نشست جداگانه وزیر کار با نمایندگان کارگری در حاشیه شورای عالی کار

نشست جداگانه وزیر کار با نمایندگان کارگری در حاشیه شورای عالی کار فارس نوشت: اختلاف نظر گروه های کارگری و کارفرمایی حاضر در شورای عالی کار موجب شد تا وزیر کار تلاش کند تا به صورت جداگانه با نمایندگان گروه های کارگری نشست جداگانه ای برگزار کند.
براساس این گزارش، این نشست های جداگانه با هدف کاهش اختلاف نظرها و نزدیک کردن پیشنهادات مزدی به یکدیگر است.
گروه کارگری در ابتدا افزایش 34 درصدی برای حداقل دستمزد را ارائه کرده بود اما نماینده دولت با ارائه پیشنهاد 10 تا 12 درصدی و نمایندگان کارفرمایی با پیشنهاد 8 درصدی برای چانه زنی در نشست حاضر شدند.
اما رفته رفته نظر نمایندگان دولت برگشت و در نهایت افزایش 20 درصدی مزد حداقل بگیران قوت گرفت و هم ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 34 دقیقه پیش
پیک های نوروزی همچنان پای ثابت تعطیلات عید دانش آموزان

پیک های نوروزی همچنان پای ثابت تعطیلات عید دانش آموزان فارس نوشت: 24 بهمن ماه امسال بود که رضوان حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش در نشست خبری خود، از اتفاق مهمی در حوزه آموزش ابتدایی خبر داد.
وی گفت: داستان نویسی جایگزین پیک نوروزی می شود و هفت و نیم میلیون داستان در نوروز امسال تولید خواهد شد .
حکیم زاده اضافه کرد: به دلیل طولانی بودن ایام نوروز، کودکان از فضای آموزشی دور می شوند و برای تقویت فعالیت هایی که در طول سال تحصیلی کمتر مورد توجه قرار می گیرد، این طرح اجرا می شود .
وی در خصوص پیک نوروزی و پیک شادی، ادامه داد ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اجتماعی انتشار : 43 دقیقه پیش
آیین نوروزخوانی در مازندران/ سلام مازنی ها به بهار

آیین نوروزخوانی در مازندران/ سلام مازنی ها به بهار آئین نوروز خوانی همه ساله در ماه اسفند در شهر ها و روستاهای استان مازندران برگزار می شود و رسیدن بهار و سال جدید را نوید می دهد. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 13 دقیقه پیش
انتخابات ریاست جمهوری روسیه آغاز شد

انتخابات ریاست جمهوری روسیه آغاز شد به گزارش فارس، رسانه های روسیه بامداد یکشنبه گزارش داده اند انتخابات ریاست جمهوری روسیه آغاز شده است.
خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داده این انتخابات با آغاز به کار اولین شعب اخذ رای در سرزمین کامچاتکا و ناحیه خودگردان چوکوتکا در ساعت 08:00 صبح یکشنبه به وقت محلی (برابر با ساعت 20:00 شنبه به وقت گرینویچ/ 23:30 شنبه به وقت تهران) شروع شده است.
در این دور از انتخابات ریاست جمهوری روسیه 7 کاندیدای دیگر قرار است با ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری فعلی این کشور برای کسب کرسی ریاست جمهوری رقابت کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 23 دقیقه پیش
مستنداتی از پیوندهای مایک پامپئو با گروه های اسلام هراس و ایران ستیز

مستنداتی از پیوندهای مایک پامپئو با گروه های اسلام هراس و ایران ستیز به گزارش فارس، خبر بزرگی برای آمریکا ؛ این را سباستیان گورکا ، بعد از شنیدن خبر انتصاب مایک پامپئو به عنوان وزیر خارجه جدید آمریکا توئیت کرده است.
گورکا که خودش پس از بالا گرفتن شایعات در خصوص عضویتش در یک گروه وابسته به حزب نازی در مجارستان مجبور به استعفا از سمتش به عنوان مشاور ارشد رئیس جمهور آمریکا در امور مبارزه با تروریسم شد، نظر بسیار مثبتی نسبت به پامپئو دارد.
او چند وقت پیش، بعد از بالا گرفتن شایعات در خصوص اخراج تیلرسون و آمدن پامپئو به وزارت خارجه آمریکا در مصاحبه ای به بریت بارت گفت: آمدن فردی مانند پامپئو به وزارت خارجه، خبر فوق العاده ای است ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 33 دقیقه پیش
دولت موافق افزایش 18 تا 20 درصدی مزد است

دولت موافق افزایش 18 تا 20 درصدی مزد است به گزارش تسنیم، در راستای برگزاری جلسه شورای عالی کار به منظور تعیین دستمزد درحالیکه گروه کارفرمایی حاضر در نشست شورای عالی کار بر روی افزایش حداکثر 10درصدی حداقل حقوق سال 97 اصرار داشتند، کارفرمای بزرگ(دولت) آب پاکی را روی دستشان ریخت! دولت با افزایش18تا20 درصدی حداقل حقوق کارگران موافق است.
گروه کارگری حاضر در شورای عالی کار پیشنهاد افزایش حداقل 28تا29درصدی حداقل بگیران را دارد.
نماینده کارگری حاضر در نشست پیشنهاد افزایش 29 درصدی حداقل حقوق کارگری را داده بود تا حداقل دستمزد کارگری در سال 97 به یک میلیون و 200 هزار تومان برسد. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 1 ساعت و 53 دقیقه پیش
حریفان تدارکاتی ایران پیش از جام های جهانی/ از فرانسه، آرژانتین، مجارستان و کرواسی تا سیرالئون

حریفان تدارکاتی ایران پیش از جام های جهانی/ از فرانسه، آرژانتین، مجارستان و کرواسی تا سیرالئون به گزارش تسنیم، مصاف تیم ملی فوتبال کشورمان با سیرالئون که در راه آماده سازی تیم ملی برای حضور در جام جهانی انجام می شود، حاشیه های زیادی را به دنبال داشته است. با اینکه انتخاب حریفان تدارکاتی بر عهده سرمربی تیم ملی است و سرمربی تیم ملی هم پاسخگوی این بازی ها و نتایج حاصل از آن خواهد بود، اما خیلی ها به برگزاری دیدار دوستانه با سیرالئون انتقاد کرده و البته شبهاتی را در این خصوص مطرح کرده اند.
در زیر نگاهی به بازی های دوستانه ایران پیش از حضور در چهار جام جهانی گذشته خواهیم داشت، بازی هایی که در سایت فیفا نیز به صورت رسمی به ثبت رسیده است. این بازی ها و نتایج آن به شرح زیر است: ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: ورزشی انتشار : 2 ساعت و 14 دقیقه پیش
آخرین وضعیت پرونده سقوط پرواز تهران یاسوج در دادستانی کل

آخرین وضعیت پرونده سقوط پرواز تهران یاسوج در دادستانی کل محمدجواد حشمتی در گفت وگو با تسنیم درباره آخرین اقدامات صورت گرفته در ارتباط با سانحه سقوط هواپیمای تهران یاسوج اظهار کرد: اقدامات صورت گرفته هنوز هم در مرحله تحقیقات است و بازپرس که تحقیقات زیر نظر وی انجام می شود، به صورت ویژه کار را دنبال می کند و هنوز هم با گزارش نهایی فاصله وجود دارد.
وی اضافه کرد: گرچه سازمان هواپیمایی کشوری به عنوان مرجع ملی این حادثه، نظر خود را اجمالاً داده است اما قرار شده که به صورت خیلی ویژه و تخصصی هم موضوع بررسی شود و ابعاد مختلف قضیه را لحاظ کنند و بتوانند نظر بدهند. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 2 ساعت و 44 دقیقه پیش
افزایش 20 درصدی دستمزد حداقل بگیران قوت گرفت/ سایر سطوح مزدی احتمالاً در محدوده 16 درصد

افزایش 20 درصدی دستمزد حداقل بگیران قوت گرفت/ سایر سطوح مزدی احتمالاً در محدوده 16 درصد به گزارش فارس، نشست امشب شورای عالی کار که از سه ساعت پیش آغاز شده با حضور نمایندگان کارگری و کارفرمایی، وزرای صنعت، معدن و تجارت، اقتصاد و کار همچنان ادامه دارد.
در این نشست که اختلاف نظرهای فراوانی میان گروه های کارگری و کارفرمایی وجود دارد، دولت افزایش 20 درصدی حداقل حقوق کارگران (930 هزار تومان) را پیشنهاد داده است و گروه های کارگری و کارفرمایی در حال بحث و تبادل نظر پیرامون این پیشنهاد هستند.
از طرفی نماینده کارگری حاضر در شورای عالی کار پیشنهاد افزایش 29 درصدی حداقل حقوق کارگری را داده بود تا حداقل دستمزد کارگری در سال 97 به یک میلیون و 200 هزار تومان برسد. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 3 ساعت و 3 دقیقه پیش
احتمال افزایش 185 هزار تومانی دستمزد حداقل بگیران در سال 97

احتمال افزایش 185 هزار تومانی دستمزد حداقل بگیران در سال 97 به گزارش تسنیم، بعد از حدود4 ساعت از برگزاری جلسه دستمزد احتمال افزایش 20 درصد در حداقل دستمزد 13 میلیون مشمول قانون کار وجود دارد.
با فرض افزایش 20 درصدی با افزایش 185 هزار و 986 تومان به یک میلیون و 115هزار و 917 تومان خواد شد و احتمال افزایش 16درصد برای سایر سطوح مزدی هم وجود دارد.
برخی از پیش بینی ها حاکی از این است که دستمزد بین 15 تا 16 درصد برای حداقل بگیران و 14 درصد برای سایر سطوح مزدی خواهد بود. که در صورتی که حداقل مزد 15 درصد افزایش یابد میزان افزایش دستمزد حدود 139 هزار و 489 تومان خواهد بود وحداقل دستمزد به 1 میلیون و 069 هزار و 420 تومان در سال 97 خواهد رسید ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 3 ساعت و 3 دقیقه پیش
رئیس پیشین سیا: ترامپ به زباله دان تاریخ خواهد پیوست

رئیس پیشین سیا: ترامپ به زباله دان تاریخ خواهد پیوست به گزارش خبرگزاری صدا و سیما: رئیس پیشین سازمان جاسوسی آمریکا سیا در پیامی توئیتری نوشت: هنگامی که گستره رشوه خواری، پستی و فرومایگی اخلاقی و فساد سیاسی دونالد ترامپ کامل آشکار شود او همچون عوام فریبی رسوا شده در زباله دان تاریخ دفن خواهد شد.
جان برنان، رئیس پیشین سازمان سیا این پیام را پس از آن منتشر کرد که رئیس جمهور آمریکا، اندرو مک کیب، معاون اف بی آی، پلیس آمریکا را دو روز پیش از بازنشستگی اخراج کرد. معاون پیشین اف بی آی گفت، اخراجش به عنوان بخشی از جنگ جاری بین دولت ترامپ و اف بی آی و بررسی از پرونده ی تبانی ترامپ با روسیه اتفاق افتاده است. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 33 دقیقه پیش
تداوم صدرنشینی العین با درخشش عبدالرحمان

تداوم صدرنشینی العین با درخشش عبدالرحمان به گزارش ایلنا، در آخرین و حساس ترین بازی هفته نوزدهم لیگ امارات که از ساعت 20 امشب در ورزشگاه محمد بن زاید ابوظبی پیگیری شد، تیم الجزیره رده هفتمی میزبان العین صدرنشین بود که در نهایت العین این دیدار خارج از خانه را با برتری 3 بر 2 تمام کند.
مارکوس برگ در دقیقه 11 گل اول را برای العین به ثمر رساند و کایو در دقیقه 43 یک پنالتی برای این تیم از دست داد تا الجزیره نیمه اول را با شکست یک بر صفر پشت سر بگذارد.در دقیقه 69 باز هم العین صاحب پنالتی شد که این بار عمر عبدالرحمان موفق به باز کردن دروازه الجزیره شد که رومارینهو یکی از گل ها را در دقیقه 81 پاسخ داد و نتیجه را 2 بر یک کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: ورزشی انتشار : 4 ساعت و 43 دقیقه پیش
افزایش دمای هوای پایتخت در ایام نوروز

افزایش دمای هوای پایتخت در ایام نوروز به گزارش تسنیم، احد وظیفه با اشاره به شرایط جوی استان تهران در روز های آینده اظهار داشت: براساس آخرین نقشه های پیش بینی و داده های هواشناسی تا عصر امروز از میزان بارندگی ها کاسته و تا پایان امشب نیز سامانه بارشی از شرق استان خارج می شود.
وی بیان کرد: از فردا یکشنبه افزایش محسوس دما بخش های عمده ای از نیمه شرقی استان را در برمی گیرد.
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی سپس افزود: براساس بررسی و تحلیل آخرین داده ها و نقشه های پیش بینی هواشناسی با ادامه شرایط پایدار جوی و کاهش وزش باد در دو روز آینده شاهد افزایش نسبی دمای هوای پایتخت هستیم. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 5 ساعت و 13 دقیقه پیش
آخرین خبرها از عملیات جست وجوی اجساد هواپیمای یاسوج

آخرین خبرها از عملیات جست وجوی اجساد هواپیمای یاسوج به گزارش ایسنا، محسن مومنی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه پیرامون فعالیت جمعیت هلال احمر در حادثه سقوط هواپیمایی آسمان اظهار داشت: نیروهای داوطلب هلال احمر از همان لحظات اولیه اعلام خبر تا اکنون در محل سقوط حضور داشتند و کمک رسانی دارند.
وی با اشاره به اجرای طرح های نوروزی افزود: از روز گذشته طرح امداد و نجات شروع شد و اجرای طرح پایگاه ایمنی و سلامت از فردا افتتاح و آغاز می شود.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان بیان کرد: 40 پایگاه ثابت در نوروز و یک پایگاه هوایی و 2 تیم واکنش سریع در مرکز استان و 7 تیم در مناطق آماده باش کامل بوده و خدمت رسانی می کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 5 ساعت و 23 دقیقه پیش
بلژیک مسجدی را که به عربستان داده بود پس گرفت

بلژیک مسجدی را که به عربستان داده بود پس گرفت به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان: اسپوتنیک نوشت، دولت بلژیک اجاره نامه 99 ساله "مسجد بزرگ بروکسل" را که در اختیار عربستان سعودی بود، به دلیل افزایش نگرانی ها در خصوص تشدید افراط گرایی در این کشور باطل کرد.
دولت بلژیک از بیم آنکه این مسجد، که ذاتا باید محلی برای عبادت و پرستش خداوند باشد، به مرکزی برای گسترش عقاید افراط گرایانه تبدیل شود اجاره این مسجد را از عربستان سعودی پس گرفت.
دولت بلژیک با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: این امتیاز در راستای توقف مداخلات خارجی در شیوه آموزش و تعلیم دین اسلام در بلژیک، فورا لغو خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 5 ساعت و 23 دقیقه پیش
خط و نشان لاریجانی برای اروپا در دیدار با وزیر خارجه عمان

خط و نشان لاریجانی برای اروپا در دیدار با وزیر خارجه عمان به گزارش خانه ملت، علی لاریجانی در دیدار با یوسف بن علوی وزیرخارجه عمان، اظهار داشت: نقش عمان و سلطان قابوس درمنطقه همیشه مفید و مثمرثمر بوده است و بین دوکشور ایران و عمان همیشه رابطه دوستانه و صمیمانه ای برقرار بوده است. شرایط امروز منطقه در حالت ناآرامی قرار دارد و کشور های منطقه و سایر کشور ها باید به این مسئله آگاه باشند که نباید به این شرایط دامن زد.
رئیس قوه مقننه تصریح کرد: اکنون که مسئله موشکی ایران باعث دغدغه خاطر برخی از کشور ها شده است باید گفت که دلیل این همه هراس چیست و این تکنولوژی موشکی از 30 سال پیش در اختیار ما قرار دارد و مسئله جدیدی نیست و نکته بعدی اینکه جمهوری ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 5 ساعت و 43 دقیقه پیش
دیدار ضرغامی با دوجوان متفاوت

دیدار ضرغامی با دوجوان متفاوت سیدعزت الله ضرغامی با انتشار تصویر زیر در کانال تلگرامی اش نوشت: با این دو جوان خلاق و دوست داشتنی در خیابان آشنا شدم. پیام آوران حفظ محیط زیست اند. با یک نوآوری دیدنی!
یکی با چوب جارو ویولن ساخته و دیگری با اگزوز موتور!
اجمالاً همه چیز هم بلدند بزنند. از سرود ای ایران تا سلطان قلب ها!
روی پیراهن هایشان هم نوشته: نغمه ی ساز من زمینی بدون زباله و نوای ساز من آسمانی بدون دود
محیط زیست، خانه ماست. خواهشاً آشغال نریزید! حالا یکی میگه خواهشاً غلطه! کلمه فارسی تنوین نمی گیره! مثل گزارشات که غلطه! ات جمع عربی است به فارسی نمی چسبه! ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اجتماعی انتشار : 6 ساعت و 4 دقیقه پیش
طرح صهیونیست ها برای نفوذ در عراق

طرح صهیونیست ها برای نفوذ در عراق به گزارش فارس، رژیم صهیونیستی از زمان نفوذش به جهان عرب و اعلام موجودیت در سال های دهه چهل از قرن پیش، طرح های درازمدتی را کلید زد که در ابتدا بسیار ساده و بی تاثیر جلوه می نمود، اما در واقع مقدمه آغاز مرحله ای بسیار خطرناک در تمامی سطوح سیاسی، اقتصادی و اجتماعی بود.
روزنامه المنار فلسطین با انتشار یادداشتی در این باره نوشت: اسرائیلی ها در ابتدا با نفوذ به ساختار جوامع عربی اقدام به شستشوی تدریجی مغز ها از طریق اغوای آن ها با پول و سایر چیز ها و خرید زمین های آن ها به قیمت گزاف و اشغال اراضی آن ها با توسل به زور کردند. همان کاری که در فلسطین انجام دادند ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 6 ساعت و 23 دقیقه پیش
قوچان نژاد: من سیاسی از ایران فرار نکردم

قوچان نژاد: من سیاسی از ایران فرار نکردم به گزارش روزنامه خبر ورزشی، رضا قوچان نژاد در گفت وگو با مجله Voetbal International که قدیمی ترین مجله فوتبالی هلند به شمار می رود، با اشاره به گلی که در تاریخ 18 ژوئن در بازی مقابل کره جنوبی به ثمر رساند و تیم ملی ایران را راهی جام جهانی 2014 برزیل کرد، گفت: آن گل مقابل کره به نام من درآمد. پیش از آن بازی هم دو گل مهم برای تیم ملی به ثمر رسانده بودم، اما گل مقابل کره زندگی و دوران حرفه ای من در ایران به عنوان یک فوتبالیست را تغییر داد.
قوچان نژاد با یادآوری دعوت شدنش از سوی کارلوس کی روش به تیم ملی فوتبال ایران گفت: پذیرفتن دعوت کی روش کاری دشوار بود ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: ورزشی انتشار : 7 ساعت و 4 دقیقه پیش
واکنش ائتلاف نوری المالکی به سفر بن سلمان به بغداد

واکنش ائتلاف نوری المالکی به سفر بن سلمان به بغداد به گزارش فارس، همزمان با اعلام خبر تصمیم ولی عهد سعودی برای سفر قریب الوقوع به بغداد و برداشتن گامی تازه در تقویت روابط 2 کشور، ائتلاف دولت قانون ، به رهبری نوری المالکی امروز شنبه از دولت عراق خواست از عربستان به دلیل ارتکاب جنایات در حق عراق و مردم آن دوری گزیند.
کاظم الصیادی ، یکی از رهبران ائتلاف در گفت وگو با بغداد الیوم اظهار داشت: نمی توان به عربستان اعتماد کرد چون این کشورسرمنشا اندیشه های تروریستی و وهابی و بزرگ ترین حامی تروریسم و تروریست هاست.
وی افزود: سعودی ها در حق ملت عراق مرتکب جنایات بزرگ ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 7 ساعت و 54 دقیقه پیش
وکیل مشایی: دقایقی پیش موکلم بازداشت شد

وکیل مشایی: دقایقی پیش موکلم بازداشت شد مهران عبدالله پور در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما افزود: بر اساس آخرین پیگیری ها اسفندیار رحیم مشایی به علت آتش زدن حکم صادره برای آقای بقایی در مقابل سفارت انگلیس بازداشت شده است. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 8 ساعت و 3 دقیقه پیش
زلزله 4.1 ریشتری کوهبنان را لرزاند/2 زمین لرزه در کمتر از 15 دقیقه

زلزله 4.1 ریشتری کوهبنان را لرزاند/2 زمین لرزه در کمتر از 15 دقیقه به گزارش فارس از کرمان، زمین لرزه ای به بزرگی 4.1 در ساعت 19:08:51 ریشتر حوالی کوهبنان کرمان را به طول جغرافیایی 56.73 و عرض جغرافیایی 31.84 لرزاند.
این زمین لرزه در عمق 14 کیلومتری زمین و فاصله 63 کیلومتری کوهبنان، 63 کیلومتری راور و 175 کیلومتری مرکز استان ثبت شده است.
در فاصله کمتر از 15 دقیقه قبل نیز زمین لرزه ای به بزرگی 3.7 ریشتر فاریاب کرمان را در عمق 18 کیلومتری زمین لرزاند.
گزارشی از خسارت های احتمالی این زمین لرزه ها دریافت نشده است. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 8 ساعت و 13 دقیقه پیش
منصور هادی به برادر عبدالله صالح پُست نظامی داد

منصور هادی به برادر عبدالله صالح پُست نظامی داد به گزارش مهر، شبکه العربیه اعلام کرد که عبد ربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن برادر ناتنی علی عبدالله صالح منصب نظامی داده است.
بر اساس این گزارش؛ عبد ربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن، علی صالح الاحمر برادر ناتنی علی عبدالله صالح را به عنوان فرمانده نیرو های موسوم به احتیاط برگزیده است.
این در حالی است که شبکه المسیره یمن از زخمی شدن دو غیرنظامی در حملات هوایی سعودی ها به الحدیده یمن خبر دادند. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 8 ساعت و 13 دقیقه پیش
هشدار هواشناسی درباره بارش باران و باد شدید در کشور

هشدار هواشناسی درباره بارش باران و باد شدید در کشور به گزارش تسنیم، احد وظیفه درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: سامانه بارشی که در روز گذشته وارد کشورمان شده امروز نیز به فعالیت خود در بخش هایی از غرب، شمال، مرکز و رفته رفته شرق کشور ادامه می دهد.
وی افزود: بارش ها تا اواخر وقت امروز در غرب کشور ادامه می یابد؛ وزش باد نیز می تواند موجب ایجاد گردوخاک در جنوب غرب کشور شود که کاهش کیفیت هوا را به دنبال دارد.
مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: در اواخر وقت امروز شنبه گستره بارش ها به شرق کشور می رسد که منجر به بارش باران و وزش باد شدید در استان های سمنان، تهرانف اصفهان، قم، مرکزی، یزد، کرمان، هرمزگان ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 8 ساعت و 23 دقیقه پیش
رحمانی فضلی: جمع کنندگان کمک های مردمی زلزله کرمانشاه باید پاسخگو باشند

رحمانی فضلی: جمع کنندگان کمک های مردمی زلزله کرمانشاه باید پاسخگو باشند به گزارش فارس، عبد الرضا رحمانی فضلی عصر امروزر در نشست مشترک مدیران کل مدیریت بحران سراسر کشور در محل این وزارتخانه با بیان اینکه در سال 96 با توجه به تعداد بحران های طبیعی که با آن روبه رو بوده ایم هماهنگی بسیار خوبی با دستگاه های متولی بحران صورت گرفت، اظهار داشت: کارنامه مدیریت بحران در سطح استان ها و ملی در سال 96 کارنامه قابل قبولی بود.
وی با بیان اینکه ایران به عنوان کشوری مستعد در زمینه بلای طبیعی به شمار می رود که این موارد با خشکسالی، ریزگردها و فرونشست ها روز به روز در حال افزایش است ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اجتماعی انتشار : 8 ساعت و 43 دقیقه پیش
نزاع و درگیری دو طایفه در شهر سرابله ایلام

نزاع و درگیری دو طایفه در شهر سرابله ایلام به گزارش مهر، در پی اختلافات قبلی، بین 2 خانواده از ساکنان شهرستان چرداول ، صبح امروز عده ای از طرفین اختلاف در بلوار بسیج شهر سرابله باهمدیگر درگیر شدند که با حضور پلیس اوضاع مدیریت و منازعان متفرق شدند.
دستگیری عاملان اصلی با هماهنگی مقام قضائی در دستور کار قرار دارد. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: حوادث انتشار : 8 ساعت و 53 دقیقه پیش
پیشکسوت استقلال درگذشت

پیشکسوت استقلال درگذشت به گزارش فارس، مصطفی شرکا بازیکن دهه 50 تیم های برق و استقلال عصر امروز جان به جان آفرین تسلیم کرد.
وی عصر امروز به دلیل بدحالی راهی بیمارستان شد اما به دلیل سکته قلبی از دنیا رفت.
شرکا، دایی مهدی حاج محمد دیگر پیشکوست باشگاه استقلال بود. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: ورزشی انتشار : 8 ساعت و 53 دقیقه پیش
زمان سخنرانی نوروزی رهبری در رهبری در حرم رضوی

زمان سخنرانی نوروزی رهبری در رهبری در حرم رضوی به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی عضو مجلس خبرگان و تولیت آستان قدس رضوی صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت:
دعوت می کنم در مراسم با شکوه سخنرانی رهبر معظم انقلاب که از ساعت 15 چهارشنبه 1397/1/1 در رواق امام خمینی حرم مطهر رضوی برگزار می شود، شرکت و با بهره بردن از انوار قدسیه آن مضجع نورانی و استماع بیانات حکیمانه رهبر انقلاب، عهد خود را با آرمان های امام بزرگوار و خلف صالح ایشان تازه کنید.
مقام معظم رهبری هر ساله در نخستین روز از فروردین ماه پس از زیارت بارگاه مطهر امام رضا(ع) ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: سیاسی انتشار : 9 ساعت و 53 دقیقه پیش
تاج: سیرالئون ظرف 5 روز انتخاب شد

تاج: سیرالئون ظرف 5 روز انتخاب شد به گزارش مهر، مهدی تاج بعد از پیروزی تیم ملی فوتبال ایران برابر سیرالئون گفت: این مسابقه توضیحی لازم دارد. اینها بازی هایی است بر اساس نیاز تیم ملی و آنچه که به ما درخواست شده است. قرار بود با لیبی بازی کنیم که آن مسابقه لغو شد. ظرف 5 روز، یک تیم دیگر را از آفریقا یعنی سیرالئون را دعوت و انتخاب کردیم.
وی تاکید کرد: تیم ما هم اصلی نبود و اکثر آنها در لیگ بازی می کنند. این مسابقه دوستانه بود و بازیکنانمان محک خوردند. تعداد زیادی از ملی پوشان بازی کردند. موضوع اول اینکه لژیونرهای ما هم نبودند. دومین موضوع اینکه فیفا دی نیست و نمی توان تیم های قدرتمند را دعوت کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: ورزشی انتشار : 9 ساعت و 53 دقیقه پیش
رضا رشیدپور: به شایعات پاسخ خواهم داد!

رضا رشیدپور: به شایعات پاسخ خواهم داد! به گزارش میزان، رضا رشیدپور مجری تلویزیون با انتشار عکسی از خودش در کنار احسان علیخانی و فرزاد حسنی در اینستاگرامش نوشت: دوستان خوبم سلام. امشب در اولین برنامه بهار نارنج با اجرای احسان عزیز، به بسیاری از پرسش ها، حاشیه ها و شایعات پاسخ خواهم داد. این برنامه را ساعت ده و نیم شب از شبکه سه تماشا کنید . ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: فرهنگی هنری انتشار : 10 ساعت و 24 دقیقه پیش
پسرک دریا را نگاه کرد و گفت ؛ احمدرضا احمدی؛ نیستان وصف دنیای کودکانه با خیال های رنگین

پسرک دریا را نگاه کرد و گفت ؛ احمدرضا احمدی؛ نیستان وصف دنیای کودکانه با خیال های رنگین پسرک دریا را نگاه کرد و گفت
نویسنده: احمدرضا احمدی
ناشر: نیستان؛ چاپ اول 1390
24 صفحه؛ 4500 تومان
****
کتاب پسرک به دریا نگاه کرد و گفت نوشته احمدرضا احمدی شاعر و نویسنده معاصر کرمانی است. احمدی علاوه بر شاعری و نوشتن، سال های طولانی با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همکاری داشت که حاصل آن تولید ده ها اثر صوتی و نوشتاری در حوزه ادبیات کودک و نوجوان است. او در کارنامه کاری خود، موفق به دریافت جوایز گوناگونی مثل جایزه مداد پرنده کانون پرورش فکری کودک و نوجوان، جایزه شعر بیژن جلالی و هم چنین نامزدی در جایزه هانس کیرستین اندرسن شده است ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: فرهنگی هنری انتشار : 10 ساعت و 24 دقیقه پیش
نرخ اجاره واحد های نوساز در پایتخت

نرخ اجاره واحد های نوساز در پایتخت برای اجاره یک واحد آپارتمان نوساز 65 متری باید 50 میلیون تومان ودیعه و ماهیانه یک میلیون و 700 تومان اجاره پرداخت کرد. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 10 ساعت و 24 دقیقه پیش
عذرخواهی کارشناس شبکه 3 از مردم برای دیدار با سیرالئون!

عذرخواهی کارشناس شبکه 3 از مردم برای دیدار با سیرالئون! به گزارش خبرآنلاین، دیدار تیم های ملی ایران و سیرالئون دقایقی پیش در استادیوم آزادی آغاز شد. دیداری پرماجرا و البته پرحاشیه که از چند روز گذشته درباره اش صحبت های زیادی به میان آمده است. مخصوصا درباره بازیکنان تیم آفریقایی و البته اینکه بازی ممکن بود حتی لغو شود.
نکته جالب دیگر این است که بیژن ذوالفقارنسب کارشناس فوتبال برتر در ابتدای برنامه مخصوص این بازی و کارشناسی گفت: ‹‹ ابتدا جا دارد از مردم ایران بابت این بازی و این حواشی به وجود آمده عذرخواهی کنم! ››
بعد از این جمله، مزک میرزایی به ذوالفقارنسب اشاره کرد که سراغ بحث های کارشناسی بازی بروند. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: ورزشی انتشار : 10 ساعت و 34 دقیقه پیش
میزبون، سامانه اجاره ویلا، اجاره روزانه آپارتمان، خانه و سوئیت

میزبون، سامانه اجاره ویلا، اجاره روزانه آپارتمان، خانه و سوئیت سفر بخش جدا نشدنی زندگی هر فردی بوده و همه افراد، نیاز دارند حداقل یکبار در سال به سفر بروند و مقصد بسیاری از هموطنان، شهرهای شمالی کشور است و برای اقامت خود اجاره ویلا و سوئیت را انتخاب می کنند.
امکان دارد برای شما هم پیش آمده که با دوستان و یا خانواده خود قصد سفر به یکی از مقاصد گردشگری در شهرهای گوناگون کشور کرده باشید، اما پیش از سفر، نگرانی هایی مانند محل اقامت مناسب، مطمئن و با قیمت مقرون به صرفه، به سراغ شما آمده باشد.
هزینه اقامت در یک هتل هر چند برای زمان کوتاه، امکان دارد با بودجه در نظر گرفته شده برای سفر شما همخوانی نداشته و همچنین امکاناتی که با اجاره روزانه خانه و ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 11 ساعت و 43 دقیقه پیش
جشن نوروز در روستا ساتیاری

جشن نوروز در روستا ساتیاری جشن نوروز یکی از آیین های قدیمی ایران است که مناطق کردنشین در روزهای نخستین سال در مناطق شهری و روستایی و با حضور مردم از سراسر کشور آن را برگزار می کنند. در این آیین سنتی مردم هر روستا با جمع شدن در یک مکان مشخص ضمن روشن کردن آتش با رقص محلی و خواندن آواز فرا رسیدن سال نو را جشن میگیرند. این مراسم در روستا ساتیاری از توابع بخش باینگان در 25 کیلومتری شهرستان پاوه در استان کرمانشاه قرار دارد. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 11 ساعت و 43 دقیقه پیش
حکم کمیته انضباطی درباره بازی فولاد و استقلال اعلام شد

حکم کمیته انضباطی درباره بازی فولاد و استقلال اعلام شد به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، آرای کمیته انضباطی به شرح زیر است:
لیگ برتر:
* دیدار دو تیم فوتبال نفت تهران و صنعت نفت آبادان از سری رقابت های لیگ برتر در هفته بیست و چهارم برگزار و از سوی ناصر فریاد شیران، مربی تیم نفت تهران تخلفاتی مبنی بر اعتراض به داور و رفتار غیرمسوولانه که منجر به اخراج وی شد، رخ داد. این مربی به توبیخ کتبی محکوم شد. ضمن این که کمیته انضباطی اعلام کرد در صورت تکرار تخلفات و رفتار مشابه، فریادشیران با مجازات شدیدتری مواجه خواهد شد.
* دیدار تیم های فولاد خوزستان و استقلال تهران در هفته 24 لیگ برتر برگزار و از سوی سید حسین حسینی ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: ورزشی انتشار : 13 ساعت و 23 دقیقه پیش
حاشیه حضور وزیر صنعت در ایران خودرو / کتاب ایران خودرو مسئولیت اجتماعی است یا سفره شب عید مردم؟

حاشیه حضور وزیر صنعت در ایران خودرو / کتاب ایران خودرو مسئولیت اجتماعی است یا سفره شب عید مردم؟ به گزارش الف روز گذشته خبری در رسانه ها و فضای مجازی منتشر شد مبنی بر وقت وزیر صرف رونمایی از یک کتاب در شب عید/ برنامه ریزی برای مدیریت بازار شب عید مردم مهم است یا رونمایی از یک کتاب؟ .
ماجرا از این قرار است که صبح امروز شنبه محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت برای رونمایی از یک کتاب راهی ایران خودرو شد.
در این خبر از حضور نیافتن وزیر در مجلس برای پاسخ به سوالات نمایندگان در کمیسیونهای تخصصی انتقاد شد و در حالی که وزیر بعدازظهر روز دوشنبه 14 اسفند باید در جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس حاضر می شد تا به چهار سوال چهار نماینده پاسخ دهد اما به دلایلی در مجلس حاضر نشد. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 13 ساعت و 33 دقیقه پیش
سرلشکر باقری: به وقت شام جلوه گر شجاعت رزمندگان در جبهه های دفاع از اسلام است

سرلشکر باقری: به وقت شام جلوه گر شجاعت رزمندگان در جبهه های دفاع از اسلام است به گزارش مهر، سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح پس از تماشای فیلم سینمایی به وقت شام اظهار داشت: فیلم زیبایی بود و هنرمندانه و به خوبی جنایت های مسلمان نماهایی را که مزدور اسرائیل و آمریکا هستند، نمایش داد.
سرلشکر باقری تاکید کرد: در این فیلم جلوه های مهمی از شجاعت رزمندگان اسلام که در این دوران خاص با کمال ایثار دست از زندگی شستند و در جبهه های دفاع از اسلام واقعی حضور پیدا کردند، به نمایش گذاشته شده است.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: فیلم به وقت شام چه از جهت هنری و چه از جهت داستان فیلم و ساخت، کار زیبایی بود. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 13 ساعت و 33 دقیقه پیش
حضور هنرمندان در مراسم یادبود لوون هفتوان

حضور هنرمندان در مراسم یادبود لوون هفتوان به گزارش ایسنا مراسم یادبود لوون هفتوان، هنرمند تازه در گذشته تئاتر، سینما و تلویزیون عصر روز جمعه 25 اسفند ماه با حضور جمع کثیری از هنرمندان و هنردوستان برگزار شد.
در این مراسم هنرمندانی همچون: ایرج طهماسب، حمید جبلی، هوشنگ گلمکانی، حبیب رضایی، خسرو احمدی، رضا عطاران، علی دهکردی، احسان کرمی، شیوا ابراهیمی، دکتر محمود عزیزی، محمدرضا هدایتی، محمد شیری، روشنک گرامی، علی اتحاد، آهو خردمند، مریم مقدم و... حضور داشتند.
در ابتدای مراسم،قسمت هایی از نمایش بازی یالتا به کارگردانی لوون هفتوان، با بازی وحید رهبانی و روشنک گرامی که اولین نمایش اجرا شده در این تماشاخانه در سال 1395 بوده است ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: فرهنگی هنری انتشار : 13 ساعت و 43 دقیقه پیش
کریمی قدوسی در گفتگو با الف مطرح کرد: مذاکرات پنهان با اروپائیها / فرانسه نقش آمریکا را بازی می کند / خروج احتمالی آمریکا از برجام در اردیبهشت

