مابه التفاوت قیمت سوخت به حساب رانندگان سرویس مدارس واریز می شود

مابه التفاوت قیمت سوخت به حساب رانندگان سرویس مدارس واریز می شود نورعلی عباسپور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش افزود: برای تعیین تکلیف وضعیت سوخت سرویس مدارس کارگروه ویژه ای با حضور نمایندگانی از وزارت نفت، سازمان برنامه و بودجه و وزارت کشور تشکیل شده است.
وی ادامه داد: به همین منظور قرار است معادل سهمیه بنزین سرویس مدارس به آنها یارانه داده شود اگرچه اکنون 120 لیتر برای خودروهای سواری بنزینی و 80 لیتر برای خودروهای دوگانه سوز در نظر گرفته شده است.
وی خاطرنشان کرد: در این راستا مابه التفاوت این سهمیه که از قیمت بنزین به ازای هر لیتر1500 تا 3000 تومان است یارانه به حساب رانندگان سرویس مدارس واریز می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 24 روز و 19 ساعت پیش
کسری 1.25 میلیارد متر مکعبی منابع آب زیرزمینی آذربایجان شرقی

کسری 1.25 میلیارد متر مکعبی منابع آب زیرزمینی آذربایجان شرقی به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، مجتبی جلیل زاده امروز در جلسه هماهنگی اجرای طرح داناب در شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی با حضور معاونان شرکت آب منطقه ای، جهاد دانشگاهی و آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی و جمعی از مدیران امور و منابع آب و ادارات آموزش و پرورش شهرستان های هدف این طرح شامل شهرستان های تبریز، شبستر، مرند، آذرشهر، اسکو، عجب شیر و هریس در شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی با تأکید بر اهمیت آموزش و پرورش در اجرای موفق طرح داناب اظهار داشت: پیشرفت هر کشور وابسته به موفقیت آموزش و پرورش در تربیت نسل های آینده است و بدون همکاری نهاد آموزش و پرورش ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 24 روز و 19 ساعت پیش
اجلاسیه نماز شهرستان فراهان

اجلاسیه نماز شهرستان فراهان به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ اجلاسیه نماز شهرستان فراهان با حضور فعالان حوزه فرهنگی و نماز به ریاست سرپرست فرمانداری فراهان و با حضور حجت الاسلام کاظمی از اساتید مرکز تخصصی نماز در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.
فضا سازی نماز در سطح شهر به صورت محیطی، ایجاد و تجهیز نمازخانه ادارات، اقامه نماز گردشی در یکی از روز های هفته در مدارس شهر و روستا و جدول تقویم زمانی با حضور اعضای شورای اقامه نماز و اختصاص زمین توسط شهرداری ها برای ساخت مسجد در شهرک های جدید التاسیس از مهمترین مصوبات جلسه بود. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 24 روز و 19 ساعت پیش
آزمون استخدامی دستگاههای دولتی در قم

آزمون استخدامی دستگاههای دولتی در قم به گزارش خبرگزاری صدا و سیما نماینده سازمان سنجش کشور در گفتگو با خبرگزاری صدا وسیما با اشاره به حضور 9 هزار و 65 نفر در این آزمون افزود: 3 هزار و 310 نفر آقا و 5 هزار و 755 نفر خانم در این آزمون شرکت کردند.
روح الله محمدی با اشاره به مجوز حضور برای تمامی رشته ها دانشگاهی و حوزوی در این آزمون گفت: 352 نفر به عنوان سهمیه استان قم در 9 دستگاه استان استخدام می شوند.
وی با بیان اینکه نتایج این آزمون تا یک ماه آینده اعلام می شود افزود: پذیرفتگان تا سه برابر ظرفیت از مسیر تارنمای سازمان سنجش به دستگاههای متقاضی معرفی شده و بعد از مصاحبه استخدام می شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 24 روز و 22 ساعت پیش
بخاری های نفتی و گازوییلی از مدارس سیروان جمع آوری می شود

بخاری های نفتی و گازوییلی از مدارس سیروان جمع آوری می شود ماشاءالله مرشدی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: جمع آوری سیستم های گرمایشی نفتی و گازوئیلی تا پایان سال جاری از تمام مدارس شهرستان سیروان در دستور کار نوسازی مدارس و آموزش و پرورش قرار دارد.
وی افزود: برای مدارسی که دارای علمک گاز هستند بخاری های گرمایشی ضد زلزله و برای مدارس فاقد عملک گاز نیز سیستم های گرمایشی ماهواره ای برقی سقفی نصب و سیستم های گرمایشی سوخت فسیلی جمع آوری می شود.
مرشدی یادآور شد: سیستم های ماهواره ای برقی برای مدارس کم جمعیت که دارای دانش آموزان زیر 16 نفر است نصب و استفاده می شود و بعد از نصب علمک برای این مدارس نیز بخاری ضد زلزله نصب ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 25 روز و 0 ساعت پیش
بهزیستی برای تامین نیازهای مددجویان نیازمند کمک خیران است

بهزیستی برای تامین نیازهای مددجویان نیازمند کمک خیران است فاطمه رضوان مدنی، چهارشنبه شب در همایش تامین مسکن مددجویان بهزیستی استان کرمانشاه در سرسرای آناهیتا هتل پارسیان کرمانشاه افزود: اکنون 15 هزار مددجوی زیرپوشش بهزیستی استان نیاز به مسکن و سرپناه دارند و دولت و سازمان بهزیستی به تنهایی قادر به تامین مسکن این مددجویان نیست.
او با قدردانی از همراهی و همکاری بسیار خوب خیران با سازمان بهزیستی، گفت: اکنون نیز برای تامین مسکن مددجویان همچنان نیازمند همکاری خیران هستیم تا بتوانیم مسکن به عنوان یکی از نیازهای اصلی و اولویت دار مددجویان را تامین نماییم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 25 روز و 0 ساعت پیش
اجرای 10 برنامه اداره کل منابع طبیعی و آبخیز داری استان سمنمان به مناسبت هفته بسیج

اجرای 10 برنامه اداره کل منابع طبیعی و آبخیز داری استان سمنمان به مناسبت هفته بسیج به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، احمد علیشاه فرمانده پایگاه مقاومت بسیج میرزا کوچک خان جنگلی اداره کل منابع طبیعی و آبخیز داری استان سمنان از برنامه ریزی برای احرای 10 برنامه تبلیغی، فرهنگی، آموزش و ورزشی به مناسبت هفته بسیج در این اداره کل خبر داد.
او افزود: به همین منظور، برنامه هایی نظیر فضاسازی و تبلیغات محیطی، دیدار با خانواده معظم شهدا و کارگاه آموزشی طب سنتی به اجرا در خواهد آمد.
فرمانده پایگاه مقاومت بسیج میرزا کوچک خان جنگلی اداره کل منابع طبیعی و آبخیز داری استان سمنانبیان کرد: تشکیل میز خدمت، تجلیل از بسیجیان نمونه و پیشکسوت نمونه بسیجی ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 25 روز و 0 ساعت پیش
سرمایه گذاری 7 هزار میلیارد تومانی خیران در حوزه سلامت

سرمایه گذاری 7 هزار میلیارد تومانی خیران در حوزه سلامت به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند ، اسماعیل غنیان در مراسم افتتاح پایگاه اورژانس 115 شادروان دانشور در بیرجند اظهار داشت: نیازهای حوزه سلامت توسط دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور شناسایی و به مجمع خیران ارسال شده که ما این نیازها را به خیران معرفی می کنیم تا نسبت به رفع آنها اقدام شود.
وی با بیان اینکه خراسان جنوبی یکی از استان هایی است که از این مزیت مهم برخورداری خوبی داشته است گفت: تعداد زیادی از خیران این استان غیربومی هستند.
معاون هماهنگی امور استان های مجمع خیرین سلامت کشور تصریح کرد: همه تلاش ما بر این است تا خیران را به سمت خوابگاه سازی ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 25 روز و 1 ساعت پیش
اختراع دستگاه زباله خردکن در مازندران + فیلم

اختراع دستگاه زباله خردکن در مازندران + فیلم به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، زباله خردکن خانگی دستگاهی است که 9 سال پیش توسط آقای بابایی اختراع و پس از ثبت به گوشه ی کارگاهش فرستاده شد. بی توجهی به اختراعات و ابداعات ملی در این حوزه باعث شده مشکل زباله مازندران همچنان نیاز به تکنولوژی های میلیاردی خارجی داشته باشد.
بابایی نخبه سطح یک بنیاد نخبگان کشور، در سال 89 زباله سوز خانگی را ابداع و اختراع کرده است.
او 64 اختراع ثبت کرده، اما با اشاره به بی توجهی مسئولین به اختراعات موجود می گوید: تاکنون چهار اختراع را در کشور های گرجستان و ارمنستان تجاری سازی کرده ام ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 25 روز و 4 ساعت پیش
کمبود دارو در شبکه های بهداشت شهرستان های استان تهران رفع شد

کمبود دارو در شبکه های بهداشت شهرستان های استان تهران رفع شد به گزارش افکارنیوز ،
علیرضا زالی، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درباره کمبود دارو در برخی مراکز بهداشتی و درمانی شهرستان های استان تهران ، اظهار داشت: خوشبختانه کاری که همکاران ما در حوزه بهداشت انجام دادند این بود که در دو ماه گذشته موفق شدند بحث نیازهای دارویی مراکز بهداشتی را مرتفع کنند.
اخبار اجتماعی - وی ادامه داد: البته موضوعی که وجود دارد، این است که ما باید ظرفیت اسمی داروهایی که به مراکز بهداشتی باید عرضه شود و نیاز به خدمات متفاوت است را تغییر بدهیم.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی افزود: این یک بحث ملی است که باید در حوزه ستادی روی آن بحث شود ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 25 روز و 6 ساعت پیش
کدام سرویس مدرسه مشمول دریافت سهمیه بنزین می شود؟

کدام سرویس مدرسه مشمول دریافت سهمیه بنزین می شود؟ آفتاب نیوز :
علیرضا قنادان در مورد سهمیه بنزین سرویس مدارس غیر تاکسی اظهار کرد: براساس تمهیداتی که دولت در نظر گرفته است، سرویس مدارس تا سقف 120 لیتر برای خودروهای تک سوز و تا سقف 80 لیتر برای خودروهای دو گانه سوز سهمیه بنزین اختصاص یافته است.
وی با بیان این که صرفا رانندگان سرویس مدارسی می توانند از این سهمیه استفاده کنند که در سامانه سپند ثبت نام کرده باشند، ادامه داد: تنها سرویس مدارسی در تهران می توانند از این سهمیه استفاده کنند که برچسب سرویس مدرسه داشته باشند.
مدیرعامل سازمان تاکسیرانی با بیان این که از این رانندگان شماره حساب دریافت می شود و به صورت اعتباری مابه ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اجتماعی انتشار : 25 روز و 6 ساعت پیش
مهلت شرکت در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد تمدید شد

مهلت شرکت در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد تمدید شد به گزارش افکارنیوز ،
حسین توکلی، مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش کشور از تمدید تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی خبر داد و گفت: این تکمیل ظرفیت از 23 آبان آغاز شده و تا ساعت 24، فردا ( پنجشنبه، 30 آبان ) ادامه دارد.
اخبار اجتماعی - توکلی افزود: تکمیل این ظرفیت 57 هزار و 30 نفر است که از این تعداد تاکنون 27 هزار و 152 نفر نسبت به انتخاب رشته اقدام کرده اند.
او گفت: این تکمیل ظرفیت برای دوره های روزانه، شبانه، مؤسسات غیر انتفاعی و غیر دولتی و دانشگاه آزاد است ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 25 روز و 6 ساعت پیش
کدام سرویس مدرسه مشمول دریافت سهمیه بنزین می شود؟

کدام سرویس مدرسه مشمول دریافت سهمیه بنزین می شود؟ علیرضا قنادان در گفت وگو با ایسنا، در مورد سهمیه بنزین سرویس مدارس غیر تاکسی اظهار کرد: براساس تمهیداتی که دولت در نظر گرفته است، سرویس مدارس تا سقف 120 لیتر برای خودروهای تک سوز و تا سقف 80 لیتر برای خودروهای دو گانه سوز سهمیه بنزین اختصاص یافته است.
وی با بیان این که صرفا رانندگان سرویس مدارسی می توانند از این سهمیه استفاده کنند که در سامانه سپند ثبت نام کرده باشند، ادامه داد: تنها سرویس مدارسی در تهران می توانند از این سهمیه استفاده کنند که برچسب سرویس مدرسه داشته باشند.
مدیرعامل سازمان تاکسیرانی با بیان این که از این رانندگان شماره حساب دریافت می شود و به صورت اعتباری مابه ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اجتماعی انتشار : 25 روز و 6 ساعت پیش
کدام سرویس مدرسه مشمول دریافت سهمیه بنزین می شود؟

کدام سرویس مدرسه مشمول دریافت سهمیه بنزین می شود؟ به گزارش، علیرضا قنادان، در مورد سهمیه بنزین سرویس مدارس غیر تاکسی اظهار کرد: براساس تمهیداتی که دولت در نظر گرفته است، سرویس مدارس تا سقف 120 لیتر برای خودرو های تک سوز و تا سقف 80 لیتر برای خودرو های دو گانه سوز سهمیه بنزین اختصاص یافته است.
وی با بیان این که صرفا رانندگان سرویس مدارسی می توانند از این سهمیه استفاده کنند که در سامانه سپند ثبت نام کرده باشند، ادامه داد: تنها سرویس مدارسی در تهران می توانند از این سهمیه استفاده کنند که برچسب سرویس مدرسه داشته باشند.
مدیرعامل سازمان تاکسیرانی با بیان این که از این رانندگان شماره حساب دریافت می شود و به صورت اعتباری مابه التفاوت ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 25 روز و 7 ساعت پیش
آخرین مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد

آخرین مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد به گزارش مشرق ، داوطلبان شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته برای انتخاب رشته تا امشب مهلت دارند با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور برای ثبت نام و انتخاب رشته اقدام کنند.
داوطلبانی که قبلا انتخاب رشته کرده اند هم تا فردا برای ویرایش اطلاعات خود مهلت دارند. ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 25 روز و 8 ساعت پیش
1.5 میلیون جلد کتاب در مدارس زنجان وجود دارد

1.5 میلیون جلد کتاب در مدارس زنجان وجود دارد جعفر گنج خانلو امروز در گفت و گو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: فعالیت کتابخانه در فضای مدارس به توسعه فرهنگ کتابخوانی در زنجان کمک می کند.
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اینکه در استان زنجان تعداد 2 هزار و 253 کتابخانه کلاسی در مدارس ابتدایی استان زنجان دایر شده است، عنوان کرد: تعداد یک هزار و 708 کلاس درس در مقطع ابتدایی در استان زنجان نیز فاقد کتابخانه کلاسی است.
وی تعداد مدارس ابتدایی دارای کتابخانه آموزشگاهی را شامل 535 مدرسه در استان زنجان اعلام کرد و افزود: تعداد 316 مدرسه متوسطه دوره اول دارای کتابخانه آموزشگاهی است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 25 روز و 9 ساعت پیش
نحوه ارائه بسته معیشتی به زوج های تازه ازدواج کرده

نحوه ارائه بسته معیشتی به زوج های تازه ازدواج کرده به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، حسین میرزایی ضمن اعلام اینکه سامانه #6963* اواسط هفته آتی به منظور کسب اطلاع از وضعیت دریافت بسته حمایتی دولت فعال خواهد شد اظهار کرد: جزئیات دقیق از زمان آغاز بکار این سامانه را متعاقبا به مردم اطلاع رسانی می کنیم.
وی در پاسخ به پرسشی درباره فهرست مشمولان دریافت بسته حمایتی اعم از کارگران فصلی، دستفروشان، دختران مجرد و ... گفت: هر آن کس که دارای کد ملی باشد بنابر بررسی وسع مالی خانوارها چنانچه افراد در زمره سه دهک بالای درآمدی نباشند می توانند مشمول این طرح قرار بگیرند و درخواست خود را برای دریافت این بسته حمایتی ارائه کند تا پس از بررسی شاخص ها و ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 25 روز و 11 ساعت پیش
هفته بسیج در شهرستان پارس آباد؛ از برگزاری 110 ویژه برنامه تا افتتاح درمانگاه بسیج

هفته بسیج در شهرستان پارس آباد؛ از برگزاری 110 ویژه برنامه تا افتتاح درمانگاه بسیج حسن نوری در گفت وگو با خبرنگار فارس اردبیل اظهار کرد: در راستای گرامی داشت چهلمین سالگرد هفته مبارک بسیج و مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان، 110 ویژه برنامه در سطح شهرستان پارس آباد با شعار محوری بسیج 40 سال خدمت، جهاد و شهادت برگزار می شود.
وی با بیان اینکه بسیج شاهکار و یادگار ارزنده امام راحل(ره) است، افزود: در طول چهل سال گذشته بسیج در عرصه های مختلف سازندگی و خدمت رسانی، فرهنگی، اجتماعی و دفاعی کارنامه درخشانی داشت.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان پارس آباد با اشاره به برنامه های هفته بسیج تصریح کرد: عطر افشانی مزار شهدای شهرستان، دیدار با خانواده معظم شهدا ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 25 روز و 11 ساعت پیش
اصابت گلوله به محیط بانان دزفول تکذیب شد

اصابت گلوله به محیط بانان دزفول تکذیب شد به گزارش فارس از دزفول، امروزخبری در شبکه های اجتماعی مبنی بر اصابت گلوله به 3 محیط بان در پارک ملی دز حین انجام گشت زنی و تعقیب و گریز متخلفین صید غیرمجاز ماهی منتشر شد.
رضا قپانچی پور رئیس پاک ملی دز امشب در گفتگو با خبرنگار فارس، خبر منتشر شده را تکذیب کرد و گفت: این خبر مربوط به سال گذشته و در فصل ممنوعیت صید ماهی بود.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 25 روز و 11 ساعت پیش
فرهنگ مسؤولیت پذیری بین دانش آموزان ترویج شود

فرهنگ مسؤولیت پذیری بین دانش آموزان ترویج شود به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، محمد دستورانی عصر امروز در گردهمایی مدیران و معاونان آموزشی مدارس دوره متوسطه استان سمنان با اشاره به نقش مدیران واحدهای آموزشی و مسؤولیت خطیر آنان در تربیت نوجوانان اظهار کرد: باید برای تربیت درست این نسل، فرهنگ مسؤولیت پذیری را در جامعه تقویت کرد تا دچار خسارت های غیرقابل جبران نشویم.
وی خطاب به مدیران مدارس گفت: در شرایط حساس کنونی باید اقدام و عمل شما متفاوت تر از سال قبل باشد و بهترین حکمران کسی است که مشکلات پیش روی خود را به مسأله تبدیل و سپس حل کند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 25 روز و 11 ساعت پیش
جاماندگان یارانه، نگران طرح حمایت معیشتی نباشند

جاماندگان یارانه، نگران طرح حمایت معیشتی نباشند سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی اعلام کرد: جاماندگان یارانه، نگران دریافت حمایت معیشتی نباشند.
به گزارش تابناک به نقل از فارس، حسین میرزایی، اعلام کرد: وجه نقد در قالب طرح حمایت معیشتی به افرادی که مشمول تشخیص داده شوند، پرداخت می شود.
وی اظهار داشت: افرادی که فکر می کنند مشمول این طرح هستند، اما پرداختی به آن ها صورت نگرفته است، در قدم اول می توانند از اواسط هفته آینده کد ملی خو د. را از طریق تلفن همراه ثبت شده به نام سرپرست خانوار به سامانه #6369* ارسال کنند.
سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی تأکید کرد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اجتماعی انتشار : 25 روز و 14 ساعت پیش
لزوم برگزاری کارگاه آموزشی جهت اعضای اجرایی انتخابات

لزوم برگزاری کارگاه آموزشی جهت اعضای اجرایی انتخابات به گزارش خبرگزاری شبستان از بوشهر، مجید خورشیدی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر ظهر چهارشنبه (29 آبان) در نشست ستاد انتخابات استان بوشهر با اشاره به اهمیت انتخابات در کشور اظهار داشت: تمام تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات در استان اندیشیده می شود .
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر اضافه کرد: کمیته های مختلف ستاد انتخابات استان بوشهر روزانه برنامه های مربوط به کمیته خود را دنبال می کنند .
وی با اشاره به اهمیت آموزش در امر انتخابات گفت: موضوع آموزش در ستاد انتخابات جدی گرفته شده و کارگاه های آموزشی با حضور معاونان فرمانداران و بخشداران در استان بوشهر آغاز ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 25 روز و 16 ساعت پیش
اجرای طرح تحول سلامت دهان و دندان در مدارس مهاباد

اجرای طرح تحول سلامت دهان و دندان در مدارس مهاباد به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز مهاباد؛ این طرح امروز در مدرسه رحمان شافعی اجرا شد و در آن تیم پزشکی به معاینه و اقدامات درمانی ناشی از پوسیدگی دندان دانش آموزان پایه ششم این مدرسه پرداخت.
عسکرزاده، مسئول تیم پزشکی گفت: این طرح با همکاری وزارت بهداشت و آموزش و پرورش برای ارتقای سلامت دهان و دندان دانش آموزان به صورت رایگان اجرا می شود.
وی افزود: از طرف دانشگاه علوم پزشکی ارومیه دو گروه یکی برای شمال و دیگری برای جنوب استان اختصاص داده شده است خدمات دندانپزشکی را به دانش آموزان پایه ششم ارائه کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 25 روز و 16 ساعت پیش
روند احداث مجموعه ورزشی امام رضا(ع) شهر قم به زودی عملیاتی می شود

روند احداث مجموعه ورزشی امام رضا(ع) شهر قم به زودی عملیاتی می شود به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم ،جمشید تقی زاده در حاشیه افتتاح و بهره برداری از چهار طرح ورزشی استان در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به آخرین وضعیت احداث مجموعه ورزشی امام رضا(ع) قم، اظهار داشت: با مذاکره ها و تعامل های ایجادشده میان مجموعه مدیریت استان و وزارت ورزش و جوانان روند احداث این مجموعه حداکثر تا 40 روز آینده به طور کامل عملیاتی می شود.
وی افزود: زیرساخت های ورزشی بسیار خوبی درقم ایجاد و درحالی که احداث است، مجموعه ورزشی پیامبر اعظم(ص) قم ازجمله زیرساخت های بسیار باکیفیت و بی نظیر در کشور است که این موضوع نشان دهنده حرکت شتاب دار قم در مسیر توسعه زیرساخت های ورزشی می باشد ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 25 روز و 16 ساعت پیش
اهدا مسکونی روستایی به خانوار فاقد منزل تحت حمایت

اهدا مسکونی روستایی به خانوار فاقد منزل تحت حمایت به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ،یوسف نوری رئیس کمیته امداد ماهیدشت گفت : یکی از خیران نیک اندیش یک باب منزل مسکونی خود را به خانوار نیازمند تحت حمایت کمیته امداد ماهیدشت اهدا کرد .
او گفت : این منزل مسکونی در قالب زکات مستحبی از سوی این خبر نیکوکار اهدا شده است .
او گفت : منزل مسکونی این خیر نیک اندیش با برآورد ارزش 125 میلیون تومانی و متراژی بیش از 103 متر مربع در روستای هفت آشیان بخش کوزران ماهیدشت واقع شده است .
رئیس کمیته امداد ماهیدشت گفت : زکات مستحبی پرداختی مودیان خیر براساس نیت خیر خواهانه این مودیان هزینه خواهد شد . ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 25 روز و 16 ساعت پیش
جشن هزارمین پیوند کبد

جشن هزارمین پیوند کبد به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
جشن هزارمین پیوند کبد در بیمارستان امام خمینی تهران، برگزار شد.
بعد از شیراز که رتبه جهانی پیوند با 700 پیوند درسال را در پرونده خود دارد؛ مجتمع درمانی امام خمینی فعال ترین مرکز پیوند کشور است.
انواع پیوند کبد در بیمارستان امام خمینی رایگان انجام می شود.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: شبکه خبر دسته: اجتماعی انتشار : 25 روز و 17 ساعت پیش
بخاری های نفتی از مدارس کشور جمع آوری می شود

بخاری های نفتی از مدارس کشور جمع آوری می شود مهر اله رخشانی مهر روز چهارشنبه در آیین بهره برداری از مدرسه 12 کلاسه نبی اکرم (ص) روستای ملحم شهرستان سلماس افزود: تمام تلاش وزارت آموزش و پرورش و سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور ایجاد فضای آموزشی مناسب برای دانش آموزان است تا بدون دغدغه به امر تحصیل بپردازند.
وی با بیان اینکه مدرسه نبی اکرم (ص) روستای ملحم از محل اعتبارات دولتی و بیش از 30 میلیارد ریال هزینه احداث شده، گفت: دانش آموزان و همکاران باید در حفظ و نگهداری از ساختمان مدرسه تمام تلاش خود را به کار گیرند که برای سالیان طولانی قابل استفاده باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 25 روز و 18 ساعت پیش
افزایش دوبرابری مشارکت مردم باستادخبری 124

افزایش دوبرابری مشارکت مردم باستادخبری 124 به گزارش خبرگزاری صداوسیما،مرکز چهارمحال و بختیاری، رئیس سازمان صمت استان گفت: بمنظور جلوگیری از اجحاف و سوء استفاده در حق مردم ستاد خبری 124 بصورت شبانه روزی به مردم خدمات رسانی می کند.
سجادرستمی افزود:مردم ازروش های موجودشامل تلفن گویای 124 وسامانه ثبت شکایات 124وهمچنین بصورت حضوری می توانندشکایات خود را طرح کنند.
وی گفت:پس از اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت در کشور مشارکت مردم در اعلام تخلفات صنفی از طریق ستاد خبری 124 دو برابر شده است.
رستمی گفت:روزانه 85 قلم کالای اساسی سبد خانوار مردم رصد می شودکه در روزهای اخیر نرخ 13 قلم کالا کاهشی گزارش شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 25 روز و 19 ساعت پیش
شاگردان بَشاگرد در راه مدرسه جان می بازند

شاگردان بَشاگرد در راه مدرسه جان می بازند آفتاب نیوز :
به گفته سرهنگ محمدباقر سلیمی رئیس پلیس راهور ناجا در سال تحصیلی 97-98 بیش از 726 فقره تصادف برای رانندگان سرویس های مدارس رخ داده و از این حیث که سلامت نیروی انسانی آینده را نشانه گرفته، از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
همچنین،بر اساس اظهارات محمد بخارایی رئیس جمعیت طرفداران ایمنی راه ها سالانه قریب به 2000 دانش آموز در سوانح رانندگی درون و برون شهری جان می بازند که این امر در رابطه با دانش آموزان که به عنوان سرمایه های انسانی کشور مطرح هستند، قابل تامل است. از اینرو بررسی عوامل چنین معضلی از اهمیت بالایی در تصمیم گیری های کلان آموزشی برخوردار است ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اجتماعی انتشار : 25 روز و 19 ساعت پیش
رتبه بندی معلمان از آذرماه اجرایی می شود

رتبه بندی معلمان از آذرماه اجرایی می شود به گزارش خبرنگار مهر ، علی الهیار ترکمن ظهر چهارشنبه در حاشیه آیین افتتاح درمانگاه شبانه روزی فرهنگیان قرچک در جمع خبرنگاران دولت را موظف به طراحی و تدوین نظام رتبه بندی معلمان دانست و گفت: برنامه رتبه بندی معلمان باید در یک چارچوب منسجم و جامع باشد و به همین دلیل زمان زیادی برای آن صرف شد و در کمیسیون های تخصصی دولت مورد بررسی قرار گرفت.
معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش از نهایی شدن این طرح در دولت خبر داد و گفت: به محض این که این مصوبه را از دولت دریافت کنیم، آن را اجرا خواهیم کرد و در زمان بررسی و تصویب قانون بودجه سال 98 مبلغ 2 هزار میلیارد تومان برای رتبه بندی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 25 روز و 19 ساعت پیش
تمام کشورها به تعهدات خود نسبت به کودکان پایبند باشند

تمام کشورها به تعهدات خود نسبت به کودکان پایبند باشند به گزارش روز چهارشنبه مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد - تهران، آنتونیو گوترش در این فراخون یادآور شد: سی سال پیش، ملت ها گرد هم آمدند تا در خصوص کودکان جهان تعهدی بدهند و کنوانسیون حقوق کودک، برای نخستین بار، تعهد جهانی الزام آوری را برای حفظ حقوق ذاتی تک تک دختران و پسران بیان کرد.
دبیر کل سازمان ملل متحد افزود: تمام کشورها، آسیب پذیری منحصر به فرد کودکان را به رسمیت شناختند و متعهد شدند که برای آنان غذا، مراقبت های بهداشتی، آموزشی و حمایت فراهم کنند و تاکنون، پیشرفتهایی هم حاصل شده است و مرگ و میر کودکان به میزان نصف کاهش یافته و کم رشدی آنان نیز کم شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 25 روز و 19 ساعت پیش
وجود 43 میلیون کتاب در کتابخانه های کشور

وجود 43 میلیون کتاب در کتابخانه های کشور محمدهادی زرافشان پیش از ظهر امروز در آیین بزرگداشت روز کتاب و کتابخوانی در رابطه با نقش کتاب و کتابخانه ها در جامعه، اظهار کرد: یکی از مهم ترین الزامات جامعه این است که کتابخانه ها از حالت تکبعدی خارج شده و به باشگاه چند منظوره فرهنگی، اجتماعی و تربیتی تبدیل شوند.
وی تصریح کرد: در کشور بیش از 43 میلیون نسخه کتاب در بیش از 3 هزار و 500 کتابخانه وجود دارد که یک سری افراد در آن عضو بوده و مطالعه می کنند، که اینها هدف اولیه ما هستند ولی هدف اصلی ما نیستند و کفایت نمی کند و باید نقش و رسالت اجتماعی کتابخانه ها و تاثیرگذاری فرهنگ آنها را مدنظر داشته باشیم و کتابخانه را به یک پایگاه اجتماعی ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 25 روز و 19 ساعت پیش
شاگردان بَشاگرد در راه مدرسه جان می بازند امیرحسین غلامزاده نطنزی

شاگردان بَشاگرد در راه مدرسه جان می بازند امیرحسین غلامزاده نطنزی به گزارش گروه تحقیق تفسیر و پژوهش های خبری ایرنا، به گفته سرهنگ محمدباقر سلیمی رئیس پلیس راهور ناجا در سال تحصیلی 97-98 بیش از 726 فقره تصادف برای رانندگان سرویس های مدارس رخ داده و از این حیث که سلامت نیروی انسانی آینده را نشانه گرفته، از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
همچنین،بر اساس اظهارات محمد بخارایی رئیس جمعیت طرفداران ایمنی راه ها سالانه قریب به 2000 دانش آموز در سوانح رانندگی درون و برون شهری جان می بازند که این امر در رابطه با دانش آموزان که به عنوان سرمایه های انسانی کشور مطرح هستند، قابل تامل است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 25 روز و 19 ساعت پیش
موفقیت دامپزشکی ابرکوه در کاهش تب مالت

موفقیت دامپزشکی ابرکوه در کاهش تب مالت علی فاتحی نیا خاطرنشان کرد: درحالی که امسال حدود 90 درصد از شهرستان های استان یزد با افزایش بیماری تب مالت مواجه بوده اند و آمار کل استان نیز هیچ تفاوتی با سال های قبل نداشته است، در ابرکوه با همکاری شبکه بهداشت، فروشگاه های لبنیات سنتی و دامداران شاهد کاهش ابتلا به تب مالت بودیم.
به گفته وی، در شش ماهه نخست سال 97 تعداد افراد مبتلا به تب مالت 45 نفر بوده است که در بازه زمانی مشابه امسال تنها 11 نفر مبتلا شده اند.
رئیس شبکه دامپزشکی ابرکوه که در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان سخن می گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 25 روز و 19 ساعت پیش
توسعه فرهنگی و اجتماعی با سازمان های مردم نهاد

توسعه فرهنگی و اجتماعی با سازمان های مردم نهاد خدابخش مرادی نافچی ظهر امروز در دومین دوره انتخابات شورای توسعه و حمایت از سمن های استان، اظهار کرد: فعالیت در سازمان های مردم نهاد با هزینه کمتر و بدون نظام بوروکراسی انجام می شود و از طرفی می توان از مشارکت های اجتماعی نیز نهایت استفاده را داشت.
این مسئول ادامه داد: تشکیل سازمان مردم نهاد با یک هیئت مدیره پنج نفره، صرفا این تعداد را شامل نمی شود، بلکه سازمان مردم نهادی موفق است که بتواند از شبکه های اثرگذار حوزه ماموریت و مسئولیت خود استفاده لازم را داشته باشد ؛علاوه بر آن، حمایت از سازمان های مردم نهاد نیز باید براساس مکانیزم های مورد تایید و تحت نظارت باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 25 روز و 19 ساعت پیش
ارایه یارانه خدمات آزمایشگاهی برای دانشجویان ارشد به زودی

ارایه یارانه خدمات آزمایشگاهی برای دانشجویان ارشد به زودی دکتر رضا اسدی فرد روز چهارشنبه در ششمین نشست مدیران مراکز عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی در شهرستان قدس افزود: در گذشته تنها 100 تا 200 آزمایشگاه عضو شبکه آزمایشگاهی بودند و از خدمات آن استفاده می کردند اما در حال حاضر 550 مرکز دانشگاهی، پژوهشگاهی و مرکز خصوصی با شبکه همکاری دارند و در 31 استان کشور و 67 شهر فعال هستند.
وی با بیان اینکه این شبکه از 15 سال قبل فعالیت خود را در حوزه نانو آغاز کرده و در ابتدا 80 مرکز عضو شبکه بودند، گفت: اما از سال 93 با رویکرد جدید و گسترش شبکه، تمام حوزه های فناوری کاربردی عضو شبکه راهبردی هستند و در حال حاضر همه اعضای هیأت علمی وزارتخانه های ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 25 روز و 19 ساعت پیش
خودروهای رنگ روشن، بیشتر با عابران پیاده تصادف می کنند

خودروهای رنگ روشن، بیشتر با عابران پیاده تصادف می کنند به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، عابران پیاده در مقایسه با وسائط نقلیه موتوری دارای آسیب پذیری بیشتری هستند؛ به این معنی که تصادف یک وسیله نقلیه با عابرین پیاده تقریبا به طور اجتناب ناپذیری به جرح یا مرگ عابران پیاده منجر می شود. محققان در پژوهشی با عنوان تاثیر خصوصیات وسیله نقلیه بر تصادفات عابران پیاده این موضوع را بررسی کرده اند.
بیشتر بخوانید: بیش از 2 هزار تصادف خسارتی در 25 آبان ماه
در این پژوهش که توسط حمیدرضا عزیزی، استادیار مدیریت ایمنی ترافیک دانشگاه علوم انتظامی امین و سید محمد سادات حسینی، استادیار برنامه ریزی حمل ونقل دانشگاه علوم انتظامی امین انجام شده ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: اجتماعی انتشار : 25 روز و 20 ساعت پیش
پرداخت کمک حمایت معیشتی به مشمولیت تا 2 آذر

پرداخت کمک حمایت معیشتی به مشمولیت تا 2 آذر به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان ، به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ستاد شناسایی مشمولین طرح حمایت معیشتی با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: کمک حمایت معیشتی دولت پس از بررسی های انجام شده به حدود 60 میلیون نفر پرداخت می شود. پرداخت به این تعداد که بالغ بر 70 درصد جمعیت کشور را در بر می گیرد تا پایان روز شنبه 2 آذر 1398 به مشمولین ادامه خواهد داشت.
پس از تاریخ مذکور، کسانی که مشمول این طرح نشده اند می توانند مراتب استحقاق خود را با ارسال شماره ملی سرپرست خانوار از طریق شماره گیری #6369* اعلام نمایند. تاکید می شود که شماره تلفن همراه، می بایست به نام سرپرست خانوار باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: اجتماعی انتشار : 25 روز و 20 ساعت پیش
استاندار خراسان رضوی: از توسعه پایدار در استان حمایت همه جانبه می کنیم

استاندار خراسان رضوی: از توسعه پایدار در استان حمایت همه جانبه می کنیم به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس ، علیرضا رزم حسینی ظهر امروز در یکصد و شصت و یکمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی که در محل دفتر استاندار برگزار شد، نقش بانوان در دوران انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و سیاست را پر رنگ برشمرد و اظهار داشت: الگوی مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی یک اقدام داوطلبانه است که سیاست توسعه پایدار را دنبال می کند.
وی خطاب به بانوان کارآفرین حاضر در جلسه افزود: فعالیت ها در حوزه اقتصاد مقاومتی باید با درایت، تدبیر، اعتماد سازی و آموزش صورت گیرد؛ اگر بانوان روستاهای مورد هدف تربیت اقتصادی شوند حتما تاثیر آن در خانواده ها نمایان خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 25 روز و 20 ساعت پیش
نسبت دانش آموز به معلم در سمنان 15.3 است

نسبت دانش آموز به معلم در سمنان 15.3 است حسین رشیدی روز چهارشنبه در همایش مدیران متوسطه استان سمنان در سالن اجتماعات اداره آموزش و پرورش شهرستان سمنان افزود: 126 هزار و415 دانش آموز در پنج هزار و 980 کلاس درس مشغول به تحصیل هستند.
وی ادامه داد: استان سمنان یک هزار و 225 مدرسه دارد که تراکم دانش آموزان درهر کلاس 22 نفر است و با وجود تنگناهای نیروی انسانی و اعتبارات آموزش و پرورش، پوشش تحصیلی قابل قبولی در سمنان وجود دارد.
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان سمنان یادآور شد: پوشش تحصیلی در دوره ابتدایی در این استان 99.8 درصد، پوشش دوره متوسطه اول 97.5 درصد، دوره متوسطه دوم 93 ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 25 روز و 20 ساعت پیش
ذات اصلی وجودی سمن ها ارتباطات اجتماعی است

ذات اصلی وجودی سمن ها ارتباطات اجتماعی است به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، امید رشیدی ظهر امروز در جلسه اولین انتخابات نمایندگان سمن ها در شورای توسعه و حمایت از تشکل ها که در سالن اجتماعات کتابخانه امام خامنه ای سنندج برگزار شد، اظهار داشت: سمن ها در کردستان از نظر نخبه پروری و شایسه سالاری با استان های بزرگ کشور برابری می کند که نشانه سرمایه بزرگ اجتماعی در استان است.
وی افزود: در کردستان زمان آن رسیده که سمن ها و سازمان های مردم نهاد دیگر ثمر بدهند و جایگاه واقعی خود را به دست بیاورند.
رشیدی تصریح کرد: باید به این تفکر برسیم که نخبه ها را در اولویت انجام امور قرار دهیم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 25 روز و 21 ساعت پیش
میزگرد بررسی پیامدهای اعتیاد در بین بانوان در ایرنا بروجرد برگزار شد

میزگرد بررسی پیامدهای اعتیاد در بین بانوان در ایرنا بروجرد برگزار شد به گزارش ایرنا، در این میزگرد که با حضور اعظم همتی دبیر کمیته امور بانوان فرمانداری، زهرا گودرزی مسئول پیشگیری بهزیستی بروجرد، مهشاد غلامی کارشناس سلامت روان شبکه بهداشت و درمان، فاطمه کردی مدیر موسسه خیریه باران مهر یزدان و سرهنگ فاطمه رحیمی افسر تحقیق کلانتری 11 تختی بروجرد برگزار شد به اثرات مخربی که اعتیاد بر بانوان دارد پرداخته شد.
اعتیاد بعنوان یک پدیده اجتماعی و تهدیدی علیه زنان است که عوامل متعددی در پیدایش این معضل اجتماعی نقش دارند؛ اما آنچه که بیشتر در این میزگرد مورد تاکید کارشناسان قرار داشت مساله ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 25 روز و 21 ساعت پیش
وجود 550 نفر بیمار دیالیزی در استان بوشهر

وجود 550 نفر بیمار دیالیزی در استان بوشهر سید شریف حسینی، رئیس اداره امور بیماری های معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر روز چهاشنبه (29 آبان) در گفتگو با خبرگزاری شبستان در بوشهر اظهار داشت: در راستای حمایت از بیماران خاص تلاش های گسترده ای صورت گرفته است و بسته های خدماتی به بیماران هموفیلی، تالاسمی، دیالیز خونی و صفاقی ارائه می شود .
وی با اشاره به وجود 550 نفر بیمار دیالیزی در استان بوشهر خاطرنشان کرد: از مهمترین عوامل نارسایی کلیوی می توان به فشارخون، قند خون کنترل نشده، تروما ناهنجاری های کلیوی و یا بیماری های عفونی درمان نشده اشاره کرد . ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 25 روز و 21 ساعت پیش
15 هزار جلد کتاب به کتابخانه های روستایی ری اهدا شد

15 هزار جلد کتاب به کتابخانه های روستایی ری اهدا شد علی اکبر قربانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه محتوای تمامی کتاب های اهدایی علوم دینی، ادبیات، روانشناسی و کمک درسی بوده است، اظهار داشت: 2 هزار جلد کتاب به کتابخانه روستای عمادآور در بخش مرکزی، هفت هزار جلد کتاب به کتابخانه روستاهای لپه زنک و چهل قز در بخش خاوران و 6 هزار جلد نیز به کتابخانه روستای ده نو بخش کهریزک اهدا شده است.
وی افزود: شهرستان ری هم اکنون دارای 20 کتابخانه و 220 هزار جلد کتاب است که این میزان کتاب و امکانات جوابگوی نیازهای قشر کتابخوان جنوب پایتخت نیست. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 25 روز و 21 ساعت پیش
لزوم احیای گفتمان عفاف جنسی برای جلوگیری از بی بندوباری در کشور

لزوم احیای گفتمان عفاف جنسی برای جلوگیری از بی بندوباری در کشور به گزارش خبرنگار مهر ، محمدتقی کرمی دانشیار دانشگاه علامه طباطبایی صبح امروز در همایش ملی الگوی مفهومی عفاف جنسی گفت: در حال حاضر موضوع حائز اهمیت برای جامعه ما، چالش های گفتمان عفاف جنسی است. به علاوه باید دید که در این زمینه برای ارتقاء فرهنگی و اجتماعی کشور چه اقداماتی انجام داده ایم.
وی افزود: هم اکنون گفته می شود که عفاف جنسی در کشور اقتدار قبلی خود را ندارد و تا زمانی که ندانیم چه تحولاتی در جامعه در حال رخ دادن است، در برقراری عفاف جنسی موفق نخواهیم بود.
کرمی با بیان اینکه در مسیر عفاف جنسی فرآیندهایی توسط فمنیست ها و ارکان داخلی کشور رخ داده است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 25 روز و 21 ساعت پیش
نحوه ارائه بسته معیشتی به زوج های تازه ازدواج کرده

نحوه ارائه بسته معیشتی به زوج های تازه ازدواج کرده حسین میرزایی در گفت وگو با ایسنا، ضمن اعلام اینکه سامانه #6963* اواسط هفته آتی به منظور کسب اطلاع از وضعیت دریافت بسته حمایتی دولت فعال خواهد شد اظهار کرد: جزئیات دقیق از زمان آغاز بکار این سامانه را متعاقبا به مردم اطلاع رسانی می کنیم.
وی در پاسخ به پرسشی درباره فهرست مشمولان دریافت بسته حمایتی اعم از کارگران فصلی، دستفروشان، دختران مجرد و ... گفت: هر آن کس که دارای کد ملی باشد و در فهرست یارانه بگیران قرار نداشته باشد می تواند درخواست خود را برای دریافت این بسته حمایتی ارائه کند تا پس از بررسی شاخص ها و استانداردهای موجود، مشمول بودن یا نبودن وی را اعلام کنیم ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 25 روز و 22 ساعت پیش
خدمات رسانی بی وقفه به بیماران در حوادث اخیر شیراز

خدمات رسانی بی وقفه به بیماران در حوادث اخیر شیراز به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلام اینکه در پی اتفاقات اخیر و مختل شدن عبور و مرور، ارائه خدمات به مراجعه کنندگان بیمارستان های دانشگاهی و غیر دانشگاهی به نحو شایسته انجام شد، اظهار داشت: در طی این مدت توانستیم از پتانسیل 20 بیمارستان دانشگاهی و غیر دانشگاهی استفاده و بدون وقفه به بیماران خدمات لازم را ارائه کنیم.
علی اکبری در تشریح نحوه ارائه خدمات رسانی در طی این مدت افزود: با تلاش خستگی ناپذیر پرسنل دانشگاه و دیگر پرسنل غیر دانشگاهی توانستیم به مراجعه کنندگان و بیماران بستری خدمات فوق تخصی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 25 روز و 22 ساعت پیش
اشتغالزایی 381 زن سرپرست خانوار در خراسان جنوبی

اشتغالزایی 381 زن سرپرست خانوار در خراسان جنوبی به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گفت: در 7 ماه گذشته 90 میلیارد و 625 میلیون ریال تسهیلات اشتغال زایی به زنان سرپرست خانوار زیرپوشش این نهاد پرداخت شد.
سیدرضا حسینی افزود: از این تعداد بیشترین طرح های اجرا شده در بخش دامداری با 195 طرح اختصاص دارد و مابقی طرح ها در بخش های صنایع دستی، خدمات، کشاورزی و صنفی و صنعتی است.
وی گفت: از این تعداد 296 طرح در روستاها و 85 طرح در مناطق شهری اجرا شد.
وی گفت: در این مدت 820 نفر از زنان سرپرست خانوار استان با هزینه 138 میلیون ریال از سوی کمیته امداد امام خمینی آموزش ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 25 روز و 23 ساعت پیش
افزایش 59 در صدی کشفیلات قاچاق در استان

افزایش 59 در صدی کشفیلات قاچاق در استان به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه: بازوند استاندار کرمانشاه با اشاره به اینکه مشارکت مردم در اجرای قوانین و مقرارت در حوزه قاچاق، نقش اساسی دارد گفت: مردم با نخریدن کالای قاچاق و استفاده از تولیدات داخل کشور نه تنها به جلوگیری از این امر شوم کمک میکنند بلکه موجبات رشد اقتصاد کشور را فراهم می کنند.
بازوند با بیان اینکه بیشترین کشفیات در حوزه البسه، پارچه، لوازم صوتی و تصویری و مواد سوختنی بوده است تصریح کرد: در بحث قاچاق دام تا کنون موفق بوده ایم و توانسته ایم این امر را تا حدودی کنترل کنیم و با توجه به اینکه دام ها در تولیدات مواد پروتئینی و لبنی تاثیر فراوانی دارند لذا همکاری ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 25 روز و 23 ساعت پیش
پایانِ "کلیه فروشی"

پایانِ "کلیه فروشی" سلامت نیوز : دلالانِ جانِ مردم برای "پول" به هر طریقی متوسل می شدند؛ یک روز دیوارهای شهر جولان گاه تراکت هایشان بود و یک روز سایت های اینترنتی را برای رونق تجارتی سیاه انتخاب می کردند و با سوءاستفاده از رنج مردم، سودهایی کلان به جیب می زدند...
به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، در این میان نیز بیمارانی بودند که چشم امیدشان به دلالان جان بود و عده ای هم از رنج روزگار و برای باز کردن گره مشکلات مالی شان چاره ای جز تن دادن به این تجارت سیاه نداشتند؛ نه نظارتی بود و نه توانایی اقدام علیه کلیه فروش ها... ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 25 روز و 23 ساعت پیش
تامین هزینه ایاب و ذهاب دانش آموزان استثنایی نیازمند توجه ویژه

تامین هزینه ایاب و ذهاب دانش آموزان استثنایی نیازمند توجه ویژه مریم باغبانی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به وضعیت مدارس استثنایی استان، اظهار کرد: در استان زنجان 23 مدرسه مستقل استثنایی به 6 گروه در حال ارائه خدمات هستند؛ همچنین در استان 13 مرکز دولتی دایر است که در زمینه مشکلات ویژه یادگیری در حال ارائه خدمات هستند.
این مسئول با بیان اینکه در زمینه ارائه خدمات و سطح امکانات در حوزه آموزش و پرورش استثنایی وضعیت متناسبی داریم، تصریح کرد: با این حال کمبودهایی نیز در حوزه کودکان استثنایی احساس می شود که این موارد باید مورد توجه قرار گرفته گیرد.
رئیس اداره آموزش استثنایی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان تصریح کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 0 ساعت پیش
بازدید مدعی العموم از مدارس بخش بن رود اصفهان / مهلت 3 روزه برای نصب و راه اندازی سیستم گرمایشی ایمن

بازدید مدعی العموم از مدارس بخش بن رود اصفهان / مهلت 3 روزه برای نصب و راه اندازی سیستم گرمایشی ایمن به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، مهرزاد هوشمندی رییس حوزه قضایی بخش بن رود گفت: در پی گزارشات مردمی در مورد مشکلات سیستم گرمایشی مدارس بخش بن رود، به همراه رییس اداره آموزش و پرورش بخش، از مدارس شهر ورزنه بازدید شد.
وی افزود: در جریان این بازدید در خصوص یکی از مدارس که سیستم گرمایشی مناسبی نداشت و موجب نارضایتی دانش آموزان و اولیاء آن ها شده بود، دستورات مقتضی جهت نصب و راه اندازی سیستم گرمایشی ایمن ظرف مدت سه روز صادر شد.
بیشتر بخوانید: پیگیری تکالیف و تعهدات دستگاه های مرتبط در بازگشایی مدارس
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 0 ساعت پیش
پرداخت حمایت معیشتی دولت به مشمولین تا پایان روز شنبه 2 آذر

پرداخت حمایت معیشتی دولت به مشمولین تا پایان روز شنبه 2 آذر به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم ، براساس اطلاعیه ستاد شناسایی مشمولین طرح حمایت معیشتی ، کمک حمایت معیشتی دولت پس از بررسی های انجام شده به حدود 60 میلیون نفر پرداخت می شود. پرداخت به این تعداد که بالغ بر 70 درصد جمعیت کشور را در بر می گیرد تا پایان روز شنبه 2 آذر 1398 به مشمولین ادامه خواهد داشت.
پس از تاریخ مذکور، کسانی که مشمول این طرح نشده اند می توانند مراتب استحقاق خود را با ارسال شماره ملی سرپرست خانوار از طریق شماره گیری #6369* اعلام کنند. تاکید می شود که شماره تلفن همراه، باید به نام سرپرست خانوار باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 0 ساعت پیش
پیوستن دانشگاه کوثر بجنورد به دانشگاه های مجازی جهان اسلام

پیوستن دانشگاه کوثر بجنورد به دانشگاه های مجازی جهان اسلام به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بجنورد ، مرکز خراسان شمالی، رئیس دانشگاه کوثر بجنورد گفت: این دانشگاه به عضویت شبکه دانشگاه های پیوستن دانشگاه کوثر بجنورد به دانشگاه های مجازی جهان اسلاممجازی جهان اسلام سی. آی. ان. وی. یو درآمد.
علیرضا حسینی هدف از پیوستن به شبکه دانشگاه های مجازی جهان اسلام را ایجاد و تقویت ارتباط علمی، پژوهشی و آموزشی بین دانشگاه های کشور های اسلامی عنوان کرد و گفت: با ایجاد این شبکه، تبادلات علمی، آموزشی و تحقیقاتی مراکز دانشگاهی کشور های عضو به شیوه مجازی افزایش خواهد یافت و علاوه بر اشتراک گذاشتن توانمندی ها ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 0 ساعت پیش
اخبار کوتاه

اخبار کوتاه اعلام وصول طرحی برای اصلاح قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین
طرح اصلاح قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین اعلام وصول شد.
به گزارش ایسنا، علی اصغر یوسف نژاد در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی از اعلام وصول طرح اعلام یک تبصره به ماده 9 قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریس و آموزشیاران سواد آموزشی در وزارت آموزش و پرورش خبر داد.
کشته شدن 15 نفر در مریوان کذب است
فرماندار مریوان گفت: اینکه شنیده شده، 15 نفر در جریان ناآرامی های اخیر در مریوان کردستان کشته شده اند کاملا دروغ است اما ما مجوز نداریم اطلاعات بدهیم و قرار است شورای هماهنگی استانداری در این زمینه اطلاع رسانی ... ادامه خبر ...

منبع: روزنامه مردم سالاری دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 1 ساعت پیش
سنجش بیش از 7 هزار نوآموز پیش دبستانی در استان همدان

سنجش بیش از 7 هزار نوآموز پیش دبستانی در استان همدان به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان ، محمد پورداود، مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان گفت: با پایان طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان پیش دبستانی سال 98، در استان همدان تعداد 7 هزار و 370 نوآموز مورد ارزیابی قرار گرفتند.
او اضافه کرد: این طرح در 6 پایگاه با مشارکت معاونت بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی در نواحی 1 و 2 همدان، ملایر، نهاوند، بهار و اسدآباد اجرا شد.
پورداود افزود: هدف از اجرای این طرح شناسایی مشکلات دانش آموزان و انجام مداخله به هنگام برای کاهش مشکلات بوده است.
انتهای پیام/ ش ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 1 ساعت پیش
تمدید مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ارشد دانشگاه آزاد

تمدید مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ارشد دانشگاه آزاد مهلت داوطلبان برای انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی تا ساعت 24 پنج شنبه 30 آبان ماه تمدید شد.
به گزارش ایسنا، مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کرد: داوطلبان شرکت کننده در آزمون کارشناسی ارشد که براساس کارنامه صادره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور مجاز به انتخاب رشته شده اند( اعم از پذیرفته شدگان یا مردودین اعلام نتیجه قبلی این مقطع و یا افرادی که در مرحله قبل انتخاب رشته ننموده اند) به منظور شرکت در این مرحله از تکمیل ظرفیت و انتخاب رشته محل در دانشگاه آزاد اسلامی می توانند با مراجعه به سامانه www.azmoon.org نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 2 ساعت پیش
مسئولان مثلث گمشده قزوین را دریابند

مسئولان مثلث گمشده قزوین را دریابند مهدی برزگر - مسئول سازمان علمی- پژوهشی سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین - در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه سازمان علمی- پژوهشی سپاه صاحب الامر (عج) ذیل سازمان نخبگان در حال فعالیت است، اظهار کرد: در این مرکز 200 نفر از نخبگان استان در طیف ها و سطوح مختلف علمی از دانش آموز گرفته تا اساتید عضو هیئت علمی در حال فعالیت چشمگیر هستند.
وی افزود: این افراد با حضور در مرکز هدایت و حمایت از تحقیقات کاربردی علمی ضمن عضویت، هدایت و سازمان دهی می شوند؛ در این مرکز 10 کارگروه متشکل از پنج نفر استاد و اعضای هیئت علمی دانشگاه مشغول فعالیت است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 2 ساعت پیش
تمدید مهلت انتخاب رشته در مرحله تکمیل ظرفیت کنکور ارشد

تمدید مهلت انتخاب رشته در مرحله تکمیل ظرفیت کنکور ارشد به منظور مساعدت با داوطلبان شرکت کننده در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1398 که تاکنون موفق به انتخاب رشته در این مرحله نشده اند مقرر شد به آنها اجازه داده شود تا پایان روز پنجشنبه 30 آبان 98 نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.
متقاضیان لازم است براساس مندرجات دفترچه راهنمای انتخاب رشته و اطلاعیه 22 آبان 98 نسبت به انتخاب کدرشته محل های مورد علاقه خود تا زمان تعیین شده منحصراً از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش اقدام کنند.
داوطلبانی که قبلاً انتخاب رشته کرده اند نیز، در صورت تمایل می توانند نسبت به اصلاح و ویرایش اولویت های انتخابی خود تا 30 آبان 98 اقدام کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 4 ساعت پیش
تاثیر طراحی و رنگ خودرو بر تصادف با عابران پیاده

تاثیر طراحی و رنگ خودرو بر تصادف با عابران پیاده به گزارش ایسنا، عابران پیاده در مقایسه با وسائط نقلیه موتوری دارای آسیب پذیری بیشتری هستند؛ به این معنی که تصادف یک وسیله نقلیه با عابرین پیاده تقریبا به طور اجتناب ناپذیری به جرح یا مرگ عابران پیاده منجر می شود.محققان در پژوهشی با عنوان تاثیر خصوصیات وسیله نقلیه بر تصادفات عابران پیاده این موضوع را بررسی کرده اند.
در این پژوهش که توسط حمیدرضا عزیزی، استادیار مدیریت ایمنی ترافیک دانشگاه علوم انتظامی امین و سید محمد سادات حسینی، استادیار برنامه ریزی حمل ونقل دانشگاه علوم انتظامی امین انجام شده، آمده است: در این پژوهش با بررسی فرم های کات( فرم تصادفات) و مصاحبه با کارشناسان پلیس ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 5 ساعت پیش
آسیب های زندگی در خانه های کوچک چیست؟

آسیب های زندگی در خانه های کوچک چیست؟ مهدی کلهر روانشناس اجتماعی در گفت وگو با خبرنگار حوزه ازدواج و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان ، درباره آسیب هایی روانی و اجتماعی زندگی در خانه های کوچک اظهار کرد: آسیب هایی که خانه های کوچک دارد را در دو حوزه اجتماعی و روانشناختی می توانیم بررسی کنیم.
این روانشناس بیان کرد: در حوزه اجتماعی، اگر این خانه ها در مکان های پر رفت و آمد ساخته شود مشکلات اجتماعی مانند افزایش ترافیک و حجم جمعیت در یک منطقه خاص را ایجاد کرده که به تبع آن مشکلات حمل نقلی نیز ایجاد خواهد شد.
کلهر با اشاره به اینکه بعضی از افراد به دنبال خانه دوم هستند و این خانه ها بستری برای آسیب های دیگر را ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 10 ساعت پیش
حداکثر کشیک دستیاران در رشته های تخصصی پزشکی تعیین کرد

حداکثر کشیک دستیاران در رشته های تخصصی پزشکی تعیین کرد به گزارش ایلنا به نقل از وزارت بهداشت، باقر لاریجانی با اشاره به مصوبات نود و یکمین نشست شورای آموزش پزشکی و تخصصی با اشاره به نقش دستیاران تخصصی در ارائه خدمات درمانی گفت: در این شورا حداکثر کشیک دستیاران در رشته های تخصصی 12 شب در ماه تعیین شد. تنظیم برنامه دستیاران توسط مدیران گروه و یا رئیس بخش های مربوطه با رعایت سقف تعداد کشیک موظف صورت می گیرد.
وی درباره تکمیل ظرفیت دوره های دستیار تخصصی گفت: دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی مجاز است در مرحله تکمیل ظرفیت در هر دوره از آزمون پذیرش دستیار رشته های تخصصی بالینی، در صورت تقاضای دانشگاه ها ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 11 ساعت پیش
مهلت انتخاب رشته ی تکمیلِ ظرفیت ارشد، تمدید شد

مهلت انتخاب رشته ی تکمیلِ ظرفیت ارشد، تمدید شد خبرگزاری مهر: به منظور مساعدت با داوطلبان شرکت کننده در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1398 که تاکنون موفق به انتخاب رشته در این مرحله نشده اند مقرر شد به آنها اجازه داده شود تا پایان روز پنجشنبه 30 آبان 98 نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.
متقاضیان لازم است براساس مندرجات دفترچه راهنمای انتخاب رشته و اطلاعیه 22 آبان 98 نسبت به انتخاب کدرشته محل های مورد علاقه خود تا زمان تعیین شده منحصراً از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش اقدام کنند.
داوطلبانی که قبلاً انتخاب رشته کرده اند نیز، در صورت تمایل می توانند نسبت به اصلاح و ویرایش اولویت های انتخابی خود تا 30 آبان 98 اقدام کنند ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 11 ساعت پیش
فرماندار رباط کریم: در حال پاکسازی خسارت ها هستیم

فرماندار رباط کریم: در حال پاکسازی خسارت ها هستیم فرماندار رباط کریم و پرند با بیان اینکه با همکاری مردم در حال پاکسازی شهر و تخریب ها هستیم، گفت: چند روز آینده تظاهرات مردمی در سطح شهرستان خواهیم داشت.
به گزارش تابناک به نقل از ایلنا، سید مهدی ساداتی فرماندار رباط کریم و پرند، درباره شرایط و فضای حاکم بر شهرستان، گفت: شهر در آرامش کامل است همه ارگان ها و نهاد ها فعالیت خودشان را شروع کرده اند، همچنین مدارس و دانشگاه ها باز هستند و خدمت رسانی در مجموعه شهرداری از امروز آغاز شده است.
وی با اشاره به خسارت های وارد شده به شهرستان گفت: با توجه به خسارت هایی که به شهرداری زده اند ما صدور پروانه در شهرداری رباط کریم را داشتیم ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 11 ساعت پیش
چه کسانی می توانند نام و نام خانوادگی خود را تغییر دهند؟

چه کسانی می توانند نام و نام خانوادگی خود را تغییر دهند؟ به گزارش افکارنیوز ،
نام اعم از نام کوچک و نام خانوادگی از احوال شخصیه به شمار می آید و به تعبیر دیگر جزء وضعیت مدنی اشخاص است و اصولا باید دوام داشته باشد چرا که تغییر نام و نام خانوادگی مشکلاتی در روابط حقوقی اشخاص پدید می آورد و چه بسا به حقوق دیگران لطمه می زند، از این رو تغییر نام در حقوق جدید محدود شده و یک امر استثنائی به شمار می آید.
اخبار اجتماعی - تغییر نام کوچک
انتخاب نام مناسب از جمله حقوقی است که والدین در مقابل فرزند بر عهده دارند. قانون ضوابطی را برای انتخاب نام مقرر داشته است که بر طبق این ضوابط جز در موارد مصرح در قانون ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 11 ساعت پیش
بهانه ای برای اجرا نشدن طرح انتقال آب به یزد وجود ندارد

بهانه ای برای اجرا نشدن طرح انتقال آب به یزد وجود ندارد به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، محمدعل طالبی عصر امروز در جلسه مشترک شرکت آب منطقه ای و مدیران شرکت آب نیرو با اشاره به مصوبه طرح های انتقال آب به یزد اظهار داشت: نیمی از آب شرب استان از خط انتقالی و نیمی دیگر از چاه های استان تامین می شود که کیفیت منابع داخلی آب یزد بسیار پایین است و این امر نارضایتی مردم را به دنبال داشته است.
وی با اشاره به حساسیت یزدی ها نسبت به موضوع انتقال آب عنوان کرد: پس از سفر رهبر معظم انقلاب به استان یزد، موضوع خط دوم انتقال آب کلید خورد و از آن زمان مطالبه جدی از سوی مردم در این زمینه شکل گرفت. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 12 ساعت پیش
وجود 12 هزار زندانی جرایم غیر عمد در فارس

وجود 12 هزار زندانی جرایم غیر عمد در فارس به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ا ز شیراز ، مدیرعامل ستاد دیه استان فارس با بیان اینکه زندانیان جرایم غیرعمد استان فارس نسبت به مدت مشابه پارسال رشد 10 درصدی دارند، گفت: غفلت نسبت به ایمنی محیط کار، بی توجهی به مقررات رانندگی، افزایش قیمت طلا، تغییر فاحش قیمت ها در بازار، سوءاستفاده برخی وام گیرندگان از تضامین بانکی و بیش از همه مشکلات معیشتی اقشار متوسط به پایین از دلایل اصلی حبس این افراد به شمار می آید.
اصغر تراب پور با اشاره به میانگین 20 میلیون تومانی این افراد دربند افزود ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 12 ساعت پیش
بهانه ای برای عدم اجرای طرح انتقال آب به یزد پذیرفته نیست

بهانه ای برای عدم اجرای طرح انتقال آب به یزد پذیرفته نیست به گزارش خبرنگار مهر ، محمدعل طالبی عصر امروز در جلسه مشترک شرکت آب منطقه ای و مدیران شرکت آب نیرو با اشاره به مصوبه طرح های انتقال آب به یزد اظهار داشت: نیمی از آب شرب استان از خط انتقالی و نیمی دیگر از چاه های استان تامین می شود که کیفیت منابع داخلی آب یزد بسیار پایین است و این امر نارضایتی مردم را به دنبال داشته است.
وی با اشاره به حساسیت یزدی ها نسبت به موضوع انتقال آب عنوان کرد: پس از سفر رهبر معظم انقلاب به استان یزد، موضوع خط دوم انتقال آب کلید خورد و از آن زمان مطالبه جدی از سوی مردم در این زمینه شکل گرفت. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 13 ساعت پیش
با خاطیان در دانشگاه فرهنگیان برخورد می شود

با خاطیان در دانشگاه فرهنگیان برخورد می شود به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، میرحمایت میرزاده در توضیح جلسه امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: در ابتدای این جلسه سوال کامران نماینده اصفهان در مورد ضایع شدن حق برخی از داوطلبان کنکور در دانشگاه فرهنگیان مطرح شد مبنی بر اینکه بعد از اعلام قبولی آنها در کنکور به خاطر عدم کسب حد نصاب نمرات نمی توانند در کلاس ها شرکت کنند. بعد از توضیحات وزیر قرار شد این افراد حق شرکت در کنکور را برای شرکت در سال آینده داشته باشند. همچنین نظام وظیفه نیز مساعدت های لازم را با این داوطلبان داشته باشد. با خاطیان در دانشگاه فرهنگیان و سازمان سنجش نیز به طور جدی برخورد شود. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 13 ساعت پیش
در حال پاکسازی خسارت های وارده هستیم/ بزودی شاهد تظاهرات مردمی رباط کریم خواهیم بود/ عوامل موثر شناسایی شدند

در حال پاکسازی خسارت های وارده هستیم/ بزودی شاهد تظاهرات مردمی رباط کریم خواهیم بود/ عوامل موثر شناسایی شدند سید مهدی ساداتی فرماندار رباط کریم و پرند در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایلنا، درباره شرایط و فضای حاکم بر شهرستان، گفت: شهر در آرامش کامل است همه ارگان ها و نهادها فعالیت خودشان را شروع کرده اند، همچنین مدارس و دانشگاه ها باز هستند و خدمت رسانی در مجموعه شهرداری از امروز آغاز شده است.
وی با اشاره به خسارت های وارد شده به شهرستان گفت: با توجه به خسارت هایی که به شهرداری زده اند ما صدور پروانه در شهرداری رباط کریم را داشتیم، کلیه دانش آموزان سر کلاس های خود حاضر شده اند و همچنین صد درصد ادارات شهرستان باز بوده و اداره های خدمات رسان نیز مشغول به فعالیت هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 13 ساعت پیش
هیچ بی خانمانی در پایتخت آسیب ندیده است

هیچ بی خانمانی در پایتخت آسیب ندیده است سیدمالک حسینی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به آماده باش گرمخانه های پایتخت طی برودت هوا طی روزهای اخیر اظهارداشت: حدود یک ماه گذشته، در نخستین موج سرما، تعداد مراجعه کنندگان به گرمخانه ها حدود 40 درصد افزایش داشت.
وی گفت: با توجه به اعتماد ایجاد شده، افرادی که معمولا آسیب پذیر هستند و در سطح شهر و مکان های سکونتگاهی حضور داشته و سرپناهی نداشتند، داوطلبانه به گرمخانه ها مراجعه می کنند.
حسینی با اشاره به فعالیت 18 گرمخانه در پایتخت افزود: در این مراکز، 2هزار و 800تخت و به طور کف خواب تا 4هزار و 200 امکان پذیرش داریم ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 14 ساعت پیش
همایش ملی سرمایه های اجتماعی ماه آینده در قزوین

همایش ملی سرمایه های اجتماعی ماه آینده در قزوین به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین ، سید ابوالحسن نایینی رییس دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) در نشست کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده گفت: همایش ملی سرمایه های اجتماعی با مشارکت دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) و دادگستری استان 27 آذرماه در این دانشگاه برگزار می شود.
نایینی افزود: این همایش با هدف گفتمان سازی، جریان سازی و سیاست گذاری بر مبنای مولفه های سرمایه اجتماعی در بین مدیران و متولیان امور اجتماعی برگزار خواهد شد.
او اضافه کرد: محرک اصلی توسعه یک جامعه، سرمایه های اجتماعی آن هستند که علم و فناوری و همه امور دیگر وابسته به آن است ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 14 ساعت پیش
چه کسانی می توانند نام و نام خانوادگی خود را تغییر دهند؟

چه کسانی می توانند نام و نام خانوادگی خود را تغییر دهند؟ به گزارش، نام اعم از نام کوچک و نام خانوادگی از احوال شخصیه به شمار می آید و به تعبیر دیگر جزء وضعیت مدنی اشخاص است و اصولا باید دوام داشته باشد چرا که تغییر نام و نام خانوادگی مشکلاتی در روابط حقوقی اشخاص پدید می آورد و چه بسا به حقوق دیگران لطمه می زند، از این رو تغییر نام در حقوق جدید محدود شده و یک امر استثنائی به شمار می آید.
تغییر نام کوچک
انتخاب نام مناسب از جمله حقوقی است که والدین در مقابل فرزند بر عهده دارند. قانون ضوابطی را برای انتخاب نام مقرر داشته است که بر طبق این ضوابط جز در موارد مصرح در قانون، افراد در انتخاب نام برای فرزند خود آزاد هستند ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 14 ساعت پیش
سخنگوی کمیسیون آموزش: با خاطیان در دانشگاه فرهنگیان و سازمان سنجش برخورد خواهد شد

سخنگوی کمیسیون آموزش: با خاطیان در دانشگاه فرهنگیان و سازمان سنجش برخورد خواهد شد سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از حضور وزیر آموزش و پرورش در جلسه امروز این کمیسیون برای پاسخ به سوالات تعدادی از نمایندگان خبر داد.
میرحمایت میرزاده در گفت وگو با ایسنا در توضیح جلسه امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: در ابتدای این جلسه سوال کامران نماینده اصفهان در مورد ضایع شدن حق برخی از داوطلبان کنکور در دانشگاه فرهنگیان مطرح شد مبنی بر اینکه بعد از اعلام قبولی آنها در کنکور به خاطر عدم کسب حد نصاب نمرات نمی توانند در کلاس ها شرکت کنند. بعد از توضیحات وزیر قرار شد این افراد حق شرکت در کنکور را برای شرکت در سال آینده داشته باشند ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 14 ساعت پیش
همایش ملی سرمایه های اجتماعی ماه آینده در قزوین

همایش ملی سرمایه های اجتماعی ماه آینده در قزوین به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز قزوین، استاندار در نشست کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده گفت: با بررسی وضعیت سرمایه اجتماعی در استان، کارعلمی و پژوهشی انجام شود تا مسیر راه مشخص شود تا راهگشای دستگاه ها باشد.
جمالی پور افزود: بستر های ملی سرمایه های اجتماعی فراهم است، اما باید این موضوع را در استان پیگیری کنیم.
وی گفت: توسعه در کشور به همراهی مردم نیاز دارد و در این زمینه باید به دنبال سلایق و جهت گیری های اجتماعی باشیم.
استاندار افزود: با تشکیل کمیته ای، محور های مورد نیاز استان استخراج شود تا پایه های سند آمایش استان هم باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 14 ساعت پیش
نیاز به متولی خاص برای حمایت از سالمندان فارس

نیاز به متولی خاص برای حمایت از سالمندان فارس به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیراز ، حمید گودرزی با اشاره به حمایت از جمعیت سالمند در استان عنوان کرد: سالمندان به تسهیلات و کمک اقتصادی، اجتماعی، روانی و بهداشتی نیاز مبرم دارند.
معاون امور توانبخشی بهزیستی فارس افزود: در این راستا لازم است تا برنامه ها و بودجه های موثری برای حمایت از این قشر آسیب پذیر در نظر گرفته شود.
وی با تاکید بر رواج رفتارهای نامناسب با سالمندان گفت: تحقیر سالمندان، محروم کردن آنها از مشارکت و حضور اجتماعی و ... از مواردی است که از آنها به عنوان سالمند آزاری تعبیر می شود که متاسفانه در فارس نیز رواج دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 15 ساعت پیش
کاهش 7 درصدی تلفات در حوزه درون شهری اصفهان

