ایرادات شورای نگهبان بهCFT مورد بررسی قرار می گیرد

ایرادات شورای نگهبان بهCFT مورد بررسی قرار می گیرد به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، علی نجفی خوشرودی درباره تشریح نشست کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: نشست این کمیسیون به منظور بررسی ایرادات شورای نگهبان به مصوبه مجلس شورای اسلامی درباره لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین المللی مقابله با تامین مالی تروریسم(cft) با حضور وزیران امور خارجه، اطلاعات، نماینده شورای نگهبان و معاون حقوقی رئیس جمهوری و نماینده مجمع تشخیص مصلحت نظام و نمایندگان ستاد کل نیروهای مسلح و سپاه برگزار شد.
نجفی خاطر نشان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: سیاسی انتشار : 2 دقیقه پیش
نوعی چاقی عجیب

نوعی چاقی عجیب به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، علی سلوکی اظهار داشت: تصور عموم بر این است، افرادی که دچار چاقی مفرط هستند می توانند با دارو، ورزش و یا گذراندن دوره های رژیم غذایی کاهش وزن داشته باشند درحالیکه در واقعیت این افراد پس از کم کردن چندکیلو مجددا به شرایط قبلی خود باز می گردند.
وی تصریح کرد: همه افراد چاق با ورزش و رژیم غذایی نمی توانند به وزن پایدار برسند چرا که وقتی میزان کالری و حجم غذا کم می شود متابولیسم بدن شکل دفاعی به خود گرفته و ضمن کاهش میزان سوخت و ساز کلی بدن، دستگاه گوارش حداکثر کالری هر وعده غذایی را به شدت جذب می کند به همین دلیل شاهد هستیم که این افراد پس از یک کاهش ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: علمی و پزشکی انتشار : 12 دقیقه پیش
واکنش معاون ارتباطات دفتر رئیس جمهور به شایعه استعفای ظریف

واکنش معاون ارتباطات دفتر رئیس جمهور به شایعه استعفای ظریف به گزارش اقتصادآنلاین ، پرویز اسماعیلی، معاون ارتباطات دفتر رییس جمهور، در حساب توئیتری خود نوشت:
برخی کانال های ارز و سکه ای، مدعی استعفای دکتر ظریف شده اند و این بار زحمت شایعه سازان سیاسی را آنها به دوش گرفته اند!
ظاهرا روند کاهشی و آرامش نسبی بازار سکه و ارز، نان عده ای را آجر کرده و حسابی دلتنگ تلاطم دوباره و سود بادآورده هستند.
باز هم تکذیب می شود.
لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 1 ساعت و 2 دقیقه پیش
مدیرعامل شرکت ملی گاز هم منصوب شد

مدیرعامل شرکت ملی گاز هم منصوب شد به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، در متن حکم وزیر نفت خطاب به منتظر تربتی آمده است:
جناب آقای مهندس حسن منتظر تربتی
بنا به پیشنهاد اعضای محترم هیئت مدیره شرکت ملی گاز ایران، به استناد حکم ذیل ماده 5 قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت مصوب 91/2/19 مجلس شورای اسلامی، با استعانت از خداوند قادر متعال، بدین وسیله به عنوان مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران و معاون وزیر منصوب می شوید.
امید است با اتکال به خداوند دانای توانا و تعامل با کارکنان صدیق و وظیه شناس آن شرکت در انجام امور محوله موفق باشید. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 1 ساعت و 12 دقیقه پیش
جایگزینی برای گاز وارداتی ایران به عراق وجود ندارد

جایگزینی برای گاز وارداتی ایران به عراق وجود ندارد به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، عاصم جهاد سخنگوی وزارت نفت عراق در یک برنامه تلویزیونی در گفتگو با شبکه های محلی کردی در کردستان عراق با اعلام این مطلب گفت: هم اکنون هیچ جایگزینی برای گاز طبیعی ایران نداریم چرا که ایران نزدیکترین نقطه به عراق می باشد تا از آن بتوانیم گاز وارد کنیم.
وی افزود: عراق نزدیک به 600 میلیون مترمکعب گاز از ایران وارد می کند که از آن برای تولید برق استفاده می شود.
سخنگوی وزارت نفت عراق تاکید کرد که عراق نمی تواند از هیچ کشور همسایه ای این مقدار گاز را تامین کرده و جایگزین گاز وارداتی از ایران نماید. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 2 ساعت و 12 دقیقه پیش
سید علی از صندوق ضمانت صادرات ایران رفت

سید علی از صندوق ضمانت صادرات ایران رفت به گزارش اقتصادآنلاین ، سید کمال سید علی مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران که از سال 1394 برای بار دوم سکاندار اداره این صندوق بود، روز گذشته طی نامه ای به وزیر صنعت، معدن و تجارت در اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان از سمت خود کناره گیری کرد.
رئیس هیات مدیره صندوق ضمانت صادرات همچنین در پیام جداگانه خطاب به کارکنان و مدیران این صندوق ضمن خداحافظی از همراهی و همکاری های آنها در تحقق اهداف صندوق ضمانت صادرات ایران قدردانی کرد.
لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 2 ساعت و 31 دقیقه پیش
قیمت دلار باید حدود 4 تا 5هزار تومان باشد

قیمت دلار باید حدود 4 تا 5هزار تومان باشد به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، امرالله امینی عضو هیأت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی درباره راهکارهایی که می تواند منجر به تقویت ارزش پول ملی کشور می شود، گفت: عمده ترین این راهکارها نظارت توسط بانک مرکزی است اما راهکارهای دیگری نیز برای تقویت ارزش پول ملی متصور است که انتظار می رود دولت به این راهکارها نیز توجه داشته باشد.
این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه دولت باید از بخش تولید حمایت کند و شرایط تولید به سمتی برود که کالاهای تولید شده هم قابل رقابت با کالاهای مشابه خود در سطح جهانی باشد و هم قابل تجارت و صادرات ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 3 ساعت و 1 دقیقه پیش
وزیر نفت از خدمات علی کاردر قدردانی کرد

وزیر نفت از خدمات علی کاردر قدردانی کرد به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شانا، متن پیام بیژن زنگنه به شرح زیر است:
اکنون که در اجرای قانون جدید ممنوعیت خدمت بازنشستگان در دستگاه های دولتی، ادامه خدمت و همکاری تمام وقت جنابعالی با شرکت ملی نفت ایران خاتمه می یابد، وظیفه خود می دانم که از خدمات ارزشمند و موفق جنابعالی در مدتی قریب سی سال در صنعت نفت، به ویژه در مدت عهده داری مدیریت عامل شرکت ملی نفت ایران صمیمانه تقدیر و تشکر کنم.
تامین منابع مالی برای طرح های توسعه غرب کارون و پارس جنوبی و ادامه موفقیت آمیز توسعه آن ها، نهایی شدن مدل جدید قراردادهای نفتی برای توسعه میادین هیدروکربوری و پیگیری مجدانه برای عقد قراردادها و ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 3 ساعت و 11 دقیقه پیش
محدودیت پرواز در فرودگاه کیش در زمان برگزاری نمایشگاه هوایی

محدودیت پرواز در فرودگاه کیش در زمان برگزاری نمایشگاه هوایی به گزارش اقتصادآنلاین ، نهمین نمایشگاه بین المللی هوایی کیش با حضور دست اندرکاران صنعت هوانوردی و شرکت های هوایی کشور، پنجم تا هشتم آذرماه امسال در جزیره کیش برگزار می شود.
رضا جعفرزاده مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری در این ارتباط افزود: فرودگاه بین المللی کیش در ایام برگزاری نمایشگاه بین المللی هوایی کیش از ساعت 14 و 30 دقیقه تا 16 و 30 دقیقه به منظور انجام پروازهای ایرشو، بسته خواهد شد.
وی افزود: در ساعت و روزهای اعلام شده، فرودگاه کیش فقط برای پرواز هواپیماهای شرکت کننده در نمایشگاه هوایی عملیاتی است. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 3 ساعت و 52 دقیقه پیش
بزرگترین واردکنندگان جهان در سال2017 +اینفوگرافیک

بزرگترین واردکنندگان جهان در سال2017 +اینفوگرافیک برای مشاهده تصویر در اندازه اصلی، روی آن کلیک کنید
منبع: HOW MUCH
لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 4 ساعت و 11 دقیقه پیش
لحظات حیرت آور بیرون آمدن لاشه سگ از دهان مار (+16) +فیلم

لحظات حیرت آور بیرون آمدن لاشه سگ از دهان مار (+16) +فیلم لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 5 ساعت و 22 دقیقه پیش
انکار پولشویی فایده ندارد/ بخشی از موضوعات پولشویی مربوط به FATF است

انکار پولشویی فایده ندارد/ بخشی از موضوعات پولشویی مربوط به FATF است به گزارش خبرنگار پارلمانی اقتصادآنلاین ، اردشیر نوریان نماینده مردم شهرکرد در نطق میان دستور خود در پاسخ به نطق محمد دهقان نماینده طرقبه و شاندیز که به اظهارات اخیر وزیر امور خارجه درباره پولشویی انتقاد کرد، گفت: بخشی از موضوعات FATF مربوط به پولشویی است که ما نیز در کشور با آن روبه رو هستیم. چرا برآشفته و عصبانی می شوید؟ این معضل را بپذیرید و همت برای حل و فصل آن کنیم.
نوریان در مورد نطق محمد دهقان اظهار داشت: همین امروز صبح با یکی از همکاران که در زمینه تصویب قانون پولشویی کار جدی کرده بود، صحبت می کردم ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 5 ساعت و 22 دقیقه پیش
ترانزیت 5.7میلیون تن کالا از کشور

ترانزیت 5.7میلیون تن کالا از کشور به گزارش اقتصادآنلاین ، رضا نفیسی مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل نقل بین المللی این سازمان با اعلام این خبر افزود: در مدت یاد شده از مجموع کالاهای ترانزیت شده، 2 میلیون و 313 هزار تن کالاها را مواد نفتی و 3 میلیون و 461 هزار تن را مواد غیر نفتی تشکیل داده اند که عمده ترین بخش مواد غیرنفتی کالاهایی نظیر مواد سوختی، قطعات یدکی، انواع پنبه، محصولات کشاورزی و مواد غذایی بوده است.
وی افزود: در مدت زمان یاد شده، از میان مرزهای کشور، بندر شهید رجایی با یک میلیون و 681 هزار تن معادل 29 درصد فعال ترین مرز در زمینه ترانزیت ورود کالا به شمار می رود و پس از آن مرزهای پرویزخان با 24 درصد و باشماق با 10 ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 12 دقیقه پیش
5شب اقامت در قبرس چقدر تمام می شود؟

5شب اقامت در قبرس چقدر تمام می شود؟ لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 52 دقیقه پیش
شاخص بازهم درگیر شتابزدگی سهامداران شد/ اوج جو هیجانی فروش در گروه بانک و خودرو

شاخص بازهم درگیر شتابزدگی سهامداران شد/ اوج جو هیجانی فروش در گروه بانک و خودرو اقتصاد آنلاین - مریم علیزاده؛ در جریان معاملات دومین روز هفته، بورس تهران درگیر شوک ریزشی حاصل از شتابزدگی سهامداران شد. این در حالی بود که از ابتدای صبح شاهد معاملات آرام و منطقی در سطح بازار بودیم که رفته رفته با افزایش فشار عرضه ها معاملات منطقی جای خود را به ریزش بهمن وار قیمت ها و نهایتا صف فروش در اغلب نمادهای بزرگ شد.
گفتنی است تقریبا همه گروه های بزرگ و مطرح بازار درگیر روند نوسانی منفی بوده و نمادها در محدوده منفی چهار درصد معامله می شدند. در این بین بیشترین افت در نمادهای گروه بانکی رقم خورد که تمام این نمادها صف فروش را تجربه کردند ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 7 ساعت و 1 دقیقه پیش
آتش سوزی در پالایشگاه نفت مسکو

آتش سوزی در پالایشگاه نفت مسکو به گزارش رویترز، در یک پالایشگاه نفت در مسکو آتش سوزی به راه افتاد و یک واحد از این پالایشگاه را بست که نیمی از بنزین پالایشگاه را تولید می کرد .
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، آتش نشانان پس از بیش از سه ساعت مبارزه توانستند شعله ها را خاموش کنند. این پالایشگاه در منطقه کاپوتنیا قرار دارد .
گزپروم نفت، مالک این پالایشگاه اعلام کرد که پالایشگاه فعالیت خود را از سر گرفته است، البته به جز واحد آسیب دیده که هنوز خاموش است .
این واحد روزانه معادل 6900 تن بنزین تولید می کند که بیش از نیمی از بنزین تولید شده در پالایشگاه را تشکیل می دهد ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 7 ساعت و 21 دقیقه پیش
فوتبالیست ایرانی نامزد بهترین بازیکن سال آسیا شد +عکس

فوتبالیست ایرانی نامزد بهترین بازیکن سال آسیا شد +عکس لیست نامزدهای نهایی بهترین بازیکن سال آسیا اعلام شد.
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، کنفدراسیون فوتبال آسیا سه نامزد نهایی مرد سال آسیا در سال 2018 را اعلام کرد که نام علیرضا بیرانوند دروازه بان تیم ملی و پرسپولیس در این لیست به چشم می خورد.
بیرانوند با درخششی که در جام جهانی برای تیم ملی داشت و پس از آن با درخشش با پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا یکی از گزینه های محتمل برای دریافت توپ طلای آسیا است.
لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: ورزشی انتشار : 7 ساعت و 32 دقیقه پیش
افزایش قیمت خودرو در انتظار تایید وزیر صنعت

افزایش قیمت خودرو در انتظار تایید وزیر صنعت به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، درباره تعیین قیمت خودروها روز گذشته جلسه ای با حضور خودرو سازان، کمیسیون صنایع مجلس و نمایندگان انجمن قطعه سازان خودرو برگزار شد که تا بخشی از این جلسه رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت حضور داشت اما از آنجا که وزیر صنعت باید برای استقبال از رئیس جمهور عراق به فرودگاه می رفت ادامه جلسه بدون حضور وزیر صنعت برگزار شد.
بر اساس این گزارش قرار شد دیدگاه های اعضای حاضر در جلسه بررسی شود که با بررسی این دیدگاه ها پیشنهاد 10 ماده ای برای ارائه به وزیر صنعت و تصمیم گیری وی بر روی این پیشنهاد ها ارائه شد. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 8 ساعت و 2 دقیقه پیش
ترامپ توهم زد!

ترامپ توهم زد! به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، رییس جمهور آمریکا شاید تا حدودی حق داشته باشد اما نه به دلیلی که وی فکر می کند. دونالد ترامپ موضع سخت گیرانه خود در قبال اوپک را عامل کاهش قیمت ها دانسته اما آنچه که واقعا روی داده، افزایش ذخایر نفت آمریکا طی هفت هفته گذشته بوده است.
یک دلیل این اتفاق، پکن است که به تلافی اختلافات تجاری، واردات نفت از آمریکا را متوقف کرده است. چین اوایل امسال بیش از نیم میلیون بشکه در روز نفت از آمریکا وارد می کرد. از دست دادن بازار چین، به رشد ذخایر نفت آمریکا کمک کرده و باعث افت قیمت ها شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 8 ساعت و 22 دقیقه پیش
پرونده عملکرد پنج ساله شرکت ملی گاز زیر ذره بین مجلس/ تحقیق و تفحص از پتروشیمی باختر همچنان ادامه دارد

پرونده عملکرد پنج ساله شرکت ملی گاز زیر ذره بین مجلس/ تحقیق و تفحص از پتروشیمی باختر همچنان ادامه دارد اقتصادآنلاین - مریم علیزاده؛ در هفته جاری کمیسیون های مختلف خانه ملت بررسی مواردی از عملکرد پنج ساله شرکت ملی گاز گرفته تا سوال از وزیر نیرو و انتخاب اعضای هیات تحقیق و تفحص از نحوه واگذاری هلدینگ پتروشیمی باختر و پالایشگاه کرمانشاه را در دستور کار خود دارند.
کمیسیون انرژی روز یکشنبه میزبان معاون برق و انرژی وزارت نیرو در خصوص اجرای طرح های توسعه پایدار و نگهداری شبکه های روستایی و تولید برق تجدیدپذیر و پاک خواهد بود. در ادامه این روز کمیسیون انرژی به بررسی بررسی عملکرد پنج ساله شرکت ملی گاز و میزان کسری و هدر رفت آن در این دوره با حضور مسولین وزارت نفت، مسولین سازمان برنامه و بودجه ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 11 دقیقه پیش
سوء تغذیه کودکان غزه +تصاویر

سوء تغذیه کودکان غزه +تصاویر شرایط اقتصادی منطقه تحت محاصره غزه موجب شده تا بسیاری از خانواده ها نتوانند شکم کودکانشان را سیر کنند و این مسئله موجب افزایش موارد سوء تغذیه در کودکان فلسطینی شده است. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 9 ساعت و 42 دقیقه پیش
توافق رحمانی فضلی و سراج برای ماندن یا نماندن افشانی

توافق رحمانی فضلی و سراج برای ماندن یا نماندن افشانی اقتصادآنلاین - فائزه مومنی؛ محسن هاشمی، رییس شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران گفت: درباره تعیین سرپرست برای شهرداری تهران از وزارت کشور سوال کنید
وی گفت: با توجه به ابهاماتی که در خصوص اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان وجود دارد و اینکه دو زمان برای اتمام کار بازنشسته تهران اعلام شد؛ بر همان اساس به صورت تلفنی با وزیر کشور صحبت کردیم
بنا شد تا وزیر کشور با توافقاتی که با آقای سراج انجام می دهند بخشنامه ای صادر کنند و آن بخشنامه معیار عمل ما خواهد بود
وی افزود: تا ساعت 8دیشب هنوز وزارت کشور به ما جوابی نداده است
لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 11 ساعت و 2 دقیقه پیش
سبد معیشت خانوار کارگران نصف شد

سبد معیشت خانوار کارگران نصف شد به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران، در چنین شرایطی تنها امید جامعه کارگری به جلسات مزدی و ترمیم دستمزد است. از سوی دیگر گزارش های ارائه شده نشان می دهد تمام اقلام خوراکی، اجاره بها، هزینه های درمانی و آموزشی چندین برابر شده است اما درآمد کارگران همچنان مانند سال گذشته است. البته در همین زمینه دولت سعی دارد با ارائه بسته های حمایتی بخشی از این کاستی ها و کمبودهای معیشتی را در زندگی این قشر زحمتکش جبران کند.
ناصر چمنی، نایب رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران می گوید: افزایش مجدد دستمزد کارگران در جلسه گذشته شورای عالی کار به هفته جاری موکول شده بود و کمیته دستمزد دعوتنامه ها را ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 12 ساعت و 51 دقیقه پیش
واکنش سرد دلار به تصمیم ترامپ

واکنش سرد دلار به تصمیم ترامپ به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شرق، محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه وبودجه، روند کاهشی نرخ ارز را به معنای ثبات نرخ ارز تلقی کرده و از بانک مرکزی بابت این موضوع تشکر کرده، اما کارشناسان معتقدند معنای کاهش نرخ ارز با ثبات ارز متفاوت است و نمی توان این دو را به یک معنا تلقی کرد. آنچه در شرایط تثبیت ارز مهم است، کاهش دامنه نوسانات است، اما هر نوع تغییری در نرخ ارز؛ چه در جهت افزایش و چه در جهت کاهش آن با دامنه وسیع بالای هزار تومان هیچ نسبتی با وضعیت ثبات ندارد. میثم رادپور، فعال بازار ارز می گوید: نرخ ارز این روزها در حال کاهش است ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 12 ساعت و 51 دقیقه پیش
وضعیت معیشتی بازیکنان فوتبال ساحلی اصلا مناسب نیست

وضعیت معیشتی بازیکنان فوتبال ساحلی اصلا مناسب نیست به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شرق، محمد احمدزاده، کاپیتان این تیم از مسئولان خواسته بعد از فوتبال و فوتسال، نیم نگاهی هم به این رشته ورزشی داشته باشند.
در مسابقات جام بین قاره ای موفق شدید به مقام قهرمانی برسید. فکر می کردید برای دومین بار به مقام قهرمانی برسید؟
ما برای این مسابقات برنامه ریزی دقیقی داشتیم تا بعد از سال 2013 در این دوره به میزبانی کشور امارات هم بهترین نتیجه را کسب کنیم. مسابقه اول با آمریکا دیدار داشتیم که نسبت به حریفان دیگر، برای ما ناشناخته بود؛ چون کمتر با چنین رقبایی بازی کرده بودیم ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: ورزشی انتشار : 12 ساعت و 51 دقیقه پیش
انتقام مرگبار دختر فریب خورده

انتقام مرگبار دختر فریب خورده به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران، حادثه اسید پاشی سال 93 در یکی از بوستان های جنوب تهران رخ داد. خیلی زود مصدوم به بیمارستان انتقال یافت، متهمان که دو دختر جوان بودند خیلی زود دستگیر شدند.دختر جوان در بازجویی به کارآگاهان گفت: چند ماه قبل با پسر جوانی دوست شدم او مدتی بعد به من تعرض کرد واز این ماجرا ها فیلم وعکس تهیه کرده بود که همین موضوع باعث ترس ونگرانی من شده بود بعد از مدتی پسر جوان غیبش زد. تا این که خواهر اورا پیدا کردم ودر یک بوستانی در جنوب تهران به همراه خواهرم با او قرارگذاشتم تا درباره این موضوع با او صحبت کنم اما باهم درگیر شدیم بعد مایع شوینده ای را که همراهم بود روی صورتش ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: حوادث انتشار : 13 ساعت و 1 دقیقه پیش
آیا مردم با حیوانات مهربان تر شده اند؟

آیا مردم با حیوانات مهربان تر شده اند؟ به گزارش اقتصادآنلاین، ایران نوشت: برای آنهایی که مثل من حیوان خانگی نداشته اند، ورود به چنین مغازه ای مساوی است با چرخش مداوم نگاه بین قفسه ها که محتویاتشان غریب و به چشم ناآشناست. قوطی ها و پاکت هایی که عکس سگ یا گربه روی آنهاست و اطلاعات من در این زمینه آنقدر محدود است که تنها از روی عکس و نوشته می توانم حدس بزنم این غذای سگ است و آن یکی مال گربه.
مشتریان مغازه دو دسته اند؛ بعضی ها آنقدر سابقه شان در نگهداری از حیوان خانگی زیاد است که دقیقاً می دانند چه می خواهند و خودشان سراغش می روند و بعضی دیگر مثل آقایی که مشغول خرید برای سگ دوماهه اش است ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 13 ساعت و 31 دقیقه پیش
ساخت خورشید مصنوعی در چین +عکس

ساخت خورشید مصنوعی در چین +عکس به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، نشریه نیواطلس می نویسد چین یک خورشید مصنوعی ساخته که دمای آن به 6 برابر هسته خورشید می رسد.
این دستگاه در حقیقت یک راکتور است که فرایند خورشید را تقلید می کند و بخشی از پروژه ای است که هیدروژن را به انرژی تجدیدپذیر و کم هزینه تبدیل می کند.
دمای خورشید مصنوعی برای نخستین بار در هفته جاری به 100 میلیون درجه سانتیگراد (180 میلیون درجه فارنهایت) رسید که نقطه عطفی در این پروژه است. دانشمندان معتقدند همجوشی هسته ای در این دما اتفاق می افتد.
این درحالی است که دانشمندان سراسر جهان برای ساخت نخستین راکتور همجوشی هسته ای واقعی جهان در حال رقابت با ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 14 ساعت و 52 دقیقه پیش
پیرمرد خشمگین با عصا عروسی را بهم ریخت

پیرمرد خشمگین با عصا عروسی را بهم ریخت به گزارش اقتصادآنلاین ، در قرقیزستان در حین برگزاری جشن توی (عروسی)، زوج جوانی در حال رقص بودند که پدربزرگ آنها با عصا به آنها حمله می کند.
شاید مرد سالخورده اینگونه رقص را توهین آمیز به حساب آورده و یا حرکات خاص این زوج خشم وی را موجب شده است.
به گزارش اسپوتنیک، در این فیلم کوتاه دیده می شود که مرد سالخورده در تلاش برای پراکنده کردن زوج است و مرد جوان در ابتدا سعی در محافظت از خود و دختر جوان می کند اما سپس متوجه می شود که بهترین دفاع فرار است.
لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: حوادث انتشار : 15 ساعت و 12 دقیقه پیش
تنفر عجیب ژاپنی ها از توریست ها

تنفر عجیب ژاپنی ها از توریست ها به گزارش اقتصادآنلاین ، از سال 2014، ژاپن از گردشگران بسیار زیادی پذیرایی کرده است. تعداد علاقمندان سفر به ژاپن از اواخر قرن گذشته سیر صعودی پیموده است که کمکی برای اقتصاد این کشور است.
در سال 1995 میلادی 3 میلیون و 300 هزار گردشگر از ژاپن دیدن کردند و در سال 2011 این رقم به 8 میلیون گردشگر افزایش یافت. در سال 2016 مقامات ژاپن اعلام کردند که قصد دارند امکاناتی فراهم سازند تا گردشگران بیشتری از ژاپن دیدن کنند.
برای اکثر ساکنان شهرهای مشهور و محبوب ژاپن، گردشگران وحشتناک تر از اونرو — ارواح افسانه ای مردگان هستند که برای انتقام گیری به دنیای زنده ها برگشته اند. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 15 ساعت و 52 دقیقه پیش
ورود بردپیت به این کشور ممنوع است

ورود بردپیت به این کشور ممنوع است به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از توریسم آنلاین، اما چین هم مانند تمام سرزمین ها هنوز بخش های ناشناخته و کشف نشده برای آن سوی مرزی ها دارد.
در سال 2013 قانونی برای سالمندان تصویب شد که فرزندان بزرگسال آنها حتما باید به دیدارشان بیایند در غیر این صورت جریمه یا زندانی می شوند.
کودکان چینی آموزش داده می شوند که در هنگام عبور و مرور در ترافیک ها بایستند ،به رانندگان سلام کنند تا بدین ترتیب مورد توجه رانندگان قرار گرفته و از تصادف در امان بمانند.
مقامات رسمی مرد در بعضی از نقاط کشور اجازه ندارند منشی زن استخدام کنند.
خانواده هایی با تعداد بیش از یک فرزند جریمه می شوند! ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 16 ساعت و 41 دقیقه پیش
بازیگری که برای سفر در چمدان مخفی می شود +عکس

بازیگری که برای سفر در چمدان مخفی می شود +عکس به گزارش اقتصادآنلاین ، زین ملک، خواننده سابق گروه وان دایرکشن، اعلام نمود که تیلور سویفت، برای رفت و آمد و فرار از دست طرفدارانش در یک چمدان مخفی می شود.
زین ملک در مصاحبه با مجله ووگ بریتانیا تاکید کرد که تیلور سویفت برای مسافرت خود را در چمدان جا می کند.
حمل چمدانی بزرگ به داخل و خارج خانه این خواننده سرشناس، در سال گذشته به شایعه در خصوص مخفی شدن وی در چمدان دامن زد. تیلور سویفت برای دوری از خبرنگاران در داخل این چمدان مخفی شده است. اما بعدها این خبر توسط عکاس این عکس تکذیب شد.
ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 16 ساعت و 52 دقیقه پیش
2 میلیون دلار هدیه اینفانتینو به تاج؟

2 میلیون دلار هدیه اینفانتینو به تاج؟ به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، جیانی اینفانتینو رئیس فیفا در سفر کوتاه خود به تهران خیلی جدی پیامش را به مسئولان ورزش ایران منتقل کرد.او خواست تا از دخالت در فوتبال پرهیز کنند. اینفانتینو که وزیر ورزش را مسعود صدا می زند، به شفافیت گفت که نمی گذارند فوتبال را با نفوذ دولتی تحت تاثیر قرار دهند. این فشار باعث شد تا مدیران ارشد ورزش ایران سرانجام با تاج توافق کنند.
حالا گفته شده که اینفانتینو در این پرواز به تهران کمکی 2میلیون دلاری برای توسعه فوتبال به فدراسیون تاج آورده است. البته بعید است این پول چمدانی به تهران رسیده باشد اما شاید قول این کمک گرفته شده. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: ورزشی انتشار : 17 ساعت و 22 دقیقه پیش
5 خاصیت ویتامین A که درباره آن نمی دانید

5 خاصیت ویتامین A که درباره آن نمی دانید به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، این ویتامین برای قوه ی بینایی، سیستم ایمنی، سلامت اندام های داخلی و کمک به رشد کودکان، نقش قابل توجهی دارد.
ترکیبات ویتامین A در هر دو گروه غذایی گیاهی و حیوانی، به دو شکل کلی وجود دارد: ویتامین پیش ساخته شده و پروویتامین. ویتامین A پیش ساخته شده، به عنوان ویتامین فعال شناخته شده است و بدن می تواند آن را به همان صورتی که هست، مصرف کند. این نوع ویتامین در گوشت قرمز، مرغ، ماهی و لبنیات یافت می شود.
پروویتامین A، ویتامین های غیرفعال در موادغذایی گیاهی است که در بدن تبدیل به ویتامین فعال می شوند ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: علمی و پزشکی انتشار : 17 ساعت و 52 دقیقه پیش
اعترافات یک زن متاهل جوان درباره روابط خیابانی اش

اعترافات یک زن متاهل جوان درباره روابط خیابانی اش به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خراسان، زن 26 ساله ای که در پی شکایت همسرش مبنی بر خیانت، به کلانتری احضار شده بود در حالی که حسادت های زنانه را عامل اصلی تیره روزی هایش می دانست به مشاور و کارشناس اجتماعی کلانتری میرزاکوچک خان مشهد گفت: تحصیلات دبیرستان را به پایان رسانده بودم که با فریبرز آشنا شدم به همین دلیل قید ادامه تحصیل را زدم و درگیر عشق خیابانی شدم خیلی زود ارتباط تلفنی ما به دیدارهای مخفیانه کشید با آن که از آبروریزی و رسوایی افشای این ماجرا ترس داشتم اما از این لذت های زودگذر چشم پوشی نمی کردم. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: حوادث انتشار : 18 ساعت و 22 دقیقه پیش
ایران ، محور مذاکرات موگرینی با ترکیه

ایران ، محور مذاکرات موگرینی با ترکیه به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا قرار است روزهای آتی با سفر به ترکیه با مقام های عالی رتبه این کشور پیرامون مسائل مهم منطقه به بحث و گفت و گو بپردازد.
به نوشته وبگاه شبکه خبری یورونیوز فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و یوهانس هان کمیسیونر سیاست همسایگی و مذاکرات گسترش اتحادیه اروپا پنجشنبه هفته جاری برای انجام مذاکرات سطح بالای سیاسی به ترکیه می روند.
به نوشته یورونیوز، علاوه بر مسائل بین ترکیه و اتحادیه اروپا و امور پناهجویان، آخرین تحولات ایران، سوریه و عراق از جمله محورهای رایزنی طرفین خواهد بود. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 32 دقیقه پیش
عکس یادگاری مجری معروف در کنار 3 بازیگر

عکس یادگاری مجری معروف در کنار 3 بازیگر به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، احسان کرمی مجری تلویزیون و بازیگر با انتشار تصویری از خود کنار چند تن از سینماگران در اینستاگرام، نوشت: امیر جدیدی، جواد عزتی، رضا عطاران بعد از مدتها در کنار رضا کاهانی عزیزم که دلتنگش بودم.
لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: فرهنگی هنری انتشار : 19 ساعت و 32 دقیقه پیش
چرا فشار خون می گیریم؟

چرا فشار خون می گیریم؟ به گزارش اقتصادآنلاین ، دلیل فشار خون و سایر بیماری های قلبی، نوع زندگی جوامع معاصر است.
محققین پس از مشاهده زندگی سرخ پوستان از قبایل اولیه و نمایندگان سایر قوم های اولیه که کاملا به دور از تمدن هستند به این نتیجه رسیدند.
به گزارش اسپوتنیک، مشخص گردید که وحشی ها عملا از نمک در غذا استفاده نمی کنند ، در عوض ماهی، سبزیجات و روغن زیتون دوست دارند. به واسطه اینها در سنین پیری به ندرت فشار خون می گیرند. مشاهدات تایید می کنند که چه رژیم غذایی خطر ابتدا به سکته را نیز کاهش می دهد.
لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: علمی و پزشکی انتشار : 20 ساعت و 11 دقیقه پیش
27.2 درصد؛ تورم نقطه ای خدمات

27.2 درصد؛ تورم نقطه ای خدمات تورم نقطه ای کالاهای غیرخوراکی و خدمات تا پایان مهرماه به 27.2 درصد رسید. ( منبع )
لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 21 ساعت و 12 دقیقه پیش
کاهش وزن با 8 گام صبحگاهی

کاهش وزن با 8 گام صبحگاهی به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از آوای سلامت ،شما می توانید در هنگام صبح 8 گام بردارید تا علاوه بر کنترل وزن، شاهد بهبود سلامت روحی و جسمی خود باشید:
پیاده روی کنید: پیاده روی یکی از ساده ترین راه ها برای کاهش وزن است و یک مزیت اضافه تر نیز دارد که ان بهبود خواب شبانه است. همانطور که گفته شد، خواب ابزار کلیدی برای از بین بردن وزن اضافه است. 45 دقیقه پیاده روی در 3 روز هفته منجر به خواب بهتر و در نتیجه از دست دادن کالری بیشتر خواهد شد.
مدیتیشن کنید: حداقل 10 دقیقه را به انجام مدیتیشن، برای نشستن و تنفس، برای آرام کردن بدن و ذهن اختصاص دهید ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: علمی و پزشکی انتشار : 21 ساعت و 21 دقیقه پیش
داروهای یک هفته در یک کپسول!

داروهای یک هفته در یک کپسول! به گزارش گیزمگ، مصرف چند قرص در هر روز می تواند عذاب آور باشد. اما با وجود توسعه کپسول جدید، ممکن است به زودی یک جایگزین مناسب برای این شیوه عذاب آور پیدا شود.
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، یک سیستم آزمایشی توسط محققان موسسه فناوری ماساچوست(MIT) توسعه یافته که میزان مورد نیاز از داروهای یک هفته را در یک کپسول می ریزد و به تدریج آنها را به بدن می رساند و اکنون در اولین مطالعه بالینی، نتایج امیدوارکننده ای نشان داده است.
این سیستم توسط دانشمندان MIT، همراه با محققانی از بیمارستان های بریگهام و بیمارستان زنان برای اولین بار در سال 2016 معرفی شد و در حال حاضر توسط شرکت درمانی ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: علمی و پزشکی انتشار : 21 ساعت و 32 دقیقه پیش
با 20 دقیقه نظافت، فرمانروای خانه شوید

با 20 دقیقه نظافت، فرمانروای خانه شوید به گزارش اقتصادآنلاین، شهروند نوشت: وقتی کار به تمیزکردن خانه می رسد، همه ما فکر می کنیم جمعه ها بهترین زمان ممکن است. به همین دلیل است که معمولا جمعه هایمان روزهایی خسته کننده و دردناک است. هر کسی در این روزها سعی می کند به نحوی از خانه فرار کند، چون می داند که اگر بماند باید دست به جارو شود. در چنین شرایطی شما می مانید و جمعه ها و به جای این که جمعه ها را صرف تفریح و وقت گذراندن با کودکانتان کنید، مشغول جارو کردن، تی کشیدن، شستن سرویس های بهداشتی و از این قبیل کارها خواهید شد. اما از شنبه باز هم خانه رو به کثیف شدن می رود و شما باید تا جمعه بعد صبر کنید ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 21 ساعت و 32 دقیقه پیش
انتشار تصویری که وزیر دفاع ترکیه را عصبانی کرد +عکس

انتشار تصویری که وزیر دفاع ترکیه را عصبانی کرد +عکس به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، لوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه طی سخنرانی در همایشی بین المللی درباره امنیت در کانادا اظهار کرد: آنکارا نمی تواند بپذیرد با وجود خنثی سازی گسترده گروه تروریستی داعش، واشنگتن به وسیله کامیون ها و جنگنده ها سلاح و مهمات به یگان های مدافع خلق کرد (ی.پ.گ) می رساند.
آکار به تصاویر منتشر شده در شبکه های اجتماعی اشاره کرد که در آنها سربازانی آمریکایی در سوریه در کنار جمعی از اعضای یگان های مدافع خلق کرد (ی.پ.گ) دیده شده اند.
وزیر دفاع ترکیه با اشاره به عصبانیت مردم ترکیه از این عکس ها، تاکید کرد ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 21 ساعت و 41 دقیقه پیش
مشکل فرارهای مالیاتی از کجا آب می خورد؟

مشکل فرارهای مالیاتی از کجا آب می خورد؟ به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، علی مزیکی با بیان این که جلوگیری از وقوع فرار مالیاتی می تواند باعث ایجاد پایه های مالیاتی جدید شود، گفت: احتمالا تاکید وزیر جدید اقتصاد بر افزایش پایه های مالیاتی به منظور جلوگیری از فرار مالیاتی است. یکی از عوامل فرار مالیاتی، وجود قوانین مالیاتی است. برخی از قوانین مالیاتی ما به خوبی برای اخذ مالیات طراحی نشده و علت هم این است که دولت به درآمدهای مالیاتی کاملا وابسته نیست و هزینه هایش را از درآمدهای نفتی تامین می کند و به همین خاطر هم روی مباحث مالیاتی خیلی تمرکزی ندارد. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 22 ساعت و 21 دقیقه پیش
چهره متفاوت 3 بازیگر زن +عکس

چهره متفاوت 3 بازیگر زن +عکس به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، نمایش خانه برناردا آلبا به کارگردانی دکترعلی رفیعی به عنوان سومین اثری که این کارگردان و طراح تئاتر ایران از نمایشنامه های فدریکو گارسیا لورکا شاعر و نمایشنامه نویس اسپانیانی روی صحنه می برد؛ با حضور رویا تیموریان، مریم سعادت و مائده طهماسبی، از 14 آذر اجرای عمومی خود را در تالار وحدت آغاز می کند.
رویا تیموریان پیش از این در نمایش عروسی خون و مریم سعادت در نمایش های رومئو و ژولیت خاطرات و کابوس های یک جامه دار از زندگی و قتل میرزاتقی خان فراهانی و همچنین فیلم های ماهی ها عاشق می شوند و آقا یوسف با دکتر رفیعی همکاری داشته اند. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: فرهنگی هنری انتشار : 22 ساعت و 32 دقیقه پیش
این رژیم غذایی که به حفظ کاهش وزن کمک می کند

این رژیم غذایی که به حفظ کاهش وزن کمک می کند به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، کارشناسان تغذیه معتقدند رژیم غذایی کم کربوهیدرات به افراد چاق کمک می کند تا روند کاهش وزن خود را از طریق افزایش میزان کالری که بدن می سوزاند حفظ کنند.
متخصصان در آمریکا در بررسی های خود دریافتند رژیم های غذایی با میزان کربوهیدرات پایین به بیماران مبتلا به چاقی کمک می کند که با حفظ کاهش وزن، زندگی سالم تری داشته باشند.
در روش های درمانی مرسوم برای مقابله با چاقی با تمامی کالری ها به یک شکل رفتار می شود و بر اساس این قاعده است که تنها با کمتر خوردن وزن بدن کاهش پیدا خواهد کرد ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: علمی و پزشکی انتشار : 22 ساعت و 41 دقیقه پیش
واکنش دادستان تهران به شبهات درباره اعدام سلطان سکه

واکنش دادستان تهران به شبهات درباره اعدام سلطان سکه به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران در حاشیه نشست با مسئولان امور مالیاتی در رابطه با شبهات مطرح شده نسبت به اجرای حکم وحید مظلومین و محمداسماعیل قاسمی، گفت: این واکنش ها در دو بخش قابل بررسی است، در بخش معاندین و رسانه های خارج از کشور، انتظار اینکه مخالفت کنند امری طبیعی بود؛ اما در داخل کشور نیز برخی مطالبی منتشر شد.
وی در واکنش به این ادعا که اجرای این حکم در مورد افراد اصلی نبوده است، گفت: وحید مظلومین و محمد اسماعیل قاسمی سابقه دستگیری داشتند، در سال 90 که ایشان تبرئه شد از کوتاهی دستگاه قضایی نبود بلکه قوه قضاییه در تمام مراحل پرونده را ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 22 ساعت و 51 دقیقه پیش
سند درمان کشور تصویب شد

سند درمان کشور تصویب شد به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، سیدحسن هاشمی روز شنبه در اجلاس ادواری شورای عالی کلان مناطق آمایشی و روسای دانشگاه های مراکز استان ها در وزارت بهداشت گفت: با تصویب سند درمان کشور از بسیاری از پارتی بازی ها جلوگیری می شود.
وی افزود: این سند، وضعیت فضای درمانی کشور را تا سال 1404 مشخص کرده است و سهم دولت و بخش خصوصی را برای توسعه این فضا معین می کند. در این سند مصوب می شود که بخش دولتی و خصوصی چه میزان مجوزهای حوزه درمان را دریافت کنند و به چه میزان دستگاه ها و تجهیزات پزشکی برای درمان نیاز داریم. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 23 ساعت و 2 دقیقه پیش
دستور قطع خدمات بیمه ای به بیمارستان ایرانیان در امارات

دستور قطع خدمات بیمه ای به بیمارستان ایرانیان در امارات به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، اداره بهداشت دبی (DHA) در نامه ای رسمی از تمامی شرکت های بیمه گذار خواسته تا ارائه خدمات به بیمارستان ایرانیان متوقف شود.
به نوشته وبگاه گلف نیوز در بخشی از این نامه خطاب به شرکت های بیمه ای آمده است: اداره بهداشت دبی مایل است به اطلاع مشتریان بیمارستان ایرانیان (شامل درمانگاه صفا و داروخانه) برساند تا زمان رعایت مقررات صدور مجوز در دبی از سوی این مکان، تمامی شیوه های بیمه درمانی این بیمارستان متوقف خواهند شد.
این نامه چهارشنبه گذشته به شرکت های بیمه گذار مستقر در دبی ارسال شده و آن ها نیز مجبور شده اند با تغییر سیاست های کاری این مسئله را به ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 23 ساعت و 22 دقیقه پیش
سرپرستان 11 استانداری کشور منصوب شدند

سرپرستان 11 استانداری کشور منصوب شدند به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، سیدسلمان سامانی با اشاره به اتمام مهلت تعیین شده در اجرای این قانون افزود: وزیر کشور ضمن قدردانی از زحمات و خدمات استانداران این 11 استان در احکام جداگانه ای یکی از معاونان استانداران استان های آذربایجان شرقی، اصفهان، البرز، تهران، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، سمنان، فارس، قم و یزد را که مشمول این قانون می شدند به عنوان سرپرست استانداری منصوب کردند.
سخنگوی وزارت کشور با بیان اینکه "در روزهای آتی استانداران پیشنهادی به هیأت دولت معرفی خواهند شد"، تاکید کرد: تا انتخاب استانداران جدید ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 23 ساعت و 51 دقیقه پیش
استخدام فروشنده حضوری

استخدام فروشنده حضوری فروشنده حضوری
متقاضیان واجد شرایط میتوانند با شماره تلفن زیر تماس حاصل نمایند.
تلفن: 09183356154
لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 23 ساعت و 51 دقیقه پیش
قیمت ارز در سامانه نیما کاهش می یابد؟

قیمت ارز در سامانه نیما کاهش می یابد؟ به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، قیمت دلار در صرافی ها در روز پنجشنبه به رقمی کمتر از 12 هزار تومان رسید و در کانال 11 هزار تومانی در نوسان بود.هم چنین هر یورو در صرافی های آخرین روز هفته گذشته به نرخ 13 هزار و 500 تومان به فروش می رسید و درمقابل صرافی ها هر یورو را 13 هزار و 400 تومان می خریدند.
در این میان شرکت های پتروشیمی موظفند ارز صادراتی خود را در سامانه نیما عرضه کنند که نرخ ارز در این سامانه کم تر از بازار آزاد است. اما نرخ ارز در این سامانه بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می شود، با این حال نرخ ارزی که پتروشیمی ها در نیما عرضه می کنند، از سایر عرضه کنندگان کم تر است. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
قیمت خرید ارز در بانک ها کاهش یافت

قیمت خرید ارز در بانک ها کاهش یافت به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، امروز بانک های عامل قیمت دلار را 11 هزار و 51 تومان ریال، قیمت یورو را 12 هزار و 617 تومان و 8 ریال و قیمت پوند انگلیس را 14 هزار و 204 تومان و 4 ریال برای خرید از مردم اعلام کرده اند.کاهش قیمت ارز از آخرین روزهای هفته گذشته آغاز شد و امروز با کاهش دسته جمعی قیمت ارز خریداری شده در بانک ها، به نظر می رسد قیمت های جدید در کانال یازده هزار تومان در حال تثبیت است.
این ریزش تنها به دلار محدود نشد و قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی و همچنین طلا نیز در بازار با کاهشی قابل توجه روبرو شده است.
لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
کاهش سقف تراکنش لازم اما ناکافی برای مدیریت بازار ارز

کاهش سقف تراکنش لازم اما ناکافی برای مدیریت بازار ارز به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، محدودیت های ناشی از تحریم های دلاری آمریکا علیه ایران سبب شده تا تهیه اسکناس ارز به سادگی برای شهروندان ایرانی امکانپذیر نباشد و از همین رو در دو دهه گذشته صرافی های دوبی، هرات و سلیمانیه از مهمترین مراکز تامین ارز به شکل اسکناس بوده اند.
همین وابستگی سبب شده بود تا این شهرها بویژه در زمان بروز التهاب های ارزی نقش اصلی را در تعیین نرخ ها در بازار داخلی ایران داشته باشند که نمونه آن همان چیزی است که زمستان سال گذشته و با بروز نوسان ارزی روی داد.
هرچند تا پیش از تغییر سیاست های ارزی دولت ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
ادعای خودکشی برای لو نرفتن یک قتل

ادعای خودکشی برای لو نرفتن یک قتل به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، ساعت 04:00 بامداد امروز (26 آبان) از بیمارستان شهدای هفتم تیر شهرستان شهرری به کلانتری 171 کهریزک اعلام شد که جوانی حدوداً سی ساله بر اثر اصابت جسم تیز به ناحیه قفسه سینه فوت کرده است.
با حضور مأموران کلانتری در محل و انجام بررسی های اولیه مشخص شد متوفی در ساعت سه بامداد توسط اعضای خانواده اش به بیمارستان منتقل شده و با وجود انجام اقدامات درمانی فوت کرده است.
اعضای خانواده متوفی در اظهارات خود مدعی شدند که متوفی پس از مصرف بیش از اندازه موادمخدر از نوع شیشه، با چاقو اقدام به خودزنی کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
دلار در کانال 11هزار تومان آرام گرفت

دلار در کانال 11هزار تومان آرام گرفت به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایلنا، بسیاری از کارشناسان آغاز تحریم های 13 آبان را مصادف با جهش نرخ ارز می دانستند اما با شروع این تحریم ها نه تنها نرخ ارز افزایش نداشت بلکه روند کاهشی نیز به خود گرفت. به طوری که نر خ هر دلار آمریکا در هفته اخیر با کاهش 2 هزار تومانی به 12 هزار و سیصد تومان رسید.
این روند با آغاز هفته جدید و از صبح امروز نیز ادامه داشته است از همین روی نرخ فروش هر دلار آمریکا با ورود به کانال 11 هزار تومان در تابلوی اعلانات صرافی ها، 11 هزار و نهصد و پنجاه هزار تومان است و همچنین نرخ فروش یورو 13 هزار و هفتصد و پنجاه هزار تومان، پوند انگلیس 17 هزار و سیصد هزار تومان ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
اظهارات صریح ولی الله سیف درباره نرخ دلار

اظهارات صریح ولی الله سیف درباره نرخ دلار به گزارش اقتصادآنلاین، ولی الله سیف در گفتگو با یکی از روزنامه های صبح امروز گفت: از لحظه ای که تصمیم دولت در خصوص دلار 4200 تومانی ابلاغ شد، من و همکارانم تلاش کردیم با سرعت و دقت مقررات و بخشنامه های لازم را طوری تغییر یا اصلاح کنیم که کمترین آسیب به اقتصاد و فعالان اقتصادی وارد شود.
چند بار استعفا دادم، آخرین بار هم فروردین 97 بود
وی افزود: این را هم الان می توانم بگویم که در طول مسئولیتم در بانک مرکزی، چند مورد پیش آمد که استعفا و تقاضای کناره گیری کردم و آخرین مورد آن همین فروردین سال جاری بود که البته این بار هم مورد موافقت قرار نگرفت و قطعا تائید می فرمایید با توجه به ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
قیمت خودرو امشب تعیین می شود/ سازمان حمایت جایگزین شورای رقابت شد

قیمت خودرو امشب تعیین می شود/ سازمان حمایت جایگزین شورای رقابت شد محمد رضا نجفی منش در خصوص آخرین وضعیت قیمت گذاری خودروها گفت: با توجه به نظرات مختلف و فرمول هایی که از سوی خودروسازها، وزارتخانه و انجمن های قطعه سازی بیان شده مقرر شد امشب ساعت 9 جلسه ای در وزارتخانه با حضور مدیران عامل خودروسازها، معاون صنایع وزیر و احتمالا نماینده ای از سوی انجمن ها برای تصمیم گیری نهایی در خصوص قیمت خودروهای پر تیراژ 50 میلیون تومانی تشکیل شود. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایلنا، رئیس انجمن قطعه سازان همگن ادامه داد: برخی تصمیم گیری ها در این حوزه نهایی شده بود که با تغییر وزیر به عقب افتاد از جمله اینکه شورای رقابت از روند قیمت گذاری خارج شده و سازمان حمایت و احتمالا ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
سرمای بی سابقه در نیویورک +فیلم

سرمای بی سابقه در نیویورک +فیلم لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
سناریو های مختلف دولت برای بودجه سال 98

سناریو های مختلف دولت برای بودجه سال 98 به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از خانه ملت، عزت الله یوسفیان ملا ، با اشاره به نحوه بودجه نویسی برای سال 98 اظهار داشت: از جمله اقداماتی که سازمان برنامه و بودجه برای بودجه نویسی سال آینده انجام داده این است که از برخی از اعضای کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس دعوت به همکاری کرده است.
استفاده دولت از نمایندگان برای بودجه نویسی
عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: تاکنون دولت برای بودجه نویسی از اعضای کمیسیون برنامه و بودجه یا نمایندگان مجلس استفاده نمی کرد و تا روزی که لایحه ارائه می شد در جریان نحوه بودجه نویسی قرار نمی گرفتیم. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
راه های ایران برای مقابله با تحریم نفتی چیست؟

راه های ایران برای مقابله با تحریم نفتی چیست؟ به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، پلاتس طی گزارشی نوشت تقریبا نیمی از نفتکش های دولتی ایران طی یک ماه گذشته اعلام موقعیت جغرافیایی خود را متوقف کرده اند و تصویری نامعلوم از صادرات دریایی نفت خام این کشور پس از اعمال مجدد تحریم ها به دست داده است.
این حرکت پس از آن انجام شد که محموله های نفتی ایران از ماه می تاکنون یعنی زمانی که آمریکا از توافق هسته ای خارج شد، تقریبا 730 هزار بشکه در روز کاهش یافت.
بر اساس آمار رهیابی پلاتس، حداقل 25 نفتکش شرکت ملی نفتکش ایران از 10 نوامبر به بعد، هیچ به روز رسانی در موقعیت شان با استفاده از ماهواره سیستم تشخیص اتوماتیک (AIS) انجام نداده اند ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
تامین اعتبار 29 طرح صنعتی در استان سیستان و بلوچستان توسط بانک صنعت و معدن

تامین اعتبار 29 طرح صنعتی در استان سیستان و بلوچستان توسط بانک صنعت و معدن به گزارش اقتصادآنلاین ، حسین مهری که در مراسم بهره برداری از ساختمان جدید بانک صنعت و معدن سیستان و بلوچستان در زاهدان سخن می گفت ، با بیان این مطلب افزود : اجرای این طرح ها زمینه اشتغالزایی 2 هزار و 140 نفر را در استان فراهم کرده است.
وی ادامه داد: با توجه به ظرفیت های فراوان اقتصادی سیستان و بلوچستان در حوزه صنعت و معدن این بانک آمادگی کامل برای تامین اعتبار طرح های معدنی را دارد.
مدیرعامل بانک صنعت و معدن گفت: از آنجایی که سیستان و بلوچستان از نظر تنوع و ذخایر معدنی در کشور در رتبه نهم قرار دارد ضروریست این ظرفیت ها بیش از گذشته شناسایی و تبلیغ شود تا زمینه ساز جذب سرمایه ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
بازگشت شاخص به کانال 180 هزار واحد/عرضه اولیه نابه هنگام بالای جان بازار شده است

بازگشت شاخص به کانال 180 هزار واحد/عرضه اولیه نابه هنگام بالای جان بازار شده است اقتصاد آنلاین - مریم علیزاده؛ در اولین روز معاملات هفته جاری با شکل گیری جو فروش مجدد بازهم شاخص ها نتوانستند مسیر صعودی را بپیمایند و مجبور به عقب نشینی شدند.
در این میان با اعلام ساعت ثبت سفارش عرضه اولیه شاهد افزایش فشار فروش در کلیت بازار به دلیل نقد کردن برای شرکت در این عرضه هستیم. به اعتقاد کارشناسان روانه کردن سهام عرضه اولیه در چنین مقاطع حساسی از شاخص که منجر به افت های ادامه دار نماگرهای بازار می شود می تواند تاثیرات مخربی در شکل گیری روند صعودی شاخص در روزهای آتی داشته باشد. به نظر می رسد عرضه اولیه در روزهای صعودی و پروازی شاخص تاثیرات مثبتی بر بازار داشته و شاخص ها را دچار ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
زباله هایی که طلا شدند!

زباله هایی که طلا شدند! به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، نوسان قیمت ارز که از سال گذشته شدت بیشتری گرفت ، طی این مدت روز به روز بر دامنه تاثیرگذاری اش بر هزینه ها و قیمت انواع کالاهای و خدمات بیشتر شده و کمتر بازاری است که از این تلاطم در امان مانده باشد.
در این میان صنعت کارتن سازی نیز از این ماجرا مستثنی نبوده و افزایش قیمت دلار باعث متلاطم شدن این بازار شد به حدی که به گفته برخی ها کارتن، تبدیل به طلای نایاب بازار شد و به دنبال آن قیمت بسیاری از کالاها از جمله تخم مرغ به دلیل افزایش قیمت کارتن و شانه تخم مرغ، روند صعودی یافت. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
لوکزامبورگ: درخواست رسمی برای میزبانی کانال مالی ایران-اروپا نداشته ایم

لوکزامبورگ: درخواست رسمی برای میزبانی کانال مالی ایران-اروپا نداشته ایم به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، جین آسلبورن وزیر خارجه لوکزامبورگ گفت کشورهای اروپایی قصد دارند این کشور را به پذیرش میزبانی کانال مال طراحی شده برای تبادلات بین ایران و اتحادیه اروپا وادارند.
وی با این حال تاکید کرد تا کنون درخواستی رسمی از سوی بروکسل انجام نگرفته و این کشور نیز با آن موافقت نکرده است.
چهارشنبه گذشته فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در اظهاراتی تصریح کرد این اتحادیه از برجام حمایت می کند.
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ادامه داد: اروپا؛ برجام را نه به دلیل منافع خود که به دلیل مسائل امنیتی حفظ خواهد کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
یارانه نوزادان امشب واریز می شود

یارانه نوزادان امشب واریز می شود به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از آرمان، این امر در شرایطی اتفاق افتاد که بر اساس قانون بودجه سال جاری قرار بود سه دهک بالای جامعه از فهرست یارانه بگیران حذف شوند و برخی رسانه ها از 825هزار نوزاد متولد سال جاری به عنوان قربانیان کمبود منابع موجود یاد کردند. با این حال سازمان هدفمندسازی یارانه ها در سال جاری علاوه بر اینکه نسبت به پرداخت یارانه سه دهک بالای درآمدی همچون گذشته عمل کرد، قرار است امشب اولین یارانه نوزادان سال جاری را بپردازد.
در این زمینه اکبر ایزدی، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه ها می گوید ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
فقر، کودک همسری را افزایش می دهد

فقر، کودک همسری را افزایش می دهد به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از آرمان، به طور کلی کودک همسری می تواند محرومیت های بسیاری چون بازماندن از تحصیل، طی نکردن دوران کودکی به صورت عادی و موارد دیگری را برای کودک به همراه داشته باشد. گفتنی است امروزه به رغم وجود قوانین هنوز شاهد ازدواج کودکان در سنین پایین هستیم که این مهم خود بیانگر این مساله است که قوانین موجود در این رابطه از ضوابط اجرایی لازم برخوردار نیست. همچنین قدرت فرهنگ ها و باورهای رایج در جامعه بیشتر و قوی تر از قوانین موجود است، از این رو می توان اظهار کرد که تغییر دادن فرهنگ ها می تواند راهکار مناسبی برای مقابله با پدیده کودک همسری باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
سرانجام رشد تعرفه های پزشکی در نیمه دوم 97

سرانجام رشد تعرفه های پزشکی در نیمه دوم 97 به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، دکتر سیدحسن هاشمی درباره سرانجام افزایش تعرفه ها در نیمه دوم سال 97، گفت: با توجه به تغییراتی که در بازار اتفاق افتاد و به دنبال افزایش هزینه های مراکز درمانی، شورای عالی بیمه مصوبه ای برای همه بخش ها اعم از دولتی، خیریه ها و خصوصی داشت که بر اساس آن قرار شد به تعرفه های فعلی 5.5 درصد اضافه شود.
وی افزود: با توجه به اینکه رشد دستمزد صفر بوده، تغییری نکرده و هیچ افزایشی نداشته است، اگر در این زمینه مصرّند و نمی خواهند به دستمزدها رقمی را اضافه کنند، حداقل در بخش هتلینگ که شامل تهیه ارزاق ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
پنهان کاری در کودک آزاری ممنوع

پنهان کاری در کودک آزاری ممنوع به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از آرمان، از سوی دیگر در ماه های اخیر لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان در مجلس مورد بررسی قرار گرفت و فعالان حوزه کودک بر این باور بودند که تصویب این قانون می تواند به طور قابل توجهی از میزان کودک آزاری و اینگونه جرائم جلوگیری کند.
بر اساس قانون، کودک آزاری جرم عام تلقی می شود. تمامی افراد نیز با مشاهده این جرم باید نهادهای مربوط به ویژه اورژانس اجتماعی 123را در اسرع وقت مطلع کنند. در روزهای اخیر نیز خبری مبنی بر کودک آزاری چند پسر نوجوان از سوی یک مجرم سابقه دار رسانه ای شد. در حالی که مجرم فیلم این فاجعه را در فضای مجازی منتشر کرده بود ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
افکاری که باید متوقف کنید

افکاری که باید متوقف کنید به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از آرمان، درست به همین خاطر بسیاری از افکار منفی که سد راه موفقیت مان در زندگی شده اند خیلی عادی و ساده و آشنا به نظر می رسند. در این مطلب با نمونه هایی از افکار سمی آشنا می شوید که رهایی از آنها درهای موفقیت را به روی زندگی تان باز می کند.
دیگر خیلی دیر شده است
مهم نیست چه کسی هستید یا تا امروز چه کرده اید، چون همیشه می توانید شرایط را تغییر بدهید و به اصطلاح به نسخه ای بهبود یافته از خودتان تبدیل شوید. وقتی بتوانید سر و صدای افکار قضاوت گر دیگران را در ذهنتان خاموش کنید ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
چگونه فرزند با انگیزه ای تربیت کنیم؟

چگونه فرزند با انگیزه ای تربیت کنیم؟ به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از آرمان، شاید پرسیدن از کودکان کاری بدیهی به نظر برسد اما اگر صادقانه برخورد کنیم متوجه می شویم فرزندان خود را در گروهها و فعالیت های ورزشی، تقویتی و ... بسیاری وارد کرده ایم بدون اینکه از قبل موضوع را با آنها در میان بگذاریم. این کار سبب می شود کودکان احساس درماندگی و عدم کنترل داشته باشند و این همان فرآیندی است که انگیزه آنها را از بین خواهد برد.باید وقت بیشتری با کودکان بگذرانید تا بفهمید آنها چه کارهایی را دوست دارند. درباره علایق و تمایلاتشان از آنها بپرسید. به این ترتیب نه تنها اولین قطعه پازل برای ایجاد انگیزه در فرزند خود را در جای مناسب قرار می دهید بلکه ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
برترین خواص بادام زمینی چیست؟

برترین خواص بادام زمینی چیست؟ به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، بادام زمینی را می توان یکی از برترین تنقلات فصل پاییز دانست. درواقع بادام زمینی در فصل پاییز در حکم یک ماده مقوی است که البته بدن را نیز گرم و پر انرژی می کند.
بسیاری از متخصصین تغذیه توصیه می کنند که افراد در فصل پاییز به مصرف آجیل ها بپردازند. در این میان بادام زمینی یکی از برترین خوراکی های فصل پاییز است:
_بادام زمینی به کاهش وزن و تامین روغن طبیعی برای بدن کمک می کند. البته این موضوع برای افراد مبتلا به اختلالات تیروئید صدق نمی کند
_بادام زمینی دشمن کلسترول خون است ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 21 ساعت پیش
گرهارد شرودر: آمریکا مانند اشغالگر با ما رفتار می کند

گرهارد شرودر: آمریکا مانند اشغالگر با ما رفتار می کند به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، "گرهارد شرودر"، صدر اعظم اسبق آلمان در سخنانی سیاست تجاری امریکا را شدیدا مورد انتقاد قرار داده و خواستار نزدیکی آلمان به چین شد.
وی که در مصاحبه ای با خبرگزاری رویترز سخن می گفت تصریح کرد که ما نمی توانیم اجازه دهیم که مانند یک کشور اشغال شده با ما رفتار شود. وقتی من به رفتارهای سفیر آمریکا در آلمان نگاه می کنم این تصور را دارم که وی بیشتر خود را به عنوان یک افسر اشغالگر می بیند تا سفیر ایالات متحده در یک کشور مستقل. آلمان باید در این شرایط به سمت متحدانی نگاه کند که منافع مشابهی با آن ها دارد. وی در این راستا کشور چین را مد نظر دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 21 ساعت پیش
رؤسای جمهور آمریکا و ترکیه تلفنی درباره خاشقچی گفت وگو کردند

رؤسای جمهور آمریکا و ترکیه تلفنی درباره خاشقچی گفت وگو کردند به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، رجب طیب اردوغان و دونالد ترامپ ، رؤسای جمهور ترکیه و آمریکا شامگاه جمعه تلفنی گفت وگو کردند.
ریاست جمهوری ترکیه در بیانیه ای اعلام کرد که دو طرف بر ضرورت کشف همه جوانب و زوایای قضیه ترور و قتل جمال خاشقچی ، روزنامه نگار منتقد سعودی که در کنسولگری سعودی در شهر استانبول کشته شد، توافق کردند.
رؤسای جمهور ترکیه و آمریکا در مورد منطقه منبج سوریه نیز گفت وگو کرده و اجرای سریع نقشه راه در ارتباط با این منطقه را بررسی کردند.
به دنبال تهدیدهای ترکیه مبنی بر تداوم عملیات های نظامی در منبج سوریه که در دست شبه نظامیان مرد مورد حمایت آمریکا است ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 21 ساعت پیش
خبر خوب برای طرفداران پرسپولیس

خبر خوب برای طرفداران پرسپولیس به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین؛ امید عالیشاه که پیش از دیدار برگشت مقابل کاشیما دچار مصدومیت بد موقعی شد و فینال آسیا در تهران را از دست داد، دوباره به تمرین گروهی پرسپولیسی ها اضافه شده. دور جدید تمرینات قرمزها برای ادامه کارشان در لیگ امروز آغاز شد که عالیشاه نیز همراه با دیگر بازیکنان تمرین کرد. همچنین هافبک پرسپولیس به نظر برای بازی روز دوشنبه مقابل پیکان مشکلی ندارد.
لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 21 ساعت پیش
جامعه جهانی باید در مقابل اقدامات خودسرانه آمریکا ایستادگی کند

جامعه جهانی باید در مقابل اقدامات خودسرانه آمریکا ایستادگی کند به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، غلامعلی خوشرو، سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در پایان ماموریت خود روز جمعه با دبیرکل سازمان ملل آنتونیو گوترش ملاقات کرد. در این ملاقات مسائل مهم بین المللی و منطقه ای مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. خوشرو از دبیرکل خواست نسبت به قانونگریزی و اعمال تحریم بر ضد ایران موضع گیری کند.
وی با تشریح خروج یک جانبه آمریکا از برجام و تهدید کشورهای عضو در همکاری با ایران، گفت: در تاریخ سازمان ملل سابقه نداشته است که یک عضو دائم شورای امنیت بقیه اعضای سازمان ملل را به دلیل پایبندی به قطعنامه های شورا مجازات کند ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 21 ساعت پیش
یونیسف: 870 کودک سوری در شرق این کشور کشته شدند

یونیسف: 870 کودک سوری در شرق این کشور کشته شدند به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، گرت کابیلر مدیر منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا یونیسف گفت: این بالاترین آمار از آغاز جنگ در سوریه از سال 2011 است.
وی با بیان اینکه احتمال دارد شمار کودکان قربانی در شرق سوریه بیش از این آمار باشد، گفت: طی حدود هشت سال از جنگ، اصل اساسی حمایت از کودکان و نیز عواقب وخیمی که این جنگ برای آن ها داشته به صورت کامل نادیده گرفته شده است.
مدیر منطقه ای یونیسف از همه طرف های درگیر در جنگ سوریه خواست تا از کودکان سوری بدون درنظر گرفتن مکان حضور آن ها در این کشور حمایت کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 21 ساعت پیش
آبگرفتگی 72 منزل مسکونی در بارندگی های اخیر

آبگرفتگی 72 منزل مسکونی در بارندگی های اخیر به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، امان الله جهانبین امشب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در بارندگی های اخیر 21 خانوار در شهرهای یاسوج، مادوان، تلخسرو، علی آباد و مزدک دچار سیل و آبگرفتگی شدند که در عملیات امدادرسانی به این خانوارها، چهار تیم 20 نفره به 105 نفر امدادرسانی کردند.
وی افزود: در شهرستان دنا و مناطق گندی خوری، تلگاه و عشایر تنگ سریز 6 خانوار دچار سیل و آبگرفتگی شدند که در این حادثه نیز یک تیم پنج نفره به 30 نفر امدادرسانی کردند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد گفت ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 22 ساعت پیش
بازگشت ارز ناشی از صادرات سرعت می گیرد

بازگشت ارز ناشی از صادرات سرعت می گیرد به گزارش اقتصادآنلاین ، عبدالناصر همتی، رئیس بانک مرکزی در اینستاگرام خود اینگونه نوشت:
صادرات، پیش نیاز رشد پایدار و مهمترین عامل ورود ارز به کشور و گسترش اشتغال و افزایش درآمد آحاداقتصادی است. طبیعی است به خاطر تحریم های ناجوانمردانه، برگشت ارز ناشی از آن به چرخه اقتصاد، مشکلات و پیچیدگی هایی داشته باشد. بانک مرکزی با لحاظ تمام شرایط کشور و قوانین و مقررات، همراهی لازم را در این زمینه خواهد داشت. تعهد برای آوردن ارز به چرخه اقتصاد می تواند در قالب ترکیبی از روش های مختلف عرضه ارز به سامانه نیما یا عرضه به صورت حواله و اسکناس به صرافی ها یا واردات ثبت سفارش شده، برای خود و دیگران باشد ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 22 ساعت پیش
تماشای تهران از ایستگاه فضایی بین المللی! +عکس

تماشای تهران از ایستگاه فضایی بین المللی! +عکس منبع: مشرق نیوز
لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 22 ساعت پیش
اعتراف وزیر مستعفی رژیم صهیونیستی به افزایش قدرت حماس

اعتراف وزیر مستعفی رژیم صهیونیستی به افزایش قدرت حماس به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، لیبرمن که از حملات موشکی اخیر حماس و جهاد اسلامی به سرزمین های اشغالی خشمگین بود، مدعی شد: این قابل قبول نیست که پس از شلیک 500 موشک به جنوب اسرائیل، دولت این رژیم به سران حماس مصونیت بدهد.
آویگدور لیبرمن روز چهارشنبه در اعتراض به پذیرش آتش بس با غزه از سوی کابینه صهیونیستی از سمت خود استعفا داد.
وی درباره خطر توان نظامی نیروهای مقاومت فلسطینی در باریکه غزه نیز گفت: امروز ما با دستان خودمان آنها را تغذیه می کنیم و درصورتی که در آینده نزدیک تلاش آنها را متوقف نکنیم، آنها طی یک سال حزب الله جدید در نوار غزه خواهند شد. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 22 ساعت پیش
معافیت درنظر گرفته شده آمریکا برای تحریم ایران مسخره است

معافیت درنظر گرفته شده آمریکا برای تحریم ایران مسخره است به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خانه ملت، بیت اله عبداللهی در خصوص تحریم های ضدایرانی که آمریکا علیه ایران وضع کرده است، اظهار داشت: آمریکا هشت کشور را از تحریم های نفتی ایران تا سقف خرید 50 هزار بشکه معاف کرده که این اقدام آمریکایی ها و میزان معافیت در نظر گرفته شده بسیار مسخره است.
عضو کمیسیون امورداخلی کشور در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: آمریکایی ها اجازه نمی دهند سایر کشورها از ایران نفت خریداری کنند و در همین سقفی که معافیت در نظر گرفته نیز باید به جای پول، به ایران غذا و دارو بدهند. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 23 ساعت پیش
ظریف: خودکشی کردن از ترس مرگ را نباید پذیرفت

ظریف: خودکشی کردن از ترس مرگ را نباید پذیرفت به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، با توجه به فضاسازی اخیر علیه روشنگری های وزیر امور خارجه،محمدجواد ظریف، در پاسخ به سؤالی در مورد پیچیده شدن وضعیت لایحه پیوستن به CFT و رد آن از سوی شورای نگهبان و برخی نگرانی هایی که دراین باره بیان می شود گفت: بسیاری از نگرانی هایی که از سوی دوستان ما بیان می شود نگرانی های صادقانه است و عمدتاً هم به دلیل اطلاعات غلط و نادرست این نگرانی ها به وجود آمده است.
وی افزود: پول شویی در کشور یک واقعیت است و به نظر پشت این فضاسازی ها و القای این نگرانی ها افرادی قرار دارند که منافع اقتصادی دارند. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 23 ساعت پیش
تنها جانور باقی مانده از دوران ماقبل تاریخ در ایران منقرض شد

تنها جانور باقی مانده از دوران ماقبل تاریخ در ایران منقرض شد به گزارش اقتصادآنلاین خبرآنلاین؛ یک نگهبان محلی غار قوری قله به خبرنگار انجمن خبرنگاران حامی محیط زیست که اخیرا از این محل بازید کرده، گفت: تا چند سال پیش این جانور در رود داخل غار مشاهده می شد اما در یکی دو سال اخیر ما اثری از این جانور دیگر ندیدیم.
پروتئوس در حال حاضر تنها در غاری مشابه غار قوری قله در شهر پستیوم اسلوانی تحت تدابیر شدید نگه داری می شود و سالانه میلیون ها توریست خارجی برای دیدن این جانور در غار پستیوم به اسلوانی سفر می کنند.
جانور مذکور شبیه مارمولک می باشد و هر 10 سال یکبار تخم ریزی می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 23 ساعت پیش
نخست وزیر انگلیس کابینه اش را ترمیم کرد

نخست وزیر انگلیس کابینه اش را ترمیم کرد به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، سخنگوی دفتر نخست وزیری انگلیس اعلام کرد استیون بارکلی معاون پیشین وزیر بهداشت و امبر را وزیر پیشین کشور به ترتیب به عنوان وزرای جدید برگزیت و کار و امور بازنشستگی انتخاب شده اند.
کمتر از 24 ساعت بعد از اعلام نخست وزیر انگلیس درباره موافقت اعضاء دولت با پیش نویس خروج از اتحادیه اروپا دومینیک راب وزیر پیشین برگزیت در نامه ای به ترزا می نوشت که این توافقنامه، در موضوع آینده مرزی دو ایرلند تمامیت ارضی انگلیس را تهدید می کند. او همچنین متذکر شد که با طرح پیشنهادی موسوم به بک استاپ به عنوان راه حلی برای جلوگیری از ایجاد مرز سخت میان ایرلند شمالی و جمهوری ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 23 ساعت پیش
دستگیری 9 تبعه خارجی دراستانبول به اتهام ارتباط با داعش

دستگیری 9 تبعه خارجی دراستانبول به اتهام ارتباط با داعش به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، ماموران اطلاعاتی ترکیه طی روزهای گذشته به اخباری مبنی بر ورود عناصر داعشی از سوریه به کشور دست یافته و به همین دلیل امروز طی عملیاتی محرمانه همراه با ماموران مبارزه با ترور شهر استانبول، 9 تبعه سوری را در این شهر دستگیر کردند.
به نوشته این رسانه، در بازجویی های اولیه از دستگیر شدگان، فعالیت آنها در صفوف تروریست های داعشی در سوریه مسجل شد.
ترکیه به علت مرز طولانی یکهزار و 500 کیلومتری با عراق و سوریه در جنوب این کشور، در سال های گذشته مهمترین معبر انتقال عوامل داعش به عراق و سوریه بوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 23 ساعت پیش
بررسی طرح تحریم احتمالی بن سلمان در سنای آمریکا

بررسی طرح تحریم احتمالی بن سلمان در سنای آمریکا به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، یک روز پس از اعلام وزارت خزانه داری آمریکا مبنی بر تحریم 17 تبعه سعودی به دلیل دست داشتن در قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد سعودی، خبرهایی آمده که نشان می دهد کنگره آمریکا گام در مسیر اقدامی عملی تر گذاشته است.
حدود یک ماه پیش بود که خاشقچی برای انجام امور کنسولی وارد کنسول گری عربستان در استانبول شد؛ وی که منتقد سیاست های تازه برتخت نشستگان آل سعود و به خصوص محد بن سلمان ولی عهد سعودی است، هیچ گاه با پاهای خود از کنسول گری خارج نشد و سعودی ها پس از متمسک شدن به انواع و اقسام ادعاها و توجیهات، قبول کردند که وی در کنسول گری کشته شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 23 ساعت پیش
اعتبارات ارزش افزوده شهرداری ها در مجلس پیگیری می شود

اعتبارات ارزش افزوده شهرداری ها در مجلس پیگیری می شود به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، غلام محمد زارع روز جمعه در نشست با شهرداران، فرمانداران، شوراها و دهیاران کهگیلویه و بویراحمد که با حضور جمالی نژاد معاون عمرانی وزیر کشور برگزار شد اظهار داشت: میزان اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده نزدیک به سه هزار و 200 میلیارد تومان است.
وی گفت: مجلس برای اختصاص این میزان اعتبار برای بهتر شدن وضعیت دهیاری ها و شهرداری های کشورعزم راسخ دارد.
به گفته وی این اعتبار هم اکنون در اختیار سازمان هدفمندی یارانه هاست و توسط این سازمان هزینه می شود.
ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 23 ساعت پیش
فردناشناس به 2 مامور شهرداری اهواز اسید پاشید

فردناشناس به 2 مامور شهرداری اهواز اسید پاشید به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، رضا ارشادی افزود: ماموران اجراییات شهرداری منطقه هفت در راستای اجرای مصوبه شورای بهداشت مبنی بر ممنوعیت عرضه قلیان به همراه ماموران انتظامی قصد جمع آوری قلیان های بلوار ساحلی شرقی اهواز را داشتند.
وی ادامه داد: یک فرد با موتورسیکلت بدون پلاک به صورت 2 نفر از ماموران اجراییات شهرداری اهواز اسید پاشید و متواری شد.
ارشادی، با بیان اینکه 2 مامور به بیمارستان طالقانی اهواز منتقل شدند گفت: صورت یکی از ماموران در این حادثه بیشتر سوخته است.
مرداد امسال نیز 2 نفر از ماموران اجراییات شهرداری منطقه سه اهواز در پی تخریب یک واحد تصرفی در منطقه زرگان ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: حوادث انتشار : 2 روز و 0 ساعت پیش
ترافیک پرحجم در هراز

ترافیک پرحجم در هراز به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، سرهنگ سیاوش محبی در خصوص اوضاع ترافیکی محورهای هراز، فیروزکوه، امام رضا(ع) و بزرگراه حرم به حرم، اظهار کرد: در حال حاضر تردد انواع وسایل نقلیه در محور هراز و در محدوده های آبعلی و بومهن پر حجم اما روان است. و فیروزکوه در طول محور عادی و روان است.
وی گفت: در محورهای هراز و فیروزکوه هم اکنون شاهد بارش باران، مه غلیظ و کاهش دید افقی هستیم.
رییس پلیس راه شرق استان تهران با بیان این که ترافیک در محورهای فیروزکوه، امام رضا(ع) و بزرگراه حرم به حرم عادی و روان است، گفت: در محدوده تهران- پاکدشت حجم خودروها افزایش یافته و ترافیک پر حجم است. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 0 ساعت پیش
وزیر دارایی فرانسه درباره خطر بروز جنگ سرد تازه هشدار داد

وزیر دارایی فرانسه درباره خطر بروز جنگ سرد تازه هشدار داد به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، لومر اظهار داشت این خطر واقعی وجود دارد که تنش های تجاری آمریکا و چین به جنگ سردی تبدیل شود که همه کشورهای دنیا بازنده آن خواهند بود.
وزیر دارایی فرانسه این اظهارات را در کنفرانسی در پاریس مطرح کرد که برای بحث در خصوص اصلاح سازمان تجارت جهانی برگزار شده است. وی تاکید کرد که برای جلوگیری از بروز جنگ سرد جدید، سازمان تجارت جهانی باید شیوه تصمیم گیری خود را اصلاح کرده و قوانین تجاری بین المللی را اعمال کند.
سسیلیا مالمستروم کمیسیونر تجاری اتحادیه اروپا هم در این کنفرانس از چین خواست تا در مذاکراتی که بر سر اصلاح سازمان تجارت جهانی جریان دارد ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 0 ساعت پیش
مادر باردار در یک عملیات هشت ساعت نجات یافت

مادر باردار در یک عملیات هشت ساعت نجات یافت به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، ایمان نوروزی بیان کرد:این مادر باردار اهل روستای دهده یک بخش چلو بود که به دلیل طغیان رودخانه و مسدود شدن راه دسترسی به روستا، برای اعزام به درمانگاه دچار مشکل شده بود.
وی افزود: پس از اعزام تیم ارزیاب نجات مشخص شد که امکان دسترسی زمینی و اعزام بالگرد با توجه به شرایط جوی امکانپذیر نیست.
رییس جمعیت هلال احمر اندیکا گفت: تنها راه ممکن اعزام قایق بود که با همکاری یکی از قایق داران شهرستان، قایق به محل منتقل شد.
وی ادامه داد: با وجود بارندگی شدید موفق شدیم این زن باردار را از طریق رودخانه به سمت جاده اصلی منتقل کنیم. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 0 ساعت پیش
دستگیری اعضا باند سارقان مسلح منازل در استان های البرز و تهران

دستگیری اعضا باند سارقان مسلح منازل در استان های البرز و تهران به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، سرهنگ برزو همتی از دستگیری یک باند سارقان مسلح با جعل عنوان پلیس مبارزه با مواد مخدر خبر داد و اظهار داشت: اعضا این باند به منازل مردم مراجعه کرده و با نشان دادن کارت های شناسایی جعلی و با اسلحه خود را مامور مبارزه با مواد مخدر معرفی می کردند و به بهانه جستجو برای یافتن مواد مخدر وارد منازل مردم می شدند.
وی افزود: اعضا این باند پس از جستجوی منازل اشیا قیمتی را با خود به سرقت می بردند.
فرمانده انتظامی شهرستان ملارد ادامه داد: اعضا این باند در مخفی گاه خود در یکی از باغ های شهرستان هشتگرد شناسایی و با دریافت نیابت قضایی و در اقدامی غافلگیر کننده ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: حوادث انتشار : 2 روز و 0 ساعت پیش
تأکید بر اجرای طرح خط لوله بصره به خلیج عقبه و اتوبان بغداد-امان

تأکید بر اجرای طرح خط لوله بصره به خلیج عقبه و اتوبان بغداد-امان به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، دیوان پادشاهی اردن در بیانیه ای شرح رایزنی ها و گفت و گوهای میان ملک عبدالله دوم با برهم صالح رئیس جمهور عراق را اعلام کرد. وی روز گذشته (پنج شنبه) در سفری رسمی وارد اردن شده بود.
به نوشته پایگاه خبری شبکه السومریه نیوز، در این بیانیه آمده است که دو طرف، بر لزوم افزایش همکاری های اقتصادی به خصوص آغاز احداث خط لوله نفت از بصره به سمت ساحل عقبه در خلیج عقبه تأکید کردند.
اجرای چندین طرح کلان اقتصادی از جمله شروع احداث خط لوله نفت از بصره تا خلیج عقبه ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 0 ساعت پیش
تدفین پیکر رییس فقید سازمان تامین اجتماعی در حرم عبدالعظیم حسنی

تدفین پیکر رییس فقید سازمان تامین اجتماعی در حرم عبدالعظیم حسنی به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، مراسم تشییع پیکر سید محمدتقی نوربخش، رییس فقید سازمان تامین اجتماعی بعد از ظهر جمعه در میان خیل عظیم جمعیت در حالی برگزار شد، که اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور و نیز عده زیادی از مسئولان کشوری، کارمندان و مدیران سازمان تأمین اجتماعی، بستگان، آشنایان و عموم مردم قدرشناس در آن شرکت داشتند.
بعد از برگزاری مراسم تشییع که در سالروز شهادت امام حسن عسکری(ع) و در بیمارستان میلاد برگزار شد، پیکر نوربخش در دارالرحمه حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) به خاک سپرده شد. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 0 ساعت پیش
شکست ترامپ مقابل خبرنگار سی ان ان

شکست ترامپ مقابل خبرنگار سی ان ان به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، سی ان ان امروز جمعه گزارش داد یک قاضی آمریکایی به کاخ سفید دستور داده مجوز خبرنگار اخراج شده این شبکه خبری برای ورود به کاخ سفید را احیا کند.
سی ان ان سه شنبه گفته بود از دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا و دستیارانش بابت لغو مجوز ورود خبرنگار این شبکه به کاخ سفید شکایت کرده است.
ترامپ چندین بار در کنفرانس های خبری از سوالات جیم آکوستا ، خبرنگار سی ان ان برآشفته شده. او چند روز پیش، آکوستا را گستاخ و سی ان ان را رسانه جعلی توصیف کرد.
کاخ سفید پس از این مشاجره اعلام کرد مجوزهای ورود جیم آکوستا در کنفرانس های خبری را باطل کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 0 ساعت پیش
بلایی که بی بازیکنی سر پرسپولیس آورد

بلایی که بی بازیکنی سر پرسپولیس آورد به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین؛ تمرینات پرسپولیس این روزها خلوت تر از همیشه پیگیری می شود. مصدومیت بازیکنان در کنار حضور ملی پوشان امید و بزرگسال در تمرینات این تیم ها، کار تیم برانکو را از رونق انداخته است.
این کمبود بازیکن در تمرین امروز پرسپولیس اما باعث رقم خوردن اتفاقی جالب و عجیب شد. در اتفاقی جالب فراز اجاقی، ماساژور تیم پرسپولیس به دلیل کمبود بازیکن در تمرین امروز درون دروازه ایستاد تا مشخص شود پرسپولیس چقدر از لحاظ بازیکن در مضیقه است.
لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 1 ساعت پیش
اسکان اضطراری 710 نفر در چهارمحال و بختیاری

اسکان اضطراری 710 نفر در چهارمحال و بختیاری به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، سید احمد مرتضوی فرد با اعلام این خبر، اظهار کرد: از این تعداد به 710 نفر اسکان اضطراری داده شد.
وی افزود: 83 نیرو در قالب 20 تیم امدادی، کار امدادرسانی را بر عهده داشتند.
مرتضوی با اشاره به اینکه بیشترین امدادرسانی مربوط به شهرستان لردگان بوده است، تصریح کرد: 80 درصد از حوادث مربوط به سیل و آبگرفتگی و 20 درصد ناشی از برف و کولاک بوده است.
وی خاطرنشان کرد: 73 تخته پتو، 59 کیلوگرم نایلون، یک هزار قرص نان، 121 کیلوگرم خرما، حدود یک هزار عدد بیسکویت، 200 قوطی کنسرو و 15 کیلوگرم کشمش میان حادثه دیدگان توزیع شد.
لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 1 ساعت پیش
پیش بینی سخت آینده در بازار مسکن

پیش بینی سخت آینده در بازار مسکن آذرماه سال قبل پس از گذشت دوره رکود پنج ساله، تحرکات معاملاتی در بازار مسکن آغاز شد. در سومین ماه از فصل پاییز 1396 معاملات مسکن شهر تهران 50 درصد و قیمت ها 14.9 درصد افزایش یافت که بالاترین نرخ رشد هر دو شاخص در دوره رکود محسوب می شد. پس از آن هر ماهه شاهد افزایش قیمت ها بودیم و البته معاملات به همین دلیل شیب نزولی به خود گرفت. تغییرات رشد قیمت مسکن در پایتخت از آذرماه سال قبل تا مهرماه سال جاری به ترتیب 14.9، 16.7، 22.3، 26.1، 29.5، 34.8، 45.8، 54.2، 62.1، 74.1، 83.5 درصد بوده که باتوجه به قیمتهای فعلی ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 1 ساعت پیش
دانستنی هایی درباره پنیر لبنه

دانستنی هایی درباره پنیر لبنه پنیر لبنه از محصولات لنبی محبوب است که عطر و طعمی خوشایند و بافتی سبک دارد و دیر زمانیست که مردم جهان از مصرف آن لذت می برند.
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از عصر ایران، پنیر لبنه در غذاهای مختلف منطقه خاورمیانه استفاده می شود. این پنیر از لاکتوز کم، اما محتوای غنی از باکتری های مفید، پروتئین و کلسیم سود می برد که همگی برای سلامت انسان ضروری هستند.
لبنه چه نوع پنیری است؟
پنیر لبنه نوعی پنیر نرم است که با صاف کردن ماست برای حذف وی (Whey) یا آب ماست برای تولید محصولی غلیظ تر و متراکم تر تهیه می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 1 ساعت پیش
پیام تسلیت وزرا در پی درگذشت رئیس سازمان تامین اجتماعی و معاون وی

پیام تسلیت وزرا در پی درگذشت رئیس سازمان تامین اجتماعی و معاون وی به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، جمعی از وزرای اقتصادی در پیام های جداگانه با صدور پیامی در گذشت سیدتقی نوربخش رئیس سازمان زمان تامین اجتماعی و عبدالرحمن تاج الدین معاون وی را در سانحه تصادف در حین ماموریت تسلیت گفتند.
وزیر امور اقتصادی و دارایی با انتشار پیامی، درگذشت ناباورانه مدیرعامل و معاون حقوقی و امور مجلس سازمان تامین اجتماعی را تسلیت گفت.
انا لله و انا الیه راجعون
خبر درگذشت ناباورانه دکتر سیدتقی نوربخش، مدیر عامل و عبدالرحمن تاج الدین معاون حقوقی و امور مجلس سازمان تامین اجتماعی در حین انجام ماموریت کاری تاسف بار و تالم برانگیز بود. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 1 ساعت پیش
سانحه مرگبار در محور شاهین دژ- تکاب

سانحه مرگبار در محور شاهین دژ- تکاب هیمن نباتی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این سانحه در نزدیکی روستای محمودآباد از توابع شاهین دژ اتفاق افتاد و امدادگران اورژانس پس از دریافت گزارش تصادف بلافاصله به محل حادثه اعزام شدند.
وی ادامه داد: چهار نفر از سرنشینان پراید به علت شدت برخورد در دم فوت کردند و 2 نفر دیگر نیز در راه رسیدن به بیمارستان جان خود را از دست دادند.
نباتی اضافه کرد: 2 تن از زخمی های این حادثه که جزو سرنشینان وانت نیسان بودند نیز در بیمارستان شهید راثی تحت مداوا هستند و یکی دیگر از مجروحان حادثه نیز بر اثر شدت جراحت به ارومیه اعزام شد. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: حوادث انتشار : 2 روز و 1 ساعت پیش
اوکراین 15 کشتی را بخاطر سفر به کریمه توقیف کرد

اوکراین 15 کشتی را بخاطر سفر به کریمه توقیف کرد به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، دفتر مطبوعاتی سازمان مرزبانی اوکراین اعلام کرد: نیروهای این کشور 15 کشتی را به خاطر ورود غیرقانونی به بنادر کریمه اشغال شده توقیف کردند.
در گزارش دفتر مطبوعاتی سازمان مرزبانی اوکراین آمده است: تعدادی از این کشتی ها به طور قطعی توقیف شدند و مراحل قانونی بررسی وضعیت شمار باقیمانده در حال انجام است.
براساس گزارش ها، این کشتی ها در بنادر بردیانسک و ماریوپول توقیف شده اند و هنوز معلوم نیست که چه تعداد از کشتی های توقیف شده روسی هستند.
بهار امسال وضعیت کشتیرانی در دریای آزوف پیچیده و وخیم شد و بین روسیه و اوکراین به عنوان دو کشور واقع در ساحل ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 2 ساعت پیش
فوت زن 28 ساله بر اثر رعدوبرق

فوت زن 28 ساله بر اثر رعدوبرق به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، مسعود حسینی افزود: امروز گزارشی مبنی بر فوت یک زن جوان 28 ساله در این شهرستان داشته ایم.
وی اضافه کرد: این زن جوان به نام سیده زهرا محمدی امروز در منطقه عشایری" هزیم "شهرستان باشت جان خود را بر اثر صاعقه از دست داد.
لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 2 ساعت پیش
اعتراف رسانه آمریکایی به تحریم های دارویی علیه ایران

اعتراف رسانه آمریکایی به تحریم های دارویی علیه ایران به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، درد، در صدای علیرضا کریمی مشهود بود. صدایی که توضیح می داد که با چه مشکلاتی برای یافتن داروهای سرطان پانکراس پدرش مواجه شده.
داروی دیازواکسید باید به ایران وارد شود و تا مدتی پیش در همین رابطه هیچ مشکلی وجود نداشت، اما دیگر در 3 ماه گذشته آقای کریمی نتوانسته این دارو را پیدا کند و حالا آنها فقط یک کپسول از این دارو را دارند.
اکنون که دیگر این دارو اینجا وجود ندارد ما مجبور شده ایم روزانه یکبار به او دارو بدهیم. این توضیحات آقای کریمی در مصاحبه ای تلگرامی با نیویورک تایمز است ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 2 ساعت پیش
اسباب بازی آهنربایی، روده پسربچه آمریکایی را سوراخ کرد

اسباب بازی آهنربایی، روده پسربچه آمریکایی را سوراخ کرد به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، والدین یک پسربچه 6 ساله ساکن ایالت یوتا پس از آنکه به مدت سه روز شاهد استفراغ و دل درد فرزندشان بودند تصمیم گرفتند وی را به بیمارستان منتقل کنند، جایی که رادیوگرافی شکم این کودک وجود 14 قطعه کوچک آهنربا را در دستگاه گوارش وی به نمایش گذاشت. قطعاتی که بر اثر جذب یکدیگر به سوراخ شدن روده کوچک و نشت صفرا به دورن محوطه شکمی منجر شده بودند.
این کودک درباره علت بلعیدن قطعات آهن ربا گفته که در حالی که مخفیانه با اسباب بازی های برادرش بازی می کرده متوجه نزدیک شدن برادرش شده و برای پنهان کردن اسباب بازی ها آنها را در دهانش گذاشته و سهوا قورتشان داده. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 2 ساعت پیش
وداع اولین دیپلمات بازنشسته وزارت خارجه

وداع اولین دیپلمات بازنشسته وزارت خارجه به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، این مراسم با حضور پرسنل نمایندگی و کارکنان نهادهای وابسته در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در آنکارا برگزار شد.
گفتنی است طاهریان، جزو سه نفر سفیری است که با توجه به اجرای قانون مورد اشاره می بایست سمت خود را ترک می کرد و به تهران باز می گشت.
ماجدی، سفیر ایران در آلمان و خوشرو ، رییس نمایندگی ایران در سازمان ملل نیز شامل این قانون می شوند.
لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 3 ساعت پیش
12ایده راجع به بیزینس آنلاین که شما می توانید از فردا شروع کنید

12ایده راجع به بیزینس آنلاین که شما می توانید از فردا شروع کنید به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فرصت امروز؛ در اینجا 12 ایده بزرگ راجع به تجارت آنلاین برای شروع کار شما ارائه شده اند:
1- مشاور سئو (SEO)
آیا شما جزییات دقیق موتورهای جست وجو را می دانید و در زمینه پلتفرم هایی مانند گوگل آنالیتیکس (Goggle Analytics) مهارت دارید؟ مالکان شرکت های کوچک تر نمی دانند که بهینه سازی موتور جست وجو چقدر می تواند روی بهبود تجارت آنها تأثیر داشته باشد. به مالکان این شرکت ها آموزش دهید که سئو می تواند وب سایت های آنها را به یک دارایی محبوب مبتنی بر سئو تبدیل کند ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 2 روز و 3 ساعت پیش
خانه های جدید ساخته شده در کرمانشاه مقاوم اند؛ خیالتان راحت

خانه های جدید ساخته شده در کرمانشاه مقاوم اند؛ خیالتان راحت به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، عزیزالله مهدیان اظهار کرد: تا پیش از وقوع زلزله کرمانشاه، میانگین طبقات واحدهای مسکونی در سرپل ذهاب 1.2 بود که بعد از زمین لرزه به 3.9 رسیده است که همین عامل باعث شده تکمیل خانه ها در شهرها نسبت به روستاها دیرتر انجام شود.
وی افزود: از سوی دیگر بعضی افراد، روند بازسازی را دیرتر آغاز کردند. همچنین دیده می شود بعضی افراد که واحدهای یک طبقه خود را به سه یا چهار طبقه تبدیل کرده اند و توان مالی هم دارند، منابع خود را وارد روند ساخت و ساز نمی کنند و تقاضای تسهیلات و کمک های دولتی دارند. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 3 ساعت پیش
دومین صدای ضبط شده مربوط به جنایت خاشقجی

دومین صدای ضبط شده مربوط به جنایت خاشقجی به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، عبدالقادر سلوی ستون نویس نشریه حریت امروز طی یادداشتی با اشاره به وجود دومین فایل صوتی از ماجرای جنایت جمال خاشقجی نوشت: این صدا مربوط به 15 دقیقه پیش از جنایت است.
در این نوار صوتی گروهی که برای کشتن خاشقجی آمده درباره نحوه کشتن وی صحبت می کنند. در واقع این صدای گروه کاری قاتلان خاشقجی است. آنها به وسیله تلفن های ماهواره ای گفت وگوی خود را دنبال می کنند که نشان می دهد تلاش داشتند همه جوانب امنیتی برای مخفی نگه داشتن این جنایت را رعایت کنند.
جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد عربستانی ماه گذشته در سرکنسولگری عربستان در استانبول به قتل رسید و ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 5 ساعت پیش
آمریکا اروپا را تهدید کرد

آمریکا اروپا را تهدید کرد به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، برایان هوک اظهار کرد: تعجبی ندارد که تلاش های اتحادیه اروپا برای ایجاد مکانیزم چندمنظوره برای تجارت غیردلاری با ایران به دلیل نگرانی پایتخت های این بلوک از مجازات آمریکا به مشکل برخورده است. بانک ها و شرکت های اروپایی می دانند ما با جدیت تحریم ها علیه ایران را اجرا خواهیم کرد.
وی به خبرنگاران گفت: هر شرکت اروپایی بزرگی بازار آمریکا را به بازار ایران ترجیح می دهد.
گفتنی است، دولت های اروپایی با هدف نجات برجام، مکانیزم چندمنظوره را به عنوان نوعی توافق تهاتری برای کمک به صادرات نفت و گاز ایران به اروپا و خرید کالاهای اروپایی از سوی ایران طراحی ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 5 ساعت پیش
موضع گیری مرکل نسبت به توافق لندن و بروکسل

موضع گیری مرکل نسبت به توافق لندن و بروکسل به گزارش روزنامه "دی ولت" آلمان، در حالی که دولت ترزا می در لندن بعد از دستیابی به توافق برگزیت با اتحادیه اروپا تحت فشار شدیدی قرار دارد آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان درباره دستیابی به چنین توافقی ابراز خرسندی کرد.
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، صدر اعظم آلمان توافق برگزیت بدست آمده بین انگلیس و اتحادیه اروپا را تمجید کرده و در این باره ابراز خرسندی کرد که بالاخره این موفقیت به دست آمد که در مذاکراتی نه چندان ساده و طولانی توانستیم پیشنهاداتی را برای دستیابی به توافق ارائه دهیم.
ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 5 ساعت پیش
تلاش اروپا برای ایجاد شبکه بین المللی مراودات بانکی با ایران

تلاش اروپا برای ایجاد شبکه بین المللی مراودات بانکی با ایران به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایبنا؛ الیاس حضرتی با اشاره به برخی اخبار مبنی بر تمایل سوئیفت برای ادامه مراودات بانکی با ایران، گفت: استراتژی اصلی کشوری مانند ایران یا حتی اروپایی ها، روسیه، چین و کشورهایی که از یک استقلال نسبی برخوردار بوده و از سلطه آمریکا بیرون هستند این است که خود با هم شبکه بین المللی ایجاد کنند.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه راه اندازی این شبکه در حال حاضر به یک آرزو تبدیل شده است، افزود: البته که اروپایی تلاش بسیاری برای راه اندازی مسیری غیر از سوئیفت دارند که SPV یکی از مسیرهای پیشنهادی اروپایی ها بوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 5 ساعت پیش
رحمانی: اقلام مورد نیاز مردم باید با قیمت مناسب عرضه شود

رحمانی: اقلام مورد نیاز مردم باید با قیمت مناسب عرضه شود به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، رضا رحمانی در نشست مشترک با تولید کنندگان پوشاک در راستای حمایت از تولید داخلی، تامین مواد اولیه و تنظیم بازار، تشکیل تشکلی توسط فعالان صنوف پوشاک برای بهبود وضعیت تولید را اقدامی ارزشمند توصیف کرد و گفت: این مدل باید توسط سایر فعالان بخش خصوصی انجام شود تا با همفکری و تعامل یکدیگر مشکلات پیش روی تولید تسهیل شود.
وزیر صنعت ، معدن وتجارت به تشریح شرایط فعلی کشور و نقش بخش خصوصی در برون رفت از این شرایط پرداخت و گفت: برنامه ریزی برای توسعه صنعت پوشاک و پوشش بازار 80 میلیونی ایران و کشورهای همسایه هدفگذاری بسیار حایز اهمیتی است و از هیچ کوششی برای تحقق ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 6 ساعت پیش
شکاف بیکاری استانها در دهه90/ کمترین و بیشترین نرخ بیکاری در6سال اخیر

شکاف بیکاری استانها در دهه90/ کمترین و بیشترین نرخ بیکاری در6سال اخیر شکاف بیکاری استان ها نشان دهنده فاصله بالاترین نرخ بیکاری با پایین ترین نرخ بیکاری استان ها در یکسال است که این شاخص از تفاضل بالاترین نرخ بیکاری با پایین ترین نرخ به دست می آید. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، آمار مقایسه ای پایین ترین نرخ بیکاری با بالاترین نرخ بیکاری استان ها به استناد یافته های مرکز آمار ایران طی 6 سال اخیر حاکی از آن است که طی سال های 90 تا 96 بیشترین شکاف نرخ بیکاری در بین استان ها مربوط به سال 95 است به این ترتیب که در این سال بالاترین نرخ بیکاری با 22 درصد مربوط به استان کرمانشاه و پایین ترین نرخ بیکاری نیز مربوط به استان مرکزی با نرخ 7 ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 6 ساعت پیش
اخلال در نظام اقتصادی مصداق محاربه است/ همراهان آل سعود و صهیونیست ها بدترین چهره را در دنیا دارند

اخلال در نظام اقتصادی مصداق محاربه است/ همراهان آل سعود و صهیونیست ها بدترین چهره را در دنیا دارند آیت الله محمد امامی کاشانی امام جمعه موقت تهران در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن تسلیت به مناسبت شهادت امام حسن عسکری و تبریک به مناسبت سرآغاز امامت امام عصر (عج) با بیان اینکه بحث اسوه در سه جای قرآن آمده است گفت: خداوند اسوه را خلق می کند و امام عسکری(ع) و امام زمان(عج) اسوه هستند. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، وی با تاکید براینکه فردی که از سوی خداوند اسوه می شود از وحی و هستی با خبر است، ادامه داد:انسان های ممتاز مقتدا هستند و مکاتب علمی و اجتماعی نمی توانند اسوه بشریت باشند.
ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: مذهبی انتشار : 2 روز و 7 ساعت پیش
روسیه از قرارداد کاهش تولید نفت به رهبری اوپک پیروی نمی کند

روسیه از قرارداد کاهش تولید نفت به رهبری اوپک پیروی نمی کند به گزارش رویترز ، روسیه مخالف هرگونه کاهش تولید نفت است که توسط برخی شرکایش در قرارداد عرضه نفت به رهبری اوپک پیشنهاد شده است .
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم؛ نگرانی از کاهش قیمت نفت به خاطر کاهش تقاضا و رکورد افزایش تولید از طرف عربستان، روسیه و آمریکا باعث شده اوپک به فکر سیاست کاهش تولید نفت درست چند ماه پس از افزایش عرضه آن بیفتد .
ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در روز پنجشنبه از دادن پاسخ مستقیم در مورد لزوم محدود کردن تولید نفت خودداری کرد و گفت که در مورد شرایط بازار جهانی نفت با دونالد ترامپ صحبت کرده است . ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 7 ساعت پیش
لحظه قاپیدن گوشی از دست عابر پیاده +فیلم

لحظه قاپیدن گوشی از دست عابر پیاده +فیلم لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 2 روز و 7 ساعت پیش
10 هتل هیجان انگیز دنیا +تصاویر

10 هتل هیجان انگیز دنیا +تصاویر توجه شما به تصاویری از 10 هتل عجیب و هیجان انگیز دنیا جلب می کنیم. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 8 ساعت پیش
زوایای قتل خاشقجی با اعدام 5 شاهد اصلی آشکار نمی شود

زوایای قتل خاشقجی با اعدام 5 شاهد اصلی آشکار نمی شود به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، نیویورک تایمز در مطلبی درباره موضوع جمال خاشقجی و روابط آمریکا با عربستان آورده است: حقیقت ترور جمال خاشقجی آشکار نمی شود به ویژه اگر 5 مظنون که شاهدان اساسی نامیده می شوند، اعدام شوند. باور اینکه هواپیمای حامل عوامل اطلاعاتی و امنیتی و پزشک قانونی به استانبول آمده اند تا خاشقجی را با نرمی به بازگشت قانع کنند، دشوار است.
این رسانه آمریکایی می نویسد: نیاز به تغییر در روابط میان عربستان نفت خیز و آمریکا آشکار شده است. واقعیت کنونی به دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا این اجازه را می دهد که به نظام سعودی برای اینکه نحوه قتل خاشقجی را آشکار کند و نیز به ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 8 ساعت پیش
پوتین: نفت 70 دلاری برای این کشور مناسب است

پوتین: نفت 70 دلاری برای این کشور مناسب است به گزارش اقتصاد آنلاین از بلومبرگ، رئیس جمهور روسیه اعلام کرد در طی ملاقات کوتاهی که در روز یکشنبه با همتای آمریکایی اش دونالد ترامپ داشت، در مورد قیمت نفت مذاکره داشته اند. وی همچنین افزود که روسیه از قیمت های کنونی بازار نفت رضایت دارد.
ولادیمیر پوتین، نسبت به اعضای دیگر اوپک در مورد وضعیت فعلی بازار نفت خوش بینی بیشتری داشت، و ابراز داشت که "از قیمت کنونی نفت، و قیمت اخیر آن که در حدود 70 دلار است، بسیار راضی است و برای ما مساعد است." بر خلاف آنچه که برخی از اعضای اوپک تاکید کرده اند و انتقاد ترامپ را برانگیخته اند ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 8 ساعت پیش
کاهش 4.4 درصدی تردد جاده ای در 24 ساعت گذشته

کاهش 4.4 درصدی تردد جاده ای در 24 ساعت گذشته به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، سهم وسایل نقلیه سنگین از تردد جاده ای در شبانه روز گذشته 14.2 درصد بود. همچنین در زمان مورد بررسی آزادراه کرج- تهران در استان البرز با ثبت تردد 123هزار و 712 دستگاه وسیله نقلیه بیشترین سهم را به خود اختصاص داد.
محور شهریار تهران نیز در محورهای دهگانه مورد بررسی با ثبت آمد و شد 64 هزار و 906 وسیله نقلیه کمترین سهم را داشت.
بقیه محورهای پرتراکم در این مدت آزادراه کرج- قزوین، قزوین- کرج، قزوین- کرج، تهران کرج، ساوه تهران، تهران- ساوه، تهران پاکدشت، پاکدشت تهران، تهران شهریار بود. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 9 ساعت پیش
عرضه تخم مرغ تنظیم بازاری در تهران

عرضه تخم مرغ تنظیم بازاری در تهران به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، بازار تخم مرغ در ماه های گذشته با نوسانات قیمتی بسیاری مواجه شده بود؛ به گونه ای که براساس آخرین آمار بانک مرکزی از متوسط قیمت خرده فروشی برخی مواد خوراکی در سطح شهر تهران در هفته منتهی به یازدهم آبان ماه امسال، هر شانه تخم مرغ 18 هزار و 713 تومان فروخته شده که نسبت به هفته قبل از این بررسی، 1.7 درصد رشد داشته و با وجود کاهش حدود 0.2 درصدی در هفته مشابه ماه قبل، 43.5 درصد نسبت به هفته مشابه سال قبل افزایش قیمت داشته است.
حمید ورناصری - مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام - درباره وضعیت نوسانات قیمتی تخم مرغ و چگونگی کنترل و تنظیم بازار این محصول ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 9 ساعت پیش
دلیلی برای پرداخت یارانه به افراد پردرآمد وجود ندارد

دلیلی برای پرداخت یارانه به افراد پردرآمد وجود ندارد به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، حدود هشت سال از اجرای قانون هدفمندکردن یارانه ها و پرداخت نقدی به بیش از 76 میلیون نفر می گذرد و همچنان غربالگری یارانه بگیران بزرگترین معضل در مسیر اجرای این قانون به شمار می رود؛ به طوری که دولت سالانه بیش از 40 هزار میلیارد تومان را صرف پرداخت های نقدی کرده و همواره این موضوع موجب حذف یا به حداقل رساندن سهم بخش های دیگر از جمله تولید یا بهداشت و درمان و رفاه اجتماعی از منابع قانون هدفمندی یارانه ها و به تبع آن ایجاد کسری در این بخش بوده است.
از زمان اجرای قانون هدفمندی تاکنون به دفعات موضوع حذف یارانه بگیران پردرآمد مطرح شد و حتی طرح هایی از ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 9 ساعت پیش
استخدام رئیس حسابداری و حسابدار انبار در شرکت پانیر

استخدام رئیس حسابداری و حسابدار انبار در شرکت پانیر لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 9 ساعت پیش
آخوندی چرا شهردار نشد؟ / تخریب گران شهردار منتخب چه کسانی هستند؟

آخوندی چرا شهردار نشد؟ / تخریب گران شهردار منتخب چه کسانی هستند؟ اقتصادآنلاین - فائزه مومنی؛ سه شنبه هفته ای که گذشت، سومین شهردار تهران نیز انتخاب شد. انتخابی که تا حد زیادی هم به دلیل وجود گزینه سنگینی همچون عباس آخوندی که 5سال وزیر راه و شهرسازی دولت اعتدال بوده، باعث تعجب شد.
البته این به معنی انتخاب نامناسب شورای شهر نیست زیرا پیروز حناچی نیز در روزمه خود معاونی فنی و عمران شهرداری تهران،معاونی نظام مهندسی و اجرای ساختمان وزیر مسکن و شهرسازی، معاونی معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی و دبیری شورای عالی شهرسازی و معماری ایران و مشاوری رئیس دانشگاه تهران را دارد و همیشه نیز به عنوان فردی مطلع، با علم و اخلاق شناخته شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 10 ساعت پیش
بارش برف در برخی محورهای مواصلاتی کشور

بارش برف در برخی محورهای مواصلاتی کشور به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، سرهنگ نادر رحمانی درباره آخرین وضعیت جوی جاده ها گفت: در محور قزوین _ همدان گردنه آوج، استان قزوین، گردنه چری در چهارمحال و بختیاری، محور کوهرنگ _ مسجد سلیمان و ارتفاعات محور کندوان بارش برف را شاهدیم.
وی تاکید کرد: همراه داشتن زنجیر چرخ برای تردد در محورهای کوهستانی الزامی است.
رحمانی افزود: در محورهای استان های همدان، مرکزی، لرستان، کرمانشاه، خوزستان، قزوین، زنجان، کردستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال وبختیاری، تهران، اصفهان، البرز، رشت _ قزوین گیلان و محور هراز شاهد بار ش باران هستیم. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 10 ساعت پیش
مراسم ادای احترام به پیکر نوربخش و تاج الدین + تصاویر

مراسم ادای احترام به پیکر نوربخش و تاج الدین + تصاویر به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایلنا، مراسم ادای احترام به پیکر زنده یادان دکتر سید تقی نوربخش مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی و عبدالرحمن تاج الدین معاون پارلمانی وی دقایقی پیش و از ساعت 9 صبح از مقابل بیمارستان حکیم جرجانی گرگان برگزار شد.
در این مراسم محمد شریعتمداریوزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سید مناف هاشمی استاندار گلستان و علی ربیعی وزیر سابق کار حضور دارند.
پس از این مراسم پیکرهای نوربخش و تاج الدین به تهران منتقل می شود و قرار است مراسم تشییع ساعت 13 از مقابل بیمارستان میلاد تهران برگزار شود. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 2 روز و 10 ساعت پیش
روسیه درحال بررسی تحویل سوخو-100 به ایران

روسیه درحال بررسی تحویل سوخو-100 به ایران به گزارش اسپوتنیک، تولید کننده هواپیماهای سوخو که بزرگترین شرکت هوافضا در روسیه است اعلام کرد تحویل هواپیمای مسافربری سوخو-100 به ایران پس از کاهش میزان قطعات آمریکایی در این محصول را در درست بررسی دارد.
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، ایران و روسیه اخیرا تفاهم نامه ای را برای خرید 40 فروند هواپیمای مسافربری از نوع مذکور تا سال 2022 را به امضا رسانده اند. با این حال اقدام آمریکا در اعمال مجدد تحریم ها علیه ایران، روند تامین قطعات این محصولات را با مشکل مواجه کرد.
الکساندر رابساو مدیر عامل شرکت روس طی مصاحبه ای گفت این شرکت تصمیم گرفته محصولات مذکور را به دلیل تولید شدن 22 ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 11 ساعت پیش
کاهش نیروهای آمریکا در آفریقا برای تمرکز بیشتر بر روسیه

کاهش نیروهای آمریکا در آفریقا برای تمرکز بیشتر بر روسیه به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، آمریکا صدها نفر از نیروهای نظامی خود را به خاطر تمرکز بیشتر بر تهدیدات روسیه و چین از قاره آفریقا خارج می کند.
به نوشته رویترز، این نیروها تاکنون بر مبارزه با تروریست ها متمرکز بوده اند.
آمریکا در حال حاضر حدود 7200 نیروی نظامی در قاره سیاه دارد که قرار است ظرف چند سال آینده حدود 10 درصد از آنها از این قاره خارج شوند.
این اقدام در راستای استراتژی جدید دفاع ملی آمریکا صورت می گیرد که پس از 15 سال تمرکز با آنچه افراط گرایی اسلامی خوانده شده، بر تهدیداتی نظیر روسیه و چین متمرکز شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 11 ساعت پیش
حمید فرخ نژاد در شمایل یک دلقک +عکس

حمید فرخ نژاد در شمایل یک دلقک +عکس به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، حمید فرخ نژاد، بازیگر و تهیه کننده سینما، تصویر متفاوتی از خود را در حالی که شبیه یک دلقک شده است، در اینستاگرام منتشر کرد.
لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: فرهنگی هنری انتشار : 2 روز و 13 ساعت پیش
روشی عجیب برای رفع خطر سکته قلبی و مغزی

روشی عجیب برای رفع خطر سکته قلبی و مغزی به گزارش اقتصادآنلاین ، محققان آمریکایی با انجام دو مطالعه بزرگ در این باره به این نتیجه رسیدند. در یکی از تحقیقات 8 هزار نفر شرکت داشتند که از چربی ماهی استفاده کرده بودند. از این ماده برای کاهش سطح تری گلیسیرید استفاده می شود که آن را عامل رشد آترواسکلروز می دانند.
نتایج نشان دادند افرادی که این دارو را مصرف کردند و مبتلا به بیماری های قلب — عروق بودند کمتر بر اثر سکته قلبی و مغزی جان سپردند.
به گزارش اسپوتنیک، تحقیقات نشان داد که امگا-3 خطر ایست قلبی و سکته مغزی را کاهش می دهد. افزون بر آن، محققان ثابت کردند که ویتامین دی بر احتمال رشد سرطان و مشکلات قلبی بی تأثیر است. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 13 ساعت پیش
تصویر متفاوت ویشکا آسایش در نهنگ آبی +عکس

تصویر متفاوت ویشکا آسایش در نهنگ آبی +عکس به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، فیلمبرداری سریال نهنگ آبی ، تازه ترین تولید شبکه نمایش خانگی به کارگردانی فریدون جیرانی، تهیه کنندگی سعید ملکان و نویسندگی بهرام توکلی در لوکیشن های شمالی تهران در حال انجام است. ویشکا آسایش از جمله بازیگران اصلی این مجموعه است که برای نخستین بار در تولیدات شبکه نمایش خانگی ایفای نقش می کند.
او در نهنگ آبی به همراه لیلاحاتمی، ساعد سهیلی، حمیدرضا آذرنگ و حسین یاری مقابل دوربین فریدون جیرانی قرار گرفته است و مجید مظفری، ماهور الوند، پریوش نظریه، آزاده صمدی، الهام کردا، ستاره پسیانی و دیبا زاهدی نیز از دیگر بازیگران اصلی هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: فرهنگی هنری انتشار : 2 روز و 15 ساعت پیش
عاملی که ابتلا به سرطان را 4 برابر می کند

عاملی که ابتلا به سرطان را 4 برابر می کند به گزارش اقتصادآنلاین، گروه از محققین در این باره اطلاع دادند و کار عملی آنها در مجله Cancer چاپ شد.
محققین اطلاعات کارت پزشکی تقریبا یک میلیون و هشتصد هزار نفر را در سنین 16 تا 19 سال بررسی کردند. نتایج معاینه پزشکی از سال 1967 تا 2002 بررسی شدند. آنها اطلاعات کارت های پزشکی را در صورت ابتلا به بیماری سرطان لوزالمعده طی دوره تا پایان سال 2012 با هم مطابقت دادند.
به گزارش اسپوتنیک ، مشخص شد که چاقی در نوجوانان ، 3.76 برابر خطر ابتلا به سرطان را در مردان و 4.7 برابر در زنان افزایش می دهد ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 16 ساعت پیش
استایل خاص مجید مظفری در یک فیلم قدیمی +عکس

استایل خاص مجید مظفری در یک فیلم قدیمی +عکس به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، مجید مظفری، بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون، عکسی قدیمی از خود در فیلم تماس شیطانی را در اینستاگرام منتشر کرد و در شرح آن نوشت: سلام دوستان. یاد آن روزها بخیر (تماس شیطانی) کارگردان آقای حسن قلی زاده در کنار همکاران عزیزم خانم فریما فرجامی و آقای جمشید هاشم پور.
این فیلم در سال 1371 تولید شده است.
لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: فرهنگی هنری انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
بازتاب گلزنی لژیونر ایرانی در رسانه های انگلیسی

بازتاب گلزنی لژیونر ایرانی در رسانه های انگلیسی به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، کریم انصاری فرد، مهاجم جدید ناتینگهام فارست زننده گل بازی ایران برابر ترینیداد و توباگو در تهران بود. این بازیکن 28 ساله که مدتی قبل قراردادی با ناتینگهام فارست تا سال 2020 میلادی منعقد کرده بود گل پیروزی بخش تیم ملی ایران را در این بازی به ثمر رساند. او یک ضربه پنالتی را نیز از دست داد.
سایت باشگاه ناتینگهام فارست سپس با تشریح صحنه گل کریم انصاری فرد نوشت: این نخستین گل فصل جاری مهاجم پیشین تیم المپیاکوس یونان بود. بازیکنی که پس از پیوستنش به ناتینگهام فارست فقط در دقیقه پایانی بازی هفته هفدهم چمپیونشیپ برابر شفیلد یونایتد جایگزین گرابان شد ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 18 ساعت پیش
ورزشگاه 40 هزار نفری بانوان +تصاویر

ورزشگاه 40 هزار نفری بانوان +تصاویر در بلوار غربی ورزشگاه آزادی، کمی از مقابل در ورودی مجموعه ورزشی آزادی ، خانه کشتی و خانه والیبال عبور کنید، به خاک ریزهای بزرگی می رسید که سال هاست محکم تر و بزرگ تر از قبل شده اند. پشت این خاک ریزها و در سال 85 کلنگ احداث ورزشگاه 40هزار نفری برای بانوان خورد. ورزشگاهی برای برطرف کردن نیازهای بانوان تا بتواند به پیشرفت فوتبال بانوان هم کمک کند.در تمام این سالها این پروژه ، فقط بازدید کننده داشته با چند وعده محقق نشده . ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 19 ساعت پیش
زعفران اینجا بسته بندی می شود +عکس

زعفران اینجا بسته بندی می شود +عکس تصاویری کارخانه فرآوری و بسته بندی زعفران در ادامه مشاهده میکنید. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 19 ساعت پیش
بارش برف در توچال +عکس

بارش برف در توچال +عکس منبع: میزان
لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 19 ساعت پیش
گزارش یافته های چشم انداز سال 2018 بازار گاز جهان در وین ارائه می شود

گزارش یافته های چشم انداز سال 2018 بازار گاز جهان در وین ارائه می شود به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شانا، بیستمین نشست وزیران مجتمع کشورهای صادرکننده گاز، روز چهارشنبه (23 آبان ماه) مقارن با دهمین سالروز تاسیس این مجمع در شهر پورت آو اسپین (Port of Spain)، پایتخت ترینیداد و توباگو، به ریاست فرانکلین خان، وزیر انرژی این کشور برگزار شد.
در بیستمین نشست این مجمع که با حضور گسترده اعضا همراه بود؛ نمایندگانی از کشورهای الجزایر، بولیوی، مصر، گینه استوایی، ایران، نیجریه، قطر، روسیه، ترینیداد و توباگو، امارات متحده عربی و ونزوئلا حضور داشتند.
وزیران انرژی مجمع کشورهای صادرکننده گاز در این نشست بار دیگر نقش مهم گاز طبیعی در رفاه بشر و کاهش آلودگی های زیست ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 20 ساعت پیش
مقابله با فرار مالیاتی کاهش اتکا به درآمد نفتی است

مقابله با فرار مالیاتی کاهش اتکا به درآمد نفتی است به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خانه ملت، مهرداد بائوج لاهوتی با اشاره به تاثیر درآمد مالیاتی بر شرایط اقتصادی کشور، اظهار داشت: درآمد مالیاتی از منابع مهم و تاثیرگذار در کسب درآمد است، دولت در سال های اخیر با فرهنگ سازی توانسته میزان درآمد مالیاتی را افزایش دهد به نحوی که طبق اعلام اعداد و ارقام تا کنون سهم مالیات در درآمد کشور از 7 درصد به 10 درصد رسیده است.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد: با این حساب دولت در مقابله با فرار مالیاتی موفق تر از گذشته عمل کرده است و می تواند با ادامه این مسیر سال آینده از میزان وابستگی به درآمد نفتی بکاهد. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 20 ساعت پیش
پیمان معادی در کنار ستاره هالیوود +عکس

پیمان معادی در کنار ستاره هالیوود +عکس به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، پیمان معادی در پروژه جدید هالیوودی مایکل بی بازی می کند. او پیش از این نیز در فیلم 13 ساعت: سربازان مخفی بنغازی با این کارگردان مشهور هالیوودی همکاری کرده بود.
مایکل بی کارگردان آثار مشهور مثل تبدیل شوندگان و پسران بد در این فیلم به غیر از معادی جمعی از بازیگران سرشناس سینمای جهان از جمله رایان رینولدز و بن هاردی را به کار گرفته است.
رت ریس و پل ورنیک فیلمنامه نویسان اکشن ابرقهرمانی ددپول ، در این اثر سینمایی نیز نوشتن فیلمنامه را به عهده دارند ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: فرهنگی هنری انتشار : 2 روز و 21 ساعت پیش
واکنش جالب مهاجم پرسپولیس به پیشنهاد تیم عربستانی

واکنش جالب مهاجم پرسپولیس به پیشنهاد تیم عربستانی به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرورزشی، چند روز پیش نوشتیم یک باشگاه عربستانی پیشنهاد نجومی و سنگینی به گادوین منشا ارائه داده که بسیار وسوسه انگیز است. بنابراین احتمال دارد این مهاجم اهل نیجریه در پایان نیم فصل اول پرسپولیس را به مقصد عربستان ترک کند و...
دیروز به واسطه یک دوست مشترک با خود گادوین منشا تماس گرفتیم که در ایتالیا به سر می برد.
* برای استراحت به ایتالیا رفتی؟
بله، همسر و فرزندانم ساکن ایتالیا هستند و بعد از تعطیلی تمرینات پرسپولیس به اینجا آمدم سری به خانواده ام بزنم.
* ظاهراً چند روز بیشتر از بقیه بازیکنان مرخصی گرفتی. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 21 ساعت پیش
اینم جدیدترین وضعیت صندلی مهدی تاج!

اینم جدیدترین وضعیت صندلی مهدی تاج! منبع: خبر ورزشی
لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
جزئیات تصادف منجر به فوت "نوربخش و معاونش"

جزئیات تصادف منجر به فوت "نوربخش و معاونش" به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، زاوش محمدی گفت: عدم کنترل کامیون بزرگ و سرعت بالای این خودرو در ورودی شهر گرگان حادثه آفرید.کاروان حامل وزیرکار و امور اجتماعی به ماموریت استانی رفته بودند تا با مردم استان گلستان دیدار کنند و از چند پروژه درمانی ملی بازدید کرده و میزان پیشرفت شان را بررسی کنند. چند تویوتای لندکروز پس از کلنگ زنی مجتمع درمانی شهرستان علی آباد کتول سازمان تامین اجتماعی در مسیر بازدید از بیمارستان تخصصی حکیم جرجانی بودند که لندکروز اول گروه ناگهان از سمت در عقب با تریلری برخورد کرد . شدت تصادف بقدری بود که سرنشینان سرشناس صندلی های عقب ماشین در خون غلطیدند. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: حوادث انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
اولین گوشی جهان با دو ناچ +عکس

اولین گوشی جهان با دو ناچ +عکس به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، AQUOS R2 یک شکاف در بالا و یک شکاف هم در پایین دارد که برای اولین بار چنین دیزاینی به بازار ارائه می شود.
با ورود اولین گوشی ناچ دار، برخی اعتراضات از سوی کاربران نسبت به طراحی مطرح شد اما سپس سازندگان با کپی برداری از آیفون ایکس یا گوشی اسنشال، طرح های متفاوتی عرضه کردند که مورد استقبال قرار گرفت.
سپس قراردادن ناچ روی اسکرین تبدیل به تِرِند شد و حالا اغلب پرچم داران 2018 ناچ دار تعریف شده اند.
اما کاری که شارپ ژاپن انجام داده، نصب یک شکاف ریز در بالای اسکرین و نصب یک ناچ پهن در پایین گوشی است که زیبایی متفاوتی به آن داده است. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
دستگیری 3سارق مسلح فراری

دستگیری 3سارق مسلح فراری به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، سردار حیدر عباس زاده اظهار کرد: در راستای ارتقای امنیت اجتماعی و مبارزه قاطع با سارقان حرفه ای، کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان دشت آزادگان با اقدامات اطلاعاتی 3 سارق مسلح و سابقه دار که تحت تعقیب مراجع قضائی و انتظامی بودند را شناسایی و دستگیری آن ها را در دستور کار خود قرار دادند.
وی تصریح کرد: کارآگاهان پلیس با بکارگیری اقدامات اطلاعاتی و تخصصی محل اختفای سه سارق مسلح فراری را شناسایی و با هماهنگی مرجع قضائی در یک عملیات غافلگیرانه در مخفیگاهشان دستگیر کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: حوادث انتشار : 2 روز و 23 ساعت پیش
"دو پلیس بد" عامل صعود و شاید سقوط بن سلمان

"دو پلیس بد" عامل صعود و شاید سقوط بن سلمان به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، نیویورک تایمز نوشته است: " این دو شخص سعود القحطانی(40 ساله) و ترکی آل الشیخ(37 ساله ) از نزدیکان محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان هستند که اولی شاعری است که با کمپین های رسانه ای شرارت بار معروف شد و دومی گارد امنیتی سابق است که نهاد ورزشی عربستان را مدیریت می کند.
این دو تن نقش های محوری در بسیاری از نمایش های جسورانه داشتند که موجب به قدرت رسیدن این شاهزاده جوان و برکناری ولیعهد سابق، بازداشت افرادی از خاندان حاکم و تجار در هتل ریتز کارلتون در ریاض، ربودن سعد الحریری، نخست وزیر لبنان و کشمکش های دیپلماتیک با قطر و کانادا داشتند ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 23 ساعت پیش
طرح روی جلد اکونومیست با مضمون برگزیت +عکس

طرح روی جلد اکونومیست با مضمون برگزیت +عکس لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 23 ساعت پیش
دست کم 13کشور به دنبال خرید اس 400 هستند

دست کم 13کشور به دنبال خرید اس 400 هستند به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، الجزیره، مصر، عراق، مراکش، قطر، عربستان و ویتنام جزو کشورهایی هستند که برای خرید سامانه های موشکی روسیه وارد مذاکره شده اند.
به گزارش شبکه خبری سی ان بی سی، واشنگتن انتظار دارد که کشورها تسلیم فشار آمریکا شوند و از طرحشان برای خرید این تجهیزات روسی منصرف شوند. یک منبع مطلع به این رسانه گفت: بسیاری از این کشورها نمی خواهند منتظر تصویب موانع آمریکا شوند. این سامانه های اس-400 محدودیت صادرات کمتری دارند و کرملین مایل است تا از موانع احتمالی عبور کند. مثل این می ماند که شما آنها را خارج از قفسه ها خریداری کنید. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 23 ساعت پیش
واکنش علی ربیعی به درگذشت نوربخش +عکس

واکنش علی ربیعی به درگذشت نوربخش +عکس لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 23 ساعت پیش
حمایت اتحادیه اروپا و آفریقای جنوبی از برجام

حمایت اتحادیه اروپا و آفریقای جنوبی از برجام به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، به دنبال پایان نشست مشترک اتحادیه اروپا و آفریقای جنوبی در مقر این اتحادیه، دو طرف بار دیگر ضمن حمایت از برجام بر لزوم حفظ این توافق تاکید کردند.
آنطور که خبرگزاری کویت گزارش داده، در پایان نشست سران اتحادیه اروپا و آفریقای جنوبی در بروکسل دو طرف در بیانیه ای مشترک درباره ایران، برجام و مسائل منطقه ای اظهارنظر کردند.
در بیانیه مشترک آمده است: ما بر اهمیت حفظ و ادامه اجرای کامل و موثر همه ابعاد برجام تاکید می کنیم که این موضوع شامل رفع تحریم ها و نتایج ناشی از آن می شود و (حفظ برجام) به نفع صلح و امنیت منطقه و بین المللی است . ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 23 ساعت پیش
اطلاعیه فدراسیون فوتبال درباره جدایی افراد بازنشسته

اطلاعیه فدراسیون فوتبال درباره جدایی افراد بازنشسته به گزارش اقتصادآنلاین ، روابط عمومی فدراسیون فوتبالدرباره اخبار منتشر شده مبنی بر خروج برخی اعضای هیئت رئیسه و دبیرکل از فدراسیون به جهت اجرای قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان، گفت مواضع و تصمیمات رسمی فدراسیون فوتبال در قبال موضوعات اخیر و به ویژه قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان صرفاً از طریق سایت فدراسیون فوتبال اطلاع رسانی خواهد شد.
لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 0 ساعت پیش
کیخا: الگوی کشت به کشاورزان تحمیل شدنی نیست

کیخا: الگوی کشت به کشاورزان تحمیل شدنی نیست به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، احمد علی کیخا در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بخش کشاورزی از بخش های اصلی اقتصاد کشور است که در تولید و اشتغال سهم قابل ملاحظه ای دارد، افزود: متناسب با این سهم در کلان بودجه ای کشور توجه کافی به آن نمی شود.
وی اضافه کرد: اگر حمایت هایی که دهه های گذشته از صنعت شد از محصولاتی که مزیت نسبی در کشور (زعفران، زرشک، پسته، انجیر و...) دارد می شد قطعاً امروزه جایگاه بهتری داشتیم.
کیخا با اشاره به اینکه در مجموع هنوز نتوانسته ایم کار تولید در روستاهای خودمان را به طور کامل اقتصادی کنیم چنانچه این مهم رخ داده بود ماندگاری در روستاها نیز بیشتر می شد ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 0 ساعت پیش
6کارمند بانک در اردبیل تحت تعقیب کیفری قرار گرفتند

6کارمند بانک در اردبیل تحت تعقیب کیفری قرار گرفتند به گزارش اقتصاد آنلاین ، ناصر عتباتی روز پنجشنبه افزود: در این زمینه برای 2 نفر از کارکنان بانک ملت و چهار نفر از کارکنان بانک رفاه کیفر خواست صادر شده است.
وی با بیان اینکه کیفرخواست یک فقره پرونده اقتصادی دراستان صادر شده، بیان کرد: در این پرونده یک متهم با جعل سند، مهر و استفاده از این اسناد جعلی اقدام به دریافت چند فقره تسهیلات بانکی به ارزش بیش از 20 میلیارد ریال از بانک های ملت و رفاه کارگران کرده و در حالی که این تسهیلات برای کارآفرینی و ایجاد شغل بوده در محل های دیگر و سفته بازی و خرید و فروش هزینه شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 0 ساعت پیش
این مداد رنگی فروشی در بازار تهران است +عکس

این مداد رنگی فروشی در بازار تهران است +عکس لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 0 ساعت پیش
بازداشت راننده مقصر در تصادف مرحوم نوربخش

بازداشت راننده مقصر در تصادف مرحوم نوربخش به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، رئیس کل دادگستری گلستان با انتشار پیامی جان باختن آقایان نوربخش مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی و تاج الدینی معاون حقوقی این سازمان را در تصادف عصر امروز در گلستان تسلیت گفت.
هادی هاشمیان ضمن همدردی با خانواده های جان باختگان این سانحه از بررسی ویژه این حادثه خبر داد و گفت: راننده تریلی بازداشت و پرونده قضایی در این باره تشکیل شده است.
وی افزود: پیکر این افراد به پزشکی قانونی منتقل و اقدامات لازم انجام شده است.
رئیس و معاون حقوقی سازمان تامین اجتماعی کشور همراه وزیر تعاون کار و رفاه به گلستان سفر کرده بود که عصر امروز در ورودی شهر گرگان ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 3 روز و 0 ساعت پیش
سقوط ارزش پوند در پی استعفای وزرای کابینه انگلیس

سقوط ارزش پوند در پی استعفای وزرای کابینه انگلیس به گزارش رویترز، پس از آنکه تعدادی از وزرای کابینه انگلیس از جمله دومینیک راب وزیر برگزیت در اعتراض به پیش نویس قرارداد خروج از اتحادیه اروپا از کابینه ترزا می کناره گیری کرده اند، ارزش پوند انگلیس امروز پنجشنبه در برابر یورو و دلار آمریکا کاهش داشته است.
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، بر اساس این گزارش گمانه زنی ها در خصوص رای عدم اعتماد پارلمان انگلیس به ترزا می نیز افزایش یافته و این مسئله به ضرر ارزش پوند تمام شده است.
ارزش هر پوند به 1.2784 دلار آمریکا رسیده است. این رقم اواخر روز چهارشنبه به 1.30 دلار رسیده بود. ارزش یورو در برابر پوند نیز بیش از 1 ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 0 ساعت پیش
ریزش سنگ در جاده کرج - چالوس

ریزش سنگ در جاده کرج - چالوس به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایلنا، سرهنگ رضا گودرزی در جمع خبرنگاران افزود: ریزش سنگ امروز در محدوده سه راهی دیزین رخ داد که خوشبختانه هیچ خسارتی در پی نداشت و بلافاصله مسیر توسط ماموران راهداری و پلیس راه پاکسازی شد و تردد درآن جریان دارد .
این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: با توجه به بارش برف و باران، احتمال سقوط سنگ در مسیرهای کوهستانی به ویژه جاده کرج- چالوس دور از انتظار نیست بنابراین پرهیز از سفرهای غیر ضروری در این مسیرها به رانندگان توصیه می شود.
سرهنگ گودرزی افزود: بیشترین مسیر احتمال سقوط سنگ درمحدوده امام چشمه تا کندوان در جاده چالوس است که از رانندگان خواست تا در این ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 1 ساعت پیش
منطقه رویایی در چالوس +تصاویر

منطقه رویایی در چالوس +تصاویر مرداب هَسَل مرداب هسل Hasal چالوس در طول فصول سال، پذیرای گردشگران و طبیعت دوستانی است که از اقصی نقاط کشور برای تماشای این مرداب که سطح آن با جلبلگ های سبز پوشانده می شود میزبانی می کند. هسل به معنی آب راکد است و در کنار روستای طلاجو شهرستان چالوس قرار دارد. در این مرداب لاک پشت ها زندگی می کنند و اطراف این مرداب با درختان انجیلی و مَمرُز و بلوط پوشیده شده است ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 1 ساعت پیش
دستگیری عوامل تجاوز به کودک 12ساله در شوشتر

دستگیری عوامل تجاوز به کودک 12ساله در شوشتر به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایلنا، هفته گذشته تصاویری از تجاوز یک مجرم سابقه دار به نوجوان 12 ساله در شوشتر منتشر شد که ساعاتی بعد این فرد همراه دو همدستش بازداشت و تحویل مراجع قضایی شدند.
براساس این گزارش متجاوزان از افراد سابقه دار بوده اند که با تهیه فیلم قصد داشتند مانع از پیگیری خانواده این نوجوان شوند.
گفتنی است، پس از گذشت یک هفته از این ماجرا و بازداشت متهمان، برخی افراد اقدام به انتشار تصاویر عمل منافی عفت این افراد کرده اند که در این زمینه پلیس فتا هشدار داد با عاملان انتشار تصاویر در شبکه های اجتماعی برخورد قانونی خواهد شد.
لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: حوادث انتشار : 3 روز و 1 ساعت پیش
الجبیر: مخالف سیاسی کردن قضیه قتل خاشقچی هستیم

الجبیر: مخالف سیاسی کردن قضیه قتل خاشقچی هستیم به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، وزیر امور خارجه عربستان سعودی می گوید کشورش مخالف سیاسی کردن قضیه خاشقچی و مداخله کردن در این قضیه است.
عادل الجبیر پنجشنبه در نشست خبری خود در شهر ریاض گفت که حادثه قتل خاشقچی اشتباه بود و هرگز تکرار نخواهد شد.
او با بیان اینکه تحقیقات با طرف ترکیه ای در این مسئله همچنان ادامه دارد، مدعی شد که تحقیق و بازجویی از متهمان این پرونده ادامه دارد و سؤال هایی هست که همچنان بدون پاسخ مانده است.
وزیر امور خارجه سعودی با بیان اینکه کشورش اجازه سیاسی کردن قضیه قتل خاشقچی و مداخله در امور سعودی به بهانه این قضیه را به کسی نمی دهد ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 2 ساعت پیش
یک تماس تصویری می تواند تلفن شمارا هک کند؟

یک تماس تصویری می تواند تلفن شمارا هک کند؟ به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، این آسیب پذیری موضوع سرریز بیش ازحد حافظه است و هنگامی رخ می دهد که کاربر یک بسته اشتباه طراحی شده، به صورت خاص RTP را از طریق تماس تصویری دریافت می کند و باعث ایجاد خطاهای انحرافی و خراب شدن برنامه واتش اپ موبایلی می شود.
هنگامی که آسیب پذیری برروی RTP (پروتکل زمان واقعی انتقال) اثر می گذارد، نقص برروی برنامه های اندروید و IOS اثر می کند اما برروی وب سایت واتس آپ برای تماس تصویری تأثیری ندارد.
سیلوانوویچ، محقق امنیت پروژه صفر گوگل، همچنین مقاله اثبات مفهوم بهره برداری را همراه با دستورالعمل ها برای بازیابی حمله واتس آپ منتشر کرده است ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 3 روز و 3 ساعت پیش
مدیرعامل بانک ملی ایران: بسیاری از مشکلات توزیع ارز اربعین، خارج از حدود اختیارات ما بود

مدیرعامل بانک ملی ایران: بسیاری از مشکلات توزیع ارز اربعین، خارج از حدود اختیارات ما بود به گزارش اقتصاد آنلاین ،محمد رضا حسین زاده در مراسم تقدیر از کاروان خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی که جمعی از اعضای هیات مدیره، مدیران امور، روسای ادارات و کارکنان بانک ملی ایران در آن حضور داشتند با بیان این که سالهاست این بانک ارز مورد نیاز حجاج و زائران عتبات و اربعین را بدون هیچ مشکلی توزیع می کند، گفت: تا زمانی که توزیع ارز در داخل کشور و توسط بانک ملی ایران صورت می گیرد، مشکلی در کار نیست، اما امسال این روند به داخل کشور عراق منتقل و باعث ایجاد مشکل شد.
وی با بیان این که در نظام بانکی تنها بانک ملی ایران آن هم زمانی که بیش از یک صد هزار نفر از زائران وارد خاک عراق شده بودند ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 3 ساعت پیش
تشریح سوالات نماینده اهواز از وزیر نفت/ وزارت نفت به مسئولیت های اجتماعی اش بی توجه است

تشریح سوالات نماینده اهواز از وزیر نفت/ وزارت نفت به مسئولیت های اجتماعی اش بی توجه است اقتصاد آنلاین - المیرا اکرمی ؛ علی ساری در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی اقتصاد آنلاین گفت: هفته آینده بیژن نامدار زنگنه در صحن علنی مجلس حضور پیدا می کند تا به دو سوال مطرح شده پاسخ دهد.
وی در ادامه افزود: سوال اول درباره بی توجهی وزارت نفت به مسئولیت های اجتماعی اش و عدم قبول مسئولیت در مورد پرداخت مطالبات مردم اهواز و به طور کلی مردم استان خوزستان است. این در حالی است که وزارت نفت، در منطقه خوزستان نفت را استخراج می کند اما نگاهی به مشکلات و آسیب های این استان ندارد و حتی عوارضی که طبق قانون تعیین شده را به مردم این منطقه پرداخت نمی کند. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 6 ساعت پیش
ایران 60هزار تن برنج از هند خریداری می کند

ایران 60هزار تن برنج از هند خریداری می کند به گزارش رویترز؛ تاجران هندی اعلام کردند که ایران از طریق مناقصه 60 هزار تن برنج از هند خریداری می کند و قرار است پول اینها را به روپیه پرداخت کند.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، براساس این گزارش شرکت بازرگانی دولتی ایران GTC مناقصه بین المللی برای خرید 60 هزار تن برنج از هند صادر کرده است.
این مناقصه ها 2 محموله 30 هزار تنی است و زمان این مناقصات در 18 دسامبر بسته خواهد شد و محموله ها در فوریه 2019 منتقل می شود. ظاهراً دو نوع برنج هندی معروف به 1121 و 1509 خریداری خواهد شد.
لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 7 ساعت پیش
کاربران خاورمیانه هم به اسپاتیفای دسترسی پیدا کردند

کاربران خاورمیانه هم به اسپاتیفای دسترسی پیدا کردند به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، اپلیکیشن پخش آنلاین موسیقی اسپاتیفای (Spotify) که هم اکنون یکی از پرطرفدارترین و بهترین برنامه ها از نوع خود به شمار می رود، در طول یک سال گذشته با استقبال کم سابقه ای مواجه شده و میزبان خیل عظیمی از مشترکان پولی و رایگان شده است.
حالا بر اساس گزارش وب سایت phonearena، اسپاتیفای اعلام کرده است که به منظور تسهیل دسترسی کاربران در همه جای جهان، برای کاربران ساکن در مناطقی همچون خاورمیانه و شمال آفریقا نیز امکان دسترسی به این برنامه کاربردی و سرگرم کننده را فراهم آورده است تا آنها نیز بتوانند همانند سایر کاربران به جستجو و گوش سپردن به موسیقی های ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 3 روز و 7 ساعت پیش
تایید پیش نویس قرارداد برگزیت یورو و پوند را تقویت کرد

تایید پیش نویس قرارداد برگزیت یورو و پوند را تقویت کرد به گزارش رویترز، روز پنج شنبه، پس از این که نخست وزیر انگلیس برای پیش نویس برنامه برگزیت خود، تاییدیه کابینه را به دست آورد، پوند و یورو در برابر دلار تقویت شدند، اما با نگرانی از این که آیا این برنامه در پارلمان هم به تصویب خواهد رسید یا خیر، این سودها محدود ماند.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، روز چهارشنبه، نخست وزیر ترزا می، پشتیبانی وزیران ارشد خود را در مورد قرارداد خروج از اتحادیه اروپا، به دست آورد که یورو و پوند استرلینگ را در برابر دلار، به ترتیب، 0.8 درصد و 1.2 درصد بالا برد. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 7 ساعت پیش
عقب نشینی سه هزار واحدی شاخص در هفته پاییزی بورس/ فضای معاملاتی بزرگ ترهای بازار کم رونق شد

عقب نشینی سه هزار واحدی شاخص در هفته پاییزی بورس/ فضای معاملاتی بزرگ ترهای بازار کم رونق شد اقتصاد آنلاین - مریم علیزاده؛ در هفته جاری شاهد شکل گیری فضای سنگین معاملاتی در تالار شیشه ای تحت تاثیر سقوط 20 درصدی قیمت نفت در یک ماهه گذشته و همچنین پُررنگ تر ریسک سیستماتیک سیاسی در خصوص محدود شدن دسترسی بانک های ایرانی به سوئیفت بودیم به نحوی که حجم و ارزش معاملات خرد این هفته بطور چشمگیری نسبت به میانگین ماه گذشته کاهش داشت. از این رو به نظر می رسد فعالان بورس تهران ترجیح دادند تا در این هفته سطح دادوستدهای خود را پایین آورده و با ریسک کمتری منتظر شنیدن عملکرد ماهانه شرکت های بورسی باشند.
آتش نفت، دامن بورس را هم گرفت ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 7 ساعت پیش
بانفوذترین بانوان اول در تاریخ جهان +تصاویر

بانفوذترین بانوان اول در تاریخ جهان +تصاویر همسران روسای کشورهای مختلف به عنوان بانوی اول آن کشور شناخته می شوند. در اینجا تصاویری از بانفوذ ترین بانوان اول در تاریخ جهان را می بینید. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 8 ساعت پیش
دلیل کاهش نرخ ارز مسایل اقتصادی نیست

دلیل کاهش نرخ ارز مسایل اقتصادی نیست به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، مجیدرضا حریری ، اظهار کرد: افزایش و کاهش نرخ دلار، نشانگر وجود ناپایداری در اقتصاد کشور است، بنابراین ضروری است که بانک مرکزی شیب نرخ دلار را مدیریت و از صعود آن جلوگیری کند؛ ضمن این که روند کاهشی نرخ آن را به شکل قطعی و ملایم ادامه دهد تا به دنبال آن بتواند هیجانات بازار را کنترل کند.
وی افزود: علت اصلی این ناپایداری ها و صعود و نزول ها در نرخ ارز به این دلیل است که ارز و قیمت آن در کشور ما بیشتر جنبه سیاسی داشته و پارامترهای اقتصادی چندان در آن دخیل نیستند. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 8 ساعت پیش
بهار 98 ، افتتاح مدرسه اهدایی کارکنان بانک تجارت در سر پل ذهاب

بهار 98 ، افتتاح مدرسه اهدایی کارکنان بانک تجارت در سر پل ذهاب به گزارش اقتصادآنلاین ، حق وردی قائم مقام مدیر عامل این بانک طی گفتگویی با گرامیداشت یاد و خاطره جانباختگان این واقعه اهم اقدامات بانک تجارت را طی یکسال گذشته برای کمک به آسیب دیدگان این زلزله برشمرد و گفت : در هفته های نخست پس از زلزله ، کارکنان این بانک کمک های غیرنقدی خود را از تهران و سایر استانها در قالب دهها دستگاه کامیونت به مناطق زلزله زده ارسال کردند.
حق وردی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی ساخت یک باب مدرسه 9 کلاسه در محل بلوار اصلی شهرستان سر پل ذهاب افزود: هزینه احداث این مدرسه بالغ بر 20 میلیارد ریال است که این مبلغ از محل کمک های نقدی کارکنان بانک تجارت در قالب اهدای چند ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 3 روز و 8 ساعت پیش
زوج های خوشبخت چگونه خوشبخت شده اند؟

زوج های خوشبخت چگونه خوشبخت شده اند؟ به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تبیان، قدیم ترها محبت بین زن و شوهر در حضور جمع خیلی زشت بود و اگر بزرگ ترها می دیدند که زوجی کمی بهم چسبیده اند و جلوی جمع بگو و بخند راه انداخته اند به آنها تذکر می دادند؛ این زوج خوشبخت قصه ی ما هم از این امر مستثنی نبودند و اوایل ازدواجشان این چیزها در خانواده هایشان عادی نبود یعنی همین عزیزم و جانم گفتن ها یکجوری غیر معمول جلوه می کرد به گونه ای که وقتی انها همدیگر را تاج سرم صدا می زدند چند لحظه ای انگار همه به کما می رفتند! البته بماند که جوان ترها با این ابراز علاقه ها عشق می کردند و از این زوج برای خودشان الگویی اساطیری ساخته بودند... ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 9 ساعت پیش
زنگنه به مجلس می رود

زنگنه به مجلس می رود به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی همچنین پس از یک هفته سرکشی به حوزه های انتخابیه، هفته آینده روزهای یکشنبه، سه شنبه و چهارشنبه جلسه علنی دارند.
بررسی لایحه تشکیل سازمان صنایع دریایی نیروهای مسلح، طرح یک فوریتی تنظیم برخی مقررات مالی، اداری و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش و لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان اعاده شده از شورای نگهبان نیز در دستور کار جلسات هفته آینده مجلس شورای اسلامی قرار دارد.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسات هفته آینده خود همچنین طرح یک فوریتی اصلاح قانون بودجه سال 97 کل کشور، لایحه نحوه استفاده ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 9 ساعت پیش
رویترز: کره جنوبی احتمالاً به زودی واردات نفت ایران را ازسرگیرد

رویترز: کره جنوبی احتمالاً به زودی واردات نفت ایران را ازسرگیرد به گزارش رویترز، آمارهای گمرک کره جنوبی نشان می دهد میزان واردات نفت این کشور از ایران در ماه اکتبر صفر بوده است، در حالی که این رقم در مدت مشابه سال گذشته 1.7میلیون بشکه بود، این در حالی است که مجموع واردات نفت کره جنوبی در ماه گذشته میلادی نسبت به یک سال قبل رشد قابل توجهی را نشان می دهد.
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، بر اساس این گزارش، پنجمین واردکننده بزرگ نفت جهان در ماه گذشته میلادی مجموعاً 13.1 میلیون بشکه در روز نفت وارد کرد، در حالی که این رقم در مدت مشابه سال گذشته 12.4 میلیون بشکه بود. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 9 ساعت پیش
تور نمایشگاه BIG5 دوبی چند؟

تور نمایشگاه BIG5 دوبی چند؟ لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 10 ساعت پیش
نشست اوپک میزبان یک وزیر جدید خواهد بود

نشست اوپک میزبان یک وزیر جدید خواهد بود به گزارش اقتصادآنلاین ، کعبی اوایل ماه جاری میلادی جایگزین محمد بن صالح الساده، وزیر صنعت و انرژی پیشین قطر شد.
لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 11 ساعت پیش
راه افزایش درآمدهای مالیاتی لغو معافیت ها است

راه افزایش درآمدهای مالیاتی لغو معافیت ها است به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، چالش های پیش آمده در باره کاهش فروش نفت ایران در بازارهای جهانی باعث شده تا مسئولان اقتصادی در کشور برای تقویت حوزه های درآمدی دیگربه صرافت بیافتند. یکی از این حوزه ها مالیات ها است که در سال های اخیر رشدی فزاینده هم داشته به طوری که در سال گذشته (1396) برای اولین بار در نیم قرن اخیر درآمدهای مالیاتی از درآمدهای نفتی هم پیشی گرفت و حدود هفت هزار و 600 میلیارد تومان از درآمدهای نفتی بیشتر شد.
مهدی پازوکی، کارشناس مسائل اقتصادی با بیان اینکه طبق قانون، بودجه باید از محل مالیات ها تامین شود گفت ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 11 ساعت پیش
تجاوز به پسربچه، دلیل قتل مرد مهمان

تجاوز به پسربچه، دلیل قتل مرد مهمان به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران، رسیدگی به این پرونده از پنج سال قبل به دنبال آتش گرفتن یک خودروی پراید در خیابان شهرری شروع شد. خیلی زود عوامل آتش نشانی به محل حادثه اعزام شدند و پس از خاموش کردن خودرو دریافتند داخل آن جسد سوخته مردی قرار دارد.
تحقیقات جنایی آغاز و مشخص شد حریق عمدی بوده و مرد ناشناس نیز به قتل رسیده است. با بررسی پرونده افراد گمشده، کارآگاهان هویت وی را شناسایی کرده و مشخص شد این فرد بتازگی از شهرستان آمده و قرار بوده به خانه فامیلش برود.
بدین ترتیب قادر و کریم که شب حادثه میزبان مقتول بودند بازداشت شدند اما هر دو نفر مدعی شدند وی صبح زود از خانه آنها رفته ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: حوادث انتشار : 3 روز و 12 ساعت پیش
چرا امسال خبری از سفیدبالک ها نبود؟

چرا امسال خبری از سفیدبالک ها نبود؟ به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از جام جم، با فرا رسیدن فصل پاییز احتمال حضور سفیدبالک ها کم کم به صفر رسید. برخی معتقدند بارش شدید باران های بهاره در این امر نقش داشته، اما کارشناسان وقوع این اتفاق را به معنای انقراض کامل این نوع آفت نمی دانند.
تا به امروز قریب به 1600 گونه سفیدبالک در سراسر دنیا شناسایی شده که هرکدام از آنها ساختار بدنی، شیوه زندگی و گیاهان میزبان خاص خودشان را دارند. حشره شناسان می گویند برای جمعیت برخی از سفیدبالک ها، روش های کنترل مشخص و موفقی آزموده شده، اما تجارب جهانی در عین حال نشان می دهد اگر شرایط مناسب زیستی سفیدبالک ها (دوره معین خشکی ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 13 ساعت پیش
سود دلالان از آب گل آلود دارو

سود دلالان از آب گل آلود دارو به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از آرمان، گران شدن داروها و چند برابر شدن قیمت برخی از داروهای معمولی در داروخانه ها یکی از این مشکلات است. یکی از مسئولان داروخانه در تهران گفت: همین دارو هم در بازار پیدا نمی شود، قبلا برای دارو چک چندماهه می دادیم، اما حالا نقد هم که پرداخت می کنیم به ما دارو نمی دهند.
از سوی دیگر این روزها دلالان دارو بیشتر از هر زمان دیگری از این امر سود می برند. به عنوان مثال داروخانه 13 آبان و حد فاصل بخش تایید نسخ تامین اجتماعی که در ضلع جنوب خیابان کریم خان قرار دارد و مردم برای تایید نسخ خود به آنجا می روند به بهترین مکان برای حضور دلالان دارو تبدیل شده است ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 3 روز و 13 ساعت پیش
حافظان طبیعت با شکم خالی

حافظان طبیعت با شکم خالی به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از آرمان، این حافظان طبیعت در چنین شرایطی آسیب پذیر شده اند؛ همواره تجهیزات متخلفان از آنها به روزتر و در سطح بالاتری است که موجب می شود، برای محیط بانان شرایط سخت تر شود. در چنین شرایطی اگر اتفاقی برای محیطبان رخ دهد، بیمه از او به اندازه کافی حمایت نمی کند.یک فعال محیط زیست در توضیح وضعیت بیمه محیط بانان با اشاره به هزینه های بالای درمان که گریبان محیط بانان را می گیرد توضیح می دهد: هرچند نسبت به چند سال گذشته وضعیت بیمه بهتر شده است، اما بیمه ای که بتواند امکاناتی را به خانواده های محیطبانان ارائه دهد موجود نیست ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 3 روز و 13 ساعت پیش
افراد موفق به چه فکر می کنند؟

افراد موفق به چه فکر می کنند؟ به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از آرمان، مواردی که در این مقاله می آید، 5 موردی است که این افراد، اکثر اوقات به آنها فکر می کنند:
درباره آینده فکر می کنند
افراد خوش بین، ضمن اینکه در زمان حال زندگی می کنند، آینده نگر نیز هستند. آنها اکثر اوقات به آینده فکر می کنند و درباره آن حرف می زنند، آنها بیشتر به چیزی که می خواهند برسند فکر می کنند و درباره آن حرف می زنند، نه درباره آنچه که در گذشته اتفاق افتاده است. آنها در مورد آنچه که در آینده برایشان امکان پذیر است، یک تصویر واضح می سازند.
در مورد اهداف شان فکر می کنند ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 13 ساعت پیش
راه های تقویت مثبت اندیشی

راه های تقویت مثبت اندیشی به گزارش اقتصادآنلاین، آرمان نوشت: نسبت به خودمان احساس خوبی داشته باشیم و خود را خوب، توانا و با ارزش بدانیم.
2- لیستی از صفات مثبت خود تهیه کنیم و راه های تقویت آنها را بیابیم و تجربه کنیم.
3- لیستی از افکار منفی خود در طی روز تهیه و سعی کنیم برای هر فکر منفی یک فکر مثبت معادل بیابیم تا به کمک آن بتوانیم با افکار منفی مقابله کنیم.
4- سعی کنیم در گفتار و برخوردهای روزانه از کلمات و جملات مثبت استفاده کنیم، مثلا در ملاقات با دیگران بجای استفاده از کلمه خسته نباشید که دارای بار منفی و القای خستگی است، بگوییم خدا قوت . ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: مذهبی انتشار : 3 روز و 13 ساعت پیش
نقش اراده در زندگی

نقش اراده در زندگی به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از آرمان، توانایی های بالفعل و بالقوه خود را بشناسید؛ موقعیت خانوادگی، اجتماعی، شغلی، وضعیت جسمانی و حالات روانی و به طور کلی شرایط زندگی و شخصیت خویش را به دقت مورد ارزیابی و مطالعه قرار دهید.
هدف های فرعی و کوتاه مدت را نیز تعیین کنید؛ اگر هدف دراز مدت را بدون هدف های فرعی یا جزئی تر انتخاب کنید، نمی توانید تصمیم بگیرید و لذا ناامید می شوید. وقتی اهداف جزئی و فرعی شما مشخص شد، به ترتیب اولویت به آنها بپردازید، پس از مدتی وقتی شاهد پیشرفت خود بودید، انگیزه در شما ایجاد می شود که برنامه خویش را ادامه دهید و با این روش می توانید هم اراده قوی داشته باشید و هم ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 13 ساعت پیش
پدری که درخواست اعدام فرزندش را کرد

پدری که درخواست اعدام فرزندش را کرد به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خراسان، در پی وقوع این حادثه تلخ، بلافاصله تحقیقات قضایی از سوی قاضی کاظم میرزایی (قاضی ویژه قتل عمد) آغاز و مشخص شد که متهم جوان 34 ساله ای به نام مجتبی است که همسرش به دلیل اختلافات خانوادگی و خلافکاری های وی حدود یک سال قبل از او طلاق گرفته و به خانه پدرش بازگشته است. ادامه بررسی ها حاکی از آن بود که روز حادثه مجتبی پس از یک ماه تعقیب برادرزنش، درحالی که خود را مانند یک شبح کرده و عینکی نیز به چشم زده بود، او را به قتل رسانده و متواری شده است.
این متهم قبلا نیز خانواده همسرش را تهدید به اسیدپاشی کرده بود ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: حوادث انتشار : 3 روز و 15 ساعت پیش
کت مایکل جکسون در حراجی به فروش رفت +عکس

کت مایکل جکسون در حراجی به فروش رفت +عکس به گزارش اقتصادآنلاین ، حراجی جولین اعلام کرد یک کت که مایکل جکسون در طول یکی از تورهای کنسرت خود پوشیده بود در حراجی جولین به قیمت 298 هزار دلار به فروش رفت.
با توجه به اطلاعات حراجی، ارزیابی برای فروش این کت حدود 80-100 هزار دلار بود.
به گزارش اسپوتنیک، مایکل جکسون در طول اولین کنسرت انفرادی خود به نام "بد" تور، که از سپتامبر 1987 تا ژانویه 1989 ادامه داشت، این کت را پوشیده بود و اشاره شده است که کت دارای یک نام مستعار از این خواننده است.
لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 15 ساعت پیش
افسردگی عامل چاقی است یا چاقی عامل افسردگی؟

افسردگی عامل چاقی است یا چاقی عامل افسردگی؟ به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، یافته های جدید محققان انگلیسی-استرالیایی نشان می دهد دو عامل افسردگی و چاقی تشدیدکننده یکدیگر هستند. آن ها می گویند افراد با مشخصات متابولیک مساعد برای افسردگی ازلحاظ ژنتیکی در وضعیت مشابه افراد مستعد چاقی هستند.این وضعیت در زنان بیشتر دیده می شود.
محققان دانشگاه Exeter انگلیس همراه با دانشگاه South Australia با بررسی دیتای پزشکی 48 هزار بیمار افسرده و مقایسه آن با 290 هزار کیس کنترل شده متوجه شدند که تأثیر روانی چاق شدن به احتمال زیاد باعث افسردگی می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 15 ساعت پیش
چند روش موثر برای درمان یکی از عادت های ناپسند کودکان

چند روش موثر برای درمان یکی از عادت های ناپسند کودکان به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، مجید ابهری گفت: ناخن جویدن همچنین میتواند روشی برای ابراز دلگیری ها و دلخوری ها، دلواپسی ها یا جلب توجه باشد. گاهی کودکان این عمل را از والدین یاد میگیرند و گاهی هم به علت اضطراب و استرس به ناخن جویدن روی می آورند. ناخن جویدن میتواند باعث بروز مشکلاتی از قبیل کاهش اعتماد به نفس شود به این صورت که کودکانی که ناخن میجوند اغلب نزد همسالان خود دستانشان را مخفی میکنند و این موضوع باعث خجالت آنها میشود.
در هر حال ناخن جویدن یک اختلال محسوب میشود و از بین بردن آن در دوران کودکی آسانتر میباشد زیرا این مسأله ممکن است تا بزرگسالی ادامه داشته باشد و بعد ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 15 ساعت پیش
چای ترش یا سبز، کدامیک شما را لاغر می کند؟

چای ترش یا سبز، کدامیک شما را لاغر می کند؟ به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از الو دکتر، سلیقه شما کدام یک را می پسندد؟ چای قرمز یا چای سبز؟ به نظر شما کدام یک در لاغری تاثیر بیشتری دارد؟ این مطلب را با ما دنبال کنید.
چای سبز؛ از واقعیت تا تبلیغ؟
مطالعات نشان داده است چه در کشت سلول و چه روی افراد مطالعه شده، خواص آنتی اکسیدانی چای سبز بسیار بالاتر از چای سیاه است، چراکه تخمیر کمتری روی برگ های آن انجام می شود و خواص ضدسرطانی آن ثابت شده است اما این که چای سبز خاصیت لاغرکنندگی دارد یا نه، باید بگوییم مطالعات مختلف نشان داده مصرف چهار فنجان چای سبز در روز می تواند به نوعی سوخت بافت چربی را تحریک کند ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 15 ساعت پیش
یک وان حمام پول برای خرید آیفون جدید +عکس

یک وان حمام پول برای خرید آیفون جدید +عکس به گزارش اقتصادآنلاین ، یکی از کارکنان مغازه موبایل فروشی در مسکو گفت: دو نفر با یک وان حمام پر از پول به مغازه آمدند و گفتند قصد دارند یک گوشی از مدل های جدید آیفون را بخرند و در این وان هم یکصد هزار روبل پول خرد قرار دارد. صحبت در مورد گوشی هوشمند آیفون XS است که با قیمت 100،990 روبل فروخته شد.
به گزارش اسپوتنیک، وی اضافه کرد که فروشنده مغازه حدود دو ساعت وقت صرف شمارش این پول ها کرد.
بعد از آنکه مشتری آیفون خود را خریداری کرد وان خالی را هم نیز با خود از مغازه بیرون برد.
لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 15 ساعت پیش
واکنش رسمی آمریکا به طرح تشکیل ارتش اروپایی

واکنش رسمی آمریکا به طرح تشکیل ارتش اروپایی به گزارش نیویورک تایمز، جیمز متیس وزیر دفاع آمریکا در واکنش به خواست آلمان و فرانسه برای تشکیل ارتش واحد اروپایی، مدعی شد که حفاظت از اروپا تنها از عهده ناتو برمی آید.
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، وی در این باره ادعا کرد: در حوزه امنیتی، ناتو سنگ زیربنای حفاظت از اروپا است و از اینکه کشورهای عضو پیمان آتلانتیک شمالی در راستای سبک کردن بار ناتو، اقدامات بیشتری انجام دهند؛ حمایت می کنیم.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا ایده تشکیل ارتش اروپایی که قرار است از قاره سبز در برابر آمریکا ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 17 ساعت پیش
فرش مشاهیر در کاخ نیاوران +عکس

فرش مشاهیر در کاخ نیاوران +عکس لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 17 ساعت پیش
سنگینی قیمت 5 میلیون یورویی روی دوش لژیونر ایرانی

سنگینی قیمت 5 میلیون یورویی روی دوش لژیونر ایرانی به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، کلوب بروژ تابستان گذشته میلادی چند خرید جالب انجام داد که برخی از آنها توانستند در ترکیب اصلی این تیم جایی برای خود پیدا کنند. هر چند کاوه رضایی، ملی پوش ایرانی گران ترین خرید کلوب بروژ ارزش افزوده ای نداشت و تاکنون فقط یک گل به ثمر رسانده است.
در ادامه این مطلب آمده است: کاوه رضایی بیش از هر انتقال تابستانی دیگری نمی تواند انتظارها را در کلوب بروژ برآورده کند. این بازیکن ایرانی تابستان گذشته میلادی با قراردادی به ارزش 5 میلیون یورو از شارلوا به کلوب بروژ انتقال یافت تا گران ترین خرید لقب بگیرد ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 17 ساعت پیش
اسکلت 5 هزار ساله را ببینید +عکس

اسکلت 5 هزار ساله را ببینید +عکس به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، محمدرضا پهلوان تپه برج را یکی از مهمترین محوطه های تاریخی دوران پیش از تاریخ در نیشابور توصیف و بیان کرد: بر اساس کاوشها و گمانه زنیهای باستانشناسی و جمع آوری سفالینه های تاریخی در این محوطه آثاری از هزاره چهارم پیش لز میلاد تا دوره اشکانی به دست آمده است.
وی افزود: سال 1383 در جریان گمانه زنیهای باستانشناسی در این محوطه تاریخی در عمق سه و نیم متری یک اسکلت پیدا شد که به حالت چمباتمه دفن شده بود. اسکلت دارای پوشش گل اخری است و در قسمت کمر آن دو نگین فیروزه وجود دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 18 ساعت پیش
پیک نیک خانواده شیرها وسط جاده +عکس

پیک نیک خانواده شیرها وسط جاده +عکس جئوفری وینندال عکاس 68 ساله از گله شیرهایی در جاده منتهی به پارک ملی کروگر آفریقای جنوبی عکاسی کرده که با خیال راحت وسط جاده نشسته اند و راه گردشگران را بسته اند. او می گوید: 5 شیر ماده با 20 توله در حال استراحت در وسط جاده بودند. تعدادی دیگر نیز از جاده عبور کردند. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 18 ساعت پیش
این میوه شما را سرخوش می کند

این میوه شما را سرخوش می کند به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، سید کاظم کاظمینی، متخصص طب ایرانی میوه به را از میوه های پاییزه ذکر کرد و گفت: مصرف این میوه که در طعم های شیرین، ترش و میخوش وجود دارد، از خواص زیادی برخوردار است.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی یزد با بیان این که مصرف به و فرآورده های آن بعد و قبل از غذا تاثیراتی خلاف یکدیگر می گذارند، تصریح کرد: مصرف رب، مربا، خورشت به آلو و دمنوش به در هنگام خالی بودن معده، منجر به یبوست و در صورت پر بودن معده، ملین خواهد بود.
وی از خواص دیگر این میوه به تاثیر آن بر ویار حاملگی یاد کرد و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 18 ساعت پیش
کهکشان عظیم همسایه "راه شیری" کشف شد!

کهکشان عظیم همسایه "راه شیری" کشف شد! به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، یک تیم بین المللی ستاره شناسان "دانشگاه کمبریج"(University of Cambridge)، با بررسی داده های تلسکوپ فضایی گایا موفق به کشف یک جسم بزرگ در اطراف کهکشان راه شیری شدند.
این کهکشان تازه کشف شده، "Antlia 2"یا "Ant 2" نام دارد و از آنجایی که تراکم آن بسیار کم است و همیشه در پشت قرص دیسک راه شیری مخفی شده بود، قابل شناسایی نبود.
اما اکنون به لطف تلسکوپ فضایی گایا موفق به شناسایی این کهکشان شدند.
گایا یک تلسکوپ فضایی آژانس فضایی اروپا(ESA) است که برای اخترسنجی طراحی شده است ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 18 ساعت پیش
شلوار گِل مالی شده یک و نیم میلیونی! +عکس

شلوار گِل مالی شده یک و نیم میلیونی! +عکس به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خراسان، بعد از مد شدن شلوار جین های پاره و طرح های عجیب دیگر اکنون شلوارهای گِلی با قیمت های بالا یکی از اخبار منتشر شده در فضای مجازی بود.
کاربری نوشت: اصلا هرچی چرک کهنه تر گرون تر
کاربر دیگری نوشت: ما کلی پول خشک شویی می دیم که لباسمون کثیف نباشه یه عده پول میدن که لباسی با ظاهر گلی و پاره بپوشن
کاربری هم نوشت: امان از این مد که چه بلایی سرآدم میاره یاد اون پادشاهی افتادم که فکر می کرد هر کی لباسش رو نبینه احمقه و خودشم چیزی نمی گفت که مبادا مردم فکر کنن احمقه
لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 18 ساعت پیش
بچه غول از دنیای فوتبال خداحافظی کرد +عکس

بچه غول از دنیای فوتبال خداحافظی کرد +عکس به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، حنیف عمران زاده بعد از سال ها حضور در استقلال در ابتدای لیگ شانزدهم با تصمیم منصوریان نامش در لیست مازاد استقلال قرار گرفت.
او در 2 فصل گذشته در تیم های خونه به خونه، صبا و سیاه جامگان بازی کرد و در هیچکدام موفق نبود تا در نهایت این مدافع متعصب استقلالی تصمیم به خداحافظی از فوتبال بگیرد.
متن نامه خداحافظی عمران زاده به شرح زیر است:
نمی دانم چگونه آغاز کنم که پایانی را خبر دهم ولی بگذارید این خداحافظی به امید در پیش بودن سلامی نو باشد، ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 18 ساعت پیش
گاف عجیب یک روزنامه کارگردان مطرح را کشت! +عکس

گاف عجیب یک روزنامه کارگردان مطرح را کشت! +عکس به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، یک روزنامه نیوزلندی در گافی عجیب در خبر فوت خالق دنیای مارول به جای درج نام استن لی، از مرگ اسپایک لی فیلمنامه نویس، کارگردان و تهیه کننده آمریکایی خبر داد. روزنامه نیوزلندی گیزبورن هرالد - Gisborne Herald این سوتی عجیب را در شماره دیروز خود یعنی سه شنبه 13 نوامبر (22 آبان) داد و با درج نام اسپایک لی در کنار تصویر استن لی خبر مرگ او را اعلام کرد.
این اشتباه به سرعت فضای مجازی را در بر گرفت و حتی تا رسانه هایی چون فاکس نیوز و هافینگتون پست هم پیش رفت تا جایی که اسپایک لی در اکانت اینستاگرام خود با لحنی طعنه آمیز به آن اشاره و از سلامتی خود خبر داد ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: فرهنگی هنری انتشار : 3 روز و 19 ساعت پیش
مخفی کردن خطر سقوط ناگهانی هواپیماهای بویینگ

مخفی کردن خطر سقوط ناگهانی هواپیماهای بویینگ به گزارش اقتصادآنلاین ، وال استریت ژورنال به استناد منابعی در سازمان فدرال هواپیمایی میهنی آمریکا و کارشناسان شرکت کننده در تحقیقات مربوط به سقوط هواپیمای شرکت Lion Air در اندونزی در اینباره اطلاع داد.
خاطر نشان می شود که در این هواپیماها ، بخش هایی وجود دارد که مانع انفجار دماغه هواپیما در زمان پرواز می شود. در شرایط غیر معمولی سیستم ممکن است به شدت کار کرده و دماغه را به سمت پایین بکشاند در این صورت خلبانان حتی در حالت هدایت دستی هواپیما نمی توانند آنرا کنترل کنند. در نتیجه هواپیما ممکن است سقوط کند. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 19 ساعت پیش
فردوسی پور اظهارنظرش را تکذیب کرد

فردوسی پور اظهارنظرش را تکذیب کرد به گزارش اقتصادآنلاین ، فینال لیگ قهرمانان بین پرسپولیس و کاشیما، یک مهمان ویژه داشت. جانی اینفانتینو رئیس فیفا که برای تماشای مسابقه به ایران آمده بود، در حاشیه تماشای فینال مصاحبه ای با برنامه نود انجام داد که این هفته روی آنتن نرفت.
امروز در بعضی رسانه ها و شبکه های مجازی، اظهار نظری از عادل فردوسی پور تهیه کننده و مجری برنامه درباره دلیل پخش نشدن مصاحبه اینفانتینو منتشر شد. اظهاراتی که فردوسی پور، صحت آن را تکذیب می کند: مصاحبه های منتشر شده از جانب من در مورد علت پخش نشدن گفتگو با آقای اینفانتینو صحت ندارد و من با هیچ رسانه ای در این مورد مصاحبه نکرده ام. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 19 ساعت پیش
ماکرون هم به توییت های ترامپ واکنش نشان داد

ماکرون هم به توییت های ترامپ واکنش نشان داد به گزارش خبرگزاری رویترز، امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه به توئیت های دونالد ترامپ همتای آمریکایی خود در انتقاد از وی واکنش نشان داد.
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، ماکرون با تاکید بر اینکه پاریس و واشنگتن باید با احترام با یکدیگر برخورد کنند گفت که فرانسه متحد آمریکا است نه کشور دست نشانده آن.
ترامپ سه شنبه این هفته پس از دیدار دو روزه از پاریس به مناسبت بزرگداشت یکصدمین سالگرد پایان جنگ جهانی اول در چند توئیت توهین آمیز به انتقاد از فرانسه پرداخت.
ماکرون افزود: گمان نمی کنم مردم فرانسه از من انتظار داشته باشند که به توئیت ها پاسخ دهم ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 19 ساعت پیش
سفر 6 میلیون گردشگر خارجی به ایران

سفر 6 میلیون گردشگر خارجی به ایران به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، محمد خیاطیان روز چهارشنبه در آیین تکریم و معارفه مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی افزود: شمار گردشگران خارجی ایران امسال در مقایسه با مدت مشابه قبل 51 درصد رشد داشته دارد.
وی اظهار داشت: عمده گردشگران خارجی ایران امسال از کشورهای اروپایی، کشورهای حاشیه خلیج فارس و آسیا برای دیدن آثار تاریخی و مناطق طبیعی به ایران سفر کردند.
خیاطیان بیان کرد: سهم درآمد ارزی حاصل از ورود هر گردشگر خارجی به ایران براساس تعریف سازمان گردشگری جهان برای هر گردشگر یکهزار و 340 دلار مشخص شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
داروی جوانی جاودان ساخته شد

داروی جوانی جاودان ساخته شد به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، موسسه تحقیقاتی "سالک"(Salk) در حال توسعه ترکیبات جدید ضد پیری است که نشانگرهای مولکولی پیری را کاهش می دهند و روند بیماری های زوال عقلی مانند آلزایمر را آهسته می کند.
این کار تحقیقاتی در حال آغاز دو آزمایش بالینی انسانی است.
محققان موسسه "سالک" هم اکنون در حال بررسی و ساخت ترکیبی جدید از انواع ترکیبات ضدپیری به نامgeroneuroprotectors"(GNPs)" هستند که خاصیت ضدپیری دارد.
"دیو شوبرت"(Dave Schubert) یکی از محققان اصلی پروژه گفت: استدلال وجود این ترکیب این است که اگر ماده ای می تواند طول عمر ارگانیسم های مدل، مانند موش را افزایش دهد ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
78 برابر؛ افزایش قیمت مسکن در طی 23 سال

78 برابر؛ افزایش قیمت مسکن در طی 23 سال قیمت بازار مسکن در کلانشهری مانند تهران در بازه زمانی سال های 71 تا 94، حدود 78 برابر شده است. ( منبع )
لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
7 درصد؛ افزایش تسهیلات اعطایی بانک ها

7 درصد؛ افزایش تسهیلات اعطایی بانک ها بررسی آمار عملکرد بانک ها و موسسات اعتباری کشور حاکی از آن است که مبلغ کل تسهیلات اعطایی در شهریور امسال نسبت به اسفند پارسال رشد 6.8 درصدی داشته است. ( منبع )
لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
4میلیون و 90هزار تومان؛ قیمت سکه تمام طرح امامی

4میلیون و 90هزار تومان؛ قیمت سکه تمام طرح امامی هر قطعه سکه تمام طرح امامی با قیمت چهار میلیون و 90هزار تومان معامله شد. ( منبع )
لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
1000 دلار؛ قیمت زعفران ایران در بازار جهانی

1000 دلار؛ قیمت زعفران ایران در بازار جهانی در حال حاضر هر کیلوگرم زعفران ایرانی 700 تا 1000 دلار معامله می شود. ( منبع )
لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
10 میلیون تن؛ واردات کالای اساسی

10 میلیون تن؛ واردات کالای اساسی براساس تازه ترین آمار تجارت خارجی کشور در هفت ماهه سال جاری بیش از 10 میلیون تن کالای اساسی وارد کشور شد. ( منبع )
لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 21 ساعت پیش
تصویری قدیمی از حرم امام علی +عکس

تصویری قدیمی از حرم امام علی +عکس منبع: مشرق نیوز
لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 21 ساعت پیش
عجیب ترین ساختمان ولنجک تهران +عکس

عجیب ترین ساختمان ولنجک تهران +عکس منبع: مشرق نیوز
لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 21 ساعت پیش
دلیل این همه جار و جنجال در فدراسیون فوتبال چیست؟

دلیل این همه جار و جنجال در فدراسیون فوتبال چیست؟ به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، هیچ تقابلی با قانون نداریم. ریشه مشکلات به وجود آمده امروز در کم کاری های دیروز است. هیات رییسه فدراسیون فوتبال پس از تصمیم وزیر ورزش صادقانه و خاضعانه اقدام خود را انجام خواهند داد. این جدیدترین جمله علی کفاشیان است درباره ماجرای بازنشستگی. مرد شماره دوی فدراسیون فوتبال جمله ای گفته که در خوش بینانه ترین حالت اگر باور داشته باشیم آنها کاملا صداقت دارند هم باز گزک دست فرصت طلبان می دهد تا فوتبال ملی ایران را تعلیق کنند.
علی کفاشیان بعد از 50 سال کار مدیریتی که به قول خودش فقط 14 سال است به عنوان یک بازنشسته به کار ادامه می دهد ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 21 ساعت پیش
بانک ها 1156 هزار میلیارد تومان وام دادند/ رشد 6.8 درصدی تسهیلات اعطایی

بانک ها 1156 هزار میلیارد تومان وام دادند/ رشد 6.8 درصدی تسهیلات اعطایی بررسی جدیدترین آمار بخش پولی و بانکی بانک مرکزی نشان می دهد که تسهیلات اعطایی بانک ها و موسسات اعتباری تا پایان شهریور امسال 1156 هزار میلیارد تومان بوده که نسبت به اسفند سال گذشته با رشد 6.8 درصدی همراه بوده است.
بر اساس این گزارش، میزان تسهیلات اعطایی بانک ها و موسسات مالی در اسفند سال گذشته 1082 هزار میلیارد تومان بوده است.
همچنین این آمار بیانگر این است که تسهیلات قرض الحسنه 5.9 درصد از کل تسهیلات اعطایی بانک ها و موسسات اعتباری قرض الحسنه را تشکیل داده و حجم عمده عملکرد تسهیلاتی بانک ها مربوط به مشارکت مدنی با 34.8 درصد و فروش اقساطی با 27.2 درصد است. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 21 ساعت پیش
سکه هایی که سر سلطان را به دار داد

سکه هایی که سر سلطان را به دار داد به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، امروز آخرین روز زندگی سلطان سکه ایران بود. وحید مظلومین در بامدادی بارانی از خودروی مخصوص حمل متهمان پیاده شد و با دستبند و پابند فلزی به ساختمان اعدام رفت. در حیاط که با روکشی از آسفالت کهنه پوشیده شده بود، برکه های کوچک باران شب گذشته جمع شده بود. متهم به مرگ با شلوار جین و ژاکتی ساده، قدم به چاله های کوچک آب گذاشت و از زیر باران رد شد. به او فرصت داده شد تا برای آخرین بار، روی صندلی بنشیند و وصیت نامه اش را بنویسد.
او به همراه محمداسماعیل قاسمی روی صندلی های پلاستیکی سالن جلسات نشستند ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 21 ساعت پیش
ماهواره چینی از نیمه پنهان ماه عکس گرفت +تصاویر

ماهواره چینی از نیمه پنهان ماه عکس گرفت +تصاویر به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، سال هاست دانشمندان علاقه مند به دیدن نیمه پنهان ماه(بخشی که از زمین قابل رؤیت نیست) بوده و حالا برای اولین بار میکروماهواره چینی موسوم به Longjiang 2 این کار را به انجام رسانده که تصویر دریافتی را در زیر مشاهده می کنید.
دانشجویان انستیتو تکنولوژی هاربین در استان شمال شرقی هی لانگ جیانگ به عنوان اولین دانشجویان جهان توانسته اند چنین کار تحسین برانگیزی را انجام داده و از قسمتی از ماه که پشت به زمین است، عکس بگیرند.
گرفتن تصویر از نیمه پنهان ماه کار ساده ای نبوده و نیازمند انجام محاسبات دقیق است که چینی توانستند به خوبی از عهده آن برآیند ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 22 ساعت پیش
جدیدترین شیوه فیلترینگ لو رفت!

جدیدترین شیوه فیلترینگ لو رفت! منبع: نیش خط
لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 22 ساعت پیش
افزایش فرو ریزش زمین، زنگ خطری برای تهران

افزایش فرو ریزش زمین، زنگ خطری برای تهران به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، علی بیت اللهی درباره دلایل اصلی فرو ریزش ها در تهران گفت: در چند سال اخیر، فرو ریزش ها در تهران بسیار زیاد شده است همانطور که شاهد بودید فرو ریزش زمین در شهران، میدان قیام، مولوی و میدان اعدام آثار مخرب زیادی داشته است و این به یک معضل بزرگی برای شهر تهران به حساب می آید.
وی ادامه داد: خاک تهران سست است و بر اثر حفاری های زیرسطحی قابلیت شکستگی دارد و باعث ایجاد حفره ها و تونل های زیر زمینی می شود.
بیت اللهی گفت: در گذشته در تهران حدود 50 هزار حلقه چاه به طول بیش از 500 کیلومتر وجود داشت که برای مصارف کشاورزی از آن استفاده می شد و امروزه با ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 22 ساعت پیش
افزایش قیمت خودرو در قالب بسته

افزایش قیمت خودرو در قالب بسته به گزارش اقتصادآنلاین ، جلسه کارگروه تنظیم بازار با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزارشد. مدیرکل دفتر برنامه ریزی، تأمین، توزیع و تنظیم بازار در حاشیه این جلسه از تلاش برای کاهش قیمت لاستیک و مرغ مصرفی خبر داد و درباره قیمت خودرو اظهار کرد: وزیر صمت الزام کرده است بسته ای برای قیمت خودرو با لحاظ خدمات و ارتقای کیفیت تنظیم شود.
محمد رضا کلامی در ادامه تصریح کرد: اعضای کارگروه کمک کردند که قیمت لاستیک در بازار کاهش یابد و با اقتصادی شدن تولید، قطعاً کاهش قیمت خواهیم داشت.
به گفته وی قرار شد تولید کنندگان لاستیک سواری با بیش از 70 یا 80 درصد ضریب تولید در برطرف کردن نیاز داخلی تلاش ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 23 ساعت پیش
هزینه انتخابات آمریکا چه تاثیری بر نتایج آن داشت؟

هزینه انتخابات آمریکا چه تاثیری بر نتایج آن داشت؟ به گزارش اقتصادآنلاین، سیدمحمدصادق الحسینی کارشناس اقتصادی درباره انتخابات آمریکا نوشت: آمریکا گرانترین انتخابات ها را دارد و این محدودکننده دموکراسی است. در این انتخابات بیش از 5 میلیارد دلار خرج شده. متوسط خرج هر نامزد در مجلس نمایندگان بیش از 1.7 میلیون دلار و در سنا بیش از 13میلیون دلار بوده است! 89% نامزدهایی که بیشتر خرج کرده اند انتخابات را برده اند!
لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 23 ساعت پیش
ترکیبات ضد پیری جدید آلزایمر را هدف قرار می دهد

ترکیبات ضد پیری جدید آلزایمر را هدف قرار می دهد به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، موسسه سالک در تحقیق جدیدی، ترکیبات ضد پیری را برای افزایش طول عمر، کاهش مولکول های نشانگر پیری و کاهش بیماری های عصب مغزی از جمله آلزایمر ارائه کرد.
براساس گزارش نیواطلس ، Geroprotector یک اصطلاح عام جدیدی است که شامل انواع مختلفی از ترکیبات ضد پیری تازه کشف شده است. در حال حاضر محققان موسسه سالک در این مطالعه جدید در مورد زیرمجموعه ای از این ترکیبات به نام geroneuroprotectors (GNPs) توضیح می دهند.
دیو شوبرت اولین نویسنده این مطالعه جدید گفت: استدلالی برای Geroprotector وجود دارد که اگر بتواند طول عمر را افزایش دهد و از مدل موش ها به انسان ها ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: علمی و پزشکی انتشار : 4 روز و 0 ساعت پیش
تصمیمی برای افزایش قیمت خودرو گرفته نشده است

تصمیمی برای افزایش قیمت خودرو گرفته نشده است به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت صمت با صدور اطلاعیه ای فوری اعلام کرد: پیرو انتشار اخباری مبنی بر گران شدن قیمت خودروی داخلی، بدین وسیله به اطلاع می رساند تاکنون هیچ گونه تصمیمی مبنی بر تغییر قیمت از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت اتخاذ نشده است و لطفاً برای حفظ آرامش روانی مردم و بازار از هرگونه گمانه زنی احتمالی پرهیز گردد، طبیعتاً وزارت صمت بر اساس پیشنهادات احتمالی در موعد مقرر تصمیمات لازم را اتخاذ و اعلام خواهد کرد.
بنابراین گزارش، محسن صالحی نیا معاون امور صنایع وزیر صنعت ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 4 روز و 0 ساعت پیش
جریمه 50هزارتومانی خودروهای فاقد معاینه فنی از شنبه

جریمه 50هزارتومانی خودروهای فاقد معاینه فنی از شنبه به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، سیدنواب حسینی منش با بیان اینکه قرار بود طرح کاهش آلودگی هوا از ابتدای آبان آغاز شود، گفت: پلیس به دلیل صف های طولانی در مراکز معاینه فنی این طرح را به تعویق انداخت.
وی ادامه داد: قرار بود طرح از 15 آبان آغاز شود اما دوباره پلیس این طرح را به تعویق انداخت.
حسینی منش افزود: امروز جلسه ای در شورای عالی ترافیک در خصوص برگزاری مرحله دوم طرح کاهش برگزار شد و در نهایت قرار شد این طرح از روز شنبه 26 آبان در تهران اجرایی شود.
به گفته مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروی شهر تهران ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 4 روز و 0 ساعت پیش
اولین جلسه شورای فقهی بانک مرکزی برگزار شد

اولین جلسه شورای فقهی بانک مرکزی برگزار شد به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایبنا، 5 عضو فقهی شورای فقهی بانک مرکزی شامل حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا مصباحی مقدم، حجت الاسلام و المسلمین سید عباس موسویان ؛ حجت الاسلام و المسلمین مجیدرضایی، حجت الاسلام و المسلمین مرواریدی و حجت الاسلام و المسلمین حسن آقانظری است.
همچنین اکبر کمیجانی قائم مقام بانک مرکزی به عنوان عضو اقتصادی؛ اثنی عشری به عنوان عضو حقوقی، علی صالح آبادی عضو حاضر در شورا به عنوان مدیر عامل یک بانک دولتی و حجت الاسلام و المسلمین حسین زاده بحرینی به عنوان ناظر مجلس از دیگر اعضای این شورا هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: مذهبی انتشار : 4 روز و 1 ساعت پیش
استخدام فروشنده در مجموعه آقای فرش در تهران

استخدام فروشنده در مجموعه آقای فرش در تهران لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 1 ساعت پیش
استخدام کارشناس IT در شرکت تارا صنعت چوبین در تهران

استخدام کارشناس IT در شرکت تارا صنعت چوبین در تهران لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 1 ساعت پیش
واگذاری سرخابی ها منتظر مصوبه هیات وزیران

واگذاری سرخابی ها منتظر مصوبه هیات وزیران به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، مدت هاست که موضوع واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس هر چند وقت یکبار مطرح می شود ولی در نهایت به آن نتیجه ای که باید نمی رسد. در سال 1394 بود که هیات وزیران مصوبه ای را تایید کرد که طبق آن دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، بنگاه های فرهنگی محسوب می شوند و در نتیجه نباید خصوصی شوند، اما بسیاری معتقدند که این دو باشگاه جنبه ورزشی دارند، نه فرهنگی.
در نتیجه طی این سال ها با این استدلال که دو باشگاه استقلال و پرسپولیس از سوی هیئت دولت به عنوان بنگاه فرهنگی شناخته شدند واگذاری آنها امکانپذیر نبود، مگر اینکه هیئت دولت بر مصوبه خود ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 1 ساعت پیش
فدراسیون ها از قانون منع بکارگیری بازنشستگان مستثنی نیستند

فدراسیون ها از قانون منع بکارگیری بازنشستگان مستثنی نیستند به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، دوم مردادماه امسال نمایندگان مجلس شورای اسلامی قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان را اصلاح و محدودیت های جدیدی را در این قانون اعمال کردند.
27 شهریورماه نیز رییس جمهوری در اجرای اصل یکصد و بیست و سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، آن را به سازمان اداری و استخدامی کشور ابلاغ کرد و 31 شهریور در روزنامه رسمی کشور به چاپ رسید.
روز شنبه همزمان با 26 آبان ماه آخرین مهلت برای خروج بازنشسته های فعال در سازمان ها و دستگاه های مشمول قانون منع بکارگیری بازنشسته هاست. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 3 ساعت پیش
دبیرکل کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران٬ عضو شورای عالی بورس شد

دبیرکل کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران٬ عضو شورای عالی بورس شد به گزارش اقتصاد آنلاین ، در جلسه روز گذشته شورای عالی بورس که به ریاست فرهاد دژپسند٬ وزیر امور اقتصادی و دارایی تشکیل شد، نماینده کانون های فعال در بازار سرمایه تغییر یافت.
بر این اساس٬ از خدمات مصطفی حقیقی مهمانداری٬ نماینده سابق کانون های فعال در بازار سرمایه و مدیرعامل و عضو هیات مدیره کارگزاری آبان تجلیل شد و سعید اسلامی بیدگلی به عنوان نماینده کانون های فعال در بازار سرمایه به جای ایشان به عضویت این شورا درآمد.
مصطفی حقیقی مهمانداری که از کارگزاران باسابقه بورس است، به مدت پنج سال از طرف کانون ها عضو شورای عالی بورس بود ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 4 روز و 3 ساعت پیش
قیمت واحد مسکونی در خیابان آزادی تهران؟ +جدول

قیمت واحد مسکونی در خیابان آزادی تهران؟ +جدول لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 3 ساعت پیش
شهردار بازنشسته تهران دست از انتصاب های دقیقه90 برنمیدارد

شهردار بازنشسته تهران دست از انتصاب های دقیقه90 برنمیدارد به گزارش اقتصادآنلاین ، طی حکمی از سوی محمد علی افشانی “اصغر احمدی” بعنوان سرپرست موسسه آموزش عالی علمی-کاربردی شهرداری تهران منصوب گردید.
لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 3 ساعت پیش
کاهش عرضه نفت اجتناب ناپذیر است/ تقاضای افسارگریخته در انتظار طلای سیاه

کاهش عرضه نفت اجتناب ناپذیر است/ تقاضای افسارگریخته در انتظار طلای سیاه به گزارش اقتصادآنلاین ، آژانس بین المللی انرژی، در روز سه شنبه به انتشار چشم انداز انرژی جهان در سال 2018، که بسیاری چشم انتظار آن بودند پرداخت. در چشم انداز امسال، آژانس خاطر نشان ساخته است که تقاضای جهانی نفت سالانه و تا سال 2025 ، به میزان یک میلیون بشکه در روز افزایش نشان خواهد داد، تا اینکه پس از آن در سقوطی ناگهانی به 0.25 میلیون بشکه در روز برسد.
از سویی دیگر اما خودروهای الکتریکی از هم اکنون وارد بخش حمل و نقل شده اند و انتظار می رود در طی سال های پیش رو به تعدادشان افزوده شود. بنا به اظهارات آژانس بین المللی انرژی تا اواسط سال های 2020 تقاضای نفت در بازار برای جابجایی مسافران ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 4 روز و 4 ساعت پیش
گسترش روابط ایران و هند در دوره تحریم ها

گسترش روابط ایران و هند در دوره تحریم ها به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، سوراب کومار - سفیر هند - در حالی که آخرین روزهای سفارتش در ایران را می گذراند، برای گفت وگو و تبادل نظر با بخش خصوصی ایران با مسعود خوانساری- رئیس اتاق تهران- دیدار و گفت وگو کرد. در این دیدار که در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران برگزار شد، مساله مهم چگونگی مبادلات و مکانیسم های تدوین شده برای انجام مراودات تجاری در دوره تحریم ها بررسی شد.
رئیس اتاق بازرگانی تهران با بیان این که در دوره تحریم های یکجانبه و خصمانه آمریکا علیه ایران، دریچه های تازه ای برای همکاری بین ایران و هندوستان باز شده است ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 4 روز و 4 ساعت پیش
چه کسانی به شهردار شدن حناچی رای دادند؟

چه کسانی به شهردار شدن حناچی رای دادند؟ به گزارش اقتصادآنلاین ، میرلوحی، آروین، میلانی، صدراعظم نوری و خداکرمی از اعضای حزب اتحاد ملت به آخوندی رأی داده و علی اعطا عضو این حزب به حناچی رأی داده است.
همچنین هاشمی و شهربانو امانی از اعضای حزب کارگزاران به حناچی رأی دادند.
حق شناس، امینی و نظری از اعضای حزب اعتماد ملی به حناچی رأی دادند و گفته می شود علیخانی، حبیب زاده، فراهانی، فخاری و الویری که جزو مستقلین هستند هم به حناچی رأی داده اند.
خلیل آبادی، نژادبهرام، مسجدجامعی، حسن رسولی و سالاری هم به آخوندی رأی دادند.
لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 5 ساعت پیش
روسیه از موضع عراق در همکاری اقتصادی با ایران حمایت کرد

روسیه از موضع عراق در همکاری اقتصادی با ایران حمایت کرد به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، جلسه سه شنبه شب شورای امنیت که به منزله جلسه تودیع با یان کوبیچ نماینده دبیرکل سازمان ملل در عراق بود، رسانه های عراق، به سخنان نماینده روسیه در این جلسه اهتمام داده که از موضع عراق در برقراری روابط تجاری با ایران حمایت کرد.
خبرگزاری موازین نیوز عراق در این راستا نوشته است که واسیلی نبنزیا (Vasily Nebenzya) در این جلسه گفته است که به رغم تحریم هایی که آمریکا می کوشد بر جمهوری اسلامی ایران اعمال کند، اما عراق حق دارد با کشور همسایه خود، ایران، روابط داشته و همکاری کند. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 5 ساعت پیش
کمیسیون امنیت ملی مجلس ایراداتCFT را بررسی می کند

کمیسیون امنیت ملی مجلس ایراداتCFT را بررسی می کند به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی یکشنبه هفته آینده (27 آبان ماه 97) ایرادات وارده از سوی شورای نگهبان به لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم (CFT) را بررسی می کند.
در همین رابطه حشمت الله فلاحت پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت ؤگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: یکنشبه هفته آینده از محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه، محمود علوی وزیر اطلاعات، خانم جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهور و همچنین مسئولانی از از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: سیاسی انتشار : 4 روز و 5 ساعت پیش
30نفر بر اثر سیل در عربستان جان باختند

30نفر بر اثر سیل در عربستان جان باختند به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از آناتولی، نیروهای امداد رسانی عربستان سعودی موسوم به دفاع شهری روز سه شنبه با صدور بیانیه ای تلفات ناشی از سیلاب و برق گرفتگی در این کشور را 30 نفر اعلام کرد و از نجات 1480 سعودی نیز طی عملیات امدادرسانی خبر داد.
دفاع شهری عربستان سعودی اعلام کرد که 13 منطقه مختلف در این کشور طی یک ماه اخیر شاهد وقوع سیل بوده است.
در همین حال، خبرگزاری رسمی عربستان واس از اقدام دفاع شهری این کشور برای تشکیل هشت کمیته ویژه جهت بررسی خسارت های مالی ناشی از وقوع سیل خبر داد.
لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 5 ساعت پیش
نجات 70خودروی گرفتار در برف در محور هراز

نجات 70خودروی گرفتار در برف در محور هراز به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، ابراهیم تاجیک نوری اظهار داشت: در پی برف و کولاک شدید صبح و پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در محور هراز تعدادی خودرو در این محور گرفتار شدند.
وی افزود: عوامل امداد و نجات هلال احمر به محض آگاهی از این حادثه به محل که در حوالی امام زاده هاشم (ع) بود، اعزام شدند.
معاون امداد و نجات هلال احمر استان تهران گفت: این خودروها اکنون رهاسازی شده و به مسیر خود ادامه دادند.
وی گفت: از رانندگان و مسافران درخواست دارم از سفرهای غیر ضروری پرهیز کنند و در صورت لزوم قبل از ورود به محورهای مواصلاتی از وضعیت جوی اطلاع حاصل کنند.
لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 5 ساعت پیش
دستگیری سارق قمه به دست! +فیلم

دستگیری سارق قمه به دست! +فیلم لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 6 ساعت پیش
چنبره آمریکا بر چاه های کرکوک

چنبره آمریکا بر چاه های کرکوک به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از خانه ملت، ولی الله نانواکناری، با اشاره به نقشه آمریکا برای تصاحب چاه های نفت عراق که در کرکوک واقع شده است، گفت: مبادله نفت ایران و عراق پیش از تحریم ها به حدود 30هزار بشکه در روز منتهی می شد اما به صورت کلی سایر بخش های اقتصادی عراق به برقراری مراوادات تجاری با ایران وابستگی دارد.
واشنگتن به دنبال جبران کاهش فروش نفت ایران از طریق کرکوک است
نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه نیروگاه های عراق به گاز ایران نیاز دارند ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 4 روز و 7 ساعت پیش
پرواز ناباورانه قیمت گاز در روزهای سیاه نفت/ گاز سقف چهار ساله خود را شکست

پرواز ناباورانه قیمت گاز در روزهای سیاه نفت/ گاز سقف چهار ساله خود را شکست به گزارش اقتصاد آنلاین افزایش شدید تقاضا و سرما، منجر به رشد قیمت های گاز در بازارهای جهانی نسبت به سال های قبل شده است، به طوری که میانگین قیمت گاز آمریکا در بازارهای جهانی 20 تا 30 درصد نسبت به سال گذشته رشد یافته است. البته بخشی از افزایش اخیر قیمت گاز ناشی افزایش تقاضای فصلی در فصل زمستان عنوان شده است.
نمودار قیمت روز
طی ماه گذشته میلادی قیمت گاز در هنری هاب آمریکا حدود 2 دلار و 60 سنت برای هر میلیون بی تی یو بود اما در روز های اخیر شاهد افزایش قیمت ناگهانی و قرار گرفتن قیمت ها در کانال 4 چهار دلار هستیم این قیمت ها بالاتر از انتظارات است و کارشناسان انرژی علت آن را بیشتر ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 7 ساعت پیش
پوشش دهی بیمه در کشور مناسب نیست!

پوشش دهی بیمه در کشور مناسب نیست! به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از چابک آنلاین ، اسماعیل فوادیان در خصوص علت عدم تمایل سرمایه گذاران به خرید و سرمایه گذاری در بخش سهام شرکت های بیمه ای گفت: دومورد وجوددارد که سود شرکت های بیمه ای به شدت پایین است
وی این موارد را اینگونه تشریح کرد: بیمه ها باید از یک چهارچوب اصلی که توسط بیمه مرکزی تعیین شده پیروی کنندو مابقی بین بیمه گرو بیمه گذار مشخص شود.
به گفته فوادیان،درحال حاضرقوانین بیمه ای در ایران ضعیف بوده و پوشش دهی بیمه مناسب نیست و افزود که صنعت بیمه درایران یک عنصرناشناخته بوده و بیمه ها باید تبلیغات گسترده تری داشته باشندو برای معرفی بهتر صنعت خود به اشخاص تلاش ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 4 روز و 8 ساعت پیش
حرف های شنیدنی سلطان سکه قبل از اعدام +فیلم

حرف های شنیدنی سلطان سکه قبل از اعدام +فیلم لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 8 ساعت پیش
4استاندار جدید معرفی شدند

4استاندار جدید معرفی شدند به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، در جلسه امروز هیات دولت، 4 استاندار جدید معرفی شدند.
بنا بر این گزارش، محمدجواد فدایی برای استانداری کرمان، سید سعید شاهرخی برای استانداری همدان، فتح الله حقیقی برای استانداری زنجان و احمد موهبتی برای استانداری سیستان و بلوچستان معرفی شدند.
لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 8 ساعت پیش
حجاب مدال آوران پاراآسیایی در دیدار با رهبر انقلاب +عکس

حجاب مدال آوران پاراآسیایی در دیدار با رهبر انقلاب +عکس مدال آوران ایران در بازی های پاراآسیایی با رهبرانقلاب دیدار کردند. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 8 ساعت پیش
کدام ارز رکورددار گرانی امسال است؟

کدام ارز رکورددار گرانی امسال است؟ به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، در حالی که در شرایط کنونی هر دلار امریکا در بازار آزاد ایران در کانال 12 تا 13 هزار تومان فروخته می شود، بررسی ها نشان می دهد متوسط قیمت دلار در نیمه اول سال جاری برابر با 8583 تومان بود که در قیاس با مدت مشابه سال قبل افزایشی بیش از 126 درصد را تجربه کرده است .
روند افزایشی قیمت دلار از دی ماه سال گذشته شروع شد اما فروردین ماه، حتی در تعطیلات کشدار نوروزی نیز تداوم معاملات دلار نشان از وقوع اتفاقاتی تازه در عرصه اقتصاد ایران داشت .
متوسط قیمت دلار در فروردین ماه به 5 هزار تومان رسید اما در پایان فروردین دولت با اعلام دلار تک نرخی 4200 ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 4 روز و 11 ساعت پیش
برخورد عجیب با مشترکان پرمصرف آب

برخورد عجیب با مشترکان پرمصرف آب به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، "از فردا شنبه 18 مرداد آب آشامیدنی 3000 مشترک که بالاتر از 50 متر مکعب در یک دوره مصرف دارند از ساعت 10 تا 17 قطع می شود." این خبری بود که محمد پرورش مدیرعامل وفت شرکت آب و فاضلاب تهران چهار سال پیش در میانه مردادماه سال 93 اعلام کرد. این اعلام اولین برخورد قاطع با مشترکان پرمصرف آب بود، اما شنبه 18 مردادماه 93 از راه رسید و در کمتر از 24 ساعت اجرای این طرح منتفی شد.
طرح برخورد با مشترکان پرمصرف آب در کلانشهر تهران به دلایل نامعلومی ادامه نیافت و مسئولان نیاز به مجوز قانونی دولت برای برخورد با مشترکان پرمصرف را دلیل آن دانستند ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 4 روز و 12 ساعت پیش
باران پاییزی کم آبی ها را جبران نمی کند

باران پاییزی کم آبی ها را جبران نمی کند به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، خوشبختانه پاییز امسال روی خوشی به ایران نشان داده و از ابتدای این فصل شاهد بارندگی های نرمال و حتی بیشتر از حد نرمال در غالب مناطق کشور هستیم. صادق ضیائیان اظهارکرد: از اول مهر تا روز گذشته (22 آبان) میانگین بارش بلندمدت کشور 21.6 میلی متر و برای مدت مشابه در سال گذشته، 11.2 میلی متر ثبت شده است بنابراین در ایران نسبت به بلندمدت حدود 14 میلی متر و نسبت به سال قبل حدود 24 میلی متر افزایش بارش وجود دارد.
تهران 44 میلی متر بارندگی داشت
این کارشناس سازمان هواشناسی در مورد شرایط بارشی استان تهران اظهارکرد: از اول مهر تا 22 آبان، استان تهران 44 ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 12 ساعت پیش
شرایط برای عربستان ماندگار نیست/ بعد از برجام می توانستیم در تعامل با همسایگان مانع بروز عکس العمل های تند شویم

شرایط برای عربستان ماندگار نیست/ بعد از برجام می توانستیم در تعامل با همسایگان مانع بروز عکس العمل های تند شویم به گزارش اقتصادآنلاین، امیرمحمد حسینی در شرق نوشت: مهم ترین بخش وعده های روحانی که گرد محور سیاست خارجی می چرخید. آن هم در شرایطی که اجماع جهانی وسیعی علیه ایران به وجود آمده بود. دو سال بعد از شروع کار دولت یازدهم وعده ها در عرصه سیاست خارجی در قالب توافق هسته ای با 1+5 تجلی پیدا کرد تا همه تحریم های هسته ای ایران برچیده شود. اما پیش از تعامل با دنیا روحانی از اولویت دادن به همسایگان سخن می گفت. او می گفت: در حقیقت همسایگان اولویت اصلی در سیاست خارجی هستند. بعد از همسایگان، موضوعات و مسائل اولویت ها را تعیین می کنند. گاهی اوقات مسائل صنعتی است و گاهی اوقات هسته ای ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 13 ساعت پیش
نسخه مالی مشروط اروپا برای دورزدن تحریم ها

نسخه مالی مشروط اروپا برای دورزدن تحریم ها به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شرق، سیگال مندلکر، معاون وزیر خزانه داری آمریکا در امور اطلاعات مالی، در آخرین اظهارات خود از سازوکار مالی ویژه اروپا صحبت کرده که قرار است راهکاری برای مقابله با تحریم های یک جانبه آمریکا علیه ایران باشد. این سازوکار مالی ویژه به شرکت واسط
(special purpose vehicle) موسوم است و قرار است در غیاب سوییفت و دلار آمریکا، راهکاری برای ادامه ارتباط مالی-تجاری اروپا و ایران باشد. غلامرضا نظربلند، کارشناس اقتصادی معتقد است ابتکار جامعه اروپایی با عنوان گذرگاه ویژه مالی ، از لحاظ فنی کاملا قابلیت اجرا دارد ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 4 روز و 13 ساعت پیش
پیمانکاران مناطق زلزله زده فرار نکرده اند

پیمانکاران مناطق زلزله زده فرار نکرده اند به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از اعتماد، با استناد به گزارش های ارایه شده توسط رییس سازمان مدیریت بحران کشور، استاندار کرمانشاه، رییس سازمان امداد و نجات هلال احمر، رییس بنیاد مسکن و سخنگوی وزارت بهداشت و درمان، در کرمانشاه اوضاع به خوبی پیش می رود و مردم از اقدامات انجام شده راضی هستند. اما در بیرون از نشست خبری گزارش های رسانه ها و اظهارنظر برخی از مسوولان استانی حکایت دیگری دارد.
بنیاد مسکن پیمانکارانی را برای بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه معرفی کرد و ضمانت های لازم برای انجام کار از پیمانکاران اخذ نکرد و پروژه ها رها شده و مردم سرگردان هستند ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 4 روز و 13 ساعت پیش
آیا تلاش های اروپا برای نجات برجام جواب می دهد؟

آیا تلاش های اروپا برای نجات برجام جواب می دهد؟ به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از اعتماد، با انتشار لیست بلندبالای تحریم های ایران و تحلیل این تحریم ها در رسانه های داخلی و بین المللی امروز دیگر کمتر کسی بر ادعای چهره هایی چون مایک پمپئو، وزیر خارجه امریکا مبنی بر هدف قرار نگرفتن مردم ایران در وضع این تحریم ها مهر تایید می زند. بگومگوها میان وزرای خارجه ایران و امریکا درباره ادعاهای نادرست مقام های امریکایی درباره عدم تحریم بودن دارو و مواد غذایی به توییتر کشیده شده و درحالی که وزرای خارجه ایران و امریکا در یک سال و نیم اخیر هیچ دیدار رسمی با هم نداشته اند اما در فضای مجازی به گفت وگوهای تند غیرمستقیم روی آورده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 13 ساعت پیش
قتل همسر و فرزند برادر به دلیل سوء ظن

قتل همسر و فرزند برادر به دلیل سوء ظن به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شرق، متهم که مردی میان سال است یک سال قبل فرزند و همسر برادرش را با ضربات چاقو به قتل رساند.
بر اساس محتویات پرونده 28 شهریور سال گذشته خبر قتل هولناک مادر و دختری به مأموران پلیس گزارش شد. با حضور پلیس مأموران با جسد غرق در خون زنی 29ساله به نام سیما و دختری چهارساله به نام آنا درحالی که در رختخواب قرار داشتند، مواجه شدند. همچنین دختر دیگر سیما به نام آرام (11ساله) در صحنه جنایت نیمه هوش و بی رمق افتاده بود که توسط اورژانس به بیمارستان منتقل شد.
آرام قبل از انتقال به اتاق عمل در اظهاراتش به مأموران گفت عمویش کریم مرتکب این جنایت شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: حوادث انتشار : 4 روز و 13 ساعت پیش
جلوگیری از 4 عارضه شایع پوست سر

جلوگیری از 4 عارضه شایع پوست سر به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از آوای سلامت، برخی بیماری های پوست سر اگر سریع تشخیص داده نشوند، می توانند باعث ریزش موی دائمی شوند:
ریزش مو: در حالی که مردان در سنین خاصی دچار این عارض می شوند، اما ریزش مو می تواند در هر دو جنس اتفاق بیفتد و آنهم به دلایل مختلف. عدم تعادل هورمونی، اختلال تیروئید زمینه ای، یک بیماری ایمنی، عدم تعادل آهن، عوامل ژنتیکی، و ... همگی در ریزش مو می توانند نقش داشته باشند. سوء تغذیه، استرس و فشارهای فیزیکی را نیز می توان به این عوامل اضافه کرد. مناسب ترین درمان برای جلوگیری از ریزش مو، یافتن علت آن است ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: علمی و پزشکی انتشار : 4 روز و 15 ساعت پیش
مهدکودک کوسه ها در عمق 762 متری دریا +عکس

مهدکودک کوسه ها در عمق 762 متری دریا +عکس به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، تصاویر ضبط شده دسته ای از تخم های کوسه بدون محافظ (برخی از گونه های کوسه تخم گذارند که جنین در حال رشد درپوششی محافظت می شود که ضخامت آن برابر چرم است) را در کنار ازدحامی از گربه کوسه های پوزه سیاه نشان می دهد که گفته می شود تخم ها متعلق به همین نوع کوسه است که پیش تر در دریای ایرلند دیده نشده بودند.
بدون سرنشین Holland 1 بخشی از پروژه INFOMAR است که کار اصلی اش نقشه سازی دریایی اطراف ایرلند است تا بتوان ویژگی های فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیک نزدیک سواحل را شناسایی کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: علمی و پزشکی انتشار : 4 روز و 15 ساعت پیش
چوپانی ستاره فوتبال جهان!

چوپانی ستاره فوتبال جهان! منبع: سایت گل
لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 16 ساعت پیش
تصمیم عجیب برانکو برای بازی با پیکان

تصمیم عجیب برانکو برای بازی با پیکان به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، تیم فوتبال پرسپولیس ساعت 16:15 دوشنبه هفته آینده دیدار معوقه خود مقابل پیکان تهران را برگزار می کند.
سرخپوشان پایتخت در حالی به مصاف شاگردان مجید جلالی می روند که علاوه بر حسین ماهینی و محمد انصاری که به دلیل مصدومیت نمی توانند بازی کنند علیرضا بیرانوند، احمد نوراللهی و بشار رسن را به دلیل حضور در اردوی تیم های ملی در اختیار ندارد.
برانکو ایوانکوویچ سرمربی پرسپولیس که صبح یکشنبه از سفر به کرواسی باز می گردد اصلا به برگزاری این دیدار راضی نیست اما چاره ای جز به میدان فرستادن تیمش ندارد. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: ورزشی انتشار : 4 روز و 16 ساعت پیش
کم آبی بدن چطور شما را چاق و بیمار می کند؟

کم آبی بدن چطور شما را چاق و بیمار می کند؟ به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از آوای سلامت، کارشناسان توضیح می دهند افرادی که مصرف آب خود را به بیش از یک و نیم لیتر افزایش می دهند، می توانند در سال 17 هزار و 400 کیلوکالری بسوزانند و افزایش متابولیسم را در حد شگفت انگیزی تجربه کنند.
با عدم مصرف آب چه اتفاقی در بدن می افتد؟
کم آبی جدی بدن می تواند منجر به مشکلات گوارشی، کلیوی، خستگی، سردرد، مشکلات پوستی، و مشکلات مثانه شود. حتی ثابت شده که نوشیدن آب در اوایل صبح بسیار بهتر از قهوه و سایر نوشیدنی ها منجر به کنترل فشار خون می شود. آب میوه های مختلف و نوشابه های سودا به هیچ وجه نمی توانند جایگزین آب آشامیدنی شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: علمی و پزشکی انتشار : 4 روز و 17 ساعت پیش
لبخند انگلیسی ها به ایران در روز تحریم آمریکا

لبخند انگلیسی ها به ایران در روز تحریم آمریکا به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، بازار جهانی سفر (World Travel Market) 14 آبان ماه، ساعاتی پس از آن که وزارت خزانه داری دولت آمریکا فهرستی از تحریم های جدید علیه ایران را منتشر کرد، در شهر لندن با حضور نمایندگانی از 182 کشور برپا شد. WTM در سال 1980 پایه گذاری شده که در کنار نمایشگاه گردشگری آلمان از مهم ترین رویدادهای تجاری جهان به شمار می آید. در سی وهشتمین دور برگزار این نمایشگاه که ارزش معاملات و قراردادهای آن به بیش از 2.8 میلیارد پوند می رسد، حدود 5000 غرفه دار و بیش از 51 هزار بازیدکننده حضور داشتند. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 17 ساعت پیش
ماجرای نیمه برهنه شدن یک زن در یاسوج چه بود؟

ماجرای نیمه برهنه شدن یک زن در یاسوج چه بود؟ به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، سرهنگ بیت الله محمدپور افزود: با حضور ماموران در محل، این فرد که رفتارش افکار عمومی را به شدت جریحه دار کرده بود، توسط ماموران پلیس زن دستگیر و به مقر انتظامی منتقل شد.
وی اظهار کرد: در تحقیقات پلیس مشخص شد این فرد از اختلالات روحی و روانی رنج می برد. متهم هم اکنون تحت نظر بوده و موضوع در دست بررسی است.
لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: حوادث انتشار : 4 روز و 17 ساعت پیش
آمریکا 5 فرد و 1 گروه را به لیست تحریم خود اضافه کرد

آمریکا 5 فرد و 1 گروه را به لیست تحریم خود اضافه کرد به گزارش ریانووستی، وزارت خزانه داری آمریکا پنج نفر و یک گروه فلسطینی را به لیست تحریم های علیه تروریسم اضافه کرد.
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، در این لیست نام پنج شهروند عراقی و لبنانی دیده میشود که به دلیل ارتباط با حزب الله لبنان به این لیست افزوده شده اند.
همچنین یک گروه فلسطینی به نام لوا المجاهدین نیز به لیست جدید اضافه شده است.
لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 17 ساعت پیش
جزییات کاهش مدت زمان سربازی در شرایط مختلف

جزییات کاهش مدت زمان سربازی در شرایط مختلف به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، سردار موسی کمالی درخصوص مدت خدمت دوره ضرورت، اظهار داشت: طبق قانون خدمت وظیفه عمومی، مدت خدمت دوره ضرورت 24 ماه است.
رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: کل مدت سربازی در ایران 30 سال است که به چهار دوره ضرورت، احتیاط، ذخیره اول و ذخیره دوم تقسیم می شود.
وی، مدت دوره ضرورت را 2 سال دانست و گفت: همه افراد ذکور از 18 تا 51 سالگی در شمول قانون خدمت وظیفه عمومی اند؛ چه کسانی که خدمت کرده ، چه کسانی که معافیت گرفته اند.
این مقام ارشد ستادکل نیروهای مسلح به ماده 4 پرداخت و تصریح کرد: طبق ماده 4 ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 4 روز و 18 ساعت پیش
موتورسواران عاشق این نمایشگاه هستند +تصاویر

موتورسواران عاشق این نمایشگاه هستند +تصاویر نمایشگاه بین المللی موتورسیکلت در میلان ایتالیا برگزار شد. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 18 ساعت پیش
ترامپ اروپا را هم تحقیر کرد

ترامپ اروپا را هم تحقیر کرد به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا امروز سه شنبه بار دیگر در انتقادی تند از ایده همتای فرانسوی خود در خصوص ایجاد یک ارتش مشترک و واقعی اروپایی به شدت انتقاد و با لحنی توهین آمیز با فرانسوی ها صحبت کرد.
دونالد ترامپ در توئیتر نوشت: امانوئل ماکرون پیشنهاد ایجاد ارتش خاص برای اروپا حفاظت در برابر آمریکا، چین و روسیه را داده است اما این آلمان بود که در جنگ جهانی اول و دوم (به فرانسه حمله کرد). خوب اوضاع برای فرانسه چطور پیش رفته بود؟ اگر آمریکا وارد جنگ جهانی اول و دوم نمی شد، آنها باید در پاریس شروع به یادگیری زبان آلمانی می کردند. پول ناتو را بدهید ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 19 ساعت پیش
پیمان معادی و لیلا حاتمی دوباره هم بازی شدند +عکس

پیمان معادی و لیلا حاتمی دوباره هم بازی شدند +عکس به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، فیلم جدید پیمان معادی، اوایل آذر در حالی روی پرده سینماهای کشور می رود که نیکان فیلم پخش و لوتوس پلاس تبلیغات آن را برعهده دارند.
بمب؛ یک عاشقانه دومین فیلم پیمان معادی در مقام کارگردان است و احسان رسول اف تهیه کنندگی این فیلم را برعهده دارد.
پیمان معادی، لیلا حاتمی، حبیب رضایی، سیامک انصاری و سیامک صفری بازیگران اصلی آن هستند.
بمب؛ یک عاشقانه پس از فیلم تحسین شده جدایی نادر از سیمین ، نخستین فیلمی است که از زوج محبوب معادی و حاتمی استفاده کرده است.
طراح لوگو این فیلم حمید حمیدی است.
لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: فرهنگی هنری انتشار : 4 روز و 19 ساعت پیش
ماجرای عجیب ربودن یک دانش آموز

ماجرای عجیب ربودن یک دانش آموز به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از میزان، رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان ممسنی در استان فارس خبر ربودن یک دانش آموز در شهر نورآباد را تایید و تاکید کرد که هنوز علت ربایش و هویت ربایندگان مشخص نشده است.
21 آبان یک دانش آموز در مسیر خانه به مدرسه، توسط عده ای ربوده شده است.
براساس اعلام راننده سرویس و شاهدان، چند خودرو بعد از سد کردن مسیر سرویسی که چند دانش آموز را از منزل آنان در حومه نورآباد به مدرسه منتقل می کرده، با استفاده از اسپری فلفل راننده سرویس را مصدوم و پیاده می کنند.
ربایندگان ابتدا خودر را به همراه تمام سرنشینان به سرقت می برند، اما بعد از طی حدود یکی دو کیلومتر ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: حوادث انتشار : 4 روز و 19 ساعت پیش
سلفی بازیگر معروف در آسانسور +عکس

سلفی بازیگر معروف در آسانسور +عکس به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، نوید محمدزاده که این روزها فیلم سینمایی مغزهای کوچک زنگ زده با بازی او روی پرده سینماهاست و فروش خوبی را هم تجربه کرده عکسی تازه از خودش منتشر کرد.
او در این عکس یک سلفی در آسانسور به همراه دوستش گرفته است.
لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: فرهنگی هنری انتشار : 4 روز و 20 ساعت پیش
جشن تولد کوچک ترین فرزند رونالدو +عکس

جشن تولد کوچک ترین فرزند رونالدو +عکس به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فوتبالی، آلانا مارتینا تنها فرزند رونالدوست که مربوط به رابطه رونالدو با زوجش، جورجینا رودریگز است. سه فرزند دیگر او مربوط به ارتباط های قبلی اش هستند. ستاره یوونتوس امروز تصویری از سه فرزندش منتشر کرده است که آلانا مارتینا در کنار برادر و خواهر دوقلویش عکس گرفته است.
رونالدو سال گذشته پس از بردن توپ طلای پنجم خود گفته بود که دوست دارد هفت فرزند و هفت توپ طلا داشته باشد چرا که به این عدد علاقه خاصی دارد!
لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 21 ساعت پیش
نظر رییس جمهور درباره حضور زنان در استادیوم

نظر رییس جمهور درباره حضور زنان در استادیوم حسن روحانی رئیس جمهور در جلسه شورای عالی اجتماعی کشور گفت: مقابله و رفع برخی آسیب های اجتماعی از جمله فقرزدایی، نیازمند اقدامات عملی و اجرایی است که باید در این حوزه با قوت تصمیم گیری و عمل کرد، اما بخشی از این مسایل جنبه روانی دارد و ناشی از بزرگ نمایی برخی از مشکلات دارد که در این زمینه اگر امید و نشاط در جامعه افزایش یابد، می تواند در برطرف کردن و پیشگیری از آسیب ها تأثیرگذار باشد به طور مثال چه ایرادی دارد که بخشی از استادیوم ورزشی که هیچ منافاتی با قانون و شرع و مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی ندارد، به بانوان اختصاص یابد. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 21 ساعت پیش
پس لرزه ممنوعیت عجیب برای زنان مشهدی +عکس

پس لرزه ممنوعیت عجیب برای زنان مشهدی +عکس به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، مهناز افشار در واکنش به خبر منتشر شده درباره قانون کسب اجازه بانوان از همسر یا ولی شان برای حضور در برنامه های کوهنوردی حرفه ای در توییتی نوشت: از مشهد خبر رسیده زنان زیر 20 سال باید از شوهر یا ولی خودشون برای حضور در برنامه های کوهنوردی اجازه بگیرن. وضع این جور قوانین نه تنها باعث محدودیت نمیشه بلکه باعث ایستادن و گرفتن حقیست که شما آن را بازیچه نگاه ضدزن خودتون قرار دادید. برای همیشه نمی توانید زنان را محدود کنید.
لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 22 ساعت پیش
حرکت عجیب کی روش

حرکت عجیب کی روش به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایلنا، کنفرانس مطبوعاتی سرمربی تیم ملی فوتبال ترینیداد و توباگو فردا چهارشنبه23 آبانماه از ساعت 12:30 در مرکز ملی فوتبال برگزار می شود.
کارلوس کی روش، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران ضمن عذرخواهی از رسانه ها و هواداران فوتبال اعلام کرد که به دنبال رویه اعضای کادر فنی و بازیکنان تیم ملی فوتبال، در کنفرانس مطبوعاتی شرکت نخواهند کرد.
لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: ورزشی انتشار : 4 روز و 22 ساعت پیش
حق بیمه صادره و خسارت پرداختی در سال 96

حق بیمه صادره و خسارت پرداختی در سال 96 برای مشاهده تصویر در اندازه اصلی بر روی آن کلیک کنید
منبع: چابک آنلاین
لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 4 روز و 22 ساعت پیش
اعتراف مقام آمریکایی به ناتوانی در مقابل ایران

اعتراف مقام آمریکایی به ناتوانی در مقابل ایران به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، ناثان سلز ، هماهنگ کننده امور مبارزه با تروریسم در وزارت خارجه آمریکا روز سه شنبه خواستار کمک متحدان کشورش برای تغییر محاسبات ایران شد.
این مقام وزارت خارجه آمریکا که در اندیشکده واشنگتن برای سیاست های خاور نزدیک سخنرانی می کرد گفت: لازم است ما کارهای بیشتری برای تغییر محاسبات حکومت ایران و پایان دادن حمایت آن از تروریسم انجام دهیم.
وی اضافه کرد: و ما این را می دانیم که ایالات متحده به تنهایی نمی تواند این کار را انجام دهد و به همین دلیل است که ما شریکان بین المللی مان را برای مقابله با تروریسم تحت حمایت ایران تحت فشار گذاشته ایم. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 22 ساعت پیش
CNN از دونالد ترامپ شکایت می کند

CNN از دونالد ترامپ شکایت می کند به گزارش اقتصادآنلاین، نمایندگان کانال تلویزیونی سی ان ان به دلیل لغو اعتبارنامه روزنامه نگار خود، دادخواستی را علیه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و مقامات ارشد کاخ سفید تنظیم نمودند.
پیش از این گزارش شده است که مجوز رسمی جیم آکوستا، خبرنگار سی ان ان ، در کاخ سفید به دلیل درگیری با ترامپ در کنفرانس مطبوعاتی لغو شده است. تهیه کنندگان این بیانیه بر این باورند که نمایندگان کاخ سفید دو اصلاحیه قانون اساسی ایالات متحده را نقض کردند: اولین اصلاحیه (آزادی بیان، آزادی مذهب، آزادی تجمعات، آزادی مطبوعات، حق دادخواهی) و پنجمین (تضمین یک روند قانونی مناسب، حق خودداری از خودکشی،ضمانت تقاضاها) ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 23 ساعت پیش
فرش قرمز برای سرمایه گذاران/جذب سرمایه خارجی معیار ارزیابی مدیران

فرش قرمز برای سرمایه گذاران/جذب سرمایه خارجی معیار ارزیابی مدیران به گزارش اقتصادآنلاین ، فرهاد دژپسند در جلسه هیات سرمایه گذاری خارجی که در محل سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران برگزار شد، اظهار داشت: برای اینکه به حداقل سهم خود در اقتصاد بین الملل برسیم، باید از حداکثر توان بخش دولتی و خصوصی کشور استفاده کنیم.
وی افزود: در شرایط فعلی، موضوع سرمایه گذاری خارجی از بحث ضرورت عبور کرده و تبدیل به یک امر اجتناب ناپذیر برای کشور شده است.
وزیر اقتصاد با اشاره به الزامات استفاده از سرمایه خارجی، اظهار داشت: ایجاب استفاده از سرمایه خارجی فقط محدود به موضوع تامین مالی نیست بلکه تاکید بر انتقال تکنولوژی و محرک موتور اقتصاد کشور نیز در آن ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 4 روز و 23 ساعت پیش
هزینه باور نکردنی هر ثانیه سازمان بیمه سلامت

هزینه باور نکردنی هر ثانیه سازمان بیمه سلامت به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، شاهرخ رامزی در آیین تقدیر از تلاش های مسئولان روابط عمومی اداره های کل بیمه سلامت در استان ها اظهار داشت: روابط عمومی ویترین سازمان محسوب می شود و به عنوان یکی از ابزارهای مهم در معرفی دستگاه های اجرایی نقش مهمی دارد. مردم با نگاه به عملکرد روابط عمومی پی به عملکرد سازمان می برند. در واقع برای ایجاد رضایت دریافت کنندگان خدمت، نقش روابط عمومی بسیار مهم است.
رامزی ادامه داد: امسال در راستای سیاست های مدیریتی جدید، چهارچوب ها و دستورالعمل های مشخصی در روند فعالیت های سازمان بیمه سلامت بنا گذاشته شد که مبتنی بر انضباط مالی ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 4 روز و 23 ساعت پیش
گردشگران عرب چقدر خرج می کنند؟

گردشگران عرب چقدر خرج می کنند؟ میزان هزینه کرد گردشگران شش کشور عضو شورای همکاری خلیج فارس در مقاصد توریستی خارجی، 6.5 برابر بیشتر از متوسط جهانی است.
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، گزارش جدید سازمان جهانی گردشگری و کمیسیون سفر اروپا حاکی از آن است میزان هزینه گردشگران کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس (شامل شش کشور بحرین، کویت، عمان، قطر، امارات متحده عربی و عربستان سعودی) در مقاصد گردشگری در سال های اخیر رشد چشمگیری داشته و در سال 2017 این رقم به 60 میلیارد دلار رسیده است.
در این گزارش آمده است سرانه هزینه هر گردشگر عرب در کشورهای اروپایی 6 ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 23 ساعت پیش
اتریش، میزبان احتمالی کانال مالی ایران و اروپا

اتریش، میزبان احتمالی کانال مالی ایران و اروپا به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس؛ کشورهای عضو اتحادیه اروپا اتریش را بهترین گزینه برای میزبانی کانال ویژه ای می دانند که قرار است برای تسهیل مبادلات مالی با ایران، در شرایط بازاعمال تحریم های آمریکا علیه ایران می دانند.
بلومبرگ به نقل از سه منبع نوشته اتریش اشتیاق چندانی برای میزبانی ساختار جدید ندارد. بلژیک، لوکزامبورگ و فرانسه هم به عنوان میزبان های احتمالی شناسایی شده اند.
بلژیک و لوکزامبورگ این موضوع را نپذیرفته اند، فرانسه چشم امیدش به اتریش است.
لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 23 ساعت پیش
35سال خدمت برای بازنشستگی شرط لازم است اما کافی نیست

35سال خدمت برای بازنشستگی شرط لازم است اما کافی نیست به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، فیاض شجاعی در پاسخ به این سوال که آیا دستگاه های اجرایی می توانند شاغلین متخصص را که بالای 35 سال سابقه خدمت دارند در صورت نیاز دستگاه نگه دارند؟، اظهارداشت: دستگاه های اجرایی مکلفند کارمندانی را که دارای 30 سال سابقه خدمت برای مشاغل غیر تخصصی و 60 سال سن و همچنین کارمندانی که 35 سال سابقه خدمت برای مشاغل تخصصی و 65 سال سن دارند را بازنشسته کند.
وی افزود: این بدین معناست که داشتن سابقه خدمت 35 سال و سن 65 سال تواما برای الزام دستگاه برای بازنشستگی لازم است بر این اساس ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 4 روز و 23 ساعت پیش
دلایل ارتقای 45پله ای ایران در شاخص تجارت فرامرزی بانک جهانی

دلایل ارتقای 45پله ای ایران در شاخص تجارت فرامرزی بانک جهانی به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، یکی از اصلی ترین راه های ارزیابی میزان سهولت در امر صادرات و واردات یا به طور کلی امر تجارت در جهان شاخص تجارت فرامرزی نام دارد.
این شاخص نتیجه ارزیابی دو موضوع اصلی تجارت یعنی میزان زمان و هزینه مصرف شده برای صادرات و واردات است.
بانک جهانی در ماه های پایانی سال میلادی گزارشی از تجارت فرامرزی کشورها برای سال آینده تهیه می کند و آن را در اختیار سرمایه گذاران قرار می دهد.
به گزارش سه شنبه تارنمای وزارت اموراقتصادی و دارایی، معاون وزیر اموراقتصادی و دارایی کاهش مولفه های زمان مطابقت اسنادی صادرات به میزان 87 ساعت ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 5 روز و 0 ساعت پیش
سازمان بنادر: کشتی های ایران برای تردد مشکلی ندارند

سازمان بنادر: کشتی های ایران برای تردد مشکلی ندارند به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، هادی حق شناس امروز (سه شنبه) در دومین روز برگزاری سمینار آموزشی لجستیک و زنجیره حمل و نقل افزود: ما از اروپایی ها انتظار داریم همه تلاش خود را برای تامین ایمنی کشتی ها و دریانوردان در آب های جهان داشته باشند.
حق شناس یادآوری کرد: ایران یکی از قدیمی ترین اعضای سازمان جهانی دریانوردی (ایمو) است و با کشورهای عضو بویژه اروپایی ها مشترکات زیادی دارد.
وی توسعه پایدار، حفاظت از محیط زیست دریایی، جایگزینی سوخت مناسب برای کشتی ها، کاهش انتشار گازهای گلخانه ای و ارتقای ایمنی دریانوردی را محور و اهداف مشترکی دانست که با همکاری کشورهای عضو سازمان جهانی ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 5 روز و 0 ساعت پیش
مذاکرات افزایش دستمزد کارگران بی نتیجه ماند

مذاکرات افزایش دستمزد کارگران بی نتیجه ماند به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، جلسه 277 نشست شورای عالی کار با حضور نمایندگان و کارفرمایان و با موضوع آثار شرایط اقتصادی موجود بر بازار کار و با طرح دیدگاه های نمایندگان کارگری و کارفرمایی عصر امروز با حضور محمد شریعتمداری در وزارت کار برگزار شد.
علی خدایی، نماینده کارگران در شورای عالی کار در تشریح جزئیات این نشست اظهار داشت: این نشست همان طور که از پیش مطرح شده درباره آثار شرایط اقتصادی بر وضعیت بازار کار و معیشت کارگران بود که درباره افزایش دستمزد بحث های جدی انجام اما به نتیجه نهایی نرسیدیم.
لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 5 روز و 1 ساعت پیش
استخدام مهندس مکانیک و نیروی حسابداری در اصفهان

استخدام مهندس مکانیک و نیروی حسابداری در اصفهان مهندس مکانیک- ترجیحا خانم
با حقوق توافقی
مسلط به یکی از نرم افزارهای طراحی دو بعدی و سه بعدی از قبیل اتوکد، کتیا، سالید و سابقه کار ضرورتی ندارد
محدوده سکونت : ترجیحاً امام خمینی، خانه اصفهان، ملک شهر
نیروی حسابدار -خانم
با حقوق توافقی و بیمه
مسلط به نرم افزار پارسیان، حقوق و دستمزد، ارزش افزوده، صورت معاملات فصلی سابقه کار ضرورتی ندارد
محل کار : خیابان بسیج
تلفن تماس : 33462664
لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 1 ساعت پیش
تراز تجاری 1میلیارد دلار مثبت شد

تراز تجاری 1میلیارد دلار مثبت شد به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، امروز (سه شنبه) نشست خبری سومین نمایشگاه توانمندی های صادراتی جمهوری اسلامی ایران با حضور معاون سازمان توسعه تجارت، رئیس ستاد برگزاری نمایشگاه توانمندی های صادراتی ایران اکسپو و مدیرعامل نمایشگاه های شهر آفتاب برگزار شد. این نمایشگاه از 22 تا 25 آذرماه در محل نمایشگاه های بین المللی شهر آفتاب برگزار خواهد شد.
در این نشست رضا مودودی - معاون سازمان توسعه تجارت ایران - با اشاره به حفظ رشد صادرات در نیمه اول امسال گفت: علی رغم انتظار فعالان اقتصادی مبنی بر کاهش رشد صادرات، در ماه آبان روند صعودی صادرات ادامه داشت. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 5 روز و 1 ساعت پیش
درآمد مالیاتی ایران محقق نشد

درآمد مالیاتی ایران محقق نشد به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، بانک مرکزی به تازگی آمار از وضعیت اقتصادی کشور را منتشر کرده است که آمار بخش درآمدهای مالیاتی حاکی از این است که تنها بیش از 50 درصد از آن چیزی که به عنوان درآمد مالیاتی در این مدت مصوب شده بود، محقق شده بود.
دولت در بودجه سال جاری میزان درآمدهای کل کشور را 216 هزار میلیارد تومان مصوب کرده بود که میزان درآمدهای مصوب برای شش ماهه نخست امسال 110 هزار میلیارد تومان بوده، اما تاکنون تنها 63.5 هزار میلیارد تومان از درآمدهای پیش بینی شده محقق شده است.
بر اساس این گزارش، درآمدهای مالیاتی مصوب در بودجه برای شش ماهه نخست سال 72 ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 5 روز و 1 ساعت پیش
جزئیات مرحله اول طرح حمایتی از اقشار کم درآمد جامعه

جزئیات مرحله اول طرح حمایتی از اقشار کم درآمد جامعه به گزارش اقتصادآنلاین ، در این اطلاعیه آمده است: 1- مرحله اول این طرح شامل مددجویان و مشمولین کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور است؛ دراین طرح به ازای هر خانوار و بر حسب بعد خانوار از 100 تا 300 هزار تومان، کارت یارانه سرپرست خانوار شارژ خواهد شد. این خانوارها می توانند با مراجعه به فروشگاه های طرف قرارداد طرح، اقدام به خرید اقلام متنوع مواد غذایی مورد نیاز خود نمایند.
2- کالاهای هدف این طرح شامل مواد غذایی نظیر گوشت، مرغ، برنج، حبوبات، روغن و سایر مواد خوراکی موردنیاز خانوارها ست که سرپرستان خانوار با مراجعه به فروشگاه های طرف قرارداد طرح ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 5 روز و 2 ساعت پیش
احضار 1500نفر، بازداشت 170نفر و صدور 69کیفرخواست در پرونده های اخیر اقتصادی

احضار 1500نفر، بازداشت 170نفر و صدور 69کیفرخواست در پرونده های اخیر اقتصادی به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، دادستان تهران یکی از طرح های دشمن را سلب اعتماد مردم از حاکمیت و مسئولین اعلام کرد و با مقایسه این موضوع در چهل سال گذشته، گفت: مردم در رژیم گذشته برعکس آنچه حکومت اعلام می کرد، عمل می نمودند و در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی در مواجهه با افراد مرتبط با برخی جریان های سیاسی که به طور مستمر علیه حاکمیت فضاسازی می کردند؛ اعتماد زیادی به اطلاع رسانی مسؤولان داشتند و به ادعای این جریان ها توجه نمی کردند ولی هرچه به سمت جلو حرکت کردیم، مشکلاتی در این زمینه بروز کرد تا رابطه بین مسؤولین و مردم را کم رنگ کند و باور برخی مسائل در اذهان عمومی سخت شود. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 5 روز و 2 ساعت پیش
آمریکا با خروج از برجام قطعنامه شورای امنیت را نقض کرد

آمریکا با خروج از برجام قطعنامه شورای امنیت را نقض کرد به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، اندره هاسپلز معاون سیاسی وزارت خارجه هلند که به منظور برگزاری دور جدید گفتگوهای سیاسی به تهران سفر کرده است ظهر امروز 22 آبان با سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه دیدار و پیرامون موضوعات مختلف دوجانبه، منطقه ای و بین المللی گفتگو کرد.
عراقچی در این ملاقات حمایت دولت هلند از حفظ و اجرای برجام و همچنین موضع هلند نسبت به مقابله با یکجانبه گرایی و قوانین فراسرزمینی آمریکا را مورد استقبال قرار داد و افزود: آمریکا با اقدام یکجانبه و غیرقانونی خود در خروج از برجام هم قطعنامه شورای امنیت را نقض کرده و هم دیگران را به نقض آن تشویق یا حتی مجبور می ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 5 روز و 3 ساعت پیش
عذرخواهی وزیر راه از مالکان پروژه های مسکن مهر

عذرخواهی وزیر راه از مالکان پروژه های مسکن مهر به گزارش اقتصادآنلاین ، امروز نمایندگان ساکنان و متقاضیان مسکن مهر پردیس با حضور در ساختمان مرکزی با محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی دیدار و مذاکره کردند.
افراد حاضر در این دیدار مشکلات واحدها و فازهای مختلف مسکن مهر پردیس در حضور وزیر راه و شهرسازی با اعلام مشکلات خود و شرایط سختی که برای ساکنان و دارندگان این واحدها به وجود آمده از محمد اسلامی خواستار رسیدگی سریع به این مشکلات شدند.
به عنوان نماینده عالی دولت، عذرخواهی می کنم
وزیر راه و شهرسازی بعد از ارائه مشکلات از سوی ساکنان مسکن مهر پردیس اظهار داشت ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 3 ساعت پیش
بیش از 210هزار گوشی تلفن همراه در مهرماه وارد کشور شد

بیش از 210هزار گوشی تلفن همراه در مهرماه وارد کشور شد به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، یک سال از اجرای طرح کددار کردن گوشی تلفن همراه (رجیستری) با هدف ساماندهی روند ورود گوشی ها به کشور و مبارزه با قاچاق آن می گذرد و هم اکنون تمام نشان های تجاری مشمول این طرح هستند.
با اجرای این طرح شاهد افزایش واردات رسمی گوشی به کشور هستیم به گونه ای که از ابتدای امسال تا پایان مهرماه تعداد یک میلیون و 737 هزار و 475 دستگاه گوشی تلفن همراه به ارزش 265 میلیون و 963 هزار دلار وارد کشورمان شده است.
این میزان واردات در مقایسه با هفت ماهه نخست 1396 از نظر تعداد 28 درصد و به لحاظ ارزشی 43 درصد افزایش را نشان می دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 5 روز و 3 ساعت پیش
انبار نفت در آرامش؛ خبری از خریدهای هیجانی نیست

انبار نفت در آرامش؛ خبری از خریدهای هیجانی نیست به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، بعد از تلاطمات چند هفته گذشته که بخشی از اقتصاد و حتی بازار لوازم مصرفی را هم درگیر خود کرد و گزارش هایی از هجوم مردم به بازارهای عمده فروشی و فروشگاه های بزرگ را به دنبال داشت، این روزها وضعیت بازارهای اصلی تهران کاملاً آرام است.
اگر گشتی در بازار بنکداران انبار نفت بزنید شاید این روزها انبار نفت و خیابان های اطراف آن آرام تر از هر زمان دیگری باشند؛ بازاری که به نظر می رسد علی رغم بازارهای دیگری از جمله بازار موبایل و مسکن و ارز، دولت توانسته با مدیریت منطقی، از تلاطم آن کاسته و ثباتی نسبی را در آن حاکم کند. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 5 روز و 4 ساعت پیش
تعدیل مثبت در غمارگ / حفاری ساختمان فروخت

تعدیل مثبت در غمارگ / حفاری ساختمان فروخت اقتصاد آنلاین - محمدامین خدابخش؛ امروز شاخص بورس تهران که در میانه معاملات رشدی بیش از یک هزار و 600 واحدی را تجربه کرد، در ساعات پایانی با کاهشی 600 واحدی به سطح 183 هزار و 212 واحد رسید و رشد یک هزار واحدی را ثبت کرد. در این روز تعداد توقف ها به خاطر شفاف سازی شرکت ها، نسبت به روزهای قبل افزایش یافت و به رقم هفت رسید. غمارگ از تعدیل مثبت و تعدیل زیان پیش بینی شده خود به سودی سه میلیارد تومانی خبر داد و حفاری اعلام کرد که دفتر اداری در تهران را به قیمت 140 میلیارد تومان فروخته است. همچنین اعلام شد که نماد معاملاتی جدیدی تحت عنوان کگهر در روز شنبه هفته آتی عرضه اولیه خواهد شد که متعلق به شرکت ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 5 روز و 4 ساعت پیش
بهین یاب فلزات راه کاری مناسب اما ناکافی برای مدیریت بازار فلزات

بهین یاب فلزات راه کاری مناسب اما ناکافی برای مدیریت بازار فلزات اقتصاد آنلاین - لیلی شهیر؛ امروز 22 آبان ماه، مدیر پذیرش و بازاریابی بورس کالا طی اطلاعیه ای اعلام کرد: مطابق با اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت از یکم آذر، تنها مشتریانی قادر به خرید محصولات فلزی غیر از (تیرآهن و میلگرد) هستند که در بهین یاب ثبت نام کرده و به بورس معرفی شده اند.
گفتنی است، موضوع راه اندازی بهین یاب برای محصولات فلزی قابل معامله در بورس کالا مدتی است که در حال طرح است و در اطلاعیه قبلی وزارت صمت، قرار بود این طرح در شهریور ماه سال جاری اجرایی شود.
در این میان، به اعتقاد برخی کارشناسان ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 4 ساعت پیش
تقاضای مصرف انرژی در جهان 26.7درصد افزایش می یابد

تقاضای مصرف انرژی در جهان 26.7درصد افزایش می یابد به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از آناتولی، آژانس بین المللی انرژی (IEA) با انتشار گزارش امسال خود اعلام کرد: تقاضای مصرف انرژی دنیا در سال 2040 با 26.7 در صد افزایش، به 17 میلیارد و 715 میلیون تن نفت خواهد رسید.
در این گزارش همچنین آمده است:
کشورهای منطقه آسیا و اقیانوسیه، از جمله چین در این مدت با تقاضای 8 میلیارد 201 میلیون تن نفت، بیشترین افزایش مصرف انرژی را خواهند داشت.
کشورهای آمریکای شمالی و اروپا نیز به ترتیب 2 میلیارد 693 میلیون و یک میلیارد و 752 میلیون تن نفت در بازه زمانی مذکور خواهند خرید. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 4 ساعت پیش
ترخیص خودروها از گمرک همچنان ادامه دارد

ترخیص خودروها از گمرک همچنان ادامه دارد به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، در سال های اخیر با افزایش تقاضا برای استفاده از خودروهای شخصی، بازار خودروی کشور به روی شرکت های خارجی گشوده شد اما با این وجود، خودروهای خارجی سهمی کمتر از 5 درصد از بازار را در اختیار داشتند.
واردات خودرو در سال 1396 رشد شتابانی داشت که سبب شد اواخر تیرماه وزارت صنعت، معدن و تجارت با دستور وزیر وقت، ثبت سفارش آن را تا زمان اصلاح آیین نامه مربوطه در دولت متوقف کند. در آن زمان آمار گمرک نشان می داد که در پنج ماهه نخست پارسال 37 هزار و 623 دستگاه انواع خودروی سواری وارد کشور شد که این میزان نسبت به مدت مشابه سال 1395 از نظر تعداد 64 ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 5 روز و 4 ساعت پیش
گوشی جان سخت ارزان قیمت 219دلاری

گوشی جان سخت ارزان قیمت 219دلاری به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، اولین نکته در مورد این گوشی 5.7 اینچی با رزولوشن 1080 این است که استاندارد نظامی MIL-SPEC 810G و استاندارد ضد آب و غبار IP68 را دریافت کرده است.
بنابراین یک گوشی ضدضربه جان سخت در شرایط آب و هوایی متغیر را در دست خواهید گرفت که انواع تست سقوط از ارتفاع و داخل آب را با موفقیت پشت سر گذاشته است. فریم فلزی و لبه های پلاستیکی و تکسچر ویژه در پشت گوشی محافظت از پی 60 را بر عهده دارند.
درحالی که اسکرین گوشی به صورت خیس کار می کند، کاربر قادر به بردن پی 60 در عمق 5 فوتی به مدت یک ساعت است. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 5 روز و 4 ساعت پیش
خطر قاچاق در کمین گندم!/ دولت مانع از به خطر افتادن امنیت غذایی شود

خطر قاچاق در کمین گندم!/ دولت مانع از به خطر افتادن امنیت غذایی شود اقتصادآنلاین – المیرا اکرمی؛ جلال محمودزاده در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی اقتصادآنلاین گفت: به رغم اینکه بیش از دو ماه از آغاز سال زراعی جدید گذشته، هنوز قیمت خرید تضمینی گندم اعلام نشده که مشکلات و چالش های بسیاری را برای کشاورزان به وجود آورده است.
وی در ادامه افزود: اگر دولت نرخی را برای گندم در نظر بگیرد که پایین باشد و حتی هزینه های تمام شده را پوشش ندهد، احتمال رونق گرفتن قاچاق این محصول مهم و استراتژیک به خارج از کشور و فروش آن به قیمت های بالاتری در کشورهای همسایه بسیار زیاد است. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 5 روز و 5 ساعت پیش
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن منصوب شد

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن منصوب شد به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، 16 روز پس از آغاز فعالیت محمد اسلامی به عنوان وزیر راه و شهرسازی، وی طی حکمی معاون سابق خود در استانداری مازندران را به عنوان مدیرعامل جدید سازمان ملی زمین و مسکن منصوب کرد.
طی دو ماه اخیر به دلیل بازنشسته شدن عظیمیان مدیرعامل سابق سازمان ملی زمین و مسکن چالش های متعددی گریبان این سازمان را گرفته بود.
بعد از رفتن عظیمیان وزیر وقت راه در حکمی حسینی را به عنوان سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن منصوب کرده بود ولی در روز استعفا یعنی 28 مهرماه جابر انصاری مدیرکل حراست وزارت راه را جایگزین حسینی کرده بود.
لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 6 ساعت پیش
افزایش 83درصدی متوسط نرخ مسکن در تهران در یک سال/ کاهش 16درصدی اجاره و معاملات مسکن در تهران

افزایش 83درصدی متوسط نرخ مسکن در تهران در یک سال/ کاهش 16درصدی اجاره و معاملات مسکن در تهران به گزارش اقتصاد آنلاین ، در گزارش دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن معاونت مسکن و ساختمان این وزارتخانه آمده است: متوسط قیمت مسکن در مهرماه در تهران نسبت به شهریورماه امسال 6.3 درصد رشد داشته است.
همچنین در مهرماه، قیمت مسکن در منطقه یک شهری تهران با 185.3 میلیون ریال بیشترین و منطقه 18 با 36.4 میلیون ریال کمترین متوسط قیمت را داشته است.
بیشترین میزان رشد در این ماه مربوط به منطقه 5 با رشدی معادل 104.8 درصد نسبت به شهریورماه بوده و کمترین میزان افزایش مربوط به منطقه 12 با 40.1 درصد است. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 5 روز و 7 ساعت پیش
بروزرسانی جدید برای گوشی های هوآوی

بروزرسانی جدید برای گوشی های هوآوی به گزارش اقتصادآنلاین ، در این لیست نام گوشی های زیادی در سری Y چون Huawei Y6 Prime 2018، Huawei Y5 Prime 2018، Huawei Y3 2017 4G، Y5 2017، Y7 Prime به چشم می خورد. همچنین در سری mate هم Huawei Mate 10 و Huawei mate 10 Lite در لیست بروزرسانی جای گرفته اند. به علاوه برای گوشی های سری nova و P هم بروزرسانی در نظر گرفته شده است.
لازم به ذکر است روزآمد کردن گوشی با این بروزرسانی ها در جهت بهبود عملکرد کلی گوشی و از بین بردن نگرانی های امنیتی در گوشی های هوآوی توسط این برند توصیه شده است. این به روزرسانی ها در هر ماه با توجه به دغدغه هوآوی در جهت روزآمد بودن گوشی های این شرکت و فراهم کردن ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 5 روز و 7 ساعت پیش
کنایه تلخ پیرمرد طبسی به وزیر جهاد +فیلم

کنایه تلخ پیرمرد طبسی به وزیر جهاد +فیلم لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 7 ساعت پیش
ترفند جدید کلاهبرداران کشاندن افراد به پای دستگاه خودپرداز

ترفند جدید کلاهبرداران کشاندن افراد به پای دستگاه خودپرداز به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، سردار علیرضا لطفی رئیس پلیس آگاهی پایتخت با اعلام خبر فوق اظهار داشت: 70 درصد پرونده های کلاهبرداری در حال رسیدگی در پلیس آگاهی مربوط به کلاهبرداری از طریق دستگاه های خودپرداز است.
رئیس پلیس آگاهی پایتخت با بیان این مطلب که کلاهبرداران از طریق کشاندن افراد به پای دستگاه خودپرداز به بهانه واریز پول به حساب بانکی شان از آنها کلاهبرداری می کنند اعلام کرد: متاسفانه این موضوع در حال افزایش است.
وی با تاکید بر اینکه برای انتقال پول به حساب افراد، هیچ نیازی به مراجعه خود فرد به پای دستگاه خودپرداز نیست ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 8 ساعت پیش
افزایش بهای حامل های انرژی کلید خود +سند

افزایش بهای حامل های انرژی کلید خود +سند به گزارش اقتصاد آنلاین به استناد بند دو تصویب نامه شماره 37875/ت55143 ه مورخ 97/03/29 هیئت وزیران نرخ گازبها به میزان 15 درصدافزایش یافت.
لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 5 روز و 8 ساعت پیش
خشکشویی آنلاین واش لین به صورت تمام وقت در زمستان همراه شماست

خشکشویی آنلاین واش لین به صورت تمام وقت در زمستان همراه شماست اصطلاح خشکشویی بسیار رایج است اما چیزی که اغلب مردم نمی دانند آن است که در شستشوی البسه و پارچه ها متناسب با جنس پارچه، شدت لکه و کثیفی روش های متفاوتی برای شستشو وجود دارد که خشکشویی یکی از آنها است. حتما با لکه های سرسختی که در شستشو با آب پاک نمی شوند برخورد داشته اید، شستشوی لباس به شیوه ی خشکشویی یعنی چنین لکه هایی را با موادی شیمایی مانند بنزین از بین می برند. البته امروزه دیگر در خشکشویی ها از بنزین به دلیل خطرناک بودن استفاده نمی شود و ماده ی جایگزین آن دی اکسید کربن مایع است هم که غیر قابل اشتعال و هم غیر سمی است.
خشکشویی پلیور ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: علمی و پزشکی انتشار : 5 روز و 8 ساعت پیش
اروپا آمادگی اجرای تعهد سیاسی با پرداخت هزینه اقتصادی ندارد

اروپا آمادگی اجرای تعهد سیاسی با پرداخت هزینه اقتصادی ندارد به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، محمد جواد ظریف در گفت وگو با روزنامه قطری العربی الجدید چاپ لندن در پاسخ به این سوال که آیا همانطور که حسن روحانی، رئیس جمهور ایران می گوید تحریم های اقتصادی روی شما تاثیر نگذاشته است، اگر اینگونه باشد چرا شما در تمامی سطوح تلاش می کنید تا شرکایی پیدا کنید که با تحریم ها مخالفت کنند، گفت: طبیعتا تحریم ها تاثیرات اقتصادی به دنبال دارند اما بر سیاست ما تاثیری نگذاشته است و دور دوم تحریم ها چیز جدیدی نداشت. ما نتایج تحریم ها را از شش ماه پیش یعنی از زمان خروج آمریکا از برجام و بلکه از اکتبر گذشته وقتی که فعالان اقتصادی فهمیدند دونالد ترامپ این تصمیم را ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 5 روز و 9 ساعت پیش
زیباترین بزرگراه جهان کجاست؟ +تصاویر

زیباترین بزرگراه جهان کجاست؟ +تصاویر بزرگراه بلوریج در ایالات متحده آمریکا یکی از زیباترین بزرگراه های دنیا محسوب می شود . مسیری بسیار زیبا و شگفت انگیز از کوه های آپالاچ (در شرق آمریکای شمالی) عبور می کند. گرچه از نام آن به نظر می رسد که این مسیر فقط مخصوص اتومبیل ها است، اما امکانات بسیاری هم برای پیاده روی، کمپینگ، پیک نیک، تماشای حیات وحش، غرق تاریخ منطقه شدن و تماشای دیدنی های قدیمی دارد. در این گزارش تصویری نگاهی به این منطقه زیبا داریم . ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 9 ساعت پیش
روزگار سپری شده سنگ های تراش خورده

روزگار سپری شده سنگ های تراش خورده به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شهروند؛ محمد کشتی آرای، رئیس اتحادیه طلا و جواهر کشور می گوید که کارخانه داران و تجار مشتریان عمده بازار جواهرات را تشکیل می دهند که آنها هم با خراب شدن وضع کسب وکارشان ترجیح می دهند که اجناس لوکس را کمتر در سبد خریدشان قرار دهند و حالا طلا و جواهرفروشی های تهران می گویند که مشتریان مان به عروس و دامادها محدود شده است. به جز این بازاری ها می گویند که سایر مردم هم بدلیجات را جایگزین طلا کرده اند.
مشتری جواهرات چه کسانی هستند؟
بسیاری از جواهرفروشی ها که تا پیش از این با تکیه بر مشتریان پولدارشان به این حرفه ادامه می دادند ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 10 ساعت پیش
اطلاعات قوای مقننه و قضاییه در سامانه حقوق ثبت نشده است

اطلاعات قوای مقننه و قضاییه در سامانه حقوق ثبت نشده است به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، طبق ماده (29) قانون برنامه ششم توسعه دولت مکلف به راه اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایا شد تا از این طریق امکان تجمیع کلیه پرداخت ها فراهم شود.
در قانون بر ورود اطلاعات حقوقی برخی از دستگاه ها و مسئولان از جمله؛ مقامات، روسا، مدیران کلیه دستگاه های اجرایی شامل قوای سه گانه، وزارتخانه ها، سازمان ها و موسسات و دانشگاه ها، شرکت های دولتی، موسسات انتفاعی وابسته به دولت، بانک ها و موسسات اعتباری دولتی، شرکت های بیمه دولتی، موسسات و نهادهای عمومی غیر دولتی، بنیاد و نهادها، مجلس ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 10 ساعت پیش
پیروز حناچی شهردار تهران شد/ وزیر سابق راه و شهرسازی رای اعضای شورای شهر را کسب کرد

پیروز حناچی شهردار تهران شد/ وزیر سابق راه و شهرسازی رای اعضای شورای شهر را کسب کرد به گزارش اقتصاد آنلاین ، پیروز حناچی،امروز در رقابت با عباس آخوندی،وزیر سابق راه و شهرسازی توانست رای اعضای شورای شهر را کسب و شهردار تهران شود.
پیروز حناچی متولد 1343، دارای مدرک کارشناسی ارشد معماری و دکترای معماری گرایش مرمت از دانشگاه تهران است.
برخی از فعالیت و سمت های پیروز حناچی:
معاون فنی و عمران شهرداری تهران
معاون نظام مهندسی و اجرای ساختمان وزیر مسکن و شهرسازی
رئیس مرکز مطالعاتی و تحقیقاتی معماری و شهرسازی
معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی
دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری ایران
عضو حقیقی شورای عالی میراث فرهنگی کشور ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 11 ساعت پیش
مدارک جدید از نقش بن سلمان در قتل خاشقچی

مدارک جدید از نقش بن سلمان در قتل خاشقچی به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، مطرب پس از قتل خاشقچی روزنامه نگار منتقد سعودی، در تماس تلفنی با فردی که گمان می رود از جمله دستیاران بن سلمان بوده باشد، از او خواسته تا به رئیسش بگوید که کار انجام شده است .
به نوشته نیویورک تایمز، این فایل صوتی را مقام های اطلاعاتی ترکیه به دست آورده بودند و جینا هسپل رئیس آژانس مرکزی اطلاعاتی آمریکا (سیا) هم در سفر اخیر خود به ترکیه، آن را شنیده است.
با این وجود، منابع خبری این رسانه می گویند که آنکارا حاضر به ارائه اصل فایل صوتی برای بررسی و تحلیل جداگانه آن توسط نهادهای اطلاعاتی دیگر کشورها نشده و تنها متن مکالمه را در اختیار آن ها قرار ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 5 روز و 11 ساعت پیش
چرخش نفتی عربستان

چرخش نفتی عربستان به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران، این اتفاق در نتیجه اظهارات وزیران انرژی کشورهایی نظیر عربستان درباره کاهش تولید نفت خام رخ داد. ظاهراً سعودی ها در حال گفت وگو و پیشنهاد کاهش روزانه یک میلیون بشکه ای نفت خام توسط تولیدکنندگان عضو و غیرعضو اوپک هستند. حتی در حاشیه این نشست وزیر انرژی عربستان اعلام کرد که کشورش قصد دارد در ماه دسامبر عرضه نفت به بازارهای جهانی را نیم میلیون بشکه در روز کاهش دهد.
البته خالد الفالح وزیر انرژی عربستان می گوید: کشورش در ماه نوامبر 11 میلیون بشکه نفت تولید می کند که نسبت به تولید روزانه 10 میلیون و 700 هزار بشکه ای ماه اکتبر روزانه 300 هزار بشکه افزایش ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 5 روز و 12 ساعت پیش
اربعین امسال چند درصد زائر بار اولی را به خود دید؟

اربعین امسال چند درصد زائر بار اولی را به خود دید؟ به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، این نظرسنجی از افرادی صورت گرفته است که برای ورود به کشور، مرزهای زمینی شامل شلمچه، چزابه و مهران را انتخاب کرده اند.
نظرسنجی اربعینی ایسپا با حجم نمونه 1491 نفر بین روزهای 6 تا 11 آبان ماه سال 1397 با همکاری شعب ایسپا در استان های ایلام و خوزستان عملیاتی شده است.
براساس یافته های این گزارش 29.8 درصد از پاسخگویان اعلام کرده اند که اولین بار است در راهپیمایی اربعین شرکت کرده اند. 51.4 درصد از پاسخگویان نیز اعلام کرده اند که به جز راهپیمایی اربعین، قبلا برای زیارت به عتبات عالیات مشرف شده اند. همچنین 87 ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 12 ساعت پیش
عادت های بد، مانعی برای رسیدن به اهداف

عادت های بد، مانعی برای رسیدن به اهداف به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از آرمان، شاید فکر کردن به این علت ها سخت باشد، اما اگر واقعا تصمیم دارید تغییراتی ایجاد کنید پس باید با خودتان روراست باشید.شناسایی علت عادت های بد، برای ترک آنها یک ضرورت بی چون وچراست.تمام عادت هایی که الان دارید، چه خوب و چه بد، در زندگی شما وجود دارند. در بسیاری از موارد، عادت بد شما، صرفا راهی برای کنار آمدن با استرس است. مثلا جویدن ناخن، تکان دادن پا و یا فشردن فک ها. این دلایل، می توانند به عادت های بد کوچک کشیده شوند.مثلا باز کردن ایمیل به محض روشن کردن کامپیوتر ممکن است به شما این حس را بدهد که ارتباطات برقرار است ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: علمی و پزشکی انتشار : 5 روز و 12 ساعت پیش
حبس وشلاق؛ مجازات عمل چشم گربه ای و گوش الاغی!

حبس وشلاق؛ مجازات عمل چشم گربه ای و گوش الاغی! به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از آرمان؛ با این حال امروزه وضعیت تغییر کرده و تا حدی پیش رفته که مجلس به این موضوع ورود و برای افراد و پزشکانی که اقدام به عمل زیبایی از جمله چشم گربه ای و گوش الاغی می کند برخورد خواهد کرد.
در این رابطه سخنگوی کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس، از تعیین مجازات، تا دو ماه حبس و 74 ضربه شلاق بر اساس ماده 638 قانون مجازات اسلامی هم برای افراد متقاضی انجام عمل های چشم گربه ای و گوش الاغی و هم پزشکان تسهیل کننده این اقدام خبر داد. حسن نوروزی با تایید صحت خبر منتشرشده از سوی رئیس انجمن علمی حقوق پزشکی ایران مبنی بر اینکه جراحی های نوظهور زیبایی مثل تغییر رنگ چشم و شکل ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 5 روز و 12 ساعت پیش
معافیت های تحریمی روزنه های نجات بخش اقتصاد

معافیت های تحریمی روزنه های نجات بخش اقتصاد امکان جابه جایی پول برای ایران پس از قطع دسترسی اغلب بانک ها به سوئیفت، تنها یکی از مواردی است که اکنون اتحادیه اروپا سعی در برقراری آن دارد. از همین رو این اتحادیه تسریع در روند راه اندازی سیستم مالی ویژه برای حفظ روابط تجاری با ایران را در دستور کار قرار داده است. آلمان و فرانسه دو کشوری هستند که آمادگی خود را برای میزبانی از این مکانیزم اعلام کرده اند تا با استفاده از یورو به جای دلار نگرانی ها در زمینه حضور ایران در بازارهای بین المللی در دوره پساتحریم رفع شود.
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از آرمان، در این زمینه گفت وگویی با جمشید پژویان، اقتصاددان ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 5 روز و 13 ساعت پیش
سیل نقدینگی در راه است

سیل نقدینگی در راه است به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از آرمان، پیش تر عبدا... مشکانی، کارشناس مسائل اقتصادی نیز با پیش بینی رشد 27درصدی نقدینگی به خبرگزاری ایسنا گفته بود که شاخص نقدینگی در سال آتی به حدود 2200هزارمیلیاردتومان می رسد. هرچند محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اعلام این مطلب که براساس آمار روزانه 400میلیارد ریال منابع به بازار سرمایه اضافه می شود، ابراز امیدواری کرده که در وضعیت فعلی بازار می توان نقدینگی قابل توجهی را به بازار سرمایه سوق داد، اما برخی تحلیلگران اقتصادی این پرسش را مطرح می کنند که آیا باوجود انحصار می توان نقدینگی موجود را به بازار سرمایه برد؟ آنها می گویند 70درصد ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 5 روز و 13 ساعت پیش
کودکان در فضای مجازی به چه محتوایی نیاز دارند؟

کودکان در فضای مجازی به چه محتوایی نیاز دارند؟ به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران، نحوه استفاده کودکان از فضای مجازی در ایران نیز دغدغه والدین و مسئولان است تا جایی که بتازگی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حساب شخصی توئیتر خود اقدام به نظرسنجی هایی درباره نهادهای موفق در حوزه تولید محتوا برای کودکان و نیز میزان آشنایی کاربران با نرم افزارهای نظارت والدین کرده است و این جا این سؤال پیش می آید که کودکان به چه محتوایی در فضای مجازی نیاز دارند.
بی اطلاعی والدین از نرم افزارهای نظارتی
چه کسی در ایران برنده حوزه تولید محتوای کودک در فضای مجازی است و در جهان چه تلاش هایی صورت گرفته تا محتوای دیجیتال مناسب در اختیار این قشر آسیب ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 5 روز و 13 ساعت پیش
4 پسر دانش آموز قربانی راننده بی احتیاط

4 پسر دانش آموز قربانی راننده بی احتیاط به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران؛ ظهر 20 آبان بود که زنگ تعطیلی مدرسه پسرانه حاج مؤمن در بلوار 13 آبان بردسکن به صدا درآمد. مثل هر روز بچه ها با شور و هیجان و شیطنت های پسرانه دسته دسته از مدرسه بیرون دویدند تا هرچه زودتر به خانه برسند. هنوز دقایقی بیش نگذشته بود که صدای مهیبی همه را در جا میخکوب کرد. بچه ها به دنبال صدای ترمز وحشتناک یک خودرو به طرف محل صدا برگشتند کمتر از 80 متری مدرسه یک وانت پیکان 4 دانش آموز را نقش بر زمین کرده و پس از برخورد با درختان کنار بلوار متوقف شده بود. دانش آموزان و معلمان مدرسه به طرف محل حادثه دویدند آنها پس از دیدن 4 پسربچه که غرق در خون روی زمین افتاده ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: حوادث انتشار : 5 روز و 13 ساعت پیش
در اقتصاد دنیا چه خبر است؟

در اقتصاد دنیا چه خبر است؟ به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران، بلومبرگ چنین در چند خط کوتاه درباره وضعیت اقتصاد جهان گزارش داده است. بر اساس این گزارش، ارزش دلار در برابر بسیاری از ارزهای دیگر و همچنین نفت افزایش یافت، چرا که اوپک و متحدانش شروع به زمینه سازی برای کاهش عرضه در سال 2019 کرده اند. قیمت پوند نیز به خاطر فشارهایی که بر ترزا می، نخست وزیر انگلیس برای لغو برنامه برگزیت او وجود دارد، برای سومین روز متوالی سقوط کرد.
جنگ تجاری را فراموش کنید! اقتصاد چین مشکلات بزرگ دیگری دارد
سی ان ان با این تیتر از مشکلاتی نوشته است که اقتصاد چین فراتر از جنگ تجاری با آن دست و پنجه نرم می کند ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 5 روز و 13 ساعت پیش
شوک عراق به تجار ایرانی

شوک عراق به تجار ایرانی به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران، این اتفاق همزمان با پیام برهم احمد صالح رئیس جمهوری عراق رخ داد. وی از امریکا خواست که شرایط ویژه بغداد به جهت سیاسی و اقتصادی را در رابطه با تحریم های امریکا علیه ایران مورد توجه قرار دهد. وی متذکر شد: ما نمی خواهیم عراق زیر بار تحریم های امریکا علیه ایران فشاری متحمل شود.
البته مایک پمپئو وزیر خارجه امریکا روز جمعه اعلام کرد که بغداد می تواند واردات گاز طبیعی و انرژی از ایران را به مدت 45 روز ادامه دهد آن هم تنها در صورتی که این نقل و انتقال ها با دلار امریکا انجام شود. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 5 روز و 13 ساعت پیش
بخواب و لاغر شو

بخواب و لاغر شو به گزارش اقتصادآنلاین ، در صورت مطابقت عصرهای بیولوژیکی و واقعی بدن انسان نیم گرم کالری می سوزاند. محققان مدرسه عالی پزشکی هاروارد به این نتیجه رسیدند که بدن انسان هنگام خواب و عصر تا 10 درصد بیشتر از صبح کالری می سوزاند. اما این اتفاق فقط زمانی رخ می دهد که ریتم بیولوژیکی انسان و زمان واقعی شبانه همخوان باشد.
هفت داوطلب در این آزمایش شرکت کردند. آنها 2 ماه را در آزمایشگاهی بدون پنجره و در استراحت کامل گذراندند. گوشی و ساعت از آنها گرفته شده بود. رژیم روزانه از طرف کارشناسان تغذیه برای آنها تنظیم شده بود و هر روز زمان خواب آنها 4 ساعت تغییر می کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: علمی و پزشکی انتشار : 5 روز و 14 ساعت پیش
رویدادهای میلیاردی هم به زندگی لاکچری اضافه شد

رویدادهای میلیاردی هم به زندگی لاکچری اضافه شد به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، مجید ابهری گفت: هر روز شاهد ظهور رفتارهای جدید از سوی نوکیسه گان و تازه به دوران رسیده ها که پولهای بدون زحمت دارند هستیم. او افزود: بعد از برگزاری جشن تولد حیوانات خانگی و گرفتن بچه ها از پوشک و ... حالا شاهد برگزاری ایونت های میلیاردی هستیم که به مدد شبکه های اجتماعی به یک رفتار لاکچری تبدیل شده است. این متخصص علوم رفتاری و آسیب شناس اجتماعی با اشاره به اینکه ایونت یعنی رویداد، اتفاق و مسایلی از این قبیل، گفت: به کار بردن این لغت بیگانه نیز یکی از ابزار خود نمایی در این زمینه ها است، به همین علت ما نیز این کلمه را به شکل کاربردی اش مطرح کردیم. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 5 روز و 15 ساعت پیش
سرنوشت باورنکردنی مدافع لیورپول

سرنوشت باورنکردنی مدافع لیورپول به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، بهترین بازیکن رقابت دیروز لیورپول و فولهام، با ارسال پاس گل برای جردن شقیری روز فوق العاده ای را سپری کرد. او که از ابتدای فصل در یازده مسابقه برای یورگن کلوپ به میدان رفته است، روز های تلخی را گذرانده است.
او در سال 2014 در باشگاه داندی یونایتد در اسکاتلند بازی می کرد. افسردگی و مشکلات روانی اندرو، باعث شده بود تا او در صفحات شخصی اش در شبکه های اجتماعی نظرسنجی برای خودکشی کردن یا نکردن قرار دهد. اما زندگی او آنگونه نماند و رابرتسون راهی هال سیتی شد. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: ورزشی انتشار : 5 روز و 15 ساعت پیش
پوشش قدیمی مهتاب کرامتی در یک سریال +عکس

پوشش قدیمی مهتاب کرامتی در یک سریال +عکس به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، همزمان با پایان فیلمبرداری بخش هایی از فیلم در تهران، اولین عکس از مهتاب کرامتی هم منتشر شد که یکی از نقش های کلیدی رقص روی شیشه را بر عهده دارد و اولین حضور خود در شبکه نمایش خانگی را تجربه می کند.
لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: فرهنگی هنری انتشار : 5 روز و 15 ساعت پیش
کشف 12 حالت مخفی در مغز

کشف 12 حالت مخفی در مغز به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، محققان هندی موفق به کشف 12 حالت در مغز شدند که تاکنون شناخته نشده بود و به اعتقاد آن ها این نقاط سرچشمه ای برای تمامی فعالیت های مغزی به شمار می آید، از معماهای ریاضی گرفته تا اختلالات عصبی و روانی.
محققان هندی اظهار کردند که هرکدام از این 12 حالت مخفی نشان دهنده الگوهای ارتباطی میان نقاط مختلف در قشر مغز هستند. قشر مغز لایه نازک از جنس ماده خاکستری است که سطح مغز را می پوشاند. این لایه از سلول های عصبی مغز تشکیل شده است. ضخامت آن در نواحی مختلف مغز متفاوت است اما تقریبا در همه جا ضخامتی بین 2 تا 4 میلی متر دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: علمی و پزشکی انتشار : 5 روز و 16 ساعت پیش
ویروسی که در تلویزیون مشغول رشد است

ویروسی که در تلویزیون مشغول رشد است به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، نادر طالب زاده درباره حضور اسپانسرها در تلویزیون و اسپانسرمحور شدن برنامه ها عنوان کرد: زمانی که به بحران می خورید نوعی دستپاچگی پیش می آید و اکنون صداوسیما به دلیل نبود بودجه دچار نوعی دستپاچگی شده و سراغ اسپانسرها رفته است.
وی ادامه داد: با پول همه کار می شود انجام داد اما شما با برخی کارها، معماری اهداف انقلاب را بهم می ریزید و رسانه با آوردن برخی از این اسپانسرها پتانسیلی برای این کار دارد. طالب زاده با اشاره به مسئولان صداوسیما بیان کرد: من می دانم خیلی از کسانی که در راس کار در صداوسیما حضور دارند یا از نیروهای قدیمی هستند که برخی از آنها چندان ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: فرهنگی هنری انتشار : 5 روز و 16 ساعت پیش
تصویری بی نظیر از پاییز جاده چالوس

تصویری بی نظیر از پاییز جاده چالوس لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 16 ساعت پیش