شوک افزایش قیمت بر مسکن/ ثبات پایدار قیمت ها مطالبه عمومی/حل چالش کالای چند نرخی با حذف دلار دولتی

شوک افزایش قیمت بر مسکن/ ثبات پایدار قیمت ها مطالبه عمومی/حل چالش کالای چند نرخی با حذف دلار دولتی به گزارش خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، مهمترین تیتر های روزنامه های اقتصادی امروز پنجشنبه 3 بهمن ماه به بیان مسائلی همچون الزامات رشد صادرات غیرنفتی، برای کاهش تورم نیازمند زمان هستیم، شوک افزایش قیمت بر مسکن، ریل گذاری برای چابک سازی نظام بانکی، ثبات پایدار قیمت ها مطالبه عمومی، می پردازد.
همچنین جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی در ایران می ماند، کوچ تورم ملکی به لوکس ها، حل چالش کالای چند نرخی با حذف دلار دولتی، مالیات جدید همان عوارض خروج از کشور است، اقبال بازار سرمایه به سهم های عقب مانده از صعود، می پردازد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 1 دقیقه پیش
تفسیر رفت و برگشت قیمت دلار

تفسیر رفت و برگشت قیمت دلار آفتاب نیوز :
با این حال، در ادامه طلای جهانی کاهشی شد و با افت 5/ 0 درصدی به قیمت هزار و 555 دلاری نزول کرد. در چنین شرایطی، آنچه مسلم است و بازیگران بازار نیز بر آن تاکید دارند، افزایش دیروز سکه بیشتر تحت تاثیر رشد قیمت دلار در بازار داخلی بود. حدود ساعت 4 بعدازظهر دیروز عنوان می شد که به ازای هر دلار نیاز به پرداخت 13 هزار و 470 تومان بود. این قیمت 20 تومان بالاتر از روز سه شنبه بود؛ حال آنکه در روز اول بهمن ماه، این ارز افت قیمت را به ثبت رسانده بود. نه دلار دیروز با وجود افزایش قیمت توان شکست سطح 13هزار و 500 تومانی را داشت و نه سکه قادر به عبور از کانال 4 میلیون و 900 هزار تومانی ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اقتصادی انتشار : 1 دقیقه پیش
رؤیای تورمی بورس بازان

رؤیای تورمی بورس بازان رونق بازار سهام در هفته جاری ادامه یافت تا جایی که با رشد 3 درصدی شاخص کل و عبور از سطح 411 هزار واحدی یک رکورد تاریخی دیگر برای این متغیر مهم در روز دوم بهمن ماه به ثبت رسید. با این وجود، با انتشار گزارش های فصلی شرکت ها عمدتا در روز دوشنبه، فضای احتیاط آمیز بیشتری بر جو کلی معاملات حاکم شده است.
به گزارش دنیای اقتصاد، محتوای اطلاعیه های منتشره نشان می دهد که با تثبیت نسبی نرخ ارز در فصل پاییز و تداوم شتاب گیری هزینه شرکت ها، افت فراگیر و نسبتا پردامنه ای در حاشیه سود اکثر شرکت های بورسی رقم خورده که در نهایت منجر به کاهش سود خالص فصلی صنایع نسبت به تابستان و نیز پاییز گذشته شده است ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 11 دقیقه پیش
تاجران چه چیزی از قانون جدید تجارت می خواهند؟ / چرخ تولید بچرخد، صادرات گسترش می یابد

تاجران چه چیزی از قانون جدید تجارت می خواهند؟ / چرخ تولید بچرخد، صادرات گسترش می یابد به گزارش خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، موضع اصلی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در رابطه با قانون تجارت فعلی مشخص است؛ اتاق بار ها اعلام کرده است که با توجه اینکه قانون تجارت فعلی مصوب 1311، چندین سال است که در کشور جا افتاده است و قضات، فعالان اقتصادی و بازرگانان با قواعد آن آشنا هستند، بنابراین ضروری است که این قانون با همان مبنای اولیه، اما متناسب با شرایط اقتصادی و به خصوص تکنولوژی های روز اصلاح شود.
بیشتر بخوانید: قانون تجارت نیازمند بروزرسانی/ آخرین مصوبه تجارت مربوط به سال 1311
قانون تجارت باید جامع و کامل باشد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 21 دقیقه پیش
دوقطبی انتظارات در بازار ارز

دوقطبی انتظارات در بازار ارز در دومین روز بهمن ماه، سکه و دلار افزایش قیمت را تجربه کردند، ولی هر دو در شکستن سطوح مقاومتی ناکام شدند. روز چهارشنبه، سکه امامی 15 هزار تومان افزایش قیمت را به ثبت رساند و به بهای 4 میلیون و 875 هزار تومان رسید.
به گزارش دنیای اقتصاد، بخشی از این رشد ناشی از تمایلات افزایشی بود که معامله گران داخلی در مورد اونس در آغاز بازار های جهانی مشاهده کردند. طلای جهانی تا ساعت 3 بعدازظهر دیروز به نزدیکی محدوده هزار و 560 دلاری رسیده بود.
با این حال، در ادامه طلای جهانی کاهشی شد و با افت 5/ 0 درصدی به قیمت هزار و 555 دلاری نزول کرد ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 21 دقیقه پیش
نرخ تورم انگلیس در کمترین سطح سه سال اخیر

نرخ تورم انگلیس در کمترین سطح سه سال اخیر به گزارش ایسنا به نقل از تریدینگ اکونومیکس، با نزدیک شدن به موعد خروج انگلیس از اتحادیه اروپا و کاهش نااطمینانی ها از سرانجام پرونده برگزیت، نرخ تورم سالانه این کشور تا پایان ماه دسامبر با 0.2 درصد کاهش نسبت به مدت مشابه منتهی به ماه قبل به 1.3 درصد رسیده است.
این نرخ تورم که پایین ترین نرخ تورمی انگلیس از نوامبر سال 2016 تاکنون محسوب می شود، بیش از همه تحت تأثیر کاهش نرخ تورم بخش لباس و کفش قرار گرفته است که تورم آن از صفر درصد در ماه نوامبر به منفی 0.7 درصد در ماه دسامبر تقلیل پیدا کرده است. نرخ تورم در بخش رستوران و هتلداری از 2.4 درصد به 1.6 درصد رسیده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 31 دقیقه پیش
مظنه اجاره آپارتمان نوساز در تهران +جدول

مظنه اجاره آپارتمان نوساز در تهران +جدول به گزارش، آنچه در زیر می آید جدول قیمت معاملات انجام شده رهن آپارتمان نوساز در مناطق شهری تهران طی دی ماه 98 است. بنابر عرف بازار، در ازای کم کردن یک میلیون تومان از ودیعه، 30 هزار تومان به اجاره بهای ماهیانه اضافه می شود.
منبع:اقتصادآنلاین
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 1 ساعت و 1 دقیقه پیش
رسانه ها در تعامل و پیوند منابع پیام و افکار عمومی نقش موثری دارند

رسانه ها در تعامل و پیوند منابع پیام و افکار عمومی نقش موثری دارند به گزارش ایرنا ، سید ضیاء هاشمی روز چهارشنبه در ششمین شورای اطلاع رسانی استان کرمان افزود: امیدواریم همت همگان در مسیر اطلاع رسانی، شفاف سازی و اعتماد اجتماعی و تقویت اطلاع رسانی قرین توفیق باشد و این قبیل نشستها به نتیجه مطلوب منجر شود.
وی ادامه داد: در شرایط فعلی نیاز بیشتری به تشکیل این قبیل جلسات در استان ها داریم تا خدمات و فعالیت ها و رخدادها در فرآیندهای مناسب و برنامه ریزی شده به اطلاع مخاطبان رسیده شود.
وی با اشاره به اینکه یکی از سیاست های دولت و نطام استفاده بیشتر از ظرفیت بانواندر حوزه های مختلف است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 ساعت و 2 دقیقه پیش
دولت ترامپ صدور ویزای تجاری و سرمایه گذاری را برای ایرانیان لغو کرد

دولت ترامپ صدور ویزای تجاری و سرمایه گذاری را برای ایرانیان لغو کرد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده آمریکا ب اعلام کرد که با انقضای پیمان مودت در اکتبر سال 2018، از این به بعد ایرانیان واجد شرایط دریافت ویزای بازرگانی و سرمایه گذاری (ای-1 و ای-2) نیستند.
به گزارش انتخاب ؛ عهدنامه مودّت و روابط اقتصادی و حقوق کنسولی به تاریخ 23 مرداد 1334 شمسی در تهران بین ایالات متحده و دولت ایران به امضا رسید.
در بند 3 از ماده 23 این عهدنامه پیش بینی شده که هر یک از طرفین می توانند با اخطار کتبی به مدت یک سال آن را خاتمه داده و فسخ کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اقتصادی انتشار : 1 ساعت و 11 دقیقه پیش
راه اندازی پنجره واحد سرمایه گذاری در کهگیلویه و بویراحمد؛ دغدغه رونق تولید داریم

راه اندازی پنجره واحد سرمایه گذاری در کهگیلویه و بویراحمد؛ دغدغه رونق تولید داریم غضنفر آرام در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در یاسوج ، اظهار داشت: پنجره واحد سرمایه گذاری کهگیلویه و بویراحمد در اداره کل اقتصادی و امور دارایی این استان با تمام تجهیزات لازم و کافی پذیرای سرمایه گذاران و فعالان بخش خصوصی است.
وی بیان کرد: پنجره واحد سرمایه گذاری فرصت ممتاز و ویژه ای برای سرمایه گذاران بوده تا با کاهش فرایند بروکراسی اداری و تاخیر بتوانند هرچه سریعتر و راحتر نسبت به انجام امورات در راستای اخذ مجوزهای سرمایه گذاری اقدام کنند.
آرام با اشاره به اینکه طرح پنجره واحد سرمایه گذاری با هدف ایجاد بستر مناسب، تسریع و تسهیل در صدور مجوزهای سرمایه گذاری ایجاد شده است ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 1 ساعت و 21 دقیقه پیش
5کشوری که بیشترین کاهش نرخ تولد را دارند

5کشوری که بیشترین کاهش نرخ تولد را دارند به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، در سراسر جهان بسیاری از کشورها در حال کاهش زاد و ولد هستند، پدیده ای که منجر به کاهش نیروی کار می شود تا بتواند از جمعیت سالخورده حمایت کند.
با این حال، دلایل دقیق این روند و همچنین تلاش دولت ها برای معکوس کردن آن، بسته به شرایط یک کشور متفاوت است.
در اینجا پنج کشور با بیشترین نرخ کاهش زاد و ولد و کارهایی که برای رفع آن انجام می دهند را مشاهده می کنید:
1. چین
چین برای کاهش سرعت رشد جمعیت در دهه 1970، سیاست یک کودکی را اجرا کرد؛ این سیاست تا حدودی در سال 2015 برداشته شد، هرچند آمار نشان می دهد که تاکنون نیز کم و بیش ادامه داشته است ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 2 ساعت و 0 دقیقه پیش
توسعه روستایی نیاز به متولی مشخص دارد

توسعه روستایی نیاز به متولی مشخص دارد به گزارش ایرنا محمد تقی آذرشب چهارشنبه در کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری استان خوزستان، یکی از الزامات مورد نیاز برای توسعه روستایی را مشخص شدن متولی آن دانست و اظهارداشت: یکی دیگر از الزامات نظام برنامه ریزی توسعه روستایی، ارتقاء حکمروایی محلی با تاکید بر مشارکت روستاییان است.
وی تصریح کرد: علاوه بر این به یک نظام نظارتی بر مسئولیت های اجتماعی بخش های عمومی و خصوصی مداخله گر در روستاها نیاز است.
این مقام مسئول در مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به تاریخچه توسعه روستایی در کشور و آنچه که بر روستاها و روستاییان گذشته است گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 2 ساعت و 11 دقیقه پیش
کاهش 20 میلیون تنی ثبت سفارش کالا نسبت به سال قبل

کاهش 20 میلیون تنی ثبت سفارش کالا نسبت به سال قبل به گزارش بولتن نیوز، رضا رحمانی در نشست هم اندیشی مبارزه با قاچاق کالا و ارز فی مابین اعضای ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و وزارت صنعت، اظهار داشت: در راستای منویات مقام معظم رهبری یکی از برنامه های اولویت دار وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال گذشته و امسال مدیریت صحیح واردات کالا به کشور بوده است.
وی با بیان اینکه در حوزه قاچاق کالا و ارز محوریت امر با ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز است، افزود: طبیعتاً جهت سازی اقدامات و کارها با سایر بخش های مرتبط در این زمینه ضروری است تا دستگاه های مرتبط همکاری کنند تا بتوانیم رضایت مقام معظم رهبری را در این حوزه به دست آوریم. ... ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 2 ساعت و 30 دقیقه پیش
پارلمان کویت توافقنامه تقسیم میادین نفتی با عربستان را تصویب کرد

پارلمان کویت توافقنامه تقسیم میادین نفتی با عربستان را تصویب کرد به گزارش خبرگزاری رسمی کویت (کونا)، توافقنامه تقسیم منطقه بی طرف میان کویت و عربستان سعودی با 55 رأی موافق در مقابل 7 رأی مخالف به تصویب پارلمان کویت رسید.
پیش تر ریاض و کویت برای تقسیم منطقه بی طرف که شامل میادین نفتی می شود به توافق رسیده بودند.
منطقه بی طرف شامل میدان های نفتی الخفجی و وفره می شود که برداشت نفت از این میادین در پی یک اختلاف پنج ساله متوقف شده بود.
توقف برداشت توسط دو کشور تولید روزانه 500 هزار بشکه نفت خام سنگین را کاهش داد. این میزان معادل با نیم درصد تولید جهانی است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 2 ساعت و 31 دقیقه پیش
بهره گیری از ظرفیت تشکل های حوزه صنعت و معدن در دستور کار است

بهره گیری از ظرفیت تشکل های حوزه صنعت و معدن در دستور کار است به گزارش خبرنگار مهر ، جواد حسنی روز چهارشنبه در مراسم معارفه خود به عنوان سرپرست سازمان صمت استان مرکزی از سوی مدیر کل دفتر حقوقی سازمان صنعت، معدن و تجارت در اراک، اظهار داشت: این سازمان از نیروهای توانمند و کارشناسان با تجربه برخوردار است که می توان با همکاری آن ها برای رفع مشکلات این سازمان گام برداشت.
سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی خاطر نشان کرد: تشکل ها بازوان این سازمان در حوزه اقتصاد و اشتغال هستند و از برنامه های کاری بنده در این سازمان، استفاده از ظرفیت تشکل ها است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 2 ساعت و 31 دقیقه پیش
38 درصد از صاحبان مشاغل پزشکی نسبت به ثبت دستگاه کارت خوان اقدام کرد ند

38 درصد از صاحبان مشاغل پزشکی نسبت به ثبت دستگاه کارت خوان اقدام کرد ند به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ،هادی ملکشاهی مدیرکل امور مالیاتی استان کرمانشاه گفت : براساس بند ی تبصره 6 قانون بودجه سال 98 و تبصره 2 ماده 169 قانون مالیات های مستقیم، همه صاحبان مشاغل پزشکی، پیراپزشکی، داروسازی و دامپزشکی که مجوز فعالیت آن ها توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان نظام پزشکی، نظام دامپزشکی و دامپزشکی صادر می شود، مکلف هستند نسبت به نصب راه اندازی و استفاده از کارتخوان اقدام کنند و قبل از آنکه بخواهد استفاده کنند حتما لازم است در سامانه سازمان مالیاتی به ثبت برسانند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 2 ساعت و 49 دقیقه پیش
ستاد شناسایی مشمولان کمک حمایت معیشتی: حساب های بانکی با اجازه خود افراد بررسی می شود

ستاد شناسایی مشمولان کمک حمایت معیشتی: حساب های بانکی با اجازه خود افراد بررسی می شود به گزارش فارس به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی، حسین میرزایی اعلام کرد: در این فرآیند خود افراد اجازه بررسی حساب های بانکی را می دهند؛ حتی گاهی امکان دارد که اجازه بازدید میدانی را هم بدهند، مانند کاری که کمیته امداد، یا بعضا مددکاران سازمان بهزیستی انجام می دهند.
وی بیان کرد: پس از اجازه فرد، مجموع واریزها و برداشت های حساب های بانکی اعضای خانوار به صورت سیستمی بررسی و تحلیل می شود.، اما دسترسی به اینکه افراد چه شماره حساب هایی را در کدام بانک ها دارند، وجود ندارد، بنابراین موضوع سرکشی به حسابها کاملا منتفی است. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 2 ساعت و 51 دقیقه پیش
24 هزار واحد مسکونی در سیستان و بلوچستان احداث و بازسازی می شود

24 هزار واحد مسکونی در سیستان و بلوچستان احداث و بازسازی می شود نوبخت با اشاره به اینکه هزار و هشتصد میلیارد تومان برای ساخت و بهسازی واحدهای مسکونی اختصاص یافته است، افزود: سال گذشته هم قرار بود در طرح حمایتی مددجویان کمیته امداد امام خمینی و بهزیستی 13 هزار واحد مسکونی در سیستان و بلوچستان احداث شود که امروز 2 هزار و 700 واحد آن آماده بهره برداری است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور همچنین به خط ریلی چابهار به زاهدان اشاره کرد و گفت: قطعه چهارم این طرح با بیش از 600 کیلومتر آغاز شده و باید تا سال آینده به بهره برداری برسد.
نوبخت در ادامه به خسارت های حوزه های کشاورزی و صنعت هم اشاره کرد و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 2 ساعت و 52 دقیقه پیش
مالیات جدید همان عوارض خروج از کشور است

مالیات جدید همان عوارض خروج از کشور است به گزارش بولتن نیوز، محمد مسیحی با اشاره به ابهاماتی که پس از تصویب ماده 33 اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده توسط مجلس در اذهان عمومی شکل گرفته است، اظهار کرد: این مالیات همان وجوهی است که از گذشته و در حال حاضر از مسافران عازم خارج از کشور مطابق ماده 45 قانون مالیات بر ارزش افزوده دریافت می شود.
وی تاکید کرد: بنابراین مصوبه ای که اخیرا مجلس نهایی کرده، همان وجوهی است که مطابق روال قانونی قبل وصول می شود که البته معافیت هایی هم برای برخی اقشار از جمله دانشجویانی که برای تحصیل عازم خارج از کشور هستند ... ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 3 ساعت و 1 دقیقه پیش
بانک مرکزی اولین برنامه حراج را برگزار کرد

بانک مرکزی اولین برنامه حراج را برگزار کرد خبرگزاری مهر: در چارچوب عملیات بازار باز، هفت بانک سفارش های فروش خود را برای شرکت در این حراج در مهلت تعیین شده به بانک مرکزی اعلام کردند.
این معاملات پیرو اطلاعیه هفته گذشته بانک مرکزی مبنی بر برگزاری حراج در روز چهارشنبه برگزار شد و در مجموع، هفت بانک سفارش های فروش خود را برای شرکت در این حراج در مهلت تعیین شده به بانک مرکزی اعلام کردند. معاملات مربوط به این حراج ظهر امروز انجام شد و تسویه ریالی معاملات انجام شده قبل از پایان ساعت کار بازار بین بانکی انجام خواهد شد.
گفتنی است بانک مرکزی در نظر دارد روز سه شنبه ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اقتصادی انتشار : 3 ساعت و 1 دقیقه پیش
شهردار رشت : لایحه بودجه سال 99 شهرداری با 875 میلیارد تومان بسته شد

شهردار رشت : لایحه بودجه سال 99 شهرداری با 875 میلیارد تومان بسته شد به گزارش خبرنگار ایرنا، ناصر حاج محمدی شامگاه چهارشنبه قبل از تقدیم لایحه بودجه سال 99 شهرداری رشت به شورا در جمع اعضای شورای اسلامی این کلانشهر افزود: لایحه بودجه سال 99 شهرداری کاملا عملیاتی دیده شده و در قالب برنامه محوری، ساز و کارهای خرید و فروش اوراق بهادار و سایر منابع مالی را در دستور کار قرار داده ایم که به عملیاتی شدن بودجه در سال آینده کمک می کند.
وی اظهار داشت: بر این اساس با توجه به دستورالعمل "طرز تهیه و تدوین، اجرا و تفریغ بودجه شهرداری " لایحه بودجه 99 با افزایش 20 درصدی نسبت به بودجه سال 98 ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 3 ساعت و 1 دقیقه پیش
برای خرید آپارتمان در صادقیه چقدر باید پرداخت کرد؟

برای خرید آپارتمان در صادقیه چقدر باید پرداخت کرد؟ به گزارش بولتن نیوز، برای خرید آپارتمان در صادقیه بسته به متراژ آن باید هزینه های مختلفی پرداخت کرد که در جدول زیر به برخی از آنها اشاره شده است. ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 3 ساعت و 11 دقیقه پیش
تولید سالیانه 200 کیلو زهر زنبور در کشور

تولید سالیانه 200 کیلو زهر زنبور در کشور به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری میزان به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری در آئین افتتاح بنیاد ملی ارتقای بهره وری و مهارت و رونمایی از دستاوردهای صنعت زنبورداری کشور با اشاره به اهمیت تولید ژل رویال گفت: هدف از توسعه اقتصاد زنبور داری، ایجاد اشتغال و تولید ارزش افزوده است و برای این کار باید این صنعت از تولید تک محصولی فاصله بگیرد. هرگرم زهر زنبور ارزش بالایی دارد و ما امروز می توانیم در صنعت زنبورداری کشور سالیانه 200 کیلو زهر تولید کنیم که منبع درآمد فوق العاده ای برای کشور است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: اقتصادی انتشار : 3 ساعت و 11 دقیقه پیش
آمریکا صدور روادید برای تجاروبازرگانان ایرانی رامحدودمی کند

آمریکا صدور روادید برای تجاروبازرگانان ایرانی رامحدودمی کند به گزارش بولتن نیوز ، دولت ترامپ اعلام کرده که صدور روادید را برای سرمایه گذاران و تجار ایرانی محدود خواهد کرد.
در بیانیه ای که از سوی وزارت امنیت داخلی آمریکا منتشر شده، گفته شده است که ایرانی ها و اعضای خانواده های آنان امکان درخواست روادید نوع E1 و E2 را بعد از این نخواهند داشت.
این نوع روادید به تجار و سرمایه گذاران کلان خارجی امکان می دهد که برای کار و زندگی در آمریکا اقدام کنند، اما براساس آئین نامه جدید خدمات مهاجرتی وزارت داخله آمریکا، این روادیدها بعد از این برای شهروندان ایرانی صادر نخواهد شد. ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 3 ساعت و 11 دقیقه پیش
افزایش 35 هزار تومانی نرخ سکه امامی

افزایش 35 هزار تومانی نرخ سکه امامی به گزارش بولتن نیوز، عبادلله محمدولی رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر درباره وضعیت بازار امروز طلا و سکه اظهار کرد: سکه امامی نسبت به روز گذشته، 35 هزار تومان افزایش قیمت داشته است.
رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر ادامه داد: نسبت به روز گذشته، هر اونس جهانی طلا 3 دلار، هر مثقال طلا 12 هزار تومان، هر گرم طلای 18 عیار 2 هزار و 800 تومان افزایش قیمت داشته است.
محمدولی با بیان اینکه امروز در بازار حباب سکه نداریم تصریح کرد: امیدواریم که بازار؛ روند کاهشی به خود بگیرد.
رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر با اشاره به اینکه تنها در روز سه شنبه روند بازار کاهشی بوده است تصریح کرد ... ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 3 ساعت و 11 دقیقه پیش
چرا خبر چهار عرضه اولیه در بهمن خوشحالمان نمی کند؟

چرا خبر چهار عرضه اولیه در بهمن خوشحالمان نمی کند؟ فرارو- بهمن ماه هر هفته یک عرضه اولیه در بورس خواهیم داشت. افسانه اروجی، مدیرعامل فرابورس با اعلام این خبر می گوید سهام شرکت های مهر آیندگان با سرمایه هزار میلیارد تومانی، ذوب روی اصفهان با سرمایه 60 میلیارد تومانی، لاستیک یزد با سرمایه 51 میلیارد تومانی و کلر پارس با سرمایه 32.75 میلیارد تومانی در بورس عرضه اولیه می شوند. بررسی ها نشان می دهد سهم هر سهام دار از کل این چهار عرضه اولیه، بیشتر از 200 هزار تومان نخواهد بود. اتفاقی که باعث شده دیگر سهام داران مثل گذشته از خبر عرضه اولیه خوشحال نشوند.
چهار شرکت در انتظار عرضه اولیه فرابورس ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 3 ساعت و 12 دقیقه پیش
الگو سردار سلیمانی در صنعت خودرو/وظیفه دولت بنگاه داری نیست

الگو سردار سلیمانی در صنعت خودرو/وظیفه دولت بنگاه داری نیست گروه اقتصادی: یکی از ویژگی های شهید سردار سلیمانی که کمتر مورد توجه افکار عمومی است،"تخصص محوری" می باشد. این سردار بزرگ علی رغم تمامی قدرت سیاسی، اجتماعی و ملی خود هیچگاه از حدود خود عدول نکرد و صرفا به وظیفه ای خود که تامین امنیت ملی بود، مبادرت نمود. وی هیچگاه از حیطه مسئولیت خود خارج نشد و تمام تلاش ش حرکت در چارچوب محوله بود. شهید سردار سلیمانی یک سرباز نظامی و فردی امنیتی بود و لذا هیچگاه وی شرکتی دیده نشد که عضو هیئت مدیره باشد.
به گزارش بولتن نیوز ، چنین روحیه ای کمتر در کشور وجود دارد. متاسفانه به دلایل مختلف شخصی، حزبی، کاری و .. ... ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 3 ساعت و 20 دقیقه پیش
احتمال افزایش یارانه نقدی به 75 هزار تومان

احتمال افزایش یارانه نقدی به 75 هزار تومان آفتاب نیوز :
نماینده قم در مجلس با بیان اینکه کمیته متشکل از آقایان تاجگردون، محبی نیا، بنده و نمایندگان دولت تبصره 14 لایحه بودجه سال 99 را در روزهای گذشته بررسی کردند، افزود: در این جلسه نمایندگان سازمان برنامه و بودجه اذعان کردند که اطلاعی از لیست دریافت کننندگان یارانه بنزین، ندارند.
او با اشاره به بررسی نحوه پرداخت کمک معیشتی در کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 99، پیشنهاد داد: بهتر است 5 هزار میلیارد تومان از 31 هزار میلیارد تومان حاصل از افزایش قیمت بنزین، در اختیار نهادهای حمایتی قرار گیرد تا یارانه افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی بیش از یک صد هزار تومان شود. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اقتصادی انتشار : 3 ساعت و 41 دقیقه پیش
ایران دارنده رتبه 3 دنیا در تولید محصولات زنبور عسل

ایران دارنده رتبه 3 دنیا در تولید محصولات زنبور عسل مدیرعامل صندوق توسعه صنعت زنبورداری کشور گفت: ایران در تولید محصولات زنبور عسل رتبه 3 دنیا را دارد و در 5 سال اخیر صنعت زنبورداری از تک محصولی بودن خارج شده است.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما، بهزاد بانکی پور در مراسم افتتاح نهاد ملی ارتقای بهره وری، مهارت و اتصال به بازار و رونمایی از محصولات جدید قرص ژل رویال و سامانه مبادلات صنعت زنبورداری افزود: صنعت زنبورداری کشور رویکرد متفاوتی نسبت به گذشته دارد و روز به روز در حال تحول است.
وی با بیان اینکه بعد از انقلاب رشد کمّی صنعت زنبورداری را شاهد بودیم و میزان تولیدات به رشد قابل توجهی رسید ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 3 ساعت و 51 دقیقه پیش
کاهش 20میلیون تنی ثبت سفارش کالا نسبت به سال قبل

کاهش 20میلیون تنی ثبت سفارش کالا نسبت به سال قبل به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، رضا رحمانی در نشست هم اندیشی مبارزه با قاچاق کالا و ارز فی مابین اعضای ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و وزارت صنعت، اظهار داشت: در راستای منویات مقام معظم رهبری یکی از برنامه های اولویت دار وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال گذشته و امسال مدیریت صحیح واردات کالا به کشور بوده است.
وی با بیان اینکه در حوزه قاچاق کالا و ارز محوریت امر با ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز است، افزود: طبیعتاً جهت سازی اقدامات و کارها با سایر بخش های مرتبط در این زمینه ضروری است تا دستگاه های مرتبط همکاری کنند تا بتوانیم رضایت مقام معظم رهبری را در این حوزه به دست آوریم ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 3 ساعت و 52 دقیقه پیش
تازه ترین قیمتها از بازار طلا و ارز

تازه ترین قیمتها از بازار طلا و ارز به گزارش شفاف ، قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار امروز (چهارشنبه) با افزایش 40 هزار تومانی به چهار میلیون و 880 هزار تومان رسید. همچنین هر قطعه سکه تمام بهار طرح قدیم با 10 هزار تومان افزایش چهار میلیون و 840 هزار تومان عرضه شد.
در این میان قیمت نیم سکه به دو میلیون و 450 هزار تومان رسیده که که نسبت به روز گذشته 10 هزار تومان کاهش نشان می دهد. ربع سکه نیز 10 هزار تومان افزایش یافته و یک میلیون و 450 هزار تومان داد و ستد می شود.
اما هر قطعه سکه یک گرمی 10 هزار تومان کاهش قیمت داشته و 920 هزار تومان داد و ستد می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 4 ساعت و 0 دقیقه پیش
پرداخت 241 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال زایی در ایلام

پرداخت 241 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال زایی در ایلام به گزارش خبرنگار مهر، شکرالله شیرخانی عصر چهارشنبه در بیست و ششمین جلسه کارگروه اشتغال گفت: استان ایلام در جذب اعتبارات و اجرای صحیح برنامه اشتغال روستایی و عشایری در کشور، در رده استان های برتر قرار دارد و موفق به جذب بیش از سقف اعتبارت اشتغالزایی شده است.
وی گفت: تاکنون چهار هزار و 141 طرح اشتغال روستایی با اعتبار 241 میلیارد و 300 میلیون تومان و ایجاد شش هزار و 151 شغل در استان ایلام پرداخت شده است.
وی افزود: از جمله اهداف مهم در اجرای طرح حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری: توانمندسازی روستاییان و عشایر ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 4 ساعت و 1 دقیقه پیش
احداث و بازسازی 24هزار واحد مسکونی در سیستان و بلوچستان

احداث و بازسازی 24هزار واحد مسکونی در سیستان و بلوچستان به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز سیستان و بلوچستان،رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در سفر خود به چابهار گفت: با تصمیم رئیس جمهور و هیئت دولت، بیش از 16هزار واحد مسکونی در جنوب سیستان و بلوچستان احداث و 8هزار واحد هم بازسازی می شود.
نوبخت با اشاره به اینکه هزار و هشتصد میلیارد تومان برای ساخت و بهسازی واحدهای مسکونی اختصاص یافته است افزود:سال گذشته هم قرار بود در طرح حمایتی مددجویان کمیته امداد امام خمینی و بهزیستی 13هزار واحد مسکونی در سیستان و بلوچستان احداث شود که امروز 2هزار و 700واحد آن آماده بهره برداری است. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 4 ساعت و 20 دقیقه پیش
توضیحات آقای سخنگو درباره رصد حساب های بانکی مردم

توضیحات آقای سخنگو درباره رصد حساب های بانکی مردم به گزارش افکارنیوز ،
حسین میرزایی سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان کمک حمایت معیشتی در خصوص موضوع عدم اجازه دولت برای بررسی سیستمی حساب های بانکی که از سوی برخی نمایندگان مجلس و حقوقدانان مطرح شد، گفت: بررسی سیستمی اطلاعات بانکی با اجازه خود مردم است و قاعدتا افرادی که اجازه بررسی حساب های بانکی خود را نداده اند اطلاعات مالی و بانکی آن ها نیز بررسی نشده است.
اخبار اجتماعی - وی افزود: در این فرآیند خود افراد اجازه بررسی حساب های بانکی را می دهند؛ حتی گاهی امکان دارد که اجازه بازدید میدانی را هم بدهند مانند کاری که کمیته امداد، یا بعضا مددکاران سازمان بهزیستی انجام می دهند. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 4 ساعت و 20 دقیقه پیش
نحوه تخلیه ملک به علت عدم پرداخت اجاره بها

نحوه تخلیه ملک به علت عدم پرداخت اجاره بها اکنون این سوال پیش می آید که موجر در چه صورت می تواند مبادرت به تخلیه ملک مورد اجاره نماید و یا به عبارت دقیق تر، نحوه تخلیه ملک به علت عدم پرداخت اجاره بها چیست؟
آنچه که باید در خصوص اجاره بدانید
اجاره عقدی است که به موجب آن، مستاجر مالک عین مستاجره شده و موظف است پس از اتمام مدت اجاره، مال مورد نظر را به صورت اولیه به موجر مسترد نماید و به دو صورت رسمی و عادی تنظیم می گردد.
سند رسمی در دفاتر اسناد رسمی ( دفتر خانه ) به امضای موجر، مستاجر و دو فرد به عنوان شاهد می رسد. این اجاره نامه با عنوان اجاره نامه محضری نیز شناخته می شود که در صورت تمایل توسط بهترین وکیل تهران در عدل ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 4 ساعت و 21 دقیقه پیش
در هشتمین همایش طراحان و تولیدکنندگان مد و لباس چه گذشت؟

در هشتمین همایش طراحان و تولیدکنندگان مد و لباس چه گذشت؟ به گزارش ایسنا، هشتمین همایش سالانه طراحان و تولیدکنندگان مد و لباس، امروز دوم بهمن ماه در تالار وحدت با حضور تعدادی از طراحان و تولید کنندگان داخلی، انجمن ها و مسئولان دولتی برگزار شد.
در این مراسم از سومین کتاب ملی مد و لباس ایران با حضور ذوالقدر نماینده مجلس و جمعی از صاحبان برندهای معتبر پوشاک و طراحان داخلی لباس رونمایی شد.
در بخش ابتدای هشتمین همایش سالانه طراحان و تولیدکنندگان مد و لباس، مرضیه شفاپور دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور گفت: طراحان و تولیدکنندگان مد و لباس می توانند به عنوان چهره های تاثیرگذار در حوزه های فرهنگی و اجتماعی کشور باشند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 4 ساعت و 41 دقیقه پیش
بیمارستان رحیمیان الوند به زودی به دولت واگذار می شود

بیمارستان رحیمیان الوند به زودی به دولت واگذار می شود هدایت الله جمالی پور روز چهارشنبه در جلسه بررسی مسائل و کمبودهای حوزه بهداشت و درمان استان قزوین که با محوریت تعیین تکلیف بیمارستان رحیمیان الوند با حضور سید کامل تقوی نژاد معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در استانداری قزوین برگزار شد، افزود: با واگذاری این بیمارستان، خواسته شهروندان شهرستان البرز مبنی بر خدمات رسانی مجدد بیمارستان رحیمیان برآورده خواهد شد.
وی اضافه کرد: در مدت تعطیلی این بیمارستان خیریه طی یکسال اخیر، رایزنی ها و جلسات متعددی برای چاره اندیشی در خصوص آن صورت گرفت و باید مردم هرچه سریعتر نتیجه این رایزنی ها را مشاهده کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 5 ساعت و 0 دقیقه پیش
رییس جمهوری دستور حل مشکلات پتروشیمی ها را داده است

رییس جمهوری دستور حل مشکلات پتروشیمی ها را داده است به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از خانه ملت، بیژن نامدار زنگنه روز چهارشنبه (2 بهمن) با اشاره به برنامه های وزارتخانه متبوعش برای حل مشکلات صنایع پتروشیمی اظهار داشت: رییس جمهوری دستور حل مشکلات پتروشیمی ها را داده است .
وزیر نفت افزود: در جریان مشکلات پتروشیمی ها هستیم و تلاش می کنیم مشکلات آنها را تا آنجا که می توانیم حل کنیم البته دستور رییس جمهوری به معنای تاکید بیشتری برای حل هرچه سریع تر این مشکلات است .
زنگنه خاطرنشان کرد: بانک مرکزی نیز حتما به شرکت های پتروشیمی به لحاظ تخصیص وام کمک می کند . ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 5 ساعت و 1 دقیقه پیش
از بین رفتن 50 هزار فرصت شغلی با هر یک میلیارد دلار واردات

از بین رفتن 50 هزار فرصت شغلی با هر یک میلیارد دلار واردات حسن قاضی عسگر عصر امروز (چهارشنبه- 2 بهمن ماه) در نشست خبری افتتاحیه چهاردهمین نمایشگاه بین المللی صنایع و تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی، آزمایشگاهی و خدمات وابسته و دومین نمایشگاه بین المللی دارو، صنایع و خدمات وابسته که در محل نمایشگاه های بین المللی اصفهان برگزار شد، اظهار کرد: در حوزه تجهیزات پزشکی دیر اقدام شد و دلیل این بود که با تخصیص ارز ارزان، تولیدکننده داخلی توان رقابت نداشت، در حالیکه تولید تجهیزات زمانی رونق گرفت که ارز تک نرخی شد.
وی تاکید کرد: در حوزه اقتصاد باید حساب شده و با سیاست های درست پیش رویم تا بتوان به تمام برنامه ریزی های خود برسیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 5 ساعت و 1 دقیقه پیش
زمینه توسعه محصولات راهبردی گیلان با ایجاد میزهای کالایی فراهم می شود

زمینه توسعه محصولات راهبردی گیلان با ایجاد میزهای کالایی فراهم می شود فرهاد دلق پوش روز چهارشنبه در نخستین میز کالایی بادام زمینی که با حضور جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی، کارشناسان، بازاریان و تولیدکنندگان در محل فرمانداری آستانه اشرفیه برگزار شد، گفت : تشکیل چنین میزهای کالایی با هدف شناسایی ظرفیت های موجود در شهرستان های مختلف گیلان انجام می شود.
وی تشکیل این میزهای کالایی را در توسعه و رشد اقتصادی استان موثر دانست و افزود : تلاش می شود تا داشته های موجود در گیلان به نحو مطلوبی مدیریت و در یک برنامه اصولی در جهت توسعه امور اقتصادی این استان مورد بهره برداری قرار بگیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 5 ساعت و 1 دقیقه پیش
رشد 32 درصدی سرمایه گذاری خارجی با وجود تحریم های آمریکا

رشد 32 درصدی سرمایه گذاری خارجی با وجود تحریم های آمریکا به گزارش مشرق، وزیر امور اقتصادی و دارایی از رشد 32 درصدی جذب سرمایه گذاری خارجی در 9 ماهه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد.
بیشتر بخوانید: وزیر اقتصاد: رشد اقتصادی مثبت شده است
فرهاد دژپسند گفت: در 10 ماهه نخست امسال میزان صادرات غیرنفتی نیز 20 درصد رشد داشته و حجم تجارت خارجی ما مانند سال گذشته بوده است.
وی با اشاره به ظرفیت های خوب کشور از نظر جغرافیایی و ظرفیت های معدنی و همچنین منابع انسانی افزود: برای اینکه بتوانیم به جایگاه مناسب از نظر شاخص های رفاه اجتماعی و کنترل تورم و نرخ بیکاری برسیم باید تحولی در استفاده از منابع فیزیکی ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 5 ساعت و 2 دقیقه پیش
روند تأمین کالاهای اساسی در سال جاری باید در سال 99 نیز استمرار یابد

روند تأمین کالاهای اساسی در سال جاری باید در سال 99 نیز استمرار یابد به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رییس جمهوری، اسحاق جهانگیری در جلسه بررسی نحوه تأمین ارز مورد نیاز کالاهای اساسی با قدردانی از دستگاه های اجرایی مرتبط با تأمین کالاهای اساسی در سال جاری افزود: لازم است نیازهای ارزی سال 99 برای تأمین کالاهای اساسی به صورت دقیق و کارشناسی احصاء شود .
وی همچنین خاطرنشان کرد: با وجود فشارها و محدودیت های سال جاری، همت و تلاش بانک مرکزی و سایر دستگاه های ذیربط باعث شد مشکلی برای تأمین کالای اساسی در کشور وجود نداشته باشد .
معاون اول رییس جمهوری با تأکید بر اینکه خوشبختانه در سال جاری کالاهای اساسی مورد نیاز جامعه به وفور ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 5 ساعت و 10 دقیقه پیش
رشد 32 درصدی سرمایه گذاری خارجی

رشد 32 درصدی سرمایه گذاری خارجی به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
وزیر امور اقتصادی و دارایی از رشد 32 درصدی جذب سرمایه گذاری خارجی در 9 ماهه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد.
آقای فرهاد دژپسند امروز در مراسمی که برای رونمایی از محصول جدید در بانک ملی برگزار شد گفت: در 10 ماهه نخست امسال میزان صادرات غیرنفتی نیز 20 درصد رشد داشته و حجم تجارت خارجی ما مانند سال گذشته بوده است.
وی با اشاره به ظرفیت های خوب کشور از نظر جغرافیایی و ظرفیت های معدنی و همچنین منابع انسانی افزود: برای اینکه بتوانیم به جایگاه مناسب از نظر شاخص های رفاه اجتماعی و کنترل تورم و نرخ بیکاری برسیم باید تحولی در ... ادامه خبر ...

منبع: شبکه خبر دسته: اقتصادی انتشار : 5 ساعت و 11 دقیقه پیش
شستا در 5 بخش اقتصادی در مازندران سرمایه گذاری می کند

شستا در 5 بخش اقتصادی در مازندران سرمایه گذاری می کند به گزارش خبرگزاری ایلنا از ساری،در نشستی که بعدازظهر امروز در استانداری مازندران تشکیل شد، حسن خیریان پور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری،اظهار کرد: متعاقب دیدارهای استاندار با وزیر کار، امور اجتماعی و تعاون و مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی کشور و جلسات گذشته در تهران، به صورت مکتوب از هلدینگ های سرمایه گذاری ذیل شرکت شستا دعوت شد که از مازندران و ظرفیت های استان بازدید کنند که امروز اتفاق افتاد.
به گفته وی هدف از این جلسات و بازدیدها، هماهنگی و پیگیری برای سرمایه گذاری مناسب تر در حوزه های صنعت، معدن، کشتیرانی، گردشگری، کشاورزی، زراعت چوب و دامپروری است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 5 ساعت و 11 دقیقه پیش
سازمان بین المللی انرژی: بازار نفت آمادگی هرگونه تنش ژئوپلیتیکی را دارد

سازمان بین المللی انرژی: بازار نفت آمادگی هرگونه تنش ژئوپلیتیکی را دارد به گزارش روز چهارشنبه خبرگزاری فرانسه از پاریس، در گزارش سازمان بین المللی انرژی آمده است: نمی توان تحولات ژئوپلیتیکی را پیش بینی کرد اما در شرایط کنونی خوشبختانه خطر شکل گیری تهدیدی جدی علیه ذخایر نفتی کاهش یافته است.
بازار برای مدتی کوتاه شاهد حمله به تاسیسات نفتی عربستان سعودی در ماه سپتامبر و اخیرا تنش های شدید بین آمریکا و ایران بوده است. اما به گفته سازمان بین المللی انرژی، قیمت نفت پس از افزایشی یک روزه، خیلی زود به سطح قبلی بازگشت.
سازمان بین المللی انرژی با اشاره به افزایش سقف تولید نفت خام کشورهایی که عضو اوپک نیستند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 5 ساعت و 32 دقیقه پیش
مرکز آمار از کاهش نرخ تورمی گفت

مرکز آمار از کاهش نرخ تورمی گفت به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
ایوب فرامرزی - معاون مرکز آمار در گفتگوی 18/30 شبکه خبر گفت: تورم دی ماه به 38.6 درصد رسید.
وی افزود: تورم دی ماه در مقایسه با گذشته 1.4 درصد کاهش داشته است.
فرامرزی گفت: طبقه بندی بین الملی برای نرخ تورم شامل خوراکی ها و آشامیدنی ها است و میزان و معیار ما هم همین طیقه بندی برای اعلام نرخ تورم است.
وی افزود: این طبقه بندی از آب و خدمات تا حمل و نقل هزینه خانوار را شامل می شود.
فرامرزی گفت: ما به شهرها، آبادی ها حتی بنگاه های خودرو مراجعه می کنیم و 320 هزار مظنه قیمتی را می گیریم و طبق این، آمار تورم را اعلام می کنیم. ... ادامه خبر ...

منبع: شبکه خبر دسته: اقتصادی انتشار : 5 ساعت و 42 دقیقه پیش
غیر فعال بودن دوازده و نیم درصد واحدهای صنعتی خراسان رضوی

غیر فعال بودن دوازده و نیم درصد واحدهای صنعتی خراسان رضوی به گزارش خبرگزاری صداسیما، مرکز خراسان رضوی ، معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در نیشابور گفت: پنج هزار و 600 پروانه فعالیت واحدهای صنعتی در این استان صادر شده که از این تعداد دوازده و نیم درصد غیر فعال است.
ابراهیم ناصری افزود: اغلب این واحدها در مقیاس کوچک هستند که به خاطر ارتقا نیافتن فناوری و تطابق با شرایط روز یا به دلیل مشکلات نقدینگی و اختلاف شرکا تعطیل شده اند.
وی گفت: از ابتدای امسال 98 جلسه در ستاد تسهیل استان خراسان رضوی تشکیل شده که در این جلسات دو هزار و 18 پرونده مورد رسیدگی قرار گرفته و 2 هزار و 318 مصوبه ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 5 ساعت و 50 دقیقه پیش
حساب های بانکی با اجازه خود افراد بررسی می شود

حساب های بانکی با اجازه خود افراد بررسی می شود خبرگزاری مهر: سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان کمک حمایت معیشتی، در خصوص موضوع عدم اجازه دولت برای بررسی سیستمی حساب های بانکی، گفت: بررسی سیستمی اطلاعات بانکی با اجازه خود مردم است.
حسین میرزایی، افزود: در این فرایند خود افراد اجازه بررسی حساب های بانکی را می دهند؛ حتی گاهی امکان دارد که اجازه بازدید میدانی را هم بدهند مانند کاری که کمیته امداد، یا بعضاً مددکاران سازمان بهزیستی انجام می دهند.
وی بیان کرد: پس از اجازه فرد، مجموع واریزها و برداشت های حساب های بانکی اعضای خانوار به صورت سیستمی بررسی و تحلیل می شود ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اقتصادی انتشار : 5 ساعت و 51 دقیقه پیش
عملکرد درآمدهای مالیاتی 6ماهه 98 +جدول

عملکرد درآمدهای مالیاتی 6ماهه 98 +جدول به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، در شش ماهه نخست سال جاری 63552 میلیارد تومان درآمد مالیاتی وصول شد.
جمع مالیات های مستقیم (مالیات اشخاص حقوقی، مالیات بر درآمد و مالیات بر ثروت) بالغ بر 35446 میلیارد تومان بوده است. و از کالا و خدمات 28106 میلیارد تومان مالیات گرفته شد.
طبق گزارش مرکز آمار از اقتصاد ایران، سهم اشخاص حقوقی از مالیات 19122 میلیارد تومان است.
لینک کوتاه لینک کپی شد ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 5 ساعت و 51 دقیقه پیش
گمرک: صادرات 41کالا از سیستان و بلوچستان ممنوع شد

گمرک: صادرات 41کالا از سیستان و بلوچستان ممنوع شد به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، گمرک ایران فهرست کالاهایی که تا اطلاع ثانوی صادرات آنها از استان سیستان و بلوچستان ممنوع هستند را اعلام کرد.
مهرداد جمال ارونقی معاون فنی گمرک آذرماه امسال در نامه ای به مدیران گمرک اعلام کرد: تمامی بخشنامه ها و دستورالعمل های مربوط به صدور و ورود کالا منحصرا از طریق وزارت صنعت، معدن و تجارت به سازمان های اجرائی ذیربط اعلام می شود و منبعد از صدور و ابلاغ هرگونه بخشنامه با دستورالعمل مربوط به صدور و ورود کالا بدون ابلاغ قبلی مورد از سوی دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت، معدن و تجارت خودداری کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 5 ساعت و 51 دقیقه پیش
راه اندازی سامانه مبادلات بین بنگاهی صندوق حمایت از توسعه زنبورداران کشور

راه اندازی سامانه مبادلات بین بنگاهی صندوق حمایت از توسعه زنبورداران کشور به گزارش خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان ، مهدوی مدیر عامل بانک توسعه و تعاون در مراسم افتتاح نهاد ملی ارتقای بهره وری، مهارت و اتصال به بازار و رونمایی از محصولات جدید قرص ژل رویال و سامانه مبادلات صنعت زنبورداری اظهار کرد: کمتر از 10 سال است که بانک توسعه و تعاون کار خود را به طور رسمی آغاز کرده است.
او با بیان اینکه 70 درصد تسهیلات بانک توسعه و تعاون به بخش تعاونی ها اختصاص دارد ،ادامه داد :فعالان اقتصادی در حوزه های کشاورزی ،مسکن و ساختمان از این تسهیلات بهره مند می شوند که زنبورداران زیرمجموعه بخش کشاورزی هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 6 ساعت و 1 دقیقه پیش
ایجاد تحول در صنعت زنبورداری با وجود مدیران خلاق

ایجاد تحول در صنعت زنبورداری با وجود مدیران خلاق به گزارش خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان ، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مراسم افتتاح نهاد ملی ارتقای بهره وری، مهارت و اتصال به بازار و رونمایی از محصولات جدید قرص ژل رویال و سامانه مبادلات صنعت زنبورداری اظهار کرد: در 6 سال گذشته تحولات خوبی را در حوزه کشاورزی با مدیریت مدیران خلاق و همکاری وزارت جهاد کشاورزی شاهد بودیم.
در حال تکمیل... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 6 ساعت و 1 دقیقه پیش
مالیات مشاغل حداکثر 35درصدی شود

مالیات مشاغل حداکثر 35درصدی شود به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی با انتشار گزارشی درباره بخش بهداشت و درمان لایحه بودجه سال 99 پیشنهاد داد: در راستای یکسان سازی نرخ مالیات کارانه پزشکان، مالیات بر مشاغل مشابه مالیات حقوق بگیران (پلکانی از 10 تا 35 درصد) تعیین شود.
در گزارش بازوی کارشناسی مجلس درباره بند الف تبصره 6 لایحه بودجه 99 پیرامون اخذ مالیات 5 پله ای از کارانه پزشکان (از 10 تا 35 درصد) آمده است: با توجه به تفاوت نرخ مالیات بر درآمد در بخش حقوق بگیران و مشاغل به نظر می رسد اجرای این تبصره به شیوه ارائه شده در لایحه ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 6 ساعت و 1 دقیقه پیش
توضیحات سخنگوی بسته معیشتی درباره رصد حساب های بانکی

توضیحات سخنگوی بسته معیشتی درباره رصد حساب های بانکی حسین میرزایی سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان کمک حمایت معیشتی در خصوص موضوع عدم اجازه دولت برای بررسی سیستمی حساب های بانکی که از سوی برخی نمایندگان مجلس و حقوقدانان مطرح شد، گفت: بررسی سیستمی اطلاعات بانکی با اجازه خود مردم است و قاعدتا افرادی که اجازه بررسی حساب های بانکی خود را نداده اند اطلاعات مالی و بانکی آن ها نیز بررسی نشده است.
وی افزود: در این فرآیند خود افراد اجازه بررسی حساب های بانکی را می دهند؛ حتی گاهی امکان دارد که اجازه بازدید میدانی را هم بدهند مانند کاری که کمیته امداد، یا بعضا مددکاران سازمان بهزیستی انجام می دهند. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 6 ساعت و 2 دقیقه پیش
تازه ترین قیمتها از بازار طلا و ارز

تازه ترین قیمتها از بازار طلا و ارز امروز قیمتها در بازار طلا، سکه و ارز تغییر چندانی نسبت به دیروز نداشت. فقط سکه تمام بهار طرح جدید با افزایش 40 هزار تومانی قیمت روبه رو شد.
به گزارش ایسنا، قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار امروز (چهارشنبه) با افزایش 40 هزار تومانی به چهار میلیون و 880 هزار تومان رسید. همچنین هر قطعه سکه تمام بهار طرح قدیم با 10 هزار تومان افزایش چهار میلیون و 840 هزار تومان عرضه شد.
در این میان قیمت نیم سکه به دو میلیون و 450 هزار تومان رسیده که که نسبت به روز گذشته 10 هزار تومان کاهش نشان می دهد. ربع سکه نیز 10 هزار تومان افزایش یافته و یک میلیون و 450 هزار تومان داد و ستد می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 6 ساعت و 10 دقیقه پیش
گرمی بازار مسکن

گرمی بازار مسکن به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
رشد نسبی قرارداد های خرید و فروش مسکن در حالی اتفاق افتاده که ماه قبل رشد ماهانه معاملات در تهران و کل کشور به ترتیب 128 و 52 درصد به ثبت رسید.
آمار سالانه نیز گویای افزایش 35 و12 درصدی خرید و فروش ملک در تهران و ایران نسبت به دی ماه پارسال است.
طبق آخرین آمار بانک مرکزی، میانگین قیمت مسکن در تهران با 8.5 درصد افزایش به متری 13 میلیون و 530 هزار تومان در آذرماه رسید.
به اعتقاد کارشناسان، این افزایش قیمت ناشی از اصلاح قیمت بنزین بوده و ادامه نخواهد داشت. ادامه خبر ...

منبع: شبکه خبر دسته: اقتصادی انتشار : 6 ساعت و 20 دقیقه پیش
تازه ترین قیمتها از بازار طلا و ارز

تازه ترین قیمتها از بازار طلا و ارز قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار امروز (چهارشنبه) با افزایش 40 هزار تومانی به چهار میلیون و 880 هزار تومان رسید. همچنین هر قطعه سکه تمام بهار طرح قدیم با 10 هزار تومان افزایش چهار میلیون و 840 هزار تومان عرضه شد.در این میان قیمت نیم سکه به دو میلیون و 450 هزار تومان رسیده که که نسبت به روز گذشته 10 هزار تومان کاهش نشان می دهد. ربع سکه نیز 10 هزار تومان افزایش یافته و یک میلیون و 450 هزار تومان داد و ستد می شود.اما هر قطعه سکه یک گرمی 10 هزار تومان کاهش قیمت داشته و 920 هزار تومان داد و ستد می شود ... ادامه خبر ...

منبع: بهار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 6 ساعت و 21 دقیقه پیش
رشد 32 درصدی سرمایه گذاری خارجی در کشور با وجود تحریم های آمریکا

رشد 32 درصدی سرمایه گذاری خارجی در کشور با وجود تحریم های آمریکا به گزارش خبرگزاری تسنیم ، وزیر امور اقتصادی و دارایی از رشد 32 درصدی جذب سرمایه گذاری خارجی در 9 ماهه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد.
فرهاد دژپسند گفت: در 10 ماهه نخست امسال میزان صادرات غیرنفتی نیز 20 درصد رشد داشته و حجم تجارت خارجی ما مانند سال گذشته بوده است.
وی با اشاره به ظرفیت های خوب کشور از نظر جغرافیایی و ظرفیت های معدنی و همچنین منابع انسانی افزود: برای اینکه بتوانیم به جایگاه مناسب از نظر شاخص های رفاه اجتماعی و کنترل تورم و نرخ بیکاری برسیم باید تحولی در استفاده از منابع فیزیکی ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 6 ساعت و 21 دقیقه پیش
دو پروژه زیرساختی شهرک صنعتی بردسیر به بهره برداری رسید

دو پروژه زیرساختی شهرک صنعتی بردسیر به بهره برداری رسید پروژه زیرسازی و آسفالت معابر شهرک صنعتی بردسیر با سطح 15 هزار مترمربع و هزینه بالغ بر 8 میلیارد ریال و پروژه روشنایی معابر و تقویت قسمتی از شبکه توزیع برق این شهرک صنعتی با اعتباری بالغ بر 7 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
به گزارش ایسنا، کلنگ محل استقرار اصناف بردسیر در شهرک صنعتی این شهرستان با حضور معاون وزیر صمت و رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی کشور و نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی در زمینی با مساحت 10 هکتار به زمین خورد و در اختیار اتاق اصناف برای واگذاری قرار گرفت.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 6 ساعت و 22 دقیقه پیش
فرصت های اقتصادی مازندران به مدیران شستا معرفی شد

فرصت های اقتصادی مازندران به مدیران شستا معرفی شد نشست بررسی ،معرفی و ظرفیت های سرمایه گذاری بخش های مختلف مازندران به شستا در پی دیدار و تفاهم نامه استاندار مازندران با شخص وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان تامین اجتماعی کشور مبنی بر مشارکت در طرح های توسعه ای استان عصر امروز چهارشنبه در ساری برگزار شد.
در این نشست پنج طرح اقتصادی و سرمایه گذاری صنعتی و معدنی شامل فرآوری فلورین،صنایع سلولزی و چوبی، کاغذ تترا پک ، پتروشیمی ، شرکت نساجی قائمشهر و تولید کاغذ از ضایعات کشاورزی همراه با جزئیات و نیازمندی های آن به مدیران شستا از سوی مدیر کل صنعت، معدن و تجارت مازندران معرفی شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 6 ساعت و 30 دقیقه پیش
صرفه جویی یک میلیارد دلاری در مصرف گازوئیل

صرفه جویی یک میلیارد دلاری در مصرف گازوئیل شهسوار ارغش در حاشیه بازدید از شانزدهمین نمایشگاه انرژی کیش با بیان اینکه یکی از سیاست های کلان ابلاغی شرکت نفت فلات قاره استفاده از ظرفیت و توان سازندگان داخلی و ایرانی تجهیزات صنعت نفت است، گفت: در این ارتباط، در حاشیه برگزاری نمایشگاه انرژی کیش با تعدادی از سازندگان و صنعت گران کالا و تجهیزات مصرفی در صنایع فراساحلی صنعت نفت گفت و گو و آخرین توانمندی های شرکت های ایرانی مورد ارزیابی و بازدید نمایشگاهی قرار گرفت.
رییس منطقه کیش در شرکت نفت فلات قاره با اشاره به عرضه توانمندی شرکت های سازنده ایرانی در حوزه کوتینگ بتنی خطوط لوله زیردریایی و یا شمع های بتنی به عنوان زیرسازه سکوها و جکت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 6 ساعت و 41 دقیقه پیش
انعقاد تفاهم نامه سند ارتقاء بهره وری آب کشاورزی استان

انعقاد تفاهم نامه سند ارتقاء بهره وری آب کشاورزی استان به گزارش خبرگزاری صداوسیمای استان سمنان ، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان در جلسه تفاهم نامه سند ارتقاء بهره وری آب کشاورزی استان گفت: بیش از 34 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان تحت پوشش سیستم آبیاری نوین قرار دارد.
سید حسن میرعماد افزود: در سند ارتقاء بهره وری آب کشاورزی استان در طول 10 ماه به میزان 12 درصد سطوح زیر کشت استان کاسته می شود و 27 درصد تولیدات کشاورزی نیز افزایش می یابد و 30 درصد میزان مصرف آب نیز کاهش می یابد .
وی با تاکید بر تغییر الگوی کشت کشاورزی استان تصریح کرد: پیش بینی می شود تا 5 سال آینده با تغییر الگوی کشت در استان میزان تولید پسته به دو برابر افزایش یابد ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 6 ساعت و 50 دقیقه پیش
از ماندن جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی در ایران تا بررسی بهترین گزینه برای تصدی وزارت جهاد کشاورزی + فیلم

از ماندن جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی در ایران تا بررسی بهترین گزینه برای تصدی وزارت جهاد کشاورزی + فیلم به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان ، اعضای هیئت دولت در ظهر دوم بهمن ماه و در حیاط پاستور به سوالات مختلف خبرنگاران پاسخ دادند.
ماندن جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی در ایران و بررسی بهترین گزینه برای تصدی وزارت جهاد کشاورزی بخشی از موضوعاتی بود که اعضای هیئت دولت درباره آن ها صحبت کردند.
بیشتر بخوانید : از فروکش کردن تب آنفولانزا در کشور تا گمانه زنی ها برای انتخاب سکاندار جدید وزارت جهاد کشاورزی + فیلم
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 7 ساعت و 1 دقیقه پیش
توضیحات سخنگوی بسته معیشتی درباره رصد حساب های بانکی مردم

توضیحات سخنگوی بسته معیشتی درباره رصد حساب های بانکی مردم به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان ، حسین میرزایی سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان کمک حمایت معیشتی در خصوص موضوع عدم اجازه دولت برای بررسی سیستمی حساب های بانکی که از سوی برخی نمایندگان مجلس و حقوقدانان مطرح شد، گفت: بررسی سیستمی اطلاعات بانکی با اجازه خود مردم است و قاعدتا افرادی که اجازه بررسی حساب های بانکی خود را نداده اند اطلاعات مالی و بانکی آن ها نیز بررسی نشده است.
وی افزود: در این فرآیند خود افراد اجازه بررسی حساب های بانکی را می دهند؛ حتی گاهی امکان دارد که اجازه بازدید میدانی را هم بدهند مانند کاری که کمیته امداد، یا بعضا مددکاران سازمان بهزیستی انجام می دهند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 7 ساعت و 1 دقیقه پیش
چین دومین بازار بزرگ جذب سرمایه گذاری خارجی جهان

چین دومین بازار بزرگ جذب سرمایه گذاری خارجی جهان به گزارش ایرنا، وزارت بازرگانی چین اعلام کرده که این کشور در سال گذشته میلادی موفق به جذب 137 میلیارد و 240 میلیون دلار سرمایه خارجی مستقیم شده است.
این رقم نشان می دهد که میزان جذب سرمایه گذاری خارجی مستقیم چین موسوم به اف دی آی در سال 2019 میلادی در مقایسه با یک سال قبل از آن 5.8 درصد رشد کرده است.
همچنین در سال 2019 میلادی 40 هزار شرکت و موسسه با سرمایه خارجی در چین ثبت شده و در بیش از 800 طرح در این کشور 100 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی جذب شده است.
بخش بزرگی از سرمایه های خارجی مستقیم در چین روانه مناطق آزاد تجاری این کشور شده است به طوری که سرمایه گذاری سنگاپور در ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 7 ساعت و 2 دقیقه پیش
جهانگیری: روند تامین کالاهای اساسی باید در سال 99 نیز استمرار پیدا کند

جهانگیری: روند تامین کالاهای اساسی باید در سال 99 نیز استمرار پیدا کند به گزارش مهر، جلسه بررسی نحوه تأمین ارز مورد نیاز کالاهای اساسی ظهر امروز (چهارشنبه) به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.
معاون اول رئیس جمهور در این جلسه با قدردانی از دستگاه های اجرایی مرتبط با تأمین کالاهای اساسی در سال جاری گفت: با وجود فشارها و محدودیت های سال جاری، همت و تلاش بانک مرکزی و سایر دستگاه های ذیربط باعث شد مشکلی برای تأمین کالای اساسی در کشور وجود نداشته باشد.
وی با تأکید بر اینکه خوشبختانه در سال جاری کالاهای اساسی مورد نیاز جامعه به وفور در بازار موجود بوده است ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 7 ساعت و 12 دقیقه پیش
برگزاری نمایشگاه های بهاره و ایجاد میادین میوه و تره بار

برگزاری نمایشگاه های بهاره و ایجاد میادین میوه و تره بار به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز گلستان، ابراهیم کریمی سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری گلستان گفت: از 63قلم کالا برای پنج مورد کاهش و نه مورد افزایش قیمت ثبت شده است.
تعداد بازدید : 0
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 7 ساعت و 20 دقیقه پیش
زنگنه: رییس جمهوری دستور حل مشکلات پتروشیمی ها را داده است

زنگنه: رییس جمهوری دستور حل مشکلات پتروشیمی ها را داده است به گزارش خانه ملت، بیژن نامدار زنگنه روز چهارشنبه با اشاره به برنامه های وزارتخانه متبوعش برای حل مشکلات صنایع پتروشیمی اظهار داشت: رییس جمهوری دستور حل مشکلات پتروشیمی ها را داده است.
وزیر نفت افزود: در جریان مشکلات پتروشیمی ها هستیم و تلاش می کنیم مشکلات آنها را تا آنجا که می توانیم حل کنیم البته دستور رییس جمهوری به معنای تاکید بیشتری برای حل هرچه سریع تر این مشکلات است.
زنگنه خاطرنشان کرد: بانک مرکزی نیز حتما به شرکت های پتروشیمی به لحاظ تخصیص وام کمک می کند.
وی ادامه داد: مشکل اصلی صاحبان این شرکت ها بازگشت مالیات بر ارزش افزوده ای است که از آن ها اخذ می شود و حق نیز با ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 7 ساعت و 20 دقیقه پیش
پیش بینی آغاز سقوط دلار در آینده نزدیک از سوی کارشناس بازار طلا

پیش بینی آغاز سقوط دلار در آینده نزدیک از سوی کارشناس بازار طلا به گزارش خبرنگار اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از راشاتودی ، بانک های مرکزی کشورهای مختلف جهان طی 50 سال گذشته حجم قابل توجهی از طلا را از بازار جهانی خریده و در خزانه های خود ذخیره کردند.
تنها در سال 2019 بانک های مرکزی 374.1 تن طلا خریده اند.
این جمع کردن بی سابقه طلا از بازار جهانی طی سال های اخیر از منظر بسیاری به عنوان حرکتی برای فاصله گرفتن و حذف دلار در اقتصاد کشورها و اقتصاد جهانی تلقی می شود.
اگون وون گرییرز، کارشناس مؤسسه گلد سوئیتزرلند، می گوید: البته همه کشورها مشغول خرید طلا نیستند. اغلب بانک های مرکزی کشورهای آسیایی در حال انبار کردن طلا هستند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 7 ساعت و 30 دقیقه پیش
تغییر نام شهرک صنعتی سنگ نی ریز به نام سردار حاج قاسم سلیمانی

تغییر نام شهرک صنعتی سنگ نی ریز به نام سردار حاج قاسم سلیمانی به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز ، احد فتوحی پس از بازدید از شهرک صنعتی سنگ نی ریز و ناحیه ده فاضل نی ریز درجلسه با فرماندار نی ریز، افزود: امنیت و اقتدار ایران اسلامی مرهون ایثارگری ها و جانفشانی های شهدا و ایثارگران در جبهه های حق علیه باطل است و در این راستا نامگذاری این شهرک صنعتی به نام این شهید والامقام جبهه مقاومت کمترین کاری است که می توان برای پاسداشت سردار سلیمانی انجام دادو. بدون تردید از مهمترین اثرات این نامگذاری، ترویج فرهنگ ایثارو شهادت و ارتقای روحیه کارو تلاش در یبین تلاشگران و فعالان تولیدی مستقر در این شهرک صنعتی است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 7 ساعت و 40 دقیقه پیش
تشکیل نخستین کانون خبرگان کشاورزی لرستان

تشکیل نخستین کانون خبرگان کشاورزی لرستان به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان ، نادر زهره ای سرپرست تعاون روستایی لرستان روز چهارشنبه با اشاره به برگزاری انتخابات نخستین کانون خبرگان کشاورزی لرستان افزود: با توجه به اینکه اقتصاد استان بر پایه کشاورزی استوار شده باید به دنبال راهکار های نوین برای توسعه و ارتقای آن باشیم که یکی از روش های تحقق این مهم، انتقال دانش و تجربیات است.
او استفاده از تجربیات و دانش اکتسابی خبرگان کشاورزی را سرمایه بزرگی برای تحول این بخش دانست و ادامه داد: گسترش تشکل های تولیدی، خدماتی، آموزشی و حمایت بیشتر از تولیدکنندگان و بهره برداران با کمک این کانون انجام می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 7 ساعت و 50 دقیقه پیش
قیمت نفت سال 2020 بالا نمی رود

قیمت نفت سال 2020 بالا نمی رود به گزارش فارس به نقل از رویترز، فاتح بیرول ، مدیر ارشد اجرایی آژانس بین المللی انرژی گفت انتظار می رود مازاد یک میلیون بشکه نفت در روز، مانع از افزایش بیشتر قیمت نفت در نیمه نخست سال 2020 شود.
بیرول در حاشیه کنفرانس مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوئیس گفت: انتظار نمی رود که در شرایط نرمال قیمت ها به میزان چشمگیری افزایش یابد هرچند تحولات غیرمنتظره نظیر افزایش بی ثباتی در عراق، می تواند وضعیت را تغییر دهد.
عراق، دومین تولیدکننده نفت اوپک که اخیرا شاهد درگیری میان پلیس و معترضان است.
ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 8 ساعت و 1 دقیقه پیش
ایجاد 15 هزار شغل با مشارکت سرمایه گذاران خارجی در استان مرکزی میسر است

ایجاد 15 هزار شغل با مشارکت سرمایه گذاران خارجی در استان مرکزی میسر است سید علی آقازاده روز چهارشنبه همراه در پایان سفر به ساوه و دیدار با متولیان سرمایه گذاری خارجی که با حضور معاون وزیر اقتصاد و دارایی در اتاق بازرگانی شهر صنعتی کاوه برگزار شد به خبرنگاران، گفت: از آغاز سال 98 تاکنون با تلاش و رایزنی های انجام شده یک میلیارد و 520 میلیون دلار سرمایه از کشورهای خارجی جذب این استان شده است.
وی افزود: این حجم از سرمایه گذاری در یکسال، بعد از انقلاب تاکنون در استان مرکزی سابقه نداشته و اهمیت آن زمانی مشخص می شود که درک کنیم کشورمان درگیر شدیدترین تحریم ها از سوی دشمنان است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 8 ساعت و 1 دقیقه پیش
لزوم تزریق نقدینگی برای ادامه تولیدات خودرو/ رکورد ایران خودرو باید تداوم یابد

لزوم تزریق نقدینگی برای ادامه تولیدات خودرو/ رکورد ایران خودرو باید تداوم یابد به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل ، ولی ملکی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تداوم تولید بسیار مهم است و انتظار ما این است تولید در ایرانخودرو ادامه یابد و اگر تداوم یابد بازار خودرو سامان می یابد.
وی با بیان اینکه در مقایسه با ماه های گذشته سرعت تولید در ایران خودرو دو برابر شده است، افزود: ایران خودرو در دی ماه امسال تعداد 50 هزار و 44 دستگاه خودرو تولید کرده است، در حالیکه تولید در دی ماه سال گذشته به تعداد 22 هزار و 913 دستگاه خودرو ثبت شده است.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مردم در گذشته نسبت به تاخیر در تحویل خودرو گله مند بودند بیان ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 8 ساعت و 2 دقیقه پیش
سهمیه سوخت صیادان 1200 لیتر تعیین شد

سهمیه سوخت صیادان 1200 لیتر تعیین شد به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر ، نبی الله خون میرزایی بیان کرد: جامعه صیادی با ثبت نام در سامانه تجارت آسان می توانند برای دریافت صهمیه سوخت ماهانه 1200 لیتر اقدام کنند.
او با بیان اینکه تصمیم میزان سوخت بر اساس فرمول فائو گرفته شده است ادامه داد:قدرت موتور، فاصله صیدگاهی، روز های دریاروی و ... از جمله مواردی است که این فرمول آن را در نظر گرفته است.
رئیس سازمان شیلات ایران ضمن بیان اینکه مقدار سوخت تعیین شده پاسخگوی نیاز جامعه صیادی است تصریح کرد:پیش از این مقدار سهمیه سوخت کمتری در نظر گرفته شده بود ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 8 ساعت و 10 دقیقه پیش
3 میلیارد تومان تسهیلات کم بهره به فرشبافان گلستانی پرداخت شد

3 میلیارد تومان تسهیلات کم بهره به فرشبافان گلستانی پرداخت شد به گزارش خبرنگار مهر ، سعید مازندرانی بعدازظهر چهارشنبه در کارگروه فرش گلستان اظهارکرد: در سال گذشته و امسال بیش از 480 فقره تسهیلات مشاغل خانگی به بافندگان فرش ارائه شده ولی در مجموع هزار و 181 نفر از تسهیلات حوزه صنایع دستی به مبلغ 10 میلیارد تومان استفاده کردند.
وی افزود: در زمینه اشتغال روستایی هم با سود چهار درصد، هزار و 127 فقره وام به ارزش 15 میلیارد و 700 میلیون تومان در حوزه صنایع دستی پرداخت شده است.
مازندرانی گفت: در زمینه فرش 158 مورد تسهیلات به مبلغ سه میلیارد تومان پرداخت که منجر به اشتغال زایی 223 شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 8 ساعت و 10 دقیقه پیش
خط اعتباری و اقساط بازگشتی مسکن مهر برای اولین بار شفاف سازی شد

خط اعتباری و اقساط بازگشتی مسکن مهر برای اولین بار شفاف سازی شد ابوالقاسم رحیمی انارکی در گفتگو با خبرنگار مهر ، درباره شفاف سازی منابع حاصل از اقساط بازگشتی مسکن مهر اظهار داشت: اقساطی که تا کنون با سود آن وصول کرده ایم ، حدود 259 هزار میلیارد ریال است. سود آن به تنهایی 120 هزار میلیارد ریال و مابقی نیز اصل است که باید مورد استفاده قرار گیرد.
وی افزود: قرار است 105 هزار میلیارد ریال از اصل اقساط بازگشتی، بابت تکمیل واحدهای باقی مانده مسکن مهر مصرف شود؛ از این 105 هزار میلیارد ریال، ما بیش از 87 هزار میلیارد ریال را قرارداد منعقد کرده ایم که مابه التفاوت سقف های قبلی وام مسکن (کمتر از 40 میلیون تومانی) را از این محل پرداخت می کنیم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 8 ساعت و 20 دقیقه پیش
اختصاص اعتبار برای رفع مشکل محور هراز و تکمیل و احداث جاده جایگزین در مسیر مجاور سد هراز

اختصاص اعتبار برای رفع مشکل محور هراز و تکمیل و احداث جاده جایگزین در مسیر مجاور سد هراز به گزارش حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، در جلسه امروز هیئت دولت، مبلغ 500 میلیارد ریال اعتبار برای رفع مشکل محور هراز، تکمیل و احداث جاده جایگزین در مسیر مجاور سد هراز و به منظور پیشگیری از حوادث غیرمترقبه، به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مازندران اختصاص یافت.
در این جلسه که به ریاست حجت الاسلام والمسلمین روحانی رئیس جمهوری برگزار شد، سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مازندران موظف شد ضمن نظارت فنی و اجرایی بر روند انجام عملیات مذکور، گزارش عملکرد اعتبارات را هر سه ماه به سازمان برنامه و بودجه کشور و سازمان مدیریت بحران کشور ارسال نماید. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 8 ساعت و 21 دقیقه پیش
رییس سازمان توسعه تجارت ایران: قم در صادرات کفش و فرش سرآمد است

رییس سازمان توسعه تجارت ایران: قم در صادرات کفش و فرش سرآمد است به گزارش روز چهارشنبه ایرنا "حمید زادبوم" در حاشیه بازدید روز گذشته از نمایشگاه کفش، صندل و صنایع استان قم در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، بیان کرد: دستگاه های اقتصادی وابسته به دولت در این استان همچون سازمان صنعت، معدن و تجارت به همراه تشکل های بخش خصوصی مانند اتاق بازرگانی در قم با همکاری یکدیگر برای صادرات کالاهای ساخت استان به خوبی تلاش می کنند که حاصل آن جایگاه ویژه قم در صادرات بسیاری از محصولات همچون کفش و فرش دستباف است.
وی افزود: در شرایطی که کشور به دلیل تحریم های ظالمانه دشمنان در فروش نفت با مشکل مواجه شده است، بهترین راهکار برای تامین ارز موردنیاز ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 8 ساعت و 42 دقیقه پیش
افزایش صادرات ایران به اوراسیا

افزایش صادرات ایران به اوراسیا به گزارش خبرگزاری شبستان ، سیدروح الله لطیفی در بازدید از گمرک منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد گفت: با توجه به اجرای شدن موافقت نامه تجارت ترجیحی با اتحادیه اقتصادی اوراسیا از پنجم آبان ماه و تجارت با اعمال تخفیفات ترجیحی در خصوص 862 قلم کالای وارداتی وصادراتی به کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی علاوه بر صادرات و واردات اقلام دیگر صادرات ایران به کشورهای مذکور طی نه ماهه سالجاری، حدود 2.43 درصد از وزن و 2.46 درصد از ارزش کل صادرات غیر نفتی کشور را به خود اختصاص داده است. این در حالی است که حجم صاردات ترجیحی ایران به کشورهای اوراسیا پس از تفاهم نامه و اعمال تخفیفات ترجیحی در آبان ماه امسال به 58 هزار ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 8 ساعت و 42 دقیقه پیش
جنجال "مالیات خروج"

جنجال "مالیات خروج" فرارو- "مالیات خروج"، ماجرای جدیدی است که در افکار عمومی بحث برانگیز شده است. روز گذشته نمایندگان مجلس شورای اسلامی سازمان مالیاتی را مکلف کردند بابت خروج هر مسافر ایرانی به جز در موارد استثنای ذکر شده از مرز های هوایی، دریایی و زمینی وجوهی را به عنوان مالیات از مسافران دریافت و به حساب درآمد عمومی نزد خزانه داری کل کشور واریز نماید.
به گزارش فرارو، کاربران شبکه های اجتماعی از روز گذشته تصور می کنند که مصوبه جدید جدای از "عوارض خروج" است که هر ساله در لایحه بودجه از سوی دولت تعیین می شود و به تصویب مجلس می رسد. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 8 ساعت و 50 دقیقه پیش
مشکلات اخذ مجوز برای دامداران صنعتی

مشکلات اخذ مجوز برای دامداران صنعتی به گزارش ایلنا؛ وحید قاسمی 28 ساله از آن جوان هایی است که خیلی زود مسیر خودش را پیدا کرده است. او اکنون قریب به هفت سال است که فعالیت در فضای کسب و کارهای اینترنتی، آموزش تجارت و تبلیغات الکترونیک و در یک کلام کارآفرینی در فضای مجازی را دنبال میکند. او این فعالیتها را در قالب شرکت VQS که خودش مدیرعامل آن است پی میگیرد و علاوه بر ده نفری که به طور مستقیم در این شرکت مشغول به کار هستند، با آموزشهای خود تا به حال توانسته است برای صدها نفر در فضای مجازی اشتغالزایی کند و طبیعتا خودش هم به عنوان یک جوان کارآفرین وضعیت اقتصادی خوبی دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 8 ساعت و 50 دقیقه پیش
هدیه یک میلیارد دلاری مشعل های گاز به صنعت نفت ایران

هدیه یک میلیارد دلاری مشعل های گاز به صنعت نفت ایران به گزارش بولتن نیوز، شهسوار ارغش در حاشیه بازدید از شانزدهمین نمایشگاه انرژی کیش با بیان اینکه یکی از سیاست های کلان ابلاغی مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره استفاده از ظرفیت و توان سازندگان داخلی و ایرانی تجهیزات صنعت نفت است، گفت: در این راستا، در حاشیه برگزاری نمایشگاه انرژی کیش با تعدادی از سازندگان و صنعتگران کالا و تجهیزات مصرفی در صنایع فراساحلی صنعت نفت گفت وگو و آخرین توانمندی های شرکت های ایرانی مورد ارزیابی و بازدید نمایشگاهی قرار گرفت.
رئیس منطقه کیش در شرکت نفت فلات قاره با اشاره به عرضه توانمندی شرکت های سازنده ایرانی در حوزه کوتینگ بتنی خطوط لوله زیردریایی و یا شمع های بتنی به ... ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 8 ساعت و 51 دقیقه پیش
ماهانه حدود 30 مجوز سرمایه گذاری در کشور صادر می شود

ماهانه حدود 30 مجوز سرمایه گذاری در کشور صادر می شود به گزارش بولتن نیوز، سیدعلی محمد موسوی امروز چهارشنبه در جلسه رفع موانع و مشکلات سرمایه گذاری خارجی که در شهر صنعتی کاوه ساوه برگزار شد، اظهار کرد: بخش مهمی از سرمایه گذاری کشور در استان مرکزی انجام شده که ساوه سهم بسیار مهمی در این سرمایه گذاری ها دارد و این مهم نشانگر ظرفیت و مزیت های این خطه از سرزمین ایران اسلامی است.
وی به وجود شرایط مناسب سرمایه گذاری در استان مرکزی با وجود تحریم ها و مشکلات اقتصادی اشاره کرد و افزود: مشکلات نقل و انتقال برای ورود و خروج سرمایه و ثبت سفارش برای تامین مواد اولیه و مشکلات بانکی از موضوعات مهمی است که در وزارت اقتصاد و دارایی در دست بررسی و اتخاذ ... ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 8 ساعت و 51 دقیقه پیش
عملکرد درآمدهای مالیاتی 6 ماهه 98 +جدول

عملکرد درآمدهای مالیاتی 6 ماهه 98 +جدول به گزارش مشرق ، در شش ماهه نخست سال جاری 63552 میلیارد تومان درآمد مالیاتی وصول شد.
جمع مالیات های مستقیم (مالیات اشخاص حقوقی، مالیات بر درآمد و مالیات بر ثروت) بالغ بر 35446 میلیارد تومان بوده است. و از کالا و خدمات 28106 میلیارد تومان مالیات گرفته شد.
عملکرد درامدهای مالیاتی سال 97 و 6 ماهه 98- ارقام به میلیارد تومان
طبق گزارش مرکز آمار از اقتصاد ایران، سهم اشخاص حقوقی از مالیات 19122 میلیارد تومان است. ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 1 دقیقه پیش
بازدید معاون وزیر اقتصاد از شهرصنعتی کاوه

بازدید معاون وزیر اقتصاد از شهرصنعتی کاوه عکس: علی فرقانی - ایسنا ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 2 دقیقه پیش
برترین کارخانه جوجه کشی کشور در بابل

برترین کارخانه جوجه کشی کشور در بابل به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز مازندران، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بابل با اشاره به تجلیل این واحد امسال به عنوان واحد نمونه تولیدی کشوری گفت: با هدف توسعه کسب و کار، ایجاد اشتغال پایدار، تولید جوجه با کیفیت و استاندارد های جهانی، شرکت حدیث در سال 1390 مبادرت اقدام به ساخت کارخانه جوجه حدیث مهر مازندران با ظرفیت سالانه 36 میلیون قطعه جوجه آغاز و هم اکنون عنوان برترین تولید کننده جوجه در سطح کشور را به خود اختصاص داده است.
سیداحمد طاهری با بیان اینکه کارخانه در زمینی به مساحت 6 هزار و 500 مترمربع با سرمایه گذاری بخش خصوصی و مشارکت بانک کشاورزی شهرستان بابل ساخته و برای 80 نفر ایجاد ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 10 دقیقه پیش
دادگاه تجدید نظر شکایت ایران از انگلیس آغاز شد

دادگاه تجدید نظر شکایت ایران از انگلیس آغاز شد به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بی بی سی، دادگاه تجدیدنظر درباره سود بدهی بریتانیا به ایران بر سر خرید تانک های چیفتن در دهه 70 میلادی آغاز شده و یکی از مسائل مورد مناقشه بین دو دولت، سودی است که بر این بدهی تعلق می گیرد؛ سال گذشته میلادی دادگاه عالی در لندن حکم داد که این سود به دلیل تحریم های اتحادیه اروپا قابل پرداخت نیست.
مبلغ این سود بالغ بر 21 میلیون و 700 هزار پوند (بیش از 28 میلیون و 370 هزار دلار) اعلام شده است.
خبرنگار بی بی سی فارسی که در دادگاه حضور دارد می گوید در دادگاه گفته شده اصل پول و سود آن به دلیل تحریم ها (بانکی) قابل پرداخت نیست مگر آنکه مجوز خاصی در این ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 21 دقیقه پیش
قیمت خودروهای سایپا امروز 98/11/02

قیمت خودروهای سایپا امروز 98/11/02 به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، در بازار امروز خرید و فروش خودرو، پراید 111 با قیمت 58 میلیون و 500 هزار تومان، پراید 131 با قیمت 53میلیون تومان، چانگان با قیمت 218میلیون تومان، و استپ وی با قیمت 242 میلیون تومان مورد معامله قرار گرفت.
همچنین کوئیک اتوماتیک با قیمت 114 میلیون تومان و تیبا2 با قیمت 71میلیون تومان به فروش می رسد.
قیمت خودروهای سایپا در بازار امروز 1398/11/02 به شرح زیر است:
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 21 دقیقه پیش
جزئیات طرح تبدیل محصولات ایران خودرو اعلام شد+ جدول

جزئیات طرح تبدیل محصولات ایران خودرو اعلام شد+ جدول پیرو درخواست تعدادی از مشتریان و بروز تاخیر طولانی در تحویل برخی از خودروها ، امکان تبدیل به سایر خودروها تا پایان بهمن ماه فراهم شد.
دارندگان قراردادهای فوق جهت تعیین تکلیف تعهدات نسبت به تبدیل تعهدات به سایر خودروها مطابق جدول تبدیل اقدام کنند. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 40 دقیقه پیش
ویروس کشنده چینی چه بر سر بورس آمریکا آورد؟

ویروس کشنده چینی چه بر سر بورس آمریکا آورد؟ روزانه در سایت " نبض بورس " گزید ه ای از آخرین اخبار و مطالب جذاب پیرامون بازار سرمایه، ارز، انرژی و سرمایه گذاری تهیه و منتشر می گردد.
گزارش کامل از گزیده خبرهای امروز نبض بورس را با کلیک بر تیتر آن بخوانید.
قیمت دلار و یورو در دومین روز بهمن
گزارش بورس در ایستگاه پایانی هفته
چرا اصلاح شاخص بورس دور از انتظار نبود؟
ویروس کشنده چینی چه بر سر بورس آمریکا آورد؟
نگاهی بنیادی به برترین صف خرید بورس تهران
توصیه کاربردی به سرمایه گذاران بورسی
بازار برتر بورس چه شد؟ ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 40 دقیقه پیش
عملکرد درآمدهای مالیاتی 6 ماهه 98 + جدول

عملکرد درآمدهای مالیاتی 6 ماهه 98 + جدول به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در شش ماهه نخست سال جاری 63552 میلیارد تومان درآمد مالیاتی وصول شد.
جمع مالیات های مستقیم (مالیات اشخاص حقوقی، مالیات بر درآمد و مالیات بر ثروت) بالغ بر 35446 میلیارد تومان بوده است. و از کالا و خدمات 28106 میلیارد تومان مالیات گرفته شد.
طبق گزارش مرکز آمار از اقتصاد ایران، سهم اشخاص حقوقی از مالیات 19122 میلیارد تومان است.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 41 دقیقه پیش
افزایش 25 درصدی سطح زیرکشت گلخانه ها در تیران و کرون

افزایش 25 درصدی سطح زیرکشت گلخانه ها در تیران و کرون به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز اصفهان ؛ مدیر جهاد کشاورزی تیران و کرون با بیان اینکه بر اساس سیاستهای وزارت جهاد کشاورزی توسعه کشتهای نوین در دستور کار قرار دارد گفت: سطح زیر کشت گلخانه ها در شهرستان تیران و کرون در سال گذشته 134 هکتار بود که با تلاش کشاورزان و کارشناسان جهاد کشاورزی طی یکسال گذشته به 164 هکتار رسیده است.
محسن حاج عابدی افزود: سالانه 30 هزار تن محصول در گلخانه های تیران و کرون تولید و افزون بر 50 درصد آن به کشورهای حاشیه خلیج فارس و روسیه صادر می شود.
تعداد بازدید : 0
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 10 ساعت و 1 دقیقه پیش
ظرفیت های صنعتی به دلیل کم سلیقگی برخی مسوولان از رونق افتاده است

ظرفیت های صنعتی به دلیل کم سلیقگی برخی مسوولان از رونق افتاده است به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، سیدعلی آقازاده ظهر امروز در نشست با سرمایه گذاران خارجی در اتاق بازرگانی ساوه با اشاره به وجود برخی مشکلات در صنایع اظهار کرد: در چند سال اخیر واحدهای اقتصادی به راحتی توانستند تحریم های خارجی را دور بزنند اما متاسفانه وجود برخی محدودیت ها و به اصطلاح تحریم های داخلی فعالیت تعدادی از صنایع را با محدودیت مواجه کرده و برخی قوانین دست وپاگیر داخلی بر این محدودیت ها افزوده است.
وی با قبول گلایه های برخی از سرمایه گذاران در این جلسه افزود: تمام تلاش ما در استان مرکزی این است که مشکلات صنایع و واحد های اقتصادی را با هماهنگی بین دستگاه ها حل و مرتفع کنیم اما ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 10 ساعت و 1 دقیقه پیش
معاملات تالار بورس تبریز 20 درصد افزایش یافت

معاملات تالار بورس تبریز 20 درصد افزایش یافت محمد امین عابدینی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اعلام کرد: دی ماه امسال یک میلیارد و 844 میلیون و 72 هزار و 512 سهم و حق تقدم در مجموع به ارزش 9 هزار و 930 میلیارد و 580 میلیون و 25 هزار و 384 ریال داد ستد شده است.
وی گفت: 50 درصد معاملات ماه گذشته تالار تبریز به خرید سهام و 50 درصد به فروش سهام اختصاص داشت .
عابدینی اعلام کرد: این معاملات توسط 41 کارگزار بورس تبریز انجام شده است .
تالار بورس اوراق بهادار منطقه ای تبریز زیر نظر سازمان بورس اوراق بهادار تهران فعالیت می کند و سهام تمامی شرکت های پذیرفته شده در بورس تهران در این تالار قابل معامله است. ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 10 ساعت و 2 دقیقه پیش
جوانان استان کرمانشاه برنامه خاص خودشان را می خواهند

جوانان استان کرمانشاه برنامه خاص خودشان را می خواهند چهارمین جلسه ستاد ساماندهی جوانان استان کرمانشاه با حضور مدیران دستگاه های مختلف اجرایی روز چهارشنبه در استانداری برگزار شد؛ در این جلسه هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب بر جوانان در گام دوم انقلاب بیان داشت: در اداره ورزش و جوانان استان باید محور برنامه های مرتبط با جوانان بیشتر از ورزش باشد.
بازوند افزود: متاسفانه برنامه مدونی برای جوانان در استان نداریم در حالی که ظرفیت های استفاده نشده بسیاری در استان وجود دارد.
او تاکید کرد: حتی اگر برنامه ای نیز وجود دارد باید به دنبال اجرای برنامه های قوی تر بود و لازم است این برنامه ها به صورت مستمر پیگیری ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 10 ساعت و 2 دقیقه پیش
دانشگاه آزاد اسلامی به دنبال خلق بازار فناوری در استان هاست

دانشگاه آزاد اسلامی به دنبال خلق بازار فناوری در استان هاست دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در نخستین نمایشگاه شتابدهنده های برگزیده کشور که صبح امروز در محل نمایشگاه دائمی اقتصاد دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، گفت: آموزش عالی اگر در راه توسعه کشور به کار گرفته نشود، نمی تواند جایگاه واقعی خود را پیدا کند. 80 سال است که دانشگاه به این کشور وارد شده، اما هنوز تمام وظایف مربوط به استقرار آن انجام نشده است.
وی با بیان اینکه آموزش عالی در کشور دارای اسناد بالادستی مانند سند دانشگاه اسلامی، نقشه جامع علمی کشور، سیاست های علم و فناوری است، اظهار داشت: آموزش عالی با توجه به اهداف و برنامه های این اسناد می تواند ارتقا یابد ... ادامه خبر ...

منبع: شورای عالی انقلاب فرهنگی دسته: اقتصادی انتشار : 10 ساعت و 21 دقیقه پیش
کمیسیون تلفیق حداقل حقوق کارکنان و بازنشستگان در سال 99 را یک میلیون تومان افزایش داد

کمیسیون تلفیق حداقل حقوق کارکنان و بازنشستگان در سال 99 را یک میلیون تومان افزایش داد به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم ، هادی قوامی در تشریح نشست خبری امروز (چهارشنبه دوم بهمن) کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 99، گفت: به منظور حمایت از سرمایه گذاری در صنعت نفت، گاز و طرح های پتروشیمی و پالایشگاهی مقرر شد؛ اصل قرارداد شرکت های اکتشاف نفت و تولید داخل که تایید صلاحیت شده اند می تواند به عنوان وثیقه برای دریافت تسهیلات در نظر گرفته شود که البته این حکم شاهد طرح های پالایشگاهی و پتروشیمی جدید نیز می شود.
وی با اشاره به مصوبه دیگر کمیسیون افزود: براساس این تصمیم، شرکت های دولتی آب ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 10 ساعت و 31 دقیقه پیش
مالیات خروج از کشور پیش از این هم دریافت می شد

مالیات خروج از کشور پیش از این هم دریافت می شد الیاس حضرتی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به مصوبه روز گذشته مجلس در لایحه مالیات بر ارزش افزوده مبنی بر اخذ مالیات خروج مسافران ایرانی از مرزهای هوایی، دریایی و زمینی گفت: این همان عوارض خروج از کشور است که پیش از این هم از مسافران دریافت می شد و چیز تازه ای نیست.
نماینده تهران ادامه داد: ما در لایحه مالیات بر ارزش افزوده موارد عوارض و مالیات را تجمیع کرده ایم و قرار است همه اینها به خزانه واریز شود و مجموعه درآمدهای حاصل از مالیات و عوارض به صورت 50-50 بین شهرداری و دولت پرداخت شود.
ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 10 ساعت و 32 دقیقه پیش
فعالیت 7 سایت الگویی جامع تولیدی در طرح 550 هزار هکتاری

فعالیت 7 سایت الگویی جامع تولیدی در طرح 550 هزار هکتاری به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز ، محمد غانمی سرپرست جهاد کشاورزی کلانشهر اهواز گفت: 7 سایت الگویی جامع تولیدی در طرح 550 هزار هکتاری مقام معظم رهبری در اهواز فعالیت می کند که شامل؛ یک سایت کلزا، یک سایت دام سبک و 5 سایت گندم است.
او اظهار داشت: در این سایت ها 35 کلاس آموزشی یک روزه برای 875 نفر روز از ابتدای مهرماه سال جاری تا پایان آذر ماه برگزار شد.
غانمی تصریح کرد: راهکار های افزایش بهره برداری، حفظ و نگهداری شبکه های آبیاری و زهکشی، تغذیه متعادل و حفظ حاصلخیزی خاک، الگوی کشت و تناوب زراعی و اصول زراعت (کاشت ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 10 ساعت و 41 دقیقه پیش
148 هزار نفر از جمعیت پنج میلیونی استان اصفهان شاغل اند/ اجرای سامانه جامعه روابط کار در اصفهان

148 هزار نفر از جمعیت پنج میلیونی استان اصفهان شاغل اند/ اجرای سامانه جامعه روابط کار در اصفهان به گزارش ایلنا از اصفهان، محسن نیرومند با بیان اینکه نرخ بیکاری استان اصفهان نسبت به سال گذشته 4.5 درصد کاهش یافته است، افزود: در حال حاضر نرخ بیکاری استان در پاییز 98 برابر 11 درصد است که این کاهش نرخ بیکاری براثر افزایش بارندگی های یک سال اخیر و رونق گرفتن کشاورزی در سطح استان است.
وی خاطر نشان کرد: افزون بر یک میلیون و 110 هزار نفر بیمه شده تأمین اجتماعی در استان وجود دارد که با احتساب بیمه شدگان تبعی و مستمری بگیران می توان گفت 65 درصد جمعیت استان را جامعه کارگری تشکیل می دهد.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان افزود: 10 درصد تشکل های کارگری و کارفرمایی کشور ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 10 ساعت و 51 دقیقه پیش
کمک 63 میلیارد تومانی دولت به حوزه مسکن بردسکن

کمک 63 میلیارد تومانی دولت به حوزه مسکن بردسکن به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز خراسان رضوی، مدیر بنیاد مسکن شهرستان بردسکن گفت: درپی جاری شدن سیل در فروردین امسال و وارد شدن خسارت به بیش از هزار و 100 واحد مسکونی شهری و روستایی در 50 نقطه شهرستان بردسکن دولت 63 میلیارد تومان به این مهم اختصاص داد.
مهندس احسان میری افزود: 40 میلیارد تومان از این کمک ها در قالب تسهیلات و 23 میلیارد تومان آن کمک بلاعوض بوده است.
وی ادامه داد: در راستای کمک به سیل زدگان در ساخت واحدهای مسکونی آنها 93 هزار پاکت سیمان به صورت رایگان در اختیار خسارت دیدگان قرار گرفت و این خدمات به حوزه مسکن شهرستان بردسکن بی سابقه بوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 11 ساعت و 0 دقیقه پیش
بسیاری از تولیدکنندگان در دریافت و پرداخت تسهیلات با مشکل مواجه هستند

بسیاری از تولیدکنندگان در دریافت و پرداخت تسهیلات با مشکل مواجه هستند به گزارش خبرگزاری فارس از ورامین، جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان ورامین به ریاست حسین کاغذلو فرماندار و با حضور حسن میرزایی ریاست اداره صنعت، معدن و تجارت و دیگر اعضاء مرتبط با کارگروه و تعدادی از مدیران واحدهای تولیدی و کشاورزی در محل فرمانداری برگزار شد.
حسین کاغذلو فرماندار ورامین در ابتدای این جلسه ضمن تسلیت به مناسبت ایام شهادت بی بی دو عالم حضرت فاطمه الزهرا (س)، اظهار کرد: بخشی از مشکلات عمده واحدهای تولیدی شهرستان در رابطه با نقدینگی است که باید موردحمایت دستگاه های اجرایی و بانک ها قرار گیرند تا واحدهای تولیدی ما دچار بیماری نشود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 11 ساعت و 0 دقیقه پیش
رکورد زنی انتقال گاز کشور/ توان انتقال گاز روزانه 900 میلیون متر مکعب است

رکورد زنی انتقال گاز کشور/ توان انتقال گاز روزانه 900 میلیون متر مکعب است به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان سعید توکلی مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران با اشاره به ثبت رکورد جدید انتقال گاز درسال جاری، گفت: امسال رکورد بی سابقه انتقال 792 میلیون مترمکعب در یک روز به ثبت رسیده که آماده سازی شبکه خطوط لوله و تاسیسات تقویت فشار و انجام به موقع تعمیرات اساسی این واحد ها نقش غیرقابل انکاری در ثبت رکورد جدید انتقال گاز کشور داشته است.
مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران با اعلام اینکه در حال حاضر، شبکه گاز کشور از توان و ظرفیت انتقال روزانه 900 میلیون مترمکعب گاز در روز برخوردار است، تصریح کرد: یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در ثبت رکورد جدید ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: اقتصادی انتشار : 11 ساعت و 1 دقیقه پیش
ارز مسافرتی چند؟

ارز مسافرتی چند؟ گروه اقتصادی: بانک ها امروز (22 تیر) قیمت دلار را نسبت به هفته گذشته کاهش دادند؛ به طوری که قیمت خرید دلار در بانک ها که چهارشنبه گذشته 12 هزار و 382 تومان بود، امروز 12 هزار و 333 تومان خریداری شد.
به گزارش بولتن نیوز، شعب ارزی بانک ها امروز هر یورو را 13 هزار و 906 تومان می خرند که قیمت این ارز اندکی افزایش قیمت داشته است.
هر پوند انگلیس نیز امروز در شعب ارزی بانک ها به قیمت 15 هزار و 524 تومان خریداری می شود.
نرخ ارز مسافرتی
قیمت ارز مسافرتی در بانک ها همچنان از قیمت فروش آن در بازار بالاتر است ... ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 11 ساعت و 2 دقیقه پیش
دولتی ها هم، با دانشجویان همصدا شدند/ ساز ناکوکِ ستاد تنظیم بازار

دولتی ها هم، با دانشجویان همصدا شدند/ ساز ناکوکِ ستاد تنظیم بازار به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، در دی ماه گذشته جمعی از دانشجویان چهارمحال و بختیاری با تنظیم نامه ای به دادستان این استان درخواست کردند به مسئله بازار شهرکرد ورود کند؛ محور مهم و مورد تاکید دانشجویان این بود که با عوامل سوء مدیریتی که موجب اخلال یا گرانی و بی ثباتی در بازار شهرکرد می شود، برخورد قانونی صورت گیرد.
امروز معاون برنامه ریزی فرماندار شهرکرد تلویحا این نکته را تایید و از روند اجرای مصوبات ستاد تنظیم بازار انتقاد جدی کرد و با مدیران مربوطه در این خصوص اتمام حجت نمود.
نامه تشکل های دانشجویی در زیر آمده است؛ ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 11 ساعت و 11 دقیقه پیش
مالیات جدید، همان عوارض خروج از کشور است

مالیات جدید، همان عوارض خروج از کشور است به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان امور مالیاتی ایران، محمد مسیحی با اشاره به ابهاماتی که پس از تصویب ماده 33 اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده توسط مجلس مبنی بر عوارض خروج از کشور در اذهان عمومی شکل گرفته، اظهار داشت: این مالیات همان وجوهی است که از گذشته از مسافران عازم خارج از کشور مطابق ماده 45 قانون مالیات بر ارزش افزوده دریافت می شود.
وی تاکید کرد: بنابراین مصوبه ای که اخیرا مجلس نهایی کرده است، همان وجوهی است که مطابق روال قانونی قبل وصول می شد که البته معافیت هایی هم برای برخی اقشار از جمله دانشجویانی که برای تحصیل عازم خارج از کشور هستند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 11 ساعت و 11 دقیقه پیش
موضع تند ترامپ در برابر هشدارهای اقلیمی در اجلاس "داووس"

موضع تند ترامپ در برابر هشدارهای اقلیمی در اجلاس "داووس" به گزارش ایسنا، تغییرات اقلیمی موضوع اصلی مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوئیس بوده است.
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده در نشست داووس ضمن ادعا بر رکورد رشد آمریکا، فعالان زیست محیطی در زمینه گرمایش زمین را با کسانی که از انفجار جمعیت در دهه 1960 و گرسنگی جمعی و قحطی گسترده در دهه 1970 میلادی می ترسیدند، مقایسه کرد.
رئیس جمهوری آمریکا همچون سخنرانی دو سال پیش خود در مجمع جهانی اقتصاد، بر سیاست "نخست آمریکا" و ارجحیت منافع ایالات متحده بر سایر کشورها تاکید کرد.
ترامپ در سخنرانی خود با بیان این که "افرادی که علاقه دارند زنگ خطرها را روشن کنند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 11 ساعت و 11 دقیقه پیش
مالیات بر معاملات خوردو و موتورسیکلت وارداتی افزایش یافت

مالیات بر معاملات خوردو و موتورسیکلت وارداتی افزایش یافت نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی سه شنبه یکم بهمن قوه مقننه در جریان بررسی لایحه مالیات بر ارزش افزوده ماده 32 این لایحه را پس از بررسی تصویب کردند. براساس این ماده نقل و انتقال انواع خودرو و موتورسیکلت به استثنای ماشین های راه سازی، کارگاهی، معدنی، کشاورزی و شناور ها مشمول مالیات نقل و انتقال به شرح زیر است:
تولید داخل به میزان یک درصد و وارداتی دو درصد به ماخذ مذکور در تبصره یک ماده 30 این قانون برای سال تولید ماخذ محاسبه مالیات موضوع این ماده تا 6 سال پس از سال تولید سالانه 10 درصد همان ماخذ کاهش می یابد و برای سال های ششم به بعد 40 درصد ماخذ یاد شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: زومیت دسته: اقتصادی انتشار : 11 ساعت و 11 دقیقه پیش
صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه کاشان تاسیس شد

صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه کاشان تاسیس شد به گزارش ایسنا ، دکتر عباس زراعت، رئیس دانشگاه کاشان در این خصوص اظهار کرد: این صندوق همزمان با تشکیل معاونت اقتصادی و نوآوری در دانشگاه کاشان و با هدف حمایت از ایده ها و طرح های اساتید و دانشجویان و با سرمایه اولیه یکصد میلیارد ریال راه اندازی شد.
دکتر زراعت مهم ترین اهداف صندوق پژوهش و فناوری را ایجاد زمینه مشارکت بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در بخش پژوهش و فناوری، کمک به تجاری سازی تحقیقات، ایجاد شغل و کسب و کارهای دانش بنیان با ارزش افزوده بالا و ارتباط دانشگاه با جامعه و صنعت عنوان کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 11 ساعت و 11 دقیقه پیش
رتبه دهم مازندران در دریافت تسهیلات رونق تولید در کشور

رتبه دهم مازندران در دریافت تسهیلات رونق تولید در کشور حسین قوانلو امروز در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری درباره برگزای جلسات ستاد تسهیل رونق تولید در استان اظهار کرد: امسال حدود 56 جلسه ستاد تسهیل داشتیم که 19 جلسه آن با ریاست استاندار، 13 جلسه به ریاست خیریان پور معاون استاندار و 24 جلسه به صورت تخصصی برگزار شده است.
وی افزود: در جلسه ستاد تسهیل 560 مصوبه داشتیم که 152 مورد آن اجرا شده و 408 مصوبه در حال پیگیری است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران اضافه کرد: همچنین 242 کارگروه های ستاد تسهیل با ریاست فرمانداران در شهرستان های استان برگزار شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 11 ساعت و 21 دقیقه پیش
ناکارآمدی دولت الکترونیک در شفاف سازی نظام اداری

ناکارآمدی دولت الکترونیک در شفاف سازی نظام اداری ارتقای مسئله شفافیت نظام اداری از مسائل همسو با رشد جوامع و توسعه یافتگی آن هاست و فرآیند آن در سازمان ها نیز از دسترسی آسان به منابع اطلاعاتی عمومی نشات می گیرد.
در دولت های مختلف دنیا، نظام اداری یکی از مسائلی است که با ابتکارات و خلاقیت های متنوع از طرق مختلفی مانند پایگاه های اطلاعاتی دولت، خبرنامه ها و سایر ابزارهای اطلاع رسانی منجر به شفاف سازی و همچنین تسهیل دسترسی مردم به منابع اطلاعات سازمان های مختلف دولتی می شود.
این رویه در کشور ایران نیز از سوی دولتمردان مورد توجه و تاکید قرار گرفته و با وجود روند رو به رشدی که تاکنون داشته ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 11 ساعت و 22 دقیقه پیش
به طور قطع بازار به شرایط ثبات قبل بازمی گردد

به طور قطع بازار به شرایط ثبات قبل بازمی گردد کمیل طیبی در گفت وگو با ایسنا در خصوص نوسانات ارزی کشور، با بیان این که بازار داخلی ارز با بازار طلا همبستگی دارد و با افزایش یکی شاهد افزایش دیگری خواهیم بود، گفت: به طور قطع مسیر تحولات بازارهای دارایی و مالی جهانی منجر به ایجاد انتظارات جدید در بازار ارز می شود، از سوی دیگر شدت گرفتن تنش ها بر بازارهای داخلی اثرگذار است.
طیبی افزود: در اثر این تغییرات اگر شرایط تنش زا تداوم نیابد، کوتاه مدت و موقت خواهد بود و بازارهای داخلی و نرخ ارز به شرایط سابق خود برمی گردد.
وی با بیان این که نگاهی به تاریخچه بازار ارز نشان می دهد که هر ساله در زمستان شاهد افزایش نرخ ارز هستیم ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 11 ساعت و 31 دقیقه پیش
ارز مسافرتی چند؟

ارز مسافرتی چند؟ امروز ارز مسافرتی همچون روز گذشته ثبات قیمت داشت و 14 هزار و 500 تومان عرضه شد.
به گزارش ایسنا، قیمت ارز که از ابتدای هفته روند کاهشی داشت، دیروز و امروز ثبات تقریبی خود را حفظ کرد و فقط بانک ها نرخ خرید دلار و یورو را اندکی تغییر دادند.
امروز (چهارشنبه) بانک ها هر دلار آمریکا را 12 هزار و 620 تومان می خرند و نرخ خرید هر یورو نیز 14 هزار و 20 تومان اعلام شده است که نسبت به روز گذشته نرخ خرید دلار اندکی کاهش یافته اما نرخ خرید یورو اندکی افزایش دارد.
در صرافی های مجاز بانک مرکزی نیز نرخ خرید هر اسکناس دلار 12 هزار و 850 تومان و نرخ فروش آن 12 هزار و 950 تومان است که نسبت به ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 11 ساعت و 41 دقیقه پیش
مالیات بر سفرهای خارجی همان عوارض خروج از کشور است

مالیات بر سفرهای خارجی همان عوارض خروج از کشور است به گزارش افکارنیوز ،
محمدرضا پورابراهیمی در توضیح مصوبه روز گذشته مجلس شورای اسلامی در خصوص وضع مالیات بر مسافرت های خارجی گفت: هر سال عوارض خروج از کشور تعیین می شد و علاوه بر این در قانون آزمایشی مالیات بر ارزش افزوده عوارض خروج از کشور قید شده بود.
اخبار اقتصادی - نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در اصلاحیه لایحه مالیات بر ارزش افزوده عوارض خروج از کشور از نظر شکلی و محتوایی اصلاح شد. پیش از این اختلاف نظری بین دولت و شهرداری ها وجود داشت، طبق قانون عوارض مربوط به شهرداری ها و مالیات مربوط به دولت است. پیش از این عوارض خروج از کشور به شهرداری ها تعلق می گرفت ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 11 ساعت و 50 دقیقه پیش
واگذاری قانونی ورزشگاه نقش جهان اصفهان تایید شد

واگذاری قانونی ورزشگاه نقش جهان اصفهان تایید شد به گزارش ایلنا،با برگزاری کارگروه ماده 27 قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت که در دفتر ژاله فرامرزیان معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان برگزار شد، پیشنهادات مشارکت سرمایه گذاران بخش خصوصی مورد بررسی قرار گرفت.
در این کارگروه بررسی و واگذاری پروژه استادیوم فوتبال 75 هزار نفری نقش جهان اصفهان که طی 5 جلسه کارگروه مراحل قانونی آن طی شده تایید، نهایی و مصوب شد.
در این کارگروه پروژه های سالن ورزشی 3 هزار نفری کاشان و استخر سرپوشیده هرند در استان اصفهان برای مطالعه و همچنین پروژه های استخر سرپوشیده فلاحت، استخر سرپوشیده کیانمهر ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 11 ساعت و 51 دقیقه پیش
پرداخت تسهیلات اشتغال زایی بانک ملی به افراد تحت پوشش سازمان های حمایتی

پرداخت تسهیلات اشتغال زایی بانک ملی به افراد تحت پوشش سازمان های حمایتی پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
بانک ملی ایران در 9 ماهه ابتدای امسال، بیش از 20 هزار فقره تسهیلات اشتغال زایی به افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی و بیش از 2 هزار فقره تسهیلات به صاحبان مشاغل مورد حمایت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پرداخت کرده است.
به گزارش انتخاب به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، توان بخشی اقشار ضعیف و گروه های هدف سازمان های حمایتی یکی از سیاست های مهم این بانک است و از این رو در 9 ماه ابتدای امسال تعداد 14 هزار و 713 فقره تسهیلات خوداشتغالی به ارزش 5 هزار و 376 میلیارد و 377 میلیون ریال و یک هزار و 39 فقره تسهیلات ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اقتصادی انتشار : 11 ساعت و 52 دقیقه پیش
سازمان تعزیرات بازرس ندارد

سازمان تعزیرات بازرس ندارد به گزارش خبرنگار حوزه حقوقی- قضایی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان ،سید یاسر رایگانی سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی با هشدار درباره سودجویی افرادی با عناوین سازمان تعزیرات اظهار کرد: بنده در بسیاری از نشست های خبری مطرح کرده ام که هیچ عنوان شغلی در ساختار سازمان تعزیرات با عنوان بازرس نداریم.
وی افزود: تیم های گشت مشترکی که برای بازرسی به بازار اعزام می شوند بیش از 8 نفر نیستند.
رایگانی گفت: رئیس شعبه، مامور اجرای احکام شعبه، بازرس صنف اتحادیه، بازرس سازمان صمت و نیروی انتظامی و همچنین حضور رسانه ها به همراه این بازرسان از جمله افراد گشت ها در بازارها هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 12 ساعت و 0 دقیقه پیش
پرداخت 355 میلیارد ریال تسهیلات به 28 واحد تولیدی و صنعتی

پرداخت 355 میلیارد ریال تسهیلات به 28 واحد تولیدی و صنعتی به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از اردبیل؛ صادقی با اشاره به برگزاری 57 جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در سال98 افزود: بررسی مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی از نزدیک و ارائه راهکارهای کارشناسی در جلسات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید برای رفع مشکل واحدهای تولیدی می تواند در رونق تولید تأثیرگذار باشد.
وی گفت: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان برای حمایت از تولید و حل مشکلات واحدهای صنعتی، تولیدی و اشتغالزای استان با تمام امکاناتش در میدان است و صاحبان صنایع می توانند با مراجعه به این سازمان از تسهیلات کاری و مالی مورد نیاز بهرمند شوند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 12 ساعت و 1 دقیقه پیش
مدیرعامل بانک صنعت و معدن: نگاه بلندمدت برای توسعه و نوآوری در گروه سایپا شکل گرفته

مدیرعامل بانک صنعت و معدن: نگاه بلندمدت برای توسعه و نوآوری در گروه سایپا شکل گرفته پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مدیرعامل بانک صنعت و معدن گفت: برنامه گروه خودروسازی سایپا در زمینه تولید محصولات جدید و اجرای طرح های توسعه محور در این مجموعه موجب دلگرمی جامعه و ما در شبکه بانکی کشور است.
به گزارش سایپانیوز، حسین مهری در بازدید از مرکز تحقیقات و نوآوری گروه خودروسازی سایپا و امضای تفاهم نامه تأمین منابع مالی تولید در این گروه، افزود: از زمان انتصاب تیم مدیریتی کنونی سایپا، شاهد تحول اساسی در زمینه های کمی و کیفی در این گروه خودروسازی هستیم.
وی پس از بازدید از نمونه محصولات جدید سایپا در مرکز تحقیقات افزود ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اقتصادی انتشار : 12 ساعت و 2 دقیقه پیش
چوب و کاغذ مازندران تامین کننده صد در صد کاغذ روزنامه کشور/ چوب و کاغذ مازندران، نیازمند تدابیر لازم برای استفاده از درختان شکسته و افتاده جنگل

چوب و کاغذ مازندران تامین کننده صد در صد کاغذ روزنامه کشور/ چوب و کاغذ مازندران، نیازمند تدابیر لازم برای استفاده از درختان شکسته و افتاده جنگل به گزارش ایلنا،علی حسین پور در گفت و گو در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه افزود: ظرفیت اسمی چوب و کاغذ مازندران 175 هزار تن است که می تواند براساس ظرفیت، صد در صد تامین روزنامه داخل کشور را داشته باشد و قسمت اعظمی از کاغذ کشور را می تواند تامین کند.
وی بیان داشت: زیربنای کارخانه چوب و کاغذ مازندران، از چوب آلات جنگلی است که تیم مدیریتی سه استراتژی را تدوین کرد؛ استفاده از چوب آلات باغی و چوب هایی که از سازمان جنگل براساس مزایده درختان شکسته و افتاده دریافت می شود، تامین چوب از خارج از کشور و چوب وارداتی و همچنین زراعت چوب را در دستور کار دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 12 ساعت و 11 دقیقه پیش
قیمت روز خودرو در 2 بهمن

قیمت روز خودرو در 2 بهمن به گزارش بولتن نیوز، بر اساس معاملات انجام شده امروز (2 بهمن 98) آخرین قیمت روز خودرو در بازار آزاد نسبت به دیروز 3 خودرو افزایش متوسط 800 هزار تومانی داشت و در مقابل یک مدل با کاهش 200 هزار تومانی همراه است که البته 15 محصول هم با ثبات در نرخ مواجه شدند.
طبق آخرین قیمت بازار کیا سراتو 2000 (اتوماتیک) نسبت به قیمت روز خودرو در 30 دی 98 با افزایش 2 میلیون تومانی به نرخ 346 میلیون تومان به فروش رسید.
سمند ال ایکس 88 میلیون و 400 هزار تومان، پژو 405 جی ال ایکس 83 میلیون تومان، پژو پارس 106 میلیون تومان، پژو 206 تیپ 5 (ساده) 113 میلیون تومان ... ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 12 ساعت و 11 دقیقه پیش
اشتغالزایی نرگس زار های بهبهان برای یک هزار و 800 نفر

اشتغالزایی نرگس زار های بهبهان برای یک هزار و 800 نفر به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز خوزستان ،معاون تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان خوزستان با بیان اینکه پارسال 300 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان بهبهان به کشت گل نرگس اختصاص یافت و 75 میلیون شاخه گل برداشت شد، گفت: این سطح امسال به 360 هکتار افزایش یافت و 101 میلیون شاخه برداشت گردید.
محمد قاسمی نژاد افزود: نرگس زار های بهبهان از پتانسیل خوبی برای اشتغالزایی برخوردار هستند و در حال حاضر برای یک هزار و 800 نفر بصورت ثابت و مستقیم، 7 هزار و 200 نفر بصورت فصلی و چندین هزار نفر بصورت غیرمستقیم اشتغال ایجاده کرده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 12 ساعت و 40 دقیقه پیش
200 سرمایه گذار در واگذاری پروژه های عمرانی کرمان سنجش می شوند

200 سرمایه گذار در واگذاری پروژه های عمرانی کرمان سنجش می شوند محمدعلی دهقان روز چهارشنبه در نشست شورای اطلاع رسانی استان کرمان ضمن تسلیت شهادت سردار دلها سپهبد شهیدحاج قاسم سلیمانی و همرزمان ایشان افزود: اطلاع رسانی پروژه های عمرانی قابل واگذاری به جامعه هدف، در دستور کار قرار دارد.
وی اظهار داشت: برای ارائه تسهیلات بانکی به واحدهای تولیدی و واگذاری پروژه های عمرانی نیاز به اطلاع رسانی وسیع به تمام مردم وجود ندارد و در تبلیغات می توان از ظرفیت اطلاع رسانی بهره گرفت.
غیرفعال شدن رسانه های محلی برای جامعه خطرناک است
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان با اشاره به ضرورت حمایت از رسانه های محلی گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 12 ساعت و 50 دقیقه پیش
واردات غذای سگ و گربه ممنوع است

واردات غذای سگ و گربه ممنوع است مدیرکل دفتر مقررات واردات و صادرات وزارت صنعت، معدن و تجارت در اطلاعیه ای در مورد واردات رسمی غذای سگ و گربه اعلام کرد: از ابتدای اردیبهشت امسال، واردات غذای سگ و گربه ممنوع است.
سعید عباسپور، مدیرکل دفتر مقررات واردات و صادرات وزارت صنعت، معدن و تجارت در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد واردات رسمی غذای سگ و گربه گفت: از ابتدای اردیبهشت امسال، واردات غذای سگ و گربه ممنوع است؛ ضمن اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت به شدت از واردات کالا به کشور مراقبت کرده تا منابع ارزی صرف واردات غیرضرور و لوکس نشود. ... ادامه خبر ...

منبع: روزنامه مردم سالاری دسته: اقتصادی انتشار : 13 ساعت و 1 دقیقه پیش
جزئیات نرخ تورم اقلام خوراکی در دی ماه

جزئیات نرخ تورم اقلام خوراکی در دی ماه به گزارش شفاف، مرکز آمار ایران اعلام کرد، نرخ تورم پنج قلم از خوراکی ها کاهش یافته است و در این بین گروه سبزیجات با 4.2 درصد کاهش در صدر قرار دارند. بیشترین افزایش قیمت در بین اقلام خوراکی مربوط به میوه و خشکبار بوده که در دی ماه نسبت به ماه قبل سه درصد افزایش قیمت داشته است.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 13 ساعت و 12 دقیقه پیش
حاشیه سازی برای ذرت های اخراجی!

حاشیه سازی برای ذرت های اخراجی! خبرگزاری ایسنا: ذرت های آلوده این بار به بهانه شیرهای آلوده به سم آفلاتوکسین حاشیه ساز شدند؛ ادعایی که طی زنجیره ای از خوراک دام تا شیر مصرفی مردم چرخیده و تبعات خاص خود را به همراه داشته است. این در حالی است که این ذرت ها مدت هاست از مرحله واردات کنار رفته و در حال خروج تدریجی از کشور است.
ظاهرا قرار نیست ماجرای ذرت های آلوده تمام شود و هرگاه گروهی با اعلام این موضوع یا مواردی که به نوعی ذرت های آلوده ربط داده می شوند، مسائلی مطرح می کنند که سندی برای مصرف آنها ارائه نمی شود. در این حالت فقط نگرانی در بین مردم برای مصرف محصولات مرتبط ایجاد می شود و به تبع آن به خسارت هایی برای صنایع ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اقتصادی انتشار : 13 ساعت و 21 دقیقه پیش
احتمال افزایش یارانه نقدی به 75هزار تومان

احتمال افزایش یارانه نقدی به 75هزار تومان احمد امیرآبادی فراهانی با انتقاد از نحوه پرداخت کمک معیشتی به مردم، گفت: دولت در پرداخت یارانه بنزین عمل مناسبی نداشته است به همین دلیل افراد بسیاری به نمایندگان مراجعه کرده و از این روند ناراضی هستند.نماینده مردم قم در مجلس با بیان اینکه کمیته متشکل از آقایان تاجگردون، محبی نیا، بنده و نمایندگان دولت تبصره 14 لایحه بودجه سال 99 را در روزهای گذشته بررسی کردند، افزود: در این جلسه نمایندگان سازمان برنامه و بودجه اذعان کردند که اطلاعی از لیست دریافت کننندگان یارانه بنزین، ندارند.او با اشاره به بررسی نحوه پرداخت کمک معیشتی در کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 99 ... ادامه خبر ...

منبع: بهار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 13 ساعت و 22 دقیقه پیش
جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز

جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کردستان، رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان قروه درجلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز از تشکیل 26 پرونده قاچاق به ارزش 82 میلیون و 495 هزار و 240 تومان در سالجاری خبر داد.
علی منتشلو گفت: از این تعداد پرونده؛ 3 مورد آن مربوط به مواد غذایی، 5 پرونده مربوط به لوازم آرایشی و بهداشتی و 18 پرونده در خصوص سیگار است.
وی همچنین بر لزوم ثبت مشخصات انبار ها در سامانه جامع اشاره کرد و گفت: 773 واحد در این سامانه ثبت شده اند که از این میزان 261 مورد تایید و مابقی به دلیل عدم وجود یا تغییر کاربری از سامانه حذف شده اند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 13 ساعت و 31 دقیقه پیش
نگاه بلندمدت برای توسعه و نوآوری در گروه سایپا شکل گرفته است

نگاه بلندمدت برای توسعه و نوآوری در گروه سایپا شکل گرفته است گروه اقتصادی: حسین مهری در بازدید از مرکز تحقیقات و نوآوری گروه خودروسازی سایپا و امضای تفاهم نامه تأمین منابع مالی تولید در این گروه، افزود: از زمان انتصاب تیم مدیریتی کنونی سایپا، شاهد تحول اساسی در زمینه های کمی و کیفی در این گروه خودروسازی هستیم.
به گزارش بولتن نیوز به نقل از سایپا نیوز، وی پس از بازدید از نمونه محصولات جدید سایپا در مرکز تحقیقات افزود: برنامه توسعه محصولات سایپا و پروژه عرضه هشت محصول جدید در سه سال آینده، حرکتی امیدوارکننده است و این اقدام بزرگ، علیرغم وجود محدودیت های ناشی از تحریم های ظالمانه، با همت و تلاش جوانان نخبه ایرانی انجام شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 13 ساعت و 32 دقیقه پیش
مشترکین کم مصرف تشویق شدند/پرداخت 14 میلیارد ریال پاداش به مشترکین برق چهارمحال و بختیاری

مشترکین کم مصرف تشویق شدند/پرداخت 14 میلیارد ریال پاداش به مشترکین برق چهارمحال و بختیاری مجید فرهزاد امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در شهرکرد با اشاره به ضرورت همکاری و مشارکت مردم در برنامه های پاسخگویی بار صنعت برق گفت: در راستای تحقق اهداف طرح های مدیریت مصرف بالغ بر 14 میلیارد ریال پاداش به مشترکینی که در طرح های کاهش پیک بار مشارکت داشتند پرداخت شد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه بیشترین پاداش پرداخت شده، متعلق به مشترکین بخش کشاورزی به میزان 8 میلیارد و 700 میلیون ریال است، افزود: پاداش مشترکین همکار بخش صنعتی نیز بالغ بر 4 ملیارد و340 میلیون ریال است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 13 ساعت و 41 دقیقه پیش
چرا واردات خودرو از لایحه بودجه حذف شد؟

چرا واردات خودرو از لایحه بودجه حذف شد؟ بررسی لایحه بودجه سال 99 کشور نشان می دهد که دولت همچنان بر توقف واردات خودرو در سال آینده اصرار دارد. آنچه مشخص است یکی از منابع اصلی درآمدی دولت، مالیات بر واردات است که به عنوان بخشی از اقلام مالیات های غیرمستقیم در ذیل درآمد های عمومی کشور قرار می گیرد.
به گزارش دنیای اقتصاد، در این بخش به طور معمول دولت درآمدی بابت واردات خودرو برای خود پیش بینی می کند، این در شرایطی است که رقم مورد پیش بینی دولت هر سال با نوساناتی همراه است. به این معنا که در سال هایی رقم مورد نظر دولت با افت زیادی روبه رو می شود و در سال هایی نیز از حد انتظارات بالاتر هم می رود. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 13 ساعت و 41 دقیقه پیش
جزییات مفاد انرژی توافقنامه چین و آمریکا

جزییات مفاد انرژی توافقنامه چین و آمریکا به گزارش بولتن نیوز، پس از کش و قوس فراوان بین آمریکا و چین که با وضع تعرفه دولت ترامپ برای برخی از کالاهای وارداتی چین از سال 2018 میلادی شروع شد، بالاخره هفته گذشته فاز نخست یک توافقنامه بین این دو کشور امضا شد. به عقیده بسیاری از کارشناسان سنگینی کفه ترازوی این توافقنامه بیشتر به نفع ایالات متحده آمریکا و دولت ترامپ است تا چین. مفاد این توافقنامه از جنبه های متفاوت قابل بررسی است اما از نقطه نظر انرژی با رجوع به ضمیمه 6.1، تعهد چین برای واردات 52.4 میلیارد دلار محصولات انرژی طی دو سال آینده میلادی مشهود است ... ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 13 ساعت و 42 دقیقه پیش
شرط راه اندازی هر ماه یک ایستگاه مترو در تهران

شرط راه اندازی هر ماه یک ایستگاه مترو در تهران به گزارش مشرق ، علی امام مدیرعامل شرکت مترو تهران در حاشیه بازدید برخی از اعضای شورای شهر از پروژه خط 6 مترو اظهارداشت: تاکنون 32 کیلومتر کار ساختمانی از خط 6 با هزینه کرد 5 هزار میلیارد تومان ساخته شده است اما کمبود منابع مالی و نبود تجهیزات باعث شده است این خط به طور کامل بهره برداری نشود در نتیجه روزانه تنها 6 هزار نفر مسافر دارد.
بیشتر بخوانید:
بدهی 5 هزار میلیاردی دولت به حمل ونقل عمومی تهران طولانی ترین خط متروی پایتخت، اسیر فرافکنی مدیران سهم متروی تهران از بودجه ملی
وی تاکید کرد: همچنین در صورت تامین منابع مالی ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 13 ساعت و 51 دقیقه پیش
قوانین رمز دوم پویا از سوی بانک مرکزی تغییر کرد + صوت

قوانین رمز دوم پویا از سوی بانک مرکزی تغییر کرد + صوت به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان ، در برنامه پیک بامدادی رادیو ایران به تغییر در قوانین رمز دوم یکبار مصرف پرداخته است.
بانک مرکزی، پرداخت های زیر 100 هزار تومان را از رمز پویا معاف کرده است.
این معافیت، با استقبال کسب وکارهای اینترنتی مواجه شد، اما این اقدام ممکن است رونق فیشینگ را نیز در پی داشته باشد.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 14 ساعت و 21 دقیقه پیش
سرمایه گذاران بومی در مجتمع پرورش میگوی رودشور شمالی گناوه مشارکت کنند

سرمایه گذاران بومی در مجتمع پرورش میگوی رودشور شمالی گناوه مشارکت کنند غلامرضا مهرجو روز چهارشنبه در جمع اعضای شورای اداری این شهرستان افزود: این مجتمع در زمینی حدود 32 هکتار که شوره زار بوده توسط سرمایه گذاران بخش خصوصی و حمایت دستگاه های مرتبط در دست احداث است و انتظار می رود که سرمایه گذاران محلی شهرستان در این طرح مشارکت بیشتری داشته باشند تا عایدات آن به مردم منطقه برسد.
وی اظهارداشت: درآمد پایدار، اشتغال و کاهش فقر در منطقه با گام برداشتن به سمت مزیت ها و ظرفیت های شهرستان میسر می شود که یکی از مهم ترین آنها توجه به صنایع مرتبط با دریا از جمله آبزی پروری است و باید به نحو احسن استفاده شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 14 ساعت و 30 دقیقه پیش
امروز؛ برگزاری نخستین حراج بانک مرکزی در عملیات بازار باز

امروز؛ برگزاری نخستین حراج بانک مرکزی در عملیات بازار باز به گزارش خبرگزاری شبستان ، عبدالناصر همتیف رییس کل بانک مرکزی شب گذشته (سه شنبه اول بهمن) در برنامه گفتگوی خبری از برگزاری نخستین حراج بانک مرکزی در عملیات بازار باز در دوم بهمن ماه خبر داد و بر این اساس امروز شاهد این حراج هستیم.
همتی شب گذشته اعلام کرده بود که بسیاری از کشور های دنیا، کنترل نقدینگی و تورم را از طریق عملیات بازار باز انجام می دهند، در ایران نیز تلاش داریم تا تحت تأثیر عوامل اقتصادی، تورم انتظاری را پیش بینی کنیم، بنابراین هدف آن است که سود کوتاه مدت بانکی را هدفگذاری کرد و از طریق خرید و فروش اوراق خزانه داری کل کشور، بر بازار پول تأثیر بگذاریم. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 14 ساعت و 31 دقیقه پیش
بی توجهی وزارت کار به تقویت تعاونی ها/ تأکید بر تشکیل اتحادیه تعاونی زنان در کشور

بی توجهی وزارت کار به تقویت تعاونی ها/ تأکید بر تشکیل اتحادیه تعاونی زنان در کشور به گزارش ایلنا، فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با حضور روحانی پور، عروجی، سروش، شکارچی، اصلاح پذیر، شاه اسماعیلی، حاج سید جوادی، از روسای تعاونی های زنان کشور و علیرضایی نماینده جمعیت زنان کارآفرین و توانمندسازی زنان توانگر کشور و قزوینی عضو هیأت مدیره اتاق تعاون کرمانشاه و کمیسیون کشاورزی اتاق ایران برگزار شد.
نمایندگان تعاونی های زنان به این نکته اشاره کردند که عملکردها در حوزه توسعه، تعاون، فرهنگ مشارکت و تسهیل گری ضعیف بوده و مشارکتی در این زمینه وجود ندارد. همچنین عدم آشنایی مسئولان باعث شده که تعاونی ها نتوانند سهم حداقلی خود را دریافت کنند ضمن اینکه نبود کار تیمی ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 14 ساعت و 31 دقیقه پیش
برنامه کنترل جمعیت در آمریکا و اروپا چگونه است

برنامه کنترل جمعیت در آمریکا و اروپا چگونه است به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم ، صندوق جمعیت سازمان ملل (UNFPA) از سال 1969 تأسیس شد تا به بهداشت باروری در سراسر جهان کمک کند. این صندوق با دولت ها و سازمان های مردم نهاد و موسسه های خصوصی در 150 کشور همکاری می کند تا برنامه هایی برای آموزش و ارائه خدمات مرتبط با تولیدمثل در آن کشورها اجرا کند. علاوه بر آن، صندوق جمعیت سازمان ملل به آمارگیری منظم از شاخص های جمعیتی کشورها نظیر جمعیت فعلی، وضعیت باروری و همچنین نرخ مرگ ومیر می پردازد. طرح های مرتبط با بهداشت باروری و تنظیم خانواده این صندوق نیز در بسیاری از کشورهای توسعه نیافته یا درحال توسعه با برنامه های کاهش جمعیت همراه است ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 14 ساعت و 32 دقیقه پیش
نرخ سکه و طلا در بازار رشت

نرخ سکه و طلا در بازار رشت به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان ؛ اتحادیه طلا و سکه رشت اعلام کرد :
تمام سکه بهار آزادی 48 میلیون و510 هزار ریال - 490 هزار ریال
نیم سکه بهار آزادی24 میلیون و 600 هزار ریال + 600 هزار ریال
ربع سکه بهار آزادی14 میلیون و 600 هزار ریال - 400 هزار ریال
هر گرم طلای 18عیار هم 4 میلیون و 950 هزار ریال بدون تغییر ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 14 ساعت و 40 دقیقه پیش
محدودیت ترافیکی شبانه در منطقه یک آزادراه تهران-شمال/ نرخ گذاری عوارض آزادراه به هیأت دولت رفت

محدودیت ترافیکی شبانه در منطقه یک آزادراه تهران-شمال/ نرخ گذاری عوارض آزادراه به هیأت دولت رفت به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، خیرالله خادمی، در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی بر زمان افتتاح آزمایشی منطقه یک آزادراه تهران - شمال و اعمال محدودیت های ترافیکی پس از افتتاح در این آزادراه، توضیح داد: تصمیم گرفته شده است با حضور وزیر راه و شهرسازی در شورای عالی ترافیک کشور و شورای ایمنی کشور جلسه ای درباره منطقه یک آزادراه تهران-شمال تشکیل شود و همه سازمان ها و ارگان هایی که باید در این مسیر آزادراهی خدمات رسانی کنند، حضور یابند و با آنها مشورت شود و در مورد موارد گوناگون و همچنین زمان دقیق افتتاح منطقه یک در ماه جاری، مشخص شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 14 ساعت و 41 دقیقه پیش
جزییات نرخ تورم اقلام خوراکی در دی ماه/کاهش قیمت گروه سبزیجات

جزییات نرخ تورم اقلام خوراکی در دی ماه/کاهش قیمت گروه سبزیجات به گزارش خبرگزاری شبستان ، مرکز آمار در پایان هر ماه نرخ تورم 12 قلم از خوراکی ها و آشامیدنی ها را اعلام می کند. بررسی جداول آماری نشان می دهد که نرخ تورم ماهیانه خوراکی های و آشامیدنی ها 0.4 درصد نسبت به آذرماه کاهش یافته است.
این در حالی است که نرخ تورم سالیانه خوراکی ها و آشامیدنی ها در دی ماه 52.4 درصد است.
همچنین براساس جداول مراکز آمار، گوشت قرمز و گوشت ماکیان در دی ماه 1.9 درصد و گوشت قرمز و سفید و فرآورده های آنها 1.5 درصد نسبت به آذرماه کاهش یافته است.
نرخ تورم میوه و خشکبار در دی ماه نسبت به آذرماه سه درصد افزایش قیمت داشت. قند، شکر و شیرینی ها در این دوره 0 ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 14 ساعت و 41 دقیقه پیش
بازار خودرو قفل شد

بازار خودرو قفل شد خبرآنلاین: قیمت فایل های اعلامی خودرو در فضای مجازی در حالی افزایش می یابد که بررسی ها نشان می دهد حجم واقعی خرید و فروش خودرو به کف رسیده و برخی برای توصیف شرایط از واژه قفل شدگی بازار استفاده می کنند.
اولین روز بهمن ماه در حالی سپری شد که قیمت فایل های اعلامی خودروهای پرخریدار،خصوصا خودروهایی با قیمت های کمتر از صد میلیون تومان با رشد قیمت روبرو شدند. با این حال اما حجم خرید و فروش با کاهشی شدید روبرو شده است . یکی از فعالان بازار خورو در گفتگو با خبرآنلاین درباره وضعیت بازار خودرو گفت: مدتهاست حتی یک دستگاه خودرو نفروخته ام و طی چند سال اخیر برای اولین بار است که با این مشکل روبرو ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اقتصادی انتشار : 14 ساعت و 42 دقیقه پیش
نخستین کانون خبرگان کشاورزی لرستان تشکیل شد

نخستین کانون خبرگان کشاورزی لرستان تشکیل شد نادر زهره ای روز چهارشنبه با اشاره به برگزاری انتخابات نخستین کانون خبرگان کشاورزی لرستان افزود: با توجه به اینکه اقتصاد استان بر پایه کشاورزی استوار شده باید به دنبال راهکارهای نوین برای توسعه و ارتقای آن باشیم که یکی از روش های تحقق این مهم، انتقال دانش و تجربیات است.
وی استفاده از تجربیات و دانش اکتسابی خبرگان کشاورزی را سرمایه بزرگی برای تحول این بخش دانست و ادامه داد: گسترش تشکل های تولیدی، خدماتی، آموزشی و حمایت بیشتر از تولیدکنندگان و بهره برداران با کمک این کانون انجام می شود.
ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 14 ساعت و 51 دقیقه پیش
300 هزار خانوار اصفهانی متقاضی دریافت حمایت معیشتی شدند

300 هزار خانوار اصفهانی متقاضی دریافت حمایت معیشتی شدند به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان ، محسن نیرومند صبح امروز درباره آخرین آمار از خانوارهای ثبت نام کننده اصفهانی برای دریافت حمایت معیشتی، اظهار داشت: تاکنون 300 هزار خانوار اصفهانی خواهان دریافت کمک حمایت معیشتی شده اند که مشخص نیست با درخواست چند نفر موافقت شده است.
وی افزود: کسانی که تا پایان مهلت اعلام شده در شب گذشته، ثبت کردند در صورت بررسی و مشمول طرح قرار گرفتن تا دهم بهمن که سومین مرحله پرداخت سبد حمایتی است نامشان در پرداختی ها قرار می گیرد.
مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان اصفهان با بیان اینکه شرایط دریافت کمک معیشتی با یارانه ماهیانه متفاوت است ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 14 ساعت و 52 دقیقه پیش
افتتاح پایلوت نیمه صنعتی جلبک اسپیرولینا

افتتاح پایلوت نیمه صنعتی جلبک اسپیرولینا به گزارش خبرگزاری صدا و سیما رییس جهاد دانشگاهی مازندران در آیین بهره برداری پایلوت نیمه صنعتی تکثیر و پرورش ریزجلبک اسپیرولینا در چپکرود جویبار با بیان اینکه این ریزجلبک در سراسر دنیا به عنوان مقوی ترین غذای سبز و همچنین به عنوان غذای آینده شناخته شده است گفت:: امروزه ریز جلبک اسپیرولینا در صنایع مختلف کشاورزی، شیلات، دام و طیور، بهداشتی آرایشی و دارویی کاربرد دارد.
به گفته عبداللهیان این ترکیب به دلیل داشتن بیش از 70 درصد پروتئین، اسید های آمینه ضروری، ویتامین ها، مواد معدنی و اسید های چرب ضروری برای مصارف مختلف از طریق واردات تامین می شود که هزینه تهیه هر یک کیلوگرم محصول خشک این ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 15 ساعت و 0 دقیقه پیش
1000 زنبورستان جدید ایجاد می شود

1000 زنبورستان جدید ایجاد می شود به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، هدایت حاتمی امروز در جلسه بررسی طرح ها، برنامه ها و اقدامات انجام شده در زنجیره ارزش عسل که با حضور مدیران کل دستگاه های اجرایی مرتبط با این زنجیره، راهبران و فعالان این حوزه برگزار شد، اظهار داشت زنجیره عسل یکی از 40 زنجیره ارزش مهم و دارای مزیت اقتصادی در استان است که با توجه به ظرفیت و پتانسیل استان در این زمینه، چشم انداز مطلوبی در استفاده صحیح از این زنجیره ارزش در زمینه ایحاد اشتغال، صادرات، برندسازی و تبدیل کرمانشاه به قطب عسل متصور است.
معاون امور اقتصادی استاندار کرمانشاه افزود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 15 ساعت و 1 دقیقه پیش
بدنه علمی کشور مبتلا به سندرم اژدهاکُشی است/ در دانشگاه ها و مدارس، انسان های پی جو تربیت نمی کنیم

بدنه علمی کشور مبتلا به سندرم اژدهاکُشی است/ در دانشگاه ها و مدارس، انسان های پی جو تربیت نمی کنیم خبرگزاری شبستان ، گروه اندیشه : سال ها از زمانی که بحث از تحول علوم انسانی در مجامع آکادمیک و حوزوی به میان آمد، می گذرد. اینکه چه شد صاحبنظران به این نتیجه رسیدند که علوم انسانی فعلی برای جامعه اسلامی ما نمی تواند به مثابه نسخه درمان باشد، بحثی مفصل است اما شاید یکی از مهمترین دلایل این باشد که این علوم برای ما نافع نبودند و دردی از جامعه دوا نمی کردند. البته در این میان کم هم نبودند افرادی که معتقد به اجرای بی چون و چرای دیدگاه های اندیشمندان غربی برای یک جامعه اسلامی بودند. اکنون البته هر دو طیف همچنان طرفداران خود را دارند اما گویا با تحول و رشد تکنولوژی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 15 ساعت و 1 دقیقه پیش
تولید بذر سبزی و صیفی در کشور آغاز شد

تولید بذر سبزی و صیفی در کشور آغاز شد به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، عباس کشاورز سرپرست وزارت جهاد کشاورزی امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور و وزارت جهاد کشاورزی تولید بذور در داخل کشور آغاز کرده اند، گفت: تولید بذر در 5 شرکت آغاز شده است.
وی همچنین اعلام کرد که در کشور 29 میلیون تن سبزی و صیفی تولید می شود که در تولید بذر آنها کشور وابسته است.
به گزارش فارس، بیش از 90 درصد بذر سبزی و صیفی که توسط کشاورزان استفاده می شود وارداتی است.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 15 ساعت و 11 دقیقه پیش
سرمایه گذاران حوزه دریا و شیلات در بوشهر حمایت شوند

سرمایه گذاران حوزه دریا و شیلات در بوشهر حمایت شوند به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، عبدالکریم گراوند شامگاه سه شنبه در نشست کارگروه اشتغال استان بوشهر خواستار تسهیل گری در پرداخت وام های اشتغال زا شد و اظهار داشت: برخی موانع خودساخته سازمان های اداری را باید بشکنیم و نباید در روند کار مردم ایجاد اختلال و وقفه شود.
استاندار بوشهر با اشاره به لزوم حمایت از سرمایه گذاران در حوزه دریا و شیلات، بیان کرد: سرمایه گذاران حوزه دریا و شیلات باید مورد حمایت جدی و عملی قرار گیرند تا شاهد افزایش میزان اشتغال دریامحور باشیم.
وی با بیان اینکه باید بر نحوه پرداخت تسهیلات به طرح های اشتغال زا نظارت جدی صورت گیرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 15 ساعت و 21 دقیقه پیش
هر گرم طلای 18 عیار 493 هزار و 400 تومان/دلار 12 هزار و 953 تومان

هر گرم طلای 18 عیار 493 هزار و 400 تومان/دلار 12 هزار و 953 تومان به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری شبستان ، امروز (چهارشنبه 2 بهمن) هر گرم طلای 18 عیار 493 هزار و 400 تومان و هر انس طلا در بازارهای جهانی 1552 دلار ارزشگذاری شده است. امروز در بازار سکه بهار آزادی طرح قدیم 4 میلیون و 820 هزار تومان، سکه بهار آزادی طرح جدید 4 میلیون و 845 هزار تومان، نیم سکه بهار آزادی 2 میلیون و 460 هزار تومان، ربع سکه بهار آزادی یک میلیون و 460 هزار تومان و سکه یک گرمی 930 هزار تومان معامله می شود.
بنابراین گزارش امروز (چهارشنبه 2 بهمن) در بازار آزاد ارز دلار 12 هزار و 953 تومان، یورو 14 هزار و 456 تومان، پوند 17 هزار و 615 تومان، درهم امارات 3695 تومان ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 15 ساعت و 31 دقیقه پیش
آینده مبهم ارز دیجیتال/قدرت خرید شب عید به مردم بازگردانده شود

آینده مبهم ارز دیجیتال/قدرت خرید شب عید به مردم بازگردانده شود به گزارش خبرگزاری شبستان ، مهمترین تیتر های روزنامه های اقتصادی امروز چهارشنبه 2 بهمن ماه به بیان مسائلی همچون تخلیه تورم بنزین در دی ماه، میانجی عمانی دوباره در تهران، عملیات مخفی در فدرال رزرو، قدرت خرید شب عید به مردم بازگردانده شود، شرطی کردن اقتصاد خطاست، امکان صادرات 100 میلیارد دلاری به کشورهای همسایه فراهم است، گرانی دوباره مسکن وام جدید را خنثی کرد، آینده مبهم ارز دیجیتال، افت سهمیه بندی، موج تورم فروکش کرد می پردازد.
همچنین خواب سبک تحت تاثیر گزارش های 9 ماهه، صادرات 10 میلیون تن فولاد در اوج تحریم ها، نقض عدالت با قانون، آمادگی برای افتتاح آزادراه تهران-شمال ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 15 ساعت و 41 دقیقه پیش
فشار مالیاتی به مردم تا کجا؟

فشار مالیاتی به مردم تا کجا؟ آفتاب نیوز :
مسئولان دولتی می گویند رویای قطع وابستگی به درآمدهای نفتی در بودجه سال آتی به واقعیت بدل خواهد شد و در این راستا تغییراتی در ساختار سند سالانه کشور منظور شده است.
پیش از این، علی ربیعی، سخنگوی دولت اظهار کرده بود که از سال آتی بودجه جاری از نفت جدا می شود و هر آنچه از منابع نفتی به دست بیاید صرف اعتبارات عمرانی و تملک زدایی می شود. محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه وبودجه، نیز چندی پیش بر این امر تاکید کرده و گفته بود: آرمان قطع وابستگی به نفت را در بودجه 99 محقق می کنیم. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اقتصادی انتشار : 15 ساعت و 42 دقیقه پیش
فیلم/ نگرانی رئیس بانک مرکزی درباره بودجه 99

فیلم/ نگرانی رئیس بانک مرکزی درباره بودجه 99 همتی رئیس کل بانک مرکزی: من هم نگران بودجه سال آینده هستم اما سعی می کنیم آثار منفی آن را به حداقل برسانیم. باید مدیریت کنیم تا وضع کشور بدتر نشود. ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 15 ساعت و 51 دقیقه پیش
پیش بینی وزیر دارایی عربستان از قیمت نفت در سال 2020

پیش بینی وزیر دارایی عربستان از قیمت نفت در سال 2020 پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
"محمد الجدعان" سه شنبه شب در پنجاهمین اجلاس جهانی در داووس سوئیس در باره تنش های منطقه خاورمیانه به خبرگزاری رویترز تصریح کرد: کلید حل تنش ها گفت وگوست و تلاش های جدی برای کاهش اختلاف ها میان ایران و آمریکا جریان دارد.
درحالی که عربستان اعلام کرده است که انتظار دارد رشد اقتصادی این کشور در سال 2020 به 2.3 درصد برسد، اما صندوق بین المللی پول دوشنبه شب گزارش داد که پیش بینی می شود به دلیل کاهش تولید نفت عربستان که درچارچوب توافق ماه دسامبرز2019 در وین میان اعضای اوپک پلاس صورت گرفت، رشد اقتصادی این کشور بالغ بر 1.9 درصد باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اقتصادی انتشار : 15 ساعت و 51 دقیقه پیش
پرداخت 102 میلیارد ریال تسهیلات به کشاورزان خسارت دیده سیل در قزوین

پرداخت 102 میلیارد ریال تسهیلات به کشاورزان خسارت دیده سیل در قزوین به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از قزوین به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین، حمیدرضا تبسمی بیان کرد: در سال جاری 102 میلیارد ریال تسهیلات بانکی ارزان به کشاورزان خسارت دیده از سیل در استان قزوین پرداخت شده است که 864 کشاورز خسارت دیده این تسهیلات را دریافت کرده اند.
معاون برنامه ریزی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین ادامه داد: این تسهیلات قرض الحسنه پرداخت شده به کشاورزان خسارت دیده در بخش های زراعت، باغبانی، دام و طیور، پرورش زنبور عسل، شیلات و آبزیان و غیره پرداخت شده است . ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 16 ساعت و 0 دقیقه پیش
60 واحد صنعتی در زنجان تسهیلات رونق تولید دریافت کردند

60 واحد صنعتی در زنجان تسهیلات رونق تولید دریافت کردند ناصر فغفوری در گفتگو با خبرنگار مهر به پرداخت تسهیلات طرح رونق تولید در استان زنجان اشاره کرد و گفت: پرداخت تسهیلات رونق تولید در استان طی سال جاری بیش ار 130 درصد رشد دارد.
وی اظهار کرد: تاکنون بیش از 784 میلیارد تومان تسهیلات به 60 واحد صنعتی در استان زنجان پرداخت شده است.
رئیس سازمان صمت استان زنجان، گفت: همکاریبانک های ملی و صادرات در پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی در استان بسیار مطلوب بوده است.
فغفوری ابراز کرد: پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی باعث احیای واحدهای تولیدی و افزایش ظرفیت تولید می شود و این مهم باعث ایجاد اشتغال می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 16 ساعت و 2 دقیقه پیش
بدقولی جدید خودروسازان به مشتریان/ هزینه بدعهدی را چه کسی می دهد؟

بدقولی جدید خودروسازان به مشتریان/ هزینه بدعهدی را چه کسی می دهد؟ پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :
اینکه خودروهای ثبت نامی در تاریخ مقرر تحویل نمی شود و گاهی حتی مشخصات محصول (مثلا رنگ) نیز تغییر می کند، دیگر برای مشتریان ایرانی عادی شده و چندان تعجب آور نیست. این در حالی است که طی امسال خودروسازان، دو اقدام عجیب دیگر را به لیست بدعهدی های خود اضافه کرده اند. مورد نخست، به عدم تحویل خودروهای ثبت نامی با وجود تکمیل وجه مشتریان مربوط می شود. داستان از این قرار است که خودروسازان طی چند ماه گذشته برای برخی مشتریان (ثبت نام کنندگان در طرح های پیش فروش) دعوت نامه ارسال و از آنها خواسته اند نسبت به تکمیل وجه پیش خرید خود اقدام کنند ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 16 ساعت و 21 دقیقه پیش
همتی: فعلاً تمرکزمان برای تغییر نرخ سود بانکی نیست/ فردا آغاز اولین حراج بازار باز

همتی: فعلاً تمرکزمان برای تغییر نرخ سود بانکی نیست/ فردا آغاز اولین حراج بازار باز پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :
عبدالناصر همتی در گفت وگوی ویژه خبری به بیان اهداف و برنامه های بانک مرکزی در طرح عملیات بازار باز پرداخت و درباره تغییر نرخ سود بانکی در راستای اجرای این سیاست، گفت: فعلاً تمرکز بانک مرکزی روی تغییر نرخ سود بانکی نیست.
رئیس کل بانک مرکزی با تاکید براینکه نرخ سود سپرده الان یک مقدار تعادل پیدا کرده است، افزود: نرخ سود بین بانکی حدود 18.5 درصد است و سال گذشته 20.5 درصد بود و الان دو واحد درصد کاهش یافته و بالای 20 درصد وجود ندارد. این سیاست یک شبه نیست و یک محصول یکساله است و ما می خواهیم اول این ابزار را همه همکاران ما کار کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 16 ساعت و 21 دقیقه پیش
منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان پس از یک دهه هنوز در آغاز راه

منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان پس از یک دهه هنوز در آغاز راه در گیلان سه منطقه ویژه اقتصادی فعالیت خواهند داشت که از این سه منطقه ، منطقه ویژه اقتصادی آستارا در مرحله بهره برداری است ، منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان با داشتن مصوبه هیات دولت از سال 1389هنوز در مرحله اولیه قرار دارد و منطقه ویژه اقتصادی کیاشهر که هنوز مصوبه لازم را کسب نکرده و درحال اخذ مجوز است.
به گفته کارشناسان اقتصادی این مناطق ویژه در گیلان با توجه به نزدیکی به بازار 300میلیونی آسیای میانه و مسیر ترانزیت ایران به روسیه می توانند در اقتصاد گیلان نقش آفرین باشند و به عنوان سکویی برای صادرات محصولات کشاورزی و دیگر محصولات عمل نمایند و از نظر کارکردی نیز ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 16 ساعت و 31 دقیقه پیش
سند اقتصاد دانش بنیان استان بوشهر تدوین شد

سند اقتصاد دانش بنیان استان بوشهر تدوین شد به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر عبدالکریم گراوند در نشست کارگروه اشتغال استان بوشهر با تاکید بر لزوم کنترل نحوه پرداخت تسهیلات به طرح های اشتغال زا اظهار داشت: ضمانت های لازم برای جلوگیری از انحراف پرداخت تسهیلات اخذ شود و نظارت صحیحی برای اجرای دقیق طرح های مصوب و اشتغالزا صورت گیرد.
وی با تشکر از بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در ایجاد اشتغال در مناطق محروم استان گفت: این نهاد با ایجاد اشتغال پایدار در شهرستان های استان موجبات شتاب بخشی به توسعه شده که قابل تقدیر است.
استاندار بوشهر از کاهش نرخ بیکاری در استان بوشهر خبر داد و ابراز داشت ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 16 ساعت و 31 دقیقه پیش
تراکنش های تا سقف 100 هزار تومان رمز پویا نمی خواهند

تراکنش های تا سقف 100 هزار تومان رمز پویا نمی خواهند بانک مرکزی اعلام کرد: بانک ها می توانند تراکنش های تا سقف یک میلیون ریال در هر 24 ساعت را، از الزام استفاده از رمز دوم پویا معاف کنند.
به گزارش تابناک به نقل از بانک مرکزی، نظر به درخواست کسب و کارها، ذینفعان حوزه خرید بدون حضور کارت و همچنین درخواست اپراتورها جهت خرید از طریق کدهای دستوری USSD، بانک ها می توانند تراکنش های فوق تا سقف یک میلیون ریال در هر 24 ساعت را از الزام استفاده از رمز دوم پویا معاف کنند.
بر این اساس بانک ها می توانند امکان انجام تراکنش با رمز دوم ایستا تا مجموع یک میلیون ریال در هر 24 ساعت برای هر کارت بانکی را مشروط به پذیرش مخاطرات آن از سوی مشتری فراهم ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 16 ساعت و 31 دقیقه پیش
بیش از 34 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان تحت پوشش سیستم آبیاری نوین قرار دارد

بیش از 34 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان تحت پوشش سیستم آبیاری نوین قرار دارد به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، سید حسن میرعماد رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان در جلسه انعقاد تفاهم نامه سند ارتقاء بهره وری آب کشاورزی استان با اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان سمنان گفت: در سند ارتقاء بهره وری آب کشاورزی استان در طول 10 به میزان 12 درصد سطوح زیر کشت استان کاسته می شود و 27 درصد تولیدات کشاورزی نیز افزایش می یابد و 30 درصد میزان مصرف آب نیز کاهش می یابد.
او با تاکید بر تغییر الگوی کشت کشاورزی استان تصریح کرد: پیش بینی می شود تا 5 سال آینده با تغییر الگوی کشت در استان میزان تولید پسته به دو برابر افزایش یابد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 16 ساعت و 50 دقیقه پیش
چالش های پیش روی اردستان از زبان فرماندار

چالش های پیش روی اردستان از زبان فرماندار حمیدرضا تأملی در حاشیه بازدید اعضای تحریریه ایسنا از شهرستان اردستان، اظهار کرد: لازم می دانم جان باختن عده ای از هم وطنانمان در سقوط هواپیمای اوکراینی را تسلیت بگویم. تمام این اتفاقات تلخ در دو هفته گذشته ناشی از حضور نامشروع و استکبارگونه آمریکا در منطقه خاورمیانه است.
کمتر از 30 سال 100 هزار نفر از اردستان مهاجرت کردند
وی افزود: شهرستان اردستان با وسعت 12500 کیلومتر مربع، سومین شهرستان بزرگ استان اصفهان است که از سه بخش، سه شهر و 7 دهستان تشکیل شده است. بر اساس آخرین وضعیت تقسیمات کشوری از 7 دهستان شهرستان اردستان، 6 دهستان در مناطق کمتر توسعه یافته و محروم واقع شده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 16 ساعت و 51 دقیقه پیش
پیگیری های کارگران معلول برای بازنشستگی پیش از موعد بدون پاسخ می ماند/ هیچ نهادی پا پیش نمی گذارد

پیگیری های کارگران معلول برای بازنشستگی پیش از موعد بدون پاسخ می ماند/ هیچ نهادی پا پیش نمی گذارد به گزارش خبرنگار ایلنا، بازنشستگی پیش از موعد افراد دارای معلولیت با وجود تاکیدات قانونی، همچنان یک هزارتوی پیگیری های بی پاسخ از ادارات بیمه تامین اجتماعی، کمیسیون پزشکی تأمین اجتماعی و بهزیستی را به وجود آورده است. در این بین برخورد سازمان تامین اجتماعی با افرادی که معلولیت در حین کار پیدا می کنند و افرادی که معلولیت اولیه دارند، متفاوت است.
عباس بعد از 23 سال سابقه بیمه تامین اجتماعی از مرداد ماه امسال پیگیری برای بازنشستگی پیش از موعد را آغاز کرده است و بعد از گذشت 6 ماه هنوز به نتیجه ای دست نیافته است ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 16 ساعت و 51 دقیقه پیش
بدقولی جدید خودروسازان به مشتریان

بدقولی جدید خودروسازان به مشتریان روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: بدعهدی خودروسازان کشور به ویژه در تحویل محصولات ثبت نامی همچنان ادامه دارد و هر چند وقت یک بار اطلاعیه ای عجیب تر از قبل در این مورد صادر می کنند.
اینکه خودروهای ثبت نامی در تاریخ مقرر تحویل نمی شود و گاهی حتی مشخصات محصول (مثلا رنگ) نیز تغییر می کند، دیگر برای مشتریان ایرانی عادی شده و چندان تعجب آور نیست. این در حالی است که طی امسال خودروسازان، دو اقدام عجیب دیگر را به لیست بدعهدی های خود اضافه کرده اند. مورد نخست، به عدم تحویل خودروهای ثبت نامی با وجود تکمیل وجه مشتریان مربوط می شود ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اقتصادی انتشار : 17 ساعت و 1 دقیقه پیش
صداوسیما مدعی کدام تولید ملی است؟

صداوسیما مدعی کدام تولید ملی است؟ روزنامه ایران نوشت: صداوسیما در روزهای اخیر باز هم خبرساز شده. موضوعاتی مانند خبر کذب آلوده بودن شیر و لبنیات به سم آفلاتوکسین یا جنجال بر سر توقف پخش زنده برخی از برنامه های تلویزیونی مهم ترین دلایل این اتفاق بودند. اتفاقاتی که بررسی آنها می تواند تأکیدی دوباره باشد بر وجود آسیب هایی جدی در ارتباط با فراگیرترین رسانه کشور که سؤالاتی قدیمی اما بی پاسخ را برای بار دیگر زنده می کند.
موضوع آلوده بودن شیر و لبنیات کشور به سم آفلاتوکسین در زمان کوتاهی آنچنان بر جامعه تأثیر گذاشت که به گفته محسن نقاشی ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اقتصادی انتشار : 17 ساعت و 2 دقیقه پیش
کاهش رشد اقتصادی در 3 اقتصاد بزرگ جهان

کاهش رشد اقتصادی در 3 اقتصاد بزرگ جهان صندوق بین المللی پول در گزارشی با وجود استقبال از امضای فاز نخست توافق تجاری بین دو اقتصاد نخست جهان اعلام کرد که رشد اقتصادی آمریکا و چین در سال جاری و سال آینده روندی نزولی را طی خواهد کرد.
طبق اعلام صندوق بین المللی پول، در صورتی که فاز نخست توافق بین آمریکا وچین پایدار بماند می توان انتظار داشت که جنگ تجاری به جای 0.8 درصد قبلی، 0.5 درصد از رشد اقتصادی جهان را کاهش دهد.
این نهاد به کشورهای درگیر در جنگ تجاری توصیه کرده است به منظور تقویت رفاه اقتصادی و افزایش رشد اقتصادی کشورهای خود، با یکدیگر همکاری بیشتری داشته باشند و با دست برداشتن از رویکرد حمایت گرایانه در مسائل تجاری ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 17 ساعت و 22 دقیقه پیش
راه اندازی باراندازهای تعاون روستایی در خراسان رضوی کلید خورد

راه اندازی باراندازهای تعاون روستایی در خراسان رضوی کلید خورد ایرج ناصری مقدم روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ایجاد و راه اندازی این مراکز در مکان هایی انجام می شود که در شرایط ایده ال می تواند دارای انبار ذخیره سازی محصولات کشاورزی، سردخانه، واحدهای بسته بندی و فراوری، بازار فروش و پارکینگ باشند.
وی اضافه کرد: در باراندازهای تعاون روستایی تمامی محصولات کشاورزی، باغی، صیفی و فرآوده های دامی تولیدی استان و یا تولید سایر استانها به صورت مستقیم از طریق شبکه تعاون روستایی در معرض فروش برای مصرف کنندگان شهری گذاشته می شود.
او ادامه داد: در این مراکز، خانوارها می توانند با مراجعه خود تمامی اقلام غذایی سبد خانوار شامل میوه ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 17 ساعت و 29 دقیقه پیش
از "صدور اعلامیه ایجاد تامین اجتماعی در ایران" تا "افزایش حق مسکن کارگران"

از "صدور اعلامیه ایجاد تامین اجتماعی در ایران" تا "افزایش حق مسکن کارگران" به گزارش تابناک اقتصادی ، تاریخ اقتصاد ایران و جهان آینه ای است تمام نما از رویدادهای اقتصادی که در گذشته رخ داده است و بیانگر ریشه های تاریخی بسیاری از واقعیت های امروز ایران و جهان است. موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی دومین روز بهمن ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
2 بهمن 1331، دکترمصدق، رئیس دولت وقت در اعلامیه تاریخی دستور تاسیس فوری سازمان بیمه های اجتماعی کارگران در ایران را که از ابتکارهای وی به منظور تامین رفاه عمومی به شمار می رود، صادر کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 17 ساعت و 31 دقیقه پیش
نخست وزیر جدید روسیه کیست و چه سوابقی دارد؟ / چرا پوتین گمنام ترین گزینه را برای نخست وزیری انتخاب کرد؟ + تصاویر

نخست وزیر جدید روسیه کیست و چه سوابقی دارد؟ / چرا پوتین گمنام ترین گزینه را برای نخست وزیری انتخاب کرد؟ + تصاویر به گزارش، پس از اینکه پوتین در سخنرانی سالانه خود به مسئله رفراندوم برای اصلاح قانون اساسی اشاره کرد، دیمیتری مدودیف، نخست وزیر روسیه و رفیق گرمابه و گلستان پوتین، استعفای خود را اعلام کرد تا اصلاح قانون در شرایط مهیاتری صورت پذیرد.
پوتین نیز با تشکر از خدمات او بلافاصله استعفایش را پذیرفت و در کمال تعجب همگان فرد نسبتاً ناشناخته ای به نام میخائیل میشوستین را به عنوان نخست وزیر جدید به دوما معرفی کرد؛ اما اینکه میشوستین کیست، سؤالی است که توجه بسیاری از تحلیل گران را به خود جلب کرده است.
فرد معمولی، خانواده معمولی، زندگی معمولی ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 17 ساعت و 31 دقیقه پیش
قاچاق میوه های عجیب و غریب، با هواپیما ! / فروش میوه قاچاق کیلویی 300 هزار تومان!

قاچاق میوه های عجیب و غریب، با هواپیما ! / فروش میوه قاچاق کیلویی 300 هزار تومان! به گزارش خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، این روزها خرید و فروش میوه های ممنوعه در فضای مجازی حسابی داغ شده است، در حالیکه طی ماه های اخیر کمتر خبری از این میوه ها به گوش می رسید.
با وجود 4 فصل بودن اقلیم و تنوع تولید میوه در کشور هر از گاهی سروکله میوه های فرنگی در پیشخوان مغازه ها و فروشگاه های اینترنتی پیدا می شود که اگر مسئولان امر تدابیری برای رفع این معضل به کار نگیرند، ادامه این روند به قیمت نابودی تولید داخل تمام می شود.
با توجه به آنکه واردات میوه به جز میوه های گرمسیری اعم از موز، آناناس ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 17 ساعت و 31 دقیقه پیش
اما و اگر نمایشگاه بهاری

اما و اگر نمایشگاه بهاری به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران، گروهی از جامعه هستند که خرید با قیمت مناسب را دنبال می کنند. از سویی ترجیح می دهند در یک محل تمام خریدهای خود را انجام دهند تا در زمان صرفه جویی شود. سال های گذشته نمایشگاه بهاره یکی از محل های خرید خانواده ها بود. از حدود دو سال پیش دولت بر پایان نمایشگاه بهاره حکم داد و اعلام شد که به جهت تنوع کالایی و تعدد فروشگاه ها دیگری نیازی به برپایی نمایشگاه بهاره نیست. اما در این سال ها خلأ نمایشگاه بهاره احساس شد و برخی از خانواده ها بر این امر اعتراض داشتند که نمایشگاه بهاره موقعیت خوبی برای خرید بود و نباید حذف می شد. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 17 ساعت و 41 دقیقه پیش
اصفهان، مستعدِ تولید هرچه بیشتر محصولات سالم و گواهی شده کشاورزی

اصفهان، مستعدِ تولید هرچه بیشتر محصولات سالم و گواهی شده کشاورزی استفاده بی رویه از کود های شیمیایی و سموم دفع آفات در کشور و باقی ماندن این ترکیبات در محصولات سبب شده است تا اصلی ترین راهبرد برای توسعه کشاورزی در کشور در وهله اول، افزایش سطح سلامت جامعه با اولویت قرار گرفتن تولید محصول سالم و در وهله بعد تولید محصول گواهی شده، سالم و ارگانیک باشد. از پشتوانه های قانونی اجرای برنامه تولید سالم در کشور، می توان به تکالیف برنامه پنجم توسعه در تحت پوشش قرار گرفتن حداقل 25 درصد از سطح تولید به محصولات سلامت تا پایان برنامه پنجم و نیز ماده 29 قانون افزایش بهره وری در بخش کشاورزی مبنی بر کنترل کیفی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 17 ساعت و 42 دقیقه پیش
پیش بینی وزیر دارایی عربستان از قیمت نفت در سال 2020

پیش بینی وزیر دارایی عربستان از قیمت نفت در سال 2020 "محمد الجدعان" سه شنبه شب در پنجاهمین اجلاس جهانی در داووس سوئیس در باره تنش های منطقه خاورمیانه به خبرگزاری رویترز تصریح کرد: کلید حل تنش ها گفت وگوست و تلاش های جدی برای کاهش اختلاف ها میان ایران و آمریکا جریان دارد.
درحالی که عربستان اعلام کرده است که انتظار دارد رشد اقتصادی این کشور در سال 2020 به 2.3 درصد برسد، اما صندوق بین المللی پول دوشنبه شب گزارش داد که پیش بینی می شود به دلیل کاهش تولید نفت عربستان که درچارچوب توافق ماه دسامبرز2019 در وین میان اعضای اوپک پلاس صورت گرفت، رشد اقتصادی این کشور بالغ بر 1.9 درصد باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 17 ساعت و 42 دقیقه پیش
حضور بیش از 300 شرکت دانش بنیان ماشین ساز در صنعت

حضور بیش از 300 شرکت دانش بنیان ماشین ساز در صنعت مهدی الیاسی مدیرکل دفتر هماهنگی دانش، صنعت و بازار در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس درباره عدم ارتباط دانشگاه و صنعت اظهار داشت: ارتباط صنعت با دانشگاه یک چالش بین المللی و مساله روز دنیا است.
* گفت وگوی صنعت و دانشگاه دائماً با چالش مواجه است
وی افزود: دانشگاه ها یا صنایعی که بتوانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند موفق می شوند و طبیعتا این دانشگاه است که علاقه دارد به سمت علم و آموزش برود چرا که صنعت نیاز محور کار می کند و گفت وگوی این دو دائماً با چالش مواجه است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 18 ساعت و 21 دقیقه پیش
قیمت کالاهای وارداتی با تغییر پایه حقوق گمرکی چقدر افزایش می یابد+ جدول

قیمت کالاهای وارداتی با تغییر پایه حقوق گمرکی چقدر افزایش می یابد+ جدول به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، یکی از مسائل مهم در تجارت خارجی نحوه محاسبه حقوق ورودی کالاهای وارداتی با نرخ ارز است. به واسطه نوسانات شدید ارزی در سال 97 مبنای حقوقی ورودی کالاها 4200 تومان تعیین شد در حالی که نرخ بازار یا نیمایی طبق سنوات گذشته باید مبنای کار قرار گیرد. این عامل باعث می شود که بخشی از درآمدهای بیت المال به دلیل محاسبه با ارز ارزان به واردکننده وصول نشود و عملا به جیب واردات کنندگان واریز شود.
در این زمینه مرکز پژوهش های مجلس نیز گزارش داد در صورتی که حقوق ورودی کالاها با نرخ ارز نیمایی (11000 تومان) قیمت گذاری شود چه اتفاقاتی برای قیمت کالاها ایجاد خواهد شد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 18 ساعت و 22 دقیقه پیش
صفحه اول روزنامه های 4 شنبه 3 بهمن 98

صفحه اول روزنامه های 4 شنبه 3 بهمن 98 اظهارات رئیس قوه قضاییه درباره اقتصاد کشور، اظهارات رئیس جمهور در دیدار وزیرخارجه ونزوئلا، پایان تب تورمی ناشی از افزایش قیمت بنزین و... از تیترهای مطبوعات امروز است.
23302 ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 18 ساعت و 30 دقیقه پیش
صبحانه خبری / اول صبح این خبر ها را از دست ندهید / سفر خارجی از این پس مالیات دارد / عیدی امسال کارکنان چقدر است؟

صبحانه خبری / اول صبح این خبر ها را از دست ندهید / سفر خارجی از این پس مالیات دارد / عیدی امسال کارکنان چقدر است؟ پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
در بسته خبری پیش رو، مهمترین اخبار 24 ساعت گذشته را با هم مرور می کنیم. این صبحانه خبری مفید و مختصر را بخوانید.
کاهش 19 تا 20 میلیون لیتر از مصرف بنزین
وزیر نفت اظهار داشت: اگرچه هنوز مقدار مصرف بنزین پس از آغاز سهمیه بندی تثبیت نشده است، اما اکنون 19 تا 20 میلیون لیتر از مصرف بنزین کاسته شده است، البته فکر می کنیم مصرف دوباره بالا برود.
سفر خارجی از این پس مالیات دارد
نمایندگان مجلس شورای اسلامی، سازمان امور مالیاتی را مکلف کردند: بابت خروج هر مسافر ایرانی از مرزهای هوایی ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اقتصادی انتشار : 18 ساعت و 31 دقیقه پیش
جزییات مفاد انرژی توافقنامه چین و آمریکا/ بازی دوسر برد شیل

جزییات مفاد انرژی توافقنامه چین و آمریکا/ بازی دوسر برد شیل به گزارش خبرنگار مهر ، پس از کش و قوس فراوان بین آمریکا و چین که با وضع تعرفه دولت ترامپ برای برخی از کالاهای وارداتی چین از سال 2018 میلادی شروع شد، بالاخره هفته گذشته فاز نخست یک توافقنامه بین این دو کشور امضا شد. به عقیده بسیاری از کارشناسان سنگینی کفه ترازوی این توافقنامه بیشتربه نفع ایالات متحده آمریکا و دولت ترامپ است تا چین. مفاد این توافقنامه از جنبه های متفاوت قابل بررسی است اما از نقطه نظر انرژی با رجوع به ضمیمه 6.1، تعهد چین برای واردات 52.4 میلیارد دلار محصولات انرژی طی دو سال آینده میلادی مشهود است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 18 ساعت و 52 دقیقه پیش
نحوه استفاده از سامانه توانیران/ تمام پروژه های کلان کشور در سامانه توانیران بارگذاری خواهد شد+ فیلم

نحوه استفاده از سامانه توانیران/ تمام پروژه های کلان کشور در سامانه توانیران بارگذاری خواهد شد+ فیلم به گزارش خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ،زهره سیدی، معاون مرکز ساخت داخل، تجهیزات و ماشین سازی وزارت صمت در نشست راه اندازی سامانه توانیران گفت: یکی از مهم ترین اهداف سامانه توانیران مدیریت واردات و هدایت منابع به سمت نیازهای کشور است؛ این سامانه به پلی ارتباطی میان تولید کننده و سازنده داخلی با شرکتهای متقاضی و نیازمند محصولات و خدمات خارجی خواهد بود؛ این سامانه از مدتی قبل معرفی شده بود و فراخوان ثبت اطلاعات توانمندی های شرکتهای داخلی در سامانه توانیران ارائه شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 19 ساعت و 1 دقیقه پیش
برای خرید آپارتمان در صادقیه چقدر باید پرداخت کرد؟

برای خرید آپارتمان در صادقیه چقدر باید پرداخت کرد؟ به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، برای خرید آپارتمان در صادقیه بسته به متراژ آن باید هزینه های مختلفی پرداخت کرد که در جدول زیر به برخی از آنها اشاره شده است.
بیشتر بخوانید: خرید آپارتمان در منطقه تهرانپارس چقدر تمام می شود؟
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: اقتصادی انتشار : 19 ساعت و 2 دقیقه پیش
فناوری هسته ای؛ نیازی برای همه فصول

فناوری هسته ای؛ نیازی برای همه فصول به گزارش افکارنیوز ،
برنامه هسته ای ایران با عضویت کشورمان در آژانس بین المللی انرژی اتمی در سال 1337 و پیمان عدم تکثیر سلاح های هسته ای (NPT) در سال 1347 ادامه یافت و در سال 1353 با تأسیس سازمان انرژی اتمی ایران و امضای قرارداد ساخت نیروگاه بوشهر شکل جدی به خود گرفت.
اخبار سیاسی - با پیروزی انقلاب اسلامی ایران، این موضوع همچنان دنبال و به دلیل کاربرد های آن در حوزه های مختلف غیرنظامی اهمیت پیگیری آن دوچندان شد. اما به دنبال دستیابی جمهوری اسلامی ایران به مراحل پیشرفته ای از فناوری هسته ای، فشار های غرب برای متوقف کردن این صنعت نیز افزایش یافت ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 19 ساعت و 22 دقیقه پیش
برگزاری مناقصه انتخاب پیمانکار برای ساخت پایانه خط سه مترو

برگزاری مناقصه انتخاب پیمانکار برای ساخت پایانه خط سه مترو علی امام مدیرعامل متروی تهران در گفتگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، با اشاره به آخرین وضعیت ساخت پایانه برای خط سه مترو ، گفت: متاسفانه زمانی که خط سه افتتاح شده باید در دو سر آن پایانه و پارکینگ احداث می شد که این کار انجام نشده است.
وی با بیان اینکه مناقصه انتخاب پیمانکار برای ساخت پایانه آزادگان در جنوب خط سه برگزار شده و در مراحل پایانی است، افزود: در چند روز آینده پیمانکار قطعی شده و قرار داد منعقد خواهد شد.
بیشتر بخوانید: بانک مرکزی کمک حال مترو باشد/تسریع در بهره برداری از ایستگاه ها با تامین منابع لازم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: اقتصادی انتشار : 19 ساعت و 52 دقیقه پیش
با تشدید بحران 737 مکس، بوئینگ به دنبال وام 10 میلیارد دلاری است

با تشدید بحران 737 مکس، بوئینگ به دنبال وام 10 میلیارد دلاری است به گزارش خبرنگار مهر به نقل از سی ان بی سی ، منابع آگاه خبر می دهند که شرکت بوئینگ با تشدید بحران 737 مکس و افزایش هزینه های مربوط به آن، در حال مذاکره برای دریافت وام به ارزش 10 میلیارد دلار یا بیشتر است.
این منابع می گویند بوئینگ تا به حال حداقل 6 میلیارد دلار وام را قطعی کرده و در حال گفتگو با بانک های دیگر برای به دست آوردن وام های بیشتر است.
تحلیل گران معتقدند نقدینگی مشکل فوری این شرکت نیست اما این وام های جدید نشان می دهد بوئینگ با توجه به افزایش هزینه های مربوط به دو سقوط 737 مکس که منجر به کشته شدن 346 نفر و زمین گیر شدن این مدل شد، در حال تقویت اوضاع مالی خود می باشد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 11 دقیقه پیش
ارتباط صنعت با دانشگاه نیازمند کمک های مالی دولت است

ارتباط صنعت با دانشگاه نیازمند کمک های مالی دولت است حسین حسینی تودشکی معاون پژوهشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس با بیان اینکه باید پژوهش های دانشگاهی در پایان نامه ها قابل مشاهده باشد،گفت: فعالیت های پژوهشی و تحقیقاتی به طور مستقیم بر رشد علمی تاثیر دارد. نباید مانند اروپا بیش از حد در علوم سخت افزاری سرمایه گذاری کرده و حس عقب ماندگی پیدا کنیم از طرفی باید مثل کشور چین در علوم نرم افزاری سرمایه گذاری کرده و بازار را به دست بگیریم.
* پژوهش دانشگاهی برنامه هدفمند و یکپارچه ندارد
وی اینکه مجلس و دولت هرکدام به طور مجزا برای خودشان کار می کنند و انسجام ندارند را یک نقطه ضعف دانست و ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 31 دقیقه پیش
بازار برتر بورس چه شد؟

بازار برتر بورس چه شد؟ به گزارش ایسنا، مباحث پیرامورن راه اندازی بازار برتر بورس چندین ماه است که مطرح است؛ بازاری که در آن حد نوسان قیمت ها 10 درصد است و کارشناسان بازار سرمایه بر این باورند که در تمام بورس های دنیا برای حرفه ای ها بازار برتر وجود دارد و در این بازار شرکت ها طبقه بندی می شوند؛ لذا نگرانی بازارگردانی وجود ندارد. در این راستا در ایران هم برخی از شرکت ها بازار کارهای اطلاعاتی دارند که می توانند در بازار برتر فعالیت کنند.
در بازار برتر شرکت ها باید شرایط خاصی داشته باشند که در این بازار طبقه بندی شوند، در نتیجه نباید نگران بازارگردانی در این بازار باشیم.
ویژگی های بازار برتر ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 41 دقیقه پیش
خرید آپارتمان در منطقه تهرانپارس چقدر تمام می شود؟

خرید آپارتمان در منطقه تهرانپارس چقدر تمام می شود؟ به گزارش افکارنیوز ،
برای خرید واحد مسکونی در تهرانپارس بسته به سال ساخت و متراژ باید هزینه های متفاوتی پرداخت کرد. ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 51 دقیقه پیش
تأمین اجتماعی ورشکسته شد+جزییات

تأمین اجتماعی ورشکسته شد+جزییات پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :
علی جهانی اظهار کرد: اشتغال کار و اقتصاد تولید بدون پشتوانه نظام مالیاتی و تأمین اجتماعی اشتغالی کاذب است.
وی ادامه داد: اگر بازنشستگی و بیمه و ... وجود نداشته باشد، اشتغال و عمر شغلی افراد معنایی ندارد.
جهانی یادآور شد: قانون کار نیاز به اصلاحاتی دارد چراکه برخی از قوانین آن مناسب شرایط حال نیست و باید بنیادی این قوانین به روزرسانی شوند.
مدیرکل تأمین اجتماعی لرستان خاطرنشان کرد: ماهانه در استان 140 میلیارد تومان حقوق مستمری و درمان پرداخت می کنیم درحالی که درآمد لرستان بین 50 تا 60 میلیارد تومان است. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 21 ساعت و 11 دقیقه پیش
تصمیم عجیب کمیسیون تلفیق به نفع نجومی بگیران

تصمیم عجیب کمیسیون تلفیق به نفع نجومی بگیران به گزارش افکارنیوز ،
کمیسیون تلفیق در اقدامی تعجب برانگیز، به کاهش نرخ و تعداد پلکان های مالیات حقوق در لایحه بودجه 99 رأی داد. این اقدام علاوه بر تبعات زیانبار اقتصادی-اجتماعی، موجب افزایش نارضایتی مردم و کاهش 5 هزار میلیارد تومانی منابع درآمدی دولت می شود. بر این اساس از سال 99، کسی که 10 میلیون تومان حقوق می گیرد، به جای پرداخت 1.1 میلیون تومان مالیات، تنها 700 هزار تومان مالیات پرداخت خواهد کرد که معادل کاهش 40 درصدی مالیات پرداختی قشر پردرآمد خواهد بود.
اخبار سیاسی - دولت طی دو سال گذشته بر اجرای روش دوپله ای مشابه ماده 85 قانون مالیات های مستقیم در لوایح بودجه 97 و 98 ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 21 ساعت و 21 دقیقه پیش
چشم پوشی دولت از 21 هزار میلیارد تومان درآمد گمرکی به نفع واردکنندگان

چشم پوشی دولت از 21 هزار میلیارد تومان درآمد گمرکی به نفع واردکنندگان به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، برآوردها نشان می دهد در صورتی که مبنای محاسبه حقوق ورودی گمرک برای کالاهای وارداتی به غیر از کالاهای اساسی از 4200 تومان ارز دولتی به 11500 تومان تغییر کند برای سال 99 بالغ بر 20800 میلیارد تومان درآمد دولت افزایش می یابد.
یکی از راهکارهای افزایش درآمدهای دولت در اصلاح ساختار بودجه با توجه به تحریم ها و کاهش درآمدهای نفتی تغییر نرخ ارز دولتی برای محاسبه حقوق ورودی کالاهای وارداتی در گمرک است. سازمان برنامه و بودجه با انتشار گزارشی اعلام کرد: 2 سناریو برای این موضوع وجود دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 21 ساعت و 21 دقیقه پیش
الزام قانونی نصب و ثبت کارتخوان پزشکان تا پایان بهمن

الزام قانونی نصب و ثبت کارتخوان پزشکان تا پایان بهمن به گزارش تابناک به نقل از ایرنا؛ سازمان نظام پزشکی، در این بیانیه آمده است:
در تاریخ 1398/10/28 بر اساس مذاکرات کارشناسی بیش از یک ماه، مشاوره و جلسات متعدد با اعضای هیات رییسه مجمع عمومی، شورای عالی سازمان نظام پزشکی و همچنین روسای شورا های هماهنگی سراسر کشور و بر اساس اولین مصوبه سی امین و سی و یکمین جلسه شورای عالی نظام پزشکی در 98/9/28 و 98/10/26 سازمان نظام پزشکی برای پیشگیری از ضرر و زیان های احتمالی همکاران مندرج در قوانین مالیاتی موظف به تسریع در عقد تفاهم نامه با سازمان امور مالیاتی شد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 21 ساعت و 42 دقیقه پیش
جزئیات تازه از برباد رفتن سرمایه ورزش جانبازان و معلولین/ پول ساختمان مشهد چه شد؟

جزئیات تازه از برباد رفتن سرمایه ورزش جانبازان و معلولین/ پول ساختمان مشهد چه شد؟ به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، آذرماه سال جاری بود که در گزارشی به بررسی روند فروش یکی از ساختمان های فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین به عنوان یکی از سرمایه های اعضای این فدراسیون پرداختیم، اما حالا ابعاد جدیدی از این اقدام به ظاهر قانونی روشن شده که بیش از پیش بر ابهامات موجود می افزاید.
بعد از استعفای حمید علی صمیمی از ریاست فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین که به نظر می رسد بیشتر به دلیل فشارهای مالی ناشی از ناکارآمدی و سوء مدیریت بوده، مسئولان این فدراسیون برای کاهش انتقادات و از بین بردن این سوء مدیریت تصمیم به فروش اموال منقول به عنوان سرمایه های فدراسیون کردند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 22 ساعت و 21 دقیقه پیش
واریز سهمیه ترمیمی وانت بارها، تاکسی ها و آمبولانس ها

واریز سهمیه ترمیمی وانت بارها، تاکسی ها و آمبولانس ها به گزارش ایسنا، سهمیه ترمیمی اختصاص یافته به وانت بارهای بنزین سوز، با توجه به اعمال 100 لیتر از سهمیه مذکور در دی ماه، محاسبه و واریز شده است.
میزان سهمیه واریزی برای این خودروها در جدول زیر آمده است. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 22 ساعت و 32 دقیقه پیش
تخلیه تورم بنزین در دی ماه

تخلیه تورم بنزین در دی ماه گزارش مرکز آمار در دی ماه می گوید تورم حاصل از افزایش قیمت بنزین در این ماه تخلیه شده است.
به گزارش دنیای اقتصاد، بر اساس آمار های این مرکز، تورم ماهانه گروه حمل و نقل در دی ماه نسبت به دو ماه قبل از آن، کمتر بوده است. با اجرای طرح افزایش قیمت بنزین در هفته پایانی آبان ماه، تورم ماهانه حمل و نقل به سطح 4/5 درصد رسید. همچنین در ماه آذر این رقم 14 درصد گزارش شد. حال جدیدترین گزارش در دی ماه نشان می دهد نرخ تورم حمل و نقل با شیب قابل توجهی از 14درصد به سطح 3 درصد کاهش یافته است.
با توجه به روند های تورمی ماهانه و نقطه به نقطه می توان گفت ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 22 ساعت و 40 دقیقه پیش
در صورت عدم تمدید معافیت تحریمی پرداخت پول گاز به ایران متوقف می شود

در صورت عدم تمدید معافیت تحریمی پرداخت پول گاز به ایران متوقف می شود به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، بانک تجارت عراق ، اعلام کرد: در صورتی که آمریکا معافیت تحریمی برای این بانک را تمدید نکند پرداخت پول گاز وارداتی به ایران متوقف خواهد شد.
فیصل الهیموس، رئیس کل بانک تجارت عراق ، گفت: ما پرداخت پول را متوقف می کنیم.
این مسئله می تواند برای بخش تولید نیروی عراق بسیار مخرب باشد چرا که برای تولید یک سوم برق عراق نیاز به گاز ایران است.
واشنگتن از سال 2018 تحریم های ایران در حوزه انرژی را بازگردانده اما طی 15 ماه گذشته بارها و بارها عراق را از اجرای این تحریم ها معاف کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 22 ساعت و 41 دقیقه پیش
رمزگشایی رقیب روحانی در انتخابات از من بلد نیستم !

رمزگشایی رقیب روحانی در انتخابات از من بلد نیستم ! سیدمصطفی هاشمی طبا در شرق نوشت: ریاست محترم جمهور در بیاناتشان در مجمع بانک مرکزی ایران - نقل به مضمون - گفتند وقتی روابط خارجی و بین المللی کشور کاهش یافته است، وضع اقتصادی مختل می شود و من هم بلد نیستم در این شرایط اقتصاد را بدون ارتباط با بیرون از ایران رونق دهم. البته که این حرف در جای خود درست است، اما در محتوای آن باید ملاحظاتی را رعایت کرد.
اول؛ قرار نیست رئیس جمهور به ویژه در شرایط بحران اقتصاددان باشد، بلکه باید بتواند در شرایط عادی یا بحران، راه درست را از میان توصیه ها و مشاوره ها تشخیص دهد ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 22 ساعت و 51 دقیقه پیش
حال و هوای بازار مسکن در روز های سرد زمستانی

حال و هوای بازار مسکن در روز های سرد زمستانی به گزارش افکارنیوز ،
بازار مسکن این روز ها با نزدیک شدن به آخر سال، سردی بیشتری به خود گرفته و همین موضوع باعث شده که بسیاری از فروشندگان و سازندگان مسکن تمایلی به عرضه واحد های خود در این بازار نداشته باشند. همین موضوع باعث کاهش چشمگیر رکود معاملات طی ماه های گذشته شده است.
نقش موثر طرح اقدام ملی درخروج بازار مسکن از رکود
اخبار اقتصادی - دولت از سال گذشته طرح اقدام ملی مسکن را کلید زده است به طوری که سعی کرده با عرضه و تولید 400 هزار واحد مسکونی بتواند بخشی از کمبود های این بازار را جبران کند ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 23 ساعت و 21 دقیقه پیش
فاصله زیاد تعرفه های پیشنهادی نظام پزشکی با واقعیت

فاصله زیاد تعرفه های پیشنهادی نظام پزشکی با واقعیت محمد جهانگیری معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، با اشاره به ملاک های تعیین تعرفه پزشکی برای سال آینده اظهار کرد: سازمان نظام پزشکی بر اساس یک نامه رسمی پیشنهاد خود را در خصوص تعرفه جامعه پزشکی در سال 99 به شورای عالی بیمه داده، اما هنوز این شورا نظر نهایی خود را به طور رسمی اعلام نکرده است.
معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی ادامه داد: اگر قرار باشد تعرفه ها بر اساس اصول و واقعیت تعیین شود، میزان تعیین تعرفه ها با واقعیت تفاوت بسیار زیادی دارد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 23 ساعت و 40 دقیقه پیش
همتی: عملیات بازار باز برای پیش بینی پذیر کردن بازار پول است

همتی: عملیات بازار باز برای پیش بینی پذیر کردن بازار پول است به گزارش ایسنا، عبدالناصر همتی در برنامه گفت وگوی ویژه خبری ضمن احترام به روح شهید سپهبد سلیمانی و قربانیان حادثه هواپیما بوئینگ، گفت: امیدوارم کشور از این نوع داغ ها کمتر ببیند و ان شاءالله روزهای بهتر و شادی برای مردم داشته باشیم.
وی ادامه داد: اکنون بعد از اینکه سر و سامانی که به بخش ارزی دادیم و آن شوک های خارجی که تاثیر خودش را بر بازار ارز گذاشته بود، تقریبا می توان گفت که بازار ارز به ثبات نسبی رسیده است. وظیفه مهم و اصلی بانک مرکزی اعمال سیاست هایی برای کنترل تورم است و این موضوع را جز اهداف اصلی خود قرار داده ایم و فکر می کنیم که اکنون وقت آن است که بر روی کنترل بازار پول تمرکز ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 23 ساعت و 50 دقیقه پیش
رییس کل بانک مرکزی: دیگر ارزی به خودروی وارداتی نخواهیم داد

رییس کل بانک مرکزی: دیگر ارزی به خودروی وارداتی نخواهیم داد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رییس کل بانک مرکزی سه شنبه شب با حضور در یک گفت وگوی زنده تلویزیونی به تشریح سیاست های پولی و ارزی برای تقویت اقتصاد پرداخت.
وی در ابتدای این برنامه با تسلیت شهادت سردار سلیمانی و حادثه هواپیما درباره عملیات بازار باز، افزود: هر چند بازار ارز با نوسانات همراه بود اما این بازار سر و سامان گرفته است، بنابراین اعمال سیاست های پولی برای کنترل تورم قابل انجام است.
همتی با بیان اینکه الان وقت آن است که برای کنترل بازار پول اقدام کنیم و می توانیم برای کنترل تورم و هدف گذاری آن قدم برداریم ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اقتصادی انتشار : 23 ساعت و 51 دقیقه پیش
خط و نشان همتی برای واردکنندگان خودرو

خط و نشان همتی برای واردکنندگان خودرو به گزارش تابناک به نقل از تسنیم، عبدالناصر همتی در گفت وگوی ویژه خبری به بیان اهداف و برنامه های بانک مرکزی در طرح عملیات بازار باز پرداخت و درباره تغییر نرخ سود بانکی در راستای اجرای این سیاست، گفت: فعلاً تمرکز بانک مرکزی روی تغییر نرخ سود بانکی نیست.
رئیس کل بانک مرکزی با تاکید براینکه نرخ سود سپرده الان یک مقدار تعادل پیدا کرده است، افزود: نرخ سود بین بانکی حدود 18.5 درصد است و سال گذشته 20.5 درصد بود و الان دو واحد درصد کاهش یافته و بالای 20 درصد وجود ندارد. این سیاست یک شبه نیست و یک محصول یکساله است و ما می خواهیم اول این ابزار را همه همکاران ما کار کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 23 ساعت و 51 دقیقه پیش
قدرت خرید شب عید به مردم بازگردانده شود/ گرانی دوباره مسکن، وام جدید را خنثی کرد/موتورسیکلت های برقی به بازار می آید

قدرت خرید شب عید به مردم بازگردانده شود/ گرانی دوباره مسکن، وام جدید را خنثی کرد/موتورسیکلت های برقی به بازار می آید به گزارش خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، مهمترین تیتر های روزنامه های اقتصادی امروز چهارشنبه 2 بهمن ماه به بیان مسائلی همچون قدرت خرید شب عید به مردم بازگردانده شود، شرطی کردن اقتصاد خطاست، امکان صادرات 100 میلیارد دلاری به کشورهای همسایه فراهم است، گرانی دوباره مسکن وام جدید را خنثی کرد، آینده مبهم ارز دیجیتال، می پردازد.
همچنین صادرات 10 میلیون تن فولاد در اوج تحریم ها، نقض عدالت با قانون، آمادگی برای افتتاح آزادراه تهران-شمال، موتورسیکلت های برقی به بازار می آید، تخلیه تورم بنزین در دی ماه از جمله مهمترین تیترهای روزنامه های اقتصادی امروز به شمار می رود ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 23 ساعت و 52 دقیقه پیش
پرداخت 626 هزار میلیارد تومان تسهیلات

پرداخت 626 هزار میلیارد تومان تسهیلات به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ، آقای عبدالناصر همتی با حضور در برنامه گفت و گوی ویژه خبری سه شنبه شب شبکه دو سیما درباره اجرای سیاست عملیات بازار باز افزود: پس از ساماندهی بازار ارز و ایجاد ثبات نسبی در آن، به وظیفه مهم و اصلی بانک مرکزی یعنی اعمال سیاست های پولی برای کنترل تورم پرداختیم.
وی با تاکید بر اینکه کنترل تورم از اهداف اصلی بانک مرکزی است، ادامه داد: اکنون وقت آن است که بر روی کنترل بازار پول تمرکز کنیم.
آقای همتی با اشاره به اینکه بیشتر کشور های جهان، سیاست های پولی و کنترل نقدینگی و تورم خود را از طریق عملیات بازار باز انجام می دهند، اضافه کرد: این عملیات ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
همتی: بازار ارز را پیش بینی پذیر می کنیم/ نگران بودجه هستم

همتی: بازار ارز را پیش بینی پذیر می کنیم/ نگران بودجه هستم رئیس کل بانک مرکزی اظهار داشت: وظیفه اصلی سیاست پولی کنترل تورم است از همین روی تمرکز ما روی بازار پول خواهد بود و تمام اقدامات را برای کنترل تورم انجام دهیم. الان در بیشتر کشورها عمده سیاست پولی و کنترل نقدینگی از طریق عملیات بازار باز انجام می شود که یک ابزار بسیار مهم است.
به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، عبدالناصر همتی در باره عملیات بازار باز گفت: بعد از سر و سامان بخشیدن به بازار ارز که از طریق شوک های خارجی نوسان داشت، حالا بازار به ثبات نسبی رسیده است. الان وظیفه اصلی سیاست پولی کنترل تورم است از همین روی تمرکز ما روی بازار پول خواهد بود و تمام اقدامات را برای کنترل تورم انجام می ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
رئیس بانک مرکزی: به خودروی وارداتی ارز نمی دهیم

رئیس بانک مرکزی: به خودروی وارداتی ارز نمی دهیم خبرگزاری تسنیم: عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی در گفت وگوی ویژه خبری به بیان اهداف و برنامه های بانک مرکزی در طرح عملیات بازار باز پرداخت و درباره تغییر نرخ سود بانکی در راستای اجرای این سیاست، گفت: فعلاً تمرکز بانک مرکزی روی تغییر نرخ سود بانکی نیست.
رئیس کل بانک مرکزی با تاکید براینکه نرخ سود سپرده الان یک مقدار تعادل پیدا کرده است، افزود: نرخ سود بین بانکی حدود 18.5 درصد است و سال گذشته 20.5 درصد بود و الان دو واحد درصد کاهش یافته و بالای 20 درصد وجود ندارد. این سیاست یک شبه نیست و یک محصول یکساله است و ما می خواهیم اول این ابزار را همه همکاران ما کار کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
سهمیه ترمیمی وانت بارها، تاکسی ها و آمبولانس ها واریز شد

سهمیه ترمیمی وانت بارها، تاکسی ها و آمبولانس ها واریز شد به گزارش خبرگزاری مهر ، شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: به اطلاع تمامی دارندگان خودروهای وانت بار، تاکسی و آمبولانس می رساند بر اساس مصوبه هیئت محترم وزیران، مابه التفاوت سهمیه افزایش یافته این خودروها (مانده از آبان ماه و به میزان 80 درصد سهمیه پایه) از تاریخ یکم بهمن ماه سال جاری هم زمان با واریز سهمیه بهمن ماه و طبق جدول ذیل، در کارت سوخت این هموطنان شارژ شده و قابل استفاده است.
سهمیه ترمیمی اختصاص یافته به وانت بارهای بنزین سوز، با توجه به اعمال 100 لیتر از سهمیه یادشده در دی ماه، محاسبه و واریز شده است.
کد خبر 4832008 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
14 میلیارد تومان کمک بلاعوض به کشاورزان سیل زده بروجرد پرداخت شد

14 میلیارد تومان کمک بلاعوض به کشاورزان سیل زده بروجرد پرداخت شد به گزارش خبرنگار مهر ، عزت اله نباتی روز سه شنبه در کار گروه حفاظت از منابع آب شهرستان در محل فرمانداری بروجرد گفت: در حال حاضر 68 هزار هکتار اراضی کشاورزی، 782 حلقه چاه، 1294 رشته قنات و 1033 رشته چشمه با 219 میلیون متر مکعب آب در شهرستان بروجرد وجود دارد که منابع آب های سطحی از گلرود ، آبسرده ، دینارآباد سراب سفید و سیلاخور تأمین می شود که در مجموع با حجم تخلیه حدود 300 میلیون متر مکعب آب است.
وی تصریح کرد: در حال حاضر 35 هزار هکتار اراضی آبی در شهرستان بروجرد وجود دارد که 8.3 درصد از اراضی لرستان را شامل می شود اما در مقابل 16 درصد تولید استان به بروجرد تعلق دارد که نسبت به دیگر ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
مالیات خروج از کشور همان عوارض خروجی است

مالیات خروج از کشور همان عوارض خروجی است سید فرید موسوی در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: مالیات خروج از کشور پایه جدید مالیاتی نیست، همان عوارض خروجی است که قبلا تعریف شده. چون عوارض باید به شهرداری ها پرداخت شود، صرفا نام آن به مالیات تغییر کرد تا منابع به خزانه کشور واریز شود. همچنین برخی معافیت های ضروری که در قوانین به صورت پراکنده تعریف شده، در این قانون مجتمع شد.
نمایندگان مجلس در جلسه علنی صبح امروز (سه شنبه) و در جریان بررسی جزییات لایحه مالیات بر ارزش افزوده، ماده 33 این لایحه را به تصویب رساندند که براساس آن سازمان مالیاتی مکلف است بابت خروج هر مسافر ایرانی از مرز های هوایی ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
تشکیل بیش از 2 هزار پرونده گرانفروشی در تعزیرات حکومتی کردستان

تشکیل بیش از 2 هزار پرونده گرانفروشی در تعزیرات حکومتی کردستان به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج ، سید نجیم حسینی مدیر کل تعزیرات حکومتی کردستان گفت: عدم درج قیمت کالا و حمل کالای قاچاق به ترتیب و بعد از گرانفروشی بیشترین پرونده های تعزیرات حکومتی را تشکیل می دهد.
او افزود: 10 هزار و 308 فقره پرونده به شعبات بدوی تعزیرات حکومتی استان کردستان ارجاع شد که از این تعداد 10 هزار و 99 فقره پرونده پس از رسیدگی و صدور حکم مختومه شده است.
حسینی با بیان اینکه تعداد 6 هزار و 567 فقره پرونده به شعبات اجرای احکام این دستگاه ورود پیدا کرد و تعداد 6 هزار و 542 فقره پرونده مختومه شده است ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
اجازه افزایش بی رویه نقدینگی را نمی دهیم

اجازه افزایش بی رویه نقدینگی را نمی دهیم به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در برنامه گفت وگوی ویژه خبری با موضوع راهکار های حفظ ثبات بازار های اقتصادی گفت: با اینکه بازار ارز با نوساناتی همراه بوده، اما در حال حاضر این بازار سر و سامان گرفته است و اعمال سیاست های پولی برای کنترل تورم قابل اجراست.
وی افزود: وقت آن رسیده که برای کنترل بازار پول اقدام کنیم و می توانیم برای کنترل تورم و هدف گذاری آن قدم برداریم.
همتی با بیان اینکه اکثر کشور ها کنترل نقدینگی و تورم را از طریق عملیات بازار باز انجام می دهند گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
عضو کمیسیون اقتصادی: مالیات خروج از کشور همان عوارض خروجی است

عضو کمیسیون اقتصادی: مالیات خروج از کشور همان عوارض خروجی است آفتاب نیوز :
سید فرید موسوی در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: مالیات خروج از کشور پایه جدید مالیاتی نیست، همان عوارض خروجی است که قبلا تعریف شده. چون عوارض باید به شهرداریها پرداخت شود، صرفا نام آن به مالیات تغییر کرد تا منابع به خزانه کشور واریز شود. همچنین برخی معافیتهای ضروری که در قوانین به صورت پراکنده تعریف شده، در این قانون مجتمع شد.
نمایندگان مجلس در جلسه علنی صبح امروز(سه شنبه) و در جریان بررسی جزییات لایحه مالیات بر ارزش افزوده، ماده 33 این لایحه را به تصویب رساندند که براساس آن سازمان مالیاتی مکلف است بابت خروج هر مسافر ایرانی از مرزهای هوایی ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
معاون رئیس جمهوری: استقرار چرخه مدیریت بهره وری در بخش دولتی در ارتقای بهره وری بخش خصوصی به صورت جدی تأثیرگذار است

معاون رئیس جمهوری: استقرار چرخه مدیریت بهره وری در بخش دولتی در ارتقای بهره وری بخش خصوصی به صورت جدی تأثیرگذار است معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور صبح امروز با حضور در همایش متولیان بهره وری استان ها (استقرار نظام مدیریت بهره وری) که در مرکز همایش های سازمان مدیریت صنعتی برگزار شد، به مسئله بهره وری و اهمیت توجه به آن در نظام اداری و اجرایی و بخش های مختلف اقتصادی کشور پرداخت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از روابط عمومی سازمان اداری و استخدامی کشور، مهندس انصاری در آغاز سخنان خود بیان داشت: حتماً دلایلی دارد که هم نظام اداری و اجرایی ما و هم نظام اقتصادی ما به این موضوع مهم توجه درخور نداشته اند و بهره وری جایگاه مناسب خود در مجموعه فعالیت های کشور را به دست نیاورده ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
کمیسیون تلفیق 300 میلیارد تومان برای کمک به سیل سیستان و بلوچستان مصوب کرد

کمیسیون تلفیق 300 میلیارد تومان برای کمک به سیل سیستان و بلوچستان مصوب کرد به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از خانه ملت ، هادی قوامی با اشاره به مصوبه کمیسیون متبوعش، گفت: در نشست کمیسیون و در جریان بررسی لایحه بودجه در تبصره 13 مقرر شد برای جبران خسارت ناشی از سیل استان سیستان و بلوچستان و پیشگیری از خسارت بیشتر ناشی از آن 300 میلیارد تومان در سال 99 تخصیص یابد.
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 99 ضمن گرامیداشت یاد و خاطره محمد نعیم امینی فر نماینده مردم ایرانشهر، سرباز، دلگان، فنوج، لاشار، بنت و آشار در مجلس، افزود: سیل استان سیستان و بلوچستان خسارت بسیاری به مردم این استان وارد کرد به همین دلیل کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 99 تصمیم گرفت این اعتبار را برای رفع ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
قوانین بانک ها با ستاد رفع موانع تولید هماهنگ نیست

قوانین بانک ها با ستاد رفع موانع تولید هماهنگ نیست غلامرضا شریعتی عصر امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در اهواز در خصوص کیفیت روند تشکیل جلسات ستاد رفع موانع تولید در خوزستان اظهار کرد: جلسات این ستاد به صورت منظم تشکیل می شود و گاهی که فرصت حضور پیدا نمی کنم، کار برگزاری و دبیری جلسات را آقای حسن زاده معاون اقتصادی استانداری خوزستان انجام می دهد.
وی افزود: ما از روند کار در این زمینه رضایت نسبی داریم اما نیاز است بانک ها عملکرد بهتری داشته باشند.
استاندار خوزستان گفت: بانک ها مشکلاتی در همکاری داشته و دارند اما روند آن ها دارد بهتر می شود. به نظرم می رسد بانک ها باید اصلاح ساختاری شوند تا کار بهتر و سریعتر پیش برود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
فردا اولین حراج اوراق انجام می شود

فردا اولین حراج اوراق انجام می شود به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، عبدالناصر همتی در باره عملیات بازار باز گفت: بعد از سر و سامان بخشیدن به بازار ارز که از طریق شوکهای خارجی نوسان داشت، حالا بازار به ثبات نسبی رسیده است. الان وظیفه اصلی سیاست پولی کنترل تورم است از همین روی تمرکز ما روی بازار پول خواهد بود و تمام اقدامات را برای کنترل تورم انجام دهیم. الان در بیشتر کشورها عمده سیاست پولی و کنترل نقدینگی از طریق عملیات بازار باز انجام می شود که یک ابزار بسیار مهم است.
وی ادامه داد: وقتی عوامل اقتصاد یک تورم انتظاری را پیش بینی می کنند و بر اساس آن نرخ سود کوتاه مدت بانکی باید تورم را جهت دهد ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
راهنمای گام به گام دریافت وام خرید مسکن

راهنمای گام به گام دریافت وام خرید مسکن فرارو- دو برابر شدن وام اوراق مسکن و افزایش سقف آن به 200 میلیون تومان، شاید شما را هم وسوسه کرده باشد. به طور خلاصه باید بگوییم کل مراحل دریافت وام در بهترین حالت 16 روز طول خواهد کشید، اما امکان دارد این زمان به 23 روز افزایش پیدا کند. البته این مورد در صورتی است که مدارک لازم از جمله وثیقه و ضامنان را سر موقع آماده کنید. همچنین باید تمام مدارک خریدار و فروشنده و ملک مورد نظر را به بانک ارائه دهید. بعد از بررسی مدارک و ارزیابی ملک توسط کارشناس، قرارداد داخلی تنظیم شده و بعد قرارداد اصلی در دفترخانه تنظیم خواهد شد ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
بازار ارز سر و سامان گرفته است/ وقت آن است که برای کنترل بازار پول اقدام کنیم

بازار ارز سر و سامان گرفته است/ وقت آن است که برای کنترل بازار پول اقدام کنیم به گزارش اقتصادآنلاین ، عبدالناصر همتی ، رییس کل بانک مرکزی، در گفت وگوی ویژه خبری گفت: هر چند بازار ارز با نوسانات همراه بود اما این بازار سر و سامان گرفته است بنابراین اعمال سیاست های پولی برای کنترل تورم قابل انجام است.
وی ادامه داد: الان وقت آن است که برای کنترل بازار پول اقدام کنیم و می توانیم برای کنترل تورم و هدف گذاری آن اقدام کنیم.
همتی افزود: بیشتر کشورها کنترل نقدینگی و تورم را از طریق عملیات بازار باز انجام می دهند ما تحت تاثیر عوامل اقتصادی می توانیم تورم انتظاری را پیش بینی کنیم بنابراین می توان سود کوتاه مدت بانکی را هدف گذاری کرد و از طریق خرید و فروش اوراق خزانه ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
همتی: فعلاً تمرکزمان برای تغییر نرخ سود بانکی نیست/ فردا آغاز اولین حراج بازار باز/ ثبات نرخ ارز را فدای نرخ مشخص ارز نمی کنیم

همتی: فعلاً تمرکزمان برای تغییر نرخ سود بانکی نیست/ فردا آغاز اولین حراج بازار باز/ ثبات نرخ ارز را فدای نرخ مشخص ارز نمی کنیم به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، عبدالناصر همتی در گفت وگوی ویژه خبری به بیان اهداف و برنامه های بانک مرکزی در طرح عملیات بازار باز پرداخت و درباره تغییر نرخ سود بانکی در راستای اجرای این سیاست، گفت: فعلاً تمرکز بانک مرکزی روی تغییر نرخ سود بانکی نیست.
وی با تاکید براینکه نرخ سود هدف را شورای پول و اعتبار تعیین می کند، افزود: فردا اولین مرحله حراج اوراق عرضه در عملیات بازار باز انجام می شود.
* چرا بانک ها وام نمی دهند؟ همتی: تمام وام ها را دانه درشت ها نگرفته اند
رئیس کل بانک مرکزی درباره اینکه چرا بانکها سخت تسهیلات پرداخت می کنند؟ تصریح کرد ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
آیا عوارض خروجی همان مالیات خروج از کشور است؟

آیا عوارض خروجی همان مالیات خروج از کشور است؟ به گزارش اقتصادآنلاین ، سید فرید موسوی در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: مالیات خروج از کشور پایه جدید مالیاتی نیست، همان عوارض خروجی است که قبلا تعریف شده. چون عوارض باید به شهرداریها پرداخت شود، صرفا نام آن به مالیات تغییر کرد تا منابع به خزانه کشور واریز شود. همچنین برخی معافیتهای ضروری که در قوانین به صورت پراکنده تعریف شده، در این قانون مجتمع شد.
نمایندگان مجلس در جلسه علنی صبح امروز(سه شنبه) و در جریان بررسی جزییات لایحه مالیات بر ارزش افزوده، ماده 33 این لایحه را به تصویب رساندند که براساس آن سازمان مالیاتی مکلف است بابت خروج هر مسافر ایرانی از مرزهای هوایی ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
نماینده مجلس: مالیات خروج از کشور همان عوارض خروجی است

نماینده مجلس: مالیات خروج از کشور همان عوارض خروجی است یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت که مصوبه جدید مجلس برای اخذ مالیات خروج از کشور مالیات جدیدی نیست و همان عوارض خروجی است.
به گزارش ایسنا، سید فرید موسوی در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: مالیات خروج از کشور پایه جدید مالیاتی نیست، همان عوارض خروجی است که قبلا تعریف شده. چون عوارض باید به شهرداریها پرداخت شود، صرفا نام آن به مالیات تغییر کرد تا منابع به خزانه کشور واریز شود. همچنین برخی معافیتهای ضروری که در قوانین به صورت پراکنده تعریف شده، در این قانون مجتمع شد.
نمایندگان مجلس در جلسه علنی صبح امروز(سه شنبه) و در جریان بررسی جزییات لایحه مالیات بر ارزش افزوده ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
رونق به بازارفرش دستباف برمی گردد

رونق به بازارفرش دستباف برمی گردد به گزارش بولتن نیوز، فرح ناز رافع در دیدار با قالیبافان سرپرست خانوار گفت: هنر بی بدیل بافت فرش دستباف ، محصول سر پنجه های زنان این کشور است که نقش مهمی در حفظ و انتقال این هنر به آیندگان دارند.
رئیس مرکز ملی فرش ایران افزود: بقای این هنر - صنعت مدیون تلاش و کوشش قالبیبافان به عنوان یک قشر خستگی ناپذیر است.
وی درباره مطالبه گری زنان قالیباف مبنی بر بیمه نبودن هم گفت: با همه توان برای برطرف کردن این دغدغه اهالی فرش، تلاش خواهیم کرد و اعتقاد دارم باید برای حل این مشکل، نه تنها مرکز ملی فرش ایران بلکه کارفرماها و سایر سازمان های مسئول هم پای کار بیایند. ... ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
همتی: فعلاً تمرکزمان برای تغییر نرخ سود بانکی نیست/ فردا اولین حراج اوراق انجام می شود

همتی: فعلاً تمرکزمان برای تغییر نرخ سود بانکی نیست/ فردا اولین حراج اوراق انجام می شود به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، عبدالناصر همتی در گفت وگوی ویژه خبری به بیان اهداف و برنامه های بانک مرکزی در طرح عملیات بازار باز پرداخت و درباره تغییر نرخ سود بانکی در راستای اجرای این سیاست، گفت: فعلاً تمرکز بانک مرکزی روی تغییر نرخ سود بانکی نیست.
وی با تاکید براینکه نرخ سود هدف را شورای پول و اعتبار تعیین می کند، افزود: فردا اولین مرحله حراج اوراق عرضه در عملیات بازار باز انجام می شود.
این خبر درحال تکمیل است.... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
رئیس کل بانک مرکزی سیاستهای پولی و ارزی را تشریح خواهد کرد

رئیس کل بانک مرکزی سیاستهای پولی و ارزی را تشریح خواهد کرد به گزارش خبرنگار مهر ، عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی با حضور در استودیوی برنامه گفتگوی ویژه خبری سیاست های پولی و ارزی دولت برای تقویت اقتصاد را تشریح خواهد کرد.
کد خبر 4831986
محبوبه فکوری ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
رکورد تولید در ایران خودرو شکسته شد

رکورد تولید در ایران خودرو شکسته شد گروه اقتصادی: گروه صنعتی ایران خودرو در دی ماه امسال تعداد 50 هزار و 44 دستگاه خودرو تولید کرده است، تولید در دی ماه سال گذشته به تعداد 22 هزار و 913 دستگاه خودرو ثبت شده است.
به گزارش بولتن نیوز به نقل از ایکوپرس، برهمین اساس، با همت جمعی کارکنان و زنجیره تامین ایران خودرو، از ابتدای سال جاری تا پایان دی ماه، 291 هزار و 915 دستگاه انواع خودرو سواری و وانت تولید شده است.
در همین حال در روز پایانی دی ماه نیز تولید در ایران خودرو به دو هزار و 557 دستگاه رسید که این میزان تولید در شرایط تحریمی رکورد مهمی به حساب می آید. ... ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
رکورد تولید در ایران خودرو شکسته شد

رکورد تولید در ایران خودرو شکسته شد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
با همدلی زنجیره تامین و همت تمامی کارگران خطوط تولید ایران خودرو و حمایت های وزارت صمت، این شرکت در دی ماه امسال موفق به تولید بیش از 50 هزار دستگاه خودروی سواری و وانت شد که نسبت به دی ماه سال گذشته بیش از دوبرابر افزایش داشته است.
به گزارش ایکوپرس؛ گروه صنعتی ایران خودرو در دی ماه امسال تعداد 50 هزار و 44 دستگاه خودرو تولید کرده است، تولید در دی ماه سال گذشته به تعداد 22 هزار و 913 دستگاه خودرو ثبت شده است.
برهمین اساس، با همت جمعی کارکنان و زنجیره تامین ایران خودرو، از ابتدای سال جاری تا پایان دی ماه ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
مالیات خروج از کشور همان عوارض خروجی است

مالیات خروج از کشور همان عوارض خروجی است به گزارش ایسنا، سید فرید موسوی در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: مالیات خروج از کشور پایه جدید مالیاتی نیست، همان عوارض خروجی است که قبلا تعریف شده. چون عوارض باید به شهرداریها پرداخت شود، صرفا نام آن به مالیات تغییر کرد تا منابع به خزانه کشور واریز شود. همچنین برخی معافیتهای ضروری که در قوانین به صورت پراکنده تعریف شده، در این قانون مجتمع شد.
نمایندگان مجلس در جلسه علنی صبح امروز(سه شنبه) و در جریان بررسی جزییات لایحه مالیات بر ارزش افزوده، ماده 33 این لایحه را به تصویب رساندند که براساس آن سازمان مالیاتی مکلف است بابت خروج هر مسافر ایرانی از مرزهای هوایی ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
آخرین وضعیت تولید رمزارز بانک مرکزی

آخرین وضعیت تولید رمزارز بانک مرکزی به گزارش بولتن نیوز، مهران محرمیان در پاسخ به این سوال که آئین نامه مرتبط با انتشار رمزارزها در چه مرحله ای است، گفت: بانک مرکزی همچنان بر روی آئین نامه تدوین شده در خصوص رمزارزها در حال کار و بررسی کارشناسی است و باید اجازه داد تا مجموعه اقداماتی که این بانک انجام داده، به نتیجه برسد؛ تا زمانی که به جمع بندی نرسیده است، نمی توان انتشار عمومی داد.
معاون فناوری بانک مرکزی با بیان اینکه این نهاد به عنوان سیاستگذاری پولی کشور، موضع خود را در مورد رمزارزها در گذشته اعلام کرده، افزود: این موضع و نقش برای رمزارزها در اقتصاد ایران، همچنان محفوظ است؛ وزارت نیرو و سایر دستگاه ها ... ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
رد مال 102 میلیون دلاری در پرونده دیواندری

رد مال 102 میلیون دلاری در پرونده دیواندری دریافت 40 MB
کد خبر 4831948
محمد خضریان ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
استانداردهای سختگیرانه محصولات غذایی در ایران/مردم نگران نباشند

استانداردهای سختگیرانه محصولات غذایی در ایران/مردم نگران نباشند به گزارش مهر، عباس کشاورز عصر امروز (سه شنبه اول بهمن ماه) در مراسم افتتاحیه هفتمین نمایشگاه تخصصی نهاده های کشاورزی در بخشی از اظهاراتش با انتقاد از اطلاعات نادرست به جامعه در خصوص آلودگی محصولات غذایی اظهار کرد: در این زمینه بررسی های مختلفی انجام دادیم و به این نتیجه رسیدیم که محصولات کشاورزی در ایران از سلامت بسیار خوبی برخوردار هستند و سختگیرانه ترین استانداردها در داخل کشور برای اطمینان از سلامت محصولات طی می شود.
وی همچنین با بیان اینکه میزان باقیمانده جیوه موجود در گندم ایران نیز 9 برابر سختگیرانه تر از اتحادیه اروپاست ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
به حل مشکلات قضایی واحدهای تولیدی استان امیدواریم

به حل مشکلات قضایی واحدهای تولیدی استان امیدواریم به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ، کیوان کاشفی رییس اتاق بازرگانی کرمانشاه در جلسه ای که به منظور بررسی مشکلات تعدادی از واحدهای تولیدی استان در دفتر رئیس کل دادگستری برگزار شد، گفت: در دوره جدید دادگستری استان بعد از مدتی وقفه شاهد تعامل و رویکرد خوبی نسبت به بخش تولید استان هستیم.
او ادامه داد: خوشبختانه رئیس کل دادگستری کرمانشاه حساسیت خوبی نسبت به وضعیت تولید و اشتغال استان دارند و ما نیز تلاش می کنیم از این فرصت ایجاد شده برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی استفاده کنیم. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
بانک ملت سودآورترین بانک کشور شناخته شد

بانک ملت سودآورترین بانک کشور شناخته شد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سازمان مدیریت صنعتی فهرست یکصد شرکت برتر ایران را اعلام کرد که بر این اساس، بانک ملت در جایگاه چهارم این شرکت ها و در جایگاه نخست بین بانک های کشور قرار گرفت.
به گزارش انتخاب به نقل از روابط عمومی بانک ملت، میزان فروش این بانک در سال 96 معادل 350.703 میلیارد ریال بوده که به 435.925 میلیارد ریال در سال گذشته رسیده و جایگاه چهارم را در بین شرکت های برتر برای بانک ملت رقم زده است.
در عین حال، در شاخص بیشترین سودآوری، بانک ملت جایگاه سوم را در بین شرکت های برتر و جایگاه نخست را در نظام بانکی کشور به خود اختصاص داده است. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
رشد 2برابری تولید ایران خودرو در دی ماه

رشد 2برابری تولید ایران خودرو در دی ماه ایرنا: ایران خودرو در دی ماه امسال موفق به تولید بیش از 50 هزار دستگاه خودروی سواری و وانت شد که نسبت به دی ماه پارسال بیش از دو برابر رشد را نشان می دهد.
به گزارش روز سه شنبه وزارت صنعت، معدن و تجارت، گروه صنعتی ایران خودرو در دی ماه امسال تعداد 50 هزار و 44 دستگاه خودرو تولید کرد، این در حالی است که پارسال همین زمان 22 هزار و 913 دستگاه خودرو تولید کرده بود.
به این ترتیب، از ابتدای امسال تا پایان دی ماه، 291 هزار و 915 دستگاه انواع خودرو سواری و وانت در این گروه تولید شده است.
ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
رشد 124 درصدی صادرات از استان به کشور پاکستان

رشد 124 درصدی صادرات از استان به کشور پاکستان محمودرضارحمتیان سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان وبلوچستان در گفت وگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ، گفت: مجموع صادرات صورت گرفته از گمرگات و بازارچه های مرزی استان به کشور پاکستان، طی مدت زمان 9 ماهه امسال 387 میلیون و 732 هزار و 465 دلار بوده است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 124 درصد افزایش داشته است.
او ادامه داد: در مدت زمان 9 ماهه امسال از مجموع کل صادرات استان حدود 51 درصد صادرات استان به کشور پاکستان انجام گرفته است.
رحمتیان خاطرنشان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
کسب رتبه های برتر بانک پاسارگاد و شرکت های وابسته در بین برترین ها

کسب رتبه های برتر بانک پاسارگاد و شرکت های وابسته در بین برترین ها پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
در بررسی بیست و دومین سال پیاپی شرکت های برتر ایران از سوی سازمان مدیریت صنعتی ایران؛ بانک پاسارگاد در بین شرکت های گروه بانک ها و موسسات اعتباری از نظر بهره وری کل رتبه نخست را به دست آورد.
این بانک با کسب رتبه 14 در بین 100 شرکت برتر و رتبه پنجم در بین بانک های کشور، در سال 97 به میزان 21 هزار و 456 میلیارد تومان فروش داشته که نسبت به 16 هزار و 748 میلیارد تومان فروش سال 96 به میزان 28.11 درصد رشد داشته است. همچنین شرکت های زیر مجموعه همچون شرکت پارس آریان، شرکت ارزش آفرینان پاسارگاد ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
حداقل حقوق ماهانه کارمندان و بازنشستگان برای سال آینده 2 میلیون و 800 هزار تومان تعیین شد

حداقل حقوق ماهانه کارمندان و بازنشستگان برای سال آینده 2 میلیون و 800 هزار تومان تعیین شد به گزارش ایلنا، هادی قوامی سخنگوی کمیسیون تلفیق با اشاره به مصوبه کمیسیون متبوعش، گفت: در نشست کمیسیون و در جریان بررسی لایحه بودجه در تبصره 13 مقرر شد برای جبران خسارت ناشی از سیل استان سیستان و بلوچستان و پیشگیری از خسارت بیشتر ناشی از آن 300 میلیارد تومان در سال 99 تخصیص یابد.
نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره محمد نعیم امینی فر نماینده مردم ایرانشهر، سرباز، دلگان، فنوج، لاشار، بنت و آشار در مجلس، افزود: سیل استان سیستان و بلوچستان خسارت بسیاری به مردم این استان وارد کرد به همین دلیل کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 99 تصمیم گرفت این اعتبار را برای رفع ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
اسلام آباد 300 هزار تن گندم وارد خواهد کرد

اسلام آباد 300 هزار تن گندم وارد خواهد کرد به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما از اسلام آباد به نقل از رسانه های پاکستان؛ کمیاب شدن آرد و گندم طی روز های اخیر در مناطق مختلف پاکستان صدای مردم را درآورده و موجب نگرانی شدید نسبت به کمیاب شدن و احتکار این محصول کشاورزی شده است.
رسانه های پاکستانی از مناطق مختلف پاکستان گزارش دادند کمبود شدید آرد در این کشور، اعتصاب نانوایان و افزایش قیمت نان را در شهر های مختلف پاکستان به همراه داشته به گونه ای که نان در برخی از مناطق ایالت خیبرپختونخوا پاکستان به قیمت 60 روپیه (معادل 4800 تومان) به فروش رسیده است. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
بودجه عمرانی شهرستان خنداب امسال 32 درصد افزایش داشت

بودجه عمرانی شهرستان خنداب امسال 32 درصد افزایش داشت به گزارش خبرنگار مهر ، رقیه یادگاری عصر سه شنبه در جلسه ستاد توسعه شهرستان خنداب در اراک، اظهار داشت: طرح های سرمایه گذاری در طرح توسعه شهرستان خنداب باید مشخص و اولویت بندی شود. علاوه بر آن باید تشکیلات و سازمان اجرایی این طرح ها نیز تعریف شود.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی ادامه داد: برای تخصیص اعتبار به شهرستان خنداب ، طبق قانون الحاق 2 سهم تخصیص شهرستان ها باید رعایت شود.
یادگاری خاطر نشان کرد: سهم 30 درصدی شهرستان ها از 3 درصد درآمد نفت و گاز و استانی باید رعایت شود و امکان تخصیص صد در صد امکان پذیر نیست. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
برنامه ریزی برای تنظیم بازار در آستانه عید نوروز

برنامه ریزی برای تنظیم بازار در آستانه عید نوروز رئیس سازمان صمت خراسان جنوبی در این جلسه از اجرای طرح نظارت ویژه عید در اسفند ماه خبر داد و گفت: تامین میوه مورد نیاز شب عید هم از مدت ها قبل در دستور کار قرار گرفته و 450 تن سیب و 650 تن پرتقال والنسیا برای شب عید در نظر گرفته شده است.
عابدی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار هم با اشاره تمهیدات انجام شده و ثبات بازارافزود: هم اکنون وضعیت ذخیره سازی کالا های اساسی در استان مطلوب است و با برنامه ریزی های انجام شده، پیش بینی می شود قیمت میوه شب عید، پایین تر از استان های دیگر باشد.
در این جلسه فرمانداران شهرستان ها سربیشه و درمیان هم از طریق ویدئو کنفرانس ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
صادرات 3 میلیون دلاری فرش از گلستان/زنجیره تولید ابریشم در استان تکمیل شود

صادرات 3 میلیون دلاری فرش از گلستان/زنجیره تولید ابریشم در استان تکمیل شود به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان ، هادی حق شناس امشب در دیدار با رئیس مرکز ملی فرش ایران اظهارداشت: استان گلستان بافندگان حرفه ای و توانمندی در زمینه انواع فرش دستباف دارد و هرساله نیز بخشی از صادرات استان به این محصول اختصاص پیدا می کند.
وی با بیان اینکه تولید مواد اولیه در استان برای فرش دستباف مقرون به صرفه است، گفت: یکی از ضعف ها و مشکلات موجود در استان خام فروشی محصولات کشاورزی است که در زمینه تولید نخ ابریشم هم چنین مشکلی وجود دارد.
استاندار گلستان گفت: بسیاری از محصولات استان از جمله پیله تر ابریشم از استان خارج و پس از فرآوری دوباره وارد این استان می شود ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
کشت گیاهان کم آبخواه و پرورش دام صنعتی در اولویت کار کشاورزان ابرکوه باشد

کشت گیاهان کم آبخواه و پرورش دام صنعتی در اولویت کار کشاورزان ابرکوه باشد محمد کاظمی نسب عصر سه شنبه در حاشیه بازدید از روند ساخت چند واحد محصول گلخانه ای و پرورش گاو شیری شهرستان به خبرنگار ایرنا افزود: در این شهرستان هر ثانیه چهار هزار و 500 لیتر آب در بخش کشاورزی استحصال می شود ،کشاورزان باید این میزان آب را به روش های نوین در بخش کشاورزی مصرف کنند.
وی بابیان اینکه از حدود 15 هزار هکتار اراضی کشاورزی ، تاکنون در چهار هزار و 500 هکتار آبیاری نوین اجرا شده است ، تاکید کرد: کشاورزان از کاشت محصول پرآبخواه به جد خودداری کنند و به کشت های گلخانه ای و کم آبخواه نظیر زعفران و پسته و گیاهان دارویی روی آورند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
واریز سهمیه ترمیمی وانت بارها، تاکسی ها و آمبولانس ها

واریز سهمیه ترمیمی وانت بارها، تاکسی ها و آمبولانس ها پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سهمیه ترمیمی اختصاص یافته به وانت بارهای بنزین سوز، با توجه به اعمال 100 لیتر از سهمیه مذکور در دی ماه، محاسبه و واریز شده است.
میزان سهمیه واریزی برای این خودروها در جدول زیر آمده است.
لینک کوتاه کپی لینک ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
یزد ظرفیت تبدیل شدن به پایلوت اقتصاد دانش بنیان کشور را دارد

یزد ظرفیت تبدیل شدن به پایلوت اقتصاد دانش بنیان کشور را دارد محمدعلی طالبی روز سه شنبه در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در اتاق بازرگانی یزد، افزود: معنا و مفهوم اقتصاد دانش بنیان، تقویت یک بخش یا حذف بخشی دیگر نیست و صنعت استان نیز می تواند به یک صنعت دانش بنیان تبدیل شود و از توانایی نیروهای تحصیل کرده بومی در مسیر تحقق این هدف استفاده شود.
طالبی اظهار داشت: استان یزد در برخی زمینه ها مثل آب یا محیط زیست با محدودیت هایی مواجه است بنابر رویکرد توسعه در حوزه صنعت باید مبتنی بر رونق مرکز نوآوری نساجی و کاشی و سرامیک و فولاد که اخیرا ایجاد شده باشد تا یزد به پایلوت اقتصاد دانش بنیان تبدیل شود و به این چشم انداز دست پیدا کنیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
قیمت پراید باز هم رکورد شکست

قیمت پراید باز هم رکورد شکست خبرآنلاین: امروز قیمت انواع پراید در بازار با رشدی محسوس روبرو شد به طوری که بهای هر دستگاه پراید 111 به 60 میلیون تومان نزدیک شد و بهای هر دستگاه وانت پراید نیز در مرز 62 میلیون تومان ایستاد تا رکوردی تازه را از خود به جای بگذارد.
هر دستگاه پراید 111 سفید به قیمت 58 میلیون و 400 هزار تومان فایل شد. قیمت این مدل خودرو در رنگ هایی جز سفید نیز 58 میلیون و 900 هزار تومان اعلام شده است.
بهای هر دستگاه پراید 131 نیز به 53 میلیون و 500 هزار تومان تا 54 میلیون تومان رسیده است. سایپا 132 یز 55 میلیون و 500 هزار تومان در بازار فایل شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
زدن دکمه خروج کافی نیست، نازل را بگذارید!

زدن دکمه خروج کافی نیست، نازل را بگذارید! به گزارش شفاف ، یکی از باورهایی که درباره استفاده از دستگاه نازل بنزین وجود دارد، این است که اگر پس از اتمام فرایند سوخت گیری، دکمه خروج را بزنید و کارت سوخت را خارج کنید کافی است، اما باید گفت که اینگونه نیست و اگر می خواهید ضرر نکنید، حتما باید نازل را در جای خود قرار داده و سپس کارت سوخت خود را خارج کنید.
فاطمه کاهی - سخنگوی شرکت پخش فراورده های نفتی - با تایید این موضوع به ایسنا گفت: نحوه درست سوخت گیری موضوعی است که تا کنون شرکت پخش به آن تاکید داشته لذا لازم است تا افراد نسبت به این مساله دقت کافی داشته باشند. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
رد مال 102 میلیون دلاری در پرونده دیواندری/ متهم فراری عضو گروهک منافقین است/ ردپای سری طبری با متهم

رد مال 102 میلیون دلاری در پرونده دیواندری/ متهم فراری عضو گروهک منافقین است/ ردپای سری طبری با متهم گروه اجتماعی: بعد از برگزاری 12 جلسه دادگاه علی دیواندری و 8 متهم اقتصادی دیگر به صورت علنی، جلسات بعدی دادگاه این پرونده با نظر قاضی موحد غیرعلنی برگزار شد.
به گزارش بولتن نیوز به نقل از مشرق نیوز، وی به اخلال عمده در نظام ارزی کشور از طریق تشکیل و سردستگی شبکه کلاهبرداری و خیانت در امانت به مبلغ 16 هزار دلار و سفرهای محرمانه و مشارکت در قاچاق حرفه ای ارز به مبلغ پنجاه هزار یورو متهم است.
در ابتدای جلسه قاضی موحد با اشاره به رد مال توسط متهم فلاحتیان اظهار کرد: متهم فلاحتیان مبلغ 9 میلیون دلار و ارز پول بانک پارسیان را پرداخت کرده و به صورت قطعی این انتقال صورت گرفته است. ... ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
پنجمین نمایشگاه کفش و صنایع وابسته در قم افتتاح شد

پنجمین نمایشگاه کفش و صنایع وابسته در قم افتتاح شد پنجمین نمایشگاه کفش، صندل و صنایع وابسته با حضور حمید زادبوم معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان توسعه تجارت ایران، بهرام سرمست استاندار قم و جمعی از مسئولان استانی در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی قم افتتاح شد.
بر اساس این گزارش، 123 شرکت تولیدی در پنجمین نمایشگاه کفش استان قم حضور دارند، این نمایشگاه تا چهارم بهمن ماه ادامه داشته و علاقه مندان داخلی و خارجی می توانند از این نمایشگاه دیدن کنند.
برای نخستین بار بزرگ ترین نشان های تجاری و واحدهای تولیدی کفش کشور محصولات خود را در نمایشگاه کفش استان عرضه می کنند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
جذب 49 میلیارد تومان از تسهیلات خط 7مکانیزاسیون در استان کرمانشاه

جذب 49 میلیارد تومان از تسهیلات خط 7مکانیزاسیون در استان کرمانشاه به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ، حسین گمار با اشاره به اینکه 49 میلیارد و 194 میلیون تومان از تسهیلات خط 7 مکانیزاسیون برای استان کرمانشاه جذب شده است، گفت: این میزان از تسهیلات خط 7 مکانیزاسیون در استان باعث جذب 252 دستگاه انواع تراکتور، 421 دستگاه انواع ادوات دنباله بند و 25 دستگاه کمباین شده است.
گمار بیان کرد: میزان اعتبار تسهیلات خط 7 مکانیزاسیون در کشور 1800 میلیارد تومان است که از ابتدای سال در کشور ابلاغ شده و به صورت شناور قابل جذب است.
او در ادامه میزان پرونده های تشکیل شده تسهیلات خرید ماشین آلات کشاورزی معرفی شده به بانک را 103 میلیارد تومان ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
توزیع روزانه 2 میلیون لیتر بنزین یورو 4 در جایگاه های سوخت شیراز

توزیع روزانه 2 میلیون لیتر بنزین یورو 4 در جایگاه های سوخت شیراز به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز ، امیر بنی کریمی در کارگروه مبارزه با آلودگی هوای شیراز و کارگروه مقابله با پدیده گرد و غبار با بیان اینکه سال 97 روزانه 700 هزار لیتر بنزین یورو 4 در جایگاه های شهر شیراز توزیع می شد، گفت: میزان توزیع این نوع بنزین سال 98 به روزانه یک میلیون لیتر و طی دو ماهه گذشته با تثبیت تولید این فرآورده، در 50 جایگاه شیراز به دو میلیون لیتر در روز رسیده است.
این مقام مسئول مبدا تامین بنزین یورو 4 و نفت گاز فارس را از سه پالایشگاه بندرعباس، ستاره خلیج فارس بندرعباس و اصفهان دانست و افزود ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
میوه شب عید استان کرمانشاه ذخیره سازی می شود

میوه شب عید استان کرمانشاه ذخیره سازی می شود به گزارش ایلنا از کرمانشاه، دارابی رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان کرمانشاه از اقدامات صورت گرفته برای تامین میوه شب عید در استان خبر داد و افزود: بر اساس تصمیمات تنظیم بازار کشور مبنی بر خرید و ذخیره سازی میوه شب عید ویژه تنظیم بازار، 1900 تن (سیب و پرتقال) سهمیه استان در نظر گرفته شده است که 1200 تن پرتقال و 700 تن سیب به زودی خریداری و ذخیره می شود.
دارابی در ادامه یادآور شد: در خصوص ذخیره سازی میوه شب عید کلیه تمهیدات اندیشیده شده است، به طوری که کمیته ای تحت عنوان کمیته راهبری میوه شب عید؛ متشکل از اداره کل بازرسی استان، سازمان جهاد کشاورزی ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
واریز سهمیه ترمیمی وانت بارها، تاکسی ها و آمبولانس ها

واریز سهمیه ترمیمی وانت بارها، تاکسی ها و آمبولانس ها به گزاش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، متن اطلاعیه صادر شده توسط روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران درباره سهمیه ترمیمی وانت بارها، تاکسی ها و آمبولانس ها، به شرح ذیل است:
واریز سهمیه ترمیمی وانت بارها، تاکسی ها و آمبولانس ها
بدین وسیله به اطلاع تمامی دارندگان خودروهای وانت بار، تاکسی و آمبولانس می رساند بر اساس مصوبه هیأت محترم وزیران، مابه التفاوت سهمیه افزایش یافته این خودروها (مانده از آبان ماه و به میزان 80 درصد سهمیه پایه) از تاریخ یکم بهمن ماه سال جاری هم زمان با واریز سهمیه بهمن ماه و طبق جدول ذیل، در کارت سوخت این هم وطنان شارژ شده و قابل استفاده است ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
کشاورز: سیاست وزارت جهاد کشاورزی غنی سازی محصولات کشاورزی است

کشاورز: سیاست وزارت جهاد کشاورزی غنی سازی محصولات کشاورزی است عباس کشاورز عصر سه شنبه در آیین افتتاح هفتمین نمایشگاه نهاده های کشاورزی با تمرکز بر تولید داخلی افزود: جامعه ما باید غذای غنی را توسط عناصر غذایی دریافت کند زیرا تامین مکمل های غذایی برای همه مردم مقدور نیست.
کشاورز اضافه کرد: با وجود اینکه میوه و دانه خود دارای عناصر غنی هستند اما برای غنی سازی محصولات کشاورزی باید مواد مغذی گیاه از طریق تغذیه تامین شود.
وی اظهار داشت: به طور مثال گندم به طور طبیعی با دریافت کود سرک و اوره پروتئینش افزایش می یابد اما این کافی نیست و باید عناصر دیگر از جمله روی، آهن، کلسیم، منگنز را در محصولات کشاورزی تامین کنیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
جزئیات گازسوز کردن رایگان خودرو ها

جزئیات گازسوز کردن رایگان خودرو ها حمید قاسمی ده چشمه گفت: شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی مسئول وام گیری و وام دهی به مردم خواهد بود و مردم درگیر کار های اداری وام گرفتن نخواهند شد وفقط مردم برا تسهیل کار و نوبت گیری برای تبدیل خودرو های خود در سامانه WWW.IRNGV.IR ثبت نام کنند تا پس از تایید اطلاعات و تعیین زمان مراجعه، به صورت رایگان به گاز سوز تبدیل شود.
معاون مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در ادامه بیان داشت: روند اجرایی این طرح آغاز شده و قرارداد هایی از سوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی با بانک ها و 14 زیر گروه اجرایی که عموما سازنده های مخازن و کیت سازان و خودروسازان هستند در حال عقد قرارداد هستیم و تا دو ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
خریداران سکه و طلا چقدر سود کردند، چقدر ضرر؟

خریداران سکه و طلا چقدر سود کردند، چقدر ضرر؟ به گزارش شفاف ، سرمایه گذاری در بازار سکه از ابتدای سال 98 تا آخر دی ماه سود چندانی به همراه نداشته و اتفاقا کسانی که اول سال سراغ خرید ربع سکه و نیم سکه رفته بودند، حالا تا 16 درصد ضرر کرده اند. بازدهی سکه تمام وضعیت بهتری دارد و به مثبت هشت درصد می رسد. شرایط برای طلا کمی متفاوت است. قیمت هر گرم طلا از اول سال تا حالا رشد 16 درصدی را پشت سر گذاشته، اما این مورد صرفا برای طلای آب شده و بدون اجرت صادق است. کسانی که اول سال مصنوعات طلا خریده بودند، اگر حالا برای فروش به بازار بروند حدود 9 درصد ضرر خواهند کرد. این بازدهی منفی به خاطر کم شدن هزینه هایی مثل اجرت ساخت در زمان فروش است. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
یارانه انرژی از جیب کولبران

یارانه انرژی از جیب کولبران کارمندی بازنشسته، با حقوقی حداقلی را که پس از سال ها با حقوق کارمندی خود یک خانه و یک پراید تهیه کرده است، تصور کنید؛ کارمندی که شاید یکی از شما خوانندگان این مطلب همانند او باشید یا یکی از اقوامتان چنین باشد. براساس طبقه بندی وزارت رفاه و تامین اجتماعی، کارمند مورد نظر ما چون یک خانه و یک خودرو دارد، در میان سه دهک بالای جامعه است و احتمالا این روزها از کسانی است که از قطع شدن یارانه نقدی خود آزرده خاطر شده و از وضع معیشتی ناراضی اند. در این ایام او حتما خبر یخ زدن فرهاد خسروی، کولبری را که در سرمای کوهستان متاسفانه جان خود را از دست داد، شنیده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
الزام قانونی نصب و ثبت کارتخوان پزشکان تا پایان بهمن

الزام قانونی نصب و ثبت کارتخوان پزشکان تا پایان بهمن بر اساس تفاهم نامه امضا شده بین سازمان نظام پزشکی و سازمان امور مالیاتی کشور، پزشکان موظف شدند که بر اساس قانون، پایانه های فروشگاهی یا کارتخوان مطب ها را تا پایان بهمن 98 نصب و ثبت کنند. سازمان نظام پزشکی طی بیانیه ای به مباحث مطرح شده درباره امضای این تفاهم نامه پاسخ داد.
به گزارش ایرنا؛ سازمان نظام پزشکی، در این بیانیه آمده است:
در تاریخ 1398/10/28 بر اساس مذاکرات کارشناسی بیش از یک ماه، مشاوره و جلسات متعدد با اعضای هیات رییسه مجمع عمومی، شورای عالی سازمان نظام پزشکی و همچنین روسای شوراهای هماهنگی سراسر کشور و بر اساس اولین مصوبه سی امین و سی و یکمین جلسه شورای عالی نظام پزشکی ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
همه سنگ های پیش پای قانون کاهش مالیات پردرآمدها +فیلم

همه سنگ های پیش پای قانون کاهش مالیات پردرآمدها +فیلم به گزارش مشرق، اخیرا کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در اقدامی عجیب، ضمن رد پیشنهاد دولت برای پنج پله ای شدن مالیات بر درآمد کارمندان (از 10 تا 35 درصد) در بند الف تبصره 6 لایحه بودجه 99، مصوب کرد مالیات بر درآمد کارمندان به صورت دو پله ای (از 10 تا 20 درصد) اخذ شود.
بیشتر بخوانید: مجلس به سمت نجومی بگیرها غش کرد
کارشناسان اعتقاد دارند این مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس که به معنای کاهش چشمگیر مالیات افرادی است که حقوق های نجومی می گیرند، هم برخلاف عدالت است و هم موجب کاهش 5 هزار میلیارد تومانی درآمد دولت از این محل می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
حداقل حقوق کارکنان و بازنشستگان دولت در سال99 تعیین شد

حداقل حقوق کارکنان و بازنشستگان دولت در سال99 تعیین شد به گزارش تابناک به نقل از خانه ملت، هادی قوامی سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 99 در تشریح نشست کمیسیون متبوعش، گفت: بند الف. تبصره 12 لایحه تصویب شد که به موجب آن دولت مکلف است در سال 99 افزایش ضریب حقوق گروه های مختلف حقوق بگیر از قبیل: اعضای هیئت علمی قضات و کارکنان کشوری و لشکری شاغل در تمامی دستگاه های اجرایی موضوع ماده 29 قانون برنامه ششم توسعه و همچنین نیرو های مسلح وزارت اطلاعات و سازمان انرژی اتمی و حقوق بازنشستگان را انجام دهد که پس از اعمال افزایش حقوق به میزان 15 درصد از مجموع مبلغ مندرج در حکم کارگزینی برای کارکنان رسمی و پیمانی و قرارداد ماهیانه برای کارکنان قرارداد کار ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
الزام قانونی نصب و ثبت کارتخوان پزشکان تا پایان بهمن

الزام قانونی نصب و ثبت کارتخوان پزشکان تا پایان بهمن به گزارش روز سه شنبه سازمان نظام پزشکی، در این بیانیه آمده است:
در تاریخ 1398/10/28 بر اساس مذاکرات کارشناسی بیش از یک ماه، مشاوره و جلسات متعدد با اعضای هیات رییسه مجمع عمومی، شورای عالی سازمان نظام پزشکی و همچنین روسای شوراهای هماهنگی سراسر کشور و بر اساس اولین مصوبه سی امین و سی و یکمین جلسه شورای عالی نظام پزشکی در 98/9/28 و 98/10/26 سازمان نظام پزشکی برای پیشگیری از ضرر و زیان های احتمالی همکاران مندرج در قوانین مالیاتی موظف به تسریع در عقد تفاهم نامه با سازمان امور مالیاتی شد.
برخی از دوستان به صورت حضوری ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
حداقل حقوق کارکنان و بازنشستگان دولت در سال آینده چقدر است؟

حداقل حقوق کارکنان و بازنشستگان دولت در سال آینده چقدر است؟ سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 99 گفت: هیچ کارمند و بازنشسته ای در سال آینده کمتر از 2 میلیون و 800 هزار تومان دریافتی در ماه نخواهد داشت.
به گزارش خانه ملت، هادی قوامی سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 99 در تشریح نشست کمیسیون متبوعش، گفت: بند الف تبصره 12 لایحه تصویب شد که به موجب آن دولت مکلف است در سال 99 افزایش ضریب حقوق گروه های مختلف حقوق بگیر از قبیل اعضای هیئت علمی قضات و کارکنان کشوری و لشکری شاغل در تمامی دستگاه های اجرایی موضوع ماده 29 قانون برنامه ششم توسعه و همچنین نیروهای مسلح وزارت اطلاعات و سازمان انرژی اتمی و حقوق بازنشستگان را انجام دهد که پس از اعمال افزایش ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
حداقل حقوق کارکنان و بازنشستگان دولت در سال99 تعیین شد

حداقل حقوق کارکنان و بازنشستگان دولت در سال99 تعیین شد به گزارش خانه ملت، هادی قوامی سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 99 در تشریح نشست کمیسیون متبوعش، گفت: بند الف تبصره 12 لایحه تصویب شد که به موجب آن دولت مکلف است در سال 99 افزایش ضریب حقوق گروه های مختلف حقوق بگیر از قبیل اعضای هیئت علمی قضات و کارکنان کشوری و لشکری شاغل در تمامی دستگاه های اجرایی موضوع ماده 29 قانون برنامه ششم توسعه و همچنین نیروهای مسلح وزارت اطلاعات و سازمان انرژی اتمی و حقوق بازنشستگان را انجام دهد که پس از اعمال افزایش حقوق به میزان 15 درصد از مجموع مبلغ مندرج در حکم کارگزینی برای کارکنان رسمی و پیمانی و قرارداد ماهیانه برای کارکنان قرارداد کار معین و کار مشخص به نسبت ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
صنایع دستی و معافیت های مالی

صنایع دستی و معافیت های مالی مجلس شورای اسلامی در حالی چندی پیش صنایع دستی تولید داخل را از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف کرد که هنوز نگرانی ها برای لغو معافیت مالی این حوزه پا برجاست. برخی از کارشناسان حوزه صنایع دستی بر این باورند که حذف معافیت مالیات بر ارزش افزوده اتفاق خوبی است، اما به این شرط که معافیت مالی این حوزه نیز همچنان پا برجا باشد.
به گزارش ایسنا، 24 دی ماه مجلس ماده 9 لایحه مالیات بر ارزش افزوده را تصویب کرد که بر اساس آن صنایع دستی موضوع ماده (1) قانون حمایت از هنرمندان، استادکاران و فعالان صنایع دستی مصوب 26/ 10/ 1396 مطابق فهرستی که تا پایان دی ماه هر سال توسط وزارت میراث فرهنگی ... ادامه خبر ...

منبع: روزنامه مردم سالاری دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
تخصیص 300 میلیارد تومان برای بازسازی مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان در کمیسیون تلفیق

تخصیص 300 میلیارد تومان برای بازسازی مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان در کمیسیون تلفیق حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با اشاره به نشست امشب کمیسیون تلفیق بودجه سال 99 گفت: اعضای کمیسیون تلفیق در نشست امشب خود 300 میلیارد تومان اعتبار برای بازسازی مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان اختصاص دادند.
وی افزود: این بودجه در جریان بررسی تبصره 13 لایحه بودجه سال 99 به این موضوع تخصیص داده شد.
عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 99 اظهار داشت: این جدا از تخصیص اعتبار توسط دولت در لایحه بودجه سال 99 برای مقابله با حوادث طبیعی است و جزو پیشنهادات الحاقی اعضای کمیسیون تلفیق بودجه که به طور خاص برای این موضوع ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
افزایش 60 درصدی کشفیات مواد مخدر در کشور

افزایش 60 درصدی کشفیات مواد مخدر در کشور به گزارش افکارنیوز ،
سردار قاسم رضایی فرماندهی مرزبانی جمهوری اسلامی ایران، عصر حوز امروز از حوزه تحت پوشش مرزبانی درجه یک تایباد با 300 کیلومتر مرز مشترک با کشور افغانستان، بازدید و علاوه بر دیدار از نمایشگاه کشفیات این مرزبانی، در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان تایباد شرکت کرد.
اخبار اجتماعی - سردار رضایی اظهار کرد: اسلام مرزی ندارد و جهانی است، انقلاب اسلامی ما هم شعاعی از بعثت و عاشورا است و در مرزهای سیاسی محدود نمی شود، چون دین الهی است.
وی در ادامه افزود: امروز ایران اسلامی در دل های مسلمانان و مستضعفان نشسته است ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
پرداخت بیش از 17 میلیارد ریال به نانوایی های خراسان شمالی

پرداخت بیش از 17 میلیارد ریال به نانوایی های خراسان شمالی سیدجلال موسوی روز سه شنبه به ایرنا اظهار داشت: این میزان تسهیلات به 70 نانوایی در سطح استان پرداخت شده است.
اظهار داشت: این تسهیلات در سال جاری بیشتر در حوزه تهیه ابزار و ادوات و ماشین آلات پخت هزینه شده است.
وی گفت: امسال برای تعداد 410 واحد نانوایی که از یارانه آرد استفاده می کنند در مجموع 102 میلیارد و 500 میلیون ریال تسهیلات با نرخ 15 درصد در نظر گرفته شده بود.
موسوی اظهار داشت: هر واحد نانوایی می تواند تا سقف 250 میلیون ریال از وام بهره مند شود.
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خراسان شمالی بر ضررت جهت گیری این مبالغ به سوی تامین ماشین آلات پخت و اداوات فراوری و تهیه ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
کاهش قیمت مرغ به مرغداران ضرر زد

کاهش قیمت مرغ به مرغداران ضرر زد آفتاب نیوز :
سید نوراله حسن زاده روز سه شنبه در نشست ستاد تنظیم بازار خوزستان در سرسرای سازمان صمت استان بیان کرد: برای کمک به مزغذاران ، تلاش داریم چند کشتارگاه بهداشتی را در خوزستان راه اندازی کرده، تا شرکت پشتیبانی امور دام، مرغ های تولیدی مرغداری ها را خریداری و با استانداردها و نکات بهداشتی لازم در این کشتارگاه ها کشتار و نگهداری کند تا در زمان نیاز در بازار عرضه شود.
وی گفت: قیمت تمام شده مرغ برای مرغدار هم اکنون بیشتر از قیمت مرغ در بازار است و امروز نمایندگان مرغداران خوزستان برای پیگیری این موضوع توسط مسوولان کشوری به تهران رفتند. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
واردات موبایل 2.5 برابر افزایش پیدا کرد

واردات موبایل 2.5 برابر افزایش پیدا کرد گروه IT: وزارت صنعت، معدن و تجارت جدیدترین آمار مربوط به واردات گوشی به کشور را منتشر کرد که طبق آن در 8 ماهه اول سال 98 حدود 8 میلیون و 947 هزار و 996 دستگاه گوشی موبایل در سامانه همتا به ثبت رسیده است که شاهد رشد 152.6 درصدی هستیم. گفتنی است در بازه زمانی مشابه سال گذشته حدود 3 میلیون و 542 هزار و 333 دستگاه در سامانه همتا ثبت شده بود.
به گزارش بولتن نیوز به نقل از گجت نیوز، بر اساس این گزارش، در 8 ماهه نخست سال 98 حدود 3 میلیون و 354 هزار و 200 دستگاه گوشی مسافری و 5 میلیون و 593 هزار و 796 دستگاه موبایل به صورت واردات در سامانه همتا ثبت شده است که به ترتیب شاهد رشد 117 ... ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
افزایش 15 درصدی حقوق کارمندان و بازنشستگان در سال آینده

افزایش 15 درصدی حقوق کارمندان و بازنشستگان در سال آینده به گزارش افکارنیوز ،
علی اصغر یوسف نژاد نایب رئیس کمیسیون تلفیق مجلس ، در تشریح مصوبات این کمیسیون درباره افزایش حقوق و مالیات بر کل درآمد کارکنان دولتی و غیردولتی، گفت: دولت مکلف شد در سال 99 افزایش ضریب حقوق گروه های مختلف حقوق بگیر از قبیل اعضای هیأت علمی، قضات و کارکنان کشوری و لشکری شاغل در تمامی دستگاه های اجرایی موضوع ماده 29 قانون برنامه ششم توسعه و همچنین نیرو های مسلح، وزارت اطلاعات و سازمان انرژی اتمی و حقوق بازنشستگان را به گونه ای انجام دهد که پس از اعمال افزایش حقوق به میزان 15 درصد مجموع مبلغ مندرج در حکم کارگزینی (برای کارکنان رسمی و پیمانی) و قرارداد ماهیانه (برای ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
بررسی موانع تولید در جنوب کرمان با حضور معاون وزیر صمت

بررسی موانع تولید در جنوب کرمان با حضور معاون وزیر صمت به گزارش خبر گزاری صداوسیما مرکز کرمان در این نشست که فرمانداران شهرستانهای جنوبی استان حضور داشتند، مشکلات شهرکهای صنعتی جنوب استان و طرح های دارای مشکلات و موانع قانونی مطرح و با جمع بندی مشکلات پیگیری این موارد به دستگاههای متولی واگذار شد .
در این نشست معاون اقتصادی استاندار کرمان با تاکیدبر تسریع گازرسانی به شهرکهای صنعتی جنوب استان افزود: ورود گاز به شهرکهای صنعتی جنوب استان و تامین سوخت مناسب برای واحدهای تولیدی زمینه سرمایه گذاری بیشتری را در منطقه فراهم خواهد کرد.
آقای دهقان با اشاره به اینکه در قالب پنجره واحد سرمایه گذاری استان تمامی دستگاههای متولی با دستور استاندار ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
صندوق پژوهش و فن آوری دانشگاه کاشان تاسیس شد

صندوق پژوهش و فن آوری دانشگاه کاشان تاسیس شد به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان ، عباس زراعت بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به تاسیس صندوق پژوهش و فن آوری دانشگاه کاشان اظهار داشت: این صندوق با سرمایه اولیه 100 میلیارد ریال با حضور چند تن از خیران و همزمان با تشکیل معاونت اقتصادی و نوآوری دانشگاه کاشان به بهره برداری رسید.
وی حمایت از ایده ها و طرح های اساتید و دانشجویان دانشگاه کاشان را از جمله اهداف ایجاد این صندوق عنوان کرد و افزود: ایجاد زمینه مشارکت بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در بخش پژوهش و فن آوری، کمک به تجاری سازی تحقیقات ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
تحلیل وزیر اقتصاد از وضعیت بورس

تحلیل وزیر اقتصاد از وضعیت بورس روزانه در سایت " نبض بورس " گزید ه ای از آخرین اخبار و مطالب جذاب پیرامون بازار سرمایه، ارز، انرژی و سرمایه گذاری تهیه و منتشر می گردد.
گزارش کامل از گزیده خبرهای امروز نبض بورس را با کلیک بر تیتر آن بخوانید.
قیمت دلار و یورو در بازار امروز
اصلاح 3798 واحدی دماسنج بازار سرمایه
تسریع روند زیاندهی کامیون ساز تبعیدی به بازار پایه
تحلیل وزیر اقتصاد از وضعیت بورس
بورس کالا، ویترین فضای واقعی اقتصاد است
ریزش سنگین بورس های اروپا و آسیا
افت قیمت نفت با فروکش التهاب بازار
قیمت جهانی طلا بالا رفت
افت شاخص بورس تا کجا ادامه دارد؟ ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
تحریم ها فرصتی برای شکوفایی ظرفیت های داخلی اقتصاد کشور

تحریم ها فرصتی برای شکوفایی ظرفیت های داخلی اقتصاد کشور به گزارش ایسنا، بنابراعلام روابط عمومی سازمان اقتصادی کوثر، در ابتدای این نشست هوشنگ نادریان مدیرعامل و رئیس هیأت مدیره موسسه حسابرسی مفید راهبر به تببین اهداف، اصول و مؤلفه های راهبری مطلوب در شرکت ها پرداخت و اهداف آن از را جمله راهبرد ارتباطات و تعاملات، انتظام بخشی، برقراری ارتباطات و برنامه ریزی و نظارت راهبردی و عملیاتی برشمرد. در ادامه آقایان دکتر ایراوانی و مهندس اسکندری به ایراد سخنانی پرداختند.
ایستادگی و قامت بستن ایران با تشییع پیکر شهید حاج قاسم سلیمانی
محمد جواد ایروانی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز در ادامه نشست با تشریح شرایط سیاسی و اقتصادی منطقه بیان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
مدیرانی که درجذب سرمایه گذاری کوتاهی کنند به دادگاه معرفی میشوند

مدیرانی که درجذب سرمایه گذاری کوتاهی کنند به دادگاه معرفی میشوند به گزارش خبرنگار مهر ، جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی عصر سه شنبه در استانداری قزوین تشکیل شد.
هدایت الله جمالی پور در این جلسه ضمن ابراز ناراحتی از تأخیر دستگاه های اجرایی در صدور مجوزها اظهار داشت: معطل ماندن مجوز سرمایه گذاری در حوزه گردشگری برای مدت 11 سال نگران کننده و تأسف برانگیز است که در استان چنین سرمایه گذار دچار مشکل شده و کسی به آن توجه نکرده است.
وی افزود: البته امروز چنین وضعیتی نداریم و مدیران همراهی دارند اما برای ما شایسته نیست شاهد چنین رویه ای باشیم.
استاندار قزوین تصریح کرد: باید ببینیم چه کسی مقصر است این تأخیر بیش از یک دهه ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
توسعه صادرات نیازمند کاهش هزینه های تحمیلی به بخش تولید است

توسعه صادرات نیازمند کاهش هزینه های تحمیلی به بخش تولید است یکی از فعالان اقتصادی قم با تاکید بر اینکه صادرکنندگان برای دریافت یارانه حمل و نقل صادراتی بلاتکلیف هستند، گفت: صادرکنندگان کشورهای خارجی از امتیازهای خاصی از طرف دولت متبوع خود برخوردار هستند و این موجب شده تا رقابتی نامتوازن میان صادرکنندگان ایران با سایر کشورها ایجاد شود که این موضوع سهم صادرات ایران در سایر کشورها را کاهش داده است.
ابوالفضل خاکی، بابیان اینکه تولیدکننده تحت فشارهای بسیار زیادی هستند، ادامه داد: حجم صادرات استان در سال 98 نسبت به سال 97 کاهش یافته است که با ادامه این شرایط به طور قطع روند نزولی صادرات قم در سال آینده نیز ادامه می یابد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
آمادگی اوقاف برای هدایت موقوفات به سمت سرمایه گذاری

آمادگی اوقاف برای هدایت موقوفات به سمت سرمایه گذاری حجت الاسلام حسین زارع زاده در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس از یزد، با بیان اینکه حوزه سرمایه گذاری مهمترین برنامه برای بهره وری اقتصادی موقوفه است، اظهار داشت: چشم انداز خوبی در حوزه وقف طی سالیان گذشته صورت گرفته است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یزد ادامه داد: گشایش هایی که پیش تر ترویج نمی شد، اکنون با صدای رسا اعلام می شود که سازمان اوقاف آمادگی دارد موقوفه منفعتی خود را بیشتر به سمت سرمایه گذاری هدایت کند.
وی اظهار داشت: حوزه سرمایه گذاری در سازمان اوقاف و امور خیریه فعال است و حتی مجموعه ای تخصصی با عنوان بنیاد عمران و توسعه موقوفات شکل گرفته که این فعالیت را انجام می ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
اندیشکده آمریکایی از افول جایگاه آمریکا و دلار می گوید

اندیشکده آمریکایی از افول جایگاه آمریکا و دلار می گوید پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :
در بحبوحه تنش های خاورمیانه که اقدام آمریکا در ترور سردار قاسم سلیمانی به آن دامن زد، موضع پارلمان عراق در زمینه ضرورت خروج نیروهای نظامی آمریکا از این کشور باعث پیچیدگی بیشتر اوضاع برای کاخ سفید شد. واشنگتن در واکنش به رای اکثریت نمایندگان عراقی تهدید کرد اگر دولت بغداد بخواهد بر اجرای خواسته خود پافشاری کند، این کشور را هدف تحریم های شدید قرار می دهد.
بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که ترور سردار سلیمانی در فرودگاه بغداد به همراه ابومهدی المهندس فرمانده حشد الشعبی عراق ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
چین در داووس جهان را به مقابله با یکجانبه گرایی تشویق کرد

چین در داووس جهان را به مقابله با یکجانبه گرایی تشویق کرد به گزارش ایرنا هان عصر امروز سه شنبه در سخنرانی خود که تلویزیون چین به طور زنده آن را پخش می کرد بار دیگر بر تلاش کشورش برای مقابله با یکجانبه گرایی و همگرایی اقتصادی در سراسر دنیا و میان کشورها تاکید کرد و گفت که چالش های بی سابقه ای در برابر اقتصاد دنیا قرار گرفته و رشد اقتصادی را تحت تاثیرات منفی قرار داده است.
وی گفت البته در این میان فرصت ها نیز فراوان است و کشورها از فناوری های قوی تری برخوردارند و می توانند با ابداع، نوآوری و همکاری بیشتر به توسعه اقتصادی کمک کنند.
معاون نخست وزیر چین افزود برخی از کشورهای کوچک دنیا امروز با مشکلات فراوان اقتصادی دست و پنجه نرم می کنند و ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
لزوم ورود تشکل های بخش کشاورزی به بورس کالا/ عرضه گردو در بورس

لزوم ورود تشکل های بخش کشاورزی به بورس کالا/ عرضه گردو در بورس به گزارش خبرگزاری فارس از همدان به نقل از روابط عمومی سازمان تعاون روستایی استان رضا عباسی اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون 135 هزار تن انواع محصولات کشاورزی بصورت توافقی توسط تشکل های بخش کشاورزی خریداری شد.
وی ادامه داد: بازاریابی محصولات کشاورزی با بهره گیری از کسب و کارهای جدید بخصوص استارت آپ ها در اولویت فعالیت تعاون روستایی استان همدان قرار دارد که در این زمینه اپ خرید و فروش آنلاین محصولات کشاورزی تا پایان سال معرفی خواهد شد.
رئیس سازمان تعاون روستایی استان همدان افزود: عرضه مستقیم محصولات کشاورزی نیز با هدف کاهش واسطه گری در بخش کشاورزی همواره در دستور کار تعاون ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
افزایش توزیع گاز در مناطق شمالی خوزستان/ برخورد با توزیع کنندگان متخلف

افزایش توزیع گاز در مناطق شمالی خوزستان/ برخورد با توزیع کنندگان متخلف سید نوراله حسن زاده در هجدهمین جلسه ستاد تنظیم بازار استان که امروز، یکم بهمن ماه در محل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به افزایش قیمت بنزین، مصرف سوخت خودروها به سمت استفاده از گاز ال پی جی رفت، از طرفی هم مشخص شد که در بسیاری از شهرستان ها و روستاها، گاز بر اساس شاخص جمعیتی توزیع می شد که با بررسی در ستاد تنظیم بازار استان، این موضوع اصلاح شد.
وی افزود: متاسفانه همچنان در مناطق سردسیری در توزیع گاز مایع مشکلاتی وجود دارد و خانوارهایی هستند که در صف توزیع مانده اند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
تعیین حداقل حقوق کارمندان و بازنشستگان

تعیین حداقل حقوق کارمندان و بازنشستگان به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از خانه ملت، هادی قوامی سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال 99 در تشریح جلسه عصر امروز (سه شنبه اول بهمن) این کمیسیون گفت:در این نشست بند الف تبصره 12 لایحه بودجه سال 99 تصویب شد که به موجب آن دولت مکلف است در سال 99 ضریب افزایش حقوق گروه های مختلف حقوق بگیر از قبیل اعضای هیئت علمی قضات و کارکنان کشوری و لشکری شاغل در تمامی دستگاه های اجرایی موضوع ماده 29 قانون برنامه ششم توسعه و همچنین نیرو های مسلح وزارت اطلاعات و سازمان انرژی اتمی و حقوق بازنشستگان را انجام دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: شبکه خبر دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
مردم با خیال راحت شیر و لبنیات مصرف کنند

مردم با خیال راحت شیر و لبنیات مصرف کنند به گزارش خبرنگار ایلنا، عباس کشاورز در حاشیه مراسم افتتاح هفتمین نمایشگاه نهادهای کشاورزی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه به همان میزان که مراقب تولید هستیم کیفیت آن نیز برایمان اهمیت دارد، اظهار داشت: همانگونه که وزارت جهاد کشاورزی و مؤسسات مربوطه مراقب کیفیت تولیدات هستند، وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی نیز بر سلامت غذا و کنترل آن دقت دارد.
وی ادامه داد: در حال حاضر به طور متوسط 30 هزار تن آفت کش در کشور مصرف می شود که بیش از 75 درصد آن تولید داخلی بوده و کیفیت مناسبی مطابق با استانداردهای روز دنیا دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
سکه ارزان شد/ دلار ثابت ماند

سکه ارزان شد/ دلار ثابت ماند آفتاب نیوز :
قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار امروز (سه شنبه) 50 هزار تومان ارزان شد و چهار میلیون و 840 هزار تومان داد و ستد شد. همچنین هر قطعه سکه تمام بهار طرح قدیم 30 هزار تومان کاهش قیمت را تجربه کرد و چهار میلیون و 830 هزار تومان عرضه شد.
در این میان نیم سکه دو میلیون و 460 هزار تومان است که نسبت به روز گذشته ثابت مانده است.
ربع سکه نیز 10 هزار تومان کاهش یافته و یک میلیون و 440 هزار تومان داد و ستد می شود.
اما هر قطعه سکه یک گرمی 10 هزار تومان افزایش قیمت داشته و 930 هزار تومان داد و ستد می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
بیش از 2 هزار پرونده گرانفروشی در تعزیرات حکومتی کردستان تشکیل شد

بیش از 2 هزار پرونده گرانفروشی در تعزیرات حکومتی کردستان تشکیل شد سید نجیم حسینی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: عدم درج قیمت کالا و حمل کالای قاچاق به ترتیب و بعد از گرانفروشی بیشترین پرونده های تعزیرات حکومتی را تشکیل می دهد.
وی اضافه کرد: 10 هزار و 308 فقره پرونده به شعبات بدوی تعزیرات حکومتی استان کردستان ارجاع شد که از این تعداد 10 هزار و 99 فقره پرونده پس از رسیدگی و صدور حکم مختومه شده است.
حسینی با بیان اینکه تعداد 6 هزار و 567 فقره پرونده به شعبات اجرای احکام این دستگاه ورود پیدا کرد و تعداد 6 هزار و 542 فقره پرونده مختومه شده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
سکه ارزان شد/ دلار ثابت ماند

سکه ارزان شد/ دلار ثابت ماند در بازار ارز امروز قیمت ها ثابت ماند اما در بازار سکه و طلای داخلی همچون بازار جهانی شاهد کاهش قیمت ها بودیم.
به گزارش ایسنا، قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار امروز (سه شنبه) 50 هزار تومان ارزان شد و چهار میلیون و 840 هزار تومان داد و ستد شد. همچنین هر قطعه سکه تمام بهار طرح قدیم 30 هزار تومان کاهش قیمت را تجربه کرد و چهار میلیون و 830 هزار تومان عرضه شد.
در این میان نیم سکه دو میلیون و 460 هزار تومان است که نسبت به روز گذشته ثابت مانده است.
ربع سکه نیز 10 هزار تومان کاهش یافته و یک میلیون و 440 هزار تومان داد و ستد می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
حقوق کارمندان و بازنشستگان در سال 99 کمتر از 2 میلیون و 800 هزار تومان نخواهد بود

حقوق کارمندان و بازنشستگان در سال 99 کمتر از 2 میلیون و 800 هزار تومان نخواهد بود به گزارش گروه سیاسی خبرگزای میزان، هادی قوامی در تشریح نشست جلسه عصر امروز کمیسیون تلفیق بودجه سال 99، گفت: بند الف تبصره 12 لایحه تصویب شد که به موجب آن دولت مکلف است در سال 99 افزایش ضریب حقوق گروه های مختلف حقوق بگیر از قبیل اعضای هیئت علمی قضات و کارکنان کشوری و لشکری شاغل در تمامی دستگاه های اجرایی موضوع ماده 29 قانون برنامه ششم توسعه و همچنین نیرو های مسلح وزارت اطلاعات و سازمان انرژی اتمی و حقوق بازنشستگان را انجام دهد که پس از اعمال افزایش حقوق به میزان 15 درصد از مجموع مبلغ مندرج در حکم کارگزینی برای کارکنان رسمی و پیمانی و قرارداد ماهیانه برای کارکنان قرارداد کار معین و کار مشخص به ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
حیله متخلفان برای فرار مالیاتی

حیله متخلفان برای فرار مالیاتی محمدمهدی مفتح عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در گفت وگو با خانه ملت، با اشاره به فرار مالیاتی ثروتمندان و لزوم شناسایی این افراد برای وصول مالیات، گفت: در شرایط کنونی بسیاری از افراد ثروتمند و پردرآمد جامعه برای فرار از پرداخت مالیات از ترفندهای بسیاری استفاده می کنند که تاکنون نیز این اقدامات برای آن ها نتیجه بخش بوده است.
حساب های اجاره ای راه کار متخلفان برای فرار مالیاتی
نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یکی از راه کارهای موجود برای فرار مالیاتی ثروتمندان، استفاده آن ها از حساب های اجاره ای است ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
اختصاص تسهیلات ویژه ای به متقاضیان سرمایه گذاری جنوب کرمان

اختصاص تسهیلات ویژه ای به متقاضیان سرمایه گذاری جنوب کرمان به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، محسن صالحی نیا مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی کشور در بازدید از شهرستان منوجان گفت: متقاضیان سرمایه گذاری در جنوب کرمان می توانند با مراجعه به سازمان صمت، زمین مورد نظر خود را دریافت کرده و بانک های عامل نیز در ارائه تسهیلات با این متقاضیان همکاری کنند.
او تاکید کرد: از تمام ظرفیت های قانونی برای کمک بیشتر به مناطق جنوب کرمان استفاده می کنیم.
معاون وزیر صمت با بیان اینکه مشکلی در تامین زیرساخت ها و تسهیلات در منطقه جنوب کرمان وجود ندارد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
حداقل حقوق کارکنان در سال99 تعیین شد

حداقل حقوق کارکنان در سال99 تعیین شد به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خانه ملت، هادی قوامی سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 99 در تشریح نشست کمیسیون متبوعش، گفت: بند الف تبصره 12 لایحه تصویب شد که به موجب آن دولت مکلف است در سال 99 افزایش ضریب حقوق گروه های مختلف حقوق بگیر از قبیل اعضای هیئت علمی قضات و کارکنان کشوری و لشکری شاغل در تمامی دستگاه های اجرایی موضوع ماده 29 قانون برنامه ششم توسعه و همچنین نیروهای مسلح وزارت اطلاعات و سازمان انرژی اتمی و حقوق بازنشستگان را انجام دهد که پس از اعمال افزایش حقوق به میزان 15 درصد از مجموع مبلغ مندرج در حکم کارگزینی برای کارکنان رسمی و پیمانی و قرارداد ماهیانه برای کارکنان قرارداد کار ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
حداقل حقوق کارمندان در سال 99

حداقل حقوق کارمندان در سال 99 خبرگزاری فارس: علی اصغر یوسف نژاد نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست عصر امروز (سه شنبه) کمیسیون تلفیق بودجه سال 99 گفت: با مصوبه امروز کمیسیون تلفیق حداقل حقوق در سال 99 به میزان 2 میلیون و 800 هزار تومان خواهد بود.
وی متن مصوبه کمیسیون تلفیق را به شرح ذیل تشریح کرد:
دولت مکلف است در سال 1399 افزایش ضریب حقوق گروه های مختلف حقوق بگیر از قبیل اعضای هیأت علمی، قضات و کارکنان کشوری و لشکری شاغل در تمامی دستگاه های اجرایی موضوع ماده (29) قانون برنامه ششم توسعه و همچنین نیروهای مسلح ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
بورس 3798 واحد افت کرد/شاخص به 406 هزار واحد رسید

بورس 3798 واحد افت کرد/شاخص به 406 هزار واحد رسید پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
شاخص بورس در پایان معاملات امروز سه شنبه 1 بهمن 98 با افت 3798 واحدی، به 406 هزار و 8 واحد رسید.
بر این اساس، حجم معاملات 6694 میلیون به ارزش 42 میلیون و 377 هزار و 961 میلیون ریال بوده است.
لینک کوتاه کپی لینک ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
تصویب افزایش 15درصدی حقوق کارمندان

تصویب افزایش 15درصدی حقوق کارمندان نایب رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه کل کشور سال 99 از مصوبه این کمیسیون در مورد افزایش 15 درصد حقوق کارمندان در سال 99 و تعیین مبلغ دو میلیون و 800 هزار تومان به عنوان حداقل حقوق در سال آینده خبر داد.
علی اصغر یوسف نژاد در گفت وگو با ایسنا، از مصوبه کمیسیون تلفیق در تبصره 12 لایحه بودجه خبر داد که بر اساس آن دولت مکلف است در سال 99 افزایش ضریب حقوق گروه های مختلف حقوق بگیر از قبیل اعضای هیات علمی، قضات و کارکنان کشوری و لشگری شاغل در تمامی دستگاه های اجرایی و همچنین نیروهای مسلح، وزارت اطلاعات و سازمان انرژی اتمی و حقوق بازنشستگان را به گونه ای انجام دهد که پس از اعمال افزایش حقوق به ... ادامه خبر ...

منبع: روزنامه مردم سالاری دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
فرانسه 14رآکتور هسته ای را تعطیل می کند

فرانسه 14رآکتور هسته ای را تعطیل می کند به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، روزنامه لوموند 19 آبان امسال(10 نوامبر) اسنادی منتشر کرد که براساس آن نشان می داد فرانسه قصد دارد برای تولید برق، 46 میلیارد یورو در ساخت 6 راکتور هسته ای نسل پیشرفته در این کشور هزینه کند.
طبق برآوردهای شرکت برق این کشور که در سندی محرمانه در پایان ماه ژوئیه 2019 میلادی(تیرماه) به هیات مدیره این شرکت ارائه شده، ساخت هر رآکتور هسته ای پیشرفته مدل ایی.پی.آر - EPR براساس نوع ساخت به صورت دوتایی به حدود 20 سال زمان نیاز دارد؛ ضمن آنکه دستکم 7.5 تا 7.8 میلیارد یورو هزینه می برد که بیش از 2 برابر قیمت اولیه راکتور هسته ای نسل سومی فلمان ویل - ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
امسال کارکنان چقدر عیدی می گیرند؟

امسال کارکنان چقدر عیدی می گیرند؟ به گزارش شفاف ، در ایام پایانی سال موضوع دریافت عیدی و رقم آن برای کارکنان دولت حائز اهمیت است؛ مبلغی که بر مبنای خاصی محاسبه و معمولا همراه با حقوق بهمن ماه پرداخت می شود.
برای سال جاری طبق آنچه که در بودجه پیش بینی شد، دولت عیدی یک میلیون و 78 هزار تومانی را برآورد کرده بود و البته آخرین پیگیری ها نیز از این حکایت دارد که همچنان این رقم پابرجاست ولی در نهایت باید هیات دولت رقم عیدی را بررسی و تصویب کند که معمولا تفاوت چندانی نخواهد داشت.
مبلغ عیدی براساس میزان امتیاز و همچنین ضریب حقوق شاغلان تعیین می شود ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
سکه ارزان شد/ دلار ثابت ماند

سکه ارزان شد/ دلار ثابت ماند به گزارش ایسنا، قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار امروز (سه شنبه) 50 هزار تومان ارزان شد و چهار میلیون و 840 هزار تومان داد و ستد شد. همچنین هر قطعه سکه تمام بهار طرح قدیم 30 هزار تومان کاهش قیمت را تجربه کرد و چهار میلیون و 830 هزار تومان عرضه شد.
در این میان نیم سکه دو میلیون و 460 هزار تومان است که نسبت به روز گذشته ثابت مانده است.
ربع سکه نیز 10 هزار تومان کاهش یافته و یک میلیون و 440 هزار تومان داد و ستد می شود.
اما هر قطعه سکه یک گرمی 10 هزار تومان افزایش قیمت داشته و 930 هزار تومان داد و ستد می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
مردم با خیال راحت شیر و لبنیات استفاده کنند

مردم با خیال راحت شیر و لبنیات استفاده کنند عباس کشاورز روز سه شنبه در حاشیه مراسم افتتاح هفتمین نمایشگاه نهاده های کشاورزی با تمرکز بر تولید داخلی در جمع خبرنگاران افزود: وزارت جهاد کشاورزی به موازات مراقبت از تولید، مواظب کیفیت تولیدات کشاورزی و مواد غذایی است.
وی تاکیدکرد: همان گونه که موسسه خاک و آب کشاورزی، موسسه گیاه پزشکی، سازمان حفظ نباتات و سازمان دامپزشکی در کیفیت و سلامت تولید نقش دارند، بیشتر از این دستگاه ها، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سلامت غذا را تحت کنترل دارد.
ادامه دارد...... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
حداقل حقوق تمامی حقوق بگیران در سال آینده؛ 2 میلیون و 800 هزار تومان تعیین شد

حداقل حقوق تمامی حقوق بگیران در سال آینده؛ 2 میلیون و 800 هزار تومان تعیین شد هادی قوامی سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 99 در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح نشست کمیسیون متبوعش، گفت: بند الف تبصره 12 لایحه تصویب شد که به موجب آن دولت مکلف است در هر سال در سال 99 ضریب افزایش ضریب حقوق گروه های مختلف حقوق بگیر از قبیل اعضای هیئت علمی قضات و کارکنان کشوری و لشکری شاغل در تمامی دستگاه های اجرایی موضوع ماده 29 قانون برنامه ششم توسعه و همچنین نیروهای مسلح وزارت اطلاعات و سازمان انرژی اتمی و حقوق بازنشستگان را انجام دهد که پس از اعمال افزایش حقوق به میزان 15 درصد از مجموع مبلغ مندرج در حکم کارگزینی برای کارکنان رسمی و پیمانی و قرارداد ماهیانه برای کارکنان ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
بهمن ماه با عقب گرد بورس آغاز شد/ نماگر به کف کانال 406 واحد رسید

بهمن ماه با عقب گرد بورس آغاز شد/ نماگر به کف کانال 406 واحد رسید شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز (سه شنبه یکم بهمن ماه 98)، با کاهش 3798 واحدی معادل 0.93 درصد به رقم 406 هزار و 8 واحد رسید. این در حالی است که در فرابورس شاخص کل با افت 42 واحدی به رقم 5 هزار و 258 واحد رسید.
به گزارش بورس تابناک ، امروز تالار شیشه ای سعادت آباد در چهارمین روز کاری هفته، شاهد روند نزولی شاخص های منتخب بود؛ به گونه ای که، شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش 1013 واحدی معادل 0.93 درصد به رقم 108 هزار و 355 واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با رشد 1329 واحدی معادل 1.04 درصد، عدد 129 هزار و 420 واحد را به نمایش گذاشت. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
برآورد خسارت 750 میلیارد تومانی بخش کشاورزی در سیستان و بلوچستان

برآورد خسارت 750 میلیارد تومانی بخش کشاورزی در سیستان و بلوچستان به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، عباس کشاورز درباره میزان خسارت این سیل در بخش کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: حدود 25 هزار هکتار از بخش زراعت در سیل این استان از بین رفته است و از این میزان 10 هزار هکتار آن سبزی و صیفی آماده برداشت بوده است که این موضوع سبب شد تا خسارت ها سنگین شود.
کشاورز با تاکید بر اینکه 7 هزار هکتار از باغات به خصوص باغات موز در این سیل از بین رفته است، ادامه داد: بیش از 4 هزار هکتار باغات در مناطق زرآباد و دشتیاری از بین رفته است و این باغات شامل باغات خرما و سایر محصولات بوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
عزیزی: 27 صدم درصد از 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده دائمی شد

عزیزی: 27 صدم درصد از 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده دائمی شد به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری میزان و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، داوود عزیزی با بیان اینکه در ماده 94 قانون برنامه ششم توسعه، دولت مکلف شده بود که 27 صدم درصد از 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده را برای توسعه ورزش مدارس، همگانی، فدراسیون بین المللی ورزش زورخانه ای و کشتی پهلوانی ، ورزش روستایی و عشایری، ورزش بانوان و زیرساخت های ورزشی به ویژه در حوزه معلولان و جانبازان اختصاص می دهد، اظهار داشت: با عنایت به اینکه حکم این برنامه از سال 96 شروع شده بود، طبیعتا 1400 منقضی می شد، لذا در لایحه مالیات بر ارزش افزوده در گزارش شور دوم ارجاعی از صحن که امروز در صحن علنی مجلس بررسی شد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
بانک عراقی: در صورت عدم تمدید معافیت تحریمی پرداخت پول گاز به ایران متوقف می شود

بانک عراقی: در صورت عدم تمدید معافیت تحریمی پرداخت پول گاز به ایران متوقف می شود به گزارش خبرنگار اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از فرانس24 ، بانک تجارت عراق، اعلام کرد: در صورتی که آمریکا معافیت تحریمی برای این بانک را تمدید نکند پرداخت پول گاز وارداتی به ایران متوقف خواهد شد.
فیصل الهیموس، رئیس کل بانک تجارت عراق، گفت: ما پرداخت پول را متوقف می کنیم.
این مسئله می تواند برای بخش تولید نیروی عراق بسیار مخرب باشد چرا که برای تولید یک سوم برق عراق نیاز به گاز ایران است.
واشنگتن از سال 2018 تحریم های ایران در حوزه انرژی را بازگردانده اما طی 15 ماه گذشته بارها و بارها عراق را از اجرای این تحریم ها معاف کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
پایلوت نیمه صنعتی جلبک در مازندران در کشور نظیر ندارد

پایلوت نیمه صنعتی جلبک در مازندران در کشور نظیر ندارد به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، واحد عبدالهیان رئیس جهاد کشاورزی مازندران بعدازظهر امروز در مراسم افتتاح پایلوت نیمه صنعتی تکثیر و پرورش ریز جلبک اسپیرولینا و رونمایی از یادمان نامگذاری مجتمع تحقیقاتی تولیدی با نام سردار سلیمانی در جویبار گفت: رونمایی از یادمان نامگذاری مجتمع جهاد دانشگاهی جویبار با نام سردار شهید سلیمانی به معنای اعتقاد و باور قلبی ما به این اسطوره ایرانی است.
وی افزور: در شرایط حال حاضر کشور تحول بخشیدن در راه تولید و پیاده سازی قدرت جهادی و انقلابی ماندن نهادهای انقلابی چون جهاد دانشگاهی ضرورت دارد، که جز با کار و تلاش در شرایط روز میسر نمی شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
افتتاح دو طرح صنعتی در عنبر آباد

افتتاح دو طرح صنعتی در عنبر آباد به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، با حضور معاون وزیر صمت و مدیر عامل صنایع کوچک و شهرک های صنعتی کشور، در عنبر آباد یک واحد صنعتی شامل سردخانه، بسته بندی و فرآوری محصولات کشاورزی با اعتبار افزون بر 140 میلیارد ریال در شهرک صنعتی عنبرآباد به بهره برداری رسید.
صالحی نیا معاون وزیر صمت گفت:این واحد صنعتی از طرح های اقتصاد مقاومتی جنوب شامل ذخیره سازی و نگهداری مواد غذایی در سردخانه، بسته بندی انواع میوه و سبزی و فرآوری محصولات کشاورزی است؛ و با افتتاح آن با ظرفیت سالانه 22 هزارتن برای 35 نفر بطور مستقیم اشتغال ایجاد و محصولات بسته بندی به دیگر کشور ها صادر ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
مرکز آمار اعلام کرد: تورم کم شد/ 38.6 درصد در دی ماه

مرکز آمار اعلام کرد: تورم کم شد/ 38.6 درصد در دی ماه آفتاب نیوز :
اعلام مرکز آمار از شاخص تورم در دی ماه سال جاری نشان می دهد که نرخ تورم سالانه دی ماه 1398 برای خانوارهای کشور به 38,6 درصد رسیده که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل، 1.4 واحد درصد کاهش نشان می دهد.
این در حالی است که نرخ تورم سالانه برای خانوارهای شهری 38 درصد است که نسبت به ماه قبل 1.3 واحد درصد کاهش داشته است. همچنین این نرخ برای خانوارهای روستایی 42.2 درصد بوده که نسبت به ماه قبل 1.6 واحد درصد کاهش دارد.
نرخ تورم نقطه ای (درصد تغییر عدد شاخص قیمت، نسبت به ماه مشابه سال قبل) نیز به 26,3 درصد رسیده که در مقایسه با ماه قبل 1,5 واحد درصد کاهش یافته است. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
برگزاری دوره های آموزش بورس از مقدماتی تا پیشرفته در مهد سرمایه

برگزاری دوره های آموزش بورس از مقدماتی تا پیشرفته در مهد سرمایه دوره های آموزش بورس در شرکت مهد سرمایه از مقدماتی تا پیشرفته اجرا می شود. شما می توانید با شرکت در کلاس های آموزش بورس به طور حرفه ای در بازار سرمایه معامله کنید. دوره های آموزش بورس با تکیه بر اصول و قوانین بازار و روش های نوین معامله گری به سرمایه گذاران این امکان را می دهد تا با امنیت و ریسک پایین تری به معامله بپردازند. چنانچه می دانید امروزه در ایران بازار بورس یکی از داغ ترین بحث ها و تیتر های روزنامه ها و اخبار اقتصادی است. هر روز صد ها نفر اقدام به اخذ کد بورسی و شروع به خرید و فروش در بازار بورس می کنند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
واکنش سرپرست جهاد کشاورزی به شایعه آفلاتوکسین

واکنش سرپرست جهاد کشاورزی به شایعه آفلاتوکسین به گزارش ایسنا عباس کشاورز در افتتاحیه هفتمین نمایشگاه تخصصی نهاده های کشاورزی با بیان این که محصولات غذایی که وارد کشور یا در داخل تولید می شوند توسط وزارت بهداشت کنترل می شود، گفت: ما به سلامت جامعه حساسیت نشان می دهیم و سلامت جامعه تحت کنترل است و نمی دانم چرا برخی افراد به خود اجازه می دهند جامعه را بی دلیل نگران کنند.
وی با بیان اینکه استانداردهایی که در کشور تدوین می شود سخت گیرانه است، گفت: حتی یک کیلوگرم از ذرتهای آلوده نیز وارد کشور نشده است و نباید جامعه را بی دلیل نگران کرد و این صحبت ها خوب نیست، زیرا جامعه نیازمند توجه و آرامش بیشتر است.
ادامه دارد... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
قیمت دلار در روز سه شنبه

قیمت دلار در روز سه شنبه قیمت هر دلار آمریکا(اسکناس)، امروز سه شنبه 1 بهمن 98 در صرافی های بانکی برای خرید 12850 تومان و برای فروش 12950 تومان است.
به گزارش خبرنگار مهر ، قیمت هر دلار آمریکا (اسکناس)، امروز سه شنبه 1 بهمن 98 در صرافی های بانکی، برای خرید 12,850 تومان و برای فروش 12,950 تومان است.
همچنین قیمت هر یورو (اسکناس) برای خرید 14,350 تومان و برای فروش 14,450 تومان است.
دیروز هم نرخ دلار در صرافی های بانکی برای فروش 12950 بود.
قیمت هر دلار آمریکا(اسکناس)، امروز سه شنبه 1 بهمن 98 در صرافی های بانکی برای خرید 12850 تومان و برای فروش 12950 تومان است. ... ادامه خبر ...

منبع: روزنامه مردم سالاری دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
چرا ایرانی ها در ترکیه خانه می خرند؟

چرا ایرانی ها در ترکیه خانه می خرند؟ به گزارش خبرآنلاین و به نقل از خانه ملت محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ، با هشدار نسبت افزایش سرمایه گذاری ایرانی ها در کشورهای منطقه ، گفت: متأسفانه در چند سال اخیر شاهد افزایش سرمایه گذاری مردم در حوزه ملک در کشورهای منطقه به ویژه کشور ترکیه هستیم، این مسئله قطعا برای اقتصاد کشور بسیار زیان بار خواهد بود.
افزایش تمایل مردم برای سرمایه گذاری در حوزه املاک کشور ترکیه
نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: افزایش تمایل مردم برای سرمایه گذاری در حوزه املاک در کشورهایی مانند ترکیه دلایل متفاوتی دارد، اما مهم ترین علت آن ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
جزئیات حکم پرونده سکه ثامن/متهم تبعید شد

جزئیات حکم پرونده سکه ثامن/متهم تبعید شد به گزارش بولتن نیوز، رسول کوهپایه زاده گفت: رأی بدوی پرونده ثامن ابلاغ شد. علاوه بر مجازات اصلی متهم ردیف اول که شامل 15 سال حبس و جزای نقدی و رد مال بوده، قاضی به استناد ماده 23 قانون مجازات، مجازات تکمیلی برای متهم ردیف اول در نظر گرفته است.
این وکیل دادگستری گفت: بعد از قطعیت رأی، حکم قطعی در 273 صفحه منتشر و اعلام می شود و اعمال مجازات تتمیمی و تکمیلی با توجه به سابقه متهم و اقدامات مجرمانه وی، در جهت حفاظت و صیانت از حقوق جامعه است.
کوهپایه زاده گفت: کیفرخواست پرونده متهم ردیف دوم و سوم نیز قبلا صادر شده و پرونده آنها به دادگاه رفته ولی هنوز تعیین وقت نشده است. ... ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش