خط و نشان دادستان ابرکوه برای گران فروشان

خط و نشان دادستان ابرکوه برای گران فروشان میتم رنجبر در کارگروه تنظیم بازار شهرستان ابرکوه از برخورد قاطع و شدید با گران فروشی پس از افزایش نرخ بنزین خبر داد و گفت: در حوزه صیانت از حقوق عامه به عنوان دادستان از کوچک ترین فساد اقتصادی هم نمی گذرم و هیچ گونه مماشات و مسامحه کاری با متخلفان نخواهم داشت.
وی ابراز کرد: یکی از دغدغه های اصلی قوه قضائیه صیانت از حقوق عامه و حفظ بیت المال است که به صورت جدی در دستور کار قرار گرفته است و در این زمینه نه تنها فسادهای کلان اقتصادی، بلکه کوچک ترین تخلفات نیز قاطعانه پیگیری و برخورد می شود.
ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 24 روز و 20 ساعت پیش
تشکیل شصت پرونده تخلف در بازرسی از اصناف و بازاریان میناب

تشکیل شصت پرونده تخلف در بازرسی از اصناف و بازاریان میناب به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خلیج فارس؛ فرماندار ویژه شهرستان میناب در نشست تنظیم بازار افزود: درج نکردن برچسب قیمت ها تخلف این واحد ها است.
محمد احمدی افزود: در پنج روز گذشته بیش از 700 مورد بازرسی و سرکشی محسوس از بازار و اصناف شهرستان صورت گرفته است.
وی گفت: براساس تفاهم صورت گرفته با راهداری، یک دستگاه اتوبوس از روز شنبه کار جابجایی مسافران را در مسیر میناب - بندرعباس و بالعکس با نرخ مصوب 10 هزار تومان برعهده دارد.
فرماندار ویژه میناب گفت: این اتوبوس صبح ها از ساعت 5 و نیم بامداد تا 15، و عصر ها از ساعت هفده تا 21 ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 24 روز و 21 ساعت پیش
ترمیم حقوق سال آینده کارگران و بازنشستگان

ترمیم حقوق سال آینده کارگران و بازنشستگان به گزارش بولتن نیوز، رحمت اله پورموسی با تاکید بر ضرورت توجه و رسیدگی به وضع معیشت کارگران به ویژه بازنشستگان کارگری گفت: ماده 41 قانون کار به صراحت مبنای تعیین حداقل دستمزد را نرخ تورم و سبد معیشت خانوار اعلام کرده است و ما انتظار داریم که با درنظر گرفتن واقعیتهای امروز و معیشت کارگران و بازنشستگان نسبت به ترمیم حقوق و دستمزد سال آینده اقدام شود.
وی گفت: با توجه به افزایش هزینه های زندگی دستمزدها باید به سمت واقعی تر شدن برود. متاسفانه علاوه بر کارگران معیشت بازنشستگان کارگری هم دچار مشکل شده و حقوق بازنشستگی کفاف هزینه های دارو، درمان و اجاره مسکن را نمی دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 24 روز و 21 ساعت پیش
افزایش نرخ بیکاری ترکیه

افزایش نرخ بیکاری ترکیه به گزارش بولتن نیوز، نرخ بیکاری ترکیه در دوزاده ماه منتهی به اوت با 0.9 درصد افزایش نسبت به ماه قبل به 14 درصد رسید که بالاترین تورم ثبت شده در این کشور از مارس سال جاری تاکنون بوده است. این نرخ هم چنین در مقایسه با نرخ بیکاری ترکیه در اکتبر سال گذشته 2.9 درصد افزایش پیدا کرده است.
در مقایسه با سال قبل، تا پایان ماه اوت شمار افراد بی کار با افزایش980 هزار نفری به چهار میلیون و 650 هزار نفر افزایش پیدا کرده است و از طرف دیگر شمار شاغلان با کاهش789 هزار نفری به 28 میلیون و 530 هزار نفر رسیده است ... ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 24 روز و 21 ساعت پیش
حقوق بازنشستگان سال آینده چقدر افزایش یابد؟

حقوق بازنشستگان سال آینده چقدر افزایش یابد؟ رحمت اله پورموسی با تاکید بر ضرورت توجه و رسیدگی به وضع معیشت کارگران به ویژه بازنشستگان کارگری گفت: ماده 41 قانون کار به صراحت مبنای تعیین حداقل دستمزد را نرخ تورم و سبد معیشت خانوار اعلام کرده است و ما انتظار داریم که با درنظر گرفتن واقعیت های امروز و معیشت کارگران و بازنشستگان نسبت به ترمیم حقوق و دستمزد سال آینده اقدام شود.
وی گفت: با توجه به افزایش هزینه های زندگی دستمزدها باید به سمت واقعی تر شدن برود. متاسفانه علاوه بر کارگران معیشت بازنشستگان کارگری هم دچار مشکل شده و حقوق بازنشستگی کفاف هزینه های دارو، درمان و اجاره مسکن را نمی دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 25 روز و 1 ساعت پیش
160 هزار میلیارد ریال پروژه سفر ریاست جمهوری در ایلام افتتاح می شود

160 هزار میلیارد ریال پروژه سفر ریاست جمهوری در ایلام افتتاح می شود قاسم سلیمانی دشتکی در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در ایلام از سفر رئیس جمهور به ایلام در آینده نزدیک خبر و اظهار داشت: 160 هزار میلیارد ریال پروژه در سفر ریاست جمهوری به استان ایلام افتتاح می شود.
استاندار ایلام به خدمات دولت در استان ایلام اشاره و گفت: 150 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری نیز در سال گذشته توسط دولت در استان ایلام انجام شده است و این سرمایه گذاری ها نشانه اهتمام دولت به مناطق محروم به خصوص استان ایلام است تا این استان در زمره استان های برخوردار قرار گیرد.
سلیمانی دشتکی به کاهش نرخ بیکاری در استان ایلام ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 25 روز و 1 ساعت پیش
پول سوخت به حساب بیش از 22 هزار مرزنشین کرمانشاه واریز می شود

پول سوخت به حساب بیش از 22 هزار مرزنشین کرمانشاه واریز می شود به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، محمد ابراهیم الهی تبار صبح امروز در جمع اصحاب رسانه در خصوص ناآرامی های اخیر، اظهار داشت: عده ای فرصت طلب که برخی از آن ها با گروهک های تکفیری ارتباط داشتن فکر می کردند با هدفمند کردن سوخت می توانند نیات سوء خود را عملی کنند.
وی ادامه داد: این افراد با به آتش کشیدن ایستگاه های، آتش نشانی، آمبولانس ها، بانک ها، تخریب اموال عمومی و حمله به مراکز نظامی قصد داشتن مخل نظم امنیت جامعه شوند.
به گفته معاون سیاسی امنیتی استاندار کرمانشاه، خوشبختانه با هوشیاری دستگاه های امنیتی، نظامی و انتظامی خط آشوبگران از مردم جدا شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 25 روز و 2 ساعت پیش
نقش اساسی آمار و اطلاعات در بازار مسکن

نقش اساسی آمار و اطلاعات در بازار مسکن داشتن اطلاعات کافی و آگاهی از روند بازار در بخش های مختلف باعث می شود مردم آگاهانه تر در یک حوزه فعالیت کنند و بتوانند آینده سرمایه گذاری خود را تحلیل کنند. بازار مسکن نیز همچون بازارهای موازی خود نیازدارد تا اطلاعات جامع و کاربردی داشته باشد و کاربران و سیاست گذاران بتوانند به استناد آن اطلاعات، برای بخش های مختلف بازار تصمیم بگیرند. تصمیم هایی که می تواند برای تعادل در بازار مهمی همچون مسکن گرفته شود. به طور مثال سیاست گذار با آگاهی از افزایش نرخ اجاره آپارتمان درکاشانک سیاست های کنترلی از طریق ابزارهای مالیاتی برای مالکان سوداگر در نظر می گیرد و در سوی مقابل ابزارهای محرک برای مناطق دیگر ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 25 روز و 2 ساعت پیش
نرخ رسمی یورو و پوند افزایش یافت/ادامه تثبیت قیمت دلار

نرخ رسمی یورو و پوند افزایش یافت/ادامه تثبیت قیمت دلار به گزارش خبرگزاری مهر ، بر اساس اعلام بانک مرکزی هر دلار آمریکا برای امروز (پنجشنبه 30 آبان ماه) بدون تغییر نسبت به روز گذشته 42 هزار ریال قیمت خورد. همچنین در روز جاری هر پوند انگلیس با 62 ریال افزایش نسبت به روز گذشته 54 هزار و 297 ریال و هر یورو نیز با 3 ریال رشد نسبت به روز چهارشنبه 46 هزار و 516 ریال ارزش گذاری شد.
هر فرانک سوئیس 42 هزار و 391 ریال، کرون سوئد 4 هزار و 354 ریال، کرون نروژ 4 هزار و 595 ریال، کرون دانمارک 6 هزار و 225 ریال، روپیه هند 585 ریال، درهم امارات متحده عربی 11 هزار و 437 ریال، دینار کویت 138 هزار و 313 ریال، یکصد روپیه پاکستان 27 هزار و 35 ریال ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 25 روز و 2 ساعت پیش
افزایش نرخ بیکاری ترکیه

افزایش نرخ بیکاری ترکیه نرخ بیکاری ترکیه تا پایان ماه اوت به 14 درصد افزایش پیدا کرده است.
به گزارش ایسنا به نقل از تریدینگ اکونومیکس، نرخ بیکاری ترکیه در دوزاده ماه منتهی به اوت با 0.9 درصد افزایش نسبت به ماه قبل به 14 درصد رسید که بالاترین تورم ثبت شده در این کشور از مارس سال جاری تاکنون بوده است. این نرخ هم چنین در مقایسه با نرخ بیکاری ترکیه در اکتبر سال گذشته 2.9 درصد افزایش پیدا کرده است.
در مقایسه با سال قبل، تا پایان ماه اوت شمار افراد بی کار با افزایش980 هزار نفری به چهار میلیون و 650 هزار نفر افزایش پیدا کرده است و از طرف دیگر شمار شاغلان با کاهش789 هزار نفری به 28 میلیون و 530 هزار نفر رسیده ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 25 روز و 2 ساعت پیش
کمک معیشتی دولت برای 20 میلیون نفر دیگر واریز شد

کمک معیشتی دولت برای 20 میلیون نفر دیگر واریز شد مرحله دوم کمک معیشتی دولت برای 20 میلیون نفر ساعت 24 دیشب با واریز به حساب سرپرستان خانوار انجام شد و مجموع دریافت کنندگان این رقم حمایتی به 40 میلیون نفر رسید.
به گزارش مهر، در راستای تکمیل طرح پرداخت کمک معیشتی دولت به 18 میلیون خانوار (60 میلیون نفر) که در جهت جبران افزایش نرخ بنزین در دستور کار قرار گرفته، ساعت 24 دیشب مرحله دوم کمک معیشتی به حساب سرپرستان خانوار 20 میلیون نفر واریز شد.
دوشنبه شب مرحله نخست این طرح برای یک گروه حدود 20 میلیون نفری واریز شده بود و مرحله سوم نیز شنبه شب، دوم آذرماه به حساب 20 میلیون نفر دیگر واریز می شود و با این حساب ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 25 روز و 2 ساعت پیش
آرامش قیمتی بر بازار خلخال حاکم است

آرامش قیمتی بر بازار خلخال حاکم است به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، سید ناصر میرمرسلی رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: از آغاز افزایش قیمت بنزین تاکنون شکایتی مبنی بر افزایش قیمت کالا های ضروری و یا خدمات ارایه شده به مردم از سوی بنگاه های خدمات رسان گزارش نشده است.
میر مرسلی افزود: با هدف پیشگیری از افزایش قیمت کالا ها و خدمات در این شهرستان،بازرسی و نظارت بر واحد های صنفی افزایش یافته و این کار به صورت گشت های بازرسی تلفیقی، مشترک و متشکل از نمایندگان فرمانداری و دستگاه های اجرایی و نظارتی شهرستان به صورت روزانه از بازار انجام می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 25 روز و 2 ساعت پیش
صدور کارت سوخت چقدر زمان می برد؟

صدور کارت سوخت چقدر زمان می برد؟ به گزارش مشرق، فاطمه کاهی سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی با اشاره به مدت زمان دریافت کارت سوخت اظهار کرد: با وجود تلاش های گسترده کارکنان شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی برای تسریع در زمان صدور کارت سوخت، به دلیل افزایش تقاضا طی روزهای گذشته، صدور کارت سوخت المثنی بین 3 هفته تا 2 ماه زمان نیاز دارد.
بیشتر بخوانید:
سهمیه سوخت به مالکان چند خودرو تعلق می گیرد
کدام خودروها کارت سوختشان باطل می شود؟
سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی تصریح کرد: با وجود اطلاعیه های متعدد از سوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی مبنی بر دریافت کارت سوخت طی ماه های گذشته ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 25 روز و 2 ساعت پیش
وام مسکن ملی چقدر است؟

وام مسکن ملی چقدر است؟ معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این که تسهیلات پروژه اقدام ملی 100 میلیون تومان است گفت: 70 هزار واحد در قالب این طرح در شهرهای جدید معرفی شده که به زودی ثبت نام در بعضی استان ها از جمله تهران که شهرهای جدید در آن وجود دارد آغاز خواهد شد.
حبیب اله طاهرخانی در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: سقف تسهیلات طرح اقدام ملی 100 میلیون تومان است که وارد ساخت می شود و در نهایت به شکل فروش اقساطی به خریدار منتقل خواهد شد. نرخ سود این تسهیلات نیز 18 درصد با مدت بازپرداخت 12 ساله است که با طول دوره ساخت محاسبه می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 25 روز و 2 ساعت پیش
پرداخت بیش از 83 میلیارد تومان از طلب چغندرقند

پرداخت بیش از 83 میلیارد تومان از طلب چغندرقند به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ، سید افشین صفوی گفت: امسال بیش از 8200 هکتار از مزارع استان به کشت چغندرقند اختصاص یافته که از این سطح تاکنون بیش از 263 هزار تن چغندرقند برداشت و تحویل کارخانه های قند داخل و خارج استان گردیده است.
صفوی کل بهای چغندرقند تحویلی کشاورزان استان را 114 میلیارد تومان بیان و عنوان کرد: تاکنون بیش از 83 میلیارد تومان از طلب چغندرکاران پرداخت شده و مابقی مبلغ که بیش از 30 میلیارد تومان است جهت پرداخت در دست پیگیری می باشد.
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه عمده چغندرقند استان تحویل دو ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 25 روز و 3 ساعت پیش
قیمت خودرو های داخلی در آخرین روز آبان

قیمت خودرو های داخلی در آخرین روز آبان روزنامه دنیای اقتصاد، جدول قیمت خودرو های ساخت کارخانجات داخلی را منتشر کرده است. ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اقتصادی انتشار : 25 روز و 4 ساعت پیش
خسارت 200 میلیارد تومانی به فروشگاه های زنجیره ای

خسارت 200 میلیارد تومانی به فروشگاه های زنجیره ای پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :
امیرخسرو فخریان امشب در دومین همایش فروشگاه های زنجیره ای که با حضور وزیر صنعت برگزار شد، اظهار داشت: در جریان آشوب های اخیر که از سوی برخی اغتشاشگران در کشور رخ داده تا به امروز 77 فروشگاه زنجیره ای به صورت کامل تخریب شده که در قالب 35هزار متر مربع از فضاهای فروشگاهی کشور را در بر می گیرد و متاسفانه بالغ بر 200 میلیارد تومان کالا در آن به طور کامل غارت شده است.
وی افزود: در کنار اجناسی که از فروشگاه ها به غارت رفته است برخی املاک فروشگاهی نیز نیازمند بازسازی هستند که امیدواریم بتوانیم هر چه سریعتر این اقدام را انجام دهیم. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 25 روز و 5 ساعت پیش
سرنوشت نامعلوم خودروهای دپو شده در گمرک/ حاشیه هایی که همچنان ادامه دارد

سرنوشت نامعلوم خودروهای دپو شده در گمرک/ حاشیه هایی که همچنان ادامه دارد به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، پس از ممنوعیت واردات خودرو های خارجی توسط دولت، تعدادی از خودرو های وارداتی که در گمرک مانده بودند حاشیه ساز شدند.
پس از تخلفاتی که در حوزه واردات خودرو صورت گرفت، مقرر شد خودرو های در گمرک مانده فقط با مصوبه هیات دولت ترخیص شوند.
گذشت زمان برای ترخیص خودرو ها موجب شد تا واردکنندگان در این باره معترض شوند آن ها معتقد بودند، تمام خودرو های در گمرک مانده از قبل به مردم فروخته شده و در صورت ترخیص نشدن شرکت های خودرویی با مشکلات مختلفی روبه رو می شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: اقتصادی انتشار : 25 روز و 5 ساعت پیش
کمک معیشتی دولت برای 20 میلیون نفر دیشب واریز شد

کمک معیشتی دولت برای 20 میلیون نفر دیشب واریز شد به گزارش خبرنگار مهر ، در راستای تکمیل طرح پرداخت کمک معیشتی دولت به 18 میلیون خانوار (60 میلیون نفر) که در جهت جبران افزایش نرخ بنزین در دستور کار قرار گرفته، ساعت 24 دیشب مرحله دوم کمک معیشتی به حساب سرپرستان خانوار 20 میلیون نفر واریز شد.
دوشنبه شب مرحله نخست این طرح برای یک گروه حدود 20 میلیون نفری واریز شده بود و مرحله سوم نیز شنبه شب، دوم آذرماه به حساب 20 میلیون نفر دیگر واریز می شود و با این حساب، مجموع دریافت کنندگان کمک معیشتی دولت به 60 میلیون نفر خواهد رسید.
پس از واریز آخرین مرحله ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 25 روز و 6 ساعت پیش
هزینه خرید مسکن در بلوار فردوس

هزینه خرید مسکن در بلوار فردوس به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان ، برای خرید آپارتمان در بلوار فردوس بسته به متراژ و سال ساخت باید هزینه های مختلفی پرداخت کرد.
بیشتر بخوانید: احدی اجازه افزایش قیمت مسکن به بهانه گرانی بنزین را ندارد
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: اقتصادی انتشار : 25 روز و 6 ساعت پیش
وام مسکن ملی چقدر است؟

وام مسکن ملی چقدر است؟ به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، حبیب اله طاهرخانی اظهار کرد: سقف تسهیلات طرح اقدام ملی 100 میلیون تومان است که وارد ساخت می شود و در نهایت به شکل فروش اقساطی به خریدار منتقل خواهد شد. نرخ سود این تسهیلات نیز 18 درصد با مدت بازپرداخت 12 ساله است که با طول دوره ساخت محاسبه می شود.
وی افزود: در هر استانی که شهر جدید وجود داشته باشد ثبت نام مسکن ملی همزمان با ثبت نام استان مورد نظر انجام می شود. تا کنون در هفت استانی که نام نویسی انجام شده شهر جدید نداشته ایم اما استان هایی که در آینده زمان نام نویسی آنها فرا می رسد اگر شهر جدید در آن وجود داشته باشد متقاضیان ثبت نام خواهند کرد ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 25 روز و 8 ساعت پیش
ایجاد شهرک صنعتی مشترک ایران و آذربایجان نقطعه عطف توسعه سیاسی و اقتصادی

ایجاد شهرک صنعتی مشترک ایران و آذربایجان نقطعه عطف توسعه سیاسی و اقتصادی به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، اکبر بهنام جو در دیدار با مشاور معاون وزیر و رئیس نمایندگی های داخلی اظهار کرد: ایجاد شهرک صنعتی مشترک در مرز ایران و آذربایجان نقطه عطفی برای توسعه سیاسی و اقتصادی دو کشور است و نقش وزارت خارجه در این تفاهم نامه مهم و موثر خواهد بود.
وی با بیان اینکه با تقویت و تجهیز این نمایندگی ارتباط با کشور همسایه تسهیل می شود، افزود: با تصویب مناطق آزاد تجاری و ایجاد شهرک مشترک صنعتی با آذربایجان لازم است نمایندگی وزارت خارجه در استان با تامین امکانات و نیروی انسانی تقویت شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 25 روز و 9 ساعت پیش
وام مسکن ملی چقدر است؟

وام مسکن ملی چقدر است؟ به گزارش، حبیب اله طاهرخانی اظهار کرد: سقف تسهیلات طرح اقدام ملی 100 میلیون تومان است که وارد ساخت می شود و در نهایت به شکل فروش اقساطی به خریدار منتقل خواهد شد. نرخ سود این تسهیلات نیز 18 درصد با مدت بازپرداخت 12 ساله است که با طول دوره ساخت محاسبه می شود.
وی افزود: در هر استانی که شهر جدید وجود داشته باشد ثبت نام مسکن ملی همزمان با ثبت نام استان مورد نظر انجام می شود. تا کنون در هفت استانی که نام نویسی انجام شده شهر جدید نداشته ایم، اما استان هایی که در آینده زمان نام نویسی آن ها فرا می رسد اگر شهر جدید در آن وجود داشته باشد متقاضیان ثبت نام خواهند کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 25 روز و 9 ساعت پیش
قیمت طلا و سکه چهارشنبه 29 آبان 98/ ثبات بر بازار حاکم شد

قیمت طلا و سکه چهارشنبه 29 آبان 98/ ثبات بر بازار حاکم شد در بازار چهارشنبه 29 آبان ماه قیمت ها در بازار طلا، سکه و ارز به ثبات نسبی رسیده است.
به گزارش تابناک اقتصادی، در زمان انتشار این گزارش قیمت هر عدد سکه تمام بهار آزادی طرح جدید چهار میلیون و 150 هزار تومان (بدون تغییر نسبت به دیروز) و قیمت هر عدد سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم، چهار میلیون و 130 هزار تومان (بدون تغییر نسبت به دیروز) است.
همچنین هر عدد نیم سکه به قیمت دو میلیون و 200 هزار تومان (30 هزار تومان افزایش نسبت به دیروز)، ربع سکه یک میلیون و 380 هزار تومان (20 هزار تومان افزایش نسبت به دیروز) و هر عدد سکه یک گرمی به قیمت 850 هزار تومان (بدون تغییر نسبت به دیروز) عرضه می ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 25 روز و 11 ساعت پیش
تکلیف عوارض میلیونی رانندگان چه می شود؟

تکلیف عوارض میلیونی رانندگان چه می شود؟ در شرایطی که معاون وزیر راه از ارسال پیامک به رانندگان ماشین های عمومی و سنگین برای پرداخت عوارض الکترونیکی هشت ماهه گذشته آزادراه ها خبر داد و رییس اتحادیه سواری کرایه گفته است که رانندگان این اتحادیه نمی توانند این مبالغ هنگفت را به صورت یکجا پرداخت کنند، مشخص نیست این عوارض میلیونی برای سه هزار راننده ماشین های سواری کرایه بین شهری چگونه می خواهد پرداخت شود؟
به گزارش ایسنا، الکترونیکی شدن پرداخت عوارض آزادراه های کشور از اواخر سال گذشته آغاز و در چهار آزاد راه کشور به صورت آزمایشی اجرایی شد ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 25 روز و 11 ساعت پیش
قدرت خریدِ مردم 30درصد کاهش پیدا کرده است

قدرت خریدِ مردم 30درصد کاهش پیدا کرده است انتخاب: مهدی تقوی، کارشناس مسائل اقتصادی، در ارزیابی خود سهمیه بندی بنزین و افزایش قیمت این فرآورده نفتی بر این باور است که اگر از منظر اقتصادی به مساله نگریسته شود، شاهد افزایش 200 درصدی قیمت بنزین در کشور با طرح جدید دولت بوده ایم اما توجه به این امر ضروری است که چنین افزایش قیمتی بر تورم 40 درصدی موجود در کشور، متراکم شده است. در چنین شرایطی باید توجه داشت که افزایش 10 درصدی حقوق ها و دادن یارانه به اقشار مختلف، عملا طرحی فاقد کارایی است.
این کارشناس مسائل اقتصادی تصریح کرد: دادن مقداری مشخص از یارانه به شهروندان مستضعف که البته تعداد آن ها را دولت 60 میلیون نفر اعلام کرده ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اقتصادی انتشار : 25 روز و 11 ساعت پیش
بیش از 51 هزار شغل در استان کرمانشاه ایجاد شده است

بیش از 51 هزار شغل در استان کرمانشاه ایجاد شده است حسن عزیزی عصر چهارشنبه در نشست کارگروه اشتغال استان در سرسرای تدبیر استانداری افزود: بر اساس برنامه سند اشتغال استان تا پایان امسال باید 59 هزار و 668 شغل پایدار در استان ایجاد شود که تاکنون 86 درصد این آمار محقق شده است.
به گفته او از این تعداد اشتغال بیش از 31 هزار در سامانه رصد ثبت شده و مابقی نیز در بخش اشتغال عمرانی است.
عزیزی همچنین اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون 445 میلیارد تومان از اعتبارات اشتغالزایی مناطق زلزله زده توسط بانک ها پرداخت شده است.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه نیز در این نشست نسبت به سهم این سازمان در اشتغال استان اعتراض کرد و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 25 روز و 12 ساعت پیش
سهمیه بنزین خودروها تا 6 ماه امکان ذخیره در کارت سوخت دارد

سهمیه بنزین خودروها تا 6 ماه امکان ذخیره در کارت سوخت دارد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
به گزارش چهارشنبه شانا به نقل از شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، در متن این اطلاعیه آمده است: به اطلاع عموم هموطنان عزیز می رساند سهمیه سوخت آبان ماه همه مالکان خودروها، حتی افرادی که کارت سوخت خود را دریافت نکرده اند، در کارت های سوخت شخصی آن ها ذخیره شده است و در ماه های بعد قابل استفاده خواهد بود. در ضمن سهمیه سوخت هر خودرو تا 6 ماه در کارت هوشمند سوخت آن خودرو قابل ذخیره سازی است.
برخی شایعه های منتشر شده درباره تخصیص سهمیه سوخت به یکی از خودروهای مالکان چند خودرو ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اقتصادی انتشار : 25 روز و 12 ساعت پیش
سهمیه بنزین خودرو ها تا 6 ماه امکان ذخیره در کارت سوخت دارد

سهمیه بنزین خودرو ها تا 6 ماه امکان ذخیره در کارت سوخت دارد به گزارش شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، در متن این اطلاعیه آمده است: به اطلاع عموم هموطنان عزیز می رساند سهمیه سوخت آبان ماه همه مالکان خودروها، حتی افرادی که کارت سوخت خود را دریافت نکرده اند، در کارت های سوخت شخصی آن ها ذخیره شده است و در ماه های بعد قابل استفاده خواهد بود. در ضمن سهمیه سوخت هر خودرو تا 6 ماه در کارت هوشمند سوخت آن خودرو قابل ذخیره سازی است.
برخی شایعه های منتشر شده درباره تخصیص سهمیه سوخت به یکی از خودرو های مالکان چند خودرو، صحت ندارد و سهمیه سوخت به کارت سوخت همه خودرو ها تعلق می گیرد و تاکنون سیاست دیگری به این شرکت ابلاغ نشده است. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 25 روز و 12 ساعت پیش
گرانیِ بنزین به عدالت اجتماعی نمی انجامد

گرانیِ بنزین به عدالت اجتماعی نمی انجامد انتخاب: علی قنبری، اقتصاددان و عضو هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس در ارتباط با طرح افزایش قیمت بنزین، بر این باور است که چنین طرحی در شرایط فعلی کشور، مناسب نبود و علاو بر ایرادات کارشناسی که بر آن وارد است، این طرح در شرایط حساس کنونی کشور به هیچ عنوان منطقی به نظر نمی رسید.
از یک سو، بحث حریم ها و فشارهای خارجی مطرح بود و از سوی دیگر، فشار اقتصادی در داخل کشور. در چنین شرایطی شاهد بودیم که این دو سطح با همراهی هم زمینه ساز اعتراضات اخیر شدند.
وی افزود: خواست و دغدغه شهروندان ایرانی نسبت اجرای طرح سهمیه بندی و افزایش بنزین بر حق است ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اقتصادی انتشار : 25 روز و 12 ساعت پیش
قائم مقام صمت: مزایای گرانیِ بنزین را به زودی می بینید

قائم مقام صمت: مزایای گرانیِ بنزین را به زودی می بینید خبرآنلاین: حسین مدرس خیابانی اظهار داشت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی 15 بار قیمت بنزین از 10 تا 400 درصد افزایش یافته است که شش بار موجب کاهش تورم و سه بار موجب افزایش تورم شده و شش بار نیز تورم تغییر نکرده است.
وی افزود: با کنترل هایی که انجام می دهیم، جلوی شوک حاصل از گرانی بنزین را می گیریم و پس از مدتی مردم مزایای حاصل از این طرح را می بینند.
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: نقطه قوت اجرای طرح ستاد تنظیم بازار برای جلوگیری از افزایش قیمت ها، همکاری اصناف است.
مدرس خیابانی عنوان کرد: براساس قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، 7 سامانه در وزارت صنعت ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اقتصادی انتشار : 25 روز و 15 ساعت پیش
معاون توسعه و برنامه ریزی فرمانداری قم معارفه شد

معاون توسعه و برنامه ریزی فرمانداری قم معارفه شد ذبیح الله عبداللهی روز چهارشنبه درجلسه شورای اداری شهرستان قم از سوی مرتضی حیدری فرماندار به عنوان معاون توسعه و برنامه ریزی فرمانداری انتخاب و از زحمات حسن عباسی سرپرست پیشین این معاونت تجلیل شد.
معاون جدید توسعه و برنامه ریزی فرمانداری قم دراین جلسه اظهار داشت: باید اقدامات و برنامه ریزی های انجام شده درحوزه سرمایه گذاری و اشتغال در استان پررنگ تر از گذشته ادامه یابد.
عبداللهی ادامه داد: حمایت از سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی خط قرمز فرمانداری دردوره جدید بوده و باید زمینه تسهیل درفعالیت های آنها فراهم شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 25 روز و 16 ساعت پیش
افشای حجم فساد نفتی ائتلاف سعودی و همپیمانانش در یمن

افشای حجم فساد نفتی ائتلاف سعودی و همپیمانانش در یمن به گزارش مشرق، محمد علی الحوثی عضو شورای عالی سیاسی یمن گفت که 91.5 درصد از هزینه ها و حقوق دولت در بودجه سال 2014 و قبل از آن، با درآمدهای نفتی و گازی پوشش داده می شد و تنها 8.5 درصد این مخارج از طریق درآمدهای محلی تامین می شد.
بیشتر بخوانید: الحوثی : ائتلاف سعودی و مزدورانش اقتصاد یمن را نابود کرده اند جزئیات توقیف سه کشتی خارجی در سواحل یمن
وی در گفت وگو با خبرگزاری رسمی یمن (سبأ)، گفت که بر اساس گزارش اخیر بانک بین المللی درآمدهای نفت و گاز در سال 2014، هفت میلیارد دلار بوده و در کنار آن ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 25 روز و 17 ساعت پیش
تمدید کمک هزینه اسنپ برای تهیه بنزین

تمدید کمک هزینه اسنپ برای تهیه بنزین تا کنون حدود 200هزار راننده از کمک هزینه اسنپ استفاده کرده اند و استقبال خوبی از این طرح حمایتی به عمل آمده است. همچنین اسنپ با تخصیص میلیارد ها تومان پاداش تلاش می کند تا ضمن ثابت نگه داشتن قیمت سفرهایش، درآمدزایی رانندگان خود را بهبود بخشد.
به همین منظور تا روز شنبه (2آذر) کمک هزینه ای به صورت وام برای جبران افزایش قیمت بنزین به حساب کاربران راننده واریز می شود. این مبلغ پس از پرداخت هزینه سهمیه بنزین توسط شرکت ملی فرآورده های نفتی در پایان ماه از حساب اسنپی رانندگان کسر خواهد شد.
لازم به ذکر است این کمک هزینه به کاربران راننده ای تعلق می گیرد که از فعالیتشان در ناوگان اسنپ بیش ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 25 روز و 17 ساعت پیش
افزایش درآمد جامعه پیش نیاز جهش قیمت سوخت است/ تهدید کسب و کار در فضای نامطمئن اقتصادی

افزایش درآمد جامعه پیش نیاز جهش قیمت سوخت است/ تهدید کسب و کار در فضای نامطمئن اقتصادی اقتصادآنلاین - مریم علیزاده؛ یکی از آثار و نتایج افزایش قیمت حامل های انرژی ، تهدید فضای کسب و کار در سطح جامعه است اما این تهدید را می توان با بهبود وضعیت درآمدی آحاد جامعه به فرصت تبدیل کرد.
حمیدرضا صالحی رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی در این رابطه به خبرنگار اقتصادآنلاین گفت: باید توجه داشته باشیم که قیمت حامل های انرژی تاثیر مستقیمی بر کسب و کار در فضای اقتصادی دارد. از این رو همواره یکی از اهداف اصلی هدفمندی یارانه ها ، توسعه کسب و کار در بنگاه های اقتصادی است که نتیجه عدالت یارانه ای خواهد بود. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 25 روز و 18 ساعت پیش
تمدید کمک هزینه اسنپ برای تهیه بنزین

تمدید کمک هزینه اسنپ برای تهیه بنزین تا کنون حدود 200هزار راننده از کمک هزینه اسنپ استفاده کرده اند و استقبال خوبی از این طرح حمایتی به عمل آمده است. همچنین اسنپ با تخصیص میلیاردها تومان پاداش تلاش می کند تا ضمن ثابت نگه داشتن قیمت سفرهایش، درآمدزایی رانندگان خود را بهبود بخشد.
به همین منظور تا روز شنبه (2آذر) کمک هزینه ای به صورت وام برای جبران افزایش قیمت بنزین به حساب کاربران راننده واریز می شود. این مبلغ پس از پرداخت هزینه سهمیه بنزین توسط شرکت ملی فرآورده های نفتی در پایان ماه از حساب اسنپی رانندگان کسر خواهد شد.
لازم به ذکر است این کمک هزینه به کاربران راننده ای تعلق می گیرد که از فعالیتشان در ناوگان اسنپ بیش ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 25 روز و 18 ساعت پیش
افزایش قیمت کود شیمیایی و لاستیک در کردستان منتفی شد

افزایش قیمت کود شیمیایی و لاستیک در کردستان منتفی شد از روز شنبه هفته جاری تا به امروز به دلیل ارائه گزارش وضعیت بازار کردستان بعد از اجرای طرح سهمیه بندی بنزین سه جلسه کارگروه تنظیم بازار استان در 25، 27 و 29 آبان تشکیل شده است.
یکی از دستورالعمل هایی که بعد از اجرای این طرح صادر شد ممانعت از افزایش قیمت تمامی کالاها و خدمات در سطح بازار است و تمامی مصوباتی که در چند روز اخیر در این رابطه هم ابلاغ شده بود، باطل شد.
چند روز قبل از گران شدن بنزین و در پنجاه و ششمین جلسه ستاد تنظیم بازار استان افزایش قیمت کود شیمیایی و لاستیک خودروهای وانت و خاور صادر شد و امروز در پنجاه و نهمین جلسه این ستاد مصوبه ذکر شده منتفی شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 25 روز و 18 ساعت پیش
ابلاغ دستورالعمل استخراج و محدوه جغرافیایی استخراج رمزارز

ابلاغ دستورالعمل استخراج و محدوه جغرافیایی استخراج رمزارز به گزارش مشرق به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، سعید زرندی اظهار داشت: دریافت درخواست های صدور مجوز از طریق سامانه خدمات صنعت، معدن و تجارت (بهین یاب) انجام می شود و صدور مجوز از طریق سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ها صورت می گیرد.
بیشتر بخوانید: بیت کوین مجاز شد 20 شبهه و سوال درباره " رمز ارز " تکلیف مان را با رمز ارزها روشن کنیم
وی در خصوص تعیین و ملاک صنعتی شدن رمز ارزها اعلام کرد: پس از بررسی و هم فکری و مشورت با فعالان این بخش، دانشگاه ها و دستگاههای مختلف، صدور جواز تأسیس و بهره برداری ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 25 روز و 18 ساعت پیش
ابهامات مربوط به قیمت دارو در کردستان برطرف می شود

ابهامات مربوط به قیمت دارو در کردستان برطرف می شود حسین فیروزی روز چهارشنبه در جلسه تنظیم بازار استان اظهار داشت: بر اساس گزارش های داده شده، قیمت دارو به بهانه های مختلف در داروخانه ها متغیر است و این امر منطقی و قابل قبول نیست.
وی اضافه کرد: باید در سریعترین زمان جلسه ای با حضور مسئولان دانشگاه علوم پزشکی، سازمان صمت و اداره تعزیرات حکومتی کردستان در خصوص قیمت دارو تشکیل شود تا ابهامات موجود در این خصوص برطرف و نگرانی و دغدغه مردم کاهش یابد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان با بیان اینکه اگر این موضوع مهم در استان رفع نشد به ستاد تنظیم بازار کشور و وزارت بهداشت اعلام خواهیم کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 25 روز و 18 ساعت پیش
سمن های کارآفرین خراسان رضوی معین اقتصادی بانوان روستایی شدند

سمن های کارآفرین خراسان رضوی معین اقتصادی بانوان روستایی شدند معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی این استان گفت: روستاها نقش مهمی در ایجاد اشتغال دارند و امروز 9 نفر از بانوان کارآفرین استان به نمایندگی از بانوان کارآفرین و توانمند که کسب و کارهای روستایی راه اندازی کرده اند، مسئولیت توسعه، آموزش و ارتقای اشتغال آفرینی در 78 روستای هشت شهرستان استان را پذیرفته اند.
علی رسولیان افزود: امیدواریم با تلاش این معین ها و همیاری دستگاه های اجرایی به ویژه فرمانداران و با اتکا به ظرفیت روستاهای یاد شده و کمک های کمیته امداد شاهد توسعه این روستاها باشیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 25 روز و 19 ساعت پیش
کمالی پور: تصمیم ایجاد محدودیت در شبکه اینترنت عاقلانه بود

کمالی پور: تصمیم ایجاد محدودیت در شبکه اینترنت عاقلانه بود یحیی کمالی پور در گفت وگو با ایسنا با اشاره به ادامه قطع اینترنت در شهرهای مختلف کشور در پی ناآرامی های اخیر گفت: این تصمیم که گرفته شده از سوی نظام بوده و نظام نسبت به زوایای پیدا و پنهان این اغتشاشات آگاه است. ممکن است که محدودیت دسترسی به اینترنت ضررهایی را برای کشور داشته باشد، اما استحضار داشته باشید اگر قرار بود تمام این اتفاقات اخیر مخابره شود و معاندان می توانستند از طریق اینترنت با هم ارتباط داشته باشند مطمئنا فضای کشور بدتر می شد.
وی ادامه داد: تصمیمی که در این باره اتخاذ شد در زمان خود تصمیمی عاقلانه بود باید صبر کنیم و شاهد این باشیم که برآیند این اغتشاشات چه می شود ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 25 روز و 20 ساعت پیش
براساس تاکید رییس جمهور در اولین نشست کمیته هماهنگی حمل ونقل و زیرساخت ایران و ارمنستان مقرر شد طراحی سه مدل سرمایه گذاری برای اتصال ایران و ارمنستان

براساس تاکید رییس جمهور در اولین نشست کمیته هماهنگی حمل ونقل و زیرساخت ایران و ارمنستان مقرر شد طراحی سه مدل سرمایه گذاری برای اتصال ایران و ارمنستان در اولین نشست کمیته هماهنگی حمل ونقل و زیرساخت ایران و ارمنستان مقرر شد، سه مدل سرمایه گذاری پیشنهادی برای تکمیل بزرگراه شمال-جنوب کشور همسایه در راستای تاکید وزیر راه و شهرسازی و اتصال دو کشور تهیه شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت و به نقل از وزارت راه و شهرسازی اولین نشست کمیته هماهنگی حمل ونقل و زیرساخت ایران و ارمنستان به ریاست امین ترفع، مدیرکل دفتر تجاری سازی و امور تشکل های معاونت حمل ونقل وزارت راه و شهرسازی با حضور اعضا و نمایندگانی از وزارت نیرو به عنوان مسئول کمیسیون مشترک ایران و ارمنستان و مسئول هماهنگی توافقنامه اوراسیا، سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 25 روز و 20 ساعت پیش
کاهش 40 درصدی مجوز های زاید در وزارت صنعت

کاهش 40 درصدی مجوز های زاید در وزارت صنعت به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای رضا رحمانی در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران افزود: فعالان اقتصادی باید 87 مجوز را از وزارت صنعت، معدن و تجارت اخذ می کردند که این میزان را به 46 مجوز کاهش دادیم.
وی با بیان اینکه در کاهش مجوز ها باید همه دستگاه ها پای کار بیایند گفت: این اقدام مهمترین کاری است که می توانیم در کمک به تولید و اقتصاد کشور انجام دهیم، زیرا کمترین بودجه و منابع مالی را می خواهد و فقط نیازمند اراده و تغییر نگرش است البته با ابزار هایی مانند ستاد تسهیل، پیگیری های لازم را انجام می دهیم تا شرایط برای تولید آماده و تسهیل شود. ... ادامه خبر ...

منبع: شبکه خبر دسته: اقتصادی انتشار : 25 روز و 20 ساعت پیش
استفاده از فناوری هسته ای در تامین امنیت غذایی موثر است

استفاده از فناوری هسته ای در تامین امنیت غذایی موثر است دکتر صولت ثنا روز چهارشنبه در پنجمین همایش ملی کاربرد فناوری هسته ای حوزه کشاورزی و منابع طبیعی در یزد افزود: استفاده مناسب و به موقع از این فناوری می تواند در حفظ و نگهداری مواد غذایی بخصوص در بخش کشاورزی و استفاده در مواقع ضروری کمک کند.
وی به آلودگی برخی از مواد غذایی وارداتی از بعضی کشورها به عنوان یک مشکل یادکرد و ادامه داد: پرتودهی علاوه بر نابودی میکروب ها ، تمام مواد مغذی را حفظ می کند ، بنابراین تولیدکنندگان در راستای رعایت حقوق مصرف کنندگان از نشان (لیبل) پرتودیده استفاده کنند.
ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 25 روز و 21 ساعت پیش
اسلامی: سهمیه بندی بنزین تأثیری بر افزایش کرایه ها ندارد

اسلامی: سهمیه بندی بنزین تأثیری بر افزایش کرایه ها ندارد به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم ، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران، درباره تأثیر سهمیه بندی بنزین بر حمل و نقل، گفت: تاکسی های کرایه بین شهری جامعه بزرگ و منظمی را تشکیل می دهند که طبق ظوابط کاری اقدام به جابجایی مسافر دارند، سوخت تاکسی های بین شهری براساس میزان سهمیه اعلام شده به صورت ماهانه تعلق می گیرد و این رویه ادامه خواهد داشت.
وی با بیان اینکه هیچگونه افزایش کرایه ای بعد از سهمیه بندی بنزین وجود نخواهد داشت، اظهار داشت: سهمیه بندی بنزین تأثیری بر افزایش کرایه ها ندارد و نباید قیمت ها تغییر کند. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 25 روز و 21 ساعت پیش
خیابان های ایران منهای هیبریدی ها

خیابان های ایران منهای هیبریدی ها به گزارش ایسنا، روزنامه شهروند نوشت: در حالی سهم خودروهای هیبریدی (خودروهای برقی دوگانه) از بازار ایران نزدیک به صفر اعلام می شود که بنا بر پیش بینی موسسات بین المللی، آینده صنعت خودرو متعلق به محصولات برقی است و این خودروها در آینده ای البته نه خیلی دور، به سلاطین بازار تبدیل خواهند شد. حالا بسیاری از دولت های اروپایی و آمریکایی و حتی آسیایی، برنامه ریزی های گسترده ای را برای حذف خودروهای سوخت فسیلی و جایگزینی آنها با محصولات هیبریدی و برقی کرده اند که بازار داخلی در انحصار خودروهای پرمصرف داخلی بوده و واردات خودروهای هیبریدی به ایران همچنان ممنوع است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 25 روز و 21 ساعت پیش
رسوایی مالی- اخلاقی برای دومین بانک بزرگ استرالیا

رسوایی مالی- اخلاقی برای دومین بانک بزرگ استرالیا سیدنی مورنینگ هرالد روز چهارشنبه در این زمینه گزارش داد: بانک "وستپک" با زیرپا گذاشتن قوانین مقابله با پولشویی از مخاطراتی مانند سوء استفاده جنسی از کودکان در فیلیپین و سایر کشورهای جنوب شرق آسیا اطلاع داشت اما اقدامی دراین زمینه انجام نداد.
بسیاری از تراکنش های دومین بانک بزرگ استرالیا در کشورهای با ریسک بالا در جنوب شرق آسیا در سالهای 18-2013 برای سوء استفاده جنسی از کودکان انجام شده بود.
دیده بان جرایم مالی استرالیا با انتشار گزارشی در این زمینه در یک دادگاه محلی، وستپک را متهم به فراهم کردن خدمات بانکی برای مجرمان و متهمان سوء استفاده جنسی از کودکان در کشورهایی مانند فیلیپین ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 25 روز و 21 ساعت پیش
پیش بینی برای توزیع روزانه 24 میلیون مترمکعب سی ان جی/ مصرف سی ان جی در کشور روزانه 2 میلیون مترمکعب افزایش یافت

پیش بینی برای توزیع روزانه 24 میلیون مترمکعب سی ان جی/ مصرف سی ان جی در کشور روزانه 2 میلیون مترمکعب افزایش یافت به گزارش ایلنا از وزارت نفت، حسن قلی پور گفت: تاکنون به طور میانگین روزانه 19 میلیون مترمکعب گاز طبیعی فشرده (سی ان جی) در جایگاه های عرضه سی ان جی کشور توزیع می شد که این رقم با اعلام طرح سهمیه بندی بنزین و هم زمان با اجرای این طرح به طور میانگین به روزانه 21 میلیون مترمکعب رسیده است.
وی با اشاره به اینکه خودروهای دوگانه سوز اکنون امکان استفاده از سهمیه بنزین خود را هم دارند، افزود: پیش بینی ما این است که با اتمام سهمیه بنزین ماهانه، مقدار مصرف سی ان جی در کشور، حدود 2 میلیون مترمکعب دیگر افزایش یابد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 25 روز و 21 ساعت پیش
خروجی نداشتن آموزش ها در کردستان عاملی موثر در بالا بودن نرخ بیکاری است

خروجی نداشتن آموزش ها در کردستان عاملی موثر در بالا بودن نرخ بیکاری است علی اصغر عباسی، استان، امروز (28 آبان ماه) در رویداد تعاون در کارآفرینی که به مناسبت هفته تعاون در مرکز نوآوری و شکوفایی جهاددانشگاهی کردستان برگزار شد، اظهار کرد: هدف از برگزاری این گونه برنامه ها آشنایی با فضای کسب و کار و ارائه راهکارهایی برای تجاری سازی ایده ها است تا به محصول تبدیل شود.
وی افزود: استان کردستان از لحاظ آموزش در تمام زمینه ها شغلی هیچ گونه کمبودی ندارد ولی متأسفانه هیچ کدام از این آموزش ها تبدیل به اشتغالزایی نشده است که همین مسئله باعث بالا بودن نرخ بیکاری در کردستان شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 25 روز و 21 ساعت پیش
ساخت باتری های شارژی خودرو با قدرت پیمایش 1300 کیلومتر با یک بار شارژ!

ساخت باتری های شارژی خودرو با قدرت پیمایش 1300 کیلومتر با یک بار شارژ! به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم ؛ کمپانی نیکولا موتور (Nikola Motor) در دسته شرکت های تازه وارد به عرصه تولید خودرو محسوب می شود اما با وجود این سابقه کم، توانسته است نوعی باتری برای خودرو بسازد که قدرت پیمایش یک خودروی سنگین را تا 2 برابر بیشتر کند.
باتری های تولید شده در این شرکت می تواند شرایطی فراهم کند تا خودرو سنگین مسافت 800 مایلی (1300 کیلومتر) را تنها با یک بار شارژ طی کند!
این نسل از باتری ها جایگزین مناسبی برای باتری های لیتیوم یونی است و می تواند کارایی وسیله نقلیه را افزایش دهد البته بدون اینکه اندازه و وزن باتری تغییر زیادی کند ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 25 روز و 21 ساعت پیش
وزیر صنعت: هیچ افزایش قیمتی از سوی خودروسازها اعمال نشده است

وزیر صنعت: هیچ افزایش قیمتی از سوی خودروسازها اعمال نشده است به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم ، رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت امروز (چهارشنبه 29 آبان) در حاشیه نشست هیئت دولت با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدامات وزارت صنعت، معدن و تجارت برای نظارت بازار جهت جلوگیری از افزایش قیمت ها در پی افزایش نرخ بنزین گفت: بازرسی های ما کمیت و کیفیتش افزایش یافته است و همه امکانات در روزهای اخیر بسیج شده است تا در حق مردم اجحاف نشود و موج گرانی که بیشتر ناشی از بار روانی این قضیه است تحمیل نشود.
وی افزود: طبق گزارش های میدانی که داریم اقدامات ما در این جهت موثر بوده است البته در برخی کالاها و خدمات مثل حمل و نقل تاثیرات واقعی را هم داریم ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 25 روز و 21 ساعت پیش
سرمایه های اجتماعی در برنامه ریزی امور کشور مورد توجه جدی قرار گیرند

سرمایه های اجتماعی در برنامه ریزی امور کشور مورد توجه جدی قرار گیرند به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری، هدایت الله جمالی پور در نشست کارگروه اجتماعی، فرهنگی استان قزوین با اشاره به برگزاری همایش ملی سرمایه اجتماعی در دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) در آذر ماه امسال، بیان کرد: برای برگزاری یک همایش با موضوع سرمایه های اجتماعی بهتر است با نگاه بومی و محلی، آسیب ها شناسایی شده و راهکارهای آن از سوی دانشگاهیان در اختیار برنامه ریزان و سیاست گذاران قرار گیرد.
وی اضافه کرد: بخشی از توسعهٔ کشور بر اساس روحیات جامعه شکل می گیرد و همراهی مردم در تحقق توسعه لازم است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 25 روز و 21 ساعت پیش
نقشه راه ستاد توسعه فناوریهای فضایی و حمل و نقل تدوین می شود

نقشه راه ستاد توسعه فناوریهای فضایی و حمل و نقل تدوین می شود به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، منوچهر منطقی گفت: متولیان صنعت حمل ونقل کشور چند سالی است که اقدامات موثری برای هوشمندسازی این صنعت درکشور انجام داده اند. هوشمندسازی که با ابزارهای گوناگون ارتباطی محقق و منافع آن عائد مردم می شود.
دبیر ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ادامه داد: برگزاری رویدادهای ترویجی و امضای تفاهم نامه های همکاری از جمله اقداماتی است که نهادهای موثر در این حوزه برای هم افزایی ظرفیت های موجود در کشور برای هوشمندسازی حمل و نقل انجام داده اند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 25 روز و 22 ساعت پیش
چالش های طرح گازی تاپی و حرکت کند آن

چالش های طرح گازی تاپی و حرکت کند آن توافق اصلی میان دولت های عضو طرح تاپی در دسامبر سال 2010 درست همان سالی که پاکستان قرارداد خط لوله با ایران را امضا کرد، صورت گرفت. با این حال اجرای طرح تاپی به دلیل اختلافات کشورهای عضو به ویژه خلا امنیتی در افغانستان با هیچ پیشرفتی همراه نبود تا جایی که رئیس جمهوری ترکمنستان نیز ماه گذشته نسبت به کُندی در پیشبرد این طرح انتقاد کرد.
در جریان سفر رشید مرادوف وزیر امور خارجه ترکمنستان به اسلام آباد در اواخر اسفندماه سال گذشته، مقامات دو کشور قرارداد نهایی طرح انتقال گاز از ترکمنستان به افغانستان، پاکستان و هند را امضا کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 25 روز و 22 ساعت پیش
نان گران نمی شود

نان گران نمی شود ناصر فغفوری امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در زنجان درباره مباحث مطرح شده در ارتباط با افزایش قیمت نان اظهار کرد: طبق مصوبه شورای آرد و نان استان، افزایش قیمتی درباره نان نداریم.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان افزود: طبق مصوبه شورای آرد و نان قرار است که تأمین آرد واحدهای نانوایی مناطق محروم برای جلوگیری از مشکلات تهیه آرد، تأمین شود.
به گزارش فارس، طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار کشور، قیمت گذاری نان به ستادهای استانی تنظیم بازار به ریاست استانداران محول شده و استان ها مختارند و بر اساس تورم و نوسانات قیمتی اقدام به افزایش قیمت کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 25 روز و 22 ساعت پیش
نوسان قیمت محصولات سایپا در بازار/ ساینا به قیمت 62 میلیون تومان رسید

نوسان قیمت محصولات سایپا در بازار/ ساینا به قیمت 62 میلیون تومان رسید به گزارش خبرنگار نبض بازار گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، براساس مشاهدات میدانی، محصولات سایپا امروز (98/8/29 ) نسبت به دیروز با افزایش نسبی در قیمت در بازار آزاد خودرو همراه است.
ساینا 63 میلیون تومان و تیبا 2 حدود 63 میلیون تومان به فروش می رسند که این اعداد بیانگر افزایش یک میلیون تومانی است.
برای اطلاع از قیمت روز اتومبیل به صفحه قیمت خودرو باشگاه خبرنگاران جوان مراجعه کنید.
سراتو با افزایش 2 میلیون تومانی به نرخ 322 میلیون تومان به فروش می رسد.
بیشتر بخوانید : لیست قیمت محصولات سایپا در بازار آزاد
انتهای پیام /
قیمت روز محصولات سایپا ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 25 روز و 22 ساعت پیش
قرارگاه ویژه نظارت بر بازار در شهرستان های مازندران فعال می شود

قرارگاه ویژه نظارت بر بازار در شهرستان های مازندران فعال می شود استاندار مازندران دوشنبه هفته جاری قرارگاه ویژه نظارت و تنظیم بازار استان را برای مدیریت بر بازار و جلوگیری از تخلف صنفی تشکیل داد تا از هرگونه سوءاستفاده ناشی از افزایش قیمت و سهمیه بندی بنزین برای فزایش قیمت دیگر کالاها جلوگیری کند.
احمد حسین زادگان امروز چهارشنبه هم با ارسال دستورالعملی برای فرمانداران 22 شهرستان استان آنها را ملزم کرد تا با بسیج امکانات و استفاده از ظرفیت دستگاه های اجرایی ، بانک ها ، شهرداری ها و دیگر نهادها اقدام به تشکیل قرارگاه برای نظارت و کنترلی بر بازار و اصناف کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 25 روز و 22 ساعت پیش
ربیعی: تا پایان امسال هیچ افزایش قیمتی در کالاها و خدمات دولتی نداریم

ربیعی: تا پایان امسال هیچ افزایش قیمتی در کالاها و خدمات دولتی نداریم پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
علی ربیعی روز چهارشنبه در حاشیه هیات دولت گفت: دولت جمهوری اسلامی ایران از رفتار و درک شرایط توسط مردم سپاسگزار است و هرچقدر هم برخی رسانه ها خواستند جریان سازی و رهبرسازی کنند مردم با هوشمندی بیشتری از آنها فاصله گرفتند.
وی ادامه داد: بازهم در جلسه هیات دولت این موضوع ناآرامی ها مطرح شد و همچنین از هوشمندی رهبر معظم انقلاب و مواضع هوشمندانه ایشان که آنچنان ایستادند و با یک پیش بینی از تحرکاتی که داشتند موضع گیری کردند و آبی بر آتشی که بسیاری آن را برافروخته بودند ریختند. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اقتصادی انتشار : 25 روز و 22 ساعت پیش
تولید کنندگان، رزمندگان جنگ اقتصادی کشور هستند

تولید کنندگان، رزمندگان جنگ اقتصادی کشور هستند حجت الاسلام سیدمحمدعلی آل هاشم در بیست و پنجمین همایش ملی توسعه صادرات غیرنفتی کشور در تبریز افزود: متاسفانه نتوانستیم از منبع ارزشمند نفت که در اختیار داریم، به نحو احسن استفاده کنیم و فقط خام فروشی کردیم، اگر می توانسیتم از منبع ارزشمند نفت استفاده کنیم، قطعا اقتصاد کشور شکوفا می شد.
وی با اشاره به نام گذاری سال جاری به رونق تولید از سوی مقام معظم رهبری، بیان کرد: این نامگذاری، توجه به پیش بینی ها درباره افزایش کارشکنی های بیگانگان و بهترین مقایسه ی این دشمنی ها است، ما می توانیم با دشمنی ها و توطئه های دشمنان مقابله کنیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 25 روز و 23 ساعت پیش
جنیدی:باید شرایط انجام اعتراض به نحو مدنی فراهم شود

جنیدی:باید شرایط انجام اعتراض به نحو مدنی فراهم شود لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهور صبح سه شنبه 29 آبان در نخستین همایش و کارگاه آموزشی تخصصی مدیران و کارشناسان حقوقی وزارت امور اقتصادی و دارایی و ادارات کل امور اقتصادی و دارایی استان ها در سالن جهاد اقتصادی وزارتخانه بابیان اینکه اهمیتش امر اقتصادی بر کسی پوشیده نیست و فراگیرترین حقوق، حقوق اقتصادی است، تصریح کرد: شاید که برخی حقوق سیاسی مثل رأی دادن را جدّی نگیرند، ولی هیچ کسی را نمی توان پیدا کرد که نخواهد از حقوق اقتصادی اش استفاده کند و به آن بی اعتنا باشد. لازمه اداره زندگی، فعالیت و حتی برخورداری از امتیازات یا حقوق دیگر، حقوق اقتصادی است. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 25 روز و 23 ساعت پیش
سهمیه بندی با تورم چه می کند؟

سهمیه بندی با تورم چه می کند؟ به گزارش، با وجود وعده های دولت برای کنترل بازار ، مردم مسائل را نه در سطح اقتصاد کلان، بلکه نسبت به جیب خود و قدرت خرید خانوارشان می سنجند. درنتیجه امروز نگرانی های مردم از جنس دیگری است که معیشت کلیدواژه اصلی آن ها محسوب می شود.
سابقا با افزایش قیمت بنزین نخستین موضوع گرانی اقلام مصرفی و ضروری مردم بود برای مثال مرغ از 5000 تومان به 5200 تومان افزایش قیمت پیدا می کرد و دلیل آن هم بالا رفتن قیمت سوخت درنتیجه کرایه بار عنوان می شد، اما دولت در طرح افزایش 200 درصدی بنزین قول داده که برای نخستین بار قرار است در کشور قیمت بنزین بالا برود ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 25 روز و 23 ساعت پیش
عماد افروغ: دولت مردم را غریبه می داند

عماد افروغ: دولت مردم را غریبه می داند فارس نوشت: از مدت ها قبل زمزمه افزایش قیمت بنزین شنیده می شد و البته برخی از مسئولان و حتی وزیر نفت این اطمینان را به مردم داده بودند که فعلا دولت تصمیمی بر افزایش قیمت بنزین را ندارد. بامداد جمعه ای که گذشت، به یکباره قیمت بنزین افزایش یافت.
برخی از کارشناسان معتقدند که افزایش قیمت بنزین با توجه به شرایط آلودگی هوا امری ضروری بوده چراکه مصرف جامعه از حد نرمال گذشته بود و بیشتر کارشناسان از نحوه اجرای این تصمیم دولت گلایه مند بودند و از طرفی بدنه قوه مقننه از چنین تصمیمی باخبر نبود. در این خصوص و نحوه اجرای تصمیم دولت مبنی بر افزایش قیمت بنزین ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 25 روز و 23 ساعت پیش
دستگاه های دولتی تا آخر امسال افزایش قیمت نخواهند داشت

دستگاه های دولتی تا آخر امسال افزایش قیمت نخواهند داشت آفتاب نیوز :
رضا رحمانی صبح امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیات دولت و در جمع خبرنگاران درباره وضعیت بازار گفت: طرح تشدید نظارت بر بازار را روزهای گذشته کلید زدیم؛ همه امکانات بسیج شده اند تا در حق مردم اجحاف نشده و موج گرانی که بیشتر ناشی از آثر روانی است، به مردم تحمیل نشود.
به گفته این مقام مسئول، این اقدامات برای کنترل قیمت ها و سوء استفاده از این شرایط موثر بوده است.
وی ادامه داد: با این حال سهمیه بندی بنزین ممکن است تاثیر واقعی بر برخی حوزه ها مانند حمل و نقل داشته باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اقتصادی انتشار : 25 روز و 23 ساعت پیش
سوخت بخش کشاورزی طبق سهمیه در اختیار کشاورزان قرار می گیرد

سوخت بخش کشاورزی طبق سهمیه در اختیار کشاورزان قرار می گیرد محمود حجتی روز چهارشنبه در حاشیه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره فصل سرما و سهمیه بندی سوخت برای بخش کشاورزی افزود: اکنون این موضوع در دست پیگیری است و براساس تصمیم گیری ستاد مربوطه، سهمیه های سوخت روشن است.
وی تصریح کرد: وزارت نفت اعلام آمادگی کرده و کارکنان وزارت جهاد کشاورزی با حضور در مناطق مختلف کشور سهمیه ها را دریافت و به کشاورزان تحویل می دهند.
وزیر جهاد کشاورزی گفت: امروز بخش کشاورزی در عرصه گلخانه ها بیشترین سوخت و انرژی در فصل سرما اتفاده می شود و سالیانه بحث جایگزینی سوخت از گازوئیل به گاز در بخش کشاورزی گسترش می یابد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 25 روز و 23 ساعت پیش
ارز مسافرتی چند؟

ارز مسافرتی چند؟ به گزارش ایسنا، بازار ارز که در روزهای اخیر روند افزایشی به خود گرفته بود، چند روزی است که به ثبات رسیده و بر همین اساس، امروز (چهارشنبه 29 آبان) ثابت ماند و قیمت ها در بازار تغییری نداشته است.
قیمت خرید دلار در صرافی های مجاز بانکی نسبت به روز گذشته ثابت بود و 11 هزار و 800 تومان است. قیمت فروش این ارز نیز 11 هزار و 900 تومان است.
همچنین هر یورو در این صرافی ها 13 هزار تومان خریداری و 13 هزار و 100 تومان فروخته می شود.
اما در بانک ها قیمت خرید دلار و یورو اندکی افزایش داشت. هر دلار 11 هزار و 574 تومان و هر یورو 12 هزار و 788 تومان از مشتریان خریداری شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 25 روز و 23 ساعت پیش
محکومیت ارزی 19 میلیاردی شرکت وارداتی در تبریز

محکومیت ارزی 19 میلیاردی شرکت وارداتی در تبریز به گزارش ایسنا به نقل از اداره کل روابط عمومی و تشریفات سازمان تعزیرات حکومتی، سیدیاسر رایگانی در این رابطه اظهار کرد: با شکایت مدیریت بانک تجارت منطقه آذربایجان شرقی دایر بر عدم ایفای تعهدات واردکنندگان در قبال دریافت ارز و خدمات دولتی در این اداره کل، پرونده تشکیل شد و مورد بررسی قرار گرفت.
وی افزود: یک شرکت وارداتی در تبریز تقاضای 2 فقره حواله ارزی جمعا به مبلغ 294 هزار و 875 یورو داده که توسط بانک تجارت تبریز صادر گردیده و برابر تعهدنامه ورود و ترخیص و ارائه برگ ترخیص کالاهای خریداری شده از خارج کشور ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 0 ساعت پیش
بسیج اصناف با دستگاه های نظارتی همکاری می کند/کمبود کالا نداریم

بسیج اصناف با دستگاه های نظارتی همکاری می کند/کمبود کالا نداریم غلامرضا حسن پور رئیس سازمان بسیج اصناف در گفتگو با خبرنگار مهر ، با اشاره به اقدامات این سازمان برای کمک به مسئولان و نظارت بر بازار، گفت: 500 هزار نفر اعضای بسیج اصناف هستند که آماده اند به دولت و دستگاه های مسئول برای کمک به آرامش بازار اقدام کنند. البته قرار نیست در این طرح از همه پتانسیل بسیج اصناف استفاده شود.
وی افزود: با توجه به درخواست وزیر صنعت، معدن و تجارت از بسیج اصناف برای یاری رساندن به آنها در نظارت بر بازار قرار شد ما به تیم های بازرسی وزارت صنعت، معدن و تجارت و اتاق های اصناف کمک کرده و تأمین نیرو کنیم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 0 ساعت پیش
تولید نفت روسیه کاهش بیشتری نخواهد یافت

تولید نفت روسیه کاهش بیشتری نخواهد یافت به گزارش ایسنا، اوپک روز پنجم دسامبر در مقر خود در وین دیدار خواهد کرد و پس از آن مذاکرات با گروه دیگری از صادرکنندگان شامل روسیه که به گروه اوپک پلاس معروف هستند را انجام می دهد.
همچنین در پنجم دسامبر قرار است عربستان سعودی قیمت سهام شرکت نفتی آرامکو را که به بورس عرضه می شود اعلام کند. قیمت نفت در آن زمان برای قیمت سهام آرامکو که عربستان سعودی امیدوار است بزرگترین عرضه اولیه عمومی سهام جهان شود، بسیار اهمیت دارد.
منابع آگاه به رویترز اظهار کردند که اوپک و متحدانش نسبت به رشد ضعیف تقاضا برای نفت در سال 2020 نگران هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 0 ساعت پیش
وزیر نیرو: آب و برق گران نمی شود

وزیر نیرو: آب و برق گران نمی شود به گزارش بولتن نیوز ، رضا اردکانیان وزیر نیرو با بیان اینکه آب و برق تا پایان سال گران نخواهد شد، گفت: وزارت نیرو تابع مقررات و قوانین است به همین دلیل پس از تغییر قیمت بنزین به هیچ عنوان قیمت آب و برق تا پایان سال گران نخواهد شد لذا مردم نگران این موضوع نباشند.
اردکانیان با بیان اینکه آب و برق فقط 7 درصد در اردیبهشت ماه سال جاری گران شد، افزود: دولت قصد افزایش قیمت آب و برق را در سراسر کشور ندارد. ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 0 ساعت پیش
وزیر نیرو: آب و برق گران نخواهد شد

وزیر نیرو: آب و برق گران نخواهد شد آفتاب نیوز :
رضا اردکانیان وزیر نیرو با بیان اینکه آب و برق تا پایان سال گران نخواهد شد، گفت: وزارت نیرو تابع مقررات و قوانین است به همین دلیل پس از تغییر قیمت بنزین به هیچ عنوان قیمت آب و برق تا پایان سال گران نخواهد شد لذا مردم نگران این موضوع نباشند.
اردکانیان با بیان اینکه آب و برق فقط 7 درصد در اردیبهشت ماه سال جاری گران شد، افزود: دولت قصد افزایش قیمت آب و برق را در سراسر کشور ندارد. ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 0 ساعت پیش
84 نفر برای شرکت در جشنواره کارآفرینان برتر ایلام ثبت نام کردند

84 نفر برای شرکت در جشنواره کارآفرینان برتر ایلام ثبت نام کردند شکراله شیرخانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: کارآفرینی مهم ترن منبع نوآوری، اشتغالزایی و توسعه پایدار است و باعث افزایش رشد اقتصادی می شود.
وی افزود: اثرات مثبت کارآفرینی شامل بهبود وضعیت رفاهی مردم، کاهش فقر و افزایش اشتغال در جامعه است و گسترش روحیه کارآفرینی اثر مطلوبی بر رشد اقتصادی و اجتماعی دارد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام یادآور شد: کارآفرینان با استفاده صحیح از امکانات اقتصادی و خلق فرصت های تجاری جدید موجب بهبود عملکرد بنگاه های تولیدی و خدماتی می شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 0 ساعت پیش
ساخت یک باتری که قدرت خودرو را 2 برابر می کند

ساخت یک باتری که قدرت خودرو را 2 برابر می کند به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از دیلی میل، شرکت نیکولا ، یک فناوری جدید باتری را اعلام کرده که به وسیله آن وسایل نقلیه با یک بار شارژ تا 800 مایل را می پیمایند .
کمپانی نیکولا موتور (Nikola Motor) یکی از تولیدکنندگان تازه وارد به صنعت خودروسازی است.
شرکت نیکولا باتری جدیدی را برای جایگزینی باتری های لیتیوم یونی انتخاب کرده که توسط آنها کارایی خودروهای سنگین به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.
باتری جدید این شرکت می تواند دامنه وسایل نقلیه الکتریکی را بدون افزودن اندازه و وزن اضافی دو برابر کند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 0 ساعت پیش
راه اندازی شبکه تعاملی تحلیلگران جوان اقتصاد ایران(اکونت)+ اینفوگرافی

راه اندازی شبکه تعاملی تحلیلگران جوان اقتصاد ایران(اکونت)+ اینفوگرافی به گزارش ایلنا، وزارت امور اقتصادی و دارایی در راستای تحقق یکی از برنامه های دولت تدبیر و امید مبنی بر افزایش مشارکت جوانان کشور در فرآیند تصمیم سازی و سیاست گذاری و با هدف افزایش تعامل موثر با نخبگان و خبرگان اقتصادی و بهره مندی از آخرین یافته های علمی و ایده های نوآورانه و خلاقانه در زمینه های اقتصاد، مدیریت، مالی، حسابداری و ... اقدام به راه اندازی این شبکه تعاملی کرده است.
شش اتاق فکر مجازی این شبکه حسب موضوع شامل" اقتصاد کلان"، "اقتصاد هوشمند" ، "فضای کسب وکار"، "بازارهای مالی و تجارت"، "مالیه دولت و نظارت مالی" و "مدیریت دارایی ها و بدهی های دولت" است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 0 ساعت پیش
امشب: پرداخت دومین مرحله از یارانه طرح معیشت

امشب: پرداخت دومین مرحله از یارانه طرح معیشت کمک معیشتی دولت برای خانوار یک نفره 55 هزار تومان، دو نفره 103 هزار تومان، سه نفره 205 هزار تومان، چهار نفره 172 هزار تومان و خانوار 5 نفر به بالا 205 هزار تومان در نظر گرفته شده است.
به گزارش ایلنا، علی ربیعی سخنگوی دولت سه روز پس از افزایش نرخ بنزین از واریز اولین مرحله از یارانه کمک معیشت خانوار خبر داد.
این گزارش حاکی است، بر اساس اعلام سازمان برنامه و بودجه این یارانه در 3 مرحله انجام می شود که اولین مرحله از آن دوشنبه 27 آبان پرداخت شد، مرحله دوم آن ساعت 24 امشب چهارشنبه 29 آبان و مرحله سوم شنبه دوم آذر به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 0 ساعت پیش
دومین مرحله از یارانه طرح معیشت امشب پرداخت می شود

دومین مرحله از یارانه طرح معیشت امشب پرداخت می شود به گزارش ایلنا، علی ربیعی سخنگوی دولت سه روز پس از افزایش نرخ بنزین از واریز اولین مرحله از یارانه کمک معیشت خانوار خبر داد.
این گزارش حاکی است، بر اساس اعلام سازمان برنامه و بودجه این یارانه در 3 مرحله انجام می شود که اولین مرحله از آن دوشنبه 27 آبان پرداخت شد، مرحله دوم آن ساعت 24 امشب چهارشنبه 29 آبان و مرحله سوم شنبه دوم آذر به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود.
بر این اساس کمک معیشتی دولت برای خانوار یک نفره 55 هزار تومان، دو نفره 103 هزار تومان، سه نفره 205 هزار تومان، چهار نفره 172 هزار تومان و خانوار 5 نفر به بالا 205 هزار تومان در نظر گرفته شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 1 ساعت پیش
تکمیل و تحویل بیش از 16 هزار واحد مسکن مهر/ 188 واحد فاقد متقاضی

تکمیل و تحویل بیش از 16 هزار واحد مسکن مهر/ 188 واحد فاقد متقاضی به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام در نشست شورای تأمین مسکن استان اظهار داشت: در طرح تأمین مسکن دولت ، متقاضی باید سهم آورده داشته باشد تا این طرح به ثمر برسد.
او افزود: البته دولت باید در این امر مشارکت داشته باشد و حداقل 50 درصد هزینه ها توسط دولت تامین شود و باید در این حوزه فکری به حال دهک های پایین جامعه داشته باشد.
استاندار ایلام اضافه کرد: مجلس و دولت در این رابطه باید راهکاری ارائه دهند تا این طرح شامل حال دهک های پایین جامعه نیز بشود زیرا امکان این که این وام ها را دریافت کنند وجود ندارد و امکان پرداخت اقساط این وام ها که ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 1 ساعت پیش
چاره دردِ "بنزین" چیست؟

چاره دردِ "بنزین" چیست؟ علی شهرویی- کارشناس اقتصاد انرژی در شرق نوشت: این روزها مباحث بسیاری در مخالفت یا موافقت با افزایش یک باره قیمت بنزین مطرح شده است. طرح این مباحث از دیدگاه های مختلف چنانچه پیش از اتخاذ تصمیم سران قوا اتفاق می افتاد، می توانست بخشی از کمپین مورد نیاز برای تضارب آرای کارشناسی و انجام طرح باشد که ضرورت چنین اقدامی مورد توجه قرار نگرفت و از این نظر بر این طرح نیز نقدی جدی وارد است. اما فارغ از این مسئله با توجه به درپیش بودن اصلاح قیمت سایر حامل های انرژی به نظر می رسد ادامه این مباحث بتواند در آینده به تصمیم گیری بهتر و کاهش تبعات چنین تصمیم هایی در این حوزه کمک کند. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 1 ساعت پیش
ربیعی: حدود 60 درصد خانوارها خودرو شخصی ندارند

ربیعی: حدود 60 درصد خانوارها خودرو شخصی ندارند به گزارش مشرق به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، علی ربیعی گفت: هدف طرح حمایت معیشتی با مدیریت مصرف سوخت ، نه جبران کسری بودجه دولت، که جبران کسریِ حمایت از معیشت مردم، به ویژه اقشار کمتربرخوردار است.
وی افزود: من در نشست سخنگویی گفتم پدیده اغتشاشات بیش از دو روز دوام نخواهد داشت. احساس کردم مرزبندی میان اعتراض مدنی و خشونت ضد مردمی تعمیق شده است.
بیشتر بخوانید:
توضیحات ربیعی درباره زمان وصل شدن اینترنت
ربیعی : اصلاح قیمت بنزین برای توزیع عادلانه یارانه انجام شد
ربیعی با تاکید بر اینکه جفای خشونت ها و اغتشاش های خیابانی این است که صدای اعتراض مدنی را به حاشیه می ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 1 ساعت پیش
بوی فساد خصوصی سازی همه جا را در برگرفته است

بوی فساد خصوصی سازی همه جا را در برگرفته است آفتاب نیوز :
علیرضا محجوب در گردهمایی سالگرد تصویب قانون کار که صبح امروز در محل خانه کارگر مرکزی برگزار شد، در ابتدا با درود فرستادن برای روح ابوالقاسم سرحدی زاده که در تهیه پیش نویس قانون کار مشارکت داشت، گفت: با نامه ای که آقای سرحدی زاده برای امام فرستادند زمینه موافقت ایشان را با پیش نویس قانون کار فراهم کردند؛ آنهم در شرایطی که مخالفان قانون کار تلاش می کردند که تهیه پیش نویس و در نهایت تبدیل آن به قانون کار را به عقب بیاندازند.
وی افزود: امروز فجایع و بلایای مختلفی کارگران، بازنشستگان، بیکاران و ... را تهدید می کنند ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 1 ساعت پیش
صادرات 16 میلیون دلاری ایران به اوراسیا

صادرات 16 میلیون دلاری ایران به اوراسیا معاون وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد: از 5 آبان که ایران عضویت خود در اتحادیه اقتصادی اوراسیا را آغاز کرد، صادرکنندگان کشور توانستند در 23 روز 16 میلیون دلار صادرات به اعضای این اتحادیه داشته باشند. به گزارش ایسنا، علی اکبر مهرفرد در جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران گفت: براساس موافقت نامه ای که میان ایران و 5 کشور عضو اتحادیه اوراسیا نهایی شد، دو طرف تعهد کردند که تخفیف هایی را در حوزه صادرات کالا در تعرفه های وارداتی خود اعمال کنند که ایران از 5 آبان این تخفیفات را اجرای کرده است. وی با اشاره به صحبت های ضد و نقیضی که درباره اعمال تعرفه تخفیفی از سوی کشورهای اوراسیا به تاجران ایرانی ... ادامه خبر ...

منبع: روزنامه مردم سالاری دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 2 ساعت پیش
فرماندار بهمئی در گفت وگو با تسنیم: آشوبگران ساختمان ادارات بهمئی را تخریب کردند / خسارت 150 میلیارد ریال به اموال عمومی

فرماندار بهمئی در گفت وگو با تسنیم: آشوبگران ساختمان ادارات بهمئی را تخریب کردند / خسارت 150 میلیارد ریال به اموال عمومی به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج ، بعد از سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین عده ای آشوبگر و یا فریب خورده با این بهانه به خیابان ها آمده و با تخریب اموال عمومی خسارات زیادی را وارد کردند که بدون شک با این اقدام مردم متضرر شده اند.
فرماندار شهرستانی بهمئی با تاکید بر اینکه تجمعات غیر قانونی آشوبگران در این شهرستان تلفات جانی نداشت، گفت: بر اساس ارزیابی های انجام شده تاکنون 150 میلیارد ریال به اموال عمومی خسارت وارد شده است.
حکمت الله سنایی از آتش زدن 4 بانک توسط آشوبگران خبر داد و افزود: این افراد با هجوم به برخی ادارات از جمله فرمانداری شهرستان بهمئی اقدام به شکستن شیشه و تخریب ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 2 ساعت پیش
تازه ترین قیمت خودرو های داخلی و خارجی در بازار + جدول

تازه ترین قیمت خودرو های داخلی و خارجی در بازار + جدول به گزارش، روزنامه دنیای اقتصاد تازه ترین قیمت خودروهای داخلی و وارداتی را در جدول های زیر منتشر کرد.
منبع:دنیای اقتصاد
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 2 ساعت پیش
اصلاح قیمت و سهمیه بندی بنزین با هدف اجرای عدالت صورت گرفته است

اصلاح قیمت و سهمیه بندی بنزین با هدف اجرای عدالت صورت گرفته است به گزارش خبرنگار مهر ، سید سعید شاهرخی عصر سه شنبه در شورای برنامه ریزی و توسعه استان همدان با بیان اینکه اصلاح قیمت و سهمیه بندی بنزین با هدف اجرای عدالت، جلوگیری از قاچاق، صرفه جویی در مصرف سوخت و اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و مقابله با تحریم انجام شده است، گفت: این برنامه به تصویب سران قوا رسیده است.
وی با بیان اینکه مردم همدان به فراخوان ضد انقلاب پاسخ ندادند و ما باید درک صحیح مردم را قدر بدانیم و شبانه روزی از حقوق مردم حراست و حفاظت کنیم، گفت: از همه دستگاههای اطلاعاتی، نظامی، انتظامی، ارتش و سپاه کمال تشکر را دارم که اجازه کوچکترین تحرک را به ضد انقلاب و معاندین ندادند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 2 ساعت پیش
مرحله دوم بسته حمایتی معیشتی امشب واریز می شود

مرحله دوم بسته حمایتی معیشتی امشب واریز می شود به گزارش خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، با واریز اولین مرحله بسته حمایتی معیشتی دولت، طبق زمانبندی و حتی یک روز زودتر از قول ریاست جمهوری، ساعت 24 امشب دومین مرحله این بسته حمایتی به حساب 20 میلیون نفر دیگر از مشمولان دریافت این طرح واریز می شود.
بیشتر بخوانید: اولین مرحله بسته معیشتی دولت به حساب چه کسانی واریز می شود؟ / تاریخ های پرداخت یارانه جدید اعلام شد
گفتنی است با افزایش نرخ بنزین دولت برای حمایت از اقشار کم درآمد و آسیب پذیر جامعه مبالغ مابه التفاوت این اصلاح نرخ را به حساب سرپرستان خانوار ها واریز می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 2 ساعت پیش
بدهی میلیاردی سواری های بین شهری در آزادراه های الکترونیکی

بدهی میلیاردی سواری های بین شهری در آزادراه های الکترونیکی روز گذشته خیرالله خادمی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل درباره آخرین وضعیت دریافت و پرداخت عوارض الکترونیکی آزادراه ها به ایسنا گفت: این عوارض برای ماشین های سنگین و عمومی محاسبه شده و به تدریج پیامک آن برای مالکان این خودروها ارسال می شود و از مردم می خواهیم هر چه سریعتر نسبت به پرداخت آن اقدام کنند تا دچار جریمه نشوند.
در حالی این مقام مسئول به صورت ضمنی قسطی نبودن عوارض الکترونیکی خودروهای عمومی و سنگین را که پیش از این به آن اشاره شده بود تایید کرد، رحمت حاج محمدعلی ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 3 ساعت پیش
قاچاق، رقیب اصلی تولید

قاچاق، رقیب اصلی تولید بازار لوازم خانگی کشور هنوز در خواب بهاره به سر می برد و بسیاری از مغازه ها و شرکت ها از رکود حاکم براین صنعت گلایه دارند. سال 1397 بود که پس از نوسانات نرخ ارز و افزایش قیمت دلار فضای اقتصاد کشور ملتهب شد؛ به دنبال التهاب در بخش های مختلف اقتصادی، تحریم ها هم مشکلات اضافه شده و هر روز فشارها را بر تولید کنندگان و صاحبان کسب و کار مضاعف می کردند. در این میان صنعت لوازم خانگی هم با مشکلات عدیده ای روبه رو شد؛ رکود حاکم بر بازار و اختلالاتی که در عرضه و تقاضا به وجود آمد این صنعت را با دست اندازهایی مواجه کرده است ... ادامه خبر ...

منبع: روزنامه مردم سالاری دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 3 ساعت پیش
خبری از قدرت خرید نیست

خبری از قدرت خرید نیست صنعت لوازم خانگی ایران سهم قابل توجهی در اشتغال و تولید داخلی دارد و سالانه از خروج میلیون ها دلار ارز جلوگیری می کند با این حال طی سال های گذشته توسعه این صنعت با شتاب سابق پیش نرفته است. این موضوع منجر به ظهور انواع کاستی ها، اتلاف ها و ناکار آمدی ها شده است. سلطان حسین فتاحی، مدیرعامل امرسان معتقد است صنعت لوازم خانگی این روزها با دو چالش عمده روبه روست؛ نقدینگی بنگاه ها و کاهش قدرت خرید مهمترین دست اندازهایی هستند که به اعتقاد او سرعت توسعه و رشد این صنعت استراتژیک را کند کرده است. به اعتقاد فتاحی تحریک تقاضا با استفاده از تخصیص وام های ارزان قیمت به دو طرف عرضه و تقاضا می تواند یکی از ... ادامه خبر ...

منبع: روزنامه مردم سالاری دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 3 ساعت پیش
ضریب نفوذ بیمه در ایران فقط 2.4 درصد است

ضریب نفوذ بیمه در ایران فقط 2.4 درصد است گروه اقتصادی: نمایشگاه بین المللی بانک، بیمه و بورس و خصوصی سازی در جزیره کیش آغاز به کار کرد و جمعی از مسئولان و کارکنان حوزه مالی و پولی گرد یکدیگر جمع شدند. در مراسم افتتاحیه همتی رئیس کل بانک مرکزی و محمدی رئیس سازمان بورس غایب بودند اما سخنران اصلی، رئیس کل بیمه مرکزی بود.
رئیس کل بیمه مرکزی با گله از تمایل بیمه ها به بودن در بانک ها، گفت که در حال حاضر بین 20 تا 30 درصد منابع بیمه ها در بازار سرمایه، سرمایه گذاری شده که امیدواریم در سال 1399 به 40 درصد برسد. وی اهمیت نفوذ بیمه در کشور را مورد توجه قرار داد و اعلام کرد که در حال حاضر ضریب نفوذ بیمه در ایران به 2 ... ادامه خبر ...

منبع: روزنامه مردم سالاری دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 3 ساعت پیش
دستورالعمل عدم افزایش قیمت کالا و خدمات تا اطلاع ثانوی، ابلاغ شد

دستورالعمل عدم افزایش قیمت کالا و خدمات تا اطلاع ثانوی، ابلاغ شد رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در ابلاغیه ای اعلام کرد که هرگونه افزایش قیمت کالا و خدمات تا اطلاع ثانوی ممنوع است.
به گزارش ایسنا، عباس تابش به منظور تحقق دستور وزیر صمت مبنی بر اینکه در راستای اصلاح نرخ بنزین، هرگونه افزایش قیمت کالا و خدمات تا اطلاع ثانوی ممنوع است، دستورالعملی برای اجرا به همه انجمن ها، اتحادیه ها، شرکت های تولیدی لاستیک و شرکت های پالایش و پخش فراورده های نفتی ابلاغ کرد.
در این ابلاغیه آمده است: در راستای ابلاغ مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی مبنی بر اصلاح نرخ بنزین و نیز در راستای هم افزایی و استفاده از پتانسیل های انجمن ها ... ادامه خبر ...

منبع: روزنامه مردم سالاری دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 3 ساعت پیش
گردوهایی که ازچاه های نفت سردرمی آورند

گردوهایی که ازچاه های نفت سردرمی آورند استفاده از پودر پوست گردوی همدان در حفر چاه های نفت یکی از ده ها خاصیت این محصول ارزآور است به طوری که 21 درصد گردوی کشور در همدان تولید می شود و افزایش ارز آوری آن هدفگذاری شده است.به گزارش مهر، مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان در گفتگو با مهر با بیان اینکه گردو یکی از محصولات مهم خشکباری در دنیا محسوب می شود و در کشور ما نیز از جایگاه مهمی برخوردار است، گفت: گردو در استان همدان نیز محصول مهم باغبانی به شمار می رود و در بسیاری از شهرستان های استان همدان زیر کشت رفته است.حجت الله شهبازی با بیان اینکه در ایران گردو سومین محصول خشکباری به لحاظ سطح زیر کشت و تولید است و بعد از ... ادامه خبر ...

منبع: روزنامه مردم سالاری دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 3 ساعت پیش
ضرورت خروج آمریکا از منطقه

ضرورت خروج آمریکا از منطقه گروه اطلاع رسانی ایرنا، در راستای ایفای رسالت آگاهی بخشی به انعکاس برجسته ترین گزارش های روزنامه های مختلف با عناوینی چون؛ ضرورت خروج آمریکا از منطقه، تهران اندازه 16 استان بنزین می بلعد، آب دریای عمان در راه 17 استان، مسئله ای به نام جنگ راهبردی، زندگی مجازی و سرهایی که دیگر توی کتاب نیست و بهبود بازار پرداخته است، در ادامه به بازتاب گزیده ای از این مطالب می پردازیم.
ضرورت خروج آمریکا از منطقه
روزنامه آرمان ملی با درج مطلبی با عنوان ضرورت خروج آمریکا از منطقه می نویسد: آمریکایی ها از حضور گسترده ای که در مناطق مختلف جهان دارند اهداف و منافع خودشان را دنبال می کنند و با حضور ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 3 ساعت پیش
افزایش نظارت بر بازار تنگستان / با متخلفان برخورد می شود

افزایش نظارت بر بازار تنگستان / با متخلفان برخورد می شود آزاده محمدی در گفت وگو با خبرنگار فارس در شهرستان تنگستان، اظهار داشت: با توجه به سهمیه بندی بنزین و تغییر در قیمت سوخت، هیچ واحد صنفی اجازه افزایش قیمت در کالا و خدمات را نخواهد داشت و در صورت مشاهده تخلف با سودجویان برخورد قانونی می شود.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان تنگستان افزود: در کارگروه تنظیم بازار شهرستان تنگستان تاکید ویژه ای بر نظارت مستمر بر بازار صورت گرفته است و در این راستا شاهد افزایش نظارت ها هستیم.
وی با اشاره به تشدید بازرسی ها، گشت های مشترک و حضور مداوم بازرسان در سطح بازار خاطرنشان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 3 ساعت پیش
جزئیات درآمد های دولت از سهمیه بندی بنزین

جزئیات درآمد های دولت از سهمیه بندی بنزین خبرگزاری فارس: هادی قوامی نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی با افزایش به افزایش قیمت و سهمیه بندی بنزین گفت: ما از ابتدا هم به این نحوه تصمیم دولت شدیدا معترض بودیم اما با توجه به شرایط فعلی کمک می کنیم تا طرح این بدموقع و دارای اشکال افزایش قیمت بنزین با هزینه کمتری اجرایی بشود.
وی افزود: همان گونه که رهبر معظم انقلاب تاکید کرده اند اول طرح افزایش قیمت بنزین باید کارشناسی شده باشد که حتما باید به این دقت کرد و دیگر اینکه اثر افزایش قیمت بنزین به سایر کالاها و خدمات سرایت نکند که این نکته بسیار مهمی است. ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 3 ساعت پیش
معادن متروکه و غیرفعال، چراغ هایی در مسیر باد

معادن متروکه و غیرفعال، چراغ هایی در مسیر باد استان قزوین علاوه بر معرفی شدن به عنوان یکی از استان های صنعتی، کشاورزی و گردشگری کشور از ظرفیت های معدنی فراوانی نیز برخوردار است.
مزیت عمده معدنی استان در بهره برداری و استخراج سنگ سیلیس، خاک های صنعتی، آهک و شن و ماسه است.
هم اینک 87 بنگاه اقتصادی استان قزوین در زمینه استخراج و بهره برداری از معادن و حدود هزار واحد در بخش فرآوری مواد معدنی از قبیل سیلیس، خاک صنعتی، آهک، شن و ماسه، گچ، سرب، روی و مس فعال هستند.
با توجه به این ظرفیت ها کارخانه های بزرگ تولید شیشه ساختمانی، بسته بندی و دارویی، اتومبیل و .. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 3 ساعت پیش
ایران بدنبال صادرات انبوه تجهیزات پزشکی و دارو به روسیه

ایران بدنبال صادرات انبوه تجهیزات پزشکی و دارو به روسیه به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار ایرنا از مسکو، در چند سال گذشته توافقات متعددی در سطح وزیران بهداشت دو کشور بدست آمده است با این وجود، تراز تجاری در این بخش به مانند سایر بخش های اقتصادی رشد چندانی نداشته است، شاید یکی از دلایل آن، تغییر پی در پی قوانین در این زمینه در روسیه باشد که در راستای کاهش وابستگی به واردات دارو از خارج صورت می گیرد.
ورونیکا اسکوورتسووا وزیر بهداشت روسیه سال گذشته در حاشیه برگزاری اجلاس چهلمین سالگرد بیانیه آلماتی در قزاقستان به دستور ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری این کشور برای کاهش واردات دارو به روسیه از سال 2019 اشاره و خاطرنشان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 3 ساعت پیش
ادامه رکود مسکن تا پایان سال

ادامه رکود مسکن تا پایان سال سعید آگشته در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: در مهرماه امسال دیدیم که قیمت آپارتمان در مناطق شمالی تهران اندکی افزایش یافت. در عین حال قیمت ها در مناطقی مثل 4، 5، 14 و 15 که نگاه مصرفی به مسکن وجود دارد کاهش پیدا کرد. این یعنی بازار به سمت واقعیت حرکت می کند و واقعیتی که وجود دارد با بازار امروز همخوانی ندارد.
وی افزود: یک حباب در بخش مسکن ایجاد شده که تا این حباب شکسته نشود بازار رونق نخواهد گرفت.
این کارشناس اقتصاد مسکن با بیان این که رکود، حداقل تا پایان سال در بازار مسکن ماندگار خواهد بود گفت: البته تا زمانی که اقتصاد سیاسی و سیاست اقتصادی ما با یکدیگر هماهنگ نشوند ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 3 ساعت پیش
خرید واحد مسکونی در میرداماد چقدر تمام می شود؟

خرید واحد مسکونی در میرداماد چقدر تمام می شود؟ به گزارش، برای خرید واحد مسکونی در میرداماد بسته به موقعیت و سال ساخت باید هزینه های متفاوتی پرداخت کرد.
منبع: میزان
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 3 ساعت پیش
حذف قبوض کاغذی گاز از آذر 98 اجرایی می شود/ تعیین تکلیف اجاره نشین ها در حذف قبوض کاغذی

حذف قبوض کاغذی گاز از آذر 98 اجرایی می شود/ تعیین تکلیف اجاره نشین ها در حذف قبوض کاغذی محمد عسکری مدیر عامل روابط عمومی شرکت ملی گاز در گفت وگو با خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، با به اینکه روند حذف قبوض کاغذی گاز مطابق اطلاع رسانی انجام شده از آذر امسال اجرایی خواهد شد، بیان کرد: این طرح به همراهی و توجه جامعه احتیاج دارد؛ زیر ساخت های لازم برای اجرای طرح حذف قبوض کاغذی آماده شده و در آینده نزدیک اجرایی خواهد شد.
او ادامه داد: مشترکان می توانند با ورود به درگاه اینترنتی شرکت ملی گاز و ثبت شماره اشتراک در بخش مربوط، قبوض خود را به صورت الکترونیکی دریافت کنند ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 3 ساعت پیش
تهران اندازه 16استان بنزین می بلعد

تهران اندازه 16استان بنزین می بلعد به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران، دولت از اجرای طرح افزایش قیمت بنزین سه هدف راهبردی را دنبال می کند، اول، توزیع عادلانه ثروت؛ دوم، توزیع عادلانه حامل های انرژی و سوم، تقویت قدرت معیشتی غالب افراد جامعه که به دلیل کاهش قدرت خرید نیازمند بهبود توان اقتصادی هستند.
داده های استانی نشان می دهد که استان تهران به عنوان پرجمعیت ترین استان کشور سهم بالایی از مصرف انرژی دارد؛ البته آمارهای سرانه مصرف بنزین به صورت استانی حکایت از این دارد که این استان الزاماً پرمصرف ترین نیست. بر همین اساس، طرح افزایش قیمت بنزین به نوعی تمرکززدایی هدایت یارانه از استان های پرمصرف به استان های کمتر مصرف و کم ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 3 ساعت پیش
8هزار میلیارد تومان پروژه صنعتی در استان کرمان آماده بهره برداری است

8هزار میلیارد تومان پروژه صنعتی در استان کرمان آماده بهره برداری است به گزارش ایرنا، مهدی حسینی نژاد شامگاه سه شنبه در آیین افتتاحیه نمایشگاه توانمندی های مجتمع مس سرچشمه در محل تالار خیام دانشگاه ولیعصر (عج) رفسنجان اظهار داشت: شرکت ملی صنایع مس ایران به حوزه صنعت و معدن استان کرمان کمک موثری میکند و واحدهای صنعتی کوچک و متوسط را مورد حمایت قرار داده است.
وی بیان کرد: از تولید ناخالص داخلی کشور سهم استان کرمان 3.4 درصد است که از این میزان نیز 39.7 درصد آن در حوزه صنعت، معدن و تجارت استان کرمان است.
حسینی نژاد پیش بینی کرد: در برنامه ششم توسعه به رشد 8.5 درصدی در حوزه های صنعتی و معدنی برسیم به عبارتی با این رشد 8.5 درصدی امیدواریم بتوانیم از 39 ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 3 ساعت پیش
مصرف بنزین در استان سمنان 38 درصد کاهش یافت

مصرف بنزین در استان سمنان 38 درصد کاهش یافت حبیب الله خجسته پور روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بر اساس گزارش شرکت فرآورده های نفتی استان سمنان در این مدت، حدود 2 میلیون و 500 هزار لیتر بنزین در این استان مصرف شد در حالی که پیش از اجرای طرح میانگین مصرف سه روزه حدود چهار میلیون لیتر بود.
وی با اشاره به افزایش 23 درصدی مصرف گاز سی.ان.جی در سمنان، بیان کرد: مصرف این سوخت پاک در استان در سه روز یاد شده، به یک میلیون و 292 هزار متر مکعب رسید در حالی که پیش از اجرای طرح سهمیه بندی و اصلاح قیمت بنزین، حدود یک میلیون و 47 هزار مترمکعب بود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 4 ساعت پیش
ربیعی: اغتشاش های خیابانی صدای اعتراض مدنی را به حاشیه می برد

ربیعی: اغتشاش های خیابانی صدای اعتراض مدنی را به حاشیه می برد ربیعی بامداد چهارشنبه افزود: من در نشست سخنگویی گفتم پدیده اغتشاشات بیش از دو روز دوام نخواهد داشت. احساس کردم مرزبندی میان اعتراض مدنی و خشونت ضد مردمی تعمیق شده است.
وی اظهار داشت: دوگانه اعتراض یا اغتشاش، دوگانه گفت وگوی اجتماعی یا خشونت است اولی سبب پویش و دومی عامل فرسایش است. نخبگان، انجمن های علمی و احزاب می توانند پیشرو گفتگو باشند. دست همه اهل گفتگو را می فشاریم.
سخنگوی دولت گفت: هدف طرح حمایت معیشتی با مدیریت مصرف سوخت، نه جبران کسری بودجه دولت، که جبران کسریِ حمایت از معیشت مردم، به ویژه اقشار کمتربرخوردار است ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 4 ساعت پیش
شهروندان اصفهانی نظارت بیشتر مسوولان بر بازار را خواستار شدند

شهروندان اصفهانی نظارت بیشتر مسوولان بر بازار را خواستار شدند آنان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان این که اقشار جامعه به ویژه صنوف بعد از اجرای طرح سهمیه بندی بنزین نیازمند گفت و گوی مسوولان هستند، اظهارداشتند: اجرای این طرح تصمیم مسوولان نظام جمهوری اسلامی است بنابراین همه بخش های کشور ملزم به رعایت قوانین باشند و مسائل و مشکلات را با همدلی و وحدت باید حل کرد.
این شهروندان در عین حال تاکید کردند مسوولان امر باید برای راه برون از مشکلات بخش های مختلف برنامه ریزی لازم را اتخاذ کنند تا فروشنده و خریدار ضرر نکنند چرا که بازار اکنون نیاز به امنیت روانی و آگاهی بخشی دارد که همه بتوانند نیازهای روزمره خود را به طور طبیعی برطرف کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 4 ساعت پیش
2 تحلیل جامعه شناسی از اعتراضات اخیر

2 تحلیل جامعه شناسی از اعتراضات اخیر به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شرق، سعید مدنی، استاد دانشگاه و جامعه شناس درباره نفس اعتراض در جوامع مختلف توضیحاتی ارائه کرد. او با اشاره به اینکه در هر جامعه ای گروهی از افراد ناراضی وجود دارند، گفت: علتش هم این است که جامعه ایدئالی که همه افراد به حقوق و مطالبات مورد نظرشان دسترسی داشته باشند، وجود ندارد؛ بنابراین نارضایتی در تمام جوامع وجود دارد و در برخی جوامع، این نارضایتی به کنش اعتراضی تبدیل می شود؛ به این معنا که افراد ناراضی برای اعلام اعتراضشان به وضع موجود، نوعی فعالیت اجتماعی انجام می دهند و این نارضایتی بروز پیدا می کند ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 4 ساعت پیش
گشت های تنظیم بازار در سلسله از افزایش قیمت جلوگیری می کنند

گشت های تنظیم بازار در سلسله از افزایش قیمت جلوگیری می کنند به گزارش ایرنا، شریف خسروی روز سه شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان، بابیان اینکه افزایش سه برابری مستمری افراد بی بضاعت، نشان می دهد که دولت دغدغه معیشت خانواده های کم بضاعت را دارد افزود: ما تابع تصمیم گیری های کلان هستیم و باید در این مسیر به عنوان حاکمیت و دولت کمک کنیم که مردم قانع شوند.
وی با اشاره به سوءاستفاده برخی از افراد از وضعیت موجود، بیان کرد: ستاد تنظیم بازار باید تا اطلاع ثانوی اکیپی فعال در سطح بازار داشته باشد و بر قیمت اجناس و خدمات نظارت نماید.
وی با تاکید بر اینکه نباید هزینه های اضافی بر شهروندان تحمیل شود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 4 ساعت پیش
افزایش 3 برابری تولید کشاورزی از طریق بیوتکنولوژی/ مردی که نهال های عاری از ویروس تولید می کند

افزایش 3 برابری تولید کشاورزی از طریق بیوتکنولوژی/ مردی که نهال های عاری از ویروس تولید می کند به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، علم بیوتکنولوژی کشاورزی در جهان قدمت 70 ساله دارد و کشورهای پیشرفته و اروپایی از این علم درحوزه های مختلف از جمله پزشکی، زیست شناسی، ژنتیک، بیوشیمی، توسعه داروهای جدید و درمان، سوخت های زیستی، درمان بیولوژیکی، تولید مواد شیمیایی، کاغذ، منسوجات و مواد غذایی و به ویژه در محصولات کشاورزی استفاده می کنند.
در کشور ما نیز در یک دهه گذشته به استفاده از این علم در حوزه کشاورزی تمرکز شده است. استفاده از بیوتکنولوژی در بخش کشاورزی تولید محصولات کشاورزی به ویژه باغی را بیش از 3 برابر افزایش می دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 4 ساعت پیش
قانون کار شیر بی یال و دُم و کوپال یا یک سند مترقی/ ایرادها کجاست؟!

قانون کار شیر بی یال و دُم و کوپال یا یک سند مترقی/ ایرادها کجاست؟! به گزارش خبرنگار ایلنا، در بیست و نهمِ آبان ماهِ 69، سومین قانون کار کارگران ایران و اولین قانون کارِ بعد از انقلاب اسلامی تصویب شد؛ در همان ایام، شورای نگهبان به گفتمان غالب در قانون کار که یک گفتمان حمایتی بود و به سوگیری اصلی این متن قانونی که برای کارفرمایان و در بخش هایی برای دولت، حالتِ آمرانه و دستوری داشت، ایرادات بسیاری وارد می کرد که در نهایت، به گفته ی ابوالقاسم سرحدی زاده، وزیر وقتِ کار، مجمع تشخیص مصلحت به دستور امام (ره)، بر سر همین مناقشات صورت گرفته بر سر قانون کار شکل گرفت و در نهایت قانون کار فعلی با شاکله و چیدمانی که دارد، به تصویب رسید و ابلاغ شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 4 ساعت پیش
از "اعطای امتیاز نفت شمال به یک شرکت آمریکایی" تا "بررسی تصمیمات جدید درباره بنزین"

از "اعطای امتیاز نفت شمال به یک شرکت آمریکایی" تا "بررسی تصمیمات جدید درباره بنزین" به گزارش تابناک اقتصادی ، تاریخ اقتصاد ایران و جهان آینه ای است تمام نما از رویدادهای اقتصادی که در گذشته رخ داده است و بیانگر ریشه های تاریخی بسیاری از واقعیت های امروز ایران و جهان است. موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی بیست و نهمین روز آبان ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
29 آبان 1300، مذاکرات محرمانه قوام با نمایندگان شرکت نفت امریکائی استاندارد اویل در مورد اعطای امتیاز نفت پنج استان شمالی ایران منجر به امضای قراردادی شد که به موجب آن شرکت مزبور مجاز شد به مدت 50 سال امتیاز استخراج و بهره ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 4 ساعت پیش
ستاره جدید دموکرات ها+عکس

ستاره جدید دموکرات ها+عکس آفتاب نیوز :
یک پیشتاز تازه برای دموکرات ها پیدا شده است. رقابت بین دموکرات ها، در شرایطی که زمان انتخابات مقدماتی نزدیک می شود، پیچیده تر شده است.
به گزارش سی ان ان، حالا در آیووا یک پیشتاز جدید پیدا شده و او کسی نیست جز پیت بوتیجج، شهردار بند جنوبی از ایالت ایندیانا. او در حالی در این ایالت نفر اول در نظرسنجی ها شده که آیووا تا چند ماه بعد پذیرای اولین انتخابات مقدماتی در بین دموکرات ها است. بر اساس نظرسنجی سی ان ان و دس-موینس رجیستر، وی با 25 درصد آرا با اختلاف چشمگیر نسبت به نفر دوم این حزب، در صدر نظرسنجی نشست ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 4 ساعت پیش
هشدار به بانوان؛ اگر نان آور خانه باشید همسرتان استرس می گیرد!

هشدار به بانوان؛ اگر نان آور خانه باشید همسرتان استرس می گیرد! یافته های پژوهش جدید محققان دانشگاه باث انگلستان (University of Bath) حاکی از آن است که تجاوز درآمد بانوان از 40 درصد مجموع کل درآمد خانوار، مردان را معذب می کند و مردانی که از لحاظ مالی کاملا به همسرانشان وابسته اند بیشترین میزان استرس را تجربه می کنند.
نتایج این پژوهش که در یک بازه 15 ساله بر روی بیش از 6 هزار زوج آمریکایی انجام شد، نشان داد که مردان زمانی که تنها نان آور خانواده باشند و تمام مسئولیت مسائل مالی بر دوششان باشد بیشترین سطح اضطراب را تجربه می کنند، این در حالی است که هرچه درآمد همسرانشان به 40 درصد درآمد کل خانواده نزدیک می شود از میزان این اضطراب کمتر می شود ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 5 ساعت پیش
بدهی میلیاردی سواری های بین شهری در آزادراه های الکترونیکی

بدهی میلیاردی سواری های بین شهری در آزادراه های الکترونیکی روز گذشته خیرالله خادمی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل درباره آخرین وضعیت دریافت و پرداخت عوارض الکترونیکی آزادراه ها به ایسنا گفت: این عوارض برای ماشین های سنگین و عمومی محاسبه شده و به تدریج پیامک آن برای مالکان این خودروها ارسال می شود و از مردم می خواهیم هر چه سریعتر نسبت به پرداخت آن اقدام کنند تا دچار جریمه نشوند.
در حالی این مقام مسئول به صورت ضمنی قسطی نبودن عوارض الکترونیکی خودروهای عمومی و سنگین را که پیش از این به آن اشاره شده بود تایید کرد، رحمت حاج محمدعلی ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 5 ساعت پیش
4 پیشنهاد برای تدوین آئین نامه اجرایی قانون توسعه ظرفیت پالایشی کشور

4 پیشنهاد برای تدوین آئین نامه اجرایی قانون توسعه ظرفیت پالایشی کشور به گزارش خبرگزاری فارس، شبکه تحلیلگران اقتصاد مقاومتی در یک گزارش سیاستی، پیشنهادهایی جهت تدوین آئین نامه اجرایی قانون توسعه ظرفیت پالایشی و پتروپالایشی کشور ارائه کرد. این پیشنهادها که به منظور اجرای بهینه قانون و استفاده از ظرفیت آن در کاهش خام فروشی، مورد تاکید قرار گرفته اند شامل استفاده از روش های سهام محور به جای روش های اوراق قرضه محور ، خصوصی سازی واقعی صنایع پالایش و پتروشیمی ، تشکیل نهاد تنظیم گر بخش پالایش و پتروشیمی و اعطای ضمانت نامه برای تامین تجهیزات خارجی است.
شبکه تحلیلگران اقتصاد مقاومتی در یک گزارش سیاستی تحت عنوان الگوی کاهش خام فروشی از مسیر احداث پتروپالایشگاه ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 5 ساعت پیش
نباید تغییر نرخ بنزین به سایر کالاها تسری یابد

نباید تغییر نرخ بنزین به سایر کالاها تسری یابد به گزارش افکارنیوز ،
اسدالله عباسی سخنگوی هیئت رئیسه مجلس در پایان جلسه علنی سه شنبه مجلس در تذکری شفاهی گفت: روز یکشنبه پس از استماع به فرمایشات مقام معظم رهبری، نمایندگان مجلس تمام تلاش خود را به کار گرفتند که ضمن تبعیت از فرامین ایشان چند موضوع را پس از افزایش قیمت بنزین دنبال کند.
اخبار سیاسی - او افزود: یکی از موارد مورد تأکید ما این است که افزایش قیمت بنزین نباید به سایر کالاها تسری یابد اما اینگونه نیست و هیچ کنترلی بر قیمت هاوجود ندارد.
عباسی بیان کرد: لازم است که کمیسیون برنامه و بودجه در شیوه اجرای این طرح که نادرست و شتاب زده است تصمیم گیری کند. ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 5 ساعت پیش
افزایش قیمت بنزین چقدر درآمد ایجاد می کند؟

افزایش قیمت بنزین چقدر درآمد ایجاد می کند؟ بر اساس آمار و ارقام اعلامی از سوی بیژن زنگنه، وزیر نفت، روزانه 64 میلیون لیتر بنزین سهمیه ای با قیمت هر لیتر 1500 تومان در کشور توزیع می شود. به این ترتیب با احتساب افزایش 500 تومانی قیمت بنزین در این بخش، درامد دولت از محل فروش بنزین در قالب سهمیه بندی افزایشی بیش از 32 میلیارد تومان در روز را تجربه می کند. این درآمد در یک سال در حدود 11 هزار و 500 میلیارد تومان خواهد بود.
مصرف بنزین غیر سهمیه بندی نیز چیزی در حدود 30 میلیون لیتر در روز برآورد می شود که این رقم نیز اضافه درامدی در حدود 60 میلیارد تومان در روز را ایجاد خواهد کرد که در سال این رقم به بیش از 21 هزار میلیارد تومان می رسد ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 5 ساعت پیش
استفاده دو دهه ای ایران از تراریخته ها/عمده گیاهان تراریخته در دنیا

استفاده دو دهه ای ایران از تراریخته ها/عمده گیاهان تراریخته در دنیا به گزارش فارس، اولین نشست تخصصی زیست فناوری کشاورزی، با حضور اساتید دانشگاه، دانشگاه شهید بهشتی تهران و دانشگاه علوم پزشکی امروز در سالن امفی تئاتر شهدای گمنام دانشگاه کشاورزی ساری برگزار شد.
این نشست برای بار اول با همکاری ستاد توسعه زیست فناوری کشور و دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی استان مازندران برگزار شد.
علی دهستانی دبیر اولین نشست تخصصی زیست فناوری کشاورزی در ابتدای این نشست اظهار کرد: هدف از برگزاری این نشست آشنایی بیشتر مردم و مخاطبان با محصولات تراریخته و مرور وضعیت محصولات تراریخته در ایران و کل دنیا، جا انداختن این تراریخته ها و بحث در مورد خطرات احتمالی آن است ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 6 ساعت پیش
پیش بینی بازار مسکن تا خرداد 99

پیش بینی بازار مسکن تا خرداد 99 حسام عقبایی نایب رئیس اول اتحادیه املاک استان تهران در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، از افزایش نیافتن قیمت مسکن همزمان با آغاز طرح اصلاح نرخ بنزین خبر داد و گفت: قیمت مسکن تا پایان خرداد سال 99 به بهانه گران شدن بنزین افزایش نخواهد یافت.
او با بیان اینکه بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران ادعا کرده بودند که ممکن است تغییراتی در قیمت مسکن رخ دهد، گفت: بازار مسکن کشش افزایش قیمت ندارد و متقاضیان این بازار هم اگر قیمت ها در این بازار ها تغییر کند قادر به خرید آن نخواهند بودند.
عقبایی با بیان اینکه قیمت مسکن در ابتدای امسال طبق آمار های بانک مرکزی در شهر های بزرگ رشد 120 درصدی داشته ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 6 ساعت پیش
تعارض در لایحه درآمد پایدار شهرداری ها و لایحه ارزش افزوده

تعارض در لایحه درآمد پایدار شهرداری ها و لایحه ارزش افزوده مرتضی الویری رئیس شورای عالی استان ها در گفت و گو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان ، با اشاره به تصویب دو فوریت لایحه درآمد های پایدار شهرداری ها در مجلس گفت: رویکرد این لایحه کسب درآمد های جدید برای شهرداری ها است.
رئیس شورای عالی استان ها تصریح کرد: در مقابل این رویکرد لایحه مالیات بر ارزش افزوده هم در مجلس مطرح است که رویکرد آن کسب درآمد برای اقتصاد ملی است و تنها بخشی از درآمد آن به شهرداری ها می رسد.
او با بیان اینکه محل تأمین منابع لایحه مالیات بر ارزش افزوده کالا ها و خدماتی است که در کشور تولید می شود، اظهار کرد: ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 6 ساعت پیش
آسیب جدی به واحدهای صنفی و خدماتی اصناف/خسارت ها برآورد نشده است

آسیب جدی به واحدهای صنفی و خدماتی اصناف/خسارت ها برآورد نشده است مجتبی صفایی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس درباره میزان خسارت وارد شده به اصناف سراسر کشور بر اثر اغتشاشات چند روز اخیر، گفت: در حال حاضر در حال احصاء و دسته بندی میزان خسارت وارد شده به اصناف هستیم و آمار دقیقی در این رابطه تهیه نشده است.
سخنگوی اتاق اصناف ایران بیان داشت: در تهران تعدادی از واحدهای تولیدی آسیب جدی دیده اند اما آسیب های وارده به واحدها و بنگاه های صنفی در اطراف شهر تهران جدی تر بوده است.
وی با بیان اینکه در اقصی نقاط کشور تخریب و آسیب به واحدهای صنفی گزارش شده است، گفت: اصناف به این دلیل معترضند و شکایات خود به محاکم قضایی ارائه داده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 6 ساعت پیش
دشمن را در جنگ اقتصادی عقب خواهیم زد/ تنها راه حل مسائل موجود، تقویت تولید داخلی است

دشمن را در جنگ اقتصادی عقب خواهیم زد/ تنها راه حل مسائل موجود، تقویت تولید داخلی است به گزارش ، جمعی از تولیدکنندگان، کارآفرینان و فعالان اقتصادی با حضور در حسینیه امام خمینی (رحمه الله) با حضرت آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب امشب در جمع تولیدکنندگان، کارآفرینان و فعالان اقتصادی اظهار داشتند: هم دوستان و هم دشمنان بدانند، ما در عرصه جنگ نظامی و سیاسی و امنیتی دشمن را عقب زدیم؛ همین کار های این چند روز کار های امنیتی بود، مردمی که نبود. در عرصه های مختلف دشمن را عقب زدیم و به توفیق الهی در عرصه ی جنگ اقتصادی هم به طور قاطع دشمن را عقب خواهیم زد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 7 ساعت پیش
رئیس جمهور باید درباره بنزین نظر مردم را جلب می کرد

رئیس جمهور باید درباره بنزین نظر مردم را جلب می کرد به گزارش افکارنیوز ،
عبدالرضا مصری با بیان اینکه پیش از این بنده از سوی هیئت رئیسه مجلس مأمور شده بودم که سناریوهای مختلف برای افزایش قیمت بنزین را مورد بررسی قرار داده و نتیجه آن را اعلام کنم، گفت: در این سناریو وضعیت دهک های مختلف مردم در صورت افزایش قیمت بنزین پیش بینی شده بود.
اخبار سیاسی - وی افزود: در این گزارش آمده بود اگر چنین تصمیمی اتخاذ شود، چه مقدار در کاهش رفاه دهک های مختلف تأثیرگذار خواهد بود
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: در این گزارش اعلام شد اگر قیمت بنزین افزایش یابد، تنها 1 ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 8 ساعت پیش
قیمت سکه سه شنبه 28 آبان 98/ قیمت طلا با امید به توافق آمریکا و چین ارزان شد

قیمت سکه سه شنبه 28 آبان 98/ قیمت طلا با امید به توافق آمریکا و چین ارزان شد بازار طلا و سکه در حالی چهارمین روز هفته را سپری کرده است که به دلیل کاهش نرخ ارز، شاهد افت بهای طلا و سکه می باشد.
به گزارش تابناک اقتصادی؛ در معاملات امروز سه شنبه بیست و هشتم آبان ماه 98، بازار طلا و سکه تهران با عقب نشینی نرخ ها همراه شده است.
بر این اساس، در حال حاضر، هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید به نرخ 4 میلیون و 150 هزار تومان رسیده است. هر قطعه سکه تمام طرح قدیم نیز 4 میلیون و 130 هزار تومان قیمت گذاری شده است.
هر نیم سکه بهار آزادی نیز به رقم 2 میلیون و 200 هزار تومان و هر ربع سکه بهار آزادی به رقم یک میلیون و 380 هزار تومان رسیده است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 9 ساعت پیش
ساخت 400 هزار مسکن ملی کافی نیست

ساخت 400 هزار مسکن ملی کافی نیست به گزارش افکارنیوز ،
فرج الله رجبی با بیان اینکه "قطعا یکی از عوامل اصلی رونق گرفتن بازار مسکن، تولید هدفمند و گسترده خانه در استان ها است"، اظهار کرد: اما به نظرم سیاست های دولت در حوزه تولید مسکن مبهم و غیرشفاف است. دولت باید به صورت شفاف و روشن اعلام کند که از چه مسیری به دنبال رفع کمبود مسکن در بازار است، از این رو کشور در شرایط کنونی نیازمند اعمال استراتژی جدید برای رونق گرفتن بازار است.
اخبار اقتصادی - وی ادامه داد: دولت به دنبال ساخت 400 هزار واحد مسکونی در قالب طرح ملی مسکن است، اما قطعا این میزان جوابگوی نیازهای کنونی کشور نیست ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 9 ساعت پیش
هشدار به بانوان؛ اگر نان آور خانه باشید همسرتان استرس می گیرد!

هشدار به بانوان؛ اگر نان آور خانه باشید همسرتان استرس می گیرد! به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان ، یافته های پژوهش جدید محققان دانشگاه باث انگلستان (University of Bath) حاکی از آن است که تجاوز درآمد بانوان از 40 درصد مجموع کل درآمد خانوار، مردان را معذب می کند و مردانی که از لحاظ مالی کاملا به همسرانشان وابسته اند بیشترین میزان استرس را تجربه می کنند.
نتایج این پژوهش که در یک بازه 15 ساله بر روی بیش از 6 هزار زوج آمریکایی انجام شد، نشان داد که مردان زمانی که تنها نان آور خانواده باشند و تمام مسئولیت مسائل مالی بر دوششان باشد بیشترین سطح اضطراب را تجربه می کنند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 9 ساعت پیش
فصل سرد مستاجران از راه رسید

فصل سرد مستاجران از راه رسید به گزارش ایسنا، بازار خرید و فروش و اجاره مسکن در پایتخت روند معکوسی را طی می کنند. با وجود این که رشد قیمت در بخش فروش متوقف شده، جهت شیب اجاره بها به سمت بالا است. تحقیقات میدانی نشان می دهد سیکل بالانس قیمت بین اجاره و فروش از نیمه دوم سال گذشته آغاز شده و این روند ادامه دارد. رکود معاملات مسکن، کاهش نرخ سود بانکی و تورم عمومی تاثیر خود را در بازار مسکن ایجاد کرده و موجران در محاسبات خود این موضوعات را لحاظ می کنند.
اگرچه با توجه به رکود در بخش خرید و فروش، آپارتمان های فروش نرفته وارد بازار اجاره شده، منحنی قیمت در این بخش کماکان صعودی است ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 9 ساعت پیش
رهبر انقلاب:دشمن را در همه عرصه ها عقب زدیم

رهبر انقلاب:دشمن را در همه عرصه ها عقب زدیم به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی امشب (سه شنبه) در دیدار دو هزار و پانصد نفر از تولیدکنندگان، کارآفرینان و فعالان اقتصادی، با اشاره به اهمیت ثروت ملی و گسترش رفاه عمومی در نظام اسلامی و ضرورت امید نبستن به خارج از کشور تأکید کردند: کار و راهبرد اساسی مصون سازی اقتصاد از آسیب تحریم ها از طریق تقویت و رونق تولید داخلی است و بنده پشت این قضیه ایستاده ام و از مسیر پیشرفت حقیقی کشور کاملاً دفاع می کنم.
حضرت آیت الله خامنه ای هدف اصلی از جلسه با تولید کنندگان ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 10 ساعت پیش
اگر همه یارانه های پنهان حذف شود سهم هر ایرانی چقدر است؟

اگر همه یارانه های پنهان حذف شود سهم هر ایرانی چقدر است؟ پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :
علی سرزعیم در گفت وگو با خبرگزاری خبرآنلاین درباره تاکتیک های اجرای سیاست افزایش قیمت بنزین اظهار داشت: به نظر من دولت اول باید پول را واریز می کرد و بعد قیمت را بالا می برد. ما اول می توانستیم پول چاپ کنیم و بعد از محل درآمد بنزین، پول را پس بدهد. می شد فعلا این کار را کرد و منطقی هم بود.
وی افزود: اما و اگرها برای قبل از هر داستانی است و اگر الان به اما و اگر بپردازیم، یعنی این که ما هیچ گاه در ایران به اصلاحات اقتصادی نپردازیم و همین طور آرام آرام وضعمان بدتر شود. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 11 ساعت پیش
مظنه خرید واحد مسکونی در خزانه بخارایی

مظنه خرید واحد مسکونی در خزانه بخارایی به گزارش افکارنیوز ،
برای خرید واحد مسکونی در خزانه بخارایی بسته به موقعیت و سال ساخت باید هزینه های متفاوتی پرداخت کرد. ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 11 ساعت پیش
دشمن را در همه عرصه ها عقب زدیم؛ در جنگ اقتصادی نیز عقب خواهیم زد

دشمن را در همه عرصه ها عقب زدیم؛ در جنگ اقتصادی نیز عقب خواهیم زد به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای شامگاه گذشته در دیدار 2 هزار و 500 نفر از تولیدکنندگان، کارآفرینان و فعالان اقتصادی، با اشاره به اهمیت ثروت ملی و گسترش رفاه عمومی در نظام اسلامی و ضرورت امید نبستن به خارج از کشور تأکید کردند: کار و راهبرد اساسی مصون سازی اقتصاد از آسیب تحریم ها از طریق تقویت و رونق تولید داخلی است و بنده پشت این قضیه ایستاده ام و از مسیر پیشرفت حقیقی کشور کاملاً دفاع می کنم.
رهبر معظم انقلاب اسلامی هدف اصلی از جلسه با تولید کنندگان ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 11 ساعت پیش
تمامی دستگاه ها برای ممانعت از گرانی ها آماده هستند

تمامی دستگاه ها برای ممانعت از گرانی ها آماده هستند رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از بررسی تمهیدات دستگاه های اجرایی برای جلوگیری از گرانی کالا ها پس از افزایش قیمت بنزین در جلسه این کمیسیون خبر داد.
به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، الیاس حضرتی با اشاره به حضور وزیر صنعت و معاونانش، رئیس سازمان تعزیرات حکومتی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار و نمایندگان بانک مرکزی، وزارت اقتصاد و اتاق بازرگانی و اصناف در جلسه این کمیسیون اقتصادی مجلس، اظهار کرد: به دنبال مسائل به وجود آمده پس از تصمیم سران سه قوه مبنی بر افزایش قیمت بنزین و پیام مقام معظم رهبری، رئیس مجلس شورای اسلامی به کمیسیون اقتصادی ماموریت داد تا این کمیسیون ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 11 ساعت پیش
فصل سرد مستاجران از راه رسید

فصل سرد مستاجران از راه رسید به گزارش، بازار خرید و فروش و اجاره مسکن در پایتخت روند معکوسی را طی می کنند. با وجود این که رشد قیمت در بخش فروش متوقف شده، جهت شیب اجاره بها به سمت بالا است. تحقیقات میدانی نشان می دهد سیکل بالانس قیمت بین اجاره و فروش از نیمه دوم سال گذشته آغاز شده و این روند ادامه دارد. رکود معاملات مسکن، کاهش نرخ سود بانکی و تورم عمومی تاثیر خود را در بازار مسکن ایجاد کرده و موجران در محاسبات خود این موضوعات را لحاظ می کنند.
اگرچه با توجه به رکود در بخش خرید و فروش، آپارتمان های فروش نرفته وارد بازار اجاره شده، منحنی قیمت در این بخش کماکان صعودی است ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 11 ساعت پیش
درخواست صدور کارت سوخت در روزهای تعطیل هم امکان پذیر است/ کدام خودروها کارت سوخت دریافت نمی کنند؟

درخواست صدور کارت سوخت در روزهای تعطیل هم امکان پذیر است/ کدام خودروها کارت سوخت دریافت نمی کنند؟ شهرام رضایی مدیر برنامه ریزی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در گفت وگو با خبرگزاری میزان؛ با بیان اینکه طرح استفاده از کارت سوخت در سال های گذشته نیز وجود داشته است، اظهار کرد: از 700 هزار کارت سوخت در باجه معطله پست حدود نصف آن ها مربوط گذشته است و طی هفته گذشته 300 هزار پیامک برای مالکانی که شماره تماس آن ها در سامانه ثبت شده بود، ارسال شد.
مدیر برنامه ریزی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران تصریح کرد: با آغاز سهمیه بندی از روز جمعه، تعداد زیادی از مردم برای دریافت کارت سوخت اقدام کردند و به دلیل حساس بودن کارت سوخت پس از چند بار مراجعه به درب منزل و الزام حضور مالک برای دریافت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 11 ساعت پیش
رهبر معظم انقلاب: مصون سازی اقتصاد از آسیب تحریم ها از طریق تقویت و رونق تولید داخلی است

رهبر معظم انقلاب: مصون سازی اقتصاد از آسیب تحریم ها از طریق تقویت و رونق تولید داخلی است به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ حضرت آیت الله خامنه ای هدف اصلی از جلسه با تولید کنندگان، کارآفرینان و فعالان اقتصادی را تکریم این عناصر اساسی در افکار عمومی خواندند و سخنان تولیدکنندگان در این دیدار را بسیار مهم، سنجیده و قابل توجه دانستند.
رهبر انقلاب با بیان این نکته که ای کاش تعداد بیشتری از مسئولان بخش های دولتی و نمایندگان مجلس در این جلسه مهم حضور داشتند، گفتند: کسانی که در مورد رونق تولید جور دیگری فکر می کنند و برای حل مشکلات چشم به جای دیگری دارند، باید حرف های امشب این تولیدکنندگان را می شنیدند و درک می کردند که تنها دریچه انتقالِ حیات ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 11 ساعت پیش
رهبر انقلاب اسلامی: طی چند روز اخیر دشمن را عقب زدیم

رهبر انقلاب اسلامی: طی چند روز اخیر دشمن را عقب زدیم گروه سیاسی: رهبر انقلاب اسلامی گفتند: دوستان و دشمنان بدانند در حوادث امنیتی چند روز اخیر، دشمن را عقب زدیم.
به گزارش ایسنا، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی امشب (سه شنبه) در دیدار دو هزار و پانصد نفر از تولیدکنندگان، کارآفرینان و فعالان اقتصادی، با اشاره به اهمیت ثروت ملی و گسترش رفاه عمومی در نظام اسلامی و ضرورت امید نبستن به خارج از کشور تأکید کردند: کار و راهبرد اساسی مصون سازی اقتصاد از آسیب تحریم ها از طریق تقویت و رونق تولید داخلی است و بنده پشت این قضیه ایستاده ام و از مسیر پیشرفت حقیقی کشور کاملاً دفاع می کنم. ... ادامه خبر ...

منبع: بهار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 11 ساعت پیش
دشمن را در همه عرصه ها عقب زدیم؛ در جنگ اقتصادی نیز عقب خواهیم زد

دشمن را در همه عرصه ها عقب زدیم؛ در جنگ اقتصادی نیز عقب خواهیم زد به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی سیدعلی خامنه ای (مد ظله العالی)،حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی امشب (سه شنبه) در دیدار دو هزار و پانصد نفر از تولیدکنندگان، کارآفرینان و فعالان اقتصادی، با اشاره به اهمیت ثروت ملی و گسترش رفاه عمومی در نظام اسلامی و ضرورت امید نبستن به خارج از کشور تأکید کردند: کار و راهبرد اساسی مصون سازی اقتصاد از آسیب تحریم ها از طریق تقویت و رونق تولید داخلی است و بنده پشت این قضیه ایستاده ام و از مسیر پیشرفت حقیقی کشور کاملاً دفاع می کنم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 11 ساعت پیش
فصل سرد مستاجران از راه رسید

فصل سرد مستاجران از راه رسید آفتاب نیوز :
بازار خرید و فروش و اجاره مسکن در پایتخت روند معکوسی را طی می کنند. با وجود این که رشد قیمت در بخش فروش متوقف شده، جهت شیب اجاره بها به سمت بالا است. تحقیقات میدانی نشان می دهد سیکل بالانس قیمت بین اجاره و فروش از نیمه دوم سال گذشته آغاز شده و این روند ادامه دارد. رکود معاملات مسکن، کاهش نرخ سود بانکی و تورم عمومی تاثیر خود را در بازار مسکن ایجاد کرده و موجران در محاسبات خود این موضوعات را لحاظ می کنند.
اگرچه با توجه به رکود در بخش خرید و فروش، آپارتمان های فروش نرفته وارد بازار اجاره شده، منحنی قیمت در این بخش کماکان صعودی است ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 11 ساعت پیش
افزایش قیمت بنزین، مسکن را گران نخواهد کرد/ آرامش در بازار مسکن تا خرداد 99

افزایش قیمت بنزین، مسکن را گران نخواهد کرد/ آرامش در بازار مسکن تا خرداد 99 حسام عقبایی نایب رئیس اول اتحادیه املاک استان تهران در گفت وگو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، از افزایش نیافتن قیمت مسکن همزمان با آغاز طرح اصلاح نرخ بنزین خبر داد و گفت: قیمت مسکن تا پایان خرداد سال 99 به بهانه گران شدن بنزین افزایش نخواهد یافت.
او با بیان اینکه بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران ادعا کرده بودند که ممکن است تغییراتی در قیمت مسکن رخ دهد، گفت: بازار مسکن کشش افزایش قیمت ندارد و متقاضیان این بازار هم اگر قیمت ها در این بازار ها تغییر کند قادر به خرید آن نخواهند بودند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 11 ساعت پیش
حداکثر تورم افزایش قیمت بنزین چند درصد است؟

حداکثر تورم افزایش قیمت بنزین چند درصد است؟ به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، سید حسن حسینی سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس اظهارداشت: وزیر صمت، مدیران بانک مرکزی، روسای اتاق بازرگانی و اصناف، رئیس سازمان حمایت، مسئولان وزارت اطلاعات و سازمان تعزیزات در جلسه کمیسیون اقتصاد حضور داشتند.
وی ادامه داد: وزیر صمت در گزارشی اعلام کرد که بازار تحت کنترل است.
حسینی تصریح کرد: علاوه بر این اعلام شد که میزان تورم حداکثر 4 درصد خواهد بود. 1.7 درصد تورم روانی و 2.3 درصد تورم مستقیم.
نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی گفت: مسئولان سازمان تعزیرات اعلام کردند که 3 هزار و 500 بازرس سازمان تعزیزات در میدان هستند ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 11 ساعت پیش
پیگیر مشکلات مسکن مهر ایلام هستیم / 188 واحد مسکن مهر در ایلام مشکل حقوقی دارند

پیگیر مشکلات مسکن مهر ایلام هستیم / 188 واحد مسکن مهر در ایلام مشکل حقوقی دارند به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام عصر امروز در نشست شورای تأمین مسکن استان ایلام اظهار داشت: در طرح تأمین مسکن دولت، متقاضی باید سهم آورده داشته باشد تا این طرح به ثمر برسد.
وی افرود: البته دولت بایست در این امر مشارکت داشته باشد و حداقل 50 درصد هزینه ها توسط دولت تامین شود و باید در این حوزه فکری به حال دهک های پایین جامعه داشته باشد، به جد پیگیر مشکلات مسکن مهر در ایلام هستیم.
استاندار ایلام تصریح کرد: مجلس و دولت در این رابطه باید راهکاری ارائه دهند تا این طرح شامل حال دهک های پایین جامعه نیز بشود زیرا امکان این که این وام ها را دریافت کنند وجود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 12 ساعت پیش
بنزین در چهار دهه چند بار گران شد؟ +جدول

بنزین در چهار دهه چند بار گران شد؟ +جدول قیمت هر لیتر بنزین برای اولین بار در چهار دهه گذشته در خرداد ماه سال 1359 افزایش یافت. در این مقطع زمانی قیمت بنزین افزایشی دویست درصدی را تجربه کرد و هر لیتر بنزین از یک تومان به سه تومان رسید. با وقوع جنگ تحمیلی، کوپن بنزین با هدف کنترل میزان مصرف مورد استفاده قرار گرفت. این قیمت به مدت 10 سال دوام آورد و برای دومین بار در سال 1369 بود که هر لیتر بنزین به قیمت 5 تومان در جایگاه های سوختگیری عرضه شد. فروردین ماه سال 1369 نرخ 5 تومان برای هر لیتر بنزین اعلام شد. این بار، اما تغییر قیمت 5 سالی به طول انجامید و در فروردین ماه سال 1374 بود که قیمت هر لیتر بنزین با رشدی صد در صدی به 10 تومان ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 12 ساعت پیش
در عرصه های سیاسی، امنیتی، نظامی دشمن را عقب زدیم

در عرصه های سیاسی، امنیتی، نظامی دشمن را عقب زدیم به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ شماری از تولیدکنندگان، کارآفرینان و فعالان اقتصادی امشب (سه شنبه) با حضور در حسینیه امام خمینی (ره) با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.
بخش هایی از بیانات رهبر انقلاب در این دیدار به شرح زیر است:
* هم دوستان و هم دشمنان بدانند، ما در عرصه ی جنگ نظامی و سیاسی و امنیتی دشمن را عقب زدیم؛ همین کار های این چند روز کار های امنیتی بود، مردمی که نبود. در عرصه های مختلف دشمن را عقب زدیم و به توفیق الهی در عرصه ی جنگ اقتصادی هم به طور قاطع دشمن را عقب خواهیم زد. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 12 ساعت پیش
استفاده دو دهه ای ایران از تراریخته ها/عمده گیاهان تراریخته در دنیا

استفاده دو دهه ای ایران از تراریخته ها/عمده گیاهان تراریخته در دنیا به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، اولین نشست تخصصی زیست فناوری کشاورزی، با حضور اساتید دانشگاه، دانشگاه شهید بهشتی تهران و دانشگاه علوم پزشکی امروز در سالن امفی تئاتر شهدای گمنام دانشگاه کشاورزی ساری برگزار شد.
این نشست برای بار اول با همکاری ستاد توسعه زیست فناوری کشور و دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی استان مازندران برگزار شد.
علی دهستانی دبیر اولین نشست تخصصی زیست فناوری کشاورزی در ابتدای این نشست اظهار کرد: هدف از برگزاری این نشست آشنایی بیشتر مردم و مخاطبان با محصولات تراریخته و مرور وضعیت محصولات تراریخته در ایران و کل دنیا ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 12 ساعت پیش
بنیان گذاران اوبر میلیون ها دلار از سهام خود را فروختند

بنیان گذاران اوبر میلیون ها دلار از سهام خود را فروختند هر دو موسس تاکسی اینترنتی اوبر میلیون ها سهم از سهام خود را به ارزش چند صد میلیون دلار به فروش رساندند. بر اساس اسناد عمومی ارائه شده به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، تراویس کلانیک بیشتر از 26 میلیون سهم خود در اوبر را به فروش رسانده است. این رقم، حدود 27 درصد از سهامی است که او به عنوان موسس اصلی اوبر در اختیار داشته است.
به گزارش بولتن نیوز، آنطور که CNet گزارش داده، 26 میلیون سهمی که کلانیک از سهام اوبر به فروش رسانده، در حال حاضر ارزشی معادل 705 میلیون دلار داشته اند. از سوی دیگر گرت کمپ ، هم موسس دیگر اوبر نیز 510 هزار سهم خود در اوبر را به فروش رسانده که ارزشی معادل 13 ... ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 13 ساعت پیش
با چه مهارتی از نظام آموزشی به جامعه وارد می شویم؟/ به شدت در آموزش های مهارتی دچار ضعف هستیم

با چه مهارتی از نظام آموزشی به جامعه وارد می شویم؟/ به شدت در آموزش های مهارتی دچار ضعف هستیم به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، یکی از موضوعاتی که امروزه گریبانگیر جامعه ما شده است موضوع بیکاری فارق التحصیلان دانشگاه ها است که نشات گرفته از این موضوع است که دانشجویان در دانشگاه ها صرفا به مسائل نظری می پردازند و در عرصه عمل از توانایی ای برخوردار نیستند و بعد از فارق التحصیلی با معضل نبود سابقه کار و نداشتن مهارت عملی مواجه می شوند و باید به سختی کاری پیدا کنند.
این امر موضوعیست که چندین سال است مسئولین و جامعه بر آن صحه گذارده و در صدد رفع این بحران برآمده اند ولی تاکنون نتایجی از اقدام عملی برای رفع این بحران در جامعه ندیده ایم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 13 ساعت پیش
رهبر معظم انقلاب: دوستان و دشمنان بدانند در حوادث امنیتی چند روز اخیر، دشمن را عقب زدیم

رهبر معظم انقلاب: دوستان و دشمنان بدانند در حوادث امنیتی چند روز اخیر، دشمن را عقب زدیم به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب سه شنبه شب در دیدار جمعی از تولیدکنندگان، کارآفرینان و فعالان اقتصادی که در حسینیه امام خمینی (ره) برگزار شد، فرمودند: هم دوستان و هم دشمنان بدانند، ما در عرصه ی جنگ نظامی و سیاسی و امنیتی دشمن را عقب زدیم؛ همین کار های این چند روز کار های امنیتی بود، مردمی که نبود.
در عرصه های مختلف دشمن را عقب زدیم و به توفیق الهی در عرصه جنگ اقتصادی هم به طور قاطع دشمن را عقب خواهیم زد.
در ابتدای این دیدار، 10 نفر از فعالان عرصه تولید دیدگاه ها ... ادامه خبر ...

منبع: شبکه خبر دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 13 ساعت پیش
دوستان و دشمنان بدانند در حوادث امنیتی چند روز اخیر، دشمن را عقب زدیم

دوستان و دشمنان بدانند در حوادث امنیتی چند روز اخیر، دشمن را عقب زدیم به گزارش پارسینه ، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب سه شنبه شب در دیدار جمعی از تولیدکنندگان، کارآفرینان و فعالان اقتصادی که در حسینیه امام خمینی (ره) برگزار شد، فرمودند:: هم دوستان و هم دشمنان بدانند، ما در عرصه ی جنگ نظامی و سیاسی و امنیتی دشمن را عقب زدیم؛ همین کار های این چند روز کار های امنیتی بود، مردمی که نبود. در عرصه های مختلف دشمن را عقب زدیم و به توفیق الهی در عرصه جنگ اقتصادی هم به طور قاطع دشمن را عقب خواهیم زد.
در ابتدای این دیدار، 10 نفر از فعالان عرصه تولید دیدگاه ها ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 13 ساعت پیش
استاندار: همه اقشار خراسان شمالی با اجرای طرح مدیریت سوخت همراهی کردند

استاندار: همه اقشار خراسان شمالی با اجرای طرح مدیریت سوخت همراهی کردند محمدعلی شجاعی، شامگاه سه شنبه در نشست هماهنگی امور اقتصادی استان با قدردانی از همراهی مردم در اجرای طرح مدیریت سوخت، افزود: مردم به معنای واقعی پای کار بودند و نظام و دولتمردان را همراهی و کمک کردند.
وی افزود: شهروندان این استان این طرح را به درستی درک کرده و با تحمل شرایط سخت معیشتی، بصیرت خود را نشان دادند.
وی با بیان اینکه مسئولان دستگاه های اجرایی استان نیز در اجرای طرح کمک و مدیریت کردند اظهار داشت: اگر اینگونه نبود این فضای آرام در استان وجود نداشت.
استاندار خراسان شمالی در عین حال تاکید کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 13 ساعت پیش
در عرصه ی جنگ نظامی، سیاسی و امنیتی دشمن را عقب زدیم/ کارهای این چند روز امنیتی بود/ در جنگ اقتصادی هم دشمن را عقب خواهیم زد

در عرصه ی جنگ نظامی، سیاسی و امنیتی دشمن را عقب زدیم/ کارهای این چند روز امنیتی بود/ در جنگ اقتصادی هم دشمن را عقب خواهیم زد جمعی از تولیدکنندگان، کارآفرینان و فعالان اقتصادی با رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.
به گزارش تابناک ، جمعی از تولیدکنندگان، کارآفرینان و فعالان اقتصادی امشب (سه شنبه) با حضور در حسینیه امام خمینی (ره) با رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.
بخش هایی از بیانات رهبر انقلاب در این دیدار:
* هم دوستان و هم دشمنان بدانند، ما در عرصه ی جنگ نظامی و سیاسی و امنیتی دشمن را عقب زدیم؛ همین کارهای این چند روز کارهای امنیتی بود، مردمی که نبود. در عرصه های مختلف دشمن را عقب زدیم و به توفیق الهی در عرصه ی جنگ اقتصادی هم به طور قاطع دشمن را عقب خواهیم زد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 13 ساعت پیش
کمک معیشتی دولت به 20 میلیون نفر واریز شد/ نرخ دلار در روز 28 آبان 98/ حذف قبوض کاغذی گاز از اوایل آذرماه

کمک معیشتی دولت به 20 میلیون نفر واریز شد/ نرخ دلار در روز 28 آبان 98/ حذف قبوض کاغذی گاز از اوایل آذرماه به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، طی 24 ساعت گذشته اخباری درباره و جریمه 2 درصد مالیاتی در انتظار پزشکان متخلف، غافلگیری کشاورزان با ورود موج سرما به کشور،
منتشر شده است.
کمک معیشتی دولت به 20 میلیون نفر واریز شد
نخستین مرحله واریز کمک معیشتی دولت از محل منابع افزایش قیمت بنزین ساعت 24 دیشب به صورت نقدی به حساب 20 میلیون خانوار واریز شد.
حذف قبوض کاغذی گاز از اوایل آذرماه
رئیس روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران گفت: قبوض کاغذی گاز از اوایل آذرماه امسال حذف می شود.
60 درصد پزشکان قانون را دور زدند! ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 14 ساعت پیش
دستورالعمل عدم افزایش قیمت کالا و خدمات تا اطلاع ثانوی ابلاغ شد

دستورالعمل عدم افزایش قیمت کالا و خدمات تا اطلاع ثانوی ابلاغ شد به گزارش مشرق به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، در این ابلاغیه آمده است: در راستای ابلاغ مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی مبنی بر اصلاح نرخ بنزین و نیز در راستای هم افزایی و استفاده از پتانسیل های انجمن ها، اتحادیه ها و شرکت ها درجلوگیری از سوءاستفاده های احتمالی و به تبع آن اجحاف در حق مصرف کنندگان ضروری است ضمن رصد و پایش مستمر بازار موضوع در اسرع وقت به تمامی واحدهای تحت پوشش اطلاع رسانی شود.
بیشتر بخوانید:
لاریجانی: نظارت بر بازار و قیمت کالاها در سطح سران قوا پیگیری می شود
ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 14 ساعت پیش
6میلیون خانوار نیاز به یارانه حمایتی ندارند

6میلیون خانوار نیاز به یارانه حمایتی ندارند خبرآنلاین: معاون اقتصاد و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه درباره یارانه حمایتی گفت: از حدود 24 میلیون خانوار ایران، فقط 6 میلیون خانوار به علت درآمد بالایی که دارند از یارانه برخوردار نیستند.
سید حمید پورمحمدی با بیان این مطلب اظهار داشت: 18 میلیون خانوار بقیه که شامل طبقات متوسط و طبقه با درآمد کم هستند، از این یارانه برخوردار می شوند، به عبارتی تفاوت قیمت بنزین، کاملا بین افشار ضعیف و طبقه متوسط، توزیع می شود.
وی تصریح کرد: برای طبقات بالای درآمدی هم ساز و کاری در نظر گرفته شده است که اگر اشتباهی شد، به راحتی بتوانند اعتراض کنند و وزارت تعاون ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 14 ساعت پیش
انجام بیش از 40 هزار بازرسی در سطح بازار

انجام بیش از 40 هزار بازرسی در سطح بازار به گزارش بولتن نیوز، آمار بازرسی های انجام گرفته توسط بازرسان سازمان حمایت، صنعت، معدن و تجارت استان ها و همچنین بازرسی اصناف در 2 روز نخست اجرای طرح تشدید بازار در سطح کشور منتشر شد.
در روز های شنبه و یکشنبه این هفته در مجموع 40 هزار 797 مورد بازرسی در سطح کشور در حوزه عرضه انجام شده است.
در همین راستا برای 2 هزار 746 متخلف صنفی پرونده تشکیل و برای رسیدگی های بعدی به تعزیرات حکومتی هر یک از استان ها ارسال شده است.
بنا بر این گزارش روز شنبه بازرسان سازمان حمایت و بازرسان سازمان های صنعت، معدن و تجارت استان ها ... ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 14 ساعت پیش
سازمان برنامه: 6 میلیون خانوار نیاز به یارانه حمایتی ندارند

سازمان برنامه: 6 میلیون خانوار نیاز به یارانه حمایتی ندارند سید حمید پورمحمدی با بیان این مطلب اظهار داشت: 18 میلیون خانوار بقیه که شامل طبقات متوسط و طبقه با درآمد کم هستند، از این یارانه برخوردار می شوند، به عبارتی تفاوت قیمت بنزین، کاملا بین افشار ضعیف و طبقه متوسط، توزیع می شود.
وی تصریح کرد: برای طبقات بالای درآمدی هم ساز و کاری در نظر گرفته شده است که اگر اشتباهی شد، به راحتی بتوانند اعتراض کنند و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به این موضوع رسیدگی می کند و یارانه آن ها برقرار می شود.
معاون سازمان برنامه و بودجه عنوان کرد: پس از انقلاب 15 بار افزایش قیمت بنزین داشتیم که از این تعداد 8 مرتبه هیچ اثر تورمی ملموس و افزایش سطح قیمتی کالا ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 14 ساعت پیش
یک میلیون کشاورز به عضویت نظام صنفی کشاورزی در آمدند

یک میلیون کشاورز به عضویت نظام صنفی کشاورزی در آمدند به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، حسین شیرزاد گفت: بیش از یک میلیون نفر از کشاورزان و بهره برداران سراسر کشور به عضویت نظام صنفی کشاورزی درآمده و پروانه فعالیت دریافت کرده اند. سال 1398 از مجموع 70 هزار تعهد ابلاغی به استان ها، طی شش ماهه نخست بیش از 41 هزار نفر به عضویت نظام های صنفی کشاورزی در آمده و پروانه فعالیت برایشان صادر شد.
وی اضافه کرد: با احتساب این عملکرد، تعداد اعضای نظام صنفی کشاورزی کشور بالغ بر یک میلیون 50 هزار نفر می شود که در 413 نظام صنفی کشاورزی شهرستان های کشور عضویت آنها به ثبت رسیده و تعداد پروانه فعالیت صادر شده برای آنها نیز ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 14 ساعت پیش
شرکت های فناوری آمریکایی مشمول مالیات دولت چک شدند

شرکت های فناوری آمریکایی مشمول مالیات دولت چک شدند به گزارش بولتن نیوز، به نقل از آسوشیتدپرس، دولت جمهوری چک برنامه ای را برای وضع مالیات بر شرکت های بزرگ اینترنتی مانند گوگل، آمازون، فیس بوک و اپل تایید کرده است.
به این ترتیب جمهوری چک نیز به فرانسه و کشورهای دیگری پیوست که تصمیم دارند مالیاتی معادل سالانه 7 درصد بر درآمد کسب و کارهای دیجیتال وضع کنند. چنین قانونی شامل شرکت هایی می شود که فروش جهانی آنها بیش از 750 میلیون یورو(830 میلیون دلار) و درآمد آنها در جمهوری چک بیش از 100 میلیون کرون(4.3 میلیون دلار) است.
وزیر اقتصاد این کشور تخمین می زند میزان مالیات بر شرکت های فناوری به حدود 5 میلیارد کرون (216 میلیون دلار) در سال می ... ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 14 ساعت پیش
شناسایی 3200 نقطه خطرپذیر در رودخانه های کشور

شناسایی 3200 نقطه خطرپذیر در رودخانه های کشور به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از شرکت مدیریت منابع آب ایران، محمدحاج رسولی ها با اشاره به اینکه هم اکنون 50 درصد ظرفیت مخازن سدهای کشور خالی است، گفت: در ستاد ملی فرماندهی سیلاب، همه سدهای کشور رصد می شود.
وی با اشاره به اینکه 25 میلیارد مترمکعب آب در مخازن سدهای کشور ذخیره شده است، گفت: این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 6 میلیارد مترمکعب افزایش یافته است.
مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران اظهار داشت: از ابتدای سال آبی جاری (ابتدای مهرماه) تاکنون میزان آب خروجی از سدهای کشور با افزایش بیش از دو برابری نسبت به سال گذشته به حدود 6 ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 14 ساعت پیش
بازار ارز چگونه مستعد ریزش شد؟

بازار ارز چگونه مستعد ریزش شد؟ از میانه دیروز، با اولین کاهش قیمت، دلالان عرضه دلار را متوقف کردند تا مانع از تداوم این روند شوند. با این حال برخی از افزایش حضور بانک مرکزی در بازار می گفتند.
بسیاری معتقدند دلالان حاشیه بازار به دلیل ریسک بالای فعالیتشان با اقبال چندانی روبرو نیستند و شمار خریداران ارز از این دسته از افراد کاهش چشمگیری داشته است.
دلار در میانه دیروز در صرافی های بانکی از محدوده 12 هزار و 400 به 12 هزار و 300 تومان رسید و این روند تا ساعات پایانی روز ادامه داشت. در بازار آزاد نیز برخی از دلار 13 هزار تومانی خبر می دادند، اما در عمل دلار در این کانال خرید و فروش نشده است. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 14 ساعت پیش
بازار ارز، چگونه مستعد ریزش شد؟

بازار ارز، چگونه مستعد ریزش شد؟ خبرآنلاین: از میانه دیروز، با اولین کاهش قیمت، دلالان عرضه دلار را متوقف کردند تا مانع از تداوم این روند شوند. با این حال برخی از افزایش حضور بانک مرکزی در بازار می گفتند.
بسیاری معتقدند دلالان حاشیه بازار به دلیل ریسک بالای فعالیتشان با اقبال چندانی روبرو نیستند و شمار خریداران ارز از این دسته از افراد کاهش چشمگیری داشته است.
دلار در میانه دیروز در صرافی های بانکی از محدوده 12 هزار و 400 به 12 هزار و 300 تومان رسید و این روند تا ساعات پایانی روز ادامه داشت. در بازار آزاد نیز برخی از دلار 13 هزار تومانی خبر می دادند اما در عمل دلار در این کانال خرید و فروش نشده است. ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 14 ساعت پیش
40 هزار بازرسی در 2 روز

40 هزار بازرسی در 2 روز به گزارش افکارنیوز ،
در روز های شنبه و یکشنبه این هفته در مجموع 40 هزار 797 مورد بازرسی در سطح کشور در حوزه عرضه انجام شده است.
اخبار اقتصادی - در همین راستا برای 2 هزار 746 متخلف صنفی پرونده تشکیل و برای رسیدگی های بعدی به تعزیرات حکومتی هر یک از استان ها ارسال شده است.
روز شنبه بازرسان سازمان حمایت و بازرسان سازمان های صنعت، معدن و تجارت استان ها، 15 هزار 930 مورد بازرسی انجام داده و برای 897 واحد صنفی و خدماتی گزارش تخلف به ارزش بیش از 10 میلیارد و 370 میلیون ریال صادر کرده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 15 ساعت پیش
نظارت ها در بازار هشترود تشدید می شود/اتمام حجت با رانندگان متخلف

نظارت ها در بازار هشترود تشدید می شود/اتمام حجت با رانندگان متخلف به گزارش خبرنگار مهر ، امین امینیان عصر امروز سه شنبه در جلسه ستاد تنظیم بازار هشترود اتمام حجتی با رانندگان متخلف داشت و گفت: رانندگان هیچ وسیله نقلیه ای اجازه ندارند یک ریالی قیمت کرایه را افزایش دهند.
وی ادامه داد: سوء استفاده بعضی از افراد شرور و آشوبگر را که باعث شده اند در جامعه ناامنی ایجاد شود و باعث تخریب بعضی از اماکن دولتی و شخصی شده اند به شدت محکوم می کنیم.
وی اضافه کرد: عده ای سعی می کنند با اغتشاش و ناامنی از آب گل آلود ماهی بگیرند. آن ها به هیچ عنوان از مردم عادی نیستند و افراد دشمن هستند که بانفوذ در داخل مردم بنام مردم دست به چنین کارهای خلافی می زنند که اصلاً یک ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 15 ساعت پیش
قیمت کالاهای اساسی در سامانه 124 درج شد

قیمت کالاهای اساسی در سامانه 124 درج شد پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :
به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، حسین مدرس خیابانی با اشاره به اینکه سامانه 135 سازمان تعزیرات حکومتی نیز برای دریافت گزارش های مردمی فعال شده است و مردم می توانند شکایات خود را به این سامانه نیز اعلام کنند، افزود: فهرست قیمت کالاهای اساسی در اپلیکیشن آپ نیز به مردم ارائه شده است.
وی با بیان اینکه سه میلیون واحد صنفی داریم که نمی توانیم برای هر کدام از آن ها یک بازرس بگذاریم، از مردم خواست از فروشگاه هایی خرید کنند که برچسب قیمت کالا دارند و افزود: برای اطمینان مردم از مبارزه تنظیم بازار با سوءاستفاده کنندگان شرایط کنونی ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 15 ساعت پیش
سهم اوپک در واردات نفت هند به کمترین میزان از سال 2011 رسید

سهم اوپک در واردات نفت هند به کمترین میزان از سال 2011 رسید پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
به نقل از رویترز، آمارهای نفتکش ها نشان داد سهم اوپک در واردات نفت هند در ماه اکتبر 73 درصد کاهش یافته است که کمترین میزان سهم ماهانه از سال 2011 به شمار می رود.
هند که معمولا حدود 80 درصد نیاز نفتی خود را از اعضای اوپک تامین می کند، منابع تامین نفت خود را متنوع ساخته است زیرا پالایشگاه های این کشور تاسیسات خود را برای استفاده از نفت ارزان بروزرسانی کردند.
هند، سومین واردکننده بزرگ نفت در جهان، در ماه اکتبر 4.56 میلیون بشکه در روز خرید که 3.3 درصد از مدت مشابه پارسال کمتر است. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 16 ساعت پیش
ممنوع شدن افزایش قیمت کالاها و خدمات

ممنوع شدن افزایش قیمت کالاها و خدمات به گزارش خبرگزاری صداو سیما به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت؛ آقای عباس تابش، به منظور تحقق دستور وزیر صمت مبنی بر اینکه در راستای اصلاح نرخ بنزین، هرگونه افزایش قیمت کالا و خدمات تا اطلاع ثانوی ممنوع است، دستورالعملی برای اجرا به همه انجمن ها، اتحادیه ها، شرکت های تولیدی لاستیک و شرکت های پالایش و پخش فراورده های نفتی ابلاغ کرد.
در این ابلاغیه آمده است: در راستای ابلاغ مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی مبنی بر اصلاح نرخ بنزین و نیز در راستای هم افزایی و استفاده از پتانسیل های انجمن ها، اتحادیه ها و شرکت ها درجلوگیری از سوءاستفاده های احتمالی و به تبع آن اجحاف در حق مصرف کنندگان ضروری ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 16 ساعت پیش
دولت با بسته معیشتی به دنبال بهبود اقتصاد خانواده ها است

دولت با بسته معیشتی به دنبال بهبود اقتصاد خانواده ها است نادر مالکی عصر سه شنبه در حاشیه نشستی در استانداری سمنان، در گفت و گو با خبرنگاران ابراز داشت: برای کمک به اقشار ضعیف جامعه از لحاظ اقتصادی در کنار افزایش قیمت بنزین، کمک هزینه معیشتی به مردم پرداخت می شود و افرادی که متقاضی دریافت هزینه کمک معیشتی هستند و قبلا دریافت نکردند، می توانند برای ثبت نام به اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی مراجعه کنند.
وی ادامه داد: دولت از این ماه علاوه بر پرداخت یارانه و حقوق کارکنان دولت، هزینه کمک معیشتی نیز پرداخت می کند.
مالکی تصریح کرد: دولت هر ماه 40 هزار میلیارد ریال یارانه و 240 هزار میلیارد ریال حقوق کارمندان پرداخت می کند و از این ماه 25هزار ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 16 ساعت پیش
لوازم خانگی در راه ارزان شدن؛ ظرفیت تولید داخل دوبرابر نیاز کشور است

لوازم خانگی در راه ارزان شدن؛ ظرفیت تولید داخل دوبرابر نیاز کشور است به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از وزارت صمت، حسین مدرس خیابانی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه قیمت لوازم خانگی تولید داخل نسبت به سال گذشته نیز کاهش یافته است، افزود : صنعت تولید لوازم خانگی کشور سال ها از واردات بی رویه رنج می برد، از این رو برای حمایت از تولیدات داخلی واردات بی رویه را ممنوع کردیم و در حال حاضر ظرفیت تولید لوازم خانگی در داخل بیش از دو برابر نیاز کشور است.
این مقام مسئول با بیان اینکه تنها در حوزه کولر گازی کمبود وجود دارد افزود: تولیدات کنندگان داخلی باید از فرصت ممنوعیت واردات لوازم خانگی خارجی استفاده و تلاش کنند تا کیفیت کالاهای ساخت داخل و خدمات پس از ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 16 ساعت پیش
گرفتن حق انتفاع از سوی سازمان آب غیرقانونی است/ خانه معدن از ابطال پروانه بهره برداری 8معدن از سوی سازمان صمت جلوگیری کرده است

گرفتن حق انتفاع از سوی سازمان آب غیرقانونی است/ خانه معدن از ابطال پروانه بهره برداری 8معدن از سوی سازمان صمت جلوگیری کرده است اقتصادآنلاین - طاهره گودرزی؛ فرزاد اسدی رییس خانه معدن استان گیلان در گفت و گو با اقتصادآنلاین گفت: بخش عمده معادن استان گیلان در حوزه مصالح ساختمانی است. معادن استان سه نوع شن و ماسه کوهی، شن و ماسه رودخانه ای و سنگ لاشه ای است که برای دانه بندی و تولید مصالح سنگدانه برای پروژه های عمرانی استفاده می شود. این معادن در دوبخش اصلی تقسیم می شوند؛ معادنی که از مصالح رودخانه ای استفاده می کنند، اصطلاحا به آن ها رودخانه ای گفته می شود و مصالحی که از خارج بستر رودخانه استحصال می گردد که به آنها کوهی گفته می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 16 ساعت پیش
ستاد های ویژه کنترل قیمت ها در کرمانشاه تشکیل شد

ستاد های ویژه کنترل قیمت ها در کرمانشاه تشکیل شد به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ، هوشنگ بازوند با بیان اینکه درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به خانواده ها باز می گردد، اظهارداشت: 65 درصد بنزین مصرفی مردم با قیمت یک هزار و 500 تومان توزیع می شود از این رو به نظر نمی رسد که اجرای این طرح تاثیر چندانی بر افزایش قیمت کالا ها نداشته باشد.
او افزود: به منظور به حداقل رساندن تاثیرات تورمی این طرح در استان کرمانشاه، دو ستاد برای تنظیم قیمت کالا ها در بازار و کنترل قیمت حمل و نقل تشکیل شده است.
استاندار کرمانشاه اعلام کرد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 17 ساعت پیش
فردا شب، نوبت دوم واریز مبالغ حمایت معیشتی؛ وجه واریزی قابل برداشت است

فردا شب، نوبت دوم واریز مبالغ حمایت معیشتی؛ وجه واریزی قابل برداشت است پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی وزارت رفاه نسبت به پیامک های کلاهبرداری باعنوان ثبت نام یارانه یا طرح حمایت معیشتی هشدار داد و تاکید کرد که وزارتخانه و سازمان های دیگر هیچ گونه پیامکی در این زمینه ارسال نمی کنند.
لینک کوتاه کپی لینک ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 17 ساعت پیش
جریمه 40میلیون تومانی برای یک فروشنده متخلف

جریمه 40میلیون تومانی برای یک فروشنده متخلف به گزارش اقتصادآنلاین ، محمدحسین اشرفی افزود: عوامل گشت مشترک تعزیرات حکومتی و بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت از واحدهای صنفی سطح شهر بیرجند بازرسی کردند.
وی گفت: عوامل گشت در بازرسی از فروشگاه لوازم صوتی و تصویری که به عنوان نمایندگی در بیرجند فعالیت می کرد با افزایش قیمت ها بالاتر از نرخ قانونی مواجه شدند و در این زمینه پرونده تخلف در هیات بدوی رسیدگی به تخلفات صنفی مرکز استان تشکیل شد.
مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی اظهار داشت: پس از بررسی پرونده و محرز شدن تخلف گران فروشی، متهم به پرداخت مبلغ 419 میلیون ریال در حق دولت محکوم شد. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 17 ساعت پیش
طرح ویژه تعزیرات برای کنتزل قیمت ها در فاز اول یک ماه اجرا می شود

طرح ویژه تعزیرات برای کنتزل قیمت ها در فاز اول یک ماه اجرا می شود به گزارش خبرنگار حقوقی و قضایی خبرگزاری فارس، سید یاسر رایگانی سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی در خصوص نظارت جدی بر قیمت ها و بازار گفت: سازمان تعزیرات از اولین ساعات بحث افزایش قیمت بنزین به ساسر کشور ابلاغ شد تا شعب ویژه ای برای رسیدگی به تخلفات مربوط به افزایش قیمت به بهانه گرانی بنزین اختصاص دهند.
وی افزود: مقرر شد این شعب ویژه رسیدگی هایشان را یک هفته ای انجام دهند و نتیجه رسیدگی ها را به استحضار هموطنان برسانند.
رایگانی خاطرنشان کرد: ما این نظارتهایمان در همه ایام سال وجود دارد اما در این طرح اخیر بضاعتمان را دو برابری کردیم و این ذهنیت ایجاد نشود که ما فقط الان مشغول این کار ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 17 ساعت پیش
وزیر اقتصاد: با افزایش نرخ کالاها به جد مقابله می کنیم

وزیر اقتصاد: با افزایش نرخ کالاها به جد مقابله می کنیم به گزارش روز سه شنبه خانه ملت، اعضای فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی در نشستی با حضور وزیر اقتصاد و دارایی دلایل افزایش قیمت بنزین و تبعات آن را مورد بررسی قرار دادند.
فرهاد دژپسند ابتدا گزارشی از مراحل نشست های برگزار شده جهت افزایش کارشناسانه قیمت بنزین با حضور دستگاه های مربوطه اعم از وزارتخانه های اقتصاد و دارایی، صنعت، معدن و تجارت و نفت و سازمان مدیریت برنامه ریزی کشور و مرکز پژوهش های مجلس ارائه کرد که در نهایت نتیجه بررسی های صورت گرفته در نشست سران قوا مطرح شده و مصوب شد.
وی افزود: یکی از نکاتی که در این نشست مطرح شده ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 18 ساعت پیش
تشدید نظارت و بازرسی بر بازار

تشدید نظارت و بازرسی بر بازار به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز اصفهان؛ به دلیل شرایط اقتصادی حاکم بر بازار مسئولان با همراهی بازرسان صمت در بازار و مراکز خرید حاضر شده و بر نحوه عرضه کالا نظارت کردند .
بازرسان سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان هم با حضور در مراکز خرید و عرضه کالا و خدمات نظارت های شان را بر قیمتها به منظور جلوگیری از افزایش قیمت ناشی از افزایش قیمت سوخت تشدید کرده اند .
این بازرسان از مردم خواستند تا از خریدن کالاهای بدون برچسب و قیمت مندرج ، خودداری و در صورت مشاهده گران فروشی مراتب را به سامانه 124 اطلاع دهند.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 18 ساعت پیش
کاهش واردات "نفت هند" از کشورهای عضو اوپک

کاهش واردات "نفت هند" از کشورهای عضو اوپک به گزارش خبرگزاری میزان ، شبکه خبری "ان دی تی وی" گزارش داد: هند که به صورت سنتی 80 درصد از نیاز خود به نفت را از طریق واردات از کشور های عضو سازمان اوپک تامین می کرده است، سعی کرده منابع تامین نفت خود را گسترده تر کند.
هند به عنوان سومین کشور بزرگ وارد کننده نفت، در ماه اکتبر 4.56 میلیون بشکه نفت خام در روز نفت وارد کرده است. این مقدار 3.3 درصد کمتر از واردات نفت هند در مدت مشابه در سال گذشته است. از این مقدار 3.43 میلیون بشکه نفت خام مربوط به واردات نفت هند از کشور های عضو سازمان اوپک بوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 18 ساعت پیش
قیمت کالاهای اساسی در سامانه 124 درج شد

قیمت کالاهای اساسی در سامانه 124 درج شد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی از درج قیمت کالاهای اساسی در اپلیکیشن آپ و سامانه 124 خبر داد و گفت: برای کنترل بازار و جلوگیری از سواستفاده سودجویان در اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین، بازرسی و نظارتها افزایش یافته و 15 هزار بازرس در طرح مبازره با گرانفروشی به نظارت و بازرسی می پردازند.
به گزارش ایسنا به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، حسین مدرس خیابانی با اشاره به اینکه سامانه 135 سازمان تعزیرات حکومتی نیز برای دریافت گزارش های مردمی فعال شده است و مردم می توانند شکایات خود را به این سامانه نیز اعلام کنند ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 18 ساعت پیش
پاسخ یک اقتصاددان به سؤالات رایج مردم درباره گرانی بنزین

پاسخ یک اقتصاددان به سؤالات رایج مردم درباره گرانی بنزین به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرناپلاس، تصمیم سران سه قوه برای سهمیه بندی و حذف بخشی از یارانه بنزین، شبانه انجام شد و سؤالات زیادی را برای مردم به جا گذاشت؛ اینکه چرا هزینه هایمان دلاری، اما درآمدهایمان ریالی است؟ آیا سخن مسئولان درباره آثار تورمی بنزین، دقیق است؟ اگر قرار نیست بنزین باعث تورم شود، پس چرا رئیس قوه قضاییه از سازمان بازرسی کشور خواسته بر وظایف دولت جهت جلوگیری از افزایش قیمت ها نظارت کند و چرا وزرای اقتصادی می گویند نمی گذارند قیمت ها بالا برود؟ سؤالاتی که دانستن پاسخ آنها، حق مردم است ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 18 ساعت پیش
خانوار ها چگونه از وضعیت خود در طرح یارانه حمایتی باخبر شوند؟

خانوار ها چگونه از وضعیت خود در طرح یارانه حمایتی باخبر شوند؟ مطابق با دستور رئیس جمهور روحانی شب گذشته مورخه 27 آبان ماه 1398 اولین مرحله یارانه حمایتی به حدود 20 میلیون نفر پرداخت شد. قرار است در تاریخ های 30 آبان ماه و 3 آذر ماه نیز یارانه های حمایتی به حساب 40 میلیون نفر دیگر واریز شود.
به گزارش تابناک اقتصادی ، رئیس جمهور روحانی در جمع مردم رفسنجان بود که گفت: در روزهای آتی طرحی برای خانواده هایی که در فشار اقتصادی هستند اعلام می کنیم. از 24 میلیون و 600 هزار خانوار ایرانی عده ای زندگی مناسبی دارند اما اکثریت 18 میلیون خانوار نیاز به مساعدت و کمک دارند و امیدواریم از ماه آینده به هر خانوار حمایتی ماهانه داشته باشیم ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 18 ساعت پیش
گشت های تنظیم بازار در سلسله اجازه هیچ گونه افزایش قیمت را ندهند

گشت های تنظیم بازار در سلسله اجازه هیچ گونه افزایش قیمت را ندهند به گزارش ایرنا، شریف خسروی روز سه شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان، با اشاره به موضوع افزایش قیمت بنزین و وقایع اخیر، اظهار داشت: به عنوان مسئولان دستگاه های اجرایی باید مردم را آگاه کنیم که با انجام این طرح، مالیاتی از دهک های بالای درآمدی اخذ و به صورت یارانه به دهک های پایین و بی بضاعت جامعه تعلق می گیرد.
وی با اشاره به افزایش میزان مستمری افراد تحت پوشش کمیته امداد در سال گذشته، ادامه داد: این افزایش سه برابری مستمری افراد بی بضاعت، نشان می دهد که دولت دغدغه معیشت خانواده های کم بضاعت را دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 18 ساعت پیش
کاهش قیمت طلا با امید به توافق آمریکا و چین

کاهش قیمت طلا با امید به توافق آمریکا و چین به گزارش افکارنیوز ،
با تمدید اجازه همکاری شرکت های آمریکایی با شرکت چینی هوآووی که سبب خوش بینی در مورد توافق تجاری امریکا و چین شد، قیمت طلا کاهش یافت و افزایش هایی را که در ساعات اولیه معاملات رقم زده بود، از بین برد.
اخبار اقتصادی - هر اونس طلا در بازارهای جهانی با 3.36 دلار کاهش 1468.15 دلار فروخته شد. طلا به 1475.40 دلار، بالاترین رقم از 7 نوامبر رسیده بود.
پیتر فرتیگ، تحلیلگر بازار گفت: ارزش بازارهای بورس بالاست و ریسک پذیری سرمایه گذاران بیشتر شده و ترجیح می دهند بیشتر به سوی دارایی های ریسکی تر بروند و این عاملی است که بر طلا تاثیر گذاشته است. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 19 ساعت پیش
انتقاد ماهاتیر محمد از مصوبه پارلمان اروپا علیه صنعت پالم

انتقاد ماهاتیر محمد از مصوبه پارلمان اروپا علیه صنعت پالم پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
ماهاتیر محمد روز سه شنبه در جریان یک کنگره بین المللی روغن پالم در کوالالامپور پایتخت مالزی در سخنانی گفت که به رغم چالش های مختلفی که پیش روی صنعت پالم این کشور قرار گرفته، اما روغن پالم همچنان به عنوان مهمترین کالای صادراتی مالزی به کشورهای مختلف جهان محسوب می شود و این صنعت بیش از 16 میلیارد دلار درآمد ارزی برای مالزی داشته است.
صنعت پالم نه تنها یک منبع اصلی درآمد مالزی به شمار می رود بلکه نقش اساسی در رشد و توسعه مناطق روستایی کشور دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 19 ساعت پیش
آخرین قیمت سکه، طلا و ارز در بازار امروز

آخرین قیمت سکه، طلا و ارز در بازار امروز آفتاب نیوز :
طبق اعلام اتحادیه طلا و جواهر تهران، سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز (سه شنبه) چهار میلیون و 150 هزار تومان است (20 هزار تومان کاهش قیمت نسبت به روز دوشنبه) است. همچنین سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم چهار میلیون و 130 هزار تومان قیمت دارد که نسبت به روز گذشته کاهش قیمت را تجربه می کند.
نیم سکه نیز دو میلیون و 170 هزار تومان قیمت دارد که کاهش 60 هزار تومانی نسبت به روز گذشته داشته و و ربع سکه یک میلیون و 360 هزار تومان است.
هر گرم طلای 18 عیار نیز در طلافروشی ها 421 هزار و 763 تومان معامله می شود. هر قطعه سکه یک گرمی هم 850 هزار تومان معامله می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 19 ساعت پیش
96 هزار شغل روستایی جدید در بخش کشاورزی ایجاد شد

96 هزار شغل روستایی جدید در بخش کشاورزی ایجاد شد معاون وزیر جهادکشاورزی گفت: در دو سال گذشته، دولت با مجوز مجلس و با اذن مقام معظم رهبری، 1.5میلیارد دلار برای طرح های اشتغال و توسعه روستایی و عشایری اختصاص داد که بیش از 85 درصد از آن توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی تخصیص داده شده است. ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 19 ساعت پیش
پاسخ مدیر عامل شرکت عظام به خبر منتشره در الف

پاسخ مدیر عامل شرکت عظام به خبر منتشره در الف نظر به درج خبری با عنوان ایروانی پول بیت المال را برای تولید داخل می گرفت، اما صرف واردات قطعات چینی می کرد در سایت جامعه خبری تحلیلی الف به تاریخ 98/8/13، اتهاماتی خارج از کیفر خواست صادره که از مصادیق افترا و نشر اکاذب می باشد به نقل از نماینده محترم دادستان به اینجانب عباس ایروانی و گروه عظیم تولیدی و صنعتی قطعات خودرو عظام نسبت داده شده است که ضمن رد تمامی موارد مطروحه و معنون از سوی آن رسانه و باستناد فصل ششم/ ماده 23 قانون مطبوعات و تبصره های ذیل آن، بدینوسیله خواهشمند است متن این نامه و جوابیه این گروه را به نحو مطلوب در اولین فرصت منتشر تا ضمن اصلاح خبر مزبور ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 19 ساعت پیش
خریداران ایده و اختراع "وام 500 میلیونی" دریافت می کنند

خریداران ایده و اختراع "وام 500 میلیونی" دریافت می کنند به گزارش ایسنا، بازار دارایی فکری از جمله نهادهای وابسته و همکار با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است که با هدف ایجاد تحرک در بازارهای مالی و زیست بوم نوآوری و فناوری در کشور تاسیس شد.
تجاری سازی ایده ها و اختراعات در کشور نیاز به سرمایه گذارانی دارد تا با مراجعه به بازارهای متشکل پولی اقدام به شناسایی و خریداری آنها کنند.
در بازار دارایی های فکری با هدف ارزش گذاری مالی بر روی دارایی های فکری و اختراعات و ایده ها، روندهای کارشناسی تعریف شده است و پس از آن با قیمت گذاری ای که انجام می گیرد، خریداران خصوصی و دولتی می توانند نسبت به خرید یک ایده یا فکر اقدام کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 19 ساعت پیش
شکست در جذب سرمایه گذاری خارجی و باج گیری خاندان سعودی درعرضه سهام آرامکو

شکست در جذب سرمایه گذاری خارجی و باج گیری خاندان سعودی درعرضه سهام آرامکو به گزارش خبرنگار اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از بلومبرگ ، دو سال پیش وقتی موضوع عرضه سهام شرکت نفت دولتی آرامکوی عربستان که بزرگترین شرکت نفت جهان محسوب می شود، مطرح شد بسیاری از سرمایه گذاران خارجی مشتاق خرید سهم این شرکت سعودی بودند و کار به جایی کشید که ترامپ درصدد لابی کردن برای عرضه سهام آرامکو در آمریکا برآمد.
ترامپ در نوامبر سال 2017 در توئیتر نوشت: ما اقدام عربستان در عرضه سهام آرامکو در بورس نیویورک را تحسین و از آن استقبال می کنیم.
اما امروز و با قطعی شدن تصمیم سعودی ها برای عرضه سهام شرکت نفت خود و طی شدن روند این عرضه اولیه شاهد آن هستیم که نه تنها عرضه اولیه ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 20 ساعت پیش
همگامی شهروندان مهابادی با طرح اصلاح قیمت بنزین قابل تحسین است

همگامی شهروندان مهابادی با طرح اصلاح قیمت بنزین قابل تحسین است ایرج شجاعی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شهروندان مهابادی از ابتدای شروع طرح افزایش قیمت بنزین همکاری و تعامل بسیار خوبی با مسوولان داشتند و در این مدت هیچ گونه ناامنی یا مشکلی در سطح این شهر روی نداده است.
وی ادامه داد: مهاباد به عنوان قطب فرهنگی آذربایجان غربی نشان داد که نظام را در تمام برنامه های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی همراهی می کند و اجازه ناامنی به بهانه های مختلف را به سودجویان نخواهند داد.
وی اظهار داشت: مسوولان این شهرستان نیز به پاس این تعامل به صورت شبانه روزی آماده ارائه خدمات و پاسخگویی به شهروندان هستند و ارگان های دخیل در طرح اصلاح قیمت بنزین ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 20 ساعت پیش
مدیریت استراتژیک مورد تاکید فعالان اقتصادی قرار گرفت

مدیریت استراتژیک مورد تاکید فعالان اقتصادی قرار گرفت به گزارش خبرگزاری شبستان ، سیزدهمین کنفرانس بین المللی مدیریت استراتژیک امروز در سالن اجلاس سران آغاز به کار کرد. با برگزاری پنل تخصصی برنامه ریزی و مدیریت استراتژیک کار خود را ادامه داد در این پنل بهمن حاجی پور عضو هیات علمی دانشگاه تهران درباره کاربرد استنتاج بهترین تبیین در ترس و گمان در ساخت نظریه های مدیریت استراتژیک سخنرانی کرد.
وی به بررسی رویکردهای جهانی در مدیریت استراتژیک پرداخت و گفت: رویکرد ترکیب سیستماتیک، حل معما و رویکرد نظریه سازی در مدیریت استراتژیک از اهمیت بالایی برخوردار است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 20 ساعت پیش
مدیران بخش دولتی مشکلات واحد های تولیدی را منعکس کنند/حمایت دستگاه های نظارتی از واحد های تولیدی و صنعتی

مدیران بخش دولتی مشکلات واحد های تولیدی را منعکس کنند/حمایت دستگاه های نظارتی از واحد های تولیدی و صنعتی به گزارش خبرنگار گروه استا ن های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ، علیرضا رزم حسینی استاندار خراسان رضوی در جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان که در محل سالن جلسات استانداری برگزار شد، گفت: دستگاه های نظارتی خراسان رضوی تاکنون به صورت جدی از واحد های تولیدی و صنعتی حمایت کرده و با نظر مثبت به فعالان اقتصادی نگاه می کنند.
او دغدغه اصلی مردم در شرایط حال حاضر را تامین معیشت دانست و ادامه داد: مدیران بخش دولتی مشکلات و موانع موجود بر سر راه فعالیت واحد های تولیدی را منعکس کنند تا در ستاد رفع موانع تولید برای رفع آن ها ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 20 ساعت پیش
چهار اتحادیه در خوزستان بیشترین تخلفات صنفی را دارند

چهار اتحادیه در خوزستان بیشترین تخلفات صنفی را دارند به گزارش ایرنا امید بن عباس روز سه شنبه در نشست ستاد تنظیم بازار خوزستان در سرسرای سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بیان کرد: در مدت یک ماه روسای اتحادیه های ذکر شده باید برای جلوگیری از بروز هرگونه تخلف از جمله گرانفروشی در اصناف حوزه کاری خود با همکاری دستگاه های مربوطه اقدام کنند.
وی گفت: روسای این چهار اتحادیه امروز باید نشستی با مدیرکل تعزیرات حکومتی خوزستان برای جلوگیری از تخلفات صنفی برگزار کنند تا هر چه زودتر جلوی این تخلفات گرفته شود؛ در صورتی که روسای اتحادیه ها موفق به همکاری در جلوگیری از بروز هرگونه تخلف صنفی در حوزه کاری خود نشوند از پست خود برکنار خواهند شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 20 ساعت پیش
زمان واریز نوبت دوم بسته حمایتی

زمان واریز نوبت دوم بسته حمایتی سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی وزارت رفاه نسبت به پیامک های کلاهبرداری باعنوان ثبت نام یارانه یا طرح حمایت معیشتی هشدار داد و تاکید کرد که وزارتخانه و سازمان های دیگر هیچ گونه پیامکی در این زمینه ارسال نمی کنند.
به گزارش ایسنا، میرزایی با حضور در برنامه ای تلویزیونی با اشاره به اینکه فرایند پرداخت یارانه معیشت به مشمولان طرح مذکور تا شنبه ادامه دارد تاکید کرد: هیچ گونه پیامکی مبنی بر شمول، قطع و ثبت نام یارانه یا طرح حمایت معیشتی برای هم وطنان ارسال نمی شود. هرگونه پیامک در این خصوص جعلی است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 20 ساعت پیش
صادرات 16 میلیون دلاری ایران به اوراسیا از 5 آبان

صادرات 16 میلیون دلاری ایران به اوراسیا از 5 آبان به گزارش بولتن نیوز، علی اکبر مهرفرد امروز در جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران گفت: براساس موافقت نامه ای که میان ایران و 5 کشور عضو اتحادیه اوراسیا نهایی شد، دو طرف تعهد کردند که تخفیف هایی را در حوزه صادرات کالا در تعرفه های وارداتی خود اعمال کنند که ایران از 5 آبان این تخفیفات را اجرای کرده است.
وی با اشاره به صحبت های ضد و نقیضی که درباره اعمال تعرفه تخفیفی از سوی کشورهای اوراسیا به تاجران ایرانی ارائه شده، توضیح داد: براساس توافقات دو طرف این تعرفه ها باید به طور کامل اجرایی شود ... ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 21 ساعت پیش
ظرفیت رساله ها و پایان نامه های تحصیلات تکمیلی برای ایجاد تحول

ظرفیت رساله ها و پایان نامه های تحصیلات تکمیلی برای ایجاد تحول به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه تهران، محمدرضا رحیمیان در سی و چهارمین اجلاسیه معاونان پژوهشی دانشگاه های بزرگ و برتر کشور که در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد، با تأکید بر اهمیت برگزاری منظم اجلاسیه به الگوساز بودن اقدامات دانشگاه های بزرگ و برتر در سطح کشور اشاره کرد و رساله ها و پایان نامه های تحصیلات تکمیلی را ظرفیت ارزشمند دانشگاه ها برای ایجاد تحول دانست.
محمدرضا موحدی، معاون پژوهشی دانشگاه صنعتی شریف نیز با بیان تنگناها و فرصت های ایجاد شده درباره تحریم ها، طرح پویش دانش بنیان حمایت از صنعت داخلی را مطرح کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 21 ساعت پیش
بنزین ما را با خود به کجا خواهد برد؟

بنزین ما را با خود به کجا خواهد برد؟ اقدام اخیر دولت در اصلاح قیمت بنزین به 1500 و نرخ آزاد به 3000 تومان و برقراری دوباره سهمیه بندی انتقادات فراوانی را در میان کارشناسان اقتصادی کشور در پی داشته است. دکتر علی سعدوندی، کارشناس اقتصادی در همین ارتباط طی یادداشتی در قالب پرسش و پاسخ، به این موضوع پرداخته است که متن کامل آن از نظرتان می گذرد:
آیا افزایش قیمت بنزین لزوما به تورم منتهی می شود؟
خیر. افزایش قیمت های نسبی به ندرت به تورم منجر می شود. اتفاقا به عکس تثبیت قیمت کالاهایی نظیر بنزین و ارز، سیاست های تورم زا بوده و شاهد مثال ایران و ونزوئلاست. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 21 ساعت پیش
مدیریت بهینه بدبختی با بنزین

مدیریت بهینه بدبختی با بنزین در یادداشت علی سرزعیم آمده است: اول؛ من احتمالا مفصل ترین کتاب در نقد سیاست های دولت های محمود احمدی نژاد را با عنوان پوپولیسم ایرانی نوشته ام. سر سازگاری با پوپولیست ها ندارم اما در همان کتاب نوشتم که سیاست پرداخت نقدی، ایده درستی بود که محمود احمدی نژاد به یکی از بدترین شکل های ممکن اجراء کرد، اما همان اجرای نصفه - نیمه و بد نیز بعداً نشان داد که تا اندازه ای در کاهش فقر و کاهش نابرابری مؤثر بوده است.
دوم؛ اقتصاد ایران بیمار است و سیاست های گذشته بر شدت بیماری افزوده اند. جراحی ناگزیر شده است ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 21 ساعت پیش
قیمت طلا باز هم نزولی شد/ سکه هیچ حبابی ندارد

قیمت طلا باز هم نزولی شد/ سکه هیچ حبابی ندارد اقتصادآنلاین - فاطمه اکبرخانی؛ محمد کشتی آرای در گفت وگو با خبرنگار اقتصادآنلاین درباره وضعیت بازار طلا در چهارمین روز هفته توضیح داد: امروز با وجود افزایش تقریبی بهای اونس جهانی ، قیمت طلای داخلی در پی سقوط نرخ ارز کاهش یافت و آرامش مجددا به بازار طلا بازگشت.
او اضافه کرد: در حال حاضر سکه هیچ حبابی ندارد و همین موضوع نشان دهنده تعادل میان عرضه و تقاضاست.
کشتی آرای با تشریح قیمت طلا و سکه گفت: بهای هر قطعه سکه تمام طرح امامی در بازار امروز به چهار میلیون و 165 و سکه بهار آزادی به چهار میلیون و 140هزار تومان رسید. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 21 ساعت پیش
تحریم ها فرصتی برای ارتقای کیفی لوازم خانگی ایرانی است

تحریم ها فرصتی برای ارتقای کیفی لوازم خانگی ایرانی است حسین مدرس خیابانی امروز سه شنبه در مراسم آغاز به کار نوزدهمین نمایشگاه بین المللی لوازم خانگی در جمع خبرنگاران افزود: لوازم خانگی صنعتی است که سال ها از واردات بی رویه در رنج بود و همیشه سایه تهدید واردات کالاهای خارجی را بر سر داشت، اما امروز و با اعمال تحریم ها اتفاقات خوبی را در آن شاهد هستیم.
به گفته وی، دولت با ممنوع کردن واردات لوازم خانگی خارجی، از تولید داخل حمایت کرد و اکنون بیش از دو برابر نیاز کشور، ظرفیت تولید وجود دارد.
مدرس خیابانی با بیان اینکه اکنون فقط در زمینه کولر گازی در کشور کمبود وجود دارد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 21 ساعت پیش
سهمیه بنزین در چه صورتی قابل انتقال به ماه های بعد است؟

سهمیه بنزین در چه صورتی قابل انتقال به ماه های بعد است؟ سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی گفت: برای خودرو های شخصی سواری، سهمیه بنزین به شرط عبور نکردن از 360 لیتر در کارت ذخیره می شود و قابل انتقال به ماه های بعد است.
فاطمه کاهی در گفتگو با ایسنا، با تاکید بر اینکه سهمیه 60 لیتری ماهانه بنزین افراد در صورت عدم استفاده به صورت خودکار به ماه بعد منتقل می شود، اظهار کرد: البته باید توجه داشت که پس از شش ماه، مازاد 360 لیتر از کارت سوخت شخصی افراد حذف می شود؛ بدین معنا که پس از این زمان، هرچه بیش از 360 لیتر در کارت سوخت افراد وجود داشته باشد، حذف خواهد شد ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 21 ساعت پیش
افزایش 80 درصدی کشت کلزا در کهگیلویه

افزایش 80 درصدی کشت کلزا در کهگیلویه به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز کهگیلویه و بویراحمد، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کهگیلویه با اشاره به آغاز فصل کشت پاییزه گفت: کلزا، محصولی استرتژیک و یکی از دانه های روغنی است که مزایای مختلفی نسبت به سایر محصولات کشاورزی دارد.
سید عمران تقوی افزود: تناوب مناسب کشت با غلات، قیمت بالای کلزا نسبت به گندم و خرید تضمینی این محصول باعث شده تا کشاورزان به کشت کلزا روی بیاورند.
وی گفت: کشاورزان شهرستان کهگیلویه در فصل زراعی جاری بیش از 600 هکتار از اراضی خود را زیر کشت کلزا برده اند که این سطح نسبت به سال گذشته 80 درصد افزایش داشته است. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 21 ساعت پیش
در مسیر رقابت پذیری کالای ایرانی باید از تکنولوژی روز دنیا استفاده شود

در مسیر رقابت پذیری کالای ایرانی باید از تکنولوژی روز دنیا استفاده شود محمد جعفری در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: تمام ناهنجاری های موجود در اقتصاد به موضوع تولید برمی گردد.
وی با بیان اینکه اگر در کشوری تولید پایدار، با ثبات و تقاضا محور باشد در آن کشور ناهنجاری های اقتصادی در پایین ترین سطح ممکن قرار می گیرد، ادامه داد: چنانچه بخواهیم بر ناهنجاری هایی همچون بیکاری، تورم و حتی ناهنجاری های اجتماعی غیر اقتصادی که منشاء اقتصادی دارد مثل بی ثباتی در خانواده که منجر به طلاق شده فائق آییم باید به مسئله تولید توجه شود.
این دکترای اقتصاد با تاکید بر اینکه بر همه آحاد جامعه واجب است که برای تولید خود ارزش قائل شوند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 21 ساعت پیش
تأمین رضایت عمومی موردتوجه بیمه ها باشد

تأمین رضایت عمومی موردتوجه بیمه ها باشد به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از ساری، حجت الاسلام والمسلمین محمدباقر محمدی لائینی در دیدار مدیران صنعت بیمه مازندران با اشاره به اهمیت بیمه در ارتقاء توان اقتصادی جامعه گفت: شرکت های بیمه ای باید در کنار توان گری اقتصادی برای جلب رضایت و تأمین امنیت فکری مردم تلاش کنند.
نماینده ولی فقیه در مازندران لزوم توجه فعالان صنعت بیمه به انجام فعالیت های فرهنگی را خاطرنشان کرد و افزود: سرمایه گذاری بیمه ها برای فرهنگ سازی در امر گسترش چتر بیمه ای، تحولات عمیق فرهنگی و اقتصادی را در پی دارد.
ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 21 ساعت پیش
مردم دغدغه تامین کالاهای مورد نیاز خود را نداشته باشند

مردم دغدغه تامین کالاهای مورد نیاز خود را نداشته باشند سید محمد هاشمی، روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: به منظور نظارت دقیق بر بازار، پس از اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین بلافاصله کمیته بحران اتاق اصناف نشست تخصصی برگزار کرد. مهمترین اصل برای ما عدم افزایش قیمت کالاها بود و چون اصناف از بدنه مردم هستند در این زمینه همکاری لازم را داشتند.فروشگاههای بزرگ عرضه کالا طبق روال قبل و بدون هیچگونه افزایش قیمت فعالیت خود را ادامه دادند و حتی برخی کالاها را با تخفیف عرضه کردند.
هاشمی، ضمن قدردانی از اقدامات ستاد تنظیم بازار استان فارس و شهرستان شیراز برای حل برخی از مشکلات تصریح کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 22 ساعت پیش
وزیر اقتصاد: بودجه 99 ارتباط زیادی با قیمت دلار ندارد

وزیر اقتصاد: بودجه 99 ارتباط زیادی با قیمت دلار ندارد وزیر امور اقتصادی و دارایی تاکید کرد که بودجه سال آینده ارتباط زیادی با قیمت دلار ندارد.
به گزارش ایسنا، فرهاد دژپسند امروز (سه شنبه) در حاشیه نمایشگاه تراکنش که در مرکز نمایشگاهی بوستان گفت وگو برگزار شد، در جمع خبرنگاران درباره قیمت دلار در بودجه سال آینده تصریح کرد که بودجه مدنظر ما در سال آینده زیاد به قیمت دلار ارتباطی پیدا نمی کند.
سخنگوی اقتصادی دولت با اشاره به اهمیت نمایشگاه ایران تراکنش در هوشمندسازی بانک ها، اظهار کرد: بانک های ایران اکنون هوشمند نیستند و اگر بخواهند نقشی پویا و بالنده در اقتصاد داشته باشند، باید خودشان را به فناوری های نوین مجهز کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 22 ساعت پیش
تخریب اموال عمومی هیچ ارتباطی با اعتراضات مردمی ندارد

تخریب اموال عمومی هیچ ارتباطی با اعتراضات مردمی ندارد آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی امروز، 28 آبان ماه در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان اظهار کرد: گران شدن بنزین هم به نفع کشور و هم به نفع طبقه محروم جامعه است چراکه هزینه ای که بابت یارانه بنزین پرداخت می شود به جیب اقشار ضعیف جامعه برمی گردد.
وی افزود: بنزین یارانه دار فقط به نفع کسانی است که بیشترین استفاده را از آن دارند و این شامل طبقه مرفه و ثروتمند جامعه می شود و هیچ نفعی برای اقشار ضعیف جامعه ندارد.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان عنوان کرد: در شرایط سخت اقتصادی که به خاطر تحریم های دشمنان بر اقشار ضعیف جامعه تحمیل شده است باید با یک برنامه ریزی منسجم حمایت هایی از ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 22 ساعت پیش
نوری: تا کی شاهد سکوت وزیر کار در مقابل اعتراضات کارگران هفت تپه باشیم؟

نوری: تا کی شاهد سکوت وزیر کار در مقابل اعتراضات کارگران هفت تپه باشیم؟ سید راضی نوری در تذکر شفاهی جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر کار، اظهار کرد: حدود یک ماه است که از اعتصابات و اعتراضات کارگران نیشکر هفت تپه می گذرد چه زمانی می خواهید صدای مظلومیت آن ها را بشنوید. در این شرایط سخت اقتصادی سه ماه حقوق و دستمزد کارگری خود را دریافت نکرده اند.
وی ادامه داد: آیا به این فکر افتادید که این سربازان خط مقدم تولید برای نان شب خود با چه مشکلاتی روبرو هستند؟ به این فکر افتادید که برای درمان فرزند و همسر خود و تمدید دفترچه خود با چه مصیبتی روبرو هستند؟ برای وصول وام های دریافتی خود از بانک ها تحت چه فشاری هستند؟ و می دانید در فصل برداشت محصول نیشکر ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 22 ساعت پیش
بدبینی ژاپنی ها به توافق برد-برد با آمریکا

بدبینی ژاپنی ها به توافق برد-برد با آمریکا آفتاب نیوز :
اما ابهاماتی درباره میزان پیشرفتی که ژاپن در مذاکره برای حذف تعرفه های آمریکا روی خودروها و قطعات خودروی ژاپنی می تواند داشته باشد وجود دارد و تردیدهایی را نسبت به اظهارات شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن که توافق امضا شده با دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا یک توافق برد-برد است را برانگیخته است.
ژاپن و آمریکا ماه گذشته توافق تجاری محدودی را برای کاهش تعرفه ها روی کالاهای کشاورزی آمریکایی و ابزار ماشینی ژاپن و کالاهای دیگر رسما امضا کردند و تهدید تعرفه های بالاتر آمریکا روی خودروها برطرف شد. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 22 ساعت پیش
تاکید بر استفاده از ظرفیت روستا ها برای توسعه اقتصادی

تاکید بر استفاده از ظرفیت روستا ها برای توسعه اقتصادی به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین ، هدایت اله جمالی پور استاندار قزوین در همایش دهیاران با تاکید بر بهره گیری از ظرفیت روستا ها برای توسعه اقتصادی هستند، گفت: روستا ها همواره نقش مولد در اقتصاد داشته اند، اما امروز به مصرف گرایی روی آورده اند که این رویه باید اصلاح شود.
او با اشاره به نقش روستا در شکوفایی اقتصاد کشاورزی کشور گفت: روستا اگر مصرف گرا باشد فرصت توسعه و عمران کشور را می گیرند؛ از این رو همه باید در احیا نقش اصلی روستا سهیم باشیم.
جمالی پور افزود: دهیاران به عنوان سنگرداران روستا باید جایگاه روستا ها را ارتقا دهند تا به نقش مولد خود برگردند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 23 ساعت پیش
روند طبیعی جابه جایی مسافران بین شهری با اتوبوس /افزایش استقبال از ناوگان عمومی جاده ای با اصلاح قیمت بنزین

روند طبیعی جابه جایی مسافران بین شهری با اتوبوس /افزایش استقبال از ناوگان عمومی جاده ای با اصلاح قیمت بنزین داریوش باقرجوان در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با بیان اینکه هیچ گزارش خاصی از توقف تردد ناوگان حمل ونقل عمومی بین شهری نداشته ایم، اظهار داشت: ناوگان اتوبوسی، مینی بوسی و سواری کرایه مثل گذشته به جابه جایی مسافران جاده ای مشغول هستند و گزارشی مبنی بر اینکه تردد این ناوگان در برخی استان ها متوقف شده باشد، نداریم .
وی با اشاره به مصوبه اصلاح نرخ بنزین ادامه داد: با واقعی تر شدن نرخ بنزین، استفاده از حمل ونقل عمومی جاده ای توجیه پذیرتر شده و بهره وری ناوگان مسافری جاده ای افزایش یافته است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 23 ساعت پیش
حجم تولیدات کشاورزی کرمانشاه به 6 میلیون تن افزایش می یابد

حجم تولیدات کشاورزی کرمانشاه به 6 میلیون تن افزایش می یابد نوربخش حاتمی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا، حجم فعلی تولیدات کشاورزی کرمانشاه را چهار میلیون و 200 هزار تن در همه بخش های حوزه کشاورزی اعلام کرد و افزود: برنامه سه ساله افزایش تولیدات بخش کشاورزی استان تدوین و وارد مرحله اجرایی شده است.
او در ادامه به برنامه های سازمان جهاد کشاورزی با توجه به شرایط جنگ اقتصادی اشاره کرد و گفت: کشور با عبور از این جنگ تحمیلی اقتصادی اکنون در شرایط پایدار قرار دارد و با خودکفایی در تولید محصولات کشاورزی و تامین نهاده های کشاورزی موفق به کنترل بازار و گاها کاهش قیمت محصولات شده ایم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 23 ساعت پیش
گران نشدن حمل و نقل و مسکن در اثر گرانی بنزین را با جدیت دنبال می کنیم

گران نشدن حمل و نقل و مسکن در اثر گرانی بنزین را با جدیت دنبال می کنیم محمدرضا رضایی کوچی نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به افزایش قیمت و سهمیه بندی بنزین گفت: عملکرد دولت در افزایش قیمت بنزین و نحوه عملکردش در این زمینه با بی تدبیری همراه بود و لازم بود تا پیش از اجرای طرح، با مجلس مشورت کند.
وی افزود: دولت باید یارانه حاصل از افزایش قیمت بنزین را پیش از گران کردن آن به حساب مردم واریز می کرد و نکته دیگر اینکه پیش از اجرای طرح موضوع را با مردم در میان می گذاشت و مردم را در جریان قرار می داد و ابعاد مختلف موضوع را برای ملت تشریح می کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 23 ساعت پیش
پاسخ یک اقتصاددان به سؤالات رایج مردم درباره گرانی بنزین

پاسخ یک اقتصاددان به سؤالات رایج مردم درباره گرانی بنزین تصمیم سران سه قوه برای سهمیه بندی و حذف بخشی از یارانه بنزین، شبانه انجام شد و سؤالات زیادی را برای مردم به جا گذاشت؛ اینکه چرا هزینه هایمان دلاری، اما درآمدهایمان ریالی است؟ آیا سخن مسئولان درباره آثار تورمی بنزین، دقیق است؟ اگر قرار نیست بنزین باعث تورم شود، پس چرا رئیس قوه قضاییه از سازمان بازرسی کشور خواسته بر وظایف دولت جهت جلوگیری از افزایش قیمت ها نظارت کند و چرا وزرای اقتصادی می گویند نمی گذارند قیمت ها بالا برود؟ سؤالاتی که دانستن پاسخ آنها، حق مردم است. ایرناپلاس بخشی از سؤالات مردم درباره افزایش قیمت بنزین را با علی سعدوندی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 0 ساعت پیش
قیمت روز خودروهای داخلی و خارجی در 28 آبان + جدول

قیمت روز خودروهای داخلی و خارجی در 28 آبان + جدول به گزارش خبرگزاری شبستان، بر اساس معاملات انجام شده امروز ( 28 آبان 98) آخرین قیمت روز خودرو در بازار آزاد نسبت به دیروز با نوسان همراه است.
طبق آخرین قیمت باشگاه خبرنگاران جوان از بازار خودرو تا ساعت 12 امروز، سراتو نسبت به معاملات 27 آبان ماه با افزایش میانگین 10 میلیون تومانی خرید و فروش شد ؛ همچنین رنو ساندرو دنده ای با افزایش 4میلیون تومانی به نرخ 151میلیون تومان به فروش رسید. سمند ال ایکس 85 میلیون تومان، پژو پارس 102 میلیون تومان، رانا ال ایکس 88 میلیون تومن معامله شدند که این اعداد بیانگر افزایش 2 میلیون تومانی است.
قیمت روز خودروهای داخلی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 0 ساعت پیش
شهرداری لایحه متمم بودجه 98 را ارائه کند

شهرداری لایحه متمم بودجه 98 را ارائه کند به گزارش خبرنگار مهر ، سید حسن رسولی در جلسه امروز شورای شهر تهران در ارائه گزارش حساب درآمد و هزینه های شهرداری تهران در مهرماه 1398 و ارزیابی میزان انطباق آن با بودجه مصوب ، اظهار کرد: شهرداری تهران بر اساس بودجه مصوب شورا موظف بوده در برش عملکردی ماهانه خود نسبت به تامین منابع در سقف 15.689 میلیارد ریال اقدام و به همین میزان مصارف خود را تنظیم و تعادل میان منابع و مصارف را برقرار کند، در مهر 1398 شهرداری تهران توانسته مبلغ 12.177 میلیارد ریال معادل 78 درصد درآمد با 22 درصد عدم تحقق تحصیل کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 0 ساعت پیش
جریمه 5 میلیارد تومانی برخی اصناف سبزوار برای کالای قاچاق

جریمه 5 میلیارد تومانی برخی اصناف سبزوار برای کالای قاچاق علی کیانی، در گفت وگو با خبرنگار مهر با اظهار اینکه در سال گذشته از طریق مبارزه با قاچاق کالا در شهرستان های سبزوار، خوشاب و داورزن با جریمه برخی بازاریان متخلف پنج میلیارد تومان تومان به خزانه دولت واریز شد، گفت: این طرح شامل 100 قلم کالای قاچاق اعلام شده از طرف دولت است که با پیگیری و صدور حکم حدود 800 پرونده به نتیجه رسید.
وی با اظهار اینکه این اجناس قاچاق در بخش های مختلفی نظیر پوشاک، لوازم خانگی و لوازم یدکی خودرو بوده افزود: برخی از این افراد متخلف برای بار اول اقدام به فروش کالای قاچاق کرده بودند که جریمه آن ها سبک تر از افرادی است که تا کنون چندین مرتبه در این رابطه پرونده فروش ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 0 ساعت پیش
نبود نوسان قیمتی خاصی در بازار استان

نبود نوسان قیمتی خاصی در بازار استان به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز کهگیلویه و بویراحمد، سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت این استان گفت: هم اکنون با استفاده از توان نیروی انسانی و تجهیزات خودرویی دستگاه های اجرایی،گشت های مشترک به صورت شبانه روزی در حال انجام است و نوسان قیمت خاصی در بازارهای استان مشاهده نشده است.
سالار حسین پور افزود: افزایش قیمت 2 محصول کشاورزی گوجه فرنگی و پیاز قرمز به دلیل تغییرات فصلی بوده و ارتباطی با طرح مدیریت مصرف سوخت ندارد.
وی بیان کرد: افزایش کرایه خودروهای حمل و نقل درون شهری و برون شهری از مهمترین گزارش هایی است که از سوی مردم به سامانه 124 گزارش شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 0 ساعت پیش
کمبود آرد و نان در ابهر وجود ندارد

کمبود آرد و نان در ابهر وجود ندارد به گزارش ایسنا، محمدرضا داداشیان در جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان ابهر با اشاره به تشدید نظارت و بازرسی ها بر بازار و اصناف ابهر همزمان با افزایش قیمت بنزین، اظهار کرد: هیچ صنفی بدون مجوز اجازه افزایش قیمت ها را ندارد.
وی با اشاره به ضرورت همکاری مردم برای برقراری ثبات در بازار و گزارش تخلفات به 124، ادامه داد: 23 بازرس افتخاری در راستای بازرسی ها با ارگان های مرتبط در شهرستان ابهر، همکاری خواهند داشت.
این مسئول با بیان این موضوع که علی رغم قیمت پایین گاز مایع، در برخی مناطق شهر از جمله شریف آباد شاهد قیمت 25 الی 35 هزار تومانی هستیم که این امر می طلبد علاوه بر اشباع بازار جامعه ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 1 ساعت پیش
قیمت طلا از پیشروی بازماند

قیمت طلا از پیشروی بازماند به گزارش ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ثابت بود و و در 1470 دلار ایستاد.
در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با 0.1 درصد کاهش، در 1470 دلار و 50 سنت رسید.
مایکل مک کارتی، استراتژیست ارشد شرکت "سی ام سی مارکتس" در این باره اظهار کرد: در حال حاضر حرکت چشمگیری در قیمت طلا دیده نمی شود و با توجه به نزدیک شدن قیمت طلا به سطح 1490 دلار، هر گونه تغییر قیمت طلا محدود خواهد بود مگر این که واشنگتن و پکن اعلام کنند که توافق تجاری بعید است.
بازارهای سهام آسیا که یک روز دیگر را در انتظار روشن شدن وضعیت مذاکرات آمریکا و چین سپری کردند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 1 ساعت پیش
ما فقط حقوق مان را می خواهیم/ تجمع ما را با اعتراضات دیگری که در جریان است، خلط نکنید

ما فقط حقوق مان را می خواهیم/ تجمع ما را با اعتراضات دیگری که در جریان است، خلط نکنید کارگران نیشکر هفت تپه در تماس با خبرنگار ایلنا از اعتراض به عدم دریافت معوقات مزدی خود خبر دادند.
این کارگران می گویند مقابل فرمانداری شوش جمع شده ایم و خواستار پاسخگویی مقامات به شرایط خود هستیم. با احتساب آبان ماه، سه ماه معوقات مزدی پرداخت نشده داریم و مشخص نیست چه زمانی قرار است این مطالبات پرداخت شود.
کارگران ادامه دادند: حتی روز جمعه نیز مقابل فرمانداری رفتیم؛ امروز هم جمعی از کارگران مقابل فرمانداری جمع شده اند.
کارگران هفت تپه که مدتهاست در انتظار بهبود مزایای مزدی خود هستند ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 1 ساعت پیش
افزایش خودسرانه کرایه خودرو های شخصی سبب نارضایتی مردم خاش شد

افزایش خودسرانه کرایه خودرو های شخصی سبب نارضایتی مردم خاش شد به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ، نرخ رسمی کرایه سواری های زیر مجموعه سازمان حمل و نقل و راهداری 25 هزار تومان در مسیر های خاش به زاهدان و خاش به ایرانشهر بوده و نیز قبل از طرح مدیریت سوخت کرایه سواری های شخصی در محور خاش به زاهدان بین 25 تا 30 هزار تومان متفاوت بوده است.
بعد از اجرای این طرح کرایه 40 تا 75 هزار تومانی در مسیر بین شهری خاش تا زاهدان و نیز کرایه 5 تا 8 هزار تومانی در داخل شهر خاش که از سوی برخی شخصی ها اعمال شده، گلایه مردم را به همراه داشته است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 1 ساعت پیش
پرداخت قریب 2 میلیارد ریال تسهیلات مسکن به مددجویان

پرداخت قریب 2 میلیارد ریال تسهیلات مسکن به مددجویان قدمی رئیس کمیته امداد گهواره در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ، گفت: بیش 1 میلیارد و 980میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه مسکن از ابتدای سالجاری تا پایان مهر ماه به مددجویان پرداخت شده است.
قدمی گفت : تا پایان مهر ماه سالجاری تعداد 27 فقره تسهیلات قرض الحسنه مسکن در راستای مساعدت و جبران بخشی از هزینه های عمرانی شامل : 11 واحد تعمیرات عادی،9 واحد تعمیرات مناطق محروم و 7 واحد بهسازی مناطق محروم به مددجویان این اداره به ارزش حدود 2 میلیارد ریال پرداخت گردید. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 1 ساعت پیش
دهمین جلسه دادگاه 9 متهم پولی و بانکی

دهمین جلسه دادگاه 9 متهم پولی و بانکی به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
بر اساس کیفرخواست؛ اتهام های این متهمان، مشارکت در اخلال در نظام اقتصادی کشور از طریق تشکیل و سردستگی شبکه کلاهبرداری و خیانت در امانت نسبت به وجوه بانک های ملت و پارسیان است.
فساد در خرید و فروش کشتی، پرداخت وجوه به مهدی فلاحتیان، واگذاری نفت خام به رحمت اله باختری، تحصیل مال نامشروع و موضوع سفر های محرمانه در کنار قاچاق حرفه ای ارز به ترکیه هم از اتهام های مطرح شده در این پرونده است.
در جلسه گذشته متهم علی دیواندری، مدیرعامل اسبق بانک های ملت و پارسیان بخشی از دفاعیات خود را درباره پرداخت تسهیلات به متهم مهدی فلاحتیان و عملکرد شرکت ... ادامه خبر ...

منبع: شبکه خبر دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 1 ساعت پیش
از ظرفیت های بومی در پتروشیمی جم استفاده شود

از ظرفیت های بومی در پتروشیمی جم استفاده شود به گزارش ایلنا مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی محمد شریعتمداری افزود: یقینا تزریق یک فکر، ایده و نیروی جدید به رشد و تعالی شرکت کمک می کند و حضور آقای سعیدی به عنوان مدیرعامل در این شرکت نیز با همین هدف صورت گرفته است.
او تصریح کرد: با توجه به اینکه کشور ما بزرگترین دارنده منابع نفت و گاز جهان است باید در حوزه پتروشیمی نیز گام های بلندی برداریم. یکی از کار هایی که در این حوزه باید صورت بگیرد توجه به ایده آل های ما در حوزه افزایش سهم پتروشیمی ها در دنیاست و باید به عنوان جزیی از اجزای فعالیت های پتروشیمی نگاه بلند مدت و دورنگرانه ای به این امر داشته باشیم ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 1 ساعت پیش
تخریب، صدا و خواست مردم نیست

تخریب، صدا و خواست مردم نیست گروه اطلاع رسانی ایرنا در راستای ایفای رسالت آگاهی بخشی به انعکاس برجسته ترین گزارش های روزنامه های مختلف با عناوینی چون تخریب، صدا و خواست مردم نیست، پیگیری گزارش های مردمی در اولین روز اجرای طرح گران نمی خریم ، دو بال مدیریت انتظارات، مشارکت کارگران در بنگاه؛ راهی برای افزایش بهره وری و بهبود معیشت، اعتراض؛ آری تخریب؛ نه، آرامش نسبی بازار سرمایه، جامعنگر باشیم، درس هایی از حوادث چند روز اخیر، دولت 2 سال برای بنزین مشغول رایزنی بود پرداخته است. در ادامه به بازتاب گزیده ای از این مطالب می پردازیم:
تخریب، صدا و خواست مردم نیست ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 1 ساعت پیش
خودروسازان راه گذار از بنزین به سی.ان.جی را مسدود کرده اند

خودروسازان راه گذار از بنزین به سی.ان.جی را مسدود کرده اند محسن جوهری در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا درباره لزوم جایگزینی بنزین با سی.ان.جی اظهار داشت: با توجه به افزایش قیمت بنزین، گرایش به استفاده از سی.ان.جی به عنوان سوخت ارزان، افزایش می یابد.
وی افزود: ارزانی و پاک بودن جزو مزیت های سی.ان.جی است که در کاهش هزینه خانوار و آلودگی هوا، نقش بسزایی دارد.
رئیس هیات مدیره انجمن صنفی سی.ان.جی کشور با اشاره به مشکلات خودروسازان داخلی در زمینه تولید خودروی باکیفیت پایه گازسوز، تصریح کرد: مشکل این است که خودروسازان داخلی هنوز نتوانسته اند در تولید خودروی پایه گازسوز و باکیفیت که طراحی محفظه احتراق موتور براساس سوخت گاز با حداقل افت راندمان ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 2 ساعت پیش
جزئیات جلسه دیروز کمیته دستمزد

جزئیات جلسه دیروز کمیته دستمزد به گزارش تسنیم، فرامرز توفیقی، نماینده کارگران در کمیته دستمزد درباره جلسه شب گذشته کمیته دستمزد گفت: در جلسه شب گذشته نمایندگان وزارت اقتصاد،وزات صمت، کافرمایان و کارگران حضور داشتند.
وی ادامه داد:نماینده مرکز آمار گزارشی از میزان هزینه کرد خانوار ارائه داد و مقرر شد جلسه بعدی درباره آمار و ارقام به دست آمده درباره سبد هزینه کرد خانوار توضیحاتی ارائه دهد.
وی با اشاره به اینکه وزارت اقتصاد نیز موظف شد بودجه خانوار سال97 را به دست بیاورد افزود: در آن راستا نیز در جلسه بحث و بررسی صورت گیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 2 ساعت پیش
کنترل نوسانات قیمت گوشت در خراسان رضوی

کنترل نوسانات قیمت گوشت در خراسان رضوی به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز خراسان رضوی، معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان امروز گفت: روز گذشته نوسانی در ارتباط با قیمت گوشت اتفاق افتاده بود که کنترل شد و اکنون شرایط بسیار خوبی داریم.
علی غفوری مقدم افزود: در دو، سه روز گذشته به طور مرتب جلسات تنظیم بازار را برگزار کردیم که در این مدت سه جلسه تنظیم بازار استان برگزار شده است.
وی گفت: کمیته نظارتی مشترک بین سازمان صمت، اتاق اصناف و سازمان بسیج اصناف تشکیل دادیم که کار نظارتی ویژه ای را شروع کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 2 ساعت پیش
تشدید نظارت بر جایگاه های عرضه سوخت

تشدید نظارت بر جایگاه های عرضه سوخت به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ،داریوش جودکی مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه با بیان اینکه بعد از اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین طرح های نظارتی ویژه ای در زمینه های مختلف داریم، گفت: اگرچه اولویت اصلی ما جلوگیری از گرانی در بازار به بهانه افزایش قیمت بنزین است، اما در مرحله بعد نظارت بر جایگاه های سوخت را نیز در برنامه داریم.
او با بیان اینکه در گذشته نیز افرادی سودجو سهمیه سوخت تاکسی و یا وانت بار ها را خرید و فروش می کنند، تاکید کرد: با تجاربی که از گذشته داریم ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 2 ساعت پیش
شرایط تنظیم برات در قراردادهای تجاری مشخص شد

شرایط تنظیم برات در قراردادهای تجاری مشخص شد به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، نمایندگان در نشست علنی امروز (سه شنبه، 28 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه تجارت-کتاب دوم با ماده 332 این لایحه با 172 رأی موافق، 4 رأی مخالف و 3 رأی ممتنع از مجموع 229 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.
براساس ماده 332؛ سند برات باید متضمن موارد زیر باشد:
1- قید کلمه برات بر روی آن
2- دستور بی قید و شرط پرداخت مبلغی معین
3- نام مخاطب دستور پرداخت (برات گیر)
4- سررسید پرداخت
5- محل پرداخت
6- نام شخصی که مبلغ باید در وجه و یا به حواله کرد او پرداخت شود (دارنده نخستین) ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 2 ساعت پیش
پرداخت کمک های معیشتی دولت

پرداخت کمک های معیشتی دولت رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: اولین مرحله از پرداخت منابع حاصل از اصلاح قیمت سوخت برای 20 میلیون نفر اجرایی شد. آقای نوبخت افزود: در مراحل بعد و تا هفته آینده این کمک ها به حساب سرپرستان 18 میلیون خانوار واریز می شود. + فیلم
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 2 ساعت پیش
سهمیه بنزین کدام وسایل نقلیه قابل ذخیره سازی است؟

سهمیه بنزین کدام وسایل نقلیه قابل ذخیره سازی است؟ به گزارش مشرق، فاطمه کاهی، سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی اظهار داشت: ذخیره شدن سهمیه های بنزین فقط مختص به سواری های شخصی و موتورسیکلت ها است.
بیشتر بخوانید:
فیلم/ چرا سهمیه بندی بنزین ناگهانی اعلام شد؟
سهمیه بنزین اسنپ و تپسی قطعی شده است
وی افزود: سقف ذخیره سهمیه برای سواری های شخصی تا 360 لیتر و به مدت 6 ماه است و آنچه مازاد بر 360 لیتر باشد، می سوزد؛ یعنی ذخیره نمی شود.
سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی تصریح کرد: برای موتورسیکلت ها نیز سقف ذخیره سهمیه سوخت، 150 لیتر و تا سقف بازه زمانی 6 ماهه خواهد بود. ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 2 ساعت پیش
کمبودی در زمینه ذخیره کالاهای اساسی در گیلان نداریم

کمبودی در زمینه ذخیره کالاهای اساسی در گیلان نداریم فرهاد دلق پوش در گفتگو با خبرنگار مهر با تأکید بر اینکه هیچ کمبودی در زمینه تأمین و ذخیره اقلام اساسی در استان گیلان نداریم، اظهار کرد: گیلان دارای 29 هزار و 240 انبار کالا است که در سامانه متمرکز انبارداری ثبت شده و روزانه ورود و خروج کالا از آن رصد می شود.
وی با بیان اینکه از این تعداد 4 هزار و 220 انبار مربوط به شهر رشت هستند، افزود: سازمان صمت گیلان به صورت روزانه میزان ذخیره کالا در این انبارها را رصد و پایش می کند.
دلق پوش در ادامه به بازرسی و رصد کامل بازار توسط گشت های نظارتی اشاره کرد و گفت: یکی از وظایف سازمان صنعت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 2 ساعت پیش
نظر عطریانفر درباره اعتراضات به گرانی بنزین

نظر عطریانفر درباره اعتراضات به گرانی بنزین محمد عطریانفر عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران طی یادداشتی در روزنامه ایران نوشت: در چند روز گذشته، تعدادی از شهرهای کشور گرفتار اعتراضات مردمی در پی افزایش قیمت بنزین در قالب طرح مدیریت مصرف سوخت بودند. اعتراضاتی که متأسفانه به اغتشاش هم کشیده شده و آتش زدن و غارت اموال عمومی را در پی داشته و فراتر از این برخی مراکز و فروشگاه های خصوصی هم در امان نمانده اند.
قاعدتاً تشدید این اقدامات تخریبی مسئولان انتظامی و امنیتی را نیز مکلف به برقراری نظم و امنیت می کند. قاعدتاً اولین نکته ای که به ذهن می رسد تأکید بر این نکته است که مردم و حتی آنها که اعتراض دارند و اعتراض خود را به صورت مدنی و کم ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 2 ساعت پیش
راه اندازی خوشه سنگ نی ریز

راه اندازی خوشه سنگ نی ریز به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز فارس، احد فتوحی پس از بازدید از تعدادی واحد سنگبری و فراوری سنگ در شهرک صنعتی سنگ نی ریز، گفت: مراحل امکان سنجی این خوشه انجام شده و در ماه های آینده مراحل راه اندازی و فعالیت این خوشه آغاز می شود تا با حمایت های این شرکت در حوزه های ارتقای فناوری، برگزاری تور های صنعتی و نمایشگاهی و نیز حمایت از واحد ها برای صادرات، شاهد رشد بیش از پیش صنعت سنگ در این شهرستان باشیم.
وی افزود: پس از خوشه سنگ شمال، این خوشه دومین خوشه صنعت سنگ استان محسوب می شود.
فتوحی ادامه داد ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 3 ساعت پیش
نظارت دستگاه ها قبل از گرانفروشی یا بعد از آن؟/ مردم: برخورد بعد از گرانفروشی دردی از ما دوا نمی کند

نظارت دستگاه ها قبل از گرانفروشی یا بعد از آن؟/ مردم: برخورد بعد از گرانفروشی دردی از ما دوا نمی کند این روزها که مردم نگران گران شدن قیمت کالاها هستند، بهتر است دستگاه های نظارتی قبل از مواجهه مردم با گرانی ها، با سودجویان برخورد شود.
به گزارش خبرنگار حوزه حقوقی- قضایی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان ، بعد از اجرای طرح مدیریت کاهش مصرف سوخت در کشور و نگرانی مردم از افزایش قیمت دیگر کالاها، سران 3 قوه و همچنین رهبر معظم انقلاب بر نظارت دقیق دستگاه های نظارتی بر بازار و گران نشدن قیمت کالاها به بهانه افزایش قیمت بنزین تأکید کردند.
این تأکیدات از نگرانی مردم کاست، اما آنچه اکنون در بازار اتفاق افتاد نیازمند نظارت دقیق تر دستگاه های نظارتی است ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 3 ساعت پیش
یارانه حمایتی برخی مشمولان واریز شد

یارانه حمایتی برخی مشمولان واریز شد به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، نخستین مرحله واریز یارانه حمایتی ساعت 24 شب گذشته به حساب یارانه نقدی برخی مشمولان واریز شد.
روز گذشته سازمان برنامه و بودجه کشور در اطلاعیه جدیدی اعلام کرد مرحله اول یارانه حمایتی ساعت 24 دوشنبه واریز می شود و مراحل بعد در ساعت 24 چهارشنبه و شنبه آینده صورت می گیرد.
قرار است طی سه مرحله یارانه حمایتی 18 میلیون خانوار پرداخت شود.
برآوردها نشان می دهد، بر اساس کلیات طرح کمک معیشتی دولت، نزدیک به 2.7 میلیون خانوار 1نفره، نزدیک به 3 میلیون خانوار 2نفره، 4.5 میلیون خانوار 3نفره و 5 میلیون خانوار 4نفره کنار 2 ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 3 ساعت پیش
صفحه نخست روزنامه های اقتصادی 28 آبان

صفحه نخست روزنامه های اقتصادی 28 آبان به گزارش خبرگزاری شبستان ، مهمترین تیتر های روزنامه های اقتصادی امروز سه شنبه 28 آبان ماه به بیان مسائلی همچون دو بال مدیریت انتظارات، شکست دوم عرضه آرامکو، عقبگرد دلار پس از 8 روز، کد دسترسی به یارانه دوم، سودجویان در کمین کارتهای بانکی، صادرات ایران 17 درصد افزایش یافت، شبح مالیات سود سپرده های بانکی بر سر اقتصادی، احدی اجازه افزایش قیمت مسکن را ندارد، خانه های خالی شناسایی شدند می پردازد.
همچنین اولین کمک حمایتی دولت واریز شد، واردات آب مجازی کشور 7 برابر صادرات آن، راهکارهای تحقق عدالت با اصلاح قیمت ها، آمادگی 9 کشور بریا سرمایه گذاری در بندر چابهار ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 3 ساعت پیش
کشاورزان را از دریافت وام محروم می کنند/ درخواست وثیقه خاص مانعِ بعدی است

کشاورزان را از دریافت وام محروم می کنند/ درخواست وثیقه خاص مانعِ بعدی است به گزارش خبرنگار ایلنا، شاید در یک سال اخیر به دلیل افزایش بارش ها و تامین نسبی آب برای کشاورزی، وضعیت کشاورزان در برخی مناطق بهتر شده باشد، اما بیش از یک دهه خشکسالی این افراد را با ضرر های زیادی مواجه کرده؛ خسارت هایی که هنوز هم به صورت کلی جبران نشده و آنها همچنان با مشکلات زیادی دست به گریبان هستند. تغییرات اقلیمی که منجر به خشک شدن باغ ها و مراتع شده، کشاورزانی را به فکر کار های دیگر انداخته و آن دسته از افرادی هم که مانده اند، به دلیل کشت و برداشت محدود نتوانسته اند هزینه های خود را جبران کنند ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 4 ساعت پیش
مخالفت با تصمیم قوا درباره نرخ بنزین جایز نیست

مخالفت با تصمیم قوا درباره نرخ بنزین جایز نیست روزنامه رسالت نوشت: تصمیم دولت مبنی بر اصلاح قیمت و مصرف سوخت ده ها دلیل کارشناسی دارد. البته دلایلی هم در همین سطح کارشناسی مبنی بر مخالفت با آن وجود دارد. اما در مجموع هر تصمیم در سطح ملی و رسیدن به عزم، فرآیند خود را دارد که این فرآیند طی شده است.
*وقتی قوای کشور در مورد یک تصمیم به عزم رسیدند مخالفت با آن همانطوری که رهبر انقلاب فرمودند جایز نیست. اگر این عزم یک پیوست هوشمند رسانه ای داشت خسارت آن را به پایین ترین حد می رساند.
*قطعا از این تصمیم دولت سه دهک پایین به ویژه در روستاها و نیز کسانی که خودرو ندارند و نیازی به زدن بنزین 1500 تومانی و 3000 تومانی پیدا نمی کنند منتفع ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 4 ساعت پیش
بنزین ارزان قیمت را نباید به کشورهای همسایه بدهیم

بنزین ارزان قیمت را نباید به کشورهای همسایه بدهیم به گزارش خبرگزاری تسنیم ، علی ربیعی در گفتگو با تیتر امشب شبکه خبر به برخی پرسش های مردمی پاسخ داد و گفت: ما نباید بنزین ارزان قیمت را به کشور های همسایه بدهیم. اگر افزایش قیمت بنزین از قبل گفته می شد مشکلات دیگری بوجود می آورد.
سخنگوی دولت با بیان اینکه "قبول دارم نتوانستیم به بعضی سوالات پاسخ دهیم" گفت: اگر هر سال مبلغ بنزین افزایش می یافت نوعی شوک روانی به جامعه داده می شد. تصمیم گیری درباره افزایش قیمت بنزین هم ناگهانی نبوده است.
او افزود: پیوست اجزای افزایش قیمت بنزین جلوگیری از آثار تورمی و افزایش قیمت کالا ها است. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 4 ساعت پیش
مدرسی خیابانی:سامانه 124؛ دریافت شکایات از قیمت کالا ها

مدرسی خیابانی:سامانه 124؛ دریافت شکایات از قیمت کالا ها به گزارش پارسینه ، آقای حسین مدرسی خیابانی در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما با بیان اینکه سامانه 135 سازمان تعزیرات حکومتی نیز برای دریافت گزارش های مردمی فعال شده است، افزود: فهرست قیمت کالا های اساسی در اپلیکیشن آپ نیز به مردم ارائه شده است. وی با بیان اینکه سه میلیون واحد صنفی داریم که نمی توانیم برای هر کدام از آن ها یک بازرس بگذاریم از مردم خواست از فروشگاه هایی خرید کنند که برچسب قیمت کالا دارند گفت: برای اطمینان مردم از مبارزه تنظیم بازار با سوء استفاده کنندگان شرایط کنونی تخلفات آن ها در سامانه 124 و اپلیکیشن آپ قرار می گیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 4 ساعت پیش
فعالیت سامانه های 124 و 123 برای دریافت شکایات مردمی از قیمت کالاها

فعالیت سامانه های 124 و 123 برای دریافت شکایات مردمی از قیمت کالاها به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری شبستان ، حسین مدرسی خیابانی شب گذشته (دوشنبه 27 آبان) در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما از فعال شدن سامانه 124 برای دریافت شکایات مردمی از قیمت کالا ها، از 7 تا 22 خبر داد و گفت: سامانه 135 سازمان تعزیرات حکومتی نیز برای دریافت گزارش های مردمی فعال شده است. همچنین فهرست قیمت کالا های اساسی در اپلیکیشن آپ نیز به مردم ارائه شده است.
قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی با بیان اینکه سه میلیون واحد صنفی داریم که نمی توانیم برای هر کدام از آن ها یک بازرس بگذاریم از مردم خواست از فروشگاه هایی خرید کنند که برچسب قیمت کالا دارند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 4 ساعت پیش
ربیعی: یارانه بنزین را از عده ای که مشغول دور دور بودند گرفتیم/53 درصد مردم خودرو ندارند/تک تک سلول های بدن ما نگران معیشت مردم است

ربیعی: یارانه بنزین را از عده ای که مشغول دور دور بودند گرفتیم/53 درصد مردم خودرو ندارند/تک تک سلول های بدن ما نگران معیشت مردم است به گزارش خبرآنلاین ، علی ربیعی سخنگوی دولت شب گذشته در گفتگویی تلویزیونی به سؤالات و مسائل در مورد افزایش قیمت بنزین، سهمیه ها و کمک معیشتی به خانوار توضیحاتی ارائه کرد.
در این برنامه علی ربیعی با اشاره به اینکه ساعت 24 امشب مبالغ حمایتی برای 20 میلیون نفر پرداخت می شود، اظهار داشت: این طرح در راستای برقراری عدالت اجتماعی و یا حرکت کردن به این سمت و سو بوده و دلایل مختلفی برای اجرایی آن متصور است.
ربیعی با بیان اینکه بارها درباره ضرورت اصلاح قیمت بنزین صحبت شده بود، گفت: این درست نیست که بگویم یک شبه اعلام شد ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 4 ساعت پیش
رسیدگی به شکایات واصله به 124 در کمترین زمان ممکن

رسیدگی به شکایات واصله به 124 در کمترین زمان ممکن عزیزالله افضلی در حاشیه گشت مشترک تعزیرات حکومتی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: یکی از مصوبات ستاد تنظیم بازار کشور و استان تهران این بود که طرح های نظارتی و گشت های ویژه دو برابر شود که سازمان تعزیرات هم گشت های خود را افزایش داده است.
وی گفت: ما امروز برای چند روز متوالی است که در معیت سازمان تعزیرات حکومتی، پلیس امنیت اقتصادی، اتاق اصناف و اتحادیه ها رصد بازار را انجام می دهیم و قطعاً برخورد قانونی ما با سوء استفاده کنندگان از شرایط موجود، تشدید خواهد شد.
افضلی افزود ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 4 ساعت پیش
سال آینده روزانه شاهد کاهش 6 تا 10 میلیون لیتر بنزین هستیم

سال آینده روزانه شاهد کاهش 6 تا 10 میلیون لیتر بنزین هستیم به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری شبستان ، برنامه شب گذشته (دوشنبه 27 آبان) تیتر امشب شبکه خبر سیما به موضوع افزایش قیمت بنزین و تبعات و اثرات آن در جامعه اختصاص داشت که در این برنامه در ابتدا علی بیعی ، سخنگوی دولت به ارائه توضیحاتی در این زمینه پرداخت و بر این موضوع تاکید داشت که افزایش قیمت بنزین از قبل پیش بینی شده بود و دولت 3 سال است که قیمت بنزین را افزایش نداده، اما درباره آن ساعت ها فکر کرده است.
وی همچنین بر این موضوع تاکید داشت که ما نباید بنزین ارزان قیمت را به کشور های همسایه بدهیم و علاوه بر مبارزه با قاچاق سوخت، چرا باید یارانه استفاده از سوخت را به کشور های دیگر بدهیم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 4 ساعت پیش
چشم اندازِ مهمِ کمک های معیشتی چیست؟ / دولت به دنبالِ جلب رضایت جامعه است

چشم اندازِ مهمِ کمک های معیشتی چیست؟ / دولت به دنبالِ جلب رضایت جامعه است به گزارش خبرنگار ایلنا، اساس و هدف دولت در طرح حمایت معیشتی، کمک به خانوارهای متوسط و کم درآمد است که در شرایط تحریم اقتصادی، به لحاظ معیشتی تحت فشار هستند. این سخنِ حسن روحانی جهت گیری های کلان دولت و هدف کلی قوای سه گانه از حذف یارانه سوخت را نشان می دهد؛ امری که مخالف و موافق دارد. مخالفان می گویند، دولت باید هرآنچه از حذف یارانه بدست می آورد را صرف جبران کسری بودجه حدود 130 هزار میلیارد تومانی سال 98 کند تا سال آینده مجبور نشود از محل افزایش مالیات ها آن را جبران می کند. این دسته معتقدند دریافت مالیات بیشتر از اصناف و صنایع آنها را در معرض ریسک های اقتصادی بزرگ تری قرار می دهد ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 4 ساعت پیش
افزایش قابل توجه پرداخت عوارض خودرو در قم

افزایش قابل توجه پرداخت عوارض خودرو در قم علی اصغر رنگرز جدی در گفت وگو با خبرنگار فارس در قم، با اشاره به آخرین وضعیت پرداخت عوارض خودرو در شهر قم، اظهار کرد: امسال با توجه به اطلاع رسانی که طی دو سال گذشته صورت گرفته و مردم از شرایط مطلع شده اند و آگاهی بیشتری در خصوص این طرح پیدا کردند استقبال مطلوب تر بوده است.
مدیرکل تشخیص و وصول درآمد شهرداری قم با تاکید بر اینکه اگر مردم به موقع عوارض خودرو را پرداخت نکنند مشمول ماهیانه 2 درصد جریمه می شود که غیرقابل بخشودگی است، افزود: به همین خاطر رشد خوبی در دریافت عوارض خودرو در شهر داشته ایم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 4 ساعت پیش
لرستان جزو 10 استان برتر کشور در تولید عسل

لرستان جزو 10 استان برتر کشور در تولید عسل عبدالرضا بازدار در حاشیه افتتاح جشنواره تخصصی و فرآورده های آن در لرستان که با محوریت روستای معراج دلفان برگزار شد، اظهار کرد: جشنواره تخصصی عسل لرستان با هدف برجسته کردن عسل لرستان برگزار می شود.
وی با ذکر این مطلب که لرستان با بیش از 170 هزار بهره بردار در بخش کشاورزی از استان های محوری کشور در حوزه تولیدات کشاورزی و دامی است، ادامه داد: در مناطقی از استان ما تولیدات خاص داریم به طوری که در کوهدشت تولید انار، پل دختر با محوریت انجیر، گردوی سلسله و در دلفان تولید خاص عسل را داریم.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با اشاره به این که در شهرستان دلفان حجم انبوهی از تولید عسل و ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 4 ساعت پیش
افزایش قیمت بنزین از قبل پیش بینی شده بود/ نباید بنزین ارزان قیمت به کشور های همسایه بدهیم

افزایش قیمت بنزین از قبل پیش بینی شده بود/ نباید بنزین ارزان قیمت به کشور های همسایه بدهیم به گزارش خبرنگار دولت خبرگزاری شبستان ، علی ربیعی شب گذشته (دوشنبه 27 آبان) در برنامه تیتر امشب شبکه خبر سیما با بیان اینکه افزایش قیمت بنزین از قبل پیش بینی شده بود، گفت: دولت 3 سال است که قیمت بنزین را افزایش نداده، اما درباره آن ساعت ها فکر شده است .
سخنگوی دولت با بیان اینکه ما نباید بنزین ارزان قیمت را به کشور های همسایه بدهیم، گفت: علاوه بر مبارزه با قاچاق سوخت، چرا باید یارانه استفاده از سوخت را به کشور های دیگر بدهیم. پیوست اجزای افزایش قیمت بنزین جلوگیری از آثار تورمی و افزایش قیمت کالا ها است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 4 ساعت پیش
همه ارکان دولت از افزایش قیمت ها پیشگیری کنند

همه ارکان دولت از افزایش قیمت ها پیشگیری کنند حبیب الله نیکزادی پناه نماینده مردم بم در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به افزایش قیمت و سهمیه بندی بنزین گفت: دولت باید به تعهدات خود مبنی بر و واریز درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به حساب مردم هر چه سریع تر عمل کند.
وی افزود: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند باید تلاش شود همه ارکان دولت از افزایش قیمت ها پیشگیری کنند و گران شدن قیمت بنزین بهانه ای برای این کار نباشد و باید تلاش شود بیش از این به مردم فشار وارد نشود.
نماینده مردم بم در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 4 ساعت پیش
اگر مزایای سهمیه بندی تشریح می شد مردم هم دولت را بیشتر همراهی می کردند

اگر مزایای سهمیه بندی تشریح می شد مردم هم دولت را بیشتر همراهی می کردند به گزارش افکارنیوز ،
حسین هاشمی تختی نژاد در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس (دوشنبه 27 آبان 98) گفت: به نظر می رسد با توجه به شرایط اقتصادی، سران قوا چاره ای جز افزایش قیمت بنزین نداشتند، اما در شکل و نحوه اجرای آن تدابیر لازم دیده نشده است.
اخبار سیاسی - نماینده مردم بندرعباس در مجلس اظهار داشت: بهتر بود مردم و نمایندگان در جریان افزایش قیمت بنزین قرار می گرفتند و نسبت به این مسئله توجیه می شدند و اگر منافع و مزایای این اقدام به مردم اطلاع رسانی می شد، طبعا مردم دولت را بیشتر همراهی می کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 4 ساعت پیش
تخریب گِران

تخریب گِران به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران، بر اساس این تصمیم که بعدتر مشخص شد مصوبه سران سه قوه در شورای عالی هماهنگی اقتصادی کشور بوده است، قیمت بنزین سهمیه ای 1500 تومان و بنزین آزاد 3000 تومان شد. اعتراض ها به این مصوبه از همان روز اول آغاز شد و در روز شنبه اوج گرفت و شهرهای مختلفی را در برگرفت. آنچه اما به نگرانی ها دامن زد سوق یافتن اعتراضات از شیوه های مدنی به سمت اقدامات تخریبی بود. تحرکات مشکوکی که به آتش زدن و تخریب اموال عمومی محدود نماند و برخی مراکز و فروشگاه های خصوصی هم از گزند حریق مصون نماندند.
واقعیت بنزین ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 5 ساعت پیش
2471 میلیارد تومان در حساب 60 میلیون نفر

2471 میلیارد تومان در حساب 60 میلیون نفر به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران، در روزهای اخیر بحث سهمیه بندی بنزین به محور اصلی رسانه ها تبدیل شده است. در حال حاضر 2 مطالبه اصلی چه از سوی سران قوا و چه از سوی رهبر انقلاب در خصوص مدیریت قیمت کالاها و همچنین تسریع در پرداخت منابع حاصل از این طرح به حساب خانوارها مطرح شده است. برآوردها نشان می دهد، بر اساس کلیات طرح کمک معیشتی دولت، نزدیک به 2.7 میلیون خانوار 1نفره، نزدیک به 3 میلیون خانوار 2نفره، 4.5 میلیون خانوار 3نفره و 5 میلیون خانوار 4نفره کنار 2.6 میلیون خانوار 5نفره به بالا از مزایای این طرح بهره مند خواهند شد ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 5 ساعت پیش
سهمیه بنزین اسنپ و تپسی قطعی شده است

سهمیه بنزین اسنپ و تپسی قطعی شده است علی عوض پور با بیان اینکه کارگروه تنظیم بازار در روزهای اخیر به صورت روزانه جلسه دارد اظهار کرد: در این جلسه دستگاه های مختلف اعلام کردند که کالاهای مورد نیاز مردم را تامین کرده اند و هیچ مشکلی در رابطه با تامین و توزیعکالاها در کشور وجود ندارد.
وی با بیان اینکه سیاست هایی برای تسهیل شرایط حمل و نقل در نظر گرفته شده است افزود: مشکل خاصی برای تامین و توزیع کالا وجود ندارد به همین منظور افزایش قیمتی نیز در نرخ کالا و خدمات نخواهیم داشت.
مشاور رئیس اتاق اصناف ایران با بیان اینکه بازرسی در بازار بعد از افزایش قیمت بنزین افزایش می یابد ادامه داد ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 5 ساعت پیش
سهمیه بنزین اسنپ و تپسی قطعی شده است

سهمیه بنزین اسنپ و تپسی قطعی شده است علی عوض پور در گفت و گو با تسنیم با بیان اینکه کارگروه تنظیم بازار در روزهای اخیر به صورت روزانه جلسه دارد اظهار کرد: در این جلسه دستگاه های مختلف اعلام کردند که کالاهای مورد نیاز مردم را تامین کرده اند و هیچ مشکلی در رابطه با تامین و توزیعکالاها در کشور وجود ندارد.
وی با بیان اینکه سیاست هایی برای تسهیل شرایط حمل و نقل در نظر گرفته شده است افزود: مشکل خاصی برای تامین و توزیع کالا وجود ندارد به همین منظور افزایش قیمتی نیز در نرخ کالا و خدمات نخواهیم داشت.
مشاور رئیس اتاق اصناف ایران با بیان اینکه بازرسی در بازار بعد از افزایش قیمت بنزین افزایش می یابد ادامه داد ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 5 ساعت پیش
پاسخ به 10 سوال بنزینی شما

پاسخ به 10 سوال بنزینی شما به گزارش بولتن نیوز به نقل از مجله فارس پلاس: پس از اجرای طرح سهمیه بندی بنزین و افزایش قیمت آن، سوالات متعددی برای اقشار مختلف مردم پیش آمده است. خبرگزاری فارس جهت تنویر افکار عمومی مطلبی با عنوان از ما بپرسید؛ کارشناسان به سؤالات بنزینی شما پاسخ می دهند ، منتشر کرد. پس از انتشار این مطلب مخاطبان فارس سوالات متعددی را مطرح کردند که در بخش نخست، به تعدادی از این سوالات پاسخ داده می شود. خبرگزاری فارس در نظر دارد ضمن تماس با کارشناسان و مسوولان دولتی، در مطالب بعدی خود به سایر سوالات مردم نیز پاسخ دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 5 ساعت پیش
از "وزیر مالیه شدن مرتضی قلی بیات" تا "ممنوع الخروجی مذاکره کننده ارشد ایران با FATF"

از "وزیر مالیه شدن مرتضی قلی بیات" تا "ممنوع الخروجی مذاکره کننده ارشد ایران با FATF" به گزارش تابناک اقتصادی ، تاریخ اقتصاد ایران و جهان آینه ای است تمام نما از رویدادهای اقتصادی که در گذشته رخ داده است و بیانگر ریشه های تاریخی بسیاری از واقعیت های امروز ایران و جهان است. موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی بیست و هشتمین روز آبان ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
28 آبان 1304، محمدعلی خان فروغی (ذکاء الملک) وزیران خود را به این شرح معرفی کرد:
حسین دادگر (عدل الملک) وزیر داخله، حسن مشار (مشار الملک) وزیر خارجه، امیرلشکر عبدالله امیر طهماسبی وزیر جنگ، مرتضی قلی بیات وزیر مالیه ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 5 ساعت پیش
60 درصد پزشکان قانون را دور زدند! / 2 درصد جریمه مالیاتی در انتظار پزشکان متخلف

60 درصد پزشکان قانون را دور زدند! / 2 درصد جریمه مالیاتی در انتظار پزشکان متخلف علی رستم پور مدیرکل دفتر تنظیم مقررات و نظارت سازمان امور مالیاتی در گفت وگو با خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، در خصوص آخرین آمار از نصب دستگاه کارتخوان از سوی پزشکان بیان کرد: در حال حاضر تنها 40 درصد از پزشکان اقدام به دریافت و استفاده از دستگاه کارتخوان کرده اند و هنوز بخش زیادی از این قشر فرهیخته تمایلی به دریافت دستگاه کارتخوان ندارند.
وی افزود: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان نظام پزشکی، سازمان های مردم نهاد، نهاد های نظارتی و رسانه ها بار ها پزشکان را به اجرای قانون دعوت کرده اند، اما ظاهرا پزشکان قصد تمکین از قانون را ندارند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 5 ساعت پیش
معاون سازمان صمت استان تهران: کاهش قیمت محصولات پروتئینی

معاون سازمان صمت استان تهران: کاهش قیمت محصولات پروتئینی معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان تهران از دو برابر شدن نظارت ها بر بازار و کاهش قیمت محصولات پروتئینی خبر داد.
عزیزالله افضلی در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه در پی اصلاح قیمت بنزین، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران مکلف شده گشت های بازرسی را تشدید کند، اظهار کرد: مقرر شده سازمان صمت با همکاری سازمان تعزیرات حکومتی، پلیس امنیت اقتصادی، بازرسی اتاق اصناف تهران و دستگاه های مرتبط دیگر از واحدهای صنفی بازرسی کند.
وی از بازرسی 3278 واحد از روز شنبه تا روز گذشته (دوشنبه) خبر داد و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 6 ساعت پیش
ثبت نام طرح ملی مسکن تا آخر سال در سراسر کشور ادامه دارد

ثبت نام طرح ملی مسکن تا آخر سال در سراسر کشور ادامه دارد به گزارش افکارنیوز ،
محمد اسلامی در حاشیه تقدیر از دست اندرکاران حج 98 اظهار کرد در سه استان اول ثبت نام 15 هزار نفر در طرح ملی مسکن انجام شد.
اخبار اقتصادی - وزیر راه و شهرسازی با بیان این که ثبت نام در استان قم 2 ساعته به اتمام رسید گفت: مجددا در این استان با تامین زمین ثبت نام ها از سر گیری می شود .
اسلامی افزود: طرح مسکن ملی در استان تهران از تهرانسر آغاز شده و رئیس جمهور کلنگ آن را به زمین زد.
وی با بیان این که قیمت سوخت هواپیما تغییر نمی کند در خصوص وام 250 میلیون تومانی مسکن گفت ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 6 ساعت پیش
مظنه خرید واحد مسکونی در خزانه بخارایی

مظنه خرید واحد مسکونی در خزانه بخارایی به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری میزان، برای خرید واحد مسکونی در خزانه بخارایی بسته به موقعیت و سال ساخت باید هزینه های متفاوتی پرداخت کرد.
بیشتر بخوانید قیمت آپارتمان در کوی بیمه
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 6 ساعت پیش
حل مشکلات شرکت های معدنی با همکاری معاونت فناوری ریاست جمهوری

حل مشکلات شرکت های معدنی با همکاری معاونت فناوری ریاست جمهوری فرید دهقانی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: با وجود اینکه هر نوآوری دارای ریسک بالایی است اما شرکت هایی که دارای حاشیه سود بالایی هستند، به راحتی می توانند از نوآوری استفاده کرده و نگران ریسک آن نباشند. در این زمینه در جلسات متعددی که با شرکت های دانش بنیان برگزار شده، سعی کرده ایم که ریسک را از سمت سرمایه گذار به سمت خود هدایت کنیم.
مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی تصریح کرد: با همکاری معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری و صندوق های زیرمجموعه آن برای شرکت های دانش بنیان و استارت آپی و برای هموار شدن راه این شرکت ها راهگشایی می کنیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 7 ساعت پیش
ثبت نام طرح ملی مسکن تا آخر سال ادامه دارد

ثبت نام طرح ملی مسکن تا آخر سال ادامه دارد وزیر راه و شهرسازی با بیان این که قیمت سوخت هواپیما تغییر نمی کند گفت: تا آخر سال ثبت نام طرح ملی مسکن در سراسر کشور ادامه دارد.
به گزارش تابناک به نقل از خبرآنلاین، محمد اسلامی در حاشیه تقدیر از دست اندرکاران حج 98 اظهار کرد در سه استان اول ثبت نام 15 هزار نفر در طرح ملی مسکن انجام شد.
وزیر راه و شهرسازی با بیان این که ثبت نام در استان قم 2 ساعته به اتمام رسید گفت: مجددا در این استان با تامین زمین ثبت نام ها از سر گیری می شود.
اسلامی افزود: طرح مسکن ملی در استان تهران از تهرانسر آغاز شده و رئیس جمهور کلنگ آن را به زمین زد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 7 ساعت پیش
ایجاد شرکت های صوری در مناطق آزاد به خاطر معافیت مالیاتی+ویدئو

ایجاد شرکت های صوری در مناطق آزاد به خاطر معافیت مالیاتی+ویدئو به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، سید حسن موسوی فرد کارشناس اقتصادی در گفت وگو با برنامه سلام صبح بخیر شبکه سوم سیما با اشاره به اهداف ایجاد مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: اصلی ترین هدف ایجاد این مناطق، توسعه صادرات بود. به این صورت که شرکت های خارجی و داخلی با استفاده از معافیت ها و امتیازاتی که برای این مناطق در نظر گرفته شده، کار تولید انجام دهند و بعد به خارج کشور صادر کنند. به همین معافیت های مختلفی از جمله معافیت مالیات، قوانین کار، بخشی از قوانین بانکی، قوانین سرزمینی، گمرک و امثالهم برای آنها لحاظ شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 7 ساعت پیش
آخرین فرصت استفاده از تسهیلات احداث خوابگاه دانشجویی

آخرین فرصت استفاده از تسهیلات احداث خوابگاه دانشجویی به گزارش افکارنیوز ،
صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم برای جبران بخشی از کمبود ظرفیت خوابگاه های دانشجویی دانشگاه ها بخشی از یارانه سود و کارمزد تسهیلات دریافتی دانشگاه ها و بخش خصوصی برای ساخت خوابگاه را پرداخت می کند.
اخبار اجتماعی - دانشگاه ها و بخش خصوصی اگر برای ساخت خوابگاه از تسهیلات بانکی استفاده کنند، صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم نیز متعهد شده تمام سود بانکی آنان را پرداخت می کند و دانشگاه ها و بخش خصوصی فقط اقساط و کارمزد را پرداخت می کنند.
دانشگاه هایی که در مناطق محروم حضور دارند با تشخیص رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 7 ساعت پیش
روحانی: برنامه 5 ساله دولت را مکلف به اصلاح قیمت بنزین کرده

روحانی: برنامه 5 ساله دولت را مکلف به اصلاح قیمت بنزین کرده رئیس جمهوری اسلامی ایران گفت: قانون هدفمندی یارانه ها و همچنین قانون برنامه 5 ساله، دولت را مکلف به اصلاح قیمت حامل های انرژی می کند.
به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی بیان کرد: کاری که دولت انجام داده طبق قانون بوده و درست است که دولت مشکلات مالی، اقتصادی و بودجه ای دارد، اما در این طرح، کل مبلغ به اقشار کم درآمد برمی گردد.
متن کامل سخنان رئیس جمهوری در هیات دولت که از شبکه خبر بازبخش شد، به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
ضمن عرض سلام به مردم شریف و هوشمند ایران ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 7 ساعت پیش
حکم اشرار و آتش زدن اموال دولتی چیست؟

حکم اشرار و آتش زدن اموال دولتی چیست؟ به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، تخریب به معنای ویران کردن و خراب کردن است و در اصطلاح حقوقی نیز، در موارد تباه کردن ابنیه و خراب کردن اموال، استعمال می شود.
قانونگذار، جرم تخریب را تعریف نکرده، بلکه فقط به ذکر مصادیقی از آن بسنده کرده است. از طرف دیگر، قانونگذار، حرق و آتش زدن را که وسیله تباه کردن و از بین بردن مال است مترادف با تخریب به کار برده است.
در رویه قضایی، تخریب عبارت است از لطمه زدن عمدی به طور کلی یا جزیی نسبت به مال یا شی ء متعلق به شخص حقیقی یا حقوقی به طرق مذکور در قانون به عبارت دیگر ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 7 ساعت پیش
تاثیر 2 درصدی بنزین در سبد مصرفی خانوار

تاثیر 2 درصدی بنزین در سبد مصرفی خانوار رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان گفت: در مجموع سهم بنزین در سبد مصرفی خانوار در استان 2 درصد و در کشور 2.1 درصد است.
به گزارش تابناک به نقل از ایسنا؛ شهرام طهماسبی عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان، با اشاره به اعتراضات صورت گرفته طی روز های اخیر در رابطه با افزایش قیمت بنزین، اظهار کرد: باید به این نکته که چرا افزایش قیمت بنزین مردم را نگران کرده توجه شود؛ چرا که در گذشته مردم شاهد افزایش قیمت حامل های انرژی و پس از آن افزایش قیمت کالا ها و خدمات بودند و این در حالی است که در این بازه زمانی، فقط قیمت بنزین افزایش یافته است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 8 ساعت پیش
میزان سهمیه بنزین ماهیانه + اینفوگرافیک

میزان سهمیه بنزین ماهیانه + اینفوگرافیک به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان ، چند شب پیش و پس از ماه ها گمانه زنی قیمت بنزین افزایش یافت؛ با اعلام شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، از نیمه شب 24 آبان سهمیه بندی بنزین با نرخ جدید برای تمام وسایل نقلیه بنزین سوز آغاز شد.
بیشتربخوانید: نرخ کرایه اسنپ و تپسی تغییر نخواهد کرد
در ادامه اینفوگرافیکی را در خصوص میزان سهمیه بنزین ماهانه مشاهده می کنید:
انتهای پیام/
سهمیه ماهانه بنزین ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 8 ساعت پیش
افزایش پرداخت نقدی به مردم، خوب یا بد؟

افزایش پرداخت نقدی به مردم، خوب یا بد؟ تسنیم نوشت: افزایش قیمت بنزین در روزهای اخیر و انتشار اخباری مبنی بر بازتوزیع درآمدهای حاصل از افزایش قیمت این حامل انرژی از چند منظر قابل بحث و بررسی است. از منظر اقتصاددانان ایرانی که به طور نظری طرفدار لیبرالیسم اقتصادی هستند؛ اگرچه از منظر عملی و سیاسی از روش های شفافیت گریز و رانتی حمایت می کنند، هرگونه پرداخت نقدی به مردم، گداپروری و در حکم کفرگویی است. از این منظر؛ انبوه وام های بانکی که به صدها هزار میلیارد تومان رسیده و به اسم معوقات بانکی اختصاصی شده و به نظام بانکی باز نمی گردد اهمیتی ندارد و در تضاد با اصول بازار آزاد و رقابت نیست ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 8 ساعت پیش
دولتمردان به طور جدی بر وضعیت بازار نظارت داشته باشند

دولتمردان به طور جدی بر وضعیت بازار نظارت داشته باشند به گزارش افکارنیوز ،
علیرضا سلیمی در خصوص رهنمودهای رهبر انقلاب نسبت به طرح مدیریت مصرف سوخت، گفت: ایشان روز گذشته در درس خارج فقه خود فرمودند در این کار سررشته ندارم و نظرات کارشناسی نیز متفاوت است اما گفته بودم اگر سران سه قوه تصمیم بگیرند از آن حمایت می کنم.
اخبار سیاسی - نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس اظهار کرد: در شرایط کنونی مردم نسبت به افزایش قیمت ها نگران هستند و این در حالیست که نمایندگان مجلس هم نگران وضعیت جامعه هستند.
وی با اشاره به اینکه دولت پیش از اجرای طرح افزایش قیمت بنزین باید نگرانی مردم را برطرف می کرد ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 9 ساعت پیش
قیمت گوشت کاهش یافت

قیمت گوشت کاهش یافت به گزارش، عزیزالله افضلی، با بیان اینکه در پی اصلاح قیمت بنزین، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران مکلف شده گشت های بازرسی را تشدید کند، اظهار کرد: مقرر شده سازمان صمت با همکاری سازمان تعزیرات حکومتی، پلیس امنیت اقتصادی، بازرسی اتاق اصناف تهران و دستگاه های مرتبط دیگر از واحد های صنفی بازرسی کند.
وی از بازرسی 3278 واحد از روز شنبه تا روز گذشته (دوشنبه) خبر داد و گفت: در این بازرسی ها 412 پرونده برای اصناف متخلف تشکیل شده که مهم ترین تخلفات شامل گران فروشی، عدم درج قیمت و عدم صدور فاکتور بوده است ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 10 ساعت پیش
قیمت گوشت، اندکی کاهش یافت

قیمت گوشت، اندکی کاهش یافت ایسنا: معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان تهران از دو برابر شدن نظارت ها بر بازار و کاهش قیمت محصولات پروتئینی خبر داد.
عزیزالله افضلی با بیان اینکه در پی اصلاح قیمت بنزین، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران مکلف شده گشت های بازرسی را تشدید کند، اظهار کرد: مقرر شده سازمان صمت با همکاری سازمان تعزیرات حکومتی، پلیس امنیت اقتصادی، بازرسی اتاق اصناف تهران و دستگاه های مرتبط دیگر از واحدهای صنفی بازرسی کند.
وی از بازرسی 3278 واحد از روز شنبه تا روز گذشته (دوشنبه) خبر داد و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 10 ساعت پیش
ریشه اعتراضات بنزینی

ریشه اعتراضات بنزینی آذر تشکر، جامعه شناس در گفتگو با شرق درباره اعتراضات اخیر در کشور می گوید: واقعیت این است که در دنیا روی آشوب های شهری مطالعات زیادی شده، به ویژه درباره اینکه شکل هایش چطور است و به چه نحوی تغییر می کند و البته همیشه هم گفته شده رخ دادن و تغییر شکل آن در بسیاری از مواقع مبتنی بر پیش بینی ها نیست. حالا تصور کنید در کشور ما که روی چنین موضوعاتی کار پژوهشی چندانی نشده و شناخت و تحلیلی درباره شورش های شهری وجود ندارد، به سختی می توان آن را تحلیل کرد؛ اما وقتی می بینیم که یک اعتراض معیشتی قابل حدس و قابل پیش بینی به سرعت به نهایت یک اعتراض رادیکال بدل می شود ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 10 ساعت پیش
سامانه 124؛ دریافت شکایات از قیمت کالا ها

سامانه 124؛ دریافت شکایات از قیمت کالا ها به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ، آقای حسین مدرسی خیابانی در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما با بیان اینکه سامانه 135 سازمان تعزیرات حکومتی نیز برای دریافت گزارش های مردمی فعال شده است، افزود: فهرست قیمت کالا های اساسی در اپلیکیشن آپ نیز به مردم ارائه شده است.
وی با بیان اینکه سه میلیون واحد صنفی داریم که نمی توانیم برای هر کدام از آن ها یک بازرس بگذاریم از مردم خواست از فروشگاه هایی خرید کنند که برچسب قیمت کالا دارند گفت: برای اطمینان مردم از مبارزه تنظیم بازار با سوء استفاده کنندگان شرایط کنونی تخلفات آن ها در سامانه 124 و اپلیکیشن آپ قرار می گیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 10 ساعت پیش
چند قدم در امتداد تلاش زنان روستایی برای رونق اقتصاد خانواده

چند قدم در امتداد تلاش زنان روستایی برای رونق اقتصاد خانواده به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز ، استان فارس با شهرستان ها و روستا های زیادی در دهه پنجم انقلاب اسلامی توانسته با حمایت از خانوار های روستایی هم چرخ اقتصاد خانواده ها و هم استان را بچرخاند.
رونق و توسعه اقتصاد مستلزم منابع انسانی کارآمد است. زنان نیمی از این منابع انسانی به شمار می آیند و مشارکت آنها اساسی ترین و اصلی ترین اهداف پیشبرد توسعه اقتصاد یک کشور است.
از گذشته های دور، زنان روستایی پا به پای مردان کار و چرخ اقتصاد خانواده را با کمک دیگر اعضا به گردش در می آوردند، آنها علاوه بر خانه داری، همسر داری ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 10 ساعت پیش
بانک های تخریب شده توسط آشوبگران تحت پوشش بیمه است

بانک های تخریب شده توسط آشوبگران تحت پوشش بیمه است به گزارش فارس، غلامرضا سلیمانی امروز در ششمین نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری در جزیره کیش اعلام کرد: پارسال 45 هزار میلیارد تومان حق بیمه در کشور دریافت شد که امسال این رقم به 60 هزار میلیارد تومان رسیده و با این رقم اندک حدود 440 میلیارد دلار سرمایه های کشور تحت پوشش بیمه و ریسک های مختلف قرار گرفته است.
وی افزود: با وجود تحریم ها با حق بیمه اندک که دریافت می شود بسیاری از سرمایه گذاری های داخلی را حمایت می کنیم و همه دارایی های صنعت، حمل ونقل و بانکداری را تحت پوشش بیمه با یک حق بیمه ناچیز قرار می دهیم. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 10 ساعت پیش
30 هزار بازرس در سطح بازار حضور دارند

30 هزار بازرس در سطح بازار حضور دارند نایب رییس اتاق اصناف تهران از نظارت مستقیم 30 هزار بازرس از اتاق های اصناف سراسر کشور بر قیمت کالا و خدمات در سطح بازار خبر داد.
ابراهیم درستی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: در جلسه فوق العاده ستاد تنظیم بازار در روز جمعه با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت مصوب شد که هیچ واحد تولیدی و عرضه کننده کالا حق افزایش قیمت ندارد.
وی با بیان اینکه سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان رعایت این مصوبه از سوی تولیدکنندگان را به دقت رصد می کند، خاطرنشان کرد: در این زمینه به صورت قاطع با هرگونه گران فروشی از سوی مبادی تامین کالا برخورد خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 11 ساعت پیش
افزایش خودسرانه قیمت ها در بازار ممنوع است

افزایش خودسرانه قیمت ها در بازار ممنوع است پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :
بهنام شهدی عصر دوشنبه در جمع مدیران دستگاه های اجرایی تنظیم بازار آذربایجان غربی اظهارداشت: بر اساس تصمیم این کارگروه، تیم های نظارتی و بازرسی تعزیرات حکومتی، اداره صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف به صورت دایمی قیمت کالا و خدمات در بازار را رصد می کنند.
وی با بیان اینکه با افزایش خودسرانه قیمت کالا و خدمات، احتکار و کم فروشی برخورد می شود تصریح کرد: برای تامین کالاهای اساسی مردم مشکلی وجود ندارد.
شهدی با تاکید بر تشدید برخورد جدی و قانونی با متخلفان افزایش قیمت عنوان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 11 ساعت پیش
قیمت نفت افزایش یافت

قیمت نفت افزایش یافت به گزارش فارس به نقل از رویترز، از آنجایی که سرمایه گذاران در انتظار سرنخ هایی در مورد چشم انداز توافق تجاری میان آمریکا و چین هستند و به نگرانی در مورد افزایش عرضه نفت بی اعتنایی کردند، قیمت نفت در معاملات روز دوشنبه اندکی افزایش یافت.
هر بشکه نفت برنت با 63.26 دلار فروخته شد. این نوع نفت هفته گذشته 1.3 درصد افزایش یافت.
هر بشکه نفت خام آمریکا با 14 سنت افزایش 57.86 دلار معامله شد. نفت خام آمریکا هفته گذشته 0.8 درصد افزایش ارزش داشت.
قیمت نفت در معاملات روز جمعه نزدیک به 2 درصد افزایش یافت زیرا اظهارات مقامات آمریکا خوش بینی در مورد توافق تجاری آمریکا و چین را تقویت کرد اما ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 11 ساعت پیش
دستورالعمل عدم افزایش قیمت کالا و خدمات ابلاغ شد

دستورالعمل عدم افزایش قیمت کالا و خدمات ابلاغ شد به گزارش فارس به نقل از سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان عباس تابش معاون وزیر در ابلاغیه ای به منظور تحقق دستور مقام عالی وزارت مبنی بر اینکه در راستای اصلاح نرخ بنزین، هرگونه افزایش قیمت کالا و خدمات تا اطلاع ثانوی ممنوع می باشد ، دستورالعملی برای اجرا به همه انجمن ها، اتحادیه ها، شرکت های تولیدی لاستیک و شرکت های پالایش و پخش فراورده های نفتی ابلاغ کرد .
در این ابلاغیه آمده است؛ در راستای ابلاغ مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی مبنی بر اصلاح نرخ بنزین و نیز در راستای هم افزایی و استفاده از پتانسیل های آن انجمن، اتحادیه ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 11 ساعت پیش
نظارت 500 هزار بسیجی بر قیمت ها و مقابله با گرانی

نظارت 500 هزار بسیجی بر قیمت ها و مقابله با گرانی غلامرضا حسن پور در گفت و گو با تسنیم اظهار کرد: کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم به وفور در انبارها،فروشگاه ها و گمرکات کشور وجود دارد و کمبود هیچ کالایی را شاهد نیستم بلکه برای ماه های آینده نیز ذخایر قابل اطمینانی وجود دارد.
وی با اشاره به اینکه بعد از اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین برای برخی مردم نگرانیهایی برای افزایش قیمت سایر کالاها ایجاد شده است افزود: اصناف و بازاریان ما به طور قطع انصاف را در مبادلات تجاری روزمره خود رعایت می کنند؛ همه اصناف در کنار اینکه خود فروشنده هستند در موارد متعدد دیگر خریدار هستند و هر گونه افزایش قیمت برای خود آنها نیز مشکل ایجاد خواهد کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 11 ساعت پیش
50 درصد مردم خودرو دارند/ نتوانستیم به بعضی سوالات پاسخ دهیم

50 درصد مردم خودرو دارند/ نتوانستیم به بعضی سوالات پاسخ دهیم به گزارش خبرگزاری مهر ، علی ربیعی در گفتگو با تیتر امشب شبکه خبر به برخی پرسش های مردمی پاسخ داد و گفت: ما نباید بنزین ارزان قیمت را به کشورهای همسایه بدهیم.
وی همچنین گفت: اگر افزایش قیمت بنزین از قبل گفته می شد مشکلات دیگری بوجود می آورد.
سخنگوی دولت با بیان اینکه قبول دارم نتوانستیم به بعضی سوالات پاسخ دهیم ، گفت: اگر هر سال مبلغ بنزین افزایش می یافت نوعی شوک روانی به جامعه داده می شد. تصمیم گیری درباره افزایش قیمت بنزین هم ناگهانی نبوده است.
او افزود: پیوست اجزای افزایش قیمت بنزین جلوگیری از آثار تورمی و افزایش قیمت کالاها است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 11 ساعت پیش
ربیعی: تک تک سلول های ما نگران معیشت مردم است

ربیعی: تک تک سلول های ما نگران معیشت مردم است خبرگزاری فارس: علی ربیعی سخنگوی دولت و محمدرضا عدل معاون امور زیربنایی فنی سازمان برنامه و بودجه در برنامه تیتر امشب شبکه خبر به سؤالات و مسائل در مورد افزایش قیمت بنزین، سهمیه ها و کمک معیشتی به خانوار توضیحاتی ارائه کردند.
در این برنامه علی ربیعی با اشاره به اینکه ساعت 24 امشب مبالغ حمایتی برای 20 میلیون نفر پرداخت می شود، اظهار داشت: این طرح در راستای برقراری عدالت اجتماعی و یا حرکت کردن به این سمت و سو بوده و دلایل مختلفی برای اجرایی آن متصور است.
ربیعی با بیان اینکه بارها درباره ضرورت اصلاح قیمت بنزین صحبت شده بود، گفت: این درست نیست که بگویم یک شبه اعلام شد ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 11 ساعت پیش
سازمان مدیریت و برنامه ریزی: تاثیر 2 درصدی بنزین در سبد مصرفی خانوار

سازمان مدیریت و برنامه ریزی: تاثیر 2 درصدی بنزین در سبد مصرفی خانوار رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان گفت: در مجموع سهم بنزین در سبد مصرفی خانوار در استان 2 درصد و در کشور 2.1 درصد است.
به گزارش ایسنا؛ شهرام طهماسبی عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان، با اشاره به اعتراضات صورت گرفته طی روزهای اخیر در رابطه با افزایش قیمت بنزین، اظهار کرد: باید به این نکته که چرا افزایش قیمت بنزین مردم را نگران کرده توجه شود؛ چرا که در گذشته مردم شاهد افزایش قیمت حامل های انرژی و پس از آن افزایش قیمت کالاها و خدمات بودند و این در حالی است که در این بازه زمانی، فقط قیمت بنزین افزایش یافته است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 11 ساعت پیش
مصرف بی رویه کود شیمیایی بازارهای پایدار صادراتی را از چرخه حذف می کند

مصرف بی رویه کود شیمیایی بازارهای پایدار صادراتی را از چرخه حذف می کند مجید کیان پور در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: یکی از مشکلاتی که کشاورزان با آن مواجه هستند تأمین نهاده های کشاورزی است. نیاز است جهاد کشاورزی آن را برای کشاورزان لرستانی تأمین کنند.
نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به اینکه این کود به موقع در اختیار آنان قرار داده نمی شود آنها مبادرت به تأمین آن در بازار آزاد می کنند.
کیان پور بیان کرد: باید نظارت بیشتری روی تأمین این مواد برای کشاورزان صورت گیرد، همچنین روی مصرف آن نیز جهاد کشاورزی استان اهتمام ویژه داشته باشند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 12 ساعت پیش
بسیج 500 هزار بسیجی برای نظارت بر قیمت ها و مقابله با گرانی

بسیج 500 هزار بسیجی برای نظارت بر قیمت ها و مقابله با گرانی غلامرضا حسن پور در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم اظهار کرد: کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم به وفور در انبارها،فروشگاه ها و گمرکات کشور وجود دارد و کمبود هیچ کالایی را شاهد نیستم بلکه برای ماه های آینده نیز ذخایر قابل اطمینانی وجود دارد.
وی با اشاره به اینکه بعد از اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین برای برخی مردم نگرانیهایی برای افزایش قیمت سایر کالاها ایجاد شده است افزود: اصناف و بازاریان ما به طور قطع انصاف را در مبادلات تجاری روزمره خود رعایت می کنند؛ همه اصناف در کنار اینکه خود فروشنده هستند در موارد متعدد دیگر خریدار هستند و هر گونه افزایش قیمت برای خود آنها نیز مشکل ایجاد ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 12 ساعت پیش
دورهمی مالی و پولی در جزیره

دورهمی مالی و پولی در جزیره به گزارش ایسنا، نمایشگاه بین المللی بانک، بیمه و بورس و خصوصی سازی بار دیگر و برای ششمین بار در جزیره کیش آغاز به کار کرد و جمعی از مسئولان و کارکنان حوزه مالی و پولی گرد یکدیگر جمع شدند.
البته نمایشگاه امسال از نظر حضور مدیران ارشد چندان پُررنگ نبود و در مراسم افتتاحیه غیبت همتی- رئیس کل بانک مرکزی - و - محمدی- رئیس سازمان بورس مشهود بود و در مجموع از مدیران بانک مرکزی کسی حضور نداشت.
اما در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه چند تن از مسئولان بیمه ای و بورسی، مناطق آزاد و بخش خصوصی در اظهارات خود مسایلی را مطرح کردند که عمدتا به اهمیت تامین مالی توجه داشت که از کانال بیمه و بورس باید ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 12 ساعت پیش
بیش از 4 هزار راس دام در خرامه هویت دار شدند

بیش از 4 هزار راس دام در خرامه هویت دار شدند به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ا ز شیراز ، کاوس همتی گفت: طرح ملی هویت دار کردن دام ها به منظور تعیین جمعیت واقعی دام کل کشور، برنامه ریزی برای تولید و توزیع نهاده های دامی، ردیابی و شناسایی دام، کنترل بیماری و مدیریت بازار تدوین یافته است.
این مقام مسئول با اشاره به ضرورت هویت گذاری دام اظهار کرد: خرید و فروش، نگهداری و نقل و انتقال دام زنده فاقد پلاک ممنوع و قاچاق محسوب می شود.
او، ملاک خدمات دهی به دامداران نظیر واکسیناسیون دام ، صدور و تمدید مجوزها، دریافت نهاده ها و تسهیلات بانکی را منوط به ثبت پلاک های شناسایی 15 رقمی دام در سامانه جامع هویت گذاری دام دانست ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 12 ساعت پیش
بررسی استیضاح وزیر جهاد کشاورزی در جلسه کمیسیون کشاورزی مجلس

بررسی استیضاح وزیر جهاد کشاورزی در جلسه کمیسیون کشاورزی مجلس علی محمد شاعری در گفت وگو با ایسنا در مورد جلسه امروز (دوشنبه، 27 آبان) کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه امروز استیضاح وزیر جهاد کشاورزی مطرح شد. نمایندگان استیضاح کننده و وزیر جهاد کشاورزی در جلسه حضور داشتند و گفت وگو و پرسش و پاسخ بین آن ها مطرح شد.
این عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان این که رسیدگی به استیضاح وزیر جهاد کشاورزی ادامه دارد، گفت: اگر استیضاح کنندگان در مذاکرات بعدی قانع نشوند نمایندگان، استیضاح را به صحن علنی مجلس ارجاع خواهند کرد.
نماینده مردم بهشهر در مجلس در پاسخ به این پرسش که آیا تاثیر اصلاح قیمت بنزین بر قیمت محصولات کشاورزی ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 13 ساعت پیش
80 درصد بانک ها به خودشان تسهیلات داده اند

80 درصد بانک ها به خودشان تسهیلات داده اند آفتاب نیوز :
علیرضا رزم حسینی عصر دوشنبه در نشست شورای هماهنگی بانک های خراسان رضوی افزود: براساس این آمار، فقط یک بانک از 55 هزار میلیارد تومان سپرده بانکی در اختیار خود، 42 هزار میلیارد تومان به 11 شرکت سرمایه گذاری زیرمجموعه خود تسهیلات پرداخت کرده که یکی از این شرکت ها در خراسان رضوی قرار دارد و برآورد من این است که این بانک در خراسان رضوی حدود 10 هزار میلیارد تومان سپرده جمع آوری کرده است.
وی اظهار داشت: براساس آمارهای یاد شده این استان در سپرده های بانکی رتبه چهارم کشور اما در میزان پرداخت تسهیلات رتبه بیست و پنجم را دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 13 ساعت پیش
افزایش قیمت بنزین توقف پرداخت یارانه به ثروتمندان است

افزایش قیمت بنزین توقف پرداخت یارانه به ثروتمندان است به گزارش خبرنگار مهر ، شهرام طهماسبی عصر دوشنبه در نشست خبری با خبرنگاران در محل ساختمان شماره 2 استانداری زنجان، با اتشاره به اعتراضات در رابطه با افزایش قیمت بنزین، گفت: چرا افزایش قیمت بنزین مردم را نگران کرده توجه شود.
وی اظهارکرد: در گذشته مردم شاهد افزایش قیمت حامل های انرژی و پس ازآن افزایش قیمت کالاها و خدمات بودند و این در حالی است که در این بازه زمانی فقط قیمت بنزین افزایش یافته است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان گفت:نقش بنزین در بخش تولید کم است و به هنگام تغییر سال و شروع سالی جدید افزایش قیمت بنزین و سایر حامل های انرژی اعلام می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 13 ساعت پیش
مشکلی در زمینه تأمین ارزاق عمومی وجود ندارد/کنترل قیمت اجناس

مشکلی در زمینه تأمین ارزاق عمومی وجود ندارد/کنترل قیمت اجناس به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ا ز شیراز ، عنایت الله رحیمی در دیدار با رؤسای اتحادیه های صنفی فارس، تامین سوخت و امنیت تردد را از دغدغه های بسیار مهم صنفی برشمرد و گفت: تاکنون با همکاری نهاد های امنیتی و انتظامی اقدامات مطلوبی در این زمینه صورت گرفته است و از همین رو هیچ مشکلی در زمینه تامین ارزاق عمومی در استان نداریم.
او با بیان اینکه توسعه و امنیت از جمله مطالبات اصلی مردم به شمار می رود، اصلاح ساختار های معیوب اقتصادی و هدفمند کردن بسیاری از درآمد های دولت را از جمله اهداف تغییر نرخ بنزین عنوان کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 13 ساعت پیش
پرداخت حمایت معیشتی دولت از امشب

پرداخت حمایت معیشتی دولت از امشب نخستین پرداخت حمایت معیشتی امشب و مراحل بعدی برای 40میلیون نفر دیگر تا شنبه انجام می شود.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما، رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در حاشیه هفدهمین جلسه ستاد بودجه گفت: از ساعت24 امشب حداقل برای 20میلیون نفر حمایت معیشتی پرداخت می شود.
نوبخت با بیان اینکه فهرست خانوار هایی که شامل 20میلیون نفر می شود از طریق وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام شد افزود: دومین مرحله پرداخت حمایت معیشتی ساعت 24 فردا چهارشنبه و سومین مرحله هم ساعت24 شنبه 2آذر انجام می شود.
وزارت تعاون ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 14 ساعت پیش
شرکت های ایرانی برای بازسازی به دمشق بیایند

شرکت های ایرانی برای بازسازی به دمشق بیایند ایسنا: نزار سعدالدین، رئیس اتحادیه عمومی کشاورزان سوریه امروز در نشست فرصت های سرمایه گذاری و تجاری ایران و سوریه در هتل پارس مشهد، اظهار کرد: ما از سوریه سربلند و سوریه پیروز بر داعش به ایران آمدیم که به برکت رئیس جمهوری بشار اسد و ارتش سوری مقاوم که شهادت ها و رشادت های زیادی تقدیم کردند، تمام وضعیت کشور سوریه از دست آنها خارج شد که با همکاری کشورهای دوست و در راس آنها ایران و رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری اتفاق افتاد.
وی افزود: ما نیاز به بازسازی کشورمان داریم و همان طور که رئیس جمهور گفت ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 14 ساعت پیش
دلایل تاب آوری اقتصاد ایران در مقابل تحریم ها

دلایل تاب آوری اقتصاد ایران در مقابل تحریم ها به گزارش بولتن نیوز، حسین سلاح ورزی عصر امروز (دوشنبه 27 آبان) در یازدهمین همایش فرصت های سرمایه گذاری با بیان اینکه آمار تجارت خارجی کشور در سال 97 حکایت از آن دارد که در شرایط تحریم از مجموع 44 میلیارد دلار صادرات ایران، 24 میلیارد دلار به کشورهای همسایه بوده است گفت: 54 درصد از مجموع صادرات ایران به کشورهای همسایه صورت گرفته است.
نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران افزود: رونق صادرات کشورهای همسایه یکی از دلایل تاب آوری اقتصاد ایران در مقابل تحریم ها و خنثی سازی فشارهایی است که از سوی دشمنان به اقتصاد ایران وارد آمده است. ... ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 14 ساعت پیش
پرداخت حمایت معیشتی دولت از امشب

پرداخت حمایت معیشتی دولت از امشب به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در حاشیه هفدهمین جلسه ستاد بودجه گفت: از ساعت 24 امشب حداقل برای 20 میلیون نفر حمایت معیشتی پرداخت می شود.
نوبخت با بیان اینکه فهرست خانوار هایی که شامل 20 میلیون نفر می شود از طریق وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام شد افزود : دومین مرحله پرداخت حمایت معیشتی ساعت 24 فردا چهارشنبه و سومین مرحله هم ساعت 24 شنبه 2 آذر انجام می شود.
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم از هموطنانی که در فهرست مشمولان طرح حمایت معیشتی دولت قرار نگرفتند خواست از اواسط هفته آینده از طریق کد دستوری #6369* از وضع خود مطلع شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 14 ساعت پیش
ذخیره سوخت مناسبی در استان بوشهر وجود دارد /برخورد قاطع با متخلفان گرانفروشی

ذخیره سوخت مناسبی در استان بوشهر وجود دارد /برخورد قاطع با متخلفان گرانفروشی سعید زرین فر در نشسست کمیسیون تنظیم بازار استان بوشهر عنوان کرد: نرخ جابه جایی مسافر و کالا به هیچ وجه افزایش نمی یابد و قیمت ها از طریق تعزیرات و واحدهای بازرسی صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر کنترل و با متخلفان برخورد قاطع می شود.
وی با تاکید بر برگزاری جلسات تنظیم بازار به صورت مستمر در استان بوشهر اظهار کرد: در نشست قبلی تنظیم بازار استان بوشهر برای سهمیه بنزین برخی وسائل نقلیه ناوگان حمل و نقل عمومی از جمله آژانس های تاکسی تلفنی ، سرویس های مدارس و یا خودروهای وانت بار نگرانی وجود داشت که با تخصیص سهمیه بنزین این مشکل برطرف شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 14 ساعت پیش
رشد 24 درصدی بودجه تهران در سال 99

رشد 24 درصدی بودجه تهران در سال 99 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
انوشیروان محسنی بندپی در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران با اشاره به نحوه ساماندهی شهرک های صنعتی گفت: در مورد ساماندهی هشت بافت صنعتی در استان تهران با توجه به اینکه نقشه و مساحت موردنظر آن ها شفاف نبود مقرر شد شرکت شهرک های صنعتی نقشه پیشنهادی را ظرف 2 هفته به کارگروه زیربنایی ارائه دهد و تا یک ماه آینده در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه در دستور کار قرار گیرد.
استاندار تهران درباره تدوین بودجه سال آینده استان تهران گفت: دو سناریو برای تدوین بودجه در سال آینده مطرح شده که یکی نظام درآمد هزینه ای است که پیشنهاد آن توسط دولت به مجلس ... ادامه خبر ...

منبع: شبکه خبر دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 14 ساعت پیش
اوراق بیمه ای را بهادار خواهیم کرد

اوراق بیمه ای را بهادار خواهیم کرد به گزارش بولتن نیوز، غلامرضا سلیمانی در یازدهمین همایش فرصت های سرمایه گذاری از آغاز بکار دومین شرکت بیمه تخصصی زندگی خبر داد و گفت: در حوزه بیمه زندگی تلاش بیمه مرکزی آن است که از بیمه های عمومی به سمت بیمه های تخصصی حرکت کرده و پول های خرد جامعه را در کنار بانک و بورس جمع آوری و سرمایه گذاری نمایند.
رئیس کل بیمه مرکزی افزود: بیمه مرکزی به عنوان هیئت موسس در بورس بین الملل حضور خواهد یافت که در واقع گسترش و تعمیق نظام تامین مالی، بازار پول و بازار سرمایه و در نهایت ارتقاء فرصت بیمه را در پی دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 14 ساعت پیش
نرخ مشارکت اقتصادی قم 6.99 دهم درصد رشد پیدا کرد

نرخ مشارکت اقتصادی قم 6.99 دهم درصد رشد پیدا کرد مصطفی کاویانی عصر دوشنبه درجلسه ستاد ساماندهی امور جوانان قم درتالار امام جواد (ع) استانداری اظهار داشت: سال گذشته 42 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری درقم صورت گرفته، که همین امر به کاهش بیکاری دراین استان منجر شده است.
وی همچنین با بیان اینکه نرخ بیکاری قم از سال 94 تا 97 درمقایسه با کل کشور روند کاهشی داشته است، بیان داشت: نرخ بیکاری جوانان قم اندکی بیشتر از نرخ بیکاری کل این استان بوده است.
وی افرود: نرخ بیکاری جوانان درسال 94، 14.9 و در سال های 95، 96 و 97 نیز به ترتیب 13.7، 24.8 و 23.3 درصد اعلام شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 14 ساعت پیش
اولین مرحله یارانه جدید امشب پرداخت می شود/ دولت تصمیم سران قوا را عملی کرد/ 60 میلیون نفر مشمول دریافت بسته معیشتی هستند

اولین مرحله یارانه جدید امشب پرداخت می شود/ دولت تصمیم سران قوا را عملی کرد/ 60 میلیون نفر مشمول دریافت بسته معیشتی هستند به گزارش شفاف، علی ربیعی، سخنگوی دولت در نشست خبری امروز (دوشنبه 27 آبان) با اشاره به تبیین ابعاد مختلف اجرای مصوبه شورای عالی هماهنگی سران سه قوه درباره اجرای طرح اجرایی معیشتی دولت و اصلاح قیمت بنزین اظهار کرد: موضوع قمیت بنزین در 60 سال گذشته ایران از موضوعات مهم بوده است، دلیل متعددی برای اصلاح قیمت ها وجود دارد.
ربیعی گفت: دولت خود را موظف به حمایت از اقشار کم درآمد جامعه و متوسط کرده است. دولت تصمیمی که با تمام سران قوا و کارشناسان اتخاذ کرد را عملی کرد.
او با بیان اینکه این مبلغ به همه مردم ایران اختصاص پیدا نمی کند ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 14 ساعت پیش
بیش از 60 میلیارد ریال اعتبار برای تقویت زیر ساخت های کشتارگاه صنعتی دام ایلام هزینه شد

بیش از 60 میلیارد ریال اعتبار برای تقویت زیر ساخت های کشتارگاه صنعتی دام ایلام هزینه شد به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، علی امامی مدیر کشتارگاه صنعتی دام ایلام عصر امروز در جمع اصحاب رسانه استان ایلام گفت: پروژه مجتمع کشتارگاه صنعتی دام ایلام با ظرفیت کشتار 1000 راس دام سبک و 100 راس دام سنگین در هر شیفت کاری در زمینی به مساحت 5/8 هکتار و زیربنای حدود 12 هزار متر در شهرک صنعتی ششدار در 6 کیلومتری شهر ایلام به منظور تامین گوشت استان ایلام در زمستان 1375 افتتاح شد.
وی افزود: مهمترین اهداف بهره برداری این پروژه جلوگیری از انتقال بیماری در اثر حمل و نقل دام، جلوگیری از کشتار غیرمجاز در سطح شهر و حومه، حمل گوشت به جای دام زنده به بازارهای مصرف، اشتغالزایی و... در کشور است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 15 ساعت پیش
کپسول گاز 70 هزار تومان!

کپسول گاز 70 هزار تومان! علی اکبر مختاری با اشاره به افزایش قیمت بنزین گفت: ما نگرانی هایی در حوزه حمل و نقل داریم و متاسفانه تخلفاتی در این بخش مشاهده شده است و به سازمان تاکسیرانی اعلام کرده ایم که اگر توان مدیریت ندارند ما آن را مدیریت کنیم.
به گزارش ایسنا، مختاری در ادامه با بیان اینکه اتفاقات اخیر کار ما را برای بازرسی سخت کرده است گفت: مردم مسیر بازرسی ها را تسهیل کنند.
وی با اشاره به اینکه بازرسی ها تا زمان به آرامش رسیدن بازار ادامه دارد اعلام کرد: علاوه بر نگرانی در حوزه حمل و نقل، در حوزه تره بار هم به لحاظ فصلی بودن بعضی اقلام مثل گوجه فرنگی نگرانی هایی وجود داشت. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 15 ساعت پیش
اصلاح نرخ بنزین، دفاع از حقوق قشر نیازمند جامعه

اصلاح نرخ بنزین، دفاع از حقوق قشر نیازمند جامعه شهرام طهماسبی روز دوشنبه در نشست خبری در جمع خبرنگاران، افزود: پیش از این یارانه به افرادی پرداخت می شد که مستحق دریافت آن نبودند که در طرح اصلاح نرخ بنزین با حذف این گروه به سبد مصرفی خانوارهای نیازمند کمک می شود.
وی با بیان اینکه سالانه 900 هزار میلیارد تومان یارانه در کشور پرداخت می شود، اظهار داشت: بخش آشکار آن مبلغ 45 هزار و 500 تومان است که ماهانه و به صورت مستقیم پرداخت می شود اما بخش عظیمی از آن یارانه پنهان و غیرمستقیم است.
طهماسبی خاطرنشان کرد: بودجه کل کشور در سال جاری، یک هزار و 700 هزار میلیارد تومان است یعنی یارانه پرداختی بیش از 50 درصد کل بودجه کشور است در حالی که ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 15 ساعت پیش
بودجه عمرانی استان تهران 27 درصد افزایش یافت

بودجه عمرانی استان تهران 27 درصد افزایش یافت نعمت اله ترکی روز دوشنبه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران با بیان اینکه اصلاح ساختار بودجه در دستور کار قرار گرفته و بر مبنای نظام درآمد هزینه ای برای اولین بار در کشور اجرایی می شود تا زمینه ساز ایجاد درآمد پایدار شود افزود: در پیش نویس بخشنامه توسط رئیس جمهور ابلاغ شده و اکنون منتظر تصویب مجلس هستیم.
وی تصریح کرد: بودجه سال 99 استان تهران در امور جاری نسبت به سال قبل 24 درصد و بودجه عمرانی 27 درصد رشد داشته است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران در خصوص ساماندهی شهرک های صنعتی نیز گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 15 ساعت پیش
بیش از 800 مورد بازرسی در حوزه آرد و نان در بردسکن

بیش از 800 مورد بازرسی در حوزه آرد و نان در بردسکن به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز خراسان رضوی، رئیس اداره صنعت معدن و تجارت بردسکن گفت: از این تعداد بازرسی 35 واحد صنفی نانوایی متخلف شناسایی و به اداره تعزیرات حکومتی معرفی شده اند.
مهندس شهرام طلوع فکور افزود: عمده تخلفات انجام شده تعطیلی غیر مجاز، رعایت نکردن ساعت کار، کم فروشی، تقلب، نداشتن درج قیمت و نصب نرخ نامه نان، عرضه خارج از شبکه آرد و رعایت نکردن دستورالعمل های بهداشتی است.
وی همچنین گفت: 12 مورد شکایت از نانوایی ها به واحد بازرسی این اداره اعلام که همه شکایت های واصله مورد بررسی و با متخلفان برابر ضوابط و مقررات برخورد شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 15 ساعت پیش
بررسی دستاورد جهاد دانشگاهی در حوزه بومی سازی تجهیزات حمل ونقل ریلی

بررسی دستاورد جهاد دانشگاهی در حوزه بومی سازی تجهیزات حمل ونقل ریلی به گزارش خبرگزاری شبستان ، سید احسن علوی در تشریح نشست امروز ( 27 آبان) کمیسیون عمران مجلس، گفت : نشست امروز این کمیسیون، با حضور طیبی رئیس جهاد دانشگاهی، رسولی مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران و فعالان بخش خصوصی، با هدف بررسی فعالیت ها و دستاوردهای جهاد دانشگاهی در حوزه حمل و نقل ریلی برگزار شد.
نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در چند سال اخیر جهاد دانشگاهی برنامه ریزی و تلاش های بسیاری را برای بومی سازی تجهیزات حمل ونقل ریلی به ویژه ریل و واگن صورت داده و خوشبختانه به دستاوردهای قابل قبولی در این عرصه رسیده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 15 ساعت پیش
بررسی وضعیت میزان تولید خودروسازان

بررسی وضعیت میزان تولید خودروسازان به گزارش خبرگزاری شبستان ، عبدالله رضیان در تشریح جلسه امروز(دوشنبه 27 آبان ماه) کمیسیون صنایع و معادن مجلس از حضور وزیر صمت و مدیرعامل های خودروسازی های سایپا و ایران خودرو در کمیسیون متبوعش به منظور ارائه گزارش از وضعیت خودروسازی خبر داد.
نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مدیران خودروسازی های سایپا و ایران خودرو در حضور رحمانی وزیر صنعت معدن و تجارت گزارشی از وضعیت تولید خودرو، عرضه، تنظیم بازار و مشکلاتشان همچون میزان بدهی ها و آینده شرکت های خودروسازی ارائه کردند./
پایان پیام/ 50 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 15 ساعت پیش
زمان واریز حمایت های معیشتی اعلام شد

زمان واریز حمایت های معیشتی اعلام شد به گزارش ایلنا، براساس اطلاعیه سازمان برنامه و بودجه، دومین مرحله پرداخت حمایت معیشتی ساعت 24 روز چهارشنبه 29 آبان و سومین مرحله ساعت 24 روز شنبه 2 آذرماه خواهد بود
حمایت معیشتی به ازای خانوار های تک نفره 55 هزار تومان، خانوار 2 نفره 103 هزار تومان، خانوار 3 نفره 138 هزار تومان، خانوار 4نفره 172 هزار تومان و خانوار های 5نفره و بیشتر 205 هزار تومان خواهد بود. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 16 ساعت پیش
حقوق آبان ماه بازنشستگان کشوری امشب واریز می شود

حقوق آبان ماه بازنشستگان کشوری امشب واریز می شود به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، امین پورذاکری با اعلام این خبر گفت: با تلاش های صورت گرفته و هماهنگی خزانه کل و سازمان برنامه و بودجه کشور، حقوق بازنشستگان و موظفین تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری تا ساعت 24 امشب به حساب این عزیزان واریز می شود و قابل برداشت خواهد بود.
گفتنی است بیش از یک میلیون و 429 هزار نفر تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری هستند و بخش عمده اعتبارات پرداخت حقوق ایشان توسط دولت تامین و پرداخت می شود.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 16 ساعت پیش
همه چیز درباره طرح معیشتی دولت (فیلم)

همه چیز درباره طرح معیشتی دولت (فیلم) کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
عصرایران؛ بهنام اکبری - به دنبال افزایش قیمت بنزین دولت طرح حمایت معیشتی خانوارها برای پوشش آسیب ناشی از افزایش قیمت را در دستور کار قرار داد و از این جهت بر این تاکید داشت که کسب منابع از این محل را در اختیار خانوارها قرار می دهد. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 16 ساعت پیش
وزارت کار: هیچ پیامکی در خصوص یارانه ارسال نمی شود

وزارت کار: هیچ پیامکی در خصوص یارانه ارسال نمی شود وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اطلاعیه ای اعلام کرد، هیچ پیامکی در خصوص یارانه از سوی این وزارتخانه ارسال نمی شود.
به گزارش ایسنا و به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، متن اطلاعیه بدین شرح است:
فرایند پرداخت به مشمولان طرح حمایت معیشتی تا هفته آینده ادامه دارد و هیچ گونه پیامکی مبنی بر شمول، قطع و ثبت نام یارانه یا طرح حمایت معیشتی برای هم وطنان ارسال نمی شود. هرگونه پیامک در این خصوص جعلی است. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 16 ساعت پیش
هر 10روز یکبار برای خانوارها پرداختی داریم/ پرداخت 15هزار و 400میلیارد تومان برای کاهش فقر در سال آینده

هر 10روز یکبار برای خانوارها پرداختی داریم/ پرداخت 15هزار و 400میلیارد تومان برای کاهش فقر در سال آینده به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، محمدباقر نوبخت در حاشیه هفدهمین جلسه ستاد بودجه گفت: در جلسه امروز ستاد بودجه منابع و مصارف هدفمندی یارانه ها مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
وی افزود: تلاش ما این است در طول ماه، سه پرداخت منظم داشته باشیم؛ یکی پرداخت یارانه نقدی است که انجام می شود، دوم پرداخت حمایت معیشتی است و سوم پرداخت حقوق و اعتبارات عمرانی است.
نوبخت گفت: به گونه ای عمل کنیم که به طور میانگین هر 10 روز یک پرداخت به خانوارها داشته باشیم تا مدیریت مصرف برایشان آسان شود.
رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار کرد: علاوه بر پرداخت نقدی یارانه در سال آینده ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آن