کریمی قدوسی در گفتگو با الف مطرح کرد: مذاکرات پنهان با اروپائیها / فرانسه نقش آمریکا را بازی می کند / خروج احتمالی آمریکا از برجام در اردیبهشت عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با انتقاد از مذاکرات پنهان وزارت خارجه با اروپائیها درباره مسائل منطقه ای و مقاومت و نقش آمریکا در پشت پرده، گفت: احتمالا آمریکا در اردیبهشت ماه از برجام خارج شود.
جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار الف با اشاره به حضور عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه در جلسه روز چهارشنبه گذشته کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: آقای عراقچی در این جلسه گزارشی از آخرین مذاکرات با اروپائیها ارائه کرد و جمعبندی وی این بود که به احتمال زیاد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در 22 اریبهشت سال آینده رسما از برجام خارج می شود و تغییر ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: سیاسی انتشار : 13 ساعت و 43 دقیقه پیش
میانگین حقوق معلمان چقدر است؟

میانگین حقوق معلمان چقدر است؟ به گزارش مهر منصور مجاوری در برنامه تلویزیونی پرسشگر گفت: حقوق معلمان به صورت میانگین دو میلیون و 600هزار تومان است و پول مهدکودک فرزندان، لباس خدمتگزاران، فوق العاده نوبت دوم مدیران مدارس، بخشی از بیمه تکمیلی کارکنان، بخشی از خرید خدمات و برون سپاری هنرستان ها، هزینه های جاری اداری ادارات کل و 9 ماه حق التدریس شاغلین پرداخت نشده است.
او در این برنامه که با موضوع اسکان نوروزی به روی آنتن شبکه آموزش رفت با بیان اینکه در نظام آموزش و پرورش کشور، بودجه ای تحت عنوان رفاهیات یا پاداش خاصی در آستانه عید و دیگر ایام نداشته و نداریم گفت: بودجه رفاهی صرف بیمه تکمیلی ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 13 ساعت و 43 دقیقه پیش
واکنش سخنگوی شورای نگهبان به خبر تایید برخی روسای جمهور برای دور دوم ریاست جمهوری بر اساس مصلحت

واکنش سخنگوی شورای نگهبان به خبر تایید برخی روسای جمهور برای دور دوم ریاست جمهوری بر اساس مصلحت به گزارش ایسنا، عباسعلی کدخدایی در نشست خبری با اهالی رسانه، ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های این نهاد در سال 96، اظهار کرد: لایحه بودجه سال 97 پس از تصویب در مجلس شورای اسلامی در شورای نگهبان مورد بررسی قرار گرفت و اخبار آن در طول رسیدگی ها ارائه شد.
وی خاطرنشان کرد: سه نوبت ایرادات شورای نگهبان در تبادل مجلس و شورا انجام شد و در مجموع 78 ایراد وارد بود که در این سه نوبت عمده اشکالات برطرف شد. یک اشکال در بند الحاقی دو از تبصره 11 در خصوص بحث بازگشت زمین ها در شرایط خاص بود که این ایراد هنوز برطرف نشده و امروز ظاهرا مجمع تشخیص مصلحت نظام جلسه ای دارد و باید به این موضوع رسیدگی کند. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: سیاسی انتشار : 14 ساعت و 33 دقیقه پیش
کلانتری: از بازداشت شدگان محیط زیست اطلاع دقیقی نداریم/ رئیس جمهور گروه چهار نفره ای را برای پیگیری گذاشته اند

کلانتری: از بازداشت شدگان محیط زیست اطلاع دقیقی نداریم/ رئیس جمهور گروه چهار نفره ای را برای پیگیری گذاشته اند به گزارش مهر، عیسی کلانتری در نشست خبری پایان سال در پاسخ به سوالی که چرا اقدامات تهاجمی کلانتری علیه محیط زیست فی الفور اجرا می شود اما معدود اقدام های مثبت همچون دستور انتشار گزارش های ارزیابی زیست محیطی زمان بر می شود و بالقوه و درازمدت است گفت: ما گفته ایم حتی هزینه های مالی ما را هم روی سایت بیاورند. اگر تا کنون انتشار گزارش های زیست محیطی انجام نشده تخلف کرده اند. ما موظفیم طبق قانون ظرف دو ماه اعلام نظر بکنیم. به محض اعلام نظر باید منتشر هم بشود اگر این اتفاق نیافتاده است معاونت محیط زیست انسانی که تحت مدیریت آقای تجریشی است ضعیف عمل کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 14 ساعت و 33 دقیقه پیش
سفر عیدانه روحانی به سرپل ذهاب

سفر عیدانه روحانی به سرپل ذهاب به گزارش مهر، رئیس جمهور حسن روحانی قصد دارد در آستانه سال نو و تحویل سال به مناطق زلزله زده کرمانشاه سفر کند.
به نظر می رسد پس از پایان زمستان سخت زلزله زده ها این آخرین سفر رئیس جمهور در سال 96 و شاید اولین سفر استانی او در سال 97 باشد.
گفته می شود رئیس جمهور پس از کرمانشاه به مشهد مقدس خواهد رفت و سپس عازم کیش خواهد شد. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: سیاسی انتشار : 14 ساعت و 43 دقیقه پیش
توضیح عضو هیات رییسه مجلس در مورد اشتباهش در تلفظ لوور

توضیح عضو هیات رییسه مجلس در مورد اشتباهش در تلفظ لوور به گزارش الف اکبر رنجبرزاده در یادداشتی در این باره نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم
ملت شریف و قدرشناس ایران اسلامی.
من بعد سلام و صلوات و با آرزوی توفیق روز افزون برای شما در آستانه فصل بهار
برخود شایسته و لازم می دانم که:
بر عهد و تعهد دیرین خود بر خدمتگزاری شما مهر تایید نهم و خود را فرزندی برخاسته از خواست و اراده شما بدانم.
آنچنان که مطلع و آگاهید، اینجانب اکبر رنجبرزاده، نماینده مردم شریف اسدآباد عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در تقریر بیانیه ای با موضوعیت اصالت اسمی خلیج همیشه فارس در برخورد با کلمه لوور، دچار اشتباه در قرائت اصل واژه شده ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: سیاسی انتشار : 15 ساعت و 14 دقیقه پیش
7 نکته درباره فیلترینگ احتمالی تلگرام

7 نکته درباره فیلترینگ احتمالی تلگرام عصر ایران نوشت: در روزهای اخیر، سه خبر منتشر شده است که گمانه زنی ها درباره احتمال فیلترینگ "تلگرام" را تشدید کرده است:
ابتدا دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت که اگر لازم باشد، تلگرام فیلتر خواهد شد.
سپس دبیر کارگروه تعیین محتوای مجرمانه چنین گفت: به زودی زود شاهد تحولی عظیم در خصوص نجات فضای مجازی کشور از سلطه و نفوذ برخی از شبکه های اجتماعی بیگانه و مهاجرت مردم از شبکه های خارجی به شبکه های داخلی خواهیم بود.
و سرانجام نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی خبر داد که طبق اطلاعات موثقی که دارد، فیلترینگ تلگرام در شورای عالی فضای مجازی تصویب شده و در شرف تحقق است. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 15 ساعت و 24 دقیقه پیش
یارانه نقدی امشب واریز می شود

یارانه نقدی امشب واریز می شود به گزارش الف سازمان هدفمندی یارانه ها اعلام کرد: هشتاد و پنجمین مرحله یارانه نقدی مربوط به اسفند امسال ساعت 24 امروز (شنبه 26 اسفند 96) به حساب سرپرستان خانوارها واریز و قابل برداشت خواهد بود.
با پرداخت هشتاد و پنجمین یارانه نقدی در آخرین روزهای اسفند، مبلغ یارانه ای که به هر ایرانی رسیده، 3 میلیون و 867 هزار و 500 تومان است ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 16 ساعت و 54 دقیقه پیش
ثبت نام از سهمیه بگیران طرح ترافیک 97 / اجرای طرح از اردیبهشت

ثبت نام از سهمیه بگیران طرح ترافیک 97 / اجرای طرح از اردیبهشت به گزارش تسنیم، محمد علیخانی در جمع خبرنگاران با اشاره به اجرای طرح ترافیک جدید از سال آینده اظهار کرد: این طرح به تایید فرمانداری تهران رسیده است و مشکلی برای اجرا نیست.
وی با اشاره به نرخ های در نظر گرفته شده برای طرح ترافیک جدید بیان کرد: فرمانداری همچنین به نرخ ها ایراد نگرفته و نرخ های مصوب شورا را تایید کرده است.
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با اشاره به اجرای طرح ترافیک جدید بعد از فروردین ماه 97 بیان کرد: آرم های طرح ترافیک فعلی تا پایان فروردین ماه اعتبار دارد و رانندگان تاکسی مشکلی برای ورود به محدوده طرح ندارند. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اجتماعی انتشار : 17 ساعت و 23 دقیقه پیش
فرانسه رکورددار خودکشی در جهان

فرانسه رکورددار خودکشی در جهان به گزارش فارس بنابر آمار و ارقام موجود، نرخ خودکشی در فرانسه از انگلیس و آمریکا پیشی گرفته و شیوع افسردگی منجر به افزایش خودکشی در میان مردان و زنان این کشور شده است.
تازه ترین آمار منتشر شده توسط موسسه بهداشت عمومی فرانسه در سال 2017 نشان می دهد که نرخ خودکشی در دو سه سال اخیر با 22 درصد رشد مواجه بوده است.
جدیدترین پژوهش ها حاکی از آنست که روزانه 27 نفر در کشور فرانسه اقدام به خودکشی می کنند و تقریباً همه آنها به هدف خود می رسند؛ ضمن اینکه کارشناسان باور دارند، آمارها بسیار بالاتر از آنچه که منتشر می شود، است. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اجتماعی انتشار : 17 ساعت و 23 دقیقه پیش
اقدام اپل برای کنترل اعتیاد کودکان به آیفون

اقدام اپل برای کنترل اعتیاد کودکان به آیفون به گزارش مهر، اپل در واکنش به شکایت سرمایه گذارانش درباره خطر اعتیاد کودکان به آیفون، یک وب سایت راه اندازی کرده که به والدین روش هایی را آموزش می دهد تا استفاده فرزندانشان از گجت ها را مدیریت کنند. درهمین راستا صفحه Families مجموعه ای از گزینه های انتخابی را برای والدین فراهم می کند.
به عنوان مثال این صفحه به والدین نشان می دهد چگونه خریدهای اینترنتی فرزندان با گوشی های آیفون را کنترل کنند، موقعیت مکانی فرزندان را رصد کنند و به نوجوانان اجازه ندهند هنگام رانندگی از موبایل استفاده کنند.
ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 18 ساعت و 43 دقیقه پیش
کاخ سفید: تمرکز ما بر مسائل مهمتری مانند ایران و کره شمالی است

کاخ سفید: تمرکز ما بر مسائل مهمتری مانند ایران و کره شمالی است به گزارش مهر، سارا سندرز سخنگوی کاخ سفید از پاسخ دادن به سوال خبرنگاران در خصوص تغییرات جدید در دولت و برکناری شمار دیگری از مقامات آمریکایی طفره رفت.
وی بدون پرداختن به برکناری سوال برانگیز رکس تیلرسون و احتمال اخراج هربرت مک مستر از کاخ سفید گفت: تمرکز ما فعلا بر تغییرات مناصب نیست، بلکه بر مسائل مهمتری مانند ایران و کره شمالی است.
سندرز همچنین در بخش دیگری از این نشست خبری، پاسخ روشنی به سوال خبرنگاران در مورد تحریم های جدید اتحادیه اروپا علیه ایران و آینده برجام نداد و تنها به بیان این که واشنگتن به دنبال پیشبرد برنامه های خود است، اکتفا کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 20 ساعت و 13 دقیقه پیش
قتل عام خانوادگی در 210 دقیقه

قتل عام خانوادگی در 210 دقیقه به گزارش روزنامه ایران این جنایت خانوادگی که در شهرستان خاتم – استان یزد- رخ داد زمانی لو رفت که یاسمن دختر این خانواده که دانشجوی مشهد بود، بارها با پدر و مادرش تماس گرفت اما هیچ کس پاسخگویش نشد. همین موضوع ترس و اضطراب را به دل دختر جوان انداخت. چراکه هرگز سابقه نداشت که 4 ساعت از خانواده اش بی خبر بماند. هر وقت به مادرش زنگ می زد؛ اگر همان موقع هم نمی توانست تلفنش را جواب دهد، چند دقیقه بعد با یاسمن تماس می گرفت. اما این بار... نگرانی همه وجود او را گرفته و هزار فکر به ذهنش آمده بود. باید خبری می گرفت تا آرام شود ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: حوادث انتشار : 20 ساعت و 24 دقیقه پیش
یونسی: با روش شورای نگهبان در رد صلاحیتها مخالفم/ امروز کسانی تریبون دار شده اند که با امام مخالف بودند

یونسی: با روش شورای نگهبان در رد صلاحیتها مخالفم/ امروز کسانی تریبون دار شده اند که با امام مخالف بودند بخشهایی از اظهارات را می خوانید:
* بعد از انقلاب، برخی از مذهبی ها مخالف برگزاری انتخابات بودند. و برخی از آنان نیز اساساً مقوله انتخابات را قبول نداشتند و در حال حاضر هم، قبول ندارند. عده ای هم به این دلیل مخالف بودند که تصور می کردند با برگزاری رفراندوم، آنان بازنده انتخابات خواهند بود، زیرا می دانستند مردم بیشتر به چهره های مذهبی و روحانیون اقبال نشان داده و رای خواهند داد. اما بسیاری از مذهبی ها می گفتند، اساساً چیزی به اسم انتخابات، رای و دموکراسی در اسلام وجود ندارد. آنان از امام (ره) می خواستند حالا که حکومت به دست تو آمده و شما که برحق و رهبر هستید، انتخابات را کنار بگذارید ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: سیاسی انتشار : 20 ساعت و 33 دقیقه پیش
آیا ویروسی شدن کامپیوتر خودرو امکان پذیر است؟

آیا ویروسی شدن کامپیوتر خودرو امکان پذیر است؟ در چند دهه پیش، فناوری خودران و خودروهای پرنده ایده ی ناب فیلم های علمی-تخیلی محسوب می شد. اما امروز این دو فناوری درحال گسترش و آزمایش های میدانی هستند و اصلاً بعید نیست که در طی چندسال آینده، شاهد بزرگ ترین پیشرفت در دنیای خودرو و صنایع وابسته باشیم.
از کنترل ریموت خودرو تا لشکر زامبی خودروهای مدرن
نسخه ی اول تا هشتم سری فیلم های سینمایی سریع و خشن (Fast & Furious) روند جالب و بحث برانگیزی طی کرده است. اگر جزو نسل نسخه ی اول باشید و هنرنمایی پاول واکر، میتسوبیشی اکلیپس و تویوتا سوپرا در کنار صحنه های مسابقات غیر قانونی خیابانی در خاطرتان باشد ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 20 ساعت و 33 دقیقه پیش
سرنوشت عجیب نخستین جام جهانی فوتبال

سرنوشت عجیب نخستین جام جهانی فوتبال به گزارش ایسنا، نخستین جام انگلیس و قدیمی ترین مسابقات فوتبال در جهان در صفحه های نشریه ورزشی اسپورتمن متولد شد. چارلز الکوک یکی از افرادی بود که در این نشریه می نوشت. او از قدیمی های اسپورتمن بود و از خانواده ای خوش نام و تحصیل کرده بود. الکوک علاقه زیادی به فوتبال داشت و برای تیم واندررز به عنوان کاپیتان بازی می کرد. او از مسابقاتی که در کالج هارو برگزار می شد ایده گرفت و آن را در روزنامه مطرح کرد. در نخستین دوره 15 تیم شرکت کردند و حامیان این رقابت ها برای جام 20 پوند در نظر گرفتند.
این جام ساده نقره ای 26 سانت بلندی داشت و شبیه درخت آبنوس بود ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: ورزشی انتشار : 20 ساعت و 33 دقیقه پیش
پیشنهاد هنرمندان به روحانی + عکس

پیشنهاد هنرمندان به روحانی + عکس تعدادی از هنرمندان مانند علیرام نورایی، فقیهه سلطانی، سامان گوران و ... با انتشار متنی در اینستاگرام از رئیس جمهور خواستند تا هزینه پیامک های تبریک عید نوروز را صرف زلزله زدگان کرمانشاه کند. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 20 ساعت و 43 دقیقه پیش
نکات مهمی که باید درباره ترمز دستی بدانید

نکات مهمی که باید درباره ترمز دستی بدانید استفاده از ترمز دستی بسیار ساده است اما نکاتی درباره آن وجود دارد که رعایت کردن آن لازم است:
*گاهی اوقات دستی را بیش از حد بالا می کشیم و هنگام پایین دادن آن با مشکل مواجه می شویم. در این موارد ابتدا باید ترمز دستی را کمی به سمت بالا بکشیم سپس دکمه ترمز دستی را فشار دهیم. با این کار ترمز دستی به راحتی پایین می رود.
*در برخی موارد به اشتباه ترمز دستی را به صورت کامل پایین نمی دهیم که این امر طولانی مدت موجب آسیب رسیدن جدی به آن و همچنین افزایش مصرف سوخت می شود.
*اگر برای مدت طولانی از ترمز دستی استفاده نکنیم ممکن است در برخی موارد گیر کند ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: علمی و پزشکی انتشار : 21 ساعت و 4 دقیقه پیش
دلالان بازار ارز عقب نشستند

دلالان بازار ارز عقب نشستند معامله گران غیررسمی نیز که در پنجمین روز هفته سعی کرده بودند، با جوسازی پیرامون تغییرات وزارت امور خارجه آمریکا قیمت دلار را به سطوح جدید ببرند، روز پنج شنبه با توجه به نبود متغیرهای افزایشی عقب نشستند؛ اولین متغیر کاهشی روز پنج شنبه، افت نرخ حواله درهم به محدوده هزار و 310 تومان بود. در کنار این، ارزش دلار در بازارهای همسایه چندان بالا نبود که قیمت این ارز در بازار داخلی را تحریک کند. اتفاق مهم دیگر روز پنج شنبه عدم تعیین قیمت دلار در حجم خرد توسط یکی از صرافی های بزرگ دولتی بود. این صرافی در گذشته قیمت این نوع ارز را برای مسافران خارجی زیر 4 هزار و 500 تومان تعیین می کرد ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 21 ساعت و 34 دقیقه پیش
راه های مراقب از کلیه ها

راه های مراقب از کلیه ها 1. از مصرف زیاد نمک بپرهیزید. بدن برای عملکرد طبیعی و درست به نمک یا سدیم نیاز دارد. با این حال، مصرف بیش از حد نمک می تواند زمینه افزایش فشارخون را تسریع کند که این مساله فشار مضاعفی بر عملکرد کلیه ها وارد می کند. درواقع چنین شرایطی موجب می شود کلیه ها انرژی اضافی و زمان بیشتری برای دفع مقدار سدیم مضاعف به کاربگیرند که منجر به بروز بیماری های کلیوی می شود. از این رو، متخصصان همواره توصیه می کنند مقدار نمک مصرفی در طول روز بیش از 5 گرم نباشد.
2.آب فراوان بنوشید. نخستین عملکرد کلیه ها تصفیه خون و دفع مواد زائد و سمی از بدن است ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: علمی و پزشکی انتشار : 21 ساعت و 34 دقیقه پیش
پاسخ محکم ایران به ادعاهای جدید بن سلمان

پاسخ محکم ایران به ادعاهای جدید بن سلمان بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه او را خام اندیشی متوهم که جز به تلخی و دروغ سخن نمی گوید، خوانده است و حسام الدین آشنا مشاور رئیس جمهوری ایران اظهارات او را شبیه سازی نازیستی دانسته که بوی دهان صهیونیست های کودک کش و جانی را می دهد. بن سلمان در اظهارات جدید خود از تلاش عربستان برای ساختن بمب در صورت دستیابی ایران به سلاح هسته ای خبر داده و ایران را متهم به ایفای نقش مخرب در خاورمیانه کرده است.
در همین ارتباط، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به گفته های محمد بن سلمان ولیعهد سعودی در مصاحبه با تلویزیون سی بی اس آمریکا گفت: سخنان او ارزش پاسخگویی ندارد ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 21 ساعت و 34 دقیقه پیش
زیردریایی روسیه بدون شناسایی از آبهای سرزمینی آمریکا گذشت

زیردریایی روسیه بدون شناسایی از آبهای سرزمینی آمریکا گذشت به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سرگئی استارشینوف از فرماندهان نیروی دریایی روسیه با تایید این خبر، افزود که ماموریت این شناور برای محفوظ ماندن از رادارهای آمریکا با موفقیت انجام شده است.
استارشینوف بدون اشاره به زمان و محل عبور این زیردریایی، تصریح کرد که این شناور از کنار یک پایگاه نظامی آمریکایی و بدون نقض حریم دریایی از آب های بی طرف گذر کرده است. این در حالی است که نیروی دریایی آمریکا پس از عبور یک کشتی جاسوسی روسیه از 27 کیلومتری مرزهای دریایی این کشور، ناو هواپیمابر جرج بوش را در ساحل ویرجینیا مستقر کرده بود. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 21 ساعت و 34 دقیقه پیش
میتسوبیشی شاسی بلند جدید تولید می کند

میتسوبیشی شاسی بلند جدید تولید می کند حال این شرکت پس از گذراندن یک برهه زمانی ناموفق در گذشته، به روزهای خوب خود برگشته است و مصداق آن را می توان در تمرکز این شرکت بر روی مدل های محبوب و پرفروش خود در بازار های مختلف از جمله کشور خودمان دید.
سوکیشیرو کونیموتو مدیر بخش طراحی میتسوبیشی به تازگی از برنامه های این شرکت که شامل تمرکز بر روی تولید خودروهای شاسی بلند و تولید یک محصول کراس اوور جدید در آینده نزدیک می شود خبر داده و گفته است: "این هدف را باارزش می دانیم چرا که امروزه بازار شاسی بلندها به خصوص اروپا و چین از رونق زیادی نسبت به گذشته برخوردار است و حضور محصولی جدید در این بازارها می تواند میزان فروش ما را بالا ببرد ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 21 ساعت و 44 دقیقه پیش
عکس دیده نشده از آژانس شیشه ای

عکس دیده نشده از آژانس شیشه ای ابراهیم حاتَمی کیا کارگردان، فیلمنامه نویس، تدوینگر و بازیگر سینما است که فعالیت های سینمایی خود را با ساخت فیلم های کوتاه و مستند در رابطه با سینمای جنگ آغاز کرد.او برای ساخت فیلم آژانس شیشه ای جایزه بهترین فیلم نامه و کارگردانی را از شانزدهمین جشنواره فیلم فجر دریافت کرد و اخیرا این کارگردان سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی سی و ششمین دوره جشنواره فیلم فجر برای به وقت شام را از آن خود کرده است.
حاتمی کیا به تازگی تصویری از پشت صحنه فیلم آزانس شیشه ای را در صفحه اینستاگرامش منتشر کرده که دیدن آن خالی از لطف نیست . ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: فرهنگی هنری انتشار : 22 ساعت و 13 دقیقه پیش
تصاویری جالب از عجیب ترین پل جهان

تصاویری جالب از عجیب ترین پل جهان پل ایشیما اوهاشی متصل کننده دو شهر ماتسوء و ساکایی میناتو در ژاپن است. این پل سومین پل ثابت بزرگ دنیا با طول 1.7 کیلومتر است.در ادامه شیب دارترین پل ماشین رو جهان را ببینید. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 22 ساعت و 14 دقیقه پیش
واکنش عراقچی به فضاسازی رسانه های غربی درباره تحریم های جدید اروپا علیه ایران

واکنش عراقچی به فضاسازی رسانه های غربی درباره تحریم های جدید اروپا علیه ایران عراقچی پیش از عزیمت به تهران در فرودگاه وین، در ارتباط با برخی فضاسازی های تایید نشده از سوی رسانه های غربی در خصوص احتمال تحریم های جدید از سوی اروپایی ها علیه ایران، به خبرنگار ایرنا گفت: آنچه اروپایی ها هم در ملاقات های دوجانبه و هم در جلسه کمیسیون مشترک برجام به صورت جدی مورد تاکید قرار داده و در بیانیه ها و اظهارات رسمی و عمومی خود هم منتشر کرده اند، این است که اکیدا خواهان حفظ برجام بوده و توجه دارند که منطبق با برجام، باید تمامی موارد لغو تحریم ها به قوت خود باقی مانده و ایران از مزایای لغو آنها منتفع باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 22 ساعت و 24 دقیقه پیش
آسیب دیدگی شدید بازیگر زن در صحنه یک سریال

آسیب دیدگی شدید بازیگر زن در صحنه یک سریال به گزارش خبرآنلاین، سارابهرامی سرصحنه سریال ساخت ایران2 که برای شبکه نمایش خانگی تولید می شود، دچار سانحه شد و آسیب دید.
طبق اعلام کانال تلگرامی سینما، این بازیگر امروز در زمان تصویربرداری این سریال دچار سانحه شد واز ناحیه پا آسیب دید.
پیش بینی می شود بعداز چند هفته سارا بهرامی بتواند کارش رادر این سریال از سر بگیرد.
بهرامی امسال در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر سیمرغ بهترین بازیگر نقش اول زن را برای بازی در فیلم دارکوب ساخته بهروز شعیبی گرفت. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: فرهنگی هنری انتشار : 22 ساعت و 24 دقیقه پیش
روزشمار جام جهانی 2018 روسیه؛ 89 روز تا جام جهانی/ یک حضور دیرهنگام

روزشمار جام جهانی 2018 روسیه؛ 89 روز تا جام جهانی/ یک حضور دیرهنگام به گزارش ایسنا، جام جهانی 2018 روسیه 89 روز دیگر آغاز می شود و 32 تیم حاضر در این رقابت ها در هشت گروه چهار تیمی برابر هم به میدان می روند.
سایت فیفا در فاصله 89 روز تا آغاز جام جهانی 2018 روسیه اقدام به روز شمار این رقابت ها کرده و هر روز به مناسبت تعداد روز باقی مانده یک واقعه مربوط به جام جهانی را مورد بررسی قرار می دهد.
مارچلو تروبیانی تنها یک بار در تاریخ جام جهانی به میدان آمد که آن هم در دقیقه 89 بود. درست است که او کمترین حضور را در تاریخ جام جهانی در کارنامه خود دارد اما افتخاری بزرگ در آن جام برای او ثبت شد و آن هم قهرمانی در جام جهانی. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: ورزشی انتشار : 22 ساعت و 24 دقیقه پیش
خریداران سیم کارت مواظب هزینه های اضافه باشند

خریداران سیم کارت مواظب هزینه های اضافه باشند به گزارش ایسنا، نوسانات نرخ ارز از مهرماه سال جاری آغاز و در اواخر اسفندماه شدت بیشتری یافت به طوری که بسیاری از کسب وکارها و بازارهای خرید و فروش در حوزه های مختلف را تحت تاثیر قرار داد. به نظر می رسد بازار سیم کارت های تلفن همراه نیز از این نوسان ها بی نصیب نمانده باشد.
افشار فروتن - رئیس انجمن صنفی فروشندگان تلفن همراه، سیم کارت و لوازم جانبی - در گفت وگو با ایسنا، با بیان این که قیمت سیم کارت های تلفن همراه در اواخر سال نوسانات آنچنانی نداشته، اظهار کرد: کاهش تقاضای قابل توجهی هم در بازار سیم کارت ها ملاحظه نمی شود ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 22 ساعت و 24 دقیقه پیش
جشن پبکان بازها در 50 سالگی تولیدش/ پیکان 200 میلیونی ببینید!

جشن پبکان بازها در 50 سالگی تولیدش/ پیکان 200 میلیونی ببینید! مراسم 50 سالگی خودروی پیکان در محوطه پایانه مسافربری ورامین برگزار شد و علاقمندان به این خودرو از سراسر کشور پیکان های قدیمی نو نوار شده خود را به نمایش گذاشتند. برخی ها حتی اجازه نمی دادند کسی نزدیک خودرویشان شود اما بعضی دیگر امکانی فراهم کردند تا بازدیدکنندگان با پیکانشان عکس یادگاری بیاندازند. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 22 ساعت و 24 دقیقه پیش
ساخت ساختمان جدید پلاسکو به مشکل خورد/ کسبه ساختمان 5 طبقه برجا مانده رضایت نمی دهند

ساخت ساختمان جدید پلاسکو به مشکل خورد/ کسبه ساختمان 5 طبقه برجا مانده رضایت نمی دهند به گزارش فارس پس از فروریختن برج تجاری پلاسکو در دی ماه سال گذشته و براثر حادثه آتش سوزی مهمترین دغدغه کسبه این ساختمان تخریب شده که برخی از آنها سابقه فعالیت اقتصادی بیش از 40 سال در این ساختمان را داشتند چگونگی فعالیت مجدد در این ساختمان بود.
نمایی از پاساژ 5 طبقه در حین ساخت
ساختمان پلاسکو که بعد از بازار تهران یکی از مهمترین مراکز توزیع پوشاک مردانه در تهران به شمار می رفت و از دو بخش یک برج 17 طبقه و یک بخش 5 طبقه تشکیل شده بود که براثر حادثه برج 17 طبقه به مساحت زیربنای 29 هزار مترمربع به صورت کامل تخریب شد اما ساختمان 5 طبقه پشت این برج از حادثه مصون ماند و دچار هیچگونه ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 22 ساعت و 34 دقیقه پیش
مهماندوست:روحانی را دوست ندارم و به او رای ندادم/ عسکری من را یاد چرچیل می اندازد/ علی کریمی جگر دارد

مهماندوست:روحانی را دوست ندارم و به او رای ندادم/ عسکری من را یاد چرچیل می اندازد/ علی کریمی جگر دارد سال 96 برای رضا مهماندوست سال خوبی بود یا از این سال رضایت ندارید؟
من ابتدا پیشاپیش سال جدید را به همه مردم ایران تبریک می گویم و امیدوارم در سال 97 دیگر مردم ایران مانند سال 96 غم نبینند. در سال 96 اتفاقات ناگواری رخ داد که دیگر قصد ندارم با ذکر تک به تک آنها کام مردم را تلخ کنم. امیدوار سال پیش رو، سال خوب و پر از سلامتی برای همه مردم باشد و جیب های همه انسان ها پر از پول باشد. بزرگ ترین آرزوی من نیز شنیدن صدای شادی و خنده از خانه تک تک هموطنانم است، اما سال 96 جدا از ناراحتی هایی که برای کشورمان اتفاق افتاد و موجبات غصه خوردن من شد، سال بدی نبود ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: ورزشی انتشار : 22 ساعت و 34 دقیقه پیش
وضعیت نگران کننده محله فقیرنشین دولتخواه در منطقه 19 تهران

وضعیت نگران کننده محله فقیرنشین دولتخواه در منطقه 19 تهران مردم بخشی از محله دولتخواه در منطقه 19 تهران در فقر مطلق زندگی می کنند. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 22 ساعت و 43 دقیقه پیش
کسر امتیاز از باشگاه ایرانی از دیار باقی؟!

