ضرورت هوشمندی مدیران در مواجهه با تاکسی های هوشمند

ضرورت هوشمندی مدیران در مواجهه با تاکسی های هوشمند به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان به نقل از روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان، تاکسی اینترنتی و هر پدیده دیگری که مبتنی بر فناوری های نوین، نظام های موجود کسب و کار را تغییر می دهد می تواند اثرات مثبت یا منفی اقتصادی و اجتماعی بر شهرها بگذارد اما مدیران و نهادهای مرتبط تا چه میزان آمادگی مدیریت و مواجهه با چنین موضوعاتی را دارند؟
این نوع تاکسی به سرعت جای خود را در نظام حمل و نقل کلانشهرهای ما پیدا می کند و حالا صاحبان این کسب و کار جدید با اطمینان از اقبال عمومی و سود اقتصادی مناسب ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 1 دقیقه پیش
آیا میزان اجاره و رهن در فروردین جهش یافته است؟

آیا میزان اجاره و رهن در فروردین جهش یافته است؟ فایل های عرضه شده به بازار رهن و اجاره واحدهای مسکونی در انواع متراژ ها و مشخصات مختلف،گویای پاسخی شفاف درخصوص برخی توهمات مطرح شده درباره نرخ اجاره بهای مسکن در سال 97 است.تحقیقات میدانی از وضعیت بازار اجاره مسکن مناطق مختلف شهر تهران نشان می دهد هم اکنون چه در مناطق مصرفی و چه در مناطق لوکس نشانه شاخصیاز جهش نرخ اجاره بها مشاهده نمی شود و برخلاف آنچه این روزها از سوی برخی به عنوان جهش اجاره بها در بازار مسکن ترویج می شود نشانه ای از افزایش نامعقول قیمت در بازار اجاره واحدهای مسکونی به چشم نمی خورد ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 1 دقیقه پیش
ماجرای واردات غیرقانونی بیش از 15 هزار خودرو

ماجرای واردات غیرقانونی بیش از 15 هزار خودرو روزنامه قانون نوشت: دو موضوع واردات برنج و خودرو همواره با حاشیه همراه بوده است.واردات برنج در عین ممنوعیت،قفل بودن سایت ثبت سفارش و ورود 15 هزار خودرو به صورت غیرقانونی از گمرکات، موضوعات آشنایی هستند که بارها در ایران سوژه رسانه ها قرار گرفته اند. اواخر فروردین امسال بود که رسانه ها در خصوص پشت پرده واردات غیرقانونی خودرو مطالبی منتشر کردند، این در حالی است که خبر واردات غیرقانونی خودرو در ماه های پایانی سال 96 به گوش می رسید.
ثبت سفارش های جعلی
در بازه زمانی تیر تا دی سال گذشته، ثبت سفارش جدید برای خودرو متوقف بود اما گفته می شود در این مدت تعدادی خودرو به صورت غیرقانونی ثبت ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اقتصادی انتشار : 1 دقیقه پیش
توزیع گازوئیل یورو4 در همه جایگاه ها تا دوماه آینده

توزیع گازوئیل یورو4 در همه جایگاه ها تا دوماه آینده سیدمحمدرضا موسوی خواه در گفت و گو با ایسنا، درمورد توزیع بنزین یورو چهار در کلان شهرها و شهرهای کشور گفت: به غیر از هشت کلان شهری که در آن ها بنزین یورو چهار توزیع می شود، تا پایان سال بنزین یورو چهار در 15 شهر توزیع می شود.
وی افزود: این شهرها شامل شهرهایی در مسیر استان خراسان رضوی، شهرهایی از بندرعباس تا اصفهان، اصفهان تا خوزستان و تهران تا خوزستان می شود. البته در حال حاضر نیز بنزین یورو چهار در برخی از شهرهای مذکور توزیع می شود.
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی از توزیع نفت گاز یورو چهار تا دوماه دیگر در سراسر کشور خبر داد و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 10 دقیقه پیش
شرط وزارت بهداشت برای واردات برنج

شرط وزارت بهداشت برای واردات برنج در پی ابلاغ وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر تسهیل واردات برنج به کشور، سخنگوی سازمان غذا و دارو نحوه نظارت بر ایمنی و سلامت برنج های وارداتی را تشریح و تاکید کرد: در دستورالعمل سازمان غذا و دارو میزان مجاز مواد و فلزات سنگین مانند آرسنیک و... بر اساس استانداردها تعیین شده و برنجی که این استانداردها را دارا باشد، می تواند برای ورود به کشور مجوز دریافت کند.
به گزارش ایسنا، دکتر کیانوش جهانپور درباره نحوه نظارت بر سلامت برنج های وارداتی با توجه به ابلاغیه اخیر مبنی بر تسهیل واردات برنج به کشور، گفت ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 20 دقیقه پیش
استفاده از مشوق های افزایش جمعیت در 55 درصد کشورهای جهان/ بودجه 25 میلیارد دلاری آلمان برای حمایت از فرزندآوری

استفاده از مشوق های افزایش جمعیت در 55 درصد کشورهای جهان/ بودجه 25 میلیارد دلاری آلمان برای حمایت از فرزندآوری صالح قاسمی پژوهشگر حوزه جمعیت در گفت وگو با خبرنگار زنان و جوانان خبرگزاری فارس ، با بیان اینکه تحولات جمعیتی در دنیا در طول تاریخ مورد توجه سیاستگذاران بوده است، اظهار داشت: تحولات جمعیتی پس از انقلاب صنعتی در غرب به صورت جدی مورد توجه قرار گرفت؛ اندیشمندان غربی مشاهده کردند با وجود افزایش سطح رفاه و بهداشت عمومی، نرخ رشد جمعیت به شدت کاهش پیدا کرد.
وی افزود: دلیل این کاهش رشد جمعیت در کشورهای غربی پس از انقلاب صنعتی، تغییر سبک زندگی و مطرح شدن مفاهیم اومانیستی همچون اصالت لذت و اصالت فرد بین مردم بود زیرا فرزندآوری به عنوان مانعی در برابر رفاه محسوب می شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 20 دقیقه پیش
چرا تولید ته صف است؟!

چرا تولید ته صف است؟! سالی حدود 300میلیارد تومان. سالی 300میلیارد تومان به ده ها هزار بنگاه تولیدی و صنعتی! این در حالی است که طبق قانون هدفمندی باید 30درصد این منابع صرف کمک به تولید و افزایش بهره وری واحدهای تولیدی و بهینه سازی مصرف انرژی می شد. رقمی در حدود 80 هزار میلیارد تومان و نه 1800میلیارد تومان ! به راستی چرا چنین شده است؟ آیا بنگاه های تولیدی و صنعتی نیازی به این منابع و حمایت های مالی نداشته اند؟ یا دولت ها طی این سال ها در انجام وظیفه قانونی خود در توزیع صحیح این منابع اهمال کرده اند؟
مهم ترین مشکل صاحبان بنگاه های تولیدی و صنعتی تامین مالی از بانک ها و سرمایه در گردش است ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 50 دقیقه پیش
نفت 75دلاری چطور واقعی شد؟

نفت 75دلاری چطور واقعی شد؟ به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تعادل، در نگاه متعارفی که رویترز به این موضوع داشته است عواملی همچون احتمال دورنمای بازگشت تحریم های امریکا علیه ایران ، استمرار اوپک بر سیاست کاهش تولید و مسائلی از این دست دلیل این رشد قیمتی عنوان شده است.
هر چند یادداشت نویس بلومبرگ اعتقاد دارد همه چیز به وضعیت خوب اقتصاد جهانی و بالا بودن تقاضا مربوط است. مشروح گزارش از این دو خبرگزاری را در ادامه می خوانید.
شاخص نفت جهانی برنت به بالاترین قیمت خود پس از 27 نوامبر 2014 رسید. 27 نوامبر 2014 همان روزی بود که اوپک برای حمایت از قیمت موجود در بازار، اعمال محدودیت بر تولید را کنار گذاشت ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 50 دقیقه پیش
روند کاهنده شاخص گرسنگی در ایران

روند کاهنده شاخص گرسنگی در ایران به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تعادل، گرسنگی در سراسر جهان وجود دارد، چه در کشورهای پیشرفته اروپایی و چه در کشورهای فقیر آفریقایی. تنها تفاوت در وجود این مشکل در این کشورها گستردگی آن است. کشورهای آفریقایی و فقیر جهان سومی به علت های مختلفی همانند جنگ، وضعیت آب و هوایی یا مشکلات سیاسی با مشکلات بسیاری روبرو هستند که باعث شده تا مردم این کشورها در مواقع بسیاری به ساده ترین نیازهای روزمره همانند آب و غذا دسترسی نداشته باشند.
منطقه آسیا و اقیانوسیه بیشترین میزان گرسنه (حدود 563 میلیون) را در خود جای داده است که این رقم سیر نزولی دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 50 دقیقه پیش
28 پروژه در آذربایجان شرقی تصویب شد

28 پروژه در آذربایجان شرقی تصویب شد محمدباقر نوبخت در جلسه شورای اداری استان اظهار کرد: طی سال های 92 تا 95 کل اعتبارات عمرانی پرداخت شده به استان آذربایجان شرقی سه هزار و 997 میلیارد تومان بوده که این اعتبارات در مقایسه با اعتبارات پرداخت شده طی سال های 88 تا 91 که برابر با یک هزار و 926 میلیارد تومان بود، 2.1 برابر رشد داشته است.
وی با بیان این که مقدار نفت در چهار سال دولت یازدهم بالغ بر 157 میلیارد دلار بود، افزود: درآمد نفتی در دولت دهم 250 میلیارد دلار بود که نشان می دهد درآمدهایمان به نصف تقلیل پیدا کرده است.
وی افزود ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 50 دقیقه پیش
دبیر اجرایی خانه کارگر فارس مطرح کرد؛ حقوق کارگران، 63 درصد زیر خط فقر؛ دولت به کارفرما کمک کند

دبیر اجرایی خانه کارگر فارس مطرح کرد؛ حقوق کارگران، 63 درصد زیر خط فقر؛ دولت به کارفرما کمک کند دبیر اجرایی خانه کارگر فارس با اعلام مخالفت جامعه کارگری با واگذاری کارخانجات ورشکسته به سازمان تامین اجتماعی و جدا سازی صندوق درمان از این سازمان گفت: با منحل کردن شورای عالی سازمان تامین اجتماعی عملاً راه برای دست درازی به سرمایه های کارگران باز شد.
علی راستگو در جمع خبرنگاران رسانه های جمعی فارس افزود: شورای عالی سازمان تامین اجتماعی شورایی برای نظارت بر مدیریت این سازمان با تکیه بر سه جانبه گرایی بین دولت، بخش خصوصی و کارگران بود که متاسفانه با انحلال این شورا در دولت نهم عملاً راه برای هرگونه تصمیمی در برابر سرمایه های کارگران و حیف و میل آن باز شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 1 ساعت و 0 دقیقه پیش
کاهش نگرانی از تحریم دوباره ایران باعث سقوط قیمت نفت شد

کاهش نگرانی از تحریم دوباره ایران باعث سقوط قیمت نفت شد به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رویترز، در پایان معاملات روز سه شنبه (3:00 بامداد چهارشنبه به وقت تهران) با کمرنگ شدن نگرانی ها در مورد این که آمریکا تحریم های خود بر علیه ایران را دوباره وضع خواهد کرد و کاهش نگرانی ها در مورد آینده صادرات نفت ایران، قیمت نفت کاهش یافت.
رییس جمهور آمریکا دونالد ترامپ و رییس جمهور فرانسه، امانوئل ماکرون متعهد شدند به دنبال راهکارهایی قوی تر برای محدودتر کردن ایران باشند. در کنفرانس خبری مشترک، ترامپ تهدیدهای خود برای خروج از توافق هسته ای 2015 را تکرار نکرد اما به وضوح گفت که صبرش لبریز شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 1 ساعت و 0 دقیقه پیش
ژِست معاونت های اقتصادی برای کشورهای خارجی!/ چگونه کشور ترکیه بازار عراق و سوریه را تصرف کرد؟

ژِست معاونت های اقتصادی برای کشورهای خارجی!/ چگونه کشور ترکیه بازار عراق و سوریه را تصرف کرد؟ خسروی گفت:در سایه درمان ضعف دیپلماسی اقتصادی و پررنگ شدن فعالیت رایزنان این بخش ضمن ثبیت قدرت سیاسی و وابسته کردن سایر کشورها می توانیم بسترساز حضور حداکثری تولیدات ملی خود در صحنه بین المللی و منطقه ای باشیم.
بهزاد خسروی کارشناس ارشد مسائل اقتصادی و امور راهبردی در گفت و گوی تفصیلی با خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، ضمن تشریح دیپلماسی اقتصادی و جایگاه وزارت امور خارجه ایران در این حوزه به مقایسه آن با دیگر کشورها پرداخت.
دیپلماسی اقتصادی نقطه عطف روابط بین کشورهاست
باشگاه خبرنگاران جوان:دیپلماسی اقتصادی به چه معنایی است؟ ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 1 ساعت و 10 دقیقه پیش
سقوط سنگین وال استریت با وحشت از بالا رفتن سود اوراق و هزینه ها

سقوط سنگین وال استریت با وحشت از بالا رفتن سود اوراق و هزینه ها به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رویترز، در پایان معاملات روز سه شنبه ( 3:00 بامداد چهارشنبه به وقت تهران)، درحالی برای اولین بار در 4 سال اخیر، سود اوراق قرضه 10 ساله آمریکا به سطح 3 درصد رسید، با طنین انداختن هشدار شرکت های بزرگ پیشرو در مورد هزینه های بالاتر در آینده، وال استریت سقوطی سنگین را تجربه کرد.
سهام شرکت سنگین وزن بخش صنعت آمریکا، کاترپیلار، پس از این که مدیریت این شرکت اعلام کرد که درآمدهای ربع اول، بالاترین حد درآمد امسال این شرکت خواهد بود و هشدار داد قیمت فولاد افزایش خواهد یافت، 6.20 درصد سقوط کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 1 ساعت و 20 دقیقه پیش
اهمیت FATF امروز بیشتر از برجام است/ لوایح FATF تا شهریورماه به نتیجه می رسد

اهمیت FATF امروز بیشتر از برجام است/ لوایح FATF تا شهریورماه به نتیجه می رسد به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، مصطفی کواکبیان رئیس فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی پس از پایان نشست اعضای فراکسیون با وزیر اموراقتصادی و دارایی و معاونین وی، گفت: نشست شب گذشته با حضور حدود 40 تن از نمایندگان برگزار شد که نمایندگان دغدغه های مختلفی را با وزیر امور اقتصادی و دارایی بیان کردند که یکی از مهمترین آنها وضعیت نابسامان بازار ارز بود که در هر صورت دولت در مقطع کنونی، این بازار را کنترل کرده است.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: یکی دیگر از مباحث مطرح شده در نشست طرح دوفوریتی مجلس برای تثبیت قیمت ارز در بازار بود که مورد مشورت با ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 1 ساعت و 30 دقیقه پیش
بررسی ساختار سرمایه و تأثیر آن بر بازدهی سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس تهران

بررسی ساختار سرمایه و تأثیر آن بر بازدهی سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس تهران چکیده :
امروزه درجه بندی شرکت ها ازلحاظ اعتباری تا حدود زیادی به ساختار سرمایه آنان وابسته است. ساختار سرمایه، ترکیبی از بدهی و حقوق صاحبان سهام است که شرکت ها بدان وسیله به تأمین مالی بلندمدت دارایی های خود می پردازند. بازده سهام نیز عبارتند از نرخ بازده سرمایه گذاری در خرید سهام و آن قسمت از سود سهامی که بین سهام داران توزیع می شود. هدف مطالعه حاضر آن است که رابطه بین وجود بدهی ها در ساختار سرمایه با نرخ بازده سهام را مشخص کند. بدین منظور جهت جمع آوری اطلاعات لازم برای آزمون فرضیه ها از روش کتابخانه ای استفاده شده و داده های تحقیق از گزارش های منتشر شده توسط سازمان بورس اوراق بهادار ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 1 ساعت و 40 دقیقه پیش
چند درصد بودجه کل کشور به آموزش عالی می رسد؟

چند درصد بودجه کل کشور به آموزش عالی می رسد؟ به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت علوم، دکتر عبدالرضا باقری قائم مقام وزیر علوم و رئیس مرکز هیئت های امنا و هیئت ممیزه مرکزی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ، در آیین گشایش نخستین همایش نقش آفرینی دانشگاه در اقتصاد ملی ، از انتشار بیش از 200 هزار مقاله علمی ایرانی در مجلات معتبر بین المللی طی 5 سال اخیر خبر داد.
انتشار بیش از 200 هزار مقاله علمی ایرانی در مجلات معتبر بین المللی طی 5 سال اخیر
دکتر باقری ضمن تشریح وضعیت موجود دانشگاه ها و دستاوردهای نظام آموزش عالی کشور، در خصوص روند تولید علم در ایران قبل و پس از پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت ... ادامه خبر ...

منبع: روزنامه همشهری دسته: اقتصادی انتشار : 2 ساعت و 0 دقیقه پیش
اردبیل| تامین ارزی کشور در گرو صادرات کالا با ارزش افزوده بالا است

اردبیل| تامین ارزی کشور در گرو صادرات کالا با ارزش افزوده بالا است ولی ملکی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در اردبیل اظهار داشت: تامین ارزی کشور در گرو صادرات کالا با ارزش افزوده بالا و ارزآوری بیشتر است که به خاطر این موضوع که نتوانسته ایم محصول نهایی را با ارزش افزوده بالاتر تولید کنیم مجبور نباشیم این محصولات را به کشور ثالث صادر کرده و پس از ایجاد ارزش افزوده بر روی آن مجدد آن کالا را به کشور وارد کنیم البته این امر نیز به دلیل عدم پیشرفت تکنولوژی بوده است.
وی با اشاره به این که بیکاری یکی از معضلات اجتماعی است افزود: هیچ اتفاقی در صنعت پتروشیمی و نفت در زمینه عدم خام فروشی رخ نداده از انصاف به دور است ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 2 ساعت و 0 دقیقه پیش
بررسی واکنش بازده سهام به مدیریت سود در شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران

بررسی واکنش بازده سهام به مدیریت سود در شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران چکیده:
مدیران شرکت ها برای اجتناب از گزارش زیان و برآورده ساختن پیش بینی ها و انتظار های سرمایه گذاران اقدام به دست کاری و یا مدیریت سود می نمایند. مدیریت برای دستیابی به سطح مورد انتظار سود خود سه گزینه پیش روی خویش دارد: مدیریت واقعی سود (RM)، حسابداری فریب آمیز و مدیریت اقلام تعهدی (AM). هدف این تحقیق بررسی ارتباط مدیریت سود واقعی با بازده آتی سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس است که به این منظور تعداد 100 شرکت پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران در بازه زمانی 1382- 1394 انتخاب شده است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 2 ساعت و 50 دقیقه پیش
بودجه 1500 میلیاردی صداوسیما درلایحه سال 97 خلاف حکم برنامه ششم توسعه است

بودجه 1500 میلیاردی صداوسیما درلایحه سال 97 خلاف حکم برنامه ششم توسعه است سید احسان قاضی زاده هاشمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از بودجه صداوسیما در لایحه بودجه سال 97، گفت: طبق برنامه ششم توسعه بودجه صداوسیما باید از سه و نیم دهم درصد به میزان هفت دهم درصد (7/0%) از بودجه عمومی دولت افزایش یابد؛ این درحالی است که در بودجه سال 97 به این قانون عمل نشده است.
نماینده مردم سرخس، فریمان، احمدآباد و رضویه در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در لایحه بودجه سال 97، بودجه صدا وسیما 1500 میلیارد تومان برآورد شده است و افزایش به میزان هفت دهم درصد از بودجه عمومی در آن رعایت نشده است ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 3 ساعت و 10 دقیقه پیش
گزارش جدید سازمان برنامه و بودجه؛ رشد تعداد بیکاران در سال 96 تقریباً صفر+جدول

گزارش جدید سازمان برنامه و بودجه؛ رشد تعداد بیکاران در سال 96 تقریباً صفر+جدول به گزارش تسنیم، آمارهای اولیه از گزیده شاخصهای مربوط به اشتغال در سال 96 نشان می دهد در این مدت 790 هزار شغل جدید ایجاد شده است که تقریبا معادل رقمی است که در این سال وارد بازار کار شده اند. یعنی در سال 96 تمامی کسانی که به عنوان نیروی کار جدید وارد بازار کار شده اند، شغل پیدا کردند و رشدی در تعداد بیکاران نداشته ایم.
بر این اساس جمعیت شاغل کشور در سال 95 از 22.5 میلیون نفر به 23.3 میلیون نفر در سال 96 افزایش یافته است. تعداد بیکاران هم در حد 3 میلیون و 200 هزار نفر باقی ماند.
بر اساس گزارش اولیه سازمان برنامه و بودجه، نرخ مشارکت اقتصادی در سال 96 حدود 40 ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 3 ساعت و 30 دقیقه پیش
رشد 16 درصدی تولید محصولات سایپاآذین در سال 96

رشد 16 درصدی تولید محصولات سایپاآذین در سال 96 پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مدیرعامل شرکت سایپاآذین با بیان اینکه مأموریت این شرکت در طراحی و تولید انواع مجموعه صندلی-های خودرو است، گفت: سایپاآذین با سهم نزدیک به 70 درصدی تأمین مجموعه صندلی خودرو گروه X100 و X200، سراتو ، برلیانس، H200، H300 و کراس، نیسان، چانگان و آریو در گروه خودروسازی سایپا، نقش مهم و پررنگی به عنوان تأمین کننده اصلی در گروه سایپا ایفا می کند.
به گزارش سایپا نیوز، محسن چرومی افزود: این شرکت در سال 96 با تولید 453 هزار دستگاه صندلی خودروهای گروه سایپا و تحقق 84 درصد از برنامه MPS سایپا آذین توانست به نسبت سال 95 رشد 16 درصدی را تجربه کند و این ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اقتصادی انتشار : 3 ساعت و 40 دقیقه پیش
بررسی رابطه بین سیاست های پولی و محافظه کاری شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران

بررسی رابطه بین سیاست های پولی و محافظه کاری شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران چکیده :
هدف اصلی این پژوهش بررسی رابطه بین سیاست های پولی دولت و محافظه کاری در شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران است. این پژوهش ازنظر هدف کاربردی بوده و جامعه آماری آن شامل کلیه شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران است. دوره زمانی مورد مطالعه سال های 1385- 1394 و نمونه انتخابی شامل 123 شرکت است و برای آزمون فرضیه های پژوهش از روش رگرسیون حداقل مربع های معمولی استفاده شد. یافته ها نشان داد که بین ذخیره قانونی و نرخ ارز با محافظه کاری رابطه مثبت و معناداری وجود دارد. همچنین، رابطه بین نرخ بهره با محافظه کاری منفی و معنادار است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 3 ساعت و 50 دقیقه پیش
نقدی بر بیمه هنرمندان

نقدی بر بیمه هنرمندان محبوبه سادات خادمی-کارشناسی ارشد برنامه ریزی فرهنگی- در مقاله خود با عنوان آسیب شناسی و ارائه مدل مدیریت ریسک بیمه هنرمندان در راستای تدوین راهکارهای اصلاحی که آن را در اختیار ایسنا گذاشته، آورده است: نماد اصلی هر کشور، فرهنگ و هنر آن مرز و بوم است به طوری که کشورها و مردمانش با آثار هنری و تمایزهای ادراکی شان مورد تمایز قرار می گیرند. از آن جا که اعتلای هنر اصیل ایرانی و رشد خلاقیت هنرمندان، تاثیر عمیقی در بازنگری ساختار و فعالیت های فرهنگی جامعه چه در داخل و خارج از کشور دارد، می توان گفت که هنر نوعی ابزار ارتباطی بین افراد تلقی می شود ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 4 ساعت و 0 دقیقه پیش
کم آبی را باورکنیم

کم آبی را باورکنیم به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، تا زمانی که آب در لوله ها جاری است، بسیاری از شهروندان در نوع مصرف آب برای مصارف مختلف تغییری را ایجاد نکرده اند و برای شستشوی خودرو، جلوی مغازه و... همچنان از آب تصفیه شده شرب استفاده می کنند و از طرفی هم برای فضای سبز و... از همین آب استفاده نمی شود و از آب جایگزین نظیر آب کولر، فاضلاب و... چندان استفاده نمی شود،حتی در شستشو، حمام و... آب به میزان زیاد استفاده می شود.
از طرفی دیگر سیستم های لوله کشی فرسوده همچنان فرسوده مانده و بخشی از آب از این بخش هدر می رود و حتی در زمان شکستگی لوله و.. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 4 ساعت و 0 دقیقه پیش
بخش تعاون شتاب دهنده توسعه اقتصادی باشد/ بانک توسعه تعاون از تولیدکنندگان کالای ایرانی حمایت می کند

بخش تعاون شتاب دهنده توسعه اقتصادی باشد/ بانک توسعه تعاون از تولیدکنندگان کالای ایرانی حمایت می کند مسعود کردستانی، امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: بانک توسعه تعاون با انعقاد قرارداد عاملیت با صندوق توسعه ملی به تعاونی های تولید کنندگان کالای ایرانی تسهیلات می دهد.
وی با اشاره به اینکه بانک توسعه تعاون در طرح های اشتغال پایدار روستایی وطرح اشتغال فراگیر به عنوان بانک عامل فعالیت می کند، افزود: این بانک آمادگی پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به کارآفرینان و سرمایه گذاران استان اردبیل را دارد. مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان اردبیل تصریح کرد: متقاضیان این تسهیلات با ثبت نام در سامانه کارا در پورتال وزارتخانه تعاون ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 4 ساعت و 0 دقیقه پیش
آمریکا چگونه از صنایع و کالاهای داخلی خود حمایت کرد؟

آمریکا چگونه از صنایع و کالاهای داخلی خود حمایت کرد؟ به گزارش نامه نیوز خیلی از کارشناسان معتقدند که تیم اقتصادی دولت یازدهم و دوازدهم مشی لیبرال سرمایه داری دارد، از این رو بیشتر نگاهش متوجه غرب به ویژه آمریکاست.
سیاستی که اعتقاد دارد عصر برنامه ریزی گذشته است و امروز نباید با برنامه ریزی کشور را اداره کرد که اثرات آن را هم در تدوین برنامه ششم دیدیم. دولت آقای روحانی برای نخستین بار طی دهه های اخیر، لایحه برنامه ششم را تهیه نکرد و مجلس شورای اسلامی مجبور شد خود این برنامه را تدوین کند.
آمریکا چگونه از صنایع و کالاهای داخلی خود حمایت کرد؟ ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 4 ساعت و 0 دقیقه پیش
بالغ بر 35 هکتار گل محمدی در داورزن برداشت شد

بالغ بر 35 هکتار گل محمدی در داورزن برداشت شد فرزاد قربانی در گفت وگو با خبرنگار فارس در داورزن اظهار داشت: با توجه به رغبت بیشتر کشاورزان به کشت این گل و افزایش سطح زیر کشت و بالا رفتن دانش تولید در بین کشاورزان با توجه به بازدیدها و توصیه های کارشناسان جهاد کشاورزی شاهد روزافزون سطح زیر کشت گلستان ها و البته میزان تولید هستیم.
وی افزود: متوسط عملکرد تولید گل در گلستان ها 3 تن است که امیدواریم در حوزه دهستان کاه در بخش مرکزی داورزن تا پایان فصل برداشت 21 تن برداشت محصول برداشت شود.
قربانی به مصرف این گل اشاره کرد و گفت: از مهمترین استفاده ها و فرآوری گل محمدی در منطقه عرق گیری است که از هر 25 کیلو گل 50 لیتر گلاب تهیه می شود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 4 ساعت و 0 دقیقه پیش
سختی تهیه دلار در بازار آزاد

سختی تهیه دلار در بازار آزاد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
دنیای اقتصاد نوشت: سختی خرید و فروش دلار در بازار آزاد برخی متقاضیان را با دردسرهای زیادی مواجه کرده است. برخی افراد در روزهای اخیر عنوان کردند برای مصارف ضروری نیاز به تهیه ارز داشتند، ولی هیچ صرافی به راحتی حاضر به فروش دلار و سایر ارزها به آنها نمی شد. به عنوان مثال، برخی عنوان می کردند که وقتی فرزندانشان از خارج از کشور تقاضای ارزی دارند، آنها مانند گذشته نمی توانند با مراجعه به صرافی ارز را حواله کنند. برخی دیگر نیز برای سفرهای خارجی خود عنوان می کنند که ارز بیشتری از مقدار تخصیص داده شده نیاز دارند و به همین منظور ناچارند که به صرافی های ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اقتصادی انتشار : 4 ساعت و 10 دقیقه پیش
شناسایی عوامل تأثیرگذار بر تصویر سازمانی

شناسایی عوامل تأثیرگذار بر تصویر سازمانی چکیده مقاله:
زمینه و هدف: تصویر سازمانی مطلوب به عنوان یکی از باارزش ترین دارایی های هر سازمان، برآیند نظرها و تفکرات گروه هایی از افراد چه در داخل و چه در خارج از سازمان است که آگاهی و شناخت از آن، مدیران را در تدوین برنامه ها، راهبردهای سازمان و کسب مزیت رقابتی پایدار یاری می رساند. پژوهش حاضر با هدف شناسایی عوامل تأثیرگذار بر تصویر سازمانی یک دانشگاه نظامی و بررسی ابعاد مختلف این تصویر صورت گرفته است. روش: روش تحقیق حاضر از نوع آمیخته اکتشافی است که متشکل از دو بخش کیفی و کمی است. گفتنی است در این تحقیق خبرگان و اعضای هیئت علمی دانشگاه مورد مطالعه، جامعه آماری را تشکیل داده اند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 4 ساعت و 30 دقیقه پیش
اندازه دولت و شاخص درک فساد: درس هایی برای ایران از سایر کشورها

اندازه دولت و شاخص درک فساد: درس هایی برای ایران از سایر کشورها چکیده :
سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی بر منطقی سازی اندازه دولت تمرکز یافته و جلوگیری از اقدامات، فعالیت ها و زمینه های فسادزا را در عرصه های مختلف اقتصادی یادآوری نموده است. از این رو، این مقاله با هدف بررسی تجارب جهانی میان اندازه دولت و فساد طراحی شده است. اندازه دولت با دو معیار نسبت مخارج دولت به تولید ناخالص داخلی و تعداد شاغلان دولتی محاسبه شده و برای تبیین میزان فساد، از شاخص درک فساد استفاده شده است. داده های پژوهش از سازمان بین المللی شفافیت، بانک جهانی و سازمان بین المللی کار جمع آوری شده و دوره زمانی این پژوهش را سال های 2002- 2012 و 2009- 2013 تشکیل داده است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 4 ساعت و 50 دقیقه پیش
3200 قلم از قطعات صنعت نفت گچساران در ایران ساخته شد

3200 قلم از قطعات صنعت نفت گچساران در ایران ساخته شد علی جعفری دیزگانی روز سه شنبه در نشست شورای اداری گچساران افزود: ساخت قطعات تولیدی در صنعت نفت در داخل کشور دارای صرفه اقتصادی و توجیه فنی است.
وی بیان کرد: ارزش ریالی این تعداد قطعات خریداری شده، 300 میلیارد ریال است.
جعفری دیزگانی با این میزان قطعات داخلی خریداری شده بیش از 102 هزار مورد تعمیر از سوی متخصصان در این شرکت انجام گرفت.
وی تصریح کرد: متخصصان داخلی این صنعت به دنبال داخلی سازی محصولات و قطع کامل وابستگی به خارج در تلاش هستند.
جعفری دیزگانی گفت: حمایت از کالاهای ایرانی زمینه اشتغال، رونق گرفتن بازار و عملیاتی سدن اقتصاد مقاومتی را فراهم خواهد کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 4 ساعت و 50 دقیقه پیش
جزییات پرداخت حقوق و مزایای کارمندان و بازنشستگان دولت در سال 97

جزییات پرداخت حقوق و مزایای کارمندان و بازنشستگان دولت در سال 97 محمد کردبچه مشاور سازمان برنامه و بودجه در گفتگو با تسنیم، با بیان اینکه، از 240 هزار میلیارد تومان اعتبارات هزینه ای حدود 40 درصد مربوط به حقوق و دستمزد کارکنان دستگاههای اجرایی است، گفت: به این ترتیب رقمی در حدود 96 تا 100 هزار میلیارد تومان بابت پرداخت حقوق و مزایای کارکنان دولت در طی سال پرداخت خواهد شد.
وی با بیان اینکه، این عدد تنها مربوط به حقوق و مزایای کارکنان رسمی و پیمانی است، گفت: حقوق مربوط به کارمندان قراردادی در فصل دوم بودجه آمده است، این فصل مختص خرید کالا و خدمات است که شامل 15 درصد کل اعتبارات هزینه ای می شود ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 4 ساعت و 50 دقیقه پیش
5 مانع اصلی کسب وکار چیست؟

5 مانع اصلی کسب وکار چیست؟ به گزارش تسنیم، در مطالعه ای که سه اتاق بازرگانی، تعاون و اصناف کشور انجام داده اند، مواردی مانند بی ثباتی و غیر قابل پیش بینی بودن قیمت ها (مواد اولیه و محصولات)، دشواری تامین مالی از بانک ها ، بی ثباتی سیاست ها، مقررات و رویه های اجرایی ناظر به کسب و کار، رویه های غیر منصفانه و ناعادلانه ممیزی و دریافت مالیات و موانع اداری کسب و کار(ادارات و دستگاه های اجرایی مرتبط با کسب و کار) مهمترین موانع کسب کار در بازار کار است. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 5 ساعت و 10 دقیقه پیش
شرط وزارت بهداشت برای واردات برنج/کیسه های برنج وارداتی برچسب گذاری می شوند

شرط وزارت بهداشت برای واردات برنج/کیسه های برنج وارداتی برچسب گذاری می شوند دکتر کیانوش جهانپور در گفت وگو با ایسنا، درباره نحوه نظارت بر سلامت برنج های وارداتی با توجه به ابلاغیه اخیر مبنی بر تسهیل واردات برنج به کشور، گفت: باید توجه کرد که میزان واردات برنج از نظر تنظیم بازار ارتباطی با حوزه کاری سازمان غذا و دارو ندارد و در حوزه وزارت جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت است، اما سازمان غذا و دارو در زمینه ایمنی و سلامت برنج های وارداتی نظارت های لازم را انجام می دهد.
وی با بیان اینکه معیارهای از قبل تعیین شده ای برای تامین سلامت و ایمنی برنج های وارداتی در پیوست دستورالعمل ابلاغی، وجود دارد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 5 ساعت و 20 دقیقه پیش
تصویب 28 پروژه در سفر روحانی به آذربایجان شرقی

تصویب 28 پروژه در سفر روحانی به آذربایجان شرقی خبرگزاری ایسنا: سخنگوی دولت گفت: در سفر رییس جمهور به استان آذربایجان شرقی، 28 پروژه با اعتبار بالغ بر یک هزار و 983 میلیارد تومان تصویب شد.
محمدباقر نوبخت در جلسه شورای اداری استان اظهار کرد: طی سال های 92 تا 95 کل اعتبارات عمرانی پرداخت شده به استان آذربایجان شرقی سه هزار و 997 میلیارد تومان بوده که این اعتبارات در مقایسه با اعتبارات پرداخت شده طی سال های 88 تا 91 که برابر با یک هزار و 926 میلیارد تومان بود، 2.1 برابر رشد داشته است.
وی با بیان این که مقدار نفت در چهار سال دولت یازدهم بالغ بر 157 میلیارد دلار بود ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اقتصادی انتشار : 5 ساعت و 40 دقیقه پیش
شاخص امید به زندگی درمردان کهگیلویه وبویراحمد 71.2 سال است

شاخص امید به زندگی درمردان کهگیلویه وبویراحمد 71.2 سال است علی شهابی نسب روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: استان کهگیلویه وبویراحمد به لحاظ کمترین امید به زندگی در بین مردان رتبه دوازدهم و در زنان نیز رتبه سوم کشوری را داراست.
وی تصریح کرد: شاخص امید به زندگی بر اساس سرشماری سال 1390 برای مردان و زنان این استان به ترتیب 71.1 و 73.4 سال بود.
معاون آمار و اطلاعات سازمان برنامه و بودجه کهگیلویه و بویراحمد گفت: جمعیت این استان از 658 هزار و 629 نفر سال 1390 به 713 هزار و 52 نفر در سال 1395رسیده که 54 هزار و 423 نفر افزایش داشته است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 5 ساعت و 40 دقیقه پیش
آخرین جزئیات از مالیات مشاغل خودرویی

آخرین جزئیات از مالیات مشاغل خودرویی سید کامل تقوی نژاد رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور، مالیات عملکرد سال 96 صاحبان مشاغل خودرویی را در راستای اجرای تبصره ماده 100 قانون مالیات های مستقیم مقطوع اعلام کرد.
به گزارش نامه نیوز بر این اساس، تقوی نژاد طی دستورالعملی این موضوع را به ادارات کل مالیاتی ابلاغ کرده است. در این مطلب ذکر شده بنا به اختیار حاصل از تبصره ماده 100 قانون مالیات های مستقیم، مالیات عملکرد سال 96 صاحبان وسائط نقلیه مسافری، باری، ماشین آلات راهسازی و صنعتی مطابق جداول پیوست با رعایت گروه بندی استان ها به شرح زیر تعیین می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 5 ساعت و 50 دقیقه پیش
خسارت 40 میلیارد تومانی 30 درصد از تولیدات چای بهاره در پی سرمای اخیر

خسارت 40 میلیارد تومانی 30 درصد از تولیدات چای بهاره در پی سرمای اخیر خیرالله امیری شامگاه سه شنبه در گفت وگو با خبرگزاری فارس در رشت با اشاره به خسارت اخیر چای در پی سرمای بهاری اظهار کرد: در پی سرمای بهاری طی روزهای اخیر باغات چای شمال کشور خساراتی را متحمل شده اند که میزان خسارت در مناطق مختلف متغیر است.
وی تولید مورد انتظار چای در فصل بهار را حدود 45 درصد کل چای کشور عنوان کرد و افزود: حدود 30 درصد تولید محصول بهاره چای در پی سرمازدگی اخیر کاهش یافته است.
معاون بهبود تولیدات چای، سازمان چای کشور با اشاره به میزان خسارت های وارده بر کشاورزان گفت: طبق بررسی های اولیه بیش از 40 میلیارد تومان خسارت بر چای کاران واردشده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 5 ساعت و 50 دقیقه پیش
رشد 16 درصدی تولید محصولات سایپاآذین در سال 96

رشد 16 درصدی تولید محصولات سایپاآذین در سال 96 آفتاب نیوز :
محسن چرومی افزود: این شرکت در سال 96 با تولید 453 هزار دستگاه صندلی خودروهای گروه سایپا و تحقق 84 درصد از برنامه MPS سایپا آذین توانست به نسبت سال 95 رشد 16 درصدی را تجربه کند و این میزان تولید، سهم حدود 70 درصد از کل محصولات سواری و تجاری سبک تولیدی گروه خودروسازی سایپا را شامل می شود.
شرکت سایپا آذین هم راستا با توسعه و افزایش خودروهای گروه سایپا، طراحی و تولید مجموعه های صندلی های برلیانس در پنج مدل با عمق 100 درصد داخلی سازی، مجموعه صندلی کوییک در دو نوع معمولی و برقی به عنوان نخستین صندلی برقی در محصولات تولیدی گروه سایپا با عمق 100 درصد داخلی سازی ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اقتصادی انتشار : 6 ساعت و 0 دقیقه پیش
نفت چگونه 70 دلاری می شود؟

نفت چگونه 70 دلاری می شود؟ خبرآنلاین: عبور نفت از 75 دلار در هر بشکه در حالی اتفاق افتاده که این رقم از ماه نوامبر 2014 در بالاترین میزان خود ایستاده است؛ این افزایش قیمت به دنبال پافشاری اوپک بر موضع کاهش تولید و احتمال تحریم های آمریکا علیه ایران اتفاق افتاده است.
به نقل از رویترز، نفت خام برنت در بازار جهانی که حالا به بالاترین رقم خود از نواکبر 2014 رسیده است،نتیجه نبرد اوپک برای جلوگیری از سقوط قیمت ها بود که زمانی به 27 دلار در هر بشکه سقوط کرده بود.
قیمت نفت از سال 2016 و به دنبال حمایت روسیه و برخی از کشورهای تولیدکننده غیرعضو اوپک رو به بهبود گذاشت ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اقتصادی انتشار : 6 ساعت و 10 دقیقه پیش
فروش کالاهای قاچاق مکشوفه در رینگ صادراتی بورس کالا با قانون جدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز

فروش کالاهای قاچاق مکشوفه در رینگ صادراتی بورس کالا با قانون جدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری تسنیم ، اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز موضوع برنامه گفت وگوی ویژه خبری سه شنبه شب بود که با حضور محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و سید علی معصومی مدیرکل حقوقی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز مورد بررسی قرار گرفت.
براساس این گزارش معصومی در ابتدای این برنامه با اشاره به قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مصوب سال 92، گفت: این قانون، قانون بی بدیل است که پساز 90 سال نوشته شد و بحث پیشگیری در آن به شکل پررنگی مورد تاکید قرار گرفت و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در لایحه اصلاحیه این قانون در صدد است تا رکن پیشگیری در این ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 6 ساعت و 40 دقیقه پیش
صفحه نخست روزنامه های اقتصادی 5 اردیبهشت ماه

صفحه نخست روزنامه های اقتصادی 5 اردیبهشت ماه به گزارش خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، مهمترین تیترهای روزنامه های اقتصادی امروز چهارشنبه 5 اردیبهشت ماه به بیان مسائلی همچون مجوز صرافی ها برای تامین نیازهای خرد، روسیه موافقتنامه تجاری ایران و اتحادیه اوراسیا را امضا کرد، قیمت نفت رکورد زد، تعدیل جریمه های مالیاتی با اصلاحیه مالیات بر ارزش افزوده ، اولتیماتوم استاندارد به خودرو سازان، تضمین آرامش بازار ، بازار موبایل هنگ کرد، تعیین سقف بلیط هواپیما در دستور کار، تولید گرفتار نظام بانکی و بهارستان راضی از ژنرال نفتی می پردازد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 6 ساعت و 50 دقیقه پیش
بیشترین پرداختی دولت در اولین ماه سال 97 به کدام سازمان یا ارگان بوده است؟

بیشترین پرداختی دولت در اولین ماه سال 97 به کدام سازمان یا ارگان بوده است؟ روز شنبه مورخه 1 اردیبهشت 1397 بود که معاون نظارت مالی وزیر امور اقتصادی و دارایی از انتشار پرداخت های خزانه داری کل کشور و در دسترس قرار گرفتن این اطلاعات برای عموم مردم خبر داد. این اتفاق برای اولین بار رخ داد و از این حرکت دولت می توان به عنوان گامی به سوی شفافیت یاد کرد.
به گزارش تابناک اقتصادی ، در مورخه 1 اردیبهشت 1397 بود که سید رحمت الله اکرمی، معاون نظارت مالی وزیر اقتصاد و خزانه داری کل کشور از انتشار پرداخت های خزانه داری کل کشور و در دسترس قرار گرفتن این اطلاعات برای عموم مردم خبر داد و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 6 ساعت و 50 دقیقه پیش
نفت چگونه 70 دلاری می شود؟

نفت چگونه 70 دلاری می شود؟ به گزارش خبرآنلاین به نقل از رویترز ، نفت خام برنت در بازار جهانی که حالا به بالاترین رقم خود از نواکبر 2014 رسیده است،نتیجه نبرد اوپک برای جلوگیری از سقوط قیمت ها بود که زمانی به 27 دلار در هر بشکه سقوط کرده بود.
قیمت نفت از سال 2016 و به دنبال حمایت روسیه و برخی از کشورهای تولیدکننده غیرعضو اوپک رو به بهبود گذاشت.این حمایت منجر به توافقی شد که بر مبنای آن تولید نفت کاهش می یافت.این توافق از ژانویه 2017 سبب رشد قیمت ها شده است.
کریسین فریچ تحلیلگر مسایل انرژی در این رابطه می گوید: قیمت ها به دلیل کاهش تولید نفت ونزوئلا رو به افزایش گذاشته و از سویی تقاضای نفت هم در بازار افزایش ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 6 ساعت و 50 دقیقه پیش
کشف بیش از 3.7 میلیون نخ سیگار قاچاق در کردستان

کشف بیش از 3.7 میلیون نخ سیگار قاچاق در کردستان به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، رضا میرزایی در اولین جلسه اصلی کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت و مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سنندج، با اشاره به نامگذاری امسال به نام سال حمایت از کالای ایرانی، اظهار کرد: قاچاق کالا و ارز بیشترین لطمه را به اقتصاد ما وارد کرده است.
دبیر کمیسیون هماهنگی شورای نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کردستان با اشاره به طرح جامع مبارزه با قاچاق کالا و ارز، گفت: طرح ها بومی سازی شده و برای مدیران دستگاه های مختلف ارسال شده است.
میرزایی با اشاره به اینکه 18 دستگاه در زمینه مبارزه با قاچاق کالا مسوولیت دارند ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 6 ساعت و 59 دقیقه پیش
جزییات پرداخت حقوق و مزایای کارمندان و بازنشستگان در سال 97

جزییات پرداخت حقوق و مزایای کارمندان و بازنشستگان در سال 97 به گزارش مشرق ، محمد کردبچه مشاور سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه، از 240 هزار میلیارد تومان اعتبارات هزینه ای حدود 40 درصد مربوط به حقوق و دستمزد کارکنان دستگاههای اجرایی است، گفت: به این ترتیب رقمی در حدود 96 تا 100 هزار میلیارد تومان بابت پرداخت حقوق و مزایای کارکنان دولت در طی سال پرداخت خواهد شد.
بیشتر بخوانید:
پرداخت های سخاوتمندانه و میلیاردی به نهاد ریاست جمهوری در یک ماه + جدول
وی با بیان اینکه، این عدد تنها مربوط به حقوق و مزایای کارکنان رسمی و پیمانی است، گفت: حقوق مربوط به کارمندان قراردادی در فصل دوم بودجه آمده است ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 7 ساعت و 0 دقیقه پیش
مقام بازرگانی جمهوری چک: مشکلات بانکی تهران و پراگ حل شود

مقام بازرگانی جمهوری چک: مشکلات بانکی تهران و پراگ حل شود به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، بوریوژ مینار که سرپرستی هیاتی تجاری این کشور در سفر به تهران را بر عهده دارد، در دیدار با همتای ایرانی خود افزود: تحریم های بین المللی علیه ایران بشدت بر روابط بانکی 2 کشور اثرگذار بوده است و باید به سمت حل مشکلات بانکی گام برداریم.
مینار گفت: انرژی، معدن، مواد غذایی و دارویی زمینه های مناسب فعالیت مشترک ایران و چک به شمار می رود و امیدواریم همکاری در این زمینه ها گسترش یابد.
به گفته وی، 15 هزار شرکت کوچک ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 7 ساعت و 0 دقیقه پیش
نقشه شورای شهر تهران برای افزایش قیمت مجدد بلیت خط 5 مترو

نقشه شورای شهر تهران برای افزایش قیمت مجدد بلیت خط 5 مترو به گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با وجود افزایش قیمت بلیت مترو بر اساس نرخ تورم، قرار است به زودی قیمت بلیت خط 5 متروی تهران دوباره افزایش یابد.
بنابر این گزارش، در یکی از جلسات شورای شهر تهران برای تعیین میزان افزایش نرخ بلیت مترو، اعضای شورا پیشنهاد 1500 تومان برای قیمت بلیت خط 5 مترو را ارائه کردند؛ با مخالفت اعضای هیات تطبیق فرمانداری تهران ، این پیشنهاد به شورا بازگشت، چراکه افزایش قیمت براساس نرخ تورم نبود.
به پیشنهاد اعضای هیات تطبیق فرمانداری، موضوع نرخ بلیت مترو بار دیگر در جلسه علنی شورای شهر مطرح شد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 7 ساعت و 10 دقیقه پیش
پیگیر رفع مشکلات کشاورزان جنوب کرمان هستیم

پیگیر رفع مشکلات کشاورزان جنوب کرمان هستیم به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، احمد حمزه به ریختن محصولات کشاورزی در مقابل درِ دفتر خود اشاره و بیان کرد: این عمل توسط کشاورزان انجام نگرفته و پشت پرده این مساله، مسائل سیاسی بوده است.
نماینده مردم کهنوج، فاریاب، منوجان، رودبار و قلعه گنج در مجلس شورای اسلامی، افزود: نخستین روز کاری مجلس بعد از تعطیلات سال جدید تذکر کتبی و نطق شفاهی در زمینه مشکلات کشاورزی جنوب کرمان انجام شد و این نشان از به فکر بودن نماینده این منطقه در زمینه مشکلات کشاورزی است.
وی ادامه داد: نامه نگاری با معاون اول رییس جمهوری ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 7 ساعت و 19 دقیقه پیش
5 مانع اصلی کسب وکار چیست؟

5 مانع اصلی کسب وکار چیست؟ به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، در مطالعه ای که سه اتاق بازرگانی، تعاون و اصناف کشور انجام داده اند، مواردی مانند بی ثباتی و غیر قابل پیش بینی بودن قیمت ها (مواد اولیه و محصولات)، دشواری تأمین مالی از بانک ها ، بی ثباتی سیاست ها، مقررات و رویه های اجرایی ناظر به کسب و کار، رویه های غیر منصفانه و ناعادلانه ممیزی و دریافت مالیات و موانع اداری کسب و کار(ادارات و دستگاه های اجرایی مرتبط با کسب و کار) مهمترین موانع کسب کار در بازار کار است.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 7 ساعت و 20 دقیقه پیش
گزارش جدید سازمان برنامه و بودجه؛ رشد تعداد بیکاران در سال 96 تقریباً صفر+جدول

گزارش جدید سازمان برنامه و بودجه؛ رشد تعداد بیکاران در سال 96 تقریباً صفر+جدول به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، آمارهای اولیه از گزیده شاخصهای مربوط به اشتغال در سال 96 نشان می دهد در این مدت 790 هزار شغل جدید ایجاد شده است که تقریبا معادل رقمی است که در این سال وارد بازار کار شده اند. یعنی در سال 96 تمامی کسانی که به عنوان نیروی کار جدید وارد بازار کار شده اند، شغل پیدا کردند و رشدی در تعداد بیکاران نداشته ایم.
بر این اساس جمعیت شاغل کشور در سال 95 از 22.5 میلیون نفر به 23.3 میلیون نفر در سال 96 افزایش یافته است. تعداد بیکاران هم در حد 3 میلیون و 200 هزار نفر باقی ماند. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 7 ساعت و 29 دقیقه پیش
درخواست وزیر اقتصاد از بخش خصوصی

درخواست وزیر اقتصاد از بخش خصوصی به گزارش خانه ملت، مسعود کرباسیان با حضور در نشست مشترک کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی، صنایع و معادن و بخش خصوصی با اشاره به تک نرخی شدن دلار عنوان کرد: از بنده به عنوان فرد حرفه ای بپذیرید که با این کار موضوع قاچاق تا حد زیادی کنترل می شود.
وی ادامه داد: در شرایطی که تمام کالا ها با ثبت سفارش و از مبادی رسمی وارد کشور می شود، راه قاچاق بسته خواهد شد از سوی دیگر در نظر گرفته ایم که گمرک در مناطق آزاد مستقل شود و برای هر منطقه سهمیه ای در نظر گرفته ایم.
وزیر اقتصاد و امور دارایی با بیان اینکه نوسانات ارزی به نفع صادرکنندگان تمام می شد، اظهارداشت: دو گروه صادرکننده داشتیم ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 7 ساعت و 40 دقیقه پیش
کرباسیان: ارز تک نرخی، راه قاچاق را بست

کرباسیان: ارز تک نرخی، راه قاچاق را بست باشگاه خبرنگاران جوان: به نقل از خانه ملت، مسعود کرباسیان با حضور در نشست مشترک کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی، صنایع و معادن و بخش خصوصی با اشاره به تک نرخی شدن دلار عنوان کرد: از بنده به عنوان فرد حرفه ای بپذیرید که با این کار موضوع قاچاق تا حد زیادی کنترل می شود.
وی ادامه داد: در شرایطی که تمام کالاها با ثبت سفارش و از مبادی رسمی وارد کشور می شود، راه قاچاق بسته خواهد شد از سوی دیگر در نظر گرفته ایم که گمرک در مناطق آزاد مستقل شود و برای هر منطقه سهمیه ای در نظر گرفته ایم.
وزیر اقتصاد و امور دارایی با بیان اینکه نوسانات ارزی به نفع صادرکنندگان تمام می شد ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اقتصادی انتشار : 7 ساعت و 40 دقیقه پیش
اصلاح قانون کار ضرورتی اجتناب ناپذیر است

اصلاح قانون کار ضرورتی اجتناب ناپذیر است به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
علی خدایی نماینده کارگران در شورای عالی کار گفت: با اطلاع رسانی صحیح می توان جلوی تخلفات را گرفت. اینکه اگر قانون بر علیه ماست آن را رد کنیم درست نیست بلکه باید به ضرورت این مسایل را در نظر گرفت و به رفع خلا های قانونی مبادرت کرد.
او گفت: ما قرار نیست که عملکرد سایر کشورها را فقط در حقوق و دستمزد در نظر بگیریم بلکه باید همه جنبه های عملکردشان را بررسی کنیم و از نقاط قوتشان استفاده کنیم.
او گفت: با وجود قوانین فعلی امنیت شغلی ما تا 96 درصد از بین رفته است؛ همه قوانین حمایت کار عملا خدشه دار و غیر قابل اجرا شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: شبکه خبر دسته: اقتصادی انتشار : 7 ساعت و 50 دقیقه پیش
تصویب 28 پروژه در سفر رییس جمهور به آذربایجان شرقی

تصویب 28 پروژه در سفر رییس جمهور به آذربایجان شرقی به گزارش ایسنا ، محمدباقر نوبخت در جلسه شورای اداری استان اظهار کرد: طی سال های 92 تا 95 کل اعتبارات عمرانی پرداخت شده به استان آذربایجان شرقی سه هزار و 997 میلیارد تومان بوده که این اعتبارات در مقایسه با اعتبارات پرداخت شده طی سال های 88 تا 91 که برابر با یک هزار و 926 میلیارد تومان بود، 2.1 برابر رشد داشته است.
وی با بیان این که مقدار نفت در چهار سال دولت یازدهم بالغ بر 157 میلیارد دلار بود، افزود: درآمد نفتی در دولت دهم 250 میلیارد دلار بود که نشان می دهد درآمدهایمان به نصف تقلیل پیدا کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 8 ساعت و 20 دقیقه پیش
نرخ سود تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم کاهش یافت

نرخ سود تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم کاهش یافت به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، شورای پول و اعتبار در یک هزار و دویست و چهل و هفتمین جلسه خود و در ادامه تصمیم های این شورا برای تحرک بخشی به بازار مسکن و حمایت از خانه اولی ها و نیز نوسازی و بازسازی بافت های فرسوده روستایی، دو تصمیم را به تصویب اعضای شورا رساند.
در راستای اجرای تصویب نامه شماره 169276 . ت53115ه مورخ 28 اسفند ماه 1396 هیئت وزیران، شورای پول و اعتبار با افزایش سقف فردی تسهیلات یارانه ای نوسازی و بهسازی مسکن روستایی، با نرخ 5 درصد، تا مبلغ 250.000.00 ریال (بیست و پنج میلیون تومان) و با اخذ وثیقه سفته زنجیره ای موافقت کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 8 ساعت و 30 دقیقه پیش
حمایت از کالای داخلی دست یافتن به اهداف سند اشتغال کشور است

حمایت از کالای داخلی دست یافتن به اهداف سند اشتغال کشور است به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان دشتی، علیرضا چمکوری امشب در جمع اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد خورموج با اشاره به ضرورت تحقق شعار سال جاری، اظهار داشت: باید در راستای ترویج استفاده از تولیدات داخلی فرهنگ سازی شود.
وی افزود: قشر جوان ایرانی ازجمله پرمصرف ترین اقشار جامعه ایرانی به شمار می رود و باید فرهنگ استفاده از تولیدات داخلی را میان این قشر عظیم ترویج کرد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خورموج بیان کرد: جوانان کارآفرین ایرانی جهت فعالیت در حوزه تولیدات داخلی نیازمند حمایت حاکمیت، دولت و بانک های عامل با استفاده از بهره کم هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 8 ساعت و 30 دقیقه پیش
افتتاح نخستین کارگاه تولید قالب های دایکاست و ریژه کشور در تبریز

افتتاح نخستین کارگاه تولید قالب های دایکاست و ریژه کشور در تبریز به گزارش ایسنا، همزمان با سفر دکتر روحانی رئیس جمهور به آذربایجان شرقی و در ادامه افتتاح و بهره برداری از چندین طرح صنعتی، شرکت آهنگری تراکتور سازی نخستین کارگاه تولید قالب های دایکاست و ریژه کشور با ظرفیت 10 ست کامل با حضور محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت به بهره برداری رسید.
این شرکت با مدیریت بخش خصوصی و سرمایه گذاری یک هزار و 850 میلیارد ریال، برای 80 نفر به صورت مستقیم فرصت شغلی فراهم کرده است.
با افتتاح این پروژه ایران در جمع 10 کشور تولید کننده قالب های دایکاست، قرار گرفته است و همچنین با راه اندازی واحد تولید قالبهای دایکاست در شرکت آهنگری تراکتور سازی ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 8 ساعت و 30 دقیقه پیش
سود تسهیلات مسکن کاهش یافت

سود تسهیلات مسکن کاهش یافت خبرگزاری مهر: به نقل از بانک مرکزی، شورای پول و اعتبار در یک هزار و دویست و چهل و هفتمین جلسه خود و در ادامه تصمیم های این شورا برای تحرک بخشی به بازار مسکن و حمایت از خانه اولی ها و نیز نوسازی و بازسازی بافت های فرسوده روستایی، دو تصمیم را به تصویب اعضای شورا رساند.
در راستای اجرای تصویب نامه شماره 169276 . ت53115ه مورخ 28 اسفند ماه 1396 هیئت وزیران، شورای پول و اعتبار با افزایش سقف فردی تسهیلات یارانه ای نوسازی و بهسازی مسکن روستایی، با نرخ 5 درصد، تا مبلغ 250.000.00 ریال (بیست و پنج میلیون تومان) و با اخذ وثیقه سفته زنجیره ای موافقت کرد ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اقتصادی انتشار : 8 ساعت و 40 دقیقه پیش
صادرات فرش ایران 18 درصد رشد داشت

صادرات فرش ایران 18 درصد رشد داشت به گزارش خبرنگار ایرنا، حمید کارگر سه شنبه در آیین رونمایی از ثبت جهانی فرش قشقایی و گبه فارس در باغ عفیف آباد شیراز افزود: با وجود همه تنگناها، صادرات فرش در سه سال اخیر رو به افزایش است.
وی یاداور شد: صادرات فرش درسال 1394 حدود 296 میلیون دلار، سال 1395 حدود 359 میلیون دلار و در سال 1396، 424 میلیون دلار بوده است.
رئیس مرکز ملی فرش ایران گفت: با توجه به توان نیاز بازارهای جهانی به فرش روند موجود راضی کننده نیست اما روند سه سال گذشته امیدبخش است.
کارگر افزود: برجام حداقل در حوزه صادرات فرش دست باف دستاورد داشته و پس از برجام صادرات فرش دست باف ایرانی به ایالات متحده آمریکا ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 8 ساعت و 50 دقیقه پیش
نگاهی عمیق به جادوی الکتریکی فولکس واگن I.D. R پایکس پیک

نگاهی عمیق به جادوی الکتریکی فولکس واگن I.D. R پایکس پیک در اکتبر سال 2017، فولکس واگن از خودروی مسابقه ای الکتریکی جدید خود با نام پایکس پیک (Pikes Peak) رونمایی کرد؛ حالا پس از انتشار عکس هایی در ماه گذشته، فولکس واگن قصد دارد اطلاعات بیش تری در مورد مشخصات فنی خودروی الکتریکی خود ارائه دهد. فولکس واگن I.D. R پایکس پیک از دو موتور الکتریکی بهره می گیرد که علاوه بر عدم انتشار آلایندگی، می تواند 680 اسب بخار قدرت و 650 نیوتن متر گشتاور تولید کند. اگر این مقدار اطلاعات در مورد خروجی خودرو شما را تحت تاثیر قرار نمی دهد، باید بدانید که وزن خودروی مسابقه ای جدید فولکس واگن کمتر از 1100 کیلوگرم است؛ بنابراین با توجه به وزن کم و قدرت زیاد ... ادامه خبر ...

منبع: زومیت دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 0 دقیقه پیش
روحانی: گله های مردم حق است؛ توان پاسخ به همه خواسته ها را نداریم

روحانی: گله های مردم حق است؛ توان پاسخ به همه خواسته ها را نداریم رییس جمهوری با بیان اینکه بیشتر مشکلات کشور ریشه مالی و کمبود سرمایه دارد، گفت: گله های مردم حق است اما منابع و امکانات برای حل مشکلات موجود محدود است و ما توانمندی پاسخ به همه خواسته ها را نداریم.
به گزارش ایرنا، روحانی روز سه شنبه در نشست شورای اداری آذربایجان شرقی با اشاره به نقش مجلس شورای اسلامی در اختصاص منابع مالی به طرح های پیشنهادی دولت در قالب بودجه، اظهار کرد: با در اختیار داشتن منابع مالی می توان مسایل مختلف بخش اقتصادی را حل کرد.
روحانی با تاکید بر واگذاری طرح های نیمه تمام به بخش خصوصی، گفت: برخی طرح ها را می توان به صورت رایگان واگذار کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 0 دقیقه پیش
بوشهر| هیئت اقتصادی و تجاری روسیه از توانمندی های بوشهر دیدن کردند

بوشهر| هیئت اقتصادی و تجاری روسیه از توانمندی های بوشهر دیدن کردند به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر ، امان الله شجاعی عصر امروز در نشست بررسی وضعیت اقتصادی و سرمایه گذاری استان بوشهر از سفر هیئت تجاری و اقتصادی کشور روسیه به بوشهر خبر داد و اظهار داشت: هیئت تجاری روسیه به منظور خرید از ایران و حمل آن به روسیه، با هدف بررسی بازار صادراتی مواد غذایی ایران و به ویژه بازدید از واحد های فرآوری و بسته بندی محصولات دریایی و نیز خرما و گوجه فرنگی وارد بوشهر شدند.
وی با بیان اینکه این هیئت اقتصادی روسی از چهار واحد تولیدی بوشهر بازدید کردند تصریح کرد: واحدهای فرآوری و بسته بندی آبزیان ماهی و میگو ، بسته بندی خرما، شرکت تولیدی ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 0 دقیقه پیش
تصمیمات جدید برای حوزه مسکن

تصمیمات جدید برای حوزه مسکن به گزارش مشرق ، شورای پول و اعتبار در یک هزار و دویست و چهل و هفتمین جلسه خود و در ادامه تصمیم های این شورا برای تحرک بخشی به بازار مسکن و حمایت از خانه اولی ها و نیز نوسازی و بازسازی بافت های فرسوده روستایی، دو تصمیم را به تصویب اعضای شورا رساند.
بیشتر بخوانید:
مستاجران اسیر جوسازی ها نشوند خانه های مجردی اجباری!
در راستای اجرای تصویب نامه شماره 169276 . ت53115ه مورخ 28 اسفند ماه 1396 هیئت وزیران، شورای پول و اعتبار با افزایش سقف فردی تسهیلات یارانه ای نوسازی و بهسازی مسکن روستایی، با نرخ 5 درصد، تا مبلغ 250.000 ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 10 دقیقه پیش
4000 میلیارد تومان اعتبار خرید تجهیزات پژوهشی ایرانی

4000 میلیارد تومان اعتبار خرید تجهیزات پژوهشی ایرانی به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، منصور غلامی در جمع هیات رئیسه دانشگاه شهید باهنر گفت: در سال 1397 مبلغ یک میلیارد دلار فایناس خارجی نیز برای خرید تجهیزات پژوهشی با تکنولوژی بالا اختصاص یافته است و تاکنون در بین دانشگاه های کشور، دانشگاه صنعتی شریف برای هزینه 100 میلیون دلار از این اعتبار قرارداد بسته است.
وزیر علوم افزود: دانشگاه ها و مراکز اموزش عالی باسابقه استان ها بازوی اجرایی وزارت علوم در استان ها هستند و به عنوان دانشگاه معین به وزارت علوم در پشتبانی و نظارت بر سایر دانشگاه ها مانند امور دانشگاه های غیر دولتی و هیات امنای دانشگاه های کوچک کمک می کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: شبکه خبر دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 10 دقیقه پیش
تاکید وزیر نیرو بر کنترل فاضلاب و اصلاح الگوی مصرف آب

تاکید وزیر نیرو بر کنترل فاضلاب و اصلاح الگوی مصرف آب سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از هدر رفتن سه میلیارد متر مکعب فاضلاب خبر داد و تاکید کرد که طبق توضیحات وزیر نیرو در این کمیسیون، این میزان هدررفت فاضلاب به منابع زیرزمینی و آب شرب لطمه وارد می کند که باید همت عالی برای کنترل کردن فاضلاب وجود داشته باشد.
به گزارش ایسنا، سیدحسین نقوی حسینی با اشاره به حضور وزیر نیرو در جلسه امروز این کمیسیون گفت: در این جلسه آقای اردکانیان به دیدارش با مقام معظم رهبری و بهره مندی از رهنمودهای بسیار دقیق، فنی و کارشناسی ایشان اشاره کرد و تاکید کرد که نباید مسائل و مشکلات را در پشت بارش های کم نذورات آسمانی پنهان کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 20 دقیقه پیش
گله های مردم حق است؛ توان پاسخ به همه خواسته ها را نداریم

گله های مردم حق است؛ توان پاسخ به همه خواسته ها را نداریم به گزارش ایرنا، حجت الاسلام حسن روحانی روز سه شنبه در نشست شورای اداری آذربایجان شرقی با اشاره به نقش مجلس شورای اسلامی در اختصاص منابع مالی به طرح های پیشنهادی دولت در قالب بودجه، اظهار کرد: با در اختیار داشتن منابع مالی می توان مسایل مختلف بخش اقتصادی را حل کرد.
حجت الاسلام روحانی با تاکید بر واگذاری طرح های نیمه تمام به بخش خصوصی، گفت: برخی طرح ها را می توان به صورت رایگان واگذار کرد.
وی با اشاره به اینکه با روند کنونی بهره برداری از برخی طرح ها ممکن است 20 سال به طول بیانجامد، اظهار کرد: توصیه من شروع نکردن طرح های جدید و تکمیل طرح های نیمه تمام است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 50 دقیقه پیش
گواهی ثبت جهانی فرش قشقایی و گبه فارس رونمایی شد

گواهی ثبت جهانی فرش قشقایی و گبه فارس رونمایی شد به گزارش ایرنا، در این آیین، اسماعیل تبادار استاندار فارس، حمید کارگر رئیس مرکز ملی فرش ایران، محمد ابراهیم فروزانی و یدالله رحمانی معاونان استاندار فارس، و جمعی دیگر از مسئولان استانی حضور داشتند.
در این مراسم همچنین شماری از مردم، عشایر ایل قشقایی با لباس محلی و بافندگان فرش دستباف حضور داشتند.
فرش قشقایی و گبه فارس پایان سال 1395 در سازمان جهانی مالکیت معنوی (WIPO) ثبت شدند.
**17 درصد صادرات فرش متعلق به فارس است
علی همتی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس در ابن مراسم گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 50 دقیقه پیش
سود وام صندوق پس انداز مسکن کاهش یافت | جزئیات مصوبه شورای پول و اعتبار

سود وام صندوق پس انداز مسکن کاهش یافت | جزئیات مصوبه شورای پول و اعتبار ایسنا نوشت: شورای پول و اعتبار در یک هزار و دویست و چهل و هفتمین جلسه خود و در ادامه تصمیم های این شورا برای تحرک بخشی به بازار مسکن و حمایت از خانه اولی ها و نیز نوسازی و بازسازی بافت های فرسوده روستایی، دو تصمیم را به تصویب اعضای شورا رساند.
بنابر اعلام بانک مرکزی ، در راستای اجرای تصویب نامه شماره 169276 . ت53115ه مورخ 28 اسفند ماه 1396 هیئت وزیران، شورای پول و اعتبار با افزایش سقف فردی تسهیلات یارانه ای نوسازی و بهسازی مسکن روستایی، با نرخ 5 درصد، تا مبلغ 250.000.00 ریال (بیست و پنج میلیون تومان) و با اخذ وثیقه سفته زنجیره ای موافقت کرد ... ادامه خبر ...

منبع: روزنامه همشهری دسته: اقتصادی انتشار : 10 ساعت و 0 دقیقه پیش
سود تسهیلات مسکن کاهش یافت/مناطق شهری 8 درصد؛بافت فرسوده 6 درصد

سود تسهیلات مسکن کاهش یافت/مناطق شهری 8 درصد؛بافت فرسوده 6 درصد به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بانک مرکزی، شورای پول و اعتبار در یک هزار و دویست و چهل و هفتمین جلسه خود و در ادامه تصمیم های این شورا برای تحرک بخشی به بازار مسکن و حمایت از خانه اولی ها و نیز نوسازی و بازسازی بافت های فرسوده روستایی، دو تصمیم را به تصویب اعضای شورا رساند.
در راستای اجرای تصویب نامه شماره 169276 . ت53115ه مورخ 28 اسفند ماه 1396 هیئت وزیران، شورای پول و اعتبار با افزایش سقف فردی تسهیلات یارانه ای نوسازی و بهسازی مسکن روستایی، با نرخ 5 درصد، تا مبلغ 250.000.00 ریال (بیست و پنج میلیون تومان) و با اخذ وثیقه سفته زنجیره ای موافقت کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 10 ساعت و 0 دقیقه پیش
سود وام صندوق پس انداز مسکن کاهش یافت

سود وام صندوق پس انداز مسکن کاهش یافت به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، شورای پول و اعتبار در یک هزار و دویست و چهل و هفتمین جلسه خود و در ادامه تصمیم های این شورا برای تحرک بخشی به بازار مسکن و حمایت از خانه اولی ها و نیز نوسازی و بازسازی بافت های فرسوده روستایی، دو تصمیم را به تصویب اعضای شورا رساند.
بنابر اعلام بانک مرکزی ، در راستای اجرای تصویب نامه شماره 169276 . ت53115ه مورخ 28 اسفند ماه 1396 هیئت وزیران، شورای پول و اعتبار با افزایش سقف فردی تسهیلات یارانه ای نوسازی و بهسازی مسکن روستایی، با نرخ 5 درصد، تا مبلغ 250.000.00 ریال (بیست و پنج میلیون تومان) و با اخذ وثیقه سفته زنجیره ای موافقت کرد ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 10 ساعت و 0 دقیقه پیش
نرخ سود تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم کاهش یافت

نرخ سود تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم کاهش یافت به گزارش سه شنبه شب ایرنا به نقل از بانک مرکزی، شورای پول و اعتبار در یک هزار و دویست و چهل و هفتمین جلسه خود و در ادامه تصمیم های این شورا برای تحرک بخشی به بازار مسکن و حمایت از خانه اولی ها و نیز نوسازی و بازسازی بافت های فرسوده روستایی، دو تصمیم را به تصویب اعضای شورا رساند.
در راستای اجرای تصویب نامه شماره 169276 . ت53115ه مورخ 28 اسفند ماه 1396 هیئت وزیران، شورای پول و اعتبار با افزایش سقف فردی تسهیلات یارانه ای نوسازی و بهسازی مسکن روستایی، با نرخ 5 درصد، تا مبلغ 250.000.00 ریال (بیست و پنج میلیون تومان) و با اخذ وثیقه سفته زنجیره ای موافقت کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 10 ساعت و 9 دقیقه پیش
درآمدهای استان تنها منوط به دریافت مالیات نیست

درآمدهای استان تنها منوط به دریافت مالیات نیست به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری زنجان، اسداله درویش امیری در جلسه ستاد درآمد و تجهیز منابع، با اشاره به افزایش درآمدهای عمومی استان در سال گذشته، اظهار کرد: خوشبختانه زنجان یکی از سه استان کشور بود که طی سال 96 از مازاد درآمد استانی برخوردار بوده و از 100 میلیارد تومان مازاد درآمد سالانه استان حدود 8.08 درصد آن به استان بازگشته که باید این میزان افزایش یابد.
وی با تاکید بر اینکه رویکرد نظام مالیاتی استان تنها به دریافت مالیات از تولیدکنندگان و فعالین صنعتی، معدنی و مودیان مالیاتی منوط نمی شود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 10 ساعت و 20 دقیقه پیش
ارتقای کیفیت عامل اصلی گرایش به کالای داخلی است

ارتقای کیفیت عامل اصلی گرایش به کالای داخلی است به گزارش ایرنا سید محمد حسینی سه شنبه در همایش حمایت از کالای ایرانی در دانشکده مهندسی دانشگاه شهید چمران اهواز با اشاره به شعار امسال حمایت از کالای ایرانی توسط رهبر معظم انقلاب اظهار کرد: تولید کنندگان باید به کار خود کیفیت بدهند و از افراد متخصص و مبتکر استفاده کنند.
وی افزود: تولیدکنندگان باید با هم رقابت سالم داشته باشند و تولیدکننده کالای با کیفیت و قیمت بهتر به جامعه معرفی شود.
حسینی در راستای حمایت از کالای ایرانی و ترویج این فرهنگ گفت: باید تکلیف مردم، دولتمردان و تولید کنندگان تفکیک شود و تولید کننده نباید فقط به سود آوری مقطعی در بازار توجه کند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 10 ساعت و 30 دقیقه پیش
سیف: بیت کوین توصیه نمی شود

سیف: بیت کوین توصیه نمی شود به گزارش مشرق به نقل از خانه ملت، ولی الله سیف با بیان اینکه بانک مرکزی استفاده از بیت کوین را توصیه نمی کند، گفت: گردشگران خارجی برای تبدیل ارز به بانک ملی و سامان مراجعه کنند.
بیشتر بخوانید:
بیت کوین 20 درصد گران شد 7 تحول مهم اقتصادی جهان در سال 96/جهان به کدام سو می رود؟
رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به راه اندازی سامانه الکترونیکی نیما، اظهارداشت: سامانه نیما بازار الکترونیکی است که تمامی ارزهای اقتصادی کشور در آن عرضه و همه تقاضاهای ارز که در کشور وجود دارد در سامانه ثبت می شود و عرضه و تقاضا در سامانه تلاقی می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 10 ساعت و 30 دقیقه پیش
کرباسیان: تک نرخی شدن ارز راه قاچاق را بسته است

کرباسیان: تک نرخی شدن ارز راه قاچاق را بسته است وزیر اقتصاد و دارایی در حمایت از تک نرخی شدن دلار گفت: این کار راه قاچاق کالا را به کشور بسته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا، مسعود کرباسیان امروز- سه شنبه- با حضور در نشست مشترک کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی، صنایع و معادن مجلس و بخش خصوصی با اشاره به تک نرخی شدن دلار عنوان افزود: از بنده به عنوان فرد حرفه ای بپذیرید که با این کار، موضوع قاچاق تا حد زیادی کنترل می شود.
وزیر اقتصاد و دارایی ادامه داد: در شرایطی که تمام کالاها با ثبت سفارش و از مبادی رسمی وارد کشور می شود، راه قاچاق بسته خواهد شد ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 10 ساعت و 39 دقیقه پیش
قیمت سبد نفتی اوپک بالای 70 دلار باقی ماند

قیمت سبد نفتی اوپک بالای 70 دلار باقی ماند به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه اینترنتی دبیرخانه اوپک، قیمت سبد نفتی اوپک دیروز به 70 دلار و 61 سنت رسید، این در حالی است که قیمت این شاخص در روز جمعه (31 فروردین ماه) 70 دلار و 36 سنت بود.
سبد نفتی اوپک شامل انواع نفت خام تولیدی در 14 کشور عضو این سازمان است.
همچنین دیروز قیمت شاخص نفت خام برنت به 74 دلار و 71 سنت و قیمت شاخص نفت خام دبلیو تی آی آمریکا به 68 دلار و 64 سنت رسید.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 10 ساعت و 40 دقیقه پیش
مصوبات شورای پول و اعتبار در حوزه مسکن / نرخ سود تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم کاهش یافت

مصوبات شورای پول و اعتبار در حوزه مسکن / نرخ سود تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم کاهش یافت شورای پول و اعتبار در مصوبات اعتباری امروز خود، با کاهش نرخ سود تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم و افزایش سقف فردی تسهیلات یارانه ای نوسازی و بهسازی مسکن روستایی موافقت کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، شورای پول و اعتبار در یک هزار و دویست و چهل و هفتمین جلسه خود و در ادامه تصمیم های این شورا برای تحرک بخشی به بازار مسکن و حمایت از خانه اولی ها و نیز نوسازی و بازسازی بافت های فرسوده روستایی، دو تصمیم را به تصویب اعضای شورا رساند.
در راستای اجرای تصویب نامه شماره 169276 ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 10 ساعت و 40 دقیقه پیش
20 طرح اشتغال زایی در رشت برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی شد

20 طرح اشتغال زایی در رشت برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی شد به گزارش خبرنگار مهر ، فرماندار رشت بعدازظهر سه شنبه در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری که در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان رشت برگزار شد با تاکید بر استفاده صحیح از ظرفیت های اشتغال زایی در استان اظهارکرد: مدیران دستگاه های اجرایی باید از طرح های اشتغال زایی خود دفاع کنند.
سید محمد احمدی با بیان اینکه طرح های اشتغال زایی باید در چارچوب قانون اجرایی شوند، افزود: مسئولان در این زمینه باید دقت نظر بیشتری داشته باشند.
وی با اشاره به تأکیدات دولت در زمینه اجرای طرح های اشتغال زایی، تصریح کرد: در راستای برنامه ریزی در این حوزه باید اطلاعات و آمار به روز و دقیق باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 10 ساعت و 40 دقیقه پیش
روحانی : لزوم کاهش بروکراسی اداری در سرمایه گذاری خارجی

روحانی : لزوم کاهش بروکراسی اداری در سرمایه گذاری خارجی به گزارش خبرگزاری صدا و سیما دکتر روحانی عصر امروز در جلسه شورای اداری آذربایجان شرقی گفت : سرمایه داخلی برای تامین تمامی حوزه ها کافی نیست و نیاز به جذب سرمایه گذاری خارجی هستیم.
وی گفت : تا جذب سرمایه گذاری خارجی و محیط کسب و کار فراهم نشود پیشرفت نخواهیم کرد و باید ضمن رعایت قوانین اسلامی از تجربه کشورهای موفق استفاده کنیم.
آقای روحانی ادامه داد : باید در کشور فناوری ایجاد کنیم تا قدرت رقابت با تولیدکنندگان خارجی داشته باشد و این فناوری را می توان از شرکت های دانش بنیان داخلی و همکاری با کشورهای خارجی تامین کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 10 ساعت و 40 دقیقه پیش
تلاشمان بر اتمام پروژه میدان آزادی تا شهریور ماه است

تلاشمان بر اتمام پروژه میدان آزادی تا شهریور ماه است به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، علیرضا رزم حسینی استاندار کرمان به همراه سردار عباس اکبری مدیرعامل گروه تخصصی شهید رجایی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء و جمعی از مسؤولان عصر امروز از پروژه تقاطع غیرهمسطح آزادی شهر کرمان بازدید کردند.
*پیشرفت فیزیکی 85 درصد تقاطع غیرهمسطح آزادی
در نشست بررسی وضعیت اجرای پروژه های تقاطع غیرهمسطح شهر کرمان، موسی نجفی جانشین مدیر پروژه و رئیس کارگاه های قرارگاه خاتم الانبیاء در کرمان اظهار داشت: تقاطع غیرهمسطح آزادی در حال حاضر با پیشرفت فیزیکی 85 درصد همراه است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 10 ساعت و 49 دقیقه پیش
رئیس جمهور در شورای اداری استان آذربایجان شرقی: آذربایجان افتخار ایران است/ ثبات ارز برای ثبات بازار ضروری است/ بهانه نمی دهیم اما در برابر هیچ زورگویی نیز کوتاه نمی آییم

رئیس جمهور در شورای اداری استان آذربایجان شرقی: آذربایجان افتخار ایران است/ ثبات ارز برای ثبات بازار ضروری است/ بهانه نمی دهیم اما در برابر هیچ زورگویی نیز کوتاه نمی آییم رئیس جمهور ، آذربایجان را افتخار ایران دانست و با بیان اینکه مردم استان آذربایجان شرقی همواره حامی نظام و دولت بوده اند، تاکید کرد:اتحاد مجموعه مسوولان، آرامش و توسعه استان را به همراه داشته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی شامگاه سه شنبه در جلسه شورای اداری استان آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه اساس اقتصاد، سرمایه گذاری و واگذاری امور به مردم است، امنیت سرمایه گذاری و حضور بخش خصوصی را محور توسعه برشمرد و اظهارداشت: راهی جز محیط آزاد کسب و کار، تامین سرمایه، فناوری و رقابت پذیری نداریم. ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 10 ساعت و 49 دقیقه پیش
سیاست اصلی دولت واگذاری طرح ها به بخش خصوصی است

سیاست اصلی دولت واگذاری طرح ها به بخش خصوصی است به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریزز ؛ روحانی رییس جمهور کشور در شورای اداری استان آذربایجان شرقی گفت: دولت دوازدهم سیاستش این است که طرح های نیمه تمام راتکمیل کند و از ابتدای اغاز کاردولت در صدد پیاده کردن این سیاست است.
وی با اشاره به برخی از نیازمندی ها در کشور گفت:مردم انتظار دارند تا شاهد پیشرفت متوازن در سایر زمینه های اجتماعی فرهنگی و بهداشتی باشند به همین دلیل باید برای این زمینه ها اعتبار در نظر گرفته شود و نی متوان همه اعتبار را فقط در یک زمینه خاص صرف کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 10 ساعت و 49 دقیقه پیش
گرگان| پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به 3.5 میلیون نفر در کشور

گرگان| پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به 3.5 میلیون نفر در کشور به گزاش خبرگزاری تسنیم از گرگان ، مرتضی اکبری عصر امروز در گفت وگو با خبرنگاران اظهار داشت: بانک قرض الحسنه مهر ایرانیان براساس وظیفه ای که برعهده دارد به دنبال جذب تسهیلات قرض الحسنه خرد و ارائه تسهیلات به صورت خرد بوده و در 10 ساله گذشته تلاش کرده در این مسیر حرکت کند.
وی تصریح کرد: در 10 سال گذشته 5 میلیون نفر در بانک قرض الحسنه مهر ایران افتتاح حساب کردند و 3 میلیون و 500 هزار نفر از تسهیلات شعب این بانک برخوردار شدند.
مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران ادامه داد: هر 100 واحد منابع که وارد بانک شده ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 11 ساعت و 3 دقیقه پیش
چهارمین هفته اعتصابات در بخش حمل و نقل فرانسه + فیلم

چهارمین هفته اعتصابات در بخش حمل و نقل فرانسه + فیلم به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان ؛ کارکنان و لوکوموتیورانان راه آهن فرانسه پنجمین مرحله اعتصابات خود را در اعتراض به اصلاحات اقتصادی مکرون آغاز کردند.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
انتهای پیام/
ادامه اعتراضات در فرانسه + فیلم ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 11 ساعت و 12 دقیقه پیش
وزیر اقتصاد: 13 هزار و 500 میلیارد تومان از اموال مازاد بانک های دولتی به فروش رفت

وزیر اقتصاد: 13 هزار و 500 میلیارد تومان از اموال مازاد بانک های دولتی به فروش رفت مسعود کرباسیان در جلسه علنی امروز سه شنبه مجلس به ارائه گزارشی از عملکرد این وزارتخانه در اجرای مواد 15 و 16 قانون رفع موانع تولید و واگذاری بنگاه های تحت تملک بانکی پرداخت.
به گزارش نامه نیوز، وزیر اقتصاد با اشاره به قانون رفع موارد تولید گفت: در این قانون مواردی راجع به پرهیز بانک ها از بنگاه داری است که بتوانند منابع مالی خود را آزاد کرده و در اختیار بخش های تولیدی کشور قرار دهند. وزارت اقتصاد ضمن نظارت بر این کار باید گزارشات پیشرفت کار را هر سه ماه یکبار به کمیسیون های مختلف مجلس بدهد. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 11 ساعت و 12 دقیقه پیش
جزئیات نشست مالیاتی با وزیر اقتصاد/ به دنبال معاف کردن افراد با درآمد بالا نیستیم

جزئیات نشست مالیاتی با وزیر اقتصاد/ به دنبال معاف کردن افراد با درآمد بالا نیستیم به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، به نقل از اتاق اصناف ایران، علی فاضلی رئیس اتاق اصناف ایران در مورد جلسه مشترک امروز با وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس سازمان امور مالیاتی کشور، در مورد توافقات بین اتاق اصناف و مسئولان مالیاتی و وزارت امور دارایی، گفت: مسائل زیادی در این نشست اثربخش مطرح شد و چکیده جلسه را می توان این گونه طرح کرد که همه پذیرفتیم، در بحث حمایت از تولید و بخش خدمات فنی با توجه به رویکرد دولت و سیاست های رهبری، نگاه ویژه ای بشود.
رئیس اتاق اصناف ایران افزود: یقینا باید بخشودگی مالیاتی در بخش اصناف را نسبت به سایر بخش ها بیشتر اعمال کنیم ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 11 ساعت و 22 دقیقه پیش
حباب در قیمت وام مسکن نداریم

حباب در قیمت وام مسکن نداریم به گزارش شفاف ، بهنام محسنی درباره قیمت اوراق تسهیلات مسکن در معاملات فرابورس ایران، اظهار کرد: به نظر من تاثیر بازارهای موازی تنها دلیل اصلی این نوسانات است، وقتی امکان سرمایه گذاری دیگری وجود دارد طبیعی است که علاقه سرمایه گذار به یک سمت دیگری حرکت خواهد کرد و این امر تاثیرگذار بر بازارهای موازی است. بازارهای پولی و مالی و مسکن بازارهایی هستند که به صورت موازی کار می کنند که به نظرم این دلیل اصلی است.
وی در پاسخ به اینکه در مقاطعی از سال 1396 قیمت تسه تا 97 هزار تومان هم رفت، ولی در ابتدای سال 1397 قیمت ها تا 55 تومان هم پایین آمد کدام قیمت به واقعیت نزدیک بود؟ گفت ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 11 ساعت و 22 دقیقه پیش
حمایت بخش خصوصی سرفصل برنامه اقتصادی استان مرکزی است

حمایت بخش خصوصی سرفصل برنامه اقتصادی استان مرکزی است به گزارش ایرنا، سیدعلی آقازاده عصر روز سه شنبه در حاشیه نشست ملاقات مردمی در اراک، افزود: توسعه پایدار و ایجاد اشتغال مولد با حمایت عملی از بخش خصوصی محقق می شود که این مهم باید در دستور کار دستگاه های اجرایی قرار گیرد.
وی ادامه داد: تکیه بر برنامه های کاربردی و شناخت فرصت های کسب و کار جدید به ویژه در مناطق روستایی، کمتر توسعه یافته برنامه دولت تدبیر و امید در عرصه اشتغالزایی است و استان مرکزی با ظرفیت های متعدد باید در این زمینه پیشتازی کند.
استاندار مرکزی بیان کرد: در نشست های ملاقات مردمی بخش عمده ای مراجعات در زمینه تنگناهای معیشتی و بیکاری مسئولان را در حوزه اشتغال زایی و ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 11 ساعت و 23 دقیقه پیش
اختصاص 2 هزار و 200 میلیارد تومان برای دریاچه ارمیه

اختصاص 2 هزار و 200 میلیارد تومان برای دریاچه ارمیه به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز ؛ پزشکیان نایب رییس شورای اسلامی در شورای اداری استان گفت: 2 هزار و 200 میلیارد تومان برای دریاچه ارمیه هزینه شده است که امیدواریم با دستور رییس جمهور مشکل این دریاچه نیز حل شود.
وی افزود:خط اهن میانه - تبریز الان 20 سال به طول انجامیده در حال حاضر در دولت تدبیر و امید شاهد پیشرفت ان هستیم که امیدواریم با اختصاص اعتبار لازم این پروژه هرچه سریعتر به
وی افزود:از دولت انتظار می رود به جای افتتاح پروژه زیاد تمرکز خودرا برروی چند پروژه مهم گذاشته تا بتواند با سرعت ان ها را عملیاتی کند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 11 ساعت و 32 دقیقه پیش
افتتاح هم زمان چندین پروژه زیربنایی و اقتصادی به دستور رئیس جمهور

افتتاح هم زمان چندین پروژه زیربنایی و اقتصادی به دستور رئیس جمهور به گزارش ایسنا، در جلسه توسعه، برگزیدگان و افتتاح همزمان پروژه های زیربنایی و اقتصادی که با حضور رئیس جمهور برگزار شد، 14 پروژه در بخش کشاورزی و 16 طرح در بخش صنعت و معدن افتتاح یا عملیات احداث آن به دستور رئیس جمهور آغاز شد.
افتتاح 70 طرح بهداشتی و درمانی، آغاز احداث بیمارستان یک هزار تخت خوابی در تبریز، افتتاح دانشکده فنی و مهندسی در مرند، افتتاح سه پروژه گردشگری، افتتاح چهار پروژه در ارس و بهره برداری از پروژه های زیرساختی به دستور دکتر روحانی انجام شد.
همچنین تفاهم نامه دو جانبه مابین استانداری آذربایجان شرقی و صندوق توسعه و شکوفایی ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 11 ساعت و 33 دقیقه پیش
ترک ها در قزوین سرمایه گذاری می کنند

ترک ها در قزوین سرمایه گذاری می کنند به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین ؛ حسن تانیس سرمایه گذار ترک در این جلسه گفت: هدف ما خرید کارخانه آپادانا سرام است و از 6 ماه پیش از طریق وزیر صنعت وارد ایران شده ایم.
تانیس افزود:کارخانه آپادانا سرام سالیانه 30 میلیون متر مربع ظرفیت تولید سرامیک و کاشی دارد.
به گفته وی، این کارخانه هم اکنون با 800 کارگر ،سه میلیون متر مربع تولید دارد و از 20 خط تولید تنها یک خط آن کار می کند.
این سرمایه گذار ترک گفت: در صورت خرید این کارخانه یا مشارکت در تولید، میزان تولید این کارخانه به 60 میلیون متر مربع در سال می رسد و ایجاد اشتغال برای هزار و 500 نفر را تعهد خواهیم ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 11 ساعت و 42 دقیقه پیش
اختصاص 4 هزار میلیارد تومان اعتبار برای خرید تجهیزات پژوهشی ساخت ایران

اختصاص 4 هزار میلیارد تومان اعتبار برای خرید تجهیزات پژوهشی ساخت ایران به گزارش ایسنا، دکتر منصور غلامی در جمع هیات رئیسه دانشگاه شهید باهنر کرمان ، گفت: در سال 1397 مبلغ یک میلیارد دلار فایناس خارجی نیز برای خرید تجهیزات پژوهشی با تکنولوژی بالا اختصاص یافته است و تاکنون در بین دانشگاه های کشور، دانشگاه صنعتی شریف برای هزینه 100 میلیون دلار از این اعتبار قرارداد بسته است.
وی با اشاره به کسری تخصصی اعتبارات دانشگاه ها در چند سال گذشته گفت: در اسفند ماه 96 با همکاری سازمان برنامه و بودجه ، بیش از 90 درصد اعتبارات دانشگاه ها تخصیص یافت و بسیاری از بدهی ها پرداخت شد. ... ادامه خبر ...

منبع: روزنامه همشهری دسته: اقتصادی انتشار : 11 ساعت و 42 دقیقه پیش
مناطق آزاد کشور باید تبدیل به مراکز صادراتی شوند/ سرمایه گذاری 66 هزار میلیارد تومانی در منطقه آزاد ارس

مناطق آزاد کشور باید تبدیل به مراکز صادراتی شوند/ سرمایه گذاری 66 هزار میلیارد تومانی در منطقه آزاد ارس به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، حجت الاسلام حسن روحانی عصر امروز در مراسم افتتاح طرح های منطقه آزاد ارس از طریق ویدیو کنفرانس اظهار کرد: از تلاش هایی که در مناطق آزاد کشور صورت می گیرد و با مشاهده میزان تولید و صادرات در این مناطق بسیار امیدوار می شوم.
وی با بیان اینکه در گذشته بیشتر تصور این بود که مناطق آزاد وارد کننده هستند، افزود: من تاکید دارم مناطق آزاد باید تبدیل به مراکز صادراتی ما و طرح های پایلوت ما در این مناطق اجرا شوند.
رئیس جمهور در عین حال خاطرنشان کرد: از اینکه در چند سال گذشته به میزان 66 هزار میلیارد تومان در ارس سرمایه گذاری شده بسیار خوشحال هستم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 11 ساعت و 42 دقیقه پیش
شرکت های آلمان و سوئیسی برای بحث فاینانس دریاچه ارومیه به ایران می آیند

شرکت های آلمان و سوئیسی برای بحث فاینانس دریاچه ارومیه به ایران می آیند به گزارش خبرآنلاین آذربایجان غربی، محمدمهدی شهریاری در جلسه شورای اداری استان که با حضور نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در سالن استانداری برگزار شد به بیان ویژگی های منحصر به فرد استان آذربایجان غربی پرداخت و گفت: آذربایجان غربی یکی از استان های استراتژیک کشور به شمار می رود.
وی ادامه داد: آذربایجان غربی دروازه ورود کشور به اروپا است و یک پنجم پایانه های کشور در این استان قرار دارد ولی متاسفانه در سالهای گذشته به دلیل جنگ تحمیلی و درگیری با ضد انقلاب این استان دچار عقب ماندگی شده و بسیاری از سرمایه گذاران استان به خارج از کشور و مرکز کشور کوچ کرده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 11 ساعت و 43 دقیقه پیش
نوبخت: امسال 400میلیارد تومان برای احیای دریاچه ارومیه اختصاص می یابد

نوبخت: امسال 400میلیارد تومان برای احیای دریاچه ارومیه اختصاص می یابد به گزارش خبرآنلاین آذربایجان غربی، محمدباقر نوبخت که به ارومیه سفر کرده است ظهر امروز در جلسه شورای اداری استان گفت: دریاچه ارومیه نه فقط متعلق به ارومیه و استان آذربایجان غربی بلکه متعلق به همه ایرانیان است و دولت برای احیای این دریاچه که اثر نفیسی در سطح دنیا به شمار می رود اهتمام ویژه دارد و تمام توان خود را برای احیای آن به کار گرفته است.
وی با اشاره به تخصیص 1100 میلیارد تومان طی امسال و سال آینده برای احیای دریاچه ارومیه گفت: دولت مصمم است امسال 400میلیارد تومان برای اجرای طرح های احیای دریاچه ارومیه اختصاص دهد و سال آینده نیز 700میلیارد اعتبار برای این منظور در نظر گرفته است ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 11 ساعت و 43 دقیقه پیش
فرش دستباف قشقایی فارس ثبت جهانی شد/ فرش ایران زنده است

فرش دستباف قشقایی فارس ثبت جهانی شد/ فرش ایران زنده است به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز ؛ حمید کارگر رئیس مرکز ملی فرش ایران عصر امروز سه شنبه در مراسم ثبت جهانی فرش دستباف قشقایی و گبه دستباف استان فارس، با بیان اینکه برخی با نگاه نا امیدی همه چیز را دنبال می کنند، اظهار کرد: برخی نیز هیجانی هستند که هر دو نگاه نامناسب است و امروز در فضا های مختلف کشور وجود دارد.
وی ادامه داد: در موضوع فرش نیز همین است چرا که برخی فرش ایران را تمام شده می دانند و برخی نیز فرش ایران را بدون تلاش بهترین و جهانی می دانند.
حمید کارگر اضافه کرد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 11 ساعت و 52 دقیقه پیش
وضعیت نامطلوب اقتصادی دراردبیل/برخی ادارات دافع سرمایه گذار هستند

وضعیت نامطلوب اقتصادی دراردبیل/برخی ادارات دافع سرمایه گذار هستند به گزارش خبرگزاری مهر ، یوسف خدادادی عصر سه شنبه در جلسه کمیته حمایت قضایی از سرمایه گذاری، تولید و اشتغال افزود: اردبیل با وضعیت نامناسب اقتصادی یکی از استان های توسعه نیافته و عقب مانده در کشور محسوب می شود.
وی با اشاره به نرخ بالای بیکاری در استان اردبیل، آن را دلیل اصلی در بروز مشکلات اجتماعی جامعه برشمرد و یادآور شد: همین امر آسیب های اجتماعی نظیر اعتیاد و سرقت را در پی دارد.
معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان سرمایه گذاری و بهبود وضعیت اقتصادی را در گرو کاهش این مشکلات موثر دانست و تاکید کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 11 ساعت و 52 دقیقه پیش
شدت مصرف انرژی در ایران بسیار بالاست

شدت مصرف انرژی در ایران بسیار بالاست به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از اتاق بازرگانی ایران ، پدرام سلطانی نایب رئیس اتاق بازرگانی،صنایع، معادن و کشاورزی ایران در نشست بررسی نقش بهینه سازی انرژی در توسعه پایدار، از غیربهره ور بودن مصرف انرژی در ایران انتقاد کرد و گفت: شدت مصرف انرژی در ایران بسیار بالاست تا آنجا که شرایط نامطلوبی را برای کشور رقم می زند و باید با جدیت بیشتری برای حل این چالش قدم برداریم.
نتایج نشست های کمیته ماده 12 برای تسهیل احداث نیروگاه انرژی تجدیدپذیر
نشست بررسی نقش بهینه سازی انرژی در توسعه پایدار به همت کمیسیون آب، محیط زیست و اقتصاد سبز اتاق ایران با حضور پدرام سلطانی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 11 ساعت و 53 دقیقه پیش
شکست رکورد تازه نفت، نفت از 76دلار گذشت

شکست رکورد تازه نفت، نفت از 76دلار گذشت به گزارش سی ان بی سی، تحلیلگران بازار نفت در آغاز 2018 پیش بینی دامنه قیمتی برای ارز بین 65 تا 76 دلار کرده بودند که در میانه سال میلادی به 75 دلار در هر بشکه رسید.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از خبر آنلاین، نمودارها نشان می دهد که قیمت نفت در آوریل 2016 در سطح 43 دلار و بالاترین مقاومت 54 دلار قرار داشته است.
قیمت هر بشکه نفت برنت آمریکا در معاملات اولیه صبح امروز تا رقم 75 دلار و 20 سنت بالا رفت که بالاترین رقم از نوامبر 2014 تاکنون بود. قیمت نفت برنت سپس اندکی تعدیل شد و با 32 سنت، معادل 0.24 درصد افزایش نسبت به رقم پایانی جلسه قبل به 74 دلار و 95 رسید ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 11 ساعت و 53 دقیقه پیش
فرش دستباف قشقایی فارس ثبت جهانی شد

فرش دستباف قشقایی فارس ثبت جهانی شد رئیس مرکز ملی فرش ایران عصر سه شنبه در مراسم ثبت جهانی دستباف قشقایی و گبه دستباف استان فارس، گفت: برخی با نگاه نا امیدی همه چیز را دنبال می کنند و برخی نیز هیجانی هستند که هر دو نگاه نامناسب است که امروز در فضاهای مختلف کشور وجود دارد.
حمید کارگر تاکید کرد: در موضوع فرش نیز همین است زیرا برخی فرش ایران را تمام شده می دانند و برخی نیز فرش ایران را بدون تلاش بهترین و جهانی می دانند.
وی تصریح کرد: هیچکدام از این نگاه ها درست نیست زیرا اعتقاد داریم با تمامی مشکلات بر سر راه تولیدکنندگان باز هم امید وجود دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 11 ساعت و 53 دقیقه پیش
تعداد مشاوران املاک با جمعیت ورامین تطابق ندارد

تعداد مشاوران املاک با جمعیت ورامین تطابق ندارد به گزارش خبرنگار مهر محمدرضا یوسفی بعد از ظهر سه شنبه در همایش اعضا اتحادیه املاک، نمایشگاه داران، آژانس کرایه، وانت بار و پارکینگ داران شهرستان ورامین طی سخنانی بر سامان دهی صنوف وابسته تاکید کرد و گفت: 800 هزار فعال کسب و کار از میان 3 میلیون صنف در سراسر کشور فاقد مجوز است.
وی خانواده اصناف را خانواده ای بزرگ دانست و افزود: اگر صنوف سامان دهی نشود، منجر به فساد خواهد شد، هر چیزی که از استاندارد خارج شود دچار چالش خواهد شد.
فرماندار ورامین اضافه کرد: زمانی که اصناف دچار به هم ریختگی و بی نظمی شوند دچار خسارت و ورشکستی می شوند، ورامین 536 عضو اتحادیه املاک دارد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 12 ساعت و 2 دقیقه پیش
تاکید وزیر نیرو بر اصلاح الگوی مصرف آب

تاکید وزیر نیرو بر اصلاح الگوی مصرف آب خبرگزاری ایسنا: سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از هدر رفتن سه میلیارد متر مکعب فاضلاب خبر داد و گفت که طبق توضیحات وزیر نیرو در این کمیسیون، این میزان هدررفت فاضلاب به منابع زیرزمینی و آب شرب لطمه وارد می کند که باید همت عالی برای کنترل کردن فاضلاب وجود داشته باشد.
نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به حضور وزیر نیرو در جلسه امروز این کمیسیون، گفت: در این جلسه آقای اردکانیان به دیدارش با مقام معظم رهبری و بهره مندی از رهنمودهای بسیار دقیق، فنی و کارشناسی ایشان اشاره کرد و تاکید نمود که نباید مسائل و مشکلات را در پشت بارش های کم نذورات آسمانی ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اقتصادی انتشار : 12 ساعت و 3 دقیقه پیش
فروش دلار5500 تومانی در بازار آزاد

فروش دلار5500 تومانی در بازار آزاد آفتاب نیوز :
با توجه به سیاست های جدید ارزی اعمال شده در راستای کاهش التهابات بازار، به نظر می رسد این سیاست ها توانسته تاثیر مثبتی در جهت کاهش این التهابات داشته باشد.
بطوری که امروز جوی کاملا آرام بر بازار ارز حاکم بوده و از مقدار تقاضا ها کاسته شده است.
نمود این جو آرام، اندک نوسانات روی داده در نرخ دلار و یورو در چند روز اخیر است که این اتفاق با کاهش تعداد دلالان و هدایت متقاضیان واقعی به کانال سیستم بانکی میسر شده است.
البته نباید بستن صرافی های غیر مجاز و دستگیری دلالان در روز های اخیر را در ایجاد چنین جوی بی تاثیر دانست ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اقتصادی انتشار : 12 ساعت و 3 دقیقه پیش
مدیرعامل شرکت صنایع شیر ایران (پگاه) منصوب شد

مدیرعامل شرکت صنایع شیر ایران (پگاه) منصوب شد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
در جلسه ای با حضور دکتر جمشید تقی زاده مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، معاون امور اقتصادی و سرمایه گذاری صندوق، هیات مدیره هلدینگ صنایع غذایی، کشاورزی و دارویی، هیات مدیره صنایع شیرایران، دکتر سید ابراهیم حسینی به عنوان مدیرعامل صنایع شیر ایران معارفه شد.
به گزارش اگروفودنیوز به نقل از روابط عمومی صنایع شیر ایران؛ دکتر جمشید تقی زاده مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به بازنشسته محور بودن صندوق گفت: امیدوارم دکتر حسینی که کارش با دانشگاه و مراکز صنایع غذایی بوده بتواند با کمک دوستان یک سرفصل جدید برای پیشبرد صنعت غذایی و کسب سود 20 ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اقتصادی انتشار : 12 ساعت و 13 دقیقه پیش
جنگل های استان گلستان باید حفظ شوند

جنگل های استان گلستان باید حفظ شوند به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خانه ملت، علی لاریجانی امروز (سه شنبه، 4 اردیبهشت ماه) در دیدار با اعضای مجمع نمایندگان و استاندار گلستان اظهار داشت: تهیه سند آمایش استان گلستان با محوریت کشاورزی و گردشگری تصمیمی عاقلانه بوده است.
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات استان گلستان در حوزه آب بیان کرد: وزارت نیرو باید در این زمینه تلاش کند تا از منابع صندوق توسعه ملی برای آبرسانی به روستاها این مشکل را حل کنیم.
برای حل مشکل فاضلاب گرگان می توان از بخش خصوصی استفاده کرد
وی با بیان اینکه جهت حل مشکل فاضلاب گرگان حتی بخش های خصوصی نیز می توانند سرمایه گذاری کنند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 12 ساعت و 13 دقیقه پیش
بیت کوین توصیه نمی شود/برخی ریسک های بزرگ می کنند

بیت کوین توصیه نمی شود/برخی ریسک های بزرگ می کنند به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خانه ملت، ولی الله سیف با بیان اینکه بانک مرکزی استفاده از بیت کوین را توصیه نمی کند، گفت: گردشگران خارجی برای تبدیل ارز به بانک ملی و سامان مراجعه کنند .
رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به راه اندازی سامانه الکترونیکی نیما، اظهارداشت: سامانه نیما بازار الکترونیکی است که تمامی ارزهای اقتصادی کشور در آن عرضه و همه تقاضاهای ارز که در کشور وجود دارد در سامانه ثبت می شود و عرضه و تقاضا در سامانه تلاقی می شود .
وی ادامه داد: در این سامانه این امکان وجود دارد که بانک مرکزی با اعمال نظارتی منابع ارزی را کنترل تا ارز به اولویت های وارداتی تخصیص پیدا کند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 12 ساعت و 22 دقیقه پیش
تامین نیاز ارزی حوزه حمل و نقل و ترانزیت

تامین نیاز ارزی حوزه حمل و نقل و ترانزیت به گزارش خبرگزاری صدا و سیما،مرکز خراسان رضوی، سرپرست حوزه امور اقتصادی و سرمایه گذاری معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی گفت: نیاز ارزی حوزه حمل و نقل بویژه ترانزیت در استان بر اساس برنامه ریزی های انجام شده در کنار سایر بخش ها تامین می شود.
علی رسولیان در نشست بررسی مشکلات ارزی تجارت و بازرگانی و بخش های اقتصادی استان با حضور مدیران بانک ها و دستگاه های امنیتی وتشکل های بخش خصوصی افزود: نگرانی هایی در حوزه حمل و نقل و بحث تامین ارز مورد نیاز رانندگان و دریافت ویزا ، بدهی های مجموعه هایی که بابت یوزانس بدهی ارزی دارند ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 12 ساعت و 22 دقیقه پیش
ایجاد منطقه آزاد اینچه برون تا آخر اردیبهشت در صحن مجلس نهایی می شود

ایجاد منطقه آزاد اینچه برون تا آخر اردیبهشت در صحن مجلس نهایی می شود به گزارش ایرنا، علی لاریجانی امروز- سه شنبه- پس از دیدار با مجمع نمایندگان و استاندار گلستان، در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب افزود: استاندار و نمایندگان استان گلستان در مجلس پیشنهادات پخته و مناسبی را برای رفع مشکلات استان گلستان مطرح کردند.
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایجاد منطقه آزاد اینچه برون از کمیسیون ها عبور کرده و ان شاءالله تا آخر اردیبهشت در صحن مجلس نهایی می شود، اظهار داشت: گفت وگوهایی شده تا برای احداث راه آهن از فاینانس استفاده کنند.
لاریجانی افزود: پیشنهاداتی برای اینکه درآمد کشاورزان استان گلستان افزایش پیدا کند مطرح شد و مشوق هایی ایجاد می شود تا به ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 12 ساعت و 32 دقیقه پیش
اتحادیه املاک با 1600 عضو بزرگترین اتحادیه ورامین است

اتحادیه املاک با 1600 عضو بزرگترین اتحادیه ورامین است به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از ورامین، ابوطالب شیرکوند در همایش اولین سالگرد ادغام و تأسیس اتحادیه املاک و نمایشگاه داران اتومبیل، آژانس های کرایه، وانت بار و پارکینگ های شهرستان ورامین اظهار داشت: اتحادیه املاک و نمایشگاه داران اتومبیل، آژانس های کرایه،وانت بار و پارکینگ های شهرستان ورامین در 4 اردیبهشت 96 به مسؤولان جدید تحویل داده شد.
وی گفت: در اولین اقدامی که بعد از تحویل این اتحادیه انجام شد، مشکلات اتحادیه شناسایی و سعی شد تا این مشکلات رفع شود.
شیرکوند افزود: عمده مشکل اتحادیه های املاک ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 12 ساعت و 32 دقیقه پیش
ضرورت توجه به منافع شرکت های پزشکی در تشکیل کنسرسیوم/ فعالیت بیش از 200 شرکت تجهیزات پزشکی در انجمن تولید کنندگان

ضرورت توجه به منافع شرکت های پزشکی در تشکیل کنسرسیوم/ فعالیت بیش از 200 شرکت تجهیزات پزشکی در انجمن تولید کنندگان دبیر انجمن تولیدکنندگان تجهیزات و ملزومات پزشکی گفت: منافع شرکت های تولیدی تجهیزات پزشکی در ایجاد کنسرسیوم باید مدنظر قرار گرفته شود.
مریم قاسمی دبیر انجمن صنفی تولیدکنندگان و صادرکنندگان تجهیزات و ملزومات پزشکی،دندان پزشکی، آزمایشگاهی و داروئی درگفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ اظهار کرد:کنسرسیوم، ایجاد اتحاد و بهره گیری از خرد جمعی مفاهیم ارزشمند و زیبایی است که حرکت های گروهی و تشکیلاتی را به ذهن می آورد، بی شک ایجاد وحدت رویه و برون سپاری با نگاه کاهش تصدی گری و افزایش نظارت بخش دولتی، امری است که به ذات ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 12 ساعت و 33 دقیقه پیش
استاندار اصفهان: کم کاری مدیران، خیانت به مردم است

استاندار اصفهان: کم کاری مدیران، خیانت به مردم است به گزارش ایرنا، روابط عمومی استانداری اصفهان روز سه شنبه به نقل از محسن مهرعلیزاده افزود: کُندی کار در سیستم اداری قابل تحمل نیست و مدیران باید نسبت به گذشته، سرعت بیشتری در فعالیت های خود داشته باشند.
وی که در جلسه 'شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان اصفهان' سخن می گفت، افزود: فضای کسب و کار در اصفهان نسبت به سایر استان ها وضعیت بهتری دارد اما با توجه به وجود همه عوامل معطوف به کسب و کار در استان از جمله نیروی انسانی فرهیخته، فرهنگ کار و اقتصاد و زمینه های دیگر، زیبنده نیست که اصفهان در پارامترهای پایش فضای کسب و کار از نمره خوبی برخوردار نباشد و این امر در استان مهد سرمایه گذاری های ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 12 ساعت و 33 دقیقه پیش
جزئیات نشست مالیاتی با وزیر اقتصاد/ به دنبال معاف کردن افراد با درآمد بالا نیستیم

جزئیات نشست مالیاتی با وزیر اقتصاد/ به دنبال معاف کردن افراد با درآمد بالا نیستیم به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، به نقل از اتاق اصناف ایران، علی فاضلی رئیس اتاق اصناف ایران در مورد جلسه مشترک امروز با وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس سازمان امور مالیاتی کشور، در مورد توافقات بین اتاق اصناف و مسئولان مالیاتی و وزارت امور دارایی، گفت: مسائل زیادی در این نشست اثربخش مطرح شد و چکیده جلسه را می توان این گونه طرح کرد که همه پذیرفتیم، در بحث حمایت از تولید و بخش خدمات فنی با توجه به رویکرد دولت و سیاست های رهبری، نگاه ویژه ای بشود.
رئیس اتاق اصناف ایران افزود: یقینا باید بخشودگی مالیاتی در بخش اصناف را نسبت به سایر بخش ها بیشتر اعمال کنیم ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 12 ساعت و 33 دقیقه پیش
تعاونی های مرزنشینان با مجوز 200 هزار نفری مجددا فعال می شوند

تعاونی های مرزنشینان با مجوز 200 هزار نفری مجددا فعال می شوند سید کمال الدین شهریاری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، با اشاره به توقف فعالیت تعاونی مرزنشینان اظهار داشت: با پیگیری ها و هماهنگی های صورت گرفته با سه وزارتخانه دخیل، بعد از حدود 5 سال توقف عملی کار در تعاونی های مرزنشینان استان، این تعاونی ها مجددا می توانند برای حدود 200 هزار نفر نسبت به صادرات و واردات کالا اقدام کنند.
نماینده دشتی و تنگستان گفت: در سال 1391، صدور کارت های الکترونیک برای اعضای تعاونی های مرزنشینان استان بوشهر از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت الزامی اعلام شد و این درحالی بود که فرصت زمانی کافی برای انجام این کار وجود نداشت و در آن برهه زمانی فقط برای حدود 10 ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 12 ساعت و 33 دقیقه پیش
جایگاه سوخت چوگان در خمین بهره برداری شد

جایگاه سوخت چوگان در خمین بهره برداری شد به گزارش ایرنا، معاون فنی و عملیاتی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی استان مرکزی در آیین بهره برداری از این جایگاه سوخت گفت: این جایگاه با سرمایه گذاری 10 میلیارد ریال توسط بخش خصوصی در حاشیه روستای چوگان راه اندازی شده است.
حسین نجمی افزود: با بهره برداری از این جایگاه عرضه سوخت بنزین و نفت گاز پنج فرصت شغلی فراهم شده است.
وی ادامه داد: این جایگاه دارای 2 نازل بنزین و 2 نازل نفت گاز است و با بهره برداری از آن 10 هزار نفر می توانند از خدماتش بهره مند شوند.
نجمی اظهارکرد: جایگاه سوخت چوگان به عنوان نهمین جایگاه سوخت شهرستان خمین در زمینی به وسعت 2 هزار و 500 متر با بنای 500 متر ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 12 ساعت و 42 دقیقه پیش
استاندار اصفهان: کم کاری مدیران، خیانت به مردم است

استاندار اصفهان: کم کاری مدیران، خیانت به مردم است به گزارش ایرنا، روابط عمومی استانداری اصفهان روز سه شنبه به نقل از محسن مهرعلیزاده افزود: کُندی کار در سیستم اداری قابل تحمل نیست و مدیران باید نسبت به گذشته، سرعت بیشتری در فعالیت های خود داشته باشند.
وی که در جلسه 'شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان اصفهان' سخن می گفت، افزود: فضای کسب و کار در اصفهان نسبت به سایر استان ها وضعیت بهتری دارد اما با توجه به وجود همه عوامل معطوف به کسب و کار در استان از جمله نیروی انسانی فرهیخته، فرهنگ کار و اقتصاد و زمینه های دیگر، زیبنده نیست که اصفهان در پارامترهای پایش فضای کسب و کار از نمره خوبی برخوردار نباشد و این امر در استان مهد سرمایه گذاری های ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 12 ساعت و 42 دقیقه پیش
حقوق مستمری بگیران افزایش می یابد/ بسته تشویقی و حمایتی برای کارفرمایان

حقوق مستمری بگیران افزایش می یابد/ بسته تشویقی و حمایتی برای کارفرمایان به گزارش خبرگزاری خانه ملت ؛ سیدتقی نوربخش روز سه شنبه در نشست خبری، از تصویب بودجه سال 97 این سازمان خبر داد و گفت: با توجه به اینکه بودجه سازمان با دستمزد و حقوق مرتبط است، به همین دلیل باید منتظر تصویب دستمزدها از سوی دولت می ماندیم و پس از آن نسبت به تصویب بودجه سازمان تأمین اجتماعی اقدام می کردیم.
وی افزود: 98 هزار و 661 میلیارد تومان بودجه سازمان در بخش منابع و 98 هزار و 661 میلیارد تومان نیز در بخش مصارف به تصویب هیئت امنای سازمان رسیده است که از این بودجه 63 هزار و 714 میلیارد تومان برای مستمری و تعهدات کوتاه مدت و 20 هزار و 956 میلیارد تومان برای هزینه های درمان پیش بینی شده ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 12 ساعت و 43 دقیقه پیش
تعداد شعب بانکی کاهش یافت

تعداد شعب بانکی کاهش یافت به گزارش خبرگزاری صداوسیما از روابط عمومی بانک مرکزی، تعداد کل شعب داخل کشور شبکه بانکی در پایان اسفند ماه سال 1396 به 20723 شعبه رسید که در مقایسه با آذرماه همان سال، 52 شعبه معادل 0.3 درصد کاهش یافته است.
بر این اساس تعداد شعب بانک های دولتی 8765 (42.3 درصد)، بانک های خصوصی شده 6509 (31.4 درصد) و بانک های خصوصی و موسسات اعتباری 5449 شعبه (26.3 درصد) است.
همچنین تعداد کل شعب ریالی ارزی شبکه بانکی 3760، تعداد شعب شهری 19860 و شعب روستایی 863 شعبه است.
بر اساس این گزارش تعداد شعب خارج از کشور شبکه بانکی 47 شعبه و تعداد باجه های بانکی کشور در پایان اسفند ماه 1396 تعداد 2239 ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 12 ساعت و 43 دقیقه پیش
تصمیم گیری سرنوشت شستا در کمیسیون اجتماعی با حضور وزیر کار

تصمیم گیری سرنوشت شستا در کمیسیون اجتماعی با حضور وزیر کار به گزارش ایسنا، محمدرضا بادامچی در خصوص جلسه امروز کمیسیون اجتماعی مجلس، گفت: در این جلسه مدیران شستا به کمیسیون آمده بودند. شستا نزدیک به 400 شرکت دارد، اغلب این شرکت ها به دلیل دیون دولتی به آنها تحویل شده که به تبع از سیاست های دولت قصد دارند تعدادی از شرکت هایی که برایشان ضرر دارد، بفروشند و با مبلغ آن مابقی شرکت ها را ساماندهی کنند. در این جلسه تاکید بر این بود که به بازدهی شرکت ها توجه شود.
وی افزود: فقط سه هزار میلیارد از طریق این شرکت ها به تامین اجتماعی داده می شود که مبلغ کمی است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 12 ساعت و 52 دقیقه پیش
راه اندازی سامانه نیما اولویت اصلی برای مدیریت بازار ارز است

راه اندازی سامانه نیما اولویت اصلی برای مدیریت بازار ارز است به گزارش حوزه مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، ولی الله سیف با حضور در نشست مشترک کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و کمیسیون صنایع و معادن و بخش خصوصی اظهار داشت: با تک نرخی شدن دلار هیچگونه نگرانی نسبت به حجم واردات کالاهای اساسی و مواد اولیه کارخانجات وجود ندارد، همه به راحتی می توانند از ارز استفاده کنند و ما دلار را به روش گذشته یعنی صادرات نفتی تامین می کنیم.
رئیس بانک مرکزی با بیان اینکه تعادل در عرضه و تقاضا وجود دارد، گفت: هیچ سالی سابقه نداشته است که در روزهای بین التعطیل بازار ارز به تب و تاب بیفتد چرا که همیشه تحرکات را پیش بینی می کردیم اما این بار مطابق پیش بینی ها ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 12 ساعت و 53 دقیقه پیش
هشت طرح صنعتی در آذربایجان شرقی افتتاح شد

هشت طرح صنعتی در آذربایجان شرقی افتتاح شد به گزارش ایرنا، وزیر صنعت معدن و تجارت آذربایجان شرقی روز سه شنبه در آیین افتتاح این طرح ها در کارخانه تراکتورسازی تبریز گفت: این طرح ها برای پنج هزار و 960 نفر اشتغال ایجاد می کند و میزان کل سرمایه گذاری برای آن ها 22 هزار و 270 میلیارد ریال است.
محمد شریعتمداری افزود: در هشت طرح افتتاح شده برای 2 هزار و 110 نفر اشتغال ایجاد شده و میزان سرمایه گذاری این طرح ها در مجموع چهار هزار و 890 میلیارد ریال سرمایه ثابت و سرمایه در گردش است.
وی اظهار کرد: با بهره برداری از هشت طرح آماده شروع عملیات اجرایی برای سه هزار و 850 نفر اشتغال فراهم و برای این طرح ها 17 هزار و 380 میلیارد ریال ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 13 ساعت و 2 دقیقه پیش
بدهی کشورهای جهان به 164 هزار میلیارد رسید

بدهی کشورهای جهان به 164 هزار میلیارد رسید به گزارش سه شنبه خبرنگار اقتصادی ایرنا، روزنامه یو.اس.اِی تودی آمریکا اعلام کرد بر پایه بررسی صندوق بین المللی پول، چین بیشترین نقش را در رشد میزان بدهی های جهان داشته و سه چهارم افزایش بدهی ها در بخش خصوصی از زمان بحران مالی سال 2009 مربوط به این کشور است.
بنا به این گزارش، نصف بدهی های جهان مربوط به ژاپن و آمریکاست و پس از چین مهمترین عامل ثبت رکورد یاد شده به شمار می روند.
صندوق بین المللی پول دلیل افزایش بدهی های جهان به وضع هشدار دهنده کنونی را فروپاشی اقتصاد جهانی در بحران مالی سال 2009 و واکنش سیاسی به این بحران ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 13 ساعت و 2 دقیقه پیش
مردم آذربایجان در دفاع از نظام کارنامه درخشانی دارند

مردم آذربایجان در دفاع از نظام کارنامه درخشانی دارند به گزارش ایرنا، مسعود سلطانی فر روز سه شنبه در شورای اداری هشترود اظهار کرد: وظیفه دولت در قبال چنین مردمی، رفع مشکلات آنها و خدمت رسانی است.
وی گفت: با وجود توطئه ها و تحریم های ساماندهی شده، دولت در حال تلاش برای بهبود وضعیت معیشت مردم و بالابردن سطح رفاه است.
سلطانی فر اضافه کرد: نباید فراموش کنیم اعتماد عمیق و گسترده مردم به نظام و مسئولان، موجب ایستادگی و مقاومت کشور در برابر هجمه تحریم ها و تهاجم هاست.
وی با اشاره به اینکه آذربایجان شرقی از لحاظ صنعتی کارنامه روشن و روبه رشدی دارد و دارای ظرفیت ها و امکانات خوبی است افزود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 13 ساعت و 3 دقیقه پیش
قیمت سبد نفتی اوپک بالای 70 دلار باقی ماند

قیمت سبد نفتی اوپک بالای 70 دلار باقی ماند به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از پایگاه اینترنتی دبیرخانه اوپک، قیمت سبد نفتی اوپک دیروز به 70 دلار و 61 سنت رسید، این در حالی است که قیمت این شاخص در روز جمعه (31 فروردین ماه) 70 دلار و 36 سنت بود.
سبد نفتی اوپک شامل انواع نفت خام تولیدی در 14 کشور عضو این سازمان است.
همچنین دیروز قیمت شاخص نفت خام برنت به 74 دلار و 71 سنت و قیمت شاخص نفت خام دبلیو تی آی آمریکا به 68 دلار و 64 سنت رسید. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 13 ساعت و 3 دقیقه پیش
اشتغال یکی از مهم ترین دغدغه های دولت است

اشتغال یکی از مهم ترین دغدغه های دولت است به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، علی اصغر مجد فرمانداردامغان در جلسه بررسی پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی با بیان اینکه سهم دامغان از این تسهیلات بالغ بر 28 میلیارد تومان است و این در حالی است که سهم استان سمنان از این تسهیلات 184 میلیارد تومان است گفت : تعهد ما برای ایجاد فرصت های شغلی در این بخش سال گذشته یک هزار و 329 نفر بود. متقاضیان برای اجرای طرح های اشتغال و کارآفرینی نسبت به ارائه طرح و تکمیل مدارک لازم برای دریافت تسهیلات اشتغال زایی اقدام کنند.
وی در ادامه افزود ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 13 ساعت و 12 دقیقه پیش
اساسنامه شرکت ملی گاز با حضور کارشناسان بررسی شد/ جلسه مشترک کمیسیون انرژی با اردکانیان در محل وزارت نیرو

اساسنامه شرکت ملی گاز با حضور کارشناسان بررسی شد/ جلسه مشترک کمیسیون انرژی با اردکانیان در محل وزارت نیرو علی ادیانی عضو هیأت رئیسه کمیسیون انرژی در گفت وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، با اشاره به نشست امروز کمیته تدوین اساسنامه شرکت ملی گاز گفت: این نشست با حضور کارشناسان مرکز پژوهش های مجلس، دیوان محاسبات، بازرسی کل کشور، سازمان برنامه و بودجه و بخش خصوصی انجمن های نفت و گاز برگزار شد.
ادیانی تصریح کرد: تاکنون حدود 50 ماده و اساسنامه شرکت ملی گاز در این کمیته تصویب شده است.
وی ادامه داد: بعد از اتمام اساسنامه، در قالب یک طرح تقدیم کمیسیون انرژی شده تا بعد از تصویب به صحن علنی مجلس ارائه شود. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 13 ساعت و 12 دقیقه پیش
بررسی شرکت های شستا با حضور لطفی در جلسه کمیسیون اجتماعی

بررسی شرکت های شستا با حضور لطفی در جلسه کمیسیون اجتماعی ناهید تاج الدین عضو هیأت رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس در گفت وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، در تشریح نشست عصر امروز این کمیسیون گفت: ربیعی وزیر کار به همراه لطفی مدیر عامل شستا، معاون اقتصادی و همچنین مسئولان صندوق بازنشستگی و بازنشستگی فولاد در این جلسه حضور یافتند.
وی تصریح کرد: بیشتر سوالات از آقای لطفی درباره شستا بود.
نماینده مردم اصفهان بیان کرد: بیشتر سوالات درباره این بود که آیا تغییر و تحولات در این حوزه جهت توانمند تر شدن مدیر عامل ها بوده است؟ آیا سن مدیر عامل ها کاهش داشته و از زنان هم استفاده شده است؟ ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 13 ساعت و 12 دقیقه پیش
14 طرح کشاورزی در آذربایجان شرقی افتتاح شد

14 طرح کشاورزی در آذربایجان شرقی افتتاح شد به گزارش روز سه شنبه خبرنگار ایرنا، این طرح ها در بخش های آب و خاک، صنایع تبدیلی و گلخانه ای به دستور دکتر روحانی و به صورت ارتباط ویدیویی با وزیر جهاد کشاورزی در شهرستان شبستر بهره برداری و آغاز شد.
وزیر جهاد کشاورزی مجموع اعتبار هزینه و پیش بینی شده برای این طرح ها را 21 هزار و 730 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: این طرح ها برای 7 هزار و 350 نفر فرصت شغلی ایجاد می کند.
محمود حجتی طرح های آماده بهره برداری را شامل سه طرح صنایع غذایی شیرین عسل در شبستر و طرح 500 هکتاری شبکه فرعی آبیاری و زهکشی در جلفا عنوان کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 13 ساعت و 13 دقیقه پیش
زیرساختهای سرمایه گذاری در قزوین فراهم است

زیرساختهای سرمایه گذاری در قزوین فراهم است به گزارش ایرنا، عبدالمحمد زاهدی روز سه شنبه در دیدار با هیات سرمایه گذاری ترک گفت: هرنوع کمکی لازم باشد برای حمایت از سرمایه گذاران انجام خواهیم داد.
وی با اشاره به پیشنهاد این سرمایه گذار برای خرید شرکت آپادانا سرام قزوین افزود:این موضوع را با حضور مسئولان کشور بررسی و اگر با کلیت امر موافق بودند در این زمینه اقدام خواهیم کرد.
وی ادامه داد:با کشور ترکیه منافع مشترک سیاسی و اقتصادی زیادی داریم و از سرمایه گذاران ترک استقبال می کنیم.
وی ادامه داد: سرمایه گذاران ترک در قزوین سرمایه گذاری های خوبی انجام داده اند و در زمینه تولید ام دی اف وسایر محصولات فعالیت دارند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 13 ساعت و 13 دقیقه پیش
پرورش گل محمدی در روستای شرف آباد رستاق+فیلم

پرورش گل محمدی در روستای شرف آباد رستاق+فیلم به گزارش خبرگزاری صداوسیما ،هوای خنک بهار همراه با پیچیدن عطر گل محمدی در روستای شرف آباد رستاق از توابع شهرستان اشکذر روحی تازه به طبیعت آن منطقه داده است.
باغی پر از گل های صورتی رنگ حاصل سه سال تلاش یک مرد روستائیست.
آقای مزیدی اقتصاد خانواده خود را با مقاومت پایدار کرده است.
این مرد روستا نشین در مزرعه خود که به مساحت 8 هزار متر مربع هست روزی 30 تا 50 کیلو گل محمدی برداشت می کند و در کنار مزرعه خود کارگاه تولید عرقیجات دارد که روزانه 12 ساعت کار می کند و در این مدت 600 تا 700 لیتر عرقیجات گیاهی از جمله گلاب ، عرق نعناع، کاسنی، شاطره، بلیمو، بادرنجوبه، بهار نارنج ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 13 ساعت و 23 دقیقه پیش
قیمت سبد نفتی اوپک بالای 70 دلار باقی ماند

قیمت سبد نفتی اوپک بالای 70 دلار باقی ماند به گزارش خبرگزاری مهر ، بر اساس اعلام پایگاه اینترنتی دبیرخانه اوپک، قیمت سبد نفتی اوپک دیروز به 70 دلار و 61 سنت رسید، این در حالی است که قیمت این شاخص در روز جمعه (31 فروردین ماه) 70 دلار و 36 سنت بود.
سبد نفتی اوپک شامل انواع نفت خام تولیدی در 14 کشور عضو این سازمان است.
همچنین دیروز قیمت شاخص نفت خام برنت به 74 دلار و 71 سنت و قیمت شاخص نفت خام دبلیو تی آی آمریکا به 68 دلار و 64 سنت رسید. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 13 ساعت و 23 دقیقه پیش
169 طرح اشتغال در بوکان تصویب شد

169 طرح اشتغال در بوکان تصویب شد به گزارش ایرنا لقمان خسروپور روز سه شنبه در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان بوکان با اشاره به اینکه این طرح ها برای تصویب به کارگروه سرمایه گذاری استان ارسال شده است، اظهار کرد: توجیه اقتصادی این طرح ها با حضور کارشناسان دستگاه های مربوطه و بانک های عامل شهرستان بررسی شده است.
وی اضافه کرد: با اجرای این طرح ها برای یکهزار و 403 نفر اشتغال در شهرستان بوکان ایجاد می شود.
خسروپور افزود: از مجموع طرح های تصویب شده 120 طرح، روستایی است که با اجرای این طرح ها از مهاجرت روستاها به شهر جلوگیری و اشتغال پایدار ایجاد می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 13 ساعت و 32 دقیقه پیش
افتتاح خط تولید قالب های دایکاست در شرکت آهنگری تراکتورسازی در تبریز

افتتاح خط تولید قالب های دایکاست در شرکت آهنگری تراکتورسازی در تبریز به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز ؛ عصر امروز با دستور روحانی رئیس جمهور و با حضور شریعتمداری وزیر صنعت و معدن ، مدیر عامل شرکت آهنگری تراکتورسازی ایران و تنی چند از مسوولان استانی خط تولید قالب های دایکاست در شرکت آهنگری تراکتورسازی افتتاح گردید.
این مراسم به صورت ویدیو کنفرانس پخش می گردید با فرمان دکتر روحانی و توسط شریعتمداری وزیر صنایع افتتاح شد.
با افتتاح این طرح ایران به جمع 10 کشور تولیدکننده قالب های دایکاست.
برای راه اندازی این پروژه یک هزار و 800 میلیاد ریال سرمایه گذاری صورت گرفته و برای 80 نفر به صورت مستقیم و 250 نفر غیر مستقیم ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 13 ساعت و 33 دقیقه پیش
هریس با توسعه نامتوازن و مهاجرت مواجه است

هریس با توسعه نامتوازن و مهاجرت مواجه است به گزارش ایرنا، بیت الله عبداللهی روز سه شنبه در جلسه شورای اداری هریس که با حضور معاون پارلمانی رییس جمهوری در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، افزود: تکمیل بزرگراه تبریز- هریس - اهر، تامین نیروی متخصص مراکز درمانی، تامین خسارت باغداران، احداث باشگاه های ورزشی و استمهال تسهیلات زلزله زدگان از اهم خواسته های مردم این شهرستان است.
فرماندار هریس نیز در این جلسه به تشریح عملکرد و فعالیت های دولت تدبیر و امید در جهت توسعه و عمران این شهرستان پرداخت.
علی محمودی گفت: پیشرفت فیزیکی بزرگراه تبریز - هریس - اهر از پنج درصد در سال 1392 به بالای 60 درصد در سال 1396 رسیده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 13 ساعت و 42 دقیقه پیش
ضرورت بهبود محیط کسب و کار در حمایت از کالای ایرانی

ضرورت بهبود محیط کسب و کار در حمایت از کالای ایرانی به طور کلی فضای کسب و کار عبارت است از عوامل موثر بر عملکرد بنگاه های اقتصادی که مدیران و مالکان بنگاه ها نمی توانند آنها را تغییر داده یا بهبود بخشند و خارج از اراده و اختیار آنها است.
به بیان ساده تر، فضای کسب و کار مجموعه عوامل محیطی و برون زای موثر بر عملکرد بنگاه بوده که خارج از توان دخالت مدیران بنگاه است.
اهمیت چگونگی محیط کسب و کار در اقتصاد به اندازه ای است که مقام معظم رهبری در این زمینه می فرمایند: ... بهبود فضای کسب و کار که یکی از مسائل عمده یاقتصادی ماست، همین پنجره ی واحد ( پنجره ای برای کارها) همین یک کار، اگر انجام بگیرد، به نظر من بسیاری از مشکلات حل خواهد شد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 13 ساعت و 42 دقیقه پیش
کارخانه قالب های دایکاست و ریژه تراکتور سازی تبریز به بهره برداری رسید

کارخانه قالب های دایکاست و ریژه تراکتور سازی تبریز به بهره برداری رسید به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از وزارت صنعت و معدن، همزمان با سفر رییس جمهور و کار وان تدبیر و امید به آذربایجان شرقی کارخانه قالب های دایکاست و ریژه تراکتورسازی تبریز مورد بهره برداری قرار گرفت. این واحد تولیدی با فرمان رییس جمهور به صورت ویدیو کنفرانسی و به دست وزیر صنعت، معدن و تجارت به بهره برداری رسید.
بنابراین گزارش، این واحد ظرفیت تولید سالیانه ده ست قالب های دایکاست و ریژه را دارد و برای 80 نفر ایجاد اشتغال کرده است. این واحد با سرمایه گذاری یک هزار و 850 میلیارد ریالی(سرمایه ثابت و در گردش) بخش خصوصی راه اندازی شده است.
پایان پیام/ 50 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 13 ساعت و 43 دقیقه پیش
افزایش تولید میدان نفتی آذر به 65 هزاربشکه در روز

افزایش تولید میدان نفتی آذر به 65 هزاربشکه در روز کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
دریافت فیلم ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 13 ساعت و 43 دقیقه پیش
افزایش صادرات محصولات کشاورزی از مرز بین المللی مهران

افزایش صادرات محصولات کشاورزی از مرز بین المللی مهران به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام ؛حسن مرادی سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان مهران بیان کرد : صادرات محصولات کشاورزی از طریق بازارچه مرزی مهران به کشور عراق در سال 96 که گواهی آن توسط کارشناسان قرنطینه صادر شد 119 هزار و 361 تن و با ارزش ریالی 1200 میلیارد ریال بوده که بیشترین صادرات مربوط به هندوانه و کمترین مربوط به گل های زینتی است .
مرادی عنوان کرد:سال گذشته 119 هزار و 361 تن محصولات کشاورزی از مرز مهران به عراق صادر شد.
وی ادامه داد:همچنین صادرات تخم مرغ در سال گذشته 120 تن بوده که به علت شیوع بیماری آنفلوآنزای پرندگان در ایران و افزایش نرخ تعرفه از طرف دولت ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 13 ساعت و 52 دقیقه پیش
اولین تنخواه قرآنی به مبلغ 10میلیارد به خزانه ابلاغ شد/ بودجه های قرآنی از ردیف متفرقه بودجه به ردیف اصلی منتقل شد

اولین تنخواه قرآنی به مبلغ 10میلیارد به خزانه ابلاغ شد/ بودجه های قرآنی از ردیف متفرقه بودجه به ردیف اصلی منتقل شد محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در گفتگو با خبرنگار قرآن و معارف خبرگزاری شبستان ، در خصوص وضعیت بودجه های قرآنی و مشکلاتی که در این زمینه رخ داده است، اظهار داشت: بودجه به عنوان یک سند مالی و برنامه یک ساله دولت قرار است طی یک برنامه در کشور انجام گیرد و پیشگیری منابع برای دستیابی به آن اهداف هم وجود دارد.
وی ادامه داد: من و همکارانم هم شرافت خود را از قرآن می دانیم و آنچه شعور حکمرانی ما را بالا می برد همین قرآن است و ما نباید نسبت به آن کم توجه باشیم، از این رو برای افزایش رقم بودجه ای قرآنی اقداماتی را انجام دادیم و از ردیف متفرقه بودجه قرآن را به ردیف اصلی بودجه منتقل کردیم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 13 ساعت و 53 دقیقه پیش
مشکل رانندگان معترض خودروهای سنگین در خوزستان برطرف شد

مشکل رانندگان معترض خودروهای سنگین در خوزستان برطرف شد غلام عباس بهرامی نیا روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: اعتراض اولیه این کامیون داران از مدت ها پیش نسبت به افزایش نرخ مرکز ضدعفونی کننده بود.
وی افزود: این رانندگان با توجه به اینکه در بیشتر مواقع بار فله جابجا می کنند، باید پیش از بارگیری کفی کامیون خود را ضدعفونی کنند که پیش از این نرخ آن 300 هزار ریال بوده و دامپزشکی این نرخ را به 500 هزار ریال افزایش داد که اعتراض رانندگان را به دنبال داشت.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان ادامه داد: با پیگیری انجام شده افزایش نرخ ضدعفونی کردن کامیون منتفی شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 14 ساعت و 3 دقیقه پیش
هفت میلیارد ریال بودجه مازاد به بینالود اختصاص یافت

هفت میلیارد ریال بودجه مازاد به بینالود اختصاص یافت علیرضا رشیدیان روز سه شنبه در نشست شورای اداری شهرستان بینالود افزود: بخشی از این بودجه به میزان دو میلیارد و 240 میلیون ریال برای اجرای پروژه جداسازی آب شرب از آب مورد نیاز فضای سبز شهرهای طرقبه و شاندیز هزینه می شود.
وی ادامه داد: مشکلاتی در بخشهایی از شهرستان بینالود وجود دارد که رفع آنها نیازمند همکاری بین دستگاهی و همراهی مردم است. برخی دیگر از مشکلات نیاز به تزریق بودجه ای جدا از بودجه مصوب شهرستان بینالود در سال جاری دارد.
استاندار خراسان رضوی گفت: در استانی مانند خراسان رضوی هیچ تفاوتی بین مردم در مشهد با طرقبه ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 14 ساعت و 3 دقیقه پیش
انصاری : اثربخشی سازمان تعزیرات را مردم باید احساس کنند

انصاری : اثربخشی سازمان تعزیرات را مردم باید احساس کنند به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ، جمال انصاری در نشست ابلاغ سیاست های این سازمان در سال جاری به روسای شعب استان تهران و مستشاران تجدیدنظر قاچاق سازمان، اظهار داشت: سازمان تعزیرات بیش از 23 سال سابقه فعالیت دارد و اکنون پس از طی دوران تغییر، ماموریت روشن و مشخصی دارد و آن افزایش اثربخشی در راستای خدمت رسانی به مردم است.
وی افزود: اثربخشی سازمان را باید هر کسی در هرجای کشور احساس کند و اینگونه نباشد که مردم پس از سنجش هزینه و فایده پیگیری شکایت به این نتیجه برسند که با توجه به فرآیند رسیدگی به تخلفات، پیگیری و شکایت از تعدی که به حقوقشان شده است ، ارزش ندارد. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 14 ساعت و 3 دقیقه پیش
بررسی عملکرد سال 96 صندوق توسعه ملی در کمیسیون برنامه و بودجه

بررسی عملکرد سال 96 صندوق توسعه ملی در کمیسیون برنامه و بودجه محمدرضا تابش در گفت وگو با ایسنا با اشاره به برگزاری جلسه کمیسیون برنامه وبودجه درخصوص بررسی عملکرد سال 96 صندوق توسعه ملی با حضور اعضای هیات عامل صندوق، رئیس سازمان بازرسی کل کشور و نمایندگان دیوان محاسبات، گفت: در این جلسه باتوجه به ابهام درخصوص تعلق گرفتن سود بانکی به سپرده های ریالی صندوق نزد بانک مرکزی، مقررشد به طرق قانونی تکلیف این موضوع مشخص شود.
وی افزود: درمورد برداشت مالیات بابت تبدیل ارز خارجی به ریال باتوجه به این که ازطرف دیوان عدالت اداری، دستورموقت عدم پرداخت صادرشده، مقرر شد موضوع تعیین تکلیف شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 14 ساعت و 12 دقیقه پیش
اختصاص 120 هزار میلیارد ریال برای اشتغال جوانان در روستاها

اختصاص 120 هزار میلیارد ریال برای اشتغال جوانان در روستاها به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان در تبریز، مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان امروز در جریان سفر رییس جمهور و هیأت دولت به استان آذربایجان شرقی در شهرستان چاراویماق حاضر شد و در جلسه شورای اداری اظهار داشت: اشتغال و تولید مهمترین اولویت های دولت به شمار می رود.
وی با اشاره به این که عمده ترین مشکل امروز کشور، اشتغال جوانان است، خاطرنشان کرد: اهتمام دولت تحقق ایجاد یک میلیون و 33 هزار شغل است که در این راستا 120 هزار میلیارد ریال برای اشتغال جوانان در روستاها و در بخش های مختلف اختصاص یافته است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 14 ساعت و 13 دقیقه پیش
مدیرکل صنایع خودرو وزارت صنعت: صنعت خودروسازی سیاست زده است

مدیرکل صنایع خودرو وزارت صنعت: صنعت خودروسازی سیاست زده است به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، امیرحسین قناتی عصر سه شنبه در پنجمین نشست تخصصی برنامه ملی آینده نگاری علم و فناوری صنعت خودرو افزود: صنعت خودرو یک صنعت ایزوله نیست، بلکه مسائل سیاسی، اقتصادی و اجتماعی در آن وجود دارد؛ به ویژه در کشور ما جنبه های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی آن بسیار بالاست.
قناتی وزارت صنعت، معدن و تجارت را در بحث رگولاتوری و سیاست گذاری خودرو با چالش های زیادی روبرو دانست و ادامه داد: یکی از مشکلات وزارت صنعت، معدن و تجارت در مقوله سیاست گذاری این است که مواردی را به شرکت ها ابلاغ می کنیم که به ما ارتباطی ندارد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 14 ساعت و 23 دقیقه پیش
همایش صادراتی حاشیه دریای خزر در امیرآباد برگزار می شود

همایش صادراتی حاشیه دریای خزر در امیرآباد برگزار می شود سیاوش رضوانی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به برگزاری نشست های مختلف هم اندیشی و سیاستگذاری صادرات دریایی برای هرچه بهتر برگزار شدن این همایش افزود: تویعه صادرات از مسائل مهمی است که در بندرامیرآباد با توجه به فراهم بودن زیرساختهای مناسب با قوت پیگیری می شود و لذا بررسی زوایای مختلف صادرات و توسعه آن از مسائلی است که باید مورد توجه باشد.
وی بیان داشت: همایش صادرات دریایی به کشورهای حاشیه دریای خزر با هدف رونق صادرات و توسعه اقتصادی و با مشارکت نهاد ها و ارگان های دخیل در امر صادرات استان مازندران به همت و تلاش بندرامیرآباد در تیرماه سال جاری برگزار می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 14 ساعت و 33 دقیقه پیش
سمنان| بازار فروش محصولات تولیدی مددجویان استان سمنان تقویت می شود

سمنان| بازار فروش محصولات تولیدی مددجویان استان سمنان تقویت می شود به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان ، سید جواد رضوی ظهر امروز در نشست کارگروه اشتغال کمیته امداد استان سمنان اظهار داشت: ایجاد اشتغال و درآمدزایی ویژه مددجویان استان سمنان برای خودکفایی و تأمین معیشت آن ها در دستور کار کمیته امداد استان سمنان است.
وی با اشاره به اشتغال تعداد قابل توجهی از مددجویان در یک سال گذشته خاطرنشان کرد: در این مدت درآمد حاصل از فروش محصولات صنایع دستی، کشاورزی و ارائه خدمات متنوع مددجویان بیش از 23 میلیارد و 412 میلیون تومان شده است.
مدیرکل کمیته امداد استان سمنان با تأکید بر لزوم حمایت مددجویان و محصولات تولیدی این قشر بیان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 14 ساعت و 33 دقیقه پیش
یک هزار و 100 میلیارد تومان به فاینانس دریاچه ارومیه پرداخته می شود

یک هزار و 100 میلیارد تومان به فاینانس دریاچه ارومیه پرداخته می شود به گزارش خبرگزاری شبستان از ارومیه، محمدباقر نوبخت، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه ضمن سفر به آذربایجان غربی و شرکت در جلسه شورای اداری گفت: توسعه کشور و رشد اقتصادی، هدف برنامه ششم دولت تدبیر و امید است.
وی با بیان این که برای دستیابی به رشد هشت درصدی اقتصاد در سطح ملی باید سرمایه گذاری کرد افزود: 73 هزار و 400 میلیارد تومان در سراسر ایران برای 12 برنامه در شش سر فصل سرمایه گذاری شده است تا محصول آت اشتغال برای یک میلیون و 33 هزار نفر باشد.
نوبخت در ادامه به وضعیت نامناسب اشتغال در آذربایجان غربی نسبت به کل کشور اشاره و تصریح کرد: 50 هزار مسکن حمایتی در شهرها ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 14 ساعت و 33 دقیقه پیش
نرخ فروش سبوس برنج در بازار چقدر است؟

نرخ فروش سبوس برنج در بازار چقدر است؟ به گزارش خبرنگار نبض بازار گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، قیمت فروش نهاده های دامی و کشاورزی در بازار به شرح زیر است:
آخرین قیمت اقلام اساسی را اینجا ببینید!
انتهای پیام/
مظنه فروش انواع نهاده های دامی و کشاورزی ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 14 ساعت و 42 دقیقه پیش
250میلیارد ریال اعتبار بلاعوض به کشاورزان اردبیل پرداخت شد

250میلیارد ریال اعتبار بلاعوض به کشاورزان اردبیل پرداخت شد به گزارش ایرنا، صفت الله دلشاد روز سه شنبه در نشستی با کشاورزان خلخال افزود: سال گذشته همچنین 190 میلیارد ریال اعتبار تسهیلاتی با کارمزد 4 درصد برای اجرای طرح های کشاورزی به زارعان وباغداران استان پرداخت شده است.
وی با بیان اینکه هم اکنون 168 تعاونی وتشکل صنفی کشاورزی در استان فعالیت دارند، افزود: یکی از وظایف صندوق توسعه کشاورزی کمک به توسعه وگسترش فعالیت های تعاونی ها کشاورزی است و در این خصوص به سهامداران خود برابر با مقدار سهام سرمایه گذاری شده تسهیلات با 4 درصد کارمزد وبدون دریافت هرگونه ضمانت بانکی ارایه می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 14 ساعت و 43 دقیقه پیش
چهاردهمین نمایشگاه بین المللی کشاورزی در شیراز گشایش یافت

چهاردهمین نمایشگاه بین المللی کشاورزی در شیراز گشایش یافت به گزارش ایرنا مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی فارس، عصر سه شنبه در حاشیه افتتاح این نمایشگاه در جمع خبرنگاران گفت: این نمایشگاه با زمینه فعالیت انواع ماشین آلات کشاورزی، تجهیزات باغبانی، کود، سم، بذر و صنایع وابسته به حوزه کشاورزی و با هدف معرفی و حمایت از تولیدکنندگان داخلی و شرکت های دانش بنیان برپا شده است.
سید محمود موسوی افزود: فراهم آوردن زمینه ای مناسب برای هم افزایی با کشورهای مطرح و پیشگام این صنعت در جهان و انتقال تجارب و فناوری های نوین و همچنین صادرات ماشین آلات ایرانی، خدمات و محصولات کشاورزی به خارج از کشور از دیگر اهداف برپایی این نمایشگاه است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 14 ساعت و 43 دقیقه پیش
انتشار بیش از 200 هزار مقاله علمی ایرانی در مجلات معتبر بین المللی/ افزایش تعداد دانشمندان ایرانی در سال 2016

انتشار بیش از 200 هزار مقاله علمی ایرانی در مجلات معتبر بین المللی/ افزایش تعداد دانشمندان ایرانی در سال 2016 به گزارش حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ عبدالرضا باقری قائم مقام وزیر علوم و رئیس مرکز هیئت های امنا و هیئت ممیزه مرکزی، امروز (سه شنبه ) در آیین گشایش نخستین همایش نقش آفرینی دانشگاه در اقتصاد ملی ، از انتشار بیش از 200 هزار مقاله علمی ایرانی در مجلات معتبر بین المللی طی پنج سال اخیر خبر داد.
باقری در این آیین ضمن تشریح وضعیت موجود دانشگاه ها و دستاوردهای نظام آموزش عالی کشور در خصوص روند تولید علم در ایران قبل و پس از پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: آمار بیانگر آن است که دو هزار و 700 عنوان مقاله یا مدارک دیگر علمی در مجلات معتبر قبل از انقلاب اسلامی منتشر شده ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 14 ساعت و 53 دقیقه پیش
توسعه طرح های اشتغالزایی درایلام

توسعه طرح های اشتغالزایی درایلام به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام ؛ شکرالله شیرخانی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام بیان کرد: با وجود اینکه 31 درصد افراد شاغل در میادین سروک و آذر، بومی و 69 درصد غیربومی هستنداما صنعت نفت مشکل اشتغال را در استان ایلام حل نمی کند.
شیر خانی گفت: رجع رسمی آمار بیکاری در ایلام توسط سازمان آمار انجام می گیرد و نرخ بیکاری ایلام در پاییز گذشته تک رقمی بوده و شاید همه مثل من آنرا قبول نداشته باشند ولی این شاخص ها برای کل کشور است.
وی افزود: اربعین سهمی در اشتغال استان نداشته و باید از این فرصت استفاده کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 14 ساعت و 53 دقیقه پیش
اصلی ترین مشکل مردم اشتغال جوانان است

اصلی ترین مشکل مردم اشتغال جوانان است به گزارش خبرنگار مهر ، مسعود سلطانی فر ظهر امروز سه شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان چاروایماق گفت: رویکرد اصلی نظام افزایش سطح رفاه مردم و ایجاد اشتغال است.
وی سپس با اشاره به اینکه گسترش ارتباطات، گسترش خدمات بهداشت و درمان و توسعه بخش های ورزشی، فرهنگی و هنری نیز از اولویت های دولت است، ادامه داد: دولتمردان و مسئولان نظام همه تلاش خود را برای کاهش مشکلات مردم می کنند.
سلطانی فر همچنین با اشاره به اینکه مهمترین وظیفه دولت و دولتمردان خدمت به مردم است، افزود: هر روز باید تلاش کنیم تا گره بیشتری از مشکلات مردم باز کنیم چراکه در تعریف حکومت اسلامی نیز به این امر تاکید شده است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 15 ساعت و 2 دقیقه پیش
نشست کمیسیون ویژه حمایت از تولیدملی با حضور وزیراقتصاد و رئیس بانک مرکزی

نشست کمیسیون ویژه حمایت از تولیدملی با حضور وزیراقتصاد و رئیس بانک مرکزی نشست کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی با حضور "مسعود کرباسیان" وزیر امور اقتصادی و دارایی و"ولی الله سیف" رئیس کل بانک مرکزی برگزار شد. ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 15 ساعت و 2 دقیقه پیش
تفاوت قیمت فراورده های نفتی در دو سوی مرز مورد سواستفاده سودجویان است

تفاوت قیمت فراورده های نفتی در دو سوی مرز مورد سواستفاده سودجویان است به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، فریدون یاسمی عصر امروز در دیدار با استاندار کردستان با اشاره به اجرای طرح های همسو با اقتصاد مقاومتی در پخش منطقه کردستان اظهار کرد: درسال 96 بیش از 32میلیون و سیصد هزار لیتر نفتگاز به اقلیم کردستان عراق در قالب کمک به معیشت مرزنشینان استان ارسال شده است.
وی افزود: در همین راستا بیش از 413 میلیارد و 797 میلیون ریال به حساب خزانه واریز شده و همچنین مبلغ 55 میلیاردو 327 میلیون ریال سود حاصل از فروش این فرآورده بین 18 هزار و 300خانوار روستایی مناطق مرزی استان تقسیم شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 15 ساعت و 2 دقیقه پیش
باز هم خاهن در اوج؛ افتتاح کارخانه قالب های دایکاست و شروع پروژه منحصر به فرد تولید میل سوپاپ

باز هم خاهن در اوج؛ افتتاح کارخانه قالب های دایکاست و شروع پروژه منحصر به فرد تولید میل سوپاپ اقتصادآنلاین -مریم علیزاده؛ مجمع عمومی فوق العاده شرکت آهنگری تراکتورسازی ایران دیروز در محل هتل اسپیناس پالاس تهران با حضور حدود 91 درصد سهامداران تشکیل جلسه داد. دستور جلسه، استماع گزارش هیات مدیره و بازرس قانونی به منظور افزایش سرمایه 50 درصدی از محل مطالبات و آوره های نقدی سهامداران بود.
این مجمع با حضور 91 درصدی سهامداران رسمیت یافت و سپس اعضای هیات رئیسه به شرح عبدالمجید قندریز به عنوان رئیس مجمع، پدرام باویلی تبریزی به عنوان ناظر اول مجمع ، جلال الدین حیرت انگیز به عنوان ناظر دوم مجمع و در نهایت جواد زراعتی خسروشاهی به عنوان منشی مجمع معرفی شدند ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 15 ساعت و 2 دقیقه پیش
واحد های نمونه صنعتی و معدنی معرفی می شوند

واحد های نمونه صنعتی و معدنی معرفی می شوند به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز بوشهر، حسن بحرینی افزود: بر این اساس همه واحدهای تولیدی استان می توانند برای شرکت در فرآیند انتخاب واحدهای صنعتی و معدنی نمونه بر اساس عملکرد سال 1396 با مراجعه به سامانه الکترونیکی سازمان به آدرس bsh.mimt.gov.ir نام نویسی کنند.
وی با بیان اینکه مهلت نام نویسی تا 12 اردیبهشت ماه است اضافه کرد: از واحدهای برتر انتخاب شده این فرآیند، دهم تیر در مراسم گرامیداشت روز ملی صنعت و معدن تجلیل می شود. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 15 ساعت و 23 دقیقه پیش
هنوز مطالبات گذشته گریبانگیر آلومینیوم المهدی است

هنوز مطالبات گذشته گریبانگیر آلومینیوم المهدی است به گزارش ایسنا، محمد نصوری صبح امروز در یک نشست خبری، افزود: از مهرماه سال 94 به عنوان اولین مدیر انتصابی پس از خصوصی سازی این شرکت شروع به کار کردم.
وی با بیان اینکه تنها آمدم و هیچ فردی را از بیرون وارد نکردیم و با افراد توانمندی که در شرکت فعالیت داشتند، کار را با تمامی تلاطم ها هدایت و ادامه دادیم، تصریح کرد: همین اتکا به منابع انسانی درون شرکت، بالندگی و رشد شخصیت اجرایی همکاران در کارخانه را به همراه داشت و توانست کارخانه را از بحران ها نجات دهد.
نصوری با اشاره به اینکه فعالیتم را با 258 دیگ کار شروع و امروز 342 دیگ کار تولید را دز حوزه تولید آلومینیوم انجام می دهند که نشان ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 15 ساعت و 32 دقیقه پیش
عملیات اجرایی مجتمع کشت و صنعت در خسروشاه آغاز شد

عملیات اجرایی مجتمع کشت و صنعت در خسروشاه آغاز شد به گزارش خبرنگار ایرنا، رییس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی در حاشیه کلنگ زنی این مجتمع در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد: با اجرای این طرح با اعتباری افزون بر 720میلیارد ریال برای 200نفر فرصت شغلی ایجاد می شود.
اکبر فتحی با بیان اینکه با اجرایی شدن این طرح ظرفیت این گاوداری صنعتی به چهار هزار راس مولد افزایش خواهد یافت، افزود: با اجرای کامل طرح، ظرفیت تولید این مجموعه به 36هزار تن درسال خواهد رسید.
وی با بیان اینکه این شرکت با ظرفیت 1000راس گاو شیری، تولید کننده 9000 تن شیر در سال است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 15 ساعت و 33 دقیقه پیش
وجود 300هزار کارگر بیمه شده تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی کرمان

وجود 300هزار کارگر بیمه شده تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی کرمان به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، ؛ رضا اسماعیلی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه از 5 تا 11 اردیبهشت نیز هفته کار و کارگر است؛گفت: بیش از 32 برنامه در مرکز استان و همچنین برنامه هایی در همه شهرستان ها برگزار می شود.
وی از برگزاری جشن ویژه کارگری و با حضور رییس سازمان بهزیستی کشور طی هفته آینده در استان کرمان خبرداد و افزود: علاوه بر این، 10 نفر از کارگران استان نیز با مقام معظم رهبری دیدار دارند.
اسماعیلی با اشاره به اینکه کارگران ستون و محور تولید هستند ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 15 ساعت و 52 دقیقه پیش
سند توسعه سرمایه گذاری، تولید و اشتغال استان قم رونمایی می شود

سند توسعه سرمایه گذاری، تولید و اشتغال استان قم رونمایی می شود به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی استانداری قم، سند توسعه سرمایه گذاری، تولید و اشتغال استان قم روز پنجشنبه در مراسمی با حضور ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی رونمایی می شود.
بر اساس این سند که وظایف دستگاه های مختلف به صورت مشخص تدوین در آن شده است، بایستی با همکاری بخش دولتی قم و بخش خصوصی 14 هزار و 810 شغل با اعتباری معادل 42 هزار و 43 میلیارد ریال در سال 97 ایجاد شود.
شایان ذکر است، قم نخستین استانی است که در سال 97 این سند در آن تهیه و رونمایی خواهد شد.
انتهای پیام/2258 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 15 ساعت و 53 دقیقه پیش
کراس اور هیبریدی، جانشین میتسوبیشی لنسر می شود

کراس اور هیبریدی، جانشین میتسوبیشی لنسر می شود طی سال های اخیر کراس اور رشد چشم گیری در بازار جهانی خودرو داشته است و خودروسازان بزرگ در این بخش فعالیت خوبی دارند. این تلاش ها باعث رقابت شدیدی در بخش خودروهای متوسط شده است و شاهد انتقال برخی خودروهای معروف از کلاس سدان و هاچ بک به سمت کراس اور هستیم. خودروسازان ژاپنی نیز در بازار جهانی همگام با رقبای آمریکایی و اروپایی، تمایل زیادی به تولید مدل هایی در کلاس کراس اور دارند و طی سال های گذشته مدل هایی مانند تویوتا CH-R و هوندا HR-V و CR-V توانسته اند رقابت پذیر باشند.
میتسوبیشی نیز برای عقب نماندن از رقبای هم وطن خود ... ادامه خبر ...

منبع: زومیت دسته: اقتصادی انتشار : 16 ساعت و 2 دقیقه پیش
نوبخت خبر داد: پرداخت 400 میلیارد تومان برای احیای دریاچه ارومیه/ وجود 73 هزار پروژه نیمه تمام در کشور

نوبخت خبر داد: پرداخت 400 میلیارد تومان برای احیای دریاچه ارومیه/ وجود 73 هزار پروژه نیمه تمام در کشور به گزارش فارس، محمدباقر نوبخت ظهر امروز در جلسه شورای اداری آذربایجان غربی، اظهار داشت: سال 1397 دومین سال برنامه ششم است و برای حل مشکلات کشور برنامه ای 20 ساله با هفت بخش نوشته شد.
وی افزود: در برنامه ششم هدف توسعه اقتصاد در حد 8 درصد است و دولت اجرای آن را بر عهده دارد، آنچه برای رشد اقتصاد و اشتغال در نظر گرفته شده، هم برای بخش خصوصی و هم بخش دولتی تبصره هایی در نظر گرفته شده است. رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: برای تبصره 18 برنامه ششم توسعه 73 هزار و 400 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده که با اجرای آن یک میلیون 33 هزار شغل ایجاد می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 16 ساعت و 3 دقیقه پیش
قیمت سکه کاهش یافت

قیمت سکه کاهش یافت به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، نرخ هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم و نیم سکه نسبت به دیروز تغییری نداشت؛ سکه طرح قدیم 17 میلیون و 425 هزار ریال و نیم سکه هشت میلیون و 730 هزار ریال فروخته شد.
هر ربع سکه نیز در معاملات امروز پنج میلیون و 385 هزار ریال عرضه شد که نسبت به دیروز ثابت بود اما سکه گرمی با کاهش 30 هزار ریالی سه میلیون و 510 هزار ریال به فروش رفت.
بنا بر آمار اتحادیه طلا و جواهر، قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی چهار دلار و 32 سنت رشد داشت و به یک هزار و 327 دلار و 83 سنت رسید؛ هر گرم طلای خام 18 عیار نیز در بازار ایران با رشد 9470 ریالی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 16 ساعت و 3 دقیقه پیش
6 خودروی جدید تا چهار سال آینده به بازار عرضه می شود

6 خودروی جدید تا چهار سال آینده به بازار عرضه می شود بهزاد اعتمادی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا در خصوص قراردادهای خودرویی پسابرجام افزود: تنها قرارداد خودرویی که ایدرو درگیر آن است، با شرکت رنو فرانسه بوده که قرار است در 2 مرحله به انجام برسد.
به گفته این مقام مسئول، فاز نخست این قرارداد به ظرفیت تولید 30 دستگاه خودرو در ساعت پس از ثبت شرکت کلید می خورد که امید می رود تا یک ماه آینده اجرایی شود؛ در این مرحله 2 خودروی جدید و به روز تولید خواهد شد.
وی ادامه داد: فاز دوم این قرارداد نیز به ظرفیت 30 دستگاه در ساعت با چهار مدل جدید خودرویی عملیاتی خواهد شد و در مجموع به ظرفیت سالیانه 300 هزار دستگاه تولید خواهد رسید ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 16 ساعت و 3 دقیقه پیش
گروه های خودرویی و پالایشگاهی موتور بورس را روشن کردند

گروه های خودرویی و پالایشگاهی موتور بورس را روشن کردند به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، روند نزولی شاخص بورس، امروز متوقف شد و شاخص کل اندکی جان گرفت و توانست جایگاه خود را میانه کانال 94 هزار واحدی تقویت کند.
نگاهی به تابلو معاملات بورس نشان می دهد که پالایشگاه ها و گروه خودرو صدر نشین نقش اصلی را در رشد شاخص داشته اند.
از یک سو، قیمت نفت در بازارهای جهانی تقویت شد و به حدود بشکه ای 74 دلار رسید. این موضوع باعث افزایش جذابیت قیمت سهام پالایشگاه ها شده است.
از سوی دیگر، سهام شرکت های گروه خودرو نیز به دلیل کاهش قابل توجه قیمت سهام این گروه و رسیدن به قیمت های جذاب برای نوسان گیران، نیز با استقبال خریداران روبرو شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 16 ساعت و 13 دقیقه پیش
ایجاد گلخانه ها گامی مهم در صرفه جویی آب

ایجاد گلخانه ها گامی مهم در صرفه جویی آب به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، امروز سعیدی رییس جهاد کشاورزی استان با فرماندار شهربابک دیدار کرد.
طی این دیدار علیرضا اسدی فرماندار شهربابک ضمن اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه کشاورزی و دامپروری شهرستان گفت: در بخش کشاورزی شهرستان تلاش ما بر تغییر الگوی کشت در جهت منافع اقتصادی مردم، مصرف بهینه آب، توسعه روستایی و اشتغال پایدار بوده است و در سالی که گذشت با توزیع 42000 نهال گل محمدی و 6000 هزار نهال زرشک و نیز ترغیب کشت زعفران در جوزم و گسترش کاشت گیلاس در راستای این مهم گام برداشته ایم ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 16 ساعت و 32 دقیقه پیش
دروغی بنام گوشت و مرغ ارگانیک در ایران

دروغی بنام گوشت و مرغ ارگانیک در ایران به گزارش مشرق ، پیام محبی در نشست خبری به مناسبت بیستمین کنگره بین المللی دامپزشکی ایران اظهار کرد: اعمال تعرفه بر ویزیت دامپزشکان باعث شده که فعالان این بخش در مناطق روستایی کمتر حضور یابند.
وی افزود: در موارد متعددی مشاهده می شود که فعالین بخش دامداری در خارج از شهرها و در روستاها ساکن هستند اما دامپزشکان به دلیل نرخ پایین تعرفه های خود حاضر نیستند در روستاها سکونت گزینند و دامداران مجبور هستند با حمل و نقل دام خود هزینه های بیشتری را برای درمان متقبل شوند.
رئیس هیئت مدیره جامعه دامپزشکان کشور در ارتباط با وضعیت شیوع بیماری تب مالت در کشور گفت ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 16 ساعت و 33 دقیقه پیش
خروج آمریکا از برجام منجر به افزایش بهای نفت می شود

خروج آمریکا از برجام منجر به افزایش بهای نفت می شود به گزارش روز سه شنبه ایرنا 'جود کلمنت' مدیر مرکز تحقیقات انرژی 'جی تی سی' در گزارشی با عنوان 'سه نمودار نفتی پیش از تصمیم ترامپ در مورد ایران' افزود: ''دوازدهم ماه می، روزی سخت برای ایران خواهد بود؛ روزی که در آن دونالد ترامپ تصمیم خواهد گرفت تحریم های اقتصادی علیه ایران را بازگرداند یا خیر. اما حال که بهای نفت به بالاترین میزان خود در سه سال گذشته رسیده، بازارهای جهانی نیز توجه ویژه ای به این موضوع پیدا کرده اند. ایران حدود 5 درصد نفت جهان را تولید می کند و یکی از صادرکنندگان کلیدی نفت جهان به شمار می آید. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 16 ساعت و 42 دقیقه پیش
پرداخت غرامت و مطالبات کشاورزان کشور تا دو روز دیگر

پرداخت غرامت و مطالبات کشاورزان کشور تا دو روز دیگر به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین ؛ نیاز علی ابراهیمی پاک در جلسه بررسی وضعیت خسارت به باغات استان قزوین افزود: پارسال یک هزارو 100 میلیارد تومان خسارت به کشاورزان کشور وارد شد که تا کنون یک هزارو 550 میلیارد تومان بابت غرامت به کشاورزان پرداخت شده است.
ابراهیمی پاک افزود: از این میزان 500 میلیارد تومان طلب کشاورزان از دو سال گذشته با غرامت بود که پرداخت شده است.
به گفته وی در حال حاضر صندوق بیمه 70 میلیارد تومان بابت غرامت به کشاورزان بدهکار است که طی دو روز آینده واریز خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 16 ساعت و 52 دقیقه پیش
سیستان رکوردار بیکاری در بین استان های کشور/آقای ظریف حاصل دیپلماسی شما برای مردم سیستان حتی یک لیوان هم نشده است

سیستان رکوردار بیکاری در بین استان های کشور/آقای ظریف حاصل دیپلماسی شما برای مردم سیستان حتی یک لیوان هم نشده است به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، حبیب الله دهمرده در نشست علنی امروز (سه شنبه، 4اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود بر رسیدگی هر چه سریع تر به فاجعه خشکسالی استان سیستان و بلوچستان تاکید کرد.
نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند مجلس شورای اسلامی ادامه داد: فعالیت های اقتصادی و معیشتی مردم سیستان به غلط بر مبنای کشاورزی است که وابستگی صددرصد به رودخانه هیرمند را دنبال دارد. در سال زراعی 96- 97 در مرحله اول کشت آبی رها شد اما متاسفانه برای مراحل بعدی آبیاری محصولات آبی وجود نداشت و در نتیجه مردم مظلوم پس از یک سال زراعی ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 17 ساعت و 3 دقیقه پیش
بررسی آیین نامه سامانه ثبت حقوق و مزایا در هیات وزیران با قید فوریت

بررسی آیین نامه سامانه ثبت حقوق و مزایا در هیات وزیران با قید فوریت به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از سازمان اداری و استخدامی کشور، معاون رئیس جمهور در نامه ای به دبیر هیات دولت، خواستار بررسی آیین نامه پیشنهادی سامانه ثبت حقوق و مزایا در هیات وزیران شد.
جمشید انصاری در این نامه با اشاره به موضوع ماده 29 قانون برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی تصریح کرده است، جلسه کارگروه سامانه ثبت حقوق و مزایا در 16 فروردین ماه با حضور نمایندگان دستگاه های عضو کارگروه برگزار و پس از بحث و تبادل نظر متن آیین نامه اصلاح نهایی شد.
رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور در این نامه خواستار بررسی این آیین نامه در جلسه هیات دولت با قید فوریت شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 17 ساعت و 3 دقیقه پیش
سعید لیلاز: زمان ریاضت اقتصادی فرا رسیده!

سعید لیلاز: زمان ریاضت اقتصادی فرا رسیده! یک اقتصاددان می گوید اکنون مصارف ما بیشتر از منابع ما است و ما با کسر شدید منابع روبه رو هستیم و چاره ای نداریم جز اینکه از برخی مصارف خود صرف نظر کنیم. این موضوعی است که نیاز آن به شدت حس می شود.
سعید لیلاز در گفت وگو با ایسنا، درباره اقدام اخیر وزارت اقتصاد درباره انتشار اطلاعات خزانه بیان کرد: اکنون در ایران مسئله جنگ بر سر منابع به وجود آمده است. اتفاقی استراتژیک و ژئوپولوتیک رخ داده و آن این است که در دوران احمدی نژاد مصارف دولت به صورت غیر قابل بازگشتی از دو طیف استخدام ها و اعطای یارانه نقدی افزایش یافته است. تاکید می کنم که هیچ یک از این دو مورد قابل بازگشت نیست. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 17 ساعت و 12 دقیقه پیش
تعهد ایجاد 20 هزار شغل در استان قزوین

تعهد ایجاد 20 هزار شغل در استان قزوین به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین ؛ حبیبی معاون اقتصادی استانداری افزود: از مجموع 20 هزار شغل پیش بینی شده، 8 هزار شغل مربوط به بخش مشاغل فراگیر است.
به گفته حبیبی، همچنین 15 درصد از مجموع شغل های پیش بینی شده در بخش مشاغل فراگیر، به اصناف اختصاص یافته است.
معاون اقتصادی استانداری گفت: برای ایجاد اشتغال، تسهیلات فراگیر و روستایی از کار های مهمی است که باید با کمک بانک ها به سرعت عملیاتی شود.
حبیبی از مدیران بانک ها خواست در پرداخت تسهیلات به گروه ها، همراهی لازم را داشته باشند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 17 ساعت و 13 دقیقه پیش
جامعه کارگری مخالف واگذاری کارخانه های ورشکسته به تامین اجتماعی است

جامعه کارگری مخالف واگذاری کارخانه های ورشکسته به تامین اجتماعی است به گزارش ایسنا، علی راستگو سه شنبه چهارم اردیبهشت در یک کنفرانس خبری ضمن اعلام خبر فوق، بیان کرد: در آستانه هفته کارگر، کارگران استان فارس خواستار احیای شورای عالی سازمان تامین اجتماعی پس از 13 سال و اعملیاتی شدن سه جانبه گرایی واقعی میان نمایندگان دولت، کارگران و کارفرمایان در تصمیم گیریهای سازمان تامین احتماعی هستند.
وی با تصریح بر اینکه کارگران به عنوان سهامداران اصلی سازمان تامین اجتماعی توقع دارند که لابی گری ها و فشار بر این سازمان کم رنگ شود، به مصوبه خسارت بار مجلس در خصوص واگذاری بخشی از سهام درمان این سازمان به حساب خزانه دولت به بهانه شفافیت اشاره کرد و افزود ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 17 ساعت و 22 دقیقه پیش
ارز به کالاهای غیر مجاز اختصاص نخواهد یافت

ارز به کالاهای غیر مجاز اختصاص نخواهد یافت به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، اسحاق جهانگیری درباره شعار حمایت از کالای ایرانی گفت: اقدامات بسیار خوبی برای حمایت از تولید داخلی در نظر گرفته شده است.
معاون رئیس جمهور افزود: با برنامه ریزی های انجام گرفته می توانیم دستاوردهای بسیاری را در زمینه افزایش تولید رقم بزنیم و در مبارزه با قاچاق هم بهتر از قبل عمل کنیم.
او با بیان اینکه در سال گذشته جلسه ای برای مبارزه با قاچاق تشکیل شد و درباره کنترل قاچاق 10 قلم کالایی که بیشترین آمار را به خود اختصاص می دادند، برنامه ریزی کردیم، گفت: یکی از این اقلام تلفن همراه بود که تدابیری برای جلوگیری از قاچاق آن صورت گرفت. ... ادامه خبر ...

منبع: شبکه خبر دسته: اقتصادی انتشار : 17 ساعت و 22 دقیقه پیش
رشد 28 درصدی ارزش معاملات مسکن

رشد 28 درصدی ارزش معاملات مسکن پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی، حجم ریالی معاملات مسکن شهر تهران در سال 1396 نسبت به سال قبل از آن 27.8 درصد رشد داشته است.
دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن با ارایه آمار بازار مسکن شهر تهران در سال 1396 اعلام کرد ارزش کل معاملات واحدهای مسکونی آپارتمانی شهر تهران در سال 1396 بالغ بر 81 هزار و 760 میلیارد تومان بوده که نسبت به سال قبل از آن 27.8 درصد افزایش داشته است.
هم چنین حجم معاملات مسکن تهران در سال 1396 به 184 هزار و 440 واحد رسیده که در مقایسه با سال قبل از آن 12 درصد افزایش نشان می دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اقتصادی انتشار : 17 ساعت و 23 دقیقه پیش
بانک مرکزی: 5 میلیون سکه پیش فروش شد/ تائید ورود سکه به بورس کالا

بانک مرکزی: 5 میلیون سکه پیش فروش شد/ تائید ورود سکه به بورس کالا پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
دبیر کل بانک مرکزی از پیش فروش بیش از پنج میلیون قطعه سکه خبر داد.
در حالی پیش فروش سکه حدود دو ماه است که در بانک ملی در حال برگزاری بوده و از دو هفته پیش سررسیدهای آن از دوره شش ماهه و یک ساله به هفت مرحله افزایش یافت که طولی نکشید که در حدود یک هفته بعد از اجرای سررسیدهای جدید، پیش فروش یک ماهه و به دنبال آن سه ماهه متوقف شد.
آن طور که دبیر کل بانک مرکزی اعلام کرده است در این مدت حدود پنج میلیون سکه پیش فروش شده که ظاهرا بخش قابل توجهی در حدود یک میلیون قطعه آن مربوط به فروش یک ماهه است. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اقتصادی انتشار : 17 ساعت و 32 دقیقه پیش
جولان آبمیوه های قاچاق عربی در سوپرمارکت ها

جولان آبمیوه های قاچاق عربی در سوپرمارکت ها مدت ها از جولان آبمیوه های قاچاق عربی در سوپرمارکت ها می گذرد، اما به نظر می رسد برای عرضه این آبمیوه ها سخت گیری خاصی لحاظ نشده و در نهایت حساسیت ها به چند برند خاص مربوط شده است.
به گزارش ایسنا، در سال های گذشته بارها اعلام شده که هیچ یک از شرکت های عرب مجوز صادرات کالا به ایران را ندارند براین اساس واردات هیچ گونه آبمیوه عربی قانونی نیست. اما با این وجود در اغلب سوپرمارکت های سطح شهر تهران انواع و اقسام نوشیدنی های عربی وجود دارد. البته گاه شرکت های ایرانی با توجه به شرایط، دست به اقدامی معنادار زده و نوشیدنی هایی را با ظاهر مشابه انواع عربی وارد بازار کرده اند ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 17 ساعت و 33 دقیقه پیش
از بازار فروکش کرده دلار چه خبر؟

از بازار فروکش کرده دلار چه خبر؟ باقر معبودی نژاد در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به کاهش تقاضا برای دلار اظهار کرد: قدر مسلم در آینده نیز بیش از این شاهد افت قیمت خواهیم بود، زیرا قیمت دلار در حال کاهش است و دولت با تدبیری که برای واردکنندگان، بیماران و دانشجویان اندیشیده است، نرخ دلار نیز با افت مواجه شده است.
به گزارش نامه نیوز رئیس اتحادیه طلا و جواهر مشهد اظهار کرد: به طور حتم تغییر نرخ دلار بر بازار طلا به خصوص سکه تاثیر خواهد گذاشت، به خصوص که تقاضا برای سکه بسیار کمتر است.
وی افزود: از سویی بانک مرکزی از متقاضیان سکه ثبت نام به عمل آورده که متقاضی 65 هزار سکه بوده اند ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 17 ساعت و 42 دقیقه پیش
آغاز کوچ بیش از 5 هزار دامدار در گیلان

آغاز کوچ بیش از 5 هزار دامدار در گیلان به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت ؛ فرامرز هادی زاده مدیر امور عشایری سازمان جهاد کشاورزی گیلان امروز گفت: 5 هزار و 274 خانوار دامدار گیلانی 12 شهرستان به همراه 735 هزار راس دام سبک و سنگین اردیبهشت هر سال از قشلاق به ییلاق کوچ می کنند.
وی افزود: دامداران کوچنده گیلانی تا اوایل پائیز در ییلاق ماندگار می شوند تا با تولید فرآورده های دامی چرخ اقتصاد کشور را بگردانند.
مدیر امور عشایری سازمان جهاد کشاورزی گیلان خاطر نشان کرد: دامداران کوچنده گیلان سالانه حدود 3 هزار و 400 تن گوشت قرمز ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 17 ساعت و 42 دقیقه پیش
شیر سنتی، همان شیرهای برگشتی کارخانه است/شهروندان از خرید لبنیات سنتی و بدون شناسنامه خودداری کنند

شیر سنتی، همان شیرهای برگشتی کارخانه است/شهروندان از خرید لبنیات سنتی و بدون شناسنامه خودداری کنند محبی گفت: شیرهای سنتی همان شیرهای برگشتی کارخانه ها هستند که توسط دلالان به سنتی فروش ها توزیع می شود.
به گزارش خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، پیام محبی، رئیس هیئت مدیره جامعه دامپزشکان ایران در نشست خبری که به مناسبت روز جهانی دامپزشکی برگزار شد، با انتقاد از رشد قارچ گونه لبنیات سنتی، اظهار کرد: کارخانه های بزرگ لبنی با در نظر گرفتن بار میکروبی کمتر و چربی بیشتر از دامداران اقدام به خرید تضمینی شیر از دامدار می کنند؛ درحالیکه شیرهای سنتی همان شیرهای برگشتی کارخانه ها هستند که توسط دلالان به سنتی فروش ها توزیع می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 17 ساعت و 43 دقیقه پیش
اشتغال با آرزو ایجاد نمی شود/71 هزار پروژه نیمه تمام در کشور وجود دارد

اشتغال با آرزو ایجاد نمی شود/71 هزار پروژه نیمه تمام در کشور وجود دارد به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه ؛محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه در جلسه شورای اداری آذربایجان غربی با اشاره به مشکلات موجود در حوزه اشتغال گفت: اشتغال با آرزو ایجاد نمی شود، دولت پول خوبی برای حل مشکل بیکاری در نظر گرفته که مدیران استانی باید دنبال جذب اعتبار بروند.
وی ادامه داد:در سال جدید،50هزار مسکن شهری و 50 هزار مسکن روستایی ساخته خواهد شد که با این کار یک میلیون و 33 هزار فرصت شغلی ایجاد خواهد شد.
سخنگوی دولت افزود:100 هزار واحد اتوبوس در سراسر استان توزیع خواهد شد که با این کار نیز برای 25 هزار نفر فرصت شغلی ایجاد خواهد شد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 17 ساعت و 53 دقیقه پیش
قطر هاب مبادلات ارزی ایران می شود

قطر هاب مبادلات ارزی ایران می شود یک مقام ارشد بانک مرکزی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، درباره تغییر شرکای ارزی کشور با توجه به محدویت ها و تحریم های اعمال شده در کشور امارات، اظهارداشت: با توجه به مشکلات به وجود آمده برای نقل و انتقال ارز با دوبی به وجود آمده است، روابط ارزی کشور قطر گسترش می یابد.
وی افزود: تاکنون بانک های ملی و پارسیان نزد بانک ملی قطر حساب باز کرده اند و براساس برنامه ریزی های انجام شده بانک صادرات نقش جدیدی را در حوزه حواله های ارزی بر عهده خواهد گرفت.
این مقام مسئول بانک مرکزی در پاسخ به این این سوال که با این کار قطر خلاء دوبی را در گلوگاه ارزی کشور می گیرد و به هاب ارزی ما ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 18 ساعت و 2 دقیقه پیش
بررسی 4 هزار پرونده شکایت کارگری کارفرمایی در کرمان

بررسی 4 هزار پرونده شکایت کارگری کارفرمایی در کرمان به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، رضا اسماعیلی ظهر امروز در نشست خبری به مناسبت هفته کار و کارگر اظهار داشت: در راستای تحقق شعار سال، انجام تولید باید با سرمایه گذاری داخلی آغار شده و با توان بدنی کارگران ادامه یابد.
وی بیان داشت: برای اینکه محصولاتی تولید کنیم که ابتدا نیاز داخلی را تامین کرده و نگاهی هم به بازار منطقه داشته باشیم، احتیاج به بهره گیری از ایده های نو و خلاقانه است.
اسماعیلی افزود: همه کارگران و کارفرمایان باید نگاه متفاوت به منابع در اختیار داشته باشند، نگاهی که با تفکر بسیجی، ایرانی و جهادی باشد که بتوانیم پیشرفت های بیشتری در ایران اسلامی داشت. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 18 ساعت و 2 دقیقه پیش
زنجان| کاشت هندوانه در استان زنجان صرفه اقتصادی ندارد

زنجان| کاشت هندوانه در استان زنجان صرفه اقتصادی ندارد یوسف رضاپور در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در زنجان با تأکید بر رعایت مصرف آب اظهار داشت: باید بحران آب از سوی مسئولان و نیز از سوی مردم جدی گرفته شود.
وی به تغییر سهم آب کشاورزی تاکید کرد و افزود: حداقل باید مصرف آب کشاورزی 26 درصد کاهش پیدا کند تا شرایط آب ما بهتر شود.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان زنجان با ابراز تاسف از کاشت برخی محصولات کشاورزی همانند هندوانه گفت: این محصولات باید از سوی نهادهای مربوطه مدیریت شود و باید جلوی کاشت این محصولات گرفته شود.
رضاپور با بیان اینکه مردم بعد از خرید آب معدنی به هیچ وجه حتی یک قطره آن را دور نمی ریزند ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 18 ساعت و 3 دقیقه پیش
برداشت روزانه 570 میلیون متر مکعب گاز پارس جنوبی در سال 96

برداشت روزانه 570 میلیون متر مکعب گاز پارس جنوبی در سال 96 به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس حبیب الله بیطرف معاون مهندسی، پژوهش و فناوری وزیر نفت در همایش تولید پایدار گاز با بیان اینکه وقتش رسیده است تا برون سپاری را تقویت کنیم، گفت: گاهی برای انجام امر برون سپاری زیرساخت ها و شرایط لازم وجود ندارد که باید آن را ایجاد کرد.
وی ادامه داد: بخش دولتی نباید وارد حوزه سهامداری شود؛ طبق برنامه توسعه سوم شاهد حضور حداقلی بخش دولتی در بخش های مختلف اقتصادی کشور بودیم اما به مرور این شرایط کاهش یافت.
بی طرف ادامه تصریح کرد: ایران با توجه به در اختیار داشتن 9 درصدی ذخایر نفت جهان و همچنین در اختیار داشتن ظرفیت 18 درصدی گاز باید در مدیریت و ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 18 ساعت و 22 دقیقه پیش
پرداخت رشوه های سنگینی به سردبیران نشریات پزشکی از سوی شرکت های داروسازی

پرداخت رشوه های سنگینی به سردبیران نشریات پزشکی از سوی شرکت های داروسازی چند ماه قبل بود که پنهان کاری یک شرکت نفتی در مورد تغییرات آب وهوایی خبرساز شد . در موردی مشابه، چنین اقدامی درباره ی خطرات شکر هم انجام شده و البته این تنها چند مورد اخیر است. ما تصور می کنیم مقالات علمی بازنگری شده که با مطرح کردن فرضیات، آزمون ها و تکرار آن ها تألیف می شوند، همیشه خالی از تعصب هستند؛ اما اینطور نیست.
متأسفانه در سال های اخیر انتشار مقالات علمی با مشکلات جدی مواجه بوده است. در واقع با وجود برخی رقابت های ناسالم، در روش های علمی که به تصور ما درست هستند، تغییر غیر قانونی اعمال می شود ... ادامه خبر ...

منبع: زومیت دسته: اقتصادی انتشار : 18 ساعت و 23 دقیقه پیش
قاچاق 424 خودرو رسما تکذیب شد/ انتقاد دولت و مجلس نسبت به تخریب بخش خصوصی

قاچاق 424 خودرو رسما تکذیب شد/ انتقاد دولت و مجلس نسبت به تخریب بخش خصوصی مجلس و دولت نسبت به قاچاق 424 خودرو واکنش نشان دادند و ضمن رد این موضوع نسبت به تخریب بخش خصوصی هشدار دادند
به گزارش عصر ایران موضوع قاچاق خودرو توسط یکی از شرکت های واردکننده رسمی چند روزی است که در رسانه ها مطرح شده است. این در حالی است که به لحاظ فنی احتمال وقوع قاچاق خودرو نزدیک به صفر است. چرا که با توجه به لینک ارتباط الکترونیکی گمرک ایران با سازمان های همجوار از جمله صدور کارت ترخیص راهور ناجا (مرکز شماره گذاری نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران)، ورود غیرقانونی خودرو و صدور پلاک، در عمل امکان میسر نیست. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 18 ساعت و 32 دقیقه پیش
30 اردیبهشت، آخرین مهلت ارسال اثر به رویداد ملی فناوری های تقاضامحور طبری

30 اردیبهشت، آخرین مهلت ارسال اثر به رویداد ملی فناوری های تقاضامحور طبری علی معتمدزادگان در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: فناوری های تقاضامحور طبری در راستای تولید ناب در شرکت های نوپای دانش بنیان و برای رفع نیاز و کمک به ارتقای سطح فناوری شرکت های صنعتی با حمایت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، 30 خرداد ماه امسال در مازندران برگزار می شود.
وی افزود: داوری و ارزیابی فناوری و ایده های دریافتی این رویداد ملی فناورمحور با کمک شرکت های سرمایه گذار انجام می گیرد.
رئیس پارک علم و فناوری مازندران تصریح کرد: در بخش نخست پس از ارزیابی کامل فناوری های ثبت شده در رویداد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 18 ساعت و 32 دقیقه پیش
کالاهای اساسی با ارز چهار هزار و 200 تومانی وارد می شود/ اگر تلاش های دولت نبود چیزی به نام دریاچه ارومیه نداشتیم

کالاهای اساسی با ارز چهار هزار و 200 تومانی وارد می شود/ اگر تلاش های دولت نبود چیزی به نام دریاچه ارومیه نداشتیم به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز ؛ رییس جمهور کشورمان امروز در ورزشگاه تختی تبریز گفت:آذربایجان شرقی سرزمینی علما و شعرا، انقلابیون، سرزمین مقام معظم رهبری، سرزمین شعرای بزرگی، چون شهریار، سرزمین ستارخان ، باقرخان، سرزمین باکری ها و شفیع زاده ها و سرزمین علاقه های، چون طباطبایی امینی شهید قاضی و شهید مدنی و بزرگان است.
حسن روحانی افزود:امروز یکبار دیگر می خواهیم پیوند جدیدی را برای ارتقا آذربایجان و سربلندی ایران ببندیم و در صدد هستیم امنیت، آرامش و پیشرفت که در اردیبهشت سال گذشته آن را و عده داده بودیم عملی کنیم. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 18 ساعت و 32 دقیقه پیش
پیشرفت 75 درصدی ساخت محور پاتاوه _ دهدشت

پیشرفت 75 درصدی ساخت محور پاتاوه _ دهدشت پوزش در گفت و گوی اختصاصی باخبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج با اشاره به اینکه محور پاتاوه دهدشت یکی از پروژه های مهم ملی است گفت: این طرح که از مصوبات سفر مقام معظم رهبری به استان در سال 1373 است طولی به اندازه 163 کیلومتر دارد.
فرماندار کهگیلویه با بیان اینکه این محور ارتباطی در 4 قطعه اجرایی شده است گفت :تنها قطعه سوم این محور که از سال 85 ساخت آن آغاز و تا به امروز 230 میلیارد تومان برای اجرای آن هزینه شده است به کندی صورت می گیرد.
وی با بیان اینکه محور پاتاوه دهدشت تاکنون 75درصد پیشرفت فیزیکی داشته است عنوان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 18 ساعت و 42 دقیقه پیش
لیموزین برقی هونگکی با همکاری بایتون و فاو تولید می شود

لیموزین برقی هونگکی با همکاری بایتون و فاو تولید می شود گروه خودروسازی فاو (FAW) که در ایران نیز محصولات خود را عرضه می کند، یک برند نیمه دولتی در کشور چین است. فاو قصد دارد با کمک شرکت بایتون ( Byton)، یکی از خودروسازان سابق چین با نام هونگکی (Hongqi) را دوباره احیا کند.
نام دیگر هونگکی، رد فلَگ (Red Flag) است و یکی از زیر مجموعه های گروه فاو به شمار می رود. این برند سابقه ی تولید خودروی CA770 را دارد که 60 سال پیش به عنوان اتومبیل مائو (رهبر چین کمونیست) مورد استفاده قرار می گرفت. زی لیوپینگ، مدیر گروه شرکت های فاو، در مصاحبه ای با بلومبرگ گفته است که این خودروساز قصد دارد فروش برند رد فلَگ را تا سال 2025 به 300 هزار دستگاه در سال برساند ... ادامه خبر ...

منبع: زومیت دسته: اقتصادی انتشار : 18 ساعت و 52 دقیقه پیش
ایجاد طرح های اشتغالزا در روستاهای مرزی ایلام

ایجاد طرح های اشتغالزا در روستاهای مرزی ایلام به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام ؛مظفر پرنا رئیس اداره توسعه تعاونی های اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام با اشاره به اینکه تسهیلات اشتغال روستایی با سود 4 درصد در اختیار متقاضیان ایجاد طرح های اشتغالزا در روستاهای مرزی با بازپرداخت 6 ساله قرارداده شد،گفت: در دیگر مناطق استان، تسهیلات اشتغالزایی با سود 6 درصد در اختیار کارآفرینان قرار داده شد که ایجاد این تعاونی ها در افزایش نرخ اشتغال استان می تواند مؤثر واقع شود.
وی با بیان اینکه ایجاد اشتغال در قالب تعاونی از طریق اخذ جواز کسب و درخواست در سایت کارا امکان پذیر است ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 18 ساعت و 53 دقیقه پیش
طرح تحول در بیمه سلامت!

طرح تحول در بیمه سلامت! به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم ، مدیریت منابع یا کمبود منابع؟ این سؤالی است که همواره در برابر چالش های مالی طرح تحول سلامت قرار می گیرد. شاید بر همین اساس تلاش های وزارت بهداشت برای انتقال بیمه سلامت به زیرمجموعه خود شکل گرفت تا بتواند بهتر دخل و خرجش را جور کند. برای مدیریت این سازمان هم مهندس طاهر موهبتی انتخاب شد؛ تنها کسی که تجربه معاونت در دوران سه وزیر اخیر سلامت را در کارنامه خود دارد و پس از پیوستن سازمان بیمه سلامت به وزارت بهداشت سکانداری این سازمان را در حالی به عهده گرفت که بدهی 9 هزار میلیارد تومانی روی دستش مانده بود. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 19 ساعت و 3 دقیقه پیش
پیشنهاد کاربران خبرآنلاین برای افزایش قدرت خرید مسکن/ قیمت کاذب مسکن را بشکنید

پیشنهاد کاربران خبرآنلاین برای افزایش قدرت خرید مسکن/ قیمت کاذب مسکن را بشکنید به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، هر چند اقدامات متعددی به منظور افزایش قدرت خرید مسکن از سوی دولت پیگیری می شود که آخرین نمونه آن، افزایش سقف تسهیلات بانکی به 200 میلیون تومان برای زوجین است، اما برخی معتقدند حتی با وجود تصویب این طرح، بالا بودن مبلغ اقساط مانعی بر سر راه استفاده بخش عظیمی از خریداران مسکن از این تسهیلات تلقی می شود. بر این اساس، این سوال مطرح است که بهترین راه برای افزایش قدرت خرید مسکن مردم چیست؟
احمدی یکی از کاربران در این خصوص در نظرسنجی خبرآنلاین نوشت: افزایش قدرت خرید مسکن فقط با کاهش قیمت و تخلیه حباب کاذب 60 درصدی امکان پذیر است ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 19 ساعت و 12 دقیقه پیش
اگر من جنایتکار و خیانتکار هستم نباید اینجا باشم

اگر من جنایتکار و خیانتکار هستم نباید اینجا باشم بیژن نامدار زنگنه در جلسه علنی صبح امروز (سه شنبه) و در جریان پاسخگویی به سوال جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد درباره نقش باشگاه نفت و حضور فامیل های ثروت و قدرت در نگاه به بیرون، اظهار کرد: اینکه صنعت نفت ما می تواند در توسعه کشور نقش عظیمی داشته باشد، شکی نیست البته می گویند قبل از انقلاب انگلیسی ترین وزارتخانه، نفت بوده در حالیکه این وزارتخانه سال 58 و بعد از انقلاب تشکیل شده است.
وی با بیان اینکه تمام درآمد حاصل از صادرات نفت خام و فرآورده های آن به خزانه واریز می شود و مجلس برای ریال به ریال آن تصمیم گیری می کند ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 19 ساعت و 13 دقیقه پیش
زنگنه: مجری سیاست های نظام هستم / نمی توانم در جلسه علنی بگویم آمریکا چه بهانه هایی دارد

زنگنه: مجری سیاست های نظام هستم / نمی توانم در جلسه علنی بگویم آمریکا چه بهانه هایی دارد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
وزیر نفت با بیان اینکه مجری سیاست های نظام است، گفت: ما برای کار نفت به حمایت شما (نمایندگان) نیاز داریم و از نظر منابع در وضعیت خوبی نیستیم و دچار مشکلات جدی هستیم. من نمی توانم در جلسه علنی بگویم که آمریکا چه بهانه هایی دارد، نباید بهانه سوء استفاده به دست شان بدهیم اما باید به نفت کمک کرد.
به گزارش ایسنا، بیژن نامدار زنگنه در جلسه علنی صبح امروز (سه شنبه) و در جریان پاسخگویی به سوال جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد درباره نقش باشگاه نفت و حضور فامیل های ثروت و قدرت در نگاه به بیرون ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اقتصادی انتشار : 19 ساعت و 22 دقیقه پیش
افتتاح و آغاز عملیات اجرایی 10 طرح بخش کشاورزی با حضور دکتر روحانی و حجتی

افتتاح و آغاز عملیات اجرایی 10 طرح بخش کشاورزی با حضور دکتر روحانی و حجتی پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
همزمان با سفر رئیس جمهوری و هیات دولت به استان آذربایجان شرقی، 10 طرح بخش کشاورزی این استان با حضور دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری و مهندس محمود حجتی وزیر جهادکشاورزی افتتاح و یا عملیات اجرایی آن آغاز می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی، افتتاح 3 طرح صنایع غذایی شیرین عسل در شبستر ، افتتاح طرح 500 هکتاری شبکه فرعی آبیاری و زهکشی در جلفا، آغاز عملیات اجرایی ایجاد کارخانه آرد، برنجکوبی و روغن کشی از دانه های روغنی در شبستر ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اقتصادی انتشار : 19 ساعت و 23 دقیقه پیش
وزارت نفت ظرفیت تاسیس شرکت سهامی تعاونی با عضویت 40 میلیون ایرانی را دارد

وزارت نفت ظرفیت تاسیس شرکت سهامی تعاونی با عضویت 40 میلیون ایرانی را دارد به گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد و کلات در جلسه علنی امروز (سه شنبه، 4 اردیبهشت) مجلس شورای اسلامی در جریان سوال خود از بیژن زنگنه وزیر نفت در تشریح این سوال به دغدغه خود پیرامون صنعت عظیم راهبردی نفت و نیرو اشاره کرد و گفت: حوزه نفت و گاز همواره باعث طمع بوده است.
وی افزود: وزارت نفت پیش از انقلاب انگلیسی ترین وزارتخانه ایران بود، حتی اساسنامه این وزارتخانه را انگلیسی ها تدوین کرده بودند که امروز قصد داریم از بروز این حوادث تلخ جلوگیری کنیم چرا که صنعت نفت به عنوان یک پیشران اقتصادی از اهمیت بالایی برخوردار است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 19 ساعت و 42 دقیقه پیش
حمایت از کالای ایرانی و رونق اقتصادی کشور

حمایت از کالای ایرانی و رونق اقتصادی کشور به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام ;بهمن رحمتی معاون ارزیابی انطباق اداره کل استاندارد استان ایلام بیان کرد: برای حمایت از کالای ایرانی و تولید داخل عزم ملی نیاز است تا همه آحاد جامعه در یک حرکت و تکاپوی جدی، در راستای حمایت از کالای ایرانی و رونق اقتصادی کشور چه در بعد فردی و اجتماعی و در سطح مدیریت خانوار و مدیریت جامعه و دستگاه های دولتی، خرید کالای ایرانی را در سرلوحه کار قرار دهند.
رحمتی عنوان کرد:نکته قابل توجه این است که خرید کالای با کیفیت ایرانی از طرفی برای مشتریان مناسب و به صرفه است، از این نظر که دارای کیفیت خوبی است و بر اساس هنر ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 19 ساعت و 43 دقیقه پیش
الزام صادرکنندگان به اظهار اطلاعات ارزی؛مقدمه شفافیت بازار ارز

الزام صادرکنندگان به اظهار اطلاعات ارزی؛مقدمه شفافیت بازار ارز به گزارش خبرنگار مهر ، نوسانات شدید بازار ارز که هر از چندگاهی تمامی برنامه ها و اقدامات دولت و کشور را به هم می ریزد عمدتاً معلول عدم شفافیت کامل در بازار ارز است. شفافیت بازار ارز مستلزم وجود و ثبت اطلاعات جریان های مربوط به منابع و مصارف ارزی کشور است. به عبارت ساده تر لازم است از یک سو بطور شفاف مشخص شود که منابع ارزی کشور کدامند و چه میزان ارز از هر یک از این منابع وارد کشور شده و از سوی دیگر به دقت مشخص شود که مصارف ارزی کشور کدام هستند و چه میزان ارز از آن طرق از کشور خارج می شود. تنها در این صورت است که جریان ارزی کشور شفاف می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 19 ساعت و 52 دقیقه پیش
خوش چهره: کندن از دلار اقدامی قابل دفاع است

خوش چهره: کندن از دلار اقدامی قابل دفاع است خبرآنلاین: محمد خوش چهره می گوید: تغییر ارز رسمی ایران از دلار به یورو اقدامی قابل دفاع است؛زیرا کندن از دلار البته به مفهوم کندن از تجارت بین المللی در جهان نیست و ایران لازم بود این اقدام را در دستور کار قرار دهد.
محمد خوش چهره، استاد اقتصاد دانشگاه تهران و کارشناس ارشد اقتصادی در خصوص تصمیمات اتخاذ شده برای تغییر سبد ارزی ایران از دلار به یورو گفت: این مساله که دلار نباید در سبد ارزی ایران حرف اول را بزند نزدیک به سه دهه است که در محافل رسمی و کارشناسی مطرح شده است.
نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی ادامه داد ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اقتصادی انتشار : 19 ساعت و 52 دقیقه پیش
عایدی 600 میلیون دلاری میدان نفتی آذر تاکنون

عایدی 600 میلیون دلاری میدان نفتی آذر تاکنون به گزارش ایسنا، سید نورالدین شهنازی زاده ، مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت(متن) در این بازید گفت: تا این لحظه 10 میلیون و 600 هزار بشکه نفت به صورت تجمعی از این میدان استحصال شده است.
وی با بیان این که با محاسبه قیمت 50 دلار برای هر بشکه نفت این میدان تاکنون قریب 600 میلیون دلار عایدی داشته است، افزود: قرار است با هدف گذاری که برای فاز اول این پروژه صورت گرفته است، در قالب قراداد بیع متقابل میزان برداشت از این میدان نفتی در سال آینده به 65هزار بشکه در روز افزایش یابد.
مدیر عامل متن با بیان این که تولید اولیه 30 هزار بشکه ای میدان آذر با 9 حلقه چاه محقق شده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 19 ساعت و 53 دقیقه پیش
اگر زنگنه به جای وقت گذاری روی شرکت اندیشه ورزان نیرو 200 شرکت سهامی تاسیس می کرد آنگاه به او می گفتم ژنرال زنگنه

اگر زنگنه به جای وقت گذاری روی شرکت اندیشه ورزان نیرو 200 شرکت سهامی تاسیس می کرد آنگاه به او می گفتم ژنرال زنگنه به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس ، سیدجواد کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی صبح امروز سه شنبه (4 اردیبهشت 97) در صحن علنی پارلمان در جریان سوال خود از وزیر نفت درباره نگاه به بیرون در ا قتصاد نفت و همچنین نقش باشگاه نفت و حضور فامیل های ثروت و قدرت در این نگاه اظهار داشت: حوزه نفت و گاز همیشه مورد طمع نفوذ بوده است.
وی افزود:اساسنامه شرکت نفت را قبل از انقلاب انگلیسی ها نوشتند بنابراین هدف بنده از سوال از وزیر نفت جلوگیری از تکرار حوادث تلخ گذشته نه چندان دوری است که باعث ایجاد مشکلات جدی در حوزه گاز، نفت و نیرو بوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 2 دقیقه پیش
بهترین زمان برای خرید مسکن چه ماهی است؟

بهترین زمان برای خرید مسکن چه ماهی است؟ نایب رییس اول اتحادیه صنف مشاوران املاک گفت: در فروردین ماه 97 نسبت به مدت مشابه سال قبل شاهد کاهش معاملات در بازار خرید و فروش مسکن بودیم.
به گزارش خبرآنلاین، حسام عقبایی با بیان اینکه بازار خرید و فروش مسکن نسبت به مدت مشابه سال قبل در فروردین 97 دچار رکود شد،اظهارداشت: در بازار خرید و فروش وضعیت معاملات مسکن به سمت و سویی می رود که شاهد رشد نامتعارف قیمت ها در نیمه پایاینی سال به ویژه زمستان 96 به دلیل نوسانات نرخ ارز بودیم در بهمن سال گذشته رشد 17درصدی در حوزه قیمت خرید و فروش مسکن اتفاق افتاد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 2 دقیقه پیش
افزایش قیمت دلار در بازارهای جهانی

افزایش قیمت دلار در بازارهای جهانی به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، در معاملات دیروز، بازده اوراق قرضه 10 ساله با ثبت رقم 2.998 درصد، به بالاترین سطح چهار سال اخیر رسید که یکی از موثرترین دلایل این اتفاق، نگرانی از افزایش بدهی های دولت آمریکا و فشار تورمی ناشی از افزایش احتمالی بهای نفت بود. با این حال در معاملات اولیه امروز بازارهای آسیایی، بازدهی این اوراق به 2.971 درصد عقب نشست. با در نظر گرفتن معاملات روز دوشنبه، بازده اوراق قرضه 10 ساله وزارت خزانه داری آمریکا 16 واحد در چهار نوبت معاملاتی افزایش یافته است که بیشترین افزایش از نوع خود از ژوئن سال گذشته تا به امروز محسوب می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 12 دقیقه پیش
سامانه ثبتارش به سامانه جامع تجارت منتقل شد

سامانه ثبتارش به سامانه جامع تجارت منتقل شد به گزارش خبرگزاری مهر ، سازمان توسعه تجارت در بخشنامه ای جدید فرآیند ساماندهی ثبت سفارش را ابلاغ کرد. بر این اساس، تمامی ردیف های تعرفه باقی مانده در سامانه ثبتارش به سامانه جامع تجارت منتقل شده و مجوز ثبت سفارش، اعم از افتتاح یا تمدید صرفاً باید از این سامانه انجام شود.
سازمان توسعه تجارت اعلام کرده است که این امر در راستای تسهیل امور متقاضیان و در اجرای تصویب نامه هیات وزیران در جهت ساماندهی و یکپارچه سازی فرآیند ثبت سفارش انجام شد است.
در این نامه ای که از سوی مجتبی خسروتاج، رئیس سازمان توسعه تجارت، خطاب به علی علی آبادی، مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات نوشته شده ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 12 دقیقه پیش
احتمال بازار سیاه تجهیزات پزشکی و دارو وجود دارد

احتمال بازار سیاه تجهیزات پزشکی و دارو وجود دارد به گزارش ایرنا از جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران، ایرج خسرونیا روز سه شنبه افزود: حتی اگر دلار نیز قیمت ثابتی پیدا کند، بهانه در دست عده ای وجود دارد که اجناس و لوازم موجود در انبارهای خود را با قیمتی بالاتر به بیماران و مصرف کنندگان خدمات پزشکی و درمانی بفروشند، این مساله باعث می شود گاهی بیماران به موقع به مسیر درمانی خود نرسند.
معاون پیشین سازمان نظام پزشکی تهران بزرگ، با توجه به شعار امروز از هفته سلامت که تاکید ویژه ای بر دسترسی و توجه به سلامت فقرا و افراد بی بضاعت دارد، افزود: در صورت بلاتکلیفی قیمت واقعی تعرفه های درمان و عدم تامین منابع بیمه ای ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 12 دقیقه پیش
در سال 97 کالاهای ایرانی بیمه می شوند/ برای صدور بیمه نامه، کیفیت کالا شرط اساسی است

در سال 97 کالاهای ایرانی بیمه می شوند/ برای صدور بیمه نامه، کیفیت کالا شرط اساسی است به گزارش خبرنگار اقتصاد آنلاین ، یونس مظلومی در نشست خبری امروز با اشاره به این که در بسیاری از کشورها بیمه نامه کالا وجود دارد خاطرنشان کرد: شرکت بیمه تعاون به عوان یک شرکت پیشرو در ایران بنابر شعار امسال، سیاست بیمه کالای ایرانی را پیش گرفته است.
وی ادامه داد: تا کنون چندین بیمه نامه صادر شده و تقاضای زیادی برای این بیمه وجود دارد که شامل تمام کالاها می شود.
مظلومی درباره حق بیمه کالا توضیح داد: سقف بیمه، قیمت کالا است و حق بیمه را تولیدکننده می پردازد ولی در قیمت نهایی کالا حق بیمه لحاظ می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 13 دقیقه پیش
فرهنگ سازی حمایت از کالای ایرانی لازمه تحقق آن است

فرهنگ سازی حمایت از کالای ایرانی لازمه تحقق آن است علی توکلی در گفت وگو با خبرنگار فارس در خلیل آباد اظهار کرد: به منظور تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی بهترین ابزار، تحریک تقاضای مصرف کننده و توجه دادن آنها به مصرف کالاهای ایرانی است که برای این هدف، مصرف کنندگان به لحاظ ذهنی و روحی باید به این مهم باور پیدا کنند، حمایت مردم از کالای ایرانی به این معناست که هر کس در هر جایگاهی می تواند، خواه با خرید کالای ایرانی و خواه با تولید کمی و کیفی به تقویت تولید ملی کمک کنند.
وی با بیان اینکه حمایت از کالای ایرانی فقط مربوط به مسئولین نیست، بلکه همه آحاد مردم باید در این زمینه کمک کنند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 22 دقیقه پیش
اموال به گل نشسته بانک ها مدیریت شود

اموال به گل نشسته بانک ها مدیریت شود به گزارش خبرنگار مهر ، هادی قوامی در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در جریان ارائه گزارش وزارت اقتصاد و بانک مرکزی در خصوص اجرای حکم ماده 16 و 17 قانون رفع موانع تولید در خصوص واگذاری اموال مازاد و بنگاه های اقتصادی بانک ها اظهار داشت: در بسیاری موارد کیفیت املاک مازاد بانک ها که فاقد مشتری هم هستند، پایین است.
وی با بیان اینکه دارایی های برخی بانک ها دارایی های خوبی نیست، عنوان کرد: از آنجایی که بانک ها واسطه میان مردم و سپرده آنها هستند، باید از سپرده سهامداران حمایت کنند که در این زمینه برخی از این دارایی ها، مشاع با مردم محسوب می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 33 دقیقه پیش
علت نبود مشتری برای اموال مازاد بانک ها کیفیت بد این اموال است

علت نبود مشتری برای اموال مازاد بانک ها کیفیت بد این اموال است به گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، هادی قوامی نماینده مردم اسفراین در جلسه علنی امروز سه شنبه( 4اردیبهشت) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی گزارش نحوه اجرای مواد 15 و 16 قانون رفع موانع تولید، اظهار کرد: بانک مرکزی اقدامات مختلفی چون تدوین آئین نامه های لازم، تهیه فرم های واگذاری و راه اندازی سامانه پرتابل را در راستای اجرای مواد 16 و 17 رفع موانع تولید انجام داده است، اما باید زمان کافی برای واگذاری اموال مازاد بانک ها یک سال دیگر هم تمدید شود.
وی با بیان اینکه علت نبودن مشتری برای اموال مازاد بانک ها کیفیت بد این اموال است ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 43 دقیقه پیش
برخورد با خبازی های متخلف تشدید می شود

برخورد با خبازی های متخلف تشدید می شود به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه کریمی فرماندار اسلام آباد غرب گفت: حقوق و مزایای کارگران این صنف باید با نظارت اداره کار و امور اجتماعی و سازمان تامین اجتماعی و با رعایت قانون کار توسط کارفرمایان پرداخت شود و اگر قرار است واحد خبازی آزاد پز بیشتر از ساعات مجاز کار فعالیت نماید اضافه کار کارگران به میزان کار انجام شده توسط کارفرما پرداخت شود.
وی گفت: روز تعطیلی خبازی روز نظافت هفتگی این صنف است و در این روز همه خبازی ها مکلفند واحد خبازی خود را پاکیزه کنند و در این راستا مرکز بهداشت شهرستان باید نظارت خود را تشدید کند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 52 دقیقه پیش
توسعه گلخانه ها گامی مهم در راستای رونق تولید

توسعه گلخانه ها گامی مهم در راستای رونق تولید به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، لطف الله رضایی معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت : توسعه فضاهای گلخانه ای یکی از سیاست های اساسی سازمان جهاد کشاورزی است و کاهش مصرف آب از مهم ترین اهداف اجرای طرح های گلخانه ای در استان است. استان سمنان که با کمبود منابع آبی مواجه است ایجاد گلخانه می تواند نقش بسیار مهمی در کاهش مصرف آب داشته باشد.
وی با بیان اینکه در حال حاضر 95هکتار فضای گلخانه ای فعال در استان سمنان وجود دارد افزود : توسعه فضای گلخانه ای یکی از سیاست های جهاد کشاورزی است و در برنامه ششم توسعه فضای گلخانه ای در استان به عنوان یک ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 53 دقیقه پیش
رقابتی شدن بازار برنج شمال کشور کشور با تک نرخی شدن ارز

رقابتی شدن بازار برنج شمال کشور کشور با تک نرخی شدن ارز به گزارش خبرنگار ایرنا ، به اعتقاد این کارشناسان ، عملیاتی شدن سیاست های ارزی جدید دولت یازدهم در حمایت از برنجکاری در استان های مازندران و گیلان بویژه در کنترل و نظارت بر واردات بر اساس نیاز واقعی و توزیع به موقع ، علاوه بر جلوگیری از تغییر کاربری زمین های کشاورزی ، سبب ماندگاری جمعیت روستائی بویژه کشاورز زادگان در خطه شمال خواهد شد.
یکی از دغدغه های اصلی مسئولان بخش کشاورزی در سال های اخیر ، تولید پایدار و اقتصادی محصولات کشاورزی بوده است تا بتواند بازار خود را داشته باشد و به همین دلیل نیز وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد که برنج همچنان با تعرفه 26 درصد وارد کشور می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 21 ساعت و 2 دقیقه پیش
یزدانی: قدرت خرید مردم پایین آمده است/ معضلی به نام کوچک شدن رسانه ها

یزدانی: قدرت خرید مردم پایین آمده است/ معضلی به نام کوچک شدن رسانه ها به گزارش خبرنگار رسانه خبرگزاری فارس ، نشست تخصصی رسانه ها و حمایت از کالای ایرانی دوشنبه 3 اردیبهشت از ساعت 16 تا 18 در محل دفتر مطالعات و برنامه ریزی رسانه ها برگزار شد.
** قدرت خرید مردم پایین آمده است
سیف الله یزدانی مدیر مسئول روزنامه عصر اقتصاد در ادامه این نشست هم اندیشی اظهار داشت: سال 69 آقای عالی نسب گفت اگر سرمایه گذاری داخلی کم شود تورم و بیکاری و همچنین شهوت مصرف گرایی افزایش پیدا می کند و یکی از این موارد این بود که زمان روایی دولت به کارکنانش مضمحل می شود.
وی با اشاره به اینکه چرا نمی توانیم تولید ملی را جلو ببریم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 21 ساعت و 2 دقیقه پیش
حضور شرکت های ایرانی در نمایشگاه های بین المللی عمان

حضور شرکت های ایرانی در نمایشگاه های بین المللی عمان به گزارش خبرگزاری صداوسیما از روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران؛ عباس عبدالخانی، گفت: برای معرفی توانمندی ها و ظرفیت های تولیدی شرکت های ایرانی به بازار عمان و آشنایی با تجار و فعالان تجاری عمانی، برنامه ریزی برای حضور شرکت های ایرانی در نمایشگاه های بین المللی عمان صورت گرفته است.
وی افزود: نمایشگاه های انرژی و آب و برق، درب و پنجره، شیشه و آلومینیوم، محصولات کشاورزی، غذای حلال و آبزیان(آگروفود)، صنعت پلاستیک (عمان پلاست)، فناوری(عمان کومکس) و همچنین توریسم سلامت در اردیبهشت ماه امسال در عمان برگزار می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 21 ساعت و 3 دقیقه پیش
پنجم اردیبهشت؛ آخرین مهلت ثبت خسارات باغات و مزارع

پنجم اردیبهشت؛ آخرین مهلت ثبت خسارات باغات و مزارع به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کردستان، معاون خدمات بیمه ای بانک کشاورزی کردستان گفت: کشاورزان خسارت دیده از سرمای بهاره که محصولات خود را بیمه کرده اند، تا پنجم اردیبهشت ماه جاری فرصت دارند نسبت به ثبت خسارت باغات و مزارع خود با مراجعه به شعب این بانک و شرکت های خدمات بیمه ای اقدام کنند.
سلیمان حریری بوکانی افزود: در حوزه باغداری بیشترین خسارت سرمازدگی در محصولات باغی گردو و انگور وارد شده است.
حریری بوکانی گفت: در مجموع سه هزار و 500 هکتار از اراضی کشاورزی از خدمات بیمه بهره مند هستند و براین اساس از کشاورزان خسارت دیده درخواست می شود تا در مهلت مشخص شده به شعب بانک کشاورزی و ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 21 ساعت و 3 دقیقه پیش
143 هکتار کشت گلخانه ای در هرمزگان راه اندازی می شود

143 هکتار کشت گلخانه ای در هرمزگان راه اندازی می شود به گزارش ایرنا، فریدون همتی روز سه شنبه در نشست ستاد راهبردی گلخانه های هرمزگان اظهار داشت: این اقدام با توجه به بحران کم آبی حاکم بر هرمزگان
یک اقدام ضروری است.
وی ادامه داد: با توافق صورت گرفته با سازمان جهاد کشاورزی استان، باید تا شهریور ماه امسال 200 هکتار از زمین هرمزگان زیر کشت گلخانه ای قرار گیرد.
وی با تاکید بر اینکه توسعه کشت گلخانه ای باید با جدیت پیگیری شود، افزود: به منظور تسریع در فرآیند صدور مجوز کشت گلخانه ای باید این روند از طریق ستاد راهبردی گلخانه های استان پیگیری و در مدت یک هفته نتیجه از دستگاه های مربوطه گرفته و اعلام شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 21 ساعت و 12 دقیقه پیش
آغاز برداشت گل محمدی از 20هکتار باغات گل در کاشمر

آغاز برداشت گل محمدی از 20هکتار باغات گل در کاشمر به گزارش خبرنگار از مشهد ؛ سیدابوالقاسم موسوی افزود: در حال حاضر60 هکتار زمین در شهرستان کاشمر به پرورش گل محمدی اختصاص دارد که از این مقدار 20 هکتار از آن بارور است
وی ادامه داد: در راستای حمایت از کشت گیاهان دارویی و کم آب طلب و نیزتوسعه گردشگری کشاورزی امسال سطح زیر کشت گل محمدی 4 برار افزایش یافته است .
موسوی افزود: شهرستان کاشمرظرفیت خوبی برای کشت گل محمدی دارد و این محصول امسال از 20 هکتار به 60 هکتار ارتقا یافته است .
مدیرجهاد کشاورزی کاشمر ادامه داد: گل محمدی از جمله گیاهان با ارزش اقتصادی بالاست و فرآورده های متعددی از آن تهیه می شود که شامل غنچه خشک ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 21 ساعت و 12 دقیقه پیش
گزارش مشخصی از واگذاری اموال مازاد بانک ها ارائه نشده است

گزارش مشخصی از واگذاری اموال مازاد بانک ها ارائه نشده است به گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی در جلسه علنی امروز و در جریان بررسی واگذاری اموال مازاد بانک ها، اظهارکرد: در وهله اول باید انتقاد خود از عدم حضور رئیس بانک مرکزی در جلسه کمیسیون اقتصادی برای بررسی این موضوع را بیان کنم و همچنین معاون ارزی وی هم در این جلسات حضور نیافته است.
وی با بیان اینکه امروز و با گذشت 4 سال از تصویب واگذاری قانون مربوط به واگذاری اموال بانک ها هنوز این مسئله تعیین تکیف نشده است، گفت: تاکنون هیچ گزارش مشخصی درباره این واگذاری ها از سوی بانک مرکزی و وزارت اقتصاد و امور دارایی به ما ارائه نشده است ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 21 ساعت و 12 دقیقه پیش
ارز به کالاهای غیر مجاز اختصاص نخواهد یافت

ارز به کالاهای غیر مجاز اختصاص نخواهد یافت اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در گفت وگو با خبرنگار دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ درباره شعار حمایت از کالای ایرانی اظهار کرد: اقدامات بسیار خوبی برای حمایت از تولید داخلی در نظر گرفته شده است.
معاون رئیس جمهور افزود: با برنامه ریزی های انجام گرفته می توانیم دستاوردهای بسیاری را در زمینه افزایش تولید رقم بزنیم و در مبارزه با قاچاق هم بهتر از قبل عمل کنیم.
وی با بیان اینکه در سال گذشته جلسه ای برای مبارزه با قاچاق تشکیل شد و درباره کنترل قاچاق 10 قلم کالایی که بیشترین آمار را به خود اختصاص می دادند، برنامه ریزی کردیم ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 21 ساعت و 13 دقیقه پیش
چراغ سبز بورس روشن شد

چراغ سبز بورس روشن شد به گزارش خبرنگار بورس،بانک و بیمه گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، شاخص بورس و اوراق بهادار در آغاز معاملات با صعود 180.96 واحدی به پله 94 هزار و 480 واحدی رسید.
بر این اساس ارزش کل معاملات بورس تهران از 3 میلیارد ریال فراتر رفت که طی 9 هزار نوبت معاملاتی انجام شد.
نماد های پر بیننده معاملات امروز فولاد، فخوز، شبندر، خودرو، رانفور، فارس، پارسیان با روال صعودی رو به رو بود.
شاخص کل فرابورس در آغاز معاملات با 4.60 واحد نزول به پله 1 هزار رسید که براین اساس ارزش کل معاملات از 244میلیارد ریال فراتر رفت که ناشی از دست به دست شدن 40 میلیون سهم طی 7 هزار نوبت معاملاتی است ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 21 ساعت و 13 دقیقه پیش
آخرین رتبه ایران در فناوری نانو

آخرین رتبه ایران در فناوری نانو خبرگزاری مهر: بنیانگذار پایگاه استنادی علوم جهان اسلام گفت: ایران تا ماه آوریل سال 2018 میلادی رتبه چهارم را در میان کشورهای تولید کننده علم و فناوری نانو کسب کرده است.
جعفر مهراد گفت: تعداد مقاله های فناوری نانو منتشره از سوی دانشگاه ها و مراکز علمی ایران که در ماه آوریل 2018 بروزآوری شده است ایران را در رتبه چهارم در بین کشورهای تولید کننده علم و فناوری نانو قرار داده است.
وی افزود: این مقاله ها در پایگاه استنادی وب آو ساینس نمایه سازی شده است.
بنیانگذار پایگاه استنادی علوم جهان اسلام تاکید کرد: کشور چین با تولید 15 هزار و 270 مقاله در این حوزه رتبه اول را در اختیار دارد ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اقتصادی انتشار : 21 ساعت و 22 دقیقه پیش
تامین ارز خرد فعلا از طریق صرافی های مجاز/دلار در تجارت خارجی ما تقریبا نقشی ندارد

تامین ارز خرد فعلا از طریق صرافی های مجاز/دلار در تجارت خارجی ما تقریبا نقشی ندارد به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر ، کسرایی پور مدیرکل سیاست ها و مقررات ارزی بانک مرکزی در برنامه تیتر امشب با اشاره به سابقه مدیریت ارزی کشور از طریق پرتال ارزی گفت: سامانه نیما جدای از بانک مرکزی در حقیقت دو بازیگر اصلی دارد یکی سمت عرضه که صادرکنندگان هستند و دیگر سمت تقاضا که صرافی های مجاز و بانک ها هستند.
کسرایی پور با اشاره به این که در حال حاضر دلار در تجارت خارجی ما تقریبا نقشی ندارد ، گفت: معامله به بهترین قیمت برای طرفین، کاهش ریسک معاملات، کاهش واسطه ها و ایجاد شفافیت در معاملات از مزایای سامانه نیماست. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 21 ساعت و 23 دقیقه پیش
گزارش عملکرد بانک مرکزی در فروش اموال مازاد بانک ها

گزارش عملکرد بانک مرکزی در فروش اموال مازاد بانک ها به گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، اکبر کمیجانی قائم مقام بانک مرکزی که در غیاب سیف برای ارائه گزارش بانک مرکزی درباره اجرای مواد 16 و 17 قانون رفع موانع تولید در صحن علنی امروز (سه شنبه 4 اردیبهشت) حضور یافته بود، گفت: با توضیحات وزیر اقتصاد دیگر نیازی به توضیح بنده درباره ریشه برخی مسائل وجود ندارد.
وی ادامه داد: با توجه به بار سنگین در تألیف قوانین، بانک ها نسبت به اجرای این قانون مشتاق هستند، لذا با توجه به این قانون فرصت برای کمک به سیستم بانکی و اجرای آن مغتنم شمرده شد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 21 ساعت و 42 دقیقه پیش
کدام کشورها بزرگترین مشتریان نفت ایران هستند؟

کدام کشورها بزرگترین مشتریان نفت ایران هستند؟ به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ طبق آمار، ایران در سال 2017 روزانه حدود دو میلیون و 130 هزار بشکه نفت صادر کرده و میانگین قیمت فروش نفت و میعانات گازی ایران نیز در سال 2017 حدود 52 دلار برای هر بشکه بوده است.
براساس گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا، بزرگترین مشتری نفت خام ایران در سال 2017، چین بوده و به طور کلی ایران 24 درصد از نفت خود را به این کشور صادر کرده است. هند در رده دوم این طبقه بندی قرار گرفته و میزبان 18 درصد از نفت خام ایران در طول سال 2017 بوده است. کشور کره جنوبی نیز با واردات 14 درصد از نفت خام ایران در رده سوم قرار گرفته است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 21 ساعت و 42 دقیقه پیش
تولید هزار و 149 تن گوشت سفید در قائمشهر

تولید هزار و 149 تن گوشت سفید در قائمشهر به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، مجید جعفری، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قائمشهر به جوجه ریزی 638 هزار و 810 قطعه جوجه در فروردین امسال اشاره کرد و گفت: از این تعداد جوجه ریزی در 31 واحد مرغداری این شهرستان، یک هزار و 149 تن گوشت سفید به ارزش 68 میلیارد و 940 میلیون ریال تولید و به بازار مصرف عرضه شد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قائمشهر افزود: پرورش دهندگان جوجه گوشتی برای درخواست جوجه ریزی در واحد های مرغداری خود، در سامانه مدیریت اطلاعات صنعت طیور (سماصط) ثبت نام کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 21 ساعت و 43 دقیقه پیش
جذب 122 میلیارد و 852 میلیون ریال اعتبار برای خرید ادوات کشاورزی

جذب 122 میلیارد و 852 میلیون ریال اعتبار برای خرید ادوات کشاورزی حاتمی مدیر جهادکشاورزی شهرستان کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار گفت: تاکنون 121 دستگاه انواع تراکتور، 8 دستگاه کمباین سنگین و نیمه سنگین به مبلغ 122 میلیاردو 825 میلیون و 8 هزار ریال در شهرستان کرمانشاه جذب شده است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرمانشاه با اشاره به جذب 71 درصدی اعتبارات اختصاصی این شهرستان اظهار کرد: با جذب اعتبار یاد شده 48 دستگاه تراکتور زراعی سبک،73 دستگاه تراکتور زراعی سنگین و نیمه سنگین،8 دستگاه کمباین و تعداد 210 دستگاه ادوات دنباله بند در زیربخش زراعت و باغبانی خریداری شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 21 ساعت و 52 دقیقه پیش
پردرآمدترین مشاغل در روسیه کدامند؟

پردرآمدترین مشاغل در روسیه کدامند؟ به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، تحلیلگران برنامه بانک اطلاعاتی حقوق و دستمزدها به خبرگزاری نووستی اعلام کرده اند که برنامه ریزان، مدیران بخش توسعه تجاری، مدیران سیستمی و حسابداران داخلی، از پردرآمدترین مشاغل تخصصی در چهار ماه نخست سال جاری در روسیه محسوب می شوند.
کارشناسان پروژه بانک اطلاعاتی حقوق و دستمزدها چگونگی درآمدها در روسیه را مورد بررسی قرار دادند. آنها برای تکمیل اطلاعات خود حدود 800 موسسه کاری مختلف در سراسر کشور را مورد بررسی دقیق قرار دادند. این تحقیقات نشان داده که در سال 2018 نیز مانند سال گذشته، دستمزدها بسیار آرام، ولی با تحرک مطمئنی در حال افزایش است ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 22 ساعت و 2 دقیقه پیش
هشدار؛ اراضی کشاورزی بی بازده می شوند

هشدار؛ اراضی کشاورزی بی بازده می شوند روزنامه آرمان: گذر از کشاورزی سنتی به دلیل مشکلاتی که این نوع کشاورزی با آن مواجه است، یک امر ضروری محسوب می شود. کارشناسان می گویند اگر به همین منوال پیش برویم، شاید در زمانی کمتر از 50 سال آینده، اراضی ما هیچ گونه بازدهی و صرفه اقتصادی نخواهد داشت. نبود صرفه اقتصادی نیز درنهایت باعث می شود کشاورزان جوان در بازار کار سرگردان و در مشاغل دیگری که اغلب کاذب هستند، مشغول به کار شوند. البته گذر از کشاورزی سنتی به کشاورزی مدرن نیز با دشواری های زیادی همراه است و مدیریت مبتنی بر دانش را می طلبد.
در منابع اطلاعاتی آمده است که در کشاورزی سنتی ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اقتصادی انتشار : 22 ساعت و 2 دقیقه پیش
اقتصاد دانش بنیان زیر بنای توسعه اقتصادی و توسعه پایدار است

اقتصاد دانش بنیان زیر بنای توسعه اقتصادی و توسعه پایدار است به گزارش ایسنا ، محمود واعظی در نشست فعالان توسعه فن آوری استان( شرکت های دانش بنیان و فناوران) با بیان این که در آذربایجان شرقی افراد بسیار باهوشی بودند که همواره نوآوری می کردند، اظهار کرد: اکنون سیستم نوآوری تغییر یافته است، ولی به هر حال ریشه آن برگرفته از فکر انسان می باشد؛ به طوری که وجود 56 واحد دانشگاهی، سه هزار و 800 هئیت علمی و 40 هزار دانشجو در آذربایجان شرقی یک سرمایه محسوب می شود که در ایجاد نوآوری و خلاقیت نقش بسیار موثری را ایفا می کند.
وی ادامه داد: تعداد دانشجو، اعضای هیات علمی و تعداد دانشگاه های بسیاری از کشور های جهان به تنهایی به اندازه استان آذربایجان شرقی نیست و ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 22 ساعت و 3 دقیقه پیش
آیا بازار نفت آماده خروج آمریکا از برجام است؟

آیا بازار نفت آماده خروج آمریکا از برجام است؟ مایک ویتنر رییس مرکز تحقیقاتی بازار نفت سوسیت جنرال به بلومبرگ گفته: 70 درصد احتمال این وجود دارد که تحریم های نفتی ایران بازگردد که این اتفاق ده دلار در هر بشکه بر قیمت نفت خواهد افزود. بر اساس این پیش بینی، اعمال مجدد تحریم ها در دو سه ماه بعد از 12 ماه می ، حذف 500 هزار بشکه نفت روزانه ایران را در پی خواهد داشت. این مقدار از سال 2012 بسیار کمتر است.
به گزارش ایلنا، پایگاه خبری اویل پرایس در گزارشی به تحولات بازار نفت در صورت بازگشت رژیم تحریم ها علیه ایران اشاره کرد.
در این گزارش گفته شده فعالان و تحلیل گران بازار نفت بی صبرانه نظاره گر تصمیم آتی دولت ترامپ در ماه آینده هستند ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 22 ساعت و 3 دقیقه پیش
نرخ سود تسهیلات مسکن کاهش می یابد

نرخ سود تسهیلات مسکن کاهش می یابد صدیف بدری عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت وگو با خبرنگار مسکن گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، با بیان اینکه ارائه تسهیلات بدون سپرده گذاری یا از طریق خرید اوراق مسکن فعالیت قابل تأملی از سوی دولت نیست، اظهار کرد: چند روزپیش در جلسه ای که با وزیر راه و شهرسازی در خصوص ارائه تسهیلات داشتیم، قرار شد به زودی با تصویب شورای پول و اعتبار، میزان نرخ سود تسهیلات مسکن کاهش یافته و مدت بازپرداخت نیز افزایش یابد.
بدری در ادامه افزود: پرداخت نرخ سود 6 و 7 ونیم درصد از سوی دولت عملیاتی شده و هم اکنون نیازمند مصوبه شورای پول و اعتبار است ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 22 ساعت و 13 دقیقه پیش
سیاست دولت در مسکن اجتماعی مشخص نیست

سیاست دولت در مسکن اجتماعی مشخص نیست به گزارش مشرق، سیدهادی بهادری در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در پاسخ به این سؤال که در دیدار اعضای کمیسیون عمران با وزیر راه و شهرسازی آیا بحث خواسته های نمایندگان و مردم از طرح مسکن اجتماعی به میان آمد، گفت: به هر حال اعضای کمیسیون عمران مهمان وزیر راه و شهرسازی بودند و همانطور که قبلاً نیز مطرح شده بود سؤال و دلمشغولی ما این است که چرا ساخت واحدهای مسکن اجتماعی به صورت پراکنده در حال انجام است.
وی با تأکید براینکه سؤال ما این است که چرا جنس مسکن اجتماعی با طرح های دیگر متمایز نیست ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 22 ساعت و 22 دقیقه پیش
جزئیات قرارداد صندوق بیمه عمر کارکنان و اساتید دانشگاه آزاد

جزئیات قرارداد صندوق بیمه عمر کارکنان و اساتید دانشگاه آزاد به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، در این بخشنامه آمده است: آیین نامه صندوق بیمه عمر به شرط فوت و از کار افتادگی دائم کارکنان دانشگاه درخصوص تمدید قرارداد بیمه عمر کارکنان و اعضای هیات علمی برای مدت 4 ماه از یکم فرودین 97 تا 31 تیرماه 97 ابلاغ می شود.
واحدها و مراکز آموزشی ضمن مطالعه دقیق آئین نامه و رعایت ضوابط تعیین شده، مراتب را به نحو مقتضی به اطلاع تمامی کارکنان و اعضای هیات علمی دانشگاه برسانند.
عضویت تمامی کارکنان و اعضای هیات علمی تمام وقت رسمی و قراردادی در صندوق بیمه عمر کارکنان دانشگاه الزامی است و تمامی مشمولان این طرح باید نسبت به تکمیل نمونه برگ ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 22 ساعت و 23 دقیقه پیش
با پرداخت بیش از 5 هزار میلیارد ریال در سال 96 صورت گرفت

با پرداخت بیش از 5 هزار میلیارد ریال در سال 96 صورت گرفت آفتاب نیوز :
این بانک در راستای ارائه خدمات مستمر خود به واحد های مختلف اقتصادی، صنعتی ، کشاورزی، مسکن و خدمات در استان همدان 11 هزار و 922 فقره تسهیلات به ارزش بیش از 3707 میلیارد ریال پرداخت کرد که با احتساب اعطای 4493 فقره وام حمایتی ارزان قیمت به میزان 1320 میلیارد ریال در بخش های مختلف اقتصاد مقامتی، تعداد تسهیلات پرداختی به 25هزار و 415 فقره و مجموع پرداخت های این بانک در استان همدان در سال 96 از 5027 میلیارد ریال فراتر رفت.
بنا براین گزارش، بانک صادرات ایران در استان همدان با دارا بودن 35 شعبه علاوه بر ارائه خدمات مختلف بانکی و مالی به فعالان اقتصادی و کارآفرینان این استان ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اقتصادی انتشار : 22 ساعت و 23 دقیقه پیش
رشد370درصدی فروش اموال مازاد بانک ها/واگذاری3هزارمیلیارد دارایی

رشد370درصدی فروش اموال مازاد بانک ها/واگذاری3هزارمیلیارد دارایی به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت امور اقتصادی و دارایی، کمیته ویژه تعیین تکلیف اموال و دارایی های مازاد بانک ها که با دستور مسعود کرباسیان، وزیر اقتصاد تشکیل شده، طی گزارشی به میزان فروش بنگاه ها و اموال مازاد بانک های دولتی و غیر دولتی در سه ماهه منتهی به 28 اسفند ماه 1396 را با رشدی 370 درصدی، معادل سه هزار و 366 میلیارد و 900 میلیون تومان اعلام کرد در حالی که این رقم در طول 33 ماه قبل از آن، در مجموع بالغ بر حدود 10 هزار میلیارد تومان بوده است.
در این گزارش مجموع میزان فروش سهام شرکت های متعلق به بانک ملی ایران معادل 727 میلیارد و 409 میلیون ریال متعلق به دو شرکت صنعتی و معدنی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 22 ساعت و 32 دقیقه پیش
حمایت از کالای ایرانی، حمایت از خانواده ایرانی

حمایت از کالای ایرانی، حمایت از خانواده ایرانی در این یادداشت آمده است: با توجه به تعیین شعار حمایت از کالای ایرانی توسط رهبر معظم انقلاب برای سال 97، مردم باید بتوانند تولید و اشتغال را در کشور و به طبع استان کردستان رونق دهند و به هر نحوی از کالای ایرانی و داخلی و تولیدات هر شهر و استانی حمایت کنند.
مردم با توان و حمایت خود تولیدات ایرانی را خریداری کنند اما نکته مهم دیگری که در این بخش باید توجه شود فقط نقش مصرف کننده ها نیست بلکه 50 درصد موضوع به تولید کننده ها نیز مرتبط است که باید کیفیت کالای خود را بالا ببرند.
پس اگر می خواهیم موفق شویم باید با افزایش اشتغال زایی و کاهش بیکاری جوانان ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 22 ساعت و 42 دقیقه پیش
افزایش بهای نفت به بالاترین سطح از سال 2014/ صعود قیمت طلا

افزایش بهای نفت به بالاترین سطح از سال 2014/ صعود قیمت طلا به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از رویترز، در پی احتمال تمدید تحریم های آمریکا علیه ایران و همچنین به دنبال ادامه تلاش اوپک برای کاهش سطح تولید به منظور مقابله با اشباع بازار، بهای نفت امروز (سه شنبه) به بالاترین سطح از اواخر سال 2014 رسید.
بر این اساس، بهای نفت خام برنت (شاخص بین المللی) اوایل امروز به 75 دلار و 20 سنت در هر بشکه رسید که این بالاترین سطح از نوامبر سال 2014 محسوب می شود. بهای نفت وست تگزاس اینترمیدیت (نفت شاخص آمریکا) با 20 سنت افزایش (معادل 0.3 درصد)، 68 دلار و 84 سنت در هر بشکه معامله شد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 22 ساعت و 42 دقیقه پیش
خوش چهره: تغییر ارز رسمی ایران به یورو اقدامی قابل دفاع است / دلار ارز شکننده ای است /کندن از دلار به مفهوم کندن از تجارات بین المللی در جهان نیست

خوش چهره: تغییر ارز رسمی ایران به یورو اقدامی قابل دفاع است / دلار ارز شکننده ای است /کندن از دلار به مفهوم کندن از تجارات بین المللی در جهان نیست محمد خوش چهره ، استاد اقتصاد دانشگاه تهران و کارشناس ارشد اقتصادی در گفت و گو با خبرآنلاین در خصوص تصمیمات اتخاذ شده برای تغییر سبد ارزی ایران از دلار به یورو گفت: این مساله که دلار نباید در سبد ارزی ایران حرف اول را بزند نزدیک به سه دهه است که در محافل رسمی و کارشناسی مطرح شده است.
نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کندن از دلار البته به مفهوم کندن از تجارات بین المللی در جهان نیست و ایران لازم بود این اقدام را در دستور کار قرار دهد.
او با تاکید بر اینکه کندن از دلار از دو جنبه قابل بررسی است ، گفت: من معتقدم یورو از ابزارهای در سایه مقابله با یکجانبه گرایی آمریکا ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 22 ساعت و 52 دقیقه پیش
در آمارهای ملکی فروردین منعکس شد

در آمارهای ملکی فروردین منعکس شد دنیای اقتصاد: کارنامه اولین ماه بازار مسکن 97 از شروع کاهشی معاملات آپارتمان در تهران با قیمت های اسفند 96 حکایت دارد. اطلاعات رسمی از بازار معاملات مسکن در فروردین امسال نشان می دهد حجم خرید واحد مسکونی در مقایسه با فروردین پارسال، 5 درصد کاهش پیدا کرده است. هرچند تغییرات ماهانه حجم معاملات در فروردین 97 با توجه به تعطیلی دست کم دوهفته ای بازار، به شکل سنتی شیب منفی داشته؛ اما نتایج بررسی ها درباره افت نقطه ای خرید و فروش ها مشخص می کند 5 عامل در توقف مسیر رو به رشد معاملات مسکن نقش دارد.
شروع به کار بازار معاملات مسکن در سال 97 درحالی با قیمت های اسفند 96 رقم خورد که 5 عامل در حکم ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اقتصادی انتشار : 22 ساعت و 52 دقیقه پیش
قیمت گذاری تجهیزات پزشکی از سوی وزرات بهداشت غیر قانونی است

قیمت گذاری تجهیزات پزشکی از سوی وزرات بهداشت غیر قانونی است عباس مه رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی تولیدکنندگان و صادرکنندگان تجهیزات پزشکی در گفت وگو با خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، با بیان اینکه قیمت گذاری وزارت بهداشت برای خرید تجهیزات پزشکی بر خلاف اصل 44 قانون اساسی است، اظهار کرد: وزرات بهداشت مطابق اصل 44 قانون اساسی مانند سایر دستگاه های اجرایی دیگر وظیفه سیاست گذاری در حوزه را دارد و از تصدی گری منع شده است با این حال این وزارتخانه با قیمت گذاری بر تجهیزات پزشکی و خرید همین تجهیزات با رقم پیشنهادی خود عملا وارد بحث تصدی گری شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 22 ساعت و 53 دقیقه پیش
بازرسان نامحسوس ریاست جمهوری در بازار ارز

بازرسان نامحسوس ریاست جمهوری در بازار ارز طرح دولت با نام یکسان سازی نرخ ارز، درست 13 روز است که در حال اجرا است. تاکنون بانک مرکزی یازده دستورالعمل و بخشنامه را صادر کرده و از تک تک آنها انتظار دارد تا در اجرا، شرایط را برای پیشبرد یکسان سازی نرخ ارز به بهترین شکل ممکن فراهم سازند. حال دیگر، هیچ دارنده و متقاضی ارزی، از دید بانک مرکزی به دور نمانده و تقریبا تکلیف همه مشخص است، هر چند که اعتراضاتی هم به برخی بخشنامه ها و دستورالعمل ها وجود دارد.
دلارهای 4200 تومانی در واردات و صادرات
صادرکنندگان از شیوه فروش ارزشان ناراضی بودند و واردکنندگان در پی دلارهای 4200 تومانی ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 23 ساعت و 3 دقیقه پیش
کالای ایرانی؛ کالایی که بدل ندارد/ از "تولید به مصرف" تا "اشتغال و خودکفایی"

کالای ایرانی؛ کالایی که بدل ندارد/ از "تولید به مصرف" تا "اشتغال و خودکفایی" به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل ؛ از زمان های دور و دراز وقتی به پیشینه کشورهای توسعه یافته نگاهی می اندازیم می بینیم در بین مملکت های توسعه یافته، کشوری موفق تر بوده که تولیدات داخل کشور را خود مصرف کرده و کمتر مواقعی به بحث واردات متکی بوده، و اینگونه این کشورها قدرت جهانی نام گرفته و پا به عرصه رقابت اقتصادی در سطح بین المللی نهاده اند.
در کنار این کشورهای توسعه یافته هرچند نام ایران اسلامی نیز به چشم می خورد، اما باید اذعان داشت که کشور ما در بحث اتکا به توان داخل در بسیاری از حوزه ها آنطور که باید عمل نکرده و پیش نرفته و همین دلیل سبب بروز برخی ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 23 ساعت و 13 دقیقه پیش
قیمت نفت با وحشت از تحریم ایران رکورد زد

قیمت نفت با وحشت از تحریم ایران رکورد زد بازار نفت در پایان معاملات روز دوشنبه، به سخنان دیروز وزیر نفت کشورمان که گفته بود ممکن است نیازی به تمدید توافق کاهش تولید نباشد، واکنش نشان داد و شاهد تقویت قیمت ها بود.
به گزارش مهر، رویترز نوشت: روز دوشنبه پس از این که ایران امیدها برای این که توافق کاهش تولید اوپک تمدید شود را کمرنگ کرد، شاخص نفت برنت در دادوستدهای پرنوسان، دوباره مثبت شد. وحشت از این که تحریم های مجدد آمریکا، تولید ایران را کاهش دهد، قیمت ها را تقویت کرد.
فیل فیلین، تحلیل گر گروه پرایس فیوچرز، می گوید: قیمت ها توییت به توییت تغییر می کنند ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 23 ساعت و 33 دقیقه پیش
حق و حقوق مشتریان فروشگاه های آنلاین چیست؟

حق و حقوق مشتریان فروشگاه های آنلاین چیست؟ خبرگزاری ایسنا: در حالی که با نوسانات موجود در بازار ارز، برخی از فروشگاه ها ممکن است در مقطعی از فروش خودداری کنند، مدیرعامل یک فروشگاه خرید و فروش آنلاین معتقد است حداقل احترامی که شرکت های اصلی برندها می توانند برای مشتریان خود قائل شوند، این است که در نوسانات بازار، فروش خود را متوقف نکرده و با افزایش تدریجی قیمت و حفظ عرضه ی کالا، بازار را به نقطه تعادل خود بازگردانند.
به طور کلی دو روش برای فروش اینترنتی کالا و عرضه محصولات وجود دارد؛ یکی اینکه خود فروشگاه کالا را خریداری، انبار و سپس عرضه کند که تقریبا مشابه روشی است که سایر فروشگاه های آفلاین و سنتی به طریق آن عمل می کنند ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اقتصادی انتشار : 23 ساعت و 33 دقیقه پیش
اصلاح قانون خصوصی سازی، به نفع کیست؟

اصلاح قانون خصوصی سازی، به نفع کیست؟ روزنامه شرق: این روزها نمایندگان ملت در حال ایجاد اصلاحاتی در اصل 44 قانون اساسی هستند. این اصل تلاش می کند تا با افزایش حضور بخش خصوصی در عرصه کسب وکار، زمینه رشد کشور را فراهم کند اما از گوشه و کنار خبر می رسد که خصولتی ها ، در کمیسیون های تخصصی مجلس در حال رایزنی اند تا قانون را آن طوری اصلاح کنند که منافع این بخش بیشتر تأمین شود. یکی از بندهای اصل 44 قانون اساسی، ماده 59 است که ابهامات موجود در اصلاحات پیشنهادی مجلس، نگرانی فعالان خصوصی صنعت انرژی را دوچندان کرده است.
به اعتقاد کارشناسان بخش خصوصی ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اقتصادی انتشار : 23 ساعت و 42 دقیقه پیش
اصلاح قانون خصوصی سازی، منافع چه گروههایی را تأمین میکند؟

اصلاح قانون خصوصی سازی، منافع چه گروههایی را تأمین میکند؟ به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شرق، یکی از بندهای اصل 44 قانون اساسی، ماده 59 است که ابهامات موجود در اصلاحات پیشنهادی مجلس، نگرانی فعالان خصوصی صنعت انرژی را دوچندان کرده است. به اعتقاد کارشناسان بخش خصوصی، شفاف نبودن اصلاحاتی که مجلس در این ماده ایجاد کرده است و تفسیرهای احتمالی آینده در تدوین آیین نامه های اجرائی، ممکن است زمینه افزایش حضور بخش خصولتی در صنعت انرژی را فراهم کند. این مسئله سایه سیاست های دولت بر منافع بخش خصوصی را گسترده تر خواهد کرد. نیم نگاهی به فهرست سهام داران مجتمع های پتروشیمی و نیروگاه های برق نشان می دهد که سیاست های خصوصی سازی در این حوزه چندان هم موفق نبوده است ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 23 ساعت و 43 دقیقه پیش
آغاز کنترل نامحسوس بانکها و صرافی ها

آغاز کنترل نامحسوس بانکها و صرافی ها به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، طرح دولت با نام یکسان سازی نرخ ارز، درست 13 روز است که در حال اجرا است. تاکنون بانک مرکزی یازده دستورالعمل و بخشنامه را صادر کرده و از تک تک آنها انتظار دارد تا در اجرا، شرایط را برای پیشبرد یکسان سازی نرخ ارز به بهترین شکل ممکن فراهم سازند. حال دیگر، هیچ دارنده و متقاضی ارزی، از دید بانک مرکزی به دور نمانده و تقریبا تکلیف همه مشخص است، هر چند که اعتراضاتی هم به برخی بخشنامه ها و دستورالعمل ها وجود دارد.
صادرکنندگان از شیوه فروش ارزشان ناراضی بودند و واردکنندگان در پی دلارهای 4200 تومانی ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 23 ساعت و 43 دقیقه پیش
قیمت نفت با وحشت از تحریم ایران رکورد زد

قیمت نفت با وحشت از تحریم ایران رکورد زد به گزارش رویترز، روز دوشنبه پس از این که ایران امیدها برای این که توافق کاهش تولید اوپک تمدید شود را کمرنگ کرد، شاخص نفت برنت در دادوستدهای پرنوسان، دوباره مثبت شد. وحشت از این که تحریم های مجدد آمریکا، تولید ایران را کاهش دهد، قیمت ها را تقویت کرد.
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، فیل فیلین، تحلیل گر گروه پرایس فیوچرز، می گوید: قیمت ها توییت به توییت تغییر می کنند. او می گوید بازارها در پاسخ به اظهارات مقامات آمریکا و اوپک، بالاوپایین می شوند.
بازارها در ابتدا با ترس از بازگشت عرضه اضافی، سقوط کردند ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 23 ساعت و 43 دقیقه پیش
سامانه نیما تا پایان اردیبهشت عملیاتی می شود

سامانه نیما تا پایان اردیبهشت عملیاتی می شود مدیر اداره صادرات بانک مرکزی گفت: سامانه نیما تا پایان اردیبهشت عملیاتی می شود و این سامانه به کشف قیمت ارز متناسب با عرضه و تقاضا کمک خواهد کرد.
به گزارش مهر، صمد کریمی در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما افزود: وظیفه سامانه نیما ایجاد محل تلاقی جریانهای ورودی و خروجی ارز است که عوامل و ابزارهای متعددی همچون صرافان، واردکنندگان و صادرکنندگان بانکها و متقاضیان واقعی را در بر می گیرد.
او ادامه داد: صرافی های مجاز می توانند از طریق سامانه سنا وارد نیما شوند و از طریق سامانه جامع تجارت و بانکها نیز از طریق پرتال ارزی می توانند به نیما دسترسی داشته باشند ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 23 ساعت و 53 دقیقه پیش
خط و نشان مجدد پیروزبخت برای"خودروسازان"

خط و نشان مجدد پیروزبخت برای"خودروسازان" پس از اظهارنظرهای مختلف طی چند وقت اخیر در ارتباط با رعایت استانداردهای 85 گانه خودرویی از ابتدای دی ماه سال 1397 و مباحثی که در ارتباط با تعدیل این استانداردها بیان شد، نیره پیروزبخت - رییس سازمان ملی استاندارد - مجددا به صورت صریح به خودروسازان داخلی در ارتباط با لزوم رعایت استانداردهای 85 گانه خودرویی هشدار داد و اعلام کرد که هر خودرویی از تاریخ یکم دی ماه سال 1397 نتواند استانداردهای 85 گانه اعلام شده را رعایت کند با توقف خط تولید روبرو می شود.
وی با اشاره به این که استانداردهای مربوطه منطبق با استانداردهای روز اروپاست و با توجه به برنامه ریزی صورت گرفته در شورای سیاست گذاری خودرو ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
دولت از سیاست ارزی عقب نشینی نخواهد کرد

دولت از سیاست ارزی عقب نشینی نخواهد کرد به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور در آیین رونمایی از سامانه نظام یکپارچه مدیریت ارزی (نیما) با قدردانی از دست اندرکاران و همه کسانی که در طراحی و راه اندازی این سامانه تلاش شبانه روزی انجام داده اند، اظهار داشت: بخش خارجی اقتصاد ایران همانند سایر اقتصاد های جهان نیازمند رصد و آزادی عمل است و در این موضوع تردیدی وجود ندارد.
وی با اشاره به اینکه اقتصاد ایران جزو بیست اقتصاد بزرگ دنیا است، افزود: البته جایگاه و ظرفیت اقتصاد ایران بیش از اینها است و همه ما چشم اندازی داریم که در آن اقتصاد ایران باید یکی از اقتصادهای برتر ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
بازسازی سوریه توسط ترکیه، آمریکا و عربستان/ایران بازار ساخت و ساز کشورهای جنگ زده را از دست ندهد

بازسازی سوریه توسط ترکیه، آمریکا و عربستان/ایران بازار ساخت و ساز کشورهای جنگ زده را از دست ندهد محمدرضا رضایی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، با اشاره به ظرفیت های بسیار ایران در حوزه صدور خدمات فنی و مهندسی و حتی نیروی کار ماهر، گفت: متاسفانه بی توجهی به این توانمندی ها و ضعیف در رایزنی ها منجر به از دست دادن این نوع بازارهای و توفیق کشورهای رقیب شده است.
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه تعامل دستگاه های اقتصادی و دیپلماسی کشور برای تقویت رایزنی ها در حوزه جذب بازارهای منطقه لازم است، افزود: در حال حاضر که مراحل ساخت و بازسازی بسیاری از کشورهای جنگ زده منطقه آغاز شده نباید از این فرصت چشم پوشی کنیم. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
بازرسان نامحسوس ریاست جمهوری در بازار ارز

بازرسان نامحسوس ریاست جمهوری در بازار ارز طرح دولت با نام یکسان سازی نرخ ارز، درست 13 روز است که در حال اجرا است. تاکنون بانک مرکزی یازده دستورالعمل و بخشنامه را صادر کرده و از تک تک آنها انتظار دارد تا در اجرا، شرایط را برای پیشبرد یکسان سازی نرخ ارز به بهترین شکل ممکن فراهم سازند. حال دیگر، هیچ دارنده و متقاضی ارزی، از دید بانک مرکزی به دور نمانده و تقریبا تکلیف همه مشخص است، هر چند که اعتراضاتی هم به برخی بخشنامه ها و دستورالعمل ها وجود دارد.
دلارهای 4200 تومانی در واردات و صادرات
به گزارش نامه نیوز صادرکنندگان از شیوه فروش ارزشان ناراضی بودند و واردکنندگان در پی دلارهای 4200 تومانی ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
قاچاق گازوئیل و نفت با کمک یک شرکت پتروشیمی/مجادلات گمرک و وزارت صنعت مانع کاهش قاچاق

قاچاق گازوئیل و نفت با کمک یک شرکت پتروشیمی/مجادلات گمرک و وزارت صنعت مانع کاهش قاچاق نشست مشترک ستاد مبارزه با قاچاق و کمیسیون اقتصادی مجلس
سازمان بازرسی کل کشور: ناهماهنگی بین بعضی از دستگاه ها باعث بوجود آمدن کاستی هایی در کنترل قاچاق کالا گشته است.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، محمدرضا پورابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در نشست مشترک ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: براساس گزارش های سازمان بازرسی هرچند ستاد مبارزه با قاچاق کالا تا به امروز تمام سعی خود را برای کنترل و نا امن کردن مسیرهای قاچاق کرده است ، اما هنوز میزان قاچاق به قدری بالا است ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
حق و حقوق مشتریان فروشگاه های آنلاین چیست؟

حق و حقوق مشتریان فروشگاه های آنلاین چیست؟ به طور کلی دو روش برای فروش اینترنتی کالا و عرضه محصولات وجود دارد؛ یکی اینکه خود فروشگاه کالا را خریداری، انبار و سپس عرضه کند که تقریبا مشابه روشی است که سایر فروشگاه های آفلاین و سنتی به طریق آن عمل می کنند، با این تفاوت که عرضه کالا در فضای مجازی صورت می گیرد. روش دوم این است که خود فروشگاه کالا را خریداری، انبار و عرضه نمی کند، بلکه پلت فرمی را طراحی و پیاده سازی می کند که عرضه کنندگان از طریق آن کالا را به مشتریان می فروشند و پلت فرم در عمل درصدی را به عنوان کارمزد بابت حق همکاری فروش دریافت می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
بازار پنهان پوشاک

بازار پنهان پوشاک به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تعادل، حتی برخی آمارها میزان ورود پوشاک قاچاق به کشور را 2.5 میلیارد دلار می دانند. از نگاه فعالان حوزه پوشاک، از جمله دلایل شکل گیری قاچاق در بازار پوشاک را می توان چالش تولیدکنندگان در عرصه تولید این محصول نام برد. چراکه به گفته آنها، گران بودن هزینه تولید، نرخ بالای تسهیلات، میزان تورم و مشکلاتی که سیستم بانکی و ارگان های مزاحم برای این بخش ایجاد می کنند را می توان مزاحمان تولید پوشاک درکشور دانست. حال این پرسش قابل طرح است که چرا با وجود تمام تلاش ها شاهد ورود کالای پوشاک قاچاق به کشور هستیم؟ مشاور وزیر صنعت براین موضوع تاکید دارد ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
آغاز کنترل نامحسوس بانک ها و صرافی ها

آغاز کنترل نامحسوس بانک ها و صرافی ها دولت می گوید گام به گام در حال شفاف تر کردن بازار ارز است و از هر ابزاری برای ایجاد این شفافیت حداکثر بهره برداری را می کند؛ از امروز هم بازرسان نامحسوس ریاست جمهوری، بازار را رصد می کنند.
به گزارش مهر، طرح دولت با نام یکسان سازی نرخ ارز، درست 13 روز است که در حال اجرا است. تاکنون بانک مرکزی یازده دستورالعمل و بخشنامه را صادر کرده و از تک تک آنها انتظار دارد تا در اجرا، شرایط را برای پیشبرد یکسان سازی نرخ ارز به بهترین شکل ممکن فراهم سازند. حال دیگر، هیچ دارنده و متقاضی ارزی، از دید بانک مرکزی به دور نمانده و تقریبا تکلیف همه مشخص است ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
چرخش تقاضا از واحد تجاری به آپارتمان نقلی

چرخش تقاضا از واحد تجاری به آپارتمان نقلی به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تعادل، در شرایطی که بازار واحدهای مسکونی نسبت به سال های گذشته تا حدودی بهبود داشته این سوال مطرح می شود که وضعیت املاک تجاری و اداری چگونه است؟ آیا بازار واحدهای تجاری هم مانند مسکن رو به رشد بوده است؟
برای پاسخ به این سوالات نگاهی به آمارهای منتشر شده در سال های گذشته می تواند راهگشا باشد، به عنوان نمونه در سال 1387، از 100درصد پروانه های ساختمانی صادر شده در شهر تهران، 5.84درصد به ساخت وسازهای مسکونی و 5.7درصد به ساخت وسازهای تجاری (مابقی به صورت کاربری های ترکیبی مسکونی، اداری و تجاری) اختصاص داشت ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
ساخت ارزان مسکن با زمین رایگان دولتی

ساخت ارزان مسکن با زمین رایگان دولتی به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تعادل، دولت تدبیر و امید در آغاز مسوولیت با پروژه بزرگ، نیمه تمام و پرمساله یی به نام مسکن مهر مواجه بود که وظیفه داشت با وجود همه نقدهایی که متوجه آن بود و با محدودیت شدید منابع به آن ادامه دهد و پاسخگوی انتظارات بحق مردم باشد. بنابراین اولویت اول دولت در تامین مسکن، پیگیری تعهدات باقیمانده از مسکن مهر بوده است. در اجرای این طرح تاکنون 86درصد از کل واحدهای تعهد شده به اتمام رسیده و مابقی نیز با وجود همه محدودیت های اعتباری در شرف اتمام است. اکنون نیاز است دولت با سامان بخشی به مسکن مهر و پس از آسیب شناسی سیاست هایی که عمدتا بر تامین دولتی مسکن و تکیه بر ساخت ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
کلاف سردرگم 40 میلیارد دلاری/ ثبت سفارش، عامل رانت دولتی یا تنظیم کننده بازار داخلی؟!

کلاف سردرگم 40 میلیارد دلاری/ ثبت سفارش، عامل رانت دولتی یا تنظیم کننده بازار داخلی؟! به گزارش خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، بر اساس ماده 8 قانون مقررات صادرات و واردات کشور، واردات اجناس مختلف از طریق دریافت مجوز ثبت سفارش از سازمان توسعه تجارت و پس از آن ثبت سفارش کالایی که قصد ورود به کشور را دارد، انجام می شود.
شماره هشت رقمی مجوز ثبت سفارش کالا تنها اجازه ورود اقلام به کشور را تایید می کند و باقی مسائل برای ترخیص کالای ثبت سفارش شده به گمرک مربوط می شود.
طبق اعلام یک منبع آگاه، در زمانی که ثبت سفارش خودرو با هدف جلوگیری از واردات بیش از حد ممنوع اعلام شد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
سود بانکی و معضل جزیره شدن

سود بانکی و معضل جزیره شدن حسین سلاح ورزی*- بر اساس آمار و اطلاعات منتشر شده از سوی مقام های رسمی بانک مرکزی، سهم بانک ها از بازار اعتبارات 80 تا 90 درصد است. به عبارت دقیق تر، سایر بخش های بازار اعتبارات در ایران تنها 20 درصد سهم باقیمانده را به خود اختصاص داده اند. با توجه به ساختار مالکیت، مدیریت و رفتار تاریخی دولت با بانک ها که از زمان دولتی شدن بانک ها در تابستان 1358 تاکنون با شدت و ضعف ادامه داشته و دارد، منابع مستقر در بانک ها در دسترس ترین منابع برای متقاضیان سرمایه است و این گروه می توانند با توجه به فشارهایی که به دولت و بانک ها می آورند منابع این نهاد را در اختیار بگیرند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
تصویر صنعت در پسابرجام

تصویر صنعت در پسابرجام به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تعادل، با این همه بسیاری از مخالفان داخلی برجام بسیار پیش از سر رسیدن این موعد برجام را فرزندی می دانستند که مرده به دنیا آمده است. اما آیا برجام به راستی فایده یی هم برای اقتصاد و به ویژه بخش صنعت و معدن به عنوان پیشران توسعه کشور داشته است؟ موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی، طی پژوهشی به تحلیل آثار برجام بر بخش صنعت، معدن و تجارت پرداخته است. نتایج این تحلیل نشان می دهد، اجرای برجام واقعا آثار مثبتی بر وضعیت بخش صنعت و معدن (به طور خاص) و اقتصاد ایران (به طور عام) بر جای گذاشته است ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
کاربرد مدیریت دانش در تحقیقات جنایی جرائم سایبری

کاربرد مدیریت دانش در تحقیقات جنایی جرائم سایبری چکیده مقاله:
با پررنگ تر شدن حضور اینترنت، جرائم سایبری به یکی از سخت ترین چالش های فراروی دولت ها بدل شده که هرچند منابع عظیمی برای مبارزه با آن سرمایه گذاری می شود، اما با محدودیت اثربخشی مواجه است. یکی از این راهکارها، به کارگیری مدیریت دانش است. هدف مقالۀ حاضر، مطالعة کاربرد مدیریت دانش در تحقیقات جنایی جرائم سایبری، ارائه فرآیند و بیان ضرورت های استقرار آن در سازمان های مجری قانون است. این تحقیق از نظر هدف، کاربردی، از نظر نوع، کیفی و از لحاظ نحوۀ گردآوری داده ها، کتابخانه ای (مطالعات ثانویه فرا ترکیب) و مبتنی بر مطالعة منابع برخط داخلی و خارجی است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
قیمت نفت با وحشت از تحریم ایران رکورد زد

قیمت نفت با وحشت از تحریم ایران رکورد زد به گزارش خبرنگار مهر ، رویترز نوشت: روز دوشنبه پس از این که ایران امیدها برای این که توافق کاهش تولید اوپک تمدید شود را کمرنگ کرد، شاخص نفت برنت در دادوستدهای پرنوسان، دوباره مثبت شد. وحشت از این که تحریم های مجدد آمریکا، تولید ایران را کاهش دهد، قیمت ها را تقویت کرد.
فیل فیلین، تحلیل گر گروه پرایس فیوچرز، می گوید: قیمت ها توییت به توییت تغییر می کنند. او می گوید بازارها در پاسخ به اظهارات مقامات آمریکا و اوپک، بالاوپایین می شوند.
بازارها در ابتدا با ترس از بازگشت عرضه اضافی، سقوط کردند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
سهام وال استریت افت کرد

سهام وال استریت افت کرد به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رویترز، در معاملات روز دوشنبه به وقت آمریکا (بامداد سه شنبه به وقت تهران)، درحالی که با ظهور نشانه هایی از افت تقاضا برای تلفن هوشمند، سهام تکنولوژی در وضعیت خوبی به سر نمی برند و اوج گرفتن سود اوراق قرضه تقاضا برای سهام را کاهش داده و خوش بینی نسبت به اعلام درآمدهای شرکت ها را خنثی کرده است، شاخص های وال استریت به منطقه منفی سقوط کردند.
پیش از آغاز هفته بزرگ اعلام درآمدهای شرکت های بخش تکنولوژی، این بخش با افت خود هر سه شاخص مهم وال استریت را به پایین کشید. پس از این که بزرگترین پیمانکار سازنده تراشه حافظه، شرکت تولید نیمه رسانای تایوان ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
از کویتِ ایران، برهوت باقی مانده/دیو خشکسالی زیر سایه غول های رانت و سوءمدیریت

از کویتِ ایران، برهوت باقی مانده/دیو خشکسالی زیر سایه غول های رانت و سوءمدیریت آفتاب نیوز :
زاینده رود، بزرگ ترین رودخانه فلات مرکزی ایران است. از دوران کهن، مردمان دیار اصفهان و شهر ها و روستاهای همجوار آن همچون خوراسگان، مبارکه، لنجان، نجف آباد و... که حرفه اصلی شان کشاورزی بود، معاش خود و خانواده هایشان را با استفاده از آب زاینده رود تامین می کردند.
نام زاینده رود که به معنی رود زندگی بخش است، انعکاسی ست از کارکرد تعیین کننده این رودخانه برای مجاوران آن طی چند هزاره گذشته. اصفهان که بزرگ ترین مرکز تجمع انسانی در مسیر زاینده رود بوده ، یکی از مهم ترین مراکز تاریخ و تمدن ایران در طول چند هزار سال گذشته هم بوده است ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
آغاز کنترل نامحسوس بانکها و صرافی ها/بازرسان دولت در بازار ارز

آغاز کنترل نامحسوس بانکها و صرافی ها/بازرسان دولت در بازار ارز به گزارش خبرنگار مهر ، طرح دولت با نام یکسان سازی نرخ ارز، درست 13 روز است که در حال اجرا است. تاکنون بانک مرکزی یازده دستورالعمل و بخشنامه را صادر کرده و از تک تک آنها انتظار دارد تا در اجرا، شرایط را برای پیشبرد یکسان سازی نرخ ارز به بهترین شکل ممکن فراهم سازند. حال دیگر، هیچ دارنده و متقاضی ارزی، از دید بانک مرکزی به دور نمانده و تقریبا تکلیف همه مشخص است، هر چند که اعتراضاتی هم به برخی بخشنامه ها و دستورالعمل ها وجود دارد.
دلارهای 4200 تومانی در واردات و صادرات
صادرکنندگان از شیوه فروش ارزشان ناراضی بودند و واردکنندگان در پی دلارهای 4200 تومانی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
نرخ خرید تضمینی گندم در بودجه 97 کاهش یافته است/برخی گندم کاران اقدام به فروش زمین هایشان با قیمت های نازل کرده اند

نرخ خرید تضمینی گندم در بودجه 97 کاهش یافته است/برخی گندم کاران اقدام به فروش زمین هایشان با قیمت های نازل کرده اند حبیب الله نیکزادی پناه در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از نرخ خرید تضمینی گندم در لایحه بودجه سال 97، گفت: نرخ خرید تضمینی گندم 17 هزار میلیارد ریال پیش بینی شده که این مبلغ اصلا برای تولید گندم به صرفه نیست و نرخ خرید تضمینی گندم در بودجه 97 کاهش یافته است.
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی وضعیت موجود در نرخ خرید خرید تضمینی گندم برای سال 97 را أسف بار توصیف کرد و اظهار داشت: رقم 17 هزار میلیارد ریالی که دولت برای خرید تضمینی گندم در سال 97 پیش بینی کرده، نمی تواند پاسخ گوی زحمات کشاورزان برای تولید این محصول باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
مازاد تولید هندوانه دردسرساز شد

مازاد تولید هندوانه دردسرساز شد عنایت الله بیابانی قائم مقام خانه کشاورز در گفت وگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، از بلاتکلیفی 250 هزارتن هندوانه، اظهار کرد: با وجود بحران کمبود منابع آب در کشور، چند سالی است که با چالش مازاد تولید محصول آب بری همچون هندوانه روبه رو هستیم.
وی با بیان اینکه کاهش سطح زیر کشت هندوانه راه حل مشکل مازاد تولید نیست، بیان کرد: از سال 85 به علت اجرا نشدن الگوی کشت با مازاد تولید هندوانه و ماندن محصول روی دست کشاورزان سیستان و بلوچستان مواجه هستیم و به اعتقاد بنده برنامه کشت جایگزین باید اجرا شود. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
بی پولی یقه طرح تحول سلامت را گرفت/ دولت کم آورده است

بی پولی یقه طرح تحول سلامت را گرفت/ دولت کم آورده است به گزارش خبرنگار مهر ، طرح تحول سلامت به عنوان یکی از برنامه های دولت یازدهم تلقی می شود که از اردیبهشت 93 در سطح بیمارستان های دولتی و دانشگاهی کلید خورده و بعد از گذشت سه سال از اجرای آن، حالا با بحران بی پولی مواجه شده است. بطوریکه، بیمارستان ها در تامین دارو و تجهیزات پزشکی دچار کمبود منابع مالی هستند و از سوی دیگر، پرداختی ها به کادر درمانی و پرسنل بیمارستان ها نیز، با تاخیر انجام می شود.
وزیر بهداشت، روز گذشته در مجمع سلامت استان تهران، با مخاطب قرار دادن سازمان برنامه و بودجه، درخواست کرد که اعتبارات مورد نیاز حوزه سلامت مورد توجه قرار گیرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
احتکار مسکن دلیل افزایش اجاره بهاء در کشور/ بی قانونی و فقدان نظارت وضعیت مسکن را بحرانی تر می کند

احتکار مسکن دلیل افزایش اجاره بهاء در کشور/ بی قانونی و فقدان نظارت وضعیت مسکن را بحرانی تر می کند محمود شکری شامگاه دوشنبه در گفت وگو با خبرگزاری فارس در رشت با اشاره به کمبود مسکن و افزایش اجاره بها در کشور اظهار کرد: اگر در کشور اعلام می شود که حدود چهار میلیون کمبود مسکن داریم در طرف دیگر مشاهده شده که چهار میلیون مسکن خالی نیز در کشور بلااستفاده موجود است.
وی با بیان اینکه در کشور کمبود مسکن نداریم افزود: متأسفانه مسکن در کشور در دست عده ای خاص است و به التهابات مسکن دامن می زند.
نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش کمرنگ نظارت بر بازار مسکن گفت: در وزارت مسکن و شهرسازی فاکتوری به نام نظارت بر مسکن وجود ندارد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
سیاست دولت در مسکن اجتماعی مشخص نیست/ نگرانی افزایش سقف وام مسکن تا 200 میلیون تومان

سیاست دولت در مسکن اجتماعی مشخص نیست/ نگرانی افزایش سقف وام مسکن تا 200 میلیون تومان سیدهادی بهادری در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در پاسخ به این سؤال که در دیدار اعضای کمیسیون عمران با وزیر راه و شهرسازی آیا بحث خواسته های نمایندگان و مردم از طرح مسکن اجتماعی به میان آمد، گفت: به هر حال اعضای کمیسیون عمران مهمان وزیر راه و شهرسازی بودند و همانطور که قبلاً نیز مطرح شده بود سؤال و دلمشغولی ما این است که چرا ساخت واحدهای مسکن اجتماعی به صورت پراکنده در حال انجام است.
وی با تأکید براینکه سؤال ما این است که چرا جنس مسکن اجتماعی با طرح های دیگر متمایز نیست، گفت: به گفته مسئولان وزارت راه و شهرسازی طرح و مسکن اجتماعی با قوت در حال انجام است و شاید چون به صورت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
اصفهان| همتی که "خاکِ خشک" را حاصلخیز می کند

اصفهان| همتی که "خاکِ خشک" را حاصلخیز می کند به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان ، یک شرکت تولیدی در اصفهان با فعالیت در عرصه دامپروری صنعتی گاوشیری نژاد هلشتاین صاحب رتبه تخست در کشور است که در با فعالیت های متنوع و به کار بردن روش های نوین تولید گام های بلندی در عرصه اقتصاد مقاومتی برداشته است. تولید اصلی این شرکت شیرخام و سایر تولیدات پرورش تلیسه و کود دامی است که با صادرات دام خود به سایر کشورها برند ایرانی را در جهان به نمایش گذاشته است.
این واحد تولیدی بزرگترین گاوداری شیری متمرکز ایران نیز محسوب می شود که با همت تولیدکنندگان و کارگران خود در تولید محصولات دامی و زراعی موفق عمل کرده و با استفاده از روش های نوین تولید راه حلی ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
چگونه می توان مصرف کالاهای داخلی را به فرهنگ تبدیل کرد؟

چگونه می توان مصرف کالاهای داخلی را به فرهنگ تبدیل کرد؟ "حفظ فرهنگ اصیل ایرانی، عمقی شدن نگاه مسؤولان به مقوله ی خطر نامریی هجمه ی فرهنگی همچنین توجه به صدمات اقتصادی و تجاری که توسط ورود کالاهای خارجی به کشور تحمیل می شود نیازمند توجه و بازبینی است." بررسی اندیشه های راهبردی رهبران بزرگ، یکی از ارزشمندترین فرصت هایی است که برای شناخت مسیر و حرکت یک جامعه باید به درستی صورت پذیرد. بسط و روشن کردن ابعاد این اندیشه ها، استخراج الگوها از دل بیانات و طراحی راهکارهایی به عنوان دستورالعمل های اجرایی این الگوها، همگی از نتایج شناخت درست اندیشه های راهبردی رهبران بزرگ است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
تلگرام دولتی، گردش های ژونگ شان و ماری آنتوانت ها

تلگرام دولتی، گردش های ژونگ شان و ماری آنتوانت ها به گزارش مشرق ، مهران ابراهیمیان در یادداشت روزنامه جوان نوشت:
یادداشت امروز حقیقتاً طنز نیست، اما احتمالاً طنازان می توانند آن را طنز تلقی کنند. به این اخبار توجه کنید تا ربط آنها را به هم در پایان توضیح دهم.
1- روزنامه رسمی حزب کمونیسم چین در نوشته ای از ژونگ شان وزیر بازرگانی چین تأکید کرد: چین با هر نوع سیاست حمایت گرایی مخالف است و با قدرت از نظام تجارت بین الملل حفاظت خواهد کرد. این اظهارات وزیر بازرگانی چین تأکید بر سیاست شی جی پینگ، رئیس جمهور این کشور درباره بازکردن اقتصاد پکن برای حضور سرمایه گذاران خارجی و بالا رفتن رقابت پذیری به رغم تشدید تنش ها با امریکا اعلام شد ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
بانک مرکزی: قرار نیست نرخ ارز ثابت بماند/ سامانه نیما رقابتی شفاف ایجاد می کند

بانک مرکزی: قرار نیست نرخ ارز ثابت بماند/ سامانه نیما رقابتی شفاف ایجاد می کند به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ صمد کریمی مدیر اداره صادرات بانک مرکزی در برنامه گفتگوی ویژه خبری امشب، درباره سامانه نیما، اظهار کرد: بانک مرکزی و سایر دستگاه های مسئول قبلا سامانه های مختلفی همچون سامانه جامع تجارت، سامانه جامع پروتال ارزی و... را ایجاد کردند و نیما محل تلاقی جریان های ورودی و خروجی ارز است.
وی ادامه داد: صادرکنندگان، وارد کنندگان، بانک ها، صرافی ها و... در این سامانه هستند و نقش آن وارد کردن جریان های ورودی ارز و پوشش دادن نیازهای واقعی است.
مدیر اداره صادرات بانک مرکزی در پاسخ به اینکه آیا در سامانه نیما قیمتی برای ارز تعیین می شود ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
ضرورت مدیریت مصرف برق /انرژی ارزان عامل مصرف بیش از حد نیاز

ضرورت مدیریت مصرف برق /انرژی ارزان عامل مصرف بیش از حد نیاز به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، خوش خلق مدیرعامل برق منطقه ای تهران در خصوص ضرورت مدیریت مصرف برق تصریح کرد: در تابستان گذشته 55هزار مگابایت مصرف برق داشتیم که 3 تا 4 هزار مگابایت صرفه جویی نسبت به سال پیش از آن صورت گرفت.
وی درباره روش های صرفه جویی گفت: این روش ها به صورت کلی مطرح شده است به طور مثال استفاده از وسائل کم مصرف در زمینه های مختلف اما رفتار نوع مصرف هموطنان ، نقش تعیین کننده در میزان صرفه جویی دارد.
خوش خلق اظهار داشت:در کل ارزان بودن قیمت انرژی در کشور ما یکی از دلایل مصرف بالا است؛ ارزش برق در سبد خانوار ایرانی ناچیز است. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
ثبت اطلاعات رجیستری 3700 آیفون8 تحت عنوان آیفون 5

ثبت اطلاعات رجیستری 3700 آیفون8 تحت عنوان آیفون 5 حمیدرضا دهقانی نیا در گفت وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری تسنیم ، با اشاره به اثرات اجرای طرح رجیستری موبایل اظهار کرد: بر اساس آمارهای موجود، در سال 95، واردات تلفن همراه حدوده 5000 میلیارد ریال بود که با اجرای این طرح، واردات قانونی این کالا در سال 96 به حدود 13 هزار و 600 میلیارد ریال رسید.
سخنگوی طرح رجیستری افزود: با توجه به این افزایش واردات قانونی، درآمد دولت نیز از حدود 900 میلیارد ریال در سال 95، به 2450 میلیارد ریال در سال 96 رسید و این به معنای افزایش 2.5 برابری درآمدهای دولتی از محل واردات قانونی موبایل و کالاهایی است که تحت پوشش طرح رجیستری قرار گرفته اند. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
از حاشیه بازار 2 تا ده میلیون تومانی برخی خودروها تا روایت قابل تامل جهانگیری از آمار پیش فروش سکه

از حاشیه بازار 2 تا ده میلیون تومانی برخی خودروها تا روایت قابل تامل جهانگیری از آمار پیش فروش سکه پیمانه اقتصادی، هر روز بسته ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان، همچون تغییرات در بازار آزاد ارز، انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر ها و رویداد های جذاب اقتصادی را گردآوری می کنیم.
به گزارش تابناک اقتصادی ؛ این پیمانه تیتر هایی همچون شاخص کل بورس به کمترین مقدار خود از پاییز 96 رسید، بورس های آسیایی قرمزپوش شدند، ریزش نرخ طلا در بازارهای جهانی، سکه بازهم کاهشی شد، جزییات و نحوه پرداخت مابه التفاوت نرخ ارز ، تلاش شرکت چینی برای شکستن دیوار تحریم آمریکا، احتمال قریب الوقوع جنگ اقتصادی جدید میان آمریکا و چین و عوامل افزایش قیمت موز در بازار را در بر ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
چرا ایران به بازار بزرگ فروش کالاهای خارجی تبدیل شد؟

چرا ایران به بازار بزرگ فروش کالاهای خارجی تبدیل شد؟ عباس پاپی زاده در گفت و گو با تسنیم درباره شعار امسال مقام معظم رهبری اظهار داشت: تقریبا در یک دهه گذشته شعارهای که مقام معظم رهبری به عنوان شعار سال انتخاب می کنند در محور اقتصادی بود و امسال نیز سال حمایت از تولید داخلی نامگذاری شد که این امر نشان دهنده اهمیت فعالیت های اقتصادی، رونق تولید، ایجاد اشتغال و بالا رفتن قدرت خرید مردم است.
وی با اشاره به جمعیت کشور افزود: با توجه به جمعیت کشور متاسفانه ایران به بازار بزرگی برای سایر کشورهای منطقه برای فروش کالاهای تولید شده توسط آن کشورها تبدیل شده و ما تنها به عنوان مصرف کننده نقش داریم. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
اصفهان| سهم ناچیز 5 درصدی تعاون از اقتصاد ملی؛ تعاونی ها چگونه به تعطیلی کشیده شدند؟

اصفهان| سهم ناچیز 5 درصدی تعاون از اقتصاد ملی؛ تعاونی ها چگونه به تعطیلی کشیده شدند؟ به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان ، تعاون از ارکان اصلی اقتصاد کشور است و این ویژگی را دارد که با بهره گیری و استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های اقشار مختلف مردم نقش کلیدی را در حل مشکلات کشور از جمله فقرزدایی، اشتغالزایی و افزایش رفاه اجتماعی جامعه داشته باشد.
در کشورهای توسعه یافته تعاونی ها به دلیل ساختاری و نوع کارایی که دارند در قالب بنگاه های خرد و متوسط سهم قابل ملاحظه ای در اقتصاد دنیا دارند، اما این بخش در کشور ما با مشکلات متعددی مواجه است و به دلیل برخی تصمیم گیری ها، قوانین و باور اندک به کارایی و توانمندی های تعاونی ها و مهمتر اینکه بدبینی و کم اعتمادی مردم به رویکرد ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
سود تأخیر خرید تضمینی گندم به کشاورز پرداخت شود

سود تأخیر خرید تضمینی گندم به کشاورز پرداخت شود به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علی قربانی در نشست علنی امروز(چهارشنبه، 29 فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود اظهارداشت:دولت و وزرا ملزم به اجرای بند (ب) ماده 31 قانون برنامه ششم هستند که براساس آن باید محصولات کشاورزی به صورت تضمینی خریداری شود و در صورت تعویق در پرداخت باید سود آن با توجه به نرخ تورم سالانه پرداخت شود.
نماینده مردم بجنورد،گرمه و جاجرم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:باوجود اینکه قانون صراحتا درخصوص پرداخت سود معوقه تأکید دارد،در دو سال گذشته با وجود آن که نرخ تورم بیش از 20 درصد رشد داشته و قیمت نهاده های کشاورزی افزایش پیدا کرده نه تنها قیمت خرید ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
حق و حقوق مشتریان فروشگاه های آنلاین چیست؟

حق و حقوق مشتریان فروشگاه های آنلاین چیست؟ به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، به طور کلی دو روش برای فروش اینترنتی کالا و عرضه محصولات وجود دارد؛ یکی اینکه خود فروشگاه کالا را خریداری، انبار و سپس عرضه کند که تقریبا مشابه روشی است که سایر فروشگاه های آفلاین و سنتی به طریق آن عمل می کنند، با این تفاوت که عرضه کالا در فضای مجازی صورت می گیرد. روش دوم این است که خود فروشگاه کالا را خریداری، انبار و عرضه نمی کند، بلکه پلت فرمی را طراحی و پیاده سازی می کند که عرضه کنندگان از طریق آن کالا را به مشتریان می فروشند و پلت فرم در عمل درصدی را به عنوان کارمزد بابت حق همکاری فروش دریافت می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
حق و حقوق مشتریان فروشگاه های آنلاین چیست؟

حق و حقوق مشتریان فروشگاه های آنلاین چیست؟ به گزارش ایسنا، به طور کلی دو روش برای فروش اینترنتی کالا و عرضه محصولات وجود دارد؛ یکی اینکه خود فروشگاه کالا را خریداری، انبار و سپس عرضه کند که تقریبا مشابه روشی است که سایر فروشگاه های آفلاین و سنتی به طریق آن عمل می کنند، با این تفاوت که عرضه کالا در فضای مجازی صورت می گیرد. روش دوم این است که خود فروشگاه کالا را خریداری، انبار و عرضه نمی کند، بلکه پلت فرمی را طراحی و پیاده سازی می کند که عرضه کنندگان از طریق آن کالا را به مشتریان می فروشند و پلت فرم در عمل درصدی را به عنوان کارمزد بابت حق همکاری فروش دریافت می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
مصوبات کارگروه ستاد تسهیل لازم الاجرا است

مصوبات کارگروه ستاد تسهیل لازم الاجرا است به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری فارس استان البرز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز، پرویز زرگر در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان اظهار داشت: مدیران دستگاه های اجرایی موظف به اجرای مصوبات کارگروه تسهیل هستند.
وی افزود: این جلسه جهت طرح مشکلات واحدهای تولیدی در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و به منظور بررسی مسائل برخی از واحدهای تولیدی استان برگزارشده است.
مدیرکل امور اقتصادی استانداری البرز تصریح کرد: در این جلسه که با حضور نمایندگان دستگاه های اجرایی و خدمات رسان در محل استانداری برگزار شد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
سامانه نیما تا پایان اردیبهشت عملیاتی می شود/ منظم شدن جریان ورودی و خروجی ارز با سامانه جدید ارزی

سامانه نیما تا پایان اردیبهشت عملیاتی می شود/ منظم شدن جریان ورودی و خروجی ارز با سامانه جدید ارزی صمد کریمی در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما افزود: وظیفه سامانه نیما ایجاد محل تلاقی جریانهای ورودی و خروجی ارز است که عوامل و ابزارهای متعددی همچون صرافان ، واردکنندگان و صادرکنندگان بانکها و متقاضیان واقعی را در بر می گیرد. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، او ادامه داد: صرافی های مجاز می توانند از طریق سامانه سنا وارد نیما شوند و از طریق سامانه جامع تجارت و بانکها نیز از طریق پرتال ارزی می توانند به نیما دسترسی داشته باشند. البته در فاز اجرائی این سامانه از امروز سه شنبه کار با صادر کنندگان عمده در بخش پتروشیمی آغاز می شود و پس از آن به سراغ صادرکنندگان جز خواهیم رفت. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
خروج 30 میلیارد دلار ارز

خروج 30 میلیارد دلار ارز در سال گذشته حدود 30 میلیارد دلار ارز به کشور بازنگشته است. در واقع با دلار 4200 تومانی، این رقم معادل یک میلیون و 575 هزار تومان برای هر ایرانی خواهد بود. اغلب ارزهایی که از کشور خارج شده به اسم واردات، به آن سوی مرزها رفته اما در قبال بخشی از آنها کالایی وارد کشور نشده و از سوی دیگر، تا پیش از اقدامات کنترلی دولت، میلیاردها دلار ارز از طریق صرافی ها از کشور خارج شده است. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
خط و نشان مجدد پیروزبخت برای"خودروسازان"

خط و نشان مجدد پیروزبخت برای"خودروسازان" به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، پس از اظهارنظرهای مختلف طی چند وقت اخیر در ارتباط با رعایت استانداردهای 85 گانه خودرویی از ابتدای دی ماه سال 1397 و مباحثی که در ارتباط با تعدیل این استانداردها بیان شد، نیره پیروزبخت - رییس سازمان ملی استاندارد - مجددا به صورت صریح به خودروسازان داخلی در ارتباط با لزوم رعایت استانداردهای 85 گانه خودرویی هشدار داد و اعلام کرد که هر خودرویی از تاریخ یکم دی ماه سال 1397 نتواند استانداردهای 85 گانه اعلام شده را رعایت کند با توقف خط تولید روبرو می شود.
وی با اشاره به این که استانداردهای مربوطه منطبق با استانداردهای روز اروپاست و با توجه به برنامه ریزی ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
اصفهان میزگرد "چالش های صنعت نساجی"| ماجرای واردات 20 میلیون متر پارچه کفن هندی به ایران

اصفهان میزگرد "چالش های صنعت نساجی"| ماجرای واردات 20 میلیون متر پارچه کفن هندی به ایران به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان ، نزدیک به 90 سال قبل راه اندازی کارخانجات نساجی در اصفهان، این شهر را به یکی از قطب های نساجی در منطقه تبدیل کرد تا آنجا که به آن لقب "منچستر شرق" دادند، برخی از کارخانجات در دهه 40 و 50 توسعه گسترده ای یافته بودند و روز به روز به اوج می رسیدند و امتیازهای متعددی از تولید این سرزمین را به خود اختصاص می دادند، به دلیل واردات بی رویه اجناس ارزان قیمت خارجی، عدم عاقبت اندیشی و به روز نشدن تکنولوژی، چرخ های از رده خارج شده و سوء مدیریت ها در بخش های فنی اکنون به ساختمان های مخروبه ای تبدیل شده اند و برخی از آنها لنگ لنگان طی مسیر می کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
2حوزه محبوب استارتاپ ها در ایران

2حوزه محبوب استارتاپ ها در ایران به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، علیرضا دلیری، اظهار کرد: استارتاپ ها از دل شتابدهنده ها بیرون می آیند که روز به روز تعداد شتابدهنده ها رو به افزایش است به طوریکه نزدیک به 40 شتابدهنده در کشور وجود دارد.
وی با بیان اینکه تعداد شتابدهنده ها در حال افزایش است، خاطر نشان کرد: در ابتدای تشکیل استارتاپ ها معاونت علمی از این شتابدهنده ها حمایت می کرد و اکنون هم که تعداد آنها رو به افزایش است از آنها حمایت هایی می کند.
دلیری با اشاره آمار استارتاپ ها و فعالیت آنها گفت: در حال حاضر آمار استارتاپ ها از دست خارج شده است زیرا در هر جای کشور ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
سامانه نیما تا پایان اردیبهشت عملیاتی می شود

سامانه نیما تا پایان اردیبهشت عملیاتی می شود به گزارش خبرگزاری مهر ، صمد کریمی در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما افزود: وظیفه سامانه نیما ایجاد محل تلاقی جریانهای ورودی و خروجی ارز است که عوامل و ابزارهای متعددی همچون صرافان ، واردکنندگان و صادرکنندگان بانکها و متقاضیان واقعی را در بر می گیرد.
او ادامه داد: صرافی های مجاز می توانند از طریق سامانه سنا وارد نیما شوند و از طریق سامانه جامع تجارت و بانکها نیز از طریق پرتال ارزی می توانند به نیما دسترسی داشته باشند. البته در فاز اجرائی این سامانه از امروز سه شنبه کار با صادر کنندگان عمده در بخش پتروشیمی آغاز می شود و پس از آن به سراغ صادرکنندگان جز خواهیم رفت . ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
مرغ ارزان شد

مرغ ارزان شد محمد یوسفی رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی از کاهش 200 تومانی نرخ مرغ در بازار خبر داد و گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری 5 هزار و 300 تومان، مرغ آماده به طبخ در غرفه های میادین میوه و تره بار 7 هزار و 290 و خرده فروشی 8 هزار و 300 تومان است.
به گفته وی، در آستانه ماه رمضان پیش بینی می شود، نرخ مرغ در بازار افزایش یابد.
یوسفی، گفت: با وجود افزایش قیمت هزینه های تولید نرخ واقعی هر کیلو مرغ زنده 6 هزار و 500 و مرغ آماده به طبخ 9 هزار تومان است.
رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی با انتقاد از نوسان قیمت نهاده های دامی، تصریح کرد: با تغییرات نرخ ارز ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
رابطه امروزی دانشگاه با تولید علم و زنگ خطر آموزش عالی

رابطه امروزی دانشگاه با تولید علم و زنگ خطر آموزش عالی امید رشیدی در گفت وگو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار کرد: رسالت اصلی آموزش عالی و دانشگاه، تربیت محقق و پژوهشگر و تولید علم است.
وی در ادامه بیان کرد: اگر دانشگاه به مرکز تولید مدرک تبدیل شود و فرهنگ مدرک گرایی در جامعه نهادینه شود، علم در آن جامعه دچار زوال و افول خواهد شد و کپی برداری، سرقت ادبی، فروش پایان نامه و مقاله رواج خواهد یافت.
به گفته این استاد دانشگاه، اگر پیشینه دانشگاه های برتر جهان مانند آکسفورد یا الازهر را بررسی کنیم و وضعیت فارغ التحصیلان و کیفیت علم آموزی و تولید علم آنها را ملاک قرار دهیم، می تواند الگوی مناسبی برای این امر باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
بیکاری ابرچالش خوزستان است

بیکاری ابرچالش خوزستان است به گزارش خبرنگار مهر ، علی بحرینی مقدم شامگاه دوشنبه در مراسم افتتاح دومین نمایشگاه آموزش و صنایع وابسته در اهواز اظهار کرد: اولین نمایشگاه کارآفرینی و اشتغال را به همت مسئولان در استان خوزستان برگزار کردیم؛ ابر چالشی که هم اکنون کشور با آن مواجه است، بحث بیکاری و اشتغال است که تمام ارکان نظام و سیاست گذاری برای رفع آن بسیج شده است.
وی افزود: مقوله اشتغال و اشتغال پایدار نیاز به یک مقدماتی دارد؛ آموزش، نهادسازی، تسهیل جستجوی کار، تأمین مالی، حمایت مالی، تأمین اجتماعی، بیمه و یک سلسله از مقدمات و هماهنگی ها باید فراهم شود تا اشتغال در کشور یا منطقه ای شکل بگیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
نوسانات ارزی تنها در محدوده 5درصد قابل قبول است / سرمایه گذاری در بازار ارز اقتصاد را دچار "خواب سرمایه" می کند

نوسانات ارزی تنها در محدوده 5درصد قابل قبول است / سرمایه گذاری در بازار ارز اقتصاد را دچار "خواب سرمایه" می کند به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، محمد حسن نژاد در خصوص افزایش قیمت ارز اظهار کرد: نوسانات ارزی کشور و تثبیت قیمت 4 هزار و 200 تومان برای دلار از موضوعاتی بود که در جلسه مشترک کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با وزیر اقتصاد مورد بررسی قرار گرفت و نظرات اعضای کمیسیون اقتصادی مطرح شد.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در شرایط فعلی تثبیت نرخ ارز به صورت نسبی اقدام مناسبی ارزیابی می شود، ادامه داد:در نظر گرفتن سامانه متشکل نسبت به تخصیص ارز برای بخش تولید می تواند در ایجاد تعادل در بازار موثر باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
راسته مجازی تبادل ارز

راسته مجازی تبادل ارز دیروز فضای ارزی کشور با بمباران خبری مواجه شد و بخشی از وضعیت بازیگران بازار را تعیین تکلیف کرد. مهم ترین خبر انتقال فضای معاملاتی ارز به دنیای مجازی با هدف متشکل بودن معاملات و تمرکز بود. هدفی که در چهره سامانه ارزی جدید بانک مرکزی با عنوان نیما (نظام یکپارچه معاملات ارزی) تجلی یافت. این سامانه را می توان به عنوان راسته مجازی تبادلات ارزی توصیف کرد. با راه اندازی این سامانه، متقاضیان و عرضه کنندگان ارز در یک محیط الکترونیکی با واسطه گری صرافان سفارش ها و پیشنهادهای خود را به ثبت می رسانند.
ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
جزئیات پرداخت انواع وام به فرهنگیان

جزئیات پرداخت انواع وام به فرهنگیان خبرگزاری فارس: گودرز کریمی فر مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری به جزئیات ارائه وام به فرهنگیان پرداخت و اظهار داشت: با توجه به شروع سال جدید و بررسی حساب های سالی مالی، معمولاٌ اعطای تسهیلات از نیمه دوم اردیبهشت ماه شروع می شد
وی با بیان اینکه در حال حاضر پرداخت تسهیلات از طریق مرابحه بانک ملی از 5 تا 15 میلیون تومان با سود 12 درصد و بازپرداخت 3 ساله انجام می شود، گفت: پرداخت وام مسکن نیز تا سقف 50 میلیون تومان برای فرهنگیان فاقد مسکن بر اساس اولویت در حال اجراست. ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: