آبیاری 3 میلیون هکتار اراضی کشاورزی با شبکه آبیاری مدرن

آبیاری 3 میلیون هکتار اراضی کشاورزی با شبکه آبیاری مدرن به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت نیرو، علی اکبر شفیعی، معاون طرح و توسعه شرکت مدیریت منابع آب ایران، با بیان این مطلب که 16 تا 17 درصد اعتبارات عمرانی کشور در سنوات گذشته، به بخش آب اختصاص داشته است، گفت: برای 169 سد در دست بهره برداری و 113 سد در دست ساخت، تاکنون بالغ بر 230 هزار میلیارد تومان نقدینگی تزریق شده و برای توسعه اهداف آب کشور، نیازمند 270 هزار میلیارد تومان اعتبار هستیم.
وی در خصوص سدهای در حیطه وظایف وزارت نیرو که در حال بهره برداری، ساخت یا مطالعه هستند، گفت: حدود 169 سد ملی بزرگ با حجم مخزن 51 میلیارد و 700 میلیون مترمکعب که با اضافه کردن سدهای استانی زود بازده به ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 11 دقیقه پیش
تسهیلات اعتباری به هلدینگ های بزرگ تولیدی در استان تا مرز 500 میلیارد تومان/ البرز باید استان استثنا در ممنوعیت شعاع 120 کیلومتر باشد

تسهیلات اعتباری به هلدینگ های بزرگ تولیدی در استان تا مرز 500 میلیارد تومان/ البرز باید استان استثنا در ممنوعیت شعاع 120 کیلومتر باشد به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری فارس البرز در کرج و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز ، "محمدعلی نجفی" صبح سه شنبه در هفتمین همایش استاندارد کشور که با حضور دکتر پیروز بخت رئیس سازمان ملی استاندارد و جمعی از مسئولان در پژوهشگاه مواد و انرژی برگزار شد، ضمن تبریک به دست اندرکاران برتر بخش صنعت و علوم دانش بنیان که در عرصه تولید کالاهای استاندارد معرفی شده اند، گفت: این واحدها استان البرز را به جایگاهی رساندند که یک سوم سهم کشوری را در کالاهای استاندارد کسب نماییم و پیشتاز تولید کالاهای کیفی باشیم که این افتخار استان است.
*البرز جزو 5 استان کشور از حیث تعدد صنایع ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 11 دقیقه پیش
بانک کشاورزی در 100 روز نخست دولت دوازدهم – 2 / پرداخت 10 هزار میلیارد ریال تسهیلات به طرح های اقتصاد مقاومتی

بانک کشاورزی در 100 روز نخست دولت دوازدهم – 2 / پرداخت 10 هزار میلیارد ریال تسهیلات به طرح های اقتصاد مقاومتی به گزارش روابط عمومی بانک کشاورزی، پیرو رهنمودهای مقام معظم رهبری و تدوین اهداف اقتصاد مقاومتی، مسئولیتی خطیر برای تحقق اهداف تعیین شده بر عهده دولت تدبیر و امید قرار گرفت و بانک کشاورزی به عنوان بازوی قدرتمند مالی دولت و سرباز جبهه اقتصادی کشور، پرداخت تسهیلات در زیربخش های تاسیسات کشت گلخانه ای، مکانیزاسیون کشاورزی، پرورش ماهی درقفس و آبیاری تحت فشار را که نقش موثری در خودکفایی، تامین امنیت غذایی و اشتغالزایی کشور ایفا میکنند، در اولویت برنامه های اعتباری خود قرار داده است.
بر اساس این گزارش ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 12 دقیقه پیش
آماری تاسف بار از دور ریز غذای ایرانی ها

آماری تاسف بار از دور ریز غذای ایرانی ها آمارهای فائو (سازمان بین المللی غذا) از ضایعات غذا در ایران نشان می دهد مردم ایران معادل 60 درصد درآمد نفتی کشورشان و به اندازه 10 کشور اروپایی مواد غذایی به سطل زباله می ریزند.
به گزارش پایگاه خبری اتاق بازرگانی ایران، آمارهای فائو (سازمان بین المللی غذا) از ضایعات غذا در ایران نشان می دهد مردم ایران معادل 60 درصد درآمد نفتی کشورشان و به اندازه 10 کشور اروپایی مواد غذایی به سطل زباله می ریزند.
حجم ضایعات مواد غذایی در ایران معادل 35 میلیون تن و ارزش 15 میلیارد دلار است.
همچنین برپایه آمار منتشر شده از سوی این سازمان ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 21 دقیقه پیش
تسهیلات 2850 میلیارد ریالی بانک صادرات در لرستان

تسهیلات 2850 میلیارد ریالی بانک صادرات در لرستان پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
بانک صادرات ایران طی شش ماه اول سال 96 در استان لرستان با اعطای بیش از 10 هزار فقره تسهیلات به ارزش قریب به 2850 میلیارد ریال، تاثیر جدی در حمایت از تولید، افزایش اشتغال، رفع محرومیت و بهبود سطح معیشت مردم داشته است.
به گزارش روابط عمومی بانک صادرات ایران، این بانک طی شش ماه ابتدای سال جاری در راستای عمل به برنامه های اقتصاد مقاومتی، رونق تولید و اشتغالزایی و حمایت از اقشار آسیب پذیر در بخش های مختلف اقتصادی، مسکن اقشار ویژه، مشاغل خانگی، ازدواج جوانان وحوادث غیر مترقبه استان لرستان 10 هزار و 285 فقره تسهیلات نزدیک به 2850 میلیارد ریال ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اقتصادی انتشار : 21 دقیقه پیش
چابک سازی با بازنگری در جانمایی شعب بانک صادرات

چابک سازی با بازنگری در جانمایی شعب بانک صادرات پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
بانک صادرات ایران در راستای اجرایی کردن نقشه راه و دست یابی به اهداف مورد انتظار در حوزه افزایش کارایی و درآمد سرانه شعب، به توفیق های قابل توجهی در ادغام و جانمایی بهتر شعب دست یافته به نحوی که در پایان آبان ماه سال جاری تعداد کل شعب و باجه های فعال بانک به 2832 واحد تعدیل شده است.
به گزارش روابط عمومی بانک صادرات ایران، تبدیل شدن به سوپرمارکت خدمات فرابانکی و فرامالی، افزایش درآمدهای غیرمشاع با ارائه محصولات متنوع و افزایش کمی کاربران و بازنگری در جانمایی شعب با هدف حضور در اماکن دارای پتانسیل سودآوری بیشتر و جذب مشتریان حقیقی و حقوقی ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اقتصادی انتشار : 21 دقیقه پیش
لایحه بودجه سال 97 و دغدغه های فعالان اقتصادی

لایحه بودجه سال 97 و دغدغه های فعالان اقتصادی به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما همزمان با بررسی لایحه بودجه سال 97 در مجلس، این لایحه در پارلمان بخش خصوصی نیز مورد بررسی قرار گرفت و فعالان اقتصادی نقدها و پیشنهادهای خود را در این باره ارائه کردند.
مسعود خوانساری رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: اولین اشکال وارده به لایحه بودجه سال 97 همانند لایحه بودجه سالهای گذشته ، غیرواقعی بودن آنست زیرا به جای آنکه براساس بودجه وصولی و قابل تحقق ، این بودجه بسته شود براساس مصوبات در نظر گرفته می شود.
وی دیگر ایراد وارده به لایحه بودجه 97 را نادیده گرفتن کاهش حجم دولت دانست و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 31 دقیقه پیش
نوبخت در نشست کمیسیون بودجه مجلس مطرح کرد

نوبخت در نشست کمیسیون بودجه مجلس مطرح کرد حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه امروز کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس گفت: در جلسه امروز محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه با حضور در جلسه کمیسیون توضیحاتی را در خصوص لایحه بودجه 97 ارائه کرد.
وی افزود: نوبخت گفت که بودجه 97 نسبت به بودجه سال 96 به میزان 9 درصد کاهش یافته و درآمدهای نفتی در آن به میزان بشکه ای 55 دلار پیش بینی شده است.
عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: رئیس سازمان برنامه و بودجه عنوان کرد که در بودجه 97 دلار 3500 تومان در نظر گرفته شده و به دولت این اجازه داده شده تا برای تأمین بودجه ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 31 دقیقه پیش
همایش معرفی کشت انگور در سرخس برگزار می شود

همایش معرفی کشت انگور در سرخس برگزار می شود حسین سنجرانی در گفت وگو با خبرنگار فارس در سرخس، اظهار کرد: به منظور تبیین سیاست های دولت در بحث صرفه جویی مصرف آب، تغییر الگوی کشت، تقویت ارزش افزوده محصولات استراتژیک درآمدزا و گسترش فرهنگ کار و تلاش همایشی را در ماه های آینده با استفاده از متخصصان دانشگاهی و کارشناسان کشت انگور برگزار می کنیم.
وی با اشاره به اینکه سرخس به لحاظ دارا بودن آب وهوای مناسب به خصوص در زمستان یک گلخانه طبیعی است، افزود: از انجا که 60 درصد جمعیت شهرستان در روستاها ساکنند مشخصا رفتارهای سنتی به غیرفرهنگ در فعالیت های کشاورزی دامداری و غیره نفوذ دارد به طوریکه کماکان کشت و زرع ما به صورت سنتی و متاسفانه با ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 41 دقیقه پیش
نرخ بیکاری کرمان 11.4 درصد و کمتر از متوسط کشور است

نرخ بیکاری کرمان 11.4 درصد و کمتر از متوسط کشور است به گزارش ایرنا، رضا اسماعیلی روز سه شنبه در نشست خبری در محل اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: جمعیت استان کرمان در سرشماری سال 95 بیش از سه میلیون و 100 هزار نفر اعلام شده که حدود 2 میلیون و 300 هزار نفر از آنها در سن کار قرار دارند.
وی با اشاره به کاهش نرخ بیکاری در استان کرمان تصریح کرد: بر اساس سرشماری سال 95 تعداد بیکاران استان کرمان 115 هزار نفر اعلام شده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان با بیان اینکه تدوین برنامه 2 سالانه اشتغال این استان یکی از اقدامات صورت گرفته در کرمان است گفت: برنامه 2 سالانه اشتغال براساس عرضه و تقاضای اشتغال تدوین شده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 41 دقیقه پیش
ممنوعیت فروش محصولات دخانی در واحد های صنفی فاقد مجوز

ممنوعیت فروش محصولات دخانی در واحد های صنفی فاقد مجوز به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز بوشهر، ابوالقاسم محمد زاده بیان کرد: با توجه به ماده یک قانون انحصار دخانیات و تبصره ماده 7 قانون کنترل و مبارزه ملی با دخانیات، توزیع و فروش فرآورده های دخانی از سوی اشخاص فاقد مجوز پروانه فروش ممنوع و با متخلفین برخورد قانونی می شود.
وی افزود: متقاضیان توزیع محصولات دخانی باید اقدامات اولیه صدور مجوز توزیع کالای دخانی را از طریق مراجعه به ادارات سازمان صنعت، معدن و تجارت در بوشهر و سایر شهرستان ها انجام و مجوز توزیع دریافت کنند.
معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تصریح کرد ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 41 دقیقه پیش
در کنفرانس کارآفرینی با رویکرد الزامات دانشگاه کارآفرین: ستاری:استارتاپ بهترین زیرساخت بازگشت دانشجویان به کشور است

در کنفرانس کارآفرینی با رویکرد الزامات دانشگاه کارآفرین: ستاری:استارتاپ بهترین زیرساخت بازگشت دانشجویان به کشور است ستاری توسعه استارتاپ ها را بهترین پلت فرم برای جذب و بازگشت دانشجویان به کشور دانست که نیروی انسانی خلاق و نوآور در آنها مشغول فعالیت هستند پس باید از این فرصت ها بهره لازم را ببریم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسلانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در کنفرانس کارآفرینی با رویکرد الزامات دانشگاه کارآفرین با اشاره به اینکه در چند سال آینده نیاز به برنامه ریزی در حوزه کارآفرینی داریم اظهار کرد: اوایل انقلاب 270 هزار دانشجو در کشور مشغول تحصیل بودند که از این تعداد 170 هز ار دانشجو در داخل و 100 هزار دانشجو ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 51 دقیقه پیش
قصد اجاره واحد 50 متری دارید بخوانید/شاخص بیش از هزار واحد رشد کرد/ دلار به 4219 تومان رسید

قصد اجاره واحد 50 متری دارید بخوانید/شاخص بیش از هزار واحد رشد کرد/ دلار به 4219 تومان رسید به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، طی 24 ساعت گذشته اخباری در خصوص قیمت سکه، ارز بین بانکی، شاخص بورس، خودروهای 50 میلیون تومانی، قیمت سه راهی برق و اجاره واحدهای 50 متری در خبرگزاری میزان منتشر شده است.
قیمت اجاره واحد های 50 متری در تهران+ جدول
برای اجاره یک واحد 50 متری در خزانه بخارایی باید 12 میلیون تومان و دیعه و ماهانه 250 هزار تومان اجاره پرداخت کرد.
برای خرید چندراهی برق چقدر باید هزینه کرد؟+جدول
برای خرید مبدل برق دایو مدل Traveller DE287 باید در حدود 25 هزار تومان هزینه کرد.
رشد قیمت 29 ارز در بازار/ ارزش 9 ارز فروریخت+جدول ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: اقتصادی انتشار : 51 دقیقه پیش
یارانه 30 میلیون نفر قطع می شود

یارانه 30 میلیون نفر قطع می شود محمدرضا پورابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به کاهش بودجه هدفمندی یارانه ها در بودجه 97 گفت: حدود 40 هزار میلیارد تومان در سال 96 یارانه نقدی پرداخت می شد که میزان پرداخت در لایحه بودجه 97، 23 هزار میلیارد دیده شده است.
با این عدد حدود 40 درصد از جمعیت کشورمان یعنی بیش از 30 میلیون نفر با پیشنهاد دولت یارانه شان در سال آینده قطع می شود.
وی ادامه داد: رقم حذف شده از یارانه نقدی قرار است به بخش های دیگر پرداخت شود. از این عدد 3 هزار میلیارد تومان به نان یارانه داده می شود. 3 هزار میلیارد تومان به طرح تحول سلامت و 7 هزار میلیارد تومان به خانواده های تحت پوشش امداد و ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 51 دقیقه پیش
صادرات کالا در خراسان رضوی حدود 13 درصد افزایش یافت

صادرات کالا در خراسان رضوی حدود 13 درصد افزایش یافت به خبرگزاری فارس از سبزوار، علیرضا رشیدیان ظهر امروز در حاشیه نشست ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان سبزوار در جمع خبرنگاران با اشاره به صدور مجور احداث کارخانه خودروسازی با ظرفیت تولید سالانه 120 هزار خودرو و ظرفیت اشتغال زایی برای بیش از دو هزار نفر در این شهرستان ، اظهارداشت: در حال حاضر زمین مورد نیاز این پروژه جانمایی شده است و پس از تائید زمین عملیات اجرایی شروع می شود.
وی با بیان اینکه یکی از مهم ترین راه های اشتغال زایی جذب سرمایه گذاری های داخلی و خارجی است، افزود: پس از انعقاد برجام طی هشت ماه اخیر بیش از 500 میلیارد دلار موافقت های جذب سرمایه گذاری خارجی در استان انجام شده است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 1 ساعت و 1 دقیقه پیش
نیروگاه خورشیدی سلسله با 20 میلیون یورو سرمایه اجرایی می شود

نیروگاه خورشیدی سلسله با 20 میلیون یورو سرمایه اجرایی می شود به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم آباد، گودرز امیری در جلسه با شرکت سرمایه گذاری آلمانی Nue Energie GmbH (GLS) با اشاره به احداث نیروگاه خورشیدی 20 مگاواتی در سلسله اظهار داشت: استان در زمینه های مختلف دارای ظرفیت های بارزی است و مسئولان و مردم از سرمایه گذارانی که دارای برنامه اجرایی هستند استقبال می کنند.
وی با بیان اینکه نیروگاه خورشیدی به واسطه پاک بودن نوع انرژی از اولویت های وزارت نیرو جهت توسعه و اجرا است افزود: به همین علت سرمایه گذاران به دلیل از این پروژه ها استقبال خوبی دارند.
ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 1 ساعت و 1 دقیقه پیش
85 درصد مردم حداقل 3 ساعت و نیم با رسانه ملی تعامل دارند

85 درصد مردم حداقل 3 ساعت و نیم با رسانه ملی تعامل دارند به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سیما، مرتضی میرباقری معاون سیما در چهاردهمین اجلاس سراسری فناوری رسانه بر لزوم سرمایه گذاری در زمینه تکنولوژی های نوین رسانه تاکید کرد و گفت: مرجعیت رسانه ملی به واسطه ضریب نفوذ 85 درصدی در جامعه تثبیت شده است و آمارها حاکی از آن است که 85 درصد مردم ایران، حداقل 3 ساعت و 25 دقیقه در شبانه روز با رسانه ملی تعامل دارند.
وی بیان کرد: به هر میزانی که بتوانیم از دستاوردهای تکنولوژی استفاده کنیم، رشد و ارتقای قابل اعتنایی در کارها به وجود می آید. در همین راستا و در مناسبت های مختلف تعامل خوبی با رسانه های بین المللی داریم ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 1 ساعت و 1 دقیقه پیش
رونق دوباره جاده ابریشم با گسترش تبادلات مالی بین المللی

رونق دوباره جاده ابریشم با گسترش تبادلات مالی بین المللی به گزارش ایلنا از روابط عمومی بانک کشاورزی، این بانک در 100 روز نخست دولت دوازدهم در حوزه تجارت بین الملل و واردات کالا در مجموع بیش از یک میلیارد و 122 میلیون دلار تبادلات مالی داشته که این رقم بابت 647 میلیون دلار گشایش اعتبارات اسنادی ، 140 میلیون دلار بروات اسنادی و 335 میلیون دلار حوالجات ارزی بوده است .
بانک کشاورزی در همین مقطع، نزدیک به 14000 فقره تبادل پیام سوئیفتی با بانک های خارجی داشته و نزدیک به 1.5 میلیون دلار نیز ضمانت نامه ارزی صادر کرده است.
بر اساس این گزارش، این بانک در راستای گسترش روابط بین الملل و در پاسخ به اقبال بین المللی نسبت به برقراری تبادلات مالی با ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 ساعت و 11 دقیقه پیش
استان یزد در رتبه نخست تسهیلات پرداختی بانک ملی ایران

استان یزد در رتبه نخست تسهیلات پرداختی بانک ملی ایران به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، این بانک تا نیمه مهرماه امسال بالغ بر دو هزار و 900 میلیارد ریال تسهیلات در 313 فقره به بنگاه های کوچک و متوسط تخصیص داده است.
بر این اساس بانک ملی ایران رتبه نخست پرداخت تسهیلات به بنگاه های کوچک و متوسط را از میان 23 بانک مشارکت کننده در سال جاری از آن خود کرده است.
در این میان استان یزد با پرداخت 338 میلیارد و 771 میلیون ریال تسهیلات، رتبه نخست تسهیلات بنگاه های کوچک و متوسط بانک ملی ایران را از آن خود کرده است.
این رقم بیش از 11 درصد کل تسهیلات پرداختی بانک ملی ایران در این بخش را شامل شده و 37 بنگاه کوچک و متوسط نیز ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 ساعت و 11 دقیقه پیش
رکورد شکنی تاریخی شاخص بورس با ورود به کانال 92 هزار واحدی

رکورد شکنی تاریخی شاخص بورس با ورود به کانال 92 هزار واحدی به گزارش خبرگزاری صدا و سیما در داد و ستدهای روز سه شنبه شاخص بورس با رشدی خیره کننده توانست مرز تاریخی 92 هزار واحدی را بشکند و رکوردی جدید در عمر 50 ساله بورس به ثبت برساند.
سرمایه گذاران بورسی امروز بیش از یک میلیارد و 262 میلیون برگه سهم و حق تقدم و سایر دارایی های مالی را دست به دست کردند که ارزش این مبادلات بیش از 3 هزار و 113 میلیارد ریال بود و در 91 هزار نوبت معاملاتی به ثبت رسید.
امروز همه هفت شاخص بورس رشدی پر قدرت داشتند. شاخص کل هزار و 76 واحد بالا رفت و به عدد 92 هزار و 628 رسید. شاخص های بازار اول و دوم نیز به ترتیب 1014 و 967 واحد صعودی شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 1 ساعت و 11 دقیقه پیش
پایان نامه های برتر "تولید و اشتغال" تقدیر می شوند/برگزاری جشنواره ملی نقد کتب علوم انسانی

پایان نامه های برتر "تولید و اشتغال" تقدیر می شوند/برگزاری جشنواره ملی نقد کتب علوم انسانی به گزارش ایسنا، حسینعلی قبادی در نشست خبری امروز (سه شنبه) که به مناسبت هفته پژوهش در محل این پژوهشگاه برگزار شد، ضمن اشاره به نامگذاری سال 96 با عنوان "اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال" برگزاری این جشنواره را گامی در جهت نکوداشت این نامگذاری دانست و گفت: برگزاری این جشنواره از ابتکارات این پژوهشگاه است و رویکردی کاربردی دارد. در حال حاضر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت علوم، وزارت آموزش و پرورش، وزارت کار و دانشگاه ها بویژه دانشگاه علمی – کاربردی مشغول انجام امور اجرایی این جشنواره هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 ساعت و 11 دقیقه پیش
قانون آزمایشی مالیات بر ارزش افزوده 100درصد باید تمدید شود

قانون آزمایشی مالیات بر ارزش افزوده 100درصد باید تمدید شود محمد حسینی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به لایحه 54 ماده ای مالیات بر ارزش افزوده، گفت: این لایحه که توسط دولت در سال 91 تقدیم مجلس شد، در کمیسیون های فرعی و کمیسیون اقتصادی به عنوان کمیسیون اصلی در حال بررسی است .
وی افزود: به علت اینکه بررسی لایحه زمان بیشتری نیاز دارد، ضروری است که قانون مالیات بر افزایش افزوده تمدید شود .
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در ادامه با بر شمردن بررسی این لایحه در کمیسیون های فرعی مجلس افزود: تمدید این قانون را دولت پیشنهاد داده است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 1 ساعت و 21 دقیقه پیش
افزایش قیمت سکه

افزایش قیمت سکه به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز قزوین ، رئیس اتحادیه طلا و جواهر و رسته های وابسته گفت: سکه تمام بهار آزادی امروز در بازار قزوین با 6 هزار تومان افزایش نسبت به روز گذشته یک میلیون و 395 هزار تومان معامله شد.
محمد فرج زاده ها افزود: همچنین نیم سکه بهار آزادی 714 هزار تومان و ربع سکه بهار آزادی 411 هزار تومان فروخته شد.
وی اضافه کرد: هر گرم طلای 18 عیار امروز در بازار قزوین با 600 تومان کاهش 128 هزار و 400 تومان خرید و فروش شد.
رئیس اتحادیه طلا و جواهر و رسته های وابسته، قیمت هر دلار آمریکا را نیز چهار هزار و 223 تومان بیان کرد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 1 ساعت و 21 دقیقه پیش
منتخبین هفتمین مراسم بزرگداشت هفته پژوهش و فناوری معرفی شدند

منتخبین هفتمین مراسم بزرگداشت هفته پژوهش و فناوری معرفی شدند به گزارش پارسینه به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، پژوهشگران برتر هفته پژوهش و فناوری توسط هیئت داوران دبیرخانه همایش و برتر انتخاب شده اند.
بر این اساس هیئت داوران، مقاله مشترک خانم شکوفه سادات اشرف زاده و آقایان دکتر سیدمحمدجواد رزمی، دکتر محمدرضا لطفعلی پور و دکتر مهدی فیضی را در فصلنامه علمی پژوهشی نظریه های کاربردی اقتصاد باعنوان بررسی نرخ وصول در قراردادهای مشارکتی و بازدهی ثابت با استفاده از نظریه بازی ها را به عنوان مقاله منتخب برگزید.
لازم به توضیح است هیئت داوران پس از بررسی دقیق کتب تألیفی هیچ کتابی را به عنوان کتاب برگزیده در حوزه پول و بانک معرفی نکرد. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 1 ساعت و 21 دقیقه پیش
قیمت طلا رشد کرد

قیمت طلا رشد کرد به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان به نقل از رویترز، با نزدیک شدن به نشست دو روزه فدرال رزرو آمریکا، نرخ طلا که دیروز به کم ترین نرج در پنج ماه اخیر رسیده بود، در روز جاری با رشد نسبی روبرو شد.
در این میان ارزش هر اونس طلا در روز جاری با رشد 0.2 درصدی به رقم 1244 دلار و 74 سنت رسید.
گفتنی است روز دوشنبه نرخ هر اونس طلا به کم ترین رقم از 20 جولای تاکنون یعنی 1240 دلار و 10 سنت رسیده بود.
در این میان قیمت طلای آمریکا نیز امروز با اُفت 0.1 درصدی به 1246 دلار و 30 سنت رسید.
لازم به ذکر است که ارزش دلار در روز جاری در برابر ین اندکی کاهش داشت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: اقتصادی انتشار : 1 ساعت و 21 دقیقه پیش
تدابیر بانک مرکزی برای ارز تک نرخی/نظام ارزی، شناور مدیریت شده

تدابیر بانک مرکزی برای ارز تک نرخی/نظام ارزی، شناور مدیریت شده به گزارش خبرنگار مهر ، ولی الله سیف در حاشیه مراسم روز پژوهش در جمع خبرنگاران در خصوص تدابیر بانک مرکزی در حوزه یکسان سازی نرخ ارز گفت: نظام ارزی کشور، نظام ارزی شناور مدیریت شده است و نرخی که در بودجه لحاظ می شود یک نرخ محاسباتی به شمار می رود، البته باید در نظر داشت که نرخ ارز در بازار آزاد به طور طبیعی 4200 تومان نیست و در آینده تعدیل هایی خواهد داشت .
رئیس کل بانک مرکزی افزود: این رقم با این هدف بوده که ارز مبادله ای برخی کالاهای مهم هم زمان با یکسان سازی نرخ ارز حذف خواهد شد و ممکن است بهای تمام شده آنها افزایش یابد، برای کنترل قیمت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 1 ساعت و 31 دقیقه پیش
پرداخت بیش از 47 میلیارد ریال تسهیلات به کشاورزان بابلسری

پرداخت بیش از 47 میلیارد ریال تسهیلات به کشاورزان بابلسری به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، حسن رزاقی با بیان اینکه پس از ابلاغ فاز 5 خط اعتباری مکانیزاسیون تا پایان امسال 262 متقاضی خرید ماشین آلات و ادوات کشاورزی به ارزش 108 میلیارد و 186 میلیون ریال برای دریافت تسهیلات به دو شعبه بانک کشاورزی در شهرستان بابلسر معرفی شدند. افزود: در این مدت 47 میلیارد و 542 میلیون ریال تسهیلات بانکی برای خرید 105 دستگاه ماشین آلات کشاورزی در اختیار کشاورزان این شهرستان قرار گرفت.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بابلسر با اشاره به اینکه 33 میلیارد و 970 میلیون ریال تسهیلات پرداخت شده از محل سطح ابلاغی جهاد کشاورزی با بانک کشاورزی (153 درصد سطح ابلاغی) و بقیه در قالب ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 1 ساعت و 41 دقیقه پیش
تذکر نمایندگان به وزیر صنعت

تذکر نمایندگان به وزیر صنعت اکبر رنجبرزاده عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی امروز(سه شنبه 21 آذر) در صحن علنی پارلمان تذکرات کتبی نمایندگان به رئیس جمهور و مسئولان اجرایی کشور را به شرح زیر قرائت کرد:
*تذکر ابطحی نماینده خمینی شهر به اتفاق 11 تن از نمایندگان به وزیر دادگستری پیگیری فوری و سریع برای لغو دستور دادستان اصفهان درباره منع شرکت های آب، برق و گاز از دادن انشعاب به متقاضیان بر خلاف قانون مصوب
*بیگلری نماینده مردم بانه به وزیر علوم، علت کم توجهی به و تاخیر در ساخت دانشگاه علوم و فنون سقز توسط وزارت علوم در دانشگاه کردستان چیست؟ ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 1 ساعت و 51 دقیقه پیش
تدارک برای مراسم تدفین روزنامه های خصوصی

تدارک برای مراسم تدفین روزنامه های خصوصی خبرگزاری ایسنا: منصور قنواتی در گفت وگویی با ایسنا درباره افزایش تعرفه کاغذ اظهار کرد: بارها گفته ام که روزنامه های بخش خصوصی به ویژه در حوزه سیاسی عملاً در مقابل مافیای مطبوعات دولتی تسلیم هستند. شرایط فعلی و گران شدن تعرفه کاغذ آنها را آماده مراسم تدفین روزنامه های خصوصی کرده است. تا امروز اگر از حضور مطبوعات خصوصی در عرصه رقابتی راه رفتن بر لبه تیغ تعبیر می شد، با گران شدن کاغذ در شرایط اورژانسی قرار گرفتند و دیگر باید مسؤولان محترم دولت تدبیر به فکر مراسم تدفین روزنامه های خصوصی باشند.
او ادامه داد ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اقتصادی انتشار : 2 ساعت و 1 دقیقه پیش
افزایش 10 درصدی کشف پرونده های کلان اقتصادی

افزایش 10 درصدی کشف پرونده های کلان اقتصادی به گزارش خبرگزاری مهر ، سردار محمدرضا مقیمی در نشست تخصصی مدیران و روسای ادارات مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس آگاهی استان های سراسر کشور با اشاره به تدابیر فرمانده ناجا اظهار داشت: طرح های مبارزه با جرایم اقتصادی را از ابتدای سال جاری و احتمالا در سال آینده با 6 اولویت از جمله مبارزه با پولشویی، فرار مالیاتی، اخلال در نظام پولی و بانکی، اختلاس، زمین خواری و تبانی در معاملات دولتی شروع کرده ایم.
رئیس پلیس آگاهی ناجا با اشاره به رویکرد پلیس در مبارزه با جرایم اقتصادی گفت: اصل بر اقدامات پیشگیرانه و ایجاد فضای امن از طریق اصلاح فرایند ها و شفاف سازی رویه های جاری است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 2 ساعت و 1 دقیقه پیش
28 سال مدیریت جهادی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) سپاه

28 سال مدیریت جهادی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) سپاه به گزارش مشرق به نقل از روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص)، با آغاز جنگ تحمیلی از سوی رژیم بعث عراق در سال 59، اقشار مختلف مردم کشورمان برای دفاع از کیان و سرزمین خود سر از پا نشناختند و از هر طیفی رهسپار خطوط مقدم جبهه شدند تا بر اساس توان و تخصصی خود، دِینشان را به کشور ادا کنند.
گرچه دشمن آمده بود تا در عرض سه روز جنگ را خاتمه دهد و به اهداف خود نائل شود اما با حمایت و حضور گسترده مردم، روزها به هفته و هفته ها به ماه و ماه ها به سال تبدیل شد و جنگ همچنان ادامه داشت.
شکل گیری مهندسی رزم ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 2 ساعت و 1 دقیقه پیش
اعلام نتایج قرعه کشی نخستین جشنواره حسابهای قرض الحسنه موسسه اعتباری ملل

اعلام نتایج قرعه کشی نخستین جشنواره حسابهای قرض الحسنه موسسه اعتباری ملل به گزارش پارسینه به نقل از اداره روابط عمومی، با عنایت به برگزاری مراسم قرعه کشی حسابهای قرض الحسنه موسسه اعتباری ملل که در آبان ماه گذشته با حضور نماینده محترم دادستان و نمایندگان محترم بانک مرکزی و مدیران ارشد موسسه اعتباری ملل مطابق با دستورالعمل مربوطه برگزار گردیده بود، مراتب مورد تایید مراجع ذی ربط قرارگرفت.
از اینرو برندگان خوش شانس جشنواره مذکور مشخص شده ، لذا از دارندگان حسابهای قرض الحسنه موسسه اعتباری ملل تقاضا میگردد جهت اطلاع از نتایج قرعه کشی به شعب مراجعه فرمایند.
اسامی 3 نفر برنده جایزه یک میلیارد ریالی و 30 نفر برنده جایزه یکصد میلیون ریالی به شرح جدول ذیل منتشر ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 2 ساعت و 11 دقیقه پیش
نظر وزیر نفت درباره افزایش قیمت بنزین

نظر وزیر نفت درباره افزایش قیمت بنزین به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، بیژن نامدار زنگنه در خصوص انتشار اخباری مبنی بر افزایش قیمت بنزین گفت:هر وقت لازم شد دولت موضوع افزایش قیمت بنزین را عنوان می کند.
وی با بیان اینکه افزایش قیمت بنزین در بودجه سال 97 دیده شده است، افزود: اینکه چه زمانی و چگونه افزایش قیمت بنزین اعمال شود، هنوز مشخص نیست.
وزیر نفت تصریح کرد: بحث مبلغ قیمت بنزین هنوز باز است و این تصمیم در مجلس جای بحث دارد. ادامه خبر ...