کاهش 7 درصدی تلفات در حوزه درون شهری اصفهان به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان ،حجت الله غلامی معاون عمرانی استانداراصفهان در جلسه شورای ترافیک استان اصفهان با بیان اینکه در هفت ماهه سال جاری در حوزه درون شهری نیز این تلفات کاهش 7 درصدی داشته افزود: این کاهش تلفات به علت، فرهنگ سازی و اقدامات پیشگیرانه و بازدارنده پلیس، شهرداری و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای است.
سرهنگ پور قیصری رئیس پلیس راه استان اصفهان نیز در این جلسه با بیان اینکه در هفت ماه گذشته بیشترین تصادفات فوتی مربوط محور های غرب استان بوده گفت ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 16 ساعت پیش
پرداخت یارانه حمایتی دولت به مددجویان سازمان بهزیستی کشور/پرداخت مستمری آبان ماه معلولان

پرداخت یارانه حمایتی دولت به مددجویان سازمان بهزیستی کشور/پرداخت مستمری آبان ماه معلولان وحید قبادی دانا در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه امروز مستمری آبان ماه مددجویان سازمان بهزیستی از محل اعتبارات این سازمان و هدفمندی یارانه ها پرداخت شد، گفت: این مستمری برای یک میلیون و 80 هزار خانوار تحت پوشش سازمان بهزیستی واریز شده است.
وی ادامه داد: همچنین یارانه بیش از 1000 مرکز نگهداری شبانه روزی معلولان، سالمندان، بیماران روانی مزمن و معلولان ذهنی، جسمی و حرکتی نیز که شامل 47 هزار نفر هستند نیز تا پایان مهرماه برای هر فرد تقریبا 770 هزار تومان پرداخت شده است.
رئیس سازمان بهزیستی کشور یادآور شد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 16 ساعت پیش
124 آمبولانس و خودروی پشتیبانی و عملیاتی آسیب کلی و جدی دیدند

124 آمبولانس و خودروی پشتیبانی و عملیاتی آسیب کلی و جدی دیدند به گزارش وزارت بهداشت، کیانوش جهانپور روز سه شنبه درباره آمار تجمیعی خسارات وارده به مراکز فوریت های پزشکی و اورژانس تا صبح امروز افزود: ده ها دستگاه AED، ونتیلاتور و دستگاه تله مدیسین و تجهیزات پزشکی پورتابل آسیب دیدند و بیش از 40 پایگاه اورژانس 115 نیز غارت و تخریب شده است.
وی ادامه داد: برآوردهای اولیه از خسارت 40 تا 50 میلیارد تومانی به شبکه اورژانس و فوریت های پزشکی حکایت دارد.
جهانپور بیان کرد: با وجود وقوع این موارد و مشکلات، نظام سلامت و سازمان اورژانس کشور با بسیج کردن کلیه امکانات و استفاده از تمامی ظرفیت ها، گستردگی خدمات خود در مناطق درگیر را افزایش داده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 16 ساعت پیش
640 دانش آموز دوره ابتدایی در کردستان تکرار پایه هستند

640 دانش آموز دوره ابتدایی در کردستان تکرار پایه هستند صدیقه عبداللهی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این تعداد از دانش آموزان، مردودی سال تحصیلی 98 - 97 بوده و در سال تحصیلی جاری در همان پایه سال گذشته مشغول به تحصیل هستند.
وی با بیان اینکه این تعداد 41 صدم درصد مجموع دانش آموزان دوره ابتدایی استان را شامل می شود، افزود: با تلاش های انجام شده این تعداد مردودی نسبت به سال تحصیلی 97 - 96 علیرغم افزایش جمعیت دانش آموزی با کاهش 79 نفری (6 صدم درصد) روبرو است.
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش کردستان اضافه کرد: 392 نفر از دانش آموزان ابتدایی تکرار پایه پسران و 248 نفر دختران هستند ولی بیشترین تکرار پایه با 368 نفر ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 16 ساعت پیش
صدور کارت ملی هوشمند برای 86/5 درصد مردم مازندران

صدور کارت ملی هوشمند برای 86/5 درصد مردم مازندران به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز مازندران ، مدیرکل ثبت احوال مازندران با بیان اینکه 2 میلیون و 640 هزار نفر در مازندران واجد شرایط گرفتن کارت ملی هوشمند هستند، افزود: تاکنون 2 میلیون و 347 هزار و 427 کارت ملی هوشمند در استان صادر شده است.
علی رجبی تصریح کرد: تاکنون 86/5 درصد از جمعیت بالای 15 سال مازندران صاحب کارت ملی هوشمند شده اند.
او با بیان اینکه 370 هزار نفر تاکنون در مازندران کارت ملی هوشمند دریافت نکردند، افزود: شهر های میاندورود، نوشهر، قائم شهر، آمل، بابل و بهشهر پایین ترین ثبت نام را برای دریافت کارت ملی هوشمند داشتند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 16 ساعت پیش
بررسی وضعیت نیازمندان بهابادی

بررسی وضعیت نیازمندان بهابادی به گزارش خبرگزاری صداوسیما ی مرکز یزد، فرماندار بهاباد در این دیداربا اشاره به اینکه کمیته امداد نقش مهمی در توانمندسازی نیازمندان و کاهش آسیب هایی اجتماعی دارد خواستار فراهم آوردن شرایط ویژه جهت در اختیار قرار دادن سرمایه اشتغال زایی به این افراد شد تا بتوانند مستقل شوند.
خانی زاده جذب خیران، ساخت مسکن به صورت آپارتمانی در راستای حل مشکل مسکن مددجویان و بازاریابی فروش محصولات خانگی را نیز خواستار شد.
مطرح شدن ساخت مسکن نیازمندان در شورای مسکن استان و پیگیری لازم جهت فروش محصولات مشاغل خانگی با راه اندازی فروشگاه از مصوبات این جلسه بود. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 17 ساعت پیش
کودکان کار به کجا می روند؟

کودکان کار به کجا می روند؟ سلامت نیوز : نتایج یک پژوهش نشان می دهد که مناطق 2 ، 3 ،7، 11، 13،12 و 15با بیشترین میزان کودکان کار روبه رو هستند
به گزارش سلامت نیوز به نقل از همشهری، کودکان کار یکی از انواع آسیب های اجتماعی در تهران هستند که در 22منطقه شاهد آنها هستیم؛ کودکانی که به دلایل مختلف برچسب آسیب اجتماعی به آنها زده می شود، درحالی که خود این برچسب را انتخاب نمی کنند. شاید برای هرکدام از ما این سؤال پیش آمده که این کودکان بیشتر در چه مناطقی از تهران دیده می شوند؟ جالب است بدانید براساس آخرین پژوهش های انجام شده کارشناسان آسیب اجتماعی در تهران، کودکان کار بیشتر در 7منطقه از تهران که در بخش های جنوبی ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 17 ساعت پیش
درمان ناباروری در 3نوبت به صورت رایگان انجام می شود

درمان ناباروری در 3نوبت به صورت رایگان انجام می شود به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، حامد برکاتی مدیرکل دفتر جمعیت و سلامت خانواده وزارت بهداشت گفت: امروزه اقدامات خوبی از سوی وزارت بهداشت در حوزه درمان ناباروری و مدیریت آن انجام گرفته است و اقدامات غربالگری و مداخلات ناباروری انجام می شود.
وی با بیان اینکه 84 مرکز ناباروری در سراسر کشور مشغول ارائه خدمات درمانی به زوجین نابارور هستند افزود: درمان ناباروری در سه سیکل به صورت رایگان انجام می شود همچنین یک نوبت سونوگرافی علاوه بر بسته های بهداشتی از پیش تعیین شده ویژه درمان زوجین نابارور، رایگان است. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 17 ساعت پیش
تمدید مهلت ثبت نام تکمیل ظرفیت ارشد

تمدید مهلت ثبت نام تکمیل ظرفیت ارشد انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی تا ساعت 24 پنج شنبه 30 آبان ماه تمدید شد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، داوطلبان شرکت کننده در آزمون کارشناسی ارشد که براساس کارنامه صادره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور مجاز به انتخاب رشته شده اند (اعم از پذیرفته شدگان یا مردودین اعلام نتیجه قبلی این مقطع و یا افرادی که در مرحله قبل انتخاب رشته ننموده اند) به منظور شرکت در این مرحله از تکمیل ظرفیت و انتخاب رشته/ محل در دانشگاه آزاد اسلامی می توانند با مراجعه به سامانه www.azmoon.org نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 17 ساعت پیش
آزادی زندانیان

آزادی زندانیان به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان ؛ مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان امروز گفت : این زندانیان 42 میلیون و 230 هزار تومان بدهی و دیه داشتند.
حجت الاسلام ستار علیزاده افزود : پیش از این عید غدیر امسال 5 زندانی با 80 میلیون تومان بدهی با درآمد موقاف آزاد شدند.
وی گفت : این زندانیان با درآمد موقوفاتی که به نیت آزادی زندانیان وقف شده بودند آزاد شدند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان افزود : موقوفاتی که به نیت آزادی زندانیان ثبت شده بیشتر در شهرستان های رشت ، لاهیجان و رودبار است. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 18 ساعت پیش
برگزاری بیش از 800 برنامه به مناسبت هفته بسیج در اردبیل

برگزاری بیش از 800 برنامه به مناسبت هفته بسیج در اردبیل به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل ، سرهنگ شکر عبدی، معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل امروز در آستانه گرامیداشت هفته بسیج گفت: دیدار با خانواده های شهدا، ایثارگران و جانبازان، غبار روبی و عطر افشانی گلزار شهدا، برگزاری یادواره شهدا، برگزاری جشن چهل سالگی بسیج، برگزاری مسابقات فرهنگی و ورزشی، همایش پیاده روی با خانواده، حضور بسیجیان در نماز عبادی، سیاسی جمعه، برگزاری ویژه برنامه میقات صالحین و برگزاری گشت محله محور رضویون از جمله برنامه های هفته گرامیداشت بسیج در استان می باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 18 ساعت پیش
پیشگیری آسیب های اجتماعی نو ظهور از مدارس آغاز شود

پیشگیری آسیب های اجتماعی نو ظهور از مدارس آغاز شود محمد علی شایق رئیس اداره پیشگیری اداره کل آموزش و پرورش استان یزد در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد ، با بیان اینکه از 22 تا 28آبان به عنوان هفته پیشگیری از اعتیاد نامگذاری شده است ، گفت: پیشگیری از آسیب های اجتماعی نوظهور و رفتار های پر خطر در دانش آموزان وظیفه اصلی آموزش و پرورش وسایر نهاد های مرتبط است.
او با اشاره به اینکه آگاه سازی دانش آموزان، خانواده ها و معلمان که خط قرمز آموزش و پرورش است، افزود: نمایشگاه پوستر، کارگاه نقاشی با موضوع آسیب های اجتماعی نوظهور و کلاس های آموزشی پیشگیری از اعتیاد برای دانش آموزان و اولیای آن ها برگزار شد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 18 ساعت پیش
زنگ مطالعه در مدارس سیستان و بلوچستان نواخته شد

زنگ مطالعه در مدارس سیستان و بلوچستان نواخته شد سرپرست معاونت پرورشی اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان در حاشیه این مراسم در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در جامعه اظهار داشت: خواندن دریچه ورود به دانش است که باید هفته کتاب و اهمیت کتابخوانی را به درستی به دانش آموزان معرفی کرد.
حبیب تراقویی با بر شمردن ضرورت های مطالعه در ارتقای رشد دانش آموزان، نوجوانان و جوانان افزود: آینده کشور متعلق به افرادی است که اهل مطالعه و به دنبال کسب علم و دانش باشند.
وی افزود: ضروریست با توجه به اینکه گرایش جامعه به مطالعه کمرنگ شده دانش آموزان با کتاب انس گرفته و ارتباط مستمری برقرار کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 19 ساعت پیش
30 درصد تعهد نیکوکاران برای ساخت مدارس در ایلام محقق شد

30 درصد تعهد نیکوکاران برای ساخت مدارس در ایلام محقق شد نصرت الله رحیمی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: افراد خیر و نیکوکار بومی و غیر بومی در جشنواره امسال خیران مدرسه ساز (خرداد ماه)در مجموع 250 میلیارد ریال برای ساخت مدرسه تعهد کرده اند.
وی ادامه داد: با بخشی از تحقق تعهد این نیکوکاران تاکنون عملیات ساخت 2 فضای آموزشی شامل هنرستان و مدرسه استثنایی در شهر ایلام آغاز شده است.
وی با بیان اینکه این 2 طرح آموزشی با مشارکت 100 درصدی افراد خیر احداث می شود افزود: ساخت این واحدهای آموزشی اکنون در مرحله اجرایی قرار گرفته است.
ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 19 ساعت پیش
چند درصد مردان ایرانی مجردند؟

چند درصد مردان ایرانی مجردند؟ به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، شهلا کاظمی پور- جمعیت شناس با استناد به آمارهای سال 95 مرکز آمار ایران گفت: حدود 40 میلیون نفر از جمعیت 80 میلیون نفری ایران را جمعیت مردان تشکیل می دهند که از این میان 33 میلیون نفر از آن ها 10 سال به بالا و هفت میلیون نفر از آنها کمتر از 10 سال سن دارند.
وی با تاکید بر اینکه بالاترین ضریب جمعیتی چه در مردان و چه در زنان را رنج سنی 29 تا 25 سال شامل می شود، اظهار کرد: جمعیت جوانان به سه گروه سنی 15-19، 20-24 و 25-29 ساله تقسیم می شود.
10 میلیون نفر از مردان ایران جوان هستند ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 19 ساعت پیش
پرداخت188 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی در قزوین

پرداخت188 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی در قزوین به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین ، اکرم نجفی مدیرکل امور روستایی و شورا های استانداری در همایش دهیاران استان گفت: امسال 188 میلیارد تومان برای هزار و 367 طرح اقتصادی روستایی در قزوین تسهیلات پرداخت شده که موجب اشتغال 3 هزار و 920 نفر شده است.
نجفی افزود: استان قزوین از هزار و 128 آبادی دارای 842 روستای دارای سکنه برخوردار است که 630 روستای آن دارای دهیاری است و 50 دهیاری آن توسط بانوان اداره می شود.
او اضافه کرد: در حوزه امکانات و خدمات زیرساختی هم اکنون روستا های بالای پنج خانوار قزوین از نعمت برق ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 19 ساعت پیش
12 درصد مدارس کشور تخریبی هستند

12 درصد مدارس کشور تخریبی هستند سلامت نیوز : وزیر آموزش و پرورش گفت: در کلانشهر ها و حاشیه شهر ها کمبود فضای آموزشی داریم و 30 درصد از مدارس ما نیازمند توجه و 12 وضعیت تخریبی هستند و 18 درصد نیازمند مقاوم سازی هستند.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از میزان، محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش در همایش بانوان و خیرین مدرسه ساز اظهار کرد: سه مفهوم کلیدی در این مراسم وجود دارد، ابتدا اینکه این جمع احساس مسئولیت اجتماعی دارد، برای کاستن از فشار مردم وقت می گذارد. در جامعه ما مطالبه گری تبدیل به فرهنگ شده و کسانی هستند که شانه خود را زیر بار می دهند و انسان های بسیار بزرگی هستند. مسئولیت ملازم آگاهی است. ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 19 ساعت پیش
آغاز ثبت نام تکمیل ظرفیت این مرکز برای نیمسال اول سال تحصیلی 99-98

آغاز ثبت نام تکمیل ظرفیت این مرکز برای نیمسال اول سال تحصیلی 99-98 مهندس احمد افروغی با بیان این مطلب، افزود: ثبت نام تکمیل ظرفیت مرکز آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی مشهد از روز پنج شنبه 30 آبان ماه سال جاری آغاز خواهد شد.
وی تصریح کرد: با توجه به اینکه مرکز آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی مشهد در سال گذشته موفق به کسب رتبه برتر در بین مراکز علمی کاربردی کشور شده است، این مرکز می تواند 25 درصد ظرفیت خود را در این مرحله افزایش دهد.
وی با اشاره به اینکه مرکز آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی مشهد به عنوان مرکز علمی کاربردی معین در استان مشخص شده است، اظهار کرد: با توجه به تعطیلی مرکز علمی کاربردی جهادکشاورزی خراسان رضوی ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 20 ساعت پیش
حمل و نقل عمومی باید حمایت و نوسازی شود

حمل و نقل عمومی باید حمایت و نوسازی شود محمد پوروخشویی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به وجود 200 دستگاه اتوبوس در شهر همدان اظهار کرد: با افزایش قیمت بنزین اقبال مردم به حمل و نقل عمومی بیش از پیش می شود و نیاز است از ناوگان حمل و نقل عمومی نهایت استفاده را ببریم.
وی با بیان اینکه با توجه به اینکه قیمت هر دستگاه اتوبوس دو میلیارد تومان است، خرید اتوبوس جدید امکان پذیر نیست، تصریح کرد: براساس جلساتی که در نهادهای اجرایی داشتیم، مقرر شد اتوبوس هایی که به علت تعمیرات غیرفعال هستند، سریعاً به ناوگان اضافه شوند. در حال حاضر 170 تا 180 دستگاه اتوبوس در شهر همدان فعال بوده و 10 درصد از اتوبوس ها به علت مشکلات و تعمیرات غیرفعال ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 20 ساعت پیش
ثبت نام تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد امشب پایان می یابد/ پر شدن نیمی از ظرفیت ثبت نام

ثبت نام تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد امشب پایان می یابد/ پر شدن نیمی از ظرفیت ثبت نام حسین توکلی، مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش کشور در گفتگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، درباره آخرین مهلت ثبت نام در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد اظهار کرد: مهلت ثبت نام تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد تا ساعت 24 امشب 28 آبان ماه ادامه دارد و تا ساعت 13 امروز تعداد 23 هزار و 680 نفر نسبت به ثبت نام اقدام کرده اند.
بیشتر بخوانید: کدام دانشگاه ها امروز 28 آبان تعطیل شدند
توکلی افزود: ظرفیت ثبت نام 57 ههزار و 30 نفر است و تاکنون برای نیمی از این ظرفیت هم ثبت نام صورت نگرفته است.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 20 ساعت پیش
رزمایش ذوالفقار ولایت متناسب با تهدیدات منطقه اجرا می شود

رزمایش ذوالفقار ولایت متناسب با تهدیدات منطقه اجرا می شود به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ارتش، امیر نوذر نعمتی در حاشیه برگزاری رزمایش ذوالفقار ولایت، گفت: این رزمایش با حضور یگان های متحرک هجومی که شامل، تیپ 40، تیپ 41، تیپ 321، یگان های پهپاد و گروه 433 مهندسی، با پشتیبانی بالگرد های هوانیروز در منطقه عمومی شمال غرب کشور به صورت تک شبانه و روزانه برگزار شد.
وی به تغییر ساختار نیروی زمینی از یگان های پیاده مکانیزه به متحرک هجومی اشاره کرد و افزود: برابر ساختار جدید نیروی زمینی ارتش یگان های متحرک هجومی خود را به تجهیزات جدید مجهز کرده و نیاز بود برای ارتقا توانمندی و آمادگی دفاعی یگان های مستقر در منطقه شمال غرب رزمایشی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 20 ساعت پیش
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در سومین همایش ملی بانوان و خانواده خیرین مدرسه ساز؛ مشارکت بانوان خیر در کاهش کودکان بازمانده از تحصیل اثرگذار است

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در سومین همایش ملی بانوان و خانواده خیرین مدرسه ساز؛ مشارکت بانوان خیر در کاهش کودکان بازمانده از تحصیل اثرگذار است معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در سومین همایش ملی بانوان و خانواده خیرین مدرسه اظهار کرد: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی 38 درصد دختران از دسترسی به آموزش ابتدایی محروم بوده اند که در حال حاضر این میزان به کمتر از 4 درصد رسیده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وزارت آموزش وپرورش، معصومه ابتکار در سومین همایش ملی بانوان و خانواده خیرین مدرسه ساز، اظهار کرد: مدرسه سازان، آینده سازان ایران هستند که با اختیار و آگاهی این راه را انتخاب کرده اند و با فداکاری مالی و جانی خود برای دانش آموزان و پیشبرد علم و دانش در میهن عزیزمان تلاش می کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 20 ساعت پیش
فعالیت عطاری ها زیر ذره بین بازرسان

فعالیت عطاری ها زیر ذره بین بازرسان در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر شهرستان قم که صبح امروز به ریاست فرماندار قم برگزار شد تشکیل تیم های بازرسی برای نظارت و بازرسی بر تمام عطاری های قم به تصویب رسید.
از دیگر مصوبات این جلسه الزام عطاری ها به رعایت ساعت کاری مطابق با دیگر صنوف و الزام به نصب دوربین های مداربسته در مغازه های آنها بود.
آقای حیدری فرماندار قم در این جلسه با بیان اینکه در برخورد با اعتیاد باید از حالت تدافعی به حالت تهاجمی تغییر سیاست ایجاد کنیم گفت: از آنجا که شهر قم قرار است به عنوان شهر بدون دخانیات معرفی شود این امر باید در عمل به اثبات برسد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 20 ساعت پیش
توضیحات امیر نعمتی درباره رزمایش ذوالفقار ولایت

توضیحات امیر نعمتی درباره رزمایش ذوالفقار ولایت به گزارش مشرق، امیر نوذر نعمتی جانشین فرمانده نیروی زمینی در حاشیه برگزاری رزمایش ذوالفقار ولایت، گفت: این رزمایش با حضور یگان های متحرک هجومی که شامل، تیپ 40، تیپ 41، تیپ 321، یگان های پهپاد و گروه 433 مهندسی، با پشتیبانی بالگرد های هوانیروز در منطقه عمومی شمال غرب کشور به صورت تک شبانه و روزانه برگزار شد.
بیشتر بخوانید: نزاجا در شمالغرب رزمایش شبانه برگزار می کند
وی با اشاره به تغییر ساختار نیروی زمینی از یگان های پیاده مکانیزه به متحرک هجومی گفت: برابر ساختار جدید نیروی زمینی ارتش یگان های متحرک هجومی خود را به تجهیزات جدید مجهز کرده و نیاز بود برای ارتقا توانمندی و آمادگی ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 20 ساعت پیش
وضعیت مردان ایرانی چگونه است؟

وضعیت مردان ایرانی چگونه است؟ به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، شهلا کاظمی پور، جمعیت شناس با استناد به آمار های سال 95 مرکز آمار ایران گفت: حدود 40 میلیون نفر از جمعیت 80 میلیون نفری ایران را جمعیت مردان تشکیل می دهند که از این میان 33 میلیون نفر از آن ها 10 سال به بالا و هفت میلیون نفر از آن ها کمتر از 10 سال سن دارند.
وی با تاکید بر اینکه بالاترین ضریب جمعیتی چه در مردان و چه در زنان را رنج سنی 29 تا 25 سال شامل می شود، اظهار کرد: جمعیت جوانان به سه گروه سنی 15-19، 20-24 و 25-29 ساله تقسیم می شود.
10 میلیون نفر از مردان ایران جوان هستند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 20 ساعت پیش
رزمایش ذوالفقار ولایت متناسب با تهدیدات منطقه اجرا می شود

رزمایش ذوالفقار ولایت متناسب با تهدیدات منطقه اجرا می شود به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ارتش، امیر نوذر نعمتی جانشین فرمانده نیروی زمینی در حاشیه برگزاری رزمایش ذوالفقار ولایت، گفت: این رزمایش با حضور یگان های متحرک هجومی که شامل، تیپ 40، تیپ 41، تیپ 321، یگان های پهپاد و گروه 433 مهندسی، با پشتیبانی بالگرد های هوانیروز در منطقه عمومی شمال غرب کشور به صورت تک شبانه و روزانه برگزار شد.
وی به تغییر ساختار نیروی زمینی از یگان های پیاده مکانیزه به متحرک هجومی اشاره کرد و افزود: برابر ساختار جدید نیروی زمینی ارتش یگان های متحرک هجومی خود را به تجهیزات جدید مجهز کرده و نیاز بود برای ارتقا توانمندی و آمادگی دفاعی یگان های مستقر در منطقه شمال غرب ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 20 ساعت پیش
بحران آب ناشی از تصمیمات جزیره ای است

بحران آب ناشی از تصمیمات جزیره ای است به گزارش ایسنا عیسی کلانتری در همایش ملی راهبردهای سازگاری با کم آبی در مناطق خشک و نیمه خشک که در دانشگاه حکیم سبزواری برگزار شد، گفت: قانون جامع آب در سال 1361 تدوین شده است که آن زمان محدودیت منابع آبی در کشور نبود اما این قانون اکنون پاسخگوی نیاز کنونی کشور نیست.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه با بیان اینکه ایران یک کشور نیمه خشک است،اظهارکرد: آب عنصر اول توسعه، ریسک و پایداری است و محور برنامه ریزی و توسعه محسوب می شود. در حوزه آب سیاست های جزیره ای جواب نمی دهد. با این سیاست ها نمی توان منابع آبی را مدیریت کرد. بزرگترین محدودیت کشور آب است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 20 ساعت پیش
معاون رئیس جمهور: محلی برای اعتراضات مردمی باید تامین شود

معاون رئیس جمهور: محلی برای اعتراضات مردمی باید تامین شود معاون حقوقی رئیس جمهوری گفت: حق اعتراض تامین نمی شود مگر اینکه محلی برای اعتراض درنظر گرفته شود تا مردم مشکلات خود را بیان کنند و شاهد رفتار های اعتراضی خشن در کشور نباشیم.
به گزارش عصرایران به نقل از ایرنا، لعیا جنیدی امروز سه شنبه در همایش ملی زنان و خانواده خیرین مدرسه ساز کشور با عنوان (بانوی ایرانی - مدرسه مهربانی) افزود: دولت این روز ها پیگیر این موضوع است که آیا می تواند قدرت خریدی که به آن صدمه وارد شده، جبران کند یا خیر؟ بر همین اساس قرار شد یارانه بنزین 20 تا 30 درصد افراد جامعه که نیازی به آن ندارند به اقشار کم درآمد داده شود. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 20 ساعت پیش
شهر گنبدهای فیروزه ای ، رنگ آرامش گرفت

شهر گنبدهای فیروزه ای ، رنگ آرامش گرفت به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز اصفهان؛ پس از تحمل سه روز رفتار هنجارشکنان ، آرامش بر چهره زخمی اصفهان زیبا نشست.
گرچه چهره اصفهان زیبا کمی خراش برداشته است ولی همزمان با نزول رحمت الهی رنگ آرامش به شهرمان برگشت.
ماجرا از آنجایی شروع شد که با اجرایی شدن طرح افزایش قیمت و سهمیه بندی بنزین در بامداد روز جمعه صف های طولانی خودرو ها در جایگاه های سوخت تشکیل شد.
مردم بیمناک از تبعات اقتصادی اجرای این طرح به نحوه و زمان اجرای آن معترض بودند و از مسوولان رفع نواقص طرح را خواستار شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 20 ساعت پیش
شناسایی و تخریب هفت مخفیگاه شکار در دامغان

شناسایی و تخریب هفت مخفیگاه شکار در دامغان به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، علی آذرپور رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دامغان گفت: طرح کنترل و پایش مناطق شکار ممنوع دامغان با حضور سه گروه از محیط بانان در منطقه شکار ممنوع طالو شیربند، سفیدکوه آرسک و حوالی چشمه سار ها که محل استقرار وحوش است انجام می شود.
او افزود: در اجرای این طرح، کلیه مناطق شکار ممنوع به مرور از استتار و کمین شکارچیان برای شکار وحوش پاکسازی می شود.
آذرپور اظهار داشت: این طرح از ابتدای مهرماه در شهرستان دامغان آغاز و تا پاکسازی کامل این مناطق ادامه دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 22 ساعت پیش
آغاز اجرای طرح بررسی شیوع ناباروری در فارس

آغاز اجرای طرح بررسی شیوع ناباروری در فارس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در 31 استان و 120 شهرستان کشور طرح بررسی شیوع ناباروری را آغاز کرده است، در استان فارس هم در راستای این طرح یک هزار و 483 زن 15 تا 49 ساله مورد پرسشگری قرار می گیرند.
به گزارش خبر گزاری صدا وسیما ،مرکز فارس ،دکتر عبدالرسول همتی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیرازامروز از آغاز اجرای طرح بررسی شیوع ناباروری در استان فارس خبر داد و با بیان اینکه این طرح از 25 آبان شروع شده و تا پایان آذر ماه امسال ادامه دارد گفت: در این طرح، یک هزار و 483 زن 15 تا 49 ساله در استان فارس مورد پرسشگری قرار می گیرند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 22 ساعت پیش
فعال شدن تمام خطوط اتوبوسرانی اصفهان

فعال شدن تمام خطوط اتوبوسرانی اصفهان به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز اصفهان ؛ معاون حمل ونقل و ترافیک شهردار اصفهان با اشاره به اینکه در دو روز گذشته اختلالاتی در سرویس دهی اتوبوسرانی به شهروندان ایجاد شد گفت: از صبح امروز تمام 103 خط تندرو و کندروی اتوبوسرانی اصفهان فعال شده است.
علیرضا صلواتی با بیان اینکه در ناآرامی های روزهای گذشته 28 دستگاه اتوبوس شهر به طور کامل از بین رفت، افزود: در چند روز گذشته به 60 دستگاه اتوبوس شرکت واحد اتوبوسرانی اصفهان خسارت وارد شد.
وی گفت: با هماهنگی شرکت های حمل ونقل دانش آموزی، امروز فعالیت سرویس مدارس از سر گرفته شد تا مشکلی برای جابجایی 73 هزار دانش آموز اصفهانی بوجود نیاید. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 22 ساعت پیش
دانشگاه چند منظوره دانشجو را از انزوا خارج می کند

دانشگاه چند منظوره دانشجو را از انزوا خارج می کند غلامرضا غفاری در مراسم سفیران فرهنگی دانشگاه ها که امروز - سه شنبه - در باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران برگزار شد، اظهار داشت: بی تردید در مسئولیت اجتماعی که متوجه خانواده دانشگاه است، سهم و نقش دانشجویان و دانش آموختگان بی تاثیر نیست.
وی افزود: معنای اول دانشگاه اجتماعی این است که دانش آموختگان باید کسانی باشند که با بدنه اجتماعی و جامعه ارتباط و پیوند مورد نیاز را برقرار کرده و در این زمینه به ایفای نقش بپردازند.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تاکید کرد: برای دستیابی به این توانمندی ها که امروز به تبع تغییر و تحولات جامعه صورت گرفته و می گیرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 22 ساعت پیش
660 نمایشگاه کتاب در مدارس قزوین برپا شد

660 نمایشگاه کتاب در مدارس قزوین برپا شد مدیرکل آموزش و پرورش قزوین در حاشیه برپایی یکی از این نمایشگاه ها به خبرنگار ایرنا گفت: همزمان با بیست و دومین طرح ملی نمایشگاه های کتاب دانش آموزی، 35 هزار جلد کتاب با 2میلیایدر و 7000 میلیون ریال اعتبار در مدارس اتان قزوین توزیع می شود.
وی اظهار داشت: در سند تحول بنیادین آموزش و پروش توجه ویژه به موضوع کتاب و کتابخوانی شده و در این راستا تلاش زیادی برای تجهیز کتابخانه های مدارس انجام شده است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین همچنین اظهار داشت: در حاال حاضر 2400 مدرسه استان دارای کتابخانه هستند و همچنین 3500 کتابخانه کلاسی نیز در این مدارس دایر هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 22 ساعت پیش
تخلف بیمارستان ها در ارجاع بیمار به خرید تجهیزات پزشکی

تخلف بیمارستان ها در ارجاع بیمار به خرید تجهیزات پزشکی سلامت نیوز : رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، گفت: ارجاع بیمار به خارج از بیمارستان برای تهیه دارو و تجهیزات پزشکی، تخلف است و با مدیر بیمارستان برخورد می شود.
به گزارش سلامت نیوز، کیانوش جهانپور، در گفتگو با مهر، ضمن تایید موضوع ارجاع بیماران برای تهیه تجهیزات پزشکی در برخی از بیمارستان ها، اظهار داشت: مسلما این کار تخلف است و برخورد می شود.
وی با اشاره به مشکلات مالی بیمارستان ها در تامین دارو و تجهیزات پزشکی مورد نیاز، گفت: به رغم تمامی این مشکلات، هیچ بیمارستانی حق ندارد که بیمار را برای تهیه دارو و تجهیزات پزشکی، به خارج از بیمارستان ارجاع دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 23 ساعت پیش
زمان برگزاری آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی تغییر نمی کند

زمان برگزاری آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی تغییر نمی کند سلامت نیوز : سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد که به هیچ عنوان زمان برگزاری آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی تغییر نمی کند.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از پانا، هفتمین امتحان مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی کشور برای سال 98، وزارت آموزش و پرورش، وزارت بهداشت، سازمان امور عشایری ایران، سازمان زندان ها، وزارت جهاد کشاورزی، سازمان ثبت احوال کشور، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت نیرو، سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، سازمان ملی بهره وری ایران، مرکز آمار ایران، سازمان نقشه برداری کشور، مرکز آموزش مدیریت دولتی، وزارت علوم، شرکت مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران، سازمان اداری و استخدامی کشور ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 23 ساعت پیش
پویش کتابخانه های روستایی راز و جرگلان؛ ایده ای که از مرزها گذشت

پویش کتابخانه های روستایی راز و جرگلان؛ ایده ای که از مرزها گذشت شهرستان محروم راز و جرگلان تا چند سال پیش کمترین سرانه کتابخانه ها را در خراسان شمالی و شاید کشور داشت اما به برکت ایده ای که چند جوان خوشفکر منطقه به اجرا درآوردند، تاکنون چندین کتابخانه خانگی در این منطقه راه اندازی شده و این جوانان به دیگر شهرستان های استان و حتی به استان های مجاور نیز کتاب هدیه می کنند.
حالا دیگر علاوه بر شهر راز، مرکز راز و جرگلان، روستاهایی مانند کرگز در بخش جرگلان و ده ها روستای دیگر منطقه که محرومیت هایی تاریخی دارند با کتاب آشنا شده اند و کودکان و اعضای کتابخانه های خانگی به طور مرتب نشست های کتابخوانی خود را برگزار می کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 23 ساعت پیش
خیرین مدرسه ساز به هوشمندسازی مدارس کمک کنند

خیرین مدرسه ساز به هوشمندسازی مدارس کمک کنند به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، معصومه ابتکار معاون زنان و خانواده ریاست جمهوری در همایش تجلیل از بانوان مدرسه ساز که صبح امروز در محل هتل پارسیان آزادی تهران برگزار شد با اشاره به تحولاتی که در حوزه آموزش و پرورش و آموزش عالی پس از انقلاب اسلامی رخ داده است گفت: به گفته ناظران بین المللی تغییرات در این حوزه شگفت انگیز بوده است که بخشی از آن که مربوط به حرکت الهام بخش سوادآموزی و مدرسه سازی است.
وی ادامه داد: امروز شرایط ما از نظر آموزش و پرورش و آموزش عالی در میان کشورهای منطقه مناسب است اما باید در این زمینه تلاش هایمان را کنار نگذاریم تا دچار عقب ماندگی نشویم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 23 ساعت پیش
اعضای بدن جوان 21 ساله کرمانی نجات بخش 3 بیمار شد

اعضای بدن جوان 21 ساله کرمانی نجات بخش 3 بیمار شد به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی کرمان، مجید گیلانی هماهنگ کننده پیوند اعضا در دانشگاه علوم پزشکی کرمان اظهار داشت: مرحوم حسین سنگی زاده از بخش شهداد از توابع شهرستان کرمان بر اثر تصادف دچار مرگ مغزی می شود.
وی افزود: خانواده این جوان 21 ساله پس از تایید مرگ مغزی وی از سوی تیم پزشکی، رضایت خود را نسبت به اهدای اعضای آن مرحوم اعلام می کنند که دو کلیه و کبد وی در بیمارستان افضلی پور به سه بیمار نیازمند دریافت عضو پیوند زده شد.
انتهای پیام/3388/ق ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 23 ساعت پیش
تامین اعتبار شیر مدارس

تامین اعتبار شیر مدارس به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
علی الهیار ترکمن با بیان اینکه طبق ابلاغ سازمان برنامه و بودجه اولویت نخست برای توزیع شیر رایگان به استان های کمتر برخوردار تعلق دارد گفت: این استان ها شامل ایلام، بوشهر، خراسان جنوبی، خوزستان، سیستان و بلوچستان، کهگیلویه و بویراحمد و هرمزگان است.
در قانون بودجه سال جاری مقرر شده 60 نوبت شیر رایگان بین دانش آموزان هشت استان کمتر برخوردار کشور توزیع شود. ادامه خبر ...