کسر امتیاز از باشگاه ایرانی از دیار باقی؟! به گزارش فارس، فیلیپه ماچادو مدافع برزیلی عضو تیم صبای قم بود که در سانحه سقوط هواپیما تیم چاپه کوئنزه در برزیل دار فانی را وداع گفت. این بازیکن رقمی در حدود 700 میلیون تومان از باشگاه صبا طلبکار بود و برای دریافت مطالباتش از این باشگاه در زمانی که زنده بود به فیفا شکایت کرد.
اکنون وکلا و خانواده این بازیکن فقید به دنبال دریافت مطالبات شان از باشگاه صبای قم هستند. باشگاهی که در حال حاضر در خطر سقوط به لیگ دسته اول است و پول و امکاناتی ندارد به این ترتیب به نظر می رسد که برای اولین مرتبه در فوتبال ایران و شاید هم جهان یک بازیکن فقید از دیار باقی از یک باشگاه امتیاز کسر کند! ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: ورزشی انتشار : 22 ساعت و 43 دقیقه پیش
درسوگ زنده یاد استاد جمشید مظاهری مظهر دانستگی های بی کرانه

درسوگ زنده یاد استاد جمشید مظاهری مظهر دانستگی های بی کرانه اولین دیدارم با زنده یاد استاد جمشید مظاهری، حال که از میان ما رفته به آخرین دیدارم با او نیز بدل شده است. ماجرای آن نخستین و واپسین دیدار با او در یادداشت سفرم به اصفهان آمده است (مجله دریچه، شماره 41-41، تابستان و پاییز 1395، خزان نیمه جهان ، 167-174). در آن دیدار به یادماندنی در منزل سردبیر جوانمرد و عیار مجله دریچه (به تعبیر زنده یاد مظاهری در آن محفل دارالسرور) فرصتی چندان دست نداد تا باب گفت وگو با آن استاد بیشتر گشوده شود. مجال تنگ بود و صحبت ها از اینجا و آنجا فراوان و درددل یاران آمده به آن محفل ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: فرهنگی هنری انتشار : 23 ساعت و 14 دقیقه پیش
وال استریت ژورنال: اروپایی ها مطالبه ترامپ برای تحریم حزب الله را اجابت نمی کنند

وال استریت ژورنال: اروپایی ها مطالبه ترامپ برای تحریم حزب الله را اجابت نمی کنند به گزارش فارس، یک روزنامه آمریکایی جزئیات بیشتری از تحریم های پیشنهادی کشورهای اروپایی علیه ایران، به منظور ترغیب دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا برای ماندن در توافق هسته ای برجام فراهم کرده است.
ساعاتی قبل، خبرگزاری رویترز گزارش داده بود آلمان، فرانسه و انگلیس به اتحادیه اروپا پیشنهاد داده اند تحریم هایی جدید علیه ایران اعمال کند.
خبرگزاری رویترز با گزارش این خبر به استناد یک سند محرمانه افزود، تحریم های پیشنهادی سه کشور اروپایی، افراد دخیل در برنامه موشکی ایران و فعالیت های تهران در سوریه را هدف خواهند گرفت. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
سجادی، فراتر از مشاور و سرپرست کاروان/ تغییرات در سئول رقم می خورد؟

سجادی، فراتر از مشاور و سرپرست کاروان/ تغییرات در سئول رقم می خورد؟ فارس نوشت: اتفاقات اخیر در بدنه تصمیم گیرنده و تصمیم ساز در کمیته ملی المپیک بعد از انتخابات و حضور صالحی امیری به عنوان رئیس جدید وارد فاز جدیدی شده است. تغییراتی که در ظاهر ساده و معمولی می نماید اما به شکل زیرپوستی خبر از اتفاقاتی می دهد که البته قابل پیش بینی بود. حضور نصرالله سجادی در کمیته ملی المپیک به عنوان سرپرست کاروان ایران در بازی های آسیایی جاکارتا بی تردید یکی از تصمیمات مهم صالحی امیری به شمار می رود.
رفاقت دیرینه رضا صالحی امیری و نصرالله سجادی به خیلی سالها پیش برمی گردد؛ صالحی امیری در مرداد سال 1392 از سوی رئیس جمهوری به عنوان سرپرست وزارت ورزش و جوانان معرفی شد ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
انگلیس اولین سکوی پرتاب فضایی را در اروپا می سازد

انگلیس اولین سکوی پرتاب فضایی را در اروپا می سازد به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت، هدف دولت انگلیس، میزبانی از اولین پایگاه پرتاب فضایی در اروپا است و با تدابیری که اندیشیده شده، روز به روز به تحقق این هدف نزدیکتر خواهد شد.
پس از معرفی پایگاه فضایی "بیل" کمی بیش از یک سال پیش، لایحه صنعت فضایی برای تبدیل شدن این پایگاه به یک پایگاه پیشرفته کمک خواهد کرد. این قانون شامل موارد ضروری مانند صدور مجوز فضایی، شرایط بیمه و تعهدات ایمنی می شود و پایه های نظارتی را که برای پایگاه فضایی عملیاتی ضروری است، فراهم می کند.
گفته شده است که این پایگاه تا سال 2020 به طور کامل عملیاتی خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
نگاهی به بازیگران سریال های نوروزی/از پُرکارها تا آن ها که بازگشتند

نگاهی به بازیگران سریال های نوروزی/از پُرکارها تا آن ها که بازگشتند به گزارش ایسنا، امسال چهار سریال از شبکه های سیما با یکدیگر به رقابت می پردازند که پایتخت 5 از سیروس مقدم در شبکه یک، تعطیلات رویایی از علیرضا امینی در شبکه دو، دیوار به دیوار 2 از سامان مقدم در شبکه سه و همچنین هیات مدیره ساخته مازیار میری در شبکه پنج را شامل می شود
از میان این سریال ها، امسال دیوار به دیوار و پایتخت ، دو مجموعه دنباله دار هستند که در ادامه کارهای قبل روی آنتن می روند.
محسن تنابنده با نقش نقی، ریما رامین فر با نقش هما، احمد مهرانفر با نقش ارسطو، علیرضا خمسه با نقش بابا پنجعلی بازیگران اصلی پایتخت هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
60 دقیقه از نزدیک با کفاشیان و ناگفته هایش؛ با همه خوبم/از همه کارهای من به نیکی یاد می شود

60 دقیقه از نزدیک با کفاشیان و ناگفته هایش؛ با همه خوبم/از همه کارهای من به نیکی یاد می شود علی کفاشیان که دو دوره ریاست فدراسیون فوتبال را به عهده داشت، این روزها کمتر در فدراسیون آفتابی می شود و به دلیل داشتن پست سرپرستی کمیته فوتسال، در دفتر این کمیته در ساختمان دیگری حضور پیدا می کند. با وجود گذشت حدود دو سال از اتمام ریاست او در فدراسیون، هنوز ابهامات زیادی در مورد دور شدنش از صندلی ریاست باقی مانده است. به مناسبت عید نوروز، به دفتر علی کفاشیان رفتیم و گفت وگویی عیدانه با او داشتیم. کفاشیان در این مصاحبه ناگفته های شنیدنی بسیاری را از زمان ریاستش در فدراسیون مطرح کرد. او همچنین از برنامه اش برای رفتن از فوتبال گفت ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
سازمان ملل: در روز های اخیر 48 هزار نفر در عفرین سوریه آواره شده اند

سازمان ملل: در روز های اخیر 48 هزار نفر در عفرین سوریه آواره شده اند به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری رویترز، دفتر هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل متحد اعلام کرد در روزهای اخیر دست کم 48 هزار نفر از ساکنان منطقه عفرین در شمال سوریه بر اثر درگیری های خشونت بار در این منطقه آواره شده اند.
نیروهای نظامی ترکیه از اول بهمن ماه سال جاری اقدام به عملیات نظامی در منطقه عفرین سوریه کرده اند. آنکارا کردهای این شهر را همپیمان گروه تروریستی پ ک ک می داند. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
آمار درخشان یوونتوس در تقابل با رئال در مراحل حذفی + عکس

آمار درخشان یوونتوس در تقابل با رئال در مراحل حذفی + عکس به گزارش فارس، عصر امروز مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا برگزار شد و بر این اساس یوونتوس باید به مصاف رئال مادرید برود. بدون شک این دیدار یکی از جذاب ترین بازی های این مرحله خواهد بود.
نکته جالبی که در این باره وجود دارد دو تیم در مراحل حذفی لیگ قهرمانان اروپا تاکنون 4 بار مقابل هم به میدان رفته اند که در هر 4 دیدار یوونتوس موفق شده رئال مادرید را از پیش رو بردارد و به مرحله بعد صعود کند.
به نوعی رئال مادرید تاکنون موفق به پیروزی برابر یوونتوس در مراحل حذفی لیگ قهرمانان اروپا نشده است. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
بهای مواد غذایی بالا رفت

بهای مواد غذایی بالا رفت به گزارش خبرآنلاین به نقل از دفتر نمایندگی سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) در ایران، میانگین شاخص بهای مواد غذایی فائو در ماه فوریه (12 بهمن تا 9 اسفند) با افزایش 1.1 درصدی نسبت به ماه قبل به 170.8 واحد رسید. با این وجود، میانگین این شاخص نسبت به مدت مشابه در سال قبل 2.7 درصد کاهش نشان می دهد.
شاخص بهای مواد غذایی فائو، بازارهای بین المللی پنج گروه اصلی کالای غذایی را بر اساس وزن تجاری به صورت ماهیانه رصد می کند.
شاخص بهای غلات که قیمت گندم، برنج و دانه درشت های اصلی به ویژه ذرت را رصد می کند، با افزایش 2.5 درصدی برای دومین ماه متوالی شاهد رشد بود ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
قوی ترین خواب آور های طبیعی

قوی ترین خواب آور های طبیعی بدن ما روزانه به 6 تا هشت ساعت خواب نیاز دارد که این میزان بر حسب سن متفاوت است؛ اگر فردی به مدت چند شب دچار بی خوابی شود باید هر چه سریع تر جهت رفع آن اقدام کند، زیرا بی خوابی می تواند عامل بسیاری از بیماری ها مانند افسردگی، چاقی، قند، فشار و چربی خون بالا، تپش قلب، اضطراب، کسالت، آلزایمر و کمردرد باشد.
ناراحتی های فکری، هیجانات عصبی و روانی، بیماری های معده و روده، سنگ کیسه صفرا که باعث درد شده باشد، مشکلات تنفسی، اختلالات قلبی و عروقی، درد های عصبی، پُرخوری، مصرف فست فود ها و غذا های ساندویچی ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
کاخ سفید:اگر کره شمالی مسیر درست را انتخاب کند، آینده درخشانی خواهد داشت

کاخ سفید:اگر کره شمالی مسیر درست را انتخاب کند، آینده درخشانی خواهد داشت به گزارش فارس کاخ سفید شامگاه جمعه از تماس تلفنی روسای جمهوری آمریکا و کره جنوبی با محوریت کره شمالی خبر داد.
کاخ سفید با انتشار بیانیه ای در این خصوص اعلام کرد که دونالد ترامپ عزم کرده با کیم جونگ اون ، رهبر کره شمالی دیدار و گفت وگو کند.
کاخ سفید همچنین اعلام کرد که روسای کره جنوبی و آمریکا به کره شمالی قول می دهند اگر این کشور مسیر درست را انتخاب کند، آینده درخشانی در انتظار آن خواهد بود.
دو طرف در این تماس ضمن ابراز امیدواری محتاطانه درباره این نشست، بر ضرورت اعمال سخت ترین فشارها علیه کره شمالی تا پیش از دیدار احتمالی تاکید کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
آمریکا: به دنبال رسیدن به توافق تکمیلی با اروپایی ها در خصوص برجام هستیم

آمریکا: به دنبال رسیدن به توافق تکمیلی با اروپایی ها در خصوص برجام هستیم به گزارش فارس یک مقام ارشد آمریکایی می گوید دولت این کشور و سه کشور اروپایی به دنبال رسیدن به یک توافق تکمیلی در خصوص توافق هسته ای ایران و گروه 1+5 هستند.
دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا روز جمعه 22 دی ماه، در جدیدترین اقدام خود ضد برجام تهدید کرد ممکن است آخرین باری باشد که رفع تحریم های هسته ای علیه ایران به موجب مفاد این توافق را تمدید می کند.
او به نمایندگان کنگره و دولت های اروپایی ضرب الاجل داد تا فرارسیدن موعد بعدی تعلیق تحریم ها در روز 12 ماه می (22 اردیبهشت ماه) برای اصلاح معایب فاجعه بار برجام اقدام کنند و گرنه آمریکا را از توافق هسته ای خارج خواهد کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
واکنش مرکل به اظهارات ضد اسلامی وزیرش

واکنش مرکل به اظهارات ضد اسلامی وزیرش به گزارش تسنیم، وزیر کشور جدید آلمان اخیرا اظهارات ضد اسلامی داشته است.
"هورست زیهوفر"، وزیر کشور جدید آلمان اظهارات "توماس دمایزیر"، سلف خود که گفته بود اسلام به آلمان تعلق دارد را رد کرده و آن را ایده غلطی دانست.
وی در مصاحبه با نشریه "بیلد" آلمان تاکید کرد که آلمان از طریق مسیحیت شکل گرفته است.
زیهوفر همچنین خواستار برگزاری مجدد کنفرانس های اسلامی برای بحث کردن با مسلمانان درباره مسائل ادغام و هماهنگی شده و گفت: ما باید با انجمن های اسلامی بر سر میز مذاکره بنشینیم و در صورت لزوم این مذاکرت را گسترش دهیم. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
استوری جنجالی "محسن مسلمان"

استوری جنجالی "محسن مسلمان" محسن مسلمان چند وقتی است به نیمکت پرسپولیس دوخته شده و کم و بیش بعنوان یار تعویضی به میدان می رود. شایعه های زیادی درباره علت نیمکت نشینی هافبک طراح پرسپولیس شنیده می شود. از مسائل فنی گرفته تا مسائل حاشیه ای همگی میتوانند دلایل بازی نکردن مسلمان باشند. اما چیزی که فعلا پیداست تصویر شب زنده داری محسن و رفقاست. مسلمان این استوری را ساعت 4 بامداد جمعه منتشر کرده است.
ستارگان بزرگ فوتبال مانند رونالدو و مسی همیشه بر رعایت نظم در ساعت خواب تاکید میکنند. شاید بهتر باشد جوان ترین گلزن لیگ ایران حرفه ای تر عمل کند و از ستاره های بزرگ جهان الگو بگیرد. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
دیدار وزرای خارجه ایران،روسیه و ترکیه با رئیس جمهور قزاقستان

دیدار وزرای خارجه ایران،روسیه و ترکیه با رئیس جمهور قزاقستان وزرای خارجه ایران، روسیه و ترکیه که برای شرکت در نشست سه جانبه در چارچوب روند آستانه به قزاقستان سفر کردند در دیدار با رییس جمهور این کشور درباره روند آستانه و ضرورت تداوم آن گفتگو و تبادل نظر کردند. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
عراقچی: نفس مطرح کردن خروج از برجام نقض برجام است/ اتفاق نظر اعضا بر ادامه و اجرای توافق

عراقچی: نفس مطرح کردن خروج از برجام نقض برجام است/ اتفاق نظر اعضا بر ادامه و اجرای توافق به گزارش ایرنا، سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران در پایان نشست کمیسیون مشترک برجام در جمع خبرنگاران گفت: در جلسه امروز کمیسیون مشترک اتفاق نظر کامل برابر آمریکا مبنی بر لزوم ادامه و اجرای کامل با حسن نیت برجام وجود داشت.
وی افزود: یازدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام امروز تشکیل شد که عمدتا تحت تاثیر فضایی بود که از سوی رئیس جمهوری آمریکا ایجاد شده است.
معاون ظریف خاطرنشان کرد: ضرب الاجلی که دولت آمریکا برای متحدان اروپایی خودش تعیین کرده یک وضعیت جدید و ابهاماتی را ایجاد کرده و از این رو سئوال اصلی این جلسه این بود که چگونه می توان آینده برجام را تصور کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
10 نقطه گردشگری جالب 2018

10 نقطه گردشگری جالب 2018 ویتنام و کامبوج│ معبد آنگکور وات. بزرگ ترین عبادتگاه جهان معبد بزرگ انگکور وات در کامبوج به وسعت 162٫6 هکتار یا یک میلیون و 626هزار مترمربع است
مکزیک (چیاپاس و یوکاتان)│ اینجا چیاپاس است
کوه های آند در شمال آرژانتین، شیلی و بولیوی │تالاب کلورادو در بولیوی
بوتساوانا│ فیل در دلتای اوکاوانگو
تانزانیای جنوبی│ پارک ملی سِرِنگِتی
پاتاگونیا در آرژانتین│ یخچال پِریتو مورِنو
شمال برزیل│ منطقه پدرا فورادا. اینجا مجموعه ای مهم از 800 سایت باستان شناختی است
جزایر فارو│جزایر فارو ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
تاکید حاضران در نشست کمیسیون مشترک برجام بر پایبندی مستمر خود به تعهدات برجامی

تاکید حاضران در نشست کمیسیون مشترک برجام بر پایبندی مستمر خود به تعهدات برجامی به گزارش فارس هلگا اشمید رئیس جلسه کمیسیون مشترک برجام و معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پس از نشست امروز (جمعه) 25 اسفندماه 1396 بیاینه ای به شرح زیر صادر کرد.
در تاریخ 16 مارس 2018 نشست ادواری کمیسیون مشترک برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) در وین برگزار شد. این هشتمین نشست کمیسیون مشترک از روز اجرایی شدن برجام (16 ژانویه 2016) بود. بر اساس مقررات برجام، کمیسیون مشترک مسئولیت نظارت بر اجرای این توافق هسته ای را برعهده دارد.
ریاست نشست کمیسیون مشترک بر عهده خانم هلگا اشمید دبیرکل سرویس سیاست خارجی و امنیتی اتحادیه اروپایی به نمایندگی از خانم موگرینی نماینده عالی اتحادیه ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
وزیر امور خارجه عمان وارد تهران شد

وزیر امور خارجه عمان وارد تهران شد یوسف بن علوی وزیر خارجه عمان به منظور دیدار و رایزنی با مقامات جمهوری اسلامی ایران دقایقی قبل وارد تهران شد.
وی قرار است فردا ظهر با ظریف همتای ایرانی خود دیدار و گفتگو کند.
بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه بعدازظهر امروز کشورمان اعلام کرد: یوسف بن علوی وزیر امور خارجه عمان به منظور دیدار و گفت وگو با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه و دیگر مقامات کشورمان و رایزنی و تبادل نظر در خصوص روابط دوجانبه و مسائل منطقه ای امشب وارد تهران می شود. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
بارش طلا و نقره بر روی باند فرودگاهی در روسیه + عکس

بارش طلا و نقره بر روی باند فرودگاهی در روسیه + عکس به گزارش پارسینه شکافتن بدنه یک هواپیمای روسی به هنگام بلند شدن از زمین در سیبری منجر به فروریختن چند تن شمش طلا و نقره بر روی باند فرودگاه شد. جای تعجب نیست که این رویداد بسیاری را در فرودگاه یاکوتسک سیبری شگفت زده کرد هر چند ساعتی بعد ماموران اعلام کردند همه شمش های ریخته شده روی باند جمع آوری شده است.
آن طور که گزارش شده حدود 200 شمش در هنگام برخاستن هوایپما از بدنه شکافته شده آن بیرون افتاده بوده که برخی از آنها 20 کیلوگرم وزن داشته است.سخنگوی معدن کانادایی که مالک این محموله بوده به خبرگزاری اینترفکس روسیه گفته عملیات جمع آوری شمش ها با موفقیت به پایان رسیده است. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
کره شمالی آزمایش راکتور هسته ای جدید خود را تایید کرد

کره شمالی آزمایش راکتور هسته ای جدید خود را تایید کرد به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای 'رودونگ سینمون' روزنامه حزب حاکم بر کره شمالی اعلام کرد آزمایش جدیدترین رآکتور هسته ای کره شمالی با موفقیت به پایان رسیده است اما اشاره ای به اینکه این آزمایش در چه موردی بوده است نکرد.
کارشناسان معتقدند راکتورهای 'یانگ بیون' هم دارای کارکرد تولید برق و هم برنامه تسلیحاتی است.
برخی رسانه های غربی و همچنین کره جنوبی امروز گزارش کردند تصاویر ماهواره ای جدید که مورد بررسی کارشناسان غربی قرار گرفته است حاکی است کره شمالی آزمایش های مقدماتی مربوط به یکی از راکتورهای هسته ای خود را در تاسیسات 'یانگ بیون' آغاز کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
رسوایی ترامپ؛ رابطه با بازیگر فیلم های غیراخلاقی

رسوایی ترامپ؛ رابطه با بازیگر فیلم های غیراخلاقی به گزارش ایرنا مایکل آوناتی این وکیل جزئیات بیشتری در مورد تهدید علیه استفانی کلیفورد موکل خود که با نام حرفه ای استورمی دانیلز شناخته می شود، ارائه نداده است.
این وکیل مدافع گفت:موکلم به طور فیزیکی تهدید شده است که در مورد آنچه در ارتباط با دونالد ترامپ می داند، سکوت کند.
کلیفورد گفته است که با دونالد ترامپ روابطی را در سال 2006 آغاز کرده که چند ماه طول کشیده است. رئیس جمهوری آمریکا این ادعا را رد کرده است.
آوناتی هفته گذشته دادخواستی تنظیم کرد مبنی بر اینکه ترامپ هرگز پیمان نامه عدم افشای روابط فی مابین با موکلش را امضا نکرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
ارتش سوریه: 70 درصد غوطه شرقی پاکسازی و آزاد شده است

ارتش سوریه: 70 درصد غوطه شرقی پاکسازی و آزاد شده است به گزارش فارس فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه جمعه شب بیانیه ای در خصوص عملیات خود در منطقه غوطه شرقی شهر دمشق صادر کرد.
ارتش سوریه در این بیانیه اعلام کرد که به فضل خون شهدا و فداکاری های نیروهای ارتش این کشور 70 درصد از مناطق تحت اشغال گروه های مسلح و تروریستی در غوطه آزاد شده است.
به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، ارتش این کشور تاکید کرد که برای خروج امن غیر نظامیان چندین گذرگاه ایجاد شده و افراد حاضر در غوطه موفق شدند با عبور از این گذرگاه ها خود را از یوغ گروه های تروریستی که از آن ها به عنوان سپر انسانی استفاده می کردند، نجات دهند. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
انتقاد صریح بشار الجعفری از سازمان ملل

انتقاد صریح بشار الجعفری از سازمان ملل به گزارش مهر بشار الجعفری نماینده سوریه در سازمان ملل متحد امروز در جلسه شورای امنیت سازمان ملل متحد برای بررسی اوضاع سوریه گفت: دمشق تاکید دارد که حل بحران سوریه، حل سیاسی از طریق گفتگو میان سوری ها و بدون پیش شرط است، یکی از آژانس های سازمان ملل متحد فعال در دمشق خواستار خروج 76 تروریست از گروه الخوذ البیضاء شده است.
نماینده سوریه در سازمان ملل گفت: دولت سوریه به ارسال کاروان های انسانی به غوطه در صورت فراهم شدن شرایط ادامه خواهد داد، 40 هزار غیرنظامی دیروز فقط از طریق گذرگاه حموریه در غوطه شرقی خارج شدند ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
گریم جالب مهران مدیری برای فیلم کمال تبریزی

گریم جالب مهران مدیری برای فیلم کمال تبریزی ما همه با هم هستیم به کارگردانی کمال تبریزی و تهیه کنندگی رضا میرکریمی به تازگی پروانه ساخت گرفته است. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
علت استعفای شهردار تهران، بیماری یا فسادستیزی؟

علت استعفای شهردار تهران، بیماری یا فسادستیزی؟ به گزارش الف دکتر احمد توکلی در یادداشتی با عنوان علت استعفای شهردار تهران، بیماری یا فسادستیزی؟ نوشت:
1- یکی دو روز پیش توئیتی از یک انقلابی پشیمان پیرامون استعفای شهردار تهران منتشر شده که متضمن یک دعوی و یک شبهه است. دعوی این است که در محاکمه آقای کرباسچی، آقای کروبی به رهبر انقلاب اعتراض کرده و رهبر فرموده است کرباسچی باید بداند از او گردن کلفت تر هم هستند. این طرز سخن گفتن به ادبیات رهبری شباهتی ندارد بلکه ناقض ادبیات و سیره ایشان است و اگر فرد توئیت کننده مستندی برای ادعایش داشت تا کنون آن را منتشر کرده بود. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
ماجرای ارسال پیامک به نمایندگان برای انصراف از استیضاح چه بود؟

ماجرای ارسال پیامک به نمایندگان برای انصراف از استیضاح چه بود؟ به گزارش تسنیم احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، در تشریح روند استیضاح 3 وزیر کار، راه و شهرسازی و جهاد کشاورزی در مجلس، اظهار داشت: برخی از اعضای فراکسیون امید طرح استیضاح عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی را امضاء و در نهایت انصراف دادند.
وی یادآور شد: نمایندگان اصولگرای مجلس دهم یک بار وزیر راه را استیضاح کردند که رای مخالفان استیضاح آقای آخوندی از تعداد رای اعتماد به وی بیشتر بود. لذا ما از مجلس دهم برای استیضاح وزرای دولت نا امید شده ایم و سمت سوی نظارت مجلس بر وزرا را بیشتر به سمت و سوی ماده 236، تذکر، سوال و همچنین تحقیق و تفحص برده ایم ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
لطفا اهداف و خباثت انگلیس را تقلیل ندهید

لطفا اهداف و خباثت انگلیس را تقلیل ندهید حضور مشایی در مقابل سفارت انگلیس و آتش زدن حکم بقایی شاید از جهت باور اجتماعی ارزشی نداشته باشد اما چند نکته را عرض می کنم؛
1- این باند رازآلود چون راهی مجدد به قدرت نیافتند تا امروز سر تا ته نظام را فاسد می دانستند و از امروز بزرگترین قله انقلاب اسلامی-که بین دوست و دشمن بر سر آن اختلاف نیست- یعنی استقلال سیاسی آن را نشانه رفتند و خون بهای صدها هزار شهید که استقلال ایران هست را برای یک حکم زیر پا گذاشتند
2- ظاهرا توهمی که در داخل دارند نسبت به خارج هم دارند.بقایی کجای سیاست انگلیس است و خطرش برای انگلیس چیست؟ تقلیل اهداف خبیثه انگلیس در ایران در حد حکم یک فرد عادی خود خدمت به ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
ویزای آذربایجان را در فرودگاه بگیرید

ویزای آذربایجان را در فرودگاه بگیرید جواد جهانگیرزاده سفیر جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان در گفتگوی با صدا و سیما در باکو با اعلام این خبر گفت: به دنبال دیدار روز پنجشنبه دکتر ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با رییس جمهور جمهوری آذربایجان ، وزارت امور خارجه این کشور امروز در یادداشتی رسمی به سفارت جمهوری اسلامی ایران ، اعمال صدور روادید فرودگاهی برای اتباع جمهوری اسلامی ایران هنگام ورود به فرودگاه بین المللی باکو و دیگر فرودگاه های بین المللی جمهوری آذربایجان را اعلام کرد.
جهانگیرزاده افزود: براساس این یادداشت ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
چه کسی گزینه اصلی سرمربیگری تیم ملی امید است؟

چه کسی گزینه اصلی سرمربیگری تیم ملی امید است؟ به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان مسئولانفدراسیون فوتبال ایران در روزهای اخیر بحث انتخاب سرمربی جدید تیم ملی امیدرا به صورت ویژه ای پیگیری می کنند و به احتمال فراوان نام این مربی را تا پیش از اتمام سال معرفی می کنند.
از بین 10 گزینه مدنظر ابتدایی کمیته فنی، دبیر کل و رئیس فدراسیون فوتبال در نهایت 5 گزینه نهایی انتخاب شدند تا با بررسی رزومه آنها تکلیف سرمربی و کادرفنی تیم ملی امید پس از حدود هشت ماه بلاتکلیفی مشخص شود.
حسین فرکی، حمید استیلی و یحیی گل محمدی، 3 گزینه ایرانی و زلاتکو کرانچار و دراگان اسکوچیچ ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
تیزر دیوار به دیوار 2 سریال نوروزی شبکه 3 سیما

تیزر دیوار به دیوار 2 سریال نوروزی شبکه 3 سیما سریال دیوار به دیوار2 به کارگردانی سامان مقدم و با بازی فرهاد آییش، ویشکا آسایش، رویا تیموریان، پژمان جمشیدی، آزاده صمدی و ... هر شب ساعت 20:45 از شبکه سه سیما پخش می شود. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
اعلام دستمزد کارگران تا 29 اسفند

اعلام دستمزد کارگران تا 29 اسفند به گزارش مهر، محمد شریعتمداری در حاشیه جلسه تعیین دستمزد سال 97 گفت: تاکنون 9 جلسه سه جانبه بین نمایندگان کارگران، شبکه کارفرمایی و دولت برگزار و تلاش شده آرای دو بخش کارفرمایی و کارگری به هم نزدیک شود.
وی افزود: افزایش قیمت تمام شده تولید برای واحدهای تولیدی موضوع مهمی است و در صورتی که قیمت تمام شده به صورت غیرقابل قبولی رشد کند، بازار برای محصولات محدود می شود و به طور طبیعی امکان به کارگیری و اشتغال بیشتر و توسعه طرح های تولیدی محدودتر می شود که کارگران هم به این موضوع علاقه مند نیستند. از سوی دیگر کارفرمایان نیز علاقه مند نیستند که معیشت کارگران با مشکل مواجه شود. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
واکنش کرملین به اتهام زنی لندن علیه ولادیمیر پوتین

واکنش کرملین به اتهام زنی لندن علیه ولادیمیر پوتین به گزارش مهر به نقل از رسانه آمریکایی واشنگتن پُست، کرملین در واکنش به اظهارات بوریس جانسون وزیر خارجه انگلیس که ساعاتی پیش مدعی شده بود حمله به جاسوس روس تبار در انگلیس احتمالاً تصمیم پوتین بوده است ، اعلام کرد: ادعای وزیرخارجه انگلیس درباره نقش پوتین در مسمومیت سکریپال نابخشودنی است.
دیمیتری پسکوف سخنگوی ریاست جمهوری روسیه در این باره اعلام کرد: مطرح کردن نام پوتین در این خصوص شوک آور و نابخشودنی است.
وی در ادامه این اقدام وزیر خارجه انگلیس را خارج از عرف دیپلماتیک توصیف کرد.
بوریس جانسون وزیر خارجه انگلیس امروز جمعه ادعا کرد که حمله به سرگئی سکریپال جاسوس روس تبار ساکن ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
اردوغان: اگر آمریکا قصد همکاری دارد، تروریست ها را از شرق فرات اخراج کند

اردوغان: اگر آمریکا قصد همکاری دارد، تروریست ها را از شرق فرات اخراج کند به گزارش فارس، رئیس جمهوری ترکیه گفت که آنکارا برای هرگونه پیشنهاد همکاری از سوی آمریکا در مورد مناطق شرق فرات آماده است.
به گزارش شبکه تی.آر.تی ترکیه، رجب طیب اردوغان روز جمعه در سخنرانی خود گفت که اگر آمریکا قصد همکاری با ترکیه را دارد، باید همه تروریست ها را از کرانه شرقی رود فرات اخراج کند.
این اولین بار است که مقامات ترکیه از آمریکا می خواهند شبه نظامیان کُرد سوریه را از شرق فرات اخراج کند.
اردوغان با بیان اینکه آنکارا برای بررسی پیشنهادهای آمریکا در خصوص شرق رود فرات آماده است ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
سخنگوی وزارت خارجه: اتحادیه اروپا به آمریکا برای اجرای تعهداتش در برجام فشار بیاورد

سخنگوی وزارت خارجه: اتحادیه اروپا به آمریکا برای اجرای تعهداتش در برجام فشار بیاورد بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به برگزاری کمیسیون مشترک برجام در روز های آتی در وین، اظهار کرد: کمیسیون مشترک برای حل و فصل مشکلاتی است که در روند اجرای برجام به وجود می آید.
سخنگوی دستگاه دیپلماسی با بیان اینکه ایران مواضع خود را در کمیسیون مشترک برجام روشن می کند، اظهار کرد: ما مشکلات خود را پس از برجام که ناشی از تخطی طرف های مقابل به خصوص ایالات متحده است در این کمیسیون که به طور ادواری تشکیل می شود، مطرح می کنیم و توصیه های لازم را به سایر طرف های توافق به خصوص کشور های اروپایی انتقال می دهیم. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
پرسپولیس، خشن ترین تیم آسیا

پرسپولیس، خشن ترین تیم آسیا به گزاش مهر شاگردان برانکو ایوانکوویچ با 3 پیروزی و یک شکست کارشان را در چهار هفته ابتدایی لیگ قهرمانان آسیا به پایان رساندند تا با 9 امتیاز بعد از السد در رده دوم گروه سوم قرار بگیرند. جدول مسابقات نشان می دهد شانس پرسپولیس برای صعود زیاد است و تنها یک اتفاق عجیب می تواند مانع صعود این تیم از گروه مقدماتی بازی ها شود.
سرخ پوشان نه تنها با کسب 9 امتیاز بیشترین امتیاز را در بین تیم های ایرانی در آسیا گرفته اند، بلکه با 7 گل زده و 3 گل خورده دارای بهترین عملکرد خطوط حمله و دفاع هم هستند.
ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
پایان یازدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام در وین

پایان یازدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام در وین به گزارش فارس، یازدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام امروز (جمعه) 25 اسفند (16 مارس) با حضور هیات های ایران و گروه 1+5 (آمریکا، فرانسه، روسیه، انگلستان، چین و آلمان) و به ریاست سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر خارجه ایران و هلگا اشمیت معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در هتل پله کوبورگ شهر وین پایتخت اتریش برگزار شد.
در این نشست فرزانه شرف بافی مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران نیز حضور داشت.
سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر خارجه ایران دیروز (پنجشنبه) در اظهاراتی ضرب الاجل ترامپ درباره برجام را خلاف تعهدات آمریکا خواند و بار دیگر تصریح کرد که توافق وین به هیچ وجه امکان ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
جزییات ویژه برنامه شبکه پنج سیما برای نوروز

جزییات ویژه برنامه شبکه پنج سیما برای نوروز به گزارش روابط عمومی شبکه پنج سیما، محمد قنبری تهیه کننده جنگ شبانه "شب فیروزه ای" در توضیح بیشتر گفت: این برنامه از 26 اسفند ماه شروع تا 13 فروردین 97 با طراحی جدید در ساختار و محتوا مهمان خانه مخاطبان می شود.
وی ادامه داد: این برنامه با اجرای ابوالفضل آقاخانی با حضور مردم و هنرمندان این بار از شهر تهران به روی آنتن می رود و ما میزبان مردم در برج میلاد هستیم.
وی با اشاره به بخش های این جنگ شبانه اضافه کرد: شب فیروزه ای دارای بخش های متنوع و جذابی برای مخاطبان خواهد بود که یکی از آیتم ها این برنامه با حضور یوسف تیموری هنرمند جوان کشورمان است ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
آنکارا: 3530 تروریست در عملیات شاخه زیتون در سوریه کشته شده اند

آنکارا: 3530 تروریست در عملیات شاخه زیتون در سوریه کشته شده اند به گزارش مهر به نقل از آناتولی، ستاد کل ارتش ترکیه امروز جمعه و درحالی که حدود دو ماه از آغاز تجاوز نظامی ارتش این کشور به خاک سوریه می گذرد اعلام کرد که از زمان آغاز عملیات این کشور موسوم به شاخه زیتون در عفرین، سه هزار و 530 تروریست را کشته است.
در بیانیه صادره از سوی ستاد کل ارتش ترکیه بدون اشاره به تداوم عملیات نظامی آنکارا در خاک سوریه بر خلاف موازین بین المللی و بدون کسب مجوز از دولت قانونی دمشق در این خصوص آمده است که در ادامه عملیات شاخه زیتون مواضع گروه های تروریستی در قالب پناهگاه، انبار اسلحه و سنگر دفاعی نیز منهدم شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
مراسم تشییع و تدفین مینا باشاران با حضور نامزدش

مراسم تشییع و تدفین مینا باشاران با حضور نامزدش نصر:مراسم تشییع و تدفین مینا باشاران روز پنجشنبه در استانبول ترکیه برگزار شد. علاوه بر خانواده باشاران و مورات گزر نامزد مینا، جمع زیادی از دوستان این خانواده سرشناس نیز حضور داشتند. مینا باشاران بهمراه دوستان خود از امارات متحده عربی به سمت ترکیه در حال پرواز بود که هواپیمایش در حوالی شهرکرد سقوط کرد. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
در گفتگو با الف؛ نقوی حسینی: تحریم جدید آمریکا مقدمه خروج از برجام است/ نوذهمین تحریم علیه ایران بعد از برجام

در گفتگو با الف؛ نقوی حسینی: تحریم جدید آمریکا مقدمه خروج از برجام است/ نوذهمین تحریم علیه ایران بعد از برجام سید حسین نقوی حسینی نماینده ورامین در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار الف با اشاره به تصویب طرح ضد ایران در مجلس سنای آمریکا گفت: ظاهرا این طرح برای اعمال تحریم های حقوق بشری علیه مقام های ایران و موسوم به قانون حقوق بشر و گروگان گیری ایران است که باید در کنگره آمریکا هم تصویب شود.
وی با بیان اینکه پیش بینی ما این است که طرح مذکور در کنگره هم تصویب شود، افزود: بعد از برکناری تیلرسون وزیر خارجه آمریکا و انتصاب پمپئو بجای وی، سرعت دولت آمریکا در تصویب تحریمها علیه ایران بیشتر خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
مهمان امشب دورهمی + عکس

مهمان امشب دورهمی + عکس سعید راد جمعه (25 اسفند ماه) با حضور در برنامه دورهمی با مهران مدیری به گفت وگو می نشیند. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
عکس/ حضور یک زن در هیات ایرانی در کمیسیون مشترک برجام

عکس/ حضور یک زن در هیات ایرانی در کمیسیون مشترک برجام یازدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام که هشتمین نشست این کمیسیون از روز اجرایی شدن این توافق است، روز جمعه به ریاست هلگا اشمید نماینده اتحادیه اروپا و سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه و با حضور مدیران کل سیاسی کشورهای 1+5 دقایقی قبل در هتل کوبورگ وین آغاز شد. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
بازار ارز را کنترل کنیم قاچاق کالا متوقف می شود

بازار ارز را کنترل کنیم قاچاق کالا متوقف می شود به گزارش تسنیم، سید عبدالحمید اجتهادی مدیر کل پیشگیری و نظارت مبارزه با قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتی با اشاره به قوانین ورود و خروج ارز گفت: طبق قانون مبارزه با قاچاق، ورود، خروج، فروش، حواله و نگهداری ارز، اگر بدون رعایت ضوابطی باشد که به موجب بخش نامه های بانک مرکزی اعلام می شود، قاچاق محسوب می شود و تخلف است.
وی افزود: طبق مقررات بانک مرکزی، ورود و خروج ارز، تا معادل 10 هزار یورو بدون اینکه نیاز به اظهار و اقدامات خاصی داشته باشد، می تواند به کشور وارد یا خارج شود. بیش از 10 هزار یورو، طبق مقررات باید منشا قانونی این ارز مشخص شود. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
ورود لندکروزهای جدید به ناوگان خودرویی پلیس + عکس

ورود لندکروزهای جدید به ناوگان خودرویی پلیس + عکس بر اساس این گزارش، خودروهای جدید در پلیس راه کشور همزمان با اوج گیری سفرها و در قالب طرح نورزی به کار گرفته خواهند شد.
به گزارش تسنیم، در چند دهه گذشته انتخاب خودروهای پلیس در ایران مسیر پر فراز و نشیبی را داشته که پس از ورود بنزها به این ناوگان و فرسوده شدن شان در طول زمان، همواره بحث های بسیاری در خصوص مجوز ورود خودروهای خارجی در یگان های عملیاتی یا استفاده از خودروهای تولید داخل، مطرح می شود و در چندین نوبت خودروهای متفاوتی از مزدا 3، سراتو و سوزوکی تا 206 و حتی سمند به این ناوگان وارد شدند ولی به نظر می رسد این خودروها تا امروز نتوانسته تمام نیازهای پلیس ایران در نقاط مختلف ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
زلزله 4.9 ریشتری راور کرمان را لرزاند

زلزله 4.9 ریشتری راور کرمان را لرزاند به گزارشالف به نقل از مرکز لرزه نگاری کشور زلزله ای به بزرگی 4.9 ریشتر شهرستان راور در استان کرمان را لرزاند.
گفتنی است این زمین لرزه در عمق 22 کیلومتری زمین رخ داده است. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
ظریف: امیدواریم عربستان به سمت سلاح هسته ای نرود/ دولت آمریکا در موقعیتی نیست که حق غنی سازی را از کشورها بگیرد

ظریف: امیدواریم عربستان به سمت سلاح هسته ای نرود/ دولت آمریکا در موقعیتی نیست که حق غنی سازی را از کشورها بگیرد به گزارش الف محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی در مصاحبه با برنامه 60 دقیقه شبکه سی بی اس نیوز، به سبک و سیاق همیشه اظهارات تند و تیز و البته توهین آمیزی را علیه ایران مطرح کرده است. در چندماه گذشته عربستان سعودی تلاش برای توسعه برنامه هسته ای خود را کلید زده است و گفته می شود که رایزنی های فشرده ریاض با واشنگتن در این زمینه ادامه دارد. عربستان سعودی از پس از حصول توافق هسته ای ایران و 1+5 و اجرایی شدن برجام روند تلاش برای دستیابی به انرژی هسته ای را آغاز کرده است و در این میان به نظر می رسد که حضور دونالد ترامپ در راس قدرت در کاخ سفید نیز دست های ریاض برای پیشبرد این پروژه را بازتر کرده ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
تغییرات جالب توجه ماهینی در پست جدید

تغییرات جالب توجه ماهینی در پست جدید به گزارش خبرآنلاین، مدافع راست سرخپوشان اکنون به تغییرات پیاپی پست عادت کرده و توانسته اینبار در پست هافبک دفاعی نمره قبولی و اعتماد برانکو را به خود جلب کند.
ماهینی که علیرغم حضور سه هافبک دفاعی تخصصی در ترکیب پرسپولیس نظر مثبت برانکو را به خود جلب کرده و در پست شماره شش جایگاه ثابتی به خود اختصاص داده، در دیدار مقابل الوصل نیز یک روز موفق را پشت سر گذاشت و در نهایت نیز با پاس گل خود سه امتیاز این تیم در استادیوم زعبیل را تضمین کرد.
ماهینی که برخلاف روزهای ابتدایی حضورش در این پست، اکنون با تجربه و اعتمادبنفس بالا با پاس های کلیدی خود ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 19 ساعت پیش
سعد حریری: اسرائیل تهدید اصلی علیه امنیت لبنان است

سعد حریری: اسرائیل تهدید اصلی علیه امنیت لبنان است به گزارش ایسنا، سعد حریری در جریان سخنرانی خود در کنفرانس بین المللی رم 2 به منظور حمایت از دستگاه های امنیتی لبنان تصریح کرد: ما می خواهیم به آتش بس دست پیدا کنیم، اما اسرائیل به دسیسه چینی در مسیر عکس این روند ادامه می دهد.
وی افزود: این کنفرانس نشانگر اهمیت فوق العاده حمایت جامعه بین المللی از مراجع لبنانی است و این مساله باید ادامه پیدا کند و ما هم به نوبه خود به حمایت از نهادهای ملی لبنان ادامه دهیم.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، نخست وزیر لبنان بر لزوم تدوین راهبرد دفاع ملی جدید تاکید و اعلام کرد که اخیرا میشل عون ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 19 ساعت پیش
گزارش خبرنگار اعزامی الف آغاز نشست آستانه با حضور وزیر امور خارجه کشورمان + عکس

گزارش خبرنگار اعزامی الف آغاز نشست آستانه با حضور وزیر امور خارجه کشورمان + عکس به گزارش الف مذاکرات آستانه، از بهمن سال 1395 با ابتکار عمل جمهوری اسلامی ایران و روسیه و همراهی ترکیه، به منظور حل و فصل منازعات سوریه و پایان بخشیدن به شش سال کشتار، آوارگی و ویرانی در این کشور شروع شد و برای نخستین بار دو طرف اصلی جنگ یعنی نمایندگان دولت قانونی سوریه و نمایندگان گروه های اصلی معارضان مسلح در آستانه پایتخت جمهوری قزاقستان بر سر یک میز نشستند تا از مسیر مذاکره سیاسی راهی برای خروج از جنگ بگشایند.
مذاکره کنندگان ارشد سه کشور ، در مدت یکسال اخیر ، هشت بار گردهم آمده اند ، این مذاکرات نتایج مثبتی در زمینه توقف آتش بس و کاهش تنش در مناطق پر جمعیت سوریه داشته است ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 19 ساعت پیش
روایت پوتین از رباعیات عمر خیام

روایت پوتین از رباعیات عمر خیام به گزارش ایرنا، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه، در بخش دوم فیلم پوتین که روز (پنجشنبه) در فضای مجازی منتشر شد، نکات مهمی از زندگی و اندیشه های خود را بیان کرد.
** پوتین ترجمه روسی یک رباعی خیام را قرائت کرد
پوتین در این فیلم که در قالب گفت وگو با آندره کوندراشوف خبرنگار شبکه روسیه 1 تهیه شده است، گفت: اگر می خواهی حکیم باشی با مردم با ملاطفت رفتار کن، حکمت خود را برای هیچکس ناگوار نکن.
گوینده فیلم گفت: این بیت از خیام از اصول مهم زندگی رئیس جمهوری روسیه شده است.
** سوء قصد ناکام به جان پوتین ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش
حریری: نیروهای نظامی خود را در مرز با فلسطین اشغالی افزایش می دهیم

حریری: نیروهای نظامی خود را در مرز با فلسطین اشغالی افزایش می دهیم به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از رویترز، سعد حریری -- نخست وزیر لبنان -- اعلام کرد بیروت قصد دارد حضور نظامی خود را در مرزهای جنوبی با فلسطین اشغالی تقویت کند.
سعد حریری روز پنجشنبه در کنفرانس بین المللی برای حمایت از لبنان در رم ایتالیا با تاکید بر اینکه لبنان در تلاش برای دریافت کمک های مالی برای نیروهای مسلح این کشور است، تصریح کرد ارتش لبنان حضور نظامی خود را در مرزهای جنوبی کشور با فلسطین اشغالی تقویت می کند.
حریری در این کنفرانس گفت: ما نیروهای بیشتری از ارتش لبنان را به مناطق مرزی جنوب کشور اعزام خواهیم کرد و قصد ما استقرار یگانی از نیروهای نمونه و ویژه در مناطق ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش
هنگام سفر چه دارو هایی باید همراه داشته باشیم؟

هنگام سفر چه دارو هایی باید همراه داشته باشیم؟ به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ کارشناسان علم پزشکی اعتقاد دارند همراه داشتن برخی دارو ها البته با نظارت پزشک و تایید او می تواند در مسافرت ها مانع از بروز برخی بیماری ها و انجام درمان های اولیه تا رسیدن به مراکز درمانی شود.
از جمله شایع ترین دارو ها که افراد به همراه خود به سفر های دور و نزدیک و حتی برون کشوری می برند می توان دارو های برطرف کننده اسید معده، ضد دل درد، درمان بیماری مالاریا، آرام بخش ها، لوسیون های محافظت از پوست، مسکن ها، دارو های ضد حساسیت و دارو های خواب آور را نام برد.
البته در برخی کشور ها مصرف و همراه داشتن برخی دارو ها منع قانونی دارد و حتی می تواند سبب دستگیری ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش
ماجرای تخلف مالی در تیم ملی فوتبال/ کادر مدیریتی فوتبال در مظان اتهام

ماجرای تخلف مالی در تیم ملی فوتبال/ کادر مدیریتی فوتبال در مظان اتهام به گزارش خبرنگاران جوان؛ افشین پیروانی، مدیر سابق تیم ملی فوتبال ایران پس از دیدار رفت پرسپولیس و الوصل امارات برای حمایت از علی کریمی اعلام کرد قصد داشتم صحبت های زیادی را مطرح کنم اما هواداران مطمئن باشند در آینده خیلی از حرف ها را می گویم. علی کریمی خیلی حرف ها را زد و در مورد برخی مسائل هم اطلاعی نداشت که حرف بزند. با این وجود من همه چیز را می دانم و به زودی حرفهایم را می زنم. امروز می خواستم بگویم اما نشد.
پس از این اظهارات مسئولان کمیته اخلاق پیروانی را به این کمیته احضار کردند تا درباره یکی از پرونده های تخلف مالی که در زمان مدیریت او در تیم ملی فوتبال کشورمان رخ داده بود ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش
اولتیماتوم جدی به بازیکن پرسپولیس

اولتیماتوم جدی به بازیکن پرسپولیس به گزارش تسنیم، گادوین منشا چند هفته ای است که جایی در ترکیب اصلی پرسپولیس ندارد و در صورتی که حواشی پیرامون خود را کنار نگذارد این وضعیت ادامه خواهد داشت.
مربیان پرسپولیس به هیچ وجه از عملکرد منشا در تمرینات و بازی های پرسپولیس رضایت ندارند و به او اولتیماتوم داده اند که حواشی را کنار گذاشته و با جدیت و تلاش بیشتری در تمرینات ظاهر شود. منشا فعلاً به تعطیلات رفته و باید دید بعد از بازگشت به ایران می تواند خواسته های مربیان تیمش را برآورده کند یا نه.
منشا در حال حاضر بیشترین دستمزد را بین بازیکنان پرسپولیس می گیرد و این در شرایطی است که او یک فصل دیگر با این باشگاه قرارداد دارد ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش
چمران: شهرداری در این مدت کاری انجام نداده است

چمران: شهرداری در این مدت کاری انجام نداده است مهدی چمران در گفت وگو با تسنیم اظهار کرد: شهرداری در این مدت کاری انجام نداده است، بنده به شخص خاصی کار ندارم اما امروز کارهایی که در گذشته انجام شده، نه تنها انجام نگرفته بلکه متوقف شده و روی زمین مانده است، به عنوان مثال دو خط مترو را متوقف کرده اند.
وی تصریح کرد: امروز وقتی مردم به خاطر 33 درصد تسهیلات تشویقی به پرداخت کنندگان نقدی عوارض ساختمانی به شهرداری مناطق مراجعه می کنند، می بینند که این ها کار نمی کنند و گلایه مندی مردم از عدم کار کردن این مجموعه زیاد است و ما هم کاری ندیده ایم. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 21 ساعت پیش
برومند: شفر جواب ندانم کاری های نیم فصل اول استقلال را می دهد/ منصوریان بهانه دست پرسپولیسی ها داد

برومند: شفر جواب ندانم کاری های نیم فصل اول استقلال را می دهد/ منصوریان بهانه دست پرسپولیسی ها داد پرویز برومند در گفت وگو با تسنیم، درباره شرایط استقلال پس از حضور وینفرد شفر در این تیم، اظهار داشت: استقلال در این برهه به ثباتی رسیده که آرزوی هر تیمی داشتن چنین ثباتی است. استقلال همین نفرات و حتی بهتر از اینها را داشت که در نیم فصل از دست داد، ولی شفر با تدبیر خاصی به ایران آمده و از همین نفرات تیمی ساخته که حالا می تواند سربلندمان کند. دست شفر درد نکند با تیمی که ساخته است.
وی افزود: استقلال همین مهره ها را قبل از آمدن شفر هم داشت. عامل ادعایی که پرسپولیسی ها دارند و برای باخت شان در دربی بهانه می آورند که استرس امتیاز نداریم مربی قبلی استقلال است ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 21 ساعت پیش
بارش ها فقط در 3 استان مثبت است؛ 28 استان با آمار منفی بارش+نمودار

بارش ها فقط در 3 استان مثبت است؛ 28 استان با آمار منفی بارش+نمودار به گزارش تسنیم، مقایسه آمار بارش های سال آبی جاری با متوسط مدت مشابه در درازمدت (آمار 49ساله) نشان می دهد که ایران در سال جاری با بیش از 45 درصد کاهش بارش مواجه است.
این مسئله موجب شده تا میزان بارش ها در اغلب استان های کشور نیز نسبت به متوسط آمار بارش ها در مدت مشابه درازمدت در همان استان منفی باشد.
در حالی که آمار بارش های منفی در چند هفته اخیر به روی 27 استان دیده می شد، با منفی شدن دوباره آمار بارش های استان کردستان پس از حدود دوماه، تعداد استان های با آمار منفی بارش ها به 28 استان رسید. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 21 ساعت پیش
سقوط بالگرد آمریکایی در عراق

سقوط بالگرد آمریکایی در عراق گزارش رسانه ای حاکی است که در حادثه سقوط بالگرد آمریکایی شینوک، در غرب استان الانبار عراق، هفت نفر از سرنشینان آن کشته شدند.
این بالگرد یک فروند بلک هاوک را که از پایگاه هوایی عین الاسد برخاسته و به سمت مرزهای عراق در حرکت بود همراهی می کرد.
دلیل سقوط بالگرد نقص فنی اعلام شده است.
پیش از این شبکه الجزیره تعداد کشته شدگان این حادثه را سه نفر از جمله یک زن اعلام کرده بود.
منبع: خبرگزاری ها ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 21 ساعت پیش
سناریوهای افزایش دستمزد 97 کارگران

سناریوهای افزایش دستمزد 97 کارگران تسنیم نوشت: درحالی قرار است جمعه 25 اسفند ماه جلسه شورای عالی کار با حضور شرکای اجتماعی برگزار شود که پیش بینی بسیاری از فعالان بازار کار افزایش بین 15تا22 درصدی دستمزد کارگران است.
سال گذشته وزیر کار به همراه نمایندگان گروه های کارگری و کارفرمایی پس از نشست 12ساعته در شورای عالی کار، حداقل دستمزد کارگران برای سال96 را با افزایش 14.5 درصدی رقم 929.931 تومان تعیین کردند اما برای سایر سطوح 12درصد به اضافه روزانه 6768 ریال در نظر گرفته شد.
با در نظر گرفتن حداقل حقوق 930 هزار تومانی سناریوهای متفاوتی برای افزایش مزد حداقل بگیران و سایر سطوح مزدی پیش بینی می شود ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 21 ساعت پیش
لیگ اروپا؛ آرسنال قاطعانه میلان را حذف کرد/ دورتموند از دور رقابت ها کنار رفت

لیگ اروپا؛ آرسنال قاطعانه میلان را حذف کرد/ دورتموند از دور رقابت ها کنار رفت به گزارش تسنیم، دور برگشت مرحله یک هشتم نهایی رقابت های لیگ اروپا با صعود آرسنال و حذف میلان و دورتموند به پایان رسید.
در مهم ترین بازی، آرسنال در خانه اش 3 بریک میلان را برد و با برتری مجموع 5 بریک صعود کرد.
در این بازی ابتدا میلان مزد برتری ابتدایی اش را با گل چالهان اوغلو در دقیقه 35 گرفت اما دقایقی بعد یک پنالتی کاملا مشکوک به سود آرسنال اعلام شد و ولبک این ضربه را در دقیقه 39 به گل تساوی تبدیل کرد. نیمه اول با مساوی خاتمه یافت اما آرسنال در نیمه دوم توسط ژاکا در دقیقه 71 و مجددا ولبک در دقیفقه 86 به گل رسید تا با توجه به برتری 2 بر صفر بازی رفت در مجموع 5 بریک پیروز شود و به ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 21 ساعت پیش
روزنامه اسرائیلی: سقوط غوطه، تهدیدی برای اسرائیل و آمریکا است

روزنامه اسرائیلی: سقوط غوطه، تهدیدی برای اسرائیل و آمریکا است به گزارش فارس، روزنامه جروزالم پست در یادداشتی به بررسی عملیات ارتش سوریه برای آزادسازی غوطه شرقی دمشق پرداخته و نوشت که شکست معارضان در این منطقه منافع اسرائیل و آمریکا را تهدید می کند.
در ابتدای این یادداشت با ادعای اینکه حضور نظامی ایران در سوریه، تهدیدی برای اسرائیل و به معنای افزایش نفوذ روسیه در سوریه به حساب می آید، آمده است: سقوط غوطه به معنای دو چیز است. اول اینکه ایران ارباب دمشق می شود و این یعنی تهدید دائمی علیه اسرائیل. دوم اینکه آمریکا در برابر روسیه در سوریه بازنده می شود . ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 22 ساعت پیش
عربستان، ایران را به دست داشتن در حملات سایبری علیه خود متهم کرد

عربستان، ایران را به دست داشتن در حملات سایبری علیه خود متهم کرد به گزارش فارس، نماینده دایم عربستان سعودی در سازمان ملل متحد ایران را به انجام حملات سایبی علیه خود متهم کرد.
عبدالله المعلمی عصر پنجشنبه در نشست خبری که بعد از انتشار بیانیه شورای امنیت در مورد یمن برگزار شد، از این بیانیه استقبال کرد.
شورای امنیت بعد از ظهر پنجشنبه در مورد یمن بیانیه منتشر و در آن اقدام نیروهای جنبش انصارالله این کشور در شلیک موشک به داخل عربستان را محکوم کرد.
این بیانیه مدعی شده است که ایران اقدام به ارسال موشک به این نیروها کرده است و از آن ها حمایت می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 23 ساعت پیش
توصیه های نشریه فارن افرز به اروپا برای مذاکره با ترامپ جهت حفظ برجام

توصیه های نشریه فارن افرز به اروپا برای مذاکره با ترامپ جهت حفظ برجام به گزارش فارس، یک نشریه آمریکایی در تحلیلی به ارائه راهکارهایی برای حفظ برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) در بحبوحه تهدیدهای دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا برای لغو آن پرداخته است.
ایلان گلدنبرگ ، کارشناس مسائل سیاست خارجی و تحلیلگر مسائل مربوط به برنامه هسته ای ایران و الیزابث روزنبرگ ، تحلیلگر مسائل انرژی و تحریمی، این پیشنهادات را با نگارش یادداشتی با عنوان چگونه برجام را نجات دهیم در مجله فارن افرز مطرح کرده اند.
تحلیلگران با یادآوری ضرب الاجل ترامپ به کشورهای اروپایی برای اصلاح معایب برجام نوشته اند ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 23 ساعت پیش
رئیس مرکز کنترل ترافیک راهور ناجا: جاده چالوس 28 و 29 اسفند یکطرفه می شود/ احتمال اعمال محدودیت در هراز

رئیس مرکز کنترل ترافیک راهور ناجا: جاده چالوس 28 و 29 اسفند یکطرفه می شود/ احتمال اعمال محدودیت در هراز سرهنگ نادر رحمانی رئیس مرکز کنترل ترافیک راهور ناجا در گفت وگو با فارس، گفت: برابر تدابیری که برای سهولت سفر مسافران نوروزی به استان های شمالی اندیشیده شده مقرر شده است محدودیت های در دو محور هراز و چالوس اعمال شود.
وی افزود: در روزهای 28 و 29 اسفندماه از ساعت 15 محور چالوس از مرزن آباد به کرج تردد ممنوع خواهد بود و از ساعت 18 تردد از کرج به سمت چالوس یکطرفه خواهد بود.
رئیس مرکز کنترل ترافیک راهور ناجا گفت: پایان زمان این محدودیت بسته به حجم خودروهای داخل محور و تقاضای سفر دارد.
ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 23 ساعت پیش
هفته بیست و هشتم لیگ دسته اول دوئل دو استقلالی و دربی شیرازی/ تلاش نفت برای حفظ صدر

هفته بیست و هشتم لیگ دسته اول دوئل دو استقلالی و دربی شیرازی/ تلاش نفت برای حفظ صدر به گزارش فارس، هفته بیست و هشتم لیگ دسته اول روز شنبه با انجام 7 دیدار آغاز می شود. تیم نفت مسجدسلیمان اگرچه صدرنشین مسابقات است اما فاصله امتیازی تیم های مدعی صعود بسیار اندک است و فاصله تیم اول تا پنجم جدول فقط 6 امتیاز است. از سویی دیگر در هفته ای که گذشت بسیاری از مربیان تیم های لیگ یک نسبت به ترویج پدیده شوم دوپینگ هشدار دادند و از این مساله ابراز نگرانی کرده بودند.
در این هفته شاگردان محمود فکری میزبان تیم شهرداری ماهشهر رده دوازدهمی هستند.نفت اگر در این بازی هم یک امتیاز بگیرد همچنان صدرنشین باقی می ماند اما قطعا نفت مسجدسلیمان برای برد به میدان می رود تا مثل هفته گذشته شکست ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 23 ساعت پیش
خیز صهیونیست ها برای حضور گسترده در بازار امنیت سایبری جهان

خیز صهیونیست ها برای حضور گسترده در بازار امنیت سایبری جهان به گزارش فارس به نقل از نوکمل، نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در اجلاس سالانه کمیته امور عمومی آمریکا اسرائیل AIPAC که امسال در تاریخ های 3 تا 6 مارس 2018 (12 تا 15 اسفند) در واشنگتن برگزار شد، به برخی پیشرفت ها و دستاوردهای رژیم صهیونیستی در حوزه فناوری و تکنولوژی اشاره کرده و نام تعدادی از شرکت های فعال در عرصه های ارتباطات، کشاورزی، ناوبری خودرو و تصفیه آب را برشمرد.
وی با ارائه آماری از 10 کمپانی پیشرو در جهان در سال 2006، گفت در بین آنها 5 شرکت انرژی و فقط یک شرکت آی تی دیده می شود ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 2 روز و 0 ساعت پیش
هند: کماکان از توسعه بندر چابهار حمایت می کنیم

هند: کماکان از توسعه بندر چابهار حمایت می کنیم به گزارش فارس، راویش کومار سخنگوی وزارت خارجه هند در واکنش به پیشنهاد ایران به پاکستان و چین برای پیوستن به پروژه توسعه بندر چابهار، گفت که دهلی نو به حق حاکمیت ایران و تمایل تهران برای انتخاب شرکای خارجی خود احترام می گذارد.
روز سه شنبه محمدجواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در حاشیه سفر خود به پاکستان، گفت که تهران از حضور پکن و اسلام آباد در پروژه توسعه بندر چابهار و زیرساخت های ترانزیتی مرتبط با این بندر، استقبال می کند.
این پیشنهاد در حالی مطرح شد که ایران و هند در اردیبشهت سال گذشته ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 0 ساعت پیش
عروس ارشد ترامپ، درخواست طلاق داد +عکس

عروس ارشد ترامپ، درخواست طلاق داد +عکس به گزارش فارس، ونسا ترامپ همسر دونالدجونیور ترامپ ، فرزند ارشد رئیس جمهور آمریکا به دادگاه مراجعه کرد و خواستار طلاق شد.
ترامپ جونیور و همسرش ونسا ترامپ
یک ماه قبل بود که ونسا ترامپ همسر فرزند ارشد دونالد ترامپ در رسانه ها خبر ساز شد. او پس از باز کردن پاکتی که حاوی پودری سفید بود، به بیمارستان منتقل شد.
همسر دونالد جونیور ترامپ در منزل خود، پاکت نامه ای که برای شوهرش ارسال شده بود را باز کرد و با گزارش وجود پودر سفید در داخل پاکت، برای مقابله با تبعات احتمالی استنشاق این پودر به بیمارستان منتقل شد. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: حوادث انتشار : 2 روز و 0 ساعت پیش
تفتیان: نوروز را در فرانسه تمرین می کنم/ هدفم بازیهای جاکارتا است

تفتیان: نوروز را در فرانسه تمرین می کنم/ هدفم بازیهای جاکارتا است حسن تفتیان در سال 96 توانست افتخارات زیادی را برای دوومیدانی ایران به ارمغان آورد. او در سه رقابت آسیایی به مدال طلا رسید و پرچم ایران را بالا برد. همنچنین در رقابت های قهرمانی داخل سالن جهان در بیرمنگام توانست عنوان پنجمی را برای ایران به ارمغان آورد و تاریخ ساز شود.
تفتیان می گوید که برای ورزشکاران عید نوروز و تعطیلات معنا ندارد و باید با برنامه مربی تمریناتشان را ادامه دهند. تفتیان نوروز خود را به دور از خانواده و در فرانسه به تمرین می پردازد تا به هدف اصلی خود که کسب خوش رنگترین مدال در بازی های آسیایی جاکارتا است دست یابد. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 0 ساعت پیش
واکنش مشاور رئیس جمهور به اظهارات ضد ایرانی ولیعهد سعودی

واکنش مشاور رئیس جمهور به اظهارات ضد ایرانی ولیعهد سعودی به گزارش الف، آشنا در کانال تلگرامی خود نوشت: ولی عهد اشتباه می کند؛ مشکل او نه جوانی است نه ایران؛ مشکل او عدم اعتماد به نفس و عدم التزام به سند 2030 است. او باید بداند که نمی تواند هم اتمی بشود، هم یمن را بمباران کند و هم شبکه های تروریسم تکفیری را تامین مالی کند و هم 700 میلیارد سلاح بخرد و لی در عین حال "اقتصاد منهای نفت" هم داشته باشد.
ایران خو را ملزم به "دفاع از کعبه در مقابل پیشروی خزنده صهیونیسم" می داند و این عربستان است که باید موضع خود در مقابل اسرائیل را روشن کند. در دیدگاه بسیاری از مسلمانان کسانی که نتانیاهو آنها را "متحدان اسرائیل در مقابل ایران" می خواند صلاحیت دفاع از ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 1 ساعت پیش
نتانیاهو به کابینه خود گفت که ترامپ از برجام خارج می شود

نتانیاهو به کابینه خود گفت که ترامپ از برجام خارج می شود به گزار ایسنا، به نقل از روزنامه تایمز اسراییل، کانال 10 تلوزیون رژیم صهیونیستی در گزارشی اعلام کرد که آمریکا به احتمال قوی در ماه می از برجام خارج می شود. نتانیاهو در جلسه با کابینه خود و در زمان اعلام جزئیات دیدار هفته گذشته اش با ترامپ این خبر را اعلام کرد.
نتانیاهو گفته است که دیدار او با ترامپ برای گفت وگو در مورد برجام با حضور رکس تیلرسون، وزیر خارجه پیشین آمریکا، جیمز ماتیس، وزیر دفاع، ژنرال مک مستر، مشاور امنیت ملی ترامپ و جان کلی، رییس کارکنان کاخ سفید انجام شده است.
بنیامین نتانیاهو در این دیدار گفت ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 1 ساعت پیش
آغاز طرح نوروزی پلیس در فرودگاه ها از امروز

آغاز طرح نوروزی پلیس در فرودگاه ها از امروز سردار حسن مهری در گفت وگو با ایسنا درباره اقدامات پلیس فرودگاه های کشور در ایام نوروز اظهارکرد: طبیعتا در ایام نوروز حجم سفر در فرودگاه های کشور افزایش می یابد و ما نیز طبق برنامه سالیانه اقدام خواهیم کرد و بر این اساس طرح نوروزی ما از امروز 25 اسفند ماه آغاز می شود.
وی با بیان اینکه از 25 تا 28 اسفندماه تمامی نیروهای پلیس فرودگاه در آماده باش کامل هستند، گفت: طبق برآوردهای ما و اطلاعات موجود "پیک سفرها" در این ایام انجام خواهد شد و بنابراین ماموران ما هم در آماده باش هستند و پس از آن هم طبق برنامه ای که از ناجا داریم ماموران ما در دوشیفت تا پایان تعطیلات نوروزی در فروردگاه های سراسر ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 1 ساعت پیش
مهدی باکری کی بود؟

مهدی باکری کی بود؟ مهدی باکری سال 1333 هجری شمسی در شهرستان میاندوآب آذربایجان غربی متولد شد. در دوران کودکی، مادرش را از دست داد. تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در ارومیه به پایان رساند و در دوره دبیرستان همزمان با شهادت برادرش علی باکری به دست دژخیمان ساواک وارد جریانات سیاسی شد.
پس از اخذ دیپلم با وجود آنکه از شهادت برادرش بسیار متاثر و متالم بود، به دانشگاه راه یافت و در رشته مهندسی مکانیک مشغول تحصیل شد. از ابتدای ورود به دانشگاه تبریز یکی از افراد مبارز این دانشگاه بود. او برادرش حمید را نیز به همراه خود به این شهر آورد ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: مذهبی انتشار : 2 روز و 2 ساعت پیش
مک مستر: باید با اقدامات بی ثبات کننده ایران در منطقه و سوریه مقابله کرد

مک مستر: باید با اقدامات بی ثبات کننده ایران در منطقه و سوریه مقابله کرد به گزارش ایسنا به نقل از پولیتیکو، ژنرال هربرت مک مستر که در موزه هولوکاست و در هفتمین سالروز آغاز جنگ در سوریه صحبت می کرد یکبار دیگر با متهم کردن ایران به انجام "فعالیت های بی ثبات کننده" در منطقه و سوریه گفت: زمان آن رسیده که به دلیل انجام اقدامات ثبات زدا برای مسکو و تهران پیامدهای اقتصادی و سیاسی جدی ایجاد کنیم.
مشاور امنیت ملی ترامپ در ادعاهایی بی اساس گفت که ایران از 2012 تاکنون 16 میلیارد دلار را صرف حمایت از رژیم اسد و دیگر گروهای وابسته به خود کرده است.
او در ادامه این ادعاها گفت ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 2 ساعت پیش
یک تنه در آلمان در برابر یک جهان!

یک تنه در آلمان در برابر یک جهان! به گزارش ایسنا، سالن شماره هفت نمایشگاه ITB برلین، امسال هم شاهد حضور آژانس های ایرانی بود؛ تا در روزهایی که جهان آمیخته به اخباری منفی از ایران است، با مهمان نوازی مشتریان کهنه ی خود را در آلمان حفظ کنند و همتایان تجاری خود را در سایر کشورها متقاعد کنند تا این مسیرِ هرچند گران را از فهرست مقاصد خود حذف نکنند و مشتریان تازه نفس را به این صرافت اندازند که ایران را به فهرست مقاصد سفر در سال های 19 2018 اضافه کنند.
ITB برلین که مهم ترین نمایشگاه جهان گردشگری است و به شکلی بورس این صنعت به شمار می آید ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 2 ساعت پیش
بازدید سرزده سردار رحیمی از پشت صحنه دورهمی

بازدید سرزده سردار رحیمی از پشت صحنه دورهمی به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان: عصر امروز بیست و چهارم اسفند ماه، سردار حسین رحیمی فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ، به صورت سرزده در لوکیشن برنامه تلویزیونی دورهمی حاضر شد. وی ضمن بازدید از پشت صحنه این برنامه و گفتگو با عوامل، از طرف نیروی انتظامی از عوامل دورهمی تشکر کرد و به آن ها خسته نباشید گفت.
شایان ذکر است؛ مهمان ویژه مهران مدیری در این برنامه، مصطفی زمانی بازیگر سینما و تلویزیون بود.
گفتنی است؛ برنامه دورهمی پیش از این میزبان بازیگران و چهره های برجسته ای بوده و توانسته است با زبان طنز مسائل و معضلات جامعه را بیان کند. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: فرهنگی هنری انتشار : 2 روز و 4 ساعت پیش
الحشد الشعبی مواضع داعش در داخل سوریه را هدف قرار داد

الحشد الشعبی مواضع داعش در داخل سوریه را هدف قرار داد به گزارش فارس، شبکه المیادین لحظاتی پیش به نقل از خبرنگار خود گزارش داد که این نیرو ها مواضع عناصر تروریستی داعش در روستای سوری الدشیشه که به موازات منطقه مرزی تل صفو عراق است، هدف حملات توپخانه ای خود قرار داده است.
به رغم اینکه خلافت خود خوانده داعش در عراق و سوریه با سقوط شهر های موصل و رقه پایان یافته، ولی نیرو های کرد مورد حمایت آمریکا به عناصر داعش در جریان آزادسازی شهر رقه اجازه دادند این شهر را به مقصد مناطق مرزی سوریه با عراق ترک کنند.
نیرو های الحشد الشعبی از ابتدای عملیات قادمون یا نینوی که به آزادسازی شهر موصل و تمامی مناطق استان نینوی منجر شد ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 4 ساعت پیش
استقبال علی اف از سفر نوروزی حسن روحانی به باکو

استقبال علی اف از سفر نوروزی حسن روحانی به باکو به گزارش فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که امروز (پنجشنبه) برای شرکت در نشست چهارجانبه با حضور وزرای خارجه ایران ترکیه، گرجستان و آذربایجان به باکو سفر کرده بود با الهام علی اف رئیس جمهور آذربایجان دیدار و گفتگو کرد.
رئیس جمهور آذربایجان در دیدار با وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ضمن اشاره به دیدار های منظم مقامات دو کشور، از سفر حسن روحانی رئیس جمهوری کشورمان به باکو در ایام نوروز ابراز خرسندی کرد و اظهار داشت: روابط 2 کشور در هیچ مقطعی به این خوبی نبوده است.
علی اف همچنین با جدی خواندن تهدیدات منطقه ای ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 4 ساعت پیش
عراقچی:امکان مذاکره مجدد یا توافق تکمیلی وجود ندارد

عراقچی:امکان مذاکره مجدد یا توافق تکمیلی وجود ندارد معاون وزیر امور خارجه ایران عصر پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا در وین گفت: در حاشیه نشست کمیسیون مشترک برجام بطور معمول با برخی از کشورهای مشارکت کننده در برجام یا در صورت نیاز با همه آنها دیدارهای دوجانبه برگزار می کنیم. این بار هم تا الان با هیات اتحادیه اروپا ، روسیه ، فرانسه و آلمان دیدار کرده ایم و با هیات های دیگر نیز متعاقبا دیدارهایی خواهیم داشت.
وی خاطرنشان کرد: در دیدارهای دوجانبه مباحث مربوط به میزان پایبندی دولت آمریکا به تعهداتش در برجام و مواردی که مورد نقض واقع شده است را مطرح کردیم ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 4 ساعت پیش
جوان خاتمی اعضای خانواده خود را به قتل رساند

جوان خاتمی اعضای خانواده خود را به قتل رساند به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، خبر قتل سه نفر از اعضای یک خانواده در شهرستان خاتم توسط فرزند جوان خانواده توسط دادستان شهرستان خاتم تایید شد.
این جنایت به دلیل اختلافات خانوادگی اتفاق افتاده و فرزند خانواده در این حادثه سه تن از اعضای خانواده خود را به قتل رسانده است.
در بررسی های اولیه مشخص شد فرزند این خانواده، اعضای خانواده خود را با وارد کردن ضربه میله آهنی به سر آن ها به قتل رسانده و برای پاک کردن آثار جرم، جنازه آن ها را در چاه فاضلاب انداخته است.
به نظر می رسد مقتولان با وارد شدن ضربه به سر آن ها به دلیل شدت جراحات فوت کردند ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: حوادث انتشار : 2 روز و 4 ساعت پیش
شورای امنیت بازگشایی همه بنادر یمن را خواستار شد

شورای امنیت بازگشایی همه بنادر یمن را خواستار شد به گزارش مهر به نقل از السومریه نیوز، شورای امنیت وخامت اوضاع انسانی در یمن محکوم و اعلام کرد که بیش از 22 میلیون نفر نیاز به کمک های فوری دارند که این آمار در مقایسه با سال گذشته 3.4 میلیون نفر افزایش یافته است.
شورای امنیت در مورد وخامت شدید اوضاع در یمن و تداوم این شرایط و آثار ویرانگر آن بر شهروندان یمنی به شدت ابراز نگرانی کرد.
شورای امنیت از همه طرف های درگیر خواستار پایان دادن به درگیری و گشایش همه بنادر یمن به منظور رساندن کمک های انسانی به افراد نیازمند شد.
ائتلاف عربی در سال 2015 (فروردین 94) به بهانه حمایت از عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری فراری یمن ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 4 ساعت پیش
تولید ماهانه نفت ایران کاهش یافت

تولید ماهانه نفت ایران کاهش یافت به گزارش ایسنا، آمار اوپک بر مبنای اطلاعات منابع ثانویه نشان داد تولید نفت ایران در فوریه به 3.813 میلیون بشکه در روز رسید که در مقایسه با 3.818 میلیون بشکه در روز در ژانویه، حدود 5000 بشکه در روز کاهش داشت.
اما براساس آماری که از سوی ایران اعلام شده است، تولید نفت در فوریه 3.810 میلیون بشکه در روز بود که در مقایسه با 3.817 میلیون بشکه در روز در ژانویه، 7000 بشکه در روز کاهش داشت.
تولید نفت ایران در سه ماهه چهارم سال میلادی گذشته 3.822 میلیون بشکه در روز بوده که در مقایسه با 3.833 میلیون بشکه در روز در سه ماهه سوم، کمتر بوده است. میانگین تولید نفت ایران در سال 2017 به 3 ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 4 ساعت پیش
عامل تیراندازی در کرمانشاه دستگیر شد

عامل تیراندازی در کرمانشاه دستگیر شد به گزارش مهر، سرهنگ محمد رستمی اظهار داشت: هفته گذشته در پی وقوع یک فقره تیر اندازی در یکی از محلات مرکزی شهر کرمانشاه، رسیدگی به موضوع در دستور کار ماموران پلیس اطلاعات و امنیت قرار گرفت.
وی افزود: گروه ویژه ای از ماموران در نهایت روز گذشته به واسطه اقدامات اطلاعاتی عامل تیر اندازی را شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر کردند.
رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی انتظامی کرمانشاه عنوان کرد: پس از انجام تحقیقات مشخص شد که این تیراندازی به دلیل اختلافات شخصی رخ داد و هیچ خسارت جانی نداشت. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: حوادث انتشار : 2 روز و 5 ساعت پیش
واکنش وزیر ارتباطات به شایعه قطع دائم تلگرام

واکنش وزیر ارتباطات به شایعه قطع دائم تلگرام وزیر ارتباطات گفت: شایعه هایی که در خصوص قطع دائمی شبکه های اجتماعی مطرح می شود صحت ندارد. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 5 ساعت پیش
قوچان نژاد: می توانیم رقبای خود را سورپرایز کنیم

قوچان نژاد: می توانیم رقبای خود را سورپرایز کنیم به گزارش ورزش سه، رضا قوچان نژاد در گفت وگو با مجله Voetbal International که قدیمی ترین مجله فوتبالی هلند به شمار می رود، با اشاره به گلی که در تاریخ 18 ژوئن در بازی مقابل کره جنوبی به ثمر رساند و تیم ملی ایران را راهی جام جهانی 2014 برزیل کرد، گفت: آن گل مقابل کره به نام من درآمد. پیش از آن بازی هم دو گل مهم برای تیم ملی به ثمر رسانده بودم، اما گل مقابل کره زندگی و دوران حرفه ای من در ایران به عنوان یک فوتبالیست را تغییر داد. با پیروزی مقابل کره جنوبی به طور مستقیم جواز حضور در جام جهانی را کسب کردیم و آن بازی و آن گل همیشه در خاطر من می ماند. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 5 ساعت پیش
توقیف یک پهپاد مشکوک بر فراز جیرفت توسط اطلاعات سپاه

توقیف یک پهپاد مشکوک بر فراز جیرفت توسط اطلاعات سپاه به گزارش ایسنا، سرهنگ پاسدار محمدرضا استایی افزود: این کوادکوپتر به سازمان اطلاعات سپاه ثارالله انتقال داده شد تا بررسی های لازم در این زمینه صورت گیرد.
سرهنگ استایی خاطرنشان کرد: با توجه به اقدامات جاسوسی اخیر احتمال می رود این پهپاد جهت اقدامات خرابکارانه بکار گرفته شده باشد.
وی در پایان هشدار داد: پرواز هرگونه پرنده ای به خصوص این نوع پهباد ها و هلی شات ها که اخیرا تعداد آن ها خیلی هم زیاد شده و می تواند بسیاری از اماکن را با خطر مواجه کند، پیامد های امنیتی در پی دارد و متقاضیان باید نسبت به دریافت مجوز در این باره اقدام کنند و در غیر اینصورت علاوه بر توقیف دستگاه یاد شده با ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 5 ساعت پیش
سفر کم سابقه وزیر امور خارجه کره شمالی به سوئد

سفر کم سابقه وزیر امور خارجه کره شمالی به سوئد به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، ری یونگ هو، وزیر امور خارجه کره شمالی برای گفتگو با مقامات سوئد وارد استکهلم، پایتخت این کشور، شد. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 5 ساعت پیش
ترامپ مدعی شد روسیه در مسمومیت جاسوس روس دست داشته است

ترامپ مدعی شد روسیه در مسمومیت جاسوس روس دست داشته است به گزارش ایلنا به نقل از راشا تودی، دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا امروز-پنجشنبه- در جریان دیدار با لئو وارادکار نخست وزیر ایرلند، به خبرنگاران گفت: با نخست وزیر بریتانیا گفت و گو کردم و گفت و گوها در این رابطه ادامه دارد. این حادثه بسیار ناراحت کننده است. این اتفاق هرگز، هیچگاه نباید رخ می داد و ما با آن خیلی جدی برخورد می کنیم.
وی در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره دست داشتن روسیه در مسمومیت جاسوس روس، گفت: بله، اینطور به نظر می رسد. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 6 ساعت پیش
جلسه فوری شورای امنیت ملی روسیه درپی تنش با لندن

جلسه فوری شورای امنیت ملی روسیه درپی تنش با لندن به گزارش مهر به نقل از آسوشیتدپرس، شورای امنیت ملی روسیه به ریاست ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری این کشور برای بررسی تنش به وجود آمده میان مسکو-لندن تشکیل جلسه داد.
به گفته دیمیتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین، شرکت کنندگان در این نشست نگرانی عمیق خود را درباره موضع گیری تحریک آمیز و مخرب انگلیس اعلام کردند.
این نشست با حضور اعضای ارشد کابینه، رهبران پارلمان و روسای نهاد های امنیتی روسیه تشکیل شد.
گفتنی است تنش ها از روز چهارم مارس و همزمان با مسمومیت سرگئی سکریپال جاسوس دوجانبه سابق و دخترش بالا گرفت. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 7 ساعت پیش
تصویب طرح ضدایرانی در مجلس سنای آمریکا/ پاس تازه به ترامپ برای تحریم بیشتر ایران

تصویب طرح ضدایرانی در مجلس سنای آمریکا/ پاس تازه به ترامپ برای تحریم بیشتر ایران به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، روز پنج شنبه کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا طرحی را به تصویب رساند که در آن خواستار اعمال تحریم های حقوق بشری علیه مقام های ایران شده بود.
طرح موسوم به قانون حقوق بشر و گروگان گیری ایران اکنون باید برای طی مراحل قانونگذاری و تبدیل شدن به قانون، ابتدا در صحن علنی مجلس نمایندگان و پس از آن، در مجلس سنا به تصویب رسیده و در نهایت به امضای رئیس جمهور آمریکا برسد.
در صورتی که این طرح تبدیل به قانون شود، رئیس جمهور آمریکا باید ظرف حداکثر 270 روز پس از اجرایی شدن آن ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 7 ساعت پیش
دلنوشته رئیسی برای شهدا

دلنوشته رئیسی برای شهدا به گزارش تسنیم، متن کامل یادداشت آیت الله رئیسی تولیت آستان قدس رضوی تحت عنوان " یاد شهدا در پنج شنبه آخر سال" در زیر می آید:
سلام و درود خدا بر شهیدانی که ملت ایران عزت، عظمت، امنیت، استقلال و آزادی امروز و فردایش را مدیون آنان است.
سلام و درود خدا بر فداکارانی که در مقابل امر ولی فقیه، آن هم امر به از جان گذشتگی، هیچ توقف و تردیدی به دل راه ندادند.
بدا به حال ما مسئولان، اگر راه نورانی آنان را فراموش کنیم؛ بدا به حال ما اگر افزون طلبی و امتیازخواهی افراد و گروههای خاص را بر متن مردم و بویژه مستضعفان و محرومان ترجیح دهیم. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: مذهبی انتشار : 2 روز و 7 ساعت پیش
تیام: در استادیوم آزادی، تپش قلب پیدا می کنم/ به بازی با الریان می رسم

تیام: در استادیوم آزادی، تپش قلب پیدا می کنم/ به بازی با الریان می رسم به گزارش خبرورزشی، تیام خیلی زود در ترکیب آبی پوشان جا افتاد و نشان داد مهاجمی پرتلاش و گلزن است. به همین بهانه گفت وگویی با او انجام دادیم که می خوانید.
* در اواسط نیمه دوم بازی استقلال و العین به دلیل مصدومیت تعویض شدی، در همین زمینه اخبار مختلفی منتشر شد، شرایط جسمانی تان چطور است؟
مسئله مهمی نیست. موقع بازی بدن گرم است و اگر آسیبی در بدن ایجاد می شود، باید با آن جدی برخورد کرد تا آسیب گسترش نیابد و بدتر نشود. فردای مسابقه شرایط پایم مورد بررسی قرار گرفت، حتی MRI گرفتیم و خوشبختانه آسیب خاصی ندیده ام، نیاز به چند جلسه فیزیوتراپی است. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 7 ساعت پیش
کنسرت خواننده سرشناس به دلیل نامعلوم لغو شد

کنسرت خواننده سرشناس به دلیل نامعلوم لغو شد کنسرت موسیقی فرزاد فرزین در آخرین پنجشنبه سال 96 در شهرکرد لغو شد. تبلیغات گسترده ای برای برگزاری این کنسرت در استان چهارمحال و بختیاری و استان اصفهان انجام شده بود.
یکی از کسانی که برای شرکت در این کنسرت موسیقی بلیط تهیه کرده بود به خبرنگار مهر گفت: کنسرت فرزاد فرزین در شهرکرد لغو شده است و به ما اعلام شده است که مبلغ پرداخت شده تا 10 روز دیگر به حساب شما واریز می شود.
رشید شاهرخ با اعلام نارضایتی از لغو این کنسرت، ادامه داد: علت لغو این کنسرت مشخص نشده است.
وی بیان کرد: مسافران بسیاری از استان اصفهان برای شرکت در این کنسرت راهی شهرکرد شده اند که متاسفانه همه آن ها سرگردان ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: فرهنگی هنری انتشار : 2 روز و 8 ساعت پیش
پاسخ اتحادیه جهانی به میزبانی ایران در جام جهانی کشتی

پاسخ اتحادیه جهانی به میزبانی ایران در جام جهانی کشتی به گزارش تسنیم، رئیس اتحادیه جهانی کشتی اعلام کرد که اعطای دوباره میزبانی به ایران باید در جلسه ای که در کشور سوئیس برگزار می شود، مورد بررسی قرار بگیرد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی نناد لالوویچ رئیس اتحادیه جهانی کشتی در پاسخ به نامه نایب رئیس فدراسیون کشتی ایران که بنا به درخواست آقایان داورزنی و شهنازی برای اعلام آمادگی مجدد فدراسیون کشتی برای برگزاری مسابقات جام جهانی فرنگی، بدلیل عدم پذیرش استعفای رسول خادم توسط مجمع به اتحادیه جهانی کشتی ارسال شد؛ اعلام کرد باید قبل از برگزاری جام جهانی در ایران جلسه ای در سوئیس برگزار شود و درک شفافی از شرایط داشته باشیم تا بتوانیم تصمیم ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 8 ساعت پیش
دریاچه ارومیه اندکی جان گرفت

دریاچه ارومیه اندکی جان گرفت به گزارش تسنیم، تقی کهوریان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی ظهر امروز در آئین برگزاری رزمایش ترافیکی و انتظامی نوروز 97 آذربایجان غربی اظهار داشت: پرهیز از خطر و آرامش در سفر، شعار ستاد اجرایی خدمات سفر در نوروز است که برای تحقق آن هماهنگی و همکاری موثر تمامی سازمان ها و ارگان های اجرایی لازم است.
وی افزود: آماده سازی امکانات و فراهم کردن شرایط پذیرایی از مسافران در آذربایجان غربی، حضور موثر و هماهنگ سازمان ها و نظارت و کنترل بر کیفیت خدمات ارائه شده به مسافران از راهبرد های اصلی در ایجاد فضایی آرام، ایمن وبانشاط در ایام نوروز در استان است. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 8 ساعت پیش
هشدار؛ آب های بطری به پلاستیک آلوده هستند

هشدار؛ آب های بطری به پلاستیک آلوده هستند به گزارش خبرآنلاین؛ بعد از اینکه تحقیق جدیدی روی بطری های چند شرکت معروف تولیدکننده آب بسته بندی شده نشان داد که بیش 90درصد آنها شامل اجزای ریز پلاستیک بودند، سازمان جهانی بهداشت اعلام کرده که قرار است خطرات نوشیدن آب از بطری را بررسی کنند.
در این تحقیق 259 بطری آب 11 مارک مختلف در 9 کشور بررسی شده اند و مشخص شده به ازای هر لیتر آب 325 نوع پلاستیک مختلف در بطری وجود دارد که تعداد این پلاستیک ها در برخی مواقع به 1000 پلاستیک در لیتر هم می رسید.
از 259 بطری که آزمایش شدند فقط 17 بطری اصلا پلاستیک نداشتند. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 9 ساعت پیش
پیام آیت الله مکارم به روحانی:اصرار به شبکه های اجتماعی خارجی و عدم توجه به شبکه های داخلی بردگی است

پیام آیت الله مکارم به روحانی:اصرار به شبکه های اجتماعی خارجی و عدم توجه به شبکه های داخلی بردگی است به گزارش انتخاب، این مرجع تقلید در دیدار معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تقدیر از فعالیت های انجام شده در وزارت ارتباطات اظهار کرد: باید خود و مردم را به این نکته توجه دهیم که فضاهای مجازی خارجی به قصد قربت، حمایت بشریت و کمک به مردم دنیا تاسیس نشده است. این موضوع مانند سایر کارهای غربی در راستای حفظ منافع خودشان و دامی برای مردم است تا بتوانند حاکمیت خود را بر دنیا تثبیت کنند، غربی ها به کشور کره می گویند که بمب اتم نداشته باشد تا برتری آن ها حفظ شود، به ایران می گویند ایران نباید دارای موشک باشد تا به سلطه گری خود ادامه دهند. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 9 ساعت پیش
جزییات سرقت مسلحانه 4 کیلو طلا در عوارضی تهران-قم

جزییات سرقت مسلحانه 4 کیلو طلا در عوارضی تهران-قم به گزارش ایلنا، در پی انتشار خبری مبنی بر سرقت کیف حامل 4 کیلو طلا در عوارضی تهران - قم، سرگرد محمدرضا ملکوتی رییس کلانتری 171 شهید مصطفی خمینی توضیحاتی در این زمینه ارائه کرد:
در ساعت 19:45 روز شنبه 96/12/5 فردی 43 ساله اهل اصفهان به کلانتری مراجعه و بیان کرد چندین سال است برای خرید طلا به بازار تهران مراجعه می کنم.
روز جاری مقدار 6/5 کیلو طلای 18 عیار آب شده از چند طلا فروشی بازار خریداری کردم و به روال همیشه از طریق مترو 15 خرداد به سمت مترو شاهد آمدم.
پس از خروج از مترو سوار بر یک ون تاکسی شدم، پس از طی مسافت کوتاهی یک دستگاه سمند با 3 سرنشین ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: حوادث انتشار : 2 روز و 9 ساعت پیش
مردی که دوستش را به آتش کشید دستگیر شد

مردی که دوستش را به آتش کشید دستگیر شد به گزارش ایسنا، سرهنگ محمدرضا آمویی ، گفت: در پی سرقت از منزل یک نفر از شهروندان روانسر، شناسایی و دستگیری سارق و کشف اموال مسروقه در دستور کار کاراگاهان آگاهی شهرستان قرار گرفت.
وی افزود: با پیگیری های شبانه روزی جهت شناسایی سارق سرنخ هایی به دست آمد که سارق احتمالاً اهل یکی از استان های همجوار باشد.
معاون اجتماعی انتظامی استان کرمانشاه تصریح کرد: در این راستا با هماهنگی های به عمل آمده با مرجع قضایی یک اکیپ از کارآگاهان پلیس جهت شناسایی و دستگیری سارق به محل سکونت او مراجعه کردند که متاسفانه با توجه به تعبیه دوربین های متعدد در اطراف ساختمان ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: حوادث انتشار : 2 روز و 9 ساعت پیش
طرح نوروزی سفر های دریایی از فردا آغاز می شود

طرح نوروزی سفر های دریایی از فردا آغاز می شود میزان، وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، صبح روز جمعه 25 اسفندماه با حضور در بندر شهید حقانی بندرعباس، دفتر ستاد اجرایی طرح تسهیل سفر های دریایی استان هرمزگان را افتتاح می کنند.
وزیر راه و شهرسازی در ادامه ضمن بازدید از نحوه خدمات رسانی به مسافران و اجرای سامانه هوشمند صدور بلیت سفر های دریایی، با حضور در یکی از اسکله های بزرگترین پایانه مسافری دریایی ایران، فرمان آغاز طرح نوروزی را صادر می کند.
بازدید از زیرساخت های گردشگری و مسافری دریایی در جزایر قشم و هنگام یکی دیگر از برنامه های سفر وزیر راه و شهرسازی به مرکز استان هرمزگان است. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 10 ساعت پیش
سکه پایین آمد/ دلار 4850 تومان شد /جدول ارز و سکه

سکه پایین آمد/ دلار 4850 تومان شد /جدول ارز و سکه به گزارش فارس : در معاملات امروز بازار تهران سکه طرح جدید با 16 هزار تومان کاهش یک میلیون و 631 هزار تومان و دلار با 25 تومان رشد، 4850 تومان به فروش رسید.
سکه طرح جدید 16 هزار تومان، طرح قدیم 24 هزار تومان، نیم سکه 4 هزار تومان، سکه گرمی 2 هزار تومان کاهش یافت و هر گرم طلای 18 عیار بدون تغییر 341 هزار تومان درج شد.
هر گرم طلای 18 عیار با 301 تومان کاهش 152 هزار و 763 تومان فروخته شد.
در بازار ارز، دلار با 25 تومان افزایش 4850 تومان، دلار صرافی های بانکی با 15 تومان رشد 4769 تومان، یورو با 31 تومان رشد 5905 تومان، یورو صرافی های بانکی 5891 تومان ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 11 ساعت پیش
کارشناس الگو در گفتگو با "الف" اعلام کرد اولویت های مباحثات الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت

کارشناس الگو در گفتگو با "الف" اعلام کرد اولویت های مباحثات الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت به گزارش "الف"، حجت الاسلام علی کشوری، کارشناس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، در گفتگو با خبرنگار "الف" اولویت های مباحثات الگو و فقه هدایت را تشریح کرد. وی گفت: ما در شرایط فعلی کشور به سه دلیل سه دسته گفتگو را اولویت داده ایم. دسته اول گفتگوها را بر مسئله مقابله با هجوم اسناد بین المللی به هویت شیعی متمرکز کرده ایم. علت اصلی اهمیت یافتن این مسئله در گفتگوهای الگوی پیشرفت اسلامی به شناخت ضعیف نخبگان و مسئولین از کارکرد نگرش ساز اسناد بین المللی بازگشت دارد.
وی با بیان اینکه دور دوم این گفتگوها حول سه سوال است خاطرنشان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: مذهبی انتشار : 2 روز و 11 ساعت پیش
فریب دادن بازیگر سرشناس برای تبلیغ محصول اعتیادآور

فریب دادن بازیگر سرشناس برای تبلیغ محصول اعتیادآور به گزارش خبرآنلاین، پیرس برازنان بازیگر سرشناس بریتانیایی که برای بازی در نقش جیمز باند شهرت بسیاری دارد، در پاسخ به مقامات هندی درباره تبلیغ خوشبوکننده دهان پان بهار اعلام کرد که این کمپانی با فریب و پنهان کردن واقعیت او را به شرکت در این تبلیغ راضی کرده است.
محصول کمپانی پان بهار از مشتقات اعتیادآور تنباکو بهره می برد و مضر است. چهره برازنان در آگهی تبلیغاتی این محصول به چشم می خورد.
بازیگر جیمز باند اعلام کرد که کمپانی تولیدکننده این محصول خطرات و مضران آن را پنهان کرده و در این باره اطلاعاتی به او نداده است. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 11 ساعت پیش
چرا دلار گران می شود؟

چرا دلار گران می شود؟ فرشید سیم بر کارشناس امور اقتصادی در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان، درمورد تاثیر ارزش پول های خارجی بر پول ملی ،اظهار کرد:طی سالیان اخیر ارزش دلار و دیگر ارز های خارجی در سطح جهانی تغییر نکرده و تناسب قیمتی آنها حفظ شده است.بطوریکه ارزش پول ملی کاسته شده و این کاهش ارزش در قیاس با ارز های خارجی خود را نشان می دهد.
سیم بر در تشریح عوامل کاهش ارزش پول ملی و همچنین افزایش قیمت دلار، گفت: گاهی تورم می تواند بر ارزش پول اثر بگذارد، بطوریکه در زمان افزایش تورم داخلی،ارزش پول های خارجی افزایش پیدا می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور: تریبون نماز جمعه در حد منازعات و نگرش های جناحی تنزل پیدا نکند

رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور: تریبون نماز جمعه در حد منازعات و نگرش های جناحی تنزل پیدا نکند به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین محمدجواد علی اکبری در نشست خبری گردهمایی منطقه ای ائمه جمعه استان های کرمانشاه ، لرستان، همدان و کردستان که امروز (24اسفند) در استانداری کرمانشاه برگزار شد، با اشاره به برگزاری گردهمایی منطقه ای ائمه جمعه چهار استان کشور در کرمانشاه، افزود: این گردهمایی بعد از گذشت چهار ماه از وقوع زلزله در استان کرمانشاه با حضور ائمه جمعه این استان ها روز گذشته (23 اسفند) در شهرستان سرپلذهاب برگزار شده و یکی از مهمترین اهداف برگزاری آن در مناطق زلزله زده قدردانی از خدمات رسانی ائمه جمعه در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه بوده است ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 13 ساعت پیش
آیت الله جنتی: اگر داعش در سوریه و عراق شکست خورد، باید اینجا بیاییم و قبر مقدس امام را ببوسیم

آیت الله جنتی: اگر داعش در سوریه و عراق شکست خورد، باید اینجا بیاییم و قبر مقدس امام را ببوسیم به گزارش خبرآنلاین، آیت الله احمد جنتی رئیس مجلس خبرگان رهبری در مراسم تجدید میثاق اعضای این مجلس با آرمان های امام خمینی(ره) که صبح امروز پنجشنبه 24 اسفندماه در حرم مطهر برگزار شد، با اشاره روحیات امام خمینی اظهار کرد: امام راحل اسلام را زنده و پاینده کرد و به مسلمانان عظمت و قدرت داد. امام، روح جهاد، شهادت و ایثار را در جوانان ما تزریق کرد. در جهاد و شهادت قرن ها بسته شده بود، ولی ایشان این در را به روی امت اسلامی باز کرد؛ ایشان عزت و قدرتی ماندنی و پاینده به مردم دادند. ایشان در مقام مبارزه با مشرکان و کفار، علی وار به جنگ دشمن آمدند، بدون اینکه برای آنها قدرتی قائل شوند ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 18 ساعت پیش
حمله اسرائیل به مواضعی از حماس در نوار غزه

حمله اسرائیل به مواضعی از حماس در نوار غزه به گزارش فارس، تانک های رژیم صهیونیستی امروز (پنجشنبه) مواضعی از جنبش مقاومت اسلامی حماس در نوار غزه را هدف قرار دادند.
ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد شلیک تانک های اسرائیل به سمت نوار غزه در واکنش به انفجار چندین بمب در فنس امنیتی مرز این منطقه است.
گفته می شود درپی این گلوله باران، چندین فلسطینی در غزه زخمی شده اند.
برخی منابع نیز از حمله جنگنده های نیروی هوایی رژیم صهیونیستی به یک پست دیدبانی مقاومت و اراضی زراعی در بیت حانون (شمال شرق غزه) خبر می دهند.
رسانه های اسرائیلی پیشتر گزارش داده بودند که گشت نظامیان صهیونیست در نزدیکی فنس امنیتی نوار غزه ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 18 ساعت پیش
ظریف تهران را به مقصد باکو ترک کرد

ظریف تهران را به مقصد باکو ترک کرد به گزارش خبرنگار اعزامی الف به باکو، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان برای حضور در اجلاس چهارجانبه با حضور ایران آذربایجان ترکیه و گرجستان دقایقی پیش تهران را به مقصد باکو ترک کرد.
گفتنی است ایشان همچنین پس از آن به منظور شرکت در نشست سه جانبه ایران روسیه و ترکیه در چارچوب روند آستانه به قزاقستان می رود. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 19 ساعت پیش
موسسه ژئوفیزیک، صدا و سیما و اوقات شرعی

موسسه ژئوفیزیک، صدا و سیما و اوقات شرعی نماز، روزه و بسیاری از اعمال عبادی که در شریعت مقدسه به انها سفارش اکید شده انجام صحیح انها وابسته به شناخت اوقات مخصوص آنها است. طبیعتا بسیاری از مردم از دانش لازم برای تشخیص اوقات نماز نیستند و به همان اذان صدا و سیما اکتفا می کنند لذا اهمیت اذان صدا و سیما برای جامعه، بسیار مهم است و دقیق و مورد اعتماد نبودن اذان صدا و سیما به هیچ وجه زیبنده جامعه اسلامی نیست.
اخیرا با تحقیقتاتی که صورت گرفته، شبهات مهمی در مورد صحت و درستی اوقات اذان که از صدا و سیما پخش می شود ایجاد شده. مبنای اذان صدا و سیما هم محاسبات موسسه ژئوفیزیک می باشد ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: مذهبی انتشار : 2 روز و 21 ساعت پیش
البدیل مطرح کرد؛ پشت پرده حمله به سفارتخانه های ایران در انگلیس و اتریش

البدیل مطرح کرد؛ پشت پرده حمله به سفارتخانه های ایران در انگلیس و اتریش به گزارش الف، روزنامه البدیل می نویسد: به نظر می رسد این اقدامات تلاشی است برای بر هم زدن روابط بین ایران و اروپا، بویژه در سایه رشد روابط بین تهران و قاره پیر و حمایت این دولتها اروپایی از توافق هسته ای ایران.
روز یکشنبه پلیس اتریش اعلام کرد فردی قصد حمله به مقر اقامت سفیر ایران در وین را داشته است. پیش از این حادثه نیز در لندن تعدادی از افراد فرقه شیرازی به سفارت ایران در این شهر هجوم برده بودند.
حادثه سفارت ایران در انگلیس و در پی آن تهدید سفیر ایران به قتل، دروازه هایی را در برابر بحران سیاسی و دیپلماتیک گشود که در حال پدیدار شدن در افق است ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 21 ساعت پیش
درباره استیضاح سه وزیری که ماندنی شدند؛ از لابی های سنگین تا رفتار عجیب فراکسیون امید و لزوم شفاف شدن رای نمایندگان

درباره استیضاح سه وزیری که ماندنی شدند؛ از لابی های سنگین تا رفتار عجیب فراکسیون امید و لزوم شفاف شدن رای نمایندگان اگر از این موضوع که چرا سه استیضاح همزمان و در روزهای آخر سال برگزار شد بگذریم، اما این سه استیضاح می تواند منشا تحول مثبت در راستای شفافیت و پاسخگویی بیشتر مجلس شود که در صورت چنین اتفاقی دو کارویژه نمایندگان که که نظارت و قانونگذاری است تقویت خواهد شد و در نهایت نیز مجلسی کارآمد خواهیم داشت. علی الحساب درباره اتفاقاتی که روزهای سه شنبه و چهارشنبه و در جریان استیضاح سه وزیر رخ داد می توان به موارد و نکات زیر اشاره کرد:
*در مجلس دهم سه فراکسیون امید، مستقلین و ولایی وجود دارد که به نظر می رسد هیچ کدام اکثریت را در اختیار ندارندو فاقد توانایی برای ایفای نقش و سکانداری مجلس می باشند ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 21 ساعت پیش
7 بازی تیم ملی قطعی شد

7 بازی تیم ملی قطعی شد به گزارش خبرآنلاین؛ با رایزنی های کمیته بین الملل فدراسیون فوتبال، بازی های ایران تا پیش از جام جهانی قطعی شد.
تیم ملی قرار است با تیم های تونس، الجزایر، سوریه، ازبکستان، یونان، ترکیه و در روسیه هم با لیتوانی دیدار کند. این 7 مسابقه در قیاس با دیدارهایی که تیم ملی در گذشته برگزار کرده، به مراتب هزینه کمتری داشته است. پس از رایزنی های کمیته بین الملل، شرایط برای برگزاری بازی های ارزان تر فراهم شد. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
مروری بر زندگی استیون هاوکینگ مشهور

مروری بر زندگی استیون هاوکینگ مشهور پروفسور استیون هاوکینگ فیزیکدان و کیهان شناس برجسته و ملحد انگلستان در سن 76 سالگی در خانه ی خود درگذشت. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
بارسلونا آخرین تیم راه یافته به یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا

بارسلونا آخرین تیم راه یافته به یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا به گزارش ایسنا، آخرین دیدار مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا چهارشنبه شب بین دو تیم بارسلونا و چلسی در نوکمپ برگزار شد. آبی -اناری ها با درخشش لیونل مسی توانستند چلسی را با سه گل شکست دهند و با پیروزی چهار بر یک در مجموع در جمع هشت تیم برتر قرار بگیرند.
میزبان خیلی زود به گل دست یافت. مسی در دقیقه 3 به زیبایی دروازه تیبو کورتوا را باز کرد. با این گل چلسی از حالت دفاعی درآمد و به دنبال باز کردن دروازه بارسلونا بود اما دوباره میزبان گلزنی کرد. اشتباه مدافعان چلسی باعث شد توپ به مسی برسد و او با یک پاس خوب عثمان دمبله را صاحب موقعیت کرد ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
ترفند شرکت های دخانیات برای جلب نظر جوانان

ترفند شرکت های دخانیات برای جلب نظر جوانان ایسنا نوشت: ترفندهای زیادی برای جلب نظر نوجوانان و جوانان به مصرف سیگار وجود دارد. یکی از این موارد پایین نگه داشتن قیمت سیگار است؛ شرکت های دخانیات با پایین نگهداشتن قیمت از طریق کالابرگ و خدمات تبلیغاتی، مشتریان را قادر به خرید محصولات خود می کنند. آنها قیمت را طوری تنظیم می کنند که نوجوانان هم توانایی خرید این محصولات را داشته باشند. در سال 2008 تولیدکنندگان دخانیات نزدیک به 10 میلیارددلار را صرف بازاریابی محصولات خود کردند. بخش عمده این مخارج برای پایین نگهداشتن قیمت از طریق کالابرگ و تسهیلات فروش صرف شد ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
برخورد دوگانه با تخلفات خودرویی/ ابهامات قاچاق خودرو با 19 هزار ثبت سفارش شائبه دار

برخورد دوگانه با تخلفات خودرویی/ ابهامات قاچاق خودرو با 19 هزار ثبت سفارش شائبه دار به گزارش تسنیم، بعد از بازگشایی سایت ثبت سفارش در دی ماه سال جاری، موضوع خودروهای در گمرک مانده به یکی از چالشهای اصلی گمرک و وزارت صنعت تبدیل شده است. بر اساس برخی اطلاعات تعداد خودروهای متوقف گمرک بالغ بر 5000 دستگاه می باشد که که غالبا بدون ثبت سفارش وارد گمرکات اجرایی شده اند. به این ترتیب هیئت دولت برای تعیین تکلیف خودروهای در گمرک مانده در هفته جاری دستور العملی را تصویب کرده که در نگاه اول دارای ابهامات جدی است و ظاهرا در صورت عدم اصلاح آن فضای رانت و انحصار در کوتاه مدت در بازار برخی مدلهای خودرو ایجاد خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
دستور برکناری شهردار تهران از اتاق فکر اصلاح طلبان صادر شد

دستور برکناری شهردار تهران از اتاق فکر اصلاح طلبان صادر شد تسنیم نوشت: با مروری بر رخدادها و حوادث سال 96، به خوبی می توان دریافت که مردم ایران با کوله باری از غم و اندوه در این سال مواجه شده اند. ویرانی های زلزله های زنجیره ای در کشور و از دست دادن برخی از هموطنان همراه با حادثه سانچی و سقوط هواپیمای ATR همه و همه بخشی از اندوه ملت ایران بود که برخی از ناکارآمدی مسئولین کشور را نیز به خوبی نمایان ساخت. ولی اگر از حق نگذریم یکی از رخدادهای عجیب سال گذشته که بی کفایتی و بی مسئولیتی مدیران را بیش از پیش بر همگان روشن ساخت، عملکرد شهردار تهران بود، شهرداری که در بزنگاه های حساس اصلا حضور نداشته و پس از پایان حادثه به سخنرانی می پردازد. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
همه اخراجی های ترامپ + تصاویر

همه اخراجی های ترامپ + تصاویر تسنیم نوشت:اخراج های عجولانه و میلی دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا را می توان یکی از شاخصه های اصلی زمامداری وی در دوران یک ساله حضورش در کاخ سفید دانست.
غیر از این، از زمانی که این تاجر سابق سکان ریاست جمهوری آمریکا را به عهده گرفته کناره گیری های مقام های آمریکایی از سمت هایشان هم شدت گرفته و به طرز بی سابقه ای افزایش پیدا کرده است.
این گزارش نگاهی است به مقام هایی که از زمان روی کار آمدن ترامپ در روز 20 ژانویه سال 2017، از سمت هایشان برکنار و یا اخراج شده اند.
جیمز کومی
ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
اعتراف مشاور بن زاید به دست داشتن امارات در عزل تیلرسون ؛ تاریخ فراموش نخواهد کرد

اعتراف مشاور بن زاید به دست داشتن امارات در عزل تیلرسون ؛ تاریخ فراموش نخواهد کرد به گزارش فارس، مشاور ولی عهد امارات متحده عربی به دست داشتن کشور در برکناری رکس تیلرسون ، وزیر امور خارجه آمریکا اعتراف کرد.
عبدالخالق عبدالله ، استاد علوم سیاسی در دانشگاه امارات متحده عربی و مشاور محمد بن زاید ، ولی عهد امارات در واکنش به عزل تیلرسون، در صفحه توییتر خود نوشت: تاریخ به یاد خواهد داشت که کشوری خلیجی [اشاره به امارات] در بیرون انداختن وزیر خارجه کشوری بزرگ نقش داشته؛ این مشتی از خروار است .
عبدالخالق عبدالله
او بی اطلاعی تیلرسون از برکناری خود را به باد تمسخر می گیرد و می نویسد: وزیر خارجه کشوری بزرگ هنگامی که از خواب بیدار می شود و قبل از آنکه سرکار برود ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 1 ساعت پیش
مهدی باکری آن گونه که من شناختم

مهدی باکری آن گونه که من شناختم فارس نوشت: مهدی باکری به تاریخ 30 فروردین 1333 در روستای قوشاچای (از توابع میاندوآب ) به دنیا آمد. از دانشگاه تبریز شد و در رشته مهندسی مکانیک شروع فارغ التحصیل شد. در حین تحصیل خبر شهادت برادرش، علی باکری را در زندان رژیم پهلوی به وی دادند. وی پس از پیروزی انقلاب اسلامی مدتی شهردار ارومیه بود. با آغاز جنگ به سپاه پاسداران پیوست و تا زمان شهادتش در عملیات بدر، جبهه های نبرد را رها نکرد. برادش حمید یک سال پیش از او، در عملیات خیبر به شهادت رسید. مهدی باکری در زمان شهادت، فرماندهی لشکر31 عاشورا را بر عهده داشت. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 2 ساعت پیش
آمریکا یک تبعه ایران را به 25 سال حبس محکوم کرد

آمریکا یک تبعه ایران را به 25 سال حبس محکوم کرد به گزارش فارس، دادگاهی در آمریکا یک شهروند ایرانی-آمریکایی را در اتهامات تلاش برای خرید موشک های ضدهوایی و قطعات یدکی هواپیماهای نظامی برای حکومت ایران مجرم شناخت و وی را به تحمل 25 سال حبس محکوم کرد.
این حکم را روز چهارشنبه قاضی منطقه منهتن در نیویورک علیه رضا اولنگیان که 57 سال سن دارد صادر کرد.
آقای اولنگیان اکتبر سال 2012 در استونی دستگیر و مارس 2013 به ایالات متحده آمریکا مسترد شده است.
وزارت دادگستری آمریکا پیشتر اولنگیان را به تلاش برای ارسال موشک های ضدهوایی و قطعات هواپیماهای نظامی به حکومت ایران متهم کرده بود. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 2 ساعت پیش
روزنامه سعودی: بزرگ ترین بازنده برکناری تیلرسون، قطر و ایران هستند

روزنامه سعودی: بزرگ ترین بازنده برکناری تیلرسون، قطر و ایران هستند به گزارش فارس، روزنامه سعودی العرب چاپ لندن در مطلبی با عنوان قطر بزرگ ترین بازنده برکناری تیلرسون است ، نوشت که تعیین مایک پمپئو برای تصدی وزارت خارجه آمریکا، به محک گذاشتن راهبرد ترامپ برای محاصره ایران است.
العرب با درج تصویری از تیلرسون (در حال ترک جای خود) که زیرش نوشته راه کسی که حرف رئیس جمهور را گوش نکند ، نوشت: با توجه به انتقادهایی که دیپلماسی آمریکا به رهبری تیلرسون با آن روبه رو بود و گفته می شد که ادامه سیاست آتش بس اوباما در مقابل روسیه، ایران و کره شمالی است، و در پی آن آمریکا را متهم می کرد که راه را برای کاهش نقش آمریکا در مسائل بزرگ جهانی باز گذاشته ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 2 ساعت پیش
از سوی سازمان اداری استخدامی؛ نحوه محاسبه ذخیره مرخصی کارکنان قرارداد معین تعیین شد

از سوی سازمان اداری استخدامی؛ نحوه محاسبه ذخیره مرخصی کارکنان قرارداد معین تعیین شد به گزارش فارس، نحوه محاسبه یک ساعت اضافه کاری، ذخیره مرخصی و مرخصی بدون حقوق کارکنان قرارداد معین (مشخص) از سوی سازمان اداری استخدامی تعیین شد. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 3 ساعت پیش
جدال لفظی نماینده های انگلیس، آمریکا و روسیه در نشست شورای امنیت

جدال لفظی نماینده های انگلیس، آمریکا و روسیه در نشست شورای امنیت به گزارش فارس، در نشست شورای امنیت برای بررسی حادثه مسمومیت یک جاسوس دوجانبه روس تبار، نمایندگان انگلیس، آمریکا و روسیه به جدال لفظی با یکدیگر پرداختند.
سرگئی اسکریپال پیشتر سرهنگ سرویس اطلاعاتی ارتش روسیه بود و در سال 2010 با جاسوس های روس که در غرب گرفتار شده بودند مبادله شد و از انگلیس پناهندگی گرفت.
در سال 2006 یک دادگاه روسیه ای اسکریپال را به دلیل همکاری با سرویس MI6 در دوران خدمتش در ارتش روسیه به خیانت متهم کرد.
هفته گذشته این جاسوس دوجانبه به همراه دختر 33 ساله اش در یک مرکز خرید در شهر سالزبری انگلیس بی هوش پیدا شدند ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 3 ساعت پیش
چرا به سفر می رویم؟

چرا به سفر می رویم؟ به گزارش ایسنا، تحقیق تریپ ادوایز از ده ها هزار مسافر و هتلدار در سراسر جهان به یافته هایی درباره ی انگیزه های سفر و دلایل انتخاب مقصد رسیده که مشخص می کند؛ تقریبا نیمی از مسافران جهان برای این مقصدِ سفر انتخاب می کنند که قصد دارند با فرهنگ و مردم آن کشور خاص آشنا شوند.
این پررنگ ترین علتی است که بیشتر گردشگران خارجی را در سال های اخیر و پس از انتشار عمومی داده هایی از اقوام، فرهنگ و مهمان نوازی مردم ایران، راهی کشورمان کرده است.
گزارش تحقیقی تریپ ادوایزر (TripAdvisor) که از محبوب ترین سایت های کاربر محور سفر است و نظرات کاربران آن در رتبه بندی های جهانی نقش دارد ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 3 ساعت پیش
لیگ اروپا؛ آرسنال - میلان؛ لندنی ها در مسیرخوشبختی، مردان گتوسو به دنبال معجزه

لیگ اروپا؛ آرسنال - میلان؛ لندنی ها در مسیرخوشبختی، مردان گتوسو به دنبال معجزه به گزارش تسنیم، برتری 2 بر صفر آرسنال در زمین میلان در دور رفت مرحله یک هشتم نهایی لیگ اروپا تا حدودی خیال هواداران تیم لندنی را راحت کرده اما میلان گتوسو آنقدر جنگنده نشان داده که می تواند هر غیرممکنی را ممکن کند؛ حتی برتری با اختلاف 3 گل در زمین آرسنال. دلیل دیگر امیدواری میلان، می تواند روند سینوسی تیم انگلیسی باشد. تیم ونگر مانند فصل قبل بر مدار ثابتی گام برنمی دارد و درست مانند میلان بزرگترین دغدغه این فصلش، کسب جواز حضور در فصل آینده لیگ قهرمانان است.
راه افتادن آرسنال، ادامه کامیابی های میلان ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 3 ساعت پیش
نظامنامه اکران منتشر شد/ تغییرات اساسی در روند نمایش فیلمها

نظامنامه اکران منتشر شد/ تغییرات اساسی در روند نمایش فیلمها به گزارش ایلنا، سازمان امور سینمایی و سمعی و بصری پیرو درخواست مدیرعامل خانه سینما مبنی بر اصلاح بندهایی از نظام نامه اکران، اصلاحات انجام و نسخه نهایی توسط رئیس سازمان امور سینمایی و سمعی بصری به معاونت نظارت و ارزشیابی ابلاغ شد. متن کامل نظام نامه اکران شامل 49 ماده و 41 تبصره است.
از جمله ویژگی های این نظامنامه تشکیل شورای عالی اکران با حضور معاون ارزشیابی و نظارت، مدیر عامل خانه سینما، دبیر کارگروه اکران، چهار کارشناس خبره با معرفی صنوف زیر بط و تایید رئیس سازمان سینمایی است.
همچنین سهم طرفین از اکران فیلمها در زمان اکران به صورت مساوی 50-50 تعیین شده است و پردیسهای سینمایی که ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: فرهنگی هنری انتشار : 3 روز و 4 ساعت پیش
25 کشته و زخمی در انفجار لاهور

25 کشته و زخمی در انفجار لاهور به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، یک مقام محلی اعلام کرد که در پی انفجار بمبی که یک ایست بازرسی پلیس در لاهور را هدف قرار داد، هفت تن کشته و 18 تن دیگر زخمی شدند.
این مقام آگاه اعلام کرد که عملیات امداد و نجات در محل انفجار بمب همچنان ادامه دارد.
حیدر اشرف، از مقام های پلیس لاهور نیز گفت که این انفجار در هنگام تعویض پست ها و زمانی رخ داده که یک مراسم مذهبی در نزدیکی محل بمب گذاری در حال برگزاری بوده است.
تاکنون هیچ فرد یا گروهی مسئولیت این انفجار را برعهده نگرفته است. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: حوادث انتشار : 3 روز و 4 ساعت پیش
آتش سوزی در انبار پارچه در خیابان انقلاب

آتش سوزی در انبار پارچه در خیابان انقلاب سیدجلال ملکی در گفت وگو با ایسنا در مورد این حادثه اظهار کرد: ساعت 20:30 امروز یک مورد آتش سوزی در خیابان انقلاب تقاطع حافظ اعلام شد و دو ایستگاه به محل حادثه اعزام شدند.
با توجه به این که در راستای تمهیدات نوروزی خودروهای آتش نشانی در اماکن شلوغ مستقر هستند، یکی از این خودروها در نزدیکی محل این حادثه حضور داشت و در مدت 30 ثانیه به محل رسید.
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران در مورد محل آتش سوزی گفت: این حادثه در طبقه دوم یک ساختمان پنج طبقه که تولیدی - مسکونی بود، رخ داد و در یکی از اتاق های این واحد که کارگاه و انبار پارچه بود دچار آتش سوزی شد. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: حوادث انتشار : 3 روز و 4 ساعت پیش
ابراز ناراحتی سفیر انگلیس از پایان ماموریت در ایران

ابراز ناراحتی سفیر انگلیس از پایان ماموریت در ایران به گزارش ایرنا، هاپتون با انتشار پیامی در توییتر، از اینکه ماموریت او به پایان می رسد ابراز ناراحتی کرد اما فزود: روابط ایران - انگلیس در جهت مثبتی حرکت کرده و مسیر طولانی را از زمانی که سفارتخانه انگلیس در تهران در سال 2015 بازگشایی شد، طی کرده است.
وی افزود: کارهای بیشتری بایستی صورت گیرد و من از انتخاب راب ماکر که قرار است در پایان ماه آوریل (اردیبهشت 97) جانشین من شود استقبال می کنم.
وزارت امورخارج انگلیس روز چهارشنبه اعلام کرد راب ماکر به عنوان سفیر جدید انگلیس در تهران معرفی شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 5 ساعت پیش
دو انتصاب تازه در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

دو انتصاب تازه در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به گزارش خبرآنلاین، سیدعباس صالحی به استناد ماده دو قانون تاسیس و نحوه اداره کتابخانه های عمومی کشور و در پی صدور احکام اعضای هیات امنای کتابخانه های عمومی کشور از سوی رییس جمهور، علیرضا مختارپور قهرودی را به عنوان دبیرکل هیات امنای کتابخانه های عمومی کشور منصوب کرد.
در حکم وزیر ارشاد خطاب به علیرضا مختارپور قهرودی آمده است:
نظر به مراتب علمی و فرهنگی و تجربیات اجرایی جناب عالی به استناد ماده 2 قانون تاسیس و نحوه اداره کتابخانه های عمومی کشور، به موجب این حکم به سمت دبیرکل هیات امناء منصوب می شوید. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 5 ساعت پیش
واکنش نتانیاهو به انتصاب وزیرخارجه جدید آمریکا

واکنش نتانیاهو به انتصاب وزیرخارجه جدید آمریکا به گزارش فارس، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه از تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای انتصاب مایک پومپئو به عنوان وزیر خارجه آمریکا استقبال کرد.
به نوشته پایگاه کانال 10 تلویزیون اسرائیل، نتانیاهو درباره پومپئو گفت: من در ملاقاتی که با پمپئو داشتم، بسیار تحت تاثیر توانمندی ها و تجربیات او قرار گرفته بودم. اطمینان دارم که در سمت وزارت خارجه می توانیم به خوبی با هم کار کنیم.
نتانیاهو در بیانیه اش به رکس تیلرسون وزیر خارجه برکنارشده آمریکا هیچ اشاره ای نکرده است ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 5 ساعت پیش
ایران آماده سواپ نفت عراق است

ایران آماده سواپ نفت عراق است به گزارش ایرنا، بیژن زنگنه شامگاه چهارشنبه در حاشیه امضای قرارداد با روسیه درباره نقل و انتقال پول این قرارداد اعلام کرد: در نقل و انتقال پول مربوط به این قرارداد مشکلی وجود ندارد و پولی به حساب ما نمی آید و طرف خارجی خودش کار انتقال را انجام می دهد.
وی ادامه داد: علاوه بر شرکت های روسی با سایر شرکت ها نیز درباره توسعه میدان ها در حال مذاکره ایم.
** تمدید طرح کاهش تولید اوپک
وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران درباره طرح کاهش تولید نفت سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) گفت: روسیه برای کاهش در کل سال توافق نکرده است ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 6 ساعت پیش
توضیحات معاون وزیر کشور درباره تجمعات اعتراضی

توضیحات معاون وزیر کشور درباره تجمعات اعتراضی به گزارش تسنیم، شش نماینده مجلس شورای اسلامی در دیدار با ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور به طرح دیدگاه های خود پیرامون برخی مسائل اجتماعی و امنیتی پرداختند.
ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور در این نشست با تاکید بر اینکه نباید به پدیده های اجتماعی نگاه امنیتی داشته باشیم، افزود: علیرغم برگزاری صدها تجمع اعتراضی در کشور در سال جاری خوشبختانه هیچ کدام به برخورد فیزیکی با معترضان نیانجامیده و رویکرد شورای امنیت کشور بر مدیریت اینگونه پدیده ها و حل و فصل آنها از طریق راهکارهای سیاسی، اجتماعی و اقتصادی است. مگر اینکه افرادی بخواهند در این فضا اقدام ضد امنیتی داشته باشند ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 6 ساعت پیش
مصوبه جدید دولت درباره واردات خودرو/ افرادی که نمی توانند خودرو وارد کنند

مصوبه جدید دولت درباره واردات خودرو/ افرادی که نمی توانند خودرو وارد کنند به گزارش فارس، هیئت وزیران در جلسه 20 اسفند ماه 96 در قالب "اصلاحیه آیین نامه ضوابط فنی واردات خودرو" حذف غیر نمایندگی های خودرو را به وزارت اقتصاد و وزارت صنعت ابلاغ کرد.
در تصویب نامه هیات وزیران آمده است:
هیئت وزیران بنا به پیشنهاد معاونت حقوقی رئیس جمهور و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی در اصلاحیه آیین نامه ضوابط فنی واردات خودرو تصویب کرد:
1 در ماده 13 الحاقی عبارت "و تعمیرگاه مجاز، تامین قطعات یدکی و ارائه سرویس و خدمات بعد از فروش" پیش از عبارت "و همچنین" الحاق می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 7 ساعت پیش
آخرین وضعیت اجساد جان باختگان هواپیمای ترکیه ای

آخرین وضعیت اجساد جان باختگان هواپیمای ترکیه ای سید احمد مرتضوی فر در گفت وگو با تسنیم در شهرکرد اظهار داشت: اجساد سرنشینان هواپیمای سقوط کرده ترک در ارتفاعات هلن از طربق فرودگاه شهرکرد به کشور ترکیه فرستاده شد.
وی افزود: در همان ساعات نخست سقوط هواپیمای ترک در ارتفاعات کوه هلن تیم های هلال احمر به محل حادثه اعزام شدند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری بیان کرد: عملیات جست وجو و انتقال پیکر جان باختگان این سانحه هوایی در 15 ساعت انجام شد.
مرتضوی فر تصریح کرد: اجساد به پزشکی قانون استان انتقال و پس از انجام آزمایش دی ان ای به نماینده ترکیه تحویل و از طریق فرودگاه شهرکرد به کشور ترکیه منتفل شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 7 ساعت پیش
عفرین یک هفته بدون آب؛ هزاران نفر آوره

عفرین یک هفته بدون آب؛ هزاران نفر آوره به گزارش فارس، سازمان ملل اعلام کرد؛ آب شهر عفرین از یک هفته پیش قطع شده و درگیری ها هزاران نفر از مردم این شهر را آواره کرده است.
10 نیروی وابسته به دولت سوریه در 3 حمله هوایی ارتش ترکیه به یک ایست بازرسی در مسیر منتهی به شهر عفرین کشته شدند.
عِفرین از شهرهای استان حلب در سوریه می باشد. این شهر شمال باختری ترین شهر سوریه است؛ که دارای 366 روستا بوده به وسعت 2٫033 کیلومتر مربع هست که حدود 80 هزار نفر جمعیت دارد ودر اطراف شهر عفرین حدود 460 هزار نفر در 7 منطقه ساکن هستند. منطقه عفرین در جریان جنگ سوریه به طور کامل تحت تسلط کردهای سوریه درآمد. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 8 ساعت پیش
از یاد شهدا غافل نشویم

از یاد شهدا غافل نشویم در نگاه رهبر معظم انقلاب بزرگداشت یاد شهدا بالاترین ارزش را دارد. ایشان شان این مجالس و ارزش این حرکت را تا بدانجا می برند که جلسات بزرگداشت را ادامه ی حرکت جهادی و ادامه ی شهادت می خوانند.
نشست های گرامیداشت یاد و اندیشه شهیدان یک ثمره مبارک دارد و آن خلق فرهنگ ارجمند ایثار و از جان گذشتن برای ارزشهای والایی مثل کشور و انقلاب است فرهنگی که اجزا و عناصر اصلی اقتدار و امنیت ملی را شکل می دهد.
بی گمان اهمال در مجالس بررسی اندیشه و میراث شهیدان ها، نسل امروز و فردا را از یکی از گرانبها ترین میراث تمدنی ایران یعنی تاریخ هشت سال دفاع مقدس بی بهره می گذارد و ما با نسلی مواجه خواهیم بود ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 8 ساعت پیش
نرخ بلیت پروازهای نوروزی مشخص شد

نرخ بلیت پروازهای نوروزی مشخص شد به گزارش مشرق، حداقل و حداکثر قیمت بلیت پروازهای داخلی شرکت های هواپیمایی برای نوروز 97 اعلام شد، مسافران برای خرید بلیت فقط از 3 طریق سایت شرکت های هواپیمایی، آژانس های فروش بلیت شرکت ها و آژانس های دارای مجوز بند الف، اقدام کنند.
در راستای جلوگیری از بروز بازار سیاه در ایام پرتقاضای نوروز، حداقل و حداکثر قیمت بلیت پروازهای داخلی نوروزی اعلام شد.
مسافران در صورت مواجهه با قیمت های نجومی و متفرقه، حتما موضوع را به اطلاع سازمان تعزیرات حکومتی و یا سازمان هواپیمایی کشوری برسانند.
قیمت صندلی شرکت های هواپیمایی بسته به روز، ساعت پرواز و مسیر دارای نرخ های متفاوت است. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 8 ساعت پیش
از درمان سالانه 70 هزار زن تا بازگشت به زندگی/ بیمارستانی ویژه زنان مبتلا به سرطان پستان

از درمان سالانه 70 هزار زن تا بازگشت به زندگی/ بیمارستانی ویژه زنان مبتلا به سرطان پستان پژوهشکده سرطان پستان جهاد دانشگاهی سالانه به طور متوسط 70 هزار زن مبتلا به سرطان پستان را درمان می کند، از بازگشت به زندگی تا انجام فعالیت های علمی در سطح بین المللی مجموعه ای از اقدامات این مرکز است تا در نهایت زنان کمتری در کشور به دلیل این سرطان جان خود را از دست دهند. به گفته مسئولان مربوطه سونامی سرطان در راه است و زنان بیشتری در آینده به علل مختلفی گرفتار بدخیمی های پستان می شوند. بدخیمی هایی که با فعالیت های علمی این مرکز، شاید در آینده زنان کمتری را قربانی کند. گزارشی که در ادامه می خوانید موید بخشی از این فعالیت ها، مجموعه اقدامات صورت گرفته و وضعیت ابتلای زنان به سرطان پستان است ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 8 ساعت پیش
کاسیاس به لیگ عربستان می رود؟

کاسیاس به لیگ عربستان می رود؟ به گزارش ورزش سه، سایت المواطن عربستان مدعی شد که به نظر می رسد ایکر کاسیاس، دوازه بان سابق رئال و کنونی پرتو بعد از اتمام قراردادش با باشگاه پرتغالی راهی لیگ عربستان می شود.
باشگاه النصر عربستان وارد مذاکرات جدی با کاسیاس شده است و در تلاش است تا این دروازه بان اسطوره ای را برای پوشیدن پیراهن النصر راضی کند. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 8 ساعت پیش
ترامپ با نقض برجام به دنبال چیست؟

ترامپ با نقض برجام به دنبال چیست؟ به گزارش فارس، سییدحسین نقوی حسینی نماینده مردم ورامین و سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به تشریح جلسه فوق العاده امروز چهارشنبه ( 23 اسفندماه 96) کمیسیون متبوعش پرداخت و اظهار داشت: این جلسه با توجه به اهمیت مناسبات جمهوری اسلامی با کشورهای غربی به ویژه پس از برجام و مسائل فی مابین و اتفاقی که در لندن رخ داد، به عنوان جلسه ویژه تشکیل شد.
چالش اصلی برجام نحوه تعامل با غربی ها است
نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: در این جلسه که با حضور معاونان سیاسی و اقتصادی وزارت امور خارجه عراقچی و انصاری برگزار شد ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 8 ساعت پیش
بیانیه جانسون پس از انتصاب سفیر جدید لندن در تهران

بیانیه جانسون پس از انتصاب سفیر جدید لندن در تهران به گزارش مهر به نقل از وبگاه دولت انگلیس، پس از انتصاب راب مکِر (Rob Macaire) به عنوان جایگزین نیکلاس هاپتون به عنوان سفیر لندن در ایران، وزیر خارجه انگلیس بیانیه ای در این خصوص صادر کرد.
بوریس جانسون وزیر خارجه انگلیس نیز در بیانیه ای به مناسبت تغییر سفیر لندن در تهران اعلام کرد: ایران نقش مهمی در خاورمیانه دارد؛ اما ضروری است که این کار را به نحوی سازنده انجام دهد. این چیزی است که من در سفر دسامبر سال گذشته ام به تهران آن را شفاف اعلام کردم.
در ادامه بیانیه صادره از سوی وزیر خارجه انگلیس در این باره آمده است ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 9 ساعت پیش
وداع تلخ العبادی با سرتیم حفاظتش

وداع تلخ العبادی با سرتیم حفاظتش تشییع پیکر سرتیپ شریف رئیس تیم حفاظت العبادی که دیروز توسط شبه نظامیان مقتدی صدر در سامرا ترور شد. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 11 ساعت پیش
با ماموران آتش نشانی در چهارشنبه سوری

با ماموران آتش نشانی در چهارشنبه سوری ماموران آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران در شب آخرین چهارشنبه سال مورخ بیست و دوم اسفند ماه 1396 در آماده باش کامل قرار داشتند.عکاس: آرش میرسیاسی/باشگاه خبرنگاران ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 11 ساعت پیش
جزییات سرقت دستگاه عابر بانک در ونک

جزییات سرقت دستگاه عابر بانک در ونک پنج سارق با پوشاندن صورت با خودروی آزرا پلاک نامشخص و یک دستگاه خودروی وانت نیسان سرقتی در ساعت 2:30 در یکی از روزهای اول هفته در خیابان شیخ بهایی نبش طالقانی حاضر شدند و سپس دستگاه عابر بانک که در طبقه همکف موسسه موسیقی تعبیه شده بود را شناسایی و با دیلم در ساختمان را باز کردند و وارد محل شدند.
پس از سرقت دستگاه ATM به وزن 900 کیلوگرم که مبلغ 67 میلیون تومان داخل آن بود، دستگاه را سوار خودرو وانت نیسان کردند و از محل متواری شدند. لازم به ذکر است موسسه دارای سیستم دزد گیر بوده که آن شب فعال نبود.
برابر اعلام پلیس پایتخت، تلاش ماموران برای شناسایی و دستگیری سارقان ادامه دارد. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: حوادث انتشار : 3 روز و 12 ساعت پیش
فارین پالیسی: انتصاب پمپئو پیام شفاف ترامپ برای خروج از برجام است

فارین پالیسی: انتصاب پمپئو پیام شفاف ترامپ برای خروج از برجام است به گزارش ایسنا، نشریه فارین پالیسی در گزارشی با بررسی پیامدهای منفی خروج رکس تیلرسون از دستگاه دیپلماسی آمریکا برای برجام، نوشت: آینده توافق هسته ای ایران پس از اولتیماتوم به اروپا و کنگره برای اصلاح برجام نیز در هاله ای از ابهام قرار داشت. اما با انتصاب ماکیل پمپئو به عنوان وزیر خارجه جدید آمریکا که به داشتن مواضع خصمانه علیه ایران شهرت دارد، ترامپ یک پیام شفاف را مخابره کرده است که واشنگتن آمادگی دارد تا موضع سرسختانه تری نسبت به ضرب الاجل 12 می اتخاذ خواهد کرد.
ترامپ روز سه شنبه پس از برکناری تیلرسون اختلاف نظر در مورد ادامه برجام را از دلایل اصلی عزل او بر شمرد ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 12 ساعت پیش
سکه طرح قدیم گران شد/ نرخ دلار به 4810 تومان رسید

سکه طرح قدیم گران شد/ نرخ دلار به 4810 تومان رسید به گزارش مهر، در جریان معاملات امروز(چهارشنبه) بازار آزاد تهران، قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم 44 هزار تومان گران شد که بر این اساس، هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم به یک میلیون و 620 هزار تومان رسیده است.
هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید نیز با افزایش 31 هزار و 600 تومانی به یک میلیون و 642 هزار و 600 تومان رسیده است. هر نیم سکه 804 هزار تومان، ربع سکه 504 هزار تومان و سکه یک گرمی 341 هزار تومان است.
هر اونس طلا در بازارهای جهانی 1325 دلار و 12 سنت و هر گرم طلای 18 عیار 153 هزار و 590 تومان است. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 14 ساعت پیش
آماده باش نیم میلیونی ماموران پلیس

آماده باش نیم میلیونی ماموران پلیس به گزارش فارس، سردار تقی مهری رئیس پلیس راهور ناجا در رزمایش بزرگ ترافیکی و خدمات سفر به همدلی و همبستگی همه دستگاه های خدماتی، امدادی و انتظامی اشاره کرد و گفت: طرح ویژه ترافیکی نوروز 97 از فردا 27 اسفند 96 تا 15 فروردین 97 در سراسر کشور به مرحله اجرا درخواهد آمد.
رئیس پلیس راهوار ناجا به برنامه ریزی و به کارگیری تمام امکانات پلیس راهور چه در حوزه درون و برون شهر پرداخت و گفت: تمام امکانات خودرویی، انسانی و تجهیزاتی پلیس برای برقراری نظم ترافیک در جاده ها در آماده باش کامل هستند.
این مقام ارشد راهنمایی و رانندگی کشور به حضور نیم میلیون نفر از نیروهای خدماتی ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اجتماعی انتشار : 3 روز و 17 ساعت پیش
حجتی در نشست فراکسیون مستقلین ولایی؛ حجتی: هیچ گاه برای تصدی پست رایزنی نکردم/ تمام توانم را برای انجام وظیفه به کار گرفته ام

حجتی در نشست فراکسیون مستقلین ولایی؛ حجتی: هیچ گاه برای تصدی پست رایزنی نکردم/ تمام توانم را برای انجام وظیفه به کار گرفته ام به گزارش خانه ملت، محمود حجتی در نشست صبح امروز (چهارشنبه، 23 اسفندماه) فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی ضمن وارد دانستن انتقادهایی که از سوی نمایندگان مطرح شد و تشکر از تعاریفی که از وی داشتند، اظهار داشت: نمایندگان در صف اول جبهه نیازها و مشکلات مردم هستند به خصوص در بخش کشاورزی که نمایندگان مجلس محل رجوع مردم هستند و به همین دلیل انتقادهایی که مطرح می شود را حمل بر مسائل شخصی نمی کنم.
وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه در معاونین و مسئولان درجه یک وزارتخانه دو بازنشسته داریم، بیان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 19 ساعت پیش
روزنامه جوان: مجلس دهم ضعیف ترین مجلس بعد از انقلاب است

روزنامه جوان: مجلس دهم ضعیف ترین مجلس بعد از انقلاب است این روزنامه در ادامه آورده: گر چه تغییر این دو وزیر مشکل را حل نمی کرد و همه مشکل به شخص ایشان برنمی گردد. اما ضعیف ترین مجلس بعد از انقلاب که تشکیل شده از سه طیف اصولگرا، اصلاح طلب ومعامله گر است، مانند ابرهای فراز ایران است.
یعنی غرش و رعد و برف دارد اما نمی بارد.خشکسالی مدیریتی کشور نتیجه توازن قوا در دو طیف مجلس و تعیین کنندگی ضلع سوم است. طبیعتاً دولت جیب پر تری دارد و بخشی از این مجلس با جیب تنظیم می شود. غرش استیضاح به همین دلیل به باران تبدیل نشد. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 19 ساعت پیش
استیون هاوکینگ درگذشت

استیون هاوکینگ درگذشت به گزارش خبرآنلاین، سخنگوی خانواده هاوکینگ اعلام کرد که استیون هاوکینگ ، وارث کرسی تدریس آیزاک نیوتن در دانشگاه کمبریج، درگذشت. او که از روی ویلچر خود به کاوش ناشناخته های عالم می پرداخت، هنگام مرگ 76 سال داشت.
هاوکینگ یکی از معدود دانشمندان بزرگی بود که علاوه بر فعالیت های دانشگاهی درخشان، به ترویج علم و عمومی سازی آن بسیار توجه می کرد. او هرگز اجازه نداد بیماری عصبی موتور نورون که فعالیت ماهیچه های بدنش را به تکان خوردن فقط 2 انگشت دست چپ محدود کرده بود، روی پیشرفت های علمی اش تاثیر بگذارد. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 19 ساعت پیش
اوج بارش باران در آخرین روزهای زمستان/ آسمان تهران صاف است

اوج بارش باران در آخرین روزهای زمستان/ آسمان تهران صاف است بر اساس سازمان هواشناسی؛ بر اساس تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی و خروجی مدل ها با گذر امواج کم دامنه تراز میانی جو، امروز بارش پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد در برخی نقاط خراسان رضوی، ارتفاعات استان های گیلان، آذربایجان شرقی، لرستان و شرق کرمانشاه در ساعات بعد ازظهر و اوایل شب پیش بینی می شود.
روز پنج شنبه این وضعیت در برخی نقاط آذربایجان غربی و شرقی، قزوین، گیلان، شرق مازندران، ارتفاعات غربی تهران، ارتفاعات سمنان، شمال خراسان رضوی، ارتفاعات سمنان کرمانشاه، لرستان و مرکزی پیش بینی می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 19 ساعت پیش
چگونه مصرف بنزین خودرو را کاهش دهیم؟

چگونه مصرف بنزین خودرو را کاهش دهیم؟ به گزارش باشگاه خبرنگاران،بنزین از نمونه محصولات استراتژیک کشور محسوب می شود که اهمیت آن به میزانی است که به نوعی با امنیت ملی کشور گره خورده است.
بدون تردید، یکی از بیشترین هزینه ها برای تامین و تهیه محصول مورد نیاز کشور معطوف به بنزین می شود و با این اوصاف هرگونه تدبیر و اقدامی که به کاهش این محصول استراتژیک کمک کند، اقدامی سازنده در راستای کمک به توسعه و شکوفایی اقتصادی کشور محسوب می شود و در نقطه مقابل با افزایش ضریب مصرف سوخت، دستیابی به اهداف از پیش تعیین شده اقتصادی با چالش و نارسایی های خاص به خود مواجه خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 19 ساعت پیش
هفت فیلمی که از امروز به اکران نوروزی سینماها می آیند +عکس

هفت فیلمی که از امروز به اکران نوروزی سینماها می آیند +عکس هر چند دیر، اما سرانجام ترکیب نهایی فیلم های اکران نوروزی سینمای ایران قطعی شد و از امروز 23 اسفندماه هفت فیلم سینمایی در سینماهای سراسر کشور اکران می شود.
به گزارش عصرایران هفت فیلمی که قرار است اکران عمومی شوند شامل سه فیلم کمدی مصادره ، خرگیوش و لونه زنبور ، دو فیلم اجتماعی لاتاری و فراری ، یک انیمیشن به نام فیلشاه و فیلم جنگی به وقت شام هستند.
در ادامه این هفت فیلم به اختصار معرفی می شوند:
به وقت شام
ابراهیم حاتمی کیا پس از ساخت آثاری مانند چ و بادیگارد ، این بار با سوژه ای جذاب و سخت سراغ موضوع داعش رفته است ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: فرهنگی هنری انتشار : 3 روز و 19 ساعت پیش
سرقت دستگاه خودپرداز از میدان ونک با 677 میلیون تومان وجه نقد

سرقت دستگاه خودپرداز از میدان ونک با 677 میلیون تومان وجه نقد ایران نوشت: خبر این سرقت صبح دیروز از سوی مسئولان آموزشگاه موسیقی پارس در محدوده خیابان ملاصدرا به پلیس اعلام شد.
ماموران در بررسی تصاویر دوربین های مداربسته پی بردند چهار سارق پس از تخریب در ورودی آموزشگاه وارد محوطه شده اند و دستگاه خودپرداز بانک سامان را از جا کنده و آن را با یک دستگاه وانت برده اند.
این سرقت در حالی رخ داد که موسسه هم به سیستم دزدگیر مجهز بود که شب حادثه غیرفعال شده بود.دو هفته قبل هم سارقان دستگاه خودپرداز بانک 24 ساعته در کنار مرکز خرید ونک را به سرقت برده بودند. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: حوادث انتشار : 3 روز و 19 ساعت پیش
مدیرعامل مخابرات اعلام کرد؛ عملیات کابل برگردان مخابراتی در ایام نوروز ممنوع شد

مدیرعامل مخابرات اعلام کرد؛ عملیات کابل برگردان مخابراتی در ایام نوروز ممنوع شد به گزارش خبرگزاری مهر، سیدمجید صدری درباره تمهیدات ویژه این شرکت در بخش های ستادی و استان ها در ایام تعطیلات نوروزی گفت: بهینه سازی و افزایش ظرفیت ترافیکی در نقاط پرتردد و آماده باش کلیه حوزه های فنی و غیر فنی به منظور حفظ پایداری شبکه و ارایه خدمات مطلوب به مشتریان در تمام مناطق مخابراتی، از مهم ترین برنامه های شرکت مخابرات در این ایام است.
وی با بیان اینکه افزایش بار ترافیکی در مناطق مسافرپذیر در ایام تعطیلات، به کنترل صحیح و دقیق وضعیت ارتباطی استان ها و پیش بینی تمهیدات لازم در این ایام نیاز دارد ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 19 ساعت پیش
معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا: رجیستری تبلت پس از رفع موانع واردات

معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا: رجیستری تبلت پس از رفع موانع واردات حمیدرضا دهقانی نیا در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه مطابق با طرح تعریف شده در ساماندهی بازار تجهیزات سیم کارت خور، اجرای طرح ثبت و شناسه دار کردن تبلت نیز الزامی شده است، افزود: بر این اساس به دنبال مکانیزمی برای اجرای این قانون هستیم.
وی ادامه داد: در فرآیند رجیستری تبلت هم اکنون با موضوع تصحیح و تطبیق فرآیند رسمی واردات این محصول مواجه هستیم که پس از انجام اقدامات مقتضی رجیستری تبلت نیز آغاز می شود.
معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا افزود: مشکلی که هم اکنون در واردات رسمی تبلت وجود دارد این است که تبلت های با برند تجاری معتبر با شارژر سه تیغه وارد کشور می شوند اما استاندارد ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 19 ساعت پیش
رکوردشکنی ژاوی در لیگ قهرمانان آسیا

رکوردشکنی ژاوی در لیگ قهرمانان آسیا به گزارش ایسنا و به نقل از الرای، در یکی از دیدارهای حساس دور برگشت مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا تیم فوتبال السد قطر به مصاف نسف قارشی ازبکستان رفت. السد توانست پیروزی پر گلی را در این دیدار به دست آورد و نماینده ازبکستان را با چهار گل از پیش رو بردارد.
گل نخست بازی را ژاوی در دقیقه سه به ثمر رساند. این ستاره اسپانیایی با گلی که در این دیدار به ثمر رساند سریع ترین گل تاریخ باشگاه های قطری در لیگ قهرمانان آسیا را به نام خود به ثبت رساند.
پیش از این امرسون برزیلی توانسته بود در سال 2008 در دقیقه 2 دقیقه و 35 ثانیه ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
عزت الله ضرغامی: روحانی از نظر سیاسی برای 4 سال کافی بود/ گفتم رئیسی جمنا را قبول ندارد نباید آن را به عنوان نامزد اعلام کند/ ماجرای کلاس اخلاق سعید حجاریان

عزت الله ضرغامی: روحانی از نظر سیاسی برای 4 سال کافی بود/ گفتم رئیسی جمنا را قبول ندارد نباید آن را به عنوان نامزد اعلام کند/ ماجرای کلاس اخلاق سعید حجاریان قرار بود با شخصیتی در خیابان پاستور به گفت وگو بنشینیم. معمولا پاستورنشینان افراد خاص و جزء مقامات بالا هستند یا باید در ریاست جمهوری منصب داشته باشند یا در بیت رهبری. وقتی گیت اول را رد می کنیم، به یک خانه قدیمی که تا حدودی بازسازی شده می رسیم؛ محیطی دلباز با فضای سبز دل انگیز. مشخص است که فردی با ذوق هنری در این مکان سکنی گزیده است. صبحانه های کاری دفترش مشهور است و چپ، راست و کارگزار در دفتر او حاضر می شوند و نان و پنیری با هم می خورند و گپ و گفت های متفاوتی با هم می زنند. روز اول دهه فجر روز مصاحبه ما با مهندس عزت ا... ضرغامی، رئیس اسبق صداوسیما است ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 21 ساعت پیش
کیم عاقل, ترامپ عاقل تر

کیم عاقل, ترامپ عاقل تر در چند روز گذشته خبر مربوط به اعلام تعهد کره شمالی به خلع سلاح اتمی در شبه جزیره کره و دعوت کیم از ترامپ برای ملاقات و گفتگو در مورد اغاز عادی سازی روابط و پذیرش این دعوت از سوی ترامپ در صدر اخبار دنیا و ایران و به خصوص با توجه به مذاکرات برجام و مواضع ترامپ در مورد ایران و مشروط کردن ادامه حضور امریکا در برجام به برخی مسایل مانند محدودیت موشکی و منطقه ای و ...قرار گرفت و هر چند این اقدام کادر رهبری کره شمالی برای بسیاری از مردم دنیا و حتی کارشناسان سیاست بین الملل و خارجی ناگهانی و خارج از تصور ارزیابی شد ولی برای بسیاری از کارشناسان علاقمند به مسایل شرق اسیا همانطور که در یادداشت " پایان ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 21 ساعت پیش
بخش هایی از پایتخت را قبل از پخش ببینید!

بخش هایی از پایتخت را قبل از پخش ببینید! به گزارش ایسنا، صبح بهاری سال 96 در حالی به روستای سرسبز شیرگاه می رسیم که نزدیک انتخابات شوراهای شهر است و دیوارهای این روستا هم مانند روستاها و شهرهای دیگر پر از عکس ها و شعارهایی است که کاندیدای مورد نظرشان را تبلیغ می کنند.
از شلوغی های مرکز شهر که می گذریم، به مسجدی می رسیم که در جایی آرام و تقریبا در بخش شمالی شیرگاه قرار گرفته و امروز قرار است میزبان عوامل سریال پایتخت 5 باشد که برای تصویربرداری مراسم ترحیم یکی از اهالی شیرگاه ، به آنجا آمده اند.
در حالی که بازیگران اصلی به مرور به گروه حاضر در صحنه اضافه و برای گریم آماده می شوند ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: فرهنگی هنری انتشار : 4 روز و 0 ساعت پیش
کاهش تعداد مصدومان و موارد بستری در شب چهارشنبه آخر سال

کاهش تعداد مصدومان و موارد بستری در شب چهارشنبه آخر سال به گزارش ایسنا، دکتر کولیوند افزود: موارد بستری ناشی از حوادث شب چهارشنبه آخر سال در مقایسه با سال گذشته 50 درصد کاهش داشت که نشان دهنده کاهش شدت جراحات است. همچنین در طول 24 ساعت گذشته در تهران 532 نفر مصدوم شدند که نسبت به سال گذشته شاهد کاهش تعداد مصدومیت ها در تهران بودیم.
وی اظهار کرد:خوشبختانه با برنامه ریزی های انجام شده برای استقرار آمبولانس ها در معابر و حضور متخصصان در مراکز درمانی، تعداد مصدومان در بین مراکز درمانی، توزیع شد و کیفیت خدمات افزایش یافت.
آمار نهایی مصدومان شب چهارشنبه آخر سال تا ظهر فردا اعلام می شود. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 1 ساعت پیش
فعلا دور ارزهای دیجیتالی خط بکشید

فعلا دور ارزهای دیجیتالی خط بکشید به گزارش ایسنا، استفاده از ارزهای دیجیتالی مدتی است مطرح شده و آوازه ی آن به ایران هم رسیده است، در حدی که برخی مردم را بر آن داشته به جای سرمایه گذاری در بانک ها که نرخ سودشان هم در یک سال اخیر کاهش یافته و سرمایه گذاری برروی ارزی مانند دلار که این روزها شاهد نوسانات بسیار است، ریسک سرمایه گذاری برروی ارز دیجیتالی را بپذیرند که اگرچه سود آن در حال افزایش است، اما هیچ ضمانتی برای کاهش ناگهانی این سود وجود ندارد و نکته مهم تر اینکه بانک مرکزی مشروعیتی به این نوع ارز نداده است.
همین اقبال نشان دادن به ارزهای دیجیتالی مسوولان بانکی را هم وادار کرده کم کم تصمیمی درباره نحوه برخورد با این ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 4 روز و 1 ساعت پیش
موثرترین راه درمان فشار خون

موثرترین راه درمان فشار خون پریسا مولایی متخصص قلب و عروق در گفت وگو با فارس ، یکی از شایع ترین بیماری های تشخیص داده شده در بیماران سرپایی را بیماری افزایش فشار خون دانست و گفت: اصلاح سبک زندگی در سطح جامعه و داروهای ضد فشار خون در پیشگیری و جلوگیری از پیشرفت افزایش فشار خون ( HTN) موثر است.
وی افزود: کاهش فشار خون منجر به کاهش ریسک بروز سکته مغزی، نارسایی قلب، نارسایی کلیه و مشکلات عروق کرونر قلبی می شود و مصرف زیاد نمک و همچنین استعمال دخانیات با افزایش فشار خون ارتباط مستقیم دارند.
مولایی گفت: چاقی نیز یک عامل خطر بزرگ برای افزایش فشار خون است و کنترل وزن نیاز به دارو و عوارض فشار خون را کم می کند ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: علمی و پزشکی انتشار : 4 روز و 1 ساعت پیش
آیا پول های نامشروع آقایان به حساب مردم برمی گردد؟

آیا پول های نامشروع آقایان به حساب مردم برمی گردد؟ مردم در حمایت از طرح دوفوریتی نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مورد رسیدگی به اموال نامشروع بعضی از مسئولان، خواستار رسیدگی و اعلام اسامی این افراد شدند. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: سیاسی انتشار : 4 روز و 2 ساعت پیش
طلاق عاطفی و تفکر فردمحوری از عوامل گسترش بحران تنهایی در غرب

طلاق عاطفی و تفکر فردمحوری از عوامل گسترش بحران تنهایی در غرب محسن منصوبی فر روانشناس در گفت وگو با فارس، در خصوص گسترش بحران تنهایی در غرب و تاثیر عواملی همچون افسردگی و طلاق عاطفی در این امر گفت: امروزه موضوع بحران تنهایی در جوامع غربی به حدی شیوع پیدا کرده است که کشور انگلستان مجبور به تعیین وزیر تنهایی برای مقابله با این امر شده است.
منصوبی فر ادامه داد: بر اساس اعلام وزیر تنهایی انگلستان از 55 میلیون جمعیت این کشور 9 میلیون نفر با بحران تنهایی مواجه هستند.
وی طلاق عاطفی و گسترش تفکر فردگرایی را از مهمترین عوامل گسترش بحران تنهایی در غرب دانست و تصریح کرد: پایه های حفظ یک زندگی مشترک بر 5 محور صداقت، تعهد، احترام ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اجتماعی انتشار : 4 روز و 2 ساعت پیش
چهارشنبه سوری در تهران

چهارشنبه سوری در تهران مراسم چهارشنبه سوری در محله های مختلف تهران برگزار شد. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 3 ساعت پیش
اعلام هویت 10 مسافر هواپیمای ترکیه

اعلام هویت 10 مسافر هواپیمای ترکیه به گزارش میزان، روز یکشنبه 20 اسفندماه بعد از سقوط یک هواپیمای جت شخصی ترکیه ای در منطقه هلن استان چهارمحال و بختیاری، 11 کاور جسد تحویل پزشکی قانونی استان چهارمحال و بختیاری شد.
بعد از بررسی و انجام آزمایش روی اجساد و بقایای ارجاعی از 11 کاور ارجاعی به پزشکی قانونی، مشخص شد یکی از کاورها، حاوی بقایای مربوط به 10 جنازه دیگر بوده و یک جسد همچنان مفقود است.
کار تعیین هویت اجساد ارجاعی با استفاده از آزمایش ژنتیک روی جانباختگان در ایران و مطابقت آن با فایل های ژنتیکی بستگان درجه یک آن ها که از طریق پزشکی قانونی ترکیه اخذ و به ایران ارسال شده بود، انجام گرفت. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: حوادث انتشار : 4 روز و 4 ساعت پیش
مذاکره 24 اسفند آمریکا با اروپا درباره برجام در هاله ای از ابهام

مذاکره 24 اسفند آمریکا با اروپا درباره برجام در هاله ای از ابهام به گزارش مهر، رسانه صهیونیستی جروزالم پُست در گزارشی با اشاره به خبر برکناری رکس تیلرسون از سمت وزارت خارجه آمریکا و جایگزنی مایک پمپئو رئیس سازمان سیا در گزارشی از وضع نامعلوم نشست تروئیکای اروپائی با آمریکا درباره برجام در 15 مارس سال جاری میلادی مصادف با 24 اسفندماه خبر داد.
در گزارش این رسانه صهیونیستی در این باره آمده است: ترامپ درباره برکناری تیلرسون به صراحت اعلام کرد که این امر به دلیل اختلاف نظر با وی درباره موضوع توافق هسته ای 14 جولای سال 2015 میلادی (23 تیر ماه سال 94) موسوم به برجام بوده است؛ یعنی ترامپ خواستار خروج یکجانبه از برجام بود ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 4 ساعت پیش
قطع دست نوجوانی در اصفهان+تصویر دلخراش

قطع دست نوجوانی در اصفهان+تصویر دلخراش انفجار مواد محترقه در زیرزمین منزلی در اصفهان، سبب قطع دست نوجوان 16 ساله افغانی و سوختگی 20 درصدی بدن او شد. این نوجوان در حال ساخت ترقه بوده است. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 5 ساعت پیش
آیا امارات در برکناری تیلرسون نقش داشته است؟

آیا امارات در برکناری تیلرسون نقش داشته است؟ به گزارش فارس، سه شنبه هفته گذشته بود که شبکه خبری بی بی سی از دسترسی به ایمیل هایی خبر داد که محتوایشان دلالت بر تلاش یک بازرگان وابسته به امارات برای برکناری رکس تیلرسون وزیر خارجه سابق آمریکا داشت؛ تیلرسون امروز (سه شنبه) به ناگاه از کار برکنار شد.
بی بی سی هفته پیش گفته بود که الیوت برویدی بازرگان وابسته به امارات و از حامیان مالی کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در دیدار با وی، تیلرسون را ضعیف و برج ژله ای خوانده و برکناری وی را خواستار شده است.
ترامپ امروز به ناگاه در توئیتر از برکناری رکس تیلرسون خبر داد ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 6 ساعت پیش
مدافع پرسپولیس بازی با نسف قارشی را از دست داد

مدافع پرسپولیس بازی با نسف قارشی را از دست داد به گزارش مهر، شجاع خلیل زاده با کارت زردی که در دقایق تلف شده نیمه اول دیدار مقابل الوصل امارات گرفت، دیدار بعدی تیمش در لیگ قهرمانان آسیا مقابل نسف قارشی ازبکستان را از دست داد.
دیدار تیم های نسف قارشی و پرسپولیس در چارچوب هفته پنجم از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا 13 فروردین ماه 97 در ازبکستان برگزار خواهد شد. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: ورزشی انتشار : 4 روز و 6 ساعت پیش
انفجار در بالکن یک منزل مسکونی/ یک دختر و پسر زیر 20 سال مصدوم شدند

انفجار در بالکن یک منزل مسکونی/ یک دختر و پسر زیر 20 سال مصدوم شدند به گزارش فارس، جلال ملکی گفت: در ساعت 19:05 دقیقه انفجار یک منزل مسکونی واقع در اتوبان کرج خیابان اردستانی به سامانه آتش نشانی شهر تهران اعلام و ماموران 2 ایستگاه به محل حادثه اعزام شدند.
وی افزود: با حضور آتش نشانان در محل حادثه مشاهده شد در یک ساختمان 8 واحدی در یک واحد 100 متری در قسمت بالکن آن انفجاری رخ داده بود و تخریب جزئی نیز داشت.
ملکی افزود: در اثر این حادثه یک دختر و پسر زیر 20 سال دچار سوختگی شدند و تحویل عوامل اورژانس داده شدند.
به گفته ملکی این افراد در حال کار با مواد محترقه بودند. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: حوادث انتشار : 4 روز و 7 ساعت پیش
کاهش 50 درصدی مزاحمت های تلفنی سازمان آتش نشانی

کاهش 50 درصدی مزاحمت های تلفنی سازمان آتش نشانی به گزارش فارس، بهروز رضایی در جمع خبرنگاران درباره مزاحمت های تلفنی برای آتش نشانی شهر تهران اظهارداشت: در حال حاضر مزاحمت ها نسبت به سال گذشته کاهش پیدا کرده است و زمانی 5 تا 6 هزار تماس با آتش نشانی گرفته می شد که در حال حاضر به 2.5 تا 3 هزار تماس رسیده است.
وی گفت: انواع مزاحمت ها برای آتش نشانی شهر تهران اتفاق می افتاد و اغلب شهروندان با دیگر مراکز خدماتی کار داشتند، ولی با 125 تماس می گرفتند که با فرهنگ سازی و اطلاع رسانی لازم این موضوع نیز کاهش پیدا کرده است.
وی با اشاره به اینکه تعداد مزاحمت های تلفنی برای آتش نشانی 50 درصد کاهش داشته است ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 7 ساعت پیش
برد اقتصادی شاگردان برانکو در دبی!/ الوصل قربانی سور پرسپولیس شد

برد اقتصادی شاگردان برانکو در دبی!/ الوصل قربانی سور پرسپولیس شد به گزارش فارس، تیم فوتبال پرسپولیس در چهارمین دیدار در گروه C لیگ قهرمانان آسیا از ساعت 18:45 در شهر دوبی به مصاف تیم الوصل امارات رفت که بازی با نتیجه یک بر صفر به سود پرسپولیس به پایان رسید.
در گروه C تیم السد 9 امتیازی شد و به صدر جدول رسید و پرسپولیس هم با این برد با 9 امتیاز به رده دوم جدول سقوط کرد .تیم الوصل امارات هم بدون امتیاز دیگر شانسی برای صعود از این گروه ندارد. نسف قارشی هم با 6 امتیاز در رده سوم جدول است. پرسپولیس با این برد اقتصادی سال 96 را به پایان رساند.
داور:ما نینگ( از چین)
کمک داوران:کاو یی، شی ژانگ(از چین) ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: ورزشی انتشار : 4 روز و 7 ساعت پیش
پمپئو سکان دار دیپلماسی آمریکایی؛ سرنوشت برجام مبهم تر از همیشه

پمپئو سکان دار دیپلماسی آمریکایی؛ سرنوشت برجام مبهم تر از همیشه به گزارش فارس ما درباره مسائلی اختلاف نظر داشتیم. به نظر من توافق هسته ای با ایران وحشتناک است، اما فکر می کنم او با این توافق مشکلی نداشت. من می گفتم این توافق را به هم بزنیم، یا کاری درباره اش انجام دهیم، اما نظر او کمی متفاوت بود. بنابراین، ما یکسان فکر نمی کردیم.
این جملاتی بود که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا امروز دقایقی بعد از اینکه رکس تیلرسون را از وزارت خارجه این کشور برکنار کرد، به رسانه ها گفت. توافقی که ترامپ بارها آن را وحشتناک و فاجعه بار خوانده بود، حالا به تغییر در عالی ترین سطح دستگاه دیپلماسی آمریکا منجر شده است ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 7 ساعت پیش
حمید بقایی بازداشت شد

حمید بقایی بازداشت شد به گزارش ایلنا، عبدالله پور وکیل حمید بقایی گفت: بنده هم خبر جلب موکلم را تلفنی مطلع شدم.
وی با بیان اینکه حکم دادگاه تجدیدنظر به ما هنوز ابلاغ نشده است گفت: از جزئیات رای اطلاع نداریم و نمی دانم موکلم زمان جلب از جزئیات حکم مطلع شده است یا خیر.
ساعتی پیش رییس دادگستری استان تهران از محکومیت بقایی به 15 سال حبس، رد مال و جزای نقدی و شلاق خبر داده بود. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: سیاسی انتشار : 4 روز و 8 ساعت پیش
6 پرسپولیسی و 6 استقلالی در فهرست جدید کی روش

6 پرسپولیسی و 6 استقلالی در فهرست جدید کی روش کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی برای دیدار برابر سیرالئون 22 بازیکن را به اردوی تیم ملی دعوت کرد که به شرح زیر است:
دروازه بان ها:
رشید مظاهری، علیرضا بیرانوند، سید حسین حسینی و حامد لک
مدافعان:
رامین رضاییان، وریا غفوری، محمدرضا خانزاده، سید جلال حسینی، روزبه چشمی، پژمان منتظری، سعید آقایی و محمد انصاری
بازیکنان میانی:
امید ابراهیمی، علی کریمی، احمد عبدالله زاده، کمال کامیابی نیا و امید نورافکن
مهاجمان:
علی قلی زاده، علی علیپور، کاوه رضایی، وحید امیری و مهدی ترابی ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: ورزشی انتشار : 4 روز و 9 ساعت پیش
رئیس پلیس تهران؛ بدون تعارف می گویم اخلالگران تا پایان نوروز مهمان پلیس هستند

رئیس پلیس تهران؛ بدون تعارف می گویم اخلالگران تا پایان نوروز مهمان پلیس هستند به گزارش روابط عمومی پلیس؛ سردار حسین رحیمی، رییس پلیس پایتخت ماموران پلیس طبق هماهنگی که با دستگاه قضایی شده، بدون تعارف با افرادی که نظم و امنیت و آرامش پایتخت را خدشه دار کنند، برخورد و آنها را دستگیر کرده و تا پایان تعطیلات نوروز مهمان پلیس خواهند بود.
رییس پلیس پایتخت افزود: علاوه بر دستگیری این اخلال گران، خودروی آنها نیز توقیف و تا پایان تعطیلات در پارکینگ خواهند ماند. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: حوادث انتشار : 4 روز و 9 ساعت پیش
حاشیه از مجلس/درگیری لفظی بین دو نماینده و بسط نشینی چند نماینده

حاشیه از مجلس/درگیری لفظی بین دو نماینده و بسط نشینی چند نماینده در جلسه نوبت علنی عصر امروز(سه شنبه 22 اسفند) قوه مقننه و در جریان بررسی استیضاح عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی پس از آنکه علی لاریجانی رئیس مجلس در صحن علنی پارلمان حضور یافت و ریاست جلسه را پس از مسعود پزشکیان بر عهده گرفت حجت الاسلام مجتبی ذوالنور نماینده مردم قم در مجلس به همراه محمد علی وکیلی عضو هیئت رئیسه پارلمان در کنار صندلی وی حضور پیدا کرده و چند دقیقه ای با رئیس مجلس گفت وگو کردند.
پس از گفت وگوهای انجام شده بین نماینده قم و عضو هیئت رئیسه مجلس درگیری لفظی به وقوع پیوست که با وساطت جمعی از نمایندگان این غائله خاتمه پیدا کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: سیاسی انتشار : 4 روز و 11 ساعت پیش
دستیار شخصی ترامپ از کاخ سفید اخراج شد

دستیار شخصی ترامپ از کاخ سفید اخراج شد به گزارش ایرنا، جان هاروود خبرنگار وال استریت ژورنال در توئیت خود افزود که مک انتی روز گذشته (دوشنبه) از مقام خود برکنار شده است . ترامپ همچنین امروز رکس تیلرسون را از سمت وزیر امور خارجه برکنار و مایک پمپئو رئیس سیا را جانشین وی کرد. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 11 ساعت پیش
موجودی حساب آخوندی به روایت خودش

موجودی حساب آخوندی به روایت خودش وزیر راه در ابتدای دولت دوازدهم، موجودی حساب بانکی خودش و دخترش را چقدر اعلام کرده بود؟ آخوندی در جلسه استیضاح : پدر بزرگم وصیت کرده که لباس مرتب بپوشم ولی اینکه نشانه ثروتمندی نیست ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 11 ساعت پیش
افشای جزئیات جدیدی از نشست مناقشه برانگیز نزدیکان ترامپ با روس ها

افشای جزئیات جدیدی از نشست مناقشه برانگیز نزدیکان ترامپ با روس ها به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه دیلی میل، اریک پرینس، بنیانگذار شرکت امنیتی بدنام بلک واتر یکی از میلیاردرهایی است که از حامیان مالی انتخاباتی دونالد ترامپ بوده است. پیش از این فاش شده بود که او در ژانویه 2017 در زمانی که ترامپ در حال تحویل گرفت قدرت در آمریکا بود، نشستی با یک بانکدار روس نزدیک به کرملین به نام کریل دیمیتریف در جزایر سیشل داشته است.
رابرت مولر، بازرس ویژه پرونده تحقیقات ارتباط ترامپ با روسیه در حال تحقیقات مجزایی درباره این نشست است چراکه ادعا شده این نشست تلاشی برای برقراری یک کانال مخفیانه میان کرملین و تیم انتقال قدرت ترامپ در آن زمان بوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 12 ساعت پیش
من پیش از تو ؛ جوجو مویز؛ ترجمه ی مریم مفتاحی؛ آوانامه تجربه جدیدِ شنیدنِ رمانی عاشقانه که پیش روی تان رخ می دهد

من پیش از تو ؛ جوجو مویز؛ ترجمه ی مریم مفتاحی؛ آوانامه تجربه جدیدِ شنیدنِ رمانی عاشقانه که پیش روی تان رخ می دهد من پیش از تو
نویسنده: جوجو مویز
مترجم: مریم مفتاحی
با صدای مریم پاک ذات و گروهی از گویندگان
ناشر: شرکت آوانامه
17ساعت و 17دقیقه؛ 20000 تومان
****
اگر تا به حال مخاطب کتاب های گویا و نسخه های صوتی آثار داستانی بوده باشید، احتمالا تصوری مونوفونیک و تک صدایی از قصه ای دارید که در آن صرفا متنِ مکتوب آن روایت می شود. اما اکنون سخن از رمان عاشقانه ی پرفروشی از نویسنده بنام بریتانیایی، یعنی جوجو مویز است که با همکاری آوانامه و نشر آموت منتشر شده است. کتاب گویایی که با همکاری 25 گوینده تدوین شده است ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: فرهنگی هنری انتشار : 4 روز و 14 ساعت پیش
امام جواد (ع): آن که گناهی را تحسین و تایید کند، در آن گناه شریک است

امام جواد (ع): آن که گناهی را تحسین و تایید کند، در آن گناه شریک است امام جواد (علیه السلام) می فرمایند:
آن که گناهی را تحسین و تایید کند، در آن گناه شریک است.
کشف الغمه، ج2، ص349 ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 14 ساعت پیش
استقبال اعضای مجلس خبرگان از روحانی

استقبال اعضای مجلس خبرگان از روحانی در افتتاحیه چهارمین اجلاسیه دوره پنجم مجلس خبرگان رهبری، اعضای این مجلس استقبال گرمی از حسن روحانی رییس جمهوری داشتند. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: سیاسی انتشار : 4 روز و 14 ساعت پیش
مشاجره دو نماینده مخالف و موافق استیضاح ربیعی در صحن مجلس

مشاجره دو نماینده مخالف و موافق استیضاح ربیعی در صحن مجلس به گزارش تسنیم، محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی در موافقت با استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست علنی امروز (سه شنبه 22 اسفند 96) خانه ملت، گفت: در زمان رای اعتماد برای آقای ربیعی در ابتدای دولت یازدهم برای تصدی وزارت کار بنده گفتم که ویژگی های آقای ربیعی متناسب با ماموریت های این وزارتخانه نیست و امروز براساس همان پیش بینی ها ارزیابی ما از عملکرد آقای وزیر در طول 4 سال گذشته این است که وضعیت بسیار اسف باری را ما امروز در شرایط اقتصادی کشور شاهد هستیم.
ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 14 ساعت پیش
مجری سرشناس خطاب به بازیگران: برای حضور در تلویزیون پول بگیرید

مجری سرشناس خطاب به بازیگران: برای حضور در تلویزیون پول بگیرید به گزارش ایسنا هرمز شجاعی مهر، مجری قدیمی تلویزیون با اشاره به دعوت از سلبریتی ها در برنامه های مختلف تلویزیونی اظهار کرد: به نظرم برای شادی مردم و احترام گذاشتن به جشن های ملی، هر کاری انجام دهند، ارزش دارد؛ اما اگر دست من باشد و مدیر اجرایی باشم ویژه برنامه تحویل سال را از یک شبکه به روی آنتن می برم و از مردم می خواهم فقط همان شبکه را ببینند. با این کار هم هزینه ها را کاهش می دهیم و هم بزرگان، هنرمندان و عزیزان درجه یک را به همان برنامه دعوت می کنیم تا با چیدمان سفره هفت سین شب عید همه یک شبکه را تماشا کنند و دیگر شبکه ها هم چند ساعت را استراحت کنند و نفسی بکشند. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: فرهنگی هنری انتشار : 4 روز و 14 ساعت پیش
مذاکرات فدراسیون با کی روش برای تمدید قرارداد

مذاکرات فدراسیون با کی روش برای تمدید قرارداد به گزارش خبرآنلاین؛ قرارداد کارلوس کی روش بعد از جام جهانی روسیه تمام می شود و ایران اندکی بعد باید عازم رقابت های جام ملت های امارات شود. به نظر می رسد ماندن کارلوس در تیم ملی شانس ایران را برای قهرمانی جام ملت های بیشتر و بیشتر کند ولی شایعاتی درباره پایان همکاری او و تیم ملی شنیده می شود.
در همین حال از فدراسیون فوتبال خبر می رسد مهدی تاج مذاکرات مقدماتی را برای تمدید قرارداد با کارلوس کی روش آغاز کرده است. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: ورزشی انتشار : 4 روز و 14 ساعت پیش
فیلم های اکران شده در سینماها بیماری های سینمای مریض کشور را نشان می دهد

فیلم های اکران شده در سینماها بیماری های سینمای مریض کشور را نشان می دهد آذین در گفتگو با سینماپرس افزود: در شلوغی بازارمکاره برگزاری دورهمی فیلم فجر و بی بندوباری و قدرت نمایی باندهای سینمایی در اکران فیلم ها 7 فیلم دیگر هم به روی پرده سینماهای کشور رفته اند؛ 2 فیلم اجتماعی تلخ، یکی متعهدانه و نقادانه و دیگری سنت ستیز و عشق مدار، یک فیلم کمدی تجارتی، 3 فیلم حادثه ای و یک فیلم طنز اجتماعی!
وی ادامه داد: بدون تاریخ، بدون امضا ساخته وحید جلیلوند یک اثر متعهدانه اجتماعی است که با ورود از طول و عرض به مدخل داستان زندگی انسان های مغفول مانده و انسانیت های فراموش شده به نقد مناسبات اقتصادی، سیاسی و اجتماعی امروز جامعه می پردازد ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: فرهنگی هنری انتشار : 4 روز و 18 ساعت پیش
سردار غیب پرور: باید با زبان روز از آرمان های انقلاب و شهیدان دفاع کنیم/ غرب می خواهد از زن مسلمان، فقط یک کالایی بی ارزش بسازد

سردار غیب پرور: باید با زبان روز از آرمان های انقلاب و شهیدان دفاع کنیم/ غرب می خواهد از زن مسلمان، فقط یک کالایی بی ارزش بسازد به گزارش ایسنا،سردار غلامحسین غیب پروردر اختتامیه پانزدهمین دوره جشنواره ملی سرزمین نور که در اردوگاه شهید باکری خرمشهر در حال برگزاری است، با اشاره به حماسه های دوران دفاع مقدس گفت: آن دوران حماسه، گنجینه ای است که علیرغم تلاش هایی که در سال های گذشته انجام شده، اما هنوز به اندازه قطره ای از این اقیانوس دلاوری و غیرت پروری، برداشت شده است.
سردار غیب پرور افزود: دفاع از انقلاب اسلامی و دفاع از آنچه که در دوران هشت سال حماسه و ایثار اتفاق افتاد، یک عرصه مجاهدت است و آن فردی که امروز بخواهد از زبان هنر، از دوران دفاع مقدس بگوید و آن را ترسیم کند ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: سیاسی انتشار : 4 روز و 20 ساعت پیش
کدام تیم آماده ترین تیم لیگ قهرمانان آسیاست؟

کدام تیم آماده ترین تیم لیگ قهرمانان آسیاست؟ به گزارش ایسنا، فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا آغاز شده و بعد از گذشت چهار هفته مدعیان کسب عنوان قهرمانی تا حدود زیادی مشخص شده اند. آماده ترین تیم را بعد از گذشت چهار هفته می توان الدحیل قطر معرفی کرد.
این تیم قطری که فصل نخست حضور خود در لیگ قهرمانان آسیا را تجربه می کند عملکرد درخشانی از خود نشان داده تا جایی که در هر چهار بازی خود توانسته به پیروزی برسد و نخستین تیمی لقب گرفت که صعودش به دور بعد را نهایی کرده است.
الدحیل که تابستان سال قبل از ادغام دو باشگاه لخویا و الجیش به وجود آمد در لیگ ستارگان قطر هم درخشید و بدون حتی یک شکست دو هفته قبل از پایان لیگ قهرمانی خود را نهایی کرد ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: ورزشی انتشار : 4 روز و 20 ساعت پیش
دریافت حقوق های نجومی در شرکت دخانیات ادامه دارد

دریافت حقوق های نجومی در شرکت دخانیات ادامه دارد حسن کامران عضو هیئت تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات در گفت وگو با تسنیم، با اشاره به روند این تحقیق و تفحص گفت: اعضای هیئت تفحص از این شرکت تعیین شده اند و رضا انصاری از سوی اعضا به عنوان رئیس این هیئت انتخاب شده است.
وی با بیان اینکه این هیئت، تفحص از شرکت دخانیات را آغاز کرده است، افزود:کارگروه های لازم نیز برای این موضوع تشکیل شده است و تلاش خواهیم کرد طبق آئین نامه داخلی مجلس ظرف 6 ماه گزارش را نهایی و برای بررسی در صحن علنی مجلس تقدیم هیئت رئیسه پارلمان کنیم.
عضو هیئت تفحص از شرکت دخانیات با تاکید بر اینکه اسناد و مدارکی مبنی بر دریافت حقوق نجومی در شرکت دخانیات به این هیئت واصل ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 20 ساعت پیش
معاون دوآتشه احمدی نژاد چرا بعد از 6 سال سکوتش را شکست؟!

معاون دوآتشه احمدی نژاد چرا بعد از 6 سال سکوتش را شکست؟! به گزارش ایسنا، روح الله احمدزاده کرمانی استاندار اسبق فارس بود که در تمام دوران زمام داری این استان، از سیاست های احمدی نژاد سرسختانه دفاع می کرد، اکنون در مقام یکی از منتقدان و افشاکنندگان فساد در دولت وی ظاهر شده است. او درحالی از اتفاقات سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری که هشت ماه ریاست آن را به عهده داشت، پرده برداشته که 6 سال تمام درباره ی آنچه که زیر گوش این معاونت ریاست جمهوری رخ داده، سکوت کرده بود.
احمدزاده در انتخابات 88 معین استان فارس بود و گفته می شود به خاطر وفاداری اش به دولت که خود همواره از آن با عنوان رفاقت نزدیک با احمدی نژاد یاد کرده است ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: سیاسی انتشار : 4 روز و 20 ساعت پیش
الخلیفی برای دیدن نیمار به برزیل رفت+عکس

الخلیفی برای دیدن نیمار به برزیل رفت+عکس به گزارش ایسنا و به نقل از اکیپ، نیمار ستاره برزیلی پاری سن ژرمن با آسیب دیدگی شدیدی مواجه شد و دو سه ماه قادر به بازی نخواهد بود. نیمار پای خود را به تیغ جراحان سپرد و دوران نقاهت خود را در برزیل پشت سر می گذارد.
ناصر الخلیفی، رئیس باشگاه پاری سن ژرمن برای دیدن نیمار به برزیل سفر کرده است. در این سفر هنریکه، مدیر ورزشی پاری سن ژرمن هم الخلیفی را همراهی می کند و معلوم است که بحث ماندن و یا جدایی نیمار در این باشگاه پاریسی جدی شده است.
پدر نیمار عکسی از خود در کنار الخلیفی و هنریکه و نیمار را منتشر کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: ورزشی انتشار : 4 روز و 20 ساعت پیش
بانک مرکزی: تنها 1.2 درصد از سپرده گذاران موسسات غیرمجاز پول خود را به طور کامل دریافت نکردند

بانک مرکزی: تنها 1.2 درصد از سپرده گذاران موسسات غیرمجاز پول خود را به طور کامل دریافت نکردند به گزارش الف ؛ فرشاد حیدری معاون نظارت بانک مرکزی گفت: 5 تعاونی غیر مجاز بودند که حدودا دو میلیون و 500 هزار نفر سپرده گذار در آنها سپرده گذاری کرده بودند که ما تلاش کردیم تا بیش از 2 میلیون نفر از این سپرده گذاران را تعیین تکلیف کنیم.
او افزود: در حال حاضر تنها حدود 1.2 دهم درصد از این سپرده گذاران باقی مانده اند که بخشی از سپرده خود را دریافت کرده و به زودی تعیین تکلیف می شوند.
معاون نظارت بانک مرکزی افزود: نحوه رفتار ما با هر تعاونی متناسب با ویژگی های آن تعاونی است، ما در مورد تعاونی فرشتگان با توجه به نوع سیستم های متنوعی که داشتند تصمیم گرفتیم تا به سپرده هایی که تا شهریور ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 4 روز و 22 ساعت پیش
پشت پرده افزایش نرخ آجیلِ شب عید/جولان واسطه ها یا افزایش نرخ ارز؟

پشت پرده افزایش نرخ آجیلِ شب عید/جولان واسطه ها یا افزایش نرخ ارز؟ به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، در میان اقلام و محصولات شب عید، آجیل از اهمیت بسیاری برخوردار است و با عنایت به اقبال خانوارهای ایرانی نسبت به خرید این محصول، کنترل قیمت و نظارت سازنده بر نرخ گذاری و توزیع آن، ضرورتی است که در صورت غفلت و کم توجهی به آن، هزینه سبد پذیرایی خانوارهای ایرانی را در این ایام به میزان قابل توجهی افزایش خواهد داد.
فروشندگان و توزیع کنندگان آجیل و خشکبار دلایل بسیاری را برای این افزایش قیمت که عمدتا به پسته معطوف می شود، مطرح می کنند.
احمد نیک سیرت، یکی از توزیع کنندگان خشکبار در استان البرز ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 4 روز و 22 ساعت پیش
وزیر احمدی نژاد: خبر هایی درباره تخلفات مالی مناطق آزاد شنیده ام که بی ارتباط با بقایی نیست/ منشا تصمیمات نادرست احمدی نژاد، حلقه اطرافیان وی بود

وزیر احمدی نژاد: خبر هایی درباره تخلفات مالی مناطق آزاد شنیده ام که بی ارتباط با بقایی نیست/ منشا تصمیمات نادرست احمدی نژاد، حلقه اطرافیان وی بود سیدمحمد حسینی وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، در واکنش به اظهاراتی مبنی بر اینکه 60 هزار شی گرانبها در زمان تصدی بقایی از موزه ملی خارج شده و تعدادی از دوربین ها نیز از کار افتاده، اظهار کرد: احمدزاده به دلیل آن که مسئولیت سازمان میراث فرهنگی را بر عهده داشته، بهتر می تواند نسبت به این مسئله اظهارنظری کارشناسی داشته باشد.
وی افزود: بنده به دلیل مشغله کاری فراوان در وزارت ارشاد و مرتبط نبودن با سازمان میراث فرهنگی درجریان اتفاقاتی که درآن مجموعه رخ داده نیستم . ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: سیاسی انتشار : 4 روز و 23 ساعت پیش
چگونه چهارشنبه سوری را جایگزین چهارشنبه سوزی کنیم؟

چگونه چهارشنبه سوری را جایگزین چهارشنبه سوزی کنیم؟ به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ چهارشنبه سوری یکی از جشن های ایرانی است که در آخرین شب چهارشنبه سال برگزار می شود. این جشن ملی پیش از اسلام در زمان مشخصی برگزار نمی شد، اما با ورود اسلام به کشورمان در آخرین شب چهارشنبه سال برگزار شد؛ زیرا اعراب روز چهارشنبه را روز نحس و شومی می دانند.
بنا بر این گزارش، واژه چهارشنبه سوری از دو واژه چهارشنبه و سوری تشکیل شده است. واژه سور به معنی جشن است. در دوران باستان در روز چهارشنبه سوری آتش بزرگی برافروخته می شد که تا برآمدن خورشید روشن می ماند. مردم با پریدن از روی این آتش می خواندند: زردی من از تو/سرخی تو از من ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 23 ساعت پیش
معاون اول برای دفاع از وزرا در جلسه استیضاح حضور می یابد +عکس

معاون اول برای دفاع از وزرا در جلسه استیضاح حضور می یابد +عکس به گزارش الف؛ جلسه استیضاح علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نوبت صبح و جلسه استیضاح عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در نوبت عصر روز سه شنبه هفته جاری (23 اسفند ماه) برگزار می شود. همچنین جلسه استیضاح محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی در روز چهارشنبه (24 اسفند ماه) برگزار خواهد شد.
اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور با انتشار پستی در حساب توییتری خود اعلام کرد که فردا (امروز) و پس فردا (فردا) برای دفاع از وزرا، در جلسه استیضاح آن ها حضور می یابد.
جهانگیری در توییتر نوشت: "فردا و پس فردا همراه با وزرای پرکار و باتجربه دولت؛ آقایان ربیعی، آخوندی و حجتی به مجلس میروم ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 23 ساعت پیش
ضبط اموال متهم 500 میلیاردی صندوق ذخیره فرهنگیان

ضبط اموال متهم 500 میلیاردی صندوق ذخیره فرهنگیان اسد الله عباسی عضو هیئت تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان در گفت وگو با تسنیم، با بیان اینکه قرائت این گزارش در دستورکار صحن علنی پارلمان قرار دارد، گفت:پس از قرائت این گزارش این هیئت برای بررسی به قوه قضائیه ارائه می شود.
وی با اشاره به متهم صندوق ذخیره فرهنگیان که به آلمان فرار کرده بود، افزود: اموال این شخص در حال کارشناسی و قیمت گذاری است که بخشی از اموال وی ضبط و عودت داده شده است مابقی اموال وی نیز در حال قیمت گذاری است.
عضو هیئت تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان در پاسخ به این پرسش که آیا متهم صندوق ذخیره فرهنگیان دستگیر و یا به کشور بازگشته است ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 4 روز و 23 ساعت پیش
در سال 97 چه اتفاقاتی برای فوتبال ایران رخ می دهد؟

در سال 97 چه اتفاقاتی برای فوتبال ایران رخ می دهد؟ برنامه نود مورخ 21 اسفند 96، بخشی را به آنالیز اتفاقات فوتبالی در سال 97 اختصاص داده است. در ادامه این بخش را مشاهده می کنید. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 23 ساعت پیش
گناهانی که رنگ و بوی نوروزمان را عوض می کنند

گناهانی که رنگ و بوی نوروزمان را عوض می کنند از گذشته های دور تا کنون ، نوروز سر آغاز تحولی عظیم و همه جانبه در زندگی مردم به شمار می آید. تحولی که اگر از اصل و ریشه خود دور نشده، بر اساس معیارهای اخلاقی و دینیِ جامعه رخ دهد، بدون شک شایسته و بایسته خواهد بود.
با وجود این، برخی ناهنجاری ها و باورهای ضد دینی در این ایام بر زندگی مردم سایه می افکند که ثمره تاثیرپذیری منفی از نوروز و الگوگیری از فرهنگ متزلزل بیگانگان است. با تاسف باید گفت هرچه بیشتر می گذرد و سال ها یکی پس از دیگری می آیند، رد پای مدل های غربی که سبک زندگی اسلامی و سالم را تهدید می کنند و دوری از فرهنگ سعادتبخش و اصیل اسلامی ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: مذهبی انتشار : 5 روز و 0 ساعت پیش
گفتگوی دیدنی با توپ جمع کن های ورزشگاه آزادی

گفتگوی دیدنی با توپ جمع کن های ورزشگاه آزادی برنامه نود مورخ 21 اسفند 96، گفتگویی جذاب با توپ جمع کن های ورزشگاه آزادی داشته است. در ادامه این بخش را مشاهده می کنید. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 0 ساعت پیش
ترامپ فرمان وضعیت اضطراری ملی علیه ایران را تمدید کرد

ترامپ فرمان وضعیت اضطراری ملی علیه ایران را تمدید کرد به گزارش خبرنگاران جوان، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در نامه ای به کنگره اعلام کرد قصد دارد حالت فوق العاده درباره ایران را تمدید کند.
ترامپ در این نامه اعلام کرد که در نظر دارد تحریم های گسترده علیه ایران را همچنان پا بر جا نگه دارد. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 5 روز و 0 ساعت پیش
با این خوراکی ها ریسک ابتلا به سرطان را کاهش دهید

با این خوراکی ها ریسک ابتلا به سرطان را کاهش دهید براساس گزارش های مهمی که موسسه تحقیقات سرطان آمریکا (AICR) ارائه کرده است، غلات سبوس دار حاوی ترکیبات مهمی مانند فیبرها و آنتی اکسیدان ها هستند که همگی می توانند خطر ابتلا به سرطان را کاهش بدهند. یکی از مطالعات مهم در همین زمینه که با حضور تقریبا نیم میلیون نفر انجام شده است، نشان می دهد که خوردن هرچه بیشتر غلات سبوس دار می تواند خطر ابتلا به سرطان کولورکتال را پایین بیاورد. جو دوسر، برنج قهوه ای، نان گندم کامل و ماکارونی سبوس دار نیز همگی از بهترین نمونه های غلات سبوس دار هستند.
زردچوبه می تواند خطر ابتلا به سرطان را کاهش بدهد ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: علمی و پزشکی انتشار : 5 روز و 0 ساعت پیش
بازار تجریش در آستانه عید نوروز

بازار تجریش در آستانه عید نوروز با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال، کم کم عطر و بوی بهار به مشام می رسد و مردم ایران زمین نیز، برای استقبال از بهار و عید نوروز، با خرید شب عید، این سنت زیبای ایرانی، خود را آماده نوروز می کنند. بازار تجریش یکی از محل های پر جنب و جوش شب عید است. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 0 ساعت پیش
شرکت هایی که نتانیاهو در نشست آیپک به رخ دیگران کشید

شرکت هایی که نتانیاهو در نشست آیپک به رخ دیگران کشید به گزارش فارس، اجلاس سالانه کمیته امور عمومی آمریکا اسرائیل (AIPAC) امسال در تاریخ های 3 تا 6 مارس 2018 (12 تا 15 اسفند) در واشنگتن برگزار شد.
در این نشست مقامات مختلفی از ایالات متحده و رژیم صهیونیستی از جمله مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی سخنرانی کردند.
نتانیاهو در بخش ابتدایی اظهارات خود به برخی پیشرفت ها و دستاوردهای رژیم صهیونیستی در حوزه فناوری و تکنولوژی اشاره کرده و نام تعدادی از شرکت های فعال در عرصه های ارتباطات، کشاورزی، ناوبری خودرو و تصفیه آب را برشمرد. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 5 روز و 0 ساعت پیش
عضو هیات علمی موسسه تحقیقات خاک و آب: تغییر اقلیم مردم ایران را از شرق به غرب کوچ خواهد داد/ تبعات سیاسی و اجتماعی انتقال آب

عضو هیات علمی موسسه تحقیقات خاک و آب: تغییر اقلیم مردم ایران را از شرق به غرب کوچ خواهد داد/ تبعات سیاسی و اجتماعی انتقال آب نیازعلی ابراهیمی پاک در گفت وگو با فارس در پاسخ به این سوال که آیا انتقال حوضه به حوضه آب می تواند چاره ساز برای حل مشکل کم آبی و بحران آب باشد، گفت: برای حل مشکل آب ابتدا باید دید که دنبال چه چیزی هستیم و چگونه می توان آن مشکل را حل کرد.
وی افزود: در حال حاضر کشور دارای 85 میلیارد متر مکعب آب است که وزارت نیرو و وزارت جهاد کشاورزی بر سر این میزان اختلاف دارند، پس خارج از هرگونه اختلافی اگر 70 میلیون متر مکعب در اختیار جهاد کشاورزی باشد 15 میلیون متر مکعب به بخش صنعت و شرب اختصاص دارد.
ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 1 ساعت پیش
با فیلم های اکران نوروزی 97 بیشتر آشنا شوید

با فیلم های اکران نوروزی 97 بیشتر آشنا شوید به گزارش فارس، پس از اتمام جشنواره فیلم فجر رقابت تنگاتنگی بین اکران نوروزی به عنوان یکی از طلایی ترین زمان های اکران سینما، بین آثار سینمایی که در جشنواره به نمایش درآمدند یا در جشنواره حضور نداشتند دیده می شود.
امسال نیز طبق روال سال های پیش این رقابت در میان آثار کمدی به شدت دیده می شد و اکثر این آثار خود را برای حضور در جشنواره فیلم فجر آماده می کردند. از میان 16 فیلم سینمایی که دفاتر متقاضی اکران آن هستند.
به وقت شام به سرگروهی پردیس کورش، لاتاری به سرگروهی استقلال، لونه زنبور به سرگروهی سینما ایران، مصادره به سرگروهی سینما جوان ، فیلشاه به سرگروهی پردیس آزادی ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: فرهنگی هنری انتشار : 5 روز و 1 ساعت پیش
ضمن متهم کردن دولت سوریه به نقض آتش بس؛ واشنگتن خواستار نشست فوری در اردن برای بررسی اوضاع جنوب غرب سوریه شد

ضمن متهم کردن دولت سوریه به نقض آتش بس؛ واشنگتن خواستار نشست فوری در اردن برای بررسی اوضاع جنوب غرب سوریه شد به گزارش فارس، یک مقام وزارت خارجه آمریکا در بیانیه ای بامداد سه شنبه خواستار برگزاری یک نشست فوری در اردن درباره اوضاع جنوب غرب سوریه شده است.
خبرگزاری رویترز به نقل از این مقام وزارت خارجه آمریکا نوشت ایالات متحده به دلیل نگرانی از گزارش ها در خصوص حملاتی که در جنوب غرب سوریه و در داخل محدوده نواحی کاهش تنش انجام می شوند خواستار برگزاری یک نشست فوری در اردن شده است.
مقام وزارت خارجه آمریکا مدعی شده در صورتی که گزارش ها درباره این حملات صحت داشته باشند، دولت سوریه آشکارا نظام آتش بس مذاکره شده در سال گذشته را نقض کرده و دامنه درگیری ها را گسترده تر کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 5 روز و 1 ساعت پیش
واکنش مسکو به اظهارات نخست وزیر انگلیس درباره جاسوس روس

واکنش مسکو به اظهارات نخست وزیر انگلیس درباره جاسوس روس به گزارش ایسنا، به نقل از اسکای نیوز، ماریا زاخارووا، سخنگوی دستگاه دیپلماسی روسیه اظهار کرد، اظهارات ترزا می، نخست وزیر انگلیس کمپین اطلاعات سیاسی دیگری بر پایه رویکردهای تحریک آمیز است.
سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت، باری دیگر یک نمایش سیرک در پارلمان انگلیس به راه افتاد.
وی افزود: انگلیس به جای داستان پردازی های جدید چگونگی پایان پرونده لیتویننکو را افشا کند.
ترزا می پیش تر گفت، سم اعصابی که در حمله به یک جاسوس سابق روسیه و دخترش استفاده شده، از نوع جنگی بوده و از جمله عوامل اعصاب است که در کشور روسیه تولید می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 5 روز و 2 ساعت پیش
گفت وگو با پدری که کاپیتان است؛ کمی دور از بسکتبال با صمد نیکخواه بهرامی

گفت وگو با پدری که کاپیتان است؛ کمی دور از بسکتبال با صمد نیکخواه بهرامی صحبت کردن از بسکتبال ایران و ستاره هایی که دارد همیشه جذاب و لذت بخش است. شاید ساعت ها بتوان از 12 ملی پوش تمام ادوار بسکتبال کشور حرف زد و نوشت اما صحبت کردن با صمد نیکخواه بهرامی همیشه حس و حال دیگری دارد.
زمان می گذرد اما متوجه گذر زمان نمی شوید و هنوز هم سوال های زیادی برای پرسیدن دارید. چه موافقان او و چه مخالفانش که دو سال با نبودنش در تیم ملی موافق بودند و از این حذف حمایت کردند بخواهند یا نه نمی توانند خوب بودن او را کتمان کنند. در 34 سالگی همچنان از نظر فنی جزو بهترین ها است و کسی نمی تواند پا جای پای او بگذارد ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: ورزشی انتشار : 5 روز و 2 ساعت پیش
کاخ سفید به دلیل کشف بسته مشکوک تعطیل شد

کاخ سفید به دلیل کشف بسته مشکوک تعطیل شد به گزارش فارس، رسانه های آمریکایی بامداد سه شنبه از تعطیل شدن کاخ سفید به دلیل کشف بسته مشکوک خبر دادند.
سرویس مخفی آمریکا می گوید همزمان با تحقیقات بر روی این بسته ورود عابران پیاده و خودروها به این منطقه، ممنوع شده است.
در حال تکمیل... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 2 ساعت پیش
کاخ سفید: انتظار داریم دیدار کیم جونگ اون و ترامپ اتفاق بیفتد

کاخ سفید: انتظار داریم دیدار کیم جونگ اون و ترامپ اتفاق بیفتد به گزارش ایسنا، به نقل از رویترز، سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید در پاسخ به پرسشی در این باره که آیا سکوت پیونگ یانگ به این معناست که دیدار میان دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی اتفاق نخواهد افتاد، پاسخ داد: ما کاملاً انتظار داریم که این دیدار انجام شود.
وی ادامه داد: پیشنهادی مطرح شد و ما پذیرفتیم. کره شمالی چندین قول داده و ما امید داریم که آنها به وعده هایشان عمل کنند و در این صورت ملاقات مطابق با برنامه انجام خواهد شد.
سخنگوی کاخ سفید اظهار کرد: ما در حال حاضر اقدامات خود را در راستای فراهم ساختن تمهیدات مربوط به این دیدار ادامه می دهیم. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 5 روز و 2 ساعت پیش
معاون سیما: جام جهانی قطعا پخش می شود/ سرزمین کهن از نظر صداوسیما مشکلی ندارد

معاون سیما: جام جهانی قطعا پخش می شود/ سرزمین کهن از نظر صداوسیما مشکلی ندارد مرتضی میرباقری در گفت وگو با ایسنا درباره خرید حق پخش مسابقات جام جهانی 2018 روسیه اظهار کرد: در ارتباط با حق پخش بازی های جام جهانی همه شرایط فراهم شده است. به حوزه هایی که روبه رو هستیم باید سفرهایی داشته باشیم و تعیین تکلیف کنیم که همه انجام شده است و یقینا پخش بازی ها را خواهیم داشت اما از نظر هزینه ، برایمان مهم است با چه حوزه ای مذاکره کنیم. مسلما به دنبال منافع خودمان هستیم که هزینه کمتری برای حق پخش بدهیم؛ در حالی که حوزه هایی که اولین پیشنهاد را به ما داده اند مطرح کرده اند صرفا از ما خریداری کنید. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: ورزشی انتشار : 5 روز و 2 ساعت پیش
لیگ قهرمانان اروپا؛ شب خاص اولدترافورد، گرمای بی نهایت المپیکو

لیگ قهرمانان اروپا؛ شب خاص اولدترافورد، گرمای بی نهایت المپیکو به گزارش تسنیم، 8 تیم برای 4 صندلی خالی مانده مسافران مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، امشب و فردا شب وارد یک جنگ بزرگ می شوند؛ جنگی که سربازانش 11 بازیکن مسلح و تیم پشتیبانی اش، یک جمعیت عظیم پراکنده سکونشینان از اولدترافورد گرفته تا المپیک رم است.
نمایش باشکوه تئاتررویاها
مورینیو پس از تساوی بدون گل بازی رفت منچستریونایتد در خانه سویا از انتظارش برای یک استقبال باشکوه در بازی برگشت در اولدترافورد و حمایت بی دریغ هواداران گفت؛ اتفاقی که با توجه به میزان بالای وفاداری سکونشینان اولدترافورد و حال و روز خوب این روزهای شیاطین سرخ کاملا قابل انتظار است ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: ورزشی انتشار : 5 روز و 3 ساعت پیش
تمامی وزرای دولت روحانی که استیضاح شدند+ جدول

تمامی وزرای دولت روحانی که استیضاح شدند+ جدول تسنیم نوشت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز (سه شنبه 22 اسفند) در دو نوبت صبح و عصر و همچنین فردا (چهارشنبه 23 اسفند) بررسی طرح استیضاح علی ربیعی، وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی، عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی و محمود حجتی، وزیر جهاد کشاورزی را در دستور کار خود دارند.
درخواست استیضاح عباس آخوندی، روز 29 بهمن و یک روز پس از سقوط هواپیمای مسافربری تهران یاسوج با امضای 24 نفر از نمایندگان تدوین و به هیئت رئیسه مجلس تقدیم شده بود.
همچنین طرح استیضاح علی ربیعی نیز با 24 امضاء از سوی نمایندگان به هیئت رئیسه مجلس تقدیم شد که مهم ترین محورهای آن حادثه نفتکش سانچی ، طرح تحول سلامت ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: سیاسی انتشار : 5 روز و 3 ساعت پیش
طباطبایی: العین، استقلال را به خوبی آنالیز کرده بود/ عبدالرحمن بهترین نقش را ایفا کرد

طباطبایی: العین، استقلال را به خوبی آنالیز کرده بود/ عبدالرحمن بهترین نقش را ایفا کرد هادی طباطبایی در گفت و گو با تسنیم, درباره دیدار استقلال و العین امارات که با تساوی یک بر یک به پایان رسید, اظهار داشت: بازی فوق العاده خوب و جانداری بود. العین را نسبت به بازی قبلِ دو تیم خیلی متفاوت تر دیدیم و دلیل آن هم اضافه شدن بازیکنان جدید این تیم بود که در بازی قبل غایب بودند. باید به عمر عبدالرحمن اشاره کنیم که در این بازی بهترین نقش را ایفا کرد. عبدالرحمن در تاکتیک های تیمش موثر بود و به عنوان یک بازیکن آزاد در راس مثلث تیم العین به خوبی با سایر بازیکنان ارتباط برقرار می کرد.
وی عنوان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: ورزشی انتشار : 5 روز و 3 ساعت پیش
لیگ قهرمانان آسیا پرسپولیس به دنبال حفظ صدرنشینی در امارات/ آخرین امید برای زنده ماندن تراکتورسازی

لیگ قهرمانان آسیا پرسپولیس به دنبال حفظ صدرنشینی در امارات/ آخرین امید برای زنده ماندن تراکتورسازی به گزارش تسنیم، در روز دوم از هفته چهارم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا امروز دو نماینده دیگر کشورمان به مصاف حریفان خود خواهند رفت. روز گذشته استقلال در ورزشگاه آزادی برابر العین امارات با نتیجه یک بر یک متوقف شد و ذوب آهن با نتیجه 3 بر صفر مغلوب الوحده امارات شد.
پرسپولیس 6امتیازی در دبی میهمان الوصل است و تراکتورسازی با تک امتیازی که در بازی های رفت کسب کرده در اولین بازی اش در تبریز در این رقابت ها، میزبان الجزیره امارات خواهد بود.
تراکتورسازی الجزیره
شاگردان ساغلام در دور رفت بازی ها عملکرد ناامیدکننده ای داشتند و فقط در بازی آخر مقابل الجزیره توانستند به زحمت یک مساوی ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: ورزشی انتشار : 5 روز و 3 ساعت پیش
بلندترین زن و شوهر جهان!

بلندترین زن و شوهر جهان! ویلکو ون کلیف با داشتن 2 متر و 13 سانت قد و همسرش کیشا با یک متر و 98 سانتیمتر بلند ترین زوج جهان محسوب می شوند. ویلکو اصلا هلندی بوده و بلوند است، در حالی که کیشا سیاه پوست است.
آن ها دو بچه دارند: لوکاس 4 ساله که مانند 7 ساله ها می ماند و اوای 2 ساله که مانند سه ساله ها قد کشیده است.
قبلا تصور می شد این زوج بلند قدترین زوج اهل ساسکس انگلیس هستند، اما اینک با ثبت نامشان در گینس بعنوان بلند قد ترین زوج جهان شناخته می شوند. البته آن ها رقبای سرسختی هم دارند. مانند زوج هندی بنام شاراد و سانجوت کولکارنی که ادعا کرده اند به ترتیب 2 متر و 19 سانتیمتر و 1 متر و 95 سانتیمتر قد دارند. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 4 ساعت پیش
شفر: العین بهتر از استقلال نبود/ بازی با نفت باید لغو شود

شفر: العین بهتر از استقلال نبود/ بازی با نفت باید لغو شود به گزارش فارس، وینفرد شفر سرمربی استقلال در نشست خبری بعد از تساوی یک بر یک مقابل العین امارات، گفت: بازی بسیار خوبی بود. در نیمه اول خوب پرس کردیم و فرصت های گلزنی زیادی داشتیم.
* چنین فضایی را تا به حال ندیده بودم
وی افزود: در نیمه اول فقط به یک گل رسیدیم در نیمه دوم در یک صحنه نظم را رعایت نکردیم و در همان صحنه گل خوردیم سپس حریفمان چند فرصت گل داشت بعد از آن ما توسط علی قربانی و جابر انصاری فرصت گل زنی پیدا کردیم در بین نیمه مجبور شدیم وریا غفوری را عوض کنیم. از این به بعد فرصت ریکاوری و استراحت داریم ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: ورزشی انتشار : 5 روز و 5 ساعت پیش
پیروزی الریان قطر مقابل الهلال عربستان در گروه استقلال

پیروزی الریان قطر مقابل الهلال عربستان در گروه استقلال به گزارش مهر، در چارچوب هفته چهارم لیگ قهرمانان آسیا امروز دوشنبه تیم الریان قطر در خانه خود به مصاف الهلال عربستان رفت که این مسابقه با نتیجه 2 بر یک به سود نماینده قطر خاتمه یافت.
عبدالرزاق حمدالله و تاباتا در این بازی برای الریان گلزنی کردند. الهلال هم در دقیقه 90 از روی نقطه پنالتی توسط یاسر القحطانی به گل رسید.
الریان با این نتیجه، 6 امتیازی شد و الهلال هم 2 امتیازی و در قعر جدول باقی ماند.
این مسابقه از گروه چهارم لیگ قهرمانان برگزار شد. در دیگر بازی این گروه استقلال ایران در ورزشگاه آزادی به مصاف العین امارات رفته است. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: ورزشی انتشار : 5 روز و 5 ساعت پیش
خبر تیلرسون از محل و موضوع گفت وگو ها با کره شمالی

خبر تیلرسون از محل و موضوع گفت وگو ها با کره شمالی به گزارش تسنیم به نقل از خبرگزاری رویترز، رکس تیلرسون وزیر امور خارجه آمریکا گفت: آمریکا هیچ چیزی از طرف کره شمالی نشنیده است، اما انتظار دارد مستقیما چیزی را از این کشور بشنود.
پیش از این نیز کره جنوبی اعلام کرده که تاکنون پاسخی از پیونگ یانگ درباره نشست بین کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی و دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا دریافت نکرده است.
روز جمعه دونالد ترامپ در اقدامی عجیب دعوت از رهبر کره شمالی برای انجام مذاکرات مستقیم را پذیرفت.
مقامات کره جنوبی اعلام کردند که کیم جونگ اون، آماده کنار گذاشتن تسلیحات هسته ای خود است. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 5 روز و 5 ساعت پیش
قتل پیر زن برای 400 هزار تومان

قتل پیر زن برای 400 هزار تومان به گزارش ایلنا، سرهنگ حمید مکرم معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی پایتخت گفت: قاتل 40 ساله برای تعمیر شوفاژ به خانه مقتوله تردد می کرد که در آخرین دفعه ای که حضور یافت وسوسه شد تا او را به قتل برساند و طلاجاتش را به سرقت ببرد.
وی با بیان اینکه متهم پیرزن را خفه می کند ولی پس از جست وجو طلایی یافت نمی کند و فقط 400 هزار تومان پیدا می کند، اظهار داشت: متهم برای اینکه از آثار جرم چیزی نماند گاز خانه را روشن می کند تا خانه آتش بگیرد.
معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی پایتخت افزود ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: حوادث انتشار : 5 روز و 5 ساعت پیش
آمریکا استفاده از پایگاه هوایی اینجرلیک را کاهش می دهد

آمریکا استفاده از پایگاه هوایی اینجرلیک را کاهش می دهد به گزارش فارس، به دنبال تیره شدن روابط آمریکا با ترکیه، مقام های آمریکایی گفته اند که واشنگتن قصد کاهش استفاده از پایگاه هوایی اینجرلیک واقع در ترکیه را دارد.
به نوشته روزنامه وال استریت ژورنال ، مقام های آمریکایی گفته اند که در پی کاهش دائمی استفاده از این پایگاه نظامی هستند.
پایگاه هوایی اینجرلیک به مدت چند سال مرکز حمله های هوایی ائتلاف تحت رهبری آمریکا علیه داعش بود اما ستیز در سوریه شکافی را در روابط آمریکا و ترکیه ایجاد کرده است.
بر این اساس، اینک تنها هواپیماهای سوخت رسان آمریکا در اینجرلیک مستقرند ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 5 روز و 6 ساعت پیش
خادم: شاید رفتن من از تنهایی کشتی بکاهد/ استعفای من به خاطر عدم حمایت وزارت ورزش بود و ربطی به مسائل رژیم صهیونیستی ندارد

خادم: شاید رفتن من از تنهایی کشتی بکاهد/ استعفای من به خاطر عدم حمایت وزارت ورزش بود و ربطی به مسائل رژیم صهیونیستی ندارد به گزارش فارس، مجمع فوق العاده کشتی امروز برای بررسی استعفای رسول خادم در حال برگزاری است. خادم در این مجمع در ابتدا بیانیه ای رو خطاب به اعضای مجمع قرائت کرد. خادم در این بیانیه اظهار داشت: با سلام و درود به اعضا محترم مجمع فدراسیون کشتی بویژه روسای محترم هیات کشتی استان ها که یار و یاور کشتی کشور در اجرای برنامه های سنگین و فشرده آن بوده و هستند. در این چندسال شاهد مظلومیت مدیریت کشتی کشور در برابر مواضع ناخوشایند آشکار و پنهان وزارت ورزش و جوانان نسبت به ورزش ملی کشور بوده اید.
وی افزود ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: ورزشی انتشار : 5 روز و 6 ساعت پیش
هشداراتحادیه اروپا درواکنش به تهدیدات تعرفه ای ترامپ

هشداراتحادیه اروپا درواکنش به تهدیدات تعرفه ای ترامپ به گزارش تسنیم، اتحادیه اروپا در واکنش به تهدیدات تعرفه ای مجدد ترامپ علیه خودروسازان اروپایی از جمله شرکت های "مرسدس بنز" و "بی ام و"، به ترامپ درباره تشدید مناقشات تجاری هشدار داد.
یک سحنگوی کمیسیون اتحادیه اروپا روز دوشنبه در سخنانی در بروکسل گفت: قبل از اینکه کسی شروع به پرتاب سنگ کند بهتر است قبل از آن ببیند که آیا خود او در خانه ای شیشه ای ننشسته است.
"دونالد ترامپ"، رئیس جمهور آمریکا روز گذشته در جریان جنگ لفظی تجاری با اروپا بار دیگر در یک نشست انتخاباتی در پنسیلوانیا شرکت های خودرو ساز آلمانی و اروپایی را به قراردادن تعرفه های گمرگی بالا تهدید کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 5 روز و 6 ساعت پیش
فتح الله زاده:من اموالی ندارم که بخواهندتوقیف کنند

فتح الله زاده:من اموالی ندارم که بخواهندتوقیف کنند به گزارش خبر ورزشی، صبح دیروز خبر آمد مجتبی جباری چک طلبش از استقلال که نقد نشده را خرج کرده و خریدار چک هم از طریق قانونی اقدام کرد و حکم توقیف اموال علی فتح الله زاده و امیدوار رضایی را گرفته است. این مسئله و سوژه های دیگر باعث شد تا عصر دیروز سراغ فتح الله زاده رفته و با او پیرامون این مسئله و سایر موارد گپ بزنیم. حاجی با صراحت و شفافیت به سوالات جواب داد و همه چیز را باز کرد.
بن یعقوب امشب هم قضاوت گرفته، بازی الریان و الهلال را به او داده اند.
شاید AFC می خواسته با این کار به ما دهن کجی کند ولی واقعیت امر این است که انتخاب بن یعقوب یعنی دهن کجی به خود AFC ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: ورزشی انتشار : 5 روز و 8 ساعت پیش
مراسم چهلمین روز درگذشت رضا مقدسی در نخلستان اوج برگزار می شود

مراسم چهلمین روز درگذشت رضا مقدسی در نخلستان اوج برگزار می شود مراسم چهلمین روز درگذشت رضا مقدسی مدیرعامل سابق خبرگزاری مهر و روزنامه نگار تراز انقلاب اسلامی، چهارشنبه. 23 اسفند ماه ساعت 16-14 در نخلستان اوج واقع در خیابان مظفر شمالی شماره 98 برگزار می گردد.
به گزارش الف مراسم چهلمین روز درگذشت رضا مقدسی مدیرعامل سابق خبرگزاری مهر و روزنامه نگار تراز انقلاب اسلامی، چهارشنبه. 23 اسفند ماه ساعت 16-14 در نخلستان اوج واقع در خیابان مظفر شمالی شماره 98 برگزار می گردد.
رضا مقدسی که در طول سال های فعالیت فرهنگی و رسانه ای همواره به عنوان یک چهره پیشرو، ارزشی و ولایت مدار شناخته شده و از او به عنوان روزنامه نگار تراز انقلاب اسلامی یاد می شود ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 8 ساعت پیش
پیدا شدن بسته مشکوک در ساختمان پارلمان انگلیس

پیدا شدن بسته مشکوک در ساختمان پارلمان انگلیس به گزارش فارس، پس از پیدا شدن یک بسته مشکوک در ساختمان پارلمان انگلیس، خودروهای پلیس و آمبولانس ها راهی کاخ وست مینیستر شدند.
آنطور که رویترز گزارش داده، تاکنون در نتیجه پیدا شدن این بسته، 2 نفر برای احتیاط راهی بیمارستان شده اند.
هنوز از ماهیت این بسته مشکوک و هویت فرستنده آن گزارشی منتشر نشده است. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 9 ساعت پیش
صدور حکم اعدام 13 زن دیگر تبعه ترکیه در عراق

صدور حکم اعدام 13 زن دیگر تبعه ترکیه در عراق به گزارش فارس: دادگاه کیفری مرکزی عراق، حکم اعدام 13 زن تبعه ترکیه دیگر را به دلیل عضویت در گروه تروریستی داعش، صادر کرد.
به نوشته پایگاه خبری i24 ، دستگاه قضایی عراق، حکم حبس ابد دو زن دیگر تبعه ترکیه را با همین اتهام صادر کرده است.
دادگاه مرکزی عراق، چهارشنبه پیش نیز، حکم اعدام و حبس ابد شمار زیادی از زنان متهم به عضویت در داعش با تابعیت های عراقی، ترکی و آذری را صادر کرده بود.
25 فوریه پیش نیز سخنگوی دادگاه جنایی مرکزی عراق، اعلام کرده بود که تعداد 16 زن تبعه ترکیه به جرم کمک رساندن به داعش به اعدام محکوم شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 5 روز و 9 ساعت پیش
گزارش نیویورک تایمز از قتل یک ژنرال و شکنجه شاهزادگان و تاجران سعودی در هتل 5 ستاره

گزارش نیویورک تایمز از قتل یک ژنرال و شکنجه شاهزادگان و تاجران سعودی در هتل 5 ستاره به گزارش فارس، نیویورک تایمز گزارشی درباره شکنجه های اعضای خانواده سلطنتی و تاجران متمول عربستان سعودی در کارزار جنجالی ضد فساد محمد بن سلمان ولی عهد عربستان سعودی منتشر کرد؛ کارزاری که برای آنچه که مبارزه با فساد خوانده شده، صورت گرفت.
بخش هایی از این گزارش مفصل را بخوانید:
بازرگانانی که زمانی غول های اقتصاد سعودی خوانده می شدند، اکنون مچ بندهایی می پوشند تا تحرکات آنها رهگیری شود. شاهزاده هایی که رهبری نیروهای مسلح را برعهده داشتند و تصاویرشان روی مجله های پر زرق و برق قرار می گرفت، اکنون تحت نظارت نیروهایی هستند که فرماندهی شان با دیگران است ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: خارجی انتشار : 5 روز و 10 ساعت پیش
گروگان گیری در هتل بزرگ تهران!

گروگان گیری در هتل بزرگ تهران! به گزارش میزان، روز پانزدهم اسفند ماموران پلیس تهران در جریان گروگان گیری در هتل بزرگ تهران و ربودن یکی از مسافران قرار گرفتند. با حضور ماموران و تحقیق از عوامل هتل مشخص شد دو نفر با مراجعه به هتل با یکی از مسافران دیدار کرده و پس از ان مرد مسافر دیگر در هتل دیده نشده است.
در ادامه ماموران متوجه شدند دو مرد جوان، مسافر هتل را به گروگان گرفته و در تماس با خانواده اش درخواست پول کردند.
تیم های ویزه پلیس آگاهی با انجام تحقیقات تخصصی توانستند رد گروگان گیران را در استان قزوین زده و برای رهایی گروگان به آنجا مراجعه کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: حوادث انتشار : 5 روز و 10 ساعت پیش
زنگنه: تولید نفت خود را حدود 100 هزار بشکه دیگر افزایش می دهیم

زنگنه: تولید نفت خود را حدود 100 هزار بشکه دیگر افزایش می دهیم به گزارش تسنیم، بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت ایران در مصاحبه با وال استریت ژورنال گفت، اوپک ممکن است در ماه ژوئن توافق کند که توافق کاهش تولید فعلی را در سال 2019 تعدیل نماید.
زنگنه افزود، ایران از اوپک خواسته تا برای حفظ قیمت ها در حدود 60 دلار در هر بشکه تلاش کند تا تولید نفت شیل آمریکا را مهار کند.
وزیر نفت ایران افزود: اگر قیمت نفت به حدود 70 دلار جهش کند... انگیزه لازم برای تولید بیشتر نفت شیل در آمریکا را فراهم خواهد کرد.
زنگنه همچنین با بیان اینکه ایران اصرار خواهد اشت که بخشی از تولید خود را به صورت محتاطانه بازگرداند گفت، تهران در حال حاضر روزانه حدود 3 ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 5 روز و 12 ساعت پیش
رشد 165 واحدی شاخص بورس

رشد 165 واحدی شاخص بورس به گزارش تسنیم؛ در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه تعداد 1055میلیون سهم و حق تقدم به ارزش 279میلیارد تومان در 64هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد 165واحدی در ارتفاع 96هزار و 194واحد قرار گرفت.
بیشترین تاثیر مثبت بر رشد دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکتهای فولاد مبارکه اصفهان، گسترش نفت و گاز پارسیان و پالایش نفت بندرعباس شد و در مقابل نمادهای معاملاتی گروه مدیریت سرکایه گذاری امید، سرمایه گذاری غدیر و سرمایه گذاری ملی ایران با افت خود مانع افزایش بیشتر شاخص شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 5 روز و 12 ساعت پیش
دومین جلسه محاکمه راننده اتوبوس آشوب های خیابان پاسداران

دومین جلسه محاکمه راننده اتوبوس آشوب های خیابان پاسداران دومین جلسه محاکمه راننده اتوبوس آشوب های خیابان پاسداران امروز دوشنبه (21 اسفند) در شعبه نهم دادگاه کیفری شماره یک استان تهران برگزار شد. ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 13 ساعت پیش
غیبت همیشگی روحانی در جلسات استیضاح وزرا + جدول

غیبت همیشگی روحانی در جلسات استیضاح وزرا + جدول جلسه استیضاح علی ربیعی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی، عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی فردا در مجلس شورای اسلامی برگزار می شود؛ همچنین جلسه استیضاح حجتی وزیر کشاورزی نیز پس فردا برگزار خواهد شد.
بر همین اساس با توجه به عرف معمول که در جلسات استیضاح پیش می آید، رئیس جمهور به دلیل اهمیت موضوع و به منظور حمایت تمام قد دولت از وزرای پیشنهادی در صحن علنی حضور می یابد و به دفاع از وزرای خود می پردازد، موضوعی که در دولت های گذشته و پیش از دولت حجت الاسلام حسن روحانی نیز رایج بوده و محمود احمدی نژاد نیز در جلسات استیضاح اعضای کابینه اش در مجلس حاضر می شد. ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: سیاسی انتشار : 5 روز و 13 ساعت پیش
زنگنه: اموال کشفی از اختلاسگر 100 میلیارد تومانی بیش از مبلغ اختلاس است/ وی در ترکیه مخفی شده است

زنگنه: اموال کشفی از اختلاسگر 100 میلیارد تومانی بیش از مبلغ اختلاس است/ وی در ترکیه مخفی شده است بیژن زنگنه درحاشیه مراسم امضای قراردادهای پژوهشی حوزه اکتشاف شرکت ملی نفت ایران درباره متواری شدن این فرد به کانادا نیز افزود: این که او به کانادا رفته را باور نمی کنم. تصور می کنم این چیزی است که وی دوست دارد در رسانه ها مطرح شود، تصور می کنیم وی در ترکیه مخفی شده باشد.
وزیر نفت همچنین در آستانه سالروز ملی شدن صنعت نفت گفت: مرحوم دکتر مصدق دنبال بیرون کردن خارجی ها از صنعت نفت نبود؛ بلکه هدف حفظ مالکیت و حاکمیت مخازن برای ملت ایران بود.
زنگنه که صبح امروز (دوشنبه، 21 اسفندماه) پس از امضای قراردادهای پژوهشی میان شرکت ملی نفت ایران و پنج دانشگاه معتبر کشور ... ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: اقتصادی انتشار : 5 روز و 16 ساعت پیش
کاهش 41 میلی متری بارش ها در 40 سال اخیر

کاهش 41 میلی متری بارش ها در 40 سال اخیر به گزارش ایسنا، میانگین بارندگی ها در هشت سال اخیر 202 میلی متر بوده و این در حالی است که میانگین بلندمدت بارندگی ها در 46 سال گذشته 243 میلی متر بوده است.
علاوه بر این براساس این نمودار وضعیت بارش ها در 15 سال گذشته به صورت میانگین 217 میلی متر تخمین زده شده است و تنها در میانگین 31 ساله وضعیت بارندگی ها شاهد صعود نمودار نسبت به دوره پیش از آن هستیم.
آمارها بیانگر این است که ایران در 31 سال گذشته یعنی تا سال آبی 1377 - 1378 به طور میانگین 247 میلی متر بارندگی را تجربه کرده است.
ادامه خبر ...

منبع: الف دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 19 ساعت پیش
برای تسکین کمر درد این 5 مکمل طبیعی را استفاده کنید

برای تسکین کمر درد این 5 مکمل طبیعی را استفاده کنید به گزارش ایسنا، برخی حرکات ورزشی همچون یوگا، پیلاتس و حرکت کششی می توانند به تسکین درد کمر کمک کنند هرچند مصرف برخی از مکمل های طبیعی برای رهایی از این مشکل اثربخش تر است.
روزنامه اکسپرس به برخی از این مکمل ها اشاره کرده که شامل موارد زیر است:
روغن ماهی: اسیدهای چرب امگا 3 به کاهش التهابِ عامل درد کمر کمک می کند. افراد می توانند با مصرف بیشتر ماهی های چرب میزان امگا3 دریافتی خود را افزایش دهند.
زردچوبه: این ادویه حاوی ترکیب ضد التها