منبع: شبکه خبر دسته: اقتصادی انتشار : 2 ساعت و 21 دقیقه پیش
انصارالله یمن نفتکش های ائتلاف عربستان در خیلج عدن را بزند

انصارالله یمن نفتکش های ائتلاف عربستان در خیلج عدن را بزند به گزارش مشرق، حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان با حضور در نشست دانشجویی که ظهر امروز (سه شنبه، 21 آذر) در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی برگزار شد طی سخنانی اظهار داشت: باور نداشتن به توان داخلی کشور شرایط امروز ما را بسیار دشوار کرده است.نگاه به خارج از سالهای گذشته در کشور وجود داشته اما طی سالهای اخیر این نگاه شدت بیشتری پیدا کرده است.
وی افزود: وقتی که شما توان تولید خود را در حد "پخت آبگوشت بزباش" بدانید و یا وقتی مسئولان کشور بگویند برای اداره مملکت باید مدیر خارجی وارد کنیم طبیعی است که رسانه های بیگانه ای چون رادیو فرانسه در تحلیل های خود اینگونه بگویند که نگاه دولت ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 2 ساعت و 21 دقیقه پیش
اولویت های شش گانه پلیس در مبارزه با جرایم اقتصادی

اولویت های شش گانه پلیس در مبارزه با جرایم اقتصادی به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ سردار "محمدرضا مقیمی" در نشست تخصصی مدیران و روسای ادارات مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس آگاهی استان های سراسر کشور با اشاره به تدابیر فرمانده ناجا اظهار داشت: طرح های مبارزه با جرایم اقتصادی را از ابتدای سال جاری ( احتمالا ادامه در سال آینده) با 6 اولویت از جمله مبارزه با پولشویی، فرار مالیاتی، اخلال در نظام پولی و بانکی، اختلاس، زمین خواری و تبانی در معاملات دولتی شروع کرده ایم.
رئیس پلیس آگاهی ناجا با اشاره به رویکرد پلیس در مبارزه با جرایم اقتصادی گفت: اصل بر اقدامات پیشگیرانه و ایجاد فضای امن از طریق اصلاح فرایند ها و شفاف سازی رویه های جاری است. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 2 ساعت و 21 دقیقه پیش
اندراحوالات بازار بی سروسامان خودروهای وارداتی

اندراحوالات بازار بی سروسامان خودروهای وارداتی به گزارش خبرگزاری صداوسیما ، تحقیقات میدانی خبرنگارما نشان می دهد، قیمت برخی از خودروهای وارداتی طی 15 روز اخیر تا 50 میلیون تومان افزایش یافته است.برخی از خودروها نیز در سه ماه گذشته بین 200 تا 250 میلیون تومان افزایش قیمت داشته اند.
فعالان بازار با بیان اینکه علی رغم این افزایش قیمت ها ، معامله چندانی دربازار انجام نمی شود ، دلیل این افزایش قیمت را جو روانی حاکم بر بازار می دانند. به گفته محمود مخلص رئیس اتحادیه نمایشگاه داران تهران زمانی که سایت ثبت سفارش بسته شد جوی روانی را بر جامعه حاکم کرد و به همین سبب عده ای که از این فضا سود می بردند ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 2 ساعت و 21 دقیقه پیش
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: موضوع هدفمندی یارانه ها از نقاط ضعف بودجه 97 است

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: موضوع هدفمندی یارانه ها از نقاط ضعف بودجه 97 است محمدرضا پورابراهیمی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما به بیان برخی نقاط ضعف و قوت بودجه سال 97 پرداخت.
وی افزایش منابع صندوق توسعه ملی و کاهش سهم نفت در بودجه عمومی کشور را یکی از نقاط قوت بودجه سال آینده کل کشور دانست و گفت: برای اولین بار در بودجه سال 97 سهم صندوق توسعه ملی به 32 درصد می رسد و کم کم یک سوم منابع را در صندوقی نگهداری می کنیم که براساس قانون باید عقبه جریان تامین مالی طرح های بزرگ اقتصادی توسط بخش خصوصی باشد.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس افزایش سهم صندوق توسعه ملی را به معنای کاهش سهم دولت از درآمدهای نفتی دانست و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 2 ساعت و 21 دقیقه پیش
بی بصیرتی اقتصادی مهمترین مشکل اقتصادکشور است

بی بصیرتی اقتصادی مهمترین مشکل اقتصادکشور است به گزارش خبرنگار مهر ، سید امین موسوی امروز سه شنبه در همایش فعالین الگوهایی برتر اقتصاد مقاومتی که در سالن شهید قهاری مجتمع رفاهی بعثت کرمانشاه برگزار شد، با اشاره به اهمیت کار جهادی از دیدگاه خداوند و آیات قرآن گفت: خداوند درجات بالایی برای جهادگران قائل است.
وی افزود: جهاد فقط نظامی نیست، و امروز باید در تمام عرصه ها جهادگر بود.
این استاد دانشگاه با اشاره سخنان امام صادق(ع) ادامه داد: جهاد اکبر در بالاترین درجه قرار دارد و پس از آن جهاد علمی است.
وی گفت: طبق فرمایش ایشان جهاد دفاعی در درجه بعدی و جهاد دیگر جهاد اقتصادی یا بی نیازی از دیگران است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 2 ساعت و 21 دقیقه پیش
استفاده از تکنولوژی باعث ارتقای سطح کارها خواهد شد

استفاده از تکنولوژی باعث ارتقای سطح کارها خواهد شد به گزارش خبرگزاری فارس ، مرتضی میرباقری معاون سیما در اجلاس فناوری رسانه گفت: مرجعیت رسانه ملی به واسطه ضریب نفوذ 85 درصدی در جامعه تثبیت شده است و آمارها حاکی از آن است که 85 درصد مردم ایران، حداقل 3 ساعت و 25 دقیقه در شبانه روز با رسانه ملی تعامل دارند.
وی ادامه داد: به هر میزانی که بتوانیم از دستاوردهای تکنولوژی استفاده کنیم، رشد و ارتقای قابل اعتنایی در کارها به وجود می آید.
میرباقری افزود: در همین راستا و در مناسبت های مختلف تعامل خوبی با رسانه های بین المللی داریم، هم چنین در داخل کشور نیز برای پوشش بحران ها از حداکثر ظرفیت خود استفاده می کنیم و آخرین اتفاقی که افتاد زلزله ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 2 ساعت و 21 دقیقه پیش
طرح انتقال آب خلیج فارس به استان های کویری

طرح انتقال آب خلیج فارس به استان های کویری به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، مسعود کرباسیان وزیر اقتصاد با اعلام تشکیل کارگروهی برای بررسی تامین مالی طرح انتقال آب از خلیج فارس اظهار کرد: نحوه کمک به طرح انتقال آب از خلیج فارس به استان های یزد و کرمان در کارگروهی بررسی خواهد شد.
وزیر اقتصاد و امور دارایی با اشاره به جلسه کمیسیون ویژه حمایت از تولید و اجرای سیاست های اصل 44 قانون اساسی تصریح کرد: طرح انتقال آب خلیج فارس به استان های کرمان و یزد مورد بررسی قرار گرفت چرا که این طرح از جمله طرح های مهم در کشور است که سرمایه گذار آن بدون اتکاء به منابع دولت، انتقال آب را دنبال می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 2 ساعت و 31 دقیقه پیش
بانک شهر در میان برترین های روابط عمومی کشور

بانک شهر در میان برترین های روابط عمومی کشور مدیر مرکز ارتباطات و روابط عمومی بانک شهر به عنوان برگزیده چهاردهمین کنفرانس بین المللی روابط عمومی ایران معرفی و " کاپ خلاقیت" را دریافت کرد.
به گزارش عصرایران به نقل از روابط عمومی بانک شهر، در چهاردهمین کنفرانس بین المللی روابط عمومی ایران که با حضور جمعی از مسئولان ، مدیران کشوری و پیشکسوتان حوزه روابط عمومی در مرکز همایش های بین المللی صداوسیما برگزار شد، دکترحمیدرضا عظیمی مدیر مرکز ارتباطات و روابط عمومی بانک شهر، به دلیل ارائه پیشنهادات خلاقانه و ابتکار در عملکرد، در میان برترین های روابط عمومی کشور قرار گرفت و" کاپ خلاقیت" را دریافت کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 2 ساعت و 31 دقیقه پیش
دستگیری کلاهبرداران 2 هزار میلیاردی در بهشهر

دستگیری کلاهبرداران 2 هزار میلیاردی در بهشهر به گزارش ایلنا از ساری،به نقل از روابط عمومی دادگستری استان مازندران حجت الاسلام و المسلمین محمد علی تقوی فرد در این رابطه گفت: این افراد با روشهای مختلف از جمله تاسیس شرکتهای صوری و جعلی اقدام به ارائه اسناد و مدارک غیر واقعی می کردند.
وی افزود: شگرد این افراد استفاده از کارتهای بازرگانی برای فراراز پرداخت مالیات بوده است.
محمد علی تقوی فرد در ادامه افزود: این افراد با فروش کارتهای بازرگانی به تجار مختلف و با تنظیم وکالتنامه مبادرت به واردات کالا با حجم بالا می کردند که در نهایت منجر به تشخیص مالیاتهای سنگین به نام صاحبان کارتهای بازرگانی می شد و عملا به لحاظ عدم تمکین مالی ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 2 ساعت و 31 دقیقه پیش
با 50 میلیون تومان چه خودروهایی می توان خرید + جدول

با 50 میلیون تومان چه خودروهایی می توان خرید + جدول به گزارش میزان، با 50 میلیون تومان امکان خرید خودروهایی مانند دنا پلاس، لیفان X50 اتوماتیک، جک جی 5 - 1.8، رنو ساندرو اتوماتیک، برلیانس H330 اتوماتیک و موارد مشابه را دارید.
برخی از این خودروها به شرح زیر است: ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 2 ساعت و 31 دقیقه پیش
پیام تسلیت وزیر صنعت، معدن و تجارت به مناسبت در گذشت موسس ایدرو

پیام تسلیت وزیر صنعت، معدن و تجارت به مناسبت در گذشت موسس ایدرو به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان،متن پیام تسلیت وزیر صنعت، معدن و تجارت به مناسبت در گذشت نیازمند موسس ایدرو به این شرح است:
انا لله و انا الیه راجعون
خبر تأسف بار درگذشت استاد ارجمند جناب آقای دکتر رضا نیازمند، بنیانگذار سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران( ایدرو) و سازمان مدیریت صنعتی موجب تأثر خاطر همه آشنایان و علاقه مندان آن فرهیخته گرانقدر شد.
هجران چنین شخصیت ارزنده ای که عمر پر برکت خود را صرف توسعه دانش، پژوهش، صنعت و فناوری و اتکاء به تولید ملی و خدمت صادقانه به کشور کرد، بسی گران و جانکاه است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: اقتصادی انتشار : 2 ساعت و 41 دقیقه پیش
آگاهی مشترک و تعیین حقوق اشخاص نتیجه دانش حسابداری

آگاهی مشترک و تعیین حقوق اشخاص نتیجه دانش حسابداری به گزارش خبرگزاری فارس ، علی ثقفی، نخستین دبیر کل کانون نهادهای سرمایه گذاری در آیین بزرگداشت روز حسابدار از سوی این کانون گفت: دانش حسابداری آگاهی مشترکی از اوضاع و احوال مالی و نتایج عملکرد و اطلاعات مالی به عموم ارائه می دهد.
این در حالی است که پدیدار شدن اغلب مناظره ها و چالش های میان اشخاص ناشی از عدم برخورداری از این آگاهی مشترک است.
بنیان گذار و نخستین رییس انجمن حسابداری ایران با بیان اینکه برداشت ها از گزارش های مالی باید مورد تایید سازمان بورس، حسابداران و حسابرسان باشد، افزود: سالیان بسیاری طول کشید، تا امروز حساب های مالی به نظم و انسجام مشخص و قابل اتکایی همراه باشند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 2 ساعت و 41 دقیقه پیش
استارتاپ بهترین زیرساخت بازگشت دانشجویان به کشور است

استارتاپ بهترین زیرساخت بازگشت دانشجویان به کشور است به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سورنا ستاری در کنفرانس کارآفرینی با رویکرد الزامات دانشگاه کارآفرین با اشاره به اینکه در چند سال آینده نیاز به برنامه ریزی در حوزه کارآفرینی داریم اظهار کرد: همانطور که می بینیم در دنیا شیوه و روش های آموزشی دچار تحول شده است و آموزش را مرتبط با اقتصاد می بینند. البته مشکل در نظام آموزشی در سایر کشورها هم دیده می شود حتی در امریکا سیستم آموزشی موفقی وجود ندارد و صد در صد دانشجویان دکتری در این کشور خارجی هستند اما از سلاح های مخفی همچون ویزای اچ وان استفاده می کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 2 ساعت و 41 دقیقه پیش
پارک علم و فناوری در گنبدکاووس راه اندازی می شود

پارک علم و فناوری در گنبدکاووس راه اندازی می شود به گزارش خبرگزاری تسنیم از گنبدکاووس ، مهدی عمرانی ظهر امروز در جمع خبرنگاران, به مناسبت هفته پژوهش اظهار داشت: بیش از این, 20 طرح در این زمینه مطرح شده و با مشاوره های انجام شده برخی از طرح ها نیاز به بازنگری داشتند و تاکنون 8 طرح جذب هسته فناور شدند.
رئیس مرکز رشد و واحدهای فناور شرق گلستان افزود: یکی از رسالت های پارک علم و فناوری و مراکز رشد, حمایت از کسب و کار نوپا و توسعه شرکت های دانش بنیان است و مرکز رشد, حلقه اتصال بین دولت, صنعت و دانشگاه است.
عمرانی تصریح کرد: در هفته پژوهش ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 2 ساعت و 41 دقیقه پیش
تذکر نمایندگان به وزیر صنعت

تذکر نمایندگان به وزیر صنعت به گزارش مشرق، اکبر رنجبرزاده عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی امروز(سه شنبه 21 آذر) در صحن علنی پارلمان تذکرات کتبی نمایندگان به رئیس جمهور و مسئولان اجرایی کشور را به شرح زیر قرائت کرد:
*تذکر ابطحی نماینده خمینی شهر به اتفاق 11 تن از نمایندگان به وزیر دادگستری پیگیری فوری و سریع برای لغو دستور دادستان اصفهان درباره منع شرکت های آب، برق و گاز از دادن انشعاب به متقاضیان بر خلاف قانون مصوب
*بیگلری نماینده مردم بانه به وزیر علوم، علت کم توجهی به و تاخیر در ساخت دانشگاه علوم و فنون سقز توسط وزارت علوم در دانشگاه کردستان چیست؟ ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 2 ساعت و 42 دقیقه پیش
سه شنبه 21 آذر | بالاخره سکه و دلار به ثبات تقریبی رسیدند

سه شنبه 21 آذر | بالاخره سکه و دلار به ثبات تقریبی رسیدند به گزارش ایسنا، در بازار سکه نیم سکه با روند نزولی 700 هزار تومان و ربع سکه هم با کاهش قیمت 400 هزار تومان فروخته می شود. سکه گرمی هم 265 هزار تومان قیمت دارد.
همچنین در بازار ارز، یورو به نرخ 5048 تومان، پوند انگلستان به قیمت 5806 تومان، لیر ترکیه به نرخ 1124 تومان و یوان چین به قیمت 655 تومان روی تابلو اعلان صرافی ها قرار گرفته اند.
بانک مرکزی نیز دلار مبادله ای را 3553 تومان قیمت گذاری کرد.
انواع طلا نیز با اندکی کاهش قیمت فروخته می شود. هر گرم طلای 18 عیار 128 هزار و 400 تومان و هر مثقال طلا نیز 556 هزار و 600 تومان قیمت خوردند ... ادامه خبر ...

منبع: روزنامه همشهری دسته: اقتصادی انتشار : 2 ساعت و 52 دقیقه پیش
دلار از معاملات جاری بانک مرکزی حذف شد

دلار از معاملات جاری بانک مرکزی حذف شد به گزارش خبرگزاری تسنیم ؛ ولی اله سیف در حاشیه مراسم هفته پژوهش و فناوری در جمع خبرنگاران افزود:ما درآمدهای ارزی خود را به سایر ارزها می گیریم و پرداخت های ارزی مان هم با سایر ارزها انجام می شود.
وی گفت: ما همچنین در زمینه ارزی، یکسان سازی نرخ ارز را داریم که در موقع مقتضی انجام می دهیم.
در ادامه خبرنگاری پرسید: در بودجه 97 نرخ دلار 3 هزار و 500 تومان بسته شده ولی در بازار آزاد 4 هزار و 200 تومان است که سیف پاسخ داد: نظام ارزی کشور نظام شناور مدیریت شده است و بر آن اساس عمل می شود.
ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 3 ساعت و 1 دقیقه پیش
پیش بینی 60 میلیارد تومان اعتبار اشتغال روستایی در استان تهران

پیش بینی 60 میلیارد تومان اعتبار اشتغال روستایی در استان تهران محمد حسین مقیمی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در پایان جلسه کارگروه اشتغال استان تهران با اشاره به اینکه وضعیت اشتغال استان و نقش هر یک از دستگاه ها در اجرای سیاست های اشتغالزایی به ویژه در طرح تکاپو ،کارورزی و اشتغال روستایی و سایر برنامه ریزی ها را در دستور کار قرار داده ایم افزود: طرح اشتغال روستایی از طریق بانک سینا بین بنیاد علوی و استانداری امضا شده است و طبق آن حدود 50 میلیارد تومان اعتبار از طریق بانک سینا و 10 میلیارد تومان از طریق بانک پارسیان اعتبار در نظر گرفته شده است که تحقق آن امکان خوبی برای اشتغال روستایی است و روستاییان با این اعتبار می توانند با پرداخت ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 3 ساعت و 21 دقیقه پیش
فعالیت 3 هزار و 300 نفر در حوزه تولید فرش استان

فعالیت 3 هزار و 300 نفر در حوزه تولید فرش استان به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کهگیلویه و بویراحمد، رئیس صنعت، معدن و تجارت استان در جلسه بررسی وضعیت فرش استان با اعلام این خبر گفت: 1117 بیمه شده در این بخش وجود دارد.
داریوش دیودیده افزود: متوسط تولید سالانه فرش در استان 3000 متر مربع و گبه 18 هزار متر مربع است.
وی با بیان اینکه 485 گواهی مشاغل خانگی در استان صادر شده است، بیان کرد: ایجاد دو کارگاه و اشتغالزایی 180 نفر نیز برای سال 97 محقق می شود.
دیودیده افزود: بهبود وضعیت تولید فرش در قالب ساماندهی کارگاه های تولیدی هدفگذاری شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 3 ساعت و 21 دقیقه پیش
افزایش نرخ مبادله ای دلار و یورو

افزایش نرخ مبادله ای دلار و یورو به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان براساس اعلام بانک مرکزی نرخ هر دلار آمریکا برای امروز (سه شنبه بیست و یکم آذرماه) با 40 ریال افزایش نسبت به روز گذشته 35 هزار و 539 ریال قیمت خورد. همچنین هر پوند انگلیس با 167 ریال کاهش نسبت به روز دوشنبه 47 هزار و 405 ریال و هر یورو با 15 ریال افزایش 41 هزار و 826 ریال ارزش گذاری شد.
براین اساس هر فرانک سوییس 35 هزار و 829 ریال، کرون سوئد 4 هزار و 172 ریال، کرون نروژ 4 هزار و 239 ریال، کرون دانمارک 5 هزار و 620 ریال، روپیه هند 551 ریال، درهم امارات متحده عربی 9 هزار و 677 ریال، دینار کویت 117 هزار و 562 ریال ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 3 ساعت و 31 دقیقه پیش
ساخت نیروگاه خورشیدی با مشارکت چینیها در سربیشه

ساخت نیروگاه خورشیدی با مشارکت چینیها در سربیشه به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، این نیروگاه در زمینی به مساحت 14 هکتار در 5 کیلومتری شهر سربیشه و با سرمایه گذاری 10 میلیون دلاری آقای گفتاری، سرمایه گذار ایرانی و آقای نی، سرمایه گذار چینی ساخته می شود.
نیروگاه خورشیدی 7 مگاواتی سربیشه تا 6 ماه آینده به بهره برداری می رسد و برای 30 نفر شغل ایجاد می کند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 3 ساعت و 31 دقیقه پیش
بانک مرکزی چین 150 میلیارد یوان به بازار تزریق می کند

بانک مرکزی چین 150 میلیارد یوان به بازار تزریق می کند تاجران می گویند بانک مرکزی چین 150 میلیارد یوآن (معادل 22.67 میلیارد دلار) را به صورت قراردادهای باز خرید اوراق به بازار تزریق می کند.
به گزارش مهر به نقل از رویترز، تاجران می گویند بانک مرکزی چین 150 میلیارد یوآن (معادل 22.67 میلیارد دلار) را به صورت قراردادهای باز خرید اوراق به بازار تزریق می کند.
بانک خلق چین 80 میلیارد یوآن را به صورت توافق نامه های 7 روزه بازخرید اوراق قرضه و 70 میلیارد یوآن را به صورت بازخرید اوراق قرضه 28 روزه، به بازارهای مالی تزریق می کند.
به طور خالص بانک خلق چین 40 میلیارد یوآن را از طریق فعالیت های بازار آزاد وارد جریان مالی خواهد کرد و 110 ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 3 ساعت و 41 دقیقه پیش
اعطای مشوق های صادراتی به پنج محصول باغی

اعطای مشوق های صادراتی به پنج محصول باغی به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز قزوین, این تسهیلات از محل خط اعتباری مکانیزاسیون کشاورزی پرداخت می شود.
قزوین در تولید کشمش و پسته از استان های برتر کشور و یکی از اقلام مهم صادراتی استان است. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 3 ساعت و 41 دقیقه پیش
قیمت امروز سکه و طلا در بازار های استان

قیمت امروز سکه و طلا در بازار های استان اتحادیه صنف طلا فروشان قیمتِ امروز (سه شنبه 21 آذر ماه) طلا و سکه در بازار های کهگیلویه و بویراحمد را اعلام کرد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کهگیلویه و بویراحمد، قیمت طلا و سکه در بازار امروز استان به شرح زیر اعلام شده است.
یک گرم طلای 18 عیار: 128061تومان
سکه طرح امام:1410000تومان
سکه بهار آزادی:1369000تومان
نیم سکه: 699000تومان
ربع سکه:400700تومان
دلار:4218تومان
یورو:5048تومان ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 3 ساعت و 41 دقیقه پیش
ارتقای هم افزایی های علمی در شبکه بانکی

ارتقای هم افزایی های علمی در شبکه بانکی به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداو سیما ، علی دیواندری در مراسم بزرگداشت هفته پژوهش و فناوری که صبح امروز با حضور رئیس کل و اعضای هیئت عامل بانک مرکزی و مدیران عامل بانک ها برگزار شد، اظهارداشت: امروزه بر کسی پوشیده نیست که تولید ثروت و بهبود وضع زندگی و رفاه عمومی، مرهون مطالعه و پژوهش نخبگان، دانشمندان، محققان و فناوران دانشگاه ها، پژوهشکده ها و مراکز تحقیقاتی است و بدون استثنا در تمام کشورهای دنیا، ترویج فرهنگ و ارتقای شأن و جایگاه پژوهش و فناوری و فعالان این حوزه به یکی از مهم ترین اهداف سیاست گذاری در حوزه علم و فناوری تبدیل شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 3 ساعت و 41 دقیقه پیش
قیمت دلار 4200 تومان نیست/ منتظر ارزانی دلار باشید

قیمت دلار 4200 تومان نیست/ منتظر ارزانی دلار باشید به گزارش پارسینه ، ولی الله سیف در جمع خبرنگاران به سوالی در رابطه با جریان بازار ارز و قیمت 3500 تومانی که در بودجه برای مبنای تبدیل دلار به ریال تبدیل شده است، پاسخ داد.
به گفته سیف نظام ارزی ایران شناور مدیریت شده بود و نرخ 3500 تومانی در بودجه فقط یک مبنا است که در نهایت می تواند با تغییر در حجم تغییراتی داشته باشد.
وی با اشاره به جریان فعلی بازار و نوسان قیمت گفت که قیمت دلار 4200 تومان نیست و به طور حتم در آینده تعدیل هایی را خواهد داشت.
سیف در مورد بودجه 100 میلیارد تومانی که در لایحه بودجه سال آینده برای تعهدات ناشی از یکسان سازی نرخ ارز گنجانده شده نیز توضیح داد که ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 3 ساعت و 42 دقیقه پیش
قشر مرفه جامعه زیرتیغ لایحه بودجه 97

قشر مرفه جامعه زیرتیغ لایحه بودجه 97 رونمایی از لایحه بودجه سال 97 توسط دولت در روز یکشنبه باعث شده است تا رسانه ها و کارشناسان به بررسی زوایای مختلف این لایحه بپردازند. شاید آنچه از اعداد و ارقام این لایحه برداشت می شود این است که دولت در این لایحه قشر مرفه جامعه را به نوعی هدف قرار داده است. با توجه به اینکه یکی از اهداف لایحه بودجه سال 97 از بین بردن فقر و عدالت می باشد، این موضوع دور از ذهن نیست.
به گزارش تابناک اقتصادی ، حسن روحانی دیروز مورخه 20 آذر ماه 1396 اولین لایحه بودجه دولت دوازدهم را به مجلس تقدیم کرد. آن گونه که عنوان شده است، اهداف این بودجه اشتغالزایی، رفع فقر و ایجاد عدالت است ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 3 ساعت و 51 دقیقه پیش
اعتبار اشتغالزایی کمیته امداد در لایحه بودجه کاهش یافته است

اعتبار اشتغالزایی کمیته امداد در لایحه بودجه کاهش یافته است به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما ، سید پرویز فتاح گفت: در لایحه بودجه ردیفی برای کمیته امداد با عنوان کمک به مددجویان وجود دارد که مانند همه امورجاری بودجه 10 درصد رشد داشته است و مزیتی برای کمیته امداد محسوب نمی شود.
وی افزود : یک ردیف در تبصره 16 لایحه بودجه سال 97 برای وام و تسهیلات بانکی قرض الحسنه اشتغال وجود دارد که سال قبل 3 هزار میلیارد تومان مصوب شد، اما امسال پیشنهاد دولت 2 هزار میلیارد تومان است؛ اما با توجه به تاکیدات رییس جمهور و مجلس درباره اشتغالزایی و تولید باید این میزان افزایش پیدا کند، زیرا عمده کار کمیته امداد در اشتغالزایی و خودکفایی خانواده هاست. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 3 ساعت و 51 دقیقه پیش
مردی که سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران را بنیاد نهاد

مردی که سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران را بنیاد نهاد به گزارش خبرگزاری صداو سیما ؛ پیش از انقلاب چهار کارخانه ماشین سازی و تراکتورسازی در تبریز و ایرالکو و ماشین سازی در اراک ، پس از انقلاب نیز کارخانه فولادمبارکه با اساسنامه خاص و بدون توجه به قوانین دست و پاگیر ایجاد شدند تا توسعه بخش هایی از کشور با دور زدن بروکراسی حاکم بر بدنه دولت صورت گیرد .
سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در تیرماه سال 46 تاسیس شد. این سازمان براساس یکی از سازمان های غیر دولتی ایتالیا شکل گرفت تا صنایع ایران بدون اینکه بخواهند از موانع دولتی و بروکراسی حاکم در نظام اداری کشور وجود داشت ، به توسعه و نوسازی خود بپردازند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 3 ساعت و 51 دقیقه پیش
پرداخت تسهیلات بانکی به تولید کنندگان شتاب می گیرد

پرداخت تسهیلات بانکی به تولید کنندگان شتاب می گیرد از حدود 615 واحد تولیدی و صنعتی مستقر در شهرکها و نواحی صنعتی استان ، تعداد 493 واحد یعنی حدود 80 درصد واحدها بصورت فعال یا نیمه فعال هستند.
مدیر کل شهرک های صنعتی استان اردبیل با اعلام این مطلب افزود: حدود 123 واحد تولیدی نیز کاملا تعطیل هستند که بخشی از آنها با دریافت تسهیلات لازم دوباره فعال می شوند.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، علی نظری شخ احمد اظهار کرد: یکی از مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی عدم تامین سرمایه در گردش برای ادامه فعالیت است که در این راستا طرح رونق اقتصادی برای تامین مالی بنگاه های اقتصادی کوچک و متوسط در حال اجرا می باشد.
کد ویدیو
دانلود ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 3 ساعت و 51 دقیقه پیش
افزایش نرخ مبادله ای دلار و یورو/ کاهش قیمت رسمی پوند

افزایش نرخ مبادله ای دلار و یورو/ کاهش قیمت رسمی پوند به گزارش خبرگزاری مهر ؛ براساس اعلام بانک مرکزی نرخ هر دلار آمریکا برای امروز (سه شنبه بیست و یکم آذرماه) با 40 ریال افزایش نسبت به روز گذشته 35 هزار و 539 ریال قیمت خورد. همچنین هر پوند انگلیس با 167 ریال کاهش نسبت به روز دوشنبه 47 هزار و 405 ریال و هر یورو با 15 ریال افزایش 41 هزار و 826 ریال ارزش گذاری شد.
براین اساس هر فرانک سوییس 35 هزار و 829 ریال، کرون سوئد 4 هزار و 172 ریال، کرون نروژ 4 هزار و 239 ریال، کرون دانمارک 5 هزار و 620 ریال، روپیه هند 551 ریال، درهم امارات متحده عربی 9 هزار و 677 ریال، دینار کویت 117 هزار و 562 ریال، صد روپیه پاکستان 33 هزار و 60 ریال ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 4 ساعت و 1 دقیقه پیش
سیف: با دستور مقام معظم رهبری مشکل 98 درصد سپرده گذاران موسسات غیر مجاز حل شد/ مردم همت کنند تا پایان سال صف وام ازدواج نخواهیم داشت

سیف: با دستور مقام معظم رهبری مشکل 98 درصد سپرده گذاران موسسات غیر مجاز حل شد/ مردم همت کنند تا پایان سال صف وام ازدواج نخواهیم داشت آفتاب نیوز : ولی اله سیف شامگاه دوشنبه در مراسم دهمین سالگرد تاسیس بانک قرض الحسنه مهر ایران ضمن اشاره به اجرای موفق طرح ضربتی وام ازدواج به عنوان نمود عینی سنت قرض الحسنه ابراز امیدواری کرد با همت مردم و تمهیدات نظام بانکی کشور تا پایان سال صفی در این زمینه نداشته باشیم.
رییس کل بانک مرکزی تصریح کرد: در گذشته گفته می شد بانک ها منابع قرض الحسنه را در جایگاه خود مصرف نمی کنند یا اینکه این منابع را به کارمندان خود تخصیص می دهند اما در سال های اخیر و مخصوصا" از زمانی که مبلغ وام قرض الحسنه ازدواج به 100 میلیون ریال رسید، این وضعیت کاملا" متحول شده است ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اقتصادی انتشار : 4 ساعت و 1 دقیقه پیش
گوشت 7 هزار تومانی شایعه است

گوشت 7 هزار تومانی شایعه است به گزارش شفاف ، در چند هفته گذشته خبر هایی مبنی بر عرضه گوشت گیاهی با قیمت کیلویی 7 هزار تومان در کبابی سطح شهر شنیده می شود که مشخص نیست مواد تشکیل دهنده آن چگونه تهیه می شود؛ در این میان نیز مسئولان وزارت جهاد از این موضوع ابراز بی اطلاعی می کنند.
به نظر می رسد این گوشت گیاهی از سویا و اسانس های متفاوت برای طعم دار کردن تهیه شود چرا که به عقیده کارشناسان تغذیه این مواد هیچ ارزش غذایی ندارند و تنها باعث بروز مشکلات گوارشی در افراد خواهد شد.
همچنین نظریه تهیه گوشت گیاهی از سوی کشور های خارجی مطرح شده و هنوز هم به مرحله تولید و عرضه در بازار های جهانی نرسیده حال جای سوال است که این ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 4 ساعت و 1 دقیقه پیش
درآمد افزایش قیمت حامل های انرژی چه می شود؟/ افزایش قیمت حامل های انرژی عامل گرانی افسار گسیخته/ بودجه دولتی هزینه عیش و نوش در خارج کشور می شود

درآمد افزایش قیمت حامل های انرژی چه می شود؟/ افزایش قیمت حامل های انرژی عامل گرانی افسار گسیخته/ بودجه دولتی هزینه عیش و نوش در خارج کشور می شود محمدحسن آصفری امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در اراک اظهار کرد: یکی از اقدامات مناسب دولت در سال جاری ارائه به موقع برنامه بودجه سال 97 به مجلس بود و با توجه به این امر مجلس می تواند در موعد مقرر بودجه را تصویب کند.
وی با اشاره به اینکه بودجه باید عملیاتی باشد، بیان کرد: متأسفانه بیش از 40 هزار میلیارد تومان از بودجه سال 96 محقق نشده است و این امر نشان می دهد که بودجه باید عملیاتی و دخل و خرج دولت در آن به صورت واقع بینانه دیده شود.
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس نهم خاطرنشان کرد: فروش نفت و مالیات از آیتم های دولت برای تأمین بودجه به شمار می رود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 4 ساعت و 1 دقیقه پیش
بانک مرکزی چین 150 میلیارد یوان به بازار تزریق می کند

بانک مرکزی چین 150 میلیارد یوان به بازار تزریق می کند به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رویترز، تاجران می گویند بانک مرکزی چین 150 میلیارد یوآن (معادل 22.67 میلیارد دلار) را به صورت قراردادهای باز خرید اوراق به بازار تزریق می کند.
بانک خلق چین 80 میلیارد یوآن را به صورت توافق نامه های 7 روزه بازخرید اوراق قرضه و 70 میلیارد یوآن را به صورت بازخرید اوراق قرضه 28 روزه، به بازارهای مالی تزریق می کند.
به طور خالص بانک خلق چین 40 میلیارد یوآن را از طریق فعالیت های بازار آزاد وارد جریان مالی خواهد کرد و 110 میلیارد یوآن هم با بازخرید اوراق قرضه که روز سه شنبه سررسید آنهاست به بازار وارد خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 4 ساعت و 1 دقیقه پیش
مهلت ثبت سفارش کالاها 90 روزه شد

مهلت ثبت سفارش کالاها 90 روزه شد به گزارش خبرگزاری مهر ، در این بخشنامه آمده است: به پیوست تصویر نامه شماره 41015/100/96 مورخه 96.08.24 سازمان توسعه تجارت ایران در اجرای ماده 40 آیین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات در خصوص تعیین مهلت ثبت سفارش، حداکثر مهلت ورود کالا به کشور و ... جهت اطلاع و اقدام لازم با رعایت کامل مقررات ارسال می گردد.
بر این اساس در اجرای ماده 40 آیین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات موارد زیر جهت اجرا و اقدام لازم، تعیین و ابلاغ می گردد:
1- مدت اعتبار ثبت سفارش تا اطلاع ثانوی 90 روز از تاریخ صدور تعیین می شود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 4 ساعت و 11 دقیقه پیش
ثبات تقریبی سکه و دلار (+جدول)

ثبات تقریبی سکه و دلار (+جدول) سه شنبه - سکه و دلار پس از نوسانات سینوسی چندین روزه، ثبات تقریبی داشتند و به ترتیب به نرخ های یک میلیون و 416 هزار تومان و 4213 تومان فروخته شدند.
به گزارش ایسنا، در بازار سکه نیم سکه با روند نزولی 700 هزار تومان و ربع سکه هم با کاهش قیمت 400 هزار تومان فروخته می شود. سکه گرمی هم 265 هزار تومان قیمت دارد.
همچنین در بازار ارز، یورو به نرخ 5048 تومان، پوند انگلستان به قیمت 5806 تومان، لیر ترکیه به نرخ 1124 تومان و یوان چین به قیمت 655 تومان روی تابلو اعلان صرافی ها قرار گرفته اند.
بانک مرکزی نیز دلار مبادله ای را 3553 تومان قیمت گذاری کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 4 ساعت و 11 دقیقه پیش
تحمیل مدیران سفارشی ریشه مشکلات مدیریتی

تحمیل مدیران سفارشی ریشه مشکلات مدیریتی به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز قزوین,زاهدی در نشست شورای توسعه مدیریت استان گفت:باید با تربیت کارشناسان و اصلاح سیستم به دنبال مدیریت کارآمد بود.
زاهدی عنوان کرد: باید شرایط انتصاب مدیران بر اساس جایگاه و محیط فرق کند و برای تربیت مدیران باید هماهنگی بین نظام اداری و نظام آموزشی فراهم شود.
معاون مرکز نوسازی و تحول اداری وزارت جهاد کشاورزی گفت : نسبت به توانمندی افراد در انتخاب شغل بی توجه هستیم.
به گفته عباسی ؛70 درصد شغل ها و افراد با هم تناسب ندارند و 86 درصد از مدیران وزارت جهاد کشاورزی مدیران تجربی هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 4 ساعت و 11 دقیقه پیش
اصلاح نژاد دام برای نخستین بار در استان مرکزی

اصلاح نژاد دام برای نخستین بار در استان مرکزی به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: اصلاح نژاد به شیوه انتقال جنین برای نخستین بار در جمعیت دام سنگین استان در شهرستان خنداب انجام شد.
نادر نیا افزود: این انتقال جنین برای نخستین بار در گله های مردمی و توسط سرمایه گذار بخش خصوصی در سطح کشور انجام شده است.
وی در ادامه گفت: برای انجام این طرح 30 راس گاو هلشتاین که از آمادگی کامل برای باردار شدن برخوردار هستند، آماده شده و 20 جنین گاو سرابی از نژادهای مقاوم و شیری بومی کشور توسط کارشناسان مرکز اصلاح نژاد دام، در بدن 20 راس از این دام ها قرار گرفت. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 4 ساعت و 11 دقیقه پیش
ثبات تقریبی سکه و دلار پس از نوسان چندروزه +جدول

ثبات تقریبی سکه و دلار پس از نوسان چندروزه +جدول پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
در بازار امروز - سه شنبه - سکه و دلار پس از نوسانات سینوسی چندین روزه، ثبات تقریبی داشتند و به ترتیب به نرخ های یک میلیون و 416 هزار تومان و 4213 تومان فروخته شدند.
به گزارش ایسنا، در بازار سکه نیم سکه با روند نزولی 700 هزار تومان و ربع سکه هم با کاهش قیمت 400 هزار تومان فروخته می شود. سکه گرمی هم 265 هزار تومان قیمت دارد.
همچنین در بازار ارز، یورو به نرخ 5048 تومان، پوند انگلستان به قیمت 5806 تومان، لیر ترکیه به نرخ 1124 تومان و یوان چین به قیمت 655 تومان روی تابلو اعلان صرافی ها قرار گرفته اند. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اقتصادی انتشار : 4 ساعت و 12 دقیقه پیش
فرماندار: مردم رزن چهار میلیارد و 530میلیون ریال زکات پرداخت کردند

فرماندار: مردم رزن چهار میلیارد و 530میلیون ریال زکات پرداخت کردند فتحعلی حسینی روز سه شنبه در جلسه اعضای شورای زکات شهرستان رزن، افزود: یک میلیارد و 830 میلیون ریال از زکات جمع آوری شده مربوط به زکات فطریه، 370 میلیون ریال زکات مال و 2 میلیارد و 330 میلیون ریال مربوط به سایر بخش ها است.
وی بیان کرد: در این شهرستان 126 نفر به عنوان عاملان زکات و 780 نفر هم در بحث زکات فعالیت دارند که باید این تعداد افزایش پیدا کند.
فرماندار رزن گفت: 27 درصد محصولات زراعی و 17 درصد از محصولات کشاورزی استان همدان در این شهرستان تولید می شود.
حسینی تاکید کرد: استفاده از ظرفیت روحانیت در اطلاع رسانی و توجیه مردم در خصوص فلسفه زکات ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 4 ساعت و 21 دقیقه پیش
اشتباه میلیاردی عجیب در لایحه بودجه

اشتباه میلیاردی عجیب در لایحه بودجه به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از عصرخبر، در پیوست شماره چهار لایحه بودجه سال 97 کشور در صفحه 357، جمع کل بودجه فصل اداره عمومی مبلغ 688.465.615 میلیون ریال اعلام شده که معادل تقریبا 16 میلیارد دلار می باشد.
با نگاهی به جدول ذیل این سرفصل مشخص می شود که ردیف برنامه ارایه خدمات نقشه برداری و اطلاعات مکانی (در صفحه 358) با جمع کل 103.800.072 میلیون ریال معادل تقریبا 2.5 میلیارد دلار و ردیف برنامه بودجه ریزی، برنامه ریزی و نظارت (در صفحه 358) با جمع کل 551.942.286 میلیون ریال معادل تقریبا 13 میلیارد دلار اجزای اصلی تشکیل دهنده این رقم کلان هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: بانکی دسته: اقتصادی انتشار : 4 ساعت و 21 دقیقه پیش
افزایش قیمت حامل های انرژی در هزار توی ابهام/ قیمت بنزین از اول دی ماه گران می شود؟

افزایش قیمت حامل های انرژی در هزار توی ابهام/ قیمت بنزین از اول دی ماه گران می شود؟ به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزار میزان، طرح افزایش قیمت حامل های انرژی از چندی پیش و با شدت گرفتن افزایش مصرف سوخت در کشور مطرح شد، موضوعی که به دلیل تاثیرگذاری آن در سایر حوزه های اقتصادی حساسیت بالایی در سطح جامعه دارد.
صحبت این افزایش قیمت با ارائه لایحه بودجه سال 97 به مجلس از سوی دولت و مواردی از قبیل افزایش 20 درصدی قیمت گازوئیل شدت گرفت و تنور داغ شایعات را گرم تر کرد تا جایی که اخباری از افزایش قیمت بنزین به هزار و 500 تومان و افزایش قیمت گازوئیل به 400 تومان از ابتدا دی ماه نیز منتشر شد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: اقتصادی انتشار : 4 ساعت و 21 دقیقه پیش
وزیر نفت از احتمال افزایش قیمت بنزین خبر داد

وزیر نفت از احتمال افزایش قیمت بنزین خبر داد بیژن نامدار زنگنه در خصوص انتشار اخباری مبنی بر افزایش قیمت بنزین، گفت:هر وقت لازم شد دولت موضوع افزایش قیمت بنزین را عنوان می کند.
وزیر نفت با بیان اینکه افزایش قیمت بنزین در بودجه سال 97 دیده شده است، افزود: اینکه چه زمانی و چگونه افزایش قیمت بنزین اعمال شود، هنوز مشخص نیست.
عضو کابینه دولت دوازدهم، تصریح کرد: بحث مبلغ قیمت بنزین هنوز باز است و این تصمیم در مجلس جای بحث دارد. ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 4 ساعت و 21 دقیقه پیش
تحقق 5 میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی تا پایان امسال/ یکسان نبودن نرخ ارز مانع جذب سرمایه گذاری

تحقق 5 میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی تا پایان امسال/ یکسان نبودن نرخ ارز مانع جذب سرمایه گذاری حسین سلیمی در گفت وگو با خبرنگار بازرگانی خبرگزاری فارس گفت: بعد از برجام و لغو تحریم ها تاکنون 25 میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی مصوب شده، اما پیش بینی می شود از این میزان سرمایه گذاری خارجی مصوب تا پایان سال حدود 4.5 تا 5 میلیارد دلار عملیاتی شود.
وی با بیان اینکه بخش عمده ای از تقاضای سرمایه گذاری خارجی مربوط به سرمایه گذاری در بخش نیروگاه های خورشیدی است، اظهار داشت: تقاضای این سرمایه گذاری ها از سوی کشورهای آلمان، سوئیس و ایتالیا بیشتر است.
سلیمی بیان داشت: مجوز تولید 1800 مگاوات برق از انرژی خورشیدی صادر شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 4 ساعت و 21 دقیقه پیش
برداشت بیش از 36 هزار و 296 تن انواع گیاهان دارویی در استان اصفهان

برداشت بیش از 36 هزار و 296 تن انواع گیاهان دارویی در استان اصفهان به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان ، محسن شاطالبی اظهار داشت: در طول سال گذشته بیش از چهار میلیون و 874 هزار کیلوگرم انواع گیاهان دارویی به ارزش بیش از 11 میلیون و 245 هزار دلار از استان اصفهان صادر شده است.
وی بیان داشت: این در حالی است که بیش از 36 هزار و 296 تن انواع گیاهان دارویی در سال 95 از اراضی استان برداشت شد.
کارشناس مدیریت باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان با بیان اینکه پیش بینی می شود وضعیت کشت گیاهان دارویی امسال نسبت به سال گذشته رشد قابل ملاحظه ای داشته است ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 4 ساعت و 31 دقیقه پیش
نرخ بیکاری در خمین به 15 درصد رسید

نرخ بیکاری در خمین به 15 درصد رسید به گزارش خبرگزاری تسنیم از خمین ، سید مهدی ساداتی ظهر امروز در جلسه کارگروه توسعه اشتغال روستایی خمین با دستور کار بررسی درخواست تعدادی از متقاضیان دریافت تسهیلات اشتغال روستایی شهرستان که در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد اظهار داشت: بیکاری اصلی ترین معضل این شهرستان بوده و برطرف کردن بیکاری و اشتغال جوانان در گرو کار جهادی است.
وی افزود: نرخ بیکاری خمین در سه سال گذشته حدود 19 درصد بود که این نرخ در حال حاضر به 15 درصد کاهش یافته که این مهم نشان از یک حرکت روبه رشد در اشتغال در شهرستان داشته هر چند برای ما این کاهش رضایت بخش نیست. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 4 ساعت و 31 دقیقه پیش
جهانگیری: وظیفه دولت فراهم کردن بستر سرمایه گذاری برای بخش خصوصی است

جهانگیری: وظیفه دولت فراهم کردن بستر سرمایه گذاری برای بخش خصوصی است به گزارش ایرنا اسحاق جهانگیری سه شنبه در آیین بهره برداری از گام نخست کارخانه آلومینیوم سازی مسجدسلیمان اظهار کرد: بخش خصوصی با امید و توانمندی باید به صحنه آید و دولت موظف است شرایط ورود به بخش خصوصی و تجهیز منابع داخلی و خارجی را برای ورود به بخش خصوصی فراهم کند.
وی فراهم کردن امکان دسترسی به بازارهای هدف و برداشتن موانع سرمایه گذاری بخش خصوصی را از وظایف اصلی دولت برشمرد و گفت: دولت به فضل الهی برای بسترسازی بخش خصوصی وبخش عمومی غیر دولتی در همه عرصه های اقتصادی و سرمایه گذاری حمایت می کند.
**سرعت حرکت توسعه صنعتی کشور مناسب است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 4 ساعت و 31 دقیقه پیش
زنگنه: زمان و چگونگی افزایش قیمت بنزین هنوز مشخص نیست

زنگنه: زمان و چگونگی افزایش قیمت بنزین هنوز مشخص نیست وزیر نفت با بیان اینکه افزایش قیمت بنزین در بودجه سال 97 دیده شده است، گفت: زمان و چگونگی افزایش قیمت بنزین هنوز مشخص نیست.
خانه ملت نوشت: بیژن نامدار زنگنه، در خصوص انتشار اخباری مبنی بر افزایش قیمت بنزین، گفت:هر وقت لازم شد دولت موضوع افزایش قیمت بنزین را عنوان می کند.
وزیر نفت با بیان اینکه افزایش قیمت بنزین در بودجه سال 97 دیده شده است، افزود: اینکه چه زمانی و چگونه افزایش قیمت بنزین اعمال شود، هنوز مشخص نیست.
عضو کابینه دولت دوازدهم، تصریح کرد:بحث مبلغ قیمت بنزین هنوز باز است و این تصمیم در مجلس جای بحث دارد. ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 4 ساعت و 31 دقیقه پیش
وزیر نفت احتمال افزایش قیمت بنزین را رد نکرد/ زنگنه: افزایش قیمت در لایحه بودجه دیده شده است

وزیر نفت احتمال افزایش قیمت بنزین را رد نکرد/ زنگنه: افزایش قیمت در لایحه بودجه دیده شده است به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری فارس به نقل از خانه ملت، بیژن نامدار زنگنه در خصوص انتشار اخباری مبنی بر افزایش قیمت بنزین، گفت:هر وقت لازم شد دولت موضوع افزایش قیمت بنزین را عنوان می کند.
وزیر نفت با بیان اینکه افزایش قیمت بنزین در بودجه سال 97 دیده شده است، افزود: اینکه چه زمانی و چگونه افزایش قیمت بنزین اعمال شود، هنوز مشخص نیست.
عضو کابینه دولت دوازدهم، تصریح کرد: بحث مبلغ قیمت بنزین هنوز باز است و این تصمیم در مجلس جای بحث دارد.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 4 ساعت و 41 دقیقه پیش
زنگنه احتمال گرانی بنزین را تکذیب نکرد

زنگنه احتمال گرانی بنزین را تکذیب نکرد به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، در حالی رسانه های نزدیک و حامی دولت چند روزی است از برنامه دولت برای گرانی حاملهای انرژی خبر می دهند، نوبخت سخنگوی دولت دیروز اخبار مربوط به گرانی سوخت را از اساس تکذیب کرد.
این در حالی است که امروز یکی از روزنامه های حامی دولت به نقل از منابع آگاه در سازمان برنامه و بودجه از افزایش قیمت بنزین به 1500 تومان از اول دی ماه خبر داد.
در عین حال سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش اعلام کرد که "شرکت ملی پالایش و پخش هنوز عددی را به عنوان قیمت جدید بنزین به وزارت نفت نداده است و نه قیمت های جدید و نه زمان اجرا مشخص نیست." ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 5 ساعت و 1 دقیقه پیش
صادرات بیش از 93 میلیون دلاری کالا به افغانستان از سیستان و بلوچستان

صادرات بیش از 93 میلیون دلاری کالا به افغانستان از سیستان و بلوچستان به گزارش ایسنا- به نقل از سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان، نادر میرشکار افزود: میزان 49 میلیون و 880 هزار و 806 دلار کالا طی زمان 7 ماهه سالجاری از طریق بازارچه های مرزی و میزان 43 میلیون و 861 هزار و 686 دلار کالا نیز از گمرکات استان به افغانستان صادر شده است .
میرشکار در خصوص عمده اقلامی که به کشور افغانستان طی 7 ماهه امسال صادر شده، اظهار کرد: مصالح ساختمانی (سیمان)، قیر، تخم گشنیز، سیب درختی و محصولات شیمیایی و صنعتی از جمله اقلامی بوده که به افغانستان صادر شده است .
وی در پایان خاطرنشان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 5 ساعت و 11 دقیقه پیش
نمایشگاهی مملو از نور و زیبائی

نمایشگاهی مملو از نور و زیبائی به گزارش ایلنا؛ این نمایشگاه از 3 تا 6 دی ماه و با حضور و مشارکت 220 شرکت داخلی و خارجی برگزار می شود.
در بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی لوستر،چراغ های روشنائی و تزئینی 201 شرکت داخلی و 19 شرکت خارجی از جمهوری اسلامی ایران و کشورهای ترکیه،چین و تایوان حضور و مشارکت دارند.
این نمایشگاه ترکیبی از روشنائی، نور و زیبائی خواهد بود و در آن انواع لوسترهای سقفی و دیواری، لوسترهای مساجد و زیارتگاهها ، انواع چراغ های تزئینی منزل ، شمعدانی، چراغ های تزئینی شرکت ها ، ادارات و هتل ها ، چراغ های شهری، چراغ های فضای باز ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 5 ساعت و 21 دقیقه پیش
تجلیل از برگزیدن هفته پژوهش در خوزستان+فیلم

تجلیل از برگزیدن هفته پژوهش در خوزستان+فیلم به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز خوزستان ،رییس دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: هفته پژوهش نباید به برنامه های تکراری محدود شود و باید چالش هایی به بحث گذاشته شود و سیاست هایی که سالهای متمادی اجرا می شد، مورد نقد و بازنگری قرار گیرد.
غلامحسین خواجه در آیین تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر دانشگاه شهید چمران اهوازاظهار کرد: در باب اهمیت پژوهش ، هفته ای به نام هفته پژوهش نامگذاری شده است و ما هر سال در این هفته از پژوهشگران برتر تقدیر می کنیم.
وی افزود: ارج نهادن به پژوهشگران، بیان موانع و مشکلات پژوهش، ترویج فرهنگ پژوهشی، ارائه راهکارها برای رفع موانع ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 5 ساعت و 21 دقیقه پیش
بانک قرض الحسنه مهر ایران؛ تجلی مسئولیت اجتماعی در نظام بانکی

بانک قرض الحسنه مهر ایران؛ تجلی مسئولیت اجتماعی در نظام بانکی به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، مرتضی اکبری، مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر اقتصاد در این مراسم به ایراد سخن پرداخت.
متن کامل سخنرانی مرتضی اکبری به شرح زیر است:
بسم ا...الرحمن الرحیم
خدمت حضار گرامی عرض سلام و احترام دارم.
خداوند را شاکرم که توفیق یافتیم در این زمان و در این مراسم، یک دهه فعالیت پرثمر، موفق و مؤثر بانک قرض الحسنه مهر ایران را با حضور ارزشمند و پرشور شما جشن بگیریم.
لازم می دانم از حضور ارزشمند مسؤولان ارشد کشور، جناب آقای دکتر سیف، رییس کل محترم بانک مرکزی، جناب آقای دکتر ربیعی، وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سرکار خانم دکتر ابتکار ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 5 ساعت و 42 دقیقه پیش
کاهش تعرفه های غیر متعارف بازرگانی در عراق

کاهش تعرفه های غیر متعارف بازرگانی در عراق به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز آبادان، مدیر مرز تجاری سازمان منطقه آزاد اروند با اشاره به از سر گیری صادرات کالا در مرز بین المللی شلمچه گفت: در پی اعتصاب بازرگانان و کامیون داران عراقی و پیگیری و رای زنی های مقامات ایرانی با طرف عراقی، صادرات کالا به این کشور از سرگرفته شد.
سید احمد اوالی افزود: با آغاز فعالیت مجدد بازرگانان عراقی برای مبادله تجاری ، مرز زمینی شلمچه بازگشایی شد.
وی افزود: از آنجایی که هر مشکل و افزایش عوارض از کامیون داران عراقی در تجارت بازرگانان ایران تاثیر دارد با اعتراض بازرگان و کامیون داران عراقی و رایزنی طرف ایرانی مشکلات رفع و این عوارض به نصف کاهش ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 5 ساعت و 51 دقیقه پیش
شاخص بورس تهران، رکورد شکست

شاخص بورس تهران، رکورد شکست خبرگزاری ایرنا: شاخص بورس امروز (سه شنبه) تا ساعت 10 و 40 دقیقه با جهش یک هزار و 40 واحدی رکورد جدیدی را به ثبت رساند و به رقم 92 هزار و 591 واحد صعود کرد.
در معاملات امروز 718 میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش یک هزار و 750 میلیارد ریال در 48 هزار و 965 نوبت خرید و فروش شد.
بررسی شاخص های اصلی بازار سرمایه نشان می دهد شاخص قیمت (وزنی- ارزشی) که در آن ارزش سهام شرکت های بزرگ اثر بیشتری بر شاخص می گذارد، 332 واحد رشد کرد.
شاخص آزاد شناور که بیانگر آن بخش از سهام شرکت هاست که قابل معامله در بورس باشد، یک هزار و 155 واحد رشد کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اقتصادی انتشار : 5 ساعت و 52 دقیقه پیش
پرداخت وجوه جوکاران ظرف چند روز به جای ماه ها انتظار

پرداخت وجوه جوکاران ظرف چند روز به جای ماه ها انتظار رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه اجرای سیاست قیمت تضمینی به میزان قابل توجهی از بار مالی دولت را می کاهد،گفت: عرضه جو در بورس کالا براساس طرح قیمت تضمینی به جای خرید تضمینی ، به ماه ها انتظار کشاورزان برای دریافت مطالبات شان را پایان داده است.
محمدرضا پورابراهیمی درگفت و گو با خبرنگار بورس اقتصاد آنلاین گفت: عرضه محصولات کشاورزی از جمله جو در بورس کالا اقدام مثبت و کارشناسی است؛ چرا که از مزایای اصلی عرضه جو براساس طرح قیمت تضمینی، شفافیت قیمت و کیفیت محصول است، به طوری که خریداران به واسطه عرضه این محصول در بورس از لحاظ کمی و کیفی با خیال راحت تری به عرضه هایی که از طریق ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 6 ساعت و 1 دقیقه پیش
استفاده از سیاست تنبیهی برای رفع مشکل تعرفه زعفران

استفاده از سیاست تنبیهی برای رفع مشکل تعرفه زعفران پیمان یوسفی اذر در جلسه خبری امروز در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما درباره چالش جدید صادرات زعفران افزود: از انجا که افغانستان عضو سازمان تجارت جهانی است بنابراین از امتیاز تعرفه صفر درصدی برای صادرات محصولات بهره مند است بنابراین برخی کشورها از جمله هندوستان تعرفه واردات زعفران را از افغانستان صفر درصد اعلام کردند و همین اقدام چالشی برای صادرات زعفران ایران است .
وی گفت : در یک ماه گذشته و برای جلوگیری از روند قاچاق زعفران از ایران به افغانستان و جلوگیری از کاهش میزان صادرات این کالای راهبردی با وزرات امور خارجه و شخص اقای عراقچی مذاکره کردیم و قرار است اقدام سریع انجام شود ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 6 ساعت و 11 دقیقه پیش
نرخ برنج ایرانی و خارجی در بازار + جدول قیمت

نرخ برنج ایرانی و خارجی در بازار + جدول قیمت به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، بر اساس اعلام سازمان مدیریت میادین میوه وتره بار شهرداری تهران قیمت انواع برنج به شرح جدول زیر است:
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: اقتصادی انتشار : 6 ساعت و 11 دقیقه پیش
شایسته سالاری در وزارت جهاد عملیاتی می شود

شایسته سالاری در وزارت جهاد عملیاتی می شود به گزارش خبرنگار مهر ، علی عباسی روز سه شنبه در جلسه شورای راهبردی توسعه مدیریت که در محل استانداری قزوین برگزار شد اظهار کرد: 88 درصد مدیران وزارت جهاد کشاورزی مدیریت را تجربی کسب کرده اند.
وی افزود: برای تحقق شایسته سالاری طرح شناسایی و توانمند سازی مدیران و انتصاب بر اساس شایستگی در وزارت جهاد کشاورزی عملیاتی شده است.
معاون مرکز نوسازی و تحول اداری وزارت جهاد کشاورزی بیان کرد: از این پس انتخاب مدیران میانی و ارشد وزارتخانه و سازمانها در استانها بر اساس ارزیابی کارشناسی و تخصصی صورت می گیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 6 ساعت و 12 دقیقه پیش
سرعت توسعه صنعتی در سرتاسر کشور در حال اجراست

سرعت توسعه صنعتی در سرتاسر کشور در حال اجراست به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری صبح امروز( سه شنبه) پس از افتتاح کارخانه آلومینیوم کاوه خوزستان با اشاره به اینکه در گذشته اگر طرح های بزرگی نظیر فولاد شادگان، اروند و یا کارخانه آلومینیوم افتتاح می شد بعنوان یکی از کارهای مهم صنعتی کشور به حساب می آمد، گفت: خوشبختانه امروز بخش خصوصی و دولتی در زمینه سرمایه گذاری در رشته های خوب اقتصادی فعال شده است.
وی ادامه داد: در گذشته طرح های فولاد با این وسعت را فقط دولت انجام می داد اما امروز در این کارخانه ها دولت سرمایه گذاری خاصی نداردو این یعنی همان اجرای سیاست های اصل 44 که توسط رهبر معظم انقلاب ابلاغ شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 6 ساعت و 21 دقیقه پیش
استان کرمان 115 هزار بیکار دارد

استان کرمان 115 هزار بیکار دارد به گزارش ایسنا، رضا اسماعیلی، امروز 21 آذرماه در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: براساس سرشماری سال 95 جمعیت استان کرمان بیش از 3 میلیون و 100 هزار نفر اعلام شد که حدود 2 ملییون و 100 هزار نفر آنها در سن کار هستند.
وی از اقدامات صورت گرفته در جهت کاهش بیکاری در استان کرمان سخن به میان آورد و تصریح کرد: براساس سرشماری سال 95 تعداد بیکاران استان کرمان 115 هزار نفر اعلام شده است.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان، تدوین برنامه دو سالانه اشتغال استان را یکی از اقدامات صورت گرفته در استان دانست و عنوان کرد: برنامه دوسالانه اشتغال براساس عرضه و تقاضای کار تدوین شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 6 ساعت و 21 دقیقه پیش
صادرات محصولات پتروشیمی امسال به 13 میلیارد دلار می رسد

صادرات محصولات پتروشیمی امسال به 13 میلیارد دلار می رسد به گزارش خبرگزاری تسنیم از مسجدسلیمان ، اسحاق جهانگیری معاون رئیس جمهور در دومین روز از سفر خود به استان خوزستان به مسجدسلیمان رفت.
در این سفر محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت، رضا اردکانیان وزیر نیرو و علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز معاون اول رئیس جمهور را همراهی می کنند.
حضور در آغاز عملیات اجرایی مجتمع پتروپالایش بختیاری مسجدسلیمان نخستین برنامه معاون اول رئیس جمهور در سفر به دیار سردار شهید بهنام محمدی راد بود.
اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در آیین کلنگ زنی پروژه پتروپالایش بختیاری مسجدسلیمان اظهار داشت ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 6 ساعت و 22 دقیقه پیش
وزیر نفت در مجلس: خرید محصولات از شرکت های داخلی نیازمند برگزاری مناقصه است

وزیر نفت در مجلس: خرید محصولات از شرکت های داخلی نیازمند برگزاری مناقصه است پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
وزیر نفت با تاکید بر ضرورت توسعه تکنولوژی و توجه به محصولات تولید داخلی در عین حال گفت که این وزارتخانه به موجب مصوبه مجلس برای خرید محصولات داخلی باید مناقصه برگزار کند.
به گزارش ایسنا، بیژن نامدار زنگنه در جلسه علنی صبح امروز مجلس و در جریان طرح سوال هادی قوامی نماینده اسفراین، جواد کریمی قدوسی و حسینعلی شهریاری درباره علت خرید لوله های بدون در برای محموله شرکت های نفتی از خارج بخصوص چین علیرغم وجود ظرفیت در صنایع داخلی، گفت: ما باید لوله های بدون در استفاده کنیم که با فشار بالا درون چاه یا برای انتقال نفت از آن استفاده می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اقتصادی انتشار : 6 ساعت و 22 دقیقه پیش
پاسخ وزیر نفت نمایندگان مجلس را قانع کرد

پاسخ وزیر نفت نمایندگان مجلس را قانع کرد به گزارش ایسنا، در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس هادی قوامی خطاب به وزیر نفت از وی پرسید: چرا کارخانه لوله گستر اسفراین که متناسب با استانداردهای شرکت ملی نفت کشور توان تولید 60 هزار تن انواع لوله های بدون درز نفت و گاز را دارد، از مناقصات شرکت ملی نفت کنار گذاشته شده است؟
وزیر نفت نیز در پاسخ ضمن تایید توان داخلی شرکت مذکور و زنجیره تولید ارزش که شامل 7 شرکت دیگر داخلی هم می شود، اما فقدان منابع مالی کافی برای سرمایه گذاری در حوزه نفت و گاز را دلیل اصلی کنار گذاشتن شرکت لوله گستر اسفراین اعلام کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 6 ساعت و 31 دقیقه پیش
سیریک به قطب تجارت بازرگانی خارجی تبدیل می شود

سیریک به قطب تجارت بازرگانی خارجی تبدیل می شود محمد کریمی در گفتگو با خبرنگار مهر بیان داشت: شهرستان سیریک در راستای طرح توسعه مکران برنامه های برای تبدیل شدن به یک قطب تجاری نه تنها تجارت با کشورهای حوزه خلیج فارس بلکه دست رسی به آبهای آزاد است.
کریمی اضافه کرد: شهرستان سیریک با توجه به اینکه از یک بندر چند منظور و مطمئن در حوزه تجارت و بازرگانی صادرات و واردات بر خورد ار است این شهرستان را نسبت به دیگر شهرستانهای استان متمایز کرده است.
وی اضافه کرد: قرار گرفتن بندر سیریک در محل تنگه هرمز و خلیج فارس و دریای عمان باعث شده ظرفیت بالقوه قابل توجهی که منجر شده این شهرستان به قطب تجارت و بازرگانی تبدیل شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 6 ساعت و 31 دقیقه پیش
آغاز ساخت مجتمع پترو پالایش بختیاری مسجدسلیمان

آغاز ساخت مجتمع پترو پالایش بختیاری مسجدسلیمان به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خوزستان ، اسحاق جهانگیری در مراسم آغاز ساخت این مجتمع گفت: صادرات و خام فروشی مصلحت امروز نیست و با تولید محصولات مختلف باید ارزش افزوده از این منابع ایجاد شود.
وی ادامه داد: براساس برنامه امسال بالغ بر 13 میلیارد دلار صادرات انواع محصولات پتروشیمی خواهیم داشت.
معاون اول رئیس جمهور تاکید کرد: مسجد سلیمان و قوم بختیاری افتخار ایران است و اکتشافات منابع نفت و گاز کشور از این منطقه آغاز شده است.
جهانگیری ادامه داد: از سرمایه گذاران دو طرح مهم پترو و پالایش بختیاری و آلمینیوم سازی مسجدسلیمان که موجبات این اشتغال زایی در منطقه شده است تشکر می کنم ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 6 ساعت و 31 دقیقه پیش
تسهیلات توسعه روستایی تا پایان امسال پرداخت می شود

تسهیلات توسعه روستایی تا پایان امسال پرداخت می شود به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز آذربایجان غربی، مدیر کل امور زیربنایی معاونت توسعه روستایی و مناطق کمتربرخوردار کشور در خوی گفت: برای اجرای این طرح یک و نیم میلیارد دلار اعتبار براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی اختصاص یافته است.
مهدوی افزود: با اجرای این طرح تا پایان امسال تسهیلات اشتغالزایی با کارمزد 6 درصد از سقف یک میلیارد ریال تا 10 میلیارد ریال به روستائیان پرداخت خواهد شد.
او تصریح کرد: این طرح با همکاری مرکز تحقیقات استرا تژیک نهاد ریاست جمهوری و موسسه جمعیت دانشگاه تهران آغاز و براساس آن سند توسعه مناطق محروم و مرزی روستایی هر استان تدوین و جهت اجرا دراختیار کارشناسان قرار ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 6 ساعت و 31 دقیقه پیش
مراسم پایانی هجدهمین نمایشگاه پژوهش، فناوری و فن بازار مشهد

مراسم پایانی هجدهمین نمایشگاه پژوهش، فناوری و فن بازار مشهد به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، استاندار خراسان رضوی که در این مراسم حضور داشت ابراز امیدواری کرد: روند رو به رُشد توسعه پژوهش در استان و کشورمان تا آنجایی که شایستگی ملت و کشور است همچنان پیشرو و صعودی باشد.
علیرضا رشیدیان افزود: اگر قرار باشد به مرزهای توانایی برسیم باید دانایی و علم عمومی خود را تقویت کنیم.
او گفت: پژوهش هایی که منطبق با نیازهای ما در حوزه های اجرایی ، اجتماعی ، فرهنگی و حوزوی باشد سریع تر می تواند در صحنه عمل بکار گرفته شود .
استاندار خراسان رضوی افزود ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 6 ساعت و 41 دقیقه پیش
مهلت ثبت سفارش کالا ها 90 روزه شد

مهلت ثبت سفارش کالا ها 90 روزه شد به گزارش خبرگزاری صداو سیما ، در بخشنامه ی ارسالی به گمرکات سراسر کشور آمده است: به پیوست تصویر نامه شماره 41015/100/96 مورخه 96.08.24 سازمان توسعه تجارت ایران در اجرای ماده 40 آیین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات در خصوص تعیین مهلت ثبت سفارش، حداکثر مهلت ورود کالا به کشور و ... جهت اطلاع و اقدام لازم با رعایت کامل مقررات ارسال می گردد.
بر این اساس در اجرای ماده 40 آیین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات موارد زیر جهت اجرا و اقدام لازم، تعیین و ابلاغ می گردد:
1- مدت اعتبار ثبت سفارش تا اطلاع ثانوی 90 روز از تاریخ صدور تعیین می گردد ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 6 ساعت و 41 دقیقه پیش
طرح بهاور بانک آینده

طرح بهاور بانک آینده بانک آینده، با هدف تامین نیازهای مالی مشتریان محترم خود، طرحی را تحت عنوان "بهاور" به مرحله اجرا گذاشته است. در این طرح، مشتریان بانک می توانند با افتتاح حساب قرض الحسنه جاری در هریک از شعب بانک در سطح کشور، از مزایای دریافت تسهیلات بانکی تا سقف 2 میلیارد ریال، به شرح ذیل برخوردار شوند:
حداقل مدت سپرده گذاری برای دریافت تسهیلات بهاور، 2 ماه و حداقل مبلغ میانگین سپرده گذاری در این مدت، 10 میلیون ریال می باشد.
حداقل مدت سپرده گذاری برای دریافت تسهیلات بهاور، 2 ماه و حداقل مبلغ میانگین سپرده گذاری در این مدت، 10 میلیون ریال می باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: بانکی دسته: اقتصادی انتشار : 6 ساعت و 51 دقیقه پیش
اعتبار ثبت سفارش کالاها 90 روزه شد

اعتبار ثبت سفارش کالاها 90 روزه شد به گزارش ایسنا، در این بخشنامه آمده است: به پیوست تصویر نامه شماره 41015/100/96 در تاریخ 24 آبان 1396 سازمان توسعه تجارت ایران در اجرای ماده 40 آیین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات درخصوص تعیین مهلت ثبت سفارش، حداکثر مهلت ورود کالا به کشور و... جهت اطلاع و اقدام لازم با رعایت کامل مقررات ارسال می شود.
بر اساس این بخشنامه و در راستای اجرای ماده 40 آیین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات، مدت اعتبار ثبت سفارش تا اطلاع ثانوی 90 روز تعیین شده و موارد مربوط به تبصره 3 ماده 40 آیین نامه فوق پس از تعیین توسط وزارت جهاد کشاورزی، به آن دفتر اعلام خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 6 ساعت و 51 دقیقه پیش
مشکل 98 درصد سپرده گذاران موسسات غیرمجاز حل شد

مشکل 98 درصد سپرده گذاران موسسات غیرمجاز حل شد به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، ولی اله سیف ضمن اشاره به اجرای موفق طرح ضربتی وام ازدواج به عنوان نمود عینی سنت قرض الحسنه ابراز امیدواری کرد و گفت: با همت مردم و تمهیدات نظام بانکی کشور تا پایان سال صفی در این زمینه نداشته باشیم.
رئیس کل بانک مرکزی تصریح کرد: در گذشته گفته می شد بانک ها منابع قرض الحسنه را در جایگاه خود مصرف نمی کنند یا اینکه این منابع را به کارمندان خود تخصیص می دهند، اما در سال های اخیر و مخصوصا" از زمانی که مبلغ وام قرض الحسنه ازدواج به 100 میلیون ریال رسید، این وضعیت کاملا" متحول شده است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: اقتصادی انتشار : 6 ساعت و 52 دقیقه پیش
ارزش بیت کوین 20 برابر می شود

ارزش بیت کوین 20 برابر می شود به گزارش پارسینه به نقل از بیزینس اینسایدر، به دنبال اعلام خبر رسمیت یافتن مبادلات مبتنی بر بیت کوین در بازار سهام Cboe Global از ژانویه سال 2018 بسیاری از افراد و سرمایه گذاران برای خرید این پول مجازی اقدام کرده اند؛ به گونه ای که ارزش هر بیت کوین به 17500 دلار افزایش یافته است.
برادران وینکلوفس در سال 2013 و در زمانی که هر بیت کوین تنها یک دلار ارزش داشت نسبت به خرید مقدار زیادی از این پول دیجیتال اقدام کردند و حالا ارزش بیت کوین های خریداری شده توسط آنها از مرز یک میلیارد دلار گذشته است. ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 6 ساعت و 52 دقیقه پیش
رکوردشکنی جدید شاخص بورس با صعود به کانال 92 هزار واحدی

رکوردشکنی جدید شاخص بورس با صعود به کانال 92 هزار واحدی به گزارش ایرنا، در معاملات امروز 718 میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش یک هزار و 750 میلیارد ریال در 48 هزار و 965 نوبت خرید و فروش شد.
بررسی شاخص های اصلی بازار سرمایه نشان می دهد شاخص قیمت (وزنی- ارزشی) که در آن ارزش سهام شرکت های بزرگ اثر بیشتری بر شاخص می گذارد، 332 واحد رشد کرد.
شاخص آزاد شناور که بیانگر آن بخش از سهام شرکت هاست که قابل معامله در بورس باشد، یک هزار و 155 واحد رشد کرده است.
گروه اطلاعات و ارتباطات، خودرو، فلزات اساسی، کانی های فلزی و فراورده های نفتی به ترتیب جزو جذابترین گروه های صنعتی در معاملات امروز بوده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 6 ساعت و 52 دقیقه پیش
همایش بین المللی فرآورده های حلال برگزار می شود

همایش بین المللی فرآورده های حلال برگزار می شود به گزارش ایسنا ، دکتر محمدرضا صابری - دبیر اجرایی اولین همایش بین المللی فراورده های حلال در این باره گفت: این همایش در سه محور "شریعت و فرآورده های حلال"، "پژوهش، فناوری و فرآورده های حلال" و "اقتصاد فرآورده های حلال" از فردا درمشهد برگزار می شود.
وی همچنین گفت: در این همایش، ویژگی ومعیار غذای حلال و طیب، اشتراک و افتراق ادیان در معیار حلال، معیار حلیت گوشت و فرآورده های آن، قواعد فقهی مرتبط با فرآورده های حلال، طهارت و نجاست در فرآورده های حلال، روش های نوین در تولید فرآورده های حلال، روش های جدید در تشخیص سریع اجزاء حرام، جایگزین افزودنی های حرام ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 7 ساعت و 1 دقیقه پیش
اجرای بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت با سنوات ارفاقی

اجرای بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت با سنوات ارفاقی به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، محمد کردبچه روز دوشنبه در حاشیه نشست مطبوعاتی بودجه پیشنهادی سال 1397 در سازمان برنامه و بودجه در یک مصاحبه اختصاصی به ایرنا افزود: همه دستگاه ها می توانند از محل اعتبارات خود، هزینه های مربوط به بازنشستگی پیش از موعد با سنوات ارفاقی کارکنان خود را پرداخت کنند و برای این هزینه کرد سقفی وجود ندارد.
بند (ت ) ماده 28 قانون برنامه ششم توسعه دولت را مکلف کرده است، سنوات ارفاقی را به عنوان سنوات خدمت قابل قبول تلقی و مطابق تبصره 2 قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت مصوب پنجم شهریور 1386 توسط سازمان تامین اجتماعی به برقراری مستمری بازنشستگان مشمول ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 7 ساعت و 1 دقیقه پیش
وزیرعلوم:تبدیل دانش به ثروت جوامع را در رقابت های توسعه ای موفق می کند

وزیرعلوم:تبدیل دانش به ثروت جوامع را در رقابت های توسعه ای موفق می کند به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، دکترمنصور غلامی امروز سه شنبه در مراسم اولین روز هفته پژوهش و فناوری به نام روز پژوهش، فناوری؛ دانش آموز و مدرسه همراه با تقدیر از پژوهشگران برتر دانش آموز اظهار کرد:علمی که تجاری سازی شود در جامعه کاربست مفید می یابد و عملا موجب اشتعال می شود.
هفته پژوهش از 21 تا 27 آذر با شعار پژوهش تقاضامحور و تجاری سازی فناوری؛ زیربنای تولید و اشتغال همراه با برپایی هیجدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، فناوری و فن بازار برگزار می شود.
وی با تاکید بر سرعت تولید علم و اثرگذاری آن در توسعه علم و فناوری یادآور شد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 7 ساعت و 1 دقیقه پیش
تسهیلات اعطایی بانک رفاه به بخش های مختلف اقتصادی

تسهیلات اعطایی بانک رفاه به بخش های مختلف اقتصادی بانک رفاه در 8 ماهه نخست سال جاری، در بخش های آب و کشاورزی، صنعت و معدن، مسکن و ساختمان، بازرگانی، خدمات و متفرقه بالغ بر 204.461 میلیارد ریال تسهیلات اعطا کرد.
به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از اداره روابط عمومی بانک رفاه؛ در 8 ماهه نخست سال جاری، تعداد 3.565 فقره تسهیلات قرض الحسنه مشاغل خانگی، اشتغال زایی و کارفرمایان طرح های مدد جویی به مبلغ 433 میلیارد ریال به معرفی شدگان کمیته امداد خمینی (ره)، سازمان بهزیستی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از سوی بانک رفاه پرداخت شده است.
بانک رفاه همچنین در مدت یاد شده بالغ بر 2 ... ادامه خبر ...

منبع: بانکی دسته: اقتصادی انتشار : 7 ساعت و 2 دقیقه پیش
سوال کریمی قدوسی از زنگنه اعلام وصول شد

سوال کریمی قدوسی از زنگنه اعلام وصول شد به گزارش مشرق، محمدعلی وکیلی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز سه شنبه 21 آذر سوال جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد از وزیر نفت را درباره خام فروشی و واگذاری طرح های نفتی به بیگانگان و نقش باشگاه نفت اعلام وصول کرد.
وی در ادامه همچنین سوال مهرداد لاهوتی نماینده لنگرود از وزیر جهاد کشاورزی را درباره کاهش تعرفه واردات محصولات کشاورزی و علت اعلام عدم خودکفایی گندم اعلام وصول کرد.
به علاوه سوال نادر قاضی پور و علیرضا محجوب نمایندگان ارومیه و تهران از بیژن زنگنه وزیر نفت نیز درباره علت آتش سوزی های مکرر در پالایشگاه های کشور و تحمیل هزینه های جانبی از سوی عضو هیئت رئیسه ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 7 ساعت و 11 دقیقه پیش
برگزاری مراسم تجلیل از 21 صادرکننده نمونه یزد

برگزاری مراسم تجلیل از 21 صادرکننده نمونه یزد به گزارش سرویس بازار ایسنا، بنابر اعلام بانک توسعه صادرات ، از 21 صادر کننده نمونه این استان، 16 صادر کننده مشتری شعبه این بانک در یزد هستند .
شرکت های صنایع لاستیک یزد، فرش خاطره کویر یزد، ایفا سرام، کاشی و سنگ پرسپولیس، شیشه شناور اردکان، یزد پلیمر، سیم و کابل ستاره یزد، موکت فیروزه یزد، پارس مولیبدن، نرگس پلیمر یزد، چینی بهداشتی مروارید، پرشین پوشش پلیمر یزد، کاشی مسعود ایران، کاشی احسان میبد، آریا مولیبدن کسری و کاشی گلچین میبد از جمله صادرکنندگان نمونه استان در سال 1396 مشتری شعبه بانک توسعه صادرات در یزد هستند . ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 7 ساعت و 12 دقیقه پیش
امکان نظارت و ردیابی بر بیت کوین وجود ندارد/از ارز مجازی نترسید

امکان نظارت و ردیابی بر بیت کوین وجود ندارد/از ارز مجازی نترسید به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا وسیما؛ بهروز خدارحمی، تحلیلگر سرمایه گذاری در برنامه تیتر امشب شبکه خبر، درباره بیت کوین گفت: در واقع بیت کوین، یک ارز مجازی، ارز مبتنی بر رمز و یک ابزاری برای مبادله است؛ پس به نظر می رسد این ارز قرار است جانشین ارز خارجی شود که فقط در فضای مجازی حضور دارد.
وی افزود: ادعای اولیه این است که نظام کنترل پولی، در نوسانات اقتصادی مردم را مراعات نمی کند و مردم در نوسانات اقتصادی، قسمتی از سرمایه خود را از دست می دهند؛ اما در سیستم بیت کوین چون در کنترل نظام پولی نیست؛ سرمایه مردم از کنترل آنها خارج است و مردم ضرر نمی کنند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 7 ساعت و 12 دقیقه پیش
انجام 19خدمت صنعت، معدن وتجارت هرمزگان به دفاتر پیشخوان دولت واگذار شد

انجام 19خدمت صنعت، معدن وتجارت هرمزگان به دفاتر پیشخوان دولت واگذار شد به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی صنعت، معدن و تجارت هرمزگان، علاء الدین شهدادی روز سه شنبه افزود: این خدمات شامل درخواست معرفی متقاضیان برای دریافت تسهیلات مشاغل خانگی، صدور و تمدید پروانه کسب ایثارگران، صدور و تمدید کارت بازرگانی، صدور کارت پیله وری وصدور جواز تأسیس است.
وی ادامه داد: انتقال تأسیس، تمدید، تعلیق و اصلاح جواز تأسیس، اعلام پیشرفت پروژه های سرمایه گذاری، صدور، اصلاح و تعلیق پروانه بهره برداری هم ازخدمات واگذار شده به دفاتر پیشخوان دولت است.
وی، تغییر نام پروانه بهره برداری، معافیت ازحقوق ورودی ماشین آلات خط تولید، سوخت واحدهای تولیدی صنعتی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 7 ساعت و 21 دقیقه پیش
9 حامل انرژی گران می شود

9 حامل انرژی گران می شود عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: تبصره 18 لایحه بودجه 97 به منزله چک سفید امضای مجلس برای دولت در مورد افزایش حامل های انرژی تلقی می شود.
حمیدرضا حاجی بابایی در گفت وگو با خبرگزاری فارس، با اشاره به لایحه بودجه سال 97 کل کشور اظهار داشت: با توجه به عملکرد بودجه سال 96 و عدم تحقق بخش زیادی از درآمدهای امسال که همراه با افزایش تنخواه 36 هزار میلیارد تومانی بوده است، باید در لایحه سال آینده نگاه واقع بینانه تری به درآمدها وجود داشته باشد.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در مورد تبصره 18 لایحه مبنی بر اینکه صد درصد مابه التفاوت منابع حاصل از قیمت حامل های انرژی در سال 97 نسبت به ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 7 ساعت و 21 دقیقه پیش
طرح نظارت و بازرسی از بازار شب یلدا با قوت بیشتری اجرا می شود

طرح نظارت و بازرسی از بازار شب یلدا با قوت بیشتری اجرا می شود اسماعیل مسلمی در گفتگو با خبرنگار مهر ، به طرح نظارت و بازرس از بازار شب یلدا در استان زنجان اشاره کرد و گفت: بیش از 20 کارشناس و بازرس در دو شیفت صبح و عصر نظارت از واحدهای خشکبار، میوه فروشی و شیرینی فروش را بر عهده دارند.
وی اظهار کرد: با واحدهای صنفی که اقدام به گران فروشی و کم فروشی کنند برخورد می شود.
معاون سازمان صنعت، معدن وتجارت استان زنجان گفت: طی سال گذشته عمده تخلفات واحدهای عرضه کننده خشکبار و میوه در شب یلدای سال گذشته عدم درج قیمت، گران فروشی و عدم صدور فاکتور بوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 7 ساعت و 21 دقیقه پیش
بودجه ورزش آب رفت!

بودجه ورزش آب رفت! به گزارش "ورزش سه" و به نقل از شهروند، درحالی که انتظار می رفت دولت مثل سال 96 برای ورزش در سال 97 هم افزایش بودجه در نظر بگیرد، این اتفاق رخ نداد و به نظر می رسد در سالی که بازی های آسیایی 2018 برگزار می شود؛ ورزش کشور از نظر بودجه ای در مضیقه خواهد بود. کاهش چشمگیر بودجه عمرانی وزارت ورزش و همچنین افزایش مختصر بودجه کمیته ملی المپیک درحالی که اکثر فدراسیون ها درحال حاضر هم با مشکلات مالی دست وپنجه نرم می کنند، خبر خوبی برای ورزش ایران نیست.
درحالی که یکی از دغدغه های اصلی وزارت ورزش در سال های اخیر به اتمام رساندن پروژه های نیمه کاره ورزشی در سراسر کشور بوده ... ادامه خبر ...

منبع: ورزش ۳ دسته: اقتصادی انتشار : 7 ساعت و 21 دقیقه پیش
صادرات بیش از 93 میلیون دلاری کالا از سیستان و بلوچستان به افغانستان

صادرات بیش از 93 میلیون دلاری کالا از سیستان و بلوچستان به افغانستان به گزارش خبرگزاری تسنیم از زاهدان ، به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان، نادر میرشکار اظهار داشت: میزان کل صادرات از گمرکات و بازارچه های مرزی سیستان و بلوچستان به کشور افغانستان در 7 ماه ابتدایی سال جاری به ارزش 93 میلیون و 742 هزار و 492 دلار بوده است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه از مجموع صادرات استان 44 درصد به کشور افغانستان اختصاص دارد، افزود: میزان ارزش صادرات کالا در 7 ماه ابتدایی سال جاری از طریق بازارچه های مرزی سیستان و بلوچستان به کشور افغانستان 49 میلیون و 880 هزار و 806 دلار و از طریق گمرکات استان نیز 43 ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 7 ساعت و 22 دقیقه پیش
ماجرای پولی که از یک بانک اختلاس و به دوبی منتقل شد

ماجرای پولی که از یک بانک اختلاس و به دوبی منتقل شد امیر خجسته، رئیس هیات تحقیق و تفحص از بنیاد شهید د رخصوص آخرین وضعیت تحقیق و تفحص از پرونده بنیاد شهید گفت: این پرونده به شعبه 7 دادسرای کارکنان دولت ارجاع داده شده است ما در مجلس دهم با آقای لاریجانی صحبت کردیم. من 30 هزار سند خدمت ایشان نشان داده ام و بعد پیش آقای آملی لاریجانی رفتیم که در نهایت به آقای دولت آبادی، دادستان تهران، دستوراتی دادند و تعدادی دستگیر شدند.
نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این تفحص در حال عملی شدن است و من چه در مجلس باشم یا نباشم این موضوع را پیگیری می کنم تا حقوق خانواده شهدا و ایثارگران احیا شود ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 7 ساعت و 22 دقیقه پیش
9 حامل انرژی گران می شود

9 حامل انرژی گران می شود عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: تبصره 18 لایحه بودجه 97 به منزله چک سفید امضای مجلس برای دولت در مورد افزایش حامل های انرژی تلقی می شود.
حمیدرضا حاجی بابایی در گفت وگو با فارس، با اشاره به لایحه بودجه سال 97 کل کشور اظهار داشت: با توجه به عملکرد بودجه سال 96 و عدم تحقق بخش زیادی از درآمدهای امسال که همراه با افزایش تنخواه 36 هزار میلیارد تومانی بوده است، باید در لایحه سال آینده نگاه واقع بینانه تری به درآمدها وجود داشته باشد.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در مورد تبصره 18 لایحه مبنی بر اینکه صد درصد مابه التفاوت منابع حاصل از قیمت حامل های انرژی در سال 97 نسبت به ابتدای سال ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 7 ساعت و 31 دقیقه پیش
کارگران داروسازی کوثر: قراردادهای یک ماهه نگرانمان کرده/ مدیریت شرکت: یک ماهه ها از انگشتان یک دست کمترند

کارگران داروسازی کوثر: قراردادهای یک ماهه نگرانمان کرده/ مدیریت شرکت: یک ماهه ها از انگشتان یک دست کمترند به گزارش خبرنگار ایلنا؛ تعدادی از کارگران شرکت داروسازی کوثر می گویند: با اپراتورهای شرکت قرارداد یک ماهه منعقد شده است.
این کارگران مدعی هستند تا چند ماه پیش اینطور نبود و قراردادها حداقل سه ماهه بود؛ اما در چند ماه اخیر با حدود بیست نفر از اپراتورها، قرارداد یک ماهه منعقد می شود.
این کارگران در عین حال از افزایش حجم کار انتقاد دارند و می گویند: ساعات کاری ما در ماههای اخیر به اجبار زیاد شده و وقت استراحت نداریم.
مهدی احمدیانی (معاون اجرایی داروسازی کوثر) در ارتباط با گلایه های کارگران گفت: قراردادها برای همه پرسنل یک ماهه نشده، بلکه براساس ساختارِ ارزیابی مستمر پرسنل ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 7 ساعت و 31 دقیقه پیش
افزایش نرخ مبادله ای دلار و یورو در 21 آذر

افزایش نرخ مبادله ای دلار و یورو در 21 آذر به گزارش ایرنا، امروز در بانک مرکزی ارزش 29 ارز نسبت به روز گذشته افزایش یافت؛ 9 ارز کاهش داشتند و یک ارز نیز ثابت ماند.
بر این اساس قیمت هر پوند انگلیس با 167 ریال کاهش به 47,405 ریال رسید و یورو نیز با رشد 15 ریالی 41,826 ریال ارزشگذاری شد.
امروز ارزش هر فرانک سوییس 35,829 ریال، کرون سوئد 4,172 ریال، کرون نروژ 4,239 ریال، کرون دانمارک 5,620ریال، روپیه هند 551 ریال، درهم امارات متحده عربی 9,677 ریال، دینار کویت 117,562 ریال، یکصد روپیه پاکستان33,060 ریال، یکصد ین ژاپن 31,312 ریال، دلار هنگ کنگ 4,552 ریال، ریال عمان 92,428 ریال، دلار کانادا 27,652ریال ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 7 ساعت و 32 دقیقه پیش
افزایش 500 درصدی صادرات سلاح انگلیس به عربستان و کاهش رتبه این کشور در "شاخص کشور خوب"

افزایش 500 درصدی صادرات سلاح انگلیس به عربستان و کاهش رتبه این کشور در "شاخص کشور خوب" به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ؛ ایندیپندنت نوشت جایگاه انگلیس در رتبه بندی "شاخص کشور خوب" (Good Country Index) به سبب افزایش صادرات سلاح و کمک های ناکافی به کشورهای نیازمند چهار پله سقوط کرد.
ایندیپندنت پیشتر گزارش داده بود فروش سلاح های انگلیس به عربستان سعودی از زمان آغاز جنگ در یمن پانصد درصد افزایش یافته است.
رتبه بندی کشورها در این شاخص بر اساس مشارکت شان در فرهنگ، سلامت، امنیت و محیط زیست جهانی است. این شاخص، سی و پنج معیار سازمان ملل، بانک جهانی و دیگر سازمان های بین المللی را در بین 163 کشور جهان ارزیابی می کند. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 7 ساعت و 42 دقیقه پیش
دبیر کل خانه صنعت، معدن جوانان ایران نسبت به فعالیت برخی نهادها در حوزه معدن انتقاد کرد

دبیر کل خانه صنعت، معدن جوانان ایران نسبت به فعالیت برخی نهادها در حوزه معدن انتقاد کرد به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، شهرام شریعتی شامگاه دوشنبه در جشنواره ملی تولید کنندگان و مدیران جوان که در مرکز همایش های صدا و سیما با حضور محمد رضا نعمت زاده وزیر سابق صنعت،معدن،تجارت ، رضا رحمانی قائم مقام وزیر صنعت ،معدن و تجارت و علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران و جمع از صنعتگران و مدیران جوان کشور برگزار شده بود ،افزود: از دولت دوم آیت الله هاشمی رفسنجانی تا دولت کنونی گلایه های بیشماری از حوزه معدن وجود دارد.
وی ادامه داد: به دولت های پیش از ایشان کاری ندارم چون ایران در آن سال ها دچار مشکلات بیشماری به لحاظ روزهای پس از انقلاب و جنگ بود اما از دوره دوم دولت کارگزاران ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 7 ساعت و 51 دقیقه پیش
اولین قدم مجلس برای کمک مالی به زلزله زدگان|10درصد از یارانه مردم راهی مناطق زلزله زده می شود؟

اولین قدم مجلس برای کمک مالی به زلزله زدگان|10درصد از یارانه مردم راهی مناطق زلزله زده می شود؟ به گزارش خبرآنلاین؛ طرح یک فوریتی اصلاح بند ه تبصره 1 و الحاق یک بند به تبصره 9 قانون بودجه سال 96 در دستور کار جلسه علنی نمایندگان قرار گرفت.
در این طرح پیش بینی شده در طول 4 ماه پایانی سال جاری 10 درصد از مبالغ پرداختی از هر یک از افراد خانوار بابت اجرای قانون هدفمندی به استثنای خانواده های تحت پوشش کمیته امداد، بهزیستی و افراد ساکن در منطقه زلزله زده به طور ماهانه کسر و برای ترمیم زیرساخت های اصلی مناطق زلزله زده اختصاص پیدا کند.
پیش از تصویب کلیات این طرح علی لاریجانی گفت: اینکه برای کمک به زلزله زدگان از یارانه اقشار دیگر گرفته شود موضوعی است که با برنامه ششم مغایرت دارد ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 7 ساعت و 52 دقیقه پیش
خوانساری:در عوارض خروج از کشور بدسلیقی شد

خوانساری:در عوارض خروج از کشور بدسلیقی شد به گزارش خبرآنلاین، مسعود خوانساری در نشست هیات نمایندگان اتاق تهران با بیان اینکه دیدگاههای انتقادی اتاق و بخش خصوصی در نامه ای به رئیس مجلس شورای اسلامی ارسال شده است،اظهارداشت: از فعالان بخش خصوصی خواسته شد تا دیدگاههای خود را درباره تک تک موارد لایحه بودجه انتقال دهند تا نامه تکمیلی هم ارسال شود.
او افزود: اولین اشکال وارده به لایحه بودجه سال 97 غیرواقعی بودن آن بوده است؛بودجه پیش بینی شده به جای آنکه نسبت به عملکرد بودجه سال قبل باشد به نسبت بودجه مصوب سال قبل پیش بینی شده است این در حالی است که از بودجه 346 هزار میلیارد تومانی پیش بینی شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 8 ساعت و 1 دقیقه پیش
ریسک های تهدیدکننده بازارهای جهان در 2018/تورم آمریکا بالا می رود

ریسک های تهدیدکننده بازارهای جهان در 2018/تورم آمریکا بالا می رود به گزارش خبرنگار مهر به نقل از سی ان بی سی، تورستن اسلاک، اقتصاددان ارشد بین المللی دوچه بانک، در پیامی برای مشتریان این بانک، مهمترین ریسک های بازار در سال 2018 را به صورت یک لیست ارسال کرده است. بر این اساس، 30 مورد از ریسک های این حوزه به شرح زیر است:
تورم آمریکا در ربع دوم 2018 بالاتر رود بانک مرکزی اروپا در در ربع دوم 2018 اعلام کند که از برنامه محرک های مالی خود خارج می شود. فاصله بین اوراق سود بالا و اوراق با سود معمولی در آمریکا با کم شدن علاقه خارجی بیشتر شود. رییس جدید فدرال رزرو آزمایش می شود؛ آیا پاول تحت تاثیر سیاست خواهد بود یا از داده هایی که به او می رسد تبعیت خواهد کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 8 ساعت و 2 دقیقه پیش
توضیح سیف درباره آخرین وضعیت سپرده گذاران

توضیح سیف درباره آخرین وضعیت سپرده گذاران به گزارش شفاف ، ولی الله سیف در مراسم سالگرد تاسیس بانک قرض الحسنه مهر ایران گفت: انتقاداتی از نظام بانکی مطرح می شود در حالیکه نظام بانکی باید از همه فعالیت های اقتصادی حمایت کند و بخشی از نظام بانکی که شبهه ربوی ندارد، فعالیت قرض الحسنه است که عملیاتی است که در کنار عملیات اقتصادی و با هدف کسب سود، هدف خدمت رسانی به مردم را پیگیری می شود.
وی افزود: در گذشته انتقاد ابن بود که منابع قرض الحسنه بانک ها به موارد غیر تخصیص می یابد و یا حتی به کارمندان بانک ها اختصاص می یابد ولی اکنون از سایر مصارف به قرض الحسنه ازدواج تمرکز داده شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: شفاف نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 8 ساعت و 12 دقیقه پیش
قیمت اجاره واحدهای 50 متری در تهران+جدول

قیمت اجاره واحدهای 50 متری در تهران+جدول به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ برای اجاره آپارتمان های کوچک در تهران باید حداقل 7 میلیون تومان پرداخت کرد.
قیمت برخی از آپارتمان 50 متری در تهران به شرح زیر است:
منبع:میزان
انتهای پیام/
مظنه اجاره بها واحد 50 متری در تهران ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 8 ساعت و 31 دقیقه پیش
واکنش اتاق بازرگانی به بودجه 97

واکنش اتاق بازرگانی به بودجه 97 به گزارش مشرق، مسعود خوانساری در نشست هیئت نمایندگان اتاق تهران با بیان اینکه دیدگاههای انتقادی اتاق و بخش خصوصی را در نامه ای به رئیس مجلس شورای اسلامی ارسال کرده است از فعالان بخش خصوصی خواست دیدگاههای خود را درباره تک تک موارد لایحه بودجه انتقال دهند تا نامه تکمیلی هم ارسال شود.
وی غیرواقعی بودن بودجه را نخستین اشکال وارده به لایحه بودجه سال 97 دانست و گفت: بودجه پیش بینی شده به جای آنکه نسبت به عملکرد بودجه سال قبل باشد به نسبت بودجه مصوب سال قبل پیش بینی شده است این در حالیست که از بودجه 346 هزار میلیارد تومانی پیش بینی شده در لایحه بودجه سال 96 مبلغ 173 هزار میلیارد مصوب شد در ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 8 ساعت و 41 دقیقه پیش
تصویب کلیات طرحی برای حمایت از زلزله زدگان کرمانشاه

تصویب کلیات طرحی برای حمایت از زلزله زدگان کرمانشاه به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری شبستان، نمایندگان مجلس در ادامه جلسه علنی امروز سه شنبه 21 آذر با کلیات طرح یک فوریتی اصلاح بند ه تبصره 1 و الحاق یک بند به تبصره 9 قانون بودجه سال 1396 کل کشور با 172 رای موافق 26 رای مخالف و 12 رای ممتنع موافقت کردند.
لاریجانی پس از تصویب کلیات این طرح گفت: برخی از بندهای این طرح و از جمله برداشت 200 میلیون دلار از منابع صندوق توسعه ملی مغایر برنامه ششم توسعه است که در بررسی جزییات باید این ایرادات و اشکالات را رفع کنیم.
پایان پیام/ 33 ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 8 ساعت و 42 دقیقه پیش
کوچ جهانگیری از متن دولت روحانی به حاشیه

کوچ جهانگیری از متن دولت روحانی به حاشیه به گزارش نامه نیوز در دولت یازدهم با وجود آنکه جهانگیری نقش زیادی در به قدرت رسیدن روحانی نداشت، لکن دارای اختیارات یا به تعبیری بهتر، نقش بیشتری در دولت بود. این روزها اما زمزمه هایی به گوش می رسد از کم شدن نقش اسحاق جهانگیری در کابینه دوزادهم.
بیشترین گمانه ها هم به این بر می گردد که میان جهانگیری و واعظی اختلافاتی در چینش تیم اقتصادی ایجاد شده است. بر همین این مبنا است که روز شنبه محمدرضا باهنر در جریان نشست خبری می گوید: در مورد آقای جهانگیری و برنامه ایشان برای حضور در انتخابات 1400 تحلیل و خبری ندارم اما می دانم با توجه به حضور معاونان اقتصادی و دستیاران و مشاوران رئیس جمهور ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 8 ساعت و 42 دقیقه پیش
کاهش یک هزار میلیاردی اعتبار اشتغالزایی کمیته امداد در لایحه بودجه 97/ افزایش 3 هزارمیلیاردی منابع برای پرداخت مستمری

کاهش یک هزار میلیاردی اعتبار اشتغالزایی کمیته امداد در لایحه بودجه 97/ افزایش 3 هزارمیلیاردی منابع برای پرداخت مستمری به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری فارس به نقل از خانه ملت،سید پرویز فتاح درخصوص اعتبار کمیته امداد در لایحه بودجه سال 97، گفت: در لایحه بودجه ردیفی برای کمیته امداد با عنوان کمک به مددجویان وجود دارد، این ردیف مانند همه امورجاری بودجه 10 درصد رشد داشته است؛ بنابراین این مسئله مزیتی برای کمیته امداد محسوب نمی شود.
وی افزود: یک ردیف درتبصره 16 لایحه بودجه سال 97 برای وام، تسهیلات بانکی قرض الحسنه اشتغال وجود دارد که سال قبل این میزان 3 هزار میلیارد تومان مصوب شد، اما امسال پیشنهاد دولت 2 هزار میلیارد تومان است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 8 ساعت و 42 دقیقه پیش
عربستان در بین 100 کشور صادرکننده کالا به ایران

عربستان در بین 100 کشور صادرکننده کالا به ایران به گزارش ایسنا، پس از اعدام شیخ نمر از عالمان شیعه عربستان و در پی آن اقدامات برخی شهروندان ایرانی، روابط سیاسی ایران و عربستان به تدریج رو به سردی گذاشت و تا جایی رسید که عربستان سعودی تصمیم به قطع ارتباط اقتصادی خود با ایران گرفت و حتی واردات بسیاری از کالاها از ایران را ممنوع اعلام کرد.
در پی آن، ایران نیز واردات برخی کالاها از عربستان سعودی را در فهرست ممنوعیت های وارداتی قرار داد و به این ترتیب پیش بینی می شد که روابط اقتصادی میان دو کشور به پایین ترین سطح خود برسد.
به رغم این که پیش بینی می شد که روابط تجاری ایران و عربستان در سال جاری به کمترین سطح خود رسیده و حتی به صفر ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 8 ساعت و 42 دقیقه پیش
امور مالیاتی کهگیلویه وبویراحمد آماده تهاتر بدهی مالیاتی مودیان است

امور مالیاتی کهگیلویه وبویراحمد آماده تهاتر بدهی مالیاتی مودیان است براساس حکم ماده (2) قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور و قوانین بودجه سالهای 1395 و 1396، اوراق تسویه خزانه که توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی صادر می شود به منظور تهاتر بدهی دولت با طلب دولت مورد استفاده قرار می گیرد.
محمدعلی غفاری روز سه شنبه در نشست شورای هماهنگی مدیران دستگاه های تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی تصریح کرد که چند پرونده تهاتر بدهی مودیان مالیاتی این استان که دارای مطالبات از بخش دولتی هستند، در دست اقدام است.
مدیرکل امور مالیاتی کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به لزوم تامین منابع مالی کشور از محل درآمدهای غیرنفتی گفت که این استان کمترین ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 8 ساعت و 51 دقیقه پیش
انتقاد بخش خصوصی از لایحه بودجه سال 97

انتقاد بخش خصوصی از لایحه بودجه سال 97 به گزارش خبرگزاری تسنیم ، مسعود خوانساری در نشست هیئت نمایندگان اتاق تهران با بیان اینکه دیدگاههای انتقادی اتاق و بخش خصوصی را در نامه ای به رئیس مجلس شورای اسلامی ارسال کرده است از فعالان بخش خصوصی خواست دیدگاههای خود را درباره تک تک موارد لایحه بودجه انتقال دهند تا نامه تکمیلی هم ارسال شود.
وی غیرواقعی بودن بودجه را نخستین اشکال وارده به لایحه بودجه سال 97 دانست و گفت: بودجه پیش بینی شده به جای آنکه نسبت به عملکرد بودجه سال قبل باشد به نسبت بودجه مصوب سال قبل پیش بینی شده است این در حالیست که از بودجه 346 هزار میلیارد تومانی پیش بینی شده در لایحه بودجه سال 96 مبلغ 173 هزار میلیارد ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 1 دقیقه پیش
طرح توسعه باغات در 8 میلیون هکتار از اراضی دیم کشور اجرا می شود

طرح توسعه باغات در 8 میلیون هکتار از اراضی دیم کشور اجرا می شود به گزارش خبرگزاری شبستان وبه نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان سمنان، شکرالله حاجی وند در جلسه بهره وری آب و توسعه محصولات باغی در اراضی شیب دار با بیان اینکه طرح توسعه باغات در هشت میلیون از اراضی دیم کم بازده کشور اجرا می شود، ابراز داشت: اجرای طرح توسعه باغات در اراضی دیم کم بازده در برنامه ششم توسعه تعریف شده است.
وی با بیان اینکه طرح توسعه باغات در اراضی دیم کم بازده برای همه استان ها به یک شکل قابلیت اجرایی ندارد، افزود: اقلیم های متعددی در مناطق مختلف کشور وجود دارد و در برخی مناطق تبخیر آب بالا و در برخی مناطق تبخیر آب پایین است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری شبستان دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 11 دقیقه پیش
قیمت اجاره واحدهای 50 متری در تهران

قیمت اجاره واحدهای 50 متری در تهران برای اجاره آپارتمان های کوچک در تهران باید حداقل 7 میلیون تومان پرداخت کرد.
قیمت برخی از آپارتمان 5 متری در تهران به شرح زیر است:
3535 ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 12 دقیقه پیش
سال 97 اشک همه در خواهد آمد

سال 97 اشک همه در خواهد آمد به گزارش خبرگزاری تسنیم ، محمدرضا سبزعلیپور اقتصاددان و رئیس مرکز تجارت جهانی ایران در واکنش به بودجۀ تنظیمی دولت برای سال 1397 گفت: بودجه بعنوان سندی تعریف میشود که شامل واژه ها و ارقامی است که هزینه ها را به اهداف معین ارتباط میدهد. در یک بررسی کلی میتوان گفت که نظام بودجه بندی بعنوان یک ابزار مهم و حساس برنامه ریزی به موازات رشد و توسعه دولت و جامعه، مراحل و تحولات مهمی را پشت سر گذاشته و امروزه بصورت یک نظام پیچیده فنی و مالی درآمده است. این نظام در آغاز پیدایش خود به علت محدودیت حوزه فعالیت دولتها و به علت نگرش منفی جامعه نسبت به فعالیتهای دولت ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 12 دقیقه پیش
بین سیاست داخلی و خارجی توازن نیست

بین سیاست داخلی و خارجی توازن نیست روزنامه آرمان- هستی قاسمی: اقتصاد، اقتصاد بیمار واژه ای که به گوش همگان آشناست اما علاج آن به راستی در دستان کیست؟ هر یک از دولتمردان دلایل گوناگونی برای توجیه عدم درمان این بیماری دارند. جریان های مخالف نیز از هر فرصتی برای تخریب بهره می جویند اما جز این است که امروز دیگر زمان شعار و تخریب سپری شده و باید به دنبال راه حل و مرهمی برای علاج این بیماری رفت؟
بنابراین اکنون با توجه به وضعیت موجود اقتصادی باید همه جریان های سیاسی دست از شعار بردارند و پا به پای دولت به دنبال علاج واقعی این بیماری بروند اگرچه انتقاداتی به عملکرد دولت درحوزه های سیاسی، اقتصادی و.. ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 12 دقیقه پیش
لزوم شفافیت در افزایش عوارض خروج مسافر / درنظرگرفتن استثنا برای سفر های زیارتی ضروری است

لزوم شفافیت در افزایش عوارض خروج مسافر / درنظرگرفتن استثنا برای سفر های زیارتی ضروری است به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، خبر افزایش چند برابری عوارض خروج مسافر از کشور و رسیدن آن به 110 هزار تومان در سفر های زیارتی و 220 هزار تومان در دیگر سفر های افراد از روز گذشته مورد انتقاد بسیاری از رسانه ها و مردم بوده است.
در همین زمینه برخی کارشناسان و مسئولان از بالا بودن این عوارض به خصوص برای افرادی که به منظور زیارت به خارج از کشور مراجعه می کنند انتقاد کردند و همچنین افزایش 100 درصدی عوارض خروج از کشور برای سفر های سوم و بیشتر بسیار خبرسار بود.
در همین راستا محمد کاوه مشاورکمیسیون گردشگری اتاق ایران در گفت و گو با خبرگزاری میزان در خصوص افزایش تعرفه خروج ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 21 دقیقه پیش
طنز؛ یک توصیه به مدیران محترم اختلاس گر بانک ها

طنز؛ یک توصیه به مدیران محترم اختلاس گر بانک ها هومن جعفری در ستون طنز روزنامه جهان صنعت: جعفری دولت آبادی دادستان تهران فرموده : یکی از بدهکاران بانکی که نام وی در فهرست بانک سرمایه درج شده، خود مدیرعامل یک بانک خصوصی است.
با توجه به این سمت، ادعای وی دایر بر عدم علم و آگاهی قابل پذیرش نیست و البته این فرد مدعی است به بانک سرمایه بدهکار نیست.
تعداد متهمانی که در خصوص پرونده بانک سرمایه و صندوق ذخیره فرهنگیان مورد تحقیق قرار گرفته اند 80 نفر و تعداد افراد بازداشتی 42 نفر است که تعدادی از آنها با تودیع وثیقه آزاد شده اند.
در حال حاضر 10 نفر در رابطه با معوقات و تسهیلات کلان بانک سرمایه در بازداشت به سر می برند و تاکنون ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 22 دقیقه پیش
استاندار چهارمحال و بختیاری با رئیس مجلس دیدار می کند

استاندار چهارمحال و بختیاری با رئیس مجلس دیدار می کند به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد ؛ اقبال عباسی استاندار چهارمحال و بختیاری امروز سه شنبه 21 آذر 96 در سفر کاری به تهران، با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و درخصوص مسائل و مشکلات و راهکار های توسعه اقتصادی، اجتماعی و اشتغال و سرمایه گذاری در استان گفتگو و تبادل نظر خواهد کرد.
در این دیدار، مشکلات تخصیص اعتبار و تأمین تسهیلات در راستای تولید و اشتغال، نرخ بیکاری، بررسی وارائه راهکار های جذب و حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی در استان مطرح می شود.
پیگیری مطالبات چهارمحال و بختیاری از جمله بخشی از بهای آب این استان که در دیگر استان ها به فروش می رسد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 31 دقیقه پیش
صدور نزدیک 51 میلیون دلار حواله ارزی در زنجان

صدور نزدیک 51 میلیون دلار حواله ارزی در زنجان ناصر فغفوری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مجموع اعتبار اسنادی صادر شده طی هشت ماه گذشته در بانک های این استان به 43 میلیون و 91 هزار و 996 دلار می رسد.
وی یادآورشد: در این مدت 631میلیارد و 527 میلیون ریال هم تسهیلات صادراتی اعطا شده است.
فغفوری به عملکرد بانک ملی در این مدت اشاره کرد و از پرداخت 19 میلیون و 523 هزار و 908 دلار حواله ارزی، 2 میلیون و 476هزار و 784 دلار اعتبار اسنادی و 15 میلیارد و 490 میلیون ریال تسهیلات صادراتی در آن خبر داد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 31 دقیقه پیش
کلید ترافیک در قفل بودجه سال آینده می چرخد؟

کلید ترافیک در قفل بودجه سال آینده می چرخد؟ روزنامه دنیای اقتصاد: بررسی ها از محتوای لایحه پیشنهادی بودجه 97 دولت نشان می دهد در حال حاضر یک آزمون پنج وجهی پیش روی نمایندگان مجلس برای حل دو بحران پایتخت قرار دارد.
دولت در قالب تبصره 18 بودجه پیشنهادی سال آینده به صراحت بر افزایش قیمت حامل های انرژی اشاره و تاکید کرده منابع درآمدی حاصل از این محل صرف اشتغال زایی خواهد شد. سیگنال اولیه از این تبصره که در گزارش روز دوشنبه دنیای اقتصاد نیز مورد پیگیری قرار گرفت بر این موضوع تاکید دارد که دولت در قالب لایحه پیشنهادی بودجه برای سال آینده بنا دارد قیمت بنزین را معادل 500 تومان(50 درصد) افزایش دهد ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 42 دقیقه پیش
عوارض خروج از ایران و حقوق شهروندی

عوارض خروج از ایران و حقوق شهروندی دکتر حمید قنبری در روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: براساس آنچه در رسانه ها منتشر شده است، عوارض خروج از کشور که در حال حاضر برای هر نفر 75 هزار تومان است در بودجه پیشنهادی دولت برای سال 1397 به مبلغ 220 هزار تومان افزایش یافته است. قرار است این رقم برای سفرهای بیش از یک بار نیز افزایش پیدا کند. آیا این افزایش عوارض از جهت حقوقی موجه است؟ نگاهی به اسناد حقوقی داخلی و بین المللی، تردیدهایی را در این باره مطرح می کند.
یکی از حقوق و آزادی های اساسی به رسمیت شناخته شده در اسناد گوناگون بین المللی و داخلی، حق آزادی تردد است ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 51 دقیقه پیش
اشتباه در افزایش عوارض خروج از کشور

اشتباه در افزایش عوارض خروج از کشور نادر گنجی در روزنامه اعتماد نوشت: محاسبه دقیق مالیات نیازمند دسترسی به اطلاعات معتبر در مورد ظرفیت ها، تجهیزات، تولید، هزینه ها، قیمت گذاری و نرخ سود عادی بنگاه های اقتصادی در کنار تجزیه و تحلیل دقیق درآمد طبقات اجتماعی است. اما واقعیت آن است که اغلب، به دلیل عدم تقارن اطلاعاتی که در اختیار دولت قرار دارند، این فرآیند در عمل پیچیده است.
علاوه بر اینها، دولت ها همواره این هراس را دارند که مالیات ها تولید یا مصرف را کاهش دهند چراکه الزام کسب و کارها به پرداخت مالیات می تواند به کاهش عرضه، افزایش قیمت ها و در نهایت کاهش تقاضا منجر شود ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اقتصادی انتشار : 10 ساعت و 2 دقیقه پیش
افزایش عوارض خروج از کشور عاقلانه نیست

افزایش عوارض خروج از کشور عاقلانه نیست قاسم احمدی لاشکی در گفت وگو با ایسنا درباره افزایش عوارض خروج از کشور در لایحه بودجه 97 گفت: متاسفانه عوارض خروج از کشور 3 برابر شده است در حالی که بسیاری از مردم برای تفریح به خارج از کشور نمی روند ممکن است سفرشان برای درمان، تحصیل و ... باشد، از این رو اگر یکدفعه چنین فشاری به مردم وارد شود می تواند در بحث ورود و خروج آسیب بزند.
نایب رییس فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری مجلس تصریح کرد: به نظر می رسد این اندازه رشد عاقلانه نیست آن هم در شرایطی که تمام دنیا به دنبال این هستند که روادید را حذف کنند ما بخواهیم با افزایش عوارض نوعی سخت گیری داشته باشیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 10 ساعت و 11 دقیقه پیش
نوسانات نرخ ارز و کاهش قدرت خرید، علت کسادی بازار چوب فروشان/ لزوم ارائه ارز مبادله ای برای تسهیل امور

نوسانات نرخ ارز و کاهش قدرت خرید، علت کسادی بازار چوب فروشان/ لزوم ارائه ارز مبادله ای برای تسهیل امور اسماعیل الهیان رییس اتحادیه فروشندگان چوب، تخته و فیبر سه لایی در گفتگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص وضعیت بازار اظهار کرد:کاهش میزان فروش کسبه و افزایش قیمت کالاهای موجود در بازار، موجب شد تا بازار در وضعیت کسادی قرار گیرد و هم اکنون، بخش زیادی از واحد های صنفی تعطیل شده است.
این مقام مسوول بیان کرد: نوسانات بازار ارز، تاثیر مستقیم بر قیمت کالاهای موجود در بازار داشته و علاوه بر این، افزایش تعرفه گمرکی موجب اوج گیری نرخ چوب، تخته و فیبرهای سه لایی شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 10 ساعت و 12 دقیقه پیش
گران شدن عوارض خروج از کشور برای پولدارها مشکل ایجاد نمی کند،طبقات کم درآمد ضرر می کنند

گران شدن عوارض خروج از کشور برای پولدارها مشکل ایجاد نمی کند،طبقات کم درآمد ضرر می کنند فارغ از اینکه چشم انداز مد نظر این تغییر ناگهانی چه بوده است، نفس افزایش عوارض، این باور غالب را به وجود آورده که هدف نهایی دولت، جبران کسری منابع است. دولت اما می گوید که با هدف توسعه گردشگری داخلی و همچنین بهبود زیر ساخت ها، این افزایش عوارض را در لایحه بودجه دیده است. موضوعی که جای تأمل بسیار دارد و همان گونه که رئیس سازمان میراث فرهنگی می گوید، شاید بهتر بود بررسی کارشناسانه تری در این خصوص انجام می شد.
با این حال این گزاره که دولت به دنبال جبران کسری منابع درآمدی خود است هم چندان متقن به نظر نمی رسد ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 10 ساعت و 21 دقیقه پیش
جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران آغاز شد

جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران آغاز شد به گزارش خبرنگار مهر ، جلسه ماهانه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران دقایقی قبل آغاز شد.
قرار است مسعود خوانساری، رئیس اتاق بازرگانی تهران در این جلسه گزارشی از آخرین وضعیت اقتصاد ایران را ارایه نماید.
این خبر تکمیل می شود... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 10 ساعت و 31 دقیقه پیش
توضیح سیف درباره آخرین وضعیت سپرده گذاران

توضیح سیف درباره آخرین وضعیت سپرده گذاران رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به اینکه مشکل 98 درصد سپرده گذاران موسسات اعتباری غیرمجاز حل شده یا تا پایان آذرماه تسویه می شود گفت: اکنون بانک ها با شفافیت و تحت نظارت حرکت می کنند.
به گزارش خبرنگار مهر، ولی الله سیف در مراسم سالگرد تاسیس بانک قرض الحسنه مهر ایران گفت: انتقاداتی از نظام بانکی مطرح می شود در حالیکه نظام بانکی باید از همه فعالیت های اقتصادی حمایت کند و بخشی از نظام بانکی که شبهه ربوی ندارد، فعالیت قرض الحسنه است که عملیاتی است که در کنار عملیات اقتصادی و با هدف کسب سود، هدف خدمت رسانی به مردم را پیگیری می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 10 ساعت و 31 دقیقه پیش
قیمت حامل های انرژی ثابت می ماند

قیمت حامل های انرژی ثابت می ماند روزنامه ایران: روز گذشته موضوع بودجه 97 و چالش های احتمالی آن محور اصلی نشست های خبری بود. وزارت صنعت، معدن و تجارت هم از این قاعده مستثنی نبود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور تولید نگاه مثبتی به بودجه سال آینده داشت و گفت: اگر بودجه عمرانی کشور حدود 10 هزار میلیارد تومان کاهش یافته است اما در عوض 18 هزار میلیارد تومان(طبق لایحه بودجه سال آینده اختصاص 18 هزار میلیارد تومان از محل صرفه جویی و هدفمندی یارانه ها برای تولید و اشتغال در لایحه بودجه 97 پیش بینی شده که از محل های مختلف از جمله منابع بانک ها ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اقتصادی انتشار : 10 ساعت و 31 دقیقه پیش
درد دل مردم پاسخ مسولین تاوانی که باید برای سفر بپردازیم/ حکایت ما و ثبت نام خودرو/ با نخبگان چنین نکنید

درد دل مردم پاسخ مسولین تاوانی که باید برای سفر بپردازیم/ حکایت ما و ثبت نام خودرو/ با نخبگان چنین نکنید دست دولت در جیب مردم و سکوت رسانه ها
با سلام همانطور که مستحضرید دولت در راستای افزایش درآمدهای خود در بودجه سال 97 اقدام به افزایش نمایی برخی از درآمدهای عمومی خود نظیر افزایش تعرفه ورود خودرو و خروج مسافر و ... نموده است در دولت آقای احمدی نژاد هر ساله شاهد بودیم دولت با افزایش نرخ ارز در ماههای پایانی سال اقدام به کسب درآمد جهت کسری بودجه آخر سال خود میکرد و اصلاح طلبان در بوق و کرنا میدمیدند که بیا و ببین ولی اکنون در دولت روحانی این اتفاق چند ماه زودتر شروع شده و جالب اینجاست هیچ کدام از آقایان عکس العملی از خود نشان نمیدهند به نظر بنده مشکل از آنجا نشات میگیرد که نگاه دولت ایرادی ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 10 ساعت و 31 دقیقه پیش
هدفمند کردن یارانه ها روی ریل اصلی رفت

هدفمند کردن یارانه ها روی ریل اصلی رفت میثم موسایی؛ اقتصاددان در روزنامه ایران نوشت: صبح روز یکشنبه هفته جاری لایحه بودجه سال 1397 به عنوان مهم ترین سند مالی دولت تقدیم مجلس شد که در مقایسه با بودجه های سنواتی گذشته تغییرات محسوسی دارد.
یکی از این تغییرات مثبت نگاه جدید دولت به قانون هدفمندی یارانه هاست. درحالی که طی هفت سالی که از اجرای این قانون می گذرد، یارانه نقدی به صورت مساوی بین تمام ایرانیان توزیع می شد، در لایحه پیشنهادی دولت شاهد تغییر اساسی در نحوه توزیع و هزینه کرد یارانه ها هستیم.
درحالی که هدف اولیه قانون هدفمندی یارانه ها، هدفمند کردن میلیاردها تومان یارانه مستقیم و غیرمستقیمی بود که دولت می پردازد ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اقتصادی انتشار : 10 ساعت و 41 دقیقه پیش
نفوذ در نقشه راه اقتصاد

نفوذ در نقشه راه اقتصاد به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم ، حکیم قاآنی می گوید تا نشان سمّ اسبت گم کنند- ترکمانا نعل را وارونه زن . شعار شفافیت، بودجه عملیاتی، رونق تولید و اشتغال، و حمایت از بخش خصوصی و اقتصاد ملی، با تناقضات عجیب همراه شده و برخی کارشناسان حامی دولت را نیز به هشدار واداشته است. بیم آن می رود که آمیزه ای از سوءمدیریت، فقدان کارنامه، بی برنامگی و نفوذزدگی درباره نقشه راه اقتصادی، به خسارت های بزرگ منتهی شود. توقع آن است که مجلس، مجمع تشخیص مصلحت نظام، شورای نگهبان، قوه قضائیه، رسانه های مستقل و محافل دانشگاهی و حوزوی به مسئولیت های نظارتی برزمین مانده اهتمام کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 10 ساعت و 42 دقیقه پیش
در کدام کشورها مردم بعد 65 سالگی کار می کنند؟

در کدام کشورها مردم بعد 65 سالگی کار می کنند؟ به گزارش سرویس فضای مجازی خبرگزاری صدا و سیما ؛ به نظر می رسد که هر روز در کشورهای بیشتری افراد مسن برنامه های بازنشستگی خود را به حالت تعویق درمی آورند. گزارش اخیر OECD نشان می دهد که نرخ اشتغال در میان بیش از 65 ساله ها در کشورهای مختلف تفاوت چشمگیری پیدا کرده است.
آسیا بالاترین میزان افرادی که بیش از 65 سال سن دارند و کار می کنند را در خود جای داده است. در اندونزی 50.6 درصد از افرادی که در سن 65-69 سالگی قرار دارند کار می کنند. این رقم در کره جنوبی 45 درصد و در ژاپن 48 درصد است. در بعضی از کشورهای اروپایی، زمانی که سن بازنشستگی کمی افزایش پیدا کرد، اعتراضات گسترده ای رخ داد ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 11 ساعت و 12 دقیقه پیش
فساد امضاهای طلایی

فساد امضاهای طلایی آفتاب نیوز :
مسأله امضای طلایی در نظام اداری ایران و فساد در اقتصاد مسأله دیروز و امروز نیست؛ تاسف بارتر این که هنوز هم امید اندکی به حذف آن وجود دارد.
اگرچه آقای رئیس جمهوری می گوید که دولت برای فساد به کندن ریشه ها، ازجمله امضای طلایی مشغول است اما کیست که نداند هر اقدامی از سوی دولت خود به وجود آورنده یک امضای طلایی است. کار به جایی رسیده که رئیس اتاق بازرگانی تهران می گوید اوضاع فساد در ایران روزبه روز وخیم تر می شود؛ اما غلامرضا شافعی دیگر فعال بخش خصوصی معتقد است فساد به یک بحران خطرناک در کشور تبدیل شده است و به تشریح ابعاد دیگری از آن می پردازد. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اقتصادی انتشار : 11 ساعت و 12 دقیقه پیش
افزایش 20 درصدی فروش تسلیحات کره جنوبی در سال 2016

افزایش 20 درصدی فروش تسلیحات کره جنوبی در سال 2016 به گزارش روز سه شنبه ایرنا از شبکه خبری 'ان.اچ.کی' ژاپن، موسسه بین المللی پژوهش های صلح استکهلم، در گزارش سالانه خود درباره تجارت جهانی اسلحه که در روز گذشته (دوشنبه) منتشر شد، این آمار را اعلام کرده است.
این گزارش می گوید فروش 100 شرکت بزرگ تولید سلاح و خدمات نظامی در جهان، غیر از چین که آمار فروش خود را اعلام نکرده است، در مجموع به حدود 375 میلیارد دلار رسیده و نسبت به سال گذشته 1.9 درصد بیشتر شده است.
درادامه گزارش آمده است، مجموع میزان فروش هفت شرکت از کره جنوبی در این فهرست، به رقم هشت میلیارد و 400 میلیون دلار رسیده که رشد 20/6 درصدی داشته است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 11 ساعت و 22 دقیقه پیش
چالش های صادرات گیاهان دارویی از استان فارس؛ وقتی کسی پای کار نیست

چالش های صادرات گیاهان دارویی از استان فارس؛ وقتی کسی پای کار نیست به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز ، محصولات جنگلی، مرتعی و گیاهان دارویی علاوه بر نقش ویژه ای که در اقتصاد داخلی دارند، می توانند تاثیر به سزایی در صادرات غیرنفتی داشته باشند. امروزه رویکرد روز افزون استفاده از گیاهان دارویی و فرآورده های حاصل از آن، نقش این گیاهان را در چرخه اقتصادی جهان پر رنگ تر کرده است.
براساس پیش بینی بانک جهانی در سال 2050 گردش ملی و تجارت جهانی متمرکز و مبتنی بر گیاهان و داروهای گیاهی به 5000 میلیارد دلار می رسد البته تناقضاتی در این آمار وجود دارد اما فارغ از این تناقض آنچه مسلم است در سال های اخیر ارزش بازارهای جهانی گیاهان دارویی و فرآورده های آنها با رشد قابل ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 11 ساعت و 22 دقیقه پیش
تمامی مراحل قانونی صدور مجوز پتروشیمی دنا ، بویراحمد طی شده است/ هزار و 300 فرصت شغلی در فاز اول

تمامی مراحل قانونی صدور مجوز پتروشیمی دنا ، بویراحمد طی شده است/ هزار و 300 فرصت شغلی در فاز اول به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یاسوج،داریوش دیو دیده در جمع خبرنگاران تاکید کرد :تمامی مراحل قانونی مجوز پتروشیمی دنا ، بویراحمد طی شده و هیچ منع قانونی برای شروع عملیات اجرایی آن وجود ندارد.
دیودیده گفت: استعلام های لازم از دستگاههای مختلف برای صدور مجوز پتروشیمی دنا ، بویراحمد صورت گرفته و اجازه فعالیت در این منطقه برای احداث پتروشیمی داده شده است.
وی با بیان اینکه پروژه پتروشیمی دنا ، بویراحمد دارای طرح مطالعاتی ارزیابی زیست محیطی نیز هست خاطرنشان کرد: پاسخ تمامی استعلام ها برای اجرایی شدن پروژه از سوی دستگاههای متولی و متخصص مثبت بوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 11 ساعت و 31 دقیقه پیش
افزایش چند سنتی قیمت نفت برنت/نفت اوپک کوتاه آمد+نمودار

افزایش چند سنتی قیمت نفت برنت/نفت اوپک کوتاه آمد+نمودار به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، نفت برنت در هفته گذشته میلادی نوسان قیمت متعددی داشت به گونه ای که در ابتدا هفته به قیمت 62.4 دلار به فروش رسید، با افزایش جزئی در روز دوم به مبلغ 62.89 دلار معامله شد ولی در روز سوم با افت قیمت بیش از یک دلاری به رقم 61.15 دلار رسید. پس از آن قیمت نفت برنت سیر صعودی به خود گرفت تا جایی که در روز شنبه به قیمت 63.33 دلار در بازارهای جهانی معامله شد.
اختلاف قیمت نفت برنت طی هفت روز 13 تا 18 آذر ماه نشان دهنده افزایش 93 سنتی بوده است.
نفت خام طی هفت روز 13 تا 18 آذر ماه علی رغم نوسان قیمت در نهایت تغییر آنچنانی نداشته است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: اقتصادی انتشار : 11 ساعت و 42 دقیقه پیش
سیگنال های دلار بودجه 97 به اقتصاد ایران/خبری از ارز تک نرخی نیست

سیگنال های دلار بودجه 97 به اقتصاد ایران/خبری از ارز تک نرخی نیست به گزارش خبرنگار مهر ، دو روزی می شود که دولت لایحه بودجه سال 97 کل کشور را تقدیم مجلس کرده است؛ لایحه ای که ادعا شده یک بودجه عملیاتی را پیگیری کرده و شرایط را برای هزینه کرد واقعی دولت در بخش های مختلف مهیا نموده است.هر سال، این لایحه اعداد و ارقام مهمی را برای فعالان اقتصادی و تجار در خود جای می دهد که به نوعی نقشه راه اقتصاد ایران را در سال آتی مشخص می کند.
هر سال لایحه بودجه که منتشر می شود، یکی از اعدادی که خودنمایی کرده و توجه همه را به خود جلب می کند، نرخ ارز است؛ نرخی که در لایحه بودجه سال 97 کل کشور، 3500 تومان در نظر گرفته شده است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 12 ساعت و 2 دقیقه پیش
اولین همایش بین المللی فرآورده های حلال برگزار می شود

اولین همایش بین المللی فرآورده های حلال برگزار می شود به گزارش خبرگزاری مهر ، محمدرضا صابری دبیر اجرایی اولین همایش بین المللی فرآورده های حلال با اعلام این خبر، گفت: محورهای این همایش شامل شریعت و فرآورده های حلال، پژوهش، فناوری و فرآورده های حلال و اقتصاد فرآورده های حلال است.
وی افزود: در این همایش به ویژگی و معیار غذای حلال، اشتراک و افتراق ادیان در معیار حلال، معیار حلیت گوشت و فرآورده های آن، قواعد فقهی مرتبط با فرآورده های حلال و مسائل مستحدثه در این فرآورده ها پرداخته خواهد شد.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، ادامه داد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 12 ساعت و 12 دقیقه پیش
نرخ بالای بهره بانکی، بلای جان کشاورزان

نرخ بالای بهره بانکی، بلای جان کشاورزان جواد ابراهیمی عضو اتاق بزرگانی استان گیلان در گفتگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ با اشاره به قیمت بالای محصولات کشاورزی در کشور، اظهار کرد: صادرات محصولات کشاورزی در ایران به دلیل قیمت بالای تمام شده آن توجیه اقتصادی و توان رقابت با محصولات کشاورزی ترکیه را ندارد.
وی با بیان اینکه نرخ وام های بانکی به بخش کشاورزی بالا است، ادامه داد: وام های بانکی به بخش کشاورزی با سود های بالا، زمینه را برای افزایش قیمت محصولات فراهم می کند.
وی با بیان اینکه کشت سنتی محصولات نیز باعث افزایش هزینه های تولید می شود، تصریح کرد: تبدیل زمین های کشاورزی به قطعه های کوچک ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 12 ساعت و 12 دقیقه پیش
حمایت از اقشار نیازمند در بودجه97/لزوم تخصیص ردیف توانمندسازی

حمایت از اقشار نیازمند در بودجه97/لزوم تخصیص ردیف توانمندسازی سهیل جلودارزاده در گفتگو با خبرنگار مهر ، در مورد اعتبار نهادهای حمایتی در لایحه بودجه 97 ، افزود: در حال حاضر با توجه به بررسی های انجام شده، بودجه سال 97 نهادهایی مانند کمیته امداد، بهزیستی، وزارت رفاه نسبت به سال 96 درصدی رشد داشته که این نشان دهنده حمایت دولت از نیازمندان و قشر متوسط جامعه است.
وی گفت: در بودجه کمیته امداد باید برای توانمندسازی مددجویان بودجه خوبی اختصاص داده شود تا این افراد بتوانند بعد از مدتی به خودکفایی برسند و دیگر تحت پوشش نبوده و مستقل زندگی کنند، بر همین اساس دولت باید مدتی برای آنها هزینه کند. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 12 ساعت و 21 دقیقه پیش
زمزمه بنزین 1500 تومانی از دی ماه

زمزمه بنزین 1500 تومانی از دی ماه اعتماد نوشت: همزمان با ارایه لایحه و بررسی آن توسط نمایندگان رایزنی ها در مورد نرخ های جدید بنزین و حامل های انرژی از سوی منابع آگاه در درون دولت و حتی تحلیل های کارشناسی بر سر زبان ها رانده می شود.
این موضوع که مسبوق به سابقه است، هر سال در زمان ارایه لایحه تکرار می شود و در نهایت با بررسی لایحه بودجه در صحن علنی مجلس نتیجه نهایی و اعلام می شود؛ روالی که در سال 96 با مخالفت های متعدد نمایندگان و بار تورمی که برای بودجه ایجاد می کرد قیمت حامل های انرژی ثابت ماند اما در همان لایحه نمایندگان مجلس به دولت اجازه دادند تا از ابتدای دی ماه سال جاری قیمت حامل های انرژی مخصوصا بنزین و نفت گاز ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 12 ساعت و 41 دقیقه پیش
نشست سالانه بنگاه های تجاری اروپایی در تالین برگزار شد

نشست سالانه بنگاه های تجاری اروپایی در تالین برگزار شد به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی یورونیوز، کمیسیون اروپا برای بهبود بازدهی خرید های بخش دولتی طرحی را آغاز کرده است که به بنگاه های تجاری کمک می کند تا به بازار های دولتی دسترسی داشته باشند. طی پنج سال گذشته شرکت های تجاری کوچک و متوسط حدود هشتاد و پنج درصد مشاغل اروپا، دو سوم مشاغل در بخش خصوصی را ایجاد کرده اند.
فرصت هایی که بازار های دولتی برای این بنگاه های تجاری فراهم می کنند یکی از موضوعات نشست سالانه بنگاه های تجاری اروپا بود که در تالین، پایتخت استونی برگزار شد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 12 ساعت و 41 دقیقه پیش
عدم تحقق وعده ها و انتظار اولین نورگیری رصدخانه در 1400/ورود شرکت های داخلی در طرح ملی

عدم تحقق وعده ها و انتظار اولین نورگیری رصدخانه در 1400/ورود شرکت های داخلی در طرح ملی دکتر حبیب خسروشاهی، مجری طرح رصدخانه ملی ایران در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، با بیان اینکه طراحی تفصیلی به همراه تمام اجزای رصدخانه ملی به پایان رسیده است، افزود: ساخت رصدخانه مرحله بعدی است که در این راستا طراحی و نحوه ساخت این رصدخانه تدوین شد و آن را در اختیار داوران بین المللی قرار دادیم.
وی با تاکید بر اینکه احتمالا این طراحی نیاز به یکسری اصلاحات دارد، اظهار کرد: ولی بخشی از رصدخانه ملی که شامل بخش ثابت محفظه تلسکوپ، ساختمان خدماتی و لایه نشانی و محوطه سازی است، امسال قرار داد آن امضا و اجرایی می شود.
اجرای عملیات جاده سازی رصدخانه ملی ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 13 ساعت و 21 دقیقه پیش
بازار هفتگی "کانی سور" بانه به دلیل بی توجهی مسئولان همچنان تعطیل است

بازار هفتگی "کانی سور" بانه به دلیل بی توجهی مسئولان همچنان تعطیل است به گزارش خبرگزاری تسنیم از بانه ، نقش به سزایی در رونق اقتصادی، توسعه و فروش محصولات کشاورزی، صنعتی و پوشاک دارد و مردم منطقه برای تأمین مایحتاج زندگی خود به دلیل تنوع محصولات، عرضه مستقیم و بدون واسطه و قیمت مناسب کالاها از این بازارهای هفتگی استقبال می کنند.
بازار هفتگی شهر کانی سور بانه واقع در بخش نمشیر این شهرستان سال گذشته با عنوان "جمعه بازار کانی سور" توسط شهرداری بانه افتتاح و راه اندازی شد اما 8 ماه از تعطیلی این بازارچه می گذرد و گویا مسئولان شهرستان اشتیاقی برای فعالیت مجدد آن ندارند. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 13 ساعت و 22 دقیقه پیش
واگذاری 90 هزار مترمربع از اراضی شهرک صنعتی پیشوا/ زمینه حضور صاحبان صنایع در پیشوا فراهم شد

واگذاری 90 هزار مترمربع از اراضی شهرک صنعتی پیشوا/ زمینه حضور صاحبان صنایع در پیشوا فراهم شد مرتضی مدرسی در گفت وگو با خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری فارس استان تهران بیان کرد: 90 هزار مترمربع از اراضی شهرک صنعتی پیشوا در قالب پنج قرارداد جدید در زمینه تولید محصولات غذایی و سلولزی در آبان و آذر سال جاری به متقاضیان واگذار شد.
وی افزود: این طرح ها شامل تولید محصولات غذایی و سلولزی است که امیدواریم هر چه سریع تر روند احداث و بهره برداری از آنها طی شود.
مدیر شهرک صنعتی پیشوا گفت: تولید روغن نباتی، تولید و بسته بندی انواع میوه و سبزیجات خشک و منجمد، تولید سیب زمینی نیمه آماده و منجمد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 13 ساعت و 32 دقیقه پیش
افزایش بهای نفت خام در بازار نیویورک

افزایش بهای نفت خام در بازار نیویورک به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان ، به نقل از خبرگزاری فرانسه از نیویورک، بهای هر بشکه نفت خام سبک و شیرین، وست تگزاس اینترمدییت (دبلیو. تی. آی) که بیشتر برای قیمت گذاری نفتی که در آمریکا مصرف می شود به کار برده می شود در پایان معاملات بازار نفتی نیویورک، نایمکس، برای تحویل در ماه ژانویه با 63 سنت افزایش نسبت به پایان معاملات روز کاری پیشین به 57 دلار و 99 سنت رسید.
انفجار امروز در منهتن که در فاصله نه چندان دور از تایمز اسکوار در مرکز شهر نیویورک روی داده است در افزایش قیمت نفت در معاملات امروز این بازار تاثیر گذار بوده است ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: اقتصادی انتشار : 13 ساعت و 42 دقیقه پیش
آخرین وضعیت برندینگ بنزین در ایران

آخرین وضعیت برندینگ بنزین در ایران به گزارش مشرق ، هدایت الله خادمی نایب رئیس اول کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی طرح برندینگ در کمیسیون متبوعش، اظهار داشت: طرح برندینگ در دنیا به این گونه اجرا می شود که شرکت های تولید کننده بنزین مانند توتال و شل که جایگاه های توزیع سوخت (پمپ بنزین) نیز در اختیار دارند، بنزین را با کیفیت و قیمت های مختلف ارائه می دهند.
وی افزود: همچنین برخی از شرکت ها که تولید کننده بنزین نیستند، بنزین را از تولید کنندگان دریافت و با انجام عملیاتی بر روی بنزین، آن را تحت عنوان برند خود در جایگاه های ویژه خود ارائه می دهند. ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 14 ساعت و 2 دقیقه پیش
چرا میزان کارگریزی در میان کارکنان بالاست؟

چرا میزان کارگریزی در میان کارکنان بالاست؟ ضعف فرهنگ و اخلاق کار، که در قالب ضعیف بودن مسئولیت پذیری شغلی نمود می یابد، از نظر بسیاری از محققان یکی از موانع اصلی توسعه یافتگی در ایران محسوب می شود. نبود فرهنگ مناسب کار، در کشور ما، موجب شده است تا کم کاری یا کارگریزی در میان مردم به نوعی عادت تبدیل شود و افراد در بسیاری از موارد ارزشی برای شغلی که در جامعه به عهده دارند قائل نشوند.
سؤالی که در اینجا مطرح می شود این است که چه عواملی باعث به وجود آمدن کارگریزی کارکنان خواهد شد؟ راه حل رفع مشکل چیست؟ در این مقاله، مهم ترین علل بروز کارگریزی مورد بررسی قرار می گیرد و سعی می شود راهکارهای مناسب ارائه شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 14 ساعت و 2 دقیقه پیش
شهرک های دانشگاهی چاره معضل بیکاری

شهرک های دانشگاهی چاره معضل بیکاری براساس آخرین آمارهای بیکاری در کشور به میزان 3 میلیون و165هزار نفر نشان می دهد که این رقم در میان فارغ التحصیلان مقاطع مختلف قطعاً بیشتر خواهد بود و بسیاری از رشته های تحصیلی هم دراستان ها بازار کار ندارد.
با نگاهی به آمار بیکاری در کشور و ارائه راه حل هایی که بیشتر مسکن و موقت بوده است، مانند طرح کارورزی و کاج برای فارغ التحصیلان که از سوی دولت اجرا می شد، باید گفت: در این طرح ها جایگاه کارفرما و فارغ التحصیلان دیده نشده است چرا که فردی که سال ها درس خوانده و دریک حوزه فنی و تخصصی مهارتی کسب کرده است هرگز حاضر نمی شود با حقوق ماهیانه 300-400هزار تومان وقت خود را در یک مؤسسه خصوصی تلف ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 14 ساعت و 12 دقیقه پیش
توزیع اعتبارات شهرستان رودبار از بودجه 96 نامتوازن بوده است/ دولت باید توجه بیشتری در بخش تولید و کارآفرینی رودبار در بودجه 97 داشته باشد

توزیع اعتبارات شهرستان رودبار از بودجه 96 نامتوازن بوده است/ دولت باید توجه بیشتری در بخش تولید و کارآفرینی رودبار در بودجه 97 داشته باشد منوچهر جمالی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در رودبار به توزیع اعتبارات در بودجه سال گذشته اشاره داشت و اظهار کرد: در بخش های از تخصیص بودجه رودبار همچون آسفالت روستایی، روکش آسفالت و گازرسانی به چندین روستا رضایتمندی از توزیع اعتبارات وجود داشت است.
وی با اشاره به اعتبارات ناکافی توزیع شده در بخش آب شرب شهرستان رودبار افزود: در بخش آب روستایی، توزیع اعتبارات در رودبار رضایت بخش نبوده و نیاز هست بیشتر در این حوزه اعتبارات بیشتری در بودجه اختصاص یابد.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به توزیع نامتوازن اعتبارات در حوزه اشتغال شهرستان رودبار در بودجه 96 گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 14 ساعت و 21 دقیقه پیش
بهای نفت در بازار نیویورک افزایش یافت

بهای نفت در بازار نیویورک افزایش یافت به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری فرانسه از نیویورک، بهای هر بشکه نفت خام سبک و شیرین ، وست تگزاس اینترمدییت (دبلیو. تی. آی) که بیشتر برای قیمت گذاری نفتی که در آمریکا مصرف می شود به کار برده می شود در پایان معاملات بازار نفتی نیویورک ، نایمکس، برای تحویل در ماه ژانویه با 63 سنت افزایش نسبت به پایان معاملات روز کاری پیشین به 57 دلار و 99 سنت رسید.
انفجار امروز در منهتن که در فاصله نه چندان دور از تایمز اسکوار در مرکز شهر نیویورک روی داده است در افزایش قیمت نفت در معاملات امروز این بازار تاثیر گذار بوده است ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 14 ساعت و 22 دقیقه پیش
آن روز هاپولی کردن بودجه رسم نبود

آن روز هاپولی کردن بودجه رسم نبود به گزارش مشرق ، غلامرضا صادقیان در یادداشت روزنامه جوان نوشت:
دعوای بودجه 97 بیشتر بر سر بودجه جاری است. روحانی و نوبخت مجلس را قسم حضرت عباس می دهند که با لابی گری دستگاه های اجرایی، بودجه جاری آنها را افزایش ندهند. در کنار این، بحث بودجه های فرهنگی هم داغ است و خیلی ها مدعی هستند بیشتر مؤسسات فرهنگی که بودجه های کلان می گیرند یا اصلاً خروجی خوبی ندارند یا اینکه خروجی شان با آن بودجه نمی خواند و احتمالاً شمار زیاد کارمندان و مدیران رانتی این دستگاه ها، بودجه آنها را به شکل نامتعادلی افزایش داده است ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 14 ساعت و 22 دقیقه پیش
آخرین وضعیت برندینگ بنزین در ایران

آخرین وضعیت برندینگ بنزین در ایران هدایت الله خادمی نایب رئیس اول کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم ، با اشاره به بررسی طرح برندینگ در کمیسیون متبوعش، اظهار داشت: طرح برندینگ در دنیا به این گونه اجرا می شود که شرکت های تولید کننده بنزین مانند توتال و شل که جایگاه های توزیع سوخت (پمپ بنزین) نیز در اختیار دارند، بنزین را با کیفیت و قیمت های مختلف ارائه می دهند.
وی افزود: همچنین برخی از شرکت ها که تولید کننده بنزین نیستند، بنزین را از تولید کنندگان دریافت و با انجام عملیاتی بر روی بنزین، آن را تحت عنوان برند خود در جایگاه های ویژه خود ارائه می دهند.
بیشتر بخوانید: ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 14 ساعت و 41 دقیقه پیش
اجرای طرح توسعه کشت زعفران در مناطق کوهستانی قم

اجرای طرح توسعه کشت زعفران در مناطق کوهستانی قم محمد رضا طلایی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به عدم موفقیت در زمینه ایجاد گلخانه در استان اظهار کرد: در سال های گذشته چند شهرک گلخانه ای در استان ایجاد شد که این شهرک ها موفق نبودند، به همین دلیل دیگر به دنبال ایجاد شهرک گلخانه ای از طریق دولت در استان نیستیم و تنها به دنبال فرهنگ سازی در این زمینه هستیم.
وی ادامه داد: طرح بانک اطلاعات اصلاح ساختار مرغداری های استان با اعتبار 50 میلیون تومان در سال 95 اجرا شد و تعدادی از مرغداری های استان را با استفاده از تسهیلات مکانیزه کردیم و تولید مرغداری های استان مشکل خاصی ندارد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 14 ساعت و 41 دقیقه پیش
چشم انداز بودجه97 کوچک تر شدن سفره مردم

چشم انداز بودجه97 کوچک تر شدن سفره مردم به گزارش مشرق ، در حالی که در لایحه بودجه سال آینده سختگیری هایی بر مردم در حوزه هایی مانند حذف یارانه ها، افزایش قیمت برخی حامل های انرژی و افزایش عوارض خروج از کشور شده است؛ بودجه جاری دولت و برخی نهادهای نورچشمی دولت افزایش یافته است.
براساس لایحه بودجه سال آینده که دو روز پیش توسط رئیس جمهور به مجلس تقدیم شد، بودجه جاری همچنان روند صعودی خود را پیموده و بخش های دیگر هم به پای آن نمی رسند، چنانچه هزینه های جاری دولت از 253 هزار میلیارد تومان به 276 هزار میلیارد تومان رسیده تا با حدود 23 هزار میلیارد تومان افزایش، رشد نزدیک به 9 درصدی را تجربه کند. ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 14 ساعت و 41 دقیقه پیش
ورق نامهربانی با "یار مهربان"؛ کتاب فروشی های کرج در ورطه "ورشکستگی" قرار گرفتند

ورق نامهربانی با "یار مهربان"؛ کتاب فروشی های کرج در ورطه "ورشکستگی" قرار گرفتند به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج ، هر سال اواخر آبان ماه هفته کتاب در کشور برای فرهنگسازی این کالای مقدس برگزار می شود. این روزها وضعیت تولیدکنندگان و فروشندگان کتاب- یاری که برای علم و مهربانی است- بسیار "نامهربان" است. کتاب فروشی های البرز یکی پس از دیگری از مشکلات عدیده رنج می برند و در حال ورشکستگی هستند.
اگر زمانی همین 14 کتاب فروشی معتبر نیز بسته شود دیگر محیطی برای کتاب در البرز متصور نمی توانیم باشیم. مشکلات عرصه کتاب از ناشران گرفته تا فروش، توزیع کتاب، مالیات و عوارضی که وجود دارد سدی محکم در برابر این مصحف بزرگ انسانی است ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 14 ساعت و 52 دقیقه پیش
سرانجام توافق نفتی اوپک چه می شود؟

سرانجام توافق نفتی اوپک چه می شود؟ در این میان وزرای نفت کویت و امارات روز گذشته از احتمال خروج از توافق پیش از زمان مقرر یعنی پایان سال 2018 سخن گفته اند. به گفته این وزرای نفت اوپک، در صورتی که تا ژوئن 2018 یعنی موعد نشست بعدی اوپک، بازار نفت به تعادل برسد، ممکن است استراتژی خروج مورد بررسی قرار گیرد.
با این حال وجود مولفه های گوناگون در بازار نفت، پیش بینی این مساله که آیا در نشست ژوئن تصمیم به خروج زودهنگام از توافق گرفته خواهد شد؟ را دشوار کرده است. به گزارش دنیای اقتصاد، برآورد رشد تقاضا با وجود داده های مبهم چین، پیش بینی رشد عرضه با توجه به شرایط گنگ تولیدکنندگان شیل ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 15 ساعت و 12 دقیقه پیش
افزایش 12دلاری قیمت نفت خام ایران/ قیمت هر بشکه نفت سبک ایران به بیش از 62دلار رسید

افزایش 12دلاری قیمت نفت خام ایران/ قیمت هر بشکه نفت سبک ایران به بیش از 62دلار رسید در حالی که میانگین قیمت نفت خام سبک ایران در 11 ماه سال 2016 برابر با 40 دلار و 12 سنت برای هر بشکه بود، این رقم در سال 2017، 51 دلار و 51 سنت برای هر بشکه بوده است که نشان از افزایش 11 دلار و 39 سنتی دارد. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از شانا، قیمت هر بشکه نفت خام سنگین ایران نیز از ابتدای سال 2017 تا ابتدای دسامبر به طور میانگین 50 دلار و 97 سنت برای هر بشکه معامله شد، این رقم پارسال 38 دلار و 14 سنت برای هر بشکه بود.
قیمت نفت خام سبک و سنگین ایران در روزهای نخست دسامبر 2016 به ترتیب 46 دلار و 62 سنت و 45 دلار و 37 سنت برای هر بشکه و در سال 2017 برابر با 62 دلار و 74 سنت و 59 دلار و ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 15 ساعت و 12 دقیقه پیش
جهانگیری: محدودیت های منابع دولت جدی است

جهانگیری: محدودیت های منابع دولت جدی است به گزارش ایسنا، منطقه خوزستان، اسحاق جهانگیری در جلسه شورای اداری خوزستان که دوشنبه شب (20 آذر) در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: خوشبختانه توطئه هایی که علیه ایران در منطقه طراحی شده بود، به فضل الهی ناکام ماندند و هیچ کدام به موفقیت نرسیدند و به عکس آن جمهوری اسلامی در تمام نقاط کشور دارای امنیت و ثباتی است که شاید حتی کشورهای دوردست منطقه نیز این چنین ثباتی نداشته باشند .
وی افزود: داعش ایجاد شد تا آرامش و امنیت ایران را بر هم بزند و ایران را ناامن کند اما نه تنها پای آنها به ایران کشیده نشد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 15 ساعت و 21 دقیقه پیش
وزارت نفت 5 میلیارد دلار در خوزستان سرمایه گذاری می کند

وزارت نفت 5 میلیارد دلار در خوزستان سرمایه گذاری می کند شریعتی شامگاه دوشنبه در جلسه شورای اداری خوزستان که با حضور معاون اول رییس جمهور و جمعی از وزرای کابینه در اهواز برگزار شد، افزود: این سرمایه گذاری در 2سال آینده 10 تا 15 هزار نفر اشتغالزایی خوزستان در پی خواهد داشت.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، وی در ادامه با بیان اینکه دنبال ایجاد اشتغال مستمر در خوزستان هستیم گفت: چهار هزار و 800 میلیارد ریال در حوزه اشتغالزایی روستایی به خوزستان اختصاص یافته است.
وی گفت: آمادگی داریم که در حوزه صنایع تبدیلی و کشاورزی با بانک کشاورزی قرارداد منعقد کنیم تا روند اعطای تسهیلات را سرعت ببخشیم . ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 15 ساعت و 22 دقیقه پیش
70 درصد هزینه جاری صرف حقوق کارمندان می شود

70 درصد هزینه جاری صرف حقوق کارمندان می شود لایحه بودجه 1397 کل کشور که درآمدها و هزینه های دولت برای سال آینده را پیش بینی کرده است روز یکشنبه از سوی رئیس جمهور به رئیس مجلس شورای اسلامی تقدیم شد که بر اساس آن منابع بودجه کل کشور 1میلیون و 194هزار میلیارد تومان پیش بینی شده است.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، بر اساس داده نمایی لایحه بودجه سال 97 کل کشور که از سوی سازمان برنامه و بودجه منتشر شده است، 54 درصد منابع از محل درآمدها، 29 درصد از محل واگذاری دارایی های سرمایه ای و 18 درصد نیز از محل واگذاری دارایی های مالی قرار است تامین شود. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 15 ساعت و 22 دقیقه پیش
نشست سالانه بنگاه های تجاری اروپایی در تالین برگزار شد

نشست سالانه بنگاه های تجاری اروپایی در تالین برگزار شد به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی یورونیوز، نشست سالانه بنگاه های تجاری اروپایی در تالین برگزار شد.
کمیسیون اروپا برای بهبود بازدهی خریدهای بخش دولتی طرحی را آغاز کرده است که به بنگاه های تجاری کمک می کند تا به بازارهای دولتی دسترسی داشته باشند. طی پنج سال گذشته شرکت های تجاری کوچک و متوسط حدود هشتاد و پنج درصد مشاغل اروپا، دو سوم مشاغل در بخش خصوصی را ایجاد کرده اند. فرصت هایی که بازارهای دولتی برای این بنگاه های تجاری فراهم می کنند یکی از موضوعات نشست سالانه بنگاههای تجاری اروپا بود که در تالین، پایتخت استونی برگزار شد ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 15 ساعت و 22 دقیقه پیش
30 تن از بقایای پسته تازه سیلو و پس از دو ماه مورد مصرف دام سبک و سنگین قرار گرفت

30 تن از بقایای پسته تازه سیلو و پس از دو ماه مورد مصرف دام سبک و سنگین قرار گرفت به گزارش خبرگزاری فارس استان سمنان به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، مصطفی شاه حسینی با اشاره به اجرای طرح بسته بندی بقایای پسته اظهار داشت: این مهم با هدف استفاده بهینه از بقایای کشاورزی و همچنین اجرای طرح بسته بندی مکانیزه بقایای پسته در شهرستان دامغان اجرایی شده است.
وی با اشاره به اقدامات انجام شده در این راستا گفت: تا کنون حدود 30 تن از بقایای پسته جمع آوری و با دستگاه سیلاژبگر بسته بندی و دپو شده است.
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان افزود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 15 ساعت و 41 دقیقه پیش
ایده ب ام و برای خودران ها

ایده ب ام و برای خودران ها به گزارش سایت اتوکار، رابرت ایرلینگر، رئیس بخش اینترنت شرکت بی ام و ضمن تایید این موضوع اعلام کرد که در آینده همه خودروهای خودران این شرکت به سیستم فرمان و کنترل توسط راننده نیز مجهز خواهند شد. به گزارش دنیای اقتصاد، این موضوع در شرایطی توسط بی ام و اعلام شده است که سایر شرکت های خودروساز و در راس آنها فولکس واگن، با خودروی کانسپت خود به نام سردیک، خودروهای خودران خود را بدون فرمان طراحی کرده اند. با وجود این، ایرلینگر اعلام کرده است که تمرکز بی ام و همواره بر نقل و انتقال شخصی است و همچنان به تولید خودروهایی که رانندگان از راندن آنها لذت ببرند ادامه خواهد داد ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 15 ساعت و 42 دقیقه پیش
عرضه شمش به حراج کارگشایی اضافه شد

عرضه شمش به حراج کارگشایی اضافه شد روز دوشنبه، شاخص بازار ارز با افت جزئی 2 تومانی به قیمت 4 هزار و 210 تومان رسید. این در حالی بود که روز یکشنبه میزان نوسان افزایشی این ارز 15 تومان بود. به گفته فعالان، پس از عبور دلار در روز یکشنبه از مرز 4 هزار و 200 تومان، خرید این ارز در روز دوشنبه با احتیاط زیادی همراه بود.
به اعتقاد یکی از بازیگران باتجربه بازار، روز گذشته کمتر معامله گری تمایلی به خریدهای سنگین داشت و بخشی از آنها نیز ترجیح می دادند که ارز خریداری شده قبلی را با حاشیه سود محدودی به فروش برسانند. روز دوشنبه، سکه تمام بهار آزادی نیز نوسانات محدودتری را تجربه کرد ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 15 ساعت و 42 دقیقه پیش
عرضه نسخه جدید کیا از هاچ بک ری

عرضه نسخه جدید کیا از هاچ بک ری قرار است این مدل تا پیش از پایان سال میلادی جاری وارد بازار شود. دو تصویر در کانال های رسانه های جمعی سایت شرکت خودروسازی کیا منتشر شده اند که نشان می دهند این مدل جدید یک نسخه اصلاح شده از این خودروی هاچ بک کره ای است که نسبت به مدل پیشین از ظاهری زیباتر و مدرن تر برخوردار است. به گزارش دنیای اقتصاد، گفته می شود چراغ های ال ایی دی، طراحی چرخ ها، چراغ های مه شکن، حجم باک یک لیتری، داخل اتاق و سپر این خودرو دستخوش تغییراتی شده است. ری نخستین خودروی برقی تولید شرکت کیا است که در نمایشگاه وسایل الکترونیک مصرف کنندگان در سال 2012 در لاس وگاس آمریکا رونمایی شد ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 15 ساعت و 42 دقیقه پیش
با ارزش ترین استارتاپ ها در آمریکا

با ارزش ترین استارتاپ ها در آمریکا به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از اتاق تهران،طی چند سال گذشته، تعداد شرکت های خصوصی با ارزش بیش از یک میلیارد دلاری-به اصطلاح تک شاخ ها (unicorns)- افزایش یافته است.
اما زمانی که استارت آپ های بیشتری به تک شاخ ها تبدیل شدند، یک کلاس جدید از استارت آپ ها هم به وجود آمد: decacorns ، استارت آپ هایی که بیش از 10 میلیارد دلار ارزش دارند.
اوبر و Airbnbs جزیی از این استارت آپ ها هستند. با کمک Pitchbook لیستی از استارت آپ هایی با ارزش بیش از 10 میلیارد دلار به دست آمد. این استارت آپ ها اگر در نهایت عمومی شوند و یا اینکه خصوصی باقی بمانند، باز هم تاثیر زیادی بر صنعت تکنولوژی گذاشته اند ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 15 ساعت و 42 دقیقه پیش
بودجه 97 در یک نگاه +اینفوگرافیک

بودجه 97 در یک نگاه +اینفوگرافیک برای مشاهده تصویر در اندازه اصلی روی آن کلیک کنید ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 15 ساعت و 42 دقیقه پیش
تدارک برای مراسم تدفین روزنامه های خصوصی

تدارک برای مراسم تدفین روزنامه های خصوصی خبر افزایش تعرفه واردات کاغذ و تحریر روزنامه در هفته های اخیر، واکنش برخی از روزنامه های خصوصی را به دنبال داشت.
به گزارش ایسنا، منصور قنواتی درباره افزایش تعرفه کاغذ اظهار کرد: بارها گفته ام که روزنامه های بخش خصوصی به ویژه در حوزه سیاسی عملاً در مقابل مافیای مطبوعات دولتی تسلیم هستند. شرایط فعلی و گران شدن تعرفه کاغذ آنها را آماده مراسم تدفین روزنامه های خصوصی کرده است. تا امروز اگر از حضور مطبوعات خصوصی در عرصه رقابتی راه رفتن بر لبه تیغ تعبیر می شد، با گران شدن کاغذ در شرایط اورژانسی قرار گرفتند و دیگر باید مسؤولان محترم دولت تدبیر به فکر مراسم تدفین روزنامه های خصوصی باشند. ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 15 ساعت و 42 دقیقه پیش
اختصاص مشوق های سرمایه گذاری در ناحیه صنعتی کوثر جهرم/ اشتغال زایی برای 656 نفر در شهرک صنعتی جهرم و کوثر جهرم

اختصاص مشوق های سرمایه گذاری در ناحیه صنعتی کوثر جهرم/ اشتغال زایی برای 656 نفر در شهرک صنعتی جهرم و کوثر جهرم به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی فارس، احد فتوحی در بازدید از شهرک صنعتی جهرم با حضور نماینده مردم شهرستان جهرم در مجلس شورای اسلامی، رئیس کمسیون عمران مجلس، معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه جهرم، با اشاره به تکمیل بودن زیرساخت ها در شهرک صنعتی جهرم و واگذاری بخش زیادی از اراضی این شهرک صنعتی، از آماده بودن زیرساخت ها در ناحیه صنعتی کوثر جهرم خبر داد.
وی گفت: برای تشویق و ترغیب سرمایه گذاران و رفع موانع سرمایه گذاری در شهرک صنعتی مهر در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 15 ساعت و 42 دقیقه پیش
نفوذ در نقشه راه اقتصاد

نفوذ در نقشه راه اقتصاد به گزارش مشرق ، محمد ایمانی در یادداشت روزنامه کیهان نوشت:
حکیم قاآنی می گوید تا نشان سمّ اسبت گم کنند- ترکمانا نعل را وارونه زن . شعار شفافیت، بودجه عملیاتی، رونق تولید و اشتغال، و حمایت از بخش خصوصی و اقتصاد ملی، با تناقضات عجیب همراه شده و برخی کارشناسان حامی دولت را نیز به هشدار واداشته است. بیم آن می رود که آمیزه ای از سوءمدیریت، فقدان کارنامه، بی برنامگی و نفوذزدگی درباره نقشه راه اقتصادی، به خسارت های بزرگ منتهی شود. توقع آن است که مجلس، مجمع تشخیص مصلحت نظام، شورای نگهبان، قوه قضائیه، رسانه های مستقل و محافل دانشگاهی و حوزوی به مسئولیت های نظارتی برزمین مانده اهتمام کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 16 ساعت و 1 دقیقه پیش
جهانگیری: تصمیم ترامپ درباره قدس احمقانه است /مدیران بی انگیزه آویزان کشور شده اند

جهانگیری: تصمیم ترامپ درباره قدس احمقانه است /مدیران بی انگیزه آویزان کشور شده اند به گزارش مهر، اسحاق جهانگیری شامگاه دوشنبه در شورای اداری خوزستان که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، وزیر جهاد کشاورزی، رئیس سازمان محیط زیست و دیگر مسئولان ملی و استانی برگزار شد، اظهار کرد: شرایط کشور و منطقه بر همگان روشن است؛ خوشبختانه توطئه هایی که علیه ایران در منطقه طراحی شده به فضل الهی همه ناکام مانده و به موفقیت نرسیده است و جمهوری اسلامی نه تنها در کشور بلکه در منطقه و کشورهای دوردست از یک امنیت، ثبات و آرامش مثال زدنی برخوردار است.
وی افزود: یکی از اهداف تاسیس گروه تروریستی داعش برهم زدن امنیت ایران بود اما تنها در موارد جزیی این گروه جنایتکار تحرکاتی انجام دادند ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 16 ساعت و 2 دقیقه پیش
آیا در قراردادها با فرانسوی ها چیز زیادی عاید صنعت خودرو شد؟

آیا در قراردادها با فرانسوی ها چیز زیادی عاید صنعت خودرو شد؟ حمیدرضا فولادگر در گفت وگو با تسنیم، با اشاره به درخواست نمایندگان کمیسیون صنایع از مدیران دو شرکت خودروسازی برای ارائه گزارش قراردادهای جدید خودرویی ، اظهار داشت: متأسفانه هنوز گزارشی از روند اجرای قراردادهای خودرویی به مجلس ارائه نشده است.
وی با بیان اینکه مجلس تأکید زیادی بر رعایت ساخت داخل محصولات مشترک و صادرات آنها دارد، افزود: مطمئناً صنعت خودروی کشور با واردات خودروساز نخواهد شد البته تجربه هم ثابت کرده در قراردادهای گذشته با فرانسوی ها چیز زیادی عاید صنعت خودرو نشده است.
این عضو کمیسیون صنایع مجلس با اعلام اینکه خودروسازان در گذشته اعلام کردند که سمند ملی تولید کرده ایم ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 16 ساعت و 12 دقیقه پیش
قرارداد گازی با نروژی ها داد حامیان دولت روحانی را هم درآورد: با این قرارداد حتی وارد بازار LNG هم نمی شویم

قرارداد گازی با نروژی ها داد حامیان دولت روحانی را هم درآورد: با این قرارداد حتی وارد بازار LNG هم نمی شویم به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، قرارداد اخیر فروش گاز به یک شرکت نروژی برای شناورهای تولید LNG است که هنوز در دنیا سابقه کافی ندارند و ارزیابی دقیقی در مورد ابعاد اقتصادی و ایمنی آن وجود ندارد .
در چارچوب قرارداد اخیر نه تنها در زمینه فناوری مربوط به این حوزه تجربه ای کسب نمی شود بلکه حتی به بازار LNG هم وارد نمی شویم چرا که تنها گاز را در خلیج فارس و از پالایشگاه هفتم پارس جنوبی به کشتی تولید LNG تحویل می دهیم و تمامی مراحل بعدی از دست ما خارج است و نقشی در مایع سازی و بازاریابی و فروش LNG آن نداریم که منجر به انتقال فناوری و تجربه برای کشور شود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 16 ساعت و 12 دقیقه پیش
واکنش سازمان حمایت به گرانی تخم مرغ

واکنش سازمان حمایت به گرانی تخم مرغ به گزارش مشرق ، علیرضا رستمی، درباره گرانی تخم مرغ در بازار مصرف اظهار کرد : تخم مرغ جزو کالاهای مشمول اولویت اول کالایی موضوع ابلاغیه شماره 48021 مورخ 16/4/1394 ستاد هدفمندسازی یارانه ها بوده و قیمت این کالا توسط کارگروه تنظیم بازار و با حضور کلیه دست اندرکاران صنف و وزارت جهاد کشاورزی و طی فرآیند کارشناسی تعیین می شود.
مدیر کل نظارت بر محصولات کشاورزی و مواد غذایی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان ادامه داد : هر گونه تغییر قیمت این کالا نیز از طریق فرآیند تصریح شده در ابلاغیه مذکور ( ارائه درخواست افزایش قیمت به همراه اسناد و مدارک مرتبط با بهای تمام شده تولید کالا به سازمان ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 16 ساعت و 22 دقیقه پیش
جهانگیری: تصمیم ترامپ در قبال قدس احمقانه بود

جهانگیری: تصمیم ترامپ در قبال قدس احمقانه بود اسحاق جهانگیری امروز در جلسه شورای اداری که با حضور معاون اول رئیس جمهور، وزیر صنعت، معدن و تجارت، وزیر جهاد کشاورزی، رئیس سازمان محیط زیست برگزار شد، اظهار داشت: از اینکه بار دیگر در خوزستان و جمع مسئولان و بزرگان قرار گرفتم خدا راشاکرم.مشکلات استان ها تا حدودی زیاد شده البته به همه این مسائل گوش می دهیم.
وی افزود: خوشبختانه توطئه هایی که علیه ایران در منطقه طراحی شده به فضل الهی همه ناکام مانده و به موفقیت نرسیده است.
معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه جمهوری اسلامی نه تنها در کشور بلکه در منطقه و کشورهای دوردست از یک امنیت، ثبات و آرامش مثال زدنی بهره مند است ... ادامه خبر ...

منبع: پارسینه دسته: اقتصادی انتشار : 16 ساعت و 32 دقیقه پیش
وعده جدید سیف به سپرده گذاران

وعده جدید سیف به سپرده گذاران آفتاب نیوز :
ولی الله سیف در دهمین سالگرد تاسیس بانک قرض الحسنه مهر ایران، اظهار داشت: همه عملیات بانکی در کشور براساس عقود بانکداری بدون ربا و بانکداری اسلامی انجام می شود.
وی با اشاره به اهمیت جایگاه قرض الحسنه در اسلام، تصریح کرد: همکاران بانک قرض الحسنه باید شاکر باشند که کارمند این بانک هستند.
رییس کل بانک مرکزی در ادامه به عملکرد مطلوب بانک قرض الحسنه مهر ایران اشاره کرد و افزود: انتقاداتی به نطام بانکی مطرح است، ولی بخشی که هیچ نقدی ندارد و شبهه ربوی نیز ندارد، قرض الحسنه است. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اقتصادی انتشار : 16 ساعت و 51 دقیقه پیش
عجله دولت برای حذف 20 میلیون یارانه بگیر

عجله دولت برای حذف 20 میلیون یارانه بگیر به گزارش مشرق ، دولت در لایحه بودجه 97 کل کشور بودجه یارانه نقدی و غیر نقدی خانوارها را به 23 هزار میلیارد تومان کاهش داد که این موضوع نشان می دهد یارانه بیش از 20 میلیون نفر دیگر باید حذف شود.
براساس این گزارش، حسن روحانی در موعد تحویل لایحه بودجه به مجلس نیز حذف بخشی از یارانه بگیران را مورد اشاره داده و گفته بود که سازمان هدفمندسازی یارانه ها به صندوق رفاه اجتماعی امید تغییر خواهد یافت و هر کس که کمتر از حداقل حقوق دریافت می کند ثبت نام کند.
با این وجود مشخص شده که تمام سرپرستان خانوارها باید در سامانه صندوق رفاه امید دولت ثبت نام کرده و بنا به ادعای نوبخت معاون رئیس جمهور ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 16 ساعت و 51 دقیقه پیش
توسعه فاز 11 پارس جنوبی ایران در انتظار مجوز آمریکا

توسعه فاز 11 پارس جنوبی ایران در انتظار مجوز آمریکا به گزارش تسنیم، دوازدهم تیرماه سال جاری در تهران با حضور وزیر نفت و معاونان وی، سفرای فرانسه و چین و تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی قرارداد 20 ساله توسعه فاز 11 پارس جنوبی بین شرکت ملی نفت ایران و کنسرسیومی به رهبری توتال فرانسه و با حضور شرکت های CNPC چین و پتروپارس ایران به امضا رسید.
برآورد هزینه سرمایه گذاری مستقیم این طرح 4 میلیارد و 879 میلیون دلار بود که 2.4 میلیارد دلار آن در فاز نخست توسعه این پروژه و بقیه در فاز دوم به منظور نصب تجهیزات افزایش فشار میدان گازی صورت می گیرد.
*زمانبندی 40 ماهه کی به سر می آید؟ ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 17 ساعت و 1 دقیقه پیش
عوارض خروج از کشور نیاز به اصلاح دارد/ دولت مصمم به قطع یارانه افراد غیرنیازمند است

عوارض خروج از کشور نیاز به اصلاح دارد/ دولت مصمم به قطع یارانه افراد غیرنیازمند است عزت الله یوسفیان ملا در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا در ارزیابی خود از لایحه بودجه سال 97 ، روش تدوین بودجه سال آینده را نوین و منطقی خواند و گفت: لایحه پیشنهادی دولت با وضعیت اقتصادی کشور سازگار تر و به واقعیت نزدیک تر است.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در مورد انتقادات مطرح شده نسبت به بالا بودن بودجه برخی نهادها و دستگاه ها اظهار کرد: بودجه پیشنهادی کاملا با در نظر گرفتن واقعیت عملکرد وزارتخانه ها کاملا منطقی است. مثلا زمانی که کارگری را استخدام می کنیم با توجه به عملکرد او حقوق اورا پرداخت می کنیم ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 17 ساعت و 11 دقیقه پیش
سرانجام رنو

سرانجام رنو مباحث پایه ای قرارداد رنو تغییری نکرده اما به لحاظ اجرایی باید در ارتباط با آن تصمیم گیری کرد، درخصوص اخبار منتشرشده مبنی بر مخالفت سایپا در تولید مشترک، توضیح داد: بحث مخالفت سایپا مطرح نیست.
به گزارش شهروند، شرکت سرمایه گذاری مشترک با رنو طی 20روز آینده ثبت می شود. این خبر را درحالی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت روز گذشته اعلام کرد که پیشتر برخی از بهارستان نشین ها از خلف وعده خودروسازان داخلی و تلاش برای ادامه انحصار در بازار خبر داده بودند، اما آنگونه که محسن صالحی نیا اعلام کرده؛ سایت بن رو در صورت عدم مشارکت سهامداران زیرمجموعه سایپا برای استفاده از ظرفیت شرکت رنو و سازمان گسترش و ... ادامه خبر ...

منبع: فرارو نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 17 ساعت و 12 دقیقه پیش
جهانگیری: راهی جز افزایش تولید و سرمایه گذاری برای اشتغال زایی وجود ندارد

جهانگیری: راهی جز افزایش تولید و سرمایه گذاری برای اشتغال زایی وجود ندارد به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری عصر دوشنبه(20 آذر) در آیین افتتاح کارخانه فولاد کاوه اروند، اظهار داشت: برای این که تصمیمات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی موثر واقع شود، این ستاد باید بتواند امر و نهی کند .
معاون اول رییس جمهور با قدردانی از بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی به خاطر احداث کارخانه فولاد کاوه اروند، تصریح کرد: خوشبختانه نهادهای زیرمجموعه دفتر مقام معطم رهبری همکاری مناسب و سازنده ای با دولت دارند .
جهانگیری ادامه داد: همه ما در یک مسیر واحد هستیم که این مسیر، خدمت به مردم و پیش بردن اهداف نظام اسلامی است . ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 17 ساعت و 12 دقیقه پیش
امیدوارم روحانی به مکرون درباره موافقت نامه پاریس تعهدی ندهد/ موافقت نامه پاریس ارتباطی به آلودگی هوا ندارد

امیدوارم روحانی به مکرون درباره موافقت نامه پاریس تعهدی ندهد/ موافقت نامه پاریس ارتباطی به آلودگی هوا ندارد به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری توانا خبرگزاری فارس، امضای بدون سر و صدای توافقنامه آب و هوایی پاریس توسط رئیس سازمان محیط زیست و پذیرش تعهدات ناشی از آن در کنار ارائه نشدن برنامه تعهدات عملی ایران بر اساس این توافقنامه، این نگرانی را ایجاد کرده است که در سفر اخیر رئیس جمهور به فرانسه هم تعهدات مشابهی درباره این توافقنامه پذیرفته شود.
در این باره با دکتر خلیل کرمی، پژوهشگر علوم جوی پژوهشکده ژئوفیزیک دانشگاه تهران به گفت وگو نشستیم.
فارس: چه مقدار دلایل علمی که در تایید موافقت نامه پاریس و در رابطه با گرمایش جهانی مطرح می شود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 17 ساعت و 12 دقیقه پیش
اشتغال زایی در شهرستان جم حمایت می شود/ بهبود فضای کسب و کار

اشتغال زایی در شهرستان جم حمایت می شود/ بهبود فضای کسب و کار به گزارش خبرنگار مهر ، فتح الله نوروزی دوشنبه شب در نشست رفع موانع تولید و کارآفرینی بیان داشت: با نگاه استاندار بوشهر و تنفیذ اختیار به فرمانداران، جلسات اقتصاد مقاومتی در راستای ایجاد پنجره واحد در حوزه تولید و اشتغال در شهرستان ها برگزار می شود.
وی تصریح کرد: بخشی از عدم توفیق در تولید و کارآفرینی به دلیل عدم هماهنگی دستگاه های متولی است و ایجاد پنجره واحد در این حوزه در راستای رفع این موانع و هماهنگی بین دستگاه ها است.
وی تاکید کرد: تمامی دستگاه ها موظفند نهایت همکاری را با کارآفرینان و سرمایه گذاران شهرستان انجام دهند و باید با اولویت موانع تولید و کارآفرینی رفع شود. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 17 ساعت و 12 دقیقه پیش
حرف حساب حسن روحانی و هزینه ناکارآمدی 60 هزار میلیارد تومانی

حرف حساب حسن روحانی و هزینه ناکارآمدی 60 هزار میلیارد تومانی به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، بودجه سال 1397 کل کشور پس از مدت ها توضیح و تفسیر مقام های دولتی درباره تغییر شیوه بودجه ریزی تقدیم مجلس شد و رییس جمهوری محترم پس از حضور در مجلس به صراحت گفت: اگر روند سال های پیش ادامه یابد، اداره کشور محال خواهد بود. البته وی توضیح نداد که روند سال های پیش دقیقا چه سال هایی است و کدام نگاه مدیریتی آن را ایجاد کرده بوده است. ویژگی های بودجه سال 97 را می توان در هزینه های جاری با رشد 8.9 درصد افزایش، طرح های عمرانی با 15 درصد کاهش و طرح های تملک دارایی مالی با 44.8 درصد افزایش جستجو کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 17 ساعت و 31 دقیقه پیش
معاون اول رییس جمهور تاکید کرد: نافذالکلمه بودن ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی برخورداری از اختیارات متناسب است

معاون اول رییس جمهور تاکید کرد: نافذالکلمه بودن ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی برخورداری از اختیارات متناسب است معاون اول رییس جمهور با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر نافذالکلمه بودن ستاد فرماندهی اقتصادی مقاومتی، گفت: برای تحقق این امر لازم است که ستاد از اختیارات متناسب برخوردار باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، دکتر اسحاق جهانگیری عصر امروز(دوشنبه) در آیین افتتاح کارخانه فولاد کاوه اروند، اظهار داشت: برای اینکه تصمیمات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی موثر واقع شود، این ستاد باید بتواند امر و نهی کند.
معاون اول رییس جمهور با قدردانی از بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی بخاطر احداث کارخانه فولاد کاوه اروند ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 17 ساعت و 31 دقیقه پیش
پیشنهاد حذف 31 میلیون نفر ایرانی از هدفمندی یارانه ها در بودجه/ افزایش 20 هزار میلیارد تومانی بودجه جاری دولت جای نگرانی دارد/ پیشنهاد برداشت 5.8 میلیارد تومانی از صندوق توسعه ملی خلاف است

پیشنهاد حذف 31 میلیون نفر ایرانی از هدفمندی یارانه ها در بودجه/ افزایش 20 هزار میلیارد تومانی بودجه جاری دولت جای نگرانی دارد/ پیشنهاد برداشت 5.8 میلیارد تومانی از صندوق توسعه ملی خلاف است مهرداد بائوچ لاهوتی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در لنگرود با اشاره به لایحه بودجه 1195 میلیارد تومانی دولت به مجلس اظهار کرد: بودجه و منابع عمومی دولت 368 هزار میلیارد تومان است که 274 هزار میلیارد تومان آن جاری و حدود 60 هزار تومان نیز عمرانی است.
وی با اشاره به منابع درآمدی دولت در بودجه، افزود: دولت دو منبع بزرگ منابع درآمدی را در بودجه تعریف کرده که یکی از آن ها نفت با پیش بینی 22 میلیون و 400 هزار بشکه و دیگری قیمت ارز با 3500 تومان است.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی همچنین به منابع درآمدی دولت از محل مالیات اشاره کرد و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 17 ساعت و 32 دقیقه پیش
توسعه فاز 11 پارس جنوبی ایران در انتظار مجوز آمریکا

توسعه فاز 11 پارس جنوبی ایران در انتظار مجوز آمریکا به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، دوازدهم تیرماه سال جاری در تهران با حضور وزیر نفت و معاونان وی، سفرای فرانسه و چین و تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی قرارداد 20 ساله توسعه فاز 11 پارس جنوبی بین شرکت ملی نفت ایران و کنسرسیومی به رهبری توتال فرانسه و با حضور شرکت های CNPC چین و پتروپارس ایران به امضا رسید.
برآورد هزینه سرمایه گذاری مستقیم این طرح 4 میلیارد و 879 میلیون دلار بود که 2.4 میلیارد دلار آن در فاز نخست توسعه این پروژه و بقیه در فاز دوم به منظور نصب تجهیزات افزایش فشار میدان گازی صورت می گیرد.
*زمانبندی 40 ماهه کی به سر می آید؟ ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 17 ساعت و 32 دقیقه پیش
قانون مالیات بر ارزش افزوده خوب است اگر...

قانون مالیات بر ارزش افزوده خوب است اگر... خبرگزاری تسنیم - جمال رازقی رئیس اتاق بازرگانی شیراز: انواع مالیات به عنوان منبع اصلی درآمد دولت ها از قرن ها پیش مورد توجه و استفاده حکومت ها قرار گرفته است. کشورهای بسیاری نیز با این که از درآمدهای سرشار نفتی و گازی برخوردارند، با اشراف به نااطمینانی نسبت به این درآمدها و بروز مشکلات اقتصادی که به دنبال دارند، خود را ملزم به استفاده از درآمدهای مالیاتی به عنوان بخش عمده و مهم درآمدهای خود کرده اند. ایران نیز در سال های اخیر به این معضل به طور جدی نگریسته و بر اتکای حداکثری به درآمدهای مالیاتی در بودجه سالانه همت گمارده است. ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 17 ساعت و 41 دقیقه پیش
رمزگشایی از نقل و انتقال بزرگ سهام در ایران خودرو

رمزگشایی از نقل و انتقال بزرگ سهام در ایران خودرو به گزارش همشهری، دیروز همزمان با مطرح شدن فروش 15درصد از سهام ایران خودرو توسط شرکت سرمایه گذاری سمند تالار حافظ با شایعات زیادی مواجه شد. فروش این بلوک سهام از آن جهت اهمیت دارد که سهام خودروسازها یکی از راهبران بورس در 2سال گذشته بوده؛
در نتیجه تغییر و تحولات این صنعت می تواند به تغییر و تحول عمده در فضای بورس منجرشود. در طول 2سال گذشته سهامداران زیادی تحت تأثیر اخبار انعقاد قرارداد های خارجی خودروسازان بخش زیادی از سهام این 2شرکت را خریده اند که همین امر موضوع را برای سرمایه گذاران خرد هم جذاب کرده است ... ادامه خبر ...

منبع: روزنامه همشهری دسته: اقتصادی انتشار : 17 ساعت و 41 دقیقه پیش
گفت و شنود/مرده

گفت و شنود/مرده به گزارش مشرق ، روزنامه کیهان در گفت و شنود خود نوشت:
گفت: یکی از شبه روشنفکران داخلی توئیت کرده که برای پیشرفت اقتصادی باید از کره و ژاپن و هند الگو بگیریم.
گفتم: یعنی چه کنیم؟!
گفت: نوشته است باید با اقتصاد جهانی پیوند بخوریم!
گفتم: کره و ژاپن و هند، برای پیشرفت اقتصادی مسیر واردات را مسدود کردند و صرفا به ظرفیت و توان داخلی خودشان تکیه کردند، نه اینکه دروازه های کشور را برای واردات باز کنند و کارخانجات و کارگاه های تولیدی را ورشکست کنند و کسب و کار را از رونق بیندازند و...
گفت: اگر اینها هوش و معلومات داشتند که شبه روشنفکر نبودند! ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 17 ساعت و 41 دقیقه پیش
دلیل افزایش قیمت بیت کوین چیست؟

دلیل افزایش قیمت بیت کوین چیست؟ صعود سریع و برق آسای قیمت بیت کوین بسیاری را در کمتر از یک سال به میلیونر تبدیل کرد. اما آیا این درآمد ها واقعی هستند؟ آیا یک حباب شکل گرفته است؟ آیا تا قبل از کریسمس شاهد افت نرخ ها خواهیم بود؟
قبل از اینکه بتوانیم به سؤالات بالا جواب دهیم، باید بدانیم چه عاملی سبب افزایش قیمت بیت کوین می شود؟ با دنبال کردن سرنخ ها به آماده شدن سرمایه گذار ان برای معاملات آتی بیت کوین خواهیم رسید که بسیاری عقیده دارند از اصلی ترین عوامل است.
سرمایه گذار ها سروصدای زیادی در شبکه های اجتماعی به پا کرده اند و بر این باورند که با امکان پذیر شدن معاملات آتی بیت کوین ... ادامه خبر ...

منبع: زومیت دسته: اقتصادی انتشار : 17 ساعت و 51 دقیقه پیش
آغاز تولید مشترک پژو 301 تا پایان سال

آغاز تولید مشترک پژو 301 تا پایان سال همچنین با افتتاح سایت سیتروئن و سایپا در کاشان، نخستین محصول تولید مشترک از اردیبهشت ماه سال آینده به بازار عرضه می شود. به گزارش همشهری، معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در نشست خبری دیروز خود با بیان این مطلب به تشریح آخرین وضعیت اجرای قراردادهای تولید مشترک خودرو با شرکای خارجی پرداخت و در مورد قرارداد رنو و ایدرو گفت:
ثبت شرکت سرمایه گذاری مشترک حداکثر تا پایان سال میلادی یعنی طی 20روز آینده انجام می شود و هفته گذشته نیز در نشست با مدیران ارشد رنو، 2پیشنهاد مربوط به ایجاد مرکز مهندسی در چارچوب این قرارداد مطرح و 3منطقه در این رابطه شناسایی شده تا زیرساخت ها فراهم شود ... ادامه خبر ...

منبع: روزنامه همشهری دسته: اقتصادی انتشار : 17 ساعت و 52 دقیقه پیش
فقط 10گروه یارانه نقدی می گیرند

فقط 10گروه یارانه نقدی می گیرند براساس اعلام سازمان برنامه و بودجه در گزارش مبانی اقتصادی بودجه سال 1397قرار است با هدف تحقق عدالت، کاهش فقر و توسعه بهداشت و سلامت مردم و همچنین تغییر مسیر پرداخت یارانه نقدی به خانوارهای نیازمند و البته به منظور رفع فقر مطلق در خانوارهای هدف، 10گروه در فهرست دریافت کنندگان یارانه نقدی سال آینده قرار گیرند.
براساس جدول پیشنهادی دولت به مجلس، 7.5میلیون نفر از مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره)، 3.7میلیون نفر مددجوی تحت پوشش سازمان بهزیستی، 3میلیون نفر از زنان سرپرست خانوار و افراد تحت تکفل آنها، 7میلیون نفر از افراد ساکن در دهستان های کمتر برخوردار با ضریب 6، 7، 8و 9 ... ادامه خبر ...

منبع: روزنامه همشهری دسته: اقتصادی انتشار : 17 ساعت و 52 دقیقه پیش
معاون اول رییس جمهوری: امنیت و ثبات کشور ایران مثال زدنی است

معاون اول رییس جمهوری: امنیت و ثبات کشور ایران مثال زدنی است به گزارش ایرنا اسحاق جهانگیری شامگاه دوشنبه در جلسه شورای اداری خوزستان در اهواز، با اشاره به اینکه داعش برای برهم زدن امنیت ایران تشکیل شد افزود: سیاست های دشمن در منطقه یکی پس از دیگری به شکست منجر می شود.
وی با انتقاد از اقدام اخیر آمریکا در قبال به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی یادآور شد: اقدام رییس جمهور آمریکا به معنای واقعی احمقانه است و باعث تحریک احساسات مسلمانان جهان شد.
وی با اشاره به اینکه این اقدام شکست خواهد خورد ادامه داد: انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی به قدس شریف، تنها یک کار نمایشی است چرا که مسلمانان جهان را به حرکت و عکس العمل وا داشته است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 18 ساعت و 1 دقیقه پیش
1میلیون و 60 هزارتن؛ حجم واردات برنج

1میلیون و 60 هزارتن؛ حجم واردات برنج در 7 ماهه امسال یک میلیون و 60 هزارتن برنج وارد کشور شده است. ( منبع ) ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 18 ساعت و 1 دقیقه پیش
3500 تومان؛ نرخ دلار در بودجه سال آینده

3500 تومان؛ نرخ دلار در بودجه سال آینده محاسبه نرخ دلار را برای بودجه سال آینده 3500 تومان است. ( منبع ) ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 18 ساعت و 2 دقیقه پیش
55.7 درصد؛ افزایش تولید اتوبوس

55.7 درصد؛ افزایش تولید اتوبوس آبان ماه امسال تولید انواع اتوبوس در خودروسازان داخلی به طور میانگین 55.7 درصد افزایش یافت. ( منبع ) ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 18 ساعت و 2 دقیقه پیش
برخی رسانه ها ابزاری برای باج گرفتن و زورگیری شده اند/ کار در شورای شهر به مراتب سخت تر از مجلس است

برخی رسانه ها ابزاری برای باج گرفتن و زورگیری شده اند/ کار در شورای شهر به مراتب سخت تر از مجلس است به گزارش ایلنا از رشت، احمد رمضان پور نرگسی در جلسه امشب شورای شهر رشت با اشاره به اینکه مطالب باید شفاف و تخصصی باشد، اظهار داشت: کل بودجه مصوب ما در سال 96 نهصد میلیارد تومان بوده که 363 میلیارد مربوط به کدهای درآمدی 5 مناطق است.
وی تصریح کرد: 100 میلیارد این بودجه هم از محل سرمایه گذاری نظیر پروژه زیتون در فلکه گاز بوده است.
رمضان پور افزود: از مقدار باقیمانده 150 میلیارد از محل وام ها،100 میلیارد تومان فروش اموال، 50 میلیارد کمک های دولتی و همچنین 47 میلیارد تومان هم از عوارض خودرویی و هواپیمایی بوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 18 ساعت و 11 دقیقه پیش
وضعیت تامین انار و هندوانه شب یلدا

وضعیت تامین انار و هندوانه شب یلدا به گزارش تسنیم، مدیر عامل سازمان میادین میوه و تره بار گفت: امسال بخشی از محصول انار ساوه آسیب دیده است و بیشتر انار از فارس تامین می شود بر این اساس ذخیره سازی صورت گرفته است.
همچنین برای تامین مصرف هندوانه نیز ذخیره سازی صورت گرفته و به نظر می رسد که مشکلی در این ارتباط وجود ندارد.
عبدالحسین رحیمی در نشست خبری دهمین جشنواره و نمایشگاه ارگانیک در محل اتاق بازرگانی ایران اظهار کرد: هر تولیدکننده محصول کشاورزی ارگانیک که شرایط لازم برای دریافت نشان این محصول را کسب کرده باشد می تواند در میادین میوه و تره بار به طور مستقیم محصول خود را در اختیار مصرف کنندگان قرار دهد و بر اساس ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 18 ساعت و 12 دقیقه پیش
ناگفته های بهمنی از ضراب، زنجانی و خاوری

ناگفته های بهمنی از ضراب، زنجانی و خاوری به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، رئیس کل بانک مرکزی دولت محمود احمدی نژاد درپاسخ به این سئوال که رضا ضراب نزد دادستان یکی از دادگاه های آمریکا اعتراف کرده است که با شما و محمود احمدی نژاد ملاقات داشته است، گفت من اصلا ایشان را ندیدم. تاکید می کنم که با ایشان هیچ جلسه ای نداشتم و فکر نکنم احمدی نژاد هم با وی ملاقات داشته است. ضمن آن که ضراب عنوان کرده من با این افراد جلسه داشتم که تحریم ها را دور بزنیم و حتی نگفته که مسائل مالی ای وجود داشته که مربوط به خودمان بوده است. ما در آن دوره وظیفه داشتیم که تحریم ها را مدیریت کنیم و فکر کنم بهترین مدیریت در طول تاریخ تحریم های ایران بوده است ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 18 ساعت و 12 دقیقه پیش
کاهش 10 درصدی مصرف آب در تهران برابر با تأمین آب 2 استان است

کاهش 10 درصدی مصرف آب در تهران برابر با تأمین آب 2 استان است به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری فارس استان تهران به نقل از روابط عمومی آبفای استان تهران ، محمد پرورش افزود: آب تهران ازلحاظ کیفیت در وضعیت مطلوب و پایدار قرار دارد و دستگاه های نظارتی مانند وزارت بهداشت بر این موضوع نظارت کامل دارند.
وی با بیان اینکه آب بدون درآمد شهر تهران 24 درصد است، گفت: 11 درصد آن هدررفت ظاهری است که شامل خطای اندازه گیری، انشعاب های غیرمجاز و موارد دیگر است.
مدیرعامل آبفای استان تهران تأکید کرد: دو درصد از آب بدون درآمد در مصارف مجاز تصفیه خانه ها صرف می شود که جزو هدررفت آب نیست. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 18 ساعت و 22 دقیقه پیش
داده نمایی لایحه بودجه 97 منتشر شد

داده نمایی لایحه بودجه 97 منتشر شد خبرگزاری مهر: لایحه بودجه 1397 کل کشور که درآمدها و هزینه های دولت برای سال آینده را پیش بینی کرده است روز یکشنبه از سوی رئیس جمهور به رئیس مجلس شورای اسلامی تقدیم شد که بر اساس آن منابع بودجه کل کشور 1میلیون و 194هزار میلیارد تومان پیش بینی شده است.
بر اساس داده نمایی لایحه بودجه سال 97 کل کشور که از سوی سازمان برنامه و بودجه منتشر شده است، 54 درصد منابع از محل درآمدها، 29 درصد از محل واگذاری دارایی های سرمایه ای و 18 درصد نیز از محل واگذاری دارایی های مالی قرار است تامین شود.
همچنین در بخش مصارف نیز 75 درصد مصارف دولت در بخش هزینه ها ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اقتصادی انتشار : 18 ساعت و 31 دقیقه پیش
جوانان خلاق بهترین فرصت پیش روی مدیران هستند

جوانان خلاق بهترین فرصت پیش روی مدیران هستند به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز ، اسحاق جهانگیری ساعتی پیش در جلسه شورای اداری استان خوزستان با بیان اینکه مشکل بیکاری در کشور همه گیر است، اظهار کرد: ما از این باخبر هستیم که بیکاری صدای جوانان را دراورده است اما باید بدانیم که همه ما یک کشور هستیم و باید به صورت یکپارچه مشکل را حل کنیم.
وی با بیان اینکه بیکاری مشکلات زیادی را برای جوانان و متخصصان خوزستانی به وجود آورده است، گفت: از نظر اقتصادی یکسری مسائل در کل کشور پیش روی ما است و باید با منابع مالی محدود به دنبال بهترین راهکار بگردیم. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 18 ساعت و 32 دقیقه پیش
تیتر امشب/ بیت کوین چیست؟

تیتر امشب/ بیت کوین چیست؟ به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
بیت کوین چیست ؟ فعالیت در زمینه بیت کوین چگونه است ؟ آیا بیت کوین قانونی است ؟ آیا بیت کوین می تواند تابع قوانین و مقررات باشد ؟ بیت کوینها چگونه ساخته می شوند ؟ چرا بیت کوینها باارزش هستند ؟ آیا بیت کوین می تواند ارزش خود را از دست دهد ؟ چه کسی شبکه ی بیت کوین را کنترل می کند ؟ بیت کوین چگونه کار می کند؟ آیا مردم واقعاً از بیت کوین استفاده می کنند ؟ چگونه کسی می تواند بیت کوین بدست آورد؟ آیا می توان به بیت کوین اعتماد کرد ؟ اگر شخصی بیت کوینها را از دست بدهد ، چه اتفاقی خواهد افتاد؟ ... ادامه خبر ...

منبع: شبکه خبر دسته: اقتصادی انتشار : 18 ساعت و 41 دقیقه پیش
1.5میلیارد دلار برای توسعه مناطق محروم کشور اختصاص یافت

1.5میلیارد دلار برای توسعه مناطق محروم کشور اختصاص یافت به گزارش مهر، محمدصادق مهدوی دوشنبه شب در جلسه شورای اداری شهرستان پلدشت اظهارداشت: برای ساماندهی وضعیت روستاهای مرزی کشور طرحی را معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور با همکاری مرکز تحقیقات استراتژیک نهاد ریاست جمهوری و موسسه جمعیت دانشگاه تهران شروع کرده که قراراست این سند تا آخر آذرماه تکمیل و اجرایی شود.
وی با بیان اینکه با مصوبه مجلس شورای اسلامی یک و نیم میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی به این طرح هزینه خواهد شد عنوان کرد: با اجرایی شدن این طرح تا پایان سال جاری تسهیلات اشتغالزایی با بهره شش درصد از سقف 100 میلیون تومان تا یک میلیارد تومان در اختیار روستاییان قرار داده خواهد شد ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 18 ساعت و 42 دقیقه پیش
چه کسی پایان جنگ تحمیلی را به نمایندگان مجلس یادآور خواهد شد؟!

چه کسی پایان جنگ تحمیلی را به نمایندگان مجلس یادآور خواهد شد؟! در حالی که چند دهه از پایان جنگ تحمیلی می گذرد، قانونی که برای وضعیت ویژه جنگی وضع شده بود سر و صدای زیادی به پا کرده تا این سوال به وجود آید که چه کسی می بایست این موضوع را به قانون گذار متذکر شود؟
به گزارش تابناک ، با منتشر شدن لایحه بودجه سال 97 و در حالی که بسیاری چشم انتظار شنیدن تغییرات کلان رقم خورده در بودجه 1195 هزار میلیارد تومانی سال آینده بودند، خبری منتشر شد که به غایت عجیب و دور از انتظار بود؛ آنقدر که واکنش عمومی را به دنبال داشت و در زمانی کوتاه، اغلب مردم از آن آگاه شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 18 ساعت و 52 دقیقه پیش
توسعه صنایع تبدیلی کشاورزی در روستاهای استان یزد حمایت می شود

توسعه صنایع تبدیلی کشاورزی در روستاهای استان یزد حمایت می شود علیرضا طاقه باف در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی از میزان بیکاری های دائمی و فصلی در مناطق روستایی می کاهد و زمینه مناسبی برای توسعه مناطق روستایی فراهم می آورد و در نهایت به افزایش تولیدات روستایی و ایجاد فرصت های شغلی منجر خواهد شد.
وی عنوان کرد: توسعه پایدار بخش کشاورزی و دستیابی به امنیت غذایی را می توان از نقش های اصلی صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی قلمداد کرد.
طاقه باف، افزایش ارزش افزوده و بهره وری در بخش کشاورزی و تاثیر فراوان در افزایش صادرات غیرنفتی را از مزایای مهم صنایع تبدیلی و تکمیلی دانست و افزود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 19 ساعت و 1 دقیقه پیش
نماینده ولی فقیه در خوزستان: خواسته به حق ما استخدام جوانان در صنایع استان است

نماینده ولی فقیه در خوزستان: خواسته به حق ما استخدام جوانان در صنایع استان است به گزارش ایرنا آیت ا... سید محمدعلی موسوی جزایری شامگاه دوشنبه در جلسه شورای اداری خوزستان با حضور معاون اول رییس جمهوری در اهواز افزود: به طور نمونه شرکت توسعه نیشکر زمین های کشاورزی را از مردم گرفته و قول استخدام آنها را داد اما به آن عمل نکرد.
وی با بیان اینکه افراد دیگری از سایر استان ها به استخدام این شرکت درآمدند گفت: هم اکنون حدود 400 هزار نفر حاشیه نشین در اهواز وجود دارد که بیشتر آنها کشاورزانی بودند که زمین های خود را به شرکت توسعه نیشکر فروختند.
وی با انتقاد از آمار بالای بیکاری در خوزستان اظهار کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 19 ساعت و 1 دقیقه پیش
هزینه 5 میلیارد دلاری برای توسعه مخازن نفت در خوزستان

هزینه 5 میلیارد دلاری برای توسعه مخازن نفت در خوزستان به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ؛ غلامرضا شریعتی امروز در جلسه شورای اداری که با حضور معاون اول رئیس جمهور، وزیر صنعت، معدن و تجارت، وزیر جهاد کشاورزی، رئیس سازمان محیط زیست اظهار داشت: در زمینه های اقتصاد مقاومتی اقدامات موثری شده به طوری که برای راه اندازی بنگاه های کوچک و متوسط در شهرک های صنعتی طرح هایی درحال شکل گیری است.
وی افزود: طرح اشتغال فراگیر در شهرستان های خوزستان فعال شده تا اشتغال های پایدار بررسی و معرفی شود و در کمیته های مربوطه طرح شود.
استاندار خوزستان بیان کرد: در زمینه اشتغال روستایی 1 ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 19 ساعت و 1 دقیقه پیش
افزایش بهای نفت خام شاخص نیویورک در پی انفجار منهتن

افزایش بهای نفت خام شاخص نیویورک در پی انفجار منهتن به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری فرانسه، بهای هر بشکه نفت خام سبک و شیرین، وست تگزاس اینترمدییت (دبلیو. تی. آی) که بیشتر برای قیمت گذاری نفتی که در آمریکا مصرف می شود به کار برده می شود در آغاز معاملات بازار نفتی نیویورک ، نایمکس، برای تحویل در ماه ژانویه با 21 سنت افزایش نسبت به پایان معاملات روز کاری پیشین به 57 دلار و 57 سنت رسید.
انفجار امروز در منهتن که در فاصله نه چندان دور از میدان تایمز در مرکز شهر نیویورک روی داده است در افزایش قیمت نفت در معاملات امروز این بازار تاثیر گذار بوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 19 ساعت و 1 دقیقه پیش
دستیابی به صادرات پایدار در گرو ارتقای کیفیت محصولات داخلی است

دستیابی به صادرات پایدار در گرو ارتقای کیفیت محصولات داخلی است به گزارش خبرنگار مهر ، منوچهر توسطی شامگاه دوشنبه در نشست تخصصی استاندار مرکزی با صادرکنندگان و تولیدکنندگان استان در اراک، با اشاره به ضرورت پیاده سازی روش های صحیح تجارت، اظهار داشت: صادرات پایدار نیازمند رعایت اصول صحیح مبادلات تجاری است و در این عرصه صادرکنندگان نمی توانند بدون حمایت دولت عملکرد مطلوبی داشته باشند .
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معاون و کشاورزی اراک افزود: استان مرکزی در حوزه صادرات معین کشور ازبکستان است و فرآیندهای تجاری بر مبنای قوانین در این حوزه پیگیری می شود.
توسطی بیان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 19 ساعت و 31 دقیقه پیش
موضوع اشتغال با جدیت دنبال می شود/ ایجاد کار و مزد شایسته با تعالیم قرآنی

موضوع اشتغال با جدیت دنبال می شود/ ایجاد کار و مزد شایسته با تعالیم قرآنی به گزارش خبرنگار ایلنا، اسماعیل خلیلی عصر امروز در مراسم اختتامیه دوازدهمین دوره مسابقات قرآن جامعه کار و تلاش کشور در البرز با حضور وزیر کار، ضمن ارائه گزارش این دوره از مسابقات قرآنی، گفت: موضوع انس با قرآن در جامعه کارگری حائز اهمیت است چراکه با اقتصاد مقاومتی، همسو است چراکه جامعه کار و تلاش را برای کار شایسته ترغیب می کند.
خلیلی، اظهار داشت: اگر کارگران و کارفرمایان با تعالیم قرانی آشنا شوند به کار شایسته و مزد شایسته خواهیم رسید.
وی گفت: معتقدم می توانیم با نور و روح قرآنی، تعاون را در محیط کار و توسعه برسانیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 19 ساعت و 41 دقیقه پیش
واردات ذرت دامی 10 درصد افزایش یافت

واردات ذرت دامی 10 درصد افزایش یافت بر اساس تازه ترین آمار گمرک جمهوری اسلامی ایران از تجارت خارجی هشت ماهه سال جاری، در این مدت چهار میلیون و 366 هزار و 285 تن ذرت دامی به ایران وارد شده که ارزش آن به 979 میلیون و 961 هزار و 391 دلار می رسد.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته میزان واردات ذرت دامی به ایران چهار میلیون و 22 هزار و 314 تن بوده است.
ارزش واردات انجام شده مربوط به ذرت دامی نیز در هشت ماهه سال گذشته برابر با 890 میلیون و 778 هزار و 67 دلار بوده است.
به این ترتیب واردات ذرت دامی در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته با افزایش همراه بوده است ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 19 ساعت و 52 دقیقه پیش
تولید و صدور 10 میلیون دلار کالا توسط شرکتهای دانش بنیان خراسان رضوی

تولید و صدور 10 میلیون دلار کالا توسط شرکتهای دانش بنیان خراسان رضوی به گزارش ایرنا علیرضا رشیدیان دوشنبه شب در آیین پایانی هجدهمین نمایشگاه پژوهش، فناوری و فن بازار مشهد افزود: بخشی از کالاهای تولید شده توسط شرکت های دانش بنیان استان خراسان رضوی به کشورهای اروپایی صادر شده است.
وی تولید پمپ های فشار قوی مورد استفاده در چاهها و تولید قطعات در پالایشگاه سرخس را از افتخارات پژوهشگران استان خراسان رضوی دانست که به همت شرکت های دانش بنیان حاصل شده است.
وی با بیان اینکه پژوهشگران در زمان تحریم با توانمندی خود، بسیاری از معضلات و مشکلات کشور را حل کردند، افزود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 1 دقیقه پیش
روزانه 2 هزارتن آرد در بروجرد توزیع می شود

روزانه 2 هزارتن آرد در بروجرد توزیع می شود به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان ؛ محمد گلی پور گفت: 201 واحد نان لواش، 94 واحد سنگک و مابقی واحد های بربری و فانتزی هستند.
وی با اشاره به اینکه روزانه دراین شهرستان حدود 2 هزار تن آرد توزیع می شود، اظهارکرد: علت عمده ضایعات نان در بروجرد را پایین بودن کیفیت پخت در تعداد محدودی از نانوایی ها و عدم نگهداری صحیح توسط خانواده ها است.
رئیس اداره غله و خدمات بازرگانی بروجرد بیان کرد: به منظور تامین نان مورد نیاز مردم در مواقع بحران 107 نانوایی این شهرستان به سیستم سوخت رسانی جایگزین مجهزشده که ازاین تعداد 70 واحد در سطح شهر بروجرد ومابقی درروستا ها فعال ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 2 دقیقه پیش
سیف: نظام پولی با برچیدن بساط غیرمجازها شفاف شد

سیف: نظام پولی با برچیدن بساط غیرمجازها شفاف شد رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: با برچیده شدن موسسه های غیرمجاز، فضای نظام پولی شفاف شده است و باید منابع بانک ها به سمت تولید و اشتغال هدایت و از فعالیت مخرب پرهیز شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا، ولی الله سیف شامگاه دوشنبه در آیین دهمین سالگرد تاسیس بانک قرض الحسنه مهر ایران یادآوری کرد: 25 درصد فعالیت های بانکی در موسسه هایی بود که هیچ نظارتی بر آنها وجود نداشت اما امروز دیگر موسسه مالی غیرمجاز نداریم.
وی افزود: با دستور رهبر انقلاب و تمهید سران سه قوه ... ادامه خبر ...

منبع: دولت دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 21 دقیقه پیش
بازدید جهانگیری از کانون ریزگردها و طرح احیاء اراضی 550 هزار هکتاری

بازدید جهانگیری از کانون ریزگردها و طرح احیاء اراضی 550 هزار هکتاری به گزارش ایلنا، اسحاق جهانگیری عصر امروز با حضور در منطقه شلمچه، از نزدیک در جریان روند برنامه مقابله با ریزگردها و به زیرکشت بردن 550 هزار هکتار اراضی استان های خوزستان و ایلام قرار گرفت.
محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی و مدیر اجرای پروژه نیز که در این بازدید همراه معاون اول رییس جمهور بودند گزارشی از آخرین وضعیت پیشرفت فیزیکی طرح ارائه کردند.
معاون اول رییس جمهور هم پس از بازدید از این مناطق در سخنانی با قدردانی از دست اندرکاران اجرای این طرح گفت: پس از احیا اراضی مهمترین کاری که باید انجام شود این است که مدیریت بهره برداری از اراضی و دشت هایی که بر روی آن سرمایه گذاری شده باید به ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 41 دقیقه پیش
جهانگیری: در شش ماهه امسال 650 هزار شغل ایجاد کردیم /هیچ کس نباید سر گرسنه بر زمین بگذارد

جهانگیری: در شش ماهه امسال 650 هزار شغل ایجاد کردیم /هیچ کس نباید سر گرسنه بر زمین بگذارد اسحاق جهانگیری در مراسم افتتاحیه فاز نخست شرکت فولاد کاوه اروند که امروز در شهرک صنعتی خرمشهر برگزار شد اظهار داشت: مردم باید احساس کنند امروز نظامی در ایران حاکم است که قادر است مشکلات مردم را برطرف کند و کارآمدی هر نظام در این است که قادر باشد گرهی از زندگی مردم باز کند.
وی افزود: جهت گیری اقتصاد مقاومتی به سمتی بوده که بتوانیم مشکلات را برطرف کنیم و با تکان هایی که از بیرون انجام می گیرد زیاد آسیب نبینیم و مهم این است که شالوده اقتصاد به هم نریزد.
جهانگیری گفت: 2 مسئله در دستور کار ما است، اول این که بدانیم بعد از سی و چند سال از عمر انقلاب هیچ کس سر گرسنه بر زمین نگذارد. ... ادامه خبر ...

منبع: خبر آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 41 دقیقه پیش
بیشترین بودجه سال 97 به کدام وزارتخانه رسید؟ +جدول

بیشترین بودجه سال 97 به کدام وزارتخانه رسید؟ +جدول به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز ، در لایحه پیشنهادی بودجه 97 مجموع بودجه پیشنهادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دستگاه های تابعه این وزارتخانه هم در بخش اعتبارات هزینه ای و هم در بخش تملک دارایی های سرمایه ای 32 هزار و 560 میلیارد و 570 میلیارد تومان پیشنهاد شده است.
بر این اساس، بودجه پیشنهادی ستاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هزار و 744 میلیارد و 790 میلیون تومان و بودجه صندوق بازنشستگی کشوری 30 هزار و 234 هزار میلیون تومان به مجلس پیشنهاد شده است.
سایر ردیف های بودجه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای کمک به اداره و نگهداری مجموعه های تفریحی و ورزشی کارگران ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 41 دقیقه پیش
امسال باید 1393 شغل در تویسرکان ایجاد شود

امسال باید 1393 شغل در تویسرکان ایجاد شود امیر بنی اردلان امروز در گفت و گو با خبرنگار فارس در تویسرکان اظهار کرد: یک هزار و 500 میلیارد تومان تسهیلات با بهره کم به منظور اشتغال زایی در استان همدان از سوی دولت دوازدهم اختصاص داده شده است.
وی سهمیه اشتغال زایی تویسرکان را در سال جاری را یک هزار و 393 شغل دانست و گفت: تلاش می کنیم این میزان سهمیه در تویسرکان تا پایان سال جاری محقق شود.
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی تویسرکان اعتبار مشاغل خانگی سال جاری تویسرکان را یک میلیارد و 260 میلیون تومان اعلام کرد و گفت: پرونده های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تویسرکان به بانک های سپه و تجارت معرفی شدند ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 41 دقیقه پیش
سیف: امروز در بازار پولی ایران، موسسه غیرمجاز نداریم

سیف: امروز در بازار پولی ایران، موسسه غیرمجاز نداریم رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: با برچیده شدن موسسه های غیرمجاز، فضای نظام پولی شفاف شده است و باید منابع بانک ها به سمت تولید و اشتغال هدایت و از فعالیت مخرب پرهیز شود.
به گزارش ایرنا، ولی الله سیف شامگاه دوشنبه در آیین دهمین سالگرد تاسیس بانک قرض الحسنه مهر ایران یادآوری کرد: 25 درصد فعالیت های بانکی در موسسه هایی بود که هیچ نظارتی بر آنها وجود نداشت اما امروز دیگر موسسه مالی غیرمجاز نداریم.
وی افزود: با دستور رهبر انقلاب و تمهید سران سه قوه، 98 درصد سپرده گذاران موسسه های غیرمجاز را تعیین تکلیف کردیم و برای آن 2 درصد نیز تا حد ممکن پرداخت هایی انجام می شود ... ادامه خبر ...

منبع: عصر ایران دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 52 دقیقه پیش
ارزش روز سهام عدالت چقدر است؟

ارزش روز سهام عدالت چقدر است؟ به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز ، طبق قانون تا کنون 49 شرکت در سبد سهام عدالت قرار گرفته اند که اصطلاحا به آن ها شرکت های سرمایه پذیر گفته می شود.
بر این اساس نگاهی به ارزش سهام شرکت های پرتفوی سهام عدالت نشان می دهد از میان این 49 شرکت سرمایه پذیر، تعداد 35 شرکت بورسی و 14 شرکت غیربورسی هستند که ارزش مقطع واگذاری آن ها به ترتیب 227 هزار و 825 میلیارد ریال و 38 هزار و 538 میلیارد ریال عنوان شده است.
همچنین تمامی 49 شرکت سرمایه پذیر حاضر در پرتفوی سهام عدالت دارای ارزش و قیمت قطعی هستند و هیچ شرکتی که دارای قیمت تقریبی و یا غیرقطعی باشد در سبد سهام عدالت وجود ندارد. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 52 دقیقه پیش
سیف: نظام پولی با برچیده شدن غیرمجازها شفاف شد

سیف: نظام پولی با برچیده شدن غیرمجازها شفاف شد به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، ولی الله سیف شامگاه دوشنبه در آیین دهمین سالگرد تاسیس بانک قرض الحسنه مهر ایران یادآوری کرد: 25 درصد فعالیت های بانکی در موسسه هایی بود که هیچ نظارتی بر آنها وجود نداشت اما امروز دیگر موسسه مالی غیرمجاز نداریم.
وی افزود: با دستور رهبر انقلاب و تمهید سران سه قوه، 98 درصد سپرده گذاران موسسه های غیرمجاز را تعیین تکلیف کردیم و برای آن 2 درصد نیز تا حد ممکن پرداخت هایی انجام می شود.
بانک مرکزی و قوه قضاییه حداکثر تلاش خود را برای شناسایی اموال این موسسه های غیرمجاز و جلوگیری از حیف و میل این دارایی ها و ارزش گذاری درست آنها به کار می برند تا حقوق مردم ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 52 دقیقه پیش
تاکید مسئولان ایران و ارمنستان بر اجرای به موقع خط سوم انتقال برق

تاکید مسئولان ایران و ارمنستان بر اجرای به موقع خط سوم انتقال برق به گزارش ایلنا، در ملاقات بهمن صالحی قائم مقام شرکت صانیر ایران با آشوت مانوکیان وزیر زیرساخت های انرژی و منابع طیبیعی ارمنستان بر اهمیت اجرای خط انتقال برق و اتمام به موقع این طرح تاکید شد.
خط سوم انتقال برق بین جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان به منظور انتقال برق حاصل از فروش گاز کشورمان به ارمنستان انجام می شود. طول این خط 270 کیلومتر است که با حمایت مالی بانک توسعه صادرات ایران و اجرای آن توسط شرکت صانیر در حال اجرا است.
با بهره برداری از خط سوم انتقال برق ایران و ارمنستان، ظرفیت صادرات برق ارمنستان به کشورمان سه برابر افزایش خواهد یافت که حجم تجارت خارجی بین دو کشور را به شدت ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 21 ساعت و 2 دقیقه پیش
322 میلیارد تومان از مالیات مردم به شهرداری ها و دهیاری های آذربایجان شرقی پرداخت شد

322 میلیارد تومان از مالیات مردم به شهرداری ها و دهیاری های آذربایجان شرقی پرداخت شد به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهر ، غلامرضا شریفی عصر امروز در نشستی با اصناف و کسبه، بازاریان و صاحبان صنایع و واحدهای تولیدی شهرستان اهر که در فرمانداری اهر برگزار شد با اشاره به اینکه اگر از خط قرمز قانون عبور نکنیم قطعاً می توانیم از مساعدت های لازم در خصوص مالیات بهره مند شویم، اظهار کرد: در قانون اساسی برای مالیات جمله ای بیان شده هر چند کوتاه است ولی کاملاً گویاست به طوری که مالیات وضع نمی گردد مگر به حکم قانون، یعنی اگر در کشور خلاف قانون مالیاتی اخذ شود تخلف است.
وی افزود: اگر دستگاه اجرایی همچون سازمان امور مالیاتی بخواهد در منطقه ای مالیات اخذ کند بایستی با استناد به قانون بوده ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 21 ساعت و 2 دقیقه پیش
قیمت واحد مسکونی 50 متری در تهران +جدول

قیمت واحد مسکونی 50 متری در تهران +جدول به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز ، لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه اطلاعات بازار املاک ایران می باشد:
اقتصاد آنلاین
110 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 21 ساعت و 12 دقیقه پیش
13 هزار میلیارد تومان چک برگشت خورد

13 هزار میلیارد تومان چک برگشت خورد آفتاب نیوز :
آخرین تغییرات در چک های مبادله شده، نشان می دهد که در آبان ماه امسال در کل کشور بالغ بر 9.6 میلیون فقره چک مبادله شده که نسبت به مهرماه 2.9 درصد کاهش دارد، مبلغ چک های مبادله شده حدود 61 هزار و 500 میلیارد تومان است که تا یک درصد رشد دارد.
از مجموع چک های مبادله شده 8.1 میلیون فقره به مبلغ حدود 47 هزار و 700 میلیارد تومان وصول شده که از نظر تعداد 2.5 و از نظر مبلغ 1.4 درصد کاهش دارد. در مجموع 84.6 درصد از تعداد چک های مبادله ای و 77.5 درصد از کل مبلغ چک های مبادله ای وصول شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اقتصادی انتشار : 21 ساعت و 31 دقیقه پیش
ابتکار: ستاد ملی زنان سرپرست خانوار تشکیل شد

ابتکار: ستاد ملی زنان سرپرست خانوار تشکیل شد به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، معصومه ابتکار شامگاه دوشنبه در آیین دهمین سالگرد تاسیس بانک قرض الحسنه مهر ایران افزود: تجمیع اطلاعات و طبقه بندی سه میلیون زن سرپرست خانوار در دست انجام است.
وی بر مسئولیت اجتماعی از سوی بانک ها تاکید کرد و گفت: با وجود آنکه نظام بانکی با مشکلات مختلفی روبروست اما ایفای مسئولیت اجتماعی را به عنوان بخشی از وظایف خود پذیرفته است.
ابتکار یکی از مولفه های مهم مسئولیت های اجتماعی بنگاه های اقتصادی را کمک به حفظ محیط زیست دانست و آن را همسو با سیاست های ابلاغ شده اقتصاد مقاومتی برشمرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 21 ساعت و 31 دقیقه پیش
آبونمان به کلی از قبوض حذف می شود؟

آبونمان به کلی از قبوض حذف می شود؟ آفتاب نیوز :
سی ویکم مردادماه سال جاری روابط عمومی دیوان عدالت اداری اعلام کرد هیئت عمومی دیوان براساس بخشنامه شماره 3/م/84203 مورخ 91/6/26 ستاد هدفمند کردن یارانه ها و شرکت گاز ملی اخذ آبونمان از مشترکین را خلاف قانون تشخیص داده و ابطال کرده است.
دو روز بعداز رای دیوان عدالت اداری ، یعنی دوم شهریورماه سال جاری شرکت ملی گاز ایران به اعلام روابط عمومی دیوان عدالت اداری مبنی بر صدور حکم جدید از سوی این دیوان در خصوص حذف آبونمان از قبوض گاز واکنش نشان داد.
شرکت ملی گاز ایران در واکنش به رأی هیئت عمومی دیوان عدالت اداری درباره این که دریافت آبونمان از مشترکان شرکت ملی گاز خلاف ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اقتصادی انتشار : 21 ساعت و 32 دقیقه پیش
روسیه خواهان اتمام توافق کاهش تولید نفت

روسیه خواهان اتمام توافق کاهش تولید نفت به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز به نقل از بلومبرگ؛ عصام المرزوق اعلام کرد که چنانچه بازار نفت تا ماه ژوئن سال آینده میلادی، دوباره به توازن برسد، تولیدکنند گان عضو و غیرعضو سازمان کشور های صادرکننده نفت (اوپک) ممکن است به توافق جهانی کاهش تولید نفت پایان بخشند.
به گفته وی، روسیه علاقمند است که توافق جهانی کاهش تولید نفت هر چه زودتر پایان یابد؛ این در حالی است که اوپک در نشست آینده خود در ماه ژوئن سال 2018 میلادی، راهبرد خروج از توافق یاد شده را بررسی می کند.
المرزوق گفت: ما همچنان یک سال کامل از توافق را در پیش داریم، اما اگر بازار تا ماه ژوئن به وضع توازن باز گردد ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 21 ساعت و 32 دقیقه پیش
جمهوری آذربایجان بزرگترین سرمایه گذار در گرجستان است

جمهوری آذربایجان بزرگترین سرمایه گذار در گرجستان است به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری ' آپا ' جمهوری آذربایجان فقط در سه ماه سوم سال جاری میلادی 154.1 میلیون دلار در اقتصاد گرجستان سرمایه گذاری کرده است و سهم جمهوری آذربایجان در مجموع سرمایه گذاری خارجی مستقیم در اقتصاد گرجستان 25.9 درصد است.
مجموع سرمایه گذاری مستقیم خارجی در اقتصاد گرجستان در سه ماه سوم سال 2017 میلادی 594.5 میلیون دلار بوده که در مقایسه با زمان مشابه یک سال قبل 17.6 درصد بیشتر است.
مجموع سرمایه گذاری خارجی در گرجستان در 9 ماهه نخست سال 2017 میلادی معادل یک میلیارد و 346.5 میلیون دلار بوده است . ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 21 ساعت و 41 دقیقه پیش
اقتصاد کشور ظرفیت ایجاد سالانه بیش از 700 هزار شغل را ندارد

اقتصاد کشور ظرفیت ایجاد سالانه بیش از 700 هزار شغل را ندارد به گزارش خبرگزاری فارس از خرمشهر، اسحاق جهانگیری دقایقی پیش در مراسم افتتاح کارخنه فولاد کاوه اروند با بیان اینکه سمت و سوی ما در اقتصاد مقاومتی جدا از حل مشکلات اقتصادی مردم تقویت اقتصاد در برابر تکانه های خارجی است، اظهار کرد: در هفته اخیر یک مسئله این بود که پس از چند دهه از عمر انقلاب اسلامی بتوانیم بگوییم که در ایران انسانی نیست که سر گرسنه بر زمین بگذارد.
وی افزود: برای همین حداقل های درآمدی در نظر گرفتیم و می خواهیم اعلام کنیم که اگر درامد کسی کمتر از آن بود به نهادهای حمایتی مراجعه کند تا این کسری به او پرداخت شود ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 21 ساعت و 42 دقیقه پیش
برای خرید چندراهی برق چقدر باید هزینه کرد؟+جدول

برای خرید چندراهی برق چقدر باید هزینه کرد؟+جدول به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، چند راهی برق یا محافظ ولتاژ از جمله وسایل پرکاربرد در خانه و ادارات به حساب می آید که با توجه به نوسانات ایجاد شده در سیستم برق شهری از وسایل برقی محافظت می کند.
قیمت انواع مبدل برق به شرح زیر است:
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: اقتصادی انتشار : 21 ساعت و 51 دقیقه پیش
کارت های اعتباری که هنوز اعتباری ندارند + فیلم

کارت های اعتباری که هنوز اعتباری ندارند + فیلم به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان ؛ طرح خرید کالای ایرانی با کارت اعتباری به دلیل حمایت نکردن برخی بانک ها و تحقق نیافتن بودجه 4200میلیاری آن از سال 94 و پس از گذشت 2سال هنوز به مرحله اجرا نرسیده است.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
انتهای پیام/
طرح شکست خورده کارت های اعتباری + فیلم ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 22 ساعت و 2 دقیقه پیش
طراحی دستگاه بی خطرساز پسماندهای عفونی با تکنولوژی مایکروویو توسط مخترع ارومیه ای

طراحی دستگاه بی خطرساز پسماندهای عفونی با تکنولوژی مایکروویو توسط مخترع ارومیه ای به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، مهرداد فوج لعلی مخترع دستگاه بی خطرساز پسماندهای عفونی با تکنولوژی مایکروویو ضمن کسب مدال طلای مسابقه اختراعات جهان در استانبول ترکیه، توسط اداره ثبت اختراعات ترکیه و وزارت علوم وصنایع این کشور به عنوان مخترع برتر بین المللی معرفی شد.
این مسابقه توسط وزارت علوم، صنایع و اداره ثبت اختراعات ترکیه، فدراسیون جهانی مخترعین (IFIA) و سازمان جهانی مالکیت فکری WIPO در استانبول ترکیه با مشارکت وزارت های علوم و دانشگاه های بیش از 60 کشور جهان در استانبول برگزار شد.
ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 22 ساعت و 11 دقیقه پیش
استقبال صندوق بین المللی پول از ثبات اقتصادی در افغانستان

استقبال صندوق بین المللی پول از ثبات اقتصادی در افغانستان به گزارش خبرنگار حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان ، صندوق بین المللی پول از ثبات مالی و اقتصادی در افغانستان استقبال کرد.
اجمل حمید عبدالرحیم زی ، سخنگوی وزارت مالیه افغانستان امروز (دوشنبه 20) با اعلام این خبر گفت که ارزیابی دوم صندوق بین المللی پول نشان می دهد که در تطبیق اصلاحات در بخش مالی، بخش بانک داری، مبارزه با فساد و پولشویی و همچنین فراهم سازی فرصت های کاری پیشرفت زیادی صورت گرفته است.
وی اظهار داشت که مبارزه با فساد باعث افزایش سطح مالیات در کشور می گردد.
سخنگوی وزارت مالیه همچنیناز افزایش مالیات در سال جاری در مقایسه با سال قبل خبر داد.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 22 ساعت و 12 دقیقه پیش
افزایش قیمت 4 میلیون تومانی سراتو و پژو 2008

افزایش قیمت 4 میلیون تومانی سراتو و پژو 2008 به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز ، بررسی بازار خودروهای داخلی طی روز جاری نشان می دهد قیمت سراتو در بازار 4 میلیون تومان و قیمت پژو 2008 معادل 5 میلیون تومان افزایش یافته است.
بر این اساس قیمت سراتو در بازار به 107 میلیون تومان رسیده و پژو 2008 نیز در بازار 127 میلیون تومان معامله می شود. سراتو دو روز پیش با قیمت 103 میلیون تومان معامله می شد. پژو 2008 نیز هفته قبل با قیمت 123 میلیون تومان خرید و فروش می شد.
فارس
110 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 22 ساعت و 22 دقیقه پیش
تعویض پلاک خودرو گران شد

تعویض پلاک خودرو گران شد به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز ، براساس لایحه بودجه سال 97 در حوزه خدمات پلیس راهنمایی و رانندگی شاهد افزایش قیمت ارائه خدمات هستیم.دولت در لایحه پیشنهادی بودجه سال آینده خواستار افزایش قیمت در حوزه های ارائه خدمات به صاحبان گواهینامه و خودرو شده است.
افزایش جریمه تمدید گواهینامه تاریخ گذشته
براساس لایحه پیشنهادی دولت به مجلس، جریمه تمدید گواهینامه تاریخ گذشته به ازای هر سال عبور تاخیر در تمدید به 75 هزار ریال رسیده است. این مبلغ در سه سال گذشته با قیمت ثابت 50 هزار ریال به ازای هر سال تاخیر بود.
هزینه تعویض پلاک خودرو یک میلیون ریال ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 22 ساعت و 31 دقیقه پیش
تشویقی 911 میلیارد تومانی دولت برای ماموران مالیاتی

تشویقی 911 میلیارد تومانی دولت برای ماموران مالیاتی به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز ، دولت در لایحه بودجه سال بعد مبلغ 911 میلیارد تومان برای تشویق ماموران مالیاتی در جهت ارتقا و افزایش وصول مالیات در نظر گرفته است. مجموع اعتبار در نظر گرفته شده برای وزارت اقتصاد در سال 97 در بودجه دولت حدود 1000 میلیارد تومان است.
در صورت تصویب مجلس وزارت اقتصاد 50 میلیارد تومان نیز بابت نظارت بر بانکها و بیمه ها دریافت خواهد کرد.
باشگاه
110 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 22 ساعت و 41 دقیقه پیش
بودجه وزارت دفاع کاهش یافت/ وزارت کار بیشترین و وزارت اقتصاد کمترین بودجه را می گیرند + جدول

بودجه وزارت دفاع کاهش یافت/ وزارت کار بیشترین و وزارت اقتصاد کمترین بودجه را می گیرند + جدول حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور لایحه بودجه کل کشور در سال 97 را با 4 روز تاخیر روز گذشته تقدیم رئیس مجلس شورای اسلامی کرد. پیشنهاد سقف بودجه برای سال آینده توسط دولت، یک هزار و 194 تریلیون تومان است.
به گزارش تابناک ، در لایحه بودجه 97 مجموع بودجه عمومی دولت حدود 429 هزار میلیارد تومان است که در مقایسه با رقم 371 هزار میلیارد تومانی لایحه بودجه امسال (96) حدود 60 هزار میلیارد تومان افزایش دارد.
رئیس جمهور لایحه تقدیمی بودجه برای سال 97 را بسیار دقیق، شفاف و عملیاتی عنوان کرد. قیمت نفت در بودجه 97، حدود 55 دلار و قیمت دلار نیز 3500 تومان در نظر گرفته شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 22 ساعت و 52 دقیقه پیش
ضرر خریداران در حراجی سکه!

ضرر خریداران در حراجی سکه! خبرگزاری ایسنا: در هفتمین حراجی سکه در حالی سکه تمام بهار آزادی تا حداکثر یک میلیون و 415 هزار تومان فروش رفت که قیمت همزمان در بازار به یک میلیون و 406 هزار تومان رسیده بود و خریداران ضرر کردند.
امروز (دوشنبه) هفتمین مرحله از حراجی سکه که از دو هفته پیش با دستور بانک مرکزی به منظور کم کردن حباب قیمت سکه در بازار در بانک کارگشایی انجام می شود برگزار شد.
بر اساس گزارشی که سلیمانی، مدیرعامل بانک کارگشایی، به ایسنا اعلام کرده است امروز حدود 5300 قطعه سکه تمام و نیم بهار آزادی در حراجی به فروش رفته است. 2900 قطعه سکه تمام بهار با پایه قیمت یک میلیون و 116 هزار تومان فروخته شد ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اقتصادی انتشار : 23 ساعت و 22 دقیقه پیش
توزیع سوخت بنزین و نفت گاز یورو 4 در 93 درصد از مناطق استان تهران

توزیع سوخت بنزین و نفت گاز یورو 4 در 93 درصد از مناطق استان تهران به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، به نقل از وزارت نفت، کرامت ویس کرمی مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی تهران اظهار کرد: بر اساس مصوبه هیات وزیران، شرکت ملی پخش منطقه تهران موظف شده است که سوخت بنزین و نفت گاز کلانشهر تهران را با استاندارد یورو 4 تامین کند؛ این در حالی است که هم اکنون سوخت 93 درصد از تهران و سایر شهر های استان نیز به صورت یورو 4 توزیع می شود.
وی همچنین متوسط مصرف روزانه بنزین استان تهران در 8 ماه ابتدای امسال (تا ابتدای آذرماه) را 15 میلیون و 450 هزار لیتر اعلام کرد و افزود: این میزان نسبت به مدت مشابه پارسال که 14 میلیون و 600 هزار لیتر بود ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 23 ساعت و 31 دقیقه پیش
ضرر خریداران در حراجی سکه!

ضرر خریداران در حراجی سکه! آفتاب نیوز :
امروز (دوشنبه) هفتمین مرحله از حراجی سکه که از دو هفته پیش با دستور بانک مرکزی به منظور کم کردن حباب قیمت سکه در بازار در بانک کارگشایی انجام می شود برگزار شد.
بر اساس گزارشی که سلیمانی، مدیرعامل بانک کارگشایی، به خبرگزاری ایسنا اعلام کرده است امروز حدود 5300 قطعه سکه تمام و نیم بهار آزادی در حراجی به فروش رفته است. 2900 قطعه سکه تمام بهار با پایه قیمت یک میلیون و 116 هزار تومان فروخته شد. در فروش هر قطعه تمام بهار حداقل قیمت به یک میلیون و 407 هزار تومان و حداکثر قیمت یک میلیون و 415 هزار تومان رسید ... ادامه خبر ...

منبع: آفتاب دسته: اقتصادی انتشار : 23 ساعت و 31 دقیقه پیش
بندر چابهار ،نقطه پیوند بازارهای جهانی

بندر چابهار ،نقطه پیوند بازارهای جهانی به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ؛ افتتاح بندر چابهار در استان سیستان و بلوچستان بازتابهای وسیعی در محافل منطقه ای و بین المللی داشته است .اولین فاز بندر شهید بهشتی بندر چابهار واقع در جنوب شرق ایران یکشنبه گذشته با حضور دکتر روحانی رئیس جمهوری به بهره برداری رسید .این بندر در دریای عمان قرار دارد و تنها بندر تجاری اقیانوسی جمهوری اسلامی ایران است که استان سیستان و بلوچستان را به آسیای مرکزی و افغانستان مرتبط می کند.
ظرفیت بندر چابهار بالغ بر هشت میلیون و 500 هزار تن است که به عنوان یکی از بزرگترین بندرتجاری منطقه به عنوان یک شاهراه ارتباطی می تواند جنوب و شرق آسیا و سایر ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 23 ساعت و 31 دقیقه پیش
کاهش 0.3 درصدی تعداد چک های برگشتی در آبان ماه

کاهش 0.3 درصدی تعداد چک های برگشتی در آبان ماه به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی ، سهم ارزشی چک های برگشتی در آبان ماه سال جاری نسبت به ماه قبل از 21.3 درصد به 22.5 درصد افزایش و سهم تعدادی آن از 15.7 درصد به 15.4 درصد کاهش یافت.
به این ترتیب، 15.4 درصد از تعداد و 22.5 درصد از ارزش کل چک های مبادله ای آبان ماه سال جاری را چک های برگشتی تشکیل می دهد که سهم ارزشی این چک ها نسبت به ماه قبل افزایش و نسبت به آبان ماه سال گذشته کاهش یافته است. سهم تعدادی چک های برگشتی نیز نسبت به ماه قبل کاهش و نسبت به آبان ماه سال گذشته افزایش داشته است. ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 23 ساعت و 41 دقیقه پیش
شرکت آرامکوی سعودی صادرات نفت به آسیا را کاهش خواهد داد

شرکت آرامکوی سعودی صادرات نفت به آسیا را کاهش خواهد داد به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، در این بیانیه آمده است، آرامکو در حالی روزانه یکصد هزار بشکه نفت از صادارت خود به آسیا را کاهش می دهد که در سطح صادراتش به اروپا و آمریکا تغییری ایجاد نخواهد کرد.
این بیانیه می افزاید: این کاهش صادرات در چارچو و همسو با توافق کاهش تولید نفت صورت می گیرد.
یک مقام مسئول در عربستان در این باره گفت: امیدواریم شرکای ما نیز چنین اقدامی انجام دهند تا سطح پایبندی خود را به توافق کاهش صادرات نفت، به صد درصد برسانند.
کشورهای عضو و غیرعضو سازمان اوپک ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 23 ساعت و 41 دقیقه پیش
1.5 میلیون برگ چک برگشت خورد + جدول

1.5 میلیون برگ چک برگشت خورد + جدول به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، در آبان ماه سال 1396 درکل کشور بالغ بر 9.6 میلیون فقره چک به ارزشی بیش از 615 هزار میلیارد ریال مبادله شد که از این تعداد، حدود 1.5 میلیون فقره چک به ارزشی بالغ بر 138هزار میلیارد ریال برگشت داده شده است.
سهم ارزشی چک های برگشتی در آبان ماه سال جاری نسبت به ماه قبل از 21.3 درصد به 22.5 درصد افزایش و سهم تعدادی آن از 15.7 درصد به 15.4 درصد کاهش یافت.
به این ترتیب، 15.4درصد از تعداد و 22.5 درصد از ارزش کل چک های مبادله ای آبان ماه سال جاری را چک های برگشتی تشکیل می دهد که سهم ارزشی این چک ها نسبت به ماه قبل افزایش و نسبت به ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 23 ساعت و 42 دقیقه پیش
ضرر خریداران در حراجی سکه!

ضرر خریداران در حراجی سکه! به گزارش ایسنا، امروز (دوشنبه) هفتمین مرحله از حراجی سکه که از دو هفته پیش با دستور بانک مرکزی به منظور کم کردن حباب قیمت سکه در بازار در بانک کارگشایی انجام می شود برگزار شد.
بر اساس گزارشی که سلیمانی، مدیرعامل بانک کارگشایی، به ایسنا اعلام کرده است امروز حدود 5300 قطعه سکه تمام و نیم بهار آزادی در حراجی به فروش رفته است. 2900 قطعه سکه تمام بهار با پایه قیمت یک میلیون و 116 هزار تومان فروخته شد. در فروش هر قطعه تمام بهار حداقل قیمت به یک میلیون و 407 هزار تومان و حداکثر قیمت یک میلیون و 415 هزار تومان رسید ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 23 ساعت و 52 دقیقه پیش
وزیر نفت جدید کویت منصوب شد

وزیر نفت جدید کویت منصوب شد به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه خبری بلومبرگ، بخیت شبیب بخیت الرشیدی که پیش از این رئیس شرکت کویت پترولیوم اینترنشنال بود، به عنوان وزیر نفت این کشور منصوب شد.
وی جایگزین عصام المرزوق می شود که از ماه دسامبر سال 2016 میلادی مسئولیت وزارت نفت کویت را به عهده داشت.
کویت حدود 6 درصد از ذخایر نفت جهان را در اختیار دارد و پنجمین تولیدکننده بزرگ نفت در سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) به شمار می آید. ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
پیدا و پنهانِ نقشه مالی سال آینده ایران

پیدا و پنهانِ نقشه مالی سال آینده ایران روزنامه دنیای اقتصاد: روز گذشته، رئیس جمهوری اولین لایحه بودجه دولت دوازدهم را به مجلس تقدیم کرد. با بررسی لایحه بودجه سال 1397، می توان دو نما از پیدا و پنهان نقشه مالی دولت ارائه داد. روی پیدای لایحه، تصویر کلی منابع و مصارف است. بر این اساس رقم کلی منابع و مصارف بودجه عمومی سال آینده به رقم 368 هزار میلیارد تومان می رسد که نسبت به قانون بودجه در سال جاری رشد 1/ 6 درصدی را ثبت کرده است.
بنابراین با در نظر گرفتن نرخ تورم 10 درصدی به عنوان هدف سال 1397، بودجه واقعی کشور انقباضی خواهد بود. از بررسی آماری لایحه بودجه دولت در سال آینده سه نکته پنهانی را می توان استخراج کرد ... ادامه خبر ...

منبع: برترین ها دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
اجرای طرح انتخاب مشارکتی تراکم کشت گندم در مرودشت

اجرای طرح انتخاب مشارکتی تراکم کشت گندم در مرودشت به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز فارس، کارشناس زراعت مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت گفت: در راستای ارتقای ضریب خود اتکایی در محصول گندم، طرح انتخاب مشارکتی تراکم مناسب کشت گندم در روستای حاجی آباد نقش رستم مرودشت اجرا شد.
عباس دهقانیان افزود: در این طرح، در پنج قطعه هزار و 300 متری بذر های مختلف گندم توسط محققان در شرایطی یکسان کشت شد تا بهترین بذرِ سازگار با منطقه انتخاب شود.
وی اظهار داشت: صرفه جویی در مصرف بذر، کاهش هزینه های تولید و افزایش عملکرد از اهداف این طرح است.
ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
خبر خوش برای صندوق های وام خانگی

خبر خوش برای صندوق های وام خانگی به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز ، مرتضی اکبری از اجرای طرحی در نظام بانکی برای اعتباردهی به صندوق های قرض الحسنه خانوادگی خبرداد و گفت: این روزها در بسیاری از خانوارها، صندوق های خانوادگی به منظور وام دهی به اعضای خانواده برقرار است که بر این اساس، با جمع آوری آبونمان ماهانه، مبالغی جمع شده و به تعدادی از افراد عضو آن، وام داده می شود.
این مقام مسئول بانکی افزود: بر این اساس طرحی طراحی شده تا این صندوق ها، قدرت بیشتری در پرداخت وام به اعضا داشته باشند؛ در این راستا بانک قرض الحسنه مهر ایران، به اندازه منابعی که در این صندوق ها هست، اعتبار تزریق کرده و در ازای آن ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
بهره برداری از 1000 هکتار زمین زراعی در خرمشهر

بهره برداری از 1000 هکتار زمین زراعی در خرمشهر به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز آبادان، با احیای این زمینها ساکنان 18 روستا در نقطه صفر مرزی شلمچه جوش و خروش زندگی را آغاز کردند و 120 کشاورز به کار و فعالیت دوباره باز گشتند.
کشت و زراعت در این مزارع مرزی در تازه ترین سال زراعی جاری 7 هزار تن محصول به تولیدات زراعی خرمشهر می افزاید.
متخصصان موسسه جهاد نصر، احیای زمینهای کشاورزی در مرز شلمچه را از 2 سال پیش با روشهای علمی نو آغاز و با تسطیح، زهکشی و شیرین سازی خاک، آنها را برای کشت مرغوب آماده کردند.
در آیین بهره برداری از زمینهای کشاورزی خرمشهر ، محمود حجتی وزیر کشاورزی معاون اول رییس جمهور را همراهی کرد. ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
ارزش چک های مبادله ای آبان بیش از 615 هزار میلیارد ریال است

ارزش چک های مبادله ای آبان بیش از 615 هزار میلیارد ریال است به گزارش خبرگزاری صداو سیما از روابط عمومی بانک مرکزی، سهم ارزشی چک های برگشتی در آبان امسال نسبت به ماه قبل از 21.3 درصد به 22.5 درصد افزایش و سهم تعدادی آن از 15.7 درصد به 15.4 درصد کاهش یافت.
به این ترتیب، 15.4درصد از تعداد و 22.5 درصد از ارزش کل چک های مبادله ای آبان ماه سال جاری را چک های برگشتی تشکیل می دهد که سهم ارزشی این چک ها نسبت به ماه قبل افزایش و نسبت به آبان ماه سال گذشته کاهش یافته است. سهم تعدادی چک های برگشتی نیز نسبت به ماه قبل کاهش و نسبت به آبان ماه سال گذشته افزایش داشته است. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
تصویب 212 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید+مصاحبه

تصویب 212 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید+مصاحبه به گزارش خبرگزاری صداوسیما
دبیر کارگروه تسهیل ورفع موانع تولید استان گفت : درنشست امروز کارگروه گزارشی از وضعیت عملکردبانکها برای پرداخت تسهیلات رونق تولید ارائه شد.
علمدار افزود: براساس گزارش ها درسالجاری 88 واحد تولیدی درمجموع حدود 80 میلیارد تومان تسهیلات دریافت کرده اند.
وی اعلام کرد: درنشست امروز همچنین اعطای 129 فقره تسهیلات رونق تولید به مبلغ 212 میلیاردتومان به تصویب کارگروه رسید.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
وزیر اقتصاد ؛ طرح انتقال آب خلیج فارس به کویر

وزیر اقتصاد ؛ طرح انتقال آب خلیج فارس به کویر به گزارش خبرگزاری صداو سیما ، مسعود کرباسیان با اعلام تشکیل کارگروهی برای بررسی تامین مالی طرح انتقال آب از خلیج فارس بیان داشت که نحوه کمک به طرح انتقال آب از خلیج فارس به استان های یزد و کرمان در کارگروهی بررسی خواهد شد.
وزیر اقتصاد و امور دارایی با اشاره به جلسه کمیسیون ویژه حمایت از تولید و اجرای سیاست های اصل 44 قانون اساسی عنوان کرد: طرح انتقال آب خلیج فارس به استان های کرمان و یزد مورد بررسی قرار گرفت چرا که این طرح از جمله طرح های مهم در کشور است که سرمایه گذار آن بدون اتکاء به منابع دولت، انتقال آب را دنبال می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
دولت باید پاسخگوی مطالبات به حق مردم باشد/ مردم باید شغل و مسکن داشته باشند

دولت باید پاسخگوی مطالبات به حق مردم باشد/ مردم باید شغل و مسکن داشته باشند به گزارش خبرگزاری خانه ملت ؛ حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر با اشاره به توضیحات روز گذشته رئیس جمهور پس از ارائه لایحه بودجه سال آینده به مجلس شورای اسلامی، گفت: صحبت های رئیس جمهور درباره لایحه بودجه 97 یک نوع فرار رو به جلو از پاسخگویی به مطالبات مردم بود که تاکنون عملیاتی نشده است.
وی ادامه داد: به نظر بنده رئیس جمهور یک تاکتیکی دارد که در هر مقطعی که باید پاسخ دهد، مسائلی را با ظرافت مطرح می کند و افراد جامعه، رسانه ها، نخبگان و جناح ها را به آن مسائل مشغول می کند و آنان را دچار درگیری های مباحثی می کند و همه یادشان می رود که دولت در جایگاه اجرایی باید پاسخگوی مطالبات ... ادامه خبر ...

منبع: خانه ملت دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
84000 میلیارد ریال سرمایه گذاری بنیاد برکت برای محرومیت زدایی

84000 میلیارد ریال سرمایه گذاری بنیاد برکت برای محرومیت زدایی به گزارش خبرگزاری صداوسیما ؛ بنیاد برکت بر اساس رهنمود مقام معظم رهبری که در سال 1386 به رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) فرمودند: در ذهنم حل مشکلات محرومان بوده است. مثلاً مشکلات هزار روستا را کاملاً حل کنید. چه قدر خوب است هزار نقطه آباد شود یا هزار مدرسه در کشور ساخته شود، این دستگاه را برای این کار آماده کنید ، تاسیس شد.
ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) از طریق بنیاد برکت، از 20 آذر ماه سال 1386 تاکنون 84 هزار میلیارد ریال برای محرومیت زدایی مناطق محروم و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی مردم این مناطق سرمایه گذاری کرده و بیش از 25 هزار و 500 پروژه ی مختلف را اجرایی کرده یا در دست ... ادامه خبر ...

منبع: واحد مرکزی خبر دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
کهگیلویه و بویراحمد کمترین معوقه مالیاتی را دارد

کهگیلویه و بویراحمد کمترین معوقه مالیاتی را دارد به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج ، محمدعلی غفاری در نشست مدیران دستگاه های اجرایی زیر مجموعه وزارت اقتصاد و دارئی اظهار داشت: چند پرونده تها تر بدهی مودیان مالیاتی این استان که دارای مطالبات از بخش دولتی هستند، در دست اقدام است.
وی عنوان کرد: تلاش شده بدهی های مودیان حقیقی وحقوقی با اعمال تخفیف های قانونی و شرایط تقسیط بنحو مطلوب وصول شود که این استان از این حیث در بین استان های دیگر شرایط خوبی را به لحاظ پایین بودن معوقات مالیاتی دارد.
غفاری برگزاری نشست شورای هماهنگی دستگاه های تابعه وزارت اقتصاد دارایی را گام ارزنده برای تعامل ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
50 میلیون نفر آدرس خانه شان را فراموش کرده اند

50 میلیون نفر آدرس خانه شان را فراموش کرده اند سلامت نیوز : تعداد مبتلایان به بیماری آلزایمر یا زوال عقل تا سال 2050 به 152 میلیون نفر خواهد رسید.با رشد سه برابری به 152 میلیون نفر برسد.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از تسنیم، به نوشته وب سایت سازمان جهانی بهداشت(World Health Organization /WHO)، این در حالی است که افزایش میانگین سنی جمعیت جهان موجب افزایش سه برابری مبتلایان به آلزایمر خواهد شد این در حالی است که در حال حاضر تعداد مبتلایان به بیماری آلزایمر 50 میلیون نفر است.
طبق این گزارش، بیماری آلزایمر سالانه 818 میلیارد دلار هزینه در بر دارد و بر اساس پیش بینی ها تا سال 2030 و با افزایش دو برابری تعداد مبتلایان این هزینه ها به ... ادامه خبر ...

منبع: سلامت نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
دولت فرار مالیاتی را در عوارض خروج و خودرو جبران کرد/ صندوق توسعه؛ قُلک هزینه کرد دولت

دولت فرار مالیاتی را در عوارض خروج و خودرو جبران کرد/ صندوق توسعه؛ قُلک هزینه کرد دولت مهدی پازوکی، درباره رویکرد بودجه تنظیمی دولت برای سال 97 اظهار کرد: بودجه عبارت است از سند دخل و خرج دولت. بودجه دو بخش اساسی دارد؛ یک بخش درآمدی و بخش دیگر، بخش هزینه ای است. ابتدا در خصوص منابع درآمدی دولت در لایحه سال 1397 کل کشور صحبت می کنم. در بخش درآمدی، درآمد اصلی دولت از دو منبع است؛ یکی نفت و دیگری مالیات. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، خوشبختانه در بخش نفت در لایحه بودجه سال 97 وابستگی دولت به نفت کم شده؛ به این صورت که در بودجه سال 1396 درآمد دولت از نفت حدود 114 هزار میلیارد تومان بوده که در لایحه سال 1397 به 101 هزار میلیارد تومان کاهش پیدا کرده است ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
درآمد استانها در لایحه بودجه سال1397 +اینفوگرافیک

درآمد استانها در لایحه بودجه سال1397 +اینفوگرافیک برای دیدن اندازه اصلی تصویر روی آن کلیک کنید
منبع: اقتصاد آنلاین ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
خانه های میلیاردی تهران کجاست؟

خانه های میلیاردی تهران کجاست؟ خانه های گران را تا پیش از این در مناطق شمالی تهران می شد یافت؛ چه از نظر قیمت هر مترمربع و چه از جهت نرخ نهایی، لوکس و گران ترین خانه ها اغلب در این بخش بودند. اما به نظر می رسد شرایط و فضای اقتصادی کشور به سمتی رفته که در مناطق دیگر تهران نیز خانه های میلیاردی وجود دارد.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از خبرآنلاین، آن طور که در بررسی های میدانی آشکار است، به طور معمول متراژ این خانه ها بالاست و به همین دلیل، باید میلیاردی برای این خانه ها هزینه کرد. از سوی دیگر، این خانه ها قدیمی ساز هستند و یک عامل گرانی این خانه ها، همین موضوع است. ... ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
خودروهای گازسوز بازار چند؟ +جدول

خودروهای گازسوز بازار چند؟ +جدول اقتصاد آنلاین - محمد نقدی: آنچه در زیر می آید قیمت روز برخی خودروهای صفر کیلومتر دوگانه سوز داخلی کشور در سطح بازار تهران طی آذر ماه 96 است که ممکن است تا 5 درصد در مناطق مختلف تهران دارای نوسان باشد؛ ادامه خبر ...

منبع: اقتصاد آنلاین دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
تنها پنج تن زعفران تولیدی خراسان رضوی بسته بندی می شود

تنها پنج تن زعفران تولیدی خراسان رضوی بسته بندی می شود به گزارش ایرنا، بنا بر آمار سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی، امسال 84 هزار هکتار از کشتزارهای این استان به زعفران اختصاص داشت که به طور میانگین از هر هکتار، چهار یا پنج کیلوگرم زعفران برداشت می شود که میزان تولید این محصول در سال جاری به 336 تن می رسد.
مجید علیخواه روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: زعفران محصولی با ارزش افزوده بالا برای واحدهای تولیدی خراسان رضوی است که سودآوری بالایی دارد و صنعتگران می توانند با نگاه ویژه به زعفران، بازارهای داخلی و خارجی را در اختیار بگیرند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
سرپرست دانشگاه فنی وحرفه ای معارفه شد

سرپرست دانشگاه فنی وحرفه ای معارفه شد به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس ، ابراهیم صالحی عمرانی سرپرست دانشگاه فنی وحرفه ای در مراسم معارفه اش که امروز در سالن اجتماعات مرکزی این دانشگاه برگزار شد، گفت: آموزش های مهارتی ضرورت توسعه همه جانبه کشور در عرصه های مختلف اقتصادی و اجتماعی است. در واقع کشورها زمانی سراغ آموزش های مهارتی حرکت کرده اند که تصمیم گرفتند به سمت توسعه گام بردارند.
وی افزود: ما در دوران پس از جنگ جهانی دوم دورانی تحت عنوان بازسازی را داشتیم که در این دوره سرمایه گذاری های آموزشی و توسعه سرمایه انسانی مورد توجه قرار گرفت ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری فارس دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
قیمت طلا بالا رفت

قیمت طلا بالا رفت به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان به نقل از رویترز، در پی کاهش ارزش دلار امروز قیمت طلا با افزایش مواجه بود، اما احتمال بالای افزایش نرخ بهره در آمریکا مانع از آن شد که قیمت فلز زرد رشد قابل توجهی را تجربه کند.
قیمت هر اونس طلا امروز با 0.2 درصد افزایش به 1249 دلار و 90 سنت رسید.
قیمت فلز زرد در هفته گذشته به پایین ترین رقم از 26 جولای تاکنون یعنی 1243 دلار و 71 سنت رسیده بود.
قیمت طلای آمریکا نیز امروز با 0.3 درصد افزایش به 1251 دلار و 70 سنت رسید.
دلار بخشی از رشد ارزش تجربه شده در اوایل امروز را از دست داده اما با توجه به انتشار آمارهای قوی تر از حد انتظار از ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری میزان دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
نوآوری و خلاقیت از ارکان کار آفرینی موفق است

نوآوری و خلاقیت از ارکان کار آفرینی موفق است به گزارش ایلنا، محمد زینالی در کارگاه آموزشی شیوه ورود به مشاغل و راه اندازی کسب و کار ویژه دانشجویان در دانشگاه فنی حرفه ای استان اردبیل گفت: این کارگاه با هدف آشنایی دانشجویان با مفاهیم وشیوه های ورود به حوزه کسب وکار در اردبیل برگزار شد.
زینالی با اشاره به اینکه دانشجویان باید آموزش های لازم را در دوران دانشجویی برای ورود به بازار کسب و کار یاد بگیرند، خاطرنشان کرد: لازم است دانشجویان به نوآوری و مشارکت اقتصادی در رشته تحصیلی خود روی آورده و با فرصت های اشتغال زایی، پس انداز و... آشنا شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
نوبخت: یارانه به نیازمندان خواهد رسید

نوبخت: یارانه به نیازمندان خواهد رسید به گزارش ایلنا، محمدباقر نوبخت ، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در نشستی خبری به سوالات خبرنگاران در خصوص بودجه سال 97 پاسخ داد.
وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چرا با وجود آن که هدف دولت، انضباط مالی و کاهش هزینه ها است، بودجه نهادهای خاص فرهنگی و برخی از نهادهای نظامی افزایش داشته اما در مقابل شاهد کاهش بودجه های مرتبط با زندگی مردم مثلا یارانه ها هستیم، اظهار داشت: ما کل بودجه اختصاصی را در 6 هزار صفحه و 14 کتاب را در یک کتاب و آن کتاب را در یک برگه ارائه دادیم و جزئیات آن بر اساس گروه بندی وجود دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: روزنامه همشهری دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
افزایش 31 درصدی صادرات فرش دستباف

افزایش 31 درصدی صادرات فرش دستباف به گزارش ایسنا، حمید کارگر در نشست با فعالان حوزه فرش در استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: 320 هزار نفر بیمه شده در حوزه فرش کشور هستند که این تعداد در سال 1394 نزدیک به 480 هزار نفر بوده است.
وی بیان کرد: بیمه قالیبافان از حداقل حقوق این حوزه است اما بخشی از ریزش تعداد بیمه شدگان نسبت به سال 1394 به دلیل حذف واقعی بیمه شدگان بود که به دلیل انحرافات قانونی بیمه شده بودند و اما بخشی ناشی از بازرسی های سرزده و کم لطفی تامین اجتماعی بود.
رئیس مرکز فرش ایران از وجود یک میلیون نفر قالیباف فعال در کشور خبر داد و خاطرنشان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
تحصیل 80 درصد دانشجویان کشور در 20 رشته دانشگاهی

تحصیل 80 درصد دانشجویان کشور در 20 رشته دانشگاهی به گزارش ایسنا، دکتر ابراهیم صالحی عمرانی در مراسم تکریم دکتر ناصر شمس سرپرست پیشین دانشگاه فنی حرفه ای که امروز در سالن اجتماعات مرکزی این دانشگاه برگزار شد، آموزش های مهارتی را لازمه توسعه کشور عنوان کرد و گفت: این آموزش ها ضرورت توسعه همه جانبه کشور در عرصه های مختلف اقتصادی و اجتماعی است. در واقع کشورها زمانی سراغ آموزش های مهارتی حرکت کرده اند که تصمیم گرفتند به سمت توسعه گام بردارند.
وی در ادامه تصریح کرد: ما در دوران پس از جنگ جهانی دوم دورانی تحت عنوان بازسازی را داشتیم که در این دوره سرمایه گذاری های آموزشی و توسعه سرمایه انسانی مورد توجه قرار گرفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
لزوم اشتغالزایی در تمام زمینه های بخش کشاورزی

لزوم اشتغالزایی در تمام زمینه های بخش کشاورزی به گزارش خبرنگار مهر ، احمد صفری امروز در بازدید از چندین واحد ذخیره سازی گندم در شهرستان کرمانشاه از نزدیک در جریان فرآیند ذخیره سازی گندم قرار گرفت و از عملکرد شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 9 کشور در خصوص خرید تضمینی و نگهداری گندم در سال 96 تقدیر و تشکر کرد.
رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه، خرید تضمینی و نگهداری این حجم از گندم را دراستان کرمانشاه، نشانه زحمات و مدیریت خوب کشاورزان زحمت کش و تمام دست اندرکاران بخش کشاورزی استان دانست.
صفری گفت: استان کرمانشاه به عنوان چهارمین تولید کننده گندم در کشور ... ادامه خبر ...

منبع: خبرگزاری مهر دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران کارگاه های تخصصی برگزار می کند

سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران کارگاه های تخصصی برگزار می کند به گزارش ایرنا از روابط عمومی سازمان پژوهش های علمی و صنعتی، آشنایی با سامانه کارآموزی، ارزش گذاری فناوری، اعتبارسنجی اختراعات و ملاک های تشخیص نوآوری محورهای کارگاه های آموزشی موردنظر است.
این کارگاه ها روز جمعه 24 آذر 96 در سالن های 8 و 9 نمایشگاه بین المللی تهران و با هدف معرفی توان ارزیابی سازمان پژوهش های علمی و صنعتی در حیطه های مختلف حمایتی و همچنین معرفی سامانه های الکترونیکی تسهیل کننده وظایف حمایتی سازمان برگزار می شود.
علاقه مندان به شرکت در این کارگاه ها می توانند با توجه به برنامه زمان بندی شده از سوی ستاد هفته پژوهش ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
رتبه 23 استان یزد در اعتبارات هزینه ای و عمرانی بودجه کشور

رتبه 23 استان یزد در اعتبارات هزینه ای و عمرانی بودجه کشور به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی این سازمان، حمیدرضا نصیری زاده با اشاره به تقدیم لایحه بودجه سال 1397 کل کشور از سوی رئیس جمهوری اسلامی ایران به مجلس شورای اسلامی، وضعیت اعتبارات و درآمدهای استان را در لایحه تقدیمی تشریح کرد.
وی گفت: درآمدهای استانی در لایحه 1643 میلیارد تومان پیش بینی شده که نسبت به میزان یکهزار و 370 میلیارد تومان مندرج در قانون بودجه 96، با رشد 19.9 درصدی همراه بوده و استان در رده دوازدهم (12) بیشترین درآمد بین استانها قرار دارد.
نصیری زاده با اشاره به اعتبار قانون استفاده متوازن از امکانات کشور مندرج در لایحه گفت: این اعتبارات مشتمل بر اعتبارات ملی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
بودجه پیشنهادی دولت برای تقویت بنیه دفاعی

بودجه پیشنهادی دولت برای تقویت بنیه دفاعی به گزارش مشرق، حسن روحانی رئیس جمهور صبح روز گذشته با حضور در صحن علنی مجلس، لایحه بودجه سال 1397 کل کشور را تقدیم علی لاریجانی رئیس مجلس کرد.
یکی از مهمترین بخش های این لایحه، بودجه دفاعی و به خصوص بودجه تقویت بنیه دفاعی است. دولت برای تقویت بنیه دفاعی در سال 97، 1300 میلیون دلار پیشنهاد داده است که این رقم در صورت تصویب، صرف تقویت بنیه دفاعی خواهد شد.
دولت این بودجه را مطابق با بند الف مادده 106 قانون برنامه ششم توسعه کشور، در نظر گرفته است. این بند می گوید: دولت مکلف شده که در اجرای بند (52) سیاست های کلی برنامه ششم و به منظور افزایش توان دفاعی کشور در تراز قدرت منطقه ای و ... ادامه خبر ...

منبع: مشرق نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
49 طرح اشتغال روستایی در چهارمحال و بختیاری تصویب شد

49 طرح اشتغال روستایی در چهارمحال و بختیاری تصویب شد به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد ، اقبال عباسی در نشست بررسی تفاهم نامه به عمل آمده در زمینه اشتغال روستایی به میزبانی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول رئیس جمهور اظهار داشت: لازم است به منظور تسریع روند تصویب و پرداخت تسهیلات به متقاضیان اجرای این طرح ها مدیریت بانک سینا به صورت مستقل در استان استقرار یابد.
وی به وضعیت اجرای طرح های ارائه شده استان در قالب این تفاهم نامه اشاره کرد و افزود: در 2 سال گذشته از مجموع 229 طرح پیشنهادی در این زمینه فقط 49 طرح تصویب شده است.
استاندار چهارمحال و بختیاری بیان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
خاموشی های برق در استان کردستان کاهش یافت

خاموشی های برق در استان کردستان کاهش یافت به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج ، هیوا لهونیان صبح امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیر عامل جدید شرکت توزیع نیروی برق کردستان که در آمفی تئاتر مجتمع ایثار این شهر برگزار شد، اظهار داشت: باید رضایت و مصلحت مردم را با هم تلفیق کنیم و تحقق آن با آگاهی رسانی به مردم امکان پذیر است.
وی گفت: از این لحظه به بعد مرحله جدیدی از فعالیت های بنده آغاز می شود و آرزو می کنم که خداوند توفیقی دهد تا فرصت خدمت به مردم استان کردستان را داشته باشم.
مدیرعامل جدید شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان تصریح کرد ... ادامه خبر ...

منبع: تسنیم دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
اتاق بازرگانی استان البرز پیشرو در ساماندهی تشکل های خصوصی

اتاق بازرگانی استان البرز پیشرو در ساماندهی تشکل های خصوصی 'نادر سیف ' روز دوشنبه در نشست هم اندیشی تشکل های بخش خصوصی استان البرز، اجرای ماده پنج قانون بهبود محیط کسب و کار در بحث ساماندهی تشکل های خصوصی را از وظایف خطیر و تکلیف قانونی اتاق های بازرگانی عنوان کرد.
وی گفت: انصافاً عملکرد اتاق بازرگانی استان البرز دراین زمینه در سطح اتاق های کشور سرآمد بوده ، چرا که در حرکتی مطلوب تشکل های خصوصی البرز را تحت حمایتی قانونمند قرار داده است.
وی افزود: اتاق بازرگانی البرز ضمن فراهم کردن مکان و امکانات لازم برای تشکل های خصوصی در دل اتاق استان ، در معرفی فعالان این تشکل ها به مجامع و نیز حمایت های مادی و معنوی از آنان نیز موفق بوده که این مهم ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
بودجه مجلس در سال 97 فعلا از بودجه سال جاری آن کمتر است!

بودجه مجلس در سال 97 فعلا از بودجه سال جاری آن کمتر است! بنا بر قانون اساسی کشورمان، قانون گذاری و نظارت بر حسن اجرای قوانین دو وظیفه مهم نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی است. در واقع مردم مستقیم نمایندگانی را به بهارستان می فرستند تا در راستای حل مشکلات و توسعه و آبادانی کشور قوانینی وضع کرده و بر اجرای آنها توسط قوه مجریه، نظارت داشته باشند.
به گزارش تابناک ؛ بهارستان نشینان در جلسات کمیسیون های تخصصی مجلس، طرح ها و لوایح مطرح را چکش کاری می کنند و پس از بررسی و تصویب آنها