منبع: شبکه خبر دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 0 ساعت پیش
استیضاح وزیر جهاد کشاورزی بررسی شد / گزارش در صحن علنی طرح می شود

استیضاح وزیر جهاد کشاورزی بررسی شد / گزارش در صحن علنی طرح می شود علی ابراهیمی سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در تشریح نشست دیروز (دو شنبه 27 ابان ماه) کمیسیون کشاورزی گفت: در جلسه امروز کمیسیون استیضاح وزیر جهاد کشاورزی با حضور نمایندگان استیضاح کننده و محمود حجتی بررسی شد. ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 0 ساعت پیش
303 کارت همیاران طبیعت در مدارس شهرستان مهریز توزیع شد

303 کارت همیاران طبیعت در مدارس شهرستان مهریز توزیع شد علی باقری رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهریز در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد ، گفت: توزیع 303 کارت همیار طبیعت دانش آموزی با هدف فرهنگ سازی و ترویج حفظ منابع طبیعی در 2 مدرسه این شهرستان انجام شد.
او افزود:دارندگان کارت همیار طبیعت می تواند به افرادی که به طبعت آسیب می رساند از قبیل آلوده کردن محیط زیست و جنگل ها و مراتع تذکر و گزارش های مربوطه را به این اداره ارسال کنند.
او ادامه داد: کارت همیار طبیعت در 2 دبستان دخترانه پروین اعتصامی، پسرانه پانزده خرداد مدوار اهدا شد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 0 ساعت پیش
تهران یکی از محروم ترین فضاهای آموزشی کشور را دارد

تهران یکی از محروم ترین فضاهای آموزشی کشور را دارد محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران در همایش ملی بانوان و خانواده خیرین مدرسه ساز اظهار کرد: اولویت ما تلاش برای تکمیل 40 هزار کلاس درس نیمه کار در کشور است.
حاجی میرزایی در ادامه بیان کرد: استان تهران یکی از محروم ترین فضاهای آموزشی کشور را دارد و رده بندی های مدارس جز پایین ترین رده ها است.
حاجی میرزایی افزود: حدود 30 درصد مدارس کشور نیازمند مقاوم سازی و تخریب یا بازسازی هستند.
وزیر آموزش و پرورش افزود: در سال های گذشته آموزش و پرورش هدفش این بود که در تمامی مناطق کشور فرصت های آموزشی توسعه پیدا کند و مدارس ساخت که تعداد دانش آموزان آن ها بسیار کم است ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 0 ساعت پیش
پژوهش سرای دانش آموزی ملاصدرا کرج برتر استانی شد

پژوهش سرای دانش آموزی ملاصدرا کرج برتر استانی شد در ارزیابی سالانه پژوهش سراهای استان البرز پژوهش سرای دانش آموزی ملاصدرا آموزش و پرورش ناحیه چهار کرج با امتیاز 888 ، پژوهش سرای معلم ناحیه یک کرج با 788 و پژوهش سرای باقرالعلوم شهرستان ساوجبلاغ با امتیاز 665 رتبه های اول تا سوم را کسب کردند.
این مراکز در زمینه گسترش تفکر پژوهشی وپرورش ایده پردازی وخلاقیت ونوآوری در ذهن دانش آموزان فعالیت دارند.
مهریار کرمی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت: پژوهش سرای دانش آموزی ملاصدرا با توجه به ارزیابی سالانه فرم وزارت آموزش و پرورش با کسب رتبه عالی به عنوان پژوهش سرای برتر استانی معرفی شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 0 ساعت پیش
جزئیات جذب سرباز ماهر در دانشگاه علمی کاربردی/ آغاز پذیرش از بهمن

جزئیات جذب سرباز ماهر در دانشگاه علمی کاربردی/ آغاز پذیرش از بهمن مختار جلالی جواران در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اجرای طرح سرباز ماهر در دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: به دلیل اهمیت این موضوع، اخیرا جلسه مشترکی بین دانشگاه و ستاد کل نیروهای مسلح برگزار شده و این موضوع بحث و بررسی شد.
ارائه دوره های کوتاه مدت مهارتی تک درس
وی افزود: در این جلسه مقرر شد در مرحله اول، دوره های کوتاه مدت مهارتی تک درس متناسب با نیازهای نیروهای نظامی و انتظامی ارائه شده و در مرحله دوم دوره آموزش پودمانی ارائه شود که در نهایت دوره ای پودمانی که ارائه خواهد شد قابل تجمیع باشد و بعد از چند پودمان مدرک رسمی کاردانی به کارشناسی ارائه شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 1 ساعت پیش
آزمون استخدامی به موقع برگزار می شود

آزمون استخدامی به موقع برگزار می شود به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
ابراهیم خدایی افزود: از دیشب که کارت ورود به جلسه هفتمین آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی کشور بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته است از تعداد 522 هزار داوطلب تا صبح امروز 240 هزار نفر کارت ورود به جلسه آزمون خود را دریافت کردند.
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: هفتمین آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی کشور به موقع در 30 آبان برگزار می شود.
وی افزود: داوطلبان باید با ورود به سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org و درج مشخصات فردی یا پرونده یا داوطلبی پرینت کارت ورود به جلسه را دریافت کنند. ادامه خبر ...

منبع: شبکه خبر دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 1 ساعت پیش
آزادی 31 زندانی جرائم غیرعمد در قزوین

آزادی 31 زندانی جرائم غیرعمد در قزوین به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از قزوین به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین، حجت الاسلام نورالله قدرتی مراسم آزادی زندانیان جرائم غیرعمد بیان کرد: سنت وقف یک سنت اسلامی و دینی است و در منابع شیعه مفصل به آن پرداخته شده است و خوشبختانه موقوفاتی برای کمک به زندانیان جرائم غیر عمد وجود دارد که سبب آزادی این اشخاص می شود.
رئیس کل دادگستری استان قزوین ادامه داد: واقفان بزرگترین خیرین هستند چرا که خیرین دیگر فصلی و موردی به ستاد دیه کمک می کنند اما واقفین خیرات شان به صورت دائمی برقرار است . ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 1 ساعت پیش
استقرار مبلغ روحانی در مناطق آسیب پذیر شهرستان بروجرد

استقرار مبلغ روحانی در مناطق آسیب پذیر شهرستان بروجرد به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان ، حجت الاسلام صادق جعفرپور در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان بروجرد، اظهار کرد: چهار منطقه از شهرستان جزء مناطق آسیب پذیر بروجرد شناسایی شده است.
وی تصریح کرد: این چهار محله شامل دره غریب، چمران، قاآنی و ابراهیم آباد است که از مناطق آسیب پذیر اجتماعی هستند.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی بروجرد خاطرنشان کرد: با موافقت و از طریق استان، چهار مبلغ روحانی همراه با خانواده به مدت سه سال متوالی در این مناطق مستقر خواهند شد.
جعفرپور اضافه کرد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 2 ساعت پیش
بیش از 3200 فقره تسهیلات اشتغال وکارگشایی به مددجویان زنجانی پرداخت شد

بیش از 3200 فقره تسهیلات اشتغال وکارگشایی به مددجویان زنجانی پرداخت شد به گزارش خبرگزاری شبستان از زنجان، هدایت صفری در جمع خبرنگاران با تشریح برخی فعالیت ها و خدمات صندوق قرض الحسنه امداد ولایت شعبه زنجان گفت: دو مولفه مهم کمیته امداد، توانمندسازی و ایجاد در آمد پایدار و باثبات در بین خانواده های تحت حمایت استان زنجان است .
مدیرکل کمیته امداد استان زنجان با بیان اینکه هدف ما در صندوق امداد ولایت، جذب منابع قرض الحسنه و سپرده های خیرین نیکوکار است، گفت: با مشارکت خیرین وسپرده گذاران منابع لازم برای پرداخت تسهیلات آسان به نیازمندان و مددجویان تحت حمایت فراهم شده وسنت نیکوی قرض الحسنه در جامعه توسعه می یابد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 2 ساعت پیش
نیاز به جذب نیرو های گفتاردرمانی در لرستان

نیاز به جذب نیرو های گفتاردرمانی در لرستان به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان ، زهرا نظری اظهار داشت: آموزش وپرورش استثنایی لرستان هم اکنون با کمبود معلم و نیروی توانبخشی روبه رو بوده و با توجه به اینکه تعداد زیادی از معلمان این مدارس بازنشسته شده و یا یازنشسته می شوند در آینده نیز این مشکل وجود دارد.
وی افزود: هم چنین مدارس استثنایی لرستان به صورت ویژه به نیرو های گفتاردرمان و کاردرمان نیاز دارد، اما تاکنون مجوز جذب این نیرو ها به این اداره داده نشده است.
رئیس اداره آموزش وپروزش استثنایی لرستان عنوان کرد: آموزش وپرورش استثنایی این استان متولی هفت گروه دانش آموز شامل آسیب دیده ذهنی، بینایی ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 2 ساعت پیش
660 هکتار از زمین های ملی در هرمزگان رفع تصرف شد

660 هکتار از زمین های ملی در هرمزگان رفع تصرف شد علی صالحی دوشنبه شب در نشستی در همین رابطه اظهار داشت: ارزش تقریبی زمین های رفع تصرف شده بیش از یک هزار و 411 میلیارد و 719 میلیون ریال است.
وی خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال تعداد 180 پرونده در خصوص تصرف زمین های ملی در محاکم قضایی استان مطرح شده که از این شمار، 157 فقره منتهی به صدور حکم گردیده است.
صالحی تعداد متهمان این پرونده ها را 82 نفر اعلام کرد و افزود: از ابتدای امسال و با صدور احکام قضایی متعدد ، 23 مورد از مستحدثات غیرمجاز در اقصی نقاط استان هرمزگان قلع و قمع شده است.
ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 2 ساعت پیش
شهیدی که به عشق جبهه از فرصت معافیت سربازی چشم پوشید

شهیدی که به عشق جبهه از فرصت معافیت سربازی چشم پوشید به گزارش خبرگزاری فارس از ابرکوه، شهید حجت الله اژدری در سال 1340 در خانواده ای مستضعف به دنیا آمد و در همان اوان کودکی تحت تعلیم و تربیت پدر خود که فردی متعهد و مؤمن بود قرار گرفت. وی تحصیلات ابتدایی خود را در زادگاهش اسفند آباد با موفقیت به پایان رساند و با میل و اشتیاق وارد دوره راهنمایی شد.
حجت الله هنوز دوره راهنمایی را سپری نکرده بود که برادرش به خدمت سربازی رفت و به این واسطه مقداری از مخارج روزانه آن ها که توسط برادرش تأمین می شد، دیگر به خانواده تزریق نشده و حجت الله که هنوز در حال تحصیل بود، همراه پدرش به کارگری می رفت و کمبود در آمد مخارج روزانه خانواده را جبران می کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 2 ساعت پیش
شرط استقرار صنایع در شهرک های صنعتی چیست؟/واکنش محیط زیست به نمایش پرندگان در رستوران های لاکچری تهران

شرط استقرار صنایع در شهرک های صنعتی چیست؟/واکنش محیط زیست به نمایش پرندگان در رستوران های لاکچری تهران سعید محمودی، مدیر کل محیط زیست استان تهران در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، درباره میزان همکاری و تعامل قوه قضائیه برای رفع بحران های زیست محیطی گفت: مامورین محیط زیست ضابط قضایی هستند و در واقع ما فرامین قضایی را اجرا می کنیم و وظیفه ذاتی ما اجرای منویات سیستم قضایی است.
محمودی در ادامه بیان کرد: قوه قضائیه در هر پرونده ای که خواستیم ورود کردند و نهایت حمایت و پشتیبانی را هم از ما داشته اند.
واکنش محیط زیست به نمایش پرندگان در رستوران ها
مدیر کل محیط زیست استان تهران در ادامه درباره پرندگانی که در برخی رستوران های مناطق لاکچری تهران برای جلب مشتری به نمایش ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 3 ساعت پیش
چگونه زوجین خشم خود را کنترل کنند؟

چگونه زوجین خشم خود را کنترل کنند؟ به گزارش افکارنیوز ،
شکوفه اویار حسینی روانشناس و مشاور درباره مدیریت خشم در بین زوجین اظهار کرد: زمانی که فردی ارتباط خود را با دیگران قطع می کند و به گوشه ای می رود تا فردی که موجب ناراحتی اش شده از او دلجویی کند، به این رفتار قهر کردن گفته می شود و فرد برای اینکه اعتراض خود را به طرف مقابل نشان دهد این رفتار را انجام می دهد.
اخبار اجتماعی - وی افزود: زمانی که در زندگی زناشویی یکی از طرفین مدام قهر می کند، در واقع می خواهد این را به همسرش منتقل کند که منتظر هستم تا رابطه قطع شده مجدد شکل گیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 3 ساعت پیش
ویزیت رایگان نوزاد با اهدای شیر مادر

ویزیت رایگان نوزاد با اهدای شیر مادر به گزارش افکارنیوز ،
توکلی معاون درمان علوم پزشکی ایران با اشاره به افتتاح نخستین بانک شیر مادران در پایتخت اظهار کرد: این بانک شیر یکی از برنامه های کشوری برای ارتقای سلامت نوزادان است که در پایتخت راه اندازی شد.
اخبار اجتماعی - توکلی ادامه داد: هدف از راه اندازی این بانک شیر آماده سازی شیر مادران جهت تغذیه نوزادان نارس است چرا که با تغذیه نوزادان نارس با شیرهای اهدایی در بانک شیر زمان بستری نوزادان در بخش های مراقبت های ویژه کاهش پیدا می کند.
معاون درمان علوم پزشکی ایران اظهار کرد ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 4 ساعت پیش
ناگفته های دردناک یک معلم از شرایط نامناسب آموزشی در مناطق محروم

ناگفته های دردناک یک معلم از شرایط نامناسب آموزشی در مناطق محروم محمد طارق دورآزهی دبیر دوره متوسطه آموزش و پروش تهران و دبیر سابق مدارس استان سیستان و بلوچستان در گفت وگو با خبرنگار آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: من 10 در منطقه مرزی بندپشت استان سیستان و بلوچستان تدریس داشتم و مدیریت کردم، آنجا را می توان به عنوان ضعیف ترین منطقه از لحاظ زیرساخت آموزشی و اقتصادی و نیروی انسانی نام برد. اغراق نکرده ام اگر بگویم آنجا امکانات آموزشی در حد صفر درصد مطلق است.
او ادامه داد: بندپشت که تنها یکی از مناطق استان سیستان و بلوچستان است از هیچ جهتی با مدارس و فضاهای آموزشی تهران و دیگر شهرها و مناطق قابل قیاس نیست. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 4 ساعت پیش
قانون درباره مرخصی کارگر چه می گوید؟

قانون درباره مرخصی کارگر چه می گوید؟ به گزارش افکارنیوز ،
بر اساس قانون بیمه و کار در ایران مرخصی انواع مختلفی دارد که متداول ترین تقسیم بندی آن به مرخصی های با حقوق و بی حقوق تقسیم می شود.
البته نوع دیگری از مرخصی ها مانند مرخصی استحقاقی، مرخصی ساعتی، استعلاجی، زایمان و غیره هم وجود دارد که بر اساس آن حقوق کار مشخص می شود.
اخبار اجتماعی - مرخصی استحقاقی نوعی از مرخصی است که به تمام کارمندان به میزان 2.5 روز در ماه و مجموعا 26 روز در سال مرخصی داده می شود، البته کارمندان می توانند 9 روز از مرخصی خود را ذخیره نگه دارند و سال بعد آن ها را دریافت کنند یا در انتهای سال اگر از مرخصی های خود استفاده نکرده باشند ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 5 ساعت پیش
مدارس برخی شهرهای تابعه ی ماهشهر، تعطیل شد

مدارس برخی شهرهای تابعه ی ماهشهر، تعطیل شد خبرگزاری فارس: جعفر دیناروند مدیر آموزش و پرورش شهرستان ماهشهر اظهار کرد: مدارس در شهر چمران، شهرک بعثت، شهرک طالقانی، شهرک شهید رجایی و شهرک مدنی سه شنبه 28 آبان ماه تعطیل است.
وی بیان کرد: کلاس های درس در شهر بندرماهشهر دایر خواهد بود. ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 8 ساعت پیش
یار مهربان غریب آشنا حتی برای دانشجویان

یار مهربان غریب آشنا حتی برای دانشجویان خبرگزاری فارس از تبریز - موسی کاظم زاده: امسال بیست و هفتمین دوره هفته کتاب با شعار حال خوش خواندن همچون سال های گذشته با اجرای ویژه برنامه های مختلفی از سوی نهادها و مراکز فرهنگی هنری در سراسر کشور و در راس آنها خطه آذربایجان آغاز شده است.
با این حال، براساس اطلاعات و آمارهای موجود سرانه مطالعه در کشورمان و در راس آنها در آذربایجان رضایت بخش نبوده و در وضعیت هشدار قرار گرفته است.
از سویی همچنین براساس داده ها و آمارهای اعلامی، هر چند آمار دقیقی از سرانه مطالعه کتاب در کشورمان و در این میان استان ها ارائه نمی شود، ولی براساس آمار موجود میزان سرانه مطالعه در ایران ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 9 ساعت پیش
تخلف بیمارستان ها در ارجاع بیمار به خرید تجهیزات پزشکی

تخلف بیمارستان ها در ارجاع بیمار به خرید تجهیزات پزشکی کیانوش جهانپور، در گفتگو با خبرنگار مهر ، ضمن تایید موضوع ارجاع بیماران برای تهیه تجهیزات پزشکی در برخی از بیمارستان ها، اظهار داشت: مسلما این کار تخلف است و برخورد می شود.
وی با اشاره به مشکلات مالی بیمارستان ها در تامین دارو و تجهیزات پزشکی مورد نیاز، گفت: به رغم تمامی این مشکلات، هیچ بیمارستانی حق ندارد که بیمار را برای تهیه دارو و تجهیزات پزشکی، به خارج از بیمارستان ارجاع دهد.
جهانپور با عنوان این مطلب که برخی از بیمارستان ها اولویت خود را پرداخت کارانه و پرسنل قرار داده اند، افزود: اولویت نخست بیمارستان ها، باید تامین دارو و تجهیزات پزشکی باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 10 ساعت پیش
امام جمعه بوشهر: زیرساخت های حوزه استفاده معلولان توسعه یابد

امام جمعه بوشهر: زیرساخت های حوزه استفاده معلولان توسعه یابد به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، آیت الله صفایی بوشهری شامگاه دوشنبه در نشست با جمعی از کارکنان بهزیستی استان بوشهر اظهار داشت: یکی از مهم ترین مسائل استان بوشهر مشکلات زیرساختی است، لذا ضرورت دارد که زیرساخت های حوزه استفاده معلولان استاندارد شده و توسعه یابد.
امام جمعه بوشهر افزود: در ساختار هندسه جامعه همه چیز به هم پیوسته است و مهم ترین بخش ارتباطی جامعه، انسان است. تمامی انسان ها به نحوی در ارتباط مستقیم و غیر مستقیم هستند به همین جهت بهزیستی محیط انسانی یک اصل بنیادین و استراتژیک است و یکی از کارهای بزرگ بهزیستی نیز ایجاد زیرساخت های مناسب برای جامعه هدفش است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 10 ساعت پیش
کارگران شاغل در سایت گردشگری و تپه های ماسه ای شهر ورزنه تحت پوشش بیمه ای قرار می گیرند

کارگران شاغل در سایت گردشگری و تپه های ماسه ای شهر ورزنه تحت پوشش بیمه ای قرار می گیرند مهرزاد هوشمندی رئیس حوزه قضایی بخش بن رود اصفهان در گفت وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان اظهار کرد: با ورود دستگاه قضایی در رسیدگی به مشکلات عدیده سایت گردشگری و تپه های ماسه ای شهر ورزنه اصفهان، تمامی کارگران شاغل فاقد بیمه تحت پوشش بیمه ای قرار می گیرند.
وی در ادامه بیان داشت: در راستای رسیدگی به مشکلات بیمه ای کارگران شاغل در سایت گردشگری ، جلسه ای با حضور مسئولان و نمایندگان سازمان ها و نهاد های ذیربط در محل سایت تفریحی شهر ورزنه برگزار شد.
وی افزود: در این جلسه به مشکلات بیمه ای کارگران شاغل در سایت گردشگری رسیدگی و مقرر شد تمامی کارگران شاغل فاقد بیمه توسط ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 10 ساعت پیش
اجرای طرح بررسی شیوع ناباروری در لرستان

اجرای طرح بررسی شیوع ناباروری در لرستان دکتر جافری در گفت وگو با ایسنا، بیان کرد: ترویج تغذیه با شیر مادر و حمایت از مادران در دوران شیردهی، قانونی است که در سال 74 مصوب و در سال 92 روی آن اصلاحیه گذاشتند که باید توسط تمام ارگان های دولتی و خصوصی رعایت شود.
وی با اشاره به این که کلیه مادران شاغلی که زایمان می کنند باید مرخصی داشته باشند، ادامه داد: طبق قانون مرخصی زایمان برای مادرانی که یک قلو دارند 9 ماه و مادرانی که دوقلو و بیشتر دارند یک سال است و در این مدت تمام حقوق و مزایای آن ها باید پرداخت شود، همچنین همسران آن ها می توانند از مرخصی دو هفته ای اجباری به صورت تشویقی بهره بگیرند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 10 ساعت پیش
اجرای دومین مرحله طرح مدیریت تحول ادارات

اجرای دومین مرحله طرح مدیریت تحول ادارات به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد ، دومین مرحله طرح مدیریت تحول ادارات با حضور مدیر کل فناوری و تحول امور عشایر کشور و 30 کارشناس امور عشایر در مجتمع فرهنگیان شهرکرد برگزار شد.
محمد ایران پور مدیر کل فناوری و تحول امور عشایر کشور در این نشست گفت: دومین مرحله این طرح که در 10 فصل برای اصلاح نظام اداری در نظر گرفته شده است از امسال آغاز و تا سه سال ادمه دارد.
او افزود: نقش و ساختار دولت، دولت الکترونیکی، ارتقا سطح بهره وری با کمترین هزینه و تعامل مجموعه دستگاه ها از مهمترین سرفصل های این طرح است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 10 ساعت پیش
ادارات و نهادها در شناساندن شهدای هرمزگان نقش آفرین باشند

ادارات و نهادها در شناساندن شهدای هرمزگان نقش آفرین باشند به گزارش ایلنا از هرمزگان، سردار اباذر سالاری در نشست ستاد کنگره شهدای هرمزگان بیان کرد: کنگره ملی شهدا،یادواره 1500 شهید است که از یکم الی پنجم دی ماه در مسجدجامع بندرعباس برگزارمی شود.
وی افزود: این کنگره آغازی برای اجرای پروژه محرومیت زدایی خواهد بود 1500 پروژه محرومیت زدایی را به نیت 1500 شهید استان را که بخشی از آن در حال اجرایی است.همچنین در همین ایام امکانات لازم جهت ازدواج 1500 زوج فراهم خواهد شد.
سردار سالاری ابراز کرد: اجرای برنامه های متنوع علمی ورزشی فرهنگی جز برنامه های کنگره و اختتامیه این کنگره با حضور مسئولان کشوری و لشکری برگزار می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 11 ساعت پیش
جهاددانشگاهی شیراز به آتش کشیده شد

جهاددانشگاهی شیراز به آتش کشیده شد به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، براساس اعلام روابط عمومی جهاددانشگاهی، شامگاه شنبه 25 آبان جمعی از اغتشاشگران اقدام به شکستن شیشه های ساختمان آموزشی جهاددانشگاهی واقع در چهارراه عدالت کرده و درب فلزی این مرکز را از جای می کنند و در جریان حمله این افراد به ساختمان جهاددانشگاهی در شامگاه شنبه، یکی از نیروهای حراست این نهاد نیز مصدوم می شود که هم اینک و بعد از دو روز همچنان در کما است.
به گزارش ایسنا، روابط عمومی جهاددانشگاهی فارس با محکوم کردن اینگونه رفتارها و اقدامات آشوبگرانه، توضیح داده است که یکشنبه 26 آبان بار دیگر اغتشاشگران به ساختمان جهاددانشگاهی در محل چهارراه عدالت حمله ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 11 ساعت پیش
پاسخ رهبر انقلاب به نامه وزیر بهداشت درباره جمعیت

پاسخ رهبر انقلاب به نامه وزیر بهداشت درباره جمعیت گروه سیاسی: چندی قبل سعید نمکی؛ وزیر بهداشت، نامه ای را پیرامون موضوع جمعیت به رهبر معظم انقلاب نوشت که در آن نامه آمده بود: مستحضرید مهمترین مولفه ارزشیابی جمعیت، میزان باروری کل (TFR) است که در سال 1395 این شاخص را 2.01 اعلام نمودند، سپس با رایزنی هایی که انجام دادند این عدد به 2.1 ارتقا یافت. تحلیل علمی این رقم یعنی آنکه مسئولین نظام نباید بدین حد نگران باشند و ما به بالاتر از سطح جایگزینی رسیده ایم. اولین گام اینجانب و همکارانم تشکیک نسبت به این ارقام بود که می تواند حاصل یک اشتباه محاسباتی و یا خدای ناکرده محصول یک غرض ورزی مبتنی بر نیات غیر منطبق با مصالح ملی باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 12 ساعت پیش
واحدهای تولیدی البسه اسلامی و حجاب حمایت شوند

واحدهای تولیدی البسه اسلامی و حجاب حمایت شوند به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام سید علی حسینی روز دوشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان بروجرد گفت: در راستای اجرای امر به معروف و نهی از منکر در ادارات و بازار بروجرد اقدامات خوبی از سوی ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان بروجرد انجام شده که قابل تقدیر است.
وی تصریح کرد: رعایت حجاب از سوی فروشندگان زن، کارمندان و ... به خوبی لحاظ شده است و در این رابطه یک مورد هم گزارش منفی نداشته ایم.
امام جمعه بروجرد افزود: هر گاه در اجرای امر به معروف و نهی از منکر، تذکر لسانی با ادب و نرمش همراه باشد تاثیرگذاری آن به مراتب بیشتر است و فرد مقابل راحت تر می پذیرد و موضع نمی گیرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 12 ساعت پیش
تاکسی های بین شهری سیستان و بلوچستان افزایش قیمت نداشتند

تاکسی های بین شهری سیستان و بلوچستان افزایش قیمت نداشتند به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ، روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان، ایوب کرد سرپرست راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان اظهار داشت: هم اینک حدود 670 دستگاه تاکسی حمل و نقل برون شهری در سیستان و بلوچستان تحت نظر اداره کل راهداری و حمل و نقل این استان مشغول فعالیت در محور های ارتباطی هستند که از زمان اعمال تغییرات نرخ بنزین تاکنون با رصد محسوس و نامحسوس این اداره کل و با همکاری مطلوب فعالان این ناوگان حتی یک مورد افزایش نرخ گزارش نشده است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 12 ساعت پیش
حضور بیش از 2 هزار جوان در کلاس های آموزش های ازداوج

حضور بیش از 2 هزار جوان در کلاس های آموزش های ازداوج به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، مهران قاسمی معاون اداره کل ورزش و جوانان استان قزوین ظهر امروز در نشست ستاد ساماندهی امور جوانان استان که در استانداری قزوین برگزار شد، با اشاره به فعالیت های صورت گرفته در حوزۀ جوانان اظهار کرد: 33 درصد از جمعیت فعال در سمن ها و یا سازمان های مردم نهاد به حوزۀ زنان اختصاص دارد.
وی افزود: چشم اندازی برای سال 1400 سال برای استان قزوین تعریف شده است و یکی از سیاست های استان این است که بتوانیم به ازای هر پنج هزار نفر یک سازمان مردم نهاد تشکیل دهیم لذا توجه جدی به این موضوع داریم و این امر باید در دستور کار قرار بگیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 12 ساعت پیش
بیش از 2 هزار میلیارد ریال تسهیلات ازدواج درقم پرداخت شد

بیش از 2 هزار میلیارد ریال تسهیلات ازدواج درقم پرداخت شد رسول منعم عصر دوشنبه درجلسه ستاد ساماندهی امور جوانان قم در تالار امام جواد (ع) استانداری با اشاره به عملکرد جوانان قم درسال جاری اظهار داشت: موضوع ازدواج و تعالی خانواده یکی از مهمترین برنامه های ورزش و جوانان قم است که دراین راستا 65 کارگاه آموزشی قبل از ازدواج با حضور یکهزار و 625 تن برگزار شده است.
وی بیان داشت: سال گذشته موضوع دوره های آموزشی بابت وام ازدواج نیز برعهده ورزش و جوانان بود ولی امسال به آموزش و پرورش و مرکز بهداشت واگذار شد، که این مساله مقداری تعداد دوره های مذکور را کاهش داد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 13 ساعت پیش
فعالیت یک هزار و 182 کمپ ترک اعتیاد در کشور

فعالیت یک هزار و 182 کمپ ترک اعتیاد در کشور به گزارش شفاف، فرید براتی سده با اشاره به 85 درصد از مراکز اقامتی بهبود یافتگان در سطح کشور استانداردسازی شده است، اظهار کرد: در حال حاضر یک هزار و 182 کمپ ترک اعتیاد در کشور فعال است که براساس پروتکل های این سازمان باید این مراکز به پزشک، مسئول فنی، روانشناس و مددکار مجهز شوند.
وی با اشاره به افزایش نظارت بر فعالیت کمپ های ترک اعتیاد گفت: سال گذشته بیش از 7 هزار بازدید از این مراکز انجام شد که به طور میانگین از هر مرکز حدود 7 بازدید صورت گرفته است.
مدیرکل دفتر پیشگیری و درمان اعتیاد بهزیستی کشور خاطرنشان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 13 ساعت پیش
شهرداری اراک سهم کتابخانه های عمومی از درآمد خود را پرداخت کند

شهرداری اراک سهم کتابخانه های عمومی از درآمد خود را پرداخت کند به گزارش خبرنگار مهر ، سید علی آقازاده روز دوشنبه در آیین تجلیل از کتابداران و مروجان کتاب استان مرکزی در اراک، اظهار داشت: از سال گذشته تاکنون 0.5 درصد از در آمد از سوی شهرداری اراک به نهاد کتابخانه های عمومی استان پرداخت نشده است. در حال حاضر پرداخت این هزینه شاید برای شهرداری سنگین باشد اما می تواند به صورت تهاتر یا معوض صورت پذیرد.
استاندار مرکزی گفت: از دیر باز دانش اندوزی و کتابخوانی در اسلام از جایگاه والایی برخوردار بوده است و روایات بسیاری از پیامبر اسلام و ائمه معصومین (ع) موجود است که پیروان خود را به دانش اندوزی سفارش کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 14 ساعت پیش
گزارش قطعی در خصوص آسیب رسان بودن پارازیت ها وجود ندارد

گزارش قطعی در خصوص آسیب رسان بودن پارازیت ها وجود ندارد به گزارش خبرگزاری شبستان ، محمد حسین قربانی در تشریح جزییات دستورکار نشست امروز (دوشنبه 27 آبان ماه) کمیسیون بهداشت و درمان، گفت: دستور کار اول کمیسیون بهداشت و درمان استماع گزارش مدیر شبکه سلامت و رئیس شورای سیاستگذاری سلامت سازمان صدا و سیما بود که با حضور مسئولان صدا و سیما برگزار شد.
صداوسیما مسائل بهداشت و درمانی را به صورت شفاف برای مردم بیان کند
نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بسیاری از مشکلاتی در حوزه بهداشت و درمانی به دلیل برخی معذوریت هایی است در فرهنگ عامه کشور وجود دارد که باید به صورت شفاف و کارشناسی برای مردم بیان شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 15 ساعت پیش
سهمیه سوخت هر وسیله نقلیه چقدر است؟ +جدول

سهمیه سوخت هر وسیله نقلیه چقدر است؟ +جدول از زمان اعلام سهمیه بندی بنزین از ساعت صفر روز جمعه 24 آبان 98 با هدف کنترل مصرف سوخت، افزایش صادرات و تخصیص یارانه انرژی به دهک های پایین جامعه، شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی برای توزیع سوخت بنزین در کشور برای انواع وسایل نقلیه کارت سوخت سهمیه ای در نظر گرفته است.
در این مطلب به شرح جزئیات این سهمیه بندی برای انواع سواری شخصی، موتور سیکلت، وانت، تاکسی ها (شهری، بین شهری، ون، تلفنی و اینترنتی) آمبولانس ها و سرویس مدارس پرداخته ایم که به شرح زیر است:
سهمیه سوخت تاکسی های اینترنتی در هر ماه با نرخ بنزین 1500 تومانی به صورت مابه التفاوت اعتباری و در پیمایش بیش از 200 کیلومتر به کارت ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 15 ساعت پیش
فاصله مطلوب نرخ بیکاری در قم با متوسط کشوری

فاصله مطلوب نرخ بیکاری در قم با متوسط کشوری به گزارش خبرگزاری فارس از قم، ابوالفضل کاویانی عصر امروز در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان که در سالن جلسات امام جواد استانداری قم برگزار شد در ادامه با اشاره به اینکه نرخ بیکاری از سال 94 یک روند کاهشی در استان قم را داشته است، اظهار کرد: از سال 94 نرخ بیکاری جوانان مقدار بیشتری نسبت به نرخ بیکاری کلی استان داشته است.
وی با بیان اینکه نرخ بیکاری استان قم فاصله بسیار زیادی با میانگین کشوری دارد، عنوان کرد: استان قم به دلیل اینکه یک شهر مهاجرپذیر است انتظار می رفت تا نرخ بیکاری بالاتری نسبت به میانگین کشوری داشته باشد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 15 ساعت پیش
پاسخ رهبر معظم انقلاب به نامه وزیر بهداشت درباره جمعیت

پاسخ رهبر معظم انقلاب به نامه وزیر بهداشت درباره جمعیت به گزارش خبرگزاری صدا و سیما .چندی قبل آقای دکتر سعید نمکی؛ وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، نامه ای را درباره موضوع جمعیت به رهبر معظم انقلاب نوشت که در آن نامه آمده بود: مستحضرید مهمترین مؤلفه ارزشیابی جمعیت، میزان باروری کل (TFR) است که در سال 1395 این شاخص را 2 و یک صدم اعلام کردند، سپس با رایزنی هایی که انجام دادند این عدد به 2 و یک دهم ارتقا یافت. تحلیل علمی این رقم یعنی آنکه مسؤولان نظام نباید بدین حد نگران باشند و ما به بالاتر از سطح جایگزینی رسیده ایم. نخستین گام اینجانب و همکارانم تشکیک نسبت به این ارقام بود که می تواند حاصل یک اشتباه محاسباتی و یا خدای ناکرده محصول یک غرض ورزی ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 16 ساعت پیش
وزیر بهداشت: در اجرای هر خانه، یک پایگاه سلامت نباید جزیره ای عمل کرد

وزیر بهداشت: در اجرای هر خانه، یک پایگاه سلامت نباید جزیره ای عمل کرد وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ادغام برنامه هر خانه، یک پایگاه سلامت در نظام ارائه خدمت به عنوان یک اقدام بسیار بزرگ ملی در حال شکل گیری است و در این طرح باید از حرکت های جزیره ای پرهیز شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وزارت بهداشت، سعید نمکی روز دوشنبه در نشست هم اندیشی آغاز اجرای برنامه هر خانه، یک پایگاه سلامت افزود: در اجرای اقدامات بزرگ، اولین رکن اساسی، زبان مشترک، همکاری و همدلی بوده و همکاران من در وزارت بهداشت برای اجرای طرح های ملی این خصوصیت ها را دارند.
ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 16 ساعت پیش
2 صیاد غیرمجاز ماهی در شهرستان لردگان دستگیر شدند

2 صیاد غیرمجاز ماهی در شهرستان لردگان دستگیر شدند به گزارش روز دوشنبه ایرنا از اداره کل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری، شهرام احمدی با اعلام این خبر افزود: ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان هنگام گشت و کنترل حوالی رودخانه کره بس و طی عملیاتی جداگانه، یک نفر متخلف صید 40 قطعه ماهی کپور رودخانه ای و یک نفر متخلف دیگر با صید 15 قطعه از همین نوع ماهی در شهرستان لردگان شناسایی و دستگیر کردند.
وی گفت: از این متخلفان یک رشته تور ماهیگیری و سایر ادوات شکار و صید کشف و ضبط شد.
به گفته وی، این متخلفان پس از تشکیل پرونده جهت طی مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل داده شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 17 ساعت پیش
صدور مجوز برای سمن ها در قزوین با امضای استاندار

صدور مجوز برای سمن ها در قزوین با امضای استاندار به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز قزوین، این تصمیم در سومین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان گرفته شد.
بر این اساس از این پس برای ساماندهی سازمان های مردم نهاد و نظارت بر نحوه عملکرد و خروجی فعالیت آن ها، مجوز های این سازمان ها فقط با امضای استاندار صادر می شود.
استاندار در این جلسه گفت: تاکنون در صدور پروانه فعالیت سازمان های مردم نهاد، هر دستگاهی با دیدگاه خود عمل می کرد که در موضوعات مختلف از جمله موسسات مالی و بانکی مشکلاتی ایجاد کرد.
جمالی پور در ادامه به تولید ملی اشاره کرد و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 17 ساعت پیش
30 درصد دانش آموزان در حوزه سلامت روان به توانمندسازی نیاز دارند

30 درصد دانش آموزان در حوزه سلامت روان به توانمندسازی نیاز دارند به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در مراسم آغاز به کار رسمی و رونمایی از چارچوب و نقشه راه کانون یاریگران زندگی در مدارس کشور که در دبیرستان شاهد شهدای هفتم تیر منطقه 6 تهران برگزار شد با ابراز خرسندی از شکل گرفتن یک حرکت جدید باهمت ستاد مبارزه با مواد مخدر در سطح کشور اظهار کرد: ستاد مبارزه با مواد مخدر در کنار رویکردهای درمانی و مبارزه با بلای خانمان سوز اعتیاد به مواد مخدر، اولویت رویکرد پیشگیرانه را در نظر گرفته است.
وی نوع نگاه دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر را قابل تقدیر و ستایش دانست و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 17 ساعت پیش
وزیر بهداشت: مراقبت از سالمندان را نمی توان بر دوش دولت گذاشت

وزیر بهداشت: مراقبت از سالمندان را نمی توان بر دوش دولت گذاشت پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :
سعید نمکی، در نشست هم اندیشی آغاز اجرای برنامه هرخانه، یک پایگاه سلامت ، اظهار کرد: جای خرسندی است که ادغام برنامه هرخانه، یک پایگاه سلامت ، در نظام ارائه خدمت به عنوان یک اقدام بسیار بزرگ ملی، درحال شکل گیری است.
وی با بیان اینکه در اجرای اقدامات بزرگ، اولین رکن اساسی، زبان مشترک، همکاری و همدلی بوده و همکاران من در وزارت بهداشت برای اجرای طرح های ملی این خصوصیات را دارا هستند، خاطرنشان کرد: از زمانی که ما ساختار شبکه را به عنوان یک نظام موثر ارائه خدمت در کشور مستقر کردیم ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 17 ساعت پیش
مقابله با چالش های کلانشهر تهران با برنامه های هوشمندسازی شهر

مقابله با چالش های کلانشهر تهران با برنامه های هوشمندسازی شهر به گزارش ایسنا، فرهاد توکل همدانی در نشست هم اندیشی نقش جابه جایی هوشمند در حمل و نقل شهری با اشاره به راه اندازی شورای راهبردی تهران هوشمند در شهرداری تهران، گفت: در حال حاضر ما در دورانی زندگی می کنیم که تحولات فناورانه نوع زندگی ما را تغییر داده است.
وی تحولات فناورانه را در حوزه های هوش مصنوعی، اینترنت اشیاء و نسل پنجم ارتباطات دانست و اظهار کرد: بر اساس تصورات عمومی شهری که بتواند از این فناوری ها استفاده کند، شهر هوشمندی است؛ ولی در سال های اخیر بیشتر بر خروجی های شهرهای هوشمند توجه می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 17 ساعت پیش
تأمین اعتبار شیر مدارس در استان های کمتر برخوردار

تأمین اعتبار شیر مدارس در استان های کمتر برخوردار به گزارش از روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت آموزش وپرورش، علی الهیار ترکمن اظهارکرد: طبق آنچه از طرف سازمان برنامه و بودجه ابلاغ شده است، اولویت نخست برای توزیع شیر رایگان به استان های کمتر برخوردار مانند؛ ایلام، بوشهر، خراسان جنوبی، خوزستان، سیستان و بلوچستان، کهکیلویه و بویراحمد و هرمزگان تعلق گرفته است.
وی ادامه داد: در این خصوص اعتبارات مورد نیاز نیز از طرف آن سازمان تأمین شده است. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 18 ساعت پیش
هشدار یونیسف: کودکان امروز در معرض تهدیدهای نوظهور

هشدار یونیسف: کودکان امروز در معرض تهدیدهای نوظهور براساس گزارش سازمان ملل، هرچند کودکان در سراسر جهان به مراتب زندگی طولانی تر و سالم تری نسبت به گذشته دارند اما کودکان امروز نیز با چالش های جدیدی از تغییرات اقلیمی گرفته تا حمله سایبری روبه رو هستند.
به گزارش ایسنا، صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) امروز (دوشنبه) هشدار داد که با وجود تلاش های زیاد در جهت بهبود زندگی کودکان از سال 1989 میلادی، بسیاری از فقیرترین کشورها از این اقدامات عقب مانده اند.
یونیسف در گزارشی با عنوان سی امین سالگرد کنوانسیون حقوق کودک در سازمان ملل، اعلام کرد: فقر و حاشیه نشینی هم چنان بهزیستی میلیون ها کودک و جوان را در معرض خطر قرار می دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 18 ساعت پیش
رانندگان تاکسی اجازه افزایش کرایه مصوب را ندارند.

رانندگان تاکسی اجازه افزایش کرایه مصوب را ندارند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما کرمان معاون پشتیبانی حمل و نقل بار و مسافر شهرداری کرمان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما کرمان به سهمیه بنزین مصوب ، برای رانندگان تاکسی اشاره کرد و گفت : با توجه به سهمیه در نظر گرفته شده رانندگان اجازه افزایش نرخ مصوب را ندارند
محمد مهدی نژاد با بیان اینکه 6 خودرو بازرسی در شهر در حال کنترل نرخ کرایه تاکسی ها هستند از مسافران خواست تخلفات احتمالی در این زمینه را با تلفن 124 تعزیرات / 137 شهرداری / 33342214 تاکسی رانی و سامانه پیام کوتاه سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری اطلاع دهند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 18 ساعت پیش
هشدار یونیسف: کودکان امروز در معرض تهدیدهای نوظهور

هشدار یونیسف: کودکان امروز در معرض تهدیدهای نوظهور به گزارش ایسنا، صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) امروز (دوشنبه) هشدار داد که با وجود تلاش های زیاد در جهت بهبود زندگی کودکان از سال 1989 میلادی، بسیاری از فقیرترین کشورها از این اقدامات عقب مانده اند.
یونیسف در گزارشی با عنوان سی امین سالگرد کنوانسیون حقوق کودک در سازمان ملل، اعلام کرد: فقر و حاشیه نشینی هم چنان بهزیستی میلیون ها کودک و جوان را در معرض خطر قرار می دهد.
هنریتا فور، رئیس یونیسف در بیانیه ای بیان داشته که علاوه بر چالش های مداوم در زمینه سلامت، تغذیه و آموزش، کودکان امروز باید با تهدیدهای جدید مانند تغییرات اقلیمی ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 18 ساعت پیش
پیشنهاد آموزش وپرورش برای اختصاص سهمیه بنزین به معلمان عشایری

پیشنهاد آموزش وپرورش برای اختصاص سهمیه بنزین به معلمان عشایری محمدرضا سیفی مدیرکل توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر وزارت آموزش و پرورش در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم درباره تأثیر افزایش قیمت بنزین در وضعیت معلمان مناطق عشایری اظهار کرد: هم اکنون سه هزار راهبر آموزشی داریم که نقش آنها بسیار مهم است.
وی افزود: نقش کلیدی راهبران آموزشی، سرکشی به مدارس است و آنها پل ارتباطی بین آموزش و پرورش مناطق با مدیران مدارس هستند که به صورت دوره ای و منظم از مدارس عشایری و روستایی در مناطق محروم و دوزبانه سرکشی می کنند بنابراین کار آنها بسیار اهمیت دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 18 ساعت پیش
سرشماری حیات وحش در مناطق حفاظت شده لارستان

سرشماری حیات وحش در مناطق حفاظت شده لارستان به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز فارس، رییس اداره محیط زیست لارستان گفت:سرشماری سالانه حیات وحش در مناطق حفاظت شده لارستان آغاز شد .
خدانظر انصاری افزود: هرساله سرشماری حیات وحش در فصل پاییز انجام می شود و علاوه بر برآورد جمعیت، روند تغییرات جمعیتی، ثبت زیستگاه، عوامل تهدید کننده و نقاط ضعف و قوت زیستگاه مورد بررسی قرار می گیرد.
وی افزود: سرشماری 200 هزار هکتار منطقه تحت مدیریت محیط زیست لارستان، با حضور کارشناسان ، محیط بانان و کارشناسان اداره محیط زیست لارستان و تشکل های مردمی سرشماری صورت می گیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 18 ساعت پیش
کد دستوری 6369 برای استعلام و ثبت نام یارانه حمایتی

کد دستوری 6369 برای استعلام و ثبت نام یارانه حمایتی در راستای دستور رئیس جمهور برای آغاز پرداخت یارانه حمایتی، سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد که دور نخست یارانه حمایتی طی سه روز پرداخت خواهد شد.
بر این اساس مرحله اول امروز دوشنبه 27 آبان، مرحله دوم پنج شنبه 30 آبان و مرحله سوم شنبه 2 آذر پرداخت خواهد شد.
احمد میدری، معاون رفاه اجتماعی وزارت کار درباره کد دستوری استعلام مشمولین این طرح گفت: شماره 6369 که با هماهنگی وزارت ارتباطات در حال راه اندازی است راهی است برای سهولت ثبت اطلاعات مردم.
میدری در نشست خبری تیم ویژه اقتصادی دولت افزود: این شماره تلفن از دو سه روز دیگر شروع به کار می کند و چند کارکرد اساسی دارد ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 19 ساعت پیش
حمل ونقل عمومی مازندران زمین گیر بی تمایلی مردم

حمل ونقل عمومی مازندران زمین گیر بی تمایلی مردم حمل ونقل و جابه جایی مسافر و کالا در جوامع پیشرفته امروزی از اهمیت زیادی برخوردار است و جابه جایی آسان، ایمن، راحت و اقتصادی حرف اول را می زند.
امروزه نقش و جایگاه وسایل نقلیه عمومی در رفع چالش های درون شهری کاملا مشخص و قابل تامل است و تمامی کارشناسان اقتصادی و اجتماعی بر این واقعیت تاکید دارند که توسعه ناوگان حمل ونقل عمومی در سلامت جسمی و روانی جامعه تاثیر فراوانی دارد.
استان مازندران به عنوان یکی از پر ترددترین مناطق کشور از کمیت فراوان وسائل حمل و نقل عمومی برخوردار است اما یکی از مسایلی که همیشه جای سوال دارد و هیچ کس هم پاسخگو نبوده این است که چرا در این استان با وجود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 19 ساعت پیش
سرگردانی متقاضیان آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی

سرگردانی متقاضیان آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم ، هفتمین آزمون مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی کشور روز پنج شنبه 30 آبان برگزار خواهد شد.
قرار بود کارت شرکت در آزمون از روز دوشنبه 27 آبان 98 برای مشاهده و پرینت بر روی سایت سازمان سنجش قرار گیرد و داوطلبان با مراجعه به سایت این سازمان نسبت به تهیه پرینت کارت شرکت در آزمون اقدام کنند اما تا این لحظه نه تنها خبری از قرار گرفتن کارت شرکت در آزمون روی سایت نیست که با وجود تماس های متعدد متقاضیان با سازمان سنجش، هیچ پاسخی به آنها داده نشده است.
پیگیری های تسنیم حاکی از این است که کارت شرکت در هفتمین آزمون استخدامی دستگاه های جرایی از عصر امروز ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 19 ساعت پیش
پرداخت نیم درصد درآمد شهرداری اراک به کتابخانه های استان پیگیری شود

پرداخت نیم درصد درآمد شهرداری اراک به کتابخانه های استان پیگیری شود به گزارش ایسنا، سیدعلی آقازاده در آیین گرامیداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار در استان مرکزی اظهار کرد: استان مرکزی جزو استان های متوسط در زمینه کتاب و کتابخوانی است و باید این میزان سرانه مطالعه در استان افزایش پیدا کند چراکه استان مرکزی دارای سبقه فرهنگی و تاریخی درخشانی است.
وی افزود: در یک ماه گذشته فعالیت های خوبی در حوزه کتاب از جمله برگزاری دهمین نمایشگاه کتاب استان صورت گرفت که بیش از یک میلیارد و 220 میلیون تومان کتاب در این نمایشگاه فروخته شد.
استاندار مرکزی تصریح کرد: یکی از وظایف ذاتی مدیریت شهری کمک به فرهنگ و ارتقای فرهنگ شهری است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 19 ساعت پیش
اجرای طرح سرباز کارت برای واریز حقوق سربازان

اجرای طرح سرباز کارت برای واریز حقوق سربازان سردار تقی مهری درباره طرح تجمیع حساب های بانکی کارکنان وظیفه، اظهارکرد: در راستای اجرای ابلاغیه ستاد کل نیرو های مسلح و به منظور تسهیل و تسریع در فرآیند پرداخت حقوق و مزایای کارکنان وظیفه نیرو های مسلح، طرح سرباز کارت اجرایی شده است.
وی ادامه داد: در این طرح، کلیه کارکنان وظیفه که از 18 آبان ماه مشغول به خدمت شده اند به صورت یکپارچه از طریق بانک سپه حقوق و مزایای خود را دریافت می کنند.
مهری با بیان اینکه سربازکارت فقط تا پایان خدمت سربازی اعتبار دارد، گفت: براساس هماهنگی های انجام شده پس از ثبت درخواست اعزام به خدمت، مشمولان از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+10) ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 19 ساعت پیش
کاهش 7.5 درصدی آمار سزارین در بیمارستان های دولتی

کاهش 7.5 درصدی آمار سزارین در بیمارستان های دولتی سلامت نیوز : رئیس اداره مامایی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، از کاهش 7.5 درصدی آمار سزارین در بیمارستان های دولتی تحت پوشش دانشگاه خبر داد.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، محبوبه عقیقی، در کارگاه سه روزه تربیت مربی کلاس های آمادگی برای زایمان که با همکاری اساتید و اعضای هیئت علمی گروه مامایی دانشگاه برگزار شد، با اشاره به تلاش همکاران و حمایت های معاونین درمان در طول پنج سال گذشته، اظهار کرد: آمار سزارین در بیمارستان های دولتی تابعه دانشگاه از 76.35 درصد در سال 92، در 6 ماهه اول سال 98، به 68.96 درصد کاهش یافته است. ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 19 ساعت پیش
آمریکا | 25 درصد پرستاران و کارمندان مراکز درمانی روزانه مورد خشونت قرار می گیرند

آمریکا | 25 درصد پرستاران و کارمندان مراکز درمانی روزانه مورد خشونت قرار می گیرند به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ خشونت در محل کار علیه پرستاران و سایر کارمندان مراقبت های بهداشتی در کشور آمریکا در سال های اخیر رو به رشد بوده است و در سراسر بیمارستان ها و مراکز درمانی به یک معضل فراگیر تبدیل شده است.
در گزارشی که ماه قبل توسط "انجمن پرستاران آمریکایی" (ANA) منتشر شد، این معضل را به یک "اپیدمی خاموش" در بیمارستان ها و مراکز درمانی آمریکا نامیدند؛ این گزارش توضیح می دهد که از هر 4 پرستار آمریکایی، هر روز یک نفر مورد حمله قرار می گیرد.
خشونت در محل کار در بخش مراقبت های بهداشتی بالاتر از اکثر حرفه ها در آمریکا است ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 19 ساعت پیش
تحویل 28 پروژه آموزشی به آموزش و پرورش استان زنجان

تحویل 28 پروژه آموزشی به آموزش و پرورش استان زنجان جهانگیر صفری در گفتگو با خبرنگار مهر از تحویل 28 پروژه آموزشی به آموزش و پرورش استان زنجان خبر داد و گفت: امسال این تعداد طرح با 15 هزار متر مربع و با اعتبار 30 میلیارد تومان تحویل آموزش و پرورش استان شده است.
وی اظهار کرد: 30 درصد پروژه های آموزشی اداره نوسازی استان زنجان توسط خیرین انجام می شود.
مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان زنجان با بیان اینکه اداره کل نوسازی وظیفه ساخت مدارس جدید و توسعه فضاهای آموزشی را بر عهده دارد، گفت: تاکنون این نهاد در اجرای پروژه های آموزشی موفق عمل کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 20 ساعت پیش
سهمیه بنزین خودروهای عمومی پایتخت براساس پیمایش تعیین می شود

سهمیه بنزین خودروهای عمومی پایتخت براساس پیمایش تعیین می شود محسن پورسیدآقایی روز دوشنبه در حاشیه نشست سخنگوی دولت توضیح داد: همزمان با سهمیه بندی بنزین تمهیدات خوبی برای ناوگان حمل و نقل عمومی دیده و برای تاکسی های بنزینی 400 لیتر و برای دیگر وسایل نقیله از جمله ون ها، وانت بارها و تاکسی های اینترنتی سهمیه در نظر گرفته شد.
وی ادامه داد: تعیین این سهمیه ها با آمادگی کامل انجام شد و اگر جایی احساس کنیم سهمیه کم است در آن بخش به وزارت کشور پیشنهادات خود را می دهیم و آنها نیز پذیرا هستند.
به گفته پورسیدآقایی، به عنوان مثال ابتدا سهمیه تاکسی های دوگانه سوز 200 لیتر در نظر گرفته شده بود بلافاصله گزارشی دادیم که شاید همه خودروهای دوگانه هر روز ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 20 ساعت پیش
آمار بالای ترک تحصیل در روستاهای خراسان شمالی

آمار بالای ترک تحصیل در روستاهای خراسان شمالی به گزارش ایلنا، محمد علی شجاعی در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان تاکید کرد: روستاییان این استان باید آموزش های مهارتی مختلف را دریافت کنند و یکی از عللی که سبب شده تا افراد روستایی از آموزش های فنی و حرفه ای استقبال نکند این بوده که آموزش های ارائه شده در گذشته به دردشان نمی خورده است.
وی افزود: آموزش های ارائه شده باید متناسب هر مکان و منطقه باشد.
شجاعی ادامه داد: در حال حاضر وضعیت آموزش های فنی و حرفه ای در روستاهای این استان مناسب نیست و بیشتر افراد در روستاهایی همچون تیتکانلو، صفی آباد و ... بیکارند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 20 ساعت پیش
پرداخت حقوق تمام کارکنان وظیفه نیروهای مسلح از طریق بانک سپه

پرداخت حقوق تمام کارکنان وظیفه نیروهای مسلح از طریق بانک سپه به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا ؛ سردار تقی مهری درباره طرح تجمیع حسابهای بانکی کارکنان وظیفه، اظهار کرد: در راستای اجرای ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح و به منظور تسهیل و تسریع در فرآیند پرداخت حقوق و مزایای کارکنان وظیفه نیروهای مسلح ، طرح "سرباز کارت" اجرایی شده است.
رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا ادامه داد: در این طرح، تمام کارکنان وظیفه که از تاریخ 98/8/18 مشغول به خدمت شده اند به صورت یکپارچه از بانک سپه حقوق و مزایای خود را دریافت می کنند.
وی با بیان اینکه سرباز کارت فقط تا پایان خدمت سربازی اعتبار دارد ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 20 ساعت پیش
تلاش سرکرده ها و گروه های معاند برای ایجاد فضای هیجانی

تلاش سرکرده ها و گروه های معاند برای ایجاد فضای هیجانی به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ،محمدابراهیم الهی تبار معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه به پدران و مادران کرمانشاهی گفت : باتوجه به تلاش سرکرده ها و گروه های معاند برای ایجاد فضای هیجانی در استان، اجازه ندهند این فضای غیرمنطقی و زودگذر فرزندان آنان را مرتکب جرم و آینده شان را دچار مشکل کند.
او گفت : هدایت کنندگان ناآرامی ها به دنبال هیجانی کردن فضای جامعه و تحریک نوجوانان و جوانان برای ایجاد آشوب در خیابان ها هستند به همین دلیل ضروری است خانواده ها با رفتار منطقی و اقناع کننده ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 20 ساعت پیش
فراخوان جذب هیأت علمی 98 دانشگاه آزاد به زودی اعلام می شود

فراخوان جذب هیأت علمی 98 دانشگاه آزاد به زودی اعلام می شود به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از دانشگاه آزاد، بیژن رنجبر قائم مقام رئیس دانشگاه و رئیس مرکز جذب و امور هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به جذب هیأت علمی توانمند در فراخوان 97 و 98 گفت: فراخوان 97 که از سال گذشته آغاز شده بود، نهایی و اسامی افرادی که از بین متقاضیان و داوطلبان غربالگری شده بودند به هیأت های اجرایی جذب استان ها ارسال شدند.
وی افزود: هیأت های اجرایی استان ها نیز اسامی قبول شدگان علمی را اعلام کرده و در جلسه گذشته هیأت جذب مرکزی، قبول شدگان فراخوان 97 نهایی شده و تا چند روز آینده اسامی آنها اعلام خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 20 ساعت پیش
اجرای طرح سرباز کارت برای واریز حقوق سربازان

اجرای طرح سرباز کارت برای واریز حقوق سربازان به گزارش ایسنا، سردار تقی مهری درباره طرح تجمیع حسابهای بانکی کارکنان وظیفه، اظهارکرد: در راستای اجرای ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح و به منظور تسهیل و تسریع در فرآیند پرداخت حقوق و مزایای کارکنان وظیفه نیروهای مسلح، طرح سرباز کارت اجرایی شده است.
وی ادامه داد: در این طرح، کلیه کارکنان وظیفه که از 18 آبان ماه مشغول به خدمت شده اند به صورت یکپارچه از طریق بانک سپه حقوق و مزایای خود را دریافت می کنند.
مهری با بیان اینکه سربازکارت فقط تا پایان خدمت سربازی اعتبار دارد، گفت: براساس هماهنگی های انجام شده پس از ثبت درخواست اعزام به خدمت ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 20 ساعت پیش
40 هزار دانش آموز البرزی آموزش قرآن می بینند

40 هزار دانش آموز البرزی آموزش قرآن می بینند مدرس کشوری دوره تربیت مربی حفظ جزء سی قرآن کریم روز دوشنبه در دوره توانمند سازی مربیان قرآن کریم که درکانون استانی فرهنگی تربیتی شهید محمد حسین فهمیده در کرج برگزار شد،اظهارداشت: استان البرز در زمینه آموزش های قرآنی مدارس از پیشتازان کشور است.
حجت الاسلام مجتبی شغلی خاطرنشان کرد: یکی از ظرفیت های آموزش و پرورش برای ترویج و فرهنگ سازی حفظ قرآن کریم است که در این راه نیاز به مشارکت بیشتر والدین و مربیان در استان های مختلف از جمله در البرز داریم.
وی بیان داشت: قرائت و حفظ قرآن بهترین فعالیت برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی و اخلاقی است که همواره در مدرسه و خانه باید به آن نگاه عمیقی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 21 ساعت پیش
استحصال آب از سطوح آبگیر با موفقیت اجرا شد

استحصال آب از سطوح آبگیر با موفقیت اجرا شد به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، طرح استحصال آب از سطوح آبگیر باران یکی از پروژه هایی است که توسط محققان دانشکده منابع طبیعی و علوم دریایی دانشگاه تربیت مدرس شهر نور پایلوت آن اجرا شد. این پروژه حمایت ستاد توسعه فناور ی های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست را دارد.
نادرقلی ابراهیمی دبیر ستاد توسعه فناوری های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی از این طرح بازدید داشت و با مجریان آن گفتگو کرد. طرح استحصال آب از سطوح آبگیر باران برای نخستین بار در شهر نور اجرا شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 21 ساعت پیش
80 درصد دانش آموختگان دانشگاه علمی کاربردی مشغول کار می شوند

80 درصد دانش آموختگان دانشگاه علمی کاربردی مشغول کار می شوند عبدالرضا شیخ الاسلامی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا پیش بینی کرد که با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفت نرخ اشتغال دانش آموختگان این دانشگاه در سال های آینده با اضافه شدن رشته های مورد نیاز جامعه افزایش یابد.
وی توضیح داد: هر ساله رشته های هر یک از مرکز دانشگاه علمی کاربردی بر اساس نیاز منطقه و داشتن داوطلب بررسی و در صورت نیاز رشته جدید تعریف می شود.
شیخ الاسلامی تعداد رشته های تحصیلی دانشگاه علمی کاربردی مازندران را در حال حاضر 92 کد رشته اعلام کرد و گفت: به دنبال آن هستیم که برای سال آینده رشته هایی در حوزه کشاورزی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 21 ساعت پیش
هر وسیله نقلیه چه مقدار سهمیه سوخت دریافت می کند؟

هر وسیله نقلیه چه مقدار سهمیه سوخت دریافت می کند؟ به گزارش ایسنا، طرح مدیریت مصرف سوخت کشور از ساعت صفر روز جمعه (24 آبان ماه) در کشور اجرایی شد و بر پایه آن توزیع سوخت بنزین در کشور برای انواع وسایل نقلیه از طریق کارت سوخت شخصی و براساس سهمیه تعیین شده انجام می شود. هدف از اجرای این طرح، کنترل مصرف سوخت با توجه به میانگین بالای مصرف سوخت در کشور، افزایش توان صادرات، مبارزه با قاچاق سوخت و اختصاص منابع حاصل از مدیریت مصرف سوخت به مردم به ویژه قشر ضعیف و کم درآمد به صورت مستقیم و نیز کاهش آلودگی هوا در کلانشهرها و شهرهاست.
طبق اعلام وزارت نفت و بر اساس پنج اطلاعیه صادرشده از سوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 21 ساعت پیش
خسارت جبران ناپذیر به آموزش پزشکی در صورت افزایش بی رویه ظرفیت رشته ها

خسارت جبران ناپذیر به آموزش پزشکی در صورت افزایش بی رویه ظرفیت رشته ها به گزارش ایلنا، باقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی با اشاره به اینکه حوزه آموزش علوم پزشکی در کنار برنامه های تحولی و امور جاری، با چالش هایی نیز مواجه است گفت: بحثی چندی پیش درخصوص افزایش ظرفیت های کنکور سراسری مطرح شد. لازم است دقت شود آموزش علوم پزشکی با سایر حوزه های کشور متفاوت است و افزایش نسنجیده ظرفیت ها می تواند خسارت های جبران ناپذیری را به کشور وارد کند.
لاریجانی با اشاره به اینکه محاسبات نیروی انسانی نظام سلامت به شکلی دقیق صورت گرفته گفت: این محاسبات با در نظر گرفتن نیازهای کشور ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 21 ساعت پیش
افزایش نرخ تاکسی ها در بوشهر غیرقانونی است

افزایش نرخ تاکسی ها در بوشهر غیرقانونی است حسن شجاعی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: سهمیه سوخت تاکسی های عادی و 2گانه سوز به ترتیب 400 و 200 لیتر تعیین شده است.
وی بیان کرد: پیگیری برای تامین سهمیه ویژه تاکسی های بی سیم، موقت و مدارس نیز در دست اجراست.
شجاعی یادآور شد: فعالیت تاکسی های اینترنتی زیر مجموعه سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بوشهر نیست اما با این حال سهمیه بنزین آنها براساس مسافت طی شده تامین می شود.
وی عنوان کرد: شهروندان باید گرانی مربوط به آژانس های تاکسی تلفنی و تاکسی ها را باید به ترتیب به هر کدام از سامانه 124 و 137 اطلاع رسانی کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 21 ساعت پیش
60 میلیون نفر شامل دریافت بسته معیشتی هستند

60 میلیون نفر شامل دریافت بسته معیشتی هستند به گزارش ایسنا، میدری گفت: 60 میلیون نفر شامل این طرح هستند. بسته معیشتی مطابق آمار سازمان برنامه و بودجه تقدیم خواهد شد. شاخص ها بر اساس اطلاعات کد ملی افراد است. افرادی که فکر می کنند مشمول هستند از طریق سایتی که اعلام می کنیم اقدام کنند.
ادامه دارد... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 21 ساعت پیش
عمر ایرانی ها ربع قرن بیشتر شده است

عمر ایرانی ها ربع قرن بیشتر شده است سلامت نیوز : معاون وزیر: هر سال 6 ماه به امید به زندگی ایرانیان اضافه می شود و کیفیت زندگی هم بهتر شده است.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از جوان، تا همین 40 سال پیش اغلب مردم کشورمان بیشتر از 50 سال عمر نمی کردند، اما طی سال های بعد از انقلاب هر سال شش ماه به امید به زندگی مردم اضافه شده است؛ به گونه ای که حالا و در 40 سالگی انقلاب طبق آمار ارائه شده از سوی معاون کل وزارت بهداشت چیزی نزدیک ربع قرن به سن امید به زندگی ایرانیان اضافه شده، اما این افزایش امید به زندگی و به عبارت بهتر طول عمر بیشتر ایرانیان ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 22 ساعت پیش
برگزاری المپیاد ورزشی در 478 مدرسه کردستان

برگزاری المپیاد ورزشی در 478 مدرسه کردستان به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، افشین خوشگوار معاونت تربیت بدنی و سلامت کردستان اظهار کرد: امسال شاهد برگزاری ششمین المپیاد ورزشی درون مدرسه ای هستیم که با هدف تحقق مطالبه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مبنی بر تحصیل، تهذیب و ورزش و در راستای ایجاد نشاط، شادابی و تحرک بیشتر در محیط های آموزشی مورد استقبال دانش آموزان قرار گرفته است.
او افزود: در این طرح علاوه بر مشارکت تمام عوامل مدرسه اعم از مدیر، معاونان و همه معلمان، خود دانش آموزان برگزاری یک رویداد ورزشی را تجربه خواهند کرد و دبیران و معلمان تربیت بدنی به عنوان مسئول فنی برگزاری المپیاد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 22 ساعت پیش
اعلام جزئیات بسته تکمیلی سهمیه سوخت

اعلام جزئیات بسته تکمیلی سهمیه سوخت به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد ، جعفر سالاری نسب مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی چهارمحال و بختیاری گفت: سهمیه بنزین آژانس شهری یا تاکسی تلفنی ها برای خودرو های تک سوز 200 لیتر و برای خودرو های دوگانه سوز 120 لیتر اعلام شده است.
او افزود: این سهمیه در دوم ماه آینده و بعد از آن در پایان هر ماه به صورت اعتباری در کارت رانندگان شارژ می شود.
سالاری نسب اضافه کرد: سهمیه بنزین تاکسی های بین شهری هم به صورت ماهانه 750 لیتر برای خودرو های تک سوز و 450 لیتر برای خودرو های دوگانه سوز در نظر گرفته شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 22 ساعت پیش
هزینه اسکی برای مبتدی ها چقدر است؟

هزینه اسکی برای مبتدی ها چقدر است؟ به گزارش ایسنا، اسکی یکی از محبوب ترین تفریحات زمستانی است که با شروع فصل سرما میزان استقبال از آن زیاد می شود. پیست های توچال، دیزین، دربندسر وشمشک، آبعلی در تهران برای عموم مردم قابل استفاده هستند که با پرداخت هزینه می توان از ساعت 8 یا 9 صبح تا 3 یا 4 بعد از ظهر از آن ها استفاده کرد. در این میان برخی به صورت حرفه ای اسکی می کنند و برخی دیگر از آن به عنوان تفریحی زمستانی و برای گذراندن اوقات فراغت استفاده می کنند اما سوال اینجاست که هزینه اسکی کردن برای مبتدیان چقدر است؟
در این گزارش به بررسی مواردی که مبتدیان برای شروع اسکی به آن نیاز دارند و هزینه های که باید صرف کنند، می پردازیم ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 23 ساعت پیش
زنان سرپرست خانوار و سختی های زندگی

زنان سرپرست خانوار و سختی های زندگی چهرهاش جوان اما دلش پر از آشوب است، همه زیبایی و جذابیتهای زنانه اش در زیر سایه وحشت و اضطراب مخدوش شده و از او زنی همیشه هراس و مادری همیشه نگران ساخته است .
راهروی دادگاه خانواده را بالا و پایین می کند برگه هایی در دست و نگاهی پر از ترس و بی کسی، گویی به دنبال کسی می گردد، گاهی به دیگران تنه می زند و عذر خواهی می کند و در زیر لب خدا را صدا می کند.
راهروی دادگاه خانواده جای شلوغی است، هرکس با یک خواسته و درد حضور دارد و هر کدام گمان می کنند دردشان غیر درمان است و به دنبال رهایی می گردند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 23 ساعت پیش
2 واحد بازیافت غیرمجاز پلاستیک در کهریزک پلمب شد

2 واحد بازیافت غیرمجاز پلاستیک در کهریزک پلمب شد زهره عبادتی روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: در این 2 واحد، پلاستیک های زباله ای که از سطح پایتخت جمع آوری شده بود به صورت غیرمجاز و غیربهداشتی بازیافت می شد.
وی ادامه داد: این واحدها در گشت زنی ماموران حفاظت محیط زیست ری شناسایی شد.
عبادتی خاطر نشان کرد: این واحدهای غیرمجاز به دلیل دفع فاضلاب پلاستیک، آلوده کردن خاک و سوزاندن پسماند موجب ایجاد بوی بد و آلودگی هوا می شدند که با دستور قضایی پلمب شد و خاطیان به مراکز قضایی معرفی شدند. ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 23 ساعت پیش
آموزش و پرورش استثنایی یزد با کمبود نیرو مواجه است

آموزش و پرورش استثنایی یزد با کمبود نیرو مواجه است به گزارش خبرنگار مهر ، مصطفی پایدار در جلسه شورای آموزش و پرورش که به دستور جلسه بررسی وضعیت هنرستانهای یزد و آموزش و پرورش استثنایی برگزار شد، اظهار داشت: دانش آموزان استثنایی استان یزد که آمار آنها به 2 هزار و 955 نفر رسیده است، هم اکنون در 73 مرکز مشغول به تحصیل و فراگیری آموزش های مورد نیاز خود هستند.
وی با بیان اینکه آموزش و پرورش استثنایی علاوه بر آموزش، رسالت توانبخشی را نیز بر عهده دارد، عنوان کرد: با شکل گیری سازمان آموزش و پرورش استثنایی در سال 82، روند کار آموزش و توانبخشی به دانش آموزان خاص شتاب گرفته است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 23 ساعت پیش
نیمی از جمعیت پناهجویان را زنان تشکیل می دهند

نیمی از جمعیت پناهجویان را زنان تشکیل می دهند سلامت نیوز : نماینده برنامه جهانی غذا در ایران با اشاره به اینکه این سازمان 30 هزار پناهنده تحت پوشش دارد که نیمی از جمعیت آنان را زنان تشکیل می دهند، گفت: توانمندسازی این زنان برای تامین برنامه های معیشتی، هدف اصلی برنامه جهانی غذا در ایران است؛ چرا که بازگشتی پایدار است که فرد بتواند روی پای خود بایستد.
نگار گرامی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به این که برنامه جهانی غذا در سال 1342 تاسیس شد و نخستین برنامه آن در زلزله بویین زهرا در ایران کلید خورد، افزود: برنامه جدی این سازمان امداد غذایی است ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 23 ساعت پیش
پیشنهاد استانداری قم برای افزایش سهمیه برخی خودروها

پیشنهاد استانداری قم برای افزایش سهمیه برخی خودروها به گزارش خبرگزاری صدا و سیما معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قم دیشب در برنامه گفتگوی خبری سیمای مرکز قم با اشاره به ابلاغیه وزارت کشور مبنی بر تشکیل ستاد پایش سامانه حمل و نقل شهری در همه استان ها گفت: در اولین گام، با پیشنهاد تمام استان ها، سهمیه تاکسی های دوگانه سوز از 200 لیتر به 250 لیتر در ماه افزایش یافت.
محسن بهشتی از تشکیل روزانه این ستاد خبر داد و گفت: در سه جلسه این ستاد در سه روز گذشته پیشنهادات استان قم مبنی بر افزایش سهمیه بنزین آمبولانس ها از 500 به750 لیتر ، تقاضای اختصاص سهمیه برای امداد خودروها ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 28 روز و 0 ساعت پیش
پست 400 کیلوولت ایوانکی گرمسار افتتاح شد

پست 400 کیلوولت ایوانکی گرمسار افتتاح شد به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، سید محمد موسوی زاده ضمن بیان اینکه صبح دوشنبه پست 400 کیلوولت ایوانکی گرمسار با حضور وزیر نیرو افتتاح و به بهره برداری رسید، ابراز داشت: برای این طرح که در فضایی به مساحت 276 هزار مرتع افتتاح شد 860 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.
او افزود: بهبود وضعیت ولتاژ در پست های فوق توزیع ایوانکی جنت آباد و پست های برنامه ریزی شده آتی، پیشگیری از پربار شدن ترانسفورماتور، تغذیه پست فوق توزیع اختصاصی مشترکان جدید صنعتی و تغذیه مشترکان در منطقه ایوانکی از دیگر اهداف این طرح محسوب می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 28 روز و 0 ساعت پیش
برگزاری دوره آموزش محیط زیست به مربیان پیش دبستانی

برگزاری دوره آموزش محیط زیست به مربیان پیش دبستانی به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد ، شهرام احمدی مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری گفت: آموزش بسته آموزشی محیط زیست ویژه مربیان کودکان پیش دبستانی با آموزش مربیان پیش دبستانی ناحیه 1 شهرکرد انجام شد.
او افزود: در این دوره کارشناسان حفاظت محیط زیست استان، بیش از 100 نفر از مربیان پیش دبستانی آموزش و پرورش ناحیه 2 شهرستان شهرکرد را در دبیرستان فجراسلام شهر شهرکرد آموزش دادند.
احمدی اضافه کرد: این بسته آموزشی حاصل دانش، خرد، تجربه و تعامل ارزنده اساتید دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 28 روز و 2 ساعت پیش
ارمغان گرمایش جهانی برای افراد/ بیماری هایی که زیر سر مرگ محیط زیست است!

ارمغان گرمایش جهانی برای افراد/ بیماری هایی که زیر سر مرگ محیط زیست است! به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان ، گزارش های متعددی هشدار می دهند که پزشکان از مقامات جهان خواسته اند که برای نجات محیط زیست اقدامی انجام دهند، به این دلیل که گرمایش جهانی منجر به بروز بیماری های مختلف در کودکان شده است.
محققان گفتند که میزان انتشار کربن باید 7/7 درصد در سال کاهش یابد؛ گرمایش جهانی یا گرم شدن زمین نام پدیده ای است که منجر به افزایش میانگین دمای زمین و سطح اقیانوس ها شده است.
گزارش ها حاکی از آن است، آلودگی در حال حاضر منجر به مرگ سالانه 2.9 میلیون نفر در سراسر جهان می شود و بازدهی محصولات را کاهش داده که همین موضوع تبعات تغذیه ای در پی خواهد داشت. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: اجتماعی انتشار : 28 روز و 4 ساعت پیش
فعالیت نیروی انسانی در مدارس متناسب با جنسیت دانش آموزان

فعالیت نیروی انسانی در مدارس متناسب با جنسیت دانش آموزان به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، در حالی که در روزهای اخیر شایعه ای با عنوان فعالیت دو معلم آقا در یکی از مدارس دخترانه یکی از شهرستان زنجان شنیده می شد اما با پیگیری های انجام شده توسط خبرنگار خبرگزاری فارس موضوع رد شد.
رهبر طوماری مدیر روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان در گفت و گو با خبرنگار فارس در زنجان در این زمینه با اشاره به قوانین پیش بینی شده در زمینه جذب نیروهای انسانی در مدارس اظهار کرد: نیروهای فعال در مدارس باید متناسب با جنسیت انتخاب شوند و اجازه تدریس معلم آقا به دانش آموزان دختر داده نمی شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 28 روز و 5 ساعت پیش
عشایر به برق قابل حمل مجهز می شوند

عشایر به برق قابل حمل مجهز می شوند به گزارش ایسنا، به طور کلی 21 میلیون نفر از جمعیت ایران در روستاها زندگی می کنند که 26 درصد جمعیت ایران را به خود اختصاص داده اند. 50 درصد شبکه برق روستایی کشور قدمت بالای 25 سال دارد و فرسوده است. به همین دلیل بیش از 85 درصد اعتبارات داخلی و منابع حاصل از عوارض برق صرف به سازی، توسعه، نگهداری و رفع فرسودگی شبکه های موجود روستایی شده و کمتر از 15 درصد آن به بخش برق رسانی روستاها و عشایر اختصاص پیدا کرده است. وزارت نیرو هم اعلام کرده قصد دارد در سال جاری به 400 روستای کشور برق رسانی کند.
براساس آمار سازمان ملل ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 28 روز و 6 ساعت پیش
بازی با جان بیماران اورژانسی به بهانه اعتراض

بازی با جان بیماران اورژانسی به بهانه اعتراض آشوب گران بدون توجه به این موضوع که شاید بیماری نیاز فوری به خدمات درمانی داشته باشد، مسیرهای عبور و مرور شهری را مسدود کردند و بیماران اورژانسی را به سمت و سوی مرگ کشاندند.
گروه سلامت خبرگزاری فارس- محمد رضازاده: با اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین و سهمیه بندی آن، اعتراضاتی در نقاط مختلف کشور انجام شد؛ اعتراضاتی که رفته رفته به سمت و سوی آشوب و تخریب اموال عمومی کشیده شد و در نهایت باز هم این اغتشاش گران بودند که نه تنها اموال عمومی را تخریب کردند، بلکه با اقدامات نابهنجار جان بیماران و مردم را به بازی گرفتند. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اجتماعی انتشار : 28 روز و 6 ساعت پیش
دفترچه بیمه شدگان اجباری تأمین اجتماعی چگونه تمدید می شود؟

دفترچه بیمه شدگان اجباری تأمین اجتماعی چگونه تمدید می شود؟ به گزارش افکارنیوز ،
محمدحسن زدا، قائم مقام سازمان تأمین اجتماعی درباره مدت اعتبار دفترچه های درمانی بیمه شدگان و مستمری بگیران اظهار داشت: ابهاماتی درباره نحوه تأمین اعتبار دفترچه های درمانی برای بیمه شدگان مطرح می شود.
اخبار اجتماعی - وی ادامه داد: براساس توافق و قراردادی که مابین بیمه شده و سازمان تأمین اجتماعی منعقد می شود، نسبت به تأمین اعتبار دفترچه های درمانی آنها اقدام خواهد شد.
قائم مقام سازمان تأمین اجتماعی خاطرنشان کرد: اگر بیمه شده ای بیمه اختیاری و یا مشاغل آزاد باشد، براساس پرداخت حق بیمه خود که 3 و 6 ماه و یا یک سال است ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 28 روز و 6 ساعت پیش
قانون درباره مرخصی کارگر چه می گوید؟/ مرخصی ها چند نوع هستند؟

قانون درباره مرخصی کارگر چه می گوید؟/ مرخصی ها چند نوع هستند؟ به گزارش خبرنگار حوزه حقوقی- قضایی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان ، بر اساس قانون بیمه و کار در ایران مرخصی انواع مختلفی دارد که متداول ترین تقسیم بندی آن به مرخصی های با حقوق و بی حقوق تقسیم می شود.
البته نوع دیگری از مرخصی ها مانند مرخصی استحقاقی، مرخصی ساعتی، استعلاجی، زایمان و غیره هم وجود دارد که بر اساس آن حقوق کار مشخص می شود.
مرخصی استحقاقی نوعی از مرخصی است که به تمام کارمندان به میزان 2.5 روز در ماه و مجموعا 26 روز در سال مرخصی داده می شود، البته کارمندان می توانند 9 روز از مرخصی خود را ذخیره نگه دارند و سال بعد آن ها را دریافت کنند یا در انتهای سال اگر از مرخصی های ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 28 روز و 7 ساعت پیش
چه تخلفاتی علاوه بر جریمه منجر به توقیف وسایل نقلیه خواهند شد؟

چه تخلفاتی علاوه بر جریمه منجر به توقیف وسایل نقلیه خواهند شد؟ به گزارش، تخلفات راهنمایی و رانندگی درجات مختلفی دارد و به همین دلیل، واکنش پلیس در برابر آن ها همیشه یکسان نیست. برای برخی از تخلفات فقط جریمه تعیین می شود، اما تخلفاتی هم وجود دارد که علاوه بر جریمه، به توقیف وسیله نقلیه نیز منجر می شود.
بنا بر ماده 8 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی، اگر متخلف ظرف چهار ماه از تاریخ ابلاغ برگ جریمه، جریمه مربوط را پرداخت نکند، پلیس راهور با اخطار کتبی به او ابلاغ می کند که یک ماه برای پرداخت جریمه مهلت دارد. در صورتی که این مهلت به پایان برسد و متخلف باز هم جریمه را نپردازد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 28 روز و 7 ساعت پیش
آشوب در غرب استان تهران/شهادت یک بسیجی

آشوب در غرب استان تهران/شهادت یک بسیجی به گزارش تابناک به نقل از مهر: عده ای آشوبگر که از برخی اعتراضات آرام و مسالمت آمیز مردمی سوء استفاده کردند، اقدام به تخریب اموال عمومی و آسیب رساندن به فروشگاه های زنجیره ای، بانک ها و ادارات در شهرستان های ملارد، شهریار و قدس کردند.
عملکرد سازمان یافته عده ای که مشخصا برای ایجاد آشوب آموزش دیده بودند، باعث خسارات شدید به بیت المال و آتش زدن اموال عمومی شد.
نیرو های انتظامی و بسیج که سعی در آرام کردن اوضاع و حراست از اموال مردمی داشتند، نیز از حمله وحشیانه این اوباش بی نصیب نماندند. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اجتماعی انتشار : 28 روز و 7 ساعت پیش
شرایط و هزینه های پیوند کلیه / عمر کلیه پیوندی چند سال است؟

شرایط و هزینه های پیوند کلیه / عمر کلیه پیوندی چند سال است؟ به گزارش، مجید رمضانی، ضمن بیان شعار امسال هفته حمایت از بیماران کلیوی، مبنی بر "حمایت از کلیه به عنوان یک اصل اساسی در حفظ و بقای خانواده"، گفت: شایع ترین علت بیماری کلیوی که منجر به دیالیز یا پیوند می شود، دیابت است و شعار متخصصان دیابت نیز در رابطه با حفاظت از کلیه است. در این زمینه مصرف منظم دارو ها و انجام آزمایشات مکرر به حفظ سلامت کلیه کمک می کند.
وی با اشاره به اینکه انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی سابقه ای نزدیک به 40 سال قبل دارد، اظهار کرد: این انجمن با حمایت خیرینی که شاید اکنون در بین ما نباشند، کارخود را آغاز کرده و بدون بودجه دولتی به حمایت بیماران برخواسته ایم ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 28 روز و 8 ساعت پیش
بالاترین آمار خودکشی دانشجویان متعلق به کدام کشور ها است؟

بالاترین آمار خودکشی دانشجویان متعلق به کدام کشور ها است؟ به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از میزان، شرایط جامعه امروز موجب آن شده که افکار خودکشی در تمام قشر ها رنگ بگیرد.حالا با شرایط اقتصادی و مشکلات مالی که پایان ندارد، نه تنها افرادی که بهره ای از سواد و دانش ندارند، بلکه دانشجویان و نخبگان به خودکشی فکر می کنند و وقتی شرایط را نابهنجار می بینند، تصمیم به عملی کردن افکار خود می گیرند.
در همه جوامع ورود به دانشگاه به منزله دستیابی به شغل بهتر و درآمد بالاتر است؛ امید به اینکه جایگاه اجتماعی بالاتر محقق شود و همه آنچه که از کودکی تا جوانی در ذهن نقش بسته است، در دنیای واقعی رخ دهد ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 28 روز و 8 ساعت پیش
سهمیه تاکسی های دوگانه سوز 250 لیتر می شود

سهمیه تاکسی های دوگانه سوز 250 لیتر می شود شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در اطلاعیه شماره 5، جزئیات بسته تکمیلی سهمیه سوخت ناوگان حمل و نقل شهری و بین شهری را به شرح جدول ذیل اعلام کرد:
1) مطابق بسته مصوب سهمیه بنزین برای ناوگان آژانس شهری (تاکسی تلفنی) برای آن دسته از خودروهایی که تاکنون توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت یا سازمان شهرداری های کشور ساماندهی شده اند، به میزان 200 لیتر برای خودروهای تک سوز و 120 لیتر برای خودروهای دوگانه سوز، طی دو ماه آینده در پایان هر ماه به صورت اعتباری و پس از معرفی کارت، در کارت بانکی رانندگان شارژ می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اجتماعی انتشار : 28 روز و 8 ساعت پیش
مدارس و دانشگاه های شیراز و کازرون تعطیل است

مدارس و دانشگاه های شیراز و کازرون تعطیل است به گزارش تابناک به نقل از ایرنا روابط عمومی آموزش و پرورش استان فارس شامگاه یکشنبه اعلام کرد: همه مدرسه ها در شهر شیراز در 2 نوبت صبح و عصر دوشنبه تعطیل است.
همچنین طبق این اعلام، همه مدارس کازرون نیز دوشنبه تعطیل خواهد بود.
همچنین بنا به اعلام استانداری فارس همه دانشگاه های شیراز و کازرون در روز دوشبه تعطیل است.
مدارس شیراز در روز های شنبه (نوبت عصر) و تمام روز یکشنبه تعطیل اعلام شد که این تعطیلات شامل دانشگاه های این شهر نیز شد.
به نظر می رسد این تعطیلی ها برای اجتناب از آسیب رسیدن به دانش آموزان و دانشجویان به دلیل اعتراض ها به اصلاح قیمت بنزین باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اجتماعی انتشار : 28 روز و 8 ساعت پیش
بحران جرایم ناشی از نفرت در آمریکا

بحران جرایم ناشی از نفرت در آمریکا بر اساس آماری که به تازگی منتشر شده شمار جرایم ناشی از نفرت در آمریکا افزایش یافته است.
آمار منتشر شده در گزارش سالانه جرایم ناشی از نفرت که به سازمان اف بی آی ارسال شده نشان از 16039 مورد پرونده جرایم ناشی از نفرت دارد.
به گزارش سی ان ان، آخرین گزارش ها حاکی از آن است که در سال 2018، 7120 مورد جرایم ناشی از نفرت از سوی سازمان های اجرای قانون به سازمان اف بی آی گزارش شده است.
درحال حاضر تعداد کل پرونده های مربوط به این نوع از جرایم در آمریکا 7036 مورد گزارش شده که با انگیزه تعصبی رخ داده است. در 84 پرونده فرد مهاجم بیش از یک انگیزه برای انجام این جرم داشته است. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اجتماعی انتشار : 28 روز و 10 ساعت پیش
مهلت ثبت نام تکمیل ظرفیت ارشد تمدید شد

مهلت ثبت نام تکمیل ظرفیت ارشد تمدید شد به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، مهلت ثبت نام در مرحله تکمیل ظرفیت کدرشته محل های آزمون کارشناسی ارشد سال 1398 دانشگاه ها از جمله دانشگاه آزاد تا روز سه شنبه 28 آبان ماه جاری تمدید شد.
بر اساس این گزارش، به منظور مساعدت با داوطلبانی که تاکنون موفق به انتخاب رشته در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1398 نشده اند، مهلت ثبت نام در این مرحله تا ساعت 24 روز سه شنبه 28 آبان 98 تمدید شده است و داوطلبانی که تا کنون انتخاب رشته کردند نیز می توانند در این مهلت تمدید شده نسبت به ویرایش اطلاعات خود اقدام کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 28 روز و 10 ساعت پیش
توزیع داروهای انحصاری توسط دو یا سه شرکت پخش

توزیع داروهای انحصاری توسط دو یا سه شرکت پخش به گزارش ایلنا، کیانوش جهانپور اظهار داشت: لزوم توزیع کنترل شده داروهای وارداتی و تولید داخل انحصاری، رفع موضوع تعیین سقف پرداخت در داروخانه های دولتی و ضرورت تعیین تکلیف تعهدات مالی انجام نشده سال 96 دانشگاه ها بابت پرداخت از طریق اوراق ارائه شده از طرف بیمه ها بخشی از گزارشات و موارد مطرح شده در این جلسه بود.
وی افزود: بنا شد سه دانشگاه علوم پزشکی استان تهران در موارد ویژه و فوری برای رسیدگی به گزارشات تخلفات شرکت های پخش فارغ از حوزه نظارتی دانشگاه راسا اقدام و نتیجه را به سازمان غذا و دارو منعکس کنند ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اجتماعی انتشار : 28 روز و 10 ساعت پیش
واریز یارانه نقدی ساعت 24 امشب (یکشنبه)

واریز یارانه نقدی ساعت 24 امشب (یکشنبه) یارانه نقدی آبان ساعت 24 امشب واریز می شود و به ازای هر نفر 45 هزار و 500 تومان است.
همزمان با یارانه، حداقل مستمری مددجویان کمیته امداد و سازمان بهزیستی به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود.
آنطور که سازمان مدیریت و برنامه ریزی هم اعلام کرده، بسته حمایتی یارانه سوخت برای 317 هزار خانوار که 80 درصد جمعیت استان می شود، به زودی به حساب مشمولان واریز می شود. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اجتماعی انتشار : 28 روز و 11 ساعت پیش
بخش خبری دانشگاه در صدا و سیمای مرکز سمنان راه اندازی شد

بخش خبری دانشگاه در صدا و سیمای مرکز سمنان راه اندازی شد به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، نشست هم اندیشی راه اندازی بخش ویژه خبری دانشگاه با حضور مدیر کل صدا و سیمای مرکز سمنان، رئیس دانشگاه سمنان، معاونت اطلاعات و اخبار صدا و سیما و نیز نمایندگان دانشگاه های استان به میزبانی دانشگاه سمنان برگزار شد.
رئیس دانشگاه سمنان در این نشست با اشاره به محدود بودن زمان مجموعه های خبری صدا و سیما و از سویی دیگر با توجه به اهمیت موضوع علم و فناوری خواستار ایجاد باکس خبری با موضوع دانشگاه ها شد.
دکتر مسعود نصیری با بیان اینکه یک دهم جمعیت استان را دانشجویان تشکیل می دهند گفت ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 28 روز و 12 ساعت پیش
توزیع داروهای انحصاری توسط دو یا سه شرکت پخش

توزیع داروهای انحصاری توسط دو یا سه شرکت پخش به گزارش ایلنا، کیانوش جهانپور اظهار داشت: لزوم توزیع کنترل شده داروهای وارداتی و تولید داخل انحصاری، رفع موضوع تعیین سقف پرداخت در داروخانه های دولتی و ضرورت تعیین تکلیف تعهدات مالی انجام نشده سال 96 دانشگاه ها بابت پرداخت از طریق اوراق ارائه شده از طرف بیمه ها بخشی از گزارشات و موارد مطرح شده در این جلسه بود.
وی افزود: بنا شد سه دانشگاه علوم پزشکی استان تهران در موارد ویژه و فوری برای رسیدگی به گزارشات تخلفات شرکت های پخش فارغ از حوزه نظارتی دانشگاه راسا اقدام و نتیجه را به سازمان غذا و دارو منعکس کنند ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 28 روز و 12 ساعت پیش
سبک زندگی شهدا محور تولید محتوای کتب قرار گیرد

سبک زندگی شهدا محور تولید محتوای کتب قرار گیرد رحیم نریمانی، مدیرکل اسناد و انتشارات بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان امروز، 26 آبان ماه در نشست تحلیلی و بررسی نقش رسانه کتاب در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب که در حاشیه پانزدهمین نمایشگاه کتاب گیلان برگزار شد، با تاکید بر لزوم آسیب شناسی پدیده های مرتبط با حوزه نشر، نویسندگی و رسانه، اظهار کرد: نمایشگاه کتاب یک رخداد فرهنگی است که طوفان فکری ایجاد می کند.
وی بیانیه گام دوم انقلاب را نقشه راه نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست که توسط مقام معظم رهبری تدوین شده و افزود: این بیانیه شاخص های توسعه انسانی را به عنوان یک ابزار پیشران برای تحقق اهداف فرهنگی کشور معرفی می کند که می تواند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 28 روز و 12 ساعت پیش
احیای بیش از 20 هکتار از عرصه های مرتعی

احیای بیش از 20 هکتار از عرصه های مرتعی به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز ، حسن خسروانیان رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پاسارگاد اظهار کرد: در طرح احیای پوشش گیاهی و پیشگیری از روند بیابانزایی 25 هکتار از عرصه های مرتعی شهرستان پاسارگاد احیاء و سبز خواهد شد.
او افزود: در این طرح بخشی از اراضی ملی در حوضه های آبخیز رحیم آباد و اسلام آباد واقع در طرح های مرتعداری رحیم آباد، بوکان و عسم این شهرستان با انجام عملیات بیولوژیکی و با روش کپه کاری احیاء خواهد شد.
خسروانیان ادامه داد: اعتبار لازم برای اجرای این عملیات از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی تامین و هزینه خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 28 روز و 13 ساعت پیش
پیگیری حساب های دارویی و تجهیزات پزشکی بیمارستان ها

پیگیری حساب های دارویی و تجهیزات پزشکی بیمارستان ها به گزارش خبرگزاری مهر ، کیانوش جهانپور، اظهار داشت: لزوم توزیع کنترل شده داروهای وارداتی و تولید داخل انحصاری، رفع موضوع تعیین سقف پرداخت در داروخانه های دولتی و ضرورت تعیین تکلیف تعهدات مالی انجام نشده سال 96 دانشگاه ها بابت پرداخت از طریق اوراق ارائه شده از طرف بیمه ها بخشی از گزارشات و موارد مطرح شده در این جلسه بود.
وی افزود: بنا شد سه دانشگاه علوم پزشکی استان تهران در موارد ویژه و فوری برای رسیدگی به گزارشات تخلفات شرکت های پخش فارغ از حوزه نظارتی دانشگاه راسا اقدام و نتیجه را به سازمان غذا و دارو منعکس کنند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 28 روز و 13 ساعت پیش
مدارس شیراز تعطیل شدند

مدارس شیراز تعطیل شدند حمیدرضا شعبانی ، مدیر روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش فارس از تعطیلی تمام مقاطع تحصیلی در تاریخ 27 آبان ماه 98 خبر داد و به خبرنگار خبرگزاری شبستان در شیراز گفت: مدارس 2 شیفت در تمام مقاطع تعطیل است.
پایان پیام/ 130 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 28 روز و 14 ساعت پیش
راه اندازی بخش خبری دانشگاه در صدا و سیمای مرکز سمنان

راه اندازی بخش خبری دانشگاه در صدا و سیمای مرکز سمنان به گزارش خبرگزاری صداوسیمای استان سمنان ، نشست هم اندیشی راه اندازی بخش ویژه خبری دانشگاه با حضور مدیر کل صدا و سیمای مرکز سمنان، رئیس دانشگاه سمنان، معاونت اطلاعات و اخبار صدا و سیما و نیز نمایندگان دانشگاههای استان به میزبانی دانشگاه سمنان برگزار شد.
رئیس دانشگاه سمنان در این نشست با اشاره به محدود بودن زمان مجموعه های خبری صدا و سیما و از سویی دیگر با توجه به اهمیت موضوع علم و فناوری خواستار ایجاد باکس خبری با موضوع دانشگاه ها شد .
دکتر مسعود نصیری با بیان اینکه یک دهم جمعیت استان را دانشجویان تشکیل می دهند گفت ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 28 روز و 14 ساعت پیش
حضور پلیس امنیت اقتصادی در 10بندر

حضور پلیس امنیت اقتصادی در 10بندر به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، سردار محمد رضا مقیمی با اشاره به علل و عوامل شکل گیری پلیس امنیت اقتصادی اظهار کرد: پلیس امنیت اقتصادی با این هدف که قبل از اینکه جرمی شکل بگیرد وارد عمل می شود، در واقع پیش بینی و پیشگیری را در سر لوحه اقدامات خود قرار داده و در صورت نیاز اقدام مقتضی صورت می گیرد.
رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا در تشریح برنامه و اقدامات پیش روی این پلیس بیان کرد: یکی از برنامه هایی که برای پلیس امنیت اقتصادی حائز اهمیت می باشد، استقرار در بنادر است که در حال حاضر در 10 بندر مستقر شده ایم و ان شاء الله به دستاورد و نتایج مثبت و مطلوبی خواهیم رسید ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 28 روز و 15 ساعت پیش
مدارس خود را برای اجرای سند تحول باید مناسب سازی کنیم

مدارس خود را برای اجرای سند تحول باید مناسب سازی کنیم به گزارش خبرنگار مهر مراسم اختتامیه دومین همایش ملی هویت کودکان ایرانی در دوره پیش دبستانیعصر یکشنبه با حضور رضوان حکیم زاده معاون اموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در سالن دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین برگزار شد.
خیرالله رحمانی در این مراسم گفت: یکی از رویکردهای ما در سند تحول توجه به هویت و فرهنگ کودکان در دوره پیش دبستانی است.
وی بیان کرد: در سند تحول باید دانش آموزان را به مراتب حیات طیبه رهنمون کنیم لذا نیازمند مدرسه ای مناسب با شرایط کنونی هستیم.
رحمانی تصریح کرد: آینده جامعه ما در گرو مدرسه امروز ماست لذا باید از همه ظرفیت ها استفاده کنیم تا به اهداف همایش دست ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 28 روز و 15 ساعت پیش
استخدام کارشناس اداری و منابع انسانی در یک شرکت در تهران

استخدام کارشناس اداری و منابع انسانی در یک شرکت در تهران کارشناس اداری و منابع انسانی 7 سال حداکثر 30 حداقل کارشناسی ترجیحا" رشته مدیریت منابع انسانی
تسلط کامل به ICDL
تسلط بر فرآیند آموزش کارکنان
تسلط بر فرآیند مدیریت عملکرد
تسلط بر فرآیند جذب و نگهداشت
تسلط بر قوانین کار و تامین اجتماعی
آشنایی بر نظام طبقه بندی مشاغل
تسلط بر سیستم کارکرد نیروی انسانی
از متقاضیان واجد شرایط خواهشمندیم رزومه خود را به آدرس ایمیل زیر ارسال نمایند.
ایمیل resume.hr9898@gmail.com
لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 28 روز و 15 ساعت پیش
آغاز به کار پایگاه بسیج محله زینبیه دامغان

آغاز به کار پایگاه بسیج محله زینبیه دامغان به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، پایگاه بسیج شهید مدنی زینبیه دامغان در زمینی به مساحت 100 متر مربع شامل اتاق فرهنگی، سالن جلسات و آموزش است و با اعتبار 80 میلیون تومان ساخته شده است.
این پایگاه که 150 نفر عضو دارد و ساماندهی بسیجیان محلی و اجرای برنامه های فرهنگی ومعنوی وگشت های محله محور از اهداف فعالیت آن است.
انتهای پیام / گ
پایگاه بسیج شهید مدنی زینبیه دامغان افتتاح شد ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 1 ساعت پیش
پژوهشگران و فناوران برتر دانشگاه خلیج فارس تجلیل شدند

پژوهشگران و فناوران برتر دانشگاه خلیج فارس تجلیل شدند به گزارش ایرنا، رئیس دانشگاه خلیج فارس در این آیین گفت: مقالات این دانشگاه از لحاظ کمی روبه رشد و مطلوب است و امیدواریم از لحاظ کیفی نیز این رشد مطلوب نمایان شود.
عبدالمجید مصلح افزود: در چند وقت اخیر مقالات اسکوپوس (scopus) دانشگاه خلیج فارس رشد 30 درصدی پیدا کرده این درحالی است که نرم کشوری 25 درصد است.
اسکوپوس یکی از نمایه های استنادی معتبر و شناخته شده است که اطلاعات کتاب شناختی حدود 60 میلیون سند را در خود جمع آوری کرده است.
اسکوپوس اطلاعات محصولات حدود 5 هزار ناشر علمی را از سراسر جهان در خود جای داده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 1 ساعت پیش
آغاز "مشق ما" در سیستان و بلوچستان

آغاز "مشق ما" در سیستان و بلوچستان به گزارش ایسنا- به گزارش اداره کل تعاونف کار و رفاه اجتماعی استان سیستان و بلوچستان، مهرداد جهاندیده افزود: سیستان و بلوچستان اولین استانی است که این طرح با مشارکت معاونت رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت آموزش و پرورش و موسسات و سازمان های خیریه و مردم نهاد در آن اجرا می شود .
وی گفت: در مرحله اول این طرح، 21 هزار و 288 کودک و دانش آموز بین 6 تا 11 سال بازمانده از تحصیل در سیستان و بلوچستان شناسایی شده اند که با کمک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان های مردم نهاد و خیریه حمایت های اجتماعی برای بازگشت آنان به چرخه آموزش انجام می شود . ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 1 ساعت پیش
84 درصد مهابادی ها برای کارت ملی هوشمند اقدام کرده اند

84 درصد مهابادی ها برای کارت ملی هوشمند اقدام کرده اند سلیمان کاوه روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از جمعیت 241 هزار و 622 نفری این شهرستان، 183 هزار و 224 نفر واجد شرایط دریافت کارت ملی هوشمند هستند که از این تعداد، 152 هزار و 839 نفر تا پایان آبان ماه برای دریافت این کارت نام نویسی کرده اند.
وی اضافه کرد: شهروندان مهابادی برای ثبت نام کارت ملی هوشمند می توانند به سه دفتر پیشخوان و اداره پست این شهرستان مراجعه کرده و مراحل ثبت نام خود را انجام دهند.
وی بیان کرد: مراجعه کنندگان برای دریافت کارت هوشمند ملی باید حداکثر 310 هزار ریال پرداخت کنند که از این رقم 110 هزار ریال بابت هزینه صدور کارت و تحویل آن است و 200 ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 2 ساعت پیش
خیران بیش از 143 میلیون تومان به مرکز نیکوکاری ماسال کمک کردند

خیران بیش از 143 میلیون تومان به مرکز نیکوکاری ماسال کمک کردند عقیل گنجه در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان از ماسال، با بیان اینکه مرکز نیکوکاری در کنار کمیته امداد نسبت به خدمات رسانی به نیازمندان فعالیت می کند، اظهار کرد: راه اندازی مرکز نیکوکاری سبب رفع مشکلات خانوار بی بضاعت از طریق خیران همان محل و منطقه شده است.
مسئول اجرایی مرکز نیکوکاری امام حسن مجتبی(ع) ماسال با بیان اینکه مردم از روند کمک های مرکز نیکوکاری به نیازمندان مطلع و بیشتر کمک می کنند، افزود: واگذاری کارها به مردم با رویکرد فقرزدایی باعث بالا رفتن نرخ شتاب خدمات رسانی به نیازمندان شده است . ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 2 ساعت پیش
تولیدکنندگان محصولات زراعی و باغی باید دارای بارکد مشخص شوند

تولیدکنندگان محصولات زراعی و باغی باید دارای بارکد مشخص شوند عباس پاپی زاده بالنگان عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در خصوص نظارت بر تولید محصولات زراعی و کشاورزی سالم، گفت: متولی خاصی در زمینه رصد و پایش باقی مانده سموم و مواد شیمیایی در محصولات کشاورزی وجود ندارد، در حال حاضر سازمان غذا و دارو نمونه برداری هایی در سطح میادین میوه و تره بار انجام می دهد اما به دلیل اینکه بحث جرم انگاری وجود دارد و باید به صورت قانونی برخورد شود اتفاق خاصی رخ نمی دهد.
نمونه برداری و آزمایش باقی مانده سموم در محصولات کشاورزی و باغی تنها جهت اطلاع رسانی انجام می شود ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 2 ساعت پیش
4 هزار دستگاه اتوبوس شهری پایتخت در انتظار نوسازی/ اتوبوس های برقی راهکار اساسی برای کاهش آلودگی هوای تهران

4 هزار دستگاه اتوبوس شهری پایتخت در انتظار نوسازی/ اتوبوس های برقی راهکار اساسی برای کاهش آلودگی هوای تهران داریوش قنبری درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت فرسودگی ناوگان اتوبوسرانی در کلانشهر تهران، گفت: یکی از مشکلات اساسی شهرداری ها در رابطه با نوسازی ناوگان حمل و نقل درون شهری تامین اعتبارات از منابع مالی است بنابراین الزامی است که مسئولان با توجه به حساسیت مسئله، شهرداری را در نوسازی ناوگان اتوبوسرانی یاری دهند.
4 هزار دستگاه اتوبوس شهری پایتخت در انتظار نوسازی
مشاوره پارلمانی شهرداری تهران تصریح کرد: نوسازی 4 هزار دستگاه اتوبوس فرسوده شهری که به اصطلاح عمر مفیدشان را طی کرده اند درکلان شهر تهران الزامی است بنابراین برای جلوگیری از تکرارحوادث تلخ در جابجایی مسافرین ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 2 ساعت پیش
علف زیر پای چمن مصنوعی آموزش و پرورش فاروج

علف زیر پای چمن مصنوعی آموزش و پرورش فاروج به گزارش ایرنا، این پروژه باید در قالب طرح امسال معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش مبنی بر ساخت 110 زمین چمن مصنوعی برای ورزش دانش آموزان شهرستانها در داخل یا کنار مدارس اجرا می شد.
طرح مزبور همسو با سیاست مدرسه محورانه وزارت آموزش و پرورش و با هدف نشاط افزایی در بین دانش آموزان، غنی سازی اوقات فراغت و ارتقای سطح سلامت آنان مصوب شده بود.
مردادماه امسال ایجاد چمن مصنوعی در یکی از مدارس فاروج در نشست شورای آموزش و پرورش تصویب و شرط تخصیص اعتبار آن، ایجاد زیرسازی اولیه فضای مزبور عنوان شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 3 ساعت پیش
بالا رفتن آمار بزهکاری در کشور ماحصل ترک تحصیل در نظام آموزشی

بالا رفتن آمار بزهکاری در کشور ماحصل ترک تحصیل در نظام آموزشی داود محمدی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص عوامل ترک تحصیل دانش آموزان در دوران ابتدایی گفت: بر اساس قانون اساسی آموزش های عمومی رایگان است و دولت موظف است که شرایط آموزش عمومی رایگان را در سراسر کشور فراهم کند البته فراهم کردن شرایط مستلزم اقداماتی است که باید دولت آنها را انجام دهد.
ترک تحصیل در دوران ابتدایی بسیار ناگوار است
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود : متاسفانه با توجه به معضلات اجتماعی، شرایط بد اقتصادی و آسیب های اجتماعی موجود در کشور، ترک تحصیل در کشور علی الخصوص در دوره ابتدایی تبدیل به معضلی حاد شده است ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 3 ساعت پیش
گشت زدن مقطعی اورژانس اجتماعی دردی ازکودکان کار دوا نمی کند

گشت زدن مقطعی اورژانس اجتماعی دردی ازکودکان کار دوا نمی کند علی ابراهیمی درگفت وگوبا خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت ساماندهی کودکان کار در کشور،گفت: نگاه موضعی به ساماندهی کودکان کار توسط اورژانس اجتماعی صحیح نیست زیرا ساماندهی کودکان کار نیازمند ایجاد یک برنامه ریزی فراگیر است تا تمام مشکلات کودکان کار را در بگیرد.
رهایی کودکان کار از اشتغال کاذب نیازمندتزریق مشاوران اجتماعی و ایجاد امکانات اولیه زندگی
نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه سکونت کودکان کار در کنار پل ها و حاشیه شهرها جلوه مناسبی برای کشور در برنخواهد داشت تصریح کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 3 ساعت پیش
40میلیون نفر در کشور زیر خط فقر هستند/ بودجه وزارت بهداشت همسو با نیازهای حوزه درمان تعیین شود

40میلیون نفر در کشور زیر خط فقر هستند/ بودجه وزارت بهداشت همسو با نیازهای حوزه درمان تعیین شود رسول خضری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت ارائه خدمات بیمه ای به بیماران در کشور،گفت: زمانی مقوله بهداشت و درمان در کشور وارد امنیت بهداشتی می شود که رابطه کارآمد میان بیمه ها و هزینه های درمانی ایجاد شود اما متاسفانه هم اکنون چنین رابطه ای در حوزه درمان وجود ندارد.
دریافت خدمات کیفی در حوزه سلامت با نگاه ویژه به بیمه ای پایه ای
نماینده مردم سردشت وپیرانشهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بنابر فرمایش رهبرمعظم انقلاب اسلامی،بیمار نباید به جزء رنج بیماری، رنج دیگه ای داشته باشد و بنابراین باید در گام نخست بیمه های پایه ای در کشور به طور اصولی و ریشه ای کارآمد ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 3 ساعت پیش
غربالگری 4 هزار کودک نهاوندی در طرح سنجش بینایی

غربالگری 4 هزار کودک نهاوندی در طرح سنجش بینایی علی محمد محمدی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در همدان با بیان اینکه هر ساله اول آبان ماه تا 15 دی ماه طرح سنجش بینایی همزمان با سراسر استان در نهاوند نیز اجرا می شود اظهار کرد: امسال تاکنون 4 هزار نفر در طرح غربالگری بینایی شهرستان نهاوند شرکت کرده اند.
وی با بیان اینکه از این تعداد 240 نفر مشکوک به بیماری تنبلی چشم شناسایی شده اند افزود: امسال تاکنون 65 نفر در این غربالگری عینک دریافت کرده و چهار مورد نیز جراحی رایگان چشم داشته اند.
رئیس بهزیستی شهرستان نهاوند با اشاره به اینکه تاکنون در 40 مهدکودک موجود در شهرستان نهاوند 60 درصد طرح غربالگری بینایی به انجام رسیده است ادامه ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 3 ساعت پیش
مشکل قطعی آب شرب اهواز تا هفته آینده مرتفع می شود

مشکل قطعی آب شرب اهواز تا هفته آینده مرتفع می شود به گزارش ایرنا غلامرضا شریعتی شامگاه دوشنبه در بازدید از طرح آبرسانی کانال سلمان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ادامه داد: حدود یک ماه از بروز مشکل در تامین آب شرب مردم اهواز از طریق کانال آبرسانی غدیر می گذرد و مردم این شهر به ویژه ساکنان واقع در مناطق انتهایی کانال آبرسانی همچون مهدیس، کوی رمضان و منبع آب با مشکلاتی مواجه شده اند.
وی گفت: خسارت وارد شده به کانال پای پل طرح آبرسانی غدیر و تاسیسات ام الدبس بالغ بر 700 میلیارد ریال است که به دلیل همین حجم بالا از خسارت، در سال های متمادی مورد تعمیرات اساسی قرار نگرفته است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 3 ساعت پیش
معتادان متمدن و منقل های مجازی

معتادان متمدن و منقل های مجازی در این مطلب آمده است : زمانی که بریتانیای کبیر خورشید در مستعمراتش غروب نمی کرد آنچه را در چنته تجربیاتش داشت به کار برد تا بر سیطره مسلمانان جهان و بویژه ام القرای آن یعنی خاورمیانه چیره شود. بنابراین گام نخست را با ایران شروع کرد تا با وجود ضعف فراوان در دولت قاجار و فقر بی نهایت جامعه از این طریق به مبارزه فرهنگی اجتماعی بپردازد زیرا وجود حسینیه های فراوان و تکیه ها در سطح کشور اجازه نمی داد تا از طریق نفی ایدئولوژی وارد شود بنابراین از دامنه فقر تفکری و اقتصادی ورود کرد تا مسیر را هموار سازد! ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 3 ساعت پیش
پشت پرده موسسه ای که خیریه نیست

پشت پرده موسسه ای که خیریه نیست آفتاب نیوز :
داریوش بیات نژاد در گفت وگو با خبرگزاری فارس، در رابطه با وضعیت مؤسسه خیریه فدک که به تازگی کلیپی از آن در فضای مجازی منتشر شده مبنی بر وضعیت نامساعد معلولان ذهنی در این مرکز توضیح داد: مدیر مؤسسه فدک ادعا می کند که مؤسسه خیریه دارد در حالی که بر اساس ضوابط موجود در بهزیستی پروانه فعالیت این مرکز، خیریه نیست.
وی ادامه داد: برابر قانون، قراردادهایی برای ایجاد مراکز خیریه منعقد می شود که نمی توان در آن تغییر داد بنابراین در این رابطه که مدیر این مرکز مدعی شده که بهزیستی قصد دارد این مجموعه را به صورت دولتی اداره کند یا به کارکنان بازنشسته خود واگذار کند، خلاف واقع است ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 4 ساعت پیش
ساماندهی آموزش های مهارتی در گرو ایجاد نظام یکپارچه

ساماندهی آموزش های مهارتی در گرو ایجاد نظام یکپارچه مجتبی شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزارت علوم در گفت وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، در خصوص آخرین وضعیت طرح ساماندهی آموزش عالی گفت: در حال حاضر وزارت علوم در زمینه اولویت بندی برای ساماندهی آموزش عالی، حذف یا ادغام آن فشار های زیادی را متحمل شده است و در این زمینه نیازمند یک ساماندهی اساسی و ضروری هستیم.
وی ادامه داد: این طرح در حال حاضر در حال بررسی بوده و پیش نویس آن تهیه شده است، اینکه نظام یک پارچه ساماندهی آموزش های مهارتی ایجاد شود، زمان بر است و حتی اگر این نظام مدنظر باشد بالاخره مراکزی که آموزش های مهارتی دارند باید با آن همکاری کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 4 ساعت پیش
313 جهیزیه به زوج های هرمزگانی اعطا شد/ اهدای 8000 جفت کفش به دانش آموزان محروم

313 جهیزیه به زوج های هرمزگانی اعطا شد/ اهدای 8000 جفت کفش به دانش آموزان محروم به گزارش خبرنگار قرآن و فعالیت های دینی خبرگزاری فارس 313 جهیزیه کامل با همت آستان قدس رضوی و با مشارکت دفتر مقام معظم رهبری، نیروی زمینی سپاه پاسداران و ستاد ازدواج گل های علوی به زوج های جوان هرمزگانی اهدا شد.
ارزش هر سری جهیزیه 100 میلیون ریال است که شامل؛ فرش، یخچال، اجاق گاز، ماشین لباسشویی، جاروبرقی، ظروف آشپزخانه و لوزام خواب و برخی کالا های ضروری است.
با همت نمایندگی آستان قدس در هرمزگان تسهیلات قرض الحسنه 6 میلیون تومانی برای هر زوج در نظر گرفته شده بود که به آن ها اهدا شد. همچنین این زوجین تا پایان سال به مشهد مقدس مشرف و میهمان حضرت رضا(ع) خواهند شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 5 ساعت پیش
از ظرفیت کارآفرینان برای توسعه اشتغال روستایی استفاده شود

از ظرفیت کارآفرینان برای توسعه اشتغال روستایی استفاده شود به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی استانداری قم سید محمدرضا هاشمی سرپرست استانداری قم در جلسه هیئت امنای کانون کارآفرینان استان قم طی سخنانی اظهار کرد: کارآفرینان بازوی دولت در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی هستند.
وی با اشاره به مشکلاتی از جمله حاشیه نشینی و مهاجرت از روستاها افزود: در صورتیکه فضای کار برای روستاییان ایجاد شود شاهد کاهش آسیب های اجتماعی خواهیم بود.
هاشمی طرح دولت تدبیر و امید برای ایجاد اشتغال در بخش روستایی را مورد توجه قرار داد و گفت: از ظرفیت های علمی و تجربی کارآفرینان برای توسعه اشتغال با توجه به فرصت بدست آمده بایستی استفاده کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 5 ساعت پیش
کدام کودکان بیشتر در معرض آزار قرار دارند؟

کدام کودکان بیشتر در معرض آزار قرار دارند؟ مرجان انصاری در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به ضرورت پیشگیری های قانونی و اجتماعی در حوزه کودک آزاری های جسمی و جنسی عنوان کرد:کودک آزاری یک آسیب خطرناک اجتماعی است که به جسم و روان کودک لطمات جبران ناپذیری وارد می کند.
این کارشناس ارشد روانشناسی افزود: این آسیب جدی مانند هر معضل اجتماعی و آسیب های جبران ناپذیر در شرایط خاص پیش می آید و با آگاهی بخشی و فرهنگ سازی قابل کنترل و پیشگیری است.
وی اظهار کرد: برخی از کودکان در معرض آسیب های جدی در کودک آزاری جسمی و جنسی قرار دارند که باید نسبت به این کودکان مراقبت های بیشتری اتخاذ شود. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 5 ساعت پیش
تهران، بالاترین شاخص حاشیه نشینی/ لزوم حفظ و ارتقای خود مراقبتی دانش آموزی

تهران، بالاترین شاخص حاشیه نشینی/ لزوم حفظ و ارتقای خود مراقبتی دانش آموزی رستمیان معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، اظهار کرد: حدود یک ششم جمعیت کشور تحت پوشش دانشگاه های استان تهران قرار دارد و مهاجران زیادی از سایر استان های کشور به تهران آمده اند.
معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه داد: در حال حاضر این توانایی در مردم ایجاد شده است تا بتوانند از خود مراقبت کنند، در این بین از سازمان های مختلف انتظار می رود تا با هماهنگی یکدیگر سلامت مردم را تامین و با این کار از بروز آسیب های اجتماعی و اختلالات روانی جلوگیری کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 6 ساعت پیش
پشت پرده موسسه ای که خیریه نیست/ فرصت 2 ماهه برای رفع تخلفات

پشت پرده موسسه ای که خیریه نیست/ فرصت 2 ماهه برای رفع تخلفات داریوش بیات نژاد در گفت وگو با فارس، در رابطه با وضعیت موسسه خیریه فدک که به تازگی کلیپی از آن در فضای مجازی منتشر شده مبنی بر وضعیت نامساعد معلولان ذهنی در این مرکز توضیح داد: مدیر موسسه فدک ادعا می کند که موسسه خیریه دارد در حالی که بر اساس ضوابط موجود در بهزیستی پروانه فعالیت این مرکز، خیریه نیست.
وی ادامه داد: برابر قانون، قراردادهایی برای ایجاد مراکز خیریه منعقد می شود که نمی توان در آن تغییر داد بنابراین در این رابطه که مدیر این مرکز مدعی شده که بهزیستی قصد دارد این مجموعه را به صورت دولتی اداره کند یا به کارکنان بازنشسته خود واگذار کند، خلاف واقع است ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 8 ساعت پیش
اقتصاد کشور با پول نفت درست نمی شود/مردم قلعه گنج را به زندگی امیدوار کردیم

اقتصاد کشور با پول نفت درست نمی شود/مردم قلعه گنج را به زندگی امیدوار کردیم به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، محمد سعیدی کیا در نشست پش از ظهر امروز شورای اداری استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اجرای طرح محرومیت زدایی لنده گفت: خود مسؤولان استان مشتاق اجرای این طرح بودند و ما بعد از قلعه گنج کرمان این شهرستان را به عنوان پایلوت انتخاب کردیم.
رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه شبکه مدیریت برای بررسی طرح محرومیت زدایی لنده تشکیل شده است، افزود: هر هفته جلسه مربوط برای بررسی اقدامات صورت گرفته لنده در تهران تشکیل می شود.
وی در ادامه با تأکید بر اینکه هدایت، حمایت و نظارت از وظایف دولت است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 9 ساعت پیش
کدام کودکان بیشتر در معرض آزار قرار دارند؟

کدام کودکان بیشتر در معرض آزار قرار دارند؟ خبرگزاری ایسنا: یک کارشناس ارشد روانشناسی گفت: برخی از کودکان در معرض آسیب های جدی در کودک آزاری جسمی و جنسی قرار دارند که باید نسبت به این کودکان مراقبت های بیشتری اتخاذ شود.
مرجان انصاری با اشاره به ضرورت پیشگیری های قانونی و اجتماعی در حوزه کودک آزاری های جسمی و جنسی عنوان کرد:کودک آزاری یک آسیب خطرناک اجتماعی است که به جسم و روان کودک لطمات جبران ناپذیری وارد می کند.
این کارشناس ارشد روانشناسی افزود: این آسیب جدی مانند هر معضل اجتماعی و آسیب های جبران ناپذیر در شرایط خاص پیش می آید و با آگاهی بخشی و فرهنگ سازی قابل کنترل و پیشگیری است. ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 9 ساعت پیش
45 درصد مدارس کشور زیر 40 نفر جمعیت دارند

45 درصد مدارس کشور زیر 40 نفر جمعیت دارند به گزارش فارس، سلسله نشست های علمی نقد و بررسی پیرامون مسائل آموزش و پرورش با موضوع بررسی بودجه 98 آموزش و پرورش در حسینیه شهید همت برگزار شد.
فرج الله فتح الله پور معاون امور آموزش و پرورش عمومی و فنی وحرفه ای سازمان برنامه و بودجه کشور در این نشست اظهار کرد: اینکه توزیع منابع بر چه اساسی است باید بگویم ما یک نظام مسائل در کشور باید داشته باشیم که بر اساس آن اولویت بندی هایی انجام شود و توزیع منابع در بخش های مختلف کشور صورت گیرد.
وی ادامه داد: بودجه آموزش و پرورش حدود 10، 11 درصد بودجه عمومی کشور است و بلاخره منابع بودجه عمومی کشور هم محدود است و باید به سرعت به سمت اصلاح روش ها ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 9 ساعت پیش
مدارس استاندارد در اختیار از ما بهتران است/ برای حذف کنکور هیچ صدایی از فرهنگیان نشنیدیم

مدارس استاندارد در اختیار از ما بهتران است/ برای حذف کنکور هیچ صدایی از فرهنگیان نشنیدیم به گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، میرحمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در میزگرد نشست بودجه 98 آموزش و پرورش که توسط کانون تربیت اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: درهر وزارتخانه متولی و نماینده پارلمانی برای ارتباط با نمایندگان دارد که این نمایندگان صد ها برابر بیش از آموزش و پرورش با نماینده های مجلس در ارتباط هستند.
وی ادامه داد: در هفته معلم اعلام می کنیم که معلمی شغل انبیاست اما فراموش می کنیم که معلم نان و غذا هم لازم دارد؛ در هفته معلم این حرفه را گرامی می داریم ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 9 ساعت پیش
وجود 45 هزار مدرسه با جمعیت کمتر از 40 دانش آموز/ مشکلات آموزش و پرورش با افزایش اعتبر حل نمی شود

وجود 45 هزار مدرسه با جمعیت کمتر از 40 دانش آموز/ مشکلات آموزش و پرورش با افزایش اعتبر حل نمی شود به گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، نشست کانون تربیت اسلامی با موضوع بودجه آموزش و پرورش در سال 98 با حضور میر حمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، جبار کوچکی نژاد عضو کمیسیون آموزش مجلس و فتح اله پور معاون تملکی امور آموزش و پرورش و فنی و حرفه ای سازمان برنامه و بودجه عصر امروز برگزار شد.
در این مراسم فتح اله پور با اشاره به اینکه برای برنامه ریزی بودجه توزیع منابع باید در بخش های مختلف کشور مورد توجه قرار گیرد، اظهار کرد: با برنامه ریزی های انجام شده روند اعتبارات در نظر گرفته شده منابع عمومی بودجه آموزش و پرورش حدود 10 تا 11 درصد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 10 ساعت پیش
شرایط برخورداری فرزندان بیمه شدگان و مستمری بگیران از خدمات تامین اجتماعی

شرایط برخورداری فرزندان بیمه شدگان و مستمری بگیران از خدمات تامین اجتماعی به گزارش خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان ، فرزندان دختر و پسر بیمه شدگان و مستمری بگیران تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی با لحاظ شرایطی می توانند از حمایت های این سازمان برخوردار شوند.
به استناد بند 3 ماده 48 قانون حمایت از خانواده مصوب 1391 مجلس شورای اسلامی، تمامی فرزندان پسر بیمه شدگان و مستمری بگیران تحت پوشش این سازمان درصورت احراز هر یک از شرایط زیر از تاریخ لازم الاجرا شدن قانون مذکور (07 /02 /92) استحقاق دریافت حمایت های قانونی را خواهند داشت.
- تا سن 20 سالگی (19 سال تمام) یا پس از آن منحصراً درصورتیکه به تحصیلات دانشگاهی اشتغال داشته باشند ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 10 ساعت پیش
مقابله با مصرف مواد مخدر در خارگ با جدیت بیشتری دنبال شود

مقابله با مصرف مواد مخدر در خارگ با جدیت بیشتری دنبال شود به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام موسی کمالی در نشست شورای اداری خارگ اظهار داشت: همه مسئولان باید در خدمات دهی به مردم از همه ظرفیت ها استفاده کنند و مسئولیت خود را به خوبی اجرا کنند.
وی با بیان اینکه نباید تبعیضی در خدمات دهی به مردم وجود داشته باشد، تصریح کرد: وظیفه ما مسئولان که گوشه ای از نظام مقدس جمهوری هستیم این است که نسبت به وظیفه ای که به ما محول شده احساس مسئولیت کنیم و بی تفاوت نسبت به مسئولیت خود نباشیم.
امام جمعه خارگ با انتقاد از بی تفاوتی برخی افراد نسبت به مسائل پیرامون ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 10 ساعت پیش
تقابل ادامه دار بین نماینده مجلس و مدیرکل آموزش وپرورش بوشهر

تقابل ادامه دار بین نماینده مجلس و مدیرکل آموزش وپرورش بوشهر خبرگزاری مهر - گروه استان ها: آموزش و پرورش نقش بسیار مهمی در حوزه تعلیم و تربیت و ساختن نسل آینده بر عهده دارد و می طلبد که به صورت همه جانبه مورد توجه و حمایت قرار گیرد.
انتظار می رود همگان با درک شرایط و موقعیت حساس آموزش و پرورش برای رفع مشکلات این نهاد و کمک به اجرای برنامه های مد نظر تلاش کنند و این تلاش باید از بدنه آموزش و پرورش شروع شود و دیگر مسئولان نیز در این زمینه ایفای نقش کنند.
چند روزی است که تقابل نماینده مردم شهرستان های بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی و مدیرکل آموزش و پرورش استان علنی شده است و شاهد مجادله ای هستیم که به نفع هیچ کس نیست. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 10 ساعت پیش
وجود 64 مدرسه تخریبی شایسته شهرستان نخبه پرور رودان نیست

وجود 64 مدرسه تخریبی شایسته شهرستان نخبه پرور رودان نیست به گزارش خبرگزاری فارس از رودان، مصطفی غلامپور شامگاه سه شنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش اظهار داشت: شورای آموزش و پرورش نیازمند طرح و ایده خلاقانه برای پیش برد اهداف و رفع مشکلات و دوری از شعارهای تکراری و کلیشه ای است.
وی افزود: در این حوزه با استفاده از نظرات نخبگان در بخش های مختلف باید یک انقلاب ذهنی و فکری را ایجاد کرد تا بتوان این حوزه گسترده را متحول ساخت.
رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان رودان، حضور خیرین در کنار شورای آموزش و پرورش را یک پشتوانه محکم دانست و تصریح کرد: باید از خیرین برای تحقق و عملیاتی شدن ایده ها مشورت گرفت و صرفا نگاه به مجمع خیرین مدرسه ساز نگاه مادی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 14 ساعت پیش
اجرای طرح گفت وگوی ملی خانواده/ لزوم ورود همه دستگاه ها برای کاهش آسیب ها

اجرای طرح گفت وگوی ملی خانواده/ لزوم ورود همه دستگاه ها برای کاهش آسیب ها به گزارش خبرگزاری فارس از البرز، معصومه ابتکار در شورای اداری استان البرز که در سالن شهدای دولت برگزار شد، اظهار داشت: باید عدالت در ابعاد و زوایای مختلف رعایت شود و یکی از جنبه های مهم این موضوع در بحث سیاست است.
وی با بیان اینکه یکی از ابعاد مهم عدالت در حوزه اقتصادی، اجتماعی و بحث های جنسیتی است، افزود: همه اقشار مردمی بدون در نظر گرفتن جنسیت باید در فضاهای مختلف آموزشی، بهداشتی و ورزشی فعالیت کنند.
معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه به دلیل کمبود بودجه، ورزش و تربیت بدنی از دستور کار وزارت آموزش و پرورش خارج شد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 15 ساعت پیش
میزگرد'جایگاه ورزش در نظام آموزشی' برگزار شد

میزگرد'جایگاه ورزش در نظام آموزشی' برگزار شد به گزارش ایرنا، در این میزگرد، مهدی سلیمی عضو هیات علمی دانشگاه اصفهان، داود نصر اصفهانی مدرس دانشگاه و ریس گروه فرهنگی و تربیتی اداره کل ورزش و جوانان اصفهان، محمدعلی عمرانی مسوول مشارکت های اجتماعی جوانان اداره کل ورزش و جوانان اصفهان، سمانه استکی مدرس دانشگاه ، مجتبی نوریان رییس اداره تربیت بدنی آموزش و پرورش استان اصفهان و سیدمجتبی میردامادی کارشناس مسوول تربیت بدنی آموزش و پرورش استان حضور داشتند.
این کارشناسان شعاری بودن حمایت ها، اهمیت ندادن به جایگاه ورزش در نهایت و تربیت، کمبود فضاهای تربیت بدنی، مشکلات افتصادی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 15 ساعت پیش
توصیه های جهانگیری برای توسعه سواحل مکران

توصیه های جهانگیری برای توسعه سواحل مکران دکتر اسحاق جهانگیری در این جلسه با اشاره به ظرفیت کم نظیر سواحل مکران برای توسعه استان های سیستان و بلوچستان و هرمزگان، گفت: سواحل مکران باید به نقطه ای کانونی برای توسعه و رفع محرومیت از این دو استان تبدیل شود.
معاون اول رییس جمهور با اشاره به وجود محرومیت در استان سیستان و بلوچستان و فاصله زیاد شاخص های توسعه در این استان با سایر استان های کشور، تصریح کرد: حل مسائل استان سیستان و بلوچستان نیازمند طرحی نو و نگاهی ملی است و این موضوع باید در دستور کار همه دستگاه های اجرایی قرار گیرد.
وی همچنین با اشاره به تدوین طرح جامع برای توسعه سواحل مکران و برنامه ریزی برای اجرای چند پروژه ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 15 ساعت پیش
سگ های هار 1600 نفر از شهروندان کرمانی را گاز گرفتند

سگ های هار 1600 نفر از شهروندان کرمانی را گاز گرفتند به گزارش بولتن نیوز، امروزه وجود بیش از حد سگها در سطح عمومی جامعه مشکلات زیادی برای شهروندان کرمانی ایجاد کرده و بر اساس آمار دانشگاه علوم پزشکی کرمان از ابتدای امسال حدود 3 هزار حیوان گزیدگی در دانشگاه علوم پزشکی کرمان ثبت شده که در مجموع 90 درصد گزشها از سگها در کرمان بوده است.
از طرفی هاری یک بیماری ویروسی و کشنده است است که موجب التهاب مغزی حاد می شود، این ویروس در تمام حیوانات خون گرم از جمله سگ می تواند ایجاد بیماری کند و ویروس آن از بزاق حیوان مبتلا به هاری و محل گازگرفتگی وارد بدن شده، در ماهیچه ها به سمت اعصاب انتهایی می رود و به سرعت شروع به تکثیر می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 15 ساعت پیش
بسته حمایتی بازنشستگان نقدی است/ دفترچه بیمه تأمین اجتماعی در کل کشور حذف می شود

بسته حمایتی بازنشستگان نقدی است/ دفترچه بیمه تأمین اجتماعی در کل کشور حذف می شود سلامت نیوز : سرپرست سازمان تأمین اجتماعی از واریز بسته حمایتی نقدی برای 2 میلیون و 600 هزار بازنشسته و مستمری بگیر این سازمان خبر داد.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از تسنیم ، محمدحسن زدا گفت: بسته حمایتی پول نقد است که به حساب بازنشستگان و مستمری بگیران تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی که حقوق زیر 3 میلیون تومان می گیرند واریز می شود.
به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی،وی افزود: مبلغ این بسته 200 هزار تومان است که پرداخت آن از طریق رسانه ها و یا پیامک بانک به آنها اطلاع رسانی می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 15 ساعت پیش
اتهام 6 زن به قاچاق چوب در مازندران/اختلاس در جهاد کشاورزی مازندران صحت دارد؟

اتهام 6 زن به قاچاق چوب در مازندران/اختلاس در جهاد کشاورزی مازندران صحت دارد؟ آفتاب نیوز :
سید یونس حسینی عالمی در نشستی با خبرنگاران که در دادستانی مرکز استان برگزار شد، با بیان اینکه امکانات و بودجه کافی برای حفاظت از منابع طبیعی وجود ندارد، تصریح کرد: اداره کل منابع طبیعی نیز همانند محیط زیست با کمبود امکانات و نیروها در راستای حفاظت از عرصه ها مواجه است.
اگر جوانب انتقال آب بررسی شده باشد دخالت نمی کنیم
درباره طرح انتقال آب دریای خزر به سمنان و ورود دستگاه های نظارتی به این موضوع، خاطرنشان کرد: این کار بسیار تخصصی است و اگر تمام جوانب آن بررسی شده باشد دخالت نمی کنیم، اما اگر مطالعه کافی برای آن انجام نشده باشد در این قضیه وارد خواهیم شد. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 15 ساعت پیش
سرپرست فرمانداری یزد منصوب شد

سرپرست فرمانداری یزد منصوب شد به گزارش عصر دوشنبه اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، محمدعلی طالبی در این حکم آورده است: پیرو هماهنگی های انجام شده با وزارت کشور و نظر به مراتب تعهد و سوابق ارزنده جنابعالی به موجب این ابلاغ به سمت سرپرست فرمانداری شهرستان یزد منصوب می شوید.
'انتظار می رود تا زمان تعیین قطعی فرماندار آن شهرستان همه تلاش و تجربه خویش را مصروف پیشبرد اهداف و برنامه های دولت و انجام خدمت شایسته به مردم عزیز مرکز استان نمایید.'
ترحمی از آزادگان سرافراز دوران هشت سال دفاع مقدس است و از مهم ترین سوابق اجرایی وی می توان به معاون اداری ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 15 ساعت پیش
کاهش مراکز از اولویت های دانشگاه علمی کاربردی است

کاهش مراکز از اولویت های دانشگاه علمی کاربردی است به گزارش ایرنا، سید احمدرضا پیش بین عصر دوشنبه در آیین تودیع و معارفه رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان سمنان در ستاد مرکزی این دانشگاه افزود: رویکردها و دیدگاه های دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور در 2 سال اخیر براساس مبانی جدید تعریف شده است.
وی با اشاره به این که در گذشته متقاضی برای صندلی های دانشگاه ها بالا بود، بیان کرد: اکنون بسیاری از دانشگاه های معتبر کشور با وجود ارائه خدمات و دارا بودن تجهیزات و امکانات کافی با صندلی های خالی روبرو بوده و در پذیرش دانشجو معیارهای خود را تغییر داده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 15 ساعت پیش
پیگیر کسب مجوز استخدام 4 هزار آتش نشان در کشور هستیم/احتمال افزایش حقوق و مزایای شهرداران

پیگیر کسب مجوز استخدام 4 هزار آتش نشان در کشور هستیم/احتمال افزایش حقوق و مزایای شهرداران به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، عباس کرکه آبادی مدیرکل دفتر نوسازی و تحول اداری سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور امروز در همایش شهرداران و رؤسای شوراهای شهر کرمان با بیان اینکه باید شهرداران یک منبع درآمد را برای شهرداری ایجاد کنند، اظهار داشت: 70 درصد یک دستگاه نیروی انسانی است که باید تبدیل به سرمایه انسانی باشد.
وی با اشاره به اینکه پیشنهاد افزایش حقوق کارگران را نیز داده ایم، گفت: قانون استخدام شهرداری در سال 81 تصویب شده ولی متاسفانه بیش از 50 ماده از این آیین نامه مورد ایراد واقع شد و با پیگیری ها اصلاحاتی در دستور قرار دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 15 ساعت پیش
4 پروژه اصلی عمرانی بهزیستی در حال ساخت

4 پروژه اصلی عمرانی بهزیستی در حال ساخت رجبی معاون پشتیبانی و منابع انسانی بهزیستی استان به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند ؛ گفت: مجتمع حمایتی آرین شهر یکی از این پروژه ها بوده که از سال 93 شروع و 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی افزود: متراژ این پروژه 400 متر است، اضافه کرد: تاکنون 542 میلیون تومان هزینه شده و 100 میلیون تومان نیز برای تکمیل آن مورد نیاز است.
رجبی با بیان اینکه از پیشرفت فیزیکی 65 درصدی مجتمع حمایتی شوسف نهبندان نیز یاداورد شد گفت: این پروژه از سال 96 شروع و با متراژ 250 متر، تاکنون 300 میلیون تومان برای آن هزینه شده است، برای تکمیل پروژه نیز به 200 میلیون تومان دیگر نیاز داریم ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 15 ساعت پیش
پرداخت بخشی از مطالبات مراکز درمانی

پرداخت بخشی از مطالبات مراکز درمانی به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ در مراسمی با حضور مسئولان استان ، پزشکان ، کادر درمانی و خیرین حوزه سلامت از خدمات دکتر طاهر احمدی رییس پیشین دانشگاه علوم پزشکی قدردانی شد و دکتر جمالیان به عنوان سرپرست این دانشگاه معرفی شد.
محمدرضا فراهانی معاون فرهنگی دانشجویی و امور مجلس وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در این مراسم گفت: پس از 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی در بخش بهداشت و درمان از لحاظ کیفی رشد قابل توجهی داشته ایم و امیداریم همین روند ادامه داشته باشد.
وی به مطالبات پزشکان و کادر درمان اشاره کرد و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 15 ساعت پیش
شاهد حضور موفق زنان در شرکت های دانش بنیان هستیم

شاهد حضور موفق زنان در شرکت های دانش بنیان هستیم به گزارش خبرنگار مهر ، معصومه ابتکار عصر دوشنبه در جلسه شورای اداری استان البرز، با تأکید بر اینکه این استان متأثر از آثار کلان توسعه ناپایدار در سطح ملی است، گفت: بسیاری از هزینه های که به این استان تحمیل می شود ازجمله بحث مهاجرت و مسائل کلان زیست محیطی ناشی از توسعه ناپایدار است و در حوزه اعتبارات نیازمند توجه ملی است.
وی در ادامه با اشاره به اینکه کشور در آستانه چهل سالگی انقلاب است، گفت: همه باید برای اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی تلاش کنیم، کارآمدی نظام و دولت می تواند باعث اعتماد مردم شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 15 ساعت پیش
زمینه توان افزایی زنان در جامعه فراهم شود

زمینه توان افزایی زنان در جامعه فراهم شود به گزارش خبرگزاری فارس از البرز، معصومه ابتکار بعدازظهر امروز در نشست زنان البرز که در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، به نقش پررنگ احزاب و سازمان های مردم نهاد اشاره کرد و اظهار داشت: با کمک این سازمان ها می توانیم به کاهش آسیب های اجتماعی کمک کنیم.
وی خانواده را یکی از مهمترین نهادهای جامعه دانست و افزود: خانواده نهادی است که به صورت مستقیم با آن سر و کار داریم و استحکام و سلامت خانواده ها به سلامت جامعه کمک خواهد کرد؛ در واقع با ایمن سازی خانواده ها می توانیم از بحران های اجتماعی عبور کنیم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 16 ساعت پیش
بررسی راهکارهای پیشگیری از آسیب های روانی

بررسی راهکارهای پیشگیری از آسیب های روانی کارگاه های پیشگیری از آسیب های اجتماعی از سوی مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد.
به گزارش مهر، به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی امیرکبیر با همکاری واحد امور خوابگاه ها و با حضور 130 نفر از کارکنان خوابگاه های دختران و پسران سلسله کارگاههای پیشگیری از آسیب های اجتماعی را برگزار کرد.
این نشست ها با حضور جناب سرهنگ مصطفی براری رئیس اداره روانشناسی رفتاری مرکز سلامت روان بهداد ناجا در سالن فرهنگ دانشگاه برگزار شد.
براری با اشاره به نقش پررنگ ارتباط موثر بین پرسنل خوابگاه و دانشجو در پیشگیری از آسیب های روانی اجتماعی ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 16 ساعت پیش
528 مدرسه کردستان بوسیله بخاری نفتی گرم می شوند/237 فضای آموزشی در استان نیازمند مقاوم سازی است

528 مدرسه کردستان بوسیله بخاری نفتی گرم می شوند/237 فضای آموزشی در استان نیازمند مقاوم سازی است به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، رشید قربانی عصر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش استان کردستان اظهار داشت: اعتبارات آموزش و پرورش باید در این جهت هدایت شود.
وی افزود: تخریب و نوسازی 237 واحد اموزشی مورد نظر حدود 400 میلیارد تومان براورد هزینه شده است.
قربانی با اشاره به اینکه هم اکنون تعداد 57 کلاس درس در استان اماده افتتاح است، تعداد 135 پروژه در آموزش و پرورش در دست احداث است که از این تعداد 128 دولتی و تعدادی نیز مشارکتی است.
وی اتمام این پروژه ها در آموزش و پرورش را نیازمند 248 میلیارد تومان اعتبار دانست. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 16 ساعت پیش
پاکسازی زباله ها از داخل و حاشیه شهرهای اردبیل با جدیت دنبال می شود

پاکسازی زباله ها از داخل و حاشیه شهرهای اردبیل با جدیت دنبال می شود به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، موسی کنعانپور امروز در جلسه هماهنگی پاکسازی زباله ها و نخاله ها از جاده های بین راهی و شهرهای استان اظهار کرد: فرمانداری ها، شهرداری ها و سازمان های محیط زیست و هلال احمر لازم است در این زمینه اقدامات لازم را به عمل آورده و با همکاری سایر دستگاه های مرتبط این پاکسازی را به صورت دائمی انجام دهند.
وی با بیان اینکه پاکسازی زباله ها به تنهایی در پاکیزه نگهداشتن فضای شهری و حاشیه شهر موثر نیست، گفت: سازمان های مردم نهاد، رسانه ها و دستگاه های فرهنگی در این خصوص اقدامات لازم را در خصوص فرهنگ سازی و پرهیز از تولید زباله به عمل آورند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 16 ساعت پیش
مدارس غیر ایمن شهری و روستایی در کردستان تعطیل شوند

مدارس غیر ایمن شهری و روستایی در کردستان تعطیل شوند به گزارش خبرنگار ایرنا، بهمن مرادنیا روز دوشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش این استان اظهار داشت: در راستای تعطیل کردن این مدارس در شهرها برای جایگزینی از سایر مدارس بصورت دو شیفته بهره گرفته شود.
وی افزود: در مناطق روستایی نیز مدارسی که از نظر ایمنی با مشکل مواجه هستند باید تعطیل شده و تا فراهم شدن زمینه برای احداث مدرسه جدید از مسجد و یا مکان های امن دیگری برای تحصیل دانش آموزان استفاده شود.
استاندار کردستان با تاکید بر اینکه امنیت جانی و روحی و روانی دانش آموزان باید در اولویت فعالیت مسئولان باشد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 16 ساعت پیش
نخستین رویداد کارآفرینی و فناوری شهر خوب برگزار می شود

نخستین رویداد کارآفرینی و فناوری شهر خوب برگزار می شود به گزارش گروه علمی و دانشگاه خبرگزاری فارس به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، نخستین رویداد کارآفرینی و فناوری شهر خوب با هدف حل چالش های مدیریت شهری در محورهای آب، حمل ونقل و ترافیک، پسماند، انرژی و محیط زیست، بهداشت و سلامت، گردشگری و صنایع و کسب وکارهای بومی و با همکاری ستاد فرهنگ سازی اقتصاددانش بنیان معاونت علمی و دانشگاه کاشان برگزار خواهد شد.
پرویز کرمی دبیر ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی در توضیح این رویداد بیان کرد: یکی از رویکردهای اصلی این ستاد حمایت از گفتمان علم و فناوری در راستای حل معضلات کشور است و در این خصوص برگزاری ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 16 ساعت پیش
9000 دانش آموز لرستانی به اردوی راهیان نور اعزام می شوند

9000 دانش آموز لرستانی به اردوی راهیان نور اعزام می شوند به گزارش ایسنا، رضا زینی وندمقدم در همایش تجلیل از خادمان راهیان نور که با عنوان تجلی اخلاص سازمان اردویی سپاه لرستان در دانشگاه فرهنگیان علامه طباطبایی خرم آباد برگزار شد، اظهار کرد: عملیات کربلای چهار از نمونه های جانبازی رزمندگان لرستان بود.
وی هشت سال دفاع مقدس را برجسته ترین قطعه تاریخ ایران دانست و گفت: رمز ماندگاری انقلاب و سربلندی نظام ما در طول 8 سال دفاع مقدس رقم خود.
زینی وندمقدم با ذکر این مطلب که در دفاع مقدس تمام استکبار یک طرف و ملت مطلوم ما در یک طرف بود اما در این رزم نابرابر ما پیروز شدیم ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 16 ساعت پیش
بهره برداری از هفت طرح ورزشی در استان گیلان

بهره برداری از هفت طرح ورزشی در استان گیلان محمد سعیدی کیا عصر امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در آستانه اشرفیه با اشاره به تعداد سندهای علوی اهداشده به مردم اظهار کرد: از سال 93 تاکنون 73 هزار سند با مساحت 2200 هکتار با کاربری مسکونی و کشاورزی به مردم اهداشده تا با استفاده از این زمین ها بتوانند زندگی خود را اداره کنند.
وی یکی از مزایای این اسناد را ایجاد اشتغال در جامعه دانست و گفت: باید کاری کنیم که مردم آرامش کافی برای زندگی را داشته باشند و یکی از الزامات آرامش اشتغال جوانان است که با اهدا این اسناد این کار را می توان به بهترین نحو انجام داد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 16 ساعت پیش
استخدام 4 هزار آتش نشان در کشور

استخدام 4 هزار آتش نشان در کشور به گزارش خبرگزاری فارس از جیرفت، عباس کرکه آبادی امروز در همایش شهرداران و رؤسای شوراهای شهر کرمان با بیان اینکه باید شهرداران یک منبع درآمد را برای شهرداری ایجاد کنند، اظهار داشت: 70 درصد یک دستگاه نیروی انسانی است که باید تبدیل به سرمایه انسانی باشد.
مدیرکل دفتر نوسازی و تحول اداری سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور عنوان کرد: نیروهای انسانی را توانمند کنیم که بخش از این توانمندی در سطح ملی و بخش در سطح استان و شهرستان بر عهده مسؤولان است.
وی افزود: یکی از وظایف ما تبدیل وضعیت کارگران شهرداری است و لیست آن در سطح کشور تهیه و به سازمان استخدامی کشور ارسال شده است و متأسفانه با ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 16 ساعت پیش
برپایی نمایشگاه بین المللی مدیریت بحران و امداد و نجات

برپایی نمایشگاه بین المللی مدیریت بحران و امداد و نجات به گزارش خبرگزاری مهر ، ده ها شرکت داخلی و نمایندگان بزرگ ترین کمپانی های مطرح بین المللی و همچنین سازمان ها، اتحادیه ها، دستگاه ها و نهادهای مختلف، با حضور در چهارمین نمایشگاه بین المللی بهداشت، ایمنی، محیط زیست، آتش نشانی، مدیریت بحران و امداد و نجات (EXPO 2019 FIRE& HSE)؛ نوین ترین تجهیزات، تولیدات، خدمات و برنامه های خود را ارائه و در معرض دید علاقمندان قرار می دهند.
در این نمایشگاه، بیش از 50 شرکت کننده داخلی و نمایندگان بزرگ ترین کمپانی های مطرح بین المللی حضور دارند.
سعید دولشاهی رئیس ستاد برگزاری چهارمین نمایشگاه بین المللی ایمنی،آتش نشانی، مدیریت بحران و امداد و نجات ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 16 ساعت پیش
2 دستگاه آمبولانس و10 دستگاه دیالیز به دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تحویل شد

2 دستگاه آمبولانس و10 دستگاه دیالیز به دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تحویل شد به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه ،محمودرضا مرادی رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، در تشریح این خبر گفت : پس از زلزله 7.3 دهم ریشتری کرمانشاه مردم ،شخصیت ها و نهاد های مختلف از گوشه ایران به مردم این منطقه کمک کردند.
وی به حجم بالای کمک های مردمی به زلزله زدگان اشاره کرد و افزود : این واقعه تلخ در کنار همه مشقات و مشکلاتی که داشت نشان داد که مردم همچنان در صحنه هستند و درد هموطن خود را به خوبی حس کرده و برای کمک آماده اند.
مرادی با اشاره به حضور خیرین در بخش های مختلف برای کمک به زلزله زدگان ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 16 ساعت پیش
40روز بی آبی در پایگاه عشایری کهنوج

40روز بی آبی در پایگاه عشایری کهنوج به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان کرمان،‭ ‬بررسی‭ ‬منابع‭ ‬آب‭ ‬کشور‭ ‬نشان‭ ‬می دهد‭ ‬ایران‭ ‬از‭ ‬نظر‭ ‬مشخصات‭ ‬و‭ ‬وضعیت‭ ‬ذخایر‭ ‬آبی‭ ‬در‭ ‬آینده‭ ‬با‭ ‬مشکلات‭ ‬بیشتری‭ ‬روبرو‭ ‬خواهد‭ ‬شد‭. ‬اراک،اصفهان،‭ ‬بندرعباس،‭ ‬تهران،‭ ‬شیراز،‭ ‬قزوین،‭ ‬قم،‭ ‬کرج،‭ ‬کرمان،‭ ‬مشهد،‭ ‬همدان‭ ‬و‭ ‬یزد‭ ‬از‭ ‬جمله‭ ‬شهرهایی‭ ‬هستند‭ ‬که‭ ‬در‭ ‬شرایط‭ ‬‮ ‬تنش‭ ‬آبی‮ ‬‭ ‬به‭ ‬سر‭ ‬می برند‭. ‬ستار‭ ‬محمودی‭ ‬قائم‭ ‬مقام‭ ‬وزیر‭ ‬نیرو‭ ‬هم‭ ‬درباره‭ ‬این‭ ‬12‭ ‬کلانشهر‭ ‬کشور‭ ‬گفته‭ ‬بود‭ ‬که‭ ‬با‭ ‬کمبود‭ ‬125‭ ‬میلیون‭ ‬مترمکعب‭ ‬آب‭ ‬روبه رو‭ ‬هستند‭.‬ ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 17 ساعت پیش
کنترل و استحصال بیش از 5.6 میلیارد مترمکعب آب

کنترل و استحصال بیش از 5.6 میلیارد مترمکعب آب به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ؛ در نشست امروز مدیران ارشد وزارت نیرو با رئیس جمهور اعلام شد تا پایان سال آینده با اجرای 58 طرح در حوزه کنترل آب های مرزی و احداث 47 سد زمینه برای کنترل و استحصال بیش از 5.6 میلیارد متر مکعب آب فراهم خواهد شد.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 18 ساعت پیش
پرداخت بیش از 25 میلیارد ریال صدقه در چهارمحال و بختیاری

پرداخت بیش از 25 میلیارد ریال صدقه در چهارمحال و بختیاری به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، به نقل از روابط عمومی کمیته امداد چهارمحال و بختیاری؛ علی ملک پور با اشاره به اینکه در 8 ماهه نخست امسال مردم نیکوکار استان 2 میلیارد و 562 میلیون تومان صدقه دادند، گفت: 27 درصد از این مبلغ به خرید و احداث مسکن مددجویان اختصاص یافته است.
مدیرکل کمیته امداد چهارمحال و بختیاری با اشاره به اختصاص بخشی از صدقات مردمی به حوزه بهداشت و درمان، افزود: 13 درصد از صدقات در زمینه کمک به پرداخت فرانشیز، خدمات ویژه درمان و نیازهای بهداشتی نیازمندان پرداخت می شود.
وی با بیان اینکه توسعه و ترویج فرهنگ ازدواج آسان و به هنگام در بین جوانان از اهداف این نهاد است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 18 ساعت پیش
طرح ارتقا تاب آوری اجتماعی در استان البرز موفقیت آمیز بود

طرح ارتقا تاب آوری اجتماعی در استان البرز موفقیت آمیز بود به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، معصومه ابتکار ظهر امروز در نشست کارمندان زن استانداری البرز، اظهار داشت: احزاب و سازمان های مردم نهاد نقش موثری را در موضوع آسیب های اجتماعی دارند.
وی افزود: خانواده یکی از مهمترین نهادهای بشری است که زندگی انسان به صورت مستقیم به آن وابسته است.
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با بیان اینکه استحکام خانواده به سلامت جامعه کمک می کند، بیان کرد: خانواده یک رکن مهم و غیرقابل انکار است.
وی با بیان اینکه با تحولاتی که رخ داده دچار بحران های زیادی شده ایم که باید آسیب شناسی شده و خانواده را در برابر آنها ایمن کرد ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 18 ساعت پیش
بررسی راهکارهای پیشگیری از آسیب های روانی در دانشگاه امیرکبیر

بررسی راهکارهای پیشگیری از آسیب های روانی در دانشگاه امیرکبیر به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی امیرکبیر با همکاری واحد امور خوابگاه ها و با حضور 130 نفر از کارکنان خوابگاه های دختران و پسران سلسله کارگاههای پیشگیری از آسیب های اجتماعی را برگزار کرد.
این نشست ها با حضور جناب سرهنگ مصطفی براری رئیس اداره روانشناسی رفتاری مرکز سلامت روان بهداد ناجا در سالن فرهنگ دانشگاه برگزار شد.
براری با اشاره به نقش پررنگ ارتباط موثر بین پرسنل خوابگاه و دانشجو در پیشگیری از آسیب های روانی اجتماعی، علائم خودکشی و شناسایی دانشجوی در معرض خطر و راه های جلوگیری از آن را بیان کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 18 ساعت پیش
معرفی یک ربات کمکی در جراحی چشم

معرفی یک ربات کمکی در جراحی چشم به گزارش ایسنا، حمیدرضا تقی راد در گردهمایی پژوهشگران زیست فناوری ذیل فناوری رباتیک در جراحی چشم و با اشاره به آن که کار بر روی ربات های جراحی در این دانشکده از سال 97 آغاز شده است، خاطرنشان کرد: باید توجه داشت که این ربات ها هیچ وقت جایگزین جراح نمی شوند؛ بلکه کمک جراح بوده و نوسانات دست جراح را می گیرند.
وی یادآور شد: پذیرش این فضا برای جراحان سخت بوده و در مراحل آزمایشی این طرح، همکاری ضعیفی نشان داده اند؛ این موضوع ما را به سمت آموزش جراحی (surgery training) سوق داد.
عضو هیات علمی دانشکده برق دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی تشریح کرد: آموزش جراحی مساله ای بغرنج و پیچیده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 18 ساعت پیش
وزیر ارتباطات: در فضای مجازی باید آتش به اختیار وارد شویم

وزیر ارتباطات: در فضای مجازی باید آتش به اختیار وارد شویم وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به این که باید در فضای مجازی آتش به اختیار وارد شویم گفت: از متولیان تولید محتوا در حوزه کودک و نوجوان حمایت می کنیم زیرا این موضوع یک دغدغه همگانی است.
محمدجواد آذری جهرمی در دیدار با وزیر آموزش و پرورش، اعضای شورای سیاست گذاری و ستاد اجرایی جشنواره کودک آنلاین، با اشاره به گسترش فضای مجازی و اثر مهم آن بر آینده بشریت اظهار کرد: امروزه فضای مجازی، فضای بزرگ برای شکوفایی محسوب می شود که اقتصاد، اشتغال، درآمدزایی و خلاقیت در این فضا شکل می گیرد، بنابراین باید نسل آینده را متناسب با این ظرفیت تربیت کنیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایتنا دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 18 ساعت پیش
وزیر ارتباطات: نگاه انحصارگرا در پلتفرم ها کشنده خلاقیت است

وزیر ارتباطات: نگاه انحصارگرا در پلتفرم ها کشنده خلاقیت است به گزارش روز دوشنبه گروه علمی ایرنا از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمدجواد آذری جهرمی در دیدار با سیدمحمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش، اعضای شورای سیاستگذاری و ستاد اجرایی جشنواره کودکآنلاین با اشاره به گسترش فضای مجازی و تاثیر مهم آن بر آینده بشریت اظهار کرد: امروزه فضای مجازی، فضایی بزرگ برای شکوفایی محسوب می شود که اقتصاد، اشتغال، درآمدزایی و خلاقیت آن شکل می گیرد بنابراین باید نسل آینده را متناسب با این ظرفیت تربیت کنیم.
وی با اشاره به این که فضای مجازی در همه جای دنیا مخاطراتی را در کنار مزایا برای افراد در بردارد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 18 ساعت پیش
ارجاع پرونده تنبیه بدنی دانش آموز قزوینی به هیأت بدوی تخلفات اداری

ارجاع پرونده تنبیه بدنی دانش آموز قزوینی به هیأت بدوی تخلفات اداری حسین بی نیاز در گفت وگو با خبرنگار ایلنا در قزوین اظهار کرد: پدر دانش آموزی که چند روز پیش عکسی از تنبیه بدنی وی توسط مدیر یک مدرسه در فضای مجازی منتشر شده بود، با حضور در آموزش و پرورش ناحیه دو استان قزوین و اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین طرح شکایت کرده و مدعی شده فرزندش توسط مدیر مدرسه مورد تنبیه بدنی قرار گرفته است.
وی افزود: پس از طرح شکایت از سوی ولی دانش آموز، مدیریت آموزش و پرورش ناحیه دو قزوین پرونده اتهامی را به هیأت بدوی رسیدگی به تخلفات اداری مستقر در اداره کل آموزش وپرورش استان قزوین ارجاع داده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 18 ساعت پیش
کنگره ملی مهندسی شیمی برگزار می شود

کنگره ملی مهندسی شیمی برگزار می شود به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر شانزدهمین کنگره ملی مهندسی شیمی با هدف گردهم آوردن محققان دانشگاه و متخصصان صنعت و ایجاد بستری مناسب برای تبادل یافته های جدید و پیشرفت های فنی و شناسایی نیازهای روز صنعت از طریق ارائه مقالات، برگزاری سخنرانی های کلیدی، برگزاری کارگاه ها و نشست های تخصصی و برپایی نمایشگاه ترتیب داده شده است.
در این کنگره علاوه بر مقالات پژوهشی دانشگاهی در 17 محور مرتبط با مهندسی شیمی، مقاله های صنعتی (مطالعات موردی صنعتی) نیز در زمینه های مدیریتی، کنترل و فرآیند، کاتالیست و راکتور، و آب و محیط زیست نیز ارائه خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 18 ساعت پیش
کشور نیازمند فرهنگ سازی در عرصه صنعت دیجیتال است

کشور نیازمند فرهنگ سازی در عرصه صنعت دیجیتال است به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا، مهدی شامی زنجانی روز دوشنبه در نشست خبری سومین جایزه ملی تحول دیجیتال؛ ویژه کارگروه درمان و پزشکی کشور اظهار داشت: ایران دیجیتال با بهره گیری از فناوری های نوین می تواند کیفیت زندگی مردم را توسعه بخشیده و همچنین جایگاه رفیعی در منطقه بدست آورد.
وی تصریح کرد: ایران دیجیتال به معنای سلامت و درمان دیجیتال، نفت و گاز دیجیتال و معدن و فولاد دیجیتال است و این مبحث یک بعدی و مربوط به یک عرصه نیست.
وی در این نشست که در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برگزار شد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 19 ساعت پیش
مقاومت در برابر تغییر علمی چالش پیش روی زیست فناوری است

مقاومت در برابر تغییر علمی چالش پیش روی زیست فناوری است به گزارش گروه دانشگاه ایرنا علی خاکی صدیق روز دوشنبه در گردهمایی یک روزه پژوهشگران حوزه زیست فناوری در دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی اظهار کرد: از دیگر چالش های این حوزه ایجاد فضای شبکه ای برای همکاری و هم افزایی و ساز و کار اجرای درون دانشگاهی است.
وی ادامه داد: لازمه ایجاد رشته زیست فناوری امکان ایجاد ظرفیت سازی در نهاد های مرتبط است زیرا این حوزه نیازمند حال و آینده کشور است.
خاکی صدیق تصریح کرد: این حوزه نیازمند نگاه نوآورانه ملی است و جهت گیری آینده تمامی دانشگاه ها باید در این زمینه باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 19 ساعت پیش
واگذاری 100 مسکن مددجویی به نیازمندان در استان زنجان

واگذاری 100 مسکن مددجویی به نیازمندان در استان زنجان به گزارش خبرنگار مهر ، اباصلت نادری ظهر دوشنبه در اولین جلسه کمیته روستایی دهه فجر انقلاب اسلامی استان زنجان که در سالن جلسات اشراق سازمان جهادکشاورزی استان زنجان برگزار شد، از افتتاح و واگذاری 100 مسکن مددجویی در ایام الله دهه فجر امسال خبر داد و افزود: برای ایام الله دهه فجر امسال برنامه های مختلفی در نظر گرفته شده است که از جمله آن ها می توان به اعزام مددجویان از مناطق محروم به مشهد مقدس اشاره کرد.
وی با یادآوری اینکه از 100 واحد مسکونی مددجویی که قرار است در ایام الله دهه فجر امسال به بهره برداری برسد، 60 واحد مسکونی مددجویی شهری و 40 واحد مسکونی مددجویی نیز روستایی خواهد بود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 19 ساعت پیش
رئیس ستاد دیه گیلان معرفی شد

رئیس ستاد دیه گیلان معرفی شد به گزارش ایلنا از رشت، آیت الله رسول فلاحتی امروز در مراسم معارفه رئیس ستاد دیه گیلان در محل دفتر ایشان با اشاره به ویژگی های مرحوم حمید کامران زاده رئیس سابق ستاد دیه استان اظهار کرد: از اوایل انقلاب اسلامی مرحوم کامران زاده را می شناختم که از شخصیت های بی حاشیه و به دور از جناح بازی های سیاسی در استان بود.
مردم متولیان ستاد دیه را امین خود می دانند
وی در ادامه به مشارکت مردم در امور خیریه اشاره کرد و افزود: مردم متولیان ستاد دیه را امین خود می دانند و باید به گونه ای عمل شود تا تعداد خیران افزایش پیدا کند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 19 ساعت پیش
60 درصد تست های ماهواره پیام موفقیت آمیز بود

60 درصد تست های ماهواره پیام موفقیت آمیز بود به گزارش مشرق، محمد جواد آذری جهرمی در حاشیه بازدید از دستاوردهای بخش فضایی کشور در پژوهشگاه فضایی ایران گفت: تمام تلاش انجام شده تا هرچه سریع تر ماهواره پیام متعلق به دانشگاه امیرکبیر در پژوهشگاه فضایی ایران تست های نهایی خود را انجام دهد و ما آن را تحویل بگیریم.
وی گفت: پیش بینی می شود ظرف این هفته یا هفته آینده تست های نهایی این ماهواره با موفقیت به اتمام برسد. هم اکنون بیش از 60 درصد تست های این ماهواره موفقیت آمیز پیش رفته است.
وزیر ارتباطات با تاکید بر اینکه تیم های پژوهشی پژوهشگاه فضایی به صورت شبانه روزی در حالت نهایی کردن تست ها هستند ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 19 ساعت پیش
عارف: وجود دهها هزار بخاری نفتی نامطمئن در مدارس

عارف: وجود دهها هزار بخاری نفتی نامطمئن در مدارس آفتاب نیوز :
رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که کوتاهی مسئولان آموزش و پرورش زاهدان و مدیران و مسئولان مدرسه اسوه حسنه زاهدان در حادثه آتش سوزی محرز است ، گفت که درباره حادثه دلخراش دانشگاه آزاد مسئولان این دانشگاه پاسکاری نکنند و به دنبال برطرف کردن اشکالات باشند.
محمد رضا عارف در گفت وگو با ایسنا، در توضیح اقدامات کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در بررسی ابعاد حادثه آتش سوزی مدرسه زاهدان اظهار کرد: بعد از بروز حادثه، هیاتی از کمیسیون آموزش سفری به زاهدان داشته و در آن ضمن بازدید از محل وقوع حادثه با مسئولان مربوطه صحبت کردیم بعد از آن یک ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 19 ساعت پیش
بیش از 30 درصد مردم سیستان وبلوچستان به اختلالات روانی دچار هستند

بیش از 30 درصد مردم سیستان وبلوچستان به اختلالات روانی دچار هستند به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان، سید مهدی طباطبائی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اظهار کرد: اجرای برنامه های سلامت روانی،اجتماعی واعتیاد در قالب طرح تحول سلامت برای گروههای سنی نوجوانان،جوانان، میانسالان و سالمندان از برنامه های گروه سلامت روان برای کاهش اختلالات روانی است.
وی با بیان اینکه در حدود دو سوم افراد مبتلا به اختلال روانپزشکی در طی یکسال قبل از مطالعه از هیچگونه خدمتی برخوردار نبوده اند، خاطر نشان کرد: به همین علت ضرورت تدوین و اجرای برنامه های سلامت روانی،اجتماعی واعتیاد در قالب طرح تحول سلامت برای گروههای سنی نوجوان،جوان ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 19 ساعت پیش
2 طرح آبخیزداری در فیروزکوه اجرا و عملیاتی شد

2 طرح آبخیزداری در فیروزکوه اجرا و عملیاتی شد به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران جمشید جویباری با اعلام این خبر اظهار داشت: 2 پروژه آبخیزداری و آبخوان داری با اعتبار 600 میلیون تومان و از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در این شهرستان به مرحله اجرا درآمد.
وی افزود: این پروژه ها در زیر حوزه های آبخیز ارو و سله بن حوزه آبخیز شهرستان فیروکوه به مرحله اجرا درآمده و عملیات اجرائی این پروژه ها به طور کامل به اتمام رسید.
جویباری ادامه داد: در زیر حوزه آبخیز ارو پروژه آبخوان داری شامل عملیات خاکی (احداث تورکینست) به حجم 11 هزار مترمکعب اجرائی شده و در زیرحوزه آبخیز سله بن عملیات احداث 3 بند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 19 ساعت پیش
اعطاء وام به خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان

اعطاء وام به خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین به نقل از اداره کل بنیاد شهید وامور ایثارگران استان قزوین بهمن رفیعی، اظهار کرد: 138 میلیارد و 360 میلیون ریال وام قرض الحسنه به هزارو 258 نفر از اعضا صندوق قرض الحسنه شاهد منطقه قزوین واگزار شد.
وی بیان کرد: از این مبلغ وام، 80 میلیارد و 438 میلیون ریال به 820 نفر از خانواده شهدا و 57 میلیارد و 922 میلیون ریال به 438 نفر از خانواده جانبازان پرداخت شد.
رفیعی خاطرنشان کرد: وام صندوق به اعضا اعم از والدین، همسران و فرزندان شهدا، جانبازان حقوق بگیر بنیاد و همسران جانباز متوفی حقوق بگیر بنیاد پرداخت می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 19 ساعت پیش
وارد شدن 13 هزار خانوار جدید به چرخه حمایتی کمیته امداد استان

وارد شدن 13 هزار خانوار جدید به چرخه حمایتی کمیته امداد استان به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، قباد مبشری، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: از ابتدای تأسیس این نهاد تاکنون 7760 مسکن برای مددجویان احداث و خریداری شده و 40 هزار مورد خدمات عمرانی در زمینه تعمیرات به نیازمندان ارائه شده است.
مبشری با اشاره به اینکه در 39 ساله انقلاب 315 میلیارد تومان مستمری به مددجویان پرداخت شده است، اظهارکرد: تاکنون 30 هزار و 758 طرح اشتغال بااعتبار 190 میلیارد تومان برای مددجویان و اقشار نیازمند اجراشده و از محل اجرای این طرح ها 10 هزار خانوار به خودکفایی رسیده و چرخه حمایت این نهاد خارج شده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 19 ساعت پیش
آغاز ساخت یک مدرسه عشایری خیر ساز در دزفول

آغاز ساخت یک مدرسه عشایری خیر ساز در دزفول به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خوزستان ، مدیر آموزش و پرورش عشایری خوزستان گفت : این مدرسه به صورت چهار کلاسه است.
حمید قنبری افزود : زمین و ساخت این مدرسه توسط یک نیکوکار مدرسه ساز اهدا و اجرا می شود.
وی همچنین از اهدای 70 جشمه ی سرویس بهداشتی توسط بسیج عشایری استان به مدارس عشایری خبر داد.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 19 ساعت پیش
عکاس عراقی آشفتگی و امید در این کشور را به نمایش گذاشت

عکاس عراقی آشفتگی و امید در این کشور را به نمایش گذاشت به گزارش روز دوشنبه شبکه خبری سی ان ان عربی، حبیب که از 14سالگی به حرفه عکاسی مشغول شده به دلیل رابطه علایق شخصی خود با این حرفه، از انیستیو عکاسی نیویورک، گواهی تخصصی عکاسی خبری و مستند را دریافت کرد.
وی پس از ورود به جهان عکاسی مستند و خبری تصمیم گرفت تحولات اخیر عراق به ویژه دوران پسا داعش را در کشوری که دارای تمدن غنی و تعدد فرهنگ ها و ادیان و نژادها است را در قالب عکس به نمایش گذارد.
وی درطرح خود تحت عنوان 'نظری بر عراق' که از دو سال قبل آغاز کرده تصویر واقعی از آشفتگی و امیدواری را در یک مقطع زمانی در عراق نشان می دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 20 ساعت پیش
حیات وحش مک سرخ در سیستان و بلوچستان سیراب می شود

حیات وحش مک سرخ در سیستان و بلوچستان سیراب می شود به گزارش خبرگزاری به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان، وحید پورمردان اظهار داشت: در پویش ملی نذر طبیعت وطن ما ، خیرین با تامین هزینه و خرید مخازن پلی اتیلن، در امر ساخت آبشخور برای حیات وحش در منطقه خشک و کم آب شکار ممنوع مک سرخ اقدام کردند .
وی گفت: با توجه به کم آبی و خشک شدن چشمه های طبیعی در طبیعت، حیات وحش برای رفع نیاز خود مجبور می شوند برای پیدا کردن آب در جستجو و تکاپو باشد و در این راه با خطرات مختلفی همچون نزدیک شدن به سکونت گاه های انسانی و احتمال شکار، عبور از جاده ها و برخورد با خودروها و... مواجه می شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 20 ساعت پیش
تخصیص کامل بودجه ابلاغی بهداشت و درمان عمده مشکلات را رفع می کند

تخصیص کامل بودجه ابلاغی بهداشت و درمان عمده مشکلات را رفع می کند به گزارش خبرنگار مهر ، محمدرضا فراهانی پیش از ظهر دوشنبه در آیین تکریم و معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: دولت در سال جاری با توجه به تحریم ها و کاهش فروش نفت و دیگر عوامل، با تنگناهای کاهش بودجه روبه رو شد که نتوانست به تعهد قانونی خود در مورد تخصیص و تامین اعتبارات قانونی وزارتخانه ها اقدام کند و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز از جمله آنها است.
وی خاطرنشان کرد: چنانچه آن بودجه قانونی که برای بهداشت و درمان و آموزش پزشکی روی کاغذ آمده است تحقق پیدا کند، بخش عمده ای از مشکلات این حوزه برطرف می شود و در این مورد دولت حتما باید تدبیر کند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 20 ساعت پیش
مهیا شدن زمینه اتصال به شبکه فاضلاب برای نیمی از جمعیت قم

مهیا شدن زمینه اتصال به شبکه فاضلاب برای نیمی از جمعیت قم به گزارش خبرگزاری فارس از قم، علی جان صادق پور پیش از ظهر امروز در نشست خبری که در سالن جلسات شرکت آب و فاضلاب استان قم به مناسبت 11 دی ماه سالروز تصویب قانون تشکیل شرکت های آب و فاضلاب کشور برگزار شد، با تقدیر از رسانه های استان در پی همکاری با این شرکت در امر اطلاع رسانی خدمات حوزه آب و فاضلاب اظهار کرد: به دلیل همکاری ارگان های مختلف شیب افزایش مصرف آب در استان شکسته شده و به نظر می رسد جزو معدود استان هایی هستیم که مصرف سرانه هر فرد نسبت به سال گذشته کمتر شده که اتفاق بسیار مبارکی است.
وی با تاکید بر اینکه در بسیاری از شاخص های انرژی مصرف بالایی داریم گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 20 ساعت پیش
عارف: وجود چند 10 هزار بخاری نفتی نامطمئن در مدارس

عارف: وجود چند 10 هزار بخاری نفتی نامطمئن در مدارس رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که کوتاهی مسئولان آموزش و پرورش زاهدان و مدیران و مسئولان مدرسه اسوه حسنه زاهدان در حادثه آتش سوزی محرز است ، گفت که درباره حادثه دلخراش دانشگاه آزاد مسئولان این دانشگاه پاسکاری نکنند و به دنبال برطرف کردن اشکالات باشند.
محمد رضا عارف در گفت وگو با ایسنا، در توضیح اقدامات کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در بررسی ابعاد حادثه آتش سوزی مدرسه زاهدان اظهار کرد: بعد از بروز حادثه، هیاتی از کمیسیون آموزش سفری به زاهدان داشته و در آن ضمن بازدید از محل وقوع حادثه با مسئولان مربوطه صحبت کردیم بعد از آن یک جلسه در کمیسیون ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 20 ساعت پیش
خدری تاکنون قدم مثبتی برای فرهنگیان برنداشته است/ آماده مناظره با نماینده بوشهر هستیم

خدری تاکنون قدم مثبتی برای فرهنگیان برنداشته است/ آماده مناظره با نماینده بوشهر هستیم به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، آموزش و پرورش استان بوشهر در واکنش به مصاحبه نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی در نشست خبری اخیر وی، به منظور شفاف سازی و تنویر افکار عمومی به اطلاع می رساند:
1- در مورد عملکرد آموزش و پرورش استان در شاخص های آموزشی و پرورشی باید به استحضار مردم شریف رسانده شود، هرچند تا رسیدن به وضعیت ایده آل و مطلوب فاصله داریم ولی در سال های اخیر در مجموع در هیچ شاخصی نسبت به قبل افت نداشته ایم. این ادعا را حاضریم در حضور رسانه و مدعیان با مستندات اثبات کنیم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 20 ساعت پیش
توصیه های آیت الله ملک حسینی به امداد گران کمیته امداد

توصیه های آیت الله ملک حسینی به امداد گران کمیته امداد به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، به نقل از سایت خبری کمیته امداد، مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد و جمعی از امدادگران با آیت الله سیدشرف الدین ملک حسینی نماینده ولی فقیه و نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری دیدار کردند.
آیت الله ملک حسینی در این دیدار با اشاره به اینکه هرکس در مسیر خدمت به برادر خویش باشد و نیازهای او را برطرف کند مورد حمایت خداوند است، گفت: غنی می کنید، خدا شما را غنی می کند؛ آبرو، نشاط، نان و هرچه را که به دیگران بدهید خداوند در مسیر زندگی به شما عطا می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 20 ساعت پیش
هر دانش آموخته دانشگاه فرهنگیان یک مشاور مذهبی می شود

هر دانش آموخته دانشگاه فرهنگیان یک مشاور مذهبی می شود به گزارش ایرنا، منوچهر ضیایی روز دوشنبه درآیین گرامیداشت 54 سال سابقه و تلاش در تعلیم و تربیت هرمزگان اظهار داشت: رویکرد دانشگاه فرهنگیان در پرورش و تربیت معلم ها و فعالیت های آموزشی خود فرهنگی بوده و با توجه به این رویکرد برنامه ریزی و فعالیت می کند.
وی ادامه داد: تلاش داریم روحیه مسوولیت پذیری دانشجو معلمان را افزایش داده و برای این منظور اکنون تعداد 30 تشکل، انجمن و کانون دانشجویی در این دانشگاه مشغول فعالیت هستند و هر نیم سال تحصیلی افزون بر 100 برنامه فرهنگی اجرا می شود.
وی اضافه کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 20 ساعت پیش
کمک خیران در خراسان جنوبی 20 درصد افزایش یافت

کمک خیران در خراسان جنوبی 20 درصد افزایش یافت احمد رفیعی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طبق برنامه پیش بینی شده از ابتدای امسال تا پایان آذرماه باید 27 میلیارد و 675 میلیون تومان کمک مردمی جمع آوری می شد که این رقم اکنون به 30 میلیارد و 603 میلیون تومان رسیده است.
وی با بیان اینکه 111 درصد برنامه تاکنون محقق شده است افزود: از این میزان کمک جمع آوری شده 16 میلیارد و 970 میلیون تومان نقدی و13 میلیارد و 659 میلیون تومان غیرنقدی بوده است.
معاون مشارکت های مردمی کمیته امداد خراسان جنوبی گفت: 14 میلیارد و 401 میلیون تومان این مبلغ کمک های مبتنی بر نیاز، 10 میلیارد و 127 میلیون تومان اکرام ایتام و محسنین ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 20 ساعت پیش
تروریست ها از فقر مردم سواستفاده می کنند

تروریست ها از فقر مردم سواستفاده می کنند گفت و گو با محمداکبرچاکرزهی از سند مسوولیت اجتماعی سازمان منطقه آزادچابهار آغاز شد. به توانمند سازی زنان رسید. در حاشیه نشینی درنگ کرد. به گروهک های ترویستی اشاره شد. اعتیاد، مشکلات زنان، نگرانی های محیط زیستی درباره توسعه صنعت پتروشیمی و فولاد و گرانی قیمت ها در چابهار را هم در برگرفت.
متن گفت و گوی خبرنگار اعزامی گروه پژوهش خبر ایرنا با چاکر زهی در چابهار در پی می آید:
ایرنا: معاونت فرهنگی- اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد چابهار چگونه شکل گرفت؟
چاکرزهی: شهرستان چابهار یا چهاربهار مکانی است که هر 4 فصل سال آب و هوایی بهاری دارد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 20 ساعت پیش
تدوین سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده/ انجام مراحل نهایی قانون حمایت از کودکان

تدوین سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده/ انجام مراحل نهایی قانون حمایت از کودکان به گزارش خبرگزاری فارس از البرز، معصومه ابتکار در حاشیه بازدید از مرکز 123 اورژانس اجتماعی شهرستان کرج در جمع خبرنگاران هدف از سفر خود به البرز را دیدار با مردم استان برشمرد و اظهار داشت: تدوین برنامه های مربوط به سیاست گذاری دولت در زمینه زنان و خانواده از دیگر اهداف این سفر است.
وی از بازدید بند زنان زندان کچویی خبر داد و افزود: بازدیدی که صبح از یک واحد تولیدی داشتیم معضل افزایش نرخ نخ را داشتند که رسیدگی به این مشکل در دستور کار قرار گرفته است.
معاون رئیس جمهور با بیان اینکه شیرخوارگاه امام علی (ع) از کیفیت قابل قبولی برخوردار است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 21 ساعت پیش