افزایش زنان ثروتمند در جهان؛ چرا و چگونه؟

افزایش زنان ثروتمند در جهان؛ چرا و چگونه؟ به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از اتاق ایران، هرروز گزارش های زیادی از سوی مجامع دانشگاهی و غیردانشگاهی جهان در مورد تبعیض های جنسیتی علیه زنان در حوزه های مختلف -از بهداشت و سلامت گرفته تا دستمزد و ارتقای شغلی- منتشر شده و توجه کارشناسان و مردم عادی را به خود جلب می کنند.
اگرچه نمی توان منکر وجود چنین تبعیض هایی در دنیای امروز شد اما در عین حال جای بسی امیدواری است که به رغم همه مشکلات، در سال های اخیر شکاف جنسیتی حداقل در برخی حوزه ها کاهش یافته و همچنان روندی کاهشی را طی می کند. یکی از مهم ترین حوزه هایی که شاهد بهبود نسبتاً چشمگیر اوضاع زنان بوده، حوزه مالی است ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 34 دقیقه پیش
اختلاف ایران و عربستان بر سر توافق اوپک

اختلاف ایران و عربستان بر سر توافق اوپک به گزارش پلاتس، کارشناسان بر این باورند که به طور کلی هم اکنون بین ایران و برخی کشورهای عضو اوپک بر سر زمان پایان دادن به توافق کاهش عرضه نفت که در سال 2016 امضا شد، اختلاف دارند.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت ایران معتقد است که بالا رفتن قیمت نفت باعث می شود که تولیدکنندگان نفت شیل (نفت از شن رسی) آمریکا تولید خود را افزایش دهند و این مساله برای اوپک دردسرساز خواهد شد، اما برخی اعضای اوپک بر این باورند با رسیدن قیمت نفت به محدوده 70 دلار در هر بشکه می توان به اجرای توافق اوپک پایان داد. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 44 دقیقه پیش
چگونه کیف قاپان را ناکام بگذاریم؟

چگونه کیف قاپان را ناکام بگذاریم؟ نها سه روز به نوروز 97 باقی مانده و در این روزهای پایانی نیز شاهد افزایش تردد شهروندان در پاساژها، مراکز خرید و خیابان ها هستیم.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، در این بین آنچه مهم است حفاظت از خود در برابر کیف قاپان و سارقان است؛ چرا که در این بین سارقان نیز بیکار ننشسته اند و از ازدحام موجود در مراکز خرید و بازارها و غفلت افراد، سود برده و وجه نقد، کیف و حتی بسته های خرید را به راحتی سرقت می کنند.
براین اساس، لازم است شهروندان با رعایت برخی از نکات، سارقان را دست خالی گذاشته و خود با فراغ بال و پرهیز از هرگونه نگرانی خرید خود را انجام دهند. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 45 دقیقه پیش
راهکار درمان افسردگی بدون دارو

راهکار درمان افسردگی بدون دارو مطالعاتی که در مجله آمریکایی روانشناسی منتشر شده است، نشان داده افرادی که بیش از چهار ساعت در هفته پیاده روی می کنند، 44 درصد نشانه های افسردگی کمتری دارند. در این مطالعات 22 هزار نفر مورد بررسی قرار گرفتند. مطالعات مختلف نشان داده است که ورزش به اندازه دارو های ضد افسردگی تاثیرگذار است.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، یکی از محققان دانشگاه میشیگان در این باره می گوید: هنوز کاملا دلیل این که ورزش نشانه های افسردگی را کاهش می دهد، مشخص نیست، اما ورزش تغییراتی در مغز ایجاد می کند که می تواند بر نشانه های افسردگی تاثیرگذار باشد ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: علمی و پزشکی انتشار : 45 دقیقه پیش
سلفی بگیران اختلال روانی دارند!

سلفی بگیران اختلال روانی دارند! اخیراً انجمن روانپزشکی امریکا، تمایل به عکس گرفتن از خود یا همان "عکس سلفی" را به عنوان اختلال روانی تایید کرده است که آن را با اصطلاح "سلفیتیس" یا selfitis نامیده اند.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، تعریف "سلفیتیس": "تمایل وسواسی . اجباری برای گرفتن عکس از خود و فرستادن آن در شبکه های اجتماعی تا بتوانند کمبود عزت نفس و شکاف حاصل از فقدان صمیمیت را جبران کنند و در سه سطح رده بندی می شود؛ لب مرزی، حاد و مزمن. "
ارتباط بین سلفی های موبایلی و عمل های زیبایی
1- اگر روزی سه عکس سلفی از خود می گیرید، اما آن ها را در شبکه های اجتماعی به اشتراک نمی گذارید ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 55 دقیقه پیش
سرنوشت عجیب و مرموز جام فوتبالی که ناپدید شد! +عکس

سرنوشت عجیب و مرموز جام فوتبالی که ناپدید شد! +عکس نخستین جام انگلیس و قدیمی ترین مسابقات فوتبال در جهان در صفحه های نشریه ورزشی اسپورتمن متولد شد.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، چارلز الکوک یکی از افرادی بود که در این نشریه می نوشت. او از قدیمی های اسپورتمن بود و از خانواده ای خوش نام و تحصیل کرده بود.
الکوک علاقه زیادی به فوتبال داشت و برای تیم واندررز به عنوان کاپیتان بازی می کرد. او از مسابقاتی که در کالج هارو برگزار می شد ایده گرفت و آن را در روزنامه مطرح کرد.
در نخستین دوره 15 تیم شرکت کردند و حامیان این رقابت ها برای جام 20 پوند در نظر گرفتند. این جام ساده نقره ای 26 سانت بلندی داشت و شبیه درخت آبنوس بود ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: ورزشی انتشار : 55 دقیقه پیش
روزهای گرم در انتظار شهروندان تهرانی

روزهای گرم در انتظار شهروندان تهرانی احد وظیفه با اشاره به شرایط جوی استان تهران در روزهای آینده اظهار داشت: براساس آخرین نقشه های پیش بینی و داده های هواشناسی از روز یکشنبه افزایش محسوس دما بخش های عمده ای از نیمه شرقی استان را در برمی گیرد.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی سپس افزود: براساس بررسی و تحلیل آخرین داده ها و نقشه های پیش بینی هواشناسی با ادامه شرایط پایدار جوی و کاهش وزش باد در دو روز آینده شاهد افزایش نسبی دمای هوای پایتخت هستیم.
وظیفه همچنین با اشاره به شرایط جوی استان تهران در ایام نوروز تصریح کرد: با تداوم شرایط پایدار جوی تا اوایل هفته آینده ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 4 دقیقه پیش
خطرات مرگبار آجیل های ارزان قیمت

خطرات مرگبار آجیل های ارزان قیمت بهمن خدادادیان با اشاره به افزایش خرید آجیل در آستانه عید نوروز، گفت: در وحله اول توصیه اکید ما خرید آجیل از اماکن معتبر است.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، وی افزود: متاسفانه در ایام شلوغی بازار نوروز بسیاری از دستفروشان اقدام به فروش آجیل کرده که عمدتا آجیل های مانده و فاسد هستند.
وی با اشاره به خطرات مصرف آجیل کهنه، گفت: آجیل های کهنه محتوای حشرات ریز بصورت شته هستند و از طرفی عمدتا کپک زده اند.
خدادادیان افزود: برخی از این کپک ها سموم بسیار خطرناکی تولید کرده که می تواند موجب مسمومیت شدید افراد و بستری آن ها در بیمارستان شود. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 4 دقیقه پیش
تفریح عجیب بچه پولدارهای عربستان +تصاویر

تفریح عجیب بچه پولدارهای عربستان +تصاویر منبع: مشرق نیوز ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 4 دقیقه پیش
دیوار چین سفیدپوش شد +تصاویر

دیوار چین سفیدپوش شد +تصاویر منبع: مشرق نیوز ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 14 دقیقه پیش
پیشکسوت استقلال درگذشت

پیشکسوت استقلال درگذشت مصطفی شرکا بازیکن دهه 50 تیم های برق و استقلال عصر دیروز جان به جان آفرین تسلیم کرد.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، وی عصر دیروز به دلیل بدحالی راهی بیمارستان شد اما به دلیل سکته قلبی از دنیا رفت.
شرکا، دایی مهدی حاج محمد دیگر پیشکوست باشگاه استقلال بود. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: ورزشی انتشار : 1 ساعت و 14 دقیقه پیش
تصویری که اشک دروازه بان پرسپولیس را درآورد +عکس

تصویری که اشک دروازه بان پرسپولیس را درآورد +عکس علیرضا بیرانوند با انتشار تصویری صفحه شخصی اش را به روز کرد. دروازه بان تیم ملی و پرسپولیس تهران با انتشار تصویری یاد و خاطره گذشته اش را زنده کرد و از پیشرفتش نوشت. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 44 دقیقه پیش
اندروید اوریو به گلکسی نوت8 می آید

اندروید اوریو به گلکسی نوت8 می آید شرکت سامسونگ پیشتر به طور رسمی اعلام کرده بود که گلکسی نوت 8 در تاریخ 30 مارس به جدیدترین نسخه سیستم عامل اندروید 8.0 اوریو مجهز و به روزرسانی خواهد شد. اما اینطور که به نظر می رسد انگار سامسونگ قصد دارد کاربران این پرچمدار جدید را زودتر خوشحال کند.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، طبق گفته ها و گزارش های منتشر شده، اندروید اوریو از کی بورد ارتقاءیافته، قابلیت سرچ بهتر در دستگاه، تنظیمات و مخاطبان برخوردار خواهد بود. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 1 ساعت و 44 دقیقه پیش
دستور نظارت جدی بر ایمن سازی ساختمان های پایتخت

دستور نظارت جدی بر ایمن سازی ساختمان های پایتخت محمودرضا طاهری با اشاره به انعقاد تفاهم نامه پنج جانبه میان اداره کل استاندارد استان تهران، شهرداری، سازمان نظام مهندسی و دو انجمن صنفی از صنعت ساختمان، اظهار کرد: بر اساس این تفاهم نامه بر ساختمان سازی در تهران نظارت جدی می شود و با هم افزایی و هماهنگی میان نهادهای متولی و نظارتی دولتی، صنفی، عمومی و غیردولتی در حوزه صنعت ساختمان، ایمن سازی بناها با اعمال نظارت جدی و چند وجهی دنبال می شود.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: این تفاهم نامه پنج جانبه با هدف افزایش و گسترش آموزش ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 45 دقیقه پیش
جابه جایی خودرو با قطار چقدر هزینه دارد؟ +جدول

جابه جایی خودرو با قطار چقدر هزینه دارد؟ +جدول در توضیحات چگونگی امکان جابه جایی خودرو با قطار آمده که مسافران باید به شکل دقیق زمان درج شده روی بلیت خود را رعایت کنند، زیرا پس از آن امکان تحویل خودروها وجود نخواهد داشت. از سوی دیگر برای جابه جایی خودروها میزان بنزین موجود در باک خودرو نباید بیشتر از یک چهارم حجم باک باشد.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، در حال حاضر امکان حمل خودرو با ارتفاع بیش از 158 سانت و عرض بیش از 180 سانت وجود ندارد و از این رو مسافران قبل از خرید بلیت باید به طور دقیق شرایط خودروی خود را با امکانات موجود هماهنگ کنند ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 54 دقیقه پیش
انتخابات ریاست جمهوری روسیه آغاز شد

انتخابات ریاست جمهوری روسیه آغاز شد به گزارش اسپوتنیک، انتخابات ریاست جمهوری روسیه به خاطر اختلاف ساعت در خاور دور این کشور آغاز شد.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، این انتخابات با آغاز به کار اولین شعب اخذ رأی در سرزمین کامچاتکا و ناحیه خودگردان چوکوتکا در ساعت 08:00 صبح یکشنبه به وقت محلی (برابر با ساعت 20:00 شنبه به وقت گرینویچ/ 23:30 شنبه به وقت تهران) شروع شده است.
انتخابات در مسکو ساعت 8:30 به وقت تهران آغاز می شود.
در این دور از انتخابات ریاست جمهوری روسیه 7 کاندیدای دیگر قرار است با ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری فعلی این کشور برای کسب کرسی ریاست جمهوری رقابت کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 54 دقیقه پیش
نشست خصوصی وزیرکار با نمایندگان کارگری

نشست خصوصی وزیرکار با نمایندگان کارگری قرار است در پی این نشست، ربیعی رییس شورای عالی کار در یک نشست خصوصی دیگر با نمایندگان کارفرمایی به گفتگو بنشیند.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، هدف وزیر تعاون ، کار و امور اجتماعی به عنوان رییس شورای عالی کار از این نشست های خصوصی نزدیک کردن نظرات شرکای اجتماعی به منظور توافق بر سر تعیین حد اقل دستمزد کارگران در سال 97 است.
پس از این دو جلسه خصوصی ، دهمین جلسه شورای عالی کار برای تعیین حد اقل دستمزد که از ساعت 21 شنبه شب آغاز شده بود ، ادامه خواهد یافت. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 1 ساعت و 54 دقیقه پیش
وحشت زیدان از روبه رویی با یوونتوس

وحشت زیدان از روبه رویی با یوونتوس به گزارش آس، رئال مادرید یک شنبه شب در هفته بیست و نهم لالیگا به مصاف خیرونا می رود. زین الدین زیدان در نشست خبری پیش از بازی گفت: نداشتن بازی در شروع هفته اتفاق خوبی بود و توانستیم خود را به خوبی آماده کنیم و همچنین بازیکنان فرصت پیدا کردند دو روز استراحت کنند. رقابت در لالیگا خیلی نزدیک است. تیم کوچکی وجود ندارد. خیرونا فصل خوبی را پشت سر گذاشته است و باید دید برابر ما چگونه بازی می کند. با این حال آماده بودن ما اهمیت زیادی دارد. باید با اشتیاق کامل بازی کنیم.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، رئال مادرید در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا باید به مصاف یوونتوس برود ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: ورزشی انتشار : 2 ساعت و 5 دقیقه پیش
کاهش 90 سنتی قیمت نفت ایران

کاهش 90 سنتی قیمت نفت ایران به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از شانا، میانگین قیمت نفت خام سبک ایران از آغاز سال 2018 تاکنون، 65 دلار و 11 سنت برای هر بشکه بود.
در دوره مورد بررسی، میانگین قیمت نفت خام سنگین ایران نیز یک دلار و 40 سنت برای هر بشکه کاهش یافت و به 60 دلار و 63 سنت برای هر بشکه رسید.
میانگین قیمت نفت خام سنگین ایران از آغاز امسال تاکنون 63 دلار و 62 سنت برای هر بشکه بود.
میانگین قیمت سبد نفتی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در هفته منتهی به نهم مارس، به 62 دلار و 52 سنت برای هر بشکه رسید که نسبت به هفته گذشته، با یک دلار و 6 سنت کاهش همراه بود. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 2 ساعت و 14 دقیقه پیش
عرضه 20 هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت

عرضه 20 هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت به گزارش اقتصاد آنلاین ، معاونت نظارت مالی و خزانه داری کل کشور طی فراخوانی، سود این اوراق را به صورت شناور (در سال اول 15 درصد و برای سال های بعد حداکثر تا 17.5 درصد)، معاف از مالیات و پرداخت شش ماه یک بار اعلام کرد.
در راستای اجرای ماده (10) آیین نامه اجرایی قانون نحوه انتشار اوراق مشارکت و به منظور مشارکت عموم جامعه در اجرای طرح های عمرانی انتفاعی دولت به آگاهی می رساند، مبلغ 20 هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت ریالی چهار ساله از محل بند (ب) تبصره (5) قانون بودجه سال 1396 کل کشور در تاریخ 26 الی 28 اسفند ماه سالجاری از طریق عرضه عمومی در شعب منتخب دو بانک عامل به فروش می رسد. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 2 ساعت و 25 دقیقه پیش
آثار ممنوعیت استفاده از دلار برای واردات چیست؟

آثار ممنوعیت استفاده از دلار برای واردات چیست؟ به گزارش المانیتور، حدود دو هفته پیش، ایران یکی دیگر از موارد استفاده دلار در فعالیت های داخلی خود را حذف کرد تا وابستگی اش به ارز ملی آمریکا را کاهش دهد. این اقدام تبعات مختلف و گسترده ای دارد، اما کارشناسان و مقامات دولتی در خصوص تبعات این تصمیم بر اقتصاد ایران اختلاف نظر دارند.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، روز 28 فوریه، وزارت صنعت، معدن و تجارت با انتشار دستورالعملی اعلام کرد که تمامی تجار از این تاریخ نباید سفارش واردات کالای خود را به دلار آمریکا ثبت کنند. استدلال ولی الله سیف ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 2 ساعت و 34 دقیقه پیش
اعطای 109819 میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید

اعطای 109819 میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید براساس جدیدترین آمار تا پایان دی ماه امسال در قالب تأمین مالی بنگاه های تولیدی کوچک، متوسط و طرح های نیمه تمام با پیشرفت بالای 60 درصد در راستای اقتصاد مقاومتی حدود 41 هزار و 666 واحد تولیدی برای تسهیلات رونق تولید ثبت نام کرده اند که در نهایت 20 هزار و 394 واحد تولیدی برای دریافت این تسهیلات به بانک معرفی شده اند.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، با توجه به این آمار تا پایان 10 ماهه امسال فقط 15 هزار و 95 واحد تولیدی موفق به دریافت تسهیلات رونق تولید به ارزش 109819 میلیارد ریال شده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 2 ساعت و 44 دقیقه پیش
دولت موافق افزایش 18 تا 20 درصدی مزد است

دولت موافق افزایش 18 تا 20 درصدی مزد است به گزارش اقتصا آنلاین به نقل از تسنیم، در راستای برگزاری جلسه شورای عالی کار به منظور تعیین دستمزد درحالیکه گروه کارفرمایی حاضر در نشست شورای عالی کار بر روی افزایش حداکثر 10درصدی حداقل حقوق سال 97 اصرار داشتند، دولت با افزایش18تا20 درصدی حداقل حقوق کارگران موافق است.
گروه کارگری حاضر در شورای عالی کار پیشنهاد افزایش حداقل 28تا29درصدی حداقل بگیران را دارد.
نماینده کارگری حاضر در نشست پیشنهاد افزایش 29 درصدی حداقل حقوق کارگری را داده بود تا حداقل دستمزد کارگری در سال 97 به یک میلیون و 200 هزار تومان برسد. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 2 ساعت و 44 دقیقه پیش
یارانه نقدی اسفندماه قابل برداشت شد

یارانه نقدی اسفندماه قابل برداشت شد به گزارش اقتصاد آنلاین ، هشتاد و پنجمین مرحله یارانه نقدی مربوط به اسفندماه سال جاری به ازای هر نفر 455000 ریال به همراه افزایش حداقل دستمزد مستمری خانوارهای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی ساعت 24 روز شنبه مورخ 96.12.26 به حساب سرپرستان خانوارها واریز و قابل برداشت شد.
دولت در هر سال حدود 42 هزار میلیارد تومان و در ماه تا 3600 میلیارد تومان پرداختی دارد. هر یارانه بگیری که از ابتدای اجرای قانون هدفمندی یارانه ها در سال 1389 جزو مشمولین قرار داشته تا کنون حدود سه میلیون و 867 هزار تومان طی 85 مرحله دریافتی داشته است. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 2 ساعت و 44 دقیقه پیش
12 نشانه ای که می گویند شما باهوش هستید

12 نشانه ای که می گویند شما باهوش هستید برخی از ویژگی ها یا مهارت های فردی ممکن است بیخود یا منفی تلقی شوند اما در واقع نشاندهنده ی سطح بالای فعالیت مغزی فرد هستند.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از برترین ها، دست کم دانشمندان که اینطور فکر می کنند! حالا این ویژگی ها و مهارت ها کدامند؟ در این مطلب همراه ما باشید تا لیستی از علائمی را که به گفته ی محققان نشان از هوش بالای شما دارند برای تان رو کنیم.
1. چپ دست هستید (یا دو سو توان هستید)
دانشمندان آزمایشاتی روی گروهی از چپ دست ها و راست دست ها انجام دادند و یافته ها نشان داد افراد چپ دست مثلا در ترکیب دو شی ء به روشی جدید و تشکیل یک شی ء سوم مهارت بیشتری دارند. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 ساعت و 54 دقیقه پیش
جنگ یمن برای بن سلمان چقدر خرج داشته است؟

جنگ یمن برای بن سلمان چقدر خرج داشته است؟ جنگ یمن پیامدهای زیادی برای عربستان داشته است، جنگی که ریاض هنوز به اهداف خود نرسیده و این در حالی است که نتیجه این جنگ منجر به کشته شدن هزاران غیر نظامی و قحطی و گرسنگی میلیون ها یمنی و شیوع بیماری وبا در این کشور شده است.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، فایننشال تایمز همچنین درباره اولین سفر خارجی محمد بن سلمان ولیعهد عربستان نوشت: شاهزاده ای که برای او در خارج از عربستان مراسم جشن برگزار می کنند و قرار است هفته آینده به آمریکا سفر کند، پایه های سیاست های داخلی کشورش را که به نظر اصلاح طلبانه می باشد، بر سه رکن خاندان حاکم ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 54 دقیقه پیش
جزییات تحریم های پیشنهادی اروپایی ها علیه ایران

جزییات تحریم های پیشنهادی اروپایی ها علیه ایران رسانه های بین المللی جزئیاتِ تحریم هایِ پیشنهادیِ اروپایی های طرفِ برجام با هدف حفظ این توافق در برابر تهدیدهای دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا را منتشر کرده اند.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از مقام های اتحادیه اروپا گزارش داده وزرای خارجه کشورهای عضو این اتحادیه قصد دارند با معرفی تحریم هایی جدید فشارها بر برنامه موشک های بالستیک و فعالیت های منطقه ای ایران را افزایش دهند.
رایزنی ها در اروپا در این خصوص در حالی جریان دارند که کمتر از دو ماه به فرارسیدن ضرب الاجل ترامپ به کشورهای اروپایی و کنگره آمریکا برای اصلاح توافق هسته ای ایران و ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 4 دقیقه پیش
2کاتالیزور اصلی قیمت طلا در سال2018/ تاثیر فدرال رزرو بر کاهش قیمت طلا موقتی است

2کاتالیزور اصلی قیمت طلا در سال2018/ تاثیر فدرال رزرو بر کاهش قیمت طلا موقتی است به گزارش کیتکو نیوز، اندریو هیچت تحلیلگر ارشد اقتصادی تاکید کرد: قیمت طلا در کوتاه مدت کاملا تحت تاثیر دلار آمریکا و قیمت نقره قرار خواهد داشت. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از سایت طلا، وی افزود: ارزش دلار آمریکا در سال 2017 با کاهش روبرو شده و به نظر می رسد این روند نزولی در بلندمدت نیز ادامه یابد. این مساله خبر خوبی برای قیمت طلا در سال 2018 به شمار می رود.
هیچت اظهار داشت: الگوی بلندمدت تجاری نشان می دهد که دلار در دومین سال متوالی با روند نزولی روبرو خواهد شد و این روند می تواند 7 سال ادامه داشته باشد. این مساله می تواند موجب افزایش قیمت طلا نقره و پلاتین شود. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 3 ساعت و 14 دقیقه پیش
11میلیون بسته؛ توزیع سبدکالا بین افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی

11میلیون بسته؛ توزیع سبدکالا بین افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی طبق اعلام رییس سازمان بهزیستی 11میلیون سبد کالا به مددجویان تحت پوشش نهادهای اجتماعی و نیازمندان شناسایی شده توزیع خواهد شد. ( منبع ) ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 4 ساعت و 34 دقیقه پیش
احتمال افزیش 20درصدی افزایش حداقل دستمزد97

احتمال افزیش 20درصدی افزایش حداقل دستمزد97 به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، نشست شورای عالی کار از حدود ساعت 21 امشب به ریاست علی ربیعی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی و با حضور محمد شریعتمداری وزیر صنعت و مسعود کرباسیان و اعضای کارگری و کارفرمایی برگزار شد که پس از حدود دو و نیم ساعت چانه زنی احتمال افزایش 20 درصدی حد اقل دستمزد سال 97 نسبت به امسال قوت گرفت . به این ترتیب حد اقل دستمزد سال آینده 929دهزار و 930 تومان با افزایش 186 هزار تومانی به یک میلیون و 116 هزار توان می رسد .
در عین حال در خصوص میزان افزایش سایر سطوح مزدی رشد 16 درصدی نسبت به دستمزد امسال پیش بینی می شود بر این اساس نشت شورای عالی کار همچنان برای نهایی ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 4 ساعت و 34 دقیقه پیش
18.2 درصد؛ سهم کالاهای مصرفی از واردات

18.2 درصد؛ سهم کالاهای مصرفی از واردات 18.2 درصد از حجم واردات در 11 ماه نخست امسال را کالاهای مصرفی تشکیل داده اند. ( منبع ) ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 4 ساعت و 44 دقیقه پیش
یک میلیون نفر در عفرین گرسنه و بیمار شده اند

یک میلیون نفر در عفرین گرسنه و بیمار شده اند به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، تلویزیون دولتی سوریه روز شنبه در گزارشی اعلام کرد که در جریان حملات ترکیه به عفرین واقع در شمال سوریه، بیش از یک میلیون نفر از اهالی آن دچار گرسنگی و بیماری شده اند.
منابع کُردی مدعی شدند که ارتش ترکیه روز گذشته به شدت شهر عفرین و بیمارستان موجود در این شهر را بمباران کرده که در پی آن 22 غیر نظامی کشته و ده ها نفر نیز زخمی شدند.
نظامیان ترکیه و تروریست های ارتش آزاد از 20 ژانویه عملیات شاخه زیتون را در عفرین واقع در شمال سوریه کلید زدند.
ترکیه مدعی است که هدفش از این عملیات که در منطقه عفرین در استان حلب در جریان است ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 44 دقیقه پیش
29 درصد؛ کاهش قراردادهای اجاره مسکن در بهمن ماه

29 درصد؛ کاهش قراردادهای اجاره مسکن در بهمن ماه بررسی معاملات بازار مسکن تهران در بهمن ماه سال جاری حاکی از این است که اجاره نامه ها 29 درصد کاهش داشته است. ( منبع ) ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 4 ساعت و 54 دقیقه پیش
اروپایی ها مسئله موشکی ایران را با برجام یکی نکنند

اروپایی ها مسئله موشکی ایران را با برجام یکی نکنند به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، علی لاریجانی امروز بعدازظهر امروز (شنبه 26 اسفند) در دیدار با یوسف بن علوی وزیرخارجه عمان، اظهار داشت: نقش عمان و سلطان قابوس درمنطقه همیشه مفید و مثمرثمر بوده است و بین دوکشور ایران و عمان همیشه رابطه دوستانه و صمیمانه ای برقرار بوده است.
وی افزود: شرایط امروز منطقه در حالت ناآرامی قرار دارد و کشورهای منطقه و سایر کشورها باید به این مسئله آگاه باشند که نباید به این شرایط دامن زد.
رئیس قوه مقننه تصریح کرد: اکنون که مسئله موشکی ایران باعث دغدغه خاطر برخی از کشورها شده است باید گفت که دلیل این همه هراس چیست و این تکنولوژی موشکی از 30 سال پیش در ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 5 ساعت و 24 دقیقه پیش
انتخابات ریاست جمهوری روسیه 27 اسفند برگزاری می شود

انتخابات ریاست جمهوری روسیه 27 اسفند برگزاری می شود به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، شورای فدراسیون روسیه (پارلمان اعلاء) در نشست روز جمعه خود به اتفاق کل آراء، مصوبه دومای دولتی (پارلمان سفلی) در مورد تعیین تاریخ 18 ماه مارس سال 2018 برای برگزاری انتخابات آتی ریاست جمهوری در روسیه را مورد تایید قرار داد.
این مصوبه باید ظرف 5 روز، حداکثر تا 20 دسامبر باید بطور رسمی منتشر شود و تنها بعد از انتشار رسمی این سند، مبارزات انتخاباتی بطور رسمی آغاز خواهد شد و احزاب سیاسی روسیه می توانند نشستهای انتخاباتی برگزار کرده و نامزدهای مستقل هم شروع به جمع آوری حمایتهای مردمی کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: سیاسی انتشار : 5 ساعت و 34 دقیقه پیش
افزایش ترکیبی مزد و سایر مزایای کارگری در سال 97

افزایش ترکیبی مزد و سایر مزایای کارگری در سال 97 به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، صبح امروز نشست جداگانه نمایندگان گروه های کارگری با وزیر کار در حال برگزاری است که بررسی میزان افزایش دستمزد سال 97 بیش از 13 میلیون کارگر ایرانی به عنوان دستور جلسه تعیین شده است.
وزیر کار سعی دارد تا نظرات این دو گروه را به یکدیگر نزدیک کند چراکه کارفرمایان از یک سو رکود صنایع و لزوم پذیرش برخی از بندهای سبد معیشت توسط دولت را مورد تاکید قرار می دهند.
بر اساس این گزارش تا ساعتی دیگر نیز نشست کارفرمایان با علی ربیعی با دستور کار مزد 97 آغاز خواهد شد و وزیر کار در صدد افزایش تعامل میان گروه های کارگری و کارفرمایی خواهد بود تا نظرات این دو ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 5 ساعت و 44 دقیقه پیش
آوارگان جنگ سوریه همچنان در حرکت (عکس)

آوارگان جنگ سوریه همچنان در حرکت (عکس) بحران در سوریه وارد هشتمین سال خود شده است در حالی که در نقاط مختلف این کشور جنگ و کشتار انسان ها و غیرنظامیان ادامه دارد. همزمان شمار زیادی از انسان ها همچنان آواره در حال ترک مناطق ناامن به سمت مناطق امن هستند. در جنگ سوریه تاکنون نصف مردم سوریه آواره و بیش از 300 هزار نفر هم کشته شده اند.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از عصرایران، تصاویر زیر مربوط به دو شهر عفرین در شمال سوریه و غوطه شرقی در نزدیکی دمشق است.
در شهر کردنشین عفرین در شمال سوریه، همزمان با نزدیک شدن ارتش ترکیه، مردم شهر را ترک می کنند ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 6 ساعت و 4 دقیقه پیش
آغاز اجراهای نوروزی (+جدول/ سبک)

آغاز اجراهای نوروزی (+جدول/ سبک) کنسرت های مختلفی در این هفته (26 اسفند 96 تا 3 فروردین 97) در شهرهای مختلف کشور برگزار می شود.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از عصر ایران، این هفته چند کنسرت در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی، برج میلاد و شهرهایی رامسر، کیش، اصفهان و ... برگزار می شود.
در ادامه به "مهمترین" کنسرت هایی که این هفته برگزار خواهد شد، اشاره می شود. در این خبر به کنسرت هایی پرداخته می شود که بلیت فروشی آنها آغاز شده یا به اتمام رسیده است و برگزاری آن قطعی به نظر می رسد.
نام گروه یا خواننده
زمان
مکان
سبک
فرزاد فرزین
26 اسفند ساعت 19 و 21:30 ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: فرهنگی هنری انتشار : 6 ساعت و 15 دقیقه پیش
جشنواره گل شاگردان کی روش مقابل سیرالئون

جشنواره گل شاگردان کی روش مقابل سیرالئون به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، دیدار دوستانه تیم های ملی فوتبال ایران و سیرالئون از ساعت 15:30 در ورزشگاه آزادی تهران برگزار و تیم ملی موفق شد این دیدار را با نتیجه چهار بر صفر به سود خود به پایان برساند.
پیش از آغاز این مسابقه انتقادهای زیادی از کیفیت تیم سیرالئون و اینکه آنها با ترکیبی از تیم محلی خود وارد ایران شده اند، مطرح شده بود که با توجه به عملکرد این تیم می توان این مساله را تا حدودی تایید کرد.
کیفیت تیم سیرالئون به قدری در نیمه نخست پایین بود که آنها تنها یک بار توانستند به دروازه تیم ملی ایران برسند و در سایر لحظات توپ در زمین حریف بود. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: ورزشی انتشار : 6 ساعت و 44 دقیقه پیش
کاهش بیکاری امسال محسوس نبود

کاهش بیکاری امسال محسوس نبود به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، بررسی نتایج نیروی کار در سال 96 به استناد مرکز آمار ایران، حکایت از بهبود نسبی این ابرچالش اقتصادی دارد اما این آمار به معنای کاهش محسوس بیکاری در سطح جامعه نیست بلکه صرفا می تواند به سیاستگذاران در جهت تدوین برنامه های سیاستی کمک کنند.
بررسی آماری وضعیت نیروی کار در سال جاری و مقایسه نقطه به نقطه این آمار با سال 95 نشان می دهد، در فصل بهار امسال، نرخ بیکاری جمعیت در سن کار در کل کشور12.6 درصد بود که این شاخص در بهار 95 معادل 12.2 درصد بود. بنابراین نرخ بیکاری در بهار امسال در مقایسه با بهار سال گذشته از رشد 0.4 درصدی حکایت دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 6 ساعت و 54 دقیقه پیش
یک هفت نفره جدید در خانواده کلاس B بنز +عکس

یک هفت نفره جدید در خانواده کلاس B بنز +عکس به گزارش اقتصاد انلاین به نقل از عصر ایران، مرسدس اخیرا جدیدترین نسخه کلاس a را معرفی کرده است و ما منتظر یک مدل کامپکت و جمع و چور دیگر در چند ماه آینده هستیم.
ما در حال حاضر چندین خودروی آینده بنز مانند سدان کلاس a، مدل glb و cla را دیده ایم و اینک بنز روند آینده سازی خود را به کلاس B انتقال می دهد.
تصاویر جاسوسی از نسل جدید GLB به نقل از سایت کاراسکوپ
با این وجود عجیب است کارخانه ای مانند بنز به تولید خودرویی بپردازد که روند کاهشی و کندی را در فروش از آن خود کرده است.
مدیر بازاریابی و فروش مرسدس در خصوص روند فروش و تولید کلاس b افزود: این کلاس در کمپانی مرسدس مهم ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 6 ساعت و 54 دقیقه پیش
علائم و دلایل سطوح کم پتاسیم در بدن انسان

علائم و دلایل سطوح کم پتاسیم در بدن انسان به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از عصر ایران، هایپوکالمی به شرایطی گفته می شود که سطوح پتاسیم در خون کمتر از حد عادی باشد. پتاسیم یک ماده مغذی ضروری است اما اغلب نادیده گرفته می شود، از این رو کمبود آن ممکن است به عنوان یک مساله نگران کننده در نظر گرفته نشود. اما باید به این نکته توجه داشت که پتاسیم نقش مهمی در بسیاری از عملکردهای بدن ایفا می کند.
پتاسیم به حرکت عضلات، دریافت مواد مغذی مورد نیاز سلول ها، و ارسال سیگنال ها توسط اعصاب کمک می کند. افزون بر این، پتاسیم اهمیت ویژه ای برای سلول های حاضر در قلب دارد، زیرا از افزایش بیش از حد فشار خون جلوگیری می کند ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: علمی و پزشکی انتشار : 7 ساعت و 15 دقیقه پیش
اتخاذ تدابیری جهت استمرار آرامش بازار محصولات کشاورزی

اتخاذ تدابیری جهت استمرار آرامش بازار محصولات کشاورزی به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایلنا، محمود حجتی در نشست مشترک مدیران ستادی و روسای سازمان های جهاد کشاورزی استان ها با بیان اینکه مدیرت کشاورزی نیازمند نگرش های جدید با تحلیل و پردازش مسایل و موضوعات روز بخش کشاورزی است، اظهار داشت: با آینده نگری و تحلیل پدیده های پیرامون باید از بروز مسایل و مشکلات پیشگیری کنیم و یا آثار نامطلوب را به حداقل برسانیم.
وی تصریح کرد: مدیریت تولید را باید متناسب با تقاضا و مسایل و موضوعات کشاورزی و از ابتدا تا انتها به صورت حلقه های به هم پیوسته و اثرگذار بر یکدیگر دنبال کنیم. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 7 ساعت و 44 دقیقه پیش
افزایش مصرف ماده مخدر گل در تهران

افزایش مصرف ماده مخدر گل در تهران به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایلنا، سرهنگ محمد بخشنده درباره افزایش مصرف ماده مخدر گل گفت: بذر ماده مخدر گل به صورت چمدانی و مسافری در بسته های کوچک از کشور هلند وارد کشور می شود، هر بذر دانه ای 200 هزار تومان است و در آپارتمان و داخل گلدان کاشته می شود. در سال جاری رصد گلخانه های اطراف تهران توسط پلیس مبارزه با مواد مخدر انجام شده و در سال آینده نیز آن را دنبال می کنیم. ماده گل در برخی از مزارع شهرهای اطراف مانند ورامین، لواسان، شهر ری، کرج و ... کاشته می شود.
رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر پایتخت با بیان اینکه پلیس در حوزه پیشگیری از آسیب ها و مصرف مواد مخدر تنهاست ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 7 ساعت و 54 دقیقه پیش
ادامه جست وجوی قربانیان هواپیمای تهران یاسوج تا اردیبهشت

ادامه جست وجوی قربانیان هواپیمای تهران یاسوج تا اردیبهشت به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، محسن مؤمنی پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به لزوم آمادگی همیشگی در مقابل حادثه اظهار کرد: جلسه رؤسای شعبه بود که خبر دادند هواپیما از روی رادار محو شده و از آن جلسه عازم محل حادثه شدیم.
وی با اشاره به زلزله کرمانشاه افزود: پیش از این و در نشست خبری قبل پیرامون کمک ها به کرمانشاه اعلام شد اما تا ده روز قبل نیروهای داوطلب در کرمانشاه حضور داشته و امدادرسانی می کردند.
مدیرعامل هلال احمر استان اصفهان با بیان این که مجموعاً 2200 نفر از امدادگران در عید نوروز امدادرسانی می کنند ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 8 ساعت و 4 دقیقه پیش
برنامه ریزی گسترده برای توسعه اهواز در سال آینده با حمایت بانک شهر

برنامه ریزی گسترده برای توسعه اهواز در سال آینده با حمایت بانک شهر به گزارش اقتصاد آنلاین ، منصور کتانباف با بیان این مطلب افزود: متاسفانه شهرداری اهواز طی سال های گذشته نتوانسته است از پتانسیل های بانک شهر برای توسعه و آبادانی این کلان شهر استفاده کند؛ اما امیدواریم در دوره جدید مدیریت شهری همکاری های خود را با این بانک بیش از پیش گسترش دهیم.
وی با اشاره به اینکه بانک شهر در تمامی کلانشهرهای کشور خدمات بسیار خوبی را به شهروندان و تسهیلات مناسبی را نیز برای شهرداری ها در نظر گرفته است،تصریح کرد: در نظر گرفتن خط اعتباری مناسب برای راه اندازی و به سرانجام رساندن پروژه های عمرانی و فرهنگی ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 8 ساعت و 24 دقیقه پیش
هزینه حدود 5میلیاردی جشنواره فیلم فجر

هزینه حدود 5میلیاردی جشنواره فیلم فجر به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، معاون توسعه، مدیریت و منابع سازمان امور سینمایی و سمعی و بصری، هزینه های این دوره از جشنواره را 4 میلیارد و 639 میلیون و 582 هزار و 600 تومان اعلام کرد.
رمضانعلی حیدری خلیلی تاکید کرد: با توجه به رویکرد کاهش اتکای مالی جشنواره ها به بودجه دولتی، کم شدن هزینه ها در جشنواره سی و ششم بی سابقه بوده و در هشت دوره اخیر کمترین رقم را به خود اختصاص داده است. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: فرهنگی هنری انتشار : 8 ساعت و 24 دقیقه پیش
جایزه تحویل چغندرقند مشمول هزینه قابل قبول مالیاتی شد

جایزه تحویل چغندرقند مشمول هزینه قابل قبول مالیاتی شد به گزارش اقتصاد آنلاین، سیدکامل تقوی نژاد رئیس سازمان امور مالیاتی کشور در نامه ای به وزیر امور اقتصادی و دارایی که جوایز تحویل چغندر قند و کمک کرایه حمل به آنها جزء هزینه قابل قبول برای تشخیص درآمد مشمول مالیات قرار گیرد که با موافقت روبرو شد.
در این نامه تقوی نژاد خطاب به کرباسیان آمده است:
عطف به نامه شماره 96.9146 مورخ 1396.11.11 جناب آقای دکتر بخشنده معاون محترم برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی در مورد پرداخت های انجام شده توسط کارخانه های قند و شکر به کشاورزان تحت عنوان جایزه تحویل چغندر قند و کمک کرایه حمل به آن ها، به استحضار می رساند: ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 10 ساعت و 5 دقیقه پیش
ترامپ برای خروج از سوریه، از عربستان 4میلیارد دلار پول طلب کرده

ترامپ برای خروج از سوریه، از عربستان 4میلیارد دلار پول طلب کرده به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، روزنامه واشنگتن پست روز شنبه به نقل از منابع آگاه گزارش داده است که دولت آمریکا از عربستان سعودی خواسته 4 میلیارد دلار به بازسازی مناطق تحت کنترل معارضین مسلح با هدف تثبیت کنترل این گروه ها بر این مناطق، کمک کند.
واشنگتن پست نوشته است: در تماس تلفنی ماه دسامبر رئیس جمهور [دونالد] ترامپ با سلمان پادشاه عربستان سعودی، او ایده ای را مطرح کرد که معتقد است می تواند خروج ایالات متحده از سوریه را تسریع کند: درخواستی 4 میلیارد دلاری از پادشاه. مقام های ایالات متحده می گویند در پایان این تماس، رئیس جمهور معتقد بود که معامله انجام شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 10 ساعت و 5 دقیقه پیش
آمادگی دولت برای تخصیص منابع توسعه روستایی به گلخانه ها

آمادگی دولت برای تخصیص منابع توسعه روستایی به گلخانه ها سیدابوالفضل رضوی در دیدار مدیرعامل شرکت شهرک های کشاورزی افزود: توجه به کشاورزی مدرن برای تامین امنیت غذایی و افزایش بهره وری تولید ضروری است.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا ، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رییس جمهوری اهمیت کشت های گلخانه ای را در افزایش بهره وری تولید و اشتغال و همچنین توسعه صادرات دانست.
مدیرعامل شرکت شهرک های کشاورزی نیز در این دیدار اولویت دهی به کشت های گلخانه ای برای برخورداری از تسهیلات مربوط به منابع توسعه اشتغال روستایی و رفع موانع و محدودیت های تولید را خواستار شد. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 10 ساعت و 14 دقیقه پیش
جاده فیروزکوه - قائمشهر چهار خطه شد

جاده فیروزکوه - قائمشهر چهار خطه شد این قطعه چهار کیلومتری با حضور عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی بعد از ظهر امروز مورد بهره برداری قرار گرفت .
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا ، قطعه پایانی طرح تعریض و چهار خطه کردن محور فیروزکوه - قائمشهر در محدوده ' سرخ کلا ' تا ' شیرگاه ' بود که تکمیل آن به علت سختی کار و مشکلاتی مانند تملیک املاک زمانبر شده بود.
مدیرکل ساخت و توسعه راههای منطقه شمال کشور در حاشیه بهره برداری از این قطع گفت که برای تکمیل چهار کیلومتر پایانی محور فیروزکوه - قائمشهر با اجرای تاسیسات و ابنیه و تملک اراضی حدود 400 میلیارد ریال اعتبار هزینه شد. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 10 ساعت و 14 دقیقه پیش
تردد خودروهای نوروزی با 800دستگاه دوربین کنترل می شود

تردد خودروهای نوروزی با 800دستگاه دوربین کنترل می شود عباس آخوندی عصر روز شنبه در حاشیه مراسم بهره برداری از قطعه پایانی طرح چهار خطه کردن محور سوادکوه در استان مازندران در گفت و گو با خبرنگاران افزود : افزون بر 700 دستگاه دوربین به صورت ثابت در سطح جاده های کشور سرعت خودروها را ثبت می کنند و یکصد دستگاه دوربین متحرک هم برای این کار پیش بینی شده است .
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا ، وی گفت که با هماهنگی انجام شده میان وزارت راه و شهرسازی و پلیس راه ، با رانندگان متخلف در تعطیلات نوروزی 97 بشدت برخورد می شود.
وزیر راه و شهرسازی به رانندگان توصیه کرد تا در جاده ها با سرعت مطمئن حرکت و قوانین راهنمایی و رانندگی را برای حفظ جان ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 10 ساعت و 34 دقیقه پیش
استخدام مترجم زبان انگلیسی در دارالترجمه رسمی در تهران

استخدام مترجم زبان انگلیسی در دارالترجمه رسمی در تهران دارالترجمه رسمی جهت تکمیل کادر خود در استان تهران در منطقه سعادت آباد از افراد واجد شرایط زیر دعوت به همکاری می نماید. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 10 ساعت و 34 دقیقه پیش
اعلام نتایج آزمون استخدامی دانشگاه های علوم پزشکی

اعلام نتایج آزمون استخدامی دانشگاه های علوم پزشکی به گزارش اقتصاد آنلاین، سازمان سنجش آموزش کشور نتایج آزمون استخدامی متمرکز دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سال 1396 را اعلام کرد.
داوطلبان می توانند نتایج خود را بر روی سایت سازمان سنجش مشاهده کنند. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 10 ساعت و 45 دقیقه پیش
استخدام کارشناس ارتباط با مشتری در تهران

استخدام کارشناس ارتباط با مشتری در تهران گروه صنعتی گلرنگ( شرکت توسعه تجارت الکترونیک کوروش – اُ کالا) در راستای تکمیل کادر خود از افراد واجد شرایط در تهران در ردیف شغلی زیر دعوت به همکاری می نماید. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 10 ساعت و 45 دقیقه پیش
روند رشد شاخص عمومی بهای کالا و خدمات و نرخ دلار +اینفوگرافیک

روند رشد شاخص عمومی بهای کالا و خدمات و نرخ دلار +اینفوگرافیک برای دیدن اندازه اصلی تصویر روی آن کلیک کنید
منبع: اقتصاد آنلاین ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 10 ساعت و 54 دقیقه پیش
استخدام فروشنده مسلط به نرم افزارهای آفیس در تهران

استخدام فروشنده مسلط به نرم افزارهای آفیس در تهران یک شرکت معتبر واردکننده ی ورق ها ی پی وی سی و ام دی اف جهت تکمیل کادر خود در استان تهران از افراد واجد شرایط زیر دعوت به همکاری می نماید. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 10 ساعت و 54 دقیقه پیش
عبور ارزش معاملات برق از مرز 4000میلیارد ریال

عبور ارزش معاملات برق از مرز 4000میلیارد ریال به گزارش اقتصاد آنلاین، در جریان معاملات بورس انرژی ایران، روز چهارشنبه 23 اسفند ماه 96 در تابلوی برق بازار فیزیکی بورس انرژی ایران، 165000 کیلووات در هر ساعت برق با دوره مصرف بارپایه و دوره تحویل فصلی و ماهانه توسط نیروگاه زاگرس و خرمشهر و همچنین ده هزار کیلووات برق با دوره مصرف کم باری، میان باری و بارپیک توسط نیروگاه دماوند عرضه شد. گفتنی است، ارزش این معاملات بالغ بر 55 میلیارد و 538 میلیون ریال بود.
شایان ذکر است با احتساب معاملات این روز ارزش معاملات برق در بورس انرژی ایران از مرز چهار هزار میلیارد ریال در سال جاری عبور کرد و به مبلغ 4032 میلیارد ریال رسید ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 13 ساعت و 14 دقیقه پیش
کمک 500میلیون تومانی بانک قرض الحسنه مهر ایران برای آزادی زندانیان مدیون

کمک 500میلیون تومانی بانک قرض الحسنه مهر ایران برای آزادی زندانیان مدیون به گزارش اقتصاد آنلاین، مرتضی اکبری مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهرایران ضمن اعلام خبر فوق بیان داشت: زندانی شدن افراد بدلیل بدهکاری بویژه در جرائم غیر عمد، آثار زیان باری را برای خانواده آنان و جامعه در بر دارد.
وی افزود: لطمه های روحی و روانی، فسادهای اخلاقی، اعتیاد و دیگر آسیب های اجتماعی از جمله عواقب فردی زندانیان است، هرچند از جنبه های خانوادگی و اجتماعی نیز صدمات قابل توجه ای را ایجاد می کند.
مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهرایران تصریح کرد: بسیاری از این آسیب ها با پرداخت دین از طریق خیرین جامعه قابل جلوگیری و اجتناب است ولی بخش عمده ای از این صدمات، از جمله فساد ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 14 ساعت و 25 دقیقه پیش
افزایش 2هزارتومانی قیمت گوشت گوسفندی

افزایش 2هزارتومانی قیمت گوشت گوسفندی به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، افزایش تقاضا در روزهای پایانی سال 96؛ باعث نوساناتی در بازار محصولات پروتئینی از جمله مرغ و گوشت قرمز شده به طوری که قیمت هرکیلوگرم مرغ در مراکز خرده فروشی به 8600 تومان و قیمت هرکیلوگرم شقه بدون دنبه گوسفندی نیز به 45 هزارتومان افزایش یافته است.
در همین زمینه، مهدی یوسف خانی رئیس اتحادیه پرنده و ماهی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارداشت: امروز شنبه 26 اسفندماه قیمت هرکیلوگرم مرغ در عمده فروشی درب کشتارگاه 7700 تومان، پخش 7850 تومان و در مراکز خرده فروشی 8600 تومان است. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 14 ساعت و 34 دقیقه پیش
علاقه صرافی ها به خریدوفروش ارزهای دیجیتال/ بازار سکه های مجازی نیازمند قانونی مدون

علاقه صرافی ها به خریدوفروش ارزهای دیجیتال/ بازار سکه های مجازی نیازمند قانونی مدون اقتصاد آنلاین - محمد ممتازپور؛ تا به حال کشورهای زیادی موضع خود را در قبال فعالیت ارزهای دیجیتال مشخص کرده اند و برخی به صراحت معاملات بر پایه این نوع ارزها را غیرقانونی اعلام بعضی دیگر هم استفاده از آن ها را قانونی خواندند.
در همان گیرودار نوسانات بیت کوین بود که مسئولان کشور ما هم در تب و تاب بررسی مزایا و معایب استفاده از این نوع پول های مجازی افتادند و مدیران بانک مرکزی به عنوان نهاد تصمیم گیرنده در این زمینه ، قول دادند تا هرچه زودتر تکلیف معاملات دیجیتالی را مشخص کنند.
شاید باورش سخت باشد اما از آن روزها بیش از 4 ماه می گذرد و هنوز تکلیف بررسی معاملات ارز دیجیتال توسط بانک ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 14 ساعت و 54 دقیقه پیش
شریعتمداری: هیچ خودروسازی حق تحویل قطعه غیراستاندارد ندارد/ عمق بخشی به ساخت داخل بدون توجه به استاندارد خیانت به مردم است

شریعتمداری: هیچ خودروسازی حق تحویل قطعه غیراستاندارد ندارد/ عمق بخشی به ساخت داخل بدون توجه به استاندارد خیانت به مردم است محمد شریعتمداری امروز (شنبه) در آیین رونمایی از کتاب گزارش عملکرد پایدار و مسئولیت اجتماعی شرکت ایران خودرو در محل شرکت ساپکو، با اشاره به اختصاص320 هزار میلیارد ریال برای نوسازی صنایع کشور، ابراز امیدواری کرد که خودروسازان، به ویژه صنعت قطعه سازی از این فرصت استفاده کند.به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، وی گفت: تک ستاره بودن چهار درصد خودروها و سه ستاره بودن 53 درصد خودروهای کشور، راضی کننده و در راستای مسئولیتهای اجتماعی خودروسازان نیست.
شریعتمداری عمق بخشی به ساخت داخل بدون توجه به استاندارد را خیانت به مردم دانست و افزود: عمق ساخت داخل در صنعت خودرو ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 15 ساعت و 25 دقیقه پیش
تولید کنندگان کشمش منتظر دریافت باقی مانده مطالبات تا پایان سال جاری نباشند/ پرداخت باقی مانده مطالبات سال95 ، به سال 97 رسید

تولید کنندگان کشمش منتظر دریافت باقی مانده مطالبات تا پایان سال جاری نباشند/ پرداخت باقی مانده مطالبات سال95 ، به سال 97 رسید اقتصاد آنلاین - سپیده قاسمی ؛ حسن شیبانی، معاون بازرگانی و برنامه ریزی سازمان تعاون روستایی ایران در گفت و گو با خبرنگار اقتصاد آنلاین ، گفت: تولیدکنندگان کشمش منتظر دریافت باقی مانده مطالبات سال95 ، تا پایان سالجاری نباشند.
حسن شیبانی تامین نشدن منابع مالی مورد نیاز را دلیل تاخیر طولانی در پرداخت مطالبات کشاورزان عنوان کرد.
وی همچنین اضافه کرد: ممکن است برخی از تعاونی های روستایی استانی از منابع مالی استان خود مبالغ مورد نیاز برای پرداخت مطالبات کشاورزان تولیدکننده کشمش را تامین کنند و پرداخت ها تا پایان سال انجام گیرد اما ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 15 ساعت و 35 دقیقه پیش
کسب 800میلیارد تومان از عوارض سیگار برای سلامت و ورزش

کسب 800میلیارد تومان از عوارض سیگار برای سلامت و ورزش به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، ابراهیم گلمکانی روز شنبه با اشاره به مصوبه مجلس شورای اسلامی درباره افزایش عوارض سیگار، افزود: پیشنهاد افزایش عوارض سیگار سرانجام اسفند ماه همزمان با قانون بودجه سال 97 با موافقت نمایندگان مجلس به تصویب رسید. بر اساس این مصوبه در بودجه سال 97 به هر نخ سیگار بر اساس قیمت خرده فروشی عوارضی تعلق می گیرد که مبلغ حاصله از عوارض به منظور کاهش مصرف٬ پیشگیری و درمان مصرف دخانیات، توسعه آموزش و پرورش و ارتقای ورزش صرف می شود.
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت با اشاره به اینکه قیمت سیگار در کشور ما یکی از ارزانترین قیمت ها در جهان است ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 17 ساعت و 44 دقیقه پیش
76درصد واردات ایران کالاهای سرمایه ای و واسطه ای است/ سهم کالاهای مصرفی از کل واردات 18.2درصد اعلام شد

76درصد واردات ایران کالاهای سرمایه ای و واسطه ای است/ سهم کالاهای مصرفی از کل واردات 18.2درصد اعلام شد محمدرضا ایزدیان افزود: در 11 ماه نخست امسال، 28.5 میلیارد دلار کالاهای واسطه ای و 7.5 میلیارد دلار کالاهای سرمایه ای وارد کشور شد.به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا،محصولات سرمایه ای به محصولاتی همچون ماشین آلات صنعتی گفته می شود که برای تولیدِ ارزش افزوده و تولید محصولات دیگر از آنها استفاده می شود؛ کالاهای واسطه ای نیز به عنوان نهاده های تولید واحدهای تولیدی بکار گرفته می شوند؛ این آمار یعنی آنکه 28.5 درصد واردات ما در 11 ماه نخست امسال شامل نهاده های تولید واحدهای تولیدی است.
مدیرکل دفتر برنامه ریزی تجاری سازمان توسعه تجارت سهم کالاهای مصرفی از کل واردات کشور را 18 ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 17 ساعت و 44 دقیقه پیش
پیشتازی دختران در کنکور97

پیشتازی دختران در کنکور97 به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، حسین توکلی افزود: کنکور سراسری 97 به منظور پذیرش دانشجو در دوره های روزانه، شبانه، نیمه حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور، موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و همچنین در کدرشته های با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می شود.
وی افزود: مرحله اول ثبت نام در کنکور 97 از اول تا شانزدهم بهمن 96 برگزار شد و تعداد 951 هزار و 85 نفر در این مرحله ثبت نام کردند.
توکلی اظهار داشت: بر اساس برنامه زمانی تعیین شده مرحله دوم ثبت نام کنکور 97 در روزهای 13 تا 16 اسفندماه 96 انجام شد و در این مرحله نیز تعداد 60 هزار و 299 ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 17 ساعت و 54 دقیقه پیش
ویدئو چک به جام جهانی روسیه رسید!

ویدئو چک به جام جهانی روسیه رسید! به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، شورای فیفا در جلسه رسمی خود به ریاست جانی اینفانتینو در شهر بوگوتا، پایتخت کلمبیا استفاده از سیستم ویدئو چک (VAR) را تایید کرد.
در آغاز ماه جاری میلادی نیز هیئت بین المللی قوانین فوتبال خواهان استفاده از سیستم ویدئو چک در فوتبال شده بود. سیستم VAR جهت به حداقل رساندن اشتباهات داوری در دیدارهای فوتبال در نظر گرفته شده و پیش از این در لیگ های چند کشور اروپایی از جمله سری A ایتالیا و بوندس لیگا مورد استفاده قرار گرفت.
جام جهانی 2018 در روزهای 24 خرداد تا 24 تیر ماه 1397 در 12 ورزشگاه 11 شهر روسیه با شرکت 32 تیم برگزار خواهد شد ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: ورزشی انتشار : 18 ساعت و 54 دقیقه پیش
بارش برف در ارتفاعات محور هراز

بارش برف در ارتفاعات محور هراز سرهنگ نادر رحمانی سرپرست مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا در خصوص آخرین وضعیت ترافیکی راه های کشور اظهار کرد:براساس گزارش مرکز کنترل ترافیک راه های کشور، ترافیک در باند جنوبی آزادراه کرج-قزوین محدوده مهرویلا تا پل فردیس و باند جنوبی آزادراه تهران-کرج محدوده پل فردیس تا گرمدره نیمه سنگین است.
وی افزود: همچنین بارش پراکنده باران در اکثر محورهای استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، البرز، قزوین،چهارمحال بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد،گیلان، مازندران،لرستان،همدان و استان تهران گزارش شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 19 ساعت و 5 دقیقه پیش
سفر بدون عوارض مسافران ایرانی به اقلیم کردستان از اول نوروز

سفر بدون عوارض مسافران ایرانی به اقلیم کردستان از اول نوروز به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا ، کنسولگری ایران در اربیل با انتشار اظهارات این مقام کردستان عراق اعلام کرد: از این رو مسافران ایرانی نیز می توانند از اول نوروز به مدت دوهفته بدون پرداخت عوارض وارد اقلیم شوند.
بر اساس این گزارش اقلیم کردستان برای هر ورود مبلغ 25 هزار دینار اخذ می کند که این مبلغ در ایام نوروز به منظور تشویق گردشگران برای سفر به اقلیم اخذ نخواهد شد.
حاج عمران، شمالی ترین گذرگاه مرزی ایران و اقلیم کردستان عراق، در نزدیکی شهر کردنشین پیرانشهر در استان آذربایجان غربی قرار دارد و یکی از مرزهای فعال بین جمهوری اسلامی ایران و اقلیم کردستان است . ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 19 ساعت و 14 دقیقه پیش
عکس روز نشنال جئوگرافیک

عکس روز نشنال جئوگرافیک عکس روز نشنال جئوگرافیک به گروهی از گردشگران کانادایی اختصاص دارد که در یک تور در سن پانچو مکزیک به تماشای پرنده ها نشسته اند. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 19 ساعت و 25 دقیقه پیش
شی جین پینگ برای دومین بار رییس جمهور چین شد

شی جین پینگ برای دومین بار رییس جمهور چین شد به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، بر اساس تصویب کنگره ملی خلق چین، شی جین پینگ تا سال 2022 رییس جمهور چین خواهد بود.
خبرگزاری شینهوا خبرگزاری رسمی چین با انتشار خبری کوتاه اعلام کرد کنگره ملی چین با 2970 رای و بدون حتی یک رای مخالف، 'شی جین پینگ' را برای بار دوم به عنوان رییس جمهور چین انتخاب کرده است.
او همچنین در نشست امروز کنگره ملی خلق چین به عنوان فرمانده کل قوا چین انتخاب شد.
شی جین پینگ در نخستین نشست کنگره ملی خلق چین بعد از انتخاب به عنوان رییس جمهور جدید، به قانون اساسی سوگند خورد. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 19 ساعت و 55 دقیقه پیش
واشنگتن: به دنبال دستیابی به توافق مکمل برجام با اروپایی ها هستیم

واشنگتن: به دنبال دستیابی به توافق مکمل برجام با اروپایی ها هستیم به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، برایان هوک، مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا پس از نشست مشترک کمیسیون برجام، گفت: گفت وگوهای بسیار خوبی را با اروپا برای دستیابی به یک توافق مکمل در ارتباط با برجام داشته ایم.
به گفته ی هوک، این توافق موضوعاتی همچون برنامه ی موشکی، نقش ایران در منطقه، بند غروب برجام و بازرسی های گسترده تر از تاسیسات ایران را شامل می شود.
این در حالی است که مقامات ایران بارها تاکید کرده اند که امکان مذاکره ی مجدد در مورد برجام وجود ندارد.
هوک افزود: در مورد موضوعات مختلفی با اروپایی ها توافق نظر داریم و در مورد مسائل مورد اختلاف نیز در حال تلاش هستیم تا ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
درگیری ها در غوطه شرقی قابل تحمل نیست

درگیری ها در غوطه شرقی قابل تحمل نیست به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، استفان دی میستورا، نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه با اشاره به مواردی از تعرض جنسی به زنان در مناطق شاهد درگیری، افزود، مواردی از استفاده از سلاح های ممنوعه نیز گزارش شده است.
وی در جلسه شورای امنیت سازمان ملل متحد برای بررسی اوضاع سوریه خواستار برقراری آتش بس در سراسر خاک این کشور شد و بیان کرد: بسیاری از افرادی که زخمی شده اند، به دلیل ادامه درگیری ها به خدمات درمانی دسترسی ندارند.
نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه اظهار کرد، قطعنامه 2401 و تشکیل کمیسیون قانون اساسی در حال حاضر در مرحله اجرایی قرار ندارد. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
تعیین مزد 97 بر اساس سبد معیشت و تورم

تعیین مزد 97 بر اساس سبد معیشت و تورم به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، صبح امروز دویست و هفتاد و دومین نشست رسمی شورای عالی کار با حضور وزرای اقتصاد، صنعت و کار و همچنین نمایندگان گروه های کارگری و کارفرمایی در وزارت کار برگزار شد.
در حاشیه این نشست علی ربیعی با اشاره به اینکه جلسه بعدی شورای عالی کار فردا ساعت 8 شب برگزار خواهد شد، اظهار داشت: علاوه بر اینکه نرخ تورم را در نظر خواهیم گرفت، سبد معیشت نیز برای افزایش مزد 97 کارگران مدنظر خواهد بود.
ربیعی گفت: به دنبال این هستیم تا قدرت خرید کارگران افزایش پیدا کند و در کنار آن شرایط کار و تولید را نیز مدنظر قرار می دهیم. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
حداقل دستمزد کارگران باید پرکننده شکاف قدرت خرید و هزینه باشد

حداقل دستمزد کارگران باید پرکننده شکاف قدرت خرید و هزینه باشد به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر مهر، علی کرباسیان که امروز در نشست شورای عالی کار با دستور کار تعیین دستمزد 97 در کنار علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت حضور داشت، در اظهار نظری نوشت: تعیین حداقل دستمزد کارگران باید در شأن این گروه عظیم، زحمتکش و مؤثر اقتصاد ایران و پرکننده شکاف میان قدرت خرید و هزینه هایشان باشد. همچنین کارآفرینان و کارفرمایان هم در بخش خصوصی باید بتوانند متناسب با هزینه های جاری شان، از عهده پرداخت میزان افزایش دستمزدها برآیند. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
ترفندهای آشپزخانه ای برای کاهش کلسترول و تری گلیسیرید

ترفندهای آشپزخانه ای برای کاهش کلسترول و تری گلیسیرید به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایران، کلسترول نقشی کلیدی در بدن انسان ایفا می کند. این ماده برای غشاهای سلولی اهمیت دارد، یک پیش ساز برای هورمون های استروئیدی و جنسی است، در تولید ویتامین D و اسیدهای صفراوی نقش دارد و همچنین به عملکرد مغز و حفظ سلامت سیستم عصبی کمک می کند.
اگر برای بررسی سلامت بدن خود به پزشک مراجعه کنید، آزمایش و بررسی سطوح کلسترول کلی، تری گلیسیرید، کلسترول خوب (HDL) و کلسترول بد (LDL) از اقدامات رایج محسوب می شود. سطوح بالای کلسترول کلی، تری گلیسیرید و کلسترول بد در بلند مدت خطر بیماری قلبی را افزایش می دهد ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
روند رشد شاخص بهای حقیقی مسکن در بیست سال اخیر +اینفوگرافیک

روند رشد شاخص بهای حقیقی مسکن در بیست سال اخیر +اینفوگرافیک در اینفوگرافیک زیر،روند رشد شاخص بهای حقیقی مسکن در بیست سال اخیر را مشاهده میکنید.62 درصد رشد بهای حقیقی در دوره 20 ساله ،اما برگشت قیمت های حقیقی به 15 سال قبل میباشد. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
زنانی که مرد زندگی هستند

زنانی که مرد زندگی هستند منبع: مهر ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
تروئیکای اروپایی برای حفظ برجام تحریم هایی جدید علیه ایران پیشنهاد کردند+ جزئیات

تروئیکای اروپایی برای حفظ برجام تحریم هایی جدید علیه ایران پیشنهاد کردند+ جزئیات به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس ، آلمان، فرانسه و انگلیس به منظور ترغیب دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا برای ماندن در توافق هسته ای ایران و گروه 1+5 به اتحادیه اروپا پیشنهاد داده اند تحریم هایی جدید علیه ایران اعمال کند.
با گزارش این خبر به استناد یک سند محرمانه، تحریم های پیشنهادی سه کشور اروپایی، افراد دخیل در برنامه موشکی ایران و فعالیت های تهران در سوریه را هدف خواهند گرفت.
از آنجا که اعمال این تحریم ها نیازمند حمایت تمامی 28 عضو کشورهای اتحادیه اروپا است، این سند که به رویت رویترز رسیده روز جمعه به پایتخت کشورهای اروپایی ارسال شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
موافقت فیفا با برگزاری بازی ایران و سیرالئون

موافقت فیفا با برگزاری بازی ایران و سیرالئون به گزارش اقتصاد آنلاین ، روابط عمومی فدراسیون اعلام کرد، این بازی طبق برنامه راس ساعت 15:30، شنبه(26 اسفند) در ورزشگاه آزادی برگزار می شود.
همچنین با استعلام فدراسیون فوتبال، فیفا با برگزاری این بازی در تهران موافقت کرده و ایران و سیرالئون فردا(شنبه، 26 اسفند) به مصاف هم می روند. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
گرشاسبی: برانکو به ازبکستان و هیچ تیم دیگری نخواهد رفت

گرشاسبی: برانکو به ازبکستان و هیچ تیم دیگری نخواهد رفت به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، حمیدرضا گرشاسبی در خصوص پیشنهاد فدراسیون فوتبال ازبکستان برای انتخاب برانکو به عنوان سرمربی تیم ملی این کشور، گفت: در حال حاضر پیشنهادهای زیادی به سرمربی تیم رسیده اما برانکو قصد جدایی ندارد و می خواهد نتایج مطلوب خود را همچنان با این تیم ادامه دهد.
وی ادامه داد: خوشبختانه تا به اینجای کار عملکرد بسیار خوبی در لیگ برتر داشتیم و امیدوارم با عملکرد خوب خود در لیگ قهرمانان نیز همچنان هواداران را خوشحال کنیم.
سرپرست باشگاه پرسپولیس همچنین در خصوص تمدید قرار داد 6 بازیکن اصلی تیم برای فصل آینده ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
صعود نماینده ژیمناستیک هنری ایران به فینال جام جهانی باکو

صعود نماینده ژیمناستیک هنری ایران به فینال جام جهانی باکو به گزارش اقتصاد آنلاین ، سعید رضا کیخا با امتیاز 14.766 پس از نمایندگان چین و چین تایپه در رده سوم ایستاد و به همراه ورزشکارانی از چین (2 ورزشکار)، چین تایپه، ژاپن، قزاقستان، اسلوونی و بلاروس در این وسیله فینالیست شد. عبدالله جامعی دیگر نماینده ایران در این وسیله در رده 23 قرار گرفت.
پیش از این و در نخستین روز این مسابقات، محمدرضا خسرونژاد در وسیله پارالل با امتیاز 13.500 در رده دهم قرار گرفت. در این وسیله که 26 شرکت کننده حضور داشتند، ورزشکارانی از ترکیه، ژاپن (2 ورزشکار)، بلاروس، ایتالیا (2 ورزشکار) چین و چین تایپه فینالیست شدند و سید محمد شفیعی نیز در همین وسیله در رده نوزدهم قرار ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
پرونده سنگین تعزیرات برای لبنیاتی ها

پرونده سنگین تعزیرات برای لبنیاتی ها به گزارش اقتصاد آنلاین ، با دستور دولت برای عدم افزایش قیمت ها و بازگشت قیمت های افزایش یافته به حالت قبل، اکنون بسیاری از کارخانجات دچار مشکل شده و بازار وضعیت نابسامانی را تجربه می کند؛ به خصوص اینکه افزایش قیمت تمام شده، تاب بسیاری از تولیدکنندگان را گرفته و آنها را مجبور کرده تا علیرغم این دستور دولت، موضوع را نادیده بگیرند و کار را به روال سابق پیش برند.
در این میان، کارخانجات لبنی که بعد از مدتها مجوز افزایش قیمت ده درصدی از دولت را گرفته بودند، به موازات مکلف شده بودند که شیر خام را هم 8 درصد گرانتر از دامداران بخرند، اما حال که قرار بر بازگشت قیمتها به روال قبل است ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
رئیس کارکنان کاخ سفید استعفا می کند

رئیس کارکنان کاخ سفید استعفا می کند به گزارش وبگاه سی بی اس، منابع آگاه می گویند موج جدایی ها از کاخ سفید دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا با استعفای جان کلی ، رئیس کارکنان کاخ سفید ادامه می دهد.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، با گزارش این خبر آن را بخشی از خانه تکانی کاخ سفید یا پاکسازی های ترامپ از حلقه یاران کمتر وفادار به سیاست هایش دانسته است.
به نوشته این شبکه خبری این پاکسازی ها احتمالاً دامن یک مقام دیگر کاخ سفید و سه وزیر کابینه را خواهد گرفت.
غیر از جان کلی ، رئیس کارکنان کاخ سفید، هربرت مک مستر ، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، دیوید شالکین ، وزیر امور کهنه سربازان، بن کارسون ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
واگذاری میادین یادآوران و آزادگان شمالی از طریق مناقصه

واگذاری میادین یادآوران و آزادگان شمالی از طریق مناقصه به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، پس از عقد نخستین قرارداد آی.پی.سی با توتال فرانسه، این بار نوبت به روس ها رسیده و به نظر می رسد پاشنه در جذب سرمایه خارجی این پروژه ها، به سمت شرکای راهبردی ایران در منطقه خاورمیانه چرخیده است. البته نیم نگاهی به فعالیت های اخیر وزارت نفت در زمینه جذب سرمایه خارجی نشان می دهد که این وزارتخانه، تمام تلاش خود را به منظور استفاده حداکثری از حضور تمام شرکت های معتبری جهانی کرده است، اما به گفته علی کاردر، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، تنها شرکت خارجی شرکت کننده در مناقصه مربوط به میدان آبان و پایدار غرب، زاروبژنفت بوده که در نهایت کار نیز به آن سپرده شد. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
جانسون: حمله به جاسوس انگلیس احتمالا تصمیم شخص پوتین بوده

جانسون: حمله به جاسوس انگلیس احتمالا تصمیم شخص پوتین بوده به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، وزیر خارجه بریتانیا می گوید که حمله به جاسوس روس تبار انگلیسی با نام سرگئی اسکریپال ، احتمالا تصمیم شخص ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه بوده است.
روابط بریتانیا و روسیه پس از آنچه طرف بریتانیایی، حمله با گاز اعصاب به یک جاسوس روس تبار انگلیسی در خاک انگلستان می خواند، رو به وخامت گذاشته است.
دقایقی پس از این اظهار نظر وزیر خارجه بریتانیا، کرملین در واکنش به اظهارات بوریس جانسون اعلام کرد ادعای وزیرخارجه انگلیس درباره نقش داشتن پوتین در مسمومیت اسکریپال نابخشودنی است. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
دستگیری دایی و خواهر زاده سارق لوازم خودرو

دستگیری دایی و خواهر زاده سارق لوازم خودرو به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، سرهنگ حسن نورآبادی رییس کلانتری 119 مهرآباد با اشاره به این مطلب گفت: این دایی و خواهرزاده در خیابان هاشمی در ساعات بامدادی لوازم خودرو سرقت می کردند.
وی گفت: با عملیات شناسایی از سوی پلیس، این سارقان دستگیر شدند. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
هزینه سفر به باکو در اسفند ماه +جدول

هزینه سفر به باکو در اسفند ماه +جدول اقتصاد آنلاین-سمانه فتح آبادی: قیمت انواع تورهای گردشگری به مقصد باکو در کشور جمهوری آذربایجان، در اسفند ماه جاری به شرح جدول زیر است. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
پلمب 481رستوران و اغذیه فروشی متخلف

پلمب 481رستوران و اغذیه فروشی متخلف به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، دکتر سید حسن هاشمی در برنامه سفر بخیر که شب گذشته از شبکه سه سیما، به طرح سلامت نوروزی اشاره کرد و افزود: از مواردی که در طرح سلامت نوروزی توسط وزارت بهداشت به طور مرتب کنترل می شود، آب شرب است و در این طرح تا کنون 248 هزار نمونه گرفته شده تمام این اقدامات برای این است که مردم تعطیلات خوب و خوشی داشته باشند.
وی ادامه داد: از مردم، هنرمندان، ورزشکاران، پلیس، رسانه ها و صداوسیما و به ویژه جوانان و نوجوانان تشکر می کنم که شب چهارشنبه آخر سال، رعایت کردند و علیرغم وجود برخی صحنه های نازیبا اما میزان مصدومیت ها 30 درصد و میزان بستری های این شب 50 درصد ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
اندازه دور کمر پیش بینی کننده ریسک حمله قلبی

اندازه دور کمر پیش بینی کننده ریسک حمله قلبی به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، محققان عنوان می کنند زنانی که دور کمرشان بیشتر از دور باسن شان است بیش از مردان دارای وضعیت مشابه در معرض ریسک حمله قلبی قرار دارند.
در این مطالعه، حدود نیم میلیون زن و مرد در رده سنی 40 تا 69 سال در بریتانیا که هیچ سابقه بیماری قلبی نداشتند مورد بررسی قرار گرفتند. زنان دارای نسبت بالا کمر به باسن در مقایسه با مردان دارای همین نسبت، 15 درصد بیشتر در معرض حمله قلبی بودند.
نتایج بیانگر این مطلب است که اندازه گیری اندازه دور کمر و مقایسه آن با اندازه دور باسن می تواند روش بهتری برای پیش بینی ریسک بیماری قلبی در مقایسه با اندازه گیری شاخص کل توده ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
جلسه دستمزد بی نتیجه ماند

جلسه دستمزد بی نتیجه ماند به گزارش اقتصاد انلاین به نقل از ایسنا، اختلاف نظر میان شرکای اجتماعی در تعیین رقم دستمزد به نحوی بود که جلسه را به روز شنبه موکول کرد.
علی ربیعی رئیس شورای عالی کار در پایان این نشست اختلاف نظر میان گروه های کارگری و کافرمایی را دلیل بی نتیجه ماندن جلسه خواند و گفت: اختلاف نظرات زیاد بود و باید جلسات جداگانه ای به منظور نزدیک کردن دیدگاه ها به هم تشکیل شود.
وی گفت: مبنای افزایش دستمزد کارگران بر اساس ماده 41 قانون کار نرخ تورم و سبد معیشت است ولی شیوه محاسبه سبد خانوار در کارگروه دولت و کارفرمایان با کارگروه کارگران متفاوت بود. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
وزیر امور خارجه عمان امشب وارد تهران می شود

وزیر امور خارجه عمان امشب وارد تهران می شود به گزارش اقتصاد آنلاین ، بهرام قاسمی در این باره اظهار داشت: آقای یوسف بن علوی وزیر امور خارجه عمان به منظور دیدار و گفتگو با دکتر محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه و دیگر مقامات کشورمان و رایزنی و تبادل نظر در خصوص روابط دوجانبه و مسائل منطقه ای امشب وارد تهران می شود.
پادشاه نشین عمان به پایتختی مسقط که دارای مرز دریایی با ایران است، از شرق به دریای عرب و از شمال به دریای عمان کران مند می شود. این کشور از جنوب با یمن و از غرب با عربستان سعودی و امارات متحده عربی همسایه است. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
ظریف: خروج آمریکا از برجام اشتباهی دردناک خواهد بود

ظریف: خروج آمریکا از برجام اشتباهی دردناک خواهد بود به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از میزان، "محمد جواد ظریف" وزیر امور خارجه کشورمان در جمع خبرنگاران مستقر در هواپیمای "آستانه - تهران"، پیرامون سفر دو روزه خود به باکو و آستانه، اظهار کرد: در 2 سفر به آذربایجان و قزاقستان، حرکت های منطقه ای جمهوری اسلامی ایران را پیگیری کردیم.
وی با بیان اینکه در آذربایجان برای اولین بار جلسه چهار جانبه ای با حضور ایران، آذربایجان، ترکیه و گرجستان داشتیم، عنوان کرد: ما با آذربایجان و ترکیه همکاری های سه جانبه زیادی داریم، اما این همکاری چهارجانبه کار جدیدی بود برای اینکه اطمینان حاصل کنیم که ما می توانیم از طریق این سه کشور ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
طلا از کف قیمت 14روز گذشته اندکی فاصله گرفت

طلا از کف قیمت 14روز گذشته اندکی فاصله گرفت به گزارش مارکت واچ آمریکا، به طور کلی تغییر قیمت طلا این هفته تحت تاثیر نوسان شاخص دلار بود اما امروز تداوم تنش های سیاسی و تجاری جهان موجب افزایش تقاضای طلا به عنوان یک دارایی ایمن شد.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، آشفتگی ایجاد شده در کابینه دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا، کاهش معاملات در همه بازارهای مالی را در پی داشت.
رسانه ها اعلام کردند ترامپ قصد دارد مشاور امنیت ملی خود اچ.آر. مک مستر را این هفته برکنار کند.
وی بتازگی رکس تیلرسون وزیر امور خارجه، را نیز برکنار کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
حجم مبادلات ایران و چین به 37میلیارد دلار رسید

حجم مبادلات ایران و چین به 37میلیارد دلار رسید به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، علی اصغر خاجی روز جمعه در انتخابات هیات مدیره اتاق بازرگانی ایرانیان مقیم چین در پکن گفت: حجم مبادلات تجاری دو کشور در سال گذشته میلادی از نظر وزنی هم 69 میلیون و 700 هزار تن بود.
او افزود: این میزان نسبت به سال 2016 میلادی از نظر وزنی هفت میلیون و 300 هزار تن و از نظر ارزش نیز چهار میلیارد دلار برابر با 20.4 درصد رشد داشته است.
به گفته وی روابط ایران با چین در بخش اقتصادی، صادرات و واردات نفتی و غیر نفتی در سال 2017 میلادی روند خوبی را سپری کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
حضور دو زن در هیات ایرانی در کمیسیون مشترک برجام

حضور دو زن در هیات ایرانی در کمیسیون مشترک برجام حضور یک زن در هیات ایرانی در کمیسیون مشترم برجام برای نخستین بار
فرزانه شرفبافی مدیر عامل هواپیمایی هما در یازدهمین نشست کمیسیون برجام در وین حضور دارد.
عراقچی محور این جلسه را روند تحریمها و بد عهدی آمریکا عنوان کرده است. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
بارش شدید برف در "گردنه خان بانه"

بارش شدید برف در "گردنه خان بانه" به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان بانه است.
رانندگان با زنجیرچرخ در محورهای مواصلاتی "بانه-سقز" تردد کنند
انور طاهایی گفت با توجه به شدت بارش برف اظهار داشت: هم اکنون ارتفاع برف در گردنه خان بانه 5 سانتی متر است.
وی افزود: 4 اکیپ راهداری با سه دستگاه تیغه دار نمک پاش و دو دستگاه بولدزر مشغول پاکسازی مسیر هستند و همچنان بارش ها ادامه دارد.
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان بانه از رانندگان خواست با توجه به شدت بارش برف و لغزندگی مسیر حتماً زنجیر چرخ به همراه داشته باشند. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
استفاده 340هزار نفر از خط یک متروی تهران در آخرین پنجشنبه سال

استفاده 340هزار نفر از خط یک متروی تهران در آخرین پنجشنبه سال به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، مهندس نوبخت درباره میزان استفاده رایگان شهروندان و مسافران از شبکه متروی تهران و حومه در پنجشنبه آخر سال گفت: ایستگاه های 15خرداد و حرم مطهر در خط یک مترو در روز پنجشنبه آخر سال برای خرید و زیارت اهل قبور از شلوغ ترین ایستگاه های خط یک متروی تهران بود.
به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه، وی با اشاره به استقبال چشمگیر شهروندان و مسافران از ایستگاه 15 خرداد در آخرین پنجشنبه سال افزود: به علت ازدحام جمعیت و نظم بخشی بیشتر طرح تفکیک ورودی و خروجی در این ایستگاه اجرا شد. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
اقتصاد شب چالش روز گردشگری ایران

اقتصاد شب چالش روز گردشگری ایران به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، علی اصغر مونسان در آخرین جلسه ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر کشور افزود: مسئولانی که می خواهند شهر یا استانشان به عنوان مقصد گردشگری معرفی شود باید به موضوع اقتصاد شب توجه کنند و این موضوع در شهرهای گردشگرپذیر دنیا جدی گرفته می شود.
این درحالیست که سامانه و پورتال جامع گردشگری کشور به نشانی www.visitiran.ir نیز این هفته با هدف معرفی همه جاذبه های گردشگری کشور را در داخل و خارج برای علاقه مندان شروع به کار کرده و به این ترتیب توزیع مقاصد سفر هم شکل بهتری می گیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
هزینه سفر به آنکارا در اسفند ماه96 +جدول

هزینه سفر به آنکارا در اسفند ماه96 +جدول اقتصاد آنلاین-سمانه فتح آبادی: قیمت انواع تورهای گردشگری به مقصد آنکارا در کشور ترکیه، در اسفند ماه به شرح جدول زیر است. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
اعتصاب ها در اروپا به فرانسه رسید

اعتصاب ها در اروپا به فرانسه رسید به گزارش رویترز، اتحادیه های راه آهن فرانسه اعلام کردند با یکدیگر برای آغاز موجی از اعتصابات از سوم آوریل به مدت 36 روز در یک دوره 3 ماه به توافق رسیده اند. این اعتصابات در اعتراض به لایحه دولت برای تغییرات ساختاری در شرکت دولتی " اس ان سی اف" انجام خواهد شد. اتحادیه ها افزودند که اعتصابات به مدت 2 روز متوالی از هر 5 روز برگزار خواهد شد.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، چهارشنبه این هفته، دولت فرانسه لایحه تغییرات ساختاری اساسی را با قید فوریت به پارلمان این کشور ارائه کرد که به موجب آن، شرکت ملی راه آهن که از دهه 1930 ملی شد ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
نرخ انواع لامپ های کم مصرف در بازار؟ +جدول

نرخ انواع لامپ های کم مصرف در بازار؟ +جدول اقتصاد آنلاین - سمانه باقری : آنچه در زیر می آید جدول قیمت روز پرفروش ترین لامپ های کم مصرف در سطح بازار تهران است؛ ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
امنیت اندروید همانند رقیبش iOS است

امنیت اندروید همانند رقیبش iOS است به گزارش وب سایت phonearena، گوگل بعنوان یکی از بزرگترین غول های تکنولوژی حالا در چهارمین گزارش سالانه خود در مورد بررسی امنیت سیستم عامل اندروید اعلام کرده است که یادگیری ماشینی که در سرویس های مختلف گوگل به کار گرفته شده است، تا حد بسیار زیادی جلوی نفوذ بدافزارها و نصب و دانلود اپلیکیشن های آلوده و مخرب را گرفته است.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا ، این شرکت در ماه مه سال گذشته 2017 میلادی بود که گوگل پلی پروتکت ( google play protect) را به منظور برقراری امنیت بیشتر در فروشگاه آنلاین و اینترنتی خود، پلی استور، توسعه و ارائه داد ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
قتل مرد 30 ساله در لواسانات

قتل مرد 30 ساله در لواسانات به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، ساعت 13 امروز بود که مأموران مرکز فوریتهای پلیسی 110 از وقوع یک حادثه مرگبار با خبر شدند.
با حضور مأموران کلانتری 165 لواسانات با حضور در محل حادثه واقع در روستای نیکنام دریافتند جوان 30 ساله ای در یک درگیری به کام مرگ رفته است.
سرگرد محمد قدیمی رییس کلانتری 165 لواسانات گفت: شواهد امر و بررسی جسد متوفی حکایت از آن داشت که این فرد بر اثر ضربات متعدد چاقو در ناحیه گردن و شکم به قتل رسیده است.
تحقیقات تکمیلی با حضور بازپرس کشیک قتل و کارآگاهان پلیس آگاهی در حال انجام است. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
رجیستری آخرین برندهای گوشی از فردا

رجیستری آخرین برندهای گوشی از فردا در ادامه اجرای طرح رجیستری موبایل، سه برند سونی ، تکنو و شیائومی از روز شنبه 26 اسفند ماه در لیست گوشی های مشمول این طرح قرار می گیرند.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر ، به دنبال اجرای طرح ثبت و شناسه دار کردن گوشی های تلفن همراه وارداتی در کشور، این سه برند مشمول اجرای این طرح قرار گرفته و خریداران این گوشی ها باید از این تاریخ پس از خرید، از صحت اصالت گوشی مطمئن شده و مطابق با دستورالعمل رجیستری، نسبت به فعال سازی و ثبت گوشی خود در شبکه ارتباطی کشور اقدام کنند.
بر اساس اعلام سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، دارندگان گوشی های سونی ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
بیش از 2000شماره ارسال کننده پیامک تبلیغاتی مسدود شد

بیش از 2000شماره ارسال کننده پیامک تبلیغاتی مسدود شد پیامک های تبلیغاتی از آن موارد است که هر یک از مشترکان موبایلی حداقل یک بار تجربه کرده اند. البته این تجربه معمولا به همان یک بار ختم نشده و ارسال این پیامک ها گاهی آنقدر زیاد شده که صدای کاربران را هم درآورده است؛ اینکه گاه و بیگاه و در زمان های نامناسب صدای دریافت پیامک را می شنوند و زمانی که با تصور پیغام شخصی سراغ گوشی خود می روند، با حجم انبوهی از تبلیغات روبه رو می شوند.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا ، این موضوع باعث شد کاربران شکایات خود را از راه های مختلف به گوش مسوولان برسانند ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
اختلاف خودروسازان با استاندارد، موضوعات فنی و اجرایی است

اختلاف خودروسازان با استاندارد، موضوعات فنی و اجرایی است محسن صالحی نیا روز جمعه، افزود: سازمان ملی استاندارد ایران موظف است در زمینه استانداردهای ایمنی و کیفی تاکیدات لازم را داشته باشد و خودروسازان هم باید همراهی کامل داشته باشند.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا ، به گفته این مقام مسئول، مسئولان باید در شرایط ویژه و با در نظر داشتن همه جوانب امر به تصمیم گیری بپردازند، به مردم نیز اطمینان خاطر می دهیم تصمیمات مسئولان متناسب با شرایط روز جامعه خواهد بود.
وی یادآوری کرد: از حدود 15 سال پیش تاکنون، استانداردهای مختلف خودرویی اعمال شده، اما لزوما همه آنها منجر به افزایش قیمت نشده است. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
احتمال تعیین سوئد برای دیدار رهبر کره شمالی و ترامپ

احتمال تعیین سوئد برای دیدار رهبر کره شمالی و ترامپ به گزارش دیلی تلگراف، گمانه زنی ها حاکی از آن است که احتمالا سوئد میزبان نشست بی سابقه دونالد ترامپ و کیم جونگ اون خواهد بود.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا ، سوئد در پیونگ یانگ سفارتخانه دارد و معمولا به عنوان مجرای ارتباطی بین آمریکا و کره شمالی خدمت کرده است. اخیرا از سوئد به همراه ژنو و منطقه غیر نظامی مرز دو کره به عنوان کاندیداهای مکان نشست ترامپ و رهبر کره شمالی یاد شده بود.
ری یونگ هو قرار است در این سفر دو روزه خود به سوئد با همتای سوئدی خود یعنی مارگوت والستروم دیدار داشته باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
تعادل بین واردات و تولید داخلی محصولات کشاورزی مشخص نیست/ صادرات در قبال واردات میوه نداریم

تعادل بین واردات و تولید داخلی محصولات کشاورزی مشخص نیست/ صادرات در قبال واردات میوه نداریم اقتصاد آنلاین- المیرا اکرمی؛ علی اکبری در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی اقتصاد آنلاین با بیان اینکه واردات بی رویه برخی از محصولات کشاورزی، انتقادات جدی را متوجه وزارت جهاد کشاورزی کرده است، اظهار داشت: این انتظار از وزارت جهاد کشاورزی وجود دارد که به عنوان متولی نظارت بر عرضه و تولید محصولات کشاورزی برآورد دقیقی از میزان محصولات کشاورزی موجود در کشور و میزان محصولات وارداتی داشته باشد.
وی در ادامه افزود: اگر وزارت جهاد کشاورزی چنین برآوردی داشته باشد، می تواند پاسخ قانع کننده ای به منتقدان واردات هم بدهد، زیرا وضعیت تعادل واردات و تولید داخل که در حال حاضر معلوم نیست ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
آغاز سفرهای نوروزی97 با قطارهای رجا

آغاز سفرهای نوروزی97 با قطارهای رجا به گزارش اقتصاد آنلاین، روابط عمومی و امور بین الملل شرکت رجا با اعلام این خبر افزود: رجا به عنوان بزرگترین شرکت بخش مسافری ریلی کشور سهم حدود 60 درصدی در ناوگان و جابه جایی مسافر دارد.
بعد از آغاز فروش بلیت های نوروزی، کماکان ظرفیت های خالی وجود دارد که متقاضیان سفر برای استفاده از ظرفیت های باقی مانده قطارهای رجا در ایام مختلف می توانند از طریق سامانه های فروش این شرکت (سایت www.raja.ir ، نمایندگی های مجاز فروش، اپلیکیشن فروش، تلفنی از طریق سامانه ی 1539) اقدام به تهیه بلیت کنند.
شرکت رجا برای سفرهای نوروز سال جاری ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
راه اندازی 30طرح با سرمایه گذاری 3.3میلیارد دلار در سال جاری/ رکوردشکنی صادرات هشت میلیون تُنی فولاد

راه اندازی 30طرح با سرمایه گذاری 3.3میلیارد دلار در سال جاری/ رکوردشکنی صادرات هشت میلیون تُنی فولاد وی ابراز امیدواری کرد: تراز زنجیره فولاد در پایان سال 1397 پس از سالها تلاش برقرار شود و در چارچوب سند چشم انداز ( دستیابی به ظرفیت 55 میلیون تنی فولاد ) پیش رویم. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا ، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان ساخت: جمهوری اسلامی سالها از وارد کنندگان چندین میلیونی فولاد بود، اما با برنامه ریزی های به عمل آمده در دولت تدبیر و امید در سالهای گذشته به یک صادرکننده فولادی تبدیل شده ایم.
وی گفت: امسال رکورد صادرات فولاد شکسته می شود و از رقم هشت میلیون تن نیز فراتر خواهیم رفت و این از دستاورد های دولت دوازدهم محسوب می شود . ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
عراقچی: ضرب الاجل ترامپ برخلاف تعهدات آمریکا است

عراقچی: ضرب الاجل ترامپ برخلاف تعهدات آمریکا است معاون وزیر امور خارجه ایران، در وین گفت: در حاشیه نشست کمیسیون مشترک برجام بطور معمول با برخی از کشورهای مشارکت کننده در برجام یا در صورت نیاز با همه آنها دیدارهای دوجانبه برگزار می کنیم. این بار هم تا الان با هیات اتحادیه اروپا ، روسیه ، فرانسه و آلمان دیدار کرده ایم و با هیات های دیگر نیز متعاقبا دیدارهایی خواهیم داشت.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا ، وی خاطرنشان کرد: در دیدارهای دوجانبه مباحث مربوط به میزان پایبندی دولت آمریکا به تعهداتش در برجام و مواردی که مورد نقض واقع شده است را مطرح کردیم ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
مواد شوینده سال آینده 30درصد گران می شود

مواد شوینده سال آینده 30درصد گران می شود بختیار علم بیگی، با اشاره به این که همواره در روزهای منتهی به پایان سال با موضوع افزایش قیمت مواد شوینده به دلیل بحث نظافتی در اماکن مختلف اعم از منازل مسکونی مواجهیم، اظهار کرد: هر ساله مانع از افزایش گرانی قیمت شوینده در پایان سال می شویم و شاهد عملی شدن افزایش قیمت این مواد در ابتدای سال آینده هستیم.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا ، وی با اعلام این که در حال حاضر مواد اولیه مورد نیاز به کار گرفته شده در تولید مواد شوینده بین 55 تا 60 درصد رشد یافته است، بیان کرد: با توجه به افزایش قیمت ارز و بالا رفتن قیمت مواد اولیه به کار گرفته شده در مواد شوینده باید شاهد افزایش قیمت این ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
عروس ترامپ با 5فرزند طلاق گرفت! +عکس

عروس ترامپ با 5فرزند طلاق گرفت! +عکس ونسا ترامپ همسر دونالدجونیور ترامپ ، فرزند ارشد رئیس جمهور آمریکا به دادگاه مراجعه کرد و خواستار طلاق شد.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس ، یک ماه قبل بود که ونسا ترامپ همسر فرزند ارشد دونالد ترامپ در رسانه ها خبر ساز شد. او پس از باز کردن پاکتی که حاوی پودری سفید بود، به بیمارستان منتقل شد.
همسر دونالد جونیور ترامپ در منزل خود، پاکت نامه ای که برای شوهرش ارسال شده بود را باز کرد و با گزارش وجود پودر سفید در داخل پاکت، برای مقابله با تبعات احتمالی استنشاق این پودر به بیمارستان منتقل شد(جزئیات بیشتر). ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
استخدام اپراتور کامپیوتر در یک موسسه حسابرسی و حسابداری

استخدام اپراتور کامپیوتر در یک موسسه حسابرسی و حسابداری یک موسسه حسابرسی و حسابداری جهت تکمیل کادر خود در استان تهران از افراد واجد شرایط زیر دعوت به همکاری می نماید. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
استخدام پشتیبان دستگاه کارتخوان در تهران

استخدام پشتیبان دستگاه کارتخوان در تهران شرکتی معتبر در زمینه دستگاه های کارتخوان جهت تکمیل کادر خود در استان تهران از افراد واجد شرایط زیر دعوت به همکاری می نماید. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
استخدام مهندس فنی در گروه مهندسین مشاور صنایع سوله در تهران

استخدام مهندس فنی در گروه مهندسین مشاور صنایع سوله در تهران گروه مهندسین مشاور صنایع سوله در استان تهران با بیش از 15 سال سابقه در امر مشاوره و کارگزاری واحد های تولیدی و صنعتی در حوزه های کاری وزارت صنعت ، معدن و تجارت ، شرکت شهرک های صنعتی ، سازمان استاندارد ، سازمان غذا و دارو و تهیه طرح های توجیهی و مطالعات امکانسنجی – جواز تاسیس – پروانه بهره برداری – گواهی فعالیت صنعتی – در نظر دارد نسبت به عقد قراداد همکاری با افراد کارامد و متخصص در زمینه های فوق الذکر اقدام نماید. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
جاده چالوس 28و 29اسفند یک طرفه می شود

جاده چالوس 28و 29اسفند یک طرفه می شود سرهنگ نادر رحمانی رئیس مرکز کنترل ترافیک راهور ناجا، گفت: برابر تدابیری که برای سهولت سفر مسافران نوروزی به استان های شمالی اندیشیده شده مقرر شده است محدودیت های در دو محور هراز و چالوس اعمال شود.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، وی افزود: در روزهای 28 و 29 اسفندماه از ساعت 15 محور چالوس از مرزن آباد به کرج تردد ممنوع خواهد بود و از ساعت 18 تردد از کرج به سمت چالوس یکطرفه خواهد بود.
رئیس مرکز کنترل ترافیک راهور ناجا گفت: پایان زمان این محدودیت بسته به حجم خودروهای داخل محور و تقاضای سفر دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
مقایسه فنی گلکسی اس 9 پلاس با نوت 8 سامسونگ

مقایسه فنی گلکسی اس 9 پلاس با نوت 8 سامسونگ به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از خبرآنلاین، این فاصله زمانی کم به صورت طبیعی باعث شد تا تفاوتی عمیق در طراحی و سخت افزار میان این دو مدل مشاهده نکنیم.
اما گلکسی اس 9 پلاس و نوت 8 دو گوشی بزرگ، مملو از ویژگی های خوب مانند اسکنر iris، دوربین دوآل، حسگر اثر انگشت، شارژ بی سیم و ... هستند.
اگر شما تصمیم به خرید یکی از این دو گوشی گرفته و مُرَدّد هستید؛ بهتر است مقایسه فنی زیر را خوانده و بر اساس نظر نهایی خود، خرید کنید.
طراحی
ترکیب فلز و شیشه با طراحی موسوم به DNA را در هر دو گوشی می بینیم. نوت 8 با نمایشگر 6.3 اینچی از اس 9پلاس 6 ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 2 روز و 4 ساعت پیش
تصویر نجومی روز ناسا: نمای استثنایی از تمام راه شیری

تصویر نجومی روز ناسا: نمای استثنایی از تمام راه شیری به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از خبرآنلاین، عکاسی از کهکشان راه شیری، یکی از سوژه های اصلی عکاسان نجومی و علاقه مندان به آسمان شب است؛ اما محدودیت های جغرافیایی مانع از آن می شود که بتوان تمام کهکشان را حتی در طول سال بر پهنه آسمان مشاهده کرد. برای تصویربرداری از تمام آسمان (و ازجمله، کهکشان راه شیری) حتما باید به نیم کره جنوبی زمین هم سفر کرد.
تصویری که می بینید، به دست مارون حبیب ، عکاس لبنانی ثبت شده و حاصل چنین تلاشی است. این نما از ترکیب دو تصویر حاصل شده است؛ تصویر بالا در ژوئن 2017 (خرداد 1396) در لبنان واقع در نیم کره شمالی زمین ثبت شده و تصویر پایین، شش ماه بعد (دسامبر 2017 ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 4 ساعت پیش
89 میلیارد دلار؛ حجم تجارت غیرنفتی کشور

89 میلیارد دلار؛ حجم تجارت غیرنفتی کشور میزان تجارت غیرنفتی کشور از ابتدای امسال تا پایان بهمن ماه، حدود 89 میلیارد و 300 میلیون دلار بوده است. ( منبع ) ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 4 ساعت پیش
تقاضای 8 سال زندان برای ستاره سابق رئال و بایرن

تقاضای 8 سال زندان برای ستاره سابق رئال و بایرن به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از خبر آنلاین، ژابی در دوران فوتبال خود برای سوسیداد، لیورپول و بایرن بازی کرد و سال ها عضو تیم ملی اسپانیا بود. او تابستان گذشته با پیراهن بایرن از فوتبال خداحافظی کرد.
امروز ال کنفدینسیال فاش ساخت که پرونده مالیاتی ژابی که بایگانی شده بود، بار دیگر به جریان افتاده و وکیل دولت اسپانیا برای ژابی به اتهام سه فقره تخلف مالیاتی، درخواست 8 سال زندان کرده است.
ژابی سال 2015 متهم به تخلف مالیاتی شده بود ولی پرونده او با موفقیت بسته شد ولی حالا او بار دیگر با یک معضل بزرگ مواجه شده است. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 4 ساعت پیش
8 درصد؛ رشد صادرات محصولات فولادی

8 درصد؛ رشد صادرات محصولات فولادی صادرات محصولات صنعتی کشور در 10 ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 8 درصدی داشته است. ( منبع ) ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 4 ساعت پیش
2.66 میلیون تومان؛ حداقل رقم سبد معیشت

2.66 میلیون تومان؛ حداقل رقم سبد معیشت حداقل رقم سبد معیشت در شورای عالی دستمزد 2 میلیون و 669 هزار و 800 تومان تعیین شد. ( منبع ) ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 4 ساعت پیش
پاسخ دندان شکن مشاور رییس جمهور به بن سلمان

پاسخ دندان شکن مشاور رییس جمهور به بن سلمان به گزارش اقتصاد آنلاین ، حمید ابوطالبی مشاور رییس جمهور در پاسخ به ادعاهای مضحک ولیعهد سعودی درباره قدرت ارتش ایران نوشت: نگرانی جنابعالی که ارتش ایران در جهان و نه عالم اسلام رده چندم است، کابوسی است که تا ابد ماندگار بوده و خوب است با آن کنار بیایید. اما چیزی که همه متفق اند، این واقعیت است که یمن اصلا چیزی به نام ارتش ندارد و ارتش شما در لجنزار همین کشور بی ارتش غرق شده است. ادعا باید به اندازه توانایی باشد. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 5 ساعت پیش
ورود 260 هزار میلیارد تومان سپرده جدید به بانک ها

ورود 260 هزار میلیارد تومان سپرده جدید به بانک ها به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، حجم بالایی از نقدینگی موجود در اقتصاد که آخرین آمارها نشان دهنده رقم 1460 هزار میلیاردی آن در پایان دی ماه است را سپرده های بانکی یا همان شبه پول تشکیل می دهد.
آخرین وضعیت صورت های مالی شبکه بانکی نشان می دهد که سپرده های بخش غیردولتی در پایان دی ماه به 1427 هزار میلیارد تومان رسیده که در مقایسه با دی ماه سال گذشته 263 هزار میلیارد تومان معادل 22.6 درصد رشد دارد و همچنین نسبت به اسفندماه 1395 تا 17.6 درصدی افزایش دارد. با وجود این افزایش اما از سرعت رشد سپرده گذاری در بانک ها تا حدی کاسته شده است ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 5 ساعت پیش
207 هزار میلیارد ریال؛ ارزش روزانه معاملات بازار بین بانکی

207 هزار میلیارد ریال؛ ارزش روزانه معاملات بازار بین بانکی متوسط ارزش روزانه کل معاملات انجام شده بازار بین بانکی ریالی در یازده ماهه ابتدایی سال 1396 به 207 هزار میلیارد ریال رسید. ( منبع ) ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 5 ساعت پیش
تسهیل دسترسی اطلاعات برای سپرده گذاران البرز ایرانیان

تسهیل دسترسی اطلاعات برای سپرده گذاران البرز ایرانیان به گزارش اقتصاد آنلاین ، بانک تجارت با همکاری بانک مرکزی به منظور ایجاد تسهیل در دسترسی به اطلاعات مالی سپرده گذاران موسسه مالی البرز ایرانیان مبادرت به راه اندازی سایت اینترنتی کرده است.
سپرده گذاران این موسسه مالی می توانند با مراجعه به سایت اینترنتی بانک تجارت به آدرس www.Tejaratbank.ir و انتخاب بخش مربوط به سپرده گذاران موسسه مالی ایرانیان در قسمت دسترسی سریع صفحه اصلی سایت نسبت به ورود اطلاعات (کد ملی، شماره شناسنامه، تاریخ تولد و شماره موبایل) اقدام و گزارشی از اطلاعات حساب خود را دریافت نمایند . ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 2 روز و 5 ساعت پیش
آواره شدن 100 هزار شهروند سوری در پی تداوم حملات ترکیه

آواره شدن 100 هزار شهروند سوری در پی تداوم حملات ترکیه به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، آمارها نشان می دهد که نزدیک به یکصد هزار شهروند سوری از ساعات اولیه صبح امروز (پنجشنبه) به دنبال تشدید حملات هوایی و توپخانه ای ارتش ترکیه به منطقه عفرین واقع در شمال سوریه، این منطقه را ترک کردند.
در همین حال منابع کُردی اعلام کردند که در جریان این حملات، هفت نفر کشته و 20 نفر دیگر نیز زخمی شدند.
ارتش ترکیه حملات خود را با استفاده از انواع ادوات و تجهیزات نظامی به شهرک ها و مناطق 'جند ریس'، 'الشیخ حدید' و 'راجو' در منطقه کردنشین عفرین استان حلب تشدید کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 5 ساعت پیش
همه کشورها باید برای مقابله با اقدامات ثبات زدای ایران وارد عمل شوند

همه کشورها باید برای مقابله با اقدامات ثبات زدای ایران وارد عمل شوند به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، هربرت مک مستر مشاور امنیت ملی آمریکا روز پنج شنبه بار دیگر ایران را به تلاش برای بی ثبات کردن خاورمیانه و تثبیت حضورش در سوریه متهم کرد و گفت همه باید برای مقابله با جمهوری اسلامی تلاش کنند.
وی که در موزه یادمان هلوکاست در واشنگتن درباره اوضاع سوریه صحبت می کرد، با بیان اینکه آمریکا و متحدانش به بازسازی مناطقی که تحت کنترل دولت سوریه باشد، هیچ کمکی نمی کنند، دمشق را به استفاده از تسلیحات شیمیایی با حمایت ایران و روسیه متهم کرد و گفت: تمام ملت های متمدن باید ایران و روسیه را به دلیل نقشی که در توانمند کردن دولت سوریه در تحمیل رنج و درد به مردم این ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 5 ساعت پیش
سهم آپارتمان های با عمر زیر 10 سال از کل معاملات آپارتمان های مسکونی در تهران +اینفوگرافیک

سهم آپارتمان های با عمر زیر 10 سال از کل معاملات آپارتمان های مسکونی در تهران +اینفوگرافیک در اینفوگرافیک زیر، سهم آپارتمان های با عمر زیر 10 سال از کل معاملات آپارتمان های مسکونی در تهران را مشاهده میکنید. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 6 ساعت پیش
تولید ماهانه نفت ایران کاهش یافت

تولید ماهانه نفت ایران کاهش یافت به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، آمار اوپک بر مبنای اطلاعات منابع ثانویه نشان داد تولید نفت ایران در فوریه به 3.813 میلیون بشکه در روز رسید که در مقایسه با 3.818 میلیون بشکه در روز در ژانویه، حدود 5000 بشکه در روز کاهش داشت.
اما براساس آماری که از سوی ایران اعلام شده است، تولید نفت در فوریه 3.810 میلیون بشکه در روز بود که در مقایسه با 3.817 میلیون بشکه در روز در ژانویه، 7000 بشکه در روز کاهش داشت.
تولید نفت ایران در سه ماهه چهارم سال میلادی گذشته 3.822 میلیون بشکه در روز بوده که در مقایسه با 3.833 میلیون بشکه در روز در سه ماهه سوم، کمتر بوده است ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 6 ساعت پیش
ارزش آمازون به زودی تریلیون دلاری می شود

ارزش آمازون به زودی تریلیون دلاری می شود به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، این برآورد جدید 29 درصد بیشتر از تخمین 773.8 میلیارد دلاری روز دوشنبه است که در صورت تحقق، بیش از مجموع ارزش بازار شرکت های " والمارت" و " علی بابا" خواهد بود که دو خرده فروش بزرگ دیگر در جهان هستند.
به گفته این موسسه، بسیاری از منابع درآمدزای این شرکت تا چهار سال آینده تقریبا دو برابر خواهد شد و به حدود 500 میلیارد دلار خواهد رسید. رویکرد آمازون در تبلیغ کسب و کار خود از مهم ترین عوامل پیشران رشد این شرکت خواهد بود، چرا که تغییر رویکرد از تبلیغات سنتی به آنلاین باعث صرفه جویی در مصرف دلار به نسبت شرکت هایی چون گوگل و فیس بوک شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 6 ساعت پیش
نیروی دریایی آمریکا: رفتار ایران در خلیج فارس نرم تر شده است

نیروی دریایی آمریکا: رفتار ایران در خلیج فارس نرم تر شده است یک سخنگوی فرماندهی مرکزی نیروی دریایی آمریکا مدعی شد که به نظر می رسد نیروهای ایرانی در خلیج فارس رفتار خود در برابر ناو های آمریکایی را تغییر داده اند.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، سخنگوی فرماندهی مرکزی نیروی دریایی آمریکا هم چنین مدعی شد: طی ماه های اخیر شاهد اقدامات تحریک آمیز و غیر حرفه ای قایق های ایرانی در خلیج فارس بر علیه ناوها و نیروهای آمریکایی نبوده ایم.
اربن از توصیف دلیل این تغییر خودداری کرده است.
وی معتقد است: آن ها(ایران) آگاهانه تصمیم گرفته اند تا به ما فضای بیشتری در خلیج فارس بدهند و این قطعا نوعی تغییر در رفتار آن هاست. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 7 ساعت پیش
وزیر دفاع انگلیس: روسیه دهانش را ببندد و گم شود!

وزیر دفاع انگلیس: روسیه دهانش را ببندد و گم شود! به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، گاوین ویلیامسون وزیر دفاع انگلیس در اوج تنش دیپلماتیک میان لندن-مسکو، اقدام به فحاشی علیه روسیه کرد و مدعی شد روسیه باید دهانش را بسته و گم شود !
گفتنی است تنش ها از روز چهارم مارس و همزمان با مسمومیت سرگئی سکریپال جاسوس دوجانبه سابق و دخترش بالا گرفت.
انگلیس با نشانه گرفتن انگشت اتهام خود به سمت روسیه، ضمن تعلیق روابط دیپلماتیک در سطوح بالا، 23 دیپلمات روس را اخراج کرد- اقدامی که قطعاً با مقابله به مثل مسکو همراه خواهد بود.
فحاشی ویلیامسون درحالی صورت گرفت که وی به بهانه مسمومیت سکریپال ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 7 ساعت پیش
توییت ظریف درباره نشست چهار جانبه امروز +عکس

توییت ظریف درباره نشست چهار جانبه امروز +عکس به گزارش اقتصاد آنلاین ، وزیر امور خارجه کشورمان نوشت: خرسندم از اینکه برای نخستین نشست چهارجانبه وزرای خارجه آذربایجان، گرجستان، ترکیه و ایران در باکو هستیم. مذاکراتی عالی در خصوص راه های ایجاد همکاری نزدیک تر، شامل نقشه راهی برای ارتقاء ارتباطات جهت افزایش تجارت و رونق و شکوفایی صورت گرفت. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 7 ساعت پیش
ولیعهد عربستان: اگر ایران بمب هسته ای بسازد ما نیز می سازیم!

ولیعهد عربستان: اگر ایران بمب هسته ای بسازد ما نیز می سازیم! به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، محمد بن سلمان ولی عهد عربستان در سخنان خود عنوان داشت: اگر ایران بمب هسته ای بسازد عربستان نیز همین کار را در سریع ترین زمان ممکن انجام خواهد داد.
وی در گفتگو با برنامه 60 دقیقه شبکه سی بی اس مدعی شد: عربستان به دنبال بمب هسته ای نیست اما بدون شک اگر ایران به بمب هسته ای دست یابد ما نیز همین کار را در سریع ترین زمان ممکن انجام خواهیم داد.
بن سلمان در خصوص اختلافات میان ایران و عربستان مدعی شد: ایران رقیب عربستان نیست و ارتش این کشور در میان پنج ارتش نخست جهان اسلام نیست ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 7 ساعت پیش
روند رو به رشد تجارت خارجی ایران/ رشد 147درصدی واردات کالا از انگلیس

روند رو به رشد تجارت خارجی ایران/ رشد 147درصدی واردات کالا از انگلیس آمار تجارت خارجی کشور نشان می دهد واردات ایران از 20 کشور جهان در سال جاری رشد سه رقمی و چهار رقمی کرده است. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مشرق، رتبه اول واردات به ایران در اختیار پاراگوئه است که در 11 ماه نخست امسال واردات از این کشور 3304 درصد افزایش یافته است.
در 11 ماه نخست سال گذشته ایران 790٬687 دلار کالا از پاراگوئه وارد کرده بود که در مدت مشابه امسال، به 26912263 دلار افزایش پیدا کرده است.
اروگوئه نیز رتبه دوم واردات به ایران را به عهده دارد و واردات از این کشور با رشد 2404 درصدی از 5896340 به 147628528 دلار رسیده است. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 7 ساعت پیش
استخدام مددکار اجتماعی در تهران

استخدام مددکار اجتماعی در تهران یک موسسه معتبر جهت تکمیل کادر خود در استان تهران از افراد واجد شرایط زیر دعوت به همکاری می نماید. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 7 ساعت پیش
استخدام کارمند فروشگاه تخفیفی هفت تهران

استخدام کارمند فروشگاه تخفیفی هفت تهران شرکت فروشگاه های زنجیره ای اوشانک جهت تکمیل کادر خود در استان تهران از افراد واجد شرایط در ردیف شغلی زیر دعوت به همکاری می نماید. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 7 ساعت پیش
استخدام برنامه نویس ASP.Net در شرکت تجارت الکترونیک اول

استخدام برنامه نویس ASP.Net در شرکت تجارت الکترونیک اول شرکت تجارت الکترونیک اول جهت تکمیل کادر خود در استان تهران از افراد واجد شرایط زیر دعوت به همکاری می نماید. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 7 ساعت پیش
1.6میلیون فرصت شغلی خالی در آلمان!

1.6میلیون فرصت شغلی خالی در آلمان! رویترز، اقتصاد آلمان دائما نیرومندتر می شود و نرخ بیکاری این کشور در ماه فوریه به دنبال رکوردشکنی ماه قبلی در اشتغال زایی، بیش از حد انتظار کاهش یافت. با وجود چرخه رشد غیرعادی در بزرگ ترین اقتصاد اروپا که وارد نهمین سال خود می شود، کمبود نیروی در سن کار بدان معناست که شرکت های آلمانی از کارکنان مناسب محروم خواهند شد.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، آخیم درکس - معاون رئیس اتاق بازرگانی و صنایع آلمان - گفت شرکت های آلمانی بیشتری با گلوگاه کمبود نیروی کار ماهر مواجه شده اند و این به چالشی برای کل اقتصاد تبدیل شده است ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 7 ساعت پیش
اکران فیلم های خارجی آزاد شد

اکران فیلم های خارجی آزاد شد "نظام نامه جدید اکران" نهایی و از سوی سازمان سینمایی وزارت ارشاد منتشر شد. این نظامنامه با 49 ماده و 41 تبصره در تاریخ 20 اسفند 1396 به تصویب معاون وزیر ورییس سازمان امور سینمایی و امور سمعی و بصری رسیده است.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از عصرایران، نکته جالب توجه آزاد شدن اکران فیلم های خارجی فقط در پردیس های سینمایی با شرایط خاص است . بر اساس ماده 47 فصل ششم، نمایش فیلم خارجی ، پس از اخذ پروانه نمایش و حواله اکران در پردیس های سینمایی مجاز است:
پردیس های دارای سه تا هفت سالن: دو سانس فوق العاده ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: فرهنگی هنری انتشار : 2 روز و 8 ساعت پیش
تقدیر ترکیه از همدردی مردم ایران +عکس

تقدیر ترکیه از همدردی مردم ایران +عکس به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، در این مطلب آمده است : چند روز پیش بود که یک هواپیمای شخصی ترکیه ای در خاک ایران سقوط کرد و متاسفانه تمام سرنشینان آن فوت کردند. اما اتفاق جالبی که پس از این حادثه اتفاق افتاد، منش و ادب ایرانیان در ابراز همدردی با تُرک ها بود. اگرچه برخی در شبکه های اجتماعی اقدامات ناپسندی در این مورد انجام دادند که به گفته برخی از کارشناسان فضای مجازی، این افراد اغلب غیرایرانی هستند و به صورت هدفمند برای تخریب وجهه ایرانیان در شبکه های اجتماعی اینگونه اقدامات غیر اخلاقی را انجام می دهند ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 9 ساعت پیش
یک لشگر غایب در تمرین امروز استقلال

یک لشگر غایب در تمرین امروز استقلال به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، تمرین تیم فوتبال استقلال از ساعت 11:30 امروز (پنجشنبه) در مجموعه ورزشی صنایع دفاع و پشت درهای بسته برگزار شد.
* سیدحسین حسینی، وریا غفوری، پژمان منتظری، روزبه چشمی، امید نورافکن و امید ابراهیمی به دلیل حضور در اردوی تیم ملی در تمرین حضور نداشتند. سیدمجید حسینی و محسن کریمی هم به دلیل مصدومیت قادر به تمرین نیستند. تیام، جپاروف و بویان سه بازیکن خارجی نیز برای تعطیلات راهی کشورهای خود شده اند. کولی دستیار شفر هم برای مرخصی به کشورهای خود رفته و سانیاک هم امشب به چک سفر خواهد کرد ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 10 ساعت پیش
چه کسانی این بار سبد کالا می گیرند؟

چه کسانی این بار سبد کالا می گیرند؟ احد رستمی، مدیرکل دفتر مطالعات رفاه اجتماعی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در گفت و گو با رادیو اقتصاد با بیان اینکه مرحله سیزدهم بسته حمایت غذایی از پنج شنبه آغاز شده است گفت: مردم برای دریافت بسته های غذایی خود می توانند به فروشگاه های زنجیره ای همچون رفاه، اتکا و شهروند مراجعه کنند.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، وی افزود: رقم این بسته غدایی برای خانواده های یک نفره 35 هزار تومان، برای خانواده های دو نفره 70 هزار تومان و برای خانواده های سه نفر به بالا به ازای هر نفر 15 هزار تومان تا سقف 135 هزار تومان است. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 10 ساعت پیش
کره جنوبی واردات نفت از ایران را افزایش داد

کره جنوبی واردات نفت از ایران را افزایش داد به گزارش رویترز، با این همه آمار گمرکی کره جنوبی نشان داد واردات نفت این کشور از ایران در فوریه نسبت به مدت مشابه سال گذشته 31.2 درصد کاهش یافت و به 1.12 میلیون تن یا معادل 294 هزار و 274 بشکه در روز رسید.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، واردات نفت کره جنوبی از ایران به دنبال مشکل فنی میدان پارس جنوبی ایران در سال گذشته و همچنین پس از اینکه یک نفتکش حامل نفت ایران در مسیر خود به سوی کره جنوبی در ژانویه غرق شدن، کاهش یافت.
میزان واردات نفت ایران از سوی کره جنوبی در دو ماه نخست سال میلادی جاری 39.5 درصد کاهش یافت و به 2.07 میلیون تن در مقایسه با 3 ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 10 ساعت پیش
توصیه های هواشناسی کشاورزی

توصیه های هواشناسی کشاورزی به گزارش اقتصاد آنلاین ، توصیه های هواشناسی کشاورزی برای امروز (24 اسفندماه) تا روز یکشنبه (27 اسفندماه) در استان های مختلف کشور و در حوزه های مختلف کشاورزی اعم از زراعت، باغداری، زنبورداری، نوغانداری و شیلات به شرح زیر است:
استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و زنجان:
باغبانی:
خودداری از انجام عملیات محلول پاشی در روزهای جمعه و شنبه به بعد به دلیل بارش باران و وزش باد
تنظیم دمای گلخانه ها و کارگاه های پرورش قارچ با توجه به نوسانات دمایی
انجام عملیات هرس در باغات میوه
انجام عملیات پیش بهاره در درختان دانه دار و هسته دار قبل از متورم شدن جوانه ها ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 11 ساعت پیش
توزیع میوه های دولتی برای عید +قیمت

توزیع میوه های دولتی برای عید +قیمت به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، حسن شیبانی ، اظهار کرد: عرضه میوه های تنظیم بازاری شب عید از نظر زمان عرضه و قیمت آن ها بسته به تصمیم کارگروه های استانی و شهرستانی است. به عنوان مثال عرضه میوه های تنظیم بازاری شب عید در آذربایجان از روز گذشته آغاز شده است و برای تهران آغاز آن از امروز (پنجشنبه) تصمیم گیری شده است که البته تا 15 فروردین ماه ادامه دارد.
وی با بیان اینکه مردم می توانند میوه های تنظیم بازاری شب عید را در قالب 4400 مرکز عرضه در سطح کشور تامین کنند افزود: بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار امسال قیمت میوه های تنظیم بازاری 15 درصد کمتر از نرخ بازار میوه است و با توجه به ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 11 ساعت پیش
غلظت کربن سیاه تهران بیشتر از لندن و کمتر از پکن

غلظت کربن سیاه تهران بیشتر از لندن و کمتر از پکن به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، هر وقت صحبت از شهرهای آلوده جهان به میان می آید نام شهر پکن - پایتخت کشور چین- به عنوان یکی از شهرهای با آلودگی هوای بسیار زیاد مطرح می شود. همچنین شهر لندن - پایتخت انگلستان - از جمله شهرهای اروپایی است که با مشکل آلودگی هوا دست و پنجه نرم می کند.
مقایسه نتایج اندازه گیری غلظت آلاینده کربن سیاه در دو ایستگاه تهران با ایستگاه های مشابه در شهرهای لندن و پکن نشان می دهد که به طور میانگین، غلظت این آلاینده در شهر تهران از لندن بیشتر ولی از پکن کمتر است. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 11 ساعت پیش
روند رشد شاخص عمومی بهای کالاها و خدمات و مسکن در ده سال اخیر +اینفوگرافیک

روند رشد شاخص عمومی بهای کالاها و خدمات و مسکن در ده سال اخیر +اینفوگرافیک برای دیدن اندازه اصلی تصویر روی آن کلیک کنید ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
اجرای طرح ترافیک نوروزی در همه جاده ها از امروز

اجرای طرح ترافیک نوروزی در همه جاده ها از امروز به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از سازمان راهداری، بر اساس اطلاعات دوربین های نظارت تصویری و سامانه هوشمند تردد شمار برخط ، در حال حاضر غیر از محورهای مسدود و ممنوع ذکر شده در این گزارش، بقیه محورهای مواصلاتی کشور باز است و تردد در آنها به روال عادی جریان دارد.
کل تردد ثبت شده در شبانه روز گذشته براساس آخرین اطلاعات دریافتی از 2173 دستگاه ترددشمار فعال در محورهای برون شهری، نسبت به روز قبل 8.5 درصد افزایش نشان می دهد؛ در همین مدت همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه ها 18.6درصد، اوج تردد بین ساعات 17 الی 18 و کمترین تردد بین ساعات 3 الی 4صورت پذیرفت ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 13 ساعت پیش
کی روش چقدر گرفت، چقدر سود داشت؟

کی روش چقدر گرفت، چقدر سود داشت؟ به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از خبرآنلاین؛ در حالی که از قرارداد یک میلیون و 400 هزار یورویی کی روش انتقاد می شود و این انتقادها به سمت آپشن هایی چون بلیط های بیزنس کلاس، اجاره خانه، هزینه اینترنت و... هم رفته، روزنامه خبرورزشی گزارش جالبی منتشر کرد. این نشریه امروز در گزارشی مفصل درآمد کی روش از تیم ملی و همینطور سودی که او به فوتبال ایران رسانده را بررسی کرد که در بخشی از آن به قرارداد سه سال گذشته او اشاره شد. در این گزارش ذکر شده کی روش در سه سال قبل 4 میلیون و 200 هزار یورو از فدراسیون فوتبال پول گرفته ولی با صعود تیم ملی به جام جهانی باعث شده تا فدراسیون چیزی حدود 10 میلیون دلار درآمد ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 13 ساعت پیش
روسیه دیپلمات های انگلیس را اخراج می کند

روسیه دیپلمات های انگلیس را اخراج می کند سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه تأکید کرد که مسکو در پاسخ به اقدام اخیر لندن به زودی دیپلمات های بریتانیا را اخراج خواهد کرد.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، لاوروف در گفت وگو با خبرگزاری اسپوتنیک گفت، اخراج دیپلمات های انگلیس به طور حتم اتفاق خواهد افتاد.
ترزا می نخست وزیر انگلیس روز گذشته در سخنرانی خود مقابل پارلمان این کشور گفت که 23 نفر از دیپلمات های روس که گمان می شود وابسته به اطلاعات روسیه باشند، از بریتانیا اخراج خواهد کرد. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 14 ساعت پیش
مالیات پیگو راهکاری برای کاهش مصرف سیگار

مالیات پیگو راهکاری برای کاهش مصرف سیگار به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایلنا، به اعتقاد اقتصاددان بزرگ آرتور پیکو در کتاب اقتصاد رفاه راهکار کاهش تاثیرات تجارت موادی مانند مواد مخدر، مشروبات الکلی و سیگار که زیان اجتماعی بالایی دارد، بستن مالیاتی است که در ادبیات اقتصادی موسوم به مالیات پیگو بوده و جهت افزایش قیمت تمام شده است.
براساس مطالعات انجام شده افزایش 10 درصدی قیمت سیگار موجب کاهش مصرف 4 درصدی در کشورهای پیشرفته و کاهش 80 درصدی در کشورهای در حال توسعه شده است.
از سوی دیگر مصرف سیگار باعث تحمیل هزینه های سلامت به دولت می شود بطوری که در ایران دو تا سه برابر هزینه مصرف دخانیات صرف درمان بیماری های ناشی از آن می ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 16 ساعت پیش
استخدام مهندس عمران در تهران

استخدام مهندس عمران در تهران یک شرکت معتبر جهت تکمیل کادر خود در استان تهران از افراد واجد شرایط زیر دعوت به همکاری می نماید. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 16 ساعت پیش
روند رشد شاخص کل سهام در ده سال اخیر +اینفوگرافیک

روند رشد شاخص کل سهام در ده سال اخیر +اینفوگرافیک برای دیدن اندازه اصلی تصویر روی آن کلیک کنید ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 16 ساعت پیش
استخدام حسابدار تمام وقت در تهران

استخدام حسابدار تمام وقت در تهران یک شرکت معتبر جهت تکمیل کادر خود در استان تهران از افراد واجد شرایط زیر دعوت به همکاری می نماید. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
ممنوعیت نوروزی ساخت و ساز در تهران

ممنوعیت نوروزی ساخت و ساز در تهران به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، مهدی حجت افزود: این ممنوعیت شامل فعالیت های عمرانی داخل ساختمان (به شرط نداشتن مزاحمت برای همسایگان) نمی شود.
وی اظهار کرد: همچنین تردد تمامی ماشین آلات دارای چرخ شنی نیز طی این مدت در سطح شهر تهران ممنوع است.
معاون معماری و شهرسازی شهردار تهران از تعیین ضوابط زمانی برای فعالیت های مرتبط با ساخت و ساز در پایتخت خبر داد و گفت: علاوه بر آن استانداردهای مربوط به نما و قرار گرفتن نقشه های آتش نشانی در داخل ساختمان نیز به زودی تهیه و ابلاغ خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
وارداتچی ها علیه تولید تیلاپیا

وارداتچی ها علیه تولید تیلاپیا به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شهروند، درحال حاضر با اجرای پروژه های توسعه متعدد تولید آبزیان به یک میلیون تن در سال می رسد، اما برای دستیابی به سرانه جهانی، افزایش تولید سالانه حداقل به تولید دو میلیون تن نیاز است.
گونه موسوم به ماهی تیلاپیا با نیل (تیلاپیا تیل) با ویژگی های اعجاب آور خود می تواند یکی از ظرفیت های ممکن و پایدار بر ای دستیابی به بخشی از سرانه جهانی ماهی در کشور را تأمین خود اتکایی در زمینه نیاز پروتیینی جامعه باشد. پورکاظمی عضو هیأت علمی و رئیس موسسه تحقیقات علوم شیلاتی ایران معتقد است حواشی تیلاپیا در داخل کشور از زمانی شروع شد که بحث واردات آن پیش آمد و وارداتچی ها ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
بازار بزرگ تهران این روزها در چه حال است؟

بازار بزرگ تهران این روزها در چه حال است؟ به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، بازار بزرگ تهران واقع در خیابان 15 خرداد، بزرگترین مرکز خرید پایتخت است. این روزها در آستانه سال نو جمعیت انبوهی در این بازار در رفت و آمد هستند و از مغازه ها و حجره های مختلف بازدید و خرید می کنند و در این مقطع از سال به دنبال تهیه کالاهای مورد نیازشان هستند؛ کالاهایی که از مواد خوراکی و پوشاک تا لوازم خانگی و زیورآلات را شامل می شود.
جمعیت در بازار به گونه ای است که گاهی راه رفتن هم به سختی امکانپذیر می شود و مقابل حجره ها جمعیت موج می زند. عده ای برای خرید آمده اند و عده ای دیگر فقط اجناس را رصد می کنند و از مقابل مغازه ها عبور می کنند ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
روند رشد شاخص عمومی بهای کالاها، مسکن، خدمات و سکه طلا در پنج سال اخیر + اینفو گرافیک

روند رشد شاخص عمومی بهای کالاها، مسکن، خدمات و سکه طلا در پنج سال اخیر + اینفو گرافیک برای دیدن اندازه اصلی تصویر روی آن کلیک کنید ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 18 ساعت پیش
مومیایی عجیب 3 انگشتی انسان نیست! +عکس

مومیایی عجیب 3 انگشتی انسان نیست! +عکس به گزارش تک تایمز، در اوایل سال 2017 بود که یک مومیایی در نزدیکی یک مقبره در کشور "پرو" پیدا شد. این اکتشاف، عنوان تمامی اخبار شد. زیرا این مومیایی به رغم ظاهر انسان نمای خود، فقط دارای 3 انگشت در پا و 3 انگشت در دست بود. جمجمه آن نیز بلند و کشیده بود.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، بررسی نمونه بافت این مومیایی که "ماریا" نام گرفته است، نشان می دهد که این مومیایی انسان نیست.
یک ژنتیک شناس روسی از "سن پترزبورگ" این نمونه را آزمایش کرد تا زیستگاه و منشاء این مومیایی را مشخص کند.
وی تشخیص داد که این مومیایی متعلق به قرن پنجم پس از میلاد مسیح است. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 2 ساعت پیش
ماراتن تعیین دستمزد در روزهای پایان سال

ماراتن تعیین دستمزد در روزهای پایان سال به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از اتاق بازرگانی تهران، ماراتن تعیین حداقل دستمزد کارگران در سال آینده بازهم به آخرین روزهای سال افتاد و در شرایطی که تنها 6 روز به پایان سال باقی مانده است، هنوز سرانجام آن مشخص نشده است و تعیین و تکلیف آن به جلسه بعدی شورای عالی کار موکول شده است.
عصر روز گذشته و بعد از اینکه علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از جلسه استیضاح با موفقیت بیرون آمد و توانست دوباره و با یک رای ناپلئونی وزیر باقی بماند به ساختمان وزارتخانه رفت تا ریاست نشست شورای عالی کار را که با حضور نمایندگان کارگران و کارفرمایان برگزار شد ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 2 ساعت پیش
آیا کارآفرینان موفق می توانند مدیران خوبی باشند؟

آیا کارآفرینان موفق می توانند مدیران خوبی باشند؟ به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از اتاق ایران، بسیاری از کارآفرینان به ایده های نابی که آنها را برای راه اندازی یک کسب وکار جدید وسوسه کرده اند، چنان عشق می ورزند که نمی توانند به راحتی بپذیرند که هدایت این ایده ها را به یک مدیرعامل حرفه ای محول نمایند؛ آنها ترجیح می دهند که مدیریت کسب وکارشان را شخصاً بر عهده بگیرند.
اما در دنیای امروز برای اداره موفقیت آمیز امورات روزمره یک بنگاه اقتصادی، حضور یک مدیرعامل خبره بیش از یک کارآفرین مبتکر می تواند مثمر ثمر باشد. شاید بگویید چه ایرادی دارد که یک کارآفرین خود سکان هدایت کسب وکاری که برای راه اندازی آن متحمل سختی های زیادی شده است را در اختیار ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 2 ساعت پیش
تلخی چهارشنبه سوری برای الناز شاکردوست +عکس

تلخی چهارشنبه سوری برای الناز شاکردوست +عکس منبع: خبر آنلاین ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 2 ساعت پیش
تعیین نحوه محاسبه ذخیره مرخصی کارکنان قراردادی

تعیین نحوه محاسبه ذخیره مرخصی کارکنان قراردادی به گزارش اقتصاد آنلاین ، نحوه محاسبه یک ساعت اضافه کاری، ذخیره مرخصی و مرخصی بدون حقوق کارکنان قرارداد معین (مشخص) از سوی سازمان اداری استخدامی تعیین شد. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 2 ساعت پیش
امضای 8 سند همکاری اقتصادی بین ایران و آذربایجان

امضای 8 سند همکاری اقتصادی بین ایران و آذربایجان به گزارش اقتصاد آنلاین ، در مراسم اختتامیه دوازدهمین کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان که ظهر امروز با حضور وزرای اقتصاد و مسئولین و مقامات دو کشور در محل وزارت اقتصاد برگزار شد، یک سند همکاری در زمینه های بانکی، حمل و نقل، اقتصادی و تجاری،علمی، فناوری، فرهنگی، انرژی و کشاورزی به امضاء رسید.
این سند پس از مذاکرات کارشناسی و توافقات اولیه دو طرف در کمیسیون های مربوطه به امضای وزرای اقتصاد دو کشور ایران و آذربایجان رسید.
در حوزه های همکاری در زمینه نفت و گاز و هم چنین توافقاتی در زمینه توسعه همکاریهای حمل و نقل ریلی ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 2 ساعت پیش
همه اخراجی های ترامپ +تصاویر

همه اخراجی های ترامپ +تصاویر اخراج های عجولانه و میلی دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا را می توان یکی از شاخصه های اصلی زمامداری وی در دوران یک ساله حضورش در کاخ سفید دانست.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، غیر از این، از زمانی که این تاجر سابق سکان ریاست جمهوری آمریکا را به عهده گرفته کناره گیری های مقام های آمریکایی از سمت هایشان هم شدت گرفته و به طرز بی سابقه ای افزایش پیدا کرده است.
این گزارش نگاهی است به مقام هایی که از زمان روی کار آمدن ترامپ در روز 20 ژانویه سال 2017، از سمت هایشان برکنار و یا اخراج شده اند.
جیمز کومی ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 2 ساعت پیش
درخشش لیونل مسی و صعود بارسلونا

درخشش لیونل مسی و صعود بارسلونا تیم های فوتبال بارسلونا و چلسی چهارشنبه شب دیدار برگشت خود را در مرحله یک هشتم نهایی رقابتهای لیگ قهرمانان اروپا در ورزشگاه نیوکمپ برگزار کردند که در پایان بارسلونا 3 بر صفر پیروز شد.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، بارسلونا بازی را هجومی شروع کرد و زودتر از آنچه که تصورش می رفت به گل رسید. در دقیقه 3 بازی مسی از یک زاویه کاملا بسته توپ را از میان پاهای کورتوا عبور داد و بارسلونا را به گل رساند.
چلسی بعد از این گل برای دقایقی حملاتی را روی دروازه بارسلونا طراحی کرد که شوت ویلیان از جمله آن بود. اما بارسلونا خیلی زود بازی را به تعادل کشاند. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 2 ساعت پیش
خاطره جذاب سفر هاوکینگ به ایران +عکس

خاطره جذاب سفر هاوکینگ به ایران +عکس من از مرگ نمی ترسم، اما عجله ای هم برای مرگ ندارم. هنوز کارهای زیادی برای انجام دادن دارم. این جمله ی استفان هاوکینگ کیهان شناس، فیزیکدان، نویسنده و یکی از مشهورترین دانشمندان دنیا درباره دیدگاهش نسبت به مرگش است؛ او امروز 14 مارس 2018 مجبور شد کارهای خود را در شناخت هستی نیمه تمام بگذارد.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از خبرآنلاین، خانواده هاوکینگ امروز صبح در بیانیه ای اعلام کردند که او امروز در خانه اش در کمبریج جان خود را از دست داده. فرزندان او لوسی، روبرت و تیم در بیانیه خود گفتند: ما عمیقا ناراحتیم که پدر دوست داشتنی ما امروز جان خود را از دست داد ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 2 ساعت پیش
عاملی سرطان زا که شاید به ذهنتان خطور نکند!

عاملی سرطان زا که شاید به ذهنتان خطور نکند! محمداسماعیل اکبری عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: معنویت علاوه بر بازتاب روحی و روانی دارای یک بازتاب جسمانی هم است، این بازتاب گاه موقت و گاه دائمی است و تحقیقات نشان داده که معنویت گرایی نقش ویژه ای در بهبود بیماران سرطانی دارد.
سرطان
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از افکار نیوز، وی افزود:پیرامون تأثیرات مثبت معنویت بر سلامت بیولوژیکی انسان گفت: طبق فرمایش امام جعفر صادق (ع) که خداوند هیچ کاری را بدون علت انجام نمی دهد، پس در همه امورات این دنیا رابطه علت و معلولی وجود دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 2 ساعت پیش
عجیب ترین عکس از تصادف در ایران

عجیب ترین عکس از تصادف در ایران منبع: رکنا ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 2 ساعت پیش
درآمد چند میلیونی با پرورش کبک

درآمد چند میلیونی با پرورش کبک داوود آزاددل یکی از علاقمندان به پرورش کبک است که بعد از بازنشستگی، تحمل خانه نشینی را نداشته و آستین هایش را بالا زده تا با اشتغالزایی از وقت خود نهایت استفاده را ببرد و غیر از کمک به خودکفایی کشور به اقتصاد خودش نیز کمک نماید.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، کبک از پرندگانی است که به سهولت قابل پرورش بوده و در صورت تولید انبوه, از درصد بهره وری بالایی برخوردار است به طوری که می توان گوشت آن را عرضه داشت. کبک را می توان با به کارگیری تکنیک های مدیریتی ویژه و استفاده از سیکل نوری معین, در تمام طول سال پرورش داد. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 3 ساعت پیش
انتقال اجساد جان باختگان هواپیمای CL60 به ترکیه

انتقال اجساد جان باختگان هواپیمای CL60 به ترکیه سید احمد مرتضوی فر اظهار داشت: اجساد سرنشینان هواپیمای سقوط کرده ترک در ارتفاعات هلن از طریق فرودگاه شهرکرد به کشور ترکیه فرستاده شد.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، وی افزود: در همان ساعات نخست سقوط هواپیمای ترک در ارتفاعات کوه هلن تیم های هلال احمر به محل حادثه اعزام شدند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری بیان کرد: عملیات جست وجو و انتقال پیکر جان باختگان این سانحه هوایی در 15 ساعت انجام شد.
مرتضوی فر تصریح کرد: اجساد به پزشکی قانون استان انتقال و پس از انجام آزمایش دی ان ای به نماینده ترکیه تحویل و از طریق فرودگاه شهرکرد به کشور ترکیه منتفل شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 3 ساعت پیش
نوروز در سرزمین خیال و عجایب؛ چابهار

نوروز در سرزمین خیال و عجایب؛ چابهار چابهار یکی از شهرهای جنوب خاوری استان سیستان و بلوچستان و سرزمین عجایب ایران است. کوه های بدلند یا مریخی که از منحصربه فردترین کوه های ایران به شمار می رود، یکی از جاذبه های طبیعی چابهار است.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، اگر اهل داستان های ترسناک و خیالی هستید بد نیست سری به کوه های تاریخی شهباز بند و گورستان جن در روستای تاریخی تیس بزنید.
دیدن ساختمان تلگرافخانه انگلیسی ها، قلعه پرتغالی ها، درختان انجیر معابد، اسکله کنارک و ساحل صخره ای پزم نیز خالی از لطف نیست.
این شهر به خاطر آب و هوای بهاری و معتدلش به چهار بهار شهرت دارد و یکی از مناطق آزاد هفت گانه ایران و ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 3 ساعت پیش
صادرات 13 میلیارد دلاری محصولات صنعتی

صادرات 13 میلیارد دلاری محصولات صنعتی پروین نباتی با اشاره به عملکرد دفتر صنایع شیمیایی و سلولزی وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال 96 افزود: این کاهش به دلیل افت قیمت های جهانی محصولات و بخشی نیز به دلیل مشکلات تبادلات بانکی متاثر از تحریم ها ایجاد شد، با این حال صادرات برخی اقلام با رشد مواجه بوده است.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، نباتی خاطرنشان کرد: رشد 13 درصدی حجم صادرات قیر و رسیدن آن به بیش از سه میلیون تن (با وجود کاهش پنج درصدی ارزش صادرات به میزان 570 میلیون دلار) و رشد 24 درصدی ارزش 10 ماهه صادرات مصنوعات پلاستیکی و رسیدن آن به بیش از یک میلیارد دلار، از جمله این دستاوردها بوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 3 ساعت پیش
رییس صندوق بین المللی پول خواستار مهار بیت کوین شد

رییس صندوق بین المللی پول خواستار مهار بیت کوین شد روزنامه گاردین انگلیس به نقل از رئیس صندوق بین المللی پول اعلام کرد: مسئولان سراسر جهان می توانند برای کمک به استفاده مطلوب از رمز ارزها، آنها را مهار و تحت کنترل در آورند.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، وی هشدار داد: هر گونه اهمال در این زمینه موجب توسعه افسارگسیخته رمز ارزها که به طور بالقوه ابزار اصلی و جدید پولشویی و تامین مالی تروریسم هستند، می شود.
لاگارد در وبلاگ صندوق بین المللی پول تاکید کرد: همان نوآوری هایی که منجر به پا گرفتن رمز ارزها شدند، می توانند به تنظیم آنها کمک کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 3 ساعت پیش
رئال مادرید قرمزپوش می شود! +عکس

رئال مادرید قرمزپوش می شود! +عکس به گزارش نشریه مارکا، تیم فوتبال رئال مادرید از فصل 12-2011 هرگز پیراهنی به رنگ قرمز نداشته است، همان فصلی که با مورینیو قهرمان لالیگا شد و تا نیمه نهایی لیگ قهرمانان هم صعود کرد.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، اکنون اما گزارش هایی منتشر شده مبنی بر اینکه این تیم رنگ قرمز را برای پیراهن سوم خود انتخاب کرده است. سایت فوتی هدلاینز که معمولاً طرح اولیه پیراهن تیم ها را قبل از نمایش رسمی آنها منتشر می کند، تصویری از پیراهن سوم تیم فوتبال رئال مادرید را برای فصل 19-2018 منتشر کرده است که این پیراهن را نه تنها با رنگ بلکه شکل و شمایلی متفاوت نشان می دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 3 ساعت پیش
رشد 3.6درصدی اشتغالزایی/ افزایش 16هزار نفری آمار بیکاران خالص کشور

رشد 3.6درصدی اشتغالزایی/ افزایش 16هزار نفری آمار بیکاران خالص کشور امیدعلی پارسا روز چهارشنبه در حاشیه نشست مشترک ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و شورای برنامه ریزی استان سمنان افزود : آمار اشتغال کشور نشان می دهد در 9 ماه سال 1396 نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 3.6 درصدی داشته است . به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، این آمار در سال 95 رشد 2.8 درصدی و در سال های پس انقلاب به طور متوسط 2.5 درصد ثبت شده است.
وی رشد اقتصادی کشور در 9 ماهه امسال را بدون احتساب نفت 4.7 درصد ذکر و خاطرنشان کرد : این شاخص نشان از رشد نسبت به گذشته دارد ولی همچنان با هدفگذاری هشت درصدی کشور فاصله وجود دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 3 ساعت پیش
کارآفرین ترین کشور جهان کجاست؟

کارآفرین ترین کشور جهان کجاست؟ کارآفرینی در کشورهای اتحادیه اروپا، برزیل، کلمبیا و مکزیک از منطقه آمریکای لاتین، کانادا و آمریکا از منطقه آمریکای شمالی، چین، هند، ژاپن، کره جنوبی، مالزی، تایوان، تایلند و ویتنام از منطقه آسیا مورد بررسی قرار گرفته اند. لازم به ذکر است هیچ کشوری از خاورمیانه نظیر ایران مورد بررسی قرار نگرفته است.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، در این گزارش که با نظرسنجی، مصاحبه تلفنی و حضوری از 48998 مرد و زن بین سن 14 تا 99 سال انجام شد، شرکت کنندگان به چندین سوال در پنج بخش پاسخ دادند که برخی از آن ها عبارت اند از آیا مسائل مالیاتی در کشور شما قابل مدیریت است؟ آیا قوانین کشور شما به آسانی ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 3 ساعت پیش
صادرات از مناطق آزاد 23درصد افزایش یافت/ افزایش 10درصدی گردشگران خارجی

صادرات از مناطق آزاد 23درصد افزایش یافت/ افزایش 10درصدی گردشگران خارجی امروزه مناطق آزاد به عنوان پدیده ای فراگیر و ابزاری برای تحقق استراتژی های توسعه برون نگر با تاکید بر سیاست توسعه صادرات مورد توجه قرار گرفته اند؛ براین اساس، بیشتر کشورهای درحال توسعه، به ایجاد یک یا چند منطقه آزاد مبادرت کرده اند. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، موقعیت استراتژیک مناطق آزاد مانند در دسترس بودن، هزینه پایین نیروی کار، مهیا بودن تسهیلات و زیرساخت های مناسب از جمله عوامل موفقیت این مناطق به شمار می روند، از این رو دولت ها باید با تامین امکانات و تسهیلات لازم و استقرار تجارت آزاد، شرایط را برای رشد مناطق آزاد فراهم کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 3 ساعت پیش
مردم ایران نسبت به سال گذشته شادتر شدند!

مردم ایران نسبت به سال گذشته شادتر شدند! به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، فنلاند، نروژ، دانمارک، ایسلند، سوئیس، هلند، کانادا، نیوزیلند، سوئد و استرالیا به ترتیب 10 کشور نخست فهرستی هستند که در آستانه روز جهانی شادی (20 مارس/ 29 اسفند) توسط شبکه راه حل های توسعه پایدار سازمان ملل متحد منتشر شده است.
گزارش این نهاد که روز چهارشنبه منتشر شد، موضوع مهاجرت را در محوریت قرار داده و تاکید کرده است که شادی گروه های مهاجر، ارتباط تنگاتنگی با وضعیت رفاهی کشور مقصد دارد.
تحقیقات در این رابطه برمبنای 6 عامل درآمد، امید به زندگی، حمایت های اجتماعی و میزان آزادی، سخاوت و اعتماد در طی سال های 2015 تا 2017 صورت گرفته است. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 3 ساعت پیش
مقابله با کم فروشی اصناف در ایام پایانی سال

مقابله با کم فروشی اصناف در ایام پایانی سال محمودرضا طاهری مدیرکل استاندارد تهران در تشریح این خبر گفت: در ایام پایانی سال و همزمان با افزایش میزان خرید، و در راستای حمایت از حقوق مصرف کنندگان، آزمون دوره ای وسایل توزین با شدت بیشتر در حال اجراست.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، طاهری با اشاره بر انجام بیش از 55 هزار مورد بازرسی و آزمون صحت عملکرد وسایل توزین در مراکز عرضه و توزیع، تاکید کرد: در ایام پایانی سال، بازرسان استاندارد تمرکز بیشتری بر نمایشگاه های بهاره و میادین میوه و تره بار خواهند داشت.
براساس ماده سه ضوابط اجرایی و مقررات اوزان و مقیاس ها و وسایل سنجش ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 3 ساعت پیش
احتمال از هم پاشیدن برجام حدود 20 درصد است

احتمال از هم پاشیدن برجام حدود 20 درصد است به گزارش بلومبرگ، فعالان بازار نفت، روزهایی پر از تحولات مختلف تاثیر گذار بر بازار جهانی انرژی را پشت سر می گذارند. برکناری ناگهانی رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه آمریکا توسط دونالد ترامپ نیز یکی از خبرهای مهمی است که قطعا بر تحولات بازار نفت بی تاثیر نیست.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، فریدون فشارکی، رئیس موسسه مشورتی اف جی ای گفت، تصمیم ترامپ مبنی بر معرفی مایک پمپئو به عنوان کاندیدای تصدی پشت وزارت امور خارجه و جایگزینی با تیلرسون، احتمالا تاثیرات قابل توجه و عمده ای بر بازار نفت خواهد گذاشت ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 3 ساعت پیش
90 هزار تومان؛ حباب قیمتی سکه تمام

90 هزار تومان؛ حباب قیمتی سکه تمام بر اساس قیمت های خرید و فروش سکه در بازار طلا هر سکه تمام در حال حاضر حدود 90 هزار تومان حباب دارد. ( منبع ) ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 4 ساعت پیش
23.6 درصد؛ سهم ایران از تولید پتروشیمی خاورمیانه

23.6 درصد؛ سهم ایران از تولید پتروشیمی خاورمیانه ایران در جایگاه دومین تولیدکننده بزرگ محصولات پتروشیمی خاورمیانه، سهم 23.6 درصدی از کل ظرفیت تولید خاورمیانه را در اختیار دارد. ( منبع ) ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 4 ساعت پیش
13.4میلیون تومان؛ هزینه خرید اوراق تسه برای وام مسکن

13.4میلیون تومان؛ هزینه خرید اوراق تسه برای وام مسکن با توجه به قیمت حال حاضر اوراق تسه زوج های تهرانی برای دریافت وام 100 میلیون تومانی مسکن باید 13 میلیون و 400 هزار تومان صرف خرید این اوراق کنند.( منبع ) ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 4 ساعت پیش
4.7 درصد؛ رشد اقتصادی کشور در 9 ماهه امسال

4.7 درصد؛ رشد اقتصادی کشور در 9 ماهه امسال اقتصاد ایران در 9 ماهه نخست امسال بدون احتساب نفت 4.7 درصد نسبت به دوره مشابه سال پیش رشد کرده است. ( منبع ) ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 4 ساعت پیش
شاخص قیمت کالاهای وارداتی 2.8 درصد کاهش یافت

شاخص قیمت کالاهای وارداتی 2.8 درصد کاهش یافت به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، اعلام کرد: در نظام آمارهای قیمت، کالاهای وارداتی برای مقاصد متعددی به کار گرفته می شوند. شاخص قیمت کالاهای وارداتی، روند تغییرات قیمت محصولات عرضه شده از خارج به داخل کشور طی دوره زمانی مشخص نشان می دهد. با توجه به اینکه قیمت کالاهای وارداتی یکی از مهم ترین عوامل اثرگذار بر میزان مبادلات خارجی کشورها و نیز یکی از عوامل تعیین کننده رابطه مبادله محسوب می شود، تغییرات آنها از اهمیت بالایی برخوردار است.
در طرح شاخص قیمت کالاهای وارداتی از تمامی کدهای تعرفه وارداتی کشور در سال 1390(سال پایه) استفاده می شود ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 4 ساعت پیش
کارمزد جایگاه های عرضه CNG افزایش یافت

کارمزد جایگاه های عرضه CNG افزایش یافت به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، فاطمه کاهی، سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی از افزایش کارمزد جایگاههای CNG خبر داد و گفت: براساس مصوبه هیئت مدیره، کارمزد جایگاه های عرضه CNG به ازای هر متر مکعب فروش در جایگاه تا سقف 400 ریال افزایش یافت.
وی افزود: با پیگیرهای انجام شده در شرکت ملی پالایش و پخش، شرکت ملی گاز و هماهنگی معاونت برنامه ریزی وزارت نفت و با موافقت وزیر نفت، موضوع افزایش کارمزد در کارگروهی متشکل از یک گروه تخصصی بررسی و پس از تائید معاونت ریاست جمهوری، مصوب شد. بر این اساس ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 4 ساعت پیش
بایرن مونیخ راهی مرحله یک چهارم نهایی شد

بایرن مونیخ راهی مرحله یک چهارم نهایی شد به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، شاگردان یوپ هاینکس امشب (چهارشنبه) و در دیدار برگشت مرحله یک هشتم نهایی نیز بشیکتاش را شکست دادند، در این دیدار که در ورزشگاه خانگی نماینده ترکیه برگزار شد، بایرن مونیخ با نتیجه 3 بریک بشیکتاش را شکست داده و با توجه به برتری در دیدار رفت این مرحله، درجمع 8 تیم برتر این رقابت ها قرار گرفتند.
تیاگو آلکانترا در دقیقه 18، گوخان گونل در دقیقه 46 (گل به خودی) و واگنر در دقیقه 84 برای باواریایی ها گلزنی کردند.
واگنر لاو نیز در دقیقه 59 برای تیم بشیکتاش گلزنی و یکی از گل های خورده تیمش را جبران کرد اما با این گل نیز نتوانست تیمش را در این دیدار ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 4 ساعت پیش
استقبال رسانه های عربی خلیج فارس از برکناری وزیر خارجه آمریکا

استقبال رسانه های عربی خلیج فارس از برکناری وزیر خارجه آمریکا به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، روز سه شنبه 13 مارس، رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا از این سِمَت برکنار شد و رسانه های کشورهای عربی محاصره کننده قطر از آن استقبال کردند.
وبگاه خبری الخلیج اونلاین نوشت چندین سایت و روزنامه وابسته به کشورهای محاصره کننده (قطر)، از تصمیم دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در برکنار کردن رکس تیلرسون استقبال کردند چون او را حامی تصمیم محاصره قطر نمی دانستند.
این وبگاه خبری تحلیلی توضیح داد که کشورهای محاصره کننده قطر، شیوه ای را که تیلرسون در مدیریت بحران [روابط چند کشور در] خلیج [فارس] داشت، این احساس را برانگیخته بود که او حامی دوحه است ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 4 ساعت پیش
وزارت دفاع روسیه: آتش بس در دومای غوطه شرقی دو روز دیگر تمدید شد

وزارت دفاع روسیه: آتش بس در دومای غوطه شرقی دو روز دیگر تمدید شد به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، در بیانیه وزارت دفاع روسیه آمده است: براساس اطلاعات دریافتی در طول سه روز گذشته، 437 ساکن غیرنظامی شهر دوما از طریق کانال بشردوستانه این منطقه را ترک کرده اند و آتش بس کامل در این منطقه برقرار شده است.
در دامه گزارش وزارت دفاع روسیه آمده است: در روزهای اخیر شرایط در غوطه شرقی بویژه ناحیه شمالی آن که شهر دوما قرار دارد با ثبات ارزیابی شده است و روسیه با هدف ادامه یافتن ثبات در این منطقه، آتش بس بشردوستانه در شهر دوما را به مدت دو روز دیگر تمدید کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 5 ساعت پیش
تاثیر فرزندآوری بر سلامت دندان های مادران

تاثیر فرزندآوری بر سلامت دندان های مادران به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، در گذشته این باور وجود داشت که تعداد فرزندان با از دست دادن دندان در مادران ارتباط دارد اما پیش از این شواهد کافی در مورد صحت این ادعا وجود نداشت.
اکنون متخصصان دریافتند زنانی که سه فرزند دارند در مقایسه با زنانی که صاحب تنها دو فرزند هستند به طور متوسط چهار دندان کمتر دارند.
به گفته متخصصان این تصور وجود دارد هورمون های بارداری در جذب کلسیم خلل ایجاد کرده، دندان ها را آسیب پذیر ساخته و امکان ابتلا به بیماری های لثه را افزایش می دهند. همچنین این نگرانی وجود دارد زنان در دوران بارداری میل بیشتری به خوردن مواد قندی و اسیدی داشته باشند که به ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 5 ساعت پیش
روند رشد شاخص عمومی بهای کالاها و خدمات و دلار در 5سال اخیر +اینفوگرافیک

روند رشد شاخص عمومی بهای کالاها و خدمات و دلار در 5سال اخیر +اینفوگرافیک در اینفوگرافیک زیر روند رشد شاخص عمومی بهای کالاها و خدمات و دلار در 5 سال اخیر را مشاهده میکنید.رشد قیمت ها به میزان 15درصد بیش از دلار میباشد. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 5 ساعت پیش
تنش در روابط لندن و مسکو بالا گرفت

تنش در روابط لندن و مسکو بالا گرفت به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، در این بیانیه آمده است: تحولات سیاسی میان دو کشور، موجب برانگیخته شدن احساسات ضد انگلیسی مردم روسیه شده و اتباع انگلیس بایستی هشیاری خود را حفظ کنند.
وزارت امور خارجه انگلیس در این بیانیه از شهروندان این کشور خواسته است تا در مدت اقامت در روسیه، تحولات سیاسی و امنیتی را دنبال کنند و توصیه های این وزارتخانه را جدی بگیرند .
ترزا می نخست وزیر انگلیس امروز (چهارشنبه) طی اظهاراتی در پارلمان این کشور اعلام کرد که لندن در واکنش به مسمومیت و بیماری وخیم جاسوس سابق روس بر اثر تماس با ماده سمی در سالسبری در شمال انگلیس، 23 دیپلمات روس را اخراج می کند ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 5 ساعت پیش
خبر خوب مجلس برای کشاورزان اصفهانی

خبر خوب مجلس برای کشاورزان اصفهانی به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، رئیس مجمع نمایندگان اصفهان گفت: در نشست امروز مقرر شد به کسانی که در اثر کمبود آب و خشکسالی خسارت دیده اند، برای جبران خسارتشان مبالغی پرداخت شود.
حجت الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی نماینده مردم فلاورجان و رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان، در تشریح نشست عصر امروز مجمع با حضور رئیس مجلس و وزیر نیرو اظهار داشت: جلسه ای عصر امروز مجمع نمایندگان اصفهان با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس، رضا اردکانیان وزیر نیرو و استاندار اصفهان برگزار کرد.
وی افزود: این جلسه در رابطه با بحث آب استان اصفهان بود که با توجه به مشکلاتی که برای کشاورزان پیش آمده ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 6 ساعت پیش
حذف گری مارکت های خودرو ابلاغ شد + سند

حذف گری مارکت های خودرو ابلاغ شد + سند به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، هیئت وزیران در جلسه 20 اسفند ماه 96 در قالب "اصلاحیه آیین نامه ضوابط فنی واردات خودرو" حذف غیر نمایندگی های خودرو را به وزارت اقتصاد و وزارت صنعت ابلاغ کرد.
در تصویب نامه هیأت وزیران آمده است:
هیئت وزیران بنا به پیشنهاد معاونت حقوقی رئیس جمهور و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی در اصلاحیه آیین نامه ضوابط فنی واردات خودرو تصویب کرد:
1 در ماده 13 الحاقی عبارت "و تعمیرگاه مجاز، تأمین قطعات یدکی و ارائه سرویس و خدمات بعد از فروش" پیش از عبارت "و همچنین" الحاق می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 6 ساعت پیش
چهارشنبه سوری یک جنگ تمام عیار شهری

چهارشنبه سوری یک جنگ تمام عیار شهری به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از میزان، پیر حسین کولیوند در خصوص آخرین آمار مصدومین چهارشنبه سوری سال 96 گفت: نسبت به سال گذشته تعداد مصدومین چهارشنبه سوری در کل کشور 50 درصد کاهش داشته است که جراحت از ناحیه دست و بعد از آن چشم بیشترین آمار مصدومیت امسال اعلام شده است.
وی افزود: بر اساس آمار اعلام شده بیشترین مصدومان مربوط به استان تهران بوده و در استان های لرستان، چهارمحال و بختیاری و هرمزگان کمترین مصدوم را به خود اختصاص داده است که در نهایت 30 درصد از تعداد کل مصدومان عابر پیاده بوده و بیشترین مصدومان با میانگین سنی 6 تا 29 سال گزارش شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 6 ساعت پیش
زنگنه: نخستین قرارداد نفتی با روسیه، 4میلیارد دلار درآمدزایی دارد

زنگنه: نخستین قرارداد نفتی با روسیه، 4میلیارد دلار درآمدزایی دارد به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، بیژن زنگنه شامگاه چهارشنبه در مراسم امضای قرارداد توسعه میدان های آبان و پایدار غرب با زاروبژنفت روسیه افزود: امروز نخستین بار است که قرارداد توسعه یک میدان نفتی ایران با شرکتی روسی امضا می شود.
وی ادامه داد: پیش از این فقط از خرید خدمات شرکت های نفتی روسی استفاده می شد اما این قرارداد برای توسعه یک میدان نفتی است.
زنگنه اضافه کرد: امروز همچنین برای نخستین بار یک شرکت 100 درصد خصوصی به عنوان شرکت اکتشاف و تولید ایرانی در قرارداد توسعه میدان مشارکت می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 7 ساعت پیش
مذاکره همزمان برای توسعه 22میدان نفتی ایران

مذاکره همزمان برای توسعه 22میدان نفتی ایران به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، غلامرضا منوچهری شامگاه چهارشنبه در آیین امضای قرارداد توسعه میدان های آبان و پایدار غرب با زاروبژنفت * روسیه اعلام کرد: این قرارداد شامل 17 ضمیمه است و زمان اجرای آن تا 10 سال به درازا می کشد.
وی یادآوری کرد: مذاکره میدان های منصوری و یاران به مرحله نهایی رسیده است.
به گفته وی، بزودی قرارداد میدان یاران را که به مراحل پایانی رسیده است، امضا می کنیم.
منوچهری افزود: قرارداد میدان جفیر و سپهر نیز با توجه به نهایی شدن مذاکرات بزودی امضا می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 7 ساعت پیش
گزارش عضو کمیسیون برنامه و بودجه درباره 5موسسه بانکی+اسناد

گزارش عضو کمیسیون برنامه و بودجه درباره 5موسسه بانکی+اسناد به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، حسینعلی حاجی دلیگانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در خصوص 5 موسسه بانکی، مکاتبه ای را با رئیس مجلس شورای اسلامی انجام داده که حاوی نکات مهمی است. در ادامه متن این نامه به لاریجانی رئیس مجلس قابل مشاهده است.
برای مشاهده گزارش این نماینده در خصوص موسسه آرمان اینجا کلیک کنید
افضل توس
البرز ایرانیان
ثامن الحجج
کاسپین ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 7 ساعت پیش
استخدام مترجم زبان ایتالیایی در تهران

استخدام مترجم زبان ایتالیایی در تهران گروه صنعتی معتبر تولیدی مسینا جهت تکمیل کادر خود در استان تهران از افراد واجد شرایط زیر دعوت به همکاری می نماید. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 10 ساعت پیش
استخدام برنامه نویس ios،اندروید در تهران

استخدام برنامه نویس ios،اندروید در تهران یک شرکت معتبر جهت تکمیل کادر خود در استان تهران از افراد واجد شرایط زیر دعوت به همکاری می نماید. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 10 ساعت پیش
استخدام پزشک عمومی، پزشک متخصص پوست و مو در تهران

استخدام پزشک عمومی، پزشک متخصص پوست و مو در تهران کلینیک فوق تخصصی پوست و مو وندا جهت تکمیل کادر پزشکی خود در استان تهران از افراد واجد شرایط زیر دعوت به همکاری می نماید. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 10 ساعت پیش
جات نوزاد توسط آتش نشان از محل انفجار گاز +عکس

جات نوزاد توسط آتش نشان از محل انفجار گاز +عکس یک آتش نشان نوزادی را از محل انفجار گاز در منطقه فاتح استانبول دور می کند. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 11 ساعت پیش
استخدام مهندس نساجی(رشته نساجی)

استخدام مهندس نساجی(رشته نساجی) یک شرکت معتبر جهت تکمیل کادر خود در استان تهران از افراد واجد شرایط زیر دعوت به همکاری می نماید. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 11 ساعت پیش
ابلاغیه روزهای عرضه در ایام تعطیلات نوروز

ابلاغیه روزهای عرضه در ایام تعطیلات نوروز به گزارش اقتصاد آنلاین : عباس یعقوبی، مدیر عملیات بازار بورس کالا امروز طی ابلاغیه ای عرضه محصولات این شرکت را در ایام نورزو (از تاریخ 05/1/97 الی 15/01/97) به کلیه کارگزاران اطلاع داد.
گفتنی است، عملیات مربوط به تسویه قراردادها در ایام نوروز، مطابق با ساعت کار بانک هاست. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 11 ساعت پیش
دماسنج بازار یخ زد/ خروج شاخص از کانال 96هزار با بازگشایی دو نماد بانکی

دماسنج بازار یخ زد/ خروج شاخص از کانال 96هزار با بازگشایی دو نماد بانکی اقتصاد آنلاین - مریم علیزاده ؛ بازار آخرین چهارشنبه سال با بازگشایی دو نماد غایب بانکی، به یاد ماندنی سپری شد. این در حالی بود که در ابتدای ساعت معاملاتی شاخص در محدوده های مثبت نوسان داشت و تا مثبت 160 واحد نیز پیش رفت. در آن دقایق اغلب گروه ها شاهد معاملات متعادلی در نمادهای خود بودند. سبزرنگی دماسنج بازار دیری نپایید و با بازگشت دو نماد وبصادر و وپارس به گردونه معاملات شاخص با شیب بسیار تند به میانه های کانال 95 هزار واحد سقوط کرد.
آمار و ارقام بازار امروز
در جریان معاملات امروز بورس تهران شاخص با عقبگرد 788 واحدی (افت 0 ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 11 ساعت پیش
قیمت واحد مسکونی حوالی محله آذری؟ +جدول

قیمت واحد مسکونی حوالی محله آذری؟ +جدول به گزارش اقتصاد آنلاین، آنچه در زیر می آید جدول قیمت معاملات انجام شده آپارتمان در منطقه آذری تهران طی اسفند ماه 96 است. لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه اطلاعات بازار املاک ایران می باشد: ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 12 ساعت پیش
علت استعفای نجفی از زبان محسن هاشمی

علت استعفای نجفی از زبان محسن هاشمی به گزارش اقتصاد آنلاین ، محسن هاشمی رییس شورای شهر افزود: از عصر روز گذشته استعفایی را از دکتر نجفی دریافت کردیم و امروز هم در جلسه هم اندیشی موضوع را بررسی کردیم. علت استعفا را یک مشکل جدید پزشکی مطرح کردند.مشکل پزشکی را نمی شود علنی کرد.
وی ادامه داد: شورای شهر باید در جلسه رسمی خود تصمیم بگیرد در جلسه هم اندیشی تصمیم گرفتیم براساس قانون تا اولین جلسه رسمی شورا به وظایف خودشان ادامه دهند تا هیچ مشکلی برای شهر پیش نیاید.
هاشمی افزود: استعفای ایشان را در صحن شورا به بحث میگذاریم اگر توضیحات قانع کننده ای دادند در همان جلسه سرپرست انتخاب می کنیم اگر پذیرفته نشد به کار خود ادامه می ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 12 ساعت پیش
احتیاط خودروسازان اروپایی در قراردادها

احتیاط خودروسازان اروپایی در قراردادها به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از عصر خودرو، الزام داخلی سازی 40 درصدی و صادرات 30 درصدی خودروهای تولید مشترک در چارچوب قراردادهای خودروسازان ایرانی با شرکای خارجی از جمله موضوعاتی است که در سال96 دستاورد چندانی برای خودروسازان ایرانی و سیاستگذاران بخش صنعت نداشته است. در حالی که شرکای خارجی کندی روند اجرای این قراردادها را به مهیا نبودن بسترهای اقتصادی آن در داخل ایران نسبت می دهند، متولیان صنعت خودرو بر ضمانت های اجرایی و قانونی این الزامات در چارچوب قراردادهای جدید با شرکای خارجی تاکید کرده و برخی گلایه های شرکای خارجی را به دلیل نا آشنایی آنها با فضای کسب و کار کشورمان قلمداد می کنند ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 12 ساعت پیش
سرنوشت نامعلوم 660هزار کیسه برنج فاسد +اسناد

سرنوشت نامعلوم 660هزار کیسه برنج فاسد +اسناد واردات برنج خارجی در سنوات اخیر همواره با فراز و نشیبهای مختلفی همراه بوده است. برنجهای خارجی معمولاً از مقاصدی چون هند و پاکستان و برخی کشورهای آمریکای لاتین وارد کشور می شود. میزان واردات سالیانه برنج حدود 1 میلیون تن و ارزشی نزدیک به 1 میلیارد دلار می باشد. بعضاً موضوع آلوده یا تاریخ گذشته بودن برنجهای وارداتی در رسانه ها مطرح می شود اما از سرنوشت نهایی محموله ها و نوع برخورد مسئولان با این نوع واردات خبری به دست نمی آید.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم ، اما اواخر بهمن ماه سال گذشته محموله 33هزار تنی برنجهای اروگوئه ای وارد بندر امام خمینی(ره) شده است که بعد از ترخیص این ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 16 ساعت پیش
نمایندگان مجلس به وزیر جهاد کشاورزی اعتماد کردند

نمایندگان مجلس به وزیر جهاد کشاورزی اعتماد کردند به گزارش خبرنگار پارلمانی اقتصاد آنلاین ، پس از سخنرانی و طرح دیدگاه های موافقان و مخالفان استیضاح و همچنین دفاع وزیر جهاد کشاورزی از عملکرد خود، نمایندگان مجلس شورای اسلامی با استیضاح وی مخالفت کردند.
محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی از مجموع 229 رای ماخوذه با 105 رای موافق، 117 رای مخالف استیضاح و 7رای ممتنع موفق شد مجددا از مجلس برای ادامه کار خود در این وزارتخانه رای اعتماد بگیرد و وزیر باقی ماند. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 16 ساعت پیش
بازار لوازم یدکی، رونق نگرفته راکد شد

بازار لوازم یدکی، رونق نگرفته راکد شد به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از گسترش صنعت، محصولات کشورهای آسیای دور از مجرای رسمی و غیررسمی سهم زیادی در بازار کشور داشته و با قیمت های تمام شده پایین گوی رقابت را از تولیدکننده داخلی ربوده است. در کنار این امر کاهش قدرت خرید مردم باعث شده همچنان بازار حسرت سال های گذشته را بخورد.
رونق کوتاه مدت بازار
مهدی ستوده، یکی از فعالان بازار لوازم یدکی خودرو در بخش خودروهای سواری داخلی درباره وضعیت بازار در روزهای پایانی سال گفت: وضعیت بازار تقاضا همچنان خوب نیست البته هفته نخست اسفند تا حدودی شرایط بازار بهتر شد و خرید و فروش انجام می شد اما این وضعیت پایدار نبود و پس از یک هفته شرایط ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 17 ساعت پیش
پاسخ تند وزارت صمت به مدعیان تخلفات چند هزار میلیاردی خودرو

پاسخ تند وزارت صمت به مدعیان تخلفات چند هزار میلیاردی خودرو به گزارش اقتصاد آنلاین، نخست در باب ادعای طرح شده از سوی این افراد و ارایه اعداد و ارقامی عجیب از قبیل یک هزار میلیارد تومان فساد باید گفت: اظهار نظر بدون پایه و اساس و بدون مستندات کافی نمی تواند حایز توجه باشد. بهتر است آقایان همزمان با طرح ادعای خود، مدارک و مستندات مربوط به رقم ادعایی تخلفات را نیز ارایه دهند.
دوم اینکه سیاست وزارت صنعت، معدن و تجارت در دولت دوازدهم مبتنی بر شفاف سازی و برخورد قاطع با هرگونه تخلف است، شاهد این مدعی دستورات اکید محمد شریعتمداری وزیر محترم صنعت ،معدن و تجارت در خصوص برخورد با تخلفات و البته اطلاعیه قاطع مرکز حراست این وزارتخانه است که از هرگونه گزارش ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 17 ساعت پیش
برج 60 متری مکنده آلودگی هوا در چین ساخت شد

برج 60 متری مکنده آلودگی هوا در چین ساخت شد به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، شدت آلودگی هوا در چین تا بدان حد است که سالانه موجب مرگ 350 تا 400 هزار نفر می شود. اما اجرای یک طرح جدید و منحصر به فرد در منطقه به شدت آلوده شیان قرار است مقداری از مشکل مذکور را بکاهد.
چینی ها در این منطقه یک برج مکنده 60 متری احداث کرده اند که به جای تشدید آلودگی، مجهز به یک سیستم مکش هوای آلوده و تصفیه آن است. این برج بعد از مکیدن هوا با استفاده از فیلترهای تعبیه شده ذرات معلق موجود در آن را حذف می کند و هوای تمیز را به سمت آسمان پراکنده می کند.
ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 18 ساعت پیش
تاخیر 54درصدی پرواز ایرلاین ها در بهمن 96

تاخیر 54درصدی پرواز ایرلاین ها در بهمن 96 به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، مطابق آمار سازمان هواپیمایی کشوری در بهمن ماه امسال 5807 پرواز توسط شرکت های هواپیمایی داخلی در فرودگاه مهرآباد انجام شد که این تعداد 3146 پرواز معادل 54.1 درصدی پروازهای تاخیردار بوده است. در دیماه 6110 پرواز از فرودگاه مهرآباد انجام شد که 2804 پرواز آن معادل 45.8 درصد سهم پروازهای تاخیردار بود.
بر این اساس هواپیمایی کارون یا همان نفت سابق 179 پرواز انجام داده که 124 پرواز آن (69 درصد) با تاخیر انجام شده است. این شرکت با همین عدد در صدر فهرست آمار تاخیر پروازی قرار گرفته است ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 19 ساعت پیش
شرایط محل سقوط هواپیمای آسمان سخت است

شرایط محل سقوط هواپیمای آسمان سخت است به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از میزان، یک امدادگر حاضر در محل حادثه سقوط هواپیمای آسمان در مورد شرایط جوی محل سقوط هواپیما گفت: شب گذشته دما در ارتفاعات دنا به منفی 11 درجه زیر صفر رسید. نیروهای هلال احمر کمپ دائمی در محل سقوط راه اندازی کردند و امدادگران شب ها در ارتفاعات می مانند.
وی ادامه داد: روی لاشه هواپیما یک متر برف وجود دارد و در محل و اطراف سقوط ارتفاع برف به سه متر می رسد.
به گفته این امدادگر، هوا به شدت نامساعد است و امکان جستجو وجود ندارد. در حال حاضر فقط ساعت 6 تا8 صبح وزش باد نداشته و در ساعات دیگر وزش باد در محل سقوط شدید است. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 19 ساعت پیش
تعیین ناوئرت به جای معاون برکنار شده تیلرسون

تعیین ناوئرت به جای معاون برکنار شده تیلرسون به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، به نقل از پایگاه خبری باستل، این انتصاب جدید در پی برکنار شدن رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه آمریکا و معاونش استیو گلدستاین صورت گرفته است.
هدر ناوئرت بیش از آنکه یک دیپلمات باشد، یک چهره رسانه ای است. وی هیچ تجربه دیپلماتیک ندارد و بیشتر تجربه حرفه ای خود را به خاطر فعالیت در شبکه خبری فاکس نیوز به دست آورده است. در حقیقت، او هرگز در هیچ دولتی در وزارت خارجه آمریکا فعالیت نداشته است.
از 2012، ناوئرت برای فاکس نیوز و Friendsas فعالیت کرده است. این روند کاری در آوریل سال 2017 و زمانی که دولت ترامپ وی را به عنوان سخنگوی وزارت خارجه انتخاب کرد ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 19 ساعت پیش
چهارشنبه سوری کیفیت هوای تهران را به ناسالم رساند

چهارشنبه سوری کیفیت هوای تهران را به ناسالم رساند به گزارش اقتصادآنلاین ، احمد طاهری گفت: در پی آتش بازی های چهارشنبه سوری در شهر تهران، شاخص کیفیت هوای تهران با شیب زیادی افزایش پیدا کرد و از شرایط پاک با شاخص 49 در ساعت 20 به ناسالم برای تمامی اقشار جامعه با شاخص 156 در ساعت 23 رسید.
او افزود: البته لازم به ذکر است که طبق داده های اندازه گیری شده در ایستگاه های سنجش کیفیت هوای تهران، شاخص کیفیت هوا در مناطقی از شهر به بالای 200 و یا نزدیک به آن نیز رسید که نشانگر شرایط بسیار ناسالم است.
طاهری اظهار کرد: در حال حاضر آلاینده شاخص شهر تهران ذرات معلق کوچکتر از 2/5 میکرون است ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
وضعیت ترافیک اکنون تهران +نقشه

وضعیت ترافیک اکنون تهران +نقشه برای اطلاع از آخرین وضعیت ترافیکی پایتخت روی نقشه زیر کلیک کنید. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
انرژی تجدید پذیر درمحاق

انرژی تجدید پذیر درمحاق به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از قانون، کاوه مدنی، معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست در این خصوص می گوید: اگر می خواهیم در مسیر توسعه پایدار قدم برداریم و مسائل محیط زیستی نظیر انرژی های تجدیدپذیر برای مان اهمیت دارد، باید پیام روشن و اطمینان بخش به سرمایه گذاران در این حوزه ارسال کنیم. در حوزه انرژی تجدیدپذیر قوانین و تسهیلات جذاب تری نسبت به سایر حوزه ها برای جذب سرمایه گذاری خارجی داریم. اما اگر ما به تعهدات مان عمل نکنیم به طور حتم بسیاری سرمایه گذارها کار را رها می کنند و البته آن ها که می خواهند سرمایه گذاری کنند، از این کار منصرف می شوند ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
کاهش زمان تعویض شناسنامه به 15 روز

کاهش زمان تعویض شناسنامه به 15 روز به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، عبدالله مقصودی فر با بیان اینکه صدور شناسنامه برای نوزادان در تهران در کمتر از یک روز برای متقاضیان انجام خواهد شد و در برخی از استان ها نیز کمتر از یکساعت شناسنامه برای نوزادان صادر می شود، اظهار کرد: فرآیند تعویض شناسنامه در اختیار دفاتر پیشخوان قرار داده شده است.زیرا این اقدام موجب سرعت دهی به کار مردم خواهد شد و متقاضیان مجبور نیستند مسافت طولانی را تا ثبت احوال طی کنند.
وی ادامه داد: متقاضیان تعویض شناسنامه می توانند به یکی از نزدیکترین دفاتر پیشخوان که خدمات ثبت احوال را ارائه می دهد مراجعه کرده و برای تعویض شناسنامه اقدام کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
ترامپ: برجام، بدترین توافقی است که دیدم

ترامپ: برجام، بدترین توافقی است که دیدم به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در سخنرانی خود در جمع تفنگداران دریایی آمریکا در کالیفرنیا در زمینه تقویت زراد خانه هسته ای این کشور گفت: سلاح های هسته ای چیزی هستند که هرگز نباید مورد استفاده قرار بگیرند، اما ما باید همواره آماده باشیم.
اظهارات ترامپ درحالی مطرح میشود که کشورش تنها کشوری است که در طول تاریخ بشر از سلاح هسته ای استفاده کرده است.
وی درباره توافق هسته ای ایران نیز بار دیگر ادعاهای خود را تکرار کرد و گفت؛ برجام یکی از بدترین چیزهایی است که تو عمرم دیدم. 150 میلیارد دلار به آنها(ایران)دادیم. برای چه؟ ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
کاخ سفید؛ 5 اخراجی در 2 هفته

کاخ سفید؛ 5 اخراجی در 2 هفته دولت آمریکا در کمتر از دو هفته گذشته شاهد روند اخراج برخی از مقام های ارشد بود؛ روندی که با اقدام اخیر دونالد ترامپ به برکنار کردن رکس تیلرسون به اوج خود رسید. هرچند برکنار شدن تیلرسون مشخصاً به یکی از داغ ترین اخبار بین الملل تبدیل شد، اما این رویداد برای دولتمردان آمریکایی که از آغاز دوران ریاست جمهوری ترامپ بارها شاهد برکناری هایی از این دست بوده اند، شاید چندان هم عجیب به نظر نرسد.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از انتخاب؛ در دو هفته گذشته تیلرسون عالی رتبه ترین مقامی است که در دولت ترامپ از سمت خود برکنار می شود اما علاوه بر او ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 5 ساعت پیش
آخرین سخنرانی تیلرسون

آخرین سخنرانی تیلرسون به گزارشاقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، رکس تیلرسون، رییس دستگاه دیپلماسی آمریکا که ساعتی پیش توسط دونالد ترامپ از سمت خود برکنار شد، در سخنرانی خود که به طور زنده از طریق صفحه فیس بوک وزارت امور خارجه این کشور پخش شد، گفت که ظهر امروز (سه شنبه) طی تماسی از سوی دونالد ترامپ از برکنار شدنش مطلع شده است.
این در حالی است که ترامپ خبر برکنار کردن تیلرسون را بیش از سه ساعت قبل از این تماس تلفنی، در توییترش منتشر کرده بود.
تیلرسون گفت از کارکنان وزارت امور خارجه آمریکا می خواهد به کار خود ادامه دهند. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 6 ساعت پیش
آیا امارات در برکناری تیلرسون نقش داشته است؟

آیا امارات در برکناری تیلرسون نقش داشته است؟ به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، سه شنبه هفته گذشته بود که شبکه خبری بی بی سی از دسترسی به ایمیل هایی خبر داد که محتوایشان دلالت بر تلاش یک بازرگان وابسته به امارات برای برکناری رکس تیلرسون وزیر خارجه سابق آمریکا داشت؛ تیلرسون امروز (سه شنبه) به ناگاه از کار برکنار شد.
الیوت برویدی بازرگان وابسته به امارات و از حامیان مالی کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در دیدار با وی، تیلرسون را ضعیف و برج ژله ای خوانده و برکناری وی را خواستار شده است.
ترامپ امروز به ناگاه در توئیتر از برکناری رکس تیلرسون خبر داد ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 6 ساعت پیش
هجوم شبانه "ریزگردها" به زاهدان به روایت تصویر

هجوم شبانه "ریزگردها" به زاهدان به روایت تصویر به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم ، پس از گذشت یک ماه از آلودگی 90 برابر حد مجاز شهر زاهدان امشب نیز این شهر در محاصره ریزگردها قرار گرفت به طوری که دید افقی به 1200 متر کاهش یافت. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 6 ساعت پیش
مبلغ چک های برگشت شده در ده ماه نخست سال 1396 +عکس

مبلغ چک های برگشت شده در ده ماه نخست سال 1396 +عکس منبع: اقتصاد آنلاین ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 6 ساعت پیش
برگزاری کارگاه آموزشی توسط دو شرکت بین المللی

برگزاری کارگاه آموزشی توسط دو شرکت بین المللی به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از سنا، یاسر فلاح، رئیس ستاد برگزاری یازدهمین نمایشگاه بین المللی بورس بانک و بیمه، ( FINEX 2018) اعلام کرد: اهمیت FINEX 2018 ، دو موسسه بین المللی را بر آن داشت تا در ابتدای روزهای ثبت نام برای جایگزینی غرفه ها، حضور خود را در این رویداد بین المللی قطعی کنند.
وی در این خصوص ادامه داد: شرکت EY و موسسه رتبه بندی اعتباری Capital Intelligence دو شرکتی هستند که طی روزهای برگزاری نمایشگاه علاوه بر شرکت در این دوره از نمایشگاه به برگزاری چهار کارگاه آموزشی نیز می پردازند. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 4 روز و 6 ساعت پیش
ترامپ: اگر با ترزا می به توافق برسیم روسیه را محکوم می کنیم

ترامپ: اگر با ترزا می به توافق برسیم روسیه را محکوم می کنیم به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا اظهار داشت که واشنگتن در خصوص مسمومیت سرگئی اسکریپال بر اساس واقعیت ها، نتیجه گیری خواهد کرد.
ترامپ گفت: به نظر می رسد که انگلیسی ها بر این باورند که روسیه اسکریپال را کشته است. امروز من با ترزا می نخست وزیر انگلیس صحبت خواهم کرد و اگر با آنها به توافق برسیم، روسیه را محکوم خواهیم کرد.
گفتنی است که ترزا می نخست وزیر انگلیس روز دوشنبه با ادعای اینکه روسیه به احتمال زیاد مسئول بیماری و شرایط جسمانی وخیم سرگئی اسکریپال و دخترش به دلیل استفاده از یک ماده شیمیایی سمی است ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 7 ساعت پیش
وزیر نیرو: 500میلیارد تومان برای جبران خسارت کشاورزان اصفهانی

وزیر نیرو: 500میلیارد تومان برای جبران خسارت کشاورزان اصفهانی به گزارش اقتصاد آنلاین ، رضا اردکانیان با بیان اینکه اگر صنعت بخواهد کاهش ناشی از کم آبی به وی اعمال نشود، به طور یقین این کاهش به بخش کشاورزی تحمیل خواهد شد، گفت: در این میان به طور حتم کشاورزان متضرر می شوند و این ضرر باید به نوعی جبران شود.
وی اضافه کرد: لازم است بخش صنعت در جبران خسارت های وارد شده به کشاورزان مشارکت کند.
وزیر نیرو با اشاره به سازوکار جدید کارگروه سازگار با کم آبی برای حل موضوع گفت: این کارگروه چارچوبی فراهم کرده تا صنایع پُرآب بر اصفهان بتوانند در اجرای این طرح و پایدار کردن آن، مشارکت مالی داشته باشند و خسارت کشاورزان متضرر را بپردازند. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 4 روز و 7 ساعت پیش
قیمت تور زمستانی استانبول +جدول

قیمت تور زمستانی استانبول +جدول اقتصاد آنلاین- سمانه فتح آبادی: قیمت انواع تورهای گردشگری به مقصد استانبول در کشور ترکیه ، در اسفند ماه جاری به شرح جدول زیر است. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 8 ساعت پیش
افتتاح مجمع تجاری ایران و پاکستان با حضور ظریف

افتتاح مجمع تجاری ایران و پاکستان با حضور ظریف به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که به همراه تجار، سرمایه گذاران و کارآفرینان ایران و پاکستان در کراچی به سر می برد مجمع تجاری ایران و پاکستان را افتتاح کرد.
ظریف در سومین روز حضور خود در پاکستان امروز به کراچی سفر کرده است. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: سیاسی انتشار : 4 روز و 9 ساعت پیش
خبرنگار اسوشیتدپرس: هیچ نشانه ای از برکناری تیلرسون ندیده ام

خبرنگار اسوشیتدپرس: هیچ نشانه ای از برکناری تیلرسون ندیده ام جاش لدرمن، خبرنگار اسوشیتدپرس در حساب توییتریش نوشت: 4ساعت قبل در هواپیما با تیلرسون بودم و هیچ نشانه ای از برکناریش وجود نداشته است. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 9 ساعت پیش
پیش نمایش مسکن97

پیش نمایش مسکن97 تا روز 19 اسفندماه 6158 مورد خرید و فروش مسکن در شهر تهران انجام شده که نشان می دهد بازار مسکن در آخرین ماه سال 1396 تحت تاثیر التهابات بازار ارز دچار کاهش نسبی معاملات شده است.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا ، نیمه دوم سال 1396 برای بازار مسکن با افزایش سرعت رشد معاملات و نیز قیمت مسکن همراه بود که در آذرماه با رشد 50 درصدی معاملات به اوج خود رسید. قیمت نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل 15 درصد افزایش یافت. البته در ماه های دی و بهمن شاهد کاهش سرعت رشد معاملات بودیم اما قیمت همچنان به روند صعودی خود ادامه داد. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 4 روز و 10 ساعت پیش
حق حضانت فرزندان پس از طلاق به زنان سعودی رسید

حق حضانت فرزندان پس از طلاق به زنان سعودی رسید به گزارش سی ان ان، وزارت اطلاعات عربستان سعودی با صدور بیانیه ای اعلام کرد که مادران در این کشور اکنون می توانند بدون ارائه شکایت پس از طلاق، حضانت فرزندان خود را در اختیار بگیرند.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایلنا ، این اقدام به معنای شکسته شدن یک تابو در عربستان سعودی است که در آن قوانین سرپرستی به طور گسترده ای به نفع مردان است.
این تصمیم در ادامه سلسله اقدامات اصلاحات اجتماعی و اقتصادی در راستای برنامه 2030 در عربستان سعودی است که از دو سال گذشته تاکنون در حال اجرا است. این اصلاحات از سوی محمد بن سلمان ولیعهد 32 ساله عربستان سعودی به اجرا درآمده است. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 4 روز و 10 ساعت پیش
فیس بوک به انتشار خشونت علیه مسلمانان میانمار متهم شد

فیس بوک به انتشار خشونت علیه مسلمانان میانمار متهم شد به گزارش گاردین، شبکه اجتماعی فیس بوک در سال های اخیر تحت تاثیر اتفاقات مختلف بسیاری که در جهان روی داده است، همواره به دلایل مختلفی متهم شده است.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا ، در ماه های گذشته، شبکه های اجتماعی نظیر فیس بوک، گوگل و توییتر بارها به دلیل انتشار تبلیغات نژادپرستانه و همچنین فراهم آوردن پلت فرمی برای اقدامات مداخله جویانه روسیه در جریان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مورد بازخواست قرار گرفته بودند و نمایندگان این غول های تکنولوژی توسط نمایندگان کنگره ایالات متحده آمریکا استیضاح شده و موظف شده بودند که درباره مسائل مذکور، به آن ها توضیح بدهند. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 10 ساعت پیش
واکنش ظریف به برکناری وزیر خارجه آمریکا

واکنش ظریف به برکناری وزیر خارجه آمریکا منبع: اقتصاد آنلاین ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 10 ساعت پیش
مظنه تور هوایی قشم؟ +جدول

مظنه تور هوایی قشم؟ +جدول اقتصاد آنلاین-سمانه فتح آبادی: قیمت انواع تورهای گردشگری به مقصد قشم، در اسفند ماه جاری به شرح جدول زیر است. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 11 ساعت پیش
برپایی مراسم روز بزرگداشت شهدا در بانک ملت

برپایی مراسم روز بزرگداشت شهدا در بانک ملت به گزارش اقتصاد آنلاین ، دکتر محمد بیگدلی در این مراسم با اشاره به این نکته که 22 اسفندماه، روز بزرگداشت شهدا، روز بزرگی برای همه ملت ایران است، اظهار داشت: شهدا درس ایثار، شهادت و جانبازی را از قرآن و ائمه اطهار آموخته اند و روز بزرگداشت شهدا، روز گرامیداشت ایثار، جانبازی، دفاع از اسلام، انقلاب اسلامی، آزادی و حریت و روز تکریم گذشتن از جان در راه رضای خداوند متعال است.
وی با اظهار امیدواری نسبت به این که خداوند همه ما را در مسیر اهداف و آرمان های شهدا قرار دهد، گفت: خانواده های معظم شهدا و ایثارگران حق بزرگی بر گردن همه ملت ایران دارند. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 15 ساعت پیش
تصمیمی برای کاهش زمان زوج و فرد و طرح ترافیک گرفته نشد

تصمیمی برای کاهش زمان زوج و فرد و طرح ترافیک گرفته نشد به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از میزان، امروز طرح ترافیک و زوج و فرد در تهران همانند روزهای گذشته اجرا شده و پلیس راهور اعلام کرد هنوز هیچ تصمیمی برای کاهش زمان اجرای طرح ترافیک و زوج و فرد در روز چهارشنبه سوری گرفته نشده است.
بر همین اساس طرح ترافیک تا ساعت 17 و طرح زوج و فرد تا ساعت 19 اجرا می شود. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 4 روز و 15 ساعت پیش
رجیستری و تمایل تولیدکنندگان به حضور در بازار تلفن همراه

رجیستری و تمایل تولیدکنندگان به حضور در بازار تلفن همراه به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، واردات رسمی تلفن همراه به کشور بر اساس آمارهای گمرک و با اجرای طرح رجیستری افزایش قابل توجهی داشت به گونه ای که درآمد گمرکی از این محل را در 11 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال 150 درصد رشد داده است.
این افزایش واردات رسمی بیانگر آن است که به گفته برخی فروشندگان گوشی های تلفن همراه، کشورهای تولیدکننده گوشی اکنون تمایل بیشتری برای حضور شفاف در بازارهای کشورمان دارند.
بر اساس آخرین آمار گمرک، حجم واردات تلفن همراه از مبادی رسمی به کشور در 11 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال 93 درصد رشد کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 4 روز و 16 ساعت پیش
نرخ قطعی معاملات آپارتمان در غرب تهران +جدول

نرخ قطعی معاملات آپارتمان در غرب تهران +جدول اقتصاد آنلاین-علی کیوان پناه: آنچه در زیر می آید جدول قیمت معاملات انجام شده واحدهای مسکونی در مناطق غربی تهران طی اسفند ماه 96 است. لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه اطلاعات بازار املاک ایران می باشد: ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 4 روز و 18 ساعت پیش
تفاوت دستمزد زنان و مردان در کشورهای اروپایی +نمودار

تفاوت دستمزد زنان و مردان در کشورهای اروپایی +نمودار به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تعادل، در برخی از این گزارش ها، گفته شده، در بسیاری از کشورها، حتی کشورهای توسعه یافته، نگاه های سنتی و مردسالارانه به زن ها وجود دارد و همین موضوع، منجر به نادیده گرفتن مهارت های آنها می شود. از طرفی، نگاه های سنتی و بی اعتمادی به توانایی زنان، تبعیض هایی در پرداخت دستمزد به زنان از سوی کارفرمایان شده است. به گفته بسیاری از تحلیلگران، از آنجا که مشاغلی که از سوی زنان انتخاب می شوند، در زمره مشاغل کم ارزش از دید کارفرمایان قرار دارند، این تبعیض به وجود می آید. براین اساس، در سال های اخیر ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 4 روز و 21 ساعت پیش
رشد استفاده از پول نقد

رشد استفاده از پول نقد به گزارش رویترز، بانک تسویه حساب بین الملل اعلام کرده که ارزهای مجازی و بحث پیرامون آن ها نظیر این که آیا جایگزین وجه نقد خواهند شد یا خیر، بخشی از بحث پیچیده تر راجع به ماهیت پول است. بخش پرداخت ها دلیل می آورد که استفاده از وجه نقد رو به کاهش است و به این دلیل نیازی به مکانیزم خودپرداز و شعبات بانکی نداریم اما در آخرین بازنگری بانک تسویه بین الملل، محققان نگاه دقیق تری به این که آیا وجوه نقد، آن گونه که عده ای ادعا می کنند به بخشی از تاریخ تبدیل خواهند شد یا خیر انداخته اند.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 5 روز و 3 ساعت پیش
3 چالش جدی شورای عالی کار برای تعیین دستمزد

3 چالش جدی شورای عالی کار برای تعیین دستمزد سال گذشته توافقی میان کارگران و کارفرمایان بر سر سبد معیشت کارگری به امضا رسید که بر اساس آن توافق شد تعیین مزد کارگران بر اساس هزینه های تأمین معیشت و با نگاهی به تورم اعلامی بانک مرکزی باشد.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، اما سال گذشته آن چیزی که اتفاق افتاد با آن توافقی که صورت گرفت، تفاوت بسیاری داشت چراکه در نهایت شیوه سنتی چانه زنی بر موضوع تعیین مزد حکمفرما شد و کارگران دست از پا درازتر با افزایش 12 درصدی برای سایر سطوح و 14 درصد برای حداقل بگیران در سال 96 راهی بنگاه ها و کارگاه های کارفرمایان شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 5 روز و 3 ساعت پیش
خواص سبزی های قرمز برای سلامتی

خواص سبزی های قرمز برای سلامتی این سبزیجات حاوی مواد مغذی گیاهی به نام آنتی اکسیدان ها، ویتامین ها، لیکوپن، آنتوسیانین و مواد معدنی برای جلوگیری از ابتلا به سرطان، بیماری های مزمن و تقویت سیستم ایمنی بدن هستند.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از آوای سلامت، لیکوپن آنتی اکسیدانی است که نشان داده شده خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهد ضمن این که منجر به محافظت از چشم ها، مبارزه با عفونت و آسیب های ناشی از دود تنباکو می شود. آنتوسیانین نیز منجر به محافظت از کبد، بهبود بینایی، کاهش فشار خون و التهاب خواهد شد:
فلفل قرمز تند: ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: علمی و پزشکی انتشار : 5 روز و 3 ساعت پیش
با معتبرترین برند خودروسازی دنیا آشنا شوید!

با معتبرترین برند خودروسازی دنیا آشنا شوید! به گزارش برند فایننس، مرسدس بنز ارزشمندترین برند خودرویی جهان شناخته شد. فولکس واگن، هوندا، نیسان، پورشه، فورد، آئودی و شورلت نیز به ترتیب در پله های چهارم تا دهم ارزشمندترین برندهای خودروی جهان قرار می گیرند.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از عصر ایران، خودروسازی مرسدس بنز با ارزش برند 43.9 میلیارد دلار و با رشد 24 درصدی نسبت به سال قبل در جایگاه پر ارزش ترین کمپانی خودرویی قرار گرفته است که کلیدی ترین عوامل این ارتقاء را می توان رشد 9.9 درصدی فروش و رسیدن به فروش 2.3 میلیون دستگاهی را عنوان کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 5 روز و 3 ساعت پیش
ساعاتی که بیشترین تصادفات منجر به فوت رخ می دهد

ساعاتی که بیشترین تصادفات منجر به فوت رخ می دهد سردار مهری در نشست ستاد رسانه ای پیشگیری از سوانح و حوادث نوروزی گفت: مجلس در برنامه ششم توسعه دولت را مکلف کرده تا در زمینه رفع نقاط حادثه خیز و ارتقای آموزش همگانی برنامه ریزی کنند.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، رئیس پلیس راهور ناجا در ادامه به آمارهای مربوط به حوادث جاده ای و تعداد خودروها اشاره کرد و گفت: در حال حاضر 21 میلیون خودرو داریم که این تعداد در سال 84، 7.5 میلیون بوده است و حالا سه برابر شده است. همچنین تعداد موتورسیکلت ها در این زمان به 11.5 میلیون رسیده است و در حال حاضر بیش از 30 میلیون وسیله نقلیه داریم ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 5 روز و 3 ساعت پیش
عقب ماندگی 17هزار میلیارد تومانی درآمدهای مالیاتی

عقب ماندگی 17هزار میلیارد تومانی درآمدهای مالیاتی بر اساس گزیده آمارهای اقتصادی منتشر شده از سوی بانک مرکزی، درآمدهای مالیاتی کشور ر طی 10 ماهه منتهی به دی ماه امسال با رقمی نزدیک به 80 هزار میلیارد تومان نسبت به میزان مصوب قانون بودجه سال 96 با عقب ماندگی 17 هزار میلیارد تومانی مواجه شده است. این در حالی است که درامدهای مالیاتی نسبت به مدت مشاتبه سال قبل با رشد 7 درصدی مواجه شده است.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، همچنین در این مدت بیش از 181 هزار میلیارد تومان پرداخت هزینه ای انجام شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل با رشد 15 درصدی همراه بوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 5 روز و 3 ساعت پیش
محمدرضا گلزار بازرس نامحسوس پلیس شد

محمدرضا گلزار بازرس نامحسوس پلیس شد به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، در همایش بازرسان نامحسوس ترافیک و پلیس های افتخاری که عصر امروز با حضور تعدادی از فرماندهان نیروی انتظامی در سالن اجلاس سران برگزار شد از تعدادی از هنرمندان و بازیگران سینما به عنوان بازرس نامحسوس ترافیک و پلیس افتخاری تقدیر شد.
محمدرضا گلزار، حسام نواب صفوی، علی دهکردی و ... از بازیگرانی بودند که در این مراسم به عنوان بازرس نامحسوس ترافیک معرفی شده و از آنان تقدیر شد.
همچنین هرمز شجاعی مهر از مجریان قدیمی صدا و سیما و فعال مطبوعاتی نیز به نمایندگی از تعدادی از هنرمندان لوح تقدیری را به سردار مومنی جانشین فرمانده ناجا اهداء کرد و در آن از ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 3 ساعت پیش
513هزار تن؛ صادرات شیرینی و شکلات

513هزار تن؛ صادرات شیرینی و شکلات بنگاه های صادراتی محصولات شیرینی و شکلات ایران در 11 ماه سال جاری توانستند 513 هزار تن شیرینی و شکلات به بازارهای هدف صادراتی صادر کنند. ( منبع ) ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 4 ساعت پیش
دستگیری گدای میلیونر در سنندج +عکس

دستگیری گدای میلیونر در سنندج +عکس به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، صلاح الدین وکیلی اظهار کرد: این خانم از یکی از شهرستان ها به سنندج آمده و در خیابان امام تکدی گری می کرد.
به گفته وی، این فرد توسط اکیپ جمع آوری و ساماندهی متکدیان شناسایی و در راستای بررسی وضعیت معیشتی به مرکز نگهداری متکدیان واقع در خیابان 17 شهریور انتقال داده شد.
وی افزود: پس از بررسی های انجام شده در زمینه وضعیت معیشتی و از بازرسی بدنی او بیش از 31 گرم طلا شامل 6 عدد انگشتر، 2 عدد النگو و یک عدد گردنبند همراه با فاکتورهای خرید کشف شد.
ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 4 ساعت پیش
روسیه در ایران مرکز خدمات فنی سامانه موشکی S300 می سازد

روسیه در ایران مرکز خدمات فنی سامانه موشکی S300 می سازد به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، ولادیمیر کوژین دستیار رئیس جمهوری روسیه در امور همکاری های فنی نظامی از ساخت مرکز خدمات سامانه پدافند هوایی اس 300 در ایران خبر داد. کوژین در این باره به شبکه خبری روسیا24 گفته است که روسیه در حال ساخت مرکز خدماتی سامانه پدافندی اس 300 در ایران است.
از سوی دیگر دیمیتری شوگایف رئیس سازمان فدرال همکاری های فنی نظامی روسیه نیز در این زمینه گفته است: قرارداد جدیدی میان ایران و روسیه در زمینه همکاری های نظامی و فنی وجود ندارد و روسیه تنها به ارائه خدمات به سامانه ای که پیش از این به ایران تحویل داده شده است، می پردازد. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 5 روز و 4 ساعت پیش
ترامپ 20 مارس با ولیعهد سعودی دیدار می کند

ترامپ 20 مارس با ولیعهد سعودی دیدار می کند به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، کاخ سفید از دیدار رئیس جمهوری آمریکا و ولیعهد عربستان سعودی در ماه جاری میلادی خبر داد.
بنا بر اعلام کاخ سفید، دونالد ترامپ بیستم ماه مارس جاری (29 اسفند) در کاخ سفید میزبان محمد بن سلمان خواهد بود.
گفتنی است که محمد بن سلمان اخیرا به دو کشور مصر و انگلیس سفر کرد. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 5 روز و 5 ساعت پیش
دموکرات های مجلس نمایندگان آمریکا اجرای فوری قانون کاتسا را خواستار شدند

دموکرات های مجلس نمایندگان آمریکا اجرای فوری قانون کاتسا را خواستار شدند به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، بیش از دو سوم اعضای دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا با امضاء نامه ای خطاب به دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور، اجرایی شدن تحریم های روسیه تحت قانون مقابله با دشمنان آمریکا از طریق تحریم ها موسوم به قانون کاتسا را خواستار شدند.
قانون کاتسا که در 2 اوت 2017 و پس از تعلل و بی میلی فراوان ترامپ، به امضاء وی رسید، رئیس جمهور آمریکا را ملزم می کند که دشمنان آمریکا در کره شمالی، ایران و روسیه را معرفی و آنها را تحریم کند؛ ترامپ به هنگام امضاء این قانون، آن را قانونی عمیقاً مشکل دار خوانده بود. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 5 روز و 5 ساعت پیش
تاکید ایران و پاکستان بر افزایش مبادلات تجاری به 5 میلیارد دلار

تاکید ایران و پاکستان بر افزایش مبادلات تجاری به 5 میلیارد دلار به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، 'محمدجواد ظریف ' وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه سفر به پاکستان، عصر دوشنبه با شاهد خاقان عباسی نخست وزیر و احسن اقبال وزیر کشور پاکستان دیدار و گفت و گو کرد.
نخست وزیر پاکستان گفت که کشورش به دنبال تحقق صلح در منطقه بوده و گسترش همکاری دوجانبه برای پیشرفت و رفاه مشترک را خواستار است.
وی گفت: معتقدیم که افغانستانی که در آن صلح پایدار حاکم است، برای پیشرفت اقتصادی منطقه و پاکستان و ایران بسیار حیاتی است، زیرا دو کشور همسایه می توانند سهم مهمی در تحقق این مهم ایفا کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: سیاسی انتشار : 5 روز و 6 ساعت پیش
هیلی: لازم باشد، خودمان در سوریه وارد عمل می شویم

هیلی: لازم باشد، خودمان در سوریه وارد عمل می شویم به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، نیکی هیلی، نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل متحد در جلسه شورای امنیت این سازمان گفت: این مسیری نیست که ما ترجیح دهیم اما مسیری است که قبلا نشان داده ایم آن را انتخاب می کنیم و آماده هستیم که یک بار دیگر نیز همچون قبل در این مسیر قدم بگذاریم.
وی ادامه داد: زمانی که جامعه بین المللی به طور مکرر از انجام اقدام باز می ماند، در مواردی کشورها مجبور می شوند که خود دست به اقدام بزنند.
این اظهارات هیلی در حالی مطرح شد که آمریکا از شورای امنیت خواستار برقراری آتش بس در دمشق و غوطه شرقی شد. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 5 روز و 6 ساعت پیش
تاکتیک های پوتین برای جلب رای مردم در انتخابات

تاکتیک های پوتین برای جلب رای مردم در انتخابات به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از انتخاب، دولت روسیه نگرانی هایی در خصوص نرخ مشارکت رای دهندگان در انتخابات دارد.
در منطقه کراسنویارسک سیبری ، فعالان سیاسی در حال نمایش یک خودرو بعنوان جایزه هستند، در حالی که در جنوب روسیه و شهری از کراسنودار نیز، یک آیفون ایکس بعنوان جایزه مسابقه اعلام شده است. در بردسک ، بهترین عکس سلفی روی بیلبورد نصب می شود . اما همه این جوایز برای چیست و چگونه می توان به آن ها رسید؟ تنها افرادی شانس برنده شدن دارند که در انتخابات شرکت کنند.
این احتمال اصلا دور از ذهن نیست که ولادیمیر پوتین در انتخابات بعدی یعنی یکشنبه آتی برای چهارمین بار به مسند ریاست جمهوری ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 5 روز و 8 ساعت پیش
آخرین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در سال96

آخرین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در سال96 به گزارش اقتصاد آنلاین، در این نشست که با حضور وزیر اقتصاد، معاون قوه قضائیه، روسای کمیسیون های اقتصادی مجلس، رئیس اتاق ایران و اعضا کار خود را آغاز کرد، موضوع تصویب اصلاحیه دستورالعمل تشکیل و نحوه اداره جلسات شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی و پیگیری مصوبه شورای گفتگو مورخ نهم آبان 96 در خصوص بررسی مشکلات اسناد خزانه اسلامی و اوراق مشارکت به عنوان موضوعات پیش از دستور شورای گفتگو و موضوع بررسی مکانیزم عرضه و تعیین قیمت محصولات فولادی (ورق گرم) در بورس و خارج از بورس کالا در دستور کار این جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی بررسی می شود. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 5 روز و 9 ساعت پیش
گرانی بنزین در ترکیه و اعتراض مردم

گرانی بنزین در ترکیه و اعتراض مردم هر چند بخش مهمی از این افزایش مربوط به نرخ تورم حدود 12 درصدی و نیز کاهش ارزش لیر ترکیه در برابر ارزهای خارجی بوده، ولی این امر مانع از آن نشده است که مردم نسبت به اخذ مالیات سنگین نسبت به فروش سوخت به خصوص بنزین و گازوئیل اعتراض نکنند.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، مالیاتی که دولت ترکیه از فروش سوخت اخذ می کند، شامل بخش مهمی از درآمدهای دولت ترکیه در بودجه سالانه می شود و به همین علت دولت ترکیه همواره سعی کرده با برنامه ریزی و ایجاد زیرساختهای لازم، وضعیت مصرف و قیمت سوخت را برای مصرف کنندگان کنترل کند به گونه ای که از درآمدهای خود نیز محروم نشود. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 5 روز و 9 ساعت پیش
شاخ "آنتی شاخ" در لرستان شکست

شاخ "آنتی شاخ" در لرستان شکست سرهنگ دوم کارآگاه فرهاد ابدال چگنی اظهار کرد: اخیراً در شبکه اجتماعی صفحه ای با عنوان "آنتی شاخ" ایجاد شده که مدیران صفحه با انتشار تصاویر برخی از جوانان استان ضمن انتساب الفاظ و صفات غیر مرتبط موجب هتک حیثیت آنان شده بودند.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: در این راستا چندین پرونده قضایی در این پلیس تشکیل شده بود که در کمتر از یک هفته هفت پرونده قضایی و 12 گزارش مردمی در خصوص صفحه فوق به این پلیس ارجاع داده شد که حساسیت موضوع را بیش از پیش نشان می داد.
چگنی افزود: بیشتر تصاویر منتشر شده از صفحات شخصی شکات در شبکه های اجتماعی گرفته شده بود. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 10 ساعت پیش
استخدام مدرس جهت تدریس رشته پزشکی گرایش پرستاری و مامایی-تهران

استخدام مدرس جهت تدریس رشته پزشکی گرایش پرستاری و مامایی-تهران موسسه خوارزمی فرزانه جهت تکمیل کادر خود در استان تهران از افراد واجد شرایط زیر دعوت به همکاری می نماید. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 10 ساعت پیش
استخدام گرافیست، حسابدار انبار در انتشارات

استخدام گرافیست، حسابدار انبار در انتشارات انتشارات خیلی سبز در جهت تکمیل کادر خود در استان تهران از افراد واجد شرایط زیر دعوت به همکاری می نماید. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 11 ساعت پیش
قیمت واحد مسکونی 50 متری در تهران؟ +جدول

قیمت واحد مسکونی 50 متری در تهران؟ +جدول اقتصاد آنلاین-علی کیوان پناه: آنچه در زیر می آید جدول قیمت معاملات انجام شده آپارتمان 50متری در مناطق 22گانه شهری تهران طی اسفند ماه 96 است. لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه اطلاعات بازار املاک ایران می باشد: ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 5 روز و 11 ساعت پیش
استخدام پشتیبان نرم افزار حسابداری در شرکت نرم افزاری

استخدام پشتیبان نرم افزار حسابداری در شرکت نرم افزاری یک شرکت معتبر نرم افزاری جهت تکمیل کادر خود در استان تهران از افراد واجد شرایط زیر دعوت به همکاری می نماید. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 11 ساعت پیش
استخدام فروشنده در تهران

استخدام فروشنده در تهران یک مجموعه بزرگ ومعظم تولیدی – بازرگانی جهت تکمیل کادر تخصصی خود از بین جوانان مستعد و کارآمد به شرح مشاغل زیر در استان تهران دعوت به همکاری می نماید. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 11 ساعت پیش
دلار 290تومان گران شد

دلار 290تومان گران شد به گزارش اقتصاد آنلاین، نرخ دلار در بازار آزاد با افزایش 322تومانی نسبت به روز گذشته، در ساعات میانی روز با نرخ 4498تومان به فروش رسید.
یورو نیز در صرافی های بانکی با قیمت 5741تومان و در بازار آزاد با نرخ 5755تومان معامله شد. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 5 روز و 11 ساعت پیش
قیمت سکه صعودی شد

قیمت سکه صعودی شد به گزارش اقتصاد آنلاین، بهای سکه طرح قدیم نیز امروز یک میلیون و 570 هزار تومان است که نسبت به ابتدای هفته 15هزار تومان و نسبت به روز گذشته 2هزار تومان رشد کرده است.
نیم سکه بهار آزادی امروز با قیمت 770هزار تومان معامله شد که نسبت به ابتدای هفته 10 هزار تومان و نسبت به دیروز 7هزار تومان گران شده است.
هر گرم طلای 18 عیار با افزایش 415تومانی نسبت به شنبه و 577 تومانی نسبت به دیروز، در ساعات میانی امروز با قیمت 151 هزار و 678 تومان داد و ستد شد. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 5 روز و 11 ساعت پیش
آینده سازان در کانون جوانه ها و موزه بانک ملی ایران

آینده سازان در کانون جوانه ها و موزه بانک ملی ایران به گزارش اقتصاد آنلاین، امروز گروهی از دانش آموزان این مدارس از موزه بانک ملی ایران بازدید کردند و در جریان تاریخچه و قدمت اشیای قدیمی و ارزشمند نگهداری شده در موزه قرار گرفتند.
همچنین این دانش آموزان با مباحثی درباره تاریخ اقتصاد، پول، ارائه انواع خدمات بانکی، فرآیندها و فعالیت های بانک و حرفه بانکداری، چگونگی افتتاح حساب و نقش و جایگاه قرض الحسنه آشنا شدند.
در ادامه نیز جشنی در سالن حافظ بانک برگزار و اهداف و فعالیت های کانون جوانه ها، روش های عضویت در کانون و معرفی بخش های جذاب و دیدنی آن برای این آینده سازان تبیین شد. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 11 ساعت پیش
آینده روشن رینگ محصولات کشاورزی در سال97

آینده روشن رینگ محصولات کشاورزی در سال97 به گزارش اقتصاد آنلاین ، از آنجایی که کشاورزی یکی از پایه های اصلی اقتصاد و تأمین کننده امنیت غذایی کشور به شمار می رود، وجود بازار های سازمان یافته جهت دادوستد قانونمند و استاندارد کالا های کشاورزی، می تواند نقش بسزایی در توسعه بخش کشاورزی به عنوان یکی از محوری ترین مؤلفه های توسعه اقتصادی کشور داشته باشد. بسیاری از کارشناسان اقتصادی، عرضه محصولات کشاورزی در بورس کالای ایران را به سبب شفافیت، عامل کاهش نوسانات قیمت دانسته و معتقدند که با توسعه ابزارهای نوین مالی در بورس کالا، به ویژه در بخش کشاورزی ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 5 روز و 12 ساعت پیش
موج جابه جایی مدیران در بزرگترین شرکت ایران/ حداکثر استفاده از نیروهای داخل مجموعه

موج جابه جایی مدیران در بزرگترین شرکت ایران/ حداکثر استفاده از نیروهای داخل مجموعه اقتصاد آنلاین - مروارید اسلامی؛ دو روز پیش خبر خداحافظی عادل نژاد سلیم از هلدینگ خلیج فارس و روی کار آمدن جعفر ربیعی به جای او در این شرکت منتشر شد. حال نخستین اخبار پس از مدیریت جدید آن هم درمورد تغییر مدیریتی در پنج زیرمجموعه این هلدینگ منتشر شده است. بر این اساس، حسن نشانزاده که پیشتر مدیر تولید پتروشیمی بندر امام بود، جانشین رضا امیری مدیرعامل این مجموعه شد. علیرضا شمیم که عضو هیات مدیره پتروشیمی مبین بود، به عنوان مدیرعامل این مجموعه انتخاب شد. شاپور یاوری، نایب رئیس هیات مدیره پتروشیمی فجر به عنوان مدیرعامل پتروشیمی پاسارگاد تعیین شد ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 5 روز و 12 ساعت پیش
کاهش اندک قیمت نفت

کاهش اندک قیمت نفت به گزارش رویترز انگلیس اعلام کرد، بهای نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا در ساعت 07:14 صبح امروز به وقت گرینویچ در بازار نایمکس این کشور به 61 دلار و 90 سنت در هر بشکه رسید که نسبت به جمعه گذشته 0.2 درصد کاهش دارد.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، نفت برنت دریای شمال نیز در بازار لندن با 0.2 درصد کاهش نسبت به جمعه گذشته به قیمت 65 دلار و 36 سنت در هر بشکه معامله شد.
قیمت های نفت جمعه گذشته افزایش پیدا کردند.
ویلیام اولافلین تحلیلگر سرمایه گذاری در کارگزاری ریوککین سکیوریتیز گفت ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 5 روز و 15 ساعت پیش
مدارس تا 28اسفند دایر است

مدارس تا 28اسفند دایر است به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: بانوان به عنوان رکن اصلی خانواده نقش مهمی در پرورش نسل آینده بر عهده دارند و نقش بی بدیل مادر می تواند بسیاری از مشکلات را برطرف کند و ایجاد فضای با نشاط در خانواده اهمیت بسیاری برای افزایش کیفیت یادگیری فرزندان دارد.
وی در خصوص آخرین روز کار مدارس، گفت: مدارس تا آخرین روز باز خواهند بود و به دلیل تعطیلی های بسیار زیادی که در سال تحصیلی داشتیم، از خانواده ها و همکاران خواهش می کنم برای باز بودن مدارس مشارکت بیشتری داشته باشند. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 5 روز و 16 ساعت پیش
نظام بانکی و ردپای دارایی های موهوم

نظام بانکی و ردپای دارایی های موهوم به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، دارایی های موهومی در نظام بانکی این روزها دیگر به یک مشکل جدی تبدیل شده است، مشکلی که البته آدرس غلطی را به نظام بانکی می دهد و اگرچه به ظاهر، ترازنامه های بانکی متعادل بوده و مثبت است، اما در باطن، توموری سرطانی را رنگ و لعاب داده است که ادامه فعالیت آن، به طور قطع آسیب جدی را به این بخش از اقتصاد کشور وارد می کند و اتفاقا، آسیبی جبران ناپذیر خواهد بود.
در این میان برخی، مشکل اصلی بانکها را در مواجهه با پول هایی می دانند که در قالب سپرده از سوی مردم به نظام بانکی داده شده است و هر بار هم که موضوع مراجعه گسترده سپرده گذاران به نظام بانکی برای دریافت ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 5 روز و 16 ساعت پیش
اصلاح نظام بانکی با عبرت از گذشته

اصلاح نظام بانکی با عبرت از گذشته به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از همشهری، با مظاهری درباره بانک های کشور و مشکلاتی که با آنها دست به گریبان هستند، صحبت کردیم. او به شدت روی سؤالات حساس است و معتقد است که نباید با پیش فرض منفی سؤال پرسید. این دکتر متخصص در امور بانکی معتقد است که تنها راه برون رفت از این مشکلات اجرای نظام بانکداری بدون ربا و تدوین یک قانون مادر متناسب با سیستم های مدرن بانکداری است.
آقای دکتر! با توجه به اینکه سال ها مسئولیت بانک مرکزی را به عهده داشتید، فکر می کنید امروز مهم ترین مشکلات بانکی چیست؟
اگر بخواهیم مهم ترین مشکلات نظام بانکی را مطرح کنیم ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 5 روز و 17 ساعت پیش
بازار داغ مواد محترقه در شب چهار شنبه سوری

بازار داغ مواد محترقه در شب چهار شنبه سوری به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از قانون، جوان های بسیاری قدم به قدم در سبزه میدان ایستاده اند و فریاد می زنند فانوس آرزوها اما کمی آرام تر اگر از آن ها بخواهی ترقه های صدادار و بی صدا و حتی بمب های دست ساز نیز برایت می آورند. این درحالی است که شب های چهارشنبه سوری در تهران به چهارشنبه سوزی تبدیل می شوند. صداهایی که از گوشه گوشه شهر به گوش می رسد، بی شباهت به میدان جنگ نیست. حتی بسیاری خانواده ها سعی می کنند در این شب از خانه بیرون نیایند، چه برسد به اینکه بخواهند در مراسمی در محله شان شرکت کنند. البته آن ها که در اطراف تهران باغ دارند برای چهارشنبه سوری به آنجا پناه می برند و مراسم شان را ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 21 ساعت پیش
اعلام اسامی سرنشینان هواپیمای سقوط کرده ترکیه

اعلام اسامی سرنشینان هواپیمای سقوط کرده ترکیه به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل ایرنا، بر اساس اعلام رسانه های ترکیه، علاوه بر ملکه قوّت خلبان زن و بریل گبش کمک خلبان این هواپیمای ترکیه ای، مینا باشاران، زینب جُوشکون، عایشه آند، بورجو گون دُوغار اورفالی، آصلی ایزمیرلی، لیانا هانانل، جاسمین باروح و صنم آکای دیگر سرنشینان این هواپیما بودند.
در این پرواز 'اِدا اوصلو' خدمه پرواز نیز جان باخته است.
بر اساس اطلاعات منتشر شده، ظاهرا همه سرنشینان هواپیما و خدمه پرواز زن بوده اند.
به گزارش ایرنا و به نقل از شبکه خبری خبر7 ترکیه، ملکه قوّت خلبان زن این هواپیما در آخرین تماس خود با برج مراقبت ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 6 روز و 2 ساعت پیش
اعطای وام 8میلیاردی به روستاییان و عشایر مناطق مرزی

اعطای وام 8میلیاردی به روستاییان و عشایر مناطق مرزی ابوالفضل رضوی در تشریح اعطای وام با کارمزد شش درصد به روستاییان و عشایر با هدف توسعه اشتغال پایدار در این مناطق گفت: وام با کارمزد شش درصد برای کلیه روستاها و مناطق عشایری غیرمرزی و وام با کارمزد چهار درصد برای روستاها و مناطق عشایر مرزی با هدف ایجاد اشتغال پایدار پرداخت می شود.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، وی افزود: مدت تنفس برای بازپرداخت این وام سه سال است و شش سال نیز بازپرداخت آن طول می کشد که در مجموع این وام 9 سال دراختیار وام گیرنده قرار می گیرد. بی تردید پرداخت این وام می تواند در توسعه پایداراشتغال نقش به سزایی داشته باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 6 روز و 2 ساعت پیش
آینده شهرنشینان جهان در در سال 2050

آینده شهرنشینان جهان در در سال 2050 به گزارش اقتصاد آنلاین ، انجمن علمی اقتصاد شهری ایران در گزارشی در خصوص چشم انداز شهرنشینی جهان آورده است: جمعیت جهان در سال1950، عمدتاً روستایی بودند. به طوری که بیش از دو سوم جمعیت دنیا در سکونتگاه های روستایی، زندگی می کردند. اما در سال 2016، 54 درصد از جمعیت جهان، شهرنشین شده و پیش بینی می شود که در سال 2050، دوسوم جمعیت جهان، شهرنشین و تنها یک سوم آنها، در روستاها، ساکن شوند.
بر اساس این گزارش جمعیت شهری جهان از0.7 میلیارد نفر در سال 1950، به 4 میلیارد نفر در سال 2016 رسید و طبق پیش بینی سازمان ملل تا سال 2050، به 6.3 میلیارد نفر، خواهد رسید ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 6 روز و 2 ساعت پیش
در سفر سبزیجات نخورید

در سفر سبزیجات نخورید به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از جام جم، این در حالی است که تغذیه نقش بسیار مهمی در حفظ انرژی افراد در سفر دارد. نوروز بهترین زمان سفر برای ایرانی هاست و بسیاری از افراد سفر های طولانی و سفر به شهر های دورتر از محل زندگی را به تعطیلات نوروزی موکول می کنند. داشتن تغذیه مناسب و حفظ آب بدن در سفر های طولانی اهمیت به مراتب بیشتری پیدا می کند. گاهی به هم ریختن برنامه منظم غذایی یا کمبود بخشی از مواد مغذی در بدن، ممکن است سیستم ایمنی را تضعیف کند و مشکلاتی برای سلامت افراد در سفر یا بعد از آن به وجود آورد؛ بنابراین بهتر است قبل و هنگام سفر ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: علمی و پزشکی انتشار : 6 روز و 2 ساعت پیش
سفیر ایران در انگلیس تهدید به ترور شد

سفیر ایران در انگلیس تهدید به ترور شد بعیدی نژاد با انتشار تصاویری از تهدیدهای منتسب به فرد مذکور در فضای مجازی نوشت: با توجه به اینکه اتهام به قتل و دیگر اتهامات وارده مجازات شرعی و قانونی دارند، آیا می توانیم اقلا به حمایت مسئولین قضایی کشورمان امیدوار باشیم؟
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، شامگاه جمعه تعدادی از اعضای گروه افراطی شیرازی به سفارت جمهوری اسلامی ایران در لندن حمله کرده و با بالا رفتن از دیوار سفارت، پرچم ایران را به پایین کشیدند.
ناتوانی پلیس لندن در جلوگیری از این اقدام، اعتراض شدید وزارت امور خارجه کشورمان را به همراه داشت. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 6 روز و 2 ساعت پیش
پیام محرمانه رهبر کره شمالی به ترامپ

پیام محرمانه رهبر کره شمالی به ترامپ این پیام را چونگ یویی یونگ مشاور ارشد امنیت ملی این کشور در دیدار با ترامپ به وی ابلاغ کرده است.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، این پیام به صورت شفاهی بوده و مقام امنیت ملی کره جنوبی در ارتباط با آن گفته است که رهبر کره شمالی شخصا خواستار آن شده است این پیام ویژه و محرمانه به اطلاع رییس جمهور آمریکا برسد.
وی در مصاحبه با خبرنگاران که خبرگزاری کره جنوبی به آن پرداخته است گفت ترامپ پس از شنیدن این پیام بسیار مهم، آن را مثبت توصیف کرده است.
خبرنگاران درباره اینکه محتوای این پیام درباره خلع سلاح هسته ای کره شمالی بوده است ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 6 روز و 2 ساعت پیش
نقش مدیر بازاریابی در استارت آپ

نقش مدیر بازاریابی در استارت آپ به گزارش اقتصاد آنلاین، نگین یشمی در جام جم نوشت: در بازاری که هر روز در حال تغییر است و کاربرانی که هر لحظه نیازهای جدیدی را احساس می کنند، پیدا کردن بستر مناسب و فروش گسترده، کاری پیچیده و خطیر است.
در بازار سنتی، مشتریان دسترسی محدودی به محصولات مورد نیازشان داشتند و رقابت به شکل امروزی معنا نداشت. اما امروزه با جابه جایی قدرت به سوی مشتریان به دلیل دسترسی فزاینده به اطلاعات، جذب و نگه داشتن آنها بسیار مشکل شده است. استارت آپ ها تلاش می کنند هر چه بیشتر نظر مشتریان را به محصول خود معطوف کنند و با پیشنهادات خود آنها را تحت تاثیر قرار دهند ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 6 روز و 2 ساعت پیش
ویتامین هایی که اگر نخورید؛ چاق می شوید!

ویتامین هایی که اگر نخورید؛ چاق می شوید! به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از آوای سلامت، در اینجا رایجترین ویتامین هایی که کاهش مصرف آنها منجر به افزایش اشتها و پرخوری شما می شود، معرفی شده است:
امگا3: کمبود این اسید چرب ضروری باعث هوس پنیر می شود. نوعEPAوDHAامگا 3 که بهترین نوع محسوب می شوند، برای مقابله با هوس پنیر مناسب هستند. امگا 3در ماهی های روغنی مانند سالمون، ساردین و کنسرو تن ماهی وجود دارد. تخم مرغ، گردو، و دانه های کتان نیز حاوی مقادیر زیادی امگا 3 هستند.
روی : سطح این ماده معدنی در افراد مسن و افرادی که دچار استرس هستند، پایین است ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: علمی و پزشکی انتشار : 6 روز و 2 ساعت پیش
تعریف جالب پوتین از ترامپ

تعریف جالب پوتین از ترامپ رئیس جمهور روسیه در مصاحبه اختصاصی با ان بی سی گفت او توئیت باز نیست.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از خبرآنلاین، ولادیمیر پوتین در پاسخ به سوال مگین کلی که از او پرسید آیا توئیت های ترامپ را می خواند یا نه گفت: نه!
,وی افزود: من تاکنون توئیت نکرده ام چرا که راه های دیگری برای ابراز نظر و تصمیمات اخذ شده دارم.
به گفته پوتین، توئیت های ترامپ نشان از تفاوت بین شخصیت او و جایگاه رئیس جمهوری آمریکا دارد.
رئیس جمهور روسیه به صراحت گفت: دونالد یک فرد مدرن تر محسوب می شود.
کاخ سفید تاکنون واکنشی به اظهارات پوتین نشان نداده است. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 6 روز و 2 ساعت پیش
پرداخت کامل سود سهام عدالت امسال محقق می شود؟

پرداخت کامل سود سهام عدالت امسال محقق می شود؟ کرباسیان درحالی از پرداخت کامل سود سهام عدالت در 10 روز آینده خبر داده که تا کنون سود سهام عدالت بیش از 10 میلیون نفر پرداخت نشده است.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، کل مشمولان سهام عدالت حدود 49 میلیون نفر بوده اند که با فوت 2 میلیون نفر از آنها باید جمعیتی نزدیک به 47 میلیون نفر سود سهام عدالت دریافت کنند.
برای پرداخت این سود، مشمولان دریافت به 6 دهک جمعیتی تقسیم شدند که این 6 دهک شامل 20 گروه میباشند.
در حال حاضر سود سهام عدالت 19 گروه پرداخت شده و هنوز سود سهام عدالت یکی از بزرگترین گروهها از لحاظ جمعیتی که همان کارکنان دولت، بازنشستگان لشگری و کشوری است ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 6 روز و 2 ساعت پیش
آخرین مکالمه خلبان ترکیه ای

آخرین مکالمه خلبان ترکیه ای سازمان هواپیمایی کشوری با صدور اطلاعیه ای در خصوص سقوط هواپیمای جت شخصی ترکیه ای که در فضای ایران و در شهر کرد سقوط کرد توضیح داد: بعداز ظهر روز یکشنبه مورخ 20/12/1396 یک فروند هواپیمایی جت تجاری از نوع چلنجر60 ثبت کشور ترکیه به علامت ثبت TC- TRB که از فرودگاه شارجه در امارات متحده عربی عازم فرودگاه آتاتورک استانبول بود، در مسیر هوایی UT430، از صحفه رادار محو و در رشته کوههای زاگرس حوالی شهرکرد سقوط کرد.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، این پرواز در ساعت 16:59 به وقت محلی وارد فضای کشور جمهوری اسلامی ایران شده و در حدود ساعت 18:09 به وقت محلی دچار سانحه گردید. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 6 روز و 2 ساعت پیش
پایان نقش ترکیه در ناتو

پایان نقش ترکیه در ناتو به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، عبدالباری عطوان تحلیلگر برجسته جهان عرب در سرمقاله روزنامه رای الیوم نوشت: بزرگ ترین دستاوردی که برای ملت، دولت و احزاب ترکیه از طریق مداخله شان در بحران سوریه، که این روزها وارد هشتمین سال خود می شود، این است که آنها به صورتی بهت آور متوجه شدند که عضویت شان در پیمان ناتو، که بیش از 7 سال پیش یکی از موسسان آن بودند، عضویتی از درجه پنجم است؛ عضویتی با وظایف اجباری و بدون هرگونه حق متقابل.
رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه، روز شنبه در سخنرانی ای در استان مرسین ، از ناتو خواست به سوریه بیایند و به ترکیه در محافظت از مرزهایش در برابر تروریسم کمک کند ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 6 روز و 3 ساعت پیش
واژگونی خودرو 4زن را روانه بیمارستان کرد +تصاویر

واژگونی خودرو 4زن را روانه بیمارستان کرد +تصاویر به گزارش اقتصاد آنلاین ، شب گذشته در پی تماس رانندگان خودروهای عبوری با ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران مبنی بر واژگونی خودرو، بلافاصله این ستاد، آتش نشانان ایستگاه 104 و گروه امداد و نجات هفت را به محل حادثه در تهرانسر، بلوار لاله رهسپار کرد.
عباس قاسمی؛ فرمانده آتش نشانان اعزامی درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: یک دستگاه خودروی پرشیا با چهار سرنشین زن 22، 30، 25 و20 ساله و یک پسر بچه دو ساله در بلوار لاله تهرانسر در حرکت بود که به دلایل نامعلومی از مسیر اصلی خارج و در جوی آب کنار خیابان بر روی سقف واژگون شد. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: حوادث انتشار : 6 روز و 3 ساعت پیش
ادعای جالب ترامپ: از اوباما محبوب ترم +عکس

ادعای جالب ترامپ: از اوباما محبوب ترم +عکس به گزارش اقتصاد آنلاین ، ترامپ در توئیت خود نوشته است:
راسموسن و دیگر موسسه های افکارسنجی، میزان محبوبیت مرا نزدیک به 50 درصد ارزیابی می کنند و با این وجود کارشناسان سیاسی علاقه دارند که بگویند این مقدار نسبتا پایین است. خودشان هم می دانند که دروغ می گویند. به این نمایش خاتمه دهید؛ اخبار دروغ! ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 6 روز و 3 ساعت پیش
این فیلم رکوردهای سینمای جهان را تغییر می دهد؟

این فیلم رکوردهای سینمای جهان را تغییر می دهد؟ پلنگ سیاه فیلم ابرقهرمانی رایان کوگلر محصولی جدید از همکاری کمپانی والت دیزنی و استودیوی مارول است. فروش این فیلم با ابرقهرمانان رنگین پوست پس از چهار هفته اکران به رقمی بالاتر از یک میلیارد دلار رسیده است.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از خبرآنلاین، به این ترتیب پلنگ سیاه به شانزدهمین فیلم محصول دیزنی و سی وسومین فیلم تاریخ سینما با فروش بالاتر از یک میلیارد دلار تبدیل شد. پلنگ سیاه شنبه در بیست و ششمین روز اکران از مرز یک میلیارد دلار عبور کرد.
این فیلم هفتمین اثر ابرقهرمانی با فروش بالاتر از یک ملیارد دلار در جهان و پنجمین فیلم استودیوی مارول است که این مرز فروش را رد می کند ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: فرهنگی هنری انتشار : 6 روز و 3 ساعت پیش
افزایش سرمایه صندوق های بازنشستگی در بودجه97

افزایش سرمایه صندوق های بازنشستگی در بودجه97 علی لاریجانی در جمع خبرنگاران در مشهد درخصوص اهداف سفرش به استان خراسان رضوی اظهار کرد: هدف اول از این سفر عرض سلام و ادب به حضرت رضا(ع) و همچنین عرض سلام و ادب به مردم شریف استان خراسان رضوی است. همچنین شرکت در همایش بزرگداشت شهدا در شهر قوچان یکی دیگر از اهداف این سفر است. علاوه بر این نظارت و ارزیابی اقدامات توسعه ای استان یکی دیگر از اهداف این سفر است.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: این روزها در مورد بودجه بررسی هایی داشتیم و شرایط استان و مشهد از نظر کار آبادانی و بررسی نیازهای آن ها را مورد بررسی قرار می دهیم ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: سیاسی انتشار : 6 روز و 3 ساعت پیش
پیروزی معجزه آسای میلان در آخرین ثانیه

پیروزی معجزه آسای میلان در آخرین ثانیه در یکی از دیدارهای حساس هفته بیست و هشتم رقابت های سری A میلان در خانه جنوا به میدان رفت.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، میلان سه امتیاز شیرین این دیدار را به دست آورد. این بازی تا آخرین ثانیه ها با تساوی بدون گل دنبال می شد تا اینکه آندره سیلوا پرتغالی موفق شد در دقیقه 94 گل پیروزی بخشی روسونری را به ثمر رساند تا شاگردان گتوزو سه امتیاز ارزشمند این دیدار را به دست آوردند.
میلان روند بسیار خوبی با گتوزو داشته است و توانست سه امتیاز این بازی را هم به دست آورد تا همچنان امیدوار به کسب سهمیه باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: ورزشی انتشار : 6 روز و 3 ساعت پیش
مقایسه تطبیقی نرخ تورم با میزان افزایش حقوق بازنشستگان +اینفوگرافیک

مقایسه تطبیقی نرخ تورم با میزان افزایش حقوق بازنشستگان +اینفوگرافیک برای مشاهده تصویر در اندازه اصلی روی آن کلیک کنید
منبع: ایرنا ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 6 روز و 3 ساعت پیش
آتش سوزی ترانس برق در نمایشگاه عیدانه +فیلم

آتش سوزی ترانس برق در نمایشگاه عیدانه +فیلم آتش سوزی ترانس برق و وحشت مردم در نمایشگاه عیدانه گچساران را در ویدیو زیر ببینید. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 6 روز و 4 ساعت پیش
10 درصد؛ کاهش قیمت آجیل

10 درصد؛ کاهش قیمت آجیل رئیس اتحادیه سراسری آجیل و خشکبار از کاهش 10 درصدی قیمت ها در شب عید نسبت به ابتدای اسفند96 خبر داد. ( منبع ) ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 6 روز و 4 ساعت پیش
اثر معجزه آسای بافتی بر سلامتی

اثر معجزه آسای بافتی بر سلامتی به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، در این تحقیق که توسط موسسه Knit for Peace در انگلیس انجام شده، پانزده هزار داوطلب صنایع دستی شرکت کردند و هدف از این تحقیق بهبود زندگی با سرگرمی بود.
بافتنی کردن مانند یوگا موجب کاهش دردهای مزمن مانند ورم مفاصل، کاهش فشارخون و افزایش تیزهوشی می شود. به علاوه تنهایی افراد را پر کرده و افراد مسن با این روش احساس مفید بودن در اجتماع خواهند داشت.
بافتنی روشی کم هزینه برای مقابله با مشکلات افراد مانند فشارخون بالا، استرس و آلزایمر است و تاثیر بسزایی در سلامت جسمی و روحی افراد دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: علمی و پزشکی انتشار : 6 روز و 4 ساعت پیش
دایی: کی روش به هیچ کس باج نمی دهند

دایی: کی روش به هیچ کس باج نمی دهند به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از خبرآنلاین؛ علی دایی در حاشیه مراسم درختکاری در باشگاه سایپا گفت: این سنت ملی و کاشت درخت می تواند به بهبود هوای کشور کمک کند. وظیفه همه ما در مناطق جنگلی این است که در حفظ آن کوشا باشیم و اگر درختی اضافه نمی کنیم حداقل کم نکنیم.
وی در این باره که کارلوس کی روش به سختی در مراسمی حاضر می شود و آیا رابطه خوب او با سرمربی تیم ملی باعث حضور کی روش در این مراسم شده است، گفت: این چیزها را من نمی دانم. خدا را شکر از روز اول رابطه خوبی با کی روش داشته ام. دوست دارم تیم ملی کشورم موفق شود و همیشه از آن حمایت کرده ام ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: ورزشی انتشار : 6 روز و 4 ساعت پیش
ظریف: به دنبال تجارت آزاد با پاکستان هستیم

ظریف: به دنبال تجارت آزاد با پاکستان هستیم به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، 'محمدجواد ظریف' شامگاه یکشنبه در بدو ورود به پاکستان در جمع خبرنگاران رسانه ها در فرودگاه 'بی نظیر بوتو اسلام آباد' با تشریح اهداف سفر خود به این کشور، گفت: پاکستان همسایه بسیار نزدیک جمهوری اسلامی ایران است و تهران نیز روابط ویژه ای با اسلام آباد دارد.
وی اضافه کرد: این سفر نیز، در ادامه گفت و گوهای بسیار خوبی که طی چند سال گذشته بخصوص ماه های گذشته در سطوح عالی سیاسی و نظامی بین دو کشور برقرار شده، انجام می شود، همچنین در این سفر هیات همراه عالی رتبه سیاسی و اقتصادی نیز به اسلام آباد سفر کرده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 6 روز و 5 ساعت پیش
تصویر نجومی روز ناسا: پیتزا پپرونی در سیاره مشتری

تصویر نجومی روز ناسا: پیتزا پپرونی در سیاره مشتری به گزارش خبرآنلاین، پژوهشگران ناسا با تحلیل داده های ارسالی از ابزار نقشه بردار فروسرخ شفقی مشتری که روی فضاپیمای جونو نصب شده، توانستند این نمای حیرت انگیز را از گردبادهای عظیمی که گرداگرد قطب شمال سیاره مشتری را فرا گرفته اند، بازسازی کنند.
ب
این داده ها با مشاهدات فروسرخ و سنجش تابش حرارتی گسیل شده از ابرهای مرتفع مشتری گردآوری شده اند و به همین دلیل، هم نیم کره روشن و هم نیم کره تاریک این سیاره در آن دیده می شوند. در این نما، 8 عارضه گرداب مانند را می بینید که گردباد عظیمی به قطر 4000 کیلومتر را که کمی آن طرف تر از قطب شمال جغرافیایی سیاره مشتری واقع شده است، احاطه کرده اند ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: علمی و پزشکی انتشار : 9 روز و 4 ساعت پیش
از موشک های فراصوت جدید روسیه چه می دانید؟

از موشک های فراصوت جدید روسیه چه می دانید؟ به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از خبرآنلاین، مدت هاست که دانشمندان تسلیحاتی آمریکا، روسیه و چین به بهانه موازنه قدرت و افزایش توان دفاعی علیه تهدید یکدیگر، در تلاشند تا سلاح های فراصوت بهتری را طراحی و تولید کنند.
سخنرانی اخیر ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه که اول مارس (10 اسفند) گذشته با موضوع دست یابی به موشک های کروز با سوخت هسته ای و تهدید تلویحی آمریکا، توجه بسیاری را به خود جلب کرد. بااین حال، آن چه کمتر خبرساز شد، صحبت های او در مورد نسل جدیدی از سلاح های هسته ای بود که کشورهای مختلف به دنبال ساختشان هستند؛ موشک هایی با سرعت فراصوت، دوربرد و بسیار دقیق. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 9 روز و 4 ساعت پیش
تصویری از نوجوانی آقای بازیگر و مادرش +عکس

تصویری از نوجوانی آقای بازیگر و مادرش +عکس به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از خبرآنلاین، مهدی پاکدل، بازیگر آثاری چون محمد رسول الله ص و تنگه ابوقریب در اینستاگرام نوشت: مادرم روزت مبارک. نفس هایت گرمای وجودم است. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: فرهنگی هنری انتشار : 9 روز و 4 ساعت پیش
لیست 22 نفره پرسپولیس برای بازی با الوصل در دوبی

لیست 22 نفره پرسپولیس برای بازی با الوصل در دوبی به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از خبرآنلاین، آخرین تمرین پرسپولیس در سال 96 و در تهران در استادیوم شهید کاظمی برگزار شد و آنها از فرداتمرینات خودشان را در دوبی انجام خواهند داد.
علیرضا بیرانوند، بوژیدار رادوشوویچ، ابوالفضل درویش وند، صادق محرمی، حسین ماهینی، سیدجلال حسینی، محمد انصاری، شجاع خلیل زاده، شایان مصلح، محسن ربیع خواه، کمال کامیابی نیا، احمد نورالهی، فرشاد احمدزاده، وحید امیری، محسن مسلمان، سیامک نعمتی، آدام همتی، گادوین منشا، علی علیپور، احسان علوان زاده، بشار رسن و حمید طاهرخانی نفراتی هستند که راهی امارات می شوند. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: ورزشی انتشار : 9 روز و 4 ساعت پیش
افتتاح فاز دوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس تا پایان امسال و 7 ماه زودتر از موعد

افتتاح فاز دوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس تا پایان امسال و 7 ماه زودتر از موعد به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، سردار عبادالله عبدالهی امروز در مراسم اتمام ساخت و آغاز عملیات انتقال سکوی فاز 22 پارس جنوبی اظهار داشت: امروز به دشمنان قسم خورده این مرز و بوم اعلام می کنیم هر چند هر روز میادین تحریم های خود را گسترده تر می کنید اما این اثری در همت بلند قامت جوانان ایرانی ندارد.
وی ادامه داد: این سازندگی امروز به همت از خودگذشتگی و ایثار شهیدان است.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء گفت: با وجود افزایش تحریم ها با توجه به قدرت گفته ما می توانیم ما همیشه موفق می شویم. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 9 روز و 5 ساعت پیش
اصلاح چارت بازسازی بافت های فرسوده سرعت نوسازی را بالا می برد

اصلاح چارت بازسازی بافت های فرسوده سرعت نوسازی را بالا می برد به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، فرج الله رجبی در مراسم انتخاب چهره سال راه و ساختمان با اشاره به اینکه به دولت پیشنهاد می کنم که چارت بازسازی بافت های فرسوده را اصلاح و چابک تر کنند گفت:اگر چارت بازسازی بافت های فرسوده چابک تر شود می توانیم هر چه زودتر این پروژه هایی که قرار است در محله ها بازسازی شود را به مرحله عملیاتی شدن برسانیم.
وی اضافه کرد: یکی از بزرگترین مشکلات این است که مسئولان دولتی شیوه حکمرانی را به خوبی بلد نیستند بنابراین باید رابطه مسئولان با دولت از نو تعریف شود و حضور بخش خصوصی در این بخش را جدی تر بگیریم. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 9 روز و 5 ساعت پیش
ابتکار: زن موفق نباید مردانه عمل کند

ابتکار: زن موفق نباید مردانه عمل کند به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، معصومه ابتکار روز پنجشنبه در مراسم اختتامیه دومین کنگره ملی زنان موفق ایران ضمن تبریک ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)، روز جهانی زن و روز مادر این مطلب را بیان کرد.
وی افزود: ضرورت این است که زنان نگاه زنانه خود را در موفق بودن شان حفظ کنند و سعی کنیم در بعد آکادمیک الگوهای مدیریت موفقیت زنان را به عنوان راهی برای حل بسیاری از مشکلاتی که با نگاه صرف مردانه برای دنیای امروز به وجود آمده است به عنوان مکمل آن نگاه اضافه کنیم و انسان موفق داشته باشیم.
وی به برخی زنان موفق و تاکید روی این موضوع اشاره کرد و گفت: ارایه الگوی مدیریت فردی، اجتماعی ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اجتماعی انتشار : 9 روز و 6 ساعت پیش
790 نفر به دلیل حوادث ناشی از کار در کشور جان باختند

790 نفر به دلیل حوادث ناشی از کار در کشور جان باختند به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر،احمد مشیریان، ضمن بیان اینکه بیشترین حوادث حاصل از کار ناشی از سقوط و یا پرتاب اشیاء ساختمانی بوده است، اظهار داشت: در سال جاری 790 نفر براثر این حوادث جان باختند که بی احتیاطی و عدم رعایت اصول ایمنی مهم ترین علل حوادث بوده است.
وی افزود: برای کاهش حوادث کاری، تفاهم نامه ای از سوی مرکز تحقیقاتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با سازمان فنی و حرفه ای کشور برای آموزش کارگران و کارفرمایان بسته شده که اقدامات لازم برای ارتقای ایمنی به کارگران آموزش داده می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 9 روز و 7 ساعت پیش
پیشروی ارتش سوریه در غوطه شرقی

پیشروی ارتش سوریه در غوطه شرقی به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، ارتش سوریه امروز پس از تثبیت مکان های آزاد شده به سوی مرکز باغ ها پیشروی می کند نیروهای پیاده نیز در حال پیشروی به سوی مرکز و محل حضور گروه های مسلح هستند.
عملیات نظامی که از چند روز پیش شروع شده است در همان محورها ادامه دارد و ارتش سوریه به خوبی پیشروی کرده است؛ کمی پیش این منطقه که هم اکنون در آن مستقر هستیم بمباران شد.
نیروها در حال پیشروی به سوی منطقه الاشعری هستند که محل برخورد باغ های جسرین و باغ های الاشعری است که در نزدیکی کفر بطنا قرار دارند ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 9 روز و 7 ساعت پیش
نشریه ویک: جنگجویان کلاس درس! +عکس

نشریه ویک: جنگجویان کلاس درس! +عکس جلد کنایی نشریه ویک به پیشنهاد ترامپ برای مسلح کردن معلم های آمریکایی برای مقابله با تیراندازی های مرگبار؛ جنگجویان کلاس درس! ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 9 روز و 7 ساعت پیش
کدام درآمدها از مالیات معاف هستند

کدام درآمدها از مالیات معاف هستند به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، براساس قانون مالیات های مستقیم، بسیاری از فعالیت های اقتصادی و درآمدها از پرداخت مالیات معاف هستند، به عقیده کارشناسان اقتصادی یکی از ظرفیت های مالیات ستانی در کشور بخش مغفول یا همان معاف شدگان از مالیات بوده که نزدیک به 40 درصد از تولید ناخالص داخلی را تشکیل می دهند.
در حال حاضر برخی از فعالیت هایی که از پرداخت مالیات معاف هستند، بدین شرح است:
ردیف ماده قانونی برخی درآمدهای معاف از مالیات (و یا مالیات با نرخ صفر)
1 132 درآمد ابرازی ناشی از فعالیت های تولیدی و معدنی اشخاص حقوقی غیردولتی،درآمدهای خدماتی بیمارستان ها ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 9 روز و 7 ساعت پیش
نتانیاهو خواستار فشار بیشتر به ایران شد

نتانیاهو خواستار فشار بیشتر به ایران شد به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی شامگاه چهارشنبه با تکرار ادعاهای بی اساس درباره ایران مدعی شد ایران در برابر فشار کشورهای غربی تسلیم خواهد شد.
نتانیاهو با حضور در ضیافت شام آژانس یهود در نیویورک ضمن مقایسه ایران با شوروی سابق، گفت: اگر به آن ها فشار بیاوری، می شکنند...زیرا یک امپراطوری در حال ظهور دیگر در خاورمیانه وجود دارد.
به نوشته وبگاه عروتص شوع وی با ادعای اینکه ایران مانند شوروی به ارعاب همسایه های خود می پردازد، افزود: آنها (ایران) اما در برابر فشار قوی از سوی جهان آزاد (غرب) تسلیم خواهند شد.. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 9 روز و 7 ساعت پیش
آتش سوزی در یک گاراژ 2هزار متری

آتش سوزی در یک گاراژ 2هزار متری به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، سید جلال ملکی با اشاره به این آتش سوزی گفت: در ساعت 22:28 شب گذشته حادثه آتش سوژی یک گاراژ و تعمیرگاه خودرو در محله حکیمیه، خیابان بهار به آتش نشانی اعلام شد.
سخنگوی سازمان آتش نشانی با بیان این مطلب که در پی وقوع این حادثه نیروهای 3 ایستگاه آتش نشانی به محل حادثه اعزام شدند، افزود: محل آتش سوزی یک گاراژ 2 هزار متری با بیش از 15 باب مغازه است، گفت: با حضور به موقع آتش نشانان مشخص شد که یک مغازه 15 متری در این گاراژ دچار آتش سوزی شده و شعله های آتش در حال سرایت به دو مغازه مجاور است. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: حوادث انتشار : 9 روز و 8 ساعت پیش
کشورهای عربی از محمود عباس خواستند قرارداد قرن را قبول کند

کشورهای عربی از محمود عباس خواستند قرارداد قرن را قبول کند به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، روزنامه مصری الشروق در سرمقاله امروز (پنجشنبه) نوشت که پایتخت های عربی تأثیرگذار در مسئله فلسطین از محمود عباس ، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین خواسته اند قرارداد قرن را قبول کند.
این روزنامه به نقل از یک مقام برجسته عرب در قاهره پایتخت مصر نوشت که این پایتخت ها به عباس توصیه کرده اند آنچه را که این روزها تحت عنوان قراردادن قرن معروف است، قبول کند تا فلسطینی ها در آینده بر آنچه که امروز آن را در مقایسه با پیشنهادهای سال های گذشته بسیار ناچیز می دانند، پشیمان نشوند. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 9 روز و 8 ساعت پیش
پرداخت بیش از هزار میلیارد ریال خسارت به زلزله زدگان غرب کشور

پرداخت بیش از هزار میلیارد ریال خسارت به زلزله زدگان غرب کشور به گزارش اقتصاد آنلاین ، دکتر همتی با اعلام این خبر گفت: طبق آخرین بررسی های به عمل آمده، تعهدات شرکت های بیمه در خسارت زلزله غرب کشور از مرز 2 هزار میلیارد ریال گذشت و تا کنون شرکت های بیمه گر این حادثه، حدود هزار و صد میلیارد ریال خسارت پرداخت کرده و بقیه نیز که پوشش های ارائه شده به بانک ها، شرکت ها و ارگان ها است در جریان اقدام می باشد.
وی افزود: بیش از 50 درصد تعهدات مربوط به بیمه البرز است که بخشی از آن از طریق پوشش های اتکایی پرداخت می شود. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 9 روز و 8 ساعت پیش
پیام تبریک وزیر بهداشت به مناسبت روز مادر

پیام تبریک وزیر بهداشت به مناسبت روز مادر به گزارش اقتصاد آنلاین ، هاشمی در کانال تلگرامی خود نوشت: بر اساتید حوزه و دانشگاه نیز فرض است با توجه به مقتضیات زمان، زوایای مختلف زندگانی حضرتش را برای هموطنان و خصوصا به زبان جوانان بازگویند تا طی این طریق، آسان تر و جلوه نور اخلاق و معرفت در زندگی فردی و جمعی مردم درخشان تر شود.
زن ایرانی هم که در کسوت مادری، نمونه ای منحصر به فرد و در دانش آموزی و طی مدارج علمی صاحب جایگاهی والا و در عطوفت و مهربانی زبانزد و محور خانه و خانواده است، به یقین در سایه آموزه های زلال دینی در تمام این حوزه ها حضوری پررنگ تر خواهد داشت. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: مذهبی انتشار : 9 روز و 8 ساعت پیش
سرنخ های عضلانی از وضعیت سلامت بدن

سرنخ های عضلانی از وضعیت سلامت بدن به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از عصر ایران، عضلات جلوه زیبایی به بدن انسان می بخشند. اما نکته مهم تر این است که آنها نقش مهمی در حمایت از سلامت کلی انسان ایفا می کنند. در حقیقت، عضلات به سلامت متابولیک، کنترل وزن بدن، استحکام استخوانی، و انعطاف پذیری در برابر استرس و بیماری کمک می کنند.
توده عضلانی در بهبود کنترل قند خون، ارتقا کیفیت خواب، تقویت سلامت روانی، کمک به ریکاوری پس از مصدومیت یا بیماری، و حفظ انعطاف پذیری و سلامت در سال های پیری نیز نقش دارد.
بدن انسان بیش از 600 عضله دارد که حدود 40 درصد از وزن بدن را تشکیل می دهند ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: علمی و پزشکی انتشار : 9 روز و 9 ساعت پیش
برای اولین بار در یک سال گذشته ذخیره ارزی چین کاهش یافت

برای اولین بار در یک سال گذشته ذخیره ارزی چین کاهش یافت به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، این کشور دارای بزرگترین ذخیره ارزی در دنیاست اما در ماه فوریه این ذخیره به سه هزار و 134 میلیارد دلار رسیده است.
بانک مرکزی چین در گزارش جدید خود آورده است این اولین بار از ژانویه سال 2017 است که ذخیره ارزی چین کاهش یافته است.
بانک مرکزی چین مبلغ کاهش ذخیره ارزی را 26 میلیارد و 980 میلیون دلار عنوان کرد.
آمارهای رسمی نشان می دهد که در سال 2016 میلادی، برای نخستین بار در 6 سال پیش از آن، ذخیره ارزی چین به زیر سه هزار میلیارد دلار رسید.
ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 9 روز و 9 ساعت پیش
790 نفر به دلیل حوادث ناشی از کار در کشور جان باختند

790 نفر به دلیل حوادث ناشی از کار در کشور جان باختند احمد مشیریان ضمن بیان اینکه بیشترین حوادث حاصل از کار ناشی از سقوط و یا پرتاب اشیاء ساختمانی بوده است، اظهار داشت: در سال جاری 790 نفر براثر این حوادث جان باختند که بی احتیاطی و عدم رعایت اصول ایمنی مهم ترین علل حوادث بوده است.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، وی افزود: برای کاهش حوادث کاری، تفاهم نامه ای از سوی مرکز تحقیقاتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با سازمان فنی و حرفه ای کشور برای آموزش کارگران و کارفرمایان بسته شده که اقدامات لازم برای ارتقای ایمنی به کارگران آموزش داده می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 9 روز و 10 ساعت پیش
4 بازیکن پرسپولیس در آستانه محرومیت

4 بازیکن پرسپولیس در آستانه محرومیت به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از خبر ورزشی، شرایط به این گونه است که هر بازیکن با دو اخطار، از بازی بعدی تیمش محروم می شود و از این رو، بازیکنانی که یک اخطار دارند، باید بیشتر حواس شان را جمع کنند. در حال حاضر سیدجلال حسینی، شجاع خلیل زاده، علیرضا بیرانوند و فرشاد احمدزاده بازیکنان یک اخطاره پرسپولیس هستند و در صورت دریافت کارت زرد در بازی برگشت مقابل الوصل، بازی برابر نسف قرشی را از دست خواهند داد. دیدار با نسف قرشی برای سرخپوشان یکی از مهم ترین بازی های مرحله گروهی است که در ازبکستان و در فروردین 97 برگزار می شود. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: ورزشی انتشار : 9 روز و 10 ساعت پیش
جنگ تجاری ترامپ روی جلد نشریه اکونومیست

جنگ تجاری ترامپ روی جلد نشریه اکونومیست نشریه اکونومیست طرح جلد این شماره خود را به موضوع اعمال تعرفه های ترامپ بر واردات؛ با عنوان تهدید برای تجارت جهانی اختصاص داد. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 9 روز و 11 ساعت پیش
سلفی مربی استقلال با دخترش +عکس

سلفی مربی استقلال با دخترش +عکس وینفرد شفر پس از تساوی ناعادلانه در مقابل العین امارات در استوری اینستاگرامش یک سلفی از خودش و دخترش منتشر کرد. دختر شفر برای تماشای دیدار آسیایی استقلال به امارات رفته بود و در ورزشگاه حضور داشت. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 9 روز و 11 ساعت پیش
قدرتمندترین زنان جهان +اینفوگرافیک

قدرتمندترین زنان جهان +اینفوگرافیک در اینفوگرافیک زیر با زنانی که در کشورهای مختلف دنیا، عالی ترین مقام کشور را در دست دارند و حکومت را اداره می کنند آشنا می شوید. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 9 روز و 11 ساعت پیش
رونمایی از تاکسی لوکس خودران +عکس

رونمایی از تاکسی لوکس خودران +عکس این خودرو که "از-گو" نامیده می شود و از لحاظ سبک و سیاق همتای خوبی برای خودران لوکس و شخصی سیمبیوز محسوب می شود.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از عصر ایران، اجازه دهید با درهای جانبی آغاز کنیم که در اصل وجود خارجی ندارند. به جای در مقابل مکانی که باید دو در جانبی قرار می گرفت شاهد صندلی هایی هستیم که در کنار یکدیگر شکل یک "u" در انگلیسی را به خود گرفته اند. بنابراین جایی برای در خودرو وجود ندارد و ما در انتهای u درست در بخش انتهایی خودرو شاهد دری هستیم که به سمت بالا باز می شود. از طرفی این چیدمان باعث می شود تا به راحتی 6 مسافر را به شیوه ای اجتماعی در خودرو جای دهیم و حتی فضایی برای ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 9 روز و 11 ساعت پیش
درگیری لفظی سفارت روسیه و وزارت خارجه آمریکا

درگیری لفظی سفارت روسیه و وزارت خارجه آمریکا سفارت روسیه در آمریکا امروز (پنجشنبه) در این بیانیه که در فیس بوک منتشر شد، افزود: سند درخواست دیدار لاوروف با تیلرسون در دوم ماه مارس (جمعه گذشته) به وزارت امور خارجه آمریکا ارسال شده است. به گزارش خبرگزاری ریانووستی، هِدر نوئرت سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرده است که از طرف روسی هیچ درخواستی برای دیدار لاوروف با تیلرسون نشده است.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، در ادامه بیانیه سفارت روسیه به انتشار اخبار جعلی از طرف آمریکا اشاره شده است که از آن جمله سنگدلی نیروهای روسیه در منطقه غوطه شرقی و قهرمانی پترو پوروشنکو (رئیس جمهوری اوکراین) در رویارویی با روسیه در مساله گاز ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 9 روز و 11 ساعت پیش
جولان سودجویان با دلار دونرخی!

جولان سودجویان با دلار دونرخی! فاصله میدان فردوسی تا چهارراه استانبول را سال هاست که رهگذاران با رنگ و بوی چرم و دلار می شناسند، عادت کرده اند سنگ فرش های این خیابان را با نمای صرافی و چرم فروشی و صدای دلالان دلار و اسکناس فروش ها طی کرده و تا صف هایی که معمولا جلوی سفارت های چند کشور در چهار راه استانبول قرار دارد حرکت کنند. اما اکنون دلار روال این محل را به هم ریخته و عابران به سختی می توانند مسیر طی کنند.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، این روزها از دور میدان فردوسی گرفته تا داخل این خیابان ظاهر قابل تامل و کم نظیری طی حداقل پنج سال گذشته مشاهده می شود ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 9 روز و 12 ساعت پیش
مذاکرات گمرکی ایران و روسیه نهایی شد/ ایجاد مراکز تجاری مشترک

مذاکرات گمرکی ایران و روسیه نهایی شد/ ایجاد مراکز تجاری مشترک به گزارش اقتصاد آنلاین ، با توجه به نتایج حاصله از چهارمین کار گروه همکاری صنعتی و تجاری دو کشور که در آبان ماه در سال جاری در آستاراخان روسیه تشکیل شده بود ، طرفین بر اجرای پروژه های مشترک تاکید کردند و همچنین تفاهم شد پنجمین نشست در آبان ماه سال آینده (اکتبر 2018) در تهران برگزار شود.
طرفین آمادگی خود را برای ایجاد مراکز تجاری و فروش و بازار یابی در شهرهای یکدیگر اعلام کردند. طرف روسی مسئله امکان تخصص فضای مناسب را برای ایجاد مرکز تجاری در شهر مسکو بررسی خواهد کرد.
به منظور تسهیل در استفاده از پروتکل سبز گمرکی طرفین توافق کردند فهرست اشخاص دارای ریسک پایین تخلفات گمرکی را ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 9 روز و 12 ساعت پیش
سهام آسیایی با امید به تعدیل تعرفه های ترامپ آرام گرفت

سهام آسیایی با امید به تعدیل تعرفه های ترامپ آرام گرفت به گزارش رویترز، وحشت از به راه افتادن جنگ تجاری بر سر تعرفه های واردات آمریکا، با انتشار اخباری درباره احتمال معافیت برای شرکای تجاری این کشور، فروکش کرد؛ همین مساله موجب شد بازار سهام آسیا آرام بگیرد.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، به نظر می رسد سهام اروپایی رشد کنند. تاجران پیش بینی می کنند داکس آلمان 0.2 درصد و کاک فرانسه 0.3 درصد بالاتر باز شوند و و فوتسی انگلیس بدون تغییر باز خواهد شد.
گسترده ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه در خارج ژاپنِ ام اس سی آی، 1 درصد جهش کرد درحالی که نیکی ژاپن 0.5 درصد بالاتر آمد. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 9 روز و 12 ساعت پیش
بهترین و بدترین گذرنامه های جهان متعلق به کدام کشورهاست؟

بهترین و بدترین گذرنامه های جهان متعلق به کدام کشورهاست؟ وبسایت Henley Passport Index فهرست رده بندی بدترین و بهترین گذرنامه های جهان در فوریه 2018 را منتشر کرد که نام پاکستان در میان بدترین روادید دنیا برای گردشگران دیده می شود .
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از میزان، رتبه پاکستان از میان 105 کشور جهان 102 بوده و دارندگان گذرنامه پاکستانی تنها می توانند به 30 کشور جهان بدون روادید سفر کنند.
بدترین گذرنامه های دنیا از نظر سفر بدون روادید افغانستان است که شهروندان این کشور تنها قادر به سفر به 24 کشور جهان بدون اخذ روادید هستند .
کشورهای عراق و سوریه نیز پس از افغانستان در جایگاه پایین تر از پاکستان قرار دارند. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 9 روز و 13 ساعت پیش
زمین لرزه 4.3 ریشتری هجدک را لرزاند

زمین لرزه 4.3 ریشتری هجدک را لرزاند به گزارش اقتصاد آنلاین ، گزارش مقدماتی این زمین لرزه به شرح زیر است:
بزرگی: 4.3
محل وقوع: استان کرمان - حوالی هجدک(کرمان)
تاریخ و زمان وقوع به وقت محلی: 1396/12/17 13:56:40
طول جغرافیایی: 57.22
عرض جغرافیایی: 30.79
عمق زمین لرزه: 10 کیلومتر
نزدیک ترین شهرها:
21 کیلومتری هجدک (کرمان)
36 کیلومتری چترود (کرمان)
43 کیلومتری خانوک (کرمان)
نزدیکترین مراکز استان:
57 کیلومتری کرمان
298 کیلومتری بیرجند ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 9 روز و 14 ساعت پیش
مِهر مادری یک آهو +فیلم

مِهر مادری یک آهو +فیلم لحظاتی حیرت انگیز از مهر مادری در دنیای حیوانات را در ویدیو زیر مشاهده می کنید. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: گوناگون انتشار : 9 روز و 14 ساعت پیش
واکنش ایران به ادعاهای ضد ایرانی انگلیس و عربستان

واکنش ایران به ادعاهای ضد ایرانی انگلیس و عربستان به گزارش اقتصاد آنلاین، بهرام قاسمی گفت: طنز جالبی است که مقامات انگلیسی در دیدار با مقامات کشوری مانند عربستان سعودی که متجاوز به یمن و عامل بروز فاجعه انسانی و جنایت جنگی در این کشور است و سالهاست اصلی ترین منبع، مروج و حامی افراط گرایی، تروریسم و جنگ افروزی در خاورمیانه و جهان است، اقدام به بیان چنین مواضع و اظهاراتی علیه ایران می کنند.
وی همچنین گفت: حمایت های سیاسی و تسلیحاتی انگلیس و برخی دیگر از کشورها مانند آمریکا از عربستان سعودی تهدیدی علیه امنیت، صلح و ثبات کل منطقه است. اینگونه همنوایی های انگلیس با ریاض، مسئولیت این کشور را در شکل گیری ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: خارجی انتشار : 9 روز و 14 ساعت پیش
ایراد مجدد شورای نگهبان به لایحه بودجه/ بررسی ایرادات در جلسه روز شنبه کمیسیون تلفیق

ایراد مجدد شورای نگهبان به لایحه بودجه/ بررسی ایرادات در جلسه روز شنبه کمیسیون تلفیق علی اصغر یوسف نژاد اظهار کرد: شورای نگهبان 9 مورد ایراد مجدد به مصوبات مجلس در لایحه بودجه وارد کرده که مربوط به تعیین سقف، تعیین ردیف و برخی احکام غیربودجه ای است. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، وی گفت البته شورای نگهبان در ایرادات اولیه نیز این موارد را پیش بینی کرده بود که در مجلس مورد اصلاح قرار گرفت ولی نظر شورای نگهبان تامین نشده است.
وی افزود: بر همین اساس کمیسیون تلفیق روز شنبه تشکیل جلسه می دهد تا ایرادات مجدد شورای نگهبان به لایحه بودجه را مورد بررسی قرار دهد. با توجه به اینکه نزدیک پایان سال هستیم و مجلس روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفته آینده بررسی استیضاح وزرای راه ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: سیاسی انتشار : 9 روز و 14 ساعت پیش
عراق خواهر البغدادی را به اعدام محکوم کرد

عراق خواهر البغدادی را به اعدام محکوم کرد به گزارش سومریه نیوز، دادگاه کیفری مرکزی عراق امروز (پنجشنبه) خواهر ابوعمر البغدادی را به اتهام اقدامات تروریستی به اعدام محکوم کرد.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، عبدالستار بیرقدار، سخنگوی شورای عالی قضایی اعلام کرد، دادگاه کیفری مرکزی در پرونده یکی از متهم ها که خواهر ابوعمر البغدادی سرکرده القاعده است بازنگری و او را به اعدام محکوم کرد.
این سخنگو افزود: این متهم اعتراف کرده که وابسته به گروه های تروریستی بوده و به این گروه ها حمایت لجستیکی ارائه و همچنین به اعضای این گروه در موصل کمک مالی می کرده است. ... ادامه خبر ...