حفظ امنیت و حریم خصوصی کودکان در شبکه های اجتماعی +اینفوگرافیک

حفظ امنیت و حریم خصوصی کودکان در شبکه های اجتماعی +اینفوگرافیک طراحی این اینفوگرافیک توسط اینفونگاره انجام شده است. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 17 دقیقه پیش
استوری جالب وحید هاشمیان +عکس

استوری جالب وحید هاشمیان +عکس وحید هاشمیان بازیکن سابق تیم ملی فوتبال کشورمان با انتشار یک استوری جالب و پندآموز با عنوان "انشای پسر بچه به پدر رفتگرش"، صفحه ی اینستاگرامش را به روز رسانی کرد.
هاشمیان در اینستاگرام نوشت:
"انشای پسر بچه به پدر رفتگرش
پدر عزیزم من به خوبی میفهمم که بسیار با شرف است آنکس که انسان باشد و بین آشغال ها نان پیدا کند، تا آنکس که آشغال باشد و بین انسان ها نان پیدا کند ....."
استوری پند آموز ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 37 دقیقه پیش
مراسم یادبود جانباختگان سانحه کشتی سانچی

مراسم یادبود جانباختگان سانحه کشتی سانچی مراسم یادبود جانباختگان سانحه کشتی سانچی شامگاه چهارشنبه 27 دی ماه با حضور مردم تهران وخانواده شهدا در محل شرکت ملی نفتکش برگزار شد. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 27 دقیقه پیش
رای مثبت نمایندگان انگلیس به خروج این کشور از اتحادیه اروپا

رای مثبت نمایندگان انگلیس به خروج این کشور از اتحادیه اروپا به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری فرانسه، نمایندگان مجلس عوام انگلیس روز چهارشنبه به طرح خروج کشورشان از اتحادیه اروپا رای مثبت دادند.
بر این اساس، مجلس عوام انگلیس با اختلاف 29 رای طرح خروج این کشور از اتحادیه اروپا را تصویب کرد. 324 نفر از اعضای مجلس عوام انگلیس به این طرح رای مثبت و 295 نفر نیز به آن رای منفی دادند.
قرار است مجلس اعیان انگلیس نیز در 30 ژانویه در خصوص این طرح اعلام نظر کند. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 27 دقیقه پیش
سناتور ارشد آمریکایی: نمی توان برنامه موشکی ایران را در برجام گنجاند

سناتور ارشد آمریکایی: نمی توان برنامه موشکی ایران را در برجام گنجاند به گزارش فارس، بن کاردین ، عضو ارشد دموکرات در کمیته روابط خارجی مجلس سنا روز چهارشنبه گفت شروطی که دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا برای باقی ماندن در برجام گذاشت باعث شده کار اعضای کنگره برای مذاکره بر سر حفظ این توافق دشوارتر شود.
به نوشته هیل، وی در جمع خبرنگاران گفت: خبر بد این است که نحوه بیان رئیس جمهور ترامپ، یعنی ضرب الاجل و شرایطی که او مطرح کرد، کار ما را دشوارتر می کند.
وی اضافه کرد: من فکر می کنم امکان پیشرفت وجود دارد، اما اول باید از آخرین گفت وگوها میان دولت و اروپایی ها با خبر شویم. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 37 دقیقه پیش
معلول ذهنی که یارانه اش را به فقرا بخشید

معلول ذهنی که یارانه اش را به فقرا بخشید سید پرویز فتاح در گفت وگو با فارس، با تاکید بر اینکه انفاق و کمک باید به دست مردم در جامعه صورت گیرد، گفت: هر یک از ما باید به هر طریقی به هم نوعان خود کمک کنیم.
وی با اشاره به خاطره ای از حضورش در آسایشگاه معلولان ذهنی گفت: در روزهای اخیر به یکی از آسایشگاه های معلولان ذهنی رفته بودم، معلولانی که همه فکر می کنند از زندگی پرت هستند و نمی فهمند. یکی از این معلولان ذهنی که از ناحیه کمر هم دچار ضایعه نخاعی شده بود به گفته مسئولان آسایشگاه، فردی بود که خیلی می فهمید و درکش از شرایط بالا بود.
ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اجتماعی انتشار : 1 ساعت و 57 دقیقه پیش
پدر مهماندار نفتکش سانچی: ایوب کمک کار خانواده بود

پدر مهماندار نفتکش سانچی: ایوب کمک کار خانواده بود کیهان مظفری آبدهگاه در گفت وگو با ایسنا، افزود: از طریق تلویزیون صبح روز یکشنبه، 17دی ماه یک روز بعد از روز اصلی حادثه متوجه شدیم که برخورد نفتکش سانچی اتفاق افتاده است.
وی بیان کرد: از طریق شرکت ملی نفتکش پیگیری کردیم و متوجه شدم که فرزندم داخل آن کشتی است مثل همه خانواده های 31نفر خدمه نفتکش سانچی و ملت ایران چشم انتظار مسئولان برای پیگیری حادثه بوده ایم.
پدر مهماندار کشتی نفت کش سانچی خاطرنشان کرد: مسئولان از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تا شرکت ملی نفتکش و وزارت امور خارجه هرکس در جایگاه و مسئولیتش زحمت خود را هم کشیدند. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 2 ساعت و 7 دقیقه پیش
فرمانده ای که به اسرای عراقی اطمینان کرد

فرمانده ای که به اسرای عراقی اطمینان کرد به گزارش ایسنا، اسماعیل دقایقی درسال 1333 هجری شمسی در بهبهان به دنیا آمد. روح و روان اسماعیل در این کانون که ارزش های اسلامی در آن به خوبی مشهود بود پرورش یافت و زمینه ای برای شخصیت والای آینده او شد. این خانواده با توجه به مشکلاتی که داشتند، مجبور شدند به آغاجاری مهاجرت و با پایبندی به اصول انسانی و اسلامی، در آن شهر زندگی کنند. شهری که بنا به موقعیت خاص جغرافیایی و منابع زیرزمینی خود نه تنها مورد طمع غرب (بویژه آمریکا) بود، بلکه غارت ارزش های فرهنگی و سنت های اجتماعی آن نیز در برنامه های استکبار جهانی قرار داشت ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 2 ساعت و 27 دقیقه پیش
نوستالژی تحصیلی/ تصاویر نیمکت های درسی در کلاس های قدیمی

نوستالژی تحصیلی/ تصاویر نیمکت های درسی در کلاس های قدیمی تصاویر نیمکت محصلین در دانشسرای قدیم از لحاظ شکل و شمایل، تفاوت خاصی داشت، حال تعدادی از این نیمکت ها که یادگار دانشسرای عالی سابق است در باغ نگارستان در معرض نمایش است. این نیمکت های درسی، در باغ نگارستان که از بناهای قدیمی تهران در سال 1222 هجری قمری (1807میلادی) به دستور فتحعلی شاه قاجار به عنوان اقامتگاه تابستانی ساخته شده بود نگهداری می شود ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 2 ساعت و 38 دقیقه پیش
پزشکیان: هاشمی رفسنجانی با بقیه روحانیت از زمین تا آسمان تفاوت داشت/ چگونه است که ما نمی توانیم با جوانان بنشینیم

پزشکیان: هاشمی رفسنجانی با بقیه روحانیت از زمین تا آسمان تفاوت داشت/ چگونه است که ما نمی توانیم با جوانان بنشینیم به گزارش تسنیم، مسعود پزشکیان عصر امروز در مراسم بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی که در سالن اداره ارشاد این شهرستان برگزار شد اظهار داشت: آیت الله هاشمی رفسنجانی در تمامی صحنه های انقلاب حضوری پررنگ داشت.
نائب رئیس اول مجلس با بیان اینکه آیت الله رفسنجانی در تمامی صحنه های انقلاب و نظام حضوری تاثیرگذار داشت گفت: در اوایل انقلاب و در زمان امام راحل در حوادث بسیار تلخی که گاهی به وجود می آمد وی یکی از افرادی بود که کشور را به ثبات می رساند.
وی با اشاره به اینکه اگر به تاریخ برگردیم مشاهده می کنیم کسانی که دشمن آیت الله رفسنجانی بودند دشمن انقلاب و اسلام محسوب می شدند تصریح کرد ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: سیاسی انتشار : 3 ساعت و 27 دقیقه پیش
فرهاد حسن زاده نامزد نهایی جایزه اندرسن شد

فرهاد حسن زاده نامزد نهایی جایزه اندرسن شد به گزارش ایسنا، فرهاد حسن زاده به عنوان یکی از 5 نفر برتر جایزه هانس کریستین اندرسن IBBY 2018-نوبل ادبیات کودک- انتخاب شد.
وی با نویسندگانی از کشورهای فرانسه، ژاپن، سوییس و نیوزیلند رقابت خواهد کرد. نتیجه رقابت در نمایشگاه بولونیا 2018 اعلام خواهد شد.
وی از طرف شورای کتاب کودک برای آن چه "یک عمر فعالیت موفق در حوزه نویسندگی ادبیات کودکان و نوجوانان" عنوان شده نامزد دریافت جایزه هانس کریستین اندرسن 2018 شده است. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: فرهنگی هنری انتشار : 3 ساعت و 47 دقیقه پیش
یک سنت شکنی زنانه دیگر در عربستان

یک سنت شکنی زنانه دیگر در عربستان به گزارش فرارو به نقل از روزنامه رای الیوم، امروز چهارشنبه فرماندهی پلیس گذرنامه عربستان طی بخشنامه ای اعلام کرد زنان این کشور می توانند در این پلیس استخدام شوند.
مقامات عربستان علاوه بر اعلام مجاز بودن استخدام زنان در پلیس گذرنامه، امروز برای جذب نیروی پلیس زن، برای استخدام تعدادی از زنان واجد شرایط بر روی وبسایت پلیس گذرنامه، آگهی استخدام منتشر کرد.
زنانی که دارای مدک دیپلم به بالا هستند به شرط عربستانی الاصل بودن می توانند در مصاحبه استخدام شرکت کنند.
شایان ذکر است که تصمیمات اخیر مقامات عربستان درباره زنان - از جمله رانندگی و ورود به ورزشگاه - بازتاب وسیعی در رسانه های ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 3 ساعت و 47 دقیقه پیش
نمونه پرسش هوش از ترامپ را ببینید

نمونه پرسش هوش از ترامپ را ببینید دو پرسشی که در بالا مطرح شد بخشی از آزمون تشخیص سلامت روان و سنجش سلامت حافظه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا بود و پس از انجام این آزمایش، پزشک کاخ سفید اعلام کرد او مشکل روانی ندارد./ یورونیوز ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: علمی و پزشکی انتشار : 4 ساعت و 7 دقیقه پیش
سران کشورهای جهان چقدر حقوق می گیرند؟

سران کشورهای جهان چقدر حقوق می گیرند؟ به گزارش فرارو به نقل از الشرق الاوسط، حقوق روسای جمهور و رهبران جهان یکی از موضوعاتی است که بیشترین توجه را به خود جلب می کند. علیرغم اینکه برخی از کشور ها بر شفافیت میزان حقوق دریافتی روسای شان تاکید می کنند، با این حال میزان حقوق بسیاری از رهبران جهان هنوز سری است که فاش شدنی نیست.
نکته جالب آنکه بین میزان حقوق سران جهان تفاوت فاحشی وجود دارد. در زیر حقوق روسای کشور های مطرح جهان را می خوانیم:
1- ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه:
رئیس جمهور روسیه سالانه 155 هزار دلار دریافت می کند. حقوق پوتین روند افزایشی داشته است ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 7 دقیقه پیش
نامه صالحی امیری درباره دوشغله شدنش/ حاضرم از شهرداری استعفا دهم

نامه صالحی امیری درباره دوشغله شدنش/ حاضرم از شهرداری استعفا دهم به گزارش خبرآنلاین؛ سیدرضا صالحی امیری در یادداشتی در کانال اطلاع رسانی شهرداری تهران درباره حواشی بوجود آمده درباره دوشغله بودنش پس از انتخاب به ریاست کمیته ملی المپیک، نوشت: آمادگی دارم به احترام افکارعمومی داوطلبانه و صادقانه و معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری را به جوانان حوزه فرهنگ و هنر واگذار کنم. اما ریاست کمیته ملی المپیک افتخاری است و شغل محسوب نمی شود.
مشروح این یادداشت را در زیر بخوانید؛
دوستانه و برادرانه به همه منتقدین عزیز چند نکته را یادآوری می کنم:
1) از ایجاد فضای نقد و نقادی در کشور که از ابتدا شعار و وعده ما به مردم بود و کماکان نیز به آن عهد وفاداریم ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 4 ساعت و 38 دقیقه پیش
سخنان تند اردوغان خطاب به کردهای سوریه: همه تان را له می کنیم / این جمله ، ترند اول توئیتر شد

سخنان تند اردوغان خطاب به کردهای سوریه: همه تان را له می کنیم / این جمله ، ترند اول توئیتر شد به گزارش انتخاب ؛ این جمله که نقل قولی از رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه است، تنها در روز چهارشنبه 27 دی، 36هزار بار در توئیتر تکرار شد. اردوغان با جمله همه تان را له می کنیم ، کردهای سوریه و حامیان آنها را تهدید کرده بود.
رئیس جمهوری ترکیه روز یکشنبه 24 دی ماه، همزمان با اعلام خبر یورش قریب الوقوع ارتش کشورش به منطقه کردنشین آفْرین در شمال سوریه، انگیزه این عملیات نظامی را پاکسازی ترور و ایمن سازی مرزهای جنوبی خوانده بود.
ائتلاف تحت رهبری آمریکا روز یکشنبه از همکاری با نیروهای دموکراتیک سوریه در راستای تشکیل یک نیروی مرزی جدید و نیرومند با 30 هزار سرباز خبر داده بود. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 38 دقیقه پیش
با 5 میلیون هم می توان خودرو خرید؟

با 5 میلیون هم می توان خودرو خرید؟ به گزارش اقتصادآنلاین، آنچه در زیر می آید قیمت روز انواع خودروهای سواری دست دوم است که با قیمت 5 میلیون تومان در سطح بازار، آگهی فروش خورده اند؛ ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 4 ساعت و 47 دقیقه پیش
لاوروف: مسکو آماده آغاز گفت وگو بین فلسطینیان و اسرائیل است

لاوروف: مسکو آماده آغاز گفت وگو بین فلسطینیان و اسرائیل است به گزارش تسنیم روسیا الیوم گزارش داد، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه امروز چهارشنبه با روسای نمایندگی های دیپلماتیک کشورهای عربی در مسکو دیدار کرد.
وزارت خارجه روسیه در بیانیه ای پس از این دیدار اعلام کرد که طرف های شرکت کننده در این دیدار به صورت مفصل درباره اوضاع خاورمیانه، شمال آفریقا و ماموریت های مربوط به کاهش تنش در منطقه و حل و فصل بحران ها گفت وگو شد.
طبق این بیانیه در این نشست بر ضرورت یکپارچه شدن تلاش های کشورهای عربی و جامعه بین الملل برای مبارزه با تروریسم بین المللی تاکید شد.
موضوع حل و فصل درگیری بین فلسطین و رژیم صهیونیستی در صدر مذاکرات طرف ها بود. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 47 دقیقه پیش
فرسایش خاک در کشور 16 تن در هکتار است

فرسایش خاک در کشور 16 تن در هکتار است به گزارش مهر، محمد عقیقی بعد از ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه فرسایش خاک در کشور 16 تن در هکتار است، اظهار داشت: طبق بررسی ها و تحقیقات انجام شده در سال 87 میزان فرسایش خاک در کشور در هکتار 16 تن است.
وی بیان کرد: پژوهشگاه حفاظت خاک در حال بررسی دقیق در زمینه میزان فرسایش خاک است که نتایج این پژوهش ها تا پایان سالجاری مشخص می شود.
مدیرکل دفتر آبخیزداری و حفاظت خاک سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور بیان کرد: باید از ظرفیت های مختلف برای کاهش فرسایش خاک در سطح کشور جلوگیری کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 4 ساعت و 57 دقیقه پیش
قطر؛ دوحه آماده دفاع در برابر تجاوز احتمالی است

قطر؛ دوحه آماده دفاع در برابر تجاوز احتمالی است به گزارش مهر، اسپوتنیک گزارش داد، خالد بن محمد العطیه معاون نخست وزیر و وزیر دفاع قطر اعلام کرد: قطر آماده دفاع از خود در مقابل هر تجاوز احتمالی است و توان دفاع از خود را دارد.
وی افزود: دوحه همچنان حامی طرح شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح امیر کویت است و بر گفتگو به عنوان راهکاری برای حل بحران پایبند است.
وزیر دفاع قطر تاکید کرد: امارات موضوع رهگیری یک هواپیمای مسافربری اماراتی از سوی جنگنده های قطری را مطرح کرده است تا بر بازداشت شیخ عبدالله بن علی آل ثانی از سوی ابوظبی سرپوش بگذارد. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 57 دقیقه پیش
سنگ تمام الغرافه برای طارمی در حضور یک مهمان ویژه

سنگ تمام الغرافه برای طارمی در حضور یک مهمان ویژه به گزارش ایلنا، دقایقی قبل و پس از گذشت یک هفته از روزی که مهدی طارمی برای مذاکره با تیم الغرافه راهی قطر شده بود، امروز و بعد از توافقات صورت گرفته بین طرفین از سوی این باشگاه به هواداران معرفی خواهد شد.
مراسم معارفه این بازیکن از ساعت 19:30 امشب و در هتل حیات برگزار خواهد شد و مدیران الغرافه از سفیر ایران در قطر نیز برای حضور در آن دعوت کرده اند. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: ورزشی انتشار : 5 ساعت و 47 دقیقه پیش
خزانه داری آمریکا درباره تجارت با ایران هشدار داد

خزانه داری آمریکا درباره تجارت با ایران هشدار داد به گزارش مهر به نقل از وبگاه کمیته امور بانکی مجلس سنای آمریکا، سیگال مندلکر (Sigal Mandelker) معاون وزیر خزانه داری آمریکا در امور تروریسم و جرائم مالی امروز چهارشنبه در اظهاراتی در کمیته امور بانکی مجلس سنای این کشور در تلاش برای متهم کرن ایران به اَعمال مجرمانه مالی درخصوص تجارت با تهران هشدار داد.
ادامه دارد ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 6 ساعت و 7 دقیقه پیش
اغلب کودک آزاری ها توسط نزدیکان صورت می گیرد

اغلب کودک آزاری ها توسط نزدیکان صورت می گیرد به گزارش مهر، محسن ارشدزاده عصر چهارشنبه در جلسه تبیین حقوق کودک که عصر امروز با حضور معاون حقوق بشر وزیر دادگستری در استانداری آذربایجان شرقی برگزار شد، گفت: سالانه گزارش های متعددی از سراسر استان درباره کودک آزاری به دست ما می رسد که در بسیاری از موارد آزار کودک از جانب نزدیکان او صورت می گیرد.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه آموزش کودکان می تواند از به وجود آمدن بسیاری از آسیب های اجتماعی در آینده جلوگیری کند، افزود: کودکان زیر 6سال ساکن روستاهای محروم در قالب مهدهای روستایی علاوه بر اینکه به تحصیل می پردازند هرروز از یک وعده غذای گرم برای جلوگیری از سوتغذیه برخوردار می شوند که از ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اجتماعی انتشار : 6 ساعت و 17 دقیقه پیش
خبری ناامیدکننده درباره پیکر دریانوردان سانچی

خبری ناامیدکننده درباره پیکر دریانوردان سانچی به گزارش برنا، مدیر سابق روابط بین الملل شرکت ملی نفت ایران گفت: "احتمال اینکه پیکر این عزیزان (ملوانان کشتی سانچی) پیدا شود، وجود دارد، ولی این موضوع بستگی به نوع سوختگی اجساد دارد و اینکه در چه فاصله ای از محل حادثه حضور داشته باشند. به صورت قطعی نمی توان در این خصوص اظهار نظر کرد و همه این ها بستگی به این دارد که غواصان بتوانند وارد کشتی شوند. " این در حالیست که امکان ورود به کشتی اصلا وجود ندارد.
سید محسن قمصری، مدیر سابق روابط بین الملل شرکت ملی نفت ایران (که به اشتباه مدیر روابط بین الملل شرکت ملی نفت ایران عنوان شده بود) در گفتگو با خبرنگار برنا گفته بود ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 6 ساعت و 27 دقیقه پیش
طرح ساخت سلاح هسته ای جدید آمریکا علیه روسیه

طرح ساخت سلاح هسته ای جدید آمریکا علیه روسیه به گزارش خبر آنلاین، روزنامه کامسامولسکایا گزارش داد، در دکترین هسته ای جدید آمریکا ذکر شده است که آمریکا قصد دارد دو نوع جدید کلاهک هسته ای کم قدرت برای موشکهای بالستیکی در زیر دریایی ها و موشک های بالدار(کروز) مستقر در دریا را بسازد. اکنون این سند باید به تصویب رئیس جمهور آمریکا برسد.
این نشریه با استناد به گزارش وال استریت ژورنال نوشته است: اکنون زمان بهینه سازی نیروهای هسته ای آمریکا جهت مقابله با روسیه پس از گذشت سی سال از پایان جنگ سرد فرا رسیده است. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 6 ساعت و 27 دقیقه پیش
میزان حقوق و دستمزد سال 97 تا کی مشخص می شود؟

میزان حقوق و دستمزد سال 97 تا کی مشخص می شود؟ به گزارش مهر، اولیا علی بیگی عصر چهارشنبه در نشستی خبری با خبرنگاران اظهار کرد: دولت ها حاضر نیستند با رعایت سه جانبه گرایی درد کارگران را درمان کنند تا دیگر مشکل عدم امنیت شغلی، بیمه و دیگر حق و حقوق آن ها را شاهد نباشیم.
وی افزود: بارها اعلام کرده ایم که به 203 ماده غلط و پر ابهام قانون کار نیاز نداریم، بلکه از 70 ماده صحیح و بدون ابهام استقبال می کنیم و خواسته مان این است که قراردادها باید یا دائم، یا فصلی و یا موقت باشد و کار کارگر هر گروه متناسب با همان قرارداد دیده شود و کارگر موجب تخریب و تعضیف در حقوق کار قرار نگیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 7 ساعت و 7 دقیقه پیش
شرط استاندار تهران برای پذیرش طرح جدید ترافیک

شرط استاندار تهران برای پذیرش طرح جدید ترافیک به گزارش تسنیم، محمدحسین مقیمی عصر امروز در حاشیه نشست شورای هماهنگی ترافیک استان در جمع خبرنگاران با اشاره به کلیات طرح جدید ترافیکی شهر تهران که از سوی شهرداری تهران مطرح شده است اظهار داشت: در صورتی این طرح مورد موافقت و تصویب قرار می گیرد که منجر به کاهش ترافیک و آلودگی هوای تهران شود.
وی بیان کرد: امیدواریم با جمع بندی و مطالعه تمامی جوانب این طرح بتوان راه حل مناسبی برای رفع مشکل ترافیک و آلودگی هوای تهران یافته و قدری از نگرانی های مردم بکاهیم. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اجتماعی انتشار : 7 ساعت و 28 دقیقه پیش
همسر شهید حادثه سانچی: خواستار بازگرداندن اجساد شهدای سانچی هستیم

همسر شهید حادثه سانچی: خواستار بازگرداندن اجساد شهدای سانچی هستیم الیا محتشمی امروز در گفت وگو با فارس در مشهد اظهار داشت: همسرم بعد از 15 سال خدمت به سرمهندسی ارتقای درجه پیدا کرد و نزدیک به دو سال به عنوان سرمهندس نفتکش در حال خدمت بود.
همسر شهید فرید محبی سرمهندس ناوبری شرکت ملی نفتکش ایران با بیان اینکه فرزندی ندارد، افزود: محبی 17 سال در سفر و در سال حداقل 7 تا 8 ماه در دریا بود.
محتشمی با اشاره به اینکه شغل همسرش پرخطر بود ، گفت: به جز یک مورد که در کشتی دچار حادثه شد تاکنون هیچ سانحه ای با این ابعاد برایش اتفاق نیفتاده بود.
وی با بیان اینکه حادثه ساعت 1 ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 7 ساعت و 37 دقیقه پیش
برانکو ستاره سرشناس پرسپولیس را نمی خواهد

برانکو ستاره سرشناس پرسپولیس را نمی خواهد روزنامه خبرورزشی نوشت: قرارداد تعدادی از نامی های پرسپولیس از جمله علی علیپور، محسن مسلمان، کمال کامیابی نیا، فرشاد احمدزاده و... تمام می شود و در تابستان آینده، تمدید قرارداد آن ها یک مشغله بزرگ برای باشگاه خواهد بود. برانکو ایوانکوویچ در آخرین کنفرانس خود گفت قرارداد این بازیکنان تمدید می شود و جایی نمی روند. ماندن خود او در باشگاه، معنایی جز این نداشت که از تمدید قرارداد بازیکنان مطمئن است. برانکو و تیمش می خواهند هت تریک قهرمانی کنند و به تنها تیمی در تاریخ لیگ برتر تبدیل شوند که سه دوره متوالی قهرمان شده اند. یکی از بازیکنانی که تا پیش از فصل پرونده خود را در باشگاه بست، مهدی طارمی بود ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: ورزشی انتشار : 7 ساعت و 37 دقیقه پیش
اتحادیه بین المجالس عضویت اسرائیل در این اتحادیه را ملغی کند/شناسایی قدس به پایتختی رژیم صهیونیستی، تهدیدی برای صلح جهانی

اتحادیه بین المجالس عضویت اسرائیل در این اتحادیه را ملغی کند/شناسایی قدس به پایتختی رژیم صهیونیستی، تهدیدی برای صلح جهانی به گزارش فارس، متن کامل بیانیه پایانی سیزدهمین کنفرانس اتحادیه پارلمان های کشورهای اسلامی در نشست مجمع عمومی این کنفرانس که در هتل اسپیناس پالاس تهران برگزار شد توسط یکی از اعضای پارلمان های عضو این کنفرانس قرائت شد که متن کامل آن به شرح زیر است:
ما به عنوان روسا و اعضای هیات های پارلمانی اعضای سازمان همکاری اسلامی حاضر در سیزدهمین کنفرانس اتحادیه پارلمانی کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در تهران، جمهوری اسلامی ایران، در تاریخ 16-17 ژانویه 2018 بنا به دعوت مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران با هدف گفتگو و بحث پیرامون تحولات و چالش های جهان اسلام که در دستور کار این کنفرانس لحاظ شده ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: سیاسی انتشار : 7 ساعت و 58 دقیقه پیش
ظاهر متفاوت سحر دولتشاهی

ظاهر متفاوت سحر دولتشاهی به گزارش خبر آنلاین، سحر دولتشاهی عکسی از فیلم امیر ساخته نیما اقلیما را در اینستاگرام خود منتشر کرد.
در این عکس که به صحنه ای از فیلم اختصاص دارد، میلاد کی مرام و دولتشاهی حضور دارند. فیلم امیر در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درخواهد آمد. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: فرهنگی هنری انتشار : 8 ساعت و 8 دقیقه پیش
حسینی دوباره استقلالی ها را فالو کرد

حسینی دوباره استقلالی ها را فالو کرد به گزارش خبرآنلاین؛ امروز خبری منتشر شد مبنی بر اینکه سید حسین حسینی گلر رکورد دار استقلال قرار است برای مدتی نیمکت نشین شود و رحمتی بار دیگر دروازه بان اول آبی های پایتخت شود. در همین بین و زمانی که شایعات زیاد شده بود حسینی دروازه بان استقلال همه بازیکنان استقلال را در اینستاگرام خود آنفالو کرد تا به این شایعات به وجود آمده دامن بزند.
حالا پس از گذشت چند ساعت و حمله هواداران به پیج شفر در اینستاگرام، حسینی با کاری که در اینستاگرام خود انجام داد همه شایعات پیرامون جدایی اش از استقلال را به نوعی تکذیب کرد ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: ورزشی انتشار : 8 ساعت و 48 دقیقه پیش
طرح ترافیک جدید تهران همچنان در حال بررسی است

طرح ترافیک جدید تهران همچنان در حال بررسی است به گزارش مهر، سردار مهماندار در حاشیه جلسه شورای ترافیک استان تهران در جمع خبرنگاران درباره اجرای طرح ترافیک جدید در شهر تهران اظهارداشت: طرح ترافیک در شورای عالی ترافیک تهران همچنان در حال بررسی است و هنوز چیزی در این خصوص تائید نشده است.
وی ادامه داد: تا هنگامی که شورای ترافیک تهران این طرح را به تصویب نرساند پلیس راهور این طرح ترافیک را تائید نخواهد کرد.
وی افزود: مردم با طرح ترافیک تهران طرف هستند و باید این طرح در راستای کاهش آلودگی هوا و ترافیک شهر تهران باشد و نمی تواند هر سازمانی بخواهد حرف خود را بزند و در شهر باید تمامی دستگاه ها و سازمان ها با همکاری عمل کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اجتماعی انتشار : 9 ساعت و 8 دقیقه پیش
تلاش های پیام رسان محبوب برای حضور در عرصه های جدید ارز مجازی تلگرام عرضه می شود

تلاش های پیام رسان محبوب برای حضور در عرصه های جدید ارز مجازی تلگرام عرضه می شود حالا اما گویا تلگرام با تکیه بر محبوبیتی که در این سال ها به دست آورده است، برنامه های تازه ای برای درآمدزایی دارد. با توجه به اسناد و گزارشاتی که در این زمینه منتشر شده است، تلگرام برنامه ای جدی برای ارائه اولیه ارز مجازی یا ICO (مخفف عبارت Initial Coin Offering که اتفاقی شبیه به IPO یا ارائه اولیه سهام است) در راستای طرح شبکه باز تلگرام یا TON دارد.
یک ارز مجازی انحصاری و محبوب
بر اساس این گزارش ها، تلگرام برای فروش و ارائه خدمات ارز مجازی خودش تمایلی ندارد که از پلت فرم های مشابهی مانند اتریوم (Ethereum یک پلت فرم ارز مجازی متن باز و مبتنی بر بلاک چین که سه سال پیش از سوی یک ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 9 ساعت و 27 دقیقه پیش
دیدار دوستانه تیم های ایران و عراق در گرو مجوز فیفا!

دیدار دوستانه تیم های ایران و عراق در گرو مجوز فیفا! به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، علی کفاشیان در حاشیه حضور در ورزشگاه کربلا گفت: عراق در زمینه سخت افزاری در رشته فوتبال شرایط خوبی دارد؛ به طوری که ورزشگاه های بسیار خوبی در کربلا، نجف و بغداد دارند که ظرفیت برگزاری رقابت های بین المللی را دارند اما همچنان بدلیل مسایل امنیتی دیدارهای بین المللی این کشور به دلیل ارتباط خوب و منطقی با ایران در کشور ما برگزار می شود.
کفاشیان برگزاری رویدادهای بین المللی در استادیوم های فوتبال عراق را منوط به موافقت فیفا عنوان کرد و اظهار داشت: فیفا هنوز به عراق اجازه نداده است که در کشور خود میزبانی کند. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: ورزشی انتشار : 9 ساعت و 27 دقیقه پیش
توضیح بهرام قاسمی درباره هشتمین گزارش سه ماهه اجرای برجام

توضیح بهرام قاسمی درباره هشتمین گزارش سه ماهه اجرای برجام به گزارش الف، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه با اعلام تقدیم هشتمین گزارش سه ماهه اجرای برجام گفت: در اجرای تبصره یک قانون اقدام متناسب و متقابل دولت جمهوری اسلامی ایران در اجرای برجام مصوب 94/7/21 مجلس شورای اسلامی ، هشتمین گزارش سه ماهه اجرای برجام (26 مهر لغایت 26 دی 96) توسط وزارت امور خارجه به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ارایه شد.
قاسمی افزود: این گزارش در 4 بخش 1) موانع و چالش ها، 2) پیگیری مطالبات جمهوری اسلامی ایران و اقدامات وزارت امور خارجه، 3) آخرین تحولات در حوزه رفع تحریم ها و 4) آخرین تحولات در حوزه فعالیت های هسته ای، سازماندهی و ارائه شده است ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 9 ساعت و 27 دقیقه پیش
برای خرید خودروهای هیوندا چقدر سرمایه نیاز است؟

برای خرید خودروهای هیوندا چقدر سرمایه نیاز است؟ برای خرید انواع خودرو هیوندا دست دوم در بازار باتوجه به مدل و کارکرد باید هزینه های متفاوتی پرداخت کرد. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 38 دقیقه پیش
عارف: روند پیگیری رفع حصر قابل قبول است

عارف: روند پیگیری رفع حصر قابل قبول است محمدرضا عارف در دیدار با انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان که ظهر امروز چهارشنبه 27 دی در محل فراکسیون امید برگزار شد، در مورد موضوع حصر گفت: امروز روند قابل قبولی در این زمینه وجود دارد و اگر از ما می پرسیدند ما می گفتیم که هر چه زودتر این مسیر تمام شود به نفع امنیت ملی و کشور است ولی بالاخره امیدی ها و اصلاح طلبان که تصمیم گیرنده نیستند، البته ما هم نظر می دهیم ولی در مجموع ما باید بگوییم روند قابل قبول است و باید کمک کنیم این روند قابل قبول بدون اینکه سیاسی شود ادامه یابد.
وی گفت ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 9 ساعت و 38 دقیقه پیش
جنجال در آمریکا بر سر رابطه داماد ترامپ با یک زن تاجر

جنجال در آمریکا بر سر رابطه داماد ترامپ با یک زن تاجر به گزارش خبرنگاران جوان؛ پایگاه اینترنتی روزنامه الحیات چاپ لندن در گزارشی نوشت: هشدار نهادهای اطلاعاتی امنیتی آمریکا به جارد کوشنر، داماد و مشاور ارشد دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور، درباره رابطه دوستانه وی با یک زن تاجر چینی-آمریکایی و اینکه ممکن است این رابطه منجر به سوء استفاده هایی شود، در آمریکا جنجال و بلوا ایجاد کرده است.
این پایگاه اینترنتی با اشاره به جنجال ها در آمریکا درباره رابطه جارد کوشنر، داماد ترامپ با وندی دینگ، زن چینی نوشت: روز گذشته، اطلاعاتی درباره هشدار دستگاههای اطلاعاتی آمریکا به جارد کوشنر منتشر شد ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 10 ساعت و 17 دقیقه پیش
سانچی، مرگ را به مساوات تقسیم کرد

سانچی، مرگ را به مساوات تقسیم کرد روزنامه ابتکار نوشت: نفتکش سانچی اما در این روزها و سالهای بی اندازه شدن اندوه و دومینویی شدن فاجعه ها، مصیبت ها و داغ ها، به گونه ای غریب بخشی از این قاعده را بر هم زده است. نه اینکه غم و مصیبت را کم کرده باشد، یا رسم همدلی اجتماعی و تساوی اندوه سرتاسری را برهم زده باشد، نه!
سانچی هزاران مایل آن سوتر از سرزمین مادریِ 32دریانورد، هفت شب و روز در دل اقیانوس سوخت و در نهایت مثل پلاسکو در خود فروریخت و نه در خاک و در وطن، که در دل اقیانوس غرق شد. مثل پلاسکو امیدها را نا امید کرد و داغ بر دلها نشاند ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 10 ساعت و 28 دقیقه پیش
محکومیت حمید بقایی در تمامی اتهامات

محکومیت حمید بقایی در تمامی اتهامات به گزارش تسنیم، وکیل مدافع حمید بقایی درباره حکم موکلش توضیحاتی ارائه کرد.
مهران عبدالله پور با اشاره به اعتراض حمید بقایی به حکم صادره از سوی شعبه 1057 دادگاه کارکنان دولت گفت که هنوز دادگاه تجدیدنظر تعیین شعبه نشده است.
این وکیل دادگستری با بیان اینکه موکلش هم از نظر شکلی و هم ماهیتی به حکم دادگاه اعتراض کرده است افزود: ما از اساس به این پرونده و رای صادره، اعتراض و ایراد داشتیم؛ ضمن اینکه آقای بقایی قطعاً حکم را طی روزهای آتی منتشر می کند تا مردم و افکار عمومی در جریان قرار بگیرند و پس از انتشار حکم توسط موکل، قریب به اتفاق حقوقدانان منصف با ما هم عقیده خواهند بود. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: سیاسی انتشار : 10 ساعت و 38 دقیقه پیش
تولید خودروی ملی در کره شمالی + عکس

تولید خودروی ملی در کره شمالی + عکس به گزارش ایسنا از وستی، این خودروی سبک سواری در مدل های سدان، جیپ، وانت، سواری و مینی بوس ساخته شده است که به گفته سازندگان آن مصرف سوخت آن در مدل سواری 42-50 گرم در کیلومتر و برای وانت 58 گرم در کیلومتر است.
حداکثر سرعت این خودروی سواری کره شمالی 180 کیلومتر در ساعت است و به کولر، شیشه های برقی و سنسورهای هشدار پارک خودرو مجهز است.
کره شمالی تحت تحریم های بین المللی قرار دارد. صادرات محصولات تولیدی اکثر برندهای معتبر جهانی به واسطه تحریم کره شمالی ممنوع است. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 11 ساعت و 37 دقیقه پیش
روایتی خواندنی از ماجرای آشنایی هاشمی با رهبری

روایتی خواندنی از ماجرای آشنایی هاشمی با رهبری به گزارش جماران، آیت الله سید جعفر شبیری زنجانی از مبارزان پیش از انقلاب، استاد حوزه و دانشگاه و مشاور عالی رییس قوه قضاییه به بیان ماجرای آشنایی رهبر معظم انقلاب و مرحوم آیت الله هاشمی و همچنین خاطراتی از روزهای مبارزه پرداخته است.
گزیده ای از این گفت وگو را در ادامه بخوانید:
ظاهرا آشنایی رهبرمعظم انقلاب و مرحوم هاشمی رفسنجانی درمنزل حضرتعالی در کربلا بوده است. می توانید آن ملاقات را برای ما شرح دهید؟
در منزلی که ما برای اقامت در بین الحرمین گرفته بودیم، بود. ما به همراه آقای هاشمی و برخی از دوستان به کربلا رفته بودیم ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 13 ساعت و 57 دقیقه پیش
رییس جمهور در جلسه هیات دولت: عدم درک درست از سرعت تحولات فضای مجازی و تاثیرات آن موجب شکاف نسلی می شود/ باید تلاش شود کشور در حوزه توسعه اقتصاد فضای مجازی از جهان عقب نیفتد

رییس جمهور در جلسه هیات دولت: عدم درک درست از سرعت تحولات فضای مجازی و تاثیرات آن موجب شکاف نسلی می شود/ باید تلاش شود کشور در حوزه توسعه اقتصاد فضای مجازی از جهان عقب نیفتد رئیس جمهور در این جلسه با بیان اینکه فهم دقیق از تاثیرگذاری گسترده فضای مجازی در اقتصاد، فرهنگ، توسعه کسب و کار و اشتغال، دگرگونی زندگی مردم و آینده این تاثیرگذاری بسیار حائز اهمیت است، اظهار داشت: این فضا با سرعت فوق العاده زندگی فردی، خانوادگی، اجتماعی و اقتصادی را در بر می گیرد و مفاهیم اشتغال را بویژه در حوزه خدمات به شدت تغییر می دهد.
دکتر روحانی خاطرنشان کرد: بهره مندی موثر از این فضا با تاکید بر تقویت حاکمیت ملی و تلاش برای افزایش ظرفیت های بومی و پیشگیری از آسیب ها نیازمند سرمایه گذاری های بیشتر در آن است. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: سیاسی انتشار : 13 ساعت و 57 دقیقه پیش
ادعای فایننشال تایمز درباره برنامه موشکی ایران

ادعای فایننشال تایمز درباره برنامه موشکی ایران به گزارش فرارو، روزنامه فایننشال تایمز طی گزارشی از تمایل اروپا برای افزایش فشار بر ایران خبر داد و نوشت: کشور های اروپایی فشار بر ایران به خاطر برنامه موشک بالستیکی و نقش آن در نزاع های منطقه ای را افزایش داده اند.
این فشار های اروپایی بر ایران در قالب تلاش برای پاسخ دادن به تهدیدات ترامپ برای لغو برجام صورت گرفته است.
وزارت خارجه آلمان گفته، وزرای خارجه آلمان، فرانسه و بریتانیا به همراه فدریکا موگرینی، با ایران بر سر برگزاری "گفت وگوی فشرده و خیلی جدی" درباره برنامه موشکی و نفوذ منطقه ای توافق کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 58 دقیقه پیش
برف صبح امروز در تهران در دربند

برف صبح امروز در تهران در دربند ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 17 ساعت و 27 دقیقه پیش
حکایت وضعیت نگهداری خانه نیما یوشیج راه های دیگری هم هست

حکایت وضعیت نگهداری خانه نیما یوشیج راه های دیگری هم هست خبر خیلی ساده بود. بعد از اینکه در شبکه های اجتماعی به وضعیت نگهداری از خانه نیما یوشیج، شاعر معروف و از بنیانگذاران ادبیات امروز ما اعتراض شد، میراث فرهنگی استان تهران جوابی کوتاه اما هولناک داد. خانم سیروس نیا، معاون میراث فرهنگی استان تهران به خبرنگارها گفت که دیگر درباره این خانه مسئولیتی ندارند. چرا؟ چون مالکان خانه رفته اند به دیوان عدالت اداری شکایت کرده اند که هیچ سند و مدرکی در خصوص اینکه این خانه متعلق به نیمایوشیج است، وجود ندارد. دادگاه هم میراث فرهنگی را خواسته و ظاهرا دفاعیات آنها را هم قبول نکرده و در نتیجه به درخواستِ مالکان رای مثبت داده و این خانه از 15 آبان ماه امسال از ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: فرهنگی هنری انتشار : 17 ساعت و 27 دقیقه پیش
برای سرویس دهی اپراتورها به کاربران؛ کف قیمت ماهانه اینترنت کاهش یافت/ اصلاح تعرفه جدید اینترنت خانگی

برای سرویس دهی اپراتورها به کاربران؛ کف قیمت ماهانه اینترنت کاهش یافت/ اصلاح تعرفه جدید اینترنت خانگی به گزارش مهر، در این مصوبه کف و سقف تعرفه برمبنای سرعت دسترسی به اینترنت از 512 کیلوبیت برثانیه در سرویس ADSL و از 20 مگابیت برثانیه در سرویس VDSL و فیبر، درنظر گرفته شده بود. به این معنی که اپراتور ارائه دهنده این سرویس می توانست حدود 80 درصد قیمت درنظر گرفته شده برای هر سرعت، قیمت اینترنت کاربر را کاهش دهد.
مصوبه سرویس های پرسرعت غیرحجمی مطابق با جدول زیر بود:
هم اکنون کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در آخرین جلسه خود (جلسه 268) باتوجه به لزوم انجام برخی اصلاحات و شفاف سازی هرچه بیشتر مصوبه شماره 266 (مقررات حاکم بر تدوین و اجرایی شدن تعرفه در بخش ICT) بخشی از این جدول را تغییر ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 19 ساعت و 17 دقیقه پیش
استفاده همزمان از دستیار هوشمند گوگل و اپل در یک خودرو

استفاده همزمان از دستیار هوشمند گوگل و اپل در یک خودرو به گزارش خبرگزاری مهر، 2019 Ram 1500 یک خودروی بزرگ و جادار و مستحکم است. اما آنچه آن را از محصولات رقیب متمایز می کند یک نمایشگر بزرگ 12 اینچی است که بخش زیادی از داشبورد را به خود اختصاص داده و در آن واحد از Apple CarPlay و Android Autoپشتیبانی می کند.
سرنشینان این خودرو با استفاده از امکانات این نمایشگر می توانند برای مدیریت تماس ها و پیام های آیفون و گوشی های اندرویدی، پخش موسیقی و کتاب های صوتی، نقشه خوانی و مسیریابی و غیره اقدام کنند.
این خودرو که توسط شرکت فیات تولید شده مجهز به نسل چهارم نرم افزار تفریحی اختصاصی فیات موسوم به یوکانکت است که می توان از آن برای دسترسی سریع ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 19 ساعت و 17 دقیقه پیش
اما واگرهای رئیس بانک مرکزی برای اعطای وام ازدواج 15 میلیون تومانی؛ عروس و دامادها در انتظار بله بانک ها

اما واگرهای رئیس بانک مرکزی برای اعطای وام ازدواج 15 میلیون تومانی؛ عروس و دامادها در انتظار بله بانک ها از سال گذشته وام ازدواج با فشار مجلس و با وجود مقاومت برخی مدیران بانکی، به رقم ده میلیون تومان افزایش یافت. استدلال مسئولان بانکی در مخالفت با افزایش وام ازدواج، کمبود منابع قرض الحسنه بود، اما زمانی که مجلس در سال گذشته وام ازدواج ده میلیون تومانی را تصویب کرد و بانک ها موظف به اجرای آن شدند، مشخص شد که کمبود منابع، بهانه بوده است.
امسال هم که زمزمه افزایش وام ازدواج به 15 میلیون تومان در کمیسیون تلفیق مجلس مطرح شد و نمایندگان اعلام کردند در لایحه بودجه سال 1397 این مساله را لحاظ خواهند کرد، بانکی ها مجددا همان استدلال ها را مطرح می کردند ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 37 دقیقه پیش
زن و مرد آدم ربا گروگانشان را کشتند

زن و مرد آدم ربا گروگانشان را کشتند شرق نوشت: قربانی این حادثه زنی 25ساله به نام فاطمه است که دختری شش ساله دارد اما به دلیل اختلافاتی که با شوهرش داشت از او جدا شد و از آن پس در آپارتمانی در شهرستان رشت زندگی می کرد. او همچنین یک بوتیک در بندر کیاشهر داشت و هر روز مسیر خانه تا مغازه را سوار بر پرادویش طی می کرد. این زن همچنین در دانشگاه آزاد رشت درس می خواند. او زندگی آرامی داشت تا اینکه روز حادثه با مادرش تماس گرفت و گفت می خواهد به ملاقات یکی از دوستانش در ویلایی در بندر کیاشهر برود. این دوست فاطمه زنی بود که به تازگی با او آشنا شده بود. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: حوادث انتشار : 20 ساعت و 47 دقیقه پیش
چه خدماتی به خانواده کارکنان نفتکش سانچی تعلق می گیرد؟

چه خدماتی به خانواده کارکنان نفتکش سانچی تعلق می گیرد؟ علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مسئول کمیته ویژه رسیدگی به حادثه نفتکش سانچی روز گذشته سه شنبه 26 دی ماه 96 در نشست خبری این کمیته گفت: براساس موافقت ریاست جمهوری و رئیس بنیاد شهید، قرار شد جانباختگان حادثه نفتکش سانچی به عنوان "شهید خدمت" محسوب شوند.
مهدی ایزدی معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران پویا، با اشاره به تسهیلاتی که به خانواده شهدای خدمت برابر قانون تعلق می گیرد گفت: آیین نامه این شهدا در دولت در دست تدوین است و هنوز نهایی نشده است. هر چیزی که بعدا طبق تصویب این آیین نامه اعلام کنند، به خانواده این شهدا تعلق می گیرد ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اجتماعی انتشار : 20 ساعت و 57 دقیقه پیش
احتمال افزایش نیافتن نرخ خرید تضمینی گندم در سال 97

احتمال افزایش نیافتن نرخ خرید تضمینی گندم در سال 97 علی اکبری عضو کمیسیون کشاورزی و آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با تسنیم، با اشاره تعیین نرخ خرید تضمینی گندم از کشاورزان در سال آینده، گفت: تعیین نرخ خرید تضمینی گندم از کشاورزان بر عهده شورای اقتصاد است.
وی ادامه داد: زمزمه هایی مبنی بر عدم افزایش نرخ خرید تضمینی گندم در سال آینده به گوش می رسد که باید منتظر ماند و دید که شورای اقتصاد در اینباره چه تصمیمی اتخاذ می کند.
نماینده مردم شیراز در مجلس با تاکید براینکه نرخ خرید تضمینی گندم در کشور 2 برابر نرخ جهانی آن است، افزود: در سال 96 نرخ خرید تضمینی گندم حدود 1300 تومان بود که قیمت جهانی آن حدود 650 تومان است. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 58 دقیقه پیش
نویسنده ها دغدغه نوشتن ندارند

نویسنده ها دغدغه نوشتن ندارند این داستان نویس در گفت وگو با ایسنا درباره استقبال مخاطبان ایرانی از آثار ترجمه به نسبت آثار تالیفی، با بیان این که نمی تواند علت خاصی را برای این موضوع بیان کند، گفت: آثار ترجمه به زعم مترجمان بهترین آثار کشورهای دنیا هستند که مترجمان این آثار را گزینش و سپس ترجمه می کنند و طبیعی است که خواننده ایرانی بخواهد بهترین آثار کشورهای دیگر را بخواند.
او افزود: تعداد آثار داستانی ایرانی کم نیست بلکه تعداد آثار خوب خیلی کم است؛ این موضوع را داوری جشنواره های مختلف ثابت کرده است. اغلب داوری ها مانند جایزه جلال نشان می دهد که اکثر جایزه ها و جشنواره ها برگزیده مطلق ندارند ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: فرهنگی هنری انتشار : 21 ساعت و 7 دقیقه پیش
بروز غیرمجازها در آینده ممکن است؟

بروز غیرمجازها در آینده ممکن است؟ هرچند به نظر می رسد مشکل موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز حل شده باشد اما این موضوع به دلیل ایجاد التهابات اجتماعی هم چنان مطرح است. بانک مرکزی مسئول بازپرداخت پول سپرده گذاران یا به عبارت دیگر مالباختگان نیست و البته این کار در حوزه اختیارات این سازمان هم نیست اما به هرحال به عنوان متولی بازار پولی کشور احساس تکلیف کرده و تلاش می کند تا به مطالبات سپرده گذاران پاسخ دهد. اگر بانک مرکزی از روش خلق پول به مطالبات مالباختگان پاسخ دهد درواقع به زیان مردم عمل کرده چراکه این روش آثار نامطلوبی در اقتصاد کشور برجای می گذارد ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 21 ساعت و 18 دقیقه پیش
حجم مخازن سدها 14درصد کاهش یافت

حجم مخازن سدها 14درصد کاهش یافت به گزارش ایسنا، براساس داده های موجود در حال حاظر ظرفیت کل مخازن سدهای کشور 50.0 میلیارد متر مکعب اعلام شده و میزان ورودی آب به سدها نیز 33 درصد کاهش یافته است.
علاوه بر این در حال حاضر 41 در صد مخازن سدهای کشور پر است در حالی است سال گذشته در همین زمان 50 درصد مخازن سدهای کشور پر بوده است.
همچنین میزان خروجی سدهای کشور نیز با شش درصد کاهش روبرو بوده به طوری که سال قبل میزان خروجی سدها 8.16 میلیارد متر مکعب اعلام شده و امسال این عدد به 7.68 کاهش پیدا کرده است. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 21 ساعت و 27 دقیقه پیش
روزهای طلایی ارز دیجیتالی به پایان رسید

روزهای طلایی ارز دیجیتالی به پایان رسید به گزارش خبرآنلاین به نفل از بیزینس اینسایدر به نظر می رسد زمان طلایی ارزهای دیجیتالی رو به پایان باشد.
ماه دسامبر یک ماه بسیار مهم برای تجارت ارزهای دیجیتالی بود. بیت کوین به بیشترین حد خود رسید و هر کوین 19 هزار دلار معامله شد از طرف دیگر روزانه به ارزش 50 میلیارد دلار ارز دیجیتالی تجارت شد. ارزیابی زمانی یعنی این که یک معامله گر دارایی را در یک بازار با قیمت پایین تر خریداری می کند و سپس آن را با یک حق بیمه در بازار دیگری می فروشد. زمانی که بیت کوین به ارزش حدود 20 هزار دلار در دسامبر رسید، بیت کوین در بازار آمریکا با قیمت های بسیاری متفاوت فروخته می شد. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 21 ساعت و 57 دقیقه پیش
پیش بینی روند رو به رشد اقتصاد ایران/ دولت: اقتصاد ایران پتانسیل رو به جلو دارد؛ نسخه آن تهیه شده است

پیش بینی روند رو به رشد اقتصاد ایران/ دولت: اقتصاد ایران پتانسیل رو به جلو دارد؛ نسخه آن تهیه شده است به گزارش الف، علیرضا کلاهی عضو هیات نمایندگان اتاق ایران گفت: اقتصاد ایران اقتصاد جذابی است؛ از نظر خارجی ها به عنوان بازار بزرگ 80 میلیونی کشور ایران پتانسیل های زیادی دارد و سرمایه گذاری های خوبی در زیرساخت ها انجام داده است. هم فرهنگ کار نسبت به متوسط خاورمیانه و هم سطح اموزش کشور ما بهتر است که برابری می کند با امریکا و روسیه، این ها ثبات گرفتن شاخص های کنونی را برای جهش اقتصادی فراهم کرده است، البته اشتباهاتی هم بوده که دولت یازدهم سعی در برطرف کردن اشتباهات داشته است.
عضو هیات نمایندگان اتاق ایران افزود ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 22 ساعت و 27 دقیقه پیش
سلفی گرفتن می تواند به سلامت شما آسیب برساند؟

سلفی گرفتن می تواند به سلامت شما آسیب برساند؟ اگر عکس گرفتن از خودتان را دوست داشته باشید یا از آن متنفر باشید، ممکن است به برخی از سرفصل های اخیر توجه کنید که ادعا می کنند که این اجبار برای گرفتن عکس از خود و قرار دادن آنها در رسانه های اجتماعی، یک "خودخواهی" بوده و در حال حاضر ثابت شده است که یک وضعیت واقعی است. در حالی که اعتبار این تشخیص خاص جای پرسش دارد، تحقیق روز افزون در زمینه رسانه های اجتماعی نشان می دهد که گرفتن عکس از خود یا سلفی گرفتن، می تواند بر هر دو جهت، یعنی بهتر و بدتر شدن سلامت روانی ما تاثیر بگذارد.
برای افرادی که به طور کلی راضی و شاد هستند، ارسال سلفی همانند سایر انواع پست هایی که ارسال می کنند ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 22 ساعت و 38 دقیقه پیش
فرسودگی شغلی + نشانه ها و راه حل

فرسودگی شغلی + نشانه ها و راه حل در سالیان اخیر که فناوری توانسته فاصله بین کار و خانه را از بین ببرد، شیوع فرسودگی نیز افزایش یافته است. یک تحقیق صورت گرفته توسط انجمن روانشناسی آمریکا و مرکز افکار سنجی ملی در دانشگاه شیکاگو، نتایج زیر را مشخص کرد:
48 درصد از آمریکایی ها در طول 5 سال گذشته استرس مضاعف را تجربه کرده اند
31 درصد از کارمندان بزرگ سال در مدیریت کردن کار و مسئولیت های خانوادگی با مشقت روبرو هستند
53 درصد نیز گفته اند که کار کردن باعث بیش ازحد خسته شدن آن ها می شود
فرسودگی بیشتر به علت عدم تعادل بین منابع ورودی و خروجی رخ می دهد ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: علمی و پزشکی انتشار : 22 ساعت و 48 دقیقه پیش
فایننشال تایمز: در پی هشدار ترامپ، اروپایی ها فشار به ایران را افزایش داده اند

فایننشال تایمز: در پی هشدار ترامپ، اروپایی ها فشار به ایران را افزایش داده اند به گزارش فارس، نشریه فایننشال تایمز روز سه شنبه در گزارشی با موضوع ضرب الاجل دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکایی ها برای تغییر مفاد توافق هسته ای با ایران، نوشته است که این هشدار اروپایی ها را به تشدید فشار به ایران واداشته است.
این نشریه نوشته است: کشورهای اروپایی در تلاش برای پاسخ به تهدید رئیس جمهور دونالد ترامپ برای بر هم زدن توافق مهم هسته ای با ایران، فشارها به برنامه موشک های بالستیک ایران و درگیری های منطقه ای را افزایش داده اند.
به ادعای فایننشال تایمز، وزارت خارجه آلمان اعلام کرده است که وزرای خارجه این کشور ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 22 ساعت و 58 دقیقه پیش
دخل و خرج مدارس با هم نمی خواند/ شگردهای برخی مدیران برای پُرکردن جیب خالی مدرسه

دخل و خرج مدارس با هم نمی خواند/ شگردهای برخی مدیران برای پُرکردن جیب خالی مدرسه به گزارش فارس، مدارس به عنوان کانون علمی آموزش و رسمی ترین محیط فراگیر دانش در مراحل ابتدایی آن، همواره مورد توجه متولیان و صاحب نظران تعلیم و تربیت قرار دارند و فراهم کردن امکانات و تجهیزات لازم برای تسهیل در روند آموزش و پرورش دانش آموزان، از مهم ترین دغدغه های مدیران ارشد وزارتخانه و مدیران مدارس است.
تامین ملزومات آموزش و پرورش هزینه های زیادی به دنبال دارد و اعتبارات زیادی را طلب می کند، اما دخل و خرج مدارس کشور با هم هماهنگ نیست و همواره تامین این هزینه، مهم ترین دل مشغولی مدیران واحدهای آموزشی است. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 23 ساعت و 17 دقیقه پیش
گفتگوی اختصاصی با استاد دانشگاه شهید بهشتی جادوی پول و بانک - 12 | صمصامی: بانک، اسلامی نمی شود؛ انگار کن ذبح اسلامی خوک + ارائه مدل و امکان پرسش و پاسخ

گفتگوی اختصاصی با استاد دانشگاه شهید بهشتی جادوی پول و بانک - 12 | صمصامی: بانک، اسلامی نمی شود؛ انگار کن ذبح اسلامی خوک + ارائه مدل و امکان پرسش و پاسخ بارها برای گرفتن نظرات حسین صمصامی، به دانشگاه شهید بهشتی رفته ام؛ حتی چند سال قبل، وقتی پس از بایکوتهای نانویسا، و در اتفاقی نادر کلاس پول، ارز و بانکداری را او ارائه کرده بود، مانند یک دانشجوی اقتصاد، هر هفته سر کلاس او حاضر شدم، که به تدوین منظومه ای رسانه ای از مدلی که او ارائه کرده بود منجر شد.
حال بعد از مدتی غیبت، شنبه گذشته ساعت 10 با او قرار ملاقات گذاشتم. با اندکی تاخیر رسیدم؛ پله های دانشکده اقتصاد را بالا می رفتم و امیدوار بودم پیش از استاد به دفتر کار کوچکش در طبقه سوم برسم. مطابق عادت همیشه کمی در محیط اطراف دقیق شدم ببینم چه خبر است ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 23 ساعت و 38 دقیقه پیش
طرح جدید نمایندگان برای ممانعت از انتصاب دوتابعیتی ها در دولت

طرح جدید نمایندگان برای ممانعت از انتصاب دوتابعیتی ها در دولت حسینعلی حاجی دلیگانی عضو هیئت تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی از افراد دوتابعیتی و دارای گرین کارت در حوزه مدیران ارشد کشوری در گفت وگو با تسنیم، با بیان اینکه برای رفع خلاء قانونی در این حوزه طرحی 7 ماده ای از سوی نمایندگان تدوین شده است، گفت: در یکی از مواد این طرح امور استخدامی افراد دو تابعیتی در دستگاه های دولتی تعیین تکلیف شده است.
وی ادامه داد: در این طرح درباره افرادی که تابعیت کشور دیگری به آنها تحمیل می شود و در داخل هم تابعیت ندارند مواردی مطرح شده است.
نماینده مردم شاهین شهر در مجلس اظهار داشت: در این طرح مشخص شده که رئیس جمهور، رئیس قوه قضائیه، معاونان آنها ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
در نشست خبری سخنگوی کاخ سفید پزشک ترامپ: رئیس جمهور از نظر جسمی و روانی در سلامت کامل است

در نشست خبری سخنگوی کاخ سفید پزشک ترامپ: رئیس جمهور از نظر جسمی و روانی در سلامت کامل است به گزارش فارس، دکتر رونی جکسون پزشک مخصوص دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با حضور در نشست خبری سخنگوی کاخ سفید به سوالات خبرنگاران درباره وضعیت جسمانی ترامپ پاسخ داد.
طی هفته های اخیر سوالات زیادی درباره سلامت روانی و جسمی ترامپ مطرح شده بود و عده ای گفته بودند که وی مشکلات روانشناختی دارد و قادر به اداره ایالات متحده آمریکا نیست.
دکتر جکسون گفت که ترامپ از هر نظر در سلامتی کامل به سر میبرد و همه آزمایشهایی که روی وی انجام شده است نرمال و عادی بوده است و هیچ گونه مشکل خاصی در این آزمایشها مشاهده نشده است. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
فنونی زاده: پرسپولیس 5،6 هفته زودتر قهرمان لیگ می شود

فنونی زاده: پرسپولیس 5،6 هفته زودتر قهرمان لیگ می شود مرتضی فنونی زاده در گفت وگو با تسنیم، درباره شرایط تیم فوتبال پرسپولیس اظهار داشت: پرسپولیس بازی خوبی مقابل مشکی پوشان انجام داد و به پیروزی دست یافت. بازی های بعدی سختی های خودش را دارد، اما قول می دهم این تیم 5،6 هفته زودتر قهرمان لیگ خواهد شد. تمدید قرارداد برانکو هم صورت خوبی داشت، اما به شرط اینکه قرارداد بازیکنانی که به پایان می رسد و پیشنهاد اروپایی نداشته باشند، تمدید شود.
وی افزود: پرسپولیس فردا با گسترش فولاد تبریز بازی دارد، تیمی که با آمدن فیروز کریمی خوب بازی می کند. تصور من این است دیدار پرسپولیس و گسترش فولاد پایاپای باشد و دو تیم فوتبال خوبی را به نمایش بگذارند. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
هفتمین شب سی وسومین جشنواره موسیقی فجر

هفتمین شب سی وسومین جشنواره موسیقی فجر هفتمین شب سی وسومین جشنواره موسیقی فجر، دوشنبه (بیست وششم دی) با اجرای چهار گروه در تالار وحدت و تالار رودکی وایرانیان برگزار شد. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
چرا اوباما سکوت کرده است؟

چرا اوباما سکوت کرده است؟ به گزارش تسنیم، اظهارات اخیر دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا در خصوص مهاجرین آفریقایی تبار، منجر به خشم و نارضایتی افکار عمومی دنیا از وی شده است. این اظهارات در حالی صورت گرفته است که قبلا نیز ترامپ در راستای جلب رضایت نژادپرستان، رفتارهای دیگر نیز صورت داده بود. در جریان ناآرامی های برخی ایالات آمریکا، ترامپ معترضین به نژادپرستی را با بدترین الفاظ خطاب قرار داد که منجر به واکنش بسیاری از سیاستمداران گردید.
یکی از افرادی که تصور می شد در برابر اظهارات اخیر ترامپ موضع محکمی اتخاذ کند، باراک اوباما بود ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
گزارش از شب هفتم جشنواره موسیقی فجر؛ از کیفت نامطلوب صدای سالن اجراهای پاپ تا لغو کنسرت صهبایی

گزارش از شب هفتم جشنواره موسیقی فجر؛ از کیفت نامطلوب صدای سالن اجراهای پاپ تا لغو کنسرت صهبایی به گزارش فارس، شب هفتم از سی و سومین جشنواره موسیقی فجر با اجرای 8 گروه موسیقی در پنج سالن شهر تهران برگزار شد.
سومین سال اجرای فاو در جشنواره
در اولین اجرای تالار وحدت در شب هفتم جشنواره ریکاردو ریبرو خواننده فادوی پرتغالی روی صحنه رفت. فادو یکی از آوازهای قدیمی کشور پرتغال است که غالبا با اشعار محزون همراه می شود. البته امروز قطعات شادتری با اشعار متنوع در غالب فادو اجرا می شود و هر نوع شعر و موسیقی که از اصول و چهارچوب این سبک تبعیت کند یک موسیقی فادو خواهد بود. در کنسرت ریبرو نیز حاضران در سالن به تناوب شنونده قطعات شاد یا محزون بودند که بیانگر احساساتی متفاوت بود. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
"مطمئنم در جام جهانی به پرتغال نمی بازیم" مجید جلالی: بدون کی روش تیم ملی افت می کند/ برخی برای جذب مخاطب بحث جادوگری را اشاعه می دهند

"مطمئنم در جام جهانی به پرتغال نمی بازیم" مجید جلالی: بدون کی روش تیم ملی افت می کند/ برخی برای جذب مخاطب بحث جادوگری را اشاعه می دهند مجید جلالی سرمربی تیم فوتبال پیکان در گفت وگویی با ایسنا، به بررسی شرایط تیمش و البته حواشی که پیرامون جادوگری برای او به وجود آمد به صحبت پرداخت. سرمربی پیکان با انتقاد از یک برنامه تلویزیونی می گوید مدیران سازمان صداوسیما باید به برنامه هایی که از تلویزیون پخش می شود نظارت بیشتری داشته باشند. البته جلالی در این گفت وگو گریزی هم به وضعیت تیم ملی فوتبال ایران و شخص کارلوس کی روش زد و گفت: بهتر است مسئولان فدراسیون فوتبال از حالا قرارداد سرمربی تیم ملی را تمدید کنند.
در ادامه این گفت وگو را می خوانید. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
سکوت سنگین حج مذاکرات ایران و عربستان چه شد؟

سکوت سنگین حج مذاکرات ایران و عربستان چه شد؟ هرچند که حجت الاسلام والمسلمین سیدعلی قاضی عسکر نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت اول همین هفته اعلام کرد: مقدمات کار برای انجام حج در سال 97 فراهم شده و روحانیون از هم اکنون باید مقدمات را برای آماده سازی حجاج و تشکیل جلسات توجیهی آموزش فراهم کنند؛ اما غیر از این صحبت کوتاه و دو مطلبی که رییس سازمان حج و زیارت در صفحه اینستاگرام اش منتشر کرد، تا کنون به جزئیات دیگری از این مذاکره اشاره نشده است.
به گزارش ایسنا، ششم دی ماه رییس سازمان حج و زیارت برای مذاکره با عربستان درباره حج 97 در راس هیاتی که برخلاف دور پیشینِ مذاکرات ظاهرا حساسیتی روی ترکیب آن نبود، به این کشور اعزام شد ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: مذهبی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
هفته بیستم لیگ برتر فوتبال؛ تراکتور بدون یحیی به دایی رسید

هفته بیستم لیگ برتر فوتبال؛ تراکتور بدون یحیی به دایی رسید به گزارش ایسنا، قطار لیگ برتر در حالی فردا (پنج شنبه) وارد ایستگاه بیستم می شود که در مهم ترین دیدار روز اول دو تیم خوب پرسپولیس و گسترش فولاد برابر هم صف آرایی خواهند کرد.
تراکتورسازی – سایپا، ساعت 14:30، ورزشگاه یادگار امام تبریز
در نخستین دیدار هفته بیستم لیگ برتر فوتبال ایران و در یکی از مهم ترین دیدارهای این هفته شاگردان علی دایی مقابل تراکتورسازی قرار می گیرند. تراکتورسازان شرایط مساعدی ندارند و هنوز تکلیف سرمربی آن ها مشخص نشده است. مجتبی حسینی با استعفای یحیی گل محمدی هدایت تراکتوری ها را مقابل نارنجی پوشان بر عهده دارد ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
پول درمان رایگان "مصدومان ترافیکی" کجا خرج می شود؟

پول درمان رایگان "مصدومان ترافیکی" کجا خرج می شود؟ بر اساس قانون برنامه چهارم و پنجم توسعه قرار بود بیمه های تجاری 10 درصد از حق بیمه شخص ثالث، سرنشین و مازاد را به وزارت بهداشت بپردازند تا درمان مصدومان ترافیکی در بیمارستان های دولتی رایگان و مشکلات مردم در این حوزه رفع و رجوع شود. این درحالیست که وزارت بهداشتی ها همواره از تاخیر در پرداخت این سهم از سوی بیمه های تجاری گلایه دارند و می گویند علی رغم اینکه این سازمان های بیمه گر تجاری ابتدا پول را از مردم می گیرند و سپس آنها را بیمه می کنند، اما سهم 10 درصدی وزارت بهداشت را برای درمان مصدومان نمی پردازند. به طوریکه اکنون بدهی شان به وزارت بهداشت به 1000 میلیارد تومان رسیده است ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
سهم مسکن از رشد اقتصاد کشور صفر شد + سند

سهم مسکن از رشد اقتصاد کشور صفر شد + سند به گزارش تسنیم، گزارش جدید بانک مرکزی نشان می دهد، رکود در بخش ساختمان و مسکن در شش ماهه اول سال 96 همچنان حاکم بوده و سهم بخش مسکن و ساختمان از نرخ رشد 4.5 درصدی کشور در این مدت صفر بوده است.
بر اساس این گزارش، همچنان نفت یکی از بالاترین سهم ها را در رشد اقتصادی 4.5 درصدی کشور دارد. سهم خدمات هم با 1.8 درصد بالاست. بخش صنایع و معادن و کشاورزی سهم کمتری در نرخ رشد دارند.
جدول سهم بخش های مختلف اقتصادی در نرخ رشد را در ادامه ببینید: ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
بارش شدید برف و برودت هوا مدارس تبریز را به تعطیلی کشاند

بارش شدید برف و برودت هوا مدارس تبریز را به تعطیلی کشاند به گزارش تسنیم، اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی در اطلاعیه ای تعطیلی برخی از مدارس استان را اعلام کرد.
بر اساس این گزارش، نواحی پنجگانه کلانشهر تبریز به دلیل بارش شدید برف و برودت هوا فردا چهارشنبه 27 دیماه در مقاطع تحصیلی پیش دبستانی، ابتدائی و استثنائی تعطیل شدند. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
طرح ترافیک جدید در "بن بست"

طرح ترافیک جدید در "بن بست" به گزارش تسنیم، محسن پورسید آقایی - معاون حمل و نقل و ترافیک طی هفته های گذشته از طرحی تحت عنوان اجرای طرح جدید ترافیک در سال 97 خبر داد که این موضوع در طی این هفته ها خبرساز شده است.
در پی رسانه ای شده این خبر، کارشناسان حوزه ترافیک، مسئولان در حوزه های مختلف مرتبط با طرح اشاره شده در این زمینه اظهار نظر کردند که برخی موافق و برخی نیز مخالف طرح اشاره شده بودند.
محسن پورسید آقایی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران نیز در مصاحبه های متعدد از موافقت اعضای شورای شهر تهران،پلیس و سایر بخش ها خبر داده بود. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
سردار نقدی: آقای رئیس جمهور به بردگی ملت ایران رضایت ندهید

سردار نقدی: آقای رئیس جمهور به بردگی ملت ایران رضایت ندهید به گزارش مشرق، سردار نقدی، معاون فرهنگی سپاه پاسداران در خصوص اتفاقات اخیر در کشور و چالش های پیش آمده پیرامون شبکه های اجتماعی، طی نامه ای به رئیس جمهور، مطالب مهمی را مطرح و نسبت به روند کنونی مدیریت فضای مجازی هشدار دادند. متن کامل این نامه به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران
جناب آقای حسن روحانی
با سلام
همان گونه که مستحضرید امروزه فناوری ارتباطات و اطلاعات و نیز فضای مجازی جزئی لاینفک از ابزار زندگی جامعه بشری است و همه اذعان دارند که جامعه ای می تواند به پیشرفت بیشتری برسد که حداکثر استفاده را از این ظرفیت بنماید. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
بزرگترین از خودگذشتگی علی دایی برای پرسپولیس

بزرگترین از خودگذشتگی علی دایی برای پرسپولیس به گزارش خبرآنلاین؛ یکی از تیترهای اصلی شماره فردای روزنامه پیروزی تیتر مهمی درباره بخشش علی دایی است. دایی که چند هفته قبل در برنامه 90 خیلی صریح درباره طلبش از پرسپولیس سخن گفت و ماجرای ده ها نامه ای که نوشته بوده تا شاید طاهری به یکی از آننها پاسخ بدهد و مالیاتش را بپردازد را به طور شفاف شرح داد.
او خودش گفت فقط 132 میلیون تومان مالیاتش را می خواسته اما وقتی پرسپولیسی ها از پرداخت این پول سر باز زدند ، او به فدراسیون شکایت کرد و توانست 2.3 میلیارد علیه قرمزها حکم بگیرد. او البته این حکم را وارد پرونده های قرمزها در ماجراهای پرونده مجوز حرفه ای نکرد و با پادرمیانی مهدی محمد نبی ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
دورهمی بازیگران زن در رستوران

دورهمی بازیگران زن در رستوران مریم امیرجلالی ، پرستو صالحی ، رز رضوی ، سوگل طهماسبی ، سولماز آقمقانی و مریم خدارحمی بازیگرانی بودند که دور هم جمع شدند ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
شرط تیلرسون برای توقف تحریم های کره شمالی

شرط تیلرسون برای توقف تحریم های کره شمالی به گزارش فارس، رکس تیلرسون ، وزیر خارجه آمریکا روز سه شنبه گفت فشارهای بین المللی علیه کره شمالی تا زمان دست کشیدن این کشور از برنامه هسته ایش ادامه خواهد یافت.
به گزارش اسپوتنیک وی این اظهارات را در جریان نشستی در ونکوور که با حضور وزرای خارجه 16 کشور درباره وضعیت شبه جزیره کره برگزار شد مطرح کرد.
وزیر خارجه آمریکا گفت: کمپین فشار تا زمانی که کره شمالی گام های سرنوشت سازی درباره خلع سلاح های هسته ای بردارد، ادامه خواهد یافت.
وی اضافه کرد: همه ما باید روی اجرای کامل تحریم های شورای امنیت سازمان ملل که نص قانون هستند، تاکید کنیم ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
شلیک موشک بالستیک یمن به سمت فرودگاه جازان

شلیک موشک بالستیک یمن به سمت فرودگاه جازان به گزارش فارس، یگان موشکی ارتش یمن و انصارالله سه شنبه شب یک فروند موشک بالستیک کوتاه برد را به سمت فرودگاه منطقه ای جازان در جنوب عربستان شلیک کردند.
منابع نظامی عربستان مدعی شدند که سامانه دفاعی موشکی این کشور، موشک کوتاه برد یمن را رهگیری و منهدم کرده است.
نیروهای یمنی پنجشنبه گذشته نیز یک فروند موشک از نوع قاهر ام 2 را به سمت مقر نظامیان عربستان و آشیانه بالگردهای آپاچی در منطقه نجران واقع در جنوب این کشور شلیک کردند. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
ساعت هوشمند اندرویدی 857 میلیون تومانی

ساعت هوشمند اندرویدی 857 میلیون تومانی به گزارش خبرآنلاین، کمپانی TAG Heuer مدل تمام الماس ساعت هوشمند خود به نام ماژولار 45 را به قیمت 857 میلیون تومان رونمایی کرد.
این ساعت روکش طلای سفید را با 23 قیراط الماس تراش خورده در خود جای داده است و از مشخصات سخت افزاری آن داشتن پردازنده اینتل(Atom Z34XX) با 4 گیگ حافظه داخلی با 512 مگابایت رم، در کنار اتصالات NFC، وای فای، بلوتوث است.
شیشه با ضخامت 2.5 میلی متر تعریف شده و اسکرین از نوع امولد 1.39 اینچی با رزولوشن 400 در 400 پیکسل است.
فناوری هپتیک، جی پی اس، گام شمار نیز دارد و با باتری 345 میلی آمپر ساعت تا یک روز شارژ نگه می دارد. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
بانک آمریکایی: رشد قیمت نفت فراتر از پیش بینی ها خواهد بود

بانک آمریکایی: رشد قیمت نفت فراتر از پیش بینی ها خواهد بود به گزارش مهر به نقل از رویترز نوشت: بانک آمریکایی گلدمن ساکس، امروز (سه شنبه 26 دی ماه) پیش بینی کرد با توجه به عواملی همچون رشد تقاضا و پایبندی بالا به توافق جهانی کاهش تولید نفت، رشد قیمت این کالا در ماه های آینده از پیش بینی های گذشته این بانک فراتر رود.
این بانک پیش بینی کرد که در سال 2018 میلادی، میانگین قیمت شاخص نفت خام برنت 62 دلار و میانگین قیمت شاخص دبلیوتی آی آمریکا 57 دلار خواهد بود.
این در حالی است که قیمت شاخص نفت خام برنت در روزهای اخیر مرز 70 دلار را پیش سر گذاشت.
ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
سفرهای ارزان در راه است

سفرهای ارزان در راه است به گزارش تسنیم، محمد محب خدایی در نشست ستاد مرکزی هماهنگی خدمات اظهار داشت: برنامه ریزی های جدی برای سفر در این ستاد باید مورد توجه قرار گیرد و حضور و مشارکت دستگاه های عضو این ستاد در این برنامه ریزی ها بسیار موثر است.
وی تصریح کرد: باید از داشته های کشور بیشترین بهره را ببریم و برای دست یابی به این مهم نیازمند تغییر نگرش و مدیریت یکپارچه هستیم، می توانیم با همین اتاق فکری که به نام ستاد سفر شکل گرفته است، ظرفیت های موجود را مورد بهره برداری قرار دهیم.
محب خدایی ادامه داد: پلان گردشگری تمام استان ها در حال تدوین و آماده سازی است که پس از این اقدام ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
مشکل اصلی صنعت نفت از زبان زنگنه

مشکل اصلی صنعت نفت از زبان زنگنه به گزارش مهر، بیژن زنگنه، وزیر نفت در حاشیه جلسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مهمترین محور صحبت های انجام شده در این کمیسیون، بررسی تمهیدات لازم برای ایجاد اشتغال و همچنین تامین منابع مالی مورد نیاز برخی پروژه های صنعت نفت بود، گفت: قراردادهای جدید نفتی (IPC) مورد بحث و بررسی قرار گرفت تا بتوانیم علاوه بر جذب سرمایه خارجی، از منابع مالی و تجهیزات داخلی حداکثر استفاده را ببریم.
وی، بحث های امروز کمیسیون انرژی را کلان، بلندمدت و امیدوارکننده اعلام کرد.
این عضو کابینه دوازدهم ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
لاریجانی: ایران به دوستی با قطر پایبند است

لاریجانی: ایران به دوستی با قطر پایبند است به گزارش مهر به نقل از خانه ملت، علی لاریجانی امروز (سه شنبه 27 دی ماه) در دیدار با احمد بن عبدالله بن زاید آل محمود رئیس مجلس قطر و هیات همراه اظهار داشت: ما از شرایطی که برای قطر به وجود آمده ناراحتیم و تحریم کشورها را روش درستی برای مقابله با کشورها نمی دانیم.
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ایران و قطر روابط دوستی دیرینه ای با هم دارند و ما به این دوستی پایبند خواهیم بود.
رئیس مجلس قطر: نظامی گری و خشونت راه حل مشکلات نیست/موضع جمهوری اسلامی دلالت بر اصالت و عقلانیت دارد
همچنین در این دیدار رئیس مجلس قطر گفت ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
واکنش سازمان خصوصی سازی به انتقاد رشیدپور از سهام عدالت

واکنش سازمان خصوصی سازی به انتقاد رشیدپور از سهام عدالت به گزارش ایلنا، در اطلاعیه صادره از سوی سازمان خصوصی سازی خطاب به مدیر شبکه 3 سیما آمده است؛در برنامه حالا خورشید روز شنبه مورخ 1396/10/23 اظهارنظری سخیف در قالب طنزی که به هجو انجامید توسط مجری این برنامه، آقای رضا رشیدپور در خصوص سود پرداختی مرحله اول سهام عدالت عنوان شد که این موضوع علاوه بر این که به نوعی توهین و نادیده گرفتن تلاشهای صورت گرفته در سالهای گذشته بویژه دولتهای یازدهم و دوازدهم در راستای شناسایی اقشار کم درآمد و تلاش برای بهرمندی آنها از سود و مزایای سهام عدالت است، موجب شده تا در چند روز گذشته جمع کثیری از مشمولان عزیز در سراسر کشور در تماس با این سازمان ابراز نارضایتی خود ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
روش جدید چینی ها برای انتقال خودرو به ایران

روش جدید چینی ها برای انتقال خودرو به ایران به گزارش مهر، سید مصطفی داودی با اشاره به اینکه چین از جمله مهمترین شرکای تجاری ایران به شمار می رود افزود: با توجه به اینکه سالیانه در مسیر چین به ایران حجم زیادی از کالا جابه جا می شود، از این رو شرکت راه آهن رایزنی های خود را برای راه اندازی این کریدور جدید از سال 2015 با کشورهای مسیر (چین، قزاقستان و ترکمنستان) آغاز کرد.
وی با اشاره به اینکه تغییر نوع تردد و مسیر برای حمل کالا از سوی صاحبان آن کار ساده ای نیست، تصریح کرد: صاحبان کالا در صورتی با چنین اقدامی موافقت می کنند که مزیتی برای آنها ایجاد شود ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
حمله رضا عطاران به ماشین دیپلماتیک ایران

حمله رضا عطاران به ماشین دیپلماتیک ایران به گزارش خبر آنلاین عکسی از رضا عطاران در فیلم مصادره ، ساخته مهران احمدی منتشر شد. این فیلم که اولین ساخته این هنرمند است در سی و ششمین دوره جشنواره ملی فیلم فجر به نمایش درخواهد آمد.
هومن سیدی، رضا عطاران، بابک حمیدیان و ... در مصادره به ایفای نقش می پردازند. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
پیش بینی افزایش حقوق معلمان در لایحه بودجه97

پیش بینی افزایش حقوق معلمان در لایحه بودجه97 به گزارش ایلنا، محمد بطحایی در حاشیه نشست شورای اجتماعی کشور که عصر امروز در محل وزارت کشور برگزار شد درباره آخرین وضعیت استخدام آموزش یاران نهصت سواد آموزی و مربیان پیش دبستانی توضیح داد و گفت: در حال حاضر لایحه ای در دستور کار مجلس قرار گرفته که همه ما منتظریم که ببینیم تکلیف لایحه چه می شود چراکه حرف آخر را در مورد استخدام آموزش یاران و مربیان خواهد زد امیدواریم به زودی مجلس در این زمینه تعیین و تکلیف کند.
بطحایی درباره زمان برگزاری آزمون استخدامی که قرار بود در دی ماه برگزار شود اظهار داشت ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
العبادی: زمان انتخابات به تعویق نمی افتد

العبادی: زمان انتخابات به تعویق نمی افتد به گزارش ایسنا النشره نوشت، حیدر العبادی، نخست وزیر عراق امروز (سه شنبه) تصریح کرد: زمان انتخابات به تعویق نمی افتد. ما برای تحکیم جایگاه حاکمیتی عراق تلاش می کنیم و با هیچ طرفی که برای مشارکت دادن یک طرف مسلح در روند انتخابات تلاش کند، مذاکره نمی کنیم.
وی همچنین به عراقی ها وعده داد که تروریسم نظامی در کشورشان پایان یابد.
نخست وزیر عراق تاکید کرد: هیچ اقدام دولتی برای بازگرداندن اجباری آوارگان به مناطقشان صورت نمی گیرد.
وی همچنین تصریح کرد: ما در پرداخت حقوق تمامی کارمندان اقلیم کردستان جدی هستیم و برای حل تمامی مشکلات باقی مانده تلاش می کنیم. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
ولایتی: بشار اسد دستور تاسیس دانشگاه آزاد در شهرهای سوریه را صادر کرد

ولایتی: بشار اسد دستور تاسیس دانشگاه آزاد در شهرهای سوریه را صادر کرد به گزارش مهر به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، مراسم تکریم دکتر حسین ابراهیمی و معارفه جناب آقای علیرضا شیخ عطار سرپرست اداره کل امور بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی امروز با حضور دکتر علی اکبر ولایتی رئیس هیات موسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی و دکتر فرهاد رهبر رئیس این دانشگاه در سازمان مرکزی برگزار شد.
دکتر ولایتی در این مراسم با اشاره به اینکه تعداد دانشجویان خارجی دانشگاه آزاد اسلامی در مدت 3 سال به 10 هزار دانشجو افزایش یافته است، اظهار داشت: این افزایش و رشد بیانگر ظرفیت خوب دانشگاه آزاد اسلامی و همچنین درخواست های فراوان برای پذیرش است. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
آزادی تمامی دانشجویان بازداشتی دانشگاه تهران/دانشجویان نگران غیبت در امتحان نباشند

آزادی تمامی دانشجویان بازداشتی دانشگاه تهران/دانشجویان نگران غیبت در امتحان نباشند دکتر مجید سرسنگی در گفت وگو با ایسنا با اعلام این مطلب اظهار کرد: از 41 دانشجوی بازداشتی اتفاقات اخیر دانشگاه تهران تا به امروز 39 دانشجو آزاد شده اند و در جلسه ای که امروز با سرپرست بازداشتگاه اوین داشتیم، پرونده دو دانشجوی در بازداشت نیز کامل شده و این دانشجویان فردا آزاد خواهند شد.
وی در ادامه تصریح کرد: یکی از دلایلی که هنوز دو دانشجوی دانشگاه تهران در بازداشت هستند، این است که خانواده های آنها به دلایلی نتوانستند به منظور گذاشتن وثیقه به تهران مراجعه کنند که البته این مشکل رفع شده و دانشجویان فردا آزاد خواهند شد. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
ازدواج بر بام اورست

ازدواج بر بام اورست این زوج استرالیایی بعد از طی 9 روز کوهنوردی خود را به بام بلندترین قله جهان رسانده و با یکدیگر ازدواج کردند. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
گزارش سازمان اطلاعات سپاه درباره اغتشاشات اخیر

گزارش سازمان اطلاعات سپاه درباره اغتشاشات اخیر سیدحسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با تسنیم، با اشاره به دستور کار امروز (سه شنبه، 26 دی ) این کمیسیون گفت: در ابتدای جلسه امروز، برومندی نایب رئیس کمیسیون که از طرف کمیسیون به چین اعزام شده تا حادثه تاسف بار تصادف و آتش گرفتن کشتی نفت کش جمهوری اسلامی را مورد بررسی و تهیه گزارش کند، گزارش مفصلی از حادثه به کمیسیون ارائه داد.
وی اظهار داشت: در این گزارش با اشاره به کلیه مراحل رویداد و اقدامات انجام شده برای مهار حادثه آمده است که با توجه به نوع حادثه و انفجار و آتش سوزی رخ داده ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
فامیل بازی در شرکت های زیر مجموعه یک وزارتخانه!

فامیل بازی در شرکت های زیر مجموعه یک وزارتخانه! به گزارش تابناک، در دورانی که بحران آب، بسیاری از نقاط جغرافیایی کشور را در بر گرفته است و به زعم بسیاری از کارشناسان، حتی پایتخت ایران نیز به زودی با مشکل تامین آب شرب شهروندان رو به رو خواهد شد، بررسی ها نشان می دهد، برخی سازمان های متولی منابع آب کشور تحت تاثیر برخی تخلف ها توان و تخصص کافی برای مقابله با این بحران خطرناک را ندارند؛ مثل شرکت آب و فاضلاب استان تهران که در آن مجموعه ای از آقازاده ها آن هم با تحصیلات پایین و تخصص های بی ربط مشغول به کارند.
امروزه بحران آب و مشکلات ناشی از آن برای عموم مردم ایران به حقیقتی انکارناپذیر تبدیل شده و کاهش شدید بارندگی های سالانه نیز این ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
گزینه بعدی شفر برای استقلال هم کامرونی است

گزینه بعدی شفر برای استقلال هم کامرونی است به گزارش خبر ورزشی، مرد آلمانی که مذاکرات با این بازیکن را از طریق یکی از ایجنت های خارجی پیگیری کرده بود با اطمینان از حضور باکامانگا در تهران، سران باشگاه استقلال را آماده میزبانی از این بازیکن کرد غافل از این که مهاجم کامرونی در فرودگاه استانبول از حضور در ایران و سفر به تهران ممانعت و تصمیم به بازگشت به چین می گیرد. اتفاقی که حسابی استقلالی ها را سورپرایز کرد و باعث شد تا شوک دیگری به این باشگاه و طرفدارانش وارد شود چون همه چیز برای عقد قرارداد با کریستین باکامانگا فراهم بود به خصوص در مسائل مالی که باشگاه پیش قرارداد 200 هزار یورویی این بازیکن را نیز تامین کرد اما یک اتفاق غیرمنتظره همه ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
فتاح: حق نداریم چون منتقد دولتیم هرچه دلمان خواست علیه آن بگوییم

فتاح: حق نداریم چون منتقد دولتیم هرچه دلمان خواست علیه آن بگوییم به گزارش فارس، سیدپرویز فتاح در همایش خبر خوب با طرح این سوال که آیا واقعاً نمی دانیم خبر خوب چیست و کار ما به اینجا رسیده که در مورد خبر خوب همایش برگزار کنیم، گفت: تعریف خبر خوب این جزو بدیهیات است و در واقع طبق تعریفی هم که در قرآن آمده می دانیم خبر خوب چیست.
وی افزود: نظام اسلامی باید در دنیا خبرخوب تعریف کند و الگو بسازد. ما باید در تولید اخبار با صداقت رفتار کنیم و الگوی دیگران باشیم و خبر نادرست نباید پخش شود و اشکال هم همین است. گاهی بنده با دولت زاویه دارم و آیا این درست است که تمام صحبت های من در نقد دولت به کار گرفته شود؟ دولت در چارچوب نظام است و باید از دولت دفاع کرد ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
بازیکن سابق تیم فوتبال بانوان ملوان بندرانزلی درگذشت

بازیکن سابق تیم فوتبال بانوان ملوان بندرانزلی درگذشت به گزارش مهر، آتنا محمدی دروازه بان سابق تیم فوتبال منحل شده بانوان ملوان بندر انزل به اثر ایست قلبی درگذشت.
این بازیکن 24 ساله حدود سه سالی به عنوان دروازه بان تیم فوتبال بانوان ملوان بندرانزلی بازی کرد. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
دردسری که نزدیک بود رفیعی برای طارمی درست کند!

دردسری که نزدیک بود رفیعی برای طارمی درست کند! به گزارش خبرورزشی، مهدی برای رفتن به قطر از سروش مشاوره گرفت. رفیعی بود که به او گفت حتماً به این کشور برود و برای رسیدن به پول و آرامش، چند صباحی را آنجا بگذراند. خود رفیعی چنین کاری کرد. قید تیم ملی را زد تا بتواند پول دربیاورد. می دانست اگر به قطر برود، جایی در ایده های کی روش نخواهد داشت. فرق او و کاوه رضایی همین بود. کاوه که می توانست چندین و چند برابر سروش در قطر پول بگیرد، به رفیعی نشان داد یک بازیکن حرفه ای چطور فکر می کند. قید پول را زد و حالا در بلژیک بهترین بازیکن شده و کی روش او را به تیم ملی بازگردانده است. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
عیسی کلانتری: حق هوای پاک بر حق هسته ای تقدم دارد

عیسی کلانتری: حق هوای پاک بر حق هسته ای تقدم دارد به گزارش انتخاب، عیسی کلانتری در نشست تخصصی نحوه اجرایی کردن قانون هوای پاک که امروز در سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد، با تاکید بر اینکه برای اجرای قانون هوای پاک و دستیابی به هوای پاک به عنوان یک حق شهروندی به اراده ملی نیاز داریم ، گفت: هوای پاک قطعا حق مردم است. معتقدم قبل از حق هسته ای، حق هوای پاک است.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه محیط زیست کشور وضعیت مناسبی از لحاظ آلودگی هوا، آلودگی آب و آلودگی خاک ندارد، گفت: دلیل اصلی این وضعیت آن است که به جای اینکه بیشتر با جامعه کار کنیم و مردم را آموزش بدهیم و آنان را با حقوق خود آشنا کنیم بیشتر وقت و عمر خود را به ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
نکاتی در مورد خرید صندوق فروشگاهی

نکاتی در مورد خرید صندوق فروشگاهی صندوق فروشگاهی ECR ، در واقع نوعی ماشین حساب است که دارای نرم افزار فروشگاهی می باشد و هیچگونه قابلیت تغییر یا ارتقاء ندارد لذا بیشتر مناسب فروشگاه های کوچک است که نیازمند سیستم پیشرفته ای نیستند. این صندوق از یک مانیتور یا نمایشگر 4 اینچی برخوردار است که قابل تنظیم و مشاهده می باشد. این صندوق فروشگاهی قابلیت اتصال به بارکد خوان را هم دارد که این قابلیت باعث بالا رفتن سرعت عملیات فروش می گردد.
صندوق فروشگاهی پوز به دلیل دوام عمر، امکانات پیشرفته و مدرن ، چند کاربره بودن، و همچنین قابلیت ارتقاء و تغییر نرم افزار آن، بهترین صندوق فروشگاهی محسوب می گردد ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
مرگ گلر تیم بانوان ملوان به علت ایست قلبی

مرگ گلر تیم بانوان ملوان به علت ایست قلبی به گزارش ایسنا، آتنا محمدی، دروازه بان تیم منحل شده ملوان انزلی سه روز گذشته به دلیل ایست قلبی از دنیا رفت و امروز مراسم سوم او برگزار می شود.
سارا قمی ، هم تیمی سابق آتنا محمدی در گفت وگو با ایسنا، بیان کرد: آتنا متولد سال 1372 بود و در یک سال گذشته دچار مشکل افت فشار بود. گفته شده پزشک معالج قرصی را برای او تجویز کرده بود و ظاهرا شب آخر به دلیل بالا بودن دوز قرص حال وی وخیم شد و قبل از رسیدن به بیمارستان دچار ایست قلبی شد.
قمی در ادامه افزود: آتنا دو سال و نیم در تیم ملوان بازی کرد و پس از انحلال این تیم دیگر تیمی نداشت و در مدرسه فوتبال من مشغول بازی کردن بود و همیشه از من می ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
ایران هم یکی از 60 کشور تشنه می شود؟

ایران هم یکی از 60 کشور تشنه می شود؟ حسن طاهری در سرمقاله امروز روزنامه 19 دی با این مقدمه نوشت: یکی از مهم ترین بحران های زیست محیطی آینده، مواجه شدن حکومت ها با بحران کمبود آب است؛ بحرانی سنگین برای گرفتن امتیازات از کشورهای تشنه. در چنین وضعیتی، شرکت های چندملیتی دنیا در صدد تجاری کردن این ماده حیاتی هستند.
کشور ایران به عنوان یکی از مناطق خشک و کم آب، پس از انقلاب و به خصوص در دهه 70 با طرحی فوری، ساخت صدها سد را برای مهار آب ها انجام داد؛ طرحی هیجانی و بی مطالعه که تا مدتی کوتاه توانست بر مشکل کم آبی پیروز شود؛ طرحی برای نگهداری منابع آب ایران در سال های عطشناک دنیا که امروزه عملا بلای جان ایران زمین شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
زمان واریز یارانه دی ماه

زمان واریز یارانه دی ماه یارانه نقدی 45 هزار و 500 تومانی دی ماه نیز به روال معمول ماه های قبل روز بیست و ششم ماه جاری نیز واریز می شود. این مبلغ طی حدود هفت سال گذشته از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها بدون تغییر بوده و در حال حاضر برای حدود 77 میلیون نفر پرداخت می شود.
آنچه که لایحه بودجه نشان می دهد در سال آینده قرار نیست روال پرداخت به مانند چند سال گذشته پیش برود و با کاهش رقم اختصاص یافته در تبصره (14) لایحه برای مبلغ مجموع 37 هزار میلیاردی در مصارف قانون هدفمندی یارانه ها و همچنین 23 هزار میلیارد تومان از این رقم برای پرداخت های نقدی، باید یارانه حدود 33 میلیون نفر در سال حذف شود ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
پاسخ سوالات بی جواب درباره سانچی

پاسخ سوالات بی جواب درباره سانچی سئوالات بی جوابی که این گزارش به دنبال یافتن پاسخی برای آن هاست.
به گزارش ایسنا، فصل نخست قصه پر غصه سانچی فقط 9 صفحه داشت. این نفتکش که حامل 136 هزار تن میعانات به مقصد کره جنوبی بود در تاریخ 16 دی ماه پس از برخورد با یک کشتی چینی به نام ""سی اف کریستال" دچار حریق شد و 32 پرسنل آن مفقود شدند. حریقی که کم تر کسی گمان می کرد روز به روز گسترده تر و در نهایت باعث غرق شدن و فوت همه پرسنل کشتی شود.
سانچی در آتش می سوخت که زمزمه های عدم همکاری چین برای اطفای حریق کم کم به گوش رسید. در ابتدا اعلام شد ایران و چین درمورد نحوه اطفای حریق با یکدیگر اختلاف نظر دارند ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
بازیگران زنی که بیشترین سیمرغ را دریافت کردند

بازیگران زنی که بیشترین سیمرغ را دریافت کردند به گزارش خبرآنلاین، یکی از جذاب ترین و البته حاشیه سازترین بخش های جشنواره فیلم فجر در هر دوره، اهدای جوایز یا همان سیمرغ بلورین است. این جایزه در بخش های کارگردانی و بازیگری شاید برای مخاطبان عام جذابیت بیشتری داشته باشد.
در طول سی وپنج دوره برگزاری فیلم فجر، تعداد زیادی از هنرمندان سینمای ایران توانسته اند این جایزه را از آن خود کنند.
در گزارشی که تهیه کرده ایم، بازیگران زنی را که در دوره های مختلف جشنواره فیلم فجر، سیمرغ بهترین بازیگری زن را گرفته اند، معرفی کرده ایم. در میان این فهرست نسبتا بلند بالا ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
پس از مصرف نمک فراوان چه کاری انجام دهیم؟

پس از مصرف نمک فراوان چه کاری انجام دهیم؟ سدیم یکی از عناصری کلیدی برای بدن انسان به منظور ارائه عملکرد درست و تنظیم مایعات است، از این رو حذف نمک از رژیم غذایی ایده خوبی محسوب نمی شود. اما مشکل زمانی شکل می گیرد که ما در مصرف این ماده زیاده روی می کنیم.
به گزارش عصر ایران به نقل از "کوکینگ لایت"، نمک بیش از اندازه در یک وعده غذایی می تواند به بروز نشانه هایی مانند ضربان سریع قلب، احساس تورم در بدن، و ناتوانی در به خواب رفتن منجر شود.
نود و پنج درصد سدیم مصرفی شما در بدن جذب می شود. از این رو، حتی مصرف بیش از حد نمک به صورت مقطعی نیز پتانسیل مواجهه با اثراتی منفی را ایجاد می کند ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
بازگشت نرخ محصولات لبنی به قبل از افزایش قیمت ها

بازگشت نرخ محصولات لبنی به قبل از افزایش قیمت ها غلامرضا کاوه در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به مصوبه شماره 48021 مورخ 94/4/16 ستاد هدفمندسازی یارانه ها که براساس آن قیمت محصولات لبنی پرمصرف (شیر، پنیر و ماست) در گروه اول کالاهای اولویت دار قرار گرفته اند، گفت: با پیگیری های سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و همکاری سازمان تعزیرات حکومتی، افزایش خودسرانه قیمت برخی محصولات لبنی توسط تعدادی از واحدهای تولیدکننده محصولات لبنی متوقف و قیمت محصولات مذکور به قبل از افزایش قیمت ها بازگشت.
وی تصریح کرد: با توجه به لزوم جلوگیری از افزایش نامتعارف قیمت اقلام لبنی و لزوم اعمال ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
نفتکش سانچی وزیران امور خارجه، تعاون و راه را به مجلس کشاند

نفتکش سانچی وزیران امور خارجه، تعاون و راه را به مجلس کشاند محمدرضا رضایی در گفت وگو با ایسنا، گفت: معتقدم در این حادثه وزارت امور خارجه در حوزه دیپلماسی خارجی ضعیف عمل کرده است.
نماینده مردم جهرم ادامه داد: وزارت تعاون به عنوان مالک نفتکش، وزارت راه و شهرسازی به عنوان نماینده حاکمیت در حوزه دریا و وزارت امور خارجه که نقش اصلی را در دیپلماسی خارجی داشت و به اعتقاد ما ضعیف عمل کرد و سهل انگاری داشت، برای پاسخگویی به کمیسیون عمران دعوت می شوند.
وی افزود: ابهامات مختلفی در این حادثه غم بار وجود دارد از جمله اینکه پس از تصادف کشتی باری چینی با نفتکش جمهوری اسلامی ایران به کشتی چینی به سرعت خدمات رسانی می شود اما نفتکش ایران در دریای چین روزها ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
آموزش جامع اینستاگرام: تمامی ترفندها از صفر تا صد

آموزش جامع اینستاگرام: تمامی ترفندها از صفر تا صد به گزارش زومیت، در مقاله ای اختصاصی، به آموزش تمامی بخش ها، ترفند ها و ابزار های موجود در اینستاگرام خواهیم پرداخت. با زومیت همراه باشید.
هنگام نگارش این متن اینستاگرام نسخه ی 14.1 است و طی این مسیر کم و کاستی های بسیاری را برطرف و امکانات متنوعی را نیز به خود اضافه کرده است که از جدیدترین این تغییرات می توان به امکان ارسال پست های آلبوم در سایز آزاد، امکان ارسال استوری ها از طریق دایرکت، نظرات تو در تو مانند فیسبوک و ... اشاره کرد. در ادامه به معرفی بخش های این اپلیکیشن و ترفند های مربوطه می پردازیم.
آموزش ثبت نام در برنامه ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
محاکمه 4 جوان که پسری را زنده زنده سوزاندند

محاکمه 4 جوان که پسری را زنده زنده سوزاندند به گزارش ایران، سوم مهرامسال جسد سوخته مرد ناشناسی در جاده ای روستایی پیدا شد. با گزارش موضوع به پلیس، ماموران همراه بازپرس شعبه اول دادسرای مهاباد در محل واقعه حاضر شدند و جسد برای تعیین هویت و تعیین علت مرگ به پزشکی قانونی انتقال یافت. در بررسی های تخصصی مشخص شد مقتول پسر 19 ساله ای به نام صادق برمکی است که از مدتی قبل به شکل مرموزی ناپدید شده بود. این در حالی بود که همزمان با کشف این جسد چند فیلم کوتاه جنجالی نیز در فضای مجازی منتشر شده بود که دیده می شد پسران جوانی در برابر دوربین، پسرجوانی را شکنجه کرده و سپس او را زنده زنده به آتش کشیده بودند ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 19 ساعت پیش
موادغذایی در دنیا ارزان می شود در ایران گران!

موادغذایی در دنیا ارزان می شود در ایران گران! قیمت های بالا و کیفیت پایین موجب شده صنایع غذایی در داخل و خارج از کشور چندان با اقبال مصرف کننده مواجه نباشد، در همین راستا دو مقام دولتی به طور تلویحی خطاب به صنایع غذایی که 90 درصدش در اختیار بخش غیر دولتی است توصیه کردند به جای افزایش قیمت های غیر منطقی به دنبال نوآوری و رشد کیفیت باشند تا در این صورت در های بازارهای صادراتی نیز به رویشان باز شود.
به گزارش جوان در حالی که حوزه غذا بخش قابل ملاحظه ای از سبد هزینه خانوار ایرانی را تشکیل می دهد، ناتوانی این بخش در فتح بازارهای صادراتی نشان از اشکال در کیفیت و قیمت مواد غذایی در ایران دارد ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 19 ساعت پیش
صدای مصالحه برجامی اروپا با امریکا می آید

صدای مصالحه برجامی اروپا با امریکا می آید وزیر امور خارجه روسیه یک بار دیگر موضع کشورش درباره برجام را تکرار کرد و گفت که از موضع امریکا برای تغییر در برجام حمایت نخواهد کرد. لاوروف همچنین درباره مصالحه اروپا با امریکا بر سر توافق هسته ای با ایران هشدار داد.
به گزارش جوان ، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه می گوید برای او هم سخت است که بگوید موضع نهایی اروپاییان در مورد برجام، حمایت از امریکا خواهد بود یا ایران . ترامپ جمعه شب در موضع گیری خود درباره برجام از شرکای اروپایی امریکا خواست که برای برطرف کردن حفره های فاجعه بار توافق هسته ای با ایران، با امریکا همکاری کنند ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 19 ساعت پیش
نماینده تهران: امکان استفاده از شبکه های مجازی مختلف و داخلی فراهم شود

نماینده تهران: امکان استفاده از شبکه های مجازی مختلف و داخلی فراهم شود طیبه سیاوشی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: یکی از افتخارات دولت آقای روحانی، ایجاد فرصتی برای مردم جهت تبادل نظر در فضای مجازی بود. اگرچه ما معتقدیم فضای مجازی در کنار فرصت هایی که هست تهدیداتی هم دارد.
وی با بیان اینکه اکثریت مردم از تلگرام و شبکه های اجتماعی به عنوان فرصت برای کار یا تبادل نظر فرهنگی و اجتماعی استفاده کردند، افزود: زمانی که ناآرامی ها شروع شد دولت به خاطر تهدیداتی که از فضای مجازی متوجه جامعه می دانست آن را فیلتر کرد و در واقع یکی از افتخارات دولت آقای روحانی یعنی فرصت فضای مجازی آزاد که در اختیار مردم گذاشته شده بود به نوعی از دست رفت ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 19 ساعت پیش
قبایل اصولگرا و اصلاح طلب جزئی از مشکل، نه چاره مشکل

قبایل اصولگرا و اصلاح طلب جزئی از مشکل، نه چاره مشکل پدیده تحزب از آن دسته از پدیده های وارداتی با خواستگاه غربی است که در عین داشتن جنبه های مثبت و راهگشا، دارای نقاط ضعف اساسی و کلیدی است که عالمان و نظریه پردازان علم سیاست در نوشته های خود به آنها اشاره کرده اند.
اما در کشور ما برخی نویسندگان، دانشگاهیان و سیاسیون با سرپوش گذاشتن بر معایب این پدیده، صرفاً مزایای آن را برجسته کردند، درموردش تیتر زدند، نوشتند و گفتند تا جایی که "حزب"به مثابه موجود مقدسی شده است که حتی منتقدین هم از ترس انگ های کاتولیک تر از پاپ های وطنی کمتر جرات نقد مبنایی و علمی این تحفه غرب را داشته اند ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش
کنایه حمید فرخ نژاد به وضعیت مدیریت بحران در ایران/ عکس

کنایه حمید فرخ نژاد به وضعیت مدیریت بحران در ایران/ عکس حمید فرخ نژاد، با انتشار کاریکاتوری در اینستاگرام به وضعیت مدیریت بحران در کشور واکنش نشان داد.
این بازیگر درباره این مسئله نوشت: مراحل مدیریت بحران در ایران، 1- وقوع حادثه، 2- تلاش برای رفع آن، 3- ابراز نگرانی مسئولین، 4- ناتوانی در رفع آن، 5- کشته شدن تعدادی از هموطنان، 6- سوگواری، 7- فراموشی. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 21 ساعت پیش
دروغ بزرگ جشنواره موسیقی فجر سی و سوم/ مسئولان جشنواره آمارسازی می کنند؟

دروغ بزرگ جشنواره موسیقی فجر سی و سوم/ مسئولان جشنواره آمارسازی می کنند؟ به گزارش فارس، از همان روزی که بلیت فروشی سی وسومین جشنواره موسیقی فجر در دو سایت ایران کنسرت و 3670 آغاز شد، از تبلیغات انجام شده پیدا بود که این دوره از جشنواره حداقل به لحاظ فروش موفق نخواهد بود.
در ادامه رسانه ها نیز به همین موضوع پرداختند و از تبلیغات ضعیف جشنواره و سایت های بلیت فروشی گفتند. اما حمیدرضا نوربخش رییس جشنواره در گفتگویی که با فارس انجام داد دلیل کمبود مواد تبلیغاتی مانند تیزر و ... را فیلتر مقطعی تلگرام و اینستاگرام عنوان کرد و گفت: وقتی ما با مشکل فیلترینگ این دو برنامه مواجه شدیم؛ روند تهیه تیزر برای گروه ها را متوقف کردیم ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 22 ساعت پیش
انتقاد از بی مهری بانک مرکزی به بخش مسکن/ صدای آخوندی بالاخره درآمد

انتقاد از بی مهری بانک مرکزی به بخش مسکن/ صدای آخوندی بالاخره درآمد فارس در ادامه نوشت: رکود بخش مسکن که آرام آرام در حال خروج از این وضعیت و رفتن به سمت رونق است، به نظر می رسد علاوه بر رونق در اقتصاد کلان نیازمند تزریق اعتبارات دولتی و تسهیلات ارزان قیمت است.
اگرچه اکثر کارشناسان رونق بخش مسکن در سال های 90 و 91 را به پروژه مسکن مهر نسبت می دهند و اعلام می کنند که این پروژه تاثیر بسزایی در رونق این بخش داشته است، اما آخوندی وزیر راه و شهرسازی همواره تزریق اعتبار به پروژه مسکن مهر از سوی بانک مرکزی را یک اقدام اشتباه و آن را به نوعی دلیل بر ایجاد تورم عنوان می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 22 ساعت پیش
مزایای تعطیلات زمستانی مدارس

مزایای تعطیلات زمستانی مدارس به گزارش تسنیم، ابراهیم محمدی مدیرکل سابق فرهنگی و هنری وزارت آموزش وپرورش در یادداشتی به مسئله جایگاه دانش آموز در تعطیلات پرداخته است.
او در بخشی از این یادداشت اشاره کرده است" شاید بتوان گفت یکی از مسائل مغفول، حاشیه ای و گاه درجه چندم آموزش و پرورش، جایگاه دانش آموز درمنظومه تعطیلات آموزش وپرورش است. واقعیت این است که آموزش و پرورش به دلیل اشتغال به برخی مسائل به ظاهر مهم، از این مسئله غفلت کرده است و فراغت دانش آموزان را که یکی از اصلی ترین مسائل در آموزش وپرورش است مورد بررسی و چاره اندیشی جدی قرار نداده است."
مشروح یادداشت وی بدین شرح است: ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 23 ساعت پیش
پاسخ منفی سرمربی سابق وردربرمن به پیشنهاد تراکتورسازی

پاسخ منفی سرمربی سابق وردربرمن به پیشنهاد تراکتورسازی در حالی که هنوز وضعیت سرمربی تراکتورسازان مشخص نیست خبر رسیده که آنها مذاکراتی را با سرمربی سابق وردربرمن هم انجام داده اند.این در حالی است که بنا بر ادعای وکیل الکس نوری، وی علاقه ای به مربیگری در ایران ندارد و هدفش فعالیت در سطح اروپا است. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 23 ساعت پیش
حسین حسینی در نود: هواداران خواستند به برنامه شما نیایم! گلر استقلال از خاطراتش و پیشنهاد پرسپولیس می گوید

حسین حسینی در نود: هواداران خواستند به برنامه شما نیایم! گلر استقلال از خاطراتش و پیشنهاد پرسپولیس می گوید به گزارش خبرآنلاین؛ حسین حسینی که بعد از مدت ها بالاخره به برنامه نود آمد، روبروی عادل فردوسی پور نشست و به سوالات او پاسخ داد. او درباره موضوعات مختلف صحبت و خاطرات جالبی تعریف کرد که مشروح آن را می خوانید.
حضور در برنامه
راستش هواداران خواستند که من هفته گذشته به برنامه شما نیایم. اما خوب من هم قبول دارم که یک سری حرف ها خرافات است. اما به هر حال این هفته گفتند شرکت کنم.
پیشنهاد از پرسپولیس
زمان آقای رویانیان پیشنهاد خیلی خوبی داشتم. دو برابر استقلال. خانه و همه چیز برایم فراهم بود. اما چون استقلالی بودم دوست داشتم و با این تیم قرارداد امضا کردم ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 23 ساعت پیش
اهدای بیش از 18 هزار نسخه خطی و سنگی از سوی رهبر معظم انقلاب به یک کتابخانه

اهدای بیش از 18 هزار نسخه خطی و سنگی از سوی رهبر معظم انقلاب به یک کتابخانه حجت الاسلام محمدحسن نوری نیا، رئیس اداره مخطوطات آستان قدس رضوی، در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران پویا، با اشاره به نسخ اهدایی مقام معظم رهبری به این مرکز گفت: رهبر معظم انقلاب تاکنون بیش از 18 هزار اثر از جمله نسخ خطی، چاپ سنگی و کتاب عکس به آستان قدس رضوی اهدا کرده اند. ایشان بزرگترین واقف آثار هنری در آستان قدس رضوی هستند.
وی با اشاره به آخرین مجموعه اهدا شده از سوی مقام معظم رهبری به آستان قدس رضوی اضافه کرد: آخرین مجموعه ای که از ایشان به آستان اهدا شده، دربردارنده 54 نسخه خطی بود. همچنین بیش از 200 اثر به صورت فاکسی میله نیز اهدا شده که در این میان ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: مذهبی انتشار : 1 روز و 23 ساعت پیش
چرا ریسک سرمایه گذاری در ایران زیاد شد؟

چرا ریسک سرمایه گذاری در ایران زیاد شد؟ محسن جلال پور رئیس سابق اتاق بازرگانی ایران در یادداشت تلگرامی نوشت: یکی از کلیدی ترین متغیرهای اثرگذار بر رشد اقتصادی، سرمایه گذاری است. همان طور که در سال های گذشته رشد اقتصادایران تحت تاثیر این متغیر قرار داشته، در آینده هم عنصر سرمایه به شدت در این روند نقش ایفا خواهد کرد. اگر نگاه ما معطوف به آینده باشد، متوجه خواهیم شد که عوامل زیادی می توانند بر روند سرمایه گذاری سال های آینده تاثیر منفی بگذارند.این عوامل عبارتند از:
قیمت نفت: نخستین عاملی که می تواند بر این روند اثر منفی بگذارد، قیمت نفت است ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 23 ساعت پیش
آیا سانچی مورد حمله آمریکایی ها قرار گرفت؟+عکس و فیلم

آیا سانچی مورد حمله آمریکایی ها قرار گرفت؟+عکس و فیلم فارس نوشت: به منظور جلوگیری از گسترش شایعات مجازی در شبکه های اجتماعی مهم ترین و جدیدترین شایعه منتشر شده در فضای مجازی که توسط کاربران شبکه های اجتماعی نقل می شود را در بسته خبری از شایعه تا واقعیت بررسی می کند.
شایعه
روز گذشته در برخی رسانه ها و شبکه های اجتماعی شایعه ای درباره نفتکش سانچی منتشر شد. شایعه کنندگان مدعی هستند که این نفتکش که بیش از 30 نفر از هموطنانمان در آن جان باختند، مورد حمله آمریکایی ها قرار گرفته و مقصد نهایی اش کره شمالی بوده و نه کره جنوبی!
برخی دیگر شایعه کردند که در این اقیانوس خالی و خلوت چگونه دو کشتی با یکدیگر برخورد کردند؟ اگر این دو کشتی با ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 0 ساعت پیش
یک روز با دختران ملی پوش کاراته + عکس

یک روز با دختران ملی پوش کاراته + عکس همیشه از ورزشکاران آن چند ثانیه ای را به یاد داریم که با لبخند و یا اشک شوق بر روی سکوی قهرمانی ایستاده اند و با افتخار و غرور چشم دوخته اند به پرچم ایران که در اوج چشم نوازی می کند، اما در این بین اشک ها، عرق ها، آسیب ها، سختی ها ، دوری از خانواده و قرار گرفتن در اتاق هایی چند نفره که باید روزها و شب های خود را در آن سپری کنند را کسی لمس نکرده است.
این روزها دختران کاراته ایران خیز بلندی را برای کسب سهمیه المپیک برداشته اند؛ دخترانی که با افتخارآفرینی های خود بارها بر روی سکوهای آسیایی و جهانی کاراته قرار گرفته اند و تنها جای آنها در میدان المپیک خالی است ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 0 ساعت پیش
استقلال: هواداران نگران نباشند، به زودی یک مهاجم جذب می شود

استقلال: هواداران نگران نباشند، به زودی یک مهاجم جذب می شود به گزارش ایسنا، شب دوشنبه جلسه ای 7 ساعته در باشگاه استقلال میان وینفرد شفر به همراه دستیارانش با سیدرضا افتخاری مدیرعامل استقلال برگزار شد و در این جلسه بازیکنان مدنظر شفر برای اضافه شدن به استقلال مورد ارزیابی قرار گرفتند و قرار شد یک مهاجم جدید طبق نظر شفر به استقلال اضافه شود. همچنین استقلالی ها مذاکراتی را با یک بازیکن خارجی دیگر انجام دهند.
باشگاه استقلال در پایان این جلسه بیانیه ای صادر کرد و در بخشی از آن از هواداران این تیم خواست تا صبور باشند. در این بخش از بیانیه آمده است: از هواداران عزیز تقاضا می شود اجازه دهند باشگاه در آرامش کامل بازیکنان مورد نظر آقای شفر را انتخاب نماید ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 0 ساعت پیش
سالروز شهادت فرمانده ای که از چاپلوسی بیزار بود

سالروز شهادت فرمانده ای که از چاپلوسی بیزار بود به گزارش ایسنا، بنامعلی محمدزاده، در سال 1339 در اردبیل به دنیا آمد. تحصیلات متوسطه خود را در تهران به پایان رساند و تحصیلات نظامی را در دانشگاه امام حسین (ع) سپری کرد. کبری،اکبر،صغری وعلی اصغر هم ثمره ازدواج بنامعلی است. وی پس از ورود به سپاه، در سمت فرمانده گردان در دفاع مقدس شرکت کرد و روز 26 دی ماه سال 1365 در حالی که فرماندهی گردان مقداد و معاونت تیپ ذوالفقار لشکر 31 عاشورا را برعهده داشت در منطقه شلمچه و عملیات کربلای5 بر اثر اصابت ترکش دشمن به شهادت رسید.
او و همرزم و دوستش سردار شهید داور یسری ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 0 ساعت پیش
انیمیشن هایی که در سال 2018 باید دید

انیمیشن هایی که در سال 2018 باید دید انیمیشن سازی دنیای خاص خود را دارد. فرصتی برای سفر به رویاها و دنیای بچه ها و فضای فانتزی ای که این آثار برای مخاطب پدید می آورد، مشتری زیادی دارد. در سال 2018 چندین انیمیشن جذاب اکران خواهد شد که چند نمونه آن را معرفی می کنیم. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: فرهنگی هنری انتشار : 2 روز و 1 ساعت پیش
کدام کهنه کاران بازیگری در جشنواره فیلم فجر حضور دارند؟

کدام کهنه کاران بازیگری در جشنواره فیلم فجر حضور دارند؟ به گزارش ایسنا، امپراطور جهنم پرویز شیخ طادی جدا از حاشیه هایی که برای حضورش در جشنواره فجر از سال گذشته تاکنون داشته امسال با حضور یکی از بازیگران قدیمی سینما همراه است.
علی نصیریان که تابستان امسال شب های زیادی را در سالن اصلی تئاتر شهر با نمایش اعتراف به کارگردانی شهاب حسینی میزبان علاقه مندان بود، در جشنواره فجر فیلم امپراطور جهنم را دارد.
او سه سال قبل فیلم ایران برگر مسعود جعفری جوزانی در جشنواره داشت ولی با وجود فیلم های متعددی که در طول این سال ها بازی کرده تاکنون سیمرغ بلورین بازیگری را از جشنواره فجر نگرفته است. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: فرهنگی هنری انتشار : 2 روز و 1 ساعت پیش
آتش سوزی سانچی؛هولناک ترین حادثه نفتکش ها طی 16 سال

آتش سوزی سانچی؛هولناک ترین حادثه نفتکش ها طی 16 سال به گزارش فارس، روز گذشته نفتکش ایرانی سانچی که به دلیل برخورد با یک کشتی فله بر چینی آتش گرفته بود بعد از 9 روز شعله ور بودن در دریای چین غرق شد و 29 خدمه این نفکتش برای همیشه در آنجا مدفون شدند. این حادثه تلخ به قربانی شدن 32 خدمه نفتکش انجامید که به مرور حوادث نفتکش ها در 16 سال اخیر تا ارزیابی از حوادث نفتکش ها در بیش از یک دهه اخیر انجام شده است.
قابل توجه آن که بررسی ها نشان می دهد در طول سال های 80 تا 83 حادثه قابل توجهی در حوزه حمل و نقل دریایی نفت خام و میعانات و فراورده های نفتی رخ نداده است، هرچند همانطور که گفته شد بازه زمانی این گزارش مربوط به سال های 80 تا کنون است ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 1 ساعت پیش
طرح های پرهزینه کار دست شاخص های اقتصاد داد/ افزایش کسری بودجه از سال 92+ نمودار

طرح های پرهزینه کار دست شاخص های اقتصاد داد/ افزایش کسری بودجه از سال 92+ نمودار به گزارش فارس، بررسی خالص واگذاری دارایی های مالی در بودجه نشان می دهد، از سال 91 تاکنون روند این شاخص صعودی بوده که به معنی افزایش کسری بودجه طی این سال ها است.
مرکز پژوهش های مجلس در این راستا به شاخص های کلان اقتصادی پرداخته و گزارش داد، اتخاذ رویکرد انبساطی دولت یازدهم در سال 92 از طریق ارائه اصلاحیه بودجه و اجرای طرح پرهزینه تحول سلامت از سال 93 در کنار تداوم افزایش مخارج رفاه اجتماعی به واسطه پرداخت های بازنشستگی مهم ترین عوامل بروز کسری بودجه در این دوره بودند.
این عوامل در کنار کاهش درآمد دولت از طریق فروش شرکت های دولتی منجر به آن شد که از سال 93 در مسیر استقراض از بخش ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 2 ساعت پیش
قصه سریال موسی (ع) از کجا آغاز می شود؟

قصه سریال موسی (ع) از کجا آغاز می شود؟ جمال شورجه در گفت وگو با فارس گفت: طبق آخرین صحبتی که با تلویزیون داشتیم، قرار شد تولید مجموعه موسی(ع) جزو اولویت های سازمان صداوسیما باشد.
وی ادامه داد: ما تمام تلاشمان را به کار بسته ایم تا بودجه تولید این اثر تاریخی و بزرگ را به حداقل برسانیم و در همین زمینه اعلام کردیم که حاضریم بخش هایی از سریال را در دکورهای مجموعه یوسف پیامبر(ع) که پیش از این ساخته شده، تولید کنیم.
وی ادامه داد: ما تصمیم گرفتیم از دکورهای شهر ممفیس استفاده کنیم ولی با توجه به بازدیدی که آقای میرفخرایی طراح صحنه ما از این دکورها داشتند اعلام کردند که تمام دکور قابل استفاده نیست و احتیاج به تغییراتی دارد که ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: فرهنگی هنری انتشار : 2 روز و 2 ساعت پیش
واکنش شریعتمداری درباره اظهارات روحانی؛ عذر بدتر از گناه!

واکنش شریعتمداری درباره اظهارات روحانی؛ عذر بدتر از گناه! حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان در سرمقاله این روزنامه نوشت: در پی اظهارات سوال برانگیز رئیس جمهور درباره عصمت انبیاء و ائمه اطهار علیهم السلام و ادعای مجاز بودن نقد آنان! و در حالی که انتظار می رفت آقای روحانی از سخنان بی پایه و اساسی که گفته است توبه کند، دیروز دفتر ایشان با صدور بیانیه ای اظهارات ایشان را تغییر داده و تلاش کرد سخنان رئیس جمهور را موجه قلمداد کند! درباره اظهارات آقای روحانی و بیانیه دفتر ایشان گفتنی هایی هست.
1- دفتر رئیس جمهور در بیانیه خود آورده است: انتساب جمله امام زمان(عج) هم قابل نقد است ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: مذهبی انتشار : 2 روز و 2 ساعت پیش
بررسی زوایای مختلف حادثه نفتکش ایرانی/اظهارنظر قطعی درباره سانچی منوط به بازشدن جعبه سیاه

بررسی زوایای مختلف حادثه نفتکش ایرانی/اظهارنظر قطعی درباره سانچی منوط به بازشدن جعبه سیاه محمد راستاد مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در تیتر امشب و در تشریح جزئیات حادثه نفتکش سانچی گفت: کشتی فله بر چینی که بار غلات داشت از ناحیه سینه کشتی با سمت راست این کشتی برخورد کرد و حادثه واقع شد.
او افزود: کشتی های نفتکش دو جداره ای هستند، ضربه کشتی فله بر دو جداره کشتی نفتکش را درنوردید و دیواره مخزن را شکافت و این حادثه رخ داد.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه شدت انفجار به قدری بوده که تاثیر اولیه خود را حتی روی آسایشگاه ملوانان که در زمان حادثه در حال استراحت بوده اند گذاشته است ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 2 ساعت پیش
جزئیات تهاتر بزرگ 110 هزار میلیاردی بدهی دولت +نمودار

جزئیات تهاتر بزرگ 110 هزار میلیاردی بدهی دولت +نمودار به گزارش تسنیم، چندی قبل در حین بررسی لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق طرحی در خصوص تهاتر بدهیهای دولت، بانکها و پیمانکاران مطرح شد. دو ماه قبل نیز مشابه چنین طرحی از سوی وزیر اقتصاد در نامه ای خطاب به رئیس سازمان برنامه و بودجه مطرح شده بود. هرچند که این پیشنهاد از سوی دولت در لایحه بودجه گنجانده نشده بود اما کمیسیون تلفیق بودجه با طرحی که ظاهرا از سوی مرکز پژوهشهای مجلس مطرح شده این پیشنهاد را تصویب کرده است.
مرکز پژوهشهای مجلس در تازه ترین گزارش خود پیشنهاد کرده بهتر است مسیر زیر برای انجام تهاتر بزرگ در پیش گرفته شود ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 2 ساعت پیش
مقصر سوء استفاده از کارت بازرگانی گمرک است یا اتاق بازرگانی؟

مقصر سوء استفاده از کارت بازرگانی گمرک است یا اتاق بازرگانی؟ تسنیم نوشت: موضوع سوء استفاده از کارتهای بازرگانی به یکی از چالشهای اصلی تجارت خارجی کشور تبدیل شده است. دستگاههای نظارتی تا کنون مسببان مختلفی را برای ایجاد زمینه سوء استفاده از این کارتها معرفی کرده اند. بر این اساس تا کنون با توجه به فضا سازی انجام شده ، اتاق بازرگانی یکی از متهامان اصلی سوء استفاده از این کارتها بوده است.
حالا یکی از اعضای اتاق بازرگانی اظهارات مهمی را در این خصوص مطرح کرده است. به گفته روشنک عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران گمرک مقصر سوء استفاده از این کارت هاست ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 2 ساعت پیش
جزئیاتی از تخلف میلیاردی در وزارت نفت

جزئیاتی از تخلف میلیاردی در وزارت نفت هدایت الله خادمی نایب رئیس اول کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با تسنیم،با اشاره به تخلف و سوء استفاده مالی یکی از کارکنان مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت، گفت:این فرد پس از مشخص شدن تخلف و سوء استفاده مالی به یکی از کشور های همسایه و از آنجا به کانادا رفته است.
وی با بیان اینکه مشخص شده که 15 میلیون دلار بعلاوه 60 میلیارد تومان در حساب اکتشاف وجود ندارد، افزود:چک های مربوط به مدیریت اکتشاف برای وصول به بانک ارجاع می شده که مسئولان بانک به مسئولان مدیریت اکتشاف اعلام می کنند که به دلیل نبود منابع حساب های مدیریت اکتشاف مسدود می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 3 ساعت پیش
برف مدارس آذربایجان شرقی را تعطیل کرد

برف مدارس آذربایجان شرقی را تعطیل کرد خبرگزاری تسنیم: آموزش و پرورش آذربایجان شرقی با توجه به برودت هوا و بارش شدید برف در برخی از مناطق استان، مدارس شهرهای پربارش را فردا سه شنبه 26 دی تعطیل اعلام کرد.
بر اساس این گزارش، مدارس کلیه مقاطع تحصیلی در شهرستان بستان آباد در مدارس شهری و مدارس روستایی شیفت صبح تعطیل اعلام شد.
هنوز در مورد سایر مناطق استان تعطیلی اعلام نشده است. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 3 ساعت پیش
جان بولتون: برجام از ابتدا توافق بدی بود

جان بولتون: برجام از ابتدا توافق بدی بود به گزارش مهر، جان بولتون نماینده اسبق آمریکا در سازمان ملل توافق هسته ای ایران را از ابتدا توافقی بد دانست.
وی در صفحه توئیتر خود نوشت: بیش از حد درباره اینکه آیا ایران توافق هسته ای را نقض کرده یا نکرده، بحث شده است. نکته این است که این توافق از همان ابتدا بد بود و الان هم توافق بدی است و باید به آن خاتمه داده شود. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 3 ساعت پیش
فرانسه: به حفظ برجام متعهد هستیم

فرانسه: به حفظ برجام متعهد هستیم به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری کویت، سخنگوی وزارت خارجه فرانسه اعلام کرد: همانطور که رئیس جمهور پیش تر اعلام کرد، فرانسه به حفظ برجام پایبند است و همه طرف ها نیز باید به آن احترام بگذارند.
وی افزود: ما به تصمیم ترامپ برای تمدید تعلیق تحریم های ایران توجه می کنیم و در مورد شرایط کنونی مربوط به برجام با شرکای اروپایی خود گفت و گو خواهیم کرد.
به گزارش ایسنا، ترامپ هفته گذشته به رهبران اروپایی اولتیماتوم داد تا طی 4 ماه آینده در همکاری با کاخ سفید نواقص برجام را رفع کنند. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 4 ساعت پیش
پیروزی المپیاکوس در شب گلزنی انصاری فرد

پیروزی المپیاکوس در شب گلزنی انصاری فرد به گزارش ایسنا، المپیاکوس دوشنبه شب در هفته هفدهم سوپر لیگ یونان برابر لامیا قرار گرفت و با دو گل مهمانش را شکست داد.
کریم انصاری فرد که در ترکیب اصلی تیمش حضور داشت گل دوم بازی را در دقیقه 37 به ثمر رساند. مهاجم ایرانی المپیاکوس در دقیقه 85 تعویض شد.
المپیاکوس با این پیروزی 38 امتیازی شد و به صدر جدول بازگشت. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 4 ساعت پیش
سامانه بارشی جدید وارد کشور می شود

سامانه بارشی جدید وارد کشور می شود به گزارش تسنیم، مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه سامانه بارشی تا روز چهارشنبه در کشور باقی می ماند، گفت: پیامد این سامانه بارش باران، برف، وزش باد شدید و کاهش محسوس دما در نیمه شمالی کشور است؛ سامانه جدیدی هم از روز جمعه وارد کشور می شود.
احد وظیفه، درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: سامانه بارشی که روز گذشته وارد کشورماه شده تا روز چهارشنبه باقی می ماند و بخش هایی عمده ای از نیمه شمالی کشور را با بارش باران، برف، وزش باد شدید و کاهش دما مواجه می کند.
ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 4 ساعت پیش
اسکوچیچ سرمربی خونه به خونه شد

اسکوچیچ سرمربی خونه به خونه شد به گزارش ورزش سه، دراگان اسکوچیچ که دوران موفقی در فوتبال ایران با حضور در تیم ملوان انزلی داشت و پس از آن دو فصل طی لیگ های چهاردهم و پانزدهم سرمربی فولاد خوزستان بود، بعد از گذشت یک سال و نیم مجددا به ایران بازگشت؛ ولی این بار با یک تیم دسته اولی قرارداد بست.
باشگاه خونه به خونه بابل که امروز با جدایی و استعفای جواد نکونام از سرمربیگری این تیم موافقت کرده بود، جانشین او را هم برگزید تا هرچه سریع تر وضعیت مشخصی روی نیمکتش پیدا کند و با شرایط بهتری به استقبال ادامه بازی های لیگ یک برود.
ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 4 ساعت پیش
مصدومیت "خربین" شایعه بود / مرد سال فوتبال آسیا به دیدار با استقلال می رسد

مصدومیت "خربین" شایعه بود / مرد سال فوتبال آسیا به دیدار با استقلال می رسد به گزارش خبرآنلاین؛ استقلال در لیگ قهرمانان با الهلال عربستان روبرو شده است. الهلالی که بازیکنان خوبی از جمله مرد سال فوتبال آسیا یعنی عمر خربین را در ترکیب دارد. چندی پیش اعلام شد که خربین به دلیل مصدومیت دیدار مقابل آبی های تهران در لیگ قهرمانان را از دست خواهد داد. اما به تازگی رسانه های عربستانی اعلام کردند این خبر شابعه است و مرد سال فوتبال آسیا مشکلی برای همراهی تیمش مقابل استقلال ندارد. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 4 ساعت پیش
آیا زلزله فیروزکوه گسل تهران را فعال کرده است؟

آیا زلزله فیروزکوه گسل تهران را فعال کرده است؟ به گزارش باشگاه خبرنگاران، علی بیت الهی با بیان اینکه زلزله ای که ساعتی پیش رخ داد کاملا در ناحیه ای مجزا از گسل تهران بوده است گفت: این زلزله 4.3 ریشتری در 115 کیلومتری شهر تهران واقع در فیروزکوه رخ داده است.
وی در ادامه افزود: این منطقه از تهران همواره گسل خیز و فعال بوده و به طور مداوم طی چند سال گذشته زلزله های کوچک و متوسط در آن رخ داده است.
بیت الهی اظهار کرد: این زلزله در راستای گسل شمال شرقی تهران و نزدیک به گسل های مشاع شرق بوده است.
رییس مرکز لرزه نگاری مرکز تحقیقات راه مسکن و شهرسازی تصریح کرد: هنوز زود است که بگوییم این زلزله ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 4 ساعت پیش
استاندار کرمانشاه: منشا صداهای شب گذشته در کرمانشاه را پیدا نکردیم

استاندار کرمانشاه: منشا صداهای شب گذشته در کرمانشاه را پیدا نکردیم به گزارش مهر، هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه درباره اخباری که در فضای مجازی درباره منشا صدای انفجار شب گذشته اعلام کرد: این مسئله واقعا چیز خاصی نبوده و من نمی دانم چرا اینقدر درباره آن بزرگنمایی شد.
بازوند تاکید کرد: ما واقعا منشا این صدا را پیدا نکردیم چون واقعا اتفاق خاصی نبوده است. نه انفجار امنیتی بوده و نه بر اثر آن شیشه ای شکسته است.
استاندار کرمانشاه ادامه داد: این صدا فقط در یک محله از شهر کرمانشاه شنیده شد در حالی که برخی در فضای مجازی اعلام کردند نوری هم در آسمان دیده شده
است. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 4 ساعت پیش
مدارس 6 شهر اردبیل تعطیل شد

مدارس 6 شهر اردبیل تعطیل شد به گزارش مهر، با بارش برف در اغلب مناطق استان اردبیل یخبندان و هوای سرد حاکم شده است.
بر همین اساس با وجود تعطیلی مدارس در روز دوشنبه تداوم برودت هوا موجب شده آموزش و پرورش استان برای دومین روز نیز مدارس برخی شهرها را تعطیل اعلام کند.
مطابق اطلاعیه صادره مدارس سری صبح شهرهای نیر، نمین، مشگین شهر، ارشق، لاهرود و اردبیل در دو مقطع پیش دبستانی و ابتدایی در شهرها و روستا ها تعطیل اعلام شده است.
هواشناسی استان اردبیل اعلام کرده تا صبح روز جهارشنبه دمای هوا به صورت مستمر کاهش خواهد یافت. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 4 ساعت پیش
ایلدریم: آمریکا با تروریست ها همدست شده است

ایلدریم: آمریکا با تروریست ها همدست شده است به گزارش مهر به نقل از آناتولی، بنعلی ایلدریم نخست وزیر ترکیه امروز دوشنبه در سخنانی درباره تلاش آمریکا برای تشکیل نیروی مرزی 30 هزار نفری در سوریه متشکل از کُردهای مورد حمایت واشنگتن اعلام کرد: کشور متحد ما (آمریکا) در ناتو به جای دفاع از مرزهای ترکیه و اتخاذ تدابیر لازم در قبال آن، با تروریست ها همدست شده و یک سازمان نظامی تشکیل می دهد.
وی در ادامه افزود: این اقدام به معنی قراردادن ترکیه در تیررس یک گروه تروریستی است و توجیه دیگری ندارد. آمریکا باید از اشتباه خود برگردد.
ایلدریم در ادامه تصریح کرد: کشورهای امپریالیستی آشکارا از گروه های تروریستی در منطقه حمایت می کنند ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 4 ساعت پیش
یک زن، عامل اختلاف امارات و قطر

یک زن، عامل اختلاف امارات و قطر به گزارش دیپلماسی ایرانی، المرده نوشت: عبدالله بن حمد العذبه، رئیس تحریریه روزنامه العرب قطر راز اختلافات قطر و امارات متحده عربی را فاش کرد. وزیر امور خارجه قطر اخیرا گفته بود که یک زن دلیل اصلی اختلافات میان کشورش با امارات است.
العذبه در حساب رسمی توئیتر خود نوشت که این زن آلاء صدیق نام دارد که همسر عبدالرحمان باجبیر، مخالف اماراتی است.
وی همچنین در توئیتر خود نوشت: نام زنی که ولیعهد امارت ابوظبی در سال 2015 از امیر قطر خواسته بود که به امارات تحویل داده شود، آلاء الصدیق نام دارد که همسرش از سوی مقامات اماراتی بازداشت شده و شهروندی او از سوی مقامات اماراتی باطل اعلام شده بود ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 5 ساعت پیش
سوال برجامی سخنگوی مرکل از ترامپ

سوال برجامی سخنگوی مرکل از ترامپ به گزارش فارس، در ادامه واکنش ها به مواضع برجامی رئیس جمهور آمریکا، مقامات آلمانی بر لزوم شفاف شدن درخواست های دونالد ترامپ از کشورهای اروپایی در قبال توافق هسته ای تاکید می کنند.
سخنگوی آنگلا مرکل اعلام کرده که با توجه به درخواست دونالد ترامپ از متحدان اروپایی برای اصلاح نقص های وحشتناک برجام، دولت آلمان خواستار جزئیات درخواست های رئیس جمهور آمریکا از اروپایی ها است.
به گزارش آسوشیتدپرس، اشتفان زایبرت تاکید کرده که دولت آلمان به توافق هسته ای ایران متعهد است و وضعیت و شرایط مرتبط به برجام را با شرکای اروپایی خود مورد ارزیابی قرار خواهد داد. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 5 ساعت پیش
ورود عجیب یک خودرو به داخل ساختمان

ورود عجیب یک خودرو به داخل ساختمان به گزارش مشرق، تصویری که مشاهده می کنید مربوط به خوردویی است که به دلیل سرعت بالا و ناتوانی راننده در کنترل آن چنین وارد ساختمان دندانپزشکی در “سانتا آنا” در کالیفرنیا شده است ، دو سرنشین خودرو خوشبختانه بدون هیچ آسیبی نجات پیدا کردند اما یکی از سرنشینان داخل خودرو حبس شده بود و نیروهای آتش نشانی بعد از ساعتی تلاش او را از خودرو خارج کردند. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: حوادث انتشار : 2 روز و 5 ساعت پیش
تیراندازی در یک اتوبوس در سان فرانسیسکو

تیراندازی در یک اتوبوس در سان فرانسیسکو به گزارش مهر به نقل از سی بی اس، پلیس سان فرانسیسکو از اصابت چند شهروند این ایالت در پی وقوع حادثه تیراندازی در یک اتوبوس در بزرگراه کالیفرنیا – سان فرانسیسکو خبر داد.
گشت پلیس ویژه بزرگراه سان فرانسیسکو – کالیفرنیا خبر وقوع این حادثه را تایید کرده، اما هنوز هیچ گونه اطلاعاتی در خصوص وضعیت جسمانی مجروحان و یا تعداد کشته شدگان احتمالی این حادثه منتشر نکرده است.
همچنین منابع خبری محلی از بسته شدن تمام مسیرهای منتهی به جنوب بزرگراه مذکور خبر داده اند. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: حوادث انتشار : 2 روز و 5 ساعت پیش
استاندار تهران: وقوع زلزله در تهران شایعه است

استاندار تهران: وقوع زلزله در تهران شایعه است به گزارش ایسنا، محمدحسین مقیمی استاندار تهران درباره میزان خسارت زلزله 4/3 ریشتری فیروزکوه اظهار کرد: طی تماسی که با فرماندار فیروزکوه داشتم خوشبختانه هیچ گونه خسارت جانی و مالی دراثر این زلزله در فیروزکوه ایجاد نشده است.
وی افزود: زلزله رخ داده در فیروزکوه شدت بسیار پایینی داشته است از این رو هیچ جای نگرانی وجود ندارد.
استاندار تهران درباره اخبار منتشر شده مبنی بر وقوع زلزله در تهران گفت: مردم به این شایعات توجه نکنند چرا که زمان وقوع زلزله برای هیچ کس معلوم و مشخص نیست.
مقیمی با اشاره به اینکه زلزله رخ داده در فیروزکوه شدت بسیار پایینی داشته است تاکید کرد ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 6 ساعت پیش
نگاه طنز آمیز تلویزیون به انتخاب رییس جدید کمیته ملی المپیک

نگاه طنز آمیز تلویزیون به انتخاب رییس جدید کمیته ملی المپیک انتخاب صالحی امیری وزیر سابق ارشاد اسلامی به ریاست کمیته ملی المپیک کشورمان واکنشهای بسیاری داشت . ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 6 ساعت پیش
پزشکیان: نمایندگان و مسئولان تنها وعده می دهند

پزشکیان: نمایندگان و مسئولان تنها وعده می دهند به گزارش تسنیم، مسعود پزشکیان نایب رییس مجلس شورای اسلامی عصر امروز در چهارمین همایش ملی مدیران جهادی کشور گفت: گروه های جهادی و جهادگران زندگی، جان و دارایی شان را سرمایه کردند تا از نظام و ولایت دفاع کنند. اگر واقع بینانه نگاه کنیم هر نماینده و مسئولی که وعده می دهد، اگر قرار بر سازندگی داشته باشد می بایست تمام جانش را برای عمل به این هدف والا بگذارد.
وی افزود: متاسفانه تریبون ها و نمایندگان و مسئولین همگی به جای تلاش و کوشش، وعده صرف می دهند. در مدیریت جهادی هدف رسیدن به عزت و قدرت است، برای آن باید راه بسیج و جهاد را طی کنیم ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 6 ساعت پیش
تلاش آمریکا برای تشکیل اسرائیلی دیگر در سوریه

تلاش آمریکا برای تشکیل اسرائیلی دیگر در سوریه به گزارش العالم، خبرگزاری آناتولی ترکیه نوشت: انجمن قبایل ترکمن و عرب سوریه با صدور بیانیه ای به طرح استقرار نیرو های کُرد در شمال سوریه توسط آمریکا اعتراض کرده است.
در این بیانیه اقدام آمریکا محکوم و از این کشور خواسته شده است هر چه زودتر تصمیم خود را لغو کند.
در این بیانیه آمده است، آمریکا به بهانه مبارزه با تروریست های داعش از یک گروه تروریستی دیگر حمایت می کند. این اقدام در تضاد با دموکراسی است. آمریکا می خواهد یک اسرائیل دیگر در سوریه تشکیل شود. ما به عنوان صاحبان اصلی این سرزمین حضور تروریست ها را نخواهیم پذیرفت. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 6 ساعت پیش
اقدامات کره جنوبی در پی سانحه نفت کش سانچی

اقدامات کره جنوبی در پی سانحه نفت کش سانچی به گزارش فارس، حسن طاهریان سفیر جمهوری اسلامی ایران در سئول ضمن تسلیت جان باختن پرسنل نفت کش سانچی به مردم ایران و خانواده های قربانیان در تشریح اقدامات کره جنوبی پس از سانحه پیش آمده برای نفت کش سانچی، عنوان کرد: از همان ابتدا و به محض وقوع این اتفاق، کره جنوبی اقدام به اعزام یک فروند کشتی نجات و یک فروند بالگرد به محل به منظور نجات سرنشینان این نفت کش کرد.
وی افزود: تا روز گذشته که نفت کش سانچی غرق شد، نیز یک فروند کشتی نجات کره جنوبی برای کمک در محل حضور داشت.
سفیر ایران همچنین گفت که کره جنوبی خریدار و دریافت کننده عمده نفت و میعانات گازی ایران است و در سال گذشته (2017 میلادی) ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 7 ساعت پیش
ترامپ با امیر قطر گفتگو کرد

ترامپ با امیر قطر گفتگو کرد به گزارش مهر به نقل از الجزیره، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا امروز دوشنبه با شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر به صورت تلفنی گفتگو کرد.
ترامپ در جریان این تماس تلفنی از آنچه وی به عنوان نقش دوحه در مبارزه با تروریسم نامید، تجلیل کرد.
این در حالیست که امیر قطر هم اکنون برای دیدار و رایزنی با رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه در آنکارا به سر می برد. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 7 ساعت پیش
فرهنگستان علوم پزشکی خواستار شد: وزارت بهداشت از واردات محصولات تراریخته جلوگیری کند

فرهنگستان علوم پزشکی خواستار شد: وزارت بهداشت از واردات محصولات تراریخته جلوگیری کند فرهنگستان علوم پزشکی از وزارت بهداشت خواست تا اطمینان یافتن از سلامت کامل مصرف اینگونه محصولات از کشت و واردات فراورده های تراریخته به کشور جلوگیری به عمل آید.
به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، و بنابر اعلام روابط عمومی و امور بین الملل فرهنگستان، نبود مستندات قوی علمی و مستندات معتبر، اثر سوء کمتر شناخته شده یا ناشناخته زودرس و دیررس محصولات تراریخته و نیز قوانین سختگیرانه کشورهای اروپایی برای ورود و مصرف گیاهان تراریخته و محصولات جانبی از جمله دلایل ابهامات موجود در سلامت محصولات تراریخته عنوان شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 7 ساعت پیش
لاریجانی: ذات سردمداران آمریکایی تحقیر کردن دیگر کشورها است

لاریجانی: ذات سردمداران آمریکایی تحقیر کردن دیگر کشورها است به گزارش مهر به نقل از خانه ملت، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی عصر امروز (دوشنبه، 25 دی ماه) در حاشیه سیزدهمین کنفرانس مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی با سیپریانو کاساما رئیس مجلس گینه بیسائو دیدار و گفت و گو کرد.
لاریجانی در ادامه این دیدار با بیان اینکه کشور گینه بیسائو را دوست و برادر خود می دانیم، گفت: رئیس جمهور آمریکا به همه دشنام می دهد، چنانچه چند روز پیش در مورد ملت و کشورهای آفریقایی نیز حرف های سخیفی زد و این اقدام، ذات سردمداران آمریکا را نشان می دهد.
وی در ادامه با بیان اینکه آمریکایی ها با تکبری که دارند کشورهای دیگر را کوچک می شمارند ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 7 ساعت پیش
آه حسینی برای روز رکوردشکنی

آه حسینی برای روز رکوردشکنی روزنامه خبرورزشی نوشت: حسینی حتی رکورد مرحوم حجازی را شکست و بالاتر از همه گلرها ایستاد. این اتفاق باعث شد تا حسینی تبدیل به نقش اول فوتبال ایران در روزهای اخیر شود. حسینی خیلی زود توانست به این رکورد برسد؛ مدتی بعد از فیکس شدنش در استقلال. او حتی قرار بود ابتدای فصل از این تیم برود ولی ماند و در نهایت توانست در چشم برهم زدنی، به رکوردی برسد که شاید سال های سال کسی نتواند آن را بشکند.
سیدحسین حسینی در این یکی، دو روز بیش از هر زمان دیگری توی چشم بود. علاوه بر اینکه هواداران در بیرون و در کوچه و خیابان به این بازیکن توجه ویژه ای داشتند، خیلی ها برایش پیغام تبریک فرستادند ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 7 ساعت پیش
جوان 330 کیلوگرمی خرمشهری درمان می شود

جوان 330 کیلوگرمی خرمشهری درمان می شود علیرضا آموزنده در گفتگو با مهر در خصوص نحوه درمان جوان 330 کیلوگرمی خرمشهری با همکاری دانشکده علوم پزشکی آبادان عنوان کرد: تیم متخصصان این دانشکده به زودی درمان عبدالله اسب افکن را آغاز می کنند.
وی افزود: هزینه های درمانی این جوان 26 ساله خرمشهری، حدود 50 میلیون تومان برآورد شده که به دلیل نداشتن بضاعت مالی خانواده این جوان، دانشکده علوم پزشکی آبادان با کمک خیران منطقه، هزینه های درمان وی را متقبل شدند.
به گزارش خبرنگار مهر، عبدالله اسب افکن جوان 26 ساله خرمشهری از 6 سال پیش به دلیل کم کاری تیروئید دچار چاقی مفرط شد به طوری که در زمان حاضر وزن او به 330 کیلوگرم رسیده است. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 8 ساعت پیش
همه تحریم های ترامپ علیه مقامات و نهادهای ایرانی+ اسامی و اینفوگرافی

همه تحریم های ترامپ علیه مقامات و نهادهای ایرانی+ اسامی و اینفوگرافی به گزارش راه دانا؛ دونالد ترامپ چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا است که حدود یک سال است افسار سیاست آمریکا را در دست گرفته؛ هرچند که سیاست های کلی آمریکا تغییر ناپذیر است اما ترامپ بر خلاف تلاش اوباما برای حصول توافق هسته ای از ابتدا مخالفت خود را با این توافق اعلام کرد.
یکی از وعده های روحانی لغو توافق هسته ای میان آمریکا و ایران بود، چرا که وی این توافق را تنها به سود ایران می دانست! وی در عین حال اعلام کرد ایران روح (این توافق) را نقض می کند. در جایی دیگر اعلام کرده بود که ایران همچنان به توافق هسته ای پایبند است ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 8 ساعت پیش
امیر قطر به دیدار اردوغان رفت

امیر قطر به دیدار اردوغان رفت به گزارش مهر به نقل از وبگاه ریاست جمهوری ترکیه، رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه دقایقی پیش با شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر دیدار کرد.
این دیدار در مجتمع ریاست جمهوری ترکیه در آنکارا به انجام رسید.
طرفین قرار است پس از طی تشریفات برای بحث و بررسی پیرامون برخی موضوعات به محل برگزاری نشست مشترک وارد شوند. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 9 ساعت پیش
حکم جلب برای دبیر کل کمیته ملی المپیک!

حکم جلب برای دبیر کل کمیته ملی المپیک! به گزارش تسنیم، در حالی که انتخابات کمیته ملی المپیک در آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک در حال برگزاری است، بعد از انتخاب شاهرخ شهنازی و ابقای وی به عنوان دبیرکل این کمیته یک نفر با مامور و در حالی که مدعی بود حکم جلب دبیر را در دست دارد وارد ساختمان آکادمی کمیته ملی المپیک شد. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 10 ساعت پیش
استقلال با ستاره ناراضی فسخ کرد

استقلال با ستاره ناراضی فسخ کرد به گزارش میزان، قرارداد هافبک تیم فوتبال استقلال که در فهرست بازیکنان مدنظر شفر قرار نداشت و شایعاتی مبنی بر جدایی او از این تیم به گوش می رسید، بالاخره توسط این باشگاه فسخ شد. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 10 ساعت پیش
نماز طلب باران - بیرجند

نماز طلب باران - بیرجند کاهش بارندگی و خشکسالی های پی درپی در خراسان جنوبی، تشنگی را بر زمین ها و چشمه ها غالب کرده است که دست نیاز مردم خراسان جنوبی امروز دوشنبه 25 دی ماه با اقامه نماز باران به درگاه خداوند بلندتر شد. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 10 ساعت پیش
استقلال قرارداد جباری را یک طرفه فسخ کرد

استقلال قرارداد جباری را یک طرفه فسخ کرد به گزارش تسنیم، به دنبال طولانی شدن پرونده مجتبی جباری و باشگاه استقلال تهران و اینکه کمیته تعیین وضعیت رای پرونده را اعلام نکرده، باشگاه استقلال یک طرفه اقدام به فسخ قرارداد شماره هشت خود کرد.
باشگاه، فسخ قرارداد را به سازمان لیگ و کمیته تعیین وضعیت ارسال کرده است. به این ترتیب، با توجه به شرایطی که وجود دارد، باشگاه باید پول قرارداد جباری را پرداخت کند. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 10 ساعت پیش
کمیسیون انرژِی مجلس پاسخ داد: چینی ها نخواستند سانچی نجات پیدا کند یا نتوانستند؟

کمیسیون انرژِی مجلس پاسخ داد: چینی ها نخواستند سانچی نجات پیدا کند یا نتوانستند؟ اسدالله قره خانی در گفت وگو با خانه ملت، با اشاره به اینکه در افکار عمومی سوالی مبنی بر این وجوددارد که کشور چین نتوانسته یا نخواسته است به کشتی سانچی کمک کند، اظهار داشت: آنچه کشور چین اعلام کرده این است که نتوانسته در اطفاء حریق موفق عمل نکند.
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در زمینه عملیات نجات کشتی سانچی شائبه هایی وجود دارد، ادامه داد: در زمینه ورود ایران به عملیات اطفاء حریق کشتی این نکته وجود داشت که تا دولت چین اجازه نمی داد نه ایران می توانست ورود کند و نه می توانستیم برای این منظور به کشورهای دیگر درخواست دهیم.
چین تعلل کرده است ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 11 ساعت پیش
بررسی پرونده آلومینیوم المهدی در کمیسیون اصل 90 /خریداربه 300 میلیارد تومان از تعهدات خود عمل نکرد

بررسی پرونده آلومینیوم المهدی در کمیسیون اصل 90 /خریداربه 300 میلیارد تومان از تعهدات خود عمل نکرد احمد مرادی در گفت وگو با خانه ملت، در تشریح نشست کمیسیون اصل 90 با دستور کار بررسی پرونده آلومینیوم المهدی و هرمزال گفت: این جلسه با حضور نماینده دیوان محاسبات، سازمان بازرسی کل کشور، نماینده سازمان خصوصی سازی و مدیرعامل سازمان ایمیدرو برگزار شد که موضوع واگذاری آلومینیوم المهدی در این نشست مطرح شد و بنده توضیحی درباره مسائل و مشکلات این واگذار از ابتدای شکل گیری قرارداد تاکنون ارائه دادم.
نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تمامی اعضای حاضر در جلسه اعم از نماینده دیوان محاسبات، سازمان بازرسی کل کشور و ایمیدرو ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 11 ساعت پیش
امیرحسین رستمی: نمی شد لیسانسه ها پخش نشه؟

امیرحسین رستمی: نمی شد لیسانسه ها پخش نشه؟ صبا نوشت: این اتفاق واکنش امیرحسین رستمی، بازیگر این سریال را در پی داشت.
رستمی در اینستاگرام خود نوشت: یعنی واقعا تو این شرایط از دست رفتن ملوان های بی گناهمون تو اون جغرافیای لعنتی نمی شد به احترام خانواده هاشون سریال طنز لیسانسه ها امشب پخش نشه؟؟؟؟؟؟
ملوانهامون در راه اعتلای وطنشون شهید شدن و نباید بین شهدا فرق گذاشت. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: فرهنگی هنری انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
نجات 20 کارگر در آتش سوزی کوچه برلن

نجات 20 کارگر در آتش سوزی کوچه برلن آتش سوزی در پاساژ فردوسی واقع در کوچه برلن با نجات 20 کارگر پایان یافت. در این پاساژ 3 طبقه که یک طبقه زیرزمین نیز دارد یک باب انباری به وسعت 50 متر طعمه حریق شد. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: حوادث انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
اطلاعیه دفتر رییس جمهور/ انتساب جمله "امام زمان (عج) هم قابل نقد است" به رئیس جمهور، کذب محض است

اطلاعیه دفتر رییس جمهور/ انتساب جمله "امام زمان (عج) هم قابل نقد است" به رئیس جمهور، کذب محض است به گزارش الف، در این اطلاعیه از اصحاب رسانه، سیاسیون، تریبون داران، خطبا و خصوصا علمای ارجمند و فضلا ی محترم درخواست شده تا پیش از آنکه مطالب تحریف شده و بعضا هدفمند برخی چهره های سیاسی در رسانه ها را ملاک قضاوت و نقد قرار دهند؛ به اصل جملات بیان شده از سوی رئیس جمهور رجوع کنند.
متن اطلاعیه دفتر رییس جمهور که روز دوشنبه منتشر شد ، به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
در پی برخی حاشیه سازی ها پیرامون سخنرانی ریاست محترم جمهوری در دیدار وزیر و معاونان وزارت امور اقتصادی و دارایی (مورخ 18 دی ماه سال 96) به اطلاع می رساند ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
بارش برف در اردبیل

بارش برف در اردبیل ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
منزل ملوان حادثه سانچی "میلاد عنایتی"

منزل ملوان حادثه سانچی "میلاد عنایتی" قائم شهر ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
نقوی حسینی: در حادثه سانچی از دستگاه دیپلماسی تحرک ویژه ای ندیدیم

نقوی حسینی: در حادثه سانچی از دستگاه دیپلماسی تحرک ویژه ای ندیدیم به گزارش جهان نیوز، نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی و سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به غرق شدن کشتی نفت کش سانچی در آب های چین از مسئولان ذی ربط در رسیدگی فوری به آتش سوزی و نجات ملوانان انتقاد کرد و گفت: از دستگاه دپیلماسی تحرک ویژه ای ندیدم. بهتر بود بالاخره وزیر امور خارجه تحرکات بیشتری انجام می داد. باید دستگاه دیپلماسی تحرکی بیشتری انجام می داد اما ارزیابی ما خیلی مثبت نبود.
سید حسین نقوی حسینی افزود: در کلان قضیه انتظار اولیه این بود که چون کشتی نفتکش مربوط به حوزه کشتیرانی و بنادر ایران بود ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 13 ساعت پیش
چین حادثه غرق شدن نفت کش ایرانی را تسلیت گفت

چین حادثه غرق شدن نفت کش ایرانی را تسلیت گفت به گزارش فارس، سخنگوی وزارت خارجه چین حادثه غرق شدن نفت کش ایرانی به نام سانچی را تسلیت گفت.
به نوشته روزنامه گلوبال تایمز، سخنگوی وزارت خارجه چین روز دوشنبه (امروز) گفت ایران تلاش های چین برای نجات دریانوردان نفت کش را تحسین کرده است.
وی افزود، امدادگران چینی زندگی خود را به خطر انداختند و داخل کشتی را پیش از انفجار ناگهانی و غرق شدن نفت کش جست وجو کرده و دو جسد و جعبه سیاه نفت کش را کشف کردند.
نفت کش ایرانی سانچی با 32 خدمه شنبه گذشته بعد از برخورد با یک کشتی باری چینی در دریای چین شرقی دچار حریق شد و به مدت 8 روز در آتش سوخت و نهایتا روز گذشته غرق شد و متاسفانه همه خدمه ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: حوادث انتشار : 2 روز و 14 ساعت پیش
افزایش 3 برابری عیدی مددجویان زلزله زده کرمانشاه

افزایش 3 برابری عیدی مددجویان زلزله زده کرمانشاه به گزارش الف به نقل از سایت خبری کمیته امداد، سید پرویز فتاح، در حاشیه بازدید مجدد خود از مناطق زلزله زده در روستای کوئیک عزیز از توابع شهرستان سرپل ذهاب ضمن دیدار با خانوارهای مددجو گزارشی از خدمات این نهاد به زلزله زدگان اعلام کرد و با یادآوری اینکه کمک معیشت آبان خانوارهای مددجوی زلزله زده کرمانشاه سه برابر و در آذر ماه نیز دو برابر پرداخت شد اعلام کرد: عیدی خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد در شهرستان زلزله زده کرمانشاه در آستانه سال 97 سه برابر پرداخت می شود.
وی با تاکید بر اینکه کمیته امداد فقط مسئولیت حمایت از خانواده های مددجو زلزله زده را برعهده دارد اظهار کرد ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اجتماعی انتشار : 2 روز و 14 ساعت پیش
آخرین سلفی دانشجویان حاضر در نفتکش سانچی پیش از حادثه/عکس

آخرین سلفی دانشجویان حاضر در نفتکش سانچی پیش از حادثه/عکس بر اثر برخورد یک نفتکش ایرانی با کشتی باری چینی در آب های ساحل شرقی چین که شامگاه شنبه (16 دی ماه) روی داد، یک تانکر حامل 136 هزار تن نفت تغلیظ شده به طور کامل آتش گرفت و خدمه آن که 32 نفر شامل 30 ایرانی و 2 بنگلادشی بودند، ناپدید و عده ای جان باختند.
پس از این حادثه دردناک تصویری از آخرین سلفی سه دانشجوی دانشگاه آزاد واحد خارک (سعید دهقانی، پوریا عیدی پور، سجاد عبداللهی) در تهران قبل از ماموریت نفتکش سانچی در فضای مجازی منتشر شد که در ادامه مشاهده می کنید. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 15 ساعت پیش
طوطی با صدای زنانه 7 میلیون تومان قیمت دارد/ ماهی تزئینی وارداتی از مالزی 400 هزار تومان

طوطی با صدای زنانه 7 میلیون تومان قیمت دارد/ ماهی تزئینی وارداتی از مالزی 400 هزار تومان به گزارش ایلنا، نایب رئیس اتحادیه فروشندگان پرندگان و ماهی ها در خصوص فروش حیوانات زنده و اینکه کدام حیوان طرفدار بیشتری در بین مردم دارد، گفت: در بخش پرندگان خانواده طوطی بیشترین متقاضی را دارد که نژاد کاسکو در صدر تقاضاها قرار دارد.
مرتضی استاد حسن بنا ادامه داد: قیمت گذاری کاسکوها متفاوت است و بر مبنای اینکه چه حرکاتی انجام می دهد و چقدر حرف می زند قیمت آنها تغییر پیدا می کند. حتی اینکه صحبت کردن آن زنانه یا مردانه باشد نیز تاثیر دارد. اگر پرنده ای الفاظ رکیک به کار ببرد قیمت آن پایین تر خواهد بود ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 15 ساعت پیش
انتقاد امیرقلعه نویی از پخش لیسانسه ها در عزای عمومی

انتقاد امیرقلعه نویی از پخش لیسانسه ها در عزای عمومی قلعه نویی در گفت و گو با رشیدپور گفت: صدا و سیما در شب عزای عمومی چرا سریال طنز پخش می کند. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 15 ساعت پیش
چرا آیت الله هاشمی متهم به اشرافی گری می شد؟/سیدحسن خمینی:از آقای هاشمی بت نمی سازم اما ...

چرا آیت الله هاشمی متهم به اشرافی گری می شد؟/سیدحسن خمینی:از آقای هاشمی بت نمی سازم اما ... حجت الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی گفت: آقای هاشمی انسانی صبور و بردبار بود و در مقابل ناملایمات و دشنام ها، از کوره در نمی رفت چراکه صبرش ریشه در عقلانیت داشت. او همیشه هدفمند تصمیم می گرفت و حرکت می کرد، لذا به راحتی از کنار حاشیه سازی ها و تخریب ها عبور می کرد تا به هدفش دست یابد.
اهم اظهارات سیدحسن خمینی به شرح زیر است:
*من از آقای هاشمی بت نمی سازم اما آقای هاشمی حقیقتا یک انقلابی شجاع و دیندار پارسا بود؛ وقتی به این نتیجه می رسید که کاری که می کند درست است، با شجاعت تمام برای رسیدن به آن تلاش می کرد اما آنقدر روح بزرگی داشت که اطرفیان و در موارد متعدد خود من ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 15 ساعت پیش
روایت عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس از رایزنی های مقامات دولتی برای نجات نفتکش سانچی

روایت عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس از رایزنی های مقامات دولتی برای نجات نفتکش سانچی به گزارش مهر، محمدمهدی برومندی در گفتگوی تلفنی با برنامه فرمول یک ضمن تشریح ابعاد مختلف حادثه کشتی سانچی، به تلاش دولت برای حل این موضوع، از دنیا رفتن هموطنانمان در همان ساعات اولیه و لزوم پاسخگویی به سوالات مردم سخن گفت.
وی گفت: این مصیبت عظیم را به همه ملت عزیز ایران به ویژه خانواده های معظم شهدای حادثه کشتی سانچی تسلیت عرض می کنم. من از دیروز در شانگهای هستم و در اتاق بحران چین حضور داشتم. امید بود تکاوران و نیروی دریایی ارتش ما با همکاری نیروی امداد چین وارد کشتی شوند و جستجویی انجام بدهند اما به دلیل شرایط کشتی این اتفاق نیفتاد. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 15 ساعت پیش
دبیر انجمن طب فیزیکی و توانبخشی عنوان کرد؛ 20 درصد ایرانی ها آرتروز دارند/ تاثیر تزریق بوتاکس

دبیر انجمن طب فیزیکی و توانبخشی عنوان کرد؛ 20 درصد ایرانی ها آرتروز دارند/ تاثیر تزریق بوتاکس به گزارش مهر، دکتر سید احمد رئیس السادات با اشاره به این مطلب که آرتروز زانو شایع ترین بیماری مفصلی است، اظهارداشت: در حال حاضر درمان قطعی برای آن وجود ندارد.
وی از نتایج تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در خصوص تاثیر تزریقات داخل مفصلی مختلف، در کنترل این بیماری خبر داد و گفت: حدود 20 درصد جمعیت ایران مبتلا به آرتروز زانو هستند.
عضو هیات علمی بیمارستان شهید مدرس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی افزود: تزریقات داخل مفصلی زانو یکی از روش های رایج کنترل درد و بهبود عملکرد در مبتلایان به آرتروز به شمار می رود ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 16 ساعت پیش
برانکو در جمع مربیان لیگ برتری: خوشحال می شوم به ارتقای فنی مربیان ایرانی کمک کنم

برانکو در جمع مربیان لیگ برتری: خوشحال می شوم به ارتقای فنی مربیان ایرانی کمک کنم به گزارش ایسنا، در ابتدای تمرین پرسپولیس، مربیان حاضر در کلاس مربیگری فدراسیون فوتبال با مدرسی مرتضی محصص حاضر شدند تا از تمرین شاگردان برانکو و نحوه کار برانکو یادداشت برداری کنند.
در ابتدای تمرین برانکو در جمع مربیان با اشاره به نتایج تیمش در فصل جاری و عملکرد بازیکنانش گفت : مسابقات فشرده ای در فصل جاری داشته ایم که نیاز به آمادگی بسیار بالایی داشت. تیم ما با این حال کمترین مصدومان را داشت و تقریبا همه بازیکنان مان از آمادگی بدنی بسیار خوبی برخوردار هستند.
سرمربی کروات پرسپولیس در ادامه با اشاره به برنامه تمرینی امروز تیمش گفت : امروز (دوشنبه) روی تمرینات هوازی کار می کنیم ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 16 ساعت پیش
شورشیان سوری کنفرانس سوچی را تحریم کردند

شورشیان سوری کنفرانس سوچی را تحریم کردند به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری نووستی روسیه، فاتح حسون، یکی از اعضای هیئت مخالفان سوریه اعلام کرد که حضور نیافتن این هیئت در سوچی به معنای رد روند مذاکرات نیست بلکه هیئت مذکور به دنبال رایزنی در چارچوب قطعنامه های سازمان ملل و بیانیه ژنو است.
پیشتر در دسامبر 2017 هیئت مذاکره کننده مخالفان سوریه که اعضای آن حدود 40 تن بود و در بین آن ها گروه های مسلح نیز وجود داشتند از حضور نیافتن در کنفرانس گفت وگوی ملی سوریه در سوچی خبر داد که این اقدام را تلاش برای کناره گیری از روند ژنو در حل و فصل سوریه قلمداد کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 16 ساعت پیش
له شدن پراید زیر جرثقیل غول پیکر در سعادت آباد + تصاویر

له شدن پراید زیر جرثقیل غول پیکر در سعادت آباد + تصاویر به گزارش تسنیم، ساعت 14:53 بیست و سوم دی ماه جاری حادثه تصادف در سعادت آباد، خیابان بهزاد به سامانه 125 اعلام شد که به سرعت آتش نشانان ایستگاه های 127 و 124 با هماهنگی ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی تهران، به سعادت آباد، خیابان بهزاد روانه شدند.
حسین مهتاب؛ فرمانده آتش نشانان اعزامی درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: یک دستگاه جرثقیل سنگین حین کار در یک کارگاه ساختمانی، ناگهان از ناحیه جکها دچار نقص فنی شده به حرکت درآمد و به شدت با دو دستگاه خودروی سواری پراید و پژو207 برخورد کرد.
وی خاطرنشان کرد: بر اثر این حادثه ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: حوادث انتشار : 2 روز و 16 ساعت پیش
تولید 2 وانت متوقف شد

تولید 2 وانت متوقف شد به گزارش ایسنا، در این مدت تولید وانت آریسان دوگانه سوز ایران خودرو تبریز با کاهش 100 درصدی همراه بوده و از 150 دستگاه در آذر ماه سال گذشته به صفر رسید.
تولید وانت دیزل Z28ND شرکت زامیاد نیز 100 درصد کاهش یافته و از 92 دستگاه در آذر ماه 1395 به صفر کاهش یافت.
آذر ماه امسال برخلاف این دو خودرو اما تولید 10 مدل وانت دیگر با افزایش همراه بوده است. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 16 ساعت پیش
حریق در پاساژی در کوچه برلن

حریق در پاساژی در کوچه برلن سید جلال ملکی در گفت وگو با ایسنا، در مورد این حادثه گفت: ساعت 8:09 صبح امروز این حادثه به سامانه 125 شهرداری تهران اعلام شد و ستاد فرماندهی، چهار ایستگاه را به همراه خودروی تجهیزات تنفسی به محل اعزام کرد.
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدماتی ایمنی شهر تهران در مورد جزئیات این آتش سوزی گفت: این پاساژ شامل سه طبقه و یک طبقه زیرزمین بود و بیش از 250 باب مغازه و انبارهای کوچک و بزرگ در آن قرار داشت که آتش سوزی در انباری حدودا 50 متری در طبقه منهای یک رخ داد و در این انبار حجم زیادی پوشاک نگهداری می شد. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: حوادث انتشار : 2 روز و 16 ساعت پیش
4 کشته در حادثه مرگبار محور معدن زغال سنگ طبس

4 کشته در حادثه مرگبار محور معدن زغال سنگ طبس به گزارش الف و به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ حسین رضایی اظهار کرد: تصادف تریلی با سواری پراید ساعت 19 شب گذشته در کیلومتر 25 محور معدن زغال سنگ طبس 4 کشته برجا گذاشت.
وی افزود: نیروهای امدادی و پلیس در محل حادثه حضور یافته و علت حادثه در دست بررسی است.
رئیس پلیس خراسان جنوبی احتیاط و رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی را در جاده ها از جمله راه های روستایی بسیار حایز اهمیت دانست و گفت: رانندگان سرعت مطمئنه را رعایت و از حرکت های مخاطره آمیز خودداری کنند. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: حوادث انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
ذرات ثانویه، نیمه پنهان آلودگی خودروهای سواری

ذرات ثانویه، نیمه پنهان آلودگی خودروهای سواری محمدعلی احترام در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه ذرات معلق مهمترین آلاینده تعدادی از کلانشهرها به ویژه تهران است،اظهارکرد: روش های مختلفی برای منبع شناسی ذرات به عنوان یک راهکار دقیق به منظورسهم بندی منابع آلاینده وجود دارد. یک راه این است که در شرایطی که هوا آلوده است از هوای شهر نمونه گیری و بعد نمونه ذرات موجود در هوا را با روش های شیمیایی تحلیل کنیم تا بتوانیم به منابع تولیدی این ذرات دست یابیم. متاسفانه این روش در کلانشهرهای کشور ما به ندرت انجام شده است.
وی ادامه داد: یک راه دیگر برای شناسایی سهم منابع، تهیه گزارش های انتشار است ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
توضیحات سخنگوی دستگاه قضا درباه اغتشاشات اخیر

توضیحات سخنگوی دستگاه قضا درباه اغتشاشات اخیر غلامحسین محسنی اژه ای در صد و بیست و سومین نشست خبری خود با خبرنگاران با اشاره به فرارسیدن سالروز فرار شاه، گفت: در این هفته های اخیر مجددا شرارت های آمریکا را داشتیم که در دست وی را پشتیبانی اغتشاشات شاهد بودیم. وی افزود: آنها گمان می کردند که می توانند روی موج نارضایتی مردم سوار شوند به همین دلیل نیروهای خود را بین مردم فرستادند. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
سبقت برانکو از منصوریان؛ حمله به رکورد مایلی کهن

سبقت برانکو از منصوریان؛ حمله به رکورد مایلی کهن به گزارش خبرآنلاین؛ در جدول رده بندی مربیان لیگ برتر، برانکو ایوانکوویچ سرمربی کروات سرخپوشان با کسب 3 امتیاز دیدار با سیاه جامگان، جمع امتیازات خود را به 175 رساند و از علیرضا منصوریان سرمربی سابق استقلال پیشی گرفت. برانکو در حالی با انجام 85 بازی به این امتیاز رسیده که علیرضا منصوریان با پشت سر گذاشتن 107 بازی به 174 امتیاز دست یافته بود.
برانکو در صورتی که 4 امتیاز دیگر در لیگ برتر کسب کند، در این رده بندی باز هم یک پله بالاتر رفته و جای محمد مایلی کهن (با 179 امتیاز) را خواهد گرفت. همچنین ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
پشت پرده سیاه شبکه ماهواره ای جم

پشت پرده سیاه شبکه ماهواره ای جم جوان نوشت: تصاویری که آرش سجادی حسینی در مستند دوربرگردان از فعالیت شبکه جم به تصویر کشیده است، به قول خودش یک مرصاد فرهنگی بوده؛ روایتی مخفیانه از زندگی رقت بار هنرمندانی که با وعده پول و شهرت به جم پیوسته اند. در آستانه رونمایی از این مستند که محصول بسیج صداوسیما است، سجادی حسینی در گفت و گو با جوان درباره مستندش توضیحات بیشتری داده است.
خیلی دیر سراغ موضوع جم نرفته اید؟
این مستند یک سال است که آماده رونمایی است، ولی بنا به مصالحی تا امروز رونمایی نشده است. جم امروز که بی اعتبار شده است را نمی شود با جم پارسال که این مستند ساخته شد مقایسه کرد ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: فرهنگی هنری انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
لحظه ورود دو پیکر کشف شده نفتکش سانچی به شانگهای

لحظه ورود دو پیکر کشف شده نفتکش سانچی به شانگهای دو پیکر کشف شده در نفتکش ایرانی سانچی به شانگهای منتقل شدند. حادثه و سوختگی شدید این پیکرها، مانع از شناسایی آنها شده است. قرار است به زودی برای مشخص شدن هویت جان باختگان، آزمایش های لازم روی آنها انجام شود. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
اپلیکیشن مسیریاب ویز باز شد

اپلیکیشن مسیریاب ویز باز شد به گزارش فارس، بنابر گزارش کاربران اینترنت اپلیکیش مسیریاب ویز هم اکنون در دسترس قرار گرفته است.
این اپلیکیشن روی اینترنت ثابت (ADSL) و سیار (موبایل) بدون محدودیت قابل استفاده شده است.
پیش از این ویز به دستور دادستانی به دلیل اسرائیلی بودن شرکت سازنده آن و دسترسی سازنده به اطلاعات مسیرهای رفت و آمد کاربران فیلتر شده بود.
پس از آنکه با حکم دادستانی دسترسی سراسری کاربران به ویز قطع شد، پس از مدتی برخی کاربران اظهار می کردند که می توانند در برخی مواقع بدون محدودیت از این اپلیکیشن استفاده کنند برخی کاربران نیز همچنان امکان استفاده از آن را نداشتند. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
وام 15 میلیونی ازدواج مشمول متقاضیان سال 96 می شود؟

وام 15 میلیونی ازدواج مشمول متقاضیان سال 96 می شود؟ محمد مهدی تندگویان در گفت وگو با ایسنا، در پاسخ به اینکه اعتبار مورد نیاز برای پرداخت وام ازدواج 15 میلیونی در بودجه 97 تخصیص داده شده است؟ گفت: پیشنهاد افزایش وام ازدواج از 10 به 15 میلیون تومان برای اولین بار توسط مجلس شورای اسلامی مطرح شد و سپس با دستور رئیس جمهور و بعد از بررسی های شورای پول و اعتبار بانک مرکزی به تصویب رسید، بنابراین به نظر می رسد همزمان با این تصمیم محل پرداخت آن نیز توسط دستگاه های مسئول مشخص شده است و بانک ها با استفاده از این بودجه وام را پرداخت خواهند کرد.
وام های ازدواج در سال آینده به روز و با کمترین زمان انتظار پرداخت می شود ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
داغ نفت؛ امیدی که در آب و آتش سوخت

داغ نفت؛ امیدی که در آب و آتش سوخت از روز اول، ربیعی باید همان حرف آخر را امروز می زد تا بلکه این داغ، برای این همه روز با امید همراه نشود؛ اما باز هم اینچنین نشد. سال قبل همین حوالی بود که حادثه پلاسکو رخ داد. حادثه ای که تلخی آن تا روزها به جای مانده بود و مسوولان تنها امید می دادند که شاید پیکر زنده ای زیر خروارها خاک در خیابان جمهوری پیدا کنند. در مورد سانچی هم همینطور شد. این بار شرکت نفتکش زیر بار غم بزرگ از دست دادن خدمه کمر خم کرد. شرکتی متعلق به شستا که این روزها بسیار خبرساز شده است.
آنگونه که اطلاعات به ثبت رسیده می گویند، شرکت نفتکش ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
در واکنش به گزارش "وال استریت ژورنال"؛ ترامپ: نگفتم رابطه خوبی با "اون" دارم

در واکنش به گزارش "وال استریت ژورنال"؛ ترامپ: نگفتم رابطه خوبی با "اون" دارم به گزارش ایسنا، به نقل از رویترز، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روزنامه وال استریت ژورنال را به نقل قول اشتباه از او متهم کرد.
ترامپ در توئیت هایی گفت که به این روزنامه گفته بوده "من احتمالا می توانستم رابطه ای خوب با کیم جونگ اون داشته باشم". وی تاکید کرد که در سخنانش از جمله شرطی استفاده کرده که تفاوت بسیار زیادی با آنچه منتشر شده ایجاد می کند.
همزمان کاخ سفید بخشی از فایل صوتی مصاحبه ترامپ را منتشر کرد. وال استریت ژورنال نیز فایل صوتی خود را از این مصاحبه منتشر کرده که هر یک با استناد به آن از روایت خود دفاع کرده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
جهانْ رقص سایه هاست فلسفه شوپنهاور در ژرف ترین لایه اش مشق مرگ است

جهانْ رقص سایه هاست فلسفه شوپنهاور در ژرف ترین لایه اش مشق مرگ است قرن نوزدهم با پیشرفت های خیره کننده اش در علم و تکنولوژی قرن خوش بینی بود. تصویر هگل از تاریخ غرب به مثابهٔ داستانی تربیتی 1 ، یعنی داستان تحقق فزایندهٔ عقل در امور انسانی، روح زمانه را مجذوب خویش ساخت. بااین حال، شوپنهاور، تنها فیلسوف مهمی که خودش را بدبین معرفی کرد، داستان هگل را به مثابهٔ خیال بافی سنگدلانه ای می نگریست. از دیدگاه او، پیشرفتْ توهم است: زندگی رنج است، رنج بوده است، و همواره رنج خواهد بود؛ کوشش های پیوسته برای طرد رنج به هیچ چیز دست نمی یابند، مگر دگرگونی صورت آن . بنابراین، جهان نه تنها به هیچ وجه آفریدهٔ خداوندی نیک خواه یا نمایندهٔ او -یعنی عقل هگلی- نیست ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: فرهنگی هنری انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
اتومبیل برقی کمپانی فیسکر، رقیبی جدی برای تسلا

اتومبیل برقی کمپانی فیسکر، رقیبی جدی برای تسلا کمپانی آمریکایی فیسکر به تازگی از سدان برقی خود با نام EMotion رونمایی کرده است. این خودرو که رقیب مستقیم تسلا محسوب می شود، از مشخصات خیره کننده ای برخوردار بوده و می تواند به راحتی بسیاری از اتومبیل های الکتریکی را به چالش بکشاند. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 18 ساعت پیش
سکونت 41 درصد از مردم سیستان و بلوچستان در مناطق حاشیه نشین

سکونت 41 درصد از مردم سیستان و بلوچستان در مناطق حاشیه نشین به گزارش ایسنا، مسعود مالکی در مجمع توانمندسازی ساکنان سکونتگاه های غیر رسمی استان بیان کرد: زاهدان با 258 هزار و 780 نفر جمعیت حاشیه نشینی استان یعنی 44 درصد، زابل 45 درصد، چابهار 50، کنارک 45 و ایرانشهر 23 درصد حاشیه نشینی را در خود جای داده است.
مدیرکل راه و شهرسازی استان در ادامه گفت: با وجود خدمات ارائه شده در این مناطق، هنوز مردم با کاستی هایی مواجه هستند که در صورت رفع نشدن آن با مشکل روبه رو خواهیم شد، نبود شغل پایدار و مهارت، وجود مشاغل کاذب، ساخت و سازهای غیر مجاز، رعایت نشدن استانداردها، افزایش بی سوادی و انگیزه نداشتن مسئولان برای ارائه خدمات شهری در این نقاط ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 18 ساعت پیش
شامپو تریاک کشف شد

شامپو تریاک کشف شد به گزارش الف، قاچاقچیان قصد داشتند این محموله را از مرزهای شرقی کشور و با جاسازی ماهرانه ای وارد کشور کنند که با هوشیاری ماموران گمرک و به کمک سگ های مواد یاب کشف و ضبط شد .
این دومین محموله شامپو تریاک است که توسط ماموران گمرک در یک ماهه اخیر کشف می شود .
گمرک ایران از ابتدای سالجاری تاکنون موفق به کشف بیش از 60 تن انواع مواد مخدر سنتی ، صنعتی و پیش ساز مواد مخدر شده است و رتبه نخست دنیا را در کشف انواع کالاهای قاچاق بر اساس ارزیابی سازمان جهانی گمرک طی سال 2017 کسب کرده است . ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: حوادث انتشار : 2 روز و 18 ساعت پیش
جزئیات برگزاری آزمون سراسری سال 97 اعلام شد

جزئیات برگزاری آزمون سراسری سال 97 اعلام شد به گزارش فارس، سازمان سنجش آموزش کشور در اطلاعیه ای اعلام کرد: متقاضی ثبت نام و شرکت در آزمون سراسری سال 1397 برای دوره های روزانه ، نوبت دوم (شبانه )، نیمه حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ، دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی از روز اول بهمن ماه می توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی اینترنتی www.sanjesh.org ثبت نام کنند.
مهلت ثبت نام هشتم بهمن ماه پایان می پذیرد.
همچنین متقاضیان تحصیل در آن دسته از کدرشته های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی که پذیرش آنها به روش با آزمون صورت می گیرد ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اجتماعی انتشار : 2 روز و 18 ساعت پیش
فلسطین طرح ترامپ را رد کرد

فلسطین طرح ترامپ را رد کرد به گزارش افکار ؛ محمود عباس شامگاه یکشنبه طی سخنرانی خود در واکنش به تصمیم رئیس جمهوری آمریکا در مورد قدس و خطاب به وی گفت که هرگز طرح تو را قبول نخواهیم کرد .
رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین از عدم حضور جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در این نشست انتقاد کرد.
وی گفت که به تشکیلات خودگردان فلسطین، ابودیس را به عنوان پایتخت فلسطین پیشنهاد داده اند ولی معلوم نیست این شهر کجا قرار دارد.
عباس با بیان اینکه تحرکات مردم فلسطین در ضدیت با تصمیم ترامپ مسالمت آمیز و قانونی است، گفت که قدس همان مکه است . ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 19 ساعت پیش
حمله مقتدی صدر به حیدر العبادی

حمله مقتدی صدر به حیدر العبادی به گزارش افکار ؛ مقتدی الصدر رهبر جریان صدر عراق درباره ائتلاف حیدر العبادی نخست وزیر عراق با ائتلاف الفتح به ریاست هادی العامری دبیرکل سازمان بدر، ابراز تعجب کرده و آن را ائتلافی کینه توزانه و فرقه گرایانه خوانده است که زمینه را برای بازگشت مفسدان فراهم می کند.
رهبر جریان صدر عراق تاکید کرد که وی تنها از لیست هایی حمایت خواهد کرد که دنبال سهم خواهی نباشند.
وی که سفرش به عربستان سعودی و برخی موضع گیری هایش با انتقاداتی در عراق مواجه شده است در پیامی مدعی شد ائتلاف ها و توافق های سیاسی کینه توزانه یک بار دیگر زمینه را برای بازگشت مفسدان فراهم می کنند ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 19 ساعت پیش
آیا چین در قبال سانچی درست عمل کرد؟

آیا چین در قبال سانچی درست عمل کرد؟ به گزارش خبرانلاین؛ به نظر می رسد چین، که متحد جمهوری اسلامی ایران محسوب می شود، در برخورد با حادثه دلخراش آتش سوزی کشتی نفتکش ایرانی کاملا غیرمسئولانه و بی تفاوت عمل کرده است. این در حالی است که یک کشتی باری چینی عامل و مقصر اصلی این فاجعه بوده است.
محل برخورد این دو کشتی 160 مایل تا ساحل شانگهای فاصله داشته و یگانهای امدادی چینی می توانستند بلادرنگ و با تعداد کافی در محل تصادم دو کشتی حاضر شوند و 30 خدمه ایرانی و دو خدمه بنگلادشی کشتی حادثه دیده را که به احتمال قوی در هنگام تصادم همه یا اکثرشان زنده بودند نجات دهند ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 19 ساعت پیش
وضعیت مناسب پرسپولیس در لیگ قهرمانان

وضعیت مناسب پرسپولیس در لیگ قهرمانان به گزارش خبرآنلاین؛ وضعیت همگروه های پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا زیاد مساعد نیست. الوصل در آخرین بازی خود با نتیجه 3-1 مغلوب مهمانش العین شد و از صدر جدول به رده سوم سقوط کرد. الوصل هفته گذشته تیم قدرتمند الاهلی را با 3 گل شکست داده بود.
السد هم در قطر مقابل مهمانش المریخیه به تساوی بدون گل رسید تا فاصله اش با تیم صدرنشین یعنی الدحیل به 7 امتیاز برسد.
السد هم در بازی قبلی خود 4-0 بر الخریطیات غلبه کرده بود. لیگ ازبکستان هم هنوز شروع نشده و وضعیت تیم نسف قارشی که احتمالا آخرین همگروه پرسپولیس در آسیا خواهد بود هنوز نامشخص است ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 19 ساعت پیش
جانسون خواهان اتحاد جامعه بین المللی علیه کره شمالی شد

جانسون خواهان اتحاد جامعه بین المللی علیه کره شمالی شد به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه استاندارد، بوریس جانسون، رییس دستگاه دیپلماسی انگلیس این اظهارات را در حالی مطرح کرد که امروز (دوشنبه) برای شرکت در نشستی با محوریت کره شمالی، به کانادا سفر می کند.
این نشست دو روزه در ونکوور با حضور نمایندگانی از آمریکا، کانادا، ژاپن، کره جنوبی و برخی از کشورهای دیگر برگزار می شود.
جانسون در آستانه برگزاری این نشست، اظهار کرد، تحریم هایی که علیه کره شمالی اعمال می شود، برای پیونگ یانگ مشکل ساز است.
وی ادامه داد: برنامه های تسلیحات هسته ای غیرقانونی کره شمالی تهدیدی برای ثبات منطقه ای و بین المللی است. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 19 ساعت پیش
ترامپ: نژادپرست نیستم

ترامپ: نژادپرست نیستم به گزارش ایسنا، رئیس جمهور آمریکا هفته پیش در جریان نشستی فراجناحی در کاخ سفید درباره اصلاح سیستم مهاجرتی آمریکا از این اصطلاح استفاده کرده بود.
او اکنون به خبرنگاران گفته است: من نژادپرست نیستم. هرگز با کسی که به اندازه من کمترین نشانه نژادپرستی در او باشد، مصاحبه نخواهید کرد.
این اولین بار است که رئیس جمهور آمریکا مستقیما به اتهام نژادپرستی در این زمینه واکنش نشان می دهد.
او در باشگاه بین المللی گلف "وست پام بیچ" در فلوریدا با خبرنگاران کاخ سفید صحبت کرد.
این جنجال زمانی شروع شد که گزارش هایی در رسانه هایی آمریکایی ظاهر شد که بر اساس آن ترامپ در جلسه ای در کاخ سفید ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 19 ساعت پیش
5000 آیفون غیرفعال شد نظر وزیر درباره گرانی های اخیر گوشی و فاز بعدی رجیستری

5000 آیفون غیرفعال شد نظر وزیر درباره گرانی های اخیر گوشی و فاز بعدی رجیستری به گزارش ایسنا، طرح رجیستری یا ثبت شناسه گوشی های همراه با آگاه سازی بخش های مختلف و پایش کل شبکه اپراتورهای موبایل و ثبت و مانیتورینگ آخرین شناسه های ترکیبی گوشی و سیم کارت، از مهرماه جاری کلید خورد و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از مکانیزم پله ای برای اجرای این طرح خبر داد.
بر این اساس در مرحله دوم گوشی های برند اپل، گوگل، بلک بری و موتورولا مشمول فاز اجرایی رجیستری شدند و با روشن شدن این گوشی ها، در صورتی که شناسه شان در سیستم اپراتوری ثبت نشده باشد، برای کاربر پیامکی ارسال می شود که تنها تا یک ماه از شبکه خدمات دریافت خواهد کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 2 روز و 19 ساعت پیش
ابهامات 8 روز تلاش نافرجام برای نجان سرنشینان سانچی/ از نحوه مدیریت بحران تا تناقض گویی مسئولان و کارشکنی چینی ها

ابهامات 8 روز تلاش نافرجام برای نجان سرنشینان سانچی/ از نحوه مدیریت بحران تا تناقض گویی مسئولان و کارشکنی چینی ها در روزهای گذشته حرف و حدیث های فراوانی درباره نحوه مدیریت بحران توسط ایران و عملیات مهار آتش نفتکش سانچی توسط چینی ها بوجود آمد.
در طول هشت روزی که نفتکش ایرانی در میان آتش گرفتار شده بود صرفا در روز هفتم حادثه محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در یک گفت وگوی تلفنی با همتای چینی خود بر لزوم انجام تعهدات همه طرف ها در سانحه ای که برای نفتکش ایرانی پیش آمده است، تاکید کرد. در این بین مشخص نیست چرا چنین تماس هایی در سطح رئیس جمهور، معاون اول و ... صورت نگرفت و چرا وزارت خارجه نیز بعد از این همه تاخیر اقدام به چنین کاری کرد ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 20 ساعت پیش
آش رسانه های خارجی برای افکار عمومی در ایران

آش رسانه های خارجی برای افکار عمومی در ایران شاید در اقتصاد عمدتا دولتی و نفتی ما عجیب نباشد اگر هر ارگان و سازمانی برای خود خبرگزاری درست کرده و با هزینه بیت المال به تولید متن و صدا و تصویر اقدام کند. حضور چشمگیر اصحاب رسانه در نشست های خبری، وجود ده ها دوربین فیلم برداری و عکاسی و لوگوهای متعدد، علیرغم هزینه های فراوان آن، به امری نسبتا عادی تبدیل شده است. برای همین شاید خیلی فکر نکنیم که مخارج هنگفت رسانه ای مثل بی بی سی فارسی، شبکه ای مثل من و تو، بخش فارسی رادیو فردا، رادیو آمریکا، دویچه وله و صدها سایت اینترنتی تحلیلی و حقوق بشری و... از کجا تامین می شود ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 20 ساعت پیش
اثری از اقتصاد مقاومتی در لایحه بودجه 97 دیده نمی شود

اثری از اقتصاد مقاومتی در لایحه بودجه 97 دیده نمی شود حمیدرضا فولادگر رئیس کمیسیون ویژه نظارت بر اجرای اصل 44 در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم از برنامه دولت در زمینه پیشبرد اهداف سیاست های اقتصاد مقاومتی انتقاد کرد و گفت: دولت برنامه های مشخصی در حوزه سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی و پیاده سازی آن در لوایح بودجه، به خصوص لایحه بودجه 97 ندارد
وی با تاکید بر اینکه درخواست جدی نمایندگان مجلس از دولت این است که به مولفه های سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی توجه ویژه داشته باشد، اظهار داشت: متاسفانه دولت در لایحه بودجه 97 مولفه های اقتصاد مقاومتی را نادیده گرفته و در بعضی بندها این امر کمرنگ دیده شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
واکنش الناز شاکردوست به سانحه کشتی سانچی/هر رنجی که ما کشیدیم از نفت بود

واکنش الناز شاکردوست به سانحه کشتی سانچی/هر رنجی که ما کشیدیم از نفت بود حادثه غم انگیز آتش گرفتن کشتی نفتکش سانچی و درگذشت دریانوردان ایرانی واکنش بسیاری از هنرمندان را در پی داشت. الناز شاکردوست نیز با انتشار پستی در صفحه اینستاگرامش به حادثه واکنش نشان داد و با خانواده بازماندگان ابراز همدردی کرد.
شاکردوست در پست اینستاگرامی اش نوشت: هر رنجی که ما کشیدیم از نفت بود
از داشتن و نداشتنش،قیمتش، توی صف ایستادنش، جنگیدنش، بحرانش، دکلش، سر سفره آوردنش و حالا عاشقانه حمل کردنش!
دلم از دریایی گرفته که زورش به آتش نرسید... تسلیت... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
سقوط هواپیمای مسافربری به دره ای در ساحل دریای سیاه

سقوط هواپیمای مسافربری به دره ای در ساحل دریای سیاه یک فروند هواپیمای بوئینگ مسافربری خط هوایی پگاسوس با 162 مسافر و 4 خدمه و دو خلبان بر اثر انحراف از باند پرواز به دره ای در سواحل دریای سیاه سقوط کرد. تمامی مسافران بدون آسیب از هواپیما بیرون آورده شدند. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 23 ساعت پیش
بررسی علت سانحه نفتکش در دستور کار است

بررسی علت سانحه نفتکش در دستور کار است به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ معاون نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان بین المللی دریانوردی گفت: همه به خانواده های داغدار نفتکش ایرانی اطمینان می دهیم که این نمایندگی همه تلاش خود را برای نجات احتمالی ملوانان به کار بست و اکنون پیگیر علت بروز این سانحه است.
ماندانا منصوریان معاون نماینده دائم ایران در (IMO) گفت: به محض اطلاع از سانحه برخورد یک فروند کشتی با نفتکش ایرانی نمایندگی کشورمان در سازمان جهانی دریانوردی با دبیر کل این سازمان و رئیس بخش ایمنی آن نشست ویژه برگزار کرد.
ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 23 ساعت پیش
معجزه گیاهان دارویی در رفع هیجانات عصبی

معجزه گیاهان دارویی در رفع هیجانات عصبی حیدر عظمایی محقق و پژوهشگر طب سنتی در گفت وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران ؛ درباره سنبل الطیب (علف گربه) اظهار کرد: این گیاه طبع (مزاج) گرم و خشک و به سمت معتدل دارد و بیشترین قسمت مورد استفاده این گیاه ریشه آن است.
وی بیان کرد: والرین از قوی ترین ترکیبات آرام بخش موجود در سنبل اطیب است، از این گیاه برای تسکین درد و درمان بیماری هایی مانند اضطراب، تشنج و سردردهای میگرنی استفاده می شود؛ مصرف سنبل الطیب برای افرادی که دچار بی خوابی هستند نیز مفید هست.
این محقق و پژوهشگر طب سنتی افزود: سنبل الطیب اختلالات قاعدگی و یائسگی را رفع می کند ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 23 ساعت پیش
حق شناس: چین اجازه دسترسی به پرسنل کشتی که با سانچی برخورد کرد را نداد /مقیمی: تا باز شدن جعبه سیاه تمامی صحبت ها گمانه زنی است

حق شناس: چین اجازه دسترسی به پرسنل کشتی که با سانچی برخورد کرد را نداد /مقیمی: تا باز شدن جعبه سیاه تمامی صحبت ها گمانه زنی است به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ برنامه گفت وگو ویژه خبری امشب (یکشنبه، 24 دی ماه) با حضور احمد مقیمی رئیس شرکت ملی نفت کش و هادی حق شناس معاون سازمان بنادر و دریانوردی به موضوع نفتکش سانچی پرداخت.
در ابتدای برنامه مقیمی با بیان اینکه در سال های گذشته حق مطلب برای شرکت ملی نفت کش ادعا نشده است، اظهار کرد: شرکت ملی نفتکش یکی از بزرگ ترین و معتبرترین شرکت های جهان است و گواهینامه های معتبر مختلفی دارد.
رئیس شرکت ملی نفتکش ادامه داد: سرمایه شرکت ما نیروی انسانی است که متاسفانه در اتفاق اخیر تعدادی از نیروهای خوب را از دست دادیم. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 0 ساعت پیش
ویتامین ها و مواد معدنی که به رفع اضطراب اجتماعی کمک می کنند

ویتامین ها و مواد معدنی که به رفع اضطراب اجتماعی کمک می کنند مهمترین کمبودهای تغذیه ای مرتبط با اضطراب اجتماعی از این قرارند:
ویتامین ث: ویتامین ث که به عنوان اسید اسکوربیک نیز شناخته شده است، در بسیاری از میوه ها و سبزیجات از جمله پرتقال، فلفل قرمز، کلم پیچ، کلم بروکسل، کلم بروکلی، توت فرنگی و گریپ فروت یافت می شود. جالب است بدانید که مصرف یک عدد پرتقال بزرگ، 60 درصد میزان نیاز روزانه شما به ویتامین ث را فراهم می کند. این در حالی است که بنابر مطالعات انجام شده، سطوح ناکافی از ویتامین ث در بدن، با افزایش اضطراب اجتماعی بخصوص در دانش آموزان مرتبط دانسته شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 0 ساعت پیش
داستان سهام عدالت در یک نگاه/ ارزش روز 14سهم هنوز معلوم نیست+جداول

داستان سهام عدالت در یک نگاه/ ارزش روز 14سهم هنوز معلوم نیست+جداول فارس نوشت: واریز سود سهام عدالت برای 49 میلیون و 226 هزار و 193 نفر ایرانی در روزهای اخیر در کانون توجه اغلب رسانه ها قرار گرفته، در حالی که هنوز این دارایی با ابهام های مختلفی مواجه است.
تاکنون نخستین مرحله، واریز قانونی سود سهام عدالت به 19 گروه جمعیتی_درآمدی صورت گرفته که از این تعداد گروه مددجویان نهادهای حمایتی از جمله کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی با تعداد 5 میلیون و 969 هزار و 32 نفر در کنار روستاییان و عشایر فاقد شغل از تخفیف 50 درصدی پرداخت اقساط تخصیص یک میلیون تومانی سهام عدالت به خزانه کل کشور هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 1 ساعت پیش
آخرین ثانیه های نجات

آخرین ثانیه های نجات به گزارش ایسنا، جملات بالا بخشی از خاطرات خلبان جانباز یدالله واعظی است. وی می گوید: پانزدهم مهرماه سال 1361 ساعت 2 بعد از ظهر بود. چند روزی از آغاز عملیات مسلم بن عقیل گذشته بود. من در محل استقرار گروه آتش هوانیروز و در چادر مخصوص نمازخانه در حال قرائت قرآن بودم. آیه های آخر سوره آل عمران را تلاوت می کردم که درب برزنتی چادر باز شد. شهید خلبان یحیی شمشادیان سرش را داخل چادر کرد و گفت: یدالله جان پاشو عملیات ابلاغ شده باید سریعا به کمک نیروهای رزمنده زمینی برویم.
گفتم: یحیی جان دو سه آیه مونده تا سوره رو تمام کنم ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 1 ساعت پیش
تخم مرغ در مغازه ها چند؟

تخم مرغ در مغازه ها چند؟ به گزارش ایسنا، طی ماه های گذشته تعادل بازار تخم مرغ به دلیل آنچه مسئولان وزارت جهاد کشاورزی "کمبود تولید ناشی از شیوع و تلفات بالای بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان" اعلام کردند، بهم خورد و قیمت این محصول افزایش یافت که با ورود تخم مرغ های وارداتی و افزایش عرضه بازار تا حدودی تعدیل شد اما هنوز با قیمت مصوب فاصله دارد و قیمت های متفاوت برای این محصول از سوی متولی تنظیم بازار و دستگاه نظارتی مطرح شده است.
پیش از این رضا ترکاشوند، مدیرعامل اتحادیه مرغ داران مرغ تخم گذار به عنوان متولی تنظیم بازار ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 2 ساعت پیش
جان انسان ها برای چینی ها ارزش ندارد نقد مردم شناسانه به برخورد چینی ها با نفتکش ایرانی/تاریخ، در کشور ما بی اهمیت است

جان انسان ها برای چینی ها ارزش ندارد نقد مردم شناسانه به برخورد چینی ها با نفتکش ایرانی/تاریخ، در کشور ما بی اهمیت است ابراهیم فیاض در گفت وگو با ایسنا، در پی حادثه ای که برای نفتکش سانچی در آب های چین افتاد، بیان کرد: یقین دارم اگر برای نفتکش ایرانی در هرجای دیگر از جمله آمریکا یا اروپا چنین اتفاقی می افتاد، دچار چنین وضعیتی نمی شد. دولت چین می توانست در این حادثه خیلی کارها انجام دهد اما کاری نکرد، چون جان انسان ها برایش ارزش ندارد. باز هم ژاپنی ها نسبت به چینی ها انسانی تر عمل کردند.
او با بیان اینکه بزرگترین اشتباه تاریخی ما این است که مقابل غرب به شرق تکیه می کنیم، افزود: شرقی ها، ما را در بُعد تمدنی و تکنولوژی و اخلاق بیشتر به انحطاط نزدیک می کنند. ما در مقابل غرب گرایی، شرق گرایی راه می اندازیم ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 2 ساعت پیش
واکنش فرماندار تهران به طرح ترافیک جدید

واکنش فرماندار تهران به طرح ترافیک جدید عیسی فرهادی در گفت وگو با ایسنا در باره طرح ترافیک جدید گفت: کار علمی گسترده ای بر روی این طرح انجام شده اما اشکالاتی دارد که باید قبل از اجر برطرف شود.
وی با بیان اینکه در این طرح قیمت ها کاهش می یابد و افزایش قیمتی نخواهیم داشت، تاکید کرد: ما در هر دو بخش تصمیم گیری هم در شورای شهر تهران در خصوص قمیت های ورود به محدوده طرح ترافیک و هم در شورای ترافیک شهر تهران خواهیم بود و بررسی ها را انجام خواهیم داد و تنها آنچه به مصلحت مردم باشد، تصویب می کنیم.
به گفته فرماندار تهران، در این طرح تلاش شده به سمت عدالت عمومی پیش رفت ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اجتماعی انتشار : 3 روز و 2 ساعت پیش
جنگ قدرت در خاندان سعودی؛ درگیری خونین در راه است

جنگ قدرت در خاندان سعودی؛ درگیری خونین در راه است به گزارش تسنیم به نقل از پایگاه خبری عربی-21 ، جنگ قدرت در داخل خاندان سعودی و احتمال انقلاب افرادی در داخل این خاندان علیه محمد بن سلمان ولیعهد سعودی تا جایی پیش رفته است که احتمال تبدیل آن به درگیری های خونین وجود دارد.
روزهای پرتنش در انتظار آل سعود
هر چند آل سعود ا ز مدت ها قبل به این موضوع مباهات داشته است که بر خلاف شیوخی که پیش از آل سعود بر جزیره العرب حکومت می کردند، کشور را از هرگونه درگیری خونین بر سر قدرت در امان نگاه داشته اند اما اکنون به نظر می رسد اوضاع تغییر کرده است و چه بسا در ماههای آینده کشمکش قدرت در داخل خاندان حاکم سعودی به درگیری های خونین تبدیل شود. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 2 ساعت پیش
حال ناخوش مدارس سیستان وبلوچستان+ تصاویر

حال ناخوش مدارس سیستان وبلوچستان+ تصاویر به گزارش تسنیم، سال هاست که سیستان و بلوچستان به عنوان محروم ترین استان کشور در بحث فضای آموزشی شناخته می شود. مسئولان مربوطه نیز به این مسئله اعتراف دارند و آن گونه که محمد مهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اذعان می کند: در کل کشور حدود 120 هزار کلاس درس نیاز به تعمیر، بازسازی و تخریب دارد و بیشترین مدارس کپری در جنوب استان کرمان و سیستان وبلوچستان قرار دارد از120 هزار کلاس درس در کشور بیشترین مدارس تخریبی در استان سیستان و بلوچستان قرار دارند به گونه ای که حدود 18 هزار کلاس درس در این استان وجود دارد که6 هزار کلاس درس تخریبی است. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اجتماعی انتشار : 3 روز و 2 ساعت پیش
آنفلوانزای مرغی در 8 استان مهار شد

آنفلوانزای مرغی در 8 استان مهار شد به گزارش تسنیم، علی اصغر ماکنعلی افزود: بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان که در 9 استان کشور به صورت انفجاری واحدهای مرغ صنعتی را درگیر کرده بود با اجرای برنامه های کنترل بهداشتی مهار شده اما روند شیوع این یبماری در مرغداری های استان قم شدید است.
وی گفت: هم اکنون گروه های عملیاتی در مرغداری های استان قم مستقر هستند و عملیات معدوم سازی و ضدعفونی را انجام می دهند.
معاون بهداشت و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشورافزود: استان های آذربایجان شرقی، قزوین، البرز، تهران، مرکزی، اصفهان، فارس و خراسان رضوی بیشترین آمار تلفات را در شیوع بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در بخش مرغداری های تخم ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 3 ساعت پیش
امام خمینی (ره): آن روزی که دولت ما توجه به کاخ پیدا کرد، آن روز است که باید ما فاتحه ی دولت و ملت را بخوانیم

امام خمینی (ره): آن روزی که دولت ما توجه به کاخ پیدا کرد، آن روز است که باید ما فاتحه ی دولت و ملت را بخوانیم امام خمینی رحمه الله علیه می فرمایند:
آن روزی که دولت ما توجه به کاخ پیدا کرد، آن روز است که باید ما فاتحه ی دولت و ملت را بخوانیم. آن روزی که رئیس جمهور ما خدای نخواسته، از آن خوی کوخ نشینی بیرون برود و به کاخ نشینی توجه بکند، آن روز است که انحطاط برای خود و برای کسانی که با او تماس دارند پیدا می شود. آن روزی که مجلسیان خوی کاخ نشینی پیدا کنند خدای نخواسته، و از این خوی ارزنده کوخ نشینی بیرون بروند، آن روز است که ما برای این کشور باید فاتحه بخوانیم.
صحیفه امام خمینی (ره)، ج17، ص376 ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 3 ساعت پیش
طرح جلد قابل تامل نشریه آلمانی درباره ترامپ

طرح جلد قابل تامل نشریه آلمانی درباره ترامپ به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، مجله آلمانی اشپیگل با چاپ تصویر معناداری از دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برروی جلد شماره جدید خود از رفتارهای او انتقاد کرد. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 3 ساعت پیش
وعده های افشاگرانه مهدی رحمتی!

وعده های افشاگرانه مهدی رحمتی! به گزارش جام جم آن لاین، مهدی رحمتی با انتشار پستی در اینستاگرام خود به برخی از اتفاقات روزهای گذشته واکنش نشان داد و البته خط و نشان های معمول فوتبال ایران مبنی بر افشاگری را هم کشید. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 3 ساعت پیش
چگونه نفتکش سانچی غرق شد؟

چگونه نفتکش سانچی غرق شد؟ به گزارش تسنیم، حادثه کشتی سانچی، حادثه تصادف دو کشتی در آب های چین بود. در مورخه شنبه 16 دی ماه 1396 (6 ژانویه 2018) نفتکش ایرانی سانچی که از عسلویه حرکت کرده بود و قرار بود برای تحویل میعانات گازی عازم داسان کره جنوبی شود، در راه با یک کشتی باری چینی با بار لوبیا در سواحل چین برخورد کرد.
محموله نفتکش سانچی نفت فوق سبک با درجه اشتعال بسیار بالا بود که این موجب آتش سوزی سریع کشتی شد. بر اثر برخورد این نفتکش با یک کشتی باربری در سواحل شرقی چین 30 ایرانی و دو تبعه بنگلادشی ناپدید شدند که بعد از چند روز جستجو جسد 3 نفر از ایرانیان مفقود در این حادثه پیدا شد ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 3 ساعت پیش
در جلسه هیات دولت با حضور روحانی چه گذشت؟

در جلسه هیات دولت با حضور روحانی چه گذشت؟ به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، هیات وزیران در جلسه عصر امروز یکشنبه خود به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهور، به بررسی گزارش وضعیت آلودگی هوای کلانشهر ها و اقدامات انجام شده، موانع اجرایی و راهکار های موجود پرداخت و تصمیماتی را در این زمینه اتخاذ کرد.
بر این اساس، مقرر شد طرح محدودیت تردد خودرو ها و نیز تردد شبانه کامیون ها در سطح شهر به محض اعلام پیش بینی سازمان هواشناسی در خصوص احتمال وقوع پدیده پایداری هوا از حداقل سه روز قبل از تاریخ وقوع پیش بینی شده در محدوده مورد نیاز به تشخیص مراجع مورد نظر عملیاتی شود و نیروی انتظامی نیز موظف شد کلیه مشکلات اعمال ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 3 ساعت پیش
زمین لرزه 4.1 ریشتری سرپل ذهاب را لرزاند

زمین لرزه 4.1 ریشتری سرپل ذهاب را لرزاند گزارش مقدماتی زمین لرزه 4.1 ریشتری سرپل ذهاب
تاریخ و زمان وقوع به وقت محلی: 1396/10/24 23:15:46
طول جغرافیایی: 45.83
عرض جغرافیایی: 34.3
عمق زمین لرزه: 8 کیلومتر ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 4 ساعت پیش
سانحه کشتی سانچی برنامه های جشنواره موسیقی فجر را متوقف نکرد

سانحه کشتی سانچی برنامه های جشنواره موسیقی فجر را متوقف نکرد به گزارش خبرآنلاین، دبیرخانه سی و سومین جشنواره موسیقی فجر در اطلاعیه ای که برای ادای احترام به جانباختگان سانحه کشتی سانچی منتشر کرده است، از پیگیری اجراهای این دوره خبر داد.
در متن اطلاعیه دبیرخانه سی و سومین جشنواره موسیقی فجر آمده است:
پنجمین شبِ جشنوارهٔ موسیقی فجر را در حالی آغاز می کنیم که داغدار 32 دریانوردِ ایرانیِ جان باخته در سانحهٔ کشتیِ سانچی هستیم. غرق شدن کشتیِ نفت کشِ ایرانی دلِ میلیون ها هموطن را در کنار قلبِ خانواده های عزیزانِ از دست رفته مان داغدار کرده است.
با ادای احترام به بازماندگانِ عزیزانِ ازدست رفته، برنامه های جشنوارهٔ موسیقی فجر را پی می گیریم ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: فرهنگی هنری انتشار : 3 روز و 4 ساعت پیش
جلسه بدون نتیجه کمیسیون امنیت درباره FATF

جلسه بدون نتیجه کمیسیون امنیت درباره FATF به گزارش فارس، نشست امروز (یکشنبه) کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره پیوستن به کنوانسیون بین المللی مقابله با تامین مالی تروریسم بدون نتیجه پایان یافت.
در همین زمینه، ابوالفضل حسن بیگی نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی فارس، گفت: لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین المللی مقابله با تامین مالی تروریسم عصر امروز در این کمیسیون به بحث گذاشته شد.
وی افزود: مذاکرات و سخنان مخالفان و موافقان لایحه تا پایان نشست امروز کمیسیون به طول انجامید و فرصت به رای گیری نرسید. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 4 ساعت پیش
انتقاد رئیس کمیته امداد از دولت

انتقاد رئیس کمیته امداد از دولت به گزارش تسنیم، سید پرویز فتاح امشب در نشست با نماینده، ولی فقیه در استان کرمانشاه اظهار داشت: متاسفانه دولت هنوز به هیچ یک از زلزله زدگان کمک بلاعوضی را که وعده داده بود محقق نکرده است.
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: وعده کمیته امداد به مددجویانی که در جریان زلزله کرمانشاه خانه های خود را از دست دادند این است که در ادامه کمک های دولتی نواقص را جبران خواهد کرد.
فتاح با بیان اینکه این تقاضا از دولت وجود دارد که برای برطرف شدن گرفتاری های مردم هر چه زودتر این اعتبار کمک های بلاعوض را تامین کند بیان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 4 ساعت پیش
آمریکا نیروی 30 هزار نفری در سوریه تشکیل می دهد

آمریکا نیروی 30 هزار نفری در سوریه تشکیل می دهد به گزارش ایرنا، طرح تشکیل این نیروی 30 هزار نفری خشم ترکیه را برانگیخته است.یک مقام ارشد ترکیه به رویترز گفت که به دلیل آنکه آمریکا نیروی امنیت مرزی جدید را آموزش می دهد، چهارشنبه گذشته کاردار آن کشور در آنکارا را احضار کرده است.
آموزش بخشی از این نیروها آغاز شده و به مرزهای مناطقی که تحت کنترل نیروهای دموکراتیک سوریه قرار دارد، اعزام می شوند. نیروهای دموکراتیک سوریه متشکل از شبه نظامیان سوری در شمال و شرق این کشور است و تحت هدایت یگان های حفاظت خلق – ی.پ.گ عمل می کنند.
اداره امور عمومی ائتلاف بین المللی ضدداعش به رهبری آمریکا در ایمیلی به رویترز جزئیات تشکیل این نیروها را تایید ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 4 ساعت پیش
اتفاقی عجیب در صدا و سیما!

اتفاقی عجیب در صدا و سیما! روبان مشکی برای عزای عمومی حادثه تلخ نفتکش سانچی و پخش سریال طنز از شبکه 3 سیما ! ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 4 ساعت پیش
وزیر دفاع آلمان: نبرد با داعش هنوز به پایان نرسیده است

وزیر دفاع آلمان: نبرد با داعش هنوز به پایان نرسیده است به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، خبرگزاری فرانسه گزارش داد، اورسولا فون در لین، وزیر دفاع آلمان روز یکشنبه با اشاره به این که جنگ علیه گروه تکفیری-وهابی داعش هنوز پایان نیافته است، بر ضرورت دست کم نگرفتن ظرفیت اعضای این گروه تروریستی تاکید کرد.
اورسولا فون در لین در جریان دیدار با نیروهای آلمانی که در قالب ائتلاف نیروهای مبارزه با داعش در اردن مستقر هستند، این مطلب را عنوان کرد. وزیر دفاع آلمان ضمن دعوت به ادامه مبارزه با گروه افراطی داعش اعلام کرد داعش به لحاظ نظامی تا اندازه زیادی شکست خورده است، اما نباید آن را دست کم گرفت . ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 4 ساعت پیش
راز های سلامتی پزشکان که ما از آن بی خبریم

راز های سلامتی پزشکان که ما از آن بی خبریم به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، دیلی میل گزارش داد، این روز ها در دنیا مکمل های ویتامینی و غذایی صنعتی چند میلیارد دلاری است و هزاران شرکت دارویی در سراسر دنیا به تولید این مکمل ها با فرمول ها و شیوه مصرف متفاوت می پردازند.
انتخاب بهترین مکمل ویتامینی دارای مزایای درمانی مناسب، تقویت و برطرف کننده نیاز بدن به ویتامین ها و مواد معدنی با توجه به دامنه وسیع انواع نام های تجاری محصول ها برای افراد بسیار سخت و دشوار شده است.
کارشناسان توصیه می کنند افراد برای انتخاب مکمل ویتامینی حتماً با پزشک مشاوره انجام دهند و پس از تست کشت خون و بررسی کمبود بدن به مواد مختلف بهترین مکمل را انتخاب و ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 4 ساعت پیش
فتوتیتر | در راه خدمت به ایران

فتوتیتر | در راه خدمت به ایران بخشی از پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی حادثه تلخ جان باختن کارکنان نفتکش سانچی ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 4 ساعت پیش
برزای از لیست انتظار استقلال خارج می شود؟

برزای از لیست انتظار استقلال خارج می شود؟ به گزارش ورزش سه، بهنام برزای تنها بازیکنی است که در نیم فصل با استقلال قرارداد امضا کرد اما در 4 هفته ای که از لیگ برتر می گذرد، دقایق کمی فرصت بازی کردن پیدا کرده است.
تیم فوتبال استقلال روز گذشته در بازی دوستانه به مصاف تیم جوانان باشگاه رفت و شفر در دلیل توضیح این بازی دوستانه گفت: یک تیم منتخب از آکادمی مان داریم برای بازی با بازیکنانی که امروز بازی نکردند. ما روی این بازی ها حساب می کنیم و بر این اساس دقت می کنیم که چه بازیکنانی می توانند به ما کمک کنند.
در این بازی که روز گذشته برگزار شد استقلال با 2 گل تیم جوانان باشگاه را شکست داد که هر 2 گل را بهنام برزای زد و به نظر می ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 5 ساعت پیش
پزشکی قانونی: مرگ جوان چالوسی به علت شکنجه در بازداشتگاه صحت ندارد

پزشکی قانونی: مرگ جوان چالوسی به علت شکنجه در بازداشتگاه صحت ندارد تصویر این جوان امروز در شبکه های مجازی بویژه کانال های تلگرامی مازندران منتشر شد و ادعا شد که او به علت شکنجه در بازداشتگاه نیروی انتظامی شهرستان چالوس فوت کرده است .
علی عباسی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به اینکه این موضوع صحت ندارد افزود : این جوان پس از فوتش ، هفته جاری برای تعیین علت مرگش به اداره پزشکی قانونی شهرستان چالوس منتقل و پس از انجام اقدامات تشخیصی و کالبد شکافی مشخص شد که وی یک ماه پیش به علت عارضه ناشی از تصادف شدید از ناحیه سر دچارجراحت شدید شده بود.
وی افزود : از سوی دیگر شنیده شده که این جوان سابقه بیماری صرع نیز داشته است. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: حوادث انتشار : 3 روز و 5 ساعت پیش
خواب جدید ائتلاف آمریکا برای سوریه

خواب جدید ائتلاف آمریکا برای سوریه به گزارش فارس، ائتلاف بین المللی موسوم به ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا می گوید به همراه گروه های معارض سوریه قصد دارد نیروی مرزی جدیدی متشکل از 30 هزار نفر در سوریه تشکیل دهد.
آمریکا از قصد خود برای تشکیل نیروهای جدید در شمال سوریه خبر داد.
ائتلاف بین المللی موسوم به ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا عصر امروز (یکشنبه) اعلام کرد که به همراه گروه های معارض سوریه قصد دارد نیروی مرزی جدیدی متشکل از 30 هزار نفر در سوریه تشکیل دهد.
به نوشته وبگاه شبکه العربیه، ائتلاف آمریکا همچنین افزود، این نیرو بر مرزهای سوریه با ترکیه، عراق و رودخانه فرات متمرکز خواهد کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 6 ساعت پیش
دستگیری لیدرهای موسیقی زیرزمینی در مشهد

دستگیری لیدرهای موسیقی زیرزمینی در مشهد به گزارش فارس، رصد های اطلاعاتی نشان می داد که عده ای سودجو با راه اندازی استودیو های زیرزمین در مشهد اقدام به تهیه آلبوم های موسیقی زیرزمینی در زمینه رپ می کنند.
با به دست آمدن این اطلاعات سربازان گمنام امام زمان (عج) در سازمان اطلاعات سپاه امام رضا (ع) خراسان رضوی ماموریت یافتند تا به این پرونده ورود پیدا کنند.
ماموران در بررسی های نامحسوس میدانی با شناسایی برخی از عوامل این پرونده متوجه شدند که این افراد از چهار سال پیش فعالیت غیرقانونی خود را آغاز کرده اند و تاکنون ده ها آلبوم موسیقی رپ را تهیه کرده و سپس این تولیدات غیرمجاز خود را به شبکه های ماهواره ای ارسال کرده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 6 ساعت پیش
پیام تسلیت ارتش درپی حادثه نفتکش سانچی

پیام تسلیت ارتش درپی حادثه نفتکش سانچی به گزارش روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران، ارتش جمهوری اسلامی ایران در پیامی جان باختن کارکنان و ملوانان نفتکش ایرانی سانچی را تسلیت گفت.
متن این پیام به شرح زیر است.
بسم الله الرحمن الرحیم
انالله و انا الیه راجعون
ضایعه دردناک جان باختن شهادت گونه کارکنان خدوم و ملوانان شجاع نفتکش ایرانی سانچی، ملت شهیدپرور ایران اسلامی را داغدار کرد و در حالی که مردم و بویژه خانواده های این عزیزان، روزها مضطرب و چشم نگران، منتظر خبری امیدوارکننده از میان زبانه ها و شعله های آتش نفتکش سانحه دیده در هزاران کیلومتر دورتر از وطن بودند و تکاوران زبده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 6 ساعت پیش
پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی جان باختن کارکنان کشتی نفتکش

پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی جان باختن کارکنان کشتی نفتکش رهبر معظم انقلاب در پی حادثه تلخ و دلخراش جان باختن کارکنان کشتی نفتکش پیام تسلیتی صادر فرمودند.
تکمیل می شود ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 7 ساعت پیش
کاهش 2 تا 6 درجه ای دما در نیمه شمالی کشور

کاهش 2 تا 6 درجه ای دما در نیمه شمالی کشور به گزارش تسنیم، احد وظیفه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: جریانات شمالی که روز گذشته وارد کشورمان شده همچنان در بخشهایی از شمال کشور استمرار می یابد.
وی با بیان اینکه "سامانه بارشی جدیدی عصر امروز وارد کشورمان شده است"، توضیح داد: از اواخر وقت امروز نیز بارش برف و باران در بخشهایی از شمال غرب، البرز غربی و قسمتی از غرب کشور و به صورت پراکنده در ارتفاعات زاگرس مرکزی پیش بینی می شود.
مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور افزود ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 8 ساعت پیش
وزیر کشاورزی: میوه شب عید کشور تامین شد

وزیر کشاورزی: میوه شب عید کشور تامین شد به گزارش فارس، وزیر جهاد کشاورزی گفت: سیب و پرتقال از مهم ترین میوه های شب عید هستند که وزارت جهاد کشاورزی عملیات تامین و ذخیره سازی آن را آغاز کرده است.
محمود حجتی ظهر امروز اظهار کرد: با تامین میوه شب عید هم اکنون عملیات ذخیره سازی در استان ها در حال انجام است.
وی افزود: در خصوص تنظیم بازار و تامین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم برای شب عید مشکلی وجود ندارد.
وزیر جهاد کشاورزی عنوان کرد: به دلیل فاصله مزرعه تا بازارهای هدف محصولات کشاورزی آرام، آرام به بازار وارد می شوند.
حجتی خاطرنشان کرد: در راستای خدمات رسانی بیشتر به مردم ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 8 ساعت پیش
ائمه جمعه 31 استان کشور عضو هیئت امناهای استانی دانشگاه آزاد اسلامی شدند

ائمه جمعه 31 استان کشور عضو هیئت امناهای استانی دانشگاه آزاد اسلامی شدند به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، در احکام صادره از سوی دکتر فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و رئیس هیئات های امنای استانی، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری امام جمعه مرکز استان بوشهر به عنوان عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر، آیت الله سیدیوسف طباطبایی نژاد امام جمعه مرکز استان اصفهان به عنوان عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان، آیت الله محمدرضا ناصری امام جمعه مرکز استان یزد به عنوان عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد، آیت الله غلامعلی نعیم آبادی امام جمعه مرکز استان هرمزگان به عنوان عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 8 ساعت پیش
هاشمی شاهرودی: مجبور شدم به آلمان بروم/ در آلمان پزشکان یک عفونت کشف کردند که در ایران کشف نشده بود

هاشمی شاهرودی: مجبور شدم به آلمان بروم/ در آلمان پزشکان یک عفونت کشف کردند که در ایران کشف نشده بود به گزارش ایسنا، آیت الله محمود هاشمی شاهرودی در نشست خبری امروز خود با اشاره به اینکه یک سال است مبتلا به مشکلی در روده شده بودم، اظهار کرد: بعد از مدت ها مشخص شد که غده در روده بزرگ است بنابراین به اطبا مراجعه کردم البته دوستان اصرار می کردند که برای معالجه به خارج از کشور بروم که من قبول نکردم.
وی افزود: من در مشهد و تهران به دکتر مراجعه کردم و در بیمارستان ساسان دو عمل جراحی داشتم که بعد از مدتی مشکل دیگری در کلیه چپ من ایجاد شد که پزشکان بر سر معالج من دچار اختلاف نظر شدند. برخی از آنها بر عمل جراحی اصرار داشتند و برخی اعتقاد به جراحی نداشتند اما بالاخره غده دوم که بزرگ شده بود ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 9 ساعت پیش
امام جمعه یزد: مشکلات مالی حوزه های علمیه با پرداخت خمس معادن قابل رفع است

امام جمعه یزد: مشکلات مالی حوزه های علمیه با پرداخت خمس معادن قابل رفع است به گزارش مهر، آیت الله محمدرضا ناصری در جمع مدیران حوزه علمیه استان یزد با اشاره به اینکه امروز حوزه های علمیه از نظر مالی متکی به دولت هستند، اظهار داشت: باید برای بودجه حوزه های علمیه فکر اساسی شود.
وی عنوان کرد: فعالیت هایی که برای روحانیون تعریف شده بسیار گسترده است و با توجه به نیازی که جامعه و ادارات به روحانیون دارند، تامین آنها با بودجه های فعلی امکان پذیر نیست.
امام جمعه یزد تصریح کرد: حوزه های علمیه نباید متکی به دولت باشند زیرا اگر دولت در قبال حوزه ها احساس مسئولیت نکند، مشکلاتی پدید خواهد آمد که شایسته حوزه نیست. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: مذهبی انتشار : 3 روز و 9 ساعت پیش
مرگ فجیع عابران پیاده زیر چرخ های بونکر حمل سیمان

مرگ فجیع عابران پیاده زیر چرخ های بونکر حمل سیمان به گزارش تسنیم، سید جلال ملکی با اعلام خبر تصادف مرگبار در خیابان دادمان درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: ساعت 14:09 امروز حادثه تصادف در خیابان دادمان، تقاطع بلوار فرحزادی به سامانه 125 اعلام شد که به سرعت آتش نشانان دو ایستگاه آتش نشانی به محل حادثه اعزام شدند.
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تهران ادامه داد: با حضور آتش نشانان در محل حادثه مشاهده شد یک دستگاه خودروی بونکر حمل سیمان به هنگام حرکت در مسیر به دلایل نامشخصی با دو عابر رهگذر برخورد کرده است.
وی خاطرنشان کرد: پیش از رسیدن آتش نشانان یک نفر از این عابران که خانم میانسالی بود از زیر کامیون خارج شده ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: حوادث انتشار : 3 روز و 9 ساعت پیش
فوت دو شهروند تهرانی به دلیل سقوط ابزارآلات ساختمانی

فوت دو شهروند تهرانی به دلیل سقوط ابزارآلات ساختمانی به گزارش فارس، مجتبی خالدی در ارتباط با جزئیات فوت دو عابر به دلیل سقوط ابزارآلات ساختمانی گفت: این حادثه یک ساعت پیش مقابل بیمارستان آتیه به وقوع پیوسته است.
وی افزود: پایه دستگاه سیمان بالابر یک ساختمان شخصی در حال ساخت شکسته شده و بر روی دو عابر خانم در پیاده رو سقوط می کند.
خالدی خاطرنشان کرد: علیرغم رسیدن سریع نیروهای اورژانس بر صحنه حادثه به دلیل شدت جراحات وارده کمکی برای دو فرد حادثه دیده قابل انجام نبود و هر دو در دم جان باخته بودند. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: حوادث انتشار : 3 روز و 10 ساعت پیش
مسابقات اسکی سنتی در آلمان

مسابقات اسکی سنتی در آلمان در کشور آلمان هم زمان با تعطیلات سال جدید میلادی به رسم هرساله در بایرن مسابقات سنتی اسکی بازی برگزار شد. در این مسابقات شرکت کنندگان به طور سنتی چوب هایی را در دست می گیرند.در ادامه تصاویر آین رویداد سرگرمی - تفریحی را ببینید: ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 10 ساعت پیش
مرگ 2 عابر پیاده زن به علت زیر گرفته شدن از سوی بونکر سیمان

مرگ 2 عابر پیاده زن به علت زیر گرفته شدن از سوی بونکر سیمان رضا معتمدی در گفت و گو با میزان گفت: ساعتی قبل،دو عابر پیاده زن حین عبور از عرض خیابان در بلوار دادمان از سوی یک خودرو حمل سیمان زیر گرفته شدند.
وی افزود: بلافاصله عوامل اورژانس در محل حاضر شدند و مشخص شد هنگامی که دو عابر پیاده زن در حال عبور بودند،خودرو از روی آنها عبور می کند.
معاون عملیات اورژانس تهران خاطرنشان کرد: این دو عابر پس از انتقال به بیمارستان به علت شدت جراحات جان خود را از دست دادند.
این در حالی است که پیش از این اورژانس مدعی سقوط مصالح ساختمانی روی این دو زن شده بود ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: حوادث انتشار : 3 روز و 10 ساعت پیش
پرواز موفق فضاپیمای مافوق صوت

پرواز موفق فضاپیمای مافوق صوت به گزارش ایسنا و به نقل از گیزمگ، "VSS Unity" فضاپیمای مسافری شرکت "ویرجین گلکتیک" است که هفتمین پرواز آزمایشی بدون سوخت خود را به اتمام رسانده است.
خلبان ها این تست را با مانورهایی بر فراز صحرای موهاوی نزدیک به کالیفرنیا و با سرعتی نزدیک به سرعت صوت یعنی 0.9 ماخ (1080 کیلومتر بر ساعت) انجام دادند. این سرعت تقریبا بالاترین سرعتی بود که این فضاپیما بدون سوخت توانست به آن برسد.
این پرواز آخرین مورد از سری پروازهای بدون سوخت "یونیتی" بود، که نمونه اولیه جایگزین برای "VSS Enterprise" است ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 10 ساعت پیش
لغزندگی باند فرودگاه، هواپیما را تا لب دریا کشاند+ عکس

لغزندگی باند فرودگاه، هواپیما را تا لب دریا کشاند+ عکس به گزارش ایسنا، این حادثه شب گذشته (شنبه) در فرودگاه ترابزون در شمال شرق ترکیه اتفاق افتاد.
به گزارش رسانه های ترکیه در این حادثه مسافران و خدمه صدمه ای ندیدند.
تصاویر منتشرشده از محل حادثه، هواپیما را در حالی که بخش جلویی آن در نزدیکی آب قرار دارد، نشان می دهد.
شرکت هواپیمایی پگاسوس در بیانیه ای گفته است که مسیر این بوئینگ 737 از آنکارا به ترابزون بود و به هنگام نشستن در باند فرودگاه ترابزون دچار حادثه شد.
به گزارش بی بی سی، این هواپیما 162 مسافر و شش خدمه داشته است. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 10 ساعت پیش
مهدی جهانگیری آزاد نشده است

مهدی جهانگیری آزاد نشده است حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای در پاسخ به سوالی مبنی بر این که با توجه به اینکه دو ماه از خبر بازداشت برادر معاون رئیس جمهور می گذرد، آخرین وضعیت پرونده وی را توضیح دهید و پرونده وی در چه مرحله ای است؟ گفت: این فرد ازاد نشده و در بازداشت به سر می برد و تحت نظر است و همچنین تحت نظر ماموران کار می کند و امضای یک سری اسناد با نظارت ماموران در حال انجام است و قراره صادره هنوز فک نشده است.
سخنگوی قوه قضاییه افزود: باید در این پرونده 2 نفر دیگر هم بازداشت باشند اما مطمئن نیستم.
به گزارش ایسنا ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 10 ساعت پیش
یک سرکرده آمریکایی جدید در گروه داعش ظهور کرد+ عکس

یک سرکرده آمریکایی جدید در گروه داعش ظهور کرد+ عکس فرارو- یک نشریه آمریکایی اطلاعاتی اختصاصی درباره سرکرده جدید داعش منتشر کرد. به گزارش فرارو به نقل از آتلانتیک، یک سرکرده آمریکایی جدید در گروه تروریستی داعش ظهور کرده است. تحقیقات جدید، یکی از سران آمریکایی داعش را شناسایی کرد.
اگر بدانید کجا را نگاه کنید، سرنخ ها موجود هستند. در زوایای اینترنت، شواهدی وجود دارد که نشان می دهد زُلفی هوخا، پسر مالکِ آمریکاییِ آلبانیایی الاصلِ یک پیتزافروشی در نیوجرسی نقشه های پلیدی داشت. اول از همه یک حساب توئیتری غیرفعال وجود دارد. حسابی که یک بار با حساب ضدتبلیغاتی وزارت امور خارجه درباره داعش مکالمه داشت ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 10 ساعت پیش
شرط پرسپولیس برای طارمی

شرط پرسپولیس برای طارمی به گزارش خبرآنلاین سرانجام مهدی طارمی قراردادی به مدت یک سال و نیم با تیم الغرافه قطر امضا کرد اما او هنوز نتوانسته رضایت باشگاه پرسپولیس را برای این انتقال جلب کند. گفته می شود باشگاه پرسپولیس برای این انتقال مبلغی حدود دو میلیارد و ششصد میلیون تومان از طارمی می خواهد.
باشگاه پرسپولیس همچنین اعلام کرده است که تنها در صورتی رضایتنامه را صادر می کند که مبلغ رضایتنامه را به طور کامل بگیرد و با توجه به بالا بودن این مبلغ به نظر می رسد طارمی برای دریافت رضایتنامه باید خودش در صدد تهیه این مبلغ باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 10 ساعت پیش
مسکو در 100 سال پیش و اکنون

مسکو در 100 سال پیش و اکنون مسکو یکی از مهمترین مراکز سیاسی، اقتصادی فدراسیون روسیه و اروپا محسوب شده و در سرشماری سال 2010 پرجمعیت ترین شهر قاره اروپا و ششمین شهر پرجمعیت دنیا اعلام شد.این شهر در کنار رودخانه مسکو و در ناحیه مرکزی فدرالی در روسیه اروپایی واقع شده است. کاخ کرملین، قلعه ای باستانی در این شهر است که محل زندگی رئیس جمهور روسیه و استقرار قوه مجریه این کشور است.این شهر در دوران اتحاد جماهیر شوروی نیز پایتخت آن کشور بود. در ادامه تصاویر برخی از مراکز تاریخی و خیابان های این شهر را در گذر زمان یک صد ساله ببینید:
خیابان آربات در مسکو 1888
عابران در خیابان آربات در مسکو سال 2016 ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 10 ساعت پیش
جزئیات تازه از قراردادهای داماد ترامپ با اسرائیل

جزئیات تازه از قراردادهای داماد ترامپ با اسرائیل به گزارش ایسنا، مرکز اطلاع رسانی فلسطین به نقل از روزنامه عبری زبان هاآرتص گزارش داد، "میرون بنفنیستی" نویسنده و فعال اسرائیلی در مقاله ای عنوان کرد که اولین کسی که از تصمیم ترامپ مبنی بر اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی بهره برد، کوشنر داماد او به خاطر سرمایه گذاری ها و شرکت هایش بود.
بنفنیستی گفت: به رغم اینکه گرایش های دیپلمات های آمریکایی اهمیتی ندارد، اما سخت است که این حقیقت را که دولت آمریکا چهار یهودی آمریکایی را مسوول پیشبرد روند سازش کرده است، نادیده گرفت و لااقل یکی از اعضای تیم وزارت خارجه انتخاب شده است تا نماینده یهودیان آمریکایی باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 10 ساعت پیش
قیمت انواع تلویزیون های هوشمند در بازار

قیمت انواع تلویزیون های هوشمند در بازار آنچه در زیر می آید جدول قیمت روز پرفروش ترین انواع تلویزیون در سطح بازار تهران است. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 12 ساعت پیش
عکس/ واکنش چهره ها به حادثه نفتکش ایرانی

عکس/ واکنش چهره ها به حادثه نفتکش ایرانی سردار آزمون سید مهدی رحمتی کریم انصاری فرد شایان مصلح کاوه رضایی سالار عقیلی محد بنا مهدی مهدوی کیا سیدمحمود رضوی محمد انصاری بهنوش بختیاری رامبد جوان ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 12 ساعت پیش
شکنجه گر معروف وارد عربستان شد

شکنجه گر معروف وارد عربستان شد منابع رسانه ای در عربستان از اقدام محمد بن سلمان ولیعهد این کشور در واردات یک شکنجه گر معروف اردنی بنام باسم عوض الله برای شکنجه مخالفین وی خبر داده اند. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 12 ساعت پیش
تمام خواص خیار را بشناسید

تمام خواص خیار را بشناسید به گزارش نت نوشت: خیار فقط یک میان وعده یا یک ماده غذایی برای سالاد نیست. بلکه میوه ای جالیزی پر از خاصیت های تغذیه ای و آنتی اکسیدانی بی نظیر است. میوه ای که بیشتر افراد حتی افراد مبتلا به ناراحتی های گوارش و دیابت بدون نگرانی می توانند از آن استفاده کنند. امروز با خواص خیار در نت نوشت آشنا شوید.
آب رسانی بدن
95 درصد خیار از آب تشکیل شده است. به همین دلیل بخصوص در روزهای گرم تابستان یا هنگام فعالیت بدنی شدید آب رسان خوبی است که خستگی، سرگیجه و سردرد را از بین می برد. از آن جا که بسیاری از سردردها در نتیجه کم آبی بدن به وجود می آید مصرف خیار روش درمانی خوبی برای پیشگیری از انواع ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 12 ساعت پیش
کاهش سطح آب در سد اکباتان همدان

کاهش سطح آب در سد اکباتان همدان بارش ها نسبت به سال گذشته در همدان48درصد کاهش داشته و منابع آبی استان همدان نسبت به سال های گذشته با کاهش جدی مواجه بوده است. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 12 ساعت پیش
تذکر اخلاقی آیت الله صدیقی به روحانی

تذکر اخلاقی آیت الله صدیقی به روحانی آیت الله کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران در گفت وگو با تسنیم در واکنش به اظهارات روحانی که به کنایه گفته بود برخی مردم آشغال خطاب کرده اند، گفت: آنچه را که در خطبه نماز جمعه تهران به سمع مردم عریز و نمازگزاران رسید تجلیل از مردم و تشکر فراوان از اجتماع مثال زدنی مردم در مقابله با آدم کشی، تخریب و آتش سوزی و سلب امنیت عمومی بود؛ بنده در نماز جمعه از مردم تشکر کرده و از حق اعتراض ایشان حمایت کردم.
وی بابیان اینکه، اعتراض حق معترضین است اما آشوب علیه مردم قابل قبول نیست، تصریح کرد: از رئیس جمهور محترم انتظار ظرفیت داریم. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 12 ساعت پیش
عکسی از افسر دوم حسین جهانی هل آباد به همراه همسرش روی عرشه کشتی سانچی

عکسی از افسر دوم حسین جهانی هل آباد به همراه همسرش روی عرشه کشتی سانچی افسر دوم حسین جهانی هل آباد به همراه همسرش خانم ساغی فعال هل آباد ( از توابع استان اردبیل ) که آسمانی شدند. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 12 ساعت پیش
عکس/ آخرین سلفی زوج ایرانی در نفتکش سانچی

عکس/ آخرین سلفی زوج ایرانی در نفتکش سانچی آخرین عکس یادگاری حسین جهانی هل آباد، افسر دوم نفتکش حادثه دیده "سانچی"، به همراه همسرش ساقی فعال. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 12 ساعت پیش
نگاهی به انتقال طارمی؛ پول و پنالتی!

نگاهی به انتقال طارمی؛ پول و پنالتی! مهدی طارمی در سال 93 از تیم ایران جوان بوشهر به پرسپولیس پیوست . او 87 بار لباس پرسپولیس را برتن کرد و45 گل به ثمر رساند . پیوستن او به الغرافه بهانه ای شد برای بررسی شرایط پرسپولیس بعد از فروش آقای گل ملی پوش و کار هایی که این باشگاه می تواند با انجام آنها جای خالی طارمی را از نظر فنی هم از نظر اقتصادی به خوبی پر کند .
تمدید با بازیکنان و کادرفنی
یکی از مهمترین مسائلی که این روزها بار دیگر به موضوع مهم رسانه های ورزشی تبدیل شده موضوع تمدید قرارداد با بازیکنان و کادر فنی است . محرومیت پرسپولیس از 2 پنجره نقل و انتقالاتی ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 12 ساعت پیش
اولین سال ریاست جمهوری ترامپ به زبان آمار و ارقام

اولین سال ریاست جمهوری ترامپ به زبان آمار و ارقام به گزارش خبرگزاری پرس اسوسیشن، بعد از اولین سال ریاست جمهوری دونالد ترامپ اکنون ذکر یکسری آمار و ارقام درمورد این سال خالی از لطف نیست.
دونالد ترامپ در پایان اولین سال ریاست جمهوری خود براساس نظرسنجی موسسه گالوپ از محبوبیت 37 درصدی برخوردار است که پایین ترین میزان محبوبیت برای یک رئیس جمهور در تاریخ آمریکا بعد از اولین سال ریاست جمهوری محسوب می شود.
این در حالی است که طبق نظرسنجی این موسسه باراک اوباما، جورج دبلیو بوش و بیل کلینتون روسای جمهور پیشین هر یک در آخرین سال ریاست جمهوری خود به ترتیب درصد محبوبیت 50 درصدی، 83 درصدی و 54 درصدی داشته اند. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 12 ساعت پیش
نشریه یالثارات مجرم شناخته شد

نشریه یالثارات مجرم شناخته شد علی اکبر کسائیان دبیر هیئت منصفه دادگاه مطبوعات در گفت وگو با میزان گفت: در جلسه امروز این دادگاه به پرونده مدیر مسئول نشریه یالثارات با سه اتهام افتراء، نشر مطالب خلاف واقع و انتشار مطالب خلاف عفت عمومی رسیدگی شد که در هر سه مورد با اکثریت آراء مجرم شناخته شد.
دبیرهیئت منصفه دادگاه مطبوعات در ادامه بیان کرد: همچنین دراین جلسه به پرونده نویسنده مطلب اقای علیرضا صباغ پور به اتهام افترا و نشر مطالب خلاف واقع رسیدگی شد که در هر دو مورد مجرم شناخته نشد.
کسائیان اضافه کرد: ضمنا هیات منصفه با اکثریت آرائ متهم (مدیرمسئول) نشریه یالثارات را مستحق تخفیف دانست. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 12 ساعت پیش
سخنگوی قوه قضاییه: 25 نفر در اعتراضات اخیر در خیابان کشته شدند/ 55 بازداشتی در تهران داشتیم/ بازداشتی های کل کشور تا دیروز حدود 455نفر بود/ سینا قنبری خودکشی کرده و دانشجو نبود

سخنگوی قوه قضاییه: 25 نفر در اعتراضات اخیر در خیابان کشته شدند/ 55 بازداشتی در تهران داشتیم/ بازداشتی های کل کشور تا دیروز حدود 455نفر بود/ سینا قنبری خودکشی کرده و دانشجو نبود وی افزود: عده ای هم که یا برای مطالبات خود آمده بودند یا در صف دشمن نیودند و یا جوانی بوده که فریب خورده و حرفی زده اما پرچمی را یا مسجدی را آتش نزده و خسارتی را به بار نیاورده، حتما جدا شوند و اگر هم دستگیر شدند به زندان نبرند و برایشان سوءسابقه درست نکنند افراد مجرمی که تشکیلاتی در این ایام دست به اغتشاش زدند باید شناسایی شوند.
وی افزود: به همه دادستان ها و نیروهای انتظامی تاکید شد که پالایش کنند و افراد بی گناه آزاد شوند برای همین در دو مرحله عده کثیری آزاد شدند.
تعدادی هم بودند که طبق گزارش اولیه و سازمان اطلاعات سپاه به عنوان مطلع و لیدر بازداشت شدند که در سه روز اول برای 622 ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 12 ساعت پیش
صدوبیست وسومین نشست سخنگوی قوه قضاییه سخنگوی قوه قضائیه: فضای مجازی پر شده از مفسده ها

صدوبیست وسومین نشست سخنگوی قوه قضاییه سخنگوی قوه قضائیه: فضای مجازی پر شده از مفسده ها حجت الاسلام محسنی اژه ای سخنگوی قوه قضاییه ظهر امروز در صد و بیست و سومین نشست خبری خود در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه معاون قضایی دادستان اظهار کرده که ما به مسئولان وزارت ارتباطات درباره فضای مجازی تذکر داده بودیم، شما هم یک ضرب العجل داده بودید، آیا پرونده ای تشکیل شده ؟ گفت: ما بر این اعتقاد بوده و هستیم که باید از فناوری های نوین مثل پیام رسان ها استفاده کرد اما حتما باید از سوی ایران یک مدیریتی باشد.
وی ادامه داد: همانطور که در هیچ کشوری به کشور دیگری اجازه نمی دهند که به شئونات آن کشور دیگر مسلط باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 12 ساعت پیش
رژیم صهیونیستی اذعان کرد: حزب الله مکالمات دو خلبان اسرائیلی را شنود کرده بود

رژیم صهیونیستی اذعان کرد: حزب الله مکالمات دو خلبان اسرائیلی را شنود کرده بود به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری المیادین، عمیرام لوین، معاون اسبق رئیس موساد و فرمانده سابق منطقه شمالی در ارتش رژیم صهیونیستی برای نخستین بار اذعان کرد که حزب الله لبنان به واسطه تلکنولوژی پیشرفته توانسته مکالمات بین دو خلبان نیروی هوایی ارتش اسرائیل را که در حال رصد منطقه بودند، شنود کند.
اظهارات لوین طی فیلم مستندی که ماهواره المیادین جمعه شب با عنوان "باتلاق اسرائیل در جنوب" منتشر کرده، آمده است.
شنود این مکالمه ها طی بررسی منطقه توسط ارتش اسرائیل برای انجام عملیات "کشتار الانصاریه" صورت گرفته که یکی از بزرگترین شکست های نظامی اسرائیل در جنوب لبنان محسوب می شود ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 15 ساعت پیش
چقدر نسبت به سال قبل کمبود بارش داریم؟

چقدر نسبت به سال قبل کمبود بارش داریم؟ به گزارش تسنیم، کاهش شدید بارش ها در سال آبی جاری نگرانی همه مسئولان و همچنین مردم را برای تامین مطلوب آب شرب و کشاورزی در سال 97 به دنبال داشته است.
از ابتدای سال آبی جاری تا ساعت 18:30 روز 22 دی ماه، در مجموع 35.7 میلیمتر بارش در کشور داشته ایم. این رقم در مدت مشابه سال گذشته 54 میلیمتر و در مدت مشابه در درازمدت (متوسط 49 ساله) 88.7 میلیمتر بوده است.
از اینرو، شاهد کاهش 18.3 میلیمتری بارش ها و به عبارتی کاهش 33.9 درصدی بارش ها در سال آبی جاری نسبت به مدت مشابه سال آبی گذشته هستیم. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 15 ساعت پیش
دنیزلی مذاکره با تراکتورسازی را تایید کرد

دنیزلی مذاکره با تراکتورسازی را تایید کرد به گزارش خبرآنلاین؛ مصطفی دنیزلی، مربی مطرح تیم فوتبال ترکیه که سابقه حضور در دو باشگاه پاس و پرسپولیس ایران را داشته دیشب در شبکه تلویزیونی تی آر تی خبر مذاکره با تراکتورسازی و احتمال حضور در این باشگاه را تایید کرد.
دنیزلی در پاسخ به سوال مجری برنامه گفت : بله هفته گذشته مذاکرات با حضور علی گل تکین (دستیار دنیزلی در پاس) انجام شد، او هم فوتبال ایران را خوب می شناسد. آن زمان که ابتدا به ایران رفتم تراکتورسازی در لیگ دسته اول بود بعد قهرمان شد و حالا در لیگ برتر حضور دارد. مدیرعامل باشگاه آجورلو دوست من است که قبلا در پاس با هم کار کردیم و آدم خوبی است ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 15 ساعت پیش
وقتی موشک زنگ مدرسه را نواخت + عکس

وقتی موشک زنگ مدرسه را نواخت + عکس صدای آژیر خطر در فضا پیچید. صفوف منظم دانش آموزان بر اثر رعب و وحشت به هم ریخت. ناظم مدرسه آنها را به خونسردی و حفظ آرامش دعوت کرد ولی در آن لحظات هول انگیز چه کسی می توانست آرامش را به کودکان بیگناه که تا پیش از این بارها و بارها بمباران محله و شهر و دیار خود را از نزدیک شاهد بوده اند،برگرداند، بی خبر از آنکه این بار نوبت خودشان بود.
هنوز صدای آژیر قطع نشده بود که دو فروند موشک به زمین در مقابل مدرسه به زمین اصابت کرد. آسمان صاف مدرسه در دود و غبار غلیظ گم شد و سکوت مرگباری همه جا را فرا گرفت ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 17 ساعت پیش
کمبود باتری آیفون 6 و 6پلاس؛ ماجرای کاهش عمدی سرعت گوشی های آیفون تمامی ندارد

کمبود باتری آیفون 6 و 6پلاس؛ ماجرای کاهش عمدی سرعت گوشی های آیفون تمامی ندارد به گزارش ایسنا، کاربران گوشی های قبلی و قدیمی تر مثل آیفون 6 که تحت تاثیر اقدام اپل به کاهش عمدی سرعت پردازنده و عملکرد گوشی های قبلی و قدیمی تر باید باتری گوشی های خود را تعویض می کردند، حالا با کمبود ذخایر باتری گوشی های آیفون در ایالات متحده آمریکا و سایر کشورهای جهان مواجه شده اند.
فروشگاه های محصولات اپل و همچنین مراکز خدمات پس از فروش رسمی این شرکت آمریکایی به تازگی اعلام کرده اند که با توجه به هجوم کاربران محصولات اپل و گوشی های قبلی و قدیمی تر همچون آیفون 6 به این فروشگاه ها، متاسفانه اپل در حال حاضر در سراسر جهان با کمبود ذخایر باتری های مخصوص این گوشی ها مواجه شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 3 روز و 17 ساعت پیش
شبکه زنان دانشمند جهان اسلام برگزار می کند

شبکه زنان دانشمند جهان اسلام برگزار می کند کارگاه آموزشی با موضوع " استارت آپ ناب، روشی نوین در ایجاد کشب و کارهای موفق" به همت شبکه زنان دانشمند جهان اسلام روز 3 اسفند ماه 96 برگزار می شود.
به گزارش الف کتاب، دکتر روح الله رحمانی، دکترای هوش مصنوعی از دانشگاه واشنگن به عنوان مدرس در این کارگاه حضور دارد.
این کارگاه، از ساعت 8:30 الی 12 روز 3 اسفند ماه 96 در تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قیصر، جنب کوچه سوم، ساختمان فرهنگستان (شهر کتاب بهشتی)، طبقه دوم برگزار خواهد شد. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: فرهنگی هنری انتشار : 3 روز و 17 ساعت پیش
چگونه استرس موجب بیماری می شود؟

چگونه استرس موجب بیماری می شود؟ به گزارش ایسنا، استرس می تواند با سلول های ایمنی ارتباط متقابل داشته باشد و چگونگی واکنش آن ها به عوامل حساسیت زا را تنظیم کند و به همین دلیل در نهایت موجب بروز علائم جسمی و بیماری می شود.
در این بررسی پزشکان نشان دادند گیرنده استرس ( CRF1 ) چگونه می تواند سیگنال هایی را به نوع خاصی از سلول های ایمنی بفرستد و چگونگی عملکرد آنها در دفاع از بدن را کنترل کند.
در این آزمایش ها پزشکان آمریکایی واکنش هسیتامینی موش ها به دو نوع شرایط استرس زا- روان شناختی و آلرژی زا- را که باعث می شوند سیستم ایمنی بر اثر آن ها بیش از حد فعال شود، مقایسه کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 17 ساعت پیش
مجمع تشخیص مصلحت برای ورود سپنتا نیکنام به شورای شهر یزد تصمیم گیری می کند

مجمع تشخیص مصلحت برای ورود سپنتا نیکنام به شورای شهر یزد تصمیم گیری می کند به گزارش ایسنا، در جلسه علنی امروز (یکشنبه) نمایندگان مجلس شورای اسلامی بر مصوبات خود در مواد یک و چهار طرح مذکور اصرار کردند، براساس ماده 1 این طرح اقلیت های دینی شناخته شده در قانون اساسی می توانند نامزد انتخابات شوراهای اسلامی همان شهر شوند و براساس ماده 4 طرح مذکور این قانون از زمان برگزاری انتخابات دوره پنجم شورهای اسلامی شهر و روستا لازم الاجرا است.
در رای گیری که برای ماده یک طرح مذکور انجام شد از 202 نماینده حاضر در جلسه 134 رای موافق، 23 رای مخالف و 10 رای ممتنع و ماده چهار طرح مذکور نیز از 202 نماینده حاضر در جلسه 124 نماینده موافق ،22 رای مخالف و 16 رای ممتنع داده شد. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 17 ساعت پیش
نامه جوان زلزله زده به مدیری/ ما بی غیرت نیستیم، تو فکر پولت باش

نامه جوان زلزله زده به مدیری/ ما بی غیرت نیستیم، تو فکر پولت باش سلام آقای مهران مدیری؛
امیدوارم این متن به دست شما برسد
هیراد یکی از دوستداران شما هستم و متاسفم که رفتار شما در برنامه دورهمی دیشب در پی پخش برنامه دورهمی96/10/21 باعث شد این متن را بنویسم.
برای ملت بزرگ و با غیرت ایران متاسفم از این که چند ساعت از وقت شان گذاشته می شود برای صدا و سیمایی که به جای اینکه به مشکلات و مسائل مردم بپردازد وقتش را به شما می دهد تا افکار خود را دنبا کنید تا هم جیبتان را پر کنید و با خیال راحت و با تمام بی احترامی به خنداندن چند نفر آدم دور و برتان که فقط بلدند دست بزنند بپردازید. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: فرهنگی هنری انتشار : 3 روز و 17 ساعت پیش
قتل زن 25 ساله پولدار در مهمانی شبانه + عکس

قتل زن 25 ساله پولدار در مهمانی شبانه + عکس زن و مرد جوان که در یک مهمانی زن جوان را ربودند و از خانوادی وی درخواست پول کردند بعد از اینکه در نقشه شود خود به بن بست رسیدند، زن جوان را با شلیک گلوله به سرش به قتل رساندند.
عصر شنبه 23 دی ماه مردم بندر کیاشهر 6 روز بعد از مفقود شدن زن جوانی به نام فاطمه شاهد پیدا شدن او بودند. البته آنچه به عنوان فاطمه وارد کیاشهر شد روح در بدن نداشت و پیکری بی جان بود که بروی دستان مردم این شهر بندری تشییع و در بقعه آقاسید ابوجعفر بندر کیاشهر به خاک سپرده شد.
طی روزهای گذشته شایعات زیادی درباره این زن 25ساله در محافل مطرح شده بود ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: حوادث انتشار : 3 روز و 17 ساعت پیش
فوران 100 متری آتش در نفتکش سانچی/ درجه حرارت 350 درجه/ شرایط ورود تکاوران ایرانی به کشتی محیا نیست

فوران 100 متری آتش در نفتکش سانچی/ درجه حرارت 350 درجه/ شرایط ورود تکاوران ایرانی به کشتی محیا نیست هادی حق شناس با بیان اینکه "تکاوران در 1000 متری نفتکش مستقر شده اند"، افزود: تصاویر حاکی از آن است که دود غلیظی در نفتکش وجود دارد. چنانچه شرایط مهیا شود، تکاوران وارد نفتکش خواهند شد.
وی ادامه داد: تکاوران ایرانی روی شناوری مستقر شده اند که روز گذشته تیم چینی از طریق آن وارد نفتکش شد.
حق شناس به این پرسش که "آیا فقط 12 تکاور ایرانی وارد سانچی خواهند شد؟" پاسخ داد: هنوز این موضوع مشخص نیست. تیم ایرانی و تیم چینی در حال بررسی هستند.
بنا به آخرین اخبار از محل حادثه، آتش در نفتکش سانچی از لحظاتی پیش باردیگر شعله ور شده است و رسیدن آتش به مخازن سمت چپ کشتی نفتکش ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: حوادث انتشار : 3 روز و 18 ساعت پیش
تکرار روحانی

تکرار روحانی سخنان اخیر آقای روحانی مبنی بر نقد پیامبر (ص) و امام زمان (عج) چیزی جز یک بازی تکراری و ملال آور نیست. از اظهارات حاشیه ای در مورد مشروعیت و مقبولیت امام علی (ع) تا دوران امام حسن و امام حسین (علیهماالسلام) و سپس اصلاح اغلب آن سخنان پس از چند روز شلوغی فضای رسانه ای رویه پر تکرار آقای روحانی شده است.
همانطور که نگارنده قبلا هم اشاره کرده بود، آقای روحانی از اظهارات حاشیه ساز در حوزه دین، اهداف دیگری دارد. اهدافی چون گرا دادن به برخی جریانات حامی خود در داخل، دور کردن اذهان عمومی از ناکارامدی دولت و برانگیختن نقد و اعتراض ها ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 18 ساعت پیش
اسکایپ به رمزنگاری پیشرفته مجهز شد

اسکایپ به رمزنگاری پیشرفته مجهز شد به گزارش ایسنا، شرکت مایکروسافت با انتشار یک پست در وبلاگ اختصاصی خود اعلام کرده است که اپلیکیشن پیام رسان اسکایپ از این پس از فناوری رمزنگاری پیشرفته end-to-end encryption بهره مند خواهد شد و تمامی پیام های متنی، تصویری و تماس های صوتی و ویدیویی به رمزنگاری های پیشرفته مجهز شده و در نتیجه به حفاظت اطلاعات و حریم شخصی آنها منجر خواهد شد.
بسیاری از رقبای اپلیکیشن اسکایپ مایکروسافت از جمله آی مسیج اپل، واتس اپ فیس بوک و پیام رسان سیگنال هم اکنون از این فناوری رمزنگاری پیشرفته end-to-end encryption بهره می برند ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 3 روز و 18 ساعت پیش
فست فود به سیستم ایمنی بدن آسیب می زند

فست فود به سیستم ایمنی بدن آسیب می زند به گزارش مهر، مطالعه جدید محققان دانشگاه بن آلمان نشان می دهد سیستم ایمنی بدن به غذاهای آماده غربی مانند یک عفونت باکتریایی واکنش نشان می دهد.
این تحقیق ادعا می کند این نوع غذاها فعالیت های التهابی معده را گسترش می دهند حتی ممکن است تغییر رژیم غذایی خسارت های بلند مدت فست فود را به بدن و سیستم ایمنی به طور کامل جبران نکند.
در تحقیق مذکور به مدت یک ماه به موش ها غذاهای آماده غربی داده شد. این رژیم دارای چربی اشباع بالا، نمک و شکر است و بیشتر اوقات در آن میوه و سبزیجات و فیبر تازه وجود ندارد. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 18 ساعت پیش
بازتاب جهانی رفع فیلتر تلگرام

بازتاب جهانی رفع فیلتر تلگرام به گزارش خبرآنلاین، رسانه های خارجی که نسبت به فیلترشدن اپلیکیشن پاول دوروف حساسیت نشان داده بودند، خبر از رفع فیلتر آن دادند از جمله واشنگتن پست{ لینک } که از رفع فیلتر تلگرام پس از گذشت 2 هفته از ناآرامی ها نوشت. به نوشته این رسانه مقامات ایران به دلیل توسعه ناآرامی توسط تلگرام دستور فیلتر آن را صادر کرده بودند.
خبرنگار آسوشیتدپرس پس از گفت و گو با کاربران ایرانی در شهرهای شیراز، اصفهان، بندرعباس،رشت و ارومیه این خبر را تایید کرد.
به نوشته واشنگتن پست هفته گذشته اینستاگرام رفع فیلتر شده بود اما تلگرام همچنان از دسترس خارج بود. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 3 روز و 18 ساعت پیش
ساعت هوشمند بالدار ساخته شد!

ساعت هوشمند بالدار ساخته شد! به گزارش خبرگزاری مهر، شرکت Shell گجتی ساخته که ترکیب تلفن و ساعت هوشمند است. این گجت در حالت ساعت، به سادگی روی دست بسته می شود. اما هنگامیکه فرد تصمیم بگیرد از آن به عنوان یک موبایل اندرویدی4Gاستفاده کند، کافی است بال های آن را باز کند. یکی از آنها میکروفن و دیگری یک بلندگو است. همچنین هر دوی آنها به عنوان آنتن دستگاه عمل می کنند.
علاوه بر این موارد، اگر کاربر بخواهد با آن عکس بگیرد یا فیلمبرداری کند، بال بالایی حاوی یک دوربین 12 مگاپیکسل است که 360 درجه می چرخد.
این شرکت هنوز جزییات عمر باتری دستگاه را اعلام نکرده اما به وسیله یک ژنراتور داخلی کوچک و حرکت دادن بال ها ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 3 روز و 18 ساعت پیش
مهاجم خارجی مدنظر استقلالی ها کیست؟

مهاجم خارجی مدنظر استقلالی ها کیست؟ بیوگرافی مختصر و شرایط این بازیکن 21 ساله آلمانی:
لئوناردو پوتارو 21 سال سن دارد و با قامت 187 سانتی متری خود گزینه مناسبی برای پست سانتر فوروارد محسوب می شود. او از جمله بازیکنان دو ملیتی فوتبال آلمان محسوب می شود و ملیتی آلمانی نیز دارد اما ترجیح داده تا در تیم ملی آلمان بازی کند. پوتارو در تمام رده های سنی پایه تیم ملی آلمان بازی کرده و هم اکنون در تیم آرمینیا بیله فلد آلمان در بوندس لیگای 2 توپ می زند او در 7 بازی که برای آرمینیا بیله فلد به میدان رفته موفق به زدن تنها 2 گل شده است.
آمار گلزنی لئوناردو پوتارو
قیمت لئوناردو پوتارو ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 19 ساعت پیش
دروغ پردازی رسانه های زنجیره ای علیه فیلم حاتمی کیا

دروغ پردازی رسانه های زنجیره ای علیه فیلم حاتمی کیا در چند روز گذشته برخی از این رسانه ها اعلام کردند که فیلم پرواز به وقت شام به جشنواره امسال نمی رسد، اما تهیه کننده فیلم، نمایش این فیلم در جشنواره را قطعی دانست.
محمد خزاعی تهیه کننده پرواز به وقت شام خبر برخی از رسانه ها درباره عدم حضور این فیلم در جشنواره فجر امسال را تکذیب کرد و گفت: این فیلم قطعا در جشنواره امسال حضور خواهد داشت و همه کارهایش طبق برنامه درحال انجام است. الان این فیلم در مرحله ضبط موسیقی است و به امید خدا مشکلی برای حضور در جشنواره نخواهیم داشت.
وی در پاسخ به این پرسش که تا چه حد به کسب جایزه بهترین فیلم از جشنواره امسال برای پرواز به وقت شام امیدوار است هم ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: فرهنگی هنری انتشار : 3 روز و 19 ساعت پیش
وقتی صبحانه پنیر می خورید کسل می شوید

وقتی صبحانه پنیر می خورید کسل می شوید محمد عسکرفراشاه درباره وعده غذایی صبحانه اظهار کرد: یکی از مشکلات تغذیه امروز ما ایرانی ها اهمیت ندادن خیلی از مردم به وعده مهم صبحانه است به طوری که خیلی از افراد این وعده مهم غذایی را نادیده می گیرند و میان سایر افرادی که صبحانه می خورند, رایج ترین ماده مصرفی آنها نان و پنیر است!
وی افزود: این در حالی است که اصولاً پنیر غذایی خوب برای صبحانه نیست؛ از نظر طب ایرانی مزاج پنیر سرد و تر بوده و مانع فعالیت مغزی کامل می شود که معمولاً در صبحگاه برای کار و تلاش مورد نیاز است؛ توصیه به مصرف و علاوه بر آن مصرف پنیر با خیار و گوجه فرنگی آن هم در فصل سرما اثرات نامطلوب آن را چندین برابر می کند ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 19 ساعت پیش
واکنش به اظهارات اخیر روحانی درباره جواز انتقاد از معصومین : اینکه گفته شود معصوم و امام هم قابل نقد هستند نادرست است/ معنا ندارد عقاید شیعه را مورد هجمه قرار دهیم

واکنش به اظهارات اخیر روحانی درباره جواز انتقاد از معصومین : اینکه گفته شود معصوم و امام هم قابل نقد هستند نادرست است/ معنا ندارد عقاید شیعه را مورد هجمه قرار دهیم حسن روحانی، رئیس جمهوری 18 دی ماه در دیدار با وزیر و معاونان وزارت امور اقتصادی و دارایی در صحبت هایی گفت: همه باید انتقاد شوند و استثناء ندارد. تمام مسئولین در کشور قابل نقداند. ما در کشور معصوم نداریم مگر اینکه یک وقت امام دوازدهم ظهور کرد که آن وقت هم می شود نقد کرد. پیغمبر هم اجازه نقد می داد بالاتر از پیغمبر که در تاریخ نداریم. وقتی پیغمبر صحبتی می کرد یک نفر بلند می شد و می گفت ا من الله ام منک؟" حرف خودت است یا خدا وحی کرده است؟ اگر می گفت "من الله" که هیچ امر خداست اما اگر می گفت "منّی" طرف مقابل می گفت قبول ندارم و نقد می کرد. ما در زمان حکومت معصوم هم نقد را داریم . ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: مذهبی انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
ریشه مطالبات معوق بانکی کجاست؟

ریشه مطالبات معوق بانکی کجاست؟ بخشی از مطالبات بانکها ظاهرا و بخشی دیگر باطنا معوق شده اند، به این صورت که بخش آشکار، در سررسید بانکها به ثبت رسیده و بخش پنهان در دفاتر بانکی ثبت نشده است. این به آن دلیل است که گاهی بدهکاران بزرگ برای دریافت وام جدید به سیستم بانکی مراجعه می کنند و از این طریق وام قبلی را تسویه می کنند بی آنکه قسطی پرداخت کرده باشند.
همین مسئله امروز به یکی از معضلات بزرگ سیستم بانکی تبدیل شده است. تنها راه حل برای رفع این مسئله، راه حلی قضایی مبتنی بر نظارت دقیق است چراکه تجربه نشان داده است، تا قوه قضاییه به این مبحث ورود نکند، این مسائل استمرار خواهد داشت ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 21 ساعت پیش
موگرینی از سرنوشت برجام بعد از تهدیدات ترامپ نوشت

موگرینی از سرنوشت برجام بعد از تهدیدات ترامپ نوشت به گزارش مهر، فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز شنبه در وبلاگ شخصی خود از انجام مذاکرات فشرده با وزرای خارجه ایران و سه کشور اروپایی امضاء کننده برجام برای حفظ توافق هسته ای ایران (برجام) خبر داد.
وی در این باره نوشت: روز پنج شنبه در بروکسل، من ریاست نشستی با حضور جواد ظریف، وزیر خارجه ایران و وزرای خارجه سه کشور اروپایی امضاء کننده برجام (ژان لودریان از فرانسه، بوریس جانسون از انگلیس و زیگمار گابریل از آلمان) را برعهده داشتم .
وی در ادامه نوشت: این توافق (برجام) موثر واقع شده است ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 21 ساعت پیش
علیخانی: اشکالاتی در جزییات طرح ترافیک وجود دارد/ صحبت های پلیس مبهم است

علیخانی: اشکالاتی در جزییات طرح ترافیک وجود دارد/ صحبت های پلیس مبهم است محمد علیخانی در گفت وگو با فارس، در پاسخ به این پرسش که پلیس اعلام کرده که با تمهیداتی که پیش بینی شده هیچ تغییری در میزان سهمیه ومیزان فروش طرح ترافیک در سال آینده به وجود نمی آید، گفت: صحبت های پلیس مبهم بوده است. پلیس عضو شورای ترافیک تهران است و هر تصمیمی که در شورای ترافیک گرفته شود مصوبه پلیس هم محسوب می شود.
رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: لایحه طرح جدید ترافیک بعد از تصویب در شورای ترافیک تهران برای شورا ارسال می شود که البته گفته می شود ارسال شده که ما آن را حتما بررسی می کنیم. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 22 ساعت پیش
دیدنی های حیات وحش

دیدنی های حیات وحش منبع: گاردین Guardian ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 22 ساعت پیش
آخرین وضعیت پرداخت سود سهام عدالت / جا مانده ها شماره شبا بانکی بدهند

آخرین وضعیت پرداخت سود سهام عدالت / جا مانده ها شماره شبا بانکی بدهند داوود خانی معاون سازمان خصوصی سازی در گفت وگو با فارس با اعلام آخرین جزییات پرداخت سود سهام عدالت به حساب شبای مشمولان سهام عدالت گفت: تاکنون 33میلیون نفر در سراسر کشور توانسته اند، معادل 916 میلیارد تومان سود نقدی سهام عدالت را از طریق حساب های بانکی اعلام شده دریافت کنند. به عبارتی از هر 1000 نفر تنها دو نفر نتوانسته اند سود خود را در این مدت به دلیل ایراد شماره حساب اعلام شده و یا انسداد و توقیف حساب بانکی دریافت کنند.
سود به حساب عده ای واریز نشد؟
خانی با اشاره به پاسخ سامانه سهام عدالت به هر مالک سهام عدالت با توجه به صورت حساب اعلام شده ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 22 ساعت پیش
ترامپ برای تغییر برجام، در حال ارعاب اروپا است

ترامپ برای تغییر برجام، در حال ارعاب اروپا است به گزارش فارس، پیتر جنکینز نماینده اسبق انگلستان در آژانس بین المللی انرژی اتمی روز شنبه در یادداشتی درباره بیانیه اخیر دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا درباره توافق هسته ای، نوشت آمریکا در تلاش برای تغییر مفاد برجام روشی عجیب در پیش گرفته و در حال تهدید کردن متحدان دیرینه این کشور است.
در ادامه متن کامل این یادداشت آمده است:
این مقاله که در باب بیانیه اخیر دونالد ترامپ (رئیس جمهور آمریکا) در خصوص ایران است را با بی میلی می نویسم؛ بی میلم چون بیانیه او پر از جملاتی بود که فقط نیمی از حقیقت را می گفت؛ پر از کذب و سفسطه بود و خواندن همه این ها برای فشار خون آدمی مضر است. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 22 ساعت پیش
آشنایی با آموزش و پرورش ژاپن/ وقتی نظافت مدرسه به دانش آموزان سپرده می شود +عکس

آشنایی با آموزش و پرورش ژاپن/ وقتی نظافت مدرسه به دانش آموزان سپرده می شود +عکس نظام آموزشی ژاپن با برنامه های راهبردی که برای تعلیم و تربیت دانش آموزان در نظر گرفته به یکی از متفاوت ترین نظام های آموزشی در سطح کشورهای جهان تبدیل شده است. در زیر به بخشی از مهم ترین اهداف نظام آموزشی ژاپن اشاره می کنیم:
* اول آوریل برابر با شروع سال تحصیلی
سال تحصیلی در ژاپن از اواسط ماه آوریل شروع شده و تا آخر مارس طول می کشد و به سه ترم تقسیم می شود که اولی از آوریل تا جولای، دومی از سپتامبر تا دسامبر و سومی از ژانویه تا مارس است؛ آنها 6 هفته تعطیلات تابستانی، دو هفته تعطیلات زمستانی و دو هفته تعطیلات بهاری دارند.
* رفتار قبل از دانش ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اجتماعی انتشار : 3 روز و 22 ساعت پیش
کاخ الیزه: ماکرون لزوم احترام گذاشتن به برجام را به نتانیاهو یادآوری کرد

کاخ الیزه: ماکرون لزوم احترام گذاشتن به برجام را به نتانیاهو یادآوری کرد به گزارش فارس، امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه در تماس تلفنی با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی بر لزوم پایبندی به مفاد توافق هسته ای تاکید کرد.
کاخ الیزه با صدور بیانیه ای اعلام کرد پس از درخواست نتانیاهو برای تغییر برجام، ماکرون تاکید کرده بود همه کشورهای جهان باید به توافق هسته ای ایران احترام بگذارند.
به نوشته خبرگزاری فرانسه، در این بیانیه آمده است که ماکرون اهمیت حفظ توافق هسته ای ایران و ضرورت احترام گذاشتن تمام طرف ها به اجرای برجام را یادآوری کرد.
نتانیاهو و ماکرون شامگاه شنبه ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 22 ساعت پیش
تورج زاهدی: ایرانی ها شیفته داشته های دیگران هستند

تورج زاهدی: ایرانی ها شیفته داشته های دیگران هستند این نویسنده و هنرمند موسیقی در گفت وگو با ایسنا درباره استقبال مخاطبان ایرانی از آثار ترجمه به نسبت آثار تالیفی، اظهار کرد: استقبال از آثار خارجی فقط درباره کتاب نیست و درباره هر چیز دیگری است؛ اعتماد به نفس کامل را در هیچ زمینه ای نسبت به خودمان نداریم. این به معنای نداشتن توانایی نیست. ما اگر درباره هر چیزی به خودمان انتقاد داشته باشیم درباره فرهنگ نمی توانیم این طور باشیم زیرا جزو چند کشور بافرهنگ جهان هستیم اما در این زمینه هم اعتماد به نفس نداریم. یادم می آید زمانی شعار این بود که ایرانی، جنس ایرانی بخر ؛ این شعار به این خاطر است که ایرانی جنس ایرانی نمی خرد ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: فرهنگی هنری انتشار : 3 روز و 22 ساعت پیش
آخرین محصولات دنیای فناوری در آمریکا؛ در نمایشگاه CES 2018 چه گذشت؟

آخرین محصولات دنیای فناوری در آمریکا؛ در نمایشگاه CES 2018 چه گذشت؟ به گزارش ایسنا، نمایشگاه CES2018 روز دوشنبه 8 ژانویه(18 دی) در لاس وگاس آمریکا برای معرفی آخرین محصولات دنیای فناوری آغاز به کار کرد. عمده کار این نمایشگاه عرضه نوآوری ها در زمینه تکنولوژی است. این نمایشگاه هر ساله اوایل ژانویه شروع به کار می کند. محل کنونی این نمایشگاه در لاس وگاس ایالت نوادا در ایالات متحده آمریکا قرار دارد.
نمایشگاه CES بازید برای عموم ندارد و فقط با مجوز می توان وارد آن شد. نمایشگاه بین المللی CES انجمنی جهانی برای افرادی است که می خواهند در صنعت فناوری به پیشرفت و شکوفایی دست یابند و خود را به دنیا و مشتاقان فناوری معرفی کنند ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 3 روز و 23 ساعت پیش
ضربه به سر می تواند شخصیت ما را تغییر دهد

ضربه به سر می تواند شخصیت ما را تغییر دهد تجربیات و تحقیقات نشان داده است که ضربه به جمجمه بر اثر تصادف یا عمل جراحی، می تواند بر تغییر شخصیت انسان تاثیر مثبت یا منفی بگذارد؛ بستگی به این دارد که ضربه به کدام بخش از سر وارد شده باشد. در این ویدئو با نمونه هایی از این مساله و دلایل آن بیشتر آشنا خواهید شد. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 23 ساعت پیش
آیا "تشخیص اشتباه" بیماری، خطای پزشکی است؟

آیا "تشخیص اشتباه" بیماری، خطای پزشکی است؟ به گزارش ایسنا، شاید بارها شنیده باشید که کسی به پزشک مراجعه می کند تا مرهمی بر دردش گذارد، اما گاهی اشتباه یا خطایی نه تنها درد را درمان نمی کند، بلکه بر آن می افزاید و حتی داغی بر جای می گذارد که سال ها دل را می سوزاند. در این شرایط تکلیف چیست؟ بعد از مواجهه با خطاهایی که ممکن است از سوی پزشک در حوزه تشخیص و درمان بیماران رخ دهد، چه باید کرد، آیا قانون برای به حداقل رساندن خطای پزشکی نسخه ای پیچیده است؟، چگونه می توان خطای پزشکی را تشخیص داد؟، آیا تشخیص خطای پزشکی از عهده من و شما برمی آید یا باید کار را به مرجعی متخصص بسپاریم؟ و آیا قانون برای بیمارانی که در معرض خطای پزشکی قرار می گیرند ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: علمی و پزشکی انتشار : 4 روز و 0 ساعت پیش
جنگی سازان جشنواره فیلم فجر را بشناسید

جنگی سازان جشنواره فیلم فجر را بشناسید به گزارش ایسنا، در جشنواره فجر امسال در کنار فیلم هایی با موضوعات و ژانرهای متفاوت، آثاری هم هستند که نام سازنده اشان سابقه ای از ساخت فیلم با موضوع جنگ و دفاع مقدس دارد مثل ابراهیم حاتمی کیا و پرویز شیخ طادی، اما کارگردان هایی هم هستند که مخاطبان سینما در وهله اول هیچ تصوری از تماشای یک فیلم جنگی از آن ها ندارند.
ابراهیم حاتمی کیا یکی از فیلمسازان حاضر در جشنواره سی وششم است که پس از ساخت فیلم بادیگارد ، امسال با فیلمی به جشنواره می آید که به نوعی در حوزه جنگ طبقه بندی می شود.
به وقت شام با بازی بابک حمیدیان، هادی حجازی فر، جواد عزتی و جمعی از بازیگران اهل سوریه ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: فرهنگی هنری انتشار : 4 روز و 0 ساعت پیش
حجتی اعلام کرد: تنظیم بازار با وزارت کشاورزی است، نه مغازه ها/برنامه ریزی برای تنظیم بازار تخم مرغ

حجتی اعلام کرد: تنظیم بازار با وزارت کشاورزی است، نه مغازه ها/برنامه ریزی برای تنظیم بازار تخم مرغ به گزارش ایسنا، محمود حجتی در برنامه گفت وگوی ویژه خبری شبکه 2 سیما درباره وضعیت خرید تضمینی گندم و برنامه های این وزارتخانه برای سال آینده اظهار کرد: خرید تضمینی گندم طی سال های گذشته به صورت منظم انجام شده و امسال نیز تا پایان آبان ماه همه مطالبات گندم کاران پرداخت شد. در سال آینده نیز خرید تضمینی گندم ادامه خواهد داشت که البته نظام خرید تغییر می کند.
وی افزود: بخشی از گندم تولیدی کشاورزان در سال آینده از طریق بورس خرید و فروش می شود و مازاد آن را دولت خریداری می کند اما کشاورزان مطمئن باشند که دولت گندم تولیدی آنها را در هر شرایطی به صورت کامل خریداری می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 4 روز و 0 ساعت پیش
پیامبر (ص): هر کس مسئول ملّتی شود و به آنها خیانت ورزد، خداوند بهشت را بر او حرام می گرداند

پیامبر (ص): هر کس مسئول ملّتی شود و به آنها خیانت ورزد، خداوند بهشت را بر او حرام می گرداند پیامبر خدا صلّی اللّه علیه و آله می فرمایند:
هر کس سرپرست (مسئول) ملّتی شود و به آنها خیانت ورزد، خداوند بهشت را بر او حرام می گرداند.
تنبیه الخواطر 2/227 ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 0 ساعت پیش
نیاکان ما چطور در ایران کم آب و خشک تمدنی درخشان ساختند

نیاکان ما چطور در ایران کم آب و خشک تمدنی درخشان ساختند به گزارش تسنیم، سید احمد محیط طباطبایی، رئیس ایکوم ایران، در رابطه با ویژگی های مهم ایرانیان و از جمله زواره ای ها در قدیم گفت: ما آدم هایی بودیم که می توانستیم بالقوه ها را بالفعل در آوریم یعنی نوعی کیمیاگری در سرزمین ما و توسط ما انجام می شد.
محیط طباطبایی ادامه داد: تقریباً کمتر از یک قرن است که نسل جوان و روشنفکرها و متخصص ها و مدیران گاهی متصور این موضوع هستند که اگر ما امروز دچار مشکل و دشواری هستیم به دلیل این است که سرزمین ما کم آب، کویری و خشک است این در حالی است که در همین سرزمین کم آب و خشک، پدران و نیاکان ما موفق شده بودند تمدنی درخشان را بسازند. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 4 روز و 1 ساعت پیش
روایت سایت خارجی از یک بی اخلاقی در هنر ایرانی

روایت سایت خارجی از یک بی اخلاقی در هنر ایرانی به گزارش ایسنا، در این گزارش آمده است: زمانی که مهرداد اسکویی فیلمساز شناخته شده ایرانی در عرصه های جهانی قصد داشت مستند رویاهای دم صبح را تولید کند، از یکی از دانشجویان سابق خود که یک عکاس و فیلمبردار است، به عنوان فیمبردار به این پروژه سینمایی دعوت می کند.
اسکویی پس از شش ماه تلاش فراوان موفق می شود با توجه به محدودیت ها، از پیچ و خم اداری دریافت مجوز برای ساخت مستند رویاهای دم صبح در یک کانون اصلاح و تربیت دختران مجوز بگیرد و بالاخره فیلمبردازی آغاز می شود.
سه روز پس از فیلمبرداری ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: فرهنگی هنری انتشار : 4 روز و 1 ساعت پیش
رفع فیلترینگ تلگرام به دلیل انتقال سرورها صحت ندارد/ رفع مشکل کندی سرعت تا چند ساعت آینده

رفع فیلترینگ تلگرام به دلیل انتقال سرورها صحت ندارد/ رفع مشکل کندی سرعت تا چند ساعت آینده میلاد قاسم زاده در گفت و گو با ایلنا درباره شایعه مطرح شده مبنی بر رفع فیلترینگ تلگرام به دلیل انتقال سرورهای این پیام رسان به کشور ایران گفت: براساس شواهد موجود، انتقال سرور تلگرام به ایران صحت ندارد چراکه مدیرعامل مجموعه تلگرام براساس اصول کاری خود هیچ وقت چنین کاری نمی کند.
وی متذکر شد: هیچ یک از سه شرکتی که ظرفیت ارائه خدمات به تلگرام برای تسهیل گری در ارسال محتوا به سرور اصلی تلگرام را دارند از جمله ابرآروان، افرانت و خلاق برهان با این مجموعه تلگرام ندارند و هیچ سروری به ایران منتقل نشده است. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 4 روز و 3 ساعت پیش
تصویر نجومی روز ناسا: پرتاب و فرود فالکن-9

تصویر نجومی روز ناسا: پرتاب و فرود فالکن-9 به گزارش خبرآنلاین، شامگاه 7 ژانویه (17 دی) بود که یکی از محرمانه ترین ماموریت های فضایی ناسا در پایگاه فضایی کیپ کاناورال (فلوریدا، ایالات متحده) آغاز شد. موشک فالکن-9 درحالی که ماهواره فوق سری زوما را در بخش محموله خود جا داده بود، از سکوی پرتاب برخاست و به سمت مدار محرمانه زوما پرواز کرد. البته هنوز از سرنوشت ماهواره زوما اطلاعی در دست نیست!
رد بسیار درخشانی که در سمت چپ تصویر دیده می شود و از افق به آسمان امتداد دارد، عملکرد مرحله اول موشک را از لحظه پرتاب تا لحظه جدایی نشان می دهد. بالاتر از نقطه جدایی ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: علمی و پزشکی انتشار : 4 روز و 3 ساعت پیش
عراقچی: تهدید اخیر ترامپ چیز جدیدی نبود

عراقچی: تهدید اخیر ترامپ چیز جدیدی نبود به گزارش مهر، سید عباس عراقچی معاون امور حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه با حضور در برنامه تلویزیونی نگاه یک به سوالات مجری این برنامه پاسخ داد.
رئیس ستاد پیگیری اجرای برجام در ابتدای این برنامه در پاسخ به سوال مبنی بر اینکه رئیس جمهور آمریکا علی رغم صحبت هایش در خصوص پاره کردن برجام یکبار دیگر تمدید تحریم ها را تمدید کرد، ارزیابی شما چیست؟ گفت: یکسال است که با تلاش وسیع و گسترده آقای ترامپ برای خارج شدن و اصلاح برجام هستیم که یکی پس از دیگری با شکست مواجه شد.
وی افزود: تهدید اخیر ترامپ چیز جدیدی نبود که گفت اگر کنگره نتواند تغییراتی را در برجام ایجاد کند خودش وارد خواهد شد و ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 3 ساعت پیش
تکاوران ایرانی برای تجسس وارد سانچی می شوند

تکاوران ایرانی برای تجسس وارد سانچی می شوند به گزارش ایسنا، هادی حق شناس با تاکید بر اینکه در حال حاضر عملیات اطفای حریق نفتکش ایرانی توسط کشتی ژاپنی ادامه دارد، افزود: چنانچه این عملیات تا صبح ادامه یابد و عملیات خنک کردن کشتی نیز انجام شود ساعت 7 صبح چین و 2:30 بامداد به وقت ایران 12 تکاور ایرانی برای جست وجوی مفقودین وارد نفتکش خواهند شد.
وی در مورد جعبه سیاه سان چی که صبح امروز پیدا شد نیز توضیح داد: این جعبه سیاه به شانگهای منتقل شده و ممکن است در چین و با حضور نماینده های پاناما مورد بازخوانی قرار گیرد.
براساس این گزارش، در تاریخ 16 دی ماه یک نفتکش ایرانی با کشتی چینی برخورد کردند که باعث حریق نفتکش و مفقود شدن 32 ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: حوادث انتشار : 4 روز و 4 ساعت پیش
محکومیت ایرباس به پرداخت جریمه 104 میلیون یورویی

محکومیت ایرباس به پرداخت جریمه 104 میلیون یورویی به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، خبرگزاری رویترز گزارش داد، شرکت ایرباس به پرداخت جریمه 104 میلیون یورویی در چارچوب دعوای حقوقی مربوط به فروش موشک به تایوان در سال 1992 محکوم شد.
هنوز جزئیات بیشتری از این خبر منتشر نشده است. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 4 ساعت پیش
واکنش کلینتون و آلبرایت به سخنان نژادپرستانه ترامپ

واکنش کلینتون و آلبرایت به سخنان نژادپرستانه ترامپ به گزارش مهر به نقل از اسپوتنیک، در پی اهانت اخیر دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به مردم آفریقا و آمریکای لاتین، هیلاری کلینتون با انتشار یادداشتی به مناسبت یادواره زلزله هائیتی نوشت: سالگرد رخداد زلزله زیانبار 8 سال پیش، روزی است برای به یاد آوردن آن تراژدی و افتخار به مردم هائیتی و تاکید بر تعهد آمریکا در قبال کمک به همسایگان ما. در عوض، ما در برابر جهل و افکار نژادپرستانه ترامپ قرار گرفته ایم، کسی که هیچ کسی شبیه وی فکر نمی کند.
همچنین در واکنش به سخنان سخیف و نژادپرستانه ترامپ، مادلین آلبرایت ، وزیر خارجه اسبق آمریکا نیز با انتقاد از مواضع رئیس جمهوری این کشور ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 4 ساعت پیش