعددی در حوزه های مختلف از جمله خانوادگی، زناشویی، تحصیلی و کودک و نوجوان به وجود می آید.
جهادگران سلامت شهرستان ابرکوه به همت مجمع بانوان فعال شهرداری ابرکوه در پی رفع بخشی از این مشکلات و اختلافات در خانواده ها، اقدام به راه اندازی واحد مشاوره آنلاین کرده و با حضور چهار مشاور در حوزه های نامبرده، به متقاضیان مشاوره رایگان ارائه می کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 10 ساعت پیش
هشدار جدی وزیر بهداشت/ هنوز وارد مرحله کنترل و مهار کرونا نشده ایم

هشدار جدی وزیر بهداشت/ هنوز وارد مرحله کنترل و مهار کرونا نشده ایم به گزارش افکارنیوز ،
سعید نمکی، با عنوان این مطلب که در فاز مدیریت بیماری کرونا قرار داریم، افزود: هنوز وارد فاز کنترل و مهار این ویروس نشده ایم.
اخبار اجتماعی - وی ادامه داد: الان وضع ما در تمامی استان های کشور نسبت به قبل بسیار بهتر شده است، اما این به معنای عبور از دوران مهار و کنترل بیماری نیست. بلکه در مرحله مدیریت بیماری قرار داریم.
وزیر بهداشت تاکید کرد: وقتی وارد مرحله کنترل و مهار بیماری شویم، حتماً به مردم اطلاع خواهیم داد.
نمکی همچنین از اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی به صورت هوشمند از 20 فروردین خبر داد و گفت: در طرح فاصله گذاری اجتماعی به صورت هوشمند ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 10 ساعت پیش
دستورات رئیس جمهور به وزرای تعاون و راه برای تسهیلات کسب وکار

دستورات رئیس جمهور به وزرای تعاون و راه برای تسهیلات کسب وکار به گزارش ایلنا، رئیس جمهور به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دستور داد 75 هزار میلیارد تومان تسهیلات، صرفاً به بنگاهها و کسب و کارهایی اختصاص یابد که اطمینان حاصل شده باشد کارگران خود را از ابتدای اجرای برنامه های کنترلی مقابله با کرونا اخراج نکرده اند و پس از دریافت تسهیلات نیز اقدام به اخراج کارگران خود نخواهند کرد.
روحانی همچنین با تاکید بر ضرورت تکریم بیش از پیش جانبازان و سالمندان، رعایت حال معلولان و سالمندان را از اهم واجبات برشمرد و دستور داد با ارزیابی و بازرسی های دقیق، اطمینان حاصل شود که تمامی پروتکل های بهداشتی در مراکز نگهداری معلولان و همچنین آسایشگاه های مراکز بهزیستی ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 10 ساعت پیش
احتمال تمدید طرح فاصله گذاری اجتماعی بعد از 20 فروردین

احتمال تمدید طرح فاصله گذاری اجتماعی بعد از 20 فروردین به گزارش ایلنا، عزیزاله شهبازی روز جمعه در بازدید از مبادی ورودی و خروجی شهرستان کرج (تقاطع پل حصارک، فردیس و محمدشهر) و بازدید از روند اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی، افزود: تمامی مسئولان مربوطه اعم از نیروهای بسیج، سپاه پاسداران، نظامی و انتظامی، هلال احمر، ثبت احوال و نمایندگان فرماندار در محل های اجرای طرح حضور دارند.
نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: امید است با همراهی و تعامل مردم و تداوم اتحاد و انسجام مجموعه مسئولان استان شاهد نهایت ثمربخشی طرح فاصله گذاری اجتماعی در راستای توقف چرخه شیوع کرونا باشیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 10 ساعت پیش
دستور رئیس جمهور به وزرای تعاون و راه / اختصاص 75 هزار میلیارد تومان تسهیلات به بنگاه های اقتصادی / ارزیابی وضعیت پایانه ها و فرودگاه ها

دستور رئیس جمهور به وزرای تعاون و راه / اختصاص 75 هزار میلیارد تومان تسهیلات به بنگاه های اقتصادی / ارزیابی وضعیت پایانه ها و فرودگاه ها پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز جمعه همچنین با تاکید بر ضرورت تکریم بیش از پیش جانبازان و سالمندان، رعایت حال معلولان و سالمندان را از اهم واجبات برشمرد و دستور داد با ارزیابی و بازرسی های دقیق، اطمینان حاصل شود که تمامی پروتکل های بهداشتی در مراکز نگهداری معلولان و همچنین آسایشگاه های مراکز بهزیستی ویژه نگهداری سالمندان با دقت و ضریب بالا رعایت می شود.
رییس جمهوری در تماسی با محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی نیز دستور داد با توجه به کاهش قابل توجه تردد و جابجایی ها ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 10 ساعت پیش
حضور حداقلی کارکنان بندر ماهشهر تا 23 فروردین تمدید شد

حضور حداقلی کارکنان بندر ماهشهر تا 23 فروردین تمدید شد به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز ، با تصمیم ستاد ملی مدیریت کرونا بندر ماهشهر در مورد تمدید زمان فاصله اجتماعی و کاهش ترددها، نحوه فعالیت ادارات، دستگاه ها و بانک های دولتی و غیر دولتی تا 23 فروردین ماه و حضور کارکنان مجدداً به صورت یک سوم خواهد بود.
باتوجه به اینکه همچنان وضعیت مقابله با ویروس کرونا ادامه دارد، با اعمال محدودیت های بیشتر به منظور کنترل ویروس کرونا ، تصمیم بر کاهش و حضور 20 درصدی کارکنان در محیط های اداری گرفته شد این روند تا 23 فروردین ماه قابلیت اجرایی خواهد داشت. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 10 ساعت پیش
دستورات روحانی به وزیران تعاون و راه درباره کرونا

دستورات روحانی به وزیران تعاون و راه درباره کرونا خبرگزاری ایسنا: رئیس جمهور به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دستور داد 75 هزار میلیارد تومان تسهیلات، صرفا به بنگاه ها و کسب و کارهایی اختصاص یابد که اطمینان حاصل شده باشد کارگران خود را از ابتدای اجرای برنامه های کنترلی مقابله با کرونا اخراج نکرده و پس از دریافت تسهیلات نیز اقدام به اخراج کارگران خود نخواهند کرد.
حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی امروز (جمعه) همچنین با تأکید بر ضرورت تکریم بیش از پیش جانبازان و سالمندان، رعایت حال معلولان و سالمندان را از اهم واجبات برشمرد و دستور داد با ارزیابی و بازرسی های دقیق ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 10 ساعت پیش
شهادت نخستین پزشک خدمت و مدافع سلامت در استان اصفهان

شهادت نخستین پزشک خدمت و مدافع سلامت در استان اصفهان به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از شمال استان اصفهان، دکتر مجید فرهاد پزشک متعهد کاشانی پس از چند روز بستری به علت ابتلا به بیماری کرونا در حین خدمت، به جمع شهدای عرصه سلامت پیوست.
این پزشک متعهد کاشانی مسؤولیت کنترل عفونت معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی کاشان را بر عهده داشت.
دکتر مجید فرهاد معاون درمان بیمارستان کارگر نژاد و پزشک درمانگاه شبانه روزی مرکزی و گلابچی کاشان بود./
پایان پیام/ 513 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 10 ساعت پیش
هدف از ایجاد شبکه اجتماعی شاد نظام مندسازی آموزش در فضای مجازی است

هدف از ایجاد شبکه اجتماعی شاد نظام مندسازی آموزش در فضای مجازی است محمد معدن دار در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در آران و بیدگل گفت: پس از شیوع بیماری کرونا در تمام دنیا از جمله کشور ما، پس از تنها چند روز از شیوع این بیماری، با یک برنامه ریزی سریع آموزش های مجازی و تلویزیونی برای دانش آموزان شروع شد.
مدیر آموزش و پرورش آران و بیدگل با اشاره به اینکه در هر حادثه غیر مترقبه ای طبیعتا اقدامات کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت برای مقابله و همچنین پیشگیری از حوادث بعدی انجام می شود، اظهار داشت: در اقدامات کوتاه مدت، وزارت آموزش و پرورش با همکاری صدا و سیما آموزش های تلویزیونی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 10 ساعت پیش
93 درصد از جمعیت آران و بیدگل غربالگری سلامت شدند

93 درصد از جمعیت آران و بیدگل غربالگری سلامت شدند دکتر اسماعیل بایبوردی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در آران و بیدگل گفت: تاکنون 93 درصد جمعیت شهرستان آران و بیدگل در سامانه سلامت ثبت نام کرده اند و از طریق خوداظهاری در این سامانه، پایش و غربالگری شدند.
فرماندار شهرستان آران و بیدگل افزود: بر اساس خروجی این سامانه، 99 هزار نفر از جمعیت 105 هزار نفری شهرستان آران و بیدگل در این طرح شرکت کرده اند و از نظر ابتلا به ویروس کرونا غربالگری شده اند.
بایبوردی افزود: شهروندان می توانند برای شرکت در این طرح به سامانه salamat.gov.ir مراجعه کنند و با وارد کردن کد ملی به پرسش های ارزیابی بیماری کرونا پاسخ دهند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 10 ساعت پیش
کارگران بیکار شده از کرونا در سامانه بیمه بیکاری ثبت نام کنند

کارگران بیکار شده از کرونا در سامانه بیمه بیکاری ثبت نام کنند به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از شمال استان اصفهان، حسن رمضانی در گفت و گو با خبرنگاران گفت: با توجه به راه اندازی سامانه ثبت بیمه بیکاری کارگران، افرادی که در پی شیوع ویروس کرونا شغل خود را از دست داده اند، می توانند در این سامانه ثبت نام کنند.
معاون مدیر کل و رییس اداره تعاون کار رفاه اجتماعی شهرستان کاشان افزود: با عنایت به تفاهم نامه فیما بین معاونت روابط کار وزارت و مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و صیانت از نیروی کار، کلیه متقاضیان مقرری بیمه بیکاری که از اسفند ماه سال 1398 به دلیل تعدیل نیرو یا تعطیلی کارگاه از کار بیکار شده اند می توانند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 10 ساعت پیش
تشکیل اتاق فکر پسا کرونایی در آران و بیدگل

تشکیل اتاق فکر پسا کرونایی در آران و بیدگل به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از آران و بیدگل، دکتر اسماعیل بایبوردی در گفت و گو با خبرنگاران گفت: دانشگاه های آزاد اسلامی، پیام نور، جامع علمی-کاربردی، پردیس علوم پزشکی کاشان، دانشگاه فرهنگیان و حوزه های علمیه شهرستان آران و بیدگل با تشکیل اتاق فکر ستاد مقابله نرم با کرونا در ایجاد فضای امن، آرامش و آسایش خانواده ها و صاحبان صنوف و واحدهای صنفی کمک می کنند.
فرماندار شهرستان آران و بیدگل افزود: تلاش خواهیم کرد با تشکیل اتاق فکر پسا کرونایی ستاد مقابله با کرونای شهرستان آران و بیدگل با حضور روسای دانشگاه ها، مدیران حوزه های علمیه و مدیران عامل شهرک های صنعتی سلیمان صباحی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 10 ساعت پیش
نقش رسانه ها در آگاهی بخشی، آموزش و جلب مشارکت عمومی در مقابله با کرونا

نقش رسانه ها در آگاهی بخشی، آموزش و جلب مشارکت عمومی در مقابله با کرونا دکتر سعید ضابطی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در آران و بیدگل با تقدیر از فعالیت هیا اعضای ستاد مقابله با کرونا و جامعه پزشکی، کادر درمانی، پرسنل شبکه بهداشت و درمان و فعالان حوزه رسانه و فضای مجازی شهرستان آران و بیدگل گفت: در این شرایط بحرانی که جامعه به نوعی دچار یک مبارزه تمام عیار با این ویروس شده است آگاهی بخشی مردم به مسائل مرتبط با این بحران از ضروریات است.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آران و بیدگل افزود: فعالان عرصه خبر و رسانه با آگاهی بخشی، آموزش و جلب مشارکت مردم در مراقبت های فردی و اجتماعی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 10 ساعت پیش
دو دستور رئیس جمهور به وزرای تعاون و راه برای تسهیلات کسب وکار

دو دستور رئیس جمهور به وزرای تعاون و راه برای تسهیلات کسب وکار به گزارش خبرگزاری مهر ، رئیس جمهور به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دستور داد 75 هزار میلیارد تومان تسهیلات، صرفاً به بنگاهها و کسب و کارهایی اختصاص یابد که اطمینان حاصل شده باشد کارگران خود را از ابتدای اجرای برنامه های کنترلی مقابله با کرونا اخراج نکرده اند و پس از دریافت تسهیلات نیز اقدام به اخراج کارگران خود نخواهند کرد.
روحانی همچنین با تاکید بر ضرورت تکریم بیش از پیش جانبازان و سالمندان، رعایت حال معلولان و سالمندان را از اهم واجبات برشمرد و دستور داد با ارزیابی و بازرسی های دقیق، اطمینان حاصل شود که تمامی پروتکل های بهداشتی در مراکز نگهداری معلولان و همچنین آسایشگاه های مراکز ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 10 ساعت پیش
اعطای مرخصی به زندانیان سازوکاری مناسب برای تامین سلامت و کاهش ازدحام جمعیت زندان

اعطای مرخصی به زندانیان سازوکاری مناسب برای تامین سلامت و کاهش ازدحام جمعیت زندان به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان ، به نقل از فارس، شاطری پور اصفهانی سرپرست پژوهشکده حقوق جزا و جرم شناسی پژوهشگاه قوه قضائیه در یادداشتی که در اختیار این خبرگزاری قرار داد نوشت:
بخشنامه رییس قوه قضاییه درخصوص اعطای مرخصی به زندانیان به مناسبت فرارسیدن عید نوروز سال 1399، در تاریخ 7.12.98 ابلاغ گردید و البته موجب موضع گیری ها و اظهارنظر های متفاوتی گردید، تفاوت هایی که ناشی از رویکرد ها و انتظارات متفاوت اجتماعی از مجازات زندان است. با ابلاغ این بخشنامه از سوی ریاست محترم دستگاه قضا بر امکان استفاده از مرخصی برای جمعیت زیادی از زندانیان از جمله تمامی محکومین به حبس دارای شرایط ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 10 ساعت پیش
22 درصد کودکان ایرانی دچار اضافه وزن هستند

22 درصد کودکان ایرانی دچار اضافه وزن هستند به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، محمد جعفری مدیرکل دفتر تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی آموزش و پرورش در برنامه با هم برای هم با بیان اینکه یک جلسه ورزش در طول یک هفته برای دانش آموزان کافی نیست، اظهار کرد: در سال 1306 درس تربیت بدنی تصویب شد و قرار بر روزی یک جلسه ورزش در برنامه درسی بود، ولی به دلیل کمبود امکانات مالی و انسانی تبدیل به یک جلسه در هفته شد و بر همین اساس در برنامه درسی وزارت آموزش و پرورش، زنگ تربیت بدنی یک جلسه است.
وی با اشاره به شرایط موجود، سیاست ها و برنامه های معاونت تربیت بدنی و سلامت را بر ارتقای فعالیت های حرکتی و ورزشی دانش آموزان دانست و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 11 ساعت پیش
راه اندازی شبکه اجتماعی دانش آموزان شاد به تأخیر افتاد

راه اندازی شبکه اجتماعی دانش آموزان شاد به تأخیر افتاد به گزارش بولتن نیوز ، مرکز برنامه ریزی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش طی اطلاعیه ای از به تعویق افتادن راه اندازی شبکه اجتماعی دانش آموزان (شاد) به دلیل صیانت از حقوق آموزشی و تربیتی دانش آموزان و حصول اطمینان از امن بودن بستر ارتباطی این شبکه خبر داد.
در این اطلاعیه با اشاره راه اندازی آزمایشی شبکه اجتماعی دانش آموزان (شاد) در هفته های گذشته آمده است، به دلیل تاکید وزارت آموزش و پرورش بر صیانت از حقوق آموزشی و تربیتی دانش آموزان و امن بودن بستر ارتباطی بین معلمان و دانش آموزان در شبکه اجتماعی دانش آموزان(شاد)، این کار نیاز به زمان بیشتر برای بررسی فنی و کسب اطمینان لازم را دارد ... ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 11 ساعت پیش
دستورات روحانی به وزیران تعاون و راه

دستورات روحانی به وزیران تعاون و راه به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی امروز (جمعه) همچنین با تأکید بر ضرورت تکریم بیش از پیش جانبازان و سالمندان، رعایت حال معلولان و سالمندان را از اهم واجبات برشمرد و دستور داد با ارزیابی و بازرسی های دقیق، اطمینان حاصل شود که تمامی پروتکل های بهداشتی در مراکز نگهداری معلولان و همچنین آسایشگاه های مراکز بهزیستی ویژه نگهداری سالمندان با دقت و ضریب بالا رعایت می شود.
رئیس جمهور در تماسی با مهندس محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی نیز دستور داد با توجه به کاهش قابل توجه تردد و جابجایی ها، در فرصت باقی مانده نسبت به وضعیت پایانه های مسافربری و فرودگاه ها ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 11 ساعت پیش
دو دستور مهم روحانی به شریعتمداری و اسلامی

دو دستور مهم روحانی به شریعتمداری و اسلامی به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم ، حجت الاسلام حسن روحانی روز جمعه همچنین با تاکید بر ضرورت تکریم بیش از پیش جانبازان و سالمندان، رعایت حال معلولان و سالمندان را از اهم واجبات برشمرد و دستور داد با ارزیابی و بازرسی های دقیق، اطمینان حاصل شود که تمامی پروتکل های بهداشتی در مراکز نگهداری معلولان و همچنین آسایشگاه های مراکز بهزیستی ویژه نگهداری سالمندان با دقت و ضریب بالا رعایت می شود.
رئیس جمهور در تماسی با مهندس محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی نیز دستور داد با توجه به کاهش قابل توجه تردد و جابجایی ها، در فرصت باقی مانده نسبت به وضعیت پایانه های مسافربری و فرودگاه ها ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 11 ساعت پیش
راه اندازی شبکه شاد به تعویق افتاد

راه اندازی شبکه شاد به تعویق افتاد مرکز برنامه ریزی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش طی اطلاعیه ای از به تعویق افتادن راه اندازی شبکه اجتماعی دانش آموزان (شاد) به دلیل صیانت از حقوق آموزشی و تربیتی دانش آموزان و حصول اطمینان از امن بودن بستر ارتباطی این شبکه خبر داد.
به گزارش ایسنا، به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، در این اطلاعیه با اشاره به راه اندازی آزمایشی شبکه اجتماعی دانش آموزان (شاد) در هفته های گذشته، آمده است، به دلیل تأکید وزارت آموزش و پرورش بر صیانت از حقوق آموزشی و تربیتی دانش آموزان و امن بودن بستر ارتباطی بین معلمان و دانش آموزان در شبکه اجتماعی دانش آموزان (شاد) ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 11 ساعت پیش
راه اندازی شبکه اجتماعی دانش آموزان "شاد" به تأخیر افتاد

راه اندازی شبکه اجتماعی دانش آموزان "شاد" به تأخیر افتاد به گزارش ایلنا، مرکز برنامه ریزی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش طی اطلاعیه ای از به تعویق افتادن راه اندازی شبکه اجتماعی دانش آموزان (شاد) به دلیل صیانت از حقوق آموزشی و تربیتی دانش آموزان و حصول اطمینان از امن بودن بستر ارتباطی این شبکه خبر داد.
در این اطلاعیه با اشاره راه اندازی آزمایشی شبکه اجتماعی دانش آموزان (شاد) در هفته های گذشته آمده است، به دلیل تاکید وزارت آموزش و پرورش بر صیانت از حقوق آموزشی و تربیتی دانش آموزان و امن بودن بستر ارتباطی بین معلمان و دانش آموزان در شبکه اجتماعی دانش آموزان(شاد)، این کار نیاز به زمان بیشتر برای بررسی فنی و کسب اطمینان لازم را دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 11 ساعت پیش
فعالیت شبکه شاد به تعویق افتاد

فعالیت شبکه شاد به تعویق افتاد به گزارش حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، مرکز برنامه ریزی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش طی اطلاعیه ای از به تعویق افتادن راه اندازی شبکه اجتماعی دانش آموزان (شاد) به دلیل صیانت از حقوق آموزشی و تربیتی دانش آموزان و حصول اطمینان از امن بودن بستر ارتباطی این شبکه خبر داد.
در این اطلاعیه با اشاره راه اندازی آزمایشی شبکه اجتماعی دانش آموزان (شاد) در هفته های گذشته آمده است: به دلیل تأکید وزارت آموزش و پرورش بر صیانت از حقوق آموزشی و تربیتی دانش آموزان و امن بودن بستر ارتباطی بین معلمان و دانش آموزان در شبکه اجتماعی دانش آموزان (شاد) ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 11 ساعت پیش
راه اندازی شبکه شاد به تعویق افتاد

راه اندازی شبکه شاد به تعویق افتاد به گزارش ایسنا، به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، در این اطلاعیه با اشاره به راه اندازی آزمایشی شبکه اجتماعی دانش آموزان (شاد) در هفته های گذشته، آمده است، به دلیل تأکید وزارت آموزش و پرورش بر صیانت از حقوق آموزشی و تربیتی دانش آموزان و امن بودن بستر ارتباطی بین معلمان و دانش آموزان در شبکه اجتماعی دانش آموزان (شاد)، این کار نیاز به زمان بیشتر برای بررسی فنی و کسب اطمینان لازم را دارد. بنابراین وزارت آموزش و پرورش ضمن تأکید بر اهمیت راه اندازی چنین بستری برای برقراری ارتباط مجازی بین دانش آموزان و معلمان ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 11 ساعت پیش
دو دستور مهم رئیس جمهور به وزیران تعاون و راه

دو دستور مهم رئیس جمهور به وزیران تعاون و راه رئیس جمهور به "محمد شریعتمداری" وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی دستور داد 75 هزار میلیارد تومان تسهیلات، صرفا به بنگاهها و کسب و کارهایی اختصاص یابد که اطمینان حاصل شده باشد کارگران خود را از ابتدای اجرای برنامه های کنترلی مقابله با کرونا اخراج نکرده و پس از دریافت تسهیلات نیز اقدام به اخراج کارگران خود نخواهند کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز جمعه همچنین با تاکید بر ضرورت تکریم بیش از پیش جانبازان و سالمندان، رعایت حال معلولان و سالمندان را از اهم واجبات برشمرد و دستور داد با ارزیابی و بازرسی های دقیق ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 11 ساعت پیش
همکاری بیش از 42 هزار داوطلب با هلال احمر

همکاری بیش از 42 هزار داوطلب با هلال احمر رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر از همکاری بیش از 42 هزار داوطلب با هلال احمر در حوزه مقابله با ویروس کرونا خبر داد.
به گزارش ایسنا، محمد نصیری درباره خدمات سازمان داوطلبان هلال احمر در مقابله با ویروس کرونا گفت: از ابتدای شیوع این ویروس تا 14 فروردین ماه، 42 هزار و 299 داوطلب با انجام 431 هزار و 626 نفر ساعت کار داوطلبی، برای قطع زنجیره انتقال ویروس با جمعیت هلال احمر همکاری کرده اند.
وی ارزش ریالی کمک های غیر نقدی داوطلبان هلال احمر برای مقابله با ویروس کرونا را 25 میلیارد و 600 میلیون تومان اعلام کرد و افزود ... ادامه خبر ...

منبع: روزنامه مردم سالاری دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 11 ساعت پیش
دو دستور مهم رئیس جمهور به وزیران تعاون و راه

دو دستور مهم رئیس جمهور به وزیران تعاون و راه رئیس جمهور به زیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی دستور داد 75 هزار میلیارد تومان تسهیلات، صرفا به بنگاهها و کسب و کارهایی اختصاص یابد که اطمینان حاصل شده باشد کارگران خود را از ابتدای اجرای برنامه های کنترلی مقابله با کرونا اخراج نکرده اند و پس از دریافت تسهیلات نیز اقدام به اخراج کارگران خود نخواهند کرد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما اقای روحانی همچنین با تاکید بر ضرورت تکریم بیش از پیش جانبازان و سالمندان، رعایت حال معلولان و سالمندان را از اهم واجبات برشمرد و دستور داد با ارزیابی و بازرسی های دقیق ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 11 ساعت پیش
فعالیت بیش از 100 گروه جهادی برای مقابله با کرونا در پیشوا

فعالیت بیش از 100 گروه جهادی برای مقابله با کرونا در پیشوا به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از شهرستان های تهران، سرهنگ صمد سلطانی فرمانده سپاه ناحیه مقاومت شهرستان پیشوا در بازدید از گشت بسیج سلامت این شهرستان و کارگاه تولید ژل ضدعفونی کننده با بیان اینکه بعد از ورود ویروس منحوس کرونا به کشور، بیش از 100 گروه جهادی در این شهرستان فعال شده اند، گفت: به هر پایگاه در حوزه استحفاظی خودش برای مقابله با کرونا مسئولیتی داده شده است.
وی ضدعفونی معابر سطح شهر، تهیه بسته های بهداشتی، غربالگری مردم را از امور ابتدایی بسیجیان این شهرستان در زمینه مقابله با کرونا دانست و افزود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 11 ساعت پیش
راه اندازی کارگاه تولید ماسک و فعالیت گروه جهادی به منظور شکست کرونا

راه اندازی کارگاه تولید ماسک و فعالیت گروه جهادی به منظور شکست کرونا فرزانه فراهانی ضمن تقدیر از کادر پزشکی و درمانی و پرستاران عزیز که در این شرایط بحرانی با تمام توان در حال خدمت رسانی به هموطنان هستند، به خبرنگار خبرگزاری شبستان در اراک گفت: همه ملت ایران وظیفه دارند به هر شکلی که می توانند در این شرایط بحرانی کمک کنند و یار و یاور هم تا شکست این دشمن نامریی باشند.
مسئول گروه جهادی شهید فراهانی اراک با اشاره به اینکه این گروه جهادی نیز با همکاری و مشارکت معاونت بهداشت درمان سپاه روح الله و سازمان بسیج مداحان استان اقدام به راه اندازی کارگاه تولید ماسک کرده است، افزود: تولید 1000 هزار عدد ماسک و توزیع آن بین عموم مردم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 11 ساعت پیش
بهبود 820 نفر از بیماران کووید 19 در استان مرکزی

بهبود 820 نفر از بیماران کووید 19 در استان مرکزی سید محمد جمالیان با اشاره به اینکه شناسایی 21 مورد کووید19 در 24 ساعت گذشته در استان مرکزی شناسایی شده است، به خبرنگار خبرگزاری شبستان در اراک گفت:از ظهر دیروز تا امروز و بر اساس نتایج آزمایشگاهی 21 مورد جدید ابتلا به کووید19 در استان شناسایی شده است و به این ترتیب مجموع مبتلایان به این بیماری در استان به 1214 نفر رسیده است .
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی ، ادامه داد: از این تعداد 13 مورد اراک، 3 مورد ساوه و زرندیه، 1 مورد دلیجان، 1 مورد خمین، 1 مورد کمیجان. 1 مورد شازند و 1 مورد فراهان بوده است . ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 11 ساعت پیش
اجرای طرح ترافیک 99 یک هفته به تعویق افتاد

اجرای طرح ترافیک 99 یک هفته به تعویق افتاد به گزارش روز جمعه روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، یوسف حجت گفت: بنا بر تصمیم شورای ترافیک تهران و با توجه به شرایط ویژه ی تردد و بازگشایی ادارات، اجرای طرح جدید ترافیک که پیش از این قرار بود 16 فروردین ماه آغاز شود با یک هفته تعویق به 22 فروردین ماه موکول شد.
وی گفت: طرح ترافیک و طرح محدوده کنترل آلودگی هوا فردا 16 فروردین ماه به مدت یک هفته و تا 22 فروردین ماه اجرا نمی شود.
پیش از این مقرر شده بود که طرح ترافیک از فردا (16 فروردین) اجرا شود . ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 11 ساعت پیش
راه اندازی شبکه اجتماعی دانش آموزان "شاد" به تأخیر افتاد

راه اندازی شبکه اجتماعی دانش آموزان "شاد" به تأخیر افتاد به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم ،مرکز برنامه ریزی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش طی اطلاعیه ای از به تعویق افتادن راه اندازی شبکه اجتماعی دانش آموزان (شاد) به دلیل صیانت از حقوق آموزشی و تربیتی دانش آموزان و حصول اطمینان از امن بودن بستر ارتباطی این شبکه خبر داد.
در این اطلاعیه با اشاره راه اندازی آزمایشی شبکه اجتماعی دانش آموزان (شاد) در هفته های گذشته آمده است، به دلیل تاکید وزارت آموزش و پرورش بر صیانت از حقوق آموزشی و تربیتی دانش آموزان و امن بودن بستر ارتباطی بین معلمان و دانش آموزان در شبکه اجتماعی دانش آموزان(شاد) ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 11 ساعت پیش
تعویق یک هفته ای اجرای طرح ترافیک 99

تعویق یک هفته ای اجرای طرح ترافیک 99 به گزارش افکارنیوز ،
یوسف حجت گفت: بنا بر تصمیم شورای ترافیک تهران و با توجه به شرایط ویژه ی تردد و بازگشایی ادارات، اجرای طرح جدید ترافیک که پیش از این قرار بود 16 فروردین ماه آغاز شود با یک هفته تعویق به 22 فروردین ماه موکول شد.
اخبار اجتماعی - به گفته ی سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک، طرح ترافیک و طرح محدوده ی کنترل آلودگی هوا فردا 16 فروردین ماه به مدت یک هفته و تا 22 فروردین ماه اجرا نمی شود.
به گزارش مهر، عمار سعیدیان فر مدیر واحد ساماندهی محدوده ها و طرح ترافیک نیز در این رابطه گفت ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 11 ساعت پیش
تعطیلی دانشگاه ها تا 15 اردیبهشت

تعطیلی دانشگاه ها تا 15 اردیبهشت به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان غلامی سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در نشست این ستاد گفت: مدارس استان کماکان تا 22 فروردین و دانشگاه ها تا15 اردیبهشت تعطیل خواهد بود.
او با اشاره به طرح فاصله گذاری اجتماعی گفت: این طرح نیز تا 20 فروردین ادامه دارد ضمن اینکه پیشنهاد تمدید ان تا 30 فروردین هم داده شده است.
سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا گفت: اعمال قانون برای خودرو های متخلف که طرح زوج و فرد را راعایت نمی کنند به قوت خود باقیست و فرد متخلف 500هزار تومان جریمه خواهد شد.
انتهای پیام/ی ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 11 ساعت پیش
تشریح خدمات بهزیستی به کودکان کار

تشریح خدمات بهزیستی به کودکان کار به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه مظفری راد مدیر بهزیستی کرمانشاه خدمات ارائه شده به کودکان کار و خانواده آن ها را شامل مواردی از قبیل شناسایی، تشکیل پرونده و ارائه خدمات مددکاری و روانشناختی، خدمات آموزشی و حمایتی، حرفه آموزی و ...؛ و در صورت لزوم نگهداری شبانه روزی عنوان نمود.
او گفت : با توجه به شیوع بیماری کرونا به منظور عدم ابتلای کودکان کار و خانواده آن ها به این بیماری، ضمن ارائه آموزش های لازم در خصوص" در خانه ماندن "، 4 مرحله بسته بهداشتی شامل مواد ضدعفونی کننده دست و سطوح و یک مرحله بسته معیشتی توزیع گردید. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 12 ساعت پیش
تعویق یک هفته ای اجرای طرح ترافیک 99

تعویق یک هفته ای اجرای طرح ترافیک 99 به گزارش خبرگزاری شبستان و به نقل از روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، یوسف حجت گفت: بنا بر تصمیم شورای ترافیک تهران و با توجه به شرایط ویژه ی تردد و بازگشایی ادارات، اجرای طرح جدید ترافیک که پیش از این قرار بود 16 فروردین ماه آغاز شود با یک هفته تعویق به 22 فروردین ماه موکول شد.
به گفته ی سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک، طرح ترافیک و طرح محدوده ی کنترل آلودگی هوا فردا 16 فروردین ماه به مدت یک هفته و تا 22 فروردین ماه اجرا نمیشود.
پایان پیام/ 55 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 12 ساعت پیش
22 درصد کودکان ایرانی کم تحرک و دچار اضافه وزن هستند

22 درصد کودکان ایرانی کم تحرک و دچار اضافه وزن هستند به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، محمد جعفری در برنامه با هم برای هم با بیان اینکه یک جلسه ورزش در طول یک هفته برای دانش آموزان کافی نیست، اظهار کرد: در سال 1306 درس تربیت بدنی تصویب شد قرار بر روزی یک جلسه ورزش در برنامه درسی بود، ولی به دلیل کمبود امکانات مالی و انسانی تبدیل به یک جلسه در هفته شد و بر همین اساس در برنامه درسی وزارت آموزش و پرورش، زنگ تربیت بدنی یک جلسه است.
مدیرکل دفتر تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی با اشاره به شرایط موجود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 12 ساعت پیش
تمدید یک هفته ای عدم اجرای طرح های ترافیکی در تهران

تمدید یک هفته ای عدم اجرای طرح های ترافیکی در تهران یوسف حجت با بیان این که بر اساس برنامه ریزی های انجام شده مقرر شده بود که از فردا (شنبه، 16 فروردین ماه) طرح های ترافیکی در تهران اجرایی شود، گفت: اما طی هماهنگی با پلیس و وزارت کشور به این جمع بندی رسیدیم که اجرای طرح های ترافیکی اعم از طرح زوج و فرد سابق و طرح ترافیک تا یک هفته دیگر به تعویق افتد.
وی با بیان این که بسیاری از مشاغل تعطیل هستند و کارمندان دولت نیز باید به صورت شیفتی فعالیت کنند، اظهار کرد: برداشت ما این است که مشکل ترافیکی در هفته پیش رو نخواهیم داشت.
وی تأکید کرد: در شرایط کرونایی استفاده از خودروی شخصی نسبت به استفاده از حمل و نقل عمومی مناسب تر است و به همین ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 12 ساعت پیش
اجرای طرح ترافیک تا 20 فروردین لغو شد

اجرای طرح ترافیک تا 20 فروردین لغو شد یوسف حجت سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در گفت وگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان ، اظهار کرد: اجرای طرح ترافیک تا روز بیستم فروردین ماه لغو شد و این تصمیم در جلسه 2 ساعت گذشته که به شکل مجازی با شورای ترافیک تهران و وزارت کشور برگزار شد گرفته شد.
سرپرست معاونت و حمل و نقل ترافیک افزود: اخبار منتشر شده مبنی بر اجرای طرح ترافیک از روز شانزدهم فروردین ماه (از ساعت 8 صبح تا ساعت 17) مربوط به پیش از جلسه مجازی شورای ترافیک بود و تاکید میکنم از روز شانزدهم تا تاریخ بیستم فروردین ماه طرح کنترل ترافیک در پایتخت اجرا نمی شود.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 12 ساعت پیش
غربالگری 69 میلیون نفر در بسیج مقابله با کرونا

غربالگری 69 میلیون نفر در بسیج مقابله با کرونا به گزارش تابناک به نقل از روابط عمومی معاونت بهداشت، دکتر علیرضا رئیسی افزود: از این تعداد بیش از 57 میلیون و دویست هزار نفر توسط واحد های بهداشتی و درمانی و 12 میلیون نفر توسط سامانه salamat.gov.ir غربالگری شدند.
معاون بهداشت وزارت بهداشت ضمن اشاره به اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی گفت: خوشبختانه هموطنان در هفته ای که گذشت در اجرای این طرح همکاری خوبی داشتند و انشاالله این طرح در هفته آینده نیز با در خانه ماندن مردم ادامه پیدا خواهد کرد. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 12 ساعت پیش
تعویق یک هفته ای اجرای طرح ترافیک 99

تعویق یک هفته ای اجرای طرح ترافیک 99 به گزارش خبرگزاری مهر ، یوسف حجت گفت: بنا بر تصمیم شورای ترافیک تهران و با توجه به شرایط ویژه ی تردد و بازگشایی ادارات، اجرای طرح جدید ترافیک که پیش از این قرار بود 16 فروردین ماه آغاز شود با یک هفته تعویق به 22 فروردین ماه موکول شد.
به گفته ی سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک، طرح ترافیک و طرح محدوده ی کنترل آلودگی هوا فردا 16 فروردین ماه به مدت یک هفته و تا 22 فروردین ماه اجرا نمی شود.
به گزارش مهر، عمار سعیدیان فر مدیر واحد ساماندهی محدوده ها و طرح ترافیک نیز در این رابطه به خبرنگار مهر گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 12 ساعت پیش
بهبودی 329 نفر از مبتلایان به کرونا در شاهرود

بهبودی 329 نفر از مبتلایان به کرونا در شاهرود به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای استان سمنان ، دکتر رضا چمن در ارتباط زنده با خبر 20 سیمای مرکز سمنان با اشاره به آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا تا روز جمعه 15 فروردین ماه در مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: با 15 مورد مثبت ابتلا به کرونا در این شهرستان، مجموع موارد مثبت در جمعیت تحت پوشش این دانشگاه به 405 نفر رسیده است
وی با بیان اینکه از این تعداد 329 نفر یعنی 81 درصد بهبودی یافته اند افزود: سالمندان و کسانی که بیماری های مزمن زمینه ای دارند بیشتر در معرض خطر هستند و باید این گروه های آسیب پذیر را هم در منزل و هم در مراکز بهداشتی و درمانی با نهایت حساسیت و دقت مورد ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 12 ساعت پیش
ممنوعیت فعالیت صنوف غیرضروری و غیرمرتبط با نیاز های اساسی مردم

ممنوعیت فعالیت صنوف غیرضروری و غیرمرتبط با نیاز های اساسی مردم به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه بدین وسیله به اطلاع می رساند پیرو مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا در خصوص تمدید طرح فاصله گذاری اجتماعی تا 20 فروردین ماه و دستور استانداری کرمانشاه و همچنین باتوجه به خطر شیوع ویروس کرونا و لزوم پیشگیری از آن، تمامی صنوف کرمانشاه به غیراز صنوفی که با معیشت مردم در ارتباط هستند موظفند تا 20 فروردین هیچ گونه فعالیتی نداشته باشند، ضمن درخواست از بازاریان خوب کرمانشاه از روسای اتحادیه ها و بازرسان اتاق اصناف می خواهیم به واحد ها و اعضای خود سریع اطلاع رسانی کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 12 ساعت پیش
تمدید یک هفته ای عدم اجرای طرح های ترافیکی در تهران

تمدید یک هفته ای عدم اجرای طرح های ترافیکی در تهران پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :
به گزارش نامه نیوز، یوسف حجت با بیان این که بر اساس برنامه ریزی های انجام شده مقرر شده بود که از فردا (شنبه، 16 فروردین ماه) طرح های ترافیکی در تهران اجرایی شود، گفت: اما طی هماهنگی با پلیس و وزارت کشور به این جمع بندی رسیدیم که اجرای طرح های ترافیکی اعم از طرح زوج و فرد سابق و طرح ترافیک تا یک هفته دیگر به تعویق افتد.
وی با بیان این که بسیاری از مشاغل تعطیل هستند و کارمندان دولت نیز باید به صورت شیفتی فعالیت کنند، اظهار کرد: برداشت ما این است که مشکل ترافیکی در هفته پیش رو نخواهیم داشت. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 12 ساعت پیش
ثبت نام بیش از سه هزار و 700 نفر در سامانه بیمه بیکاری

ثبت نام بیش از سه هزار و 700 نفر در سامانه بیمه بیکاری به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه حسن عزیزی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه گفت : افرادی که شغل خود را از دست داده اند، به منظور حفظ سلامت برای ثبت نام بیمه بیکاری به ادارات مراجعه نکنند و فقط در سامانه بیمه بیکاری به نشانی bimebikari.mcls.gov.ir ثبت نام نمایند و برای رصد بیمه خود فقط از طریق سامانه مربوطه پیگیری نمایند.
او در خصوص سامانه جامع روابط کار گفت : به منظور تسهیل و تسریع در انجام رسیدگی به پروند های اختلافات کارگری و کارفرمایی و دیگر موضوعات حوزه کارگری و کارفرمایی ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 12 ساعت پیش
کادر درمانی در سنگر جهاد علیه کرونا غرور آفریندند

کادر درمانی در سنگر جهاد علیه کرونا غرور آفریندند محمدرضا قدیر در این پیام که نسخه ای از آن جمعه شب در اختیار ایرنا قرار گرفته، آورده است: خدمت صادقانه و خالصانه به مردم از اهداف بنیادین و آرمانهای والای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می باشد و سعادتی است که اجر الهی و دعای خیر مردم را برای خادمان متعهد به آن، به همراه دارد.
پیام حاکیست: در این عرصه جهادی مبارزه با این ویروس بی رحم، شما خادمان بهداشت و سلامت در عرصه پیشگیری، غربالگری و مراقبت، اقدامی ارزشمند را در کارنامه خود ثبت نمودید که این عملکرد تحسین برانگیز، هیچگاه فراموش نخواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 12 ساعت پیش
143 نفر مشکوک به کرونا در بیمارستان های قم پذیرش شدند

143 نفر مشکوک به کرونا در بیمارستان های قم پذیرش شدند به گزارش خبرگزاری شبستان از قم، محمدرضا قدیر عصر امروز(جمعه 15فروردین) در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به آمار بیماران بستری گفت: در 24 ساعت گذشته 143 نفر مشکوک به کرونا در مراکز درمانی پذیرش شدند که از این تعداد 51 نفر در بخش های بیمارستان ها بستری شدند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم افزود:بیماران کرونایی در بیمارستان های کامکار، فرقانی، امام رضا (ع)، علی ابن ابیطالب(ع) و شهید بهشتی بستری هستند.
قدیر با بیان اینکه وضعیت قم در مورد این بیماری تا حدی بهتر شده است افزود: در 24 ساعت گذشته 33 بیمار پس از بهبودی از بیمارستان های قم مرخص شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 12 ساعت پیش
تمدید یک هفته ای عدم اجرای طرح های ترافیکی در تهران

تمدید یک هفته ای عدم اجرای طرح های ترافیکی در تهران یوسف حجت در گفت وگو با ایسنا، با بیان این که بر اساس برنامه ریزی های انجام شده مقرر شده بود که از فردا (شنبه، 16 فروردین ماه) طرح های ترافیکی در تهران اجرایی شود، گفت: اما طی هماهنگی با پلیس و وزارت کشور به این جمع بندی رسیدیم که اجرای طرح های ترافیکی اعم از طرح زوج و فرد سابق و طرح ترافیک تا یک هفته دیگر به تعویق افتد.
وی با بیان این که بسیاری از مشاغل تعطیل هستند و کارمندان دولت نیز باید به صورت شیفتی فعالیت کنند، اظهار کرد: برداشت ما این است که مشکل ترافیکی در هفته پیش رو نخواهیم داشت. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 12 ساعت پیش
ثبت نام بیش از 3 هزار و 700 نفر متقاضی بیمه بیکاری در استان کرمانشاه

ثبت نام بیش از 3 هزار و 700 نفر متقاضی بیمه بیکاری در استان کرمانشاه به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، حسن عزیزی اظهار داشت: افرادی که شغل خود را از دست داده اند، به منظور حفظ سلامت برای ثبت نام بیمه بیکاری به ادارات مراجعه نکنند و فقط در سامانه بیمه بیکاری به نشانی bimebikari.mcls.gov.ir ثبت نام کنند و برای رصد بیمه خود فقط از طریق سامانه مربوطه پیگیری نمایند.
وی در خصوص سامانه جامع روابط کار افزود: به منظور تسهیل در انجام رسیدگی به پروند های اختلافات کارگری و کارفرمایی سامانه جامع روابط کار با 49 خدمت راه اندازی شده و برای استفاده از مزایای این سامانه لازم است کارگران و کارفرمایان برای یک بار به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه و مشخصات خود را در ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 12 ساعت پیش
محاسبه فوری هزینه ورود به طرح ترافیک در شرایط و ساعات مختلف

محاسبه فوری هزینه ورود به طرح ترافیک در شرایط و ساعات مختلف به گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان ، با توجه به تنوع محاسباتی در ورود خودرو ها به محدوده طرح ترافیک، مالکین خودرو می توانند با ورود به سامانه تهران من و مشخص نمودن نوع معاینه فنی، محل سکونت، ساعت ورود و خروج خودرویشان و میزان دقیق هزینه را بر حسب شرایطی که دارند، محاسبه کنند.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 12 ساعت پیش
کمک بیش از 50 میلیارد ریالی خیران مهابادی برای مبارزه با کرونا

کمک بیش از 50 میلیارد ریالی خیران مهابادی برای مبارزه با کرونا به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مهاباد ، شجاعی فرماندار مهاباد با بیان اینکه خیران مهابادی تاکنون بیش از 50 میلیارد ریال برای مبارزه با کرونا کمک کرده اند افزود: این کمک ها برای خرید تجهیزات بیمارستانی، تجهیز بیمارستان موقت کرونا، نقاهتگاه 17 تخته برای بهبود یافته گان، تهیه بسته های معیشتی و توزیع مواد ضدعفونی کننده رایگان صرف شده است.
مدیرکل اموراجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان غربی هم در جریان بازدید از روند کمک رسانی خیران در مهاباد گفت: خیران استان آذربایجان غربی هم تاکنون بیش از 200 میلیارد ریال برای مقابله با کرونا کمک کرده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 12 ساعت پیش
واحد های صنفی غیرضروری کرمانشاه تا 20 فروردین تعطیل هستند

واحد های صنفی غیرضروری کرمانشاه تا 20 فروردین تعطیل هستند به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، در این اطلاعیه آمده است: بدین وسیله به اطلاع می رساند پیرو مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا در خصوص تمدید طرح فاصله گذاری اجتماعی تا 20 فروردین ماه و دستور استانداری کرمانشاه و همچنین باتوجه به خطر شیوع ویروس کرونا و لزوم پیشگیری از آن، تمامی صنوف کرمانشاه به غیراز صنوفی که با معیشت مردم در ارتباط هستند موظفند تا 20 فروردین هیچ گونه فعالیتی نداشته باشند، ضمن درخواست از بازاریان خوب کرمانشاه از روسای اتحادیه ها و بازرسان اتاق اصناف می خواهیم به واحد ها و اعضای خود سریع اطلاع رسانی کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 12 ساعت پیش
آموزش های مهارتی در سمنان آنلاین ارائه می شود

آموزش های مهارتی در سمنان آنلاین ارائه می شود به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، با توجه به تعطیلی کارگاه های مهارت آموزی به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، آموزش های مهارتی با شیوه های نوین و تحت بستر اینترنت و شبکه های اجتماعی ارائه خواهد شد.
با هدف برنامه ریزی پیرامون نحوه ارائه آموزش های مهارتی در حین بحران کرونا و تعطیلی کارگاه های مهارت آموزی، جلسه کارگروه آموزش مجازی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سمنان تشکیل شد.
ارائه آموزش های مهارتی آنلاین با استفاده از ظرفیت دانشگاه های استان سمنان، تولید محتوای الکترونیکی با موضوع مهارت های کاربردی و انتشار بر بستر شبکه های اجتماعی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 12 ساعت پیش
غربالگری بیش از 560 هزار نفر در یزد/ فعالیت 25 پایگاه غربالگری و تب سنجی

غربالگری بیش از 560 هزار نفر در یزد/ فعالیت 25 پایگاه غربالگری و تب سنجی به گزارش خبرنگار ایلنا از یزد، محسن حرازی زاده یزدی با بیان اینکه این طرح از اوایل اسفند ماه سال قبل با حضور امدادگران و داوطلبان این جمعیت آغاز شد، اظهار داشت: با فعالیت امدادگران و جوانان و داوطلبان هلال احمر، طرح ملی غربالگری در مبادی ورودی و خروجی اجرا شد که تا پایان رفع کامل آلودگی زیستی در استان ادامه خواهد داشت.
وی با اشاره به حضور تیم های امداد و نجات در 25 ایستگاه بازرسی طرح سلامت بیان کرد: همزمان با شیوع و گسترش کرونا در استان یزد تیم های امداد و نجات جمعیت هلال احمر در محور های ورودی و خروجی استان و راه آهن و ترمینال با همکاری مرکز بهداشت و نیروی انتظامی و شهرداری و دیگر ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 12 ساعت پیش
ابتلای 801 لرستانی به بیماری کرونا/ مردم همچنان در خانه بمانند

ابتلای 801 لرستانی به بیماری کرونا/ مردم همچنان در خانه بمانند به گزارش خبرگزاری فارس از خرم آباد، محمدرضا نیکبخت عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طی 24 ساعت گذشته و با ابتلای قطعی 19 نفر به ویروس کرونا، آمار مبتلایان در لرستان به 801 نفر رسیده است.
وی عنوان کرد: تاکنون 2 هزار و 342 نمونه از افراد مشکوک به بیماری به آزمایشگاه مرجع ارسال و پاسخ 2 هزار و 239 نمونه دریافت شده است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان خاطرنشان کرد: از مجموع نمونه های پاسخ داده شده 801 مورد مثبت و یکهزار و 438 نمونه نیز منفی بوده است.
نیکبخت با تاکید بر ضرورت تداوم قرنطینه خانگی بیان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 12 ساعت پیش
توقیف و جریمه 553 خودروی متخلف در گیلان

توقیف و جریمه 553 خودروی متخلف در گیلان خبرگزاری ایسنا: سرپرست معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان از پلمب 70 واحد صنفی متخلف و توقیف و اعمال جریمه 500 هزار تومانی برای 553 خودرو در 24 ساعت گذشته در گیلان خبر داد.
سرهنگ مجید رسول زاده فرساد در گفت وگو با خبرنگاران آمار عملکرد روز گذشته پلیس استان در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی ستاد ملی مبارزه با کرونا را تشریح کرد.
وی با بیان اینکه پلیس با تمام توان و امکانات درصدد تامین امنیت فیزیکی و روانی شهروندان است، گفت: پیشگیری و مقابله با احتکار و قاچاق کالاهای سلامت محور و همچنین برخورد با خودروها و واحدهای صنفی متخلف که به توصیه های بهداشتی و ابلاغیه های ستاد ملی مبارزه با ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 13 ساعت پیش
غربالگری بیش از 69 میلیون نفر در بسیج ملی مقابله با کرونا

غربالگری بیش از 69 میلیون نفر در بسیج ملی مقابله با کرونا معاون بهداشت وزارت بهداشت از غربالگری بیش از 69 میلیون و 200 هزار نفر از هموطنان در بسیج ملی مقابله با کرونا تا بعد از ظهر امروز خبر داد.
به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی معاونت بهداشت، دکتر علیرضا رئیسی افزود: از این تعداد بیش از 57 میلیون و دویست هزار نفر توسط واحد های بهداشتی و درمانی و 12 میلیون نفر توسط سامانه salamat.gov.ir غربالگری شدند.
معاون بهداشت وزارت بهداشت ضمن اشاره به اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی گفت: خوشبختانه هموطنان در هفته ای که گذشت در اجرای این طرح همکاری خوبی داشتند و انشاالله این طرح در هفته آینده نیز با در خانه ماندن مردم ادامه پیدا خواهد کرد. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 13 ساعت پیش
3 هزار واحد صنفی متخلف لرستان پلمب شدند

3 هزار واحد صنفی متخلف لرستان پلمب شدند به گزارش خبرنگار مهر ، محمدرضا صفی خانی امروز جمعه در جمع خبرنگاران با اشاره به اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در راستای مقابله با شیوع بیماری کرونا در بین اصناف استان، اظهار داشت: از ابتدای این طرح تا کنون بیش از 58 هزار و 230 مورد بازرسی از سطح بازار استان انجام شده است.
وی با اشاره به پلمب سه هزار و 180 واحد صنفی متخلف در قالب این طرح، عنوان کرد: همچنین به پنج هزار و 540 واحد تذکر داده شده است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان، تصریح کرد: همچنین از هزار و 574 واحد تعهد اخذ شده است.
کد خبر 4891373 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 13 ساعت پیش
قدردانی شهردار یزد از همکاری مردم در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی

قدردانی شهردار یزد از همکاری مردم در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز یزد، پیام جمال الدین عزیزی به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
دنیا در شرایطی قرار دارد که دیگر هیچ کس نمی تواند از عبارت "چهاردیواری، اختیاری" استفاده نماید، سلامت و بیماری فردی در آن سوی جهان، به سرفه و تب یک فرد در این سوی عالم نیز بستگی دارد.
ویروس کرونا امروزه در جهان فراگیر شده است و تنها راه انقطاع زنجیره انتقال آن در خانه ماندن، عدم تردد و رعایت بهداشت است.
خوشبختانه با توجه به تدابیر و تصمیمات ستاد مقابله با کرونا خصوصاً استاندار محترم ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 13 ساعت پیش
570 هزار یزدی علیه کرونا غربالگری شدند

570 هزار یزدی علیه کرونا غربالگری شدند محسن حرازی زاده عصر جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: از این تعداد یک هزار و 300 نفر به خاطر داشتن علایم تب برای معاینه به مراکز درمانی معرفی شدند.
وی ادامه داد: کار غربالگری با همکاری سایر دستگاه های اجرایی، امدادی و بهداشت و درمان تا اطلاع ثانوی در تمامی مبادی ورودی شهرستان ها ادامه دارد.
این مسوول اظهار کرد: همکاری در تولید لباس و دستکس و سایر وسایل موارد نیاز در مبارزه با کرونا توسط این جمعیت در سطح استان ادامه دارد.
حرازی زاده از خیران برای کمک به این جمعیت برای انجام بیشتر امور فرهنگی و امدادی همکاری خواستار شد. ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 13 ساعت پیش
برگزاری جشنواره فیلم کوتاه ورزشی با عنوان قهرمان خانه در لرستان

برگزاری جشنواره فیلم کوتاه ورزشی با عنوان قهرمان خانه در لرستان به گزارش خبرنگار مهر ، علیرضا نخعی امروز جمعه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه یکی از دغدغه های ما در این ایام و پس از تعطیلی اضطراری و موقتی مدارس، موضوع ورزش دانش آموزان است، گفت: جشنواره فیلم کوتاه ورزشی با عنوان قهرمان خانه طرحی ابتکاری از سوی همکاران ما در معاونت تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش لرستان است که در این طرح، دانش آموزان تا دوم اردیبهشت می توانند ویدئویی موبایلی (حداکثر 3 دقیقه) از ورزش خود را با ابزار ساده و با خلاقیت خود به دبیرخانه جشنواره و به پیام رسان شماره تماس 09166614801 ارسال کنند تا پس از داوری، به 13 اثر برتر جوایزی اهدا شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 13 ساعت پیش
بیمه شدگان کارگاه های فرهنگی مشمول بیمه بیکاری می شوند

بیمه شدگان کارگاه های فرهنگی مشمول بیمه بیکاری می شوند به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، رضا کمالی زرکانی اظهار کرد: بیمه شدگان صنف ها و کارگاه های فرهنگی و هنری که به دلیل شیوع بیماری کرونا تعطیل شده اند، مشمول بیمه بیکاری می شوند.
وی افزود: شاغلان موسسات فرهنگی هنری، چاپخانه ها، کانون های آگهی و تبلیغات، آموزشگاه های هنری و سایر صنوف فرهنگی و هنری که تنها به علت شیوع بیماری کرونا از کار بیکار شده اند و زیر یکسال سابقه بیمه در سال 98 دارند، می توانند از بیمه بیکاری بهره مند شوند.
وی گفت: در راستای ماده 2 و بند ب ماده 6 قانون بیمه بیکاری شاغلان کارگاه ها و صنف های فرهنگی هنری مشمول ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 13 ساعت پیش
کمپین دانشجویی در خانه بمانیم فعال شد

کمپین دانشجویی در خانه بمانیم فعال شد منصوره سادات صادقی روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا، گفت: نظر به ضرورت و اهمیت مدیریت بحران ویروس کورونا، کمپین دانشجویی در خانه بمانیم توسط دفتر مشاوره و سلامت و با همکاری مراکز مشاوره و بهداشت و همیاران سلامت روان و بهداشت راه اندازی شده است.
وی افزود: با توجه به اهمیت موضوع، از دانشگاه ها خواسته شد مطالب و برنامه های خود را در قالب بروشور، پمفلت، کلیپ، اینفو و پوستر تهیه کنند و ضمن پیوستن به این مپین دانشجویی، نسبت به آگاه ساختن و حساس سازی دانشجویان، جامعه دانشگاهی و خانواده های آنان از این فرصت حداکثر استفاده را ببرند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 13 ساعت پیش
برای شکست کرونا در خانه بمانیم

برای شکست کرونا در خانه بمانیم به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک،بیش از 90 درصد مردم استان مرکزی در ایام نوروز به توصیه ها عمل کردند و با احترام به طرح فاصله گذاری اجتماعی و در خانه ماندن تلاش کردند به قطع زنجیره شیوع کرونا کمک کنند.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 13 ساعت پیش
همت جهادگران برای سلامتی حاشیه نشینان + فیلم

همت جهادگران برای سلامتی حاشیه نشینان + فیلم به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز یزد، این مرکز از زمان آغاز شیوع کرونا در استان تاکنون به 3 هزار نفر از جمعیت حاشیه شهر یزد کمک کرده است.
کمک این مرکز شامل اهدای مواد شوینده و ضد عفونی کننده و اقلام غذایی بوده است.
این مرکز برای تداوم کار خود نیازمند کمک بیشتر خیرین است.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
دانلود ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 13 ساعت پیش
تداوم طرح فاصله گذاری اجتماعی در بویین زهرا تا 21 فروردین

تداوم طرح فاصله گذاری اجتماعی در بویین زهرا تا 21 فروردین به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز قزوین، رحمانی، فرماندار شهرستان بوئین زهرا گفت: در راستای اجرای مصوبات ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا و همچنین ارزیابی ها و اثرات مثبت طرح فاصله گذاری اجتماعی در کاهش ویروس کرونا، این طرح تا 21 فروردین ماه در سطح شهرستان بوئین زهرا با جدیت ادامه خواهد داشت.
رحمانی افزود: در راستای اجرای این طرح از ورود و تردد خودرو های با پلاک غیربومی و غیرساکن، جلوگیری و با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.
او خاطرنشان کرد: ادارات و دستگاه های دولتی شهرستان همچنان با 30 درصد کارکنان خود به ارائه خدمات می پردازند و مدارس، دانشگاه ها و مراکز آموزشی ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 13 ساعت پیش
پذیرش معتادان متجاهر در گرمخانه های شهرداری

پذیرش معتادان متجاهر در گرمخانه های شهرداری به گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان ، سید مالک حسینی رئیس سازمان مشارکت های شهرداری تهران درباره تجمع معتادان متجاهر در میدان شوش، اظهار کرد: تعطیلی مراکز معتادان متجاهر باعث تجمع این افراد در پاتوق های قدیمی مانند شوش شده است.
وی افزود: شهرداری تهران گرمخانه ها را برای معتادان متجاهر باز گذاشته است اما ما شرایط جمع آوری نداریم و این افراد باید به صورت داوطلبانه به گرمخانه ها مراجعه کنند.
سرهنگ عبدالوهاب حسنون د رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر تهران بزرگ، گفت: رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر تهران بزرگ ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 13 ساعت پیش
توزیع بسته های معیشتی بین اقشار آسیب پذیر لارستان

توزیع بسته های معیشتی بین اقشار آسیب پذیر لارستان به گزارش خبرگزاری صداوسیما ، مرکز فارس، سرهنگ امیر جاهدی فرمانده سپاه ناحیه لارستان گفت: 4 هزار بسته معیشتی برای نیازمندان در قالب پایگاه های مقاومت این شهرستان تهیه و توزیع شده است.
سرهنگ جاهدی با دعوت از خیرین برای مشارکت در تهیه بسته های معیشتی، گفت: شماره حساب 6273811096879512 به نام کمک های مردمی برای واریز کمک های خیرین در نظر گرفته شده است. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 13 ساعت پیش
شرایط کاری دستگاه های اجرایی سمنان تا 20 فروردین تمدید شد

شرایط کاری دستگاه های اجرایی سمنان تا 20 فروردین تمدید شد به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، با عنایت به بخشنامه معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور، شرایط کاری دستگاه های اجرایی تا بیستم فروردین ماه امسال تمدید شد.
بنا بر این بخشنامه، با توجه به ضرورت اتخاذ تمهیدات لازم برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا مقرر شده است تا بیستم فروردین ماه، مجموعه دستگاه های اجرایی استان سمنان با یک سوم ظرفیت به ارائه خدمات پرداخته و مابقی به صورت شیفتی و دورکاری انجام وظیفه کنند.
تمام برنامه ریزی ها باید به گونه ای اتخاذ شود که در ارائه خدمات به مردم شریف هیچ گونه خللی وارد نشود.
انتهای پیام/74001/م/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 13 ساعت پیش
گندزدایی مکان های عمومی درچهارمحال و بختیاری همچنان ادامه دارد

گندزدایی مکان های عمومی درچهارمحال و بختیاری همچنان ادامه دارد مجید شیرانی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: ورود به شیب نزولی شیوع کرونا مشروط به رعایت نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی است.
وی بیان کرد: برای اطمینان از خروج از پیک شیوع کووید 19 باید دو تا سه هفته شیب نزولی ثابت داشته باشیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: شیب ملایم بیماری به معنای کنار گذاشتن اقدامات بهداشتی نیست.
وی عنوان کرد: نسبت تعداد بیماران ترخیصی و ورودی بیمارستان ها این روزها تقریباً ثابت بوده و ظرف یکی دو روز گذشته در برخی شهرستان ها تعداد خروجی ها کمی بیشتر از تعداد ورودی ها بوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 13 ساعت پیش
تجهیزات بهداشتی نانوایی های قم تامین شود

تجهیزات بهداشتی نانوایی های قم تامین شود به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم ،مرتضی حیدری، فرماندار قم دیروز در جلسه ستاد بسیج ملی مبارزه با کرونا ، با بیان اینکه تجهیزات بهداشتی نانوایی استان تامین شود، گفت: عملکرد اتحادیه نانوایی های استان در توزیع و تامین ماسک ضعیف است و درصورتی که این اتحادیه توانایی لازم را نداشته باشد باید از ظرفیت داروخانه های استان بهره ببریم.
او اضافه کرد: 12 هزار ماسک تاکنون در نانوایان استان توزیع شده که فقط نیاز 5 روز آن ها را برطرف می کند.
حیدری عنوان کرد: نانوایی های استان باید طبق پروتکلی که استان تدوین کرده فعالیت کنند ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 13 ساعت پیش
ترخیص هزار و 994 بیمار مبتلا به کرونا از بیمارستان

ترخیص هزار و 994 بیمار مبتلا به کرونا از بیمارستان به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز اصفهان ؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان با بیان اینکه در حال حاضر235 نفر در دو بیمارستان بهشتی کاشان و سید الشهدای آران و بیدگل بستری هستند گفت: بیش از 95 درصد مردم شهرستانهای کاشان و آران و بیدگل غربالگری شده اند و در سه روز گذشته بیش از 155 هزار نفر از طریق سامانه 4030 در طرح بسیج سلامت شرکت کردند.
دکتر سید علیرضا مروجی افزود: از ابتدای شیوع بیماری کرونا تا کنون تست 937 نفر در شهرستانهای کاشان و اران و بیدگل نفر مثبت و 483 نفر منفی اعلام شده است. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 14 ساعت پیش
غربالگری 11هزار نفر در مبادی ورودی و خروجی کاشان

غربالگری 11هزار نفر در مبادی ورودی و خروجی کاشان به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز اصفهان ؛ رئیس جمعیت هلال احمر کاشان با اشاره به مشارکت 208 داوطلب کاشانی در طرح جلوگیری از شیوع کرونا گفت: این افراد در قالب تیم های چهارنفره در دو ایستگاه شهرستان کاشان و دو ایستگاه برزک و سن سن بیش از یازده هزار نفر را در خودروهای در حال تردد غربالگری کردند.
دکترسیدمنصور میرابوطالبی با اشاره به پایش 4524 خودرو در طول برگزاری این طرح تاکنون افزود: از بین حدود 11 هزار نفر از هموطنان غربالگری شده 146 مورد مشکوک به کرونا ویروس شناخته شدند.
وی گفت: به این منظور 20 نفر از نیروهای داوطلب این جمعیت و معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کاشان برای پایش ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 14 ساعت پیش
تقدیر وزیر بهداشت از وزارت اطلاعات

تقدیر وزیر بهداشت از وزارت اطلاعات به گزارش شفاف، سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پیامی از حمایت های دکتر علوی وزیر اطلاعات و همکاران وی در وزارت اطلاعات برای همکاری با ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا تقدیر کرد.
متن این پیام به شرح زیر است:
حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای دکتر علوی
وزیر محترم اطلاعات
با سلام و احترام
بدینوسیله از حمایت های بی دریغ حضرتعالی و همکاران ارجمندتان در آن وزارتخانه در زمینه اطلاع رسانی و پیگیری به موقع امور مربوط به مدیریت بیماری کرونا در ستاد مرکزی، به خصوص توسط حراست کل و عزیزان متولی ارتباطات خارجی در زمینه هدایا و مایحتاج ضروری و همچنین بزرگوارانی که در ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 14 ساعت پیش
توزیع ماسک و دستکش در بیضا

توزیع ماسک و دستکش در بیضا به گزارش خبرگزاری صداوسیما ، مرکز فارس، دو هزار بسته شامل محلول ضدعفونی و ماسک تهیه و بین اقشار آسیب پذیر بیضا توزیع شد.
به همت هیات رزمندگان اسلام شهرستان بیضا و برای تامین بخشی از ماسک مورد نیاز اقشار مختلف مردم به ویژه اقشار آسیب پذیر بیش از دو هزار بسته شامل ماسک ومحلول ضد عفونی به ارزش ریالی هفتاد میلیون ریال تهیه و توزیع شد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 14 ساعت پیش
تعطیل مدارس تا 22 فروردین

تعطیل مدارس تا 22 فروردین به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز اصفهان ؛ سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در نشست ستاد مقابله با ویروس کرونا با اشاره به اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی گفت: این طرح نیز تا 20 فروردین ادامه دارد ضمن اینکه پیشنهاد تمدید آن تا 30 فروردین هم داده شده است .
جحت الله غلامی افزود: اعمال قانون برای خودروهای متخلف که طرح زوج و فرد را را رعایت نمی کنند به قوت خود باقی است و فرد متخلف 500هزار تومان جریمه خواهد شد ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 14 ساعت پیش
دست به دست پویشی دانشجویی برای کمک به نیازمندان

دست به دست پویشی دانشجویی برای کمک به نیازمندان محمدعلی شهیدی مقدم غروب روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرن اظهار داشت:این پویش در دو بخش شامل جمع آوری کمک های مردمی برای تهیه سبد کالا شامل برنج، روغن، گوشت و غیره و تهیه بسته بهداشتی برای توزیع در بین خانواده های نیازمند و متاثر از ویروس کرونا به اجرا درآمد.
وی خاطر نشان کرد: علاقمندان برای شرکت در این پویش می توانند کمک های نقدی خود را از طریق شماره کارت 7925 2803 8311 5859 اهدا کنند.
وی با بیان اینکه در اجرای این برنامه تاکنون 30 خانواده نیازمند و متاثر از ویروس کرونا در شهرستان رشت شناسایی شده ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 14 ساعت پیش
خدمات در محل، اولویت سایپایدک در ارائه خدمات پس از فروش

خدمات در محل، اولویت سایپایدک در ارائه خدمات پس از فروش به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از سایپانیوز، عباس فخاریان با بیان اینکه اجرت خدمات در محل امدادخودرو سایپا رایگان است و برای ایاب و ذهاب ناوگان امدادی این شرکت نیز مبلغی دریافت نمی شود، گفت: امدادخودرو سایپا در راستای همکاری با کمیته اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا، ناوگان بین جاده ای خود را کاهش داد تا با استفاده از این پتانسیل، خدمات در محل خود را در سطح شهرهای کشور افزایش دهد.
مدیر عملیات شرکت امدادخودرو سایپا با اشاره به همکاری و هماهنگی با ستاد ملی کرونا، افزود: امدادخودرو سایپا به منظور همکاری با کمیته اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا تصمیم گرفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 14 ساعت پیش
مرکز درمان بستر رمشک قلعه گنج به زودی به بهره برداری می رسد

مرکز درمان بستر رمشک قلعه گنج به زودی به بهره برداری می رسد به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان جنوب، نادر پورجمالی از بهره برداری مرکز درمان بستر رمشک قلعه گنج خبر داد و گفت: پروژه ساختمان این مرکز توسط بنیاد علوی ساخته شده است و این دانشگاه نیز تجهیز این پروژه را به عهده گرفته که در حال حاضر لیست خرید تجهیزات برای تهیه به پشتیبانی دانشگاه اعلام شده است.
معاون توسعه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت افزود: خانه بهداشت های چاه بهمن، چاه لک و چاه هیشورکی شهرستان قلعه گنج با اعتبار 4میلیارد و 500 میلیون ریال در آینده ای نزدیک به بهره برداری می رسد.
ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 14 ساعت پیش
اهدا 10 هزار شیلد به بیمارستان ها و مراکز درمانی گیلان

اهدا 10 هزار شیلد به بیمارستان ها و مراکز درمانی گیلان به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، هاجر تحریری نیک صفت امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به تولید شیلدها توسط خیرین نیکوکار رشتی اظهار کرد: گروه ناجیان گیل با مشارکت نیکوکاران رشتی، اقدام به توزیع بیش از 10 هزار شیلد بیمارستانی رایگان به بیمارستان ها و مراکز درمانی استان کردند.
وی با بیان اینکه این شیلدها از 15 اسفند سال گذشته تا روز گذشته گفت: این شیلدها در بین 14 بیمارستان استان، مراکز اورژانس و مراکز بهداشت، صداوسیما، کارخانه کود آلی شهرداری رشت و گروه های جهادی که جهت ضدعفونی و گندزدایی معابر و اماکن عمومی شهر اقدام می کردند به صورت رایگان اهداء شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 14 ساعت پیش
محدوده میدان شوش ضدعفونی می شود

محدوده میدان شوش ضدعفونی می شود به گزارش بولتن نیوز، به تازگی ویدئویی در فضای مجازی منتشر شد که نشان می دهد از ساعات پایانی شب تا حوالی صبح تعداد قابل توجهی از معتادان در میدان شوش حضور دارند و بدون رعایت هیچیک از نکات ایمنی برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا با یکدیگر مراوده دارند.
از آنجا که هرگونه تجمع افراد بدون در نظر گرفتن نکات بهداشتی به طور حتم می تواند منجر به انتشار ویروس کرونا شود، سازمان مدیریت پسماند عصر امروز، با استفاده از 15 دستگاه واترجت هر یک با ظرفیت هزار لیتر و با حضور 50 نیروی سازمان محدوده میدان شوش را ضدعفونی خواهد کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 14 ساعت پیش
دهمین نوزاد از مادر مشکوک به کرونا در بابل متولد شد

دهمین نوزاد از مادر مشکوک به کرونا در بابل متولد شد به گزارش روز جمعه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بابل ، مادر باردار 25 ساله اهل بابل با علائم تب مراجعه کرد که پس از انجام سی تی اسکن و آزمایشات مربوطه احتمال ابتلاء به بیماری کرونا در وی بسیار بالا تشخیص داده و در بیمارستان میناگر بابل بستری شد.
زایمان این مادر باردار توسط تیم زنان و زایمان دانشگاه علوم پزشکی بابل در بیمارستان میناگر با موفقیت انجام شد و نوزاد دختر با وزن سه کیلو و 200 گرم به دنیا آمد.
این نوزاد، اولین فرزند خانواده است و در بیمارستان آیت الله روحانی تحت مراقبت های پزشکی قرار دارد. مادر این نوزاد هم پس از زایمان تحت نظر قرار دارد و حال عمومی وی مساعد اعلام شد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 14 ساعت پیش
فراهم شدن شرایط لازم برای آموزش دانش آموزان از طریق فضای مجازی

فراهم شدن شرایط لازم برای آموزش دانش آموزان از طریق فضای مجازی به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از آبادان ،حبیب اله رمضانی رییس اداره آموزش و پرورش آبادان روز جمعه گفت: از طریق فضای مجازی و شبکه اجتماعی شاد آموزش لازم به دانش آموزان از طریق پیام رسان های داخلی انجام و مدیران، دبیران و معلمان مدارس با نحوه ارایه تدریس آشنا شده اند.
او افزود: برای هر پایه تحصیلی سرگروه های آموزشی تعیین و فایل ها و محتوای آموزشی الکترونیکی برای دانشآموزان ارسال و پاسخ ها نیز دریافت می شود.
رییس اداره آموزش و پرورش آبادان ادامه داد: فرهنگیان، مدیران، معلمان و مجموعه کادر آموزشی از ابتدای شیوعبیماری کرونا آموزش های خاصی را به کار گرفتند و آموزش ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 14 ساعت پیش
شناسایی بیش از 11 هزار نیازمند پیگیری فوری کرونا در قم

شناسایی بیش از 11 هزار نیازمند پیگیری فوری کرونا در قم به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم ،سیامک محبی،معاون دانشگاه علوم پزشکی قم روز جمعه در گفت وگویی بیان کرد: تا به این لحظه 485 هزار و 188 نفر از مردم قم در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام کرده اند.
او افزود: از این تعداد 48 هزار و 893 نفر نیازمند پیگیری و 11 هزار 763 نفرمشکوک به کرونا نیاز به پیگیری فوری داشتند که در مدت زمان کمتر از 24 ساعت با آن ها تماس گرفته و پیگیری های لازم انجام می شود.
محبی ادامه داد: تا این لحظه 88/75 درصد از پیگیری های فوری موردنیاز که با سامانه خودارزیابی گزارش شده،به کمک مراقبین سلامت انجام شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 14 ساعت پیش
بیش از 300 مکان عمومی در خلخال گندزدایی شد

بیش از 300 مکان عمومی در خلخال گندزدایی شد علی ملکی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این طرح با همت واحد مهندسی بهداشت محیط دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی ،درمانی خلخال و ارگان های مختلف اجرا شد.
وی از افزایش شدت بازرسی از واحدهای تجاری و صنفی فعال و نانوایی های خلخال از زمان شیوع بیماری کرونا خبر داد و اظهارداشت: با بکارگیری گروه های بازرسی متعدد و همراهی تعزیرات، اماکن نیروی انتظامی ،اداره صمت و اتاق اصناف از بازار و سایر اماکن خلخال بازدیدهای متعدد در ارائه شیوه های پیشگیری از کرونا به بازاریان صورت گرفته است.
ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 14 ساعت پیش
کلاس های درس از شنبه به صورت مجازی در همدان دایر می شود

کلاس های درس از شنبه به صورت مجازی در همدان دایر می شود محمد پورداود روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در شبکه اجتماعی دانش آموزان، مدیران مدارس از طریق سامانه سناد یکی از پیام رسان های داخلی مانند بله، گپ، آی گپ، سروش و روبیکا را به معلمان و دانش آموزان برای آموزش مجازی اعلام می کند.
وی خاطرنشان کرد: گروه های کلاسی بر اساس اطلاعات سامانه سناد از قبل در پیام رسان انتخابی توسط مدیر مدرسه شکل گرفته و همه دانش آموزان یک کلاس در آن گروه عضو هستند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان با بیان اینکه آموزش های مجازی در حوزه سلامت نیز توسط این اداره کل انجام می شود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 14 ساعت پیش
پلمب جایگاه سی .ان .جی سی سخت

پلمب جایگاه سی .ان .جی سی سخت به گزارش خبرگزاری فارس از سی سخت، پمپ گاز سی سخت در بازدید سرزده فرماندار دنا به دلیل عدم رعایت اصول بهداشتی تعطیل گردید.
به گزارش فارس، در ادامه طرح کنترل ویروس کرونا فرماندار دنا به همراه پریسای مدیر شبکه بهداشت درمان و روایی کارشناس عمران برنامه ریزی فرمانداری از جایگاه های سوختگیری مرکز شهرستان بازدید کردند.
پناهی فرماندار دنا در حاشیه این بازدید گفت: از جمله مراکزی که امکان شیوع ویروس کرونا را فراهم می کند، جایگاه های سوخت هستند چرا که روزانه افراد زیادی برای تامین سوخت وسایل نقلیه خود به پمپ بنزین ها مراجعه می کنند و در صورتی که به رعایت اصول بهداشتی اهمیتی داده نشود منجر به ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 15 ساعت پیش
اطلاعیه نحوه فعالیت نشریات مکتوب استان در زمان فاصله گذاری اجتماعی

اطلاعیه نحوه فعالیت نشریات مکتوب استان در زمان فاصله گذاری اجتماعی به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اصفهان و بر اساس اعلام معاونت فرهنگی رسانه ای اداره کلفرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان ، باتوجه به اطلاعیه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و در راستای تصمیمات ستاد ملی مدیریت و مبارزه با کرونا و تداوم طرح فاصله گذاری اجتماعی تا 20 فروردین، همچنین نظرات برخی نمایندگان صنوف مختلف و مرتبط با انتشار نسخه کاغذی رسانه ها، عدم انتشار نسخه کاغذی به صورت موقت و همزمان، تقویت فعالیت اطلاع رسانی در محیط برخط و شبکه های اجتماعی برای مقابله با کرونا به روزنامه ها و نشریات در سراسر کشور ابلاغ شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 15 ساعت پیش
فرمانده سپاه پیشوا خبر داد: فعالیت بیش از 100 گروه جهادی برای مقابله با کرونا

فرمانده سپاه پیشوا خبر داد: فعالیت بیش از 100 گروه جهادی برای مقابله با کرونا صمد سلطانی فرمانده سپاه ناحیه پیشوا عصر جمعه در بازدید از گشت بسیج سلامت این شهرستان و کارگاه تولید ژل ضدعفونی کننده، ضدعفونی معابر سطح شهر، تهیه بسته های بهداشتی و غربالگری مردم را از امور ابتدایی بسیجیان این شهرستان در زمینه مقابله با کرونا دانست و افزود: راه اندازی کارگاه تولید ژل ضد عفونی با قیمت مناسبت و تولید ماسک بهداشتی از دیگر فعالیت های بسیج پیشواست.
این مقام مسئول با اشاره به کارگاه تولید ژل ضدعفونی کننده، بیان کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا، برای تأمین نیاز جامعه با تغییر خط تولید یکی از کارگاه های تولید مواد غذایی ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 15 ساعت پیش
توزیع 1000 سبد غذایی و بهداشتی حمایتی بین اقشار آسیب پذیر دلگان

توزیع 1000 سبد غذایی و بهداشتی حمایتی بین اقشار آسیب پذیر دلگان مجتبی شجاعی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در زاهدان اظهار کرد: توزیع 1000 سبد غذایی و بهداشتی حمایتی بین اقشار آسیب پذیر، کارگر روزمزد و زنان سرپرست خانوار به همت دفتر امام جمعه دلگان انجام شده است.
وی ادامه داد: با برنامه ریزی و هماهنگی ستاد مدیریت بحران دلگان، سبد حمایتی بین کلیه پاکبان ها، کفاش ها، کارگران روزمزد، خانواده شهدا و ایثارگران و همچنین تعدادی عشایر و نیازمندان روستایی با کمک فرمانداری، سپاه پاسداران، گروه جهادی محمد رسول الله (ص)، خیرین تهرانی و سمن های دلگان توزیع شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 15 ساعت پیش
کلاس های دانشگاه پیام نور فارس از 16 فروردین الکترونیکی برگزار می شود

کلاس های دانشگاه پیام نور فارس از 16 فروردین الکترونیکی برگزار می شود محمد حسن صیف روز جمعه به نظام خاص دانشگاه پیام نور و امکان ارائه همزمان آموزش حضوری والکترونیکی، اشاره کرد و گفت: در سال های گذشته اکثر دروس دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد به صورت الکترونیکی برگزار شده و تعداد متعددی از دروس دانشجویان مقطع کارشناسی نیز به این شیوه اجرا شده است.
وی ابراز داشت: با تدابیر صورت گرفته از شنبه طبق برنامه کلاسی دانشجویان که در سایت مراکز و واحدها یا سامانه سهبا اعلام شده، دروس عادی و تئوری دانشجویان در سامانه جدید آموزش الکترونیکی استان فارس به نشانی vc.farspnu.ac.ir برگزار خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 15 ساعت پیش
تولید و توزیع رایگان ماسک در قزوین

تولید و توزیع رایگان ماسک در قزوین به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز قزوین، زین العابدین اصل بیگی فرمانده سپاه ناحیه امام سجاد (ع) قزوین گفت: در راستای ابلاغ فرمانده معظم کل قوا به ستاد کل نیرو های مسلح در مورد راه اندازی قرارگاه های بهداشتی درمانی، سپاه ناحیه امام سجاد (ع) شهرستان قزوین با راه اندازی این قرارگاه اقدام به راه اندازی 6 کارگاه تولید ماسک نمود و با تعامل و نظارت مجموعه شبکه بهداشت و درمان اقدام به توزیع رایگان در سطح شهرستان قزوین کرد.
وی افزود: کارگاه های راه اندازی شده به همت رده های قشری بسیج از جمله بسیج خواهران، بسیج مساجد و محلات و بسیج اصناف بوده و روزانه بیش از 7 هزار ماسک تهیه و تولید می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 15 ساعت پیش
آغاز طرح ترافیک ازساعت 8 فردا(شنبه)

آغاز طرح ترافیک ازساعت 8 فردا(شنبه) مدیر واحد ساماندهی طرح ها و محدوده های ترافیکی شهرداری تهران از توقف رزرو ورود به محدوده طرح ترافیک تا20 فروردین خبر داد.
عمار سعیدیانفردر گفتگو با ایسنا، با اعلام آغاز اجرای طرح ترافیک از فردا 16 فروردین ماه گفت: ساعت اجرای طرح به دلیل شیوع کرونا از ساعت 8 تا 17 هست و سه ساعت و نیم کاهش پیدا کرده است.
وی با تاکید براینکه در طرح ترافیک سال99 حتما شهروندان باید از قبل، ورود خود را رزرو کنند، اظهار کرد: البته براساس تصمیم اخذ شده تا 20 فروردین که دولت شرایط ویژه به علت کرونا اعلام کرده است رزرو اجباری نیست. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 15 ساعت پیش
پیشنهادی برای ادامه کار دانشگاه ها در سال تحصیلی جاری

پیشنهادی برای ادامه کار دانشگاه ها در سال تحصیلی جاری به دنبال شیوع ویروس کرونا و ضرورت بی چون و چرایی که در مقابل مدیران حوزه آموزش و پرورش و آموزش عالی کشور قرار گرفت، مدارس و دانشگاه ها حدود یک ماه زودتر از تعطیلات پایان سال و تعطیلات نوروزی به تعطیلی کشیده شدند و در این راستا تلاش برای ادامه برنامه های درسی و آموزشی و لطمه ندیدن تقویم آموزشی مدارس و دانشگاه ها، باعث شد تا آموزش آنلاین و برگزاری کلاس های مجازی به راهکار جایگزین تعطیلی زودهنگام و ادامه دار واحدهای آموزشی تبدیل شود.
با توجه به روند شیوع این بیماری که به نظر می رسد حداقل تا آینده کوتاه مدت نیز وضعیت احتیاطی قابل توجهی برای جلوگیری از شکل گیری موج جدید همه گیری این بیماری ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 15 ساعت پیش
ممنوعیت تردد غیرضروری در جاده های خوزستان تا 20 فروردین

ممنوعیت تردد غیرضروری در جاده های خوزستان تا 20 فروردین به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز آبادان؛ رییس پلیس راه خوزستان با اشاره به اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در کشور گفت: خودروهایی که بدون ضرورت در جاده های خوزستان تردد کنند، در صورت مشاهده، پنج میلیون ریال جریمه و به مدت یک ماه توقیف می شوند.
سرهنگ رضا دولتشاهی افزود: خودروهای غیربومی که قصد خروج از شهر و استان را دارند در ابتدای شهر مبدا اعمال قانون خواهند شد.
وی خاطرنشان کرد: خودروهایی که دارای پلاک خوزستان هستند به سمت شهرهای خود هدایت می شوند، اما این خودروها دیگر نباید از شهرهای خود خارج شوند و در صورت مشاهده بر اساس قانون با آنها برخورد می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 15 ساعت پیش
درمان و ترخیص 193 نفر از بیماران مبتلا به کرونا در سیستان و بلوچستان

درمان و ترخیص 193 نفر از بیماران مبتلا به کرونا در سیستان و بلوچستان به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان به نقل از روبط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، سید محمد هاشمی شهری اظهار کرد: از مجموع بیماران با آزمایش مثبت کرونا تا کنون 193 نفر پس از دریافت درمان های تخصصی بهبود یافته اند و دوره نقاهت بیماری را سپری می کنند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افزود: متاسفانه تا کنون23 نفر از عزیزان هم استانی با نتیجه آزمایش مثبت کرونا فوت کرده اند.
وی ادامه داد: تعداد موارد مثبت در شهرستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان 167 نفر، در شهرستان های تحت پوشش دانشگاه زابل 60 نفر و در شهرستان های تحت پوشش دانشگاه ایرانشهر22نفر می باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 15 ساعت پیش
آغاز طرح ترافیک ازساعت8 فردا

آغاز طرح ترافیک ازساعت8 فردا به گزارش ایسنا، عمار سعیدیانفر با اعلام آغاز اجرای طرح ترافیک از فردا 16 فروردین ماه گفت: ساعت اجرای طرح به دلیل شیوع کرونا از ساعت 8 تا 17 هست و سه ساعت و نیم کاهش پیدا کرده است.وی با تاکید براینکه در طرح ترافیک سال99 حتما شهروندان باید از قبل، ورود خود را رزرو کنند، اظهار کرد: البته براساس تصمیم اخذ شده تا 20 فروردین که دولت شرایط ویژه به علت کرونا اعلام کرده است رزرو اجباری نیست.سعیدیان فر همچنین در مورد طرح ترافیک جانبازان و معلولین و بیماران خاص عنوان کرد: با توجه به شرایط ویژه پیش آمده به خاطر شیوع کرونا و تأخیر در تخصیص سهمیه های 99 توسط ارگان های ذیربط ... ادامه خبر ...

منبع: بهار نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 15 ساعت پیش
پیشتازی کانون فرهنگی باقرالعلوم و موکب طریق الکربلا در زمینه پیشگیری از کرونا

پیشتازی کانون فرهنگی باقرالعلوم و موکب طریق الکربلا در زمینه پیشگیری از کرونا خبرگزاری شبستان __ یاسوج: با توجه به وضعیت کنونی به وجود آمده در کشور ناشی از شیوع ویروس کرونا، فعالیت های مختلفی از سوی دستگاه ها و نهادهای مختلف در این راستا انجام گرفته و یا در حال انجام است.
در این میان نهادهای مختلف مردمی و گروه های جهادی نیز همیشه و در همه عرصه ها فعالیت های گسترده ای را جهت خدمات رسانی به مردم از جمله در سیل، زلزله، آتش سوزی، امدادرسانی و ... به صورت آتش به اختیار انجام می دهند.
جایگاه مردمی و کارکردهای اجتماعی مساجد از صدر اسلام تا به امروز باعث شده که مسجد به عنوان پایگاهی برای توسعه و ترویج فعالیت های ملی و فرهنگی مورد توجه باشد و این روزها با توجه به ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 15 ساعت پیش
فعالیت بیش از 100 گروه جهادی برای مقابله با کرونا

فعالیت بیش از 100 گروه جهادی برای مقابله با کرونا به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از پیشوا، صمد سلطانی فرمانده سپاه ناحیه پیشوا صبح امروز در بازدید از گشت بسیج سلامت این شهرستان و کارگاه تولید ژل ضدعفونی کننده با بیان اینکه بعد از ورود ویروس منحوس کرونا به کشور، بیش از 100 گروه جهادی در این شهرستان فعال شده اند، گفت: به هر پایگاه در حوزه استحفاظی خودش برای مقابله با کرونا مسئولیتی داده شده است.
وی ضدعفونی معابر سطح شهر، تهیه بسته های بهداشتی، غربالگری مردم را از امور ابتدایی بسیجیان این شهرستان در زمینه مقابله با کرونا دانست و افزود: راه اندازی کارگاه تولید ژل ضد عفونی با قیمت مناسبت و تولید ماسک بهداشتی از دیگر فعالیت های بسیج پیشوا ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 15 ساعت پیش
آغاز طرح ترافیک ازساعت8 فردا/لغو موقتی رزرو ورود به محدوده تا20 فروردین

آغاز طرح ترافیک ازساعت8 فردا/لغو موقتی رزرو ورود به محدوده تا20 فروردین عمار سعیدیانفردر گفت وگو با ایسنا، با اعلام آغاز اجرای طرح ترافیک از فردا 16 فروردین ماه گفت: ساعت اجرای طرح به دلیل شیوع کرونا از ساعت 8 تا 17 هست و سه ساعت و نیم کاهش پیدا کرده است.
وی با تاکید براینکه در طرح ترافیک سال99 حتما شهروندان باید از قبل، ورود خود را رزرو کنند، اظهار کرد: البته براساس تصمیم اخذ شده تا 20 فروردین که دولت شرایط ویژه به علت کرونا اعلام کرده است رزرو اجباری نیست.
سعیدیان فر همچنین در مورد طرح ترافیک جانبازان و معلولین و بیماران خاص عنوان کرد: با توجه به شرایط ویژه پیش آمده به خاطر شیوع کرونا و تأخیر در تخصیص سهمیه های 99 توسط ارگان های ذیربط ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 15 ساعت پیش
اخبار کرونا در استان مازندران| توقف فعالیت های عمرانی استان تا 20 فروردین/ ساخت دستگاه نانو بخار برای مقابله با کرونا

اخبار کرونا در استان مازندران| توقف فعالیت های عمرانی استان تا 20 فروردین/ ساخت دستگاه نانو بخار برای مقابله با کرونا به گزارش خبرگزاری تسنیم از مازندران، ویروس منحوس کرونا میهمان ناخوانده مردم مازندران بیش از 40 روز در استان اطراق کرده است. این ویروس جان بسیاری از شهروندان و روستاییان استان را گرفته و در برخی روستاهای مازندران جولان کرده است.
تلاش های احتیاطی و پیشگیرانه مردمی از روند کاهشی مبتلایان به کرونا ویروس در استان را خبر می دهد و طرح فاصله گذاری اجتماعی در مازندران همچنان مورد اقبال مردم قرار گرفته است.
از سویی عملیات ضدعفونی و گندزدایی در شهرها و روستاها استان، تنها اقدام مهم توسط شهرداری های و دهیاری ها بوده و عملیات عمراانی استان تا 20 فروردین متوقف شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 15 ساعت پیش
تقدیر وزیر بهداشت از وزارت اطلاعات

تقدیر وزیر بهداشت از وزارت اطلاعات به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت؛ متن پیام آقای دکتر سعید نمکی به این شرح است:
حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای دکتر علوی
وزیر محترم اطلاعات
با سلام و احترام
بدینوسیله از حمایت های بی دریغ حضرتعالی و همکاران ارجمندتان در آن وزارتخانه در زمینه اطلاع رسانی و پیگیری به موقع امور مربوط به مدیریت بیماری کرونا در ستاد مرکزی، به خصوص توسط حراست کل و عزیزان متولی ارتباطات خارجی در زمینه هدایا و مایحتاج ضروری و همچنین بزرگوارانی که در کشف تجهیزات و مواد مورد نیاز تلاش کرده اند، قدردانی می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 15 ساعت پیش
ارایه خدمات مشاوره سلامت روان با موضوع کرونا در ارسنجان

ارایه خدمات مشاوره سلامت روان با موضوع کرونا در ارسنجان به گزارش خبرگزاری صداوسیما ، مرکز فارس،اسکندری، رییس شبکه بهداشت و درمان ارسنجان گفت: همزمان با شیوع کرونا در کشور، دوره های آموزشی مقابله با استرس و اضطراب ناشی از گسترش این بیماری در ادارات و مدارس شهرستان ارسنجان برگزار و گروه های هدف با راه های کاهش استرس ناشی از فشار روانی این بیماری آشنا شدند.
کارشناس مسوول سلامت روان مرکز بهداشت ارسنجان نیز از برگزاری کلاس های آموزشی غیرحضوری برای گروه های هدف خبر داد و گفت: علاوه بر ارایه خدمات آموزشی، به تعدادی از افراد نیازمند خدمات روانشناختی نیز مشاوره های لازم از طریق تماس تلفنی ارایه و چهارده مادر باردار نیز از خدمات مشاوره سلامت روان بهره ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 15 ساعت پیش
وزیر بهداشت از استاندار قم قدردانی کرد

وزیر بهداشت از استاندار قم قدردانی کرد به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم ، سعید نمکی ، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پیامی ضمن قدردانی از همراهی بهرام سرمست، استاندار قم در زمینه مقابله با بیماری کرونا ، توفیق های حاصل شده در شرایط سخت تحریم برای مبارزه با این ویروس را افتخارآمیز عنوان کرد.
در این آمده است: گرچه تا مهار کامل بیماری ناشی از کویید 19 همگان باید راه به نسبت دشواری بپیماییم و طبق توصیه حکیمانه رهبر معظم انقلاب، لحظه ای نباید از شدت فعالیت ها بکاهیم تا مباد شعله ای جدید از بیماری، دامن گیر شهر و یا استانی گردد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 15 ساعت پیش
از گوشه و کنار یزد | غلبه بر ویروس کرونا نیازمند مسئولیت پذیری و مشارکت اجتماعی است

از گوشه و کنار یزد | غلبه بر ویروس کرونا نیازمند مسئولیت پذیری و مشارکت اجتماعی است به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد ، در بسته خبری پیش رو، بخشی از اخبار گوشه و کنار استان یزد گردآوری و در اختیار خوانندگان و مخاطبان خبرگزاری تسنیم قرار گرفته است.
محمدحسین رحیمی زاده در این رابطه، اظهار داشت: شهروندان از طریق سامانه جامع ارتباط مردمی قوه قضاییه(سجام)، می توانند هرگونه تخلف و جرمی را که باعث شیوع بیماری کرونا می شود از طریق آدرس sajam.scpd.ir ثبت و جهت بررسی و رسیدگی متولیان امر، گزارش نمایند.
وی افزود: گرانفروشی، احتکار و تخلف در توزیع اقلام بهداشتی مورد نیاز مردم، تهیه یا توزیع اقلام بهداشتی تقلبی و غیرمجاز و هرگونه تهدید علیه بهداشت عمومی از مواردی است که شهروندان ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 15 ساعت پیش
دردسر جدید معتادان متجاهر در پایتخت

دردسر جدید معتادان متجاهر در پایتخت سرپرست سازمان رفاه خدمات و مشارکتهای اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به اینکه تعطیلی مراکز ماده 16 سبب شیوع کرونا در پایتخت می شود، گفت: از ستاد کرونا تهران درخواست اقدام فوری داریم.
به گزارش فارس، سیدمالک حسینی، سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران درباره تعطیلی مراکز ماده 16 در پایتخت اظهار داشت: زمانی که این مراکز تعطیل شد دلیل آن نگرانی از شیوع ویروس کرونا بود ولی با آزادی معتادان متجاهر دردسرها بیشتر شد و در واقع نتیجه معکوس داشت.
وی افزود: تجربه ما در گرمخانه ها نشان می دهد که نگهداری افراد بی خانمان و آسیب دیده در پیشگیری از کرونا بسیار حائز اهمیت است ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 15 ساعت پیش
12 هزار معتاد متجاهر را رها کردند

12 هزار معتاد متجاهر را رها کردند به گزارش بولتن نیوز، سرهنگ عبدالوهاب حسنوند درباره فیلمهای منتشر شده از تجمع معتادان در تهران و خرید و فروش موادمخدر توسط آنها، اظهار کرد: از زمان شیوع کرونا در سطح کشور و تهران، اقداماتی توسط پلیس مبارزه با موادمخدر مبنی بر طرحهای تعطیلات نوروز در کمیته مبارزه با موادمخدر تهران بزرگ شکل گرفت.
رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر تهران بزرگ افزود: جمع آوری پنج هزار معتاد جامانده در شهر تهران در مناطق آلوده مخصوصاً مناطقی از جمله فرحزاد، شوش، مولوی، هرندی و دروازه غار از جمله تصمیمات اخذ شده بود.
ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 15 ساعت پیش
کمک بیش از 50 میلیارد ریالی خیران مهابادی برای مبارزه با کرونا

کمک بیش از 50 میلیارد ریالی خیران مهابادی برای مبارزه با کرونا به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز مهاباد، شجاعی فرماندار مهاباد با بیان اینکه خیران مهابادی تاکنون بیش از50 میلیارد ریال برای مبارزه با کرونا کمک کرده اند افزود: این کمک ها برای خرید تجهیزات بیمارستانی، تجهیز بیمارستان موقت کرونا، نقاهتگاه 17 تخته برای بهبود یافته گان، تهیه بسته های معیشتی و توزیع مواد ضدعفونی کننده رایگان صرف شده است.
مدیرکل اموراجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان غربی هم در جریان بازدید از روند کمک رسانی خیران در مهاباد گفت: خیران استان آذربایجان غربی هم تاکنون بیش از 200 میلیارد ریال برای مقابله با کرونا کمک کرده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 16 ساعت پیش
آغاز فعالیت های آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی به صورت مجازی از فردا

آغاز فعالیت های آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی به صورت مجازی از فردا به گزارش ایسنا ، دکتر جواد علمایی از آغاز فعالیت های آموزشی این دانشگاه در سال جدید خبر داد و گفت: براساس بخشنامه رئیس دانشگاه آزاد اسلامی که 13 فرودین ماه ابلاغ شد، تمامی کلاس های آموزشی این دانشگاه از روز شنبه مورخ 99/1/16 به صورت غیرحضوری و برخط برگزار می شود. همچنین زمان برگزاری امتحانات نیز مطابق تقویم آموزشی ابلاغی خواهد بود و در صورت هرگونه تغییر، مراتب از سوی سازمان مرکزی دانشگاه اعلام می شود.
وی با تأکید بر اینکه تمامی امتحانات طبق روال گذشته به صورت حضوری برگزار خواهد شد، ادامه داد: براساس برنامه ریزی های انجام شده ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 16 ساعت پیش
غربالگری 7 هزار و 825 مادر باردار در قم

غربالگری 7 هزار و 825 مادر باردار در قم به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم ، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، محمدرضا قدیر، رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با بیان اینکه از هفت هزار و 900 مادر باردار در قم، هفت هزار و 782 نفر غربال شدند گفت: از این تعداد 215 نفر نشانه های مشکوک به کرونا داشتند و از این مادران 70 نفر به پزشک ارجاع شدند و 11 نفر نیاز به بستری داشتند.
او با بیان اینکه قم از نظر غربالگری سلامت در منطقه سبز قرار دارد، افزود: 74 درصد مردم قم تحت غربالگری قرار گرفته اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم، ادامه داد: از زمان شیوع طرح بسیج ملی ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 16 ساعت پیش
1000 سبد غذایی در بین محرومان دلگان توزیع شد

1000 سبد غذایی در بین محرومان دلگان توزیع شد مجتبی شجاعی در گفت و گو با ایسنا افزود: همچنین با برنامه ریزی و هماهنگی ستاد مدیریت بحران دلگان، سبد حمایتی بین کلیه پاکبان ها، کفاش ها، کارگران روزمزد، خانواده شهدا و ایثارگران و همچنین تعدادی عشایر و نیازمندان روستایی با کمک فرمانداری، سپاه پاسداران، گروه جهادی محمد رسول الله ص، خیرین تهرانی و سمن های دلگان توزیع گردیده است.
شجاعی بیان کرد: علی رغم توجه خوب خیرین و کمیته امداد و بهزیستی، به تامین مقطعی مقداری اقلام غذایی در این ایام بحرانی، اما بخش زیادی هنوز وجود دارند که یقینا از توجه به سفره آنها غفلت شده و یا اینکه ایام سختی را می گذرانند که مستلزم این است که همه عزم عمومی نموده و ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 16 ساعت پیش
تهیه لوازم بهداشتی برای پاکبانان در اولویت باشد

تهیه لوازم بهداشتی برای پاکبانان در اولویت باشد به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز قزوین، فرخ زاد معاون عمرانی استاندار قزوین تاکید کرد: به منظور مهار و کاهش آثار زیانبار ویروس کوید 19 برای پاکبانان که وظیفه نظافت سطح شهر را بر عهده دار دارند، تهیه لوازم و مواد بهداشتی برای آنان در اولویت باشد.
فرخ زاد افزود: معاینه رایگان این گروه و خانواد های آن ها هم باید با همکاری دانشگاه علوم پزشکی در دستور کار قرار گیرد.
او یادآور شد: همچنین نظارت بر کار های ضد عفونی و گندزدایی معابر باید توسط مرکز بهداشت همه روزه و به صورت دقیق انجام شود. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 16 ساعت پیش
تامین اقلام مورد نیاز بخش درمانی خوزستان

تامین اقلام مورد نیاز بخش درمانی خوزستان به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز ، عدنان موسی پور، یکی از اعضای کمپین نفس گفت: پس از شکل گیری این کمپین و تشکیل کارگروه های اجرایی آن، نیاز های ضروری بخش درمانی در شهر های مختلف استخراج شد و بر اساس نیاز، اقلام مورد نیاز شامل تجهیزات پزشکی و درمانی تهیه و اقداماتی نیز در زمینه ضدعفونی کردن معابر پرتردد شهری انجام شد.
او با بیان اینکه نیاز هایی شامل تجهیزات پزشکی، اقلام بهداشتی، تجهیزات ضدعفونی بیمارستانی، ماسک، لباس مخصوص و موارد مشابه، وجود دارد افزود: به تدریج و با مشارکت فعالان اقتصادی، در حال تامین است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 16 ساعت پیش
طرح فاصله گذاری اجتماعی تا 20 فروردین ادامه دارد/ ادامه محدودیت تردد خودروهای غیربومی

طرح فاصله گذاری اجتماعی تا 20 فروردین ادامه دارد/ ادامه محدودیت تردد خودروهای غیربومی به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، منوچهر حبیبی معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین اظهار کرد: باتوجه به ارزیابی های صورت گرفته و آثارمثبت طرح فاصله گذاری اجتماعی در کاهش ویروس کرونا، مقرر شد که طرح ادامه داشته باشد.
وی در ادامه اضافه کرد: ادارات و دستگاه های دولتی همچنان با 30 درصد پرسنل خود به ارائه خدمات می پردازند.
حبیبی اعلام کرد: مدارس و دانشگاه ها و مراکز آموزشی، همچنان تعطیل هستند.
معاون سیاسی استاندار گفت: کسب وکارها و اصناف، تا پایان طرح همراهی خواهند کرد، البته صنوف تأمین کنندۀ مایحتاج ضروری و اساسی مردم فعال هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 16 ساعت پیش
تشکرمجمع نمایندگان استان کرمان از مسئولان ،تلاشگران ودست اندر کاران مبارزه با کرونا

تشکرمجمع نمایندگان استان کرمان از مسئولان ،تلاشگران ودست اندر کاران مبارزه با کرونا به گزارش خبر گزاری صداوسیما مرکز کرمان در این بیانیه مجمع نمایندگان استان کرمان با تشکر ازکارکنان بهداشتی درمانی، اجرایی و امدادرسانی، استاندار و رئیس محترم ستاد مقابله با ویروس کرونا در استان، روسای محترم دانشگاه های علوم پزشکی کرمان، رفسنجان، سیرجان، جیرفت و بم، فرمانداران محترم استان،مسوولان محترم نظامی، انتظامی و قضایی استان آمده است:
با سلام و احترام
لازم می دانم از طرف خود و همکارانم در مجمع نمایندگان استان کرمان در مجلس شورای اسلامی از تلاش های بی وقفه و غرور آفرین حضرتعالی، ستاد مقابله با ویروس کرونا در استان و شهرستان ها، پزشکان ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 17 ساعت پیش
راه اندازی سامانه ویزیت آنلاین و رایگان پزشکان متخصص

راه اندازی سامانه ویزیت آنلاین و رایگان پزشکان متخصص به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از روابط عمومی بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی، طرح ویزیت آنلاین و رایگان پزشکان متخصص با راه اندازی سامانه مطب آنلاین، از سوی سازمان بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی کلید خورد.
در راستای کاهش حضور افراد در محیط های پرخطر از جمله بیمارستان ها و مراکز بهداشتی و درمانی و به منظور جلوگیری از افزایش شیوع ویروس کرونا سازمان بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی با همکاری جمعی از پزشکان نوع دوست و خیرخواه و به کمک اپلیکیشن دکترمایکو سامانه مطب آنلاین را جهت ویزیت آنلاین و رایگان بیماران راه اندازی کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 17 ساعت پیش
زنگ خطر در یزد به صدا درآمده است/ افزایش اشغال تخت های آی.سی.یو توسط بیماران کرونایی

زنگ خطر در یزد به صدا درآمده است/ افزایش اشغال تخت های آی.سی.یو توسط بیماران کرونایی به گزارش خبرنگار ایلنا از یزد، ابراهیم سلمانی اظهار داشت: از ابتدای شیوع بیماری کووید 19 در استان، از دو هزار و 12 نفر نمونه گیری انجام شده است که جواب آزمایش هزار و 128 نفر مثبت گزارش شده است.
وی با اشاره به کاهش آمار بیماران بستری در بیمارستان های شهید صدوقی، میبد و اردکان در روز گذشته افزود: حدود 50 تخت از تعداد تخت های اشغال شده توسط بیماران کروناویروس در بیمارستان های امام جعفر صادق(ع) میبد و ضیایی اردکان کاهش یافته و یک بخش (30 تخت) از بخش های عفونی بیمارستان شهید صدوقی نیز غیر فعال شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 17 ساعت پیش
تولید جهادی و توزیع 1000 هزار عدد ماسک بین مردم

تولید جهادی و توزیع 1000 هزار عدد ماسک بین مردم فرزانه فراهانی مسئول گروه جهادی شهید فراهانی اراک در گفتگو با گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اراک ،گفت: با راه اندازی کارگاه تولید ماسک با همکاری و مشارکت معاونت بهداشت درمان سپاه روح الله و سازمان بسیج مداحان استان مرکزی این گروه 1000 هزار عدد ماسک تولید کرده و در اختیار عموم مردم و به ویژه افراد نیازمند جامعه قرار می دهد.
فراهانی افزود: جهادگران این گروه با 12 چرخ خیاطی و همراهی گروهی از خواهران پایگاه معصومیه 18 واقع در الهیه مسجد اهل بیت کار خود را آغاز کرد و با حمایت بسیج سازندگی پارچه ها در اختیار این گروه قرار گرفت. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 17 ساعت پیش
سهم معلمان آبادانی از کرونا آموزش از طریق فضای مجازی

سهم معلمان آبادانی از کرونا آموزش از طریق فضای مجازی حبیب اله رمضانی روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد:در این برنامه آموزش لازم به دانش آموزان از طریق پیام رسان های داخلی انجام و مدیران، دبیران و معلمان مدارس با نحوه ارایه تدریس آشنا شدهاند.
وی افزود: برای هر پایه تحصیلی سرگروه های آموزشی تعیین و فایل ها و محتوای آموزشی الکترونیکی برای دانشآموزان ارسال و پاسخ ها نیز دریافت می شود.
رمضانی ادامه داد: فرهنگیان، مدیران، معلمان و مجموعه کادر آموزشی از ابتدای شیوعبیماری کرونا آموزش های خاصی را به کار گرفتند و آموزش پیشگیرانه مبارزه با بیماری کرونا برای دانش آموزی از طریق فضای مجازی انجام شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 17 ساعت پیش
کرونا در قم؛ غربالگری 7825 مادر باردار

کرونا در قم؛ غربالگری 7825 مادر باردار به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، محمدرضا قدیر روز جمعه در گفت وگویی، با بیان اینکه قم از نظر غربالگری سلامت در منطقه سبز قرار دارد، افزود: 74 درصد مردم قم تحت غربالگری قرار گرفته اند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی قم، ادامه داد: از زمان شیوع طرح بسیج ملی، هشت هزار و 829 نفر از افراد مشکوک به مراکز جامع خدمات سلامت قم مراجعه کرده اند.
وی ادامه داد: از افراد مشکوک ارجاع داده شده به مراکز جامع خدمات سلامت، 70 درصد نیاز به بستری نداشته و فاقد علامت بودند و 24.4 دهم درصد نیز نیازمند مراقبت در منزل بودند، همچنین 6 دهم درصد با رژیم درمانی از جمله کلروکین مرخص شدند و فقط 4 ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 17 ساعت پیش
انتخاب نام کرونا و کووید برای دوقلوهای هندی

انتخاب نام کرونا و کووید برای دوقلوهای هندی به گزارش تابناک به نقل از اکانمیک تایمز، مادر 27 ساله این دختر و پسر که درست یک هفته پیش به دنیا آمده اند، هدف از انتخاب دو نام کرونا و کووید را برای فرزندانش به یاد آوردن دوران سخت قرنطینه می داند. هر چند پدر بچه ها می گوید شاید در آینده نزدیک و پس از رفع شدن تهدید کرونا، دو نام تازه هندی برای کرونا و کووید انتخاب کند.
گرچه ویروس کرونا بسیاری از مردم و ملت های دنیا را به زانو درآورده اما در کشوری چون هند به دنیا آمدن یک دوقلو توانسته پزشکان و پرستاران یک بیمارستان و چند خانواده را شاد کند ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 17 ساعت پیش
یک هزار و 400 بازرسی از مراکز تجمعی سیستان و بلوچستان انجام شد

یک هزار و 400 بازرسی از مراکز تجمعی سیستان و بلوچستان انجام شد سید مهدی طباطبایی در گفت و گو با خبرنگار مهر ، اظهار داشت: از هفتم فرودین ماه سال جاری و همزمان با اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی بازرسان بهداشت محیط با مشارکت دستگاه های مرتبط، بیش از یک هزار 400 بازرسی از مراکز تجمعی سیستان و بلوچستان انجام دادند.
وی با اشاره به اینکه طرح فاصله گذاری اجتماعی با هدف قطع زنجیره انتقال ویروس تا 20 فروردین ماه ادامه دارد، افزود: در این طرح مشاغل مختلف و واحدهای صنفی، اداری و خدماتی بر اساس میزان نیاز مردم به 3 گروه تقسیم شده اند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ادامه داد: یک گروه از این مشاغل همانند نانوایی ها، میوه فروشی ها، قصابی ها ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 17 ساعت پیش
تهیه لوازم بهداشتی برای پاکبانان در اولویت باشد

تهیه لوازم بهداشتی برای پاکبانان در اولویت باشد به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین ، فرخ زاد معاون عمرانی استاندار قزوین تاکید کرد:به منظور مهار و کاهش آثار زیانبار ویروس کوید 19 برای پاکبانان که وظیفه نظافت سطح شهر را بر عهده دار دارند، تهیه لوازم و مواد بهداشتی برای آنان در اولویت باشد.
فرخ زاد افزود: معاینه رایگان این گروه و خانواد های آن ها هم باید با همکاری دانشگاه علوم پزشکی در دستور کار قرار گیرد.
او یادآور شد: همچنین نظارت بر کار های ضد عفونی و گندزدایی معابر باید توسط مرکز بهداشت همه روزه و به صورت دقیق انجام شود.
انتهای پیام/ک ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 17 ساعت پیش
تعطیلی مراکز آموزشی قم تا بیستم فروردین تمدید شد

تعطیلی مراکز آموزشی قم تا بیستم فروردین تمدید شد به گزارش عصر جمعه روابط عمومی استانداری قم، در این اطلاعیه آمده است: مهدهای کودک، مدارس ،دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و مراکز حوزوی قم تا بیستم فروردین ماه تعطیل خواهند بود.
در ادامه این اطلاعیه که باهدف اجرای دستورالعمل کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا صادرشده، آمده است: طبق بخشنامه 1235 مورخ 99/01/05سازمان اداری و استخدامی کشور مبنی بر ارائه خدمات به مردم با حداکثر یک سوم نیروها تا بیستم فروردین ماه تمدید شد.
این اطلاعیه ادامه داده است: فعالیت و تعطیلی اصناف مطابق دستورالعمل های طرح فاصله گذاری اجتماعی تا بیستم فروردین ماه همانند هفته گذشته تداوم خواهد داشت. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 17 ساعت پیش
رفع تصرف بیش از 9 هزار و 500 متر مربع از اراضی طارم سفلی

رفع تصرف بیش از 9 هزار و 500 متر مربع از اراضی طارم سفلی به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین ، مهدی طاهری فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: در یک ماموریت و عملیات مشترک بین یگان حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی استان با تعدادی از افراد متخلف و سودجوء که با کاشت بیش از 120 اصله نهال و درخت در ایام نوروز بیش از 9 هزار و 500 متر مربع از اراضی منابع ملی را تصرف کرده بودند، برخورد قانونی و اراضی ملی رفع تصرف شد.
طاهری افزود: متخلفان پس از تنظیم صورتجلسه و تکمیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شدند.
طاهری افزود: مامورین یگان حفاظت محیط زیست شبانه روز در مناطق حفاظت شده حضور دارند و در صورت مشاهده هر گونه تخلف با ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 18 ساعت پیش
حاکمیت به روز جوان محتاج تر است تا جامعه!

حاکمیت به روز جوان محتاج تر است تا جامعه! گروه اجتماعی - حجت الاسلام محسن قنبریان طی یادداشتی نوشت: چون تحقق دولت اسلامی مقدم بر جامعه ی کاملا اسلامی است؛ پس شعارها و آرمانها نیز باید اول از دولت و حاکمیت طلب شود. یعنی مثلا به جای اینکه همواره اخلاق نبویِ علی اکبرِ سیدالشهداء را از جامعه ی جوان کشور مطالبه و با این رویکرد روز تولدش را روز جوان بنامیم؛ ازدواج دادن جوان مجردِ کشیده شده به گناه توسط امیرالمومنین با هزینه بیت المال را هم برای دولت، روز جوان اعلام کنیم و از دولت مثل آنرا مطالبه کنیم! وقتی بیش از سه میلیون جوان بیکار داریم؛ در ده سال(87تا97) کاهش 37درصدی ازدواج داریم؛ حدود 12میلیون مجرد داریم ... ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 18 ساعت پیش
دومین مرحله توزیع بسته های معیشتی از محل خانه صدوقی یزد

دومین مرحله توزیع بسته های معیشتی از محل خانه صدوقی یزد دومین مرحله توزیع بسته های معیشتی توسط خانه صدوقی در یزد صبح امروز 15 فروردین ماه در محلات محروم یزد توزیع شد.
این مرحله که شامل 500 بسته معیشتی بود برای 20 محله یزد و اغلب محلات محروم و تاریخی و به همت خیرین آماده شد.
البته اولین مرحله توزیع این بسته های غذایی در 29 اسفند سال 98 انجام و با تامین اعتبار محدد خیرین مرحله دوم آن نیز امروز انجام شد.
توزیع بسته های خوراکی در مراحل بعدی و دیگر محلات و مناطق استان یزد بسته به میران کمک های خیری و همت این بخش ادامه خواهد داشت.
شناسایی نیازمندان هر محله و منطقه نیز توسط معتمدین محلات ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 18 ساعت پیش
بهبودی 80 درصد بیماران تنفسی در سیستان و بلوچستان

بهبودی 80 درصد بیماران تنفسی در سیستان و بلوچستان سید محمد هاشمی شهری در گفت و گو با خبرنگار مهر ، اظهار داشت: از ابتدای اسفند ماه تاکنون یک هزار و 368 بیمار تنفسی به صورت عام در استان سیستان و بلوچستان بستری شده اند که حدود 80 درصد آنان درمان و ترخیص شده اند.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 173 بیمار تنفسی در بیمارستان های استان سیستان و بلوچستان بستری هستند، افزود: متأسفانه تاکنون 21 نفر در اثر بیماری کرونا در این استان فوت شده اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ادامه داد: در حال حاضر تمامی تلاش ما در مجموعه بهداشت و درمان این است تا با مشارکت مردم شاهد شیوع موج دوم کرونا در استان سیستان و بلوچستان نباشیم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 18 ساعت پیش
درگذشت پدر سه شهید در مراغه

درگذشت پدر سه شهید در مراغه به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز آذربایجان شرقی حاج بهمن کرمی پدر شیدان سیروس، رسول ، اصغر و جانباز اکبر کرمی امروز در سن 82 سالگی به علت کهولت سن دارفانی را وداع گفت.
وی سال 62 و در منطقه عملیاتی پیرانشهر به علت انفجار مین پای راست خود را از دست داد.
اولین فرزند این جانباز ، شهید سیروس کرمی در سال 64 در سن 23 سالگی در عملیات والفجر هشت در فاو به شهادت رسید.
دومین فرزندش طلبه شهید رسول کرمی نیز سال 65 در 20 سالگی در شلمچه شربت شیرین شهادت نوشید.
اصغر کرمی فرزند سوم این پدر فداکار نیز در سال 67 و در سن 17 سالگی در منطقه ماعوت به جمع برادران شهیدش پیوست. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 18 ساعت پیش
توزیع بیش از 10 هزار شیلد توسط خیرین در بیمارستان های گیلان

توزیع بیش از 10 هزار شیلد توسط خیرین در بیمارستان های گیلان دکتر هاجر تحریری نیک صفت روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تعداد شیلد از پانزدهم اسفندماه سال گذشته تاکنون در بیمارستان های حشمت، ولایت، رسول اکرم (ص) ، شفاء، رازی، پورسینا، امینی لنگرود، پیروز لاهیجان، ولیعصر رودبار، کوثر آستانه اشرفیه، بیمارستان های شفت و فومن، امام سجاد رامسر و مرکز اورژانس تالش و ماسال توزیع شده است.
مدیرعامل مجمع خیرین گیلان خاطر نشان کرد: این شیلدها در اداره انتقال خون فومن، لاهیجان، مراکز بهداشت بندرانزلی، بخشی از مراکز بهداشت رشت، خانه های بهداشت سنگر، لشت نشاء، اداره کل پزشکی قانونی گیلان، باغ رضوان ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 18 ساعت پیش
زحمات چند ساله نیروی انتظامی با تعطیلی مراکز ماده 16 هدر رفت

زحمات چند ساله نیروی انتظامی با تعطیلی مراکز ماده 16 هدر رفت به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم ، تجمع تعداد زیادی از معتادان در برخی معابر تهران با وجود اعمال محدودیت ها و ممنوعیت های شدید ترددی به دلیل بحران کرونا، موجی از نگرانی را بین مردم و مسئولان شهری ایجاد کرده است.
مالک حسینی سرپرست سازمان رفاه و خدمات اجتماعی شهرداری تهران نیز در حساب توییتری خود نسبت به این موضوع ابراز نگرانی کرد و با اشاره به تصاویر منتشر شده تجمع معتادان متجاهر در شهر، گفت: این افراد مردم همین شهر هستند، کارتن خواب نیستند و حتی بی سرپناه، معتادانی که محصول همین جامعه هستند اما توان خود مراقبتی ندارند. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 18 ساعت پیش
اختصاص 596 میلیارد به 38 بیمارستان استان تهران

اختصاص 596 میلیارد به 38 بیمارستان استان تهران به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، به نقل سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران، نعمت الله ترکی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران از تجهیز 38 بیمارستان استان تهران به امکانات مورد نیاز برای پیشگیری و درمان بیماری کرونا خبر داد و گفت: تا کنون 195میلیارد و 730 میلیون تومان از محل ارزش افزوده برای تجهیز این بیمارستان ها تامین اعتبار و هزینه شده است.
معاون پشتیبانی و بودجه ستاد فرماندهی مقابله با کرونا استان تهران افزود: تامین اعتبار و اختصاص این مبالغ برای خرید تجهیزات مورد نیاز بر اساس تفاهم نامه های منعقد شده با دانشگاه های علوم پزشکی شهید بهشتی ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 18 ساعت پیش
محدودیت های ترافیکی استان یزد تا 20 فروردین ادامه خواهد داشت

محدودیت های ترافیکی استان یزد تا 20 فروردین ادامه خواهد داشت محسن صادقیان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در راستای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی و در جهت کنترل تردد در سطح شهر و جاده های استان، محدودیت های ترافیکی تا روز 20 فروردین ادامه خواهد داشت.
وی همچنین بیان کرد: تردد برای خودروهای پرتردد و دارای پلاک غیر یزدی همچنین تردد برای خودروهایی که قصد سفرهای تفریحی و غیر ضروری دارند، ممنوع است.
معاون عمرانی استاندار یزد افزود: در ورود به شهرها و روستاها نیز کنترل در مبادی انجام می شود و از ورود افراد غیرساکن به این مناطق جلوگیری خواهد شد.
ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 18 ساعت پیش
توزیع یکهزار ماسک و لباس ضد ویروس توسط هیات کاراته خوزستان

توزیع یکهزار ماسک و لباس ضد ویروس توسط هیات کاراته خوزستان نگار افشین روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد:: 500 عدد لباس ضد ویروس، 500 عدد ماسک جراحی برای کادر پزشکی و یک هزار شیشه الکل برای کودکان کار تهیه و بین آنها توزیع شد.
وی سلامتی آحاد جامعه را در شرایط موجود بسیار مهم و حیاتی دانست و افزود: این اقدام خودجوش در راستای کمک به سلامت مردم و پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا انجام شد.
سرپرست هیات کاراته خوزستان از تمام افراد جامعه به ویژه ورزشکاران و کاراته کاهای استان خواست در شرایط موجود در خانه بمانند تا کمتر در خطر ابتلا به این بیماری باشند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 18 ساعت پیش
بهبودی حدود 18هزار نفر از مبتلایان به بیماری کووید 19

بهبودی حدود 18هزار نفر از مبتلایان به بیماری کووید 19 به گزارش خبرگزاری صداوسیما ، مرکز فارس، سخنگوی وزارت بهداشت گفت: در 24 ساعت گذشته دو هزار 715 بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی و مجموع بیماران به 53 هزار و 183 مورد رسید.
وی افزود: خوشبختانه تا کنون 17 هزار و 935 نفر از بیماران بهبود یافته و ترخیص شده اند.
جهانپور اضافه کرد: در طول 24 ساعت گذشته، 134 نفر از بیماران در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع درگذشتگان بر اثر این بیماری در کشور به سه هزار و 294 نفر رسید. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 18 ساعت پیش
غربالگری حدود 11هزار نفر در مبادی ورودی و خروجی کاشان

غربالگری حدود 11هزار نفر در مبادی ورودی و خروجی کاشان سیدمنصور میرابوطالبی در گفت و گو با خبرنگار مهر با بیان اینکه همزمان با شیوع بیماری کرونا در سطح کشور نیروهای جمعیت هلال احمر کاشان با آمادگی کامل برای جلوگیری از شیوع بیشتر بیماری در صحنه هستند، اظهار داشت: یکی از مهمترین اقدامات انجام شده طرح غربالگری با خودروها در مبادی ورودی و خروجی شهرستان کاشان بود.
وی با اشاره به مشارکت 208 داوطلب کاشانی در این طرح گفت: این افراد در قالب تیم های چهارنفره در دو ایستگاه شهرستان کاشان و دو ایستگاه برزک و سن سن خودروهای در حال تردد را غربالگری کردند.
ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 18 ساعت پیش
تایید درز و نشت اطلاعات از سامانه های وزارت بهداشت/ سازمان بهداشت جهانی از ابتکار ایران تقدیر و تشکر کرده است

تایید درز و نشت اطلاعات از سامانه های وزارت بهداشت/ سازمان بهداشت جهانی از ابتکار ایران تقدیر و تشکر کرده است سخنگوی وزارت بهداشت کشورمان با تاکید بر ضروت مراجعه عموم مردم به سامانه سلامت و شرکت در طرح غربالگری به واسطه ثبت نام در این سامانه گفت: 34 هزار تیم و بالغ بر یکصد هزار نفر تحت پوشش این سامانه به خدمت رسانی مشغول هستند.
به گزارش تابناک ، دکتر کیانوش جهانپور در نشست خبری آنلاین با اصحاب رسانه -که به صورت آنلاین برگزار می شد-، با تاکید بر اینکه بالغ بر 98 درصد مشارکت کنندگان در غربالگری نشانه و علائمی نداشته اند، گفت: اینکه برخی ممکن است تصور کنند ثبت نام شان در سامانه نتیجه ای در بر نداشته و پیگیری نشده درست نیست و تیم های فعال همه موارد را بررسی و پیگیری می کنند تا جایی که می توانیم به ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 18 ساعت پیش
فعالیت ادارات تا 20 فروردین با یک سوم نیروها

فعالیت ادارات تا 20 فروردین با یک سوم نیروها به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ خانم آخانی گفت : به استناد مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا، تمامی ادارات استان به جز ارگان های خدماتی ، درمانی و امدادی تا روز 20 فروردین ماه سال 1399 با یک سوم نیرو فعالیت می کنند.
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری مرکزی افزود : تمامی ادارت استان موظف به اجرای مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا هستند و باید به گونه ای برنامه ریزی شود که به وظایف اصلی ادارات و خدمت رسانی آنان به مردم در این روزها خدشه ای وارد نشود .
وی ادامه داد : کارمندان در محل خدمت خود ضمن رعایت نکات بهداشت فردی موظف به رعایت پروتکل های بهداشتی نیز هستند و بعد از 20 فرودین ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 18 ساعت پیش
تعطیلی مراکز تعویض پلاک و آموزشگاههای رانندگی اصفهان

تعطیلی مراکز تعویض پلاک و آموزشگاههای رانندگی اصفهان به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز اصفهان ؛ رئیس پلیس راهور استان با اشاره به اینکه مرحله اول اعلام این اطلاعیه از پنجم تا هشتم اسفند اعلام و با گسترش کرونا ویروس دوباره تا سیزدهم اسفند 98 تمدید شدگفت: برای حفظ سلامتی شهروندان مراکز و دفاتر تعویض پلاک، آزمون ها و آموزشگاه های رانندگی تا بیست و سوم فروردین تعطیل اعلام شد.
سرهنگ محمد رضا محمدی افزود: برای حفظ سلامت شهروندان این تاریخ در صورت ضرورت قابل تمدید است و هر اطلاعیه جدید در این باره از طریق رسانه های معتبر به شهروندان اعلام خواهد شد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 18 ساعت پیش
کرونا، شرمسار از شکوه ایثار و مهرورزی مدافعان سلامت

کرونا، شرمسار از شکوه ایثار و مهرورزی مدافعان سلامت به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز ، وقتی روابط عمومی علوم پزشکی شیراز برایم پیامی ارسال کرد 7 زوج که همگی پرستار هستند در بیمارستان علی اصغر شیراز، محل اصلی بستری و درمان مبتلایان به کرونا مشغول به خدمتند تصمیم گرفتم از حال و هوای این روز های پرستاران؛ طلایه داران جبهه مبارزه با ویروس کرونا بنویسم تا شاید بتوانم گوشه ای از ایثار و از خودگذشتگی آن ها را با قلم به تصویر بکشم.
برایم جالب بود هفت زن و شوهر که مدت هاست خانواده و زندگی خود را ترک و حتی دیدن بچه هایشان را از خود دریغ کرده اند و جان خود را در معرض خطر قرار داده اند تا اپیدمی کروناویروس را متوقف کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 18 ساعت پیش
دردسر جدید معتادان متجاهر در پایتخت/درخواست فوری از ستاد کرونا تهران

دردسر جدید معتادان متجاهر در پایتخت/درخواست فوری از ستاد کرونا تهران سیدمالک حسینی، سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران در گفت وگو با خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، درباره تعطیلی مراکز ماده 16 در پایتخت اظهار داشت: زمانی که این مراکز تعطیل شد دلیل آن نگرانی از شیوع ویروس کرونا بود ولی با آزادی معتادان متجاهر دردسرها بیشتر شد و در واقع نتیجه معکوس داشت.
وی افزود: تجربه ما در گرمخانه ها نشان می دهد که نگهداری افراد بی خانمان و آسیب دیده در پیشگیری از کرونا بسیار حائز اهمیت است البته هر چند این مسأله به سختی انجام می گیرد ولی امکانپذیر است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 18 ساعت پیش
آخرین آمار مبتلایان به کرونا تا 15 فروردین

آخرین آمار مبتلایان به کرونا تا 15 فروردین به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان ، کیانوش جهانپور ، سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آخرین آمار مبتلایان به کرونا تا پانزدهم فروردین را اعلام کرد.
جهانپور گفت: از ظهر دیروز تا امروز 15 فروردین 1399 و بر اساس معیار های قطعی تشخیصی، 2715 بیمار جدید مبتلا به کووید 19 در کشور شناسایی شدند و مجموع بیماران شناسایی شده بر اثر این بیماری به 53183 مورد رسید.
بیشتر بخوانید: آخرین آمار مبتلایان به کرونا تا 14 فروردین
وی در ادامه گفت: خوشبختانه تا کنون 17935 نفر از بیماران بهبود یافته و ترخیص شده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 18 ساعت پیش
اعزام تیم های داوطلب بسیج جامعه پزشکی به شهرستان های سلسله ودلفان

اعزام تیم های داوطلب بسیج جامعه پزشکی به شهرستان های سلسله ودلفان به گزارش خبرنگار مهر ، سرهنگ عبدالوحید ملک آرا امروز جمعه در جمع خبرنگاران از اعزام هشتمین مرحله تیم پزشکی جامعه پزشکی سپاه حضرت ابوالفضل ( ع) لرستان خبر داد و گفت: این تیم که شامل متخصص، پزشکان عمومی، پرستاران و ماما بوده به صورت داوطلبانه به شهرستان سلسله اعزام شده اند .
وی، گفت: همچنین دومین مرحله اعزام تیم پزشکی سازمان بسیج جامعه پزشکی سپاه حضرت ابوالفضل ( ع) استان شامل پزشک عمومی و سه نفر بهیار به صورت داوطلبانه به شبکه بهداشت و درمان شهرستان دلفان به مدت 10 روز اعزام شدند.
مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی لرستان، همچنین از اعزام تیم بهداشتی درمانی شامل پزشکان عمومی، پرستاران ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 19 ساعت پیش
تولد نوزاد 800 گرمی مبتلا به کرونا در یزد

تولد نوزاد 800 گرمی مبتلا به کرونا در یزد به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز یزد، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: این نوزاد، دو هفته پیش و به صورت نارس متولد شده است.
سلمانی افزود: در حالی که تصور می شد تولد نوزاد از مادر مکشوک به کرونا مشکلی نداشته باشد، اما جواب آزمایش این نوزاد مثبت بوده و وی به کرونا مبتلا شده است.
وی اظهار داشت: این نوزاد هم اکنون مشکلی خاصی نداشته و در یکی از بیمارستان های یزد تحت مراقبت قرار دارد.
سلمانی ادامه داد: قبلا گفته می شد که کودکان به کرونا مبتلا نمی شوند، اما هم اکنون ثابت شده که کودکان نیز ممکن است کرونایی شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 19 ساعت پیش
هجوم معتادان متجاهر به مددسراهای شهرداری تهران

هجوم معتادان متجاهر به مددسراهای شهرداری تهران به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، زهرا نژادبهرام عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران ، درباره حضور معتادان متجاهر در برخی از مناطق پایتخت از جمله میدان شوش به دلیل تعطیلی مراکز ماده 16، اظهار داشت: حدود 10 تا 11 هزار نفر در مراکز ماده 16 که تحت نظر ستاد مبارزه با مواد مخدر است نگهداری می شدند که پس از بروز کرونا این افراد در مراکز تحت قرنطینه کامل بودند ولی متأسفانه به دلیل اینکه گمان می شد مراکز تجمع در این مراکز سبب شیوع کرونا می شود تعطیلی مراکز ماده 16 اتفاق افتاد.
وی افزود: گرمخانه های پایتخت ظرفیت آن در حدی نیست که بتوان همه این افراد را در آن نگهداری کرد در حال حاضر بیش از 2500 ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 19 ساعت پیش
غربالگری حدود 90 درصد جمعیت استان قزوین

غربالگری حدود 90 درصد جمعیت استان قزوین به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین ، فرخزاد معاون امور عمرانی استاندار گفت: اجرای طرح ملی غربالگری سلامت در کمک به شناسایی بیماران و قرنطینه آن ها کمک قابل توجهی کرده است و در همین زمینه حدود 90 درصد جمعیت استان غربالگری شده اند.
فرخزاد افزود: همکاری شهروندان استان قزوین برای مهار و شکست کرونا بسیار خوب است که از جمله آن باید حضور مردم در روز طبیعت (13 فروردین) در خانه و پرهیز از مسافرت در ایام نوروز اشاره کرد که لازم است این رویه تداوم یابد.
او اضافه کرد: تردد در مسیر های ارتباطی استان در نوروز 99 حدود 60 تا 70 درصد نسبت به مدت مشابه پارسال کاهش یافته که ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 19 ساعت پیش
گوشت بسته بندی بین خانوارهای نیازمند تبریز توزیع شد

گوشت بسته بندی بین خانوارهای نیازمند تبریز توزیع شد مدیرعامل سازمان کشتارگاه صنعتی تبریز روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، افزود: اجرای پویش رحمت با توزیع بسته های گوشتی در برخی مناطق تبریز از روز گذشته وارد فاز اجرایی شده و اولین مرحله از این طرح اجرا شد که طی امروز و فردا نیز ادامه خواهد داشت.
کریم قدرتی اظهار داشت: روز گذشته بیش از 600 بسته گوشتی در برخی مناطق تبریز توزیع شد و در ادامه بخش دیگری از بسته های گوشتی نیز امشب و فردا در میان جامعه هدف کمپین رحمت که به واسطه شیوع بیماری کرونا کسب و کار آنها با مشکل مواجه شده است، توزیع می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 19 ساعت پیش
فراخوان وزارت علوم برای پذیرش سرباز امریه ارتباط با صنعت

فراخوان وزارت علوم برای پذیرش سرباز امریه ارتباط با صنعت به گزارش حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اطلاعات با هدف به کارگیری نیرو های متخصص با مدرک کارشناسی ارشد و یا دکتری در دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری سراسر کشور و بمنظور بهره مندی از خدمات آنان در امور ارتباط با صنعت، پژوهشی و کار در آزمایشگاه ها به تشخیص معاونت پژوهش و فناوری، از مشمولان واجد شرایط دعوت به همکاری می کند.
براساس این فراخوان تمامی مشمولان وظیفه و دانش آموختگانی که تمایل به گذراندن دوره سربازی خود در قالب نیروی امریه ارتباط با صنعت را دارند ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 19 ساعت پیش
88 نفر در فارس با رویای الکل جان باختند

88 نفر در فارس با رویای الکل جان باختند محمد جواد مرادیان، روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا،افزود: از ابتدای شیوع بیماری کرونا در استان فارس تا ساعت امروز 696 نفر در اثر مصرف الکل صنعتی دچار مسمومیت شدند که 608 مورد نفر تحت درمان هستند و 88 نفر از این تعداد نیز جان خود را از دست داده اند.
وی ادامه داد: از 608 نفری که براثر مصرف الکل صنعتی در این استان دچار مسمومیت شده و تحت درمان قرار دارند هنوز هیچ موردی بهبوی کامل نیافته اند، عده ای بستری هستند و برخی دیگر نیز بطور مداوم در حال کنترل و طی مراحل درمان قرار دارند.
دکتر مرادیان توضیح داد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 19 ساعت پیش
اطلاعیه معاون درمان وزارت بهداشت درباره داروی "فاوی پیراویر"

اطلاعیه معاون درمان وزارت بهداشت درباره داروی "فاوی پیراویر" به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم ، در پی مصاحبه انجام شده یکی از متخصصین بیمارستان مسیح دانشوری در خصوص داروی فاوی پیراویر (favipiravir)، دکتر جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت به نمایندگی از کمیته علمی مستقر در معاونت درمان وزارت بهداشت اطلاعیه ای صادر کرد.
متن این اطلاعیه به شرح زیر است: به دنبال مصاحبه انجام شده یکی از اعضای محترم هیئت علمی شاغل در بیمارستان مسیح دانشوری تهران در خصوص داروی(favipiravir) به اطلاع می رساند داروی مذکور هنوز در فارماکوپه ایران وارد نشده است، در حال حاضر به عنوان یک دارو در یک کارآزمایی بالینی به کار گرفته شده ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 19 ساعت پیش
ارائه خدمات غیرحضوری شرکت آبفاکردستان به مشترکان

ارائه خدمات غیرحضوری شرکت آبفاکردستان به مشترکان به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج ،ادریس شریفی گفت:مشترکان با پرداخت به موقع قبوض آب ، شرکت آبفا را در تامین آبی سالم و پایدار یاری دهند چرا که درآمد این شرکت تنها از طریق فروش آب و پرداخت قبوض مصرفی تامین می شود.
او افزود:با توجه به شیوع ویروس کرونا و برای رفاه حال مردم، امکان پرداخت قبوض آب به صورت غیرحضوری فراهم شده و مشترکان می توانند از طریق سامانه abfacs.ir نسبت به این کار اقدام کنند.
شریفی با بیان اینکه طبق دستور وزارت نیرو به دلیل شیوع ویروس کرونا، امکان پرداخت آب بهای مصرفی اسفند سال قبل تا پایان اردیبهشت امسال وجود دارد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 19 ساعت پیش
پیرمرد 87ساله گلستانی کرونا را شکست داد

پیرمرد 87ساله گلستانی کرونا را شکست داد خبرگزاری فارس: حاج سیدقربان حسینی پیرمرد 87 ساله گلستانی شیشه عمر کووید19 را شکست و پس از 15 روز بستری از بیمارستان شهید صیاد شیرازی گرگان ترخیص شد.
پیروزی این مرد 87 ساله گلستانی در برابر ویروس کرونا حکایت از آن دارد که می توان با توکل بر خدا و تکیه بر امید به زندگی عادی برگشت، در این میان تلاش بی وقفه کادر درمان در نگهداری از بیماران کرونایی مثال زدنی و تحسین برانگیز است، فرشتگان زمینی که این روزها در سنگر خدمت کاری کارستان کردند و کارنامه ای بس درخشان از خودشان به یادگار گذاشتند.
خبرهای خوش بهبودیافتگان کرونایی در استان گلستان کم نیست ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 19 ساعت پیش
اجرای طرح ترافیک 99 از فردا/ تخفیف 20 درصدی برای افرادی که حداقل موجودی را داشته باشند

اجرای طرح ترافیک 99 از فردا/ تخفیف 20 درصدی برای افرادی که حداقل موجودی را داشته باشند یوسف حجت در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم درباره زمان اجرای طرح ترافیک، اظهار کرد: طرح ترافیک از فردا و از ساعت 8 صبح الی 17 اجرا می شود و تا زمانی که با مشکل کرونا مواجه باشیم ساعت اجرای طرح به همین صورت خواهد بود.
وی با اشاره به شرط رزرو برای ورود شهروندان به محدوده طرح ترافیک، تصریح کرد: طبق مصوبه تعیین شده شهروندان باید برای ورود به محدوده طرح ترافیک از رزرو استفاده کنند ولی فعلاً تا 20 فروردین که اعلام شده شهروندان کمتر در محل کار خود حاضر شوند و یک وضعیت نیمه تعطیل حاکم است رزرو را به صورت جدی اجرایی نمی کنیم. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 19 ساعت پیش
غربالگری حدود 32 هزار نفر در مبادی ورودی بروجرد

غربالگری حدود 32 هزار نفر در مبادی ورودی بروجرد محمد کرمی، امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طرح غربالگری و تب سنجی با شعار در خانه بمانیم از 17 اسفندماه سال گذشته اجرا و در 13 فروردین ماه سال جاری در حوزه جمعیت هلال احمر به پایان رسید.
وی ادامه داد: این طرح با حضور بیش از 50 نفر از نجاتگران حوزه امداد و نجات و بیش از 50 نفر از نیروهای واحد جوانان و داوطلبان اجراء شد که در این بازه زمانی 31825 نفر و 7956 خودرو در 3 پست غربالگری در میدان آیت الله بروجردی، میدان زائران کربلا و میدان شهید سردار سلیمانی اشترینان غربالگری شدند.
رئیس جمعیت هلال احمر بروجرد از کلیه کسانی که در این طرح حضور داشتند اعم از معاونت استاندار و رئیس ستاد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 19 ساعت پیش
برگزاری دورهای آموزش مجازی دانشگاه بوعلی سینا

برگزاری دورهای آموزش مجازی دانشگاه بوعلی سینا به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان ، یعقوب محمدی فر رئیس دانشگاه بوعلی سینا با بیان اینکه همزمان با آغاز شیوع کرونا و تعطیلی دانشگاه ها، آموزش مجازی در دانشگاه بوعلی سینا آغاز شد، گفت: در راستای فاصله گذاری اجتماعی و مقابله با شیوع کرونا، دانشجویان در روز های ابتدایی به شهر های خود بازگشتند و همین موضوع، ضریب تماس افراد را کاهش داد.
او از تهیه درس افزار توسط اساتید دانشگاه خبر داد و بیان کرد: اساتید دروس خود را در این درس افزار ضبط می کنند و به صورت مجازی در اختیار دانشجویان قرار می دهد که اطلاعیه هایی برای آگاهی دانشجویان در 6 مرحله در این زمینه صادر شده ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 19 ساعت پیش
10 هزار شیلد بیمارستانی توسط خیران در مراکز درمانی توزیع شد

10 هزار شیلد بیمارستانی توسط خیران در مراکز درمانی توزیع شد هاجر تحریری نیک صفت در گفتگو با خبرنگار مهر ، گفت: گروه ناجیان گیل با مشارکت جمعی از نیکوکاران همزمان با شیوع و گسترش ویروس کرونا در گیلان نسبت به تولید و توزیع شیلد بیمارستانی در استان اقدام کردند.
تحریری نیک صفت با اشاره به توزیع 10 هزار شیلد بیمارستانی توسط خیران در مراکز درمانی و بیمارستان های گیلان، افزود: روزانه به صورت میانگین حدود 100 شیلد در بیمارستان های پور سینا، ولایت، رازی و حشمت رشت توزیع می شود.
وی در ادامه به برخی از فعالیت ها و برنامه های این گروه اشاره کرد و گفت: با توجه به تداوم این ویروس در سطح استان ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 19 ساعت پیش
خط انتقال آب جکیگور ترمیم و وارد مدار شد

خط انتقال آب جکیگور ترمیم و وارد مدار شد قاسمی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان در گفت وگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان اظهار کرد: وقوع دو سیلاب در حوزه سرباز منجر به تخریب خط انتقال آب مجتمع روستایی جکیگور و قطع آب روستا نشینان عزیز گردید که علیرغم ارسال لوازم و تجهیزات مورد نیاز جهت رفع حادثه، متأسفانه به دلیل حجم سیلاب و بالا بودن سطح آب عملیات بازسازی متوقف و آبرسانی سیار در برنامه قرار گرفت.
تو افزود: با مساعد شدن شرایط، قسمت های آسیب دیده خط انتقال ترمیم، پمپ ها استارت و مخزن مجتمع جکیگور آبگیری و شرایط آبرسانی پایدار شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 19 ساعت پیش
پرداخت بسته معیشتی به دستفروشان و کارگران روزمزد مازندران

پرداخت بسته معیشتی به دستفروشان و کارگران روزمزد مازندران به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز مازندران، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران گفت: تمامی کارگران میدانی، روزمرد و دستفرشان استان برای پوشش بسته معیشتی دولت معرفی خواهند شد.
مهدی رازجویان افزود: بر حسب دستور استاندار مازندران، تصمیم داریم به دلیل آسیب به اقشار کم درآمد ناشی از شیوع ویروس کرونا تمامی کارگران روزمزد یا میدانی و دستفروشان سطح استان را برای برخوداری از بسته معیشتی دولت معرفی کنیم.
وی با اشاره به اینکه سرشماری و ثبت مشخصات این کارگران و دستفروشان به تمامی شهرداری های استان ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 19 ساعت پیش
تداوم برنامه های نوروزی شبکه های استانی تا ماه رمضان

تداوم برنامه های نوروزی شبکه های استانی تا ماه رمضان به گزارش خبرگزاری تسنیم ، شیوع بیماری کووید – 19 در اسفندماه و تداوم آن در سال جدید، و ضرورت تداوم اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی و حضور مردم در خانه، موضوعی است که در قالب شعار در خانه بمانیم تا سالم بمانیم تحقق یافته و اکثریت مردم با عمل به این شعار، نقش خود را در قطع زنجیره انتقال به خوبی ایفا کرده اند.
بر این اساس شبکه های استانی صدا و سیما که از مدت ها پیش برنامه های ویژه ای را برای عید نوروز تدارک دیده بودند، تغییراتی در کنداکتور به وجود آوردند تا بتوانند در پُر کردن اوقات فراغت دانش آموزان و دانشجویان ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 20 ساعت پیش
خیران اصفهانی 600 بسته مواد بهداشتی میان نیازمندان توزیع کردند

خیران اصفهانی 600 بسته مواد بهداشتی میان نیازمندان توزیع کردند به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان ، پس از شیوع و فراگیری ویروس کرونا گروه های جهادی و خیریه در اقصی نقاط کشور بار دیگر و در بحرانی دیگر به میدان آمده تا این بار به جنگ کرونا بروند.
هر یک از گروه های جهادی با اقدامی سعی بر ریشه کن کردن این ویروس منحوس را دارند، یکی خیابان ها و معابر را ضد عفونی می کند، دیگری با تهیه سبد غذایی به مدد خانواده های نیازمند می رود و برخی نیز با تهیه ماسک و دستکش، نیاز این روزهای مراکز درمانی و مردم را برطرف می کنند.
یکی از گروه های خیریه، گروه شیفتگان ولایت مسجد فرشته شهیدان شرقی اصفهان است که در اقدامی خداپسندانه و خودجوش با تهیه ماسک ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 20 ساعت پیش
راه اندازی پویش کمک های 50 هزار ریالی شهروندان

راه اندازی پویش کمک های 50 هزار ریالی شهروندان به گزارش خبرگزاری صداوسیما ،مرکز فارس،مدیر عامل مجمع خیرین تامین سلامت استان فارس از شکل گیری پویش کمک های 50 هزار ریالی شهروندان برای مقابله با کرونا خبر داد و بیان داشت: با ایجاد این پویش کمک های خرد برای خرید 20 دستگاه تنفس مصنوعی جمع آوری می شود.
علی اکبر رامجردی گفت: خیرین و نیک اندیشان عرصه سلامت با هدایت مجمع تاکنون 35 میلیارد ریال برای درمان و مقابله با کرونا در استان فارس کمک کرده اند.
او افزود: برای تهیه 20 دستگاه تنفس مصنوعی موردنیاز بیمارستان های فارس کمپین کمک های پنج هزار تومانی برای دریافت کمک های مردم راه اندازی شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 20 ساعت پیش
تب سنجی بیش از 312 هزار نفر در استان سمنان

تب سنجی بیش از 312 هزار نفر در استان سمنان به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای استان سمنان ، مظفر محمدخانی گفت: 312 هزار و 818 نفر از دهم اسفند 98 تا سیزدهم فروردین 99 در ورودی و خروجی های استان از سوی امدادگران این جمعیت برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا تب سنجی شدند.
وی افزود: 344 نفر از افراد تب سنجی شده در پایگاه های غربالگری مستقر در مبادی استان سمنان مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا بودند که به مراکز بهداشتی ارجاع شدند.
محمدخانی تصریح کرد: در این مدت، یک هزار و 459 داوطلب و نیروی انسانی جمعیت هلال احمر استان در 30 پایگاه غربالگری و تب سنجی مشغول به خدمت رسانی به منظور پیشگیری و مقابله با شیوع ویروس کرونا هستند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 20 ساعت پیش
توزیع بیش از 2 هزار ماسک در مارگون و پاتاوه

توزیع بیش از 2 هزار ماسک در مارگون و پاتاوه به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کهگیلویه و بویراحمد، به همت دفتر امام جمعه شهر مارگون و اعضای ستاد نماز جمعه این شهر تعدادی ماسک بین خانواده های نیازمند و کم بضاعت این شهر توزیع شد.
محمدجوادمعصومی مسئول ستاد نماز جمعه مارگون گفت: با دستور ویژه امام جمعه این شهر به منظور مبارزه با بیماری کرونا و خدمت رسانی به خانواده های نیازمند تعداد یک هزار و دویست عدد ماسک با همکاری اعضای این ستاد بین خانواده های کم بضاعت شهر مارگون توزیع شد.
همچنین با مشارکت بانوی کارآفرین استان روزانه هزار عدد ماسک در پاتاوه تولید می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 20 ساعت پیش
ارائه خدمات بهداشتی به معتادین در معرض ویروس کرونا/مناطق پرخطر شناسایی شدند

ارائه خدمات بهداشتی به معتادین در معرض ویروس کرونا/مناطق پرخطر شناسایی شدند اسدالله حیدری، مدیرکل بهزیستی استان البرز، امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در کرج، در رابطه با اقدامات انجام شده بهزیستی استان البرز برای مقابله با کرونا، گفت: تا کنون سعی داشته ایم با برگزاری 20 جلسه متعدد از جمله، جلسات کمیته پیشگیری از کرونا، کارشناسان داخلی حوزه ستادی، معاونین و کارشناسان شهرستانی، نمایندگان مراکز و موسسات در خصوص هماهنگی در اجرای برنامه های پیشگیری از بیماری کرونا ویروس اقدام کنیم.
مدیرکل بهزیستی استان البرز بیان کرد: ضدعفونی و گندزدایی فضای داخلی و بیرونی مراکز تحت نظارت حوزه پیشگیری بصورت روزانه در حال انجام است و طراحی فرم های نظارتی و بیماریابی از مراکز اقامتی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 20 ساعت پیش
طرح غربالگری ویروس کرونا در اتوبان قم به اراک + تصاویر

طرح غربالگری ویروس کرونا در اتوبان قم به اراک + تصاویر به گزارش گروه شهروند خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان ، طرح غربالگری و پدافند زیست با همکاری برادران بسیج، سپاه، ارتش، نیروی انتظامی و هلال احمر برای پیشگیری از ویروس کرونا در اتوبان قم به اراک اجرا می شود .
منبع: شهروندخبرنگار - قم
بیشتر بخوانید : تشکر یک راننده کامیون از توجه مردم به توصیه مسئولان + فیلم
برای آموزش اصول تصویربرداری خبری برای شهروندخبرنگاران اینجا کلیک کنید
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 20 ساعت پیش
طرح فاصله گذاری اجتماعی تمدید شود/ در بحران کرونا شاهد همکاری خوب گروه های جهادی بودیم

طرح فاصله گذاری اجتماعی تمدید شود/ در بحران کرونا شاهد همکاری خوب گروه های جهادی بودیم مهدی چمران رئیس اسبق شورای شهر تهران در گفت وگو با ، در ارزیابی اقدامات دولت در مواجه با کرونا،گفت: به طور کلی می توان گفت که هم انتقاداتی به این موضوع مطرح است و درعین حال اقدامات خوبی هم انجام شده که نمی توان از آنها گذشت.
او ادامه داد: به طور کلی به نسبت برخی کشورها اقدامات ما بسیار خوب بوده که البته برخی از کشورها هم از ما جلوتر هستند، اما به طور کلی می توان گفت که برخی از برنامه ها کمی با تاخیر شروع شد و شاید اگر زودتر اتفاق می افتاد میزان خسارات کم تر بود؛ زیرا هنوز معلوم نیست که ما به آن پیک رسیده ایم یا خیر و ممکن است در روز های آینده به پیک رسیده که امیدواریم بعد از آن انشاالله ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 20 ساعت پیش
تکنسین های اورژانس آذربایجان شرقی مستمر غربالگری می شوند

تکنسین های اورژانس آذربایجان شرقی مستمر غربالگری می شوند به گزارش خبرنگار ایلنا،فرزاد رحمانی در جمع خبرنگاران با اشاره به این که از مجموع 600 تکنسین اورژانس استان فقط یک نفر در قرنطینه خانگی قراردارد، افزود: به لطف خدا و دقت همکاران تاکنون به غیر از یک نفر از همکاران که وضعیت مطلوبی دارد و در قرنطینه خانگی هست مورد دیگری در بین همکاران وجود ندارد.
وی خاطرنشان کرد: از روز اول شیوع کرونا تکنسین های اورژانس در صف مقدم در حال خدمت رسانی هستند و به غیر از وظیفه اصلی ارائه خدمات فوریت پزشکی، انتقال بیماران کرونایی بین مراکز بر عهده این عزیزان محول شده که با وجود افزایش فشار کاری، با تمام توان در حال خدمت رسانی هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 20 ساعت پیش
نیاز به خون در مراکز درمانی کشور

نیاز به خون در مراکز درمانی کشور به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کهگیلویه و بویراحمد، سخنگوی سازمان انتقال خون گفت: با شیوع ویروس کرونا، اهداء خون کاهش یافته، اما بسیاری از بیماران سرطانی، تالاسمی و هموفیلی در این روزها به خون و فرآورده های آن نیاز دارند.
حاجی بیگی افزود: این سازمان براساس استاندارد های سازمان بهداشت جهانی، تمام نکات ایمنی و بهداشتی را رعایت می کند.
وی گفت: تمام تجهیزات این مراکز در کشور همیشه، ضد عفونی و استریل می شوند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 20 ساعت پیش
فرمانده ستاد مقابله با کلانشهر تهران: مردم باید همچنان در خانه بمانند

فرمانده ستاد مقابله با کلانشهر تهران: مردم باید همچنان در خانه بمانند فرمانده ستاد مقابله با کلانشهر تهران با بیان اینکه هنوز به ثبات و پایداری مورد نظر از نظر گسترش بیماری در تهران نرسیدیم، تاکید کرد: با شتابزدگی و عجله نباید تصمیماتی اتخاذ شود که طرح فاصله گذاری اجتماعی را مخدوش کند. مردم باید همچنان در خانه بمانند و مسوولان نیز در ارتباط با همین راهبرد تصمیم گیری مقتضی داشته باشند.
به گزارش ایسنا، دکتر علیرضا زالی با بیان اینکه در تهران هنوز در تب و تاب استمرار بیماری قرار داریم، اظهار کرد: آمار بیمارانی که روزانه در تهران به مراکز بهداشتی درمانی و بیمارستان ها مراجعه می کنند و بیمارانی که در بخش های عادی و ویژه بستری می شوند نشان می دهد که شرایط ما ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 20 ساعت پیش
اعطای کارت اعتباری یک و 2 میلیون تومانی به اقشار آسیب پذیر

اعطای کارت اعتباری یک و 2 میلیون تومانی به اقشار آسیب پذیر به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه به ابلاغ بخشنامه معاون اول رییس جمهوری در خصوص اعطای کارت اعتباری یک و 2 میلیون تومانی به اقشار آسیب پذیر اشاره کرد و گفت : این کارت ها براساس دستورالعمل ابلاغی به افراد فاقد درآمد تعلق خواهد گرفت.
او از تشکیل کمیته ای برای بررسی شرایط اصناف و شیوه فعالیت در صورت پایان یا تمدید طرح فاصله گذاری اجتماعی خبر داد و گفت : همکاری بازاریان و اصناف در اجرای طرح بسیار مناسب بوده است.
او افزود: این کمیته با حضور معاون اقتصادی استانداری، دانشگاه علوم پزشکی، سازمان صمت ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 56 روز و 20 ساعت پیش