واعظی: ارز صادراتی باید به چرخه اقتصاد کشور بازگردد

واعظی: ارز صادراتی باید به چرخه اقتصاد کشور بازگردد به گزارش ایرنا، محمود واعظی در نشست با فعالان و تشکل های اقتصادی استان آذربایجان غربی با اشاره به این که استان آذربایجان غربی از ظرفیت ها و استعدادهای فراوانی در حوزه های مختلف اقتصادی برخوردار است، افزود: بدون تردید مسئولان استانی و بخش خصوصی، با همکاری صادقانه و با انگیزه بیشتر می توانند در مسیر توسعه و آبادانی این استان، شتاب ایجاد کنند.
واعظی ضرورت تعامل و همکاری سازنده مسئولان دولتی با فعالان بخش خصوصی را مورد تأکید قرار داد و یاد آورشد: دولت و بخش خصوصی به تنهایی نمی توانند در فعالیت های اقتصادی موفقیت کاملی به دست بیاورند ولی با حمایت و پشتیبانی از یکدیگر می توانند دستاوردهای ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 4 دقیقه پیش
کلیات لایحه بودجه سال 1398 کل کشور بررسی شد

کلیات لایحه بودجه سال 1398 کل کشور بررسی شد به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، تعیین سیاست های دولت درباره میزان صادرات نفت و قیمت آن در بودجه درآمدهای مالیاتی، واگذاری و مولدسازی دارایی های دولت، تامین کالاهای اساسی، تقویت تولید و اشتغال، اعتبارات هزینه ای و تملک دارایی های سرمایه ای و طرح های عمرانی، از دیگر موضوعات مطرح شده در جلسه امروز هیات دولت بود.
سیام**1751 *شبس*1488 **
ارتباط با سردبیر newsroom@irna.ir
تماس بی واسطه با مسئولین ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 4 دقیقه پیش
کلیات لایحه بودجه سال 1398 کل کشور بررسی شد

کلیات لایحه بودجه سال 1398 کل کشور بررسی شد به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، در جلسه عصر یکشنبه هیئت وزیران به ریاست رئیس جمهور، ادامه بحث و بررسی پیرامون کلیات بودجه سال 1398 کل کشور انجام شد و اعضای دولت درباره منابع و مصارف بودجه با یکدیگر تبادل نظر کردند.
تعیین سیاست های دولت درباره میزان صادرات نفت و قیمت آن در بودجه درآمدهای مالیاتی، واگذاری و مولدسازی دارایی های دولت، تأمین کالاهای اساسی، تقویت تولید و اشتغال، اعتبارات هزینه ای و تملک دارایی های سرمایه ای و طرح های عمرانی، از دیگر موضوعات مطرح شده در جلسه امروز هیأت دولت بود. ... ادامه خبر ...

منبع: شبکه خبر دسته: اقتصادی انتشار : 4 دقیقه پیش
کشت زعفران گلخانه ای نخستین بار در کرمان

کشت زعفران گلخانه ای نخستین بار در کرمان به گزارش خبرگزاری صداوسیما ، حاج محمدی مجری طرح کشت زعفران گلخانه ای در راین گفت: برای اجرای این طرح در فضای 400 مترمربع 50میلیون تومان هزینه شده است و پیش بینی می شود حدود دو و نیم کیلوگرم زعفران برداشت شود.
وی با اشاره به کمتر بودن فضای کشت گلخانه ای نسبت به کشت سنتی افزود در شیوه گلخانه ای ده تن پیاز زعفران در 400متربع کشت اما در شیوه سنتی این مقدار پیاز زعفران باید در 20هزار مترمربع فضا کاشته شود.
بگفته حاج محمدی مجری طرح کشت زعفران گلخانه ای در راین در فصل کاشت و برداشت محصول برای 70نفر شغل ایجاد می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 5 دقیقه پیش
واکنش معاون مطبوعاتی رئیس جمهور به شایعه استعفای ظریف: ظاهرا روند کاهشی و آرامش نسبی بازار سکه و ارز، نان عده ای را آجر کرده و حسابی دلتنگ تلاطم و سود بادآورده هستند

واکنش معاون مطبوعاتی رئیس جمهور به شایعه استعفای ظریف: ظاهرا روند کاهشی و آرامش نسبی بازار سکه و ارز، نان عده ای را آجر کرده و حسابی دلتنگ تلاطم و سود بادآورده هستند پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
پرویز اسماعیلی معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور با انتشار پستی در حساب توییتر به به شایعه استعفای محمدجواد ظریف واکنش نشان داد.
معاون ارتباطات دفتر رییس جمهور، در حساب توئیتری خود نوشت:
برخی کانال های ارز و سکه ای، مدعی استعفای دکتر ظریف شده اند و این بار زحمت شایعه سازان سیاسی را آنها به دوش گرفته اند!
ظاهرا روند کاهشی و آرامش نسبی بازار سکه و ارز، نان عده ای را آجر کرده و حسابی دلتنگ تلاطم دوباره و سود بادآورده هستند.
باز هم تکذیب می شود.
لینک کوتاه کپی لینک ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اقتصادی انتشار : 5 دقیقه پیش
وضعیت تورم در کرمانشاه نگران کننده است

وضعیت تورم در کرمانشاه نگران کننده است به گزارش خبرنگار مهر ، هوشنگ بازوند امروز در جلسه شورای اداری استان کرمانشاه اظهار داشت: گزارش ها درباره واگذاری طرح های نیمه تمام عمرانی به بخش خصوصی امیدوارکننده نیست.
وی با بیان اینکه کمتر از 20 درصد اعتبارات عمرانی استان جذب شده است، تصریح کرد: برای جذب اعتبار 181 میلیارد تومانی که هنوز جذب نشده است تنها تا 24 دی ماه فرصت داریم.
استاندار کرمانشاه تصریح کرد: از مدیران دستگاه های اجرایی پذیرفتنی نیست که این اعتبار به خزانه برگشت داده شود و در استان جذب نشود، این اعتبار حق مردم است و باید هزینه شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 14 دقیقه پیش
مدیرعامل جدید شرکت ملی گاز ایران منصوب شد

مدیرعامل جدید شرکت ملی گاز ایران منصوب شد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
تا پیش از این مدیرعاملی شرکت ملی گاز ایران را حمیدرضا عراقی بر عهده داشت.
عراقی یکی از 12 مدیر ارشد بازنشسته وزارت نفت و مشمول قانون منع بکارگیری بازنشستگان به شمار می رود که کناره گیری خود از این مسوولیت را اعلام کرده بود.
به نوشته تارنمای وزارت نفت، در متن حکم بیژن زنگنه خطاب به منتظرتربتی آمده است: به پیشنهاد اعضای هیات مدیره شرکت ملی گاز ایران و با استناد حکم ذیل ماده 5 قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت مصوب نوزدهم اردیبهشت ماه 1391 مجلس شورای اسلامی، با استعانت از خداوند قادر متعال ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اقتصادی انتشار : 14 دقیقه پیش
آخرین جزئیات بسته حمایتی دولت

آخرین جزئیات بسته حمایتی دولت محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی امروز پیرامون جزئیات بسته های حمایتی اظهار کرد: دولت در حد مقدورات و توانایی هایی که در بودجه عمومی که ناشی از درآمدها منحصر به مالیات و یا فروش نفت است و امروز با یک سری محدودیت ها مواجه است، تلاش کرده در این شرایطی که بین سطح معیشتی مردم و حداقل دستمزد آنان فاصله وجود دارد، به دارندگان دارای درآمد ثابت که کمتر از 3 میلیون تومان در ماه درآمد دارند در حداقل ممکن یک مساعدت لازم را انجام دهد.
وی ادامه داد: این مساعدت ها در یک نوبت انجام نمی شود و ممکن است در نوبت های دیگر با توجه به توانایی دولت ادامه پیدا کند. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 24 دقیقه پیش
آخرین جزئیات بسته حمایتی دولت

آخرین جزئیات بسته حمایتی دولت به گزارش افکارنیوز ،
محمد شریعتمداری امروز پیرامون جزئیات بسته های حمایتیاظهار کرد: دولت در حد مقدورات و توانایی هایی که در بودجه عمومی که ناشی از درآمدها منحصر به مالیات و یا فروش نفت است و امروز با یک سری محدودیت ها مواجه است، تلاش کرده در این شرایطی که بین سطح معیشتی مردم و حداقل دستمزد آنان فاصله وجود دارد، به دارندگان دارای درآمد ثابت که کمتر از 3 میلیون تومان در ماه درآمد دارند در حداقل ممکن یک مساعدت لازم را انجام دهد.
وی ادامه داد: این مساعدت ها در یک نوبت انجام نمی شود و ممکن است در نوبت های دیگر با توجه به توانایی دولت ادامه پیدا کند. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 25 دقیقه پیش
بررسی کلیات لایحه بودجه سال 1398 کل کشور در جلسه هیئت وزیران

بررسی کلیات لایحه بودجه سال 1398 کل کشور در جلسه هیئت وزیران هیئت وزیران در جلسه امروز خود به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر روحانی رییس جمهوری، به ادامه بحث و بررسی پیرامون کلیات بودجه سال 1398 کل کشور پرداخته و درباره منابع و مصارف بودجه با یکدیگر تبادل نظر کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت تعیین سیاست های دولت درباره میزان صادرات نفت و قیمت آن در بودجه درآمدهای مالیاتی، واگذاری و مولدسازی دارایی های دولت، تأمین کالاهای اساسی، تقویت تولید و اشتغال، اعتبارات هزینه ای و تملک دارایی های سرمایه ای و طرح های عمرانی، از دیگر موضوعات مطرح شده در جلسه امروز هیئت دولت بود. ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 25 دقیقه پیش
بخش خصوصی واقعی می تواند اقتصاد کشور را علاج کند

بخش خصوصی واقعی می تواند اقتصاد کشور را علاج کند به گزارش خبرگزاری مهر ، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور، عصر امروز یکشنبه در جریان سفر به ارومیه و در جلسه ای با فعالین و تشکل های اقتصادی استان آذربایجان غربی، ضرورت تعامل و همکاری سازنده مسئولین دولتی با فعالان بخش خصوصی را مورد تأکید قرار داد و گفت: دولت و بخش خصوصی به تنهایی نمی توانند در فعالیت های اقتصادی موفقیت کاملی به دست بیاورند ولی با حمایت و پشتیبانی از یکدیگر می توان دستاوردهای قابل توجهی را به دست آورده و به راحتی از مشکلات اقتصادی عبور کرد.
رئیس دفتر رئیس جمهور با تأکید بر اینکه ارز صادراتی باید به چرخه اقتصاد کشور بازگردد، اظهار داشت: در این عرصه ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 34 دقیقه پیش
مدیرعامل جدید شرکت ملی گاز ایران تعیین شد

مدیرعامل جدید شرکت ملی گاز ایران تعیین شد به گزارش ایرنا، تا پیش از این مدیرعاملی شرکت ملی گاز ایران را حمیدرضا عراقی بر عهده داشت.
عراقی یکی از 12 مدیر ارشد بازنشسته وزارت نفت و مشمول قانون منع بکارگیری بازنشستگان به شمار می رود که کناره گیری خود از این مسوولیت را اعلام کرده بود.
به نوشته تارنمای وزارت نفت، در متن حکم بیژن زنگنه خطاب به منتظرتربتی آمده است: به پیشنهاد اعضای هیات مدیره شرکت ملی گاز ایران و با استناد حکم ذیل ماده 5 قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت مصوب نوزدهم اردیبهشت ماه 1391 مجلس شورای اسلامی، با استعانت از خداوند قادر متعال، بدین وسیله به عنوان مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران و معاون وزیر منصوب می شوید ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 44 دقیقه پیش
یارانه تولید شکر به حساب کارگران هفت تپه نیشکر واریز می شود

یارانه تولید شکر به حساب کارگران هفت تپه نیشکر واریز می شود به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، سید راضی نوری، نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی در گفت وگوی تلفنی با خبر صدای و سیمای خوزستان در تشریح پیشنهادات مسئولان استانی به مقامات دولتی برای حل مشکلات کارگران نیشکر هفته تپه گفت: بخش خصوصی باید صلاحیت مالی و فنی برای مدیریت شرکت را داشته باشد اما شاهد هستیم که پس از 3 سال از واگذاری به دلیل عدم ثبات در پرداخت حقوق کارگران، تجمعات اعتراضی زیادی توسط کارگران زحمتکش اتفاق افتاده است.
وی ادامه داد:مهمترین مسئله ای که باعث ناراحتی و زجر کارگران هفت تپه شده، خلا مدیریتی در این شرکت است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 45 دقیقه پیش
بازاری اختصاصی برای بانوان کارآفرین

بازاری اختصاصی برای بانوان کارآفرین به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز اصفهان؛ مدیر بازار شهروند شهرداری آران و بیدگل در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: شهرداری آران و بیدگل در نظر دارد تا فضاهایی را در اختیار بانوان خانه دار برای فروش تولیدات خانگی قرار دهد و به همین منظور بازار اختصاصی بانوان کارآفرین را در بازار شهروند راه اندازی می کند.
علی علیخانی این بازار را فرصت خوبی برای بانوان کارآفرین شهرستان دانست و افزود: در این بازار این امکان برای بانوان کارآفرین شهرستان آران و بیدگل پیش بینی شده که بتوانند کالاهای تولیدی خود را در یک روز خاص در هفته و بصورت اختصاصی و ویژه با ارائه خدمات خاص در بازار شهروند ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 45 دقیقه پیش
95 درصد بذر کلزای هیبریدی و شبدر کشور در دزفول تولید می شود

95 درصد بذر کلزای هیبریدی و شبدر کشور در دزفول تولید می شود به گزارش خبرنگار مهر ، علی کرمی ظهر امروز یکشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان دزفول در سالن همایش فرمانداری اظهار کرد: ظرفیت و پتانسیل های ویژه ای در بخش کشاورزی دزفول وجود دارد که وجود خاک رتبه الف حاصلخیز از جمله این ظرفیت های بی نظیر است.
وی با بیان اینکه وجود شبکه آبیاری مدرن کشاورزی و مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی از دیگر ظرفیت های ویژه دزفول در بخش کشاورزی است، افزود: کشاورزان دزفول با دانش بومی بالایی که در ترویج و آموزش دارند توانسته اند رتبه نخست کشور در تولید بذر کلزای هیبریدی و شبدر را کسب کنند به گونه ای که 95 درصد بذرکلزا و شبدرکشوردراین شهرستان تولید می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 54 دقیقه پیش
ماموریت جدید طیب نیا برای دولت

ماموریت جدید طیب نیا برای دولت به گزارش ایسنا، به نظر می رسد سیاست های راست گرایی دولت چندان نتیجه بخش نبوده که حالا از یک اقتصاددان نهادگرا برای سر و سامان دادن به اوضاع کمک خواسته شده است.
عضویت علی طیب نیا به عنوان یک اقتصاددان نزدیک به جریان نهادگرایی در این شورا علاوه بر اینکه می تواند حامل پیام گردش به چپ در سیاست های اقتصادی دولت تدبیر و امید باشد، به لحاظ عملیاتی هم می تواند باعث ایجاد تغییراتی در سیاست های پولی و ارزی دولت شود. رسیدگی و تصویب آیین نامه های مذکور در قانون پولی و بانکی یکی از وظایف کلیدی شورایی است که طیب نیا به آن وارد شده است. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 54 دقیقه پیش
کاهش التهاب در بازار خودرو/خانه های 300 میلیون تومانی تهران کجاست؟

کاهش التهاب در بازار خودرو/خانه های 300 میلیون تومانی تهران کجاست؟ به گزارش خبرنگار نبض بازار گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، مهمترین عناوین نبض بازار امروز به شرح زیر است:
نرخ طلا و سکه در 27 آبان ماه +جدول
امروز در بازار آزاد سکه تمام بهار آزادی طرح جدید 4 میلیون و 350 هزار تومان معامله شد.
قیمت برخی گوشی های همراه در بازار
یک دستگاه گوشی Samsung Galaxy J7 Prime 2 با مبلغ 2 میلیون و 750 هزار تومان در بازار معامله می شود.
قیمت عمده محصولات ایران خودرو ثابت ماند
یک دستگاه خودرو سمند LX با مبلغ 56 میلیون و 100 هزار تومان در بازار معامله می شود.
خرید خودرو تویوتا چقدر هزینه دارد؟ ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 55 دقیقه پیش
ماموریت طیب نیا برای مهار دوباره نرخ تورم

ماموریت طیب نیا برای مهار دوباره نرخ تورم آفتاب نیوز :
یکی از مهم ترین خبرهای امروز اقتصادی ایسنا می تواند انتصاب وزیر اقتصاد دولت یازدهم در شورای پول و اعتبار باشد. عضویت علی طیب نیا به عنوان یک اقتصاددان نزدیک به جریان نهادگرایی در این شورا علاوه بر اینکه می تواند حامل پیام گردش به چپ در سیاست های اقتصادی دولت تدبیر و امید باشد، به لحاظ عملیاتی هم می تواند باعث ایجاد تغییراتی در سیاست های پولی و ارزی دولت شود. رسیدگی و تصویب آیین نامه های مذکور در قانون پولی و بانکی یکی از وظایف کلیدی شورایی است که طیب نیا به آن وارد شده است.
تکلیف شرکت های ملی نفت و گاز مشخص شد؛ پتروشیمی هنوز نه ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اقتصادی انتشار : 1 ساعت و 5 دقیقه پیش
درخواست قطعه سازان از روحانی: از بروز فاجعه در صنعت قطعه سازی جلوگیری کنید

درخواست قطعه سازان از روحانی: از بروز فاجعه در صنعت قطعه سازی جلوگیری کنید قطعه سازان خودرو برای افزایش قیمت و آنچه جلوگیری از فاجعه در این صنعت خواند ه اند، با نوشتن نامه، دست به دامان رئیس جمهور شدند.
به گزارش فارس، قطعه سازان کشور در نامه ای به رئیس جمهور خواستار جلوگیری از بروز فاجعه در صنعت قطعه سازی کشور شدند.
متن این نامه بدین شرح است:
جناب آقای دکتر حسن روحانی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران
موضوع: درخواست جلوگیری از بروز فاجعه در صنعت قطعه سازی کشور
با سلام؛
احتراماً، همانگونه که مستحضرید صنعت قطعه سازی خودروی کشور در شرایط حاد به سر می برد و بحران حاضر در صورت عدم اقدام عملی و عاجل مسئولین به زودی به دلیل بیکاری وسیع ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 1 ساعت و 5 دقیقه پیش
واکنش معاون ارتباطات دفتر رئیس جمهور به شایعه استعفای ظریف

واکنش معاون ارتباطات دفتر رئیس جمهور به شایعه استعفای ظریف به گزارش اقتصادآنلاین ، پرویز اسماعیلی، معاون ارتباطات دفتر رییس جمهور، در حساب توئیتری خود نوشت:
برخی کانال های ارز و سکه ای، مدعی استعفای دکتر ظریف شده اند و این بار زحمت شایعه سازان سیاسی را آنها به دوش گرفته اند!
ظاهرا روند کاهشی و آرامش نسبی بازار سکه و ارز، نان عده ای را آجر کرده و حسابی دلتنگ تلاطم دوباره و سود بادآورده هستند.
باز هم تکذیب می شود.
لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 1 ساعت و 5 دقیقه پیش
جای خالی برخورد با متولیان نظارتی در پرونده شرکت سکه ثامن/لزوم تسریع در تشکیل هیات تصفیه

جای خالی برخورد با متولیان نظارتی در پرونده شرکت سکه ثامن/لزوم تسریع در تشکیل هیات تصفیه به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، 27 شهریور شرکت سکه ثامن ماه با درج اطلاعیه ای در سایت خود اعلام ورشکستکی کرد. در این اطلاعیه آمده بود: به اطلاع می رساند بنا به استفاده کاربران و تریدرها از ربات های غیرمجاز و همچنین کارمند ثامن که به نام شوهر خود معامله می کرد به مبلغ 500 میلیون تومان و.........به مبلغ 500 میلیون تومان و سودهای غیر متعارف کاربران که به وسیله ربات ها و اتو رفرش استفاده شده است، به اطلاع می رساند سکه ثامن ورشکستگی خود را اعلام می نماید و از امروز فقط کاربران می توانند پول های خود را بدون دریافت سودهای غیر متعارف را ثبت درخواست نمایند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 1 ساعت و 14 دقیقه پیش
شرایط ورود بخش خصوصی به سرمایه گذاری ریلی فراهم شود

شرایط ورود بخش خصوصی به سرمایه گذاری ریلی فراهم شود به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران جواد سمساریلر افزود: سرمایه گذاری 1.5 میلیارد دلاری دولت در زیرساخت های صنعت حمل و نقل ریلی نشان دهنده توجه دولت به توسعه این بخش است تا سهم این بخش در جابجایی بار و مسافر در کشور افزایش یابد.
وی یادآوری کرد: وسعت جغرافیایی کشور و گسترش شبکه ریلی ، فضای کار در این زمینه را بیشتر کرده است.
سمساریلر ادامه داد: مسوولان برای توسعه حمل ونقل چند وجهی و ترکیبی باید به کاهش زمان انتقال کالا از طریق شبکه ریلی بیش از پیش توجه کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 1 ساعت و 14 دقیقه پیش
مدیرعامل شرکت ملی گاز هم منصوب شد

مدیرعامل شرکت ملی گاز هم منصوب شد به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، در متن حکم وزیر نفت خطاب به منتظر تربتی آمده است:
جناب آقای مهندس حسن منتظر تربتی
بنا به پیشنهاد اعضای محترم هیئت مدیره شرکت ملی گاز ایران، به استناد حکم ذیل ماده 5 قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت مصوب 91/2/19 مجلس شورای اسلامی، با استعانت از خداوند قادر متعال، بدین وسیله به عنوان مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران و معاون وزیر منصوب می شوید.
امید است با اتکال به خداوند دانای توانا و تعامل با کارکنان صدیق و وظیه شناس آن شرکت در انجام امور محوله موفق باشید. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 1 ساعت و 15 دقیقه پیش
15 هزارفرصت شغلی در چهارمحال و بختیاری ایجاد می شود

15 هزارفرصت شغلی در چهارمحال و بختیاری ایجاد می شود به گزارش خبرنگار مهر ، سید حفیظ الله فاضلی بعدازظهر یکشنبه در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: سال 96 تعهد دستگاه های اجرایی چهارمحال وبختیاری برای ایجاد اشتغال 16 هزار و 800 مورد پیش بینی شده بود که از این مجموع 12 هزار فرصت شغلی ایجاد شد.
پوی با بیان اینکه پیش بینی شده که تا پایان سال جاری نزدیک به 15 هزار فرصت شغلی در استان فراهم شود، تصریح کرد: در سال 96 از 22 میلیارد و 500 تومان اعتبارات مشاغل خانگی استان نزدیک به 13 میلیارد و 500 تومان آن تخصیص پیدا کرد که با توجه به پیگیری های انجام شده با بانک های عامل این مهم 100 درصد تحقق یافت و برای دو هزار نفر شغل ایجاد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 1 ساعت و 24 دقیقه پیش
33 هزار شغل جدید در کرمانشاه ایجاد شد

33 هزار شغل جدید در کرمانشاه ایجاد شد به گزارش خبرنگار مهر ، هدایت حاتمی امروز یکشنبه در جلسه شورای اداری استان کرمانشاه اظهار داشت: کاهش نرخ بیکاری و افزایش نرخبا ایجاد مشارکت در تابستان سال جاری بیانگر کار و تلاش صورت گرفته در این حوزه است.
وی ایجاد 33 هزار فرصت شغلی در این مدت را از جمله عوامل مهم دخیل در کاهش 1.5 درصدی نرخ بیکاری و افزایش 1.6 درصدی نرخ مشارکت استان در تابستان امسال عنوان کرد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کرمانشاه گفت: در حال بررسی و پیگیری راهکارهای برون رفت از معضل بیکاری هستیم و این تحلیل ها بر حول چهار محور اساسی قرار گرفته است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 1 ساعت و 25 دقیقه پیش
افتتاح دو نیروگاه خورشیدی در کرمان

افتتاح دو نیروگاه خورشیدی در کرمان به گزارش خبرگزاری صداوسیما در مراسم بهره برداری از نیروگاه خورشیدی 100کیلو واتی در راور با حضور جندقیان معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور اعلام شد این نیروگاه با سرمایه گذاری 6 میلیارد ریال در زمینی به ابعاد 1000متر مربع در مجتمع خیریه خدماتی رفاهی شهید حسن توکلی در روستای هروز سلفی به بهره برداری رسید.
این نیروگاه خورشیدی با همکاری دهیاری و پست بانک ساخته شده و ماهانه 15تا 16 میلیون تومان درآمدزایی دارد.
معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در حاشیه این مراسم اولویت سازمان را ایجاد اشتغال های روستایی دانست و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 1 ساعت و 25 دقیقه پیش
استفاده از صندلی کودک در خودرو اجباری شد

استفاده از صندلی کودک در خودرو اجباری شد به گزارش مشرق ، ولی ملکی ، سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با اشاره به جزئیات جلسه عصر امروز (یکشنبه، 27 آبان) این کمیسیون،گفت: در جلسه امروز کمیسیون صنایع و معادن مجلس، لایحه دولت درباره اجباری شدن استفاده از صندلی کودک برای سرنشینان عقب مورد بررسی قرار گرفت.
بیشتر بخوانید:
صندلی کودک در خودرو اجباری خواهد شد
وی افزود: طبق مصوبه کمیسیون صنایع و معادن مجلس و رأی اکثریت اعضای کمیسیون، استفاده از صندلی کودک در صندلی عقب خودرو برای حفظ ایمنی بیشتر کودکان اجباری شد. ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 1 ساعت و 35 دقیقه پیش
کاهش نرخ عوارض خروج از کشور سفرهای زمینی برای مرزنشینان ضرورت دارد/تصویب کلیات طرح کاهش عوارض در کمیسیون اقتصادی

کاهش نرخ عوارض خروج از کشور سفرهای زمینی برای مرزنشینان ضرورت دارد/تصویب کلیات طرح کاهش عوارض در کمیسیون اقتصادی سید تقی کبیری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، درباره مشکلات مرزنشینان بعد از بالا رفتن تصاعدی نرخ عوارض خروج از کشور گفت:با توجه تصویب یک فوریت طرح اصلاح بند(ح) تبصره 11 قانون بودجه سال 97 در مجلس شورای اسلامی،کلیات این طرح اصلاحی در نشست کمیسیون اقتصادی مورد بررسی قرار گرفت و تصویب شد.
عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد:لایحه دولت در خصوص بالا رفتن تصاعدی نرخ عوارض خروج از کشور تمامی سفرهای زمینی و هوایی را به یک میزان شامل می شد این در حالی است که بسیاری از مرزنشینان که در طول سال به دلیل تامین معیشت و رفت و آمدهای خانوادگی به خارج از کشور سفر زمینی ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 1 ساعت و 35 دقیقه پیش
قطعه سازان برای افزایش قیمت دست به دامان رئیس جمهور شدند

قطعه سازان برای افزایش قیمت دست به دامان رئیس جمهور شدند به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، قطعه سازان کشور در نامه ای به رئیس جمهور خواستار جلوگیری از بروز فاجعه در صنعت قطعه سازی کشور شدند.
متن این نامه بدین شرح است:
جناب آقای دکتر حسن روحانی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران
موضوع: درخواست جلوگیری از بروز فاجعه در صنعت قطعه سازی کشور
با سلام؛
احتراماً، همانگونه که مستحضرید صنعت قطعه سازی خودروی کشور در شرایط حاد به سر می برد و بحران حاضر در صورت عدم اقدام عملی و عاجل مسئولین به زودی به دلیل بیکاری وسیع پرسنل این صنعت و توقف تولید به فاجعه جبران ناپذیر و زیان بار برای اقتصاد کلان کشور و امنیت ملی تبدیل خواهد شد که ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 1 ساعت و 44 دقیقه پیش
سهم 13 درصدی ایران از بازار عراق

سهم 13 درصدی ایران از بازار عراق به گزارش افکارنیوز ،
ابراهیم محمدرضازاده عصر امروز در نشست فعالان اقتصادی و تجاری البرز و عراق که در حاشیه نخستین نمایشگاه توانمندی تولیدات و صنایع کوچک با بیان اینکه تبادلات اقتصادی از اهمیت بالایی برخوردار است، گفت: عراق به عنوان یک کشور همسو و برادر بیشترین همکاری و هماهنگی را با ما دارد.
وی افزود: 21 درصد از سهم صادرات ایران به کشور عراق می رود که در این میان تنها یک درصد از کشور عراق واردات داریم.
مسؤول میز عراق در سازمان توسعه و تجارت بیان کرد: چهار کشور امارات، ترکیه، چین و ایران به ترتیب 25، 18، 17 و 13 درصد از سهم بازار عراق را به خود اختصاص داده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 1 ساعت و 45 دقیقه پیش
70 درصد دانش آموختگان دانشگاه علمی کاربردی صاحب شغل هستند

70 درصد دانش آموختگان دانشگاه علمی کاربردی صاحب شغل هستند به گزارش ایرنا حسن رسولی صدقیانی روز یکشنبه در مراسم اختتامیه چهارمین نمایشگاه اشتغال و توسعه کارآفرینی با بیان اینکه دانشگاه جامع با نظام های آموزشی دیگر تفاوت عمده ای دارد، افزود: سرنوشت دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی مشخص است و آنان پس از فارغ التحصیلی منتظر شغل نمی مانند بلکه با تکیه بر مهارت های یاد گرفته خود صاحب حرفه و شغل می شوند.
وی با بیان اینکه کمتر از 40 درصد دروس دانشگاه جامع نظری است، گفت: در برخی از رشته ها 75 درصد واحدهای درسی به صورت عملی تدریس می شود.
صدقیانی با بیان اینکه دانشگاه جامع به عنوان برند اشتغال در جامعه مطرح است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 ساعت و 54 دقیقه پیش
لزوم تکمیل زنجیره تولید و صنایع تبدیلی در آذربایجان غربی

لزوم تکمیل زنجیره تولید و صنایع تبدیلی در آذربایجان غربی به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه ،جلسه توسعه و سرمایه گذاری استان آذربایجان غربی با حضور رئیس دفتر رئیس جمهور استاندار و جمعی از مسئولان برگزار و راهکارها و ظرفیت های تسریع توسعه استان مورد بررسی قرار گرفت
آقای واعظی در این جلسه با بیان اینکه استان آذربایجان غربی به لحاظ ظرفیتهای توسعه اقتصادی، یک جامعیت ممتازی دارد ،گفت: علاوه بر ظرفیت های کشاورزی ، صنعتی، معدنی، گردشگری و موقعیت مرزی استان، آذربایجان غربی از نظر نیروی انسانی جوان و کارآمد نیز بسیار غنی است
رئیس دفتر رئیس جمهور اضافه کرد: امروز با وجود محدودیتهای مختلف ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 1 ساعت و 54 دقیقه پیش
بازدید رئیس هیأت عامل صندوق توسعه ملی از یک واحد تولیدی در شهرک صنعتی کاسپین یک

بازدید رئیس هیأت عامل صندوق توسعه ملی از یک واحد تولیدی در شهرک صنعتی کاسپین یک به گزارش خبرگزاری فارس از آبیک ، مرتضی شهیدزاده رئیس هیأت عامل صندوق توسعه ملی به همراه عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان قزوین، حجت الاسلام سید محمد حسینی میرامینی امام جمعه شهر آبیک، شهرام احمدپور فرماندار فرماندار شهرستان آبیک و جمعی دیگر از مسوولان استانی و شهرستانی از یک واحد تولیدی و بازرگانی در شهرک صنعتی کاسپین یک بازدید کرد و در جریان روند فعالیت این قرار گرفت.
به گزارش فارس، شرکت صنعت پلاست تولیدکننده و صادر کننده محصولات پلیمری است که تولیدکننده انواع سفره های یک بار مصرف ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 2 ساعت و 4 دقیقه پیش
بومی سازی تلکابین با یک دهم قیمت تمام شده

بومی سازی تلکابین با یک دهم قیمت تمام شده به گزارش خبر نگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، محمدعلی پرهیزکار مدیر عامل بخش سیاحتی بنیاد مستضعفان امروز در حاشیه بازدید از طرح های زمستانی این نهاد در جمع خبرنگاران با بیان اینکه از سال 93 بخش عمده ای از خدمات مربوط به تلکابین را با استفاده از توان داخلی نوسازی و بازسازی کرده ایم گفت: با ابلاغ سیاست های اجرایی فرمان امام برای اولین بار در کشور کابین های تلکابین بومی سازی شده است.
وی ادامه داد: قیمت تمام شده یک تلکابین در دورانی که یورو 3 هزار و 800 تومان بود، 150 میلیون تومان تمام می شد و هم اکنون قیمت ساخت تلکابین به مراتب بالاتر رفته ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 2 ساعت و 14 دقیقه پیش
استفاده از صندلی کودک در خودرو اجباری می شود

استفاده از صندلی کودک در خودرو اجباری می شود براساس مصوبه کمیسیون صنایع و معادن مجلس، استفاده از صندلی کودک در خودرو اجباری شد.
ولی ملکی، سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم با اشاره به جزئیات جلسه عصر امروز (یکشنبه، 27 آبان) این کمیسیون،گفت: در جلسه امروز کمیسیون صنایع و معادن مجلس، لایحه دولت درباره اجباری شدن استفاده از صندلی کودک برای سرنشینان عقب مورد بررسی قرار گرفت.
وی افزود: طبق مصوبه کمیسیون صنایع و معادن مجلس و رأی اکثریت اعضای کمیسیون، استفاده از صندلی کودک در صندلی عقب خودرو برای حفظ ایمنی بیشتر کودکان اجباری شد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 2 ساعت و 15 دقیقه پیش
جایگزینی برای گاز وارداتی ایران به عراق وجود ندارد

جایگزینی برای گاز وارداتی ایران به عراق وجود ندارد به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، عاصم جهاد سخنگوی وزارت نفت عراق در یک برنامه تلویزیونی در گفتگو با شبکه های محلی کردی در کردستان عراق با اعلام این مطلب گفت: هم اکنون هیچ جایگزینی برای گاز طبیعی ایران نداریم چرا که ایران نزدیکترین نقطه به عراق می باشد تا از آن بتوانیم گاز وارد کنیم.
وی افزود: عراق نزدیک به 600 میلیون مترمکعب گاز از ایران وارد می کند که از آن برای تولید برق استفاده می شود.
سخنگوی وزارت نفت عراق تاکید کرد که عراق نمی تواند از هیچ کشور همسایه ای این مقدار گاز را تامین کرده و جایگزین گاز وارداتی از ایران نماید. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 2 ساعت و 15 دقیقه پیش
آزادسازی اقتصاد مهم تر از خصوصی سازی

آزادسازی اقتصاد مهم تر از خصوصی سازی به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، فرشاد فاطمی در چهل و یکمین نشست هیئت نمایندگان اتاق ایران با اشاره به تجارب کشورهای موفق در کوچک سازی افزود: اندازه دولت در اقتصاد منوط به دخالت حداقلی دولت و اصلاح ساختار بازار است.
افزایش فساد در دل صادرات
در ادامه محمدصادق حمیدیان عضو هیئت نمایندگان اتاق ایران، به وقایع اخیر ارزی و انتشار بخشنامه های متعارض بدون رسیدگی دستگاه های ناظر، اشاره و تأکید کرد: این بخشنامه ها منجر به آسیب های جدی شده که برخی از آنها غیرقابل جبران هستند. به تازگی بخشنامه ای ابلاغ شده که بر اساس آن واردکنندگانی که یک سال از آخرین واردات آنها می گذرد و پس از آن وارداتی ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 2 ساعت و 25 دقیقه پیش
سید علی از صندوق ضمانت صادرات ایران رفت

سید علی از صندوق ضمانت صادرات ایران رفت به گزارش اقتصادآنلاین ، سید کمال سید علی مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران که از سال 1394 برای بار دوم سکاندار اداره این صندوق بود، روز گذشته طی نامه ای به وزیر صنعت، معدن و تجارت در اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان از سمت خود کناره گیری کرد.
رئیس هیات مدیره صندوق ضمانت صادرات همچنین در پیام جداگانه خطاب به کارکنان و مدیران این صندوق ضمن خداحافظی از همراهی و همکاری های آنها در تحقق اهداف صندوق ضمانت صادرات ایران قدردانی کرد.
لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 2 ساعت و 34 دقیقه پیش
دوازدهمین کنفرانس بین المللی مدیریت استراتژیک برگزار می شود

دوازدهمین کنفرانس بین المللی مدیریت استراتژیک برگزار می شود به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، به نقل از روابط عمومی انجمن مدیریت استراتژیک ایران؛ دوازدهمین کنفرانس بین المللی مدیریت استراتژیک با پیام رسمی دکتر علی لاریجانی و با حضور چهره های برتر علمی ملی و بین المللی این حوزه و اساتید مطرح کشور روز دوشنبه بیست و هشتم آبان ماه در محل سالن همایش های اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی ایران برگزار می شود.
این دوره از کنفرانس با دعوت از سخنرانان مدعو از جمله دکتر محمدباقر نوبخت؛ رئیس سازمان برنامه و بودجه و مهندس اکبر ترکان؛ مشاور رئیس جمهور و رئیس اتاق تهران و مسعود خوانساری رئیس اتاق بازرگانی تهران با محور رویکردها و مدل های مدیریت ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 2 ساعت و 34 دقیقه پیش
بازگشت کرباسیان؛ از وزارت اقتصاد تا شرکت ملی نفت

بازگشت کرباسیان؛ از وزارت اقتصاد تا شرکت ملی نفت به گزارش نامه نیوز، بر اساس اعلام وزارت نفت، متن حکم بیژن زنگنه خطاب به کرباسیان به شرح زیر است: با توجه به این که در اجرای ماده 50 قانون اساسنامه شرکت ملی نفت ایران، اعضای هیئت مدیره این شرکت، جنابعالی را برای تصدی مدیریت عامل این شرکت پیشنهاد کرده اند، لذا با توجه به تعهد، تجارب و سوابق درخشان مدیریتی جنابعالی در سطوح عالی اجرایی و اقتصادی، بدینوسیله با استعانت از خداوند قادر متعال، به استناد اختیارات ناشی از ماده یادشده از اساسنامه شرکت و همچنین مجوز دریافتی، جنابعالی را برای مدت دو سال به عنوان مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و معاون وزیر نفت منصوب می کنم. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 2 ساعت و 35 دقیقه پیش
189 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال پرداخت شده است

189 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال پرداخت شده است به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ، حسن عزیزی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه اظهار داشت: سهمیه بانک های استان کرمانشاه در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری بیش از 176 میلیارد و 300 میلیون تومان است.
وی با بیان اینکه در این میان سهمیه بانک های توسعه تعاون، پست بانک و صندوق کارآفرینی امید هریک بیش از29 میلیارد و 300 میلیون تومان است، افزود: همچنین سهمیه بانک کشاورزی 88 میلیارد و 400 میلیون تومان است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: از ابتدای سال تاکنون از سوی بانک توسعه تعاون 29 میلیارد و 111 میلیون تومان برای اجرای 599 طرح پرداخت ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 2 ساعت و 35 دقیقه پیش
اقتصاد عربستان تاوان اتهامات به بن سلمان را می پردازد

اقتصاد عربستان تاوان اتهامات به بن سلمان را می پردازد به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما العربی الجدید نوشت اقتصاد عربستان سعودی هزینه اتهامات وارده به محمد بن سلمان ولیعهد سعودی را می پردازد بگونه ای که چشم انداز 2030 به شدت صدمه دیده است .
با توجه به اتهاماتی که سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا، سیا علیه محمد بن سلمان ولیعهد سعودی مطرح کرده و وی را به دست داشتن در قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار عربستانی در کنسولگری این کشور در استانبول متهم کرده است، اقتصاد سعودی به نحو گسترده ای در معرض فشار قرار دارد. طی هفته های گذشته بازارهای سعودی دچار آشفتگی بسیاری بوده و بسیاری از طرح ها متوقف شده اند ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 2 ساعت و 35 دقیقه پیش
افکار عمومی در انتظار عملیاتی شدن کانال مالی میان ایران و اروپاست

افکار عمومی در انتظار عملیاتی شدن کانال مالی میان ایران و اروپاست به گزارش خبرنگار مهر ، فریدون همتی بعد از ظهر یکشنبه در دیدار با اولیور اشناکنبرگ معاون سفیر و وزیر مختار سفارت آلمان در جمهوری اسلامی ایران، با اشاره به روابط دیرینه میان دو کشور ایران و آلمان به نقش مهم آلمان در شکل گیری توافق جامع هسته ای (برجام) اشاره کرد و بیان داشت: امروز شاهد هستیم که آمریکا با یک رفتار غلط و با بی اعتنایی به قطعنامه سازمان ملل به صورت یکطرفه از توافق بین المللی برجام خارج شده که این به معنای دهن کجی آمریکا به تمامی کشورهای جهان است.
وی ادامه داد: این رفتار آمریکا برای صلح و امنیت بین المللی خطرناک است و انتظار داریم دیگر کشورها از جمله آلمان که از کشورهای حاضر ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 2 ساعت و 54 دقیقه پیش
صادرات نفت و مشتقات نفتی از طریق تانکرهای جاده پیما به ایران ادامه دارد

صادرات نفت و مشتقات نفتی از طریق تانکرهای جاده پیما به ایران ادامه دارد به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس به نقل از رسانه عراقی حضر، بعد از تصمیم ایالات متحده در خصوص تحریم ها علیه ایران، که شامل صادرات و واردات نفت و مشتقات آن است اما عراق با معافیت 45 روزه ای که گرفته است از طریق تانکر از استان کرکوک به ایران نفت و فراورده های نفتی صادر می کند.
غالب محمد "عضو نفت و گاز در شورای نمایندگان عراق" با اعلام این خبر گفت علی رغم اخباری که بر رد این موضوع است اما گزارش هایی وجود دارد که صادرات نفت کرکوک به ایران از طریق تانکرهای جاده پیما ادامه دارد.
او در یک بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد "تحریم آمریکا علیه نفت ایران" هنوز بر نفت عراق تأثیری نداشته و هیچ ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 2 ساعت و 55 دقیقه پیش
4 درخواست قطعه سازان از رئیس جمهور +متن نامه

4 درخواست قطعه سازان از رئیس جمهور +متن نامه به گزارش مشرق ، انجمن تخصصی صنایع همگن قطعه سازان با ارسال نامه ای به رئیس جمهور پیشنهادات خود را برای جلوگیری از بروز فاجعه در صنعت قطعه سازی کشور مطرح کرد.
متن نامه انجمن صنایع همگن قطعه سازان به رئیس جمهور به شرح زیر است:
احتراما همانگونه که مستحضرید صنعت قطعه سازی کشور در شرایط حاد به سر می برد و بحران حاضر در صورت عدم اقدام عملی و عاجل مسئولین به زودی به دلیل بیکاری وسیع پرسنل این صنعت و توقف تولید به فاجعه ای جبران ناپذیر و زیان بار برای اقتصاد کشور و امنیت ملی تبدیل خواهد شد که اثرات خسارت بار اجتماعی آن گریبانگیر ملت و مسئولین می گردد. ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 2 ساعت و 55 دقیقه پیش
رشد قیمت سکه و ارز + جدول

رشد قیمت سکه و ارز + جدول به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، قیمت سکه و ارز در معاملات امروز بازار تهران افزایش یافت.
سکه طرح جدید 290 هزار تومان، نیم سکه 180 هزار تومان، ربع سکه 100 هزار تومان و هر گرم طلای 18 عیار 25 هزار و 140 تومان رشد داشته است.
در بازار ارز، دلار با هزار تومان افزایش 13800 تومان، یورو با 1150 تومان رشد قیمت 15800 تومان و درهم با رشد 210 تومانی 3750 تومان فروخته شد.
انتهای پیام/ب ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 2 ساعت و 55 دقیقه پیش
مسعود نیلی: آبان سال گذشته استعفا دادم/ از اردیبهشت در جلسات شرکت نکردم/ شرایط سخت اقتصادی عامل استعفایم نبوده است

مسعود نیلی: آبان سال گذشته استعفا دادم/ از اردیبهشت در جلسات شرکت نکردم/ شرایط سخت اقتصادی عامل استعفایم نبوده است به گزارش الف؛ در روز گذشته گزارشی با عنوان فرار لیبرال ها در سایت الف بازنشر شد که منبع آن روزنامه صبح نو بود؛ پس از انتشار این گزارش، مسعود نیلی، رئیس موسسه عالی آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه ریزی (ریاست جمهوری) به آن واکنش نشان داد و جوابیه ای را برای آن روزنامه و رونوشت آن را برای سایت الف ارسال کرد که در ادامه متن کامل پاسخ مسعود نیلی را می خوانید:
با توجه به انتشار مطلبی تحت عنوان فرار لیبرال ها در شماره 594 مورخ 1397/08/26 آن روزنامه و مطالب خلاف واقعی که در این مطلب به اینجانب نسبت داده شده است ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 3 ساعت و 4 دقیقه پیش
قیمت دلار باید حدود 4 تا 5هزار تومان باشد

قیمت دلار باید حدود 4 تا 5هزار تومان باشد به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، امرالله امینی عضو هیأت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی درباره راهکارهایی که می تواند منجر به تقویت ارزش پول ملی کشور می شود، گفت: عمده ترین این راهکارها نظارت توسط بانک مرکزی است اما راهکارهای دیگری نیز برای تقویت ارزش پول ملی متصور است که انتظار می رود دولت به این راهکارها نیز توجه داشته باشد.
این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه دولت باید از بخش تولید حمایت کند و شرایط تولید به سمتی برود که کالاهای تولید شده هم قابل رقابت با کالاهای مشابه خود در سطح جهانی باشد و هم قابل تجارت و صادرات ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 3 ساعت و 4 دقیقه پیش
بحران آب جدی ترین ریسک کسب و کار در ایران

بحران آب جدی ترین ریسک کسب و کار در ایران در این نظرسنجی، پرسشنامه ای در اختیار فعالان اقتصادی قرار گرفت و از آن ها خواسته شد از بین 30 مورد، پنج موردی که بیشترین تأثیر را بر کسب و کارهای کشورشان خواهد گذاشت، انتخاب و رتبه بندی کنند. مجمع جهانی اقتصاد پس از پایش نتایج این نظرسنجی، ریسک های جهانی و منطقه ای را نیز شناسایی کرده است.
*بیکاری و اشتغال ناقص، چالش جهانی کسب و کارها
جمع بندی پاسخ های ارائه شده توسط فعالان اقتصادی نشان می دهد، 10 ریسکی که بیشترین تهدید برای کسب و کارهای جهان را به دنبال دارد عبارتند از:
1 بیکاری و اشتغال ناقص
2 شکست حکمرانی ملی
3 شوک قیمت انرژی
4 بحران مالی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 3 ساعت و 5 دقیقه پیش
پرداخت وام بازآفرینی شهری تا دو هفته دیگر

پرداخت وام بازآفرینی شهری تا دو هفته دیگر به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، به نقل از خبرگزاری صدا وسیما هوشنگ عشایری معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شرکت عمران و بهسازی شهری ایران تصریح کرد: وزیر جدید تاکید دارد که در کوتاه ترین زمان باید مسکن مهر به سرانجام برسد. سیاست وزارت راه و شهرسازی تکمیل طرح هاست. 56 درصد طرح ها در همین دولت به بهره برداری رسیده است.
وی در همین باره افزود: در انتخاب مکان و به صورت کلان اقتصادی بحث هایی وجود دارد اما کسی روی خود مسکن مهر بحث ندارد.
معاون وزیر راه در ادامه با اشاره به موضوع باز آفرینی شهری عنوان کرد: اصلی ترین موضوع هر جامعه حوزه اجتماعی است ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 3 ساعت و 15 دقیقه پیش
نقش مؤثر ظرفیت های بازار سرمایه در توسعه صنایع ریلی

نقش مؤثر ظرفیت های بازار سرمایه در توسعه صنایع ریلی به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راه آهن جمهوری اسلامی ایران؛ علی اسدی کرم با اشاره به مشکلات اقتصادی موجود در کشور و فشارهای اقتصادی گفت: در این شرایط لازم است تا به استفاده از منابع و ظرفیت های داخلی توجه بیشتری شود.
وی با بیان اینکه درحال حاضر استفاده حداکثری از ظرفیت های بازار سرمایه ضروری است، افزود: بعد از انقلاب در هر دوره ای با افزایش نقدینگی در کشور روبرو بوده ایم، به نحوی که در حال حاضر حجم نقدینگی کشور از 1600 میلیارد تومان عبور کرده و اگرروند فعلی ادامه داشته باشد با افزایش بی رویه نقدینگی مواجه خواهیم شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 3 ساعت و 25 دقیقه پیش
عربستان از معافیت های تحریمی ایران ناراحت است

عربستان از معافیت های تحریمی ایران ناراحت است فرارو - در حالی که سعودی ها با درخواست کاخ سفید برای جبران نفت ایران موافقت کرده بودند، دولت دونالد ترامپ همزمان با اجرای دور دوم تحریم های ایران، به طور غیرمنتظره به مشتریان نفت ایران معافیت تحریمی داد. این امر باعث کاهش چشمگیر قیمت نفت و ناراحتی عربستان شد.
به گزارش فرارو، هنگامی که در تابستان دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، از عربستان خواست که برای جبران کردن نفت ایران، تولیدش را بیشتر کند، ریاض به سرعت با این درخواست موافقت کرد. اما پس از صدور معافیت ها، عربستان به طور غیرمنتظره تصمیم گرفت تولید نفت خود را کاهش دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 3 ساعت و 34 دقیقه پیش
کمیسیون اقتصادی مجلس تفحص از نحوه قیمت گذاری شرکت کشت و صنعت مغان را تصویب کرد

کمیسیون اقتصادی مجلس تفحص از نحوه قیمت گذاری شرکت کشت و صنعت مغان را تصویب کرد به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل ، صدیف بدری عصر امروز در گفتگو با خبرنگاران در اردبیل اظهارداشت: در جلسه امروز کمسیون اقتصادی مجلس، تحقیق و تفحص از نحوه قیمت گذاری شرکت کشت و صنعت مغان با اکثریت آراء به تصویب رسید که در این زمینه پیگیری ها از قبل برای تصویب تحقیق در خصوص نحوه واگذاری این شرکت وجود داشت.
وی با اشاره به نتایج مثبت و کارآمد تصویب تحقیق درباره نحوه واگذاری و قیمت گذاری کشت و صنعت مغان افزود : امیدواریم با تحقیق و تفحص از واگذاری کشت وصنعت مغان اردبیل بسیاری از مسائل پشت پرده واگذاری کشت و صنعت شفاف سازی و روشن شود. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 3 ساعت و 34 دقیقه پیش
پرداخت حقوق آبان ماه بازنشستگان به همراه بسته حمایتی دولت

پرداخت حقوق آبان ماه بازنشستگان به همراه بسته حمایتی دولت به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ جمشید تقی زاده مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با تبریک پیشاپیش به مناسبت هفته وحدت و میلاد با سعادت پیامبر گرامی اسلام، اظهار کرد: با تلاش مدیران و پرسنل صندوق بازنشستگی کشوری و همکاری و تعامل نزدیک و قابل تقدیر سازمان برنامه و بودجه کشور و خزانه کل، حقوق همه بازنشستگان فرهیخته این صندوق روز چهارشنبه 23 آبان ماه به حساب این عزیزان در سراسر کشور واریز شده است.
تقی زاده همچنین اظهار داشت: براساس تصمیم دولت تدبیر و امید برای پرداخت بسته حمایتی به ارزش 200 هزار تومان برای بازنشستگانی که زیر 3 میلیون تومان حقوق دریافت می کنند ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 3 ساعت و 35 دقیقه پیش
رشد پاسخ مثبت به استعلامات محیط زیستی در استان تهران

رشد پاسخ مثبت به استعلامات محیط زیستی در استان تهران به گزارش ایلنا، مهرداد کتال محسنی با اعلام این خبر گفت: در شش ماهه اول سال 97، تعداد 1018 استعلام محیط زیستی به این اداره کل واصل شده که از این بین با 715 مورد موافقت، 278 مورد مخالفت و 25 استعلام نیز کماکان در دست بررسی است.
وی ادامه داد: برابر ارزیابی صورت گرفته طی سال های 92 تا پایان سال 95 از مجموع تعداد استعلام های واصله درباره صدور مجوزهای زیست محیطی، پروانه بهره برداری و احداث، افزایش ظرفیت تولید تقریبا با حدود 41 درصد از این استعلام ها از سوی محیط زیست مخالفت شده و 59 درصد مورد موافقت قرار گرفته است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 3 ساعت و 45 دقیقه پیش
افتتاح دو طرح کشاورزی با اعتبار30 میلیارد تومان فردا در مهاباد

افتتاح دو طرح کشاورزی با اعتبار30 میلیارد تومان فردا در مهاباد کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 3 ساعت و 45 دقیقه پیش
مسعود کرباسیان مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران شد

مسعود کرباسیان مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران شد به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، وزیر نفت در حکمی، مسعود کرباسیان را برای مدت 2 سال به عنوان مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و معاون وزیر نفت منصوب کرد.
بیشتر بخوانید: بازنشسته ای جایگزین مدیر بازنشسته شرکت ملی نفت می شود؟
متن حکم بیژن زنگنه خطاب به کرباسیان به شرح زیر است:
با توجه به این که در اجرای ماده 50 قانون اساسنامه شرکت ملی نفت ایران، اعضای هیئت مدیره این شرکت، جنابعالی را برای تصدی مدیریت عامل این شرکت پیشنهاد کرده اند، لذا با توجه به تعهد، تجارب و سوابق درخشان مدیریتی جنابعالی در سطوح عالی اجرایی و اقتصادی، بدینوسیله با استعانت از خداوند قادر متعال ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 3 ساعت و 54 دقیقه پیش
سکه باز هم وارد کانال 4 میلیون تومان شد

سکه باز هم وارد کانال 4 میلیون تومان شد امروز با افزایش شمار خریداران سکه در بازار، قیمت این کالا افزایشی قابل توجه را شاهد بود و بار دیگر به کانال 4 میلیون تومان بازگشت. هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید به قیمت 4 میلیون و 350 هزار تومان معامله می شود. در عین حال هر قیمت سکه طرح قدیم به 4 میلیون تومان رسیده است.
کاهش شدید قیمت سکه در روز های گذشته شمار فروشندگان سکه را افزایش داده بود، اما امروز تعداد خریداران بنا بر اعلام کشتی آرای با تعداد فروشندگان برابری می کند.
بر این اساس قیمت هر مثقال طلای 17 عیار در حال حاضر معادل یک میلیون و 690 هزار تومان است و هر گرم طلای 18 عیار قیمتی معادل 390٫500 تومان دارد ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 4 ساعت و 5 دقیقه پیش
زمان واریز کمک 200 هزار تومانی برای بازنشستگان

زمان واریز کمک 200 هزار تومانی برای بازنشستگان خبرگزاری ایسنا: مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری اعلام کرد: حقوق آبان ماه تمامی بازنشستگان این صندوق به همراه بسته حمایتی 200 هزار تومانی دولت پرداخت شده است.
جمشید تقی زاده با تبریک پیشاپیش به مناسبت هفته وحدت و میلاد با سعادت پیامبر گرامی اسلام، گفت: با تلاش مدیران و پرسنل صندوق بازنشستگی کشوری و همکاری و تعامل نزدیک و قابل تقدیر سازمان برنامه و بودجه کشور و خزانه کل، حقوق همه بازنشستگان این صندوق روز چهارشنبه 23 آبان ماه به حساب این افراد در سراسر کشور واریز شده است.
تقی زاده همچنین اظهارکرد ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اقتصادی انتشار : 4 ساعت و 14 دقیقه پیش
قیمت های جدید امروز اعلام نمی شوند

قیمت های جدید امروز اعلام نمی شوند رمضانعلی سبحانی فر در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در خصوص افزایش احتمالی قیمت خودرو طی روزهای آینده، اظهار داشت: با توجه به اینکه در حال حاضر واردات خودرو متوقف شده و مواد اولیه در بورس ارائه نمی شود و تهیه آن با نرخ آزاد انجام می شود نیاز به افزایش قیمت خودروها وجود دارد.
صنعت خودرو 1میلیون اشتغال ایجاد کرده است
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حدود یک میلیون اشتغال در بخش خودرو وجود دارد ، گفت: نشست بخش های مختلف مرتبط با قیمت گذاری و همچنین تولید خودرو در حال برگذاری است تا در خصوص قیمت های جدید محصولات به جمع بندی نهایی دست پیدا کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 4 ساعت و 14 دقیقه پیش
رونمایی از یادمان کنگره شهدای استان قزوین

رونمایی از یادمان کنگره شهدای استان قزوین به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز قزوین, یادمان کنگره سه هزار شهید استان با حضور رئیس صندوق توسعه ملی در شهرک صنعتی کاسپین رونمایی شد.
همچنین شهید زاده رئیس صندوق توسعه ملی از مرکز خدمات و کسب و کار و فناوری در شهرک صنعتی کاسپین قزوین بازدید کرد.
رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی در ادامه از طرح توسعه یک واحد بزرگ تولید سفره و ظروف یک بار مصرف، شیلنگ های پی وی سی خانگی و صنعتی در شهرک صنعتی کاسپین بازدید کرد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 4 ساعت و 15 دقیقه پیش
از هشدار به واحدهای هیدروکربنی قم تا خم شدن کمر صادرکنندگان به دلیل وضع قوانین دست و پاگیر

از هشدار به واحدهای هیدروکربنی قم تا خم شدن کمر صادرکنندگان به دلیل وضع قوانین دست و پاگیر به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم ، جلسه ستاد تسهیلات و رفع موانع تولید ظهر امروز با حضور مهرداد غضنفری معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع انسانی استاندار قم و برخی از مدیران و مسئولان استانی در سالن امام رضا (ع) فرمانداری برگزار شد.
در بخشی از این جلسه، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم با اشاره به سند استانی تدوین شده در بخش اشتغال و سرمایه گذاری اظهار داشت: در این سند اعتباری بالغ بر 100 میلیارد تومان برای بخش صنعت، معدن و تجارت پیش بینی شده و ایجاد اشتغال برای چهار هزار و 500 نفر در آن به عنوان یک راهبرد یک ساله مطرح است. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 4 ساعت و 15 دقیقه پیش
مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه گذاری لرستان منصوب شد

مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه گذاری لرستان منصوب شد به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی استانداری لرستان، جناب از نیروهای با سابقه حوزه معاونت اقتصادی استانداری است که در کارنامه خود مدیر پنجره واحد سرمایه گذاری استان، معاون دفتر هماهنگی امور اقتصادی و معاونت دفتر جذب سرمایه گذاری را دارد.
گفتنی است پیش از این حشمت بهمنی مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استان بود که هفته گذشته به عنوان فرماندار دلفان منصوب شد.
7269/6060
ارتباط با سردبیر newsroom@irna.ir
تماس بی واسطه با مسئولین ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 4 ساعت و 25 دقیقه پیش
کاهش شاخص بورس قزوین دردومین روز کاری هفته

کاهش شاخص بورس قزوین دردومین روز کاری هفته به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز قزوین, کارشناس بورس اوراق بهادار استان قزوین گفت: در جریان دادوستد های امروز، شاخص کل بورس اوراق بهادار امروز در تالار شیشه ای قزوین پنج هزار و 261 واحد کاهش یافت.
مریم قربانی افزود: امروز 10 میلیون و 200 هزار سهم به ارزش چهل و سه میلیارد و 600 میلیون ریال مبادله شد که 55 درصد آن به خرید سهام اختصاص داشت.
به گفته کارشناس بورس اوراق بهادار استان قزوین، شرکت های سرمایه گذاری معدنی و صضنعتی گل گهر، ملی صنایع مس ایران وفولاد کاوه جنوب کیش به ترتیب بیشترین تعداد سهام و ارزش معاملاتی را به خود اختصاص دادند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 4 ساعت و 25 دقیقه پیش
ایتالیا زیر بار درخواست اروپا برای تغییر بودجه سال 2019 خود نرفت

ایتالیا زیر بار درخواست اروپا برای تغییر بودجه سال 2019 خود نرفت به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ؛ دولت ایتالیا در پایان ضرب الاجل کمیسیون اروپا برای بازنگری در بودجه سال آتی میلادی خود، آن را بدون تغییر دوباره به بروکسل بازپس فرستاد.
"متئو سالوینی" معاون نخست وزیر ایتالیا با تاکید برآنچه مقاومت این کشور در برابر درخواست اروپا برای کاهش هزینه ها نامید، گفت: بودجه پیشنهادی دولت ایتالیا به هیچ وجه تغییر نخواهد کرد.
سالوینی گفت: ما از مواضع خود حتی یک میلی متر هم عقب نشینی نمی کنیم ؛بر اساس منشور اروپا ، کشورهای اروپایی موظف به تضمین اشتغال و رفاه شهروندان خود هستند اما بدون هزینه کردن، این کار تحقق نمی یابد. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 4 ساعت و 25 دقیقه پیش
همکاری بیشتر بانکها در ایجاد مشاغل خانگی

همکاری بیشتر بانکها در ایجاد مشاغل خانگی به گزارش خبرگزاری صداوسیما ؛ معاون برنامه ریزی و اداری مالی فرماندار پیشوا در جلسه مشترک کارگروه اشتغال و توسعه سرمایه گذاری و شورای هماهنگی بانک های شهرستان گفت: از روسای بانک های شهرستان می خواهیم به متقاضیان به ویژه برای تسهیلات مشاغل خانگی سخت گیری نکرده و نهایت همکاری و مساعدت را داشته باشند.
شیرزاد یعقوبی افزود: اشتغالزایی و رفع بیکاری بویژه جوانان از اهداف اصلی نظام و دولت است و تمامی برنامه ریزی ها و سیاست گذاری های دولت در امور اقتصادی و سرمایه گذاری بر مبنای اشتغالزایی و توسعه تولید است و این موراد باید در شهرستان رعایت شود. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 4 ساعت و 25 دقیقه پیش
مسعود کرباسیان عضو هیات مدیره شرکت ملی نفت شد

مسعود کرباسیان عضو هیات مدیره شرکت ملی نفت شد به گزارش افکارنیوز ،
بیژن زنگنه در حکمی امروز مسعود کرباسیان را به عنوان عضو هیات مدیره شرکت ملی نفت ایران منصوب کرد.
متن حکم بیژن زنگنه خطاب به کرباسیان به شرح زیر است:
حسب اختیارات تفویض شده به اینجانب از سوی مجمع عمومی محترم شرکت ملی نفت ایران، مستند به مواد 28 و 29 قانون اساسنامه این شرکت، مصوب 1395,1.23 و با توجه به مجوز دریافتی، با عنایت به تعهد، تخصص و سوابق موفق، خدمات و تجارب جنابعالی، با استعانت از خداوند دانای توانا، به موجب این حکم به مدت چهار سال، به عنوان عضو اصلی هیئت مدیره شرکت ملی نفت ایران منصوب می شوید. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 4 ساعت و 35 دقیقه پیش
خورشید آب را شیرین می کند/تولید میلیون ها گالن آب با فناوری جدید

خورشید آب را شیرین می کند/تولید میلیون ها گالن آب با فناوری جدید به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، طبق تحقیقات نوین خاورمیانه یکی از مناطقی است که به شدت تحت تاثیر تغییرات آب و هوایی قرار می گیرد. این تغییرات خشکسالی و کم آبی را در پی دارند. علاوه برکشور های خاورمیانه، کشور های مختلف در اقصی نقاط جهان نیز شاهد چنین خشکسالی و کم آبی هستند. درهمین راستا طی سال های گذشته محققان روش های جدیدی را برای جبران این مشکل ارائه کرده اند.
یکی از این روش ها که در مناطق خشک به کار می رود، نمک زدایی آب دریا است. این روش در کشور های مختلفی مانند استرالیا، عربستان سعودی، امارات متحده عربی و شیلی برای دسترسی به آب شیرین به کار گرفته شده است ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 5 ساعت و 15 دقیقه پیش
دستور وزیر اقتصاد برای پرداخت حقوق کارگران هفت تپه طی دو روز آینده/ درخواست وزیر جهاد برای پرداخت حقوق کارگران از محل یارانه نیشکر

دستور وزیر اقتصاد برای پرداخت حقوق کارگران هفت تپه طی دو روز آینده/ درخواست وزیر جهاد برای پرداخت حقوق کارگران از محل یارانه نیشکر نماینده مردم شوش گفت: طی درخواست وزیر جهاد کشاورزی از جهانگیری اعلام شد حقوق کارگران هفت تپه از محل یارانه نیشکر پرداخت شود.
سید رضی نوری نماینده مردم شوش در گفت وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، با اشاره به مشکل کارگران کارخانه نیشکر هفت تپه، گفت: حدود 5 هزار کارگر اکنون به دلیل مشکل این کارخانه نتوانسته اند حقوق خود را دریافت کنند که ما به همراه دیگر مسئولان پیگیر حل این مسئله هستیم.
وی تصریح کرد: عصر دیروز بنده با استاندار جلسه ای برای هماهنگی درباره مشکلات این کارگران برگزار کردیم و بعد از آن ساعت 21 نزد وزیر اقتصاد و مجموعه معاونت خصوصی سازی رفته و برای ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 5 ساعت و 15 دقیقه پیش
30شرکت به لیست معافیت های مالیاتی افزوده شد

30شرکت به لیست معافیت های مالیاتی افزوده شد به گزارش افکارنیوز ،
نادر جنتی معاون مالیات های مستقیم موضوع بخشودگی مالیاتی 30 شرکت با تایید سازمان بورس، فرابورس و همچنین بورس کالا را ابلاغ کرد.
در ابلاغیه نادر جنتی؛ معاون مالیات های مستقیم به مخاطبین/ ذینفعان، امور مالیاتی شهر و استان تهران و ادارات کل امور مالیاتی پیرامون تاییدیه شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران، فرابورس و نیز بورس کالا موضوع بخشودگی مقرر در ماده 143 قانون مالیات های مستقیم آورده است: پیرو بخشنامه های منتهی به شماره 109/97/230/د مورخ 1397/07/22 به منظور اعمال بخشودگی موضوع ماده 143 قانون مالیات های مستقیم تعداد یک برگ فهرست مربوط به 27 مورد ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 5 ساعت و 25 دقیقه پیش
میانگین قیمت برنج بالاتر از نرخ های مصوب!

میانگین قیمت برنج بالاتر از نرخ های مصوب! به گزارش افکارنیوز ،
دولت همواره برای واردات برنج خارجی پایین ترین نرخ ارز را به عنوان نرخ ارز رسمی و دولتی، به این محصول استراتژیک اختصاص داده است و در دوران نوسانات ارزی اخیر هم این روال ادامه داشته و ارز 3800 تومانی و بعد 4200 تومانی نصیب واردکنندگان برنج خارجی شده است.
این در حالی است که نه تنها برنج وارداتی غیرتایلندی که تقریبا بیش از 80 درصد سهم بازار برنج خارجی ایران را از آن خود کرده، مشمول افزایش قیمت 52.7 درصدی نسبت به سال گذشته شده است، بلکه این میزان افزایش قیمت بیشتر از میزان افزایش قیمت دیگر انواع برنج شامل داخلی درجه یک و دو بوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 5 ساعت و 35 دقیقه پیش
الجزیره:چین همچنان در کنار ایران ایستاده است

الجزیره:چین همچنان در کنار ایران ایستاده است به گزارش ایرنا به نقل از الجزیره،شرکت های چینی به رغم تهدیدات شدید آمریکا همچنان به تجارت با ایران ادامه می دهند و به این کشور به عنوان محلی با فرصت های تجاری زیاد می نگرند.
در ادامه این مطلب اضافه شده است هرچند به دلیل بازگشت تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ملت ایران و خروج برخی از شرکت های بزرگ تجاری، اقتصاد این کشور تحت تاثیر قرار گرفته ولی شرکت های چینی برای ایجاد ثبات اقتصادی ایران تلاش می کنند.
'بسیاری از شرکت های چینی با توجه به تجارت های دیرینه جاده ابریشم بر این باورند که آنان می تواند علیرغم بازگشت تحریم های آمریکا مسیر جدیدی برای ادامه تجارت با ایران پیدا کنند'. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 5 ساعت و 45 دقیقه پیش
متخلفان امسال 49 هزار میلیارد ریال جریمه شدند

متخلفان امسال 49 هزار میلیارد ریال جریمه شدند مهدی صابری روز یکشنبه در حاشیه آیین معرفی مدیرکل تعزیرات حکومتی استان سمنان در گفت و گو با ایرنا، افزود: در شعبه های تعزیرات حکومتی کشور 40 هزار و 17 فقره پرونده در حوزه کالا و خدمات در هفت ماه امسال تشکیل شد که با محکومیت 17 هزار میلیارد ریالی متخلفان همراه بود.
صابری با اشاره به تشکیل پنج هزار و 484 فقره پرونده در حوزه قاچاق کالا و ارز در تعزیرات حکومتی کشور، بیان کرد: در این پرونده ها حکم پرداخت 30 هزار میلیارد ریال جزای نقدی برای متخلفان این حوزه صادر شده است.
معاون توسعه مدیریت و منابع تعزیرات حکومتی کشور ادامه داد: در همین مدت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 5 ساعت و 45 دقیقه پیش
توزیع "ارز زائران اربعین" به بهترین شکل ممکن اجرا شد + تصاویر

توزیع "ارز زائران اربعین" به بهترین شکل ممکن اجرا شد + تصاویر به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ شهریار حیدری در مراسم تقدیر از کاروان خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی در بانک ملی ایران با بیان این که ستاد مرکزی اربعین حسینی از 13 کمیته و 31 کمیته استانی تشکیل شده است، اظهار کرد: در این میان هیچ کمیته ای به بانک مرکزی یا بانک ملی ایران اختصاص نداشت.
وی با اشاره به اینکه در سالهای گذشته، تجربه تامین ارز اربعین برای زائران وجود نداشت و این کار بر عهده خود زائران بود، تصریح کرد: امسال با توجه به نوسانات ارز، بانک مرکزی برای تامین ارز زائران اعلام آمادگی کرد اما ما به دنبال بانکی بودیم که بتواند این کار بزرگ را بر عهده بگیرد که طبیعتا آن هم ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 5 ساعت و 45 دقیقه پیش
بازار ارز در سراشیبی قیمت ها

بازار ارز در سراشیبی قیمت ها به گزارش گروه نشریات خبری؛ بررسی امروز یکشنبه 27 آبان ماه نشان می دهد خبرگزاری ها، تارنماها و روزنامه های داخلی عوامل متعددی را در کاهش نرخ طلا و ارز دخیل می دانند؛ برخی از این رسانه ها کاهشی شدن بازار را نتیجه سیاست های صحیح بانک مرکزی دانسته و برخی دیگر معتقدند رفتارهای سیاسی در روزهای اخیر در فضای تبلیغاتی و رسانه ای، سبب شد که اکنون این بازار روند نزولی را طی کند.
دلایل نوسان اخیر قیمت دلار، نقش دولت در کنترل نرخ ارز و اقدامات بانک مرکزی در راستای تثبیت نرخ ارز از جمله محورهای به کار گرفته شده در اخبار رسانه های داخلی است.
** علل کاهش نرخ ارز و طلا ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 5 ساعت و 45 دقیقه پیش
آمار دقیقی از جوانان بیکار چهارمحال و بختیاری در دسترس نیست

آمار دقیقی از جوانان بیکار چهارمحال و بختیاری در دسترس نیست به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد ، سید حفیظ الله فاضلی ظهر امروز در نشست با خبرنگاران با بیان اینکه استان چهارمحال و بختیاری ظرفیت و پتانسیل های بسیاری دارد که از آن ها استفاده نمی شود، اظهار داشت: حوزه گردشگری با وجود پتانسیل بسیار از جمله حوزه هایی است که باید در جهت حل مشکلات آن گام برداریم.
وی با اشاره به اینکه فرهنگ مدیران در حال تغییر است و تعاملات و همکاری بین دستگاهی در حال صورت گیری است، افزود: مسئولان استانی به این واقعیت نرسیده اند که در بعضی امور باید فداکاری کرد و به جای آینده نگری منفی به زمان حال و سود آن نگاه کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 5 ساعت و 54 دقیقه پیش
ساختار نیروی انسانی تعاونی های روستایی به روز نیست

ساختار نیروی انسانی تعاونی های روستایی به روز نیست به گزارش ایسنا، یدالله کشاورز یکشنبه 27 آبان در حاشیه بازدید از شرکت تعاونی روستایی بیضا و تعاونی تولید استقلال چهار این شرکت، با اشاره به آسیب های موجود که طی سال های متوالی متوجه تعاونی هایی روستایی شده، خاطرنشان کرد: طبق اصل 44 قانون اساسی پیش بینی شده که 25 درصد از سهم اقتصاد کشور به تعاونی روستایی اختصاص یابد.
وی با بیان اینکه امروز شاهد سهم بسیار کمتری از قانون پیش بینی شده هستیم، افزود: همه تعاونی های روستایی بخش متولی گری و مباشری را احساس کرده اند.
مدیرعامل اتحادیه مرکزی تعاونی های روستایی و کشاورزی ایران ادامه داد: تشکل ها و کنسرسیوم هایی که در دنیا پشتوانه مردمی دارند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 5 ساعت و 55 دقیقه پیش
پیشنهاد فروش 100 درصد ریالی نفت در بورس

پیشنهاد فروش 100 درصد ریالی نفت در بورس به گزارش ایرنا از خانه ملت، بیژن نامدار زنگنه امروز- یکشنبه- با بیان این مطلب، افزود: برای فروش نفت خام در بورس در دو مرحله تا سقف یک میلیون بشکه مجوز داده شده بود که ارائه شد و مقرر شده گزارش جمع بندی ارائه آن به شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوای سه گانه برای ادامه کار صورت گیرد.
وزیر نفت با بیان اینکه بحث افزایش قیمت بنزین در سال 98 مطرح است، اما هیچ تصمیمی در این زمینه اخذ نشده است، تصریح کرد: هرچه در این باره عنوان می شود شایعه است و اگر تصمیمی در این زمینه اخذ شود، صادقانه به مردم گفته می شود.
سیام*3061*1535
ارتباط با سردبیر newsroom@irna.ir
تماس بی واسطه با مسئولین ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 6 ساعت و 15 دقیقه پیش
گزارش الجزیره درباره عزم ایران و چین برای عبور از تحریم

گزارش الجزیره درباره عزم ایران و چین برای عبور از تحریم بازرگانان و برخی اتباع چین معتقد هستند که به رغم فشار های آمریکا، تعاملات دیرینه پکن و تهران ادامه پیدا می کند و یک بازرگان چینی به تحسین روحیه جنگندگی ملت ایران پرداخته است.
به گزارش فارس، زین بصراوی خبرنگار شبکه الجزیره مستقر در تهران در ابتدای این گزارش به یک نمایشگاه بین المللی در تهران رفته و با برخی از بازرگانان چینی مصاحبه کرده است.
زین بصراوی خبرنگار الجزیره
خبرنگار می گوید: دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا شرکت های چینی را تهدید کرده که در صورت مراودات تجاری با ایران مشمول تحریم ها خواهند شد ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 6 ساعت و 15 دقیقه پیش
96 واحد تولیدی لرستان در تملک بانک است

96 واحد تولیدی لرستان در تملک بانک است به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم آباد، گودرز امیری ظهر امروز در جلسه شورای بانک های استان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد اظهارداشت: در بحث مشکل واحدهای تولیدی استان چند مشکل اساسی از ناحیه بانک ها وجود دارد.
وی افزود: در جلسه با استانداران اعلام شده که که اگر قوانین دست و پا گیری در سطح استان ها وجود دارد که به زعم بانک ها باید اصلاح شود، مسئولان بانک ها می توانند به بانک مرکزی اعلام کنند تا در جهت اصلاح گام بردارند.
معاون اقتصادی استاندار لرستان عنوان کرد: در برخی از موارد مانند چک برگشتی، ذی نفع واحد، ورشکستگی ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 6 ساعت و 24 دقیقه پیش
هشدار به متقاضیان سبد کالا: فریب پیامک ها رانخورید

هشدار به متقاضیان سبد کالا: فریب پیامک ها رانخورید به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، به دنبال آغاز طرح حمایت از اقشار کم درآمد جامعه که با تصویب هیات وزیران در حال اجراست، شاهد ارسال برخی پیامک ها به مردم هستیم.
بر این اساس، مرکز اطلاع رسانی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی امروز (یکشنبه) اعلام کرد: هرگونه اطلاع رسانی درباره این طرح تنها توسط این مرکز انجام خواهد شد، بنابراین شهروندان به پیامک های فاقد اعتبار پاسخ ندهند و شماره کارت و رمز دوم خود را در پاسخ به هیچ پیامکی اعلام نکنند.
این مرکز تاکید کرده است: برخی سامانه های پیامکی اعلام شده از جمله شماره 5000499 هیچ ارتباطی به طرح حمایت دولت از اقشار کم درآمد ندارد. ... ادامه خبر ...

منبع: شبکه خبر دسته: اقتصادی انتشار : 6 ساعت و 25 دقیقه پیش
کارت ملی، کارت بانکی و سیم کارت به نام برای خرید ارز الزامی شد

کارت ملی، کارت بانکی و سیم کارت به نام برای خرید ارز الزامی شد خریداران ارز طی روزهای گذشته با چند گزینه جدید از سوی صراف ها برای فروش ارز مواجه می شوند که از جمله آن، دارا بودن کارت ملی، کارت بانکی و سیم کارت به نام فرد متقاضی است.
به گزارش مهر، طی روزهای گذشته، تغییراتی در شیوه فروش ارز در صرافی ها به وجود آمده است و افراد متقاضی خرید ارز، با شرایط جدیدی مواجه می شوند که حتما باید آن را رعایت کنند تا بتوانند در سرفصل های سایر، از صرافی های مجاز، ارز خریداری کنند.
گزارش های میدانی خبرنگار مهر حکایت از آن دارد که هر فرد متقاضی در بدو ورود به صرافی های عامل بانک مرکزی برای خرید ارز ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 6 ساعت و 25 دقیقه پیش
60 طرح اشتغال زا در استان سمنان به تصویب رسید

60 طرح اشتغال زا در استان سمنان به تصویب رسید به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان ، حشمت الله عسگری پیش از ظهر امروز در یکصد و بیست و ششمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان اظهار داشت: این طرح های اشتغالزا در بخش های مختلف صنعتی و کشاورزی است.
وی با اشاره به تعداد طرح های اشتغالزا در بخش کشاورزی و صنعت استان سمنان خاطرنشان کرد: در مجموع 12 طرح اشتغالزا در بخش صنعت و 48 طرح نیز در بخش کشاورزی به تصویب اعضای کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان رسید.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار سمنان با بیان اینکه اجرای این 12 طرح تولیدی در بخش صنعت نیازمند اعطای تسهیلات است افزود ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 6 ساعت و 25 دقیقه پیش
قاچاقچیان در تهران 122 میلیارد تومان جریمه شدند

قاچاقچیان در تهران 122 میلیارد تومان جریمه شدند به گزارش ایرنا از سازمان تعزیرات حکومتی، سیدیاسر رایگانی روز یکشنبه افزود: در 6 ماهه نخست امسال، 2 هزار و 340 فقره پرونده در استان تهران تشکیل و در نهایت 95 درصد پرونده ها مختومه شد.
وی ادامه داد: تقریبا حکم 70 درصد از مجازات هایی که محکومیت آنها قطعی شده، اجرا شده است.
سخنگوی تعزیرات اظهار داشت: قانون در زمینه مبارزه با قاچاق کالا، جامع است اما در بخشی از مقررات، نیاز به برورزسانی وجود دارد همچنین قوانین موجود مبارزه با قاچاق کالا، بازدارندگی دارند اما عمده مشکل ما در حوزه قاچاق بحث جزیره ای عمل کردن نهادهای مختلف است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 6 ساعت و 34 دقیقه پیش
میانگین قیمت برنج بالاتر از نرخ های مصوب

میانگین قیمت برنج بالاتر از نرخ های مصوب در حالی که قیمت مصوب فروش برنج هندی حداکثر 8000 تومان و برنج پاکستانی حداکثر 8200 تومان در نظر گرفته شده است، بررسی ها نشان می دهد که میانگین نرخ برنج خارجی غیرتایلندی در بازار بالاتر از آن چیزی است که به تصویب رسیده است.
به گزارش ایسنا، دولت همواره برای واردات برنج خارجی پایین ترین نرخ ارز را به عنوان نرخ ارز رسمی و دولتی، به این محصول استراتژیک اختصاص داده است و در دوران نوسانات ارزی اخیر هم این روال ادامه داشته و ارز 3800 تومانی و بعد 4200 تومانی نصیب واردکنندگان برنج خارجی شده است.
ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 6 ساعت و 35 دقیقه پیش
قیمت طلا بالا کشید/ سکه امروز چند؟

قیمت طلا بالا کشید/ سکه امروز چند؟ به گزارش نامه نیوز، امروز در بازار آزاد سکه تمام بهار آزادی طرح جدید 4 میلیون و 380 هزار تومان و هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم 4 میلیون و 50 هزار تومان معامله می شود.
افزایش قیمت ارز باعث رشد قیمت طلا در معاملات امروز شده است.
در بازار آزاد هر قطعه نیم سکه بهار آزادی 2 میلیون و 150 هزار تومان، ربع سکه 1 میلیون و 200 هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی 660 هزار تومان فروخته می شود.
هر گرم طلای 18عیار هم 398 هزار تومان ارزش گذاری شده است، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت 1222 دلار معامله می شود. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 6 ساعت و 35 دقیقه پیش
پرداخت 986 میلیارد ریال تسهیلات به 37 واحد تولیدی در قم

پرداخت 986 میلیارد ریال تسهیلات به 37 واحد تولیدی در قم به گزارش خبرگزاری مهر ، محمود سیجانی در سی و چهارمین جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان گفت تا کنون 53 واحد تولیدی جهت دریافت تسهیلات سال 97 به بانک های عامل معرفی شده اند که با تصویب اعضاء کارگروه 37 واحد تولیدی استان به مبلغ 967 میلیارد ریال تسهیلات دریافت کرده اند که سهم صنعت 23 واحد به ارزش 910 میلیارد ریال و سهم کشاورزی 14 واحد به ارزش 570 میلیارد ریال است.
وی تصریح کرد: طبق گزارش کمیته نظارت بر عملکرد تسهیلات در بیست و سومین جلسه بازدید در محموع از 122 واحد دریافت کننده تسهیلات بازرسی به عمل آمده که مجموعا رقمی بالغ بر 2147 میلیارد ریال تسیلات دریافت نموده اند که موجب ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 6 ساعت و 35 دقیقه پیش
70 میلیارد تومان از اعتبارات عمرانی به یارانه صنایع لرستان اختصاص یافت

70 میلیارد تومان از اعتبارات عمرانی به یارانه صنایع لرستان اختصاص یافت به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم آباد، سید موسی خادمی ظهر امروز در جلسه شورای بانک های استان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد اظهار داشت: 70 میلیارد تومان از محل اعتبارات عمرانی استان برای یارانه واحدهای صنعتی و طرح های تولیدی اختصاص یافته است اظهار داشت: نحوه توزیع آن به صورت دقیق و مشخص توسط مجموعه بانک ها تدوین و ارائه می شود؛ آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات بانکی باید با شفافیت کامل گزارش شود همچنین باید سرجمع تسهیلات در جلسات شورای بانک ها را مشخص و ارائه کرد.
وی بر مشخص شدن اطلاعات پرداختی بانک های خصوصی در استان تأکید کرد و افزود ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 6 ساعت و 35 دقیقه پیش
تحریم های جدید آمریکا واردات داروی ایران را کاهش داده است

تحریم های جدید آمریکا واردات داروی ایران را کاهش داده است به گزارش جام نیوز ، به نوشته وبسایت روزنامه واشنگتن پست، اقتصاددانان معتقدند تحریم های جدید واشینگتن همین حالا هم به کاهش واردات داروی ایران منجر شده است.
به گزارش العالم به نقل از واشنگتن پست؛ به باور تحلیلگران اقتصادی، تحریم های جدید آمریکا علیه مؤسسات تجاری از جمله بانکی که تا همین اواخر بیشتر پرداخت های ایران را در حوزه واردات کالا های بشردوستانه انجام می داد تأثیری ناامیدکننده بر شرکت های خارجی تأمین کننده دارو و سایر تولیدات دارویی داشته است.
بنا بر دستورالعمل های وزارت خزانه داری آمریکا ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 6 ساعت و 35 دقیقه پیش
منابع جذب شده بانک های خصوصی باید صرف استان شود

منابع جذب شده بانک های خصوصی باید صرف استان شود به گزارش ایرنا بیژن مقدم بیرانوند روز یکشنبه در نشست شورای بانک های استان در سالن جلسات استانداری لرستان اظهار داشت: آمارها نشان می دهد که اعتبار استان از منابع دولتی به سمت بانک های خصوصی سوق داده می شود.
وی گفت: قرار نیست تنها دولت متولی حمایت از بنگاه ها اقتصادی باشد، باید در این راستا تمامی دستگاه های اجرایی کمک کنند چراکه منابعی در اختیار نباشد این بنگاه ها نمی توانند فعال شوند.
وی گفت: بانک ملی در لرستان در پرداخت تسهیلات توانست رتبه دوم کشور را به خود اختصاص دهد و انتظار داریم نمایندگان بانک های خصوصی در این زمینه تلاش کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 6 ساعت و 44 دقیقه پیش
شما مشمول بسته حمایتی دولت هستید؟ به شماره 5000499 پیامک بزنید

شما مشمول بسته حمایتی دولت هستید؟ به شماره 5000499 پیامک بزنید به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز ، محمد شریعتمداری در هفته گذشته درباره جزئیات این بسته حمایتی گفت: برای کمک به وضعیت بهبود معیشت و دستمزد خانوارها در سه مرحله و متناسب با وضعیت خانوار بسته های حمایتی بین 100 تا 300 هزار تومان در دولت تعیین شده که به گروه های هدف پرداخت خواهد شد.
محمد شریعتمداری افزود: بسته های حمایتی ویژه ابتدا به عزیزان تحت پوشش کمیته امداد، سازمان بهزیستی و یا افرادی که در نوبت پیوستن به این سازمانها هستند تعلق خواهد گرفت.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه یک سبد کالایی متنوع با اختیار خرید کالاهای مختلف در اخیار این افراد قرار خواهیم داد گفت ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 6 ساعت و 45 دقیقه پیش
کارت ملی، کارت بانکی و سیم کارت به نام برای خرید ارز الزامی شد

کارت ملی، کارت بانکی و سیم کارت به نام برای خرید ارز الزامی شد به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز ، طی روزهای گذشته، تغییراتی در شیوه فروش ارز در صرافی ها به وجود آمده است و افراد متقاضی خرید ارز، با شرایط جدیدی مواجه می شوند که حتما باید آن را رعایت کنند تا بتوانند در سرفصل های سایر، از صرافی های مجاز، ارز خریداری کنند.
گزارش های میدانی خبرنگارما حکایت از آن دارد که هر فرد متقاضی در بدو ورود به صرافی های عامل بانک مرکزی برای خرید ارز، با این موارد از سوی صرافان مواجه می شود که فرد خریدار باید حتما کارت ملی، کارت بانکی و سیم کارت از یکی از اپراتورهای تلفن همراه به نام خود داشته باشد تا بتواند خرید ارز داشته باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 6 ساعت و 45 دقیقه پیش
پرداخت تنها 1 درصد از بدهی شهرداری در شهریورماه

پرداخت تنها 1 درصد از بدهی شهرداری در شهریورماه به گزارش خبرنگار مهر ، سید حسن رسولی در ارائه گزارش حساب های درآمد و هزینه شهرداری تهران و ارزیابی میزان انطباق آن با بودجه مصوب سال 1397 در شهریور ماه و 6 ماهه اول، گفت: در ارزیابی کلی باید بگویم شهرداری تهران بر اساس بودجه مصوب شورا موظف بوده در برش عملکردی ماهانه خود نسبت به تامین منابع در سقف 14 هزار میلیارد ریال اقدام و به همین میزان مصارف خود را تنظیم و تعادل میان منابع و مصارف را برقرار کند. در شهریور ماه امسال شهرداری توانسته مبلغ 6 هزار و 434 میلیارد ریال یعنی 44 درصد را تحصیل کند که با اعلام مبلغ 3 هزار و 729 میلیارد هزینه در شهریور ماه معادل 28 درصد مصارف خود را منظور کرده است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 7 ساعت و 4 دقیقه پیش
شاخص بازهم درگیر شتابزدگی سهامداران شد/ اوج جو هیجانی فروش در گروه بانک و خودرو

شاخص بازهم درگیر شتابزدگی سهامداران شد/ اوج جو هیجانی فروش در گروه بانک و خودرو اقتصاد آنلاین - مریم علیزاده؛ در جریان معاملات دومین روز هفته، بورس تهران درگیر شوک ریزشی حاصل از شتابزدگی سهامداران شد. این در حالی بود که از ابتدای صبح شاهد معاملات آرام و منطقی در سطح بازار بودیم که رفته رفته با افزایش فشار عرضه ها معاملات منطقی جای خود را به ریزش بهمن وار قیمت ها و نهایتا صف فروش در اغلب نمادهای بزرگ شد.
گفتنی است تقریبا همه گروه های بزرگ و مطرح بازار درگیر روند نوسانی منفی بوده و نمادها در محدوده منفی چهار درصد معامله می شدند. در این بین بیشترین افت در نمادهای گروه بانکی رقم خورد که تمام این نمادها صف فروش را تجربه کردند ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 7 ساعت و 4 دقیقه پیش
پاکستان؛ کاهش سرمایه گذاری خارجی و سفرهای عمران خان

پاکستان؛ کاهش سرمایه گذاری خارجی و سفرهای عمران خان به گزارش روز یکشنبه ایرنا و بر اساس آمار بانک مرکزی پاکستان، مجموع سرمایه مستقیم خارجی در پاکستان با 46.4 درصد نزول در چهار ماه نخست سال جاری میلادی (از ژوئیه تا اکتبر 2018 میلادی) در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، از یک میلیارد و 119 میلیون دلار به 600.7 میلیون دلار کاهش یافته است.
میزان سرمایه گذاری مستقیم در اکتبر سال 2018 میلادی 161.2 میلیون دلار اعلام شد که این میزان در مدت مشابه سال گذشته 354.6 میلیون دلار بود.
این در حالی است که بانک دولتی پاکستان (SBP) فردا دوشنبه نوزدهم نوامبر(28 آبانماه) مبلغ یک میلیارد دلار از عربستان سعودی به عنوان کمک مالی دریافت خواهد کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 7 ساعت و 5 دقیقه پیش
موانع تولیدکنندگان باید در سطح ملی برطرف شود

موانع تولیدکنندگان باید در سطح ملی برطرف شود به گزارش خبرنگار مهر ، نشست صمیمی مرتضی شهیدزاده رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی روز یکشنبه با حضور مدیران واحدهای صنعتی در شهرک کاسپین برگزار شد.
عبدالمحمد زاهدی در این نشست اظهار کرد: برخی مباحثی که به صندوق توسعه ملی ارتباط دارد به صورت مکتوب مشکلات و پیشنهادهای خود را مطرح کنند تا با دقت بررسی شود.
وی افزود: بخشی از مشکلات که به صندوق مربوط نباشد در کارگروه رفع موانع تولید بررسی خواهد شد.
استاندار قزوین بیان کرد: بیشتر مدیران بانکی در استان همکاری می کنند بیشتر موانع در سطح ملی است که باید در مرکز حل شود.
کد خبر 4461593 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 7 ساعت و 5 دقیقه پیش
عبدی: درباره مشروبات الکلی همانند قبل از انقلاب رفتار کنیم!/ هدف اروپا از وقت کشی، اجرای برجام موشکی و منطقه ای است

عبدی: درباره مشروبات الکلی همانند قبل از انقلاب رفتار کنیم!/ هدف اروپا از وقت کشی، اجرای برجام موشکی و منطقه ای است سرویس سیاست مشرق - ر وزانه می توان از لابه لای گزارش ها و عناوین خبری رسانه های مکتوب و حتی غیر مکتوب، نکات قابل توجهی استخراج کرد؛ موضوعاتی که می تواند برای مخاطبین قابل استفاده و محوری برای تحلیل باشد، در گزارش روزانه "ویژه های مشرق" نکات و تأملات قابل استخراج از رسانه ها برای مخاطبین عرضه خواهد شد؛ با ویژه های مشرق همراه شوید.
*******
** هدف اروپا از وقت کشی، اجرای برجام موشکی و منطقه ای است
روزنامه شرق در یادداشتی نوشت:
این روزها جامعه اروپایی در پی یافتن مکانی است تا سازمان اداری سازوکار موسوم به "گذرگاه ویژه مالی"( spv ) را در آنجا مستقر کند ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 7 ساعت و 15 دقیقه پیش
ریشه نارضایتی های موجود فاصله میان انتظارات و مقدورات است

ریشه نارضایتی های موجود فاصله میان انتظارات و مقدورات است به گزارش گروه تحلیل، تفسیر و پژوهش های خبری ایرنا، شکل گیری تجمعات اعتراضی که در زمستان پارسال به اوج خود رسید، برای بسیاری از صاحبنظران مسائل سیاسی و اجتماعی غیرقابل پیشینی بود. این در حالی است که برخی می گفتند بخشی از جامعه ایران ناراضی است و در چنین شرایطی، اعتراضات خیابانی دور از انتظار نیست.
این دسته پس از فروکش وقایع دی ماه 96، گفتند نارضایتی ها همچون شعله ای به زیر خاکستر خزیده و بروز دوباره آن محتمل است. شاهد این ادعا، مطالبه گری صنفی کامیونداران، کارگران و سایر اصناف است که طی هفته ها و روزهای اخیر نیز شکل گرفت. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 7 ساعت و 15 دقیقه پیش
واحدهای تولیدی بخش کشاورزی لرستان به سرمایه در گردش نیاز دارند

واحدهای تولیدی بخش کشاورزی لرستان به سرمایه در گردش نیاز دارند به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم آباد ، عبدالرضا بازدار ظهر امروز در جلسه شورای بانک های استان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد اظهارداشت: در بحث رونق تولید اگر بخواهیم وضع موجود را حفاظت کنیم باید با حساسیت خاصی پروژه های ویژه ای را در راستای توسعه دنبال کنیم.
وی با بیان اینکه در بخش کشاورزی سخت نگران تامین نقدینگی واحدهای تولیدی هستیم افزود: اکنون ظرفیت تولید گوشت طیور و مرغ در استان، نزدیک 95 هزار تن است ولی عملا 64 هزار تن تولید می شود چون عمدتا این واحدهای تولیدی مشکل سرمایه در گردش دارند. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 7 ساعت و 24 دقیقه پیش
آتش سوزی در پالایشگاه نفت مسکو

آتش سوزی در پالایشگاه نفت مسکو به گزارش رویترز، در یک پالایشگاه نفت در مسکو آتش سوزی به راه افتاد و یک واحد از این پالایشگاه را بست که نیمی از بنزین پالایشگاه را تولید می کرد .
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، آتش نشانان پس از بیش از سه ساعت مبارزه توانستند شعله ها را خاموش کنند. این پالایشگاه در منطقه کاپوتنیا قرار دارد .
گزپروم نفت، مالک این پالایشگاه اعلام کرد که پالایشگاه فعالیت خود را از سر گرفته است، البته به جز واحد آسیب دیده که هنوز خاموش است .
این واحد روزانه معادل 6900 تن بنزین تولید می کند که بیش از نیمی از بنزین تولید شده در پالایشگاه را تشکیل می دهد ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 7 ساعت و 24 دقیقه پیش
میانگین حقوق و تسهیلات بانکی فرهنگیان اعلام شد

میانگین حقوق و تسهیلات بانکی فرهنگیان اعلام شد به گزارش روز یکشنبه ایرنا از روابط عمومی معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش، علی الهیار ترکمن، اظهار داشت: حقوق معلمان بر اساس سابقه، مدرک و منطقه جغرافیایی تعیین می شود زیرا تابع قانون مدیریت خدمات هستند.
وی افزود: دریافتی فرهنگیان از دو میلیون و 100 هزار تومان تا پنج میلیون است؛ البته تعداد آنها که دریافتی بالا دارند، کم است؛ ولی میانگین دریافتی فرهنگیان حدود دو میلیون و 700 هزار تومان است.
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه فرهنگیان در احکام حقوقی تفاوتی با سایر کارکنان دولت ندارند، گفت: آنچه باعث این تفاوت است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 7 ساعت و 24 دقیقه پیش
پایش لحظه ای قیمت تجهیزات پزشکی/تخصیص 1.4میلیارد دلار ارز

پایش لحظه ای قیمت تجهیزات پزشکی/تخصیص 1.4میلیارد دلار ارز به گزارش خبرگزاری مهر ، رضا مسائلی، اظهار داشت: با کسانی که خارج از چارچوب تعریف شده عمل کنند برخورد قانونی می کنیم و این موضوع از طریق ستاد، دانشگاه های علوم پزشکی و سامانه 190 رصد می شود.
وی با اشاره به اینکه نوسانات نرخ ارز در بازار منجر به گرانی در همه حوزه ها از جمله تجهیزات پزشکی شده است، تصریح کرد: نظارت های مستمر این اداره کل از طریق ایجاد زیرساخت ها و سامانه های آنلاین به شفاف سازی و پایش وضعیت این حوزه، کمک بسیاری می کند.
مسائلی در این نشست با اشاره به تنوع تجهیزات پزشکی و وجود 280 هزار قلم تجهیزات و ملزومات پزشکی در کشور گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 7 ساعت و 34 دقیقه پیش
مدیرعامل خارج از ایران؛ کارگران دنبال نان نسیه!

مدیرعامل خارج از ایران؛ کارگران دنبال نان نسیه! به گزارش مشرق ، یک فعال رسانه ای طی توییتی درباره مشکلات کارگران نیشکر هفت تپه نوشت: ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 7 ساعت و 34 دقیقه پیش
امیدواری خودروسازان به لغو افزایش تعرفه های واردات خودرو

امیدواری خودروسازان به لغو افزایش تعرفه های واردات خودرو به گزارش افکارنیوز ،
با توجه به افزایش تنش و جنگ تجاری میان ایالات متحده آمریکا با چین و اروپا، چندماه پیش بود که دونالد ترامپ – رئیس جمهور آمریکا – اعلام کرد که می خواهد به منظور حمایت از تولیدات داخلی، جلوگیری از واردات بی رویه محصولاتی که در خارج از این کشور تولید می شوند به خاک آمریکا، قصد دارد تعرفه واردات خودرو و قطعات وابسته به آن را به 25 درصد برساند.
بعد از شعله ور شدن آتش جنگ تجاری میان ایالات متحده آمریکا با چین و اروپا، حالا بسیاری از شرکت های خودروسازی در جهان نگران افزایش تعرفه های گمرکی و واردات خودرو به 25 درصد هستند چراکه اعمال این قانون می تواند آنها را با ضرر و ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 7 ساعت و 34 دقیقه پیش
قیمت خرید دلار در بانک ها در 27 آبان 97

قیمت خرید دلار در بانک ها در 27 آبان 97 به گزارش افکارنیوز ،
بعد از شتاب ریزش قیمت ها در بازار ارز و افزایش مراجعه مردم به مراکز خرید و فروش ارز برای فروش ارزهای خانگی، بانک مرکزی از بانک ها خواست نسبت به خرید ارزهای مردمی فعال شوند.
برهمین اساس شعب ارزی بانک ها هر روز بعد از دریافت نرخ از بانک مرکزی، نسبت به خرید ارز از مردم اقدام می کنند. دستور بانک مرکزی به بانک ها بعد از آن صادر شد که صرافی ها از خرید ارزهای مردمی خودداری و میدان را به دلال ها واگذار کرده بودند.
امروز بانک های عامل قیمت دلار را 11 هزار و 818 تومان و 8 ریال ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 7 ساعت و 34 دقیقه پیش
پرداخت تنها 1 درصد از بدهی شهرداری در شهریورماه

پرداخت تنها 1 درصد از بدهی شهرداری در شهریورماه به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، سید حسن رسولی در ارائه گزارش حساب های درآمد و هزینه شهرداری تهران و ارزیابی میزان انطباق آن با بودجه مصوب سال 1397 در شهریور ماه و شش ماهه اول، اظهار کرد: در ارزیابی کلی باید بگویم شهرداری تهران بر اساس بودجه مصوب شورا موظف بوده در برش عملکردی ماهانه خود نسبت به تامین منابع در سقف 14 هزار میلیارد ریال اقدام و به همین میزان مصارف خود را تنظیم و تعادل میان منابع و مصارف را برقرار کند. در شهریور ماه امسال شهرداری توانسته مبلغ 6هزار و 434 میلیارد ریال یعنی 44 درصد را تحصیل کند که با اعلام مبلغ 3هزار و 729 میلیارد هزینه در شهریور ماه معادل 28 درصد مصارف خود را منظور ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 7 ساعت و 44 دقیقه پیش
عربستان نمی تواند جای ایران را در فروش برق به عراق بگیرد/ کاسا 1000 چطور تعریف شد؟

عربستان نمی تواند جای ایران را در فروش برق به عراق بگیرد/ کاسا 1000 چطور تعریف شد؟ پیام باقری در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در پاسخ به این سوال که آیا عراق می تواند عربستان را جایگزین ایران برای خرید برق کند، گفت: عراق باید مشکل کمبود برق خود را ریشه ای حل کند چرا که این کشور یک بار به صورت مقطعی این مشکل را توسط ترکیه و آن هم با نیروگاه های پرتابل که بر روی کشتی نصب و به صورت مقطعی به بصره 350 مگاوات برق را منتقل کرد انجام داد اما در یک بازه زمانی کوتاه ان ایده عملیاتی شد؛ بنابراین این اقدام نمی تواند به طور دائم و ریشه ای مشکل کمبود برق عراق را که حدود 10 هزار مگاوات کمبود دارد تأمین کند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 7 ساعت و 44 دقیقه پیش
اتاق بازرگانی در اغلب نقاط دنیا محور اقتصادی است/ لزوم انتخاب وزرای اقتصادی توسط اتاق

اتاق بازرگانی در اغلب نقاط دنیا محور اقتصادی است/ لزوم انتخاب وزرای اقتصادی توسط اتاق به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس از کرج، رحیم بنامولایی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مسؤولان موظف هستند در نمایشگاه توانمندی که به شکل بزرگترین اتفاق تجاری استان البرز فعالیت خود را آغاز کرده است به رفع معضلات تولیدکنندگان بپردازند.
وی با بیان اینکه اگر در هر نمایشگاه دو یا سه مشکل رفع شود قدم بزرگی در راستای رونق تولید برداشته ایم، افزود: مسؤولان باید با همکاری هم مشکلات عرصه تولید و اقتصاد را برطرف سازند.
رئیس اتاق بازرگانی در بخش دیگری از سخنان خود به سوء استفاده از کارت های بازرگانی اشاره کرد و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 7 ساعت و 44 دقیقه پیش
فساد سازمان یافته در مسیر واردات خودرو و مطالبه عمومی برای برخورد با تخلفات/ قوه قضائیه نتیجه پرونده ثبت سفارش خودرو را اعلام کند

فساد سازمان یافته در مسیر واردات خودرو و مطالبه عمومی برای برخورد با تخلفات/ قوه قضائیه نتیجه پرونده ثبت سفارش خودرو را اعلام کند یک سالی بود که از ممنوعیت ثبت سفارش خودرو می گذشت که ناگهان خبری مانند بمب در کشور منفجر شد و نه تنها بازار خودرو که فضای اقتصادی، سیاسی و اجتماعی کشور را برای مدت ها تحت تاثیر قرار داد و خود را به عنوان اتفاقی مهم در کنار وقایعی چون جهش قیمتی دلار و سکه در افکار عمومی مطرح کرد.
خبر کوتاه بود، همزمان با ممنوعیت ثبت سفارش خودرو، باند فسادی در وزارت صمت توانسته بود سفارش بیش از 6 هزار خودروی خارجی را ثبت و سپس وارد کند؛ اقدامی غیرقانونی که رقم چند هزار عددی آن نشان از گستردگی اش داشت.
اما ماجرا از کجا شروع شده بود؟ در میان تعدد قوانین و آیین نامه های مربوط به واردات و صادرات ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 7 ساعت و 54 دقیقه پیش
مشکل حقوق معوق کارگران شهرداری های لرستان پیگیری شود

مشکل حقوق معوق کارگران شهرداری های لرستان پیگیری شود به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم آباد، علی آشتاب ظهر امروز در جلسه شورای بانک های استان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد اظهارداشت: یکی از مهمترین سیاست های دولت در شرایط فعلی اقتصادی، حفظ تولید و اشتغال و به نوعی صیانت از نیروی کار است که به تبع صیانت از نیروی کار صیانت از تولید را به دنبال دارد.
وی افزود: بر اساس مطالعه ای که روی بنگاه های اقتصادی استان انجام دادیم، چهار واحد تولیدی بزرگ شناسایی شده (زاگرس فارمد پارس، نساجی بروجرد ، فولاد و چدن و صدر فولاد)که نیازمند توجه ویژه اند چون جزء واحدهایی هستند که اگر در بحث تسهیلات به آنها توجه نشود شاید نسبت به دیگر واحدهای تولیدی ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 7 ساعت و 55 دقیقه پیش
قیمت خودروهای داخلی در بازار در 27 آبان 97 (+جدول کامل)

قیمت خودروهای داخلی در بازار در 27 آبان 97 (+جدول کامل) گزارش امروز قیمت خودرو نشان از ثابت ماندن قیمت تعدادی از خودروهای داخلی داشته هر چند که قیمت پراید 111 این روزها با روند افزایشی روبرو شده است.
به گزارش عصر ایران بررسی ها از بازار خودرو نشان می دهد که به علت وجود رکود در این بخش خرید و فروش زیادی را نیز در بازار شاهد نیستیم و لذا قیمت ها نیز تغییر چشمگیری نداشته است .
پراید 111 خودرویی است که طی هفته جاری نسبت به هفته گذشته بیشترین افزایش قیمت را تجربه کرده و قیمت آن با افزایش 2 میلیون تومانی نسبت به هفته قبل هم اکنون به 38 میلیون تومان و 700 هزار رسیده است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 8 ساعت و 4 دقیقه پیش
کسب رتبه دوم کشوری معاونت اقتصادی استان اردبیل

کسب رتبه دوم کشوری معاونت اقتصادی استان اردبیل به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، هاشم مظفری پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در ارزیابی سال 1396 ، به منظور شفاف سازی شیوه ارزیابی و مشخص شدن نقاط ضعف و قوت عملکرد اقتصادی استان ها برای اولین بار داشبورد مدیریتی با عنوان داشبورد ارزیابی عملکرد معاونت های اقتصادی استان ها طراحی و جزئیات ارزیابی با زیر شاخص های هر بخش ارائه شده است که هر استان را قادر می سازد به منظور بهبود عملکرد خود در سال آتی بر نقاط ضعف خود تمرکز نموده و رتبه خود را ارتقا بخشد و بر این اساس ، معاونت اقتصادی اداره کل موفق به کسب رتبه دوم کشوری در ارزیابی عملکرد سال 1396 شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 8 ساعت و 4 دقیقه پیش
افزایش قیمت خودرو در انتظار تایید وزیر صنعت

افزایش قیمت خودرو در انتظار تایید وزیر صنعت به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، درباره تعیین قیمت خودروها روز گذشته جلسه ای با حضور خودرو سازان، کمیسیون صنایع مجلس و نمایندگان انجمن قطعه سازان خودرو برگزار شد که تا بخشی از این جلسه رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت حضور داشت اما از آنجا که وزیر صنعت باید برای استقبال از رئیس جمهور عراق به فرودگاه می رفت ادامه جلسه بدون حضور وزیر صنعت برگزار شد.
بر اساس این گزارش قرار شد دیدگاه های اعضای حاضر در جلسه بررسی شود که با بررسی این دیدگاه ها پیشنهاد 10 ماده ای برای ارائه به وزیر صنعت و تصمیم گیری وی بر روی این پیشنهاد ها ارائه شد. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 8 ساعت و 5 دقیقه پیش
شیوه پذیرش محموله های صادراتی در گمرکات ابلاغ شد

شیوه پذیرش محموله های صادراتی در گمرکات ابلاغ شد به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ،در بخشی از ابلاغیه گمرک با موضوع شیوه پذیرش خروج محمولات صادراتی ارسالی از گمرکات داخلی به مقصد خروج بازارچه های مرزی، آمده است: جهت جلوگیری از بروز هرگونه ازدحام و مشکلات توقف محمولات صادراتی ، پذیرش اظهارنامه های صادراتی در مسیرهای زرد و قرمز جهت خروج از طریق کلیه بازارچه های مرزی کشور با رعایت مفاد بخشنامه ها، پس از دریافت موافقت کتبی ناظر یا مدیر کل گمرکات استان مربوط مبنی بر وجود امکانات، نیروی انسانی و زیرساخت های سیستمی و امکان کنترل و نظارت لازم جهت خروج و تسویه سیستمی پروانه ها در بازارچه مورد تقاضا انجام پذیرد.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 8 ساعت و 14 دقیقه پیش
راه اندازی بازار اختصاصی بانوان کارآفرین در آران و بیدگل

راه اندازی بازار اختصاصی بانوان کارآفرین در آران و بیدگل به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از آران و بیدگل، علی علیخانی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: شهرداری آران و بیدگل در نظر دارد فضاهایی را در اختیار بانوان خانه دار جهت فروش تولیدات خانگی قرار دهد به همین منظور بازار اختصاصی بانوان کارآفرین را در بازار شهروند راه اندازی می کند.
مدیر بازار شهروند شهرداری آران و بیدگل این بازار را فرصت خوبی برای بانوان کارآفرین شهرستان دانست و افزود: در این بازار این امکان برای بانوان کارآفرین شهرستان آران و بیدگل پیش بینی شده است که بتوانند کالاهای تولیدی خود را در یک روز خاص و بصورت اختصاصی و ویژه با ارائه خدمات خاص در بازار شهروند عرضه کرده و به ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 8 ساعت و 14 دقیقه پیش
734 میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی استان سمنان پرداخت می شود

734 میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی استان سمنان پرداخت می شود به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان ، بهروز اسودی پیش از ظهر امروز در یکصد و بیست و ششمین جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان اظهار داشت: این میزان تسهیلات به 60 واحد تولیدی استان سمنان پرداخت می شود.
وی با بیان اینکه پرداخت این تسهیلات با هدف رفع موانع و همچنین احیا واحدهای تولیدی به فعالان اقتصادی و صاحبان واحدهای تولیدی پرداخت می شود تصریح کرد: با پرداخت این میزان تسهیلات به واحدهای تولیدی ذکر شده برای 180 نفر فرصت شغلی ایجاد می شود.
رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان با اشاره به آغاز ثبت نام برای پرداخت بسته حمایتی به واحدهای تولیدی استان گفت ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 8 ساعت و 15 دقیقه پیش
قدرت خرید مردم 70درصد کاهش پیدا کرده است/ ستاد پدافند غیرعامل اقتصادی راه اندازی شود

قدرت خرید مردم 70درصد کاهش پیدا کرده است/ ستاد پدافند غیرعامل اقتصادی راه اندازی شود به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، محمد حسین فرهنگی در نشست علنی امروز(یکشنبه 27 آبان ماه) در نطق میان دستور خود با گرامیداشت هفته پیش روی وحدت و بسیج به دولت گفت: همچنین تاسف عمیق خود را از درگذشت رئیس و معاون سازمان تامین اجتماعی ابراز داشته و به سرکار خانم تاج الدین نماینده مردم اصفهان تسلیت می گویم.
رکود تورمی آثار بلند مدت دارد و جز با اصلاحات پیاپی اقتصادی نمی توان آن را مدیریت کرد
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رکود تورمی آثار بلند مدت دارد و جز با اصلاحات پیاپی اقتصادی نمی توان آن را مدیریت کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 8 ساعت و 24 دقیقه پیش
ترامپ توهم زد!

ترامپ توهم زد! به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، رییس جمهور آمریکا شاید تا حدودی حق داشته باشد اما نه به دلیلی که وی فکر می کند. دونالد ترامپ موضع سخت گیرانه خود در قبال اوپک را عامل کاهش قیمت ها دانسته اما آنچه که واقعا روی داده، افزایش ذخایر نفت آمریکا طی هفت هفته گذشته بوده است.
یک دلیل این اتفاق، پکن است که به تلافی اختلافات تجاری، واردات نفت از آمریکا را متوقف کرده است. چین اوایل امسال بیش از نیم میلیون بشکه در روز نفت از آمریکا وارد می کرد. از دست دادن بازار چین، به رشد ذخایر نفت آمریکا کمک کرده و باعث افت قیمت ها شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 8 ساعت و 25 دقیقه پیش
تب طلا در قزوین بالا رفت

تب طلا در قزوین بالا رفت رییس اتحادیه طلا و جواهر و رسته های وابسته در قزوین در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین ؛ گفت: هر گرم طلای 18 عیار امروز در بازار قزوین با 34 هزار و 400 تومان افزایش نسبت به روزگذشته، 381 هزار و 100 تومان معامله شد.
فرج زاده افزود: روز گذشته قیمت طلا 346 هزار و 700 تومان بود.
وی اضافه کرد: سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم هم با 250 هزار تومان افزایش، 4 میلیون و 25 هزار تومان خرید و فروش شد.
رییس اتحادیه طلا و جواهر و رسته های وابسته در قزوین گفت: همچنین نیم سکه بهار آزادی 2 میلیون و 115 هزار تومان و ربع سکه بهار آزادی یک میلیون و 180 هزار تومان ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 8 ساعت و 25 دقیقه پیش
تحقق 72 درصدی درآمدهای شش ماهه شهرداری تهران

تحقق 72 درصدی درآمدهای شش ماهه شهرداری تهران به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری شبستان ، حسن رسولی در رابطه با ارایه درآمد و هزینه شش ماهه امسال شهرداری تهران گفت: شهریورماه امسال تنها یک درصد از هزینه های بازپرداخت وام ها، تسهیلات و دیون را پرداخت کرده است.
خزانه دار شورای شهر تهران افزود: شهرداری تهران در شش ماهه نخست توانسته است 62 هزار و 193 میلیارد ریال یعنی 72 درصد را تقسیم کند.
وی که گزارش حساب های درآمد و هزینه شهرداری تهران و ارزیابی میزان انطباق آن با بودجه مصوب سال 97 در شهریور و شش ماهه اول را ارایه می کرد، افزود: در ارزیابی کلی باید بگویم شهرداری تهران بر اساس بودجه مصوب شورا موظف بوده تا برش عملکردی ماهانه خود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 8 ساعت و 34 دقیقه پیش
اجرای طرح ازبین بردن آلودگی ناشی ازگازهای همراه نفت در اهواز

اجرای طرح ازبین بردن آلودگی ناشی ازگازهای همراه نفت در اهواز به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، بیژن زنگنه برای پاسخ به سوال علی ساری نماینده اهواز در مورد علت پاسخگو نبودن مدیران نفت، توزیع نامناسب خدمات اجتماعی و عدم اعطای مالیات شهرداری ها در جلسه علنی امروز یکشنبه مجلس حضور یافت.
وزیر نفت در پاسخ به این سوالات، گفت: در سوال آقای ساری آمده است که مدیران نفت پاسخگویی مناسب ندارند، اگر واقعا در ارتباط مدیران نفت با نمایندگان اشکالی بوده است این مسوولیت متوجه من است و من می پذیرم و از نمایندگان عذرخواهی می کنم.
زنگنه اظهار داشت: در مورد پرداخت های مربوط به مالیات ارزش افزوده و عوارض آلایندگی به معاونت امور مجلس ماموریت دادم که با مجلس جلساتی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 8 ساعت و 35 دقیقه پیش
سایه روشن بسته 18 میلیون یورویی اروپا/پذیرش برنامه یاحفظ عزت ملی؟

سایه روشن بسته 18 میلیون یورویی اروپا/پذیرش برنامه یاحفظ عزت ملی؟ به گزارش خبرنگار مهر ، اتحادیه اروپا برای هزینه کرد بسته کمک 18 میلیون یورویی، برنامه اقدامی منتشر کرده که نسبت این برنامه با سیاست های کلی و اسناد بالادستی کشور مبهم بوده و پذیرش آن موجب تحقیر نخبگان و پایمال شدن عزت ملی خواهد شد.
در زمان انجام مذاکرات برجام اروپایی، کمیسیون اتحادیه اروپا خبر از ارسال اولین بسته کمکی اتحادیه اروپا به ایران داد که ارزش این بسته 18 میلیون یورو اعلام شد. هم چنین در بیانیه کمیسیون اتحادیه اروپا اعلام شد که 8 میلیون یورو از این بسته به قسمت تجاری ایران، 8 میلیون یورو دیگر به بخش محیط زیست و 2 میلیون یوروی دیگر به بخش اجتماعی و مدنی اختصاص خواهد یافت [1] ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 8 ساعت و 35 دقیقه پیش
سمت و سوی قیمت ها در بازار اجاره

سمت و سوی قیمت ها در بازار اجاره فرارو- یک کارشناس حوزه مسکن گفت: بعضی کارشناسان سعی دارند ارتباط مستقیمی میان بازار ارز و مسکن پیدا کنند، اما واقعیت این است که یک سری همبستگی ها دارند، اما اینگونه نیست که همیشه این دو بازار همسو باشند و شدت تغییرات در این دو بازار هم یکسان نیست. تغییرات بازار مسکن طی یک یا دو سال گذشته با توجه به چرخه های مسکن، کاملا قابل پیش بینی بود. یعنی حتی اگر مسائل ارزی هم در کشور رخ نمی داد بازهم ما با افزایش قیمت مسکن مواجه می شدیم.
طی ماه های اخیر تنها بازر ارز نبود که دچار نوسانات شدید شد بلکه بازار مسکن نیز چه در حوزه اجاره و چه در زمینه خرید با افزایش قابل توجی مواجه شد ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 8 ساعت و 45 دقیقه پیش
ایمن سازی بازار در برابر تکانه های سیاسی و اقتصادی

ایمن سازی بازار در برابر تکانه های سیاسی و اقتصادی به گزارش ایلنا از شاتا، محمدرضا کلامی افزود: سهم بالای وزارت صنعت، معدن و تجارت از تولید ناخالص ملی ضرورت توجه به این حوزه را بیش از پیش آشکار می کند از این رو ارتقای جایگاه تصمیم گیری ستاد تنظیم بازار با هدف اثربخش نمودن تصمیمات آن برای افزایش سطح پاسخگویی از مهمترین محورهایی است که اجرایی شدن آن در دستور کار قرار دارد.
ایمن سازی بازار
وی با اشاره به ضرورت توجه به حوزه تجارت، تاکید کرد: برای رسیدن به این هدف پیش نیازهایی لازم است و امکانات وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز معطوف به دستیابی به این مهم با هدف پیشگیری از بروز مفسده و رانت از یک سو و ایمن سازی بازار در برابر تکانه های ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 8 ساعت و 45 دقیقه پیش
ضرورت برگشت منافع کلان ناشی از رانت نرخ ارز به خزانه دولت/ باید با اتکاء به ظرفیت های داخلی به مقابله این تحریم ها برویم

ضرورت برگشت منافع کلان ناشی از رانت نرخ ارز به خزانه دولت/ باید با اتکاء به ظرفیت های داخلی به مقابله این تحریم ها برویم به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، متن گزارش پنجم حسین راغفر و احسان سلطانی به این شرح است:
بسمه تعالی
گزارش 4 به مردم شریف ایران
امروزه تحریم های اقتصادی تبدیل به یک ابزار قدرتمند در مناسبات بین الملل و جایگزین جنگ نظامی شده است تا به جای اعمال مداخله نظامی که هزینه های سنگین و پیامدهای پیش بینی نشده گسترده ای برای قدرت های بزرگ جهانی و به ویژه ایالات متحده در پی داشته است، با هزینه های بسیار کمتری -البته در بسیاری از موارد در سایه تهدیدهای نظامی- اهداف قدرت های تحریم کننده را برای تغییر رفتار کشور تحریم شونده تامین کند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 8 ساعت و 45 دقیقه پیش
افزایش 15 درصدی معاملات بورس البرز

افزایش 15 درصدی معاملات بورس البرز مریم اسکندری دانا روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این مدت نیز ارزش ریالی این معاملات 731 هزارو 892 میلیون ریال بوده است.
وی اضافه کرد: بانک تجارت بیشترین حجم و ارزش خرید و فروش را هفته گذشته به خود اختصاص داد.
اسکندری دانا خاطرنشان کرد که در این هفته 151 کد معاملاتی جدید ایجاد شد که نشان از ورود سرمایه گذاران به بازار بورس است.
وی گفت : این معاملات توسط 60 کارگزار بورس استان البرز انجام شده است.
اسکندری دانا اظهار داشت: هفته گذشته تالار بورس البرز، یک دوره آموزشی سطوح مقدماتی و متوسط با حضور 17 فراگیر برگزار کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 8 ساعت و 54 دقیقه پیش
ردپای گوگل در تجارت های بزرگ

ردپای گوگل در تجارت های بزرگ در سال 2010 گوگل پا در راهی گذاشت که هدف آن جایگزینی کامل برق مصرفی این شرکت با انرژی های تجدیدپذیر بود. اما مقصد نهایی این نبود. این شرکت در اولین اقدام خود با یک مزرعه باد 114 مگاواتی در ایالت آیووای آمریکا توافقنامه ی خرید برق امضا کرد.
به گزارش ایتنا از ایسنا، گوگل برای اینکه مطمئن شود این خرید تأثیر معناداری روی محیط زیست دارد، به دنبال این بود که تمام پولی که برای این خرید می پردازد، صرف توسعه پروژه های انرژی تجدیدپذیر شود. در ادامه 10 نکته درباره تجارت جدید گوگل می خوانیم:
1- گوگل در سال 2017 با اجرای بیش از 20 پروژه، بعد از هفت سال و دستیابی به تولید 2 ... ادامه خبر ...

منبع: ایتنا دسته: اقتصادی انتشار : 8 ساعت و 54 دقیقه پیش
بدهی خارجی اندک ایران، هم نقطه قوت هم نشان ضعف

بدهی خارجی اندک ایران، هم نقطه قوت هم نشان ضعف بدهی خارجی ایران در سال 2017 با افزایش 15 درصدی به رقم بیش از 6 میلیارد و 200 میلیون دلار رسیده است.
به گزارش عصرایران ، بر اساس گزارش اخیر صندوق بین المللی پول میزان بدهی خارجی اقتصاد ایران در سال 2017، رقم 6.276 میلیارد دلار است که در مقایسه با کشورهای در حال توسعه مشابه رقم بسیار ناچیزی است و کمترین میزان بدهی در میان کشورهای با درآمد متوسط و پایین است.
میزان بدهی خارجی اندک اقتصاد ایران نقطه قوتی در برابر تکانه های اقتصادی ناشی از تحریم های یکجانبه آمریکاست.
بر اساس گزارش صندوق بین المللی پول این رقم بدهی خارجی تنها 1.4 درصد از تولید ناخالص داخلی اقتصاد ایران است ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 4 دقیقه پیش
نماینده مجلس: در صورت ادامه روند مصرف بنزین تا 2 سال آینده نیازمند واردات بنزین هستیم

نماینده مجلس: در صورت ادامه روند مصرف بنزین تا 2 سال آینده نیازمند واردات بنزین هستیم آفتاب نیوز :
مهرداد لاهوتی با اشاره به جلسه صبح امروز فراکسیون مستقلین با حضور وزیر اقتصاد یادآور شد: در این جلسه مطرح شد که رشد اقتصادی کشور در سال 91 منفی بوده و طی سال های گذشته تا مثبت 8 رسیده است. در حال حاضر هم رشد اقتصادی منفی نیست ولی اگر تدبیری نشود ممکن است سال آینده منفی شود.
وی اضافه کرد: یکی از بحث هایی که در جلسه فراکسیون مطرح شد سرمایه گذاری خارجی بود که در سال گذشته 12 میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی انجام شد اما در حال حاضر این عدد کاهش یافته و باید مدیریت شود.
لاهوتی ادامه داد ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 5 دقیقه پیش
اسپیس ایکس توسعه فالکون 9 را متوقف کرد

اسپیس ایکس توسعه فالکون 9 را متوقف کرد به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت، مدت زمان طولانی است که شرکت "اسپیس ایکس" رویای خود را برای استفاده مجدد هرچه بیشتر از موشک "فالکون 9"( Falcon 9 ) و نه فقط برای مرحله اول موشک، دنبال می کرد. اما در حال حاضر گویا از این رویای خود دست کشیده است.
" الون ماسک " مدیرعامل اسپیس ایکس گفت دلیل دست کشیدن از توسعه فالکون 9، تمرکز بر تسریع توسعه موشک BFR است. وی همچنین یک طرح قابل توجه طراحی را نشان داد و آن را نسبت به طرح قبلی، شگفت آور و یک تغییر بزرگ خواند.
ماسک نگفت که انتظار دارد این موشک با وجود تغییر استراتژی شرکت، چه زمانی آماده شود ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 5 دقیقه پیش
بهره گیری از بخش کشاورزی برای ایجاد اشتغال ضروری است

بهره گیری از بخش کشاورزی برای ایجاد اشتغال ضروری است ذبیح الله غریب در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه بهره گیری از بخش کشاورزی برای ایجاد اشتغال ضروری است، اظهار داشت: توسعه بخش کشاورزی نقش مهمی در کاهش نرخ بیکاری در چهارمحال و بختیاری داشته است.
وی عنوان کرد: در سالجاری یک هزار و 300 شغل در بخش کشاورزی چهارمحال و بختیاری ایجاد شده است.
رئیس جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: ایجاد اشتغال در بخش کشاورزی با هزینه های پایین تری نسبت به دیگر بخش ها انجام می شود.
وی اظهار داشت: جذب سرمایه گذاران در بخش کشاورزی چهارمحال و بختیاری ضروری است.
کد خبر 4461384 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 14 دقیقه پیش
ایران پیشگام حمل ونقل ترکیبی/تأثیر تحریم برجایگاه کریدورهای ایران

ایران پیشگام حمل ونقل ترکیبی/تأثیر تحریم برجایگاه کریدورهای ایران به گزارش خبرنگار مهر ، هفته گذشته کنفرانس حمل و نقل جاده ای (ایرو) با همکاری وزارت حمل و نقل عمان و گروه لجستیک جهانی عمان (آسیاد) در مسقط برگزار شد. این کنفرانس با شعار نوآوری در حمل و نقل به موضوعاتی چون مشکلات، چالش ها و آخرین دستاوردها و پیشرفت ها در حوزه حمل و نقل پرداخت. در حاشیه این همایش بین المللی و جهت آشنایی بیشتر با مسؤولیت ها و کارکردهای سازمان جهانی ایرو و نقش و جایگاه ایران در این سازمان و وضعیت حمل و نقل منطقه ای با کاظم آسایش، مشاور ارشد سازمان بین المللی حمل و نقل جاده ای (ایرو) مستقر در ژنو ، گفتگویی انجام داده ایم که از نظرتان می گذرد: ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 14 دقیقه پیش
10 دانشگاه برتر دنیا از نظر آمار استخدام

10 دانشگاه برتر دنیا از نظر آمار استخدام نظام رتبه بندی "تایمز" 10 دانشگاه برتر جهان را از نظر میزان استخدام دانشجویان رتبه بندی کرد.
به گزارش ایسنا و به نقل از یونیورسیتی ورلد رنکینگ، نظام رتبه بندی "تایمز" به تازگی رتبه بندی دانشگاه های برتر جهان از نظر میزان جذب دانشجویان در بازار کار را در سال 2018 اعلام کرده است.
در این رتبه بندی دانشگاه ها را از نظر قابلیت آن ها در آماده سازی دانشجویان برای استخدام در محیط های کاری بررسی کرده است.
این 250 دانشگاه از میان 41 کشور دنیا انتخاب شده اند.
استخدام دانشجویان هم در کشور خودشان و هم در کشورهای دیگر مورد بررسی قرار گرفته است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 14 دقیقه پیش
دلار امروز چند؟ / 3 مدرک برای فروش 2 هزار دلار در صرافی ها

دلار امروز چند؟ / 3 مدرک برای فروش 2 هزار دلار در صرافی ها به گزارش نامه نیوز، حداقل 4 صرافی دولتی در فردوسی با نرخ 12550 تومان و با داشتن کارت ملی ،کارت شتاب و شماره همراه به نام متقاضی از ساعت 10 تا 15 تا 2000 دلار آمریکا عرضه می کنند.
صرافی های توسعه صادرات، رفاه، سپهر صادرات و ملی با حداقل صف فروش دارند. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 14 دقیقه پیش
پرونده عملکرد پنج ساله شرکت ملی گاز زیر ذره بین مجلس/ تحقیق و تفحص از پتروشیمی باختر همچنان ادامه دارد

پرونده عملکرد پنج ساله شرکت ملی گاز زیر ذره بین مجلس/ تحقیق و تفحص از پتروشیمی باختر همچنان ادامه دارد اقتصادآنلاین - مریم علیزاده؛ در هفته جاری کمیسیون های مختلف خانه ملت بررسی مواردی از عملکرد پنج ساله شرکت ملی گاز گرفته تا سوال از وزیر نیرو و انتخاب اعضای هیات تحقیق و تفحص از نحوه واگذاری هلدینگ پتروشیمی باختر و پالایشگاه کرمانشاه را در دستور کار خود دارند.
کمیسیون انرژی روز یکشنبه میزبان معاون برق و انرژی وزارت نیرو در خصوص اجرای طرح های توسعه پایدار و نگهداری شبکه های روستایی و تولید برق تجدیدپذیر و پاک خواهد بود. در ادامه این روز کمیسیون انرژی به بررسی بررسی عملکرد پنج ساله شرکت ملی گاز و میزان کسری و هدر رفت آن در این دوره با حضور مسولین وزارت نفت، مسولین سازمان برنامه و بودجه ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 14 دقیقه پیش
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت اقتصاد منصوب شد+سند

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت اقتصاد منصوب شد+سند به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، فرهاد دژپسند در حکمی، علی عسگری را به عنوان معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت اقتصاد منصوب کرد.
در متن این حکم به مواردی مثل توانمند سازی نیروی انسانی، بهسازی ساختار تشکیلاتی وزارت خانه، بهینه سازی فرایندهای مالی و ذیحسابی، ارتقا رفاه کارکنان، استفاده مطلوب از فضای اداری به عنوان اولویتهای معاونت توسعه مدیریت وزارت اقتصاد اشاره شده است.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 15 دقیقه پیش
سهم دانشگاه ها از تولید ناخالص داخلی کمتر از یک درصد است

سهم دانشگاه ها از تولید ناخالص داخلی کمتر از یک درصد است به گزارش ایسنا، دکتر محمدرضا مخبر دزفولی در هم اندیشی علمی تخصصی ارتباط دانشگاه و صنعت با اشاره به اینکه ارتباط میان صنعت و دانشگاه منحصر به تقویت کارخانه ها و فناوری های پیشرو نبوده و در کنار این ها باید به تقویت و توسعه کشاورزی، غذا، دارو و ... توجه داشته باشیم تا با رفع مشکلات روز مسیر زندگی سالم و مطلوب را برای مردم فراهم کنیم.
وی افزود: این تصور رایج که عده ای به غلط معتقدند فعالیت دانشگاه صرفاً در انتشار مقالات علمی و پژوهشی خلاصه می شود، جفای به دانشگاه است؛ حال آنکه بسیاری از پیشرفت های فناورانه کشور نتیجه فعالیت های دانشگاهیان بوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 24 دقیقه پیش
تاثیر 6 ماهه سقوط قیمت ارز بر نرخ سایر کالاها

تاثیر 6 ماهه سقوط قیمت ارز بر نرخ سایر کالاها منصور مرادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، با اشاره به سقوط قیمت ارز در چند روز اخیر اظهار داشت: بعد از اعمال تحریم های آمریکا در 13 آبان ماه، بازار را رصد کردیم تا تغییرات نرخ ارز برآورد شود، خوشبختانه برخلاف تصورات از تاثیر اعمال تحریم ها، تغییرات قیمت دلار روند کاهشی را طی کرده است.
فرهنگ عامل اصلی نوسانات قمیت است
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس ادامه داد: کاهش نرخ ارز تاثیرات محدود بر بازار داشته است که این موضوع به فرهنگ مردم و مدیریت سطح کلان کشوری بر می گردد ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 24 دقیقه پیش
مواجهه کارآفرینان خراسان رضوی با چالش های جدید؛ بانک ها همچنان از همکاری طفره می روند

مواجهه کارآفرینان خراسان رضوی با چالش های جدید؛ بانک ها همچنان از همکاری طفره می روند به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس ، یکی از بخش های بسیار مهم برای توسعه اشتغال و مبارزه با بیکاری، حمایت از کارآفرینان است که همیشه با مشکلاتی در نظام اقتصادی ما دست و پنجه نرم می کنند.
در استان خراسان رضوی جایگاه کارآفرینان، جایگاه بسیار ویژه ای است چراکه بخش زیادی از اقتصاد این استان توسط بخش خصوصی و در واقع کارآفرینان اداره می شود و این بخش حضور بسیار پررنگی در بخش های مربوط به توسعه اقتصادی و کارهای مربوط به آن دارد.
کارآفرینان در نظر عده زیادی از مردم جامعه جایگاه بسیار مهم و مطلوبی دارند و همه مردم بر این باورند که اگر کارآفرینان نباشند ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 25 دقیقه پیش
تعیین تکلیف سهمیه بندی بنزین فردا با حضور زنگنه در بهارستان

تعیین تکلیف سهمیه بندی بنزین فردا با حضور زنگنه در بهارستان به گزارش افکارنیوز ،
29 مهرماه بود که نشست کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با موضوع کارت هوشمند سوخت و راهکارهای مقابله با قاچاق سوخت با حضور برخی اعضای مرکز پژوهش های مجلس و انجمن نفت برگزار شد.
در این نشست گزارشی درباره مصرف سوخت و کنترل آن و اقدام های گذشته همچون استفاده از کارت هوشمند سوخت ارائه و پیشنهادها درباره راهکارهای مهار مصرف سوخت مطرح شد.
در ادامه این نشست و به منظور بررسی جامع تر راهکارهای مدیریت سوخت کشور، فردا نشست مشترکی با حضور اعضای کمیسیون انرژی و کمسیون برنامه و بودجه مجلس تشکیل می شود ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 34 دقیقه پیش
اختلاف نظر روسیه و عربستان بر سر کاهش عرضه جهانی نفت

اختلاف نظر روسیه و عربستان بر سر کاهش عرضه جهانی نفت به گزارش افکارنیوز ،
روسیه ترجیح می دهد از هرگونه قرارداد کاهش تولید نفت به رهبری اوپک بیرون بماند .
روسیه که به همراه عربستان و برخی تولیدکنندگان حاشیه خلیج فارس تصمیم گرفت از ماه ژوئن برای جبران کمبود نفت ایران، تولید خود را افزایش دهد، در ماه اکتبر شاهد رکورد افزایش تولید پس از فروپاشی شوروی سابق تا 11.41 میلیون بشکه در روز بود. تولید روسیه در سپتامبر 11.36 میلیون در بشکه در روز گزارش شده بود .
عربستان شریک اصلی روسیه در قرارداد کاهش تولید از کاهش قیمت نفت در ماه گذشته ابراز نگرانی کرده است ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 34 دقیقه پیش
جایگزینی دینار به جای دلار در مبادلات با عراق

جایگزینی دینار به جای دلار در مبادلات با عراق آفتاب نیوز :
سفیر ایران در عراق گفت: به علت مرز گسترده میان دو کشور و زمینه های متعدد برای مبادلات تجاری روزانه هزاران کامیون میان دو کشور در حال تردد هستند.
ایرج مسجدی افزود: تعاملات تجاری گسترده میان دو کشور در حالی است که از طرف آمریکا فشارهای زیادی به عراق وارد می شود.وی گفت: رئیس جمهور عراق تاکید کرده که این کشور خود را ملتزم به تحریم های آمریکا نمی داند.سفیر ایران در عراق افزود: عراقی ها به گاز، برق، مواد غذایی و مواد صنعتی ایران نیاز دارند که اگر صادرات آن ها به عراق قطع شود نه تنها برای ایران بلکه برای دولت و ملت عراق هم مشکلات زیادی ایجاد خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 44 دقیقه پیش
بازنشسته ای جایگزین مدیر بازنشسته شرکت ملی نفت می شود؟

بازنشسته ای جایگزین مدیر بازنشسته شرکت ملی نفت می شود؟ به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، اخبار غیررسمی از ارائه پیشنهاد بیژن زنگنه وزیر نفت برای تصدی پست مدیرعاملی شرکت ملی نفت ایران به مسعود کرباسیان وزیر سابق امور اقتصادی و دارایی حکایت دارد و شنیده ها حاکی از پذیرش این پیشنهاد از سوی کرباسیان است.
اگرچه هنوز هیچ حکم رسمی با امضای زنگنه برای مدیرعاملی شرکت ملی نفت ایران صادر نشده و حتی برخی خبرها از پیشنهاد زنگنه به آخوندی وزیر سابق راه و شهرسازی برای تصدی این پست و مخالفت دولت با صدور حکم برای آخوندی حکایت دارد؛ اما در صورت صدور حکم از سوی زنگنه برای کرباسیان ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 44 دقیقه پیش
نرخ تورم 7 ماهه 20.3 درصد شد

نرخ تورم 7 ماهه 20.3 درصد شد به گزارش مشرق، آمارهای بانک مرکزی حاکی از آن است که شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی در مناطق شهری ایران (شاخص تورم) در مهر 1397 به عدد 148.4 رسید که نسبت به ماه قبل معادل 4.6 درصد افزایش داشت. این شاخص نسبت به ماه مشابه سال قبل معادل 36.9 درصد افزایش یافت.
بیشتر بخوانید:
سفره مردم 47.5 درصد گران شد
همچنین میزان تورم در دوازده ماه منتهی به مهرماه 1397 نسبت به دوازده ماه منتهی به مهرماه 1396 معادل 15.9 درصد است.
شاخص کل بهای کالاها و خدمات مصرفی در مهرماه 1397 پس از حذف نوسانات فصلی نسبت به ماه قبل 4.7 درصد افزایش داشت ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 44 دقیقه پیش
بار سنگین زندگی بر دوشِ مردمانِ مرزنشین/زن هایی که برای ده هزار تومان کولبری می کنند

بار سنگین زندگی بر دوشِ مردمانِ مرزنشین/زن هایی که برای ده هزار تومان کولبری می کنند به گزارش خبرنگار ایلنا، برخی، کولبران را قاچاقچی می دانند ولی آیا بیش از صد کیلو بار را بر پشت نهادن و خطر مرگ، مین و سقوط را به جان خریدن، فقط برای کرایه باری کمتر از دویست هزار تومان، حمل قاچاق محسوب می شود؛ آیا این قضاوت عادلانه است؟
اگر کولبری را از حیطه مشاغل غیررسمیِ اضطراری خارج کنیم و نگاهی جرم شناسانه به موضوع داشته باشیم، واقعیت ها را انکار کرده ایم؛ واقعیت هایی مثل نرخ بیکاری بالای چهل درصدِ تحصیل کردگانِ استان کردستان یا آمار رکوردشکن بیکاری در کرمانشاه؛ واقعیت هایی مثل کولبریِ زنان روستاییِ کرد و پیرمردانی که بدونِ حمایت های اجتماعیِ لازمه ی ایام پیری ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 44 دقیقه پیش
نرخ تورم 7 ماهه 20.3 درصد شد

نرخ تورم 7 ماهه 20.3 درصد شد به گزارش افکارنیوز ،
آمارهای بانک مرکزی حاکی از آن است که شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی در مناطق شهری ایران (شاخص تورم) در مهر 1397 به عدد 148.4 رسید که نسبت به ماه قبل معادل 4.6 درصد افزایش داشت. این شاخص نسبت به ماه مشابه سال قبل معادل 36.9 درصد افزایش یافت.
همچنین میزان تورم در دوازده ماه منتهی به مهرماه 1397 نسبت به دوازده ماه منتهی به مهرماه 1396 معادل 15.9 درصد است.
شاخص کل بهای کالاها و خدمات مصرفی در مهرماه 1397 پس از حذف نوسانات فصلی نسبت به ماه قبل 4.7 درصد افزایش داشت ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 45 دقیقه پیش
تکنولوژی هوش مصنوعی 16 تریلیون دلار از تولید ناخالص جهان را به خود اختصاص می دهد

تکنولوژی هوش مصنوعی 16 تریلیون دلار از تولید ناخالص جهان را به خود اختصاص می دهد به گزارش گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از راشاتودی ، هرمان گرف ، مدیرعامل سبربانک، به عنوان بزرگ ترین بانک روسیه می گوید: سهم هوش مصنوعی از تولید ناخالص داخلی در جهان در سال 2030 به 16 برابر میزان کنونی خواهد رسید.
وی گفت: توسعه فناوری هوش مصنوعی طی سال های آینده روندی فزاینده را در پیش خواهد گرفت و بر اساس پیش بینی برخی شرکت ها اگر سهم هوش مصنوعی از تولید ناخالص داخلی امروز جهان یک تریلیون دلار باشد، این رقم در 12 سال آینده 16 برابر خواهد شد و به 16 تریلیون دلار خواهد رسید.
ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 45 دقیقه پیش
پرداخت کمک جبرانی به کارکنان دستگاه های اجرایی ملی و استانی در لرستان

پرداخت کمک جبرانی به کارکنان دستگاه های اجرایی ملی و استانی در لرستان به گزارش ایلنا، گودرز امیری با اشاره به تصویب نامه هیات وزیران با موضوع بسته حمایتی دولت به اقشار کم درآمد و بخشنامه سازمان برنامه و بودجه کشور اظهار کرد: در اجرای این مصوبه کمک جبرانی به کارکنان رسمی، پیمانی، قرار دادی و شرکتی که مجموع پرداختی ماهیانه آنان کمتر از سی میلیون ریال است، دو میلیون ریال به حساب های بانکی مرتبط با حقوق و مزایای شان واریز می شود.
وی تصریح کرد: منظور از پرداختی، حقوق ثابت و فوق العاده های مندرج در حکم کارگزینی برای کارکنان رسمی و پیمانی و مبلغ ماهانه قرارداد منعقده برای کارکنان قراردادی و شرکتی سال جاری است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 53 دقیقه پیش
آغاز عملیات اجرایی فعالیت اولین کلینیک معدن کشور در استان زنجان

آغاز عملیات اجرایی فعالیت اولین کلینیک معدن کشور در استان زنجان به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان ؛ناصر فغفوری رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت با اعلام خبر فوق گفت: استان زنجان دارای استعداد های بالای معدنی است که حضور بخش خصوصی و تشکل های تخصصی ظرفیت بهره برداری حداکثری از این پتانسیل را افزایش می دهد.
وی اظهار داشت: اعتقاد و باور قلبی به بخش خصوصی، موتور محرک برای تفویض اختیارات است.
فغفوری با تقدیر از اعضای هیات رئیسه سازمان نظام مهندسی معدن استان اعلام کرد: به دنبال تعامل حداکثری با تشکل ها بوده و ملزم به همکاری با هر گروهی هستیم که از طریق انتخابات قانونی منتخب می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 54 دقیقه پیش
پیامک های دریافتی 97/08/27

پیامک های دریافتی 97/08/27 به گزارش گروه شهروند خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان ؛ شما می توانید با مراجعه به این بخش از نحوه پیگیری سوژه های ارسالی خود به سامانه های پیامکی 10001915 (مجله خبری شبکه یک سیما) و 30002394 (با خبرنگاران جوان شبکه خبر سیما) مطلع شوید.
از میان انبوه پیامک های رسیده در تاریخ بیست و هفتم آبان ماه مهمترین آن ها در ادامه قابل مشاهده است.
5849...0938: لطفا عدم تکمیل ظرفیت ارشد پزشکی را پیگیری فرمایید. با تشکر
7226...0917: همه مشکلات و خرابی ها در مسکن مهر فقط شامل شهرک پرند نمی شود. اینجا در جنوب ایران در مرکز هرمزگان ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 54 دقیقه پیش
تجار عراق و افغانستان از صنایع البرز دیدن کردند

تجار عراق و افغانستان از صنایع البرز دیدن کردند به گزارش ایرنا، 40 نفر تجار عراقی و افغانستانی در قالب هشت گروه با ظرفیت واحدهای تولیدی استان البرز از جمله قطعات خودرو، مصالح ساختمانی، لوازم آرایشی و بهداشتی، مواد غذایی، پلاستیک و کشاورزی از نزدیک آشنا شدند.
در ادامه این بازدید عصر امروز نشست فعالان اقتصادی و تجاری ایران و عراق، ایران و افغانستان در نخستین نمایشگاه توانمندی های تولیدی و صادراتی البرز برگزار می شود.
بزرگترین نمایشگاه توانمندی های تولیدی و صادراتی و فرصت های سرمایه گذاری استان البرز از 26 تا 29 آبان ماه دایر است.
ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 54 دقیقه پیش
همایش ملی فرش و نیازهای معاصر در تبریز برگزار می شود

همایش ملی فرش و نیازهای معاصر در تبریز برگزار می شود به گزارش ایرنا، نیازهای معاصر فرش ایران در حوزه های طراحی و رنگبندی
نیازهای معاصر فرش ایران در حوزه های مواد اولیه، بافت و رنگرزی و
نیازهای معاصر فرش ایران در حوزه های اقتصاد و مدیریت محورهای این همایش است.
بر اساس این گزارش ، در دهه های اخیر با وقوع تغییرات بنیادین در شیوه زندگی جوامع مصرف کننده قالی، تغییر در نیازها و حوزه های کاربری قالی ها و ظهور تولیدکنندگان قدرتمند خارجی که در شناخت این نیازهای جدید موفق تر از تولیدکنندگان ایرانی عمل نمودند، سهم عمده ای از بازارهای تولید کنندگان ایرانی را به نفع رقبای خارجی از دست رفته است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 10 ساعت و 4 دقیقه پیش
هدف صندوق توسعه ملی، تقویت بخش خصوصی است

هدف صندوق توسعه ملی، تقویت بخش خصوصی است به گزارش ایرنا، مرتضی شهیدزاده روز یکشنبه در ستاد اقتصاد مقاومتی که در استانداری قزوین برگزار شد، افزود: این صندوق متعلق به بخش خصوصی است و حتی اگر دولت نیاز به منابع داشته باشد باید با دستور مقام معظم رهبری از این صندوق منابعی را به صورت تسهیلات دریافت کند.
وی گفت: صندوق توسعه ملی براساس سیاست های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری و براساس تجارب حاصل از کارکرد ذخیره ارزی ایجاد شده است و مجموعه ای از نظام بر آن نظر دارد چون منابع نسل های آینده است.
این مسئول اضافه کرد: هدف از تاسیس صندوق توسعه ملی حفظ سهم نسل های آینده از منابع نفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 10 ساعت و 4 دقیقه پیش
یک کارشناس اقتصادی: بنزین دو نرخی شود/نرخ دوم براساس فوب خلیج فارس

یک کارشناس اقتصادی: بنزین دو نرخی شود/نرخ دوم براساس فوب خلیج فارس آفتاب نیوز :
دکتر محمد صیادی افزود: واقعی نبودن قیمت سوخت در کشور تبعات مختلفی را به دنبال دارد که افزایش فزاینده مصرف در کنار قاچاق به خارج از مرزها به دلیل سودآوری هنگفتی که از اختلاف قیمت در داخل و خارج کشور وجود دارد، از جمله مهم ترین آنهاست.
صیادی افزود: طی ماه های اخیر و به دنبال افزایش شدید نرخ ارز، اختلاف قیمت حامل های انرژی و به طور خاص بنزین در داخل و خارج کشور افزایش شدیدی داشته است به طوری که بر اساس اظهار نظر مسئولین، قاچاق روزانه بنزین از پنج میلیون لیتر در سال 1396 به رقم 20 میلیون لیتر در پنج ماه نخست سال 1397 افزایش یافته است. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اقتصادی انتشار : 10 ساعت و 5 دقیقه پیش
استان البرز بیشترین بانوان کارآفرین در حوزه صنعت را دارد

استان البرز بیشترین بانوان کارآفرین در حوزه صنعت را دارد به گزارش خبرنگار مهر ، محمدامین فرشی شامگاه شنبه در حاشیه افتتاحیه نمایشگاه توانمندی های تولیدی، صادراتی و فرصت های سرمایه گذاری صنایع کوچک و متوسط استان، در جمع خبرنگاران گفت: یکی از بزرگ ترین نمایشگاه ها و رویدادهای تجاری در البرز در حال برگزاری است .
وی بابیان اینکه هدف از برگزاری این نمایشگاه فقط نمایش کالا و انجام مذاکره تجاری نیست، افزود: هدف اصلی تبادل اطلاعات درزمینهٔ های مختلف است .
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان البرز افزود: جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی هدف عمده برگزاری این نمایشگاه است . ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 10 ساعت و 14 دقیقه پیش
پیشرفت فیزیکی پروژه های اقتصاد مقاومتی استان کرمان 42 درصد اعلام شد

پیشرفت فیزیکی پروژه های اقتصاد مقاومتی استان کرمان 42 درصد اعلام شد به گزارش ایرنا، جعفر رودری روز یکشنبه در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کرمان افزود : پیشرفت پروژه های اقتصاد مقاومتی استان کرمان در بخش دولتی 49 درصد و در بخش خصوصی 35 درصد است.
وی اظهارداشت: در مجموع 240 پروژه اقتصاد مقاومتی در استان کرمان تعریف شده که از این تعداد 166 پروژه در بخش دولتی و 74 پروژه مربوط به حوزه خصوصی است.
وی ادامه داد: کل سرمایه گذاری مورد نیاز برای اجرای پروژه های اقتصاد مقاومتی استان کرمان بالغ بر 55 هزار میلیارد تومان است که تاکنون 12.6 میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 10 ساعت و 24 دقیقه پیش
اخذ مجوز تملک شهرک صائین قلعه و بخشی از زمین های شهرک زنجان 4

اخذ مجوز تملک شهرک صائین قلعه و بخشی از زمین های شهرک زنجان 4 ایرج احمدی امروز در گفت گو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار داشت: خوشبختانه با پیگیری های صورت گرفته، مجوز تملک بخشی از زمین های باقی مانده شهرک صنعتی زنجان 4 و همچنین زمین شهرک صنعتی صائین قلعه از طریق قانون لایحه تملک توسط وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت صادر شد.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان زنجان با اشاره به اینکه عملیات احداث شهرک صنعتی صائین قلعه از سال 85 آغاز شده است، تصریح کرد: متاسفانه در همان ابتدا به علت آنکه بخشی از زمین های این شهرک توسط مالکین زمین ها به بهانه های مختلف به شهرک واگذار نگردید و با توجه به اینکه این زمین ها به طور لکه ای در کل شهرک پراکنده بودند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 10 ساعت و 24 دقیقه پیش
آیا موفقیت اوپک در کنترل بازار نفت تکرار می شود؟

آیا موفقیت اوپک در کنترل بازار نفت تکرار می شود؟ به گزارش ایسنا، بخش دشوار این کار، مذاکره درباره میزان کاهش تولید و نحوه تخصیص سهمیه های تولید و سطح تولید مبنا برای این کاهش تولید است. همراه کردن 25 کشور حاضر در گروه اوپک و غیراوپک با توجه به برنامه های رقابتی، ملاحظات داخلی و رقابت های ژئوپلیتیکی که دارند، کار چندان ساده ای نخواهد بود.
این گروه روزهای ششم و هفتم دسامبر در وین دیدار خواهد کرد و به گفته نمایندگان، مذاکرات درباره این موارد مهم آغاز شده و صحبت ها پیرامون ضرورت کاهش تولید بین یک تا 1.4 میلیون بشکه در روز است.
اوپک نسبت به اواخر سال 2016 که درباره محدودیت عرضه توافق کرده بود فرق کرده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 10 ساعت و 44 دقیقه پیش
کارت ملی، کارت بانکی و سیم کارت به نام برای خرید ارز الزامی شد

کارت ملی، کارت بانکی و سیم کارت به نام برای خرید ارز الزامی شد به گزارش خبرنگار مهر ، طی روزهای گذشته، تغییراتی در شیوه فروش ارز در صرافی ها به وجود آمده است و افراد متقاضی خرید ارز، با شرایط جدیدی مواجه می شوند که حتما باید آن را رعایت کنند تا بتوانند در سرفصل های سایر، از صرافی های مجاز، ارز خریداری کنند.
گزارش های میدانی خبرنگار مهر حکایت از آن دارد که هر فرد متقاضی در بدو ورود به صرافی های عامل بانک مرکزی برای خرید ارز، با این موارد از سوی صرافان مواجه می شود که فرد خریدار باید حتما کارت ملی، کارت بانکی و سیم کارت از یکی از اپراتورهای تلفن همراه به نام خود داشته باشد تا بتواند خرید ارز داشته باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 10 ساعت و 45 دقیقه پیش
اصلاح قوانین و رویه های بانکی، مدیریت بازار را به همراه دارد

اصلاح قوانین و رویه های بانکی، مدیریت بازار را به همراه دارد به گزارش خبرنگار از مشهد ، علیرضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی در جلسه شورای هماهنگی بانک های استان گفت: در شرایط کنونی وتحریم ها، بانک ها توانایی لازم برای شناسایی راهکارها و ارائه طرح های مناسب به منظور عبور از بحران دارد و باید از ظرفیت های دانایی و دانشی خود و سایر حوزه ها بدین منظور استفاده کنند.
وی افزود: در موضوع اشتغال که مساله مهم استان است طی یکی دو سال اخیر با همراهی به موقع بانک ها اقدامات خوبی صورت گرفت و باید این همراهی بیش از گذشته تداوم یابد.
استاندار خراسان رضوی ادامه داد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 10 ساعت و 45 دقیقه پیش
جزئیات ایجاد 82 هزار شغل در حوزه کشاورزی منتشر شد

جزئیات ایجاد 82 هزار شغل در حوزه کشاورزی منتشر شد به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، تفاهم نامه ای میان سه دستگاه وزارت جهاد کشاورزی، سازمان برنامه و بودجه و صندوق توسعه ملی روز گذشته برای ایجاد 82 هزار فرصت شغلی در حوزه تولید و اشتغال بخش کشاورزی امضا شد.
محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه از 10 رسته فعالیت برای ایجاد فرصت های شغلی خبر داده بود که 6 رسته آن برای تثبیت اشتغال موجود تعریف شده است.
جزئیات اجرایی برنامه تولید و اشتغال بخش کشاورزی ذیل بند الف تبصره 18 قانون بودجه سال 97 این برنامه در سه بخش شامل:
الف) تولید و ایجاد فرصت های شغلی برمبنای رسته فعالیت های اولویت دار بخش کشاورزی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 10 ساعت و 54 دقیقه پیش
خواب یک روزه در بازار ارز بین بانکی در 27 آبان 97

خواب یک روزه در بازار ارز بین بانکی در 27 آبان 97 به گزارش افکارنیوز ،
ارزش 39 ارز بین بانکی در حالی از سوی بانک مرکزی اعلام شد که به واسطه تعطیلات آخر هفته میلادی نرخ تمامی ارزها ثابت بوده است. ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 10 ساعت و 54 دقیقه پیش
ارز و طلا مجددا صعودی شدند

ارز و طلا مجددا صعودی شدند به گزارش افکارنیوز ،
یکی از روش های پیش بینی قیمت ها، نگاه به روند گذشته آنها است. بر این اساس در این صفحه روندهای قیمتی بازارهای مهم ایران و جهان به نمایش گذاشته شده اند. همچنین در متن مربوط به هر قسمت روند آتی قیمت ها براساس شواهد موجود پیش بینی شده اند.
بازار سهام شروع منفی بورس
شاخص کل بورس تهران در اولین روز کاری هفته با افت 3175 واحدی (معادل 7/ 1 درصد) به سطح 178 هزار و 819 واحد رسید. برخی فعالان بورسی تنزل قیمت ها طی روز گذشته را ناشی از فشار عمومی عرضه می دانستند، فشاری که حاصل نیاز بازار به نقدینگی برای خرید عرضه اولیه عضو جدید بازار سهام عنوان شد ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 11 ساعت و 4 دقیقه پیش
افزایش هفتگی قیمت کالاها/ داستان مشکوک ثبت سفارش خودرو/ پیامدهای سپردن بازار مسکن به دست های پنهان مورد علاقه آخوندی

افزایش هفتگی قیمت کالاها/ داستان مشکوک ثبت سفارش خودرو/ پیامدهای سپردن بازار مسکن به دست های پنهان مورد علاقه آخوندی به گزارش مشرق، وقتی برنامه ریزی ها در بازار مسکن رها شده باشد و بازار در بیش از 10 سال به دست پنهان آدام اسمیت بسپریم نتیجه این می شود که به رغم وجود بیش از 3 میلیون واحد مسکونی مازاد بر کل تعداد خانوارهای موجود در ایران، همچنان با کمبود 4 میلیون مسکن برای کم درآمدها مواجه هستیم!
* خراسان
- واردات 25 هزار تن اسباب بازی طی یک سال
این روزنامه از واردات اسباب بازی انتقاد کرده است: اسباب بازی، یک کالای فرهنگی استراتژیک به شمار می آید اما وقتی زوایای آن را در کشور بررسی می کنیم بیش از آن که به تاثیرات فرهنگی اسباب بازی توجه شود مسئله سرگرم کننده بودن آن اهمیت دارد ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 11 ساعت و 5 دقیقه پیش
بازار البرز بهترین فرصت برای سرمایه گذاری عراق

بازار البرز بهترین فرصت برای سرمایه گذاری عراق به گزارش ایرنا، محمد امین بزازی پور فرشی شامگاه شنبه در حاشیه نخستین نمایشگاه تولیدی و صادراتی استان البرز در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به انعقاد تفاهم نامه جمهوری اسلامی ایران با کشور عراق اظهار داشت: حدود 17 تفاهم نامه اقتصادی با کشور عراق بسته شده که بنا داریم این تفاهم نامه ها را به صورت الگو در استان اجرایی کنیم.
وی اضافه کرد: به همین منظور نشست فعالان اقتصادی و تجاری عراق و ایران در کرج برگزارمی شود تا
راه های پیاده سازی برنامه های پیش بینی شده در تفاهم نامه بین 2 کشوربررسی تا به مرحله عمل برسیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 11 ساعت و 14 دقیقه پیش
افسانه فروش زمین های فلسطین

افسانه فروش زمین های فلسطین به گزارش مشرق ، یک فعال فضای مجازی درباره با کلید واژه "افسانه فروش زمین های فلسطین" در اینستگرام نوشت:
#چرا_ما_تاریخ_نمیخوانیم ؟؟ از کل زمین فلسطین رقمی در حدود 597 کیلومتر مربع توسط خود دولت بریتانیا به طور رایگان و به قیمت ارزان در اختیار آژانس یهود و شرکت های صهیونیستی قرار گرفت. 678 کیلومتر مربع نیز توسط خانواده های عرب غیرفلسطینی به یهودیان فروخته شد.
68 کیلومتر مربع نیز به دستور وزیر مختار انگلیس توسط یهودیان به زور از فلسطینیان گرفته شد. به هر حال در میان ملت فلسطین بسیار کم دیده شده اند کسانی که زمین های خودشان را فروخته باشند. ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 11 ساعت و 14 دقیقه پیش
مذاکرات بانک های مرکزی ایران و عراق برای انعقاد پیمان پولی دوجانبه

مذاکرات بانک های مرکزی ایران و عراق برای انعقاد پیمان پولی دوجانبه به گزارش خبرگزاری تسنیم ، رئیس اتاق مشترک ایران و عراق گفت: طی هفت ماهه گذشته روند صادرات ایران به عراق بیش از 30 درصد رشد داشته است.
یحیی آل اسحاق افزود: طی این مدت شش میلیارد دلار کالا از ایران به عراق صادر شده است.
وی همچنین اظهارداشت: کالاهای صادراتی ایران به عراق شامل مواد غذایی، مصالح ساختمانی و دیگر اقلام مورد نیاز روزمره مردم این کشور بوده است.
این مقام مسئول رابطه اقتصادی، تجاری و سیاسی بین ایران و عراق را استراتژیک، ضروری و بلند مدت برشمرد و گفت: برای هر دو طرف حفظ و پایداری این رابطه بسیار مهم است. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 11 ساعت و 14 دقیقه پیش
کمبود 4 میلیون مسکن با وجود 3 میلیون مسکن مازاد!

کمبود 4 میلیون مسکن با وجود 3 میلیون مسکن مازاد! به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم ، وقتی برنامه ریزی ها در بازار مسکن رها شده باشد و بازار در بیش از 10 سال به دست پنهان آدام اسمیت بسپریم نتیجه این می شود که به رغم وجود بیش از 3 میلیون واحد مسکونی مازاد بر کل تعداد خانوار های موجود در ایران، همچنان با کمبود 4 میلیون مسکن برای کم درآمد ها مواجه هستیم!
سیاست های بازار مسکن بر اساس یک مدل نیاز برای طبقه های مختلف اجتماعی مهم ترین وظیفه دولت ها است و البته در ایران با توجه به تأکیدات مصرح در قانون اساسی این مهم باید مورد توجه و اهتمام ویژه قرار گیرد، اما نتیجه مدیریت ناتوان ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 11 ساعت و 14 دقیقه پیش
رئیس پلیس پیشگیری پایتخت: مراقب کلاهبرداران باشید؛ فقط کد ملی را به 5000499 پیامک کنید

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت: مراقب کلاهبرداران باشید؛ فقط کد ملی را به 5000499 پیامک کنید به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، دقایقی پیش در رسانه های مختلف اخباری مبنی بر شماره پیامک برای اطلاع از مشمول بودن بسته حمایتی دولت در رسانه ها پیچید.
شما مشمول بسته حمایتی دولت هستید؟ به شماره 5000499 پیامک بزنید
آغاز طرح بسته حمایتی دولت/ واریز200هزار تومان به حساب حقوق کارکنان و بازنشستگان دولت
محتوای این خبر این بود که سرپرستان خانوار برای اطلاع از اینکه مشمول دریافت این بسته حمایتی هستند یا نه می توانند کد ملی خود را به شماره پیامک 5000499 ارسال کنند و پس از چند ساعت پاسخ آن را دریافت کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 11 ساعت و 25 دقیقه پیش
پیام تازه واردها به بورس

پیام تازه واردها به بورس به گزارش افکارنیوز ،
شاخص کل بورس تهران روز گذشته افت 3175 واحدی (معادل 7/ 1 درصدی) را تجربه کرد. گرچه قیمت سهام به دنبال افزایش فشار فروش در شیب تند نزول قرار گرفت، اما این اتفاق با یک عرضه اولیه بزرگ همراه بود؛ در حالی که بورس تهران در ماه های اخیر رشد پرشتابی را تجربه کرده بود و موج نقدینگی تازه وارد به رشد قیمتی سهام دامن زد، اما با تعلل سیاست گذار اقدامی برای گسترش عرضی بازار انجام نشد. روز گذشته اما پس از مدت ها انتظار، شاهد عرضه سهام یک شرکت بزرگ بودیم که نقدینگی قابل توجهی را به خود جذب کرد. افزایش فشار بر سهام در روز عرضه اولیه یک حالت معمول و البته موقتی است ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 11 ساعت و 25 دقیقه پیش
آیا شما مشمول بسته حمایتی دولت هستید؟

آیا شما مشمول بسته حمایتی دولت هستید؟ به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، محمد شریعتمداری در هفته گذشته درباره جزئیات این بسته حمایتی گفت: برای کمک به وضعیت بهبود معیشت و دستمزد خانوار ها در سه مرحله و متناسب با وضعیت خانوار بسته های حمایتی بین 100 تا 300 هزار تومان در دولت تعیین شده که به گروه های هدف پرداخت خواهد شد.
محمد شریعتمداری افزود: بسته های حمایتی ویژه ابتدا به عزیزان تحت پوشش کمیته امداد، سازمان بهزیستی و یا افرادی که در نوبت پیوستن به این سازمان ها هستند تعلق خواهد گرفت.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه یک سبد کالایی متنوع با اختیار خرید کالا های مختلف در اخیار این افراد قرار خواهیم ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 11 ساعت و 34 دقیقه پیش
تعطیلات آخر هفته میلادی 39 ارز بین بانکی+جدول

تعطیلات آخر هفته میلادی 39 ارز بین بانکی+جدول به گزارش خبرنگار بورس،بانک و بیمه گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، بانک مرکزی امروز نرخ 39 ارز عمده در برابر ریال را اعلام کرد که بر این اساس تمام اسعار خارجی به علت تعطیلات آخر هفته میلادی ثابت ماندند.
انتهای پیام/
نرخ 39 ارز بین بانکی در 27 آبان ماه 97 ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 11 ساعت و 34 دقیقه پیش
آیا شاخصی برای تعیین کیفیت خودروهای داخلی وجود دارد؟

آیا شاخصی برای تعیین کیفیت خودروهای داخلی وجود دارد؟ به گزارش افکارنیوز ،
از آنجاییکه سالهاست خیابان های بیشتر شهرها و مناطق دیگر کشور از خودروهای مختلف داخلی پر شده است، همیشه بحث کیفیت و استاندارد تولید خودروی ملی مورد بحث مردم و کارشناسان و صاحبنظران بوده است. شاید بتوان یکی از دلایل اصلی نارضایتی ها از خودروی ملی را پایین بودن کیفیت آن بویژه در حوزه ایمنی دانست و این موضوعی است که مسئولان کشور همیشه قول همکاری در آن را داده و اعلام کرده اند در آینده کیفیت این خوردوها بالاتر خواهد رفت؛ اتفاقی که به نظر می رسد هیچ گاه جامه واقعیت به خود نپوشانده است ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 11 ساعت و 45 دقیقه پیش
افتتاحیه فن بازار ملی در استان البرز برگزار می شود

افتتاحیه فن بازار ملی در استان البرز برگزار می شود به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، محمدامین فرشی در حاشیه افتتاحیه نمایشگاه توانمندی های تولیدی، صادراتی و فرصتهای سرمایه گذاری صنایع کوچک و متوسط استان البرز اظهار داشت: یکی از بزرگترین نمایشگاه ها و رویدادهای تجاری که تا کنون انجام نشده در البرز در حال برگزاری است.
وی با اشاره به حضور همه مدیران استانی در این نمایشگاه افزود: تمام مدیران استانی و معاونان آنها از غرفه های این نمایشگاه بازدید کردند و به رفع مشکلات و معضلات آنها پرداختند.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان البرز با اشاره به اینکه افتتاحیه فن بازار ملی به همراه نشست این فن بازار با حضور معاونین نهاد ریاست جمهوری و همه ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 11 ساعت و 45 دقیقه پیش
واحدهای تولیدی اردبیل برای ادامه کار نیاز به تمدید تسهیلات دارند

واحدهای تولیدی اردبیل برای ادامه کار نیاز به تمدید تسهیلات دارند به گزارش خبرنگار گروه استانهای باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل ، سیدحامد عاملی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل در جلسه کارگروه اشتغال در اردبیل اظهار داشت: واحدهای تولیدی و صنعتی استان نیازمند تمدید تسهیلات سرمایه در گردش هستند که این مسئله نیازمند تصمیم گیری های جدی است تا این واحدها بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند.
وی با اشاره به این که حمایت و تشویق بانک های عامل در استان به حیات واحدهای صنعتی و تولیدی استان امید دوباره می بخشد بیان کرد: انتظار می رود مدیران دستگاه های اجرایی استان حمایت همه جانبه ای از واحدهای تولیدی استان داشته باشند و اشتغال فراگیر و اشتغال پایدار ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 11 ساعت و 54 دقیقه پیش
افق کوروش رتبه نخست توسعه شعب را کسب کرد

افق کوروش رتبه نخست توسعه شعب را کسب کرد به گزارش سرویس بازار ایسنا، امیرخسرو فخریان، مدیرعامل شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش در آستانه پنجمین سالگرد افتتاح فروشگاه همواره تخفیف افق کوروش با سفر به شهر زیبای شیراز در استان فارس و با حضور در جمع همکاران مناطق 2 و 5 این شرکت، از تلاش ها و زحمات آنان در کسب رضایت مندی مشتریان و موفقیت های درخشان در توسعه شعب و رشد فروش قدردانی کرد.
فخریان از تحقق 100 درصدی برنامه های شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش خبر داد و افزود: با لطف پروردگار و تلاش های کارکنان، افق کوروش موفق شد رتبه نخست توسعه شعب و میزان فروش را در بین فروشگاه های زنجیره ای به خود اختصاص دهد و امیدواریم همچنان ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 12 ساعت و 4 دقیقه پیش
واریز200هزار تومان به حساب حقوق کارکنان و بازنشستگان

واریز200هزار تومان به حساب حقوق کارکنان و بازنشستگان به گزارش افکارنیوز ،
دوم آبان ماه سال جاری هیأت دولت بسته حمایتی از خانوارهای کم درآمد را تصویب کرد. این تصمیم از سوی دولت زمانی آغاز شد که نرخ ارز در ماه های پایانی سال 96شروع به افزایش کرد و به تبع آن قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوار با رشد قیمتی محسوسی روبه رو شد. بدین منظور مسئولان دولتی از چندین ماه پیش به فکر تهیه بسته حمایتی از خانوارهای کم درآمد و افراد تحت پوشش افتادند.
1- مرحله اول این طرح شامل مددجویان و مشمولین کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور است؛ دراین طرح به ازای هر خانوار و بر حسب بعد خانوار از 100 تا 300 هزار تومان ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 12 ساعت و 14 دقیقه پیش
157 میلیون یورو، گشایش اسناد اعتباری پتروشیمی زنجان

157 میلیون یورو، گشایش اسناد اعتباری پتروشیمی زنجان به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان ؛ اسداله درویش امیری در نشست بررسی آخرین تحولات شرکت صنایع پتروشیمی زنجان با اشاره به اینکه مقدمات عملیات اجرایی شرکت صنایع پتروشیمی زنجان از 12 سال گذشته فراهم شده است، اظهار کرد:عدم موفقیت اجرای این پروژه علاوه بر تاثیرات اقتصادی، یک پدیده و معضل اجتماعی را ایجاد می نمود.
درویش امیری با بیان این که پس از 2 ماه مطالعه بر روی پروژه پتروشیمی، به دلیل اشتغالزایی بالای آن در استان، افزایش سرمایه ملی، توسعه و رونق اقتصاد و افزایش تولید استان، مسائل مربوط به این شرکت، مورد پیگیری جدی قرار گرفت ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 12 ساعت و 14 دقیقه پیش
طرحی که سوداگری در مسکن را مهار می کند!

طرحی که سوداگری در مسکن را مهار می کند! به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، بررسی طرح مالیات بر عایدی سرمایه امروز در کمیسیون عمران مجلس آغاز می شود؛ در صورت تصویب و ارسال این طرح به صحن علنی و تصویب نهایی ، برقرار شدن این مالیات سوداگری در مسکن را مهار می کند.
این طرح چند هفته قبل در کمیسیون اقتصادی بررسی و تقریبا بدون مخالف تصویب شد و قرار است امروز در کمیسیون اصلی (عمران) بررسی شود که در صورت تصویب در این کمیسیون، به صحن علنی مجلس خواهد آمد.
لزوم وضع مالیات بر عایدی مسکن که بارها از سوی کارشناسان اقتصادی مطرح شده ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 12 ساعت و 14 دقیقه پیش
خبری از اعلام نرخ خرید تضمینی گندم نیست/ حداقل نرخ خرید تضمینی هر کیلو گندم 2 هزار و 200 تومان

خبری از اعلام نرخ خرید تضمینی گندم نیست/ حداقل نرخ خرید تضمینی هر کیلو گندم 2 هزار و 200 تومان به گزارش خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، با گذشت حدود دو ماه از آغاز سال زراعی جدید، خبری از اعلام نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی نیست، این درحالی است که مسئولان بارها تاکید کردند که تاخیر در اعلام نرخ خرید تضمینی گندم می تواند به روند خودکفایی محصولات اساسی آسیب جدی وارد کند.
ناگفته نماند که دولت در سه سال اخیر در اعلام به موقع و افزایش منطقی نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی سرباز زده است و کار را به جایی رسانده که بسیاری از کشاورزان نسبت به کشت این محصول دلسرد شدند و حال استمرار این روند در سال زراعی جدید بی شک می تواند آینده تولید گندم را در معرض خطر ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 12 ساعت و 15 دقیقه پیش
حفظ نظام با رفع مشکلات مردم

حفظ نظام با رفع مشکلات مردم در این مطلب آمده است: مدت ها بود که در بازار طلا و ارز التهاب و تنش وجود داشت و معیشت مردم به ویژه مردم کم درآمد و حقوق بگیران با حقوق ثابت بالاخص افرادی که در زیر خط فقر یا در فقر مطلق به سر می برند، تحت الشعاع قرار گرفته بود. خوش بختانه چند روزی است که قیمت ارز و طلا در سراشیبی سقوط قرار گرفته است و اندکی باعث دلگرمی مردم شده است. بدیهی است خوشحالی مردم زمانی کامل می شود که قیمت همه کالاها کاهش یافته و قیمت طلا و ارز نیز به قیمت سال قبل برگردد و ثابت بماند، لذا اگر عوامل کاهش قیمت موارد ذیل است، باید همه دست اندرکاران ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 12 ساعت و 25 دقیقه پیش
92 میلیارد تومان تسهیلات کشاورزی در خراسان جنوبی پرداخت شد

92 میلیارد تومان تسهیلات کشاورزی در خراسان جنوبی پرداخت شد مهدی بهدانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: میزان اشتغال پیش بینی شده برای این طرح ها یکهزار و 442 نفر است که در صورت بهره برداری محقق خواهد شد.
وی بیان کرد: تاکنون یکهزار و 905 طرح کشاورزی به ارزش 400 میلیارد تومان در سامانه کارا ثبت و به بانک های عامل معرفی شده است.
مدیر امور سرمایه گذاری سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی اشتغال پیش بینی شده برای طرح های معرفی شده به بانک را پنج هزار و 420 نفر عنوان کرد و گفت: با پرداخت این تسهیلات گام بزرگی در اشتغال بخش کشاورزی استان برداشته می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 12 ساعت و 25 دقیقه پیش
سایه دقیق ترین راکت ایرانی روی سر دشمنان

سایه دقیق ترین راکت ایرانی روی سر دشمنان به گزارش خبرنگار حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، قدرت موشکی ایران اکنون یکی از دستاورد های بزرگ جمهوری اسلامی در عرصه فناوری های نظامی و قدرت دفاعی کشور است که نقطه شروع این پیشرفت را می توان دوران جنگ تحمیلی و محاصره همه جانبه در آن زمان توسط سایر کشور ها دانست. امروز با تکیه بر توانمندی داخلی و استفاده حداکثری از ظرفیت های موجود در فواصل زمانی کوتاه، موشک های جدید و مدرنی توسط نیرو های مسلح کشور رونمایی می شود که با معرفی هرکدام از آن ها دشمنان از پیشرفت ایران در عرصه دفاعی عصبانی تر شده و توانایی جمهوری اسلامی در عرصه دفاعی نمایان تر می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 12 ساعت و 34 دقیقه پیش
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت اقتصاد منصوب شد

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت اقتصاد منصوب شد به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با حکم فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی، علی عسگری معاون توسعه مدیریت و منابع این وزارتخانه شد.
در حکم وزیر اقتصاد آمده است: نظر به تعهد، تخصص و تجارب ارزنده جنابعالی به موجب این حکم به سمت و معاون توسعه مدیریت و منابع منصوب می شوید، انتظار می رود موارد ذیل در اولویت برنامه های آن معاونت قرار گیرد:
توانمندسازی نیروی انسانی و تداوم اصلاح نظام اداری
بهسازی ساختار تشکیلاتی وزارت در جهت تقویت نقش حاکمیتی و نظارتی آن
بهینه سازی فرایندهای مالی و ذیحسابی به منظور استفاده مطلوب از منابع و صرفه جویی در هزینه ها ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 12 ساعت و 35 دقیقه پیش
اعلام میانگین حقوق فرهنگیان

اعلام میانگین حقوق فرهنگیان معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش سقف و کف دریافتی فرهنگیان را اعلام و جزئیاتی از تسهیلات بانکی به آنها را ارائه کرد.
به گزارش ایسنا، علی الهیار ترکمن درباره سقف و کف دریافتی فرهنگیان اظهار کرد: حقوق معلمان بر اساس سابقه، مدرک و منطقه جغرافیایی تعیین می شود زیرا تابع قانون مدیریت خدمات هستند.
وی افزود: دریافتی فرهنگیان از دو میلیون و 100 هزار تومان تا پنج میلیون است؛ البته تعداد آنها که دریافتی بالا دارند، کم است؛ ولی میانگین دریافتی فرهنگیان حدود دو میلیون و 700 هزار تومان است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 12 ساعت و 35 دقیقه پیش
3 دانشمند گیلانی جزو یک درصد دانشمندان برتر جهان

3 دانشمند گیلانی جزو یک درصد دانشمندان برتر جهان به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، سید ضیاالدین میر حسینی صبح امروز در جمع خبرنگاران با تبریک فرارسیدن سالروز آغاز امامت امام زمان (عج) اظهار کرد: کارنامه چهل ساله انقلاب نرخ رشد فناوری و پژوهش را در کشور مثبت نشان می دهد.
وی با اشاره به اینکه بعد از جنگ تحمیلی سازماندهی و توسعه خوبی در آموزش عالی کشور ایجاد شد افزود: از سال 1375 بیعت خوبی در آموزش عالی کشور ایجاد شد و رشد و شتاب فوق العاده ای به خود گرفت.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه گیلان با بیان اینکه در بین 25 کشور تولیده کننده علم در دنیا در رتبه اول هستیم گفت: درصد تولید علم ما در دنیا 8 ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 12 ساعت و 35 دقیقه پیش
قوه قضائیه، مصمم به حمایت از برنامه های دولت است

قوه قضائیه، مصمم به حمایت از برنامه های دولت است به گزارش خبرگزاری شبستان و به نقل از دادگستری استان، نوروز کهزادی در مراسم افتتاح ساختمان جدید دادگستری خرمدره اظهار کرد: افتتاح ساختمان جدید دادگستری خرمدره درنتیجه تلاش های مسئولان قوه قضائیه در استان و همراهی سایر مسئولان ساخته شده است .
معاون مالی، عمرانی و پشتیبانی قوه قضائیه بابیان اینکه در این دوره مقدار زیادی فضاهای دادگستری ها و محاکم ساخته شده و دراین باره برنامه های جدیدی نیز داریم، افزود: البته محدودیت مالی نیز داریم ولی این مرحله را نیز با موفقیت و سربلندی پشت سر خواهیم گذاشت . ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 12 ساعت و 35 دقیقه پیش
خدمت اثر گذار، میراث ماندگار استاندار سمنان

خدمت اثر گذار، میراث ماندگار استاندار سمنان به گزارش ایرنا، استاندار سمنان در 11 ماهه سکانداری مسند استانداری سمنان با تدوین برنامه های کارآمد، اتخاذ تدابیر مناسب و اولویت بندی نیازهای اساسی استان، همواره کوشید تا عدالت اجتماعی در این استان فراگیر و نشاط اجتماعی در جامعه تقویت شود .
چاوشی بنای خدمت به استان سمنان را رونق گردشگری و جذب سرمایه گذاران قرار داد و تلاش کرد با احیای نام تاریخی دارالمرحمه برای استان سمنان خونی تازه به رگ های این استان در حوزه وحدت و همبستگی تزریق کرد و موجب تقویت اتحاد و هویت بخشی در بین مردم شد.
اما نباید فراموش کرد که استاندار در زمینه فعال کردن عرصه های مختلف اجتماعی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 12 ساعت و 44 دقیقه پیش
زمزمه قاچاق گندم به عراق قوت گرفت

زمزمه قاچاق گندم به عراق قوت گرفت به گزارش افکارنیوز ،
علیقلی ایمانی، رئیس بنیاد توانمندسازی گندمکاران ایران اظهار کرد: با توجه به اینکه نرخ خری تضمینی گندم و سایر محصولات کشاورزی در 3 سال اخیر افزایش قیمت چندانی نداشته است، پیشنهاد افزایش قیمت 30 تا 35 درصد آنها به دولت ارائه شد.
وی افزود: با وجود پیگیری های زیادی که تشکلها، وزارت جهاد کشاورزی و نمایندگان مجلس انجام داده اند، این نرخ در سال جاری نیز به موقع اعلام نشد تا کشاورز بتواند تصمیم درست را برای کشت خود بگیرد و زراعتی را انتخاب کند که توجیه لازم را برایش داشته باشد؛ حدود 2 ماه گذشته است اما چشم انداز روشنی در این ارتباط نداریم. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 12 ساعت و 54 دقیقه پیش
سبد معیشت خانوار کارگران نصف شد

سبد معیشت خانوار کارگران نصف شد به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران، در چنین شرایطی تنها امید جامعه کارگری به جلسات مزدی و ترمیم دستمزد است. از سوی دیگر گزارش های ارائه شده نشان می دهد تمام اقلام خوراکی، اجاره بها، هزینه های درمانی و آموزشی چندین برابر شده است اما درآمد کارگران همچنان مانند سال گذشته است. البته در همین زمینه دولت سعی دارد با ارائه بسته های حمایتی بخشی از این کاستی ها و کمبودهای معیشتی را در زندگی این قشر زحمتکش جبران کند.
ناصر چمنی، نایب رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران می گوید: افزایش مجدد دستمزد کارگران در جلسه گذشته شورای عالی کار به هفته جاری موکول شده بود و کمیته دستمزد دعوتنامه ها را ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 12 ساعت و 54 دقیقه پیش
واکنش سرد دلار به تصمیم ترامپ

واکنش سرد دلار به تصمیم ترامپ به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شرق، محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه وبودجه، روند کاهشی نرخ ارز را به معنای ثبات نرخ ارز تلقی کرده و از بانک مرکزی بابت این موضوع تشکر کرده، اما کارشناسان معتقدند معنای کاهش نرخ ارز با ثبات ارز متفاوت است و نمی توان این دو را به یک معنا تلقی کرد. آنچه در شرایط تثبیت ارز مهم است، کاهش دامنه نوسانات است، اما هر نوع تغییری در نرخ ارز؛ چه در جهت افزایش و چه در جهت کاهش آن با دامنه وسیع بالای هزار تومان هیچ نسبتی با وضعیت ثبات ندارد. میثم رادپور، فعال بازار ارز می گوید: نرخ ارز این روزها در حال کاهش است ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 12 ساعت و 54 دقیقه پیش
آرامش بعد از طوفان

آرامش بعد از طوفان دراین مطلب آمده است: پس از خروج آمریکا از بر جام و تهدید به اجرای شدیدترین تحریم های تاریخ علیه اقتصاد ایران موجی از نا امیدی به اقتصاد ایران وارد شد. عده ای از ونزوئلایی شدن اقتصاد سخن گفتند و برخی سخن از فروپاشی اقتصادی را پیش کشیدند. اما تحلیل ها به همین جا ختم نشد برخی اقتصاد دانان ظهور دلارهای 25 هزار تومانی و 40 هزار تومانی را هم پیش بینی کردند و تکرار اَبَر تورم های رقم خورده در دولت احمدی نژاد را حتمی دانستند. در واقع همه این خبرهای منفی در نیمه ابتدایی سال پیش خور شدند و اولین نشانه های آن در بازار ارز، طلا و سکه بروز کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 12 ساعت و 54 دقیقه پیش
شرایط جدید واردات خودرو با حجم موتور بالاتر از 2500 سی سی برای عده ای خاص/ پیش بینی وزیر انرژی روسیه از قیمت نفت در طولانی مدت/ چند درصد بازار عراق شامل اجناس ایرانی است؟

شرایط جدید واردات خودرو با حجم موتور بالاتر از 2500 سی سی برای عده ای خاص/ پیش بینی وزیر انرژی روسیه از قیمت نفت در طولانی مدت/ چند درصد بازار عراق شامل اجناس ایرانی است؟ پیمانه اقتصادی، هر روز بسته ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان، همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر ها و رویداد های جذاب اقتصادی را گردآوری می کند.
به گزارش تابناک اقتصادی ؛ این پیمانه تیتر هایی همچون عقب نشینی 3174 واحدی شاخص کل بورس، فراز و فرود قیمت خرده فروشی به روایت بانک مرکزی، نظارت بر بازار میوه تعطیل شد، خروج ارز برای واردات 173 تن کارواش خانگی، نگرانی بابت تامین گوشت مرغ نداریم/قیمت 11 هزارتومان منطقی است، قیمت خرید شیرخام به 2000 تومانی رسید، افزایش حقوق سال 98 بیشتر از سال 97 خواهد بود ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 12 ساعت و 54 دقیقه پیش
1980 هکتار از زمین های کشاورزی محلات محصولات پاییزه کشت شد

1980 هکتار از زمین های کشاورزی محلات محصولات پاییزه کشت شد عبدالله محمودی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در یکهزار و 200 هکتار از این اراضی جو ، 101 هکتار کلزا و 670 هکتار گندم کشت شده است.
وی اظهارداشت: برای کشت محصولات پاییزه 50 تن بذر گندم اصلاح شده و مقاوم به سرما از ارقام بک کراس و سیوند ، 30 تن بذر جو از ارقام ماکویی ،بهمن و بهرخ و 800 کیلوگرم بذرکلزا ارقام پر محصول و مقاوم به ریزش از نوع نپتون و ماراتون خارجی بین کشاورزان توزیع شد.
مدیر جهادکشاورزی محلات ادامه داد: سهمیه کود شیمیایی این شهرستان امسال 678تن برای کشت پاییزه بوده است که حدود 40 درصد آن تاکنون توزیع و بقیه در بهار سال آینده توزیع می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 13 ساعت و 4 دقیقه پیش
جلسه بررسی افزایش دستمزد کارگران در کمیته مزد

جلسه بررسی افزایش دستمزد کارگران در کمیته مزد به گزارش افکارنیوز ،
در حالی آمارها از تورم های رو به رشد خبر می دهد که حقوق کارگران کفاف 10 روز اول ماه آنان را نمی دهد.
بانک مرکزی متوسط قیمت خُرده فروشی برخی از مواد خوراکی در هفته منتهی به هجدهم آبان ماه را اعلام کرد که طی آن قیمت 9گروه نسبت به هفته قبل از آن افزایش و یک گروه کاهش یافت.در هفته منتهی به هجدهم آبان ماه نرخ لبنیات 2 درصد، تخم مرغ 4.7درصد، حبوبات0.2 درصد، میوه های تازه 5.5 درصد، سبزی های تازه 3.9درصد، گوشت قرمز 0.7 درصد، گوشت مرغ 5.7 درصد، قند و شکر 2 درصد و چای 0.3 درصد نسبت به هفته قبل افزایش و نرخ روغن نباتی 0.2 درصد کاهش یافت. قیمت برنج نیز ثابت ماند. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 13 ساعت و 5 دقیقه پیش
کود مورد نیاز کشاورزان استان سمنان تأمین شده است

کود مورد نیاز کشاورزان استان سمنان تأمین شده است به گزارش خبرگزاری شبستان وبه نقل ازروابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، لطف اله رضایی با بیان اینکه درباره کالاهای اساسی به مردم اطلاع رسانی شده است اظهار داشت: به اندازه کافی کالای اساسی در استان ذخیره سازی شده است و مردم و کشاورزان نباید نگران باشند.
وی با بیان اینکه درشش ماهه نخست امسال بیش از دو برابر سال گذشته کود اوره بین کشاورزان توزیع شده است افزود: این در حالی است که سطح زیر کشت نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به تلاش سازمان برای تأمین کود مورد نیاز کشاورزان گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 13 ساعت و 5 دقیقه پیش
افراد دارای معلولیت قربانی اقتصاد سیاسی هستند که آنها را از بهره وری و شهروندی خارج می کند/محل کار بیشتر معلولان مناسب سازی نمی شود

افراد دارای معلولیت قربانی اقتصاد سیاسی هستند که آنها را از بهره وری و شهروندی خارج می کند/محل کار بیشتر معلولان مناسب سازی نمی شود به گزارش خبرنگار ایلنا، یادگار مجیدی (فعال حقوق افراد دارای معلولیت) ضمن اشاره به وضعیت خود به عنوان یک فرد شاغل دارای معلولیت جسمی-حرکتی، عقیده اش را پیرامون اجحافی که در حق این گروه از افراد می شود، اینگونه بیان داشت: افراد دارای معلولیت قربانی نوعی اقتصاد سیاسی هستند که آنها را از میدان بهره مندی و از قلمرو شهروندی خارج کرده است، اقتصادی که مبنای شغل و شاغل بودن را سلامت کامل جسمی قرار داده است (ماده 42 قانون مدیریت خدمات کشوری). این ماده از قانون، حقوق مدنی افراد دارای معلولیت را تهدید می کند، یعنی طبق آن ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 13 ساعت و 15 دقیقه پیش
با اعمال سیاست های تشویقی به سمت قراردادهای دو ساله اجاره مسکن حرکت شود

با اعمال سیاست های تشویقی به سمت قراردادهای دو ساله اجاره مسکن حرکت شود ابوالفضل موسوی بیوکی در گفت وگو با ایسنا درباره وعده دولت نسبت به دو ساله شدن قرارداد اجاره مسکن گفت: پیشنهاد ما نیز دو ساله شدن قراردادهای اجاره مسکن است، اما در عین حال نمی توان این را تبدیل به اجبار کرد چون این قرارداد مربوط به بخش خصوصی و مالک و مستاجر است.
وی افزود: البته براساس تفاهم های صورت گرفته نیز برخی قراردادهای اجاره دو ساله می نویسند اگر قرار به تعمیم این موضوع باشد باید سیاست های تشویقی ای را لحاظ کرد تا شاهد قرارداد اجاره دو ساله مسکن باشیم.
موسوی بیوکی در پایان گفت: اگر دولت این موضوع را در قالب لایحه ای به مجلس ارائه کند ما از آن استقبال می کنیم ولی تا زمانی که ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 13 ساعت و 25 دقیقه پیش
استارت خودروهای چینی تسلا زده شد

استارت خودروهای چینی تسلا زده شد شرکت آمریکایی تسلاموتورز علی رغم جنگ تجاری چین با آمریکا، ثبت سفارش نخستین خودروی تولیدی در کارخانه خود در چین را کلید زد.
به گزارش ایسنا، با توجه به افزایش روزافزون استقبال از خودروهای برقی و الکتریکی در جهان، شرکت های بسیاری به دنبال توسعه، طراحی و تولید این خودروهای پاک و دوستدار محیط زیست هستند تا بتوانند سهم قابل توجهی از بازارهای جهانی را به خود اختصاص دهند.
بر اساس گزارش وب سایت Business Insider، شرکت تسلاموتورز که یکی از بزرگترین و نخستین خودروسازانی که است که تصمیم گرفت تولید خودروهای لوکس و قدرتمند برقی را به مرحله اجرایی و عملی برساند و از یک محصولی که تنها در ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 13 ساعت و 33 دقیقه پیش
از نگرانی جذب دانشجویان ایرانی در کشورهای عربی تا برخی شبهات درمورد اعدام سلطان سکه و همدستش

از نگرانی جذب دانشجویان ایرانی در کشورهای عربی تا برخی شبهات درمورد اعدام سلطان سکه و همدستش تحریریه پارسینه| درست در لحظاتی که در حال استراحت بودید، خبر های مهمی بر روی خروجی خبرگزاری ها و سایت های خبری قرار گرفته، پارسینه تلاش می کند هر بامداد مهم ترین اخبار ایران و جهان در طی ساعات گذشته را به اطلاع مخاطبانش برساند. صحت و سقم اخبار منتشر شده مورد تأیید کامل نیست، لذا هدف از انتشار این اخبار اطلاع رسانی از هر آنچه که به عنوان یک رویداد خبری مهم در جهان خبر منتشر شده است، میباشد.
آرژانتین از بیرون کشیدن لاشه زیردریایی غرق شده 'ناتوان است'
مقامات در آرژانتین می گویند که پس از یک سال جستجو لاشه زیردریایی غرق شده "سن خوآن" را کشف کرده اند ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 13 ساعت و 34 دقیقه پیش
خسارت 70 تا 100 میلیارد تومانی کم آبی به کشت و صنعت نیشکر در خوزستان

خسارت 70 تا 100 میلیارد تومانی کم آبی به کشت و صنعت نیشکر در خوزستان به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، جمعی از اصحاب رسانه استان خوزستان به منظور بررسی مسائل و مشکلات ناشی از کمبود آب بر مزارع نیشکر، از این مزارع در شرکت دهخدا بازدید کردند.
آبیاری مزارع نیشکر دهخدا پس از 29 روز
فریبرز کریمی زند مدیرعامل شرکت کشت و صنعت دهخدا در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران، با اشاره به ضرر و زیان بین 70 تا 100 میلیارد تومانی به شرکت کشت و صنعت دهخدا، اظهار کرد: این ضرر و زیان که ناشی از کمبود آب و آفت زدگی گیاه نیشکر است، در سال های بعد نیز ادامه دارد و نیشکر را با چالش جدی اجتماعی و اقتصادی مواجه می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 13 ساعت و 35 دقیقه پیش
استارت خودروهای چینی تسلا زده شد

استارت خودروهای چینی تسلا زده شد به گزارش ایسنا، با توجه به افزایش روزافزون استقبال از خودروهای برقی و الکتریکی در جهان، شرکت های بسیاری به دنبال توسعه، طراحی و تولید این خودروهای پاک و دوستدار محیط زیست هستند تا بتوانند سهم قابل توجهی از بازارهای جهانی را به خود اختصاص دهند.
بر اساس گزارش وب سایت Business Insider ، شرکت تسلاموتورز که یکی از بزرگترین و نخستین خودروسازانی که است که تصمیم گرفت تولید خودروهای لوکس و قدرتمند برقی را به مرحله اجرایی و عملی برساند و از یک محصولی که تنها در نمایشگاههای فناوری و خودرو از آن رونمایی می شد، خارج شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 13 ساعت و 35 دقیقه پیش
بازار مسکن چه زمانی به ثبات می رسد؟

بازار مسکن چه زمانی به ثبات می رسد؟ فایل های قیمت مناسب در بازار مسکن کمیاب شده است. برآوردها از بازار مسکن پایتخت نشان می دهد واحدهای ریزمتراژ نوساز از بیشترین رشد قیمت برخوردارند و رشد آنها با توان متقاضیان واقعی همخوانی ندارد. با این حال کاهش قیمت ارز در روزهای اخیر این انتظار را ایجاد کرده که قیمت خانه نیز کاهش پیدا کند؛ انتظاری که کارشناسان، تحقق آن را منوط به ثبات نسبی در اقتصاد کلان می دانند.
فروشندگان محتاط شدند
در حالی که بازار مسکن در مسیر رکود معاملاتی قرار گرفته، فروشندگان راه احتیاط را در پیش گرفته اند. بررسی های میدانی که به تایید واسطه های ملکی رسیده ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 13 ساعت و 44 دقیقه پیش
تدابیر اندیشیده شده برای جلوگیری از تکرار خاموشی ها

تدابیر اندیشیده شده برای جلوگیری از تکرار خاموشی ها به گزارش ایسنا، برنامه 098 که برای فرار از خاموشی کشور تدوین شده تدابیر زیادی را در راستای توسعه ظرفیت صنعت برق و راهکارهای ترویج مدیریت مصرف در خود جای داده است بر همین اساس نیز رضا اردکانیان - وزیر نیرو - بر این باور است که با این برنامه می توان چالش های تابستان را به حداقل رساند .
به گفته وی براساس برنامه ریزی های صورت گرفته قرار شده تا 25 واحد نیروگاهی جدید وارد مدار شود که با این اقدام می توان بسیاری از چالش های برقی را برطرف کرد.
در این میان شرکت توزیع برق تهران دو برنامه را تحت عنوان برنامه گذر از زمستان و برنامه گذر از فصل تابستان در نظر گرفته است و با ایجاد برنامه ها و ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 13 ساعت و 44 دقیقه پیش
بازار مسکن چه زمانی به ثبات می رسد؟

بازار مسکن چه زمانی به ثبات می رسد؟ به گزارش افکارنیوز ،
فایل های قیمت مناسب در بازار مسکن کمیاب شده است. برآوردها از بازار مسکن پایتخت نشان می دهد واحدهای ریزمتراژ نوساز از بیشترین رشد قیمت برخوردارند و رشد آنها با توان متقاضیان واقعی همخوانی ندارد. با این حال کاهش قیمت ارز در روزهای اخیر این انتظار را ایجاد کرده که قیمت خانه نیز کاهش پیدا کند؛ انتظاری که کارشناسان، تحقق آن را منوط به ثبات نسبی در اقتصاد کلان می دانند.
فروشندگان محتاط شدند
در حالی که بازار مسکن در مسیر رکود معاملاتی قرار گرفته، فروشندگان راه احتیاط را در پیش گرفته اند ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 13 ساعت و 44 دقیقه پیش
از وزیر مالیه شدن فیروز فیروز تا کاهش نمره ریسک ایران

از وزیر مالیه شدن فیروز فیروز تا کاهش نمره ریسک ایران به گزارش تابناک اقتصادی ، تاریخ اقتصاد ایران و جهان آینه ای است تمام نما از رویدادهای اقتصادی که در گذشته رخ داده است و بیانگر ریشه های تاریخی بسیاری از واقعیت های امروز ایران و جهان است. موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی بیست و هفتمین روز آبان ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
27 آبان 1307 ، مهدی قلی هدایت رییس الوزرا وزیران خود را به این شرح به مجلس معرفی کرد:
فیروز فیروز وزیر مالیه، علی اکبر داور وزیر عدلیه، یحیی قره گوزلو وزیر معارف، سرتیپ شیبانی وزیر فوائد عامه ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 13 ساعت و 45 دقیقه پیش
پیام ورود طیب نیا به شورای پول و اعتبار چیست؟

پیام ورود طیب نیا به شورای پول و اعتبار چیست؟ شاید بتوان علی طیب نیا را ناموزن ترین مهره در کابینه راست گرای اقتصادی دولت یازدهم ارزیابی کرد. از همین جهت عدم ادامه حضور او در کابینه دوازدهم باعث شد راست گرایان اقتصادی در دولت دوم حسن روحانی سیاست های اقتصادی مورد نظر خود را پیش ببرند.
یکی از سیاست های مشهود کابینه راست گرای اقتصادی دولت تدبیر و امید، تجاری سازی گسترده در حوزه های آموزشی بود که بسیار هم مورد انتقاد قرار گرفت. با این حال پیامدهای اتخاذ این نوع سیاست های دست راستی زمانی ملموس تر شد و توجه افکار عمومی را به خود جلب کرد که در حوزه سیاست های پولی و ارزی خود را نشان داد. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 13 ساعت و 54 دقیقه پیش
نامه نگاری ایران و عمان برای بررسی صادرات گاز

نامه نگاری ایران و عمان برای بررسی صادرات گاز مهران امیرمعینی در گفت وگو با ایسنا درباره پروژه صادرات گاز از ایران به عمان اظهار کرد: ایران درحال پیگیری برگزاری یک جلسه با طرف عمانی است که سند چارچوب همکاری در این زمینه را نهایی کنیم. یک چارچوب همکاری تعیین شده بود که طرف عمانی اصلاحاتی را در آن اعمال و برای ایران ارسال کرده بود؛ ایران هم نقطه نظرات خود را اعمال و برای طرف عمانی ارسال کرده است. در این راستا هفته گذشته نامه ای به طرف عمانی ارسال کردیم تا جلسه ای برگزار کرده و موضوعات را در جلسه ای مشترک بررسی و نهایی کنیم.
وی با بیان این که سند چارچوب همکاری مذکور کلیاتی درباره پروژه صادرات گاز به عمان است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 14 ساعت و 5 دقیقه پیش
آیا شاخصی برای تعیین کیفیت خودروهای داخلی وجود دارد؟/ چارچوب استانداردها، داخلی نیست!

آیا شاخصی برای تعیین کیفیت خودروهای داخلی وجود دارد؟/ چارچوب استانداردها، داخلی نیست! به گزارش خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، از آنجاییکه سالهاست خیابان های بیشتر شهرها و مناطق دیگر کشور از خودروهای مختلف داخلی پر شده است، همیشه بحث کیفیت و استاندارد تولید خودروی ملی مورد بحث مردم و کارشناسان و صاحبنظران بوده است. شاید بتوان یکی از دلایل اصلی نارضایتی ها از خودروی ملی را پایین بودن کیفیت آن بویژه در حوزه ایمنی دانست و این موضوعی است که مسئولان کشور همیشه قول همکاری در آن را داده و اعلام کرده اند در آینده کیفیت این خوردوها بالاتر خواهد رفت؛ اتفاقی که به نظر می رسد هیچ گاه جامه واقعیت به خود نپوشانده است ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 14 ساعت و 15 دقیقه پیش
10 دانشگاه برتر جهان بر اساس اولویت استخدام دانشجویان معرفی شدند

10 دانشگاه برتر جهان بر اساس اولویت استخدام دانشجویان معرفی شدند به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، نظام رتبه بندی تایمز آماری را منتشر کرده که بر اساس آن، 10 دانشگاه برتر را از میان 150 دانشگاه جهان در جذب فارغ التحصیلان معرفی کرده است.
تجزیه و تحلیل آمارها از سال 2011، نشان می دهد چین به میزان قابل توجهی در پروژه های تحقیقاتی پیشرفت کرده، اما پیشرفت آن در استخدام فارغ التحصیلان به همان اندازه مؤفق نبوده است.
این در حالیست که بررسی ها نشان می دهد، آلمان و کره جنوبی در جذب فارغ التحصیلان پیشرفت داشته اند.
نظام رتبه بندی جهانی عادت کرده است که همیشه دانشگاه چین را به عنوان یک دانشگاه برتر نام ببرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 14 ساعت و 24 دقیقه پیش
علت نوسانات غیرمنتظره در بورس چیست؟

علت نوسانات غیرمنتظره در بورس چیست؟ به گزارش افکارنیوز ،
فردین آقابزرگی درباره علت نوسانات غیرقابل منتظره قیمت ها در بورس اوراق بهادار تهران، اظهار کرد: مجموعه دلایلی برای نوسان قیمت ها در بورس و فرابورس ایران وجود دارد. در روزهای اخیر فعالان بازار سرمایه منتظر عرضه اولیه یک شرکت جدید بودند. بخشی از هیجان سرمایه گذاران ناشی از این عرضه بود. چراکه عده ای برای خرید عرضه اولیه اقدام به فروش بخشی از پرتفوی خود کردند تا برای خرید عرضه جدید، نقدینگی داشته باشند.
وی ادامه داد: از طرفی باید بدانیم وضعیت خاص اقتصادی امروز به گونه ای است که حتی یک بهانه کوچک می تواند وضعیت بازار سهام را رو به پایین یا رو به بالا متحول کند ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 14 ساعت و 35 دقیقه پیش
پیام ورود طیب نیا به شورای پول و اعتبار چیست؟

پیام ورود طیب نیا به شورای پول و اعتبار چیست؟ ایسنا نوشت: شاید بتوان علی طیب نیا را ناموزن ترین مهره در کابینه راست گرای اقتصادی دولت یازدهم ارزیابی کرد. از همین جهت عدم ادامه حضور او در کابینه دوازدهم باعث شد راست گرایان اقتصادی در دولت دوم حسن روحانی سیاست های اقتصادی مورد نظر خود را پیش ببرند.
یکی از سیاست های مشهود کابینه راست گرای اقتصادی دولت تدبیر و امید، تجاری سازی گسترده در حوزه های آموزشی بود که بسیار هم مورد انتقاد قرار گرفت. با این حال پیامدهای اتخاذ این نوع سیاست های دست راستی زمانی ملموس تر شد و توجه افکار عمومی را به خود جلب کرد که در حوزه سیاست های پولی و ارزی خود را نشان داد. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 14 ساعت و 35 دقیقه پیش
نگاه ها به کمیسیون عمران مجلس/مهار سوداگری مسکن با تصویب CGT

نگاه ها به کمیسیون عمران مجلس/مهار سوداگری مسکن با تصویب CGT به گزارش خبرنگار مهر ، امروز طرح مالیات بر عایدی سرمایه مسکن و املاک در کمیسیون عمران مجلس بررسی خواهد شد. این طرح چند هفته قبل در کمیسیون اقتصادی بررسی و تقریبا بدون مخالف تصویب شد و قرار است فردا در کمیسیون اصلی (عمران) بررسی شود که در صورت تصویب در این کمیسیون، به صحن علنی مجلس خواهد آمد.
لزوم وضع مالیات بر عایدی مسکن که بارها از سوی کارشناسان اقتصادی مطرح شده، معاملات سوداگرایانه و متعدد از سوی یک نفر در زمان های کوتاه را مهار خواهد کرد و یکی از ابزارهای کنترل قیمت مسکن است که به علت مخالفت عباس آخوندی وزیر مستعفی راه و شهرسازی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 14 ساعت و 45 دقیقه پیش
اینفوگرافی/ بانک ها امسال چقدر وام داده اند؟

اینفوگرافی/ بانک ها امسال چقدر وام داده اند؟ جدیدترین آمار بخش پولی و بانکی که از سوی بانک مرکزی ارائه شده نشان می دهد تسهیلات اعطایی بانک ها و موسسات اعتباری تا پایان شهریور امسال 1156 میلیارد تومان بوده است. این عدد در اسفند سال گذشته 1082 میلیارد تومان بود. این ارقام، رشد 6.8 درصدی نسبت به اسفند 1396 را نشان می دهد. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 14 ساعت و 45 دقیقه پیش
بازار مسکن چه زمانی به ثبات می رسد؟

بازار مسکن چه زمانی به ثبات می رسد؟ به گزارش ایسنا، فایل های قیمت مناسب در بازار مسکن کمیاب شده است. برآوردها از بازار مسکن پایتخت نشان می دهد واحدهای ریزمتراژ نوساز از بیشترین رشد قیمت برخوردارند و رشد آنها با توان متقاضیان واقعی همخوانی ندارد. با این حال کاهش قیمت ارز در روزهای اخیر این انتظار را ایجاد کرده که قیمت خانه نیز کاهش پیدا کند؛ انتظاری که کارشناسان، تحقق آن را منوط به ثبات نسبی در اقتصاد کلان می دانند.
فروشندگان محتاط شدند
در حالی که بازار مسکن در مسیر رکود معاملاتی قرار گرفته، فروشندگان راه احتیاط را در پیش گرفته اند ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 14 ساعت و 55 دقیقه پیش
بانک ها امسال چقدر وام داده اند؟/اینفوگرافی

بانک ها امسال چقدر وام داده اند؟/اینفوگرافی به گزارش افکارنیوز ، ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 14 ساعت و 55 دقیقه پیش
اخذ مالیات از سوداگران بازار سکه، ارز و خودرو فراموش شد؟

اخذ مالیات از سوداگران بازار سکه، ارز و خودرو فراموش شد؟ به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در ماه های اخیر با چند برابر شدن قیمت نرخ ارز تب سوداگری و دلالی بالا گرفت به طوری که هر لحظه قیمت ها در بازارهایی مانند خودرو، سکه و ارز با التهاب زیادی روبرو بود. این هیجان قیمتی به سرعت گریبان بازار کالاهای اساسی و معیشت مردم را در برگرفت و موجب نگرانی جامعه شد.
همین مباحث باعث شد 28 خرداد حسن روحانی رئیس جمهور در جلسه ساماندهی بازار حمایت دولت از بخش تولید را رفاه و آرامش جامعه بداند و خطاب به سوداگران بگوید دولت اجازه سوء استفاده در بازار کالاهای مورد نیاز مردم را نخواهد داد و اگر کسانی به فکر سود باد آورده هستند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 15 ساعت و 15 دقیقه پیش
عرضه سوخت یارانه ای برای تمام ناوگان دریایی

عرضه سوخت یارانه ای برای تمام ناوگان دریایی هادی حق شناس، معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در گفت وگو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، با بیان اینکه طرح نوسازی ناوگان دریایی را در دستور کار قرار داده ایم، اظهار کرد: این طرح توسط سازمان بنادر، شورای عالی بنادر، کشتی سازی، اتحادیه مالکان کشتی ها در دستور بررسی است و ما در آینده نزدیک، تمامی شناورهای فرسوده را نوسازی و بازسازی خواهیم کرد.
وی در ادامه با بیان اینکه هم اکنون 500 شناور نیازمند بازسازی است، گفت: مالکان این شناورها می توانند با دریافت تسهیلات بلاعوض، لنج های فرسوده خود را نوسازی کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 15 ساعت و 15 دقیقه پیش
افتتاح خانه تجارت ایران در قرقیزستان

افتتاح خانه تجارت ایران در قرقیزستان به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از بیشکک؛ در مراسم افتتاحیه خانه تجارت ایران در قرقیزستان ؛ که باحضور علیرضا دلیری معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی و فن آوری ریاست جمهور؛ مجتبی روزبهانی سفیر جمهوری اسلامی ایران در قرقیزستان ؛ رئیس اتاق بازرگانی و صنایع جمهوری قرقیزستان ؛ مدیران سی شرکت دانش بنیان ایرانی و تعدادی از تجار قرقیزستان افتتاح شد ؛از فعالیت و محصولات شرکت های دانش بنیان و محصولات صنعتی و فن آوری ایرانی رونمایی شد.
همچنین خانه تجارت ایران بیش از سیصد محصولات صنعتی و فن آوری کشورمان را در نه حوزه مختلف همچون کشاورزی و دامپروری ؛ بهداشت و سلامت ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 15 ساعت و 34 دقیقه پیش
اعلام میانگین حقوق فرهنگیان و تسهیلات بانکی پرداختی به آنها

اعلام میانگین حقوق فرهنگیان و تسهیلات بانکی پرداختی به آنها علی الهیار ترکمن در گفت وگو با ایسنا، درباره سقف و کف دریافتی فرهنگیان اظهار کرد: حقوق معلمان بر اساس سابقه، مدرک و منطقه جغرافیایی تعیین می شود زیرا تابع قانون مدیریت خدمات هستند.
وی افزود: دریافتی فرهنگیان از دو میلیون و 100 هزار تومان تا پنج میلیون است؛ البته تعداد آنها که دریافتی بالا دارند، کم است؛ ولی میانگین دریافتی فرهنگیان حدود دو میلیون و 700 هزار تومان است.
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه فرهنگیان در احکام حقوقی تفاوتی با سایر کارکنان دولت ندارند گفت: آنچه باعث این تفاوت است، دریافتی های رفاهی ماهانه جداگانه از احکام است ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 15 ساعت و 35 دقیقه پیش
روستایی کوچک برای افراد بی خانمان

روستایی کوچک برای افراد بی خانمان سال گذشته بیش از نیم میلیون از ساکنان آمریکا حداقل یک شب بی خانمانی را تجربه کرده اند. در ایالت اورگون 14 هزار نفر بی خانمان وجود دارد. این آمار بین سال های 2015 تا سال 2017، شش درصد افزایش یافته است. یکی از راه حل های این مشکل، ساخت روستاهای کوچکی است که برای بی خانمان ها خانه سازی در آن ها انجام می شود؛ مثل روستای فرصت در شهر یوجین. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 16 ساعت و 15 دقیقه پیش
جلسه بررسی افزایش دستمزد کارگران، فردا دوشنبه در کمیته مزد

جلسه بررسی افزایش دستمزد کارگران، فردا دوشنبه در کمیته مزد تسنیم نوشت: در حالی آمارها از تورم های رو به رشد خبر می دهد که حقوق کارگران کفاف 10 روز اول ماه آنان را نمی دهد.
بانک مرکزی متوسط قیمت خُرده فروشی برخی از مواد خوراکی در هفته منتهی به هجدهم آبان ماه را اعلام کرد که طی آن قیمت 9گروه نسبت به هفته قبل از آن افزایش و یک گروه کاهش یافت.در هفته منتهی به هجدهم آبان ماه نرخ لبنیات 2 درصد، تخم مرغ 4.7درصد، حبوبات0.2 درصد، میوه های تازه 5.5 درصد، سبزی های تازه 3.9درصد، گوشت قرمز 0.7 درصد، گوشت مرغ 5.7 درصد، قند و شکر 2 درصد و چای 0.3 درصد نسبت به هفته قبل افزایش و نرخ روغن نباتی 0.2 درصد کاهش یافت. قیمت برنج نیز ثابت ماند. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 16 ساعت و 25 دقیقه پیش
فرش ایرانی جزو کالا های پرطرفدار و صادراتی ایران

فرش ایرانی جزو کالا های پرطرفدار و صادراتی ایران به گزارش افکارنیوز ،
فرش ایران از زمان های قدیم مشتریان زیادی داشته است و به دلیل کیفیت و ظرافتی که دارد همواره مورد تحسین مردم جهان قرار دارد.
از طرفی این هنر صنعت جزو ارزآور ترین کالا های غیرنفتی کشور است که همیشه سهم مهمی در سبد ارزی کشور را به خود اختصاص داده است و هیچ کالایی دیگری نتوانسته با این هنرصنعت رقابت کند.
در این میان آمریکا، آلمان و امارات، کشور های اروپایی و آسیایی به ویژه چین و ژاپن از مشتریان مهم فرش های ایرانی به حساب می آیند.
بر اساس آمار طی سال 96 آمریکا با سهم 30 درصدی رتبه نخست وارات فرش از ایران را در اختیار داشته است و کشور های آلمان با 13 ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 16 ساعت و 25 دقیقه پیش
پیام ورود طیب نیا به شورای پول و اعتبار چیست؟

پیام ورود طیب نیا به شورای پول و اعتبار چیست؟ ایسنا: عضویت علی طیب نیا به عنوان یک اقتصاددان نزدیک به جریان نهادگرایی در شورای پول و اعتبار علاوه بر اینکه می تواند حامل پیام گردش به چپ در سیاست های اقتصادی دولت تدبیر و امید باشد، به لحاظ عملیاتی هم می تواند باعث ایجاد تغییراتی در سیاست های پولی و ارزی دولت شود.
رسیدگی و تصویب آیین نامه های مذکور در قانون پولی و بانکی یکی از وظایف کلیدی شورایی است که طیب نیا به آن وارد شده است.
شاید بتوان علی طیب نیا را ناموزن ترین مهره در کابینه راست گرای اقتصادی دولت یازدهم ارزیابی کرد. از همین جهت عدم ادامه حضور او در کابینه دوازدهم باعث شد راست گرایان اقتصادی در دولت دوم حسن روحانی سیاست ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اقتصادی انتشار : 16 ساعت و 45 دقیقه پیش
زمزمه قاچاق گندم به خارج کشور/ پیشنهاد افزایش 35درصدی قیمت خرید گندم

زمزمه قاچاق گندم به خارج کشور/ پیشنهاد افزایش 35درصدی قیمت خرید گندم علیقلی ایمانی، رئیس بنیاد توانمندسازی گندمکاران ایران در گفت و گو با تسنیم اظهار کرد: با توجه به اینکه نرخ خری تضمینی گندم و سایر محصولات کشاورزی در 3 سال اخیر افزایش قیمت چندانی نداشته است، پیشنهاد افزایش قیمت 30 تا 35 درصد آنها به دولت ارائه شد.
وی افزود: با وجود پیگیری های زیادی که تشکلها، وزارت جهاد کشاورزی و نمایندگان مجلس انجام داده اند، این نرخ در سال جاری نیز به موقع اعلام نشد تا کشاورز بتواند تصمیم درست را برای کشت خود بگیرد و زراعتی را انتخاب کند که توجیه لازم را برایش داشته باشد؛ حدود 2 ماه گذشته است اما چشم انداز روشنی در این ارتباط نداریم. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 16 ساعت و 45 دقیقه پیش
رشد اقتصادی به دنبال افزایش بهره وری / حوزه های موفق در بهره وری نیروی کار کدام اند؟

رشد اقتصادی به دنبال افزایش بهره وری / حوزه های موفق در بهره وری نیروی کار کدام اند؟ به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، شاخص بهره وری یکی از مولفه های حائز اهمیت در سطح مدیریت اقتصادی کشور است که در زمینه های مختلف اقتصادی مورد سنجش و محاسبه قرار می گیرد.
برای پایش بهره وری دو مولفه نیروی کار و سرمایه حائز اهمیت است که سازمان ملی بهره وری ایران این شاخص ها را در بخش های 9 گانه اقتصادی در دوره های زمانی مختلف بررسی می کند.
بر اساس این آمار در سال 1395، شاخص بهره وری نیروی کار بخش نفت و گاز، کشاورزی، آب و برق و گاز بیشترین بازدهی و بخش معدن، ساختمان، صنعت و معدن کمترین بازدهی را داشته است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: اقتصادی انتشار : 16 ساعت و 45 دقیقه پیش
گزارش تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندی یارانه ها مراحل پایانی را طی می کند

گزارش تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندی یارانه ها مراحل پایانی را طی می کند جبار کوچکی نژاد در گفت وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، با اشاره به آخرین نتایج تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندی یارانه ها گفت: در حال حاضر مشغول آماده سازی گزارش این تحقیق و تفحص هستیم.
رئیس هیئت تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندی یارانه ها تصریح کرد: با پشت سر گذاشتن جلسات متعدد این هیئت و دستیابی به برخی از اطلاعات مهم، گزارش این تحقیق و تفحص مراحل نهایی خود را طی می کند.
یارانه رانتی
جبار کوچکی نژاد پیش تر در تاریخ یک آبان 97 در گفت وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، گفت: در بحث تحقیق و تفحص از این سازمان ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: اقتصادی انتشار : 16 ساعت و 45 دقیقه پیش
بازیگری که برای سفر در چمدان مخفی می شود +عکس

بازیگری که برای سفر در چمدان مخفی می شود +عکس به گزارش اقتصادآنلاین ، زین ملک، خواننده سابق گروه وان دایرکشن، اعلام نمود که تیلور سویفت، برای رفت و آمد و فرار از دست طرفدارانش در یک چمدان مخفی می شود.
زین ملک در مصاحبه با مجله ووگ بریتانیا تاکید کرد که تیلور سویفت برای مسافرت خود را در چمدان جا می کند.
حمل چمدانی بزرگ به داخل و خارج خانه این خواننده سرشناس، در سال گذشته به شایعه در خصوص مخفی شدن وی در چمدان دامن زد. تیلور سویفت برای دوری از خبرنگاران در داخل این چمدان مخفی شده است. اما بعدها این خبر توسط عکاس این عکس تکذیب شد.
ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 16 ساعت و 55 دقیقه پیش
واریز 200 هزار تومان به حساب کارکنان و بازنشستگان دولت

واریز 200 هزار تومان به حساب کارکنان و بازنشستگان دولت خبرگزاری تسنیم: دوم آبان ماه سال جاری هیأت دولت بسته حمایتی از خانوارهای کم درآمد را تصویب کرد. این تصمیم از سوی دولت زمانی آغاز شد که نرخ ارز در ماه های پایانی سال 96شروع به افزایش کرد و به تبع آن قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوار با رشد قیمتی محسوسی روبه رو شد. بدین منظور مسئولان دولتی از چندین ماه پیش به فکر تهیه بسته حمایتی از خانوارهای کم درآمد و افراد تحت پوشش افتادند.
اولین مرحله این طرح از تاریخ دوشنبه 21 آبان ماه 97 عملیاتی شد.
1- مرحله اول این طرح شامل مددجویان و مشمولین کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور است ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اقتصادی انتشار : 17 ساعت و 5 دقیقه پیش
زمزمه قاچاق گندم به خارج کشور

زمزمه قاچاق گندم به خارج کشور خبرگزاری تسنیم: علیقلی ایمانی، رئیس بنیاد توانمندسازی گندمکاران ایران اظهار کرد: با توجه به اینکه نرخ خری تضمینی گندم و سایر محصولات کشاورزی در 3 سال اخیر افزایش قیمت چندانی نداشته است، پیشنهاد افزایش قیمت 30 تا 35 درصد آنها به دولت ارائه شد.
وی افزود: با وجود پیگیری های زیادی که تشکلها، وزارت جهاد کشاورزی و نمایندگان مجلس انجام داده اند، این نرخ در سال جاری نیز به موقع اعلام نشد تا کشاورز بتواند تصمیم درست را برای کشت خود بگیرد و زراعتی را انتخاب کند که توجیه لازم را برایش داشته باشد؛ حدود 2 ماه گذشته است اما چشم انداز روشنی در این ارتباط نداریم. ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اقتصادی انتشار : 17 ساعت و 15 دقیقه پیش
آغاز طرح بسته حمایتی دولت/ واریز200هزار تومان به حساب حقوق کارکنان و بازنشستگان

آغاز طرح بسته حمایتی دولت/ واریز200هزار تومان به حساب حقوق کارکنان و بازنشستگان به گزارش تسنیم، دوم آبان ماه سال جاری هیات دولت بسته حمایتی از خانوارهای کم درآمد را تصویب کرد. این تصمیم از سوی دولت زمانی آغاز شد که نرخ ارز در ماه های پایانی سال 96شروع به افزایش کرد و به تبع آن قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوار با رشد قیمتی محسوسی روبه رو شد. بدین منظور مسئولان دولتی از چندین ماه پیش به فکر تهیه بسته حمایتی از خانوارهای کم درآمد و افراد تحت پوشش افتادند.
اولین مرحله این طرح از تاریخ دوشنبه 21 آبان ماه 97 عملیاتی شد.
1- مرحله اول این طرح شامل مددجویان و مشمولین کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور است ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 17 ساعت و 25 دقیقه پیش
مظنه آپارتمان در منطقه حکیمیه

مظنه آپارتمان در منطقه حکیمیه به گزارش افکارنیوز ،
برای خرید آپارتمان در منطقه حکیمیه با توجه به جدول زیر باید از حداقل از 400 میلیون تومان تا بیش از 800 میلیون تومان هزینه کرد. ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 17 ساعت و 25 دقیقه پیش
هیوندا توسان را بشناسید

هیوندا توسان را بشناسید به گزارش خبرنگار نبض بازار گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ در سال 1394، تعداد 50،289 دستگاه خودروی سواری وارد کشورمان شد که از کل این رقم،57 درصد شامل خودرو های شاسی بلند می شود. نکته مهم اینجا است که تعداد 2850 دستگاه هیوندای توسان در این سال به کشور وارد شد که 10 درصد از کل شاسی بلند های وارد شده به ایران را شامل می شود.
تلفظ درست نام این خودرو، توکسان است که شهری در صحرای آریزونای آمریکا است. محصولات دیگری از هیوندای، مانند سوناتا و آزرا هم نام مناطقی در کشور امریکا هستند که با هدف جلب مشتری در این کشور ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 17 ساعت و 35 دقیقه پیش
موشکافی چالش های بازار سرمایه و بررسی ابهامات سهام داران

موشکافی چالش های بازار سرمایه و بررسی ابهامات سهام داران اوایل مرداد ماه سال 1395 بود که محمد فطانت فرد از ریاست سازمان بورس استعفا کرد و شاپور محمدی با حکم شورای عالی بورس سکاندار نهاد ناظر بازار سرمایه ایران شد.
یک ماه و نیم پس از ریاست شاپور محمدی در سازمان بورس وی در یک نشست خبری، لیستی از برنامه هایی که قصد داشت در طول دوره ریاستش انجام دهد را بیان کرد. از جمله آن برنامه ها می توان به راه اندازی ابزار های جدید مالی، ورود شرکت های رتبه بندی بین المللی به ایران، الزام افشایی اطلاعات ماهانه شرکت های بورسی، تقویت سامانه معاملاتی، کاهش زمان توقف نمادها و تقویت بازار گردانی نام برد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 17 ساعت و 45 دقیقه پیش
گران تر شدن طلای جهانی در هفته جاری

گران تر شدن طلای جهانی در هفته جاری در نظرسنجی طلای هفتگی کیتکونیوز، اکثر هر دو گروه کارشناسان وال استریت و سرمایه گذاران انتظار داشتند قیمت طلا در هفته جاری افزایش پیدا کند.
به گزارش ایسنا، طلا اواخر هفته گذشته از نگرانی های ژئوپلیتیکی پیرامون برنامه خروج انگلیس از اتحادیه اروپا (بریگزیت) حمایت یافت و با افزایش تقاضای خرید روبرو شد. همچنین افزایش قیمت طلا در حالی روی داد که بازارهای سهام سقوط کردند و قیمت نفت به دلیل نگرانی ها نسبت به اشباع عرضه جهانی و ضعف اقتصاد جهانی به روند کاهشی ادامه داد.
در نظرسنجی کیتکونیوز از کارشناسان وال استریت ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 17 ساعت و 55 دقیقه پیش
زعفران؛ فرصت طلایی رونق اقتصاد

زعفران؛ فرصت طلایی رونق اقتصاد به گزارش ایرنا، زعفران از گیاهان بومی ایران و به عنوان گرانترین ادویه جهان جایگاه منحصر به فردی در میان محصولات کشاورزی و صادراتی کشور دارد و کاربردهای متعدد و فراوان زعفران و خواص دارویی و مصارف متنوع غذایی آن، ضرورت توجه ویژه به مسائل تولید و صادرات زعفران را بیش از پیش روشن می سازد.
زعفران ایران علاوه بر اینکه از نظر کمی درصد بالایی از تولید جهانی را تشکیل می دهد، از لحاظ کیفی از جمله عیار بالا در رنگ دهی، طعم و عطر مطلوب مرغوبیت زیادی دارد و همین امر سبب رونق صادرات این محصول به کشورهای مختلف جهان از قبیل اسپانیا، امارات متحده، ایتالیا، چین، فرانسه، انگلستان، استرالیا، سوئد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 18 ساعت و 5 دقیقه پیش
خبرهای خوب نماینده شوش برای کارگران نیشکر هفت تپه

خبرهای خوب نماینده شوش برای کارگران نیشکر هفت تپه سید راضی نوری بامداد امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس با اشاره به جلسه وی و استاندار با وزیر اقتصاد در خصوص مشکلات پیش آمده برای کارکران هفت تپه نیشکر گفت:با دستور وزیر اقتصاد مقرر شد تا در دو روز آینده حقوق معوقه کارگران هفت تپه واریز و در زمان بهره برداری نیز وضعیت حقوق آنها به روزرسانی شود .
نماینده مردم شوش تاکید کرد:مقرر شد تا یارانه تولید شکر نیز توسط دولت به حساب کارگران این شرکت واریز شود.
وی در خصوص واگذاری شرکت به بخش دولتی که یکی از مطالبه های کارگران نیشکر هفت تپه است اظهار کرد:پیشنهاد کردیم تا زمان ساماندهی وضعیت این شرکت و پر کردن خلا مدیریتی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 18 ساعت و 15 دقیقه پیش
قانونی برای منع واردات خودرو وجود ندارد/ هزینه سربار خودروسازان به مردم تحمیل نشود

قانونی برای منع واردات خودرو وجود ندارد/ هزینه سربار خودروسازان به مردم تحمیل نشود سعید باستانی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در مورد لغو ممنوعیت واردات خودرو، گفت: از آنجا که قانون منع واردات خودرو وجود ندارد، بنابراین ممکن است برحسب شرایط اقتصادی در مورد برخی کالاها تصمیماتی اتخاذ شود.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به ممنوعیت واردات 1339 قلم کالا بیان داشت: مصوبه ممنوعیت واردات این اقلام در جلسه سران قوا به تصویب رسید و زمان در نظر گرفته برای این ممنوعیت تا پایان سال جاری اعلام شد.
وی افزود: بنابراین برای استمرار ممنوعیت واردات این اقلام در سال آینده باید مجدد ممنوعیت واردات آن مصوب شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 18 ساعت و 34 دقیقه پیش
روغن نباتی ارزان شد

روغن نباتی ارزان شد در هفته گذشته برخلاف قیمت خرده فروشی 9 گروه کالایی خوراکی که افزایش یافت، یک گروه با کاهش قیمت همراه بود.
به گزارش خبرنگار ایسنا، بانک مرکزی خلاصه نتایج گزارش متوسط قیمت خُرده فروشی برخی از مواد خوراکی در هفته منتهی به هجدهم آبان ماه را اعلام کرد که طی آن قیمت 9 گروه نسبت به هفته قبل از آن افزایش و یک گروه کاهش یافت .
بر اساس این گزارش، در هفته منتهی به 18 آبان ماه، نرخ لبنیات دو درصد، تخم مرغ 4.7 درصد، حبوب 0.2 درصد، میوه های تازه 5.5 درصد، سبزی های تازه 3.9 درصد، گوشت قرمز 0.7 درصد، گوشت مرغ 5.7 درصد، قند و شکر دو درصد و چای 0.3 درصد نسبت به هفته قبل افزایش و نرخ روغن نباتی 0 ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 18 ساعت و 34 دقیقه پیش
مشکل فرارهای مالیاتی از کجا آب می خورد؟

مشکل فرارهای مالیاتی از کجا آب می خورد؟ به گزارش افکارنیوز ،
علی مزیکی با بیان این که جلوگیری از وقوع فرار مالیاتی می تواند باعث ایجاد پایه های مالیاتی جدید شود، گفت: احتمالا تاکید وزیر جدید اقتصاد بر افزایش پایه های مالیاتی به منظور جلوگیری از فرار مالیاتی است. یکی از عوامل فرار مالیاتی، وجود قوانین مالیاتی است. برخی از قوانین مالیاتی ما به خوبی برای اخذ مالیات طراحی نشده و علت هم این است که دولت به درآمدهای مالیاتی کاملا وابسته نیست و هزینه هایش را از درآمدهای نفتی تامین می کند و به همین خاطر هم روی مباحث مالیاتی خیلی تمرکزی ندارد. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 18 ساعت و 34 دقیقه پیش
تصمیمی در دولت که همه از آن فراری اند!/راه نجات از وضعیت خسارت بار اقتصادی /بوی سیاست از محیط زیست می آید؟

تصمیمی در دولت که همه از آن فراری اند!/راه نجات از وضعیت خسارت بار اقتصادی /بوی سیاست از محیط زیست می آید؟ کاهش چشمگیر قیمت نفت نتیجه چیست؟، بانکداری یا بنگاهداری منفعت طلبانه؟، چرا یارانه ثروتمندان حذف نمی شود؟، افت فشار ارز، ورود قضایی به پتروشیمی، واردات 25 هزار تن اسباب بازی طی یک سال، تیر خلاص به معامله بزرگ قرن، پیام به واشنگتن از تهران، سر خاشقجی در ریاض، لیکود در بحران، اروپا و دوراهی حرف و عمل، قالیباف به دنبال ریاست مجلس بعدی؟!، و بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار رئیس جمهور عراق از مواردی است که موضوع گزارش های خبری و تحلیلی روزنامه های امروز شده است.
به گزارش تابناک روزنامه های امروز یکشنبه 27 آبان ماه در حالی چاپ و بر روی پیشخوان مطبوعات قرار گرفت که گزارش دیدار رهبر معظم انقلاب ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 18 ساعت و 35 دقیقه پیش
رونق تولید و بازار مسکن با اجرای مالیات بر عایدی سرمایه

رونق تولید و بازار مسکن با اجرای مالیات بر عایدی سرمایه به گزارش فارس، مطابق با دستور کار کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی قرار است این کمیسیون به زودی جمع بندی خود درباره طرح الحاق یک ماده به قانون مالیات های مستقیم و مقابله با سوداگری و کاهش التهابات بازار مسکن را اعلام نماید. در صورت تصویب این طرح، قرار است هر نوع نقل و انتقال قطعی زمین، املاک و مستغلات با کاربری های مسکونی، اداری و تجاری که پس از تاریخ اجرای این قانون خریداری (به انتقال گرفته) شوند، مشمول مالیات بر عایدی سرمایه CGT یعنی مالیات بر ما به التفاوت قیمت خرید و فروش شود. البته مطابق با این طرح، تولید کنندگان مسکن و مصرف کنندگان واقعی از پرداخت این مالیات معاف هستند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 18 ساعت و 44 دقیقه پیش
آخرین مدل خودروی تسلاموتورز چه زمانی روانه بازار های جهانی می شود؟+ تصاویر

آخرین مدل خودروی تسلاموتورز چه زمانی روانه بازار های جهانی می شود؟+ تصاویر به گزارش خبرنگار حوزه فن آوری گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، ایلان ماسک، مدیرعامل گروه خودروسازی تسلاموتورز که نسل جدید خودرو های برقی را تولیدکرده درجدیدترین پیام خود در شبکه اجتماعی توییتر اعلام کرده است خودرو های جدید مدل 3S تا 31 دسامبر سال جاری به متقاضیان تحویل داده می شود.
ماسک درنظر دارند از مزایای مالیات برای فروش خودرو های خود استفاده کند، خودروساز برقی تا پایان سال جاری برای دادن اعتبارمالیاتی 7500 دلاری به مشتریان خود زمان دارد. خودرو های جدید گروه خودروسازی تسلا موتورز به نام 3S با قیمت 45 هزار دلار به فروش می رسند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 18 ساعت و 45 دقیقه پیش
جلسه بررسی افزایش دستمزد کارگران،امروز در کمیته مزد

جلسه بررسی افزایش دستمزد کارگران،امروز در کمیته مزد در حالی آمارها از تورم های رو به رشد خبر می دهد که حقوق کارگران کفاف 10 روز اول ماه آنان را نمی دهد.
بانک مرکزی متوسط قیمت خُرده فروشی برخی از مواد خوراکی در هفته منتهی به هجدهم آبان ماه را اعلام کرد که طی آن قیمت 9گروه نسبت به هفته قبل از آن افزایش و یک گروه کاهش یافت.در هفته منتهی به هجدهم آبان ماه نرخ لبنیات 2 درصد، تخم مرغ 4.7درصد، حبوبات0.2 درصد، میوه های تازه 5.5 درصد، سبزی های تازه 3.9درصد، گوشت قرمز 0.7 درصد، گوشت مرغ 5.7 درصد، قند و شکر 2 درصد و چای 0.3 درصد نسبت به هفته قبل افزایش و نرخ روغن نباتی 0.2 درصد کاهش یافت. قیمت برنج نیز ثابت ماند. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 18 ساعت و 55 دقیقه پیش
استقبال با لباس کردی از برهم صالح در تهران!

استقبال با لباس کردی از برهم صالح در تهران! خبرگزاری ایرنا نوشت: برهم صالح رئیس جمهوری عراق امروز شنبه وارد فرودگاه مهرآباد تهران شد و مورد استقبال رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت قرار گرفت.
عکس زیر از فرش قرمز و نوجوان کُردی پوش برای استقبال از برهم صالح ⁩منتشر شده است؛ تصویری که به نظر ناظران مهم جلوه کرده است. ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اقتصادی انتشار : 19 ساعت و 4 دقیقه پیش
دریافت کالا و خدمات استاندارد، مطالبه مردمی شود

دریافت کالا و خدمات استاندارد، مطالبه مردمی شود عیسی باقرزاده همایی در گفت وگو با خبرنگار فارس در بندرعباس، افزود: جهت تحقق این مهم رسانه ها نقش مهمی را ایفا می کنند و بایستی استانداردها مطالبه عمومی باشند.
وی اظهار داشت: البته با اجرای قانون جدید استاندارد، این مهم بر روی ریل عملیاتی شدن قرار می گیرد و همه دستگاه ها در تولید و عرضه کالاها و خدمات استاندارد سهیم می شوند.
مدیرکل استاندارد هرمزگان با گرامیداشت روز جهانی کیفیت گفت: جا دارد از اصحاب رسانه که همواره امورات شان را باکیفیت انجام می دهند و اداره کل استاندارد هرمزگان را نیز در نیل به اهداف مان که نظارت برکالا و خدمات و ارائه کالا و خدمات خوب و باکیفیت به مردم شریف است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 19 ساعت و 14 دقیقه پیش
برخی فعالیت های قابل انتقال استاندارد به بخش خصوصی واگذار شده است

برخی فعالیت های قابل انتقال استاندارد به بخش خصوصی واگذار شده است منصور لهونیان در گفت وگو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار کرد: سازمان ملی استاندارد ایران با هدف جلوگیری از کم فروشی در توزیع دقیق میزان سوخت مایع درخواستی مشتریان مقرر کرده که کارشناسان هر سال در سه مرحله با همکاری شرکت پخش فرآورده های نفتی به بازرسی و آزمون جایگاه های نازل سوخت در سراسر کشور بپردازند.
وی افزود: اداره کل استاندارد کردستان نیز در این راستا در هفت ماه اول سال 97 طی دو مرحله بازرسی از 551 نازل سوخت با همکاری شرکت پخش فرآورده های نفتی استان آزمون به عمل آورده است.
به گفته مدیر کل استاندارد کردستان، چنانچه نازل های عرضه سوخت مایع نقص فنی داشته باشند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 19 ساعت و 14 دقیقه پیش
متواری شدن مدیرعامل هفت تپه پس از اعتراض کارگران

متواری شدن مدیرعامل هفت تپه پس از اعتراض کارگران خبرگزاری ایرنا: با وجود آن که کارگران نیشکر هفت تپه از احتمال متواری شدن مدیر این شرکت و عدم دریافت حقوق در چند ماه گذشته گلایه دارند و بر همین اساس، به دنبال پایان مالکیت بخش خصوصی بر این شرکتند، اما مشاور سازمان خصوصی سازی گفته که ملغی کردن واگذاری این شرکت فعلاً در دستور کار نیست.
این نخستین بار نیست که کشت و صنعت نیشکر هفت تپه به صدر اخبار می آید. کارخانه ای که در دهه 40 شمسی در دل خوزستان ساخته شد، از همان روزهای نخست، روز خوش ندید. تصور برخی افراد این بود که ساخت این کشت و صنعت با هدف گرفتن زمین های کشاورزی و یا تصاحب حق آبه آنها انجام شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اقتصادی انتشار : 19 ساعت و 15 دقیقه پیش
پیام ورود طیب نیا به شورای پول و اعتبار چیست؟

پیام ورود طیب نیا به شورای پول و اعتبار چیست؟ به گزارش ایسنا، شاید بتوان علی طیب نیا را ناموزن ترین مهره در کابینه راست گرای اقتصادی دولت یازدهم ارزیابی کرد. از همین جهت عدم ادامه حضور او در کابینه دوازدهم باعث شد راست گرایان اقتصادی در دولت دوم حسن روحانی سیاست های اقتصادی مورد نظر خود را پیش ببرند.
یکی از سیاست های مشهود کابینه راست گرای اقتصادی دولت تدبیر و امید، تجاری سازی گسترده در حوزه های آموزشی بود که بسیار هم مورد انتقاد قرار گرفت. با این حال پیامدهای اتخاذ این نوع سیاست های دست راستی زمانی ملموس تر شد و توجه افکار عمومی را به خود جلب کرد که در حوزه سیاست های پولی و ارزی خود را نشان داد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 19 ساعت و 15 دقیقه پیش
سقوط سهم آموزش و پرورش از بودجه دولت/ اعتبار رتبه بندی در بودجه 98 لحاظ شود

سقوط سهم آموزش و پرورش از بودجه دولت/ اعتبار رتبه بندی در بودجه 98 لحاظ شود به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم ، حمیدرضا حاجی بابابی رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس با اظهار گلایه از روند کاهشی سهم بودجه آموزش و پرورش از کل بودجه عملیاتی کشور در سال های اخیر گفت: در سال 91 سهم بودجه آموزش و پرورش از کل بودجه عملیاتی دولت حدود 15.5 درصد بود که در سال های اخیر به 8 درصد رسیده است.
وی افزود: این روند نزولی بیانگر نگاه مصرفی به آموزش و پرورش است، غافل از این که آموزش و پرورش نهادی مولد سرمایه های انسانی و اجتماعی است و جفا به آموزش و پرورش هست که آن را مصرف کننده بدانیم و سهم آموزش و پرورش در تولید ناخالص ملی غفلت کنیم. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 19 ساعت و 24 دقیقه پیش
واردات 173 تن کارواش خانگی + جدول

واردات 173 تن کارواش خانگی + جدول به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، آمار مقدماتی گمرک از تجارت خارجی 6 ماهه نخست سال 97 نشان می دهد که در این مدت بیش از 173 تن دستگاه شستشوی خودرو از نوع خانگی از کشور های مختلف جهان وارد ایران شده است.
بر اساس واردات این حجم دستگاه شستشوی خودرو از نوع خانگی به کشور 771 هزار و 444 دلار ارز از کشور خارج شد که معادل ریالی آن بالغ بر 3 میلیارد و 183 میلیون و 895 هزار و 149 تومان در آمار گمرک به ثبت رسیده است.
بر اساس این گزارش دستگاه شستشوی خودرو از نوع خانگی از کشور های آلمان، امارات متحده عربی، ایتالیا، ترکیه، چین و هنگ کنگ وارد ایران شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: اقتصادی انتشار : 19 ساعت و 25 دقیقه پیش
مومنی: روحانی یک عذرخواهی به کارشناسان بدهکار است

مومنی: روحانی یک عذرخواهی به کارشناسان بدهکار است به گزارش مشرق ، روزنامه کیهان در ویژه های خود نوشت:
فرشاد مومنی در نشست ارزیابی طرح تحول سلامت گفت: ما بر این باور بوده ایم که به ویژه از نقطه عطف روی کار آمدن رئیس جمهور آمریکا و تهدیدهای او مبنی بر خروج از برجام ، به دلایل و علل گوناگون شدت نیاز کشور ما به برنامه ریزی در یک ابعاد خارق العاده تری افزایش یافته است. اما آنچه عملا مشاهده می شود این هست که دقیقا در نقطه مقابل اقتضاء زمانه، یک برنامه گریزی با شدت کم سابقه ای طی سال های اخیر عملا مشاهده می شود.
بیشتر بخوانید:
اعتراض فرشاد مومنی به منطق کی بود، من نبودم دولت مؤمنی: کلید نرخ ارز و رانت آن دست دولت است ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 19 ساعت و 34 دقیقه پیش
سه انتقاد به پیشنهاد افزایش 20 درصدی حقوق کارگران در بخشنامه بودجه 98

سه انتقاد به پیشنهاد افزایش 20 درصدی حقوق کارگران در بخشنامه بودجه 98 در 2 آبان ماه 1397 بود که رئیس جمهور بخشنامه سال 1398 را به دستگاه های اجرایی ابلاغ نمود. در بخشی از ضوابط مالی ناظر بر تهیه و تدوین لایحه بودجه سال 98 آمده بود که افزایش حقوق و دستمزد مشمولین قانون کار و مستمری ها 20 درصد تعیین گردد. سه انتقاد به این پیشنهاد دولت وارد است.
به گزارش تابناک اقتصادی ، دامنه روند افزایشی نرخ ارز که از سال گذشته آغاز شده بود به سال جاری نیز کشانده شد و این افزایش موجب شد تا علیرغم تدبیرهای دولت، تکانه های بازار ارز به بازار کالا نیز وارد شود و روند قیمت کالاها افزایشی گردد به طوری که نرخ تورم از بازه تک رقمی خارج شده و طبق آخرین آمار بانک مرکزی نرخ تورم در ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 19 ساعت و 54 دقیقه پیش
واکنش سرد دلار به تصمیم ترامپ

واکنش سرد دلار به تصمیم ترامپ نرخ ارز از روزهای قبل از اجرای دور دوم تحریم های آمریکا علیه ایران روند کاهشی را پشت سر گذاشته و از نرخ های بالای 15هزار تومان به ازای هر دلار به طور میانگین به کانال 12هزار تومان رسیده است.
محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه وبودجه، روند کاهشی نرخ ارز را به معنای ثبات نرخ ارز تلقی کرده و از بانک مرکزی بابت این موضوع تشکر کرده، اما کارشناسان معتقدند معنای کاهش نرخ ارز با ثبات ارز متفاوت است و نمی توان این دو را به یک معنا تلقی کرد. آنچه در شرایط تثبیت ارز مهم است، کاهش دامنه نوسانات است، اما هر نوع تغییری در نرخ ارز ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 19 ساعت و 55 دقیقه پیش
نوبت به دلال های عرصه پتروشیمی رسید!

نوبت به دلال های عرصه پتروشیمی رسید! دادستان تهران دیروز در حاشیه نشست با مسئولان امور مالیاتی از دستگیری 19 نفر از دلالان اصلی بازار پتروشیمی خبر داد تا نشان دهد برخورد دولت با متخلفان صرفا محدود به بازار ارز نیست، هرچند آنچه عباس جعفری دولت آبادی گفت باز هم گره ناگشاده ای داشت که با مسائل ارزی مرتبط بود.
به گزارش شرق، آن روزهای بورس کالا چندان هم دور نیست، زمانی که دلالان با خرید پروانه بهره برداری شرکت های غیرفعال یا کمترفعال در عرصه پتروشیمی، خود را فعال این حوزه نشان دادند و با هماهنگی و باندبازی، تقاضای کاذب در بورس کالا ایجاد کردند و مواد اولیه را با قیمتی پایین تر از چنگ فعالان پایین دستی پتروشیمی درآوردند و بسیاری ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 4 دقیقه پیش
یک مقام بانک مسکن: روند رشد شدید قیمت در ماه های آینده کنترل می شود

یک مقام بانک مسکن: روند رشد شدید قیمت در ماه های آینده کنترل می شود به گزارش افکارنیوز ،
مسعود ایزدی، ضمن اشاره به روند رو به رشد پرداخت تسهیلات در بخش مسکن به رغم رکود در این بخش، افزود: از ابتدای سال 97 تا پایان مهر ماه، بیش از 293 هزار فقره انواع تسهیلات توسط بانک مسکن به متقاضیان ساخت، خرید و تعمیر خانه یا ساختمان های مسکونی و همچنین فعالان دیگر حوزه های این بخش پرداخت شد که به لحاظ تعداد تسهیلات، رشد 48 درصدی در مقایسه با 7 ماه اول سال 96 به ثبت رسیده است.
ایزدی تصریح کرد: در 7 ماه اول امسال مجموع ارزش ریالی تسهیلات پرداختی از سوی بانک مسکن رقمی معادل 10 هزار و 849 میلیارد تومان بوده که نسبت به مدت مشابه در سال 96 ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 5 دقیقه پیش
سرانه پستی هر ایرانی چند مرسوله است؟

سرانه پستی هر ایرانی چند مرسوله است؟ اسکندر حلال خور در گفت وگو با فارس در بجنورد اظهار کرد: طبق آمار، مرسوله پستی در کشورهای صنعتی برای هر نفر حدود 700 مرسوله در سال است و به طور میانگین در جهان این عدد 50 است و ما در بین کشورهای منطقه بعد از ترکیه با آمار 8 یا 9 مرسوله در سال برای هر نفر در جایگاه دوم قرار داریم.
وی افزود: برای افزایش این شاخص ها اقدامات زیادی انجام شده به ویژه در بخش تجارت الکترونیک فعالیت های خوبی انجام شده و اکنون افرادی که موبایل دارند می توانند با استفاده از آن، کالایی که فروشگاه به آدرس مشتری ها می فرستند، در همان لحظه پول محاسبه و به حساب واریز شود و میزان تعرفه ها نیز به خزانه وارد می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 5 دقیقه پیش
علت نوسانات غیرمنتظره در بورس چیست؟

علت نوسانات غیرمنتظره در بورس چیست؟ به گزارش بانکی دات آی را به نقل از ایسنا، درپی ریزش سهام در بورس تهران، یک کارشناس بازار سرمایه گفت: در وضعیت فعلی اقتصاد یک بهانه کوچک کافی است که فعالان بازار سرمایه رویکردی جدید در پیش گیرند.
فردین آقابزرگی درباره علت نوسانات غیرقابل منتظره قیمت ها در بورس اوراق بهادار تهران، اظهار کرد: مجموعه دلایلی برای نوسان قیمت ها در بورس و فرابورس ایران وجود دارد. در روزهای اخیر فعالان بازار سرمایه منتظر عرضه اولیه یک شرکت جدید بودند. بخشی از هیجان سرمایه گذاران ناشی از این عرضه بود. چراکه عده ای برای خرید عرضه اولیه اقدام به فروش بخشی از پرتفوی خود کردند تا برای خرید عرضه جدید ... ادامه خبر ...

منبع: بانکی دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 5 دقیقه پیش
ویدئو / روستایی کوچک برای افراد بی خانمان

ویدئو / روستایی کوچک برای افراد بی خانمان مترجم و تدوینگر: آرام توکلی / گوینده: حسین هرمزی، آرام توکلی ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 5 دقیقه پیش
آخرین رقم هزینه سبد معیشت کارگران اعلام شد

آخرین رقم هزینه سبد معیشت کارگران اعلام شد به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از ایسنا، نائب رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران با اعلام آخرین رقم هزینه سبد معیشت خانوارهای کارگری، گفت: قدرت خرید جامعه کارگری از سال گذشته تا امروز یک میلیون و 180 هزار تومان کاهش یافته است.
ناصر چمنی درباره ارزیابی تشکیل جلسه شورای عالی کار و برگزاری کمیته دستمزد در هفته جاری، گفت: علیرغم آن که دستورکار جلسه چیز دیگری بود ولی نمایندگان کارگری جلسه را به دست گرفتند و موضوع کاهش قدرت خرید و افزایش مزد کارگران را مطرح کردند. خوشبختانه با نظر مثبت آقای شریعتمداری ... ادامه خبر ...

منبع: بانکی دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 14 دقیقه پیش
صفحه نخست روزنامه های اقتصادی 27 آبان ماه

صفحه نخست روزنامه های اقتصادی 27 آبان ماه به گزارش خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، مهمترین تیترهای روزنامه های اقتصادی امروز یکشنبه 27 آبان ماه به بیان مسائلی همچون سکه هنوز 300 هزار تومان حباب دارد، تصمیمات بانک مرکزی برای بازگشت ارز ناشی از صادرت به کشور، واردات بیش از 10 میلیون تن کالای اساسی به کشور، قطعه سازان پشت در بسته سامانه نیما، گرانی 66 درصدی سفره مردم در یک سال گذشته،جذب سرمایه گرفتار بی برنامگی ، می پردازد.
همچنین وام اشتغال روستایی در دست انداز بانک، پیشنهاد عراقی ها برای مبادله دیناری با ایران، روند کند بهبود فضای کسب و کار، توافق تهران و بغداد برای ایجاد یک منطقه آزاد تجاری ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 14 دقیقه پیش
قیمت نفت خام سنگین ایران حدود 8 دلار افزایش یافت

قیمت نفت خام سنگین ایران حدود 8 دلار افزایش یافت قیمت نفت خام سنگین ایران در هفته منتهی به 9 نوامبر (جمعه، 18 آبان ماه) نسبت به مدت مشابه پارسال 7 دلار و 81 سنت برای هر بشکه افزایش یافت.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، قیمت نفت که پس از توافق کاهش تولید سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و غیراوپک در سال 2016، روند افزایشی در پیش گرفته بود به دلیل افزایش عرضه از سوی کشورهایی مانند عربستان، امارات، روسیه و عراق در ماه های اخیر با کاهش همراه شد.
قیمت نفت خام سنگین ایران در هفته منتهی به 9 نوامبر نسبت به هفته گذشته (دوم نوامبر) سه دلار و 78 سنت برای هر بشکه کاهش یافت ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 14 دقیقه پیش
مدیر کل صادارت گمرک : صادرات کشور از 30 میلیارد دلار فراتر رفت

مدیر کل صادارت گمرک : صادرات کشور از 30 میلیارد دلار فراتر رفت به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، علی اکبر شامانی در ارتباط تلفنی با برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما افزود: این مقدار در مقایسه با مدت مشابه پارسال 12/5 درصد افزایش یافته است.
وی گفت: وزن صادرات در این مدت 73 میلیون تن بود که در مقایسه مدت مشابه سال قبل 4/83 درصد کاهش یافته است.
مدیر کل دفتر صادرات گمرک افزود: از مجموع صادرات صورت گرفته از ابتدای امسال تاکنون 6 میلیارد و 607 میلیون دلار سهم کشور عراق است که 21 درصد از مجموع ارزش صادرات کشورمان را شامل می شود.
شامانی گفت: در این مدت 13 میلیون تن کالا به عراق صادر شده است که 18 درصد سهم وزنی کل صادرات کشور است. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 15 دقیقه پیش
آغاز طرح بسته حمایتی دولت

آغاز طرح بسته حمایتی دولت به گزارش مشرق ، دوم آبان ماه سال جاری هیأت دولت بسته حمایتی از خانوارهای کم درآمد را تصویب کرد. این تصمیم از سوی دولت زمانی آغاز شد که نرخ ارز در ماه های پایانی سال 96شروع به افزایش کرد و به تبع آن قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوار با رشد قیمتی محسوسی روبه رو شد. بدین منظور مسئولان دولتی از چندین ماه پیش به فکر تهیه بسته حمایتی از خانوارهای کم درآمد و افراد تحت پوشش افتادند.
بیشتر بخوانید:
قدرت خرید کارگران چقدر کاهش پیدا کرد؟ چه کسانی یارانه 200 هزار تومانی دریافت می کنند؟
اولین مرحله این طرح از تاریخ دوشنبه 21 آبان ماه 97 عملیاتی شد. ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 15 دقیقه پیش
اعلام میانگین حقوق فرهنگیان و تسهیلات بانکی پرداختی به آنها

اعلام میانگین حقوق فرهنگیان و تسهیلات بانکی پرداختی به آنها علی الهیار ترکمن در گفت وگو با ایسنا ، درباره سقف و کف دریافتی فرهنگیان اظهار کرد: حقوق معلمان بر اساس سابقه، مدرک و منطقه جغرافیایی تعیین می شود زیرا تابع قانون مدیریت خدمات هستند.
وی افزود: دریافتی فرهنگیان از دو میلیون و 100 هزار تومان تا پنج میلیون است؛ البته تعداد آنها که دریافتی بالا دارند، کم است؛ ولی میانگین دریافتی فرهنگیان حدود دو میلیون و 700 هزار تومان است.
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه فرهنگیان در احکام حقوقی تفاوتی با سایر کارکنان دولت ندارند گفت: آنچه باعث این تفاوت است، دریافتی های رفاهی ماهانه جداگانه از احکام است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 24 دقیقه پیش
هپکو بعد از یک و نیم سال توقف به تولید بازگشت

هپکو بعد از یک و نیم سال توقف به تولید بازگشت مقام مسؤول در وزارت کار از راه اندازی مجدد خط تولید کارخانه هپکو بعد از یک و نیم سال توقف خبر داد.
کریم یاوری مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفت وگو با خبرگزاری فارس، با اشاره به بررسی وضعیت بنگاه های مشکل دار در کارگروه داخلی تسهیل در این وزارتخانه گفت: از جمله بنگاه های مشکل داری که در کارگروه وزارت کار مورد بررسی قرار گرفت کارخانه هپکو بود که با ورود مواد اولیه به کارخانه ظرفیت تولید 20 دستگاه ماشین آلات راه سازی، هفته گذشته مجددا راه اندازی شد.
وی گفت: کارگران نیز حقوق و مزایای قانونی خود را تا پایان شهریورماه دریافت کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 24 دقیقه پیش
بازار مسکن چه زمانی به ثبات می رسد؟

بازار مسکن چه زمانی به ثبات می رسد؟ آفتاب نیوز :
فایل های قیمت مناسب در بازار مسکن کمیاب شده است. برآوردها از بازار مسکن پایتخت نشان می دهد واحدهای ریزمتراژ نوساز از بیشترین رشد قیمت برخوردارند و رشد آنها با توان متقاضیان واقعی همخوانی ندارد. با این حال کاهش قیمت ارز در روزهای اخیر این انتظار را ایجاد کرده که قیمت خانه نیز کاهش پیدا کند؛ انتظاری که کارشناسان، تحقق آن را منوط به ثبات نسبی در اقتصاد کلان می دانند.
فروشندگان محتاط شدند
در حالی که بازار مسکن در مسیر رکود معاملاتی قرار گرفته، فروشندگان راه احتیاط را در پیش گرفته اند ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 24 دقیقه پیش
بازار مسکن چه زمانی به ثبات می رسد؟ / پیش بینی قیمت مسکن به نفع مردم نیست

بازار مسکن چه زمانی به ثبات می رسد؟ / پیش بینی قیمت مسکن به نفع مردم نیست پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
فایل های قیمت مناسب در بازار مسکن کمیاب شده است. برآوردها از بازار مسکن پایتخت نشان می دهد واحدهای ریزمتراژ نوساز از بیشترین رشد قیمت برخوردارند و رشد آنها با توان متقاضیان واقعی همخوانی ندارد. با این حال کاهش قیمت ارز در روزهای اخیر این انتظار را ایجاد کرده که قیمت خانه نیز کاهش پیدا کند؛ انتظاری که کارشناسان، تحقق آن را منوط به ثبات نسبی در اقتصاد کلان می دانند.
فروشندگان محتاط شدند
در حالی که بازار مسکن در مسیر رکود معاملاتی قرار گرفته، فروشندگان راه احتیاط را در پیش گرفته اند ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 25 دقیقه پیش
محرمانه های کره شمالی!

محرمانه های کره شمالی! رستوران های دولتی کره شمالی هم در بسیاری از شهرهای آسیایی و اروپایی فعال هستند، فقط در چین 40 رستوران کره ای هست و مجموعه پرتعداد دیگری هم در آسیای جنوب شرقی. گاهی، مقام های کره شمالی از این رستوران ها سوءاستفاده می کنند و در میان خدمه و گارسون ها جاسوس هایی می گمارند تا به هر دلیلی اطلاعاتی از کره جنوبی هایی که از این رستوران ها بازدید می کنند و موردتوجه قرار می گیرند تهیه کنند.
اما دلیل اصلی وجود این رستوران ها غیر از جاسوسی، تهیه چندر غاز برای رژیم است و نیز شکل دادن به جبهه ای که از طریق آن پول های نقدی که قانونی به دست می آید، با درآمد حاصل از فعالیت های غیرقانونی آمیخته می شود ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 34 دقیقه پیش
هدایت نقدینگی به سمت تولید بستر ساز حمایت از کالای ایرانی

هدایت نقدینگی به سمت تولید بستر ساز حمایت از کالای ایرانی به گزارش خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، آنچنان که اظهار نظر برخی مسئولان نشان می دهد میزان نقدینگی کشور نزدیک به یک تریلیون و 660 هزار میلیارد تومان برآورد می شود.
با این وجود، ظهور و بروز کمبود نقدینگی در بسیاری از واحدهای تولیدی موید این واقعیت تلخ است که متاسفانه، نقدینگی موجود در کشور، به نحو شایسته و مطلوبی به سمت تولید هدایت نشده و قطعا در صورت حصول این امر خطیر، از بروز بسیاری از نارسایی های فعلی اقتصادی پیشگیری می شد و یقینا نظام تولیدی کشور نیز از پویایی و طراوت فزاینده تری برخوردار بود. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 34 دقیقه پیش
آغاز طرح بسته حمایتی دولت/ واریز200هزار تومان به حساب حقوق کارکنان و بازنشستگان دولت

آغاز طرح بسته حمایتی دولت/ واریز200هزار تومان به حساب حقوق کارکنان و بازنشستگان دولت پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
دوم آبان ماه سال جاری هیأت دولت بسته حمایتی از خانوارهای کم درآمد را تصویب کرد. این تصمیم از سوی دولت زمانی آغاز شد که نرخ ارز در ماه های پایانی سال 96شروع به افزایش کرد و به تبع آن قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوار با رشد قیمتی محسوسی روبه رو شد. بدین منظور مسئولان دولتی از چندین ماه پیش به فکر تهیه بسته حمایتی از خانوارهای کم درآمد و افراد تحت پوشش افتادند.
اولین مرحله این طرح از تاریخ دوشنبه 21 آبان ماه 97 عملیاتی شد.
1- مرحله اول این طرح شامل مددجویان و مشمولین کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور است ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 35 دقیقه پیش
بازار مسکن چه زمانی به ثبات می رسد؟

بازار مسکن چه زمانی به ثبات می رسد؟ به گزارش ایسنا، فایل های قیمت مناسب در بازار مسکن کمیاب شده است. برآوردها از بازار مسکن پایتخت نشان می دهد واحدهای ریزمتراژ نوساز از بیشترین رشد قیمت برخوردارند و رشد آنها با توان متقاضیان واقعی همخوانی ندارد. با این حال کاهش قیمت ارز در روزهای اخیر این انتظار را ایجاد کرده که قیمت خانه نیز کاهش پیدا کند؛ انتظاری که کارشناسان، تحقق آن را منوط به ثبات نسبی در اقتصاد کلان می دانند.
فروشندگان محتاط شدند
در حالی که بازار مسکن در مسیر رکود معاملاتی قرار گرفته، فروشندگان راه احتیاط را در پیش گرفته اند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 35 دقیقه پیش
لاپوشانی نقش دولت با جنجال پولشویی!

لاپوشانی نقش دولت با جنجال پولشویی! به گزارش مشرق ، ولی الله سیف رئیس سابق بانک مرکزی در گفت وگو با روزنامه دنیای اقتصاد بانک مرکزی را از ابتدای سال جاری فاقد اختیارات لازم و کافی و منحصرا مجری دستورات دولت دانسته و گفته است بایستی بانک مرکزی مستقل باشد.
بیشتر بخوانید:
آیا فقط با CFT می توان با پولشویی مبارزه کرد؟
سیف در این گفت وگو اظهار داشته است: توصیف و نام گذاری سیاست ارزی بانک مرکزی را برای آنچه از 21 فروردین 97 به بعد رخ داد مناسب نمی دانم. سیاست مذکور، در حقیقت سیاست ارزی دولت و نتیجه مذاکرات و مباحث انجام شده در ستاد اقتصادی بود که در دولت به تصویب رسید ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 44 دقیقه پیش
پیام تازه واردها به بورس

پیام تازه واردها به بورس شاخص کل بورس تهران روز گذشته افت 3175 واحدی (معادل 7/ 1 درصدی) را تجربه کرد. گرچه قیمت سهام به دنبال افزایش فشار فروش در شیب تند نزول قرار گرفت، اما این اتفاق با یک عرضه اولیه بزرگ همراه بود؛ در حالی که بورس تهران در ماه های اخیر رشد پرشتابی را تجربه کرده بود و موج نقدینگی تازه وارد به رشد قیمتی سهام دامن زد، اما با تعلل سیاست گذار اقدامی برای گسترش عرضی بازار انجام نشد.
روز گذشته اما پس از مدت ها انتظار، شاهد عرضه سهام یک شرکت بزرگ بودیم که نقدینگی قابل توجهی را به خود جذب کرد. افزایش فشار بر سهام در روز عرضه اولیه یک حالت معمول و البته موقتی است ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 44 دقیقه پیش
زمزمه قاچاق گندم به خارج کشور/پیشنهاد افزایش 35درصدی قیمت خرید گندم

زمزمه قاچاق گندم به خارج کشور/پیشنهاد افزایش 35درصدی قیمت خرید گندم علیقلی ایمانی، رئیس بنیاد توانمندسازی گندمکاران ایران در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم اظهار کرد: با توجه به اینکه نرخ خری تضمینی گندم و سایر محصولات کشاورزی در 3 سال اخیر افزایش قیمت چندانی نداشته است، پیشنهاد افزایش قیمت 30 تا 35 درصد آنها به دولت ارائه شد.
وی افزود: با وجود پیگیری های زیادی که تشکلها، وزارت جهاد کشاورزی و نمایندگان مجلس انجام داده اند، این نرخ در سال جاری نیز به موقع اعلام نشد تا کشاورز بتواند تصمیم درست را برای کشت خود بگیرد و زراعتی را انتخاب کند که توجیه لازم را برایش داشته باشد؛ حدود 2 ماه گذشته است اما چشم انداز روشنی در این ارتباط نداریم. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 44 دقیقه پیش
فقر کودکان در انگلیس یک بحران اجتماعی است/دولت هیچ توجهی به مردم فقیر ندارد

فقر کودکان در انگلیس یک بحران اجتماعی است/دولت هیچ توجهی به مردم فقیر ندارد به گزارش خبرنگار اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از دویچه وله ، پروفسور فیلیپ آلستون گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور فقر در انگلیس طی گزارش اولیه خود آورده است که: فقر کودکان در این کشور اروپایی به یک فاجعه اقتصادی و بحران بزرگ اجتماعی تبدیل شده است.
وی در این گزارش درباره جزئیات فقر در سطح انگلیس اشاره ای نکرد.
آلستون می گوید: در انگلیس به عنوان پنجمین کشور ثروتمند جهان فقر کودکان نه تنها یک رسوایی و فضاحت است بلکه یک افتضاح اجتماعی و فاجعه اقتصادی است.
وی به عنوان کارشناس سازمان ملل در مورد فقر و حقوق بشر طی 12 روز گذشته نسبت به تاثیر اجرای سیاست های ریاضت اقتصادی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 45 دقیقه پیش
جلسه بررسی افزایش دستمزد کارگران، فردا دوشنبه در کمیته مزد

جلسه بررسی افزایش دستمزد کارگران، فردا دوشنبه در کمیته مزد به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، در حالی آمارها از تورم های رو به رشد خبر می دهد که حقوق کارگران کفاف 10 روز اول ماه آنان را نمی دهد.
بانک مرکزی متوسط قیمت خُرده فروشی برخی از مواد خوراکی در هفته منتهی به هجدهم آبان ماه را اعلام کرد که طی آن قیمت 9گروه نسبت به هفته قبل از آن افزایش و یک گروه کاهش یافت.در هفته منتهی به هجدهم آبان ماه نرخ لبنیات 2 درصد، تخم مرغ 4.7درصد، حبوبات0.2 درصد، میوه های تازه 5.5 درصد، سبزی های تازه 3.9درصد، گوشت قرمز 0.7 درصد، گوشت مرغ 5.7 درصد، قند و شکر 2 درصد و چای 0.3 درصد نسبت به هفته قبل افزایش و نرخ روغن نباتی 0.2 درصد کاهش یافت ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 45 دقیقه پیش
کرمانشاه رتبه 6 کشوری در رشد اشتغال را کسب کرد

کرمانشاه رتبه 6 کشوری در رشد اشتغال را کسب کرد به گزارش خبرنگار ایرنا، هوشنگ بازوند شامگاه شنبه در شورای اشتغال استان با استناد به آمار و اطلاعات سازمان برنامه و بودجه افزود: از تابستان سال گذشته تا تابستان سال جاری، در کرمانشاه 33 هزار فرصت شغلی ایجاد شده که 11 هزار مورد آن تنها در فصل تابستان بوده است.
او در ادامه با اشاره به شرایط سخت اقتصادی ناشی از تحریم ها عنوان کرد؛ با توجه وضعیت اقتصادی 6 ماه اول سال جاری، 20 استان کشور با افزایش نرخ بیکاری مواجه بودند این در حالی است که کرمانشاه با وجود تمام مشکلات نه تنها بیکاری را متوقف کرده بلکه 1.5 درصد کاهش داشته است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 53 دقیقه پیش
رفقای شهرام جزایری و مهدی هاشمی برای پولشویی نگران شدند

رفقای شهرام جزایری و مهدی هاشمی برای پولشویی نگران شدند به گزارش مشرق ، روزنامه کیهان در ویژه های خود نوشت:
روزنامه های اعتماد و آرمان، در تیتر اول مشترکی از قول محمود صادقی نوشته اند: در همین دو سال که مجبور شدیم ضوابط پولشویی را رعایت کنیم بیش از 10 هزار میلیارد تومان از فرارهای مالیاتی جلوگیری شده است.
وی همچنین می گوید تروریست های مهاجم به مجلس را از طریق تراکنش های مالی توانستیم ردیابی کنیم.
از آلودگی روزنامه اعتماد، هدایای متهم دانه درشت فساد اقتصادی و پولشویی ( شهرام جزایری ) و روزنامه آرمان به دیگر متهم پولشویی ( مهدی هاشمی ) که بگذریم، باید از کسانی که به امثال محمود صادقی خط می دهند ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 54 دقیقه پیش
تهران راه دور زدن تحریم های نفتی را کشف کرد

تهران راه دور زدن تحریم های نفتی را کشف کرد خبرگزاری مهر: تحریم های جدید آمریکا علیه ایران، که بیش از 700 نهاد، فرد، هواپیما و کشتی ایرانی را شامل می شود، هنوز از لحاظ تأثیرگذاری نتوانسته است فشار حداکثری را که برای آن طراحی شده بود، اعمال کند.
ارز ملی ایران، ریال، مقاومت شگفت آوری از خود نشان داده است. یک روز قبل از اجرایی شدن تحریم های آمریکا، در 4 نوامبر، قیمت دلار آمریکا 149000 ریال بود، یک هفته بعد از تحریم ها در 12 نوامبر، قیمت دلار 7 درصد افت کرد و ریال تا نرخ 138500، تقویت شد.
باید اعتراف کرد بازار زیرزمینی ارز ایران عمق کمی دارد و بانک مرکزی این کشور می تواند به راحتی در آن تاثیرگذار باشد ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اقتصادی انتشار : 21 ساعت و 5 دقیقه پیش
مودودی، به عنوان سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران منصوب شد

مودودی، به عنوان سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران منصوب شد به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، در پی اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان ، مجتبی خسروتاج، ریاست کل سازمان توسعه تجارت ایران، پس از سالها تلاش در راستای توسعه صادرات کشور، امروز طی نامه ای به رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت، بر استعفای پیشین خود تاکید کرد و از وی خواست تا سرپرست جدید معرفی شود.
بر این اساس، محمدرضا مودودی که تا پیش از این عهده دار معاونت توسعه صادرات کالا و خدمات سازمان توسعه تجارت ایران بود با حکم وزیر صنعت، معدن و تجارت، با حفظ سمت خود، به سرپرستی این سازمان منصوب شد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 21 ساعت و 14 دقیقه پیش
20درصد بازار عراق در اختیار اجناس ایرانی است

20درصد بازار عراق در اختیار اجناس ایرانی است به گزارش خبرنگار گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ دورنمای روابط ایران و عراق موضوع گفت وگوی ویژه خبری شنبه 26 آبان ماه بود که با حضور ایرج مسجدی سفیر کشورمان در عراق و سید حمید حسینی دبیرکل اتاق ایران و عراق برگزار شد.
ایرج مسجدی سفیر ایران در عراق در ابتدای برنامه با اشاره به سفر رئیس جمهور عراق به کشورمان گفت: برهم صالح با هیاتی سیاسی و اقتصادی به تهران آمده و هدف این سفر هم گسترش هر چه بیشتر روابط دو کشور است. از اهداف دیگر این سفر دیدار با رهبری، قدردانی از جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با داعش و همکاری با ارتش و نیروهای مردمی عراق بود ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 21 ساعت و 14 دقیقه پیش
27.2 درصد؛ تورم نقطه ای خدمات

27.2 درصد؛ تورم نقطه ای خدمات تورم نقطه ای کالاهای غیرخوراکی و خدمات تا پایان مهرماه به 27.2 درصد رسید. ( منبع )
لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 21 ساعت و 15 دقیقه پیش
تهران راه دور زدن تحریم های نفتی را کشف کرد

تهران راه دور زدن تحریم های نفتی را کشف کرد به گزارش افکارنیوز ،
تحریم های جدید آمریکا علیه ایران، که بیش از 700 نهاد، فرد، هواپیما و کشتی ایرانی را شامل می شود، هنوز از لحاظ تأثیرگذاری نتوانسته است فشار حداکثری را که برای آن طراحی شده بود، اعمال کند.
ارز ملی ایران، ریال، مقاومت شگفت آوری از خود نشان داده است. یک روز قبل از اجرایی شدن تحریم های آمریکا، در 4 نوامبر، قیمت دلار آمریکا 149000 ریال بود، یک هفته بعد از تحریم ها در 12 نوامبر، قیمت دلار 7 درصد افت کرد و ریال تا نرخ 138500، تقویت شد.
باید اعتراف کرد بازار زیرزمینی ارز ایران عمق کمی دارد و بانک مرکزی این کشور می تواند به راحتی در آن تاثیرگذار باشد ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 21 ساعت و 24 دقیقه پیش
تهران راه دور زدن تحریم های نفتی را کشف کرد

تهران راه دور زدن تحریم های نفتی را کشف کرد به گزارش مشرق به نقل از بیزنیس اینسایدر، تحریم های جدید آمریکا علیه ایران ، که بیش از 700 نهاد، فرد، هواپیما و کشتی ایرانی را شامل می شود، هنوز از لحاظ تأثیرگذاری نتوانسته است فشار حداکثری را که برای آن طراحی شده بود، اعمال کند.
ارز ملی ایران، ریال، مقاومت شگفت آوری از خود نشان داده است. یک روز قبل از اجرایی شدن تحریم های آمریکا، در 4 نوامبر، قیمت دلار آمریکا 149000 ریال بود، یک هفته بعد از تحریم ها در 12 نوامبر، قیمت دلار 7 درصد افت کرد و ریال تا نرخ 138500، تقویت شد.
باید اعتراف کرد بازار زیرزمینی ارز ایران عمق کمی دارد و بانک مرکزی این کشور می تواند به راحتی در آن تاثیرگذار ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 21 ساعت و 44 دقیقه پیش
فروش قسطی پالایشگاه 1800 میلیاردی به قیمت 180 میلیارد

فروش قسطی پالایشگاه 1800 میلیاردی به قیمت 180 میلیارد به گزارش افکارنیوز ،
عبدالرضا مصری نماینده مجلس شورای اسلامی در نشستی با عنوان همایش اقتصادی که در دیدار با دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه برگزار شده بود، گفت: خوشبختانه در جمهوری اسلامی ایران، هم دارای ظرفیت فراوان اجتماعی هستیم و هم پتانسیل اقتصادی مطلوبی برای بهره برداری مناسب در اختیار داریم؛ طبق آمارهای اعلام شده، در جمهوری اسلامی ایران ثروت موجود سه برابر سهم جمعیت آن است. اما سؤال اینجاست که چرا باوجود تمام این ظرفیت ها همچنان دچار بحران اقتصادی هستیم؟
مصری افزود: از طرفی باید بپذیریم که تحریم های فلج کننده استعمارگران علیه جمهوری اسلامی ایران بدون تأثیر نبوده چراکه ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 21 ساعت و 54 دقیقه پیش
ماجرای فرار مدیرعامل هفت تپه پس از اعتراضات کارگران

ماجرای فرار مدیرعامل هفت تپه پس از اعتراضات کارگران با وجود آن که کارگران نیشکر هفت تپه از احتمال متواری شدن مدیر این شرکت و عدم دریافت حقوق در چند ماه گذشته گلایه دارند و بر همین اساس، به دنبال پایان مالکیت بخش خصوصی بر این شرکتند، اما مشاور سازمان خصوصی سازی گفته که ملغی کردن واگذاری این شرکت فعلاً در دستور کار نیست.
به گزارش ایرنا، این نخستین بار نیست که کشت و صنعت نیشکر هفت تپه به صدر اخبار می آید. کارخانه ای که در دهه 40 شمسی در دل خوزستان ساخته شد، از همان روزهای نخست، روز خوش ندید. تصور برخی افراد این بود که ساخت این کشت و صنعت با هدف گرفتن زمین های کشاورزی و یا تصاحب حق آبه آنها انجام شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 21 ساعت و 54 دقیقه پیش
فروش قسطی پالایشگاه 1800 میلیاردی به قیمت 180 میلیارد

فروش قسطی پالایشگاه 1800 میلیاردی به قیمت 180 میلیارد به گزارش مشرق ، عبدالرضا مصری نماینده مجلس شورای اسلامی در نشستی با عنوان همایش اقتصادی که در دیدار با دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه برگزار شده بود، گفت: خوشبختانه در جمهوری اسلامی ایران، هم دارای ظرفیت فراوان اجتماعی هستیم و هم پتانسیل اقتصادی مطلوبی برای بهره برداری مناسب در اختیار داریم؛ طبق آمارهای اعلام شده، در جمهوری اسلامی ایران ثروت موجود سه برابر سهم جمعیت آن است. اما سؤال اینجاست که چرا باوجود تمام این ظرفیت ها همچنان دچار بحران اقتصادی هستیم؟
مصری افزود: از طرفی باید بپذیریم که تحریم های فلج کننده استعمارگران علیه جمهوری اسلامی ایران بدون تأثیر نبوده چراکه آمریکا با ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 22 ساعت و 14 دقیقه پیش
مشکل فرارهای مالیاتی از کجا آب می خورد؟

مشکل فرارهای مالیاتی از کجا آب می خورد؟ به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، علی مزیکی با بیان این که جلوگیری از وقوع فرار مالیاتی می تواند باعث ایجاد پایه های مالیاتی جدید شود، گفت: احتمالا تاکید وزیر جدید اقتصاد بر افزایش پایه های مالیاتی به منظور جلوگیری از فرار مالیاتی است. یکی از عوامل فرار مالیاتی، وجود قوانین مالیاتی است. برخی از قوانین مالیاتی ما به خوبی برای اخذ مالیات طراحی نشده و علت هم این است که دولت به درآمدهای مالیاتی کاملا وابسته نیست و هزینه هایش را از درآمدهای نفتی تامین می کند و به همین خاطر هم روی مباحث مالیاتی خیلی تمرکزی ندارد. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 22 ساعت و 24 دقیقه پیش
اعتراضات گسترده مردمی در سراسر فرانسه

اعتراضات گسترده مردمی در سراسر فرانسه به گزارش بولتن نیوز، هزاران نفر از مردم فرانسه در سراسر این کشور به نشانه اعتراض به افزایش قیمت سوخت که در نتیجه افزایش مالیات بر سوخت بوجود آمده، به خیابان ها آمده اند.
بنا بر گزارش خبرگزاری اسپوتنیک ، وزارت کشور فرانسه گفته است که حدود هزار مورد اعتصاب و اعتراض در سراسر این کشور در حال برگزاری است و دست کم حدود 50 هزار نفر در آن شرکت می کنند.
بر اساس این گزارش، اعتراضات در پاریس از اوایل صبح امروز آغاز شده و معترضان در مرحله اول در یکی از ورودی های شهر تجمع کردند و سپس بولوار Peripherique را که جاده کمربندی شهر است، مسدود کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 22 ساعت و 24 دقیقه پیش
وزیر بهداشت: سند درمان کشور تصویب شد

وزیر بهداشت: سند درمان کشور تصویب شد به گزارش شفاف، سیدحسن قاضی زاده هاشمی، وزیر بهداشت در اجلاس ادواری شورای عالی کلان مناطق آمایشی و رؤسای دانشگاه های مراکز استان ها گفت: با تصویب سند درمان کشور، از بسیاری از پارتی بازی ها جلوگیری می شود.
وی افزود: این سند، وضعیت فضای درمانی کشور را تا سال 1404 مشخص کرده است و سهم دولت و بخش خصوصی را برای توسعه این فضا معین می کند. در این سند مصوب می شود که بخش دولتی و خصوصی چه میزان مجوزهای حوزه درمان را دریافت کنند و به چه میزان دستگاه ها و تجهیزات پزشکی برای درمان نیاز داریم.
وزیر بهداشت ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 22 ساعت و 24 دقیقه پیش
تعیین قیمت خودرو ها در انتظار تایید وزیر صنعت

تعیین قیمت خودرو ها در انتظار تایید وزیر صنعت خبرگزاری صدا و سیما : بر اساس اعلام منابع آگاه درباره تعیین قیمت خودروها صبح امروز جلسه ای با حضور خودرو سازان، کمیسیون صنایع مجلس و نمایندگان انجمن قطعه سازان خودرو برگزار شد که تا بخشی از این جلسه رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت حضور داشت اما از آنجا که وزیر صنعت باید برای استقبال از رئیس جمهور عراق به فرودگاه می رفت ادامه جلسه بدون حضور وزیر صنعت برگزار شد .
بر اساس این گزارش قرار شد دیدگاه های اعضای حاضر در جلسه بررسی شود که با بررسی این دیدگاه ها پیشنهاد 10 ماده ای برای ارائه به وزیر صنعت و تصمیم گیری وی بر روی این پیشنهاد ها ارائه شد . ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اقتصادی انتشار : 22 ساعت و 44 دقیقه پیش
نیکبخت: همدان روی ریل توسعه قرار دارد

نیکبخت: همدان روی ریل توسعه قرار دارد به گزارش ایرنا، محمد ناصر نیکبخت شنبه شب در جمع تولیدکنندگان و صاحبان صنایع که به پاس قدردانی از زحمات وی گرد هم آمده بودند، اظهار داشت: سرمایه گذرانی که در این استان اشتغالزایی کردند، خود را فارغ از تفکر سوددهی وقف کرده اند.
وی ادامه داد: با وجود مشکلات اقتصادی، خبری از پرداخت نشدن حقوق کارگران در همدان وجود ندارد و کسی تاکنون در این زمینه اعتراضی نداشته است.
نیکبخت از سید سعید شاهرخی استاندار جدید همدان به عنوان مشاور و راهنمایی امین یاد کرد و گفت: وی در امر حمایت از تولید همواره یاریگر من بود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 22 ساعت و 44 دقیقه پیش
تحریم های ضدایرانی ترامپ طبق برنامه پیش نمی رود/تهران راه دور زدن تحریم های نفتی را کشف کرد

تحریم های ضدایرانی ترامپ طبق برنامه پیش نمی رود/تهران راه دور زدن تحریم های نفتی را کشف کرد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
تحریم های جدید آمریکا علیه ایران، که بیش از 700 نهاد، فرد، هواپیما و کشتی ایرانی را شامل می شود، هنوز از لحاظ تأثیرگذاری نتوانسته است فشار حداکثری را که برای آن طراحی شده بود، اعمال کند.
ارز ملی ایران، ریال، مقاومت شگفت آوری از خود نشان داده است. یک روز قبل از اجرایی شدن تحریم های آمریکا، در 4 نوامبر، قیمت دلار آمریکا 149000 ریال بود، یک هفته بعد از تحریم ها در 12 نوامبر، قیمت دلار 7 درصد افت کرد و ریال تا نرخ 138500، تقویت شد.
باید اعتراف کرد بازار زیرزمینی ارز ایران عمق کمی دارد و بانک مرکزی این کشور می تواند به راحتی در آن ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اقتصادی انتشار : 22 ساعت و 55 دقیقه پیش
سرمایه گذاری خارجی در کشور آذربایجان به بیش از 4 میلیارد منات رسید

سرمایه گذاری خارجی در کشور آذربایجان به بیش از 4 میلیارد منات رسید بنا به این گزارش که روز شنبه منتشر شد، کشورهای انگلیس، سوئیس، ترکیه، مالزی، آمریکا، ژاپن، روسیه، ایران و چک با 3 میلیارد و 518 میلیون و 900 هزار منات( معادل 80.8 درصد از مجموع سرمایه گذاری خارجی)، بیشترین سرمایه را به جمهوری آذریایجان آورده اند.
نرخ برابری دلار با منات 1.7 است.
بر اساس این گزارش 362.2 میلیون منات از کل سرمایه گذاری خارجی در ماه اکتبر ، 361.4 میلیون منات در ماه سپتامبر 396.3 میلیون منات در ماه اوت ، 342.1 منات در ماه جولای ، 466.2 میلیون منات در ماه ژوئن ، 447.7 میلیون منات در ماه می ، 592.2 میلیون منات در ماه آوریل ، 489.1 میلیون منات در ماه مارس ، 437 ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 23 ساعت و 4 دقیقه پیش
سند درمان کشور تصویب شد

سند درمان کشور تصویب شد به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، سیدحسن هاشمی روز شنبه در اجلاس ادواری شورای عالی کلان مناطق آمایشی و روسای دانشگاه های مراکز استان ها در وزارت بهداشت گفت: با تصویب سند درمان کشور از بسیاری از پارتی بازی ها جلوگیری می شود.
وی افزود: این سند، وضعیت فضای درمانی کشور را تا سال 1404 مشخص کرده است و سهم دولت و بخش خصوصی را برای توسعه این فضا معین می کند. در این سند مصوب می شود که بخش دولتی و خصوصی چه میزان مجوزهای حوزه درمان را دریافت کنند و به چه میزان دستگاه ها و تجهیزات پزشکی برای درمان نیاز داریم. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 23 ساعت و 5 دقیقه پیش
تعیین قیمت خودرو ها در انتظار تایید وزیر صنعت

تعیین قیمت خودرو ها در انتظار تایید وزیر صنعت به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری صدا و سیما ،بر اساس اعلام منابع آگاه درباره تعیین قیمت خودروها صبح امروز جلسه ای با حضور خودرو سازان، کمیسیون صنایع مجلس و نمایندگان انجمن قطعه سازان خودرو برگزار شد که تا بخشی از این جلسه رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت حضور داشت اما از آنجا که وزیر صنعت باید برای استقبال از رئیس جمهور عراق به فرودگاه می رفت ادامه جلسه بدون حضور وزیر صنعت برگزار شد .
بر اساس این گزارش قرار شد دیدگاه های اعضای حاضر در جلسه بررسی شود که با بررسی این دیدگاه ها پیشنهاد 10 ماده ای برای ارائه به وزیر صنعت و تصمیم گیری وی بر روی این پیشنهاد ها ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 23 ساعت و 14 دقیقه پیش
پالایشگاه 1800 میلیارد تومانی را 180 میلیارد تومان قسطی فروختند

پالایشگاه 1800 میلیارد تومانی را 180 میلیارد تومان قسطی فروختند عبدالرضا مصری نماینده مجلس شورای اسلامی در نشستی با عنوان همایش اقتصادی که در دیدار با دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه برگزار شده بود، گفت: خوشبختانه در جمهوری اسلامی ایران، هم دارای ظرفیت فراوان اجتماعی هستیم و هم پتانسیل اقتصادی مطلوبی برای بهره برداری مناسب در اختیار داریم؛ طبق آمارهای اعلام شده، در جمهوری اسلامی ایران ثروت موجود سه برابر سهم جمعیت آن است. اما سؤال اینجاست که چرا باوجود تمام این ظرفیت ها همچنان دچار بحران اقتصادی هستیم؟
مصری افزود: از طرفی باید بپذیریم که تحریم های فلج کننده استعمارگران علیه جمهوری اسلامی ایران بدون تأثیر نبوده چراکه آمریکا با اعمال ذره ای از ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 23 ساعت و 14 دقیقه پیش
قیمت نفت خام سنگین ایران حدود 8 دلار افزایش یافت

قیمت نفت خام سنگین ایران حدود 8 دلار افزایش یافت به گزارش بولتن نیوز، قیمت نفت که پس از توافق کاهش تولید سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و غیراوپک در سال 2016، روند افزایشی در پیش گرفته بود به دلیل افزایش عرضه از سوی کشورهایی مانند عربستان، امارات، روسیه و عراق در ماه های اخیر با کاهش همراه شد.
قیمت نفت خام سنگین ایران در هفته منتهی به 9 نوامبر نسبت به هفته گذشته (دوم نوامبر) سه دلار و 78 سنت برای هر بشکه کاهش یافت، کارشناسان افزایش عرضه و معافیت هشت کشور از تحریم ضد ایرانی آمریکا را دلیل این موضوع عنوان کردند.
قیمت سبد نفتی اوپک نیز در هفته منتهی به 9 نوامبر، سه دلار و 65 سنت برای هر بشکه کاهش یافته است. ... ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 23 ساعت و 24 دقیقه پیش
پژوهشگاه مواد و انرژی ایران تکیه گاه صنعت شود

پژوهشگاه مواد و انرژی ایران تکیه گاه صنعت شود مسعود برومند عصر شنبه در آئین تودیع و معارفه رئیس پژوهشگاه مواد وانرژی ایران درمشکین دشت استان البرز افزود: پژوهشگاه مواد و انرژی ایران ظرفیت های فراوانی دارد ولازم است اعضای هیات علمی پژوهشگاه به کمک صنعت بیایند.
وی اظهار داشت: از ظرفیت های پژوهشگاه مواد و انرژی در شرایط کنونی باید به خوبی استفاده کرد و تهدید ها راناکام گذاشت.
وی گفت: اکنون حدود 180 دانشگاه، 26 پژوهشگاه و 193 مرکز رشد مورد حمایت و تسهیلات وزارت علوم قرار دارند.
معاون وزیر علوم، تحقیقات وفناوری بیان داشت: پژوهشگاه مواد وانرژی در صورت هم افزایی و همکاری می تواند به جایگاهی در کشور دست یابد که هرکس بخواهد مشکل ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 23 ساعت و 35 دقیقه پیش
انعقاد 126 قرارداد سرمایه گذاری صنعتی در چهارمحال و بختیاری

انعقاد 126 قرارداد سرمایه گذاری صنعتی در چهارمحال و بختیاری به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری، عبدالله شمسیان گفت: بخش عمده واگذاری زمین برای انعقاد قراردادهای سرمایه گذار در شهرک صنعتی جونقان شهرستان فارسان بوده است.
معاون برنامه ریزی شرکت شهرک های صنعتی چهارمحال و بختیاری افزود: میزان سرمایه گذاری انجام شده در قراردادهای امسال حدود 960 میلیارد و 644 میلیون ریال است و با راه اندازی واحدهای صنعتی جدید، تحولی بزرگ در استان ایجاد خواهد شد.
وی میزان اراضی صنعتی واگذار شده در شهرک ها و نواحی صنعتی سطح چهارمحال و بختیاری از بدو تأسیس تاکنون را یک هزار و 913 فقره ذکر کرد و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 23 ساعت و 44 دقیقه پیش
54 میلیون یورو تخلف در قانون برگزاری مناقصات در نفتخیز جنوب

54 میلیون یورو تخلف در قانون برگزاری مناقصات در نفتخیز جنوب گروه اقتصادی: بیش از 54 میلیون یورو با شرکت های واسطه در سال های 95 و 96 در شرکت مناطق نفت خیز جنوب منعقد در پوشش قراردادهایی در قالب بند ز ماده 29 منعقد شده است
به گزارش بولتن نیوز ، پیرو انتشار خبر برخی اعمال غیر منطبق با قانون در روند واگذاری قراردادهای بخش کالایی مناطق نفت خیز، طی مستندات دریافتی در سال های 95 و 96 حداقل 40 فقره قرارداد در قالب بند "ز" ماده "29" منعقد گردیده است که تنها یک فقره از این قراردادها با شرکت سازنده و اصلی بوده است و بقیه قراردادها به شیوه ای ناصواب منعقد گردیده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 23 ساعت و 45 دقیقه پیش
مرسدس بنز چطور مرسدس بنز شد؟/ مروری بر تاریخچه پرفراز و نشیب مرسدس بنز

مرسدس بنز چطور مرسدس بنز شد؟/ مروری بر تاریخچه پرفراز و نشیب مرسدس بنز به گزارش خبرنگار نبض بازار گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، شرکت خودروسازی مرسدس بنز که به ساخت خودرو های لوکس و لاکچری شهرت دارد؛ تاریخچه ای کهن و زیبا را در پشت سر خود پنهان ساخته است که هر کسی از آن اطلاع ندارد و یا کمتر کسی را می توان پیدا کرد که نگاه به گذشته چنین شرکت خودروسازی بزرگی برایش جالب باشد.
در همین راستا امروز باشگاه خبرنگاران جوان به سراغ معرفی این شرکت و بررسی تاریخچه آن رفته است که پیشنهاد می کنیم این مطلب را از دست ندهید.
معرفی مرسدس بنز
مرسدس بنز ، (به آلمانی: Mercedes-Benz) شرکت خودروسازی آلمانی است، که در زمینه طراحی و ساخت انواع خودرو، کامیون ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 23 ساعت و 54 دقیقه پیش
جزئیات تغییرات قیمت خُرده فروشی مواد خوراکی/میزان افزایش حقوق سال 98 بیشتر از امسال خواهد بود

جزئیات تغییرات قیمت خُرده فروشی مواد خوراکی/میزان افزایش حقوق سال 98 بیشتر از امسال خواهد بود به گزارش خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، مهمترین عناوین اخبار اقتصادی امروز (شنبه 26 آبان ماه) به شرح ذیل است:
قیمت خُرده فروشی 9 گروه موادخوراکی افزایش یافت
بر اساس اعلام بانک مرکزی از نتایج گزارش متوسط قیمت خُرده فروشی برخی از مواد خوراکی در هفته منتهی به هجدهم آبان ماه؛ قیمت 9 گروه نسبت به هفته قبل از آن افزایش و یک گروه کاهش یافت.
گلایه حجتی از سنگ اندازی در پرداخت وام اشتغال روستایی
وزیر جهاد کشاورزی، گفت: روستاییان برای دریافت وام اشتغال روستایی پشت درهای بسته مانده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 23 ساعت و 55 دقیقه پیش
حمایت از واحدهای صادرات محور عمده فعالیت شهرک های صنعتی

حمایت از واحدهای صادرات محور عمده فعالیت شهرک های صنعتی به گزارش ایرنا، عزیزالله قربانی عصر شنبه در آئین گشایش نمایشگاه دستاوردهای تولیدی و صنعتی استان البرز افزود: به همین منظور با معاون اقتصادی وزیر امور خارجه نشست های موثری برگزار شد که می تواند کمک های بسیار خوبی به واحدهای صنعتی کشور کند.
وی اضافه کرد: با هدف توسعه فعالیت واحدهای صنعتی و تولیدی در کشور، بخشی از هزینه های واحدهای صنعتی که برای شرکت در نمایشگاه های خارج از کشور آماده شده اند را قبول کرده ایم.
قربانی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به برگزاری نمایشگاه توانمندی های تولیدی وصادراتی استان البرز گفت: برگزاری این نمایشگاه می تواند الگویی برای سایر استان های کشور باشد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
پرداخت دستی و کاغذی عوارض خروج از کشور متوقف شد

پرداخت دستی و کاغذی عوارض خروج از کشور متوقف شد به گزارش بولتن نیوز، سرهنگ مجید صمدی در این باره اظهار کرد: با تلاش های پلیس مهاجرت و گذرنامه و همکاری بانک ملی و سایر سازمان های دخیل در امور مالی، پرداخت عوارض خروج مسافرتی به صورت الکترونیکی کلید خورد که در راستای تسهیل در ترددهای مرزی، جلوگیری از هرگونه آسیب و تخلف احتمالی، جعل فیش های کاغذی و تزاحم بین مردم و پلیس و ...، بسترهای پرداخت الکترونیکی عوارض خروج از کشور فراهم شده است.
بر اساس گزارش پایگاه خبری پلیس، رئیس پلیس گذرنامه و مهاجرت ناجا گفت: پرداخت عوارض خروج مسافری به صورت دستی (کاغذی) متوقف و سامانه های پرداخت الکترونیکی به همه مرزهای رسمی کشور متصل شده است. ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
افزایش امروز قیمت طلا ناشی از افزایش جهانی بود

افزایش امروز قیمت طلا ناشی از افزایش جهانی بود به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از صدا و سیما، محمد کشتی آرای اظهار داشت: امروز قیمت جهانی هر اونس طلا هزار و 222 دلار بود که نسبت به هفته گذشته با 12 دلار افزایش قیمت مواجه بود.
وی افزود: با شروع معاملات امروز، قیمت سکه بهار آزادی بین 3 میلیون و 700 تا 720 هزار تومان بود که در طول روز با توجه به نوسانات نرخ ارز، قیمت سکه طرح قدیم 3 میلیون و 800 هزار تومان، سکه طرح جدید 4 میلیون و 50 هزار تومان، نیم سکه دو میلیون و 30 هزار و ربع سکه یک میلیون و 150 هزار تومان خرید و فروش شد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش