جمع آوری 700میلیون ریال کمک های مردمی برای زائران اربعین در فردوس

جمع آوری 700میلیون ریال کمک های مردمی برای زائران اربعین در فردوس حسین اسماعیلی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اعلام این خبر افزود: دو موکب از شهرستان فردوس برای پذیرایی از زائران حسینی در کاظمین برپا شده است.
وی ادامه داد: در هر موکب 25 نیرو آماده ارائه خدمات به زائران امام حسین(ع) در کاروان پیاده اربعین هستند.
اسماعیلی از ارسال 10 محموله کمک های مردمی فردوس به این موکب ها خبر داد و گفت: مردم شریف فردوس تاکنون 70 میلیون تومان نقدی و غیر نقدی برای پذیرایی از کاروان پیاده اربعین کمک کرده اند.
وی اظهار کرد: تاکنون دو تریلی، چهار بنز تک، دوکامیون یخچال دار و دو تانکر ویژه حمل آب شامل کمک های مردمی به این دو موکب ارسال شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 339 روز و 22 ساعت پیش
گروه 2500 نفری پاکسازان طبیعت به کمک زائران اربعین می آیند

گروه 2500 نفری پاکسازان طبیعت به کمک زائران اربعین می آیند محمدرضا شهبازی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در نهاوند اظهار داشت: گروه 2500 نفری پاکسازان محیط زیست و طبیعت از آشغال و زباله که چندین سال است به مجموعه ای خیریه برای کمک به افراد سرطانی و حامی بیماران خاص تبدیل شده، قرار است در ایام اربعین به کمک زائران حسینی بیاید.
وی گفت: با توجه به پذیرایی دو موکب شهر فیروزان و نهاوند از این زائران و مسافرانی که در مسیر نهاوند به عتبات عالیات تردد می کنند برای حفظ محیط زیست و طبیعت و همچنین سلامت مردم و زائران گروه 2500 نفری پاکسازان محیط زیست و طبیعت نهاوند تمامی مسیر را از زباله و آشغال پاکسازی می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 339 روز و 22 ساعت پیش
20 آسیب اجتماعی در طرح تقسیم کار ملی مشخص شد

20 آسیب اجتماعی در طرح تقسیم کار ملی مشخص شد به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج ، جمال ارشدی پیش از ظهر امروز در کارگروه اجتماعی استان کردستان که با حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان و مسئولان استان در سالن شهدای گمنام استانداری برگزار شد اظهار داشت: حاشیه نشینی و بافت های فرسوده به عنوان یکی از موارد آسیب های اجتماعی باید توسط ستاد بازآفرینی شهری مورد توجه قرار گیرد که در سطح کشور نیز شهرهای مشهد، تهران، کرج، زاهدان، کرمانشاه، اهواز، ارومیه، چابهار و سنندج در اولویت مقابله با این آسیب اجتماعی هستند.
وی اعتیاد را یکی دیگر از آسیب های اجتماعی مطرح شده در طرح تقسیم کار ملی کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی ذکر کرد و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 339 روز و 22 ساعت پیش
آبرسانی به 7 شهر و 50روستا با حضور رئیس جمهور

آبرسانی به 7 شهر و 50روستا با حضور رئیس جمهور به گزا رش خبرگزاری صدا وسیما مرکز خوزستان ،برای آبرسانی به این شهرها ازجمله هویزه ،بستان ، سوسنگرد ، رفیع ، ابوحمیظه بیش از 220 میلیارد تومان هزینه شده است .
حمید چیت چیان وزیر نیرو در مراسم افتتاح این طرح گفت : با بهره برداری از این طرح 230 هزار نفر از مردم منطقه از آب سالم و بهداشتی بهره مند شدند . ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 339 روز و 23 ساعت پیش
ادامه دادن بحث تجمیع بیمه ها در مجلس دیگر توجیهی ندارد

ادامه دادن بحث تجمیع بیمه ها در مجلس دیگر توجیهی ندارد محمد شریف مقدم در گفت وگو با خبرنگار ایلنا در مورد طرح تجمیع بیمه ها گفت: وزارت بهداشت بیشتر به دنبال به دست گرفتن منابع بیمه هاست و با این کار می خواهد؛ مشکل منابع مالی اش را حل کند، در حالی که مشکل وزارت بهداشت مدیریتی و داشتن ساختار ناکارآمد است، زیرا وزارت بهداشت به جای بکارگیری کسانی که دانش مدیریت دارند از پزشکانی که هیئت علمی هستند و دغدغه مطب ها و بیماران خود را دارند و انگیزه ای برای مدیریت ندارند، استفاده می کند.
وی ادامه داد: وزارت بهداشت در چرخش امور جاری خودش نیز اکنون دچار مشکل است و توان لازم در مدیریت به ویژه در بحث مدیریت منابع مالی و انسانی را ندارد ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 339 روز و 23 ساعت پیش
ساخت کتابخانه مرکزی شیراز تکمیل شود/مشارکت خیرین ضروری است

ساخت کتابخانه مرکزی شیراز تکمیل شود/مشارکت خیرین ضروری است به گزارش خبرنگار مهر ، پروفسور جعفر مهراد سرپرست سابق پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ( ISC ) و رئیس کتابخانه منطقه ای علوم و تکنولوژی شیراز ظهر یکشنبه در آیین گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار استان فارس که در مجتمع فرهنگی رفاهی دانشگاه شیراز برگزار شد با گرامیداشت مقام کتاب و کتابخوانی و کتابداری با بیان اینکه برای نیل به اهداف اسناد بالادستی و سیاست های کلی علم و فناوری کشور باید از تمام امکانات موجود سود جست، عنوان کرد: به باور صاحب نظران و اندیشمندان کتابخانه های عمومی نهادهایی اند که نقش غیرقابل انکاری در این بخش دارند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 339 روز و 23 ساعت پیش
آب 7 شهر و 50 روستا خوزستان تأمین شد

آب 7 شهر و 50 روستا خوزستان تأمین شد به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز ، حمید چیت چیان امروز در افتتاح طرح بزرگ الغدیر که مربوط به پروژه بزرگ آبرسانی دشت آزادگان و شرق اهواز است اظهار داشت: تاکنون آب شهرهای دشت آزادگان و شرق اهواز از عواقب رودخانه کرخه برداشت می شد که دارای ایسی 2200 بوده و آب مطلوبی نبوده است.
وی گفت: با هزینه 220 میلیارد تومان انشعابی از غدیر گرفته شد که آب شرب حدود 230 هزار نفر را کفایت می کند.
وزیر نیرو بیان کرد: این انتقال آب به شهرها با دستور رئیس جمهور اجرا شده است.
روحانی در ادامه این ویدئو کنفرانس با بیان اینکه مسئله آبرسانی به مردم خوزستان بسیار مهم است ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 340 روز و 0 ساعت پیش
ترسیم نقاشی 500 متری با موضوع پیشگیری از اعتیاد در مهاباد/اجرای بزرگترین نقاشی طبیعت در انگلستان

ترسیم نقاشی 500 متری با موضوع پیشگیری از اعتیاد در مهاباد/اجرای بزرگترین نقاشی طبیعت در انگلستان به گزارش خبرنگار ایرنا، این نقاشی روز یکشنبه با هدایت 'شورش نصیری' سریع ترین نقاش آسیا و با همکاری 400 دانش آموز هنرستان دخترانه مهاباد در کمتر از 2 ساعت اجرا شد.
بنا به گفته مسئول اجرای برنامه ثبت نقاشی 500 متری، تا کنون این اثر بزرگترین و طولانی ترین نقاشی ترسیم شده گروهی در جهان است که برای نخستین بار در مهاباد طراحی شد.
مامند احمد زاده هدف از اجرای زنده این نقاشی را ترویج فرهنگ پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر در جامعه اعلام کرد.
رکورد دار اجرای زنده نقاشی در کشور و مدیر اجرایی نقاشی 500 متری مهاباد نیز در گفتگو با خبرنگار ایرنا گفت: پیش از اجرای این نقاشی زنده ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 340 روز و 0 ساعت پیش
اجرای طرح واکسیناسیون طیوربومی علیه نیوکاسل دربیش از1300روستای گیلان

اجرای طرح واکسیناسیون طیوربومی علیه نیوکاسل دربیش از1300روستای گیلان سهراب عاقبتی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این طرح با مشارکت نیروهای سازمان بسیج سازندگی روز سوم آذرماه سالجاری در استان اجرا خواهد شد.
وی با بیان اینکه این طرح ملی به صورت رایگان و در 12 استان کشور انجام می شود، اظهار کرد: یکهزار و 325 روستای استان از این طرح بهره مند می شوند.
نیوکاسل یک بیماری مسری ویروسی است که با مرگ و میر صد درصدی طیف وسیعی از گونه های پرندگان سبب ایجاد معضلات بسیاری برای صنعت طیور و همچنین روستاییان می شود.
از راه های پیشگیری از این بیماری واکسسیناسیون طیور بومی که از مخازن ویروس هستند، است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 340 روز و 0 ساعت پیش
فرماندار کهگیلویه: گازرسانی به دیشموک و قلعه رئیسی تسریع شود

فرماندار کهگیلویه: گازرسانی به دیشموک و قلعه رئیسی تسریع شود به گزارش ایرنا، علی پوزش روز یکشنبه در آیین تودیع و معارفه رئیس شرکت گاز کهگیلویه اظهار داشت: گازرسانی به بخش های دیشموک و قلعه رئیسی یکی از طرح های مهم استان است که نیازمند توجه ویژه است.
وی مدت پیش بینی شده برای بهره برداری از این طرح را سه سال عنوان کرد و افزود: نیاز است مسئولان با تلاش بیشتر برای جلوگیری از تخریب منابع طبیعی و محیط زیست این طرح را در زمان مشخص اجرایی کنند.
پوزش عنوان کرد: این طرح در سه فاز در حال اجرا است.
وی اظهار کرد: بیش از هشت کیلومتر از خطوط لوله فاز اول این طرح نیز اجرایی شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 340 روز و 0 ساعت پیش
ممنوعیت استفاده از مازوت در نیروگاه برق شازند ابلاغیه دولت بوده و لازم الاجرا است

ممنوعیت استفاده از مازوت در نیروگاه برق شازند ابلاغیه دولت بوده و لازم الاجرا است به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک ، محمود زمانی قمی پیش از ظهر امروز در جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی با اشاره به ارائه گزارشات برخی از دستگاه در زمینه اعطای تسهیلات اظهارداشت: مسئولان بانک ها موظفند در زمینه پرداخت تسهیلات تلاش کنند، به منظور بررسی این عملکرد گزارشی محرمانه تهیه و به بانک مرکزی ارائه داده می شود.
وی افزود: کندی در روند پرداخت تسهیلات با احتمال رویداد تخلف اقدامی غیرعقلانی است زیرا انجام این کار سبب توقف چرخ تولید استان می شود، منظور از اعمال نظارتی قوی بر روند اعطای تسهیلات محدود کردن پرداختی ها نیست. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 340 روز و 1 ساعت پیش
برآورد سالانه 350 هزار مورد سقط جنین غیرقانونی/ وزارت بهداشت، برنامه ای برای مقابله با این معضل بزرگ ندارد/ 10 پیشنهاد برای کاهش آمار سقط جنین

برآورد سالانه 350 هزار مورد سقط جنین غیرقانونی/ وزارت بهداشت، برنامه ای برای مقابله با این معضل بزرگ ندارد/ 10 پیشنهاد برای کاهش آمار سقط جنین به گزارش خبرگزاری فارس ؛ 120 نفر پزشک در نامه خطاب به وزیر بهداشت خواستار مقابله جدی و عملی با سقط جنین های غیرقانونی شدند.
در بخشی از این نامه آمده است: متاسفانه برخی از مسئولین مربوطه، نهایت سعی خویش را به کار می گیرند تا از برخورد محکم قضایی با افراد غیرمتعهدی که دست به جنایتی چون سقط جنین می زنند، جلوگیری کنند. این عمل نیز معمولا به این بهانه صورت می گیرد که قداست حرفه ی پزشکی حفظ شود و جایگاه این حرفه ی مقدس مخدوش نگردد.
متن کامل نامه این 120 پزشک به وزیر بهداشت به این شرح است:
جناب آقای دکتر قاضی زاده هاشمی
وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 340 روز و 1 ساعت پیش
در آینده با بحران مدرک داران تحصیلات تکمیلی بدون شغل مواجه خواهیم شد

در آینده با بحران مدرک داران تحصیلات تکمیلی بدون شغل مواجه خواهیم شد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه ایران بزرگترین تولیدکننده مدرک تحصیلی است، گفت: با توجه به اینکه بحران آتی، بحران مدرک داران تحصیلات تکمیلی بدون شغل خواهد بود، باید تدبیر و چاره اندیشی شود.
به گزارش انتخاب، قاسم احمدی لاشکی در نطق میان دستور در صحن علنی امروز (یکشنبه) مجلس با تسلیت شهادت شهید محسن خزائی خطاب به اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی و وزیر علوم، گفت: متأسفانه چند وقتی است در ایران موج گرفتن مدرک دکترا و پشت میز نشستن راه افتاده اما دیگر میز برای فتح کردن باقی نمانده است ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اجتماعی انتشار : 340 روز و 2 ساعت پیش
واکسن سرخک جان 20 میلیون انسان را نجات داده است

واکسن سرخک جان 20 میلیون انسان را نجات داده است به گزارش ایسنا، سازمان جهانی بهداشت با بیان اینکه واکسن سرخک به حفظ جان 20 میلیون نفر کمک کرده است، اعلام کرد: با وجود آنکه تعداد بسیاری از کودکان در جهان این واکسن را دریافت کرده اند هر روز نزدیک به 400 کودک به دلیل این بیماری جان خود را از دست می دهند.
گزارش جدید این سازمان نشان می دهد در سال 2015، 134 هزار و 200 مورد مرگ ناشی از سرخک ثبت شده؛ در واقع روزانه 367 نفر بر اثر ابتلا به این ویروس که کاملا عفونی و کشنده است جان خود را از دست می دهند.
به گزارش ایسنا به نقل از نیچر ورلد نیوز ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 340 روز و 3 ساعت پیش
آغاز ثبت نام مجدد تکمیل ظرفیت کنکور از امروز

آغاز ثبت نام مجدد تکمیل ظرفیت کنکور از امروز آفتاب نیوز : مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از امکان ثبت نام مجدد تکمیل ظرفیت آزمون سراسری خبر داد و گفت: داوطلبان ازامروز یکشنبه 23 تا چهارشنبه 26 آبان می توانند نسبت به ثبت نام در مرحله تکمیل ظرفیت این آزمون اقدام کنند.
به گزارش ایسنا، دکتر حسین توکلی با اعلام این مطلب اظهار کرد: براساس برنامه زمانی اعلام شده اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درباره اعلام ظرفیت پذیرش دانشجو در کدرشته محل های جدید همچنین تکمیل ظرفیت برخی از کدرشته محل های تحصیلی آزمون سراسری سال 95 دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی از امروز(یکشنبه) 23 آبان ماه جاری بر روی سایت این سازمان به نشانی www.sanjesh ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اجتماعی انتشار : 340 روز و 3 ساعت پیش
نظارت دامپزشکی تاکستان بر رستوران ها افزایش می یابد

نظارت دامپزشکی تاکستان بر رستوران ها افزایش می یابد محمد جلیلوند در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: با توجه قرار گرفتن شهر تاکستان در مسیر حرکت عزاداران حسینی اداره دامپزشکی شهرستان تاکستان نظارت بر رستورانها و مراکز عرضه فرآورده های خام دامی را افزایش داده است.
وی افزود: با توجه به اینکه تضمین سلامت فراورده های خام دامی از وظایف ذاتی دامپزشکی است، لذا در راستای تأمین سلامت و بهداشت عمومی، باتوجه به موقعیت جغرافیایی شهرستان تاکستان که در مسیر راه کربلا قرار داشته و همچنین خدمات رسانی هرچه بهتر به عزا داران حسینی، این اداره طرح تشدید نظارت بر رستوران های بین راهی ویژه کاروانهای زیارتی به همراه سایر ادارات ذیربط را در دستو کار دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 340 روز و 4 ساعت پیش
لزوم تدوین برنامه مراقبت بهداشت باروری زنان آسیب دیده از زلزله

لزوم تدوین برنامه مراقبت بهداشت باروری زنان آسیب دیده از زلزله نتایج یک پژوهش نشان داد پاسخ موثر و کارآمد به نیازهای سلامت باروری زنان آسیب دیده از بلایایی مانند زلزله، درگرو ارائه خدمات مبتنی بر نیازها، شرایط، برنامه های مدون و دستورالعمل های استاندارد منطبق با فرهنگ و موقعیت های جغرافیایی مناطق مختلف است.
به گزارش ایسنا منطقه اصفهان، فریده بهمن جنبه دانشجو دکتری رشته بهداشت باروری در رساله خود با عنوان "تدوین برنامه مراقبت بهداشت باروری مبتنی بر نیازهای زنان آسیب دیده از زلزله ،1393" به بررسی این موضوع که سلامت باروری و جنسی، به ویژه برای زنان، یک نیاز بهداشت عمومی در تمام جوامع است پرداخت. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 340 روز و 4 ساعت پیش
لزوم اهتمام مدیران برای ارتقای بهره وری در سازمان های دولتی

لزوم اهتمام مدیران برای ارتقای بهره وری در سازمان های دولتی به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی استانداری قم ، سیدمهدی صادقی در جلسه شورای معاونین استانداری قم طی سخنانی فرهنگ سازی در زمینه صرفه جویی در منابع را مورد تاکید قرار داد.
استاندار قم با اشاره به هزینه بالای تامین انرژی گفت: در صورت کاهش مصرف منابع می توانیم اعتبارات را در بخش های زیرساختی هزینه کنیم که منافع آن شامل حال عموم مردم خواهد شد.
وی با اشاره به نامگذاری امسال به نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی افزود: ارتقای بهره وری در راستای تحقق شعار سال حائز اهمیت است و باید مورد توجه مدیران دولتی قرار گیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 340 روز و 4 ساعت پیش
افزایش گرایش به ماهواره با ضعف رسانه ملی

افزایش گرایش به ماهواره با ضعف رسانه ملی آفتاب نیوز : روزنامه آرمان: در حال حاضر تعداد قابل توجهی از ایرانیان ماهواره می بینند و عضو شبکه های اجتماعی هستند و ممکن است با مردمان سایر کشورها نیز ارتباط داشته باشند.
این در حالی است که ضعف هایی در تولید محتوا وجود دارد و در بسیاری موارد محتوایی که مورد استفاده قرار می گیرد مطابق با فرهنگ ما نیست. گرچه این مساله تبعات فراوانی دارد، اما عده ای بر این باورند که شبکه های داخلی مورد پسند عامه مردم نیست و به این دلیل روز به روز گرایش افراد به ماهواره افزایش می یابد، تا جایی که بسیاری از خانواده ها شبکه های داخلی را به کل قطع کرده و همراه رسانه های فراگیر بیگانه شده اند و آنچه در این ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اجتماعی انتشار : 340 روز و 4 ساعت پیش
لطفاً مادرم را فیلتر کنید!

لطفاً مادرم را فیلتر کنید! به گزارش ایسنا، روزنامه ایران آورده است: مادرم معتاد تلگرام و اینستاگرام است. با زن های فامیل یک گروه تلگرامی دارند که شب و روز با هم در آنجا چت می کنند. هر بار که می خواهم با او حرف بزنم مدام به تلفن همراهش نگاه می کند و تنها با حرکات سر جملاتم را تأیید می کند. زمانی که در میان حرف هایم از او سؤال می کنم هاج و واج مرا نگاه می کند زیرا تمام مدت حواسش به گوشی اش بوده و حتی کلمه ای از حرف هایم را نفهمیده است. این ها گله های دختر یکی از طرفداران پروپاقرص تلگرام است. هرچند که مادرش اعتقاد دارد حضورش در فضای مجازی لطمه ای به رابطه اش با فرزندانش نزده اما با هر کدام از بچه هایش که حرف می زنی آه از ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 340 روز و 4 ساعت پیش
فعالیت بیش از 130 هزار دانش آموز به عنوان کتاب یار/ افزایش تعداد کتابخانه های مدارس به 60 هزار مدرسه

فعالیت بیش از 130 هزار دانش آموز به عنوان کتاب یار/ افزایش تعداد کتابخانه های مدارس به 60 هزار مدرسه مهدی اکبرزاده مدیرکل امور فرهنگی هنری وزارت آموزش و پرورش در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان اظهار داشت:همزمان با هفته کتابخوانی از 24 آبان ماه 50 هزار نمایشگاه کتاب در 50 هزار مدرسه برگزار خواهد شد.
وی افزود:برای این دوره مبلغ 4 میلیار تومان کتاب برای دانش آموزان در نظر گرفته شده است.
مدیرکل امور فرهنگی هنری وزارت آموزش و پرورش در ادامه گفت:در چند سال اخیر نسبت به تجهیز کتابخانه مدارس اقدامات زیادی صورت گرفته است از جمله این اقدامات در سه سال گذشته تا به امروزتخصیص کتاب به ازای هر دانش آموز از سه جلد به 10 جلد رسیده است و تعداد کتابخانه های مدارس از 41 هزار مدرسه به ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: اجتماعی انتشار : 340 روز و 6 ساعت پیش
محل نگهداری زنان معتاد در تهران

محل نگهداری زنان معتاد در تهران به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، انوشیروان محسنی بندپی، در خصوص بسته شدن کمپ شفق بر روی زنان معتاد خیابانی ضمن بیان آنکه جمع آوری زنان معتاد خیابانی متوقف نشده است اظهار کرد: سیاست بهزیستی تشویق و ترغیب افراد به خود معرف شدن در فرایند ترک اعتیاد یعنی همان استقرار و نهادینه کردن مراکز ماده 15 در کشور است.
وی در ادامه تاکید کرد: سازمان بهزیستی کشور هیچ کمبود ظرفیت، کمبود امکانات و کمبود نیروی انسانی در مراکز ماده 15 نداشته و آمادگی پذیرش معتادان را برای ترک خودخواسته و داوطلبانه در این مراکز دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 340 روز و 8 ساعت پیش
سه باب موکب جهت خدمات رسانی به زوار گرانقدر اربعبن حسینی (ع) در شهر حمیل

سه باب موکب جهت خدمات رسانی به زوار گرانقدر اربعبن حسینی (ع) در شهر حمیل پیرویسی در خصوص خدمت رسانی به زوار اربعین اعلام داشت در ورودی شهر حمیل توسط شهرداری و شورای اسلامی شهر حمیل از بعد از اذان صبح تا اواخر شب به زوار خدمات رسانی می نمایند و بیش 4 هزار نفر با صبحانه ، شام گرم و انواع میوه در طول روز پذیرایی می شوند .
و همچنین جهت خدمات رسانی به زوار گرانقدر اربعبن حسینی (ع) در شهر حمیل تعداد سه باب موکب برقرار می باشد که عبارتند از :
1- موکب توسط خیرین و اهالی شهر حمیل در انتهای بلوار اصلی شهربرقرار گردیده که آنها نیز خدمات دهی مشابه موکب شهرداری را دارند . ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 340 روز و 9 ساعت پیش
بدهی سازمان تامین اجتماعی به درمانگاه ها پرداخت نمی شود/نوربخش: عمده مطالبات را بلافاصله می پردازیم

بدهی سازمان تامین اجتماعی به درمانگاه ها پرداخت نمی شود/نوربخش: عمده مطالبات را بلافاصله می پردازیم به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین دریافت مطالبات مراکز درمانی از بیمه ها همواره یکی از مشکلات عمده نظام درمان کشور است.
در همین رابطه مخاطبی به نام رضا معینی در این مورد مشکلات خود را اینطور مطرح کرده: سلام.من از مسئولین سوال دارم.چرا بمدت13ماه است پرداخت درمانگاهها و بخشهای پاراکلینیکی انها توسط سازمان تامین اجتماعی باید عقب افتاده باشد.این مراکز در حال ورشکستگی کامل هستند.کسی از مدیران وقت نباید فکری کنند؟این واقعا انصاف است.؟اگر کارگاهی یک روز حق بیمه پرسنل خود را دیر بدهد سازمان تامین اجتماعی 24 درصد آن کارگاه را جریمه میکند ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 340 روز و 9 ساعت پیش
نقش تخریبی رسانه ها در طبیعت/چالش های پیش روی خبرنگاران محیط زیست

نقش تخریبی رسانه ها در طبیعت/چالش های پیش روی خبرنگاران محیط زیست به گزارش خبرنگار مهر ، مسعود بُربُر نماینده هیئت مؤسس انجمن خبرنگاران محیط زیست ایران در پنل نقش رسانه ها در تخریب و حفاظت محیط زیست که توسط پایگاه خبری گُلوَنی در نمایشگاه مطبوعات برگزار شد، گفت: شاید مهم ترین نقش را در حفظ محیط زیست کشور، نه سازمان محیط زیست و نه فعالان محیط زیست که رسانه های محیط زیست داشته اند. اما این ادعا از کجا می آید؟ از آنجایی که سازمان محیط زیست در دوره های مختلف صرفا هدفش این بوده که شرایط روز را مدیریت کند و بنابراین شاید اگر رسانه ها پیگیر نمی شدند که تونل سبزه کوه چندین چشمه را تحت تأثیر قرار می دهد و بسیاری از آنها را خشک می کند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 340 روز و 10 ساعت پیش
بهره مندی 400 هزار نفر از خدمات کمیته امداد در استان تهران

بهره مندی 400 هزار نفر از خدمات کمیته امداد در استان تهران به گزارش افکارنیوز ،
محسن ولیئی رئیس کمیته امداد استان تهران اظهار داشت:با توجه به اینکه پیگیری وضعیت اقتصادی، توانمندسازی و ایجاد خودکفایی برای مددجویان از جمله فعالیت های اصلی کمیته امداد محسوب می شود به همین دلیل این امر مهم در دستور کار کمیته امداد به خصوص در دو سال گذشته قرار گرفته است.
وی ادامه داد: در این راستا تمامی آموزش های مهارتی و حرفه ای توسط کمیته به شکل رایگان به مددجویان ارائه شده، همچنین وام های قرض الحسنه نیز به صورت بلند مدت تا سقف 30 میلیون تومان با باز پرداخت هشت ساله نیز به مددجویان و نیازمندان پرداخت می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 340 روز و 11 ساعت پیش
مهلت بیماران خاص برای مراجعه به سامانه رفاهی

مهلت بیماران خاص برای مراجعه به سامانه رفاهی میکاییلی در گفت وگو با ایسنا، درباره جزئیات مراجعه بیماران خاص به "سامانه خدمات حمایتی نظام جمهوری اسلامی" اظهار کرد: ثبت نام پنج گروه بیماران پیوندی، کلیوی و دیالیزی، هموفیلی، تالاسمی و بیماران ام اس که دارای دفترچه های بیمه سلامت، کمیته امداد و تامین اجتماعی هستند از ابتدای آبان ماه آغاز شده است.
وی افزود: بر این اساس این بیماران تا پایان آبان ماه فرصت دارند تا ثبت نام خود را در سامانه خدمات حمایتی تکمیل کنند.
سرپرست دفتر بیمه های سلامت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه فرایند ثبت نام بسیار کوتاه است و چند دقیقه بیشتر به طول نمی انجامد گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 340 روز و 11 ساعت پیش
باندهای فساد برای اغفال دختران در برخی آرایشگاه های زنانه/ تعزیرات: برخورد می کنیم

باندهای فساد برای اغفال دختران در برخی آرایشگاه های زنانه/ تعزیرات: برخورد می کنیم ایرنا نوشت: رئیس سازمان تعزیرات حکومتی کشور از تشکیل باندهایی برای اغفال و فریب دختران در برخی آرایشگاه های زنانه خبرداد و تاکید کرد که با این باندها به شدت برخورد می شود.
علیرضا جمشیدی روز شنبه درباره تخلفات آرایشگاه های زنانه و آیا هنوز بازرسی از این آرایشگاه ها ادامه دارد یا نه، افزود: برخورد با آرایشگاه های متخلف همچنان ادامه دارد چون برخی از این آرایشگاه ها حتی با تشکیل باندهایی، دختران را فریب می دهند و ایجاد فساد می کنند.
وی ادامه داد: برای مقابله با ایجاد باند برای اغفال دختران، بحث پیشگیری گسترده ای داریم و با صنف آرایشگرها جلسات متعددی برگزار کرده ایم. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اجتماعی انتشار : 340 روز و 13 ساعت پیش
هیچ مجوزی برای شکار چهارپایان تا کنون صادر نشده است

هیچ مجوزی برای شکار چهارپایان تا کنون صادر نشده است به گزارش افکارنیوز ،
علی تیموری مدیر کل دفتر حفاظت و صید و شکار سازمان حفاظت محیط زیست درباره صدور مجوز شکار پرندگان شکاری اظهار داشت: سازمان حفاظت محیط زیست بر اساس بررسی کارشناسی در سطح استان ها و در ستاد به این نتیجه رسیده که در سال 93 و 94 هیچ گونه مجوز شکار چهارپا را در کشور صادر نکند تا بتوانیم مناطق آزاد و چهارگانه را احیاء کنیم و دوباره به محیط بانان وقت بیشتری جهت رسیدگی به حفاظت از مناطق دهیم.
مدیر کل دفتر حفاظت و صید و شکار سازمان حفاظت محیط زیست بیان داشت : اما در سال 94 و 95 حدود 20 استان کشور را که به طور عمده معیشت مردمشان به بهره برداری و استفاده از حیات وحش و ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 340 روز و 13 ساعت پیش
جمع آوری 80 گدای میانماری در تهران

جمع آوری 80 گدای میانماری در تهران مهندس محمد حقانی افزود: در آیین نامه و قانون، وظیفه هر دستگاه درباره ساماندهی متکدیان تعریف شده؛ اما چون دستگاه های مختلف، وظایف خود را به خوبی انجام نمی دهند، ساماندهی متکدیان به طرحی شکست خورده تبدیل شده و گواه این موضوع، افزایش گدایان تهران است.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، وی با اشاره به اینکه متکدیان در تهران دو شیفته کار می کنند و فعالیت خود را از 6 بامداد آغاز می کنند و تا 12 نیمه شب ادامه می دهند، اظهار کرد: به موازات افزایش متکدیان، متأسفانه هر چه می گذرد سن تکدی گری در تهران کاهش می یابد، به طوری که حدود 20 درصد متکدیان را کودکان زیر 7 سال تشکیل می دهند ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 340 روز و 13 ساعت پیش
وابستگی عاطفی پیش از ازدواج مانع از شناخت درست می شود

وابستگی عاطفی پیش از ازدواج مانع از شناخت درست می شود عضو هیأت علمی گروه فقه و حقوق پژوهشکده نظام های اسلامی معتقد است: وابستگی های عاطفی پیش از ازدواج مانع شناخت درست از همدیگر می شود.
به گزارش ایسنا-منطقه سمنان حجت الاسلام فرج الله هدایت نیا در کارگاه روابط پیش از ازدواج در پیوندهای همسری که به همت بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود برگزار شد ضمن اظهار نگرانی از کاهش محسوس دوران زندگی مشترک افراد اظهار کرد: در روابط بین فردی اگر شخصی که وابستگی شدید به طرف مقابل پیدا کرده باشد نمی تواند عیوب آن فرد را ببیند .
این کارشناس مسال مذهبی ضمن نهی افراد از روابط پیش از ازدواج تصریح کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 340 روز و 14 ساعت پیش
تعطیلی دو هفته ای مدارس مهران، تکذیب شد

تعطیلی دو هفته ای مدارس مهران، تکذیب شد به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، معاون رسانه ای آموزش و پرورش گفت: خبر پخش شده از سوی بعضی خبرگزاری ها مبنی بر تعطیلی دو هفته ای مدارس مهران صحت ندارد و تمامی مدارس واقع در شهرستان مهران دایر است و فعالیت آموزشی و پرورشی مدارس طبق روال معمول انجام می شود.
رسول پاپایی از رسانه ها خواست اخبار تعطیلی مدارس را به منظور جلوگیری از انتشار اخبار نادرست و اختلال در فعالیت مدارس از طریق پایگاه اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش دنبال کنند. ادامه خبر ...

منبع: شبکه خبر دسته: اجتماعی انتشار : 340 روز و 14 ساعت پیش
حال محیط بانان مضروب سبزکوه؛ رضایت بخش + فیلم

حال محیط بانان مضروب سبزکوه؛ رضایت بخش + فیلم به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری گفت: محیط بانان زخمی در بیمارستان شهدای لردگان بستری شده اند و حال آنان رضایت بخش است.
شهرام احمدی افزود: پیگیری ها برای شناسایی و دستگیری متخلفان با سرنخ های موجود آغاز شده است .
شب گذشته دو محیط بان حین گشت زنی در محدوده سرپیر منطقه حفاظت شده سبزکوه هدف گلوله شکارچیان غیر مجاز قرار گرفتند و از ناحیه پاها و شکم مجروح شدند.
منطقه حفاظت شده سبزکوه با وسعت بیش از 56 هزار هکتار در فاصله 150 کیلومتری شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد.
دانلود ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 340 روز و 17 ساعت پیش
راه اندازی مراکز نگهداری زنان معتاد و فرزندانشان

راه اندازی مراکز نگهداری زنان معتاد و فرزندانشان آفتاب نیوز : رئیس سازمان بهزیستی کشور از راه اندازی مراکز نگهداری زنان معتاد و فرزندان آنها به صورت پایلوت در تهران خبر داد و این طرح را جزء برنامه های نوین سازمان بهزیستی کشور در حوزه اعتیاد عنوان کرد و گفت: در صورت نیاز، این مراکز در سایر استان های کشور نیز راه اندازی خواهند شد.
به گزارش ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در خصوص بسته شدن کمپ شفق بر روی زنان معتاد خیابانی ضمن بیان آنکه جمع آوری زنان معتاد خیابانی متوقف نشده است اظهار کرد: سیاست بهزیستی تشویق و ترغیب افراد به خود معرف شدن در فرایند ترک اعتیاد یعنی همان استقرار و نهادینه کردن مراکز ماده 15 در کشور است. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اجتماعی انتشار : 340 روز و 19 ساعت پیش
بهره مندی 100 نفر از دانش آموزان آستارایی از خدمات کاروان نیکوکاری هلال احمر

بهره مندی 100 نفر از دانش آموزان آستارایی از خدمات کاروان نیکوکاری هلال احمر به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بندر آستارا، حسین خورشیدی، رییس جمعیت هلال احمر آستارا عصر امروز ( 22 آبان) در حاشیه این برنامه در مدرسه رازی روستای کانرود بخش لوندویل این شهرستان در جمع خبرنگاران، اظهارکرد: دانش آموزان مقطع ابتدایی و دبیرستان دوره اول این مدرسه از آموزش های بهداشتی، امداد و کمک های اولیه بهره مند شدند.
وی افزود: خدمات کاروان نیکوکاری هلال احمر به دانش آموزان به به مناسبت شصت و نهمین سالگرد تاسیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر انجام شد.
رییس جمعیت هلال احمر بندر آستارا با بیان اینکه یک پزشک عمومی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 340 روز و 19 ساعت پیش
تکدی گری جرم است

تکدی گری جرم است آفتاب نیوز : به گزارش ایسنا، فتاح محمدی امروز(شنبه 22 آبان ماه) در نشست کارگروه فرهنگی و اجتماعی در خصوص تصمیمات اتخاذ شده برای جمع آوری کودکان کار افزود: شناسایی، جمع آوری و انجام کارهای حمایتی تصمیماتی است که برای این کودکان در نظر گرفته شده است.
وی با اشاره به این که این کودکان در معرض انواع آسیب های اجتماعی هستند و برای خود و جامعه خطراتی دارند، خاطرنشان کرد: تصمیمات اتخاذ شده برای این افراد به در امان ماندن آن ها از خطرات روحی، روانی جسمی که در آینده ممکن است با آنها روبرو شوند، منجر می شود و آموزش می تواند در توانمندسازی افراد مؤثر باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اجتماعی انتشار : 340 روز و 19 ساعت پیش
تاکید بر توسعه سیستم نوین آبیاری

تاکید بر توسعه سیستم نوین آبیاری به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، از قزوین ؛ سید علی موسوی موینی در پنجمین جلسه ستاد شهرستانی توسعه سیستم های نوین آبیاری و کشت گلخانه ای افزود: تجهیز 20 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان به سیستم های نوین آبیاری از مصوبات سفر دولت به قزوین بود که اقدامی گسترده و اساسی در جهت صرفه جویی در مصرف منابع آبی است.
موسوی موینی با بیان اینکه باید فرهنگ سازی لازم برای اجرای طرح ها بصورت تجمیعی انجام شود افزود: اعتبارات مورد نیاز این طرح مصوب شده است و بزودی به استان پرداخت می شود.
ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 340 روز و 19 ساعت پیش
موافقت شورای گسترش با تأسیس 7 آموزشکده فنی و حرفه ای

موافقت شورای گسترش با تأسیس 7 آموزشکده فنی و حرفه ای به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، شورای گسترش آموزش عالی در جهت تحقق سیاست های وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری مبنی بر حمایت از مأموریت گرا کردن آموزش عالی و توسعه آموزش های مهارتی با تأسیس 7 آموزشکده فنی و حرفه ای در استان های کردستان، سیستان و بلوچستان، خوزستان، هرمزگان و بوشهر موافقت اصولی کرد.
در رأی شورای گسترش آموزش عالی آمده است که صدور موافقت قطعی، منوط به ایجاد فضای آموزشی مستقل و تأمین امکانات و تجهیزات مورد نیاز و مورد تأیید مرکز نظارت و ارزیابی آموزش عالی خواهد بود. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 340 روز و 19 ساعت پیش
استفاده از تله کابین برای حمل و نقل عمومی در مکزیک

استفاده از تله کابین برای حمل و نقل عمومی در مکزیک به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، شهر مکزیکوسیتی، پایتخت مکزیک، یکی از خطرناک ترین شهرهای جهان از نظر حمل و نقل عمومی است.
مردم برای رفت و آمدهای مختلف خود در شهر از این شبکه جدید که مطمئن و ایمن است استفاده می کنند.
مردم با بهره گیری از این شبکه که نام دیگر آن ماشین کابلی است از دردسرهای جا به جایی با اتوبوس های درون شهری که خطر سرقت و مزاحمت های افراد را دارد خلاص می شوند.
مسافرت با وسیله ای که از آسمان می گذرد جذاب است.
شبکه تله کابین که اوائل اکتبر یعنی حدود چهل روز پیش در مکزیک به بهره برداری رسیده نخستین شبکه حمل و نقل از این دست در آمریکای لاتین است. ... ادامه خبر ...

منبع: شبکه خبر دسته: اجتماعی انتشار : 340 روز و 20 ساعت پیش
ارتقاء فرهنگ کتابخوانی بین اقشار مختلف نیازمند آسیب شناسی عمیق است

ارتقاء فرهنگ کتابخوانی بین اقشار مختلف نیازمند آسیب شناسی عمیق است به گزارش عصر شنبه ایرنا به نقل روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین، مریم بیدخام در آستانه فرا رسیدن 24 آبان، روز بزرگداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار، افزود: مطالعه کتاب یکی از راه های بروز خلاقیت و نوآوری است و هر اندازه در یک جامعه سرانه مطالعه بیشتر باشد به همان اندازه نیز افراد آن جامعه آگاه تر، خلاق تر و مفیدتر خواهند بود.
بیدخام با اشاره به اینکه کتاب غذای روح و دریچه ای به سوی دانایی بوده اما در وضعیت نامناسبی به سر می برد، گفت: به گفته مقام معظم رهبری هیچ چیز جای کتاب را نمی گیرد و مطالعه آن یکی از راه های بروز خلاقیت و نوآوری محسوب می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 340 روز و 21 ساعت پیش