درس بودجه ای از ونزوئلا و روسیه

درس بودجه ای از ونزوئلا و روسیه به گزارش افکارنیوز ،
این گزارش تاکید می کند که چاپ پول مهم ترین نقش را در دامن زدن به تورم و کاستن از قدرت خرید مردم داشته است. بنابراین دولت به جای افزایش شدید هزینه ها و پر کردن چاه کسری ایجادشده با اسکناس یا استقراض بیش از حد،باید هزینه ها و درآمدها را تا حد امکان متعادل کند.
مرکز پژوهش های مجلس در گزارش بودجه به زبان ساده ، راز افزایش حقوق 20 درصدی در سال 98، به رغم تورم بالاتر را توضیح داد. از نگاه کارشناسان، افزایش بیشتر حقوق ها باعث ایجاد کسری بودجه خواهد شد که در نتیجه دولت را به چاپ پول بیشتر تشویق خواهد کرد ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 292 روز و 6 ساعت پیش
قدرت خرید کارگران 72 درصد آب رفت

قدرت خرید کارگران 72 درصد آب رفت به گزارش افکارنیوز ،
از ابتدای تیرماه سال جاری پیشنهاد بازنگری دستمزد کارگران برای اولین بار مطرح شد. این پیشنهاد درست زمانی مطرح شد که منحنی معادلات بسیاری از بازارهای داخلی از جمله خودرو،مسکن گرفته تا دلار و طلا تحت تأثیرنوسان نرخ ارز بالا و پایین رفت و همین موضوع باعث کاهش قدرت خرید کارگران شد. چرا که قیمت تمام سبد معیشتی خانوار کارگری افزایش یافت اما دستمزد کارگران تغییری پیدا نکرد. این افزایش ها تا جایی پیش رفت که افزایش هزینه ها،نفس معیشت خانوارهای کارگری را گرفت و با مشکلات متعددی مواجه شدند و در همین راستا کارگران طی نامه ای به شورای عالی کار خواستاربررسی راهکارهای بهبود وضع ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 292 روز و 6 ساعت پیش
ثبات قیمت مسکن در ماه های آتی

ثبات قیمت مسکن در ماه های آتی به گزارش افکارنیوز ،
مصطفی قلی خسروی در خصوص معاملات آذر ماه بیان کرد: در آذرماه 1397 بالغ بر 46 هزار و 200 قرارداد خرید و فروش ملک در کل کشور منعقد شده که نسبت به ماه مشابه سال قبل 22 درصد کاهش نشان می دهد. همچنین در آذرماه 38 هزار و 882 اجاره نامه در کل کشور به امضا رسیده که نسبت به ماه مشابه سال قبل 16 درصد کاهش یافته است.
وی در ادامه افزود: در شهر تهران نیز طی 30 روز آذرماه 1397 تعداد قرارداد های خرید و فروش مسکن 8040 مورد بود که نسبت به ماه مشابه سال قبل 64 درصد کمتر شده است. همچنین در همین مدت در تهران 11 هزار و 291 اجاره نامه در تهران داشتیم که نسبت به آذرماه سال گذشته 20 ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 292 روز و 7 ساعت پیش
تولید خودرو 71 درصد کاهش یافت

تولید خودرو 71 درصد کاهش یافت به گزارش افکارنیوز ،
در این مدت تولید انواع خودرو از 146 هزار و 382 دستگاه در آذر ماه سال گذشته به 42 هزار و 145 دستگاه کاهش یافته است.
تولید انواع سواری در آذرماه سال جاری کاهش 72 درصدی داشته و از 136 هزار و 828 دستگاه در آذرماه سال گذشته به 38 هزار و 275 دستگاه رسیده است.
انواع ون نیز با تولید 61 دستگاه در آذرماه امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته که 136 دستگاه تولید داشته، کاهش تولید 55.1 درصدی را تجربه کرده است.
تولید انواع وانت و اتوبوس نیز همچون موارد ذکر شده با کاهش روبرو شده است ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 292 روز و 8 ساعت پیش
واردات عدس 53 میلیون دلاری شد

واردات عدس 53 میلیون دلاری شد به گزارش افکارنیوز ،
آمار مقدماتی گمرک از تجارت خارجی 6 ماهه نخست سال 97 نشان می دهد که در این مدت بیش از 45 هزار و 848 تن عدس از کشور های مختلف جهان وارد ایران شده است.
بر اساس واردات این حجم عدس به کشور 53 میلیون و 571 هزار و 937 دلار ارز از کشور خارج شد که معادل ریالی آن بالغ بر 221 میلیارد و 447 میلیون و 346 هزار و 872 تومان در آمار گمرک به ثبت رسیده است.
بررسی ها نشان می دهد که عدس از 8 کشور جهان از جمله امارات متحده عربی، ترکیه، اسپانیا، کانادا، قزاقستان، روسیه، چین و آلمان وارد ایران شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 292 روز و 8 ساعت پیش
سال 2018 سال پر افت و خیز بازار نفت

سال 2018 سال پر افت و خیز بازار نفت به گزارش افکارنیوز ،
در بازار جهانی نفت همواره به صورت سالانه شاهد بالا و پایین شدن قیمت نفت هستیم، در سال 2018 نوسان در این بازار خارج از معمول بود و افت و خیز قیمت استانداردی نداشت.
در ژانویه سال 2018 با کنار رفتن مازاد عرضه شاهد افزایش قابل توجه قیمت بودیم و تقریبا با همت اوپک و دیگر تولیدکنندگان نفت در قالب توافق کاهش عرضه دوره چند ساله پایین بودن قیمت نفت به اتمام رسید .
از طرف دیگر ونزوئلا نیز وارد بحران اقتصادی شد و عرضه نفت از سوی این کشور نیز کاهش یافت و قیمت نفت برنت نیز بر حسب آن وارد کانال 70 دلاری شد و انتظار می رفت قیمت بیش از این نیز افزایش یابد ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 292 روز و 9 ساعت پیش
برای خرید آپارتمان در منطقه کوی نصر چقدر باید هزینه کرد؟

برای خرید آپارتمان در منطقه کوی نصر چقدر باید هزینه کرد؟ به گزارش افکارنیوز ،
بررسی های میدانی نشان می دهد برای خرید یک واحد آپارتمان 67 متری با عمر بنای 13 سال در منطقه کوی نصر، خیابان فرامرز سبحانی باید در حدود 675 میلیون تومان هزینه کرد.
قیمت سایر واحدهای آپارتمانی در این منطقه به شرح زیر است: ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 292 روز و 9 ساعت پیش
حال انبوه سازان خوب نیست

حال انبوه سازان خوب نیست به گزارش افکارنیوز ،
فرشید پورحاجت در خصوص وضعیت ساخت و سازهای مسکن، انبوه سازان و تامنی منابع مالی، اظهار کرد: تامین منابع مالی برای ساخت وساز از دو کانال هدایت می شود؛ یکی از محل پیش فروش ساختمان که متاسفانه سال 89 قانونی نوشته شد که از آن تاریخ این منبع قفل شده است.
وی ادامه داد: کانال دوم نیز از محل وام های مشارکت مدنی یا صندوق های مختلف بانک مسکن است. در یکسال گذشته به واسطه اتفاقاتی که در اقتصاد کلان کشور روی داده، هزینه تولید مسکن به شدت (حدود 50 درصد) افزایش یافته است.
وی افزود ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 292 روز و 10 ساعت پیش
مظنه گران ترین آپارتمان های تهران

مظنه گران ترین آپارتمان های تهران به گزارش افکارنیوز ،
آنچه در زیر می آید جدول معاملات انجام شده آپارتمان های گران قیمت فروخته شده در شهر تهران که در دی ماه سال 97 معامله شده است. لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه اطلاعات بازار املاک ایران می باشد: ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 292 روز و 10 ساعت پیش
پُتک ترامپ بر پیکر اقتصاد جهان

پُتک ترامپ بر پیکر اقتصاد جهان به گزارش افکارنیوز ،
ایده اصلی او که هم در تیتر و هم در پایان تحلیلش آورده به این صراحت است: پرزیدنت ترامپ با تخریب اقتصاد جهان معاشقه می کند. روبینی بر این باور است که ترامپ دنبال چیز خاصی نیست، او هم پول دارد و هم قدرت، تنها چیزی که به او حس رضایت می دهد، خرابکاری در اقتصاد امن و امان جهانی است. اقتصاد امریکا، همیشه یک عامل بسیار مؤثر روی اقتصاد جهان بوده است. هر تغییری در امریکا به خاطر قدرت دلار مستقیم روی بازارهای دیگر در تمام جهان تأثیر دارد. آنقدر که یک اشتباه ارتباطاتی در گفتار وزیر خزانه داری امریکا درباره وضعیت بانک های داخلی این کشور، می تواند باعث وحشت بازارهای آسیایی شود ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 292 روز و 11 ساعت پیش
خودروسازان مرحله ای قیمت ها را بالا خواهند برد؟

خودروسازان مرحله ای قیمت ها را بالا خواهند برد؟ به گزارش افکارنیوز ،
با اصلاح قیمت کارخانه ای این تصور ایجاد شد که خودروسازان با سرعت بیشتری به تعهدات خود عمل خواهند کرد و خودروهایی را که معوق شده است تحویل می دهند اما ثبت نام کنندگان خودرو هنوز چشم انتظار خودروهایی هستند که ماه های گذشته پول آن را تمام و کمال پرداخت کردند و از تاریخ تحویل آنها هم چند ماهی می گذرد. با اصلاح قیمت خودروهای بالای 45 میلیون تومان این سؤال به وجود می آید که خودروسازان با قیمت های جدید کنار می آیند یا خیر.از طرفی این روزها خریداران محصولات سایپا در انتظار قیمت های جدید هستند ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 292 روز و 12 ساعت پیش
آپارتمان حوالی فرودگاه مهرآباد چند؟

آپارتمان حوالی فرودگاه مهرآباد چند؟ به گزارش افکارنیوز ،
لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه اطلاعات بازار املاک ایران می باشد: ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 292 روز و 12 ساعت پیش
سبقت تولید از مصرف بنزین

سبقت تولید از مصرف بنزین به گزارش افکارنیوز ،
خودکفایی در تولید بنزین همواره به عنوان یکی از اهداف بلند مدت در حوزه انرژی به حساب می آید که در راستای تحقق آن توجه ویژه ای به این مهم شده بود.
بنا بر جدیدترین اظهارات علیرضا صادق آبادی معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی در نیمه نخست سال جاری تولید بنزین روزانه به 95 تا 97 لیتر رسید تا جوابگوی رشد مصرف در داخل کشور باشد، این میزان تولید در شرایطی است که در دی ماه سال گذشته میزان تولید در حدود 78 میلیون لیتر در روز ثبت شده است.
در این میان پالایشگاه ستاره خلیج فارس سهم بالایی در تولید بنزین کشور دارد که این پروژه در قالب سه فاز ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 292 روز و 22 ساعت پیش
افزایش 602 درصدی شکایت از خودروسازان

افزایش 602 درصدی شکایت از خودروسازان به گزارش افکارنیوز ،
سید یاسر رایگانی سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی در مورد شکایت از خودروسازان گفت: طبق قانون سازمان تعزیرات یک سازمان رسیدگی کننده است، آمار پرونده هایی شکایت از خودروسازان در 9 ماه اول امسال نسبت به کل پارسال افزایش 602 درصدی داشته است .
رایگانی افزود: سازمان تعزیرات مستند به ماده 7 تعزیرات در سه اخیر بیش از 200 میلیارد تومان نمایندگی های خودروهای خارجی را به دلیل گرانفروشی جریمه کرد. همچنین در سه ماه اخیر بیش از 4 هزار پرونده شکایت از خودرویی ها را تعیین تکلیف کردیم . ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 292 روز و 23 ساعت پیش
احمد توکلی: رئیس سازمان خصوصی سازی را عزل کنید

احمد توکلی: رئیس سازمان خصوصی سازی را عزل کنید به گزارش افکارنیوز ،
احمد توکلی رئیس هیأت مدیره دیده بان شفافیت و عدالت طی نامه ای به وزیر امور اقتصادی و دارایی خواستار خلع ید فوری علیمحمدی از مالکیت مجتمع آلومینیوم المهدی و هرمزال ، عزل پوری حسینی رئیس فعلی سازمان خصوصی سازی و حمایت از اعلام جرم دیده بان علیه وی شد.
همچنین توکلی از دژپسند خواست تا علت فسخ قرارداد این مجتمع به صورت صریح و مبسوط بیان شود و تمامی اموال فروخته شده این مجتمع مشخص و از مالک پیشین مجتمع آلومینیوم المهدی و هرمزال ستانده شود.
به گزارش فارس، متن این نامه بدین شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
برادر ارجمند جناب آقای دکتر دژپسند ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 292 روز و 23 ساعت پیش
گرانی پروازهای خارجی در آستانه جام ملتها

گرانی پروازهای خارجی در آستانه جام ملتها به گزارش افکارنیوز ،
هفدهمین دوره جام ملت های آسیا از 5 ژانویه (15 دی) تا 1 فوریه 2019 (11 بهمن) در امارات متحده عربی برگزار می شود.
به همین دلیل بلیت پروازهای تهران دبی از روز 13 دی ماه امسال به شکل عجیبی با کمبود مواجه شده و تنها تعداد بسیار کمی از بلیت های پرواز تهران دبی شرکت های هواپیمایی ایرانی باقی مانده است. همچنین یکی دیگر از دلایل کمبود بلیت پرواز تهران دبی به دلیل همزمانی جام ملت های آسیا با تعطیلات ژانویه در اروپاست که سبب شده تا مسافران زیادی به این منطقه حاشیه جنوبی خلیج فارس سفر کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 293 روز و 1 ساعت پیش
ناتوانی دولت ها در نوسازی بافت های فرسوده

ناتوانی دولت ها در نوسازی بافت های فرسوده به گزارش افکارنیوز ،
جمشید برزگر رئیس انجمن انبوه سازان کشور با اشاره به اینکه هفته گذشته جلسات بسیار مؤثر و تخصصی با معاونان وزیر راه و شهرسازی درباره ساخت 400 هزار واحد مسکونی در شهرهای جدید داشته ایم، گفت: به عقیده بنده باید برای ساخت این تعداد واحد مسکونی در شهرهای جدید سیاست گذاری و نظارت های بسیار دقیقی صورت گیرد تا شاهد اتمام به موقع ساخت این واحدها در کشور باشیم.
وی ادامه داد: قانون برنامه چهارم، پنجم و ششم تکلیف کرده که دولت باید در راستای نوسازی بافت های فرسوده اقدامات لازم را انجام دهد اما تا به امروز هیچ دولتی نتوانسته و نخواسته است که نوسازی بافت های فرسوده انجام شود ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 293 روز و 2 ساعت پیش
اعتبار 152میلیاردی حمل و نقل هوایی در لایحه بودجه98

اعتبار 152میلیاردی حمل و نقل هوایی در لایحه بودجه98 به گزارش افکارنیوز ،
شادمهر کاظم زاده با اشاره به بودجه 152 میلیارد تومانی بخش حمل و نقل هوایی در لایحه بودجه سال 98، گفت: در شرایط کنونی با توجه به وضعیت ایرلاین ها و فرسودگی هواپیماهای مسافربری، اختصاص اعتبارات ویژه برای بهبود وضعیت این حوزه ضروری است.
کاهش بودجه تمام دستگاه ها در لایحه بودجه سال 98
نماینده مردم دهلران، آبدانان و دره شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به نظر من وضعیت اعتبارات دستگاه ها و بخش ها در لایحه بودجه سال 98 نسبت به لوایح گذشته بسیار کم تر و پایین تر است و این مسئله بر تمام حوزه ها اثرگذار خواهد بود. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 293 روز و 3 ساعت پیش
افزایش سرسام آور قیمت محصولات پروتئینی در بازار

افزایش سرسام آور قیمت محصولات پروتئینی در بازار به گزارش افکارنیوز ،
طی هفته های اخیر، قیمت محصولات پروتئینی از جمله گوشت گوسفندی و گوشت مرغ در بازار افزایش بسیار چشمگیری داشته و اقدامات تنظیم بازاری دولت تاکنون در این زمینه موثر نبوده است، بر همین براساس قیمت هرکیلوگرم گوشت گوسفندی در بازار به حدود 72 هزارتومان و قیمت گوشت مرغ به حدود 14 هزارتومان رسیده است.
علی اصغرملکی، رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی در این زمینه گفت: نرخ هر کیلوگرم شقه بدون دنبه برای مصرف کنندگان به 71 هزارتومان تا 72 هزارتومان رسیده همچنین قیمت هرکیلوگرم شقه بدون دنبه برای مغازه داران بین 65 هزارتومان تا 66 هزارتومان است که با 10 درصد سود آن را به مصرف کننده ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 293 روز و 3 ساعت پیش
مشترکان پرمصرف برق بخوانند

مشترکان پرمصرف برق بخوانند به گزارش افکارنیوز ،
متولی زاده با بیان این که هنوز مساله افزایش تعرفه مشترکان پرمصرف در دستور کار هیات دولت وزیران است، اظهار کرد: احتمالا به دلیل سفرها و مشغله های کاری، تعیین تکلیف این موضوع به تاخیر افتاده است اما امیدواریم هرچه زودتر این مساله با همکاری دولت پیگیری شود.
وی با بیان این که پس از تصویب این مساله، اطلاع رسانی و آموزش های لازم برای مشترکان پرمصرف اجرایی خواهد شد، ابراز کرد: پیشنهاد ما این بوده که برای کسانی که بیش از الگو مصرف می کنند، تعرفه برق افزایش یابد که البته در این بین نیز تمرکز بیشتر برروی کسانی است که بیش از دو برابر الگو مصرف دارند. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 293 روز و 4 ساعت پیش
آخوندی: مقصر گرانی دولت است

آخوندی: مقصر گرانی دولت است به گزارش افکارنیوز ،
عباس آخوندی وزیر سابق راه و شهرسازی در صفحه اینستاگرام خود با بازنشر اظهارات یکی از کارشناسان حامی دولت عملکرد سازمان تعزیرات حکومتی را با دوره طاغوت مقایسه کرد و در نهایت به این نتیجه گیری رسیده که مقصر گرانی ها دولت است.
در بخشی از این یادداشت آمده است: ... اقتصاد ما امروز سر یک دوراهی قرار دارد: اگر بخواهیم روش مرسوم دولت های پوپولیست را در پیش بگیریم -که به دلیل جو اجتماعی موجود، برای خوشایند مردم توجیه می شود- سرنوشتی بهتر از سایر دولت های مشابه نخواهیم داشت ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 293 روز و 5 ساعت پیش
چاپ اسکناس های جدید روپیه در هند

چاپ اسکناس های جدید روپیه در هند به گزارش افکارنیوز ،
اسکناس های جدید در مقایسه با اسکناس های قدیمی دارای چندین تفاوت هستند. مهم ترین تغییر اسکناس جدید، تغییر رنگ اسکناس های 20 روپیه ای جدید خواهد بود. به گفته شاکتیکان داس، رئیس بانک مرکزی هند، اسکناس های قدیمی 20 روپیه ای در چرخه باقی خواهند ماند.
به گفته بانک مرکزی هند، در حال حاضر حدود 10 درصد از کل تراکنش های نقدی در این کشور بر حسب اسکناس های 20 روپیه ای صورت می گیرد و 10 میلیارد قطعه از این اسکناس چاپ شده است که از این تعداد، 4.92 میلیارد اسکناس در چرخه هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 293 روز و 5 ساعت پیش
سهم 23 میلیارد دلاری نفت در بودجه عمومی

سهم 23 میلیارد دلاری نفت در بودجه عمومی به گزارش افکارنیوز ،
بررسی گزارش مرکز پژوهشهای مجلس نشان میدهد، بر اساس لایحه بودجه در سال 98 میزان وابستگی بودجه به نفت حدود 35 درصد است. این میزان در قانون بودجه سال 97 حدود 33 درصد، در بودجه سال 96 حدود 35 درصد و در عملکرد سال 95 حدود 27 درصد بوده است.
بر اساس محاسبه انجام شده در مرکز پژوهشهای مجلس، در لایحه بودجه 98 قیمت هر بشکه نفت و میعانات گازی 54 دلار، متوسط برابری دلار 6000 تومان(برای کالاهای اساسی 4200 و برای سایر کالاها 8000 تومان) صادرات نفت 1.635 میلیون بشکه در روز و صادرات گاز 3.4 میلیارد دلار فرض شده است ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 293 روز و 6 ساعت پیش
کاهش قیمت گوشت قرمز در راه است

کاهش قیمت گوشت قرمز در راه است به گزارش افکارنیوز ،
منصور پوریان با تاکید بر اینکه برای رصد دقیق، دام های وارداتی مستقیم به کشتارگاه ها برده می شوند، اظهار کرد: دام های زنده پس از کشتار در کشتارگاه ها در قصابی های توزیع می شوند.
وی ادامه داد: با این روش امکان رصد دام های وارداتی و کنترل قیمت آن وجود دارد.
پوریان با یادآور اینکه در حال حاضر مهمترین مشکل بازار گوشت قرمز مربوط به بخش توزیع است، افزود: قصابان گوشت مورد نیاز خود را از منابع مختلف تامین و به بهانه گران خریدن به مردم گران می فروشند، اما با رصد دام های وارداتی و عرضه مستقیم از کشتارگاه از تخلف احتمالی قصابان جلوگیری می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 293 روز و 6 ساعت پیش
خرید 75 هزارتن مرغ و تخم مرغ برای تنظیم بازار

خرید 75 هزارتن مرغ و تخم مرغ برای تنظیم بازار به گزارش افکارنیوز ،
برای شرکت های دولتی برای سال آینده و برای خرید مصحولات کشاورزی بودجه اختصاص داده شده است.
در لایحه بودجه، برنامه خرید محصولات کشاورزی و تنظیم بازار به همراه هزینه تمام شده و هدف کمی سال آینده مشخص شده است.
گفتنی است ارقامی به لحاظ وزن و قیمت برای خرید تضمینی ذرت، جو و خرید تخم مرغ، کنجاله سویا، گوشت مرغ و جو در تبصره های بودجه در نظر گرفته شده است. ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 293 روز و 7 ساعت پیش
هر ثانیه 44 هزار دلار به بدهی عمومی آمریکا اضافه می شود

هر ثانیه 44 هزار دلار به بدهی عمومی آمریکا اضافه می شود به گزارش افکارنیوز ،
براساس آخرین آمار ارائه شده از سوی وزارت خزانه داری آمریکا، بدهی عمومی آمریکا طی سال 2018 مبلغ 1.37 تریلیون دلار افزایش یافته است.
در روز 20 دسامبر بدهی عمومی آمریکا معادل 21.863635 تریلیون دلار بوده است که نسبت به 20.495874 تریلیون دلار روز 25 دسامبر سال 2017 به میزان 1.37 تریلیون دلار افزایش یافته است.
بر مبنای جمعیت کنونی آمریکا که معادل 328.082 میلیون نفر است و این رقم از سوی اداره آمار آمریکا ارائه شده است بدهی عمومی آمریکا در سال 2018 به ازای هر نفر 4 هزار و 178 دلار اضافه شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 293 روز و 8 ساعت پیش
آپارتمان های شمال تهران چند؟

آپارتمان های شمال تهران چند؟ به گزارش افکارنیوز ،
لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه اطلاعات بازار املاک ایران می باشد: ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 293 روز و 8 ساعت پیش
راهکاری برای افزایش قدرت خرید

راهکاری برای افزایش قدرت خرید به گزارش افکارنیوز ،
کمیل طیبی درباره تاثیر مثبت و منفی ارائه کمک های نقدی دولت به کارمندان و مستمری بگیران، اظهارکرد: به طور قطع افزایش تورم منجر به ایجاد هزینه های اضافی و کاهش قدرت خرید مردم می شود، بنابراین مهمترین راه حل برای این معضل بالا بردن قدرت خرید است.
وی با بیان اینکه افزایش قدرت خرید راه های مختلفی دارد، گفت: واریزهای نقدی یکی از راه های قدرت خرید مردم است، اما این روش یک شوک آنی و کوتاه مدت است و سهم چندانی در تأمین انتظارات تقاضایی مردم ندارد و در نهایت منجر به افزایش تورم خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 293 روز و 9 ساعت پیش
فاصله نرخ تورم رسمی با تورم لمسی

فاصله نرخ تورم رسمی با تورم لمسی به گزارش افکارنیوز ،
وجود درآمدهای نفتی در کشور و استفاده از آن در بودجه جاری کشور باعث شده تا تکیه بر واردات اقلام مصرفی و واسطه ای از خارج از کشور بیشتر باشد؛ امری که در بلندمدت می تواند باعث تضعیف زیرساخت های تولیدی در کشور هم بشود. مجموع این شرایط تکیه بر ارزهای خارجی را در تامین اقلام مورد نیاز داخلی بیشتر خواهد کرد.
از همین جهت است که افزایش قیمت ارز درماه های آغازین سال جاری باعث شد تا بسیاری از اقلام مصرفی و واسطه ای رشدی جهشی را تجربه کنند. از این زاویه یک اقتصاددان با تطبیق افزایش قیمت ارز و قیمت کالاها در بازارهای مختلف ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 293 روز و 10 ساعت پیش
کمک هزینه مسکن کفاف اجاره دو اتاق را نمی دهد

کمک هزینه مسکن کفاف اجاره دو اتاق را نمی دهد به گزارش افکارنیوز ،
آخرین باری که حق مسکن کارگران افزایش پیدا کرد سال 1393 بود که طبق مصوبه شورای عالی کار از 20 هزار تومان به 40 هزار تومان در سال 1394 افزایش یافت و به موجب تصمیم شرکای اجتماعی در شورای عالی کار همه کارفرمایان مکلف شدند از فروردین ماه 1394 مبلغ 40 هزار تومان به عنوان حق مسکن کارگران به حقوق کارگران اضافه کنند ولی اجرای این مصوبه در طول سال 1394 هرگز عملی نشد و دلیل آن هم این بود که حق مسکن کارگران باید به تصویب هیات وزیران می رسید چرا که اساسا حق مسکن تنها آیتم بسته مزد کارگران است که برای اجرا باید از تصویب هیات وزیران بگذرد. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 293 روز و 11 ساعت پیش
برای خرید خودروی جک چقدر باید هزینه کرد؟

برای خرید خودروی جک چقدر باید هزینه کرد؟ به گزارش افکارنیوز ،
برای خرید خودروی جک در بازار بسته به مدل و میزان کارکرد آن باید هزینه های مختلفی پرداخت کرد. ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 293 روز و 11 ساعت پیش
افزایش حداقل سطح دستمزد در آمریکا از سال آینده

افزایش حداقل سطح دستمزد در آمریکا از سال آینده به گزارش افکارنیوز ،
موسسه سیاست گذاری اقتصادی آمریکا اعلام کرده است دستکم 5.3 میلیون نفر در سراسر آمریکا از این افزایش منتفع خواهند شد. این افزایش دستمزد در ایالت های مختلف متفاوت و از 90 دلار تا 1300 دلار افزایش را در بر خواهد گرفت.
بر این اساس، بالاترین دستمزد ساعتی در بین ایالت های آمریکا متعلق به ایالت های کالیفرنیا و واشنگتن با حداقل دستمزد متوسط 12 دلار در هر ساعت خواهد بود. در بین شهرهای ایالت کالیفرنیا، شهرهای " لوس التوس"، "ریچموند"، " سن خوزه"، "سن متئو" و سانتا کلارا با حداقل دستمزد 15 دلار در هر ساعت صدرنشین هستند ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 293 روز و 12 ساعت پیش
عجیب ترین مشاغل کاذب در ایران را بشناسید!

عجیب ترین مشاغل کاذب در ایران را بشناسید! به گزارش افکارنیوز ،
در اینجا چند سوال مطرح است؛ بیکاری چیست؟ آیا مشاغل کاذب هم به عنوان کار تعریف می شود؟ سالیانه چه مقدار پول در این حوزه ردوبدل می شود؟ پیامد های اجتماعی و اقتصادی آن کدام است؟
طبق معیارهای یاد شده شغل اساسا فعالیتی را بر می گیرد که درآمد، پاداش و مزد را در پی داشته باشد. اما گاهی بیکاری به حدی می رسد که آمار شغل هایی که سودی برای کشور ندارد اما برای صاحبان آن در آمدزایی را دنبال دارد، زیاد می شود. بعضی از آن ها اگرچه در عرف پذیرفته شده اما برخی دیگر در دیدگاه مردم چندان خوشایند به نظر نمی آید. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 293 روز و 12 ساعت پیش
لزوم تشویق شرکت های خارجی به خرید نفت از بورس ایران

لزوم تشویق شرکت های خارجی به خرید نفت از بورس ایران به گزارش افکارنیوز ،
پس از عرضه یک میلیون بشکه نفت ایران در بورس انرژی و استقبال گسترده بخش خصوصی برای خرید و صادرات نفت، عرضه نفت در بورس با وقفه ای یک ونیم ماهه مواجه شده است. در این بین شورای عالی هماهنگی اقتصادی مجددا تداوم عرضه نفت در بورس انرژی را تصویب کرده و به نظر می رسد شرایط برای عرضه سوم نفت در بورس مهیا است. کارشناسان معتقدند که وزارت نفت باید در راستای جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای خرید نفت کشور در بورس انرژی، اقداماتی جدی انجام دهد.
در همین ارتباط، صادق مردانی، کارشناس حوزه انرژی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره راهکارهای جذب سرمایه گذاران خارجی به بازار بورس ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 293 روز و 13 ساعت پیش
وراث متوفیان مشمول سهام عدالت بخوانند

وراث متوفیان مشمول سهام عدالت بخوانند به گزارش افکارنیوز ،
از میان مجموع بیش از 49 میلیون مشمول سهام عدالت، حدود 2 میلیون و 300 هزار نفر متوفی هستند که بر اساس مصوبه شورای عالی اصل 44 قانون اساسی، وراث این دسته از متوفیان از مردادماه امسال می توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت (که اسامی و آدرس آن ها در سامانه سهام عدالت به نشانی www.samanese.ir قابل مشاهده است)، ثبت نام و ارائه مدرک کرده و از مزایای سود و اصل این سهام بهره مند شوند.
بر این اساس نگاهی به میزان مراجعه وراث مشمولان متوفیان سهام عدالت به دفاتر پیشخوان در سراسر کشور نشان می دهد استان های ایلام با 16.3 درصد، لرستان با 9 ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 293 روز و 13 ساعت پیش
کالا های ایران بیشتر به کدام کشور ها می روند؟

کالا های ایران بیشتر به کدام کشور ها می روند؟ به گزارش افکارنیوز ،
براساس تازه ترین آمار گمرک از تجارت خارجی 9ماهه سال جاری، در این مدت حجم صادرات غیرنفتی ایران به 86 میلیون و 940 هزار تن رسیده است که ارزش آن رقمی برابر 33 میلیارد و 358 میلیون دلار می شود.
به این ترتیب مشاهده می شود که تا پایان آذر ماه سال جاری صادرات ایران نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش5.40 درصدی از نظر ارزش دلاری داشته است.
از سوی دیگر در همین مدت میزان واردات قطعی کالا به ایران 23 میلیون و 871 هزار تن به ارزش 32 میلیارد و 620 میلیون دلار بوده است. برهمین اساس، مازاد تراز تجارت خارجی 738 میلیون دلار شد. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 293 روز و 13 ساعت پیش
جایگزین گوشت قرمز رونمایی شد!/ کاریکاتور

جایگزین گوشت قرمز رونمایی شد!/ کاریکاتور به گزارش افکارنیوز ، ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 293 روز و 13 ساعت پیش
تورم تولیدکننده به 30 درصد رسید

تورم تولیدکننده به 30 درصد رسید به گزارش افکارنیوز ،
خلاصه نتایج به دست آمده از شاخص بهای تولیدکننده در ایران براساس سال پایه 100=1395 به شرح زیر است:
شاخص بهای تولیدکننده در ایران در آذر ماه 1397 به عدد 173.9 رسید که نسبت به ماه قبل 4.5 درصد کاهش داشته است.
شاخص مذکور در آذر ماه 1397 نسبت به ماه مشابه سال قبل معادل 53.9 درصد افزایش نشان می دهد.
شاخص بهای تولیدکننده در ایران در دوازده ماه منتهی به آذر ماه 1397 نسبت به دوازده ماه منتهی به آذر ماه 1396 به میزان 30.6 درصد افزایش یافته است. ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 293 روز و 16 ساعت پیش
خرید 32 میلیون دلاری دخانیات از یک شرکت آمریکایی

خرید 32 میلیون دلاری دخانیات از یک شرکت آمریکایی به گزارش افکارنیوز ،
مراودات اقتصادی میان کشور ها یکی از مولفه های تاثیرگذار در تعمیق تعاملات میان طرفین در نظام بین المللی به شمار می رود و عموما (نه همیشه) یکی از نشانه های عمق دوستی و مناسبات و مراودات میان دو کشور را می توان در ضریب و میزان تجارت اقتصادی میان آن ها جستجو کرد.
بصورت طبیعی، ایران نیز، همچون بسیاری از دیگر کشور های جهان به خرید و تهیه محصول مورد نیاز خود از دیگر کشور های جهان مبادرت می ورزد که البته همواره در خصوص نوع این اقلام و میزان واردات بی رویه که اغلب معطوف به کالا ها و محصولات مصرفی می شود انتقادات و ایراداتی جدی مطرح بوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 294 روز و 4 ساعت پیش
آپارتمان سه خوابه در تهران چند؟

آپارتمان سه خوابه در تهران چند؟ به گزارش افکارنیوز ،
لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه اطلاعات بازار املاک ایران می باشد: ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 294 روز و 5 ساعت پیش
رشد 80 درصدی قیمت مسکن از 95 تاکنون

رشد 80 درصدی قیمت مسکن از 95 تاکنون به گزارش افکارنیوز ،
بر اساس اعلام بانک مرکزی در خصوص بازار مسکن شهر تهران در 9 ماهه ابتدایی امسال، 97 هزار و 900 فقره معامله مسکن به ثبت رسیده است.
این در حالی است که بر اساس اعلام دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی در 9 ماهه ابتدایی سال گذشته 133 هزار و 927 فقره معامله مسکن انجام شده بود.
براین اساس، آمار تعداد معاملات دو مرجع رسمی کشور، یعنی بانک مرکزی و وزارت راه و شهرسازی، 34 هزار و 27 فقره معامله یا به تعبیری 35 درصد اختلاف وجود دارد.
براساس گزارش تازه بانک مرکزی، در 9 ماهه سال 1396 نسبت به 9 ماهه سال 1395 تعداد معاملات مسکن 12 ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 294 روز و 6 ساعت پیش
هزینه نجومی برای واردات 91 تن خمیر بازی به کشور

هزینه نجومی برای واردات 91 تن خمیر بازی به کشور به گزارش افکارنیوز ،
آمار مقدماتی گمرک از تجارت خارجی در 6 ماهه نخست سال 97 نشان می دهد که در این مدت بیش از 91 تن خمیربرای قالب گیری یا برای سرگرمی کودکان از 6 کشور دنیا وارد ایران شده است.
بر اساس واردات این حجم خمیر برای قالب گیری یا برای سرگرمی کودکان 228 هزار و 352 دلار ارز از کشور خارج شده است.
گفتنی است واردات خمیر برای قالب گیری یا برای سرگرمی کودکان از 6 کشور دنیا اتریش، انگلستان، ایتالیا، تایلند، ترکیه و چین وارد کشور شده است.
در این میان اتریش بزرگترین صادرکننده خمیر برای قالب گیری یا برای سرگرمی کودکان با حجم بیش از 14 تن به ارزش دلاری 156 هزار و 499 دلار ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 294 روز و 6 ساعت پیش
چرا فارغ التحصیلان دانشگاهی کار پیدا نمی کنند؟

چرا فارغ التحصیلان دانشگاهی کار پیدا نمی کنند؟ به گزارش افکارنیوز ،
نرخ مشارکت فارغ التحصیلان دانشگاهی کشورمان نسبت به سایر گروه های تحصیلی، پایین تر است. هزینه های فردی و اجتماعی که برای درس خواندشان صرف شده کم نیست. پس چرا دیگر دنبال کار نمی گردند و آمار فارغ التحصیلان و نرخ بیکاری شان در تعقیب یکدیگر هستند؟
علی سرزعیم، معاون امور اقتصادی و برنامه ریزی وزرات کار، تعاون و رفاه اجتماعی می گوید: بیکار مانده اند، چون بیش از حد درس خوانده اند و از طرف دیگر، آنچه که آ ن ها می توانند تولید کنند از خارج از کشور وارد می شود.
سرزعیم در توضیح دلیل اول، با اشاره به فشارها برای گران نشدن آموزش عالی ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 294 روز و 7 ساعت پیش
برای خرید آپارتمان در منیریه چقدر باید پرداخت کرد؟

برای خرید آپارتمان در منیریه چقدر باید پرداخت کرد؟ به گزارش افکارنیوز ،
برای خرید آپارتمان در منطقه منیریه بسته به متراژ آن باید هزینه های مختلفی پرداخت کرد. ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 294 روز و 7 ساعت پیش
قیمت واحد مسکونی در خیابان مطهری تهران

قیمت واحد مسکونی در خیابان مطهری تهران به گزارش افکارنیوز ،
لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه اطلاعات بازار املاک ایران می باشد: ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 294 روز و 8 ساعت پیش
می توان با عرضه نفت در بورس تحریم های آمریکا را دور زد

می توان با عرضه نفت در بورس تحریم های آمریکا را دور زد به گزارش افکارنیوز ،
سید مصطفی آقامیرسلیم، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به نقش مؤثر عرضه نفت در بورس در دور زدن تحریم های نفتی آمریکا گفت: در حال حاضر صادرات نفت از طریق وزارت نفت با تحریم مواجه شده است زیرا محموله های نفتی که با شیوه سنتی به فروش می رسد توسط آمریکا شناسایی می شود و لازم است در سازوکار فروش نفت متنوع سازی کنیم.
وی افزود: عرضه نفت در بورس و مشارکت بخش خصوصی در صادرات نفت در شرایط کنونی می تواند به افزایش میزان صادرات نفت کشور کمک کند و با دور زدن تحریم های نفتی آمریکا، نفت کشور فروخته شود. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 294 روز و 8 ساعت پیش
خودروی رنو تولید داخل چقدر گران شد؟

خودروی رنو تولید داخل چقدر گران شد؟ به گزارش افکارنیوز ،
جزییات تغییرات قیمت انواع رنو تولید داخل در بازار و درب کارخانه طی 10 ماهه اخیر در جدول زیر آمده است: ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 294 روز و 9 ساعت پیش
میلیاردها دلار زیان آمریکا و چین از جنگ تجاری در سال 2018

میلیاردها دلار زیان آمریکا و چین از جنگ تجاری در سال 2018 به گزارش افکارنیوز ،
نتیجه جنگ تجاری آمریکا و چین میلیاردها دلار زیان برای هرکدام در 2018 بود که به صنایعی مانند اتومبیل سازی، تکنولوژی و کشاورزی صدمه زد .
آسیب های گسترده عوارض تجاری نشان می دهد در حالی که برخی صنایع خاص مثل دانه های سویای آمریکا از این درگیری سود داشته اند، در کل تأثیرات مخربی بر هر دوی این اقتصادهای بزرگ جهان وارد شده است .
این خسارت ها ممکن است به دونالد ترامپ و همتای چینی اش، زی جینپینگ انگیزه ای دهد برای حل اختلاف های تجاری قبل از مهلت دوم مارس. البته گفت و گو بین این دو ابرقدرت اقتصادی همچنان ادامه دارد . ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 294 روز و 9 ساعت پیش
قیمت مسکن در گران ترین منطقه تهران

قیمت مسکن در گران ترین منطقه تهران به گزارش افکارنیوز ،
لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه اطلاعات بازار املاک ایران می باشد: ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 294 روز و 10 ساعت پیش
بدهی آمریکا به 21.8 تریلیون دلار رسید

بدهی آمریکا به 21.8 تریلیون دلار رسید به گزارش افکارنیوز ،
داده های جدید وزارت خزانه داری آمریکا نشان می دهد که بدهی آمریکایی ها در یک سال گذشته 1.37 تریلیون دلار افزایش یافته است.
بدهی ملی آمریکا در 20 دسامبر 2018 به 21 تریلیون و 863 میلیارد و 635 میلیون و 176هزار و 724 دلار ( 21863635176724.12) رسید درحالی که در 25 دسامبر 2017 برابر با 20 تریلیون و 492 میلیارد و 874 میلیون و 492 هزار و 282 دلار (20492874492282.58) بوده است.
طبق آمار اداره سرشماری وابسته به وزارت تجارت آمریکا، در ماه دسامبر، جمعیت آمریکا 328میلیون و 82هزار و 386 نفر بوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 294 روز و 10 ساعت پیش
با زور قانون و پول نمی توان آب را مدیریت کرد

با زور قانون و پول نمی توان آب را مدیریت کرد به گزارش افکارنیوز ،
اسماعیل شهبازی با تاکید بر این که هرگونه افزایش بها برای مایحتاج عمومی مردم، فشاری مضاعف به طبقه ضعیف و آسیب پذیر جامعه است، اظهار کرد: ثروتمندان و افرادی که دغدغه مسائل مالی را ندارند، بی شک از گران شدن تعرفه آب نیز ناراحت نخواهند شد چراکه توان پرداخت بهای آن را دارند و به زبان بهتر باید گفت که این مساله اهمیتی برای آن ها ندارد.
وی ادامه داد: افرادی که درون آپارتمان خود از استخر استفاده می کنند، حاضرند با هر قیمتی که باشد، استخرهایشان را پرآب کنند و این موضوع نیز فشاری به آن ها وارد نخواهد کرد، اما افزایش تعرفه آب برای تمام مشترکان ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 294 روز و 11 ساعت پیش
اقتصاد ایران بهشت دلالان و مالیات گریزان است

اقتصاد ایران بهشت دلالان و مالیات گریزان است به گزارش افکارنیوز ،
با گذشت چند روز از تحویل لایحه بودجه سال 98 همچنان اظهار نظر و بررسی کاشناسان بر جزئیات مختلف آن ادامه دارد. لایحه بودجه سال آینده سرانجام پس از اصلاحات برای بررسی و تصویب نهایی به مجلس شورای اسلامی تحویل داده شده اما از نظر صاحب نظران و کارشناسان اقتصادی لایحه بودجه سال 98 به لحاظساختار و ماهیت تفاوت چندانی نسبت به بودجه سالهای قبل نداشته است، تنها موضوع متفاوت آن تعیین نرخ ارز با توجه به شرایط ارزی کشور و توجه به درآمدهای نفتی کشور بوده است. متاسفانه در بودجه سال 98 همانند سالهای گذشته همچنان ردیف های بودجه از شفافیت لازم برخوردار نیست باید توجه داشت که مالیات ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 294 روز و 11 ساعت پیش
خط فقر در ایران/اینفوگرافی

خط فقر در ایران/اینفوگرافی به گزارش افکارنیوز ،
اینفوگرافی پیش رو تغییرات قدرت خانوارهای ایرانی در تابستان 97 را که مرکز پژوهش های مجلس منتشر کرده، به تصویر کشیده است. ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 294 روز و 12 ساعت پیش
حضور 110 شرکت اروپایی در ایران

حضور 110 شرکت اروپایی در ایران به گزارش افکارنیوز ،
رضا خیامیان با بیان این که امور دعوت از شرکت های اروپایی در حال انجام است، اظهار کرد: اتاق تهران هم به دنبال این کار است. احتمالا از تعدادی از این شرکت ها دعوت کنیم که در نمایشگاه کیش حضور داشته باشند؛ اما هنوز مشخص نیست و به دنبال نهایی کردن افراد هستیم.
وی درباره پاسخ شرکت های اروپایی به دعوت ایران توضیح داد: شرکت های اروپایی برای حضور پاسخ قطعی داده اند اما ما امور را عقب انداخته ایم و هنوز دقیقا مشخص نیست برای نمایشگاه کیش از آن ها دعوت کنیم یا بعد از آن. هدف ما این است که راهکار مالی برای آن ها مشخص شود و بعد این شرکت ها در ایران حضور یابند زیرا تا ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 294 روز و 12 ساعت پیش
مجموع فروش ارز حاصل از صادرات، امروز به 32 میلیون یورو رسید

مجموع فروش ارز حاصل از صادرات، امروز به 32 میلیون یورو رسید به گزارش افکارنیوز ،
بانک مرکزی اعلام کرد مجموع فروشارز حاصل از صادرات، امروز به 32 میلیون یورو رسید.
همچنین مجموع تامین ارز بابت واردات، امروز به حدود 26 میلیون یورو رسید.
بر اساس این گزارش مجموع فروش ارز حاصل از صادرات از تاریخ 16 مرداد تا امروز به شش میلیارد و پانصد و سی و شش میلیون یورو رسید.
مجموع تامین ارز برای واردات از تاریخ 16 مرداد تا امروز به پنج میلیارد و هفتصد و سی و دو میلیون یورو رسید.
میانگین نرخ امروز ارز در سامانه نیما به ازاء هر یورو حدود 9381 تومان بود. ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 294 روز و 13 ساعت پیش
حال فرش کرمان خوب نیست

حال فرش کرمان خوب نیست به گزارش افکارنیوز ،
محسن جلال پور شامگاه شنبه در مراسم شب فرش و تجلیل از پیشکسوتان صنعت فرش استان کرمان که با حضور فدایی استاندار کرمان و پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در محل اتاق بازرگانی، صنعت، معدن و کشاورزی استان کرمان برگزار شد با بیان اینکه فرش کرمان آن طور که باید سامان ندارد اظهار داشت: هنوز نتوانستیم فرش بافان کرمانی را به جایگاه اصلی خود برسانیم.
وی با بیان اینکه امروز صنعت فرش شرایط خوبی ندارد گفت: دولت به عنوان حاکمیت یکی از دلایل مشکلات امروز صنعت فرش است. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 294 روز و 14 ساعت پیش
چین برای نخستین بار از آمریکا برنج وارد می کند

چین برای نخستین بار از آمریکا برنج وارد می کند به گزارش افکارنیوز ،
گمرک چین اعلام کرد برای نخستین بار واردات برنج آمریکایی به چین آزاد شد.
چین بزرگ ترین بازار برنج محسوب می شود و باز شدن بازار چین به روی برنج آمریکایی در راستای مذاکرات تجاری دو کشور برای حل اختلافات دوجانبه است.
گمرک چین اعلام کرده است که مجوز واردات برنج از آمریکا به این کشور صادر شده است و این برنج تمام استانداردهای لازم برای ورود به بازار چین را دارد. البته میزان برنجی که قرار است از آمریکا به چین وارد شود هنوز مشخص نیست و چینی ها همچنان برای تأمین برنج خود به کشورهای آسیایی به خصوص ویتنام و تایلند رجوع می کنند ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: خارجی انتشار : 294 روز و 21 ساعت پیش
دلار آزاد ارزانتر از بانکی شد

دلار آزاد ارزانتر از بانکی شد به گزارش افکارنیوز ،
در پی کاهش قیمت ها در بازار آزاد و ثبت رکوردهای نزولی برای دلار و یورو در تهران و هرات و سلیمانیه، صرافی های بانکی نیز قیمت ها را کاهش دادند.
صرافی های بانکی که صبح امروز دلار را برای فروش 10 هزار و 500 تومان قیمت گذاری کرده بودند، هم اکنون با 100 تومان کاهش نسبت به صبح، قیمت فروش دلار را 10 هزار و 400 تومان و قیمت خرید از مردم را 10 هزار و 300 تومان اعلام کرده اند.
قیمت یورو نیز که صبح امروز برای فروش در صرافی های بانکی 12 هزار و 500 تومان درج شده بود با کاهش 100 تومانی نسبت به صبح با 12 هزار و 400 تومان شده است ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 294 روز و 21 ساعت پیش
جزئیات نامه نگاری خودرویی شورای رقابت با رئیس جمهور

جزئیات نامه نگاری خودرویی شورای رقابت با رئیس جمهور به گزارش افکارنیوز ،
شورای رقابت با ارسال نامه ای به شورای عالی هماهنگی اقتصادی، دستورالعمل تنظیم قیمت خودروهای انحصاری را ارسال کرد تا شورای عالی هماهنگی اقتصادی در مورد آن تصمیم گیری کند.
بر اساس مصوبه شماره 359 مورخ 97/09/27 شورای رقابت، دستورالعمل تنظیم قیمت خودروهایی که بازار انحصاری دارند، باید جهت تأیید به رئیس جمهور و رئیس شورای عالی هماهنگی اقتصادی ارسال گردد.
متن کامل این نامه را منتشر کرده است:
جناب آقای دکتر حسن روحانی
رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران و رئیس شورای عالی هماهنگی اقتصادی ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 295 روز و 0 ساعت پیش
معامله آپارتمان 161 میلیونی در تهران

معامله آپارتمان 161 میلیونی در تهران به گزارش افکارنیوز ،
یک واحد مسکونی 50 متری با عمر 47 سال واقع در منطقه 15 به قیمت 161 میلیون تومان یعنی هر مترمربع 3 میلیون و 220 هزار تومان معامله شده است.
در منطقه 7 محله اندیشه واحد مسکونی 73 متری 17 ساله به قیمت 830 میلیون تومان (هر مترمربع حدود 11 میلیون و 419 هزار تومان)، آپارتمان 60 متری 16 ساله در سلسبیل به قیمت 390 میلیون تومان، واحد 43 متری در جمهوری با عمر 15 سال به قیمت 250 میلیون تومان (هر متر مربع حدود 5 میلیون و 841 هزار تومان) و واحد 119 متری واقع در ونک که 25 سال از ساخت آن گذشته به قیمت 400 میلیون تومان فروخته شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 295 روز و 1 ساعت پیش
علاقه دولت به افزایش نرخ حامل های انرژی

علاقه دولت به افزایش نرخ حامل های انرژی به گزارش افکارنیوز ،
هدایت الله خادمی با اشاره به اخرین اظهارنظر وزیر نفت مبنی بر اینکه قیمت حامل های انرژی در لایحه بودجه سال 98 افزایش پیدا نکرده است، گفت: اگرچه دولت از سال92 تاکنون افزایش نرخی برای بنزین نداشته است اما به این کار خود ایراداتی وارد دانست به همین دلیل در "لایحه برنامه ششم توسعه کشور" افزایش قیمت 60 تا 70 درصدی بنزین را پیشنهاد داد که مورد تصویب مجلس قرار نگرفت چراکه به اقتصادکشور شوک وارد می کرد.
علاقه دولت به افزایش نرخ حامل های انرژی/شرایط اقتصادی جامعه این اجازه را برای سال 98 نمی دهد ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 295 روز و 3 ساعت پیش
نقدینگی هم وزن بودجه 98

نقدینگی هم وزن بودجه 98 به گزارش افکارنیوز ،
کنترل نقدینگی که رقم آن بر اساس آخرین آمار رسمی بانک مرکزی به مرز 1700 هزار میلیارد تومان نزدیک می شود و رقم 1693 هزار میلیارد تومان را به ثبت رسانده است، طی سالهای گذشته یکی از معضلات اصلی اقتصاد ایران بوده است. در این میان، راهکارهای متفاوتی در مورد کنترل نقدینگی مطرح می شود که پاشنه آشیل آن، به سر و سامان دادن به نظام بانکی برمی گردد.
آنگونه که کارشناسان می گویند، اکنون زمان آن رسیده که در جهت جلوگیری از افزایش سرعت گردش نقدینگی با هدف کنترل سفته بازی و ورود نقدینگی به بازار ملتهب دارایی ها اعم از ارز، طلا، املاک و مستغلات ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 295 روز و 4 ساعت پیش
کاهش 10 درصدی قیمت لوازم خانگی اجرایی نشد

کاهش 10 درصدی قیمت لوازم خانگی اجرایی نشد به گزارش افکارنیوز ،
محمد طحانپور اظهارکرد: نظر مردم این است که زمانی که با افزایش قیمت ارز، قیمت کالا حدود 200 درصد افزایش می یابد کاهش 10 درصدی چه معنی دارد.
وی با بیان اینکه بسیاری از تولیدکنندگان علی رغم صحبت های وزیر صنعت در برابر کاهش قیمت 10 درصدی مقاومت می کنند، گفت: طی ماه های گذشته تولیدکنندگان کالا ها را به صورت نقد به واحد های صنفی عرضه می کردند، اما اکنون تمایل خود را برای عرضه مدت دار اعلام کردند که این موضوع فایده ای برای مصرف کنندگان ندارد.
رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی افزود ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 295 روز و 4 ساعت پیش
دامداران از بی ثباتی بازار نهاده های دامی رنج می برند

دامداران از بی ثباتی بازار نهاده های دامی رنج می برند به گزارش افکارنیوز ،
علیرضا عزیزاللهی مدیرعامل اتحادیه دامداران با انتقاد از بی ثباتی قیمت نهاده های دامی در بازار اظهار کرد: قیمت نهاده های دامی به دلیل افزایش نرخ در بازار های جهانی و تحولات داخلی ناشی از تغییرات قیمت ارز و سیاست ارزی بانک مرکزی با نوساناتی در بازار روبروست که همواره مشکلات متعددی برای تولیدکنندگان در بر داشته است.
وی با اشاره به اینکه دامداران نسبت به بی ثباتی بازار نهاده های دامی گلایه مند هستند، افزود: با توجه به عدم توزیع نهاده های دامی با نرخ مشخص و نوسان لحظه ای قیمت ها در بازار ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 295 روز و 4 ساعت پیش
کالا های اساسی 70 درصدگرانتر فروخته می شوند

کالا های اساسی 70 درصدگرانتر فروخته می شوند به گزارش افکارنیوز ،
پورابراهیمی در بخش خبری 21 شبکه یک سیما با بیان اینکه حدود 14 میلیارد دلار امسال و سال آینده به کالا های اساسی اختصاص یافته است افزود: قیمت این کالا ها در بازار متناسب با ارز 4 هزار و 200 تومانی تخصیص یافته نیست.
پورابراهیمی گفت: عملکرد دولت در ماه های گذشته نشان می دهد به دلیل نبود نظارت در قیمت کالا های اساسی میانگین قیمت این کالا ها حدود 70 درصد بیشتر از قیمت های ارز تخصیص یافته است.
وی گفت: در نشستی که سه شنبه هفته گذشته اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس با وزیر صنعت ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 295 روز و 5 ساعت پیش
زیر و بم طرح ضد کارگری دستمزد توافقی

زیر و بم طرح ضد کارگری دستمزد توافقی به گزارش افکارنیوز ،
بر اساس پیشنهاد حذف حداقل دستمزد کارگران مناطق روستایی یا به عبارتی مزد چندگانه تحت عنوان بسته حمایتی برای اشتغال در روستاها ، قرار است با الحاق یک تبصره به ماده 41 قانون کار که به موضوع تعیین حداقل دستمزد سالانه در شورای عالی کار تاکید دارد، کارفرمایان مشاغل ایجاد شده در روستاها با کمتر از 10 نفر کارگر، از شمول حداقل مزدی که سالانه در شورای عالی کار تعیین می شود، خارج شوند.
بر اساس این طرح پیشنهادی، پرداخت دستمزد، حق بیمه و سایر مزایای متعلقه کارگران این مشاغل در روستاها صرفا بر اساس قرارداد بین کارگر و کارفرما خواهد بود و صندوق بیمه متناسب با مبلغ دریافتی ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 295 روز و 5 ساعت پیش
روایتی از اجاره و واگذاری کارت های بانکی

روایتی از اجاره و واگذاری کارت های بانکی به گزارش افکارنیوز ،
محمدرضا جمشیدی دبیر کانون بانک ها و موسسات بانکی خصوصی، با اشاره به احراز هویت از متقاضیان حساب و مستندسازی مشخصات آنان از طریق کارت ملی و شناسنامه به عنوان یکی از شرایط افتتاح حساب های بانکی، اظهار کرد: در تراکنش های الکترونیکی بانکی کد ملی دارندگان کارت بانکی همراه سایر مشخصه های تراکنش به سیستم مرکزی بانک های مربوطه مخابره می شود.
وی افزود: به رغم اینکه کارت بانکی در اختیار هر شخص دیگری باشد، مشخصه های تراکنش از جمله کد ملی در سابقه دارنده حساب مربوطه (افتتاح کننده حساب نزد بانک) درج خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 295 روز و 6 ساعت پیش
راه فرار از خام فروشی طلای سیاه

راه فرار از خام فروشی طلای سیاه به گزارش افکارنیوز ،
از دهه 1970 میلادی بسیاری از کشورهای صادرکننده نفت و گاز که پیش از آن اقتصادشان کاملاً متکی به صادرات نفت و گاز بوده درصدد تنوع بخشی به اقتصاد خود برآمده اند. افت قیمت ها در سال 2014 باعث شد این کشورها انگیزه بیشتری برای این کار بیابند و از سوی دیگر دو تحول مهم نیز در عرصه انرژی جهان نگرانی های بیشتری برای این کشورها رقم زد که موجب انگیزه بیشتر برای تنوع بخشی اقتصاد شد؛ نخستین عامل رشد استخراج نفت و گاز از منابع غیرمتعارف و کشف منابع عظیمی از این منابع فسیلی و دومین عامل حرکت جهان به سمت انرژی های تجدیدپذیر و برق خورشیدی و بادی به عنوان جایگزین سوخت های فسیلی بود ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 295 روز و 8 ساعت پیش
سرمایه گذاری بیمه ها در بانک ها کاهش می یابد

سرمایه گذاری بیمه ها در بانک ها کاهش می یابد به گزارش افکارنیوز ،
بروز شرایط تورمی در اقتصاد کشور علاوه بر اثرگذاری بر اقلام مصرفی و گران شدن کالا ها روی صنایع تولیدی و خدماتی اقتصاد هم تاثیر می گذارد. صنعت بیمه یکی از این صنایع است که با شدت گرفتن تورم به ناچار باید خود را برای انجام تغییراتی آماده کند.
صنعت بیمه برای ایفای تعهدات مختلف و بعضا سنگین خود باید در حوزه هایی که می توانند در بلندمدت سودآور باشند سرمایه گذاری کنند. بانک ها و املاک یکی از مطمئن ترین و سودآورترین سرمایه گذاری های بیمه ها در طول سال های گذشته بوده است. در سال جاری (1397) ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 295 روز و 9 ساعت پیش
قصوری متوجه وزارت نفت در حادثه آتش سوزی مدرسه زاهدان نیست

قصوری متوجه وزارت نفت در حادثه آتش سوزی مدرسه زاهدان نیست به گزارش افکارنیوز ،
بیژن زنگنه وزیر نفت، درباره برخی اظهارات مبنی بر اینکه پرداخت نشدن سهم آموزش و پرورش از محل عوارض قبوض گاز برای ایمن سازی سامانه گرمایشی مدارس یکی از دلایل وقوع حادثه آتش سوزی در مدرسه دخترانه زاهدان بوده است، گفت: این ها بی اساس است و قانون هر چه بوده، انجام شده است.
وزیر نفت با بیان اینکه "هر آنچه که در قانون آمده، داده شده است"، افزود: ما پولی به جایی نمی دهیم؛ پول به خزانه ریخته می شود و آن ها بر اساس قانون پرداخت می کنند که حتما هم این کار شده است.
وی درباره نحوه این پرداخت توضیح داد: ما با وزارتخانه ها رابطه نداریم ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 295 روز و 11 ساعت پیش
قیمت مسکن در تهران چقدر گران شد؟

قیمت مسکن در تهران چقدر گران شد؟ به گزارش افکارنیوز ،
متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی شهر تهران در آذر ماه سال 1397، 95.5 میلیون ریال بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب 4.1 و 91.8 درصد افزایش نشان می دهد.
تعداد معاملات آپارتمان های مسکونی شهر تهران در آذر ماه سال 1397 به 6.8 هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب 0.6 و 61.7 درصد کاهش نشان می دهد.
گزارش تحولات مسکن شهر تهران برگرفته از آمارهای خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است که توسط اداره بررسی ها و سیاست های اقتصادی بانک مرکزی ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 295 روز و 17 ساعت پیش
ذخائر اسکناس کشور در وضعیت بسیار مطلوبی است

ذخائر اسکناس کشور در وضعیت بسیار مطلوبی است به گزارش افکارنیوز ،
رئیس کل بانک مرکزی اظهار کرد: همانگونه که پیش بینی شده بود، درروز های اخیر به دلیل فرصت زمانی باقیمانده از سال جاری میلادی برای تسویه حساب بنگاه ها و تجار با طرف حساب های خارجی، تقاضای واقعی ارز به طور طبیعی تا حد زیادی افزایش پیداکرد و متأسفانه این بار نیز فرصت جویان و نوسان گیران با سوار شدن بر این موج و با کمک گرفتن از جو روانی در فضای مجازی افزایش کوتاه مدتی را در نرخ ارز موجب شدند.
وی تاکید کرد: بر اساس پیش بینی انجام گرفته، دراین مقطع نیز بانک مرکزی با برنامه و تدبیر نیاز تجار و سایر متقاضیان ارز را تأمین و با اقدامات لازم ثبات را به بازار ارز برگرداند و ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 295 روز و 18 ساعت پیش
وجود 70 درصد رانت در توزیع کالا های اساسی

وجود 70 درصد رانت در توزیع کالا های اساسی به گزارش افکارنیوز ،
محمدرضا پور ابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، با اشاره به اینکه، به رغم اختصاص ارز 4 هزار و 200 تومانی به کالا های اساسی، اما روند افزایش قیمت این کالا ها ادامه دارد، گفت: دولت در سال 97 ارز 4 هزار و 200 تومان به کالا های اساسی اختصاص داده است، اما قیمت کالا ها افزایش یافته است و این سوال وجود دارد که آیا باید همین روند در سال 98 برای کالا های اساسی ادامه پیدا کند یا خیر؟
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: دولت باید تعهد دهد که بر توزیع و قیمت کالا های اساسی نظارت و کنترل دارد تا این کالا ها با ارز دولتی در اختیار مردم قرار گیرد ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 295 روز و 21 ساعت پیش
عراق، راحت ترین مقصد صادراتی ایران

عراق، راحت ترین مقصد صادراتی ایران به گزارش افکارنیوز ،
در هفت ماهه امسال کشور عراق میزبان 12 میلیون و 848 هزار تن کالای ایرانی به ارزش 5 میلیارد و 730 میلیون دلار بود و توانسته برای نخستین بار در سال جاری جایگزین چین در صدر جدول صادرات ایران بنشیند. این میزان از صادرات، از لحاظ وزنی 19.09 درصد و از لحاظ ارزش، 21.07 درصد از کل ارزش صادرات ایران را شامل شده که نسبت به پارسال رشد 55 درصدی داشته است.
اکنون وقت آن رسیده تا حضور اقتصادی خود ر ا در عراق بیشتر کنیم
محمدرضا مودودی سرپرست سازمان توسعه تجارت در گفت وگو با رسانه ها، در مورد تجارت ایران و عراق گفت: وضعیت تجارت ما با عراق قابل قبول است ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 296 روز و 3 ساعت پیش
مبادلات بانکی با چین از 10 دی ماه روانتر می شود

مبادلات بانکی با چین از 10 دی ماه روانتر می شود به گزارش افکارنیوز ،
مجیدرضا حریری نائب رئیس و سخنگوی اتاق مشترک بازرگانی ایران و چین با اشاره به واردات ماهانه یک میلیارد دلاری از چین گفت: واردات از کشور چین در سال رقمی حدود 10 تا 12 میلیارد دلار را شامل می شود.
وی در ادامه از آغاز مبادلات بانکی بین ایران و چین خبر داد و گفت: امیدواریم نگرانی فعالان اقتصادی، صادرکنندگان و واردکنندگان ایرانی در این باره هر چه زودتر رفع شود.
حریری، درپاسخ به این پرسش که چه زمانی روند مبادلات بانکی ایران و چین به حالت عادی برمی گردد، گفت: از پایان ماه میلادی دسامبر (10دی ماه)، این وضعیت روانتر خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 296 روز و 7 ساعت پیش
حجتی: رشد قیمت بعد از تولید کمر همه را می شکند

حجتی: رشد قیمت بعد از تولید کمر همه را می شکند به گزارش افکارنیوز ،
دیروز محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی در جلسه ای با مدیرعامل بانک کشاورزی، معاون توسعه معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور و صاحبان ایده و سایر مسئولان داشت، اعلام کرد: امیدواریم با اجرای شیوه های نو در زمینه تولید و خدمات پس از تولید برای بخش کشاورزی مؤثرتر باشیم.
حجتی با بیان اینکه موضوع آب برای بخش کشاورزی بسیار مهم است و روی آن سرمایه گذاری شده است، گفت: تکنولوژی استفاده مؤثر از آب باید به مزرعه ورود کند.
وی ادامه داد: در حال حاضر با استفاده از سیستم های نوین، آب با حداقل پرتی به پای درخت می رود اما از این مرحله به بعد بسیار مهم است و در حال حاضر تکنولوژی ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 296 روز و 9 ساعت پیش
قیمت آپارتمان در اکباتان تهران چقدر می شود؟

قیمت آپارتمان در اکباتان تهران چقدر می شود؟ به گزارش افکارنیوز ،
آنچه در تصویر خبر می آید جدول قیمت معاملات انجام شده آپارتمان در منطقه اکباتان تهران طی آبان ماه 97 است. لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه اطلاعات املاک ایران می باشد: ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 296 روز و 11 ساعت پیش
هند: واردات نفت از ایران را متوقف نمی کنیم

هند: واردات نفت از ایران را متوقف نمی کنیم به گزارش افکارنیوز ،
یک مقام دولتی هند گفت که به رغم آن که در سال 2018 به میزان سه میلیارد دلار نفت و گاز از آمریکا وارده کرده ایم، اما این واردات به معنای تصمیم دهلی نو برای متوقف خرید نفت از ایران نیست. تاکنون تمدید معافیت هند در خرید نفت ایران مشخص نیست، اما ما به خوبی بر این موضوع واقف هستیم که ادامه واردات نفت از ایران برای منافع ملی و اقتصادی هند بسیار مهم است.
یک مقام دولتی هند در مصاحبه با روزنامه هند تایمز گفت که به رغم آن که در سال 2018 به میزان سه میلیارد دلار نفت و گاز از آمریکا وارده کرده ایم اما این واردات به معنای تصمیم دهلی نو برای متوقف خرید نفت از ایران نیست ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 296 روز و 12 ساعت پیش
اردکانیان: صادرات برق به عراق ادامه خواهد داشت

اردکانیان: صادرات برق به عراق ادامه خواهد داشت به گزارش افکارنیوز ،
رضا اردکانیان در حاشیه مراسم امضای سند یادداشت تفاهم همکاری های دو جانبه میان وزارتخانه های نیرو و برق ایران و عراق، اظهار کرد: این سفر منجر به امضای توافق نامه ای شده است که روز 28 دسامبر سال 2018 را به عنوان یک روز تاریخی در صنعت برق عراق ثبت خواهد کرد.
وی با اشاره به مذاکرات "فشرده و موثر" خود با مسئولان صنعت برق عراق، ادامه داد: براین اساس چارچوب یک همکاری بلندمدت را در زمینه بازسازی صنعت برق این کشور بزرگ و مهم را در همسایگی خود بنا نهادیم و براساس توافقی که به عمل آمده است سعی خواهیم کرد تمامی دانش و تجربه موجود در شرکت ها و موسسات فعال جمهوری اسلامی ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 296 روز و 15 ساعت پیش
دلار کهنه می فروشیم

دلار کهنه می فروشیم به گزارش افکارنیوز ،
دلار کهنه فروخته می شود. این آگهی عجیب را می توانید روی شیشه برخی از صرافی های خیابان فردوسی ببینید. این روزها که دوباره تقاضا برای خرید دلار افزایش پیدا کرده، برخی از صرافی ها دست به کارهای عجیبی زده اند. آنها با چسباندن این آگهی به شیشه مغازه هایشان به مشتری های خود اعلام کرده اند که دلارهای قدیمی برای فروش دارند. این صرافی ها مدعی شده اند که تاریخ دلارهایشان مربوط به سال 2006 و ماقبل آن است و از مشتری خواسته اند در صورت تمایل نسبت به خرید آنها اقدام کند. این در حالی است که این روزها تقاضا برای خرید دلار در بازار بالا رفته و باز هم سر و کله دلال ها پیدا شده است ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 296 روز و 16 ساعت پیش
خوش بینی مفرط به اقتصاد اتحادیه اروپا

خوش بینی مفرط به اقتصاد اتحادیه اروپا به گزارش افکارنیوز ،
کمیسیون اروپایی، صندوق بین المللی پول و OECD پیش بینی کردند که به طور متوسط، اقتصاد اتحادیه اروپا 9/ 1 درصد در سال آینده رشد خواهد کرد، نرخی که به طور کلی با میانگین 2 درصد مورد انتظار سال جاری هم همخوانی دارد. اما این تصویر ممکن است بیش از حد خوش بینانه باشد، نه تنها به این دلیل که خود نرخ رشد ناامید کننده خواهد بود، بلکه به این دلیل که فشار قابل ملاحظه ای بر پتانسیل رشد اتحادیه اروپا از سال 2019 وجود دارد، فشاری که درحال حاضر رهبران اروپایی به نظر نمی رسد آمادگی مقابله موثر با آن را داشته باشند ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 296 روز و 20 ساعت پیش
هزینه دریافت وام مسکن ثابت ماند

هزینه دریافت وام مسکن ثابت ماند به گزارش افکارنیوز ،
قیمت هر برگ از اوراق تسهیلات مسکن در هفته گذشته تغییر چندانی نداشته است و هر برگ از اوراق تسهیلات مسکن حدود 53 تا 55 هزار تومان دادوستد می شود؛ به طوری که زوج های تهرانی برای وام 120 میلیونی مسکن و جعاله باید 12.7 میلیون تومان هزینه کنند.
در آخرین روز معاملات فرابورس ایران در این هفته، تسهیلات مسکن آذر ماه سال 1397، 54 هزارو 500 تومان معامله شد همچنین تسه مرداد سال جاری نیز با قیمت مشابهی داد و ستد شد.
اما قیمت تسهیلات مسکن آبان ماه سال 1396 حدود 53 هزار تومان بود. به این ترتیب قیمت اکثر تسه ها از 53 هزار تومان تا 55 هزار تومان مورد داد و ستد قرار گرفت ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 296 روز و 21 ساعت پیش
تولید گندم به 13 میلیون تن رسید

تولید گندم به 13 میلیون تن رسید به گزارش افکارنیوز ،
علیقلی ایمانی نایب رئیس بنیاد توانمندسازی گندمکاران درباره دستاوردهای چهل سالگی انقلاب در حوزه تولید گندم اظهار کرد: اگرچه آمار دقیقی از سطح زیر کشت گندم در سال های قبل از انقلاب در دسترس نیست، اما برآورد ها آن است که مجموع سطوح زراعی قبل از انقلاب 9 میلیون هکتار بوده، درحالیکه هم اکنون این سطوح به 11.7 میلیون هکتار رسیده است.
وی با اشاره به اینکه در سال های قبل از انقلاب کشاورزی معیشتی بوده است، افزود: براین اساس یک مقدار از سطوح را به کشت محصولات از جمله گندم اختصاص می دادند و مجددا پس از یک تا دو سال تنفس به زمین، محصول دیگری در آن کشت می کردند ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 297 روز و 4 ساعت پیش
نوسان دلار رمق بابانوئل را گرفت

نوسان دلار رمق بابانوئل را گرفت به گزارش افکارنیوز ،
هر ساله با نزدیکی به شب سال نو میلادی، برخی از خیابانهای شهر تهران همچون خیابان میرزرای شیرازی حال و هوای تازه ای به خود می گیرند.
خیابان میرزای شیرازی که در اطراف خود بسیاری از هموطنان ارامنه را جای داده، هر ساله با نزدیک شدن به کریسمس و شب سال نو میلادی، به عرضه ی محصولات مرتبط با این ایام می پردازد.
درخت کر یسمس، عروسک بابا نوئل و دیگر تزئینات شب سال نو میلادی کاملا به صورت وارداتی تامین می شود؛ از این رو قیمت گذاری این محصولات ارتباط تنگاتنگی با نرخ دلار دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 297 روز و 5 ساعت پیش
قیمت سمند سورن در بازار

قیمت سمند سورن در بازار به گزارش افکارنیوز ،
برای خرید سمند سورن در بازار بسته به میزان کارکرد و سال تولید آن ها باید هزینه های متفاوتی پرداخت کرد. ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 297 روز و 6 ساعت پیش
دل پر خون طباخان از شرایط فعلی بازار

دل پر خون طباخان از شرایط فعلی بازار به گزارش افکارنیوز ،
کله پاچه، سیراب و شیردان از نمونه اقلام غذایی و خوراکی به شمار می رود که با وجود چندش آور بودن آن برای بسیاری از مردم دیگر کشور های جهان و حتی برخی از مردم ایران، اما کم نیستند طالبان این غذای خاص، پرکالری و سنگین در جامعه که برای حضور در طباخی ها و تناول آن به اصطلاح سر و دست می شکنند.
کم نیستند افراد و گروه هایی که چشم، زبان، بناگوش و پاچه های گوسفند را از لذیذترین غذا ها و خوراک های ایرانی می نامند، لذتی که حتی با وجود تاکید پزشکان بر منع یا مصرف حداقلی آن، بسیاری را مجذوب و به اصطلاح وابسته خود کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 297 روز و 7 ساعت پیش
برای خرید خودروی تیبا چقدر باید هزینه کرد؟

برای خرید خودروی تیبا چقدر باید هزینه کرد؟ به گزارش افکارنیوز ،
برای خرید خودروی تیبا در بازار بسته به مدل و میزان کارکرد آن باید هزینه های مختلفی پرداخت کرد. ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 297 روز و 7 ساعت پیش
درآمد مالیاتی کدام کشورها بیشتر است؟

درآمد مالیاتی کدام کشورها بیشتر است؟ به گزارش افکارنیوز ،
سازمان توسعه و همکاری اقتصادی با بیان اینکه سهم مالیات های شرکتی و فردی از درآمدهای مالیاتی افزایش یافته است از رشد درآمدهای مالیاتی دولت ها در کشورهای توسعه یافته جهان خبر داد. در گزارش جدید این سازمان اعلام شده است متوسط نرخ مالیات به تولید ناخالص داخلی کشورهای پیشرفته جهان از 34 درصد در سال 2016 به 34.2 درصد در سال 2017 افزایش یافته که بیش از هر زمان دیگری است.
در 19 کشور، این درآمد افزایش و در 14 کشور این درآمد در مقایسه با مدت مشابه سال 2016 کاهش داشته است. هم چنین 20 ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 297 روز و 8 ساعت پیش
2019 سال فقرا است

2019 سال فقرا است به گزارش افکارنیوز ،
اقتصاد جهانی در سال 2019 میلادی شرایطی خوب و مناسب خواهد داشت. از این نظر، سال آینده شباهت زیادی به 2018 و 2017 میلادی دارد و انتظار می رود این روند عملکرد مثبت اقتصادی تا سال های 2020 و 2021 نیز ادامه یابد. توسعه و رشد اقتصادی در بسیاری از کشورها قدرتمند خواهد ماند، به ویژه کشورهایی که توسعه تاثیر مثبتی بر روند زندگی مردم خواهد داشت. در حالی که کشورهای ثروتمند اندکی از دستیابی به اهداف خود عقب می مانند، افراد فقیر در مجموع دستاوردهای بیشتری از رشد و شکوفایی اقتصادی خواهند داشت و نسبتا به رفاه مادی می رسند. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 297 روز و 8 ساعت پیش
جدیدترین نرخ مسکن در منطقه الهیه

جدیدترین نرخ مسکن در منطقه الهیه به گزارش افکارنیوز ،
لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه اطلاعات بازار املاک ایران می باشد: ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 297 روز و 9 ساعت پیش
آپارتمان های تا یک میلیارد تومان در تهران

آپارتمان های تا یک میلیارد تومان در تهران به گزارش افکارنیوز ،
نکته مهم درخصوص تحولات بازار مسکن در آذر امسال کاهش سرعت رشد ماهانه قیمت مسکن است که به کمترین سطح خود در 9 ماه گذشته از سال جاری رسیده است. در آذرماه امسال متوسط قیمت هر مترمربع آپارتمان مسکونی در مقایسه با آبان معادل 8/ 4 درصد رشد را تجربه کرده است. مشاوران املاک معتقدند کاهش سرعت رشد ماهانه قیمت مسکن یکی از نشانه های مهم لبریز شدن آستانه تحمل متقاضیان مسکن نسبت به افزایش قیمت است. به گفته آنها بازار مسکن کشش افزایش قیمت همچون ماه های گذشته را در ادامه سال جاری ندارد ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 297 روز و 10 ساعت پیش
موج بحران آب در پایتخت

موج بحران آب در پایتخت به گزارش افکارنیوز ،
در حال حاضر وضعیت منابع آبی تهران نسبت به سال آبی گذشته با 12 درصد کاهش روبروست، به گونه ای که براساس آمار موجود از وضعیت مخازن سدها در پایان فصل پاییز، مجموع حجم کنونی پنج سد بزرگ مخزنی استان تهران، 549 میلیون مترمکعب بوده و این در حالی است که سال گذشته این عدد معادل با 625 میلیون مترمکعب بوده است.
داریوش مختاری - کارشناس حوزه آب - در این باره به ایسنا گفت: لازم است تدابیری برای مدیریت مصرف آب اندیشیده شود چراکه بحران آب تمام استان ها را دربرگرفته و باید نگاه ویژه ای به این موضوع وجود داشته باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 297 روز و 11 ساعت پیش
رقابت نابرابر نرخ تورم با سود سپرده ها

رقابت نابرابر نرخ تورم با سود سپرده ها به گزارش افکارنیوز ،
عباس علوی راد با اشاره به تغییر پرداخت سود به سپرده های کوتاه مدت عادی اظهار کرد: بر اساس مصوبه شورای پول و اعتبار، از ابتدای بهمن 97 بانک ها و موسسات اعتباری موظف هستند پرداخت سود به سپرده های کوتاه مدت عادی را از روز شمار به ماه شمار تغییر دهند.
وی با بیان این که رشد شبه پول از 6.21 درصد در فروردین 97 به 2.17 درصد در مهرماه امسال کاهش یافته است، افزود: رشد سپرده های مدت دار نیز در بانک ها و موسسات اعتباری از 9.22 درصد در آذر 96 به 2.16 درصد در پایان مهرماه 97 کاهش یافته است. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 297 روز و 11 ساعت پیش
تغییرات نرخ ارز و تورم

تغییرات نرخ ارز و تورم به گزارش افکارنیوز ،
رویداد نخست فرونشستن تلاطم در بازار ارز و کاهش نرخ برابری ارزهای خارجی نسبت به ریال است.
این کاهش در مقایسه با نقطه اوج آن در چند ماه گذشته چشمگیر است. رویداد دوم تداوم افزایش سطح عمومی قیمت ها است، گرچه این افزایش نسبت به قبل شتاب کمتری دارد. برای کسانی که افزایش نرخ ارز را علتتورم می دانند طبیعتا این پرسش مطرح می شود که چرا به رغم کاهش نرخ ارزسطح عمومی قیمت ها همچنان روند افزایشی دارد و پایین نمی آید. آنها چون مقدمه استدلال خود را درست و حتی بدیهی تلقی می کنند به این نتیجه می رسند که علت پایین نیامدن قیمت ها گرانفروشی و سوء استفاده تجار و فروشندگان است ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 297 روز و 12 ساعت پیش
تلاش عربستان برای کاهش وابستگی به نفت با ایجاد پارک های شیمیایی

تلاش عربستان برای کاهش وابستگی به نفت با ایجاد پارک های شیمیایی به گزارش افکارنیوز ،
عربستان با جمعیتی بالغ بر 33 میلیون نفر، سالانه 638 میلیارد دلار تولید ناخالص دارد. این کشور 20 درصد از ذخایر نفت خام جهان را به خود اختصاص داده است. به گزارش EIA هم اکنون تولید نفت خام و میعانات عربستان به 12 میلیون بشکه در روز می رسد. سال 2016 عربستان سعودی اعلام کرد که یک تحول ملی به نام چشم انداز 2030 را در پیش گرفته که در جبهه اقتصادی با افزایش پایه اقتصادی به دنبال کاهش وابستگی اقتصادی عربستان به نفت خام خواهد بود. این طرح اصلاحاتی را در بخش انرژی توسعه ی صنعت پالایش و تولید محصولات شیمیایی باارزش افزوده بالا را هدف گیری کرده است ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 297 روز و 12 ساعت پیش
روند ترخیص پارچه از گمرک، طولانی است

روند ترخیص پارچه از گمرک، طولانی است به گزارش افکارنیوز ،
امیر قدیمی نژاد، رئیس اتحادیه بنکداران و طاقه فروشان پارچه درباره وضعیت پارچه در کشور گفت: هم اکنون پروسه زمانی ترخیص کالای پارچه در گمرک بیش از حد معمول شده است و این امر می تواند صدمات زیادی را بر واردکننده به همراه آورد، چرا که پارچه، با دیگر اقلام متفاوت است و اگر به فصل خودش به بازار عرضه نشود مورد استفاده چندانی نخواهد داشت و معضلاتی را برای تجار به همراه می آورد.
وی تصریح کرد: بیش از 4 هزار واحد صنفی در تهران مشغول به فعالیت است و از این تعداد بیش از 3 هزار واحد، دارای مجوزند و مابقی به صورت غیرقانونی فعالیت می کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 297 روز و 12 ساعت پیش
تخم مرغ روی ارزانی را نمی بیند

تخم مرغ روی ارزانی را نمی بیند به گزارش افکارنیوز ،
رضا ترکاشوند' افزود: در پی ورود شرکت پشتیبانی امور دام کشور به موضوع عرضه تخم مرغ وارداتی با قیمت های مصوب تنظیم بازاری، قیمت این محصول در مرغداری های کشور به کمتر از هفت هزار تومان در هر کیلوگرم رسیده است.
ترکاشوند تصریح کرد: ادامه عرضه تخم مرغ وارداتی و کاهش قیمت، می تواند تولیدکنندگان را در حاشیه زیان قرار دهد و با حذف گله های مرغ تخمگذار آسیب جدی به این صنعت وارد کند که این امر، موجب نگرانی تولیدکنندگان شده است.
توافق تولیدکنندگان تخم مرغ برای تامین نیاز داخلی ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 297 روز و 15 ساعت پیش
دولت جلوی رشد قیمت مسکن را گرفت

دولت جلوی رشد قیمت مسکن را گرفت به گزارش افکارنیوز ،
حامد مظاهریان در یک گفتگوی رادیویی، درباره وضعیت بازار مسکن گفت: در سال گذشته شاخص های مسکن بهبود نسبی این بازار را نشان می دادند. منتهی بعد از تکانه های اقتصادی که ناشی از افزایش قیمت ارز بود و از آنجایی که بخش مسکن نیز تابع اقتصاد کلان است، به دنبال آن بازار مسکن هم دچار تلاطم شد.
وی افزود: گزارش ما در 9 ماهه امسال نشان می دهد که در شهر تهران در مقایسه با 9 ماه سال گذشته 63.6 درصد افزایش قیمت مسکن داریم. در طی همین مقایسه 9 ماهه، تعداد مبایعه نامه ها کاهشی درحدود 24 درصد را نشان می دهد. ارزش ریالی مبایعه نامه ها حدود 17 ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 297 روز و 16 ساعت پیش
قیمت نفت سقوط کرد

قیمت نفت سقوط کرد به گزارش افکارنیوز ،
روز چهارشنبه، با توجه به این که سقوط سنگین قیمت نفت تحت فشار نگرانی های اقتصادی و رسیدن آن به پایین ترین سطح خود از 2017 تاکنون، با در نظر گرفتن توافق کاهش تولید اوپک، بیش از حد به نظر می رسد، قیمت نفت تا 51 دلار بازگشت.
قیمت نفت در چند روز اخیر تحت فشار شرایط ضعیف سایر بازار های مالی هم قرار دارد. تعطیلی دولت، نرخ بهره بالاتر در آمریکا و مناقشات تجاری آمریکا و چین، سرمایه گذاران را مضطرب کرده و نگرانی هایی در مورد رشد اقتصادی جهان به وجود آورده است.
تا ساعت 15:16 به وقت تهران، قیمت هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال، بنچ مارک بین المللی قیمت نفت ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 297 روز و 16 ساعت پیش
کمیسیون صنایع مجلس از بدعهدی خودروسازان نمی گذرد

کمیسیون صنایع مجلس از بدعهدی خودروسازان نمی گذرد به گزارش افکارنیوز ،
طرح های مختلف خودروسازان برای پیش فروش محصولاتشان این روزها به معضلی تازه بدل شده به گونه ای که همه روزه تعداد زیادی از مردم از عدم پایبندی خودروسازان به تعهدات خود گلایه مند بوده و خواستار ورود وزارت صنعت، معدن و تجارت به این موضوع هستند.
عزیز اکبریان درباره تعهدات خودروسازان، گفت: خودروسازن باید به مرور به تعهدات خود عمل کنند و در صورتی که ضرر و زیانی نیز به خریدارن وارد شده جبران کنند.
ضرورت پایبندی خودروسازان به مواد قراردادی که با مشتریان منعقد کرده اند ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 297 روز و 23 ساعت پیش
استقلال ارز از بودجه تنها راه کاهش بی ثباتی های اقتصادی

استقلال ارز از بودجه تنها راه کاهش بی ثباتی های اقتصادی به گزارش افکارنیوز ،
فرزاد کیاست در ارتباط با بودجه سال 98 کل کشور اظهار کرد: بودجه سند مالی است که مصارف و منابع دولت را در طول یکسال نشان می دهد؛ اسناد بودجه برنامه ریزی های دولت برای تأمین منابع برآورد شده خود از طرق تعیین نرخ ارز و نرخ های مالیاتی است و این منابع برای مصارف جاری و عمرانی کشور مورد استفاده قرار می گیرد.
وی با اشاره به نقشی که بودجه سنواتی در اقتصاد کلان کشور دارد، افزود: بودجه ریزی مناسب می تواند در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی حرکت کند و دولت براین اساس می تواند به منابع درآمدی پایدار بدون وابستگی به نفت دسترسی داشته باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 298 روز و 1 ساعت پیش
اختصاص 11 میلیارد تومان برای اشتغال فارغ التحصیلان

اختصاص 11 میلیارد تومان برای اشتغال فارغ التحصیلان به گزارش افکارنیوز ،
بر اساس جداول مصارف دستگاه ها در لایحه بودجه 98 کل کشور، بالغ بر 50 میلیارد تومان برای برنامه توسعه کارآفرینی و اشتغال پیش بینی شده است.
در همین زمینه برای اجرای طرح کارورزی دانش آموختگان که از سال گذشته ویژه اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی کلید خورد، 11 میلیارد و 476 میلیون تومان اعتبار در لایحه بودجه درنظر گرفته شده است.
تیرماه 96 دستورالعمل اجرایی طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی، به عنوان یکی از طرح های ذیل بسته های رونق تولید و اشتغال دولت مصوب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، از سوی وزیر وقت تعاون، کار و رفاه ابلاغ شد و بر اساس این طرح ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 298 روز و 2 ساعت پیش
قطع یارانه 3 دهک درآمدی/پیشخوان

قطع یارانه 3 دهک درآمدی/پیشخوان به گزارش افکارنیوز ،
تصاویر صفحه نخست روزنامه های اقتصادی 5 دی ماه به شرح زیر است: ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 298 روز و 5 ساعت پیش
ساختمان های نوساز بی کیفیت در معرض خطر

ساختمان های نوساز بی کیفیت در معرض خطر به گزارش افکارنیوز ،
یوناتن بت کلیا با انتقاد از افزایش استفاده از تجهیزات ساختمانی غیراستاندارد در ساخت و ساز مسکن، گفت: این مسئله تنها منحصر به پایتخت و کلانشهرها نیست، بلکه این معضل در شرایط کنونی در تمام شهرها رخ داده است.
افزایش آمار استفاده از تجهیزات ساختمانی غیراستاندارد در کشور
نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی درمجلس شورای اسلامی ادامه داد: متأسفانه با افزایش قیمت ارز در ماه های گذشته، آمار استفاده از تجهیزات ساختمانی غیراستاندارد که نسبت به تجهیزات دیگر ارزان تر هستند، افزایش یافته است که این مسئله بسیار نگران کننده است. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 298 روز و 6 ساعت پیش
شرایط برای دلار آمریکا در سال 2019 سخت تر می شود

شرایط برای دلار آمریکا در سال 2019 سخت تر می شود به گزارش افکارنیوز ،
افزایش ریسک های سیاسی از طرف واشنگتن باعث می شود تاجران در پایان سال 2018 نسبت به دلار بد بین شوند.
بیشتر پیش بینی ها مبنی بر این است که دلار که در این ماه قوی ترین حالت خود را در یک سال و نیم گذشته داشت، در 2019 با شرایط سخت تری روبرو خواهد بود. بیشتر این پیش بینی های منفی به خاطر دورنمای رشد اقتصادی در آمریکا و مناطق دیگر است و همچنین به دلیل نگرانی در مورد یک اشتباه احتمالی در سیاست از طرف فدرال رزرو. ولی افزایش سوء عملکرد سیاسی، فلج شدن دولت و تهدیدهای احتمالی برای استقلال فدرال رزرو اوضاع را پیچیده تر کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 298 روز و 6 ساعت پیش
واردات گاز طبیعی مایع در چین به بالاترین رکورد رسید

واردات گاز طبیعی مایع در چین به بالاترین رکورد رسید به گزارش افکارنیوز ،
واردات گاز طبیعی مایع (ال ان جی) چین 45.5 درصد در نوامبر 2018 نسبت به زمان مشابه سال گذشته افزایش یافت. چین در حال تغییر سوخت بخشی از کشور از زغال سنگ به گاز طبیعی برای گرماست .
واردات ال ان جی چین در سال گذشته به 5.99 میلیون تن رسید و رکورد قبلی 5.18 میلیون تن در ژانویه 2018 را شکست .
واردات ال ان جی به چین در 11 ماهه اول سال جاری 43.8 درصد نسبت به ژانویه تا نوامبر 2017 افزایش داشت و به 47.52 میلیون تن رسید و به راحتی رکورد واردات سالانه ی ال ان جی را که 38/13 میلیون تن از 2017 بود شکست . ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 298 روز و 7 ساعت پیش
میزان صادرات ایران به چین در 11 ماه

میزان صادرات ایران به چین در 11 ماه به گزارش افکارنیوز ،
گمرک چین اعلام کرد مبادلات تجاری ایران و چین در 11 ماهه سال جاری میلادی بدون تغییر نسبت به مدت مشابه سال قبل در سطح 33.4 میلیارد دلار باقی مانده است.
صادرات چین به ایران در ماه های ژانویه تا نوامبر 2018 نسبت به مدت مشابه سال قبل افت 17 درصدی داشته و به 13.7 میلیارد دلار رسیده است. چین در 11 ماهه سال قبل 16.5 میلیارد دلار کالا به ایران صادر کرده بود.
اما واردات چین از ایران در 11 ماهه امسال 16 درصد رشد کرده و از 16.9 میلیارد دلار در مدت مشابه سال قبل به 19.7 میلیارد دلار افزایش یافته است. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 298 روز و 8 ساعت پیش
دلایل ارزان نشدن کالا با وجود کاهش نرخ ارز

دلایل ارزان نشدن کالا با وجود کاهش نرخ ارز به گزارش افکارنیوز ،
با نیم نگاهی بر تاریخ اقتصادی کشور شاهد بالا رفتن نرخ دلار در سالهای متمادی بودیم که افزایش نرخ دلار بعضا به چند برابر قیمت خود هم رسیده بود، همانند اتفاقی که چند ماه گذشته با آن مواجه شدیم.
در این میان فعالان اقتصادی به خصوص تولیدکنندگان و واردکنندگان بیشترین ضرر را متحمل می شدند دلیل آن هم این بود که آن ها ممکن بود با بالاترین نرخ کالایی را وارد یا تولید کنند و پس از آن که این کالا وارد بازار شد، نرخ ارز شروع به ریزش می کند.
به همین منظور مصرف کنندگان این سوال برایشان پیش می آید که چرا پس از کاهش نرخ ارز همچنان قیمت ها ثابت باقی مانده است و بعضا شاهد ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 298 روز و 8 ساعت پیش
شیرین سازی آب دریا راهکارمقابله با بحران آب

شیرین سازی آب دریا راهکارمقابله با بحران آب به گزارش افکارنیوز ،
در روز های ابتدایی تابستان امسال، کیفیت آب شهر های خرمشهر و آبادان به قدری پایین آمد که نه تنها قابل آشامیدن نبود بلکه برای مصارف دیگر مانند استحمام نیز قابلیت استفاده نداشت و عملاً مردم را با مشکل جدی آب مواجه کرده بود. این اتفاق بستری برای به وجود آمدن تنش های اجتماعی و امنیتی شد.
تأمین آب همیشه یکی از مهم ترین دغدغه حکومت ها بوده است. عدم توانایی در تأمین این نیاز مهم از سوی حکومت ها، سرعت رشد و پیشرفت جوامع را تحت تأثیر قرار می دهد و حتی در مواقعی باعث بروز تنش ها، درگیری ها و چه بسا جنگ های فاجعه باری می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 298 روز و 9 ساعت پیش
مظنه آپارتمان نوساز در تهرانپارس

مظنه آپارتمان نوساز در تهرانپارس به گزارش افکارنیوز ،
برای خرید آپارتمان نوساز در محدوده تهرانپارس باید از متری 13 میلیون تا حدود 18 میلیون تومان هزینه کرد که با توجه به موقعیت دسترسی متفاوت است. ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 298 روز و 9 ساعت پیش
معدن زیربنای اقتصاد کشور

معدن زیربنای اقتصاد کشور به گزارش افکارنیوز ،
علی الماسی عضو هیئت مدیره خانه معدن ایران با تأکید بر اینکه برای رونق اقتصاد و به تبع آن اشتغال و رفاه عمومی باید به بخش معدن توجه بیشتری شود، اظهار کرد: اقتصاد را از هر زاویه ای نگاه کنیم با معدن ارتباط پیدا می کند، یعنی صنعت زمانی می توان رشد کند که معدن رشد کرده باشد و بتواند مواد اولیه صنعت را فراهم کند، پس معدن به عنوان یک زیربنا در زمینه اقتصادی مطرح است.
عضو هیئت مدیره خانه معدن ایران با بیان اینکه معدن موتور محرکه برای توسعه است، تصریح کرد: در کنار بحث معدن موضوع اکتشاف مطرح است ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 298 روز و 10 ساعت پیش
واردات فر گازی به بیش از 7 تن رسید

واردات فر گازی به بیش از 7 تن رسید به گزارش افکارنیوز ،
آمار مقدماتی گمرک از تجارت خارجی 6 ماهه سال 97 نشان می دهد که در این مدت بیش از 7 تن فرگازی توکار وارد ایران شده است.
بنا بر آمار واردات 7 هزار و 745 کیلوگرم فر گازی باعث خروج 58 هزار و 363 دلار یا به عبارتی 2 میلیارد و 219 میلیون و 433 هزار و 967 ریال شده است.
گفتنی است واردات تنها از کشور ایتالیا صورت گرفته است. ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 298 روز و 10 ساعت پیش
خودروسازان به دنبال راه های جایگزین برای مبادلات بانکی

خودروسازان به دنبال راه های جایگزین برای مبادلات بانکی به گزارش افکارنیوز ،
امیرحسین کاکایی درباره تاثیر قطع مبادلات کونلون بانک چین بر صنعت خودرو اظهار کرد: این بار تحریم های آمریکا سختگیرانه تر و هوشمندانه تر است و حتی افراد داخل شرکت ها را نیز رصد می کند.
وی افزود: کونلون بانک یک از مهم ترین ارتباطاتی بوده که تاکنون وجود داشته که اکنون ارتباط با آن به مانع برخورد کرده است.
این کارشناس صنعت خودرو گفت: همیشه در تحریم ها، عده ای در صف نخست تحریم قرار می گیرند و جریمه می شوند و اتفاق جدیدی نیفتاده است.
کاکایی با بیان اینکه صنعت خودرو کشور درگیر چالش شده است و از ابتدای سال با افت تولید مواجه شده است ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 298 روز و 11 ساعت پیش
خرمای ایران به 78 کشور جهان صادر می شود

خرمای ایران به 78 کشور جهان صادر می شود به گزارش افکارنیوز ،
مسعود لطیفیان مدیرکل دفتر امور میوه های گرمسیری و نیمه گرمسیری معاونت امور باغبانی، اظهار کرد: خرمای ایران به 78 کشور جهان صادر می شود و هند با خرید بیش از 11 میلیون دلار بزرگترین مشتری این محصول از ایران به شمار می رود.
وی با اشاره به صادرات انواع دیگر خرمای کشور افزود: طی شش ماهه نخست امسال 5391 تن خرمای شاهانی به ارزش 4 میلیون و 429 هزار و 41 دلار و خرمای زاهدی نیز به میزان 6651 تن به ارزش سه میلیون و 473 هزار و 112 دلار صادر شده است.
لطیفیان ادامه داد: بر اساس آمار گمرک ایران ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 298 روز و 12 ساعت پیش
فروش دلارهای تاریخ قدیم در صرافی ها

فروش دلارهای تاریخ قدیم در صرافی ها به گزارش افکارنیوز ،
در شرایطی که تقاضا برای خرید دلار در بازار مجددا بالا رفته و عمدتا ورود سوداگران به بازار را رقم زده است، برخی صرافی ها با نصب نوشته هایی اعلام کرده اند که تاریخ اسکناس های قابل فروش آنها مربوط به سال 2006 و ماقبل آن است و اگر مردم تمایل به خرید آنها دارند، اقدام کنند.
در نوشته ای که بر شیشه یکی از صرافی ها نصب شده، نوشته شده است:
تاریخ دلارها ماقبل سال 2006 و چاپ قدیم و کهنه و بعضا مهرخورده می باشد.
لطفا در صورت تمایل اقدام به خرید نمایید.
در ضمن صرافی هیچ گونه مسئولیتی بعد از فروش نمی پذیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 298 روز و 13 ساعت پیش
بهترین راه برای افزایش حقوق کارمندان

بهترین راه برای افزایش حقوق کارمندان به گزارش افکارنیوز ،
یک فعال رسانه ای در صفحه شخصی خود طی توییتی پیشنهادی برای افزایش حقوق کارمندان داد. ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 298 روز و 13 ساعت پیش
مرتضی خامی مدیرعامل بانک گردشگری شد

مرتضی خامی مدیرعامل بانک گردشگری شد به گزارش افکارنیوز ،
در مراسم معارفه ای که به همین منظور در محل ساختمان مرکزی بانک گردشگری و با حضور دکتر مهدی جهانگیری رئیس گروه مالی گردشگری و جمعی از مدیران ارشد بانک و گروه مالی گردشگری برگزار شد؛ حکم این انتصاب قرائت و مرتضی خامی به صورت رسمی به عنوان مدیرعامل جدید این بانک معرفی شد.
در ابتدای این مراسم مهدی جهانگیری رییس گروه مالی گردشگری با اشاره به گذار بانکداری سنتی به مدرن و مشکلات زمینه ای در حوزه اقتصاد به دلیل شرایط تحریمی، رسالت نظام بانکی کشور را وظیفه ای سنگین و خطیر عنوان و بر لزوم حرکت کارآمد با استفاده از مدیران متعهد و متخصص در این عرصه تاکید کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 298 روز و 15 ساعت پیش
وزیر اقتصاد روسیه:روسیه از اقدام اروپا در حذف دلار حمایت می کند

وزیر اقتصاد روسیه:روسیه از اقدام اروپا در حذف دلار حمایت می کند به گزارش افکارنیوز ،
ماکسیم اورشکین، وزیر اقتصاد روسیه طی مصاحبه ای گفت: روسیه واتحادیه اروپا هیچ کدام خاستگاه دلاری ندارند و بنابراین به نفع هر دو طرف است که در مبادلات حوزه انرژی از دلار به سمت استفاده از یورو بروند.
وی معتقد است که روابط اتحادیه اروپا و روسیه همانند دوره ای شبیه به دوره رنسانس را تجربه می کند زیرا در حالی که دو طرف از نظر سیاسی با یکدیگر اختلاف دارند اما پروژه های اقتصادی مشترک بین دو طرف روز به روز بیشتر می شود.
اورشکین گفت: مسکو به طور کامل از اتحادیه اروپا در گسترش استفاده از یورو در حوزه بین الملل به خصوص در صنعت انرژی به جای دلار حمایت می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: خارجی انتشار : 298 روز و 21 ساعت پیش
روسیه دلار آمریکا را از معاملات تسلیحاتی کنار گذاشت

روسیه دلار آمریکا را از معاملات تسلیحاتی کنار گذاشت به گزارش افکارنیوز ،
دنیز مانتوروف، وزیر تجارت روسیه گفت مسکو در حال کنار گذاشتن دلار از معامله های تسلیحاتی و استفاده از روبل روسیه و ارزهای داخلی شرکایش است .
وی اضافه کرد: یورو در حال حاضر جایگزین دلار است. تنها در صورتی از ارز آمریکا استفاده می کنیم که چاره دیگری نداشته باشیم .
ما از طرح های مختلفی استفاده می کنیم که یکی انجام تسویه حساب ها با روبل است. ارز های داخلی شرکای ما به همراه روبل های خرید شده در مرکز فروش سهام مورد استفاده قرار می گیرند .
وزیر تجارت روسیه تأکید کرد که تمام قراردادهای تحویل سیستم دفاع موشکی اس 400 یا به روبل بسته شده اند یا به ارزهای داخلی ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: خارجی انتشار : 298 روز و 21 ساعت پیش
تعرفه هر متر مکعب آب در سال آینده 200 تومان شد

تعرفه هر متر مکعب آب در سال آینده 200 تومان شد به گزارش افکارنیوز ،
دولت در قالب بند ب. تبصره 6 لایحه بودجه سال 98 آورده است: "وزارت نیرو از طریق شرکت های آبفای شهری سراسر کشور مکلف است علاوه بر دریافت نرخ آب های شهری، به ازای هرمترمکعب فروش آب شرب، مبلغ 200 ریال از مشترکان آب دریافت و به خزانه داری کل کشور واریز کند. صددرصد وجوه دریافتی تا سقف نهصد و شصت و پنج میلیارد ریال از حساب مذکور در ردیف معیت در بودجه شرکت مزبور صرفا جهت آبرسانی شرب روستایی و عشایری اختصاص می یابد. "
میزان عوارض دریافتی بر روی قبوض آب از این محل، در سال 97 (طبق قانون بودجه سال جاری) 150 ریال بود و سقف وجوه دریافتی از این محل برای آبرسانی شرب روستایی و ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 298 روز و 22 ساعت پیش
واکنش پلیس فتا به تلاش دلالان برای خرید مسکن مهر پرند با نصف قیمت

واکنش پلیس فتا به تلاش دلالان برای خرید مسکن مهر پرند با نصف قیمت به گزارش افکارنیوز ،
محسن وطن خواهی در خصوص ارسال پیامک از سوی دلالان به متقاضیان مسکن مهر شهر پرند، اظهار کرد: به طور قطع با این افراد از طریق پلیس فتا و نهادهای نظارتی برخورد خواهیم کرد.
وی با بیان این که طی اطلاعیه از متقاضیان مسکن مهر درخواست می کنیم شماره این دلالان را به ما اعلام کنند درباره چگونگی دسترسی دلالان به شماره همراه متقاضیان مسکن مهر، افزود: شماره همراه متقاضیان چند سالی است که در کارگزاری وجود دارد، ضمن این که پیمانکاران نیز جسته و گریخته برای برقراری ارتباط با متقاضیان جهت پیگیری واریزی این شماره ها را در اختیار دارند. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 299 روز و 4 ساعت پیش
خودرو های مونتاژی در سراشیبی قیمت/پیشخوان

خودرو های مونتاژی در سراشیبی قیمت/پیشخوان به گزارش افکارنیوز ،
تصاویر صفحه نخست روزنامه های اقتصادی 4 دی ماه به شرح زیر است: ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 299 روز و 5 ساعت پیش
دلارهای خانگی به بازار برمی گردند؟

دلارهای خانگی به بازار برمی گردند؟ به گزارش افکارنیوز ،
عباس علوی راد با اشاره به نقش ارزهای خانگی در تشدید تورم، اظهار کرد: ارزهای خانگی در صورتی باعث تشدید تورم می شوند که در افزایش قیمت دلار نقش داشته باشند.
وی با بیان این که تاکنون رقم دقیقی از میزان ارزهای خانگی بدست نیامده است، افزود: اگر در خانه ماندن ارزها، کشور را با کمبود پول خارجی مواجه کند و در نهایت به افزایش قیمت دلار و اجناس خارجی منتهی شود تشدید تورم را تجربه می کنیم.
این کارشناس اقتصادی با اشاره به این که نگهداری ارز در خانه ها با توجه به شرایط تحریمی کشور و کاهش صادرات نفت نتیجه خوبی در پی ندارد ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 299 روز و 5 ساعت پیش
قیمت واحد مسکونی حوالی میدان هفت تیر

قیمت واحد مسکونی حوالی میدان هفت تیر به گزارش افکارنیوز ،
لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه اطلاعات بازار املاک ایران می باشد: ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 299 روز و 6 ساعت پیش
گسترش فقر کارگران روستایی با تهیه طرح حذف حداقل دستمزد

گسترش فقر کارگران روستایی با تهیه طرح حذف حداقل دستمزد به گزارش افکارنیوز ،
فرامرز توفیقی در یک گفتگوی رادیویی در واکنش به تهیه طرح حذف حداقل مزد برای کارگران روستایی توسط برخی نمایندگان مجلس گفت: متاسفانه طی یکی دو سال گذشته شاهد فعل و انفعالات و رفتارهایی از سوی برخی سرمایه گذاران تحت عناوین و قالب های مذهبی و استفاده نابهنگام و نادرست از ارکان و اصول اساسی دین و مذهب تحت عنوان خیریه های نذر اشتغال منتسب به ائمه هستیم و اهدافی که این افراد دنبال می کنند مغایر با شرع و اصول قانون اساسی و مغایر با رفتار انسانی و نقطه مقابله فقرزدایی است.
وی با اشاره به دلایل و توجیه طراحان تهیه این طرح اظهار داشت ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 299 روز و 7 ساعت پیش
ارزان قیمت ترین آپارتمان های فروخته شده پایتخت؟

ارزان قیمت ترین آپارتمان های فروخته شده پایتخت؟ به گزارش افکارنیوز ،
لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه اطلاعات بازار املاک ایران می باشد: ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 299 روز و 7 ساعت پیش
قیمت خودروی آریسان در بازار

قیمت خودروی آریسان در بازار به گزارش افکارنیوز ،
برای خرید خودروی آریسان در بازار بسته به میزان کارکرد و سال تولید آن ها باید هزینه های متفاوتی پرداخت کرد. ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 299 روز و 7 ساعت پیش
بورس چگونه می تواند نقدینگی را جذب کند؟

بورس چگونه می تواند نقدینگی را جذب کند؟ به گزارش افکارنیوز ،
اخیرا رییس کل بانک مرکزی اعلام کرده که حجم نقدینگی به مرز 1700 هزار میلیارد تومان رسیده که یکی از راه ها برای مدیریت این نقدینگی، هدایت آن به سمت بورس است.
در این رابطه مسعود دانشمند - عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران - در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: تا زمانی که تولید در کشور شکل نگیرد اتفاق خاصی نخواهد افتاد. بر فرض مثال که پول نقد موجود باشد، اما وقتی شرکت های بزرگ در حال رکود و واحدهای تولیدی کوچک و متوسط در حال ورشکستگی هستند، سهام کجا را می توان خریداری کرد؟ سوال منطقی و اصلی این است. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 299 روز و 7 ساعت پیش
قیمت آپارتمان با عمر 10 سال در تهران

قیمت آپارتمان با عمر 10 سال در تهران به گزارش افکارنیوز ،
قیمت آپارتمان های با عمر 10 سال در تهران بسته به موقیعت مکانی، منطقه ای، متراژ و ... تغییر می کند.
قیمت برخی از آپارتمان های 10 ساله در تهران به شرح زیر است: ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 299 روز و 8 ساعت پیش
ساختمان های لوکس مشکلات بانک ها را حل می کند؟

ساختمان های لوکس مشکلات بانک ها را حل می کند؟ به گزارش افکارنیوز ،
اصلاح نظام بانکی و واگذاری اموال و دارایی های مازد بانک ها دو مقوله ای هستند که بسیار مورد تاکید فرهاد دژپسند، وزیر جدید امور اقتصادی و دارایی قرار گرفته است. در این باره یک اقتصاددان معتقد است که فروش اموال مازاد بانک ها می تواند به آنها به حل مشکل بدهی هایشان کمک کند.
در این باره حسین باهر با اشاره به صحبت های وزیر امور اقتصادیی و دارایی درباره واگذاری اموال مازاد بانک ها بر ضرورت این مساله تاکید کرد و گفت: واقعیت این است که بانک ها بیشتر از آن چه که نیاز دارند اموال و املاکی مانند زمین، باشگاه، ویلا و حتی دانشگاه در اختیار دارند ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 299 روز و 8 ساعت پیش
واردات 35 تن راکت تنیس به کشور

واردات 35 تن راکت تنیس به کشور به گزارش افکارنیوز ،
آمار مقدماتی گمرک از تجارت خارجی 6 ماهه سال 97 نشان می دهد که در این مدت بیش از 35 تن راکت برای تنیس روی میز از کشور های مختلف جهان وارد ایران شده است.
بر اساس واردات این حجم راکت تنیس روی میز به کشور، 260 هزار و 944 دلار ارز از کشور خارج شد که بالغ بر یک میلیارد و 55 میلیون و 515 هزار و 441 تومان در آمار گمرک به ثبت رسیده است.
گفتنی است راکت تنیس روی میز در نیمه نخست سال 97 از کشور های آلمان، امارات متحده عربی، چین وارد ایران شده است.
در این میان اولین و بزرگترین صادر کننده راکت تنیس روی میز به ایران، کشور چین بوده است که با صادرات بیش از 33 تن ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 299 روز و 9 ساعت پیش
چرا تعرفه مشترکان پرمصرف برق افزایش نیافت؟

چرا تعرفه مشترکان پرمصرف برق افزایش نیافت؟ به گزارش افکارنیوز ،
محمودرضا حقی فام با بیان این که این طرح در کمیسیون زیربنایی مجلس شورای اسلامی تصویب شده و در اختیار هیات دولت نیز قرار گرفت، اظهار کرد: احتمالا به دلیل مشغله هیات دولت، تاکنون این طرح تعیین تکلیف نشده است.
وی افزود: تاکنون ابلاغیه از طرف وزارت نیرو تصویب شده و طراحی نظام تعرفه ای هم صورت گرفته است، به گونه ای که ما خود را به طور کامل آماده کرده ایم تا به مشترکان نحوه ی محاسبه تعرفه را اطلاع رسانی کنیم.
سخنگوی صنعت برق کشور در پاسخ به این سوال که آیا قرار است قیمت تمام شده از مشترکان پرمصرف اخذ شود ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 299 روز و 10 ساعت پیش
وقتی زعفران ایران هم چینی می شود!

وقتی زعفران ایران هم چینی می شود! به گزارش افکارنیوز ،
در این میان زعفران ایرانی محصولی که از آن با عنوان طلای سرخ یادمی شود،در بازارهای مختلف دنیا از جمله چین خواهان بسیاری دارد؛ اگرچه برنامه این کشور برای کشت زعفران و همچنین عرضه زعفران بی کیفیت و حتی تقلبی با نام زعفران ایرانی، آوازه این محصول را در معرض خطر قرار داده است.
اگرچه تا سه دهه قبل زعفران را در جهان با نام ایران می شناختند اما به لطف قاچاق پیاز زعفران ایرانی امروز متاسفانه کشورهای دیگری در این عرصه ورود کرده و انحصار را از ایران گرفته اند، افغانستان، امارات ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 299 روز و 10 ساعت پیش
چه کسانی برای دریافت سود سهام عدالت در اولویت هستند؟

چه کسانی برای دریافت سود سهام عدالت در اولویت هستند؟ به گزارش افکارنیوز ،
در ماه گذشته مقداری از سود سهام عدالت مربوط به سال مالی 1396 به حساب تعدادی از مشمولان واریز شد. در آن مرحله به مشمولانی که مددجوی کمیته امداد امام خمینی(ره) یا تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور بودند و از تخفیف 50 درصدی برخوردار شدند، مبلغ 175 هزار تومان سود سهام پرداخت شد.
سازمان خصوصی سازی فعلا زمانی را برای واریز نوبت دوم سود سهام عدالت سال مالی 1396 اعلام نکرده ولی آن طور که سابقا مسئولان این سازمان اعلام کرده اند، به محض اینکه مبالغی از شرکت های سرمایه پذیر اخذ شود و مقدار آن در حدی باشد که سود یک دهک درآمدی را تامین کند ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 299 روز و 10 ساعت پیش
چرا قیمت کالاها بعد از کاهش نرخ دلار ارزان نشد؟

چرا قیمت کالاها بعد از کاهش نرخ دلار ارزان نشد؟ به گزارش افکارنیوز ،
محمدرضا صباغیان بافقی نماینده مجلس در مورد پیشنهادش برای کسر داوطلبانه حقوق نمایندگان و مسئولان گفت: با توجه به اینکه نتوانتسیم کار مثمر ثمری برای کاهش فشار اقتصادی بر مردم بکنیم پیشنهاد دادم درصدی از حقوق مسئولان بین 30 تا 50 درصد به صورت داوطلبانه ازحقوقشان کسر شود تا بخشی از دردهای مردم التیام یابد. متاسفانه تا این لحظه هیچکس ، نه نمایندگان مجلس و نه مسئول دیگری در پاسخ به این پیشنهاد با من همراهی نکرده است.
عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در مورد ماده برنامه ششم توسعه نیز گفت ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 299 روز و 11 ساعت پیش
سرنوشت فاز 11 پارس جنوبی چه می شود؟

سرنوشت فاز 11 پارس جنوبی چه می شود؟ به گزارش افکارنیوز ،
تیرماه سال گذشته قرارداد توسعه فاز 11 پارس جنوبی بین شرکت ملی نفت ایران و کنسرسیوم ایرانی-فرانسوی-چینی توتال، شاخه بین المللی شرکت ملی نفت چین (CNPCI) و پتروپارس امضا شد. مهم ترین پاراگراف این قرارداد، برای ایران خط هایی بود که از الگو شدن به کارگیری سیستم تقویت فشار در فاز 11 برای سایر فازهای پارس جنوبی می گفت. جذب 4.8 میلیارد دلار سرمایه برای ایران و درآمد 84 میلیارد دلاری ایران از طریق اجرای قرارداد توسعه فاز 11، در درجه دوم اهمیت قرار داشت.
توتال کار خود را در این فاز آغاز و طبق برنامه حرکت کرد ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 299 روز و 11 ساعت پیش
ایتالیا خواهان ساخت کارخانه ال ان جی در روسیه شد

ایتالیا خواهان ساخت کارخانه ال ان جی در روسیه شد به گزارش افکارنیوز ،
شرکت نواتک روسیه اعلام کرد که مجموعه ای از قراردادهای تامین و ساخت وساز پروژه جاه طلبانه تولید گاز طبیعی مایع در قطب شمال را با شرکت های بین المللی امضا کرده است.
علی رغم تهدید مداوم از سوی تحریم های آمریکا، نووو پیگنان ایتالیا، که تحت مالکیت شرکت کنگلومرایی چندملیتی آمریکا، جنرال الکتریک، قرار دارد، یک قرارداد 500 میلیون دلاری برای تامین توربین های گاز این تأسیسات، منعقد کرد. این شرکت در رقابت برای به دست آوردن این قرارداد با رقیبانی نظیر زیمنس و میتسوبیشی رقابت داشت.
آرکتیک ال ان جی2، دومین کارخانه تولید گاز طبیعی مایع نواتک در قطب شمال است. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 299 روز و 12 ساعت پیش
یک دست کله پاچه 200 هزار تومان!

یک دست کله پاچه 200 هزار تومان! به گزارش افکارنیوز ،
صبحانه خوردن در رستوران عادت تازه ایرانی هاست؛ ایرانی هایی که حالا میز صبحانه در کافه ها و رستوران های مختلف شهر را بیشتر از گذشته در اینستاگرامشان می گذارند، اما جالب است که بدانید در این میان وضع صبحانه محبوب ایرانی یعنی کله پاچه تعریف چندانی ندارد و 30 درصد طباخی ها درخواست تغییر کاربری خود را به اتحادیه شان ارسال کرده اند.
کمبود دام نه تن ها قیمت گوشت را جهشی بالا برده است که نرخ هر دست کله پاچه در برخی نقاط تهران به 200 هزار تومان هم رسیده است و همین موضوع موجب شده است که بسیاری از طباخی های تهران شیفت ناهار و شام شان را تعطیل کرده و به صبحانه بسنده کنند ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 299 روز و 14 ساعت پیش
نماینده سروان در بیمارستان تحت درمان قرار گرفت

نماینده سروان در بیمارستان تحت درمان قرار گرفت به گزارش افکارنیوز ،
محمدباسط درازهی نماینده مردم سراوان در مجلس شورای اسلامی صبح امروز به دلیل حمله عصبی و تب شدید در بیمارستان طرفه تهران تحت درمان قرار گرفت.
در همین رابطه پزشک معالج وی اظهار داشت: علت مراجعه این نماینده سکته قلبی نبوده است بلکه به علت تب بالای وی مورد معالجه قرار گرفت.
وی افزود: با توجه به تب بالای وی نیاز به بررسی های عفونی وجود داشت که ساعتی پیش وی را به بیمارستان امام حسین (ع) تهران اعزام کردیم.
پزشک معالج نماینده سراوان ادامه داد: با توجه به بیقراری وی و تب او در حال حاضر در بیمارستان امام حسین به سر می برد. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 299 روز و 21 ساعت پیش
آستانه تحمل مردم را در برابر مرغ گران باید بالا برد

آستانه تحمل مردم را در برابر مرغ گران باید بالا برد به گزارش افکارنیوز ،
علی صابری دبیر انجمن ملی شرکت های زنجیره ای تولید گوشت مرغ در پاسخ به اینکه چرا قیمت مرغ در بازار به بیش از 14 هزار تومان رسیده است، و قیمت 9800 تومانی کیلوگرم ستاد تنظیم بازار یا قیمت پیشنهادی 12 هزار تومانی تشکلهای مربوطه رعایت نمیشود اظهار کرد: قیمت مرغ با وجود تعیین قیمت توسط دولت و پیشنهاد متفاوت مرغداران، نرخ آن توسط عرضه و تقاضا مشخص میشود؛ به طوری که در ماههای مختلفی از سال قیمت این محصول کمتر از نرخ های یاد شده بود و برخی از مواقع نیز بالاتر از این نرخ ها است. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 300 روز و 1 ساعت پیش
3 اثر مثبت ماه شمار شدن نرخ سود سپرده های بانکی

3 اثر مثبت ماه شمار شدن نرخ سود سپرده های بانکی به گزارش افکارنیوز ،
لطفعلی بخشی در خصوص ماه شمار شدن سود سپرده های بانکی و خروج آن از وضعیت روزشمار، اظهار داشت: بانک مرکزی چندین سیاست را در دستور کار قرار داده است تا بتواند ضمن کنترل پولشویی، سرعت گردش پول را کاهش دهد. این سیاست ها، تصمیم هایی درست است که می تواند دسترسی به این اهداف را محقق کند.
وی ادامه داد: سیاست ماه شمار کردن نرخ سود سپرده های بانکی می تواند حجم سود بانکی را کاهش دهد و طبیعی است اگر سپرده گذاران انتخاب سودآور دیگری به غیر از نرخ سود سپرده بانکی داشته باشند، این اختیار را دارند که سپرده های خود را در بانک ها کاهش دهند اما واقعیت این است که وضع هیچ یک از ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 300 روز و 1 ساعت پیش
لغو سود روزشمار سپرده ها بساط سفته بازی را جمع می کند

لغو سود روزشمار سپرده ها بساط سفته بازی را جمع می کند به گزارش افکارنیوز ،
سیدحسن حسینی شاهرودی با اشاره به تصمیم جدید شورای پول و اعتبار، مبنی بر اینکه بانک ها دیگر اجازه پرداخت سود روزشمار به سپرده های کوتاه مدت را نخواهند داشت، گفت: گردش نقدینگی در بازار سرمایه دو وجه دارد وجه نخست اینکه به نوعی فعالیت اقتصادی تلقی می شود که گردش پول و نقدینگی در جامعه سبب رونق اقتصادی شده و در حوزه تولید و خدمات گشایشی ایجاد می کند، چراکه چرخش و گردش پول افزایش یافته و ارزش افزوده با گردش بیشتر افزایش می یابد.
نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه آسیب بالا بودن نرخ سود بانکی در حوزه سفته بازی است ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 300 روز و 2 ساعت پیش
ورود کمیسیون عمران به پرونده ایمن سازی مدارس

ورود کمیسیون عمران به پرونده ایمن سازی مدارس به گزارش افکارنیوز ،
محمدرضا رضایی کوچی از ورود کمیسیون عمران مجلس به مسئله غیرایمن بودن مدارس کشور خبر داد و گفت: با توجه به حوادث چند سال گذشته در مدارس کشور، کمیسیون عمران مجلس یکی از اولویت های اصلی خود را بررسی وضعیت ایمنی مدارس قرار خواهد داد و این موضوع در نشست های آتی با حضور مسئولان مربوطه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
حادثه جان باختن دانش آموزان زاهدانی ناشی از بی درایتی و کم توجهی بخشی از مسئولان آموزش و پرورش است
نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: جان باختن چند دانش آموز در استان سیستان و بلوچستان بسیار تأسف بار بوده و این مسئله ناشی از بی درایتی و ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 300 روز و 2 ساعت پیش
پیام نفت 80 دلاری عربستان

پیام نفت 80 دلاری عربستان به گزارش افکارنیوز ،
سعودی ها برخلاف برنامه چشم انداز 2030 که با هدف اصلاحات اقتصادی و کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی ارائه شده بود، در بودجه سال آینده هزینه ها را به طور چشمگیری افزایش داده اند. امری که نشان می دهد رویای بن سلمان به فراموشی سپرده شده و بار دیگر جلب رضایت خاندان سلطنتی مورد توجه قرار گرفته است.
بودجه سال 2019 عربستان سعودی، به عنوان عجیب ترین بودجه تاریخ این کشور، در روزهای گذشته بحث های فراوانی را برانگیخته است. بر اساس گزارش های منتشر شده، سعودی ها در بودجه سال 2019 ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 300 روز و 3 ساعت پیش
پربارش ترین نقطه ایران کجاست؟

پربارش ترین نقطه ایران کجاست؟ به گزارش افکارنیوز ،
بر اساس آمار رسمی دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت مدیریت منابع آب ایران، از ابتدای سال آبی جاری (ابتدای مهرماه 97) تا پایان آذرماه، در مجموع 92.1 میلیمتر بارش در ایران به ثبت رسیده و این میزان بارش، پاییزی پرباران را برای کشور رقم زده است.
در این بین برخی نقاط کشور هنوز هیچ بارشی در سال آبی جاری نداشته اند و در واقع پاییز امسال حتی یک قطره باران در این مناطق نباریده است. از جمله این نقاط می توان به ایستگاه باران سنجی "تصفیه خانه زاهدان" در استان سیستان و بلوچستان ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 300 روز و 5 ساعت پیش
چه آینده ای در انتظار تجدیدپذیرهاست؟

چه آینده ای در انتظار تجدیدپذیرهاست؟ به گزارش افکارنیوز ،
یوسف آردمولی با اشاره به لزوم حمایت بخش خصوصی از سوی دولت، اظهار کرد: برای افزایش سرمایه گذاری در این حوزه، باید دولت نگاه حمایتی به سرمایه گذاران این حوزه داشته باشد، چرا که اکنون دیگر نمی توان بر روی کمک خارجی ها نیز حساب کرد.
وی افزود: در شرایط فعلی لازم است سرمایه گذاران و تولیدکندگان داخلی در این عرصه حمایت شوند که بتوان این صنعت را بومی کرد و از پتانسیل های بالای تجدیدپذیرها بهره جست.
مدیر عامل سابق سازمان انرژی های نو با اشاره به حمایت های اخیر دولت در راستای افزایش خرید تضمین برق تجدیدپذیرها و بازگشت عوارض برق به این بخش ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 300 روز و 5 ساعت پیش
بازار راکد مسکن کی تکان می خورد؟

بازار راکد مسکن کی تکان می خورد؟ به گزارش افکارنیوز ،
مصطفی قلی خسروی اظهار کرد: در آذرماه 1397 بالغ بر 46 هزار و 200 قرارداد خرید و فروش ملک در کل کشور منعقد شده که نسبت به ماه مشابه سال قبل 22 درصد کاهش نشان می دهد. همچنین در آذرماه 38 هزار و 882 اجاره نامه در کل کشور به امضا رسیده که نسبت به ماه مشابه سال قبل 16 درصد کاهش یافته است.
وی افزود: در شهر تهران نیز طی 30 روز آذرماه 1397 تعداد قراردادهای خرید و فروش مسکن 8040 مورد بود که نسبت به ماه مشابه سال قبل 64 درصد کمتر شده است. همچنین در همین مدت در تهران 11 هزار و 291 اجاره نامه در تهران داشتیم که نسبت به آذرماه سال گذشته 20 درصد افت کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 300 روز و 6 ساعت پیش
شاسی بلندهای تولید داخل چقدر گران شد

شاسی بلندهای تولید داخل چقدر گران شد به گزارش افکارنیوز ،
جزییات تغییرات قیمت انواع شاسی بلند تولید داخل در بازار و درب کارخانه طی 10 ماهه اخیر در جدول زیر آمده است: ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 300 روز و 6 ساعت پیش
مزدی که کفاف هزینه زندگی را ندهد، مزد نیست!

مزدی که کفاف هزینه زندگی را ندهد، مزد نیست! به گزارش افکارنیوز ،
زهرا ممتاز قمشه ای با اشاره به ماده 41 قانون کار اظهار کرد: در این ماده شورای عالی کار موظف شده همه ساله حداقل دستمزد کارگران را برای صنایع و نقاط مختلف کشور بر مبنای درصد تورم اعلامی بانک مرکزی و سبد معیشت خانوار تعیین کند.
وی ادامه داد: کارگران تاکید دارند که حداقل دستمزد کفاف هزینه های زندگی آنها را نمی دهد و در نقطه مقابل آنها، کارفرمایان می گویند اگر نرخ دستمزد به یکباره افزایش پیدا کند، بیشتر صنایعی که با بهره وری پایین کار می کنند و بازدهی مناسبی ندارند دچار رکود و تعطیلی می شوند و کارگران آن صنایع از همین حداقل مزد محروم شده و به جمعیت بیکار کشور اضافه ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 300 روز و 7 ساعت پیش
مظنه واحدهای کلنگی در تهران؟

مظنه واحدهای کلنگی در تهران؟ به گزارش افکارنیوز ،
لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه اطلاعات بازار املاک ایران می باشد: ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 300 روز و 7 ساعت پیش
کاهش قیمت نفت رشد اقتصادی عربستان را تهدید می کند

کاهش قیمت نفت رشد اقتصادی عربستان را تهدید می کند به گزارش افکارنیوز ،
صندوق بین المللی پول پیش بینی خود را از رشد اقتصادی عربستان در 2018 و 2019 تغییر داد و اعلام کرد تولید ناخالص داخلی به ترتیب 2.2 و 2.4 درصد افزایش خواهد داشت، یعنی بیشتر از 1.9 درصدی که قبلا برای هر دو سال پیش بینی کرده بود و افزایش فوق العاده نسبت به 0.9 درصد سال 2017.
صندوق بین المللی پول اعلام کرد این بهبود شرایط به خاطر قیمت بالاتر انرژی خواهد بود که ثبات خارجی را بهتر کرده است. همچنین اصلاحات دولت برای افزایش مشارکت داخلی و تقویت فضای تجارت هم بی تاثیر نبوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 300 روز و 7 ساعت پیش
دو عاملی که بازار نفت را وحشت زده کرده است

دو عاملی که بازار نفت را وحشت زده کرده است به گزارش افکارنیوز ،
نه تنها قیمت نفت حدود 40 درصد از اوایل اکتبر کاهش یافته است، بلکه از همان آغاز اولین دور کاهش تولید اوپک و متحدانش در ژانویه 2017 هم کمتر شده است.
دو عامل اصلی پشت این مسئله وجود دارد، یکی از یک شک و تردید بیجا در مورد تمایل به کاهش تولید نشأت می گیرد و دومین عامل از یک دیدگاه منفی در مورد دورنمای اقتصاد جهانی می آید.
توافق کاهش روزانه 1.2 میلیون بشکه ای تولید در ژانویه باید یک حداقل قیمتی را برای نفت ایجاد می کرد. کاهش قیمت نفت نشان می دهد که تاجران نسبت به اجرایی شدن این کاهش تردید دارند. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 300 روز و 8 ساعت پیش
چین سیاست های مالیاتی خود را تغییر می دهد

چین سیاست های مالیاتی خود را تغییر می دهد به گزارش افکارنیوز ،
رشد اقتصادی چین تا پایان سه ماهه سوم سال 2018 به 6.5 درصد کاهش یافته است و جنگ تجاری با آمریکا، نرخ رشد دومین اقتصاد بزرگ جهان را تحت تاثیر قرار داده است به گونه ای که تنها طی 9 ماه ابتدایی سال جاری، شاخص های بورسی شانگهای و شنژن به ترتیب بیش از 20 و 30 درصد سقوط کرده اند.
بنابر اعلام رسانه های دولتی چین، سیاست گذاران چینی به دنبال تقویت رشد اقتصادی از طریق کاهش نرخ مالیات و رساندن آن به سطح معقول هستند. در شرایطی که رشد اقتصادی این کشور در ضعیف ترین سطح خود از سال 2008 قرار دارد، دولت چین به دنبال اعطای معافیت های مالیاتی بیشتر ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 300 روز و 8 ساعت پیش
کاهش نرخ تورم در اروپا

کاهش نرخ تورم در اروپا به گزارش افکارنیوز ،
متوسط نرخ تورم 28 کشور عضو اتحادیه اروپا تا پایان ماه نوامبر نیز با 0.2 درصد کاهش در مقایسه با ماه اکتبر به دو درصد رسیده است. پایین ترین نرخ تورم دوازده ماهه کشورهای عضو اتحادیه اروپا مربوط به دانمارک با 0.7 درصد، ایسلند با 0.8 درصد و پرتغال با 0.9 درصد بوده است و بیشترین نرخ تورم نیز در کشورهای استونی، مجارستان و رومانی با 3.2 درصد به ثبت رسیده است.
در مقایسه با ماه اکتبر، نرخ تورم در 25 کشور کاهش یافته است و تنها در دو کشور افزایشی بوده است. بخش انرژی با تورم 0 ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 300 روز و 9 ساعت پیش
تولید کامیون نصف شد

تولید کامیون نصف شد به گزارش افکارنیوز ،
بر این اساس تولید انواع کامیون در آبان ماه سال جاری به 637 دستگاه رسیده که نسبت به تعداد 1345 دستگاهی در مدت مشابه سال گذشته، 52.6 درصد کاهش یافته است.
طبق آمار مقایسه ای ماهیانه تولید انواع خودرو، میزان تولید کامیون در شرکت های آریا دیزل موتور، آذهایتکس و تیراژه دیزل 100 درصد کاهش داشته و به ترتیب از تعداد 9، 11 و 12 دستگاه در آبان ماه سال 1396، به صفر رسیده است.
این آمار نشان می دهد شرکت های بهمن دیزل، گروه بهمن، ماموت، سروش دیزل مبنا و کاریزان خودرو در آبان ماه سال جاری به ترتیب 48، 100، 94 ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 300 روز و 9 ساعت پیش
علت وجود خانه های خالی در شمال تهران

علت وجود خانه های خالی در شمال تهران به گزارش افکارنیوز ،
مهدی روانشادنیا اظهار کرد: گاهی قیمت، مطلوبیت و تعداد معاملات مسکن دو کوچه در یک محله تفاوت های معنی داری با یکدیگر دارند؛ در حالی که بسیاری از سرمایه گذاران بزرگ، روند عمومی قیمت ها را مبنای تصمیم گیری ساخت مسکن قرار می دهند.
وی افزود: عدم تطابق عرضه و تقاضای بازار مسکن فقط مختص متراژ نیست و بعضا مناطق پرطرفدار ساخت با مناطق مورد علاقه ی مصرف کننده انطباق ندارد.
این کارشناس اقتصاد مسکن با اشاره به وجود 490 هزار واحد مسکونی خالی از سکنه در استان تهران گفت: دام میانگین ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 300 روز و 11 ساعت پیش
برابری تولید نفت آمریکا با مجموع تولید عربستان و روسیه

برابری تولید نفت آمریکا با مجموع تولید عربستان و روسیه به گزارش افکارنیوز ،
فاتح بیرول به خبرگزاری آنادولوی ترکیه گفت: رشد عظیم تولید شیل آمریکا توازن بازارهای نفت را به طور کامل تغییر خواهد داد.
در گزارشی که اوایل سال 2018 از سوی آژانس بین المللی انرژی منتشر شد، پیش بینی شده بود آمریکا ظرف پنج سال آینده در رشد عرضه جهانی نفت حرف اول را بزند. ظرفیت اوپک تا سال 2023 اندکی رشد خواهد کرد در حالی که عمده رشد عرضه از سوی کشورهای غیراوپک به خصوص آمریکا خواهد بود که نفوذ فزاینده ای در بازار جهانی نفت پیدا کرده است.
تولید نفت آمریکا تحت تاثیر فعالیت صنعت شیل این کشور، تا سال 2023 به میزان 3 ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 300 روز و 11 ساعت پیش
هشدار نسبت به پیری جمعیت

هشدار نسبت به پیری جمعیت به گزارش افکارنیوز ،
رئیس کمیته سیاست های جمعیتی شورای عالی انقلاب فرهنگی با حضور در برنامه تیتر امشب درباره سالخوردگی جمعیتی ایران گفت: از علل سالخوردگی می توان به کاهش باروری،افزایش مرگ و میر و مهاجرت نام برد، اما از مهمترین علل آن کاهش نرخ باروری است که از سال 1365 به ازای هر زن 6.5 فرزند بود که از سال 95 به 2 فرزند کاهش پیدا کرده است.
محمدجواد محمودی افزود: بررسی طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده در مجلس به عنوان راهبرد ملی مطرح شده که از سال 1390 در کمیسیون های مجلس مانده و هنوز تصویب نشده است. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 300 روز و 12 ساعت پیش
واردات 429 تن جعبه و صندوق به کشور

واردات 429 تن جعبه و صندوق به کشور به گزارش افکارنیوز ،
آمار مقدماتی گمرک از تجارت خارجی 6 ماهه نخست سال 97 نشان می دهد که در این مدت بیش از 429 تن جعبه، صندوق، قفسه و اشیا همانند از مواد پلاستیکی از کشور های مختلف جهان وارد ایران شده است.
بر اساس واردات این حجم جعبه و صندوق به کشور یک میلیون و 467 هزارو 863 دلار ارز از کشور خارج شد که معادل ریالی آن بالغ بر 60 میلیارد و 617 میلیون و 382 هزار و 244 ریال در آمار گمرک به ثبت رسیده است.
این گزارش حاکی از آن است که جعبه و صندوق از 17 کشور جهان از جمله چین، ایتالیا، ژاپن، فرانسه، هلند، هند و انگلستان وارد ایران شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 300 روز و 12 ساعت پیش
چرا گوشت گران شد؟

چرا گوشت گران شد؟ به گزارش افکارنیوز ،
خلیل کریمی نسب با اشاره به مشکلات صادرات دام، بیان کرد: ممنوعیت صادرات عامل افزایش حجم قاچاق دام به خارج از کشور است.
وی گفت:صادرات دام در فروردین 97 آزاد شد و پس از اینکه تجار برای انجام فعالیت اقتصادی اقدام به بازاریابی و انعقاد تفاهم نامه تجاری کردند در هفتم خرداد امسال صادرات ممنوع شد.
وی صدور این شکل از بخشنامه ها و دستورالعمل تجاری را ناشی از نبود برنامه ریزی صحیح در بدنه بازرگانی کشور خواند و این امر را عاملی برای افزایش حجم قاچاق دام به خارج از کشور دانست. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 300 روز و 14 ساعت پیش
سکه به کانال 2 میلیون تومان سقوط می کند؟

سکه به کانال 2 میلیون تومان سقوط می کند؟ به گزارش افکارنیوز ،
احمد وفادار عضو هیات امنای صنف طلا و جواهر تهران با بیان اینکه کاهش نرخ ارز و سیاست های بانک مرکزی در تثبیت بازار و ادامه روند کاهشی ارز ها موجب رکورد بی سابقه در کاهش نرخ سکه و طلا شده است می گوید با وجود آنکه نرخ اونس در بازار جهانی با 30 دلار افزایش مواجه شده است نرخ سکه و طلا در بازار متاثر از ثبات بازار ارز به روند کاهشی خود ادامه می دهد.
وفادار درباره دلایل کاهش قیمت سکه و طلا در بازار، اظهار داشت: فعالان صنف طلا و جواهر بر این عقیده هستند که روند کاهشی نرخ طلا و سکه در بازار ادامه دار است و مهمترین دلیل در کاهش قیمت طلا و سکه روند کاهشی نرخ ارز و به ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 300 روز و 14 ساعت پیش
پرونده مسکن مهر سال 98 بسته می شود

پرونده مسکن مهر سال 98 بسته می شود به گزارش افکارنیوز ،
احمد اصغری مهرآبادی عصر یکشنبه در جلسه شورای تامین مسکن استان اظهارداشت: با تاکید رییس جمهوری پرونده این طرح تا نیمه نخست سال آینده بسته می شود.
وی با بیان اینکه با حمایت دولت، سازمان برنامه و بودجه و بانک ها مراحل ساخت این خانه ها تا پایان سال 98 به اتمام خواهد رسید افزود: در قالب طرح مسکن مهر دو میلیون و 400 هزا واحد مسکونی در کشور احداث و یا در حال ساخت است.
مهرآبادی با اشاره به اینکه از این تعداد نزدیک دومیلیون واحد به اتمام رسیده و به مردم تحویل داده شده است عنوان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 300 روز و 15 ساعت پیش
شرط دریافت مالیات از مسکن

شرط دریافت مالیات از مسکن به گزارش افکارنیوز ،
بروز شرایط تورمی و تکاپوی مردم برای حفظ قدرت خرید باعث شد از ابتدای سال جاری برخی از امواج سرمایه ای وارد بازار مسکن شود و قیمت ها در این بازار افزایشی شود. این مساله باعث شده بسیاری از افرادی که خواهان خرید مسکن برای استفاده شخصی یا حتی اجاره آن هستند دچار مشکلاتی شوند.
یکی از طرح هایی که به منظور کنترل سفته بازی در بازار مسکن و همچنین جلوگیری از افزایش قیمت آن طراحی شده، طرح مالیات بر مسکن است؛ طرحی که انتظار می رود با اجرای آن بازار مسکن سر و سامانی بگیرد.
ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 300 روز و 23 ساعت پیش
حباب سکه ترکید

حباب سکه ترکید به گزارش افکارنیوز ،
ابراهیم محمدولی، رئیس اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا و جواهر تهران از کاهش حباب سکه در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون سقوط قیمت سکه و ارز موجب شده است که حباب سکه در بازار کاهش یابد.
وی با اشاره به اینکه حباب سکه امامی در بازار 250 هزار تومان است، افزود:مدیریت و سیاست بانک مرکزی در بسته ارزی توانسته بازار را مدیریت کند.
رئیس اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا و جواهر تهران، درباره وضعیت طلا و سکه در روزهای آتی تشریح کرد: باتوجه به اینکه طی چند ماه اخیر مسئولان بانک مرکزی نگاه ویژه ای به بازار داشتند وضعیت بازار مناسب است و امید می رود که این روند ادامه ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 301 روز و 3 ساعت پیش
اقدامات کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای حمایت از کشاورزی

اقدامات کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای حمایت از کشاورزی به گزارش افکارنیوز ،
مخارج و هزینه های بخش کشاورزی اتحادیه اروپا توسط دو صندوق که به شکلی بخشی از بودجه عمومی این اتحادیه هستند؛ تأمین مالی می شوند. یکی از این دو صندوق، صندوق ضمانت کشاورزی اروپا است که عمدتاً یارانه های مستقیم حمایتی به کشاورزان و اقدامات تنظیم بازار محصولات کشاورزی را تأمین مالی می کند و دیگری صندوق کشاورزی اروپا برای توسعه روستایی است که برنامه های توسعه روستایی کشورهای عضو را کمک مالی می کند. این دو صندوق با مدیریت مشترک کشورهای عضو اتحادیه اروپا پیاده سازی شده اند و این بدان معنی است که کمیسیون مستقیماً پرداختی ها را انجام نمی دهد بلکه این وظیفه را به عهده کشورهای ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 301 روز و 3 ساعت پیش
سایه سنگین عقب ماندگی مزد 97 روی دستمزد 98

سایه سنگین عقب ماندگی مزد 97 روی دستمزد 98 به گزارش افکارنیوز ،
هرساله از نیمه دوم سال زمزمه های تشکیل جلسات بررسی دستمزد سال آینده شنیده می شود. طبق اظهارات دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران کشور سال گذشته نخستین جلسه کمیته دستمزد در مهرماه 97 در محل وزارت کار برگزار شد.
آبان ماه 96 بود که هادی ابوی، دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران کشور با بیان اینکه معاش کارگر و خانوار کارگری در تعیین دستمزد یک ضرورت است ، از تشکیل نخستین جلسه کمیته دستمزد برای بررسی کارشناسی دستمزد سال 97 در محل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داده بود. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 301 روز و 3 ساعت پیش
اقتصاد آمریکا 3.4 درصد رشد کرد

اقتصاد آمریکا 3.4 درصد رشد کرد به گزارش افکارنیوز ،
اقتصاد آمریکا در سه ماهه سوم 2018 کمی بیشتر از آنچه تخمین زده می شد، کند شد. ولی سرعت آن به اندازه کافی خوب بود که میزان رشد را مطابق با هدف 3 درصدی دولت ترامپ نگه دارد. به نظر می رسد شتاب رشد اقتصادی در سه ماهه چهارم کمتر شده باشد .
وزارت اقتصاد آمریکا در روز جمعه در سومین گزارش رشد تولید ناخالص داخلی سه ماهه سوم اعلام کرد تولید ناخالص داخلی با نرخ سالانه 3.4 درصد افزایش یافته است. این عدد کمی پایین تر از 3.5 درصد تخمین زده شده در اکتبر و بالاتر از ظرفیت رشد اقتصاد است که به نظر اقتصاددانان حدود 2 درصد برآورد شده بود . ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 301 روز و 5 ساعت پیش
آیا خودروسازان نقره داغ می شوند؟

آیا خودروسازان نقره داغ می شوند؟ به گزارش افکارنیوز ،
طبق برنامه زمانبندی اعلام شده از طرف سازمان ملی استاندارد قرار بود برای متوقف کردن خط تولید خودروهای غیراستاندارد و بی کیفیت ، از امروز بازرسی استانداردهای85 گانه خودرویی آغاز شود. اگر طی این ارزیابی ها خودرویی از استاندارد های 85 گانه تعیین شده برخوردار نباشد، با توقف تولید روبرو می شود.
نیره پیروزبخت رئیس سازمان ملی استاندارد ایران چندی پیش در گفت وگو با خبرنگار اقتصاد و انرژی، در مورد اجرای استاندارد های 85 گانه و اینکه چه زمانی تولید خودرو های فاقد این استاندارد ها متوقف می شود، اعلام کرد که آغاز این طرح از دی ماه سال جاری کلید می خورد و پس از آغاز طرح ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 301 روز و 6 ساعت پیش
تولید کدام خودروها در آبانماه امسال صفر شد

تولید کدام خودروها در آبانماه امسال صفر شد به گزارش افکارنیوز ،
براساس آمار دفتر صنایع خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت میزان تولید انواع خودروهای سواری در پایان آبان ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد افت 58.2 درصدی است. مطابق این آمار تولید خودروهای پژو پارس معمولی، پژو پارس دوگانه سوز، سمند در ایران خودروی مرکزی صفر بوده است. همچنین در پارس خودرو تولید خودروی تند90 منفی 96.7، پارس تندر منفی 93 درصد اعلام شده است.
در بخش محصولات سایپا نیز تا پایان آبان ماه امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته تولید جمع پراید منفی 58.6 درصد است.
جزئیات آمار تولید انواع خودروهای سواری در آبان ماه امسال به شرح زیر است: ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 301 روز و 6 ساعت پیش
وقتی پوشاک ایرانی با برچسب خارجی به فروش می رسد

وقتی پوشاک ایرانی با برچسب خارجی به فروش می رسد به گزارش افکارنیوز ،
پوشاک از نمونه اقلام و محصولاتی به شمار می رود که در زمره کالا های اساسی جامعه قابل تعریف است، تعریفی که از دیرباز از این ماهیت برخوردار بوده است.
طبعا این ویژگی باعث می شود ضریب تقاضا برای خرید و تهیه پوشاک به صورت بالقوه در جامعه جاری باشد و قاعدتا در چنین شرایطی، تولید و عرضه پوشاک و فعالیت در این حوزه از سودآوری، گردش مالی و همچنین فرصت های اشتغالزایی متعددی برخوردار خواهد بود.
کشور ایران با جمعیت 80 میلیون نفری، بستری مناسب برای فعالیت در این صنعت محسوب می شود و در صورت توسعه و شکوفایی هر چه بیشتر این فعالیت ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 301 روز و 7 ساعت پیش
رشد 44 درصدی متوسط قیمت هر متر مربع مسکن

رشد 44 درصدی متوسط قیمت هر متر مربع مسکن به گزارش افکارنیوز ،
بر اساس سامانه ی اطلاعات مدیریت معاملات املاک و مستغلات کشور که با هدف شفاف سازی اطلاعات معاملات املاک و مستغلات کشور در راستای ساماندهی امور مسکن پیاده سازی شده است، بنگاه های معاملات ملکی موظف هستند مشخصات تمامی معاملات خرید و فروشی که سند آن ها از طریق دفتر ثبت اسناد انتقال پیدا می کند، را در این سامانه ثبت کنند.
با توجه به این که کاهش یا افزایش حجم (تعداد) معاملات در شهرهای بزرگ، باعث کاهش یا افزایش شدید متوسط (حسابی) قیمت در سطح استان یا کشور می شود، از متوسط تعدیل شده (وزنی) استفاده شده تا بتوان با حذف اثر حجم معاملات، تغییرات واقعی قیمت را مشخص کرد ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 301 روز و 7 ساعت پیش
معافیت مالیاتی برای حقوق های کمتر از 2 میلیون و 300 هزار تومان

معافیت مالیاتی برای حقوق های کمتر از 2 میلیون و 300 هزار تومان به گزارش افکارنیوز ،
محمد حسینی با اشاره به معافیت مالیاتی در لایحه بودجه سال 98، گفت: در تبصره 6 این لایحه سقف معافیت مالیاتی همانند سال 97 مبلغ 27 میلیون و 600 هزار تومان در سال،که تا 5 برابر آن مشمول 10 درصد و نسبت به مازاد، 20 درصد تعیین شده و برای اشخاص موضوع مواد 57 و 101 قانون مالیاتهای مستقیم 21 میلیون و 600 هزار تومان است.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس ادامه داد: 20 ریال مازاد بر نرخ آبها برابر 9.6500 میلیارد تومان به آب شرب روستایی و عشایر، عوارض موضوع ماده 5 قانون حمایت از صنعت برق به میزان ده درصد تا سقف 1 ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 301 روز و 7 ساعت پیش
سه سناریوی تعیین کننده در آینده

سه سناریوی تعیین کننده در آینده به گزارش افکارنیوز ،
معافیت دادن آمریکا به هشت مشتری نفت ایران، باعث وارد شدن شوک به بازاری بود که عربستان، روسیه و آمریکا، بزرگ ترین تولیدکنندگان آن، بنا به خواسته آمریکا و برای جبران خلاء نفت ایران در بازار تولید خود را به بالاترین حد رسانده بودند. این شوک باعث سقوط ناگهانی قیمت نفت و نگرانی عربستان و سایر اعضای اوپک شد.
به همین دلیل، در اجلاس 175 اوپک و درحالی که رییس جمهوری آمریکا پیش از این اجلاس، بارها مخالفت خود را با کاهش تولید که افزایش قیمت نفت در بازار جهانی را در پی دارد، اعلام کرده بود، اعضای اوپک و غیراوپک بر سر کاهش 1.2 بشکه ای نفت به توافق رسیدند ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 301 روز و 7 ساعت پیش
واکنش روسیه به افت قیمت نفت

واکنش روسیه به افت قیمت نفت به گزارش افکارنیوز ،
الکساندر نواک وزیر انرژی روسیه در روز جمعه گفت که تولیدکنندگان نفت موافق قرارداد کاهش تولید همچنان نظاره گر قیمت نفت هستند. او اشاره کرد که معتقد است فعلا نشست فوری بین اعضای اوپک و تولید کنندگان غیر اوپک لازم نیست .
قیمت نفت بیش از 30 درصد از اوج خود در ماه اکتبر پایین آمده است. دلیل آن هم نگرانی از کاهش تقاضا به خاطر اقتصاد کند جهانی و نشانه هایی از عرضه بیش از نیاز بازار است .
وقتی از نواک خواسته شد در مورد کاهش قیمت نفت و احتمال یک نشست فوق العاده بین کشورهای عضو اوپک و سایر تولیدکنندگان غیر اوپک نظر بدهد، گفت: به نظر من باید همچنان نظاره گر باشیم ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 301 روز و 8 ساعت پیش
میزان آب صادراتی از ایران چقدر است؟

میزان آب صادراتی از ایران چقدر است؟ به گزارش افکارنیوز ،
آب مجازی، به آبی گفته می شود که در روند تولید فرایند کالاها و محصولات به کار برده شود اما به دلیل این که این آب استفاده شده، در محصول نهایی دیده نمی شود، به آن مجازی یا آب پنهانی می گویند؛ این آب حتی در محصولات مصنوعی و یا تهیه خوراکی هایی هم چون بیسکویت و شکلات نیز نهفته است، چراکه برای تولید آرد گندم بیسکویت هم آب مصرف شده و یا حتی زمانی که یک بطری آب معدنی می خریم، تصورمان این است که فقط آب داخل بطری، آب است، در حالی که برای تولید خود بطری نیز آب مصرف شده است.
به عنوان مثال برای تولید یک تخم مرغ 135 لیتر آب و برای تهیه یک کاغذA4 حدود 10 لیتر آب مصرف می شود ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 301 روز و 8 ساعت پیش
جدیدترین وضعیت تولید در سواری سازان داخلی

جدیدترین وضعیت تولید در سواری سازان داخلی به گزارش افکارنیوز ،
بر این اساس میزان تولید خودروهای سواری در آبان ماه امسال 58.2 درصد نسبت به ماه مشابه در سال گذشته کاهش یافته و از 126 هزار و 135 دستگاه به 52 هزار و 723 دستگاه رسیده است.
طبق آمار مقایسه ای ماهانه تولید انواع خودرو، آبان ماه امسال میزان تولید خودروهای سواری در شرکت صنعت خودرو آذربایجان به صفر رسیده و بعد از آن میزان تولید در شرکت های کارمانیا، گروه صنعتی ایران خودرو، گروه خودروسازی سایپا و گروه بهمن به ترتیب با 74.5، 61.2، 59.3 و 21.2 درصد کاهش، بیشترین میزان افت تولید را در میان سواری سازان داخلی داشته است. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 301 روز و 9 ساعت پیش
حجم بارش های فصل پاییز ایران چقدر بود؟

حجم بارش های فصل پاییز ایران چقدر بود؟ به گزارش افکارنیوز ،
بر اساس آمار بارندگی تجمعی حوضه های آبریز درجه یک کشور، میزان بارندگی ها طی مدت مشابه سال آبی 97-96 در این حوضه ها، 29.4 میلی متر گزارش شده است.
این میزان بارش، از سال گذشته 213.3 درصد بیش تر شده و نسبت به میانگین بلندمدت 50 ساله از 49.3 درصد رشد برخوردار بوده است.
در این میان، از 92.1 میلی متر بارندگی ثبت شده در فصل پاییز، 42.8 میلی متر از اول تا 30 آذرماه ثبت شده است، در حالی که سال گذشته آذرماه در همین زمان فقط 14.7 میلی متر بارش داشته ایم.
طبق این گزارش، حوضه آبریز دریاچه ارومیه با 94.6 میلی متر بارش و حوضه مرزی شرق با 1 ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 301 روز و 10 ساعت پیش
قیمت روز سوییت در تهران؟

قیمت روز سوییت در تهران؟ به گزارش افکارنیوز ،
لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه اطلاعات بازار املاک ایران می باشد: ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 301 روز و 11 ساعت پیش
کشورهای دیگر با کمبود آب چگونه برخورد می کنند

کشورهای دیگر با کمبود آب چگونه برخورد می کنند به گزارش افکارنیوز ،
سرانه آب تجدید پذیر ایران در سال 1300 شمسی، بیش از 13000 مترمکعب آب به ازای هر ایرانی بوده، درحالی که این آمار اکنون تنها در حدود 1700 مترمکعب است. جمله ای که خواندید، از چند سال پیش همواره در خبرها و مصاحبه های مسئولین مختلف آب کشور تکرار می شود. یکی از اصلی ترین دلایلی که برای اثبات وجود بحران آب در ایران توسط مسئولان آب استناد می شود، اشاره به سرانه آب است.
اما این معیار در حقیقت شاخصی است به نام فالکن مارک ؛ که نام دانشمندی سوئدی ارائه دهنده آن بر این شاخص نهاده شده است، طبق این شاخص ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 301 روز و 11 ساعت پیش
شاخص قرآن کریم در معاملات اقتصادی

شاخص قرآن کریم در معاملات اقتصادی به گزارش افکارنیوز ،
سیری در آیات قرآن نشان دهنده روش عادلانه آن در همه موضوعات است در حقیقت قرآن با ملاک عدالت به تفسیر وقایع و تحکیم نظامات اجتماعی و اقتصادی پرداخته است و در صدور احکام نیز شاخص عدالت را در نظر داشته است. منطق قرآن در باب عدالت و چگونگی تحلیل مسئله در قرآن، کاملا منحصر به فرد و برآمده از روح توحیدی قرآن است.
حرمت ربا از دید قرآن یکی از شدیدترین می باشد و در آیات مختلفی قرآن کریم به نهی از ربا و تحریم آن پرداخته است کما اینکه ربا خواری را در حکم جنگ با خدا دانسته است ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: مذهبی انتشار : 301 روز و 12 ساعت پیش
نرخ تورم آذر ماه به 18 درصد رسید

نرخ تورم آذر ماه به 18 درصد رسید به گزارش افکارنیوز ،
نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به آذر ماه 1397 به 18.0 درصد رسید که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل (15.6 درصد)، 2.4 واحد درصد افزایش نشان می دهد.
افزایش نرخ تورم خانوارهای کشور
در آذر ماه 1397 عدد شاخص کل (100=1395) به 151.7 رسید که نسبت به ماه قبل 2.6 درصد افزایش نشان می دهد. در این ماه درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل 37.4 درصد است؛ یعنی خانوارهای کشور به طور میانگین 37.4 درصد بیشتر از آذر 1396 برای خرید یک مجموعه کالا و خدمات یکسان هزینه کرده اند که نسبت به این اطلاع در ماه قبل (34.9 درصد) 2.5 واحد درصد افزایش یافته است ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 301 روز و 13 ساعت پیش
یک متر آپارتمان 75 میلیون تومان

یک متر آپارتمان 75 میلیون تومان به گزارش افکارنیوز ،
امروز فروش بیش از هفتاد واحد مسکونی با متراژ بالاتر از 300 متر در راهنمای همشهری، (نیازمندی های صبح تهران) آگهی شده است.
این واحدهای مسکونی که غالبا در گرانترین مناطق تهران واقع شده اند، موقعیتی بسیار بیشتر از یک آپارتمان را دارا هستند. مشاعات خاص، چشم انداز ابدی، تعداد بالای پارکینگ های سندی، اتاق خواب های متعدد، سقف های بلند، دیزاین داخلی متفاوت، بالکن های بزرگ این واحدهای مسکونی هر به واحدهای سوپر لوکس بدل کرده است.
بررسی فایل های ارائه شده برای فروش نشان می دهد پایین ترین قیمت برای هر متر مربع از این واحدهای مسکونی در حدود 25میلیون تومان و حداکثر در ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 301 روز و 14 ساعت پیش
توصیه مشاور اقتصادی احمدی نژاد به دولت

توصیه مشاور اقتصادی احمدی نژاد به دولت به گزارش افکارنیوز ،
دولت در بودجه باید به افزایش سود مولد ها اهمیت دهدمحمد خوش چهره استاد دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران ، درباره محور های دولت در بودجه سال آینده گفت: دولت قبل از پرداختن به موضوعات دیگر باید به فکر تامین احتیاجات اساسی مردم باشد؛ باید مانند بسیاری از کشور ها قیمت موادغذایی خام مثل گوشت یا لبنیات را در بازار ارزان تر اعلام کند و سوداگری را از دل مسکن بیرون بکشند.
خوش چهره درباره طرح بسته های حمایتی دولت گفت: فشاری که هم اکنون روی اقشار ضعیف جامعه وجود دارد، مسلما با دادن چند بسته غذایی برطرف نمی شود ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 301 روز و 16 ساعت پیش
جزئیات معاملات بورس کالا در آذرماه

جزئیات معاملات بورس کالا در آذرماه به گزارش افکارنیوز ،
طی ماه گذشته تالار محصولات کشاورزی شاهد معامله بیش از 162 هزار و 155 تن گندم به ارزش یک هزار و 590 میلیارد ریال بود.
این گزارش حاکی است، تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران نیز در ماهی که گذشت شاهد معامله افزون بر 747هزار و 171 تن انواع کالا به ارزش بیش از 34 هزار و 133 میلیارد ریال در دو بخش داخلی و صادراتی بود.
در این تالار بالغ بر 338 هزار و 83 تن انواع قیر، 181هزار و 812 تن انواع مواد پلیمری و 96هزار و 844 تن مواد شیمیایی معامله شد.
از دیگر کالاهای معامله شده در این تالار می توان به دادوستد 214 هزار و 380 تن وکیوم باتوم ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 301 روز و 16 ساعت پیش
سوپرمیلیاردرهای دنیا امسال چقدر ضرر کردند؟

سوپرمیلیاردرهای دنیا امسال چقدر ضرر کردند؟ به گزارش افکارنیوز ،
بر اساس بررسی بلومبرگ، میزان ثروت 500 نفر از بزرگترین کارآفرینان جهان در سال رو به پایان با 511 میلیارد دلار کاهش به 4.7 تریلیون دلار رسید.
طبق ارزیابی کارشناسان مالی ، جف بزوس، صاحب شرکت آمازون ناموفق ترین سال را داشت. وی 53 میلیارد دلار از ثروت خود را از دست داد. این درحالی است که میزان ضررهای سرمایه داران آمریکایی در مجموع 1.9 تریلیون دلار بوده است. برای مقایسه باید گفت کارآفرینان بزرگ آسیایی فقط 144 میلیارد دلار ضرر کردند.
اعضای خاندان آلمانی شفلر، صاحبان شرکت تولید کننده تایر خودرو Continental AG نیز که 17 میلیارد از ثروت خود را از دست دادند ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 301 روز و 21 ساعت پیش
لایحه بودجه 98 دوسقفی بسته شد

لایحه بودجه 98 دوسقفی بسته شد به گزارش افکارنیوز ،
15 آذر ماه محمدباقر نوبخت در سازمان برنامه و بودجه از لایحه بودجه 98 کل کشور و اهداف و ویژگی های آن رونمایی کرد. قرار بود این لایحه با حضور رئیس جمهور به مجلس برود اما پس از آن خبر رسید احتمالا تغییراتی در منابع و مصارف بودجه ایجاد شود.
در این باره رئیس جمهور به رهنمودهای مقام معظم رهبری اشاره کرده و گفته بود ایشان در رابطه با لایحه بودجه سال آینده رهنمودهایی داشتند که براساس آن تغییرات و اصلاحاتی صورت خواهد گرفت.
این بود که بسیاری از کارشناسان و نمایندگان مجلس معتقدند این لایحه و ارقام آن منطق با شرایط تحریمی نیست ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 301 روز و 21 ساعت پیش
50 درصد از هواپیماهای کشور در ایستگاه بحرانی

50 درصد از هواپیماهای کشور در ایستگاه بحرانی به گزارش افکارنیوز ،
محمدرضا رضایی کوچی با اشاره به حجم بالای فرسودگی صنعت هوایی کشور، گفت: در شرایط کنونی مسئله فرسودگی هواپیماهای مسافربری یکی از دغدغه ها و مسائل مهم در عرصه صنعت هوایی کشور است و این موضوع قطعا باید جزء اولویت های اصلی مسئولان قرار داشته باشد.
50 درصد از هواپیماهای ناوگان هوایی کشور در ایستگاه بحرانی
نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، با اعلام اینکه امروز 50 درصد از هواپیماهای ناوگان هوایی کشور در شرایط بحرانی قرار دارند، گفت: البته درچند سال گذشته با انعقاد قرارداد با شرکت های خارجی مانند ایرباس و بوئینگ ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 301 روز و 22 ساعت پیش
اخراج مدیران رشوه گیر بهتر از اخراج کارگران است

اخراج مدیران رشوه گیر بهتر از اخراج کارگران است به گزارش افکارنیوز ،
محمدرضا منصوری به تشریح راهکارهایش برای خروج صنعت خودروسازی از وضعیت نابسامان فعلی پرداخت و اظهار کرد: برای فائق آمدن بر بحران ناشی از نابسامانی های بازار خودرو باید از تنوع محصول که اثر معکوس در بازار داشته است، کاست، نیاز مشتریان داشتن یک دستگاه خودروی مناسب است. بسیار طبیعی است در شرایط تحریم با چالش تهیه خودرو روبرو باشیم. اگر قرار باشد خودروها از رده خارج شود و ورودی نداشته باشیم قیمت خودرو افزایش پیدا می کند.
نماینده مردم ساوه در مجلس با اشاره به طرح خروج خودروهای فرسوده از رده، گفت: استمرار اجرای این طرح باید مشروط به جایگزین شدن خودروهای جدید شود ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 302 روز و 2 ساعت پیش
سوداگران بازار ارز به دنبال اجاره حساب دیگران

سوداگران بازار ارز به دنبال اجاره حساب دیگران به گزارش افکارنیوز ،
دلالان این روزها کمتر فرصت می یابند تا در بازار ارز خودنمایی کنند. بانک مرکزی تقریبا بیشتر راههایی که آنها می توانستند از خلاء حضور سیاستگذار در بازار و اجرای روش های سختگیرانه در مواجهه با سوداگری در بازار ارز استفاده کنند را بسته است و به خصوص در اقدامی که به تازگی با ساماندهی تراکنش های بانکی انجام داده است، عرصه را بر آنها بیش از هر زمان دیگری تنگ کرده است. همین امر سبب شده تا سوداگران بازار ارز، اجاره حساب بانکی دیگران را در دستور کار قرار داده و با سوءاستفاده از آن ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 302 روز و 4 ساعت پیش
تغییر بهای کالا و خدمات در شهرهای ایران/اینفوگرافی

تغییر بهای کالا و خدمات در شهرهای ایران/اینفوگرافی به گزارش افکارنیوز ، ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 302 روز و 4 ساعت پیش
ماجرای کشف دلارهای تقلبی در سال 91

ماجرای کشف دلارهای تقلبی در سال 91 به گزارش افکارنیوز ،
فدا حسین مالکی در پاسخ به این سؤال که چگونه در سال 91 توانستند دلارهای تقلبی را که وارد بازار کشور شده بود کشف کنند گفت: شروع کار با یک فرضیه بود و به طور کامل مطمئن نبودیم اما وقتی بهمنی رئیس اسبق بانک مرکزی از وضعیت بانکها، کمبود ارز و هجوم خریدارها به بنده اطلاع داد تصمیم به رسانه ای کردن این فرضیه گرفتم که این فرضیه به سرعت رسانه ای شد و بعد از دو روز اثر خود را در بازار ارز کشور گذاشت و بازار ارز به ثبات رسید.
وی با تصریح بر اینکه این فرضیه به درستی مطرح شده بود گفت ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 302 روز و 4 ساعت پیش
مردم همچنان در انتظار شکسته شدن قیمت کالاها

مردم همچنان در انتظار شکسته شدن قیمت کالاها به گزارش افکارنیوز ،
نیمه نخست سال جاری، اقتصاد کشور یکی از ملتهب ترین مقاطع را در طول ادوار گذشته خود تجربه کرد، افزایش فزاینده نرخ ارز و به تبع آن گرانی و بالا رفتن قیمت اکثریت قریب به اتفاق اقلام و کالا های موجود در بازار، به صورتی عجیب، باورنکردنی و البته غیر قابل هضم، بسیاری از عموم جامعه، حتی طبقات مرفه را حیرت زده کرد.
گرانی ها، نه به صورت نرم، آرام آرام و پلکانی، بلکه به صورت فزاینده، هفتگی، روزانه و بعضا ساعت به ساعت، ظهور و بروز پیدا می کرد و در این میان برخی با سودجویی و اقدامات غیرسازنده، بر پیچیدگی بازار و بغرنج تر شدن شرایط دامن زدند. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 302 روز و 5 ساعت پیش
همتی: احاطه بانک مرکزی بر بازار ارز پرقدرت تر از همیشه است

همتی: احاطه بانک مرکزی بر بازار ارز پرقدرت تر از همیشه است به گزارش افکارنیوز ،
عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در پست اینستاگرامی نوشت: ثبات نسبی ایجادشده در بازار به همراه تقویت تدریجی ارزش پول ملی کشور، که موجب آرامش در بین اقشار مختلف مردم شده است، با ترفندهایی از طرف کسانی که با اهداف مختلف از جمله کسب سود از نوسانات بازار علیه ثبات و آرامش اقتصادی کشور جو روانی ایجاد میکنند، همراه شده است. درج مطالب جعلی به نقل از اینجانب در مورد ذخائر ارزی و سرنوشت برخی از سپرده های بانکی و کسری بودجه و ... بازنشر آن در فضای مجازی و بزرگ نمائی برخی اظهارات و اخبار بین المللی برای ایجاد نگرانی از وضعیت ارزی کشور در بین مردم، از جمله این موارد است. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 302 روز و 6 ساعت پیش
محمود حجتی چرا استیضاح می شود؟

محمود حجتی چرا استیضاح می شود؟ به گزارش افکارنیوز ،
طرح استیضاح محمود حجتی، وزیر جهاد کشاورزی براساس گزارش کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی با 44 امضا تقدیم هیئت رئیسه شد و در آخرین روزهای آذر ماه سال جاری اعلام وصول شد.
علی محمد شاعری عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرگزاری تسنیم درباره دلایل این امر گفت: عدم اجرای قانون تضمین خرید محصولات اساسی کشاورزی و تعیین نرخ پایین خرید تضمینی گندم، ممنوعیت صادرات محصولات کشاورزی مازاد، عدم اجرای مصوبات برنامه پنج ساله ششم توسعه کل کشور و بودجه سنواتی در بخش کشاورزی و همچنین عدم اجرای احکام برنامه ششم در مورد بخشودگی سود ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 302 روز و 7 ساعت پیش
2018؛ سال رسوایی غولهای فناوری

2018؛ سال رسوایی غولهای فناوری به گزارش افکارنیوز ،
در سالی که گذشت رویدادهای مختلفی جهان علم و فناوری را تغییر داد. علاوه برآنکه راه حل ها و اختراعات جدیدی کشف شد، اما علم و فناوری نیز از جنجال و اشتباهات دور نبود. از کشف سوراخی در بدنه هواپیما تا فاش شدن اطلاعات میلیون ها کاربر برخی از این رویدادهای جنجال آفرین بودند.
برخی از این اشتباهات را در زیر می خوانید:
اختلال در موشک سایوز
یکی از اتفاقات ناگوار علمی در 2018 اختلال در موشک سایوزی است که حامل کپسول فضایی و دو فضانورد آمریکایی و روسی بود. این اختلال سبب شد فضانوردان 30 دقیقه پس از پرتاب دوباره فرود آیند ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 302 روز و 12 ساعت پیش
کاهش 50 درصدی وصول مالیات از شرکتهای دولتی

کاهش 50 درصدی وصول مالیات از شرکتهای دولتی به گزارش افکارنیوز ،
بر اساس گزارش عملکرد بودجه در 7 ماهه نخست سال جاری، مالیات وصولی از شرکتهای دولتی با کاهش 50 درصدی مواجه شده است و در این مدت نزدیک به 1300 میلیارد تومان از این شرکتها وصول شده است. کل مالیات وصولی از اشخاص حقوقی نزدیک به 14 هزار میلیارد تومان که سهم اشخاص حقوقی غیر دولتی حدود 10 هزار میلیارد تومان میباشد.
کل مالیات مستقیم وصول شده در این مدت حدد 26 هزار میلیارد تومان میباشد که سهم مالیات بر درامد 10 هزار میلیارد و سهم مالیات بر ثروت تنها 2 هزار میلیارد تومان میباشد. ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 302 روز و 14 ساعت پیش
نگرانی ترامپ از تاثیر سقوط وال استریت بر نتیجه انتخابات 2020

نگرانی ترامپ از تاثیر سقوط وال استریت بر نتیجه انتخابات 2020 به گزارش افکارنیوز ،
دونالد ترامپ نگران است که سقوط اخیر بازار سهام تاثیر منفی بر چیزی بگذارد که او در موردش رجزخوانی کرده بود_اقتصاد قوی_ و همچنین بر فرصت هایش در انتخابات مجدد 2020 .
هرچه بازار بیشتر سقوط کند، ترامپ نگران تر می شود که قدرتمند ترین بحث خود را برای انتخابات از دست بدهد .
ترامپ تقریبا با خشم شاهد بازار سهام بوده است و اعتراض داشت که عادلانه نیست او را به خاطر سقوط بازار سرزنش کنند یا مسئولیت ناآرامی فزاینده در مورد کند شدن اقتصاد در ماههای آتی را به دوش او بیندازند . ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 302 روز و 15 ساعت پیش
آخرین مهلت برای ثبت نام کارت سوخت المثنی

آخرین مهلت برای ثبت نام کارت سوخت المثنی به گزارش افکارنیوز ،
زیبا اسماعیلی سخنگوی شرکت ملی پخش و پالایش فرآورده های نفتی، با بیان اینکه متقاضیان تا ساعت 24 فردا؛ شنبه اول دیماه، برای ثبت نام دریافت کارت سوخت المثنی مهلت دارند، گفت: براساس آخرین آمار، تاکنون دو میلیون و 600 هزار نفر برای ثبت نام اقدام کرده اند که از این تعداد، 400 هزار نفر به صورت حضوری مراجعه و ثبت نام کردند.
وی اظهار داشت: مالکان خودرو یا موتورسیکلتی که فاقد کارت سوخت هستند تا یکم دی ماه فرصت دارند با مراجعه به سامانه اینترنتی www.mob.gov.ir، اپلیکیشن خدمات دولت همراه و کد دستوری #4* و خودروهای عمومی و دولتی نیز به دفاتر پلیس 10+ برای ثبت درخواست کارت ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 302 روز و 16 ساعت پیش
جریمه توتال فرانسه به دلیل رشوه برای قرارداد با ایران

جریمه توتال فرانسه به دلیل رشوه برای قرارداد با ایران به گزارش افکارنیوز ،
دادگاهی در پاریس روز جمعه گروه نفتی توتال را به اتهام پرداخت رشوه به مقامات خارجی در پرونده ای مرتبط با قرارداد با ایران در سال 1997 میلادی، مبلغ 500 هزار یورو جریمه کرد.
توتال متهم است که حدود 30 میلیون دلار رشوه در پوشش قراردادی مشاوره ای به افراد واسطه پرداخت کرده است تا در مناقصه قرارداد مربوط به میدان گازی پارس جنوبی در ایران برنده شود.
پیش از این نیز در سال 2013، توتال مبلغ 398 میلیون دلار پرداخت کرده بود تا از مطرح شدن پرونده ای مشابه در دادگاه جلوگیری کند. ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: خارجی انتشار : 302 روز و 18 ساعت پیش
احتمال قطع مبادلات مالی شرکت ملی نفت چین با ایران

احتمال قطع مبادلات مالی شرکت ملی نفت چین با ایران به گزارش افکارنیوز ،
رویترز روز جمعه در گزارشی به نقل از دو فرد آگاه اعلام کرد که شرکت ملی نفت چین (CNPC) ممکن است واحدهای بانکی خود را از ارائه خدمات مالی مرتبط با ایران منع کند.
بانک "کونلون" چین که اصلی ترین کانال تجاری برای مبادلات پولی میان ایران و چین در زمان تحریم های آمریکا علیه تهران بوده است، عمدتا تحت مالکیت زیرمجموعه بازرگانی شرکت ملی نفت چین، یعنی شرکت "سرمایه CNPC" است.
اکنون با افزایش فشار آمریکا به موسسات بین المللی برای قطع همکاری تجاری با ایران، شرکت ملی نفت چین مراودات بانکی با ایران را به منزله عاملی بازدارنده برای دیگر فعالیت های معمول خود ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 302 روز و 18 ساعت پیش
تزریق 80میلیارد اعتبار به مسکن مهر پردیس

تزریق 80میلیارد اعتبار به مسکن مهر پردیس به گزارش افکارنیوز ،
سید مهدی هدایت در خصوص همکاری شرکت عمران شهر جدید پردیس با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) اظهار داشت: همکاری این دو دستگاه در موضوع احداث متروی پردیس است و شرکت عمران شهر جدید پردیس و قرارگاه خاتم الانبیاء (ص)، علاوه بر این پروژه، چند پروژه زیرساختی دیگر را نیز با یکدیگر تکمیل خواهند کرد.
وی تأکید کرد: قرار نیست قرارگاه ، مسکن مهر پردیس را تکمیل کند؛ معمولاً قرارگاه در مسائل اجتماعی مانند مسکن مهر ورود نمی کند.
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس با بیان اینکه اصلی ترین موضوع در دست اقدام برای مسکن مهر این شهر ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 303 روز و 0 ساعت پیش
پوری حسینی از سازمان خصوصی سازی رفتنی شد

پوری حسینی از سازمان خصوصی سازی رفتنی شد به گزارش افکارنیوز ،
از زمان روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، در حالی میر علی عبدالله پوری حسینی به عنوان رئیس سازمان خصوصی سازی انتخاب شده است که بدون شک یکی از پرحاشیه ترین دوران خصوصی سازی و واگذاری سهام دولتی را در کشور شاهد هستیم.
این در شرایطی است که پوری حسینی، رئیس سازمان خصوصی سازی که در کارنامه خود واگذاری های پر حرف و حدیثی از جمله کشت و صنعت مغان، آومینیوم المهدی، نیشکر هفت تپه و هپکو را به ثبت رسانده است، در آزادسازی سهام عدالت نیز تاخیری دو ساله دارد. ضمن این که بر اساس قانون نیز باید واگذاری های دولت در سال 93 پایان می یافت. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 303 روز و 3 ساعت پیش
ارزان قیمت ترین خودروهای بازار

ارزان قیمت ترین خودروهای بازار به گزارش افکارنیوز ،
آنچه در زیر می آید قیمت روز انواع خودروهای ارزان قیمت در سطح بازار پایتخت طی آذر ماه 97 است که ممکن است تا 5 درصد در مناطق مختلف تهران دارای نوسان باشد ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 303 روز و 4 ساعت پیش
پشت پرده ریزش قیمت نفت چیست؟

پشت پرده ریزش قیمت نفت چیست؟ به گزارش افکارنیوز ،
دلایل این ریزش قیمت ناگهانی، متعدد بود. رشد سطح ذخایر نفت و انتظار برای افزایش تولید نفت شیل بر قیمت نفت سنگینی کرد اما کاهش قیمت نفت به دلیل ریزش گسترده بازارهای مالی تشدید شد.
شرکت "جن اسکیپ" در گزارشی در این باره نوشت: ذخایر نفت رو به رشد است و این مسئله نگرانی ها نسبت به ضعیف شدن تقاضا در بحبوحه رشد فزاینده عرضه را برانگیخته است. فیلیپ فلاین، تحلیلگر شرکت "فیلیپ فیوچرز" به رویترز چنین گفت: افت شدید قیمت نشان می دهد که نگرانی هایی درباره عرضه بیشتر و تقاضای ضعیف تر وجود دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 303 روز و 5 ساعت پیش
پیش بینی جدید عربستان از آینده بازار نفت

پیش بینی جدید عربستان از آینده بازار نفت به گزارش افکارنیوز ،
خالد الفالح به خبرنگاران گفت: ما روی عوامل عرضه و تقاضا متمرکز شده ایم اما می توانم به شما بگویم که ما در سال 2019 به توازن میان عرضه و تقاضا دست پیدا خواهیم کرد.
وی اظهار کرد: اعضای اوپک و غیراوپک شامل روسیه متعهد هستند تحت توافقی که هفتم دسامبر در وین حاصل شد، سطح ذخایر را کاهش دهند و روند کاهش عرضه آغاز شده است.
عربستان سعودی که بزرگترین صادرکننده نفت اوپک است، به همراه سایر اعضای اوپک و متحدانش شامل روسیه، ماه میلادی جاری در وین با هدف متعادل کردن بازار، موافقت کردند تولیدشان را در شش ماه نخست سال 2019 به میزان 1.2 میلیون بشکه در روز کاهش دهند. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 303 روز و 6 ساعت پیش
مظنه آپارتمان در منطقه ولنجک

مظنه آپارتمان در منطقه ولنجک به گزارش افکارنیوز ،
لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه اطلاعات بازار املاک ایران می باشد: ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 303 روز و 9 ساعت پیش
نبض بازار ریزمتراژها در 5منطقه جغرافیایی پایتخت

نبض بازار ریزمتراژها در 5منطقه جغرافیایی پایتخت به گزارش افکارنیوز ،
همگام با افت توان مالی خریداران مسکن پایتخت، بسیاری از آنها مجبور به خرید واحد مسکونی در شهرها و شهرک های اطراف تهران شدند و برخی دیگر هم که قصد خرید واحدهای کوچک و متوسط را داشتند به سمت خرید واحدهای ریزمتراژ یا سوییت رو آوردند.
جدا از افزایش تمایل به خرید سوییت در پایتخت به دلیل روند صعودی قیمت ها، پیش از این هم واحدهای ریزمتراژ مشتریان خاص خود را داشت و بسیاری از افرادی که تنها زندگی می کنند و زوج های جوان اقدام به خرید این واحدها می کردند و این افزایش چشمگیر قیمت ها، تنها شیب رشد فروش این واحدها را افزایش داد. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 303 روز و 10 ساعت پیش
واردات بیش از 6.9 میلیون دلار بادام زمینی به کشور

واردات بیش از 6.9 میلیون دلار بادام زمینی به کشور به گزارش افکارنیوز ،
آمار مقدماتی گمرک از تجارت خارجی 6 ماهه نخست سال 97 نشان می دهد که در این مدت بیش از 5 هزار 340 تن بادام زمینی پوست کنده حتی شکسته شده از 6 کشور وارد ایران شده است.
لازم به ذکر است که بر اساس واردات این حجم بادام زمینی پوست کنده حتی شکسته شده به کشور 6 میلیون و 924 هزار و 861 دلار ارز معادل 28 میلیارد و 118 میلیون و 619 هزار و 204 تومان از کشور خارج شده است.
براساس این گزارش بادام زمینی پوست کنده . حتی شکسته شده از کشور های ازبکستان، افغانستان، امارات متحده عربی، چین، نیجریه و هند وارد ایران شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 303 روز و 10 ساعت پیش
قیمت آپارتمان های 80 متری در تهران

قیمت آپارتمان های 80 متری در تهران به گزارش افکارنیوز ،
قیمت آپارتمان های 80 متری در تهران بسته به موقعیت مکانی، منطقه ای، دسترسی و ... متغیر است.
قیمت برخی از آپارتمان های 80 متری به شرح زیر است: ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 303 روز و 11 ساعت پیش
خودروهای 500میلیونی تا 1میلیاردی بازار تهران

خودروهای 500میلیونی تا 1میلیاردی بازار تهران به گزارش افکارنیوز ،
آنچه در زیر می آید قیمت روز خودروهای صفر بازار تهران طی آذر ماه 97 است که بین 500میلیون تا 1 میلیارد تومان در سطح بازار قیمت خورده که ممکن است تا 5 درصد در مناطق مختلف تهران دارای نوسان باشد؛ ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 303 روز و 12 ساعت پیش
ریزش 120 هزار تومانی قیمت سکه

ریزش 120 هزار تومانی قیمت سکه به گزارش افکارنیوز ،
محمد کشتی آرای، با اشاره به اینکه کاهش نرخ ارز، سبب افت قیمت طلا و سکه در بازار شده است، گفت: امروز هر قطعه سکه تمام بهار آزادی با 220 هزار تومان کاهش در طول یک هفته گذشته، به قیمت 3 میلیون و 380 هزار تومان، نیم سکه با 120 هزار تومان کاهش با قیمت یک میلیون و 730 هزار تومان و ربع سکه با 60 هزار تومان کاهش، به قیمت یک میلیون و 10 هزار تومان معامله شده است.
وی قیمت هر قطعه سکه یک گرمی را 615 هزار تومان دانست و افزود: امروز(پنجشنبه 29 آذرماه)، هر گرم طلای 18 عیار 303 هزار و 400 تومان و هر مثقال طلا نیز 1 میلیون و 316 هزار تومان عرضه شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 303 روز و 18 ساعت پیش
مقایسه قیمت ها در شب یلدای 91 با امسال +جدول

مقایسه قیمت ها در شب یلدای 91 با امسال +جدول به گزارش افکارنیوز ،
قیمت میوه و مواد غذایی در شب یلدای امسال نسبت به شب یلدای سال 1391 که آخرین سال عملکرد دولت احمدی نژاد بود، افزایش شدیدی پیدا کرده است.
میوه یلدای 91 یلدای 97 درصد افزایش
هندوانه
2490
3600
44
خیار
1700
4820
184
لیموشیرین
2460
5830
137
گوجه فرنگی
1900
6230
228
نارنگی
2470
7160
190
پرتقال
2570
8180
218
انار
3300
9000
173
سیب
2400
9700
304
انگور
2500 ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 303 روز و 18 ساعت پیش
دلار به کانال 9 هزار تومانی نزدیک شد+ جدول

دلار به کانال 9 هزار تومانی نزدیک شد+ جدول به گزارش افکارنیوز ،
بر اساس اطلاعات سامانه سنای بانک مرکزی نرخ اسکناس دلار در بازار آزاد وارد کانال 9 هزار تومان شده است و در حال حاضر هر اسکناس دلار با نرخ 9950 تومان خریداری و با نرخ 9970 تومان به فروش میرسد.
همچنین امروز 5 شنبه هر اسکناس یورو 11640 تومان خریداری و 11690 تومان به فروش میرسد. روز گذشته قیمت دلار در صرافی ملی 10100 تومان بوده است. ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 303 روز و 18 ساعت پیش
هنوز دلار در کشور یک ارز مقدس شناخته می شود

هنوز دلار در کشور یک ارز مقدس شناخته می شود به گزارش افکارنیوز ،
حجت الله عبدالملکی کارشناس مسائل اقتصادی و عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب عصر امروز(پنج شنبه) در همایش کمیته سلامت جبهه مردمی، اظهار داشت: همه مشکلات ما ناشی از تحریم هاست ولی با دو دسته از تحریم ها مواجهیم.
وی با بیان اینکه حداکثر وزنی که به تحریم های خارجی در بدترین حالت خود 20درصد است، گفت: اگر تحریم های داخلی رفع شود آمریکا با 20درصد تحریم های خارجی مواجه است که قدرت اثرگذاری بر ایران را ندارد.
عبدالملکی افزود: تحریم ایرانی های خارج هزینه بالایی برای آمریکایی ها و اروپایی ها دارد و اگر تحریم های داخلی نباشد ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 303 روز و 20 ساعت پیش
به مناسبت یلدا تلفن ثابت داخل شبکه فردا رایگان است

به مناسبت یلدا تلفن ثابت داخل شبکه فردا رایگان است به گزارش افکارنیوز ،
سید مجید صدری اعلام کرد: به منظور استفاده مشترکین از خدمات شرکت مخابرات ایران در شب یلدا و در راستای تحقق شعار ارتباطی فراگیر، تمام مکالمات درون شبکه ای (تلفن ثابت به تلفن ثابت درون استانی) از ساعت 20 روز جمعه 30 آذرماه تا ساعت 8 صبح روز شنبه اول دی ماه به صورت رایگان برای تمام مشترکین در سراسر کشور محاسبه می شود؛ همچنین برای مشتریان سرویس اینترنت مخابرات، بسته های ترافیک زمان دار با تخفیف ویژه به مدت 10 روز به فروش می رسد.
وی ادامه داد: دو بسته ویژه طراحی شده است که از تاریخ پنجشنبه 29 آذرماه تا روز یکشنبه 9 دی ماه به مدت 10 روز قابل فروش خواهد بود ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 303 روز و 22 ساعت پیش
احتمال استانی شدن پرداخت یارانه نقدی در بودجه 98

احتمال استانی شدن پرداخت یارانه نقدی در بودجه 98 به گزارش افکارنیوز ،
محمدرضا پورابراهیمی امروز 29 آذرماه در شورای برنامه ریزی و توسعه استان کرمان با اشاره به اینکه لایحه بودجه 98 هفته آینده به مجلس می آید، اظهار کرد: به نظر می رسد دولت در بودجه سال آینده فروش یک و نیم میلیون بشکه نفت با قیمت هر بشکه 50 تا 55 دلار را پیش بینی کرده و درآمد ارزی دولت نسبت به سال جاری در حوزه نفت کمتر خواهد بود.
وی افزود: در هفت ماهه امسال 32 میلیارد دلار نفت فروختیم که از عدد نفت در بودجه 97 جلوتر هستیم و عملکرد ما در هفت ماهه نسبت به بودجه در حوزه نفت 25 درصد مازاد است و از سوی دیگر روش های فروش نفت و تمهیدات لازم توسط دولت و مجلس برای سال 98 ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 303 روز و 22 ساعت پیش
انار شب یلدا تأمین است

انار شب یلدا تأمین است به گزارش افکارنیوز ،
"شب یلداست و انارش" شاید این جمله بارها و بارها به گوش ایرانی ها در شب یلدا خورده باشد، شبی که خانواده های ایرانی یک دقیقه بیشتر در کنار هم بودن را جشن گرفته و برای آن آجیل و میوه خریداری می کنند و انار جزء جدانشدنی بلندترین شب سال به حساب می آید.
در ابتدای دهه 90 به واسطه سرمازدگی، باغات درخت های میوه به ویژه انار تا حدودی از بین رفت و عرضه میوه انار به بازار با مشکل روبرو شد که کمبود انار در بازار میوه و تره بار را به همراه داشت، اما بررسی های صورت گرفته از بازار در چند روز اخیر نشان از آن دارد که عرضه میوه انار در کنار دیگر میوه های شب یلدا به ویژه هندوانه ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 304 روز و 2 ساعت پیش
علت تعلیق گوشی های مسافری

علت تعلیق گوشی های مسافری به گزارش افکارنیوز ،
ابتدای هفته جاری گمرک در اطلاعیه ای اعلام کرد سامانه همتا به علت مسائل داخلی خود، ارائه خدمات و استفاده از سرویس های ارائه شده توسط گمرک را به منظور دریافت اطلاعات تلفن همراه مسافری، به حالت تعلیق درآورده است. اما در این باره، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، علت تعلیق ثبت گوشی مسافری در سامانه همتا را تشریح کرد.
محمدجواد آذری جهرمی با بیان این که قطع سامانه همتا و گمرک درست نیست، اظهار کرد: موضوع وصل سیستم سامانه نیروی انتظامی به گمرک مطرح است که باید اتفاق می افتاد ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 304 روز و 2 ساعت پیش
مانور دلالان در بازار کاغذ

مانور دلالان در بازار کاغذ به گزارش افکارنیوز ،
کاغذ و مقوا از نمونه محصولاتی به شمار می رود که به دلیل دایره گسترده استفاده از آن در عرصه ها و حوزه های گوناگون و نقش و اهمیت نافذ آن در صنعت چاپ، به عنوان پیش نیاز اساسی این حوزه فعالیتی، می توان آن را در دایره اقلام و محصولات استراتژیک قرار داد.
با این وجود در طول ماه های اخیر، نوسانات قیمتی در خصوص این محصول، بصورتی بارز و تامل برانگیز، ظهور و بروز داشته است و فعالان این عرصه دلایل متعددی را برای این واقعه ناگوار متصور هستند.
ضعف نظارتی یکی از دلایلی است که در پیچیده و بغرنج تر شدن این وضعیت بی تاثیر نبوده است بصورتی که بنابر گزارش های منعکس شده در ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 304 روز و 4 ساعت پیش
هدایت نقدینگی به سمت تولید با سیاست های درست مالی

هدایت نقدینگی به سمت تولید با سیاست های درست مالی به گزارش افکارنیوز ،
احمدی کارشناس مسائل اقتصادی در برنامه تیتر امشب شبکه خبر در خصوص راهکارهای مهار نقدینگیاظهار داشت: نسبت نقدینگی ما از رشد اقتصادی بیشتر است.
وی افزود: سال 92 دولت وقت اعلام کرد که دیگر از بانک مرکزی قرضی نخواهد گرفت اما عملاً دولت از بانک های تجاری قرض گرفت. دولت می تواند بر روی ارز محلی قرض بگیرد اما نباید چک برگشتی خود را به بازار آورد.
کارشناس مسائل اقتصادی تصریح کرد: خلق نقدینگی و رشد آن منفعل بوده و نقش فعالی در بازار نداشته بلکه بیشتر از نوع سپرده بوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 304 روز و 4 ساعت پیش
حمایت همراه اول از گردهمایی یلدایی کارآفرینان استارت آپی

حمایت همراه اول از گردهمایی یلدایی کارآفرینان استارت آپی به گزارش افکارنیوز ،
در آستانه شب یلدا سومین دورهمی یلدای کارآفرینان استارت آپی روز چهارشنبه 28 آذرماه با حمایت ویژه همراه اول و با حضور 2000 نفر از فعالان حوزه کارآفرینی و نوآوری در سالن همایش های برج میلاد تهران برگزار گردید.
در این مراسم سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و محمدجواد آذری جهرمی سخنرانی می کنند.
برگزاری پنل های تخصصی با عناوین کارآفرین استارت آپی و تأمین منابع مالی سرمایه گذاران ، اهدای تندیس یلدا و معرفی مراکز نوآوری جدید از دیگر برنامه های این مراسم است. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 304 روز و 5 ساعت پیش
حذف اسکناس در انگلیس میلیون ها نفر را با مشکل مواجه می کند

حذف اسکناس در انگلیس میلیون ها نفر را با مشکل مواجه می کند به گزارش افکارنیوز ،
انگلیس آرام آرام به سمت جامعه ای بدون اسکناس پیش می رود و نتایج یک مطالعه نشان می دهد این مسئله میلیون ها نفر را در این کشور دچار مشکل می کند.
مطالعه مؤسسه کش استادی نشان می دهد 8 میلیون نفر در انگلیس به سکه و اسکناس نیاز دارند.
ناتالی کینی نویسنده این گزارش آورده است که حذف اسکناس در انگلیس می تواند برای افرادی که بدهکار هستند و یا در مناطق غیرشهری زندگی می کنند مشکل ایجاد کند.
هفته گذشته نظام پرداخت دبیت کارت توانست با پشت سر گذاشتن اسکناس به بهترین روش پرداخت در انگلیس بدل شود. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 304 روز و 6 ساعت پیش
زیان سالیانه صنعت آب چقدر است؟

زیان سالیانه صنعت آب چقدر است؟ به گزارش افکارنیوز ،
مسعود خشایی در دومین کنفرانس دو سالانه صنعت آب که امروز برگزار شد، با بیان این که مشترکان شهری به طور متوسط تنها 43 درصد قیمت تمام شده را پرداخت می کنند، اظهار کرد: 57 درصد مابقی زیان شرکت آب و فاضلاب است.
وی افزود: با توجه به این که این مبلغ از بخش استهلاک تامین می شود، در حوزه فرسودگی تجهیزات دچار چالش هستیم.
مدیر برنامه ریزی و امور اقتصادی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با بیان این که در بخش روستایی نیز تنها 23 درصد قیمت تمام شده از مشترکان اخذ و مابقی یارانه ای که در این راستا پرداخت می شود ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 304 روز و 6 ساعت پیش
دست به کار شدن بخش خصوصی برای شیرین سازی آب دریا

دست به کار شدن بخش خصوصی برای شیرین سازی آب دریا به گزارش افکارنیوز ،
حمیدرضا جانباز با تاکید بر این مساله که اکنون با دولت و مجلس شورای اسلامی به طور جدی به دنبال ایجاد راهکارهایی برای افزایش فعالیت بخش خصوصی در حوزه شیرین سازی آب دریا هستیم، اظهار کرد: هدف این است تا از این طریق بتوانیم مشکل کمبود آب مناطقی را که با این مساله دست و پنجه نرم می کنند حل کنیم.
وی ادامه داد: هدف این است که با ایجاد سازوکارهایی اقداماتی را انجام دهیم تا نوسانات ارزی دغدغه بخش خصوصی نباشد و این بخش چالشی در حوزه قیمت تمام شده آب نداشته باشد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور با اشاره به اقداماتی که تاکنون در این راستا انجام شده است ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 304 روز و 6 ساعت پیش
بیشترین خانه های خالی در تهران کجاست؟

بیشترین خانه های خالی در تهران کجاست؟ به گزارش افکارنیوز ،
خانه های واقع در محله های قیطریه، فرمانیه، زعفرانیه، میرداماد، دروس، قلهک، الهیه، پونک، آریاشهر و جنت آباد بیش از 90 درصد فایل های پیشنهادی فروش را در دفاتر املاک و سایت های مجازی فروش ملک به خود اختصاص می دهند؛ با این حال فروش قطعی در این مناطق نسبت به حجم عرضه بسیار پایین تر است.
از سوی دیگر بالاترین تعداد معاملات در محله های پونک، جنت آباد، آریاشهر، آهنگ، ابوذر، تهرانپارس، مجیدیه، منیریه، بریانک، استاد معین، باغ آذری، کارون، مختاری و آبشار دمار انجام می شود. این مساله به راحتی نشان می دهد بیشترین تراکم خانه های خالی در پایتخت مربوط به شمال و شمال غرب است ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 304 روز و 7 ساعت پیش
شب یلدا، روز گرانی

شب یلدا، روز گرانی به گزارش افکارنیوز ،
حال بعد از کش وقوس های فراوان و صدور ابلاغیه های متعدد که اغلب هیزمی بود بر آتش ارزی، نوسانات بازار تا حدودی آرام گرفته و دیگر چندان خبری از تشکیل صف های طویل ارزی نیست؛ آرامشی که خیلی ها دلیل آن را در سیاست های بانک مرکزی جست وجو می کنند. مدیریت منظم بازارساز، محدودیت در تراکنش های بانکی و چک های تضمینی از جمله این سیاست ها هستند. با این حال پرسشی که این روزها بارها از سوی عده ای مطرح شده و در رسانه های سراسری انعکاس یافته است، این است که چرا باوجود ریزش شدید نرخ ارز و سکه ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 304 روز و 8 ساعت پیش
قیمت آپارتمان حوالی میدان تجریش

قیمت آپارتمان حوالی میدان تجریش به گزارش افکارنیوز ،
لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه اطلاعات بازار املاک ایران می باشد: ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 304 روز و 8 ساعت پیش
عربستان برای تحقق بودجه سال 2019 به نفت 80 دلاری نیاز دارد

عربستان برای تحقق بودجه سال 2019 به نفت 80 دلاری نیاز دارد به گزارش افکارنیوز ،
عربستان سعودی انتظار دارد بودجه بزرگی که در روز سه شنبه علنی کرد اقتصاد کشور را احیا کند و با افزایش هزینه های دولت رشد اقتصادی را بالا ببرد.
هدف دولت افزایش هزینه ها تا 7 درصد در سال 2019 علیرغم وجود یک کسری بودجه است.
سلمان پادشاه عربستان گفت که این بودجه بزرگترین بودجه در تاریخ عربستان است و هدف طراحی آن رسیدن به ثبات مالی است .
او گفت ما قصد داریم اصلاحات اقتصادی را پیش ببریم، به نظم مالی برسیم، شفافیت را بهبود بخشیم و بخش خصوصی را قدرتمندتر کنیم . ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 304 روز و 9 ساعت پیش
مظنه آپارتمان های 30 ساله تهران

مظنه آپارتمان های 30 ساله تهران به گزارش افکارنیوز ،
لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه اطلاعات بازار املاک ایران می باشد: ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 304 روز و 9 ساعت پیش
واردات 8 تُن عینک آفتابی به کشور

واردات 8 تُن عینک آفتابی به کشور به گزارش افکارنیوز ،
آمار مقدماتی گمرک از تجارت خارجی 6 ماهه نخست سال 97 نشان می دهد که در این مدت بیش از 8 تن عینک آفتابی از کشور های مختلف جهان وارد ایران شده است.
بر اساس واردات این حجم عینک آفتابی به کشور 986 هزار و 826 دلار ارز از کشور خارج شد که معادل ریالی آن بالغ بر 41 میلیارد و 41 میلیون و 926 هزار و 467 ریال در آمار گمرک به ثبت رسیده است.
براساس این گزارش عینک آفتابی از کشور های اتریش، اسپانیا، آلمان، امارات متحده عربی، انگلستان، ایتالیا و چند کشور دیگر وارد ایران شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 304 روز و 10 ساعت پیش
اعتبارات دولتی جوابگوی بازآفرینی بافت فرسوده نیست

اعتبارات دولتی جوابگوی بازآفرینی بافت فرسوده نیست به گزارش افکارنیوز ،
ایرج رهبر دبیر انجمن انبوه سازان استان تهران با بیان اینکه پرداخت تسهیلات 110 میلیون تومانی به انبوه سازان و توسعه گران با کارمزد 18 درصد نمی تواند پاسخگوی ساخت 400 هزار واحد باشد، اظهار کرد: متأسفانه در صورتی که توسعه گران و انبوه سازان نتوانند در زمان مقرر بازپرداخت تسهیلات را برگردانند، شامل جریمه 30 درصدی می شوند.
وی ادامه داد: با توجه به آنکه این واحد ها در بافت های فرسوده احداث می شود، مگر یک سازنده و انبوه ساز در ساخت و نوسازی این واحد ها چه میزان سود دریافت می کند که باید سود بانکی 30 درصدی پرداخت کند؟. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 304 روز و 10 ساعت پیش
کسری بودجه عربستان برای ششمین سال تکرار می شود

کسری بودجه عربستان برای ششمین سال تکرار می شود به گزارش افکارنیوز ،
محمدصادق الحسینی گفت: بودجه عربستان برای سال آینده قیمت نفت را 80 دلار در نظر گرفته در حالی که قطر قیمت را 55 دلار دیده و ایران حدود 60 دلار. با نفت 80 دلاری و 10.2 میلیون بشکه تولید سالانه، عربستان همچنان 35 میلیارد دلار کسری بودجه دارد. کسری که برای ششمین سال تکرار می شود. ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 304 روز و 11 ساعت پیش
آیا چین برای ایجاد سیستم پرداخت های غیردلاری پیش قدم می شود؟

آیا چین برای ایجاد سیستم پرداخت های غیردلاری پیش قدم می شود؟ به گزارش افکارنیوز ،
رقابت میان چین و آمریکا با بازداشت مدیر مالی شرکت چینی هوآوی در کانادا وارد مرحله جدیدی شده است. این بازداشت نشان داد که نقش برتر آمریکا در بازارهای مالی بین المللی چه اهرم فشار قدرتمندی در اختیار این کشور جهت ایفای نقش یک پلیس جهانی قرار می دهد.
در حالی که جنگ تجاری در حال گسترش است و چین بیش از گذشته از هژمونی دلار در تجارت جهانی و سوء استفاده آمریکا از این برتری به تنگ آمده است، به عقیده کارشناسان این وضعیت ممکن است موجب افزایش تلاش ها برای ایجاد یک سیستم پرداخت های جایگزین جهت رقابت با دلار امریکا شود. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: خارجی انتشار : 304 روز و 12 ساعت پیش
آیا آمریکا واقعا توانسته بعد از 75سال صادرکننده خالص نفت شود؟

آیا آمریکا واقعا توانسته بعد از 75سال صادرکننده خالص نفت شود؟ به گزارش افکارنیوز ،
حقیقت اما این است که هر دو سمت ماجرا بهره ای از واقعیت می بردند. عنوان گزارش بلومبرگ که از تبدیل امریکا به صادرات کننده نفت خام بعد از سالیان دراز اتکا به منابع خارجی برای تامین انرژی خبر می داد، خود حاوی مطلبی گمراه کننده است که باید در قالب معنایی خاص قرار گیرد تا بهتر درک شود. فارغ از آن، می توان گفت که امریکا در مسیر استقلال انرژی قرار داد. شاید بیش از هر چیز، اعداد و داده های بتوانند حقیقت را درباره تولید، مصرف و صادرات نفت امریکا روشن سازند.
فوران تولید داخل ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 304 روز و 12 ساعت پیش
عمده ترین دلایل فرهنگی ایجاد قاچاق کالا و آثار آن

عمده ترین دلایل فرهنگی ایجاد قاچاق کالا و آثار آن به گزارش افکارنیوز ،
تغییر ماهیت جرم قاچاق کالا به جرم اقتصادی به منزله توجه به آثار وعواقبی است که قاچاق در سطح اقتصاد ملی دارد. در نتیجه، ضرورت دارد با توجه به تلقی دستگاه قضا از قاچاق به عنوان جرم اقتصادی و دارای اولویت عمده ترین دلایل فرهنگی بروز قاچاق کالا و نیز روش های فرهنگی و اقتصادی حل این معضل بیش از پیش در فضای رسانه ای تبیین شود.
به خصوص با توجه به اشباع فضای رسانه ای از مقوله فساد اداری تلاش شماری از مخالفان نظام برای القای فساد سیستماتیک و کاهش ذخیره مشروعیت جمهوری اسلامی، تبیین آثار سوء قاچاق بر شاخص های اقتصادی ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 304 روز و 12 ساعت پیش
تعیین تکلیف خودروهای قاچاق به زودی

تعیین تکلیف خودروهای قاچاق به زودی به گزارش افکارنیوز ،
علی مؤیدی خرم آبادی عصر امروز در نشست خبری با بیان اینکه شفاف سازی اقدامات همه دستگاه های عضو ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در اولویت کاری ما است، اظهار داشت: ستاد هیچ گاه متوسل به مچ گیری یا به چالش کشاندن دستگاه ها نمی شود بلکه در راستای مطالبات مردم، دولت و مقام معظم رهبری به دنبال یک شفاف سازی درست و قابل قبول است.
وی افزود: هیچ ابایی در معرفی کردن دستگاه های خاطی نداریم و تا پایان سال گزارشی از تمام دستگاه ها حتی دستگاه های امنیتی و انتظامی به اطلاع مردم خواهیم رساند؛ قرار نیست با کسی تعارفی داشته باشیم و واقعیات را به مردم نگوییم. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 304 روز و 14 ساعت پیش
عادل آذر: نجومی بگیران تعیین تکلیف شده اند

عادل آذر: نجومی بگیران تعیین تکلیف شده اند به گزارش افکارنیوز ،
عادل آذر در حاشیه دیدار از نمایشگاه دستاورد های پژوهشی شورای نگهبان افزود: بررسی های ما نشان داده که 397 نفر دریافتی های غیر قانونی داشتند که در مجموع با دریافتی های خالص و وام هایی که گرفته بودند مبلغ چهل میلیارد تومان ازآن ها به دولت برگشت داده شد.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا بعد از برخورد های اولیه با این تعداد نجومی بگیر آیا مواردی دیگر نیز نجومی بگیر داشته ایم، گفت: بعد از رسیدگی ها و برخورد های اولیه و کشف آن 397 نفر، فقط دو مورد کشف شد که آخرین آن سه ماه قبل مربوط به یکی از شرکت های زیرمجموعه دولت بود که فردی بالای 35 میلیون تومان دریافتی داشت. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 304 روز و 15 ساعت پیش
اعلام قیمت جدید محصولات لبنی پرمصرف

اعلام قیمت جدید محصولات لبنی پرمصرف به گزارش افکارنیوز ،
با تصمیم اعضای ستاد تنظیم بازار قیمت هر کیلوگرم شیر خام با مشخصات 3.2 درصد چربی و بار میکروبی کمتر از 100 هزار به منظور ایجاد انگیزه حداکثری در تولید، معادل 2 هزار تومان مصوب و برای همه دامداری ها لازم الاجرا شد.
برپایه این گزارش، به ازای هر یک دهم درصد افزایش یا کاهش چربی معادل 20 ریال به قیمت مصوب اضافه یا کم می شود. این رقم بر اساس پیشنهاد سازمان حمایت از تولید کنندگان و مصرف کنندگان تعیین شده است.
بر این اساس قیمت انواع شیر بسته به نوع آن از 2 هزار و 600 تا پنج هزار و 700 تومان و قیمت 900 گرم ماست از چهار هزار و 350 تا چهار هزار و 750 تومان تعیین شد ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 304 روز و 17 ساعت پیش
وزیر نفت: اعلام جنگ اقتصادی آمریکا ما را در برهه حساسی قرار داده است

وزیر نفت: اعلام جنگ اقتصادی آمریکا ما را در برهه حساسی قرار داده است به گزارش افکارنیوز ،
بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت امروز به مناسبت یادواره شهدای صنعت نفت در پیامی اظهار داشت: 29 آذر ماه نه تنها سالروز بازگشت پیکر پاک شهید بزرگوار محمدجواد تندگویان است بلکه یادآور پیوند ایمان، تعهد و از جان گذشتگی این شهید در راه اعتلای کشور است.
وی افزود : با وجود اینکه با اعلام جنگ اقتصادی آمریکا علیه ما در برهه سرنوشت سازی قرار گرفته ایم اما بر این اعتقادم که برگزاری این یادواره باید فرصتی ارزشمند برای به تصویر کشیدن زیبایی ها در عرصه مقاومت و نفت است و به مثابه میثاقی محکم با تمام شهدا به خصوص شهدی صنعت نفت باید محسوب شود. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 304 روز و 17 ساعت پیش
واکنش وزیر کار به درخواست افزایش مجدد مزد97

واکنش وزیر کار به درخواست افزایش مجدد مزد97 به گزارش افکارنیوز ،
بی توجهی به درخواست نمایندگان کارگری درشورای عالی کار در حالی صورت می گیرد که در چند ماه گذشته بارها بحث لزوم افزایش قدرت خرید کارگران از سوی فعالان صنفی مطرح شده، اما در دوره های مختلف در وزارت کار هیچ اقدامی صورت نگرفت.
در حالی که کارگران با مشکلات بسیاری روبرو هستند، شریعتمداری وزیر جدید کار اظهارات قابل توجهی درباره ترمیم مزد داشته است. وی درباره افزایش دستمزد می گوید،" از معاونت حقوقی رئیس جمهور استعلام کرده ام و گفته اند طبق ماده 41قانون کار دستمزد باید سالیانه تنها یکبار افزایش یابد ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 304 روز و 22 ساعت پیش
ایجاد اصلاحات در لایحه مالیات بر ارزش افزوده

ایجاد اصلاحات در لایحه مالیات بر ارزش افزوده به گزارش افکارنیوز ،
سیدحسن حسینی شاهرودی در تشریح نشست امروز کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، گفت: در نشست امروز اصلاحاتی در بحث لایحه ارزش افزوده صورت گرفت.
نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، افزود: در حوزه مالیات بر کالاهایی که مخرب محیط زیست است اصلاحاتی انجام و عوارضی بر کالاهای مخرب بسته می شود و در اختیار شهرداری ها قرار می گیرد.
هفته آینده بررسی لایحه مالیات بر ارزش افزوده در کمیسیون اقتصادی تمام می شود
وی ادامه داد: مقرر شد که طرح بینابینی درباره عوارض شوراها ارائه شود تا نظر وزارت کشور و دیوان عدالت اداری و همچنین شوراها و شورای عالی را در بحث ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 305 روز و 2 ساعت پیش
شمارش معکوس برای اجرای استاندارد های 85 گانه

شمارش معکوس برای اجرای استاندارد های 85 گانه به گزارش افکارنیوز ،
پایین بودن استاندارد در خودرو های تولید داخل طی سالیان گذشته همواره مورد انتقاد مصرف کنندگان بوده و خواستار افزایش این استاندارد ها و رعایت آن از سوی خودروساز ها بودند.
بر این اساس با مصوبه شورای سیاست گذاری خودرو در اسفندماه سال 1395 با حضور وزیر وقت صنعت، معدن و تجارت، رئیس سازمان ملی استاندارد، خودروسازان و قطعه سازان، ارتقای استاندارد ها از 55 به 85 در دستور کار قرار گرفت.
در همین باره نیره پیروزبخت سازمان ملی استاندارد گفته بود: این سازمان در اجرای استاندارد های جدید کاملا شفاف و مطابق برنامه اعلام شده عمل خواهد کرد و در نحوه اجرای این استاندارد ها ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 305 روز و 3 ساعت پیش
ملاک عمل برای خرید تضمینی گندم 1600 تومان

ملاک عمل برای خرید تضمینی گندم 1600 تومان به گزارش افکارنیوز ،
محمود حجتی با اشاره به طرح استیضاح در کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی گفت:یکی از محورهای استیضاح این بوده که چرا قیمت تضمینی گندم پایین بوده و بیشتر حساسیت نمایندگان روی این موضوع بود اما موضوعاتی همانند عملکرد وزارتخانه در اجرای برنامه ششم توسعه یکی دیگر از محورهای استیضاح است.
پولی که برای گندم داده می شود بیشتر برای یارانه نان است
وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه گردش کار تعیین قیمت تضمینی گندم طی 5 ماه گذشته در شورای اقتصاد برای نمایندگان تشریح شد ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 305 روز و 3 ساعت پیش
ششمین افت متوالی شاخص سهام

ششمین افت متوالی شاخص سهام به گزارش افکارنیوز ،
در بازار دیروز هر چند کاهش قیمت نفت در بازار جهانی بر گروه پالایشگاهی تاثیر منفی گذاشته و نمادهای عمده پالایشی و پتروشیمی را با افت همراه کرد، اما در اکثر نمادهای بازار نشانه هایی از فروش های هیجانی و به دور از تحلیل به چشم نمی خورد که می تواند نشانه ای از به تعادل رسیدن بازار در آینده ای نزدیک باشد. دیروز در بازار جهانی بهای نفت برنت با کاهش به زیر مرز 60دلار آمد و در کانال 57-58دلار باقی ماند. در همین راستا بهای اکثر مواد خام نیز کاهش یافته است. در این شرایط دیروز شاخص کل تحت افت نمادهای پالایشگاه های اصفهان، تهران،بندرعباس و همچنین افت پتروشیمی های مبین ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 305 روز و 4 ساعت پیش
وعده وزیر ارتباطات برای اجرا شدن رومینگ ملی موبایل

وعده وزیر ارتباطات برای اجرا شدن رومینگ ملی موبایل به گزارش افکارنیوز ،
محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اخیرا از اجرا شدن رومینگ ملی بین اپراتورهای تلفن همراه در سراسر کشور خبر داده است.
به گفته جهرمی، در 7000 منطقه که تنها پوشش همراه اول فراهم بود، ایرانسل نیز در دسترس قرار گرفت و به طور متقابل در 6800 منطقه خدمات ایرانسل برای مشترکان همراه اول دسترس پذیر شد که با این کار در هزینه های توسعه صرفه جویی شده است.
هدف از برقراری رومینگ ملی این است که اگر در منطقه ای سیم کارت مشترک آنتن نداشت، مشترک بتواند از آنتن اپراتورهای دیگر که در آن منطقه پوشش دارند، استفاده کنند ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 305 روز و 5 ساعت پیش
مظنه واحدهای 80 متری در تهران

مظنه واحدهای 80 متری در تهران به گزارش افکارنیوز ،
لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه اطلاعات بازار املاک ایران می باشد: ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 305 روز و 5 ساعت پیش
3فاز کاهش قیمت مسکن

3فاز کاهش قیمت مسکن به گزارش افکارنیوز ،
رکود مسکن عمدتا به دلیل قیمت های بالای واحد های مسکونی است. خانه های زیادی اکنون در بازار عرضه شده اند که بیشتر از نیاز مردم نیست، اما تقاضای موثر برای آنها وجود ندارد. تا زمانی که این واحدهای مسکونی به قیمت مناسب برنگردند، چه به صورت سهام وارد بورس شود یا خیر، بازار مسکن به رونق باز نمی گردد. این امکان وجود دارد که با ورود مسکن به بورس، قیمت مسکن رشد پیدا کند و این باعث رونق آن شود، اما معامله سهام خانه باز هم در بین سرمایه داران خواهد بود و مردم عادی توان خرید آن را نخواهند داشت. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 305 روز و 6 ساعت پیش
4500 خودروی ترخیص نشده دارای ثبت سفارش جعلی کجاست؟

4500 خودروی ترخیص نشده دارای ثبت سفارش جعلی کجاست؟ به گزارش افکارنیوز ،
جمشید قصوریان جهرمی با اشاره به پرونده خودروهای واردشده با ثبت سفارش فاقد اعتبار گفت: از خودروهای ترخیص نشده ای که با ثبت سفارشهای فاقد اعتبار (جعلی) وارد کشور شده اند، هیچ خودرویی تحویل سازمان اموال تملیکی نشده است.
رئیس سازمان اموال تملیکی با بیان اینکه، دستگاه کاشف موظف بود بعد از کشف کالای قاچاق آن را تحویل سازمان اموال تملیکی نماید، گفت: این احتمال وجود دارد که در خصوص تخلف یا قاچاق بودن خودروهای مرتبط با پرونده ثبت سفارشهای جعلی اختلاف نظر وجود داشته باشد و به همین دلیل هنوز این خودروها تحویل سازمان اموال تملیکی نشده است. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 305 روز و 6 ساعت پیش
ضرر بزرگ واردکنندگان از دپوی خودروها در گمرک

ضرر بزرگ واردکنندگان از دپوی خودروها در گمرک به گزارش افکارنیوز ،
مهدی دادفر با اشاره به آمار منتشر شده مبنی بر دپوی 14هزار خودرو در گمرک و مناطق آزاد کشور اظهار کرد: به طور کل 20هزار خودرو در گمرک دپو شده و اجازه ترخیص ندارد، از این تعداد ثبت سفارش 6هزار خودرو شائبه دار است و 14هزار خودرو به صورت قانونی ثبت سفارش شده اند.
دبیر انجمن واردکنندگان خودرو تصریح کرد: خودروهای غیرقانونی که دادستانی مسئول رسیدگی به آن ها است و ما توقع ترخیصشان را نداریم اما مابقی خودروها به صورت قانونی ثبت سفارش و وارد شده اند و حتی به حدود 4600خودرو ارز دولتی داده شده و واردکنندگان مابه التفاوت ارز دولتی و نیما را برای این خودروها پرداخت کرده اند ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 305 روز و 7 ساعت پیش
سرمایه گذاری قطر در بخش گاز آمریکا

سرمایه گذاری قطر در بخش گاز آمریکا به گزارش افکارنیوز ،
شرکت انرژی قطر پترولیوم به دنبال 20 میلیارد دلار سرمایه گذاری در پروژه های گاز طبیعی مایع آمریکا طی چند سال آینده است. این سرمایه گذاری ظاهراً جدا از طرح های قطر برای تقویت ظرفیت تولید داخلی از 77 میلیون تن ال ان جی فعلی به 110 میلیون تن تا اوایل دهه 20 20 است .
قطر تا حالا حضوری نیرومند در بازار نوظهور ال ان جی آمریکا داشته است. قطر اصلی ترین سهامدار پایانه گلدن پست در تگزاس است. شرکای او در این پرونده اکسون و کونوکو فیلیپس هستند. ولی این 20 میلیارد دلار فقط در ال ان جی هزینه نمی شود. قطر پترولیوم نیم نگاهی هم به تولید نفت در آمریکا دارد . ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 305 روز و 7 ساعت پیش
نفت 50 دلاری صنعت شیل آمریکا را تحت فشار قرار داد

نفت 50 دلاری صنعت شیل آمریکا را تحت فشار قرار داد به گزارش افکارنیوز ،
توافق کاهش تولید اوپک و متحدانش نتوانسته کار زیادی برای افزایش قیمت نفت انجام دهدو بسیاری تولیدکنندگان شیل را ناامید کرده است. در حالی که شرکت ها در حال بودجه بندی 2019 هستند، دورنمای نفت 50 دلاری سوالاتی در مورد مقدار تولید مورد انتظار شیل ایجاد میکند .
آژانس بین المللی انرژی انتظار دارد تولید نفت آمریکا 1.3 میلیون بشکه در روز در سال 2019 افزایش یابد، ولی قیمت نفت مطمئناً بر این پیش بینی ها تاثیر می گذارد . مورگان استنلی در یادداشت 13 دسامبر خود نوشت: رشد کلی نفت شیل آمریکا بسیار در برابر قیمت وست تگزاس اینترنت در محدوده 40 تا 60 دلار حساس است ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 305 روز و 7 ساعت پیش
روسیه 229 میلیون دلار اوراق قرضه آمریکا را خریداری کرد

روسیه 229 میلیون دلار اوراق قرضه آمریکا را خریداری کرد به گزارش افکارنیوز ،
بنا به آمار ارائه شده از سوی وزارت خزانه داری آمریکا، روسیه در ماه اکتبر روسیه در ماه اکتبر معادل 229 میلیون دلار به حجم اوراق قرضه دولتی وزارت خزانه داری آمریکا تحت تملک خود اضافه کرده است.
با این اوصاف هم اکنون مسکو 14.629 میلیارد دلار اوراق قرضه دولتی وزارت خزانه داری آمریکا در اختیار دارد.
در حال حاضر بزرگترین دارنده اوراق بدهی وزارت خزانه داری آمریکا، چین است و مجموع اوراق این کشور 1.138 تریلیون دلار برآورد می شود.
ژاپن و برزیل نیز با داشتن 1.018 تریلیون و 313 میلیارد دلار در جایگاه دوم و سوم دارندگان اوراق بدهی آمریکا قرار دارند. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 305 روز و 8 ساعت پیش
زاکربرگ 16 میلیارد دلار فقیرتر شد

زاکربرگ 16 میلیارد دلار فقیرتر شد به گزارش افکارنیوز ،
بررسی های بلومبرگ نشان می دهد که ثروت خالص زاکربرگ هم اکنون 57 میلیارد دلار است که وی را به ششمین شخص ثروتمند جهان مبدل کرده است. اما زاکربرگ در ابتدای سال جاری میلادی 73 میلیارد دلار ثروت داشت. ثروت زاکربرگ در اواسط ماه جولای به 82 میلیارددلار افزایش یافته بود.
در آن زمان وی وارن بافت را پیش سر گذاشته و به سومین فرد ثروتمند جهان مبدل شده است.
از جمله رسوایی های فیس بوک که به شهرت و اعتبار آن ضربه زده و باعث کاهش ثروت زاکربرگ شده می توان به نشت اطلاعات خصوصی کاربران به شرکت های ثالث، هک های متعدد ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 305 روز و 8 ساعت پیش
خرید مسکن در خیابان ولیعصر چقدر تمام می شود؟

خرید مسکن در خیابان ولیعصر چقدر تمام می شود؟ به گزارش افکارنیوز ،
لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه اطلاعات بازار املاک ایران می باشد: ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 305 روز و 8 ساعت پیش
10 کشوری که فوق ثروتمندان در آن زندگی می کنند

10 کشوری که فوق ثروتمندان در آن زندگی می کنند به گزارش افکارنیوز ،
طبق آخرین گزارش ثروت جهانی موسسه تحقیقاتی کردیت سوئیس، در 12 ماه منتهی به پایان اکتبر، کل ثروت جهان 14 تریلیون دلار رشد کرد و به رقم عظیم 317 تریلیون دلار رسید.
در این گزارش آمده است که نرخ رشد 4.6 درصدی امسال، نسبت به سال گذشته کندتر بوده است، اما از نرخ رشد متوسط دوره پسا-2008، بالاتر بوده است. تحلیل گران کردیت سوئیس اشاره می کنند که تعداد کل افرادی که ثروت آنها از 50 میلیون دلار بیشتر است، هم 4 درصد رشد کرده است و به 149890 نفر رسیده است.
آن چه در زیر آمده است، لیست 10 کشور اولی است که بیشترین تعداد فوق ثروتمندان جهان در آنها زندگی می کنند؛ ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 305 روز و 9 ساعت پیش
قیمت رانا در بازار

قیمت رانا در بازار به گزارش افکارنیوز ،
برای خرید انواع رانا در بازار بسته به میزان کارکرد و سال تولید آن ها باید هزینه های متفاوتی پرداخت کرد. ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 305 روز و 10 ساعت پیش
مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت نفت در سال آینده

مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت نفت در سال آینده به گزارش افکارنیوز ،
اویل پرایس در گزارشی به بررسی عوامل مثبت و منفی پرداخته که در سال 2019 روی هر دو بخش عرضه و بخش تقاضا در بازار نفت تاثیر می گذارند.
عوامل مثبت:
ایران
بزرگترین و روشن ترین ریسک برای عرضه نفت مربوط به ایران است. مدت معافیت آمریکا به هشت خریدار نفت ایران در ماه مه به پایان می رسد. پس از این که نفت برنت در نوامبر به بالای 80 دلار در هر بشکه صعود کرد، دولت ترامپ دچار نگرانی شده و با عقب نشینی از موضع قبلی خود برای به صفر رساندن صادرات نفت ایران، مجموعه ای از معافیت ها را صادر کرد ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 305 روز و 10 ساعت پیش
کدام کشورها بیشترین اکتشافات نفتی را داشتند؟

کدام کشورها بیشترین اکتشافات نفتی را داشتند؟ به گزارش افکارنیوز ،
شرکت تحقیقات و مشاوره انرژی "ریستاد انرژی" در نروژ اعلام کرد منابع اکتشافی در سال 2018 از معادل 8.8 میلیارد بشکه نفت فراتر رفته و میزان آن تا پایان سال به معادل 9.4 میلیارد بشکه نفت رشد خواهد کرد.
پالزور شنگا، تحلیلگر ارشد تیم بخش بالادستی شرکت "ریستاد انرژی" اظهار کرد انتظار می رود روند رشد اکتشاف در سال 2019 نیز ادامه پیدا کند.
اکتشافات فراساحلی حدود 82 درصد از کل حجم اکتشافات را تشکیل دادند و سال 2018 شاهد رشد قابل توجه جایگزینی منابع از 11 درصد در سال 2017 به حدود 15 درصد بوده است. گویان، روسیه و آمریکا بیشترین اکتشافات را به خود اختصاص دادند. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 305 روز و 11 ساعت پیش
ابهام در زمان توزیع بسته حمایتی کارگران

ابهام در زمان توزیع بسته حمایتی کارگران به گزارش افکارنیوز ،
در جلسه دوم آبان ماه هیات وزیران به ریاست رئیس جمهور، بسته حمایتی دولت از خانواده ها به تصویب رسید که اعلام و شناسایی خانوارهای مشمول، منوط به بررسی دستگاه های اجرایی مربوطه شد. در واقع، توزیع بسته حمایتی برای جبران بخشی از مایحتاج و کالاهای اساسی خانوارها، از بیستم آبان ماه در دستور کار دولت قرار گرفت که در قالب این طرح، گروه های مشمول در نوبت های مختلف، از این طرح بهره مند می شوند.
ارزش بسته حمایتی دولت بین 100 تا 300 هزار تومان است که به تناسب تعداد اعضای خانوار، مبلغ واریزی متغیر خواهد بود ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 305 روز و 11 ساعت پیش
مهار بازار سرکش ارز با دخالت دولت

مهار بازار سرکش ارز با دخالت دولت به گزارش افکارنیوز ،
آزادسازی نرخ ارز، سیاست بازار آزادی بود که در جهت حذف دخالت دولت در بازار یا به عبارتی کاهش هزینه های دخالت دولت در بازار طراحی شد؛ سیاستی که بعد از آغاز روزهای کاری سال 1397 و همزمان با خروج ترامپ از برجام در پیش گرفته و باعث شد بازار دلار در روزهای گرم تابستان داغ شود.
بعد از همه آن کش و قوس ها و با تغییر نگرش دولت مردان به استفاده از سیاست های نهادگرا برای کنترل بازار ارز حالا نرخ ارز روندی کاهشی به خود گرفته است و این روزها قیمت دلار حتی تا کانال 9000 تومان هم نزول پیدا کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 305 روز و 12 ساعت پیش
تصمیم دیرهنگام برای تنظیم بازار میوه شب عید

تصمیم دیرهنگام برای تنظیم بازار میوه شب عید به گزارش افکارنیوز ،
امسال دولت چند ماه دیرتر از زمان مقرر، به فکر تنظیم بازار میوه شب عید افتاده و همین امر، کار را برای دولتمردان دشوار می کند. چند روز قبل، حسین شیرزاد، رئیس سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در جلسه تنظیم بازار میوه شب عید، از برنامه ریزی برای ذخیره سازی 70 هزارتن میوه برای تنظیم بازار شب عید 98، خبر داد و اعلام کرد: 30 هزار تن سیب درختی و 40 هزارتن پرتقال برای عید 98 ذخیره سازی می شود؛ همچنین 20 درصد پرتقال و 20 درصد سیب درختی نیز میزان ذخایر احتیاطی است.
در این میان در حالی که برخی عنوان می کنند به دلیل کاهش تولید سیب درختی در سال جاری ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 305 روز و 12 ساعت پیش
قیمت پیشنهادی آپارتمان در منطقه مصرفی غرب تهران

قیمت پیشنهادی آپارتمان در منطقه مصرفی غرب تهران به گزارش افکارنیوز ،
در تمام ماه های دوره رونق بازار مسکن از زمستان سال گذشته تاکنون منطقه پنج همواره در صدر رتبه بندی مناطق به لحاظ پرمعامله ترین در بازار خرید و فروش آپارتمان مسکونی بوده است. این وضعیت علاوه بر اینکه موجب شد شاهد بیشترین رشد قیمت مسکن در این منطقه باشیم، سبب شد سطح قیمت ها از میزان مورد انتظار تقاضای مصرفی فراتر رود. تا پیش از دوره رونق اخیر مناطق چهار و پنج به عنوان پرمعامله ترین مناطق مصرفی پایتخت شناخته می شدند که سطح قیمت میانه آنها بسیاری از متقاضیان مسکن را روانه این مناطق می کرد ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 305 روز و 12 ساعت پیش
آغاز ساخت پروژه جدید مسکن مهر پردیس

آغاز ساخت پروژه جدید مسکن مهر پردیس به گزارش افکارنیوز ،
مهدی هدایت اظهار کرد: با پیگیری های چند روز اخیر، موفق شدیم مشکل حقوقی یکی از پروژه ها با ظرفیت 1300 واحد را حل کنیم و عملیات اجرایی این پروژه تا چند روز آینده شروع خواهد شد. این ظرفیت در طول هفته آینده به 1300 نفر از متقاضیانی که تا امروز انتخاب واحد نکرده اند، بر اساس اولویت اختصاص پیدا خواهد کرد.
وی تصریح کرد: تاکنون حدود شش هزار نفر در فاز 8 هنوز انتخاب واحد نکرده اند. با برنامه ریزی های صورت گرفته طی ماه های آینده، تمام متقاضیانی که در این فاز پول واریز کرده بودند، تعیین تکلیف خواهند شد تا از نگرانی در بیایند. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 305 روز و 22 ساعت پیش
تراز تجاری کشاورزی 3 میلیارد دلار منفی است

تراز تجاری کشاورزی 3 میلیارد دلار منفی است به گزارش افکارنیوز ،
محمود حجتی امروز در دومین کنفرانس دو سالانه اقتصاد آب که در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد، گفت: شاید یکی از اساسی ترین و حیاتی ترین کارها که باید در زمینه جلوگیری از هدر رفت آب انجام شود، تغذیه سفره های زیرزمینی آب است و اگر جایی این امکان وجود ندارد، باید آب را مهار کرد.
وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه اصل مهار آب کار درستی بوده است، گفت: اما ممکن است، به دلیل برخی اقدامات نقدهایی بر آن وارد باشد.
وی افزود: یکی از مشکلاتی که گریبانگیر ما در کشور است، استفاده بی رویه از سفره های زیرزمینی است که متاسفانه تعادل این سفره ها هم روز به روز به هم خورده است ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 306 روز و 1 ساعت پیش
اعضای کمیسیون عمران مجلس از شهرستان قلعه گنج بازدید می کنند

اعضای کمیسیون عمران مجلس از شهرستان قلعه گنج بازدید می کنند به گزارش افکارنیوز ،
اعضای کمیسیون عمران مجلس به همراه محمد سعیدی کیا رئیس بنیاد مستضعفان از طرح پیشرفت و آبادانی شهرستان قلعه گنج و اقدامات محرومیت زدایی بنیاد مستضعفان در این شهرستان بازدید می کنند.
مسعود حیدروند مسئول طرح پیشرفت و آبادانی شهرستان قلعه گنج درخصوص اهداف و برنامه های این بازدید گفت: نمایندگان کمیسیون عمران پس از بازدید از دامداری مردمی و آشنایی با اهداف این طرح از جمله تامین معیشت مردم و حفظ منابع طبیعی از شهرک صنعتی و کارخانه های ایجاد شده توسط شرکت های وابسته به بنیاد مستضعفان و بخش خصوصی بازدید می کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 306 روز و 2 ساعت پیش
واردکنندگان پشت در سامانه نیما

واردکنندگان پشت در سامانه نیما به گزارش افکارنیوز ،
دردسر صدور بخشنامه های متوالی آن هم در حوزه ارز که می خواهند تجارت خارجی کشور را سامان دهند، گویا تمامی ندارد. تا این لحظه بالغ بر 30 بخشنامه و دستورالعمل ارزی صادر شده که هر یک از آنها، فراز و نشیب های بسیاری زا پیش روی اقتصاد ایران قرار داده است؛ برخی از این دست اندازها به مرور زمان برطرف شده و برخی دیگر همچنان سنگ پیش پای تولید و تجارت شده اند.
حداقل از آخرین بخشنامه ای که برای بازگشت ارزهای صادراتی به چرخه اقتصاد ایران صادر شده، یک ماه می گذرد. درست 27 آبان ماه بود که بانک مرکزی در یک بخشنامه جدید ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 306 روز و 3 ساعت پیش
رحمانی: خودروسازان در 8 ماه اخیر مشکل فروش داشته اند

رحمانی: خودروسازان در 8 ماه اخیر مشکل فروش داشته اند به گزارش افکارنیوز ،
رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت پیرامون آخرین تغییرات قیمت خودرو داخلی با توجه به اعلام تصویب افزایش 70 الی 130 درصدی قیمت خودرو داخلی در سازمان حمایت تولید کنندگان و مصرف کنندگان گفت: در جلسه صبح روز دوشنبه قرار نبود در مورد قیمت خودرو تصمیم گیری شود زیرا این تصمیم پیش تر گرفته شده و طی بخشنامه ای سه ماه قبل ابلاغ شده است.
رحمانی با بیان اینکه موضوع قیمت فروش خودرو به کمتر از 5 درصد قیمت بازار هم اکنون مطرح نیست، افزود: بنا است فاصله ای که بین فروش خودروساز و بازار آزاد بوده را بتوان رفع کرد ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 306 روز و 4 ساعت پیش
اعتراض سهامداران خودرویی نسبت به قیمت گذاری دستوری

اعتراض سهامداران خودرویی نسبت به قیمت گذاری دستوری به گزارش افکارنیوز ،
براین اساس سهامداران صنعت خودرو درنگاشته خود با بیان این که درنامه های ارسالی انجمن قطعه سازان و خودرو سازان به شورای رقابت وسازمان های مرتبط نسبت به رانت ایجاد شده از محل قیمت گذاری دستوری خودرو هشدار داده اند اما گوش شنوایی وجود ندارد.
سهامداران شرکت های خودروسازی دراین نامه از نمایندگان مجلس و وزیر صنعت ، معدن و تجارت درخواست کمک و اعلام کرده اند: لابی با نفوذ دلالان و واسطه ها به بهانه گرانی سبب شده اند تا قیمت خودرو در بازار رسمی فاصله بسیار زیادی با قیمت های درب کارخانه داشته باشد ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 306 روز و 4 ساعت پیش
مدیرعامل شرکت امور دام: قیمت مصوب مرغ 9800 تومان است

مدیرعامل شرکت امور دام: قیمت مصوب مرغ 9800 تومان است به گزارش افکارنیوز ،
حمید ورناصری مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام اظهار کرد: قیمت مصوب مرغ برای مصرف کننده در ستاد تنظیم بازار 9800 تومان اعلام شد؛ قیمت عرضه مرغ منجمد توسط شرکت پشتیبانی امور دارم نیز 8900 تومان است.
وی افزود:با توجه به اینکه قیمت عرضه مرغ منجمد توسط شرکت پشتبانی کمتر از نرخ بازار است امیداوریم تاثیرات مثبتی بر بازار این محصول در کشور داشته باشد.
مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام ادامه داد: مرغ منجمد به صورت نا محدود در کل کشور و متناسب بر اساس میزان تقاضایی که وجود دارد توزیع خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 306 روز و 4 ساعت پیش
انتشار فهرست اعضای هیات مدیره گروه صنعتی ایران خودرو

انتشار فهرست اعضای هیات مدیره گروه صنعتی ایران خودرو به گزارش افکارنیوز ،
این اقدام با هدف شفافیت فعالیت های اقتصادی صورت می گیرد .
به گفته مهندس یکه زارع مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو رفع برخی از ابهامات و روشن سازی افکارعمومی اطلاعات مربوط به اعضای هیات مدیره شرکت های تابعه این گروه صنعتی می تواندگامی موثر درجلب اعتماد عمومی به خدمت گزاران درحوزه صنعت باشد.
فهرست اعضای هیات مدیره گروه صنعتی ایران خودرو در اینجا مشاهده می شود. ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 306 روز و 4 ساعت پیش
8 عاملی که قیمت نفت را در سال 2019 تعیین می کنند

8 عاملی که قیمت نفت را در سال 2019 تعیین می کنند به گزارش افکارنیوز ،
قیمت نفت پس از نشست اوپک افزایش یافته است. آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد که توافق اوپک حداقل قیمتی برای نفت تعیین کرده است، هرچند به نظر نمی رسد بی ثباتی از بین رفته باشد .
فهرستی از متغیرهایی که بر نفت در سال 2019 تاثیر می گذارند ، هم از نظر عرضه و هم از نظر تقاضا برای قیمت های خوشبینانه و بدبینانه وجود دارد:
عوامل خوشبینانه
ایران_ بزرگترین و واضح ترین ریسک برای عرضه نفت از طرف ایران است. معافیت هایی که آمریکا به هشت کشور برای خرید نفت ایران داده است در ماه مه به پایان می رسند ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 306 روز و 5 ساعت پیش
نرخ قطعی معاملات آپارتمان در شرق تهران

نرخ قطعی معاملات آپارتمان در شرق تهران به گزارش افکارنیوز ،
لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه اطلاعات بازار املاک ایران می باشد: ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 306 روز و 5 ساعت پیش
کسری بودجه فرانسه در سال 2019 به 10 میلیارد یورو می رسد

کسری بودجه فرانسه در سال 2019 به 10 میلیارد یورو می رسد به گزارش افکارنیوز ،
ریچارد فراند، رئیس مجلس شورای ملی فرانسه گفت احتمالا کسری بودجه فرانسه از محدوده ی اتحادیه اروپا که 3 درصد تولید ناخالص داخلی است فراتر می رود و به 3.4 درصد می رسد .
پس از اینکه رئیس جمهور امانوئل مکرون در همین ماه امتیازاتی به معترضان ضد دولت داد، انتظار می رود کسری بودجه فرانسه به 10 میلیارد یورو (11 میلیارد دلار) برسد و سقف کسری بودجه را بشکند .
فراند گفت: ما مسئولیت این کسری بودجه بیش از حد انتظار را می پذیریم . احتمالا مقدار آن 3.4 درصد تولید ناخالص داخلی باشد، ولی این می تواند یک اوج دوره ای باشد نه یک خط سیر ساختاری . ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 306 روز و 6 ساعت پیش
ضرر جنگ تجاری ترامپ به هر خانواده آمریکایی

ضرر جنگ تجاری ترامپ به هر خانواده آمریکایی به گزارش افکارنیوز ،
طبق یک تحقیق جدید، جنگ های تجاری دونالد ترامپ به خانواده های طبقه متوسط جامعه آمریکا ضربه می زند، مخصوصاً اگر ترامپ تمام تهدیدهای خود را عملی کند .
طبق گزارشی از موسسه مالیاتی، عوارض فعلی باعث فشار بر آمریکایی های طبقه متوسط می شود و فرصتهای شغلی را در آمریکا کاهش میدهد . این سازمان پژوهشی آمریکا همچنین تخمین زده که آسیب اقتصادی این عوارض در صورت عملی شدن تمام تهدیدهای آمریکا بدتر هم خواهد شد .
اریک یورک، تحلیلگر موسسه مالیاتی گفت این عوارض بار مالیاتی را بر دوش آمریکایی ها سنگین تر می کند و این فشار بر خانواده های دارای درآمد متوسط تا کم بیشتر است و ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 306 روز و 6 ساعت پیش
با 50 میلیون چه خودرویی می توان خرید؟

با 50 میلیون چه خودرویی می توان خرید؟ به گزارش افکارنیوز ،
آنچه در زیر می آید قیمت روز خودروهای صفر بازار تهران طی آذر ماه 97 است که کمتر از 50 میلیون تومان در سطح بازار قیمت خورده که ممکن است تا 5 درصد در مناطق مختلف تهران دارای نوسان باشد؛ ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 306 روز و 6 ساعت پیش
میزان معرفی محصولات ایرانی به شرکت های بین المللی چقدر است؟

میزان معرفی محصولات ایرانی به شرکت های بین المللی چقدر است؟ به گزارش افکارنیوز ،
بر اساس مطالعه سال 2014 انجمن جهانی صنعت نمایشگاهی، در سال 2011 یک هزار و 197 نمایشگاه بین المللی در فضای سرپوشیده ای به مساحت 32 میلیون و 600 هزار مترمربع برگزار شد.این مساحت در مقایسه با سال 2006 به طور متوسط سالیانه 2.3 درصد افزایش یافت.
بر اساس این مطالعه، آمریکا، چین، آلمان، ایتالیا، فرانسه، اسپانیا، هلند، برزیل، انگلیس، کانادا، روسیه، سوییس، بلژیک، ترکیه و مکزیک پیشتازان برگزاری نمایشگاه های بین المللی به شمار می روند.
یکی از مشکلات همیشگی تجار و تولیدکنندگان ایرانی، تامین هزینه ها و ریسک بالای شرکت در نمایشگاه های خارجی بوده و هست ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 306 روز و 6 ساعت پیش
پوشاک؛ رتبه اول قاچاق در ایران

پوشاک؛ رتبه اول قاچاق در ایران به گزارش افکارنیوز ،
در نشستی خبری که ظهر امروز در اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران برگزار شد، در ابتدا بهرام شهریاری - نایب رییس هیات مدیره اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران - با اشاره به این که برندهای پوشاک تا ابتدای دی ماه سال جاری مهلت دارند تا نسبت به تعیین تکلیف کالاهای قاچاق خود در سطح عرضه اقدام کنند، اظهار کرد: دو سال است که بخش خصوصی با همراهی بخش دولتی توانسته است بستری را آماده کند تا نسبت به ساماندهی فعالیت نمایندگان و شعب شرکت های عرضه کننده پوشاک در ایران و نیز مقابله با قاچاق پوشاک در سطح عرضه اقدام شود. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 306 روز و 7 ساعت پیش
سهم ایران از بازارهای جهانی

سهم ایران از بازارهای جهانی به گزارش افکارنیوز ،
بهزاد محمدی در دیدار با مدیران ستادی و مدیران عامل شرکت های تابع شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس (هلدینگ خلیج فارس) گفت: شرکت ملی صنایع پتروشیمی در گذشته به عنوان توسعه دهنده صنعت پتروشیمی شناخته شده بود، اما امروز این شرکت با واگذاری و خصوصی سازی شرکت ها، وظیفه حاکمیتی، سیاست گذاری و هدایت صنعت را به عهده دارد.
وی با تاکید بر این که توسعه آینده صنعت پتروشیمی یکی از دغدغه های اصلی است که باید با ایجاد نقشه توسعه پتروشیمی روی آن متمرکز شد، اظهار کرد: توسعه صنعت، نیازمند ترسیم و تدوین برنامه کلان است ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 306 روز و 7 ساعت پیش
خروج بیش از 2 میلیون دلار ارز برای واردات ارزن

خروج بیش از 2 میلیون دلار ارز برای واردات ارزن به گزارش افکارنیوز ،
آمار مقدماتی گمرک از تجارت خارجی 6 ماهه سال 97 نشان می دهد که در این مدت بیش از 5 هزار تن ارزن به جز بذر از 3 کشور جهان وارد ایران شده است.
بنا بر آمار واردات 5 میلیون و 254 هزار و 267 کیلوگرم ارزن به جز ارز باعث خروج 2 میلیون و 118 هزار و 618 دلار یا به عبارتی 87 میلیارد و 365 میلیون و 86 هزار و 845 ریال شده است.
طبق گزارشات گمرک واردات از کشورهای آلمان، آذربایجان و فدراسیون روسیه صورت می گیرد.
بیشترین واردات از کشور فدراسیون روسیه به حجم بیش از 3 هزار تن و به ارزش 1 میلیون و 441 هزار و 369 دلار یا معادل 60 میلیارد و 310 میلیون و 819 هزار و 53 ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 306 روز و 7 ساعت پیش
نظام بانکی برای کشور چه کرده است؟

نظام بانکی برای کشور چه کرده است؟ به گزارش افکارنیوز ،
نظام بانکی ایران به عنوان یکی از پیشروترین و منسجم ترین بخش های اقتصادی کشور در طول سال های اخیر منشأ آثار و خدمات بسیاری در کشور بوده و هست که متأسفانه به دلایل مختلفی از جمله عدم اطلاع رسانی خوب و برخی تلاش ها در جهت مخدوش کردن زحمات این صنعت و قشر تلاشگر، در تبیین دستاوردها و اقداماتش برای کشور موفق نبوده است. در این یادداشت تلاش شده است تا با نگاهی واقع بینانه و قابل اثبات و رویت، برخی از حوزه های اثر نظام بانکی را در ارائه خدمات و محصولات مورد بررسی و تحلیل قرار دهیم به این امید که دست کم منتقدان واقعی و منصف بتوانند درک کاملی نسبت به عملکرد نظام بانکی پیدا ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 306 روز و 8 ساعت پیش
مظنه واحد های 60 متری در تهران

مظنه واحد های 60 متری در تهران به گزارش افکارنیوز ،
برای خرید واحد های 60 متری در سطح شهر تهران با توجه به جدول زیر باید از متری 7 میلیون تومان تا بیش از 15 میلیون تومان هزینه کرد. ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 306 روز و 9 ساعت پیش
بهترین ایرلاین های جهان در سال 2018

بهترین ایرلاین های جهان در سال 2018 به گزارش افکارنیوز ،
بر اساس گزارشی که موسسه بین المللی تعیین بهترین ایرلاین و شرکت های هواپیمایی اسکای ترکس (Skytrax) در سال 2018 میلادی منتشر کرده است، بهترین ایرلاین های جهان معرفی شده اند که این گزارش به مرور و معرفی مختصری از آنها خواهد پرداخت.
بر اساس گزارش ایندیپندنت، این گزارش بر مبنای خدمات ارائه شده ایرلاین های تحت بررسی به مسافران در هواپیما، رفتار و برخورد خدمه هواپیما، نحوه سرو غذا و محصولات ارائه شده به مسافران، کیفیت هواپیماهای مورد استفاده، دقت در زمان پرواز و تعداد تاخیرهای صورت گرفته منتشر شده است.
1. سنگاپور ایرلاینز (Singapore Airlines) ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 306 روز و 9 ساعت پیش
کره جنوبی ماهی 6 میلیون بشکه نفت ایرانی می خرد

کره جنوبی ماهی 6 میلیون بشکه نفت ایرانی می خرد به گزارش افکارنیوز ،
طبق آمار مقدماتی که از سوی گمرک کره جنوبی منتشر شده، واردات نفت این کشور از ایران در نوامبر برای سومین ماه متوالی به دلیل وضع تحریم های آمریکا علیه ایران صفر ماند. واردات نفت کره جنوبی از ایران در سپتامبر برای نخستین بار از سپتامبر سال 2012 به صفر رسید. کره جنوبی از ماه مه پیش از بازگشت تحریم های آمریکا واردات نفت ایران را به میزان قابل توجهی کاهش داد.
واردات نفت و میعانات کره جنوبی از ایران در 11 ماه نخست امسال بیش از نیمی کاهش یافته و به 58.2 میلیون بشکه در مقایسه با 139.16 میلیون بشکه در مدت مشابه سال 2017 رسیده است. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 306 روز و 10 ساعت پیش
چرا روسیه قبول کرد تولید نفت خود را کاهش دهد؟

چرا روسیه قبول کرد تولید نفت خود را کاهش دهد؟ به گزارش افکارنیوز ،
اوپک از زمان تاسیسش در 1960 بر بازار نفت تسلط دارد. اعضای اوپک روی هم حدود 82 درصد ذخایر متعارف نفت را در اختیار دارند و 32.6 میلیون بشکه در روز تولید می کنند .
پیشرفت های تکنولوژیکی و کاهش سهم کارتل از تولید نفت، تاثیر این سازمان را کم کرده است. انعطاف پذیری و سرعت تولید بشکه های اضافی نفت توسط تولیدکنندگان نفت شیل، اوپک را غافلگیر کرده است. تغییر اساس بازار نفت باعث اتفاقی بی سابقه شده است : همکاری بین رقبای سابق، روسیه و عربستان سعودی .
کاهش فاجعه آمیز قیمت نفت در 2014 باعث رکود در روسیه شد که تحت فشار تحریم های غرب به خاطر بحران اوکراین قرار داشت ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 306 روز و 11 ساعت پیش
افزایش 42 درصدی قیمت شیرمدت دار کم چرب در 4 ماه

افزایش 42 درصدی قیمت شیرمدت دار کم چرب در 4 ماه به گزارش افکارنیوز ،
در حالی که قیمت مصوب و جدید لبنیات چندی پیش( 18 آذر ) توسط ستاد تنظیم بازار اعلام شد اما این نرخ های کاهشی بعد از گذشت 8 روز هنوز توسط برخی از برندها رعایت نشد یا با تاخیر اعمال شد .
بنابراین گزارش صنایع لبنی قیمت محصولات خود را در سال جاری چند مرتبه افزایش داده اند به طوری که در تاریخ 97/5/3 قیمت هر لیتر شیر با بسته بندی مدت دار پرچرب بعد از یک بار افزایش قانونی 3700 تومان و شیر کم چرب 3500 تومان اعلام شده بود که دوباره قیمت های جدید این محصولات در بازار افزایش یافته است و قیمت 5000 تومان به فروش می رسد و 42 درصد افزایش قیمت دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 306 روز و 12 ساعت پیش
قیمت باورنکردنی بوئینگ 737 در سال 1353!/ عکس

قیمت باورنکردنی بوئینگ 737 در سال 1353!/ عکس به گزارش افکارنیوز ، ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 306 روز و 14 ساعت پیش
متقلب فراری اکتشاف نفت در کانادا نیست

متقلب فراری اکتشاف نفت در کانادا نیست به گزارش افکارنیوز ،
صالح هندی مدیرعامل شرکت ملی اکتشاف نفت در نشست خبری در پاسخ به خبرنگار مادرباره آخرین وضعیت اختلاس انجام شده در این شرکت توسط ربیع پور اظهار داشت: مطمئن هستیم که وی در کانادا نیست و محل اسکان وی قریب به یقین شناسایی شده است و دستگیری وی توسط نهادهای بین المللی و وکلای ما در خارج از کشور در حال پیگیری است، البته این اقدام را نمی توان اختلاس نامید بلکه این فرد با اختیاراتی که داشته تقلب کرده است.
وی در همین حوزه ادامه داد: روز گذشته بازپرس این پرونده از اموال وی بازدید کرد و مزایده این اموال به زودی انجام می شود ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 306 روز و 17 ساعت پیش
توصیه ویژه جهانگیری به خودروسازان

توصیه ویژه جهانگیری به خودروسازان به گزارش افکارنیوز ،
جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ظهر امروز - دوشنبه - به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.
معاون اول رییس جمهور با اشاره به برنامه ریزی و هدف گذاری آمریکا برای تحریم بخش های مهم و اثرگذار در اقتصاد کشور که نسبت به آن ها حساسیت اجتماعی بالایی وجود دارد، تاکید کرد: یکی از مهمترین صنایعی که مورد تحریم آمریکایی ها قرار گرفته، صنعت خودروسازی کشور است.
جهانگیری با اشاره به اهمیت صنعت خودروسازی در اشتغالزایی، افزود: صنعت خودروسازی کشور با همه نقد ها و گله هایی که در جامعه نسبت به آن وجود دارد ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 306 روز و 17 ساعت پیش
24 هزار کارت سوخت مهاجر باطل شد

24 هزار کارت سوخت مهاجر باطل شد به گزارش افکارنیوز ،
زیبا اسماعیلی سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران از ثبت نام 2 میلیون و 200 هزار نفر برای دریافت کارت سوخت المثنی تا به امروز خبر داد و گفت: از این تعداد 300 هزار نفر حضوری در دفاتر پلیس 10+ درخواست خود را ثبت کرده اند.
وی افزود: از زمان آغاز فرآیند ثبت نام کارت هوشمند سوخت المثنی تاکنون بیش از 24 هزار کارت سوخت مهاجر که غیرقانونی خرید و فروش شده بود، ابطال شده است.
سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران تصریح کرد: این کارت ها مربوط به اشخاصی بوده است که کارت سوخت خود را غیرقانونی به افراد غیر واگذار کرده بودند. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 306 روز و 22 ساعت پیش
توزیع 300 هزار تایر تا پایان سال میان کامیونداران

توزیع 300 هزار تایر تا پایان سال میان کامیونداران به گزارش افکارنیوز ،
عبدالهاشم حسن نیا در نشست خبری نمایشگاه حمل ونقل و صنایع وابسته اظهار کرد: طی چند ماه اخیر یعنی از تیرماه تاکنون، حمل ونقل جاده ای کشور با خواسته به حق رانندگان مواجه شد، در این زمینه کارگروهی تشکیل تا به موارد مربوطه رسیدگی شود.
وی در ادامه افزود: سازمان راهداری تنظیم گر روابط بین رانندگان، شرکت ها و صاحبان بار است که در این زمینه توزیع عدالت بار، اخذ کمیسیون اضافه و... مورد توجه قرار داده است.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای تصریح کرد: در رابطه با توزیع بار سیستمی را در سازمان احیا کردیم تا رانندگان بتوانند مشکلات خود را اعلام کنند ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 306 روز و 22 ساعت پیش
سازمان هدفمندی گزارش سازمان برنامه درباره درآمدهای هدفمندی را تکذیب کرد

سازمان هدفمندی گزارش سازمان برنامه درباره درآمدهای هدفمندی را تکذیب کرد به گزارش افکارنیوز ،
سازمان هدفمندسازی یارانه ها (زیرمجموعه سازمان برنامه و بودجه کشور) در واکنش به خبر گزارش مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی درباره هدفمندی یارانه ها (گزارش شماره 16190) که در تاریخ 24 آذرماه با عنوان وصول 92 درصدی منابع هدفمندی در پنج ماه اول امسال/ایرادات آیین نامه اجرایی تبصره 14+جدول در خبرگزاری فارس منتشر شد، توضیحاتی به این خبرگزاری ارسال کرده است. متن کامل این توضیحات که به امضای اکبر ایزدی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه ها برای خبرگزاری فارس ارسال شده به شرح زیر است: ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 306 روز و 23 ساعت پیش
بهانه ی جدید برای یک کلاهبرداری!

بهانه ی جدید برای یک کلاهبرداری! به گزارش افکارنیوز ،
اپراتورهای اول و دوم تلفن همراه از ابتدای مهرماه سال جاری به یکسان سازی تعرفه هایخود اقدام کردند تا بدین ترتیب هر دقیقه مکالمه درون و برون شبکه، در هر یک از اپراتورها به صورت تک نرخی محاسبه شود؛ به گفته ی آن ها، این روش جدید قیمت گذاری موجب سهولت و شفافیت بیش تر در محاسبه هزینه مکالمات مشترکین می شود. درواقع در حالی که تا پیش از این، تماس های اپراتورهای همراه با سایر اپراتورها، هزینه ی متفاوت و بعضا بیش تری در مقایسه با تماس با شماره های همان اپراتور داشت، اما با یکسان سازی تعرفه، این تفاوت حذف شد. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 306 روز و 23 ساعت پیش
ظرفیت بزرگ دریایی کشور قابل تحریم نیست

ظرفیت بزرگ دریایی کشور قابل تحریم نیست به گزارش افکارنیوز ،
محمد راستاد در مراسم افتتاحیه نمایشگاه بین المللی دریایی ایران اظهار داشت: تحریم ها نمی تواند ظرفیت بزرگ دریایی ایران را حذف کند پیش از این هم ما تجربه تحریم ها را داشتیم و توانستیم به خوبی نیاز کشور را برای واردات و صادرات حفظ کنیم.
وی ادامه داد: ناوگان نفتکش ما همواره رتبه های اول تا سوم دنیا را داشته است و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران هم رتبه سیزدهم دنیا را دارد و اینها همه ظرفیت بزرگی است که حذف آنها از قابلیت دریایی جهان فقط توهم برخی کشورهای منطقه و فرامنطقه ای است. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 306 روز و 23 ساعت پیش
نظام بانکی در حال پوست اندازی است

نظام بانکی در حال پوست اندازی است به گزارش افکارنیوز ،
علی دیواندری در مراسم هفته پژوهش که با حضور قائم مقام بانک مرکزی در حال برگزاری است، با بیان اینکه در حال حاضر تمام بانک های کشور پژوهش محور هستند، گفت: هر زمان از پژوهشکده پولی و بانکی برای مشاهده کارهای پژوهشی خود دعوت می کنند، شاهدیم که اقدامات بسیار خوبی را انجام داده اند؛ به خصوص اینکه نظام بانکی با استفاده از بانکداری الکترونیک در حال پوست اندازی است و تمام بانک های کشور به سمت درگاه های اینترنتی، پرداخت های موبایلی و ابزارهای مجازی رفته اند.
رییس پژوهشکده پولی و بانکی با اشاره به اینکه بدنه فکری بانکها دچار دگرگونی شده است ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 307 روز و 0 ساعت پیش
آمریکا قصد توقف پروازهای بین المللی ما را دارد

آمریکا قصد توقف پروازهای بین المللی ما را دارد به گزارش افکارنیوز ،
علی عابدزاده در نشست خبری، اظهار کرد: ما در طول چهار سال گذشته تلاش کرده ایم هم در توسعه و هم در رضایت مسافران و هم در گسترش نفوذ صنعت هوانوردی تلاش کنیم و در این مسیر دستورالعمل هایی مانند حقوق مسافر، تاسیس شرکت های هواپیمایی و دستورالعمل های ایمنی و فنی به شکل دقیق اجرایی شده اند. آن چه که ما امروز آن را دنبال می کنیم با استانداردهای روز جهانی همراه است و تلاش ما بر این خواهد بود که این حرکت در آینده نیز ادامه داشته باشد.
وی درباره محدودیت های موجود برای سن ناوگان جدید وارد شده به ناوگان ایران ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 307 روز و 0 ساعت پیش
کاهش پلکانی قیمت خودرو در دستور کار وزارت صمت

کاهش پلکانی قیمت خودرو در دستور کار وزارت صمت به گزارش افکارنیوز ،
رضا رحمانی در خصوص وضعیت قیمت گذاری خودرو و تصمیم دولت در این زمینه، گفت: هر تعهدی که در قرارداد خودروسازان و مشتریان وجود دارد خودروسازان باید به آن پایبند باشند، درحال حاضر باتوجه به وضعیت رو به رشد تولید تلاش می کنیم تا تیراژ تولید خودرو افزایش پیدا کند و به صورت طبیعی مشکلی وجود ندارد.
خودروسازان موظف به انجام تعهدات مندرج در قرارداد با مشتریان هستند
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه خودروسازان موظف شده اند براساس تعهدات مندرج در قرارداد با مشتریان عمل کنند ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 307 روز و 0 ساعت پیش
6 راهکار کلیدی برای تقویت ارزش پول ملی

6 راهکار کلیدی برای تقویت ارزش پول ملی به گزارش افکارنیوز ،
محمدرضا پور ابراهیمی داورانی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر تقویت پول ملی گفت: یکی از وظایف مهم بانک های مرکزی در دنیا مدیریت تورم در جامعه است چرا که آثار و تبعات ناشی از تورم در اقتصاد کشور اثرات منفی بر سایر شاخص های اقتصادی و نرخ رشد اقتصادی برجای می گذارد.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بانک مرکزی باید عوامل موثر بر ایجاد تورم در فضای اقتصادی کشور را مدیریت و کنترل کند، افزود: بخشی از این عوامل به حوزه مستقیم عمل بانک مرکزی و بخشی به تصمیمات دولت باز می گردد.
باید ریشه های کاهش ارزش پول ملی را بخشکانیم ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 307 روز و 0 ساعت پیش
بدهی دولت به بانک مرکزی افزایش یافت

بدهی دولت به بانک مرکزی افزایش یافت به گزارش افکارنیوز ،
بانک مرکزی ایران تازه ترین گزارش آماری بخش پولی و بانکی ایران را منتشر کرده است که بر اساس این گزارش، حجم نقدینگی کشور تا مهرماه سال جاری به 1693 هزار میلیارد تومان رسیده که نسبت به نقدینگی در اسفندماه سال گذشته 10.7 درصد افزایش یافته است.
حجم نقدینگی کشور تا اسفندماه سال گذشته 1529 هزار میلیارد تومان بوده که تا مهرماه امسال 164 هزار میلیارد تومان افزایش یافته است.
براساس این گزارش نقدینگی در مهر امسال نسبت به نخستین ماه از پاییز سال گذشته که 1403 هزار میلیارد تومان بوده، 20.7 درصد افزایش پیدا کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 307 روز و 1 ساعت پیش
نرخ 18 ارز بین بانکی افزایش یافت

نرخ 18 ارز بین بانکی افزایش یافت به گزارش افکارنیوز ،
بانک مرکزی امروز نرخ 39 ارز عمده در برابر ریال را اعلام کرد که بر این اساس نرخ 12 ارز کاهش، 9 ارز ثابت و 18 ارز افزایش یافته است. ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 307 روز و 2 ساعت پیش
تشکیل کمیته سه جانبه برای آنالیز دقیق نحوه قیمت گذاری خودرو

تشکیل کمیته سه جانبه برای آنالیز دقیق نحوه قیمت گذاری خودرو به گزارش افکارنیوز ،
حمید گرمابی در خصوص راهکار کاهش التهابات بازار خودرو و برنامه های کمیسیون صنایع گفت: کمیسیون صنایع ساختار سه جانبه از خودروساز، وزارت صمت و شورای سیاست گذاری تعیین کرد ، که بر مبنای یک آنالیز دقیق قیمت روز خودرو مشخص شود.
وی ادامه داد: خودروهای مختلف ارزبری متفاوتی دارند و بالا بودن قیمت قطعات می تواند در در بالا رفتن قیمت خودرو تاثیر بگذارد ولی این افزایش قیمت قطعا پس از آنالیز قیمت و قبول آن توسط کمیته سه جانبه امکان پذیر است.
نماینده مردم نیشابور، فیروزه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر چه در افزایش قیمت خودرو ها توجه به حقوق مردم اولویت بیشتری ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 307 روز و 3 ساعت پیش
اوپک اختیاری ندارد!

اوپک اختیاری ندارد! به گزارش افکارنیوز ،
اگر کسی تاکنون تردید داشت که اوپک چیزی بیش از یک سازمان شبح نیست، 10 روز گذشته این موضوع را ثابت کرده است.
این گروه نشان داد قادر نیست به تنهایی تصمیم بگیرد و اعضای کوچکتر مجبور شدند با کاهش تولیدی موافقت کنند که تنها پس از به دست گرفتن کنترل مذاکرات از سوی روسیه در مقر اوپک حاصل شد. پس از آن حتی با وجود این که عربستان سعودی اعلام کرد تا ژانویه میزان عرضه خود را نیم میلیون بشکه در روز کاهش خواهد داد، معامله گران نفت چندان اعتنایی نکردند.
این فرجام غم انگیزی برای سازمانی است که زمانی دولت ها را به لرزه می انداخت ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 307 روز و 3 ساعت پیش
شناسایی ظرفیت 30 میلیارد تُنی سنگ آهن در کشور

شناسایی ظرفیت 30 میلیارد تُنی سنگ آهن در کشور به گزارش افکارنیوز ،
اردشیر سعد محمدی عضو هیئت مدیره سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران با اشاره به کاربرد فولاد در صنایع گفت: در بخش ساخت و ساز برای ساختمان هایی که اسکلت بتنی دارند به ازای هر متر مربع ساختمان حدود 40 تا 45 کیلو گرم فولاد مصرف می شود ولی در ساختمان های اسکلت فلزی این عدد بیشتر است.
سعدمحمدی در تشریح نقش فولاد در زیرساخت های توسعه ای بیان کرد: فولاد در محصولات طویل مانند میلگرد و تیرآهن برای ساخت کارخانه ها و سوله ها، ساخت مسکن و همچنین در بخش صنعتی همچون خودرو استفاده می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 307 روز و 4 ساعت پیش
برای خرید آپارتمان در غرب تهران چقدر باید هزینه کرد

برای خرید آپارتمان در غرب تهران چقدر باید هزینه کرد به گزارش افکارنیوز ،
قیمت آپارتمان در غرب تهران بسته به موقعیت مکانی، منطقه ای، عمر بنا، متراژ و ... تغییر می کند.
قیمت برخی از آپارتمان های غرب تهران به شرح زیر است: ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 307 روز و 5 ساعت پیش
اقتصاد آمریکا در سال 2019 وارد رکود می شود

اقتصاد آمریکا در سال 2019 وارد رکود می شود به گزارش افکارنیوز ،
طبق گفته لیز آن ساندرز، استراتژیست ارشد سرمایه گذاری در آمریکا، اقتصاد آمریکا احتمالا سال آینده دچار رکود می شود .
وی گفت: به احتمال صددرصد ما به سمت یک رکود اقتصادی دیگر پیش می رویم . به نظر من در سال آینده تجارت تعیین کننده است .
بازارهای مالی طی چند هفته گذشته بی ثبات بودند. میانگین صنعتی داوجونز 10 درصد از اوج خود در دو ماه گذشته پایین آمده است. سرمایه گذاران نگران مسائلی هستند که می تواند اقتصاد را از مسیر خارج کند. مهمتر از همه روابط تجاری چین و آمریکا، افزایش نرخ سود فدرال رزرو و عدم اطمینان از نحوه خروج انگلستان از اتحادیه اروپا تعیین کننده است ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 307 روز و 6 ساعت پیش
تلاش عربستان برای جذب گردشگران غربی

تلاش عربستان برای جذب گردشگران غربی به گزارش افکارنیوز ،
با تلاش عربستان برای بازکردن جامعه و متنوع کردن اقتصاد، توریست های غربی با یک سیستم جدید ویزا وارد عربستان شدند .
هزاران طرفدار مسابقات اتومبیل رانی در منطقه تاریخی درعیه عربستان برای بازدید از تورنمنت ورزشی فرمول ای خودروهای برقی، جمع شدند. کنسرت هایی هم توسط دیوید گاتا و بلک آیز پیز برگزار شد .
اکثر شرکت کنندگان سعودی هایی بودند که به چنین تفریحاتی در کشورشان عادت نداشتند، جایی که سینما ها و کنسرت های عمومی ممنوع بود تا زمانی که ولیعهد محمد بن سلمان در سال گذشته تغییراتی ایجاد کرد . ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 307 روز و 7 ساعت پیش
رصد آخرین وضعیت کالا های موجود در بازار لوازم خانگی

رصد آخرین وضعیت کالا های موجود در بازار لوازم خانگی به گزارش افکارنیوز ،
محمدحسین موحدنژاد درباره کنترل و نظارت بر وضعیت بازار لوازم خانگی در هشت ماهه سال جاری اظهار کرد: این سازمان حسب وظایف ذاتی و قانونی و در راستای کنترل و ثبات قیمت ها، عرضه مناسب و به موقع کالا ها و خدمات و نیز ایجاد آرامش در سطح بازار و به منظور آرام سازی فضای بازار، اجرای مستمر نظارت و بازرسی بر بازار لوازم خانگی را مهمترین اولویت کاری بازرسان سازمان های صنعت، معدن و تجارت سراسر کشور قرار داده است.
وی همچنین افزود: در این ارتباط در بخش کالا های خانگی، علی رغم رکود نسبی تقاضا ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 307 روز و 7 ساعت پیش
نرخ قطعی مسکن در منطقه افسریه تهران

نرخ قطعی مسکن در منطقه افسریه تهران به گزارش افکارنیوز ،
لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه اطلاعات بازار املاک ایران می باشد: ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 307 روز و 8 ساعت پیش
با 100میلیون هم می توان خانه خرید؟

با 100میلیون هم می توان خانه خرید؟ به گزارش افکارنیوز ،
لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه اطلاعات بازار املاک ایران می باشد: ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 307 روز و 8 ساعت پیش
قیمت انواع خودرو کروک در بازار تهران

قیمت انواع خودرو کروک در بازار تهران به گزارش افکارنیوز ،
آنچه در زیر می آید قیمت روز انواع خودروهای کروک در سطح بازار پایتخت طی آذر ماه 97 است که ممکن است تا 5 درصد در مناطق مختلف تهران دارای نوسان باشد. ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 307 روز و 8 ساعت پیش
راز کثیف صنعت نفت آمریکا برملا شد

راز کثیف صنعت نفت آمریکا برملا شد به گزارش افکارنیوز ،
آن طور که روزنامه نیویورک تایمز گزارش کرده است یکی از بازیگران اصلی این کمپین، ماراتون پترولیوم است که بزرگترین پالایشگاه نفت آمریکا به شمار می رود. ماراتون به همراه سایرین کمپین مخفیانه ای را به راه انداخته تا استانداردهای آلایندگی را تعدیل کند. این کمپین استدلال کرده که آمریکا دیگر نیازی به استانداردهای اقتصاد سوخت ندارد زیرا اکنون یک تولیدکننده بزرگ نفت است.
در نامه ای که به اعضای کنگره ارسال شده، آمده است: از آنجا که کمبود نفت دیگر مایه نگرانی نیست، آمریکایی ها باید حق انتخاب خودروهایی را داشته باشند که با نیازهایشان متناسب است. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 307 روز و 9 ساعت پیش
راهکاری ضدتحریمی که دغدغه متولیان نیست

راهکاری ضدتحریمی که دغدغه متولیان نیست به گزارش افکارنیوز ،
محمدصادق کریمی درباره علت تعلل شرکت ملی نفت برای عرضه دوم نفت در بورس انرژی گفت: عرضه نفت خام در بورس، به عنوان یک راهکار مقابله با تحریم های نفتی دغدغه وزرات نفت و شرکت ملی نفت نیست؛ در نتیجه خیلی به صورت جدی آن را پیگیری نمی کنند. از طرفی هر چقدر ما نفت خام بفروشیم یا نفروشیم، اثری بر درآمد، ارتقاء جایگاه و منافع امور بین الملل شرکت ملی نفت ندارد. مسئولین این بخش اگر بهترین کار را انجام دهند یا حتی هیچ کاری نکنند، همان حقوق ثابت شان را دریافت می کنند.
وی افزود: منافع، پاداش و انگیزه های شرکت ملی نفت ربطی به میزان فروش نفت ندارد ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 307 روز و 10 ساعت پیش
وضعیت سفرهای خارجی ایرانی ها/اینفوگرافی

وضعیت سفرهای خارجی ایرانی ها/اینفوگرافی به گزارش افکارنیوز ، ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 307 روز و 10 ساعت پیش
عوامل تاثیرگذار بر قیمت خودرو

عوامل تاثیرگذار بر قیمت خودرو به گزارش افکارنیوز ،
ابوالفضل خلخالی اظهار کرد: از الزامات واقعی سازی قیمت خودرو بخشی مربوط به نرخ ارز است که باید در نظر بگیریم قیمت آن نسبت به سال گذشته افزایش حداقل سه برابری داشته است؛ بنابراین قیمت گذاری ها باید مطابق نرخ ارز در بازار صورت پذیرد.
وی افزود: از موارد دیگر می توان گفت که مواد اولیه ای که در داخل کشور تولید می شوند در حال حاضر کم شده و همچنین افزایش قیمت شدیدی را تجربه کرده اند. در تامین قطعات خارجی که وارداتی هستند نیز برای واردات مشکلاتی وجود دارد؛ بنابراین دسترسی کم به قطعات و افزایش قیمت آن ها نیز باید در قیمت گذاری خودرو لحاظ شود. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 307 روز و 11 ساعت پیش
وضع معیشت بازنشستگان از کارگران هم بدتر است!

وضع معیشت بازنشستگان از کارگران هم بدتر است! به گزارش افکارنیوز ،
رحمت اله پورموسی اظهار کرد: امروز وضع معیشت بازنشستگان از کارگران هم بدتر است چون سن وسالی از آنها گذشته و دیگر نمی توانند کار کنند ولی متاسفانه بازنشستگان برای تامین هزینه های کمرشکن زندگی و درمان و دارو در به در دنبال کار می گردند و حتی به نظافت و نگهبانی در ساختمانها هم تن می دهند.
وی با اشاره به توزیع سبد حمایتی دولت اظهار کرد: سبد حمایت غذایی دولت به همه فرهنگیان و کارمندان و بازنشستگان دولتی داده شد الا کارگران و بازنشستگان تامین اجتماعی و مدام از ما می پرسند چرا سبد کالا به بازنشستگان و کارگران داده نشده است؟ اگر قرار بوده بسته های حمایت غذایی به یک عده ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 307 روز و 11 ساعت پیش
آپارتمان های قیمت مناسب در بازار مسکن

آپارتمان های قیمت مناسب در بازار مسکن به گزارش افکارنیوز ،
برابر گزارش بانک مرکزی در آبان ماه حدود یک پنجم معاملات آپارتمان مسکونی انجام شده در بازه قیمتی 300 تا 500 میلیون تومان انجام شده و این یعنی سهم قابل توجهی از متقاضیان خرید مسکن در بازار را کسانی تشکیل می دهند که قدرت خرید محدود تا حداکثر نیم میلیارد تومانی دارند. از سوی دیگر عمده فایل های این بازار قیمتی، ریزمتراژ بوده و بین 40 تا 60 مترمربع مساحت دارند که مشتری آنها اغلب خانه اولی های حاضر در بازار هستند.
جهش قیمت مسکن در سال جاری با وجود ثابت ماندن سقف انواع وام مسکن سبب شده قدرت خرید متقاضیان مسکن با افت شدید و ناگهانی روبه رو شود ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 307 روز و 12 ساعت پیش
سرعت رشد مسکن در آذرماه کم شد

سرعت رشد مسکن در آذرماه کم شد به گزارش افکارنیوز ،
آمارهای جدید حاکی از آن است که در 24 روز ابتدای آذرماه 1397 شاخص قیمت هر متر مربع مسکن شهر تهران به 9 میلیون و 299 هزار تومان رسیده که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب 3.3 و 88.2 درصد افزایش نشان می دهد. این در حالی است که بر اساس معیارهای همین سامانه رشد قیمت مسکن پایتخت در آبان ماه 5.6 درصد بوده که در آذرماه سرعت رشد آن 2.3 درصد کاهش یافته است.
چند روز قبل، مصطفی قلی خسروی - رئیس اتحادیه مشاوران املاک - از فروکش تلاطم بازار مسکن در ماه های پیش رو خبر داده بود. در ادامه گزارشی با عنوان تکمیل دوره رونق مسکن ارسال کردیم ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 307 روز و 12 ساعت پیش
نارضایتی مردم از گرانی ها

نارضایتی مردم از گرانی ها به گزارش افکارنیوز ،
فرهاد دژپسند با اشاره به اقدامات وزارت امور اقتصاد و دارایی برای تحقق ثبات در اقتصاد کشور، گفت: خوشبختانه تلاش شده که با تمام عناصر موثر در سیاست گذاری از جمله دانشگاهیان، بخش خصوصی و قوای حاکمیتی تعامل فعال داشته باشیم که در این راستا، مجلس شورای اسلامی از جایگاه و اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و ما به دنبال تعامل بیشتر با نمایندگان مجلس به ویژه اعضای کمیسیون اقتصادی و برنامه، بودجه و محاسبات مجلس هستیم.
وی ادامه داد: وزارت امور اقتصاد و دارایی تمام تلاش و سعی خود را برای تحقق ثبات در اقتصاد کشور صورت می دهد و امیدواریم این ثبات به بازار های جانبی مانند ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 307 روز و 15 ساعت پیش
بررسی تشکیل بانک فرهنگیان در کمیسیون برنامه

بررسی تشکیل بانک فرهنگیان در کمیسیون برنامه به گزارش افکارنیوز ،
محمدمهدی مفتح با اشاره به بررسی طرح استفساریه جزء (1) بند (ب) ماده (44) قانون برنامه ششم در جلسه عصر امروز (یکشنبه) کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس و گفت: در بند ب. ماده 44 قانون برنامه ششم توسعه آمده که وزارت نیرو موظف است به منظور افزایش بازدهی و ضریب بهره وری نیروگاه ها موافقت اصولی برای ایجاد نیروگاه ها با بازدهی 55 تا 60 درصد (55درصد تا60 درصد) صادر کند.
وی افزود: در این استفساریه سوال شده بود که آیا این بند از قانون برنامه ششم توسعه شامل حال سایر نیروگاه ها با ظرفیت پایین تر می شود که اعضای کمیسیون در پاسخ به این سوال گفتند این قانون شامل سایر ظرفیت ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: سیاسی انتشار : 307 روز و 15 ساعت پیش
قول مساعد خودروسازان برای تسریع در تحویل خودرو های ثبت نامی

قول مساعد خودروسازان برای تسریع در تحویل خودرو های ثبت نامی به گزارش افکارنیوز ،
بهرام پارسایی اظهار کرد: نشست عصر امروز کمیسیون اصل 90 با حضور وزیر صنعت و معاونین مربوطه خودروسازها، خودروسازها، رئیس سازمان تعزیرات، معاون حقوقی رئیس جمهور و سازمان بازرسی برگزار شد و درباره تعهدات خودروسازان به مردم و علت عدم تحقق آن ها و همچنین قیمت گذاری خودرو بعد از نوسانات ارز، بحث هایی مطرح شد.
وی ادامه داد: جمع بندی این جلسه و تفاهمی که بین وزیر، کمیسیون و خودروسازان صورت گرفت این بود که خودروساز ها باید طبق قرارداد به تعهدشان عمل کنند و هر زمان قرارداد بستند و هر وقت موعد تحویل بوده باید با همان قیمت خودرو را تحویل دهند و ثبت نام کنندگان قبلی را در ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 307 روز و 15 ساعت پیش
قاچاق دام در روز روشن

قاچاق دام در روز روشن به گزارش افکارنیوز ،
قیمت گوشت گوسفندی در بازار به 70 هزار تومان رسیده و واردات گوشت برای کنترل قیمت نیز راه به جایی نبرده است. قیمت گذاری در اتحادیه های استانی هم وجود ندارد بالاخره نظارت بر این بازار تعطیل شده و دیگر کارگر با حقوق یک میلیون و 200 هزار تومان توان خرید گوشت ندارد.
علی اصغر ملکی رئیس اتحادیه گوشت گوسفند قاچاق دام را عامل اصلی بالا رفتن قیمت گوشت می داند البته وی معتقد است پس از بالا رفتن ارزش دلار قاچاق دام افزایش یافت و قیمت دام زنده در داخل بالا رفت که هر دو باعث شد قیمت گوشت در مغازه ها بیشتر شود. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 308 روز و 0 ساعت پیش
احتمال ارائه بودجه 98 با دو سقف متفاوت به مجلس

احتمال ارائه بودجه 98 با دو سقف متفاوت به مجلس به گزارش افکارنیوز ،
15 آذر ماه سازمان برنامه و بودجه از لایحه 436 هزار میلیارد تومانی بودجه سال 98 رونمایی کرد. قرار بود این لایحه یک شنبه آذر ماه از سوی رئیس جمهور به مجلس ارائه شود. این در حالی بود که با توجه به الزام رعایت سهم مشخصی از واریز درآمد نفت به صندوق توسعه ملی و متعاقب ان تغییر بسیاری از ردیفهای بودجه، در حال حاضر ارائه لایحه بودجه به یک شنبه 2 دی ماه موکول شده است.
گفتنی است، در حالی که روز گذشته نیز در گزارشی به احتمال کاهش 28 هزار میلیارد تومانی بودجه 98 اشاره شده بود، امروز نمایندگان مجلس از احتمالا ارائه لایحه بودجه با دو سقف خبر داده اند ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 308 روز و 1 ساعت پیش
نرخ ارز در 25 آذرماه 97

نرخ ارز در 25 آذرماه 97 به گزارش افکارنیوز ،
بانک مرکزی امروز نرخ 39 ارز عمده در برابر ریال را اعلام کرد بر این اساس تمام ارزها به علت تعطیلات آخر هفته میلادی ثابت ماندند. ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 308 روز و 3 ساعت پیش
قیمت قطعی آجیل شب یلدا اعلام شد

قیمت قطعی آجیل شب یلدا اعلام شد به گزارش افکارنیوز ،
مصطفی احمدی با بیان اینکه امسال برای آجیل شب یلدا دو نوع قیمت گذاری انجام شده است، گفت: این اقدام دو دلیل داشته، اول آنکه مردم راحت تر انتخاب کنند، دوم اینکه بازرسان ما راحت تر به تخلفات رسیدگی کنند.
وی افزود: در همین راستا، آجیل شب یلدا با پوست کیلویی بین 60 تا 80 هزارتومان در عمده فروشی ها و آجیل شب یلدا با مغز بین 80 تا 100 هزارتومان در عمده فروشی ها عرضه می شود.
احمدی گفت: 10 درصد سود خرده فروشی نیز به این ارقام افزوده خواهد شد.
این فعال بخش خصوصی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه قیمت انواع خشکبار نسبت به حدود 20 روز پیش ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 308 روز و 3 ساعت پیش
مبادلات بانکی ایران و چین هنوز در پیچ و خم مذاکرات

مبادلات بانکی ایران و چین هنوز در پیچ و خم مذاکرات به گزارش افکارنیوز ،
اسداله عسگراولادی با اشاره به اینکه با تعاملات صورت گرفته قرار بود مبادلات بانکی فعالان اقتصادی کشور با طرف چینی آغاز شود، اظهار داشت: متأسفانه هنوز این موضوع وارد فاز اجرایی نشده است.
رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین افزود:اخیراً سفیر ایران برای رفع مشکلات بانکی با طرف چینی عازم این کشور شده که امیدوارم طی روزهای آینده خبرهای خوبی در مورد نتایج مثبت مذاکرات منتشر شود.
عسگراولادی پیش از این به خبرنگار تسنیم گفته بود: از دوم دسامبر (11 آذرماه) یک بانک چینی تبادلات بانکی خود را با طرف ایرانی آغاز خواهد کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 308 روز و 4 ساعت پیش
طرح جدید ایجاد 90منطقه ویژه اقتصادی

طرح جدید ایجاد 90منطقه ویژه اقتصادی به گزارش افکارنیوز ،
درحالی یکبار دیگر، طرح ایجاد 90 منطقه ویژه اقتصادی در هفته گذشته از سوی هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد که چند ماه پیش شورای نگهبان با وارد دانستن چندین ایراد مهم، لایحه دولت را با عنوان ایجاد 8منطقه آزاد تجاری-صنعتی، اصلاح محدوده 3منطقه آزاد تجاری-صنعتی و ایجاد مناطق ویژه اقتصادی به مجلس بازگرداند.
در لایحه پیشنهادی دولت صرفا ایجاد 8 منطقه آزاد تجاری- صنعتی و 12 منطقه ویژه اقتصادی پیش بینی شده بود، اما نمایندگان مجلس مناطق ویژه پیشنهادی دولت را به 103 منطقه افزایش دادند ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: سیاسی انتشار : 308 روز و 5 ساعت پیش
قیمت خودرو جک صفر کیلومتر در بازار

قیمت خودرو جک صفر کیلومتر در بازار به گزارش افکارنیوز ،
برای خرید انواع خودرو صفر کیلومتر جک در بازار باتوجه به مدل خودرو باید از حدود هزینه کرد. ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 308 روز و 5 ساعت پیش
جزئیات نحوه محاسبه تن-کیلومتر

جزئیات نحوه محاسبه تن-کیلومتر به گزارش افکارنیوز ،
در پی اعتراضات کامیونداران در ماه های گذشته، نهایتا شورای عالی ترابری در مصوبه ای کلی، سازمان راهداری و حمل و جاده ای را مأمور کرد تا نرخ پایه تن کیلومتر را تهیه و برای اجرا به ادارات کل راهداری استان ها ابلاغ کند.
اگرچه تهیه فرمول نرخ پایه تن کیلومتر حدود سه ماه طول کشید اما به نظر می رسد رقم تعیین شده به همراه ضرایب آن، از سوی رانندگان تا حدودی با استقبال مواجه شده است.
بر اساس برخی محاسبات، در صورت محاسبه کرایه حمل با استفاده از تن کیلومتر، دستمزد رانندگان کامیون ها تا حدود دو تا سه برابر ارقام فعلی افزایش می یابد اما به گفته فعالان صنفی حمل و نقل ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 308 روز و 5 ساعت پیش
نرخ قطعی آپارتمان در منطقه 22 و تهرانسر

نرخ قطعی آپارتمان در منطقه 22 و تهرانسر به گزارش افکارنیوز ،
لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه اطلاعات بازار املاک کشور می باشد: ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 308 روز و 5 ساعت پیش
آجیل شب چله چند؟

آجیل شب چله چند؟ به گزارش افکارنیوز ،
گرچه قیمت ها در بازار خشکبار و آجیل تا اندازه ای فروکش کرده و خبری از صعود عجیب و غریب قیمت ها در بازار نیست ولی مقایسه قیمت های فعلی که بازار آجیل و خشکبار را همزمان با شب یلدا داغ کرده با قیمت های سال قبل، شاهد افزایش نزدیک به 3 برابری قیمت ها به نسبت سال گذشته است.
بر اساس این گزارش قیمت انواع پسته در بازار به شرح زیر است:
1- پسته
پسته اکبری از 210 تا 225 هزار تومان
پسته احمد آقایی از 170 تا 190 هزار تومان
پسته فندقی از 136 تا 155 هزار تومان
2- بادام هندی
بادام هندی از 165 تا 200 هزار تومان
3- بادام درختی ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 308 روز و 6 ساعت پیش
خودروهای خارجی دست دوم چند؟

خودروهای خارجی دست دوم چند؟ به گزارش افکارنیوز ،
لازم به توضیح است؛ سواری های زیر ممکن است به دلایل مختلف از جمله تصادف و وجود لکه رنگ و یا فروش فوری خودرو از سوی مالک به علت نیاز ضروری به پول نقد، کمتر از قیمت های رایج در بازار خرید و فروش خودروهای دست دوم عرضه شود؛ ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 308 روز و 7 ساعت پیش
دوره رونق مسکن تکمیل شده است

دوره رونق مسکن تکمیل شده است به گزارش افکارنیوز ،
هم زمان با پرش قیمت دلار در نیمه دوم سال 1391 قیمت مسکن شهر تهران نیز روند افزایشی به خود گرفت؛ به طوری که در زمستان 1391 شاخص رشد نرخ دلار 111 درصد و شاخص رشد قیمت مسکن شهر تهران نسبت به زمان مشابه سال قبل از آن 72 درصد ثبت شد. در همان زمان معاملات مسکن در بهمن ماه 1391 با 36 هزار فقره به اوج خود رسید. سپس روند نزولی به خود گرفت؛ به طوری که در بهمن ماه 1392 خرید و فروش مسکن در تهران با افت 148 درصدی نسبت به ماه مشابه سال قبل از آن به 14 هزار و 500 فقره رسید. همان موقع قیمت 8.4 درصد افزایش پیدا کرد که پایین تر از شاخص تورم در آن سال محسوب می شد. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 308 روز و 7 ساعت پیش
سهم ایران از واردات همسایگان

سهم ایران از واردات همسایگان به گزارش افکارنیوز ،
اقتصاد های توسعه یافته و نوظهور تلاش می کنند به موازات تعامل و پیوند با فرآیند های اقتصاد جهانی، پیمان های اقتصادی را که عمدتا بر تسهیل تجارت با کشورهای همسایه استوار است دنبال کنند و سهم خود را از تجارت جهانی افزایش دهند.
بر این اساس یکی از راهکارهای مهم سیاستی که می تواند در توسعه صادرات غیرنفتی ایران نقش آفرین باشد، گسترش دامنه تجارت با کشورهای منطقه و همسایه است. این درحالی است که براساس گزارش معاونت بررسی های اقتصادی اتاق بازرگانی تهران، سهم ایران از مجموع واردات 14 کشور همسایه که دارای مرز مشترک آبی و خاکی با کشور مان هستند در سال گذشته میلادی (2017) ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 308 روز و 7 ساعت پیش
از رونق افتادن بازار فرش ایران در آمریکا

از رونق افتادن بازار فرش ایران در آمریکا به گزارش افکارنیوز ،
الکس حلمی در میان قالی های ایرانی گالری خود قدم می زد و دانه به دانه تحسینشان می کرد. تابلویی که از سقف آویزان شده بود قلبش را به درد آورد: حراج پایانی .
سی سال بود که حلمی فروشگاه خود را در وست وود با هنری که کالیفرنیای جنوبی را به روستاهای ایران بافنده این قالیها متصل می کرد، پرکرده بود.
این فروشنده 62 ساله نمی خواهد فروشگاهش را ببندد ولی پس از وضع تحریم های سخت علیه ایران از ماه نوامبر، حلمی حس کرد از اینکه کسب و کارش در وسط یک جنگ ژئوپلیتیکی گیر افتاده، خسته شده است . ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 308 روز و 8 ساعت پیش
3 دلیل ناکامی تحریم ها

3 دلیل ناکامی تحریم ها به گزارش افکارنیوز ،
نشریه نیوزویک در مطلبی با تاکید بر پیامد های تحریم های ضدایرانی برای غرب نوشت: به نظر می رسید که با کشف میدان گازی پارس جنوبی در خلیج فارس، تجار نفتی به تمامی رویا های خود دست یافته اند. پارس جنوبی که بزرگ ترین میدان گازی در جهان به شمار می آید در مرز آبی ایران و قطر قرار گرفته است. با این حال تحریم های اقتصادی آمریکاعلیه ایران موجب شده است تا شرکت های غربی برای سال ها نتوانند سرمایه گذاری در این زمینه انجام دهند.
زمانی که برجام در سال 2015 میان ایران،آمریکا وقدرت های جهانی به امضا رسید شرکت توتال فرانسه به سرعت وارد مذاکره با مقامات ایرانی برای سرمایه گذاری ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 308 روز و 9 ساعت پیش
بهای اجاره سوئیت در تهران

بهای اجاره سوئیت در تهران به گزارش افکارنیوز ،
نه تنها در تهران، بلکه در تمام کلان شهرها بخشی از نیاز سکونت از طریق اجاره سوئیت با مساحت کمتر از 40 مترمربع پاسخ داده می شود. آمار قابل توجه مهاجران به شهرهای بزرگ نظیر تهران بابت اموری همچون اشتغال، تحصیل و بعضا درمان سبب می شود تقاضا برای سکونت در واحدهایی با کمترین متراژ ممکن که با حداقل بها قابل اجاره هستند، قابل توجه باشد. هر چند تمام فایل های عرضه شده در بازار آپارتمان های تا 40 مترمربع سوئیت محسوب نمی شوند و بسیاری از آنها در محله های دارای بافت ریزدانه واقع شده اند؛ به این معنا که یک واحد آپارتمانی مستقل هستند ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 308 روز و 10 ساعت پیش
واردات سمعک 9 میلیون دلاری شد

واردات سمعک 9 میلیون دلاری شد به گزارش افکارنیوز ،
آمار مقدماتی گمرک از تجارت خارجی 6 ماهه نخست سال 97 نشان می دهد که در این مدت بیش از 5 تن سمعک از کشور های مختلف جهان وارد ایران شده است.
بر اساس واردات این حجم سمعک به کشور 9 میلیون و 553 هزار و 132 دلار ارز از کشور خارج شد که معادل ریالی آن بالغ بر 395 میلیارد و 775 میلیون و 928 هزار و 997 ریال در آمار گمرک به ثبت رسیده است.
براساس این گزارش سمعک از کشور های آلمان، انگلستان، ترکیه، چین، دانمارک، سنگاپور، سوئیس و فدراسیون روسیه وارد ایران شده است.
بنا بر آمار منتشره از سوی گمرک بیشترین واردات سمعک از کشور سنگاپور به حجم بیش از 641 کیلوگرم و به ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 308 روز و 11 ساعت پیش
قیمت آپارتمان در شهرک راه آهن

قیمت آپارتمان در شهرک راه آهن به گزارش افکارنیوز ،
برای خرید آپارتمان در محدوده شهرک راه آهن با توجه به موقعیت دسترسی بنا و سال ساخت باید بین 800 میلیون تومان تا بیش از 3 میلیارد تومان هزینه کرد که در جدول زیر به برخی از آن ها اشاره شده است. ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 308 روز و 11 ساعت پیش
نقش جمعیت سالخورده کشور در تحولات اقتصادی

نقش جمعیت سالخورده کشور در تحولات اقتصادی به گزارش افکارنیوز ،
پیش از این،در قالب گزارشی تفصیلی به نقش جمعیت در توسعه و کارکرد بافت جمعیتی "جوان" در تسریع و تسهیل فرآیند شکوفایی اقتصادی صنعتی و تولیدی کشور پرداخته شد.
آنچنان که پیش از این مقرر گردید،در ذیل این گزارش تلاش می شود به تهدیدها و فرصت های جمعیت سالخورده در جامعه و کشور پرداخته شود.
یکی از مولفه ها و شاخصه های بررسی و ارزیابی توسعه کشورها در حوزه های گوناگون به واسطه احصای سن امید به زندگی در جوامع برآورد می شود.
به واقع، هرآنچه سن امید به زندگی در کشورها، با افزایش هر چه بیشتری همراه شود به تبع آن ضریب جمعیت سالخورده نیز رو به فزونی می یابد. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 308 روز و 12 ساعت پیش
انتقاد عضو کمیسیون انرژی از طرح جدید سهمیه بندی بنزین

انتقاد عضو کمیسیون انرژی از طرح جدید سهمیه بندی بنزین به گزارش افکارنیوز ،
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: در اقتصاد معیوب هر چه نرخ بنزین را افزایش دهم چون در نهایت ارزش پول کاهش چشمگیری پیدا می کند مجددا نرخ بنزین و سوخت ارزانتر از کشورهای دیگر می شود.
هدایت الله خادمی با انتقاد از طرح جدید برای سهمیه بندی سوخت گفت: در این ایده جدید گفته می شود به هر ایرانی ماهانه 30 لیتر بنزین داده شود، این سهمیه به فرد داده می شود و تفاوت نمی کند که فرد خودرو داشته باشد یا خیر.
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سوال اینجاست افرادی که در روستاهای دور دست زندگی می کنند چطور قرار است به این سهمیه دسترسی پیدا کنند و در صورتی که خودرو ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 308 روز و 17 ساعت پیش
برای رهن آپارتمان در امیریه چه بودجه ای لازم است

برای رهن آپارتمان در امیریه چه بودجه ای لازم است به گزارش افکارنیوز ،
محله امیریه تهران در گذشته شامل اراضی وسیعی بوده که در روند شهرسازی و تقسیم بندی های شهری، بیشتر از 800 هزار مترمربع مساحت دارد و از سمت شرق و غرب توسط خیابان وحدت اسلامی و کارگر جنوبی محدود می شود. خیابان کارگر جنوبی در مجاور امیریه محل فعالیت اصناف مختلف و بسیار پرتردد است. خیابان ولیعصر هم از وسط امیریه و از شمال تا جنوب ادامه پیدا می کند و محله را تقسیم به دو بخش می کند. البته قیمت خرید یا رهن آپارتمان در امیریه ، در این دو بخش تفاوتی ندارد.
دسترسی و حمل و نقل عمومی ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 308 روز و 20 ساعت پیش
بی ثباتی قیمت ها در بازار خودرو/قیمت خودرو در 24 آذر 97

بی ثباتی قیمت ها در بازار خودرو/قیمت خودرو در 24 آذر 97 به گزارش افکارنیوز ،
بازار امروز خرید و فروش خودرو همچنان شاهد بی ثباتی قیمت ها و عرضه قطره چکانی خودرو توسط شرکت ها است و همین امر بر کسادی بیشتر معاملات و بلاتکلیفی قیمت ها اضافه کرده است.
در معاملات امروز سمندال ایکس با کاهش یک میلیون تومانی با قیمت 61 میلیون تومان، پژو207 اتوماتیک با قیمت 116 میلیون تومان، پراید 111 با قیمت 38 میلیون و 400 هزار تومان، پراید 131 با قیمت35 میلیون و 500 هزار تومان، پژو پارس با قیمت 71 میلیون و 500 هزار تومان معامله می شود.
پژو206 صندوق دار با قیمت 73 میلیون و 500 هزار تومان ، پژو 206 تیپ 2 با افزایش یک میلیون تومانی با قیمت 62 میلیون تومان ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 308 روز و 21 ساعت پیش
تولید خودرو 57 درصد کاهش یافت

تولید خودرو 57 درصد کاهش یافت به گزارش افکارنیوز ،
در این مدت تولید انواع خودرو از 135 هزار و 402 دستگاه در آبان ماه 1396 به 57 هزار و 627 دستگاه کاهش یافته است.
آبان ماه امسال تولید انواع سواری با کاهش 58.2 درصدی همراه بوده و از 126 هزار و 135 دستگاه در آبان ماه سال گذشته به 52 هزار و 723 دستگاه رسیده است.
در این مدت تولید انواع ون نیز 73.2 درصد کاهش یافته و از 67 دستگاه در آبان ماه 1396 به 18 دستگاه کاهش یافته است.
تولید انواع وانت نیز با کاهش 46 درصدی همراه بوده و از 7569 دستگاه در آبان ماه سال گذشته به 4084 دستگاه رسیده است. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: گوناگون انتشار : 308 روز و 22 ساعت پیش
آزاد شدن واردات ارز تاثیر مثبت بر بازار داخل خواهد گذاشت

آزاد شدن واردات ارز تاثیر مثبت بر بازار داخل خواهد گذاشت به گزارش افکارنیوز ،
طهماسب مظاهری در رابطه با مصوبه شورای هماهنگی اقتصاد برای واردات ارز بدون محدودیت، گفت: کشوری که با کمبود ارزی مواجه است باید اجازه دهد کسی به هر دلیلی مایل به واردات سرمایه باشد، این کار را صورت دهد.
وی ادامه داد: عدم اجازه دادن ورود ارز به کشور حرفی غیر طبیعی است؛ البته ارز وارداتی باید قانونی و شناسنامه دار باشد.
مظاهری افزود: این ارز مستقل از اینکه رقم کم یا زیادی دارد، باید قانونی باشد که در کشور مبدأ اجازه خروج قانونی دریافت کند و اینگونه نباشد که کسی پول کثیف و سیاه وارد کشور کند و این قانونی بودن، باید از سوی واردکننده ارز ارائه شود. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 308 روز و 22 ساعت پیش
نرخ جدید سود سپرده بانک های خصوصی به 20 درصد کاهش یافت

نرخ جدید سود سپرده بانک های خصوصی به 20 درصد کاهش یافت به گزارش افکارنیوز ،
همانطور که پیش تر اعلام شد عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در آخرین جلسه خود با مدیران عامل بانک ها تاکید کرد که این بانک با نرخ سود سپرده بالای 20 درصد برخورد خواهد کرد.
پیگیری خبرنگار ما از شعب بانک ها از کاهش نرخ سود سپرده در بانک های خصوصی به سطح 20 درصد حکایت دارد.
البته کاهش نرخ سود سپرده به 20 درصد مشمول سپرده هایی شده است که پس از تاکید رئیس کل بانک مرکزی باز می شوند و مشمول سپرده های قبلی نشده است.
تا قبل از این تاکید و توافق نرخ سود سپرده در بانک ها اینگونه بود: ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 308 روز و 22 ساعت پیش
تعاونی ارگانیک زیستی ایران ثبت شد

تعاونی ارگانیک زیستی ایران ثبت شد به گزارش افکارنیوز ،
رئیس انجمن ارگانیک ایران در حاشیه یازدهمین نمایشگاه ارگانیک ایران، درباره نقش سازمان مرکزی تعاون روستایی در تولیدات ارگانیک گفت: این سازمان به محصولات ارگانیک علاقه مند است و مدیریت جدید آن نیز به سلامت جامعه و توسعه این حوزه کمک می کند.
سید رضا نورانی با بیان این که سیاست تعاونی ارگانیک زیستی ایران این است که تولیدات خرد ارگانیک را در اقصی نقاط کشور خریداری و سپس به فروشگاه های تحت نظارت انجمن و یا فروشگاه های علاقه مند عرضه کند، اظهار داشت: عرضه این محصولات از طریق این تعاونی با قیمت مناسب انجام می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز