توت فرنگی های سوزن دار استرالیا به نیوزیلند رسید

توت فرنگی های سوزن دار استرالیا به نیوزیلند رسید به گزارش روز دوشنبه ایرنا، استرالیا در یک ماه اخیر با بزرگترین مشکل امنیتی وجود سوزن در میوه های مختلف روبه رو بوده و با وجود اینکه گفته می شود برخی مظنونان نیز دراین زمینه دستگیر شده اند اما این موضوع نه تنها همچنان این کشور را درگیر کرده بلکه به همسایه آن یعنی نیوزیلند نیز سرایت کرده است.
اسکات موریسون نخست وزیر استرالیا پیشتر آلودگی مواد غذایی مانند سیب، موز و توت فرنگی های این کشور به سوزن را اقدامی تروریستی و خرابکارانه علیه این کشور دانست و گفت: دولت مجازات 10 تا 20 سال زندان را برای عاملان آن در نظر گرفته است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 7 دقیقه پیش
عدد حیرت انگیز رانت در دلار های پتروشیمی/چرا طرح بهبودبخش معیشت فرهنگیان در مجلس گیر کرده است؟ /تلاش های آمریکا، همدستی روسیه و سعودی در تعیین سرنوشت نفت

عدد حیرت انگیز رانت در دلار های پتروشیمی/چرا طرح بهبودبخش معیشت فرهنگیان در مجلس گیر کرده است؟ /تلاش های آمریکا، همدستی روسیه و سعودی در تعیین سرنوشت نفت پیشنهاد جدید آمریکا برای مذاکره با ایران، حکم 36 اخلال گر اقتصادی در آستانه صدور، دست رد غول های نفتی به سینه ترامپ به کرسی نشستن حرف ایران در اوپک، نقره داغ مشترکان به اسم ساده سازی!، تمدید گران قیمت کی روش، فرصت و چالش روحانی در نیویورک، تهدید هوایی پوتین علیه نتانیاهو، تعقیب دیپلماتیک تروریست ها، عبور بازدهی بورس از 70 درصد، 22 سپتامبر ایران، راه حل اخراج نظامی آمریکا از منطقه، فرار یک مدیر وزارت نفر به گرجستان و تفاوت استاد شجریان با دیگر هنرمندان از مواردی است که موضوع گزارش های خبری و تحلیلی روزنامه های امروز شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 7 دقیقه پیش
چرا بانک ها دیگر تمایلی به ارائه کارت هدیه ندارند؟

چرا بانک ها دیگر تمایلی به ارائه کارت هدیه ندارند؟ خبرگزاری ایسنا: به تازگی مراجعه به شعب برخی بانک ها برای دریافت کارت هدیه با سختگیری ها و البته عدم تمایل از سوی آن ها در شعب مواجه است؛ به طوری که در مواردی مشتری را به شعب مرکزی یا سایر شعب برای دریافت این کارت هدایت می کنند و یا در برخی موارد عنوان می شود که فعلا امکان صدور کارت هدیه در شعبه فراهم نیست.
البته این موضوع مربوط به تمامی بانک ها نبوده و در مواردی اتفاق می افتد که جریان تازه ای است؛ چرا که پیش از این روال به گونه ای دیگر بود و مخاطبان شبکه بانکی می توانستند با مراجعه به شعب هر یک از بانک ها کارت هدیه را که تا سقف حداکثر 500 هزار تومان صادر می شود، به هر تعداد دریافت کنند ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اقتصادی انتشار : 17 دقیقه پیش
مجلس در پی علت واردات غیرضرور باشد

مجلس در پی علت واردات غیرضرور باشد حسین وکیلی کارشناس مسائل اقتصادی در گفت و گو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، اظهار کرد: برای جلوگیری از آثار منفی در اقتصاد مقاومتی باید مولفه و متغیرهای اقتصادی کنار هم سنجیده و مدیریت شده باشند.
وی درباره تاثیر واردات در دوران تحریم گفت: با توجه به محدودیت منابع ارزی ، چالش های موجود در نقل و انتقال ارز و سیستم بانکی کشور، مسئولان ذیربط در چنین شرایطی موظفند منابع ارزی دولت، بخش خصوصی و مردم را طبق قوانین و وضعیت فعلی کشور تنظیم کنند، تا این منابع ارزی محدود صرف هزینه کالا و مواد اولیه ضروری و استراتژیک شود. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 27 دقیقه پیش
پاداش دولت به گندمکاران کردستانی

پاداش دولت به گندمکاران کردستانی به گزارش ایرنا، گندم محصولی مهم در کردستان است به گونه ای که عمده محصول کشاورزی این استان را شامل می شود که هر سال به صورت میانگین به گواه داده های آماری سازمان جهاد کشاورزی حدود 14 هزار میلیارد ریال از این محل عاید بهره برداران می شود.
گشاده رویی آسمان باعث شد کشتزارها و گندمزارهای کردستان پربارتر از سال های گذشته به ثمر بنشیند، به طوری که میزان برداشت این محصول در همسنجی با سال زراعی گذشته از رشد 30 درصدی و در بحث خرید تضمینی نیز از افزایش 100 درصدی برخوردار شده است.
از طرفی دولت به منظور تشویق مردم و کشاورزان در تحقق اهداف تامین امنیت غذایی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 37 دقیقه پیش
سکوت شورای رقابت، آتش در خرمن قیمت ها

سکوت شورای رقابت، آتش در خرمن قیمت ها به گزارش افکارنیوز ،
در این بین هر چند تولید کنندگان و بازار از مدت ها پیش خواستار تعیین تکلیف قیمتی محصولات زیر 45 میلیون تومان توسط این شورا بودند، اما رئیس و اعضای شورای رقابت تا به امروز در قبال التهابات بازار سکوت اختیار کرده اند، این در شرایطی است که عملکرد شورای مذکور می تواند در آرامش بازار هیجان زده خودرو بسیار موثر باشد.
حال با توجه به شرایط حاکم بر تولید و بازار خودرو، این سوال مطرح می شود که انفعال شورای رقابت بعد از آنکه رضا شیوا، رئیس این شورا، در یک برنامه تلویزیونی خبر از بازنگری قیمت محصولات خودروسازان داد ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 47 دقیقه پیش
آمادگی اوپک و متحدانش برای افزایش تولید نفت خام

آمادگی اوپک و متحدانش برای افزایش تولید نفت خام آفتاب نیوز :
خالد الفالح وزیر انرژه عربستان سعودی امروز-یکشنبه- در نشست خبری پس از اجلاس سازمان کشور های تولید کننده نفت خام(اوپک) گفت که اعضای این سازمان و سایر تولید کنندگان برای افزایش عرضه نفت خام درصورت افزایش تقاضای بازار جهانی آمادگی دارند.
الفالح گفت: عربستان به تنهایی توانایی افزایش عرضه 1 میلیون و 500 هزار بشکه ای نفت خام در روز را دارد. سایر وزرا نیز امروز اعلام کردند در صورت وجود تقاضا، توانایی افزایش عرضه را دارند.
وی اضافه کرد که کمبود های بازار تنها می تواند به دلایل مشکلات جغرافیایی، تغییرات آب و هوایی ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اقتصادی انتشار : 57 دقیقه پیش
گرانقیمت ترین خودرو ی جهان + عکس

گرانقیمت ترین خودرو ی جهان + عکس به گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ رولز رویس یک شرکت خودروساز بریتانیایی است، که در زمینه مهندسی، طراحی، تولید و توزیع خودروهای لوکس فعالیت می نماید. این شرکت در سال 1906 توسط چارلز رولز و هنری رویس، تحت نام رولز رویس تأسیس شد. شرکت رولز رویس از سال 1914 بخش طراحی و تولید موتورهای هوا گرد را نیز به خط تولید کارخانه های خود اضافه کرد. این شرکت با ساختن خودروهای لوکس، مشتری های خاصی برای خود دارد.
شرکت رولز رویس با تولید گران قیمت ترین خودروی خود به دنیا ثابت کرد که دقیقا همان ماشینی را ارایه می دهد که مشتری او می خواهد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 1 ساعت و 7 دقیقه پیش
فاصله جذاب بازار آزاد و ثانویه در نرخ ارز

فاصله جذاب بازار آزاد و ثانویه در نرخ ارز به گزارش مشرق ، سناریوی عرضه ارز پتروشیمی ها در بازار ثانویه آنقدر تکراری شده است که شاید برخی از پیگیری آن خسته شده اند. حتی سخنان رئیس جمهور، تهدیدها و خیانتکار خواندن آن دسته از صادرکنندگانی که از عرضه ارز حاصل از صادرات خود به سامانه های طراحی شده از سوی دولت خودداری می کنند نیز کارساز نبوده و اگرچه قرار بود که نام صادرکنندگان دولتی و شبه دولتی که از این کار امتناع می کنند، به دستگاه قضا معرفی شود، اما تمام این تهدیدها حداقل در افزایش عرضه ارز حاصل از صادرات کارساز نبوده است.
بیشتر بخوانید: ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 1 ساعت و 7 دقیقه پیش
نشت 30 درصدی آب های ایران به دلیل فرسودگی لوله های انتقال

نشت 30 درصدی آب های ایران به دلیل فرسودگی لوله های انتقال به گزارش ایسنا، پروفسور پرویز کردوانی گفت: در گذشته در دشت قزوین در عمق 35 متری سطح زمین به آب می رسیدند ولی با افزایش برداشت آب، این ارتفاع به 250 متر رسیده و مسئولان در حال تدوین برنامه هستند تا با اعمال روش هایی این کمبود را جبران کرده و تا 20 سال آینده در 30 متری به آب، دست پیدا کنند ولی همچنان در شهرها برای مصرف بی رویه آب، اقدامی انجام نشده است.
وی ادامه داد: در روستاها درب چاه های غیرمجاز را می بندند که این غیرمنطقی است چرا که مسئولان طی دهه های گذشته عنوان کردند هر چه می خواهید چاه بزنید و از آب استفاده کنید ولی هیچ آموزشی برای استفاده مردم از آب صورت نگرفت. ... ادامه خبر ...

منبع: روزنامه همشهری دسته: اقتصادی انتشار : 1 ساعت و 37 دقیقه پیش
عطش خرید در فروشگاه ها چگونه مهار می شود؟

عطش خرید در فروشگاه ها چگونه مهار می شود؟ به گزارش مشرق ، در هفته ها و ماه های اخیر با ظهور و بروز نوسانات نرخ ارز ، شاهد تشدید برخی سوء استفاده ها ، گرانی کالاها و اقلام موجود در بازار فراتر از عرف معمول و البته افزایش اقبال مردم و عطش آنها برای خرید برخی از کالاها و محصولات مورد نیازشان بودیم.
ضریب و افزایش آنی تقاضا، خود مزید بر علت شد تا نظام عرضه و تقاضا دچار اختلال شود و به تبع این اختلال، نوسانات قیمتی ، بیشتر از حد معمول، ظهور و بروز پیدا کرد.
بیشتر بخوانید:
عدم افزایش قیمت 27 قلم کالای اساسی با کالاکارت
البته این موضوع صرفا در بخش کالاهای اساسی و محصولات موجود در بازار نمود پیدا نکرد ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 1 ساعت و 37 دقیقه پیش
رکود در راه است

رکود در راه است به گزارش افکارنیوز ،
نیرویی که یلن را به اظهارنظر ترغیب کرده است، ارائه یک هشدار و معرفی یک راهکار است. یلن می گوید فدرال رزرو نیاز به رویکرد جدیدی برای هدایت پیش بین و در نتیجه مواجهه پیش از موعد با بحران محتمل دارد.
یگانه زنی که در دهه های گذشته به سمت سکانداری پولی مالی فدرال رزرو درآمده بود، سوابق بانک مرکزی در دوران رکود را به همراه درس های لازم برای آگاهی کامل از ابزار مناسب برای مقابله با رکود بعدی تبیین می کند. یلن خواستار ارائه استراتژی جدیدی پیش از ثبت اولین تصادم رکود با اقتصاد آمریکا در سال های آینده شده است ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 1 ساعت و 47 دقیقه پیش
دهه اول محرم هم تمام شد اما گوشت ارزان نشد!

دهه اول محرم هم تمام شد اما گوشت ارزان نشد! به گزارش ایسنا، در آستانه ماه محرم قیمت گوشت گاو و گوساله افزایش چشمگیری داشت؛ به طوریکه در روزهای منتهی به تاسوعا و عاشورا و در نتیجه افزایش تقاضای مصرف گوشت قرمز در هیات ها و تکایا، مشاهدات از بازار حاکی از این بود که هر کیلوگرم گوشت گوساله 65 تا 70 هزار تومان به فروش می رسید که قیمت آن از قیمت گوشت گوسفندی هم پیشی گرفته بود؛ به طوریکه آمار بانک مرکزی هم این افزایش قیمت را تایید کرد؛ چراکه طبق این آمار، متوسط قیمت گوشت قرمز در خرده فروشی های تهران در این ایام نسبت به ماه قبلش 10.4 درصد و نسبت به سال قبلش 46.8 درصد گران شده است که افزایش قیمت گوشت گوساله 14.9 درصد و گوشت گوسفندی 9 ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 1 ساعت و 57 دقیقه پیش
بهترین زمان خرید مسکن فرا رسیده/ تاثیر افزایش اجاره بها بر حاشیه نشینی

بهترین زمان خرید مسکن فرا رسیده/ تاثیر افزایش اجاره بها بر حاشیه نشینی قلی خسروی در گفت وگو با خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، با اشاره به کاهش آمار معاملات در بازار مسکن بیان کرد:رکودی چندانی در بازار مسکن ایجاد نشده، اما آمار ها نشان می دهند که میزان معاملات در چند ماه گذشته روند خوبی داشته است.
وی در ادامه افزود: در حال حاضر میزان معاملات نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته و این به معنای کسادی در بازار ساخت و ساز است.
رئیس اتحادیه املاک مشاوران املاک با بیان کاهش قدرت خرید مردم در بازار مسکن تصریح کرد: قدرت خرید مردم نشان می دهداین بازار دیگر کشش افزایش قیمت ندارد بنابراین قیمت مسکن بیش از این رشد نخواهد کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: اقتصادی انتشار : 2 ساعت و 7 دقیقه پیش
روسیه: اوپک به وضعیت تولید نفت ایران توجه دارد

روسیه: اوپک به وضعیت تولید نفت ایران توجه دارد وزیر انرژی روسیه اعلام کرد: کمیته مشترک وزارتی نظارت بر توافق کاهش عرضه نفت اوپک و غیراوپک (JMMC) به وضعیت پیرامون ایران و تولید نفت این کشور توجه می کند.
به گزارش ایرنا به نقل از تاس، آلکساندر نوواک وزیر انرژی روسیه امروز (یکشنبه) در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری نشست کمیته مشترک وزارتی نظارت بر توافق کاهش عرضه نفت اوپک و غیراوپک گفت: ایران در این نشست اعلام کرد که تولید نفت خود را حفظ می کند.
وی افزود: در پیش بینی های کمیته مشترک وزارتی نظارت بر توافق کاهش عرضه نفت اوپک و غیراوپک که در نشست امروز در الجزیره ارائه شد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 2 ساعت و 7 دقیقه پیش
بیمه مهریه مرد را از پرداخت مهریه نجات می دهد؟

بیمه مهریه مرد را از پرداخت مهریه نجات می دهد؟ ایسنا نوشت: درحالی که همزمان با نوسان قیمت سکه پیشنهادات متفاوتی از پرداخت سکه مهریه به قیمت روز عقد تا سقف پرداخت 50 سکه برای حل مشکل پرداخت مهریه مطرح شده است، شهناز سجادی، دستیار حقوق شهروندی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده از طرح دوباره پیشنهاد بیمه مهریه به عنوان یکی از راه های پیش رو از سوی معاونت امور زنان صحبت کرد، راه حلی که از سوی برخی از کارشناس عملیاتی شدنش با اما و اگرهای فراوانی روبرو است.
بیمه مهریه ؛ پیشنهادی که سالها مسکوت مانده است
پیشنهاد بیمه مهریه برای اولین از سوی معاونت رئیس جمهوردر امور زنان و خانواده مطرح شد ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 2 ساعت و 37 دقیقه پیش
بیمه مهریه مرد را از پرداخت مهریه نجات می دهد؟

بیمه مهریه مرد را از پرداخت مهریه نجات می دهد؟ آفتاب نیوز :
درحالی که همزمان با نوسان قیمت سکه پیشنهادات متفاوتی از پرداخت سکه مهریه به قیمت روز عقد تا سقف پرداخت 50 سکه برای حل مشکل پرداخت مهریه مطرح شده است، شهناز سجادی، دستیار حقوق شهروندی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده از طرح دوباره پیشنهاد بیمه مهریه به عنوان یکی از راه های پیش رو از سوی معاونت امور زنان صحبت کرد، راه حلی که از سوی برخی از کارشناس عملیاتی شدنش با اما و اگرهای فراوانی روبرو است.
بیمه مهریه ؛ پیشنهادی که سالها مسکوت مانده است
پیشنهاد بیمه مهریه برای اولین از سوی معاونت رئیس جمهوردر امور زنان و خانواده مطرح شد ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اقتصادی انتشار : 2 ساعت و 46 دقیقه پیش
علت شلوغی داروخانه های دولتی

علت شلوغی داروخانه های دولتی آفتاب نیوز :
دکتر محمدرضا دری در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به تاخیر در پرداخت مطالبات داروخانه ها، گفت: مساله بیمه ها، چالشی است که گریبانگیر نظام سلامت و به گونه ای نظام دارویی کشور است. بحث این است که اگر وضعیت کشور مانند گذشته بود، می گفتیم از جای دیگری سرمایه می آید و می توان تاخیرها را تحمل کرد، اما در حال حاضر آسیب جدی است.
وی با بیان اینکه اگر در حال حاضر مشکلی در صنایع داروسازی، شرکت های پخش دارو و داروخانه ها وجود دارد، به نارسایی بیمه ها بازمی گردد، افزود: اگر بیمه ها قبل از آغاز جنگ اقتصادی علیه ایران ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اقتصادی انتشار : 2 ساعت و 47 دقیقه پیش
خودروهای وارد شده با دلار 4200 تومانی بلاتکلیفند

خودروهای وارد شده با دلار 4200 تومانی بلاتکلیفند به گزارش افکارنیوز ،
کوورش مرشدسلوک اظهار کرد: در دوره ای، دولت دلار را در نرخ 4200 تومان ثابت و اعلام کرد که تمام واردکنندگان باید کالای خود را با استفاده از ارز 4200 تومانی وارد کنند.
وی با بیان این که حدود دو ماه پس از آن، تصمیم دولت تغییر کرد و ارز 4200 تومانی منسوخ شد، خاطرنشان کرد: به دنبال آن دولت بخشنامه جدیدی داد و اعلام کرد کالاهایی که با ارز 4200 تومانی وارد شده اما هنوز از گمرک ترخیص نشده اند، باید مابه التفاوت ارز 4200 تومانی تا ارز بازار ثانویه را پرداخت کنند.
رییس انجمن واردکنندگان خودرو ادامه داد ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 2 ساعت و 47 دقیقه پیش
دهه اول محرم هم تمام شد اما گوشت ارزان نشد!

دهه اول محرم هم تمام شد اما گوشت ارزان نشد! آفتاب نیوز :
در آستانه ماه محرم قیمت گوشت گاو و گوساله افزایش چشمگیری داشت؛ به طوریکه در روزهای منتهی به تاسوعا و عاشورا و در نتیجه افزایش تقاضای مصرف گوشت قرمز در هیات ها و تکایا، مشاهدات از بازار حاکی از این بود که هر کیلوگرم گوشت گوساله 65 تا 70 هزار تومان به فروش می رسید که قیمت آن از قیمت گوشت گوسفندی هم پیشی گرفته بود؛ به طوریکه آمار بانک مرکزی هم این افزایش قیمت را تایید کرد؛ چراکه طبق این آمار، متوسط قیمت گوشت قرمز در خرده فروشی های تهران در این ایام نسبت به ماه قبلش 10.4 درصد و نسبت به سال قبلش 46.8 درصد گران شده است که افزایش قیمت گوشت گوساله 14.9 درصد و گوشت گوسفندی 9 ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اقتصادی انتشار : 2 ساعت و 47 دقیقه پیش
کلنگ زنی 13 طرح صنعتی و صنایع تبدیلی و تکمیلی در شهرستان کوهرنگ

کلنگ زنی 13 طرح صنعتی و صنایع تبدیلی و تکمیلی در شهرستان کوهرنگ به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری، سید نعیم امامی گفت: ساخت این 13 طرح صنعتی و صنایع تبدیلی و تکمیلی با بهره مندی از تسهیلات اشتغالزای روستایی تا پایان مهرماه در ناحیه دشت زرین شهرستان کوهرنگ آغاز می شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری افزود: تولید قند، بسته بندی حبوبات، انواع آب نبات، بسته بندی گیاهان دارویی، عسل، پمپ آب، ظروف یکبار مصرف گیاهی تجزیه پذیر، لوله های پلی اتیلن، مصنوعات چوبی، تولید گرانول از بازیافت، تراکتورهای هوشمند، جرثقیل و توربین هیدرولیکی ازجمله این طرح ها است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 3 ساعت و 7 دقیقه پیش
هیچ ضمانتی برای بهبود روابط بانکی در صورت تصویب لوایح مرتبط با FATF وجود ندارد

هیچ ضمانتی برای بهبود روابط بانکی در صورت تصویب لوایح مرتبط با FATF وجود ندارد ولی الله نانوا کناری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس درباره لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم (یکی از لوایح مرتبط با FATF) گفت: این موضوع در دستور کار این کمیسیون بود که بررسی شد و نظراتی دادیم، یک تبصره هم به این لایحه اضافه کردیم و با این شرط برای صحن مجلس فرستادند. دوباره عودت داده شد تا بررسی شود و نظرات اروپا هم اخذ و بعد تصمیمات جدیدی گرفته شود. این موضوع در دستور کار است که بررسی شود و به صحن بیاید تا رأی گیری شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 3 ساعت و 17 دقیقه پیش
علت شلوغی داروخانه های دولتی/ چالشی زنجیره وار در نظام دارویی کشور

علت شلوغی داروخانه های دولتی/ چالشی زنجیره وار در نظام دارویی کشور دکتر محمدرضا دری در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به تاخیر در پرداخت مطالبات داروخانه ها، گفت: مساله بیمه ها، چالشی است که گریبانگیر نظام سلامت و به گونه ای نظام دارویی کشور است. بحث این است که اگر وضعیت کشور مانند گذشته بود، می گفتیم از جای دیگری سرمایه می آید و می توان تاخیرها را تحمل کرد، اما در حال حاضر آسیب جدی است.
وی با بیان اینکه اگر در حال حاضر مشکلی در صنایع داروسازی، شرکت های پخش دارو و داروخانه ها وجود دارد، به نارسایی بیمه ها بازمی گردد، افزود: اگر بیمه ها قبل از آغاز جنگ اقتصادی علیه ایران ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 3 ساعت و 27 دقیقه پیش
از احتمال ادغام دو بانک بزرگ آلمان برای حفاظت از اقتصاد آلمان تا خروجی JMMC بر خلاف درخواست های مکرر ترامپ

از احتمال ادغام دو بانک بزرگ آلمان برای حفاظت از اقتصاد آلمان تا خروجی JMMC بر خلاف درخواست های مکرر ترامپ پیمانه اقتصادی، هر روز بسته ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان، همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر ها و رویداد های جذاب اقتصادی را گردآوری می کند.
به گزارش تابناک اقتصادی ؛ این پیمانه تیتر هایی همچون مرکز آمار: تورم شهریور 11.3 درصد شد، متوسط قیمت خرید مسکن 29.7 درصد در بهار رشد کرد، بورس تهران در پاییز هم بهاری آغاز شد، خروج ارز برای واردات شمع به بیش از 125 تن، طلا جهانی چشم انتظار نشست فد ، تولید و توزیع دوباره بنزین سوپر آغاز می شود، تولید نفت روسیه رکورد زد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 3 ساعت و 47 دقیقه پیش
پتروشیمی ها چقدر ارز و با چه نرخی به نیما آوردند؟

پتروشیمی ها چقدر ارز و با چه نرخی به نیما آوردند؟ ایسنا نوشت: بعد از آن که شرکت های پتروشیمی بر اساس سیاست جدید ارزی، موظف شدند ارز صادراتی خود را با نرخ 4200 تومانی در سامانه نیما عرضه کنند، بر اساس بسته جدید ارزی موظف شدند ارز خود را در بازار ثانویه عرضه کنند.
بر اساس بسته جدید ارزی که 14 مردادماه توسط رئیس کل بانک مرکزی رونمایی و اجرای آن از صبح 15 مرداد آغاز شد، شرکت های پتروشیمی موظف شدند ارز خود را در بازار ثانویه عرضه کنند. این درحالی بود که بر اساس سیاست های ارزی دولت که در اردیبهشت ماه ابلاغ شده بود، شرکت های پتروشیمی موظف بودند ارز صادراتی خود را با نرخ 4200 تومانی در سامانه نیما عرضه کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 3 ساعت و 47 دقیقه پیش
نبض مسکن در 5 گروه سنی

نبض مسکن در 5 گروه سنی به گزارش افکارنیوز ،
پیش تر، جهش قیمتی در گروه نوساز ها رقم خورده بود و باعث مهاجرت تقاضا به آپارتمان های دارای عمر بنای بالا شد. هم اکنون بازار واحدهای 11 تا 15 سال ساخت محل تجمع متقاضیان است. متوسط قیمت این واحدها از میانگین قیمت مسکن در کل شهر تهران کمتر است. تغییرات حجم معاملات و قیمت نوسازها، پیام برای فروشنده ها دارد.
تجمع متقاضیان خرید مسکن در دو گروه سنی از آپارتمان ها باعث سبقت نرخ تورم واحدهای چندسال ساخت نسبت به خانه های نوساز در بازار املاک تهران شد. از چیدمان قیمت در 5 گروه سنی از آپارتمان های مورد معامله در پایتخت حاکی است ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 3 ساعت و 47 دقیقه پیش
دهه اول محرم هم تمام شد اما گوشت ارزان نشد!

دهه اول محرم هم تمام شد اما گوشت ارزان نشد! خبرگزاری ایسنا: قیمت گوشت قرمز در روزهای شروع ماه محرم افزایش چشمگیری داشت که فروشندگان، علت آن را کاهش عرضه گوشت وارداتی عنوان می کردند و نایب رییس اتاق اصناف هم از واردات گوشت برزیلی برای تنظیم بازار خبر داد، اما دهه اول محرم به پایان رسید و نه تنها از گوشت های برزیلی خبری نشد بلکه کاهش تقاضا هم تاثیری در قیمت ها نداشته و گوشت گوساله همچنان از گوشت گوسفندی گران تر است.
در آستانه ماه محرم قیمت گوشت گاو و گوساله افزایش چشمگیری داشت؛ به طوریکه در روزهای منتهی به تاسوعا و عاشورا و در نتیجه افزایش تقاضای مصرف گوشت قرمز در هیات ها و تکایا ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اقتصادی انتشار : 4 ساعت و 7 دقیقه پیش
با 150میلیون کجا می توان خانه خرید؟

با 150میلیون کجا می توان خانه خرید؟ به گزارش افکارنیوز ،
لازم به ذکراست که این ارقام مربوط به اعلام سامانه اطلاعات بازار املاک ایران می باشد: ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 4 ساعت و 17 دقیقه پیش
ایران در جنگ تمام عیار و وزارتخانه های مهم اقتصادی بدون فرمانده

ایران در جنگ تمام عیار و وزارتخانه های مهم اقتصادی بدون فرمانده به گزارش مشرق ، در حالی شرایط اقتصادی کشور در وضعیت خاصی به سر می برد و طبق اظهارات کارشناسان اقتصادی مطابق آمار تولید ناخالص ملی ، بیش از 70 درصد اقتصاد کشور در دست دولت است که وضعیت اقتصادی هر روز بدتر از دیروز می شود. در چنین شرایطی ،که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان اقتصادی؛ جنگ اقتصادی است، وزارتخانه های اقتصادی ، بدون فرمانده رها شده است.
بیشتر بخوانید:
جزییات اعتبارات مصوب 1000 میلیاردی طرح جامع مالیاتی ماجرای استعفای وزیر صنعت و تکذیبیه ای که کسی گردن نمی گیرد +عکس FATF روی مبادلات صرافی ها دست گذاشته بود جزییات دستورالعمل بانک مرکزی برای صادرکنندگان ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 4 ساعت و 17 دقیقه پیش
تولید نفت روسیه رکورد زد

تولید نفت روسیه رکورد زد به گزارش ایرنا به نقل از این رسانه، اگر چه آمریکا و روسیه در سال های اخیر روابط چندان خوبی نداشته اند اما خبرهای اخیر بخش انرژی این کشور به طور حتم ناظران منتقد (سیاست های دولت) روسیه در هر دو کشور به ویژه در بخش انرژی را شاد کرده است.
یک مقام رسمی دولت روسیه که خواست نامش بیان نشود در مصاحبه ای اعلام کرد، تولید نفت این کشور رکورد جدیدی ثبت کرده است که از زمان فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی تاکنون سابقه ندارد.
به گفته این مقام مسئول، تولید نفت روسیه اکنون بین 1.54 تا 1.55 میلیون تن در روز معادل 11.29 تا 11.36 میلیون بشکه در روز در نوسان است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 4 ساعت و 37 دقیقه پیش
ایران بر پایبندی 100 درصدی اعضای اوپک تاکید دارد

ایران بر پایبندی 100 درصدی اعضای اوپک تاکید دارد به گزارش ایرنا ، وی افزود، ما از همکاری همه کشورها استقبال می کنیم و حضور ما در این جلسه برای همکاری درباره وضعیت بازار است .
کاظم پور اردبیلی خاطر نشان کرد در خصوص کاهش تولید برخی کشورها بحث هایی شده است اما تاکنون نتوانسته اند تولید نفت را افزایش دهند.
نماینده ایران در هیات عامل اوپک در ادامه تاکید کرد ، ایران تولید نفت خود را همچنان ادامه می دهد.
وی در مورد موضع گیری های دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در خصوص بازار نفت و اوپک نیز گفت، او با گستاخی در امور اوپک دخالت می کند و قصد باجگیری از برخی اعضا را دارد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 4 ساعت و 47 دقیقه پیش
زمان عرضه مجدد بنزین سوپر مشخص شد

زمان عرضه مجدد بنزین سوپر مشخص شد پس از گذشت حدود دو ماه و نیم از آغاز ایجاد اختلال در تولید و عرضه بنزین سوپر، زمان عرضه مجدد بنزین سوپر در جایگاههای عرضه سوخت سراسر کشور اعلام کرد.
زیبا اسماعیلی سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران در این خصوص گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده تولید بنزین سوپر از هفته آینده از سر گرفته می شود.
وی افزود: تولید بنزین سوپر در پالایشگاه های امام خمینی شازند و اصفهان از هفته آینده از سر گرفته می شود و به دنبال تولید بنزین سوپر، توزیع این فرآورده نیز از چند روز بعد از آن آغاز خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 4 ساعت و 57 دقیقه پیش
اعضاء اوپک ایجاد توازن در بازار جهانی نفت را ضروری دانستند

اعضاء اوپک ایجاد توازن در بازار جهانی نفت را ضروری دانستند به گزارش ایرنا،رئیس سازمان،دبیرکل و رئیس کمیته پیگیری اوپک به همراه وزیر انرژی الجزایر در این کنفرانس مطبوعاتی مشترک تصریح کردند: بازار نفت این روزها شاهد ثبات و توازن در عرضه و تقاضا است و این دستاورد مهم نتیجه توافق کشورهای مختلف با هم و به نفع همه است که باید ادامه یابد.
در این کنفرانس مطبوعاتی همچنین تاکید شد که باید قیمت ها و ثبات بازار حفظ شود و در عین حال منافع مصرف کنندگان نیز مد نظر قرار گیرد تا اقتصاد جهانی توسعه یافته و رشد کند .
مسئولان اوپک توافق کاهش تولید نفت در سال 2016 را توافقی خوب توصیف و پیشنهاد کردند در نشست آینده اوپک در ماه دسامبر ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 5 ساعت و 7 دقیقه پیش
جزییات اعتبارات مصوب 1000 میلیاردی طرح جامع مالیاتی

جزییات اعتبارات مصوب 1000 میلیاردی طرح جامع مالیاتی به گزارش مشرق ، طرح جامع مالیاتی از طرح های مهم و ملی کشور است و بی شک به عنوان موتور محرک نظام نوین مالیاتی محسوب می شود.گفتنی است، طرح جامع مالیاتی باتوجه به مشکلات موجود سیستم مالیاتی کشور بر سه فرآیند شناسایی و ردگیری جریان اطلاعات فعالان اقتصادی کشور، پردازش اطلاعات و تشخیص مالیات و در نهایت وصول مالیات حقه، متمرکز شده است.
تامین هزینه های دولت با پیاده سازی موفق
در اجرای اصولی طرح جامع مالیاتی که ارائه خدمات در آن بصورت الکترونیک است با دستیابی به وضعیت مطلوب اهدافی همچون کاهش هزینه های وصول مالیات، افزایش رضایت مشتری، کاهش فرار مالیاتی، افزایش درآمدهای مالیاتی و .. ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 5 ساعت و 17 دقیقه پیش
زمان عرضه مجدد بنزین سوپر مشخص شد

زمان عرضه مجدد بنزین سوپر مشخص شد به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، پس از گذشت حدود دو ماه و نیم از آغاز ایجاد اختلال در تولید و عرضه بنزین سوپر، زمان عرضه مجدد بنزین سوپر در جایگاههای عرضه سوخت سراسر کشور اعلام کرد.
زیبا اسماعیلی سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران در این خصوص گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده تولید بنزین سوپر از هفته آینده از سر گرفته می شود.
وی افزود: تولید بنزین سوپر در پالایشگاه های امام خمینی شازند و اصفهان از هفته آینده از سر گرفته می شود و به دنبال تولید بنزین سوپر، توزیع این فرآورده نیز از چند روز بعد از آن آغاز خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 5 ساعت و 17 دقیقه پیش
مرکز پژوهش های مجلس با انتشار گزارشی تاکید کرد؛ ضرورت محاسبه قیمت خوراک پتروشیمی های بالادستی با ارز بازار ثانویه/ درآمد 30 هزار میلیارد تومانی دولت در صورت حذف رانت

مرکز پژوهش های مجلس با انتشار گزارشی تاکید کرد؛ ضرورت محاسبه قیمت خوراک پتروشیمی های بالادستی با ارز بازار ثانویه/ درآمد 30 هزار میلیارد تومانی دولت در صورت حذف رانت به گزارش فارس، مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی با انتشار گزارشی با عنوان دلایل التهاب بازار محصولات پتروشیمی در نیمه اول سال 97 با تاکید بر اینکه فضای رانتی ناشی از تفاوت نرخ ارز 42000 ریالی (به عنوان پایه محاسبه قیمت عرضه در بورس) و نرخ ارز آزاد و تعیین محدودیت در سقف رقابت، دلیل اصلی جهش تقاضا در بورس کالاست، بر ضرورت حذف رانت توزیع شده در زنجیره ارزش پتروشیمی تاکید کرد و پیشنهاد داد: خوراک محصولات پتروشیمی و محصولات عرضه شده در بورس کالا با نرخ ارز بازار ثانویه محاسبه شود . متن کامل این گزارش از اینجا قابل دانلود است. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 5 ساعت و 17 دقیقه پیش
پیمان سپاری ارزی به شکل دستوری دشوار است/ ورود بیش از 70 درصد ارز صادراتی پتروشیمی ها به سامانه نیما

پیمان سپاری ارزی به شکل دستوری دشوار است/ ورود بیش از 70 درصد ارز صادراتی پتروشیمی ها به سامانه نیما کارشناس مسائل اقتصادی گفت: دولت به جای پیمان سپاری ارزی به شکل دستوری، باید نرخ آزاد ارز را کنترل کند.
به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، تیمور رحمانی در برنامه تیتر امشب شبکه خبر با موضوع راهکار مناسب برای بازگشت ارز صادراتی گفت: دولت باید اقداماتی انجام دهد تا نرخ آزاد ارز را کنترل کند و نباید اختلافات نرخ ارز زیاد باشد.
وی با اشاره به برخی اقدامات انجام شده درباره بازگشت ارز صادراتی افزود:در این خصوص دیر اقدام شده و حل مسئله هم سخت شده است.
این کارشناس اقتصادی با بیان اینکه پیمان سپاری ارزی به شکل دستوری دشوار است و توفیق چندانی نخواهد داشت ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 5 ساعت و 27 دقیقه پیش
چاپلوسی های ناتمام وزیر انرژی عربستان از ترامپ

چاپلوسی های ناتمام وزیر انرژی عربستان از ترامپ به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، به نقل از تلویزیون الجزیره، وزیر نفت عربستان گفت: ما طرحی برای افزایش تولید نفت نداریم، اما چنانچه ضرورت ایجاب کند به درخواست های ترامپ (برای افزایش تولید) گوش می کنیم.
وزیر انرژی سعودی افزود: بسیار بعید است که تولید نفت را طی سال آینده (میلادی) افزایش دهیم.
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز شنبه از اوپک خواست بهای نفت را کاهش دهد.
خبرگزاری فرانسه نیز در گزارشی به نقل از وزیر نفت سعودی اعلام کرد افزایش تولید نفت در زمان مناسب امکان پذیر است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 5 ساعت و 27 دقیقه پیش
آمریکا در توقف صدور نفت ایران ناکام خواهد ماند

آمریکا در توقف صدور نفت ایران ناکام خواهد ماند به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از لندن، حمید بعیدی نژاد با اشاره به شکست ترامپ رئیس جمهور آمریکا در تحمیل نظر خود درباره افزایش تولید نفت و کاهش قیمت آن گفت: برخلاف نظر آمریکا بازار نفت دوباره با التهاب و افزایش قیمت روبرو شد و اکنون به حدود هشتاد دلار در هر بشکه رسیده است. وی با بیان اینکه آمریکا به طور قطع در توقف صدور نفت ایران ناکام خواهد ماند افزود: خواهیم دید در آینده حجم صادرات نفت ایران چقدر خواهد شد و آمریکا به اهداف خود نخواهد رسید.
سفیر ایران در انگلستان گفت : عده ای پیش بینی کرده اند اگر آمریکا بخواهد بر موضع خود سماجت کند و اگر برفرض محال موفق هم بشود قیمت نفت ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 5 ساعت و 27 دقیقه پیش
همگام شدن بازار سرمایه با سایر بازارها

همگام شدن بازار سرمایه با سایر بازارها حامد ستاک در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما افزود: رشد بازار سرمایه تا زمانی ادامه دارد که تعادل در این بازار برقرار شود.
وی ادامه داد: نمی شود بازاری مثل ارز یا سکه حرکت و رشد داشته باشد ولی بازار سهام حرکت نکند و رشد بازار سرمایه تا زمانی ادامه خواهد داشت که تعادل بین بازارها برقرار شود.
ستاک درخصوص دریافت گزارشات شش ماهه شرکت ها و تأثیر آن بر روند بازار گفت: معمولاً اتفاقاتی که در اقتصاد کلان می افتد با تأخیر بر روی گزارشات شرکت ها مشخص می شود و این افزایش قیمت دلار طی چند ماه آینده تأثیر خود را بر روی گزارشات شرکت ها نشان می دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 5 ساعت و 37 دقیقه پیش
کره جنوبی واردات نفت از ایران را بطور کامل متوقف کرده است

کره جنوبی واردات نفت از ایران را بطور کامل متوقف کرده است به گزارش بولتن نیوز، کسری نوری درباره اظهارات مکرر سفیر کره جنوبی در تهران مبنی بر این که همکاری های شرکت های نفتی کره ای با ایران ادامه دارد، پاسخ داد: هر چند ما همچون گذشته علاقه مند به توسعه همکاری ها با کره جنوبی در همه زمینه های ممکن در صنعت نفت هستیم، اما متاسفانه کره جنوبی واردات نفت از ایران را متوقف کرده است.
وی یادآور شد: حدود سه ماه متوالی است که کره جنوبی هیچ واردات نفتی از ایران ندارد.
هند، کره جنوبی و ژاپن سه کشور آسیایی خریدار نفت از ایران هستند؛ سئول تا پیش از قطع واردات نفت از ایران روزانه به طور میانگین حدود 180 هزار بشکه نفت خریداری می کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 5 ساعت و 37 دقیقه پیش
تولید نفت روسیه رکورد زد

تولید نفت روسیه رکورد زد به گزارش بولتن نیوز، به نقل از این رسانه، اگر چه آمریکا و روسیه در سال های اخیر روابط چندان خوبی نداشته اند اما خبرهای اخیر بخش انرژی این کشور به طور حتم ناظران منتقد (سیاست های دولت) روسیه در هر دو کشور به ویژه در بخش انرژی را شاد کرده است.
یک مقام رسمی دولت روسیه که خواست نامش بیان نشود در مصاحبه ای اعلام کرد، تولید نفت این کشور رکورد جدیدی ثبت کرده است که از زمان فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی تاکنون سابقه ندارد.
به گفته این مقام مسئول، تولید نفت روسیه اکنون بین 1.54 تا 1.55 میلیون تن در روز معادل 11.29 تا 11.36 میلیون بشکه در روز در نوسان است. ... ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 5 ساعت و 37 دقیقه پیش
صفحه نخست روزنامه های اقتصادی 2 مهرماه

صفحه نخست روزنامه های اقتصادی 2 مهرماه به گزارش خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، مهمترین تیترهای روزنامه های اقتصادی امروز دوشنبه 2مهرماه به بیان مسائلی همچون خانه تکانی کابینه از هفته آینده، استیضاح وزیر راه با 50 امضا به هیات رئیسه رفت، تورم دو رقمی شد، سیف ممنوع الخروج است، قیمت ارز کاهش می یابد، بدهی خارجی تهدید یا فرصت، بهار بورس در پاییز، هجوم مافیای نقدینگی به بازار خودرو ، می پردازد.
همچنین واکاوی وام 30 ساله خرید مسکن ، مشترکان پرمصرف بر لبه تیغ، گمرک پر از کالای اساسی شد، حاشیه های خبر یک استعفا، سراب خرید و فروش سکه در فضای مجازی، امیدوارم اعضای اوپک از تهدید ترامپ نترسند ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 5 ساعت و 47 دقیقه پیش
ایران در جنگ تمام عیار و وزارتخانه های مهم اقتصادی بدون فرمانده

ایران در جنگ تمام عیار و وزارتخانه های مهم اقتصادی بدون فرمانده به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ،در حالی شرایط اقتصادی کشور در وضعیت خاصی به سر می برد و طبق اظهارات کارشناسان اقتصادی مطابق آمار تولید ناخالص ملی، بیش از 70 درصد اقتصاد کشور در دست دولت است که وضعیت اقتصادی هر روز بدتر از دیروز می شود. در چنین شرایطی ،که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان اقتصادی؛ جنگ اقتصادی است، وزارتخانه های اقتصادی، بدون فرمانده رها شده است.
17 مرداد ماه سال 97 بود که با رأی موافق مجلس علی ربیعی، وزیرکار استیضاح شد.کاهش اشتغال و افزایش بیکاری، مشکلات معیشتی کارگران و کاهش توانایی های بخش های تعاون و رفاه و ضعف صندوق های بازنشستگی از جمله دلایل عمده استیضاح علی ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 5 ساعت و 47 دقیقه پیش
دهه اول محرم هم تمام شد اما گوشت ارزان نشد!

دهه اول محرم هم تمام شد اما گوشت ارزان نشد! به گزارش ایسنا، در آستانه ماه محرم قیمت گوشت گاو و گوساله افزایش چشمگیری داشت؛ به طوریکه در روزهای منتهی به تاسوعا و عاشورا و در نتیجه افزایش تقاضای مصرف گوشت قرمز در هیات ها و تکایا، مشاهدات از بازار حاکی از این بود که هر کیلوگرم گوشت گوساله 65 تا 70 هزار تومان به فروش می رسید که قیمت آن از قیمت گوشت گوسفندی هم پیشی گرفته بود؛ به طوریکه آمار بانک مرکزی هم این افزایش قیمت را تایید کرد؛ چراکه طبق این آمار، متوسط قیمت گوشت قرمز در خرده فروشی های تهران در این ایام نسبت به ماه قبلش 10.4 درصد و نسبت به سال قبلش 46.8 درصد گران شده است که افزایش قیمت گوشت گوساله 14.9 درصد و گوشت گوسفندی 9 ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 5 ساعت و 57 دقیقه پیش
نیسان در آمریکا فراخوان داد

نیسان در آمریکا فراخوان داد به گزارش بولتن نیوز، مدت هاست فراخوان شرکت های خودروسازی بزرگ در گوشه و کنار جهان بعلت مشکلات و نقص های فنی بالا گرفته است و خودروسازان برتری نظیر جنرال موتورز، هیوندای موتورز و غیره برای برطرف کردن مشکلات مربوط به خودروهای خود آنها را فراخوان داده اند تا به بررسی و چک آنها بپردازند.
حالا به تازگی شرکت خودروسازی نیسان ژاپن در ایالات متحده آمریکا اعلام کرده است که بیش از 215 هزار دستگاه خودروی نیسان در این کشور با مشکل نقص فنی و مشکل احتمال احتراق خودرو مواجه هستند و صاحبان و دارندگان آنها با مراجعه به نمایندگی های مجاز و تعمیرگاه های رسمی نیسان باید خودروهای خود را تحویل داده تا مشکلات ... ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 6 ساعت و 37 دقیقه پیش
ارزش یک دلار از پانزده هزارتومان پیشی گرفت

ارزش یک دلار از پانزده هزارتومان پیشی گرفت گزارش های رسیده حاکی است که قیمت ارز، سکه و طلا بار دیگر سیر صعودی گرفت و قیمت هر دلار از مرز 15 هزار تومان عبور کرد.خبرگزاری ایسنا خبر داد قیمت دلار که صبح روز یکشنبه اول مهر 14 هزار و 500 تومان بود، در ساعت سه عصر به 14 هزار و 800 تومان رسید.
همچنین بر پایه نرخ های منتشر شده در سایت های مربوط به طلا و ارز، بهای فروش هر دلار در بازار آزاد از 15 هزار تومان عبور کرده است. این وبسایت ها نرخ فروش یورو را 17 هزار و 606 تومان و نرخ پوند را 19 هزار و 584 تومان اعلام کرده اند.در همین حال یک عضو هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر گفت که با وجود تعطیلات (ماه محرم) قیمت ارز افزایش یافت و همین موضوع ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 6 ساعت و 47 دقیقه پیش
جزئیات تامین ارز برای واردات و مجموع فروش ارز حاصل از صادرات

جزئیات تامین ارز برای واردات و مجموع فروش ارز حاصل از صادرات به گزارش ایلنا، بانک مرکزی میزان تامین ارز برای واردات و مجموع فروش ارز حاصل از صادرات را تا پایان معاملات روز یکشنبه اول مهر اعلام کرد.
مجموع معاملات فروش ارز حاصل از صادرات از 16 مرداد تا پایان معاملات اول مهر در سامانه نیما به دو میلیارد و 111 میلیون یورو رسیده است. تنها در روز اول مهر مجموع فروش ارز حاصل از صادرات به حدود 73 میلیون یورو رسید. همچنین مجموع تامین ارز برای واردات در روز اول مهر به حدود 49 میلیون یورو رسید.
نرخ فروش یورو در بازار ثانویه روز یکشنبه اول مهر به میزان 9 هزار و 218 تومان و نرخ سنا که برایند نرخ نقدی اسکناس در صرافی ها و سامانه نیما است در این روز به ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 6 ساعت و 56 دقیقه پیش
میزان تامین ارز برای واردات و مجموع فروش ارز حاصل از صادرات در سامانه نیما

میزان تامین ارز برای واردات و مجموع فروش ارز حاصل از صادرات در سامانه نیما به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، بانک مرکزی میزان تامین ارز برای واردات و مجموع فروش ارز حاصل از صادرات را تا پایان معاملات روز یکشنبه اول مهر اعلام کرد.
بر این اساس مجموع معاملات فروش ارز حاصل از صادرات از 16 مرداد تا پایان معاملات اول مهر در سامانه نیما به دو میلیارد و 111 میلیون یورو رسیده است.
تنها در روز اول مهر مجموع فروش ارز حاصل از صادرات به حدود 73 میلیون یورو رسید.
همچنین مجموع تامین ارز برای واردات در روز اول مهر به حدود 49 میلیون یورو رسید.
در همین حال نرخ فروش یورو در بازار ثانویه روز یکشنبه اول مهر به میزان 9هزار و 218 تومان و نرخ سنا که ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 7 ساعت و 7 دقیقه پیش
تولید و توزیع مجدد بنزین سوپر آغاز می شود

تولید و توزیع مجدد بنزین سوپر آغاز می شود به گزارش مشرق به نقل از شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ، زیبا اسماعیلی، سخنگوی این شرکت درباره تولید و توزیع دوباره بنزین سوپر در کشور گفت: تولید بنزین سوپر در پالایشگاه های امام خمینی شازند و اصفهان از هفته آینده از سر گرفته می شود.
وی با بیان این که با تولید بنزین سوپر ، توزیع این فرآورده نیز چند روز پس از آن آغاز خواهد شد، اظهار کرد: هم اکنون مصرف بنزین سوپر تنها 3 درصد از کل مصرف بنزین کشور را به خود اختصاص می دهد.
به گفته سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 7 ساعت و 7 دقیقه پیش
رشت ظرفیت های زیادی برای توسعه دارد

رشت ظرفیت های زیادی برای توسعه دارد به گزارش خبرنگار ایرنا، میر شمس مومنی زاده عصر یکشنبه در فرمانداری شهرستان رشت افزود: وجود بیش از 70 هزار هکتار از اراضی کشاورزی، وجود اراضی باغی و سایر ظرفیت های قابل توجه، شهرستان رشت را به قطب کشاورزی تبدیل کرده است.
وی با اشاره به مواهب خدادادی در رشت اظهار داشت: ظرفیت های گردشگری بسیاری در این شهرستان وجود دارد که بایستی به خوبی از آنها برای توسعه بهره گرفت.
مومنی زاده در بخش دیگری از سخنانش صاحب اصلی کشور و نظام را مردم دانست و خاطر نشان کرد: فلسفه وجودی ما خدمت به مردم است ، بنابراین همه مدیران در شهرستان رشت بایستی هدفمند و پرهیز از روزمرگی با عزم برای پیشبرد امور اقدام ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 7 ساعت و 16 دقیقه پیش
نامه صادرکنندگان غیرنفتی به روحانی

نامه صادرکنندگان غیرنفتی به روحانی به گزارش مهر، در این نامه آمده است: مجموع صادرات غیرنفتی بخش خصوصی واقعی 5 میلیارد تا 7 میلیارد دلار است که موجب اشتغال حدود 20 میلیون نفر بدون استفاده از هر گونه رانت دولتی می شود؛ بنابراین، وضع مقررات یکسان برای این گروه از صادرکنندگان با صادرکنندگان مواد پتروشیمی و فولاد و سایر بنگاه های خصولتی نه منطقی و نه منصفانه است.
نویسندگان این نامه نسبت به از بین رفتن میلیون ها شغل در حوزه کشاورزی و فرش هشدار دادند و افزودند: قیمت تمام شده بیشتر محصولات صادراتی غیر نفتی همچون کالاهای کشاورزی، مواد معدنی ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 7 ساعت و 17 دقیقه پیش
خودروی تسلا مدل 3 ایمن ترین خودروی جهان

خودروی تسلا مدل 3 ایمن ترین خودروی جهان یک مدل دیفرانسیل عقب خودروی تسلا مدل 3 موفق شد در تمام تست های سازمان ملی ایمنی ترافیک بزرگراه های آمریکا (NHTSA) پنج ستاره کسب کند. تست های ایمنی شامل کل قسمت جلو، قسمت های کناری و ستون های کناری می شود. کسب پنج ستاره در تمام آزمون های ایمنی به این معنی است که این خودرو خطر آسیب کمتری در تصادفات دارد. به گفته ایلان ماسک این خودرو ایمن ترین خودرویی است که تا کنون توسط NHTSA تست شده است.
NHTSA خودرو ها را در تصادف های جلو و کنار و چپ کردن تست می کند. تصادف از جلو به صورت برخورد مستقیم با خودرویی دیگر در سرعت 56 کیلومتر بر ساعت شبیه سازی می شود ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 7 ساعت و 17 دقیقه پیش
چرا کالا های جدید کمتر از اجناس قدیمی عمر می کنند؟

چرا کالا های جدید کمتر از اجناس قدیمی عمر می کنند؟ حتما بارها شنیده اید یا حتی از نزدیک لمس کرده اید که کالاهای قدیمی بیشتر عمر می کردند. اگر زمانی یخچالی برای خانه می خریدیم، تا عمر می کردیم با ما عمر می کرد. وضعیت برای لامپ های مهتابی خانه، کولر گازی و البته وسایل غیر برقی هم به همین صورت است. در واقع تقریبا برای همه ی کالاهایی که این روزها می خریم چنین احساسی داریم و دوام کم آن ها را با دوام بالای وسایل قدیمی مقایسه می کنیم. حتی ممکن است درباره ی گوشی قدیمی خود نسبت به گوشی جدیدی که هفته ی پیش خریده ایم همین احساس را داشته باشیم. این مثال ها را که می بینیم ذهنمان سریع به به سراغ یک نظریه ی توطئه ی مشهور می رود ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 7 ساعت و 37 دقیقه پیش
جزئیات شرایط پیش فروش مهر ماه محصولات ایران خودرو اعلام شد + جدول

جزئیات شرایط پیش فروش مهر ماه محصولات ایران خودرو اعلام شد + جدول به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، براساس اعلام شرکت ایران خودرو شرایط فروش محصولات مهر ماه این شرکت اعلام شد. مطابق بخشنامه ای که ایران خودرو ابلاغ نموده است، به منظور تسهیل در فرایند ثبت نام خودرو فروش خودروها در شش روز و براساس اولین رقم سمت راست کد ملی انجام می شود. ظرفیت ثبت نام بین روزهای مختلف و متناسب با کد ملی های مختلف صورت می گیرد. براساس این بخشنامه زمان شروع ثبت نام روز سه شنبه سوم مهرماه 10 صبح آغاز و تا دوشنبه 9 مهر ماه انجام می شود.
بیش تر بخوانید:
فروش ویژه ایران خودرو برای خودرو اولی ها ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 7 ساعت و 46 دقیقه پیش
پرونده کلاهبرداری در قالب فروش سکه به دادستانی رسید

پرونده کلاهبرداری در قالب فروش سکه به دادستانی رسید به گزارش بولتن نیوز، از قوه قضاییه، عباس جعفری دولت آبادی روز شنبه در حاشیه نشست با مدیران شرکت های پتروشیمی با اشاره به کلاهبرداری از عده ای از مردم در قالب فروش سکه، گفت: اقدام شرکت هایی که سود های تعیین شده پرداخت می کنند، نوعی مضاربه است و عملیات بانکی الزاما باید تحت اشراف بانک مرکزی باشد.
دادستان تهران ادامه داد: همچنین بر اساس گزارش دیگری در منطقه تهرانپارس یک طلافروش، از مردم طلاهایشان را می گرفته و به آنها سود می داده که اخیرا صاحب شرکت پلمب شده و متهم متواری است و رقم زیادی حدود هزار میلیارد تومان کلاهبرداری کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 7 ساعت و 47 دقیقه پیش
استفاده از کالاهای خارجی 350 هزار فرصت شغلی را از بین می برد

استفاده از کالاهای خارجی 350 هزار فرصت شغلی را از بین می برد به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ،علیرضا گودرزی اظهار داشت: با توجه به نامگذاری شعار سال توسط مقام معظم رهبری با موضوع حمایت از کالای ایرانی از ابتدای سال بسته جامع اجتماعی-فرهنگی با محتوای حمایت از کالای ایرانی را در دستور کار قراردادیم.
وی افزود: در بحث عدم مصرف کالاهای ایرانی یکی از مشکلاتی که داریم مسائل فرهنگی است، باید مردم در استفاده از کالای ایرانی همراهی کنند و بدانند استفاده از کالای خارجی به معنای اشتغالزایی برای جوانان خارجی و بیکاری ایرانیان است.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمانشاه با بیان اینکه در داخل کشور برخی کالاهای اساسی ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 7 ساعت و 56 دقیقه پیش
اعلام میزان تامین ارز برای واردات و مجموع فروش ارز حاصل از صادرات

اعلام میزان تامین ارز برای واردات و مجموع فروش ارز حاصل از صادرات به گزارش خبرگزاری صداوسیما بر این اساس مجموع معاملات فروش ارز حاصل از صادرات از 16 مرداد تا پایان معاملات اول مهر در سامانه نیما به دو میلیارد و 111 میلیون یورو رسیده است.
تنها در روز اول مهر مجموع فروش ارز حاصل از صادرات به حدود 73 میلیون یورو رسید.
همچنین مجموع تامین ارز برای واردات در روز اول مهر به حدود 49 میلیون یورو رسید.
در همین حال نرخ فروش یورو در بازار ثانویه روز یکشنبه اول مهر به میزان 9هزار و 218 تومان و نرخ سنا که برایند نرخ نقدی اسکناس در صرافی ها و سامانه نیما است در این روز به ازای هر یورو 11 هزار و 426 تومان درج شده است. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 7 ساعت و 57 دقیقه پیش
صادرکنندگان خصوصی لغو مصوبه پیمان سپاری ارزی را خواستار شدند

صادرکنندگان خصوصی لغو مصوبه پیمان سپاری ارزی را خواستار شدند به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان به نقل از اتحادیه های صادرکننده کالای غیر نفتی بخش خصوصی،اتحادیه های صادرکننده کالای غیرنفتی بخش خصوصی کشور امروز در نامه ای به رییس جمهوری، مصوبه بانک مرکزی در مورد پیمان سپاری ارزی را مغایر با ماده 13 قانون مقررات واردات و صادرات دانستند که موجب نابسامانی و آشفتگی در بخش صادرات می شود .
در این نامه آمده است: مجموع صادرات غیرنفتی بخش خصوصی واقعی 5 میلیارد تا 7 میلیارد دلار است که موجب اشتغال حدود 20 میلیون نفر بدون استفاده از هر گونه رانت دولتی می شود؛ بنابراین ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: اقتصادی انتشار : 7 ساعت و 57 دقیقه پیش
بنزین سوپر به جایگاه های سوخت بازمی گردد

بنزین سوپر به جایگاه های سوخت بازمی گردد به گزارش بولتن نیوز، حدود سه ماه است که شاهد کمبود بنزین سوپر در برخی جایگاه های سراسر کشور بودیم که علل مختلفی برای این کمبود لیست شده است. گاهی گفته شد علت این موضوع قطع واردات بنزین سوپر به دلیل خودکفایی کشور در تولید این بنزین است و گاهی علت کمبود بنزین سوپر تعمیرات پالایشگاه شازند اعلام شد. گاهی گفته شد به دلیل تعمیر خط لوله انتقال بنزین سوپر با تاخیر مواجه شده است و گاهی اخباری هم منتشر شد مبنی بر اینکه وزارت نفت درحال ذخیره سازی بنزین برای زمان تحریم است و اولویت اول کشور تامین بنزین معمولی مردم است. ... ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 8 ساعت و 6 دقیقه پیش
بررسی مسائل و مشکلات واحد های تولیدی و صنعتی مس سونگون/ تاکید بر استفاده از تمام ظرفیت ها برای کاهش بیکاری

بررسی مسائل و مشکلات واحد های تولیدی و صنعتی مس سونگون/ تاکید بر استفاده از تمام ظرفیت ها برای کاهش بیکاری به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان؛ چهارم مهر ماه سال گذشته بود که دستورالعمل پیگیری اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی از سوی آیت الله آملی لاریجانی در قوه قضاییه ابلاغ شد و پس از آن پیگیری این سیاست در برنامه کاری روسای دادگستری ها و دادستان ها قرار گرفت.
پس از تاکید رئیس قوه قضاییه مبنی بر تشکیل کارگروه در سطح استانی و پیگیری اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی، دادستان های سراسر کشور با حمایت حقوقی و قضایی از فعالیت های اقتصادی مجاز، ساماندهی شعب تخصصی امور اقتصادی، احاله پرونده مراکز تولیدی به داوری و ... در صف مقدم پیگیری این سیاست قرار گرفتند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: اقتصادی انتشار : 8 ساعت و 6 دقیقه پیش
عربستان و روسیه درخواست ترامپ برای افزایش تولید نفت را رد کردند

عربستان و روسیه درخواست ترامپ برای افزایش تولید نفت را رد کردند به گزارش سرویس فرهنگی جام نیوز به نقل از رویترز، عربستان سعودی، عضو سازمان کشور های صادرکننده نفت (اوپک)، و روسیه، بزرگترین تولیدکننده نفت غیراوپک روز یکشنبه درخواست دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا برای افزایش تولید نفت خام خود را رد کردند.
خالد الفالح ، وزیر انرژی سعودی در مصاحبه با خبرنگاران و در حضور وزرای انرژی اوپکی و غیراوپکی در الجزیره گفت: من بر بهای نفت تاثیری نمی گذارم . این نشست هیچ بیانیه ی رسمی برای افزایش عرضه نفت صادر نکرد.
نفت خام برنت در ماه جاری به بشکه ای 80 دلار رسید و ترامپ دوباره از اوپک خواست قیمت نفت را پایین بیاورد ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 8 ساعت و 7 دقیقه پیش
افزایش حجم مبادلات تجاری ایران و پاکستان + فیلم

افزایش حجم مبادلات تجاری ایران و پاکستان + فیلم به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان ؛ یکی از دلایل اصلی کاهش تبادلات تجاری و بازرگانی بین ایران و پاکستان در کنار عوارض بالای گمرکی، نبود مکانیسم پرداخت مبادلات تجاری بین دو کشور است.همواره به درستی گفته ایم، کشوری که با 15 همسایه دارد،قابل تحریم نیست اما لازمه این امر بهره گیری مناسب از ظرفیت های موجود در این کشورها و حضور بیش از بیش در بازار آنهاست.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
بیشتر بخوانید: حال و هوای خانواده سعید براتی پس از آزادی فرزندشان از دست تروریست ها + فیلم
انتهای پیام/
روابط تجاری ایران و پاکستان + فیلم ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 8 ساعت و 7 دقیقه پیش
زمان بازگشت ارز حاصل از صادرات برای فرش دستباف 7ماهه شد

زمان بازگشت ارز حاصل از صادرات برای فرش دستباف 7ماهه شد به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از روابط عمومی کنفدراسیون صادرات ایران؛ زمان بازگشت ارز حاصل از صادرات فرش دستباف ، با تصمیم محمد شریعتمداری از سه ماه به هفت ماه افزایش یافت تا صادرکنندگان بتوانند با شرایط مناسب تری به رفع تعهد ارزی خود بپردازند.
پیش از این، بانک مرکزی در بخشنامه ای تحت عنوان رفع تعهد ارزی صادرکنندگان، همه کالاهای صادراتی اعم از پتروشیمی و فولاد و بیست درصد از صادرات غیرنفتی که از شمول ارایه ارز حاصل از صادرات به سامانه نیما مستثنی شده بودند را مکلف به بازگشت ارز حاصل از صادرات در زمان حداکثر سه ماهه کرده بود. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 8 ساعت و 7 دقیقه پیش
تصمیم گیری درخصوص مشکلات مربوط به تسهیلات مسکن مهر

تصمیم گیری درخصوص مشکلات مربوط به تسهیلات مسکن مهر به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، دولت با توجه به لزوم برقراری انضباط مالی و ایجاد شفافیت و جلوگیری از تضعیف ساختار مالی بانک مسکن و نیز تعیین تکلیف یارانه تسهیلات مسکن مهر، مصوب کرد مابه التفاوت نرخ سود پرداختی به مسکن مهر شهری و روستایی تا نرخ مصوب شورای پول و اعتبار تا پایان سال 1394 به حساب درآمد بانک مسکن منظور و مابه التفاوت یاد شده برای سال 1395 به عنوان افزایش سرمایه دولت در بانک مسکن تلقی و از ابتدای سال 1396 فقط هزینه عاملیت به بانک مسکن تعلق گیرد.
هیئت وزیران با هدف تأمین منابع لازم برای ایجاد زیرساخت های اساسی مورد نیاز برای فعالیت مناطق آزاد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 8 ساعت و 16 دقیقه پیش
بیش از 150 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی در استان گلستان پرداخت شد

بیش از 150 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی در استان گلستان پرداخت شد به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان ، به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان ، سعید مازندرانی در جمع دهیاران در بخشداری چشمه ساران اظهار داشت: تاکنون بیش از 150 میلیارد تومان تسهیلات در بخش اشتغال روستایی پرداخت شد که 35 درصد آن مربوط به دامداری است در حالی که بیش از 300 رشته شغلی در طرح اشتغال روستایی مورد حمایت دولت هستند.
وی در این جلسه که با حضور ابراهیمی نماینده مجلس برگزار شد، با اشاره به اینکه تمرکز طرح ها بر روی یک ظرفیت خاص در استان می تواند یک آسیب باشد، افزود: فرآورده های دامی، سردخانه، گیاهان دارویی، صنایع چوبی، گلخانه، صنایع دستی ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 8 ساعت و 16 دقیقه پیش
معاملات تالار بورس

معاملات تالار بورس به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش ، این تعداد سهام به ارزش 363 میلیارد و 43 میلیون ریال خرید و فروش شد.
44 درصد معاملات در بخش خرید و 56 درصد به فروش سهام اختصاص یافت.
سهام شرکتهای بانک سینا ، سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین و پالایش نفت اصفهان از نظر تعداد و سهام شرکتهای پالایش نفت اصفهان ، معدنی و صنعتی گل گهر و گروه مپنا از نظر ریالی بیشتر از سهام سایر شرکتها داد و ستد شد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 8 ساعت و 16 دقیقه پیش
تصمیم گیری دولت درخصوص مشکلات مربوط به تسهیلات مسکن مهر

تصمیم گیری دولت درخصوص مشکلات مربوط به تسهیلات مسکن مهر به گزارش خبرگزاری صداوسیما، تعدادی از اعضای دولت به نمایندگی از هیات وزیران در مراسم تشییع شهدای حادثه تروریستی اهواز شرکت می کنند.
اختصاص اعتبار برای مقابله با آثار خشکسالی در برخی از زیستگاه ها و تالاب های کشور
با تصویب هیئت وزیران، مبلغ 150 میلیارد ریال اعتبار برای تأمین اعتبارات مقابله با خشکسالی با توجه به شرایط بحرانی و وضعیت اضطراری در برخی زیستگاه ها و تالاب های تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست اختصاص یافت.
آیین نامه اجرایی مربوط به شرط داشتن خدمات پس از فروش برای واردات کامیون تصویب شد ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 8 ساعت و 37 دقیقه پیش
ادعای یک نماینده مجلس علیه بانک مرکزی

ادعای یک نماینده مجلس علیه بانک مرکزی آفتاب نیوز :
غلامرضا تاجگردون نماینده شهرستان های گچساران و باشت در یادداشتی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: امروز جلسه کمیسیون در خصوص تهاتر بدهی های دولت و بخش خصوصی بود.
تاجگردون در ادامه آورده است: شک ندارم بانک مرکزی و سیستم بانکی و برخی از ارکان دولت تعمدا ماموریت در خراب تر شدن اوضاع و اذیت کردن مردم دارند.
منبع: فارس ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اقتصادی انتشار : 8 ساعت و 46 دقیقه پیش
یکهزار میلیارد ریال به شهرداری های استان زنجان پرداخت شد

یکهزار میلیارد ریال به شهرداری های استان زنجان پرداخت شد به گزارش ایرنا، اسدالله درویش امیری شامگاه یکشنبه در نشست تخصصی شهرداران و شورای سازمان همیاری شهرداری های استان زنجان افزود: پیش بینی می شود تا پایان امسال میزان پرداختی ها از محل مالیات بر ارزش افزوده به شهرداری های استان به رقم 2 هزار میلیارد ریال برسد.
وی ادامه داد: میزان پرداختی ها به شهرداری های استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود 60 درصد افزایش دارد.
درویش امیری با بیان اینکه افزایش درآمد استان ناشی از افزایش سرمایه گذاری است، اظهار داشت: فقط 3.5 درصد درآمد استان زنجان مربوط به مشاغل صنفی است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 6 دقیقه پیش
تامین امکانات خدماتی در شهرک های صنعتی دراولویت قرار گیرد

تامین امکانات خدماتی در شهرک های صنعتی دراولویت قرار گیرد به گزارش ایرنا، محمد علی نجفی شامگاه یکشنبه در نشست اقتصاد مقاومتی استان البرز افزود: بی توجهی به این شهرک های که سهم قابل توجهی در اشتغال و اقتصاد دارند ضربه های جبران ناپذیری را به کشور استان البرز وارد می سازد.
وی ادامه داد: برخی از مناطق مستعد گردشگری و صعب العبور از جمله طالقان و آسارا نیز باید از خدمات لازم و امکانات مناسب برخوردار شوند.
نجفی گفت: با توجه به تاکید رئیس جمهوری در بحث تملک های دارایی لازم است تدابیر جدی دراین زمینه انجام شود.
وی تاکید کرد: بخش قابل توجهی از مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی را در کارگروه تسهیل و رفع موانع می توان مرتفع ساخت. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 7 دقیقه پیش
هیئت دولت فردا را در سراسر کشور عزای عمومی اعلام کرد

هیئت دولت فردا را در سراسر کشور عزای عمومی اعلام کرد هیئت دولت در جلسه امروز بعدازظهر خود به ریاست دکتر جهانگیری معاون اول رییس جمهور، با صدور بیانیه ای ضمن تسلیت به مردم ایران و خانواده های شهدای حادثه تروریستی اهواز، فردا دوشنبه مورخ 1397/7/2 را عزای عمومی اعلام کرد.
به گزارشپایگاه اطلاع رسانی دولت، هیئت دولت ضمن تسلیت به مردم ایران و خانواده های شهدای حادثه تروریستی اهواز، فردا دوشنبه مورخ 1397/7/2 را عزای عمومی اعلام کرد و همچنین تعدادی از اعضای دولت به نمایندگی از هیئت وزیران در مراسم تشییع شهدای حادثه تروریستی اهواز شرکت می کنند.
** اختصاص اعتبار برای مقابله با آثار خشکسالی در برخی از زیستگاه ها و تالاب های کشور ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 7 دقیقه پیش
دبیرکل اوپک: این سازمان نه یک انحصار است و نه یک کارتل

دبیرکل اوپک: این سازمان نه یک انحصار است و نه یک کارتل به گزارش یکشنبه تارنمای وزارت نفت از سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک)، محمد سانوسی بارکیندو در دهمین نشست کمیته وزارتی نظارت بر توافق کاهش عرضه نفت اوپک و غیراوپک (جِی.ام.ام.سی) در الجزایر گفت: همکاری اوپک و غیر اوپک برای تقویت گفت وگو و ایجاد همکاری در سراسر این صنعت ادامه می یابد. این کار برای اطمینان از ثبات پایدار بازار جهانی نفت و فراهم سازی رشد اقتصادی پایدار و ماندگار در کشورهای تولیدکننده و مصرف کننده تشدید می شود.
بارکیندو گفت: به عنوان بخشی از تلاش ما به عنوان یک نهاد تخصصی، ما همچنان به گسترش تبادل اطلاعات و گفت وگوی آزاد درباره تحولات و تجزیه و تحلیل بازار نفت ادامه می ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 16 دقیقه پیش
موج جدیدی از افزایش قیمت در راه است/ هیچ یک از سکه های پیش فروش شده وارد بازار نشد

موج جدیدی از افزایش قیمت در راه است/ هیچ یک از سکه های پیش فروش شده وارد بازار نشد پول نیوز - رییس اتحادیه طلاو جواهر گفت: هیچ یک از سکه های پیش فروش شده وارد بازار نشده و هنوز تقاضا بیش از عرضه است .
داستان کلاهبرداری در اقتصاد خاکستری ایران گویا تمامی ندارد . در حالی هنوز تکلیف حساب بسیاری از مالباختگان موسسه های مالی و اعتباری مشخص نشده که خبر از کلاهبرداری یکی از موسسه های خرید و فروش سکه های آنلاین می رسد. کلاهبرداری هایی که بسیاری از کارشناسان اقتصادی و فعالان بازار ریشه آن را در نبود بازار مناسبی برای سرمایه گذاری می دانند.
محمد کشتی آرای رییس اتحادیه طلا و جواهر در اینباره به پول نیوز می گوید ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 17 دقیقه پیش
26 هزار خودرو در شهریور ماه تحویل مشتریان شد

26 هزار خودرو در شهریور ماه تحویل مشتریان شد براساس برنامه ریزی انجام شده در گروه خودرو سازی سایپا در شهریور ماه سال جاری بیش از 26 هزار دستگاه خودرو از محصولات این گروه خودروساز به مشتریان تحویل شده است.
به گزارش سایپانیوز، روند تحویل خودرو به مشتریان در گروه سایپا بدون وقفه در حال انجام است و با وجود مشکلات، محصولات گروه سایپا در حال تولید و تحویل به مشتریان است.
بر اساس این گزارش از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 262 هزار دستگاه از محصولات تولیدی گروه خودروسازی سایپا تحویل مشتریان شده و این روند همچنان ادامه خواهد داشت.
بر همین اساس هم گروه خودروسازی سایپا در هفته های گذشته اقدام به پیش فروش 50 هزار دستگاه از محصولات ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 37 دقیقه پیش
هزینه ریالی ویزا اربعین مشخص شد/20 دفتر موقت صدور ویزا دایر می شود

هزینه ریالی ویزا اربعین مشخص شد/20 دفتر موقت صدور ویزا دایر می شود شهریار حیدری در گفتگو با خبرنگار گروه قرآن و معارف خبرگزاری شبستان در خصوص آخرین بررسی های صورت گرفته برای تعیین هزینه ویزا اربعین 97، گفت: هزینه صدور ویزا برای اربعین سال جاری 41 دلار است که هزینه ریالی آن بر اساس دلار تعادلی که در سامانه نیما قیمت گذاری و ارائه می شود محاسبه خواهد شد.
هزینه ویزا اربعین بر اساس قمیت ارز ثانویه خواهد بود
سخنگوی ستاد مرکزی اربعین با اشاره به اینکه تلاش شد هزینه ویزا اربعین از ارز آزاد به ارز ثانویه تغییر کند که خوشخبتانه این مهم به ثمر رسید، اظهار کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 46 دقیقه پیش
تولید و توزیع مجدد بنزین سوپر آغاز می شود

تولید و توزیع مجدد بنزین سوپر آغاز می شود به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی، زیبا اسماعیلی، سخنگوی این شرکت درباره تولید و توزیع دوباره بنزین سوپر در کشور گفت: تولید بنزین سوپر در پالایشگاه های امام خمینی شازند و اصفهان از هفته آینده از سر گرفته می شود.
وی با بیان این که با تولید بنزین سوپر، توزیع این فرآورده نیز چند روز پس از آن آغاز خواهد شد، اظهار کرد: هم اکنون مصرف بنزین سوپر تنها 3 درصد از کل مصرف بنزین کشور را به خود اختصاص می دهد.
به گفته سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 47 دقیقه پیش
کارگران بیکار جذب صنایع دیگر شوند

کارگران بیکار جذب صنایع دیگر شوند به گزارش ایرنا، محمد علی نجفی عصر یکشنبه در نشست کارگروه اشتغال استان البرز افزود: یکی از مباحث مهم در بحث اشتغال این است که با استفاده از ظرفیت های قابل توجهی که داریم باید برای رفع مشکلات این بخش تلاش بیشتری صورت گیرد.
استان البرز دارای 3 هزارو 500 واحد تولیدی و صنعتی کوچک ، بزرگ و متوسط است که در سال های اخیر برخی از این صنایع به علل مختلفی مانند کمبود نقدینگی و مواد اولیه دچار مشکل یا رکود شده اند هرچند تعدادی از این صنایع با حمایت دولت به چرخه تولید بازگشته اما برخی دیگرمشکلات آنها را زمینگیر کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 57 دقیقه پیش
نرخ طلا و سکه در اولین روز پاییز/جدیدترین قیمت محصولات ایران خودرو در بازار اعلام شد

نرخ طلا و سکه در اولین روز پاییز/جدیدترین قیمت محصولات ایران خودرو در بازار اعلام شد به گزارش خبرنگار نبض بازار گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، مهم ترین عناوین نبض بازار امروز به شرح زیر است:
سکه گران شد/طرح قدیم 4 میلیون و 551 هزار تومان+جدول
امروز در صرافی ها هر قطعه سکه طرح قدیم چهار میلیون و 551 هزار تومان که این رقم نسبت به روز گذشته افزایش 30 هزار تومانی داشته است.
کاهش نرخ مرغ در بازار
هر کیلو سینه مرغ با کتف با مبلغ 18 هزار تومان در بازار عرضه می شود.
جوجه یکروزه بوقلمون با چه قیمتی در بازار عرضه می شود؟
جوجه یکروزه بوقلمون کیلویی 13 هزار و 600 تومان در بازار عرضه می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 10 ساعت و 7 دقیقه پیش
مدیران خودرو قیمت محصولاتش را 55 درصد افزایش داد

مدیران خودرو قیمت محصولاتش را 55 درصد افزایش داد به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز ، این شرکت اعلام کرده افزایش نرخ ارز مورد استفاده برای واردات قطعات برای مونتاژ خودروها در ایران از نرخ ارز مرجع به نرخ سامانه نیما، دلیل افزایش 55 درصدی قیمت ها بوده است.
در توضیحات این شرکت در این رابطه آمده است:" مدیران خودرو به دلیل پرداخت تمامی یا قسمتی از وجه اعتبارات اسنادی گشایش یافته از طریق سامانه نیما مجبور به افزایش نرخ خودروهای تولیدی بر طبق دعوتنامه ارسالی شده است. با توجه به نرخ ارز دریافتی از سامانه نیما، میزان افزایش واقعی قیمت باید 100 درصد باشد که این شرکت برای رعایت حال مصرف کنندگان در مرحله اول 55 درصد آنرا اعمال کرده است ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 10 ساعت و 7 دقیقه پیش
انعقاد 141 قرارداد جدید سرمایه گذاری در شهرک های صنعتی فارس

انعقاد 141 قرارداد جدید سرمایه گذاری در شهرک های صنعتی فارس به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز ؛ احد فتوحی مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی فارس در جلسه شورای قشر بسیج کارگری فارس با انجمن ها و تشکل های کارفرمایی استان فارس، با اشاره به برنامه های این شرکت در زمینه رصد و پایش لحظه ای واحد های صنعتی با هدف بررسی و رفع مشکلات آنها، گفت: در این زمینه کمیته ویژه ای در این شرکت تشکیل و موارد مربوط به واحد های صنعتی به صورت روزانه بررسی می شود.
وی افزود: طرح توانمند سازی تولید داخلی با هدف ایجاد اشتغال و رفع بیکاری، رونق صنایع داخلی، افزایش ثروت ملی، جلوگیری از خروج ارز از کشور، استمرار و افزایش تولیدات فعلی ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 10 ساعت و 16 دقیقه پیش
وزیر نفت سعودی از افزایش تولید نفت در زمان مناسب خبر داد

وزیر نفت سعودی از افزایش تولید نفت در زمان مناسب خبر داد به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری فرانسه؛ وزیر نفت سعودی اعلام کرد افزایش تولید نفت در زمان مناسب امکان پذیر است.
وزیر انرژی عربستان سعودی اعلام کرد بیست کشور تولید کننده نفت که از سال 2016 برای محدود کردن میزان تولید خود توافق کرده بودند، امکان افزایش تولید خود را در زمان مناسب بررسی خواهند کرد.
خالد الفالح که ریاست کمیته نظارت بر توافق کاهش تولید اوپک را برعهده دارد گفت اگر موازنه میان عرضه و تقاضا رضایت بخش باشد، ما به نظارت از نزدیک ادامه خواهیم داد و به شیوه ای مناسب و در زمان مناسب در صورتی که ضرورت داشته باشد پاسخگو خواهیم بود. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 10 ساعت و 17 دقیقه پیش
وزارت صنعت تیتر یک شد!

وزارت صنعت تیتر یک شد! به گزارش ایسنا، در حالی که ماجرای استعفای محمد شریعتمداری امروز در رسانه های مختلف منتشر شد اما در نهایت روابط عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد که استعفای محمد شریعتمداری صحت ندارد . موضوعی که در ابتدای امر از سوی الیاس حضرتی نماینده مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت مطرح شد و در نهایت هم حضرتی مصاحبه مربوطه را تکذیب کرد.
چرا کالاهای مکشوفه به بازار عرضه نمی شوند؟
موضوع دیگری که در خبرهای امروز به وزارت صنعت، معدن و تجارت مربوط است، موضوع کشف کالاهای احتکار شده ای است که به بازار عرضه نشده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 10 ساعت و 17 دقیقه پیش
پیام روز جهانی استاندارد 2018

پیام روز جهانی استاندارد 2018 پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
روسای سازمان های بین المللی ISO و IEC و دبیرکل ITU به مناسبت روز جهانی استاندارد 2018 پیامی را به شرح زیر منتشر کردند.
" استانداردها و چهارمین انقلاب صنعتی "
همانگونه که 250 سال پیش و در جریان نخستین انقلاب صنعتی استانداردها موضوعاتی اساسی بودند، در چهارمین انقلاب صنعتی نیز نقشی حیاتی را برعهده خواهند داشت.
منظور از انقلاب صنعتی چهارم فناوری های نوظهوری است که مرزهای سنتی دنیاهای فیزیکی، دیجیتال و زیست شناسی را کمرنگ خواهند کرد. افزایش ارتباط مردم و موضوعات با یکدیگر، شیوه تولید ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اقتصادی انتشار : 10 ساعت و 47 دقیقه پیش
مجمع عمومی سالیانه بیمه مرکزی برگزار شد

مجمع عمومی سالیانه بیمه مرکزی برگزار شد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مجمع عمومی سالیانه بیمه مرکزی با حضور سرپرست وزارت امور اقتصادی ودارایی برگزار شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، در این مجمع که با حضور دکتر اکرمی سرپرست وزارت امور اقتصادی و دارایی، معاون بانکی و بیمه ای ایشان و معاونین وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت و کار، رفاه و تامین اجتماعی برگزار شد، اعضا پس از استماع سخنان رئیس کل بیمه مرکزی صورت حسابهای مالی سال 1396 بیمه مرکزی را تایید کردند.
دکتر سلیمانی رئیس کل بیمه مرکزی در این جلسه ضمن ارائه گزارش مبسوطی از عملکرد صنعت بیمه کشور در سال گذشته ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اقتصادی انتشار : 10 ساعت و 56 دقیقه پیش
دو راهی استیضاح و استعفای شریعتمداری

دو راهی استیضاح و استعفای شریعتمداری به گزارش مشرق ، در حالی که قرار بود استیضاح محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست هفته جاری کمیسیون صنایع و معادن مجلس مطرح شود امروز موضوع استعفای وزیر صنعت ، معدن و تجارت به نقل از الیاس حضرتی در رسانه ها منتشر شد.
استعفای شریعتمداری ساعتی پس از انتشار خبر ، توسط حضرتی تکذیب شد و پس از آن پایگاه اطلاع رسانی دولت نیز به نقل از وزارت صنعت آن را تکذیب کرد. البته خبر تکذیب نیز از خروجی سایت وزارت صنعت حذف شد. انتشار این خبر به این شکل توسط یکی از نمایندگان نزدیک به دولت و سپس تایید و تکذیب های متوالی آن این سوالی را در اذهان عمومی ایجاد کرد که آیا شریعتمداری برای رهایی از ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 11 ساعت و 6 دقیقه پیش
تسریع تخلیه و بارگیری کالاها در بندر شهید رجایی

تسریع تخلیه و بارگیری کالاها در بندر شهید رجایی به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
هم اکنون کالاهای اساسی بدون نوبت در بنادر کشور تخلیه می شود. با فعالیت 24 ساعته ی بندر شهید رجایی، تخلیه و بارگیری کالاها در این بندر تسریع شده است.
دانلود ادامه خبر ...

منبع: شبکه خبر دسته: اقتصادی انتشار : 11 ساعت و 17 دقیقه پیش
1200 فرصت شغلی از دهه فجر تا هفته دولت در رشت ایجاد شد

1200 فرصت شغلی از دهه فجر تا هفته دولت در رشت ایجاد شد به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت ، سیدمحمد احمدی عصر امروز در مراسم معارفه فرماندار جدید شهرستان رشت در فرمانداری این شهرستان اظهار داشت: بنا به روایتی از امام حسین(ع) خدمت کردن به مردم نعمتی از جانب خداوند است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گیلان با اشاره به اقدامات خود در دوران حضورش به عنوان فرماندار رشت عنوان داشت: در این مدت تلاش کردم تا از تمام ظرفیت های قانونی برای پیشرفت شهرستان رشت استفاده کنم.
احمدی با بیان اینکه امروز دولت در تنگنا های جدی قرار دارد خاطرنشان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 11 ساعت و 17 دقیقه پیش
بنزین سوپر به جایگاه های سوخت بازمی گردد

بنزین سوپر به جایگاه های سوخت بازمی گردد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
بر اساس برنامه ریزی های انجام شده تولید بنزین سوپر که حدود سه ماه با وقفه مواجه شده بود، از هفته آینده از سر گرفته می شود.
به گزارش ایسنا، حدود سه ماه است که شاهد کمبود بنزین سوپر در برخی جایگاه های سراسر کشور بودیم که علل مختلفی برای این کمبود لیست شده است. گاهی گفته شد علت این موضوع قطع واردات بنزین سوپر به دلیل خودکفایی کشور در تولید این بنزین است و گاهی علت کمبود بنزین سوپر تعمیرات پالایشگاه شازند اعلام شد. گاهی گفته شد به دلیل تعمیر خط لوله انتقال بنزین سوپر با تاخیر مواجه شده است و گاهی اخباری هم منتشر شد مبنی بر اینکه وزارت نفت ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اقتصادی انتشار : 11 ساعت و 17 دقیقه پیش
اوپک و روسیه از افزایش تولید نفت صرف نظر کردند

اوپک و روسیه از افزایش تولید نفت صرف نظر کردند به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری رویترز از الجزیره، خالد الفالح وزیر انرژی عربستان سعودی در نشست وزیران کشورهای عضو و غیر عضو اوپک در الجزایر گفت من بر قیمت نفت تاثیر نمی گذارم.
روز جمعه ، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بار دیگر با اشاره به ارتباط میان حمایت آمریکا از کشورهای خاورمیانه و قیمت هر بشکه نفت از اوپک خواست بهای نفت را کاهش دهد. پیش از کاهش عرضه نفت به دنبال اجرایی شدن تحریم های آمریکا علیه ایران، بهای هر بشکه نفت در بازار جهانی به هشتاد دلار رسیده است که بهترین سطح طی چهار سال گذشته است. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 11 ساعت و 26 دقیقه پیش
مدیریت و جنبه نظارتی بر صندوق های بازنشستگی باید کارآمد و قوی تر شود

مدیریت و جنبه نظارتی بر صندوق های بازنشستگی باید کارآمد و قوی تر شود مسعود رضایی در گفت وگو با خانه ملت ، با اشاره به وضعیت بغرنج صندوق های بازنشستگی و تکلیف دولت در برابر آنها، گفت: بسیاری از صندوق های بازنشستگی در حال ورشکستگی هستند و عوامل متعدد و ریشه ای به این ورشکستگی دامن زده اند.
نایب رئیس دوم کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه دولت ها در ادوار مختلف مطالبات این صندوق ها را پرداخت نکرده اند، اظهار کرد: به نحوی برداشت هایی از صندوق های بازنشستگی انجام شده و برگشت داده نشده است و همین موضوع به تنهایی یکی از عوامل اثرگذار در روند کرختی و سستی صندوق ها بوده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 11 ساعت و 56 دقیقه پیش
مجتمع فرهنگی اردستان، همچنان بلاتکلیف

مجتمع فرهنگی اردستان، همچنان بلاتکلیف به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز اصفهان؛ احداث مجتمع فرهنگی 9 منظوره اردستان که از سال 68 آغاز شده ، همچنان چشم انتظار تکمیل شدن است.
فضل اله بصیرت رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اردستان با بیان اینکه این مجتمع 4 هزار و 500 متر مربع زیربنا دارد گفت: این مجتمع شامل واحدهای تجاری از قبیل رستوران ، سینما و آمفی تئاتر، تالار برگزاری مجالس، واحدهای اداری ، واحد آموزشی ، نگارخانه و محل بازی های رایانه ای است.
مهدی سلمانیان اردستانی مجری این مجتمع فرهنگی هم با بیان اینکه ساخت این مجموعه از سال 68 آغاز شد افزود ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 11 ساعت و 57 دقیقه پیش
مدیران ناتوان یکی از مشکلات صندوق های بازنشستگی است/تقی زاده توان اداره این سازمان را ندارد

مدیران ناتوان یکی از مشکلات صندوق های بازنشستگی است/تقی زاده توان اداره این سازمان را ندارد حجت الاسلام ناصر موسوی لارگانی در گفت وگو با خانه ملت ، با اشاره به وضعیت بغرنج صندوق های بازنشستگی و تکلیف دولت در برابر آنها، گفت: دولت نمی تواند برای این صندوق ها کاری انجام دهد مگر آنکه بدهی های خود را به آنها بپردازد.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه دولت به صندوق بازنشستگی کشوری بدهی سنگینی دارد، افزود: همچنین دولت به صندوق بازنشستگی تامین اجتماعی حدود 160 هزار میلیارد تومان بدهکار است، البته به صندوق هایی مثل فولاد هم بدهی دارد اما صنعت فولاد با قدمتی حدود 50 ساله در زمان تاسیس بدون داشتن خروجی تنها ورودی داشته و نیازی به پرداخت مستمری و حقوق نبوده است لذا مبلغ سنگینی در ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 11 ساعت و 57 دقیقه پیش
رشد قیمت سکه و ارز +جدول

رشد قیمت سکه و ارز +جدول در معاملات امروز بازار تهران قیمت انواع سکه و ارز افزایش یافت.
سکه طرح جدید 101 هزار تومان، سکه طرح قدیم 114 هزار تومان، نیم سکه 140 هزار تومان، ربع سکه 90 هزار تومان، سکه گرمی 10 هزار تومان و هر گرم طلای 18 عیار 13 هزار و 620 تومان رشد داشته است.
در بازار ارز، دلار 364 تومان، یورو 363 تومان و درهم 112 تومان افزایش داشت.
طلا و ارز قیمت میزان تغییر قیمت
سکه طرح جدید 4،601،000 تومان 101،000+ تومان
سکه طرح قدیم 4،310،000 تومان 114،000 تومان
نیم سکه 2،253،000 تومان 140،000+ تومان
ربع سکه 1،202،000 تومان 90،000+ تومان ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 12 ساعت و 6 دقیقه پیش
932 میلیارد ریال به طرح های اشتغال روستایی در اردبیل پرداخت شد

932 میلیارد ریال به طرح های اشتغال روستایی در اردبیل پرداخت شد به گزارش خبرنگار مهر ، آرام حلیم عصر یکشنبه در بررسی طرح های اشتغال پایدار روستایی در اردبیل افزود: این میزان تسهیلات به 445 طرح مصوب در این حوزه پرداخت شده است.
وی سهم اعتباری استان از محل اشتغال پایدار روستایی را امسال هزار و 239 میلیارد ریال برشمرد و یادآور شد: در این خصوص تاکنون هفت هزار و 139 طرح با 14 هزار و 400 میلیارد ریال در سامانه کارا استان ثبت شده است.
مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری اردبیل با اشاره به تصویب هزار و 200 طرح با اشتغالزایی چهار هزار و 238 نفر و دو هزار و 630 میلیارد ریال تسهیلات در کمیته فنی بیان داشت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 12 ساعت و 26 دقیقه پیش
وظایف بانک کشاورزی در قبال کشاورزان خسارت دیده بررسی شد

وظایف بانک کشاورزی در قبال کشاورزان خسارت دیده بررسی شد به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، علی محمد شاعری درباره جلسه امروز کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی گفت: جلسه امروز کمیسیون درباره وظایف بانک کشاورزی در قبال کشاورزان بود. فعالیت های داخلی بخش کشاورزی با حضور مسئولان بانک مرکزی و وزارت جهاد کشاورزی بررسی شد.
وی تصریح کرد: مقرر شد که بانک کشاورزی در قبال کشاورزان خسارت دیده همکاری بیشتری داشته باشد و تعهدات خود را انجام دهد و تسهیلات پیش بینی شده را به آنان ارائه دهد.
این عضو کمیسیون کشاورزی تاکید کرد: سیاست های بانک کشاورزی درباره کشاورزی صنعتی و دانش بنیان و توسعه کشاورزی گلخانه ای هم در جلسه امروز کمیسیون بررسی شد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 12 ساعت و 26 دقیقه پیش
اعضای هیات تحقیق و تفحص از بازار خودرو تعیین شدند

اعضای هیات تحقیق و تفحص از بازار خودرو تعیین شدند محمد عزیزی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایلنا درباره جلسه امروز کمیسیون صنایع و معادن گفت: مباحث مربوط به صنعت خودروسازی کشور امروز در جلسه کمیسیون بررسی شد و اعضای هیات تحقیق و تفحص از بازار خودرو نیز تعیین شدند.
وی تاکید کرد: مباحثی هم درباره قیمت آلومینیوم و موارد مورد استفاده در صنعت در کمیسیون صنایع و معادن مطرح شد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 12 ساعت و 27 دقیقه پیش
اعلام کالا برگ سهمیه نفت سفید

اعلام کالا برگ سهمیه نفت سفید به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ،مرکز گیلان شرکت پخش فرآورده های نفتی استان اعلام کرد : کالابرگ های122، 222، 322 و 522 برای دریافت نفت سفید سهمیه مهر اعلام شد.
سهمیه هر خانوار فاقد گاز طبیعی گیلان 210 لیتر است.
4 کالا برگ اعلام شده تا 8 آبان اعتبار دارد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 12 ساعت و 27 دقیقه پیش
تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت منتفی شد

تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت منتفی شد محمد وحدتی، عضو کمسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه عصر امروز (یکشنبه 1 مهر) این کمیسیون، اظهار داشت: بررسی طرح تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت در دستورکار اعضای کمیسیون قرار داشت.
به گزارش نامه نیوز، وی در تشریح این طرح گفت: براساس این طرح قرار بود وزارت صنعت، معدن و تجارت به 2 وزارتخانه صنعت و معدن و وزارتخانه توسعه تجارت و بازرگانی تفکیک شود.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: در این جلسه ابتدا طراحان طرح، نقطه نظرات خود را درباره طرح تفکیک وزارت صمت مطرح و پس از آن نیز مخالفان و موافقان طرح تفکیک وزارت صمت ،اظهارات خود را پیرامون طرح مذکور مطرح کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 12 ساعت و 36 دقیقه پیش
68 میلیارد ریال تسهیلات به عشایر استان تهران پرداخت شد

68 میلیارد ریال تسهیلات به عشایر استان تهران پرداخت شد هاتف ممیزی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در شش ماهه نخست امسال 68 میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت در راستای حمایت مستقیم دولت از زنجیره تولید گوشت قرمز و ایجاد اشتغال پایدار و همچنین از محل اعتبارات خشکسالی در اختیار عشایر استان تهران قرار گرفت.
وی تصریح کرد: پرداخت این تسهیلات ارزان قیمت به منظور تسهیل در معیشت و تامین علوفه مورد نیاز عشایر، در پی تشدید پدیده خشکسالی در شش ماهه اول پرداخت شد که با توجه به حضور عشایر در شش ماهه دوم سال در مناطق قشلاقی (گرمسیر) پرداخت این تسهیلات در دستور کار قرار دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 12 ساعت و 37 دقیقه پیش
6 هزار هکتار زمین در قم تحت پوشش آبیاری نوین قرار می گیرد

6 هزار هکتار زمین در قم تحت پوشش آبیاری نوین قرار می گیرد به گزارش ایرنا، محمد رضا طلایی روز یکشنبه در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید قم در دهستان قمرود اظهار داشت: در آغاز دولت یازدهم میزان اعتبار در نظر گرفته شده برای آبیاری نوین استان به صورت میانگین بین 10تا 15میلیارد ریال بود، ولی این رقم امسال به 600 میلیارد ریال افزایش پیدا کرده است.
وی مساحت زمین های تحت آبیاری نوین استان در سال 92 را نیز بالغ بر سه هزار و 700 هکتار عنوان کرد و افزود: هم اکنون 13هزار هکتار از زمین های کشاورزی قم به روش نوین آبیاری می شود.
وی همکاری و کمک کشاورزان را در توسعه آبیاری نوین در استان موثر دانست و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 12 ساعت و 37 دقیقه پیش
وزیر صنعت هفته آینده به کمیسیون صنایع و معادن می رود/ اعضای هیات تحقیق و تفحص از خودروسازان داخلی مشخص شدند

وزیر صنعت هفته آینده به کمیسیون صنایع و معادن می رود/ اعضای هیات تحقیق و تفحص از خودروسازان داخلی مشخص شدند سیده حمیده زرآبادی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، درباره جلسه امروز کمیسیون صنایع و معادن گفت: رأی گیری برای تعیین اعضای هیأت تحقیق و تفحص از بررسی علل ناکارآمدی شرکت های خودروساز داخلی انجام شد و افراد هم مشخص شدند.
وی درباره بررسی استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت هم گفت: بنا شد جلسه هفته آینده با حضور وزیر برگزار شود. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 12 ساعت و 47 دقیقه پیش
برای مجازات عوامل حادثه تروریستی اهواز تلاش شود

برای مجازات عوامل حادثه تروریستی اهواز تلاش شود نماینده مردم دزفول خطاب به رئیس جمهور گفت: با رعایت همبستگی بیشتر با نیروهای مسلح با اقتدار کامل تمام تلاش خود را در جهت مجازات عاملین حادثه تروریستی به کار گیرید.
به گزارش ایسنا، عباس پاپی زاده در تذکر شفاهی در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس ضمن محکوم کردن حادثه تروریستی روز گذشته اهواز، گفت: آقای رئیس جمهور مردم ما انتظار دارند ضمن رعایت همبستگی بیشتر با نیروهای مسلح و تامین کننده امنیت کشور با اقتدار کامل تمام تلاش خود را جهت پاسخ دندان شکن و مجازات عوامل این حادثه به کار گیرید.
وی افزود ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 12 ساعت و 47 دقیقه پیش
زمان بازگشت ارز حاصل از صادرات برای فرش دستباف 7ماهه شد

زمان بازگشت ارز حاصل از صادرات برای فرش دستباف 7ماهه شد به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از روابط عمومی کنفدراسیون صادرات ایران؛ زمان بازگشت ارز حاصل از صادرات فرش دستباف، با تصمیم محمد شریعتمداری از سه ماه به هفت ماه افزایش یافت تا صادرکنندگان بتوانند با شرایط مناسب تری به رفع تعهد ارزی خود بپردازند.
پیش از این، بانک مرکزی در بخشنامه ای تحت عنوان رفع تعهد ارزی صادرکنندگان، همه کالاهای صادراتی اعم از پتروشیمی و فولاد و بیست درصد از صادرات غیرنفتی که از شمول ارایه ارز حاصل از صادرات به سامانه نیما مستثنی شده بودند را مکلف به بازگشت ارز حاصل از صادرات در زمان حداکثر سه ماهه کرده بود. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 12 ساعت و 47 دقیقه پیش
وقتی نان آجر پزان آجر شد/ تعطیلی کوره ها عامل بی کاری چند هزار خانواده وایقان +تصاویر

وقتی نان آجر پزان آجر شد/ تعطیلی کوره ها عامل بی کاری چند هزار خانواده وایقان +تصاویر آفتاب نیوز :
امروزه با پیشرفت و گسترشی که در زمینه های مختلف صنعتی رخ داده و روند رو به رشد و ترقی همچنان در جریان است، تمام حوزه ها از جمله حوزه ساختمان نیز متاثر از این رویه، پیشرفت های چشمگیری در جهان داشته و همین امر باعث شده تا با ایجاد تکنولوژی های جدید محصولات جدید و با دوام و شیک و از نظر اقتصادی به صرفه تری پا به عرصه ظهور بگذارند.
در بیش از 5 هزار سال پیش آجر از خاک رس ساخته شده و در اکثر ساخت و سازها به کار رفته، در اوایل آجر به صورت خام به کار برده می شد و این نوع آجر از دوام و استحکام کمتری برخوردار بود تا اینکه در اثر سیر تکاملی در این صنعت ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اقتصادی انتشار : 12 ساعت و 56 دقیقه پیش
رشد قیمت سکه و ارز +جدول

رشد قیمت سکه و ارز +جدول به گزارش مشرق ، در معاملات امروز بازار تهران قیمت انواع سکه و ارز افزایش یافت.
سکه طرح جدید 101 هزار تومان، سکه طرح قدیم 114 هزار تومان، نیم سکه 140 هزار تومان، ربع سکه 90 هزار تومان، سکه گرمی 10 هزار تومان و هر گرم طلای 18 عیار 13 هزار و 620 تومان رشد داشته است.
در بازار ارز ، دلار 364 تومان، یورو 363 تومان و درهم 112 تومان افزایش داشت. ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 12 ساعت و 56 دقیقه پیش
تورم دو رقمی شد

تورم دو رقمی شد به نقل از مرکز آمار ایران، در شهریور ماه 1397 عدد شاخص کل (100=1395) به 134.6 رسید که نسبت به ماه قبل 5.4 درصد افزایش نشان می دهد.
در این ماه درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل 25.7 درصد است؛ یعنی خانوار های کشور به طور میانگین 25.7 درصد بیشتر از شهریور 1396 برای خرید یک مجموعه کالا و خدمات یکسان هزینه کردند که نسبت به این اطلاع در ماه قبل (19.3 درصد) 6.4 واحد درصد افزایش یافته است.
نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به شهریور ماه 1397 به 11.3 درصد رسید که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل (9.7 درصد) 1.6 واحد درصد افزایش نشان می دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 12 ساعت و 57 دقیقه پیش
کوپن الکترونیکی؛ راه حل یا مشکل جدید؟!

کوپن الکترونیکی؛ راه حل یا مشکل جدید؟! فرارو- یک کارشناس مسائل اقتصادی گفت: طرح ایده کوپن به هیچ عنوان منطقی و به صلاح کشور نیست. این ایده زمانی می تواند مورد توجه قرار گیرد و کارایی داشته باشد که ما در یک وضعیت جنگی به سر ببریم. به همین دلیل هم وقتی در دوران جنگ تحمیلی مسئله کوپن مطرح شد، یک ایده خوب بود، اما الان ما اصلا شرایطمان مانند دهه 60 نیست و لزومی ندارد مجددا ایده کوپن عملی و حتی مطرح شود. این اصلا یک روال معمول است که وقتی یک کشوری در وضعیت جنگی قرار دارد سعی می کند منابع خود با جیره بندی مدیریت کند، اما ما الان در وضعیت جنگی قرار نداریم که بخواهیم جیره بندی کنیم. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 13 ساعت و 6 دقیقه پیش
استیضاح شریعتمداری به احتمال قوی رای می آورد/ وزیر به خواسته مردم و مجلس تن بدهد

استیضاح شریعتمداری به احتمال قوی رای می آورد/ وزیر به خواسته مردم و مجلس تن بدهد اقتصادآنلاین - المیرا اکرمی؛ تقی کبیری در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی اقتصادآنلاین در واکنش به مسایل مطرح شده در خصوص استعفای محمد شریعتمداری توسط برخی نمایندگان مجلس و تکذیب آن توسط دولت گفت: این فضا به دلیل بحث استیضاحی که در مورد وزیر صنعت مطرح است، پیش آمده و تا حدودی هم به گذشته برمی گردد که نمایندگان از دولت خواستند نسبت به تغییر و ترمیم تیم اقتصادی اقدام کند، اما عملا کار خاصی در این رابطه انجام نشد.
وی در ادامه افزود: دو استیضاح قبلی که اخیرا در مجلس انجام شد، رای آورد و احتمال قوی وجود دارد که استیضاح سوم هم که مربوط به وزیر صنعت است، رای بیاورد ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 13 ساعت و 7 دقیقه پیش
احداث مرکز پرورش شترمرغ در سرخه

احداث مرکز پرورش شترمرغ در سرخه به گزارش ایلنا ، علی مؤیدی زاده در جلسه اقتصاد مقاومتی سرخه در محل فرمانداری این شهر بابیان اینکه روند اداری و اقدامات لازم برای احداث بزرگ ترین مرکز پرورش شترمرغ استان، در شهرستان سرخه در حال انجام است، گفت: راه اندازی این واحد تولیدی در جهت افزایش زمینه اشتغال و کمک به اقتصاد شهر است.
وی بابیان اینکه می کوشیم تا زمینه زیرساخت های مناسب برای حضور سرمایه گذاران و ایجاد واحدهای تولیدی جدید در شهرستان سرخه را فراهم کنیم، ادامه داد: امیدواریم با تلاش و همت کارآفرینان سرخه ای و حمایت مسئولان شاهد راه اندازی پرورش عقرب در این منطقه باشیم تا به ایجاد اشتغال جوانان کمک شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 13 ساعت و 7 دقیقه پیش
کلان داده و یادگیری ماشین، مانع از وقوع بحران مالی جهانی نمی شوند

کلان داده و یادگیری ماشین، مانع از وقوع بحران مالی جهانی نمی شوند ده سال از بحران مالی جهانی گذشته است و حالا بازارهای بورس دوباره به دوران اوج خود برمی گردند و نوسانات قیمت جهانی به پایین ترین سطح نزدیک می شوند. صنعت مالی مشتاقانه از کلان داده و الگوریتم های محاسباتی استقبال می کند و پیروزی های متوالی یادگیری ماشین، این جریان را تقویت می کند. اما کارشناسان تا کجا می توانند به مدل های کمی ( Quantitative Models ) یا نوآوری هایی اعتماد کنند که به گفته ی ویلیام دادلی ، رئیس بانک فدرال رزرو نیویورک ؛ اعتماد بیش ازحد به آن ها، سیستم مالی را در معرض ریسک قرار می دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: زومیت دسته: اقتصادی انتشار : 13 ساعت و 7 دقیقه پیش
افزایش 44 درصدی تورم کالاهای وارداتی در بهار 97

افزایش 44 درصدی تورم کالاهای وارداتی در بهار 97 به گزارش نامه نیوز، براساس آمارهای مرکز آمار ایران شاخص قیمت (تورم) کالاهای وارداتی (ریالی، 100=1390) در فصل بهار سال 1397 برابر با 712.8 است که نسبت به فصل زمستان سال 1396، 44.2 درصد افزایش داشته است. تغییرات شاخص قیمت کالاهای وارداتی نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) 45.9 درصد و تغییرات چهار فصل منتهی به فصل جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم) 9.4 درصد بوده است.
شاخص قیمت کالاهای وارداتی (دلاری، 100=1390) در فصل بهار سال 1397 برابر با 247.1 است که نسبت به فصل قبل، 6.2 درصد افزایش داشته است ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 13 ساعت و 7 دقیقه پیش
بنزین سوپر به جایگاه های سوخت بازمی گردد

بنزین سوپر به جایگاه های سوخت بازمی گردد آفتاب نیوز :
حدود سه ماه است که شاهد کمبود بنزین سوپر در برخی جایگاه های سراسر کشور بودیم که علل مختلفی برای این کمبود لیست شده است. گاهی گفته شد علت این موضوع قطع واردات بنزین سوپر به دلیل خودکفایی کشور در تولید این بنزین است و گاهی علت کمبود بنزین سوپر تعمیرات پالایشگاه شازند اعلام شد. گاهی گفته شد به دلیل تعمیر خط لوله انتقال بنزین سوپر با تاخیر مواجه شده است و گاهی اخباری هم منتشر شد مبنی بر اینکه وزارت نفت درحال ذخیره سازی بنزین برای زمان تحریم است و اولویت اول کشور تامین بنزین معمولی مردم است. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اقتصادی انتشار : 13 ساعت و 16 دقیقه پیش
برپایی نمایشگاه تاریخچه خودروهای ژاپنی در آمریکا

برپایی نمایشگاه تاریخچه خودروهای ژاپنی در آمریکا به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ، موزه خودرو پیترسون شهر لس آنجلس آمریکا نمایشگاهی از تاریخچه صنعت خودرو ژاپن برگزار کرده است.
در این نمایشگاه، بازدید کنندگان علاوه بر مشاهده تاریخچه صنعت خودروسازی ژاپن، در می یابند که چگونگ شرکت های خودسازی ژاپن و آمریکا از تولیدات همدیگر برای ساخت مدل های جدید الهام گرفته اند. این نمایشگاه به مدت دو روز در محل موزه خودرو پیترسون واقع در شهر لس آنجس دایر است. و بسیاری از خودروهایی که در آن در معرض دید علاقمندان قرار گرفته اند از ژاپن و با حمایت مالی شرکت های خودروسازی نیسان و میتسوبیشی به محل نمایشگاه منتقل شده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 13 ساعت و 17 دقیقه پیش
قیمت و شرایط فروش محصولات جیلی، خودروسازان بم

قیمت و شرایط فروش محصولات جیلی، خودروسازان بم خودروسازان بم که به عنوان نماینده جیلی (Geely) چین در ایران فعالیت می کند، شرایط فروش غیر قطعی سدان سایز متوسط جیلی GC6 مدل اکسلنت را اعلام کرد. در این طرح مبلغ 60 میلیون تومان به عنوان پیش پرداخت برای خریداران جیلی GC6 در نظر گرفته شده است. این شرکت همچنین زمان تحویل خودروها را دی، بهمن و اسفند سال جاری اعلام کرده است.
از سوی دیگر سود مشارکت 19 درصد و سود انصراف 15 درصد نیز برای خریداران جیلی GC6 در نظر گرفته شده است. خودروسازان بم مبلغ 2.5 درصد ماهانه نیز به عنوان سود تاخیر برای خریداران این خودرو تعیین کرده است ... ادامه خبر ...

منبع: زومیت دسته: اقتصادی انتشار : 13 ساعت و 25 دقیقه پیش
بیگانگی دارا و ندار در جامعه امروز

بیگانگی دارا و ندار در جامعه امروز پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
دوگانگی دارا و ندار که در ایران امروز به آشکارگی رسیده است، بسیار خطرناک است، زیرا می تواند پیامدهایی کاملاً ناشناخته و پیش بینی ناپذیر داشته باشد. شرایط اقتصادی امروز، زیستِ بی سروصدای ندارها را بر هم زده است. زیستن آنها طاقت فرسا شده است و زندگی روزمره آنها را به مسئله تبدیل کرده است. زیستن، اولین نیاز بشر است که امروزه برای بخش عظیمی از جامعه ایران به سختی ساری و جاری است. در واقع دست بردن در زیست آنها، زندگی معمولی آنها را بر هم زده، عادت واره های زندگی آنها را زیرورو کرده و سکوت آنها را درهم شکسته است ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اقتصادی انتشار : 13 ساعت و 27 دقیقه پیش
رشد 29.7 درصدی متوسط قیمت خرید مسکن در بهار

رشد 29.7 درصدی متوسط قیمت خرید مسکن در بهار به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، به نقل از مرکز آمار ایران، افزایش 29,0 درصدی متوسط قیمت فروش یک مترمربع زمین یا زمین ساختمان گلنگی و 29.7 درصدی متوسط قیمت خرید و فروش یک مترمربع زیربنای مسکونی و افزایش 22.0 درصدی متوسط اجاره ی یک مترمربع زیربنای مسکونی در نقاط شهری کشور در بهار97 نسبت به بهار 96 ثبت شد.
بر اساس سامانه اطلاعات مدیریت معاملات املاک و مستغلات کشور که با هدف شفاف سازی اطلاعات معاملات املاک و مستغلات کشور در راستای ساماندهی امور مسکن پیاده سازی شده است، بنگاه های معاملات ملکی موظف هستند مشخصات کلیه ی معاملات خرید و فروشی که سند آن ها از طریق دفتر ثبت اسناد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 13 ساعت و 27 دقیقه پیش
نرخ سود سپرده تغییر نمی کند

نرخ سود سپرده تغییر نمی کند به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، باتوجه به روند افزایشی نرخ تورم در ماه های اخیر بحث افزایش نرخ سود بانکی به صورت جدی در رسانه ها مطرح و جزء دستور کارهای بانک مرکزی بود و به همین دلیل سپرده های یکساله که سررسید آنها در اوایل شهریور ماه امسال بود، یک ماه دیگر تمدید شد.
اما شنیده ها حاکی است، با توجه به وضعیت نظام بانکی و اثرات منفی افزایش نرخ سود بر سایر متغیرهای کلان از جمله رشد پایه پولی و افت سرمایه گذاری و تقاضا که زمینه ساز افت حتی منفی شدن رشد اقتصادی را در پی داشته باشد، تصمیم گیری برای افزایش نرخ سود بانکی از دستور کار خارج شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 13 ساعت و 47 دقیقه پیش
شاخص قیمت مصرف کننده شهریور منتشر شد/ افزایش نرخ تورم خانوارها

شاخص قیمت مصرف کننده شهریور منتشر شد/ افزایش نرخ تورم خانوارها خانوارهای کشور به طور میانگین 25,7 درصد بیشتر از شهریور 1396 برای خرید یک مجموعه کالا و خدمات یکسان هزینه کردند که نسبت به این اطلاع در ماه قبل (19.3 درصد) 6.4 واحد درصد افزایش یافته است.
به گزارش عصرایران و براساس اعلام مرکز آمار ایران، نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به شهریور ماه 1397 به 11.3 درصد رسید که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل (9.7 درصد) 1.6 واحد درصد افزایش نشان می دهد.
در شهریور ماه 1397 عدد شاخص کل (100=1395) به 134,6 رسید که نسبت به ماه قبل 5.4 درصد افزایش نشان می دهد. در این ماه درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل 25 ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 13 ساعت و 47 دقیقه پیش
متوسط قیمت خرید مسکن 29.7 درصد در بهار رشد کرد

متوسط قیمت خرید مسکن 29.7 درصد در بهار رشد کرد به گزارش الف به نقل از مرکز آمار ایران، افزایش 29,0 درصدی متوسط قیمت فروش یک مترمربع زمین یا زمین ساختمان گلنگی و 29.7 درصدی متوسط قیمت خرید و فروش یک مترمربع زیربنای مسکونی و افزایش 22.0 درصدی متوسط اجاره ی یک مترمربع زیربنای مسکونی در نقاط شهری کشور در بهار97 نسبت به بهار 96 ثبت شد.
بر اساس سامانه ی اطلاعات مدیریت معاملات املاک و مستغلات کشور که با هدف شفاف سازی اطلاعات معاملات املاک و مستغلات کشور در راستای ساماندهی امور مسکن پیاده سازی شده است، بنگاه های معاملات ملکی موظف هستند مشخصات کلیه ی معاملات خرید و فروشی که سند آن ها از طریق دفتر ثبت اسناد انتقال پیدا می کند را در این سامانه ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 13 ساعت و 47 دقیقه پیش
نقره داغ گران فروشان درتعزیرات حکومتی قزوین

نقره داغ گران فروشان درتعزیرات حکومتی قزوین به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز قزوین، مدیر کل تعزیرات حکومتی استان گفت: با مختومه شدن 4 هزار و 300 پرونده گرانفروشی، تقلب و قاچاق در شش ماه نخست امسال، متخلفان 43 میلیارد تومان جریمه شدند.
به گفته محمود احمدی بیشترین تخلفات مربوط به قاچاق دخانیات، لوازم آرایشی - بهداشتی و پوشاک بوده است.
احمدی از هم استانی ها خواست تخلفات بازار و گرانفروشی را به سامانه 135 تعزیرات حکومتی و سامانه 124 سازمان صنعت، معدن و تجارت اعلام کنند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 13 ساعت و 56 دقیقه پیش
اولتیماتوم جدی به خودروسازان

اولتیماتوم جدی به خودروسازان ایسنا گزارش داد: شرکت بهینه سازی مصرف سوخت، سازمان ملی استاندارد و مجلس شورای اسلامی سه ضلع مثلثی هستند که با همکاری یکدیگر سختگیری ها در صدور برچسب انرژی خودروها را تشدید کردند و در این راستا اعلام شده است خودروسازها فقط دو سال فرصت دارند که استانداردها را رعایت کنند.
مصرف بی رویه بنزین و هدررفت انرژی در کشور سرخط مهم ترین اخبار در روزهای گذشته بوده است موضوعی که به دغدغه مقام معظم رهبری نیز تبدیل شده و ایشان هم با انتقاد از مصرف بیش از 100 میلیون لیتر بنزین در روز در کشور، بد استفاده کردن از ظرفیت ها و منابع داخلی را یکی از مشکلات موجود در بحث مدیریت اقتصادی عنوان کردند و به وزارت نفت ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اقتصادی انتشار : 14 ساعت و 6 دقیقه پیش
بافت 130هزارمترمربع فرش درچهارمحال و بختیاری

بافت 130هزارمترمربع فرش درچهارمحال و بختیاری به گزارش خبرگزاری صداوسیما،چهارمحال وبختیاری،رییس اداره فرش سازمان صنعت، معدن وتجارت استان گفت: این مقدار فرش به همت 100هزار بافنده در50هزار دار قالی بافته شده است.
علیرضا جیلان افزود:مهم ترین سبک های فرش بافی در استان را سبک "بختیاری" با 60 طرح و نقش از جمله نقش چالشتر، خشتی، لچک و ترنج، چل مینا، سرو و کاج، گل افشار و قاب سماور و سبک های "یلمه" بروجن ،"گبه "درشت باف و ریز باف اردل و "نایینی" لردگان هستند.
وی گفت: 80 درصد فرش دستباف تولید شده این استان قابلیت صادرات به کشورهای اروپایی، آسیانه میانه، آمریکای جنوبی، آلمان و کشورهای حوزه خلیج فارس را دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 14 ساعت و 7 دقیقه پیش
ماجرای یک استعفا

ماجرای یک استعفا ماجرای استعفای وزیر صنعت، معدن و تجارت با برخی حواشی همراه شد و نماینده ای که این خبر به نقل از وی منتشر شده بود، آن را تکذیب کرد.
به گزارش ایسنا، در حالیکه استعفای محمد شریعتمداری از یک هفته پیش مطرح شده بود، تازه ترین گزارش های رسیده حاکی از آن بود که این استعفا تقدیم رییس جمهور هم شده است. در این باره الیاس حضرتی - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی - نیز در گفت وگو با خانه ملت این موضوع را تایید و اعلام کرد که این استعفا با هماهنگی رییس جمهور صورت گرفته است.
همچنین برخی منابع آگاه از وزارت صنعت ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 14 ساعت و 7 دقیقه پیش
مصوبات کارگروه ساماندهی کاغذ و فهرست متقاضیان مورد تایید منتشر شد

مصوبات کارگروه ساماندهی کاغذ و فهرست متقاضیان مورد تایید منتشر شد به گزارش خبرگزاری فارس، اهم مباحث مطرح شده و این مصوبات به تفکیک تاریخ برگزاری جلسات به شرح زیر است:
اولین جلسه کارگروه ساماندهی کاغذ تاریخ برگزاری:11/6/97
در راستای اجرای بندهای 1 و 6 کار گروه تنظیم بازار (موضوع ابلاغیه 138228/60 مورخ 25/5/97 )،به منظور نظارت بر فرآیند ثبت سفارش و بررسی در خواست های متقاضیان واردات کاغذ ،کارگروه ساماندهی کاغذ در تاریخ 11/6/97 اولین جلسه را با حضور اعضاء برگزار نمود .
اهم مباحث مطروحه و مصوبات:
اولویت بندی درخصوص تخصیص ارز حمایتی به واردکنندگان کاغذ براساس صلاحیت و تخصص باشد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 14 ساعت و 16 دقیقه پیش
افزایش تقاضا و صادرات، گوجه فرنگی را گران کرد

افزایش تقاضا و صادرات، گوجه فرنگی را گران کرد اسدالله کارگر امروز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: هر سال در همین زمان فصل خرید گوجه فرنگی در کارخانه های رب سازی آغاز می شود که موجب افزایش قیمت ها در بازار می شود.
وی گفت: قیمت عمده فروشی محصولات کشاورزی در میدان مرکزی میوه و تره بار تهران از امروز تا هشتم مهرماه برای هر کیلوگرم گوجه فرنگی رسمی (نو) سه هزار تا پنج هزار تومان، گوجه فرنگی گلخانه ای سه هزار تا 6 هزار و 500 تومان، سیب زمینی یک هزار و 600 تا سه هزار تومان و پیاز زرد و شیری 700 تا یک هزار و 600 تومان است.
ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 14 ساعت و 16 دقیقه پیش
هند بزرگترین طرح بیمه درمانی دنیا را راه اندازی کرد

هند بزرگترین طرح بیمه درمانی دنیا را راه اندازی کرد به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از آسیا نیوز، این طرح که 'مادیکر' نام دارد با وعده بیمه های بهداشتی و درمانی به ارزش 500 هزار روپیه (6.900 دلار) راه اندازی شده است و برای درمان امراض جدی به خانواده های بی بضاعت تعلق می گیرد. 'مودی' این طرح را یک گام بزرگ در جهت ارائه خدمات بهداشتی و درمانی مناسب برای فقرا هندوستان دانست که بیش از 100 میلیون خانواده از آن بهره مند خواهند شد.
انتظار می رود که این طرح برای دولت مرکزی و هر 29 ایالت در طول یک سال، 1.6 میلیارد دلار هزینه در بر داشته باشد که این منابع مالی با توجه به بالا رفتن تقاضا افزایش خواهد یافت. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 14 ساعت و 17 دقیقه پیش
تامین 100 درصدی بودجه آموزش و پرورش

تامین 100 درصدی بودجه آموزش و پرورش به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز گیلان معاون رئیس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور امروز در حاشیه مراسم آغاز سال تحصیلی در رودسر گفت : بودجه مصوب آموزش و پرورش در سال کنونی 34 هزار میلیارد تومان است.
دکتر محمد باقر نوبخت افزود : تا امروز 100 درصد این بودجه تامین شده است.
وی خاطر نشان کرد : با توجه به اینکه آنچه که برای آموزش وپرورش صرف می شود هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری است به همین جهت در پرداخت ها در اولویت است.
معاون رئیس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به اینکه بیش از 77 درصد از منابعی که پیش بینی شده بود در 6 ماهه نخست بدست نیامد افزود ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 14 ساعت و 27 دقیقه پیش
زمان معرفی وزرای پیشنهادی کار و اقتصاد

زمان معرفی وزرای پیشنهادی کار و اقتصاد خبرگزاری مهر: عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از معرفی وزرای پیشنهادی کار و اقتصاد به مجلس در هفته آتی خبر داد.
حسینعلی حاجی دلیگانی در مورد زمان معرفی وزرای پیشنهادی کار و اقتصاد اظهار داشت: قرار است هفته آینده و پس از سفر رئیس جمهور به نیویورک، وزرای پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی و اقتصاد و امور دارایی به مجلس معرفی شوند.
وی با اشاره به استعفای محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: همچنین قرار است هفته آینده وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت هم به مجلس معرفی شود. ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اقتصادی انتشار : 14 ساعت و 37 دقیقه پیش
3 تغییر کابینه بعد از بازگشت رئیس جمهور اعلام می شود/ روحانی مسئولیت دیگری به شریعتمداری می دهد

3 تغییر کابینه بعد از بازگشت رئیس جمهور اعلام می شود/ روحانی مسئولیت دیگری به شریعتمداری می دهد عزیز اکبریان فارس در مورد استعفای محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بحث استعفا نیست، بلکه آقای رئیس جمهور قصد تغییراتی در کابینه را دارد و یکی از این تغییرات هم در وزارت صنعت، معدن و تجارت صورت می گیرد.
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: بعد از بازگشت رئیس جمهور از سفر نیویورک تغییراتی در کابینه پیش خواهد آمد.
وی با بیان اینکه آقای شریعتمداری تابع دولت است، اظهار داشت: آقای رئیس جمهور به وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرده است که در جای دیگری به آقای شریعتمداری مسئولیت خواهد داد. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 14 ساعت و 47 دقیقه پیش
مشاوران مالیاتی از حضور در هیات های حل اختلاف مالیاتی منع شدند

مشاوران مالیاتی از حضور در هیات های حل اختلاف مالیاتی منع شدند به گزارش ایلنا، در این نامه آمده است: در اجرای دستور رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور ذیل گزارش دادستان انتظامی مالیاتی، به قرار اطلاع واصله برخی از اعضاء محترم جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران موضوع ماده 28 قانون مالیات بر ارزش افزوده دارای کارت عضویت، به عنوان نماینده بند 3 ماده 244ق.م.م و بعضا حسب مورد علاوه بر مشاور به عنوان وکیل مؤدیان در هیأتهای حل اختلاف مالیاتی شرکت می نمایند.
بنا به مراتب مذکور و در اجرای ماده 35 اساسنامه جامعه مشاوران مالیاتی ایران مصوب 12062/ ت 42939 ه مورخ 28/ 1/ 1391 هیأت محترم وزیران، اعلام می دارد: ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 15 ساعت و 7 دقیقه پیش
بورس، مرکز ثقل جذب نقدینگی اقتصاد کشور/بازدهی مثبت یکپارچه طی 6 ماه فعالیت صنایع بورسی

بورس، مرکز ثقل جذب نقدینگی اقتصاد کشور/بازدهی مثبت یکپارچه طی 6 ماه فعالیت صنایع بورسی به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، نیمه ابتدایی سال 97 برای بازار سرمایه ایران، نیمه رکوردشکنی ها و آغاز یک روند تاریخی بود. دوفصل ابتدایی سال، که بی شک در اذهان بسیاری از سرمایه گذاران اقتصادی باقی می ماند. بازدهی بیش از 66 درصدی شاخص کل، 64 کانال شکنی این شاخص از ابتدای سال و رشد بیش از 55 درصدی میانگین ارزش معاملات در این بازه زمانی، تنها بخش محدودی از آمار درخشان بورس تهران در دو فصل بهار و تابستان است.
بازار سهام در آخرین روز شهریور ماه بر فراز قله 160 هزار واحدی ماندگار ماند ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 15 ساعت و 16 دقیقه پیش
مجموع فروش ارز حاصل از صادرات اعلام شد

مجموع فروش ارز حاصل از صادرات اعلام شد به گزارش اقتصادآنلاین ، بر این اساس مجموع معاملات فروش ارز حاصل از صادرات از تاریخ 16 مرداد ماه تا پایان معاملات 31 شهریور در سامانه نیما به دو میلیارد و 45 میلیون یورو رسیده است.
همچنین مجموع تامین ارز برای واردات از تاریخ 16 مرداد تا 31 شهریور ماه در سامانه نیما به یک میلیارد و 680 میلیون یورو رسید.
در همین حال آمارهای اعلام شده در این سامانه مشخص می کند که میانگین نرخ فروش یورو در بازار ثانویه روز شنبه 31 شهریور ماه به میزان 9هزار و 129 تومان و نرخ سنا که برایند نرخ نقدی اسکناس در صرافی ها و سامانه نیما است در این روز به ازای هر یورو 12 هزار و 350 تومان درج شده است. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 15 ساعت و 17 دقیقه پیش
80 میلیارد ریال صرف توسعه سامانه آبیاری نوین در گناباد شد

80 میلیارد ریال صرف توسعه سامانه آبیاری نوین در گناباد شد علیرضا حسین زاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تسهیلات با نرخ سود 15 درصد برای خرید و نوسازی ادوات کشاورزی و دامداری پرداخت شد و با صرف آنها 16 طرح لوله گذاری به طول هشت هزار و 400 متر در این شهرستان در حال اجرا است.
وی گفت: با اجرای هر 10 هزار متر لوله گذاری بطور متوسط پنج هزار مترمکعب در مصرف آب صرفه جویی می شود.
او افزود: همچنین برای بهره برداری بهینه آب در بخش کشاورزی دو کانال و استخر یک هزار مترمکعبی در حال اجرا است.
مدیر جهاد کشاورزی گناباد گفت: با صرف این تسهیلات سطح زیر کشت محصولات زراعی و باغی گناباد که تا پایان امسال مجهز به سامانه آبیاری تحت فشار ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 15 ساعت و 27 دقیقه پیش
افزایش هزار تومانی قیمت هر بطری شیر!

افزایش هزار تومانی قیمت هر بطری شیر! به گزارش افکارنیوز ،
شیر کم چرب 1.5 لیتری که اخیرا با افزایش قیمت، به 3500 تومان رسیده بود، امروز با قیمت 4000 تومانی در برخی برندهای مطرح در بازار عرضه شد که تعجب همه مشتریان را در پی داشت.
این در حالی است که شیر در انواع کم چرب، نیم چرب و پر چرب یا همان شیر کامل دارای نرخ مصوب از سوی ستاد تنظیم بازار است و طبق آن نرخ مصوب برای هر بطری شیر کم چرب 1.5 لیتری 2950 تومان است که این نرخ ها در سوم مرداد امسال به روز و ابلاغ شده است.
با این وجود، امروز انواع لبنیات با قیمت های جدید در بازار عرضه شده که چهار قلم آن مشمول نرخ مصوب ستاد تنظیم بازار می شود که هنوز مصوبه ای مبنی بر ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 15 ساعت و 36 دقیقه پیش
ممنوعیت خروج کالاهای اساسی از مرز آستارا

ممنوعیت خروج کالاهای اساسی از مرز آستارا به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز گیلان فرماندار آستارا امروز گفت : به منظور کنترل بازار و تامین اقلام مورد نیاز مردم، خروج کالاهای اساسی شامل مرغ ، تخم مرغ ، برنج ، روغن ، قند و شکر از سوی اتباع خارجی از مرز این شهرستان با جمهوری آذربایجان ممنوع است.
یونس رنجکش افزود : با توجه به افزایش قیمت ارز ، این امکان برای اتباع کشور جمهوری آذربایجان فراهم شده تا بیشتر مایحتاج خود را از آستارا تامین کنند.
وی با بیان اینکه در این شرایط فرصتی برای فروش برخی تولیدات داخلی در حوزه های کشاورزی و صنایع دستی هم فراهم شده گفت : با هدف کنترل شرایط بازار ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 15 ساعت و 37 دقیقه پیش
آغاز به کار نمایشگاه بین المللی ایران پلاست

آغاز به کار نمایشگاه بین المللی ایران پلاست به گزارش خبرگزاری صدا وسیما ، رضا خلج از حضور 15 کشور در دوازدهمین دوره این نمایشگاه خبر داد و گفت: قدرت گرفتن صنعت پلاستیک کشور یکی از مزایای برگزاری این رویداد در سال های گذشته بوده است.
وی افزود: شرکت هایی از آلمان، ایتالیا، سوئیس، اتریش، قبرس، بلژیک، صربستان، تایلند، یونان، هند، هلند، ترکیه، چین، تایوان و کره جنوبی در این دوره از نمایشگاه حاضر خواهند بود .
مدیر دوازدهمین دوره نمایشگاه بین المللی ایران پلاست گفت: برگزاری همایش های تخصصی در زمینه فروش محصولات صنعت پلاستیک در بازارهای هدف و دعوت از 200 تاجر خارجی برای حضور و بازدید از نمایشگاه از دیگر برنامه های این دوره از ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 15 ساعت و 37 دقیقه پیش
ایران فارما درواز های برای ورود به دنیای صادرات/140 شرکت خارجی از 24 کشور در نمایشگاه ایران فارما

ایران فارما درواز های برای ورود به دنیای صادرات/140 شرکت خارجی از 24 کشور در نمایشگاه ایران فارما به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان در این نشست، احمد شیبانی (رییس سندیکای صاحبان صنایع دارو های انسانی ایران)، با بیان اینکه علیرغم تمام هجمه های موجود نمایشگاه ایران فارما برگزار می شود عنوان داشت: با تمام تحریم ها حدود 140 شرکت خارجی از 24 کشور از جمله کانادا؛ اتریش؛ سوییس؛ امارت متحده عربی و ... در نمایشگاه حضور دارند که برای ما اتفاق ارزشمندی است و نشان از جایگاه دارویی ایران در جهان دارد.
وی اضافه کرد: در نمایشگاه ایران فارما امسال 360 شرکت داخلی حضور و مشارکت بسیار جدی دارند.
شیبانی گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: اقتصادی انتشار : 15 ساعت و 37 دقیقه پیش
فرصت طلایی دولت برای فعالان معدنی

فرصت طلایی دولت برای فعالان معدنی به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت؛ محمدرضا بهرامن با اعلام این خبر گفت: در این واگذاری ها مطالعات و تحقیقات وسیعی در زمینه معادن کشور صورت می گیرد که می تواند به تکمیل اکتشافات و در نتیجه توسعه معادن کشور کمک شایانی کند. بنابراین می توان گفت این یک فرصت طلایی است که دولت در اختیار فعالان معدنی کشور گذاشته است.
وی در رابطه با سابقه این واگذاری افزود: این واگذاری ها که از 4سال پیش مطرح شده است، به این معناست که محدوده های بزرگ امیدبخش معدنی را به کسانی که توانمندی بهره برداری از آن را دارند با حداقل 250کلیومتر و حداکثر 2هزار کیلومتر واگذار می کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 15 ساعت و 47 دقیقه پیش
تولید نفت اوپک و غیر اوپک کاهش یافت

تولید نفت اوپک و غیر اوپک کاهش یافت به گزارش افکارنیوز ،
محمد بن حمد الرمحی، وزیر نفت و گاز عمان، دیروز (شنبه، 31 شهریورماه) اعلام کرد: سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و تولیدکنندگان غیرعضو این سازمان در ماه اوت امسال، روزانه 600 هزار بشکه بیش از مقدار تعیین شده در توافق جهانی کاهش عرضه نفت از تولید خود کاسته اند.
به گفته وی، مجموع کاهش تولید نفت اوپک و غیراوپک در ماه اوت امسال، دو میلیون و 400 هزار بشکه در روز بود، در حالی که این کشورها توافق کرده بودند که تولید روزانه خود را یک میلیون و 800 هزار بشکه در روز کاهش دهند. ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 15 ساعت و 47 دقیقه پیش
عراق؛ ظرفیتی برای واردات در دوران تحریم

عراق؛ ظرفیتی برای واردات در دوران تحریم به گزارش افکارنیوز ،
کیوان کاشفی افزود: اکنون بسیاری از شرکت های ایرانی در عراق دفتر و مرکز دارند و می توان از ظرفیت آنها و کشور عراق برای زمان تحریم ها و واردات انواع کالا استفاده کرد.
وی اضافه کرد: کشورهای موفق دنیا هر دو سویه تجارت یعنی واردات و صادرات را با هم می بینند. ما نیز باید با برقراری واردات از کشور عراق، تراز تجاری بین دو کشور را متعادل کنیم.
کاشفی از عراق به عنوان یکی از شرکای تجاری اصلی ایران طی سال های اخیر یاد کرد و گفت: ضروری است همزمان با افزایش صادرات به عراق به فکر واردات از این کشور هم باشیم. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 15 ساعت و 47 دقیقه پیش
رشد 60.7 درصدی درآمدهای نفتی دولت در سایه تحریم ها؛ دلیل عمده این افزایش درآمد چیست؟

رشد 60.7 درصدی درآمدهای نفتی دولت در سایه تحریم ها؛ دلیل عمده این افزایش درآمد چیست؟ به تازگی آمار دخل و خرج های دولت در چهار ماهه نخست سال جاری توسط بانک مرکزی منتشر شده است. این آمارها نشان می دهند که در چهار ماهه نخست سال جاری میزان درآمدهای نفتی دولت به شکل چشمگیری افزایش یافته است. علیرغم افتادن سایه تحریم های نفتی بر روی اقتصاد ایران، دلیل عمده این افزایش درآمدهای نفتی چه بوده است؟
به گزارش تابناک اقتصادی ، نفت و درآمدهای حاصل از آن همواره نقش مهمی را در اقتصاد ایران ایفا نموده اند. هر چند که سال ها تلاش شده است که به نوعی اقتصاد ایران از این موهبت خدادادی جدا شود و نقش آن در اقتصاد کمرنگ تر گردد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 15 ساعت و 47 دقیقه پیش
احداث 517 طرح در شهرک های صنعتی قزوین

احداث 517 طرح در شهرک های صنعتی قزوین به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز قزوین, حمیدرضا خانپور گفت: از این تعداد 350 طرح صنعتی در مرحله دیوار کشی، نصب سوله و ماشین آلات قرار دارند.
وی اضافه کرد: با بهره برداری از این طرح ها برای 17 هزار و 487 نفر به شکل مستقیم اشتغال ایجاد خواهد شد.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان گفت: سرمایه گذاری برآورد شده مربوط به این طرح ها 27 هزار و 822 میلیارد ریال است.
خانپور به مزایای حضور سرمایه گذاران در شهرک ها و نواحی صنعتی اشاره کرد و افزود: دریافت زمین ارزان قیمت با پرداخت اقساطی و برخورداری از زیرساخت هایی، چون آب، برق ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 15 ساعت و 56 دقیقه پیش
140 شرکت خارجی از 24 کشور در نمایشگاه ایران فارما

140 شرکت خارجی از 24 کشور در نمایشگاه ایران فارما نشست خبری چهارمین نمایشگاه بین المللی ایران فارما؛ سومین نمایشگاه کتب علوم پزشکی و دارویی و دومین نمایشگاه رسانه های سلامت محور؛ در محل مصلی امام خمینی (ره) برگزار شد.
به گزارش ستاد خبری چهارمین نمایشگاه ایران فارما در این نشست، دکتر احمد شیبانی(رییس سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران)، با بیان اینکه علیرغم تمام هجمه های موجود نمایشگاه ایران فارما برگزار می شود عنوان داشت: با تمام تحریم ها حدود 140 شرکت خارجی از 24 کشور از جمله کانادا؛ اتریش؛ سوییس؛ امارت متحده عربی و ... در نمایشگاه حضور دارند که برای ما اتفاق ارزشمندی است و نشان از جایگاه دارویی ایران در جهان دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 15 ساعت و 57 دقیقه پیش
افزایش سود بانکی به ضرر بانکداران است/ توقع مردم از سود بانکی باید کاهش یابد

افزایش سود بانکی به ضرر بانکداران است/ توقع مردم از سود بانکی باید کاهش یابد کاظم دوست حسینی در گفت وگو با خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، با ذکر این مطلب که اثر سود بانکی بر تورم کمتر از تورم بر سود بانکی است تصریح کرد: به این دلیل که هرچه قدر سود بانکی افزایش پیدا کند، طبیعتا از طرف دیگر بهای تمام شده ی تامین منابع مالی نیز بیشتر خواهد شد و این در قیمت تمام شده ی کالا ها برای تولیدی های که خدمات ارائه می دهند و از این منابع مالی استفاده می کنند قیمت های تمام شده افزایش می یابد.
وی با بیان اینکه تمامی سهم گرانی و تورم افزایش نرخ سود نیست بیان کرد: تورم مقدار سود بانکی را تعیین می کنند یعنی مسلما میزان سودی که بانک ها به سپرده گذاران پرداخت می کنند باید بیش ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: اقتصادی انتشار : 16 ساعت و 7 دقیقه پیش
4652 پرونده در تعزیرات حکومتی قزوین مختومه شد

4652 پرونده در تعزیرات حکومتی قزوین مختومه شد محمود احمدی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون چهار هزار و 267 پرونده در بخش کالا و خدمات، 200 پرونده در حوزه قاچاق و 185 پرونده در بخش بهداشت و درمان در تعزیزات حکومتی استان قزوین مورد رسیدگی قرار گرفته و مختومه شده اند.
وی، میزان عملکرد تعزیرات حکومتی استان را در رسیدگی به پرونده های وارد شده را 97 درصد اعلام کرد و گفت: با رسیدگی به این میزان پرونده متخلفان به پرداخت بیش از 430 میلیارد ریال به صندوق دولت محکوم شدند.
احمدی ادامه داد: بیشترین تخلفات ثبت شده در حوزه قاچاق مربوط به دخانیات ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 16 ساعت و 7 دقیقه پیش
مهار نقدینگی با تکیه بر بورس نفتی

مهار نقدینگی با تکیه بر بورس نفتی سید علی ادیانی راد، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با ایرناپلاس بابیان اینکه برخی طوری سخن می گویند که گویا مبتکر رویه جدید عرضه نفت در بازار بورس هستند، افزود: در مقابل برخی دیگر، مقابل این نگاه عقیده دارند که عرضه نفت و میعانات گازی در بورس فساد آور است و بابک زنجانی های جدیدی را ایجاد می کند که البته به نظر من هر دو دیدگاه در خطا هستند.
وی ادامه داد: دلیل آن این است که در برنامه ششم توسعه کشور که دستورالعمل اداره کشور در پنج سال آینده است، دولت، وزارت نفت و دستگاه های ذی ربط به عرضه فرآورده های نفتی و میعانات گازی در بورس انرژی و نفت مکلف شده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 16 ساعت و 17 دقیقه پیش
پساب فاضلاب گزینه مناسب رفع کم آبی صنایع است

پساب فاضلاب گزینه مناسب رفع کم آبی صنایع است به گزارش ایرنا، سید عباس دانایی روز یکشنبه در نشست برنامه ریزی استان سمنان در سالن یادگار امام (ره) استانداری افزود: انتقال آب تصفیه از فاضلاب های خانگی یکی از اولویت های مهم برای رفع کم آبی در بخش صنعت مرکز استان است که باید مسوولان امر برای اجرای طرح های از این دست پیگیری و تلاش بیشتری داشته باشند.
وی خاطر نشان کرد: اکنون در شهرک صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی شهرستان سمنان برای جذب سرمایه گذار در صنایع آب بر با مشکلاتی روبه رو هستیم که امیدواریم تا آینده ای نزدیک با تلاش نهادهای اجرایی مسوول برطرف شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 16 ساعت و 17 دقیقه پیش
الیاس حضرتی مصاحبه اش را تکذیب کرد

الیاس حضرتی مصاحبه اش را تکذیب کرد عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: استعفای محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت با هماهنگی رئیس جمهور شایعه است.
الیاس حضرتی در گفت و گو با ایسنا اعلام کرد که اخبار منتشر شده به نقل از وی در رسانه ها پیرامون استعفای وزیر صنعت، معدن و تجارت با هماهنگی رئیس جمهور شایعه است و تا بازگشت رئیس جمهور ایشان به فعالیت خود ادامه می دهد.
گفتنی است ساعتی قبل حضرتی در گفت وگو با خانه ملت، از استعفای شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت با هماهنگی رییس جمهور خبر داده بود!
در همین رابطه دقایقی قبل وزارت صنعت در اطلاعیه اعلام کرد: اخبار منتشر شده مبنی بر استعفای محمد شریعتمداری، وزیر صنعت ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 16 ساعت و 27 دقیقه پیش
ساز مخالف امارات در نشست اوپک

ساز مخالف امارات در نشست اوپک به گزارش افکارنیوز ،
دهمین جلسه کمیته نظارتی، نظارت بر توافق اوپک و غیراوپک امروز در حالی آغاز به کار کرد که به نظر می رسد چند صدایی در این نشست وجود دارد. کشورهای عربستان به طور مستقیم و روسیه به طور غیرمستقیم تلاش می کنند تا با بازگرداندن تعهد صد درصدی به کشورهای عضو اوپک و غیراوپک تولید نفت بازار را تا یک میلیون بشکه افزایش دهند.
طی چند ماه گذشته 500 هزار بشکه نفت از سوی برخی کشورها نظیر عربستان و روسیه افزایش یافته و در صورتی که این توافق امروز حاصل شود 500 هزار بشکه نفت دیگر به بازار تزریق خواهد شد ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 16 ساعت و 27 دقیقه پیش
حضرتی: استعفای شریعتمداری شایعه است

حضرتی: استعفای شریعتمداری شایعه است به گزارش نامه نیوز، الیاس حضرتی اعلام کرد که اخبار منتشر شده به نقل از وی در رسانه ها پیرامون استعفای وزیر صنعت، معدن و تجارت با هماهنگی رئیس جمهور شایعه است و ایشان به فعالیت خود ادامه می دهد. ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 16 ساعت و 27 دقیقه پیش
آغاز فصل سرد سال و افزایش تقاضا برای وسایل گازسوز

آغاز فصل سرد سال و افزایش تقاضا برای وسایل گازسوز به گزارش خبرنگار مهر ، احمد پیروی در جمع خبرنگاران گفت: امروزه بخاری های گازی نیز همانند سایر اقلام و تجهیزات مورداستفاده روزمره، با تغییرات بنیادی از نظر ظاهری و ساختاری مواجه شده اند؛ بر این اساس به کارگیری فناوری های نوین و ساختار جدید موجب گردیده که نسل جدید بخاری علاوه بر ایمن بودن مصرف بسیار پایین تری نسبت به بخاری های نسل گذشته داشته باشد .
این کارشناس حوزه صنعت افزود: مسئولیت های اجتماعی، نیاز مستمر جامعه امروز به محصولات دوست دار محیط زیست و کاهش مصرف انرژی را از نکات حایز اهمیت در به کارگیری فناوری های نوین در بخاری ها است . ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 16 ساعت و 27 دقیقه پیش
بخشنامه بیمه شاغلان در کسب و کارهای فضای مجازی صادر شد

بخشنامه بیمه شاغلان در کسب و کارهای فضای مجازی صادر شد به گزارش ایسنا، بر اساس بخشنامه صادر شده از سوی سیدتقی نوربخش، مشمولان این بخشنامه آن دسته از شاغلین کسب و کار فضای مجازی فاقد رابطه مزدبگیری هستند که دارای تاییدیه از اتحادیه کشوری صنف کسب و کار مجازی بوده و تحت پوشش مقررات حمایتی خاصی قرار نداشته باشند.
سایر کارکنان که رابطه استخدامی و مزدبگیری با کارگاه های ذیربط دارند مشمول بند الف ماده 4 قانون تأمین اجتماعی بوده و کارفرمایان مطابق مواد 28، 36 و 39 قانون تأمین اجتماعی نسبت به ارسال لیست و پرداخت حق بیمه آنان اقدام می کنند.
مشمولین یادشده می بایست از سوی اتحادیه کشوری صنف کسب و کار مجازی و یا نمایندگی آن در استانها به سازمان ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 16 ساعت و 27 دقیقه پیش
خبر مهم/ روابط عمومی وزارت صنعت:خبر استعفای وزیر فعلا تایید نمی شود

خبر مهم/ روابط عمومی وزارت صنعت:خبر استعفای وزیر فعلا تایید نمی شود به گزارش نامه نیوز، پیگیری های خبرنگار تسنیم از کمیسیون صنایع و معادن مجلس حاکی است، امروز استعفای شریعتمداری تقدیم دولت شده است.
شریعتمداری قرار بود براساس امضای 70 نماینده مجلس سوم مهرماه در مجلس حاضر شده و به سوالات نمایندگان پاسخ دهد اما تشدید مشکلات بخش تولید عاملی شده تا شریعتمداری پیش از استیضاح، خود رسما استعفا نامه خود را تقدیم دولت کند. پیش از این الیاس حضرتی از اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس استعفای شریعتمداری را با هماهنگی رئیس جمهور اعلام کرده بود.
یکی از مسئولین وزارت صنعت، معدن و تجارت که نخواست نامش ذکر شود درباره استعفای وزیر صنعت گفت ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 16 ساعت و 36 دقیقه پیش
درآمد میلیاردی کشاورزان گیلانی از فروش محصولات

درآمد میلیاردی کشاورزان گیلانی از فروش محصولات به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت ؛ رامین گیلان شاهی مدیر تعاون روستایی گیلان گفت: کشاورزان گیلانی از ابتدای امسال تاکنون با فروش 45 هزار و 695 تن انواع محصولات کشاورزی و دامی شامل گندم، کلزا، گوشت مرغ، شیر، گوشت قرمز و تخم مرغ به صورت تضمینی و توافقی 678 میلیارد ریال در آمد کسب کردند.
وی با اشاره به خرید و فروش توافقی دیگر اقلام کشاورزی و دامی مانند چای خشک و انواع محصولات دامی نیز به مقدار 30 هزار و 902 تن به ارزش 335 میلیارد ریال بوده است، گفت: همزمان با برداشت محصول برنج استان تاکنون 118 تن ارقام برنج کیفی به ارزش 13 میلیارد ریال از شالیکاران گیلانی خریداری شده ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 16 ساعت و 46 دقیقه پیش
چرا مردم باید هزینه ناکارآمدی در صنعت خودرو را بپردازند؟

چرا مردم باید هزینه ناکارآمدی در صنعت خودرو را بپردازند؟ به گزارش افکارنیوز ،
نگاه دولت به صنعت خودرو عمدتا ابزاری و سیاسی بوده است و لذا نتیجه این نگاه قطعا منجر به بهبود وضعیت خودرو در کشور نمی شود.
دولت ها از درآمد این صنعت برای پوشش کسر بودجه و هزینه های سیاسی، پرداخت های فراقانونی و ریخت و پاش های خود استفاده می کنند که امکان تامین این هزینه ها از محل های دیگر ممکن نیست.
چنین پدیده ای در طول زمان زمینه فساد و عدم شفافیت را بوجود آورده است. بنابراین هرنوع سیاست گذاری با نگاهی به منظور دست یابی به چنین هدف سیاسی است و نه اهداف اقتصادی و بهره وری. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 16 ساعت و 46 دقیقه پیش
پیش بینی همتی در مورد کاهش قیمت ارز

پیش بینی همتی در مورد کاهش قیمت ارز سخنگوی فراکسیون مستقلین گفت: رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه بازار ارز تقریبا مدیریت شده پیش بینی کرد که فضا به سمت کاهش قیمت ارز برود.
مهرداد لاهوتی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به حضور عبدالناصر همتی در نشست صبح امروز فراکسیون مستقلین گفت: در این جلسه نگرانی های نمایندگان در مورد مباحث مختلف ارزی و بانکی مطرح شد.
وی افزود: آقای همتی عامل اصلی شرایط بازار ارز را رشد نقدینگی دانست و گفت دولت به شدت به دنبال کنترل آن است. در دولت اول آقای روحانی میزان نقدینگی 450 هزار میلیارد تومان و در حال حاضر هزار و 700 هزار میلیارد تومان است که این رقم باید به سمت نیاز جامعه هدایت شود. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 16 ساعت و 56 دقیقه پیش
سرپرست وزارت اقتصاد: بانک سپه در اقتصاد کشور نقش اساسی دارد

سرپرست وزارت اقتصاد: بانک سپه در اقتصاد کشور نقش اساسی دارد آفتاب نیوز :
دکتر سید رحمت الله اکرمی در مجمع عمومی عادی سالیانه بانک سپه، بررسی عملکرد سال منتهی 29 اسفند 1396، بابیان اینکه برخی بانک ها مانند بانک سپه دارای ویژگی های خاصی هستند، اظهار داشت: بانک سپه به عنوان اولین بانک ایرانی، باسابقه ای بیش از 90 سال به این کشور خدمت کرده و بخشهای مختلف اقتصادی ازجمله بخشهای مولد و زیربنایی ، بازارهای بین المللی و... شاهد حضور اثرگذار این بانک است.
* حمایت بانک سپه از سیاست های اقتصاد مقاومتی
وی بابیان اینکه آنچه از بانک سپه می توان یادکرد ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اقتصادی انتشار : 17 ساعت و 6 دقیقه پیش
افزایش نرخ ارز مشکلاتی برای 30 هزار دانشجوی ایرانی رقم زده است

افزایش نرخ ارز مشکلاتی برای 30 هزار دانشجوی ایرانی رقم زده است به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، احمد علیرضابیگی در نشست علنی امروز (یکشنبه اول مهرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری خطاب به وزیر علوم گفت: نزدیک 30 هزار نفر از دانشجویان ایرانی در خارج از کشور مشغول به تحصیل هستند که افزایش نرخ ارز زندگی آنها را به مخاطره انداخته است و این در حالی است که در بسته ارزی دولت تامین ارز این گروه به بازار ثانویه سپرده شده است که در عمل فشار اقتصادی زیادی را بر آنها تحمیل خواهد کرد.
نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هم اکنون ظرفیت دانشگاه های داخلی و پردیس ها نیز برای پذیرش این دانشجویان کافی نیست ضمن اینکه هزینه هایی که از طریق پردیس ها از ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 17 ساعت و 7 دقیقه پیش
روابط عمومی وزارت صنعت: خبر استعفای وزیر فعلا تایید نمی شود

روابط عمومی وزارت صنعت: خبر استعفای وزیر فعلا تایید نمی شود روابط عمومی وزارت صنعت اعلام کرد که استعفای وزیر صنعت تایید نمی شود زیرا دفتر ایشان این خبر را فعلا رد کرده است.
به گزارش تسنیم، پیگیری های خبرنگار تسنیم از کمیسیون صنایع و معادن مجلس حاکی است، امروز استعفای شریعتمداری تقدیم دولت شده است.
شریعتمداری قرار بود براساس امضای 70 نماینده مجلس سوم مهرماه در مجلس حاضر شده و به سوالات نمایندگان پاسخ دهد اما تشدید مشکلات بخش تولید عاملی شده تا شریعتمداری پیش از استیضاح، خود رسما استعفا نامه خود را تقدیم دولت کند. پیش از این الیاس حضرتی از اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس استعفای شریعتمداری را با هماهنگی رئیس جمهور اعلام کرده بود. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 17 ساعت و 7 دقیقه پیش
خدمات نظام مهندسی کشاورزی همسو با اهداف جهاد کشاورزی است

خدمات نظام مهندسی کشاورزی همسو با اهداف جهاد کشاورزی است به گزارش فارس فاطمه خمسه در آئین تکریم و معارفه رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان قزوین که با حضور معاونین ، مدیران ، اعضای شواری نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان برگزار شد با بیان این مطلب افزود : با شکل گیری و تشکیل سازمان نظام مهندسی کشاورزی بخش اعظمی از وظایف و کارهای این سازمان به نظام مهندسی کشاورزی واگذار شده و توانسته همراه و کمک حال بخش کشاورزی باشد .
وی ضمن قدردانی از همکاری و تعامل نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی با بخش کشاورزی اظهار داشت : نظام مهندسی کشاورزی همواره توانسته با همفکری و بکارگیری نیروی فارغ التحصیل و جوان به دنبال توسعه بخش کشاورزی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 17 ساعت و 7 دقیقه پیش
سیاسیون، رسانه ها یا روشنفکران، عامل ناامیدی جامعه کیست

سیاسیون، رسانه ها یا روشنفکران، عامل ناامیدی جامعه کیست حاکمیتِ جو ناامیدی و ترس از آینده ای نامعلوم، این روزها جامعه ایرانی را به شدت با چالش مواجهه کرده است. بدون شک جامعه با یاس و ترس قدرت تصمیم گیری درست نخواهد داشت و این مسیر، حرکت در توسعه و عبور از بحران ها را با چالش های دشواری روبه رو می کند. اما سؤال اینجاست که چگونه این فضای ناامیدی به وجود آمده و در میان مردمان رخنه کرده است و دیگر این که راه عبور از این وضعیت بحرانی از کدام مسیر می گذرد؟ این محور گفت وگوی ایرناپلاس با عباس کاظمی، جامعه شناس و پژوهشگر مطالعات فرهنگی است.
** وقتی آینده مثبتی پیش رو نداریم، از ناامیدی حرف می زنیم ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 17 ساعت و 16 دقیقه پیش
گزارش مکتوب ... بلداجی برند ملی بازار گز ایران +فیلم

گزارش مکتوب ... بلداجی برند ملی بازار گز ایران +فیلم به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز چهارمحال و بختیاری؛ گز نام یکی از شیرینی های معروفی است که از ترکیب چند ماده مهم که مهمترین آن انگبین، سفیده تخم مرغ، مغز پسته و بادام است ساخته می شود. حرفه تولید گز پیش از این در شهر اصفهان رایج بوده و گز سوغات این شهر شمرده می شد اما امروزه گز با نام بلداجی عجین شده و شهرت جهانی پیدا کرده است.
انگبین یکی از مواد اصلی گز است که از گیاه انگبین بدست می آید و این گیاه به وفور در کوهستان های چهارمحال و بختیاری یافت می شود و اگرچه قیمت این ماده اصلی که طعم اصلی گز را در بر دارد بسیار گران قیمت شده است اما گزسازان چهارمحالی به خاطر نزدیکی به منبع رویش با ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 17 ساعت و 17 دقیقه پیش
وزیر صنعت، معدن و تجارت استعفا داد

وزیر صنعت، معدن و تجارت استعفا داد به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، به نقل از خانه ملت، الیاس حضرتی از استعفای شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت با هماهنگی رییس جمهور خبر داد.
استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی مطرح شده و قرار بود در نشست هفته جاری کمیسیون صنایع و معادن مجلس مطرح شود. ادامه خبر ...

منبع: شبکه خبر دسته: اقتصادی انتشار : 17 ساعت و 26 دقیقه پیش
انتشار فهرست جدید مواد ممنوعه

انتشار فهرست جدید مواد ممنوعه به گزارش خبرگزاری صداوسیما و به نقل از پایگاه خبری- تحلیلی پزشکی ورزشی ایران، کمیته اجرایی آژانش جهانی مبارزه با دوپینگ فهرست جدید مواد ممنوعه را ابتدای اکتبر 2018 منتشر می کند.
این فهرست در حالی از ابتدای سال 2019 به مرحله اجرایی می شود که اصلاحات انجام شده در آن نسبت به سال 2018 به حداقل رسیده است.
از دیگر مصوبات نشست اخیر کمیته اجرایی وادا تایید دوباره آزمایشگاه کنترل دوپینگ آفریقای جنوبی در بلومفونتین بود.
با توجه به پیشنهادات مطرح شده در این نشست بودجه تحقیقیاتی برای 18 پروژه تصویب شد ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 17 ساعت و 26 دقیقه پیش
FATF روی مبادلات صرافی ها دست گذاشته بود

FATF روی مبادلات صرافی ها دست گذاشته بود به گزارش مشرق ، موسی شهبازی غیاثی در پاسخ به این سؤال که اطلاعات ذینفعان مبدأ و مقصد در مبادلات ارزی در قالب FATF به طرف خارجی داده می شود و همین مسأله باعث شده تا در برخی نقاط کانال های ارزی و مبادلات اشخاص و شرکت ها مسدود شود، اظهار داشت: چارچوب آنچه در قالب FATF مطرح است به مبادلات پولی ، بانکی و حواله برمی گردد.
بیشتر بخوانید:
توضیحات رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس درباره FATF
وی با بیان اینکه در پیام رسان سوئیفت در چارچوب FATF باید ذینفع نهایی مبدأ و مقصد مشخص شود افزود: مسئولان می گویند در قانون مبارزه با پولشویی اطلاعات مالی را تجمیع می کنند و کانال ارتباطی با بیرون بانک ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 17 ساعت و 26 دقیقه پیش
عراق؛ ظرفیتی برای واردات در دوران تحریم

عراق؛ ظرفیتی برای واردات در دوران تحریم به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ، کیوان کاشفی افزود: اکنون بسیاری از شرکت های ایرانی در عراق دفتر و مرکز دارند و می توان از ظرفیت آنها و کشور عراق برای زمان تحریم ها و واردات انواع کالا استفاده کرد.
وی اضافه کرد: کشورهای موفق دنیا هر دو سویه تجارت یعنی واردات و صادرات را با هم می بینند. ما نیز باید با برقراری واردات از کشور عراق، تراز تجاری بین دو کشور را متعادل کنیم.
کاشفی از عراق به عنوان یکی از شرکای تجاری اصلی ایران طی سال های اخیر یاد کرد و گفت: ضروری است همزمان با افزایش صادرات به عراق به فکر واردات از این کشور هم باشیم. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 17 ساعت و 27 دقیقه پیش
آخرین قیمت سکه و طلا امروز 1 مهر + جدول

آخرین قیمت سکه و طلا امروز 1 مهر + جدول آفتاب نیوز :
قیمت اونس جهانی طلا ▼1199.44
یک مثقال طلای 17 عیار (مظنه طلا) ▲1,752,000
یک گرم طلای 18 عیار ▲404,450
یک گرم طلای 19 عیار ▲426,880
یک گرم طلای 20 عیار ▲449,370
یک گرم طلای 22 عیار ▲494,350
یک گرم طلای 24 عیار ▲539,270
بروزرسانی:97/07/01 (11:45) تومان
قیمت سکه در بازار
قیمت سکه طرح قدیم ▲4,201,000
قیمت سکه طرح جدید ▼4,557,000
قیمت نیم سکه ◄2,111,000
قیمت ربع سکه ◄1,111,000
قیمت سکه گرمی ◄642,000
بروزرسانی:97/07/01 (11:45) تومان
قیمت ارز بازار
قیمت دلار امریکا ◄4,200 ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اقتصادی انتشار : 17 ساعت و 37 دقیقه پیش
سقف برداشت از خودپردازها در ایام اربعین حسینی افزایش می یابد

سقف برداشت از خودپردازها در ایام اربعین حسینی افزایش می یابد بانک مرکزی از بانک ها و موسسات اعتباری غیربانکی خواست تمهیدات لازم به منظور رفاه حال زائران اربعین حسینی از جمله تعیین شعب کشیک ، نصب خودپرداز ، افزایش سقف برداشت نقدی از خودپردازها به صورت درون بانکی و دیگر برنامه ریزی های لازم را در دستور کار قرار دهند.
به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، در این بخشنامه، بانک ها و موسسات اعتباری غیربانکی ملزم شدند شعب کشیک مورد نیاز در استان های ایلام، کرمانشاه و خوزستان را به منظور ارایه خدمات به زائران تعیین کنند.
به موجب این بخشنامه، به هنگام برگزاری مراسم اربعین حسینی ... ادامه خبر ...

منبع: بانکی دسته: اقتصادی انتشار : 17 ساعت و 46 دقیقه پیش
وزیر صنعت استعفا کرد

وزیر صنعت استعفا کرد الیاس حضرتی از استعفای شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت با هماهنگی رییس جمهور خبر داد.
شایان ذکر است که استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی مطرح شده و قرار بود در نشست هفته جاری کمیسیون صنایع و معادن مجلس مطرح شود. ادامه خبر ...

منبع: بانکی دسته: اقتصادی انتشار : 17 ساعت و 46 دقیقه پیش
صدور مجوز برگزاری مجامع 20 بانک و موسسه اعتباری

صدور مجوز برگزاری مجامع 20 بانک و موسسه اعتباری به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، از مجموع 36 بانک و موسسه اعتباری تا 31 شهریور ماه 97 مجوز مجامع عمومی عادی 20 بانک و موسسه اعتباری صادر شده است.
همچنین مجوز مجمع سه بانک و موسسه اعتباری که دارای صورت های مالی حسابرسی شده بوده و پیش نویس نهایی گزارش حسابرس آنان واصل شده نیز در دست بررسی قرار گرفته است که انتظار می رود طی چند روز آینده منتج به نتیجه شود.
با توجه به عدم وصول درخواست برگزاری مجمع و صورت های مالی حسابرسی شده و پیش نویس نهایی گزارش حسابرسی 13 بانک و موسسه اعتباری تا تاریخ مذکور قاعدتا صدور مجوز مجامع آنها فاقد موضوعیت است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 17 ساعت و 46 دقیقه پیش
وزیر صنعت، معدن و تجارت استعفا داد

وزیر صنعت، معدن و تجارت استعفا داد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، از استعفای وزیر صنعت، معدن و تجارت با هماهنگی رییس جمهور خبر داد.
به گزارش انتخاب به نقل از خانه ملت، الیاس حضرتی از استعفای شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت با هماهنگی رییس جمهور خبر داد.
استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی مطرح شده و قرار بود در نشست هفته جاری کمیسیون صنایع و معادن مجلس مطرح شود.
لینک کوتاه کپی لینک ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اقتصادی انتشار : 17 ساعت و 47 دقیقه پیش
رییس جدید سازمان نظام مهندسی کشاورزی قزوین منصوب شد

رییس جدید سازمان نظام مهندسی کشاورزی قزوین منصوب شد به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین، در حکم وزیر جهاد کشاورزی برای خوش اخلاق آمده است: در اجرای تبصره 3 بند 4 ماده 7 قانون تاسیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جمهوری اسلامی ایران و به پیشنهاد شورای نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی آن استان، به عنوان رئیس شورای نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان قزوین منصوب می شوید.
خوش اخلاق پیش از این به عنوان مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین مشغول به خدمت بود.
صدور پروانه های بهره برداری در بخش های مختلف پس از کارشناسی و همچنین ارایه خدمات آموزشی و رفاهی به اعضا از مهم ترین فعالیت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 17 ساعت و 47 دقیقه پیش
مخالفت مجلس با مسکوت ماندن طرح ساماندهی بازار خودرو

مخالفت مجلس با مسکوت ماندن طرح ساماندهی بازار خودرو به گزارش خبرنگار پارلمانی اقتصاد آنلاین ، در نشست علنی امروز مجلس، گزارش کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره مسکوت ماندن شش ماهه طرح یک فوریتی ساماندهی بازار خودرو را مورد بررسی قرار دادند.
گفتنی است پس از استماع نظرات موافقان و مخالفان، نمایندگان مجلس با 139 رای مخالف با مسکوت ماندن شش ماهه این طرح مخالفت کردند.
در ادامه رییس مجلس ارجاع این گزارش به کمیسیون صنایع و معادن را به رای گذاشت که نمایندگان با آن موافقت کردند. ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 17 ساعت و 56 دقیقه پیش
وزیر صنعت، معدن و تجارت استعفا داد

وزیر صنعت، معدن و تجارت استعفا داد به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری فارس به نقل از خانه ملت، الیاس حضرتی از استعفای شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت با هماهنگی رییس جمهور خبر داد.
استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی مطرح شده و قرار بود در نشست هفته جاری کمیسیون صنایع و معادن مجلس مطرح شود.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 17 ساعت و 57 دقیقه پیش
روندکاهشی آمار خودروهای ناقص

روندکاهشی آمار خودروهای ناقص دبیر انجمن خودروسازان ایران در واکنش به انتشار اخباری مبنی بر تعمد در عدم عرضه به موقع قطعات به خودروسازان گفت: از خردادماه سال جاری یک سری از قطعات به دلایل مختلف ، در گمرک معطل ماندند که پس از صدور مجورهای لازم ترخیص قطعات از گمرک تسهیل شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، احمد نعمت بخش اضافه کرد: همین امر باعث شد برخی خودروهای تولیدی به مرحله تجاری نرسند. البته این مشکل در گمرک در حال حاضر برطرف شده و با آزاد شدن این قطعات از گمرک بسیاری از خودروهایی که معطل مانده بودند به مرور به مرحله تجاری می رسند. ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 18 ساعت و 6 دقیقه پیش
بانک ها 5 ماهه چقدر وام دادند؟

بانک ها 5 ماهه چقدر وام دادند؟ به گزارش افکارنیوز ،
مجموع تسهیلات پرداختی بانک ها به بخش های اقتصادی در 5 ماهه نخست سال 1397 مبلغ 2408 هزار میلیارد ریال بوده است که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل مبلغ 325.6 هزار میلیارد ریال (معادل 15.6 درصد) افزایش داشته است.
بر این اساس سهم تسهیلات پرداختی در قالب سرمایه در گردش در کلیه بخش های اقتصادی در 5 ماهه سال جاری مبلغ 1484.1 هزار میلیارد ریال معادل 61.6 درصد کل تسهیلات پرداختی است که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل مبلغ 149.5 هزار میلیارد ریال معادل 11.2 درصد رشد داشته است. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 18 ساعت و 7 دقیقه پیش
تجهیزات و ملزومات پزشکی از مصوبه دولت مستثنی شدند

تجهیزات و ملزومات پزشکی از مصوبه دولت مستثنی شدند به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، بخشنامه مستثنی شدن خرید تجهیزات و ملزومات پزشکی در شرایط ضروری به تشخیص مشترک وزارت بهداشت و وزارت صنعت معدن و تجارت به سازمان های صمت استانی ابلاغ شد.
در این بخشنامه آمده است: به پیوست تصویر تصویب نامه شماره 78555/ت 55744 ه مورخ 17/ 06/ 1397 هیات محترم وزیران در مورد مستثنی شدن خرید تجهیزات و ملزومات پزشکی در شرایط ضروری به تشخیص مشترک وزارتخانه های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و صنعت، معدن و تجارت از شمول تصویب نامه شماره 26725/ت 48462 ه مورخ 11/ 03/ 1393 هیات محترم وزیران و اصلاحات بعدی آن ارسال می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 18 ساعت و 17 دقیقه پیش
حجم بدهی های خارجی ایران کاهش یافت

حجم بدهی های خارجی ایران کاهش یافت به گزارش افکارنیوز ،
بر اساس آخرین آمار بانک مرکزی میزان بدهی خارجی ایران در پایان تیرماه بر اساس سررسید اولیه بدهی ها 10 هزار و 668 میلیون دلار است که 6 هزار و 721 میلیون دلار آن بدهی های میان مدت و بلندمدت و 3 هزار و 946 میلیون دلار از این میزان بدهی های کوتاه مدت است.
این تعهدات بالفعل ایران بر مبنای یورو نیز رقمی بالغ بر 9 هزار و 95 میلیون یورو محاسبه شده که 5 هزار و 730 میلیون یورو از این میزان حجم بدهی های میان مدت و بلندمدت و 3 هزار و 364 میلیون یورو حجم بدهی های کوتاه مدت است. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 18 ساعت و 26 دقیقه پیش
اجرای سیاست های جدید بیمه ای

اجرای سیاست های جدید بیمه ای به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، به نقل از بیمه مرکزی، غلامرضا سلیمانی که در مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه مرکزی سخن می گفت افزایش ضریب نفوذ بیمه را در گرو اجرای برنامه های توسعه ای دانست و گفت: برای آنکه صنعت بیمه بتواند چتر آرامش و امنیت را به دست بگیرد، باید سطح توانگری شرکت های بیمه افزایش پیدا کند.
رییس کل بیمه مرکزی با ابراز خرسندی از نگاه مثبت سرپرست وزارت اقتصاد و اعضای دیگر مجموعه نسبت به صورت های مالی و گزارش ارائه شده، اظهار داشت: ظرفیت های قابل توجهی در صنعت بیمه وجود دارد که با فعال کردن آن می توان بخش اعظم اهداف برنامه ششم توسعه را تحقق بخشید. ... ادامه خبر ...

منبع: شبکه خبر دسته: اقتصادی انتشار : 18 ساعت و 26 دقیقه پیش
حجم بدهی های خارجی ایران کاهش یافت

حجم بدهی های خارجی ایران کاهش یافت خبرگزاری مهر: بر اساس آخرین آمار بانک مرکزی میزان بدهی خارجی ایران در پایان تیرماه بر اساس سررسید اولیه بدهی ها 10 هزار و 668 میلیون دلار است که 6 هزار و 721 میلیون دلار آن بدهی های میان مدت و بلندمدت و 3 هزار و 946 میلیون دلار از این میزان بدهی های کوتاه مدت است.
این تعهدات بالفعل ایران بر مبنای یورو نیز رقمی بالغ بر 9 هزار و 95 میلیون یورو محاسبه شده که 5 هزار و 730 میلیون یورو از این میزان حجم بدهی های میان مدت و بلندمدت و 3 هزار و 364 میلیون یورو حجم بدهی های کوتاه مدت است.
حجم بدهی های ایران در پایان خرداد ماه 10 هزار و 441 میلیون دلار بوده که در پایان تیرماه با اندکی افزایش ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اقتصادی انتشار : 18 ساعت و 27 دقیقه پیش
مشترکان پر مصرف در لبه تیغ

مشترکان پر مصرف در لبه تیغ به گزارش ایسنا، بیش از 50 درصد از مصرف برق در زمان اوج بار، مربوط به بخش خانگی است که می توان این بخش را موثرترین مولفه در شکل گیری افزایش مصرف برق دانست . همچنین طبق اعلام مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، در فهرست مصرف کنندگان برق به ترتیب بخش های مختلف، بخش خانگی 50.8 درصد، صنعت 18.6 درصد، تجاری 12.5 درصد، کشاورزی 7.6 درصد و سایر بخش ها 10.5 درصد را شامل می شوند .
همچنین 20 درصد از مشترکان خانگی (دو دهک بالای درآمدی) نزدیک به 30 درصد از مصرف برق را به خود اختصاص داده اند که 50 درصد بیشتر از میانگین مردم برق مصرف می کنند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 18 ساعت و 37 دقیقه پیش
کشاورزان خوزستان باکمبود کود مواجه هستند/ پتروشیمی ها همراهی کنند

کشاورزان خوزستان باکمبود کود مواجه هستند/ پتروشیمی ها همراهی کنند مسعود اسدی در گفتگو با خبرنگار مهر ، با اشاره به اینکه کود شیمیایی اوره پرمصرف ترین کود کشاورزی مورد نیاز کشاورزان است افزود: گرانی و کمبود کود کشاورزی اوره، کشاورزی خوزستان را تهدید می کند و این مشکل به دغدغه کشاورزان تبدیل شده است.
وی با اشاره به اینکه کمبود شدید کود شیمیایی کشاورزان را با مشکل روبرو کرده افزود: هم اکنون شهرهای شمالی استان که ذرت کشت کرده اند برای تامین کود شیمیایی با مشکل مواجه هستند. از طرفی کشاورزان خود را برای کشت پاییزه آماده می کنند ولی این دغدغه را دارند که برای تامین کود شیمیایی با مشکل روبرو شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 18 ساعت و 37 دقیقه پیش
کارمان را با 400 هزار تومان شروع کردیم/ دست یابی به دانشی که صنعت نفت را دگرگون می کند

کارمان را با 400 هزار تومان شروع کردیم/ دست یابی به دانشی که صنعت نفت را دگرگون می کند به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، اقتصاد دانش بنیان از نوع شاه کلیدهایی است که حداقل دو قفل عقب ماندگی صنعت و تک بُعدی شدن دانشگاه را باز می کند. شرکت های دانش بنیان به دلیل پل ارتباطی که بین دانشگاه و صنعت ایجاد می کنند نجات دهنده ی بخش تولید و رونق اقتصاد صنعتی هستند. البته تفکراتی نیز در بخش اقتصادی حضور دارند که هرچند این اقتصاد را مؤثر و راه گشا می دانند، اما تمرکز روی آن را خیر! و اعتقاد بر غول پروری اقتصادی دارند.
اما گذشته از نظرات اقتصاددانان نمی توان مُنکر اهمیت و نقش تعیین کننده شرکت های دانش بنیان شد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 18 ساعت و 37 دقیقه پیش
سکوت وزارت نفت و ادامه نبود بنزین سوپر

سکوت وزارت نفت و ادامه نبود بنزین سوپر به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، بیش از دو ماه از آغاز اختلال در تولید و عرضه بنزین سوپر در کشور می گذرد. در حالی که ابتدا پیش بینی ها از حل این مشکل از ابتدای مردادماه داشت، مرداد و شهریور گذشت و این اختلال همچنان وجود دارد.
* عدم عرضه بنزین سوپر از کی شروع شد؟
در نبود سیاست های کنترل مصرف بنزین، در ابتدای تابستان شاهد روند رو به رشد مصرف بنزین در کشور بودیم تا اینکه در روز سی و یکم تیرماه سال جاری با ثبت مصرف 121 میلیون و 800 هزار لیتر در یک شبانه روز رکورد جدیدی در تاریخ مصرف بنزین کشور ثبت شد. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 18 ساعت و 46 دقیقه پیش
کارگر ایرانی با پس انداز 27 ماه حقوقش می تواند صاحب خودرو شود

کارگر ایرانی با پس انداز 27 ماه حقوقش می تواند صاحب خودرو شود سلامت نیوز :وقتی یک پراید ساده، حدود چهل میلیون تومان قیمت دارد، کارگران چطور می توانند صاحب خودرو شوند؟ در شرایط فعلی تنها وسیله ای که کارگران استطاعت توان پرداخت هزینه های آن را دارند، اتوبوس شرکت واحد و مترو است.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایلنا ، ماشین مشدی ممدلی ترانه ای شاد و قدیمی ست که با صدای شادروان جواد بدیع زاده، دل ایرانیانِ بسیاری را در طی دهه ها شاد کرده است. خیلی ها وقتی خودروهای وطنی را سوار شده اند، یاد این ترانه افتاده اند؛ زیر لب با خنده خوانده اند... ماشین مشدی ممدلی نه بوق داره نه صندلی.... اما حالا دیگر نمی شود گفت ارزون و بی معطلی . ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 18 ساعت و 47 دقیقه پیش
عرضه نفت خام در بورس انرژی در انتظار ابلاغیه وزارت نفت

عرضه نفت خام در بورس انرژی در انتظار ابلاغیه وزارت نفت به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، "تصویب طرح عرضه نفت خام به صورت ارزی در بورس انرژی"؛ چند روز پیش شورای عالی هماهنگی اقتصادی با هدف متنوع سازی روش های فروش نفت، طرح عرضه نفت خام در رینگ صادراتی بورس انرژی در داخل کشور به صورت ارزی را تصویب کرد و بر اساس این طرح، از این پس وزارت نفت می تواند با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای صادرات، نفت خام و فراورده های نفتی را به قیمت رقابتی، در بورس داخل کشور به فروش برساند.
بر این اساس باید گفت بحث راه اندازی بورس نفت بارها و بارها در اقتصاد کشور به میان آمده اما عملی نشده است و حالا با تصمیم شورای عالی هماهنگی اقتصادی در خصوص طرح عرضه نفت ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 18 ساعت و 47 دقیقه پیش
عمان: ترامپ مسبب اصلی گرانی نفت است نه اوپک

عمان: ترامپ مسبب اصلی گرانی نفت است نه اوپک پس از این که رییس جمهور آمریکا هفته گذشته مجددا اوپک را عامل بالارفتن قیمت های نفت خواند، یکی از وزیران نفتی این گروه خود ترامپ را مسئول افزایش قیمت ها خواند.
به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ پنج شنبه گذشته در آستانه نشست کشورهای عضو اوپک در الجزایر در توییتی نوشت: اوپک باید هم اکنون قیمت های نفت را پایین بیاورد.
رییس جمهور آمریکا در این توییت نوشت: نوشت: "ما از کشورهای خاورمیانه حمایت می کنیم. آنها بدون ما مدت چندانی در امان نخواهند بود و با این حال همچنان قیمت های نفت را بالا و بالاتر می برند! ما این را به خاطر خواهیم سپرد. اوپک باید قیمت های نفت را اکنون پایین بیاورد. " ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 18 ساعت و 56 دقیقه پیش
واگذاری 450 میلیارد تومان از اموال دولت در مهرماه

واگذاری 450 میلیارد تومان از اموال دولت در مهرماه به گزارش بولتن نیوز، جعفر سبحانی در خصوص واگذاری های جدید سازمان خصوصی سازی در نیمه مهرماه امسال اظهار داشت: در مهرماه امسال، دو مزایده برای واگذاری یک جایگاه سوخت و دو شرکت داریم.
مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی افزود: جایگاه سوخت شماره 5 فارس با قیمت پایه 10 میلیارد تومان، روز دوم مهر ماه به مزایده گذاشته می شود.
وی ادامه داد: روز چهارم مهر ماه نیز دو مزایده برای واگذاری شرکت خدمات مهندسی خط و ابنیه فنی راه آهن، با قیمت پایه 263 میلیارد تومان و پتروشیمی بیستون با قیمت پایه 174 میلیارد تومان خواهیم داشت؛ البته 68 درصد این پتروشیمی عرضه خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 19 ساعت و 7 دقیقه پیش
برخورد قاطع با مانع تراشان بر سر راه سرمایه گذاری در استان زنجان

برخورد قاطع با مانع تراشان بر سر راه سرمایه گذاری در استان زنجان به گزارش خبرنگار مهر ، اسدالله درویش امیری شامگاه شنبه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان زنجان بابیان اینکه نباید اجازه دهیم تلاش هایی که تا به امروز در راستای جذب سرمایه گذاری در استان صورت گرفته است، ناکارآمد شود، افزود: در این راستا با افرادی که بخواهند بر سر راه سرمایه گذاری در استان مانع تراشی کنند، برخورد قاطع خواهد شد، بنابراین اجازه نخواهیم داد استان با این گونه اقدامات به عقب برگردد.
وی با یادآوری اینکه امروز ظرفیت های بسیار خوبی برای دولت درزمینه تهاتر بدهی و مطالبات با پیمانکاران و شرکت های بخش خصوصی فراهم شده است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 19 ساعت و 36 دقیقه پیش
تسهیل امور بانکی برای زائران اربعین حسینی

تسهیل امور بانکی برای زائران اربعین حسینی به گزارش افکارنیوز ،
محمد طالبی دبیرکل بانک مرکزی در نامه ای به تمامی بانک ها و موسسات مالی و اعتباری از هفت اقدام بانکی برای تسهیل امور بانکی در ایام مراسم اربعین خبر داد.
در این نامه آمده است: با عرض تسلیت به مناسبت ایام تاسوعا و عاشورای حسینی، با فراسیدن موعد مراسم اربعین سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و شروع حرکت پرشور و معنوی خیل عاشقان حسینی، شبکه بانکی کشور کوشیده است تا همگام با دیگر خادمان، خدمات لازم را در حوزه فعالیت خویش به زائران حضرتش ارایه نماید.
با امعان نظر به لزوم برنا مه ریزی منسجم برای ارایه خدمات به زائران و نتایج جلسه مورخ 26 /06 ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 19 ساعت و 36 دقیقه پیش
انکار 1600 هزارمیلیارد تومان نقدینگی دربازار 3 درصدی دلار!

انکار 1600 هزارمیلیارد تومان نقدینگی دربازار 3 درصدی دلار! به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم ، اخیراً مطالب بسیاری درباره نقش ناچیز نقدینگی در وضعیت فعلی توسط بسیاری از حامیان دولت مطرح می شود که قشنگ ترین مورد آن نقش حداکثر 3 درصدی تقاضا در بازار ارز و دلار اسکناسی است.
بر همین اساس نویسندگان سعی دارند با نادیده گرفتن روند رشد نقدینگی در پنج سال اخیر تقصیر را بر گردن انتظارات تورمی مردم بیاندازند و از مسئولیت طراحان وضعیت موجود شانه خالی کنند. اما باید از این دست اقتصاددانان حامی دولت پرسید: آیا این استدلال، دادن آدرس غلط به مردم نیست؟ یعنی واقعاً مشکل 2 تا 3 درصد تقاضای دلار کاغذی است؟ که ارز را به کانال بالای 14 هزار تومان کشانده است؟ ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 19 ساعت و 37 دقیقه پیش
تحریم های آمریکا نشانه ای از بحران زدگی دلار است

تحریم های آمریکا نشانه ای از بحران زدگی دلار است راشا تودی گزارش داد، سرگی لاوروف در نشست خبری مشترک با همتای بوسنیایی خود گفت: اعتماد کشورهای جهان به دلار با سرعت زیادی رو به کاهش است و تحریم های اعمالی توسط واشنگتن گواهی بر این مدعاست. روسیه در حال کار بر روی کاهش وابستگی خود به نظام مالی آمریکا و دلار است.
لاوروف افزود روسیه در حل انجام کارهای ضروری برای وابسته نبودن به دلار است. وی با اشاره به تحریم اخیر 33 شرکت و تبعه روسی و چینی توسط وزارت خزانه داری آمریکا گفت: کشورهای بیشتر و بیشتری در آسیا و آمریکای جنوبی به این نتیجه می رسند که باید وابستگی خود به دلار را کاهش دهند و فکر می کنم این روند ادامه خواهد داشت. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 19 ساعت و 37 دقیقه پیش
نرخ تورم کالاهای وارداتی اعلام شد

نرخ تورم کالاهای وارداتی اعلام شد به گزارش ایسنا، مطابق با آمارهای مرکز آمار ایران شاخص قیمت (تورم) کالاهای وارداتی (ریالی، 100=1390) در فصل بهار سال 1397 برابر با 712.8 است که نسبت به فصل زمستان سال 1396، 44.2 درصد افزایش داشته است. تغییرات شاخص قیمت کالاهای وارداتی نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) 45.9 درصد و تغییرات چهار فصل منتهی به فصل جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم) 9.4 درصد بوده است.
شاخص قیمت کالاهای وارداتی (دلاری، 100=1390) در فصل بهار سال 1397 برابر با 247.1 است که نسبت به فصل قبل، 6.2 درصد افزایش داشته است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 19 ساعت و 46 دقیقه پیش
افت 100 میلیون یورویی تزریق ارز در نیما

افت 100 میلیون یورویی تزریق ارز در نیما تسنیم نوشت: بررسی عملکرد بازار ثانویه نشان می دهد، روز گذشته تزریق ارز در سامانه نیما با کاهش 100 میلیون یورویی مواجه شده است.
روز گذشته حدود 22 میلیون یورو ارز به بازار ثانویه سامانه نیما تزریق شده که این رقم نسبت به 127 میلیون دلار ارز تزریق در روز کاری قبل با افت 105 میلیون یورویی همراه بوده است.
در بازار ثانویه، معمولا در روزهای 5 شنبه میزان تزریق ارز به نحو چشم گیری با کاهش مواجه می شود اما کاهش شدید تزریق ارز در روز ابتدای هفته تا حدودی کم سابقه به نظر میرسد.
گفتنی است، با وجود کاهش شدید عرضه ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 19 ساعت و 47 دقیقه پیش
پیش فروش 53 هزار دستگاه از محصولات ایران خودرو آغاز می شود

پیش فروش 53 هزار دستگاه از محصولات ایران خودرو آغاز می شود پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
پیش فروش 53 هزار دستگاه از محصولات گروه صنعتی ایران خودرو به منظور صیانت از حقوق مصرف کنندگان نهایی و مدیریت بازار، از روز سه شنبه سوم مهر ماه به صورت اینترنتی آغاز و طی شش روز اجرا می شود.
به گزارش ایکوپرس معاون مدیرعامل در بازاریابی و فروش ایران خودرو با بیان این مطلب گفت: خودروهای پژو 206 تیپ2 و 206 تیپ 5، پژو405جی ال ایکس ،سمند ال ایکس، سورن ای ال ایکس، رانا ،دنا و وانت آریسان در این پیش فروش قابل عرضه است
مصطفی خان کرمی با اشاره به شرایط پیش فروش در این طرح یادآور شد: در پیش فروش ویژه این شرکت ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اقتصادی انتشار : 19 ساعت و 47 دقیقه پیش
پیگیری مشکل توزیع گوشت یارانه ای در تفت

پیگیری مشکل توزیع گوشت یارانه ای در تفت کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
دانلود ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 19 ساعت و 57 دقیقه پیش
واکاوی وام 30 ساله خرید مسکن

واکاوی وام 30 ساله خرید مسکن به گزارش ایسنا، برخی نمایندگان مجلس اخیرا دو طرح تسهیلات 300 میلیون تومانی 30 ساله و اجاره دادن خانه های خالی با حکم دادستانی را ارایه کرده اند. طرح دوم با حدود 30 امضا به هیات رییسه ارایه شده و احتمالا مهرماه سال جاری اعلام وصول خواهد شد. بر اساس طرح مذکور، سامانه ای ایجاد خواهد شد و مردم طبق قانون، خانه های خالی را گزارش و معرفی می کنند. پس از آن با حکم دادستانی، یک ماه به صاحب خانه مهلت داده می شود تا آن خانه را اجاره بدهد. در غیر این صورت کارشناس رسمی دادگستری با حکم دادستان از خانه بازدید کرده و پس از آن خانه را اجاره می دهد و مبلغ دریافتی را به حساب دادگستری می ریزد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 7 دقیقه پیش
تصمیمات دولت درباره واردات کالاهای اساسی

تصمیمات دولت درباره واردات کالاهای اساسی آخرین وضعیت واردات کالاهای اساسی از سوی رییس کل گمرک ایران تشریح شد.
به گزارش مهر، فرود عسگری در تشریح آخرین آمار واردات کالاهای اساسی به کشور اعلام کرد: در بخش واردات کالاهای اساسی وضعیت بهتری نسبت به سال گذشته داریم و همچنین بر اساس تازه ترین آمارها واردات ذرت 26 درصد، دانه های روغنی 28 درصد، گوشت قرمز 39 درصد و جو 51 درصد افزایش داشته و دیگر کالاهای اساسی هم وضعیت مشابهی دارند.
رییس کل گمرک گفت: در حال حاضر به طور میانگین روزانه چهار هزار و 700 کامیون کالا از گمرکات کشور ترخیص می شود و در مواقعی این رقم به 6000 دستگاه هم می رسد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 7 دقیقه پیش
445 طرح اشتغال پایدار روستایی در اردبیل اجرا می شود

445 طرح اشتغال پایدار روستایی در اردبیل اجرا می شود آرام حلیم روزیک شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: امسال سهم اعتباری استان اردبیل از محل اشتغال پایدار روستایی هزار و 239 میلیارد ریال است که تاکنون هفت هزار و 139 طرح با 14 هزار و 400 میلیارد ریال در سامانه کارا ثبت شده و از این تعداد هزار و 200 طرح با 2 هزار و 630 میلیارد ریال و اشتغال برای چهار هزار و 238 نفر در کمیته فنی استان مصوب شده است.
وی اظهار داشت: از این تعداد تاکنون 468 طرح با 955 میلیارد ریال و اشتغالزایی هزار و 587 نفر در بانک ها مصوب شده است.
حلیم ادامه داد: این تسهیلات با 10 درصد سود بانکی در نواحی صنعتی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 7 دقیقه پیش
خسارت روزانه قاچاق بنزین به 100 میلیارد می رسد

خسارت روزانه قاچاق بنزین به 100 میلیارد می رسد به گزارش افکارنیوز ،
در پنج سال اول دولت آقای روحانی (از سال 1392 تا 1396) میانگین رشد مصرف سالانه بنزین کمتر از 5 درصد بوده، اما به ناگاه در سال جاری اقتصاد کشور با رشد 10 تا 20 درصدی مصرف بنزین مواجه شده است. همچنین براساس گزارش شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، مصرف بنزین کل کشور در روز 31 تیرماه با ثبت رکوردی بی سابقه به 121 میلیون و 800 هزار لیتر رسید. هرچند پس از بالا رفتن حساسیت ها نسبت به رشد بی رویه مصرف بنزین، وزارت نفت در دو ماه اخیر آمار مصرف را سانسور کرده، اما با توجه به اظهارات مطرح شده در دیدار اخیر هیات دولت با رهبر انقلاب ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 7 دقیقه پیش
تولید 114 هزار خودرو در ساوه

تولید 114 هزار خودرو در ساوه به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ عطارد مدیر اداری و توسعه منابع شرکت بن رو گفت: با سرمایه گذاری سایپا از سال 91 تا کنون بیش از 114 هزار دستگاه خودروی پراید وانت و آریو در این شرکت تولید و روانه بازار شده است.
عطارد گفت: این کارخانه با بهره گیری از سه سالن تولید بدنه ، رنگ و مونتاژ ظرفیت تولید و مونتاژ 17 دستگاه خودرو را در هر ساعت برخوردار است.
مدیر اداری و توسعه منابع شرکت بن رو گفت: افزایش ظرفیت تولید و اشتغال در سالهای گذشته در دستور کار قرار داشته و با سرمایه گذاری صورت گرفته ظرفیت سالن رنگ و مونتاژ از 11 دستگاه به 17 دستگاه در ساعت افزایش یافته است. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 16 دقیقه پیش
آغاز آمارگیری از مسکن های روستایی از 20 مهرماه

آغاز آمارگیری از مسکن های روستایی از 20 مهرماه حمید حیدری بریدی روز یک شنبه در در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر گفت:اجرای طرح آمارگیری از ویژگی های مسکن روستایی است و گامی موثر در جهت افزایش بهبود وضعیت مسکن روستایی است.
وی بیان کرد: این طرح از سال 1382 شمسی در استان بوشهر آغاز شده است و امسال از 20 مهرماه در 149 آبادی استان بوشهر و 5202 واحد مسکونی آغاز می شود.
مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر گفت:به روز کردن اطلاعات جامعه آماری امری ضروری است که می تواند به بهبود وضعیت کمی و کیفی مسکن روستایی و همچنین معیاری برای ارزیابی میزان موفقیت برنامه ها و سیاست های اعمال شده در این بخش منجر ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 17 دقیقه پیش
اصناف نباید از حل و فصل قانونی مشکلات صنف خود طفره بروند

اصناف نباید از حل و فصل قانونی مشکلات صنف خود طفره بروند به گزارش ایلنا از رشت، فرهاد دلق پوش در جلسه کمیسیون نظارت استان با بیان اینکه برخی امور صنفی در استان باید طبق قانون نظام صنفی حل و فصل شود، گفت: قبل از ارجاع موارد صنفی به مرکز اصناف کشور و تهران بسیاری از موارد صرفا از کانالِ کمیسیون نظارت مرکز استان گیلان قابل انجام است. اقدامات خودسرانه و بی ضابطه قابل پذیرش نیست و در صورت مشاهده چنین مواردی با آن برخورد خواهد شد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان گفت: مصوبات کمیسیون نظارت مرکز استان گیلان بر توجیه موارد قانونی و تشریح عملیاتی به صورت شفاف برای مدیریت اصناف به کار گرفته شود تا بتوانیم پویایی لازم را در امور مرتبط داشته باشیم ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 26 دقیقه پیش
اعطای تسهیلات ویژه برای کشت کلزا در نهاوند

اعطای تسهیلات ویژه برای کشت کلزا در نهاوند حسین خردمند در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: از زمان آغاز کشت کلزا در شهرستان نهاوند تاکنون 2 هزار هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان به کشت کلزا اختصاص یافته است.
وی با اشاره به اینکه تعهد استانی کشت این محصول 3 هزار و 500 هکتار است، گفت: این کشت در تناوب با گندم موجب افزایش عملکرد و پایداری اراضی کشاورزی شود و آفات و علف های هرز را ضعیف و نابود می کند.
وی گفت:کشت این محصول کشور را از واردات روغن بی نیاز می سازد و در بحث اقتصاد مقاومتی نقش اساسی دارد.
رئیس جهاد کشاورزی نهاوند بابیان اینکه قیمت هر کیلو کلزا با تضمین خرید دولت 3350 تومان است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 46 دقیقه پیش
دستور برگزاری مجامع بانکها صادر شد

دستور برگزاری مجامع بانکها صادر شد به گزارش خبرنگار مهر ، بانک مرکزی اعلام کرد: از مجموع 36 بانک و موسسه اعتباری تا 31 شهریور ماه 97 مجوز مجامع عمومی عادی 20 بانک و موسسه اعتباری صادر شده است. همچنین مجوز مجمع سه بانک و موسسه اعتباری که دارای صورت های مالی حسابرسی شده بوده و پیش نویس نهایی گزارش حسابرس آنان واصل شده نیز در دست بررسی قرار گرفته است که انتظار می رود طی چند روز آینده منتج به نتیجه شود.
با توجه به عدم وصول درخواست برگزاری مجمع و صورت های مالی حسابرسی شده و پیش نویس نهایی گزارش حسابرسی 13 بانک و موسسه اعتباری تا تاریخ مذکور قاعدتا صدور مجوز مجامع آنها فاقد موضوعیت است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 46 دقیقه پیش
بخشی از مشکلات اقتصادی ناشی از عوامل روانی است/اخذ سود 30درصدی تولید را متحول نمی کند

بخشی از مشکلات اقتصادی ناشی از عوامل روانی است/اخذ سود 30درصدی تولید را متحول نمی کند محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، درباره مشکلات اقتصادی کشور،گفت:باید پذیرفت بخشی از مشکلات اقتصادی کشور از واقعیت های اقتصادی مانند مشکل در عرضه و تقاضا کالا، تبعیت نمی کند.
عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد:بخشی از مشکلات اقتصادی فعلی ناشی از عوامل روانی بوده هر چند که تحریم های آمریکا و کمک برخی از کشورهای منطقه مانند سعودی ها و اماراتی ها به آمریکا علیه جهموری اسلامی ایران در ایجاد مشکلات اقتصادی، تاثیرگذار بوده است.
بررسی نقش هرات،اربیل و دوبی در تلاطم های ارزی ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 47 دقیقه پیش
12 هزار میلیارد تومان واردات پوشاک به کشور انجام می شود

12 هزار میلیارد تومان واردات پوشاک به کشور انجام می شود به گزارش ایسنا، رضوی با حضور در جلسه پنجره واحد اشتغال روستایی در استانداری اردبیل و با اشاره به دعوت استاندار اردبیل و مسئولان این استان به ویژه نماینده مردم شهرستان های خلخال و کوثر در اردبیل از وی گفت: در بازدیدی که از دو شهرستان محروم جنوب استان داشتیم در جریان اجرای طرح های اشتغالزا به ویژه در مناطق محروم و روستایی قرار گرفتیم.
وی با بیان اینکه کارهای خوبی در این استان در حوزه اشتغال و حمایت از تولید داخلی انجام شده است، خاطرنشان کرد: ما در جنوب استان از واحد تولید پوشاک که گامی موثر در تامین نیازمندی کشور برمی دارد بازدید داشتیم تا از نزدیک در جریان مشکلات این واحدها قرار گیریم ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 47 دقیقه پیش
از شایعه تا واقعیت نبود لاستیک/ چرخیدن بازار لاستیک بر مدار گرانی

از شایعه تا واقعیت نبود لاستیک/ چرخیدن بازار لاستیک بر مدار گرانی به گزارش خبرگزای فارس از بیرجند، یکی از مهم ترین بخش هایی که در توسعه اقتصادی کشور نقش بسزایی دارد بخش صنعت است که به عنوان یک نیرومحرکه قوی در اقتصاد و اشتغال زایی ایفای نقش می کند.
حضور واحدهای صنعتی در مناطق مختلف نشان از پویایی اقتصاد در یک منطقه دارد چرا که علاوه بر ایجاد رونق و رشد اقتصادی در یک منطقه زمینه اشتغال را نیز برای مردم آن منطقه فراهم می کند.
اما چند سالی می شود که برخی واحدهای صنعتی در سطح کشور با مشکلات متعددی مواجه شده اند و واحدهای صنعتی در خراسان جنوبی نیز از این مشکلات بی نصیب نمانده اند و چرخ این واحدها در استان به کندی می چرخد و تاکنون شاهد تعطیل و نیمه ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 56 دقیقه پیش
چرا مردم کالاهایی را می خرند که به آن نیاز ندارند؟

چرا مردم کالاهایی را می خرند که به آن نیاز ندارند؟ در جامعه ای زندگی می کنیم که طیف وسیعی از رفتارها ترکیب و تلفیقی از عوامل روانی، اقتصادی، اجتماعی و ابهام های ناشی از بی ثباتی و تغییر و تحولاتی است که در عوامل محیطی دیده می شود، بنابراین اگر شما در ارزیابی الگوی خرید فعلی به این عوامل بی توجه بمانید عملاً از کشف آنچه که در بستر کنونی بازار جریان دارد ناکام خواهید ماند.
اگر بخواهم جزئی تر درباره تشتت این روزهای بازار سخن بگوییم از عوامل مهمی که این رفتارهای جدید و مشوش خریداران کالاها را شکل داده می توان به پراکندگی پیام های دولتمردان و مسئولان و چندگانگی این گونه پیام ها اشاره کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 21 ساعت و 16 دقیقه پیش
بررسی استیضاح شریعتمداری در کمیسیون صنایع

بررسی استیضاح شریعتمداری در کمیسیون صنایع خبرگزاری تسنیم: حجت الاسلام سید جواد حسینی کیا عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از بررسی طرح استیضاح محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت در این کمیسیون خبر داد و گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده قرار است تا در جلسه روز (سه شنبه 3 مهر) طرح استیضاح وزیر صنعت در این کمیسیون بررسی شود.
وی با بیان اینکه وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز در این جلسه حضور می یابد، افزود: در این نشست، طراحان استیضاح، سؤالات خود در محور های استیضاح مطرح و وزیر پاسخ های خود را ارائه می دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اقتصادی انتشار : 21 ساعت و 17 دقیقه پیش
تولید تحت فشار تحریمِ داخلی

تولید تحت فشار تحریمِ داخلی به گزارش افکارنیوز ،
ابوالفضل روغنی درباره مشارکت بخش خصوصی در طرح توانمندسازی گفت: وزارت صنعت یک برنامه استراتژی توسعه صنعت نداشته است. این پروژه بسیار خوب است و بسیار قدم خوبی است اما زیرساخت های لازم برای این کار فراهم نیست. در این طرح نه منابع لازم تعریف شده نه زیرساخت ها فراهم است. تولید داخل مشکلات جدی دارد و صنعت حال و روز خوبی ندارد.
رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی افزود: امروز با افزایش دلار و صادرات وضعیت برای برخی شرکت ها خوب است اما مابقی صنایع کشور اوضاع خوبی ندارند و تحت فشار هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 21 ساعت و 27 دقیقه پیش
مونزا SP1 و SP2، سوپر اسپرت های جدید فراری

مونزا SP1 و SP2، سوپر اسپرت های جدید فراری وبسایت دنده6: فراری از دو مدل جدید و منحصر به فرد خود، به نام های فراری مونزا SP1 و SP2 رونمایی کرد که بر اساس مدل 812 سوپر فست توسعه داده شده اند. مدل SP1 از نوع تک سرنشینه و مدل SP2 دو سرنشینه خواهد بود. فراری عرضه این دو مدل را به عنوان ستون چهارمی برای توسعه نسل جدید خودروهایش می داند، خودروهایی که قرار است دوران تازه ای از تکنولوژی و سرعت را به جهانیان معرفی کنند.
این پروژه در زمانی که مدیر عامل فقید فیات کرایسلر، سرجیو مارکیونه هدایت فراری را بر عهده داشت آغاز شده بود و تا کنون کمتر از 500 دستگاه فراری مونزا توسط خریداران وفادار فراری در سراسر جهان سفارش داده شده است ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اقتصادی انتشار : 21 ساعت و 36 دقیقه پیش
جلوگیری از خاموشی با تغییر تعرفه برق پرمصرف ها

جلوگیری از خاموشی با تغییر تعرفه برق پرمصرف ها به گزارش افکارنیوز ،
یکی از اشکالات صنعت برق، نظام تعرفه گذاری زمان اوج مصرف برق است، به گونه ای که در ساعات اوج بار، مشترکان کم مصرف به میزان 20 درصد، اما مشترکین کم مصرف در حدود 5 درصد جریمه می شوند، بنابراین اصلاح تعرفه برق مشترکین پرمصرف، زمینه را برای حل بحران خاموشی و بهبود وضعیت اقتصاد صنعت برق فراهم می کند.
مرکز پژوهش های مجلس که پیشتر در گزارش خود اعلام کرده بود، قیمت پایین برق برای مشترکین پر مصرف، انگیزه های اقتصادی را برای مدیریت مصرف از بین می برد، در گزارش اخیر خود نوشته است که بیش از 50 درصد از مصرف برق در زمان اوج بار ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 21 ساعت و 47 دقیقه پیش
راهکار حل بحران خاموشی با اصلاح تعرفه برق مشترکین پرمصرف

راهکار حل بحران خاموشی با اصلاح تعرفه برق مشترکین پرمصرف مرکز پژوهش های مجلس در بررسی وضعیت مصرف برق در کشور با اشاره به سهم 30 درصدی مشترکین پرمصرف از کل برق مصرفی، اصلاح تعرفه برق این مشترکان را راهکار حل بحران خاموشی عنوان کرد.
به گزارش نامه نیوز، بر اساس بررسی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، بیش از 50 درصد از مصرف برق در زمان اوج بار، مربوط به بخش خانگی است که می توان این بخش را موثرترین مولفه در شکل گیری افزایش مصرف برق دانست.
بر اساس نتایج این گزارش، در فهرست مصرف کنندگان برق به ترتیب بخش های مختلف، بخش خانگی 50.8 درصد، صنعت 18.6 درصد، تجاری 12.5 درصد، کشاورزی 7.6 درصد و سایر بخش ها 10.5 درصد را شامل می شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 21 ساعت و 56 دقیقه پیش
اعتراضات "گازی" در ونزوئلا

اعتراضات "گازی" در ونزوئلا به گزارش شفاف به نقل از خبرگزاری رویترز، معترضان ونزوئلایی جمعه با خودروهایشان اقدام به بستن خیابان های شهر سن کریستوبال در ایالت تاچیرا کردند. ماریا شهروندی 68 ساله ونزوئلایی می گوید از سه شنبه شب منتظر رسیدن تانکر سوخت است و این وضعیت برای کشوری که خودش جزو بزرگترین تولیدکنندگان نفت اوپک است، غیر قابل پذیرش به نظر می رسد.
سربازان گارد ملی بعدا معترضان را وادار کردند تا خودروهایشان را از وسط خیابان کنار ببرند اما معترضان ونزوئلایی خشمگین با استفاده از بطری، تایر و سطل های زباله اقدام به ایجاد ترافیک کردند ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 21 ساعت و 57 دقیقه پیش
رشد اقتصادی ایران کم شد

رشد اقتصادی ایران کم شد به گزارش شفاف ، محاسبات مقدماتی و اولیه اداره حساب های اقتصادی بانک مرکزی نشان می دهد که تولید ناخالص داخلی به قیمت پایه (به قیمت های پایه سال1390) در سه ماهه اول امسال 167 هزار و 700 میلیارد تومان رسیده که نسبت به رقم مشابه سال قبل 1.8 درصد افزایش دارد.
رشد اقتصادی 1.8 درصدی همراه با نفت بوده و رشد بدون نفت به 0.7 درصد رسیده است؛ این نشان دهنده تغییر روند رشد اقتصادی نسبت به دو فصل پایانی سال گذشته است؛ چرا که آمار برای دو فصل ابتدایی سال 1396 معکوس بود و رشد اقتصادی برای محاسبات با نفت بالاتر از بدون نفت قرار داشت ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 21 ساعت و 57 دقیقه پیش
برنامه های وزارت کار برای اشتغال

برنامه های وزارت کار برای اشتغال به گزارش شفاف ، محسنی بندپی سرپرست وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در مراسم امضای تفاهمنامه سازمان برنامه و بودجه با وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه اشتغال به عنوان مهمترین مسئله دولت مطرح است، گفت: در ایران سالانه 500 هزار فارغ التحصیل دانشگاهی وارد بازار کار می شود.
وی افزود: از پاییز 93 تا زمستان 96 سه میلیون نفر به جمعیت فعال کشور اضافه شد. در این 7 فصل دولت تقریباً دو میلیون و 100 هزار فرصت شغلی ایجاد کرده است. به این معنا که برای 70 درصد جمعیت فعال، زمینه اشتغال را فراهم کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 21 ساعت و 57 دقیقه پیش
کارگر ایرانی با 27 ماه پس اندازِ حقوقش می تواند صاحب خودرو شود/خودروهای وطنی نصیبِ از ما بهتران می شود

کارگر ایرانی با 27 ماه پس اندازِ حقوقش می تواند صاحب خودرو شود/خودروهای وطنی نصیبِ از ما بهتران می شود به گزارش خبرنگار ایلنا ، ماشین مشدی ممدلی ترانه ای شاد و قدیمی ست که با صدای شادروان جواد بدیع زاده، دل ایرانیانِ بسیاری را در طی دهه ها شاد کرده است. خیلی ها وقتی خودروهای وطنی را سوار شده اند، یاد این ترانه افتاده اند؛ زیر لب با خنده خوانده اند... ماشین مشدی ممدلی نه بوق داره نه صندلی.... اما حالا دیگر نمی شود گفت ارزون و بی معطلی .
حالا همان اتولی که رفتن توش باعث شرمساریه ، همون اتولی که از قفس، تنگ تر و کوچیک تره و راه نرفته درمی ره، لاستیکِ چرخِ اوّلی به این راحتی نصیب هرکسی نمی شود. همان اتولی که از حلبی شکسته ها، ساخته مبل و صندلی یک کالای لوکس و تجملی ست و مایه حسرت بسیاری ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 22 ساعت و 17 دقیقه پیش
ماجرای کلاه برداری سکه ثامن و مسئولانی که که از خود سلب مسئولیت می کنند

ماجرای کلاه برداری سکه ثامن و مسئولانی که که از خود سلب مسئولیت می کنند به گزارش خبرگزاری تسنیم ، امیری با بیان اینکه نشان کسب و کار در فضای مجازی نمی تواند تضمین کننده صحت و سلامت کسب و کار در فضای مجازی باشد، گفت: مالباختگان خریداران آنلاین سکه و طلا به نشان اعتماد، اعتماد کردند؛ این نشان برای احراز هویت است.
او افود: کسب و کار اینترنتی سکه ثامن در تیر ماه 96 نماد اعتماد دریافت کرده است که متناسب با مجوز اتحادیه صنف طلافروشان در سال 95 بوده است.
سرپرست معاونت تسهیل تجاری و توسعه کاربردهای مرکز توسعه تجارت الکترونیک با اشاره به اینکه مجوز طلا فروشی سکه ثامن تا سال 1400 اعتبار داشته است ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 22 ساعت و 27 دقیقه پیش
جزئیات طرح توانمندسازی تولید با اعتبار 10 میلیارد دلاری

جزئیات طرح توانمندسازی تولید با اعتبار 10 میلیارد دلاری به گزارش خبرگزاری تسنیم ، قائم مقام وزیر صمت در امور تولید با بیان این موضوع گفت: طرح توانمندسازی تولید صادرات گرا از یکسال تا 5 سال زمان می برد و منابع مالی لازم برای اجرای این طرح شناسایی و قابل تامین است. به عنوان مثال؛برای توسعه ناوگان حمل و نقل تجاری سه میلیارد و سیصد میلیون دلار تا سه سال آینده اعتبار در نظر گرفته شده است.
رحمانی علاوه بر نوسازی ناوگان تجاری، توسعه صنایع دریایی، توسعه صنایع نساجی و پوشاک و کفش، نوسازی صنایع تولیدی، سامان دهی لجستیکی، توانمندسازی تولید پایدار، افزایش حجم و تنوع صادراتی ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 22 ساعت و 37 دقیقه پیش
پشت پرده توطئه برخی اعضای اوپک علیه ایران

پشت پرده توطئه برخی اعضای اوپک علیه ایران به گزارش افکارنیوز ،
نفت که همیشه در صحنه تعاملات سیاسی بازیگر نقش اصلی بوده است، این بار هم با خروج ترامپ از برجام و اعمال تحریم های مجدد علیه ایران دستاویزی برای آمریکا بوده تا با نقش های مورد پسند خود این بازیگر را حرکت دهد. رئیس جمهور آمریکا 18 اردیبهشت ماه بعد از سخنان خود در کاخ سفید و طرح ادعاهای واهی علیه ایران و بیان این موضوع که آمریکا از برجام خارج می شود، فرمان اجرایی خروج از برجام را امضا کرد و بعد از این اقدام گام های خود علیه ایران را در همه زمینه ها از جمله نفت برداشت.
ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 22 ساعت و 37 دقیقه پیش
قیمت گذاری خودرو بر اساس نرخ ارز در بازار ثانویه

قیمت گذاری خودرو بر اساس نرخ ارز در بازار ثانویه به گزارش افکارنیوز ،
محسن صالحی نیا اظهار کرد: قطعات خودرویی که با ارز 4200 تومانی ثبت سفارش شده بودند و شامل پرداخت مابه التفاوت می شدند با تصمیم دولت و ابلاغ وزیر صنعت کلیه مواداولیه و قطعات آن ها از پرداخت مابه التفاوت معاف شدند و در حال ترخیص هستند و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره اینکه آیا ارز خودروسازان تامین می شود یا باید از بازار ثانویه تهیه کنند، افزود: قطعات که از قبل وارد شدند با همان ارز 4200 تومانی ترخیص می شوند اما، در ثبت سفارش های جدید باید ارز خود را از بازار ثانویه تامین کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 22 ساعت و 37 دقیقه پیش
تلخ و شیرین عسل سلسله

تلخ و شیرین عسل سلسله به گزارش خبرنگار ایرنا، شهرستان سلسله به واسطه قرارگیری در شمال استان لرستان دارای آب و هوایی بی نظیر و طبیعتی چشمنواز است که همین خصوصیات این شهرستان را مستعد پرورش زنبور عسل و تولید این ماده شفابخش ساخته است.
** صنایع بسته بندی و فرآوری در شهرستان وجود ندارد
یک تولید کننده برتر عسل در شهرستان سلسله با اشاره به دارا بودن 300 کندوی عسل در منطقه پرسک شهرستان سلسله در این باره اظهار داشت: سالانه حدود سه تن از این کندوها برداشت عسل صورت می گیرد که نمونه آن با ارسال به جشنواره آپی موندیا توانست مدال برنز و رتبه سوم جهان را کسب کند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 22 ساعت و 46 دقیقه پیش
توسعه گیاهان دارویی؛ درمانی برای اقتصاد لرستان

توسعه گیاهان دارویی؛ درمانی برای اقتصاد لرستان اگر بتوان از منابع طبیعی به صورت کارآمد استفاده کرد تاثیر بسزایی در اقتصاد و رونق منطقه خواهد داشت. در این میان گرایش عمومی جامعه به استفاده از داروها و درمان های گیاهی و به طور کلی فرآورده های طبیعی است.
به گزارش ایسنا ، با توجه به اهمیت اقتصادی و بهداشتی گیاهان دارویی، این موضوع می تواند در برنامه ریزی های کلان کشور جایگاهی شایسته و درخور توجه داشته باشد؛ به ویژه اینکه این مکتب می تواند سهم قابل توجهی از صادرات غیرنفتی را به خود اختصاص دهد. لرستان نیز با توجه به شرایط آب و هوایی و توپوگرافی خاص آن ظرفیت های بالقوه ای در راستای توسعه گیاهان دارویی دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 22 ساعت و 57 دقیقه پیش
صندوق توسعه فعالیت های کشاورزی زنان روستایی هرمزگان تشکیل شد

صندوق توسعه فعالیت های کشاورزی زنان روستایی هرمزگان تشکیل شد غلامرضا نظر نژاد روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، سرمایه اولیه آنها را 28صندوق خرد روستایی به ارزش 6 میلیارد و 366 میلیون و ریال عنوان کرد.
وی اظهار کرد: در صندوق ها درنشست اخیر با رای اعضای مجمع عمومی، اعضای هیات مدیره، بازرس و مدیر عامل صندوق حمایت از توسعه فعالیت های کشاورزی زنان روستایی شهرستان های یاد شده نیز مشخص شدند.
این مقام مسوول در سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان یاد آورشد: نشست مجمع عمومی موسس صندوق حمایت از توسعه فعالیتهای کشاورزی زنان روستایی حاجی آباد، رودان و میناب با حضور مدیر امور مجامع و نمایندگان شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری بخش کشاورزی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 22 ساعت و 57 دقیقه پیش
از تعطیلی بازار تهران در اعتراض به کمبود نان تا کاهش رتبه اعتباری انگلیس

از تعطیلی بازار تهران در اعتراض به کمبود نان تا کاهش رتبه اعتباری انگلیس به گزارش تابناک اقتصادی ، تاریخ اقتصاد ایران و جهان آینه ای است تمام نما از رویدادهای اقتصادی که در گذشته رخ داده است و بیانگر ریشه های تاریخی بسیاری از واقعیت های امروز ایران و جهان است. موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی اولین روز مهر ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
1 مهر 1304، بازار تهران در اعتراض به کمبود نان تعطیل شد و کسبه و مغازه داران دست از کار کشیدند.
1 مهر 1307، عبدالحسین تیمورتاش وزیر دربار رضاخان که به اروپا سفر کرده بود ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 23 ساعت و 6 دقیقه پیش
موسسه سکه فروشی ثامن مجوز دارد، اما در شهر بناب/با نشان دادن مجوزهای قلابی،از مردم کلاهبرداری کردند

موسسه سکه فروشی ثامن مجوز دارد، اما در شهر بناب/با نشان دادن مجوزهای قلابی،از مردم کلاهبرداری کردند در آخرین مرحله از پرونده کلاهبرداری طلا و سکه ثامن، پلیس فتا در نامه ای به رئیس کل بانک مرکزی خواستار مسدودشدن تمامی حساب های مدیران سکه ثامن شد. در این نامه درخواست شده که تمامی حساب های بانکی آقای فرهاد زاهدی فر به قید فوریت مسدود شود و در نامه دیگری نیز که به امضای بازپرس شعبه پنجم دادسرای ناحیه 31 تهران رسیده است، از پلیس مهاجرت و اداره گذرنامه کل کشور خواسته شده فرد نامبرده که به اتهام تحصیل مال از طریق نامشروع تحت تعقیب بوده، با توجه به کثرت شکات و بیم خروج متهم از کشور قبل از دسترسی و اینکه به علت عدم دسترسی به نامبرده، امکان تحقیق و تعقیب مقدور نیست، نامبرده را ممنوع الخروج کند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 23 ساعت و 6 دقیقه پیش
هرآنچه درباره کلاهبرداری رایانه ای باید بدانید

هرآنچه درباره کلاهبرداری رایانه ای باید بدانید پیشرفت جوامع و به ویژه توسعة فناوری ها و فضای مجازی سبب شکل گیری جرایمی شده است که درگذشتة نه چندان دور به این شکل وجود نداشتند. جرایمی که با شکل و شیوه خاص ارتکاب خود و در عین حال در به دلیل تحققشان در ابعاد بسیار منتوع و گسترده؛ سبب شدند که کشورهای مختلف از جمله ایران، به تعریف و تبیین آن ها بپردازند و قوانین خاصی را نیز برای آنان ایجاد کنند. کلاهبرداری کامپیوتری یا رایانه ای (Cyber fraud) یکی از این جرایم است که در فضای مجازی ارتکاب می یابد. در این یادداشت سعی می شود ابعاد مختلف این جرم بررسی شود و مجازات آن بیان گردد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 23 ساعت و 7 دقیقه پیش
سودجویی با نام "غذای ارگانیک"

سودجویی با نام "غذای ارگانیک" دکتر غلامرضا اصغری درباره برچسب گذاری محصولات ارگانیک، گفت: طبیعتا هر کسی که ادعا می کند محصولش ارگانیک است، باید ارگانیک بودن محصولش محرز شده و سپس بر روی محصولش برچسب ارگانیک را نصب کند.
وی افزود: باید توجه کرد که تولید محصول ارگانیک شرایط سختی دارد. در حال حاضر مشکل ما فرآورده هایی است که در واقع ارگانیک نیستند، اما برای بازاریابی ادعا می شود که محصولاتی ارگانیک هستند. محصول ارگانیک، محصولی است که در تولید آن نه کود شیمیایی استفاده شده باشد و نه سم. تولید چنین محصولی نیز شرایط خیلی خاصی می خواهد. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 23 ساعت و 17 دقیقه پیش
اقتصاد ایران در آغاز جنگ چه وضعیتی داشت؟ سرمایه اجتماعی بالا در دوره جنگ عبور از بحران را تسهیل کرد

اقتصاد ایران در آغاز جنگ چه وضعیتی داشت؟ سرمایه اجتماعی بالا در دوره جنگ عبور از بحران را تسهیل کرد زهرا علی اکبری- مروری بر مهمترین شاخص های اقتصادی در آستانه وقوع جنگ تحمیلی عراق علیه ایران در سی و یکمین روز از شهریور ماه سال 1359 نشان می دهد ، اقتصاد ایران به واسطه تغییرات مهم در سیاستگذاری ها با فشار و تنگناهای تازه ای روبرو بود. کاهش تولید نفت و از دست رفتن بازارهای صادراتی در کنار اصرار عده ای از صاحب نظران وقت برای قطع صادرات نفت و تلاش بازارهای بین المللی برای هماهنگ شدن با آثای ناشی از شوک نفتی به وقوع پیوسته خود عاملی بود برای تحلیل بنیه اقتصاد در کشوری که بالاترین سرمایه اجتماعی را در خود جای داده بود . ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 23 ساعت و 27 دقیقه پیش
جزییات دستورالعمل جدید بانک مرکزی برای صادرکنندگان/ جریمه تاجران متخلف چه خواهد بود؟

جزییات دستورالعمل جدید بانک مرکزی برای صادرکنندگان/ جریمه تاجران متخلف چه خواهد بود؟ به گزارش خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، حدود یک هفته پیش، بانک مرکزی در راستای اجرایی کردن بند 3 تصویب نامه هیئت وزیران، موضوع بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی کشور را به دستگاه های ذیربط اعلام کرد.
بر اساس دستورالعمل جدید بانک مرکزی، صادرکنندگان کالا مکلف شدند حداکثر ظرف مدت زمانی سه ماه از تاریخ صدور پروانه صادراتی گمرکی، حداقل 95 درصد ارزش گمرکی کالای مندرج در پروانه صادراتی را به چرخه اقتصادی کشور بازگردانند و از طریق سامانه جامع تجارت به بانک مرکزی اظهار کنند ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 23 ساعت و 27 دقیقه پیش
چرا مردم کالاهایی را می خرند که به آن نیاز ندارند؟

چرا مردم کالاهایی را می خرند که به آن نیاز ندارند؟ در جامعه ای زندگی می کنیم که طیف وسیعی از رفتارها ترکیب و تلفیقی از عوامل روانی، اقتصادی، اجتماعی و ابهام های ناشی از بی ثباتی و تغییر و تحولاتی است که در عوامل محیطی دیده می شود، بنابراین اگر شما در ارزیابی الگوی خرید فعلی به این عوامل بی توجه بمانید عملاً از کشف آنچه که در بستر کنونی بازار جریان دارد ناکام خواهید ماند.
اگر بخواهم جزئی تر درباره تشتت این روزهای بازار سخن بگوییم از عوامل مهمی که این رفتارهای جدید و مشوش خریداران کالاها را شکل داده می توان به پراکندگی پیام های دولتمردان و مسئولان و چندگانگی این گونه پیام ها اشاره کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 23 ساعت و 37 دقیقه پیش
افت معنادار معاملات ملک در شهریور

افت معنادار معاملات ملک در شهریور به گزارش افکارنیوز ،
در عین حال، از سویی با توجه به این که آمار معاملات در سامانه یادشده گاهی با چند روز تاخیر ثبت می شود و از سوی دیگر، روزهای پایانی شهریورماه مقارن با ایام سوگواری تاسوعا و عاشورا بود، انتظار نمی رود که آمار معاملات ملک در تهران طی شهریورماه از 9 هزار فقره فزونی گیرد.
براساس آمار بانک مرکزی تعداد معاملات آپارتمان های مسکونی پایتخت در شهریورماه سال1396، 15 هزار و 500 واحد مسکونی بوده که نسبت به ماه مشابه سال قبل 9.2 درصد افزایش داشته است، یعنی درحالی که معاملات مسکن در شهریور ماه سال گذشته شرایط بهتری را نسبت به ماه مشابه سال 95 داشته است، در شهریور ماه سال جاری ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 23 ساعت و 47 دقیقه پیش
مالیات سنگین وام های دانشجویی در استرالیا

مالیات سنگین وام های دانشجویی در استرالیا به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، مؤسسات آموزش عالی استرالیا در سال جاری تحصیلی وام های دانشجویی با مالیات سنگین را برای دانشجویان تدارک دیده اند که با اعتراضات فراوانی همراه شده است.
طبق جدیدترین قوانین فدرال، هر دانشجویی که برای تأمین مخارج تحصیل خود به وام نیاز داشته باشد، تنها با این شرایط می تواند کمک هزینه تحصیل خود را دریافت کند.
وزارت علوم استرالیا در پاسخ به اعتراض دانشجویان، دلیل مالیات سنگین وام های دانشجویی را فشارهای سیاسی و کمبود بودجه اعلام کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 23 ساعت و 57 دقیقه پیش
عایق رطوبتی کاملا ایرانی جایگزین ایزوگام و قیرگونی

عایق رطوبتی کاملا ایرانی جایگزین ایزوگام و قیرگونی به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس ، چند سالی است که موضوع استفاده از تولیدات داخلی بیش از پیش مورد توجه مسؤولان کشور قرار گرفته و بخصوص مقام معظم رهبری بسیار بر این موضوع تأکید دارند.
ایشان استفاده از تولیدات داخلی را در صنایع مختلف مورد تأکید قرار داده و همواره به مسئولان رهنمود داده اند که باید در تأمین نیازهای کشور در هر حوزه ای به سراغ محصولات داخلی رفت.
اما این رهنمود مقام معظم رهبری در ماه های اخیر که کشور در شرایط اعمال تحریم های ظالمانه آمریکا و جنگ تمام عیار اقتصادی به سر می برد اهمیت بیشتری پیدا کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 23 ساعت و 57 دقیقه پیش
فناوری می تواند موانع تولید را دور بزند یا به فرصت تبدیل کند

فناوری می تواند موانع تولید را دور بزند یا به فرصت تبدیل کند به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، جایگاه علم و دانش در ادوار تاریخ و در بین ملت ها گواه پیشرفت های متعدد و رسیدن به دوران رشدی است که عزت و قدرت را برای جوامع به ارمغان می آورد و دوران شکوفایی و تمدن اسلامی در سده های پیشین، برگه ای از افتخارات جوامع اسلامی محسوب می شود، اما در گذر زمان و در اثر عوامل مختلف این شکوفایی رو به افول نهاد، به طوری که جوامع غیراسلامی که پیش از این، از پیشتازی علمی دانشمندان جهان اسلام بهره برده و دنباله روی دستاوردهای آنان بودند، طی چند سده اخیر، گوی سبقت علمی را ربودند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
چین به آفریقا 50 میلیارد دلار وام می دهد

چین به آفریقا 50 میلیارد دلار وام می دهد به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از خبرگزاری شینهوا، بانک توسعه چین پنجاه میلیارد دلار را برای سرمایه گذاری و تامین مالی در قاره آفریقا اختصاص داده است.
این بزرگ ترین نهاد مالی توسعه در جهان قصد دارد برای سرمایه گذاری در پانصد طرح در 43 کشور آفریقایی این رقم را اختصاص دهد.
لیو یونگ، سخنگو و اقتصاددان ارشد این بانک ضمن اعلام خبر فوق افزود: تامین مالی گسترده اختصاص داده شده توسط این بانک، به توسعه بخش های اقتصادی ملی در حوزه های زیرساخت ها، انرژی، بهره برداری معادن، مخابرات، تولیدات کارخانه ای و رفاه اجتماعی کشورهای آفریقایی کمک کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
قیمت خودرو امروز 31/ 1397/06|ثبات قیمت ها در بازار

قیمت خودرو امروز 31/ 1397/06|ثبات قیمت ها در بازار به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، در نخستین روز هفته جاری بازار خرید و فروش خودرو به واسطه تعطیلات چند روز گذشته رونقی نداشته و کمتر معامله ای انجام می شود به نحوی که قیمت اکثر خودروهای امروز در مقایسه با هفته گذشته شاهد تغییرات چندانی نیست.
در بازار امروز سمند ال ایکس با قیمت 53 میلیون و 500 هزار تومان، پژو206 تیپ 5 با قیمت 66 میلیون هزار تومان، پژو207 اتوماتیک با افزایش 2 میلیون و 500 هزار تومانی با قیمت 105 میلیون تومان و پراید 111 با افزایش 500 هزار تومانی با قیمت 36 میلیون تومان فروخته می شود.
قیمت برخی از خودروهای داخلی در بازار امروز به شرح زیر است: ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
روایت وزیر بازرگانی هاشمی از روزهای سخت

روایت وزیر بازرگانی هاشمی از روزهای سخت به گزارش ایسنا، ایران در ادامه نوشت: در دولت هاشمی رفسنجانی در فاصله سال های 72 تا 76 وزیر بازرگانی بود و از اینکه در دولت احمدی نژاد وزارتخانه های مهم و استراتژیک بازرگانی و صنعت ادغام شدند، نقد دارد و البته مجلس را هم در این اشتباه سهیم کرد و گفت صنعتی رشد می کند که بازرگانی قوی داشته باشد. حال با طرح انتزاع، عدم تفکیک وزارتخانه ها و عدم همدلی بین دولت و مردم بر مشکلات اقتصاد کشور افزوده شده است.
یحیی آل اسحاق که اکنون رئیس اتاق بازرگانی ایران و عراق است تأمین، ذخیره سازی، توزیع، قیمت گذاری و نظارت بر قیمت گذاری را 5 موضوع اصلی می داند که دولت باید دنبال کند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
یک اقتصاددان: اقتصاد ایران به تورم عادت کرده

یک اقتصاددان: اقتصاد ایران به تورم عادت کرده خبرگزاری ایسنا: استاد اقتصاد دانشگاه اصفهان با انتقاد از اینکه روزبه روز نقش دولت در اقتصاد کشور پررنگ می شود، تصریح کرد: متاسفانه اقتصاد ایران به نرخ افزایشی تورم عادت کرده، بنابراین در چرخه اقتصاد، افزایش نرخ تورم موجب ایجاد رکود می شود.
کمیل طیبی در گفت وگویی در خصوص مشکلات اقتصاد ایران به خصوص در دوران تحریم ها، اظهار کرد: تحریم ها بار هزینه ای بالایی را به اقتصاد کشور تحمیل خواهد کرد، اقتصاد ایران طی چند دهه اخیر همواره درگیر مشکلات قدیمی و مزمن بوده است، به خصوص در چهار دهه اخیر سرمایه گذاری جدیدی در کشور شکل نگرفته و از سوی دیگر تکنولوژی سرمایه گذاری ها در تولید و صنعت به روز ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
مظنه آپارتمان های 75 متری در تهران

مظنه آپارتمان های 75 متری در تهران به گزارش افکارنیوز ،
برای خرید آپارتمان 75 متری در نقاط مختلف تهران طبق جدول زیر به سرمایه حدودی 400 میلیون تومان تا بیش از یک میلیارد تومان نیاز است. ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
4 متهم اصلی معطلی کالا در گمرکات

4 متهم اصلی معطلی کالا در گمرکات به گزارش ایسنا، ایران در ادامه نوشت: تعدد تصمیمات باعث شد که به قول رئیس اتاق بازرگانی تهران 7 میلیون تن کالا در بنادر کشور رسوب کند. از طرفی ماندن کالا در گمرکات ضربه سنگین تری را به اقتصاد کشور وارد کرد چرا که کالاها موقع نیاز وارد نشد. نمونه بارز آن مواد اولیه پوشک بچه، دستمال کاغذی، لوازم التحریر و ... بود. اگر این کالاها سر وقت وارد بازار شده بود به طور قطع جهش قیمت به شکلی که اتفاق افتاد دامنگیر بازار نمی شد و از طرفی هیجان خرید به خاطر نگرانی از کمبود کالا بین خانوارهای ایرانی اتفاق نمی افتاد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
سرنوشت محتوم دلار سقوط است

سرنوشت محتوم دلار سقوط است گروه غرب از نگاه غرب خبرگزاری فارس: به گفته جیم راجرز که از سرمایه گذاران معروف است، ایالات متحده از جمله دلار، آشوب اقتصادی بزرگی را پیش رو دارد. بدهی های فزاینده این کشور فقط به وخیم تر شدن آینده دلار کمک می کند و به گفته راجرز وضعیت آن تنها بدتر از قبل می شود.
راجرز می پذیرد که او همچنان مقدار زیادی دلار آمریکا را در تملک خود دارد، اما نه به این دلیل که دلار ارز مطلوبی است. او در گفتگو با راشا تی وی در حاشیه کنفرانس اقتصادی شرق در ولادی وستک گفت که دلار در حال سقوط و سوختن است. او در جواب این سئوال که پس توضیح می دهید که چرا شما هنوز مالک دلار هستید؟ گفت به این دلیل که آشوب بیشتری در ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
انجمن واردکنندگان خودرو: خودروهای وارداتی با دلار 4200 تومانی بلاتکلیفند

انجمن واردکنندگان خودرو: خودروهای وارداتی با دلار 4200 تومانی بلاتکلیفند رییس انجمن واردکنندگان خودرو گفت: به دلیل ابلاغ نشدن دستورالعمل اجرایی درباره چگونگی دریافت مابه التفاوت ارزی از خودروهای وارد شده با ارز 4200 تومانی، هنوز تکلیف این خودروها و زمان تحویل آن ها به خریداران مشخص نیست.
کوورش مرشدسلوک در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: در دوره ای، دولت دلار را در نرخ 4200 تومان ثابت و اعلام کرد که تمام واردکنندگان باید کالای خود را با استفاده از ارز 4200 تومانی وارد کنند.
وی با بیان این که حدود دو ماه پس از آن، تصمیم دولت تغییر کرد و ارز 4200 تومانی منسوخ شد ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
3 مهر؛ بررسی استیضاح شریعتمداری در کمیسیون صنایع

3 مهر؛ بررسی استیضاح شریعتمداری در کمیسیون صنایع حجت الاسلام سید جواد حسینی کیا عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با تسنیم، از بررسی طرح استیضاح محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت در این کمیسیون خبر داد و گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده قرار است تا در جلسه روز (سه شنبه 3 مهر) طرح استیضاح وزیر صنعت در این کمیسیون بررسی شود.
وی با بیان اینکه وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز در این جلسه حضور می یابد، افزود: در این نشست، طراحان استیضاح، سوالات خود در محور های استیضاح مطرح و وزیر پاسخ های خود را ارائه می دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
مظنه آپارتمان نوساز در تهران

مظنه آپارتمان نوساز در تهران به گزارش افکارنیوز ،
لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه اطلاعات بازار املاک ایران می باشد: ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
الگوی فرامرزی نظارت بانکی

الگوی فرامرزی نظارت بانکی به گزارش افکارنیوز ،
در این گزارش، با دسته بندی کشورها، پیشنهاد شده که سیستم نظارتی در ایران می تواند با الگوبرداری از کشوری مانند بلغارستان صورت گیرد، به نحوی که یک سازمان مستقل زیر نظر بانک مرکزی وظیفه نظارت بانکی را عهده دار شود.
در چکیده این گزارش درخصوص اهمیت بررسی نظارت مالی عنوان شده که پس از وقوع بحران گسترده مالی در دهه اول قرن بیست و یکم، تحولات عمده ای در قوانین و ساختارهای نظارت بانکی و مالی بسیاری از کشورهای جهان ایجاد شد. در نتیجه و با توجه به ارائه طرح و لایحه اصلاح قوانین بانکی، توسط مجلس و دولت ... ادامه خبر ...

منبع: افکار نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
بلاتکلیفی خودروهای وارد شده با دلار 4200 تومانی

بلاتکلیفی خودروهای وارد شده با دلار 4200 تومانی خبرگزاری ایسنا: رییس انجمن واردکنندگان خودرو گفت: به دلیل ابلاغ نشدن دستورالعمل اجرایی درباره چگونگی دریافت مابه التفاوت ارزی از خودروهای وارد شده با ارز 4200 تومانی، هنوز تکلیف این خودروها و زمان تحویل آن ها به خریداران مشخص نیست.
کوورش مرشدسلوک در گفت وگویی اظهار کرد: در دوره ای، دولت دلار را در نرخ 4200 تومان ثابت و اعلام کرد که تمام واردکنندگان باید کالای خود را با استفاده از ارز 4200 تومانی وارد کنند.
وی با بیان این که حدود دو ماه پس از آن، تصمیم دولت تغییر کرد و ارز 4200 تومانی منسوخ شد ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
آنغوزه؛ به نام ایران به کام دیگران

آنغوزه؛ به نام ایران به کام دیگران به گزارش ایرنا، وجود بیش از یک هزار و 300 گونه گیاه دارویی خودرو در دل کویر خراسان جنوبی سرمایه ای بزرگ از نعمت های خدادادی در شرق ایران است اما با وجود ظرفیت بالای تولید این محصولات، هنوز این استان نتوانسته برای اقتصادی کردن آن اقدام موثری انجام دهد.
گیاه آنغوزه با خواص گوناگون، گنجینه ای با ارزش محسوب می شود و سالانه بیش از 60 تن آنغوزه در خراسان جنوبی تولید می شود که متاسفانه 90 درصد این محصول در بشکه های فلزی 30 تا 50 کیلویی به صورت فله ای و به قیمت بسیار ارزان به کشور هندوستان صادر می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
این نماینده ماهی 27 میلیون از وزارت نفت می گیرد

این نماینده ماهی 27 میلیون از وزارت نفت می گیرد خبرگزاری ایرنا: وزارت نفت در واکنش به ادعای هدایت الله خادمی نماینده کنونی مجلس شورای اسلامی درباره افزایش 300 تا 500 درصدی حقوق نمایندگانی که در ماه های اخیر به آن وزارتخانه منتقل شده اند ، اعلام کرد بالاترین رقم پرداختی ناخالص، مربوط به نماینده مدعی است .
خادمی که پیش از این مدیرعامل شرکت حفاری شمال بود، دیروز در پیام توییتری نوشت: در چند ماه گذشته، باز تعدادی از نمایندهای فعلی، نه ادوار، به وزارت نفت منتقل شده اند و حقوق آنها 300 تا 500 درصد افزایش یافته در حالی که موکلان بیکار و افسرده و دانشجویان نفت رها شده (اند)؛ امیدوارم هیات رییسه که قبلا انکار کرده بودند، اقدامی کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
کاهش 38 درصدی تولید خودروسازان در مردادماه

کاهش 38 درصدی تولید خودروسازان در مردادماه خودروسازان کشور در مردادماه سال جاری 89 هزار و 450 دستگاه انواع خودروی سواری، وانت و تجاری تولید کرده اند که این میزان تولید نسبت به ماه مشابه سال گذشته 38 درصد کاهش نشان می دهد.
به گزارش نامه نیوز، خودروسازان کشور در مردادماه سال جاری 89 هزار و 450 دستگاه انواع خودروی سواری، وانت و تجاری تولید کردند که این میزان تولید نسبت به ماه مشابه سال گذشته 38 درصد کاهش نشان می دهد.
براساس آمار در این مدت تولید انواع سواری در ایران خودرو نزولی بوده و از 67 هزار و 604 دستگاه در مردادماه 1396 به 40 هزار و 470 دستگاه کاهش یافته است ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
"فهام" مقابل خاموشی می ایستد؟

"فهام" مقابل خاموشی می ایستد؟ هادی مدقق در گفت وگو با ایسنا، با بیان این که علی رغم محدودیت هایی که برای تامین برق تابستان وجود داشت، تجهیز کنتورهای مشترکان دیماندی در دستور کار قرار گرفت، افزود: حدود 280 هزار مشترک بزرگ کشور در حوزه های صنایع، کشاورزی و اداری به طرح فهام مجهز شده اند. علاوه بر این حدود 65 هزار چاه کشاورزی نیز به کنتور هوشمند تجهیز شد.
وی اظهار کرد: بر اساس برآوردهای صورت گرفته امسال یا نهایتا تا آخر تابستان سال آینده کلیه مشترکان دیماندی که مصرف آن ها بیش از 30 کیلووات ساعت است را به کنتور هوشمند مجهز خواهیم کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
گوشی موبایل ارزان نمی شود!/ قیمت گذاری برمبنای ارز ثانویه است

گوشی موبایل ارزان نمی شود!/ قیمت گذاری برمبنای ارز ثانویه است به گزارش نامه نیوز ابراهیم درستی، رئیس اتحادیه فروشندگان موبایل، درباره آخرین وضعیت گوشیهای ترخیص شده با ارز دولتی از گمرک و زمان توزیع آن در بازار، اظهار داشت: شنیده ها حاکی از آن است که ظرف یک هفته این گوشی ها در کمیته قیمتگذاری، تعیین تکلیف شده و وارد بازار شود.
وی با بیان اینکه وزرای ارتباطات و صنعت در کمیته ای دراین باره تصمیم گیری خواهند کرد، گفت: ورود این تعداد گوشی به بازار و نیز گوشیهای توقیف شده می تواند تا حدودی وضعیت نابسامان بازار گوشی را بهتر کند اما این به معنای آن نیست که قیمتها ارزان شود ... ادامه خبر ...

منبع: نامه دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
در طرح اشتغال روستایی فرصت سوزی شد

در طرح اشتغال روستایی فرصت سوزی شد عبداله بهرامی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: از زمان اعلام آغاز طرح در سال گذشته، تعاونی های فرش به طور مستقیم در سامانه کارا ثبت نام کردند و علاوه بر تعاونی ها، 11 هزار عضو تعاونی فرش در این طرح شرکت کردند. اما معتقدم که در این طرح فرصت سوزی شد و چنانچه مدیریت بهتری را در تزریق منابع شاهد بودیم، نتیجه بهتری از طرح می گرفتیم.
وی ادامه داد: اگر تعاونی هایی که سال گذشته در سامانه کارا مراحل ثبت نام خود را طی کردند، زودتر تسهیلات اشتغال را دریافت می کردند، امروز تولید و ارزش افزوده آن ها سه برابر شده بود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
چین به آفریقا 50 میلیارد دلار وام می دهد

چین به آفریقا 50 میلیارد دلار وام می دهد به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، به نقل از خبرگزاری شین هوا، بانک توسعه چین 50 میلیارد دلار را برای سرمایه گذاری و تامین مالی در قاره آفریقا اختصاص داده است.
این بزرگ ترین نهاد مالی توسعه در جهان قصد دارد برای سرمایه گذاری در 500 طرح در 43 کشور آفریقایی این رقم را اختصاص دهد.
لیو یونگ، سخنگو و اقتصاددان ارشد این بانک ضمن اعلام خبر فوق افزود، تامین مالی گسترده اختصاص داده شده توسط این بانک، به توسعه بخش های اقتصادی ملی در حوزه های زیرساخت ها، انرژی، بهره برداری معادن، مخابرات، تولیدات کارخانه ای و رفاه اجتماعی کشور های آفریقایی کمک کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
مضاربه مطابق با فتاوای آیت الله سبحانی(مدظله)

مضاربه مطابق با فتاوای آیت الله سبحانی(مدظله) مضاربه مطابق با فتاوای آیت الله سبحانی(مدظله)
هرگاه شخصی سرمایه ای در اختیار کسی بگذارد که با آن کار کند و سود میان آن دو، به نسبت معینی تقسیم شود چنین قراردادی را مضاربه می نامند. ودر حقیقت مضاربه نوعی شرکت میان سرمایه و کار است. صاحب سرمایه را مالک، و فرد دیگر را عامل می نامند.
مضاربه با ربا تفاوت های روشنی دارد که در ذیل به برخی اشاره می کنیم:
1-هرگاه مضاربه زیان آور باشد زیان متوجه سرمایه می شود نه عامل مگر این که عامل کوتاهی کند در حالی که در ربا ضرر متوجه وام گیرنده است نه مالک. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
استفتائات مضاربه (آیت الله العظمی خامنه ای مدظله)

استفتائات مضاربه (آیت الله العظمی خامنه ای مدظله) استفتائات مضاربه (آیت الله العظمی خامنه ای مدظله)
سؤال1896: آیا مضاربه با غیر از طلا و نقره جایز است؟
جواب: مضاربه با اسکناسی که امروزه رایج است، اشکال ندارد، ولی مضاربه با کالا صحیح نیست.
سؤال1897: آیا استفاده از عقد مضاربه در کارهای تولیدی و خدماتی و توزیع و تجارت صحیح است؟ و آیا عقودی که امروزه تحت عنوان مضاربه در فعالیتهای غیرتجاری متعارف شده اند، شرعاً صحیح هستند یا خیر؟
جواب: عقد مضاربه فقط مختص بکارگیری سرمایه در تجارت از طریق خرید و فروش است، و استفاده از آن به عنوان مضاربه در زمینه های تولید و توزیع و خدمات و مانند آن، صحیح نیست ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
تغییر تعرفه برق پرمصرف ها راهی برای جلوگیری از خاموشی

تغییر تعرفه برق پرمصرف ها راهی برای جلوگیری از خاموشی به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس،یکی از اشکالات صنعت برق، نظام تعرفه گذاری زمان اوج مصرف برق است، به گونه ای که در ساعات اوج بار، مشترکان کم مصرف به میزان 20 درصد، اما مشترکین کم مصرف در حدود 5 درصد جریمه می شوند، بنابراین اصلاح تعرفه برق مشترکین پرمصرف، زمینه را برای حل بحران خاموشی و بهبود وضعیت اقتصاد صنعت برق فراهم می کند.
مرکز پژوهش های مجلس که پیشتر در گزارش خود اعلام کرده بود، قیمت پایین برق برای مشترکین پر مصرف، انگیزه های اقتصادی را برای مدیریت مصرف از بین می برد، در گزارش اخیر خود نوشته است که بیش از 50 درصد از مصرف برق در زمان اوج بار ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
چین به آفریقا 50 میلیارد دلار وام می دهد

چین به آفریقا 50 میلیارد دلار وام می دهد به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از خبرگزاری شینهوا، بانک توسعه چین پنجاه میلیارد دلار را برای سرمایه گذاری و تامین مالی در قاره آفریقا اختصاص داده است.
این بزرگ ترین نهاد مالی توسعه در جهان قصد دارد برای سرمایه گذاری در پانصد طرح در 43 کشور آفریقایی این رقم را اختصاص دهد.
لیو یونگ، سخنگو و اقتصاددان ارشد این بانک ضمن اعلام خبر فوق افزود: تامین مالی گسترده اختصاص داده شده توسط این بانک، به توسعه بخش های اقتصادی ملی در حوزه های زیرساخت ها، انرژی، بهره برداری معادن، مخابرات، تولیدات کارخانه ای و رفاه اجتماعی کشورهای آفریقایی کمک کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
کشف 100 تن مواد پتروشیمی در شورآباد

کشف 100 تن مواد پتروشیمی در شورآباد دادستان تهران گفت: اخیرا گزارش هایی مبنی بر اینکه شرکتی در تهران در قالب فروش سکه وجوه زیادی را از مردم اخذ و پول های کلانی دریافت کرده، به دادستانی واصل شد.
به گزارش ایرنا از قوه قضاییه، عباس جعفری دولت آبادی روز شنبه در حاشیه نشست با مدیران شرکت های پتروشیمی با اشاره به کلاهبرداری از عده ای از مردم در قالب فروش سکه، گفت: اقدام شرکت هایی که سود های تعیین شده پرداخت می کنند، نوعی مضاربه است و عملیات بانکی الزاما باید تحت اشراف بانک مرکزی باشد.
دادستان تهران ادامه داد: همچنین بر اساس گزارش دیگری در منطقه تهرانپارس یک طلافروش ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
نبض مسکن در 5 گروه سنی

نبض مسکن در 5 گروه سنی سطح قیمت مسکن در 5 گروه سنی از آپارتمان ها در تهران مشخص شد. مرداد امسال میانگین قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در گروه سالخورده ها، با بیشترین رشد ماهانه (13 درصد) نسبت به سایر گروه های سنی مواجه شد. پیش تر، جهش قیمتی در گروه نوساز ها رقم خورده بود و باعث مهاجرت تقاضا به آپارتمان های دارای عمر بنای بالا شد. هم اکنون بازار واحدهای 11 تا 15 سال ساخت محل تجمع متقاضیان است. متوسط قیمت این واحدها از میانگین قیمت مسکن در کل شهر تهران کمتر است. تغییرات حجم معاملات و قیمت نوسازها، پیام برای فروشنده ها دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
اکثر شهروندان آلمانی با نگرانی به آینده می نگرند

اکثر شهروندان آلمانی با نگرانی به آینده می نگرند به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه "میتل دویچه سایتونگ" ، نتایج یک بررسی نشان می دهد که بسیاری از آلمانی ها با نگرانی به آینده می نگرند.
بر این اساس افراد کم سن و سال با خوش بینی بیشتری به آینده می نگرند. بر این اساس 14 درصد آلمانی هایی که بیش از 32 سال سن دارند معتقدند که زندگی آن ها در 20 سال آینده بهتر می شود. در بین افراد 11 تا 17 ساله هم 21 درصد چنین طرز فکری دارند.
این نتایج از یک نظر سنجی که اخیرا توسط موسسه QVC انجام شده است به دست آمده است. در این نظر سنجی از افرادی در سنین بین 11 و 52 سال پرسش هایی شده است ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
اقتصاد ایران به تورم عادت کرده است

اقتصاد ایران به تورم عادت کرده است کمیل طیبی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، در خصوص مشکلات اقتصاد ایران به خصوص در دوران تحریم ها، اظهار کرد: تحریم ها بار هزینه ای بالایی را به اقتصاد کشور تحمیل خواهد کرد، اقتصاد ایران طی چند دهه اخیر همواره درگیر مشکلات قدیمی و مزمن بوده است، به خصوص در چهار دهه اخیر سرمایه گذاری جدیدی در کشور شکل نگرفته و از سوی دیگر تکنولوژی سرمایه گذاری ها در تولید و صنعت به روز نشده است.
این اقتصاددان با بیان اینکه مسائلی همچون افزایش ساعتی نرخ دلار، انواع ارز، سکه و ... روند نگران کننده ای ایجاد کرده و به روشنی می توان دست دلالان و واسطه گران را در اقتصاد دید ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
سرعت اجرای پروژه زنجانرود کند است

سرعت اجرای پروژه زنجانرود کند است به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان؛ اسدالله درویش امیری شنبه شب در جلسه شورای برنامه ریزی استان زنجان اظهار کرد: افرادی که به سرنوشت و توسعه استان احساس نگرانی می کنند باید قضاوت صحیحی داشته باشند.
استاندار زنجان با اشاره به اینکه براساس اعلام وزارت صنعت؛ معدن و تجارت و مرکز سرمایه گذاری؛ استان زنجان جزو پنج استان برتر در حوزه جذب سرمایه گذار خارجی بوده است؛ تصریح کرد: استان زنجان جزو سه استان در جذب درآمدها و مازاد درآمدها است.
وی از ارتقای رتبه زنجان در حوزه حجم سرمایه گذاری طی سال گذشته خبر داد و بیان کرد: طی سال گذشته به لحاظ حجم سرمایه گذاری رتبه استان از 18 به 14 رسیده است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
شروع توفانی بازار سهام در آغاز هفته

شروع توفانی بازار سهام در آغاز هفته بورس اوراق بهادار اولین روز کاری در هفته جدید و پس از تعطیلی ایام سوگواری را با روندی مثبت شروع کرد. در بازار دیروز معامله گران در آخرین روز فصل تابستان و در حالی که دیگر فشار تسویه اعتباری وجود نداشت، شرایط توفانی در شروع بازار تجربه کردند. رشد قیمت فلزات در بازار جهانی و تداوم ورود نقدینگی جدید موجب رقم خوردن تقاضای عمده در بازار شد.
به گزارش دنیای اقتصاد، در این شرایط شاخص به واسطه رشد گروه پالایشی ها، فلزات اساسی و گروه های متفرقه نظیر ساختمانی و دارویی و سیمانی با رشد 3هزار و 210 واحدی همراه شد ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
صفحه نخست روزنامه های اقتصادی 1 مهرماه

صفحه نخست روزنامه های اقتصادی 1 مهرماه به گزارش خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، مهمترین تیترهای روزنامه های اقتصادی امروز یکشنبه 1 مهرماه به بیان مسائلی همچون توافق برای حذف ایران از بازار نفت ، افزایش تقاضا برای کالاهای ضروری، نرخ رشد اقتصادی زنگ هشدار رکود را به صدا درآورد، خرید و فروش در بازار خودرو قفل شد، واردات طلا تاثیری روی نرخ سکه ندارد، اهواز مظلوم در خون، می پردازد.
همچنین رکورد تاریخی بورس تهران در آخرین روز تابستان، شکاف در اوپک، پر بودن انبارها معنای بدی ندارد، کالاهای چینی رو به انقراض، صادرات غیر نفتی در 5 ماه اول سال به 19 میلیارد دلار رسید ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
افزودن هیزم بر آتش گرانی در فضای مجازی/ نظارت بر اقتصاد فضای سایبری وجود ندارد؟

افزودن هیزم بر آتش گرانی در فضای مجازی/ نظارت بر اقتصاد فضای سایبری وجود ندارد؟ با نیم نگاهی به برخی از سایت های صاحب نام عرضه کالا در فضای مجازی به این واقعیت پی می بریم که ساز گرانی در فضا ها کوکِ کوک است.
به گزارش خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، بدون تردید، گرانی و افزایش افسار گسیخته قیمت ها در تمامی اقلام و محصولات، جدی ترین معضل و نارسایی فعلی کشور در عرصه اقتصادی به شمار می رود، عارضه ای که استمرار آن، آثار و تبعات ناخوشایندی را برای صحنه اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و حتی سیاسی جامعه در پی خواهد داشت.
پدیده ای که به ملعبه ای برای سوءاستفاده جریان های معاند در راستای نشان دادن چهره ای ناکار آمد از نظام تبدیل شده و گویی بیشتر از ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
زرین دلاور: انعکاس موانع تأمین لاستیک در همدان به دولت/ شجاعی: تخلفی در واگذاری حواله های لاستیک نداشتیم

زرین دلاور: انعکاس موانع تأمین لاستیک در همدان به دولت/ شجاعی: تخلفی در واگذاری حواله های لاستیک نداشتیم مجید زرین دلاور امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در همدان با بیان اینکه در حال حاضر کارخانه های تولید لاستیک و یا واردکنندگان بر اساس سیاست های دولت به تأمین لاستیک می پردازند، خواستار توجه به این مهم شد.
وی افزود: هر میزان که لاستیک در استان توزیع می شود در قالب یک لیست توزیع به سازمان اعلام و نظارت لازم اعمال می شود.
وی با اشاره به اینکه کمیته لاستیک در استان تشکیل می شود، تصریح کرد: به زودی این کمیسیون با حضور استاندار همدان تشکیل و مسائل و مشکلات مربوط به آن به وزارتخانه منتقل می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
جهاد کشاورزی به شدت پیگیر صنایع تبیینی و تبدیلی است/ افزایش 100هزار تنی سردخانه در استان

جهاد کشاورزی به شدت پیگیر صنایع تبیینی و تبدیلی است/ افزایش 100هزار تنی سردخانه در استان به گزارش خبرگزاری فارس از ورامین، کریم ذوالفقاری در حاشیه سفر به شهرستان ورامین در جمع خبرنگاران در خصوص آبیاری فشارقوی بیان داشت: در استان تهران 187هزار هکتار اراضی آبی زیر کشت داریم که تا الآن بیش از 60 هزار هکتار آن به سیستم های نوین آبیاری مجهز شده است، یعنی حدود 30 درصد مجهز شده اند و در حال حاضر هم خوشبختانه به ازای هر هکتار 10 میلیون تومان وام بلاعوض در اختیار کشاورزان قرار می دهیم.
ذوالفقاری افزود: دولت تعهد ندارد وام بلاعوض تمام و کمال پرداخت کند. کشاورز، کشاورزی می کند و منافعی هم دارند منتهی معمولاً کشاورزان ما کم درآمد هستند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
اعطای تسهیلات به بنگاه های جدیدالتاسیس ضروری است

اعطای تسهیلات به بنگاه های جدیدالتاسیس ضروری است به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، علی اسماعیلی با اشاره به وضعیت کنونی اقتصاد کشور، نخستین پیشنهاد نمایندگان مجلس به دولت را، تغییر تیم اقتصادی عنوان و اظهار کرد: این تیم دولت با یکدیگر هماهنگی های لازم را ندارند و مردم و نمایندگان آنها خواستار تغییر در آن برای بررسی و رفع مسائل و مشکلات کشور هستند.
نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه اکنون در اقتصاد مقاومتی به سر می بریم و در حال جنگ اقتصادی هستیم، اظهار کرد: انتظار نمایندگان از دولت و مجموعه افرادی که فعالیت اقتصادی را دنبال می کنند ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
45 درصد؛ کاهش معاملات مسکن در تهران

45 درصد؛ کاهش معاملات مسکن در تهران داده های اولیه از تعداد قراردادهای خرید و فروش مسکن شهر تهران حاکی از آن است که معاملات در شهریور ماه نسبت به ماه مشابه سال قبل 45 درصد کاهش یافته است. ( منبع ) ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
دادستان تهران: کشف 100 تن مواد پتروشیمی در شورآباد

دادستان تهران: کشف 100 تن مواد پتروشیمی در شورآباد دادستان تهران گفت: اخیرا گزارش هایی مبنی بر اینکه شرکتی در تهران در قالب فروش سکه وجوه زیادی را از مردم اخذ و پول های کلانی دریافت کرده، به دادستانی واصل شد.
به گزارش ایرنا از قوه قضاییه، عباس جعفری دولت آبادی روز شنبه در حاشیه نشست با مدیران شرکت های پتروشیمی با اشاره به کلاهبرداری از عده ای از مردم در قالب فروش سکه، گفت: اقدام شرکت هایی که سود های تعیین شده پرداخت می کنند، نوعی مضاربه است و عملیات بانکی الزاما باید تحت اشراف بانک مرکزی باشد.
دادستان تهران ادامه داد: همچنین بر اساس گزارش دیگری در منطقه تهرانپارس یک طلافروش ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
چرایی افزایش مجازی نرخ ارزها در تعطیلات محرم

چرایی افزایش مجازی نرخ ارزها در تعطیلات محرم به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، اینکه برخی تلاش می کنند از طریق اعلام نرخ در فضای مجازی در بازار واقعی ارز اثرگذاری کنند، داستان جدیدی نیست؛ از زمان بروز نوسان های ارزی این موضوع بارها از سوی مسئولان از جمله بانک مرکزی مطرح شد و حتی برخی نهادهای امنیتی نیز در گزارش های خود تاکید داشتند که کانال هایی که از خارج از کشور هدایت می شود، تلاش می کنند بازار را ملتهب نگهدارند و با اعلام نرخ های غیرواقعی، نرخ ها را به سمت رشد بیشتر سوق دهند.
نمونه بارز این اقدام هفته گذشته رخ داد؛ در شرایطی که بازار تعطیل بود و معاملات در حداقل ممکن خود قرار داشت ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
مالباختگان سکه ثامن منتظر خبر خوب باشند

مالباختگان سکه ثامن منتظر خبر خوب باشند رئیس اتحادیه طلا و جواهر گفت: دادگاه پرونده سکه ثامن قبل از تعطیلات گذشته اطلاعاتی را از ما خواست که ارائه کردیم.
به گزارش تسنیم، آیت محمد ولی بیان کرد: اتحادیه طلا و جواهر پیگیر موضوع پرونده سکه ثامن است و با توجه به پیگیری دستگاه قضایی حساب های مدیر سایت سکه ثامن در همه بانک های کشور مسدود شده و این فرد تحت تعقیب قضایی قرار گرفته است.
وی اضافه کرد: بر اساس اطلاعاتی که پلیس فتا به اتحادیه اعلام کرده به زودی به مالباختگان شرکت سکه ثامن خبر خوبی داده خواهد شد.
رئیس اتحادیه طلا و جواهر گفت ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
خدمات ارایه شده در روستاهای کشور قابل توجه بوده است

خدمات ارایه شده در روستاهای کشور قابل توجه بوده است به گزارش ایرنا، داوود محمدی روز شنبه در دیدار با اهالی روستاهای بخش مرکزی قزوین، تاکید کرد: به دلیل محدودیت های اعتباری دولت در برخی موارد مانند اجرای طرح های گازررسانی به روستاها و سامانه های فاضلاب شهری از ظرفیت منابع بانکی، بخش خصوصی و مشارکت شهرداری ها استفاده شده است.
این نماینده مجلس با اشاره به دغدغه روستاییان در خصوص مسایل مربوط به اختلاف های موجود با منابع طبیعی، اظهار داشت: برای حل و فصل مسایل یاد شده با تصمیم مجلس، به جای ارسال پرونده ها به دستگاه قضا، کمیته ای تحت عنوان رفع تداخل امور اراضی به منظور رفع مشکلات یاد شده در کمترین زمان ممکن، تشکیل شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
حراجی به وسعت عشق سالارشهیدان

حراجی به وسعت عشق سالارشهیدان به گزارش خبرگزاری فارس از شمیرانات، همه ساله با آغاز ماه محرم و چند روز قبل از آن اهالی منطقه رودبار قصران به صورت خود جوش و به عشق سالار شهیدان ابا عبدالله الحسین(ع) به استقبال این ماه پرفیض می روند. این ایام در هر یک از مناطق شمیرانات با شور و هیجان وصف ناپذیری برگزار می شود که در همین راستا و در منطقه فشم آئین و مراسم خاصی وجود دارد که مشهور به حراجی است.
در مراسم هر یک از شهروندان فشمی شیء یا قطعه و یا هرچیزی که قابلیت اهدا داشته باشد را برای تأمین هزینه های ایام سوگواری محرم در محل های خاص به حراج می گذارند، به طوری که از یک تسبیح ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
رفع موانع تولید و فعال سازی واحدهای نیمه تعطیل

رفع موانع تولید و فعال سازی واحدهای نیمه تعطیل به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ، هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه در نشست کارگروه رفع موانع تولید که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: اگر تخصیص تسهیلات برای بانک ها امکان پذیر نیست اعلام کنند تا موضوع به ستاد اقتصاد مقاومتی کشور منعکس شود.
وی با اشاره به اینکه باید به واحدهای راکد و نیمه فعال در راستای فعال سازی کمک شود، گفت: مدیران اجرایی هرچه زودتر تکلیف اعطای کمک های فنی و اعتباری استان را مشخص کنند.
بازوند در رابطه با مجموعه ورزشی پازیریک شهر کرمانشاه گفت ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
پاسخ وزارت نفت به ادعای کوتاهی در فروش نفت

پاسخ وزارت نفت به ادعای کوتاهی در فروش نفت اداره کل روابط عمومی وزارت نفت در اطلاعیه ای اعلام کرد: وزارت نفت از مدت ها پیش بدون هیاهو، همه راه های مطمئن فروش نفت را بررسی کرده و تمهیدات لازم را در نظر گرفته است تا در شرایط سخت تحریم بتواند در حد مقدورات برای فروش نفت اقدام کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از شانا، در این اطلاعیه آمده است: به تازگی برخی افراد در اظهاراتی مدعی شده اند در حالی که بازار تشنه نفت ایران است، وزارت نفت به عمد از فروش نفت خودداری می کند! در این باره لازم است نکاتی به آگاهی عموم برسد.
هر چند که شاید نگاهی به نام و پیشینه افرادی که چنین دروغ های بزرگی را به زبان می آورند ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
خودرو های کوچک و جمع و جور با بیشترین امنیت

خودرو های کوچک و جمع و جور با بیشترین امنیت این روزها شاهد افزایش تقاضا برای خودروهای بزرگ و شاسی بلند هستیم. انصافاً هم باید گفت این خودروها ابهت خاصی در جاده دارند اما راننده های قدیمی و حرفه ای به خوبی می دانند که هیچ چیز جای خودروهای کوچک را نمی گیرد و این خودروها ویژگی های زیادی دارند که خودروهای بزرگ از آن ها بی بهره اند.
مانور راحت در میان ترافیک های سنگین، هندلینگ بالا و مصرف کم سوخت را می توان از ویژگی های برتر خودروهای کوچک دانست، با این حساب تنها اشکالی که به خودروهای کوچک می توان وارد کرد آسیب پذیری بیشتر آن ها در تصادف هاست ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
کاهش مصرف با اصلاح تعرفه برق

کاهش مصرف با اصلاح تعرفه برق به گزارش مشرق ، بر اساس بررسی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، بیش از 50 درصد از مصرف برق در زمان اوج بار، مربوط به بخش خانگی است که می توان این بخش را موثرترین مولفه در شکل گیری افزایش مصرف برق دانست.
بر اساس نتایج این گزارش، در فهرست مصرف کنندگان برق به ترتیب بخش های مختلف، بخش خانگی 50.8 درصد، صنعت 18.6 درصد، تجاری 12.5 درصد، کشاورزی 7.6 درصد و سایر بخش ها 10.5 درصد را شامل می شوند.
بیشتر بخوانید:
اردکانیان: 8000 مگاوات کمبود برق داریم آمار عجیب از ثبت رکورد تاریخی مصرف برق ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
موسسه رازی ظرفیتی مناسب برای ارزآوری کشور است

موسسه رازی ظرفیتی مناسب برای ارزآوری کشور است به گزارش ایرنا؛ سید علاء الدین خادم عصر شنبه در بازدید از موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی افزود: انجام فعالیت های بنیادی در موسسه رازی، تقویت و توسعه این مجموعه مستلزم حمایت است.
وی اظهار داشت: برداشتن گام هایی متناسب با تغییرات و رشد فناوری نیازمند سرمایه گذاری و تربیت نیروی انسانی است که باید در اولویت قرار گیرد.
وی افزود: با توجه به دولتی بودن موسسه رازی ، حمایت مالی از محل اعتبارات ملی از این مجموعه ضروری است.
عضوکمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: مجلس و کمیسیون مربوطه نیز اقدامات لازم را برای تقویت بنیان های فکری ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
پایبندی 129 درصدی به توافق کاهش عرضه نفت اوپک و غیراوپک

پایبندی 129 درصدی به توافق کاهش عرضه نفت اوپک و غیراوپک به گزارش بولتن نیوز، رویترز از الجزیره گزارش داد: نمایندگان دو کشور عضو در کمیته نظارت بر توافق کاهش عرضه اوپک و غیر اوپک امروز (شنبه، 30 شهریورماه) اعلام کردند: یافته های این کمیته نشان می دهد که پایبندی به توافق جهانی کاهش تولید نفت در ماه اوت امسال 129 درصد بوده است.
کشورهای عضو غیرعضو اوپک در چهارمین نشست مشترک خود تصمیم گرفتند مجموع پایبندی خود به سهمیه های تعیین شده برای کشورهای حاضر در این توافق را به 100 درصد برسانند.
تصمیم برای توافق همکاری کشورهای عضو و غیرعضو اوپک به منظور کاهش در مجموع روزانه یک میلیون و 200 هزار بشکه ازسوی 12 عضو اوپک و 600 هزار بشکه از سوی ... ادامه خبر ...

منبع: بولتن نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
پرونده کلاهبرداری در فروش سکه به دادستانی رسید

پرونده کلاهبرداری در فروش سکه به دادستانی رسید به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، عباس جعفری دولت آبادی روز شنبه در حاشیه نشست با مدیران شرکت های پتروشیمی با اشاره به کلاهبرداری از عده ای از مردم در قالب فروش سکه، گفت: اقدام شرکت هایی که سود های تعیین شده پرداخت می کنند، نوعی مضاربه است و عملیات بانکی الزاما باید تحت اشراف بانک مرکزی باشد.
دادستان تهران ادامه داد: همچنین بر اساس گزارش دیگری در منطقه تهرانپارس یک طلافروش، از مردم طلاهایشان را می گرفته و به آنها سود می داده که اخیرا صاحب شرکت پلمب شده و متهم متواری است و رقم زیادی حدود هزار میلیارد تومان کلاهبرداری کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
مالباختگان سکه ثامن منتظر خبر خوب باشند

مالباختگان سکه ثامن منتظر خبر خوب باشند خبرگزاری تسنیم: آیت محمد ولی بیان کرد: اتحادیه طلا و جواهر پیگیر موضوع پرونده سکه ثامن است و با توجه به پیگیری دستگاه قضایی حساب های مدیر سایت سکه ثامن در همه بانک های کشور مسدود شده و این فرد تحت تعقیب قضایی قرار گرفته است.
وی اضافه کرد: بر اساس اطلاعاتی که پلیس فتا به اتحادیه اعلام کرده به زودی به مالباختگان شرکت سکه ثامن خبر خوبی داده خواهد شد.
رئیس اتحادیه طلا و جواهر گفت: سکه ثامن هیچ مجوزی از این اتحادیه نداشته و بر اساس شنیده ها مبلغ کلاهبرداری این سایت اینترنتی سکه و طلا، مبلغ 200 میلیارد تومان برآورد می شود که دستگاه قضا در حال پیگیری این پرونده است. ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
تاکید استاندار بر استفاده از ظرفیت مرز دریایی به منظور واردات دام به سیستان و بلوچستان

تاکید استاندار بر استفاده از ظرفیت مرز دریایی به منظور واردات دام به سیستان و بلوچستان به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ، سید دانیال محبی در جلسه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر قاچاق کالا و ارز استان که با هدف بررسی آخرین وضعیت واردات دام استان در استانداری برگزار شد گفت: سرمایه گذاری در استان سیستان و بلوچستان به سمت و سوی طرح های اقتصادی کوچک و زودبازده شکل گرفته است و سرمایه گذاران معمولاً به دنبال سرمایه گذاری در طرح هایی هستند که سود آنی دارد.
وی انسان را محور توسعه دانست و اضافه کرد: توسعه زمانی اتفاق می افتد که سرمایه گذاران در طرح های مهم سرمایه گذاری کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
چینی ها از ظرفیت های سرمایه گذاری آذربایجان شرقی استقبال کردند

چینی ها از ظرفیت های سرمایه گذاری آذربایجان شرقی استقبال کردند به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز ، اصغر عباس زاده عصر امروز در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه 17 برنامه در سال 97 برای معرفی فرصت های سرمایه گذاری استان طراحی شده است، اظهار داشت: 250 طرح و فرصت سرمایه گذاری با همکاری دستگاه های اجرایی استان معرفی شده و سرمایه گذار جدید جذب می شود.
وی با بیان اینکه طرح ها به زبان انگلیسی ترجمه شده و در اختیار سرمایه گذاران قرار می گیرد، افزود: چینی ها از این طرح ها استقبال بیشتری داشتند و قرار است طرح ها به زبان چینی هم ترجمه شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
مالباختگان سکه ثامن منتظر خبر خوب باشند

مالباختگان سکه ثامن منتظر خبر خوب باشند پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
آیت محمد ولی بیان کرد: اتحادیه طلا و جواهر پیگیر موضوع پرونده سکه ثامن است و با توجه به پیگیری دستگاه قضایی حساب های مدیر سایت سکه ثامن در همه بانک های کشور مسدود شده و این فرد تحت تعقیب قضایی قرار گرفته است.
وی اضافه کرد: بر اساس اطلاعاتی که پلیس فتا به اتحادیه اعلام کرده به زودی به مالباختگان شرکت سکه ثامن خبر خوبی داده خواهد شد.
رئیس اتحادیه طلا و جواهر گفت: سکه ثامن هیچ مجوزی از این اتحادیه نداشته و بر اساس شنیده ها مبلغ کلاهبرداری این سایت اینترنتی سکه و طلا ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
پرونده کلاهبرداری در قالب فروش سکه به دادستانی رسید

پرونده کلاهبرداری در قالب فروش سکه به دادستانی رسید پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
عباس جعفری دولت آبادی روز شنبه در حاشیه نشست با مدیران شرکت های پتروشیمی با اشاره به کلاهبرداری از عده ای از مردم در قالب فروش سکه، گفت: اقدام شرکت هایی که سود های تعیین شده پرداخت می کنند، نوعی مضاربه است و عملیات بانکی الزاما باید تحت اشراف بانک مرکزی باشد.
دادستان تهران ادامه داد: همچنین بر اساس گزارش دیگری در منطقه تهرانپارس یک طلافروش، از مردم طلاهایشان را می گرفته و به آنها سود می داده که اخیرا صاحب شرکت پلمب شده و متهم متواری است و رقم زیادی حدود هزار میلیارد تومان کلاهبرداری کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
مالباختگان سکه ثامن منتظر خبر خوب باشند

مالباختگان سکه ثامن منتظر خبر خوب باشند به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، آیت محمد ولی بیان کرد: اتحادیه طلا و جواهر پیگیر موضوع پرونده سکه ثامن است و با توجه به پیگیری دستگاه قضایی حساب های مدیر سایت سکه ثامن در همه بانک های کشور مسدود شده و این فرد تحت تعقیب قضایی قرار گرفته است.
وی اضافه کرد: بر اساس اطلاعاتی که پلیس فتا به اتحادیه اعلام کرده به زودی به مالباختگان شرکت سکه ثامن خبر خوبی داده خواهد شد.
رئیس اتحادیه طلا و جواهر گفت: سکه ثامن هیچ مجوزی از این اتحادیه نداشته و بر اساس شنیده ها مبلغ کلاهبرداری این سایت اینترنتی سکه و طلا ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
30 درصد مشترکان برق، پرمصرف هستند/اصلاح تعرفه برق مشترکین پرمصرف

30 درصد مشترکان برق، پرمصرف هستند/اصلاح تعرفه برق مشترکین پرمصرف به گزارش خبرگزاری مهر ، بر اساس بررسی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، بیش از 50 درصد از مصرف برق در زمان اوج بار، مربوط به بخش خانگی است که می توان این بخش را موثرترین مولفه در شکل گیری افزایش مصرف برق دانست.
بر اساس نتایج این گزارش، در فهرست مصرف کنندگان برق به ترتیب بخش های مختلف، بخش خانگی 50.8 درصد، صنعت 18.6 درصد، تجاری 12.5 درصد، کشاورزی 7.6 درصد و سایر بخش ها 10.5 درصد را شامل می شوند.
بر اساس آمار ارائه شده از سوی وزارت نیرو، 20 درصد از مشترکین خانگی (دو دهک بالای درآمدی) نزدیک به 30 درصد از مصرف برق را به خود اختصاص داده اند که 50 درصد بیشتر از میانگین مردم برق مصرف می ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
گشایش نمایشگاه رزمی - فرهنگی عملیات مرصاد

گشایش نمایشگاه رزمی - فرهنگی عملیات مرصاد به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز اردبیل ؛ استاندار اردبیل در این جلسه گفت : زنده بودن نهضت ما از محرم و صفر است چرا که شهدا و مردم شهید پرور ما با تاثی از ارزش ها و روحیه عاشورایی توانسته اند در هشت سال دفاع مقدس با مقاومت بی نظیر خود دشمنان را شکست
بهنامجو افزود: امروز برای غلبه بر مشکلات اقتصادی و جنگ دشمن در این عرصه بازهم نیازمند این فرهنگ هستیم.
در ادامه این جلسه فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان نیز جمله ماتوانسته ایم را شعار ملی و کشوری هفته دفاع مقدس سالجاری دانست و گفت: دفاع مقدس از حیاتی ترین دوران انقلاب اسلامی است که اهالی دارلارشاد اردبیل نقش بی بدیلی در این حوزه ایفا ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
سهم 30 درصدی مشترکین پرمصرف از کل مصرف برق کشور

سهم 30 درصدی مشترکین پرمصرف از کل مصرف برق کشور به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو، مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در گزارشی اعلام کرد بخش های خانگی 50.8 درصد، صنعت 18.6 درصد، تجاری 12.5 درصد، کشاورزی 7.6 درصد و سایر بخش ها 10.5 درصد برق را مصرف می کنند.
آنگونه که آمارهای وزارت نیرو نشان می دهد 20 درصد مشترکان خانگی (دو دهک بالای درآمدی) نزدیک به 30 درصد از مصرف برق را به خود اختصاص داده اند که 50 درصد بیشتر از میانگین مردم برق مصرف می کنند.
به عبارت دیگر، با توجه به مصرف 57 هزار مگاواتی در تابستان امسال و مصرف حدود 50 درصدی بخش خانگی ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
اردبیل|واحدهای تولیدی مستقر روستایی و عشایری 5 سال از مالیات معاف می شوند

اردبیل|واحدهای تولیدی مستقر روستایی و عشایری 5 سال از مالیات معاف می شوند به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل ، سید ابوالفضل رضوی عصر امروز در جلسه شورای اداری که در نمایشگاه دفاع مقدس اردبیل با اشاره به حادثه تروریستی اهواز اظهار داشت: این حرکت تروریستی و دشمنان نظام حرکتی بی هدف بود که نشان از قدرت جمهوری اسلامی ایران و ذلت و خواری دشمنان نظام دارد که این حادثه نشان داد اقتدار جمهوری اسلامی ایران خاری در چشم دشمنان است.
وی بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران حاصل تلاش های بی پایان و خداباوری بوده و تا به امروز این انقلاب به این دلیل استمرار باور ادامه داشته که از جمله مهم ترین می توان به خداباوری و ولایت باوری مردم ایران اشاره کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
30 انبار احتکار کالا در استان کرمان شناسایی شد

30 انبار احتکار کالا در استان کرمان شناسایی شد محمدرضا خواجویی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: براساس قانون اگر هر فرد عرضه کننده کالا اقدام به نگهداری کالا به صورت عمده کرده و از عرضه کالا پرهیز کند، احتکار محسوب می شود.
وی با اشاره به راه اندازی سامانه انبارها ادامه داد: تمامی صاحبان انبارها باید نسبت به ثبت اطلاعات لازم در این سامانه اقدام کند.
خواجویی گفت: اگر صاحبان انبارها نسبت به ثبت اطلاعات یا ثبت رسید حواله اقدام نکند احتکار تلقی می شود.
وی عنوان کرد: با همکاری حوزه قضایی استان کرمان نزدیک به 30 انبار احتکار کالا در استان کرمان شناسایی شده است که پلمپ شده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
جدیدترین وضعیت تولید در سواری سازان

جدیدترین وضعیت تولید در سواری سازان به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، براساس جدیدترین گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت، تولید انواع خودروهای سواری از 135 هزار و 680 دستگاه در مرداد سال گذشته به 83 هزار و 787 دستگاه در مرداد امسال رسید.
در این مدت تولید انواع سواری در گروه بهمن صعودی بود و از 654 دستگاه در مرداد ماه سال گذشته به 1349 دستگاه افزایش یافت.
تولید این محصولات در کرمان موتور نیز افزایش یافته و از 3337 دستگاه در مرداد ماه 1396 به 4159 دستگاه رسید.
مرداد ماه امسال تولید انواع سواری در صنعت خودرو آذربایجان نیز با افزایش همراه بوده و از هشت دستگاه در مرداد ماه سال گذشته به 322 دستگاه افزایش یافت ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
کاهش یک درصدی ارزش طلا با تقویت دلار

کاهش یک درصدی ارزش طلا با تقویت دلار به گزارش رویترز، با تقویت ارزش دلار در برابر استرلینگ انگلیس و یورو، قیمت طلا در آخرین روز کاری بازارهای جهانی یک درصد کاهش یافت.
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، پس از اینکه ترزا می، نخست وزیر انگلیس گفت اتحادیه اروپا باید یک پیشنهاد جایگزین برگزیت تدارک ببیند.
اقدام چین برای تقویت مصرف داخلی نیز به تقویت دلار کمک کرد زیرا سرمایه گذاران پیش بینی کردند که آخرین تنش تجاری آمریکا و چین بعید است رشد اقتصادی جهانی را کاهش دهد. شرایط دلار به عنوان ارز ذخیره اصلی، آن را ذینفع عمده از درگیری تجاری امریکا و چین ساخته است. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
قربانی خواستار تغییر شرایط امهال وام کشاورزان شد

قربانی خواستار تغییر شرایط امهال وام کشاورزان شد به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، علی قربانی اظهار داشت: سال زراعی از مهر ماه آغاز می شود و معمولا زمان سر رسید وام های کشاورزان پس از مهر ماه است و بر این اساس عمده کشاورزان مشمول امهال نمی شوند.
نماینده مردم بجنورد، راز و جرگلان، گرمه، جاجرم و مانه و سملقان در مجلس شورای اسلامی گفت: در برنامه ششم توسعه دولت مکلف است وام کشاورزان آسیب دیده از حوادث غیرمترقبه را به مدت سه سال امهال کند اما شرایطی که در بخشنامه ارسال شده آمده به گونه ای است که بخش بسیار بزرگی از کشاورزان نمی توانند از این فرصت استفاده کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
مالباختگان سکه ثامن منتظر مژده خوبی باشند

مالباختگان سکه ثامن منتظر مژده خوبی باشند آیت محمد ولی در مصاحبه تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما بیان کرد: اتحادیه طلا و جواهر پیگیر موضوع پرونده سکه ثامن است و با توجه به پیگیری دستگاه قضایی حساب های مدیر سایت سکه ثامن در همه بانک های کشور مسدود شده و این فرد تحت تعقیب قضایی قرار گرفته است.
وی اضافه کرد: بر اساس اطلاعاتی که پلیس فتا به اتحادیه اعلام کرده به زودی به مالباختگان شرکت سکه ثامن خبر خوبی داده خواهد شد.
رئیس اتحادیه طلا و جواهر گفت: سکه ثامن هیچ مجوزی از این اتحادیه نداشته و بر اساس شنیده ها مبلغ کلاهبرداری این سایت اینترنتی سکه و طلا ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
دولت روسیه در پی کاهش وابستگی به دلار

دولت روسیه در پی کاهش وابستگی به دلار به گزارش جام نیوز به نقل از اسپوتنیک، ماکسیم آرشکین ، وزیر توسعه اقتصادی روسیه از ایده آندره کستین، رئیس بانک دولتی VTB روسیه در خصوص کاهش وابستگی اقتصاد روسیه به دلار آمریکا، حمایت کرد.
وی در حاشیه مجمع زنان اوراسیا گفت: "کاهش نقش دلار در جهات مختلف — این چیزی است که به طور فعال در حال اتفاق است".
حمایت از طرح کستین برای رهایی از دلار پیشتر در وزارت اقتصاد روسیه مطرح شده بود. الکسی مویسیف معاون این وزارتخانه گفت بود که دلار باید از گردش مالی روسیه حذف شود. در همان زمان، مقامات اطمینان داد که گردش دلار در روسیه ممنوع نخواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
جانمایی بندر بزرگ ایران در سواحل مکران

جانمایی بندر بزرگ ایران در سواحل مکران به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، محمد راستاد با اشاره به برنامه سازمان بنادر و دریانوردی برای افزایش سهم حمل و نقل دریایی، اعمال هرچه بیشتر حاکمیت دریایی، ارتقای ایمنی دریانوردی و توجه به محیط زیست دریایی، اظهار کرد: از بندر جاسک به عنوان ظرفیت جدید بنادر در سواحل مکران استفاده خواهد شد که مطالعات در این رابطه در حال انجام است.
وی ادامه داد: از این رو یکی از بنادر بزرگ کشور در سواحل مکران جانمایی می شود تا از ظرفیت های بندری به نحو مطلوب استفاده کنیم.در این رابطه باید دسترسی پسکرانه ای مناسبی برای جاسک در بخش جاده و ریل ایجاد شود. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
3 ناخدا به اتهام قاچاق سوخت در هرمزگان 4 میلیارد جریمه شدند

3 ناخدا به اتهام قاچاق سوخت در هرمزگان 4 میلیارد جریمه شدند به گزارش ایسنا به نقل از سازمان تعزیرات حکومتی، سیدیاسر رایگانی در این باره اظهار کرد: سه فروند لنج باری که در حوالی جزیره هرمز در حال تردد بودند، توسط ناو تیپ 114 ذوالفقار نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی استان هرمزگان به ظن قاچاق توقیف و پس از بازرسی مشخص شد این لنج ها حامل سوخت قاچاق از نوع گازوئیل بودند.
وی افزود: پرونده تخلف هر سه فروند جمعا با 23 نفر خدمه پس از تکمیل به اداره تعزیرات حکومتی قشم ارسال و شعبه اول تعزیرات حکومتی قشم در نتیجه بررسی و تحقیقات لازم، قاچاق بودن هر سه محموله محرز اعلام کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
ارزآوری150میلیون دلاری صادرات میگو/تولید38هزار تن میگو تا پایان97

ارزآوری150میلیون دلاری صادرات میگو/تولید38هزار تن میگو تا پایان97 به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان شیلات ایران، وحید معدنی در حاشیه آغاز فصل صید از مزارع پرورش میگو گمیشان، با الام این مطلب اظهار کرد که سهم استان گلستان بیش از 2500 تن بوده است.
وی با بیان اینکه تولیدات کشاورزی تحت تاثیر اقلیم های جغرافیایی و تمهیدات برنامه ای هستند، گفت: با تمام مشکلاتی که برای تامین نهاده ها و شرایط اقلیمی در جنوب کشور و گلستان اتفاق افتاد پیش بینی ما این است که بتوانیم به رقمی بالای 35 هزار تن دست پیدا کنیم.
مدیرکل دفتر امور میگو و آبزیان آب شور یادآور شد: استان گلستان پس از استان های هرمزگان و بوشهر جایگاه سوم کشور را داراست و پس از گلستان استان های ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
آیا سعودی ها دست پر از نشست الجزایر برمی گردند؟

آیا سعودی ها دست پر از نشست الجزایر برمی گردند؟ به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، ترامپ می خواهد سعودی ها تولیدشان را افزایش دهند تا از جهش قیمت های نفت به دلیل تحریم های دولتش علیه ایران جلوگیری شود. اگر عربستان سعودی نسبت به انتظارات ترامپ تردیدی داشت، رییس جمهور آمریکا با توییتی که صبح روز پنج شنبه ارسال کرد، این موضوع را به اوپک یادآوری کرد.
اما اگر کشورهای مشارکت کننده در پیمان نفتی به این باور برسند که عربستان سعودی، از درخواست واشنگتن به ضرر آنها اطاعت می کند، ریاض با تهدیدهایی برای نقش رهبری خود در میان ده ها کشور تولیدکننده نفت مواجه می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
تاکید بر تسریع در رفع موانع پیش روی ترخیص کالا

تاکید بر تسریع در رفع موانع پیش روی ترخیص کالا به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
اسحاق جهانگیری صبح امروز (شنبه)پس از بازدید از انبارهای گمرک تهران در جلسه بررسی مشکلات واردات و صادرات به بانک مرکزی و وزارت صنعت معدن و تجارت دستور داد، در سریع ترین زمان ممکن موانع پیش روی ترخیص کالا و مقررات زائد را بر دارند.
او گفت: گمرک در سال های اخیر تغییر و تحولات مثبتی را ایجاد و تسهیلات مناسبی برای صادرکنندگان و واردکنندگان کشور فراهم کرده است.
معاون اول رئیس جمهور افزود: بخش خصوصی واقعی کشور سربازان خط مقدم جنگ اقتصادی پیش رو هستند که باید از آنها حمایت کنیم و اجازه ندهیم عملکرد نادرست برخی افراد سوء استفاده گر ... ادامه خبر ...

منبع: شبکه خبر دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
بیش از یک میلیون کودک ایتالیایی در فقر مطلق به سر می برند

بیش از یک میلیون کودک ایتالیایی در فقر مطلق به سر می برند به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اینترنتی ایتالیایی زبان "لا پرووینچا سی ار"؛ صندوق کودکان ملل متحد در ایتالیا اعلام کرد، بیش از یک میلیون نفر از کودکان در این کشور در فقر مطلق زندگی می کنند.
"فرانچسکو سامنگو" رئیس صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) در ایتالیا در گزارشی اعلام کرد، در ایتالیا بیش از یک میلیون و دویست هزار کودک، یعنی دوازده ممیز یک دهم درصد از کل کودکان این کشور در فقر مطلق و دو میلیون و صد و پنجاه و شش هزار کودک نیز در فقر نسبی به سر می برند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
اعتبار 700 میلیارد تومانی برای واحد های صنعتی زنجان

اعتبار 700 میلیارد تومانی برای واحد های صنعتی زنجان به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز زنجان؛نخستین دستور جلسه امروز تامین مالی بنگاه های اقتصادی یا همان طرح رونق بود که آئین نامه های آن شهریورماه از طریق بانک مرکزی به شبکه بانکی ابلاغ شد.
استاندار زنجان با بیان اینکه دولت برای تامین سرمایه در گردش ، اتمام پروژه های نیمه تمام و بهسازی و نوسازی واحدهای تولیدی 30 هزار میلیارد تومان در نظر گرفته است اعلام کرد : سهم استان زنجان از این میزان 700 میلیارد تومان یعنی 3/2 درصد مجموع اعتبارات است.
درویش امیری از ثبت نام 45 واحد تولیدی برای دریافت تسهیلات خبر داد و افزود ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
سومین مدرسه تابستانه ی دانشگاه خاتم برگزار شد

سومین مدرسه تابستانه ی دانشگاه خاتم برگزار شد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مؤسسه مطالعات پیشرفته تهران در دانشگاه خاتم و با همکاری بانک پاسارگاد، جهت ایجاد زمینه ی مناسب برای بهره مندی از دانش استادان بنام دانشگاه های معتبر جهان، اقدام به برگزاری سومین مدرسه ی تابستانی (Summer School) کرده است.
به گزارش روابط عمومی بانک پاسارگاد، سومین و آخرین مدرسه تابستانی دانشگاه خاتم سال 2018، در حوزه علوم کامپیوتری، با عنوان شبکه ها و سیستم ها ، با استقبال بسیار خوب دانشجویان و مشارکت 11 استاد از دانشگاه های معتبر Eindhoven University of Technology, M lardalen University, MIT, University of Twente ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
فیبرنوری بهترین گزینه برای توسعه شبکه مخابرات صنعت گاز است

فیبرنوری بهترین گزینه برای توسعه شبکه مخابرات صنعت گاز است به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، ایران با برخورداری از افزون بر 36 هزار کیلومتر خط لوله و 81 ایستگاه تقویت فشار گاز و 9 پایانه صادرات و واردات گاز، در رتبه نخست شبکه گازرسانی خاورمیانه و جایگاه چهارم جهان پس از آمریکا، روسیه و کانادا قرار دارد.
تاکنون به بیش از 22 میلیون و 356 هزار و 665 مشترک معادل 70 میلیون نفر در کشور گازرسانی شده است.
در صنعت گاز، همزمان با گسترش خطوط انتقال گاز، شبکه مخابرات مستقلی نیز با هدف افزایش ایمنی و اطلاع سریع از حوادث و مدیریت آن ساخته می شود.
این شبکه مخابرات، مستقل از شبکه کشوری است و نقش مهمی در حفظ ایمنی گازرسانی دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
اختصاص 700 میلیارد تومان اعتبار برای صیانت از واحدهای تولیدی زنجان

اختصاص 700 میلیارد تومان اعتبار برای صیانت از واحدهای تولیدی زنجان به گزارش ایلنا ، ناصر فغفوری ظهر شنبه در جلسه ستاد کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، گفت: در سال 97 حدود 30 هزار میلیارد تومان برای صیانت و فعال کردن واحدهای تولیدی در سطح کشور اختصاص یافته که از این میزان 700 میلیارد تومان اعتبار برای استان زنجان است.
وی اظهار کرد: این میزان اعتبار 2.3 درصد اعتبارها را به خودش اختصاص داده است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: باید دستگاه های اجرایی استان که این میزان تسهیلات دریافت می کنند برنامه ریزی لازم را داشته باشند.
فغفوری تاکید کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
دولت به وعده هایش درباره مترو عمل کند

دولت به وعده هایش درباره مترو عمل کند سلامت نیوز : هم اکنون کمبود قطار و واگن یکی از مشکلات مترو است. تاکنون نیز پیگیری هایی در این باره انجام و تلاش شده تا از ظرفیت های قانونی موجود استفاده شود، چون بودجه مدیریت شهری کفاف این خرج و مخارج ها را نمی دهد.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از آرمان ،بر اساس پیگیری های انجام شده مطابق با مصوبه سال 95 شورای اقتصاد دو هزار واگن برای متروی کلانشهرهای کشور خریداری شد. در حالی که برخی از مصوبات مدت ها به فراموشی سپرده شد. در دوره پنجم مدیریت شهری این مساله پیگیری و جلساتی با دولت در دفتر آقای جهانگیری و وزارت کشور برگزار شد. در نتیجه هم قرار شد 630 واگن به متروی تهران اختصاص داده شود ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
قیمت لاستیک خودرو مناسب برای پراید چقدر است؟

قیمت لاستیک خودرو مناسب برای پراید چقدر است؟ به گزارش خبرنگار نبض بازار گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، قیمت انواع لاستیک خودرو مناسب MVM 110، پراید و ماتیز در بازار به شرح زیر است:
آخرین قیمت خودرو را اینجا ببینید.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
وزیر نیرو به کمیسیون کشاورزی می رود

وزیر نیرو به کمیسیون کشاورزی می رود به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، فردا یکشنبه گزارش مسئولان بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، بانک کشاورزی، جهاد کشاورزی، سازمان برنامه و بودجه در خصوص اجرای تصویب نامه هئیت وزیران مورخ 1397/06/06 مبنی بر بخشودگی سود، کارمزد و جرائم وام های سررسیده شده خسارت دیدگان بخش کشاورزی ناشی از حوادث غیر مترقبه تا تاریخ ابلاغ این تصویب نامه و امهال اصل تسهیلات دریافتی به مدت سه سال در کمیسیون کشاورزی مجلس ارائه خواهد شد.
گزارش نهایی رئیس هیات تحقیق و تفحص از عملکرد شرکت کشت و صنعت کارون و طرح توسعه نیشکر و صنایع جانبی آن نیز فردا در کمیسیون کشاورزی ارائه خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
سویای تراریخته مقاوم به شوری و خشکی تولید می شود

سویای تراریخته مقاوم به شوری و خشکی تولید می شود به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز اطلاعات بیوتکنولوژی ایران، آرژانتین، برای اولین بار در جهان، سویای تراریخته متحمل به شوری و خشکی را در سال 2019 کشت خواهد کرد. کشت این محصول گام مهمی برای مقابله با خشکی و گرمایش جهانی است.
HB4 یک ژن متحمل به خشکی است که از آفتابگردان به سویا منتقل شده است. این ژن قابل انتقال به گندم هم هست. سویای تراریخته متحمل به خشکی توسط دکتر ریچل شان، پژوهشگر زیست فناوری شورای تحقیقات علمی و فنی ملی و استاد دانشگاه ملی لیتورال تولید شده است. انتظار می رود این محصول به دلیل تحمل شرایط کم آبی 30 درصد افزایش عملکرد داشته باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
فیتچ پیش بینی خود از رشد اقتصادی جهانی را کاهش داد

فیتچ پیش بینی خود از رشد اقتصادی جهانی را کاهش داد به گزارش خبرنگار مهر به نقل از راشاتودی، موسسه اعتباردهی بین المللی فیتچ، پیش بینی خود از رشد اقتصادی جهان در سال 2019 را کاهش داد. این موسسه اعلام کرد که بدتر شدن مناقشات تجاری بین آمریکا و چین در پشت پرده این تصمیم گیری بوده است.
طبق اعلام موسسه فینچ، سیاست گذاری های محافظه کارانه دولت آمریکا حالا به نقطه ای رسیده است که عملا بر مولفه های رشد اقتصادی قدرتمند جهان تاثیر منفی می گذارد.
اقتصاددان برتر فیتچ، برایان کولتون، می گوید: جنگ تجاری حالا یک واقعیت است. تعرفه های اخیر آمریکا بر 200 میلیارد دلار از واردات چین ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش