آنفلوانزا 20 میلیارد تومان خسارت به صنعت مرغداری استان مرکزی وارد کرد

آنفلوانزا 20 میلیارد تومان خسارت به صنعت مرغداری استان مرکزی وارد کرد به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک ، مجید عسگری عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سال گذشته 16 مرغداری سنتی و پنج روستا درگیر آنفلوانزا بودند که 20 میلیارد تومان خسارت به صنعت مرغداری وارد شد، جلساتی که در این زمینه تشکیل شد 93 مصوبه داشت که اکثر مصوبات اجرایی شد و بار مالی اضافه برای استان نداشتیم با وجود اینکه مشکلات بسیار بود.
وی افزود: دو بیماری آنفلوانزا و تب کریمه کنگو را مدیریت کردیم که تب کریمه کنگو را به سبب مسائل امنیتی و حساس نشدن مردم خیلی نپرداختیم، ضریب خطر این بیماری 40 درصد بود اما در استان مرکزی یک مورد هم نداشتیم و سردخانه های کشتارگاه های را ساماندهی کرده بودیم ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 1 دقیقه پیش
اعزام کاروان راهیان نور دانش آموزان دختر پیشوایی

اعزام کاروان راهیان نور دانش آموزان دختر پیشوایی به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری فارس استان تهران به نقل از روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان پیشوا، مدیر آموزش و پرورش پیشوا از اعزام دانش آموزان دختر در قالب اردوی راهیان نور به مناطق عملیاتی جنوب خبر داد.
به گفته رحیم جهانی، در این اعزام 88 نفر از دانش آموزان به همراه مربیان مدارس به مناطق عملیاتی جنوب اعزام شدند.
این مراسم با حضور حجت الاسلام روح الله باقری امام جمعه، محمدکرم محمدی فرماندار، صمد سلطانی فرمانده سپاه، رحیم جهانی مدیر آموزش و پرورش و جمعی از مسؤولان و مربیان در صحن امامزاده جعفر ابن موسی الکاظم (ع) برگزار شد.
انتهای پیام/2568/ک/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 11 دقیقه پیش
افزایش 11 درصدی کشف مواد مخدر در یزد

افزایش 11 درصدی کشف مواد مخدر در یزد به گزارش خبرگزاری صدا وسیما ؛ دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان یزد گفت: در 8 ماهه نخست امسال 29 تن انواع مواد مخدر کشف شد که این میزان در مقایسه با مدت مشابه پارسال 11 درصد بیشتر شده است.
آقای کرباسی با اشاره به برنامه کاهش 25 درصدی اعتیاد در برنامه 5 ساله ششم توسعه کشور افزود: با برنامه های حوزه درمان و پیشگیری در این استان و مشارکت بالای مردم شاهد پیشرفت در تحقق این هدف هستیم.
وی گفت: میانگین شیوع اعتیاد در استان یزد کمتر از نصف میانگین شیوع اعتیاد در کشور است.
بر اساس گزارش دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر رویکرد اجتماعی در مبارزه با مواد مخدر از ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 11 دقیقه پیش
تمامی دستگاه ها در بحث اشتغال ارزیابی می شوند

تمامی دستگاه ها در بحث اشتغال ارزیابی می شوند به گزارش خبرگزاری فارس از بردسکن، برات علی نیا عصر امروز در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان بردسکن که با حضور اعضای ذی ریط در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: امروز چیزی که مردم از ما مطالبه دارند، بحث اشتغال است و باید بتوانیم پاسخگوی این مطالبات مردم و به ویژه جوانان باشیم.
وی هنر یک مسئول را با توجه به کمبود اعتبارات، ایجاد فرصت های شغلی و حفظ شغل های ایجاد شده دانست و افزود: تا جایی که قوانین و مقررات اجازه می دهد، تلاش کنید با تکریم ارباب رجوع مشکلات آنان را کم کنید.
فرماندار بردسکن گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 21 دقیقه پیش
معاون سابق فیسبوک: رسانه های اجتماعی مجازی موجب از هم گسیختگی جامعه می شوند

معاون سابق فیسبوک: رسانه های اجتماعی مجازی موجب از هم گسیختگی جامعه می شوند به گزارش پایگاه خبری فرانس انفو، 'چاماس پالی هاپیتیا' معاون سابق فیسبوک معتقد است که رسانه های اجتماعی مانند فیسبوک باعث ازهم گسیختگی جامعه می شوند.
این مقام سابق شبکه اجتماعی فیسبوک از مشارکتش در ساخت ابزارهایی که باعث تخریب و ازهم گسختگی بافت اجتماعی می شوند ابزار تاسف کرده است.
'پالی هاپیتیا' مدتی است که با سخنان این چنینی خود به منتقدان غول های شبکه های اجتماعی پیوسته است.
معاون سابق فیسبوک که این شبکه را در سال 2011 ترک کرده است، می گوید: چرخه های کوتاه مدت و تحریک آمیزی که شبکه های اجتماعی ایجاد می کنند بافت اجتماعی و شیوه ای که جامعه کار می کند را تخریب می کنند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 22 دقیقه پیش
جزئیات زندگی قاتل ستایش قریشی

جزئیات زندگی قاتل ستایش قریشی دکتر محمدباقر الفت در اختتامیه کارگاه هم اندیشی قضات برتر دادگاه های اطفال و نوجوانان منتخب از20 استان کشور که به همت اداره کل پیشگیری های فرهنگی و اجتماعی برگزار شد، یکی از اهداف برگزاری این کارگاه را تاکید هر چه بیشتر بر ضرورت بهره مندی از مشاوران در فرایند رسیدگی به پرونده های اطفال و نوجوانان برشمرد و تصریح کرد: ما قصد داریم نگاه و نگرش قضات را در خصوص مشاوره تغییر دهیم و قاضی با دید بهتری به نظر مشورتی مشاور بپردازد.
وی با تاکید بر لزوم مستندسازی از جلسات مشاوره قضات، به ابعاد حقوق بشری این اقدام اشاره کرد و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اجتماعی انتشار : 31 دقیقه پیش
معاون اجتماعی وزارت بهداشت خبر داد: احداث مراکز بهداشتی و درمانی مناطق زلزله زده غرب کشور با حضور وزیر بهداشت آغاز می شود/احداث 62 خانه بهداشت و 22 مرکز جامع سلامت

معاون اجتماعی وزارت بهداشت خبر داد: احداث مراکز بهداشتی و درمانی مناطق زلزله زده غرب کشور با حضور وزیر بهداشت آغاز می شود/احداث 62 خانه بهداشت و 22 مرکز جامع سلامت احداث مراکز بهداشتی و درمانی مناطق زلزله زده غرب کشور با حضور وزیر بهداشت در کرمانشاه آغاز می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وبدا، معاون اجتماعی وزارت بهداشت با اشاره به آسیب های وارده به زیرساخت های بهداشتی و درمانی در مناطق زلزله زده غرب کشور گفت: طی هماهنگی انجام شده توسط اداره کل خیرین و موسسات خیره سلامت از زمان وقوع زلزله تاکنون که یک ماه از آن می گذرد، تعداد زیادی از نیک اندیشان و فعالان اجتماعی، فرهنگی ، هنری و ورزشی برای بازسازی زیرساخت های بهداشت و درمان اعلام آمادگی کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اجتماعی انتشار : 51 دقیقه پیش
برنامه های پیشگیری از اعتیاد بین مددجویان پاکدشتی ترویج می شود

برنامه های پیشگیری از اعتیاد بین مددجویان پاکدشتی ترویج می شود به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری فارس استان تهران به نقل از روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان تهران ، همایش پیشگیری از اعتیاد با حضور سرپرست معاونت فرهنگی کمیته امداد استان تهران، مدیران کمیته امداد شهرستان های پاکدشت، قرچک، پیشوا و ورامین و 300 مددجوی تحت حمایت برگزار شد.
مجتبی عبداللهی، رئیس کمیته امداد شهرستان پاکدشت با اشاره به فعالیت های واحد آموزش خانواده این نهاد گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون کلاس های آموزشی متعددی برای مددجویان برگزارشده که آموزش به زنان سرپرست خانوار در قالب طرح نظام جامع، آموزش به دختران بازمانده از تحصیل، دانش آموزان ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 51 دقیقه پیش
تمام دلایل زوج هایی که به ازدواج سفید تن می دهند/ هم بالینی، یک رابطه خانوادگی است یا فحشا؟

تمام دلایل زوج هایی که به ازدواج سفید تن می دهند/ هم بالینی، یک رابطه خانوادگی است یا فحشا؟ آفتاب نیوز :
عصر روز دوشنبه بیستم آذر 96، در انجمن جامعه شناسی در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران، موضوعی مورد بررسی قرار گرفت که مدت هاست مناقشه برانگیز شده. موضوعی که در این نشست به آن اشاره شد، همان چیزی است که پیش از آن ازدواج سفید یا هم باشی گفته می شد و حالا در تحقیق فرزانه فرامرزی، نام هم بالینی به خودش گرفته است چرا که به گفته او، بهترین توصیف برای زندگی دو نفر است که با هم زندگی می کنند و رابطه جنسی هم دارند اما شامل قرارداد ازدواج نمی شوند. او این تحقیق را به عنوان تز دکتری در رشته جامعه شناسی انجام داده و از زندگی جوانانی خبر می دهد که خوانشی نو از مفهوم ازدواج دارند ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اجتماعی انتشار : 51 دقیقه پیش
قهرمان تالاب معرفی می شود

قهرمان تالاب معرفی می شود به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست (پام)، جایزه قهرمان تالاب در سه بخش فعالیتهای تحقیقاتی - مطالعاتی و فعالیتهای اجرایی و مشارکت مردمی اهداء و کلیه افراد حقیقی و حقوقی می توانند در این رقابت شرکت کنند.
بنابراین گزارش، مهلت ارسال مدارک تا 20 دی ماه 1396 و فرمهای دریافتی توسط کمیته داوران بررسی و نتایج آن در روز جهانی تالابها 13 بهمن ماه اعلام و به نفرات برتر جوایزی اهداء می شود.
اطلاعات درخواستی را به آدرس تهران- اتوبان حکیم- پارک طبیعت پردیسان- ساختمان اداری موزه تنوع زیستی- بلوک B دفتر اکوسیستمهای تالابی یا آدرس پست الکترونیک ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 ساعت و 11 دقیقه پیش
تجهیزات هنرستان های شاهرود جوابگوی محتوای آموزشی نیست

تجهیزات هنرستان های شاهرود جوابگوی محتوای آموزشی نیست حمید بابا خانی سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: از آن جا که هنرستان ها وظیفه مهارت آموزی و ایجاد اشتغال پایدار مبتنی بر مهارت فنی ،کشاورزی ،صنعت،خدمات و هنر را بر عهده دارند ، بنابر این نیازمند توجه ویژه در تامین نیروی انسانی،فضا و تجهیزات هستند.
وی با بیان اینکه هنرستان دارالفنون شاهرود در استان سمنان نمونه است ،ادامه داد:تمامی 26دانش آموز یک کلاس این هنرستان رتبه های زیر 700 کنکور سراسری را کسب کردند.
وی با اشاره به اینکه تعدادی از دانش آموزان نخبه و تیزهوش با معدل بالای 19 شاهرودی به جای تحصیل در رشته های نظری در مدارس تیزهوشان به تحصیل در هنرستان ها روی آورده اند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 ساعت و 11 دقیقه پیش
کاهش 37 درصدی آمار طلاق در شهرستان بناب/ هشدار درباره افزایش تکدی گری

کاهش 37 درصدی آمار طلاق در شهرستان بناب/ هشدار درباره افزایش تکدی گری به گزارش خبرگزاری فارس از بناب، امین رفیعی بعد از ظهر امروز در نشست کار گروه امور اجتماعی و فرهنگی شهرستان بناب از کاهش 37 درصدی آمار طلاق در این شهرستان در هشت ماه گذشته امسال نسبت به مدت مشابه سال پیش خبر داد و اظهار داشت: در هشت ماه سال پیش 221 مورد طلاق در شهرستان بناب اتفاق افتاده بود که 147 مورد شهری و 74 مورد روستایی بود و این آمار در سال 96 به 139 مورد کاهش یافته است که 86 مورد آن شهری و 53 درصد دیگر در سطح روستاها بوده و این موفقیت در سایه برگزاری کلاس های مختلف آموزشی حاصل شده است.
ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 1 ساعت و 11 دقیقه پیش
اتاق فکر رسانه ای و کارشناسی مرتبط با آب در استان یزد تشکیل شود

اتاق فکر رسانه ای و کارشناسی مرتبط با آب در استان یزد تشکیل شود به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد ، محمدعلی طالبی صبح امروز در نشست بررسی اقدامات پدافندی حوزه آب استان یزد با تاکید بر اینکه مسئله آب و تامین آن از مهمترین نیازهای استان یزد است، اظهار داشت: در ارتباط با بحث آب و مقابله با بحران کم آبی و خشکسالی، از مهمترین رویکردها و نیازها، مدیریت مصرف درست آب است.
وی خاطرنشان کرد: در این زمینه به نظر می رسد لازم است که اتاق فکری با حضور رسانه های استان، نخبگان فرهنگی و اجتماعی و کارشناسان و متخصصان تشکیل شود و مسائل مرتبط با آب را بررسی کنند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد ادامه داد: این کارگروه می تواند مباحث مرتبط با حوزه آب ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 1 ساعت و 21 دقیقه پیش
توقعات استرس زای والدین اسدآبادی از فرزند

توقعات استرس زای والدین اسدآبادی از فرزند به گزارش ایسنا، حسین افشاری در کارگروه بانوان، خانواده و جوانان شهرستان اسدآباد، اظهار کرد: بحث خودباوری و اعتماد به نفس و تاب آوری در برابر سختی و مشکلات و ناهنجاری ها در حوزه بانوان از جمله موضوعاتی بوده که چندان به این مباحث پرداخته نشده و نیاز است بیش از گذشته به آن توجه ویژه شود.
وی با اشاره به اشتغال و درآمدزایی بانوان و زنان سرپرست خانوار افزود: در شهرستان اسدآباد در پرداخت تسهیلات بانکی در راستای اشتغال بانوان سرپرست خانوار این افراد در اولویت فعالیت اقتصادی هدف گذاری شده و تسهیلات لازم با توجه به هدف گذاری های انجام گرفته به آنان پرداخت خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 ساعت و 31 دقیقه پیش
اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی مقام نخست حوزه جوانان و رتبه دومی حوزه فرهنگی کشور را به خود اختصاص داد

اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی مقام نخست حوزه جوانان و رتبه دومی حوزه فرهنگی کشور را به خود اختصاص داد به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز و به نقل از ر وابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی ، امیر تقی زاده معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی گفت : استان آذربایجان شرقی با کسب مجموع 150 امتیاز در ارزیابی عملکرد سال 1395 موفق به کسب رتبه اول حوزه جوانان و با کسب امتیاز 5/87 موفق به کسب رتبه دوم حوزه فرهنگی در بین ادارات کل ورزش و جوانان کشور شد.
وی افزود : تفاهم و همدلی و تعامل بین دستگاه های اجرایی ، مشارکت در اجرای برنامه های اثر گذار ، تنوع و خلاقیت در اجرای برنامه های مختلف در حوزه جوانان ، توجه به بحث پژوهش در حوزه جوانان و ورزش ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 1 ساعت و 31 دقیقه پیش
برگزاری کلاس آموزشی محیط زیست توسط کارشناسان شهرداری درمدارس بندرلنگه

برگزاری کلاس آموزشی محیط زیست توسط کارشناسان شهرداری درمدارس بندرلنگه شریف شریفی نژاد امروز در گفت وگو با خبرنگارفارس در بندرلنگه با اشاره به فرهنگسازی در خصوص تفکیک زباله، اظهار کرد: درخصوص برنامه ریزی و فرهنگ سازی تفکیک زباله در سطح شهر بندرلنگه، کلاس آموزشی محیط زیست و تفکیک پسماند از مبدا در دبستان سعدی شهرستان بندرلنگه برگزار شد.
وی افزود: این کلاس آموزشی توسط کارشناس محیط زیست شهرداری بندرلنگه برگزار شد که در حاشیه ی برگزاری این کلاس بروشورهای آموزشی ویژه کودکان جهت تفکیک زباله توزیع شد تا کودکان بتوانند در این زمینه در منازل خود فرهنگ سازی کنند و به عنوان همیار شهرداری در منازل خودشان فعالیت کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 1 ساعت و 41 دقیقه پیش
تشییع پیکر مادر شهیدان محمدی در زرقان

تشییع پیکر مادر شهیدان محمدی در زرقان به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، رئیس بنیاد شهید زرقان گفت: پیکر مادر شهیدان محمد و محمد مهدی محمدی در زرقان تشییع و خاکسپاری شد.
شادکام افزود: مردم زرقان پیکر مادر شهیدان محمدی را از میدان بسیج تا محله دودج تشییع کردند و در گلزار شهدا به خاک سپردند.
حاجیه خانم دده جان حسن زاده مادر شهیدان محمدی در سن 86 سالگی به علت کهولت سن به شهیدان عزیزش پیوست.
شادکام افزود: شهید محمد محمدی سال 1343 چشم به جهان گشود و اردیبهشت 1361، در سن 18 سالگی در خرمشهر به شهادت رسید.
وی افزود: شهید محمد مهدی محمدی هم فروردین 1367 ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 1 ساعت و 41 دقیقه پیش
انتقال آب خوزستان خط قرمز است/ کلانتری عزل شود

انتقال آب خوزستان خط قرمز است/ کلانتری عزل شود سلامت نیوز :نماینده مردم شادگان در مجلس گفت: بحث انتقال آب خط قرمز خوزستان است و نماینده های استان اجازه این کار را نمی دهند.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر؛ مجید ناصری نژاد دوشنبه شب در جمع خبرنگاران عنوان کرد: با رئیس سازمان محیط زیست کشور در حاشیه شورای اداری خوزستان صبحت کردم و وی نه تنها نامه خود را انکار نکرد، بلکه با صراحت تمام و اصرار گفت خوزستان مشکل آب ندارد ولی مشکل مدیریت آب دارد؛ در صورتی که این حرف کاملا غلط است و همه به وضوح می بینند که مشکل جدی آب داریم و همه تالاب ها، نخلستان ها و زمین های کشاورزی مشکل داشته و مردم گرفتار هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 1 ساعت و 51 دقیقه پیش
غربالگری سلامت روان 25 هزار نفر در مناطق زلزله زده

غربالگری سلامت روان 25 هزار نفر در مناطق زلزله زده سلامت نیوز :مدیرکل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت با بیان اینکه 24 تیم سلامت روان در مناطق زلزله زده حضور دارند، گفت: تاکنون 25750 نفر تحت غربالگری های روانی اجتماعی قرار گرفته اند.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر،دکتر احمد حاجبی در خصوص جزئیات بازدید از روند خدمات تیم سلامت روان در مناطق زلزله زده کرمانشاه، افزود: هدف از این بازدید، بررسی وضعیت موجود و ارزیابی سطح آسیب های روانی ناشی از حادثه، شدت حادثه و تعداد تقریبی افراد آسیب دیده، ارزیابی تعداد نیروی روانشناس مورد نیاز، امکانات مورد نیاز ازقبیل اسکان ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 1 ساعت و 51 دقیقه پیش
کاهش 10 درصدی آمار ازدواج در هشت ماهه امسال در استان سمنان

کاهش 10 درصدی آمار ازدواج در هشت ماهه امسال در استان سمنان به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس استان سمنان، عباس قندالی پیش از ظهر امروز در سومین جلسه شورای راهبردی جمعیت استان اظهار کرد: در هشت ماهه امسال 2574 مورد ازدواج ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 10 درصد کاهش داشته است.
وی افزود: شهرستان شاهرود با 1055 مورد بیشترین واقعه ازدواج را در استان داشته است.
مدیرکل ثبت احوال استان سمنان تصریح کرد: در همین مدت بیش از 7 هزار واقعه ولادت در استان به ثبت رسیده که این تعداد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است.
وی خاطرنشان کرد: در هشت ماهه امسال 2091 مورد واقعه فوت در استان سمنان ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 1 ساعت و 51 دقیقه پیش
افرادی که نمی توانند گواهینامه بگیرند

افرادی که نمی توانند گواهینامه بگیرند معاون بهداشت ناجا گفت: افرادی که به دلیل اختلال روانی از سربازی معاف شده باشند برای اخذ گواهینامه به کمیسیون روانپزشکی ناجا ارجاع داده می شوندو50درصد این افراد قادر به اخذ گواهینامه نیستند.
به گزارش مهر، سردار سید محمدرضا سید احمدیان معاون بهداشت و درمان ناجا در کنگره روان شناسی ترافیک گفت: آنچه امروزه در پیشرفت هایمان جای آن خالی است علوم بین رشته ای است. روانشناسی ترافیک یعنی اشتراک علوم انسانی و علوم ترافیک و ما روانشناسی ترافیک را بخشی از علوم انتظامی می دانیم.
وی افزود: پلیس از علم روانشناسی برای عملیات روانی جامعه، استخدام نیروها ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اجتماعی انتشار : 1 ساعت و 51 دقیقه پیش
طرح وقف مشارکتی در مدارس کاشمر اجرا می شود

طرح وقف مشارکتی در مدارس کاشمر اجرا می شود به گزارش خبرگزاری فارس از کاشمر، علی شهابیان مقدم ظهر امروز در نشست خبری مدیر آموزش و پرورش این شهرستان با خبرنگاران و اصحاب رسانه، اظهار داشت: موضوع قرآن، عترت و نماز جزو نخستین اولویت ها در اداره کل آموزش و پرورش و معاونت پرورشی است، که با توجه به وجود مرقد امام مهربانی ها ضروری و لازم است که دانش آموزان خراسانی در این حوزه پیش قدم و پیشتاز باشند.
وی با اشاره به اینکه دومین اولویت آموزش و پرورش انجام فعالیت های مشاوره ای در قالب کارگاه ها و دوره های مختلف است، یادآور شد: با توجه به اینکه در مدارس ابتدایی و متوسطه دوره دوم با کمبود نیروی مشاور روبرو هستیم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 1 ساعت و 51 دقیقه پیش
جذابیت های روابط مجازی در دانشگاه شهید بهشتی بررسی شد

جذابیت های روابط مجازی در دانشگاه شهید بهشتی بررسی شد به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان،جلسه اصول روابط بین فردی، جذابیت های روابط مجازی و آسیب های آن و پاسخ به سوالات با حضور حدود 50 نفر از دانشجویان پسر مستقر در خوابگاه پسران برگزار شد.
در این جلسه، درباره فعالیت های دفتر مشاوره پردیس فنی شهید عباسپور و نحوه ثبت نام و وقت گیری، محرمانه بودن اطلاعات دانشجویان در دفتر مشاوره توضیحاتی ارائه شد.
علاوه بر مباحث مذکور، درباره تفاوت روان شناس و مشاور و روان پزشک، اهمیت مراجعه به روانشناس در خودشناسی و افزایش خودآگاهی مطالبی مطرح شد.
آسیب های مربوط به دانشجویان ورودی جدید مانند دوری از خانواده ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: اجتماعی انتشار : 1 ساعت و 51 دقیقه پیش
حذف مدارس خاص موجب ایجاد انگیزه و افزایش رقابت بین دانش آموزان می شود

حذف مدارس خاص موجب ایجاد انگیزه و افزایش رقابت بین دانش آموزان می شود علی طاهریان روز سه شنبه در نشست خبری افزود: دانش آموزان با هر توانی که دارند باید در کنار یکدیگر به تحصیل بپردازند و این امر به عدالت آموزشی نزدیکتر است.
وی اظهار کرد: امسال با درخواست توسعه کلاس ها از سوی اینگونه مدارس در شهرستان موافقت نکردیم.
وی با اشاره به نقش مدارس غیر انتفاعی در کمک به آموزش و پرورش گفت: این مدارس در کاشمر سه هزار و 400 دانش آموز را زیرپوشش دارند که کمک بسیار بزرگی به آموزش و پرورش است زیرا سالانه 23 میلیون ریال بار مالی به ازای هر دانش آموز را از دوش آموزش و پرورش کم می کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 ساعت و 52 دقیقه پیش
فعالیت 50 مدرسه خرید خدمات آموزشی در مناطق محروم خراسان جنوبی

فعالیت 50 مدرسه خرید خدمات آموزشی در مناطق محروم خراسان جنوبی به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، عباس لامعی صبح سه شنبه در نشست شورای معاونین این اداره کل اظهار کرد: تا کنون 102 نشست شورای هماهنگی و نظارت بر مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیر دولتی استان با حضور کلیه اعضا برگزار شده است.
وی، بر نظارت بالینی بر فعالیت های آموزشی و پرورشی این مدارس تأکید کرد و افزود: نظارت مستمر و هدفمند کارشناسان آموزش و پرورش لازمه کیفیت بخشی به فعالیت های این مدارس است.
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، ادامه داد: مشارکت دستگاه های اجرایی و بخش خصوصی در امر تعلیم و تربیت می تواند در پیش برد و حصول به اهداف آموزشی و ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 2 ساعت و 1 دقیقه پیش
قدردانی استاندار قزوین از اقدام تحسین برانگیز یک معلم

قدردانی استاندار قزوین از اقدام تحسین برانگیز یک معلم به گزارش ایرنا، عبدالمحمد زاهدی روز سه شنبه در نشست شورای آموزش و پرورش استان قزوین افزود: کار این معلم را نه یک نمونه و الگو برای معلمان دیگر بلکه برای تمام انسان ها باید دانست.
وی با بیان اینکه همه ما فراتر از مسئولیت های قانونی و رسمی، مسئولیت اجتماعی سنگینی داریم، افزود: این معلم به خوبی این مسئولیت را ادا کرد.
هفته گذشته الناز سیدپور معلم کلاس چهارم مدرسه ستایش روستای رحمت آباد از توابع بخش دشتابی شهرستان بویین زهرا با حضور در بیمارستان در ساعت غیرکاری به دانش آموز بیمار خود تعلیم داد تا وی از درس و تحصیل عقب نماند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 2 ساعت و 1 دقیقه پیش
1050 مددجوی زنجانی در سال گذشته توانمند شدند

1050 مددجوی زنجانی در سال گذشته توانمند شدند به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از کمیته امداد استان زنجان، هدایت صفری با بیان این که رویکرد کمیته امداد در حوزه خدمت رسانی به جامعه هدف، زمینه سازی برای توانمندسازی خانوارهای مددجویی تحت حمایت و خروج آن ها از چرخه حمایتی است، اظهار کرد: از ویژگی حکومت صالحان به موازات رسیدگی به امور نیازمندان و فقرا، توسعه و ترویج سنت های حسنه اسلامی انفاق، احسان و نیکوکاری است؛ در واقع کمیته امداد به عنوان زیرمجموعه ای از بیت ولایت و معین دولت در حوزه محرومیت زدایی، وظیفه رسیدگی به امور نیازمندان در جامعه را بر عهده دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 2 ساعت و 1 دقیقه پیش
نهمین محموله کمک های مردمی به مناطق زلزله زده ارسال شد

نهمین محموله کمک های مردمی به مناطق زلزله زده ارسال شد به گزارش خبرنگار مهر ، نهمین محموله کمک های مردمی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه در قالب یک دستگاه کامیون و چند دستگاه پیکاپ به شهرستان سرپل ذهاب ارسال و در بین مردم روستاهای دشت ذهاب توزیع گردید.
این محموله شامل چادر، پتو، برنج، خرما ، چای، انواع کنسرو، پوشک بچه و اقلام بهداشتی بود. علاوه بر کمک های ارسالی، حضور مدیران و پرسنل سازمان جهادکشاورزی و بسیج تمام امکانات همچون اختصاص بیش از یکصد دستگاه ماشین آلات سنگین این سازمان و شرکتهای طرف قرارداد جهت خاکبرداری، بازگشایی راههای روستایی، توزیع روزانه 6000 پرس غذای گرم، ارسال تانکرهای آبرسانی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 2 ساعت و 1 دقیقه پیش
دوره آموزشی اصلاح و بهبود فرایندهای سازمانی در یزد

دوره آموزشی اصلاح و بهبود فرایندهای سازمانی در یزد به گزارش خبرگزاری صدا وسیما
کارشناس اوقاف استان یزد گفت: در این دوره آموزشی 41 کارشناس تشکیلات آموزش و تحول اداری اداره اوقاف و امور خیریه سراسر کشور شرکت کردند .
خانم میرجلیلی اصلاح و بهبود فرایندهای سازمانی و ارائه خدمات بهتر و آسانتر به مردم از اهداف برگزاری این دوره آموزشی اعلام کرد . ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 2 ساعت و 11 دقیقه پیش
اختصاص بودجه 54 میلیارد تومانی برای تجهیز هنرستان ها

اختصاص بودجه 54 میلیارد تومانی برای تجهیز هنرستان ها به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان،محمد مهدی کاظمی بعد از ظهر امروز در حاشیه گردهمایی مدیران هنرستان های فنی و حرفه ای و کارشناس مسؤولان مناطق استان زنجان، در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: بر اساس سند تحول بنیادین دوره های نظام اموزشی به چهار دوره سه ساله تقسیم شده است.
وی با اشاره به اینکه دو دوره سه ساله ابتدایی و دو دوره متوسطه بخش های این نظام آموزشی است، اضافه کرد: با این تغییرات هنرستان ها در این دوره ها موجب ارائه آموزش تخصصی می شود.
معاون دفتر آموزش های فنی وحرفه ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه در سال های قبل دوره آموزشی هنرستان ها دو ساله بوده است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 2 ساعت و 12 دقیقه پیش
رشد 11 درصدی کشفیات مواد مخدر در استان یزد

رشد 11 درصدی کشفیات مواد مخدر در استان یزد به گزارش خبرگزاری صدا وسیما
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان امروز در نشست شورای هماهنگی مواد مخدر استان گفت: در 8 ماهه امسال 29 تن انواع مواد مخدر کشف شده که این میزلان در مقایسه با مدت مشابه پارسال 11 درصد رشد دارد .
کرباسی با اشاره به کاهش 25 درصدی اعتیاد دربرنامه 5 ساله ششم توسعه کشور گفت با اقدامات خوب صورت گرفته در حوزه درممان و پیشگیری در استان و مشارکت بالای مردم در این زمینه شاهد تحقق این موضوع در استان یزد هستیم .
وی همچنین گفت در زمینه شیوع اعتیاد در استان در شمار استانهای کمتر الوده در زمینه شیوع اعتیاد هستیم به طوری که میانگین شیوع اعتیاد در استان ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 2 ساعت و 21 دقیقه پیش
نخستین اجلاس روابط عمومی های دانشگاه های سراسر کشور برگزار می شود

نخستین اجلاس روابط عمومی های دانشگاه های سراسر کشور برگزار می شود به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان ، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان ، علیرضا عبداللهی نژاد در بازدید از دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان اظهار داشت: امیدواریم به زودی، نخستین اجلاس روابط عمومی دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری و مراکز پژوهشی سراسر کشور برگزار شود.
وی افزود: این اجلاس با هدف آشنایی بیشتر روابط عمومی های این مراکز با دیدگاه های وزارتخانه، اجرای چندین کارگاه آموزشی هدفمند، هم افزایی و هماهنگی های بیشتر، برنامه ریزی می شود.
مدیرکل روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد: تحقیقات نشان داده که در حال حاضر ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 2 ساعت و 22 دقیقه پیش
استخدام در 4 ردیف شغلی

استخدام در 4 ردیف شغلی به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، شرکتی جهت تکمیل کادر خود در استان اصفهان از افراد مسلط به فریمورک ها و میکروفریمورک های php و دارای سابقه کار با Webservice, AWS, Composer ها دعوت به همکاری می نماید.
از متقاضیان واجد شرایط خواهشمندیم رزومه خود را با درج ردیف شغلی مورد نظر خود به آدرس ایمیل زیر ارسال نمایند.
آدرس ایمیل: Cv@bfsc.co.uk
انتهای پیام/
دعوت به همکاری در اصفهان ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 2 ساعت و 31 دقیقه پیش
کاهش حوادث رانندگی با ارتقاء فرهنگ ترافیکی

کاهش حوادث رانندگی با ارتقاء فرهنگ ترافیکی به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، رئیس پلیس راهورمازندران سرهنگ مهدی باقری پیش از ظهر امروز درنشست با تهیه کننده برنامه تلویزیونی کودک صدا وسیمای مرکزمازندران با اشاره به نقش آموزش درکاهش حوادث رانندگی تاکید کرد وگفت: باید آگاهسازی عمومی ، آموزش همگانی برای کاهش حوادث رانندگی در جامعه نهادینه شود.
وی افزود: ازآنجایی که آموزش فرهنگ ترافیک در بین کودکان و نوجوانان تاثیر بسزایی در نهادینه کردن آن در جامعه دارد، افزود: برای پیشگیری از حوادث، آموزش در اولویت برنامه ها قرار دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 2 ساعت و 31 دقیقه پیش
150 واحد مسکونی برای مددجویان کمیته امداد در شیراز ساخته می شود

150 واحد مسکونی برای مددجویان کمیته امداد در شیراز ساخته می شود به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز ، محمدبذرافشان امروز در نشست خبری با تشریح فعالیت های کمیته امداد استان فارس با محوریت و شعار اعتمادسازی و حفظ شان مددجویان در بخش های مختلف اظهار داشت: طوری برنامه ریزی شده که هر نیک اندیش ساخت یک واحد مسکونی را آغاز و پس از تکمیل آن کلید را به دست مددجوی تحت پوشش کمیته امداد تحویل دهند.
وی بیان کرد: معتقدیم نیک اندیشان باید بدانند کمک خود صرف چه مواردی می شود و در همین راستا نیز در اجرای امور به صورت مستقیم حضور یافته و مشارکت می کنند.
مدیرکل کمیته امداد استان فارس با بیان اینکه این نهاد در بخش های مختلف از جمله جمع آوری صدقات پیشتاز کشور است ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 2 ساعت و 41 دقیقه پیش
بیش از 21 درصد پرونده های طلاق ارجاعی به مراکز مشاوره با صلح و سازش مختومه می شود

بیش از 21 درصد پرونده های طلاق ارجاعی به مراکز مشاوره با صلح و سازش مختومه می شود به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان اصفهان، احمد خسروی وفا رییس کل دادگستری استان در دومین جلسه شورای مشورتی واحد مشاوره خانواده سال 96 که در دادگستری مرکز استان برگزار شد، گفت: بیش از 21 درصد پرونده های طلاق ارجاعی به مراکز مشاوره با صلح و سازش مختومه می شود.
رییس کل دادگستری استان ضمن اعلام این خبر بیان داشت: متأسفانه طلاق یکی از واقعیت های تلخ جامعه است و باید همه تلاش کنیم که این آسیب کاهش پیدا کند.
وی افزود: بر همین اساس و در راستای ماده 33 آیین نامه اجرایی قانون حمایت خانواده و شیوه نامه اجرایی اداره مراکز مشاوره ای معاونت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: اجتماعی انتشار : 2 ساعت و 41 دقیقه پیش
دانشگاه های ایرانی در فهرست سبزترین موسسه های جهان!

دانشگاه های ایرانی در فهرست سبزترین موسسه های جهان! به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران اعلام کرد: دانشگاه های زنجان ، کاشان ، اصفهان ، شیراز ، فردوسی مشهد ، آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات ، صنعتی امیرکبیر ، گیلان ، تهران و الزهرا در فهرست سبزترین های جهان قرار گرفتند.
گرین متریک با هدف ارائه چشم اندازی فراگیر از شرایط و سیاست های در پیوند با محیط زیست و توسعه پایدار در دانشگاه های کشور های گوناگون راه اندازی شده است.
گرین متریک در نوع خود ابزاری برای جلب توجه مدیران و سیاست گذاران در محیط های دانشگاهی به مسائل زیست محیطی و مصرف انرژی است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: اجتماعی انتشار : 2 ساعت و 51 دقیقه پیش
نقشه راه عملیاتی حوزه بانوان در استان مرکزی بایستی تدوین شود

نقشه راه عملیاتی حوزه بانوان در استان مرکزی بایستی تدوین شود به گزارش خبرنگار مهر ، فتح الله حقیقی پیش از ظهر سه شنبه در جلسه کارگروه تخصصی بانوان و خانواده استان مرکزی در اراک اظهار داشت: مساله رسیدگی به امور بانوان در تمامی مجامع دنیا از اهمیت بالایی برخوردار است که به این سبب تصمیم داریم با همکاری دستگاه های مرتبط با امور بانوان و مشارکت بانوان فرهیخته استان مرکزی نقشه راه عملیاتی در این راستا تدوین و تنظیم کنیم تا ظرفیت های این حوزه مشخص شده و مورد استفاده قرار گیرد.
وی افزود: نحوه اصولی بهره گیری از این سرمایه های اجتماعی عامل توان افزایی جامعه است که نباید از آن غافل شویم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 3 ساعت و 1 دقیقه پیش
تفام نامه همکاری تبلیغات اسلامی هرمزگان و معاونت اجتماعی ناجا منعقد شد

تفام نامه همکاری تبلیغات اسلامی هرمزگان و معاونت اجتماعی ناجا منعقد شد به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان ظهر امروز در حاشیه مراسم انعقاد این تفاهم نامه گفت: در راستای ارتقای ضریب امنیت اجتماعی، پیشگیری از آسیب ها و جرائم و هم افزایی و توسعه ظرفیت های موجود دو سازمان با هدف ارائه آموزش های همگانی حضوری و غیر حضوری جامعه هدف (اقشار مختلف جامعه) تفاهم نامه همکاری بین تبلیغات اسلامی استان و معاونت اجتماعی نیروی انتظامی استان منعقد شد.
وی در ادامه افزود: برنامه ریزی، هماهنگی و اجرای طرح های مشترک آموزش همگانی حضوری و غیرحضوری در زمینه فعالیت و مشارکت و همکاری در فضای مجازی با محوریت آسیب های اجتماعی و ترویج قانون مداری و گسترش و ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 3 ساعت و 11 دقیقه پیش
بیش از یک هزار نفر در ایلام از طرح ملی خادم بهره مند می شوند

بیش از یک هزار نفر در ایلام از طرح ملی خادم بهره مند می شوند علی اکرم رضا پسند روز سه شنبه در کارگاه آموزشی طرح خادم (خانواده آماده در مخاطرات) اظهار کرد: طرح ملی خادم در راستای آموزش شهروندان در مقابل بلایای طبیعی و غیر طبیعی از سال گذشته در کشور آغاز شده است و شهروندان باید از این آموزش ها برای مقابله و دور شدن از خطرات احتمالی بهره مند شوند.
وی افزود: برای کاهش ترس و اضطراب همچنین کاهش خسارات ناشی از سوانح باید یک تلاش دسته جمعی برای آموزش خانواده ها در برابر مخاطراتی که آنها را تهدید می کند، صورت گیرد.
رضاپسند یادآور شد: شهروندان باید بدانند که به هنگام وقوع بلایای طبیعی از جمله زلزله ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 3 ساعت و 11 دقیقه پیش
انجام 58714 ماموریت توسط کارکنان اورژانس قم/جان باختن 92 تن در حوادث رانندگی

انجام 58714 ماموریت توسط کارکنان اورژانس قم/جان باختن 92 تن در حوادث رانندگی دکتر محمد شهیدی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: از تعداد ماموریت های انجام شده، 18 هزار و 312 مورد مربوط به حوادث ترافیکی می باشد که 2 هزار و 654 حادثه در محورهای مواصلاتی استان و 15 هزار و 658 حادثه نیز در داخل شهر قم رخ داده است.
وی اضافه کرد: در حوادث رانندگی، 21 هزار و 514 تن مصدوم شدند که از این تعداد 9 هزار و 389 تن به صورت سرپایی در محل حادثه درمان و 12 هزار و 33 تن نیز به بیمارستان منتقل شدند.
وی ادامه داد: 12 هزار و 211 مورد از حوادث رانندگی مربوط به موتورسیکلت سواران بوده است که در این حوادث 14 هزار و 34 تن مصدوم شده اند که از این تعداد 6 هزار و 757 تن ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 3 ساعت و 11 دقیقه پیش
20 میلیارد ریال وام اشتغال به مدد جویان دره شهر پرداخت شد

20 میلیارد ریال وام اشتغال به مدد جویان دره شهر پرداخت شد وحید نظر پور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: از میزان وام اشتغال پرداخت شده به مددجویان 16میلیارد ریال از منابع بانکی و چهار میلیارد ریال نیز از منابع امدادی تامین شده است.
وی با بیان اینکه توانمند سازی، شکوفائی استعداد ها، خودکفائی و تامین نیازهای مددجویان و نیازمندان از مهمترین اهداف این نهاد است، گفت: کمیته امداد امام خمینی (ره) با فراهم کردن زمینه خودکفائی برای مددجویان تحت حمایت مستعد اشتغال با تسهیلات لازم در طرح های خودکفائی، مشاغل خانگی و کارانگیزی نقش مهمی در جهت توانمند سازی آنها ایفا می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 3 ساعت و 11 دقیقه پیش
رویکرد قوانین بیمه اجباری شخص ثالث حبس زدایی است

رویکرد قوانین بیمه اجباری شخص ثالث حبس زدایی است به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ به نقل از روابط عمومی ستاد دیه ، سید اسدالله جولایی با اشاره به اینکه در قانون بیمه مصوب سال 1347 به عنوان اولین قانون بیمه وسایط نقلیه به موضوع داشتن گواهینامه اهمیت داده شد، افزود : قانونگذار پیش بینی کرد که در تصادفات رانندگی اگر زیاندیده یعنی فردی که در حادثه دچار خسارت شده فاقد مجوز لازم برای رانندگی بود، نمی تواند خسارت وارد شده را دریافت کند.
وی افزود: در خصوص مقصران نیز وضعیت به همین نحو است که مواد قانونی با سخت گیری بر امتناع از پرداخت خسارات صراحت دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 3 ساعت و 21 دقیقه پیش
افزایش 2 برابری خودرو های مردود در معاینه فنی با اجرای معاینه فنی ویژه/ کاهش 10 درصدی آلودگی هوا با اجرای یک طرح

افزایش 2 برابری خودرو های مردود در معاینه فنی با اجرای معاینه فنی ویژه/ کاهش 10 درصدی آلودگی هوا با اجرای یک طرح به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان ،سید نواب حسینی منش مدیر عامل ستاد مرکزی معاینه فنی شهر تهران با اشاره به اجرای طرح کاهش (LEZ) از ابتدای آبان ماه سال 95، اظهار کرد: از 15 آذرماه سال جاری تاکنون بالغ بر یک میلیون و 600 هزار خودرو در راستای اجرای طرح کاهش به مراکز معاینه فنی مراجعه کردند.
وی با بیان اینکه یک میلیون و 130 هزار خودرو پس از مراجعه به مراکز معاینه فنی موفق به اخذ معاینه فنی شدند، افزود: 460 هزار خودرو مردود شدند و همچنین باید 260 هزار خودرو به دلیل آلایندگی رفع نقص شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: اجتماعی انتشار : 3 ساعت و 21 دقیقه پیش
بهره برداری از نخستین دفترخدمات الکترونیک قضایی در آمل

بهره برداری از نخستین دفترخدمات الکترونیک قضایی در آمل به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما،این دفتر به منظور کاهش مراجعات مردمی برای ارائه دادخواست های قضایی به دادگستری به عنوان سیزدهمین دفتر مازندران در این شهرستان راه اندازی شد.
ازجمله اهداف راه اندازی این دفاتر ثبت الکترونیکی دادخواست های قضایی وارجاع آن به مقام های قضایی وشعبه های تخصصی با هدف کاهش حجم پرونده های وحضور کمتر مردم در دادگستری است. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 3 ساعت و 32 دقیقه پیش
تجلیل از دانش آموزان پژوهشگر

تجلیل از دانش آموزان پژوهشگر به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، طرح های پژوهشی این دانش آموزان در بین طرح های سایر دانش آموزان حائز رتبه کشوری شده و به ثبت ملی یا به مرحله تولید صنعتی رسیده است.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در این مراسم گفت: پژوهش های برتر دانش آموزی می تواند در 138 مرکز رشد و پارک های علم و فناوری به محصول تبدیل شود.
منصور غلامی افزود: آزمایشگاه های مرکزی و مرجع در نمایشگاه ها و پژوهش سراها شکل گرفته است و دانش آموزان پژوهشگر می توانند از این آزمایشگاه ها برای تحقیقات پژوهشی خود استفاده کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: شبکه خبر دسته: اجتماعی انتشار : 3 ساعت و 41 دقیقه پیش
اهدای کانکس تا ذخیره آب سد باغکل

اهدای کانکس تا ذخیره آب سد باغکل ارسال 35 دستگاه کانکس به مناطق زلزله زده
35 دستگاه کاکنس از شاهین شهر ومیمه به مناطق زلزله زده غرب کشور ارسال شد.
فرماندار شاهین شهر ومیمه گفت : این کانکس ها در قالب 18 دستگاه تریلر با کمک یک میلیارد و 750 میلیون ریال خیران به مناطق زلزله زده کرمانشاه ارسال شد .
علیرضا بصیری افزود: حدود 30 دستگاه کانکس دیگر هم در دست ساخت است که به زودی به کرمانشاه ارسال می شود.
---------------------------------------------------------------
اهدای جهیزیه به نوعروسان فلاورجانی
در آیینی هفت سری جهیزیه به هفت نو عروس مددجوی کمیته امداد امام خمینی (ره) فلاورجان اهدا شد. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 3 ساعت و 41 دقیقه پیش
تصویب رشته های شغلی جدید و شیوه نامه کمیته مدیریت آموزش های مشاغل خانگی

تصویب رشته های شغلی جدید و شیوه نامه کمیته مدیریت آموزش های مشاغل خانگی به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ؛ جلسه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی با حضور عیسی منصوری معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، مهناز امامدادی رئیس دبیرخانه ستاد مشاغل خانگی و اعضای این ستاد در محل وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی تشکیل شد.
منصوری در این نشست ضمن اشاره به توانمند سازی و شکل دهی کسب و کار خانگی و همچنین وصل کردن مشاغل خانگی به بازار کار گفت : روند ایجاد شده در ستاد مشاغل خانگی ، تصویب الگوی جدید توسعه مشاغل خانگی و شیوه پیاده سازی آن توسط جهاد دانشگاهی بسیار مثبت بوده است و باید روی کار میدانی ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 3 ساعت و 41 دقیقه پیش
اجرای طرح تحول اجتماعی در سکونت گاه های غیر رسمی 7 استان کشور

اجرای طرح تحول اجتماعی در سکونت گاه های غیر رسمی 7 استان کشور به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام احمد صحت قول پیش از ظهر سه شنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: طرح تحول اجتماعی در سکونت گاه های غیر رسمی در هفت استان کشور اجرا می شود.
وی با بیان اینکه در راستای اجرای این طرح مدیر فرهنگی در سکونت گاه ها مستقر می شود، گفت: مدیر فرهنگی باید مشکلات موجود در سکونت گاه را به خوبی شناسایی و رصد کند.
حجت الاسلام صحت قول با بیان اینکه امروزه پدیده هایی سرمایه های اجتماعی را تحت الشعاع قرار داده است، افزود: از سال 1392 حمایت از سرمایه های اجتماعی مطرح شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 3 ساعت و 51 دقیقه پیش
مگر نمی بینند کمبود آب چه بلایی سر مردم خوزستان آورده است؟

مگر نمی بینند کمبود آب چه بلایی سر مردم خوزستان آورده است؟ مجید ناصری نژاد در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به نامه رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص انتقال آب خوزستان اظهار کرد : آقای کلانتری در نامه ای محرمانه عنوان کرده که خوزستان سه میلیارد مترمکعب آب مازاد دارد که باید از آن برداشت شود این در حالی است که خوزستان دیگر آبی ندارد.
وی افزود: این اقدام آقای کلانتری خیانت بزرگی به مردم خوزستان است و در حقیقت وی با این کار آخرین میخ نابودی را به خوزستان می زند.
نماینده شادگان گفت: در گذشته تنها امید مردم خوزستان سازمان حفاظت محیط زیست بود تا بلکه با ارزیابی زیست محیطی مانع از انتقال آب شود ولی با این اقدام ظالمانه و چراغ سبز انتقال آب از سوی ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 3 ساعت و 51 دقیقه پیش
برنامه های پیشگیری ازاعتیاد بین مددجویان پاکدشت ترویج می شود

برنامه های پیشگیری ازاعتیاد بین مددجویان پاکدشت ترویج می شود به گزارش خبرنگار مهر ، مجتبی عبدالهی، ظهر سه شنبه در همایش پیشگیری از اعتیاد که با حضور سرپرست معاونت فرهنگی کمیته امداد استان تهران، مدیران کمیته امداد شهرستان های پاکدشت، قرچک، پیشوا و ورامین و 300 مددجوی تحت حمایت برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: این همایش به منظور پیشگیری از اعتیاد در خانواده بزرگ مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) برگزار شده است.
عبدالهی با اشاره به فعالیت های واحد آموزش خانواده کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون کلاس های آموزشی متعددی برای مددجویان برگزار شده است که آموزش به زنان سرپرست خانوار در قالب طرح نظام جامع ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 4 ساعت و 1 دقیقه پیش
تعیین تکلیف مدارس قلع و قمعی در گرو تأمین اعتبار 31 میلیاردی

تعیین تکلیف مدارس قلع و قمعی در گرو تأمین اعتبار 31 میلیاردی به گزارش ایسنا، یوسف نجفی اظهارکرد: به دلیل اختصاص اعتبار اندک، تعداد بسیار محدودی از این فضاها خریداری شده اند با این وصف فارغ از بحث تأمین اعتبار، برای حل مشکل اقدامات دیگری صورت گرفته است.
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه تعیین تکلیف بخشی از این مدارس در برنامه های اولویت دار سال 1396 معاونت حقوقی و امور مجلس قرار دارد، تصریح کرد: در دستور العملی به ادارات کل آموزش و پرورش استان ها اعلام شده تا در صورتی که مالکان این نوع مدارس آمادگی دریافت ملک معوض را داشته باشند و آموزش و پرورش هم ملک مازاد داشته باشند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 4 ساعت و 1 دقیقه پیش
کسب درآمد روزانه 100 هزار تومانی متکدیان در دهدشت/ ضرورت تشکیل یک کمیته جهت جمع آوری متکدیان

کسب درآمد روزانه 100 هزار تومانی متکدیان در دهدشت/ ضرورت تشکیل یک کمیته جهت جمع آوری متکدیان به گزارش خبرگزاری فارس از کهگیلویه، جهانگیر افشانده در جلسه شورای اجتماعی در دهدشت که با موضوع معابر شهری برگزار شده بود، در ابتدا بحران ها و آسیب های اجتماعی را یادآور شد و با بیان اینکه تاکنون چندین مرحله متکدیان را از سطح شهر جمع آوری کرده ایم خواستار تشکیل یک کمیته متشکل از بهزیستی، شهرداری، نیروانتظامی و فرمانداری جهت جمع آوری متکدیان شد و اظهار داشت: طبق دستورالعمل وظایف هر نهادی را مشخص و همکاری های لازم جهت جمع آوری متکدیان صورت گیرد.
رییس بهزیستی کهگیلویه با بیان اینکه بهزیستی به تنهایی اهرم فشار برای جمع آوری متکدیان ندارد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 4 ساعت و 11 دقیقه پیش
ازدواج واقعیت است نه یک رویا/ فیلم هایی که ازدواج را به یک فانتزی بدل می کنند

ازدواج واقعیت است نه یک رویا/ فیلم هایی که ازدواج را به یک فانتزی بدل می کنند به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگی اجتماعی، ورزشی و شهرداری اصفهان، سلسله نشست های آموزشی پیش از ازدواج یک عاشقانه آرام با موضوع بررسی عناصر تشکیل دهنده روابط و تأثیر پذیرش زخم های درونی در بهبود روابط فردی و اجتماعی از سوی خانه جوان در حال برگزاری است.
شیرین امامی در سومین جلسه گروه پنجم این دوره با اشاره به واقعیت های موجود در جامعه پیرامون پدیده ازدواج و ایجاد تصویرذهنی های نادرست از طریق رسانه ها در این زمینه اظهار کرد: جوانان باید به این درک برسند که ازدواج یک واقعیت بوده نه رویا و خیالی که در ذهنشان پرورش می دهند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 4 ساعت و 11 دقیقه پیش
تداوم خدمت رسانی سپاه بیت المقدس به 6 روستای زلزله زده دشت ذهاب

تداوم خدمت رسانی سپاه بیت المقدس به 6 روستای زلزله زده دشت ذهاب به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکزکردستان سرهنگ رمضان یوسفی افزود: نیرو های تیم مهندسی بسیج به صورت سازماندهی شده و در قالب تیم های مختلف کار خود را در خدمت رسانی به زلزله زدگان آغاز کردند.
وی گفت: اکیپ های مهندسی، پزشکی و فرهنگی در منطقه، روستا به روستا حرکت کردند و در حال بررسی و برنامه ریزی برای انجام عملیات های لازم هستند.
سرهنگ یوسفی افزود: 6 روستا از مجموع هزار و 900 روستای زلزله زده به سپاه بیت المقدس کردستان محول شده است.
وی گفت: عملیات آوار برداری به مرحله پایانی رسیده و در حال حاضر نصب کانکس های اسکان موقت در حال انجام است. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 4 ساعت و 11 دقیقه پیش
اعلام آمادگی خیران برای ساخت مرکز نگهداری و درمان معتادین در استان یزد

اعلام آمادگی خیران برای ساخت مرکز نگهداری و درمان معتادین در استان یزد به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، مهدی جمالی نژاد ظهر امروز در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان یزد با اشاره به اهمیت جمع آوری و نگهداری مناسب معتادین متجاهر در استان یزد، گفت: توجه به معتادین مرد لازم و ضروری است؛ اما با توجه به نقش تعیین کننده و حساس زنان در جامعه بخصوص در خانواده، توجه به معتادین زن بسیار برجسته و از ارکان مهم در سطح سلامت عمومی جامعه است.
وی در همین راستا از برگزاری نشست های متعدد در شورای اسلامی شهر با حضور خیّرین استان خبر داد و گفت: خوشبختانه یکی از خیّرین یزدی آمادگی خود را برای کمک میلیاردی به ساخت مرکز نگهداری و درمان معتادین متجاهر بخصوص معتادین زن ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 4 ساعت و 21 دقیقه پیش
آغاز ثبت نام رزمندگان برای کسرخدمت های جدید سربازی

آغاز ثبت نام رزمندگان برای کسرخدمت های جدید سربازی به گزارش ایسنا، سردار ابراهیم کریمی درباره آخرین وضعیت ثبت نام برای کسر خدمت های ایثارگری، آزادگی و رزمندگی اظهار کرد: از شنبه هفته گذشته که ثبت نام از متقاضیان این کسرخدمت ها در دفاتر پلیس+10 آغاز شد استقبال خوبی از اجرای این طرح صورت گرفت و طی مدت یک هفته شمار ثبت نام کنندگان از مرز 100 هزار نفر گذشت.
وی با بیان اینکه 10 روز آغازین از مهلت یک ماهه برای ثبت نام کسر خدمت های جدید سربازی مختص به ایثارگران و آزادگان بود، گفت: از امروز رزمندگان نیز می توانند با مراجعه به دفاتر پلیس+10 نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: روزنامه همشهری دسته: اجتماعی انتشار : 4 ساعت و 21 دقیقه پیش
نظارت مستمر و هدفمند کارشناسان آموزش و پرورش لازمه کیفیت بخشی به فعالیت های مدارس است

نظارت مستمر و هدفمند کارشناسان آموزش و پرورش لازمه کیفیت بخشی به فعالیت های مدارس است به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند ، عباس لامعی صبح امروز در نشست شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی اظهار داشت: تاکنون 102 نشست شورای هماهنگی و نظارت بر مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیر دولتی استان با حضور تمام اعضا برگزار شده است.
وی بر نظارت بالینی بر فعالیت های آموزشی و پرورشی این مدارس تأکید کرد و افزود: نظارت مستمر و هدفمند کارشناسان آموزش و پرورش لازمه کیفیت بخشی به فعالیت های این مدارس است.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: مشارکت دستگاه های اجرایی و بخش خصوصی در امر تعلیم و تربیت می تواند در پیش برد اهداف آموزشی و پرورشی مفید واقع شود. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 4 ساعت و 21 دقیقه پیش
10 دانشگاه ایرانی در فهرست سبزترین موسسه های جهان قرار گرفتند

10 دانشگاه ایرانی در فهرست سبزترین موسسه های جهان قرار گرفتند به گزارش ایسنا، دانشگاه های زنجان ، کاشان ، اصفهان ، شیراز ، فردوسی مشهد ، آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات ، صنعتی امیرکبیر ، گیلان ، تهران ، و الزهرا در فهرست سبزترین های جهان قرار گرفتند.
گرین متریک با هدف ارائه چشم اندازی فراگیر از شرایط و سیاست های در پیوند با محیط زیست و توسعه پایدار در دانشگاه های کشورهای گوناگون راه اندازی شده است.
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم ، گرین متریک در نوع خود یگانه و ابزاری برای جلب توجه مدیران و سیاست گذاران در محیط های دانشگاهی به مسائل زیست محیطی و مصرف انرژی است و محیط و زیرساخت، انرژی و تغییرات اقلیمی، مدیریت پسماند، آب، حمل ونقل ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 4 ساعت و 31 دقیقه پیش
برگزاری کارگاه منطقه ای پیشگیری از مسائل اجتماعی در رودخانه

برگزاری کارگاه منطقه ای پیشگیری از مسائل اجتماعی در رودخانه به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خلیج فارس؛ معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش رودخانه گفت: در این کارگاه آموزشی 200 نفر از اولیای دانش آموزان با مهارت های زندگی و راه های پیشگیری از اعتیاد آشنا شدند.
حسن بهرامی افزود: در این کارگاه آموزشی یک روزه فیلم های مستند در مورد آسیب ها و خطرات مواد مخدر به نمایش گذاشته شد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 4 ساعت و 31 دقیقه پیش
اجرای طرح تخلیه الکترونیکی صندوق صدقات از دی ماه در شیراز

اجرای طرح تخلیه الکترونیکی صندوق صدقات از دی ماه در شیراز به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، محمد بذرافشان پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تخلیه صندوق صدقات از طریق نرم افزار موبایل، امکان گزارش گیری آنلاین، افزایش سرعت و کاهش هزینه ازجمله مزایای این طرح است.
وی با اشاره به اینکه طرح تخلیه صندوق صدقات یکی از مؤلفه های اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال و نیز اعتمادسازی در میان مردم است، افزود: ایجاد امنیت در حفظ اطلاعات، افزایش وجهه و اعتبار کمیته امداد، کاهش فرآیند ها، حذف کامل قلم ونیز بی نیازی از تایپ کد اشتراک توسط عامل تخلیه گر در نرم افزار، سرعت بالای استخراج کد اشتراک از دیگر مزایای این طرح است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 4 ساعت و 32 دقیقه پیش
ضرورت فراهم شدن زیرساخت های پیشگیری از بیماری های دامی

ضرورت فراهم شدن زیرساخت های پیشگیری از بیماری های دامی به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی استانداری قم، سید مهدی صادقی در دیدار رئیس سازمان دامپزشکی کشور از تلاش های مجموعه جهاد کشاورزی استان در زمینه امور دامی قدردانی کرد.
استاندار قم با بیان اینکه امنیت غذایی مسئله ای ملی است و همه دستگاه ها باید برای تحقق آن تلاش کنند افزود: مجموعه های مرتبط در استان قم باید نقش خود در راستای مقابله با انواع بیماری های دام و طیور در حین تولید و عرضه را ایفا کنند.
وی با اشاره به اهمیت پیشگیری در زمینه سلامت دام و نقش آن در کاهش هزینه های ناشی از بیماری های دامی خاطرنشان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 4 ساعت و 41 دقیقه پیش
اعزام دانش آموز دختر اردکانی به اردوی راهیان نور

اعزام دانش آموز دختر اردکانی به اردوی راهیان نور به گزارش خبرگزاری صدا وسیما
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج اردکان گفت: بیش از 240 نفر از دانش آموزان دختر اردکان به اردوی راهیان نور اعزام شدند .
سرهنگ علی دهقانی افزود : این دانش آموزان در مدت سه روز از مناطق عملیاتی دهلاویه , شلمچه, هویزه واروند رود بازدید خواهند کرد .
وی آشنایی داتش آموزان از سیره وروش زندگی شهدا ورزمندگان درهشت سال دفاع مقدس را از اهداف این اردو اعلام کرد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 4 ساعت و 41 دقیقه پیش
کنترل هوشمند فعالیت خانه های بهداشت روستایی در شمال خوزستان

کنترل هوشمند فعالیت خانه های بهداشت روستایی در شمال خوزستان علی پیمان پور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اعتبار 10 میلیارد ریالی هزینه شده برای خرید تجهیزات ، نصب و راه اندازی زیر ساخت رادیویی در حوزه فعالیت دانشگاه علوم پزشکی دزفول در شمال خوزستان افزود:با کنترل هوشمند فعالیت خانه های بهداشت روستایی ، ضمن اطلاع از نیاز فوری خانه های بهداشت در دورافتاده ترین نقاط نسبت به تامین آنها اقدام می شود.
وی کاهش هزینه را از جمله مزایای راه اندازی شبکه هوشمند زیر ساخت در دانشگاه علوم پزشکی دزفول بر شمرد و گفت:علاوه بر خانه های بهداشت ، مراکز بهداشت شهری در شهرهای دزفول ، شوش و گتوند نیز به شبکه هوشمند آی تی متصل شده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 5 ساعت و 1 دقیقه پیش
جوانان نیری از طرح های اشتغالزایی استفاده کنند

جوانان نیری از طرح های اشتغالزایی استفاده کنند به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، مهدی بخشی پیش از ظهر امروز در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان که با حضور اعضا در محل فرماندای تشکیل شده بود، اظهار داشت: طرح اشتغالزایی فراگیر و طرح اشتغالزایی روستایی اکنون وجود دارد که جوانان می توانند با ارائه طرح از این تسهیلات استفاده نمایند.
وی افزود: برای طرح اشتغالزایی فراگیر 28 میلیارد تومان و طرح روستایی نزدیک به 30 میلیارد تومان سهم شهرستان نیرمی باشد که درحال اجراست.
سرپرست فرمانداری نیر از کسب رتبه اول ستاد ساماندهی امورجوانان شهرستان نیر در برگزاری جلسات در استان خبر داد و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 5 ساعت و 1 دقیقه پیش
آماده باش اورژانس زنجان در طرح زمستانی

آماده باش اورژانس زنجان در طرح زمستانی به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز زنجان ؛رئیس مرکز فوریت های پزشکی استان زنجان گفت:
در این طرح 400 نیروی اورژانس حضور دارند.
زراعتچی افزود: اورژانس هوایی هم در این طرح بکار گیری می شود.
وی گفت: این طرح تا 20 اسفند ادامه دارد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 5 ساعت و 11 دقیقه پیش
وجود 60 تشکل دانشجویی در استان قم

وجود 60 تشکل دانشجویی در استان قم به گزارش خبرگزاری فارس از قم، مرتضی بابایی ظهر امروز در نشست دبیران تشکل های دانشجویی استان با معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار قم که در تالار امام رضا(ع) ساختمان فرمانداری برگزار شد، با اشاره به فعالیت کمیسیون دانشجویی استان قم اظهار کرد: جلسات این کمیسیون به صورت ماهیانه برگزار می شود و تشکل های دانشجویی می توانند بازوهای قوی برای کمیسیون باشند.
وی ادامه داد: کمیسیون دانشجویی استان قم یکی از زیرمجموعه های شورای تامین این استان است و مشکلات مختلف دانشگاه ها در این کمیسیون با حضور مسؤولان مربوطه مورد بررسی قرار می گیرد، اجرای مصوبات کمیسیون دانشجویی ضروری است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 5 ساعت و 11 دقیقه پیش
دوره آموزشی مهارت زندگی در بقاع متبرکه برگزار می شود

دوره آموزشی مهارت زندگی در بقاع متبرکه برگزار می شود به گزارش خبرگزاری مهر ، حجت الاسلام سیدمحمدکاظم موسوی متقی با اشاره به نقش آموزش در تغییر رفتار اظهار داشت: یکی از مهم ترین دغدغه های امروز مقام معظم رهبری رفع آسیب های اجتماعی و آموزش سبک زندگی اسلامی در کشور است؛ چرا که بزرگ ترین خطر امروز جامعه و نظام مقدس جمهوری اسلامی، گسترش آسیب های اجتماعی در بین خانواده ها می باشد.
موسوی متقی افزود: بر همین اساس برگزاری طرح آموزشی زندگی به رنگ خدا در جوار آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه با هدف آموزش مهارت های زندگی در سه بخش: مهارت های فردی ، مهارت های ازدواج و تحکیم خانواده و مهارت های تربیت فرزند بصورت کلاسیک و مستمر ضروری بوده و می تواند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 5 ساعت و 21 دقیقه پیش
غربالگری چشم کودکان در 600 پایگاه سیار بهزیستی

غربالگری چشم کودکان در 600 پایگاه سیار بهزیستی به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکزکرمانشاه، مسئول پیشگیری از معلولیت اداره کل بهزیستی استان با اشاره به اجرای طرح تنبلی چشم (آمبلیوپی) در بین کودکان 3 الی 6 سال، گفت: این طرح امسال از ابتدای آبان ماه آغاز شده و تا اواسط دی ماه ادامه خواهد داشت.
دلکش الیاسی افزود: امسال 70 هزار نفر از کودکان کرمانشاهی تحت پوشش طرح غربال گری تنبلی چشم قرار می گیرند.
وی با بیان اینکه 600 پایگاه سیار در سطح استان کار غربالگری بینایی کودکان را انجام می دهند، خاطرنشان کرد: در شهرستان کرمانشاه نیز 200 پایگاه دائم و سیار کار بینایی سنجی کودکان را انجام می دهند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 5 ساعت و 21 دقیقه پیش
اظهارات وزیر علوم درباره حذف آزمون سراسری

اظهارات وزیر علوم درباره حذف آزمون سراسری به گزارش مشرق، منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری امروز در حاشیه مراسم تجلیل از دانش آموزان برگزیده پژوهشگر سراسر کشور در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: در آموزش علم باید یک واقعه نگری در دانش آموزان شکل گیرد و این در کنار مباحث تئوری ضرورتی است که دانش آموزان را آماده می کند با علاقه زیادی تحصیل کنند و اینکه برای هر مسئله ای فکر کنند.
وی اضافه کرد: این فکر ایجاد جرقه های جدید ذهنی می کند و دانش آموز می تواند در حل مسائل، حرکت های خوبی را انجام دهد.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خاطرنشان کرد: حتماً آموزش و پرورش برای این وظایف برنامه هایی دارد اما شاید به لحاظ شروع کار ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 5 ساعت و 52 دقیقه پیش
مدیر کل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت: حضور 24 تیم سلامت روان در مناطق زلزله زده

مدیر کل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت: حضور 24 تیم سلامت روان در مناطق زلزله زده مدیر کل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت با بیان اینکه 24 تیم سلامت روان در مناطق زلزله زده حضور دارند، گفت: تاکنون 25750 نَفَر از زلزله زدگان تحت غربالگری های روانی اجتماعی قرار گرفته اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وبدا، دکتر احمد حاجبی درخصوص جزییات بازدید از روند خدمات تیم سلامت روان در مناطق زلزله زده کرمانشاه گفت: هدف از این بازدید، بررسی وضعیت موجود و ارزیابی سطح آسیب های روانی ناشی از حادثه، شدت حادثه و تعداد تقریبی افراد آسیب دیده، ارزیابی تعداد نیروی روانشناس مورد نیاز، امکانات مورد نیاز ازقبیل اسکان ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اجتماعی انتشار : 6 ساعت و 2 دقیقه پیش
خدمت رسانی نیروهای بسیجی و انتظامی به "دانش آموزان محروم" سیستان و بلوچستان+ تصاویر

خدمت رسانی نیروهای بسیجی و انتظامی به "دانش آموزان محروم" سیستان و بلوچستان+ تصاویر به گزارش خبرگزاری تسنیم از زاهدان ، سیستان و بلوچستان استانی است با محرومیت ها و کمبودهای فراوان و البته این کمبودها در فضاهای آموزشی و بهداشتی بیشتر نمایان است، این محرومیت ها حتی در کلانشهر زاهدان به عنوان مرکز استان سیستان و بلوچستان نیز به چشم می خورد؛ محرومیت ها و کمبودهایی که سال هاست گریبانگیر کودکان و دانش آموزان مدارس مناطق محروم زاهدان نیز بوده است.
فارغ از بحث کمبود امکانات آموزشی و زیرساختی در مدارس، بسیاری از دانش آموزان زاهدان به دلیل فقر مالی سرپرست خانواده خود از لحاظ تغذیه ای نیز با مشکلات زیادی مواجه هستند که در همین رابطه مشاهده شده برخی دانش آموزان این مدارس محروم در ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 6 ساعت و 2 دقیقه پیش
محدودیت فعالیت قاچاقچیان و توزیع کنندگان مواد مخدر/شناسایی مناطق آلوده به مواد مخدر در استان

محدودیت فعالیت قاچاقچیان و توزیع کنندگان مواد مخدر/شناسایی مناطق آلوده به مواد مخدر در استان به گزارش ایسنا، عباس حسن خانی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان افزود: همکاری دولت و تشکل های مردم نهاد در کاهش آسیب های اجتماعی، دستاوردهای قابل توجهی داشته است.
وی ادامه داد: اقدامات ارزشمندی در چند سال اخیر در مبارزه با مواد مخدر صورت گرفته که حاصل همکاری تمامی دستگاهها و تشکل های مردمی است.
وی با بیان اینکه عرصه فعالیت برای قاچاقچیان و توزیع کنندگان مواد مخدر باید بیش از پیش محدود شود اظهارکرد: اطلاع رسانی و آگاه سازی جامعه درخصوص مقابله با آسیب های اجتماعی و مواد مخدر باید مستمر و گسترده باشد . ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 6 ساعت و 11 دقیقه پیش
رسالت کنونی مبلغان فرهنگی کشور کمک به کاهش آسیب های اجتماعی است

رسالت کنونی مبلغان فرهنگی کشور کمک به کاهش آسیب های اجتماعی است به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین علی دارابی روز سه شنبه در آیین افتتاحیه نشست سه روزه قرارگاه های فرهنگی منطقه شمال سازمان تبلیغات اسلامی کشور با حضور 6 استان در اردوگاه فرهنگی شهید کلاهدوز شهرستان مهدی شهر استان سمنان، افزود: با تاکید رهبر انقلاب بر لزوم فعال بودن مبلغان فرهنگی در حوزه اجتماعی، تمرکز مبلغان فرهنگی و روحانیون مستقر باید بر کاهش آسیب های اجتماعی به ویژه در سکونت گاه های غیررسمی و معضلاتی مانند طلاق و اعتیاد باشد.
معاون امور مجلس و استان های سازمان تبلیغات اسلامی کشور با اشاره به اینکه تاکید رهبر انقلاب ورود مبلغان فرهنگی با روحیه جهادی و انقلابی است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 6 ساعت و 12 دقیقه پیش
علت مشاجره نمایندگان خوزستان با عیسی کلانتری چه بود؟

علت مشاجره نمایندگان خوزستان با عیسی کلانتری چه بود؟ خوزستان و دشت های حاصلخیزش که تحت تأثیر مدیریت ناصحیح منابع آب و دست اندازی های منفعت طلبانه برخی مدیران چند سالی هست طراوت و شادابی گذشته را از دست داده و امکان حیات در این منطقه دشوار شده است، هنوز هم عرصه ای برای آزمون و خطای مدیران ارشد کشور است؛ مدیرانی که با دعوا و طرح های غیرکارشناسی خود راه گذشتگان را ادامه می دهند و به ترسیم آینده سیاه خوزستان مشغول هستند.
به گزارش تابناک ، در شرایط کنونی که همه دلسوزان کشور بر مسئله بحران آب واقف هستند، آن را تهدیدی جدی برای آینده ایران قلمداد می کنند و به همین منظور اجرای طرح های احیاء محیط زیست و جبران خطاهای گذشته را امری اجتناب ناپذیر می ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اجتماعی انتشار : 6 ساعت و 12 دقیقه پیش
حذف آزمون سراسری در دستور کار قرار گرفت

حذف آزمون سراسری در دستور کار قرار گرفت به گزارش پارسینه ، منصور غلامی در حاشیه مراسم تجلیل از دانش آموزان برگزیده پژوهشگر سراسر کشور در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: در آموزش علم باید یک واقعه نگری در دانش آموزان شکل گیرد و این در کنار مباحث تئوری ضرورتی است که دانش آموزان را آماده می کند با علاقه زیادی تحصیل کنند و اینکه برای هر مسئله ای فکر کنند.
وی اضافه کرد: این فکر ایجاد جرقه های جدید ذهنی می کند و دانش آموز می تواند در حل مسائل، حرکت های خوبی را انجام دهد.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خاطرنشان کرد: حتماً آموزش و پرورش برای این وظایف برنامه هایی دارد اما شاید به لحاظ شروع کار، این شروع جدیدی است که باید توسعه یابد ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اجتماعی انتشار : 6 ساعت و 22 دقیقه پیش
روابط هیچ نقشی در انتخاب پژوهشگران برتر ندارد/افتتاح چند باره دانشگاه پیام نور حرف درستی نیست

روابط هیچ نقشی در انتخاب پژوهشگران برتر ندارد/افتتاح چند باره دانشگاه پیام نور حرف درستی نیست به گزارش خبرگزاری فارس از خرم آباد،پیمان رجبی پیش از ظهر امروز در نشست با اصحاب رسانه بیان کرد: انتقادهایی اخیرا از دانشگاه پیام نور به چشم می خورد که لازم است با مستندات به آنها پاسخ دهیم، البته انتقاد سازنده بسیار خوب است و ما از آن استقبال می کنیم.
وی پژوهش را عامل پیشرفت جامعه عنوان کرد و ادامه داد: دانشگاه در بحث آموزش و فرهنگ بسیار مهم بوده که این دو بال مستقیما با آینده هر جامعه ای ارتباط مستقیمی دارد.
معاون دانشگاه پیام نور لرستان اظهار داشت:دانشگاه پیام نور یک دانشگاه متمرکز با حضور 500 واحد در سراسر جهان است که مدیریت این مجموعه تماما از طریق مرکز انجام می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 6 ساعت و 31 دقیقه پیش
عدم توجه به جلو ، عامل اصلی 32 درصد تصادفات برون شهری آبان امسال

عدم توجه به جلو ، عامل اصلی 32 درصد تصادفات برون شهری آبان امسال به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس، سرهنگ نادر رحمانی رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا اظهار داشت: حدود 32 درصد تصادفات برون شهری آبان امسال، بر اثر بی توجهی رانندگان به جلو در جاده ها رخ داده است.
رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا گفت: طی آبان امسال، 20 درصد تصادفات در جاده ها بر اثر تخطی از سرعت مطمئنه به وقوع پیوسته است.
وی تصریح کرد: پس از این عوامل، انحراف به چپ (15 درصد)، رعایت نکردن حق تقدم (13درصد) و خستگی و خواب آلودگی (5 درصد) در رتبه های بعدی عوامل رخداد تصادفات برون شهری بوده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 6 ساعت و 42 دقیقه پیش
آغاز اجرای طرح ملی جنگلانه در خاتم

آغاز اجرای طرح ملی جنگلانه در خاتم به گزارش خبرگزاری صدا وسیما
رییس منابع طبیعی شهرستان خاتم گفت :طرح جنگلانه باهدف صیانت از منابع طبیعی وفرهنگ سازی برای حفاظت از رویش هاومراتع جنگل به شکل گسترده در این شهرستان اجرا شد.
محمود نقیبی افزود :این طرح با مشارکت منابع طبیعی , حفاظت محیط زیست, معاون فرماندار, رییس جهادکشاورزی , نیروی های بسیج ونهاد های مردمی وسازمان های غیر دولتی در بیش از 10هکتار از جنگل های باغشادی زیر پوشش قرار دادند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 7 ساعت و 11 دقیقه پیش
اجلاس روابط عمومی دانشگاه های سراسر کشور برگزار می شود

اجلاس روابط عمومی دانشگاه های سراسر کشور برگزار می شود به گزارش خبرنگار مهر ، علیرضا عبداللهی نژاد، صبح سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری چهاردهمین نشست مدیران روابط عمومی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی منطقه دو کشور در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، اظهار کرد: به زودی، اولین اجلاس روابط عمومی های دانشگاه های سراسر کشور برگزار خواهد شد.
عبداللهی نژاد افزود: این اجلاس با هدف آشنایی بیشتر روابط عمومی ها با دیدگاه های وزارتخانه، اجرای چندین کارگاه آموزشی هدفمند، هم افزایی و هماهنگی های بیشتر، برنامه ریزی می شود.
وی بیان کرد: در حال حاضر، فعالیت چند رسانه ای در حوزه روابط عمومی که در برگیرنده متن، فیلم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 7 ساعت و 12 دقیقه پیش
زبان مفاهمه لازمه همراهی بین دستگاه های فرهنگی ومدیران اجرایی است

زبان مفاهمه لازمه همراهی بین دستگاه های فرهنگی ومدیران اجرایی است به گزارش خبرنگار مهر ، حسن ارگی صبح سه شنبه در گردهمایی قرارگاه های فرهنگی شمال کشور با حضور مبلغان و مسئولان تبلیغات اسلامی به میزبانی شهمیرزاد، ضمن بیان اینکه یکی از مشکلات دستگاه های فرهنگی نبود زبان مفاهمه است، تأکید کرد: وقتی زمان پاسخگویی در مسائل فرهنگی می شود، یا دولت می بایست در این زمینه پاسخگو باشد و یا ملت، درحالی که نقش برجسته روحانیت را نباید فراموش کرد چراکه رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها و بارها بر این نقش برجسته تأکید کرده اند.
وی بابیان اینکه زبان مفاهمه می تواند تعامل بین دستگاه های فرهنگی و اجرایی را برای توسعه معارف الهی افزایش دهد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 7 ساعت و 12 دقیقه پیش
با حذف کنکور موافقم/قبل از حذف جایگزین مشخص شود/درآمد 35 میلیاردی دانشگاه آزاد از کنکور

با حذف کنکور موافقم/قبل از حذف جایگزین مشخص شود/درآمد 35 میلیاردی دانشگاه آزاد از کنکور آفتاب نیوز :
دکتر خدایی در واکنش به اظهارات برخی مسئولین درخصوص ضرورت حذف کنکور گفت: به دلیل اجتماعی بودن ویژگی کنکور طبیعی است این موضوع در معرض توجه قرار بگیرد و مسئولین در پست های مختلف درخصوص آن اظهارنظر کنند. وزارت علوم و سازمان سنجش نیز از حذف کنکور استقبال می کنند و هر چه ما بتوانیم این موضوع را ساماندهی کنیم به نفع کشور است چراکه ما در زمینه نحوه ورود به دانشگاه با شرایطی مواجه هستیم که این وضعیت با هیچ کشور دنیا قابل مقایسه نیست.
وی در ادامه تصریح کرد: مساله کنکور به دلیل تقاضای ورود به دانشگاه حساسیت های اجتماعی بسیار بالایی دارد و این موضوع توجه خانواده ها را به خود جلب ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اجتماعی انتشار : 7 ساعت و 22 دقیقه پیش
ضرورت صیانت از پرندگان مهاجر در تالابهای مازندران

ضرورت صیانت از پرندگان مهاجر در تالابهای مازندران صیادان باید در چارچوب طرح اداره کل محیط زیست مازندران به شکار بپردازند و از پرندگان مهاجر صیانت کنند.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما ، معاون سیاسی- امنیتی استاندار مازندران در نشست مسئولان و دوستداران محیط زیست در فرمانداری فریدونکنار گفت: دامگاه داران و صیادان پرندگان مهاجر در مناطق فریدونکنار، ازباران و سرخرود و دیگر تالابهای استان باید بر اساس قانون و موارد مورد تایید اداره کل محیط زیست مازندران به شکار بپردازند.
یونسی افزود: با بررسی وضع موجود ، برنامه ریزی ها برای ایجاد بخش پرنده نگری و اکوتوریسم زیست محیطی در منطقه با تقویت ظرفیت های موجود در منطقه امکانپذیر است. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 7 ساعت و 41 دقیقه پیش
متاسفانه نرخ آسیب های اجتماعی رو به رشد است

متاسفانه نرخ آسیب های اجتماعی رو به رشد است به گزارش ایسنا، یدالله موحد در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان کرمان با یادآوری اقدامات شایسته آیت الله جعفری گفت: در استان کرمان 30 واحد قضایی داریم. با توجه به اینکه استان کرمان دارای 23 شهرستان است، اما 18 واحد دادگستری شهرستان در استان وجود دارد.
وی به دو مجتمع قضایی در شهر کرمان اشاره و اظهار کرد: 312 قاضی در استان کرمان در حال خدمت رسانی بوده و به ازای هر 10 هزار نفر یک قاضی در استان کرمان مشغول به فعالیت است.
رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: 332 شعبه شورای حل اختلاف در استان کرمان وجود دارد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 7 ساعت و 42 دقیقه پیش
پرداخت مستمری بیمه شدگان صندوق بیمه روستائیان

پرداخت مستمری بیمه شدگان صندوق بیمه روستائیان به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کهگیلویه و بویراحمد، مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کهگیلویه و بویراحمد گفت: 186 خانوار از این تعداد مستمری بازماندگان و 27 خانوار نیز مستمری از کارافتادگی دریافت کردند.
عیسی کریمی افزود: 66 هزار و 586 خانوار در سطح استان مشمول عضویت در صندوق بیمه روستایی و عشایری هستند که تاکنون 21 هزار و 358 خانوار از این تعداد به عضویت این صندوق درآمده اند.
وی یکی از مزیت های مهم این صندوق را شامل بازنشستگی پیش از موعد برای کسانی می دانند که 10 سال حق بیمه پرداخت کرده و به سن 70 سال رسیده باشند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 7 ساعت و 51 دقیقه پیش
ترویج فرهنگ پژوهش در بین دانش آموزان از پایه اول ابتدایی

ترویج فرهنگ پژوهش در بین دانش آموزان از پایه اول ابتدایی به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس ، حجت الاسلام والمسلمین محی الدین بهرام محمدیان معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش امروز در مراسم تجلیل از دانش آموزان پژوهش گر برجسته سراسر کشور که در دبستان آرمینه مصلی نژاد منطقه 6 تهران برگزار شد با اشاره به اهمیت نقش پژوهش، اظهار داشت: موضوع پژوهش یکی از مسائل جدی در آموزش و پرورش است و همه موظف هستیم در تصمیمات خود پیوست پژوهشی را داشته باشیم.
وی ادامه داد: معتقد هستیم فرهنگ پژوهش باید در آموزش و پرورش شکل بگیرد ضمن اینکه فرهنگ پژوهش به عنوان یک برنامه آموزشی و حوزه یادگیری ما است و از پایه اول ابتدایی سعی می شود فرهنگ پژوهش در بین دانش ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 7 ساعت و 52 دقیقه پیش
سیر تا پیاز حذف کنکور از زبان رئیس سازمان سنجش

سیر تا پیاز حذف کنکور از زبان رئیس سازمان سنجش ابراهیم خدایی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا اظهار داشت: کنکور یک مساله اجتماعی است و به طور طبیعی مورد توجه مردم و سیاستمداران قرار می گیرد و ساماندهی هر چه بیشتر آن به نفع کشور است و وزارت علوم و سازمان سنجش هم از آن استقبال می کنند.
وی بیان داشت: در زمینه ورود به دانشگاه، وضعیت کشور ما با هیچ کشوری در دنیا قابل مقایسه نیست و به خاطر بالا بودن سطح تقاضا، حساسیت های اجتماعی و نگاه خانواده ها با وضعیت خاصی رو به رو هستیم که باید برای حل آن، آسیب شناسی اجتماعی و فرهنگی صورت گیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 8 ساعت و 1 دقیقه پیش
فردا؛ آخرین مهلت ثبت نام در کنکور ارشد

فردا؛ آخرین مهلت ثبت نام در کنکور ارشد خبرگزاری مهر: مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال 97 دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی از جمله دانشگاه آزاد فردا چهارشنبه 22 آذر پایان می یابد.
حسین توکلی افزود: فرصت ثبت نام برای آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1397 در تمامی دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیر دولتی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی و بیست و سومین المپیاد علمی- دانشجویی کشور از روز 16 آذر آغاز شده است و تا روز 22 آذرماه ادامه دارد.
مشاور عالی سازمان سنجش یادآور شد: ثبت نام برای آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1397 منحصراً به صورت اینترنتی و از طریق سایت www.sanjesh ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اجتماعی انتشار : 8 ساعت و 2 دقیقه پیش
راه اندازی کارگاه تولیدی خیاطی مددجویان در روستای مغ احمد

راه اندازی کارگاه تولیدی خیاطی مددجویان در روستای مغ احمد سیاوش عامری در حاشیه راه اندازی این کارگاه تولیدی در گفت وگو با خبرنگار فارس در بندرعباس، اظهار داشت: در این روستا 60نفر از بانوان دوره آموزش خیاطی را با همکاری تولیدکننده خیّر، خانم وطن دوست به صورت رایگان فراگرفتند و مدرک فنی وحرفه ای دریافت کردند.
وی افزود: با ایجاد این کارگاه تولیدی 30نفردارای شغل شدند، 10نفر به صورت مستقیم و 20نفر به صورت غیرمستقیم. درآمد ماهیانه هر مددجو به طورمیانگین 5تا7میلیون ریال خواهد بود که با تولید وتلاش بیشترافزایش خواهدداشت.
این مقام مسئول، عنوان داشت: برای هرمددجو مبلغ 80میلیون ریال وام قرض الحسنه توان افزایی درحال پرداخت است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 8 ساعت و 21 دقیقه پیش
فردا؛ آخرین فرصت ثبت نام در کنکور ارشد 97

فردا؛ آخرین فرصت ثبت نام در کنکور ارشد 97 آفتاب نیوز : مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال 97 دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی از جمله دانشگاه آزاد فردا چهارشنبه 22 آذر پایان می یابد.
حسین توکلی افزود: فرصت ثبت نام برای آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1397 در تمامی دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیر دولتی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی و بیست و سومین المپیاد علمی- دانشجویی کشور از روز 16 آذر آغاز شده است و تا روز 22 آذرماه ادامه دارد.
مشاور عالی سازمان سنجش یادآور شد: ثبت نام برای آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1397 منحصراً به صورت اینترنتی و از طریق سایت www.sanjesh ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اجتماعی انتشار : 8 ساعت و 21 دقیقه پیش
سرپرست شبکه بهداشت عسلویه: شرکت های صنعتی پیوست های سلامت را اجرایی کنند

سرپرست شبکه بهداشت عسلویه: شرکت های صنعتی پیوست های سلامت را اجرایی کنند به گزارش ایرنا، جاسم زارعی روز سه شنبه در جریان بازدید کارشناسان ارشد اداره کل سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از عسلویه اظهار داشت: برخورد بدون مماشات با صنایع آلاینده در شهرستان عسلویه ضروری است.
وی افزود: هم اکنون برای شرکت هایی که در حال اخذ مجوز هستند، این امر اجرایی شده اما شرکت هایی که سنوات قبل دایر شده اند، استانداردهای سلامت و محیط زیستی لازم را ندارند و این مشکلات را به بار آورده اند که باید برای آنها فکری اساسی شود.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه بیان کرد: به مخاطره انداختن سلامت کارکنان خودشان ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 8 ساعت و 22 دقیقه پیش
آمار نهایی انتخاب رشته در تکمیل ظرفیت کنکور 96 اعلام شد

آمار نهایی انتخاب رشته در تکمیل ظرفیت کنکور 96 اعلام شد حسین توکلی - مشاور عالی سازمان سنجش در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: با توجه به درخواست دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی برای پذیرش در ظرفیت های جدید و یا تکمیل ظرفیت برخی از رشته های دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، مجازی، پردیس های دانشگاه فرهنگیان و همچنین پردیس های خودگردان و ظرفیت مازاد دانشگاه های علوم پزشکی در آزمون سراسری سال 96، مرحله تکمیل ظرفیت کنکور 96 اجرا شد.
وی اظهار داشت: ظرفیت پذیرش در مرحله تکمیل ظرفیت دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، مجازی، پردیس های دانشگاه های فرهنگیان و پردیس خودگردان و ظرفیت های مازاد علوم پزشکی در کنکور 96 تعداد 13 هزار و 707 نفر برای 1359 کدرشته ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 8 ساعت و 31 دقیقه پیش
ایران، رکورددار تصادفات جاده ای/ لزوم بررسی روانشناسی ترافیک

ایران، رکورددار تصادفات جاده ای/ لزوم بررسی روانشناسی ترافیک به گزارش خبرگزاری فارس ، مظاهری، رئیس دانشکده روانشناسی داشگاه شهید بهشتی با بیان اینکه اینکه ایران به عنوان یکی از رکورداران تصادفات جاده ای مطرح است گفت: جای خالی توجه به مسایل روانی در ترافیک احساس می شود و پرداختن به تکلیف قانون و یا افزایش کنترل و نظارت پلیس به تنهایی کافی نیست.
مظاهری تاکید کرد :در بیشتر کشورهای توسعه یافته که در سطح جهانی موفقیت های ترافیکی داشته اند از روانشناسی حمل و نقل غافل نبوده اند.
وی افزود: متاسفانه در ایران به موضوع روانشناسی ترافیک و بررسی ابعاد روانشناختی رانندگان به صورت فصلی در جامعه توجه شده و گاهی اصلا مورد توجه نبوده است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 8 ساعت و 32 دقیقه پیش
اداره کل شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت احیا شد

اداره کل شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت احیا شد به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از گرگان، سید محسن رحیمی، مدیرکل شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، شب گذشته (20 آذر) در نخستین گردهمایی دانشجویان شاهد و ایثارگر استان گلستان که به مناسبت گرامیداشت 16 آذر و یاد و خاطره 68 شهید دانشجوی استان گلستان برگزار شد، گفت: شورای مشورتی متشکل از مسئولان اداره کل شاهد و ایثارگر آموزش عالی، وزارت علوم، وزارت بهداشت، دانشگاه آزاد اسلامی، آموزش و پرورش و حوزه علمیه با محوریت بنیاد شهید و امور ایثارگران است، تصمیماتی که در شورای مشورتی گرفته می شود منسجم و برای تمامی مراکز آموزشی اجرا می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 8 ساعت و 51 دقیقه پیش
با حذف کنکور موافقم/قبل از حذف جایگزین مشخص شود/درآمد 35 میلیاردی دانشگاه آزاد از کنکور

با حذف کنکور موافقم/قبل از حذف جایگزین مشخص شود/درآمد 35 میلیاردی دانشگاه آزاد از کنکور دکتر خدایی در گفت وگو با ایسنا در واکنش به اظهارات برخی مسئولین درخصوص ضرورت حذف کنکور گفت: به دلیل اجتماعی بودن ویژگی کنکور طبیعی است این موضوع در معرض توجه قرار بگیرد و مسئولین در پست های مختلف درخصوص آن اظهارنظر کنند. وزارت علوم و سازمان سنجش نیز از حذف کنکور استقبال می کنند و هر چه ما بتوانیم این موضوع را ساماندهی کنیم به نفع کشور است چراکه ما در زمینه نحوه ورود به دانشگاه با شرایطی مواجه هستیم که این وضعیت با هیچ کشور دنیا قابل مقایسه نیست.
وی در ادامه تصریح کرد: مساله کنکور به دلیل تقاضای ورود به دانشگاه حساسیت های اجتماعی بسیار بالایی دارد و این موضوع توجه خانواده ها را به خود ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 8 ساعت و 52 دقیقه پیش
مددجویان همدانی 17 میلیارد تومان تسهیلات کارگشایی و اشتغال دریافت کردند

مددجویان همدانی 17 میلیارد تومان تسهیلات کارگشایی و اشتغال دریافت کردند مسعود کرمی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در همدان با ارائه گزارشی از تسهیلات کارگشایی و اشتغال و خودکفایی اعطایی توسط این صندوق به مددجویان زیرپوشش در هشت ماهه سال جاری اظهار کرد: این صندوق با هدف پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به مددجویان زیرپوشش کمیته امداد و سایر نیازمندان فعالیت می کند.
وی افزود: در هشت ماهه امسال 17 میلیارد و 14 میلیون تومان وام اشتغال و کارگشایی به 4 هزار و 188 مددجوی متقاضی پرداخت شده است.
مدیر امور شعب صندوق امداد ولایت کمیته امداد همدان با تأکید بر اینکه یکی از راهکارهای مهم کمیته امداد برای حل مشکلات نیازمندان، پرداخت تسهیلات به آنهاست ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 8 ساعت و 52 دقیقه پیش
تفاهم نامه شهرداری و آموزش و پرورش بستک

تفاهم نامه شهرداری و آموزش و پرورش بستک در این تفاهم نامه شهرداری با همکاری آموزش و پرورش نسبت به اعزام کارشناسان به مدارس جهت آموزش و توجیه دانش آموزان اقدام می کند. همچنین شهرداری بستک سطل هایی مخصوص تفکیک پسماند به مدارس می فرستد و دانش آموزان باید در اجرای این طرح در مدرسه همکاری کنند.
بر اساس این تفاهم نامه همچنین با هدایایی از دانش آموزان مدارس پس از جمع آوری پسماند خشک به صورت تفکیک شده تقدیر می شود.
این تفاهم نامه با هدف فرهنگ سازی تفکیک پسماند خشک از مبدا و حفظ و پاکیزگی محیط مدرسه برای مدت یک سال تحصیلی منعقد شد.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 9 ساعت و 1 دقیقه پیش
سیستان و بلوچستان زمینه بروز 11 مورد از موقعیت های بحران را دارد

سیستان و بلوچستان زمینه بروز 11 مورد از موقعیت های بحران را دارد به گزارش ایسنا- باقر کرد در شورای مدیریت بحران استان افزود: از این رو باید آمادگی لازم برای مقابله با بحران های احتمالی را داشته باشد.
معاون عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان در این جلسه از فرمانداری های استان همچنین خواست هر چه سریع تر سند بحران حوزه خود را تدوین و ارایه کنند .
کرد افزود: این سند با بهره گیری از مشاوره متخصصان و پیشینه تاریخی بحران در هر یک از شهرستان ها تهیه می شود .
وی افزود: استان ما زمینه بروز 11 مورد موقعیت های بحران از میان 13 موقعیت جهانی را دارد، پس لازم است تا مدیریت صحیح در این رابطه داشته باشیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 9 ساعت و 1 دقیقه پیش
جامعه ای عاری از مواد مخدر محال است/نمونه های کوچکی از دستمال دیده شده است

جامعه ای عاری از مواد مخدر محال است/نمونه های کوچکی از دستمال دیده شده است علی مویدی، قائم مقام و دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی شبستان در پاسخ به این سوال که چرا با وجود اقدامات صورت گرفته همچنان استقبال از موادمخدر زیاد و توزیع آن فراوان است گفت: این مسئله را باید از ذهن خود خارج کنیم که جامعه ای عاری از مواد مخدر داشته باشیم. به لحاظ شرایط زمان، مکان و حتی جهانی مواد مخدر در ذات پدیده های اجتماعی قرار دارند.
وی در ادامه بیان کرد: امکان ندارد بگوییم در کشوری مانند کشور ما که در کانون تولید مواد مخدر قرار گرفته موادی وارد کشور نشود، قطعا این مسئله وجود دارد و باید تلاش کنیم ورود آن را به کمترین حد ممکن برسانیم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 9 ساعت و 1 دقیقه پیش
حقیقتی که پس از مرگ اینانلو روشن شد

حقیقتی که پس از مرگ اینانلو روشن شد وقتی از محیط زیست و طبیعت حرفی به میان می آید برای همه از جمله کشاورزان روستائی و فعالان محیط زیست ناخودآگاه چهره محمدعلی اینانلو برای آنها تجسم می شود.
آن مرد سیبیلوی تلویزیون که همیشه در کوه و بیان دیده می شد. بله محمدعلی اینانلو برند طبیعت ایران بود کسی که 42 سال از عمر خود را در طبیعت سپری کرد و به گفته خودش چهار میلیون کیلومتر برابر با100 دور کره زمین در بیابان سفر کرده و در این راه 12 ماشین صحرائی اوراق کرده و به گوشه باغش فرستاده بود.
او مجری تلویزیون، بازیگر، صداپیشه، کارشناس ورزشی ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 9 ساعت و 2 دقیقه پیش
استاندار قزوین خواستار تسریع در تکمیل بیمارستان آبیک شد

استاندار قزوین خواستار تسریع در تکمیل بیمارستان آبیک شد به گزارش خبرگزاری شبستان از قزوین به نقل از روابط عمومی استانداری قزوین، عبدالمحمد زاهدی در دیدار با سرپرست فرمانداری آبیک و جمعی از دست اندرکاران ساخت بیمارستان 64 تختخوابی این شهر بیان کرد: این بیمارستان مصوبه وزارت بهداشت را برای احداث از سال های قبل دارد و باید بدون هیچ نگرانی در تجهیز و بهره برداری از آن اقدام کرد .
وی ادامه داد: در سال های گذشته برای ساخت این بیمارستان در شهرستان آبیک اقدام شده و بدون رعایت استانداردهای لازم این طرح را نیمه کاره گذاشته اند .
استاندار قزوین اضافه کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 9 ساعت و 22 دقیقه پیش
احیای امر به معروف در ادارات به افزایش کیفیت خدمات می انجامد

احیای امر به معروف در ادارات به افزایش کیفیت خدمات می انجامد به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ؛ سعید شیبانی معاون استاندار و فرماندار نیشابور در همایش شوراهای امر به معروف و نهی از منکر ادارات و نهادهای نیشابور گفت :احیای صداقت ها و پاکی ها می تواند مهم ترین علت موفقیت یک دستگاه اجرایی و افزایش کیفیت خدمات ادارات و نهادها باشد.
وی افزود: مسئولیت شوراهای امر به معروف و نهی از منکر در دستگاه های اجرایی اهمیت زیادی دارد و مدیران آنها باید با جدیت بیشتر وظایف اجرایی خود را پیگیری کنند.
فرماندار نیشابور ادامه داد : جاذبه عملکرد ستاد و شوراهای امر به معروف و نهی از منکر می تواند در موفقیت یا عدم موفقیت آن در سطح ادارات و ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 9 ساعت و 31 دقیقه پیش
آغاز ثبت نام کارت کار موقت اتباع افغانی و عراقی در استان سمنان

آغاز ثبت نام کارت کار موقت اتباع افغانی و عراقی در استان سمنان به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، اسماعیل غنیان مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان گفت : بر اساس قانون کار ، اتباع خارجی در صورت داشتن روادید کار (کارت اشتغال ) می توانند در ایران کار کنند بر این اساس برای اتباع افغانی که کارت آمایش 12 را دارند و اتباع عراقی که کارت هویت 11 را دارند ، کارت کار موقت که تا پایان خرداد ماه سال 1397 اعتبار دارد صادر می شود .
غنیان گفت : اتباع متقاضی کارت کار موقت ، به اداره های تهاون ، کار و رفاه اجتماعی سمنان و گرمسار مراجعه کنند .
به گفته وی ، ثبت نام کارت کار موقت اتباع خارجی تا پایان دی ماه انجام میشود. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 9 ساعت و 32 دقیقه پیش
توجه به اولویت های اساسی به جای طرح های سفارشی در حوزه زنان و خانواده

توجه به اولویت های اساسی به جای طرح های سفارشی در حوزه زنان و خانواده خبرگزاری فارس_ شیراز/ حامد راستگو؛ دانشجوی ارشد علوم اجتماعی دانشگاه تهران
با نگاهی به عرصه سیاست گذاری حوزه زنان و خانواده می توان به این نکته واقف شد که مسائل بر زمین مانده در این حوزه بسیار است؛ مشکلات زنان سرپرست خانوار، مشکلات زنان روستایی، عدم اجرای قانون تسهیل ازدواج جوانان، ناچیز بودن میزان وام ازدواج و دشواری های دریافت آن، هزینه های بسیار گزاف درمان ناباروری و کمبود مراکز درمان آن، عدم اجرای بیمه زنان خانه دار، عدم اجرای مرخصی زایمان، افزایش تصاعدی آسیب های اجتماعی و بخصوص طلاق، نبود فضای سبز و مراکز تفریحی و ورزشی ویژه بانوان، آمار بسیار بالای دختران مجرد و .. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 9 ساعت و 41 دقیقه پیش
آغاز زندگی مشترک زوج محیط زیستی با کاشت نهال در مسجدسلیمان/ پایان هفته محیط زیستی با جایزه یحیی

آغاز زندگی مشترک زوج محیط زیستی با کاشت نهال در مسجدسلیمان/ پایان هفته محیط زیستی با جایزه یحیی به گزارش گروه جامعه خبرگزاری فارس ، قطعا حفاظت از محیط زیست بدون نیروی انسانی امکان پذیر نیست. اما در این میان فعالینی که داوطلبانه نقش خود را ایفا می کنند نقش ویژه تری دارند. در قرارهای محیط زیستی هفته سوم آذر ماه 1396 سعی بر این داریم تا رسانه ای برای تمام محیط زیستی ها باشیم.
*در جشن دومین سالگرد فعالیت پویش سه شنبه های بدون خودرو، 14 آذر ماه همایش دوچرخه سواری با حضور مردم و مسئولین هیئت ورزش های همگانی و هیئت دوچرخه سواری با حضور 150 نفر در شهر اراک برگزار شد.
پویش مردمی سه شنبه های بدون خودرو جهت توسعه حمل و نقل پاک و ترویج زیست محوری دو سال پیش از شهر اراک شروع شد و امروز ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 9 ساعت و 42 دقیقه پیش
انعقاد 12 میلیارد تومان قرارداد تجاری در نمایشگاه پژوهش خراسان رضوی

انعقاد 12 میلیارد تومان قرارداد تجاری در نمایشگاه پژوهش خراسان رضوی به گزارش ایسنا، علیرضا رشیدیان در اختتامیه هجدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری استان خراسان رضوی، اظهار کرد: نمایشگاه استان خراسان رضوی طی سه سال گذشته همواره رتبه اول را در کشور کسب کرده است و امیدواریم امسال نیز بتواند به عنوان استان برتر انتخاب شود و جایگاهی که شایسته نام خراسان و دانشگاهیان،دانش آموزان و طلاب است را به دست آورد.
وی ادامه داد: امیدواریم این روند روبه رشد و توسعه پژوهش در استان همواره پیشرو و صعودی باشد تا به جایی که شایسته ملت و کشور ماست دست یابیم.
استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه در آموزه های دینی و ملی ما همواره بر جایگاه پژوهش، علم ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 9 ساعت و 42 دقیقه پیش
مساله حقوق شهروندی و قهرمانان معمولی

مساله حقوق شهروندی و قهرمانان معمولی روزبه کردونی در روزنامه اعتماد نوشت: پروفسور براون، محقق دانشگاه هیوستون در یک سخنرانی جذاب تحت عنوان قدرت آسیب پذیری بیان می کند: مهم ترین نکته در خصوص آسیب پذیری و افراد آسیب پذیر این است که باور به کافی بودن در آنها تقویت شود. چون وقتی با این دید عمل می کنیم که بگوییم من کافی هستم با خودمان مهربان تر و ملایم تر می شویم.
تاریخ بشر به خصوص تاریخ معاصر، مملو از حماسه هایی است که در آن انسان های معمولی اسطوره های دنیای نو شدند، انسان هایی که با غلبه بر محدودیت هایشان، با مشقت و سختی بسیار، مسیری را که بر آنها بسته می نمود، طی کردند و با وجود بی بهره بودن از مواهب بسیار ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اجتماعی انتشار : 10 ساعت و 11 دقیقه پیش
کاهش شاخص پوسیدگی دندان در مازندران

کاهش شاخص پوسیدگی دندان در مازندران به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، دکتر حسین رنجبران قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: درسه سال گذشته دانشگاه علوم پزشکی مازندران در حوزه سلامت دهان و دندان خدمات مؤثر ی انجام شده است
وی افزود: موضوع پیشگیری از ایجاد پوسیدگی با استفاده از وارنیش فلوراید برای گروه هدف دانش آموزی در طرح تحول سلامت دهان یکی از آن خدمات بوده که شاخص پوسیدگی استان را از 2.9 به 1.8 کاهش داده است.
وی از طرح کلینیک سیار دندانپزشکی در راستای اجرای طرح تحول سلامت و دسترسی عادلانه به خدمات بهداشتی و درمانی با هدف ارتقای ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 10 ساعت و 12 دقیقه پیش
فعالیت مراکز نیکوکاری امداد در محله ها با محوریت مساجد

فعالیت مراکز نیکوکاری امداد در محله ها با محوریت مساجد احمدرضا بحرینی امروز در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان دشتی با بیان این که می توان از ظرفیت مساجد به عنوان پایگاهی جهت حل مسائل فرهنگی، اجتماعی و حتی اقتصادی مردم استفاده کرد، گفت: طرح تشکیل مراکز نیکوکاری امداد در محله ها با محوریت مساجد و توسط اهالی محله ها در جهت ارتباط هر چه بیشتر بین فقرا و اغنیا طراحی گردیده است.
وی اضافه کرد: در هشت ماهه سال جاری بیش از 2 میلیارد و 400 میلیون ریال کمک های مردمی و خیرین توسط مراکز نیکوکاری کمیته امداد شهرستان دشتی جذب شده است.
مدیر کمیته امداد شهرستان دشتی تصریح کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 10 ساعت و 41 دقیقه پیش
افزایش 2 برابری خودروهای مردود در معاینه فنی با اجرای معاینه فنی ویژه/ کاهش 10 درصدی آلودگی هوا با اجرای یک طرح

افزایش 2 برابری خودروهای مردود در معاینه فنی با اجرای معاینه فنی ویژه/ کاهش 10 درصدی آلودگی هوا با اجرای یک طرح سید نواب حسینی منش مدیر عامل ستاد مرکزی معاینه فنی شهر تهران در گفتگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ با اشاره به اجرای طرح کاهش (LEZ) از ابتدای آبان ماه سال 95، اظهار کرد: از 15 آذرماه سال جاری تاکنون بالغ بر یک میلیون و 600 هزار خودرو در راستای اجرای طرح کاهش به مراکز معاینه فنی مراجعه کردند.
وی با بیان اینکه یک میلیون و 130 هزار خودرو پس از مراجعه به مراکز معاینه فنی موفق به اخذ معاینه فنی شدند، افزود: 460 هزار خودرو مردود شدند و همچنین باید 260 هزار خودرو به دلیل آلایندگی رفع نقص شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 10 ساعت و 52 دقیقه پیش
سرماخوردگی، شایع ترین بیماری در مناطق زلزله زده

سرماخوردگی، شایع ترین بیماری در مناطق زلزله زده معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر در مورد ارائه خدمات درمانی به زلزله زدگان کرمانشاه گفت: در طول هر هفته سه تیم از استان های مختلف در منطقه حضور می یابند و خدمات درمانی به زلزله زدگان ارائه می دهند.
حسن صفاریه در گفت وگو با ایسنا، در مورد ارائه خدمات بهداشتی درمانی و توانبخشی به زلزله زدگان کرمانشاه گفت: روز یکشنبه برای بازدید از مناطق زلزله زده به کرمانشاه سفر کردم و از مناطق جوانرود، ثلاث باباجانی و سرپل ذهاب بازدید کردم.
معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر در مورد خدمات رسانی به زلزله زدگان کرمانشاه ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 10 ساعت و 52 دقیقه پیش
شایع ترین بیماری در مناطق زلزله زده

شایع ترین بیماری در مناطق زلزله زده حسن صفاریه در مورد ارائه خدمات بهداشتی درمانی و توانبخشی به زلزله زدگان کرمانشاه گفت: روز یکشنبه برای بازدید از مناطق زلزله زده به کرمانشاه سفر کردم و از مناطق جوانرود، ثلاث باباجانی و سرپل ذهاب بازدید کردم.
معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر در مورد خدمات رسانی به زلزله زدگان کرمانشاه، گفت: جمعیت هلال احمر بعد از گذشت پنج شش روز از حادثه بیمارستان RDH (سریع الاحداث) را در منطقه برپا کرد و خدمات بیمارستانی اورژانسی ارائه شد و پس از آن استراتژی ما به این سمت رفت که در روستاها حضور پیدا کنیم و نیروهای ما به اصطلاح به دهگردی پرداختند. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اجتماعی انتشار : 10 ساعت و 52 دقیقه پیش
رئیس سازمان محیط زیست کشور از مردم خوزستان عذر خواهی کند

رئیس سازمان محیط زیست کشور از مردم خوزستان عذر خواهی کند به گزارش خبرنگار مهر ، عباس پاپی، نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی شامگاه دوشنبه در شورای اداری استان خوزستان در جمع خبرنگاران در خصوص حواشی پیش آمده در این جلسه اظهار کرد: مسئله آب خوزستان از اهمیت زیادی برخوردار است و طی سال های گذشته مسئولان و نمایندگان این استان مخالفت خود را با انتقال آب از این استان اعلام کرده اند و اکنون نیز آثار منفی زیست محیطی انتقال آب را در خوزستان مشاهده می کنیم.
وی افزود: بحث ریزگردها و ایجاد کانون های گرد وغبار برای خوزستان به یکی از معضلات تاریخی تبدیل شده است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 11 ساعت و 21 دقیقه پیش
11 دسامبر روز جهانی کودک و تلویزیون

11 دسامبر روز جهانی کودک و تلویزیون به گزارش سرویس فضای مجازی خبرگزاری صدا و سیما؛ امروزه وسایل ارتباط جمعی، نقش مهم و تعیین کننده ای در روابط بین جوامع و گروه های موجود در آن ها دارند و به میزان زیادی در هدایت و جهت دهی افکار عمومی سهیم هستند. در این میان، تلویزیون به عنوان رسانه ای دیداری و شنیداری، با حضور بلامنازع خود در خانه ها، بیشترین تاثیر را روی خانواده ها به ویژه کودکان و نوجوانان می گذارد. با ورود تلویزیون به خانه، خانواده بُعد جدیدی یافته، آن را از محلی صرفاً برای استراحت، صرف غذا و... خارج کرده و به سازمانی تبدیل نموده که می توان در آن آموخت، جهان را تماشا کرد و نیازهای فرهنگی را برآورده ساخت. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 11 ساعت و 31 دقیقه پیش
احداث 3 هزار مسکن محرومان در کهگیلویه و بویراحمد نیازمند حمایت خیران است

احداث 3 هزار مسکن محرومان در کهگیلویه و بویراحمد نیازمند حمایت خیران است به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یاسوج ، فرید محبی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یک هزار و 500 خدمت عمرانی با اعتبار پنج میلیارد و 75 میلیون تومان در هشت ماهه نخست امسال به مددجویان کمیته امداد این ارائه شده است.
وی با اشاره به اینکه تأمین مسکن مددجویان تحت حمایت یکی از سیاست های این نهاد است، افزود: یکی از مهم ترین برنامه های عمرانی انجام شده امسال، بهسازی و مقاوم سازی 276 مسکن مددجویان روستایی با هزینه دو میلیارد و 242 میلیون تومان است.
محبی ادامه داد: در هشت ماهه نخست امسال، 800مسکن مددجویی با اعتبار یک میلیارد و 124 میلیون تومان تعمیر ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 11 ساعت و 31 دقیقه پیش
پرداخت 450 میلیارد ریال مستمری به مددجویان کمیته امداد اردبیلی

پرداخت 450 میلیارد ریال مستمری به مددجویان کمیته امداد اردبیلی حسین دشتی اظهار داشت: در حال حاضر ستاد برگزاری جشن احسان و نیکوکاری در اردبیل تشکیل یافته و در این زمینه نخستین جلسه با حضور متولیان برگزار شد تا بتوانیم این جشن را به صورت باشکوه و با حضور موسسات خیریه، خیران و اقشار مختلف مردم برگزار کنیم.
وی با اشاره به این که جشن احسان و نیکوکاری 16 تا 18 اسفند ماه در استان اردبیل برگزار می شود بیان کرد: این جشن برای تامین نیازهای خانواده های زیرپوشش برگزار می شود تا نیازهای خانواده های زیرپوشش را در شب عید فراهم کنیم.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان اردبیل گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 11 ساعت و 32 دقیقه پیش
رویکرد مدارس آموزش از راه دور نیازمند بازنگری است

رویکرد مدارس آموزش از راه دور نیازمند بازنگری است به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، گودرز شاهمرادی شامگاه دوشنبه در جلسه توجیهی برنامه های مدارس آموزش از راه دور استان اردبیل اظهار کرد: برای افزایش محتوا و کیفی سازی مباحث آموزشی، ارائه خدمات بهتر در مباحث "آموزش الکترونیکی" از جمله اولویت های مهم مدارس آموزش از راه دور کشور است.
وی افزود: خدمات الکترونیکی یاد شده تنها معطوف به دانش آموزان مشغول به تحصیل در مدارس نبوده، بلکه با برنامه ریزی های انجام پذیرفته شاهد عملیاتی شدن برنامه های متنوع و مناسبی در حوزه خدمات الکترونیکی در حوزه معلمان و همکاران فرهنگی خواهیم بود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 12 ساعت و 12 دقیقه پیش
پلیس مسیر صحیحی را برای مقابله با جرایم و آسیب ها در پیش گرفته است

پلیس مسیر صحیحی را برای مقابله با جرایم و آسیب ها در پیش گرفته است به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام به نقل از پایگاه خبری پلیس، شهریار عباسی اظهار داشت: نیروی انتظامی با تکیه بر توان علمی و پژوهشی برخی رده های تخصصی که طی دهه اخیر راه اندازی کرده است به خوبی توانسته است جریان پیشرفت جرایم و آسیب های اجتماعی را کنترل کند.
وی با اعلام آمادگی دانشگاه آزاد اسلامی برای همکاری های علمی و پژوهشی با نیروی انتظامی گفت: پلیس در دهه اخیر مسیر صحیحی را برای مقابله با آسیب های اجتماعی و جرایم پیش گرفته است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام با اشاره به اینکه نیروی انتظامی به این باور رسیده است که اقدامات قهری و سلبی به تنهایی نمی تواند آسیب ها و معضلات ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 12 ساعت و 21 دقیقه پیش
دولت خود را مالک محیط زیست می داند و پاسخگوی مردم نیست

دولت خود را مالک محیط زیست می داند و پاسخگوی مردم نیست به گزارش خبرنگار مهر ، شهرام مهاجر وکیل دادگستری در نششست خبری کشتار پرندگان مهاجر گفت: درباره یک بدن رنجور رو به موت صحبت می کنیم. یک اشکال کلی نگرشی در دولت و سازمان محیط زیست و شورای عالی محیط زیست داریم که عمده مشکلات از آن شروع می شود و آن این است که دولت، خود را مالک محیط زیست می داند و تمام رفتارش از دید اعمال حق مالکیت خودش است و تمام وضعیتی که می بینیم در حوزه آب، حیات وحش و ... همه ناشی از این قضیه است.
مهاجر تصریح کرد: حکومت امانتدار است و مالک محیط زیست مردم هستند به تساوی حقی که من و شما از محیط زیست داریم یکی است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 12 ساعت و 32 دقیقه پیش
قلب هایی که به یاد یکدیگر می تپند

قلب هایی که به یاد یکدیگر می تپند به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، متن این پیام به شرح زیر است:
به نام آفریدگار بی همتا
خبر تأسف بار جان باختن جمعی از هموطنان عزیزمان و آسیب دیدن جمع کثیر دیگری بر اثر زلزله در استان کرمانشاه موجب تالم و تاثر عمیق قلبی معلولان کرمان گردید.
با تاسف و اندوه فراوان این مصیبت عظیم را به ملت شریف ایران بویژه مردم عزیز کرمانشاه و خانواده های داغدار صمیمانه تسلیت عرض مینمائیم و از درگاه خداوند منان صبر و شکیبایی برای بازماندگان و غفران الهی را برای عزیزان جانباخته مسئلت داریم. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 12 ساعت و 42 دقیقه پیش
بهره برداری 34 طرح آموزشی بنیاد برکت در همدان

بهره برداری 34 طرح آموزشی بنیاد برکت در همدان فرزاد تیموری امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در همدان با بیان اینکه 24 درصد از مدارس استان همدان نیازمند مقاوم سازی هستند، اظهار کرد: تاکنون 34 طرح بنیاد برکت در استان همدان به بهره برداری رسیده است.
وی ساماندهی، افزایش و توسعه مشارکت های مردمی به عنوان خیران مدرسه ساز در امر مدرسه سازی را از وظایف اداره کل نوسازی مدارس برشمرد و ادامه داد: نوسازی مدارس استان امسال 258 پروژه استانی را عهده دار و عملیات اجرایی این طرح ها در حال انجام است.
مدیرکل تعمیر، تجهیز و نوسازی مدارس استان همدان با بیان اینکه 63 پروژه ملی و 13 پروژه توسط خیران در استان تأمین اعتبار شده و در حال اجراست ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 12 ساعت و 42 دقیقه پیش
زلزله کرمانشاه؛ از جنبش های احساسی تا کمک های هدفمند

زلزله کرمانشاه؛ از جنبش های احساسی تا کمک های هدفمند خبرگزاری مهر ، گروه جامعه - عارف چراغی : زلزله اخیر کرمانشاه فارغ از شدت آن چند تفاوت اساسی با زلزله های گذشته داشت نکته قابل توجه در این زلزله حضور پررنگ مردم ایران در کمک رسانی به زلزله زدگان بود.
ایرانیان از دیرباز در سخت ترین شرایط کنار هم بوده و هستند. اما باید دید به رغم جنبش های بزرگ و کوچک مردمی؛ تا چه اندازه این کمک ها هدفمند بوده و نیازهای ساکنین سرپل زهاب را برطرف می کند.
طبق گزارش آزمایشگاه فضای مجازی دانشگاه تهران، در جریان زلزله ی اخیر بیش از 2هزار شماره حساب برای جمع آوری کمک به مردم کرمانشاه، در کانال های تلگرام دست به دست شده است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 12 ساعت و 42 دقیقه پیش
تشریح فعالیتها و برنامه های "رویان" از سوی رییس جدید پژوهشگاه

تشریح فعالیتها و برنامه های "رویان" از سوی رییس جدید پژوهشگاه دکتر شاهوردی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا با اشاره به فعالیت های پژوهشگاه رویان، اظهار کرد: این پژوهشگاه به عنوان نهاد حاصل از انقلاب، فعالیت های بسیار موثری در زمینه های علمی داشته و نهاد الگوسازی بوده است.
وی با اشاره به اینکه در طول 12 سالی که دکتر گورابی در شرایط سخت مسئولیت پژوهشگاه رویان را عهده دار شد، سعی و تلاش زیادی را برای سربلندی کشور و پژوهشگاه رویان انجام داد، گفت: دکتر کاظمی آشتیانی بعنوان بنیانگذار پژوهشگاه نیز در مسئولیت خود در پژوهشگاه رویان اهداف بلند و ایده های زیادی داشت که بخشی از این ایده ها در زمان مسئولیت وی محقق شد و قسمتی از آنها نیز اصلا شروع نشده بود و در این ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 13 ساعت و 12 دقیقه پیش
اخبار برگزیده خبرگزاری فارس استان اردبیل در 20 آذر

اخبار برگزیده خبرگزاری فارس استان اردبیل در 20 آذر اخبار برگزیده خبرگزاری فارس استان اردبیل در روز گذشته (دوشنبه 20 آذر ماه) را در اینجا مشاهده می کنید:
استقرار دائمی پایگاه فوریت پزشکی در انگوت
مدیر شبکه بهداشت و درمان گرمی مغان از استقرار دائمی پایگاه فوریت پزشکی در شهر انگوت خبر داد.
ارایه خدمات نوین سلامت اولویت اصلی حوزه بهداشت اردبیل است
سرپرست معاونت امور بهداشتی و رئیس مرکز بهداشت استان اردبیل گفت: طبق ابلاغیه وزات بهداشت ارایه خدمات نوین سلامت اولویت اصلی حوزه بهداشت اردبیل است.
چرایی و چگونگی ایجاد شایعه و راهکار کنترل آن ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 13 ساعت و 22 دقیقه پیش
واکنش به حذف دوره کاردانی از دانشگاه ها

واکنش به حذف دوره کاردانی از دانشگاه ها سید جواد ساداتی نژاد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم ، با اشاره به حذف رشته های کاردانی از چرخه آموزش دانشگاهی، اظهار داشت: لزوم ابقای دوره های کاردانی برای تامین نیروی انسانی در میان مدت امری الزامی است.
وی با تاکید براینکه حذف تمام رشته های کاردانی منطقی نیست، ادامه داد: امکان دارد بازار کار نیاز به نیروی کار در میان مدت داشته باشد بنابراین با حذف کلی رشته های کاردانی ما در این بخش با مشکل روبرو می شویم.
بیشتر بخوانید
دوره کاردانی حذف شد ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 13 ساعت و 42 دقیقه پیش
لزوم ارتقاء فرهنگ قانون مداری و قانون پذیری در استان ایلام

لزوم ارتقاء فرهنگ قانون مداری و قانون پذیری در استان ایلام به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام به نقل از پایگاه خبری پلیس، فرهاد اسدی از نزاع و درگیری به عنوان یکی از اولویت های جرایم در استان نام برد و بر لزوم ارتقاء فرهنگ قانون مداری و قانون پذیری در استان تأکید کرد.
رئیس اداره برآورد اجتماعی و افکار سنجی معاونت اجتماعی پلیس ایلام گفت: دانشگاه می تواند با آگاه سازی و نهادینه کردن فکر و اندیشه های نو در جامعه نیروی انتظامی را در کنترل جرایم و آسیب ها کمک کند.
وی با اشاره به اینکه پلیس در راستای رویکرد جامعه محوری خود آماده استفاده از ظرفیت دانشگاه ها است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 14 ساعت و 12 دقیقه پیش
اتوبوس های بیابانی به ناوگان حمل و نقل عمومی گلبهار افزوده شد

اتوبوس های بیابانی به ناوگان حمل و نقل عمومی گلبهار افزوده شد جواد وحدتی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در گلبهار با اشاره به برگزاری جلسه اخیر استانداری گفت: مسئولان گلبهار موافقت کرده اند تا بخش خصوصی با به کارگیری تعدادی اتوبوس، مینی بوس و تاکسی در ناوگان حمل و نقل گلبهار کار خودشان را آغاز کنند و به مردم ارائه خدمت دهند.
وی افزود: شرکت های خصوصی در حال شناسایی ظرفیت های لازم هستند و به هر تعدادی که نیاز باشد چه اتوبوس، مینی بوس و یا تاکسی به ناوگان حمل و نقل گلبهار افزوده می شود تا مردم در گرما و سرما مشکل حمل و نقل در گلبهار را نداشته باشند.
ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 14 ساعت و 22 دقیقه پیش
ارائه 14 طرح و پروژه پژوهشی شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی در نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری کشور

ارائه 14 طرح و پروژه پژوهشی شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی در نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری کشور به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد به نقل از اداره کل آب و فاضلاب خراسان شمالی احمد واحدی مدیر دفتر تحقیقات این شرکت گفت: این 14 پروژه پژوهشی شامل مقاله ، کتاب، دستگاه و طرح پژوهشی است که با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد ریال اجرا شده اند و در نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری کشور در آذر ماه سال جاری رو نمایی خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه اعتبارات پژوهشی از دو منبع جاری و تملک استانی تامین می شود، اظهارکرد: از محل اعتبارات جاری شرکت و بر اساس درآمد سالیانه یک درصد از کل درآمد صرف پروژه های پژوهشی می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 14 ساعت و 30 دقیقه پیش
توضیحات تکمیلی آموزش و پرورش در مورد حادثه مدرسه " قدس" زنجان

توضیحات تکمیلی آموزش و پرورش در مورد حادثه مدرسه " قدس" زنجان به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، حادثه روز یکشنبه 19 آذر ماه سال جاری که موجب مسمومیت 23 دانش آموز در زنجان شد، طی این روزها تیتر یک بسیاری از رسانه های استان شده است.
این حادثه در سخنان و اعلام نخست اورژانس و آموزش و پرورش استان زنجان ناشی از نشتی بخاری نفتی پلار بوده که به صورت موقت در این مدرسه برای گرمایش دانش آموزان در نظر گرفته شده بود.
دانش آموزان پس از طی مراحل درمانی مرخص شدند و یک روز تحصیلی دیگر را در مدرسه قدس که هنوز دقیقا مشخص نیست یک مدرسه روستایی محسوب می شود یا شهری و در اظهارات مسؤولان آموزش و پرورش در این زمینه تناقض وجودد دارد، آغاز می کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 15 ساعت و 2 دقیقه پیش
جمع آوری و تصفیه 5 میلیون متر مکعب فاضلاب در استان خراسان شمالی

جمع آوری و تصفیه 5 میلیون متر مکعب فاضلاب در استان خراسان شمالی به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد به نقل از اداره کل آب و فاضلاب خراسان شمالی، مهندس رضا عطایی معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب استان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 5 میلیون مترمکعب فاضلاب خام از طریق شبکه های جمع آوری فاضلاب به تصفیه خانه های فاضلاب شهرهای بجنورد و اسفراین منتقل و به طور کامل تصفیه شده و پساب خروجی با رعایت کلیه استانداردهای زیست محیطی از تصفیه خانه خارج شده است.
وی با اشاره به اینکه جمع آوری و تصفیه فاضلاب در شهرهای کشورمان امروزه جز اولویت های مدیریت شهری بوده که این امر خطیر برعهده شرکت های آب و فاضلاب شهری است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 15 ساعت و 11 دقیقه پیش
دستگیری شکارچی غیرمجاز در گشت و پایش مأموران یگان حفاظت ملارد

دستگیری شکارچی غیرمجاز در گشت و پایش مأموران یگان حفاظت ملارد به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس استان تهران به نقل از سایت اطلاع رسانی محیط زیست استان تهران، یعقوب مریدزاده گفت: مأموران یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان روز گذشته حین گشت و کنترل محیط طبیعی در منطقه اخترآباد به یک نفر شکارچی غیرمجاز برخورد و موفق به دستگیری متخلف شدند.
وی افزود: از این شکارچی غیرمجاز لاشه یک سر خرگوش و یک قبضه سلاح شکاری کشف و ضبط شد.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست ملارد با اشاره به اینکه شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف زیست محیطی موضوع را به شماره تماس 65421260 و یا سامانه پیامکی 50004044 اطلاع دهند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 15 ساعت و 22 دقیقه پیش
نگهداری 150 کودک بی سرپرست و بدسرپرست در سبزوار/ یک هزار زن سرپرست خانوار زیرپوشش طرح بیمه زنان خانه دار قرار دارند

نگهداری 150 کودک بی سرپرست و بدسرپرست در سبزوار/ یک هزار زن سرپرست خانوار زیرپوشش طرح بیمه زنان خانه دار قرار دارند به گزارش خبرگزاری فارس از سبزوار، نظام جمهوری اسلامی از آغاز بر تأمین عدالت اجتماعی مبتنی بوده و تحقق آن تنها به عهده یک سازمان و با نهاد نبود بلکه به منزله تکلیف برای تمام ارگان نظام محسوب شده است.
حدود چهار دهه از تشکیل سازمان بهزیستی می گذرد سازمانی که به عنوان نخستین ارگان دولتی بنا به ضرورت برای تأمین و گسترش خدمات به معلولین و خانواده های بی سرپرست به پیشنهاد شهید دکتر محمدعلی فیاض بخش تأسیس شد.
بر اساس تکالیف قانونی فعالیت ها و خدمات گسترده ای به سازمان بهزیستی واگذارشده است که همسو با نگاه دولت مبنی بر گسترش عدالت اجتماعی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 15 ساعت و 32 دقیقه پیش
زنان خواهان نقش های مستقل خانوادگی و اجتماعی/ زنان شاغل در معرض بحران هویتی/نقش مؤثر آموزش و پرورش در تحکیم بنیان خانواده

زنان خواهان نقش های مستقل خانوادگی و اجتماعی/ زنان شاغل در معرض بحران هویتی/نقش مؤثر آموزش و پرورش در تحکیم بنیان خانواده به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، شهیندخت مولاوردی شامگاه دوشنبه در نشست تخصصی زنان، خانواده و هویت فردی با بیان اینکه فرآیند هویت سازی در خانواده بر اساس ویژگی های فرهنگی صورت می گیرد و هویت یابی افراد از بدو تولد تا پایان زندگی مدام در حال شدن و بازسازی است، اظهار داشت: عوامل هویت ساز به لحاظ تاریخی و فرهنگی متفاوت هستند و هویت زنان به عنوان بخش مهمی از وجودشان در حال تغییراست به ویژه در جهان امروز که با شدت زیاد دستخوش تحولات می شود.
وی ادامه داد: برخلاف گذشته که نقش های زنان تعریف معینی داشت با تغییرات صورت گرفته در ساختارهای سنتی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 15 ساعت و 41 دقیقه پیش
برنامه عملیاتی توسعه بهداشت در کهگیلویه و بویراحمد تدوین می شود

برنامه عملیاتی توسعه بهداشت در کهگیلویه و بویراحمد تدوین می شود ابراهیم نعیمی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در یاسوج اظهار داشت: در راستای برنامه توسعه ششم وزارت بهداشت، سند توسعه سلامت ابلاغی مقام معظم رهبری در راستای اجرای اصل 128 قانون اساسی برنامه عملیاتی توسعه بهداشت کهگیلویه و بویراحمد تدوین می شود.
وی با اشاره به اینکه با حضور کارشناسان اهمیت و تدوین برنامه اجرایی و عملیاتی پنج ساله حوزه بداشت بررسی شد، عنوان کرد: اهداف کلی، اهداف کمی، برنامه ها و همچنین فعالیت های حوزه معاونت بهداشتی باید با سند پنج ساله توسعه استان و برنامه سند راهبردی توسعه ششم هم خوانی و مطابقت داشته باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 15 ساعت و 52 دقیقه پیش
تولد سالانه 30 هزار کودک معلول در کشور

تولد سالانه 30 هزار کودک معلول در کشور خبرگزاری فارس: انوشیروان محسنی بندپی عصر امروز در آئین بهره برداری از پروژه های بهزیستی این شهرستان با بیان اینکه اداره کل بهزیستی فارس در 3 سال گذشته در ارزیابی عملکرد جشنواره شهید رجایی رتبه برتر را کسب کرده است اظهار داشت: با توجه به تحولات صنعتی و مجازی در جامعه آسیبهای اجتماعی نیز روبه فزونی گذاشته است.
وی با تأکید بر پیشگیری از وقوع آسیب های اجتماعی افزود: طرح نظام مراقبت های اجتماعی از دانش آموزان برای توانمندی و افزایش حمایت های روانی و اجتماعی و همچنین فراگیری مهارت های زندگی در سطح کشور در حال اجراست. ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اجتماعی انتشار : 16 ساعت و 1 دقیقه پیش
داغ بر دل مانده معلولین البرزی برای روزی که به نامشان با تلخی گذشت/ از خواهش برای قرائت قرآن تا نصب بنر وسط اجرا

داغ بر دل مانده معلولین البرزی برای روزی که به نامشان با تلخی گذشت/ از خواهش برای قرائت قرآن تا نصب بنر وسط اجرا به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس البرز در کرج، پس از گذشت یک هفته از روز جهانی معلول، مراسمی با عنوان بزرگداشت روز جهانی معلولین از سوی سازمان نظام پزشکی البرز، شهرداری کرج و شورای شهر، کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی البرز در سالن اجتماعات شهیدان نژاد فلاح برگزار شد که با حضور معلولین، کودکان کار، فعالان اجتماعی و مسئولان استان همراه بود.
اینکه مسئولان فوق مراسمی برای بزرگداشت مناسبتی به نام روز جهانی معلول و یادآوری از این قشر آسیب پذیر در نظر گرفته و به انجام رساندند جای خوشنودی دارد ولی حالا چرا با تأخیری یکهفته ای ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 16 ساعت و 1 دقیقه پیش
موج سوم ایدز در حال بروز است

موج سوم ایدز در حال بروز است به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد مراسم رونمایی و ابلاغ خط مشی برنامه بدیع (دانشگاه عاری از دخانیات) در دانشگاه بجنورد برگزار شد.
احمد محقر به عنوان رئیس دانشگاه بجنورد در ابتدای این مراسم با اعلام این که دانشگاه بجنورد در سالیان گذشته اقدامات مناسبی را درحوزه پیشگیری از حوزه اعتیاد جوانان و دانشجویان انجام داده است گفت: هم اکنون امادگی خود را جهت پیوستن به کمپین دانشگاه های جهانی عاری از دخانیات اعلام میکنیم و امیدواریم در این مسیر بیش از پیش پیشرفت داشته باشیم.
حسین احمدبرآبادی با اشاره به این که سالانه پنج میلیون نفر به علت مصرف سیگار جان خود را ازدست میدهند گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 16 ساعت و 12 دقیقه پیش
اجرای گشت و پایش شبانه در بخش خاوران/ برخورد با پسماندسوزی ها و ضایعات سوزی ها

اجرای گشت و پایش شبانه در بخش خاوران/ برخورد با پسماندسوزی ها و ضایعات سوزی ها به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس استان تهران به نقل از سایت اطلاع رسانی محیط زیست استان تهران، زهره عبادتی گفت: در راستای گشت و پایش ادواری شبانه در بخش خاوران، کارشناسان و عوامل اجرایی این اداره، واحدهای صنعتی اطراف روستاهای لپه زنک، عباس آباد و توتک قاسم آباد تهرانچی را مورد پایش زیست محیطی قرار داده اند، که در این پایش چندین مورد پسماندسوزی و فعالیت آلاینده را شناسایی و به منظور برخورد قانونی نسبت به ابلاغ اخطاریه به واحدهای آلاینده اقدام کردند.
وی افزود: از آنجایی که مخاطرات فعالیت بعضی از پسماندسوزی ها و ضایعات سوزی ها می تواند خیلی بیش تر از آلایندگی واحدهای صنعتی باشد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 16 ساعت و 12 دقیقه پیش
پروژه بیمارستان ولیعصر(عج) اراک 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد

پروژه بیمارستان ولیعصر(عج) اراک 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک ، حوزه بهداشت و درمان ار جملهبخش های مهم و تاثیرگذار در جامعه به شمار می رود که نیازمند توجه ویژه مسئولان ذیربط و نیز مشارکت بیش از پیش خبران است.
مصاحبه تفصیلی خبرنگاران تسنیم استان مرکزی با "حسن طاهراحمدی" رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک فرصتی شد تا خبرنگاران این خبرگزاری مسائل و برنامه ها و مشکلات موجود در بخش بهداشت و درمان استان را به گفت و گو بنشینند.
مشروح گفت و گوی تفصیلی خبرنگاران تسنیم استان مرکزی با "حسن طاهراحمدی" رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک در زیر می آید: ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 16 ساعت و 12 دقیقه پیش
حضور 3 میلیون دانش آموز در مدارس آموزش از راه دور کشور

حضور 3 میلیون دانش آموز در مدارس آموزش از راه دور کشور به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، رسول پنداشته شامگاه دوشنبه در جلسه توجیهی برنامه های مدارس آموزش از راه دور استان اظهار کرد: این مراکز آموزشی در مقاطع دوره های اول و دوم متوسطه در اردبیل در حال فعالیت هستند و علاقه مندان می توانند از امکانات و مزایای تحصیل چنین مدارسی بهره مند می شوند.
وی به تعداد دانش آموزانی که در مدارس آموزش از راه دور در شهرهای مختلف حضور دارند اشاره کرد و افزود: با آغاز به کار مدارسی که به شیوه آموزش از راه دور در نقاط مختلف در حال فعالیت هستند تعداد یکصد و 70 هزار دانش آموز در کشور تحت پوشش این مدارس قرار گرفتند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 16 ساعت و 31 دقیقه پیش
مشارکت 64 هزار دانش آموز درطرح آگاهسازی پیشگیری از معلولیت ژنتیکی در آذربایجان غربی

مشارکت 64 هزار دانش آموز درطرح آگاهسازی پیشگیری از معلولیت ژنتیکی در آذربایجان غربی ولی حسینی روز دوشنبه در مراسم آغاز به کار طرح آگاهسازی پیشگیری از معلولیت های ژنتیکی در بین دانش آموزان مدرسه دخترانه فاطمیه که به صورت نمادین در ارومیه برگزار شد، افزود: تعامل مطلوب بین آموزش و پرورش، خانواده ها و اداره کل بهزیستی استان می تواند منجر به کاهش آسیب ها، معلولیت ها و سایر معضلات اجتماعی شود.
وی با بیان اینکه اینکه آموزش و پرورش به عنوان یک دستگاه فرهنگ ساز است، اظهار کرد: این نهاد رسالتی عظیم داشته و در زمینه اطلاع رسانی و رفتارسازی در سایر حوزه ها می تواند اقدامات موثری را انجام دهد . ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 16 ساعت و 51 دقیقه پیش
تکذیب استعفا در سازمان حفاظت محیط زیست

تکذیب استعفا در سازمان حفاظت محیط زیست خبرگزاری ایلنا: روابط عمومی سازمان محیط زیست ضمن تکذیب خبر استعفای مجید فدایی از مدیرکلی روابط عمومی این سازمان، اعلام کرد: وی از سمت خود برکنار شده و تاکنون حکم مشاور برای فدایی صادر نشده است . ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اجتماعی انتشار : 17 ساعت و 21 دقیقه پیش
پرداخت 5 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال و قرض الحسنه به مددجویان کمیته امداد قوچان

پرداخت 5 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال و قرض الحسنه به مددجویان کمیته امداد قوچان حسن دهقانی امیرآبادی در گفت وگو با خبرنگار فارس در قوچان با اشاره به اینکه تعداد مددجویان کمک معیشت بگیر در این شهرستان بیش از 8 هزار نفر است، اظهار داشت: تعداد سالمند کمک معیشت بگیر 5 هزار نفر و تعداد خانوار کمک معیشت بگیر با سرپرست زن 3 هزار و 678 خانوار هستند.
وی تعداد ایتام مورد حمایت طرح اکرام را 459 نفر دانست و افزود: تعداد حامیان طرح اکرام 870 نفر و تعداد خانوار مورد حمایت در طرح اکرام محسنین نیز 244 خانوار است.
مدیر کمیته امداد قوچان با اشاره به اینکه 925 دانش آموز و 120 دانشجو موردحمایت در این شهرستان وجود دارد، گفت: طی یک ماه گذشته 64 مددجو از خدمات راهنمایی و مشاوره ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 17 ساعت و 21 دقیقه پیش
ساخت مرکز آب درمانی در خراسان جنوبی

ساخت مرکز آب درمانی در خراسان جنوبی به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس از بیرجند، محمدحسن اکبری مطلق شامگاه دوشنبه در بازدید نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی از مرکز توانبخشی حضرت علی اکبر(ع) بیرجند اظهار داشت: مراکز توانبخشی به واسطه وظایف حاکمیتی که به روی دوش حکومت ها در دنیا گذاشته می شود تشکیل شده است.
وی گفت: اما اشکال تشکیل این مراکز متفاوت است و مراکز توانبخشی در جمهوری اسلامی ایران با مشارکت دولت و مردم و خیران شکل می گیرد.
مدیرعامل مرکز توانبخشی حضرت علی اکبر(ع) بیرجند افزود: در هر استانی یک مرکز جامع و کامل وجود دارد و مرکز توانبخشی حضرت علی اکبر(ع) بیرجند در استان جامع و بی نظیر است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 17 ساعت و 41 دقیقه پیش
خیابان فردوس پردیس مسدود شد

خیابان فردوس پردیس مسدود شد به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس استان تهران، طرح انسداد خیابان فردوس پردیس در راستای کاهش معضلات ترافیکی، تسهیل در تردد شهروندان و کاهش خطرات ناشی از سوانح رانندگی اجرایی شد.
انسداد خیابان فردوس بر اساس تصمیم شورای ترافیک شهرستان پردیس و طبق طرح جامع شهر پردیس صورت اجرایی به خود گرفته است.
شهروندان پردیسی می توانند از مسیرهای جایگزین نظیر بلوار امام رضا (ع) و بلوار سفیر امید استفاده کنند؛ این مهم در روزهای گذشته از طریق نصب بنر و نمایشگرهای شهری به سمع و نظر شهروندان رسیده است.
انتهای پیام/2568/م10/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 17 ساعت و 41 دقیقه پیش
اداره کل شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت احیا شد/ فضای آموزشی نباید به هیچ وجه جناحی و سیاسی شود

اداره کل شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت احیا شد/ فضای آموزشی نباید به هیچ وجه جناحی و سیاسی شود به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، سید محسن رحیمی امشب در نخستین گردهمایی دانشجویان شاهد و ایثارگر استان گلستان که به مناسبت گرامیداشت 16 آذر و یاد و خاطره 68 شهید دانشجوی استان گلستان برگزار شد، اظهار کرد: شورای مشورتی متشکل از مسوولان اداره کل شاهد و ایثارگر آموزش عالی، وزارت علوم، وزارت بهداشت، دانشگاه آزاد اسلامی، آموزش و پرورش و حوزه علمیه با محوریت بنیاد شهید و امور ایثارگران است.
وی تصریح کرد: تصمیماتی که در شورای مشورتی گرفته می شود منسجم و برای تمامی مراکز آموزشی اجرا می شود و اختلافی از این به بعد وجود نخواهد داشت با این تشکیلات ما قرار است دانشجویان نخبه را شناسایی و به جامعه ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 17 ساعت و 41 دقیقه پیش
تعویض کاتالیست تاکسی ها؛ ضرورتی اجتناب ناپذیر

تعویض کاتالیست تاکسی ها؛ ضرورتی اجتناب ناپذیر این وسایل حمل ونقل عمومی براساس مطالعات معاونت ترافیک شهرداری تهران روزانه به طور متوسط 150تا 200کیلومتر تردد می کنند و به علت در اختیار داشتن مجوز تردد در همه محدوده های شهری، تمرکز بسیار زیادی در منطقه طرح ترافیک و محله های مرکزی تهران دارند. بدین ترتیب پربیراه نیست اگر آنها را در کنار موتورسیکلت ها و اتوبوس ها، یکی از 3مسبب اصلی آلودگی هوای مناطق مرکزی شهر بنامیم.
از طرفی تعویض کاتالیست آنها، تنها راه جلوگیری از آلودگی هوای مناطق مرکزی شهر است. مدیریت شهری نیز در این باره همواره بر ضرورت تعویض کاتالیست آنها تأکید کرده اما هیچ گاه بودجه مؤثری برای این کار نداشته است. ... ادامه خبر ...

منبع: روزنامه همشهری دسته: اجتماعی انتشار : 17 ساعت و 41 دقیقه پیش
تجرد میلیون ها جوان در کشور/ رسالت خود را درقبال جوانان به شایستگی به اتمام نرسانده ایم

تجرد میلیون ها جوان در کشور/ رسالت خود را درقبال جوانان به شایستگی به اتمام نرسانده ایم به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس استان تهران به نقل از فرمانداری قدس ، جلسه ستاد سامان دهی امور جوانان شهرستان قدس به ریاست فرماندار و با حضور مسؤولان ادارات در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.
سیدمهدی محمدی، فرماندار شهرستان قدس در این نشست با اشاره به تجرد میلیون ها جوان در کشور اظهار داشت: سهم ما در شهرستان قدس از شهرستان های دیگر کمتر نیست و ما به کار و حرکت جهادی نیاز داریم.
وی با بیان اینکه رسالت خود را در خصوص جوانان به شایستگی به اتمام نرسانده ایم، گفت: دستگاه های اداری موظف اند در راستای رشد و ارتقای جوانان حرکت کرده و از آن ها در بخش مدیریت و هدایت شهرستان استفاده ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 17 ساعت و 51 دقیقه پیش
استاندارد راهبرد میان بر اقتصاد مقاومتی است

استاندارد راهبرد میان بر اقتصاد مقاومتی است به گزارش خبرگزاری فارس از گنبدکاووس، یحیی عباسی امشب در مراسم تکریم و معارفه رئیس اداره استاندارد شهرستان گنبدکاووس که با حضور جمعی از مدیران و مسوولان شهرستان گنبدکاووس در سالن جلسات این اداره برگزار شد، با اشاره به اعتماد معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس و مدیرکل استاندارد استان گلستان به خود برای انتصاب به این مسوولیت، اظهار کرد: از اعتماد همه این عزیزان صمیمانه تشکر می کنم و امیدوارم بتوانم با همکاری همه همکاران و دستگاه های اجرایی شهرستان در این ماموریت نیز نزد خداوند متعال و مردم روسفید باشم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 17 ساعت و 52 دقیقه پیش
مسئولان استان بوشهر از ظرفیت و توان بانوان استفاده بیشتری کنند

مسئولان استان بوشهر از ظرفیت و توان بانوان استفاده بیشتری کنند به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر ، فاطمه دهقانی صبح دوشنبه در نشست اتاق فکر بانوان استان بوشهر اظهار داشت: در نشست های تخصصی که در اتاق فکر بانوان برگزار می شود از نظرات و پیشنهادات بانوان استان که در زمینه های مختلف صاحب دانش هستند برای کمک به رفع مسایل و مشکلات پیش روی بانوان استفاده می شود.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری بوشهر اضافه کرد: متناسب با موضوعاتی که در اتاق فکر طرح می شود از بانوان برای همکاری دعوت می شود.
وی ادامه داد: پیگیری مطالبات بانوان و حل چالش های پیش روی حوزه زنان یکی از برنامه های اصلی دولت است که نیازمند همراهی و همکاری ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 18 ساعت و 32 دقیقه پیش
آغاز برنامه های نخستین هفته فرهنگی اجتماعی آستارا از شب یلدا

آغاز برنامه های نخستین هفته فرهنگی اجتماعی آستارا از شب یلدا به گزارش خبرگزاری فارس از آستارا، یونس رنجکش کیسمی امشب در نشست هماهنگی برگزاری نخستین هفته فرهنگی اجتماعی این شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری اظهار کرد: مصائب حوزه های اجتماعی زیاد بوده و درمان آن یک شبه امکان پذیر نیست.
فرماندار شهرستان آستارا با اشاره به اینکه با شناسایی مصائب حوزه های اجتماعی می توان روند روبه رشد آن ها را کند کرد، تصریح کرد: سازمان مستقلی برای پیگیری مطالبات اجتماعی زیر نظر وزارت کشور تشکیل یافته که سال گذشته و امسال اعتبارات خوبی برای این حوزه تخصیص پیدا کرد.
ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 18 ساعت و 32 دقیقه پیش
بانوان و جوانان در بدنه مدیریتی استان بوشهر به کارگیری می شوند

بانوان و جوانان در بدنه مدیریتی استان بوشهر به کارگیری می شوند به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر ، حیدر ساجدی صبح دوشنبه در نشست اتاق فکر بانوان استان بوشهر اظهار داشت: مهم ترین عامل سرعت رشد و توسعه اقتصادی جامعه منابع انسانی آن جامعه است.
وی اضافه کرد: بانوان به عنوان نیمی از سرمایه انسانی نقش مهمی هم در تربیت نیروی انسانی و هم در روند رشد و توسعه جامعه دارند. در یک جامعه توسعه یافته لازم است برنامه ریزی ها بر مبنای مشارکت هر چه بیشتر و فعال تر زنان که نیمی از جامعه را تشکیل می دهند، در امور اقتصادی، سیاسی و اجتماعی پی ریزی شود. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 18 ساعت و 42 دقیقه پیش
جشن مهر آسمانی با کمک سپاه گلستان

جشن مهر آسمانی با کمک سپاه گلستان به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان ؛ صادقی فرمانده سپاه نینوا گلستان گفت : 100زوج جوان در برنامه تجهیز جهزیه سپاه قرار دارند که امروز به لطف الهی توانستیم 50 زوج جوان را مجهز به ست جهزیه کنیم .
صادقی افزود : در این مراسم هر جهزیه به مبلغ 12 میلیون تومان به 50 زوج جوان اهدا شد تا زندگی مشترک خویش را آغاز کنند .
وی ادامه داد: تا کنون توانستیم ا میلیارد و 200میلیون تومان با کمک خیرین استان منابع مورد نیاز را تامین کنیم .
صادقی گفت : هدف از برگزاری جشن مهر آسمانی ترویج ازدواج آسان و حضور و همراهی خیرین برای آغاز زندگی مشترک جوانان است . ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 18 ساعت و 42 دقیقه پیش
رفع تصرف 9 هکتار از اراضی ملی شمیرانات

رفع تصرف 9 هکتار از اراضی ملی شمیرانات به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس استان تهران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران، علی اصغر توانایی از رفع تصرف 9 هکتار از اراضی ملی منطقه افجه لواسانات شهرستان شمیرانات خبر داد.
وی اظهار کرد: این اراضی در اجرای حکم قطعیت یافته از سوی مراجع قضایی و با حضور مقامات قضایی، نیروی انتظامی و یگان حفاظت منابع طبیعی از دست متصرفان خارج و به دولت بازگردانده شد.
سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شمیرانات با اشاره به اینکه ارزش این اراضی آزادشده بیش از 90 میلیارد تومان برآورد می شود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 18 ساعت و 51 دقیقه پیش
چالش آب شورای اداری خوزستان را به حاشیه کشاند/ کلانتری: خوزستان مشکل آب ندارد/ نمایندگان: حیف که میهمانمان هستی

چالش آب شورای اداری خوزستان را به حاشیه کشاند/ کلانتری: خوزستان مشکل آب ندارد/ نمایندگان: حیف که میهمانمان هستی به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، در ابتدای این جلسه به محض ورود عیسی کلانتری رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به سالن، تعدادی از نمایندگان مردم خوزستان در مجلس شورای اسلامی در اعتراض به نامه محرمانه وی به معاون اول رئیس جمهوری به او اعتراض کردند.
کلانتری در پاسخ به اعتراض نمایندگان مبنی بر انتقال آب از سرچشمه های کارون، گفت: خوزستان مشکل آب ندارد.
ناصری نماینده شادگان در پاسخ وی گفت: اگر خوزستان مشکل آب ندارد، چرا نخلستان ها و تالاب های ما و زمین های کشاورزی خشک شده اند؟
قاسم ساعدی نماینده دشت آزادگان نیز خطاب به رئیس سازمان محیط زیست گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 19 ساعت و 21 دقیقه پیش
سرای محلات در گرگان ایجاد شود/ واگذاری پروژه ها به سمن ها

سرای محلات در گرگان ایجاد شود/ واگذاری پروژه ها به سمن ها به گزارش خبرنگار مهر ، فائزه عبداللهی شامگاه دوشنبه، در دوازدهمین جلسه کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای شهر گرگان که با حضور سمن ها و انجمن های مردم نهاد برگزار شد، اظهار کرد: اولین تشکل مردم نهاد را پیامبر اسلام (ص) به همت جوانان، علیه ستم زمان تشکیل داد.
وی با بیان این که دین ما به مردم توجه خاص دارد، افزود: اکنون که شهرداری به برون سپاری ورود یافته، مهم ترین سازمانی که می تواند به آن کمک کند، مجموعه نهادهای مدنی است.
عبداللهی تصریح کرد: باید سرای محلات با کمک مردم و سازمان های مردم نهاد شکل گیرد و نقاط قوت و ضعف بررسی شود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 19 ساعت و 21 دقیقه پیش
اجرای 7 کار داوطلبانه برای حفظ محیط زیست در جنوب تهران

اجرای 7 کار داوطلبانه برای حفظ محیط زیست در جنوب تهران به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس استان تهران به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 20 تهران ، سیداحمد صفوی اظهار داشت: به مناسبت روز جهانی داوطلبی، هفت برنامه زیست محیطی در قالب درختکاری، تفکیک پسماند از مبدأ، مصرف بهینه آب و صرفه جویی در مصرف انرژی با مشارکت هزار نفر از شهروندان داوطلب این منطقه اجرا شد.
وی با اشاره به اینکه هموطنان ایرانی همواره در امور خیر و داوطلبانه پیشگام بوده اند و ویژه برنامه های روز جهانی داوطلبانه با استقبال گسترده شهروندان منطقه 20 انجام شد، افزود: با توجه به اهمیت مقوله محیط زیست، رویکرد این برنامه اجتماع محور ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 19 ساعت و 22 دقیقه پیش
مهارت آموزی براساس نیازهای آینده استان بوشهر ارائه می شود

مهارت آموزی براساس نیازهای آینده استان بوشهر ارائه می شود به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر ، احمد لطفی بعدازظهر امروز در نشست با مدیرکل و کارشناسان آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر با تاکید بر نقش مهم مهارت در فراهم شدن اشتغال جوانان اظهار داشت: از هم اکنون باید بر اساس نیازهای آینده استان بوشهر برنامه ریزی کرد تا زمینه آموزش حرفه های مورد نیاز برای اشتغال جوانان فراهم شود.
وی با تاکید بر شناسایی نیازهای مهارت آموزی برای اشتغال جوانان افزود: نیازهای توسعه محور استان بوشهر می طلبد که از هم اکنون ضمن شناسایی این نیازها، زمینه آموزش این افراد در مراکز آموزش فنی و حرفه ای فراهم شود تا در آینده با کمبود نیروی کار ماهر ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 19 ساعت و 31 دقیقه پیش
وجود 2 هزار بیوه در سنین 9 تا 12 سال در کشور

وجود 2 هزار بیوه در سنین 9 تا 12 سال در کشور رئیس فراکسیون زنان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وجود 2 هزار بیوه در سنین کودکی از 9 تا 12 سال در کشور، گفت: بیش از یک سال است که مساله ازدواج کودکان را در مجلس مطرح کرده ایم اما متاسفانه برای حل این مشکل مخالفت از سوی برخی از زنان که دارای مسئولیت هستند، بیشتر است.
به گزارش ایرنا پروانه سلحشوری، عصر دوشنبه در همایش حقوق زن، حقوق بشر، که در شیراز برگزار شد، افزود: برای افزایش سن ازدواج دختران ما به حمایت همه زنان نیاز داریم، نه اینکه عده ای با عنوان های مختلف از این امر جلوگیری کنند.
ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 19 ساعت و 41 دقیقه پیش
کشف ادوات شکار پرندگان وحشی درمنطقه حفاظت شده سرخس

کشف ادوات شکار پرندگان وحشی درمنطقه حفاظت شده سرخس موسی غلامی در گفت وگو با خبرنگار فارس در سرخس گفت: مامورین یگان حفاظت محیط زیست سرخس در حین گشت زنی در منطقه شکار ممنوع مرزی و اراضی کشاورزی جنگل جهانبانی، طبق گزارش دریافتی از همیاران محیط زیست که شخصی اقدام به تیراندازی و صید پرندگان وحشی می نماید مامورین سریعا به محل عزیمت کردند.
وی افزود: متخلف با مشاهده مامورین محیط زیست با رهاکردن موتورسیکلت و سایر ادوات شکار اقدام به فرار به سمت نزدیکترین تاسیسات کشاورزی و برداشت موتور نگهبان بایک قبضه سلاح ساچمه زنی به سمت روستای کندکلی متواری شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 19 ساعت و 41 دقیقه پیش
مولاوردی:حقوق شهروندی و حقوق بشر یکی نیست

مولاوردی:حقوق شهروندی و حقوق بشر یکی نیست دستیار ویژه ی رییس جمهور در حقوق شهروندی تاکید دارد که حقوق شهروندی و حقوق بشر یکی نیست بلکه حقوق شهروندی ناظر بر حقوق و وظایف شهروندان است.
به گزارش ایسنا از شیراز، شهیندخت مولاوردی، عصر دوشنبه (20 آذر) در همایش "حقوق زن، حقوق بشر" گفت: حقوق شهروندی زمانی متولد می شود که یک فرد از حقوق فکری به حقوق وضعی برسد.
او با بیان این که در منشور حقوق شهروندی، در دو سه ماده به حقوق زنان پرداخته شده است، گفت: هدف حقوق شهروندی رسیدن به وضعیتی است که با شهروندی مسئول و فعال مواجه باشیم، شهروندی که با پرسش و مطالبه گری همه را به پاسخگویی وامی دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اجتماعی انتشار : 19 ساعت و 52 دقیقه پیش
مولاوردی: حقوق شهروندی و حقوق بشر یکی نیست

مولاوردی: حقوق شهروندی و حقوق بشر یکی نیست شهیندخت مولاوردی، عصر دوشنبه (20 آذر) در همایش "حقوق زن، حقوق بشر" گفت: حقوق شهروندی زمانی متولد می شود که یک فرد از حقوق فکری به حقوق وضعی برسد.
به گزارش ایسنا، دستیار ویژه ی رییس جمهور در حقوق شهروندی تاکید دارد که حقوق شهروندی و حقوق بشر یکی نیست بلکه حقوق شهروندی ناظر بر حقوق و وظایف شهروندان است.
شهیندخت مولاوردی، عصر دوشنبه (20 آذر) در همایش "حقوق زن، حقوق بشر" گفت: حقوق شهروندی زمانی متولد می شود که یک فرد از حقوق فکری به حقوق وضعی برسد.
او با بیان این که در منشور حقوق شهروندی، در دو سه ماده به حقوق زنان پرداخته شده است ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 20 ساعت و 11 دقیقه پیش
وضعیت فعلی آموزش عالی نگران کننده است/ بودجه ناچیز بخش پژوهش

وضعیت فعلی آموزش عالی نگران کننده است/ بودجه ناچیز بخش پژوهش به گزارش خبرنگار مهر ، سعید حمیدی روز دوشنبه در جلسه شورای هماهنگی دانشگاه های استان مرکزی در اراک ضمن اشاره به چگونگی تاسیس دانشگاه اراک و اینکه از دانشگاه های دولتی باسابقه کشور به شمار می رود، اظهار داشت: در شرایط موجود در مراکز آموزش عالی کشور مدارک گرایی حاکم است و اوضاع آموزش عالی قابل دفاع نیست.
رئیس دانشگاه اراک افزود: عدم توجه به مسایل و مشکلات و روندی که هم اکنون در پیش گرفته شده است، قطعا آموزش عالی را با بحران و چالش روبرو می کند .
حمیدی با اشاره به اینکه یک دِه آباد بهتر از 10 شهر ویران است، بیان کرد: رسیدگی به وضعیت وزارت علوم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 20 ساعت و 11 دقیقه پیش
حوزه زنان نیازمند بازاندیشی و واکاوی است

حوزه زنان نیازمند بازاندیشی و واکاوی است به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، امید قادرزاده شامگاه دوشنبه در جلسه هماهنگی نکوداشت مادران نمونه استان و همچنین همایش زن در پهنه فرهنگ و تمدن غرب ایران که در سالن شهدای گمنام استانداری برگزار شد، اظهار کرد: تلاش های زیادی صورت گرفته تا نگاه به زنان به مسئله ای اجتماعی تبدیل شود و دانشگاه کردستان به عنوان بازوی فکری و معنویتی تلاش دارد تا در این حوزه و برای ارتقای جایگاه زنان نقشی ایفا کند.
وی با اشاره به اینکه دانشگاه کردستان نسبت به مسائل و موضوعات زنان نگاه ویژه ای دارد، اضافه کرد: تاکنون ورود خاص و ویژه ای به مسائل زنان نداشته ایم اما برگزاری همایش زن در پهنه فرهنگ و تمدن غرب ایران ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 20 ساعت و 21 دقیقه پیش
جوانان از دوران خدمت مهارت فنی و حرفه ای بیاموزند

جوانان از دوران خدمت مهارت فنی و حرفه ای بیاموزند به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، محمدرضا جهانگیری مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای استان کرمان با اشاره به اینکه دولت 31 هزار و 500 شغل در زمینه فنی و کارآفرینی پیش بینی کرده است؛ گفت: جوانان سرباز باید بتوانند در بنگاه های خصوصی و تعاونی وارد بازار کار شوند و برای خود کارآفرینی کنند.
وی با اشاره به اینکه کشور ما با نرخ 21 درصدی بیکاری فارغ التحصیلان روبروست ؛ افزود: بیکاری، ابر چالش جامعه ایرانی امروز است.
جهانگیری گفت : تعداد زیادی از این بیکاران بعد از فارغ التحصیلی وارد دوره خدمت در نیروهای مسلح می شوند و این نرخ بیکاری می تواند در آینده برای کشور مشکل ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 20 ساعت و 42 دقیقه پیش
اجرای طرح کلینیک سیار دندانپزشکی در استان مازندران

اجرای طرح کلینیک سیار دندانپزشکی در استان مازندران به گزارش ایلنا از ساری ،قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران از مراکز اجرای طرح تحول سلامت دهان و دندان در ساری بازدید کرد.
دکتر حسین رنجبران قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با حضور در مرکز تجمیعی خدمات دندانپزشکی قریشی ساری از نزدیک در جریان روند اجرای طرح تحول سلامت دهان و دندان به گروه های هدف و در معرض خطر قرار گرفت .
دکتر حسین رنجبران در این بازدید که دکتر اعرابی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران وی را همراهی می کرد با بیان اینکه طی سه سال گذشته دانشگاه علوم پزشکی مازندران در حوزه سلامت دهان و دندان خدمات مؤثر ی انجام داده افزود ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 20 ساعت و 42 دقیقه پیش
شورای هماهنگی مدیریت بحران کردستان در آماده باش کامل است

شورای هماهنگی مدیریت بحران کردستان در آماده باش کامل است به گزارش خبرگزاری شبستان از سنندج و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ امیر قادری جانشین رئیس ستاد مدیریت بحران کردستان جزییات زلزله امروز را تشریح کرد و گفت: بر اساس اعلام موسسه ژئو فیزیک دانشگاه تهران و مرکز لرزه نگاری کشوری، زلزله امروز ساعت 17 و 39 دقیقه با قدرت 6 ریشتر و زلزله دوم ساعت 18 و 12 دقیقه با قدرت 4/9 ریشتر در مرز ایران و عراق و فاصله بین حلبچه عراق و ازگله کرمانشاه روی داده است.
وی افزود: در گزارشی که از فرمانداران شهرستانهای استان و بخشداریهای بخشهای تابعه دریافت شد خوشبختانه تلفات جانی نداشته ایم و تنها خساراتی جزیی به برخی واحدهای مسکونی شهری و روستایی در ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 20 ساعت و 52 دقیقه پیش
محسن هاشمی: هزینه فعالیت درسمن ها بایدکاهش یابد

محسن هاشمی: هزینه فعالیت درسمن ها بایدکاهش یابد به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، محسن هاشمی عصردوشنبه درگردهمایی فعالان مدنی با تاکید بر ضرورت و اهمیت فعالیت سمن ها افزود: دستگاه های عمومی و دولتی توانایی جذب و بهره مندی از ظرفیت سمن ها و نیروهای داوطلب را ندارند و کمک های داوطلبانه مردم در زلزله کرمانشاه نشانگر این امر بود.
وی گفت: تشکل هایی همچون شورای شهر نیز یک انجمن مردم نهاد به حساب می آید و با وجود این که 20 سال از فعالیت آن گذشته است، هنوز بستربخش های مهمی از فعالیت ها که بر اساس قانون باید به مدیریت شهری واگذار می شد، فراهم نشده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 20 ساعت و 52 دقیقه پیش
دانشگاه علوم پزشکی اراک در جمع برترین های دنیا قرار گرفت

دانشگاه علوم پزشکی اراک در جمع برترین های دنیا قرار گرفت به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از وبدا مرکزی، حسن طاهر احمدی افزود: بر اساس نتایج جدید رتبه بندی دانشگاه های و مراکز تحقیقاتی برتر دنیا ESI که در ماه نوامبر سال 2017 منتشر شد سه دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، جندی شاپور اهواز و اراک به این رتبه بندی وارد شدند.
وی ادامه داد: مبنای این رتبه بندی گردآوری و تجزیه و تحلیل اطلاعات یک درصد مقالات دارای بیشترین استنادات در پایگاه ISI Web of Sciences در فاصله 10 سال و هشت ماه از ژانویه 2007 تا پایان آگوست 2017 بوده که اطلاعات آن هر دوماه یکبار روزآمد می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 21 ساعت و 1 دقیقه پیش
راه اندازی هم زمان 15 مرکز اورژانس اجتماعی در استان فارس

راه اندازی هم زمان 15 مرکز اورژانس اجتماعی در استان فارس به گزارش خبرگزاری فارس از لارستان سیدمرتضی موسوی عصرامروز در آئین بهره برداری از پروژه های اداره بهزیستی این شهرستان، اظهار داشت: امروز 8 پروژه در لارستان مورد بهر برداری قرار خواهد گرفت.
وی با اشاره به این طرح ها، افزود: مرکز اورژانس اجتماعی لارستان با زیربنای 300 متر مربع با هزینه یک میلیارد تومان توسط بنیاد نیک اندیشان هاشمی ساخته شده است.
مدیرکل سازمان بهزیستی استان فارس با بیان اینکه مرکز اورژانس اجتماعی لارستان به نمایندگی از 15 مرکز اجتماعی در استان فارس مورد بهره برداری قرار می گیرد، تصریح کرد: این 15 مرکز برای شهرستانهای قیروکارزین، لارستان، لامرد، فیروزآباد، ممسنی، رستم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 21 ساعت و 1 دقیقه پیش
انتصاب سرپرست جدید دانشگاه فرهنگیان

انتصاب سرپرست جدید دانشگاه فرهنگیان حسین خنیفر از اساتید برجسته خوزستانی اهل شوش طی حکمی از سوی وزیر آموزش وپرورش به عنوان سرپرست جدید دانشگاه فرهنگیان کشور منصوب شد.
به گزارش فارس، حسین خنیفر از اساتید برجسته خوزستانی اهل شوش طی حکمی از سوی وزیر آموزش وپرورش به عنوان سرپرست جدید دانشگاه فرهنگیان کشور منصوب شد.
خنیفر عضو هیأت علمی دانشگاه تهران در رشته مدیریت و از فرهنگیان باسابقه شهرستان شوش و استان خوزستان است که علاوه بر تدریس در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه تهران، ریاست دانشکده مدیریت پردیس فارابی را نیز در کارنامه خود دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 21 ساعت و 21 دقیقه پیش
معاینه و توزیع 3500عینک بین محرومان ریگان

معاینه و توزیع 3500عینک بین محرومان ریگان به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، علیرضا غلامشاهزاده معاون فرماندار ریگان امروز در بازدید از روند توزیع عینک در بین محرومان این شهرستان گفت: کاروان نورآوران سلامت که در این شهرستان به مدت 80روز فعالیت می نمایند یکی از فعالیت های آنها درزمینه چشم پزشکی بود .
وی گفت: در راستای خدمات رسانی به محرومان تا کنون بیش از 7500ویزیت چشم پزشکی توسط کاروان نور آوران سلامت در شهرستان انجام شده است .
معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری ریگان تصریح کرد: در این راستا توسط تیم چشم پزشکی بیش از 400عمل چشم به صورت رایگان در شهرستان انجام شد . ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 21 ساعت و 21 دقیقه پیش
مولاوردی: حقوق شهروندی و حقوق بشر یکی نیست

مولاوردی: حقوق شهروندی و حقوق بشر یکی نیست خبرگزاری ایسنا: دستیار ویژه ی رییس جمهور در حقوق شهروندی تاکید دارد که حقوق شهروندی و حقوق بشر یکی نیست بلکه حقوق شهروندی ناظر بر حقوق و وظایف شهروندان است.
شهیندخت مولاوردی، عصر دوشنبه (20 آذر) در همایش "حقوق زن، حقوق بشر" گفت: حقوق شهروندی زمانی متولد می شود که یک فرد از حقوق فکری به حقوق وضعی برسد.
او با بیان این که در منشور حقوق شهروندی، در دو سه ماده به حقوق زنان پرداخته شده است، گفت: هدف حقوق شهروندی رسیدن به وضعیتی است که با شهروندی مسئول و فعال مواجه باشیم، شهروندی که با پرسش و مطالبه گری همه را به پاسخگویی وامی دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اجتماعی انتشار : 21 ساعت و 22 دقیقه پیش
رویکرد شورای شهر پنجم تقویت سازمان های مردم نهاد است

رویکرد شورای شهر پنجم تقویت سازمان های مردم نهاد است به گزارش خبرنگار مهر ، زهرا نژادبهرام در همایش کار داوطلبانه و سازمان های مردم نهاد که با حضور فعالان اجتماعی برگزار شد، با بیان اینکه بهترین لفظ برای خطاب قرار دادن تشکل های اجتماعی همان NGO است، گفت: ترجمه هایی همچون سازمان های مردم نهاد یا سمن تلاشی برای بومی سازی این واژه است، اما به طور کامل گویای ویژگی های NGO نیست.
وی با بیان اینکه غیردولتی بودن یک ویژگی مهم سازمان های مردم نهاد است، ادامه داد: تشکل های مردم نهاد امروزه در سطح جهان بسیار گسترده هستند و هر چه وسعت آنها در کشوری بیشتر باشد، آن جامعه دموکراتیک تر است و هر چه میزان آنها کوچکتر باشد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 21 ساعت و 22 دقیقه پیش
نگاه سراسری سبب رفع تبعیض مازندران می شود/ وضعیت اسفبار زباله

نگاه سراسری سبب رفع تبعیض مازندران می شود/ وضعیت اسفبار زباله به گزارش خبرنگار مهر ، محمد اسلامی شامگاه دوشنبه در نشست شورای اداری شهرستان تنکابن بابیان اینکه دغدغه تبعیض بین شرق و غرب مازندران نیاز به نگاهی متفاوت دارد، گفت: نگاه سراسری، یکپارچگی و توسعه متوازن باعث رفع این تبعیض خواهد شد.
محمد اسلامی افزود: توسعه پایدار بدون آسیب رسانیدن به محیط زیست و جامعه باید انجام شده و سلامت و سعادت جامعه و آبادانی سرزمین هدف قرار بگیرد .
وی بابیان اینکه هر الگویی که برای توسعه انتخاب می شود باید بر اساس ضوابط تعریف شده و آمایش سرزمینی باشد، اضافه کرد: ما نمی توانیم توسعه اقتباسی داشته باشیم . ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 21 ساعت و 31 دقیقه پیش
بی توجهی مدیران به حضور در جلسات ساماندهی امور جوانان استان مرکزی

بی توجهی مدیران به حضور در جلسات ساماندهی امور جوانان استان مرکزی به گزارش خبرنگار مهر ، مرتضی امیدی روز دوشنبه در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان مرکزی در اراک اظهار داشت: از 25 درصد جمعیت جوان استان مرکزی 49درصد شهرنشین هستند و 57 درصد هم در روستاها زندگی می کنند که از این رقم 51 درصد را مردان تشکیل می دهند و 49 درصد بقیه را نیز زنان شامل می شوند .
معاون فرهنگی و جوانان مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی افزود: اکثر جوانان استان در مقطع کارشناسی مشغول به تحصیل می باشند و در تقسیم بندی ازدواج هم اکثر جوانان تحصیل کرده استان مجرد هستند .
وی بیان داشت: در شاخص های ارزیابی وزارت ورزش و جوانان ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 21 ساعت و 41 دقیقه پیش
بطحایی: با تغییر ماموریت و اسم دانشگاه فرهنگیان ضربه بزرگی به آموزش و پرورش زده شد/ قبل آن هم مراکز تربیت معلم را نابود کردیم

بطحایی: با تغییر ماموریت و اسم دانشگاه فرهنگیان ضربه بزرگی به آموزش و پرورش زده شد/ قبل آن هم مراکز تربیت معلم را نابود کردیم به گزارش تسنیم، سید محمد بطحایی در مراسم تکریم محمود مهرمحمدی و معارفه حسین خنیفر به عنوان سرپرست دانشگاه فرهنگیان اظهار کرد: تربیت معلم از سالیان دور به عنوان رکن اصلی آموزش و پرورش محسوب می شود و برخی موانع پیش روی آن رفع شده، اما برخی دیگر هنوز باقی است.
وی افزود: سنجش صلاحیت و شایستگی معلمان پس از ورود به مدارس ضروری است اما این مسئله از حلقه های مفقوده آموزش و پرورش است و توفیق چندانی درابطه با آن به دست نیاورده ایم در حالی که سنجش صلاحیت حرفه ای معلمان یک نیاز جدی است و اگر با همراهی دانشگاه فرهنگیان محقق نشود نمی توانیم به تحول در آموزش و پرورش برسیم. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اجتماعی انتشار : 21 ساعت و 41 دقیقه پیش
نگرش جامعه نسبت به افراد دارای نیازهای ویژه باید اصلاح شود/ سالانه برای 137 هزار دانش آموز استثنایی 750 میلیارد تومان هزینه می شود

نگرش جامعه نسبت به افراد دارای نیازهای ویژه باید اصلاح شود/ سالانه برای 137 هزار دانش آموز استثنایی 750 میلیارد تومان هزینه می شود به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان، مجید قدمی در همایش مدارس استثنایی استان هرمزگان که به مناسب هفته معلولان در سالن شهرک گاز بندرعباس برگزار شد، افزود: نگاه جامعه باید به سمتی برود که واژه معلول موضوعیت نداشته باشد و به این انسان های شریف به عنوان افراد عادی دارای یکسری نیازهای ویژه نگاه شود.
وی تصریح کرد: مشکل افراد با نیازهای ویژه مشکل فردی و خانوادگی نیست و اگر نقصی هم وجود دارد به جامعه برمی گردد و همه باید در این زمینه احساس مسوولیت کنیم.
ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 21 ساعت و 52 دقیقه پیش
برگزاری آئین تکریم ومعارفه سرپرستان دانشگاه فرهنگیان

برگزاری آئین تکریم ومعارفه سرپرستان دانشگاه فرهنگیان به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، محمود مهرمحمدی، سرپرست سابق دانشگاه فرهنگیان در این مراسم با بیان این که تربیت معلم نیاز به یک دانشگاه اختصاصی دارد، افزود: معلمی تنها فراگیری دروس مرتبط نیست بلکه تکنولوژی های گوناگون نیز باید به دانشجویان آموزش داده شود.
مهرمحمدی با تاکید بر این که دانشگاه فرهنگیان باید نماد وحدت باشد نه نماد جدایی، گفت: تبدیل دانشجو معلمان به یک معلم دانش پژوه در دانشگاه فرهنگیان باید اتفاق بیفتد.
وی مدیریت دانشگاه فرهنگیان را کاری دشوار قلمداد کرد و افزود: دانشگاه فرهنگیان یک وزارتخانه در مقیاس کوچک است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 22 ساعت و 11 دقیقه پیش
خودکفایی 200خانواذه زیر پوشش کمیته امداد شهرضا

خودکفایی 200خانواذه زیر پوشش کمیته امداد شهرضا به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان ، عبدالرزاق میرزائی با بیان اینکه در ابتدای سال گذشته دو هزار و 700 خانواده زیر پوشش کمیته امداد شهرضا بوده اند، اظهارداشت: در پایان سال گذشته با ایجاد زمینه های اشتغال، تعداد این خانواده ها به دو هزار و 500 خانواده کاهش یافته است.
وی شمار افراد زیر پوشش کمیته امداد شهرستان شهرضا را 2 هزار و 394 خانواده اعلام کرد که به این ترتیب 3.4 دهم درصد جمعیت این شهرستان زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.
رئیس کمیته امداد شهرستان شهرضا با بیان اینکه در کمیته امداد زمینه پوشش دو نوع بیمه شامل بیمه پایه و مکمل برای مددجویان فراهم ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 22 ساعت و 12 دقیقه پیش
عملکرد اداره کل ورزش و جوانان استان مرکزی در حوزه جوانان ضعیف است

عملکرد اداره کل ورزش و جوانان استان مرکزی در حوزه جوانان ضعیف است به گزارش خبرنگار مهر ، سید علی آقازاده روز دوشنبه در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان مرکزی در اراک اظهار داشت: انتظار داشتم چنین جلسه ای که مربوط به جوانان یعنی سرمایه های استان است، خیلی پر بارتر و قوی تر مسایل این قشر مطرح می شد.
استاندار مرکزی گفت: این نشان می دهد که از سوی اداره کل ورزش و جوانان استان مرکزی در حوزه جوانان زیرساخت و حرکت های مفید و سازنده ای عملیاتی نشده است.
وی افزود: جلسه ای که برای جوانان و به نام جوانان برگزار می شود ولی در آن آثری از نشاط و شور و انگیزه و پیشنهاد نباشد ثمره ای ندارد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 22 ساعت و 12 دقیقه پیش
ساخت وسازهای روستایی باید با رعایت و حفظ حرائم جاده ها و رودخانه ها باشد

ساخت وسازهای روستایی باید با رعایت و حفظ حرائم جاده ها و رودخانه ها باشد به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از روابط عمومی فرمانداری صومعه سرا، مهندس علی فتح اللهی، فرماندار صومعه سرا عصر امروز(20آذر) در جلسه آموزشی پیشگیری وقوع جرم ویژه دهیاران وروسای شوراهای اسلامی شهرستان های صومعه سرا وماسال که با حضور بخشداران و مقامات قضایی شهرستان و در سالن فارابی شهرستان صومعه سرا (به همت امور شوراهای ودهیاریهای فرمانداری صومعه سرا)برگزار شد اظهار کرد: حفظ محیط زیست و منابع ملی از جمله وظایفی است که دهیاران به طور مستقیم با آن در ارتباط هستند.
وی با بیان اینکه ساخت وسازهای روستایی باید با رعایت و حفظ حرائم جاده ها و رودخانه هاصورت گیرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 22 ساعت و 22 دقیقه پیش
قطب بندی واحدهای دانشگاه آزاد برای تجاری سازی دستاوردهای علمی/ حرکت دانشگاه به سمت مسئله محوری

قطب بندی واحدهای دانشگاه آزاد برای تجاری سازی دستاوردهای علمی/ حرکت دانشگاه به سمت مسئله محوری به گزارش ایسنا از روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات، دکتر جواد علمایی در کنفرانس ملی رویکردهای نوین در صنعت برق که در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، گفت: کاربردی کردن و تجاری سازی دستاوردهای علمی و پژوهشی از برنامه های مدنظر مدیریت جدید دانشگاه آزاد اسلامی است که در این راستا هدفگذاری و قطب بندی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی را در دستور کار قرار داده است.
وی با بیان اینکه اگر متقاضیان ورود به دانشگاه را در دو دسته پزشکی و غیرپزشکی تقسیم بندی کنیم، شاهد اختلاف قابل توجهی در علاقه مندان به تحصیل در این دو دسته خواهیم بود ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 22 ساعت و 22 دقیقه پیش
استفاده از ظرفیت هنرمندان کشور برای پیشگیری از اعتیاد

استفاده از ظرفیت هنرمندان کشور برای پیشگیری از اعتیاد عارف وهاب زاده روز دوشنبه در حاشیه کارگاه پیشگیری از اعتیاد ویژه سفیران پیشگیری در دانشگاه علمی کاربردی شانجان فردیس در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: بهره گیری از ظرفیت های هنرمندان، اصحاب رسانه، ورزشکاران و نخبگان برای پیشگیری از اعتیاد در دستور کار برنامه های این ستاد قرار دارد.
وی ادامه داد: قشر هنرمند،ورزشکار و نخبگان می توانند برای آگاه و حساس سازی آحاد جامعه به ویژه نوجوانان که طرفدار این قشر هستند، نقش مهمی داشته باشند.
وی اظهارداشت: استمرار این گونه برنامه ها در آگاه سازی برای پیشگیری از ابتلا به اعتیاد نقش موثری دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 22 ساعت و 31 دقیقه پیش
تولد سالانه 30 هزار کودک معلول در کشور

تولد سالانه 30 هزار کودک معلول در کشور به گزارش خبرگزاری فارس از لارستان انوشیروان محسنی بندپی عصرامروز در آئین بهره برداری از پروژه های بهزیستی این شهرستان با بیان اینکه اداره کل بهزیستی فارس در 3 سال گذشته در ارزیابی عملکرد جشنواره شهید رجایی رتبه برتر را کسب کرده است اظهار داشت: با توجه به تحولات صنعتی و مجازی در جامعه آسیبهای اجتماعی نیز روبه فزونی گذاشته است.
وی با تأکید بر پیشگیری از وقوع آسیب های اجتماعی افزود: طرح نظام مراقبت های اجتماعی از دانش آموزان برای توانمندی و افزایش حمایت های روانی و اجتماعی و همچنین فراگیری مهارت های زندگی در سطح کشور در حال اجراست. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 22 ساعت و 32 دقیقه پیش
اجرای طرح پایش مصدومان زلزله کرمانشاه/ شناسایی91مصدوم نیاز به مراقبت

اجرای طرح پایش مصدومان زلزله کرمانشاه/ شناسایی91مصدوم نیاز به مراقبت به گزارش خبرنگار ایرنا؛ دکتر بهمن روشنی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: با همکاری بهورزان شهرستان های سرپل ذهاب و ثلاث باباجانی، مصدومانی که نیاز به مراقبت بیشتر دارند را شناسایی و آنها را مجددا معاینه و درمان می کنیم.
وی همچنین اظهار کرد: در راستای اجرای طرح پایش، مصدومانی که برای مداوا به خارج از استان کرمانشاه اعزام شده اند و به استان بازگشته اند را نیز تحت مراقبت قرار می دهیم.
وی با بیان اینکه تاکنون حدود 91 بیمار نیاز به پیگیری را در 2شهرستان سرپل ذهاب و ثلاث باباجانی شناسایی کرده ایم، گفت: امروز 16تیم درمانی شامل پزشک ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 22 ساعت و 32 دقیقه پیش
25 شکارچی مُتخلف در زیستگاه های اصفهان دستگیر شدند

25 شکارچی مُتخلف در زیستگاه های اصفهان دستگیر شدند 'مرتضی جمشیدیان' روزدوشنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار کرد: این مُتخلفان توسط محیط بانان حفاظت محیط زیست در زیستگاه های استان دستگیر شدند.
وی افزود: در نطنز هشت متخلف، پارک ملی و پناهگاه حیات وحش کلاه قاضی پنج متخلف، سمیرم سه متخلف، اردستان سه متخلف، کاشان دو متخلف، پارک ملی و پناهگاه حیات وحش قمیشلو دو متخلف، دهاقان یک متخلف و گلپایگان یک متخلف شکار و صید، دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.
شکار و اقدام شروع به شکار در زیستگاه های حیات وحش توسط مُتخلفان جُرم و طبق ماده 10 و 15 قانون شکار و صید، قابل تعقیب و مجازات است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 22 ساعت و 32 دقیقه پیش
آمادگی آموزش وپرورش ایلام برای تصحیح الکترونیکی اوراق امتحانی

آمادگی آموزش وپرورش ایلام برای تصحیح الکترونیکی اوراق امتحانی حشمت اله وردی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در اجرای این طرح بجای اینکه معلم اوراق امتحانی دانش آموزان را با خودکار تصحیح کند کلیه ورقه های امتحان از طریق سامانه در اختیار او قرار گرفته و نمره دانش آموز را وارد سامانه می کند.
وی با بیان اینکه این سامانه از طریق وزارت آموزش و پرورش طراحی و تاکنون در تهران اجرا شده افزود: این طرح ویژه دروس امتحانی نهایی مقطع متوسطه دوم است.
وی سرعت، دقت، کاهش زمان و اعلام نتیجه بموقع را از مزایای تصحیح الکترونیکی اوراق امتحانات نهایی دانش آموزان برشمرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 22 ساعت و 41 دقیقه پیش
سیستم آبیاری هوشمند برای نخستین بار در کشور به اجرا درمی آید

سیستم آبیاری هوشمند برای نخستین بار در کشور به اجرا درمی آید به گزارش خبرگزاری فارس از داراب، سید علی اکبر صفوی بعدازظهر امروز در همایش علمی سیستم آبیاری هوشمند در باغات با تأکید بر عزم و همت ملی در صرفه جویی منابع آب اظهار داشت: صرفه جویی در منابع آب، آب مصرفی را تا دو برابر افزایش می دهد و در این زمینه باید منافع جمعی را در نظر گرفت و از نگاه های انفرادی خودداری کرد.
وی بیان کرد: به منظور مصرف صحیح منابع آبی طرح بزرگی با حضور محققان، کارآفرینان و دانشجویان تهیه و تدوین شده که ابتدا در فارس و سپس در استان های مجاور به اجرا درمی آید.
قائم مقام سابق دانشگاه شیراز با اشاره به ابعاد اشتغال زایی این طرح خاطرنشان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 22 ساعت و 41 دقیقه پیش
کارگاه آموزشی احیای درختان بلوط برای دانش آموزان برگزار شد

کارگاه آموزشی احیای درختان بلوط برای دانش آموزان برگزار شد به گزارش خبرنگار مهر ، کارگاه آموزشی احیای درختان بلوط امروز برای دانش آموزان شهر گهواره از توابع استان کرمانشاه برگزار شد.
این کارگاه آموزشی در راستای اجرای تفاهم نامه همکاری بین اداره منابع طبیعی و اداره آموزش و پرورش کارشناسان اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گهواره برگزار شد.
این کارگاه آموزشی با موضوع حفظ و احیای درختان بلوط با مشارکت دانش اموزان و مربیان مدارس برگزار شد.
در طی اجرای کارگاه، بذر بلوط مناسب و بروشور و پوسترهای مربوطه تحویل مدارس گردید. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 22 ساعت و 41 دقیقه پیش
آموزش و پرورش به دغدغه ملی تبدیل شود/ برنامه ریزی، نظارت و اجرا از وظایف اصلی شوراهای آموزش و پرورش است

آموزش و پرورش به دغدغه ملی تبدیل شود/ برنامه ریزی، نظارت و اجرا از وظایف اصلی شوراهای آموزش و پرورش است به گزارش خبرگزاری فارس استان تهران، مجتبی زینی وند ظهر امروز در ششمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان تهران در سال 96 که با حضور استاندار تهران و شماری از مسؤولان برگزار شد، با اشاره به اینکه در دنیای امروز سرعت تحولات علمی خیره کننده است، تأکید کرد: نقش آموزش و پرورش در توسعه پایدار کشورها بسیار جدی است و برای دستیابی به اهداف نظام توسعه باید از مسیر آموزش و پرورش گذشت.
وی افزود: همگی اندیشمندان و دغدغه مندان نظام تعلیم و تربیت و همه افرادی که در توسعه جامعه نقش دارند معتقدند که آموزش و پرورش باید به یک دغدغه ملی تبدیل شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 22 ساعت و 42 دقیقه پیش
روایت وزیر آموزش و پرورش از وضعیت نامناسب دانشگاه فرهنگیان و هنرستان های کشور

روایت وزیر آموزش و پرورش از وضعیت نامناسب دانشگاه فرهنگیان و هنرستان های کشور به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم ، سید محمد بطحایی در مراسم تکریم محمود مهرمحمدی و معارفه حسین خنیفر به عنوان سرپرست دانشگاه فرهنگیان اظهار کرد: تربیت معلم از سالیان دور به عنوان رکن اصلی آموزش و پرورش محسوب می شود و برخی موانع پیش روی آن رفع شده، اما برخی دیگر هنوز باقی است.
وی افزود: سنجش صلاحیت و شایستگی معلمان پس از ورود به مدارس ضروری است اما این مسئله از حلقه های مفقوده آموزش و پرورش است و توفیق چندانی درابطه با آن به دست نیاورده ایم در حالی که سنجش صلاحیت حرفه ای معلمان یک نیاز جدی است و اگر با همراهی دانشگاه فرهنگیان محقق نشود نمی توانیم به تحول در آموزش و پرورش برسیم ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 22 ساعت و 42 دقیقه پیش
تربیت شهروند سالم در گرو همگرایی نظام آموزشی و بهداشتی است

تربیت شهروند سالم در گرو همگرایی نظام آموزشی و بهداشتی است به گزارش خبرگزاری فارس از ملایر، کاوه برخورداری امشب در همایش سفیران سلامت دانش آموزی در سینمافرهنگیان ملایر با اشاره به سخنان حضرت علی(ع) اظهار کرد: ایشان می فرمایند فقر نوعی بلاست و سخت تر از فقر بیماری تن و سخت از بیماری تن بیماری دل است .
وی با اشاره به بحث مهم سلامت افزود: برای تربیت شهروند سالم دو نظام آموزشی و بهداشتی باید همراه و همگام با هم رشد پیدا کنند تا بتوانیم شهروندی سالم تربیت کنیم.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان ملایر با بیان اینکه دانش آموزان بهترین سفیران سلامت برای خود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 22 ساعت و 51 دقیقه پیش
حذف کنکور به طور کامل ممکن نیست

حذف کنکور به طور کامل ممکن نیست به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز بوشهر، عبدالرسول عمادی در کارگاه آموزشی مدل تعالی مدیریت مدرسه استان افزود: البته می توان کنکور را محدود کرد.
وی همچنین بیان کرد: طرح تصحیح الکترونیکی اوراق امتحانی یکی از برنامه های مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش است و طرح آزمایشی آن در آینده ای نزدیک اجرا می شود.
رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش برنامه تعالی مدیریت مدرسه را یکی از برنامه های این وزارتخانه عنوان کرد و ادامه داد: این برنامه سعی دارد مدارس را خود ارزیاب کند و نقش نظارتی مدارس و اجرای برنامه ها برعهده عوامل ستادی باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 23 ساعت و 1 دقیقه پیش
شمال تا جنوب؛ شرق تا غرب استان

شمال تا جنوب؛ شرق تا غرب استان به گزارش خبرگزاری صداوسیما ، مرکز اصفهان ؛
نیکوکاران گلپایگانی شش کانکس به مناطق زلزله زده غرب کشور اهداکردند.
حسین فراست، فرماندار گفت: 17 کانکس؛ 2240 تخته پتو، 6 تن تخم مرغ؛ 400 تخته چادر امدادی، 538 عدد چراغ والور و وسایل گرمایشی و 3هزار بسته لوازم بهداشتی از این شهرستان به مناطق زلزله زده ارسال شده است .
رییس اداره کار تعاون و رفاه اجتماعی سمیرم در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان گفت : اعتبار اشتغال امسال شهرستان هفت میلیارد و 300 میلیون ریال است که در صورت جذب دستگاه ها تا سقف پانزده میلیارد ریال افزایش می یابد. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 23 ساعت و 11 دقیقه پیش
بررسی مسایل ومشکلات آبرسانی به روستای علی بیگلو شهرستان ارومیه

بررسی مسایل ومشکلات آبرسانی به روستای علی بیگلو شهرستان ارومیه به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه ؛ صابر خسرو زاده مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان ارومیه درجریان بازدید از روند آبرسانی به روستای علی بیگلو درگزارشی با تشریح اقدامات صورت گرفته اظهارداشت: تامین آب شرب سالم و بهداشتی از اهم وظایف شرکت آب وفاضلاب روستایی است که پیمانکاران کنترل کیفی شرکت با تلاشهای شبانه روزی و با نمونه برداری و آزمایشهای مداوم دوره ای کیفیت آب شرب تحویلی به روستائیان را رصدمی کنند تا آب سالم و بهداشتی در اختیار آنان قرار گیرد.
وی با اشاره به محدودیت های منابع تامین آب آشامیدنی گفت :مشترکین روستایی با رعایت الگوی مصرف ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 23 ساعت و 31 دقیقه پیش
درگیری ماموران محیط زیست با شکارچیان غیر مجاز در رابر

درگیری ماموران محیط زیست با شکارچیان غیر مجاز در رابر به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، منظری توکلی رییس اداره محیط زیست شهرستان رابر استان کرمان گفت: ماموران محیط زیست شهرستان رابر در درگیری با شکارچیان متخلف موفق به کشف 10قبضه اسلحه شکاری و 15قطعه پرنده از نوع کبک وتیهو وتعدادی فشنگ شدند.
منظری توکلی با اشاره به اینکه این کشفیات در سه عملیات جداگانه بدست آمده است گفت: به ازای هرپرونده متهمان مبلغ 2میلیون ریال جریمه می شوند و از امتیازات محیط زیست محروم خواهندشد.
وی تاکید کرد: یگان حفاظت محیط زیست بصورت 24 ساعته با هرگونه تخلف زیست محیطی بطور جدی برخورد خواهد کرد.
انتهای پیام/ی ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 23 ساعت و 31 دقیقه پیش
وضعیت برخی کلاس های دانشگاهیان شرم آور است/لزوم برگزاری دوره آزمایشی پیش از استخدام دانش و معلمان

وضعیت برخی کلاس های دانشگاهیان شرم آور است/لزوم برگزاری دوره آزمایشی پیش از استخدام دانش و معلمان به گزارش خبرنگار ایلنا، سید محمد بطحایی در مراسم تودیع و معارفه سرپرست دانشگاه فرهنگیان که امروز در محل این دانشگاه برگزار شد اظهار داشت: تاکیدات رهبر انقلاب همچنین افراد بالادستی از جمله برنامه ششم توسعه همه تاکید بر اهمیت دانشگاه فرهنگیان دارند و در سند راهبردی دانشگاه نشان داده شده است ضرورت تربیت معلم به عنوان اصلی ترین عامل توسعه در نظام آموزشی است.
وی با اشاره به اینکه برخی موانع و چالش های پیش روی تربیت معلم رفع شده اما برخی چالش ها همچنان باقی مانده، گفت: سنجش صلاحیت معلمی پس از فارغ التحصیل دانش و معلمان بسیار حایز اهمیت است از حلقه های مفقوده نظام آموزشی ما به شمار می رود ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 23 ساعت و 32 دقیقه پیش
گلریزان خیران روستای پیریوسفیان برای زلزله زدگان کرمانشاه

گلریزان خیران روستای پیریوسفیان برای زلزله زدگان کرمانشاه به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز قزوین ، خیران و نیکوکاران این روستا گرد هم آمدند و 200 میلیون ریال برای کمک به مردم زلزله زده کرمانشاه کمک کردند .
رئیس کمیته امداد شهرستان البرز در این نشست گفت : روستای پیریوسفیان با پنج هزار نفر جمعیت تنها 17 خانوار تحت حمایت کمیته امداد دارد که این خانوارها نیز مهاجر هستند.
کریم کشاورز افزود : مردم این روستا در زمینه زکات نیز همواره تلاش وافری داشته اند به طوری که سال گذشته 40 میلیون تومان زکات واجب و 35 میلیون ریال زکات مستحبی پرداخت کرده اند.
به گفته کشاورز ، مردم این روستا امسال 45 میلیون تومان زکات واجب پرداخت کرده اند . ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
پوشش تحصیلی 400 دانش آموز بازمانده از تحصیل در سال جاری

پوشش تحصیلی 400 دانش آموز بازمانده از تحصیل در سال جاری به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس ، محمد احسانی معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان تهران امروز در ششمین شورای آموزش و پرورش استان تهران با اشاره به فعالیت های صورت گرفته در خصوص انسداد مبادی بی سوادی و شناسایی دانش آموزان بازمانده از تحصیل اظهار داشت: امسال 400 دانش آموز را در این اداره کل هدف قرار داده و در صدد جذب این دانش آموزان هستیم.
وی ادامه داد: پیشنهاد داده ایم 52 میلیون تومان یعنی به ازای هر دانش آموز 130 هزار تومان اعتبار برای 400 دانش آموز یادشده در نظر گرفته شود، ضمن اینکه برای نگه داشتن دانش آموزان ترک تحصیل کرده نیز ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
اطلاعیه پذیرش دوره های MBA و DBA دانشگاه تهران

اطلاعیه پذیرش دوره های MBA و DBA دانشگاه تهران به منظور ارتقاء توانمندیهای تخصصی و حرفه ای مدیران و کارشناسان شرکت ها و سازمان ها و توسعه ارتباط بخش صنعت با دانشگاه، دانشکده مدیریت دانشگاه تهران بعنوان قطب دانش افزایی مدیریتی کشور اقدام به برگزاری دوره های آموزشی MBA و DBAبرای مدیران، صاحبان مشاغل و کارشناسان نموده است.
رویکرد دوره های آموزشی علمی کاربردی دانشکده مدیریت دانشگاه تهران، بکارگیری اعضاء هیئت علمی دانشگاه و اساتید با تجربه جهت آمادگی بیشتر دانشپذیران گرامی در سطوح مختلف شغلی جامعه می باشد. این دوره ها جهت آمادگی هرچه بیشتر مدیران و کارکنان سازمانهای مختلف دولتی و خصوصی در نظر گرفته شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
تلاش جهادگران برای پاکسازی جنگل باغ شادی خاتم از انگل دارواش + فیلم

تلاش جهادگران برای پاکسازی جنگل باغ شادی خاتم از انگل دارواش + فیلم به گزارش خبرگزاری صداوسیما ، عشایری رئیس اداره محیط زیست شهرستان خاتم گفت: انگل دارواش بر روی گونه های درختی بادام و بنه کوهی و از طریق مدفوع پرندگان انتقال می یابد و موجب خشکی درختان و گونه های ارزشمندگیاهی این جنگل می شود.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج خاتم نیز گفت: طرح مبارزه با انگل دارواش با حضور جمعی از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی و دانشکده کشاورزی امین شهرستان خاتم انجام شد.
سرهنگ آزادی نژاد حفظ ذخایر گیاهی ارزشمند را از اهداف اجرای این طرح دانست.
شهرستان خاتم یزد به لحاظ تنوع گیاهی و سرسبز بودن به قطب کشاورزی استان یزد معروف است و گونه های گیاهی جنگل باغ شادی نیز مهم ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
انجام بیش از 400 عمل چشم به صورت رایگان در ریگان

انجام بیش از 400 عمل چشم به صورت رایگان در ریگان به گزارش خبرگزاری فارس از ریگان، علیرضا غلام شاهزاده ظهر امروز در حاشیه بازدید از روند توزیع عینک در بین محرومان این شهرستان اظهار داشت: کاروان نورآوران سلامت که در این شهرستان به مدت 80 روز فعالیت می کنند یکی از فعالیت های آنها در زمینه چشم پزشکی است.
معاون فرماندار ریگان بیان داشت: در راستای خدمات رسانی به محرومان تاکنون بیش از 7 هزار و 500 ویزیت چشم پزشکی توسط کاروان نورآوران سلامت در شهرستان انجام و در این راستا توسط تیم چشم پزشکی بیش از 400 عمل چشم به صورت رایگان صورت گرفته است.
غلام شاهزاده با بیان اینکه تیم خیریه عینک ساز تهران بیش از 3 هزار و 500 عینک به صورت رایگان در ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
نخستین همایش دانش آموزی جهان بدون تروریسم در یاسوج برگزار شد

نخستین همایش دانش آموزی جهان بدون تروریسم در یاسوج برگزار شد به گزارش ایرنا، همایش جهان بدون تروریسم به صورت سلسله برنامه هایی همزمان در تهران و 30 استان کشور برگزار شد.
فضل الله یاری نژاد روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این همایش با هدف استفاده از ظرفیت جامعه دانش آموزی به عنوان سفیران اطلاع رسانی و انتقال یافته های آموزشی به جامعه و خانواده و ارتقاء سطح آگاهی جامعه نسبت به انواع ترور برگزار شد.
وی بیان کرد: در این همایش دانش آموزان با ترورهای رسانه ای، اقتصادی، کشاورزی، محصولات تراریخته، اقلیمی، محیط زیستی و سایبری به عنوان ترورهای مدرن آشنا شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
افزایش عصبانیت بین مردم نتیجه نارضایتی از شرایطِ زندگی /خشونت نمادی از ناکامی است

افزایش عصبانیت بین مردم نتیجه نارضایتی از شرایطِ زندگی /خشونت نمادی از ناکامی است آفتاب نیوز :
شیوا دولت آبادی درباره چرایی بروز عصبانیت بین مردم و معرفی ایرانیان به عنوان عصبانی ترین مردم جهان گفت: در یک جامعه آماری معیارهای تشخیص عصبانیت باید برای ما کاملا روشن باشد. در کلانشهری مانند تهران که زندگی سخت و پرشتاب می گذرد، انسان ها شاید خیلی عصبی تر باشند تا جایی در یک شهرستان کوچک با آب و هوای بهتر و روابط سنتی بنابراین باید تعریفی از جمعیتی که مورد مطالعه قرار گرفته است داشته باشیم.
او با بیان اینکه با توجه به شرایط گوناگون آب و هوایی و نوع مختلف زندگی در کشور، شاهد خلق و خوی های متفاوتی هستیم و نمی توانیم با یک نگاه همه مردم را افرادی عصبانی بسنجیم ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه فرهنگیان

تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه فرهنگیان به گزارش خبرگزاری صدا و سیما پژوهشگران برتر دانشگاه
فرهنگیان خراسان شمالی تجلیل شدند.
معاون پژوهشی دانشگاه فرهنگیان خراسان شمالی در همایش تجلیل از پژوهشگران برتر فرهنگی با بیان اینکه دانشگاه فرهنگیان استان، پژوهش را به عنوان یکی از وظایف اصلی، سرلوحه کار خود قرار داده است گفت: راهکار اصلی توسعه دانشگاه فرهنگیان، پیوند این دانشگاه با پژوهش است.
رستمی با اشاره به اینکه درحوزه تحول در آموزش و پرورش نیاز به تخصیص های مادی و معنوی داریم افزود: دانشگاه فرهنگیان با تربیت نیروهای کارآمد و متخصص، در آموزش و پرورش در آینده ای نزدیک تحول ایجاد خواهد کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
تلاش جهادگران برای پاکسازی جنگل باغ شادی خاتم از انگل دارواش+فیلم

تلاش جهادگران برای پاکسازی جنگل باغ شادی خاتم از انگل دارواش+فیلم به گزارش خبرگزاری صداوسیما
رئیس اداره محیط زیست شهرستان خاتم گفت:سومین مرحله طرح مبارزه با انگل دارواش در 30 هزار هکتار از جنگلهای باغ شادی بخش مرکزی شهرستان خاتم اجراشد .
عشایری افزود :انگل دارواش برروی گونه های درختی بادام وبنه کوهی واز طریق مدفوع پرندگان انتقال می یابدوموجب خشکی درختان وگونه های ارزشمندگیاهی این جنگل می شود.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج خاتم نیز گفت :طرح مبارزه با انگل دارواش با حضور جمعی از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی ودانشکده کشاورزی امین شهرستان خاتم انجام شد.
سرهنگ آزادی نژاد حفظ ذخایر گیاهی ارزشمند را از اهداف اجرای این طرح دانست. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
ثبت نام بیش از 21 هزار مورد کارت ملی هوشمند در اداره پست مهاباد

ثبت نام بیش از 21 هزار مورد کارت ملی هوشمند در اداره پست مهاباد به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز مهاباد، رئیس اداره پست شهرستان مهاباد گفت: از ابتدای امسال تا کنون 21 هزار و 907 مورد ثبت نام کارت ملی هوشمند در اداره پست مهاباد ثبث شده است.
حمید سیفی افزود: در این مدت همچنین 17 هزار و 710 کارت ملی هوشمند از طریق پست تحویل شهروندان مهابادی شده است.
سیفی، در ادامه با اشاره به اینکه 570 هزار و 996 مرسوله مجموع ترافیک پستی مهاباد در سالجاری بوده است گفت: از این تعداد 579 مرسوله پستی بین مهاباد و کشورهای اروپایی تبادل شده که بیشترین تبادلات پستی با کشورهای آلمان، سوئد، نروژ و سوئیس بوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
ایجاد مسیرهای دوچرخه سواری از اهداف طرح جامع ترافیک شهر قزوین است

ایجاد مسیرهای دوچرخه سواری از اهداف طرح جامع ترافیک شهر قزوین است به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی سازمان حمل ونقل و ترافیک شهرداری قزوین، سعید جهانگیری روز دوشنبه افزود: مسیرهای دوچرخه سواری بر اساس طرح جامع ترافیک شهر قزوین در محدوده های مختلف شهر در حال احداث است و به مرور پس از ایجاد مسیرهای مختلف تمام این مسیرها به هم مرتبط می شود.
وی اظهار کرد: پس از احداث مسیرها، طرح ایمن سازی و مناسب سازی آن ها نیز اجرا خواهد شد.
مدیرعامل سازمان حمل ونقل و ترافیک شهرداری قزوین تصریح کرد: در این راستا مناسب سازی مسیر دوچرخه سرداران-مدنی در دستور کار سازمان قرارگرفته است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
کتاب های درسی متناسب با جامعه تنظیم نشده است/ آموزش و پرورش زیربنای توسعه کشور

کتاب های درسی متناسب با جامعه تنظیم نشده است/ آموزش و پرورش زیربنای توسعه کشور به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ برنامه گفت و گوی اجتماعی با موضوع بررسی میزان نقش آموزش و پرورش در معضل طلاق ،با حضور محمد قمی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.
دراین برنامه محمد قمی با اشاره به این که آموزش و پرورش زیربنای تمامی کارها و امورات کشور است،گفت:بدون شک زیربنای توسعه یک کشور همواره در آموزش و پرورش آن پایه ریزی می شود.
وی همچنین در ادامه افزود:ارتقای فرهنگ عمومی جامعه همواره با توجه به عملکرد آموزش و پرورش ممکن می شود.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان این که آموزش و پرورش مبنای توسعه و حرکت جامعه ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
مواد مخدر جدید در داخل کشور شناسایی نشده است

مواد مخدر جدید در داخل کشور شناسایی نشده است به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ، سردار علی مویدی در حاشیه مراسم افتتاح نشست گروه کارشناسی همکاری های مرزی در چارچوب ابتکار میثاق پاریس افزود: اخیرا شاهد انتشار اخبار تایید نشده ای در فضای مجازی هستیم که نگرانی هایی در جامعه ایجاد کرده است که آن را تکذیب می کنم .
وی گفت: شاید این مواد (مواد مخدر جدید) در دیگر کشورها وجود داشته باشد اما در داخل کشور شناسایی نشده و در کشفیات نیز به دست نیامده است.
سردار مویدی افزود: باید مراقبت های لازم برای فرزندان و محیط های اجتماعی و هوشیاری برای مقابله با این مواد روانگردان را افزایش دهیم. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
ضرورت توجه به ایده های خلاقانه رویکرد جدید شرکت توزیع برق کردستان

ضرورت توجه به ایده های خلاقانه رویکرد جدید شرکت توزیع برق کردستان به گزارش خبرنگار ایلنا، هیوا لهونیان روز دوشنبه در آیین معارفه خود در سنندج، با اشاره به اینکه نیروهای شرکت توزیع برق کردستان بایستی در پی کسب دو ارزش مهم مصلحت اندیشی و رضایتمندی مردم باشند، گفت: تحقق این مهم نیازمند همدلی و همراهی پرسنل تلاشگر و نیز سایر دستگاه های اجرایی است.
وی بر لزوم تغییر نگرش و اتخاذ رویکرد خلاقیت مدارانه و نوآوری در خدمات رسانی به مردم تاکید کرد و گفت: امروز با خلاقیت و نوآوری و بهره گیری از تکنولوژی های روز می توانیم در ارتقا و ایجاد شاخصه هایی چون کاهش هزینه ها و تسریع در ارائه خدمات و همچنین الکترونیک شدن فعالیت ها بقا و حیات نهاد را نیز تضمین کرد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
موردی از بیماری سل و تب مالت در جمعیت دامی بشرویه مشاهده نشده است

موردی از بیماری سل و تب مالت در جمعیت دامی بشرویه مشاهده نشده است به گزارش خبرنگار مهر ، حمید عبدی رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان بشرویه عصر دوشنبه در حاشیه اجرای طرح تست و واکسیناسیون دام های سنگین شهرستان بشرویه گفت: از ابتدای سال تاکنون بیش از 400 راس دام سنگین مورد تست و معاینات بیماری سل قرار گرفته اند که خوشبختانه هیچگونه علائم این بیماری مشاهده نشده است.
وی افزود: در راستای ارتقا سطح بهداشتی عمومی و صیانت از سرمایه دامی شهرسنان طبق برنامه های مصوب از واحد های گاوداری صنعتی و سنتی مراحل خونگیری جهت پایش بیماری تب مالت و سل همه ساله در دستور کار قرار می گیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
آغاز ساخت 2 هزار کانکس مسکونی توسط ارتش برای زلزله زدگان کرمانشاه

آغاز ساخت 2 هزار کانکس مسکونی توسط ارتش برای زلزله زدگان کرمانشاه به گزارش خبرگزاری مهر ، امیر سرتیپ دوم شاهین تقی خانی سخنگوی ارتش با بیان اینکه با آغاز ساخت روزانه یکصد کانکس در پادگان ابوذر ، دو هزار کانکس مسکونی ساخته خواهد شد اظهار کرد: امکانات ساخت این کانکس ها در پادگان ابوذر فراهم شده و این کانکس ها با نظر مسئولان شهری در اختیار مردم عزیز قرار خواهد گرفت.
وی با بیان اینکه بیمارستان صحرایی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران همچنان در سرپل ذهاب فعال است و روزانه قریب به 300 مراجعه کننده دارد افزود: بیماران این بیمارستان ها هم ویزیت می شوند و هم کسانی که نیازمند اقدامات ارتوپدی و یا عمل جراحی هستند مورد مداوا قرار می گیرند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
برگزاری آزمون های ملی دندانپزشکی،جایابی و ارزشیابی به صورت الکترونیکی

برگزاری آزمون های ملی دندانپزشکی،جایابی و ارزشیابی به صورت الکترونیکی به گزارش ایسنا، دکتر محمدحسین پورکاظمی ضمن اعلام این خبراظهار کرد: پیش از این آزمون های پیش کارورزی، زبان GRE و تافل نیز به صورت الکترونیکی برگزار شده بودند، اما این سه آزمون نخستین بار است که به صورت الکترونیکی برگزار می شوند.
وی با اشاره به اینکه این آخرین دوره آزمون جایابی است، خاطر نشان کرد: از سال آینده متقاضیان می توانند در آزمون ملی شرکت کنند و از این رو امسال تعداد شرکت کنندگان در آزمون ملی افزایش داشت.
رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی با اشاره به تمدید مهلت ثبت نام این آزمون ها توضیح داد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
برخورد جدی با کشاورزانی که محیط زیست را آلوده کنند

برخورد جدی با کشاورزانی که محیط زیست را آلوده کنند به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز همدان ، آقای حسینی افزود : همچنین تاکنون 10 کشاور به مراجع قضایی معرفی شدند.
وی تصریح کرد: دفع بهداشتی زباله ها نقش به سزایی در کاهش آلودگی و تخریب محیط زیست خواهد داشت. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
علت مسمومیت 23 دانش آموز زنجانی مشخص شد

علت مسمومیت 23 دانش آموز زنجانی مشخص شد سلامت نیوز :معاون آموزش و پرورش استان زنجان نصب بخاری به روش غیراستاندارد را دلیل مسمومیت 23 دانش آموز زنجانی عنوان کرد و گفت: لزوم تعمیرات سیستم گرمایشی مدرسه پیش از آغاز سال تحصیلی مکاتبه شده بود.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از تسنیم، یعقوبعلی عبادی امروز در جمع خبرنگاران در مورد حادثه مسمومیت 23 دانش آموز اظهار داشت: مدرسه ای که حادثه در آن اتفاق افتاده بود در قالب خرید خدمات آموزشی به بخش خصوصی واگذار شده بود.
وی با اشاره به اینکه موتورخانه این مدرسه در شهرک مهدیه دچار مشکل شده بود ابراز کرد: با اعلام مسئولان مدرسه به آموزش و پرورش ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
آموزش و پرورش فقط به دنبال آموزش علوم نیست

آموزش و پرورش فقط به دنبال آموزش علوم نیست به گزارش خبرنگار مهر ، محمود عباسی ظهر دوشنبه در آیین افتتاح سالن همایش کانون سهروردی استان زنجان، با بیان اینکه فراگیری علوم مختلف تنها هدف مورد تاکید در آموزش و پرورش نیست، افزود: دستگاه آموزش و پرورش معتقد است به جز بحث فراگیری علوم مختلف، باید به دنبال توسعه مقوله پرورش نیز باشیم.
وی با اشاره به اینکه بی شک اگر به دنبال رشد استعداد دانش آموزان در مدارس هستیم، باید زمینه این رشد را نیز که وجود زیرساخت های لازم است هم فراهم شود، تصریح کرد: بی تردید، کانون ها و اردوگاه های زیر نظر آموزش و پرورش می تواند در دست یابی به این مهم نقش به سزایی داشته باشد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
مدرسه روستای بابا اسکندر سرپل ذهاب توسط بسیج سازندگی قزوین بازسازی می شود

مدرسه روستای بابا اسکندر سرپل ذهاب توسط بسیج سازندگی قزوین بازسازی می شود حمیدرضا الله بداشتی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین اظهار داشت: مدرسه دو کلاسه روستای بابااسکندر سرپل ذهاب افتتاح و راه اندازی شد.
وی افزود: این مدرسه در دو دستگاه کانکس و با هماهنگی آموزش و پرورش تجهیز شده است.
رئیس بسیج سازندگی استان قزوین تصریح کرد: تلاش شد تا با هماهنگی آموزش و پرورش اقلام اولیه تحصیل همچون کتاب، دفتر و لوازم التحریر نیز در اختیار دانش آموزان قرار بگیرد تا وقفه ای در تحصیل آنان اتقاق نیفتد.
الله بداشتی خاطرنشان کرد: تمام تلاش ما بر این است تا شور و نشاط به روستای بابااسکندر که در اثر زلزله آسیب های زیادی دیده دمیده شود و این اتفاق به خوبی صورت گرفته ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
معاون استاندار خراسان رضوی: با پشت میزنشینی نمی توان شغل ایجاد کرد

معاون استاندار خراسان رضوی: با پشت میزنشینی نمی توان شغل ایجاد کرد به گزارش ایرنا سیدجواد حسینی، دوشنبه در آیین معارفه فرماندار جدید درگز در جمع اعضای شورای اداری این شهرستان افزود: تا زمانی که در مسئولیت قرار داریم باید ملاک کارمان تحرک، پویایی و مدیریت جهادی باشد و فرمانداران باید کمی از حالت ستادی خارج شده و در میان مردم بوده و نشست های مکرری با اقشار مختلف مردم داشته باشند.
وی اظهار کرد: فرماندار به عنوان نماینده عالی دولت در شهرستان، باید نخستین فردی باشد که از مسائل و مشکلات حوزه مسئولیتی خود آگاه شده و اولین کسی باشد که نسخه های مداخله گرانه برای رسیدگی به مسائل و حل مشکلات می نویسد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
فرایند اجرایی دانشگاه فنی و حرفه ای نیازمند بازنگری است

فرایند اجرایی دانشگاه فنی و حرفه ای نیازمند بازنگری است به گزارش خبرنگار مهر ، دکتر مسعود برومند بعدازظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه سرپرست دانشگاه فنی و حرفه ای گفت: امروزه کشور با چالش هایی مواجه است و آنچه که از وزارت علوم می خواهیم این است که به این چالش ها نگاه کند؛ چالش های کشور به سطحی رسیده است که برخی از آنها در حالت بحران هستند. در حال حاضر در بخش های آب، انرژی، سلامت، ایمنی همه نیازمند توجه هستیم.
وی افزود: از طرفی بحث اشتغال و نیروی متخصص مطرح است که وزارت علوم را مجبور می کند به این ماموریت ها پاسخ درست بدهد. بخشی از این ماموریت در دانشگاه فنی و حرفه ای صورت می گیرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
راه اندازی پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان / حقوق دریافتی هر ایرانی و شغلش مشخص می شود

راه اندازی پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان / حقوق دریافتی هر ایرانی و شغلش مشخص می شود به گزارش ایسنا، دکتر احمد میدری با اشاره به راه اندازی پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان اظهار کرد: در این پایگاه اطلاعات هویتی همه ایرانیان به ثبت رسیده و از این طریق می توان متوجه شد که هر فرد در کجا شاغل است و چه میزان حقوق دریافت می کند، همچنین در صورتی که در بخش خصوصی مشغول به کار باشد نام کارگاه، نوع فعالیت کارگاه و میزان حقوق پرداختی به فرد اعلام می شود.
وی افزود: براساس مطالعات صورت گرفته در دو دانشگاه دولتی تهران مشخص شد، در چه رشته های تحصیلی احتمال پیدا کردن شغل بیشتر است، به عنوان مثال احتمال شغل پیدا کردن فارغ التحصیلان رشته ارتباطات بیشتر از رشته حقوق است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
خیرین 10 میلیارد ریال به بهداشت و درمان شهرستان زیرکوه کمک کردند

خیرین 10 میلیارد ریال به بهداشت و درمان شهرستان زیرکوه کمک کردند محمدصادق ناصری در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در زیرکوه ، اظهار داشت: در طرح تحول نظام سلامت که از سال 92 اجرا شده است اقدامات خوبی در این زمینه در شهرستان زیرکوه انجام شده است.
وی گفت: از جمله مهمترین اقدامات احداث و ساخت مراکز بهداشتی و درمانی روستای شیرگ و بارنجگان و اخذ مجوز برای احداث 5 خانه بهداشت روستایی در روستاهای سارجین، محرک و کلاته نو، چاه شط چاپایاب، حسن آباد و سینیدر است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان زیرکوه تصریح کرد: راه اندازی بیمارستان کوثر حاجی آباد، جذب متخصص داخلی و اطفال و همچنین راه اندازی بخش بستری داخلی و اورژانس از دیگر اقدامات خوبی است که در راستای اجرای ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
طرح "ارتقای ایمنی عبور و مرور" در 40 نقطه چهارمحال و بختیاری اجرا می شود

طرح "ارتقای ایمنی عبور و مرور" در 40 نقطه چهارمحال و بختیاری اجرا می شود به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد ، حسین مالکی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این طرح شامل ارتقاء ایمنی راکبان موتورسیکلت، دانش آموزان مدارس حاشیه راه ها، عابران پیاده و وانت بارها است.
وی با اشاره به اینکه این طرح برابر ضوابط تدوین شده از سوی دفتر ایمنی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور برگزار می شود، افزود: این طرح با توجه به اهمیت ارتقای ایمنی تردد کاربران آسیب پذیر جاده ای و همچنین ایمنی تردد وسایل نقلیه خاصی مانند وانت بارها به منظور پیشگیری از تلفات و جراحات آن ها اجرا می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
تغییر و تحولات در وزارت نیرو کلید خورد/ وزیر سابق قائم مقام می شود؟

تغییر و تحولات در وزارت نیرو کلید خورد/ وزیر سابق قائم مقام می شود؟ به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس ، وزارت نیرو که یکی از بدهکارترین و یکی از حساس ترین وزارتخانه های دولت محسوب می شود، روزهای سختی را می گذراند.
شرایط سخت وزارت نیرو از این بابت دشوار به نظر می رسد که بحران آب در کشور و حل آن یکی از چالش های اساسی این وزارتخانه محسوب می شود.
به این وضعیت باید بدهی های سنگین و اقتصاد نابسامان آب و برق را نیز اضافه کرد، گره ای که تا کنون هیچ یک از وزیران قبل موفق به باز کردن آن نشده اند.
در عین حال رضا اردکانیان وزیر نیرو که پس از سال ها غیبت به این وزارتخانه بازگشته برای حل مشکل و بحران آب تصمیم گرفته است معاونت آب و آبفا را به دست علی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
افزایش آمار مصرف مواد مخدر در آمریکا/ نوجوانان آمریکایی بزرگ ترین مصرف کننده ماری جوآنا در جهان

افزایش آمار مصرف مواد مخدر در آمریکا/ نوجوانان آمریکایی بزرگ ترین مصرف کننده ماری جوآنا در جهان به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری فارس ، بر اساس بررسی سالانه روی استفاده از مواد مخدر و سلامت (NSDUH)، بیش از 24 میلیون فرد بالای 12 سال از در آمریکا، مواد مخدر مصرف می کنند.
بررسی ها حکایت از آن دارد که حداقل 80 درصد افرای که از مواد مخدر استفاده می کنند، الکل نیز مصرف می کنند؛ این در حالیست که بر اساس گزارش دفتر مواد مخدر و جرایم سازمان ملل، نوجوانان آمریکایی بزرگ ترین مصرف کننده واقعی ماری جوآنا در جهان هستند.
گزارش های موجود نشان داده است، حدود 10 درصد از نوجوانان آمریکایی مواد مخدر مصرف کرده اند؛ بنابر این آمار ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
توزیع بیش از سه هزارعینک بین محرمانی ریگانی

توزیع بیش از سه هزارعینک بین محرمانی ریگانی به گزارش خبرگزاری صداوسیما معاون فرماندار ریگان در بازدید از روند توزیع عینک در بین محرومان این شهرستان گفت:کاروان چشم پزشکی نورآوران سلامت به مدت 80روزدر این شهرستان مشغول ارائه خدمات هستند.
غلامشاهزاده افزود: تا کنون بیش از 7500ویزیت چشم پزشکی به همت کاروان نور آوران سلامت در شهرستان ریگان انجام شده است.
معاون فرماندار ریگان همچنین افزود: این کاروان بیش از 400عمل چشم هم به صورت رایگان در شهرستان انجام داده است.
غلامشاهزاده افزود : کاروان نورآوران سلامت به مدت سه ماه در شهرستان ریگان خدمات رسانی خواهند کرد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
منطقه شاهکوه به مناطق شکار ممنوع اصفهان اضافه می شود

منطقه شاهکوه به مناطق شکار ممنوع اصفهان اضافه می شود مرتضی جمشیدیان در گفت وگو با خبرنگار مهر ، با اشاره به اینکه به زودی یک منطقه شکار ممنوع به مناطق حفاظت شده اصفهان اضافه می شود، اظهار داشت: برخی مناطق زیستی که جزو حفاظت شده ها نیستند دارای ارزش های بی بدیلی است و حتی توسط محیط بانان مورد سرکشی روزانه قرار می گیرند.
وی با بیان اینکه با کسب شرایط لازم شناسنامه زیستی این مناطق تهیه شده و جزو مناطق حفاظت شده قرار می گیرند، افزود: کوهستان های ایرانکوه و شاهکوه در فلاورجان از زیستگاه های قدیمی حیات وحش استان محسوب می شود که از پتانسیل بالا و تنوع گونه ای گیاهان و جانوران برخوردار است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
هر 2 ساعت یک نفر در حوادث ترافیکی می میرد

هر 2 ساعت یک نفر در حوادث ترافیکی می میرد سلامت نیوز :سرپرست اورژانس در نخستین اختتامیه جشنواره کشوری پیشگیری از سوانح و حوادث گفت: در حال حاضر در هر ساعت 2 نفر از مردم در حوادث ترافیکی فوت می کنند و 4 یا 5 نفر نیز مجروح می شوند.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا،پیرحسین کولیوند در نخستین اختتامیه جشنواره کشوری پیشگیری از سوانح و حوادث که امروز در سالن همایش های صداوسیما برگزار شد،گفت: در حال حاضر در هر ساعت 2 نفر از مردم در حوادث ترافیکی فوت می کنند و 4 یا 5 نفر نیز مجروح می شوند که گاهی نمی توانند به کار بازگردندند. همه این موارد نشان می دهد که باید بیش از پیش به حوزه پیشگیری بپردازیم. ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
زاهدی: نقش کنکور از سال 98 کمرنگ می شود

زاهدی: نقش کنکور از سال 98 کمرنگ می شود به گزارش ایسنا، محمد مهدی زاهدی امروز (دوشنبه) در نشستی خبری در اصفهان اظهار کرد: در خصوص بودجه ای که دولت به مجلس ارائه داده است باید گفت که بودجه سال 97 تازه به مجلس داده شده است و هنوز وارد بحث های جزئی در این خصوص نشده ایم، بنابراین بررسی بودجه پیشنهادی دولت از هفته آینده و از روز یکشنبه در مجلس آغاز می شود .
وی با بیان اینکه بدون شک در خصوص بودجه پژوهشی بحث مفصلی خواهد شد، گفت: علی رغم قوانین کاملاً صریح و روشنی که در مورد بودجه پژوهشی کشور داریم، اما به این بودجه کم لطفی می شود. طبق قانون باید یک درصد از کل بودجه کشور به مباحث پژوهشی تخصیص یابد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
آزمایشگاه جامع تحقیقات همدان تا پایان سال جاری بهره برداری می شود

آزمایشگاه جامع تحقیقات همدان تا پایان سال جاری بهره برداری می شود به گزارش خبرنگار مهر ، سعید بشیریان ظهر دوشنبه در آیین هجدهمین جشنواره پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی همدان گزارشی از عملکرد حوزه معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه ارائه کرد و افزود: ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی و دستگاهی در آزمایشگاه جامع تحقیقات انجام می شود و این آزمایشگاه نقطه قوت و زیرساخت خیلی خوب برای پژوهشگران است.
وی با بیان اینکه تعداد مقالات نمایه شده در پایگاه استنادی Scopus طی سالهای 2010 تا 2016 افزایش داشته است، در مورد ارتقای شاخص h index دانشگاه و لزوم تلاش برای بهبود وضع فعلی توضیحاتی بیان داشت و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
اعلام زمانبندی مصاحبه گزینش پذیرفته شدگان استخدامی آموزش و پرورش

اعلام زمانبندی مصاحبه گزینش پذیرفته شدگان استخدامی آموزش و پرورش به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آموزش و پرورش خوزستان، جواد عباسی اظهار کرد: در راستای اجرای دستورالعمل هیأت مرکزی گزینش کشور در خصوص آزمون استخدام پیمانی سال96، فرآیند مصاحبه گزینش 295 داوطلب 26 تا 30 آذرماه انجام خواهد شد.
وی با بیان اینکه یک صد و 51 داوطلب خانم و یکصد و 44 داوطلب آقا در این مرحله در مصاحبه شرکت خواهند کرد، توضیح داد: فرآیند مصاحبه برادران و خواهران از روز یکشنبه 26 آذرماه 96 در آغاز و تا روز پنجشنبه 30 آذرماه 96 ادامه خواهد یافت.
عباسی با اشاره به محل انجام مصاحبه های داوطلبان ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
فعالیت 400 کتابخانه کلاسی و مستقل در مدارس مهاباد

فعالیت 400 کتابخانه کلاسی و مستقل در مدارس مهاباد به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز مهاباد، مدیر آموزش و پرورش شهرستان مهاباد با اشاره به وضعیت کتابخانه ها در مدارس این شهرستان گفت: کتابخوانی در رشد تفکر و خلاقیت و توسعه نگرش دانش آموزان نقش بسیار مهمی دارد.
کامبیز شاوله افزود: حدود 350 کتابخانه کلاسی و 50 کتابخانه مستقل با بیش از 130 هزار جلد کتاب در مدارس شهرستان برای استفاده دانش آموزان دایر شده است.
وی گفت: بیشتر مدارس شهرستان کتابخانه دارند و در مدارس روستایی هم دانش آموزان مقطع ابتدایی با همکاری کانون پرورشی فکری کودکان وکتابخانه سیار پستی، از کتابهای علمی، تاریخی و رمان براساس گروههای سنی بهره مند می شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
سهم 7 دستگاه اجرایی در حفاظت از کوه سبلان مشخص شد

سهم 7 دستگاه اجرایی در حفاظت از کوه سبلان مشخص شد محمد خداپرست در گفتگو با خبرنگار مهر به اتمام مطالعه طرح جامع ساماندهی کوه سبلان اشاره کرد و افزود: این اثر طبیعی از ارتفاع سه هزار و 600 متر به بالا ثبت ملی شده و ضرورت حفاظت از آن مورد تاکید است.
وی تصریح کرد: در پی اتمام مطالعات جامع با همکاری میراث فرهنگی، ورزش و جوانان، منابع طبیعی، جهاد کشاورزی، امور عشایر، هلال احمر و محیط زیست استان طرح جامع عملیاتی خواهد شد.
مدیر کل حفاظت از محیط زیست استان تاکید کرد: در این طرح حضور کوهنوردان متناسب با ظرفیت برد منطقه پیش بینی شده و قرار است با همکاری ورزش و جوانان نسبت به ساماندهی تعداد کوهنوردان ورودی کوهستان اهتمام شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
ستاد دیده بانان پیشگیری از وقوع جرم در آباده راه اندازی شد

ستاد دیده بانان پیشگیری از وقوع جرم در آباده راه اندازی شد به گزارش خبرگزاری فارس از آباده، امام جمعه آباده بعدازظهر امروز در همایش دیده بانان پیشگیری از وقوع جرم شهرستان آباده، اظهار داشت: پیشگیری از وقوع جرم در جامعه اسلامی وظیفه همگان است واین مهم از مصادیق امر به معروف ونهی از منکر می باشد که در اسلام تاکید فراوانی بر آن شده است.
حجت الاسلام موسی خراسانی افزود: زمانی که امر به معروف ونهی از منکر در جامعه تقویت بشود مطمئنا دیگر شاهد هیچ گونه جرم وحنایتی نخواهیم بود.
حجت الاسلام سید مرتضی نورالدینی رئیس دادگستری آباده نیز گفت: هدف از تشکیل این ستاد شناسایی و جلوگیری از وقوع جرم در محلات شهر است تا جامعه ای ایمن داشته باشیم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
انتخاب رشته بیش از 51 هزار دواطلب

انتخاب رشته بیش از 51 هزار دواطلب به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، حسین توکلی گفت: ظرفیت پذیرش در این مرحله 13 هزار و 707 نفر است که این تعداد در 1359 کدرشته محل پذیرش خواهند شد.
او افزود: همچنین در دوره هایی که پذیرش در آنها بر اساس سوابق تحصیلی است، براساس آمار اولیه 3 هزار و 4 داوطلب در این دوره ها نام نویسی کردند.
توکلی گفت: ظرفیت پذیرش در این دوره ها نیز حدود 7 هزار و 90 نفر است.
سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: زمان اعلام نتایج انتخاب رشته این داوطلبان در روزهای آینده اعلام خواهد شد. ادامه خبر ...

منبع: شبکه خبر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
یادمان باشد کانکس ها در بم ماندگار شدند/ منجیل، موفق ترین نمونه بازسازی پس از زلزله

یادمان باشد کانکس ها در بم ماندگار شدند/ منجیل، موفق ترین نمونه بازسازی پس از زلزله سلامت نیوز :مدیرگروه سوانح و بازسازی دانشگاه شهیدبهشتی با تاکید بر اینکه اهمیت حرفه معماری تا حدی است که با خطا یک جامعه را می تواند به کشتن دهد گفت: نباید از تهران تصمیم گرفت که کپر برای روستاییان زلزله زده مناسب است یا خیر؛ ضرورت دارد تا مناطق مختلف ایران و گونه های اسکان متناسب با آن شناسایی شود تا پس از بحران به سردرگمی نرسیم.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا فلاحی، استاد تمام و مدیرگروه سوانح و بازسازی دانشگاه شهیدبهشتی، در نشست بررسی چالشهای اسکان موقت و دائم با نگاهی به زلزله کرمانشاه افزود ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
تدوین برنامه جامع حمایت از دانش آموزان پژوهشگر

تدوین برنامه جامع حمایت از دانش آموزان پژوهشگر علیرضا عصاره در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: در این برنامه دانش آموزان پژوهشگر می توانند در پژوهشسرا های آموزش و پرورش، پژوهش و ایده خود را به اختراع و محصول تبدیل کنند.
وی افزود: در مراسم هفته پژوهش که از فردا آغاز می شود از 21 دانش آموز پژوهشگر قدردانی و به هر دانش آموز برگزیده علاوه بر لوح تقدیر، یک سکه بهار آزادی نیز اهدا خواهد شد.
عصاره گفت: در حال تعامل با بنیاد ملی نخبگان هستیم تا دانش آموزان نخبه و پژوهشگر بتوانند از تسهیلات مالی و غیرمالی این بنیاد نیز بهره مند شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
بودجه های آموزش و پرورش نیاز فضاهای پرورشی در استان زنجان را تأمین نمی کند

بودجه های آموزش و پرورش نیاز فضاهای پرورشی در استان زنجان را تأمین نمی کند به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان ، علی رمضانی امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یک هزار و 221 کانون کشوری داریم و 350 اردوگاه در سطح کشوری فعال هستند.
وی اردوگاه شهید باهنر تهران به مساحت 230 هکتار، اردوگاه نیشابور با یک هزار و 100 هکتار وسعت، اردوگاه رامسر با 35 هکتار و اردوگاه شهید بهشتی اصفهان با 15 هکتار را جزو چهار اردوگاه مهم کشوری عنوان کرد.
مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه 32 کانون طرح ملی و تعدادی اردوگاه شهرستانی و منطقه ای داریم ابراز کرد: میزان بودجه ای که در قالب طرح تملک دارایی های سرمایه ای در اختیار آموزش و پرورش قرار می گیرد نیاز فضاهای ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
جذب منابع عمومی کشور متناسب با ماموریت اقتصادی استان مرکزی باشد

جذب منابع عمومی کشور متناسب با ماموریت اقتصادی استان مرکزی باشد به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک ، محسن نجفی پیش از ظهر امروز در جلسه هماهنگی دانشگاه های استان اظهار داشت: دانشگاه صنعتی اراک از ابتدا بر مبنای نیازهای تخصصی مانند معدن و دیگر رشته های تخصصی ایجاد شد و خوشبختانه در خیلی از موارد صاحب رتبه بوده است و 52 و نیم درصد از مقالات تالیف شده این دانشگاه جزو مقالات آی اس آی است.
وی افزود: اقدام به اخذ مجوز مرکز تحقیقات صنایع فلزی و آلومینیوم، داده کاوی و جی آی اس از دیگر اقداماتی است که توسط این دانشگاه انجام شده است، 60 درصد اشتغال در دنیا در بخش خدمات است و با توجه به ظرفیتی که استان در این بخش دارد می تواند در ایجاد اشتغال بسیار موثر باشد ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
کشور تنها با ریل آموزش و پرورش به توسعه و تعالی خواهد رسید

کشور تنها با ریل آموزش و پرورش به توسعه و تعالی خواهد رسید به گزارش خبرنگار ایرنا، سیدرضا صالحی امیری روز دوشنبه در آیین تنفیذ احکام 440 شهردار منتخب نوزدهمین دوره انتخابات شهرداران مدارس تهران در سال تحصیلی 97-96 در برج میلاد اظهار کرد: اگربناست ما در فردای این سرزمین انسان های بانشاط، بااخلاق، بافضیلت، بامعرفت، همدل، همنوا داشته باشیم که وقتی بم و سرپل ذهاب می لرزد، دل همه ایرانیان بلرزد، امروز باید به آموزش و پرورش توجه ویژه داشته باشیم.
صالحی امیری افزود: اگر امروز در کشور با صدها مشکل مواجه هستیم به دلیل این است که ما در گذشته در آموزش و پرورش کوتاهی کردیم و سرمایه گذاری های لازم را انجام ندادیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
127 واحد مسکونی به مددجویان کمیته امداد هرمزگان واگذار شد

127 واحد مسکونی به مددجویان کمیته امداد هرمزگان واگذار شد علی الهیاری روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: برای ساخت و تکمیل این واحدهای مسکونی در مجموع یک میلیارد و 744 میلیون تومان هزینه شد.
وی بیان داشت: در این مدت همچنین 276 واحد مسکونی در شهرها و86 واحد مسکونی در روستاهای هرمزگان تعمیر و بهسازی شد که برای این تعداد تاکنون چهار میلیارد و 800 میلیون تومان هزینه شده است.
مدیرکل کمیته امداد هرمزگان اظهار کرد: سقف کمک هزینه خرید و نوسازی مسکن برای مددجویان در روستاها 15 میلیون تومان و برای مددجویان شهری 20 میلیون تومان است.
الهیاری تصریح کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
حفظ آبروی معلمان مدنظر مدیران حراست قرار داشته باشد

حفظ آبروی معلمان مدنظر مدیران حراست قرار داشته باشد به گزارش ایسنا، سید محمد بطحایی صبح امروز در همایش تخصصی مدیران، روسا و مسوولین حراست با شعار حراست قانون مدار، پاسخگو، حافظ حقوق و حرمت کارکنان که در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد، اظهارکرد: سازمان ها مانند موجود زنده ای هستند که برای اعضا وظیفه مراقبت از مجموعه سازمان را برعهده دارند.
وزیرآموزش و پرورش تصریح کرد: اگر سازمانی نتواند حیات خود را به خوبی حفظ کند با گذشت زمان از بین خواهد رفت.
وی با بیان این که حراست نقش چشم را در آموزش و پرورش ایفا می کند، افزود: حراست چشمی است که محیط بیرون و داخل را رصد می کند و خود دیده نمی شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
قالیبافان بیمه اجتماعی می شوند

قالیبافان بیمه اجتماعی می شوند بشیری مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستایی استان البرز در مصاحبه با خبرگزاری صدا وسیما گفت: قالیبافان استان میتوانند با عضویت در صندوق بیمه روستائیان از مزایای بلند مدت بیمه های اجتماعی شامل بازنشستگی، از کار افتادگی، مستمری بازماندگان و نقل و انتقال سوابق بیمه ای برخوردار شوند .
بشیری افزود: 36 کارگزاری در سطح استان آماده ارائه خدمات بیمه اجتماعی روستائیان به قالیبافان است و بافندگان فرش، گلیم و جاجیم که سن 18 تا 50 سال داشته باشند میتوانند با عضویت در این صندوق با واریز ماهیانه 17 هزار و 500 تا 40 هزار تومان حق بیمه می توانند از این مزایا بهرمند شوند . ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
استان بوشهر به ازای هر 19.6 بیمه شده یک مستمری بگیر دارد

استان بوشهر به ازای هر 19.6 بیمه شده یک مستمری بگیر دارد به گزارش خبرنگار مهر ، یونس خسروانی ظهر دوشنبه در نشست با استاندار بوشهر اظهار داشت: مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی بر توسعه روابط و همکاری با استانداران سراسر کشور اعتقاد ویژه ای دارد.
وی بیان کرد: در همین راستا مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی برنامه ها و اهداف سازمان در استان ها را از طریق مشاور مدیرعامل و مدیرکل دفتر هماهنگی امور استان های سازمان تامین اجتماعی به تک تک استانداران اعلام می کند.
مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر اضافه کرد: همچنین متقابلا انتظارات استانداران از سازمان را دریافت می کند که این موضوع نقش بسیار موثری در توسعه خدمات سازمان در استان ها دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
شیرکوه نباشد، یزدی هم وجود نخواهد داشت / کم لطفی مسئولین یزد نسبت به مسائل زیست محیطی

شیرکوه نباشد، یزدی هم وجود نخواهد داشت / کم لطفی مسئولین یزد نسبت به مسائل زیست محیطی به گزارش خبرگزاری فارس در یزد، علی طالبی پیش از ظهر امروز در همایش روز جهانی کوهستان که در دانشگاه یزد برگزارشده بود با اشاره به اهمیت تولید آب در منطقه شیرکوه، گفت: اهمیت شیرکوه بر کسی پوشیده نیست اما با سرکوب کوهستان شیرکوه زیر لودرها و همچنین جایگزین شدن ویلاهای لوکس به جای درختان کهن سال از اهمیت این کوهستان هرروز کاسته می شود.
وی افزود: چهار دهه است که راستای حفظ منابع طبیعی در کشور تلاش های زیادی صورت گرفته است اما درنتیجه بر تعداد سیلاب ها افزوده شده است؛ به طوری که در سه دهه اخیر 250 درصد بر تعداد سیلاب ها افزوده شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
وجود هزار بانوی کارآفرین توانمند در قزوین

وجود هزار بانوی کارآفرین توانمند در قزوین به گزارش خبرنگار مهر ، جمعی از بانوان فعال استان قزوین با معصومه مرادیان مدیرکل امور بانوان و خانواده استان قزوین دیدار و گفتگو کردند.
مریم بیدخام، مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین در این نشست اظهار کرد: بیش از هزار بانوی کارآفرین توانمند در استان داریم که برای فروش تولیدات خود مشکل دارند و راه اندازی بازارچه دائمی توانمندسازی بانوان، به حل این مشکل کمک می کند.
بیدخام با بیان اینکه بخشی از این کار انجام شده است، افزود: اجرای برنامه هایی برای بانوان استان در حوزه سلامت، زنان روستایی و دیگر حوزه ها تحقق یافته است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
روایت ده سال تلاش بابرکت برای محرومیت زدایی و توانمندسازی مناطق کم تر توسعه یافته

روایت ده سال تلاش بابرکت برای محرومیت زدایی و توانمندسازی مناطق کم تر توسعه یافته این بنیاد بر اساس رهنمود مقام معظم رهبری که در سال 1386 به رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) فرمودند: در ذهنم حل مشکلات محرومان بوده است. مثلاً مشکلات هزار روستا را کاملاً حل کنید. چه قدر خوب است هزار نقطه آباد شود یا هزار مدرسه در کشور ساخته شود، این دستگاه را برای این کار آماده کنید ، تاسیس شد.
ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) از طریق بنیاد برکت، از 20 آذر ماه سال 1386 تاکنون 84 هزار میلیارد ریال برای محرومیت زدایی مناطق محروم و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی مردم این مناطق سرمایه گذاری کرده و بیش از 25 هزار و 500 پروژه ی مختلف را اجرایی کرده یا در دست اجرا دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
350 اردوگاه دانش آموزی در کشور فعال است

350 اردوگاه دانش آموزی در کشور فعال است به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، علی رمضانی در حاشیه آیین تجلیل از برگزیدگان مسابقات پرسش مهر 17 ریاست جمهوری و سی و پنجمین جشنواره فرهنگی و هنری استان زنجان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یک هزار و 221 کانون پرورشی و فرهنگی در سطح کشور فعال است.
وی با اشاره به اینکه 350 اردوگاه در سطح کشور دایر است، عنوان کرد: از این اردوگاه ها برخی همانند اردوگاه نیشابور یک هزار و 100 هکتار وسعت دارد و برخی نیز همانند اردوگاه باهنر تهران 230 هکتار مساحت دارد.
مدیرکل فرهنگی، هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش با اشاره اینکه 32 کانون طرح ملی در کشور فعالیت می کند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
رئیس سازمان بهزیستی: نیکوکاران، شرکای این سازمان هستند

رئیس سازمان بهزیستی: نیکوکاران، شرکای این سازمان هستند به گزارش ایرنا دکتر انوشیروان محسنی بندپی دوشنبه در آیین آغاز به کار چندین پروژه بهزیستی در شهرستان لارستان فارس افزود:برای تحقق شعارهای این سازمان مبنی بر خدمات فراگیر و دسترس و استفاده از ظرفیت های اجتماعی، بهره مندی از مشارکت خیرین را افزایش خواهیم داد.
وی ادامه داد: تمام سعی ما در سازمان بهزیستی این است که آسیب های اجتماعی را کاهش دهیم و گواه ما در این خصوص برنامه ششم توسعه است.
بندپی اظهار داشت:تقویت بنیه خانواده می تواند از آسیب های اجتماعی مانند طلاق ، اعتیاد ، کودکان کار و خیابانی و...به طور چشمگیری جلوگیری کند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
یک هزار و 560 مدرسه لرستان دارای نمازخانه مستقل هستند

یک هزار و 560 مدرسه لرستان دارای نمازخانه مستقل هستند به گزارش خبرنگار ایرنا محسن یوسفوند روز دوشنبه در نشست خبری با خبرنگاران با بیان اینکه در مدارس فاقد فضای نمازخانه نیز نماز جماعت برگزار می شود ، افزود: 721 روحانی جهت اقامه نماز جماعت در سامانه کلید رضوان ثبت نام و با آموزش و پرورش استان همکاری دارند.
یوسفوند ادامه داد: نمازخانه های مدارس استان نیازمند 16 هزار مترمربع فرش بود که از این میزان هشت هزار متر مربع تامین شده و امسال نیز چهار هزار و 500 متر فرش تامین خواهد شد.
وی به نواختن زنگ نماز در مدارس استان اشاه کرد و گفت: برابر با مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش 20 دقیقه پس از اذان به زنگ نماز مدارس شیفت ظهر اختصاص دارد و در سطح ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
روایت ده سال تلاش برای محرومیت زدایی

روایت ده سال تلاش برای محرومیت زدایی به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی بنیاد برکت، این بنیاد بر اساس رهنمود مقام معظم رهبری که در سال 1386 به رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) فرمودند: در ذهنم حل مشکلات محرومان بوده است. مثلاً مشکلات هزار روستا را کاملاً حل کنید. چه قدر خوب است هزار نقطه آباد شود یا هزار مدرسه در کشور ساخته شود، این دستگاه را برای این کار آماده کنید ، تاسیس شد.
ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) از طریق بنیاد برکت، از 20 آذر ماه سال 1386 تاکنون 84 هزار میلیارد ریال برای محرومیت زدایی مناطق محروم و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی مردم این مناطق سرمایه گذاری کرده و بیش از 25 هزار و 500 پروژه ی مختلف را ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
1200 نفر در طرح امداد زمستان استان قم مشارکت دارند

1200 نفر در طرح امداد زمستان استان قم مشارکت دارند به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم ، سردار کاظم مجتبایی پیش از ظهر امروز در رزمایش زمستانه پلیس راه استان که در ستاد فرماندهی استان برگزار شد در گفت وگو با خبرنگاران، با بیان اینکه باید یک فهم عمومی برای قواعد ترافیکی در جامعه فرهنگ سازی و ایجاد شود، اظهار داشت: بر این اساس اصول ترافیک و روابطی که بین مردم و پلیس ایجاد شده در قالب طرح امداد زمستانه به اجرا در آمد.
وی با اشاره به اینکه در زمستان سال گذشته 2400 تصادف رخ داده و 74 نفر نیز در این تصادفات کشته شده اند، افزود: امید داریم با برنامه ریزی که صورت گرفته و وحدت عمل و تفاهم و همبستگی ارگانیکی که میان سازمان های مسئول در امر ترافیک به ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
راه اندازی 20 خانه جوان در استان ها/ اعطای مجوز به 40 مرکز مشاوره ازدواج و خانواده

راه اندازی 20 خانه جوان در استان ها/ اعطای مجوز به 40 مرکز مشاوره ازدواج و خانواده به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان،وزارتخانه ورزش و جوانان طی 100 روز شاخص ترین اقدامات خود در حوزه جوانان را در قالب گزارشی منتشر کرد.
راه اندازی خانه های جوان
راه اندازی 20 خانه جوان در مراکز استان ها و شهرستان ها و حمایت از اجرای برنامه های خانه جوان در مراکز استان ها یکی از مهم ترین اقدامات وزارت ورزش و جوانان در ماه های اخیر است که پس از انتخاب تندگویان به عنوان معاون امور جوانان پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته است.
اعطای مجوز به 40 مرکزمشاوره ازدواج و خانواده
تدوین و ابلاغ شاخص های توسعه جوانان در سطوح استانی و شهرستانی و پی گیری فعالیت تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
مرکزبهداشت چنارشاهیجان از کازرون جدا شد

مرکزبهداشت چنارشاهیجان از کازرون جدا شد دکتر علی محمدی رئیس شبکه بهداشت و درمان کازرون دوشنبه در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا اعلام کرد: با توجه به جمعیت حدود 300 هزار نفری در کازرون با منفک شدن شبکه بهداشت و درمان بخش چنارشاهیجان عملا از مراجعه حدود یکصد هزار نفر به شبکه بهداشت و درمان کازرون کاسته می شود.
وی ادامه داد: این کار می تواند نشانگر ارائه خدمات سریع و بهتر هم به مردم کازرون وهم به مردم روستاهای دور افتاده در حوزه بخش چنارشاهیجان باشد.
محمدی گفت: شهرستان کازرون با هشت مرکز اورژانس شهری و 13 دستگاه آمبولانس یکی از مراکز اورژانس برتر در استان فارس است که در هشت ماه امسال هشت هزار و 231 ماموریت انجام داده و 9 هزار ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
حسابرسان در کشف تقلبات وارد شوند

حسابرسان در کشف تقلبات وارد شوند به گزارش خبرنگار ایسنا، ناصر ایزدی نیا در نخستین همایش سراسری مشترک کارشناسی حسابداری و حسابرسی با بیان اینکه این همایش با محوریت نقش حسابداری برای مبارزه با مفاسد اقتصادی برگزار شد، اظهار کرد: هدف از این همایش تعامل دوسویه دانشگاه و حرفه حسابداری است.
وی افزود: تبادل تجارب و انتقال یافته های دانشگاهی به بدنه حرفه حسابداری و حسابرسی و تشریح نقش اجتماعی در روانشناسی حسابرسی و ایجاد روحیه آرامش در بین اقشار مختلف از دیگر اهداف برگزاری این همایش است. این اهداف تحقق نمی یابد مگر اینکه حسابداران به مبارزه با مفاسد همت گمارند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
کاهش 95 درصدی آتش سوزی در مراتع شهرستان بروجرد

کاهش 95 درصدی آتش سوزی در مراتع شهرستان بروجرد امیر ثقلینی روزدوشنبه در گفت وگو با خبرنگارایرنا افزود: یکی ازمضرات مهم آتش سوزی از بین رفتن پوشش گیاهای منابع طبیعی و مراتع است.
به گفته وی برخی از کشاورزان نیز به علت نا آگاهی و براساس یک رسم قدیمی مزارع خود را پس از برداشت محصول آتش می زنند که این اقدام علاوه برآلودگی محیط زیست، باعث زیان وخسارت جبران ناپذیری به خاک زمین های کشاورزی و مراتع می شود.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بروجرد اظهارکرد: با بررسی وتحقیق کانون های حریق و نقاط حادثه خیزدر مراتع شهرستان درسال های گذشته را شناسایی و با کار کارشناسی اقدام به پیشگیری حریق دراین مراتع شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
درک مقتضیات زمان باید از ویژگی های یک دانشجو باشد

درک مقتضیات زمان باید از ویژگی های یک دانشجو باشد به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی مرکز آموزشی علمی کاربردی شهرداری قزوین، سید حامد موسوی در آیین گرامیداشت روز دانشجو با اشاره به نقش تاثیرگذار دانشجویان در جامعه، افزود: زمانی دانشجو در راستای وظایف خود حرکت می کند که همزمان با تحصیل علم به مباحث روز جامعه احاطه و آگاهی داشته باشد و نسبت مسایل و مشکلات کشورش احساس مسئولیت کند.
وی با بیان اینکه دانشجویی که مقتضیات زمانی خودش را درک نکند یک دانشجوی تمام عیار نیست،اضافه کرد: حوادث 16 آذر سال 32 که منجر به شهادت سه تن دانشجویان شد به دلیل اشراف این قشر نسبت به مسایل کشور بود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
فرمانده انتظامی: 800تیم در طرح زمستانی پلیس راه همدان مشارکت دارند

فرمانده انتظامی: 800تیم در طرح زمستانی پلیس راه همدان مشارکت دارند سردار بخشعلی کامرانی صالح روز دوشنبه در آیین آغازین طرح زمستانی پلیس، اظهار کرد: این تیم ها به مدت 13 دوره یک هفته ای در محورهای مواصلاتی به ویژه در گردنه های 'همه کسی'، اسدآباد و 'آوج' مستقر هستند.
وی یادآوری کرد: با توجه به اقدامات صورت گرفته در حوزه خدمات رسانی و ترافیکی در سطح کشور، میزان متوفیان سوانح جاده ای در یک دهه گذشته از 27 هزار به 17 هزار تن کاهش داشته است.
وی اضافه کرد: کاهش 10 هزار نفری متوفیان سوانح رانندگی با وجود افزایش شمار خودروها، کار بسیار ارزشمندی است که با همکاری و تعامل و مسئولان و توجه و رعایت انضباط اجتماعی به دست آمد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
روزانه 17 هزار تردد درمرکز آموزشی و درمانی امام رضا (ع) انجام می شود/ فضای فیزیکی اورژانس نامناسب با میزان مراجعه کنندگان است

روزانه 17 هزار تردد درمرکز آموزشی و درمانی امام رضا (ع) انجام می شود/ فضای فیزیکی اورژانس نامناسب با میزان مراجعه کنندگان است به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز،اسماعیل فرجی متخصص داخلی و فوق تخصص غدد درون ریز،عضو هیات علمی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تبریز و رئیس مرکز آموزشی و درمانی امام رضا (ع) تبریز برای معرفی این مرکز و نوع و چگونگی ارائه خدمات این بیمارستان مهم شمال غرب کشور گفت وگویی اختصاصی با خبرنگار فارس در تبریز داشته که ماحصل آن در ادامه می ِآید.
فارس: عمده ترین اهداف در بیمارستان شما چه مسائلی هست؟
بنده بیشتر از یک و نیم سال است که در این مسؤولیت مشغول خدمت بوده و اهداف اولیه ام در بدو ورود انجام یک سری اهداف کلی از قبل تعیین شده بود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
افزایش 6 درصدی بودجه پژوهشی وزارت بهداشت در سال آینده

افزایش 6 درصدی بودجه پژوهشی وزارت بهداشت در سال آینده به گزارش خبرنگار ایسنا، دکتر رضا ملک زاده در نشست خبری که صبح امروز در ساختمان وزارت بهداشت برگزار شد، با ارائه گزارشی از اهم فعالیت های این معاونت در دولت یازدهم و برنامه های آینده، اظهار کرد: مهم ترین اقدامات چهار سال گذشته معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت فعالیت های زیرساختی بوده است، چرا که برای انجام پژوهش های دقیق نیاز به طرح های تحقیقاتی بزرگ، مهم و طولانی مدت داریم که این طرح ها نیاز به ایجاد زیرساخت ها در کشور دارد.
ملک زاده با اشاره به راه اندازی موسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
مافیای موادمخدر هر روز قوی تر می شوند/ تجارت قاچاقچیان را باید به هم زد

مافیای موادمخدر هر روز قوی تر می شوند/ تجارت قاچاقچیان را باید به هم زد به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، توفیق مرشدلو روز دوشنبه در مراسم افتتاحیه نشست گروه کارشناسی همکاری های مرزی در چارچوب ابتکار میثاق که با حضور هیات های نمایندگی بیش از 30 کشور و سازمان منطقه ای و بین المللی در تهران برگزار شد، این مطلب را بیان کرد و افزود: قوی شدن مافیای موادمخدر به عنوان یک مشکل جدی است و باید با ارائه آموزش های لازم بتوانیم از این موضوع جلوگیری به عمل آورد.
وی تصریح کرد: ارائه آموزش های لازم در این زمینه بسیار مهم است و باید سطح آموزش را بالا برد و حتی برای نیروهای پلیس نیز دوره های آموزشی برگزار کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
صدور پروانه کار یک ساله برای اتباع خارجی در کرمان

صدور پروانه کار یک ساله برای اتباع خارجی در کرمان رضا اسماعیلی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس دستورالعمل اداره کل اشتغال اتباع خارجی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و ابلاغ آن به ادارات کار شهرستانهای مشمول طرح ساماندهی اتباع خارجی، اتباع افغانستان و عراق دارای کارتهای آمایش 11 و 12 می توانند با مراجعه به اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ادارات کار شهرستانهای محل اقامت خود و پرداخت هزینه تمدید پروانه کار از مزایای پروانه کار برخوردار شوند.
وی بیان کرد: هزینه تمدید کارت اشتغال این اتباع به مدت یک سال 285 هزار و 700 تومان و برای صدور پروانه کار مبلغ 360 هزار تومان دریافت می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
پراید سرویس سمج مدارس تهران

پراید سرویس سمج مدارس تهران کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران شهریورماه امسال در جلسه ای، حذف خودروی پراید از ناوگان سرویس مدارس پایتخت را مصوب کرد و موضوع برای اجرا به آموزش وپرورش نیز اعلام شد، اما این مصوبه در سال تحصیلی جاری اجرا نشد.
به گزارش ایرنا، کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در آستانه سال تحصیلی 97-96 جلسه ای با حضور اعضای این کمیسیون، معاون خدمات شهری ، معاون وقت حمل و نقل و ترافیک، معاون وقت فرهنگی و اجتماعی شهردار تهران، رئیس پلیس راهور تهران بزرگ و نمایندگان آموزش و پرورش شهر تهران برگزار کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
شهروندان شمال تهران داوطلب خدمات رسانی در جامعه شدند

شهروندان شمال تهران داوطلب خدمات رسانی در جامعه شدند به گزارش خبرنگار مهر ، سعید کارگران ظهر دوشنبه، با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران، اظهار داشت : باتوجه به هفته روز جهانی کار داوطلبانه و پیرو سیاست های سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران مبنی بر ترویج کار داوطلبانه بین شهروندان جهت اختصاص مدتی از وقت خود برای خدمت به جامعه ، مرکز خدمات اجتماعی با همکاری نواحی 10 گانه و سرای محلات این منطقه اقدام به برگزاری کار داوطلبانه نمود.
کارگران افزود: این طرح به مدت یک هفته از 14 آذر ماه در محلات شمال تهران با حضور عموم شهروندان ، کارمندان شهرداری منطقه یک و تشکل های مردمی در حال اجراست. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
اقدامات وزارت ورزش و جوانان در 100 روز اول دولت دوازدهم اعلام شد

اقدامات وزارت ورزش و جوانان در 100 روز اول دولت دوازدهم اعلام شد به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، این وزارتخانه طی 100 روز شاخص ترین اقدامات خود در حوزه جوانان را در قالب گزارشی منتشر کرد.
راه اندازی خانه های جوان
راه اندازی 20 خانه جوان در مراکز استان ها و شهرستان ها و حمایت از اجرای برنامه های خانه جوان در مراکز استان ها یکی از مهم ترین اقدامات وزارت ورزش و جوانان در ماه های اخیر است که پس از انتخاب تندگویان به عنوان معاون امور جوانان پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته است.
اعطای مجوز به 40 مرکزمشاوره ازدواج و خانواده ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
کشف 75 درصد تریاک جهان توسط ایران

کشف 75 درصد تریاک جهان توسط ایران خبرگزاری ایسنا: به گفته قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر به طور میانگین 75 درصد کشفیات جهانی تریاک، 61 درصد کشفیات مرفین، 17 درصد هروئین و همچنین بیشترین کیس های کشف پیش سازهای شیمیایی مواد مخدر توسط ایران صورت می گیرد.
علی مویدی در افتتاحیه نشست گروه کارشناسی همکاریهای مرزی در چارچوب ابتکار میثاتق پاریس که با حضور هیاتهای نمایندگی بیش از 30 کشور و سازمان های منطقه ای و بین المللی امروز برگزار شد، افزود: آنچه که راجع به گسترش سطح و منطقه کشت خشخاش و افزایش تولید مواد مخدر افغانستان در گزارش UNODC آمده است ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
سرمایه گذاری برای پرورش ماهی تیلاپیا در 10 استخر بافق آماده است

سرمایه گذاری برای پرورش ماهی تیلاپیا در 10 استخر بافق آماده است نسرین مشایی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: نشست مشترکی با حضور معاونت آبزی پروری سازمان شیلات ایران و سازمان محیط زیست کشور تشکیل شده و در مورد اجرای 10 طرح تکثیر و پرورش ماهی تیلاپیا در بافق به تفاهم رسیدند.
رئیس نخستین مرکز تحقیقات ملی آبزیان آب های شور کشور در بافق گفت: این طرح با هر یک به ظرفیت 20 تن تولید ماهی تیلاپیا در سال، به زودی زیر نظر محیط زیست در این شهرستان شروع به کار خواهد کرد.
وی خاطر نشان کرد: اغلب کشورهای تولیدکننده ماهی تیلاپیا از تمام قسمت های این ماهی استفاده می کنند ولی در کشور ما معمولاً از پوست و پولک این گونه ماهی استفاده نمی شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
ارایه خدمات نوین سلامت اولویت اصلی حوزه بهداشت اردبیل است

ارایه خدمات نوین سلامت اولویت اصلی حوزه بهداشت اردبیل است به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، بابک نخستین صبح امروز در همایش داوطلبان سلامت که در سالن ولایت سپاه برگزارشد اظهارکرد: طبق ابلاغیه وزات بهداشت ارایه خدمات نوین سلامت اولویت اصلی حوزه بهداشت در اردبیل بوده که در راستای پیشگیری از بیماری های واگیردار اقدامات مناسبی در سطح استان اردبیل صورت گرفته است.
وی با اشاره به افزایش آموزش بهداشتی در فضای مجازی افزود: با توجه به گسترش فضای مجازی در بخش آموزش، باید فرهنگی سازی را ایجاد کنیم که از منابع معتبر استاندارد در زمینه بهداشت درمان استفاده شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
ضرورت ایجاد یک میان رشته با عنوان سلامت و رسانه

ضرورت ایجاد یک میان رشته با عنوان سلامت و رسانه به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ؛ حمید شاه آبادی در آیین پایانی نخستین جشنواره کشوری پیشگیری از سوانح و حوادث افزود: این برنامه به همت معاونت صدای سازمان صدا و سیما به عنوان اقدامی جدید و عملیاتی برای آگاهی رسانی در زمینه پیشگیری از حوادث و بلایا صورت گرفته است.
وی گفت: رسانه ملی زبان مردم در بیان کاستی ها در این گونه حوادث است.
شاه آبادی با بیان اینکه در معاونت صدا، یک پویش با شعار حادثه قابل پیشگیری است برای نوروز راه اندازی می شود، تاکید کرد: یکی از ماموریت ها برای پیشگیری از حوادث، بیان کاستی هاست. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
تکذیب افزایش مبلغ جرایمه های رانندگی

تکذیب افزایش مبلغ جرایمه های رانندگی سرهنگ عین الله جهانی درباره جدول منتشر شده در فضای مجازی در خصوص افزایش نرخ جریمه های رانندگی، اظهار کرد: هیچ گونه تغییری در نرخ جرایم رانندگی به وجود نیامده و هر آنچه که تحت این عنوان و برخی از رسانه ها منتشر شده است، جعلی و کذب است.
وی با بیان اینکه مطابق قانون هر سه سال یکبار امکان افزایش نرخ جرایم رانندگی وجود دارد، خاطرنشان کرد: رانندگان به این شایعات توجه نکرده و بدانند که هیچ گونه تغییری در نرخ جرایم رانندگی به وجود نیامده است.
پیش از این چند رسانه در فضای مجازی ادعا کرده بودند که جرایم راهنمایی رانندگی افزایش یافته است. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
برای آموزش سلامت در جامعه از فرهنگ سراهای همدان استفاده شود

برای آموزش سلامت در جامعه از فرهنگ سراهای همدان استفاده شود به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان ، ابراهیم مولوی پیش از ظهر امروز در دیدار اعضای نظام پرستاری و مدیران آن مجموعه با ضمن تکریم و تجلیل از نقش بی بدیل پرستاران در طول دوران درمان و بهبودی بیماران، اظهار داشت: به زودی طرح اجرای پایش نیروهای شهرداری همدان در زمینه سلامت توسط نظام پرستاری استان انجام می شود.
وی با اشاره به تحولات حوزه سلامت در کشور، بر ضرورت همگام شدن با این تحولات تأکید کرد و گفت: شورای اسلامی شهر همدان آمادگی دارد همکاری های لازم در این زمینه را با مسئولان بهداشت و درمان همدان انجام دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
مسئولان استان بوشهر از ظرفیت و توان بانوان استفاده بیشتری کنند

مسئولان استان بوشهر از ظرفیت و توان بانوان استفاده بیشتری کنند به گزارش خبرنگار مهر ، فاطمه دهقانی صبح دوشنبه در نشست اتاق فکر بانوان استان بوشهر اظهار داشت: در نشست های تخصصی که در اتاق فکر بانوان برگزار می شود از نظرات و پیشنهادات بانوان استان که در زمینه های مختلف صاحب دانش هستند برای کمک به رفع مسایل و مشکلات پیش روی بانوان استفاده می شود.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری بوشهر اضافه کرد: متناسب با موضوعاتی که در اتاق فکر طرح می شود از بانوان برای همکاری دعوت می شود.
وی ادامه داد: پیگیری مطالبات بانوان و حل چالش های پیش روی حوزه زنان یکی از برنامه های اصلی دولت است که نیازمند همراهی و همکاری و استفاده از نظرات مشورتی خود بانوان است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
بودجه پژوهش هیچ زمانی به بیش از 0.6 درصد نرسیده است/ جزئیاتی از آخرین وضعیت کنکور و صندوق ذخیره فرهنگیان

بودجه پژوهش هیچ زمانی به بیش از 0.6 درصد نرسیده است/ جزئیاتی از آخرین وضعیت کنکور و صندوق ذخیره فرهنگیان به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، محمدمهدی زاهدی پیش از ظهر امروز در نشست خبری در جمع خبرنگاران اصفهانی اظهار داشت: بودجه روز گذشته به مجلس تقدیم شد و طبق آیین نامه کمیسیون نمایندگان تا 10 روز فرصت دارند تا نظرات خود را اعلام کنند.
وی افزود: علی رغم وجود قوانین صریحی در خصوص بودجه پژوهشی کشور مانند قانون حداقل یک درصد تولید ناخالص ملی، در سال گذشته 46 صدم درصد عملیاتی شد که فاصله زیادی تا قانون دارد، گزارش امسال هنوز آماده نیست اما بعید می دانم سال جاری هم به یک درصد رسیده باشد.
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ادامه داد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
جهنمی برای پرندگان مهاجر/ کشتار روزانه 3000 پرنده در فریدونکنار

جهنمی برای پرندگان مهاجر/ کشتار روزانه 3000 پرنده در فریدونکنار خبرگزاری مهر – گروه استان ها: صید و شکار پرندگان مهاجر در فریدون کنار و فروش آن در بازار به یک معضل زیست محیطی و اجتماعی بدل شده تا جایی که پای این کشتار به رسانه های خارجی هم رسید.
تشکیل گروه های مختلف مجازی و حقیقی با عنوان نه به کشتار پرندگان مهاجر در فریدون کنار هم نتوانسته ظلم رفته بر پیکره طبیعت و محیط زیست را جبران کند و هرروز شاهد نسل کشی این پرندگان در تالاب های فریدون کنار هستیم.
سلمان نیک پور فعال محیط زیستی، در گفتگو با خبرنگار مهر ، بابیان اینکه وضعیت صید و شکار در منطقه بسیار بغرنج بوده و هیچ نوع کنترلی بر آن وجود ندارد، گفت: به دلیل عدم قاعده ای برای صید ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
14 هزار معتاد در اردبیل تحت درمان قرار گرفتند

14 هزار معتاد در اردبیل تحت درمان قرار گرفتند بهنام بهشتی در گفتگو با خبرنگار مهر تصریح کرد: در حال حاضر 92 مرکز درمان سرپایی سو مصرف مواد مخدر در این استان دایر است.
وی متذکر شد: در این مراکز که بیشتر رویکرد درمان دارویی دارند، 10 هزار و 490 معتاد در نیمه نخست سال خدمات درمانی دریافت کردند.
وی به فعالیت هشت مرکز بهبود اقامتی میان مدت یا کمپ درمانی نیز اشاره و تاکید کرد: در شش ماهه نخست سال هزار و 674 نفر در کمپ ها بستری شدند.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان همچنین با اشاره به ایجاد مرکز تبصره 2 ماده 16 اضافه کرد: در این مرکز نیز 551 نفر در نیمه نخست سال مراجعه داشتند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
کیفیت پایین خودروهای ایرانی صدای معاون اورژانس را هم درآورد

کیفیت پایین خودروهای ایرانی صدای معاون اورژانس را هم درآورد به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری تسنیم ، حسن نوری در رزمایش آغاز طرح زمستانه 96 با اشاره به بالا بودن آمار تلفات ناشی از سوانح ترافیکی در جاده های کشور اظهار کرد: سال گذشته متاسفانه حدود 16 هزار نفر جان خود را در سوانح ترافیکی از دست دادند و حدود 600 هزار نفر نیز در اثر این حوادث به بیمارستان منتقل شدند. این در حالی است که سوانح ترافیکی در کشورمان اولین عامل مرگ در سنین 15 تا 49 سال است.
معاون عملیات اورژانس با تاکید بر اینکه طرح زمستانه با هدف کاهش مرگ و میر و معلولیت های ناشی از سوانح ترافیکی اجرایی می شود افزود ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
دستگیری صیادان غیرمجاز

دستگیری صیادان غیرمجاز به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز چهارمحال و بختیاری، مدیر کل محیط زیست استان گفت: مأموران یگان حفاظت محیط زیست این صیادان متخلف را در حاشیه رودخانه کیار دستگیر کردند.
شهرام احمدی افزود: این افراد درحال نصب تور ماهیگیری برای صید غیر مجاز بودند که دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی این شهرستان معرفی شدند
به گفته وی از این متخلفان بیش از 300 متر مربع تور ماهیگیری و یک قایق بادی کشف و ضبط شد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
80 درصد مبلمان شهری استان سمنان برای تردد معلولان مناسب نیست

80 درصد مبلمان شهری استان سمنان برای تردد معلولان مناسب نیست اکرم اندرخور روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا با تاکید بر ضرورت بهینه سازی مبلمان شهری و برقراری عدالت در استفاده از امکانات و درنظر گرفتن نیازها و خواسته های معلولان افزود : 12 هزار معلول زیر پوشش این اداره کل هستند که برای تامین نیازمندی های آن ها باید توجه جدی شود.
این تعداد افراد معلول، پنج هزار و 550 زن و بیش از هفت هزار مرد هستند.
وی اظهارداشت : استان سمنان دارای 797 معلول بینایی، 2 هزار و 591 معلول ذهنی، یک هزار و 398 معلول شنوایی، یک هزار و 93 معلول در حوزه اعصاب و روان، سه هزار و 95 معلول جسمی حرکتی، 2 هزار و 500 سالمند و یک هزار و 154 افراد چند معلولیتی است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
افزایش تلفات جاده در سال جاری / مردم قوانین را رعایت کنند

افزایش تلفات جاده در سال جاری / مردم قوانین را رعایت کنند به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد صبح امروز سردار علیرضا مظاهری در رزمایش ترافیکی زمستانه سال 96 در خراسان شمالی با اشاره به نقش فرهنگ سازی در کاهش حوادث جاده ای گفت: هدف از اجرای این طرح ارتقا سطح امدادرسانی به حادثه دیدگان جاده ای و کاهش حوادث در محورهای مواصلاتی خراسان شمالی است.
فرمانده انتظامی خراسان شمالی در ادامه به ارائه آماری در سالیان گذشته پرداخت و گفت: 393 حادثه در حوزه سوانح برون شهری طی سال گذشته در طرح زمستانه اتفاق افتاد که 23 نفر فوت شدند.
وی بیشترین علت سوانح جاده ای در سال گذشته را عدم توجه به جلو با 31 درصد عنوان کرد و سرعت غیرمجاز و انحراف به چپ را در رده های ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
کلنگ احداث مرکز آموزش وتوانبخشی ویژه یادگیری درسیریک به زمین زده شد

کلنگ احداث مرکز آموزش وتوانبخشی ویژه یادگیری درسیریک به زمین زده شد به گزارش خبرگزاری فارس از سیریک، رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت: سالانه برای هر دانش آموز بیش از دو و نیم میلیون تومان جهت امر تعلیم و تربیت آموزشی درکشور هزینه می شود.
مجیدقدمی اظهار کرد: بیش از 13 میلیون دانش آموز در کل کشور وجود دارد که سالانه حدود 30 هزار میلیارد تومان از هزینه آموزش وپرورش صرف آنان خواهدشد.
وی افزود: خیرین بازوان توانمند آموزش وپرورش در ساخت فضاهای آموزشی هستند وشهرستان سیریک نیز یکی از شهرستان های موفق در این حوزه است.
فرماندار سیریک هم در این آیین با گذری به وضعیت آموزشی در سیریک تصریح کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
فرزندخواندگی هم اینترنتی شد

فرزندخواندگی هم اینترنتی شد به گزارش مشرق، انوشیروان محسنی بندپی رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: به تازگی سامانه اینترنتی فرزندخواندگی را در بهزیستی راه انداخته ایم البته این سامانه به طور موقت و آزمایشی فعلا در استان تهران فعال است و پس از انجام مراحل آزمایشی به صورت سراسری در کل کشور اجرا می شود.
وی ادامه داد: سه گروه از مردم تقاضای فرزندخواندگی دارند افرادی که به دلایل پزشکی نمی توانند صاحب فرزند شوند، افرادی که یک فرزند دارند و متقاضی فرزند دیگری هستند و گروه سوم دختران مجردی هستند که متقاضی فرزندخواندگی هستند.
ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
تجاری سازی محصولات شرکت های دانش بنیان خراسان جنوبی در دستور کار است

تجاری سازی محصولات شرکت های دانش بنیان خراسان جنوبی در دستور کار است جواد عقیلی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در بیرجند اظهار داشت: در سال آینده برنامه های ما بیشتر در بحث فناوری است چون طبق فرمایشات و تأکیدات مقام معظم رهبری 50 درصد درآمد کشور باید تنها از طریق شرکت های دانش بنیان باشد.
وی با بیان اینکه در حال حاضر باید 20 هزار شرکت دانش بنیان در سطح کشور داشته باشیم افزود: متأسفانه بر اساس آمار اعلام شده در حال حاضر 2 هزار و 700 شرکت دانش بنیان در کشور داریم یعنی 17 هزار شرکت کم داریم و باید زودتر به آن 50 درصد دست یابیم.
رئیس سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری سپاه انصار الرضا(ع) خراسان جنوبی در حال حاضر بیشترین مشکلی که شرکت های دانش بنیان در استان ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
آغاز طرح زمستانه پلیس راه مازندران از امروز

آغاز طرح زمستانه پلیس راه مازندران از امروز به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ در این طرح علاوه بر پلیس راهنمایی و رانندگی , راهداری، اورژانس، هلال احمر، امداد و نجات و سایر دستگاه های امدادی و خدماتی حضور فعال دارند.
رئیس پلیس راه مازندران در این باره گفت : 500 مامور پلیس راه به صورت شبانه روزی چهار محور مواصلاتی مازندران را پوشش می دهند.
سرهنگ قدمی افزود : کنترل تجهیزات زمستانی وسایل نقلیه ازلحاظ فنی، گرمایشی، زنجیرچرخ، سالم بودن ترمزها و سایر در این طرح در دستور کار قرار دارد.
طرح زمستانه پلیس راه کشور در سال گذشته ، 7 درصد کاهش جان باختگان حوادث ترافیکی را به همراه داشت. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
هلال احمر، 20 هزار تن کالای غیرنقدی به مناطق زلزله زده غرب کشور ارسال کرده است

هلال احمر، 20 هزار تن کالای غیرنقدی به مناطق زلزله زده غرب کشور ارسال کرده است به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ؛ دکتر علی اصغر پیوندی در آیین پایانی نخستین جشنواره کشوری پیشگیری از سوانح و حوادث افزود: از 44 مورد حادثه و بلایای طبیعی 33 مورد در کشور ما رخ می دهد، بنابراین آمادگی و آگاهی در برابر این گونه حوادث از ضروریات کشور است.
وی گفت: در زلزله اخیر کرمانشاه، هلال احمر از لحظات نخست در کنار مردم بود و تیم های درمان اضطراری اولین بیمارستان صحرایی را در منطقه احداث کردند و با انجام بیش از هزار و 200 عمل جراحی سعی در التیام بخشیدن به آسیب های ناشی از زلزله برای هموطنان داشتند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
مخدر مرگباری که به شکل عطر عرضه می شود

مخدر مرگباری که به شکل عطر عرضه می شود سلامت نیوز :دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس از وجود ماده محرک صنعتی دستمال خبر داد و گفت: قدرت توهمزایی این ماده محرک صنعتی جدید20 تا80 برابر حشیش است.
به گزارش سلامت نیوز، خبرجنوب نوشت: محمدرضا ابراهیمی با بیان اینکه ماده صنعتی دستمال از دسته مخدر نیست و محرک میباشد، افزود: قدرت توهم زایی این محرک صنعتی 80 برابر حشیش است و به دلیل اثرات توهم زایی بالای آن، مصرف کنندگان در مدت کوتاهی به ورطه مرگ کشیده میشوند.
وی با اشاره به اینکه ماده محرک دستمال جزو کانابینوئیدها که ماده موثر حشیش است ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
ابلاغ سند نقشه راه درمان تا سال 1404/ راه اندازی 90 مرکز تیپ یک سرطان

ابلاغ سند نقشه راه درمان تا سال 1404/ راه اندازی 90 مرکز تیپ یک سرطان به گزارش ایسنا تکمیل و ارتقای پروژه های طرح تحول سلامت، تدوین دستورالعمل پرستاری جامعه نگر، تدوین آیین نامه نظام رتبه بندی در گروه پرستاری، توسعه زیرساخت های ارائه خدمات سلامت، پایگاه سلامت و محل زیست پزشک، کلینیک ویژه، تخت بیمارستانی، اورژانس، زایمان و تشخیص و غربالگری سرطان از دیگر اقدامات معاونت درمان در این 100 روز است.
بر اساس گزارش وبدا، تدوین پروتکل های داروهای گران قیمت و خدمات پرهزینه، بررسی و بازنگری خدمات پایه مشمول بیمه، تدوین اساسنامه و آیین نامه کلینیک ویژه مستقل، تکمیل 90 مرکز تیپ یک سرطان که غربالگری و شیمی درمانی را انجام می دهند و اتمام کلینیک های ویژه تا 120 مرکز از ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
ضرورت پیوست پژوهشی در اجرای برنامه ها

ضرورت پیوست پژوهشی در اجرای برنامه ها به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام والمسلمین محی الدین بهرام محمدیان در مراسم پژوهش، فناوری و تحول بنیادین اظهار کرد: باید نیازهای جامعه را بشناسیم و به نیازها پاسخ به موقع دهیم و نتایج پژوهش های ما امکان کاربست داشته باشند.
وی افزود: توصیه های پژوهشی به گونه ای نباشد که اجرا نشود.
رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی گفت: باید رگه های پژوهش را در نسل های آینده توسعه دهیم، علاوه بر کتاب های تفکر و پژوهش، تفکر و سواد رسانه ای برنامه های درسی به صورت تلفیقی با رویکرد پژوهش باشد.
ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
افزایش 156 درصدی پرداخت زکات در ایلام/ سهم فقرا از زکات 90 درصد

افزایش 156 درصدی پرداخت زکات در ایلام/ سهم فقرا از زکات 90 درصد ضیاء رضایی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: امسال 14 میلیارد و 670 میلیون ریال زکات در این استان جمع آوری شده که نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش چشمگیری داشته است.
وی با ذکر اینکه از این میزان هشت میلیارد و 520 میلیون ریال مربوط به زکات فطریه بوده افزود: مابقی زکات جمع آوری شده شامل زکات مال، گندم و دام و غیره است که در سطح استان جمع آوری شده است.
مدیرکل کمیته امداد ایلام یادآور شد: زکات جمع آوری شده از مردم به ترتیب اولویت در زمینه های حمایت از فقرا و نیازمندان در زمینه های درمانی بیماران صعب العلاج و سالمندان زمین گیر، کمک معیشت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
نبود استراتژی مشخص و واحد درکنترل آسیب های اجتماعی/ صرف اختصاص بودجه مشکلی را حل نمی کند

نبود استراتژی مشخص و واحد درکنترل آسیب های اجتماعی/ صرف اختصاص بودجه مشکلی را حل نمی کند به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز به نقل از دفتر ارتباطات مردمی نماینده مردم تبریز در مجلس، زهرا ساعی با اشاره به پیگیری طرح کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی در لایحه بودجه سال 97، اظهار داشت: عدم موفقیت نهادها و دستگاه ها در بحث کنترل آسیب های اجتماعی تاکنون به دلیل نبود استراتژی مشخص و واحد در این حوزه است، به طورحتم برای کنترل آسیب های اجتماعی نیازمند به یک نقشه راه مشخص و جامع هستیم و اختصاص تنها بودجه تاثیری در این حوزه ندارد.
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، افزود: تاکنون شورای اجتماعی کشور تاکنون اقداماتی را در این زمینه انجام داده است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
برنامه کمیسیون آموزش مجلس برای حذف کنکور

برنامه کمیسیون آموزش مجلس برای حذف کنکور میر حمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش کشور در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم با اشاره به اقدامات این کمیسیون برای حذف کنکور اظهار داشت: تاکنون درباره حذف کنکور از سیستم آموزشی کشور جلسات متعددی با مسئولان وزارت علوم در محل کمیسیون آموزش مجلس برگزار شده است.
وی افزود: البته برای انحلال تمامی زیر ساخت های مرتبط با کنکور باید مراحل مختلفی طی شود که طبیعا این روند زمان بر خواهد بود. از طرفی سازمان سنجش نیز در راستای حذف کنکور همکاری های لازم را با دستگاه های ذی ربط انجام نداده و علاقه ای به حذف کنکور ندارد.
بیشتر بخوانید ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
تبیان به یک میلیون پرسش پاسخ داد/ ارائه مشاوره آنلاین

تبیان به یک میلیون پرسش پاسخ داد/ ارائه مشاوره آنلاین به گزارش خبرنگار مهر ، مریم محمدی صبح دوشنبه در دیدار با اعضای شورای فرهنگ عمومی استان سمنان به میزبانی دفتر نماینده ولی فقیه در این استان ضمن بیان اینکه تبیان زیرمجموعه سازمان تبلیغات اسلامی از سال81 فعالیت خود را در فضای مجازی آغاز کرده است، تأکید کرد: این سامانه باهدف نشر سبک زندگی دینی و اسلامی توانسته سالانه به پرسش یک میلیون کاربر پاسخ کارشناسی دهد .
وی افزود: این پرسش ها درزمینهٔ های مختلفی مانند ازدواج، آسیب های اجتماعی، فضای مجازی، قوانین فقهی، زندگی روزمره، سیره اهل بیت(ع) شبهات، تشکیک و ده ها مورد دیگر بوده که کارشناسان تبیان فراخور داشته هایشان و تخصصی که در آن فعال هستند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
طلاق صوری برای دریافت مستمری

طلاق صوری برای دریافت مستمری به گزارش مهر، خداقلی میرزایی در این باره گفت: ازدواج مجدد برای دریافت مستمری و برقراری حقوق مجدد فوت شده، طلاق های صوری برای برقراری مستمری و ... علاوه بر هزینه های مالی که بر سازمان تحمل می کند تاثیر منفی نیز بر روی جامعه گذاشته است.
میرزایی ادامه داد: در برخی موارد شوهر، زن را طلاق می دهد برای اینکه زن بتواند از مستمری پدر خود استفاده کند و در قبال آن با خواندن صیغه 99 ساله با یکدیگر زندگی می کنند و این گونه است که آمار طلاق در برخی شهرستان های کوچک تا حدودی افزایش پیدا کرده است.
وی گفت ... ادامه خبر ...

منبع: روزنامه همشهری دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
پوشش 1000 کودک مجهول الهویه توسط سازمان بهزیستی

پوشش 1000 کودک مجهول الهویه توسط سازمان بهزیستی به گزارش ایسنا، نمایشگاه گروهی عکس با عنوان مهر زندگی در حمایت از کودکان بی سرپرست با مشارکت 80 عکاس و فارغ التحصیل رشته عکاسی، در برج آزادی برگزار شد که عواید حاصل از فروش آثار این نمایشگاه، صرف آموزش و پرورش و حمایت از کودکان بی سرپرست بنیاد نیکوکاری مهر زندگی بهتر خواهد شد.
محمود بیانی هدش، مدیر عامل بنیاد نیکوکاری مهر زندگی بهتر، هدف از برگزاری این نمایشگاه را حمایت از کودکان بی سرپرست اعلام نمود.
وی با اشاره به آمار اخیر سازمان بهزیستی در خصوص وجود 1000کودک مجهول الهویه تحت پوشش بهزیستی خاطر نشان کرد: این خبر بسیار تکان دهنده است و حمایت تمامی اقشار جامعه را می طلبد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
کاهش 5 درصدی پرونده های ارجاعی به پزشکی قانونی

کاهش 5 درصدی پرونده های ارجاعی به پزشکی قانونی به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز کهگیلویه و بویراحمد، مدیرکل پزشکی قانونی استان گفت: در 8 ماهه سالجاری صد و نود و دو پرونده در واحد کمیسیون اداره پزشکی قانونی تشکیل شده که درمقایسه باسال گذشته که تعداد پرونده ها دویست و چهار پرونده بوده است 5.8 درصد کاهش داشته است.
امینی افزود: از مجموع 192 پرونده تشکیل شده در هشت ماهه سالجاری 28 پرونده با موضوع قصور پزشکی برگزار شده است که از این تعداد 7 پرونده منجر به صدور رأی محکومیت و مابقی تبرئه شده اند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
می نویسم که میهنم سبز شود

می نویسم که میهنم سبز شود سخنان اخیر جناب آقای دکتر حسین عبده تبریزی ( صاحب نظر اقتصادی و مالی ومشاور وزیر راه و شهر سازی می باشد ) التهاب گذشته ام را در مورد فردای کشورم ؛ بیشتر کرد به ویژه آن بخش که گفت: یک ونبم میلیون نفر ایرانی در صف مهاجرت به استرالیا و کانادا هستند ! براین رقم ااضافه کنید ، علاقه مندان به مهاجرت به استانبول وامریکا و کشورهای اروپایی و مضاف براین آمار دهشتناک ، مهاجرانی که قلبشان شکسته و به آرمان های اول انقلاب نرسیدند و خود را و زندگی ناکام خود را درایران می گذرانند ولی گویا در مکانی بیرون از کشور زندگی می کنند و در هیچ مناسبت ملی هم حضور ندارند ...