یک خبر خوب برای داوطلبان متقاضی کنکور 98

یک خبر خوب برای داوطلبان متقاضی کنکور 98 به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم ، تأثیر قطعی 30درصدی سوابق تحصیلی در کنکور 98 که به موجب تصمیم اخیر شورای سنجش و پذیرش دانشجو مصوب شده بود، باعث موجی از اعتراض ها میان داوطلبان کنکور شد و اغلب آنها اعمال سوابق تحصیلی با تأثیر قطعی را به نفع خود نمی دانستند.
در همین رابطه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی جلساتی را با مسئولان سازمان سنجش و وزارت علوم به منظور بررسی جوانب مختلف تصمیم اخیر شورای سنجش و پذیرش دانشجو برگزار کرد و در آخرین جلسه تصمیمات جدیدی اخذ شد.
آن گونه که ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش گفته است ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 9 دقیقه پیش
کهگیلویه و بویراحمد| مسائل سیاسی در انتخاب مدیران مدارس دخیل است

کهگیلویه و بویراحمد| مسائل سیاسی در انتخاب مدیران مدارس دخیل است هادی زارع پور در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در یاسوج ، اظهار داشت: طرحی را با هدف انتخاب مدیران مدارس بر اساس شایسته سالاری با برگزاری آزمون در دستور کار وزارت آموزش و پرورش بوده و امسال به صورت پایلوت در مراکز استان ها اجرایی می شود و امیدوارم سال آینده این مهم در تمامی شهرستان ها محقق شود.
وی با اشاره به اینکه آزمون ارزیابی توانمندی انتخاب مدیران مدارس 800 امتیاز دارد، عنوان کرد: فرایند انتخاب مدیران مدارس بر اساس شایسته سالاری دارای 3 مرحله آزمون علمی با 200 امتیاز، مصاحبه با 400 امتیاز و بررسی سوابق فرد نیز 200 امتیاز است. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 18 دقیقه پیش
اسامی معرفی شدگان چند برابر ظرفیت شرایط خاص آزمون سراسری امروز اعلام می شود

اسامی معرفی شدگان چند برابر ظرفیت شرایط خاص آزمون سراسری امروز اعلام می شود به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، زمان اعلام اسامی معرفی شدگان چند برابر ظرفیت رشته های تحصیلی دارای شرایط خاص آزمون سراسری سال 1397 شامل دانشگاههای شهید مطهری، شاهد، علوم قضایی و خدمات اداری دادگستری، صداو سیمای جمهوری اسلامی ایران ، علوم پزشکی بقیه الله(عج)، دکتری بیوتکنولوژی دانشگاه تهران، مدیریت بیمه اکو موسسه آموزش عالی بیمه اکو در دانشگاه علامه طباطبائی، دانشکده غیرانتفاعی رفاه، دانشگاه غیر انتفاعی امام رضا (ع)- مشهد و تمام کدرشته های تحصیلی متمرکز دانشگاه فرهنگیان در پردیس های آموزشی و دانشگاه تربیت دبیر شهیدرجایی تهران (رشته های مخصوص داوطلبان بومی و دارای تعهد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 29 دقیقه پیش
مهلت ثبت نام آزمون شرکت های وابسته (غیردولتی) تمدید شد

مهلت ثبت نام آزمون شرکت های وابسته (غیردولتی) تمدید شد به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون شرکت های وابسته (غیردولتی) زیرمجموعه شرکتهای مادرتخصصی توانیر، مهندسی آب و فاضلاب کشور و تولید نیروی برق حرارتی سال 1397 منتشر شد.
به منظور فراهمکردن تسهیلات برای آن دسته از داوطلبانی که هنوز برای ثبت نام اقدام نکرده اند، ترتیبی اتخاذ شده که بتوانند تا پایان روز چهارشنبه 31 مردادماه نسبت به ثبت نام یا ویرایش اطلاعات خود اقدام کنند.
متقاضیان ، ضرورت دارد که تا مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای ثبت نام و اصلاحات مربوط و فراهم نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 29 دقیقه پیش
جزئیات وام 50 میلیونی دانش آموزی

جزئیات وام 50 میلیونی دانش آموزی آفتاب نیوز :
مصطفی آذرکیش در گفت وگو با ایسنا، درباره روند ارائه وام کارآفرینی به دانش آموزان و فارغ التحصیلان هنرستان ها، اظهار کرد: برای اولین بار بخش دانش آموزی به اساسنامه صندوق کارآفرینی امید که در فروردین ماه سال جاری در هیئت وزیران به تصویب رسید اضافه شد.
وی افزود: این مصوبه یکی از اقدامات در راستای حمایت از فارغ التحصیلان هنرستان هاست. قبلا در اساسنامه صندوق، بخش تسهیلات دانش آموزی وجود نداشت، اما اکنون با اضافه شدن این بند به اساسنامه و تمهید مقررات لازم، شرایطی بوجود آمده است که منجر به حمایت از کسب و کار دانش آموزی شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اجتماعی انتشار : 39 دقیقه پیش
جزئیات وام 50 میلیونی دانش آموزی

جزئیات وام 50 میلیونی دانش آموزی به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، مصطفی آذرکیش، درباره روند ارائه وام کارآفرینی به دانش آموزان و فارغ التحصیلان هنرستان ها، اظهار کرد: برای اولین بار بخش دانش آموزی به اساسنامه صندوق کارآفرینی امید که در فروردین ماه سال جاری در هیئت وزیران به تصویب رسید اضافه شد.
وی افزود: این مصوبه یکی از اقدامات در راستای حمایت از فارغ التحصیلان هنرستان هاست. قبلا در اساسنامه صندوق، بخش تسهیلات دانش آموزی وجود نداشت، اما اکنون با اضافه شدن این بند به اساسنامه و تمهید مقررات لازم، شرایطی بوجود آمده است که منجر به حمایت از کسب و کار دانش آموزی شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 58 دقیقه پیش
بررسی آماری میزان اشتغال فارغ التحصیلان 4 رشته دانشگاهی

بررسی آماری میزان اشتغال فارغ التحصیلان 4 رشته دانشگاهی محمد سعید سیف مدیرکل دفتر ارتباط با صنعت معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، گفت: در بررسی های آماری مشخص شده است که 37 درصد مراجعه کنندگان به مراکز آموزشی سازمان فنی و حرفه ای، فارغ التحصیل دانشگاه هستند.
وی افزود: بر این اساس دانشگاه های صنعتی شریف، خوارزمی، صنعتی امیرکبیر، علامه طباطبایی و صنعتی بهبهان به بخش مهارت آموزی وارد شده اند.
سیف گفت: همچنین رصد میزان اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاه ها در دستور کار وزارت علوم قرار گرفته و بر این اساس روسای دانشگاه ها باید آمار اشتغال دانش آموختگان خود را که 4 سال از زمان فارغ ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 59 دقیقه پیش
بازدیدهای مکرر و منظم از واحدهای نانوایی شهرستان تفت

بازدیدهای مکرر و منظم از واحدهای نانوایی شهرستان تفت به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد ؛ سعید پرویزی،معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری تفت ضمن بازدید،ارزیابی و بررسی کیفیت، میزان چانه و پخت نان واحدهای نانوایی فعال در سطح شهر گفت: بازدیدهای مکرر و منظم از این واحدها را در دستور کار قرار دادیم.
سعیدپرویزی افزود: در نظر داریم تا در این بازدید ها عملکرد نانوایی ها را از نظر رعایت کیفیت در پخت، رضایت ارباب رجوع و همچنین بهداشت فردی و محیط کار ارزیابی کنیم.
وی تصریح کرد: تشکیل گروه هایی متشکل از برخی از دستگاه های اجرایی باهدف افزایش کیفیت نان های تولیدی، نظارت بر نحوه پخت و رعایت مسائل بهداشتی ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 1 ساعت و 9 دقیقه پیش
تفاهمی برای تغییر قانون ازدواج زیر 18 سال صورت نگرفت/ ضعف استدلال حامیان تغییر قانون سن ازدواج تفهیم شد

تفاهمی برای تغییر قانون ازدواج زیر 18 سال صورت نگرفت/ ضعف استدلال حامیان تغییر قانون سن ازدواج تفهیم شد کبری خزعلی عضو شورای فرهنگی اجتماعی زنان در گفت و گو با خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه با روی کار آمدن دولت یازدهم و دوازدهم و تشکیل مجلس دهم، خبرهای متعددی در خصوص تغییر قانون سن ازدواج به گوش می رسید، گفت: تغییری که از ابتدا با عنوان ممنوعیت ازدواج کودکان مطرح شد و کودک فرد زیر 18 سال در نظر گرفته شد.
به گفته خزعلی در این مدت با وجود فشار زیاد معاونت امور زنان ریاست جمهوری و فراکسیون زنان مجلس و هم چنین تصریح نهاد های بین المللی به تغییر قانون سن ازدواج در کشور این امر مورد اقبال عمومی واقع نشد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 1 ساعت و 18 دقیقه پیش
مدیر ارتباطات مردمی رسانه ملی: صادقانه منویات مردمی را به مدیران صداوسیما انتقال می دهیم

مدیر ارتباطات مردمی رسانه ملی: صادقانه منویات مردمی را به مدیران صداوسیما انتقال می دهیم به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، سامانه 162 یا همان سامانه ارتباط مردمی صداوسیما یکی از با قدمت ترین راه های ارتباطی مردم با برنامه ها و سریال های تلویزیونی و حتی رادیویی است که عده ای از مردم کامنت هایی ارسال کرده بودند که این سامانه یا پاسخگو نیست یا اپراتورهایش درست و به موقع جوابگو نیستند و از طرفی برخی از کارشناسان هم اعتقاد داشتند سامانه 162 همچون برخی از سامانه های دیگر یک شکل نمادین دارد و فقط صرف زیرنویس در کنار آدرس های پیام رسان ها و پست های الکترونیکی قرار می گیرد و نمی تواند یک اتفاق رسانه ای را رقم بزند و هزاران نقد دیگر که مخاطبین و کارشناسان به این پل ارتباطی ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 1 ساعت و 19 دقیقه پیش
بازدید سرزده فرماندار جدید ابوموسی از بیمارستان پارس

بازدید سرزده فرماندار جدید ابوموسی از بیمارستان پارس به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از هرمزگان، مهندس رضا پور بابایی در حاشیه این بازدید، گفت: این بیمارستان دارای 32 تخت فعال است که دارای بخش های اورژانس، جراحی، اتاق های عمل، داروخانه و پزشک متخصص زنان و زایمان، پزشک عمومی، به صورت شبانه روزی در حال خدمت به مرد شریف شهرستان ابوموسی هستند.
پوربابایی بر خدمات رسانی مطلوب به شهروندان و عزیزان این جزیره و بر توسعه ی پزشکان متخصص تاکید کرد.
گفتنی است در این بازدید مهندس سراجی معاون فرماندار، بی نیاز بخشدار شهرستان، فرماندار را همراهی کردند.
پایان پیام/ 88 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 1 ساعت و 28 دقیقه پیش
بهترین راه فرزندپروری که از آن بی خبر هستیم/ راهکار های عملی برای تربیت فرزندان که پدران نیاز دارند

بهترین راه فرزندپروری که از آن بی خبر هستیم/ راهکار های عملی برای تربیت فرزندان که پدران نیاز دارند به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ زن به شوهری نیاز دارد که بتواند به او افتخار کند و باعث رشد اخلاقی، تربیتی و تحصیلی فرزندش شود؛ اگر شوهری بی توجه باشد زن تلاش می کند با خرید کتاب های فرزندپروری یا مشاور او را در فرزندپروری همراه خود کند اما عموما شکست می خورند و از همسرشان ناامید می شوند پس برای جبران نیاز الگوی مردانه کنار فرزندان از پدر بزرگ، معلم یا مرد دیگری کمک می گیرند.
اگر تربیت را با خشم پیوند بزنید بعد احساس گناه، شما را وادار به دلجویی یا تغییر رفتار نسبت به فرزندتان می کند چراکه شما نتوانستید تربیت کننده خوبی باشید پس خشمتان را ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 1 ساعت و 29 دقیقه پیش
دانشگاه پکن؛ صاحب بزرگ ترین کتابخانه آسیا

دانشگاه پکن؛ صاحب بزرگ ترین کتابخانه آسیا به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، دانشگاه پکن که به صورت مخفف (PKU) نامیده می شود، یک دانشگاه تحقیقاتی بزرگ است که در پکن قرار دارد.
این دانشگاه نخستین دانشگاه مدرن ملی در چین است که به عنوان دانشگاه امپریال شهر پکن در سال 1898 تأسیس شد.
دانشگاه پکن در سال1920 ، به یک مرکز فکری مترقی تبدیل شده بود.
همچنین، این دانشگاه از نظر دارا بودن کلیه مقاطع تحصیلی و دوره ها و نیز تعدد و تنوع رشته های تحصیلی در کشور چین در جایگاه برتری قرار دارد.
در طول تاریخ این دانشگاه بسیاری از متفکران مدرن چینی همانند مائوتسه توتک ، دوشون ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 1 ساعت و 29 دقیقه پیش
5 شهر خوزستان صاحب تصفیه خانه مدرن فاضلاب می شوند

5 شهر خوزستان صاحب تصفیه خانه مدرن فاضلاب می شوند آفتاب نیوز :
صادق حقیقی پور در گفتگو با مهر با اشاره به اجرای تصفیه خانه های فاضلاب از محل فاینانس در شهرهای ایذه، اندیمشک، شوش، بهبهان و بستان اظهار کرد: این طرح توسط یک شرکت بین المللی ایرانی و با جذب سرمایه گذار چینی اجرایی می شود.
وی افزود: افق طرح های فاینانس فاضلاب مدرن در این پنج شهر خوزستان تا افق طرح 1425 پیش بینی شده است.
حقیقی پور عنوان کرد: این تصفیه خانه ها از جدید ترین نوع تصفیه فاضلاب هستند که نقش مهمی برای ارتقای شاخص های بهداشتی و زیست محیطی در این پنج شهر خواهد داشت. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اجتماعی انتشار : 1 ساعت و 38 دقیقه پیش
معاون قوه قضائیه: خشونت نسبت به زنان در ایران وجود دارد/ مجازات حبس اشتباه است

معاون قوه قضائیه: خشونت نسبت به زنان در ایران وجود دارد/ مجازات حبس اشتباه است پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
معاون فرهنگی قوه قضائیه گفت: مجازات حبس یا زندان برای مجرمین حتی با جرم های کوچک، اشتباهی است که در کشور مرسوم شده است.
به گزارش ایرنا حجت الاسلام هادی صادقی عصر یکشنبه در ششمین نشست دفاتر حمایت از حقوق زنان و خانواده دادگستری های کشور در مشهد افزود: در فرهنگ امروز غربی، مجازات های بدنی را غیرانسانی می دانند لذا حقوق دانان ایرانی نیز آن را پذیرفته و اصل مجازات را بر زندان گذاشته اند.
وی اظهار داشت: زمانی که یک فرد زندانی می شود، علاوه بر مجازات حبس ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اجتماعی انتشار : 1 ساعت و 59 دقیقه پیش
اجرای طرح های کاهش معضلات معیشتی در خانواده ارتش

اجرای طرح های کاهش معضلات معیشتی در خانواده ارتش به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه امیر اردشیر قائمی امروز یکشنبه در مراسم تجلیل از کارکنان و ایثارگران یگان های نزاجا مستقر در کرمانشاه اظهار داشت: آنچه امروز در بطن خانواده های ارتش خودنمایی می کند صفا و صمیمیت است.
معاون هماهنگ کننده قرارگاه عملیاتی منطقه غرب ارتش بیان کرد: بنا به دستور فرماندهی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران و با هدف تحت پوشش قرار دادن مسائل معیشتی طرح امام علی(ع) با 25 عنوان آغاز به کار کرده است.
وی طرح اکرام خانواده کارکنان و فرزندان ارتش را یکی از این طرح ها عنوان کرد و بیان داشت: این طرح در دستور کار قرار گرفته است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 2 ساعت و 18 دقیقه پیش
معاون قوه قضائیه: خشونت نسبت به زنان در ایران وجود دارد/ مجازات حبس اشتباه است

معاون قوه قضائیه: خشونت نسبت به زنان در ایران وجود دارد/ مجازات حبس اشتباه است معاون فرهنگی قوه قضائیه گفت: مجازات حبس یا زندان برای مجرمین حتی با جرم های کوچک، اشتباهی است که در کشور مرسوم شده است.
به گزارش ایرنا حجت الاسلام هادی صادقی عصر یکشنبه در ششمین نشست دفاتر حمایت از حقوق زنان و خانواده دادگستری های کشور در مشهد افزود: در فرهنگ امروز غربی، مجازات های بدنی را غیرانسانی می دانند لذا حقوق دانان ایرانی نیز آن را پذیرفته و اصل مجازات را بر زندان گذاشته اند.
وی اظهار داشت: زمانی که یک فرد زندانی می شود، علاوه بر مجازات حبس، مجازات های دیگری نیز به وی و اطرافیانش تحمیل می گردد به طوری که خانواده آن فرد نیز در کنار وی مجازات می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 2 ساعت و 29 دقیقه پیش
مجازات حبس اشتباه است

مجازات حبس اشتباه است به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، حجت الاسلام هادی صادقی در ششمین نشست دفاتر حمایت از حقوق زنان و خانواده دادگستری های کشور در مشهد افزود: در فرهنگ امروز غربی، مجازات های بدنی را غیرانسانی می دانند لذا حقوق دانان ایرانی نیز آن را پذیرفته و اصل مجازات را بر زندان گذاشته اند.
وی اظهار داشت: زمانی که یک فرد زندانی می شود، علاوه بر مجازات حبس، مجازات های دیگری نیز به وی و اطرافیانش تحمیل می گردد به طوری که خانواده آن فرد نیز در کنار وی مجازات می شود.
معاون قوه قضائیه گفت: علاوه بر آن دولت نیز مکلف به تامین هزینه های فرد زندانی می گردد و زندانی از فعالیت اجتماعی محروم می شود و در واقع جامعه ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اجتماعی انتشار : 2 ساعت و 29 دقیقه پیش
پیشنهاد ساعت کاری جدید تهران به دولت

پیشنهاد ساعت کاری جدید تهران به دولت محمد حسین مقیمی پس از برگزاری سومین جلسه شورای ترافیک استان تهران افزود: در کلانشهر تهران نیاز است که یک تقسیم بندی کاری بین شهروندان در مراجعه به محل کار، تحصیل و کسب خود انجام شود که در این طرح می توانیم ساعت کاری ادارات را از ساعت 7، دانش آموزان و دانشجویان از ساعت 8 و بازاریان و کسبه را از ساعت 9 تعیین کنیم.
وی گفت: با اجرای طرح ساعت کاری ادارات از 6.30 دقیقه تا 14 بعدازظهر متوسط روزانه تا 400 مگاوات برق صرفه جویی شد و همچنین میزان ترافیک در خیابان های شهر کاهش یافت.
مقیمی با بیان اینکه استان تهران با کمبود آب مواجه است ادامه داد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اجتماعی انتشار : 2 ساعت و 38 دقیقه پیش
آزادگان، شهداء و ایثارگران برای ایران عزت آفریدند

آزادگان، شهداء و ایثارگران برای ایران عزت آفریدند به گزارش ایرنا، اقبال عباسی شامگاه یکشنبه در آئین تجلیل از آزادگان شاغل و بازنشسته استانداری چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: استکبار جهانی تلاش زیادی برای ضعیف کردن پایه های نظام جمهوری اسلامی انجام داد، از این رو جنگ هشت ساله را بر ایران تحمیل کرد تا به اهداف شوم خود که نابودی نظام و ناامیدی مردم بود، دست یابد که موفق نشد.
وی یادآور شد: تشکیل داعش، حادثه برج های دوقلو سازمان ملل، اعمال هفت قطعنامه ظالمانه علیه ایران و دسیسه های فراوان دیگر از سوی استکبار جهانی برای براندازی نظام جمهوری اسلامی صورت گرفته است که راه به جایی نبرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 2 ساعت و 39 دقیقه پیش
شرکت آب خوزستان: 5 شهر خوزستان صاحب تصفیه خانه مدرن فاضلاب می شوند

شرکت آب خوزستان: 5 شهر خوزستان صاحب تصفیه خانه مدرن فاضلاب می شوند مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان از موافقتنامه طرح های فاینانس احداث تصفیه خانه های مدرن فاضلاب در پنج شهر دیگر خوزستان خبر داد.
صادق حقیقی پور در گفتگو با مهر با اشاره به اجرای تصفیه خانه های فاضلاب از محل فاینانس در شهرهای ایذه، اندیمشک، شوش، بهبهان و بستان اظهار کرد: این طرح توسط یک شرکت بین المللی ایرانی و با جذب سرمایه گذار چینی اجرایی می شود.
وی افزود: افق طرح های فاینانس فاضلاب مدرن در این پنج شهر خوزستان تا افق طرح 1425 پیش بینی شده است.
حقیقی پور عنوان کرد: این تصفیه خانه ها از جدید ترین نوع تصفیه فاضلاب هستند که نقش مهمی برای ارتقای شاخص های بهداشتی و زیست محیطی ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 2 ساعت و 49 دقیقه پیش
پیشنهاد ساعت کاری جدید تهران برای اول مهر

پیشنهاد ساعت کاری جدید تهران برای اول مهر به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، محمدحسین مقیمی پس از برگزاری سومین جلسه شورای ترافیک استان تهران افزود: در کلانشهر تهران نیاز است که یک تقسیم بندی کاری بین شهروندان در مراجعه به محل کار، تحصیل و کسب خود انجام شود که در این طرح می توانیم ساعت کاری ادارات را از ساعت 7، دانش آموزان و دانشجویان از ساعت 8 و بازاریان و کسبه را از ساعت 9 تعیین کنیم.
وی گفت: با اجرای طرح ساعت کاری ادارات از 6.30 دقیقه تا 14 بعدازظهر متوسط روزانه تا 400 مگاوات برق صرفه جویی شد و همچنین میزان ترافیک در خیابان های شهر کاهش یافت. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 3 ساعت و 9 دقیقه پیش
لایروبی اسکله بندر محمدعامری

لایروبی اسکله بندر محمدعامری به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر ، سید کمال الدین شهریاری گفت: لایروبی اسکله بندر محمد عامری به عنوان یکی از مهمترین بنادر استان بوشهر، همواره مورد مطالبه به حق مردم نوار ساحلی و استان بوده است.
شهریاری گفت: اسکله 7.5 هکتاری این بندر فقط 2 متر عمق داشته و این موضوع تردد و پهلوگیری شناور های تجاری و صیادی را دچار مشکل میکرد و بر این اساس پیگیری های متعددی برای تحقق این خواسته مردم در دستور کار قرار گرفت.
وی با اشاره به اینکه با پیگیری های انجام شده و از سال 95 برای واگذاری این عملیات چند بار مناقصه برگزار شده بود ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 3 ساعت و 38 دقیقه پیش
مدارس و مساجد استان زنجان برای حضور معلولان مناسب سازی شوند

مدارس و مساجد استان زنجان برای حضور معلولان مناسب سازی شوند به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان و به نقل از روابط عمومی بهزیستی زنجان؛ محمد محمدی در دومین جلسه مناسب سازی اماکن و معابر شهری؛ اظهار کرد: مناسب سازی مقوله ای است که در مرحله اول نیازمند تغییر نگاه عموم در جامعه است و معلولان به عنوان شهروندان درجه یک باید در جامعه حضور داشته باشند.
وی با اشاره به اینکه مناسب سازی فرایندی هزینه دار و تدریجی است؛ افزود: مناسب سازی و ایجاد محیط های بدون مانع و تسهیل دسترسی برای سالمندان و معلولان می تواند فرصت های برابر ایجاد کند و امکان حضور در جامعه برای بهره مندی از امکانات را تسهیل کند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 3 ساعت و 48 دقیقه پیش
خرید سربازی تا چه زمانی اعتبار دارد؟

خرید سربازی تا چه زمانی اعتبار دارد؟ به گزارش ایسنا، سردار بهرام نوروزی با بیان اینکه در سال جاری حدود 20 هزار نفر از واجدین شرایط درخواست خود را ثبت کرده اند،افزود: مشمولانی که تا پایان سال 97 بیش از 8 سال غیبت دارند، می توانند از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+10) برای بهره مندی از این امتیاز اقدام کنند.
براساس گزارش سایت پلیس، رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا خاطرنشان کرد: متقاضیان در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می توانند از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان به نشانی www.vazifeh.police.ir،سامانه تلفن گویا به شماره096480 و یا سامانه به شماره 110206010 از آخرین اخبار مربوط به قانون جریمه مشمولان غایب مطلع شوند. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 3 ساعت و 49 دقیقه پیش
ساعت کاری جدید تهران برای اول مهر به دولت پیشنهاد می شود

ساعت کاری جدید تهران برای اول مهر به دولت پیشنهاد می شود پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
محمد حسین مقیمی پس از برگزاری سومین جلسه شورای ترافیک استان تهران افزود: در کلانشهر تهران نیاز است که یک تقسیم بندی کاری بین شهروندان در مراجعه به محل کار، تحصیل و کسب خود انجام شود که در این طرح می توانیم ساعت کاری ادارات را از ساعت 7، دانش آموزان و دانشجویان از ساعت 8 و بازاریان و کسبه را از ساعت 9 تعیین کنیم.
وی گفت: با اجرای طرح ساعت کاری ادارات از 6.30 دقیقه تا 14 بعدازظهر متوسط روزانه تا 400 مگاوات برق صرفه جویی شد و همچنین میزان ترافیک در خیابان های شهر کاهش یافت. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اجتماعی انتشار : 3 ساعت و 49 دقیقه پیش
رییس سازمان پزشکی قانونی: مراجعه برای تغییر جنسیت زیاد است/دفن 8 مجهول الهویه در سال 96 / افزایش قیمت دلار، تامین مواد آزمایشگاهی را با مشکل مواجه می کند

رییس سازمان پزشکی قانونی: مراجعه برای تغییر جنسیت زیاد است/دفن 8 مجهول الهویه در سال 96 / افزایش قیمت دلار، تامین مواد آزمایشگاهی را با مشکل مواجه می کند پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
احمد شجاعی، جراح چشم و رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور است. او در گفت وگویی با ایلنا درباره کمبود پزشک، بانک اطلاعات هویت ژنتیک ایرانیان و حاشیه های مربوط به اهدای جسد می گوید و نسبت به بروز احتمالی مشکل در تامین مواد آزمایشگاهی مورد نیاز بدلیل افزایش قیمت دلار هشدار می دهد، به گفته او تجهیزات و کیت های آزمایشگاهی مورد استفاده در پزشکی قانونی از خارج از کشور وارد می شود و بی شک افزایش قیمت دلار ممکن است؛ مشکلاتی را برای این سازمان در تامین تجهیزات و رسیدگی به پرونده های قضایی ایجاد کند.متن این گفت وگو را در زیر می خوانید: ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اجتماعی انتشار : 3 ساعت و 59 دقیقه پیش
شبکه گازرسانی تهران چقدر در مقابل زلزله مقاوم است؟

شبکه گازرسانی تهران چقدر در مقابل زلزله مقاوم است؟ به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، حمیدرضا عراقی با بیان اینکه برای جلوگیری از تبعات احتمالی بعد از وقوع زلزله در تهران تمهیدات لازم در شبکه گازرسانی دیده شده است، اظهار کرد: سال های گذشته با ژاپن مذاکره کردیم و تیمی از این کشور به تهران آمد که اقداماتی که باید در زمینه مقاوم سازی شبکه های گازرسانی در تهران انجام می شد را مطرح کردند.
وی افزود:مذاکرات در حال ادامه بود و قرار بود تیم ژاپنی مجددا برای بازدید از اقداماتی که انجام شده است به تهران سفر و اگر توصیه جدیدی دارد ارائه کند. کار درحال نهایی شدن بود که ترامپ از برجام خارج شد و ژاپن هم اعلام کرد فعلا حضور پیدا نمی کند. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 4 ساعت و 8 دقیقه پیش
3 میلیارد ریال کالای قاچاق در مازندران کشف شد

3 میلیارد ریال کالای قاچاق در مازندران کشف شد به گزارش خبرگزاری مهر ، سرهنگ حسن مفخمی شهرستانی اظهار داشت: در راستای مقابله جدی با قاچاق کالا و ارز با هماهنگی قضائی مقادیر زیادی کالای قاچاق فاقد هر گونه ضوابط فنی، ایمنی و بهداشتی در اجرای قانون معدوم شد.
وی تصریح کرد: این کالاها شامل انواع کالای دخانی، لوازم آرایشی و بهداشتی، مواد غذایی و نوشیدنی، قرض و داروهای غیر مجاز و مواد خوارکی بوده که ارزش ریالی کالاهای قاچاق معدوم شده به ارزش 3 میلیارد و 351 میلیون ریال بوده است.
جانشین فرمانده انتظامی استان با بیان اینکه این طرح پس از طی مراحل قانونی و اخذ مجوزهای قضائی همزمان به صورت سراسری اجرایی شد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 4 ساعت و 9 دقیقه پیش
اظهارات رئیس جدید دانشگاه آزاد

اظهارات رئیس جدید دانشگاه آزاد آفتاب نیوز :
محمدمهدی طهرانچی پس از پایان جلسه معارفه سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر برنامه این دانشگاه درخصوص تغییر معاونان و روسا، اظهار کرد: این تغییراتی که تاکنون اتفاق افتاده، روشی بوده و در سطح معاونان نبوده است. معاونان همه عزیزانی هستند که به بهترین وجه انتخاب شدند و همه آنها کارشان را مانند گذشته با قدرت ادامه خواهند داد.
وی افزود: در خصوص استان ها نیز اگر هماهنگی با برنامه ها وجود داشته باشد، حتما کارشان را ادامه می دهند. اگر در اجرای برنامه هایی که بسیار جدی است، نقصانی وجود داشته باشد، تغییرات لازم صورت می گیرد ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اجتماعی انتشار : 4 ساعت و 9 دقیقه پیش
ایجاد اشتغال برای زندانیان آزاد شده جرائم غیرعمد در اردبیل

ایجاد اشتغال برای زندانیان آزاد شده جرائم غیرعمد در اردبیل به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل ، ناصر عتباتی شامگاه امروز در مجمع عمومی سالانه انجمن حمایت از زندانیان در اردبیل اظهار داشت: از اولویت های اساسی ما ایجاد اشتغال برای زندانیان آزاده شده جرائم غیرعمد در استان است که در این زمینه اقدامات خوبی انجام یافته است.
وی از برنامه ریزی برای راه اندازی واحد اشتغال زایی در زمینی که اختصاص داده شده خبر داد و افزود: این پروژه بسیار مهم بوده که نقش اساسی در اشتغال زندانیان آزاد شده جرائم غیرعمد در استان داشته باشد.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل از برنامه ریزی برای اشتغال زندانیان آزاده شده در نانوایی ها و برخی مراکز خدماتی در شهرک ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 4 ساعت و 19 دقیقه پیش
آماری نگران کننده از افزایش دانش آموزان مهاجر در شهر یاسوج/ دعوای بی مورد دانشگاه علوم پزشکی و آبفا موجب وقت کشی شد

آماری نگران کننده از افزایش دانش آموزان مهاجر در شهر یاسوج/ دعوای بی مورد دانشگاه علوم پزشکی و آبفا موجب وقت کشی شد به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج آن چه که امروزه بیش از همیشه در مورد شهر یاسوج شنیده می شود مربوط به بحرانی از سو و تنشی از سوی دیگر است.
این روزها از تنش آبی در شهر یاسوج زیاد شنیده می شود شهری که از وسط آن رودخانه ای دایمی عبور می کند اما کام بسیاری از مردم در ساعت هایی از شبانه روز تشنه است.
شهری که یک سوم روان آب های کشور از آن جاری است امروزه دچار تنش آبی شده و مردم را به زحمت و مشقت وا داشته است.
تنش آبی در شهر یاسوج به گونه ای شده که مردم در برخی از نقاط شهر خانه و زندگی را برای مدت چند روزی هم که شده رها کرده و به سایر نقاط کشور و استان پناه برده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 4 ساعت و 48 دقیقه پیش
دوره آموزشی مهارت های تربیت بدنی دوره اول ابتدایی در بستک

دوره آموزشی مهارت های تربیت بدنی دوره اول ابتدایی در بستک به گزارش خبرگزاری فارس از بستک، ظهر امروز محمدنور محمودی در نشست با خبرنگاران با اشاره به اهمیت ورزش در سنین ابتدایی، گفت: توسعه فرهنگ ورزش و سلامتی بین دانش آموزان موجب افزایش کیفیت یادگیری و نشاط بین فرزندان این مرز و بوم می شود.
وی با بیان اینکه ترویج فرهنگ ورزش بین دانش آموزان و ایجاد زمینه آموزش تلفیقی محتوایی با سایر دروس زمینه رشد و شکوفایی دانش آموزان را فراهم می آورد، اضافه کرد: به همین منظور و با همت حوزه تربیت بدنی و سلامت این مدیریت، دوره آموزشی مهارت های عمومی درس تربیت بدنی آموزگاران پایه دوره اول ابتدایی ویژه خواهران این منطقه در دو بخش نظری و عملی با حضور 76 نفر از این ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 4 ساعت و 58 دقیقه پیش
استاندار فارس از روند معرفی مدیر کل آموزش و پرورش گلایه کرد

استاندار فارس از روند معرفی مدیر کل آموزش و پرورش گلایه کرد به گزارش ایرنا، اسماعیل تبادار، عصر یکشنبه در نشست خبری با خبرنگاران در شیراز افزود: این موضوع را به وزیر آموزش و پرورش نیز انتقال دادیم و اعلام کردیم که حکم سرپرستی صادر نشود و هر فردی را که مد نظر دارند به عنوان مدیر کل انتخاب کنند که متاسفانه به رغم این تقاضا حکم سرپرستی صادر شد.
او بیان کرد: بعد از تقاضاهای شفاهی و کتبی شنیده می شود که هر روز فردی را برای قبول این مسئولیت فرا می خوانند و مصاحبه می کنند اما هیچ نتیجه ای حاصل نمی شود.
تبادار افزود: در نامه دوم با گلایه بیشتر از وزیر خواستیم که تکلیف مدیر کل آموزش و پرورش فارس را هرچه سریعتر مشخص کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 5 ساعت و 18 دقیقه پیش
جوابیه آموزش و پرورش استان یزد در خصوص سرانه فضای آموزشی+فیلم

جوابیه آموزش و پرورش استان یزد در خصوص سرانه فضای آموزشی+فیلم به گزارش خبرگزاری صداوسیما، مهمترین عناوین ویژه های خبری یکشنبه 28 مرداد
جوابیه آموزش و پرورش استان یزد به مطلب منتشره در تابناک یزد تحریم ها نباید بهانه ای برای فشار به کارگران باشه تاکید نماینده تفت و میبد به حیاتی بودن شیرکوه برای استان یزد کمترین میزان خودکشی را در کشور داشته
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
ویژه های خبری ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 5 ساعت و 28 دقیقه پیش
ساعت کاری جدید پایتخت برای اول مهر به دولت پیشنهاد می شود

ساعت کاری جدید پایتخت برای اول مهر به دولت پیشنهاد می شود به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، محمد حسین مقیمی پس از برگزاری سومین جلسه شورای ترافیک استان تهران افزود: در کلانشهر تهران نیاز است که یک تقسیم بندی کاری بین شهروندان در مراجعه به محل کار، تحصیل و کسب خود انجام شود که در این طرح می توانیم ساعت کاری ادارات را از ساعت 7، دانش آموزان و دانشجویان از ساعت 8 و بازاریان و کسبه را از ساعت 9 تعیین کنیم.
وی گفت: با اجرای طرح ساعت کاری ادارات از 6.30 دقیقه تا 14 بعدازظهر متوسط روزانه تا 400 مگاوات برق صرفه جویی شد و همچنین میزان ترافیک در خیابان های شهر کاهش یافت. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اجتماعی انتشار : 5 ساعت و 38 دقیقه پیش
تقدیر از 68 شهروند برگزیده در همدان/ خانواده دکتر فرشچیان، شهروندان افتخاری

تقدیر از 68 شهروند برگزیده در همدان/ خانواده دکتر فرشچیان، شهروندان افتخاری به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، حمید بادامی نجات عصر امروز در نشست خبری جشنواره شهروندان برگزیده همدان، با اشاره به آغاز کار جشنواره از بهمن ماه سال گذشته، اظهار کرد: شروع ثبت نام ها از هفته اول بهمن ماه تا پایان اسفندماه صورت گرفت.
وی تعداد ثبت نامی ها را یک هزار نفر دانست و گفت: ثبت نام ها به صورت خوداظهاری، معرفی سایر افراد و یا ارگان ها بوده است؛ پرونده ها تا 31 فروردین ماه در دبیرخانه تکمیل شد.
رئیس جشنواره شهروندان برگزیده همدان بیان کرد: پرونده ها پس از تکمیل مورد بررسی قرار گرفت و سرانجام به 180 پرونده قابل بررسی رسید ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 5 ساعت و 39 دقیقه پیش
برگزاری جلسه ساماندهی ثبت نام مراکز پیش دبستانی اندیمشک

برگزاری جلسه ساماندهی ثبت نام مراکز پیش دبستانی اندیمشک به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز ، محمد قلاوندی مدیر آموزش و پرورش اندیمشک گفت: با توجه به اولویت های 20 گانه توسعه و مدیریت آموزش و پرورش خوزستان ،یکی از مهم ترین اولویت ها توسعه ی کمی و کیفی پیش دبستانی است پس باید بیشترین برنامه ریزی و زیرسازی در این اولویت قرار گیرد.
وی افزود: مشکلات و نارسایی هایی که در ثبت نام و سازماندهی نوآموزان مراکز پیش دبستانی در سال گذشته باید برای رفع کامل آن ها تلاش جدی صورت گیرد و با رفع موانع ثبت نام نوآموزان بدون هیچ مشکلی صورت گیرد.
انتهای پیام/م
تشکیل جلسه ثبت نام نوآموزان ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 6 ساعت و 8 دقیقه پیش
اینفوگرافی: میزان تلفات حوادث ترافیکی در ایران و جهان

اینفوگرافی: میزان تلفات حوادث ترافیکی در ایران و جهان خبرگزاری ایسنا: هر ساله حوادث ترافیکی جان خیلی از انسان ها را در جهان می گیرد که این عدد در جهان، سالانه یک میلیون و 250 هزار نفر است.
در سال 2004 حوادث ترافیکی نهمین علت مرگ و میر در دنیا اعلام شد اما تا سال 2030 این حوادث به پنجمین علت مرگ و میر تبدیل می شوند. ایران از نظر تلفات جاده ای، در خاورمیانه دوم و در جهان، هشتم است. ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اجتماعی انتشار : 6 ساعت و 9 دقیقه پیش
از شهادت من نگران نباشید

از شهادت من نگران نباشید آفتاب نیوز :
سال 1352 برای اولین بار پا به مکان تعلیم و تربیت یعنی دبستان نهاد و پس از پایان تحصیلات ابتدایی همزمان با پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی تحصیلات خود را تا سوم راهنمایی با موفقیت پشت سر گذاشت.
با شروع جنگ تحمیلی و ایجاد عشق سلحشوری در نوجوانان به همراه همرزم خویش شهید حسینعلی احمدی کلاس درس را رها و قلم را بر زمین گذاشته و اسلحه بر دست گرفت و سرانجام بیست و چهارم فروردین ماه سال 1362 به فیض شهادت نائل شد.
در وصیت نامه این شهید بزرگوار آمده است: ای برادر عزیزم که هم اکنون در خدمت سربازی هستی بر خدمت پا برجا و پایدار باش و مگذار منافقان دست به توطئه بزنند و در شهادت ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اجتماعی انتشار : 6 ساعت و 19 دقیقه پیش
ساعت کاری جدید پایتخت برای اول مهر به دولت پیشنهاد می شود

ساعت کاری جدید پایتخت برای اول مهر به دولت پیشنهاد می شود محمد حسین مقیمی عصر یکشنبه پس از برگزاری سومین جلسه شورای ترافیک استان تهران در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در کلانشهر تهران نیاز است که یک تقسیم بندی کاری بین شهروندان در مراجعه به محل کار، تحصیل و کسب خود انجام شود که در این طرح می توانیم ساعت کاری ادارات را از ساعت 7 ، دانش آموزان و دانشجویان از ساعت 8 و بازاریان و کسبه را از ساعت 9 تعیین کنیم.
وی گفت: با اجرای طرح ساعت کاری ادارات از 6 و 30 دقیقه تا 14 بعدازظهر متوسط روزانه تا 400 مگاوات برق صرفه جویی شد و همچنین میزان ترافیک در خیابان های شهر کاهش یافت. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 6 ساعت و 19 دقیقه پیش
رفع مشکل مسافران جنوب تهران در پایانه جوانمرد قصاب

رفع مشکل مسافران جنوب تهران در پایانه جوانمرد قصاب به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، جمالی پور، فرماندار ورامین در جلسه شورای ترافیک استان تهران با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در راستای حمل و نقل مسافران در این منطقه گفت: برای رفع مشکلات مسافربری استقرار خودروهای مسافربری شهرستان ورامین در پایانه جوانمرد قصاب تصمیم گیری شده است و با قول مساعد شهرداری این پایانه به سرعت تکمیل می شود.
وی با بیان اینکه در برخی از ایستگاه های هواشناسی جنوب تهران شاخص آلایندگی تا مرز هشدار را نشان می دهد تصریح کرد:خودروهای با عمر و آلایندگی بالا باید برای جلوگیری از بروز مشکلات آلایندگی ساماندهی شوند و انتظار این است که جانمایی مناسبی برای ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 6 ساعت و 28 دقیقه پیش
اینفوگرافی / میزان تلفات حوادث ترافیکی در ایران و جهان

اینفوگرافی / میزان تلفات حوادث ترافیکی در ایران و جهان گرافیک: پدرام آقائی ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 6 ساعت و 29 دقیقه پیش
اردوی جهادی دانش آموزان بوانات

اردوی جهادی دانش آموزان بوانات به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز فارس، مسئول گروه جهادی یاوران ولایت شهرستان بوانات گفت:20 دانش آموز بسیجی حوزه شهدا بوانات با حضور در روستای سیمکان تابستان می گذرانند.
مصطفی عسکری افزود:این دانش آموزان در مدت 7 روز حضورشان در این روستا کار ساخت منزل مسکونی یکی از اهالی را از مرحله شروع، پی چینی و سقف را به عهده دارند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 6 ساعت و 39 دقیقه پیش
دانش آموزان لرستانی 6 رتبه برتر جشنواره خوارزمی را کسب کردند

دانش آموزان لرستانی 6 رتبه برتر جشنواره خوارزمی را کسب کردند به گزارش روز یکشنبه اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش لرستان، نصرالله بازگیران افزود: دانش آموزان لرستانی شرکت کننده در این جشنواره بزرگ علمی، موفق به کسب رتبه های متعدد در 6محور شدند.
وی اظهار داشت: در محور آزمایشگاه مریم کاظمی و یکتا ملکشاهی، در محور ادبیات کوثر امیریانی، در محور زبان انگلیسی ستایش بیرانوند، مهرآفرین مرادی و نسا حیدری، در محور پژوهش محمد مهدی عبدی بسطامی و محمد حسین ابوالفتحی و در محور دست سازه امیر مسعودی و محمد نجفی موفق به کسب عناوین برتر جشنواره شدند.
ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 6 ساعت و 58 دقیقه پیش
همایش دست اندرکاران سلامت اربعین

همایش دست اندرکاران سلامت اربعین به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز همدان ، سمینار یک روزه دست اندرکاران نظام سلامت دانشگاه علوم پزشکی با حضور کارکنان دانشگاه علوم پزشکی با محوریت چالش ها و فرصت ها،بهداشت محیط، مراقبت از بیماری ها و فوریت های پیش بیمارستانی برگزار شد .
کارشناس بهداشت و محیط در این همایش گفت : مشکلات جدی در نگه داری مواد غذایی ،عدم دسترسی به آب سالم ، پخت و توزیع غذا و بهداشت فردی که مداخله افراد متفرقه در این ایام بین موکب های صلواتی است باید مدیریت و آموزش های لازم به آنان داده شود.
آقای نوروزی همچنین از صدور کارت های بهداشتی برای آشپزان موکب های حسینی خبرداد. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 6 ساعت و 58 دقیقه پیش
کارگاه آموزشی دانش آموزان فسا+ فیلم

کارگاه آموزشی دانش آموزان فسا+ فیلم به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز فارس، مدیر مسئول برگزاری این کارگاه ها گفت: به شرکت کنندگان ساخت وسایل جالب و کاربردی از مواد ساده و دورریز با موضوع حفاظت از محیط زیست آموزش داده می شود .
امیرزاده افزود: 130 نفر در این کارگاه سه روز شرکت کردند و دست سازه های خود با کاغذ و مواد دور ریز را برای دیدن دانش آموزان مدرسه به نمایش گذاشتند.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 7 ساعت و 8 دقیقه پیش
البرز در جشنواره نوجوان خوارزمی حائز 6 رتبه برتر کشوری شد

البرز در جشنواره نوجوان خوارزمی حائز 6 رتبه برتر کشوری شد مهریار کرمی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این جشنواره با هدف ارتقای دانش، مهارت و نگرش دانش آموزان در زمینه پژوهش و شیوه کشف و حل خلاقانه مسائل، فرصت آفرینی برای رشد و شکوفایی استعدادها و خلاقیت های دانش آموزان براساس شیوه نامه وزارتخانه ای در کشور برگزار می شود.
وی با بیان اینکه مرحله استانی این جشنواره در پژوهش سرای دانش آموزی ملاصدرا کرج برگزار شد، تصریح کرد: در چهارمین جشنواره نوجوان خوارزمی البرز 22 هزار و 5 دانش آموز از مدارس دوره اول متوسطه شرکت کردند که آثار 392 نفر در مرحله استانی منتخب شناخته شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 7 ساعت و 19 دقیقه پیش
کارگاه زیست فناوری و بررسی مخاطرات زیست محیطی برگزار شد

کارگاه زیست فناوری و بررسی مخاطرات زیست محیطی برگزار شد به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز اطلاعات بیوتکنولوژی ایران، پژوهشکده محیط زیست و توسعه پایدار در راستای پروژه توانمندسازی ایمنی زیستی جمهوری اسلامی ایران، کارگاه آموزشی زیست فناوری نوین، ایمنی زیستی و بررسی ارزیابی مخاطرات احتمالی زیست محیطی را برگزار کرد.
این کارگاه ایمنی زیستی، سومین دوره کارگاه های پروژه توانمندسازی ایمنی زیستی محسوب می شود که با حضور پژوهشگران و کارشناسان حوزه محیط زیست و ایمنی زیستی در سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد.
مروری بر روش بررسی ارزیابی مخاطرات احتمالی زیست محیطی محصولات اصلاح شده ژنتیکی در اتحادیه اروپایی و آمریکا ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 7 ساعت و 28 دقیقه پیش
کمیسیون آموزش مجلس پیشنهاد تاثیر مثبت سوابق تحصیلی در کنکور 98 را داد

کمیسیون آموزش مجلس پیشنهاد تاثیر مثبت سوابق تحصیلی در کنکور 98 را داد سیدحمایت میرزاده در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح دستور کار امروز ( یکشنبه، 28 مردادماه ) کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، گفت: در اولین دستور کار کمیسیون، مصوبه شورای سنجش و پذیرش در مورد تاثیر قطعی 30 درصدی سوابق تحصیلی در کنکور 98 با حضور معاون آموزشی وزیر علوم، رئیس سازمان سنجش و پذیرش و معاون متوسطه وزیر آموزش و پرورش مورد بررسی قرار گرفت.
نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی افزود : از آنجایی که مقرر بود کمیته آموزش عالی کمیسیون آموزش مجلس نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور و اعتراضات انجام شده در این زمینه را بررسی کند ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اجتماعی انتشار : 7 ساعت و 28 دقیقه پیش
پنج هزار بی سواد امسال در مسیر سوادآموزی قرار می گیرند

پنج هزار بی سواد امسال در مسیر سوادآموزی قرار می گیرند سید حمدلله خواهش نیک روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از این تعداد،2 هزارو 655نفر در دوره سواد آموزی، یکهزارو 142 نفر در دوره انتقال و یکهزارو 838 نفر نیز در دوره های آموزشی تحکیم شرکت می کنند.
وی بیان کرد: گسترش فعالیت های آموزشی و پرورشی و کاهش نرخ بی سوادی از جمله شاخصه های مهم توسعه یافتگی برای رشد و بالندگی جامعه است.
خواهش نیک افزود: در حال حاضر یکهزارو 379 آموزشیار در نهضت سوادآموزی این استان کار آموزش به افراد کم سواد و بی سواد را برعهده دارند.
معاون سوادآموزی آموزش و پرورش کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به طرح شناسایی اولیای بی سواد دانش آموزان ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 7 ساعت و 29 دقیقه پیش
معاون وزیر راه در زرند: بیمارستان سینای زرند تا بهمن ماه افتتاح می شود

معاون وزیر راه در زرند: بیمارستان سینای زرند تا بهمن ماه افتتاح می شود به گزارش خبرگزاری تسنیم از زرند ، محمدجعفر علیزاده معاون وزیر و مدیرعامل سازمان مجری ساختمان ها و تأسیسات دولتی و عمومی کشور به همراه بلوردی مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان، خنجری فرماندار زرند و دیگر مسئولان استانی و شهرستانی از روند احداث بیمارستان جدید سینا زرند بازدید کرد.
محمد جعفر علیزاده در حاشیه این بازدید در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در زرند، با بیان اینکه در سال گذشته اعتبارات لازم جهت تکمیل بیمارستان جدید سینا زرند داده نشد، اظهار داشت: خوشبختانه در سال جاری تاکنون 30 درصد از اعتبارات لازم این بیمارستان اختصاص داده شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 7 ساعت و 29 دقیقه پیش
58 واحد مسکن مددجویی در ماکو احداث می شود

58 واحد مسکن مددجویی در ماکو احداث می شود محمد محمدنژاد روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد خانه مددجویی، 30 واحد خانه مددجویی در روستاها و 28 خانه مددجویی در شهرهای این شهرستان ساخته می شود.
وی اضافه کرد: برای هر واحد مسکن مددجویی 400 میلیون ریال تسهیلات بلاعوض به مددجویان پرداخت می شود.
وی، اعتبار هزینه شده برای 58 واحد را 23 میلیارد و 200 میلیون ریال اعلام کرد و ادامه داد: تعداد مساکن مددجویی روستایی و شهری در حال احداث طی سال جاری حدود 3.5 برابر سال گذشته است.
به گزارش ایرنا، کل خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) ماکو یکهزار و 708 خانوار با سه هزار و 273 نفر جمعیت است که نسبت به ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 7 ساعت و 29 دقیقه پیش
استاندار: یک هزار و 323 طرح هفته دولت در فارس افتتاح می شود

استاندار: یک هزار و 323 طرح هفته دولت در فارس افتتاح می شود به گزارش ایرنا اسماعیل تبادار، عصر یکشنبه در نشست خبری با خبرنگاران در شیراز افزود: این طرح ها در حوزه های های آبرسانی شهری و روستایی، احداث راه، امور آموزشی و رفاهی، بهداشت و درمان، امور برق و خطوط انتقال، عمران شهری و روستایی، مسکن شهری و روستایی، امور ورزشی و طرح های تولیدی و اشتغالزایی صنعتی در بخش خصوصی است.
او اظهار داشت: همچنین در هفته دولت امسال، سفرهای شهرستانی با محوریت حضور در جمع مردم با همراهی معاونان و مدیران این استان و همچنین فرمانداران شهرستان ها در دستور کار داریم.
استاندار فارس بیان کرد: امیدواریم که این دیدارهای مردمی به بررسی و رفع مشکلات مردم منتهی شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 7 ساعت و 38 دقیقه پیش
از ساخت دریاچه مصنوعی در تبریز تا سرانجام حکم پزشک کیارستمی

از ساخت دریاچه مصنوعی در تبریز تا سرانجام حکم پزشک کیارستمی به گزارش ایسنا ، امروز یکشنبه 28 مردادماه و تا لحظه مخابره این گزارش، حدود 60 محتوای خبری از تحریریه اجتماعی ایسنا منتشر شده است که در ادامه برخی از مهم ترین آنها را می خوانید:
مسعود باقرزاده کریمی - مدیر دفتر اکوسیستم های تالابی کشور ساخت دریاچه مصنوعی تبریز را ناقض سیاست دولت در احیای دریاچه ارومیه خواند و گفت: رودخانه آجی چای چند شاخه دارد که بعد از پیوستن به یکدیگر به دریاچه ارومیه می ریزد. یک شاخه از این رودخانه از شهر تبریز عبور می کند که به مهرانه رود معروف است. دریاچه مصنوعی تبریز روی آن ساخته شده است که این شاخه بعد از عبور از تبریز و بعد از الحاق به آجی چای به دریاچه ارومیه ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 7 ساعت و 38 دقیقه پیش
اجرای طرح شاداب سازی مدارس در قالب طرح هجرت سه

اجرای طرح شاداب سازی مدارس در قالب طرح هجرت سه به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز مهاباد، مدیر آموزش و پرورش مهاباد گفت: همه ساله در فصل تابستان با همکاری سپاه و مدیران مدارس آماده سازی ، شاداب سازی و تعمیر مدارس در قالب طرح هجرت سه اجرا می شود.
شاوله با بیان اینکه این کار از یک ماه قبل آغاز شده و تا پایان شهریور ادامه می یابد افزود: در قالب این طرح، دانش آموزان بسیجی در اردوهای جهادی به رنگ آمیزی، تعمیر و شاداب سازی مدارس می پردازند و در کلاس های اعتقادی و درسی هم شرکت می کنند.
معاون هماهنگ کننده سپاه مهاباد هم گفت: در قالب این طرح 12 مدرسه در این شهرستان رنگ آمیزی وشاداب سازی می شود که 6 مدرسه با مشارکت بسیج خواهد بود. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 7 ساعت و 48 دقیقه پیش
تعامل بین بخشی از رموز موفقیت جمعیت هلال احمر است

تعامل بین بخشی از رموز موفقیت جمعیت هلال احمر است به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، ظهر امروز مراسم تکریم و معارفه مدیر عامل جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی با حضور کاظم شریفی معاون آموزش، پژوهش و فناوری و مهدی علی پور خزانه دار کل و ذی حساب جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، تقی کهوریان معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی، سعید کنعانی مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی، حسن محمودی اصل زاده مدیرعامل سابق جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی، سعید رهبر سوره مدیرعامل جدید جمعیت هلال احمر استان، حسین زاده جانشین پلیس راه استان، صادقی جانشین فرمانده لشکر 64 ارومیه ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 7 ساعت و 49 دقیقه پیش
اقدام جهادی متخصص قلب بیمارستان لامرد در مهر

اقدام جهادی متخصص قلب بیمارستان لامرد در مهر به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز فارس، مدیر بیمارستان حضرت ولیعصر (عج) لامرد، گفت: این اردوی جهادی با حضور دکتر مرضیه بلاغی اینالو متخصص قلب بیمارستان لامرد، برگزار شد.
مهدی شمسی افزود: در این اردو که هدف آن پایش سلامت عمومی قشر محروم جامعه بود، 40 نفر از اهالی روستای نورآباد شهرستان مهر، به صورت رایگان ویزیت شدند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 7 ساعت و 59 دقیقه پیش
"ذبح دام عید قربان در معابر عمومی ممنوع است"

"ذبح دام عید قربان در معابر عمومی ممنوع است" پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: برای جلوگیری از انتشار هرگونه بیماری مشترک بین دام و انسان هرگونه ذبح دام در معابر و اماکن عمومی و غیر مجاز که خطراتی را برای شهروندان ایجاد کند، ممنوع است.
'علیرضا رفیعی پور' روز یکشنبه در گفتگو با ایرنا، افزود: برای جلوگیری از شیوع بیماری های مشترک بین دام و انسان و رها شدن آ لودگی ناشی از ذبح دام در محیط عمومی از شهروندان خواست تا ذبح نذورات و قربانی خود را در کف خیابان و محل های نامناسب انجام ندهند.
وی اظهارداشت: سازمان دامپزشکی کشور به عنوان متولی امنیت غذایی ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اجتماعی انتشار : 7 ساعت و 59 دقیقه پیش
آغاز به کار رسمی سامانه پایش ناوگان دانش آموزی

آغاز به کار رسمی سامانه پایش ناوگان دانش آموزی به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، فعالیت سامانه پایش ناوگان دانش آموزی(سپند) با حضور مسؤولان وزارت آموزش و پرورش و وزارت کشور به طور رسمی آغاز شد.
نورعلی عباسپور مدیرکل دفتر انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش در این مراسم با بیان اینکه مدیران مدرسه اجازه ندارند با افراد حقیقی و غیرمجاز برای حمل و نقل دانش آموزان قرارداد ببندند، اظهار کرد: راه اندازی سامانه سپند، اقدام بزرگی است که امسال با همکاری وزارتخانه های کشور و آموزش و پرورش در بحث حمل و نقل دانش آموزی انجام می شود.
وی ادامه داد: ضوابط و مقرراتی برای کسانی که در ناوگان حمل و نقل دانش آموزی فعالیت می کنند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 7 ساعت و 59 دقیقه پیش
آموزش الگوی کشت چغندرقند به کشاورزان مهابادی

آموزش الگوی کشت چغندرقند به کشاورزان مهابادی به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز مهاباد، رئیس اداره ترویج جهاد کشاورزی مهاباد گفت: آموزش و اطلاع رسانی به کشاورزان در زمینه حفظ منابع آبی و ترویج کشت های جایگزین و کم آب بر از اهداف برگزاری این نوع کارگاه هاست.
شمس برهان افزود: این دومین کارگاه آموزشی برای روستاهای مهاباد بود وقرار است تا پایان سال در سه سایت دیگر هم برگزار شود .
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 8 ساعت و 18 دقیقه پیش
وزارت بهداشت در بازنگری کوریکولوم آموزشی نظر جراحان را لحاظ کند

وزارت بهداشت در بازنگری کوریکولوم آموزشی نظر جراحان را لحاظ کند به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان فرزاد پناهی در جلسه ای که با محوریت رسیدگی به اعتراضات جامعه جراحان عمومی نسبت به سیر مراحل تصویب کوریکولوم آموزشی و با حضور دکتر ایرج فاضل، رئیس سازمان نظام پزشکی برگزار شد، گفت: بر خلاف اغلب کشور های پیشرفته که کوریکولوم یا مواد آموزشی کف خدمات ارائه شده توسط گروه پزشکی محسوب می شود در کشور ما کوریکولوم به عنوان سقف فعالیت و مبنای صلاحیت افراد تشخیص داده می شود که متاسفانه این امر، یک اشتباه بزرگ و جبران ناپذیر است. متاسفانه عملا کوریکولوم به جای کف خدماتی که توسط جراحان عمومی انجام می شود تبدیل به سقف آن شده و در تعیین صلاحیت های حرفه ای کوریکولوم تنها ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: اجتماعی انتشار : 8 ساعت و 19 دقیقه پیش
رفع مشکلات اشتغال فرزندان آزادگان کهگیلویه و بویراحمد مطابق با قانون

رفع مشکلات اشتغال فرزندان آزادگان کهگیلویه و بویراحمد مطابق با قانون به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، علی محمد احمدی عصر امروز در دیدار با آزادگان جنگ هشت ساله دفاع مقدس با گرامیداشت 26 مرداد سالروز ورود آزادگان آنها را نماد صبر، مجاهدت و ایثار خواند و گفت: ماندگاری و بقای هر ملت به میزان ایثار و پایداری آن ملت است و اگر حوادث تاریخ جمهوری اسلامی را مشاهده کنیم درخشان تر و پرفرازتر از جنگ هشت ساله نخواهیم داشت و برای همیشه در تاریخ ملت ما پایدار خواهد بود.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: باید این نکته را مدنظر داشته باشیم که برای چه چیزی جنگیدیم و مشکلات را تحمل کردیم؟ در حال حاضر برای چه چیزی تحریم شدیم که به فرموده امام(ره) مسیر ما جزء برای ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 8 ساعت و 28 دقیقه پیش
آب و آتش میزبان جشنواره عروسکی خواهد بود

آب و آتش میزبان جشنواره عروسکی خواهد بود به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان سید محمدحسین حجازی گفت: جشنواره عروسکی 31 شهریور ماه همزمان با عید سعید قربان از ساعت 17 با حضور عروسک های محبوب کودکان و خانواده ها برگزار خواهد شد.
بوستان آب و آتش در محدوده بزرگراه حقانی قرارگرفته و از طریق پل طبیعت که یکی از نماد های شهری و زیبای پایتخت به شمار می رود به بوستان طالقانی متصل می شود.
حجازی با بیان اینکه تقویت و اشاعه نشاط اجتماعی از جمله اولویت های شهرداری تهران است اظهارداشت: براساس برنامه ریزی های صورت گرفته تلاش می شود ساعات شاد و خوشی برای خاواده ها در قالب این برنامه رقم زده شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: اجتماعی انتشار : 8 ساعت و 29 دقیقه پیش
نحوه گزینش دانشجو در دانشگاه علمی کاربردی/ پذیرش کاردانی در 815 رشته محل

نحوه گزینش دانشجو در دانشگاه علمی کاربردی/ پذیرش کاردانی در 815 رشته محل به گزارش ایسنا، فرامرز اکرمی، رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی شرق استان تهران با بیان اینکه شرایط و ضوابط، تاریخ و نحوه ثبت نام متقاضیان پذیرش دوره کاردانی فنی و دوره کاردانی حرفه ای نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی کاربردی اعلام شده است، گفت: ثبت نام متقاضیان برای پذیرش در این دوره ها تا پایان امروز یکشنبه (28 مرداد) ادامه دارد و در صورت لزوم تمدید می شود.
وی افزود: تمام داوطلبان متقاضی ثبت نام که دارای شرایط عمومی و اختصاصی باشند، می توانند در پذیرش این دوره ها ثبت نام و شرکت کنند.
ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 8 ساعت و 38 دقیقه پیش
ذبح دام عید قربان در معابر عمومی ممنوع

ذبح دام عید قربان در معابر عمومی ممنوع رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: برای جلوگیری از انتشار هرگونه بیماری مشترک بین دام و انسان هرگونه ذبح دام در معابر و اماکن عمومی و غیر مجاز که خطراتی را برای شهروندان ایجاد کند، ممنوع است.
'علیرضا رفیعی پور' روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: برای جلوگیری از شیوع بیماری های مشترک بین دام و انسان و رها شدن آ لودگی ناشی از ذبح دام در محیط عمومی از شهروندان خواست تا ذبح نذورات و قربانی خود را در کف خیابان و محل های نامناسب انجام ندهند.
وی اظهارداشت: سازمان دامپزشکی کشور به عنوان متولی امنیت غذایی ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 8 ساعت و 39 دقیقه پیش
زجر کشیده هایی که پای انقلاب و نظام ایستاده اند/خاطرات اسرا از شکنجه گاه رژیم بعث عراق

زجر کشیده هایی که پای انقلاب و نظام ایستاده اند/خاطرات اسرا از شکنجه گاه رژیم بعث عراق به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، استان کهگیلویه و بویراحمد 318 آزاده از دوران دفاع مقدس دارد، 3 نفر از اسرای استان در زندان های رژیم های بعث عراق شهید شدند و بعد از دوران جنگ نیز 22 نفر از آزادگان فوت شدند.
طولانی ترین مدت اسارت 118 ماه و 26 روز و کمترین حضور 3 ماه بوده، مسن ترین اسیر 53 ساله و کم سن و سالترین 15 ساله بود.
امروز و به مناسبت سالروز ورود آزادگان به کشور، جمعی از آزادگان استان کهگیلویه و بویراحمد با استاندار دیدار کردند و به ارائه مشکلات خود پرداختند.
اکوانی آزاده ای که 118 ماه و 26 روز در زندان عراق بود به مشکلات آزادگان اشاره کرد و افزود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 8 ساعت و 39 دقیقه پیش
قسط دوم پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته پرداخت شد

قسط دوم پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته پرداخت شد سلامت نیوز : به گفته معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته سال 1396 پایان نیمه اول شهریور جاری تسویه می شود.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از میزان ، علی الهیار گفت: از ابتدای سال جاری با پیگیری مستمری که صورت پذیرفت وزارت آموزش و پرورش توانست با مساعدت سازمان برنامه و بودجه و خزانه داری کل کشور فرآیند پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته سال 1396 را در سه مرحله تنظیم و اجرا کند.
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در ادامه ادامه داد ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 8 ساعت و 58 دقیقه پیش
دانشگاه علوم بهزیستی دانشجوی سلامت سالمندی می پذیرد

دانشگاه علوم بهزیستی دانشجوی سلامت سالمندی می پذیرد دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی فراخوان پذیرش دانشجو در مقطع MPH سلامت سالمندی را اعلام کرد.
به گزارش مهر به نقل از دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، این دانشگاه در نظر دارد در سال تحصیلی 98-1397 در مقطع MPH رشته سلامت سالمندان دانشجو بپذیرد.
شرایط شرکت در آزمون شامل دارای مدرک دکتری یا بالاتر در گروه پزشکی، اتمام خدمات طرح نیروی انسانی، موافقت محل کار با شرکت در دوره MPH است.
داوطلبان باید مدارک مورد نیاز از جمله تصویر آخرین مقطع تحصیلی، تصویر کارت ملی و شناسنامه، عکس پرسنلی و فیش واریزی 100 میلیون ریال به شماره حساب درآمدهای اختصاصی معاونت آموزشی دانشگاه علوم بهزیستی و ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اجتماعی انتشار : 9 ساعت و 8 دقیقه پیش
نباید بذر ناامیدی در جامعه پاشیده شود

نباید بذر ناامیدی در جامعه پاشیده شود به گزارش ایرنا محمدمهدی مروج الشریعه روز یکشنبه در چهارمین نشست شورای اداری استان خراسان جنوبی در سال جاری افزود: باید فرهیختگان، دانشگاهیان، نخبگان، پیش قراولان علم، ادب و هنر و صاحبان قلم بدانند دشمن به دنبال این است که در هر مناسبتی به عناوین مختلف ورود کند و فراخوان های گسترده بدهد.
وی گفت: دستگاه های اجرایی بدانند اگر تا دیروز برخی پاسخگویی ها پنج درصد نارضایتی ایجاد می کرد امروز یک درصد هم حرام مطلق است لذا دستگاه هایی که در معرض خدمت رسانی به مردم هستند به بهترین شکل ممکن گفت و گو کرده و پذیرای انتقادات هم باشند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 9 ساعت و 8 دقیقه پیش
ذبح دام عید قربان در معابر عمومی ممنوع است

ذبح دام عید قربان در معابر عمومی ممنوع است 'علیرضا رفیعی پور' روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، افزود: برای جلوگیری از شیوع بیماری های مشترک بین دام و انسان و رها شدن آ لودگی ناشی از ذبح دام در محیط عمومی از شهروندان خواست تا ذبح نذورات و قربانی خود را در کف خیابان و محل های نامناسب انجام ندهند.
وی اظهارداشت: سازمان دامپزشکی کشور به عنوان متولی امنیت غذایی، سلامت و بهداشت جامعه آمادگی دارد مانند سالهای گذشته با ایجاد جایگاه های عرضه بهداشتی دام زنده در اقصی نقاط کشور از ذبح غیربهداشتی دام جلوگیری کرده و خدمات مناسب را به شهروندان ارایه دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 9 ساعت و 9 دقیقه پیش
افزایش مهارت های فنی از اولویت های راهبردی ماست

افزایش مهارت های فنی از اولویت های راهبردی ماست به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه ویدئوکنفرانس با مدیران کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان های سراسر کشور گفت : ویژگی های دولت تدبیر و امید در حوزه تعاون، کار و رفاه اجتماعی شرایطی را فراهم کرد که ما کارنامه درخشانی در ارائه عملکرد داشته باشیم .
وی ادامه داد: در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مسیر اشتغال مسیرهایی را شناسایی و امور کارشناسی را انجام داده ایم و با همت و تلاش دلسوزانه مدیران کل استان ها شاهد قوت و سرعت این برنامه ها هستیم.
سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این که در حوزه اشتغال وظیفه سنگینی بر عهده ماست ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 9 ساعت و 18 دقیقه پیش
اشتغال به برکت خورشید

اشتغال به برکت خورشید به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز فارس، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان فارس گفت: طرح های اشتغالزایی مددجویان کمیته امداد باید پایدار و بازار محور باشد برای همین پارسال 400 پنل خورشیدی به خانوار های مددجوی فارس واگذار و وارد مدار برق شد.
وی با بیان اینکه به طور میانگین درآمد این پنل های خورشیدی 800 هزار تومان است، افزود: پنل ها بیشتر در خانه های زنان سرپرست خانوار و بیماران زمین گیر که امکان امرار معاش بیرون خانه را ندارند ، نصب شده است.
بذرافشان گفت: امسال همچنین قرار است هزار پنل خورشیدی برای درآمدزایی و توانمند سازی خانوار های زیرپوشش به خانوار ها واگذار شود. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 9 ساعت و 29 دقیقه پیش
ثبت 181 مورد ازدواج در چهارماهه نخست امسال در اردکان

ثبت 181 مورد ازدواج در چهارماهه نخست امسال در اردکان به گزارش خبرگزاری صدا وسیما رئیس اداره ثبت احوال اردکان گفت: در چهارماهه اول امسال تعداد 181 مورد ازدواج در این شهرستان به ثبت رسیده است.
جمال موتاب افزود : یکی از مهم ترین وظایف سازمان ثبت احوال کشور را ثبت وقایع حیاتی ولادت، وفات، ازدواج و طلاق برشمرد و گفت: ایجاد پایگاه اطلاعاتی جمعیت کشور با مکانیزه کردن سیستم ثبت احوال و صدور کارت ملی هوشمند، جمع آوری و انتشار آمارهای انسانی از دیگر مأموریت های این سازمان است.
وی اشاره کرد :در چهارماهه نخست سال جاری تعداد 609 واقعه ولادت در شهرستان اردکان ثبت شده است که از این تعداد 298 نوزاد پسر و 311 نوزاد دختر بوده است و برحسب گروه سنی ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 9 ساعت و 29 دقیقه پیش
تجمع معلمان خرید خدمات آموزشی مقابل مجلس/ قانونِ کار یکسان-مزدِ یکسان اجرایی نمی شود

تجمع معلمان خرید خدمات آموزشی مقابل مجلس/ قانونِ کار یکسان-مزدِ یکسان اجرایی نمی شود به گزارش خبرنگار ایلنا، صبح امروز (28 مرداد) جمعی از معلمان خرید خدمات آموزشی سراسر کشور، مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.
حاضران در تجمع می گویند: از نمایندگان مجلس می خواهیم برای تعیین تکلیف ما معلمان خرید خدمات آموزشی کاری انجام دهند.
این معلمان می گویند: قانونِ کار یکسان-مزد یکسان که یکی از مولفه های اصلی عدالت شغلی ست، برای ما اجرایی نمی شود و علیرغم این که ما هم مثل سایر معلمان، وظیفه تعلیم و تریبیت دانش آموزان را برعهده داریم دستمزدمان بسیار کمتر از معلمان رسمی است؛ حتی از خدمات بیمه مکفی بی بهره ایم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 9 ساعت و 29 دقیقه پیش
ایجاد مجمع خیرین ازدواج در ملایر و کبودراهنگ

ایجاد مجمع خیرین ازدواج در ملایر و کبودراهنگ به گزارش خبرگزاری فارس از همدان محرم روزبه ظهر امروز در کمیته ساماندهی امور جوانان شهرستان همدان با بیان اینکه روز ازدواج حضرت علی (ع) و فاطمه(س) به عنوان هفته ازدواج و تعالی خانواده نام گرفته است، اظهار کرد: معاون فرهنگی و امور جوانان در همدان در پنج حوزه فعالیت می کند.
وی با بیان اینکه سازمان های مردم نهاد نقش مهمی در کاهش آسیب های اجتماعی دارند، افزود: سمن های استان در سال 92 از هفت سمن فعال به 76 سمن در سال 96 ارتقا یافت و همین امر رتبه همدان را از سی ام به سوم ارتقا بخشید.
معاون فرهنگی و امور جوانان استان همدان با بیان اینکه چهار سمن به بانک کارآفرینی معرفی شده تا بتوانیم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 9 ساعت و 48 دقیقه پیش
شکستن هیمنه بروکراسی اداری با اجرایی شدن پرتال سرمایه گذاری استان اصفهان

شکستن هیمنه بروکراسی اداری با اجرایی شدن پرتال سرمایه گذاری استان اصفهان محسن مهرعلیزاده در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان ، درباره وضعیت پرتال سرمایه گذاری و شکستن هیمنه بروکراسی اداری در استان اصفهان اظهار داشت: ما طبق این پرتال زمان اخذ مجوزهایی را که در گذشته شخص بیش از چهار، پنج سال برای دریافت آن می دوید و آخرش پشیمان یا منصرف می شد را از بین برده ایم.
وی با بیان اینکه هر کسی می تواند با ورود به پرتال سرمایه گذاری استان اصفهان طرح های درج شده را با تمام آگاهی لازم مورد انتخاب خود قرار دهد، گفت: به طور مثال اگر کسی خواهان فعالیت در زمینه صنایع غذایی یا فعالیت در یک قسمت از استان یا شهرستان با میزان مشخص حجم سرمایه گذاری باشد می تواند طرحی را انتخاب ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 9 ساعت و 49 دقیقه پیش
پیگیری مترو برای رفع نواقص هواسازهای برخی از ایستگاه های خط 3

پیگیری مترو برای رفع نواقص هواسازهای برخی از ایستگاه های خط 3 به گزارش خبرگزاری مهر ، فرنوش نوبخت با اشاره به اینکه هوا سازهای پر قدرت مترو، سازه های مهمی هستند که چه در بحث ایمنی مسافران و چه در بحث کیفیت هوای داخل ایستگاه ها و خطوط مترو، بسیار مؤثرند، افزود: هوا ساز برخی از ایستگاه های خط سه راه اندازی نشده است؛ اما پیگیر رفع نقص هواسازهای خط سه مترو هستیم و سعی می کنیم بهترین خدمات را ارایه دهیم.
وی بیان کرد: ارتقای سطح خدمات موجود و حفظ آن بسیار هزینه دارد و سعی می کنیم بهترین خدمات را ارایه دهیم؛ چرا که نواقص اتفاقی، موجب نارضایتی می شود.
نوبخت در ادامه گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 9 ساعت و 49 دقیقه پیش
بیمه تکمیلی خبرنگاران صندوق هنر در "کما"

بیمه تکمیلی خبرنگاران صندوق هنر در "کما" سلامت نیوز : بیش از یک ماه از دریافت حق بیمه تکمیلی خبرنگاران و روزنامه نگاران توسط صندوق اعتباری هنر و بیمه سرمد می گذرد اما همچنان این اسامی به مراکز درمانی و بیمارستانی طرف قرارداد بیمه سرمد ارسال نشده و کسی هم پاسخگو نیست!
به گزارش سلامت نیوز به نقل از تسنیم؛ فراخوان صندوق اعتباری هنر برای ثبت نام بیمه تکمیلی خبرنگاران و روزنامه نگاران در قالب سه طرح "امید، آرامش و رفاه" از دوازدهم تیر ماه سال جاری آغاز و مهلت یک هفته ای برای آن در نظر گرفته شد و نهایتا 21 تیر ماه به اتمام رسید.
با وجود اینکه انتظار می رفت این مدت زمان تمدید شود اما در نهایت این اتفاق نیفتاد. ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 9 ساعت و 58 دقیقه پیش
اهدای اعضای بدن سرباز نیروی انتظامی

اهدای اعضای بدن سرباز نیروی انتظامی به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش ، اعضای بدن سرباز وظیفه 21 ساله اهل دهستان جاورده شهرستان کهگیلویه که بر اثر مرگ مغزی درگذشت با موافقت خانواده اش برای پیوند به 3 بیمار نیازمند عضو اهدا شد.
دکتر افراسیابی مسئول فنی بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش گفت: این جوان 17 مرداد با عارضه ایست قلبی به بیمارستان کیش مراجعه و با توجه به نداشتن ضربان قلب توسط تیم اورژانس عملیات احیای قلبی آغاز شد و بیمار پس از احیا به آی سی یو منتقل و مشخص شد متاسفانه دچار مرگ مغزی شده است.
دکتر علی اصغر دستیار فوق تخصص جراحی پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 9 ساعت و 58 دقیقه پیش
دانش آموزان باید به حیات طیبه برسند

دانش آموزان باید به حیات طیبه برسند به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند ؛حجت الاسلام و المسلمین ملکی مشاور عالی وزیر آموزش و پرورش امروز در دومین گردهمایی اعضای کمیته همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق خراسان جنوبی گفت:رویکرد آموزش و پروش دانش محوری است و تا رویکرد این نهاد به تربیت محوری برسد کار داریم که در این خصوص نیازمند همکاری طلاب و حوزه های علمیه هستیم.
وی افزود:مشاورعالی وزیر و دبیر ستاد همکاری های کشور گفت:متولی اصلی تعلیم و تربیت در کشور آموزش و پرورش است و مخاطبان ما 13 میلیون دانش آموز ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 9 ساعت و 59 دقیقه پیش
کارگاه آموزشی قوانین ومقررات محاسباتی در ارومیه

کارگاه آموزشی قوانین ومقررات محاسباتی در ارومیه به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکزآذربایجان غربی ،معاون دادستان دیوان محاسبات کشوردرکارگاه آموزشی قوانین ومقررات محاسباتی ویژه مدیران وذیحسابان آذربایجان غربی درارومیه برآموزش مسئولان دستگاههای اجرایی تاکیدکردوگفت:دیوان محاسبات کشوربااجرای طرح بازآموزی یافته های نظارتی ایران درقالب پودمان های کاملا عملیاتی تلاش می کند ،روسا ومدیران رانسبت به قوانین ومقررات کاربردی مالی ومحاسباتی آشناکند.
محسن عمرانی افزود:دراین طرح مصادیق تخلف راتبیین می کنیم که این اقدام نقش بسزایی درپیشگیری ازوقوع تخلف وکاهش آن داشته وموجب ارتقای دستگاههای اجرایی ازنظر انضباط مالی واداری می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 10 ساعت و 8 دقیقه پیش
افتتاح مرحله دوم ایستگاه نوآور شریف، به زودی

افتتاح مرحله دوم ایستگاه نوآور شریف، به زودی سید محسن دهنوی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: امروز شاهد افتتاح مرحله اول ایستگاه نوآوری شریف هستیم که هم اکنون 30 شرکت دانش بنیان نوپا در بخش های حمل و نقل، الکترونیک، نفت و گاز و سلامت فعالیت دارند.
وی گفت: مرحله دوم به زودی در همین مکان افتتاح خواهد شد که در بخش سلامت دیجیتال فعالیت خواهد کرد.
دهنوی افزود: تا 2 سال آینده بیش از 500 شرکت دانش بنیان در این مرکز مستقر می شوند تا نیاز های کشور را برطرف کنند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 10 ساعت و 8 دقیقه پیش
پولی شدن آب شرب برای مردم کشوری که بیشترین ذخایر آب شیرین در جهان را دارد! + فیلم

پولی شدن آب شرب برای مردم کشوری که بیشترین ذخایر آب شیرین در جهان را دارد! + فیلم به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان ؛ کشور روسیه با بهره مندی از دریاچه های بزرگ و کوچک زیاد، صاحب بیش از دو پنجم آب شیرین در جهان است و این ذخایر ارزشمند به دلیل سخت گیری های دولت این کشور در مصرف آب ایجاد شده است.
مردم روسیه باوجود زندگی در میان انبوهی از منابع آب شیرین ، برای تهیه آب شرب مجبور به پرداخت پول و خرید آن از فروشگاه ها هستند.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 10 ساعت و 9 دقیقه پیش
انجام بیش از 700 هزار بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی/ ارجاع بیش از 4 هزار پرونده متخلف به مراجع قضایی

انجام بیش از 700 هزار بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی/ ارجاع بیش از 4 هزار پرونده متخلف به مراجع قضایی معاون دفتر سلامت محیط کار وزارت بهداشت از ارجاع 4 هزار واحد متخلف توزیع مواد غذایی به مراجع قضایی خبر داد.
فرهادی معاون دفتر سلامت و محیط کار وزارت بهداشت در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ با اشاره به اینکه از اول تابستان تاکنون 703 هزار و 783 بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی انجام شده است، اظهار کرد: طی بازرسی ها از اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی از اول فصل تابستان تا به حال 2 هزار و 376 واحد متخلف به دلیل رعایت نکردن مسائل بهداشتی پلمپ شده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 10 ساعت و 9 دقیقه پیش
دختر بوشهری ناجی جان 4 نفر شد/ آخرین مدال قهرمان تیراندازی

دختر بوشهری ناجی جان 4 نفر شد/ آخرین مدال قهرمان تیراندازی به گزارش خبرنگار مهر به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر، مسئول واحد فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: اسما زحمتکش کماندار بوشهری و بازیکن تیم ملی سافتبال ایران براثر تصادف شدید دچار خونریزی مغزی شده بود و مرگ مغزی وی پس از انجام آزمایش ها و تائید تیم ویژه فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به تائید رسید.
علیرضا باقری بابیان اینکه این ورزشکار 24 ساله خود از داوطلبین اهدای عضو بود افزود: با رضایت خانواده نوع دوست و ایثارگر این ورزشکار اعضای پیکر وی به منظور پیوند به بیماران نیازمند اهدا گردید. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 10 ساعت و 18 دقیقه پیش
معرفی مدیر عامل جدید هلال احمرآذربایجان غربی

معرفی مدیر عامل جدید هلال احمرآذربایجان غربی به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکزآذربایجان غربی ،معاون اموزشی ، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر کشور در این ائین با اشاره به اهمیت و جایگاه حوزه اموزش گفت: برای ارتقا آمادگی مردم در مقابل اثرات بلایا و حوادث طبیعی، اموزش همگانی اصول امداد و نجات در اولویت برنامه های این نهاد قرار دارد.
کاظم شریفی با اشاره به وقوع حوادث متعدد، معضل خشکسالی را یکی از حوادث تدریجی در کشور عنوان کرد و افزود:جمعیت هلال احمر برای کمک به همنوعان درگیر این مشکل پیشگام شده و با فراخوان برای مساعدت احاد مردم در این زمینه ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 10 ساعت و 19 دقیقه پیش
373 پایگاه کمیته امداد آماده دریافت نذورات قربانی مردم هستند

373 پایگاه کمیته امداد آماده دریافت نذورات قربانی مردم هستند به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ، سید مهدی عبادی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) سیستان و بلوچستان با بیان اینکه کمیته امداد هر سال به مناسبت فرا رسیدن ماه ذی الحجه و عید قربان اقدام به جمع آوری نذورات مردمی می کند اظهار داشت: این پایگاه ها در میادین، خیابان ها و دفاتر کمیته امداد سراسر سیستان و بلوچستان برای جمع آوری نذورات و گوشت قربانی مردم برپا می شود.
وی ادامه داد: مردم سیستان و بلوچستان سال گذشته بیش از 34 میلیارد ریال کمک غیر نقدی شامل گوشت قربانی به مددجویان کمیته امداد اهدا کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 10 ساعت و 38 دقیقه پیش
اهدای اعضای بدن یک سرباز ناجا به 3 بیمار پس از مرگ مغزی

اهدای اعضای بدن یک سرباز ناجا به 3 بیمار پس از مرگ مغزی به گزارش خبرگزاری تسنیم ، احسان کمالی فر سرباز گچسارانی 17 مرداد ماه حین انجام وظیفه به علت عارضه ایست قلبی به بیمارستان کیش منتقل می شود اما با توجه به نداشتن ضربان قلب توسط تیم اورژانس، عملیات احیای قلبی آغاز و بیمار پس از احیا و انتقال به آی سی یو، متاسفانه دچار مرگ مغزی می شود.
با مرگ مغزی احسان، خانواده این سرباز فداکار در اقدامی انساندوستانه وخیرخواهانه با اهدای اعضای بدن فرزند دلبندشان موافقت کردند که امروز اعضای بدن وی به 3 بیمار نیازمند جان دوباره ای می بخشد.
عمل جداسازی کبد و کلیه های در بیمارستان کیش انجام و سپس برای پیوند به بیماران نیازمند به بیمارستان "ابوعلی سینا ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 10 ساعت و 39 دقیقه پیش
تمام صنایع جدید التاسیس پیوست سلامت دریافت کرده اند/تخلف قانونی مدیران در خصوص فرار از دریافت مجوزهای سلامت محور

تمام صنایع جدید التاسیس پیوست سلامت دریافت کرده اند/تخلف قانونی مدیران در خصوص فرار از دریافت مجوزهای سلامت محور همایون هاشمی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، درخصوص اظهارات معاون وزیر بهداشت و درمان مبنی براینکه 40 درصد صنایع کشور پیوست زیست محیطی ندارند، گفت: فعالیت هر صنعتی درکشور دارای الزامات بهداشتی، درمانی و سلامت محور است که تحت عنوان پیوست سلامت مطرح می شود، درحال حاضر عمده صنایع کشور دارای پیوست سلامت است؛ به طوری که به مباحث پرسنلی، سلامت کار، طب و بهداشت محیط و بهداشت حرفه ای درصنایع توجه قابل قبولی می شود، اما برخی صنایع که از دهه های قبل فعالیت خود را آغاز کردند بدون توجه به این مسائل تنها سبب افزایش مشکلات بهداشتی و درمانی می شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اجتماعی انتشار : 10 ساعت و 49 دقیقه پیش
شهرداری های مازندران یک هزار دوره آموزشی برگزار می کنند

شهرداری های مازندران یک هزار دوره آموزشی برگزار می کنند به گزارش خبرنگار ایرنا، این تفاهم نامه در نشست امروز یکشنبه مدیر کل امور شهری و شوراها به همراه مدیر کل امور بانوان استانداری مازندران با معاونان فرهنگی و روابط عمومی شهرداری های استان در محل استانداری منعقد شد.
کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی، توسعه سلامت ونشاط اجتماعی، اقتصاد مقاومتی، کسب و کار و اشتغال پایدار، مدیریت بحران و تاب آوری، حقوق شهروندی، مدیریت مصرف آب و انرژی، مدیریت پسماند و تفکیک زباله از محورهای این تفاهم نامه برای برگزاری دوره های آموزشی است.
مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مازندران دراین نشست وضعیت و شرایط اجتماعی و فرهنگی شهرهای استان را نامطلوب توصیف ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 10 ساعت و 49 دقیقه پیش
واکنش تندگویان به رواج کودک همسری

واکنش تندگویان به رواج کودک همسری به گزارش نامه نیوز، معاون ساماندهی جوانان وزارت ورزش وجوانان گفت: فروش کودک به بهانه اخد وام ازدواج درست نیست چرا که برخی از خانواده های فقیر کودک را به فرد دیگری می فروشند و موضوع وام ازدواج نیست.
چندی پیش فاطمه ذوالقدر نماینده مجلس با اشاره به اینکه بسیاری کودک همسری ها به این دلیل از سوی خانواده ها مجاز و انجام می گیرد که خانواده تصور می کنند در پی این پیوند ها می توانند از وام ازدواج بهره بگیرند و کمی مشکلاتشان حل شود، گفته بود: در این خانواده ها تسهیلات ازدواج به عنوان یک کمک مالی قابل توجهی است اما غافل هستند که به واسطه اینکه دختر زیر سن قانونی قرار دارد امکان دریافت تسهیلات را ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اجتماعی انتشار : 10 ساعت و 58 دقیقه پیش
168 شهید کارمند ایلام هفته دولت تجلیل می شوند

168 شهید کارمند ایلام هفته دولت تجلیل می شوند به گزارش ایرنا، ایوب درویشی روز یکشنبه در نشست هماهنگی یادواره شهدای کارمند استان ایلام اظهار داشت: ششم شهریورماه و در ایام هفته دولت که به نام روز کارمند نامگذاری شده این مراسم با هماهنگی دستگاه های ذیربط برگزار می شود.
وی با بیان اینکه آنگونه که باید نتواسته ایم شهدای کارمند را معرفی کنیم و می طلبد در این حوزه کارهای موثر و بهتری انجام شود، افزود: 168 شهید کارمند در استان ایلام شناسایی شده اند که با یک برنامه منسجم و آبرومند در قالب یک یادواره برای خانواده های این عزیزان برگزار می شود.
ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 11 ساعت و 8 دقیقه پیش
اعتبار طرح های آبخیزداری سمنان 165 میلیارد ریال است

اعتبار طرح های آبخیزداری سمنان 165 میلیارد ریال است علینقی حیدریان روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با توجه به شرایط اقلیمی امسال براساس منویات مقام معظم رهبری از محل صندوق توسعه ملی اعتبارات خوبی برای طرح های آبخیزداری در نظر گرفته شد.
به گفته وی، سهم استان سمنان از این خط اعتباری 165 میلیارد ریال است که این اعتبار برای اجرای چهار طرح و 109 زیر طرح تعریف شده و باید این طرح ها تا قبل از فصل سرما نهایی شود.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان یادآور شد : بیشترین حجم عملیات کاری با اعتبار در نظر گرفته شده از سوی صندوق توسعه ملی مربوط به اجرای عملیات بند خاکی با حجم 34 هزار و 800 مترمکعب با اعتبار چهار میلیارد و 830 ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 11 ساعت و 8 دقیقه پیش
250 هزار نفر ساعت مهارت آموزی به روستاییان بوشهر انجام شد

250 هزار نفر ساعت مهارت آموزی به روستاییان بوشهر انجام شد به گزارش ایرنا، عبدالمجید دوراهکی روز یکشنبه در نشست توسعه آموزش های مهارتی در روستاهای استان بوشهر افزود: براساس برنامه ریزی های انجام شده امسال آموزش مهارتی برای سه هزار روستایی دراین استان ارائه می شود.
وی با بیان اینکه آموزش های مهارتی ارائه شده برای توانمندسازی روستاییان است اظهار داشت: کمک به مهاجرت معکوس روستائیان از شهرها به روستاها با ارائه آموزش های مهارتی برای روستائیان، عشایر و مردم مناطق محروم در در دست اجراست و برنامه های مشخصی نیز برای این گروه ها توسط فنی وحرفه ای استان تدوین شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 11 ساعت و 8 دقیقه پیش
شیوع بیماری های غیرقابل درمان نتیجه عدم ساماندهی معتادان متجاهر/ معتادان پس از گذشت دو هفته از جمع آوری رها می شوند

شیوع بیماری های غیرقابل درمان نتیجه عدم ساماندهی معتادان متجاهر/ معتادان پس از گذشت دو هفته از جمع آوری رها می شوند ذبیح نیکفر لیالستانی در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت در خصوص وظایف وزارت بهداشت در قبال معتادان متجاهر بیمار گفت: وزارت بهداشت اگر به شعار خودش که همان "پیشگیری بهتر از درمان است" عمل کند، حتماً متولی برای رسیدگی به وضعیت معتادان متجاهر پیدا خواهد شد؛ یعنی وزارت بهداشت اگر در درون وزارتخانه متولی خاصی را برای رسیدگی به وضعیت این معتادان بیمار در نظر بگیرد در آن مرکز علاوه بر مراقبت و درمان از این افراد، از گسترش بیماری آن ها پیش گیری خواهد کرد.
نماینده مردم لاهیجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اجتماعی انتشار : 11 ساعت و 19 دقیقه پیش
فروش کودک به خاطر وام ازدواج درست نیست

فروش کودک به خاطر وام ازدواج درست نیست محمد مهدی تندگویان، معاون امور جوانان وزارت ورزش وجوانان
معاون ساماندهی جوانان وزارت ورزش وجوانان گفت: فروش کودک به بهانه اخد وام ازدواج درست نیست چرا که برخی از خانواده های فقیر کودک را به فرد دیگری می فروشند و موضوع وام ازدواج نیست.
به گزارش برنا، چندی پیش فاطمه ذوالقدر - نماینده مجلس با اشاره به اینکه بسیاری کودک همسری ها به این دلیل از سوی خانواده ها مجاز و انجام می گیرد که خانواده تصور می کنند در پی این پیوند ها می توانند از وام ازدواج بهره بگیرند و کمی مشکلاتشان حل شود، گفته بود: در این خانواده ها تسهیلات ازدواج به عنوان یک کمک مالی قابل توجهی است ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 11 ساعت و 29 دقیقه پیش
کارگروه پسماند شهرستان ساوجبلاغ

کارگروه پسماند شهرستان ساوجبلاغ به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز البرز،پالیز گیر با اشاره به قانون مدیریت پسماند وآیین نامه اجرایی آن گفت : مدیریت پسماندها یکی از نیازهای امروز زندگی شهرنشینی است وشهروندان به عنوان حافظان واقعی زیبایی شهر می توانند با تولید کمتر زباله در محیطی عاری از انواع آلاینده ها زندگی کنند.
وی به شهردارن وبخشداران تاکید کرد تا به اجرای دقیق تصمیمات ومصوبات کارگروه پسماند نهایت توجه و دقت را داشته باشند
پالیز گیر افزود: ساماندهی محل تخلیه نخاله های ساختمانی در شهرها ، ساماندهی مراکز موقت دپوی زباله شهری، مدیریت پسماندهای پزشکی وبیمارستانی ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 11 ساعت و 29 دقیقه پیش
نخبه های دانشگاهی بیکار هستند

نخبه های دانشگاهی بیکار هستند به گزارش ایسنا، محمدجواد فدایی در جلسه شورای اداری استان کرمان که با حضور معاون رییس جمهور برگزار شد، توضیح داد: نخبه های دانشگاهی ما بیکار هستند لذا باید برای جذب سرمایه گذار در استان و کشور اقدامات لازم را انجام دهیم.
سرپرست استانداری کرمان خطاب به رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: دستورات لازم صادر کنید تا در بخش محیط زیست با بررسی علمی و کارشناسی دقیق پروژه های عمرانی و سرمایه گذاری استان معطل نماند. ما موافق حفظ محیط زیست هستیم؛ کار سرمایه گذاری و تولید نباید به خاطر محیط زیست معطل بمانند و باید راهکارهای لازم برای حفظ محیط زیست و رونق تولید ارایه دهیم که متاسفانه ما در این زمینه ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 11 ساعت و 29 دقیقه پیش
معاون رئیس جمهوری از مراکز کارآفرینی حاشیه شهر مشهد دیدن کرد

معاون رئیس جمهوری از مراکز کارآفرینی حاشیه شهر مشهد دیدن کرد مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری خراسان رضوی در این مورد به خبرنگار ایرنا گفت: این دو مرکز با رویکرد توانمندسازی و ایجاد کارآفرینی برای زنان آسیب پذیر به منظور مقابله با آسیبهای اجتماعی با توان افزایی زنان ساکن در حاشیه شهر مشهد ایجاد شده اند.
فرشته سلجوقی اظهار داشت: در هر یک از این مراکز 15 نفر زن سرپرست خانوار و آسیب پذیر به صورت دائم حضور دارند که تعداد آنان متناسب با افزایش کارآموزان مقطعی تغییر می کند.
وی افزود: در این مراکز دوره های آموزشی تاب آوری اجتماعی و توان افزایی زنان که طرحی ملی از سوی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در کل کشور است اجرا می شود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 11 ساعت و 48 دقیقه پیش
57 موقوفه در سیستان و بلوچستان ثبت شد

57 موقوفه در سیستان و بلوچستان ثبت شد حجت الاسلام محسن مومنی مقدم روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: موقوفه های امسال شامل زمین مسکونی، تجاری و کشاورزی بوده که با توجه به نیات واقفان برای انجام امور قرآنی، فرهنگی و سایر موارد وقف شده است.
وی تصریح کرد: با توجه به نیازهای جامعه ضروری است مردم متدین سیستان و بلوچستان علاوه بر انجام وقف های مذهبی و دینی در زمینه های مختلف از جمله درمان، آموزش، اشتغال، ازدواج و حمایت از خانواده های بی سرپرست و ایتام نیز بیش از گذشته گام بردارند.
مدیرکل اوقاف و امورخیریه سیستان و بلوچستان گفت: از آنجایی که وقف به عنوان ظرفیت بالقوه می تواند در ابعاد مختلف فرهنگی، اقتصادی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 11 ساعت و 49 دقیقه پیش
آموزش های مهارتی ویژه 3000 نفر از روستائیان استان بوشهر

آموزش های مهارتی ویژه 3000 نفر از روستائیان استان بوشهر به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر ، عبدالمجید دارهکی صبح امروز در نشست بررسی روند اجرای طرح های مهارت آموزی در روستا ها با اشاره به برنامه های تدوین شده در حوزه آموزش های روستایی اظهار داشت: کمک به مهاجرت معکوس روستاییان از شهر ها به روستا ها با ارائه آموزش های مهارتی برای روستاییان، عشایر و مردم مناطق محروم در حال انجام است و برنامه های مشخصی نیز برای این گروه ها توسط فنی وحرفه ای استان تدوین شده است.
دراهکی با اشاره به اهداف تعیین شده برای امسال در حوزه آموزش های روستایی تصریح کرد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 11 ساعت و 58 دقیقه پیش
سند راهبردی جدید آموزشی دانشگاه پیام نور تدوین می شود

سند راهبردی جدید آموزشی دانشگاه پیام نور تدوین می شود به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه پیام نور، مرتضی محسنی از تدوین سند راهبردی جدید آموزشی دانشگاه خبر داد و گفت: این سند چابکی و ارتقای کیفی در بخش آموزش را به همراه خواهد داشت .
وی گفت: درسند راهبردی جدید آموزشی دانشگاه بسیاری از اختیارات و تنگناهای آموزشی که هم اکنون با آن درگیر هستیم مرتفع شده و در بسیاری از امور آموزشی مبنا و اختیارات به استانها داده شده است و همین تفویض اختیارات به دانشگاه های استان سبب چابکی و تسریع در امور آموزشی دانشگاه خواهد شد .
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور با عنوان اینکه با اتمام این سند شاهد پیشرفت های چشمگیری در حل مسائل آموزشی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 11 ساعت و 58 دقیقه پیش
معاینه 1352 کودک خاتمی در طرح سنجش تنبلی چشم

معاینه 1352 کودک خاتمی در طرح سنجش تنبلی چشم احمد تکتاز در گفتگو با خبرنگار فارس در خاتم، با تأکید بر اینکه 60 درصد فعالیت بهزیستی در بخش غیردولتی انجام می شود، گفت: مجموعه بهزیستی در راستای بهتر زیستن افراد جامعه خدماتی را به تمامی اقشار جامعه از بدو تولد تا کهن سال ارائه می دهد.
وی افزود: امور پیشگیری، امور اجتماعی، توان بخشی و مشارکت های مردمی، اشتغال و مسکن از حوزه های فعالیت بهزیستی است و در این راستا تلاش می شود افرادی که از این خدمات استفاده می کنند رضایت کافی داشته باشند.
رئیس اداره بهزیستی شهرستان خاتم ادامه داد: در راستای ارائه خدمات بهزیستی و بهتر زیستن افراد جامعه ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 11 ساعت و 58 دقیقه پیش
آخرین مهلت ثبت نام دوره کاردانی علمی کاربردی

آخرین مهلت ثبت نام دوره کاردانی علمی کاربردی به گزارش شفاف، مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از پایان مهلت ثبت نام در دوره های کاردانی علمی کاربردی تا ساعت 24 امشب یکشنبه 28 مرداد ماه خبر داد و گفت: بیش از 17 هزار داوطلب در این دوره ها ثبت نام کردند.
دکتر حسین توکلی با بیان این مطلب گفت: بر اساس برنامه زمانی اعلام شده، ثبت نام متقاضیان برای پذیرش در دوره کاردانی فنی و دوره کاردانی حرفه ای نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی کاربردی مهر ماه سال 97 از روز دوشنبه 22 مرداد آغاز شد و فرصت ثبت نام اینترنتی تا ساعت 24 امشب یکشنبه 28 مرداد 97 ادامه دارد ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 11 ساعت و 59 دقیقه پیش
بیش از 15 هزار نفر در طرح "نشاط معنوی" استان اصفهان شرکت کردند

بیش از 15 هزار نفر در طرح "نشاط معنوی" استان اصفهان شرکت کردند به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان ، به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان ، حجت الاسلام ولی الله روان در جشن ازدواج و پیوند آسمانی 300 زوج جوان به اثرات ترویج و تسهیل ازدواج جوانان در جامعه اشاره کرد و اظهار داشت: به دلیل وجود مشکلات اقتصادی و مالی از خیران انتظارداریم همانند دیگر کارهای خیر و عام المنفعه در کمک به ازدواج جوانان نیز مشارکت فعال داشته باشند.
وی اجرای نیات واقفین نیک اندیش را از مهمترین وظایف اداره اوقاف و امورخیریه عنوان کرد و با بیان اینکه از 13 هزارموقوفه به ثبت رسیده استان اصفهان، بیش از 2 هزارموقوفه آن به شهرستان کاشان اختصاص دارد ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 12 ساعت و 9 دقیقه پیش
تخصیص اعتبار برای نصب کنتور های هوشمند

تخصیص اعتبار برای نصب کنتور های هوشمند به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز ؛ حسین صالح جهرمی معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای فارس بیان کرد: با نصب سالانه یک هزار تا یک هزار و 500 کنتور نباید انتظار داشت که منابع آب و سفره های زیر زمینی در فارس ترمیم شود.
وی تصریح کرد: استان فارس معادل 16 استان کشور چاه مجاز دارد که 72 هزار حلقه چاه مجاز در این استان فعال بوده، که این رقم بسیار بالایی است و می تواند به منابع آب آسیب برساند که با تاکید وزارت نیرو همه چاه ها به کنتور هوشمند مجهز می شوند.
صالح جهرمی با بیان اینکه کنتور هوشمند از جمله راهکار های کنترل مصرف است ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 12 ساعت و 18 دقیقه پیش
ثبت 3 وقف توسط نیک اندیشان جهرمی

ثبت 3 وقف توسط نیک اندیشان جهرمی به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز ؛ بیژن قریب زاده رئیس اداره اوقاف جهرم گفت: خیران نیک اندیش جهرمی از ابتدای امسال تاکنون 3 وقف را ثبت کرده اند.
وی افزود: علی امیرسالاری و اسماعیل زاده از واقفانی هستند که 6 دانگ قطعه زمین برای احداث مسجد و حسینیه وقف کرده اند.
قریب زاده ادامه داد: 6 دانگ عرصه و اعیان یک باب خانه توسط غلام عباس توحیدی به منظور احداث پارکینگ مسجد بهارستان شهر جهرم و همچنین یک قطعه زمین جهت احداث کتابخانه و دارالقرآن توسط مرتضی قلی رستگار در بخش خفر این شهرستان در سال 97 وقف شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 12 ساعت و 18 دقیقه پیش
واکنش تندگویان به رواج کودک همسری؛ فروش کودک به بهانه اخد وام ازدواج درست نیست

واکنش تندگویان به رواج کودک همسری؛ فروش کودک به بهانه اخد وام ازدواج درست نیست چندی پیش فاطمه ذوالقدر - نماینده مجلس در گفت و گو با خبرنگار برنا با اشاره به اینکه بسیاری کودک همسری ها به این دلیل از سوی خانواده ها مجاز و انجام می گیرد که خانواده تصور می کنند در پی این پیوند ها می توانند از وام ازدواج بهره بگیرند و کمی مشکلاتشان حل شود، گفته بود: در این خانواده ها تسهیلات ازدواج به عنوان یک کمک مالی قابل توجهی است اما غافل هستند که به واسطه اینکه دختر زیر سن قانونی قرار دارد امکان دریافت تسهیلات را نیز ندارد.
حال معاون ساماندهی وزارت ورزش وجوانان نسبت به این اظهارات واکنش نشان داد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 12 ساعت و 19 دقیقه پیش
آغاز پذیرش براساس سوابق تحصیلی کاردانی ناپیوسته آزاد

آغاز پذیرش براساس سوابق تحصیلی کاردانی ناپیوسته آزاد ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی در مقطع کاردانی ناپیوسته نیمسال اول 97-98 از امروز یکشنبه 28 مردادماه آغاز شد.
به گزارش مهر به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، تمامی متقاضیان ثبت نام براساس سوابق تحصیلی مقطع کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد اسلامی می توانند با مراجعه به سامانه این مرکز به نشانی www.azmoon.org ابتدا دفترچه راهنمای ثبت نام را دریافت و پس از مطالعه و کسب آگاهی های کامل در خصوص انتخاب رشته، در صورت تمایل و داشتن شرایط لازم بعد از پرداخت هزینه نسبت به ثبت نام در 20 رشته محل از یک مجموعه اقدام کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اجتماعی انتشار : 12 ساعت و 39 دقیقه پیش
فعالیت ثابت حدود 4 هزار طلبه در مدارس کشور/ ضرورت استفاده از ظرفیت حوزه علمیه در آموزش و پرورش

فعالیت ثابت حدود 4 هزار طلبه در مدارس کشور/ ضرورت استفاده از ظرفیت حوزه علمیه در آموزش و پرورش به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، علیرضا رحیمی پیش از ظهر امروز در دومین گردهمایی اعضای کمیته همکاری های حوزه های علمیه و آموزش و پرورش خراسان جنوبی اظهار داشت: نگاه آموزش و پرورش به حوزه های علمیه باید نگاه راهبردی باشد.
وی تصریح کرد: آموزش و پرورش نیاز به حوزه های علمیه و روحانیون متعهد دارد تا بتواند معنویت را در مدارس گسترش دهد.
معاون پژوهش و برنامه ریزی ستاد همکاری حوزه های علمیه و آموزش و پرورش با بیان اینکه باید اشراف اطلاعاتی بر سندهای کشور داشته باشیم، افزود: نقشه جامع علمی کشور دستگاه ها را موظف ساخته تا از ظرفیت حوزه های علمیه استفاده کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 12 ساعت و 48 دقیقه پیش
احیای تالاب عرب حسن شوشتر

احیای تالاب عرب حسن شوشتر به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خوزستان ، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شوشتر گفت : این تالاب در سال های گذشته به علت پایین آمدن سطح آب رودخانه، خشک شده بود که با تلاش مردم دوستدار محیط زیست روستای عرب حسن احیا شد.
بهروز نجاتی افزود : با احیای این تالاب 300 هزار قطعه بچه ماهی در آن رهاسازی شد.
وی ادامه داد : تالاب ها کارکردهای بسیاری دارند و به درآمد روستاییان ساکن در منطقه و اشتغالزایی، زیباشناسی و حفظ گونه های آبزی و جانوری کمک و نقش بسزایی در حفظ اکوسیستم دارد.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 12 ساعت و 58 دقیقه پیش
نصب کارتخوان در مطب ها اجباری نیست

نصب کارتخوان در مطب ها اجباری نیست به گزارش خبرنگار ایلنا، ایرج فاضل، رئیس سازمان نظام پزشکی امروز در نشست خبری گفت: نصب کارتخوان در مطب ها اجباری نیست و کارتخوان یک وسیله رفاهی برای بیمارانی است که به مطب ها مراجعه می کنند و به همه پزشکان توصیه می کنیم که برای سهولت کار مراجعه کنندگان از کارتخوان استفاده کنند.
رئیس سازمان نظام پزشکی تاکید کرد که کارتخوان ربطی به پرداخت مالیات پزشکان ندارد و در حال حاضر نیز 70 درصد بیماران از طریق کارتخوان هزینه درمانی را پرداخت می کنند و ادعای پرداخت نشدن مالیات توسط پزشکان بی اساس است.
ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 13 ساعت و 8 دقیقه پیش
نحوه گزینش دانشجویان علمی کاربردی

نحوه گزینش دانشجویان علمی کاربردی رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی شرق استان تهران نحوه گزینش دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی را تشریح کرد.
به گزارش مهر، فرامرز اکرمی با بیان اینکه شرایط و ضوابط، تاریخ و نحوه ثبت نام متقاضیان پذیرش دوره کاردانی فنی و دوره کاردانی حرفه ای نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی کاربردی اعلام شده است، گفت: ثبت نام متقاضیان برای پذیرش در این دوره ها تا پایان امروز یکشنبه 28 مرداد 97 ادامه دارد و در صورت لزوم تمدید می شود.
وی افزود: تمام داوطلبان متقاضی ثبت نام که دارای شرایط عمومی و اختصاصی باشند، می توانند در پذیرش این دوره ها ثبت نام و شرکت کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اجتماعی انتشار : 13 ساعت و 19 دقیقه پیش
مدرسه 6 کلاسه مرحوم انتظامی آذرماه سال جاری به بهره برداری می رسد

مدرسه 6 کلاسه مرحوم انتظامی آذرماه سال جاری به بهره برداری می رسد محمدرضا حیدری، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان ایلام، در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری شبستان در ایلام، اظهار کرد: درگذشت هنرمندان عزیز کشور مرحوم عزت الله انتظامی ضایعه ای بسیار دردناک بوده است.
وی، بابیان اینکه مرحوم عزت الله انتظامی به عنوان اولین هنرمند خیر مدرسه سازی نقش مهمی در راستای کمک به ساخت فضاهای آموزشی در نقاط مختلف کشور داشته است، ابراز کرد: مرحوم عزت الله انتظامی در ساخت یک مدرسه 6 کلاسه در استان ایلام مشارکت داشته و کمک های خوبی در این زمینه داشته است.
ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 13 ساعت و 38 دقیقه پیش
اختصاص 378 میلیون تومان برای اشتغال زایی نیازمندان ایوانی

اختصاص 378 میلیون تومان برای اشتغال زایی نیازمندان ایوانی به گزارش خبرگزاری شبستان از ایلام، حمید ایران دوست با ارائه گزارشی از فعالیت های اشتغال زایی این نهاد، اظهار کرد: در چهارماهه نخست امسال برای 27 خانوار نیازمند جویای شغل این شهرستان از طریق ایجاد طرح های اشتغال زایی شغل ایجادشده است .
وی، افزود: در این مدت ده طرح اشتغال زایی از محل اعتبارات صندوق اشتغال امداد بااعتبار بیش از یک صد میلیون تومان و تعداد 17 طرح نیز از محل منابع بانکی بااعتبار بیش از 278 میلیون تومان راه اندازی شده است .
ایران دوست، با اشاره به اینکه طرح های اشتغال زایی برای نیازمند این شهرستان از تنوع و گوناگونی خاص برخوردار هستند گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 13 ساعت و 39 دقیقه پیش
آمادگی کمیته امداد استان زنجان برای جمع آوری نذورات عید قربان

آمادگی کمیته امداد استان زنجان برای جمع آوری نذورات عید قربان به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان ؛ صفری مدیر کل کمیته امداد استان زنجان از آمادگی این نهاد برای جمع آوری نذورات و کمک های مردمی در روز عید سعید قربان خبر داد و گفت: امسال نیز 115 پایگاه جمع آوری نذورات و کمک های مردمی کمیته امداد در روز عید سعید قربان در استان زنجان برپا می شود.
صفری افزود: مردم خیر و نیکوکار استان زنجان می توانند در روز عید سعید قربان گوشت قربانی و نذورات خود را به دفاتر و پایگاه های کمیته امداد در سراسر استان تحویل دهند
وی با اشاره به اینکه کمک های جمع آوری شده در روز عید سعید قربان در اولین فرصت بین نیازمندان و ایتام این استان ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 13 ساعت و 48 دقیقه پیش
نصب 25 سامانه خورشیدی در تبریز، اسکو و آذرشهر

نصب 25 سامانه خورشیدی در تبریز، اسکو و آذرشهر به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز ؛ کاظمی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز گفت: 25 سامانه خورشیدی سه کیلوواتی درمدارس و مراکز آموزشی شهر های تبریز، اسکو، آذرشهر و خسروشاه نصب شده است.
وی با بیان اینکه برنامه فوق در راستای اجرای تفاهم نامه سازمان انرژی های نو ایران (سانا) با توانیر از سال 93 آغاز شده است، اظهار کرد: هم اکنون کل ظرفیت سامانه های یاد شده مجموعا 75 کیلووات بوده و برق تولیدی آن ها به شبکه تزریق می شود.
وی با اشاره به پیامد های استفاده از منابع فسیلی مثل گاز، گازوئیل ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 13 ساعت و 48 دقیقه پیش
سرو عنکبوت زنده در رستوران مکزیکی+عکس

سرو عنکبوت زنده در رستوران مکزیکی+عکس به گزارش ایلنا، این عنکبوت ها جزو گونه های نادر و در انقراض هستند که در رستوران مکزیکی به همراه آواکادو، لیمو و مخلفات دیگر سرو می شوند.
صاحب رستوران فیلمی کوتاه از نحوه پخت عنکبوت زنده در صفحه فیس بوک خود منتشر کرده که باعث خشم دوستداران حیوانات و انجمن محافظت از حیات وحش و محیط زیست شده است.
این عنکبوت ها که به تارانتولا ها شهرت دارند بیشتر در مناطق گرمسیری و بیابانی زندگی می کنند.
منبع: ایران آنلاین ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 13 ساعت و 49 دقیقه پیش
وقتی فضای مجازی زندگی های حقیقی را از هم می پاشد/جای خالی آموزش های پیش از ازدواج برای جوانان

وقتی فضای مجازی زندگی های حقیقی را از هم می پاشد/جای خالی آموزش های پیش از ازدواج برای جوانان به گزارش خبرگزاری فارس از بروجرد، عوامل فردی و اجتماعی در پدیده طلاق تاثیرگذارند که از بین عوامل فردی می توان به سن ازدواج، اعتیاد، نبودن تفاهم، خیانت و از عوامل اجتماعی به توسعه شهرنشینی و صنعتی شدن، افزایش هسته ای خانواده ها، اشتغال زنان، بیکاری، فقر و مسائل اقتصادی اشاره کرد.
خیانت یکی از عمده ترین دلایل موثر در طلاق است، به طوریکه بر اساس آمارها 17 درصد طلاق ها ناشی از خیانت است.
فضای مجازی و وجود شبکه های اجتماعی از عوامل بسیار موثر در پایان دادن به زندگی مشترک زوجین است، به طوریکه بسیاری از در مواقع موجب تغییر سلیقه افراد و دلزدگی آن ها از همسرانشان می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 13 ساعت و 59 دقیقه پیش
نحوه گزینش دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی

نحوه گزینش دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی؛ فرامرز اکرمی با بیان اینکه شرایط و ضوابط، تاریخ و نحوه ثبت نام متقاضیان پذیرش دوره کاردانی فنی و دوره کاردانی حرفه ای نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی کاربردی اعلام شده است، گفت: ثبت نام متقاضیان برای پذیرش در این دوره ها تا پایان امروز یکشنبه 28 مرداد 97 ادامه دارد و در صورت لزوم تمدید می شود.
وی افزود: تمام داوطلبان متقاضی ثبت نام که دارای شرایط عمومی و اختصاصی باشند، می توانند در پذیرش این دوره ها ثبت نام و شرکت کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 14 ساعت و 8 دقیقه پیش
برگزاری کارگاه توان افزایی زنان و خانواده/ 40 صندوق خرد روستایی در گلستان راه اندازی می شود

برگزاری کارگاه توان افزایی زنان و خانواده/ 40 صندوق خرد روستایی در گلستان راه اندازی می شود به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از گرگان، کلثوم غفاری، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گلستان، امروز (28 مرداد) در نشست خبری با موضوع طرح های اشتغالزایی و توسعه کسب و کار حوزه زنان گفت: کارگاه سه روزه توان افزایی زنان و خانواده با رویکرد کارآفرینی از امروز با حضور یکصد نفر از بانوان به آغاز شده است.
وی با بیان اینکه گلستان، هشتمین استان برگزارکننده این دوره از کارگاه ها است، افزود: در پایان زمان برگزاری این کارگاه، نفرات برگزیده که حدود یک سوم افراد شرکت کننده هستند، به کارگاه کشوری در تهران اعزام می شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 14 ساعت و 9 دقیقه پیش
ساخت 224 فضای آموزشی به همت خیرین مدرسه ساز در ایلام/ تحصیل دانش آموزان ایلامی 21 فضای آموزشی جدید

ساخت 224 فضای آموزشی به همت خیرین مدرسه ساز در ایلام/ تحصیل دانش آموزان ایلامی 21 فضای آموزشی جدید محمدرضا حیدری، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان ایلام، صبح امروز(28 مرداد) در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری شبستان در ایلام، اظهار کرد: این تعداد فضای آموزشی شامل 84 کلاس درس با مساحت 9388 مترمربع زیربنا بااعتباری بالغ بر 130 میلیارد ریال ساخته شده است.
وی، بابیان اینکه این تعداد فضای آموزشی برای حضور دانش آموزان ایلامی در آغاز سال تحصیلی جدید آماده و تجهیز شده است، یادآور شد: این تعداد فضای آموزشی به صورت مشارکتی از محل منابع دولتی و 50 درصد مشارکت خیرین مدرسه ساز در استان ایلام ساخته و آماده بهره برداری است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 14 ساعت و 9 دقیقه پیش
آگاهانه ازدواج کنیم

آگاهانه ازدواج کنیم در این مطلب به قلم محمد کاظمی نسب نوشته شد: طبق فرموده پیامبر مهربانی حضرت محمد (ص) هیچ بنایی در اسلام بنیانگذاری نشده است که نزد خداوند محبوب تر از ازدواج باشد.
در تشکیل خانواده لذت و رشدی است که هیچ چیز دیگری جایگزین آن نمی شود، روشن است که ازدواج آگاهانه، آسان، به هنگام و پایدار، سلامت روان، تکامل و آرامش را به ارمغان می آورد.
در حوزه اقتصادی، ترویج و گسترش فرهنگ ازدواج آسان، ساده گرایی و کاستن از تشریفات که امروزه به بیماری فرهنگی تبدیل شده است، مسیر ازدواج جوانان را هموار می کند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 14 ساعت و 19 دقیقه پیش
ایجاد 7 هزار شغل از ابتدای سال جاری در گلستان/ کم کاری بانک ها در حوزه ازدواج و اشتغال جوانان پیگیری شود

ایجاد 7 هزار شغل از ابتدای سال جاری در گلستان/ کم کاری بانک ها در حوزه ازدواج و اشتغال جوانان پیگیری شود به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، سیدمناف هاشمی صبح امروز در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان گلستان اظهار کرد: هیچ توجیهی برای عدم حضور مدیران در جلسه ساماندهی امور جوانان وجود ندارد.
وی ادامه داد: 23 دستگاه عضو اگر می خواهند اتفاقی در حوزه جوانان رخ دهد باید نقش آفرین باشند و اگر وظیفه مندی دستگاه ها در حوزه جوانان اهمیت نداشت، قانونگذار و یا مدیران تصمیم ساز عضویت دستگاه را در ستاد انجام نمی دادند و به طور حتم عضویت هر مدیر در این ستاد نقش مهمی دارد.
استاندار گلستان خاطرنشان کرد: همه دستگاه های عضو در حوزه جوانان مسوولیت دارند و باید عملکرد خود را به اطلاع عموم برسانند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 14 ساعت و 28 دقیقه پیش
برخی مدیران گلستانی در هیچ کدام از جلسات امور جوانان حاضر نشدند

برخی مدیران گلستانی در هیچ کدام از جلسات امور جوانان حاضر نشدند به گزارش خبرنگار مهر ، سید مناف هاشمی صبح یکشنبه در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان گلستان که با موضوع فضای مجازی و اشتغال برگزار شد، اظهار کرد: مدیران استانی نباید بدون هدف در جلسات ستاد ساماندهی امور جوانان شرکت کنند و قابل قبول نیست که سال گذشته چند مدیر استانی در هیچ جلسه ای شرکت نکردند.
وی افزود: مدیران باید موضوع مهم حوزه جوانان را که رئیس جمهور هم روی آن تاکید کرده جدی بگیرند و اصلی ترین مشکل جوانان اشتغال، ازدواج و مسکن است.
هاشمی تصریح کرد: وظیفه ذاتی بسیاری از مدیران فعالیت در حوزه جوانان است و به طور مثال کمیته امداد قرار است دو هزار واحد مسکن برای جوانان استان ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 14 ساعت و 29 دقیقه پیش
ارجاع ماده تعیین حدود مجاز استفاده از کود و سم در انواع خاک به کمیسیون کشاورزی

ارجاع ماده تعیین حدود مجاز استفاده از کود و سم در انواع خاک به کمیسیون کشاورزی به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه، 28 مردادماه) مجلس شورای اسلامی با ارجاع ماده 9 لایحه حفاظت از خاک به کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی موافقت کردند.
براساس این گزارش مقرر شد برای بررسی پیشنهادات نمایندگان این ماده به کمیسیون ارجاع گردد.
ماده 9- وزارت مکلف است با هماهنگی سازمان و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با رعایت معیارهای محیط زیستی حدود مجاز استفاده از انواع کود و سم را با هدف حفظ و پایداری حاصلخیزی انواع خاک تدوین و اعلام نماید./
پایان پیام ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اجتماعی انتشار : 14 ساعت و 39 دقیقه پیش
پیشینه سنت ازدواج در خطه تاریخی فریدن

پیشینه سنت ازدواج در خطه تاریخی فریدن به گزارش ایرنا؛ آداب و رسوم ازدواج در ایران؛ به عنوان یکی از پیمان های فرهنگی و اجتماعی از دیرباز تا کنون و همچنین موازی با بروز مدرنیته دستخوش تغییرات بسیاری شده است ؛ برخی از این رسوم نسل به نسل انتقال یافته و همچنان زنده و پابرجا است و برخی دیگر به کلی منسوخ شده است.
ازدواج در کهن تمدن ایران زمین از جمله در اصفهان وغرب این استان، با فراز و فرودهای بسیارهمراه بوده است. بررسی های تاریخی بر سادگی و پایداری ازدواج های قدیمی در این منطقه گواهی می دهد؛ آئینی شاد و مفرح با کمترین میزان تشریفات که خاطره آن تا مدت ها در محافل و دورهمی ها نقل زبان ها بود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 14 ساعت و 48 دقیقه پیش
اهدای عضو در اصفهان به سه بیمار زندگی دوباره بخشید

اهدای عضو در اصفهان به سه بیمار زندگی دوباره بخشید مسئول واحد فراهم آوری اعضای پیوند مرکز آموزشی درمانی الزهرا(س) اصفهان روز یکشنبه به ایرنا گفت: اعضای بدن مهران شاه سلانی ساکن اصفهان که هفدهم مرداد امسال بر اثر تصادف دچار مرگ مغزی شده بود شامل دو کلیه و کبد به بیماران نیازمند پیوند عضو اهدا شد.
مریم خلیفه سلطانی افزود: این بیمار در بیمارستان آیت الله کاشانی اصفهان بستری بود که پس از اخذ رضایت از خانواده اش به بیمارستان الزهرا(س) منتقل شد و پس از تایید مرگ مغزی تحت عمل جراحی برداشت عضو قرار گرفت.
وی گفت: کلیه ها در بیمارستان نور و علی اصغر(ع) اصفهان به بیماران در فهرست انتظار، پیوند زده و کبد برای پیوند به شیراز ارسال شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 14 ساعت و 48 دقیقه پیش
تدوین سند آمایش علم و فناوری استان یزد

تدوین سند آمایش علم و فناوری استان یزد به گزارش ایلنا، علی زینی وند در کارگروه تخصصی آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری استان یزد بیان کرد: یکی از کاستی های مهم برای اجرای اثربخش طرح و برنامه های مختلف در کشور عدم وجود سند آمایش است که خوشبختانه تدوین این سند در استان یزد مورد توجه قرار گرفته و مراحل پایانی خود را طی می کند.
وی افزود: سند آمایش استان منطبق بر واقعیت ها و نگاه کارشناسی جمع بندی شده است و باید مولفه های آن به گفتمان مدیران و افراد موثر در جهت دهی تصمیم گیری های استان یزد تبدیل شود تا برنامه ریزی های پیش رو نیز بر اساس این موضوع روشن و مشخص شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 14 ساعت و 49 دقیقه پیش
ناجا: قانون جریمه مشمولان غایب فقط تا پایان سال اجرا می شود

ناجا: قانون جریمه مشمولان غایب فقط تا پایان سال اجرا می شود رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: قانون جریمه مشمولان غایب فقط تا پایان امسال اجرا می شود، لذا مشمولانی که بیش از 8 سال غیبت دارند،فرصت محدودی برای تعیین تکلیف وضعیت خدمتی خود دارند.
به گزارش ایسنا، سردار بهرام نوروزی با بیان اینکه در سال جاری حدود 20 هزار نفر از واجدین شرایط درخواست خود را ثبت کرده اند،افزود: مشمولانی که تا پایان سال 97 بیش از 8 سال غیبت دارند، می توانند از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+10) برای بهره مندی از این امتیاز اقدام کنند.
براساس گزارش سایت پلیس، رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا خاطرنشان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 14 ساعت و 58 دقیقه پیش
اختصاص 115 پایگاه ویژه نذورات عیدقربان در زنجان

اختصاص 115 پایگاه ویژه نذورات عیدقربان در زنجان به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز زنجان ؛ مدیر کل کمیته امداد استان زنجان از آمادگی این نهاد برای جمع آوری نذورات و کمک های مردمی در روز عید سعید قربان خبر داد و گفت: مردم خیر و نیکوکار استان زنجان می توانند در روز عید سعید قربان گوشت قربانی و نذورات خود را به دفاتر و پایگاه های کمیته امداد در سراسر استان تحویل دهند
صفری افزود: کمک های جمع آوری شده در روز عید سعید قربان در اولین فرصت بین نیازمندان و ایتام این استان توزیع می شود.
وی گفت:این نهاد امسال نیز همانند سال های گذشته با همکاری مراکز نیکوکاری، هیئت امنای مساجد و معتمدین محلات ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 14 ساعت و 59 دقیقه پیش
مدیریت های دانشگاه یاسوج مختص چپ و راست و فلان ایل نیست/چرا باید پول حمل زباله بدهیم/استانداری با دانشگاه متفاوت است

مدیریت های دانشگاه یاسوج مختص چپ و راست و فلان ایل نیست/چرا باید پول حمل زباله بدهیم/استانداری با دانشگاه متفاوت است به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج احمد عریان صبح امروز در پاسخ به سوالات خبرنگاران در زمینه های مختلف از جمله در پاسخ به سوال خبرنگار فارس در زمینه ارتباط دانشگاه با صنعت اظهار کرد: در این خصوص هنوز خیلی کار داریم حجم قراردادها در این 5 ماه گذشته 205 برابر سال قبل است.
وی در خصوص حذف برخی برنامه های دانشگاه گفت: حذف برنامه ها در دانشگاه یاسوج خیلی کم است اما اگر جایی برنامه ای لغو می شود دست ما نیست و شورای تامین نظر به لغو آن دارد.
این مسؤول به مشکلات صنفی و خدماتی هم اشاره کرد و گفت: سالی بیش از یک میلیارد هزینه کرایه اتوبوس می شود و 350 میلیون تومان سالانه پول حمل زباله دانشگاه ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 15 ساعت و 29 دقیقه پیش
امروز؛ آخرین مهلت ثبت نام دوره های کاردانی علمی کاربردی

امروز؛ آخرین مهلت ثبت نام دوره های کاردانی علمی کاربردی به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، شرایط و ضوابط، تاریخ و نحوه ثبت نام متقاضیان پذیرش دوره کاردانی فنی و دوره کاردانی حرفه ای نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی کاربردی اعلام شد و ثبت نام متقاضیان برای پذیرش در این دوره ها تا پایان امروز یکشنبه 28 مرداد 97 ادامه دارد.
تمام داوطلبان متقاضی ثبت نام که دارای شرایط عمومی و اختصاصی باشند، می توانند در پذیرش این دوره ها ثبت نام و شرکت کنند.
گزینش دانشجو در هر یک از کدرشته محل های تحصیلی براساس معدل کل مندرج در گواهینامه معتبر دیپلم، نوع دیپلم و سهمیه های آزاد، شاغل، رزمندگان ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 15 ساعت و 39 دقیقه پیش
راه اندازی سامانه آنلاین قرائت کنتور آب در شهرهای استان

راه اندازی سامانه آنلاین قرائت کنتور آب در شهرهای استان به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کهگیلویه و بویراحمد؛ معاون خدمات مشترکان آبفای استان در نشست راه اندازی طرح قرائت آنلاین و آموزش تیم قرائت کنتور آبفا گفت: تکریم ارباب رجوع و کاهش مراجعات جضوری مشترکان آب و فاضلاب از مهمترین مزایای این طرح است.
طهمورث گودرزی افزود: برای اجرای این طرح کلاس آموزشی برای ماموران قرائت کنتور برگزار و آموزش های لازم ارائه شد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 15 ساعت و 48 دقیقه پیش
زمان اعلام اسامی معرفی شدگان رشته های شرایط خاص کنکور 97

زمان اعلام اسامی معرفی شدگان رشته های شرایط خاص کنکور 97 اسامی معرفی شدگان چند برابر ظرفیت رشته های تحصیلی دارای شرایط خاص آزمون سراسری سال 1397 فردا دوشنبه 29 مرداد منتشر می شود.
به گزارش مهر، رشته های تحصیلی دارای شرایط خاص کنکور 97 شامل دانشگاه های شهید مطهری، شاهد، علوم قضایی و خدمات اداری دادگستری، صداوسیما، علوم پزشکی بقیه الله (عج)، دکتری بیوتکنولوژی دانشگاه تهران، مدیریت بیمه اکو موسسه آموزش عالی بیمه اکو در دانشگاه علامه طباطبائی، دانشکده غیرانتفاعی رفاه، دانشگاه غیر انتفاعی امام رضا (ع) است.
همچنین کلیه کدرشته های تحصیلی متمرکز دانشگاه فرهنگیان در پردیس های آموزشی و دانشگاه تربیت دبیر شهیدرجایی تهران (رشته های مخصوص داوطلبان ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اجتماعی انتشار : 15 ساعت و 49 دقیقه پیش
مشکلات طرح ترافیک 97 تمامی ندارد

مشکلات طرح ترافیک 97 تمامی ندارد به گزارش مشرق، ظاهراً مشکلات طرح ترافیک 97 تمامی ندارد و این بار نیز شهروندان با مشکل دیگری در این بخش روبه رو شده اند به طوری که طی روزهای اخیر معاونت مربوطه اقدام به برداشت بیش از رقم متعارف و مصوب شورای شهر تهران از حساب شهروندی دارندگان طرح ترافیک سالیانه کرده است.
بیشتر بخوانید:
دستپاچگی وکیلی درباره سهمیه طرح ترافیک دخترش
در همین رابطه به عنوان مثال تعرفه یک روز کامل برای ورود خبرنگاران به طرح ترافیک 3 هزار 600 تومان تصویب شده است اما رقمی که از حساب شهروندی خبرنگاران دارنده طرح ترافیک کم شده است 10 برابر یعنی 36 هزار تومان است. ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 15 ساعت و 49 دقیقه پیش
شبکه گازرسانی پایتخت چقدر در مقابل زلزله مقاوم است؟

شبکه گازرسانی پایتخت چقدر در مقابل زلزله مقاوم است؟ حمیدرضا عراقی در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه برای جلوگیری از تبعات احتمالی بعد از وقوع زلزله در تهران تمهیدات لازم در شبکه گازرسانی دیده شده است، اظهار کرد: سال های گذشته با ژاپن مذاکره کردیم و تیمی از این کشور به تهران آمد که اقداماتی که باید در زمینه مقاوم سازی شبکه های گازرسانی در تهران انجام می شد را مطرح کردند.
وی افزود:مذاکرات در حال ادامه بود و قرار بود تیم ژاپنی مجددا برای بازدید از اقداماتی که انجام شده است به تهران سفر و اگر توصیه جدیدی دارد ارائه کند. کار درحال نهایی شدن بود که ترامپ از برجام خارج شد و ژاپن هم اعلام کرد فعلا حضور پیدا نمی کند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 15 ساعت و 59 دقیقه پیش
درس خواندن توفیقی است از جانب خداوند/ پزشکی هدف من برای خدمت به هم وطنان است

درس خواندن توفیقی است از جانب خداوند/ پزشکی هدف من برای خدمت به هم وطنان است به گزارش خبرگزاری فارس از خرم آباد، کنکور برای همه کسانی که قرار است نتیجه 12 سال درس خواندن خود را در مدت زمان کوتاهی آن هم با شرایط رقابت پذیر چند صد هزار نفری ببینند، ماراتنی حیاتی و نفس گیر است.
فارغ از درست یا اشتباه بودن فرایند کنکور، اما برخی ها این ماراتن را فرصتی برای محک زدن دانسته ها و به معرض امتحان قراردادن آن ها می دانند و با همت و اراده پولادین خود، درصدد شکست این سد آهنین برمی آیند.
بدون شک اگر رمز موفقیت اغلب رتبه های برتر کنکور را شنیده باشید همگی بر این نظر اتفاق دارند که تکیه بر اندوخته های کتاب درسی که روزگاری در مدرسه و نه در کلاس های کنکور به دست آوردند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 16 ساعت و 18 دقیقه پیش
توزیع 207 بسته مهر تحصیلی از محل نیات موقوفات در تویسرکان

توزیع 207 بسته مهر تحصیلی از محل نیات موقوفات در تویسرکان حمید رضا نوروزی، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان تویسرکان از توزیع 207 بسته مهر تحصیلی از محل نیات موقوفات خبر داد و به خبرنگار شبستان گفت: در راستای اجرای طرح مهر تحصیلی 207 بسته حمایتی مهر تحصیلی از محل نیات موقوفه مرحوم حاج شکراله شفیعی در شهرستان تویسرکان توزیع می شود.
وی با اشاره به اینکه این بسته حمایتی از محل نیات واقفین خیراندیش تهیه شده است، افزود: بر اساس هماهنگی های صورت گرفته این اقلام بین دانش آموزان نیازمند که زیر پوشش نهادهای حمایتی کمیته امداد و بهزیستی هستند طی مراسمی در مورخه 30 مرداد ماه در محل دفتر امام جمعه محترم شهرستان توزیع خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 16 ساعت و 28 دقیقه پیش
دانشگاه علمی کاربردی در 5 هزار کد رشته محل دانشجو می پذیرد

دانشگاه علمی کاربردی در 5 هزار کد رشته محل دانشجو می پذیرد به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند ؛اخوان بهابادی معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی در نشست خبری گفت:اکنون 500 مرکز این دانشگاه در سراسر کشور با 5 هزار و 342 کد رشته محل،آماده پذیرش دانشجو در سال تحصیلی جدید هستند.
وی افزود:از این کد رشته ها 63 درصد برای دوره های کاردانی و 37 درصد مربوط به دوره های کارشناسی است.
اخوان بهابادی گفت:پذیرش دانشجو در مراکز آموزشی این دانشگاه تنها از طریق سازمان سنجش و آموزش کشور است.
معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی با بیان اینکه در قانون برنامه ششم تأکید زیادی بر مهارت آموزی شده است ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 16 ساعت و 38 دقیقه پیش
بسته خدمتی ویژه جوانان در پایگاه های سلامت توزیع می شود

بسته خدمتی ویژه جوانان در پایگاه های سلامت توزیع می شود سامرند سعیدی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این جوانان می توانند با در دست داشتن کارت ملی در مناطق شهری به مراکز خدمات جامع سلامت و پایگاه های سلامت و در مناطق روستایی به مراکز بهداشت و درمان و خانه های بهداشت روستایی مراجعه کنند.
وی اضافه کرد: این بسته خدمتی شامل برگزاری دوره های آموزشی از جمله مشاوره و مهارت های زندگی، مبارزه با بیماری های غیرواگیر، تست سنجش فشار خون، قد و وزن است.
معاون بهداشت مرکز بهداشت سنندج افزود: در قالب این طرح اگر جوانی مشکل یا بیماری خاصی (بیماری های رفتاری و اعتیاد...) داشته باشد به سطوح بالاتر 2 و سه ارجاع داده می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 16 ساعت و 48 دقیقه پیش
ادامه تحصیل در دوره کاردانی دانشگاه جامع علمی و کاربردی + فیلم

ادامه تحصیل در دوره کاردانی دانشگاه جامع علمی و کاربردی + فیلم به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، رئیس دانشگاه جامع علمی کابردی استان سمنان گفت: 11 مرکز دانشگاه علمی کاربردی این استان آماده ثبت نام متقاضیان تحصیل در دوره کاردانی است.
مصطفی فضلی افزود: :ثبت نام در این دوره ها از 22 مرداد آغاز شده و تا 28شهریور ادامه دارد .
هم اکنون سه هزار و 500دانشجو در مراکز علمی و کاربردی استان سمنان مشغول به تحصیلند .
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 16 ساعت و 49 دقیقه پیش
بهره مندی 443 روستای قزوین از نعمت گاز

بهره مندی 443 روستای قزوین از نعمت گاز به گزارش خبرگزاری شبستان از قزوین به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان قزوین، اسماعیل مفرد بوشهری بیان کرد: در چهار ماهه نخست سال جاری، 4 هزار و 197 مشترک جدید به جمع مشترکان شرکت گاز استان قزوین پیوستند .
وی ادامه داد: از تعداد 4 هزار و 197 مشترک جدید گاز، تعداد 2 هزار و 543 مشترک شهری و یک هزار و 654 مشترک هم روستایی هستند.
مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین با اشاره به اینکه 40 درصد مشترکان جدید خانوارهای روستایی هستند، افزود: این موضوع نشان از سرعت توسعه و نهایی شدن پروژه های گازرسانی به روستاها دارد به گونه ای که هم اکنون 443 روستای استان به شبکه سراسری گاز متصل هستند . ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 16 ساعت و 58 دقیقه پیش
نجات جوان کرمانشاهی از طناب دار با وساطت شورای حل اختلاف

نجات جوان کرمانشاهی از طناب دار با وساطت شورای حل اختلاف به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از روابط عمومی اداره شوراهای حل اختلاف استان کرمانشاه، جبارتجری معاون قضایی رئیس کل در امور شوراهای حل اختلاف استان کرمانشاه، با اعلام این خبر گفت: با کوشش مثال زدنی و سعی فراوان اعضای ستاد تالیف قلوب شورای حل اختلاف کرمانشاه، اولیای دم مقتول از اجرای حکم قصاص محکوم ج.غ گذشت نمودند و نشان دادند لذت عفو بسیار بالاتر از انتقام است.
معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه، تصریح کرد: با وساطت و تلاش شبانه روزی اعضای شورای حل اختلاف درستاد تألیف قلوب و بزرگان و معتمدان طی جلسات متعدد درطول سه سال توفیق مصالحه و گذشت از سوی اولیای دم در این پرونده حاصل شد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 16 ساعت و 58 دقیقه پیش
اهدای 2750 کمک هزینه ازدواج و خرید جهیزیه به زوج های خوزستانی

اهدای 2750 کمک هزینه ازدواج و خرید جهیزیه به زوج های خوزستانی به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از کمیته امداد خوزستان، محمدرضا علیپور، معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان خوزستان اظهار کرد: ازدواج سنت حسنه و سفارش شده پیامبر است و فراهم کردن شرایط و کمک به تسهیل ازدواج جوانان تحت حمایت از الویت های این نهاد است.
وی با اعلام اینکه تا پایان تیرماه سال جاری دو هزار و 750 مورد جهیزیه، کمک هزینه ازدواج و خرید جهیزیه به زوج های جوان پرداخت شده است، افزود: شش میلیارد و 800 میلیون تومان برای تأمین این تعداد جهیزیه و کمک هزینه ازدواج اختصاص یافته است.
علیپور گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 16 ساعت و 59 دقیقه پیش
1500 رأس دام توسط گروه های جهادی در چهارمحال و بختیاری درمان شد

1500 رأس دام توسط گروه های جهادی در چهارمحال و بختیاری درمان شد مجید حیدری در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در شهرکرد اظهار داشت: حرکت جهادی در قالب اردوهای محرومیت زدایی در شرایط امروز نقش مهمی ایفا می کند در این راستا جمعی از بسیجیان در کنار دغدغه های خود با مهارت و توانمندی گره از کار نیازمندان در مناطق محروم گشودند.
وی با بیان اینکه فعالیت گروه های جهادی در چند گروه و چند مرحله انجام می شود، افزود: در موج نخست فعالیت ها کار گروه تخصصی دامپزشکی با استناد گزارش اداره دامپزشکی منطقه بازفت تعداد هزار و 509 دام را تیمار، معاینه، درمان و از بیماری های اپیدمی پیشگیری کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 17 ساعت و 19 دقیقه پیش
60 هزار میلیارد ریال توسط خیران سلامت کشور هزینه شد

60 هزار میلیارد ریال توسط خیران سلامت کشور هزینه شد به گزارش خبرنگار ایرنا، اسماعیل غنیان ، یک شنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل افزود: تعداد 110 هزار نفر به عنوان عضو با مجمع خیران سلامت کشور در 300 نقطه ایران در تامین نیازهای مردم در بخش سلامت همکاری دارند.
وی با بیان اینکه کارهای بزرگی توسط اعضای مجمع خیران سلامت کشور در اقصی نقاط ایران انجام می شود، اظهار داشت : تمام اقدام های صورت گرفته ازسوی این مجمع از تامین فضا و تجهیزات بیمارستانی گرفته تا درمان و پیشگیری نوعی سرمایه گذاری در بخش سلامت محسوب می شوند.
ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 17 ساعت و 29 دقیقه پیش
ادارات شهرستان با فرمانداران تعامل موثر داشته باشند

ادارات شهرستان با فرمانداران تعامل موثر داشته باشند به گزارش خبرگزاری شبستان از بیرجند و به نقل از روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، جلسه شورای اداری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با حضور مدیرکل، معاونین، مدیر حراست، روسای ادارات شهرستان و کارشناسان اداره کل پیرامون بیانات وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با هدف حل مسائل، مشکلات و تبیین سند چشم اندازی پیرامون فرهنگ و هنر استان تشکیل شد.
ناصر نبی زاده در این جلسه گفت: در مجموعه های اداری خود باید قدر فرصت به وجود آمده در راستای خدمت رسانی بی منت به مردم را بدانیم، وظیفه شناس باشیم و به اموری که به ما واگذار شده است، عمل کنیم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 17 ساعت و 39 دقیقه پیش
همکاری و همدلی شورای شهر با پلیس زمینه ساز ایجاد امنیت

همکاری و همدلی شورای شهر با پلیس زمینه ساز ایجاد امنیت به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش ، سروان محمد زنگانه با بیان اینکه همکاری نهادهای مردمی با پلیس تبلوری از نقش آفرینی و همدلی در تأمین امنیت اجتماعی است،گفت: وظیفه ذاتی نیروی انتظامی تامین نظم و امنیت و آسایش عمومی برای شهروندان است و همکاری و تعامل دستگاه های دولتی با پلیس، ارتقاء امنیت اجتماعی را در پی خواهد اشت.
وی اعتماد عمومی به پلیس را بزرگترین سرمایه نیروی انتظامی عنوان کرد و افزود: نیروی انتظامی در تأمین امنیت جامعه باید زمینه های مشارکت مردم را فراهم کرده که در این صورت امنیت پایدار و محیطی سرشار از آرامش و آسایش شکل خواهد گرفت. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 17 ساعت و 39 دقیقه پیش
شرکت بیش از هزار و 100 نفر سرباز در آزمون مهارت آموزی

شرکت بیش از هزار و 100 نفر سرباز در آزمون مهارت آموزی سرهنگ زمانی، فرمانده مرکز 04 امام رضا (ع) بیرجند در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند ؛ گفت: اولین آزمون ادواری فنی و حرفه ای این مرکز در سال 97، روز گذشته برگزار شد.
وی با بیان اینکه هزار و 117 نفر در این آزمون شرکت کردند، افزود: تا پایان سال 3 آزمون دیگر نیز برگزار خواهد شد.
سرهنگ زمانی ادامه داد: این دوره ها باعث اثر بخشی بیشتر دوران خدمت سربازی و افزایش اشتغال در بین جوانان می شود.
انتهای پیام/ب
بیش از هزار و 100 نفر سرباز در آزمون مهارت آموزی شرکت کردند ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 17 ساعت و 48 دقیقه پیش
تعطیلی میدان دام قدیم بیرجند

تعطیلی میدان دام قدیم بیرجند به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان گفت: میدان دام بیرجند امروز پس از سالها تلاش و پیگیری از حاشیه شهر به میدان دام جدید واقع در حومه روستای حسین آباد منتقل شد.
بخشی افزود: علی رغم اینکه افتتاح میدان عرضه دام جدید در گذشته اتفاق افتاده بود ولی متاسفانه فروش و عرضه دام همچنان در میدان قدیم ادامه داشت که امروز با توجه به اهمیت موضوع و مخاطرات بهداشتی که این مرکز برای سلامت مردم داشت به صورت رسمی تعطیل شد.
وی با بیان اینکه ایام عید قربان پیش رو است گفت ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 17 ساعت و 48 دقیقه پیش
ابطال طرح ترافیک خبرنگاری بعضی آقازاده ها

ابطال طرح ترافیک خبرنگاری بعضی آقازاده ها عصر روز چهارشنبه برای تعدادی از افرادی که در این مدت از تخفیف 90 درصدی ویژه خبرنگاران برای ورود به طرح ترافیک استفاده می کردند، پیامکی ارسال شد مبنی بر اینکه مجوز طرح ترافیک خبرنگاری آنها حذف شده و از این پس هزینه تردد آنها با تعرفه عادی محاسبه خواهد شد.
در واقع از زمانی که نام های افرادی که طرح ترافیک خبرنگاری گرفته اند منتشر شده تا امروز، اسامی متعددی مطرح شده است که ظاهرا شرایط اعلام شده برای دریافت آرم خبرنگاری را نداشته اند، از دختر نماینده مجلس تا کسانی که در رسانه ها کار می کنند اما شغلشان خبرنگاری نیست. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اجتماعی انتشار : 17 ساعت و 49 دقیقه پیش
اعطای تسهیلات به سوادآموزان مستلزم قبولی در دوره سوادآموزی است

اعطای تسهیلات به سوادآموزان مستلزم قبولی در دوره سوادآموزی است به گزارش خبرنگار مهر ، هادی زارع پور شامگاه شنبه در نشست استاندار با مسئولان سوادآموزی استان افزود: پرداخت تسهیلات مشوقی برای سوادآموزی در استان است و در پایان دوره هر تعدادی از سوادآموزان که نمره قبولی کسب کنند برای دریافت تسهیلات قرض الحسنه به یکی از بانکها معرفی می شوند.
وی بیان داشت: در سال جاری حجم ابلاغی استان برای باسواد شدن در دوره سوادآموزی دو هزار و 655 نفر است.
زارع پور یادآور شد: براساس سرشماری سال95 نرخ باسوادی در استان 92.7 است.
وی افزایش این میزان را مستلزم مشارکت خانواده ها و ایجاد مشوقها عنوان کرد و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 17 ساعت و 49 دقیقه پیش
حاشیه نشینان 10 محله سنندج توانمند سازی می شوند

حاشیه نشینان 10 محله سنندج توانمند سازی می شوند فرانک قدسی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: دفاتر تسهیلگری به منظور توانمندسازی ساکنان محلات حاشیه و در مراکز 10 استان کشور به صورت آزمایشی ایجاد شده که کردستان نیز یکی از این استان ها است.
وی با بیان اینکه برای اجرای این طرح، 10 محله حاشیه نشین در سنندج شناسایی شده است، افزود: هفت دفتر تسهیلگری برای محلات حاجی آباد، غفور، فرجه و عباس آباد، گلشن، اسلام آباد و شهدا و نواحی منفصل شهری نایسر، حسن آباد، ننله و گریزه ایجاد کرده ایم.
مدیرکل امور اجتماعی استانداری کردستان تاکید کرد: در هر دفتر، 6 کارشناس متخصص شامل روانشناس، مددکار اجتماعی، امور شهری، کارشناس اقتصادی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 17 ساعت و 58 دقیقه پیش
کورین امنیت دارد اما اوضاع اقتصادی بسیار بد است/ازدواج دختران 15 ساله به دلیل بیکاری و فقر/جوانان مجبور به قاچاق هستند

کورین امنیت دارد اما اوضاع اقتصادی بسیار بد است/ازدواج دختران 15 ساله به دلیل بیکاری و فقر/جوانان مجبور به قاچاق هستند حسین اسماعیل زهی (عضو شورای شهرستان زاهدان و نماینده استان سیستان و بلوچستان در شورای عالی استان ها) با بیان اینکه مشکل اساسی مردم در این منطقه مانند دیگر مناطق سیستان و بلوچستان کم آبی است، به خبرنگار ایلنا، گفت: اهالی روستا به آب دسترسی ندارند و روستاها کم کم در حال تخلیه شدن هستند. بخشِ کورین در شهرستان زاهدان واقع شده، حدود 30 هزار نفر جمعیت دارد اما هیچ کدام از روستاهای این بخش به آب دسترسی ندارند. امسال فقط شاهد یک بارش میلی متر بارندگی در شهرستان کورین بودیم. یک میلی متر بارندگی، یعنی هیچ!
مردم هیچ درآمدی ندارند ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 17 ساعت و 58 دقیقه پیش
90 درصد روستاهای جیرفت و عنبرآباد برقدار شد

90 درصد روستاهای جیرفت و عنبرآباد برقدار شد به گزارش ایرنا ، یحیی کمالی پور شامگاه شنبه در حاشیه سفر مجری برق روستایی کشور به جیرفت افزود: تمامی روستاهای جیرفت و عنبرآباد تا یک سال آینده برق دار می شوند.
وی با بیان اینکه برقرسانی به روستاها باید 30 سال پیش انجام می شده، اظهار داشت: سال گذشته در سفری که به روستای رمون داشتیم قول برق دار کردن این روستا را به مردم دادیم و امروز وعده یاد شده با حضور مجری برق روستایی کشور محقق شد.
کمالی پور تصریح کرد: یکی از اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و مسئولان خدمت به محرومان و روستانشین هاست که در این زمینه باید روستاها از خدمات برق ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 17 ساعت و 59 دقیقه پیش
استقرار 115 پایگاه جمع آوری نذورات مردم در روز عید قربان

استقرار 115 پایگاه جمع آوری نذورات مردم در روز عید قربان به گزارش خبرگزاری شبستان از زنجان به نقل از روابط عمومی کمیته امداد استان زنجان، هدایت صفری از آمادگی این نهاد برای جمع آوری نذورات و کمک های مردمی در روز عید سعید قربان خبر داد و اظهار کرد: به همین منظور 115 پایگاه جمع آوری نذورات و کمک های مردمی کمیته امداد در روز عید سعید قربان در استان زنجان راه اندازی می شود .
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان با بیان اینکه مردم برای مشارکت در این طرح می توانند نذورات خود را به دفاتر و پایگاه های کمیته امداد در سراسر استان تحویل دهند؛ گفت: کمک های جمع آوری شده در روز عید سعید قربان در اولین فرصت بین نیازمندان و ایتام این استان توزیع می شود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 17 ساعت و 59 دقیقه پیش
فساد، پشت پرده کنکور

فساد، پشت پرده کنکور کنکور همیشه در ایران مسئله ساز بوده و خواهد بود. بسیاری از مدارس و موسسات آموزشی ادعا دارند که بهترین روش ها را برای کنکوری ها ارائه می دهند؛ حال اینکه بخش زیادی از رتبه های برتر کنکور در ابتدا می گویند بدون هیچ کمکی از کلاس های کنکور و شرکت در آزمون های کمکی در کنکور موفق بوده اند. سپس نوبت به موسسات می رسد که برای تبلیغات در جذب کنکوری های سال های بعد از همان افراد استفاده می کنند!
افرادی که پیش از این رو به دوربین نگاه کرده اند و مدعی شده اند تنها با خواندن کتاب های درسی به این نقطه رسیده اند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 17 ساعت و 59 دقیقه پیش
عمق محرومیت در روستاهای دورافتاده دیشموک /مردم موردراز خواستار رسیدگی مشکلات هستند

عمق محرومیت در روستاهای دورافتاده دیشموک /مردم موردراز خواستار رسیدگی مشکلات هستند به گزارش خبرگزاری فارس از کهگیلویه، برخی از روستاهای شهرستان به ویژه در بخش دیشموک دورافتاده و دور از چشم مسؤولان هستند. مردم این روستاها در سایه بی توجهی مسؤولان با محرومیت انس گرفته و با مشکلات دست و پنجه نرم می کنند.
موردراز در 20 کیلومتری دیشموک و 110 کیلومتری مرکز شهرستان یکی از روستاهایی است که جبر جغرافیایی آن ها را از خدمات رسانی مناسب محروم کرده است.
کاروان سلامت جمعیت هلال احمر سفر به روستاهای محروم را یک سالی می شود آغاز کرده و به عمق محرومیت ها سفر می کند.
موردراز بیست و پنجمین مقصد این کاروان بود؛ ویزیت و توزیع داروی رایگان ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 18 ساعت و 29 دقیقه پیش
تشکیل اتاق جنگ اقتصادی در معاونت بهره وری اقتصادی اوقاف

تشکیل اتاق جنگ اقتصادی در معاونت بهره وری اقتصادی اوقاف حسین صفری صبح امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در بندرعباس، اطلاع رسانی کارآمد و پاسخگویی سریع را یکی از ضرورت های فعلی اداره کل اوقاف و امور خیریه هرمزگان دانست واظهار داشت: عملکرد اوقاف و خدمات حوزه وقف باید به شکل عالمانه و هنرمندانه به اطلاع مردم و نخبگان جامعه در عرصه های مختلف قرآنی، فرهنگی، هنری، اقتصادی و سایر حوزه ها برسد.
وی با بیان اینکه طرح ویرایش اطلاعات پایه رقبات موقوفات هم زمان با سراسر کشور در استان هرمزگان آغاز شده است، افزود: این طرح با هدف بهره برداری از اطلاعات و آمار صحیح در راستای مدیریت و ارتقای بهره وری موقوفات و اماکن متبرکه در استان درحال برگزاری است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 18 ساعت و 38 دقیقه پیش
وجود 235 مدرسه بالای 60 سال در تهران

وجود 235 مدرسه بالای 60 سال در تهران علی شهری درباره تعداد مدارس نیازمند تخریب و بازسازی در تهران اظهار کرد: مدارس نیازمند تخریب و بازسازی در استان تهران فراوان داریم. در مجموع در استان تهران 8500 کلاس باید تخریب و بازسازی و 14 هزار و 500 کلاس مقاوم سازی شوند.
وی افزود: در شهر تهران 7000 کلاس درس در قالب حدود 700 مدرسه نیازمند تخریب و ساخت مجدد هستند. به ترتیب مناطق 6، 11، 12 دارای بیشترین تعداد مدارس تخریبی اند.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران با بیان اینکه تعداد مدارس متراکم و فرسوده در پایتخت کم نیست، ادامه داد: البته از آن سو مدارس خوبی هم داریم ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اجتماعی انتشار : 18 ساعت و 49 دقیقه پیش
ابطال طرح ترافیک خبرنگاری بعضی آقازاده ها

ابطال طرح ترافیک خبرنگاری بعضی آقازاده ها مشاور فرهنگی معاون شهردار تهران از حذف طرح خبرنگاری برای تعدادی از آقازاده ها و نمایندگان سابق و فعلی مجلس خبر داد و گفت: اینکه حذف طرح خبرنگاری به خاطر انتقاد از شهرداری بوده، به شوخی شبیه است.
به گزارش مهر، عصر روز چهارشنبه برای تعدادی از افرادی که در این مدت از تخفیف 90 درصدی ویژه خبرنگاران برای ورود به طرح ترافیک استفاده می کردند، پیامکی ارسال شد مبنی بر اینکه مجوز طرح ترافیک خبرنگاری آنها حذف شده و از این پس هزینه تردد آنها با تعرفه عادی محاسبه خواهد شد.
در واقع از زمانی که نام های افرادی که طرح ترافیک خبرنگاری گرفته اند منتشر شده تا امروز ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اجتماعی انتشار : 18 ساعت و 49 دقیقه پیش
کمیته امداد امام خمینی (ره) روش های دریافت نذورات عید قربان را اعلام کرد

کمیته امداد امام خمینی (ره) روش های دریافت نذورات عید قربان را اعلام کرد به گزارش ایرنا، مدیرکل امور اجرایی مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره)، با اعلام اینکه علاوه بر مساجد، مراکز نیکوکاری، دامپزشکی ها و شهرداری ها، دفاتر کمیته امداد در سراسر کشور نیز آماده دریافت و توزیع نذورات قربانی میان نیازمندان است گفت: کمیته امداد امام خمینی به این منظور نذورات نقدی مردم را دریافت و نسبت به خرید، ذبح و توزیع قربانی اقدام می کند.ا
بوالقاسم رستگاربا بیان اینکه نذورات قربانی در بسته های دو یا سه کیلویی بین نیازمندان توزیع خواهد شد اظهار داشت: سالمندان، زنان سرپرست خانوار، ایتام، کودکان بد سرپرست و خانوارهای دارای بیمار صعب العلاج در اولویت دریافت هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: روزنامه همشهری دسته: اجتماعی انتشار : 19 ساعت و 9 دقیقه پیش
بهره مندی آموزشی 224 دانش آموز با مشکلات ویژه یادگیری در همدان

بهره مندی آموزشی 224 دانش آموز با مشکلات ویژه یادگیری در همدان محمد پورداوود امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در همدان با بیان اینکه 2 هزار و 247 دانش آموز دارای مشکلات ویژه یادگیری از خدمات تخصصی آموزش و پرورش استثنایی در سال تحصیلی 97-96 بهره مند شدند، اظهار کرد: این خدمات در 16 مرکز دولتی و دو مرکز غیر دولتی در همدان، لالجین، ملایر، تویسرکان، اسدآباد، کبودراهنگ، نهاوند، بهار، فامنین، خزل و رزن به دانش اموزان ارائه شده است.
وی با اشاره به اینکه دانش آموزان دارای مشکلات ویژه یادگیری در مدارس عادی مشغول به تحصیل بودند، افزود: آنها با وجود هوش طبیعی، عملکرد پایین تر از حد انتظار در تحصیل داشتند که ما توانستیم خدمات را به آنها ارائه کنیم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 19 ساعت و 19 دقیقه پیش
جهادگران زخم های مردم محروم خراسان جنوبی را التیام بخشیدند

جهادگران زخم های مردم محروم خراسان جنوبی را التیام بخشیدند به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند ، خوشبختانه چند سالی است که اردوهای جهادی رنگ و بوی بیشتری گرفته و کمتر دانشجو و طلبه ای را می توان یافت که به این اردوها نرفته باشد.
جهادگران در استان خراسان جنوبی در قالب اردوهای جهادی تاکنون اقدامات ارزشمندی را در راستای رفع مشکلات و کمبودهای مناطق محروم به سرانجام رسانیده و با این اقدامات در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی گام برداشته اند.
در حقیقت اردوهای جهادی فرصت ارزنده ای را به منظور رفع محرومیت در مناطق محروم و کم برخوردار فراهم کرده است.
محرومیت در روستای محروم و مرزی "اسکندر" بیداد می کند ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 19 ساعت و 38 دقیقه پیش
خوزستان| آموزش وپرورش هندیجان شدیداً نیاز به نیرو در بخش های مختلف دارد

خوزستان| آموزش وپرورش هندیجان شدیداً نیاز به نیرو در بخش های مختلف دارد به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندر هندیجان ، در چند سال اخیر اداره آموزش وپرورش هندیجان نیروهای خدماتی، راننده و بعضاً دبیر رسمی نتوانسته در مدارس خود به کارگیری کند و این یک مشکل بزرگ برای مجموعه آموزش وپرورش هندیجان است که نیاز است با همکاری مسئولان استانی رفع شود.
با توجه به اینکه وزارت آموزش وپرورش در به کارگیری نیرو دچار مشکلات در حوزه قوانین و مقررات است لازم است دیگر قوا به کمک آن شتافته تا بتواند کمبودهای خود را از راه های قانونی دنبال کند. بهترین راه برای کمبود نیرو در آموزش وپرورش اعطای مجوز استخدام نیروهای بومی از سوی مجلس شورای اسلامی است. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 20 ساعت و 59 دقیقه پیش
فقیر شدن "ذخیره ژنتیکی ایرانیان" با مهاجرت فزاینده

فقیر شدن "ذخیره ژنتیکی ایرانیان" با مهاجرت فزاینده مهران صولتی، جامعه شناس، در گفت وگو با ایسنا، گفت: مهم ترین خسارت فرهنگی ناشی از مهاجرت ایرانیان، تبدیل شدن مهاجرت به یک امر ارزشمند برای نخبگان و عموم مردم است. با مهاجرت نخبگان و جوانان ایرانی و تشکیل خانواده آنان در آن سوی مرزها به سمت رقیق شدن ذخیره ژنتیکی و ژنوم حرکت می کنیم و این ذخیره هر چه فقیرتر و رقیق تر شود، استعدادهای برتر کشورمان را از دست می دهیم.
وی درباره خسارت فرهنگی مهاجرت ایرانیان اظهار داشت: آمار و ارقامی که از دو سال گذشته تا کنون درباره مهاجرت افراد از ایران داریم نشان می دهد که حدود دو میلیون نفر از ایرانیان به فکر مهاجرت بودند و از این تعداد حدود 500 هزار نفر ... ادامه خبر ...

منبع: روزنامه همشهری دسته: اجتماعی انتشار : 21 ساعت و 9 دقیقه پیش
مسئولان پاسخ دهند: مدرسه فرزندت کجاست؟

مسئولان پاسخ دهند: مدرسه فرزندت کجاست؟ خبرگزاری تسنیم: علی اصغر جویباری در برنامه تلویزیونی پرسشگر با موضوع چالش های عدالت آموزشی در پاسخ به اینکه عدالت آموزشی یعنی چه؟ گفت: این موضوع در اسناد بالادستی به طور بسیط مورد توجه قرار گرفته است.
معتقدم وضعیت نظام آموزش و پرورش ما به لحاظ عدالت آموزشی بسیار نگران کننده است و باید بسیار کار شود.
وی افزود: هر جا خواستند مدارس شاهد راه بیندازند یا مدارس سمپاد را تقویت و مدارس غیردولتی را گسترش دهند بحث عدالت آموزشی را مطرح کردند.
این استاد دانشگاه با بیان اینکه نقطه مقابل عدالت آموزشی، محرومیت و تبعیض آموزشی است ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اجتماعی انتشار : 22 ساعت و 19 دقیقه پیش
معرفی بیش از 2 هزار داوطلب ورود به دانشگاه فرهنگیان در خوزستان

معرفی بیش از 2 هزار داوطلب ورود به دانشگاه فرهنگیان در خوزستان به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان، حرج چلداوی اظهار کرد: شرط معرفی داوطلب به عنوان چندبرابر ظرفیت برای ورود به دانشگاه فرهنگیان کسب حداقل تراز علمی 6500 است. در این مرحله هزار و 140 داوطلب خانم و هزار و 730 داوطلب آقا به عنوان دو برابر ظرفیت معرفی شده اند.
وی افزود: فرآیند مصاحبه این داوطلبان از روز شنبه (سوم شهریورماه) آغاز می شود و تا روز دوشنبه (12 شهریورماه) ادامه خواهد داشت.
معاون پژوهشی اداره کل آموزش و پرورش خوزستان گفت: سهمیه نهایی جذب دانشجو معلم خوزستانی، هزار و 435 نفر خواهد بود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 23 ساعت و 9 دقیقه پیش
دشمن به دنبال بی هویت سازی جوان ایرانی است

دشمن به دنبال بی هویت سازی جوان ایرانی است به گزارش خبرگزاری فارس از خرم آباد، محمدرحمان سالاری شامگاه یکشنبه در جمع اعضای خانه جوان استان بیان کرد: حضور استاندار در خانه جوان باعث شور و نشاط در میان جوانان لرستانی می شود و در اینجا از وی خواهشمندیم تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات استان انجام دهند.
وی با بیان اینکه تاسیس خانه های جوان در شهرستان های مختلف لرستان مطالبه اصلی جوانان لرستانی است، افزود: خانه جوان، مرکزی برای رشد و پویایی استعدادهای جوانان بوده و این نهاد مردمی باعث ارتباط مستقیم مدیران ارشد با جوانان نخبه لرستانی می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 23 ساعت و 9 دقیقه پیش
رانت های دیده نشده از کنکور/بخشنامه هایی که خیال ژن های خوب را راحت می کند!

رانت های دیده نشده از کنکور/بخشنامه هایی که خیال ژن های خوب را راحت می کند! به گزارش نامه نیوز کنکور چه در ماه ها و روزهای نزدیک به برگزاری آن حواشی این آزمون در صدر رسانه ها قرار می گیرد و چه بعد از برگزاری آزمون و در زمان انتخاب رشته بحث ها درباره آن دوباره بالا می گیرد که البته این بار مباحث مطرح شده کمی متفاوت می شود و بیشتر حول محور سهمیه ها و بهره مندی تعدادی از داوطلبان برای ورود به دانشگاه می چرخد؛ موضوعی که چندی پیش حتی به رسانه ملی نیز کشیده شد و برنامه حالا خورشید که چندین قسمت را به موضوع کنکور اختصاص داده بود، این بار سراغ موضوع عدالت آموزشی رفت و مجید حسینی ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اجتماعی انتشار : 23 ساعت و 39 دقیقه پیش
توضیحات بنیاد شهید درباره جانبازی که در افغانستان درگذشت

توضیحات بنیاد شهید درباره جانبازی که در افغانستان درگذشت به گزارش مشرق ، در توضیحات روابط عمومی بنیاد آمده است: بنیاد شهید و امور ایثارگران بار دیگر تأسف و تأثر خود را از درگذشت غریبانه جانباز عزیز قاسم رضایی در کشور افغانستان اعلام کرده و این ضایعه را به خانواده این ایثارگر عزیز تسلیت می گوید و تأکید می کند موضوع نحوه درگذشت این جانباز دفاع مقدس را که در بهترین سال های جوانی برای حفظ این آب و خاک از هستی خود گذشت مجدانه پیگیری خواهد کرد.
بیشتر بخوانید:
ماجرای جانبازی که از افغانستان سر درآورد
بنیاد شهید و امور ایثارگران از نخستین ساعات اطلاع از این واقعه دردناک ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 23 ساعت و 49 دقیقه پیش
کارنامه عجیب مسئولان در افزایش ایمنی خودروها

کارنامه عجیب مسئولان در افزایش ایمنی خودروها به گزارش مشرق ، روزنامه خراسان در قسمت اخبار ویژه های خود نوشت:
گزارش یک مقام مسئول به تعدادی از مدیران مهم دولتی نشان می دهد اگرچه با توجه به ضرورت افزایش ایمنی خودروها و حرکت در راستای کاهش تصادفات ناشی از نواقص فنی وسایل نقلیه، احداث "مرکز ملی آزمون جاده ای" از اوایل دهه 1380 با هدف انجام انواع تست های فنی ایمنی دوام و پایداری، صدا، آسایش رانندگان و. .. مطرح و آغاز شده اما به دلیل وجود موانع و مشکلات زیرساختی، اجرایی و مدیریتی، طی 14 سال گذشته به لحاظ فیزیکی تنها 5 درصد از کل طرح و حدود 50 درصد از فاز اول آن اجرا شده است. ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 23 ساعت و 59 دقیقه پیش
مشکلات طرح ترافیک 97 تمامی ندارد

مشکلات طرح ترافیک 97 تمامی ندارد به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم ، ظاهراً مشکلات طرح ترافیک 97 تمامی ندارد و این بار نیز شهروندان با مشکل دیگری در این بخش روبه رو شده اند به طوری که طی روزهای اخیر معاونت مربوطه اقدام به برداشت بیش از رقم متعارف و مصوب شورای شهر تهران از حساب شهروندی دارندگان طرح ترافیک سالیانه کرده است.
در همین رابطه به عنوان مثال تعرفه یک روز کامل برای ورود خبرنگاران به طرح ترافیک 3 هزار 600 تومان تصویب شده است اما رقمی که از حساب شهروندی خبرنگاران دارنده طرح ترافیک کم شده است 10 برابر یعنی 36 هزار تومان است. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 23 ساعت و 59 دقیقه پیش
74 درصد ازدواج ها در لرستان ریشه خویشاوندی دارد

74 درصد ازدواج ها در لرستان ریشه خویشاوندی دارد به گزارش خبرگزاری فارس از خرم آباد، علی یاور عزیزپور در دیدار با اعضای خانه جوان استان بیان کرد: خانه جوان مکانی است که جوانان نخبه و متخصص هر شهری را برای حل مشکلات دور هم جمع می کند که خوشبختانه تحقق این امر در دولت دوازدهم و با دستور رئییس جمهور که اعتماد خاصی به جوانان دارند تحقق یافت.
وی با بیان اینکه یکی از موانع جوانان لرستانی برای ازدواج بحث دریافت وام ازدواج در سال های گذشته در استان بود،افزود: صف انتظار دریافت وام ازدواج در سال گذشته بیش از 32 هزار نفر بود که خوشبختانه با تلاش های صورت گرفته این تعداد امروز به سه هزار نفر رسیده و روز به روز از تعداد آنان کاسته می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
آمارهای نادرست امید را از جامعه می گیرد/ زمینه شادی و نشاط مردم فراهم شود

آمارهای نادرست امید را از جامعه می گیرد/ زمینه شادی و نشاط مردم فراهم شود به گزارش خبرگزاری فارس از خرم آباد،سیدموسی خادمی امشب در دیدار با اعضای خانه جوان استان بیان کرد:مسئله ایجاد نشاط و شادی در جامعه از مهمترین شعارهای دولت دوازدهم بوده؛ بنابراین تمام مسئولان دولتی باید تمام تلاش خود در زمینه ایجاد شادی و نشاط برای مردم انجام دهند.
وی با بیان اینکه اگر جامعه امیدوار نباشد نمی توان به سمت توسعه همه جانبه کشور حرکت کرد،افزود: متاسفانه عده ای آمارهای نادرستی را در زمینه های مختلف استان در فضای مجازی منتشر می کنند که این کار تنها باعث ایجاد نا امیدی در جامعه شده و هیچ سودی برای استان و مردم ندارد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
هشدار ذبح غیربهداشتی دام در آستانه عید قربان

هشدار ذبح غیربهداشتی دام در آستانه عید قربان خبرگزاری مهر : علیرضا رفیعی پور در این خصوص با بیان مخاطرات احتمالی ناشی از سرایت بیماری های مشترک دامی که در اثر ذبح غیر بهداشتی دام حادث می گردد، تصریح کرد:
سازمان دامپزشکی کشور در راستای اعمال وظایف ذاتی خود که همانا تامین سلامت جمعی در حوزه دامپزشکی است با بهره گیری از توان کارشناسان متخصص خود همواره می کوشد خدمتگزار و حافظ امنیت غذایی عموم مردم باشد.
رئیس سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به خدمات قابل ارائه در خصوص ذبح بهداشتی در اماکن تعیین شده و هم چنین کشتارگاه های مجاز سازمان دامپزشکی کشور در ایام عید قربان افزود: ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
امروز؛ آخرین مهلت ثبت نام دوره های کاردانی علمی کاربردی

امروز؛ آخرین مهلت ثبت نام دوره های کاردانی علمی کاربردی به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، شرایط و ضوابط، تاریخ و نحوه ثبت نام متقاضیان پذیرش دوره کاردانی فنی و دوره کاردانی حرفه ای نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی کاربردی اعلام شد و ثبت نام متقاضیان برای پذیرش در این دوره ها تا پایان امروز یکشنبه 28 مرداد 97 ادامه دارد.
تمام داوطلبان متقاضی ثبت نام که دارای شرایط عمومی و اختصاصی باشند، می توانند در پذیرش این دوره ها ثبت نام و شرکت کنند.
گزینش دانشجو در هر یک از کدرشته محل های تحصیلی براساس معدل کل مندرج در گواهینامه معتبر دیپلم، نوع دیپلم و سهمیه های آزاد، شاغل، رزمندگان ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
حذف طرح ترافیک خبرنگاری بعضی آقازاده ها/حذف منتقدین صحت ندارد

حذف طرح ترافیک خبرنگاری بعضی آقازاده ها/حذف منتقدین صحت ندارد به گزارش خبرنگار مهر ، عصر روز چهارشنبه برای تعدادی از افرادی که در این مدت از تخفیف 90 درصدی ویژه خبرنگاران برای ورود به طرح ترافیک استفاده می کردند، پیامکی ارسال شد مبنی بر اینکه مجوز طرح ترافیک خبرنگاری آنها حذف شده و از این پس هزینه تردد آنها با تعرفه عادی محاسبه خواهد شد.
در واقع از زمانی که نام های افرادی که طرح ترافیک خبرنگاری گرفته اند منتشر شده تا امروز، اسامی متعددی مطرح شده است که ظاهرا شرایط اعلام شده برای دریافت آرم خبرنگاری را نداشته اند، از دختر نماینده مجلس تا کسانی که در رسانه ها کار می کنند اما شغلشان خبرنگاری نیست. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
اجباری برای دریافت کمکهای مردمی به مدارس نیست

اجباری برای دریافت کمکهای مردمی به مدارس نیست به گزارش خبرنگار ایرنا، مجید یزدان پناه روز شنبه در شورای آموزش پرورش استان که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: مدارس دولتی استان در صورتی که کمک های داوطلبانه والدین دانش آموزان را دریافت نکنند به منظور ادامه فعالیت با مشکل روبرو خواهند شد.
وی اظهار داشت: مشارکت ها داوطلبی و مردمی است و ما حق گرفتن پولی از والدین نداریم و اگر پولی نیز پرداخت شود صرف خدمات خواهد شد.
مدیرکل آموزش و پرورش عنوان کرد: شرکت در کلاس های تقویتی در مدارس نیز با توافق والدین و دانش آموزان و هزینه هایی کمتر از کلاس های بیرون از مدارس برگزار می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
اهدای عضو تنها یک چهارم مرگ مغزی شده های تصادف سالانه ایران

اهدای عضو تنها یک چهارم مرگ مغزی شده های تصادف سالانه ایران دکتر فرحناز صادق بیگی در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: متاسفانه هر سال حدود 6000 تا 8000 نفر در کشور به علت تصادفات و بیماری های مختلف دچار مرگ مغزی می شوند که نیمی از آنها قابلیت اهدای عضو دارند، اما فقط در یک چهارم آنها اهدای عضو انجام می شود.
وی درخصوص تعداد متقاضیان لیست پیوند اعضا، افزود: حدود 30 هزار نفر در لیست انتظار پیوند هستند و سالانه 3000 نفر به این تعداد اضافه می شوند.
رئیس واحد فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران با بیان اینکه روزانه 10 نفر در لیست انتظار پیوند هستند که به علت نرسیدن عضو پیوندی فوت می کنند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
"162" سامانه ای که بگیر نگیر دارد

"162" سامانه ای که بگیر نگیر دارد خبرگزاری تسنیم - مجتبی برزگر
یکی از مشکلاتی که امروز عده ای از مردم را درگیر خودش کرده پیگیری مشکلات و معضلات و ارائه پیشنهادات و انتقادات به سازمان ها و نهادهاست. برای این اتفاق حتماً بایستی به یک سامانه ای مراجعه کرد و آنجا اپراتورهایی پیش بینی شده اند تا برای حل مشکلات و معضلات شهروندان، راهکار ارائه دهند و پیشنهادات و انتقادات را هم به مسئولان و عوامل مدنظر مخاطب منتقل کنند. اما بارها و بارها گزارش هایی نوشتیم و خواندیم که این سامانه ها یا به موقع پاسخگو نیستند و یا ضمانتی برای انتقال گلایه ها و ارائه پیشنهادها و راهکارها وجود ندارد ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
مدارس شهری آسیب دیده از زلزله تا مهر به بهره برداری می رسند

مدارس شهری آسیب دیده از زلزله تا مهر به بهره برداری می رسند به گزارش ایرنا، هوشنگ بازوند روز شنبه در شورای آموزش و پرورش استان که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، به وضعیت مدارس در مناطق زلزله زده پرداخت و اظهار داشت: آموزش و پرورش در بحث زلزله به خوبی عمل کرد و توانست خدمات خوبی به دانش آموزان مناطق زلزله زده ارائه دهد.
استاندار کرمانشاه با اعلام اینکه از مهر ماه هیچ دانش آموزی را در مناطق شهری زلزله زده در کانکس نخواهیم دید، گفت، امسال 82 مدرسه با 256 کلاس درس روستایی تحویل داده خواهد شد که بیش از 9 میلیارد تومان تجهیزات برای آنها خریداری شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
رول نشینانی که چرخ هایشان در ایستگاه مشکلات می چرخد/کرایه چند نرخی بحث تمام نشدنی تاکسی سواران

رول نشینانی که چرخ هایشان در ایستگاه مشکلات می چرخد/کرایه چند نرخی بحث تمام نشدنی تاکسی سواران به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، سوار که می شوم، نگاهی به نشانه اعتراض می اندازد و مقصدم را دوباره می پرسد. کنار دستگیره نوشته است: لطفا درب را آهسته ببندید. سرعتش را کمتر می کند تا صدای مسافری را که به انتظار تاکسی ایستاده است را بشنود. قیمتی که مسافر می گوید به مذاقش خوش نمی آید. می گفت: نیمی از حقوق یک ماهم را همین دیروز خرج ماشین کردم. یکی از مسافران انگار منتظر بوده تا چنین جمله ای بشنود، از تورم و روز نرخی برخی اجناس گرفته تا شرایط سخت زندگی اش سخن می گوید و راننده با تاسف تایید می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
ازدواج موفقیت آمیز چه ویژگی هایی دارد؟

ازدواج موفقیت آمیز چه ویژگی هایی دارد؟ به گزارش نامه نیوز این که پسری شغلی و کاری برای خود دست و پا کند و خدمت سربازی اش را تمام کرده باشد شرط لازم برای خواستگاری رفتن و ازدواج را کسب کرده است کسانی که سختگیری بیشتری نسبت به ازدواج می کنند، عقیده دارند که پسر حتما باید خانه، زندگی، ماشین و پس اندازی هم فراهم کرده باشد.
همچنین برخی از خانواده های دختر ترجیح می دهند که ابتدا دخترشان مدارج علمی را طی کند و بعد از آن اگر موقعیتی بود ازدواج کند. همه این شرط ها در جای خود می تواند بخشی از بلوغ ازدواج باشد. معلوم است وقتی پسری تشکیل خانواده می دهد اگر بلوغ معیشتی نداشته باشد با چالش مواجه می شود ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
70 میلیارد برای رفع مشکلات مسیر فرودگاه امام

70 میلیارد برای رفع مشکلات مسیر فرودگاه امام خبرگزاری ایسنا: نعمت الله ترکی در تشریح مصوبات شورای برنامه ریزی تهران که به موضوع بررسی مشکلات محیط زیستی مسیر فرودگاه امام خمینی (ره) و بوی نامطبوع آن مسیر اختصاص پیدا کرده بود، گفت:
در این جلسه 70 میلیارد تومان برای رفع مشکلات محیط زیستی این مسیر به ویژه رفع بوی نامطبوع در نظر گرفته شده که از این میزان 35 میلیارد تومان برای احداث دو تصفیه خانه شهرستان های بهارستان و اسلامشهر علاوه بر ردیف های بودجه ای قبلی تخصیص پیدا کرد تا به این ترتیب تا پایان سال جاری این دو تصفیه خانه که تاثیر بسزایی در رفع بوی نامطبوع این مسیر دارند، به اتمام برسد. ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
رویکرد شورای فرهنگی باید اجتماعی باشد

رویکرد شورای فرهنگی باید اجتماعی باشد به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز ؛ موالی زاده دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور بعد از ظهر امروز در صد و سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان فارس اظهار کرد: رویکرد شورای فرهنگی باید اجتماعی باشد و به کمک مسائل اجتماعی و اقتصادی بشتابد.
وی با اشاره به تعریف فرهنگ عمومی، اظهار کرد: کنش ها و واکنش ها و همگرایی یک جامعه نسبت به یک مناسبت و موضوع یا مساله فرهنگ عمومی آن جامعه است و یک رابطه ویژه بین فرهنگ عمومی و فرهنگ وجود دارد و هر موضوع فرهنگ عمومی یک موضوع فرهنگی است که عکس این موضوع عموماً صادق نیست و باید این تمایز در نظر گرفته شود. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
واکنش رسمی وزارت بهداشت به کارت خوان نداشتن پزشکان در مطب ها

واکنش رسمی وزارت بهداشت به کارت خوان نداشتن پزشکان در مطب ها به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، ایرج حریرچی در نشست خبری گفت: به عنوان یک پزشک، شرمنده هستم و خجالت می کشم که در شرایط فعلی که امکان تهیه آسان دستگاه های کارتخوان فراهم و مورد نیاز و تقاضای مردم است، برخی مطب ها هنوز از این امکان استفاده نکرده اند.
وی در ادامه افزود: اینکه نصب دستگاه کارتخوان در مطب های پزشکی الزام است یا خیر، موضوع دیگری است اما از نظر اخلاقی و عرفی، این دستگاه ها می توانند نصب شده و مورد استفاده قرار گیرند.
سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به این که از نظر قانونی ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
حل نشدن مشکلات با برجسته کردن آمار های ناامیدکننده

حل نشدن مشکلات با برجسته کردن آمار های ناامیدکننده به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان ؛ سید موسی خادمی استاندار لرستان با بیان اینکه درتقویم ما مناسبت های شاد زیادی وجود داد، اما استفاده درستی از آن ها نمی کنیم اظهار داشت: باید جامعه را شاد و امیدوار نگه داریم چرا که اگر جامعه بانشاط نباشد به اهدافش نمی رسد و فراموش نکنیم که از غمناک بودن چیزی حاصل نمی شود.
خادمی در خصوص انتصاب جوانان در مسئولیت های دولتی اظهار داشت: این مسئله منجر به بروز یک سوتفاهم شده به این معنی که وقتی دولت این را می گوید یعنی از بین کارکنان جوانتر ادارات مدیران را استفاده کنیم ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
تدابیر لازم برای تامین دام سالم و بهداشتی در عید قربان

تدابیر لازم برای تامین دام سالم و بهداشتی در عید قربان به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه جاسمی نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: فعالیت سازمان جهادکشاورزی منجر به تامین امنیت غذایی و سلامت محصولات دامی شده است.
وی با بیان اینکه فعالیت های مجموعه جهاد کشاورزی پشتوانه محکمی برای کشاورزان و دامداران استان محسوب می شود، افزود: این ارگان به خوبی توانسته به جامعه هدف خود خدمات رسانی کند و این جای قدردانی دارد.
یوسفی نیا مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: برای ذبح قربانی های استان 57 ناظر شرعی در سازمان جهاد کشاورزی آموزش دیده اند که 26 ناظر در کشتارگاهای ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
فعالیت 800 کارمند مجرد در ادارات لرستان

فعالیت 800 کارمند مجرد در ادارات لرستان به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان ؛ علی یاور عزیزپور مدیرکل ورزش و جوانان لرستان محل های کار، محیط های دانشگاهی یا تصادفی، مهمانی ها و محفل های دوستانه، فضای مجازی، سفر ها و تور های گردشگری، کلاس های آموزشی را از گزینه های دیگر تحقق امر ازدواج عنوان کرد و گفت: در این میان معرفی از سوی آشنایان و همچنین آشنایی از طریق محیط کار و محل تحصیل به ترتیب بیشترین فراوانی را در امر تحقق ازدواج دارد و این امر نشان می دهد که زوج ها تا به آگاهی کامل نرسند ازدواج نمی کنند.
وی با تاکید بر اینکه فضای مجازی کمترین درصد برای تحقق امر ازدواج بوده است، افزود : حدود 1 ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
تامین اعتبار وام ویژه دانشجویان دکتری تربیت مدرس از طریق صندوق رفاه

تامین اعتبار وام ویژه دانشجویان دکتری تربیت مدرس از طریق صندوق رفاه به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از دانشگاه تربیت مدرس، این دانشگاه اعلام کرد دانشجویانی که 3 ماهه بهار را برای این منظور متقاضی نبوده اند، برای درخواست و تکمیل فرم مربوط حداکثر تا پایان مردادماه به اداره خدمات دانشجویی (طبقه اول ساختمان خوارزمی، اتاق 108) مراجعه کنند.
در خصوص دانشجویانی که 3 ماه بهار درخواست داده اند نیاز به مراجعه حضوری و تکمیل فرم نمی باشد.
اولویت پرداخت وام با کسانی است که حضوری فرم درخواست وام مربوط (ویژه دکتری) را تا تاریخ تعیین شده، پس از تایید مدیر گروه و مهر و امضای آموزش دانشکده تحویل نمایند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
هویت اسلامی، ایرانی دانش آموزان تقویت شود

هویت اسلامی، ایرانی دانش آموزان تقویت شود به گزارش ایرنا محمود زمانی قمی، شنبه شب در نشست شورای آموزش پرورش استان، موضوع هویت بخشی دانش آموزان را در تمام مقاطع تحصیلی موثر دانست و افزود: مدرسه به عنوان نهاد تعلیم و تربیت هویت بخش مسائل اعتقادی و ملی در دانش آموزان است.
وی اظهار داشت: دانش آموز ، دانشجو و شهروند با هویت به خوبی می تواند از اعتقادات دینی - مذهبی و هم میهن خود دفاع کند و هر عنصری که فاقد هویت باشد در زندگی خود دچار مشکل می شود.
زمانی قمی تصریح کرد: اقدام آموزش و پرورش در برگزاری همایش یاد شده بسیار خوب است و وزارت آموزش و پرورش و همه نخبگان به مسئله هویت افراد جامعه توجه لازم داشته باشند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
منطقه حفاظت شده خائیز نیاز به یک پاسگاه محیط بانی دیگر دارد

منطقه حفاظت شده خائیز نیاز به یک پاسگاه محیط بانی دیگر دارد روح الله عزیزی روز شنبه در دیدار کارکنان محیط زیست با فرماندار شهرستان کهگیلویه اظهار داشت : تعداد نیروهای محیط زیست این شهرستان 13 نفر است که هشت نفر از آنان به عنوان محیط بان ،کار حفاظت از منطقه حفاظت شده خاییز را بر عهده دارند.
منطقه حفاظت شده خائییز در شهرستان کهگیلویه 33 هزارو 385 هکتار مساحت دارد.
این منطقه در سال 1377توسط شورای عالی حفاظت محیط زیست در ردیف مناطق حفاظت شده کشور قرار گرفت
وی گفت: از 19 سال پیش کار حفاظت از منطقه خائیز بر عهده محیط زیست شهرستان کهگیلویه است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
افزایش ساعت کار معلمان بازنشسته

افزایش ساعت کار معلمان بازنشسته به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما ، الهیار ترکمن در ارتباط تلفنی با استودیو بخش خبری 21 شبکه اول سیما افزود: بهره گیری از فرهنگیان بازنشسته برای تدریس در مدارس غیر انتفاعی از اولویتهای ماست به این منظور ساعات کار معلمان بازنشسته از 8 ساعت در هفته به 14 ساعت ارتقاء یافت و این اقدام از اول مهر امسال اجرایی می شود.
او ادامه داد: همه معلمان بازنشسته مشمول این طرح می شوند اما اولویت بستگی به جنسیت مورد نیاز و مناطق نیازمند و مقاطع تحصیلی دارد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
گذراندن خدمت سربازی در محیط های علمی

گذراندن خدمت سربازی در محیط های علمی به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، محمد سعید سیف شنبه (27 مرداد) در نشست هم اندیشی معاونان پژوهشی دانشگاه های کشور که امروز در وزارت علوم برگزار شد، اظهار کرد: بر اساس تفاهم نامه موجود، دانش آموختگان دانشگاه ها که در دوره های مهارت آموزی سازمان و فنی و حرفه ای کشور شرکت کرده و امتیازات لازم را کسب کنند می توانند به عنوان سرباز آزمایشگاه ، سرباز محقق و سرباز مربی بخشی از طول دروه خدمت سربازی خود را در محیط های دانشگاهی و پژوهشی طی کنند.
وی افزود: در بررسی های آماری مشخص شد که 37 درصد مراجعه کنندگان به مراکز آموزشی سازمان فنی و حرفه ای ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
زودانگیخت بودن یکی از مشکلات اجتماعی امروز مردم است

زودانگیخت بودن یکی از مشکلات اجتماعی امروز مردم است به گزارش خبرنگار مهر ، محمدرضا موالی زاده شامگاه شنبه در صد و سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان فارس که با حضور امام جمعه شیراز و دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور در سالن شهید دستغیب آستان شاهچراغ(ع) برگزار شد اعلام کرد: در فصل جدید کاری شورای فرهنگ عمومی، یکی از برنامه های مصوب تاکید بر گردشگری زیارتی است.
وی با وجود این افزود: فصل مشترک مصوبات شورای فرهنگ عمومی،رفتارهای آحاد جامعه و به عبارتی شناسنامه فرهنگی است.
موالی زاده در عین حال یک رابطه بین فرهنگ عمومی و فرهنگ را مورد تاکید قرار داد و افزود: در فصل جدید کاری آسیب شناسی ها که کردیم به سرفصلها رسیدیم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
مرده هایی متحرک که حالا نفس می کشند!

مرده هایی متحرک که حالا نفس می کشند! به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، اینجا فرقی ندارد پیر یا جوان باشی همه از یک جنس تسلیم و درگیر درد مشترکی هستند و حال به اجبار هم که باشد، می خواهند از باتلاق بدبختی اعتیاد نجات یابند.
خدا نکند گذرتان به اینجا بیفتد، این دعاییست که مرد 50 ساله در حال ترک از مرکز ماده 16 در حق خبرنگاران می کند، رسول مرد 50 ساله ای که از 41 سالگی به مدت هشت سال دچار اعتیاد بود و اکنون در گوشه ای از کارگاه جوشکاری با دستگاه هایی، مشغول تهیه پله های فلزی است، به گفته خودش حدود یک سالی می شود در مرکز ماده 16 حضور دارد و در این مدت هیچ نوع موادی مصرف نکرده و پاک است. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
در چه شرایطی زن می تواند علیه شوهر با سوء رفتار اعلام دعوی کند؟

در چه شرایطی زن می تواند علیه شوهر با سوء رفتار اعلام دعوی کند؟ سوءرفتار زوج به هر نوع رفتاری گفته می شود که می تواند ادامه زندگی مشترک را برای زوجه با دشواری روبه رو ساخته و دوام زندگی را به خطر اندازد؛ برای همین هم قانونگذارترتیباتی را پیش بینی کرده است که هم حقوق زوجه حفظ شود و هم زوج مکلف به حسن معاشرت در زندگی مشترک شود.
نرجس نور محمدی، کارشناس ارشد حقوق خصوصی و وکیل پایه یک دادگستری با بیان این مطلب اظهار کرد: از جمله رفتار هایی که می توان آن را به عنوان سوء رفتار زوج نسبت به زوجه برشمرد، می توان به ضرب و جرح زوجه توسط زوج و اعتیاد وی اشاره کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
تزریق اعتبار برای تجهیز دانشگاه های فنی و حرفه ای زنجان

تزریق اعتبار برای تجهیز دانشگاه های فنی و حرفه ای زنجان به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان؛ ابراهیم صالحی عمران ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: المپیاد ورزشی باعث شد سفری به استان زنجان داشته باشم چرا که این استان دو دانشگاه خوب در حوزه خواهران و برادران دارد.
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای با اشاره به اینکه دانشگاه فنی و حرفه ای در استان زنجان بیش از 2 هزار دانشجو دارد؛ اضافه کرد: این دانشگاه می تواند کمک قابل توجهی به بحث اشتغالزایی و رونق اقتصادی کند.
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای با بیان اینکه دانشگاه فنی و حرفه ای یک دستگاه ماموریت گرا است؛ خاطر نشان کرد: فعالیت این دانشگاه رابطه تنگاتنگی با مقوله اقتصاد در کشور دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
سمر بار دیگر موفق به دریافت گواهینامه SGS در ایران شد

سمر بار دیگر موفق به دریافت گواهینامه SGS در ایران شد به گزارش ایلنا، در بین خیریه های حوزه سرطان، سمر تنها دارنده گواهینامه SGS در ایران است. موسسه سمر پس از ارزیابی ممیزان شرکت بازرسی بین المللی SGS سوئیس بار دیگر موفق به اخذ گواهینامه NGO BENCHMARKING شد و امروز به عنوان تنها دارنده این گواهینامه در بین موسسات خیریه حوزه سرطان در ایران شناخته شده است.
گواهینامه بین المللی SGS، معتبر ترین نشان کیفیت در زمینه شفافیت، اعتمادسازی و پاسخگویی موسسات خیریه است. این گواهینامه که بر اساس عملکرد برترین خیریه های دنیا طراحی شده است، سازمان ها را در 12 بعد شامل چارچوب مدیریتی، هیئت امنا، هیئت مدیره، چارچوب استراتژیک، مدیریت صداقت (کدهای اخلاقی) ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
اضافه شدن 18 دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل درون شهری بیرجند

اضافه شدن 18 دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل درون شهری بیرجند به گزارش پدال نیوز به نقل از مهر، یدالله غلامپور ظهر شنبه در جلسه شورای شهر بیرجند با اشاره به وضعیت ناوگان های حمل ونقل در بیرجند بیان کرد: در حال حاضر 92 دستگاه فعال در شهر داریم.
وی با بیان اینکه از سال 92 تا 96، میزان جابه جایی مسافر روند کاهشی داشته باشد، اظهار کرد: در سال 92 میزان جابه جایی مسافر 17 میلیون و 600 هزار نفر بوده که این در سال 96 به 12 میلیون و 200 هزار مسافر رسیده است.
غلامپور اظهار کرد: افزایش بی رویه خودروهای شخصی، کاهش کیفیت ناوگان، مجازی شدن سیستم دانشگاهی و پرداخت قبوض در منزل از عوامل کاهش جابه جایی مسافر است. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
پیشنهاد طرحی دانشگاهی برای احیای تالاب گاوخونی

پیشنهاد طرحی دانشگاهی برای احیای تالاب گاوخونی شنبه 27 مرداد 1397, 14:03
یک متخصص حوزه آب گفت: پیشنهاد طرح دانشگاهی احیای تالاب گاوخونی در مقطع فعلی و با اولویت اول با کمک پتانسیل های موجود مردمی اعم از کشاورزان، کارشناسان خبره و اساتید دانشگاه تهیه شده است.
به گزارش رویش نیوز ناصر حاجیان در گفت وگو با فارس اظهار کرد: پیشنهاد طرح دانشگاهی احیای تالاب گاوخونی در مقطع فعلی و با اولویت اول با کمک پتانسیل های موجود مردمی اعم از کشاورزان، کارشناسان خبره و اساتید دانشگاه تهیه و به استانداری اصفهان ارائه شده است.
وی افزود: احیای تالاب گاوخونی راهی است سریع برای زنده کردن زاینده رود و جهت نیل به هدف فوق ضروری است با یک برنامه ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
سالک: وحدت نمایندگان خسارت های گذشته را جبران می کند

سالک: وحدت نمایندگان خسارت های گذشته را جبران می کند شنبه 27 مرداد 1397, 14:04
نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی از برگزاری جلساتی در بخش های مختلف شرق اصفهان با هدف جبران خسارت های وارده به مردم این منطقه خبر داد.
به گزارش رویش نیوز حجت الاسلام احمد سالک در گفت وگو با فارس ضمن گرامیداشت دهه ذی الحجه اظهار داشت: از ابتدای دوره دهم مجلس با نمایندگان شهرستان این مبنا قرار داده شد که پروژه های استانی که در سطح ملی مطرح است با یک وحدت کلمه از سوی نمایندگان با گرایش های سیاسی متفاوت دنبال شود.
وی با انتقاد از نمایندگانی که همراه نمی شوند، افزود: این هماهنگی جبران کننده پراکندگی ها در ادوار گذشته است؛ در دهمین دوره مجلس ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
11 هزار راننده و همسرانشان در قزوین بیمه تکمیلی شدند

11 هزار راننده و همسرانشان در قزوین بیمه تکمیلی شدند به گزارش خبرنگار مهر ، علی اکبر سیار مه روز شنبه با حضور در خبرگزاری مهر استان قزوین از تلاش خبرنگاران در انعکاس مطالبات مردمی تشکر کرد.
سیارمه در این دیدار گفت: با فعال شدن هفت انجمن تاکستان، البرز، انجمن رانندگان مسافر قزوین، وانت داران قزوین، وانت داران البرز و وانت داران تاکستان بیش از 5 هزار عضو داریم که مشکلات آنها را نیز پیگیری می کنیم.
وی بیان کرد: مشکلات رانندگان در دو بخش بدون شهری و درون شهری خلاصه می شود که در خرداد ماه بخشی از آنها رسانه ای شد و از مسئولان درخواست کردیم به آنها رسیدگی شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
لرستان؛ استان فاقد کودک خیابانی

لرستان؛ استان فاقد کودک خیابانی به گزارش ایسنا ، قاسم ولی زاده در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از آسیب های اجتماعی که در اولویت های 18 گانه قرار دارد بحث کودکان کار است.
وی با بیان اینکه در استان کودک خیابانی نداریم، افزود: براساس تقسیمات انجام شده متولی کودکان کار اداره کل بهزیستی است.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری لرستان گفت: متأسفانه در فرهنگ بومی ما کار کردن کودک مثبت تلقی شده و کودکان برای کار تشویق می شوند.
ولی زاده بیان کرد: این موضوع فرهنگ کار کودک را تقویت می کند برای همین باید از بستر خانواده جهت مقابله با این معضل اقدام کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
پیش نویس فاز سوم پروژه حفاظت از یوزپلنگ آسیایی تدوین شد

پیش نویس فاز سوم پروژه حفاظت از یوزپلنگ آسیایی تدوین شد به گزارش پایگاه خبری ربیع ، به نقل از ایسنا، حمید ظهرابی با اعلام این خبر گفت: فرآیند تدوین پیش نویس سند فاز سوم، در کمیته فنی پروژه انجام شد. نیازمندی های، فرصت ها، تهدیدها و خط مشی پروژه نیز در کارگروهی متشکل از کارشناسان، داوطلبان و همکاران پروژه پیشنهاد شده بود.
وی ادامه داد: این پیش نویس شامل اهداف، فعالیت ها، شاخص ها و خروجی های مورد انتظار از پروژه در فاز سوم است و برای مدت 5 سال به برنامه عمران ملل متحد ( UNDP ) در تهران ارائه خواهد شد.
به گفته ظهرابی، پس از تایید سند نهایی، فاز سوم پروژه با امضای تفاهم نامه ای بین UNDP و سازمان حفاظت محیط زیست و با حمایت مالی سازمان حفاظت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
مهم ترین تکلیف زن به عنوان ستون خیمه خانواده، ایجاد آرامش در محیط خانه است

مهم ترین تکلیف زن به عنوان ستون خیمه خانواده، ایجاد آرامش در محیط خانه است ناهید جمشیدی در گفتگو با خبرنگار فارس در یزد، با اشاره به عوامل پایداری ازدواج از دیدگاه اسلام، گفت: خانواده اصلی ترین و حیاتی ترین ستون سلامت و امنیت اجتماعی است و هدف از ازدواج در نظام الهی رسیدن به آرامش روان و آسایش خاطر، پیمودن طریق رشد، رسیدن به کمال و تقرب به ذات حق است.
وی افزود: خداوند در قرآن کریم می فرماید همه شما را آفریدیم و از جنس خودتان همسری قرار دادیم تا در کنار هم به آرامش برسید؛ لذا همسر خوب زندگی را قرین آرامش و آسایش می سازد و مهم ترین تکلیف زن به عنوان ستون خیمه خانواده، ایجاد آرامش در محیط خانه است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
بقایی در صحت کامل است

بقایی در صحت کامل است شنبه 27 مرداد 1397, 13:22
مدیرکل زندان های استان تهران درباره وضعیت حمید بقایی گفت: بقایی در صحت کامل به سر می برد و وضعیت عمومی خوبی دارد و تحت نظر پزشک است و هیچ مشکلی ندارد و دوران محکومیت خود را سپری می کند.
به گزارش رویش نیوز به نقل از تسنیم، مصطفی محبی در نشست خبری با حضور خبرنگاران به آمار علملکرد زندان های تهران در سه ماهه اول امسال اشاره و اظهار کرد: با تلاش همکاران در این مدت، 50 هزار مددجو ویزیت شدند که از این تعداد یک هزار و 500 نفر ویزیت روانپزشکی، 543 نفر ویزیت متخصص عفونی، 541 ویزیت متخصص دخلی، 578 نفر ویزیت جراح عمومی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
نیروی انتظامی در رابطه با احتکار کالا به وظیفه خود عمل می کند

نیروی انتظامی در رابطه با احتکار کالا به وظیفه خود عمل می کند به گزارش خبرنگار حوزه حوادث و انتظامی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سردار حسین اشتری فرمانده ناجا در مراسم گرامیداشت شهید آزاده محمود امان اللهی و 14 آزاده نیروی انتظامی که امروز(شنبه) برگزار شد، اظهار داشت: امروز به مناسبت ورود آزادگان به میهن اسلامی، مراسم گرامیداشت شهیدان و آزادگان را در نیروی انتظامی برگزار کردیم .
وی افزود: نیروی انتظامی 2 هزار آزاده را تقدیم کشور کرده است که امروز گرامیداشت آن ها در سراسر کشور برگزار می شود.
فرمانده ناجا تأکید کرد: ما معتقد هستیم حفظ یاد و خاطره شهدا و جانبازان باعث ارتقای روحیه همکارانمان در نیروی انتظامی می شود و آن ها می توانند با ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
سه بیمارستان محلی در جنوب سیستان و بلوچستان ساخته می شود

سه بیمارستان محلی در جنوب سیستان و بلوچستان ساخته می شود به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ، دکتر مهران امینی فرد رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایرانشهر اظهار داشت: با هدف دسترسی عادلانه آحاد مردم به امکانات بهداشتی بر اساس سطح بندی خدمات درمانی موفق به اخذ موافقت ساخت این سه بیمارستان محلی شدیم.
وی با بیان اینکه حداقل جمعیت شهرستان ها برای تاسیس بیمارستان 50 هزار نفر است افزود: با پیگیری های انجام شده توسط دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر برای شهر های بین 20 تا 50 هزار نفر که بیمارستان و مرکز مجهز درمانی ندارند یک بیمارستان محلی یا یک مرکز جامع فوریت های پزشکی که خدمات بهداشتی و درمانی اورژانس و ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
خانواده متوفیان زلزله کرمانشاه تا پایان هفته 5 میلیون تومان دیگر دریافت می کنند

خانواده متوفیان زلزله کرمانشاه تا پایان هفته 5 میلیون تومان دیگر دریافت می کنند به گزارش خبرنگار ایسنا، محمدرضا امیریان در جمع خبرنگاران با اشاره به پرداخت کمک بلاعوض پنج میلیون تومانی به خانوارهایی که در زلزله یک عضو خود را از دست دادند، اظهار کرد: این کمک بلاعوض چند ماه قبل به حساب خانوارها واریز شد.
وی ادامه داد: کمک بلاعوض مرحله اول از محل کمک های مردمی که در اختیار هلال احمر بود، پرداخت شد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر با بیان اینکه مرحله دوم واریز کمک های بلاعوض پنج میلیون تومانی تا پایان هفته انجام خواهد شد، یادآوری کرد: در این مرحله نیز هر یک از خانواده متوفیان پنج میلیون تومان دیگر دریافت خواهند کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
با حضور مدیر کل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان کهگیلویه برگزار شد

با حضور مدیر کل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان کهگیلویه برگزار شد به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان استان کهگیلویه وبویراحمد ،با حضور علوی مدیر کل ،معاون فرماندار و اعضای ستاد ساماندهی ،جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان کهگیلویه با محوریت ازدواج و آ سیب های اجتماعی در دهد شت برگزار شد .
جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان کهگیلویه با محوریت ازدواج و آسیب های اجتماعی برگزار شد .
رضا نیکویی زاده رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان کهگیلویه در این نشست که در محل فرمانداری برگزار شد ،ازدواج را امری مهم و ضروری در بین جوانان ذکر کرد و خواستار حمایت دستگاههای اجرایی شهرستان در برطرف شدن مشکلات جوانان در امر ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
6 مدرسه ایران من در آذربایجان شرقی بهره برداری شد

6 مدرسه ایران من در آذربایجان شرقی بهره برداری شد به گزارش روز شنبه روابط عمومی پویش ایران من ، پدرام سلطانی نایب رئیس اتاق ایران در مراسم افتتاح این مدارس که با حضور مسئولان آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، مسئولان سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس، اهالی و دانش آموزان برگزار شد، گفت: با وجود تلاش های دولت در راستای رفع شکاف عدالتی در سیستم آموزشی، موانعی همچون وسعت کشور و کمبود منابع، فاصله ما را با نقطه مطلوب زیاد کرده است.
وی با اشاره به نیاز مبرم سیستم آموزشی به همراهی بخش خصوصی در جهت عدالت آموزشی گفت: با تلاش های صورت گرفته از سوی پویش ایران من ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
زمان ویرایش انتخاب رشته متقاضیان کنکور آزاد

زمان ویرایش انتخاب رشته متقاضیان کنکور آزاد با توجه به درخواستهای مکرر متقاضیان دانشگاه آزاد اسلامی شرکت کننده در آزمون سراسری، ویرایش رشته محلهای انتخابی از روز چهارشنبه 31 مرداد آغاز و تا ساعت 24جمعه 2 شهریور ادامه خواهد داشت.
به گزارش مهر، به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، با توجه به درخواست های مکرر متقاضیان دانشگاه آزاد اسلامی شرکت کننده در آزمون سراسری سال 97، ویرایش رشته/محل های انتخابی از روز چهارشنبه 31 مرداد آغاز و تا ساعت 24 جمعه 2 شهریور ادامه خواهد داشت.
تمام داوطلبان حاضر در جلسه آزمون سراسری که متقاضی تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی هستند، می توانند با مراجعه به سامانه این مرکز به نشانی www.azmoon ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
مدیران متمرد برکنار می شوند

مدیران متمرد برکنار می شوند به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، قاسم سلیمانی دشتکی ظهر امروز در نشست شورای راهبری توسعه مدیریت استان ایلام اظهار داشت: هم اکنون 191 پست مدیریتی خالی در دستگاه های اجرایی استان وجود دارد که باید به تمام دستگاه های اجرایی استان ابلاغ شود تا از ظرفیت جوانان و بانوان در این پست های خالی استفاده شود.
رئیس شورای راهبری توسعه مدیریت استان ایلام گفت: طبق دستور رئیس جمهور تا پایان برنامه ششم باید 30 درصد از مدیران دستگاه های اجرایی استان را بانوان تشکیل دهند و ما نیر تا پایان مرداد گفتیم که 10 درصد از مدیریت ها را بانوان اداره کنند و تا پایان آبانماه تمام پست های مدیریتی خالی تعیین تکلیف شوند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
آمادگی کمیته امداد برای جمع آوری نذورات مردم در روز عید قربان

آمادگی کمیته امداد برای جمع آوری نذورات مردم در روز عید قربان هدایت صفری امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در زنجان از آمادگی این نهاد برای جمع آوری نذورات و کمک های مردمی در روز عید سعید قربان خبر داد و اظهار کرد: به همین منظور 115 پایگاه جمع آوری نذورات و کمک های مردمی کمیته امداد در روز عید سعید قربان در استان زنجان راه اندازی می شود.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان با بیان اینکه مردم برای مشارکت در این طرح می توانند نذورات خود را به دفاتر و پایگاه های کمیته امداد در سراسر استان تحویل دهند؛ گفت: کمک های جمع آوری شده در روز عید سعید قربان در اولین فرصت بین نیازمندان و ایتام این استان توزیع می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
مدیرکل زندان های تهران: بقایی در صحت کامل است و دوران محکومیت خود را سپری می کند

مدیرکل زندان های تهران: بقایی در صحت کامل است و دوران محکومیت خود را سپری می کند پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مدیرکل زندان های استان تهران درباره وضعیت حمید بقایی گفت: بقایی در صحت کامل به سر می برد و وضعیت عمومی خوبی دارد و تحت نظر پزشک است و هیچ مشکلی ندارد و دوران محکومیت خود را سپری می کند.
به گزارش تسنیم، مصطفی محبی در نشست خبری با حضور خبرنگاران به آمار علملکرد زندان های تهران در سه ماهه اول امسال اشاره و اظهار کرد: با تلاش همکاران در این مدت، 50 هزار مددجو ویزیت شدند که از این تعداد یک هزار و 500 نفر ویزیت روانپزشکی، 543 نفر ویزیت متخصص عفونی، 541 ویزیت متخصص دخلی، 578 نفر ویزیت جراح عمومی ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
حضور 900 دانش آموز زنجانی در طرح نشاط معنوی

حضور 900 دانش آموز زنجانی در طرح نشاط معنوی حجت الاسلام موسی موسوی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در زنجان با بیان اینکه اجرای طرح نشاط معنوی در بقاع متبرکه یکی از راه های مقابله با جنگ نرم دشمن است، اظهار کرد: اگر اوقات فراغت نوجوانان و جوانان به درستی مدیریت نشود، آسیب های اجتماعی و فرهنگی در جامعه روزبه روز گسترده تر خواهد شد.
معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با بیان اینکه اجرای طرح نشاط معنوی از هفت سال قبل برگزار شده و در این مدت نیز روند خوبی از نظر استقبال داشته است؛ تصریح کرد: البته در اجرای این طرح از ظرفیت مبلغان با تجربه نیز استفاده شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
سه بیمارستان محلی در جنوب سیستان و بلوچستان ساخته می شود

سه بیمارستان محلی در جنوب سیستان و بلوچستان ساخته می شود دکتر مهران امینی فرد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با هدف دسترسی عادلانه آحاد مردم به امکانات بهداشتی بر اساس سطح بندی خدمات درمانی موفق به اخذ موافقت ساخت این سه بیمارستان محلی شدیم.
وی با بیان اینکه حداقل جمعیت شهرستان ها برای تاسیس بیمارستان 50 هزار نفر است افزود: با پیگیری های انجام شده توسط دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر برای شهرهای بین 20 تا 50 هزار نفر که بیمارستان و مرکز مجهز درمانی ندارند یک بیمارستان محلی یا یک مرکز جامع فوریت های پزشکی که خدمات بهداشتی و درمانی اورژانس و درمان های سرپایی را ارائه می دهد، تاسیس می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
واریز پنج میلیون تومان به حساب خانوارهای زلزله زده

واریز پنج میلیون تومان به حساب خانوارهای زلزله زده به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه امیریان مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه گفت: تا پایان هفته پنج میلیون تومان دیگر به حساب خانوارهایی که یکی از اعضای خود را در زلزله آبان سال گذشته از دست دادند، واریز می شود.
وی گفت : این کمک بلاعوض چند ماه قبل به حساب خانوارها واریز شد.
وی ادامه داد: کمک بلاعوض مرحله اول از محل کمک های مردمی که در اختیار هلال احمر بود، پرداخت شد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر با بیان اینکه مرحله دوم واریز کمک های بلاعوض پنج میلیون تومانی تا پایان هفته انجام خواهد شد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
اجباری کردن غربالگری ژنتیک وآموزش های پیش از ازدواج، نام دکتر محسنی را در تاریخ بهزیستی کشور ماندگار کرد

اجباری کردن غربالگری ژنتیک وآموزش های پیش از ازدواج، نام دکتر محسنی را در تاریخ بهزیستی کشور ماندگار کرد به گزارش روابط عمومی بهزیستی مازندران دکتر آرام ضمن تبریک اعیاد پیش رو ، با ابراز مسرت از انتصاب دکتر انوشیروان محسنی بند پی بعنوان سرپرست وزارت کار تعاون و رفاه اجتماعی گفت: دکتر محسنی بواسطه کارآمدی، روحیه جهادی و توانایی بالای مدیریتی در شرایطی این مسئولیت خطیر را بر عهده گرفت که کمتر مدیری در وضعیت فعلی توان آن را دارد.
وی افزود: کارنامه درخشان فعالیت های ایشان از سه دوره نمایندگی مجلس تا اقدامات اثربخش در وزارت بهداشت و بیمه سلامت از طرح تحول سلامت گرفته تا بیمه همگانی نشان از توان بالای مدیریتی دکتر محسنی دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
شرط جدید برای اعضای هیات علمی دانشگاه ها

شرط جدید برای اعضای هیات علمی دانشگاه ها معاون پژوهشی وزارت علوم از الزام اعضای هیات علمی جوان دانشگاه ها برای گذراندن دوره های تخصصی شش ماهه از سال 98 خبر داد .
به گزارش ایسنا، دکتر مسعود برومند در نشست معاونان پژوهشی دانشگاه های کشور که امروز در وزارت علوم برگزار شد، با بیان اینکه از سال 98 اعضای هیات علمی جوان کشور باید شش ماه دوره های تخصصی مربوط به دروسی که خوانده اند را بگذرانند، گفت: این دوره ها به صورت نیمه وقت و تمام وقت خواهد بود و برای شرایط استخدامی این افراد الزام آور است .
معاون پژوهشی وزارت علوم خاطرنشان کرد: طرح فوق برای دیگر اعضای هیات علمی به صورت اختیاری خواهد بود و امتیاز مثبت برای آنها خواهد داشت ... ادامه خبر ...

منبع: دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
بهره برداری از طرح فاضلاب یک روستا در بالادست سد لتیان در آینده نزدیک

بهره برداری از طرح فاضلاب یک روستا در بالادست سد لتیان در آینده نزدیک به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، رضا پوررجب مدیرعامل آبفار استان تهران اظهار داشت: این شرکت به منظور جلوگیری از ایجاد آلودگی های زیست محیطی و صیانت از منابع تأمین کننده آب شرب تهران، اقدام به احداث تصفیه خانه فاضلاب روستای نیکنامده به روش نوین MBBR با قابلیت حذف نیتروژن و فسفر نموده است. روش به کار رفته در این تصفیه خانه، از فرآیندهای پیشرفته تصفیه فاضلاب به روش لجن فعال با قابلیت حذف نیتروژن و فسفر است .
مدیرعامل آبفار استان تهران گفت: استفاده از روش فوق مزایایی نسبت به سایر فرآیندهای پیشرفته تصفیه بیولوژیکی فاضلاب دارد که می توان به مواردی از قبیل نیاز به احجام واحدهای ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
کمبود نیرو و امکانات جوابگوی حفاظت از منابع جنگلی در آستارا نیست

کمبود نیرو و امکانات جوابگوی حفاظت از منابع جنگلی در آستارا نیست سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آستارا با اشاره به نبود نیرو وامکانات کافی برای حفاظت و صیانت از جنگل ها در این شهرستان، گفت: با وجود کوهستانی بودن منطقه این نیروها جوابگو نیست.
نسرین غزنوی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه تعداد کم نیروها حفاظت از عرصه های منابع طبیعی شهرستان آستارا را با چالش مواجه کرده است، اظهار کرد: به رغم این کمبود نیرو همه پرسنل با تمام توان در راستای صیانت از جنگل ها در حال فعالیت هستند.
وی افزود: یگان حفاظت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آستارا با دو واحد سرجنگلبانی بهارستان و لوندویل ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
مفقود شدن دفترچه درمانی را سریعاً به شعب تامین اجتماعی اطلاع دهید

مفقود شدن دفترچه درمانی را سریعاً به شعب تامین اجتماعی اطلاع دهید به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، بیمه شدگان و مستمری بگیرانی که بنا به دلایلی دفا تر درمانی آن ها مفقود می شود باید با مراجعه به شعبه تامین اجتماعی ضمن اعلام فقدان آن، برای دریافت دفترچه درمانی المثنی نیز اقدام کنند.
بیمه شدگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی در هنگام مراجعه به مراکز ملکی این سازمان برای دریافت خدمات نیاز به ارائه دفترچه ندارند و با ارائه کدملی خدمات را دریافت می کنند. طرح حذف دفترچه درمانی در مراکز طرف قرارداد 8 استان کشور نیز آغاز شده ولی در هنگام مراجعه به سایر مراکز طرف قرارداد این سازمان در نیاز به ارائه دفترچه درمانی است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
مدیر کل زندان های استان خراسان شمالی در نشست با مسئولین و کارشناسان فرهنگی و تأکید بر غنی سازی برنامه های فرهنگی و تربیتی

مدیر کل زندان های استان خراسان شمالی در نشست با مسئولین و کارشناسان فرهنگی و تأکید بر غنی سازی برنامه های فرهنگی و تربیتی در نشستی تخصصی و راهبردی که با حضور مسئولین فرهنگی زندان های استان خراسان شمالی در محل سالن اجتماعات اداره کل برگزار گردید بر غنی سازی برنامه های فرهنگی در فرایند اصلاح و تربیت تأکید گردید.
در این نشست تخصصی پژمان پروین مدیر کل زندانهای استان در سخنانی به اهمیت و جایگاه فعالیت های فرهنگی و تربیتی در چرخه اصلاح و تربیت مددجویان اشاره نمود و اعلام داشت: دست یابی به اهداف متعالی سازمانی در گرو غنی سازی فعالیت های فرهنگی و تربیتی است .
مدیر کل زندان های خراسان شمالی با تشریح موقعیت زندان و اهداف برنامه های فرهنگی و تربیتی خطاب به مسؤلین فرهنگی زندان ها اعلام داشت ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
تشییع پیکر جانباز شهید در دودج داریون شیراز

تشییع پیکر جانباز شهید در دودج داریون شیراز به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز ؛ پیکر آزاد قادری جانباز 25 درصد دوران دفاع مقدس، با حضور اقشار مختلف مردم در روستای دودج بخش داریون شیراز تشییع و در گلزار شهدای امامزاده ابراهیم (ع) این روستا به خاک سپرده شد.
پیکر این جانباز شهید با انجام تشریفات نظامی و با حضور اهالی منطقه دودج داریون، مسئولان ادارات و نهادها، خانواده های معزز شهداء و همرزمانش پس از اقامه نماز در خاک آرام گرفت.
جانباز شهید آزاد قادری در سال 66 در منطقه عملیاتی شلمچه براثر اصابت ترکش دشمن بعثی و حملات شیمیایی دچار مجروحیت شد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
آرامکو در حال آموزش رانندگی به زنان

آرامکو در حال آموزش رانندگی به زنان به گزارش نفت آنلاین ، ماه ها پیش از اعلام آزاد شدن رانندگی زنان در کشور عربستان سعودی در روز 24 ژوئن، شرکت نفتی آرامکوی سعودی، تجهیزات موردنیاز برای آموزش رانندگی به هزاران نفر از زنان شاغل و خانواده های این غول نفتی را فراهم کرده است.
این مرکز در شهر ظهران در شرق این کشور قرار دارد و از توانایی آموزش سالانه رانندگی به 4000 نفر با استفاده از فناوری هایی نظیر شبیه سازهای رانندگی و خودروهای مدل برای نشان دادن اهمیت استفاده از کمربند ایمنی در تصادفات رانندگی با ایجاد برخوردهای جزئی کنترل شده برخوردار است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
شهردار پایتخت به پویش فرزندت کجاست پیوست

شهردار پایتخت به پویش فرزندت کجاست پیوست به گزارش راک نیوز ، اخیرا در فضای مجازی کمپین فرزندت کجاست آغاز شده است که شهردار تهران نیز طی توییتی با پیوستن به این کمپین درباره فرزندانش توضیح داده است.
سید محمدعلی افشانی با اعلام اینکه سه فرزند دارد و همه در ایران هستند، گفته است: زینب دانشجوی دکترای سازه و زلزله دانشگاه شریف، مرضیه فارغ التحصیل مهندسی برق و آماده ادامه تحصیل، سیدمحمد امین دانش آموز و دامادم آقا سعید خرسند، دانشجوی دکترای سازه و زلزله از دانشگاه شریف است. ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
بازگشت بیش از 15 درصد آب به چشمه علی

بازگشت بیش از 15 درصد آب به چشمه علی به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو ، علی امام در خصوص آخرین اقدامات در چشمه علی گفت: آب به مدار بازگشته، اما دبی آب کم است.
وی در خصوص پایین بودن دبی آب، گفت: خشکسالی ها و همچنین برداشت های بی رویه از چاه ها باعث این شرایط شده است.
مدیرعامل شرکت مترو تهران و حومه در پاسخ به این پرسش که گفته شده 15 درصد آب فقط به چشمه علی بازگشته است، گفت: نمی دانم بر چه مبنایی محاسبه کرده اند، تغییرات دبی چشمه علی از 14 لیتر بر ثانیه تا 200 لیتر بر ثانیه بوده است و باید دید نسبت به چه سالی مقایسه کرده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
افزوده شدن 760 هزار مستمری بگیر به کمیته امداد

افزوده شدن 760 هزار مستمری بگیر به کمیته امداد سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: 760 هزار نفر تا آبان ماه امسال به فهرست مستمری بگیران کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی اضافه می شوند. به گزارش ایرنا، انوشیروان محسنی بندپی در حاشیه جلسه هیات دولت افزود: برای حمایت از افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد، از ابتدای امسال 14 درصد به حقوق آن ها اضافه شد. وی ادامه داد: تیرماه امسال 40 هزار نفر از این افراد موفق به دریافت مستمری شدند و تا پایان مردادماه نیز 120 هزار نفر از مجموع این افراد در فهرست مستمری بگیران قرار می گیرند. سرپرست وزارت تعاون درباره بسته حمایتی از اقشار آسیب پذیر گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
شرط جدید برای جذب اساتید جوان

شرط جدید برای جذب اساتید جوان معاون پژوهشی وزارت علوم گفت: برنامه داریم به اعضای هیات علمی جوان آموزش های لازم برای ورود به عرصه تدریس را ارائه کنیم.
به گزارش خبرنگار مهر، مسعود برومند صبح امروز در نشست معاونان پژوهشی دانشگاه های کشور در وزارت علوم گفت: از سال 98 اعضای هیات علمی جوان کشور باید 6 ماه دوره های تخصصی مربوط به دروسی که خوانده اند را بگذرانند.
وی افزود: این دوره ها به صورت نیمه وقت و تمام وقت خواهد بود و برای شرایط استخدامی این افراد الزام آور است.
معاون پژوهشی وزارت علوم خاطرنشان کرد: این طرح برای دیگر اعضای هیات علمی به صورت اختیاری خواهد بود و امتیاز مثبت برای آنها خواهد داشت. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
افزایش حداکثر 15 درصدی شهریه پیش دبستانی ها

افزایش حداکثر 15 درصدی شهریه پیش دبستانی ها معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش وپرورش با بیان اینکه کلاس ها و فضا های مازاد مدارس دولتی همچنان برای پیش دبستانی مورد استفاده قرار می گیرند، گفت: قرار نیست تعداد پیش دبستانی های ضمیمه مدارس دولتی کاهش یابد و شهریه پیش دبستانی ها نباید بیشتر از 15 درصد شهریه سال قبل باشد.
رضوان حکیم زاده درباره شهریه مراکز پیش دبستانی ضمیمه مدارس دولتی به ایسنا گفت: دوره پیش دبستانی یک اولویت و اصل مهم است که باید مورد توجه قرار گیرد. طبق دستورالعمل وزیر آموزش وپرورش، در دوره پیش دبستانی اصل بر استفاده از همه ظرفیت های موجود است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
برگزاری دوره های آموزشی 6 ماهه برای اعضای هیئت علمی جوان/ نیازمند مدیران تحقیقاتی برای کیفیت پژوهش ها هستیم

برگزاری دوره های آموزشی 6 ماهه برای اعضای هیئت علمی جوان/ نیازمند مدیران تحقیقاتی برای کیفیت پژوهش ها هستیم به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ مسعود برومند معاون پژوهشی وزارت علوم در نشست هم اندیشی معاو نان پژوهشی و فناوری دانشگاه ها که صبح امروز در وزارت علوم برگزار شد، گفت: از سال 98 اعضای هیئت علمی جوان کشور باید 6 ماه دوره های تخصصی مربوط به درسی را بگذرا نند و این دوره ها به صورت نیمه وقت و تمام وقت برای شرایط استخدامی این افراد الزامی است.
وی ادامه داد: این طرح برای سایر اعضای هیئت علمی به صورت اختیاری خواهد بود و امتیاز مثبتی لحاظ می شود.
معاون پژوهشی وزارت علوم درباره اختصاص بودجه های پژوهشی در این وزارتخانه گفت ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
اختصاص 65 میلیاردی به طرح های عمرانی گرگان

اختصاص 65 میلیاردی به طرح های عمرانی گرگان به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان ؛ غراوی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گلستان در جلسه توزیع اعتبارات سال 97 در شهرستان گرگان گفت: سهم اعتبارات شهرستان گرگان حدوده 66 میلیارد است بنابر شاخص های دیده شده سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان به میزان جمعیت شهری و روستایی و پهنه و وسعت شهرستان این میزان اعتبارات تخصیص داده می شود.
غراوی ادامه داد: تلاش داریم اعتبارات امسال به گونه توزیع شود وطرح هایی که بیش از 70درصد پیشرفت فیزیکی دارند شناسایی شده و در دهه مبارک فجر و یا در هفته دولت به بهره برداری می رسد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
پاسخ مسئولان به پرسش فرزندت کجاست؟ در یک نگاه +اینفوگرافی

پاسخ مسئولان به پرسش فرزندت کجاست؟ در یک نگاه +اینفوگرافی به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ؛یکی از پربحث ترین حواشی این روزها در شبکه های اجتماعی سفر فرزندان برخی مسئولان به کشورهای خارجی است که به دنبال آن پویشی تحت عنوان #فرزندت_کجاست؟ در فضای مجازی به راه افتاده است.در ادامه نگاهی کلی به وضعیت فعلی فرزندان مسئولان در کشور خواهیم داشت.
منبع:اعتماد
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
155 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان کمیته امداد گیلان پرداخت می شود

155 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان کمیته امداد گیلان پرداخت می شود علیرضا محمدی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در رشت اظهار داشت: کمیته امداد استان گیلان در راستای ادامه برنامه های جامع خود جهت اشتغالزایی و توانمندسازی، امسال 155 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی به حدود 7 هزار و 300 مددجوی تحت پوشش خود پرداخت می کند.
مدیرکل کمیته امداد گیلان رویکرد اصلی این نهاد در کشور را اشتغالزایی عنوان کرد و افزود: فرآیند ایجاد اشتغال در کمیته امداد تابع یک مدل توانمندسازی اقتصادی است یعنی تسهیلات اشتغالزایی بر اساس یکسری قواعد و دستورالعمل های کارشناسی شده به مددجویان تعلق می گیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
برگزاری آزمون توانمندسازی آموزش دهندگان سوادآموزی استان بوشهر

برگزاری آزمون توانمندسازی آموزش دهندگان سوادآموزی استان بوشهر اتحاد خبر: معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: آزمون مجدد دوره توانمند سازی آموزش دهندگان دوره های سوادآموزی برگزار می شود.
به گزارش مهر، غلامرضا دانش فر صبح شنبه در بازدید از کلاس های سواد آموزی بخش مرکزی شهرستان بوشهر اظهار داشت: با تصمیم سازمان مرکزی نهضت سوادآموزی کشور امکان ثبت نام مجدد و شرکت در آزمون دوره آموزش مجازی توانمند سازی آموزش دهندگان دوره های سواد آموزی در بوشهر فراهم شد.
معاون سوادآموزی استان بوشهر، مهلت پیش آمده برای ثبت نام در آزمون دوره توانمندسازی را غیرقابل تمدید دانست و افزود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
انجام بیش از 57 هزار معاینه پزشکی در زندان های تهران

انجام بیش از 57 هزار معاینه پزشکی در زندان های تهران به گزارش خبرنگار مهر ، مصطفی محبی در نشست خبری با اشاره به اینکه 50هزار مددجو در زندان های استان تهران در سه ماه اخیر ویزیت پزشکی شدند، گفت: 2هزار و 500 ویزیت دندانپزشکی و 543ویزیت متخصص عفونی داشتیم و بیش از 57هزار مورد ویزیت انجام شده است. هشت هزار نفر هم ویزیت روانپزشکی شدند. 1505مورد اعزام اورژانسی و 2854مورد بستری و 503مورد تشکیل پرونده در کلینیک مثلثی داشتیم.
وی در خصوص کلینیک مثلثی گفت: متشکل از بخش بهداشتی، روانپزشکی و اعتیاد است و به صورت مثلثی سه متخصص زندانی را معاینه می کنند.
ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
باغ وحش های ایران فاصله زیادی با استانداردهای بین المللی دارند؛ باغ وحش های کشور به صورت آنلاین پایش می شوند

باغ وحش های ایران فاصله زیادی با استانداردهای بین المللی دارند؛  باغ وحش های کشور به صورت آنلاین پایش می شوند سازمان محیط زیست در سال 97 سعی کرد برای رفع این مشکل ها پایش آنلاین داشته باشد، یعنی ورود و خروج هر گونه ای به باغ وحش ها توسط دوربین های مدار بسته رصد و تمام فعالیت ها از جمله زاد و ولد، ورود و خروج گونه، ثبت گونه ها ، نوع فعالیت صاحبان و شرایط باغ وحش به صورت آنلاین پایش شود.
علی تیموری، مدیرکل حفاظت و مدیریت شکار و صید سازمان حفاظت محیط زیست در این خصوص گفت: پایش آنلاین باغ وحش های کشور جزو برنامه های سازمان است و در حال تهیه زیر ساخت برای اجرای آن هستیم.
وی افزود: باغ وحش هایی که جدید احداث می شوند باید حتما سیستم پایش آنلاین داشته باشند ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
هنوز آموزش و پرورش در کشور یک مسئله ملی نیست/ مسؤولان به کمپین مدرسه فرزندت کجاست؟ بپیوندند

هنوز آموزش و پرورش در کشور یک مسئله ملی نیست/ مسؤولان به کمپین مدرسه فرزندت کجاست؟ بپیوندند به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، علی اصغر جویباری استاد دانشگاه در برنامه تلویزیونی پرسشگر با موضوع چالش های عدالت آموزشی ، اظهار کرد: این موضوع در اسناد بالادستی به طور بسیط مورد توجه قرار گرفته است؛ معتقدم وضعیت نظام آموزش و پرورش ما به لحاظ عدالت آموزشی بسیار نگران کننده است و باید بسیار کار شود.
وی افزود: هر جا خواستند مدارس شاهد راه بیندازند یا مدارس سمپاد را تقویت کرده و مدارس غیردولتی را گسترش دهند، بحث عدالت آموزشی را مطرح کردند.
این استاد دانشگاه با بیان اینکه نقطه مقابل عدالت آموزشی، محرومیت و تبعیض آموزشی است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
قدردانی سازمان بهزیستی از بانک سینا

قدردانی سازمان بهزیستی از بانک سینا به گزارش بنکر ( Banker )، رئیس سازمان بهزیستی کشور در لوح تقدیر اهدایی خود به مهندس پیشرو مدیرعامل بانک سینا خاطرنشان کرده است: از حسن نیت، همراهی و همدلی موثر و همیشگی جنابعالی به ویژه ایجاد بستر مناسب جذب مشارکت های مردمی از طریق خدمات نوین بانکداری به منظور حمایت از نیازمندان و آسیب دیدگان از سوانح و بلایای طبیعی در سالی که گذشت، قدردانی می نمایم. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
گعده زنان اصلاح طلب درباره ازدواج سفید و صیغه !

گعده زنان اصلاح طلب درباره ازدواج سفید و صیغه ! به گزارش شهدای ایران ؛ خبرگزاری ایسنا، به تازگی گزارشی را از یک نشست پیرامون ازدواج سفید یا همباشی منتشر کرد که در آن تعدادی از چهره های زن اصلاح طلب حضور داشته اند.
پروانه سلحشوری، از نمایندگان چپ مجلس، طی اظهاراتی در این نشست گفته است: به نظر می رسد آنها (دختر و پسر) ترجیح می دهند به این شیوه در کنار یکدیگر باشند و مباحث اقتصادی برای این گروه بسیار پر رنگ است. فرض بر این است که مشکل اقتصادی جوانان را به این شکل به یکدیگر گره می زند تا به هم خانگی روی بیاورند.
او همچنین تصریح می کند: ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
در برخی مناطق هنوز مدرسه نداریم/ بیش از هزار و 500 بازمانده از تحصیل در سیستان و بلوچستان

در برخی مناطق هنوز مدرسه نداریم/ بیش از هزار و 500 بازمانده از تحصیل در سیستان و بلوچستان به گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ محمد باسط درازهی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در برنامه پرسشگران درباره توجه به عدالت آموزشی در مدارس اظهار کرد: در قانون اساسی آمده است که همه مردم حق بهره مندی از آموزش یکسان را دارند اما به عنوان مثال در سیستان و بلوچستان، برخی شاخص های آموزشی پیشرفت چندانی نداشته و این استان فاصله معناداری با دیگر استان ها دارد. در واقع عدالت آموزشی به دنبال عدالت اجتماعی شکل خواهد گرفت.
وی ادامه داد: سیستان و بلوچستان هزار و 556 بازمانده از تحصیل دارد که 27 هزار و 129 نفر در مقطع ابتدایی هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
فاجعه زیست محیطی رودخانه بشار با مرگ صدها هزار ماهی

فاجعه زیست محیطی رودخانه بشار با مرگ صدها هزار ماهی عزیز فیلی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در یاسوج، اظهار داشت: بعد از وقوع فاجعه زیست محیطی در رود بشار با نابودی صدها هزار ماهی و سایر آبزیان کمیته اضطرار نجات رود بشار تشکیل شد.
وی با تاکید بر اینکه امسال به دلیل خشکسالی و برداشت بی رویه مجاز و غیر مجاز از رودخانه بشار شاهد یک فاجعه زیست محیطی بودیم، عنوان کرد: ساماندهی بشار از پل اول تا پل مختار به عنوان یک اولویت در دستور کار است.
فیلی ابراز کرد: با توجه به برنامه ریزی های انجام شده جابه جایی کارخانه های شن و ماسه حاشیه رود بشار در 6 ماه آینده در دستور کار بوده که بعد از اقدامات لازم از جمله مکان یابی مناسب عملیات انتقال اجرایی ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
مسئولان پاسخ دهند: مدرسه فرزندت کجاست

مسئولان پاسخ دهند: مدرسه فرزندت کجاست به گزارش پایگاه خبری ربیع ، به نقل از تسنیم، علی اصغر جویباری در برنامه تلویزیونی پرسشگر با موضوع چالش های عدالت آموزشی در پاسخ به اینکه عدالت آموزشی یعنی چه؟ گفت: این موضوع در اسناد بالادستی به طور بسیط مورد توجه قرار گرفته است. معتقدم وضعیت نظام آموزش و پرورش ما به لحاظ عدالت آموزشی بسیار نگران کننده است و باید بسیار کار شود.
وی افزود: هر جا خواستند مدارس شاهد راه بیندازند یا مدارس سمپاد را تقویت و مدارس غیردولتی را گسترش دهند بحث عدالت آموزشی را مطرح کردند.
این استاد دانشگاه با بیان اینکه نقطه مقابل عدالت آموزشی، محرومیت و تبعیض آموزشی است ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
مهمترین رویدادهای خبری هفته گذشته زنجان

مهمترین رویدادهای خبری هفته گذشته زنجان به گزارش ایرنا، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات از دستگاه های اجرایی خواسته است تا اسناد عادی را به شهروندان عرضه کنند، بنابراین برای پاسخگو کردن نهادها، رسانه ها باید کمک کنند.
سید عباس صالحی افزود: موضوع تنظیم و متعادل سازی قیمت کاغذ در کارگروه های تخصصی در دست بررسی و این حوزه نیازمند بازاری مطمئن از نظر قیمت و دسترسی به عنوان یکی از کالاهای اساسی است.
** در سفر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به استان زنجان تفاهمنامه ای با رویکرد فرهنگی میان این وزارتخانه و استانداری زنجان به امضا رسید. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
رئیس علوم پزشکی شیراز: پزشکان در مطب خود کارتخوان بگذارند

رئیس علوم پزشکی شیراز: پزشکان در مطب خود کارتخوان بگذارند دکتر علی بهادر، شنبه به خبرنگارایرنا گفت: البته گاه مشکلاتی در استفاده از کارت خوان ها یا به حساب نرفتن پرداختی ها به حساب پزشکان پیش می آید که پزشکان را ناچار به دریافت پول نقد می کند که این موارد در موارد اندک و استثنایی پذیرفته است اما اینکه پزشکان بخواهند همیشه و در همه حال از وجه نقد دریافت کنند پذیرفته نیست.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: استفاده از کارتخوان رویه ای است که باید به سمت آن برویم، برخی از مطب ها کارتخوان ندارند و شاید هم جمع آوری شده است، این موارد مورد نظارت است و هر پزشک حداقل باید یک کارتخوان داشته باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
1300 رسانه در فضای مجازی کشور فعال است/ یارانه رسانه های حکومتی حذف می شود

1300 رسانه در فضای مجازی کشور فعال است/ یارانه رسانه های حکومتی حذف می شود به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از عصرهامون، محمدرضا دربندی در نشست خبری با مدیران مطبوعات و رسانه های سیستان و بلوچستان در زاهدان که شامگاه شب گذشته برگزار شد، با بیان اینکه 9هزار و 300 رسانه دارای مجوز در کشور وجود دارد، اظهار کرد:از این تعداد دو هزار و 300 مورد در فضای مجازی و هفت هزار رسانه مکتوب در حال فعایت می باشند.
1300 رسانه در فضای مجازی کشور فعال است
وی ادامه داد: از دو هزار و 300رسانه موجود در فضای مجازی هزار مورد غیر فعال و هزارو 300 مورد فعال هستند که 30 مورد آنها شامل خبرگزاری ها و هزار و 270 مورد پایگاه خبری هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
رئیس گروه پرستاری سازمان تامین اجتماعی در همدان خبر داد ؛جذب 2000 نیرو در سازمان تامین اجتماعی

رئیس گروه پرستاری سازمان تامین اجتماعی در همدان خبر داد ؛جذب 2000 نیرو در سازمان تامین اجتماعی مریم گیلوری در همدان با اشاره به اجرای کاردکس الکترونیک پرستاری در همدان، اظهار کرد: با این طرح برنامه های مراقبتی و درمانی بیماران به صورت جدول مشخص شده است.
وی با بیان اینکه سوابق بیماری، مصرف داروها، مراقبت ها، آزمایش های بیماران و تمام خدمات پاراکلینیک در کاردکس الکترونیک موجود خواهد بود، گفت: برنامه ریزی و پیگیری های کاردکس الکترونیک کار پرستار را راحت و احتمال خطاها را کم خواهد کرد.
رئیس گروه پرستاری سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در بیمارستان آتیه طی سال های اخیر، افزود: این بیمارستان با توجه به برنامه ارتقای هتلینگ سازمان تامین اجتماعی از سال 93 ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
هوانیروز ارتش نیروی زمینی سپاه را پشتیبانی می کند

هوانیروز ارتش نیروی زمینی سپاه را پشتیبانی می کند به گزارش خبرنگار دفاعی ایرنا، امیر سرتیپ دوم یوسف قربانی روز شنبه در همایش هم افزایی هوانیروز ارتش و هوانیروز سپاه که در ستاد فرماندهی هوانیروز ارتش برگزار شد، با اشاره به فعالیت های یگان بالگردی، اظهار داشت: تاکنون تجهیز بالگردهای 214 به راکت انداز، تجهیز 20 بالگرد به سامانه دید در شب، تغییر کاربری موشک های برد بلند و پوشش عملیاتی 17 استان کشور در حوزه اورژانس هوایی را به انجام رسانده ایم.
وی ادامه داد: از روزی که مسئولیت هوانیروز ارتش به من سپرده شد، اجرای طرح های 28 گانه با عنوان لبیک را در دستورکار قرار دادیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
اقدامات پدافند غیرعامل نیاز جوامع امروزی است

اقدامات پدافند غیرعامل نیاز جوامع امروزی است به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان ،به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اصفهان شهریار انصاری در جلسه کارگروه تخصصی امداد و نجات پدافند غیر عامل با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری که فرمودند: "دفاع جزیی از هویت یک ملت است، هر ملتی که نتواند از خود دفاع کند زنده نیست، هر ملتی که به فکر دفاع از خود نباشد و خود را آماده نکند در واقع زنده نیست"، اظهار داشت: آمادگی کلید واژه پاسخگویی مناسب به بحران ها و حوادث است که جمعیت هلال احمر در تلاش است با برنامه ریزی، آموزش و تمرین در این راستا گام بر دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
پوشش بیمه ای سالانه 330 هزار نفر از اتباع مجاز + نحوه پرداخت حق بیمه

پوشش بیمه ای سالانه 330 هزار نفر از اتباع مجاز + نحوه پرداخت حق بیمه سلامت نیوز :مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران درباره وضعیت بیمه درمانی اتباع مجاز، گفت: بر اساس اعلام دولت تا پایان برنامه ششم توسعه یک میلیون نفر از اتباع خارجی مجاز مشمول بیمه خواهند شد.
به گزارش سلمت نیوز به نقل از ایسنا،طاهر موهبتی درباره وضعیت بیمه اتباع خارجی مجاز در کشور، گفت: آیین نامه بیمه اتباع خارجی تدوین و در حال ارسال به دولت است. آنچه در دولت اعلام شده این بود که تا پایان برنامه ششم توسعه، نزدیک به یک میلیون نفر از اتباع خارجی تحت پوشش بیمه قرار خواهند گرفت. بر این اساس سالانه حدود 330 هزار نفر مشمول بیمه خواهند شد. ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
سامانه ای که دانشجویان پژوهشگر را به هم معرفی می کند

سامانه ای که دانشجویان پژوهشگر را به هم معرفی می کند به گزارش خبرنگار حوزه فن آوری گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ اختراعات مخترعان در شرکت های دانش بنیان و همچنین طرح های مبتنی بر دانش است که سبب رشد پیشرفت کشور می شود.
باشگاه خبرنگاران جوان در نظر دارد به معرفی محصولات ساخته شده در این شرکت ها و طرح های استارت اپی بپردازد.
ارتباطات اجتماعی میان دانشجویان اهمیت بسیاری دارد زیرا به همین سبب است که آن ها می توانند با یکدیگر فعالیت های علمی و پژوهشی داشته باشند و فضایی برای آنان باید به وجود آید تا بتوانند با یکدیگر ارتباط داشته باشند ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
توله یوزی که فدای بی تدبیری شد/ آیا نسل های آینده یوزپلنگ را می بینند؟

توله یوزی که فدای بی تدبیری شد/ آیا نسل های آینده یوزپلنگ را می بینند؟ به گزارش خبرنگار حوزه محیط زیست گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ زمانی که به طبیعت و محیط زیست جهان می نگریم با زیبایی های بسیاری که در خود جای داده رو به رو می شویم. ایران کشوری که در آن جاذبه های متنوعی است، زیستگاه هایی که گنجینه منحصر به فردی از تنوع زیستی را داراست، گنجینه های از حیات وحش، گیاهان و طبیعت بکر.
در فلات ایران جانورانی زیست می کنند که هویت محیط زیست محسوب می شوند. به طوری که ما حدود 1500 گونه پستاندار، پرنده، خزنده، دوزیست و ماهی داریم که در این میان 194 گونه را پستانداران تشکیل می دهند؛ از جمله این پستانداران یوزپلنگ ایرانی است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
فرشچی: ایران سهمی در صید فک خزری ندارد

فرشچی: ایران سهمی در صید فک خزری ندارد خبرگزاری ایسنا: معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران هرگز سهمی در شکار و صید فک خزری را نداشته است، گفت: با توجه به خطر انقراض تنها پستاندار دریای خزر هیچ کشور دیگری این سهم را ندارد.
پروین فرشچی با اشاره به اینکه تصویر فک خزری روی کشتی های ایرانی کشتیرانی دریای خزر نصب می شود، تصریح کرد: با این کار پیام ضرورت حفظ فک خزری از سوی ایران به منطقه و دنیا منتقل خواهد شد.
وی با بیان اینکه خطر انقراض فک خزری جدی است، خاطرنشان کرد: در دهه 90 میلادی جمعیت تنها پستاندار دریای خزر به یک میلیون فک می رسید ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
آمار تصادفات زنان کمتر از مردان است/ تنها 8درصد زنان، راننده خشن هستند

آمار تصادفات زنان کمتر از مردان است/ تنها 8درصد زنان، راننده خشن هستند رویداد24 رانندگی خانم ها نه در ایران بلکه در همه جهان مورد توجه و مورد بحث است. کافیست در فضای مجازی پرسه ای بزنیم می بینیم که این حساسیت به نحوه رانندگی زنان ربطی به ایرانی ها ندارد و ازکشورهای مدرن گرفته تا کشورهای سنتی و جهان سومی همه یک نوع برداشت دارند و آن اینکه (خانم ها رانندگان خوبی نیستند!)
همه این برداشت ها غیرکارشناسانه و گاهی جنسیتی است اما اگر پای حرف کارشناسانی بنشینیم که تحقیقاتی در این زمینه داشته اند به اسراری پنهانی بر می خوریم که گاهی باورنکردنی هستند.
در واقع هنگامی که خانم ها در خیابان ها رانندگی می کنند بیش از آقایان به قوانین و اطراف خود توجه می کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
بهره مندی 14 هزار مددجو از خدمات درمانی در خراسان شمالی

بهره مندی 14 هزار مددجو از خدمات درمانی در خراسان شمالی به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بجنورد ؛ حمید خوجانی معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان خراسان شمالی با بیان این که در حال حاضر 14 هزار نفر از مددجویان شهری بالای 20 هزار نفر در شهر های بجنورد ، اسفراین ، شیروان و آشخانه از مزایای بیمه خدمات درمانی بهره مند هستند ، گفت: امسال با توجه به حجم افراد تحت حمایت کمیته امداد در استان پنج میلیارد و 500 میلیون تومان برای ارائه خدمات درمانی به مددجویان پیش بینی شده است.
وی با اشاره به این که ارائه خدمات درمانی به روستاییان و شهر های زیر 20 هزار نفر از چند سال گذشته از وظایف کمیته امداد این استان برداشته شده است ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
امروزدرقطعه سازی توان تامین همه نیاز های خود وحتی صادرات را داریم

امروزدرقطعه سازی توان تامین همه نیاز های خود وحتی صادرات را داریم به گزارش خبرنگار مهر ، امیر یوسف قربانی فرمانده هوانیروز ارتش در همایش هم افزایی هوانیروز سپاه و ارتش که صبح امروز در ستاد هوانیروز ارتش برگزار شد اظهار داشت: از روزی که مسئولیت هوانیروز به من سپرده شد طرح های 28 گانه با عنوان ولایت را در دستور کار قرار دادیم و همچنین پشتیبانی از نیروهای سپاه و ارتش را انجام می دهیم.
وی افزود: امداد رسانی یکی دیگر از اقدامات هوانیروز است، از سوی دیگر در قطعه سازی پیشرفت های بسیاری داشته و امروز توان تامین همه نیاز های خود و حتی صادرات را داریم.
امیر قربانی به نقش آفرینی هوانیروز ارتش در دفاع مقدس پرداخت و گفت: هوانیروز در دفاع مقدس ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
سامانه مصدومیت های کشوری و آزمایشگاه ترافیک افتتاح شد/4 میلیارد تومان برای طرح ها هزینه شده است

سامانه مصدومیت های کشوری و آزمایشگاه ترافیک افتتاح شد/4 میلیارد تومان برای طرح ها هزینه شده است به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان آذربایجان شرقی ، مراسم افتتاح پروژه های کشوری سلامت، ایمنی و ترافیک برگزار شد
در این مراسم، به منظور بالا بردن سطح امنیت و سلامت جامعه با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی و پلیس راهور، چند طرح علمی به بهره برداری رسید
از طرح های افتتاح شده در این مراسم می توان به افتتاح مرکز همکاری های پلیس و دانشگاه، افتتاح مرکز سامانه های اطلاعات و ایمنی مصدومیت های کشوری، افتتاح آزمایشگاه ترافیک و افتتاح کلینیک سلامت و ایمنی ترافیک اشاره کرد .
ایران در رتبه هشتم تصادفات جاده ای در دنیا ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
بیش از 700 آزاده در استان یزد زندگی می کنند

بیش از 700 آزاده در استان یزد زندگی می کنند به گزارش میبدما؛ احمد ابراهیمی در مصاحبه با خبرگزاری فارس در یزد، با تشریح ویژه برنامه های سالروز ورود آزادگان به کشور در استان یزد، گفت: اکثریت آزادگان جوانان انقلابی و بسیجی بودند که در راستای ادای وظیفه ملی و میهنی خود با پیروی از ولایت فقیه زمان حضرت امام خمینی (ره) عازم جبهه های حق علیه باطل شدند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد با اشاره به اینکه اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان برنامه های متنوعی برای گرامیداشت سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی در نظر گرفته است، تصریح کرد: برگزاری همایش پیاده روی جمعه شب ساعت 21 از 52 متری امام شهر به طرف میدان شهدای حج ... ادامه خبر ...

منبع: روزنامه همشهری دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
همه جامعه باید در اجرایی شدن قانون حمایت از کودکان کمک کنند/در شرایط اقتصادی کنونی اجرای قانون حمایت از کودکان دشوار است

همه جامعه باید در اجرایی شدن قانون حمایت از کودکان کمک کنند/در شرایط اقتصادی کنونی اجرای قانون حمایت از کودکان دشوار است فاطمه ذوالقدر، عضو فراکسیون زنان مجلس معتقد است در شرایطی که به دلیل وضعیت اقتصادی خشونت در خانواده ها رو به افزایش است اگر لایحه حمایت از کودکان هرچه زودتر به مرحله اجرایی برسد می تواند مقابل بسیاری از خشونت ها را بگیرد و به نوعی بازدارند باشد ولی به شرطی که خود افراد جامعه آن را اجرایی کنند. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
ورود رسمی دوچرخه های موبایلی به شهر از شهریور

ورود رسمی دوچرخه های موبایلی به شهر از شهریور اقتصادگردان - توجه به پیاده راه ها و نیز توسعه فضاهای دوچرخه سازی سیاست های جدید شهرداری برای کاهش ترافیک محسوب می شود. به همین منظور هفته گذشته محسن پورسیدآقایی، معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری عنوان کرد که 5 هزار دوچرخه آماده شده و طی برنامه ریزی های انجام شده شهروندان می توانند از آن استفاده کنند. البته این طرح ابهاماتی نیز داشت که روز گذشته پورسیدآقایی در یک نشست خبری این ابهام ها را بر طرف کرد.
به گفته وی، همزمان با برگزاری نمایشگاه دوچرخه از 6 تا 8 شهریورماه، طرح دوچرخه اشتراکی با ورود 5 هزار دوچرخه به خیابان های تهران آغاز می شود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
برگزاری همایش آسیب های اجتماعی در میبد

برگزاری همایش آسیب های اجتماعی در میبد به گزارش میبدما به نقل از روابط عمومی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان میبد: به منظور پیشگیری از آسیب های شایع اجتماعی بویژه در جامعه کار و تلاش میبد، همایش آسیب های اجتماعی و پیشگیری از اعتیاد ویژه تعاونگران، کارگران و جمعی از مقرری بگیران بیمه بیکاری میبد در محل سالن همایش فرمانداری این شهرستان برگزار شد.
در ابتدای این همایش سرگرد محمد فلاح، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی میبد با تاکید بر شناخت و آگاهی از راههای پیشگیری از آسیب های اجتماعی بویژه سرقت های سایبری، شبکه های مجازی و کنترل خشونت اظهار داشت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
توسعه حوزه آموزشی، و تحصیلات تکمیلی اولویت های مهم این دانشگاه است

توسعه حوزه آموزشی، و تحصیلات تکمیلی اولویت های مهم این دانشگاه است رئیس دانشگاه پیام نور نهاوند گفت: توسعه ی حوزه آموزشی، و جذب هیئت علمی اولویت های مهم این دانشگاه در سال آینده است.
به گزارش خبرگزاری یوپنا مصطفی الماسی اظهار داشت: ریاست دانشگاه پیام نور نهاوند را با، هدف و برنامه بلند مدت قبول کردم که از جمله این برنامه ها توسعه حوزه آموزشی و تحصیلات تکمیلی و جذب هیئت علمی برای دانشگاه پیام نور نهاوند است.
الماسی گفت: تقویت تشکل ها , کانون ها و انجمن های علمی – پژوهشی, انتشار نشریات دانشجویی و در کل ایجاد فضایی پویا و پرنشاط به وسیله بیدار نمودن پتانسیل خاموش دانشجویان این دانشگاه از اولویت های کاری مهم دانشگاه پیام نور در آینده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
برای جذب افراد بازمانده از تحصیل در خاش محدودیتی وجود ندارد

برای جذب افراد بازمانده از تحصیل در خاش محدودیتی وجود ندارد به گزارش ایسنا- محمد احمدی بولاغ در نشست بررسی مشکلات افراد بازمانده از تحصیل شهرستان خاش تاکید کرد: تا اردیبهشت ماه امسال برای جذب 1450 فرد بازمانده از تحصیل اقدامات لازم صورت گرفته ولی محدودیتی برای پوشش قرار دادن این افراد نیست .
وی اظهار کرد: از ظرفیت علما و امامان جمعه و جماعات و معتمدان و ریش سفیدان و شوراها و دهیاران باید به نحو شایسته بهره گرفته شود تا افراد بازمانده از تحصیل مورد حمایت قرار گیرند .
احمدی ادامه داد: آموزش و پرورش و سایر دستگاهها در این حوزه پای کار هستند و قطعا تلاش خواهد شد، اقدامات مطلوبی برای حمایت از افراد بازمانده از تحصیل و از جمله دختران صورت گیرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
استخدام 155 نفر در شرکت آلومینای ایران-جاجرم و گرمه

استخدام 155 نفر در شرکت آلومینای ایران-جاجرم و گرمه افرادی که متقاضی شرکت در آزمون می باشند، می توانند جهت ثبت نام از تاریخ 13/05/1397 تا تاریخ27/05/1397 به آدرس اینترنتی www.karasa.ir مراجعه کرده و پس از مطالعه دقیق مفاد آگهی و با توجه به شرایط ذکر شده نسبت به ثبت نام اقدام کنند.
شرایط شرکت در آزمون:
1- شرایط عمومی:
1-1- تابعیت نظام جمهوری اسلامی ایران
1-2-تدیّن به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان رسمی کشور مصرّح در قانون اساسی
1-3-دارا بودن کارت پایان خدمت وظیفه عمومی ویا معافیت دائم
1-4- عدم اشتهار به فساد اخلاقی، نداشتن سابقة محکومیت و سوء پیشینة کیفری که موجب محرومیت از حقوق اجتماعی شده باشد ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
ثبت نام از مشاغل خانگی در حوزه های فرهنگی و هنری در خراسان جنوبی

ثبت نام از مشاغل خانگی در حوزه های فرهنگی و هنری در خراسان جنوبی به گزارش خبرگزاری شبستان از بیرجند و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی خراسان جنوبی، سید علی زمزم با اعلام این خبر بیان داشت: هنرمندان خراسان جنوبی در راستای طرح ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی در حوزه های فرهنگی و هنری حمایت می شوند.
وی با بیان اینکه امروزه مشاغل خانگی زودبازده و کسب و کارهای خانگی به عنوان راهکاری مهم برای خوداشتغالی و ایجاد اشتغال و درآمد در سراسر جهان محسوب می شوند، یادآور شد: قابلیت انجام این نوع کسب و کار در منزل سبب ایجاد مزایای بی شماری برای شاغلین آن ها می شود که از جمله می توان به ایجاد توازن بین مسئولیت خانوادگی زنان و اشتغال آنان ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
مسدود شدن یک حلقه چاه غیرمجاز در قاین

مسدود شدن یک حلقه چاه غیرمجاز در قاین به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مر کز خراسان جنوبی، مدیر امور منابع آب شهرستان های قاین و زیرکوه گفت: در راستای حفاظت و صیانت از منابع آب زیرزمینی، با پیگیری گروه گشت و بازرسی منابع آب شهرستان قاین، یک حلقه چاه غیرمجاز در اراضی روستای آویچ دشت چاهک موسویه شناسایی شد.
مجید هاونگی افزود: این چاه با صدور حکم قضایی و همکاری نیروی انتظامی پر و به نفع عموم مردم مسدود شد.
همچنین رفع اتفاق خط انتقال دشت رکات خبر دیگری از حوزه آب استان بود که مدیر امور آب و فاضلاب بیرجند از آن خبر داد و گفت: در پی گزارش مردمی به مرکز 122 در خصوص جاری شدن آب در حاشیه جاده بیرجند- خوسف اکیپ امداد و آبرسانی به ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
تفکیک زباله های ویژه پزشکی و عادی در بیمارستان ها الزامی است

تفکیک زباله های ویژه پزشکی و عادی در بیمارستان ها الزامی است معاون فنی بهداشت محیط مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت:
تفکیک زباله های ویژه پزشکی و عادی در بیمارستان ها الزامی است
معاون فنی بهداشت محیط مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: وزارت بهداشت آموزش های لازم را در خصوص تشخیص پسماندهای ویژه پزشکی از عادی را برای افراد مرتبط با این موضوع ارائه کرده است.
محسن فرهادی، معاون فنی بهداشت محیط مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت در گفتگو با وبدا گفت: براساس قانون، تولیدکننده پسماندهای ویژه پزشکی باید این موضوع را مدیریت کنند و تولید کننده نیز شامل بیمارستان ها، مراکز جراحی محدود، آزمایشگاه ها ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
آبخیزداری مشارکتی چیست و چه اهمیتی دارد؟

آبخیزداری مشارکتی چیست و چه اهمیتی دارد؟ دیدگاه مشارکتی و کل نگر درمان چالش ها و وضعیت موجود آبخیزداری کشور
یک عضو هئیت علمی دانشگاه در گفتگو با خب رگزاری علم و فناوری کرمانشاه؛ با اشاره به چالش های پیش روی حوزه آبخیزداری تأکید کرد که اندیشمندان علم آبخیزداری و مدیریت منابع آب دنیا تنها راه برون رفت از این چالش ها را مدیریت یکپارچه و توسعه مشارکتی حوضه های آبخیز می دانند.
محسن آرمین با تأکید بر توسعه مشارکتی حوزه آبخیز اظهار داشت: نگرش جامع به سیمای سرزمین در حال تبدیل شدن به روشی رایج بین مجامع و مدیران منابع در سراسر جهان است. ... ادامه خبر ...

منبع: دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 19 ساعت پیش
حمایت معاونت پرستاری از طرح خدمات پرستاری مراقبت در منزل/ سونامی سالمندی در ایران تا 3 سال آینده

حمایت معاونت پرستاری از طرح خدمات پرستاری مراقبت در منزل/ سونامی سالمندی در ایران تا 3 سال آینده مریم حضرتی معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در گفت وگو با خبرنگار خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان اظهار کرد: پوشش بیمه ای مراقبت در منزل در شورای عالی بیمه مصوب شد و قرار است خدمات پرستاری مراقبت در منزل به صورت پایلوت در چند شهر و برخی از بیمارستان های کشور اجرا و گزارش آن به بیمه ارسال شود تا شاهد توسعه این طرح در سطح ملی باشیم.
وی افزود: در جامعه ایران که به سمت سالمندی پیش می رود تا سال های آتی شاهد سونامی سالمندی خواهیم بود و باید تدابیری برای طرح خدمات پرستاری مراقبت در منزل داشته باشیم. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 19 ساعت پیش
ایران هرگز سهمی در شکار و صید فک خزری نداشته است

ایران هرگز سهمی در شکار و صید فک خزری نداشته است پروین فرشچی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه تصویر فک خزری روی کشتی های ایرانی کشتیرانی دریای خزر نصب می شود، تصریح کرد: با این کار پیام ضرورت حفظ فک خزری از سوی ایران به منطقه و دنیا منتقل خواهد شد.
وی با بیان اینکه خطر انقراض فک خزری جدی است، خاطرنشان کرد: در دهه 90 میلادی جمعیت تنها پستاندار دریای خزر به یک میلیون فک می رسید، در صورتی که اگر جهت جلوگیری از بین رفتن آنها اقدامات متعددی صورت گرفته بود جمعیت عظیم 900 هزار فک خزری از بین نمی رفت.
معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه دلایل مختلف کاهش جمعیت فک خزری به کنوانسیون حمایت از حیوانات مهاجر ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 19 ساعت پیش
نظرات مخاطبان تسنیم درباره وضعیت معلمان؛ از حرف بگذرید

نظرات مخاطبان تسنیم درباره وضعیت معلمان؛ از حرف بگذرید به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم ، معیشت همواره یکی از مهمترین دغدغه های فرهنگیان است، آنها براین باورند میزان دریافتیشان با سختی کار معلمی متناسب نیست این در حالی است که مسئولان همواره از اهمیت آموزش وپرورش سخن می گویند اما اوضاع فعلی مدارس دولتی و وضعیت منزلتی و معیشتی معلمان گویای شرایط دیگری است.
معلمان هنوز سه قول وزیر آموزش وپرورش در نخستین روز تصدی اش بر پست وزارت را از یاد نبرده اند. بطحایی در اولین روز کاری اش با ضبط یک پیام ویدیویی به مردم و فرهنگیان سه قول داد. نخست اینکه از همین امروز تحول در نظام آموزش و پرورش را بر اساس سند تحول بنیادین با جدیت آغاز می کنم ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 19 ساعت پیش
فعالیت اعضای هیأت علمی و دانشجویان به سمت مسائل بزرگ کشور هدایت شود

فعالیت اعضای هیأت علمی و دانشجویان به سمت مسائل بزرگ کشور هدایت شود محمدتقی خاکی صدیق در گفتگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، درباره جلسه اخیر شورای عالی عتف مبنی بر اینکه دانشگاه ها در حل چالش های مهم کشور سهیم شوند، اظهار کرد: ما در پروژ های کلان چالش های مهم کشور را تعریف کردیم و معتقدیم که دانشگاه ها می توانند در حل معضلات مهم کشور سهیم باشند. برای رسیدن به این هدف باید چند نکته مدنظر قرار گیرد؛ اول اینکه کار اعضای هیات علمی و دانشجویان به سمت مسائل بزرگ کشور هدایت شود. یعنی باید پروژ ه هایی در این زمینه تعریف و در این قالب به دانشگاه ها ماموریت داده شود. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 19 ساعت پیش
ایران هرگز سهمی در شکار و صید فک خزری نداشته است

ایران هرگز سهمی در شکار و صید فک خزری نداشته است پروین فرشچی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه تصویر فک خزری روی کشتی های ایرانی کشتیرانی دریای خزر نصب می شود، تصریح کرد: با این کار پیام ضرورت حفظ فک خزری از سوی ایران به منطقه و دنیا منتقل خواهد شد.
وی با بیان اینکه خطر انقراض فک خزری جدی است، خاطرنشان کرد: در دهه 90 میلادی جمعیت تنها پستاندار دریای خزر به یک میلیون فک می رسید، در صورتی که اگر جهت جلوگیری از بین رفتن آنها اقدامات متعددی صورت گرفته بود جمعیت عظیم 900 هزار فک خزری از بین نمی رفت.
معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه دلایل مختلف کاهش جمعیت فک خزری به کنوانسیون حمایت از حیوانات مهاجر ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 19 ساعت پیش
مشکلات پرستاران تمامی ندارد

مشکلات پرستاران تمامی ندارد اتاق خبر 24 :
نیروهای پرستاری به رغم تمامی کمبودها و مشکلاتی که در حرفه خود با آنها مواجه هستند، اما همواره تلاش کرده اند در خدمت به مردم و بیماران ، کوتاهی نکنند. البته شاید در این بین دلخوری هایی نیز متوجه کادر پرستاری باشد که اگر بخواهیم آنها را کالبدشکافی کنیم، متوجه خواهیم شد که همه این مشکلات ناشی از کمبود نیروی پرستاری و حاشیه هایی است که این نیروهای حوزه سلامت را درگیر خود ساخته است.
اخیرا، موضوع ایجاد رشته ای جدید تحت عنوان مراقب سلامت ، مطرح شده است که نمایندگان پرستاری بر این عقیده اند، تربیت نیروهایی تحت عنوان مراقب سلامت، کار زائد و بیهوده ای است ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش
ارسال لایحه رتبه بندی معلمان به هیات دولت در آینده نزدیک/ دولت لوایح جبرانی برای کارمندان را به مجلس می فرستد

ارسال لایحه رتبه بندی معلمان به هیات دولت در آینده نزدیک/ دولت لوایح جبرانی برای کارمندان را به مجلس می فرستد به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، در جریان بازدید دو روزه وزیر آموزش و پرورش از استان خراسان رضوی، برخی فرهنگیان شهرستان تربیت حیدریه پیرامون رتبه بندی معلمان و تلاش وزارت آموزش و پرورش در این زمینه پرسش هایی مطرح کرده بودند که سید محمد بطحایی در پاسخی که در کانال تلگرامی وزارت آموزش و پرورش منتشر شده، اعلام کرد: لایحه رتبه بندی آماده شده است و در هفته های آینده به دولت فرستاده می شود و با توجه به حمایت هایی که نمایندگان مجلس داشته اند، امیدواریم که در مجلس هم تصویب شود. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش
بی پناهان خشونت/کودکانی که در سکوت فریاد می کشند!

بی پناهان خشونت/کودکانی که در سکوت فریاد می کشند! به گزارش نامه نیوز هر جامعه ای متناسب با شرایط، فرهنگ، رشد و انحطاط خود با انواعی از انحرافات و مشکلات روبرو است که تاثیر مخربی بر روی فرآیند ترقی آن جامعه دارد و عوامل متعددی مانند فردی، روانی، محیطی و اجتماعی موجب بروز انواع و اقسام آسیبهای اجتماعی در جامعه می شود.
امروز آسیب های اجتماعی مانند اعتیاد و طلاق موجب افزایش خشونت های خانگی، همسرآزاری و کودک آزاری در جامعه و به ویژه در مناطق حاشیه نشین شده که به عنوان بحران اجتماعی محسوب می شود.
بررسی ها نشان می دهد کودک آزاری و همسرآزاری در صدر آسیب هایی است که با اورژانس اجتماعی تماس گرفته می شود ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش
چگونه می توان با پروش عقرب درآمدزایی کرد؟/ زهر کشنده ای که می تواند جان انسان را نجات دهد!

چگونه می توان با پروش عقرب درآمدزایی کرد؟/ زهر کشنده ای که می تواند جان انسان را نجات دهد! گروه دانشگاه خبرگزاری داشجو، مهدیه حسینی نسب؛ عقرب حشره ای کوچک و در ظاهر بسیار خطرناک است و وقتی اسم این حشره بند پا به میان می آید، اولین چیزی که در ذهن نقش می بندد، خطرناک بودن و سمی بودن آن است؛ اما این ساکنین صحرا های خشک و کوهستان ها غیر از این ظاهر خطرناک فواید بسیاری هم برای طبیعت و هم برای ما انسان ها دارند.
این موجودات دارای چنگال های خارداری هستند که در واقع قسمتی از دهان آن ها محسوب می شود و آن ها قادرند که ماده سمی خطرناکی از قسمت عقب بدنشان به طرف مهاجمین بپاشند؛ اما این سم خطرناک در عین اینکه می تواند کشنده باشد و باعث مرگ یکی از ما شود ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش
خطر در کمین سلامت کسانی که نان را در کیسه های پلاستیکی می گذارند

خطر در کمین سلامت کسانی که نان را در کیسه های پلاستیکی می گذارند یکبار مصرف از ماده ای به نام پلی اتیلن فشرده تولید می شوند که بخاطر استفاده از منابع تجدید ناپذیر ، ایجاد مشکلات زیست محیطی را به دنبال دارند.یک خودرو می تواند با نفتی که برای تولید پلاستیک استفاده می شود، حدود 11 متر طی نماید.
اسلام نظری، کارشناس آزمایشگاه در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز ، گفت: نایلونِ نایلکس از پلی تریدهای سبک و سنگین تشکیل می شود که این پلی تریدها یا همان پلاستیک از مواد نفتی و پتروشیمی تهیه می شوند که حتی بوییدن مواد نفتی خود برای سلامتی زیان بار است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش
آغاز انتخاب رشته کنکور ارشد پزشکی از امروز

آغاز انتخاب رشته کنکور ارشد پزشکی از امروز گروه دانشگاه تیتریک ، آزمون کارشناسی ارشد گروه علوم پزشکی در روزهای 14 و 15 تیرماه 97 با حضور حدود 56 هزار نفر داوطلب در دانشگاه های علوم پزشکی برگزار شد.
از تعداد حدود 56 هزار شرکت کننده در این دوره از آزمون، 32 هزار نفر مجاز شده اند که می توانند در روزهای 27 تا 30 مرداد در این آزمون انتخاب رشته کنند.
کارنامه شامل مشخصات فردی، سهمیه، معدل (براساس اعلام داوطلب)، نمره خام دروس امتحانی به درصد، نمره کل تراز به درصد، رتبه در سهمیه و رتبه کل داوطلب در بین کلیه داوطلبان همان رشته بدون اعمال سهمیه (رتبه آزاد) است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش
پوشش بیمه ای سالانه 330 هزار نفر از اتباع مجاز + نحوه پرداخت حق بیمه

پوشش بیمه ای سالانه 330 هزار نفر از اتباع مجاز + نحوه پرداخت حق بیمه به گزارش وانانیوز،
طاهر موهبتی در گفت وگویی، درباره وضعیت بیمه اتباع خارجی مجاز در کشور، گفت: آیین نامه بیمه اتباع خارجی تدوین و در حال ارسال به دولت است. آنچه در دولت اعلام شده این بود که تا پایان برنامه ششم توسعه، نزدیک به یک میلیون نفر از اتباع خارجی تحت پوشش بیمه قرار خواهند گرفت. بر این اساس سالانه حدود 330 هزار نفر مشمول بیمه خواهند شد.
وی افزود: پرداختی آنها هم به این صورت است که بخشی از حق بیمه را خود فرد می پردازد، بخشی را کمیساریای عالی پناهنگان پرداخت می کند و بخشی هم از سوی دولت پرداخته می شود که البته میزان هر یک در دولت مشخص خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 21 ساعت پیش
برنامه های آموزشی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی سیستان و بلوچستان

برنامه های آموزشی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی سیستان و بلوچستان سلطانعلی میر در گفتگو با خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا به بیان بخشی از برنامه های دانشگاه متبوعش در حوزه آموزشی پرداخت و اظهار کرد: یکی از برنامه های دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان راه اندازی شعبه علوم و تحقیقات در مقاطع تحصیلات تکمیلی است که درخواست آن به سازمان مرکزی دانشگاه ارائه شده است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان افزود: در مجموع موضوع افزایش جذب دانشجو یکی از اولویت های دانشگاه است. در شورای گسترش دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان نیز طرح جابه جایی برخی رشته ها تصویب شده که منتظر اعلام نظر سازمان مرکزی هستیم. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 21 ساعت پیش
الزام وجود پیوست شغلی برای راه اندازی رشته های مهندسی جدید/ افزایش جمعیت دانشجویان در حوزه علوم پزشکی

الزام وجود پیوست شغلی برای راه اندازی رشته های مهندسی جدید/ افزایش جمعیت دانشجویان در حوزه علوم پزشکی مجتبی شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزارت علوم در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ درباره هدایت تحصیلی دانش آموزان و نبود توازن مناسب در این عرصه اظهار کرد: در حال حاضر امروز بخش مهمی از این موضوع به آموزش و پرورش و بخش کمتری به آموزش عالی مربوط می شود.
وی با بیان اینکه امسال یک میلیون و 263 هزار نفر، ظرفیت پذیرش دانشجویان در کشور بوده است، افزود: از این تعداد حدود 500 هزار نفر پذیرش می شوند.
معاون آموزشی وزارت علوم تصریح کرد: آموزش عالی امکانی را فراهم کرده که دانش آموزان گروه علوم تجربی بتوانند رشته های گروه های علوم ریاضی و انسانی را هم ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 21 ساعت پیش
تاثیرات طرح ترافیک 97 از زبان رییس پلیس راهور

تاثیرات طرح ترافیک 97 از زبان رییس پلیس راهور شعارسال: سردار محمدرضا مهماندار رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران در خصوص برآورد طرح ترافیک جدید اظهار داشت: برداشت من این است که چون مردم هنوز با طرح جدید آشنایی ندارند و وجود مشکلاتی مانند ورود به طرح، تردد نسبت به دوره های گذشته کمی سبک تر شده است. البته تفاوت خیلی زیادی در این طرح دیده نمی شود چرا که اساسا خیلی به انضباط کاری ندارد .
وی تاکید کرد: حتما باید مطالعه دقیقی به خصوص در بحث عوارض روی طرح ترافیک 97 انجام شود و اینکه این تغییرات تا چه حد توانسته نیازهای شهروندان را برطرف کند . ... ادامه خبر ...

منبع: دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 22 ساعت پیش
اختصاص230 میلیارد تومان به بیمه زنان سرپرست خانوار در بودجه 97

اختصاص230 میلیارد تومان به بیمه زنان سرپرست خانوار در بودجه 97 شعارسال: معصومه ابتکار در بازدید از طرح های اشتغالزایی و بوم گردی روستای عنبران علیای شهرستان نمین استان اردبیل در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در آستانه هفته دولت در جمع مردم و مسئولان استان اردبیل حضور یافتیم تا از نزدیک سیاست ها و برنامه های دولت را در حوزه زنان و خانواده اعلام کنیم، گفت: دیدار از روستاها و بازدید از فعالیت های کارآفرینی، تولید و اشتغال جزو برنامه های ما در این سفر است .
ابتکار با بیان اینکه روستاهای استان اردبیل جزو زیباترین روستاهای کشور بوده و دارای سرمایه مردمی هستند، افزود: روستای عنبران یک روستای مرزی بوده و نقش مهمی در کشور دارد . ... ادامه خبر ...

منبع: دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 22 ساعت پیش
رفع مشکل زمین های کوثر هشتگرد بعد از 30 سال

رفع مشکل زمین های کوثر هشتگرد بعد از 30 سال ابوالقاسم پالیز گیر، امروز در گفتگو با خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری فارس استان البرز گفت: ضمن تبریک به بیش از 10هزار مالک اراضی کوثر در جنوب بزرگراه کرج-هشتگرد، برای رفع مشکلی که سالها با آن دست به گریبان بودند، تلاش بی وقفه استاندار البرز در احقاق حقوق مردم این منطقه جای قدردانی دارد.
وی تصریح کرد: با تعیین تکلیف این اراضی، مالکین می توانند به درخواست یا تمدید جواز از شهرداری اقدام نمایند.
فرماندار ساوجبلاغ همچنین همکاری دادستان مرکز استان البرز، نمایندگان مجلس، مدیران کل بازرسی، منابع طبیعی، راه و شهرسازی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 22 ساعت پیش
فعالیت های گروه جهادی دانشگاه شهید بهشتی در مناطق محروم سردشت

فعالیت های گروه جهادی دانشگاه شهید بهشتی در مناطق محروم سردشت علیرضا خسروبابایی در گفتگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، درباره اردوی جهادی دانشگاه شهید بهشتی اظهار کرد: گروه جهادی این دانشگاه متشکل از سه کارگروه عمران، فرهنگی و آموزشی، 18 مرداد به مناطق محروم سردشت اعزام شده و تا 30 مرداد مشغول خدمت رسانی هستند.
وی افزود: کارگروه عمران در حال حاضر در منطقه جبرند شهرستان سردشت مشغول خدمت رسانی و بازسازی قسمت های مختلف مدرسه این روستا است. این مدرسه حدود 60 دانش آموز دارد و لبه پرتگاه احداث شده است اما دیوار نداشت که گروه عمرانی ما با 30 نفر مشغول ساخت دیوار و همچنین سرویس بهداشتی برای این مدرسه است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 22 ساعت پیش
این دانشگاه کمترین شهریه را می گیرد

این دانشگاه کمترین شهریه را می گیرد سرویس دانشجو:
رئیس موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاد دانشگاهی گفت: دانشگاه علمی کاربردی در میان دانشگاه های غیر دولتی کمترین شهریه را اخذ می کند.
دکتر عبدالرضا مجدالدین در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، با بیان اینکه کشور در حوزه آموزش های تخصصی عالی کوتاه مدت سردرگمی دارد، گفت: اگرچه وزارت علوم متولی این حوزه است اما این حوزه آن طور که باید پوشش داده نمی شود.
رئیس موسسه آموزش عالی علمی_ کاربردی جهاد دانشگاهی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی می تواند یک نهاد الگوساز باشد، گفت: جای جهاد در نهادهای حاکمیتی آموزش های عالی کوتاه مدت در سطح کشور خالی است و جهاد دانشگاهی می تواند این ... ادامه خبر ...

منبع: دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 22 ساعت پیش
آغاز فعالیت بین المللی دانشگاه علوم پزشکی سمنان

آغاز فعالیت بین المللی دانشگاه علوم پزشکی سمنان سمنان- خبرنگار روزنامه پیام استان سمنان
دانشگاه علوم پزشکی سمنان همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید با جذب 9 دانشجو خارجی در رشته پزشکی، فعالیت علمی بین المللی خود را شروع می کند.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی سمنان در آئین تجلیل از خبرنگاران فعال در بخش بهداشت و سلامت استان با اعلام این خبرگفت: زیرساخت های لازم برای جذب این دانشجویان فراهم شده است و در قدم های بعدی پذیرش تعداد دانشجویان خارجی و تنوع رشته ها افزایش خواهد یافت.دکتر نوید دانایی از برنامه ریزی برای جذب نخبگان آزمون سراسری در دانشگاه علوم پزشکی سمنان خبر داد و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 22 ساعت پیش
لطفا زباله های فرهنگی تولید نکنید

لطفا زباله های فرهنگی تولید نکنید روز دوشنبه 22 مرداد ماه از طرف اداره سلامت شهرداری منطقه 18 شهر تهران به فستیوال تشکل های مردمی این منطقه دعوت شدم. وقتی وارد محل برگزاری مراسم شدم اولین چیزی که روحم را آزرده خاطر کرد، چاپ تعداد زیادی بنر به مناسبت روز تشکل های مردمی بود. این بنرها برای طراحی روی میز تهیه شده حدود پنجاه عدد بودند.
لذا در اولین فرصت دوستانی را مدعو بودند پیدا کردم و اعتراض خود را نسبت به این بی توجهی اعلام کردم. در ادامه تذکر دادم که چرا در منطقه 18 یک نمایشگاه دائمی نمی سازید تا برای هر برنامه و یا برگزاری یک جشنواره حجم زیادی داربست و لوازم پیش ساخته مصرف نشود و مجموعه این لوازم به عنوان زباله های ... ادامه خبر ...

منبع: دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 23 ساعت پیش
تفکیک زباله های ویژه پزشکی و عادی در بیمارستان ها الزامی است

تفکیک زباله های ویژه پزشکی و عادی در بیمارستان ها الزامی است به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ، محسن فرهادی گفت: براساس قانون، تولیدکننده پسماندهای ویژه پزشکی باید این موضوع را مدیریت کنند و تولیدکننده نیز شامل بیمارستان ها، مراکز جراحی محدود، آزمایشگاه ها، مطب ها و هر آن کسی است که به نوعی در این چرخه تولید کننده است و در این میان بزرگترین و عمده ترین تولیدکننده پسماند ویژه پزشکی، بیمارستان ها هستند و وظیفه مدیریت آن را نیز برعهده دارند.
فرهادی گفت: مهمترین کاری که بیمارستان ها در خصوص زباله های بیمارستانی باید انجام بدهند تفکیک از مبدا است و لزوم این کار این است که در ابتدای امر اشخاصی که قرار است کار ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 23 ساعت پیش
برخورد با کسانی که در مراسم اربعین بهداشت را رعایت نکنند

برخورد با کسانی که در مراسم اربعین بهداشت را رعایت نکنند عزیز ساعدی بیان کرد: از آنجا که امسال چهارمین سالی است که خرمشهر میزبان زائران اربعین است و موکب داران تا کنون با قوانین و الزامات بهداشتی خدمات رسانی آشنا شده اند و با توجه به میزان اهمیت سلامت زائران نباید بی تفاوت از برخی تخلفات که می تواند تبعات بهداشتی در پی داشته باشد گذشت.
وی از تعریف فاز جدیدی برای مواکب اربعین شلمچه در راستای کاهش حداکثری مشکلات خبر داد و اظهار کرد: فاز جدیدی با طراحی جدید و سنتی و امکانات مناسب برای جانمایی مواکب خدمات رسان اربعین در نظر گرفته شده و 130 موقعیت که همه آنها متعلق به بومی هاست در آن تعریف شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 23 ساعت پیش
طرح آموزش مجازی حقوق شهروندی

طرح آموزش مجازی حقوق شهروندی شعار سال : شکراله حسن بیگی امروز در جلسه ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی، با بیان اینکه لازمه مطالبه حقوق شهروندی شناخت است و کارگزاران نظام نیز باید نسبت به نیازها و حقوق شهروندان آگاهی داشته باشند اظهار داشت: هدف از شکل گیری میز خدمت در ادارات و دستگاه های مختلف استان نیز با رعایت حقوق مراجعان و کاهش رفت و آمد و مواجهه کارمند و ارباب رجوع بوده است .
وی در ادامه با اشاره به مطالبات مردمی در حقوق شهروندی بیان کرد: پیش درآمد مطالبات مردمی شناخت و آگاهی شهروندان نسبت به حقوق خود است و راه اندازی بستر دولت الکترونیک نیز با این هدف تقویت شده است . ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 23 ساعت پیش
مجتمع تحقیقاتی تولیدی دانشگاه آزاد اسلامی ورامین راه اندازی شد

مجتمع تحقیقاتی تولیدی دانشگاه آزاد اسلامی ورامین راه اندازی شد به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا، مجتمع تحقیقاتی تولیدی (کشاورزی و دامپروری) واحد ورامین-پیشوا برای نخستین بار با پیگیری ها و موافقت های مسئولان مربوط در دانشگاه آزاد اسلامی استان و بر اساس ظرفیت های موجود این واحد دانشگاهی، رسماً فعالیت خود را در راستای مأموریت محول شده به این دانشگاه آغاز کرده است.
این مجتمع شامل شش مرکز؛ تحقیقات فناوری های نوین تولید غذای سالم، طیور و زنبور عسل، آبزیان، دام، مزارع نمونه و مرکز امور کشت باز است و زیرمجموعه هر مرکز نیز دو گروه تحقیقات کاربردی بازاریابی و تجارت محصولات و گروه تحقیقات کاربردی ارتقای کیفی و برندینگ محصولات فعالیت می کنند ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 23 ساعت پیش
نذر محیط زیستی جوانان شوش در ساحل کرخه

نذر محیط زیستی جوانان شوش در ساحل کرخه جمعی از جوانان شوشی صبح جمعه در اقدامی خودجوش فرهنگی، اقدام به پاکسازی ساحل غربی کرخه کردند.
این برنامه تحت عنوان نذر فرهنگی انجام گرفت و افراد شرکت کننده در آن به نیت رفتگان خود و در راستای فرهنگ سازی و ترویج اهمیت حفاظت از محیط زیست، اقدام به جمع آوری زباله از ساحل رودخانه کرخه در شهرستان شوش کردند.
منبع: فارس ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 23 ساعت پیش
مشکل کمبود آب شهر "چغادک" برطرف شود

مشکل کمبود آب شهر "چغادک" برطرف شود شعار سال : حجت الاسلام رضا خدری در چغادک با تاکید بر توجه به برطرف کردن مشکل آب آشامیدنی مردم این شهر اظهار داشت: با توجه به مشکلاتی که روزهای اخیر برای مردم چغادک در تأمین آب پیش آمد لازم است مسئولان تدبیری برای حل ریشه ای مشکل آب این شهر بیندیشند .
وی با بیان اینکه بسیاری از مردم شهر چغادک در روزهای اخیر نزدیک به چهار تا پنج روز آب نداشتند گفت: این نشان می دهد که این مردم در برخی مواقع از معضل نبود آب آشامیدنی در رنج و عذاب بودند که این مسئله واقعاً زندگی مردم را با مشکل جدی روبه رو کرده است . ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 23 ساعت پیش
کارآفرینی و اشتغال از جمله ضروریات جامعه جوان شرق اصفهان است/ مرکز آموزش علمی کاربردی هرند با سابقه ای 15ساله در ارائه آموزش های مهارتی

کارآفرینی و اشتغال از جمله ضروریات جامعه جوان شرق اصفهان است/ مرکز آموزش علمی کاربردی هرند با سابقه ای 15ساله در ارائه آموزش های مهارتی غلامرضا مالکی در گفت وگو با خبرنگار اصف هان شرق ، اظهار کرد: کارآفرینی و به تبع آن اشتغال یکی از ضروریات جامعه جوان امروز ایران اسلامی است، مولفه ای که در صورت توجه ریشه ای به آن، می تواند به تنهایی و یک تنه بسیاری از معضلات فرهنگی و اجتماعی همچون فقر، تاخیر سن ازدواج و اعتیاد را مرتفع کند.
وی افزود: دانشگاه علمی کاربردی به عنوان اصلی ترین متولی مهارت آموزی در سطح آموزش عالی ایفای نقش می کند رشته های موجود در سطح دانشگاه علمی کاربردی عمدتا شغل محور و مبتنی بر نیازهای جامعه طراحی شده اند و در سال های اخیر شاهد بهبود مشهود کیفیت در سطح آموزش های این دانشگاه هستیم. ...