هوای تهران با شاخص آلودگی 119 برای گروه های حساس ناسالم است

هوای تهران با شاخص آلودگی 119 برای گروه های حساس ناسالم است پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا 50 در شرایط پاک (سبز)، 51 تا 100 در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، 101 تا 150 در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، 151 تا 200 در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، 201 تا 300 در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و 301 تا 500 در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.
به گزارش روز پنجشنبه شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، متوسط میزان غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از 2 ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: گوناگون انتشار : 24 روز و 19 ساعت پیش
بارش نیم متری برف در ملاده مهدیشهر/ استان سمنان از امشب یخ می زند

بارش نیم متری برف در ملاده مهدیشهر/ استان سمنان از امشب یخ می زند پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
نادیا میرشجاع اظهار کرد: دمای هوا در این استان از امشب به طور محسوسی کاهش یافته و دما در همه نقاط استان بین پنج تا 10درجه کاهش می یابد.
وی از بارش حدودا نیم متری برف در ایستگاه ملاده خبر داد و افزود: بیشترین بارش برف طی 24 ساعت اخیر در ایستگاه ملاده با 45 سانتیمتر به ثبت رسیده است.
سرپرست پیش بینی هواشناسی استان سمنان ادامه داد: همچنین در ایستگاه های چاشم 35 سانتیمتر و لرد 15 سانتیمتر برف ثبت شده است.
وی از بیشترین بارش باران در ایستگاه رضوان خبر داد و گفت: رضوان با 21.2 میلمتر، باغستان با 13.5 و ایوانکی با 10 ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: گوناگون انتشار : 25 روز و 0 ساعت پیش
هند یک موشک هسته ای آزمایش کرد

هند یک موشک هسته ای آزمایش کرد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
یک سخنگوی وزارت دفاع هند اعلام کرد: این موشک با موفقیت به هدف خود برخورد کرد. این عملیات به عنوان بخشی از پرتاب های آزمایشی موشک "پریتوی 2" انجام شد.
آخرین آزمایش موشک "پریتوی 2" درماه فوریه سال 2018 انجام شده بود.
هند چهار روز پیش نیز موشک بالستیک آگنی-2 با قابلیت حمل کلاهک هسته ای را در ایالت اودیسا آزمایش کرده بود.
موشک دو موتوره پریتوی 2 که 8.56 متر طول دارد با تغییر مسیر،می تواند مانع از هدف قرار گرفتن توسط موشک های دشمن شود. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 25 روز و 1 ساعت پیش
آیت الله سبحانی: روز وفات آخوند خراسانی یا شیخ انصاری به نام اصول فقه در تقویم کشور نامگذاری شود

آیت الله سبحانی: روز وفات آخوند خراسانی یا شیخ انصاری به نام اصول فقه در تقویم کشور نامگذاری شود پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
آیت الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید گفت:لازم است یک روز را به نام اصول فقه درتقویم کشور نامگذاری شود و حوزه علمیه مقدمات آن را فراهم کنند.
وی چهارشنبه شب در همایش نقش علم اصول در تفسیر قرآن دردارالقرآن علامه طباطبایی (ره) قم اظهار داشت: شورای مدیریت حوزه این موضوع را درنامه ای مرتب به شورای عالی انقلاب فرهنگی اعلام کند.
وی همچنین پیشنهاد داد: روز وفات آخوند خراسانی یا شیخ انصاری روز اصول فقه باشد.
رئیس انجمن اصول فقه حوزه علمیه نیز دراین همایش اصول فقه را روشی برای استنباط فقه سنتی دانست و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: مذهبی انتشار : 25 روز و 1 ساعت پیش
کامیل احمدی آزاد شد

کامیل احمدی آزاد شد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
شفق رحمانی، همسر این پژوهشگر در این باره به ایرناپلاس می گوید: کامیل احمدی عصر روز یکشنبه با قرار وثیقه 500 میلیون پس از سه ماه بازداشت موقت آزاد شد.
احمدی در سال های اخیر در زمینه آسیب ها و مسائل اجتماعی پژوهش ها و کتاب هایی با موضوعات ازدواج کودکان (کودک همسری)، ازدواج سفید، زباله گردی کودکان در تهران، هویت و قومیت در ایران و.. انجام داده و منتشر کرده است.
وی 20 مرداد ماه سال جاری در تهران بازداشت شده بود
لینک کوتاه کپی لینک ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: گوناگون انتشار : 25 روز و 11 ساعت پیش
سهمیه بنزین خودروها تا 6 ماه امکان ذخیره در کارت سوخت دارد

سهمیه بنزین خودروها تا 6 ماه امکان ذخیره در کارت سوخت دارد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
به گزارش چهارشنبه شانا به نقل از شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، در متن این اطلاعیه آمده است: به اطلاع عموم هموطنان عزیز می رساند سهمیه سوخت آبان ماه همه مالکان خودروها، حتی افرادی که کارت سوخت خود را دریافت نکرده اند، در کارت های سوخت شخصی آن ها ذخیره شده است و در ماه های بعد قابل استفاده خواهد بود. در ضمن سهمیه سوخت هر خودرو تا 6 ماه در کارت هوشمند سوخت آن خودرو قابل ذخیره سازی است.
برخی شایعه های منتشر شده درباره تخصیص سهمیه سوخت به یکی از خودروهای مالکان چند خودرو ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اقتصادی انتشار : 25 روز و 11 ساعت پیش
تیم ملی در چه شرایطی به مرحله بعد صعود می کند؟

تیم ملی در چه شرایطی به مرحله بعد صعود می کند؟ پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
این تساوی بیش از هر کسی، برای تیم ملی ایران خوشایند بود و قطعا هواداران و اعضای تیم ملی از این اتفاق خوشحال شدند.
پس از شکست های متوالی ایران در دیدار برابر بحرین و عراق، شانس ملی پوشان ایران برای راهیابی به عنوان صدرنشین به مرحله سوم انتخابی جام جهانی تاحدودی کاهش یافت اما اکنون امید به تیم ملی برگشته است.
*جدول گروه
در حال حاضر تیم ملی ایران با یک بازی کمتر نسبت به تیم های گروه، با 6 امتیاز سوم است. عراق با 11 و بحرین با 9 امتیاز اول و دوم هستند اما یک بازی بیشتر انجام داده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: ورزشی انتشار : 25 روز و 15 ساعت پیش
تصاویر : خرابکاری اغتشاش گران در شهریار

تصاویر : خرابکاری اغتشاش گران در شهریار پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
لینک کوتاه کپی لینک ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: حوادث انتشار : 25 روز و 17 ساعت پیش
لاوروف: موضع آمریکا درباره شهرک سازی اسراییل نگران کننده است

لاوروف: موضع آمریکا درباره شهرک سازی اسراییل نگران کننده است پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سرگئی لاوروف روز چهارشنبه در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با خالد بن احمد بن محمد آل خلیفه وزیر امور خارجه بحرین با بیان این مطلب اظهار داشت: با بحرین در خصوص مناقشه اعراب و اسراییل ازجمله باتوجه به تلاش برای بازبینی قوانین بین المللی در قبال این روند (از سوی آمریکا) مواضع مشترک داریم.
لاوروف تصریح کرد: اطمینان داریم که گفت وگوهای مستقیم بین فلسطین و اسراییل می تواند این مناقشه در منطقه را حل کند.
مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا دوشنبه شب اعلام کرد ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 25 روز و 19 ساعت پیش
ربیعی: تا پایان امسال هیچ افزایش قیمتی در کالاها و خدمات دولتی نداریم

ربیعی: تا پایان امسال هیچ افزایش قیمتی در کالاها و خدمات دولتی نداریم پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
علی ربیعی روز چهارشنبه در حاشیه هیات دولت گفت: دولت جمهوری اسلامی ایران از رفتار و درک شرایط توسط مردم سپاسگزار است و هرچقدر هم برخی رسانه ها خواستند جریان سازی و رهبرسازی کنند مردم با هوشمندی بیشتری از آنها فاصله گرفتند.
وی ادامه داد: بازهم در جلسه هیات دولت این موضوع ناآرامی ها مطرح شد و همچنین از هوشمندی رهبر معظم انقلاب و مواضع هوشمندانه ایشان که آنچنان ایستادند و با یک پیش بینی از تحرکاتی که داشتند موضع گیری کردند و آبی بر آتشی که بسیاری آن را برافروخته بودند ریختند. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اقتصادی انتشار : 25 روز و 20 ساعت پیش
تنش در نشست شورای عالی انقلاب فرهنگی / روحانی رحیم پور ازغدی بار دیگر درگیری لفظی پیدا کردند / روحانی جلسه را ترک کرد

تنش در نشست شورای عالی انقلاب فرهنگی / روحانی رحیم پور ازغدی بار دیگر درگیری لفظی پیدا کردند / روحانی جلسه را ترک کرد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش مجلس از مشاجره لفظی حسن روحانی و حسن رحیم پور ازغدی در نشست شب گذشته شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره بنزین خبر داد.
حجت الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با فارس، با اشاره به برگزاری نشست شب گذشته (سه شنبه) شورای عالی انقلاب فرهنگی، گفت: رئیس جمهور در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی با آقای رحیم پورازغدی با تندی صحبت کرده و بحث و جدلی بین آنها صورت گرفته است.
ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: گوناگون انتشار : 25 روز و 21 ساعت پیش
دستور ترامپ برای استقرار قریب الوقوع نیروهای بیشتر آمریکایی در عربستان

دستور ترامپ برای استقرار قریب الوقوع نیروهای بیشتر آمریکایی در عربستان پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئیس جمهور آمریکا دستور استقرار نیروهای آمریکایی بیشتر به همراه رادار و سیستم های موشکی در عربستان را با هدف بهبود شرایط دفاعی این کشور عربی در برابر تهدیدات هوایی و موشکی در این منطقه صادر کرد.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در نامه ای به کنگره گفت: این نیروهای اضافی شامل ناوگان اعزامی هوایی برای حمایت از عملیات جنگنده های آمریکایی در عربستان و دو اسکادران جنگنده است که نخستین گروه از این نیروها طی چند هفته آتی وارد عربستان خواهند شد. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 26 روز و 0 ساعت پیش
تخصیص کارت بلیت 300 هزار تومانی به سربازان در صورت تصویب شورای شهر

تخصیص کارت بلیت 300 هزار تومانی به سربازان در صورت تصویب شورای شهر پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
عضو کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران از تصویب اختصاص 2000 سهمیه کارت بلیت 300هزار تومانی به سربازان در این کمیسیون در فاز اول خبر داد.
افشین حبیب زاده در گفت وگو با ایسنا ، با بیان اینکه کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران در جلسه ای موضوع ارائه کارت بلیت تخفیف دار به سربازان را مورد بررسی قرار داد، گفت: در این جلسه کمیسیون حمل و نقل به این جمع بندی رسید که می تواند با کمک ستاد کل نیروهای مسلح کارت بلیت تخفیف دار به سربازان بدهد.
وی با بیان اینکه با توجه به سهمیه ای که برای کارت بلیت های تخفیف دار در نظر گرفته شده می توان نسبت به صدور ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 0 ساعت پیش
ادامه درگیری میان معترضان و پلیس در لبنان / چند معترض زخمی شدند

ادامه درگیری میان معترضان و پلیس در لبنان / چند معترض زخمی شدند پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
به گزارش اسکای نیوز عربی از بیروت، در این درگیری که به صورت ناگهانی سه شنبه شب و بامداد چهارشنبه رخ داد، چند زخمی برجای گذاشت و 10 تن نیز توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.
معترضان مدعی هستند که تشدید درگیری میان پلیس و تظاهرکنندگان پس از آن روی داد که برخی از جوانان اقدام به پرتاب چند بطری به سوی نیروهای امنیتی حاضر در یکی از خیابان های این منطقه کردند و پس از آن پا به فرار گذاشتند، همین امر موجب شد که پلیس ضد شورش با شدت بیشتری وارد عمل شود و در نتیجه این امر شماری از چادرهای محل استقرار معترضان تخریب شد. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 26 روز و 1 ساعت پیش
دوستان و دشمنان بدانند در حوادث امنیتی چند روز اخیر، دشمن را عقب زدیم / تحریم های فعلی حالا حالاها خواهد بود؛ اینکه امید داشته باشیم یک یا دو سال دیگر تمام می شود، باطل است

دوستان و دشمنان بدانند در حوادث امنیتی چند روز اخیر، دشمن را عقب زدیم / تحریم های فعلی حالا حالاها خواهد بود؛ اینکه امید داشته باشیم یک یا دو سال دیگر تمام می شود، باطل است پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب امشب در جمع تولیدکنندگان، کارآفرینان و فعالان اقتصادی اظهار داشتند: هم دوستان و هم دشمنان بدانند، ما در عرصه جنگ نظامی و سیاسی و امنیتی دشمن را عقب زدیم.
ایشان افزودند: همین کارهای این چند روز کارهای امنیتی بود، مردمی که نبود. در عرصه های مختلف دشمن را عقب زدیم و به توفیق الهی در عرصه ی جنگ اقتصادی هم به طور قاطع دشمن را عقب خواهیم زد
من از بُن دندان به این حرکت معتقدم که علاج و کلید حل مشکلات کشور عبارت است از ترویج تولید داخلی ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 11 ساعت پیش
حزب الله لبنان: اقدامات و مواضع آمریکا درخصوص شهرک سازی ها غیرقانونی است

حزب الله لبنان: اقدامات و مواضع آمریکا درخصوص شهرک سازی ها غیرقانونی است پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
حزب الله لبنان اظهارات وزیر خارجه آمریکا درخصوص "قانونی" دانستن شهرک سازی های رژیم صهیونیستی را محکوم کرد.
به گزارش ایسنا به نقل از سایت شبکه المنار، حزب الله لبنان با صدور بیانیه ای اعلام کرد: اظهارات اخیر آمریکا درخصوص شهرک سازی های رژیم صهیونیستی، موضعی باطل، مردود و غیرقانونی است و با قوانین و احکام بین المللی در تعارض است.
حزب الله لبنان همچنین اعلام کرد: این اقدام جدید آمریکا و همچنین اقدامات و مواضع خصمانه قبلی این کشور در راستای تلاش های بی وقفه واشنگتن برای نابودی مسأله فلسطین است. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 26 روز و 11 ساعت پیش
مقام آمریکایی: با رفع تحریم ها، ایران به دنبال خرید جنگنده و تانک خواهد بود

مقام آمریکایی: با رفع تحریم ها، ایران به دنبال خرید جنگنده و تانک خواهد بود پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
یک مقام آمریکایی روز سه شنبه از چشم انداز رفع تحریم های تسلیحاتی شورای امنیت سازمان ملل متحد علیه ایران در پایان سال آینده میلادی ابراز نگرانی کرد.
به نوشته خبرگزاری آسوشیتدپرس ، این مقام آمریکایی که خواسته نامش فاش نشود، به خبرنگاران گفته است که براساس گزارش تازه آژانس دفاعی آمریکا در مورد توانایی نظامی ایران، با رفع این تحریم ها، تهران احتمالا برای خرید جنگنده ها و تانک های جدید از روسیه و چین، وارد عمل می شود.
در گزارش آژانس دفاعی آمریکا در مورد ایران همچنین ادعا شده است که ایران مصمم است که به قدرت مسلط در غرب آسیا بدل شود ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 26 روز و 11 ساعت پیش
ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن از تنگه هرمز عبور کرد

ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن از تنگه هرمز عبور کرد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
ناوگروه تحت رهبری ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن آمریکا امروز از آب های تنگه هرمز عبور کرده است.
یک سخنگوی نیروی دریایی آمریکا با تأیید این خبر، گفته است که این اقدام بر اساس برنامه از پیش تعیین شده انجام گرفته است.
رسانه های انگلیسی نوشته اند که ناوشکن اچ ام اس دیفندر این کشور یکی از کشتی های ناوگروه تحت رهبری آبراهام لینکلن بوده است.
چند ماه پیش فرمانده نیروی دریایی آمریکا در منطقه گفته بود که این کشور قصد دارد یک ناو را از تنگه هرمز عبور دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 12 ساعت پیش
مدارس زنجان برای دومین روز تعطیل شد

مدارس زنجان برای دومین روز تعطیل شد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مدارس ابتدایی و متوسطه اول، نواحی یک و دو شهر زنجان و زنجان رود در شیفت صبح روز چهارشنبه تعطیل است.
بارش برف و کاهش محسوس دما مدارس زنحان را در روز چهارشنبه تعطیل کرد.
بنا بر اعلام روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، طبق تصمیم کمیته تعطیلی مدارس استان، به دلیل بارش برف و برودت هوا مدارس مقاطع ابتدایی و متوسطه اول نواحی یک و دو شهر زنجان و زنجان رود در شیفت صبح فردا (چهارشنبه29 آبان) تعطیل است.
امروز نیز به دلیل بارش برف سنگین و برودت دما در بیشتر مناطق استان، مدارس و مراکز آموزش عالی تعطیل اعلام شده بود. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 12 ساعت پیش
عاملی: تخریب اموال عمومی، شکستن حرمت خدا و انسان است

عاملی: تخریب اموال عمومی، شکستن حرمت خدا و انسان است پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
به نقل از شورای عالی انقلاب فرهنگی، جلسه سوم ستاد راهبری و هماهنگی نقشه مهندسی فرهنگی به ریاست جهانگیری در دفتر معاون اول رئیس جمهور تشکیل شد.سعید رضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در حاشیه و در جمع خبرنگاران ضمن محکومیت اهانت صورت گرفته به قرآن کریم در مصلی شهر قدس اظهار داشت: آتش زدن قرآن، تخریب اموال عمومی و ضرر زدن به مردم مصداق شکستن حرمت خدا و انسان است و اعتراضات عمومی باید معطوف به حل مسئله و همراه با آرامش اجتماعی و رفتار مدنی باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 12 ساعت پیش
دوستان و دشمنان بدانند در حوادث امنیتی چند روز اخیر، دشمن را عقب زدیم

دوستان و دشمنان بدانند در حوادث امنیتی چند روز اخیر، دشمن را عقب زدیم پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رهبر انقلاب، امشب در جمع تولیدکنندگان، کارآفرینان و فعالان اقتصادی:
هم دوستان و هم دشمنان بدانند، ما در عرصه ی جنگ نظامی و سیاسی و امنیتی دشمن را عقب زدیم؛ همین کارهای این چند روز کارهای امنیتی بود، مردمی که نبود. در عرصه های مختلف دشمن را عقب زدیم و به توفیق الهی در عرصه ی جنگ اقتصادی هم به طور قاطع دشمن را عقب خواهیم زد.
در حال تکمیل..
لینک کوتاه کپی لینک ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 12 ساعت پیش
قضیه توزیع اسلحه در کردستان هیچ رابطه ای نه با ارتش دارد و نه با شخص من

قضیه توزیع اسلحه در کردستان هیچ رابطه ای نه با ارتش دارد و نه با شخص من پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
در نیمه دوم آبان 1358، دکتر مصطفی چمران، وزیر وقت دفاع جمهوری اسلامی ایران و عضو هیات حسن نیت در کردستان، در یک گفتگوی اختصاصی با روزنامه کیهان نقطه نظر های خود را در مورد جریانات کردستان و شایعاتی که در اطراف آن وجود داشت بیان کرد. بخش سوم (آخر) سخنان چمران را که بر خلاف دو بخش پیشین به صورت پرسش و پاسخ است در پی می خوانید:
آیا تیرباران یک فرد مجروح که از بیمارستان به محل تیرباران با برانکارد حمل شده بود توسط دادگاه انقلاب اسلامی در کردستان صحت دارد؟ ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 13 ساعت پیش
ونزوئلا: به خاطر تحریم های آمریکا دسترسی به میلیارد ها دلار از دارایی های خارجی خود را از دست داده ایم

ونزوئلا: به خاطر تحریم های آمریکا دسترسی به میلیارد ها دلار از دارایی های خارجی خود را از دست داده ایم پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
فیلیکس پلاسنسیا وزیر گردشگری و تجارت خارجی ونزوئلا در گفتگو با خبرگزاری روسی اسپوتنیک ، تأکید کرد که کاراکاس به واسطه تحریم های یکجانبه آمریکا، دسترسی به میلیارد ها دلار از دارایی های خارجی را از دست داده است.
وی در این خصوص گفت: میلیارد ها دلار از دارایی های مردم ما تحت تأثیر اقدامات تهدید آمیز یکجانبه دولت آمریکا قرار گرفته است و این نقض قوانین بین المللی است و تلاش برای تحمیل تصمیمات یکجانبه در خصوص یک کشور آزاد و مستقل است .
طبق این گزارش، دولت آمریکا در سال جاری میلادی ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 26 روز و 14 ساعت پیش
سهم اوپک در واردات نفت هند به کمترین میزان از سال 2011 رسید

سهم اوپک در واردات نفت هند به کمترین میزان از سال 2011 رسید پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
به نقل از رویترز، آمارهای نفتکش ها نشان داد سهم اوپک در واردات نفت هند در ماه اکتبر 73 درصد کاهش یافته است که کمترین میزان سهم ماهانه از سال 2011 به شمار می رود.
هند که معمولا حدود 80 درصد نیاز نفتی خود را از اعضای اوپک تامین می کند، منابع تامین نفت خود را متنوع ساخته است زیرا پالایشگاه های این کشور تاسیسات خود را برای استفاده از نفت ارزان بروزرسانی کردند.
هند، سومین واردکننده بزرگ نفت در جهان، در ماه اکتبر 4.56 میلیون بشکه در روز خرید که 3.3 درصد از مدت مشابه پارسال کمتر است. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 14 ساعت پیش
ترکیه: اکثر زندانی های داعشی را تا پایان 2019 مسترد می کنیم

ترکیه: اکثر زندانی های داعشی را تا پایان 2019 مسترد می کنیم پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مقام های دولت ترکیه در تاریخ 11 نوامبر فرآیند استرداد اعضای به زندان افتاده گروه تروریستی داعش را به کشورهایشان آغاز کردند. آنکارا اعلام کرده که 287 تن از این شبه نظامیان را در شمال شرقی سوریه، جایی که اخیرا ارتش ترکیه عملیاتی را علیه شبه نظامیان کرد به جریان انداخت دستگیر کرده است. همچنین ترکیه اعلام کرده که صدها تن دیگر از مظنونان داعشی را نیز از این عملیات در زندان های این کشور قرار داده است.
سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه در مصاحبه ای به رویترز از شهر آنکارا گفت ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 26 روز و 15 ساعت پیش
فردا شب، نوبت دوم واریز مبالغ حمایت معیشتی؛ وجه واریزی قابل برداشت است

فردا شب، نوبت دوم واریز مبالغ حمایت معیشتی؛ وجه واریزی قابل برداشت است پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی وزارت رفاه نسبت به پیامک های کلاهبرداری باعنوان ثبت نام یارانه یا طرح حمایت معیشتی هشدار داد و تاکید کرد که وزارتخانه و سازمان های دیگر هیچ گونه پیامکی در این زمینه ارسال نمی کنند.
لینک کوتاه کپی لینک ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 15 ساعت پیش
حاجی دلیگانی، نماینده اصولگرا: دشمنی آمریکا، اسرائیل و عربستان با ملت ایران موجب طرح ریزی اتفاقات اخیر شد

حاجی دلیگانی، نماینده اصولگرا: دشمنی آمریکا، اسرائیل و عربستان با ملت ایران موجب طرح ریزی اتفاقات اخیر شد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
حسینعلی حاجی دلیگانی درباره حوادث اخیر در استان اظهار داشت: آنچه رخ داد اتفاقات تلخی بود. متأسفانه در سال های اخیر دولت به وظایف خود در ایجاد اشتغال و بهبود وضعیت اقتصادی مردم عمل نکرد و این موضوع زمینه ای را فراهم کرد تا مردمی که در تأمین درآمد و معیشت خود مشکل داشتند، پس از اینکه احساس کردند با افزایش قیمت بنزین فشار مضاعفی به آنها وارد می شود نگران و ناراضی شوند.
نماینده مردم شاهین شهر، برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دشمنی آمریکا ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 16 ساعت پیش
لغو 6 دیدار هفته چهاردهم لیگ دسته اول فوتبال

لغو 6 دیدار هفته چهاردهم لیگ دسته اول فوتبال پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
به دلیل عدم وجود شرایط لازم برای برگزاری 6 مسابقه از هفته چهاردهم لیگ دسته اول، این مسابقات لغو و به زمان دیگری موکول شد.
مسابقات لغو شده به شرح زیر است:
شهرداری تبریز - ملوان بندر انزلی
مس رفسنجان - خوشه طلایی ساوه
نود ارومیه - فجرسپاسی شیراز
قشقایی شیراز - سرخپوشان پاکدشت
آلومینیوم اراک - رایکا بابل
استقلال خوزستان - آرمان گهرسیرجان
زمان برگزاری این مسابقات، به زودی اعلام خواهد شد. سایر مسابقات هفته چهاردهم لیگ دسته اول طبق برنامه اعلام شده قبلی و طی روزهای 2 و 3 آذرماه برگزار می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: ورزشی انتشار : 26 روز و 16 ساعت پیش
رأی الیوم: کردها نفت صدها چاه نفت سوریه را به اسرائیل منتقل می کنند

رأی الیوم: کردها نفت صدها چاه نفت سوریه را به اسرائیل منتقل می کنند پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
به گزارش روزنامه رأی الیوم چاپ لندن ، این خبر مهم و حساس توسط روزنامه ینی شفق ترکیه فاش و توسط روزنامه لس آنجلس تایمز آمریکا تایید شد.
بر اساس این گزارش، خبر یاد شده به سه دلیل شوک برانگیز است، نخست ثروت سوریه با حمایت آمریکا به سرقت می رود. دوم این که کردهای سوریه به کشور زادگاه خود خیانت کرده و با رژیم اشغالگر قدس در حال همکاری هستند و سوم هم اردن مقدمات سرقت نفت سوریه از راه خاک خود را فراهم کرده است.
در همین رابطه مردخای خانا تاجر اسراییلی در مصاحبه با روزنامه صهیونیستی اسراییل هیوم که چند روز پیش انتشار یافت ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 26 روز و 17 ساعت پیش
قیمت کالاهای اساسی در سامانه 124 درج شد

قیمت کالاهای اساسی در سامانه 124 درج شد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی از درج قیمت کالاهای اساسی در اپلیکیشن آپ و سامانه 124 خبر داد و گفت: برای کنترل بازار و جلوگیری از سواستفاده سودجویان در اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین، بازرسی و نظارتها افزایش یافته و 15 هزار بازرس در طرح مبازره با گرانفروشی به نظارت و بازرسی می پردازند.
به گزارش ایسنا به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، حسین مدرس خیابانی با اشاره به اینکه سامانه 135 سازمان تعزیرات حکومتی نیز برای دریافت گزارش های مردمی فعال شده است و مردم می توانند شکایات خود را به این سامانه نیز اعلام کنند ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 17 ساعت پیش
انتقاد ماهاتیر محمد از مصوبه پارلمان اروپا علیه صنعت پالم

انتقاد ماهاتیر محمد از مصوبه پارلمان اروپا علیه صنعت پالم پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
ماهاتیر محمد روز سه شنبه در جریان یک کنگره بین المللی روغن پالم در کوالالامپور پایتخت مالزی در سخنانی گفت که به رغم چالش های مختلفی که پیش روی صنعت پالم این کشور قرار گرفته، اما روغن پالم همچنان به عنوان مهمترین کالای صادراتی مالزی به کشورهای مختلف جهان محسوب می شود و این صنعت بیش از 16 میلیارد دلار درآمد ارزی برای مالزی داشته است.
صنعت پالم نه تنها یک منبع اصلی درآمد مالزی به شمار می رود بلکه نقش اساسی در رشد و توسعه مناطق روستایی کشور دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 17 ساعت پیش
بیانیه ارتش درباره رویدادهای اخیر: کینه ورزان به فتنه جدیدی روی آورده اند / برای صیانت از مردم و حفظ دستاوردهای نظام در مقابل هرگونه تعدی و تجاوز دشمنان ایستاده ایم

بیانیه ارتش درباره رویدادهای اخیر: کینه ورزان به فتنه جدیدی روی آورده اند / برای صیانت از مردم و حفظ دستاوردهای نظام در مقابل هرگونه تعدی و تجاوز دشمنان ایستاده ایم پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
متن کامل بیانیه ارتش جمهوری اسلامی ایران بدین شرح است:
همزمان با تمرکز بر استمرار امنیت و آرامش در میهن عزیزمان و ضرورت روشنگری مردم از دسیسه ها و توطئه های از پیش طراحی شده دشمنان نظام، ضرورت دارد هوشیاری و ارتقاء آمادگی ها برای مقابله با هرگونه توطئه ای که امنیت مرزهای ایران اسلامی را تهدید کند مورد توجه قرار گیرد.
دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی از چهار دهه پیش تا کنون در جهت فروپاشی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از هیچ تلاشی فروگذار نکرده اند و همواره با نقشه های متعدد درصدد تحقق این خیال خام بوده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 17 ساعت پیش
کره شمالی: مذاکره با آمریکا در شرایط کنونی غیرممکن است

کره شمالی: مذاکره با آمریکا در شرایط کنونی غیرممکن است پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مذاکره کننده ارشد اتمی کره شمالی روز سه شنبه تاکید کرد که گفت وگو بین پیونگ یانگ و واشنگتن غیرممکن است مگر اینکه ایالات متحده یک تصمیم بزرگ در زمینه دست کشیدن از رویکرد خصمانه خود علیه این کشور بگیرد.
براساس گزارش خبرگزاری یونهاپ، کیم میونگ گیل در مصاحبه خبرگزاری رسمی کره شمالی(KCNA) فاش کرد که واشنگتن اخیرا از طریق سوئد پیشنهاد برگزاری دور جدید مذاکرات اتمی میان دوکشور در ماه دسامبر را داده است.
آخرین دور مذاکرات آمریکا و کره شمالی در سطح مذاکرات کاری در ماه اکتبر در استکهلم برگزار شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 26 روز و 18 ساعت پیش
گازگرفتگی 15تن در پاسداران

گازگرفتگی 15تن در پاسداران پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از نجات 15 تن از ساکنان یک ساختمان مسکونی واقع در خیابان پاسداران از گازگرفتگی خبر داد.
سید جلال ملکی در گفت وگو با ایسنا ، دراین باره گفت: حوالی ساعت 10:15 صبح امروز وقوع حادثه گازگرفتگی و مسمومیت با گازمنوکسیدکربن به سامانه 125 اطلاع داده شد که درپی آن ستاد فرماندهی، آتش نشانان را به محل حادثه واقع در خیابان پاسداران، خیابان ناطق نوری اعزام کرد.
وی با اشاره به حضور عوامل آتش نشانی در محل تصریح کرد ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: حوادث انتشار : 26 روز و 19 ساعت پیش
اردوغان: تا آخرین نفس خائنین را دنبال خواهیم کرد

اردوغان: تا آخرین نفس خائنین را دنبال خواهیم کرد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
وی در توئیتی تاکید کرد: ما تا آخرین نفس در پاسخ به خیانت به ملت و کشور، خائنین را دنبال خواهیم کرد.
پیشتر نیز مقام های ترکیه از احتمال آغاز اقدامات نظامی در شمال سوریه سخن گفته بود.
ترکیه 25 مهر ماه نیروهای خود را وارد بخش هایی از شمال سوریه با عنوان عملیات چشمه صلح برای مقابله با گروه های تروریستی کرد.
در مقابل سوریه نیز این روزها نیروهای خود را در بخش های شمالی این کشور تقویت کرده است.
لینک کوتاه کپی لینک ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 26 روز و 20 ساعت پیش
صبحانه خبری / اول صبح این خبر ها را از دست ندهید / آخرین وضعیت اینترنت کشور /حمایت حسین شریعتمداری از افزایش قیمت بنزین / فرمانده بسیج: با سعه صدر با اتفاقات اخیر برخورد کردیم

صبحانه خبری / اول صبح این خبر ها را از دست ندهید / آخرین وضعیت اینترنت کشور /حمایت حسین شریعتمداری از افزایش قیمت بنزین / فرمانده بسیج: با سعه صدر با اتفاقات اخیر برخورد کردیم پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
در بسته خبری پیش رو، مهمترین اخبار 24 ساعت گذشته را با هم مرور می کنیم. این صبحانه خبری مفید و مختصر را بخوانید.
أخرین وصعیت اینترنت کشور
وزیر ارتباطات با بیان اینکه پیگیر برقراری اینترنت هستیم گفت: قطع اینترنت ضررهای فراوانی برای مردم و نظام داشته و دارد. او همچنین گفت: چیزی به نام اینترنت ملی وجود خارجی ندارد.
وزیر
روحانی: پلاک و راننده خودروهایی که راه بندان درست می کنند را مشخص می کنیم
حسن روحانی رئیس جمهور دیروز در جلسه هیات دولت گفت: خودرو در اختیار من است که استفاده کنم نه اینکه راه بندان درست کنم ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 4 ساعت پیش
ترکیه از احتمال از سرگیری عملیات نظامی در سوریه خبر داد

ترکیه از احتمال از سرگیری عملیات نظامی در سوریه خبر داد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه روز دوشنبه گفت که آمریکا و ترکیه به تعهداتشان در توافق با ترکیه درباره شمال شرق سوریه عمل نکرده اند.
به نوشته خبرگزاری آناتولی ، وی در ادامه سخنانش هشدار داد: در صورتی که منطقه (شمال شرق سوریه) از تروریست ها پاکسازی نشوند در آن صورت نیروهای ترکیه عملیات در این منطقه را از سر می گیرند.
طبق توافق ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در 22 اکتبر گذشته (30 مهر) در شهر سوچی در جنوب روسیه ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 27 روز و 10 ساعت پیش
بارش برف مدارس استان مرکزی را به تعطیلی کشاند

بارش برف مدارس استان مرکزی را به تعطیلی کشاند پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
بر اساس اعلام ستاد پیشگیری و مدیریت بحران استان مرکزی؛ مدارس شهری و روستایی مناطق مختلف استان فردا سه شنبه در دو نوبت صبح و بعد از ظهر تعطیل خواهد بود.
بر این اساس مدارس اراک، آشتیان، تفرش، فراهان، خنداب، شازند، محلات، خمین و منطقه سربند تعطیل و مدارس سایر نقاط دایر خواهد بود.
بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان مرکزی، بارش برف که از اوائل هفته جاری در مناطق مختلف استان مرکزی آغاز شده تا 2 روز آینده نیز ادامه خواهد یافت
لینک کوتاه کپی لینک ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 11 ساعت پیش
شرمن: مذاکره با ایران باید واقعی باشد، نه عکس یادگاری

شرمن: مذاکره با ایران باید واقعی باشد، نه عکس یادگاری پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
وندی شرمن نماینده دولت باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین آمریکا در مذاکرات هسته ای با ایران دوشنبه شب در پیامی توئیتری نوشت: ایران و کره شمالی به همدیگر نگاه می کنند. کیم جونگ اون [رهبر کره شمالی] از دونالد ترامپ رسمیت و اعتبار دریافت کرد و اکنون خواسته های بیشتری دارد.
شرمن افزود: روحانی عکس یادگاری توخالی را دید و نخواست که دنبال [گفت وگوی] تلفنی یادگاری برود. در هر دو مورد ضرورت مذاکرات واقعی وجود دارد. و اکنون وزیر دفاع [آمریکا] باید از نزدیک به کره شمالی بپردازد. اوضاع سختی است. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 27 روز و 11 ساعت پیش
ظریف: اعلام حمایت مقام های آمریکایی از "مردم ایران" دروغی شرم آور است

ظریف: اعلام حمایت مقام های آمریکایی از "مردم ایران" دروغی شرم آور است پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
به گزارش دوشنبه شب اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، محمد جواد ظریف افزود: اعتراض قانون مند حق مردم است که در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به رسمیت شناخته شده است و نیازی به یادآوری و حمایت مزورانه رژیم هایی که هدف رسمی خود را وادار کردن ایران به اجرای خواسته های غیرمشروع و ضد قانونی آنها از طریق تحمیل فشار اقتصادی - حتی در حوزه غذا و دارو - بر شهروندان ایرانی اعلام کرده اند، ندارد.
وزیر امور خارجه اعلام حمایت مقام های آمریکایی از "مردم ایران" را دروغی شرم آور خواند و تاکید کرد ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: سیاسی انتشار : 27 روز و 11 ساعت پیش
عربستان خطاب به اسرائیل: دارای حسن نیت نیستید

عربستان خطاب به اسرائیل: دارای حسن نیت نیستید پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
نماینده دائم عربستان در سازمان ملل از اسرائیل به دلیل مخالفتش با مشارکت در کنفرانسی با محوریت ایجاد منطقه عاری از سلاح کشتار جمعی در خاورمیانه انتقاد کرد.
به گزارش ایسنا، به نقل از اسپوتنیک، عبدالله المعلمی، نماینده دائم عربستان در سازمان ملل امروز (دوشنبه) در سخنانی گفت: امیدوار بودیم که تمامی طرف ها در منطقه به این دعوت برای شرکت در کنفرانس پاسخ مثبت دهند؛ همچنین امیدوار بودیم که شاهد صندلی های خالی در سالن نباشیم؛ با این وجود، این امر در حال حاضر رخ داده است. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 27 روز و 13 ساعت پیش
مدارس و دانشگاه های زنجان فردا سه شنبه تعطیل است

مدارس و دانشگاه های زنجان فردا سه شنبه تعطیل است پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
بارش برف پاییزی از ساعات اولیه امروز در نقاط مختلف استان آغاز شده و زنجان را سفیدپوش کرده است.
بر همین اساس به علت برودت هوا و بارش شدید برف مدارس شهرستان زنجان و دانشگاه ها در شهرستان زنجان تعطیل اعلام شد.
فرماندار زنجان در این باره گفت: به علت بارش سنگین برف فردا سه شنبه مدارس و دانشگاه های استان در دو نوبت صبح و عصر تعطیل است.
رضا عسگری اعلام کرد: این تعطیلی شامل مدارس شهرستان زنجان در سه مقطع تحصیلی است.
گفتنی است، بارش سنگین برف در زنجان در روز جاری موجب گرفتگی معابر و خیابان ها شده است و نیروهای شهرداری در حال ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 13 ساعت پیش
کاهش دید و احتمال کولاک برف در مناطق مرتفع کشور

کاهش دید و احتمال کولاک برف در مناطق مرتفع کشور پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
به گزارش سازمان هواشناسی، بر اساس اطلاعیه این سازمان، با تداوم فعالیت سامانه بارشی در کشور انتظار می رود دوشنبه 27 آبان استان های گیلان، مازندران، ارتفاعات گلستان، اردبیل، زنجان، کردستان، نیمه شرقی لرستان، مرکزی، همدان، قزوین، تهران، البرز، سمنان، قم، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، اصفهان، یزد و ارتفاعات شمال فارس بارش باران و در ارتفاعات بارش برف و در استان های خوزستان، بوشهر، فارس، غرب هرمزگان و خلیج فارس رگبار و رعد وبرق در استان ها رخ خواهد داد. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 15 ساعت پیش
نخست وزیر مستعفی کویت پیشنهاد نخست وزیری مجدد را رد کرد

نخست وزیر مستعفی کویت پیشنهاد نخست وزیری مجدد را رد کرد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
به گزارش روزنامه کویتی القبس ، شیخ "صباح احمد جابر الصباح" امیر کویت ساعاتی پیش جابر الملک الحمد الصباح نخست وزیر مستعفی این کشور را مکلف کرد وزیران جدید را معرفی کند.
اما طبق اعلام رسانه های کویتی جابر المبارک الحمد الصباح اعلام کرده که از پذیرش مجدد تصدی پست نخست وزیری معذور است.
جابر المبارک نخست وزیر این کشور هفته گذشته استعفای دولتش را تقدیم امیر کویت کرد.
به گفته وی، این تصمیم جهت ترمیم کابینه کویت اتخاذ شده است.
این در حالی است که امیر کویت "ناصر صباح الاحمد الصباح" معاون اول نخست وزیر و وزیر دفاع و "خالد الجراح ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 27 روز و 15 ساعت پیش
مایلی کهن: باید رییس فیفا می شدم/ تاج و ساکت سواد حضور در فدراسیون را ندارند

مایلی کهن: باید رییس فیفا می شدم/ تاج و ساکت سواد حضور در فدراسیون را ندارند پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
پیشکسوت فوتبال ایران با اظهاراتی تند درباره شرایط تیم ملی از مسوولان فدراسیون فوتبال انتقاد کرد.
محمد مایلی کهن پیشکسوت فوتبال در گفت وگو با ایسنا درباره نتایج ضعیف تیم ملی ایران با ویلموتس در مقدماتی جام جهانی اظهار کرد: دیگر نمی شود درباره این فوتبال حرف زد. ویلموتس کاری کرده که مردم دلشان برای کی روش تنگ شده و می گویند ای کاش باز او سرمربی تیم ملی بود. البته همین کی روش هم خدمتی به فوتبال مملکت نکرد. کی روش اگر بیل زن بود، باغچه کلمبیا را بیل می زد نه این که از جامی به راحتی حذف شود. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: ورزشی انتشار : 27 روز و 17 ساعت پیش
تعطیلی کلاس های بعدازظهر واحد علوم وتحقیقات به علت مه گرفتگی

تعطیلی کلاس های بعدازظهر واحد علوم وتحقیقات به علت مه گرفتگی پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
کلاس های ساعت 15:45 به بعد امروز واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی به علت مه گرفتگی تعطیل شد.
به گزارش ایسنا ، معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات طی پیامک به دانشجویان این واحد دانشگاهی اعلام کرد که کلاس های امروز، از ساعت 15:45 به بعد در دانشگاه به علت مه گرفتگی تعطیل است.
در روزهای گذشته نیز دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات به علت بارش سنگین برف در روزهای 25 و 26 آبان ماه جاری تعطیل شده بود.
لینک کوتاه کپی لینک ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 17 ساعت پیش
تماشا کنید: سهمیه بندی بنزین؛ هرآنچه باید بدانیم

تماشا کنید: سهمیه بندی بنزین؛ هرآنچه باید بدانیم پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
از بامداد روز 24 آبان 98 بنزین بدون اعلام قبلی سهمیه بندی شد؛ اما جزئیات این سهمیه بندی چیست؟
ویدیوی زیر را تماشا کنید.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
لینک کوتاه کپی لینک ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 17 ساعت پیش
یادداشت های علم، دوشنبه 26 آبان 54: شاه علی امینی را دست نشانده آمریکایی ها می شناختند و می شناسند

یادداشت های علم، دوشنبه 26 آبان 54: شاه علی امینی را دست نشانده آمریکایی ها می شناختند و می شناسند پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
پس از انتشار خاطرات روزانه آیت الله هاشمی رفسنجانی، انتخاب قصد دارد این بار بخش های گزیده ای از خاطرات دیگر شخصیت های مهم و تاثیرگذار کشور را روزانه، مرور و منتشر کند
به گزارش انتخاب، در خاطرات علم آمده است:
صبح شرفیاب شدم. برنامه جنوب را عرض کردم. تغییرات مختصری امر فرمودند. راجع به نطق خودم در دانشگاه پنسیلوانیا به عرض رساندم (در آن جا به من دکترای افتخاری می دهند) که رئوس مطالبی که باید گویم چه باشد؟ مقاله پراودا را تقدیم کردم که ملاحظه فرمایند (سفیر شوروی برایم فرستاده بود) ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 28 روز و 10 ساعت پیش
مدارس سه شهر خوزستان تعطیل شد

مدارس سه شهر خوزستان تعطیل شد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سعید رضوانی یکشنبه شب به خبرنگار ایرنا گفت: تمامی مدارس مقاطع سه گانه شهرهای بندر امام(ره) بندر ماهشهر و امیدیه در 2 نوبت صبح و عصردوشنبه تعطیل می باشد.
روز شنبه هفته جاری نیز مدارس تعدادی از شهرستانهای استان خوزستان به دلیل وارونگی هوا تعطیل بود.
شهرستان ماهشهر و بندر امام(ره) در 100 کیلومتری جنوب شهرستان اهواز و امیدیه در 135 کیلومتری شرق اهواز قرار دارد.
لینک کوتاه کپی لینک ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: گوناگون انتشار : 28 روز و 11 ساعت پیش
ایران از شانس های اصلی قهرمانی جام ملت ها از نگاه روزنامه قطری

ایران از شانس های اصلی قهرمانی جام ملت ها از نگاه روزنامه قطری پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
روزنامه قطری استاد الدوحه در گزارشی به ستایش از تیم ملی فوتبال ایران پرداخت.
جام ملت های آسیا 2019 از روز شنبه با میزبانی امارات برگزار خواهد شد. تیم ملی فوتبال ایران با هدایت کارلوس کی روش با تیم های یمن، ویتنام و عراق هم گروه است.
روزنامه استاد الدوحه در گزارشی به ستایش از تیم ملی فوتبال ایران پرداخت و از تیم کی روش به عنوان یکی از شانس های اصلی کسب عنوان قهرمانی سخن به میان آورد.
استاد الدوحه در این باره نوشت: ایران از شانس های اصلی قهرمانی است و این تیم تلاش می کند تا چهارمین قهرمانی خود را در این رقابت بزرگ به دست آورد ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: ورزشی انتشار : 349 روز و 1 ساعت پیش
فلاحت پیشه: ولیعهد عربستان با تغییر وزیر خارجه به دنبال دور کردن انتقادات است

فلاحت پیشه: ولیعهد عربستان با تغییر وزیر خارجه به دنبال دور کردن انتقادات است پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه مقامات سعودی در سراشیبی انفعال افتاده اند، گفت: تغییر وزیر خارجه عربستان از آن جهت صورت گرفته که ولیعهد سعودی به دنبال دور کردن انتقادات از عملکردش است. حال اینکه روز به روز عملکرد ولیعهد عربستان بیشتر از قبل زیر سوال می رود.
حشمت الله فلاحت پیشه، با اشاره به تغییر وزیر خارجه عربستان گفت: مقامات سعودی در سراشیبی انفعال افتاده اند. تمامی تحولات اخیر در حوزه یمن و بعد از آن قتل خاشقجی به مولفه های ثبات، امنیت و شأن سیاسی عربستان ضربه زد که این موارد به عملکرد ولیعهد بر می گردد ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 349 روز و 1 ساعت پیش
تصاویر : حمله با چاقو در شب سال نو میلادی در منچستر

تصاویر : حمله با چاقو در شب سال نو میلادی در منچستر پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سه نفر در حادثه ای در ایستگاه مترو ویکتوریا در منچستر انگلیس در شب سال نو میلادی هدف حمله با ضربات چاقو قرار گرفتند.
به گزارش انتخاب ؛ پلیس انگلیس اعلام کرد سه نفر در حادثه ای در ایستگاه ویکتوریای منچستر در شب سال نو میلادی هدف ضربات چاقو قرار گرفتند. پلیس با اعلام اینکه یک مرد را بازداشت کرده است؛ افزود یک زن، یک مرد و یک مامور پلیس در این حادثه مجروح شدند و این ایستگاه در حال حاضر تعطیل شده است.
پلیس در بیانیه ای در توئیتر گفت هیچ اطلاعاتی مبنی بر وجود تهدید بیشتر در این زمینه وجود ندارد. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: گوناگون انتشار : 349 روز و 1 ساعت پیش
کراتین تاثیری بر عملکرد فوتبالیست ها ندارد

کراتین تاثیری بر عملکرد فوتبالیست ها ندارد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مسئول سابق کمیته بدنسازی فدراسیون فوتبال معتقد است: کراتین تاثیری بر روی بهبود عملکرد ورزشکاران استقامتی ندارد و تنها بر روی تمرینات سرعتی تاثیرگذار است.
دکتر غلامرضا جهانی، با بیان این که کراتین هیچ تاثیری بر روی ورزش های استقامتی ندارد، افزود: بسیاری از فوتبالیست ها به اشتباه تصور می کنند که با مصرف مکمل کراتین، عملکرد آنها در 90 دقیقه بازی بهبود پیدا می کند، در حالی که مصرف مکمل کراتین هیچ تاثیری بر روی ورزش های استقامتی از جمله فوتبال ندارد و تنها در ورزش های سرعتی که کوتاه مدت، سریع و انفجاری هستند همانند دوی سرعت، دوی صدمتر ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 349 روز و 2 ساعت پیش
آیا نتانیاهو بازهم نخست وزیر می شود؟

آیا نتانیاهو بازهم نخست وزیر می شود؟ پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
فارین پالیسی نوشت: اسراییل سال آینده شاهد برگزاری یک انتخابات زودهنگام خواهد بود که به منزله رفراندومی برای نخست وزیری بنیامین نتانیاهو، دوره طولانی تصدی این پست و محبوبیتش میان افکار عمومی محسوب می شود.
به گزارش انتخاب ؛ در ادامه این مطلب آمده است: با وجود چالش های امنیتی در جنوب، شرق و شمال اسراییل، یک متحد غیرقابل پیش بینی در واشنگتن و اتهامات قضایی وارده به نخست وزیری، طبق نظرسنجی های به عمل آمده، انتظار می رود حزب نتانیاهو یعنی لیکود، پیروز انتخابات باشد ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 349 روز و 4 ساعت پیش
احساس خطر پادشاه

احساس خطر پادشاه پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
د. سعید الشهابی در القدس العربی نوشت: اقدام اخیر حکومت عربستان در مورد ایجاد تعدیل های ناگهانی در وزارتخانه های آن، دربردارنده یک حقیقت مشخص است مبنی بر اینکه خاندان سعودی برای اولین بار از زمان سیطره بر حکومت، احساس خطر کرده و دریافت برای باقی ماندن در قدرت، ناچار باید تغییراتی ایجاد کند؛ چرا که علاوه بر حادثه ترور خاشقجی، سیاستهای مملکت سعودی در سالهای اخیر، در برانگیخته شدن خشم بین المللی، تاثیرگذار بوده است.
به گزارش انتخاب ؛ در ادامه این مطلب آمده است: در رأس این اقدامات، جنگ عربستان ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 349 روز و 9 ساعت پیش
آیا نا امنی جامعه بازار فناوری را رونق می دهد؟ / علل سوددهی خیره کننده دوربین های امنیتی در سال 2018

آیا نا امنی جامعه بازار فناوری را رونق می دهد؟ / علل سوددهی خیره کننده دوربین های امنیتی در سال 2018 پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
این روزها انواع تجهیزات مرتبط با دنیای فناوری بازار داغی دارند و یکی از این تجهیزات نیز دوربین های امنیتی هستند. اما پرسش این است که آیا رونق بازار دوربینهای امنیتی به ناامنی های اجتماعی مرتبط است؟
به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، شکی نیست که این روزها بسیاری از کشورها در تامین امنیت اجتماعی با مشکلاتی رو به رو هستند. حوادثی مثل تیراندازی در مدارس، تعرض به کودکان، گروگانگیری ها و انواع اقدامات جنایتبار و خشونت آمیز تیتر دائمی خبرهای جهان را تشکیل می دهند ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 349 روز و 15 ساعت پیش
روحانی آغاز سال 2019 میلادی را به سران کشور های جهان تبریک گفت: امیدوارم سال جدید، همراه با صلح و آرامش برای تمامی انسان ها باشد

روحانی آغاز سال 2019 میلادی را به سران کشور های جهان تبریک گفت: امیدوارم سال جدید، همراه با صلح و آرامش برای تمامی انسان ها باشد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئیس جمهور در پیام های جداگانه ای به سران کشورهای جهان، آغاز سال 2019 میلادی را به آنان تبریک گفت.
به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در این پیام های جداگانه ، تصریح کرده است: امیدوارم سال جدید میلادی، سالی همراه با صلح و آرامش برای تمامی انسان ها باشد و با تلاش مشترک، شاهد گسترش روزافزون رفاه و آرامش در جهان باشیم.
رئیس جمهور در بخش پایانی پیام خود به سران کشورهای جهان سالی پربار و توام با موفقیت و سلامتی را برای دولت و مردم این کشورها آرزو کرده است.
لینک کوتاه کپی لینک ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 349 روز و 16 ساعت پیش
بهترین نوشیدنی برای درمان آنفولانزا چیست؟

بهترین نوشیدنی برای درمان آنفولانزا چیست؟ پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
با سرد شدن هوا امکان بروز بیماری های مختلفی همچون سرماخوردگی و آنفلونزا نیز بیشتر می شود. این روزها خیلی از افرادی که در کوچه و خیابان می بینیم با سرماخوردگی و آنفلونزا دست و پنجه نرم می کنند.
به نقل از مجله سلامت ،سرفه، عطسه و آبریزش بینی حالا همه جا دیده می شود. همه این ها نشان دهنده نزدیک شدن فصل آنفلونزاست. با اینکه امیدواریم در این فصل از سال هیچ کس با چنین بیماری روبرو نشود اما آنفلونزا و سرماخوردگی ممکن است برای هر کسی رخ دهد.
مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها تخمین زده که 48 ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 349 روز و 16 ساعت پیش
ویدیو / ادای احترام سردار سلیمانی به آیت الله هاشمی در تلویزیون: آقای هاشمی رحمت الله علیه اصرار داشتند که عملیات کربلای 5 انجام شود / ما مخالف بودیم، اما بعدا مشخص شد که اصرار ایشان درست بود

ویدیو / ادای احترام سردار سلیمانی به آیت الله هاشمی در تلویزیون: آقای هاشمی رحمت الله علیه اصرار داشتند که عملیات کربلای 5 انجام شود / ما مخالف بودیم، اما بعدا مشخص شد که اصرار ایشان درست بود پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سردار قاسم سلیمانی در برنامه زنده حالا خورشید ، توضیحاتی درباره عملیات کربلای 5 در جنگ تحمیلی ارائه داد.
به گزارش انتخاب ، سردار سلیمانی گفت: ما به فاصله 15 روز عملیات کربلای 5 را که پیچیده تر از عملیات کربلای 4 بود، انجام دادیم و به بزرگترین موفقیت رسیدیم. اما ما در ابتدا موافق نبودیم و بحث می کردیم؛ بحث مفصلی محضر آقای هاشمی رحمت الله علیه شد و ایشان اصرار داشتند که این عملیات انجام شود.
او ادامه داد: تصور این بود که با توجه به چسبندگی زمین عملیات کربلای 4 و کربلای 5، دشمن در آنجا هم هوشیار است ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: سیاسی انتشار : 349 روز و 17 ساعت پیش
مقابله با خود ویرانگری

مقابله با خود ویرانگری پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
اگر کاری هست که به نظر خودتان باید بتوانید انجامش بدهید اما احساس می کنید قدرتش را ندارید، خودویرانگری دارد خودش را نشان می دهد.
به نقل از آرمان ،اگر احساس می کنید نباید کار بخصوصی را انجام بدهید اما در درون خود خوب می دانید که به آن علاقه مندید یا اینکه لازم است انجامش بدهید، بدانید که خودویرانگری دارد موذیانه به شما پوزخند می زند.
رفتارهای خودویران گرانه اشکال مشابهی دارند. مثال های زیر را بخوانید؛ آیا در مورد شما صدق می کنند؟
به تعویق انداختن کارها ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 349 روز و 17 ساعت پیش
ماجرای نجات عروس و داماد در شب اول زندگی مشترک

ماجرای نجات عروس و داماد در شب اول زندگی مشترک پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئیس اورژانس 115 کهگیلویه و بویراحمد گفت: با اقدام سریع اورژانس هوایی یاسوج عروس و داماد در اولین روز زندگی مشترک از مرگ حتمی نجات پیدا کردند.
به نقل از روابط عمومی اورژانس استان جلال پورانفرد در خصوص جزئیات این حادثه افزود: در ساعت 10:30 صبح شنبه هشتم دیماه 97 تماسی مبنی بر مسمومیت عروس با داماد در اولین شب زندگی مشترک خود بلافاصله اورژانسی 115 میمند به منطقه اعزام شد.
وی با بیان اینکه داماد و عروس را قبل از تماس با اورژانس توسط ماشین شخصی به درمانگاه پاتاوه انتقال داده بودند ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: حوادث انتشار : 349 روز و 22 ساعت پیش
معاون وزیر بهداشت: استعفای وزیر فقط به خاطر بودجه نیست

معاون وزیر بهداشت: استعفای وزیر فقط به خاطر بودجه نیست پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
معاون برنامه ریزی راهبردی و هماهنگی وزارت بهداشت گفت: هنوز جزییات موضوع استعفای دکتر هاشمی مشخص نیست، البته اختلاف نظراتی ایجاد شده، اما فقط بحث مبلغ بودجه سال آینده در این زمینه مطرح نیست و پرداخت به موقع آن نیز بسیار اهمیت دارد.
علی اکبر حق دوست درباره شایعه استعفای وزیر بهداشت به علت مشکلات بودجه ای سال آینده وزارت بهداشت افزود: اختلاف نظراتی به وجود آمده که البته فقط مربوط به موضوع بودجه نیست و اصل موضوع به مسائل دیگر از جمله برنامه تحول سلامت مربوط می شود ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اقتصادی انتشار : 349 روز و 23 ساعت پیش
فوت یکی از زنان معتاد حادثه آتش سوزی کمپ قرچک

فوت یکی از زنان معتاد حادثه آتش سوزی کمپ قرچک پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مدیرکل بهزیستی استان تهران از فوت یکی از زنان معتاد متجاهری که به دنبال آتش سوزی روز جمعه در کمپ نگهداری از زنان معتاد متجاهر در قرچک ورامین دچار مصدومیت شده بود، خبر داد.
داریوش بیات نژاد با اشاره به اینکه مرکز نگهداری از زنان معتاد متجاهر در قرچک ورامین درپی آتش سوزی عمدی روز جمعه به دلیل خسارات واردشده تعطیل شده است، گفت: بعد از وقوع این حادثه از بین 50 زن حاضر در این مرکز، 9 زن معتاد متجاهر دچار مصدومیت شدند که بعد از انتقال آنها به بیمارستان و انجام اقدامات لازم، پنج نفر مرخص شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: حوادث انتشار : 349 روز و 23 ساعت پیش
10 سئوال و جواب نیویورک تایمز در مورد آینده سوریه با حضور ایران و روسیه / مسکو و تهران در نهایت بایکدیگر به اختلاف می خورند؟

10 سئوال و جواب نیویورک تایمز در مورد آینده سوریه با حضور ایران و روسیه / مسکو و تهران در نهایت بایکدیگر به اختلاف می خورند؟ پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
نیویورک تایمز نوشت: ترکیه تهدید کرده قصد دارد به منظور سرکوب کردها وارد خاک سوریه شود. نیروهای حکومت سوریه در حال ورود به نواحی است که نظامیان آمریکایی قصد خروج از آنها را دارند. اسرائیل مکرراً مواضع شبه نظامیان هوادار ایران را در عمق خاک سوریه بمباران می کند. روسیه نیز به زودی آخرین باقیمانده ها از نیروهای شورشی مخالف بشار اسد را نابود خواهد کرد. سوریه ای که ارتش آمریکا طبق دستور ترامپ قصد خروج از آن را دارد، نمونه ای بالکانیزه شده از کشوری است که هشت سال مداوم درگیر جنگ داخلی بوده است ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 350 روز و 4 ساعت پیش
مهم ترین رویدادهای امروز دنیای IT و تکنولوژی؛ از دستگیری دانشمند چینی مدعی اصلاح ژنتیکی انسان تا پیشگویی های سال 2019 در حوزه فناوری

مهم ترین رویدادهای امروز دنیای IT و تکنولوژی؛ از دستگیری دانشمند چینی مدعی اصلاح ژنتیکی انسان تا پیشگویی های سال 2019 در حوزه فناوری پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : انتخاب هر شب اخبار و رویدادهای روز دنیای تکنولوژی و آی تی را گلچین کرده و به صورت خلاصه منتشر می کند. مهمترین رویدادهای امروز دنیای فناوری و تکنولوژی در زیر آمده است:
جینکوی هی، دانشمند چینی که اخیرا مدعی شده بود موفق به اصلاح نژاد انسان و حذف بیماری ایدز از بدن جنین شده است، توسط دولت چین در شهر شنزن بازداشت شد.مشروح خبر را اینجا بخوانید.
نظریه انرژی آزاد کارل فریستون یکی از نظریات شگفت انگیزی است که می تواند کلیدی برای حل معماهای اسکیزوفرنی باشد. نظریه ای که این روزها به لطف ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی در حال پیشرفت است ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 350 روز و 11 ساعت پیش
بررسی ایرادات دوباره شورای نگهبان بهCFT در دستور کار کمیسیون امنیت مجلس/لایحه پولشویی و CFT در مجمع تشخیص تعیین تکلیف می شود

بررسی ایرادات دوباره شورای نگهبان بهCFT در دستور کار کمیسیون امنیت مجلس/لایحه پولشویی و CFT در مجمع تشخیص تعیین تکلیف می شود پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: ایرادات دوباره شورای نگهبان به برخی از مواد لایحهCFT در کمیسیون امنیت ملی مجلس بررسی می شود.
حشمت الله فلاحت پیشه در توضیح روند بررسی لوایح چهارگانه مرتبط با FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام، گفت: بعد از فوت آیت الله هاشمی شاهرودی جلسات در مجمع تشخیص مصلحت نظام تشکیل نشده است اما پیش از این اتفاق، یک جلسه در صحن مجمع تشخیص مصلحت نظام برای بررسی ایرادات لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی برگزار و ماده یک لایحه مطرح و بررسی شد. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: سیاسی انتشار : 350 روز و 11 ساعت پیش
اردوغان: ترکیه تروریست ها را در غارهایشان شکست داد

اردوغان: ترکیه تروریست ها را در غارهایشان شکست داد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه روز یکشنبه گفت که ترکیه تروریست ها را در غارهایشان شکست داد و به این کار خود ادامه می دهد.
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا چند روز پیش اعلام کرد که قصد دارد نیروهای آمریکایی را از سوریه خارج کرده و ترکیه نیز تعهد داده که با باقیمانده بقایای داعش در سوریه مبارزه خواهد کرد.
ترامپ مدعی شده است که هدف نیروهای نظامی آمریکا در سوریه مبنی بر نابودی داعش محقق شده و حالا آنها می توانند به کشور خودشان باز گردند.
لینک کوتاه کپی لینک ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 350 روز و 12 ساعت پیش
حصر قانونی است؛ در دوران پیامبر هم حصر داشته ایم / با ظریف با ظرافت برخورد کردیم

حصر قانونی است؛ در دوران پیامبر هم حصر داشته ایم / با ظریف با ظرافت برخورد کردیم پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
عصر امروز نشست پرسش و پاسخ به مناسبت نهم دی ماه در دانشگاه یاسوج با حضور حجت الاسلام هادی صادقی معاون فرهنگی قوه قضائیه برگزار شد.
در این نشست معاون قوه قضاییه با اشاره به این که ذاتا فردی دانشگاهی هستم اظهار کرد: خودم را میهمان قوه قضاییه می دانم چرا که از دانشگاه آمده ام و تعلق به دانشگاه دارم.
برخی واژه ها را برای برجام به کار نبریم
این مسؤول با بیان اینکه امروز در دانشگاه ها فراوان از شبهات شنیده می شود تصریح کرد: وقتی شبهه ها زیاد می شوند گاه باورمان می شود لذا باید با افراد آگاه ارتباط داشته باشیم. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: سیاسی انتشار : 350 روز و 12 ساعت پیش
ادعای رسانه های ژاپنی: پیونگ یانگ یک موشک هدایت شونده آزمایش کرده است

ادعای رسانه های ژاپنی: پیونگ یانگ یک موشک هدایت شونده آزمایش کرده است پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
برخی منابع نظامی، دیپلماتیک مدعی شدند که کره شمالی با وجود اعلام توقف پرتاب های موشکی خود، آزمایش جدیدی انجام داده است.
به گزارش فارس، برخی منابع دپیلماتیک و نظامی مدعی شدند که کره شمالی با وجود تحریم ها ،کماکان توسعه موشک های بالستیک بین قاره ای خود را ادامه می دهد.
وبگاه ژاپن نیوز یکشنبه بعد از ظهر در این زمینه نوشت که کره شمالی با وجود اعلام متوقف ساختن پرتاب های موشکی خود، در ماه دسامبر (آذر-دی) یک آزمایش موشکی هدایت شونده (تله متری) انجام داده است. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 350 روز و 16 ساعت پیش
سرپرست صداوسیمای مرکز کیش منصوب شد

سرپرست صداوسیمای مرکز کیش منصوب شد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
معاون امور استان های سازمان صداوسیما در حکمی، سید حمید طاهری را به سمت سرپرست صدا و سیمای مرکز کیش منصوب کرد.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان های سازمان صدا و سیما، علی دارابی در حکمی سید حمید طاهری را به عنوان سرپرست صدا و سیمای مرکز کیش منصوب کرد.
در حکم معاون امور استان های رسانه ملی آمده است: از شما می خواهم با جدیت، نظارت موثر و کارآمد، حوزه ماموریت تان را مدیریت و اداره کنید و از همه معاونان، مدیران و کارکنان مرکز هم انتظار دارم نهایت همکاری و همراهی را با جنابعالی به عمل آورند. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اجتماعی انتشار : 350 روز و 16 ساعت پیش
از نظریه انرژی آزاد چه می دانید؟ / تقابل هوش مصنوعی و دانش عصب شناسی برای درمان اسکیروفرنی

از نظریه انرژی آزاد چه می دانید؟ / تقابل هوش مصنوعی و دانش عصب شناسی برای درمان اسکیروفرنی پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
نظریه انرژی آزاد کارل فریستون یکی از نظریات شگفت انگیزی است که می تواند کلیدی برای حل معماهای اسکیزوفرنی باشد. نظریه ای که این روزها به لطف ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی در حال پیشرفت است.
به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، سال ها پیش وقتی که پادشاه جرج سوم در انگلستان شروع به نشان دادن علائم روانی شیدایی حاد کرد، ، شایعاتی در مورد جنون سلطنتی به سرعت در ذهن عموم مردم رخنه کرد، شایعاتی که وقتی امروز مرور می شوند نشان می دهند جرج سوم احتمال مبتلا به اسکیزوفرنی بوده است ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 350 روز و 17 ساعت پیش
ادعای یک رسانه درباره زیر گرفتن دانشجویان دروغ از آب درآمد / دانشگاه آزاد: این خبر ساختگی است

ادعای یک رسانه درباره زیر گرفتن دانشجویان دروغ از آب درآمد / دانشگاه آزاد: این خبر ساختگی است پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
برخی رسانه ها مدعی شدند یکی از مسئولین ارشد دانشگاه آزاد دانشجویان معترض را با خودرو زیر گرفته و دو نفر را نیز مجروح کرده است.
به گزارش انتخاب ، در این حادثه یک مسئول ارشد دانشگاه آزاد برای باز کردن راه عبور خود به زور متوسل شده بود و این امر باعث زخمی شدن 2 تن از دانشجویان از ناحیه پا شده است.
در همین حال، روابط عمومی دانشگاه آزاد خبر زیر گرفتن دانشجویان را تکذیب کرد. بنا بر اعلام روابط عمومی دانشگاه آزاد، رئیس دانشگاه آزاد هم اکنون در جمع دانشجویان درحال سخنرانی است. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: گوناگون انتشار : 350 روز و 18 ساعت پیش
فوران آتشفشانی دیگر در اندونزی

فوران آتشفشانی دیگر در اندونزی پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مقامات اندونزی از فوران کوه آتشفشانی "آگونگ" واقع در شمال جزیره "بالیِ" این کشور خبر دادند.
سازمان ژئوفیزیک اندونزی اعلام کرد: فوران کوه آتشفشانی "آگونگ" ساعت 4:09 صبح امروز (یکشنبه) به وقت محلی رخ داده است.
ارتفاع دقیق ستون های خاکستر ناشی از این فوران به سختی قابل مشاهده است. ابرهای سنگین به هنگام فوران مانع دید مستقیم قله این کوه آتشفشانی شده است.
هم چنین دستگاه های لرزه نگار حداکثر دامنه این فوران را که به مدت سه دقیقه و هشت ثانیه به طول انجامیده، 22 میلی متر اندازه گیری کرده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: گوناگون انتشار : 350 روز و 18 ساعت پیش
تمام منابع سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 به غیر از ماهی!

تمام منابع سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 به غیر از ماهی! پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
علاوه بر ماهی های چرب و مکمل های روغن ماهی، گزینه های غذایی نیز وجود دارند که سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 هستند. اسیدهای چرب امگا 3 موجود در غذاها منجر به کاهش التهاب در بدن، جلوگیری از آسیب اکسیداتیو و بسیاری از مزایای دیگر می شوند.
لوبیا: باقلا و لوبیا نه تنها منبعی عالی برای پروتئین هستند که از منابع خوب برای امگا 3 نیز به شمار می روند. یک فنجان لوبیا قرمز نزدیک به 1 گرم امگا 3 دارد که حدود نصف میزان مورد نیاز روزانه است. لوبیا به راحتی در دسترس است به ویژه که با ماهی تازه مقایسه شده است. پس از یک غذای مقوی بدون گوشت با لوبیا لذت ببرید ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 350 روز و 18 ساعت پیش
مسئول ارشد دانشگاه آزاد دانشجویان معترض را با خودرو زیر گرفت؛ دو نفر مجروح شدند +ویدیو

مسئول ارشد دانشگاه آزاد دانشجویان معترض را با خودرو زیر گرفت؛ دو نفر مجروح شدند +ویدیو پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
برخی رسانه ها مدعی شدند یکی از مسئولین ارشد دانشگاه آزاد دانشجویان معترض را با خودرو زیر گرفته و دو نفر را نیز مجروح کرده است.
به گزارش انتخاب ، در این حادثه یک مسئول ارشد دانشگاه آزاد برای باز کردن راه عبور خود به زور متوسل شده بود و این امر باعث زخمی شدن 2 تن از دانشجویان از ناحیه پا شده است.
در همین حال، روابط عمومی دانشگاه آزاد خبر زیر گرفتن دانشجویان را تکذیب کرد. بنا بر اعلام روابط عمومی دانشگاه آزاد، رئیس دانشگاه آزاد هم اکنون در جمع دانشجویان درحال سخنرانی است.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
کد ویدیو ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: گوناگون انتشار : 350 روز و 19 ساعت پیش
رابطه جنسی و انزال طبیعی چند دقیقه است؟

رابطه جنسی و انزال طبیعی چند دقیقه است؟ پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سوالات بسیاری در زمینه رابطه جنسی و انزال برای زنان و مردان وجود دارد که بخشی از آن مربوط به مدت زمان طبیعی انزال است. اینکه انزال نرمال چقدر طول می کشد و آیا ختنه شدن مردان علتی بر زودانزالی است یا نه و ....
تحقیقات زیادی در این زمینه انجام شده و نشان داده 3-10 دقیقه ایده آل ترین زمانی است که رابطه جنسی می تواند طول بکشد. اما آیا انزال قبل از 3 دقیقه انزال زودرس است؟
زمان مناسب رابطه زناشویی و انزال طبیعی
بر اساس تحقیقی که در مجله International Society of sexual medicine منتشر شد ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 350 روز و 19 ساعت پیش
مرگ سالانه 1200 نفر در حوادث تهران

مرگ سالانه 1200 نفر در حوادث تهران پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران اعلام کرد که سالانه 1200 نفر در تهران درپی حوادث مختلف جان خود را از دست می دهند.
احمد صادقی در اولین سمینار تخصصی سازمان های مردم نهاد در حوزه مدیریت بحران که در محل ستاد توان افزایی و حمایت از سازمان های مردم نهاد شهر تهران برگزار شد، گفت: ایران یکی از ده کشور حادثه خیز در دنیا است، از 41 نوع حادثه 31 مورد آن در ایران اتفاق می افتد و 6 درصد تلفات جهانی در ایران بر اثر بلایای طبیعی رخ می دهد.
ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اجتماعی انتشار : 350 روز و 19 ساعت پیش
امدادرسانی به بیش از 9000 آسیب دیده در کرمانشاه

امدادرسانی به بیش از 9000 آسیب دیده در کرمانشاه پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه از امدادرسانی به بیش از 9000 نفر در حوادث مختلف طی سال جاری خبر داد.
آرش لهونی با اشاره به بروز 864 حادثه در سطح استان در 9 ماهه امسال، افزود: این حوادث شامل حادثه رانندگی، سیلاب و آبگرفتگی، برف و کولاک و... بوده است.
وی تعداد افرادی که در این حوادث آسیب دیدند را بیش از 12 هزارنفر اعلام کرد و ادامه داد: از این تعداد بیش از 9 هزار نفر نیازمند امدادرسانی بودند که کارهای امدادی برای آنها انجام شد.
ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: حوادث انتشار : 350 روز و 19 ساعت پیش
مسول ارشد دانشگاه آزاد دانشجویان معترض را با خودرو زیر گرفت / دو نفر مجروح شدند

مسول ارشد دانشگاه آزاد دانشجویان معترض را با خودرو زیر گرفت / دو نفر مجروح شدند پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
برنا مدعی شد یکی از مسولین ارشد دانشگاه آزاد دانشجویان معترض را با خودرو زیر گرفته و دو نفر را نیز مجروح کرده است.
به گزارش انتخاب ، در این حادثه رئیس دانشگاه آزاد طهرانچی برای باز کردن راه عبور خود به زور متوسل شده بود و این امر باعث زخمی شدن 2 تن از دانشجویان از ناحیه پا شده است.
لینک کوتاه کپی لینک ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: گوناگون انتشار : 350 روز و 19 ساعت پیش
ترکیه: پرونده ای بین المللی درباره قتل خاشقجی خواهیم گشود

ترکیه: پرونده ای بین المللی درباره قتل خاشقجی خواهیم گشود پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
وزیر دادگستری ترکیه با تاکید بر اینکه پرونده قتل خاشقجی را تا انتها دنبال می کنند، گفت، یک پرونده بین المللی در این زمینه گشوده خواهد شد.
به گزارش ایسنا، عبدالحمید گل، وزیر دادگستری ترکیه امروز (یکشنبه) با اشاره به اینکه آنکارا به تحقیقات خود در پرونده قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار عربستانی در استانبول ادامه خواهد داد، اظهار کرد: پرونده به دستگاه عدالت ترکیه برده خواهد شد تا براساس مدارکی که مسئولان آنکارا به آنها دست یافتند، در این پرونده حکم دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 350 روز و 19 ساعت پیش
ترامپ: پیشرفتی بزرگ در مذاکرات با چین حاصل آمده / اگر توافق بدست آید، همه مسائل مورد اختلاف را پوشش خواهد داد

ترامپ: پیشرفتی بزرگ در مذاکرات با چین حاصل آمده / اگر توافق بدست آید، همه مسائل مورد اختلاف را پوشش خواهد داد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا گفت پیشرفتی بزرگ در مذاکرات تجاری بین آمریکا و چین حاصل آمده تا مانع تنش بیشتردر جنگ تجاری یک سال گذشته بین دو کشور شود.
به گزارش ایرنا از تارنمای بیزنس اینسایدر، ترامپ همچنین تایید کرده که روز شنبه تماس تلفنی طولانی و بسیار خوبی با شی جین پینگ رئیس جمهور چین داشته است.
ترامپ در توئیتی نوشت: توافق خوب پیش می رود. اگر (این توافق) بدست آید، بسیار جامع خواهد بود و همه مسائل، حوزه ها و موضوع های مورد اختلاف را پوشش خواهد داد. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 350 روز و 19 ساعت پیش
فواید داستان شب برای کودکان / از تقویت خلاقیت تا خوش خلقی

فواید داستان شب برای کودکان / از تقویت خلاقیت تا خوش خلقی پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
داستان شب یکی از نوستالژیک ترین خاطرات کودکان نسلهای قبلی است. بسیاری از والدین در نسلهای گذشته عادت داشتند کودک خود را با داستان شب بخوابانند. اما اکنون این عادت کمرنگ شده است.
به گزارش سرویس خواندنی های انتخاب، داستان شب شاید زمانی بین 10 دقیقه تا نیم ساعت از والدین بگیرد. اما همین زمان کوتاه تاثیری فوق العادده مثبت روی عملکرد ذهنی کودکان دارد:
_داستان شب به روحیه خلاق کودکان کمک می کند
_داستان شب باعث می شود دایره لغات کودک افزایش یابد
_داستان شب مهارت های نوشتن و تکلم کودک را بهبود می بخشد ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 350 روز و 20 ساعت پیش
انفجار گاز یک واحد مسکونی در گلندوئک /یک نفر مصدوم شد

انفجار گاز یک واحد مسکونی در گلندوئک /یک نفر مصدوم شد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
پیش از ظهر یکشنبه یک واحد مسکونی به دلیل نشت گاز در گلندوئک دچار انفجار شد.
رییس آتش نشانی شهرداری لواسان در این خصوص به خبرنگار مهر گفت: یک منزل مسکونی به دلیل احتمالی نشت گاز و زدن کلید برق دچار انفجار شد و درب خانه به طور کلی از جا کنده شد.
مومجی اضافه کرد: آتش نشانان لواسان به محض اطلاع از حادثه در محل حاضر شده و اقدام به اطفا حریق کردند و اکنون آتش به طور کلی خاموش شده و در حال لکه گیری و بررسی کارشناسی علت حادثه هستیم.
وی افزود: در این حادثه متاسفانه یک دختر خانم دچار سوختگی و مصدومیت شد.
مهر ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: حوادث انتشار : 350 روز و 20 ساعت پیش
خواص خارق العاده خیار و ته تلخ آن

خواص خارق العاده خیار و ته تلخ آن پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
خیار خواص فراوانی را برای خود به ثبت رسانده که باورنکردنی است و از طرفی این خواص شگفت انگیز را نیز به ته تلخ خود نیز که واقعا تحمل تلخی آن غیرممکن است بخشیده و اگر کسی از آن اطلاع داشته باشد بطور حتم تلخی آن برایش شیرین می شود.
به نقل از زندگی آنلاین ،خیار گیاهی است علفی یک ساله، دارای ساقه خوابیده و برگ های بزرگ است.بوته خیار، پیچک دار، با گل های زرد و دو نوع نر و ماده، واقع روی یک پایه و میوه سبز رنگ و دارای انواع متعددی است.
ترکیبات شیمیایی خیار ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 350 روز و 21 ساعت پیش
چراغ سبز شورای عالی انقلاب فرهنگی نسبت به حل موضوع حضور بانوان در ورزشگاه ها

چراغ سبز شورای عالی انقلاب فرهنگی نسبت به حل موضوع حضور بانوان در ورزشگاه ها پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
دبیر شورای انقلاب فرهنگی در حاشیه بیست و ششمین جلسه کمیسیون فرهنگی تربیت بدنی گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی نسبت به حل موضوع حضور بانوان در ورزشگاه ها اهتمام و رویکرد مثبت و سازنده ای دارد.
به گزارش ایسنا، مخبر دزفولی در حاشیه بیست و ششمین جلسه کمیسیون فرهنگی تربیت بدنی اظهار کرد: جلسه بسیار خوبی با وزیر ورزش و جوانان و مسئولان ورزش کشور برگزار شد و این کمیسیون ضمن پشتیبانی و حمایت از تحولات رو به جلو ورزش, آسیب ها و کاستی ها را در حوزه فرهنگ ورزش مورد بررسی قرار می دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: گوناگون انتشار : 350 روز و 21 ساعت پیش
قهرمانی در آسیا تنها راه تمدید قرارداد کی روش و ایران

قهرمانی در آسیا تنها راه تمدید قرارداد کی روش و ایران پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
فاکس اسپورت از انتظارات بالای هواداران فوتبال ایران از کارلوس کی روش برای قهرمانی در جام ملت های آسیا و موانع او در این راه سخن گفت.
به گزارش فاکس اسپورت، جام ملت های آسیا کمتر از یک هفته دیگر با حضور 24 تیم برتر آسیا در امارات آغاز می شود. در این جام مربیانی حضور دارند که به دنبال اثبات خود و توانمندی هایشان خواهند بود. در بین مربیان بزرگ در این جام همه نگاه ها به کارلوس کی روش، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران است تا به 43 حضور انتظار فوتبال ایران برای قهرمانی پایان دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: ورزشی انتشار : 351 روز و 0 ساعت پیش
پسری که مضطرب و نگران،برای گم شدن مادرش گریه می کرد،قاتل او و دزد طلاها بود

پسری که مضطرب و نگران،برای گم شدن مادرش گریه می کرد،قاتل او و دزد طلاها بود پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
ششم آبان پرونده ای به اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی رسید که محتویات آن نشان می داد زن 57 ساله ای به قصد زیارت از منزل خارج شده و دیگر بازنگشته است.
ماجرای گم شدن این زن که همسرش نیز چند ماه قبل دار فانی را وداع گفته بود، موجی از نگرانی را در پی داشت. پسر 38 ساله این زن میان سال در حالی که به شدت نگران بود و به خاطر گم شدن مادرش اشک می ریخت در تشریح جزئیات این ماجرا به کارآگاهان گفت: من فرزند ارشد خانواده هستم و از سال های گذشته به همراه مادر بیمارم در یک منزل زندگی می کنیم. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: حوادث انتشار : 351 روز و 1 ساعت پیش
روس ها قول داده بودند ایران را 80 کیلومتر دورتر از اسرائیل نگه دارند، اما....

روس ها قول داده بودند ایران را 80 کیلومتر دورتر از اسرائیل نگه دارند، اما.... پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
هاآرتص نوشت: رژیم صهیونیستی به تازگی حملات هوایی علیه سوریه انجام داد. دلیل این عملیات، چهارشنبه شب توسط یک مقام ارشد اسراییلی در مصاحبه با آسوشیتدپرس اعلام شد. در تابستان، روس ها به اسراییل قول دادند که اجازه نمی دهند ایران از هشتاد کیلومتری بلندی های جولان به مرزهای اسراییل نزدیک تر شود. در عوض اسراییل متعهد شد در تلاش اسد برای تسلط بر مناطق جنوبی سوریه مداخله نکند اما روس ها به تعهد خود پایبند نماندند. ایرانی ها هنوز در سوریه به خصوص اطراف دمشق فعالیت می کنند که اکنون روسیه آن را شامل توافق با اسراییل نمی داند. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 351 روز و 4 ساعت پیش
توفان لیورپول، آرسنال را نابود کرد

توفان لیورپول، آرسنال را نابود کرد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
شاگردان یورگن کلوپ در این دیدار تماشایی با نتیجه پنج بر یک تیم آرسنال را مغلوب و سه امتیاز حساس ترین دیدار هفته بیستم را به حساب خود واریز کردند.
روبرترو فیرمینو در دقایق 14 و 16 در جریان بازی و دقیقه 65 از روی نقطه پنالتی، سادیو مانه در دقیقه 32 و محمد صلاح در دقیقه 45 از روی نقطه پنالتی بازیکنانی بودند که توپ را درون دروازه توپچی های لندن جای دادند و برتری پرگل تیم خود را برابر حریف رقم زدند.
این درحالی است که نخستین گل این دیدار را نیلس در دقیقه 11 برای تیم آرسنال به ثمر رساند اما با این گل تنها بخشی از شکست سنگین تیم خود را مقابل ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: ورزشی انتشار : 351 روز و 10 ساعت پیش
مهم ترین رویدادهای امروز دنیای IT و تکنولوژی؛ از موتورهای موشکی روسیه تا اسباب بازی هایی که می توانند جاسوس باشند

مهم ترین رویدادهای امروز دنیای IT و تکنولوژی؛ از موتورهای موشکی روسیه تا اسباب بازی هایی که می توانند جاسوس باشند پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : انتخاب هر شب اخبار و رویدادهای روز دنیای تکنولوژی و آی تی را گلچین کرده و به صورت خلاصه منتشر می کند. مهمترین رویدادهای امروز دنیای فناوری و تکنولوژی در زیر آمده است:
جدید ترین موتورهای موشکی هایپرسونیک روسیه با توانایی رسیدن به سرعت 20 ماخ(20 برابر سرعت صوت) در راهند. این موشک ها توانایی انجام حرکت های انحرافی را با سرعت بسیار بالا دارند و رئیس جمهور روسیه؛ ولادیمیر پوتین معتقد است سیستم های دفاع موشکی در برابر این نوع موشک ها هیچ توانی ندارند.مشروح خبر را اینجا بخوانید. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: گوناگون انتشار : 351 روز و 10 ساعت پیش
مدارس 7 شهرستان اردبیل در روز یکشنبه تعطیل شد

مدارس 7 شهرستان اردبیل در روز یکشنبه تعطیل شد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
براساس اعلام آموزش پرورش استان اردبیل مدارس برخی مناطق و نواحی استان به علت سرما و برودت هوا در روز یکشنبه تعطیل است.
به گزارش تسنیم، براساس اعلام آموزش پرورش استان اردبیل مدارس برخی مناطق و نواحی استان به علت سرما و برودت هوا در روز یکشنبه در نوبت صبح تعطیل است.
بر این اساس در روز یکشنبه نهم دی ماه در اردبیل، هیر، نیر، نمین، سرعین، مشکین شهر، لاهرود و ارشق مدارس پیش دبستانی و ابتدایی و در شاهرود فقط مقطع پیش دبستانی سری قبل از ظهر به علت برودت هوا تعطیل است. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: گوناگون انتشار : 351 روز و 11 ساعت پیش
پنتاگون: نیروهای آمریکایی همچنان با داعش می جنگند

پنتاگون: نیروهای آمریکایی همچنان با داعش می جنگند پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) می گوید نیروهای آمریکایی همچنان در سوریه هستند و به آنچه که آمریکا آن را مقابله با تروریسم می خواند، ادامه می دهند.
خانم کارلا گلیسون ، شنبه (8 دی) در گفت وگو با خبرگزاری تاس روسیه گفت که آمریکا بر روی عملیات متوازن و قابل نظارت بر خروج نیروها تمرکز کرده و همه اقدامات لازم ممکن را برای تضمین سلامت نظامیان خود را که عناصر باقی مانده داعش را تعقیب می کنند، اتخاذ می کند.
با این حال او از پاسخ دادن به سؤالی در مورد خروج اولین گروه از نیروهای آمریکایی طفره رفت و گفت که قصد ندارد در مورد جزئیات این عملیات ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 351 روز و 11 ساعت پیش
آیا 10 درصد کارکنان دولت سال آینده اخراج می شوند؟

آیا 10 درصد کارکنان دولت سال آینده اخراج می شوند؟ پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
به گزارش ایسنا، مژگان خانلو درخصوص اخباری مبنی بر اینکه دستگاه های اجرایی می توانند سال آینده حداکثر 10 درصد نیروهای مازاد خود را با لحاظ یک شرط اقداماتی مثل فسخ قرارداد، جابجایی و بازخرید انجام دهند، گفت: اجرای جزء (3) تبصره (20) لایحه بودجه سال آینده در راستای افزایش کارایی و اثربخشی نیروی انسانی است که جزءوآثار مترتب بر اجرای بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد است.
وی اظهار کرد: اجرای این بند از رسوب نیروی انسانی مازاد برای انجام فعالیت های مصوب دستگاه های اجرایی جلوگیری کرده و با انتقال آنان به دستگاه هایی که به تجربه و تخصص آنان نیاز دارند ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اقتصادی انتشار : 351 روز و 12 ساعت پیش
استیضاح حجتی منتفی شد

استیضاح حجتی منتفی شد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
احمد امیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس گفت: با انصراف همه استیضاح کنندگان، استیضاح محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی که بنا بود در نشست علنی فردای مجلس (یکشنبه 9 دی 97) برگزار شود، کنسل شد.
وی افزود: آخرین نفر امروز عصر امضای خود را از طرح استیضاح حجتی پس گرفت و در نتیجه استیضاح وزیر کشاورزی کنسل شد.
انتهای پیام/
لینک کوتاه کپی لینک ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: گوناگون انتشار : 351 روز و 12 ساعت پیش
روایت آقامحمدی از دو دیدار با مهندس موسوی

روایت آقامحمدی از دو دیدار با مهندس موسوی پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
تسنیم نوشت: شنبه 30 خرداد 1388 پس از نماز جمعه ی تاریخی رهبر انقلاب، در بوستان کوچکی در تقاطع خیابان های فلسطین و زرتشت تهران، چند تن از مسئولین دغدغه مند که در آن موقع مقام دولتی نداشتند، دور هم جمع می شوند تا برای نقش آفرینی در جهت پایان دادن به التهاب سیاسی کشور فکری کنند.
افراد این گروه پنج نفره در رایزنی اوّلیّه میان خود به این نتیجه می رسند که با توجّه به رفاقت و اعتمادی که میان آنها و میرحسین موسوی هست و تجربه ای که در این گونه موارد دارند، همچون برخی افراد و گروه های دیگر که آن روزها به دنبال میانجیگری بودند ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: گوناگون انتشار : 351 روز و 12 ساعت پیش
ترامپ: دموکرات ها زمان زیادی را برای اذیت کردن من صرف می کنند

ترامپ: دموکرات ها زمان زیادی را برای اذیت کردن من صرف می کنند پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
به گزارش خبرگزاری مهر ، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا امروز شنبه در پیامی توئیتری اعلام کرد: من در کاخ سفید منتظر دموکرات ها هستم تا بیایند و توافقی درباره دیوار امنیتی ایجاد شود.
رئیس جمهور آمریکا در ادامه نوشت: آن طور که من شنیده ام، آنها زمان بسیار زیادی را برای آزار و اذیت رئیس جمهور صرف می کنند و زمان اندکی برای چیزهایی مانند متوقف کردن جنایت دارند.
این درحالیست که رئیس جمهور آمریکا پیشتر نیز بارها بر لزوم ساخت دیوار مرزی میان این کشور با مکزیک تاکید کرده بود. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 351 روز و 12 ساعت پیش
احمد خاتمی: عده ای برای انتخابات 1400 خواب دیده اند / می خواهند قانون اساسی را با هدف ضربه زدن به ولایت تغییر دهند

احمد خاتمی: عده ای برای انتخابات 1400 خواب دیده اند / می خواهند قانون اساسی را با هدف ضربه زدن به ولایت تغییر دهند پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
حجت الاسلام والمسلمین سید احمد خاتمی گفت: برخی در فضای مجازی مطرح کردند، که نظام اسلامی دچار فروپاشی محتوایی شده و در شیب سقوط و فروپاشی قرار گرفته است، اما نظام اسلامی در حال حرکت به قله است.
وی هدف دشمنان را براندازی نظام اسلامی و دست برداشتن مردم از نظام دینی دانست و گفت: 26 دی ماه سال 57 شاه فراری شد و امام(ره) 12 بهمن آمد و حکومت اسلامی تشکیل داد، که به نسل دست فاطمه تا ظهور امام زمان(عج) باقی خواهد ماند.
عضو مجلس خبرگان رهبری از خواب عده ای برای انتخابات 1400 خبر داد و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: سیاسی انتشار : 351 روز و 12 ساعت پیش
رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق: سقف زمانی برای خروج نیروهای آمریکایی تعیین شود

رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق: سقف زمانی برای خروج نیروهای آمریکایی تعیین شود پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق از نخست وزیر این کشور خواست تا تعداد واقعی نیروهای آمریکایی در عراق و مکان حضور این نیروها و ماهیت ماموریتشان در عراق را برملا کند.
به گزارش ایسنا، به نقل از النشره، همام حمودی، رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق موضع ملی عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق را در مخالفت با دیدار با دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در خارج از چارچوب های پروتوکلی ستود.
وی تاکید کرد که مجلس اعلای اسلامی عراق پیشتر نیز از دولت سابق خواسته بود تا سقف زمانی را برای رفتن نیروهای خارجی تعیین کند و این مساله با توافق نظر آراء ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 351 روز و 12 ساعت پیش
مصباحی مقدم: اداره جلسات مجمع در غیاب رئیس، به نظر رهبر معظم انقلاب بستگی دارد

مصباحی مقدم: اداره جلسات مجمع در غیاب رئیس، به نظر رهبر معظم انقلاب بستگی دارد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اداره جلسات مجمع در غیاب رئیس به نظر رهبر معظم انقلاب بستگی دارد و این مسئله را به هرکس واگذار کنند، او مجاز است جلسات را اداره کند.
غلام رضا مصباحی مقدم در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: من در مصاحبه قبلی اشاره کردم که در غیاب رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، مرحوم آیت الله آقای هاشمی شاهرودی ، نایب رئیس ایشان که آقای موحدی کرمانی باشند جلسات را اداره خواهند کرد.
وی ادامه داد: مصاحبه قبلی خودم را این گونه اصلاح می کنم که اداره جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام در غیاب رئیس به نظر مبارک رهبر معظم انقلاب بستگی ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: سیاسی انتشار : 351 روز و 12 ساعت پیش
تعطیلی فرودگاه هانوفر آلمان به دلایل امنیتی

تعطیلی فرودگاه هانوفر آلمان به دلایل امنیتی پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
فرودگاه شهر هانوفر آلمان پس از آن که مردی با خودروی خود قصد داشت گیت ورودی را تخریب و عبور کند، تعطیل شد.
لینک کوتاه کپی لینک ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: گوناگون انتشار : 351 روز و 13 ساعت پیش
رایزنی تونس و الجزائر درباره دعوت از بشار اسد به اجلاس آتی سران عرب

رایزنی تونس و الجزائر درباره دعوت از بشار اسد به اجلاس آتی سران عرب پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
برخی منابع گزارش دادند که الباجی قائد السبسی رئیس جمهور تونس مشاور خود الحبیب الصید را به الجزائر اعزام کرده است تا درباره امکان دعوت از بشار اسد برای شرکت در اجلاس آتی سران عرب، با مقامات الجزائر رایزنی کند.
الصید در دیدار با عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس جمهور الجزائر پیام مکتوب قائد السبسی را به وی تقدیم کرده که مربوط به رایزنی دو کشور درباره آمادگی برای برگزاری اجلاس سران عرب در تاریخ 31 مارس در پایتخت تونس است.
السبسی در این پیام خود از مقامات الجزائر خواسته است تا دیدگاه و پیشنهادهای خود درباره برگزاری این اجلاس را اعلام کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 351 روز و 13 ساعت پیش
میانگین نرخ امروز ارز در سامانه نیما به ازاء هر یورو 9381 تومان

میانگین نرخ امروز ارز در سامانه نیما به ازاء هر یورو 9381 تومان پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
روابط عمومی بانک مرکزی نرخ ارز سامانه نیما در تاریخ شنبه 8 دی 1397 را اعلام کرد
میانگین نرخ امروز ارز در سامانه نیما به ازاء هر یورو حدود 9381 تومان بود.
مجموع فروش ارز حاصل از صادرات، امروز به 32 میلیون یورو رسید.
مجموع تامین ارز بابت واردات، امروز به حدود 26 میلیون یورو رسید.
مجموع فروش ارز حاصل از صادرات از تاریخ 16 مرداد تا امروز به شش میلیارد و پانصد و سی و شش میلیون یورو رسید.
مجموع تامین ارز برای واردات از تاریخ 16 مرداد تا امروز به پنج میلیارد و هفتصد و سی و دو میلیون یورو رسید.
لینک کوتاه کپی لینک ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اقتصادی انتشار : 351 روز و 14 ساعت پیش
سفیر سابق انگلیس: کشورهای عربی آماده بازگشت سوریه به اتحادیه عرب هستند

سفیر سابق انگلیس: کشورهای عربی آماده بازگشت سوریه به اتحادیه عرب هستند پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سفیر سابق انگلیس در دمشق اعلام کرد که تمامی کشورهای عربی به جز یک کشور آماده بازگشت سوریه به اتحادیه عرب هستند.
به گزارش ایسنا، پیتر فورد، سفیر سابق انگلیس در دمشق در مصاحبه با نووستی روسیه در پاسخ به سوالی درمورد امکان عضویت مجدد سوریه در اتحادیه عرب گفت: من بر این باور هستم که تمامی کشورهای عربی در حال حاضر آماده پذیرش بازگشت سوریه هستند؛ به استثنای قطر که از گروه اخوان المسلمین طی سال ها حمایت کرد و اقدامات تحریک آمیز علیه دولت سوریه را راهبری نمود. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 351 روز و 14 ساعت پیش
شهروند کانادایی در چین به 15 سال زندان محکوم شد

شهروند کانادایی در چین به 15 سال زندان محکوم شد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
دادگاه عالی استان لیائونینگ چین روز شنبه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد این شهروند کانادایی، به اتهام قاچاق مواد مخدر به این میزان زندان محکوم شده است.
همزمان اعلام شد که وکلای این شهروند کانادایی درخواست برگزاری دادگاه تجدید نظر کرده اند موضوعی که با موافقت دادگاه عالی چین مواجه شده است.
اما دادگاه استان لیائونینگ که این شهروند کانادایی را محاکمه کرده اعلام کرده است که او
بخشی از عملیات بین المللی قاچاق مواد مخدر بوده است و نقش مهمی در قاچاق مواد مخدر به چین داشته است. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: گوناگون انتشار : 351 روز و 14 ساعت پیش
روسیه: درخواست ماکرون و مرکل برای آزادی ملوانان اوکراینی غیرقابل قبول است

روسیه: درخواست ماکرون و مرکل برای آزادی ملوانان اوکراینی غیرقابل قبول است پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه ای اعلام کرد: تقاضاهای مطرح شده از سوی آنگلا مرکل و امانوئل ماکرون برای آزادی ملوانان اوکراینی بازداشت شده توسط روسیه غیرقابل قبول است.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه ای امروز (شنبه) اعلام کرد: تقاضاهای آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان و امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه در زمینه آزادی ملوانان اوکراینی بازداشت شده توسط روسیه طی مناقشه چند هفته پیش در تنگه کرچ امری غیرقابل قبول است. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 351 روز و 14 ساعت پیش
ایلدریم نامزد حزب عدالت وتوسعه برای شهرداری استانبول شد

ایلدریم نامزد حزب عدالت وتوسعه برای شهرداری استانبول شد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
اردوغان رئیس پارلمان کنونی ترکیه را به عنوان نامزد حزب عدالت و توسعه برای ریاست شهرداری استانبول بزرگ معرفی کرد.
به گزارش فارس، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه روز شنبه اعلام کرد که بینالی ایلدیریم رئیس کنونی پارلمان ترکیه نامزد حزب عدالت و توسعه برای ریاست شهرداری استانبول بزرگ خواهد بود.
به گزارش آناتولی، اردوغان که در جریان نشستی در استانبول برای معرفی نامزدهای حزب عدالت و توسعه سخنرانی می کرد، افزود: ما کسی را نامزد کردیم که بیشترین تجربه و توانایی اجرایی را دارد و وی کسی است که استانبول سزاوارش است. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 351 روز و 14 ساعت پیش
آدامس جویدن چه فوایدی دارد؟

آدامس جویدن چه فوایدی دارد؟ پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
بسیاری از افراد آدامس را صرف به شکل تفریحی و بدون دلیل خاصی می جوند. اما گاهی آدامس جویدن می تواند فوایدی برای افراد داشته باشد.
به گزارش سرویس خواندنی های انتخاب، جویدن آدامس به طور دائمی به ویژه اگر آدامس میوه ای و پر قند باشد کاری اشتباه است و به دندانها آسیب می رساند، اما آدامس جویدن گاهی بی فایده هم نیست:
_اگر از هواپیما پیاده شده اید و گوشتان گرفته می توانید آدامس جویدن را امتحان کنید، این روش اغلب باعث باز شدن گوشتان می شود
_اگر استرس و اضطراب دارید می توانید با جویدن ادامس کمی از اضطراب خود کم کنید ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 351 روز و 15 ساعت پیش
دانشگاه آزاد: مسببان واژگونی اتوبوس، منتظر مجازات باشند

دانشگاه آزاد: مسببان واژگونی اتوبوس، منتظر مجازات باشند پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
جلسه فوق العاده هیأت امنا دانشگاه آزاد اسلامی به ریاست دکتر ولایتی در پی حادثه دلخراش واحد علوم و تحقیقات برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، جلسه فوق العاده هیأت امنا دانشگاه آزاد اسلامی با موضوع حادثه دلخراش واحد علوم و تحقیقات برگزار شد.
مصوبات این جلسه به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
انّا لله و انّا الیه راجعون
در پی وقوع حادثه دردناک و جانسوز واژگونی اتوبوس حامل تعدادی از دانشجویان و عزیزان واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی و روشن شدن برخی از ابعاد و موضوعات مرتبط با این حادثه تأسف ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: سیاسی انتشار : 351 روز و 15 ساعت پیش
گزارش رای الیوم از سیاست های نظامی سه قدرت خاورمیانه؛ ایراو ترکیه سلاح می سازند؛ عربستان وابسته به واردات است / آیا ریاض با وجود بودجه نظامی بیشتر، از تهران و آنکار عقب می افتد؟

گزارش رای الیوم از سیاست های نظامی سه قدرت خاورمیانه؛ ایراو ترکیه سلاح می سازند؛ عربستان وابسته به واردات است / آیا ریاض با وجود بودجه نظامی بیشتر، از تهران و آنکار عقب می افتد؟ پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رای الیوم نوشت: ایران و ترکیه در سه دهه اخیر توانسته اند یک صنعت نظامی بی نظیر ایجاد کنند که در پوشش بسیاری از نیازهای دفاعی به انها کمک کرده و موجب حرکت آنها به سمت استقلال در اتخاذ تصمیمات سیاسی می شود.
به گزارش انتخاب ، این رسانه عرب زبان ادامه داد: در طرف دیگر، عربستان سعودی همچنان نیاز به وارد کردن تمام تجهیزات دفاعی دارد و همین مساله آن را وابسته به دیگران کرده و باعث نگرانی سعودیها از نرسیدن این صنایع دفاعی، به دنبال ماجرای ترور خاشقجی شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 351 روز و 15 ساعت پیش
در سال 2019 منتظر رشد هوش مصنوعی در کدام صنایع باشیم؟

در سال 2019 منتظر رشد هوش مصنوعی در کدام صنایع باشیم؟ پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
هوش مصنوعی یکی از مهمترین جنبه های فناوری است که طی سال های اخیر نیز با اقبال فراوانی رو به رو شده است. اما به نظر می رسد می توان پیشبینی کرد که هوش مصنوعی در برخی جنبه ها نسبت به سایر جنبه ها پیشرفت بالاتری داشته باشد.
به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، حتما بارها در خبرها دیده اید که برخی از محققان معتقدند هوش مصنوعی می تواند در جنبه هایی مثل صنعت کارکردی بی نظیر داشته باشد. اما اغلب پیشبینی ها به افق های بلند مدت مرتبط است و در خصوص افق های کوتاه مدت صحبت خاصی مطرح نمی شود. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اقتصادی انتشار : 351 روز و 16 ساعت پیش
تحلیل المیادین ؛ سکوت اوباما یا فریاد ترامپ؛ کدامیک خدمت بیشتری به روسها کرد؟ / روسای جمهور آمریکا، ایران را تهدید بزرگتری می بینند یا روسیه را؟

تحلیل المیادین ؛ سکوت اوباما یا فریاد ترامپ؛ کدامیک خدمت بیشتری به روسها کرد؟ / روسای جمهور آمریکا، ایران را تهدید بزرگتری می بینند یا روسیه را؟ پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
لیلی نقولا در المیادین نوشت: بسیاری از صاحب نظران عرب و روس معتقدند رئیس جمهور آمریکا دونالد ترامپ، در مقابله با روسیه در سوریه، جدیت بیشتری دارد و روسها از تردید اوباما و ناتوانی وی استفاده کرده و توانستند خود را به عنوان یک بازیگر اساسی در سوریه مطرح کنند. اما با روی کار آمدن ترامپ، شرایط عوض شد و رئیس جمهور جدید آمریکا در مورد سوریه از خطوط قرمزی که اوباما به آنها نزدیک نشد، گذشت و پایگاههای سوری را هدف قرار داد.
به گزارش انتخاب ، این رسانه عرب زبان ادامه داد: اما واقعیت آن است که این برداشت ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 351 روز و 16 ساعت پیش
وکلای محکوم به حبس، اعتراض کردند

وکلای محکوم به حبس، اعتراض کردند پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
آرش کیخسروی و قاسم شعله سعدی دو وکیل دادگستری که از سوی شعبه 15 دادگاه انقلاب اسلامی تهران به 5 سال حبس محکوم شدند، به حکم دادگاه اعتراض کردند.
محمدحسین آقاسی، وکیل مدافع قاسم شعله سعدی روز شنبه با اعلام این خبر گفت: موکلم و کیخسروی لوایح اعتراضی خود را به شعبه دادگاه تقدیم کردند تا پرونده در محاکم تجدیدنظر استان تهران مورد بررسی مجدد قرار گیرد.
کیخسروی و شعله سعدی 27 مرداد امسال به خاطر تجمع مقابل مجلس شورای اسلامی دستگیر و بازداشت شدند و نهایتاً پرونده آنها به اتهام تبلیغ علیه نظام و اجتماع و تبانی جهت ارتکاب جرم علیه امنیت ملی به ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: سیاسی انتشار : 351 روز و 16 ساعت پیش
انتقام همکلاسی کینه جو از دختر دانشجو / کاری می کنم که آبرویت بریزد

انتقام همکلاسی کینه جو از دختر دانشجو / کاری می کنم که آبرویت بریزد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
ایران نوشت:دختر دانشجو که با یکی از همخوابگاهی هایش درگیر شده بود تصور نمی کرد این اختلاف کوچک به دردسری بزرگ برایش تبدیل شود.
آهو چند ماهی بود به خاطر درس و دانشگاه از شهر و زادگاهش دور شده و به تهران آمده بود.
همیشه از اتفاقاتی که در خوابگاه های دانشجویی می افتاد داستان هایی شنیده بود اما هرگز تصور نمی کرد روزی خودش سوژه یکی از همان داستان ها شود: حدود دو هفته قبل، بعد از یک روز سخت و پر اضطراب به خوابگاه برگشتم. روزهای آخر ترم و نزدیک امتحانات بود و همه هم اتاقی هایم مشغول درس خواندن بودند. حوصله ام سر رفته بود ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: حوادث انتشار : 352 روز و 2 ساعت پیش
مراقب فالوئریاب، لایک بگیر و آنفالویاب باشید!

مراقب فالوئریاب، لایک بگیر و آنفالویاب باشید! پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
برنامه های زیادی با نام های فالوئریاب ، لایک بگیر ، آنفالویاب و عناوین مشابه برای ارائه خدمات جانبی به کاربران اینستاگرامی در مارکت های داخلی منتشر شده است که شاید در ظاهر هدفشان عمدتا گرفتن فالوئر و لایک و... است، اما اصل ماجرا چیزی دیگری است.
یکی از شبکه های اجتماعی محبوب در ایران اینستاگرام است و برنامه های زیادی با نام های فالوئریاب ، لایک بگیر ، آنفالویاب و عناوین مشابه برای ارائه خدمات جانبی به کاربران اینستاگرامی در مارکت های داخلی منتشر شده است. همانطور که نام برنامه ها نشان می دهد، هدف برنامه ها عمدتا گرفتن فالوئر و لایک و.. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 352 روز و 2 ساعت پیش
تکذیب فعال شدن 48 ساعته کارت های بانکی پس از صدور

تکذیب فعال شدن 48 ساعته کارت های بانکی پس از صدور پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
برخی شعب بانک ها از برنامه بانک مرکزی برای فعال شدن کارت های بانکی صادره 48 ساعت پس از صدور خبر داده اند که بانک مرکزی این موضوع را رد کرد.
بانک مرکزی در راستای جلوگیری از تخلفات کارتی بانکی، پولشویی و نقل و انتقالات پول بدون مشخص بودن مبدا و مقصد، چندی پیش مقرر کرد که میزان تراکنش های بانکی برای هر کارت بانکی در طول روز به سقف 50 میلیون تومان تقلیل داده شود. پس از آن برای جلوگیری از تخلفاتی از جمله افتتاح حساب های متعدد و انتقال پول از طریق کارت های مختلف ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اقتصادی انتشار : 352 روز و 2 ساعت پیش
آخرین اخبار از حضور 110 شرکت اروپایی در ایران

آخرین اخبار از حضور 110 شرکت اروپایی در ایران پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت با اشاره به اعلام آمادگی 110 شرکت اروپایی برای تعامل نفتی با ایران، گفت: برای این تعامل در انتظار روشن شدن تکلیف کانال مالی بین ایران و اروپا هستیم.
رضا خیامیان، با بیان این که امور دعوت از شرکت های اروپایی در حال انجام است، اظهار کرد: اتاق تهران هم به دنبال این کار است. احتمالا از تعدادی از این شرکت ها دعوت کنیم که در نمایشگاه کیش حضور داشته باشند؛ اما هنوز مشخص نیست و به دنبال نهایی کردن افراد هستیم.
ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اقتصادی انتشار : 352 روز و 2 ساعت پیش
آیا ممکن است ایران ناو هواپیمابر آمریکا در خلیج فارس را غرق کند؟

آیا ممکن است ایران ناو هواپیمابر آمریکا در خلیج فارس را غرق کند؟ پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
نشریه آمریکایی نشنال اینترست نوشت: ایالات متحده آمریکا، ایران را متهم کرده که هنگام عبور ناو هواپیمابرش از تنگه هرمز، در مجاورت آن اقدام به شلیک موشک کرده است. فرماندهی مرکزی آمریکا در این منطقه، اقدام ایران را بسیار تحریک آمیز توصیف کرده است. اما آیا در عمل ایران قادر خواهد بود یکی از این غول های شناور آمریکایی را غرق کند؟
به گزارش انتخاب ؛ در ادامه این مطلب آمده است: طبق گزارش فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا (سنت کام)، قایق های تندرو ایران در فاصله 1500 یاردی از ناو هواپیمابر یو اس اس هری اس، ترومن ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 352 روز و 3 ساعت پیش
آشنا علیه محسن رضایی سند هم رو کرد: ساعت عملیات هم لو رفته، اما آقا محسن قبول نمی کند که عملیات لغو شود

آشنا علیه محسن رضایی سند هم رو کرد: ساعت عملیات هم لو رفته، اما آقا محسن قبول نمی کند که عملیات لغو شود پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
حسام الدین آشنا در ادامه جدال مکتوب خود با محسن رضایی درباره عملیات کربلای 4، خاطره ای از سردار مهدیقلی رضایی را به نقل از کتاب لشکر خوبان منتشر کرد که در ادامه می خوانید:
داخل سنگر شدم، امین آقا (سردار شریعتی) پای بیسیم دوزانو نشسته بود. پرسیدم کی به آب بزنیم؟ گفت: حتی ساعت عملیات هم لو رفته ولی آقا محسن (رضایی) قبول نمی کند که عملیات لغو شود. تو به غواص ها بگو به محض شلیک از طرف دشمن، برگردند.
لینک کوتاه کپی لینک ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: فرهنگی هنری انتشار : 352 روز و 9 ساعت پیش
رییس مجلس در توییتر حساب کاربری ندارد

رییس مجلس در توییتر حساب کاربری ندارد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مدیرکل فرهنگی و روابط عمومی مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که رئیس مجلس حساب کاربری در توییتر ندارد.
به گزارش ایسنا، مهدی کیایی در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: دکتر علی لاریجانی حساب کاربری در توییتر ندارد.
او ادامه داد: سایت http://larijani.ir و اینستاگرام larijani_ir تنها صفحات رسمی رئیس مجلس در فضای مجازی است.
لینک کوتاه کپی لینک ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: گوناگون انتشار : 352 روز و 9 ساعت پیش
تحلیل سعید حجاریان از مسیر حرکت اصلاح طلبان

تحلیل سعید حجاریان از مسیر حرکت اصلاح طلبان پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مغز متفکر اصلاحات نام گرفت. لقبی که در دل خود طنزی تلخ داشت. اواخر سال پرحادثه 78 بود که تیری سر او را هدف گرفت. او جان به در برد، اما نه تماما سلامت. حالا با همه دشواری ها هنوز هم از خلاق ترین تحلیلگران اصلاح طلب است. در دو انتخابات ریاست جمهوری اخیر از رأی به روحانی دفاع کرد و حالا در دسته منتقدان اصلاح طلب او قرار دارد. موضوع بحث هم همین است؛ نسبت اصلاح طلبان و روحانی چه بود؟ اکنون روحانی زیر فشار خارجی و تندروهای داخلی است و خود نیز نقصان، کم ندارد، در این وضعیت چه نسبتی باید با دولت او داشت؟ اصلا آیا نقد ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: گوناگون انتشار : 352 روز و 9 ساعت پیش
زیگزاگ تند قیمت نفت خام

زیگزاگ تند قیمت نفت خام پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
در حالی که سال 2018 به روز های پایانی خود نزدیک می شود، بازار نفت شاهد نوسانات شدید قیمتی است. نفت روز چهارشنبه در حالی رشد 10 درصدی را در بازار آمریکا به ثبت رساند که در روز کاری قبل از آن بیش از 6 درصد کاهش قیمت را تجربه کرده بودو روز پنج شنبه نیز حدود 4درصد کاهش یافت.
به گزارش دنیای اقتصاد؛ برخی کارشناسان شناسایی فرصت خرید از سوی معامله گران بعد از افت های پیاپی را مهم ترین دلیل رشد قیمت نفت در روز چهارشنبه عنوان می کنند و برخی دیگر بر این باورند که پایین بودن حجم معاملات و بسته بودن برخی بازار ها به دلیل قرار گرفتن در بین تعطیلات ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اقتصادی انتشار : 352 روز و 9 ساعت پیش
تیم کی روش، شانزدهمین تیم جوان جام ملت ها / منتظری مسن ترین بازیکن ایران

تیم کی روش، شانزدهمین تیم جوان جام ملت ها / منتظری مسن ترین بازیکن ایران پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
در آستانه شروع جام ملت های آسیا، فاکس اسپورت اقدام به طبقه بندی تیم های حاضر در این رقابت ها کرده است که در آن تیم ملی فوتبال ایران با میانگین سنی 27.04 شانزدهمین تیم جوان جام است.
همچنین پژمان منتظری با 35 سال سن مسن ترین بازیکن ترکیب ایران است.
ویتنام همگروه ایران با 23.13 سال سن جوانترین تیم جام و چین با 28.74 سال سن پیرترین تیم در این رقابت ها است.
لینک کوتاه کپی لینک ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: ورزشی انتشار : 352 روز و 11 ساعت پیش
هشدار اندیشکده اسرائیلی: بن سلمان علیه ایران است اما به نفع تهران عمل می کند / مسئولان اسرائیلی باید در این رابطه پیامی به بن سلمان بدهند

هشدار اندیشکده اسرائیلی: بن سلمان علیه ایران است اما به نفع تهران عمل می کند / مسئولان اسرائیلی باید در این رابطه پیامی به بن سلمان بدهند پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
عربی 21 نوشت: مراکز سیاستگذاری در تل آویو ضمن بررسی اقدامات بن سلمان در سال اخیر، آن را در برهم زدن استقرار منطقه، سهیم دانستند. در همین رابطه، دو پژوهشگر اسرائیلی تصریح کردند: جدال موجود در مورد آینده روابط آمریکا و عربستان، اثار خود را بر اسرائیل هم می گذارد. این در حالی است که دولت اسرائیل تا کنون در برخورد با مساله ترور جمال خاشقجی مسیر درست را پیموده و در ادامه هم این سیاست را ادامه خواهد داد.
به گزارش انتخاب ؛ در ادامه این مطلب آمده است ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 352 روز و 11 ساعت پیش
محسن رضایی: عملیات کربلای چهار برای فریب دشمن بود / آشنا: بین عملیات فریب و عملیات لو رفته تفاوت از زمین تا آسمان است / مردم شاید خطاکاران را ببخشند اما خودشیفتگان را هرگز

محسن رضایی: عملیات کربلای چهار برای فریب دشمن بود / آشنا: بین عملیات فریب و عملیات لو رفته تفاوت از زمین تا آسمان است / مردم شاید خطاکاران را ببخشند اما خودشیفتگان را هرگز پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
حسام الدین آشنا مشاور فرهنگی رئیس جمهور به توییت امروز محسن رضایی در مورد عملیات کربلای چهار واکنش نشان داد.
به گزارش انتخاب ؛ محسن رضایی نوشت: با عملیات کربلای چهار به دشمن وانمود کردیم که عملیات سالانه ما تنها همین بوده است. ده روز بعد در همان نقطه و در زمانی که نیروهای ارتش بعثی به مرخصی رفته بودند، عملیات کربلای پنج را انجام دادیم.
وی افزود: عملیات کربلای چهار برای فریب دشمن انجام شد. اگر تحلیلگر تاریخی در فهم آن فریب بخورد، پس وای به حال نوشته های او. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: گوناگون انتشار : 352 روز و 11 ساعت پیش
تلاش بی نتیجه فیسبوک برای پاکسازی محتواهای مخرب / از بخشنامه 1400 صفحه ای تا ترجمه متون با مترجم گوگل

تلاش بی نتیجه فیسبوک برای پاکسازی محتواهای مخرب / از بخشنامه 1400 صفحه ای تا ترجمه متون با مترجم گوگل پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
بر اساس گزارشی که اخیرا توسط نیویورک تایمز منتشر شده است، فیسبوک برای پاکسازی محتواهای مخرب از پلتفرم خود از بخشنامه هایی گسترده استفاده می کند که برای مدیران این شبکه اجتماعی در سراسر جهان طراحی شده است. اما این بخشنامه ها و تلاش ها در سال 2018 نقریبا بی نتیجه بوده یا با حداقل نتیجه همراه بوده است.
به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، قوانین داخلی فیسبوک که در قالب اسنادی 1400 صفحه ای توسط نیویورک تایمز افشا شده نشان می دهد که فیسبوک در حال افزایش نفوذ سیاسی و تلاش برای کاهش برخی محتواهای غیرقانونی است. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: گوناگون انتشار : 352 روز و 11 ساعت پیش
سپنتا نیکنام: یزد چند ماهی است که استاندار و فرماندار و شهردار ندارد!

سپنتا نیکنام: یزد چند ماهی است که استاندار و فرماندار و شهردار ندارد! پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سپنتا نیکنام، عضو شورای شهر یزد، در حساب توییتری خود نوشت:
صحبتی با وزیر محترم کشور
یزد چندماهی ست که استاندار و فرماندار و شهردار ندارد!
قبلا یزد را این گونه معرفی می کردند:شهر قنات و قنوت و قناعت
الان باید بگوییم: شهر بدون استاندار و فرماندار و شهردار!
لطفا هرچه سریعتر کاری کنید
لینک کوتاه کپی لینک ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: گوناگون انتشار : 352 روز و 11 ساعت پیش
تأکید مدیرعامل بیمه ایران بر نقش آفرینی پررنگ در هرمزگان

تأکید مدیرعامل بیمه ایران بر نقش آفرینی پررنگ در هرمزگان پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رییس هیات مدیره و مدیرعامل بیمه ایران، رحیمی باغ ابریشمی عضو هیات مدیره، اعلایی معاون توسعه مدیریت و منابع، آریان پور معاون حقوقی، امور استانها و شعب و ترابی مدیرکل پشتیبانی بیمه ایران امروز و با هدف بررسی و تبیین اهداف کلان این شرکت به استان هرمزگان سفر کردند.
به گزارش انتخاب به نقل از بیمه ایران، پورکیانی در نخستین برنامه این سفر از شعبه بندرعباس شرکت بازدید و با همکاران دیدار و گفتگو کرد.
مدیرعامل بیمه ایران سپس با استاندار هرمزگان دیدار کرد و با اشاره به وجوه خاص اقتصادی هرمزگان و شهر بندرعباس گفت ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: گوناگون انتشار : 352 روز و 11 ساعت پیش
کشفی که می تواند اطلاعات باستان شناسی تهران را تغییر دهد

کشفی که می تواند اطلاعات باستان شناسی تهران را تغییر دهد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
تیم کاوشِ باستان شناسی تهران در بازار حضرتی، حدس می زنند شاید نخستین ترانشه ها را از دوره تیموری شهر تهران در دل بازار تاریخی پایتخت باز کرده اند که می تواند نخستین نمونه از ساختار شهر تاریخی باشد که حتی کلاویخو از آن نام برده است.
به گزارش ایسنا، داستان از حدود 15 روز پیش آغاز شد، زمانی که مالک فرهنگ دوست یک مغازه در راسته بازار حضرتی تهران، در زمان گودبرداری بخشی از مغازه خود برای ایجاد زیرزمین، با تکه های سفال مواجه می شود. شهرداری هر چند در زمان آغاز کار از میراث فرهنگی استعلام نمی کند ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: گوناگون انتشار : 352 روز و 11 ساعت پیش
پیام تسلیت مدیرعامل بانک صنعت و معدن به مناسبت درگذشت آیت الله هاشمی شاهرودی

پیام تسلیت مدیرعامل بانک صنعت و معدن به مناسبت درگذشت آیت الله هاشمی شاهرودی پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
حسین مهری رییس هیئت مدیره و مدیر عامل بانک صنعت و معدن در پیامی رحلت آیت الله هاشمی شاهرودی را تسلیت گفت:
متن پیام بدین شرح است:
انا لله و انا الیه راجعون
ارتحال مجاهد وارسته و عالم پارسا حضرت آیت الله هاشمی شاهرودی ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام ضایعه ای عظیم برای ملت بزرگ ایران و تمام دوستداران ایشان در اقصی نقاط دنیا است.
آن چهره خدوم در سال های متمادی حضور در مسئولیت های بسیار مهمی همچون ریاست قوه قضائیه، حضور در مجلس خبرگان رهبری و شورای نگهبان، ریاست هیئت عالی حل اختلاف قوا و غیره منشا خدمات فراوان و فراموش نشدنی بود ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: سیاسی انتشار : 352 روز و 12 ساعت پیش
اطلاعیه بانک تجارت در خصوص پرونده تخلف در استان کرمان

اطلاعیه بانک تجارت در خصوص پرونده تخلف در استان کرمان پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
بانک تجارت با صدور اطلاعیه ای در خصوص تخلف صورت گرفته در استان کرمان در سال 1392، مبنی بر صدور چک های بین بانکی و ضمانتنامه جعلی و صوری جزئیات اقدامات صورت گرفته توسط این بانک را تشریح کرد.
به گزارش انتخاب؛در اطلاعیه بانک تجارت آمده است:
سوءجریان صورت گرفته در نیمه دوم سال 1392 توسط این بانک و با همکاری و همراهی مراجع امنیتی و نظارتی کشف شد و بلافاصله بانک تجارت نسبت به طرح شکایت اقدام کرد. در همین راستا بازپرس پرونده پس از احضار متهمین پرونده و انجام تحقیقات لازم نسبت به صدور قرار بازداشت اقدام کرد و تاکنون علی اکبر عمارت ساز متهم ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: سیاسی انتشار : 352 روز و 12 ساعت پیش
جزئیات جدید رویترز از نحوه تصمیم گیری ترامپ برای خروج از سوریه

جزئیات جدید رویترز از نحوه تصمیم گیری ترامپ برای خروج از سوریه پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
یک رسانه انگلیسی جزئیات جدیدی از گفت وگوی تلفنی دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا و رجب طیب اردوغان ، رئیس جمهور ترکیه که به تصمیم گیری کاخ سفید برای خروج از سوریه منجر شد، ارائه کرده است.
خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام آمریکایی گزارش داده ترامپ قرار بوده در تماس تلفنی دو هفته پیشش به اردوغان درباره طرح ترکیه برای نیروهای کُرد هم پیمان آمریکا در شرق فرات، سوریه هشدار بدهد، اما در جریان مکالمه، کاملاً سیاست آمریکا در خاورمیانه را تغییر داده و مسئولیت تکمیل شکست داعش را به ترکیه واگذار کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 352 روز و 12 ساعت پیش
ماجرای فروش سوالات امتحان نهایی در فضای مجازی/ دانش آموزان فریب نخورند

ماجرای فروش سوالات امتحان نهایی در فضای مجازی/ دانش آموزان فریب نخورند پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
برخی کانال ها در تلگرام با عنوان فروش سوالات امتحانات دی ماه 97 در حال فعالیت هستند.
این کانال ها تصویری از سربرگ سوالات امتحانات زیست شناسی که قرار است صبح روز شنبه 7 دی ماه برگزار شود، منتشر کرده اند.
این کانال ها خطاب به دانش آموزان با این ادبیات می گوید اگر فکر می کنید ما اینجا بنگاه خیریه هستیم و قرار است شوخی داشته باشیم فورا کانال ما را ترک کنید .
عبدالرسول عمادی رییس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش درباره فروش سوالات امتحانات نهایی در این کانال تلگرامی به تسنیم گفت ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اجتماعی انتشار : 352 روز و 12 ساعت پیش
60 درصد آمریکایی ها خواهان استیضاح یا بازخواست ترامپ هستند

60 درصد آمریکایی ها خواهان استیضاح یا بازخواست ترامپ هستند پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
نظرسنجی مشترک موسسه افکارسنجی هریس (Harris Poll) و مرکز مطالعات آمریکا در دانشگاه هاروارد (Harvard CAPS) که نتایج آن در اختیار تارنمای هیل قرار گرفته، حاکی است که بخش اعظم جامعه آمریکایی بر این باورند که باید اقداماتی علیه رئیس جمهوری این کشور صورت گیرد. اما مردم این کشور در خصوص اینکه کنگره باید چه اقدامی در مقابل ترامپ انجام دهد، اختلافاتی دارند.
این نظرسنجی از 24 تا 26 دسامبر (سوم تا پنجم دی) انجام شده و هزار و 473 نفر در آن شرکت داشتند. از پاسخ دهندگان سوال شد که آیا ترامپ باید استیضاح یا بازخواست شود و یا اینکه کنگره نباید علیه وی ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 352 روز و 12 ساعت پیش
انفجاردر اتوبوس گردشگران در مصر چند کشته و زخمی برجاگذاشت

انفجاردر اتوبوس گردشگران در مصر چند کشته و زخمی برجاگذاشت پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
انفجار بمب کنارجاده ای در قاهره پایتخت مصر، باعث کشته و مجروح شدن چندین غیرنظامی شد.
این انفجار روز جمعه یک اتوبوس حامل توریست ها در نزدیکی اهرام باستانی جیزه را هدف قرار داده است.
برخی منابع محلی از کشته شدن دستکم دو نفر در این حمله خبر داده اند.
هیچ گروهی تا کنون مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است.
لینک کوتاه کپی لینک ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 352 روز و 12 ساعت پیش
رشد بیش از 12 درصدی سپرده های بانک تجارت در سال جاری

رشد بیش از 12 درصدی سپرده های بانک تجارت در سال جاری پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
بررسی ها نشان می دهد بانک تجارت در شش ماه نخست سال برنامه ریزی منسجمی در حوزه کاهش هزینه سپرده ها داشته , به طوری که هزینه متوسط سپرده های کوتاه مدت از 13.7 درصد در سال مالی 96 به 11.5 درصد در 6 ماهه سال 97 کاهش پیدا کرده است.
به گزارش انتخاب،سپرده های بلند مدت که بخش اصلی منابع بانک را تشکیل می دهد نیزکاهش هزینه از 19.9 درصد به 18.1 درصد را به همراه داشته است که از عملکرد موفق این بانک حکایت می کند .
بانک تجارت در بخش سپرده های کوتاه مدت و سپرده های غیر هزینه زا نیز در 6 ماهه سال 97 با رشد خوبی نسبت به سال 96 روبروست . ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اقتصادی انتشار : 352 روز و 13 ساعت پیش
تنبیه یک دانش آموز قزوینی از سوی مدیر مدرسه

تنبیه یک دانش آموز قزوینی از سوی مدیر مدرسه پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
چند روز پیش در فضای مجازی استان قزوین عکسی از دانش آموز پسری منتشر شد که از سوی مدیر مدرسه مورد ضرب وشتم قرار گرفت. خبری که این روزها برای مخاطبان چندان بیگانه نیست و از چندی در مدارس ما و هر بار در یک جای کشور اتفاق می افتد و جالب آنکه کسی خود را مسئول رسیدگی نمی داند.
به گزارش ایلنا، زیر عکس منتشر شده این دانش آموز که در قزوین دست به دست می شود، نوشته شده که این پسر توسط مدیر مدرسه تنبیه بدنی شده و والدین وی نیز نسبت به این موضوع شکایت کرده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اجتماعی انتشار : 352 روز و 13 ساعت پیش
تلاش برای یافتن 6 کوهنورد در ارتفاعات شاهرود ادامه دارد

تلاش برای یافتن 6 کوهنورد در ارتفاعات شاهرود ادامه دارد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
حمیدرضا قربانی گفت: این 6 کوهنورد اهل استان گلستان از گروه خود جدا شده و به دلیل آشنا نبودن به مسیر، راه را گم کرده اند.
وی با بیان اینکه موقعیت دقیق این افراد هنوز مشخص نشده، افزود: گروهی متشکل از چهار تن از امدادگران تیم کوهستان هلال احمر شاهرود برای یافتن آنان به محل اعزام شدند.
به گزارش ایرنا، کوه شاهوار با ارتفاع 3945 متر بلندترین قله در قسمت شرقی رشته کوه البرز است، شاهوار در شمال شهرستان شاهرود و در مرز دو استان گلستان و سمنان واقع شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: گوناگون انتشار : 352 روز و 13 ساعت پیش
تمامی مقاطع تحصیلی شهرستان های اردبیل تعطیل شد

تمامی مقاطع تحصیلی شهرستان های اردبیل تعطیل شد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
به دلیل بارش برف و کولاک در اردبیل فردا شنبه 8 دی ماه تمامی مقاطع تحصیلی اعم از ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان در نوبت صبح تعطیل است.
تعطیلی مدارس فیروزکوه به دلیل بارش برف
مدارس نوبت بعد از ظهر برخی شهرستان های استان کردستان تعطیل شد
امتحانات نهایی در حوزه های امتحانی طبق برنامه اجرا می شود
لینک کوتاه کپی لینک ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: گوناگون انتشار : 352 روز و 14 ساعت پیش
تمدید قرارداد السد با بغداد بونجاح تا 2024

تمدید قرارداد السد با بغداد بونجاح تا 2024 پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
ستاره الجزایری السد قرارداد خود را با این تیم تا سال 2024 تمدید کرد.
به گزارش ایسنا و به نقل از استاد الدوحه، در حالیکه زمزمه های زیادی مبنی بر رفتن بغداد بونجاح به تیم هایی چون مارسی و لسترسیتی به گوش رسیده بود، این بازیکن قرارداد خود را تا سال 2024 تمدید کرد و در قطر ماندنی شد.
السد یکی از هم گروه های پرسپولیس در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا است.
لینک کوتاه کپی لینک ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: ورزشی انتشار : 352 روز و 14 ساعت پیش
تعطیلی برخی مدارس آذربایجان غربی به علت سرما

تعطیلی برخی مدارس آذربایجان غربی به علت سرما پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
برودت هوا، بارش برف و یخبندان برخی از مدارس آذربایجان غربی را به تعطیلی کشاند.
به گزارش تسنیم، با توجه برودت هوا و بارش برف در برخی شهرستان ها و مناطق آذربایجان غربی فردا شنبه هشتم دی ماه برخی از مدارس آذربایجان غربی در نوبت صبح تعطیل اعلام شد که به شرح زیر است.
شهرستان سلماس، تمامی مقاطع تحصیلی شهری و روستایی تعطیل اعلام شد.
شهرستان خوی، تمامی تحصیلی شهری و روستایی تعطیل هستند.
شهرستان چایپاره، مدارس ابتدایی و متوسطه دوره اول تعطیل و مدارس دوره دوم متوسطه با یک ساعت تأخیر شروع به کار می کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: گوناگون انتشار : 352 روز و 14 ساعت پیش
وزیر خارجه بحرین: منامه از حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه حمایت می کند

وزیر خارجه بحرین: منامه از حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه حمایت می کند پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
وزیر خارجه بحرین از سوریه به عنوان یک کشور بسیار مهم در جهان عرب یاد و اعلام کرد که منامه از حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه در برابر هرگونه نقض حاکمیت حمایت می کند.
به گزارش عصر جمعه ایرنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، 'خالدبن احمد آل خلیفه' در حساب توئیتری خود نوشت: سوریه یک کشور کلیدی عرب در منطقه است و ما و سوریه با وجود شرایط سخت و دشوار، روابطمان را قطع نکردیم.
وی افزود: ما از حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه در برابر هرگونه نقض حاکمیت و بازگشت ثبات، برقراری امنیت و تحقق شکوفایی برای ملت سوریه حمایت می کنیم. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 352 روز و 14 ساعت پیش
عامری: حضور نظامی آمریکا در عراق باید پایان یابد

عامری: حضور نظامی آمریکا در عراق باید پایان یابد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
عامری در آیین بزرگداشت چهارمین سالگرد آزادسازی الضلوعیه (80 کیلومتری شمال بغداد) از چنگ داعش گفت که ما هیچگونه حضور نظامی کشورهای خارجی را در خاک عراق حتی در حوزه آموزش نظامی، نمی پذیریم.
وی گفت که ما هیچگاه با حضور نیروهای خارجی درخاک عراق موافق نبوده و نیستیم.
عامری همچنین از جمهوری اسلامی ایران بخاطر حمایت از عراق در جنگ با داعش قدردانی کرد.
رئیس ائتلاف الفتح از دولت خواست همه اقدامات لازم را برای بیرون راندن این نیروها از خاک عراق انجام دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 352 روز و 14 ساعت پیش
جلیقه زرد ها اقامتگاه تابستانی مکرون را محاصره کردند / تعداد معترضان 600 نفر بود / تلاش برای ورود به اقامتگاه با دخالت پلیس ناکام ماند / محل اقامت مکرون در تعطیلات پایان سال اعلام نشده

جلیقه زرد ها اقامتگاه تابستانی مکرون را محاصره کردند / تعداد معترضان 600 نفر بود / تلاش برای ورود به اقامتگاه با دخالت پلیس ناکام ماند / محل اقامت مکرون در تعطیلات پایان سال اعلام نشده پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
درحالی که رئیس جمهوری فرانسه در تعطیلات پایان سال به سر می برد و هیچ کس از محل اقامتش اطلاعی ندارد، تعدادی از حامیان جنیش 'جلیقه زردها' با محاصره اقامتگاه تابستانی وی، سعی در ورود به آن را داشتند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از پاریس، 'فرانسوا اریزی' شهردار شهر لمیوسا ضمن تائید این خبر گفت: معترضان که همگی جلیقه های زرد بر تن داشتند و تعداد آن ها حدود شصت نفر تخمین زده می شود، سعی کردند با محاصره محل اقامتگاه مکرون وارد آنجا شوند که با واکنش فوری نیرو های امنیتی روبرو شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 352 روز و 15 ساعت پیش
بهنام صفوی، خواننده پاپ در سی سی یو بستری شد

بهنام صفوی، خواننده پاپ در سی سی یو بستری شد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
بهنام صفوی خواننده موسیقی پاپ که از چندی پیش دچار مشکلات جسمی شده است، بار دیگر در بخش ویژه یکی از بیمارستان ها بستری شد.
به گزارش مهر، بهنام صفوی خواننده موسیقی پاپ که طی چندین ماه گذشته درگیر مراحل درمانی عارضه مغزی خود بود از روز چهارشنبه پنجم دی ماه به دلیل وخامت اوضاع جسمانی اش در بخش سی سی یو یکی از بیمارستان های تهران بستری شد.
بهنام صفوی مرداد ماه سال 96 عمل جراحی موفقیت آمیزی در شهر هانوفر آلمان تحت نظارت پرفسور سمیعی داشت.
لینک کوتاه کپی لینک ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: فرهنگی هنری انتشار : 352 روز و 15 ساعت پیش
روبات همیار تویوتا پشت درهای بسته تولید می شود / سرمایه گذاری 100 میلیون دلاری غول فناوری ژاپن در حوزه هوش مصنوعی

روبات همیار تویوتا پشت درهای بسته تولید می شود / سرمایه گذاری 100 میلیون دلاری غول فناوری ژاپن در حوزه هوش مصنوعی پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
تویوتا قصد دارد یک روبات همراه برای حضور در هر خانه ای بسازد. این نخستین باری نیست که تویوتا برای توسعه روبات ها تلاش می کند اما احتمالا این طرح به سرعت بین المللی شود.
به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، انتظار می رود که مرکز تحقیق و توسعه ای که تویوتا اخیرا راه اندازی کرده است، روی طرح روبات خانگی کار کند. این روبات می تواند برای کار در هر خانه ای سازگار باشد.
ژاپن دارای درصد بالایی از جمعیت سالمند است و به نظر می رسد در تلاش است با این نوع طرح ها، نرخ حمایت از سالمندان را افزایش دهد ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 352 روز و 16 ساعت پیش
ترامپ: در صورت عدم تامین بودجه دیوار مرزی، کل مرزهای مکزیک را می بندم

ترامپ: در صورت عدم تامین بودجه دیوار مرزی، کل مرزهای مکزیک را می بندم پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئیس جمهور آمریکا امروز تهدید کرد که اگر دموکرات ها با پرداخت بودجه لازم برای ساخت دیوار مرزی با مکزیک موافقت نکنند، در این صورت مرزهای جنوبی را به طور کامل خواهد بست.
به گزارش فارس، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا امروز جمعه تهدید کرد، در صورتی که دموکرات ها با پرداخت هزینه برای احداث دیوار در مرز این کشور با مکزیک مخالفت کنند، مرز را به طور کامل مسدود می کند. اجرایی شدن این اقدام در راستای سیاست های مهاجرتی ترامپ پیگیری می شود.
بنابر گزارش خبرگزاری اسپوتنیک ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 352 روز و 16 ساعت پیش
باز هم حادثه برای دانش آموزان / مسموم شدن 40 دانش آموز یک روستا در مازندران

باز هم حادثه برای دانش آموزان / مسموم شدن 40 دانش آموز یک روستا در مازندران پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
دکترجوانیان متخصص بیماری های عفونی و رئیس مرکز بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت:کارشناسان مرکز بهداشت روستای آهنگرکلا بخش گتاب بابل روز چهارشنبه گزارشی مبنی بر مسمومیت چند دانش آموز به این مرکز ارائه کردند.
وی با بیان اینکه گروه پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بابل بعد از دریافت گزارش بلافاصله به این روستا اعزام شد، افزود: در مرحله نخست مشخص شد تعدادی ازدانش آموزان دچار علائم بیماری گوارشی مانند تهوع، اسهال و استفراغ شدند.
دکتر جوانیان افزود ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 352 روز و 16 ساعت پیش
سفیر ایران در بغداد: به محض اعلام پیروزی بر داعش، تمامی مشاوران نظامی ایران از عراق خارج شدند

سفیر ایران در بغداد: به محض اعلام پیروزی بر داعش، تمامی مشاوران نظامی ایران از عراق خارج شدند پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سفیر ایران در بغداد گفت: بعد از شکست داعش، مشاوران نظامی ایرانی از عراق خارج شدند.
به گزارش ایسنا، ایرج مسجدی در جمع تعدادی از دانشجویان و فعالان رسانه ای عراق در بغداد گفت که جمهوری اسلامی ایران به محض اعلام پیروزی بر داعش و پایان تهدید تروریستی در عراق، تمامی مشاوران نظامی خود را از این کشور بیرون کشیده و همه آنها به ایران بازگشته اند.
این دیپلمات ارشد کشورمان ادامه داد: برخلاف جمهوری اسلامی ایران، آمریکا به رغم پایان داعش، همچنان نیروهای خود را در منطقه حفظ کرده و به جای اعلام پایان ماموریت نظامی نیروهایش ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 352 روز و 18 ساعت پیش
برترین روشها برای پیشگیری از سرماخوردگی

برترین روشها برای پیشگیری از سرماخوردگی پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سرماخوردگی یکی از شایع ترین یماریهای فصلهای سرد محسوب می شود و گاهی ابتلا به این بیماری اجتناب ناپذیر به نظر می رسد. اما شاید فرار از سرما خوردگی آنقدر که به نظر می رسد دشوار نباشد.
به گزارش سرویس خواندنی های انتخاب، گاهی ابتلا به سرماخوردگی اجتناب ناپذیر است، اما گاهی می توان با کمک برخی تکنیک های ساده از ابتلا به این بیماری فرار کرد:
_شستشوی مکرر دست و صورت یکی از برترین روشها برای کنترل سرماخوردگی است. درواقع وقتی از محیط بیرون به خانه می رسید، باید حتما دست و صورت خود را با آب و صابون بشویید تا از ویروسهای احتمالی دور شوید ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 352 روز و 18 ساعت پیش
نیوزویک: ویدئوی دیدار ترامپ از عراق موجب افشای تیم عملیات ویژه آمریکا در عین الاسد شد

نیوزویک: ویدئوی دیدار ترامپ از عراق موجب افشای تیم عملیات ویژه آمریکا در عین الاسد شد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رسانه های آمریکایی بامداد جمعه گزارش دادند که ویدئوی منتشر شده از سوی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا از دیدارهای وی با سربازان آمریکایی در سفر اخیر به عراق، هویت تیم عملیات ویژه مستقر در پایگاه نظامی این کشور را افشا کرده است.
به گزارش ایرنا به نقل از نیوزویک، در این ویدئو که ترامپ آن را در صفحه توئیتر خود منتشر کرده، چهره های اعضای تیم عملیات ویژه نیروی دریایی این کشور برخلاف رویه عادی، مات نشده است.
همچنین به گفته مقام های دفاعی آمریکا، استقرار این نیروها در پایگاه عین الاسد محرمانه بوده و ترامپ با انتشار ویدئوی یاد شده ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 352 روز و 19 ساعت پیش
اگر استرس دارید ویتامین B بخورید

اگر استرس دارید ویتامین B بخورید پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
استرس یکی از خطرناک ترین احساسات قرن اخیر است. یک احساس همه گیر که اغلب افراد در برهه های مختلف زندگی آن را تحمل کرده اند.
به گزارش سرویس خواندنی های انتخاب، همانقدر که استرس نداشتن می تواند گاهی بد باشد، استرس بیش از حد خطرناک است. برخی از افراد از شدت بیخیالی و عدم استرس دیگران را کلافه می کنند و برخی دیگر با استرسهای مدام و پر تعداد خود باعث می شوند همه احساس هراس کنند.
بر این اساس می توان استرسها را به دو گروه استرس مثبت و استرس منفی تقسیم کرد ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 352 روز و 20 ساعت پیش
سردار نقدی: در فتنه 88 عده ای می خواستند خلاف جهت انقلاب حرکت کنند / در تحریم ها عوامل داخلی، به دشمن آنتن دادند

سردار نقدی: در فتنه 88 عده ای می خواستند خلاف جهت انقلاب حرکت کنند / در تحریم ها عوامل داخلی، به دشمن آنتن دادند پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
معاون فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: فتنه و توطئه تیغ دو لبه است که یک لبه آن کشور های استکباری و جنگ روانی و لبه دیگر آن نفوذی ها و عناصر داخلی هستند.
به گزارش ایسنا، سردار محمدرضا نقدی شامگاه جمعه در مراسم گرامیداشت حماسه 9 دی در نطنز، اظهار کرد: فتنه، آشوب و توطئه یک شمشیر دو لبه است که یک لبه آن دشمنان و کشور های استکباری و رسانه ها و لبه دیگر آن نفوذی ها و عناصر داخلی هستند.
وی افزود: در لبه نخست که دشمن و استکبار و رسانه ها هستند، دشمنان انقلاب در طول 40 سال عمر انقلاب اسلامی ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: سیاسی انتشار : 352 روز و 21 ساعت پیش
دیدار شیخ عیسی قاسم با آیت الله سیستانی در نجف +عکس

دیدار شیخ عیسی قاسم با آیت الله سیستانی در نجف +عکس پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رهبر شیعیان بحرین با آیت الله سیستانی مرجع دینی عالی در عراق دیدار کرد.
به گزارش تسنیم به نقل شبکه تلویزیونی السومریه نیوز، آیت الله شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین با آیت الله سیستانی مرجع دینی عالی عراق در شهر نجف اشرف دیدار و گفت وگو کرد.
آیت الله شیخ عیسی قاسم برای زیارت عتبات عالیات از لندن وارد شهر نجف اشرف شد.وی پیش از این بارگاه مطهر حضرت امیر المومنین (ع) را زیارت کرد.
برپایه این گزارش، آیت الله سیستانی همچنین برای "مردم بحرین خیر و برکت و امنیت و ثبات" مسئلت کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: گوناگون انتشار : 352 روز و 21 ساعت پیش
هوای تهران امروز و فردا سالم است

هوای تهران امروز و فردا سالم است پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مدیر پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ضمن اشاره به کاهش غلظت آلاینده های تجمع یافته در تهران، از سالم شدن هوای این شهر طی امروز و فردا (7 و 8 دی) خبر داد.
حسین شهبازی، اظهار کرد: طبق نتایج پیش بینی کیفیت هوا، به تدریج طی روز جاری از غلظت آلاینده های تجمع یافته در روزهای پیشین کاسته خواهد شد و وضعیت کیفی هوای بیشتر مناطق شهر تهران در شرایط سالم قرار خواهد گرفت. انتظار می رود این شرایط مطلوب کیفی هوا تا روز شنبه همچنان تداوم داشته باشد.
ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: گوناگون انتشار : 352 روز و 22 ساعت پیش
دایی و کریمی جزو نامزدهای بهترین های تاریخ جام ملت ها / عکس

دایی و کریمی جزو نامزدهای بهترین های تاریخ جام ملت ها / عکس پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
دو ستاره سابق تیم ملی کشورمان جزو نامزدهای بهترین های تاریخ جام ملت های آسیا قرار گرفتند.
سایت فاکس اسپورت با نزدیک شدن مسابقات جام ملت های آسیا 2019 امارات یک نظرسنجی به راه انداخت تا بهترین های تاریخ این رقابت ها را انتخاب کند.
این سایت برای هر پست 3 نامزد را انتخاب کرده که در خط میانی علی کریمی با کیسوکه هوندا(ژاپن) و ناکامورا(ژاپن) و در خط حمله نیز علی دایی با ناهیرو تاکاهارا ژاپنی و یونس محمود عراقی رقابت می کند.
لینک کوتاه کپی لینک ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: ورزشی انتشار : 352 روز و 22 ساعت پیش
کرمانشاه سه بار لرزید / قویترین زلزله با 4.3 ریشتر در قصرشیرین

کرمانشاه سه بار لرزید / قویترین زلزله با 4.3 ریشتر در قصرشیرین پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
بامداد و صبح امروز سه زمین لرزه در کرمانشاه به ثبت رسیده است که قویترین آنها با 4.3 ریشتر در شهرستان قصرشیرین بوده است.
زمین لرزه ای با قدرت 4.3 ریشتر ساعت 02:027 بامداد قصرشیرین را به لرزه در آورد. این زلزله در عمق 13 کیلومتری زمین به وقوع پیوست و نزدیک ترین مکان به کانون زلزله هم شهر قصرشیرین با فاصله 10 کیلومتری از آن بوده است.
البته این زلزله قوی یک پس لرزه ضعیف 2.7 ریشتری نیز داشت. این پس لرزه ساعت 06:59 دقیقه در عمق 13 کیلومتری به وقوع پیوست اما از شهر قصرشیرین فاصله بیشتری داشت و در نقطه دقیق آن در فاصله 18کیلومتری از شهر به ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: گوناگون انتشار : 352 روز و 22 ساعت پیش
بدهی خارجی ایران امسال کاهش می یابد/ پیش بینی افزایش صادرات نفت ایران در سال 98 به یک میلیون بشکه در روز

بدهی خارجی ایران امسال کاهش می یابد/ پیش بینی افزایش صادرات نفت ایران در سال 98 به یک میلیون بشکه در روز پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
بانک جهانی دیون خارجی ایران در پایان سال جاری را 9.3 میلیارد دلار برآورد و پیش بینی کرد صادرات نفت ایران در سال 98 به 1 میلیون بشکه در روز برسد.
بانک جهانی در جدیدترین ارزیابی خود از وضعیت اقتصادی ایران پیش بینی کرده است رشد اقتصادی ایران تحت تاثیر تحریم های آمریکا و به دلیل افت قیمت نفت در سال 1397 به منفی 1.6 درصد برسد.
بر اساس پیش بینی بانک جهانی، بخش کشاورزی ایران در این سال رشد 3.5 و بخش خدمات رشد 2.9 درصدی را تجربه خواهد کرد اما بخش صنعت با رشد منفی 7 درصدی مواجه می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اقتصادی انتشار : 352 روز و 23 ساعت پیش
شرط بازگشت سوریه به اتحادیه عرب اعلام شد

شرط بازگشت سوریه به اتحادیه عرب اعلام شد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
وزیر امور خارجه امارات متحده عربی بازگشت سوریه به اتحادیه عرب را مشروط به موافقت اکثریت اعضای این اتحادیه دانست.
به گزارش رویترز، انور قرقاش وزیر امور خارجه امارات متحده عربی روز پنج شنبه در گفتگو با شبکه تلویزیونی العربیه گفت که عضویت مجدد کشور سوریه در اتحادیه عرب- که هفت سال پیش به حالت تعلیق درآمد- به موافقت اکثریت اعضای این اتحادیه نیازمند است.
یک دیپلمات عرب که نخواست نامش فاش شود، هفته گذشته به خبرگزاری رویترز گفته بود که باور دارد اکثریت اعضای این اتحادیه خواستار پذیرش مجدد سوریه در این اتحادیه هستند- و انتظار می رود که تنها ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 353 روز و 1 ساعت پیش
کارگران امسال چقدر عیدی می گیرند؟

کارگران امسال چقدر عیدی می گیرند؟ پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
حداقل عیدی کارگران 2میلیون و 228 هزار تومان و حداکثر عیدی کارگران 3میلیون و 342 هزار تومان برای سال 98 خواهد بود.
یکی از مهمترین موارد کارمندان، کارگران و صاحبان کار در پایان سال میزان پرداخت عیدی و سنوات است، این موارد کاملا وابسته به میزان پایه حقوق تعیین و پرداخت می شود.
تمامی کارگاه های مشمول قانون کار موظف به پرداخت عیدی و سنوات به هر یک از کارگران خود می باشند، که مبنای محاسبه آن یک سال کار معادل شصت روز آخرین مزد، بعنوان عیدی و پاداش می باشد ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اقتصادی انتشار : 353 روز و 1 ساعت پیش
ترامپ محل استقرار نیروهای ویژه آمریکایی در عراق را لو داد

ترامپ محل استقرار نیروهای ویژه آمریکایی در عراق را لو داد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئیس جمهور آمریکا احتمالا ناخواسته با انتشار ویدئویی در توییتر، محل استقرار یک گروه از نیروهای ویژه آمریکایی در عراق را افشا کرده است.
دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا احتمالا ناخواسته محل استقرار یک گروه از نیروهای ویژه آمریکایی در عراق را افشا کرده است.
به نوشته خبرگزاری فرانسه، معمولا محل استقرار نیروهای ویژه آمریکایی به شدت مخفی نگاه داشته می شود و اگر اتفاقا از آنها فیلمی گرفته شود تصاویر آنها محو می شود.
اما با سفر از پیش اعلام نشده ترامپ به یک پایگاه نظامی نیروهای آمریکایی در غرب عراق (استان الانبار) ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 353 روز و 1 ساعت پیش
زلزله 4.3 ریشتری اطراف قصر شیرین را لرزاند

زلزله 4.3 ریشتری اطراف قصر شیرین را لرزاند پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
زمین لرزه ای با قدرت 4.3 درجه در ریشتر بامداد روز جمعه حوالی قصر شیرین در استان کرمانشاه را لرزاند.
مرکز لرزه نگاری وابسته به موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران گزارش داد: این زمین لرزه ساعت 2 و 27 دقیقه رخ داد.
کانون این زلزله در موقعیت 34.46 شمالی و 45.66 شرقی ثبت شده است.
هنوز از خسارات احتمالی این زمین لرزه گزارشی مخابره نشده است.
این زلزله در عمق 13 کیلومتری زمین و در فاصله های 10 کیلیومتری قصر شیرین ، 19 کیلومتری سرپل ذهاب رخ داده است.
لینک کوتاه کپی لینک ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: گوناگون انتشار : 353 روز و 2 ساعت پیش
عکس/ عینک آفتابی زدن ملانیا ترامپ هنگام شب!

عکس/ عینک آفتابی زدن ملانیا ترامپ هنگام شب! پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
لینک کوتاه کپی لینک ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: گوناگون انتشار : 353 روز و 2 ساعت پیش
دندان پزشک با مدرک سیکل دستگیر شد

دندان پزشک با مدرک سیکل دستگیر شد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
دندانپزشک قلابی که با مدرک سیکل در شهرستان بابل بیماران را ویزیت می کرد، شامگاه پنجشنبه به دام افتاد.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت که این فرد 23 ساله با جعل و استفاده از شماره نظام پزشکی یک پزشک عمومی برای خودش مطلب باز کرد و بیماران را ویزیت می کرد.
دکتر سید مصطفی قاسم زاده افزود که این دندانپزشک قلابی به مدت سه ماه هم در فضای مجازی جهت جذب بیمار تبلیغات می کرد.
وی گفت که دندانپزشک قلابی با هماهنگی دادستان بابل دستگیر و به مراجع قضایی تحویل و محل کارش هم پلمپ شد.
لینک کوتاه کپی لینک ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: حوادث انتشار : 353 روز و 2 ساعت پیش
آخرین وضعیت حمایت ارز نفتی از صادرات غیرنفتی

آخرین وضعیت حمایت ارز نفتی از صادرات غیرنفتی پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
از زمان تصویب و اجرای "بسته حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی" تا پایان شهریور امسال بیش از 4200 میلیارد تومان از منابع صندوق توسعه ملی برای تامین سرمایه در گردش واحدهای صادراتی در بانک های عامل سپرده گذاری شده است.
در سال 1395 بود که "بسته حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی" در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به تصویب رسید و از سوی معاون اول رئیس جمهور به کلیه دستگاه های اجرایی ابلاغ شد.
در این بسته تاکید بر این بود که منابع پیش بینی شده برای حمایت از توسعه صادرات کالاهای غیرنفتی از منابع صندوق توسعه ملی ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اقتصادی انتشار : 353 روز و 2 ساعت پیش
واکنش ایران به سفر مخفیانه رییس جمهور آمریکا به عراق / قاسمی: سفر دزدانه ترامپ بی احترامی و خلاف عرف دیپلماتیک بود

واکنش ایران به سفر مخفیانه رییس جمهور آمریکا به عراق / قاسمی: سفر دزدانه ترامپ بی احترامی و خلاف عرف دیپلماتیک بود پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان این که سفر دزدانه دونالد ترامپ به عراق خلاف عرف دیپلماتیک و بی احترامی به حاکمیت ملی عراق است، تاکید کرد: نیروهای بیگانه دیر یا زود مجبور به ترک تمام منطقه خواهند شد.
بهرام قاسمی با انتقاد از سفر خارج از عرف دیپلماتیک رئیس جمهور آمریکا به عراق، آنرا بی احترامی به حاکمیت ملی عراق خواند و گفت: همانگونه که آقای ترامپ در سخنان خود در جمع نظامیان آمریکا در عین الاسد بدان تصریح کرد به رغم دخالت های بی شمار، هزینه های هزاران میلیارد دلاری و پرداخت های سنگین حیثیتی غیر فابل جبران برای مردم ایالات متحده آمریکا که ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 353 روز و 2 ساعت پیش
تصاویر : سیل اردوگاه آوارگان سوری را زیر آب برد

تصاویر : سیل اردوگاه آوارگان سوری را زیر آب برد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
لینک کوتاه کپی لینک ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: گوناگون انتشار : 353 روز و 2 ساعت پیش
اردوغان آنچه از ترامپ در سوریه می خواست دریافت کرد، اما بعدش چه؟ / آیا ایران و ترکیه بایکدیگر کنار خواهند آمد؟

اردوغان آنچه از ترامپ در سوریه می خواست دریافت کرد، اما بعدش چه؟ / آیا ایران و ترکیه بایکدیگر کنار خواهند آمد؟ پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
پینار ترمبلی در المانیتور نوشت: در نوزدهم دسامبر، متعاقب اعلام خروج کامل و فوری نیروهای آمریکایی مستقر در سوریه، ابتدا هلهله و غریو شادی را از آنکارا شنیدیم. برخی از شاهدان ماجرا، سخنان شانزدهم دسامبر وزیر امورخارجه ترکیه، مولود چاوش اوغلو در دوحه را به یاد آوردند: ترامپ در حال برنامه ریزی برای خروج از سوریه است .
به گزارش انتخاب ؛ در ادامه این مطلب آمده است: ترکیه پیش از سایر کشورها و حتی برخی نهادهای مربوطه داخل آمریکا از این موضوع باخبر شده بود. اردوغان نیز بارها خواسته خود مبنی بر خروج نظامیان آمریکایی از سوریه را مطرح کرده بود ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 353 روز و 4 ساعت پیش
العربی الجدید: گام های ترکیه و روسیه به سمت منبج / آغاز شمارش معکوس جنگ؟

العربی الجدید: گام های ترکیه و روسیه به سمت منبج / آغاز شمارش معکوس جنگ؟ پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
جلال بکوردر العربی الجدید نوشت: شهر منبج در ریف شمالی حلب، در شمال سوریه که تحت سیطره شبه نظامیان و یگانهای نیروهای کردی بوده و ستون فقرات نیروهای دموکرات سوری(قسد) محسوب می شود، شاهد رقابتی سنگین است. در همین رابطه، یک گروه نظامی ارتش ترکیه روز سه شنبه به منطقه عون الدادات، در شمال غرب منبج وارد شدند و همزمان، گروههای پشتیبانی ارتش آزاد سوریه نیز وارد شهر منبج شدند.
به گزارش انتخاب ؛ در ادامه این مطلب آمده است: منابع اگاه برای العربی الجدید فاش کردند که به احتمال زیاد عملیات نظامی از سوی ارتش ترکیه و ارتش آزاد سوریه علیه شبه نظامیان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 353 روز و 8 ساعت پیش
مهم ترین رویدادهای امروز دنیای IT و تکنولوژی؛ از جنجال به روزرسانی جدید اینستاگرام تا رکورد کریسمسی آمازون

مهم ترین رویدادهای امروز دنیای IT و تکنولوژی؛ از جنجال به روزرسانی جدید اینستاگرام تا رکورد کریسمسی آمازون پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
انتخاب هر شب اخبار و رویدادهای روز دنیای تکنولوژی و آی تی را گلچین کرده و به صورت خلاصه منتشر می کند. مهمترین رویدادهای امروز دنیای فناوری و تکنولوژی در زیر آمده است:
ایلان ماسک ؛ مدیرعامل پروژه اسپیس ایکس و مدیر موقتی تسلا(تا زمان تحویل مقام به مدیر جدید) در توییتی به ستایش پروژه سوپر شارژ تسلا پرداخت.مشروح خبر را اینجا بخوانید.
کارشناسان سایبری معتقدند سلیقه هکرها در سال 2019 تغییراتی جدید را شاهد خواهد بود و دیگر خبری از جرائمی ساده مثل هک موبایل و تبلت نخواهد بود.مشروح خبر را اینجا بخوانید. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 353 روز و 11 ساعت پیش
واعظی از مصدومان حادثه واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد عیادت کرد

واعظی از مصدومان حادثه واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد عیادت کرد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئیس دفتر رئیس جمهوری از مصدومان حادثه واژگونی اتوبوس دانشجویان واحد علوم و تحقیقات عیادت کرد.
به گزارش ایسنا، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری درپی وقوع حادثه واژگونی مرگبار اتوبوس حامل دانشجویان در واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد و کشته شدن تعدادی از دانشجویان این دانشگاه، با حضور در یکی از بیمارستان های تهران از تعدادی از دانشجویان حادثه دیده عیادت کرد و از نزدیک در جریان روند درمانی آنها قرار گرفت.
ظهر روز سه شنبه چهارم دی یک دستگاه اتوبوس حامل دانشجویان در دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات تهران حین حرکت از مسیر خود منحرف و واژگون شد ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: حوادث انتشار : 353 روز و 11 ساعت پیش
وزیر بهداشت: سرعت خدمت رسانی به زلزله زدگان کرمانشاه در دنیا بی نظیر بود

وزیر بهداشت: سرعت خدمت رسانی به زلزله زدگان کرمانشاه در دنیا بی نظیر بود پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
حسن قاضی زاده هاشمی در مراسم افتتاح بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) شهرستان زلزله زده قصرشیرین اظهار داشت: شاخص های بهداشتی در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه نسبت به سال های قبل از زلزله از بهبودی بیشتری برخوردار است. سالک، مرگ و میر نوزادان و مادران خیلی کمتر از قبل از زلزله اتفاق می افتد.
قاضی زاده هاشمی افزود: بعد از دوران دفاع مقدس خدمت رسانی در استان کرمانشاه در خصوص زلزله 7.3 ریشتری آبان ماه سال گذشته در دنیا بی نظیر بوده است.حضور نیروهای امدادی و درمانی و نظامی، بسیجی و مردمی در ساعات اولیه بعد از وقوع زلزله ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اجتماعی انتشار : 353 روز و 11 ساعت پیش
بزرگداشت آیت الله شاهرودی با حضور شخصیت های عراقی در بغداد

بزرگداشت آیت الله شاهرودی با حضور شخصیت های عراقی در بغداد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
در این آیین که از سوی سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد در محل سفارت برگزار شد، 'نوری مالکی' نخست وزیر اسبق عراق، شیخ 'مهدی الصمیدعی' مفتی اهل سنت عراق، شیخ 'خالد الملا' رئیس جمعیت علمای عراق و دهها شخصیت تراز اول سیاسی عراق، وزیران و نمایندگان کنونی و سابق شرکت داشتند.
حضور هیات های مختلف از گروههای سیاسی عراق و نمایندگان شخصیت های سیاسی عراق نیز در این مراسم چشمگیر بود.
'رضا اردکانیان' وزیر نیروی جمهوری اسلامی ایران و هیات همراه که برای انجام سفر کاری در عراق بسر می بردند نیز در این مراسم حضور داشتند. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: گوناگون انتشار : 353 روز و 11 ساعت پیش
وزیر اطلاع رسانی سودان: 19نفر در اعتراض های اخیر کشته شدند

وزیر اطلاع رسانی سودان: 19نفر در اعتراض های اخیر کشته شدند پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
تارنمای الغد به نقل از وزیر اطلاع رسانی سودان نوشت، 219 نفر از زخمی شدگان غیر نظامی و 187 نفر از حمله نیروهای نظامی بودند.
ارور افزود، دادستانی کل سودان تحقیقات در خصوص کسانی که به سوی تظاهرات کنندگان تیراندازی کرده اند را آغاز کرده است.
وی در ادامه گفت، درخواست برای تغییر نظام در کشور امری قانونی است اما این کار نباید با تخریب انجام شود، انتخابات تنها راه برای ایجاد تغییر است.
سخنگوی دولت سودان همچنین گفت، طی روزهای گذشته 107 سازمان و جنبش مسلحانه مردم را به برگزاری تظاهرات تحریک می کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 353 روز و 12 ساعت پیش
چرا ماهی خوردن مفید است؟

چرا ماهی خوردن مفید است؟ پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
ماهی یکی از خوش طعم ترین خوراکی های دریایی است که طرفدارانی پرشمار هم دارد. البته برخی نیز از ماهی اصلا خوششان نمی آید. اما به نظر می رسد ماهی یکی از مففیدترین غذاهای دریایی است و مصرفش می تواند برای همه گروههای سنی مفید باشد.
به گزارش سرویس خواندنی های انتخاب، مصرف ماهی فوایدی پرشمار برای بدن انسان دارد که اغلب افراد تنها یکی از این خواص یعنی فسفر را می شناسند.
اما شاید تعجب کنید اگر بدانید ماهی خواص متعددی دارد:
-مصرف منظم ماهی به سلامت قلب کمک می کند
_مصرف ماهی با کاهش ریسک مرگ ناگهانی مرتبط است ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 353 روز و 12 ساعت پیش
میدل ایست آِی: هدف بن سلمان از تنزل جایگاه عادل الجبیر تحقیر او است

میدل ایست آِی: هدف بن سلمان از تنزل جایگاه عادل الجبیر تحقیر او است پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
یک منبع آگاه پنجشنبه گفته هدف حکومت عربستان سعودی از اخراج نکردن عادل الجبیر از سمت وزارت خارجه و تنزل جایگاهش به وزیر مشاور در امور خارجی تحقیر او بوده است.
پیش از این گزارش شده بود ملک سلمان ، پادشاه عربستان سعودی ضمن ایجاد تغییراتی در کابینه، وزرای خارجه و اطلاع رسانی این کشور را برکنار و در شورای امور سیاسی و امنیتی و شورای اقتصادی تغییرات جدید ایجاد کرد.
بر اساس فرمان ملک سلمان، عادل الجبیر (وزیر خارجه) از سمتش برکنار و جایگاهش به وزیر مشاور در امور خارجی تنزل یافت و ابراهیم العساف جای او را در وزارت خارجه گرفت. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: سیاسی انتشار : 353 روز و 12 ساعت پیش
آیت الله مکارم شیرازی: سران احزاب و گروه های سیاسی از گرفتاری های مردم بی اطلاع اند/برخی کسبه گران فروشی می کنند

آیت الله مکارم شیرازی: سران احزاب و گروه های سیاسی از گرفتاری های مردم بی اطلاع اند/برخی کسبه گران فروشی می کنند پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
آیت الله مکارم شیرازی افزود: فضای مجازی می تواند نقش مهمی داشته باشد که باید برای آن فکری کرد.
وی از خدماتی که در قم شده است قدردانی کرد و گفت: در مورد ضرورت به سامان رساندن فرودگاه قم که می تواند در اقتصاد قم و شرایط عمومی این شهر نقش مثبتی ایفا کند باید مورد توجه مسئولان باشد
آیت الله مکارم شیرازی افزود: فضای مجازی می تواند نقش مهمی داشته باشد که باید برای آن فکری کرد.
وی از خدماتی که در قم شده است قدردانی کرد و گفت: در مورد ضرورت به سامان رساندن فرودگاه قم که می تواند در اقتصاد قم و شرایط عمومی این شهر نقش مثبتی ایفا کند ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: گوناگون انتشار : 353 روز و 12 ساعت پیش
پرسپولیس – گوچی؛ 24 ساعت تا پاسخ از هلند

پرسپولیس – گوچی؛ 24 ساعت تا پاسخ از هلند پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مذاکره با رضا قوچان نژاد خیلی پیش از این ها آغاز شد و عجیب اینکه هنوز به نتیجه نرسیده است. دلیلش را مسائل خانوادگی گوچی عنوان کرده اند اما انگار پیشنهادهای دیگرش خیلی جدی تر از این مسائل است که او را تا امروز معطل کرده.
حالا پرسش این است که اصلا روی جدایی گوچی از آپوئل می شود حساب کرد یا نه؟ پاسخی که مدیر برنامه های این بازیکن داده اما نشان می دهد که بعد از پاسخ مثبت از سوی گوچی باید در انتظار مذاکره با تیم قبرسی ماند.
پرسپولیسی ها اما آنقدر وقت ندارند که بتوانند خیلی منتظر بمانند و برانکو هم همیشه مصر است که تازه واردها هر چه زودتر ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: ورزشی انتشار : 353 روز و 13 ساعت پیش
معنای پشت پرده سفر جنجالی ترامپ به عراق

معنای پشت پرده سفر جنجالی ترامپ به عراق پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
عمر الجناب در الجزیره نوشت: مساله قابل تأمّل در سفر اخیر ترامپ به عراق، بی اطلاعی مسئولان و طرفهای رسمی عراق از این سفر بود. در این جا باید با قاطعیت بگوییم که هیچ طرفی از زمان این سفر با خبر نبود و اگر تنها یک نفر در عراق از این رفت و آمد آگاه بود، حداقل خبر آن توسط شبکه های غیر رسمی منتشر می شد!
به گزارش انتخاب ؛ در ادامه این مطلب آمده است: حشد الشعبی و محور مقاومت در مورد سفر ترامپ و همسر او به منطقه ای که نیروهای وابسته به محور مقاومت حضوری متمرکز در آن دارند ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 353 روز و 13 ساعت پیش
ترکیه تحقیق در پرونده قتل خاشقچی را مشروط به موافقت شورای امنیت دانست

ترکیه تحقیق در پرونده قتل خاشقچی را مشروط به موافقت شورای امنیت دانست پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
وزیر امور خارجه ترکیه می گوید برای انجام تحقیقات بین المللی در مورد قتل جمال خاشقچی ، روزنامه نگار سعودی به قتل رسیده در کنسولگری سعودی نیاز به موافقت شورای امنیت است.
مولود چاووش اوغلو ، پنجشنبه (6 دی) بار دیگر از عدم همکاری سعودی ها در این پرونده خبر داد و گفت که آن ها از ترکیه خواسته اند اسناد قتل خاشقچی را تحویل ریاض دهد. سعودی ها باید در مقابل نیز هم دست محلی قاتلان این رونامه نگار سعودی را به آنکارا معرفی کنند.
در بین تیم 15 نفره سعودی که دوم اکتبر (دهم مهر ماه) مأمور قتل خاشقچی بود ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 353 روز و 13 ساعت پیش
اتحادیه اروپا شهرکسازی اسرائیلی ها را غیر قانونی خواند

اتحادیه اروپا شهرکسازی اسرائیلی ها را غیر قانونی خواند پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
دفتر فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز پنجشنبه در این بیانیه افزود، بار دیگر تاکید شده است که موضع این اتحادیه در قبال طرح اسرائیل برای احداث شهرکسازی ها تغییر نکرده است.
این اتحادیه، شهرکسازی صهیونیست ها در اراضی اشغالی فلسطین را براساس قطعنامه های بین المللی غیر قانونی دانست.
شورای امنیت 23 دسامبر 2016 (سوم دی ماه 95) قطعنامه 2334 را تصوب کرد که در آن خواستار پایان دادن به شهرک سازی رژیم صهیونیستی در فلسطین اشغالی شد. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 353 روز و 14 ساعت پیش
تغییرات در کابینه سعودی/ عادل الجبیر، وزیر خارجه عربستان برکنار شد؛ العساف 70 ساله جایگزین شد

تغییرات در کابینه سعودی/ عادل الجبیر، وزیر خارجه عربستان برکنار شد؛ العساف 70 ساله جایگزین شد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
کابینه عربستان سعودی روز پنجشنبه، ششم دی، شاهد تغییراتی در راس برخی از وزارتخانه های کلیدی و هیئت های دولتی بود که می توان گفت، وزارت امور خارجه مهمترین نهاد شاهد تغییر در این کابینه است.
به گزارش انتخاب ؛ در فرمانی که ملک سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان صادر کرد، ابراهیم العساف به سمت وزیر امور خارجه جدید این کشور منصوب شد.
العساف 70 ساله مدرک دکترای خود را در رشته اقتصاد، از دانشگاه کلرادو در آمریکا اخذ کرده است. او پیش از این وزیر مشاور و عضو شورای وزیران سعودی بود. قبل از آن هم وزارت دارایی این کشور را عهده دار بود. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 353 روز و 14 ساعت پیش
ترکیه: انتظار داریم آمریکا معافیت از تحریم ایران را تمدید کند

ترکیه: انتظار داریم آمریکا معافیت از تحریم ایران را تمدید کند پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
وزیر تجارت ترکیه پنجشنبه گفته انتظار دارد آمریکا معافیت آنکارا از تحریم های واردات نفت ایران را تمدید کند.
در حال تکمیل...
لینک کوتاه کپی لینک ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 353 روز و 14 ساعت پیش
مجوز صادرات گوجه فرنگی صادر شد

مجوز صادرات گوجه فرنگی صادر شد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
نماینده مردم عسلویه در مجلس از صدور مجوز صادرات گوجه فرنگی خبر داد.
سکینه الماسی نماینده مردم عسلویه در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با فارس، اظهار داشت: با تلاش های انجام شده در یک ماه اخیر و رایزنی با مسئول دفتر ریئس جمهور، وزیر صنعت، معدن تجارت و همچنین وزیر جهادکشاورزی صادرات گوجه خارج از فصل کشاورزان استان بوشهر آزاد شد.
وی افزود: این در حالی است که در راستای همین پیگیری ها قبلا مجوز امهال وام های کشاورزان نیز گرفته شده بود.
لینک کوتاه کپی لینک ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اقتصادی انتشار : 353 روز و 14 ساعت پیش
بازگشایی سفارت بحرین در دمشق در هفته آینده

بازگشایی سفارت بحرین در دمشق در هفته آینده پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
برخی منابع دیپلماتیک به خبرگزاری اسپوتنیک روسیه گفتند که دولت بحرین نیز قصد دارد سفارت خود در پایتخت سوریه را سریعا بازگشایی کند.
به گزارش فارس، منابع دیپلماتیک می گویند دولت بحرین نیز قصد دارد سفارت خود در شهر دمشق، پایتخت سوریه را بازگشایی کند.
این منابع پنجشنبه (6 دی) به خبرگزاری اسپوتنیک روسیه گفتند که منامه قصد دارد هفته آینده سفارت خود در دمشق را باز کند.
منابع مذکور گفتند: سفارت پادشاهی بحرین با آغاز سال میلادی جدید، فعالیت های خود در دمشق را از سر خواهد گرفت . ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 353 روز و 15 ساعت پیش
واشنگتن پست: ترامپ برای فرار از خدمت در ارتش، معافیت جعلی پزشکی گرفته بود

واشنگتن پست: ترامپ برای فرار از خدمت در ارتش، معافیت جعلی پزشکی گرفته بود پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
دختران یک پزشک گفته اند پدرشان به دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، در گرفتن معافیت پزشکی و عدم اعزام به جنگ ویتنام، کمک کرده است
به گزارش فارس، دختران یک پزشک گفته اند پدرشان به دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، در گرفتن معافیت پزشکی و عدم اعزام به جنگ ویتنام، کمک کرده است. این در حالی است که در آن مدت ترامپ در سلامت کامل به سر می برده و حتی در تیم فوتبال و بسکتبال دانشگاه بازی می کرده است.
روزنامه واشنگتن پست به نقل از روزنامه نیویورک تایمز نوشته است، دختران یک پزشک فوت شده متخصص امراض پا می گویند طی حکایتی خانوادگی ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 353 روز و 16 ساعت پیش
ترامپ: آمریکا در عراق می ماند تا ایران را زیر نظر داشته باشد/ به حضور در عراق ادامه می دهیم/ کاملا حساب شده و با برنامه ریزی از سوریه خارج شدیم

ترامپ: آمریکا در عراق می ماند تا ایران را زیر نظر داشته باشد/ به حضور در عراق ادامه می دهیم/ کاملا حساب شده و با برنامه ریزی از سوریه خارج شدیم پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئیس جمهور آمریکا گفت که این کشور در عراق می ماند تا ایران را زیر نظر داشته باشد.
به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا که در سفری غیر منتظره به عراق رفته است در سخنرانی اش در پایگاه عین الاسد واقع در غرب عراق بار دیگر اعلام کرد که نیروهای آمریکایی را از سوریه خارج می کند.
بنابر گزارش پایگاه اینترنتی کاخ سفید، ترامپ گفت: نیروهای آمریکا به شکل قدرتمندانه، حساب شده و با برنامه از سوریه خارج خواهند. کاملا حساب شده و با برنامه ریزی. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 353 روز و 16 ساعت پیش
قدرت نمایی تکنولوژی تشخیص چهره در سال 2019

قدرت نمایی تکنولوژی تشخیص چهره در سال 2019 پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
تکنولوژی تشخیص چهره و سایر فناوری هایی که با چهره کاربران مرتبط هستند در سال 2018 با رشد و توسعه خیره کننده ای همراه بودند. جالب است بدانید که پیشبینی می شود این اقبال در سال 2019 نیز ادامه خواهد داشت.
به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، تکنولوژی تشخیص چهره را می توان از محبوب ترین تکنولوژی های سال 2018 دانست. این تکنولوژی در انواع موبایلف تبلت، لپ تاپ و البته سیستم های امنیتی مورد آزمون قرار گرفت و حتی جنجالی هم شد.
در سال 2018 شاهد تظاهرات سراسری کارمندان گوگل و اعتراض آمازونی ها برای استفاده مدیرانشان از تکنولوژی تشخیص چهره ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 353 روز و 16 ساعت پیش
تیراندازی در بوستون آمریکا با 3 کشته و زخمی

تیراندازی در بوستون آمریکا با 3 کشته و زخمی پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
تیراندازی در ایالت ماساچوست آمریکا یک کشته و دو زخمی برجای گذاشت.
به گزارش ایلنا به نقل از آسوشیتد پرس، تیراندازی در شهر بوستون آمریکا امروز-پنجشنبه- به کشته شدن یک نفر و زخمی شدن دو تن دیگر منجر شد.
پلیس بوستون اعلام کرد فرد کشته شده و دو تن دیگر در مناطق متفاوت شهر بوستون کشف شدند اما به احتمال زیاد این دو حادثه با یکدیگر مرتبط بودند.
تحقیقات در رابطه با علت تیراندازی آغاز شده و هنوز هیچ شخصی در این رابطه دستگیر نشده است.
لینک کوتاه کپی لینک ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: گوناگون انتشار : 353 روز و 16 ساعت پیش
استقرار نیروهای سوریه و روسیه در خط مقدم نزدیک منبج

استقرار نیروهای سوریه و روسیه در خط مقدم نزدیک منبج پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
نیروهای دولتی سوریه و روسیه در خط مقدم نزدیک منبج مستقر شدند.
به گزارش ایسنا، در سایه احتمالات قوی حملات ترکیه علیه کردها در شمال سوریه، نیروهای دولتی سوریه و روسیه در خطوط مقدم در نزدیکی منبج مستقر شدند.
بنا بر نوشته روزنامه انگلیسی "تایمز"، روسیه به ترکیه که احتمال می رود علیه کردها در شمال سوریه حمله ای را صورت دهد تاکید کرده است که نیروهای بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه باید بر تمامی مناطقی که نیروهای آمریکایی از آن عقب نشینی می کنند، مستقر شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 353 روز و 17 ساعت پیش
رشوه عربستان و امارات به سودان برای دوری از ایران و ترکیه

رشوه عربستان و امارات به سودان برای دوری از ایران و ترکیه پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
یک روزنامه ترکیه ای به نقل از منابع سودانی از پیشنهاد رشوه دو دولت سعودی و اماراتی به سودان برای برهم زدن روابط با ترکیه و ایران خبر داد که اتفاقا با آشوب ها و ناآرامی ها در خارطوم مرتبط است.
به گزارش فارس، در حالی که کارشناسان و تحلیلگران ترکیه ای معتقدند دولت های ریاض و ابوظبی علیه آنکارا آشکارا اعلان جنگ کرده اند، اکنون نیز منابع سودانی می گویند سعودی ها و اماراتی ها در تلاش برای تخریب روابط سودان و ترکیه هستند.
روزنامه ینی شفق به نقل از منابع سودانی نوشت ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 353 روز و 17 ساعت پیش
آیا هواوی می تواند سنگرهای اپل در بازارهای بین الملل را تسخیر کند؟ / نگاهی به سنگ های پیش روی غول فناوری چین در سال 2019

آیا هواوی می تواند سنگرهای اپل در بازارهای بین الملل را تسخیر کند؟ / نگاهی به سنگ های پیش روی غول فناوری چین در سال 2019 پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
طی روزهای گذشته در خبرها خواندیم که هواوی به عنوان یکی از سرشناس ترین غولهای فناوری چین موفق به رکورد شکنی و فروشی خیره کننده شده است، این موضوع باعث شده برخی تحلیلگران به این موضوع توجه کنند که آیا هواوی می تواند جایگاه اپل در بازارهای جهانی را به نام خود سند بزند؟
به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، رقابت بین غولهای فناوری چین و ایالات متحده در حال روز به روز داغ تر می شود که تعرفه های تجاری و مشکلات بین دولت ها نیز لحظه به لحظه پر رنگ تر می شوند. در این میان رشد چشمگیر غول فناوری چین، یعنی هواوی نیز توجه بسیاری را به خود جلب کرده است ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 353 روز و 18 ساعت پیش
ویدیوی جنجال برانگیز سگی که یک هفته مانده به کریسمس، توسط صاحبش در جاده رها شد

ویدیوی جنجال برانگیز سگی که یک هفته مانده به کریسمس، توسط صاحبش در جاده رها شد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
موسسۀ خیریه RSPCA مستقر در بریتانیا که در زمینۀ حمایت از حیوانات فعالیت می کند، به تازگی ویدئوی غم انگیز سگی را منتشر کرده که تنها یک هفته مانده به جشن های کریسمس، توسط صاحبش در جاده رها می شود.
انتشار این ویدئو که توسط دوربین های مداربسته گرفته شده، خشم بسیاری را در سراسر بریتانیا برانگیخته است.
ویدئو مردی را نشان می دهد که در نیمه شب به همراه سگش از خودرو بیرون می آید، تشکی را که سگ روی آن می خوابد به گوشۀ جاده پرت می کند، سپس به سرعت به داخل خودرو برمی گردد و مانع از سوار شدن دوبارۀ سگ می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: گوناگون انتشار : 353 روز و 19 ساعت پیش
چاووش اوغلو درباره اس-400 به روس ها اطمینان داد

چاووش اوغلو درباره اس-400 به روس ها اطمینان داد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
یک منبع مطلع امروز (پنج شنبه) گفت، وزیر خارجه ترکیه در جریان دیدار با سفیر روسیه در آنکارا تاکید کرده است کشورش اجازه بازرسی از مجموعه های اس-400 ساخت روسیه را به آمریکا نخواهد داد.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه چهارشنبه در توئیتی نوشت با الکسی یرکوف، سفیر روسیه در آنکارا دیدار کرده است اما جزئیاتی از این دیدار را فاش نکرد.
این منبع در وزارت خارجه ترکیه گفت: چاووش اوغلو سفیر روسیه را مطمئن کرد که هیچ بحثی درباره اینکه ترکیه به ایالات متحده فرصت بررسی و مطالعه روی سامانه های ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 353 روز و 19 ساعت پیش
ویدیو / لحظه وداع غواصان قبل از عملیات کربلای 4؛ آنها به آب زدند و 30 سال بعد بازگشتند

ویدیو / لحظه وداع غواصان قبل از عملیات کربلای 4؛ آنها به آب زدند و 30 سال بعد بازگشتند پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
لحظه وداع غواصان دفاع مقدس قبل از عملیات. غواصانی که برای عملیات کربلای 4 به آب زدند و 30 سال بعد بازگشتند.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
لینک کوتاه کپی لینک ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: گوناگون انتشار : 353 روز و 19 ساعت پیش
با مصرف منظم سبزیجات به جنگ سرطان روده بروید

با مصرف منظم سبزیجات به جنگ سرطان روده بروید پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مصرف منظم سبزیجات بارها و بارها از سوی پزشکان و متخصصان تغذیه توصیه شده است. اما علت این اصرار و تاکید برای مصرف سبزیجات چیست و چرا ما باید مرتب سبزیجات مصرف کنیم؟ یکی از این دلایل مبارزه با سرطان روده است.
به گزارش سرویس خواندنی های انتخاب مصرف منظم سبزیجات می تواند فواید متعددی برای بدن داشته باشد و یکی از مهم ترین فواید آن نیز مبارزه با بیماری های گوارشی و سرطان روده است.
شاید بسیاری از افراد ندانند که یبوست های پیاپی و فقدان فعالیت و عملکرد مناسب سیستم گوارش ارتباط مستقیمی با سرطان روده دارد ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 353 روز و 19 ساعت پیش
مسکو: هنوز دلیل تصمیم آمریکا برای خروج از سوریه معلوم نیست

مسکو: هنوز دلیل تصمیم آمریکا برای خروج از سوریه معلوم نیست پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سخنگوی وزارت خارجه روسیه در واکنش به تصمیم ترامپ برای خروج نظامیان آمریکایی از سوریه گفت: دلیل این تصمیم و همچنین طرح های آتی واشنگتن برای خاورمیانه هنوز معلوم نیست.
به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ایگور تساریکوف، سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: ما بارها تکرار کرده ایم که حضور غیرقانونی ارتش آمریکا در سوریه مانعی برای حل و فصل مساله سوریه است. به هر حال ما هنوز هیچ چیزی از دلیل این تصمیم گیری و طرح های آتی آمریکا نمی دانیم.
اواخر مارس ترامپ گفته بود که به زودی نیروهای آمریکایی از سوریه خارج می شوند اگرچه دولت ترامپ بعدا ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 353 روز و 19 ساعت پیش
8 شخصیتی که رهبر معظم انقلاب بر پیکر آن ها اقامه نماز کردند

8 شخصیتی که رهبر معظم انقلاب بر پیکر آن ها اقامه نماز کردند پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مرحوم آیت الله هاشمی شاهرودی، هشتمین شخصیتی بودند که رهبر انقلاب برای اقامه نماز بر پیکر وی حاضر شدند. در این گزارش مروری می کنیم به افراد و شخصیت هایی که با اقامه نماز آیت الله خامنه ای راهی دیار حق شدند.
به گزارش تسنیم، مراسم تشییع و اقامه نماز بر پیکر آیت الله هاشمی شاهرودی، روز گذشته با حضور رهبر معظم انقلاب، سران قوا، مسئولان لشکری و کشوری در مصلی تهران برگزار شد.
آیت الله هاشمی شاهرودی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام و عضو فق های شورای نگهبان، هشتمین شخصیتی بود که رهبر معظم انقلاب در مراسم تشییع ایشان ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: سیاسی انتشار : 354 روز و 1 ساعت پیش
وقوع انفجار نزدیک سفارت آمریکا در بغداد همزمان با حضور ترامپ در عراق

وقوع انفجار نزدیک سفارت آمریکا در بغداد همزمان با حضور ترامپ در عراق پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رسانه ها از وقوع انفجار نزدیک سفارت آمریکا در بغداد پایتخت عراق خبر دادند.
به گزارش ایرنا، خبرگزاری اسپوتنیک اعلام کرد که صدای انفجار در منطقه الخضرا نزدیک سفارت آمریکا در بغداد شنیده شده است.
جزئیایت بیشتری در این باره گزارش نشده است.
این در حالی است که ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز گذشته در سفری غیر منتظره به عراق با نظامیان کشورش در پایگاه هوایی عین الاسد در استان الانبار دیدار کرد.
لینک کوتاه کپی لینک ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 354 روز و 1 ساعت پیش
ادعای العربی الجدید : نگرانی اردن از حضور نیروهای وابسته به ایران در نزدیکی مرزهای این کشور

ادعای العربی الجدید : نگرانی اردن از حضور نیروهای وابسته به ایران در نزدیکی مرزهای این کشور پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
أنور الزیادات در العربی الجدید نوشت: می توان سکوت رسمی اردن در مورد تاثیرات عقب نشینی آمریکا از سوریه را به دو شکل متناقض تفسیر کرد: این سکوت، سکوتی نگران کننده است، یا اینکه برعکس، یک سکوت حاکی از اطمینان و ارامش کامل است. یک مسئول اردنی بلند پایه در گفتگو با العربی الجدید بیان داشت که تصمیم ترامپ برای عقب نشینی، به ایالات متحده مربوط است و دولت اردن نظری در این باره ندارد؛ چرا که اوضاع در مرزهای اردن با سوریه دیگر مانند گذشته خطرناک نیست و ارتش اردن می تواند از مرزهای خود دفاع کرده و با حوادث جدید تعاملی درست داشته باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 354 روز و 3 ساعت پیش
القدس العربی: ارتباط سفر همزمان معاون ظریف به دمشق و رئیس جمهوری که حامل پیام عربستان بود

القدس العربی: ارتباط سفر همزمان معاون ظریف به دمشق و رئیس جمهوری که حامل پیام عربستان بود پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
ابراهیم شیر در القدس العربی نوشت: سفر عمر البشیر به سوریه و مصافحه گرم او با بشار اشد، به نوبه خود حامل پیامی برای دیگر کشورها بود؛ اما نمی توان این سفر را کاملا سیاسی دانست. وجود رئیس شورای امنیت ملی سوریه، علی مملوک در بین استقبال کنندگان از بشیر، نشان می دهد که این سفر نه تنها سیاسی، بلکه دارای ابعاد امنیتی عربی بوده است.
به گزارش انتخاب ؛ در ادامه این مطلب آمده است: بشیر تنها رهبر عربی محسوب می شود که تمام حاکمان عرب بر سر او اجماع دارند، از این جهت که روبط ممتازی با عربستان سعودی دارد و ارتش خود را برای کمک به آن در جنگ علیه یمن اعزام ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 354 روز و 3 ساعت پیش
پنتاگون در چنبره ی بوئینگ / انتصاب پاتریک شاناهان بعنوان وزیر دفاع آمریکا چه معنایی دارد؟

پنتاگون در چنبره ی بوئینگ / انتصاب پاتریک شاناهان بعنوان وزیر دفاع آمریکا چه معنایی دارد؟ پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
لارا سلیگمن در فارین پالیسی نوشت: تحکیم روابط میان بویینگ و دونالد ترامپ دیگر قابل چشم پوشی نیست. یکشنبه صبح ترامپ در توییتی اعلام کرد تلاش می کند استعفای وزیر دفاع جیمز متیس با سرعت بیشتری انجام شود. او پاتریک شاناهان، معاون وزیر دفاع و یکی از مدیران سابق بویینگ را به عنوان سرپرست وزارت دفاع معرفی کرده است.
به گزارش انتخاب ؛ در ادامه این مطلب آمده است: انتظار می رفت ژنرال بازنشسته، متیس وزارت دفاع را در ماه فوریه ترک کند اما حالا قرار است شاناهان از ابتدای ژانویه سکان هدایت این وزارتخانه را به دست بگیرد ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 354 روز و 4 ساعت پیش
دستور برخورد با احمدی نژاد؟!

دستور برخورد با احمدی نژاد؟! پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
از حمایت شش دانگ تا زاویه گرفتن بعد طعنه و تمسخر و انتقاد ، بایکوت و حملات زبانی اینها نقاط عطف استراتژی اصولگرایان در قبال محمود احمدی نژاد از سال 82 تاکنون است؛ اما به نظر می رسد استراتژی جدیدی که به تازگی اصولگرایان آغاز کرده اند، فراتر از حملات کلامی و زبانی خواهد بود.
به گزارش شرق، تا جایی که یک سایت اصولگرا پیش بینی کرده که رئیس سابق دولت قرار است با الگوگیری از جنبش اعتراضی اخیر در فرانسه به خیابان بیاید! مشخص است که در صورت فراگیربودن این تحلیل چه واکنشی در قبال آن صورت خواهد گرفت. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: سیاسی انتشار : 354 روز و 8 ساعت پیش
یک اتوبوس دیگر واژگون شد؛ این بار جان کارگران زن به خطر افتاد

یک اتوبوس دیگر واژگون شد؛ این بار جان کارگران زن به خطر افتاد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
واژگونی یک دستگاه مینی بوس حامل کارگران زن روزمزد در گلوگاه 15 زخمی بر جای گذاشت.
به گزارش ایرنا، این حادثه شامگاه چهارشنبه در جاده گلوگاه - نوکنده رخ داد و 14 سرنشین آن که تمامی زنان کارگر روزمزد بودند به همراه راننده روانه بیمارستان شدند.
سخنگوی اورژانس مازندران در این باره گفت: حادثه حوالی ساعت 18 به مرکز پیام شرق مازندران گزارش شد و سپس بلافاصله آمبولانس های مختلف از پایگاههای اورژانس گلوگاه، نوکنده، تیرتاش و هلال احمر پاسند، نوکنده و کردکوی به محله حادثه اعزام شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: حوادث انتشار : 354 روز و 8 ساعت پیش
دیالوگ جنجالی در سریال بانوی عمارت

دیالوگ جنجالی در سریال بانوی عمارت پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
تهیه کننده سریال بانوی عمارت با اشاره به توجه مخاطبین به این سریال، از حواشی پیش آمده عذرخواهی کرد.
به گزارش میزان، مجید مولایی تهیه کننده پیرامون نقدهایی که به گویش شخصیت ها و امروزی بودن جملاتی که از زبان شخصیت های دوران قاجار بیان می شود، گفت: بعضی از این نقدها را خوانده و یا شنیده ام، واقعیت این است که ما متون مکتوب دوران قاجار را در اختیار داریم که غالبا زبان محاوره در آن غایب است، اینکه مردم کوچه بازار با چه ادبیاتی سخن می گفتند و دایره لغات آنان چه وسعتی داشته بر ما پوشیده است و همه رمان نویسان و فیلمنامه نویسان آن دوران بر اساس ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: فرهنگی هنری انتشار : 354 روز و 8 ساعت پیش
64 درصد از مساحت کرانه باختری تحت اشغال گری قرار دارد

64 درصد از مساحت کرانه باختری تحت اشغال گری قرار دارد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رامی الحمد الله نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین گفت که رژیم صهیونیستی به تجاوزات خود علیه غزه، رام الله، قدس و نابلس ادامه می دهد و مواضع آن در این خصوص هیچ تغییری نکرده است.
وی که با شبکه المیادین گفت وگو می کرد، اظهار داشت که رژیم صهیونیستی به دنبال ایجاد بحران است و پس از خروج و لغو همه توافقات، انجام هر کاری را برای خود جایز می داند.
رامی الحمد الله خواستار حمایت جامعه جهانی از مردم فلسطین تا رهایی از اشغال گری شد و گفت: چرا قطعنامه های بین المللی که به فلسطین می رسد، اجرایی نمی شود. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 354 روز و 12 ساعت پیش
مصر؛ حسنی مبارک علیه محمد مرسی شهادت داد

مصر؛ حسنی مبارک علیه محمد مرسی شهادت داد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
محمد مرسی، رییس جمهوری سابق مصر همچنان در بازداشت به سر می برد. شهادت مبارک 90 ساله در این دادگاه یک ساعت و نیم به طول انجامید. دو پسر حسنی مبارک او را به سوی دادگاه همراهی کردند. او برای راه رفتن از عصا استفاده می کرد و لباس تیره ای بر تن داشت.
مرسی، عضو ارشد جنبش اخوان المسلمین و حزب آزادی و عدالت مصر در کنار دیگر چهره های شناخته شده این جنبش در محوطه ویژه ای پشت شیشه تیره نشسته است. در این دادگاه علیه آنها نیز طرح شکایت شده است. نزدیک به 30 نفر از بستگان مرسی که عمدتا زنان هستند در جریان روند رسیدگی در دادگاه سرپا ایستاده بودند و گاهی ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 354 روز و 12 ساعت پیش
اعلام آمادگی ارمنستان برای تقویت روابط با ایران با وجود تحریم های آمریکا

اعلام آمادگی ارمنستان برای تقویت روابط با ایران با وجود تحریم های آمریکا پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
نیکل پاشینیان نخست وزیر موقت ارمنستان امروز (چهارشنبه) تأکید کرد که دولت وی مایل است تا روابط با ایران را با وجود تحریم های آمریکا حفظ کند.
بنا بر منابع خبری ارمنستان، نخست وزیر موقت این کشور در گفت وگو با خبرنگاران تأکید کرد: ما مایلیم تا نه تنها روابط اقتصادی بلکه روابط سیاسی مان را نیز با ایران تقویت کنیم. تمام پیش شرط ها برای این کار در ارمنستان وجود دارد.
بر اساس گزارش massipost ، یک شرکت ایرانی با عنوان راد صانع قرار است به همراه شرکای ارمنستانی خود چندین پروژه سرمایه گذاری را در این کشور اجرا کند ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 354 روز و 12 ساعت پیش
خروج آمریکا از سوریه منجر به درگیری نظامی ترکیه با ایران و روسیه می شود؟!

خروج آمریکا از سوریه منجر به درگیری نظامی ترکیه با ایران و روسیه می شود؟! پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
جابر عمر در رسانه قطری العربی الجدید نوشت: اخباری که پس از تماس تلفنی ترامپ و اردوغان منتشر شد، زمینه گسترده ای برای ارزیابی ها مبنی بر اینکه واگذاری نقش بیشتری به ترکیه در سوریه، از چارچوب توافق های استانه فراتر می رود، فراهم کرد. از این رو، چه بسا این مساله منجر به درگیری سیاسی و حتی نظامی بین ترکیه و دو هم پیمانش در پرونده سوریه، یعنی ایران و روسیه شود. این در حالی است که پیش از این، آنکارا، مسکو و تهران به یک همزیستی مسالمت آمیز رسیده بودند.
ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 354 روز و 12 ساعت پیش
روسیه در سوریه فرودگاه و کارخانه می سازد

روسیه در سوریه فرودگاه و کارخانه می سازد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
شرکتی از روسیه ، یک فرودگاه و چند کارخانه در سوریه می سازد.
به گزارش اسپوتنیک، ریاست مدیریت منطقه ای مربوط به طرح ها ، عماد صابونی در اینباره به روزنامه الوطن شرح داد.
به گفته وی ، دورنماهای همکاری اقتصادی با روسیه ، پروتکلی را مشخص کرد و پس از اجلاس کمیسیون بین دولتی امضاء شد. در این سند کلا 30 پروژه در محدوده سوریه وارد شده که از سال 2019 تا 2021 اجرا می شوند.
صابونی شرح داد که مهمترین مسئله در زمینه صنعتی ، بازسازی کارخانه سقف ماشین در حما و ساخت کارخانه جدید سیمان در استان حلب است ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: گوناگون انتشار : 354 روز و 12 ساعت پیش
دمشق: حمله اسرائیل به سوریه تحت حمایت آمریکا انجام شد

دمشق: حمله اسرائیل به سوریه تحت حمایت آمریکا انجام شد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
وزارت امور خارجه سوریه امروز-چهارشنبه- با ارسال نامه ای به سازمان ملل متحد از حمله جنگنده های رژیم صهیونیستی به اطراف دمشق شکایت کرده و اعلام کرد این اقدامات اسرائیل از حمایت های بی پایان واشنگتن از تل آویو نشات گرفته است.
گروه دیده بان حقوق بشر سوریه (وابسته به معارضان) اعلام کرد که هواپیماهای اسرائیلی با عبور از آسمان لبنان، حداقل سه هدف را در غرب و جنوب غرب دمشق بمباران کرده اند.
تلویزیون دولتی سوریه در این باره گزارش داد: دفاع ضدهوایی ما تعدادی اهداف متخاصم را در نزدیکی دمشق رهگیری کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 354 روز و 13 ساعت پیش
اندیشکده فرانسوی: روابط ایران و اروپا چالشی عمیق برای ترامپ است

اندیشکده فرانسوی: روابط ایران و اروپا چالشی عمیق برای ترامپ است پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
به گزارش اندیشکده فرانسوی تلو، با ورود دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهوری آمریکا به کاخ سفید، واشنگتن و اروپا در بسیاری از پرونده های جهانی با هم به بن بست رسیده اند.
یکی از مهمترین این پرونده ها، موضوع هسته ای ایران است که آمریکا بطور یکجانبه از آن خارج شد. اکنون به گونه ای می توان گفت تا حدودی اتحادیه اروپا با مخالفت های پی در پی خود با این تصمیم آمریکا، مدیریت پرونده هسته ای ایران را در دست گرفته است و این موفقیتی بزرگ برای اروپا محسوب می شد. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 354 روز و 14 ساعت پیش
کی روش:موج مصدومیت ها برخی تصمیماتم را تغییر داد/ آقایان مسابقات جام ملت ها سخت است/ عاجزانه می خواهیم که علی کریمی و دیگران با ما باشند

کی روش:موج مصدومیت ها برخی تصمیماتم را تغییر داد/ آقایان مسابقات جام ملت ها سخت است/ عاجزانه می خواهیم که علی کریمی و دیگران با ما باشند پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: موج مصدومیت هایی که با آن مواجه شدیم مرا مجبور کرد که برخی از تصمیماتم را عوض کنم.
به گزارش فارس، کارلوس کی روش درباره وضعیت تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: در درجه اول از همه پیام هایی که از مردم خوب ایران دریافت کردم تشکر می کنم. چون مردم کریسمس را به من تبریک گفتند و برای همه آن ها آرزوی موفقیت می کنم. 26 دسامبر روزی است که ما رسما سفر خودمان را برای این ماجراجویی آغاز می کنیم و پرواز می کنیم.
*موج مصدومیت ها برخی تصمیمات ما را تغییر داد ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: ورزشی انتشار : 354 روز و 15 ساعت پیش
واکنش شفر به لیست نهایی تیم ملی: نمی دانم چرا حسینی خط خورد

واکنش شفر به لیست نهایی تیم ملی: نمی دانم چرا حسینی خط خورد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سرمربی استقلال به قرار گرفتن نام 3 بازیکن تیمش در فهرست نهایی تیم ملی برای حضور در جام ملت ها واکنش نشان داد.
به گزارش ایسنا، وینفرد شفر، سرمربی استقلال درباره قرار گرفتن سه بازیکن استقلال در لیست نهایی تیم ملی گفت: ما پنج بازیکن در تمرینات تیم ملی داشتیم و از این پنج بازیکن سه بازیکن به مرحله نهایی تیم ملی دعوت شده اند. به این سه بازیکن تبریک می گویم. مطمئنم و این امید را دارم که ما تیم خوبی داریم و مطمئنم می توانیم در جام ملت ها نتایج خوبی کسب کنیم و به قهرمانی برسیم. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: ورزشی انتشار : 354 روز و 15 ساعت پیش
فلسطین به دنبال عضویت کامل در سازمان ملل

فلسطین به دنبال عضویت کامل در سازمان ملل پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
وزیر خارجه فلسطین اعلام کرد: ما درصدد هستیم درخواستی را به سازمان ملل برای کسب عضویت کامل در این سازمان ارائه دهیم.
ریاض المالکی، وزیر خارجه فلسطین تصریح کرد: بنا به دستورات محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، در اواسط ماه آتی تلاش ها برای ارائه درخواستی به سازمان ملل آغاز می شود تا فلسطین عضویت کامل و همیشگی در این سازمان را به دست آورد. این تلاش طی سفر به نیویورک برای تحویل گرفتن ریاست گروه (77+ چین) انجام می شود.
وی درمورد تصمیم بنیامین نتانیاهو ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 354 روز و 15 ساعت پیش
پیکر آیت الله هاشمی شاهرودی با حضور رهبر انقلاب تشییع می شود

پیکر آیت الله هاشمی شاهرودی با حضور رهبر انقلاب تشییع می شود پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مراسم تشییع و اقامه نماز بر پیکر آیت الله سیدمحمود هاشمی شاهرودی، از ساعتی دیگر در مصلی امام خمینی تهران با حضور رهبر انقلاب اسلامی برگزار خواهد شد.
پایگاه اطلاع رسانی دفتر نشر آثار رهبر انقلاب اعلام کرد که مراسم تشییع و اقامه نماز بر پیکر آیت الله سیدمحمود هاشمی شاهرودی، فقیه عالیقدر، استاد بزرگ حوزه علمیه و کارگزار با وفای جمهوری اسلامی از ساعتی دیگر در مصلی امام خمینی تهران با حضور رهبر انقلاب اسلامی برگزار خواهد شد.
آیت الله هاشمی شاهرودی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام که به دلیل بیماری در یکی از بیمارستان های تهران بستری بود ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: سیاسی انتشار : 355 روز و 2 ساعت پیش
ضرورت حذف یارانه دهک های بالا و افزودن آن به دهک های پایین

ضرورت حذف یارانه دهک های بالا و افزودن آن به دهک های پایین پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان این ادعا که 10 درصد جامعه ماهیانه 193 هزار تومان یارانه پنهان دریافت می کنند بر ضرورت حذف یارانه دهک های بالا و افزودن آن به یارانه دهک های پایین تأکید کرد.
مهرداد لاهوتی گفت : متاسفانه کلان قانون هدفمندی یارانه ها به انحراف رفت. پیش از این ما یارانه غیرمستقیم به مردم می دادیم اما در قانون هدفمندی این یارانه را به یارانه مستقیم تبدیل کردیم تا مصرف حامل های انرژی کم شود اما الان یارانه پنهان وحشتناک است و ما بابت مصرف زیاد انرژی به افراد ثروتمند یارانه بیشتری می دهیم. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اقتصادی انتشار : 355 روز و 2 ساعت پیش
هدیه سخاوتمندانه ترامپ به ایران که هیچکس در تهران انتظارش را نداشت / مسیر دریای مدیترانه به روی ایران باز شد / در روزهای آینده شاهد ائتلاف ایران و روسیه علیه ترکیه خواهیم بود؟

هدیه سخاوتمندانه ترامپ به ایران که هیچکس در تهران انتظارش را نداشت / مسیر دریای مدیترانه به روی ایران باز شد / در روزهای آینده شاهد ائتلاف ایران و روسیه علیه ترکیه خواهیم بود؟ پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
محمود الریماوی در العربی الجدید نوشت: تصمیم رئیس جمهور آمریکا مبنی بر خروج کامل و سریع نیروهای آمریکایی از سوریه، غافلگیر کننده نبود؛ چرا که ترامپ پیش از این نیز از تمایل خود برای این خروج صحبت کرده بود، اما تحت فشار وزارت دفاع، عملی کردن این تصمیم را به زمان حاضر موکول کرد.
به گزارش انتخاب ؛ در ادامه این مطلب آمده است: این اعلام ترامپ با استقبال روسیه و ترکیه مواجه شد؛ چرا که عقب نشینی آمریکا را به معنای یک پیروزی استراتژیک برای خود می دانند ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 355 روز و 4 ساعت پیش
حمله جنگنده های اسرائیل به ریف دمشق/ پدافند هوایی موشک های متجاوز را سرنگون کرد

حمله جنگنده های اسرائیل به ریف دمشق/ پدافند هوایی موشک های متجاوز را سرنگون کرد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
درپی حمله جنگنده های رژیم صهیونیستی به ریف دمشق، پدافند هوایی ارتش سوریه به مقابله با آن پرداخته و موشک های متجاوزان را سرنگون کرد.
به گزارش انتخاب به نقل از فارس، ساعتی پیش (شامگاه سه شنبه) منابع محلی از فعال شدن سامانه های پدافند هوایی ارتش سوریه و مقابله آنها با اهداف متجاوز در آسمان دمشق خبر دادند.
بعد از گزارش های محلی از شنیده شدن صدای چند انفجار در ریف دمشق، خبرگزاری رسمی سوریه سانا اعلام کرد که دشمن اسرائیلی از حریم هوایی لبنان حملاتی را علیه این کشور انجام داده است. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 355 روز و 9 ساعت پیش
اتوبوس پرسپولیس کیلومترها از اصفهان فاصله داشت/باز هم تلاش برای قهرمان کردن یک تیم!

اتوبوس پرسپولیس کیلومترها از اصفهان فاصله داشت/باز هم تلاش برای قهرمان کردن یک تیم! پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
باشگاه سپاهان با انتشار مطلبی نسبت به حکم کمیته انضباطی انتقاد کرد.
پرتاب نارنجک از هر جهت محکوم است اما سوالاتی که پیش می آید این است چرا تماشاگران حریف هم که این کار را انجام دادند تنها به جریمه نقدی محکوم شدند؟ آیا میهمان بودن آنان دلیل بر سبک تر بودن احکامشان می شود؟ چرا کمیته انضباطی همین قاطعیت را در صدور احکام مربوط به همین تیم در بازی با سایپا به خرج نداد؟ چرا باز هم در سالی که سپاهان در کورس قهرمانی است این گونه تنبیه می شود ؟ خسارت وارد شده به اتوبوس تیم حریف که کیلومترها دورتر از شهر اصفهان اتفاق افتاده چه ربطی به باشگاه سپاهان ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: ورزشی انتشار : 355 روز و 10 ساعت پیش
کریمی از لیست تیم ملی برای حضور در جام ملت ها خط خورد

کریمی از لیست تیم ملی برای حضور در جام ملت ها خط خورد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
علی کریمی بازیکن تیم فوتبال استقلال که توسط کارلوس کی روش به تیم ملی فوتبال دعوت شده بود با انتشار پستی تلویحا اعلام کرد که تیم ملی را در جام ملت های آسیا همراهی نخواهد کرد.
وی هم اکنون به همراه تیم ملی در اردوی قطر حضور دارد و با این شرایط به ایران باز خواهد گشت.
جام ملت های آسیا از شنبه دو هفته آینده آغاز می شود.
شاگردان کی روش با عراق، یمن و ویتنام همگروه هستند
لینک کوتاه کپی لینک ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: ورزشی انتشار : 355 روز و 10 ساعت پیش
مهم ترین رویدادهای امروز دنیای IT و تکنولوژی؛ از جراحی پلاستیک مجازی بینی تا اولین روبات کارمند عربستان سعودی

مهم ترین رویدادهای امروز دنیای IT و تکنولوژی؛ از جراحی پلاستیک مجازی بینی تا اولین روبات کارمند عربستان سعودی پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : انتخاب هر شب اخبار و رویدادهای روز دنیای تکنولوژی و آی تی را گلچین کرده و به صورت خلاصه منتشر می کند. مهمترین رویدادهای امروز دنیای فناوری و تکنولوژی در زیر آمده است:
این روزها جراحی های زیبایی بسیار رایج شده و جراحی پلاستیک بینی نیز یکی از پرطرفدارترین جراحی ها است. اما برخی از افراد به دلایلی متنوع امکان جراحی بینی را ندارند و در عین حال مایلند بدانند با جراحی پلاستیک بینی چه شکلی می شوند.مشروح خبر را اینجا بخوانید.
آمازون اعلام کرده که از این پس ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 355 روز و 11 ساعت پیش
در لایحه بودجه 98، بودجه کدام نهاد ها و سازمان های غیر دولتی افزایش یافته است؟

در لایحه بودجه 98، بودجه کدام نهاد ها و سازمان های غیر دولتی افزایش یافته است؟ پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
بودجه تعدادی از نهاد ها و سازمان های غیردولتی از جمله مرکز ملی فضای مجازی، ستاد مرکزی راهیان نور، بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس، دفتر تبلیغات حوزه علمیه قم، مرکز خدمات حوزه های علمیه و سازمان صدا و سیما برای سال 98 بر اساس پیشنهاد دولت افزایش یافته است.
لایحه بودجه پیشنهادی دولت صبح امروز از سوی حسن روحانی، رئیس جمهوری تقدیم مجلس شورای اسلامی شد. بر اساس این لایحه بودجه برخی از نهادها و سازمان های غیردولتی افزایش یافته است.
مرکز ملی فضای مجازی که در سال 90 و با حکم رهبر انقلاب اسلامی تأسیس شد ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اقتصادی انتشار : 355 روز و 11 ساعت پیش
عجیب ترین نام هایی که از دنیای فناوری الگو گرفته اند /از پسری به نام گوگل تا دختری به نام ویستا

عجیب ترین نام هایی که از دنیای فناوری الگو گرفته اند /از پسری به نام گوگل تا دختری به نام ویستا پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
این روزها استفاده از نام های عجیب برای دختران و پسران چندان غیر مرسوم نیست. درواقع والدین امروزی با والدین سالهای گذشته تفاوتهایی آشکار دارند.
به گزارش سرویس خواندنی های انتخاب، شاید برایتان عجیب باشد اگر بدانید پسری در جهان زندگی می کند که نامش گوگل است و دختری نیز با نام ویستا صدا می شود. اما چرا والدین باید نام فرزندان خود را تا این حد عجیب انتخاب کنند؟
13 سال پیش هنگامی که یک پسر بچه کوچولو در 12 سپتامبر 2005 برای نخستین بار در این جهان گریه کرد و در سوئد متولد شد، مادر و پدرش او را گوگل کای نامیدند ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: گوناگون انتشار : 355 روز و 12 ساعت پیش
انتقاد وحید جلیلی به صدا و سیما / از بهترین فیلم های انقلاب نظیر به وقت شام حمایت نکردند

انتقاد وحید جلیلی به صدا و سیما / از بهترین فیلم های انقلاب نظیر به وقت شام حمایت نکردند پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
دومین نشست خبری نهمین جشنواره مردمی فیلم عمار، امروز -سه شنبه، 4 دی ماه- در پژوهشگاه رویان آغاز شد.
بنا بر این گزارش، در این نشست نادر طالب زاده ( دبیر)، وحید جلیلی (مسئول شورای سیاست گذاری) و سیدرسول منفرد (دبیر اجرایی این جشنواره) و عبدالحسین شاهوردی (سرپرست پژوهشگاه رویان) حضور داشتند.
در ابتدای نشست وحید جلیلی رئیس شورای سیاست گذاری جشنواره با تشکر از دکتر شاهوردی رئیس پژوهشگاه رویان گفت: به روح مرحوم کاظمی آشتیانی مؤسس این مجموعه و دیگر شهدای گرانقدر آن درود می فرستیم که عمرشان را در راه پیشرفت ایران گذاشتند و به همین دلیل بحث ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: فرهنگی هنری انتشار : 355 روز و 13 ساعت پیش
پیام تسلیت رئیس مجلس در پی حادثه درگذشت دانشجویان واحد علوم تحقیقات

پیام تسلیت رئیس مجلس در پی حادثه درگذشت دانشجویان واحد علوم تحقیقات پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی حادثه تلخ و اندوهبار واژگونی اتوبوس دانشجویان واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاداسلامی را تسلیت گفت.
در این پیام آمده است: حادثه تلخ و اندوهبار واژگونی اتوبوس دانشجویان واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاداسلامی که باعث جان باختن و مصدومیت جمعی از دانشجویان شد موجب تاسف و تاثر گردید .
ضمن عرض تسلیت این مصیبت به مردم بزرگوار ایران و خانواده های داغدار ،رحمت و غفران الهی درگذشتگان و شفای عاجل مجروحان را از درگاه خداوند متعال مسئلت میکنم.
لینک کوتاه کپی لینک ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: سیاسی انتشار : 355 روز و 14 ساعت پیش
چرا عراق حتی اگر بخواهد هم نمی تواند از ایران دل بکند؟

چرا عراق حتی اگر بخواهد هم نمی تواند از ایران دل بکند؟ پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
فارین پالیسی نوشت: پس از تحمل سال ها خشونت، جنگ و تحریم، عراق به آرامی و محتاطانه وارد عصر پس از جنگ می شود. اما تضمینی برای بقای این صلح، ثبات و توسعه اقتصادی وجود ندارد. اعمال هرگونه فشاری بر عراق می تواند ثبات متزلزل این کشور را به خطر بیندازد و درست در زمانی که این کشور به کمک های بین المللی نیازمند است، بار دیگر آن را در موج خشونت ها غرق کند. خروج آمریکا از توافق هسته ای با ایران و تحمیل مجدد تحریم ها علیه ایران، می تواند چنین تهدیدی برای ثبات عراق قلمداد شود. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اقتصادی انتشار : 356 روز و 4 ساعت پیش
واکنش احمد خاتمی به درگذشت آیت الله شاهرودی

واکنش احمد خاتمی به درگذشت آیت الله شاهرودی پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
یک عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: رابطه آیت الله هاشمی شاهرودی با مقام معظم رهبری رابطه ای بسیار صمیمی بود و مقام معظم رهبری هم نسبت به ایشان و جایگاه رفیع ایشان لطف ویژه ای داشته اند.
آیت الله احمد خاتمی در گفت وگو با ایسنا، با تسلیت درگذشت مرحوم آیت الله هاشمی شاهرودی اظهار کرد: آیت الله شاهرودی از فقیهان برجسته نظام اسلامی بودند. فقیه برجسته ای که تربیت شده ی حوزه علمیه باسابقه نجف و شاگرد برجسته شهید بزرگوار آیت الله سید محمدباقر صدر بودند. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: سیاسی انتشار : 356 روز و 11 ساعت پیش
آلودگی هوا چه مضراتی برای جنین دارد؟

آلودگی هوا چه مضراتی برای جنین دارد؟ پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
آلودگی هوا مخاطراتی جدی برای جنین دارد. این موضوع را بانوان باردار بهتر از هر شخص دیگری می دانند و شاید علت نگرانی بسیاری از بانوان در دوران بارداری همین باشد که در هوای آلوده شهرهای بزرگ چه اتفاقی برای جنین که در رحم دارند رخ می دهد.
به گزارش سرویس خواندنی های انتخاب، زندگی در شهرهای بزرگ مزایای متعددی مثل دسترسی به امکانات رفاهی بیشتر را دارد اما همین شهرنشینی مضراتی مثل آلودگی هوا و معضلات بیماری های تنفسی، قلبی عروقی و ... را نیز در پی دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: گوناگون انتشار : 356 روز و 11 ساعت پیش
بیرانوند: مردم با تیم ملی فوتبال آشتی کنند

بیرانوند: مردم با تیم ملی فوتبال آشتی کنند پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
دروازه بان تیم ملی فوتبال کشورمان از هواداران خواست با این تیم آشتی کنند و به حمایت از آن بپردازند.
به گزارش ایسنا، علیرضا بیرانوند بعد از تساوی یک بر یک تیم ملی فوتبال ایران مقابل فلسطین در دیداری تدارکاتی، با بیان این که بازی خوبی مقابل فلسطین انجام دادیم، گفت: از نظر مالکیت خیلی بهتر بودیم. فلسطین تیم چغری بود. آن ها توانستند به ما کمک کنند هرچند هنوز تیم ما کامل نشده است. می دانستیم شرایط سخت خواهد شد. به نظرم روی یک اتفاق گل خوردیم.
ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: ورزشی انتشار : 356 روز و 13 ساعت پیش
مصباحی مقدم: گمانه زنی درباره ریاست بعدی مجمع تشخیص را نشنیده ام

مصباحی مقدم: گمانه زنی درباره ریاست بعدی مجمع تشخیص را نشنیده ام پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با توجه به اخبار متعدد درباره وضعیت وخیم جسمی آیت الله سید محمود هاشمی شاهرودی، در مورد ریاست آینده این نهاد می گوید: هرچند تصمیم گیری درباره این موضوع بر عهده رهبری است، اما تاکنون گمانه زنی در این باره نشنیده ام.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره آینده جایگاه ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام با توجه به وضعیت جسمی آیت الله هاشمی شاهرودی می گوید: نکته اساسی این است که آقای دکتر داوودی، مسئول دفتر ایشان یادآور شده اند هرچند حال جسمی ایشان وخیم است ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: سیاسی انتشار : 356 روز و 14 ساعت پیش
ثبت احوال: کارت ملی هوشمند فقط تا پایان سال صادر می شود

ثبت احوال: کارت ملی هوشمند فقط تا پایان سال صادر می شود پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سخنگوی ثبت احوال کشور: صدور کارت هوشمند ملی تا پایان امسال است و اعتبار کارت های نمونه قدیم تمدید نمی شود.
سیف الله ابوترابی امروز در حاشیه همایش یکصدمین سالگرد سازمان ثبت احوال در جمع خبرنگاران افزود: طرح صدور کارت ملی هوشمند را باید تا پایان سال 97 بر اساس مصوبه هیات وزیران به سرانجام برسانیم و تعیین تکلیف کنیم. همه کسانی که در سال 96 و ما قبل آن تقاضای کارت هوشمند کرده اند و سازمان ثبت احوال نیز کارت آنها را صادر کرده است ولی این افراد برای دریافت این کارت مراجعه نکرده اند باید هر چه سریع تر مراجعه کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اجتماعی انتشار : 356 روز و 15 ساعت پیش
ظریف: اروپایی ها در انجام تعهداتشان به برجام کند عمل می کنند/ منتظرشان نمی مانیم مگر اینکه گام عملی اتخاذ کنند/ گزینه های زیادی بعد از خروج آمریکا از برجام داریم

ظریف: اروپایی ها در انجام تعهداتشان به برجام کند عمل می کنند/ منتظرشان نمی مانیم مگر اینکه گام عملی اتخاذ کنند/ گزینه های زیادی بعد از خروج آمریکا از برجام داریم پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
وزیر خارجه کشورمان با اشاره به اینکه گزینه های زیادی بعد از خروج آمریکا از برجام داریم گفت: اروپایی ها در انجام تعهداتشان به برجام کُند عمل می کنند، ما منتظرشان نمی مانیم مگر اینکه گام عملی اتخاذ کنند.
به گزارش ایسنا، محمد جواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان در گفت وگو با شبکه المیادین گفت: حضور آمریکا در سوریه از همان ابتدا غیرقانونی بود، آمریکا بطور مطلق با داعش نجنگید و حضور آن به نفع ملت سوریه و یا با موافقت دولت آن کشور نبود.
وی افزود: ما اطلاعات کافی در رابطه با برنامه های آمریکا در سوریه نداریم به همین دلیل موضع مشخصی اتخاذ نمی ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 356 روز و 17 ساعت پیش
عکس/ لشکرکشی ارتش آزاد سوریه به منبج

عکس/ لشکرکشی ارتش آزاد سوریه به منبج پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
لینک کوتاه کپی لینک ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: گوناگون انتشار : 356 روز و 20 ساعت پیش
رُما به روایت آلفونسو کوارون

رُما به روایت آلفونسو کوارون پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
آلفونسو کوارون در مصاحبه با گاردین از رُما می گوید، از اینکه تقریبا یک سال در حال انتخاب گروه بازیگری بوده است.
به نقل از گاردین، رُما فیلم آلفونسو کوارون کارگردان مکزیکی که داستان زندگی خدمتکار خانوداگی شان در دوران بچگی خود کوارون را روایت می کند، به تازگی از سوی گاردین به عنوان بهترین فیلم سال 2018 انتخاب شده است.
کوارون درباره ساخت این فیلم شخصی توضیحاتی به گاردین داده که بخشی از آن را از نظر می گذرانیم؛
* تبریک آلفونسو، رُما فیلم شماره یک ما در سال 2018 انتخاب شد، این انتخاب چه حسی به شما می دهد؟ ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: فرهنگی هنری انتشار : 356 روز و 23 ساعت پیش
موی سیاه خرس زخمی 2 هفته در مولوی است

موی سیاه خرس زخمی 2 هفته در مولوی است پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
کارگردان نمایش موی سیاه خرس زخمی از اجرای این اثر نمایشی به مدت 2 هفته در تالار مولوی خبر داد.
جابر رمضانی نویسنده و کارگردان تئاتر درباره فعالیت اخیرش در این حوزه گفت: قرار است از 9 دی ماه نمایش موی سیاه خرس زخمی را در تالار مولوی به صحنه ببرم. این نمایش که نوشته مشترک من و پیام سعیدی است تا 23 دی ماه به مدت 12 شب اجرا می شود.
وی ادامه داد: بعد از گذشت حدود 7 سال و اجرای نمایش های تیم شنا و اسکیس در تالار مولوی، گروه تئاتر سوراخ تو دیوار مجددا این تالار را برای اجرا انتخاب کرده است ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: فرهنگی هنری انتشار : 356 روز و 23 ساعت پیش
واکنش رییس بسیج جامعه زنان به اختلال اعتقادی / مدعیان نامزدی با شهدا مشکلات روانی و افسردگی دارند

واکنش رییس بسیج جامعه زنان به اختلال اعتقادی / مدعیان نامزدی با شهدا مشکلات روانی و افسردگی دارند پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئیس بسیج جامعه زنان با تاکید بر اینکه مدعیان نامزدی با شهدا متوهم، افسرده و روانپریش هستند، گفت: به لحاظ عقلانی چنین موضوعی قابل قبول نیست و چنین ادعاهایی بسیار عجیب و غیرعقلانی هستند.
مینو اصلانی (رئیس بسیج جامعه زنان) در گفت وگو با ایلنا در واکنش به اخبار منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر اینکه برخی دختران بسیجی برای ارتباط روحی بیشتر با شهدا به نامزدی آنها در می آیند، گفت: تاکنون چنین موضوعی را نشنیده ام، اما به هر حال معتقدم انسان در هر مورد باید به عقل خود رجوع کند و عقلانیت اقتضا می کند ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: سیاسی انتشار : 356 روز و 23 ساعت پیش
زمین خواری میلیاردی در شهریار

زمین خواری میلیاردی در شهریار پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
فرمانده انتظامی غرب استان تهران از رفع تصرف 2600 متر از اراضی ملی به ارزش 13میلیارد ریال در شهرستان شهریار خبر داد.
سردار محسن خانچرلی در این باره گفت: در پی کسب خبری مبنی بر تصرف اراضی ملی در یکی از مناطق گردشگری شهرستان شهریار، بررسی موضوع در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت .
وی افزود: در جریان رسیدگی به این پرونده، ماموران پلیس آگاهی شهرستان با انجام تحقیقات پلیسی، چهار متهم که با محصور کردن 2600 متر از زمین های ملی در شهرستان شهریار را در تصرف خود در آورده بودند، شناسایی و دستگیر کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: حوادث انتشار : 356 روز و 23 ساعت پیش
وقوع زلزله 6.4 ریشتری در مجمع الجزایر تونگا

وقوع زلزله 6.4 ریشتری در مجمع الجزایر تونگا پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مرکز لرزه نگاری آمریکا از وقوع زمین لرزه ای به بزرگی 6.4 ریشتر در مجمع الجزایر تونگا خبر داد.
مرکز لرزه نگاری آمریکا اعلام کرد: این زمین لرزه با بزرگی 6.4 ریشتر ساعت 23:08 دقیقه روز گذشته (یک شنبه) به وقت گرینویچ سواحل مجمع الجزایر تونگا را به لرزه درآورد.
کانون این زمین لرزه در فاصله حدود 83 کیلومتری شمال پایتخت تونگا و در عمق 100 کیلومتری بوده است.
بنابر گزارش اسپوتنیک، تاکنون گزارشی از تلفات و خسارت های احتمالی این زمین لرزه منتشر نشده است. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: گوناگون انتشار : 356 روز و 23 ساعت پیش
میدل ایست آی: اشتباهات بن سلمان جرقه بحرانی بزرگتر است

میدل ایست آی: اشتباهات بن سلمان جرقه بحرانی بزرگتر است پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سایت "میدل ایست آی" در گزارشی اعلام کرد که قتل جمال خاشقجی جایگاه واقعی ولیعهد عربستان در جهان را فاش کرد.
دیوید هرست، روزنامه نگار برجسته انگلیسی در مقاله ای برای سایت میدل ایست آی نوشت: قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد عربستانی در کنسولگری این کشور در استانبول جایگاه واقعی محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان در جهان عرب را نشان داد. او و سایر سرکشان منطقه دیگر عوامل ثبات در خاورمیانه به حساب نمی آیند. بن سلمان شخصی نیست که بتوان به او اعتماد کرد چراکه در انجام مأموریت هایش مرتکب اشتباهات بزرگ می شود ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 356 روز و 23 ساعت پیش
کاخ سفید: ترامپ تصمیمش درباره خروج از سوریه را عوض نمی کند

کاخ سفید: ترامپ تصمیمش درباره خروج از سوریه را عوض نمی کند پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئیس دفتر موقت کاخ سفید اعلام کرد: علیرغم استعفای وزیر دفاع آمریکا و دیگر مقامات عالی رتبه، رئیس جمهوری این کشور تصمیش درخصوص خروج نیروهای آمریکایی از سوریه را تغییر نخواهد داد.
مایک مولُوینی، رئیس دفتر موقت کاخ سفید در مصاحبه با شبکه خبری ای بی سی نیوز گفت: به نظر من دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا از ابتدا به مردم گفته بود که نمی خواهد آمریکا برای همیشه در سوریه بماند. شما شاهد نتیجه نهایی دو سال تلاش ما در سوریه هستید.
وی افزود: در نظر داشته باشید این مساله که یک رئیس جمهوری برخی از اعضای کابینه خود را به خاطر این قبیل اختلافات ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 356 روز و 23 ساعت پیش
ابهام بزرگ در واگذاری سرخ ها در یک فرایند عجیب پرسپولیس به جز لوگو چه چیزی برای واگذاری دارد؟/ ثروتمند بی پول!

ابهام بزرگ در واگذاری سرخ ها در یک فرایند عجیب پرسپولیس به جز لوگو چه چیزی برای واگذاری دارد؟/ ثروتمند بی پول! پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
در حالی صحبت از واگذاری باشگاه پرسپولیس به بخش خصوصی مطرح می شود که این باشگاه ملکی به نام خود ندارد و تنها یک لوگو باید به بخش خصوصی واگذار شود!
این روزها باز هم بحث خصوصی سازی دو باشگاه پرسپولیس و استقلال مطرح شده و طبق گفته مسئولان ارشد وزارت ورزش و جوانان قرار است این دو باشگاه پرطرفدار به بخش خصوصی واگذار شوند. این در حالی است که هنوز ساز و کار رسمی و دقیق برای این واگذاری مشخص نشده و معلوم نیست با چه راهکارهایی قرار است اداره این 2 باشگاه که میلیون ها هوادار دارند به دست مردم سپرده شود. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: ورزشی انتشار : 356 روز و 23 ساعت پیش
متقاضیان کارت سوخت حتما به سایت پست مراجعه کنند

متقاضیان کارت سوخت حتما به سایت پست مراجعه کنند پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
طبق اعلام معاون فنی و بازرگانی شرکت ملی پست، با توجه به این که برخی کارت های سوخت در پست موجودند، افراد به سایت اصلی مراجعه کرده و حتما از موجودیت کارت خود، زمان ارسال آن و سایر فرآیندها مطلع شوند.
محمد احمدی، اظهار کرد: طبق آمار، تعداد کارت های سوخت تحویل داده شده از شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی، از سال های 1393- 1396 به مجموعه شرکت پست، حدود 940 هزار است. این کارت ها ممکن است به دلیل این که طی سنوات گذشته، تغیراتی چون تغییر مالکان، تغییر نشانی افراد، ایجاد مسئله ای برای خودرو هم چون اسقاط یا غیره، از سوی صاحبان جدید خودرو ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اقتصادی انتشار : 357 روز و 2 ساعت پیش
چه کسانی برای دریافت سود سهام عدالت در اولویت هستند؟

چه کسانی برای دریافت سود سهام عدالت در اولویت هستند؟ پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سازمان خصوصی سازی فعلا زمانی را برای پرداخت نوبت دوم سود سهام عدالت مربوط به سال مالی 1396 اعلام نکرده اما تاکید کرده که دهک های کم درآمدتر را در اولویت قرار می دهد.
در ماه گذشته مقداری از سود سهام عدالت مربوط به سال مالی 1396 به حساب تعدادی از مشمولان واریز شد. در آن مرحله به مشمولانی که مددجوی کمیته امداد امام خمینی(ره) یا تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور بودند و از تخفیف 50 درصدی برخوردار شدند، مبلغ 175 هزار تومان سود سهام پرداخت شد.
سازمان خصوصی سازی فعلا زمانی را برای واریز نوبت دوم سود سهام عدالت سال مالی 1396 اعلام نکرده ولی آن ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اقتصادی انتشار : 357 روز و 2 ساعت پیش
3 نکته در مورد همزمانی رزمایش نظامی ایران همزمان با ورود ناو هواپیمابر آمریکا به خلیج فارس / همه چیز به تهدید تهران برای بستن تنگه هرمز برمی گردد

3 نکته در مورد همزمانی رزمایش نظامی ایران همزمان با ورود ناو هواپیمابر آمریکا به خلیج فارس / همه چیز به تهدید تهران برای بستن تنگه هرمز برمی گردد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
العربی الجدید نوشت: بازگشت ناو هواپیما بر آمریکایی جان ستینیس به آبهای خلیج فارس در جنوب ایران، همزمان شد با اجرای مرحله آخر مانور نظامی سپاه پاسداران ایران با عنوان رسول اعظم12 ، که در نزدیکی همین منطقه انجام شد.
به گزارش انتخاب ؛ در ادامه این مطلب رسانه قطری آمده است: درست است که فرماندهان نظامی در تهران تاکید می کنند که مانورهای صورت گرفته، دوره ای بوده و اجرای آن مدتی قبل برنامه ریزی شده است، اما این رزمایشها به دلایل متعددی، اهمیت زیادی دارد؛ اول آنکه ایران آن را هجومی نامیده است ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 357 روز و 4 ساعت پیش
حال آیت الله هاشمی شاهرودی مساعد نیست

حال آیت الله هاشمی شاهرودی مساعد نیست پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
یک منبع آگاه از نامساعد بودن حال جسمانی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام خبر داد.
به گزارش انتخاب به نقل از ایسنا، به گفته این منبع آگاه، حال آیت الله هاشمی شاهرودی، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام مساعد نیست.
وی خاطرنشان کرد که آیت الله شاهرودی در حال حاضر در بخش مراقبت های ویژه به سر می برد.
با شدت گرفتن بیماری آیت الله هاشمی شاهرودی، جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام در ماه های گذشته بدون حضور او برگزار شده است. آیت الله شاهرودی آخرین بار در 16 تیر 97 به عنوان رئیس ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: سیاسی انتشار : 357 روز و 10 ساعت پیش
رویای کیمیاگری تحقق یافت!

رویای کیمیاگری تحقق یافت! پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
دانشمندان چینی موفق شده اند با قرار دادن مس در مجاورت گاز آرگون، فلزی با خواص مشابه با طلا تولید کنند.
به گزارش ایسنا و به نقل از یاهو نیوز، گروهی از محققان چینی، فلز مس ارزان قیمت را به یک ماده جدید تقریبا یکسان با طلا تبدیل کرده اند.
محققان این آزمایش می گویند این کشف به میزان قابل توجهی استفاده از فلزات نادر و گرانقیمت در کارخانجات را کاهش خواهد داد.
پروفسور "سان جیان" و همکارانش در موسسه فیزیک شیمی دالیان در آکادمی علوم چینی در لیائونینگ، یک قطعه مس را زیر یک شعله گاز آرگون داغ و دارای بار الکتریکی قرار دادند. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 357 روز و 10 ساعت پیش
نتانیاهو: سیاست ما در قبال سوریه با خروج آمریکا تغییر نمی کند

نتانیاهو: سیاست ما در قبال سوریه با خروج آمریکا تغییر نمی کند پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
بنیامین نتانیاهو در نشست هفتگی کابینه رژیم صهیونیستی افزود که تصمیم آمریکا برای خروج دو هزار نظامی خود از سوریه سیاست ما را در آنجا تغییر نخواهد داد.
وی در ادامه اتهام های خود علیه ایران مدعی شد که تل آویو به تلاش برای جلوگیری از نفود ایران در سوریه ادامه می دهد.
نتانیاهو همچنین گفت: همکاری با آمریکا در عرصه های مختلف اعم از عملیاتی، اطلاعاتی و بسیاری از زمینه های امنیتی ادامه دارد.
نخست وزیر رژیم صهیونیستی افزود: عملیات سپر شمال در مرز لبنان برای انهدام تونل های حزب الله ادامه خواهد یافت. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 357 روز و 11 ساعت پیش
کرملین: پوتین توانایی پاسخ به هر پرسشی را دارد

کرملین: پوتین توانایی پاسخ به هر پرسشی را دارد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
دمیتری پسکوف در برنامه مسکو،کرملین وپوتین مدعی شد: هیچ یک از سران دنیا نمی توانند همچون پوتین در چنین حالتی گفت وگو کنند.
پسکوف به عنوان مثال به پرسش خبرنگار اوکراینی از پوتین و حمله او به سیاست روسیه در خصوص اوکراین اشاره کرد و گفت: پوتین به این پرسش پاسخ داد که نشان می دهد رئیس جمهوری روسیه آماده مواجهه با هر پرسشی است.
چهاردهمین کنفرانس مطبوعاتی رئیس جمهوری روسیه روز پنجشنبه هفته گذشته برگزار شد و پوتین به مدت 3 ساعت و 43 دقیقه با اصحاب رسانه گفت وگو کرد که از نظر تعداد پرسش و مدت زمان گفت وگو یک رکورد جدید برای او محسوب می شود ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 357 روز و 11 ساعت پیش
مهم ترین رویدادهای امروز دنیای IT و تکنولوژی؛ از کاهش قیمتهای تسلا در چین تا رشد هوش مصنوعی در حوزه پزشکی

مهم ترین رویدادهای امروز دنیای IT و تکنولوژی؛ از کاهش قیمتهای تسلا در چین تا رشد هوش مصنوعی در حوزه پزشکی پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
انتخاب هر شب اخبار و رویدادهای روز دنیای تکنولوژی و آی تی را گلچین کرده و به صورت خلاصه منتشر می کند. مهمترین رویدادهای امروز دنیای فناوری و تکنولوژی در زیر آمده است:
بحث در مورد اثرات هوش مصنوعی توسط دو موضوع تحت تاثیر قرار گرفته است. یکی هراس از یکپارچگی است و دیگری رویدادهایی که باعث می شوند هوش مصنوعی از هوش انسانی فراتر رفته و به عبارتی مهار آن از کنترل انسانی خارج شود و حتی عواقب احتمالی فاجعه باری را رقم زند. نگرانی دیگر این است که یک انقلاب صنعتی جدید اجازه می دهد تا ماشین ها تقریبا در هر حوزه جامعه از حمل و نقل تا ارتش و مراقبت ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 357 روز و 11 ساعت پیش
قیمت خودرو تسلا3 در چین برای سومین بار طی 2 ماه اخیرشکست

قیمت خودرو تسلا3 در چین برای سومین بار طی 2 ماه اخیرشکست پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
گروه خودروسازی تسلا ، قیمت خودرو تسلا 3 را در چین کاهش داد. این اقدام برای بار سوم طی دو ماه اخیر انجام می شود و نشان می دهد بازار چین برای این گروه خودروسازی مهم است.
به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، قیمت خودروهای مدل 3 تا 7.6 درصد کاهش یافته است و هم اکنون قیمت پایه مدل 3 در چین 500 هزار یوان برابر با 72،000 دلار است.
این سومین بار طی دو ماه گذشته بود که تسلا قیمت های خود را در چین کاهش داده است. در نوامبر، این شرکت قیمت مدل های X و مدل S را بین 12 تا 26 درصد کاهش داد. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: گوناگون انتشار : 357 روز و 11 ساعت پیش
حماس: کرانه باختری میدان بزرگ نبرد است؛ مقاومت تنها گزینه ماست

حماس: کرانه باختری میدان بزرگ نبرد است؛ مقاومت تنها گزینه ماست پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
ماهر صلاح رئیس جنبش حماس در خارج گفت که کرانه باختری میدان نبرد بزرگ است که نوید نابودی اشغالگران را می دهد.
وی طی سخنانی به مناسبت سی و یکمین سالروز تاسیس جنبش حماس در صیدا واقع در جنوب لبنان گفت: عملیات های منحصر به فرد علیه صهیونیست ها در کرانه باختری به راه افتاده است.
صلاح تاکید کرد که حماس با قدرت از فلسطینیان حمایت می کند و مقاومت ما نتانیاهو و کابینه اش را ساقط خواهند کرد کما اینکه باراک و اولمرت و لیبرمن ساقط شدند.
وی گفت ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 357 روز و 12 ساعت پیش
روحانی سه شنبه برای تقدیم بودجه به مجلس می رود

روحانی سه شنبه برای تقدیم بودجه به مجلس می رود پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
یک عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت که لایحه بودجه سال 98 روز سه شنبه تقدیم مجلس خواهد شد.
بهروز نعمتی در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: بر اساس مذاکره ای که با آقای واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهور داشتم، ایشان اعلام کرد که آقای روحانی روز سه شنبه برای تقدیم لایحه بودجه در جلسه علنی مجلس حاضر خواهد شد.
به گزارش ایسنا، دولت قرار بود لایحه بودجه سال 98 را تا 15 آذر تقدیم مجلس کند که در پی ارائه رهنمودهایی از سوی مقام معظم رهبری در این باره، تقدیم لایحه بودجه به مجلس تا بررسی مجدد آن به تعویق افتاد.
لینک کوتاه کپی لینک ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: سیاسی انتشار : 357 روز و 12 ساعت پیش
ماموریت روحانی به اعضای دولت برای پیگیری کامل توافقات سفر ترکیه/ واعظی رئیس کمیسیون مشترک اقتصادی تهران و آنکارا شد

ماموریت روحانی به اعضای دولت برای پیگیری کامل توافقات سفر ترکیه/ واعظی رئیس کمیسیون مشترک اقتصادی تهران و آنکارا شد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
در این سفر، رئیس جمهور و مسئولان دولت ترکیه، مواضع و سیاست های مستقل و مناسبی را در رابطه با حمایت از توافق هسته ای و ضرورت مقابله با تحریم های غیرقانونی علیه ایران، اعلام نموده و زمینه های همکاری بلند مدت و راهبردی در حوزه های تجاری، بانکی، صنعتی، حمل و نقل و سرمایه گذاری مشترک مورد توافق قرار گرفته است.
رئیس جمهور با توجه به اهمیت توسعه همکاری های اقتصادی دو کشور و زمینه های متعدد و متنوع همکاری، کلیه اعضای دولت را به پیگیری کامل توافقات سفر و انجام تعهدات مأمور کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 357 روز و 13 ساعت پیش
شجاعی: تیم ملی برای من و یا کی روش نیست

شجاعی: تیم ملی برای من و یا کی روش نیست پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران می گوید، دیگر زمان انتقاد کردن و پاسخ به سوالات نیست.
به گزارش ایسنا، مسعود شجاعی در حاشیه تمرین امروز (یک شنبه) تیم ملی درباره کمپ این تیم در قطر اظهار کرد: همه چیز اینجا خوب است. روز اولی که به اینجا آمدیم، می خواستم از این امکانات فیلم بگیرم. امکاناتی که اینجا هست، واقعا عالی است. یک کشور با یک میلیون جمعیت چنین امکاناتی دارد. آنها این امکانات را فراهم کردند که هم خودشان استفاده کنند و هم با آمدن تیم هایی چون بایرن مونیخ درآمدزایی کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: ورزشی انتشار : 357 روز و 13 ساعت پیش
ثبت با سند برابر است

ثبت با سند برابر است پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
احمد تویسرکانی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور مدتی پیش طی بخشنامه ای به سردفتران اسناد رسمی اعلام کرد که از 15 آذر موظف به تصویربرداری از اثر انگشت خود و درج آن در پای اسناد هستند و به گفته او این تصمیم در راستای پیشگیری از خدشه احتمالی به اعتبار اسناد رسمی گرفته شده که البته با مخالفت برخی سردفتران با مواج شد.
به همین علت هفتم آذر تعدادی از سردفتران اسناد رسمی تهران با برگزاری نشستی در کانون سردفتران و دفتریاران به بخشنامه رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور مبنی بر تصویربرداری از اثر انگشت سردفتران اعتراض کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: گوناگون انتشار : 357 روز و 13 ساعت پیش
رئیس اجرایی دولت افغانستان نامزد انتخابات ریاست جمهوری می شود

رئیس اجرایی دولت افغانستان نامزد انتخابات ریاست جمهوری می شود پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
انتخابات ریاست جمهوری افغانستان 31 فروردین ماه سال آینده برگزار می شود و منابع نزدیک به عبدالله عبدالله رئیس اجرایی دولت وحدت ملی افغانستان از نامزدی وی در این انتخابات خبر دادند.
تا کنون مشخص نشده است که عبدالله مستقل و یا از طرف حزب سیاسی خاصی برای انتخابات سال آینده نامزد می شود.
پیش از این 10 تن از نامزدان احتمالی انتخابات ریاست جمهوری افغانستان از کمیسیون انتخابات فرم های ثبت نام دریافت کرده اند که احمدولی مسعود برادر احمدشاه مسعود فرمانده معروف سابق جهادی افغانستان، شیدامحمدابدالی سفیر سابق افغانستان در هند ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 357 روز و 13 ساعت پیش
انتظار عجیب شفر از رسانه ها؛ به گادوین منشا یورش ببرید!

انتظار عجیب شفر از رسانه ها؛ به گادوین منشا یورش ببرید! پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
شفر در حالی خواستار تغییر رویه نسبت به مهاجم پرسپولیس است که بازیکن محبوبش در استقلال حتی به اندازه یک بازی که منشا در ترکیب پرسپولیس به میدان رفته، موثر نبوده است. تمام ماحصل حضور گرو در استقلال در نیم فصل به یک گل زده آن هم از روی نقطه پنالتی مربوط می شود و این بازیکن در تمام دقایقی که برای استقلال در لیگ و جام حذفی به میدان رفت، هرگز در قواره این باشگاه نبود.
شفر در شرایطی انتظار دارد که حالا رسانه ها به سمت منشا یورش ببرند و از این بازیکن انتقاد کنند که مهاجم پرسپولیس با عبور از یک فصل درخشان در تیم پیکان به عضویت پرسپولیس درآمد و بعد ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: ورزشی انتشار : 357 روز و 14 ساعت پیش
کاروان تجهیزات نظامی ترکیه به نزدیک مرزهای سوریه رسید

کاروان تجهیزات نظامی ترکیه به نزدیک مرزهای سوریه رسید پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
ارتش ترکیه کاروان جدیدی از تجهیزات و نیروهای نظامی خود را به مرزهای مشترک این کشور با سوریه روانه کرده است.
این کاروان نظامی شامل نفربرهای زرهی و تجهیزات نظامی است که ارتش ترکیه به همراه نظامیان خود از پادگان های استان های مختلف عازم جنوب کشور کرده تا در نزدیک مرزهای سوریه مستقر شوند.
طبق این گزارش، کاروان نظامی ترکیه تحت تدابیر شدید امنیتی، وارد منطقه 'البیلی' در استان کلیس واقع در جنوب این کشور شده است.
بنابر اعلام آناتولی، این کاروان برای تقویت یگان های نظامی مستقر در مرزهای مشترک با سوریه اعزام شده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 357 روز و 14 ساعت پیش
ترامپ به دنبال بهره برداری سیاسی از تعطیلی دولت آمریکا است

ترامپ به دنبال بهره برداری سیاسی از تعطیلی دولت آمریکا است پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
باب کورکر رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا با انتقاد از رویکرد دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور در اصرار بر بودجه درخواستی برای ساخت دیوار مرزی با مکزیک، درگیری وی با دمکرات ها را جنگ ساختگی توصیف کرد.
کورکر در گفت وگویی با شبکه خبری سی ان ان افزود:بن بستی که به علت دعوای ترامپ با دمکرات ها بر سر بودجه ساخت دیوار مرزی به وجود آمده و دولت آمریکا را به تعطیلی کشانده، بیشتر ناشی از رویکرد ترامپ برای بهره برداری سیاسی از این موضوع است.
ترامپ خواستار 5 میلیارد دلار بودجه برای ساخت این دیوار است اما دمکرات های سنای آمریکا به رهبری چاک ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 357 روز و 14 ساعت پیش
رئیس دپارتمان داوری: VAR ابتدا در بازی لیگ یک تست می شود

رئیس دپارتمان داوری: VAR ابتدا در بازی لیگ یک تست می شود پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئیس دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال گفت: سیستم کمک داور ویدئویی ابتدا در یکی از مسابقات لیگ دسته اول تست خواهد شد.
به گزارش فارس، داود رفعتی در گفت وگو با بخش خبری شبکه سه در مورد استفاده از کمک داور ویدئویی گفت: امروز این تکنولوژی را تست کردیم که مرحله اول آن موفقیت آمیز بود اما این سیستم نیاز دارد که باز هم مورد تست و آزمایش قرار بگیرد. این سیستم را در یک بازی غیررسمی و دوستانه مورد آزمایش قرار می دهیم.
وی افزود: با دو سه شرکت دیگر هم در مورد اجرای سیستم کمک داور ویدئویی در حال مذاکره هستیم ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: ورزشی انتشار : 357 روز و 14 ساعت پیش
وزیر خارجه پاکستان فردا در تهران

وزیر خارجه پاکستان فردا در تهران پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان اعلام کرد، رییس دستگاه دیپلماسی پاکستان فردا (دوشنبه) به تهران می آید.
به گزارش ایسنا، بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان گفت: شاه محمود قریشی، وزیر امور خارجه پاکستان فردا در جریان سفر به تهران، با محمدجواد ظریف، همتای ایرانی خود دیدار و در خصوص آخرین تحولات روابط دوجانبه و مهم ترین مسائل منطقه ای و بین المللی گفت وگو و رایزنی خواهد کرد.
لینک کوتاه کپی لینک ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 357 روز و 15 ساعت پیش
ورود کمیسیون شوراهای مجلس به حواشی نماینده سراوان

ورود کمیسیون شوراهای مجلس به حواشی نماینده سراوان پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سخنگوی کمیسیون شوراها از ورود این کمیسیون به موضوع رخ داده برای نماینده سراوان خبر داد.
اصغر سلیمی، سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی، در گفت وگو با تسنیم ، با اشاره به نشست عصر امروز این کمیسیون گفت: در این جلسه مقرر شد 2 عضو کمیسیون گزارشی درباره حواشی رخ داده برای نماینده سراوان در مجلس تهیه و به کمیسیون ارائه کنند.
وی با بیان اینکه یک بند از طرح الحاق یک ماده به قانون مالیات های مستقیم برای مقابله با سوداگری در بازار مسکن در این کمیسیون بررسی شد ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: سیاسی انتشار : 357 روز و 15 ساعت پیش
سوخو جای بوئینگ و ایرباس را می گیرد؟

سوخو جای بوئینگ و ایرباس را می گیرد؟ پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
به نظر می رسد که هواپیمای روسی سوخو 100 به عنوان جایگزینی برای هواپیماهای مسافربری بوئینگ و ایرباس آماده ورود به ناوگان هوایی ایران شده است.
به گزارش ایسنا به نقل از The national interest online، پس از اعمال و بازگشت تحریم های خصمانه ایالات متحده آمریکا علیه ایران، شرکت هواپیماسازی بوئینگ و ایرباس قراردادهای فروش و سفارش هواپیماهایی را که با ایران به امضا رسانیده بودند، لغو کردند و بدین ترتیب ایران برای نوسازی ناوگان هوایی خود به دنبال جایگزین های مناسب بود. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: گوناگون انتشار : 357 روز و 15 ساعت پیش
قیمت مسکن در آستانه آرامش چندساله

قیمت مسکن در آستانه آرامش چندساله پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
با آن که موتور بازار مسکن خاموش شده است، ولی مدتی طول می کشد تا به توقفِ کامل برسد، به بیان دیگر، سرعتِ حرکتِ قیمت مسکن در حال کُندشدن است و در یکی از روزهای زمستان سال جاری کاملاً متوقف خواهد شد.
بر اساس رویه سال های اخیر، گزارش ماهانه تحولات بازار مسکن تهران، طی هفتهٔ اولِ ماهِ بعد توسط وزارت راه و شهرسازی و بانک مرکزی منتشر می شود که غالباً تفاوت ناچیزی با هم دارند. آخرین گزارش نیز مربوط به آبان ماه بود که در هفته اول آذر منتشر شد که بر اساس آن متوسط قیمت مسکن تهران در آبان به حدود 9.1 میلیون تومان رسیده بود ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اقتصادی انتشار : 357 روز و 15 ساعت پیش
اتحادیه اروپا ایمن ترین هوش مصنوعی جهان را خواهد داشت؟

اتحادیه اروپا ایمن ترین هوش مصنوعی جهان را خواهد داشت؟ پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
این روزها که تب و تاب توسعه هوش مصنوعی همه جهان را در برگرفته است، اتحادیه اروپا ممیزی های سنگینی برای توسعه هوش مصنوعی قائل شده است. ممیزی هایی که نشان می دهد اتحادیه اروپا قصد دارد رویکرد خود در حوزه هوش مصنوعی را از رقبای قدرتمندی مانند ایالات متحده و چین متمایز کند.
به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، بر اساس برخی از آخرین اطلاعات موجود، سرمایه گذاری اروپا در حوزه هوش مصنوعی در سال 2016 حدود 3 تا 4 میلیارد دلار بود، این بودجه 8 تا 12 میلیارد دلار در آسیا و 15 تا 23 میلیارد دلار در آمریکای شمالی است ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 357 روز و 15 ساعت پیش
بن سلمان مشاور سابق خود را مامور بهبود وجهه اسرائیل در عربستان کرده بود

بن سلمان مشاور سابق خود را مامور بهبود وجهه اسرائیل در عربستان کرده بود پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
یک رسانه صهیونیستی از دستور ولیعهد عربستان به مشاور سابق خود درباره رژیم صهیونیستی پرده برداشت.
به گزارش ایسنا، روزنامه عبری زبان "معاریو" به نقل از چند منبع رسانه ای آمریکایی نوشت که محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان مأموریت ویژه ای را درباره اسرائیل به سعود القحطانی، مشاور سابق خود محول کرده بود.
طبق گزارش این روزنامه، ولیعهد سعودی، القحطانی را مأمور بهبود وجهه رژیم اشغالگر در میان افکار عمومی عربستان کرده بود.
روزنامه "وال استریت ژورنال" آمریکا نیز پیشتر گزارش داد که القحطانی به رسانه های سعودی دستور داده بود در راستای تغییر ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 357 روز و 16 ساعت پیش
ورزش کردن در چه شرایطی اشتباه است؟

ورزش کردن در چه شرایطی اشتباه است؟ پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
همیشه تاکید پزشکان، متخصصان زیبایی و متخصصین تغذیه بر این است، که به طور دائم و مرتب ورزش کنید. این تاکید به ویژه از سنین میانسالی به بعد مهم تر می شود. اما به نظر می رسد ورزش کردن در برخی شرایط چندان کارکرد مثبتی ندارد و حتی می تواند خطرناک باشد.
به گزارش سرویس خواندنی های انتخاب، ورزش کردن در برخی شرایط برای افراد خطرناک است و نباید در این شرایط به بدن فشار آورد:
_اگر مشکلات آرتروز یا ساییدگی مفاصل دارید به هیچ وجه بدون مشورت کردن با پزشک یا فیزیوتراپیست ورزش نکنید ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 357 روز و 16 ساعت پیش
آخرین تصویر هوایی و آمار از دریاچه ارومیه

آخرین تصویر هوایی و آمار از دریاچه ارومیه پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
آخرین تصویر هوایی از دریاچه ارومیه، از وضعیت ناخوش احوال نگین آبی شمال غرب کشور حکایت دارد درحالیکه طبق آمار اعلامی وزارت نیرو با افزایش تراز نسبت به مدت مشابه سال گذشته مواجه است.
به گزارش خبرآنلاین، بنا به اعلام مطالعات پایه منابع آب وزارت نیرو، تراز دریاچه ارومیه نسبت به سال گذشته با 26 سانتیمتر افزایش به 1270.54 رسیده ضمن اینکه وسعت این دریاچه نیز با 312.5 کیلومترمربع افزایش به 2047.49 کیلومتر مربع رسیده است.
همچنین هم اکنون حجم آب دریاچه 1.54 میلیارد مترمکعب است.
لینک کوتاه کپی لینک ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: گوناگون انتشار : 357 روز و 16 ساعت پیش
مطهری: آموزش وپرورش در آتش سوزی مدرسه زاهدان مقصر است

مطهری: آموزش وپرورش در آتش سوزی مدرسه زاهدان مقصر است پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: آقای وزیر آموزش و پرورش قبل از استیضاح مجدد استعفای خود را امضا کنید که بتوانید با آرامش بخوابید.
به گزارش ایسنا، علیم یارمحمدی در تذکری شفاهی در جلسه علنی امروز مجلس خطاب به هیات رییسه مجلس گفت: حادثه آتش سوزی مدرسه زاهدان که منجر به فوت چند طفل معصوم شد را به مردم ایران و خانوادگان این فرشتگان تسلیت می گویم، هیئت رییسه مجلس؛ اینجانب تاکنون ده ها فقره مکاتبه طرح سوال و تذکر در خصوص پایین بودن شاخصه های آموزشی استان به خصوص بلوچستان را از وزرای آموزش ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اجتماعی انتشار : 357 روز و 17 ساعت پیش
زوایای پنهان ماه های پایانی زندگی خاشقجی/ واشنگتن پست: مقالات خاشقجی به دستور قطر نوشته می شدند

زوایای پنهان ماه های پایانی زندگی خاشقجی/ واشنگتن پست: مقالات خاشقجی به دستور قطر نوشته می شدند پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
روزنامه واشنگتن پست در گزارش غیرمنتظره جدیدی از زوایای پنهان ماه های پایانی زندگی جمال خاشقجی پرده برداشته و می نویسد، طرف های قطری به او پیشنهاد نگارش مقالاتی در روزنامه های آمریکایی را می دادند و مسیر ترجمه مقالات او را فراهم می کردند.
این روزنامه در گزارشی که درخصوص برخی زوایای ماه های پایانی زندگی خاشقجی تهیه کرده، نوشته است: دشوارترین موضوع درباره زندگی جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد سعودی ارتباطش با موسسه قطری بوده است. این در حالی است که دبیران بخش تحلیل واشنگتن پست که از بخش خبری این روزنامه مستقل عمل می کند، گفته اند ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 357 روز و 17 ساعت پیش
چاووش اوغلو: نتانیاهو "قاتلی خونسرد در عصر نوین" است

چاووش اوغلو: نتانیاهو "قاتلی خونسرد در عصر نوین" است پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مولود چاووش اوغلو، بنیامین نتانیاهو را یک "قاتل خونسرد" در عصر مدرن نامید.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی مولود چاووش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه در پیامی در توییتر نوشت: بنیامین نتانیاهو "یک قاتل خونسرد در عصر مردن" و مسئول کشتار هزاران نفر از فلسطینیان بی گناه است.
همچنین عمر چلیک، سخنگوی حزب عدالت و توسعه با رد اتهامات مطرح شده مبنی بر بدرفتاری ترکیه با کردهای این کشور، گفت: همه شهروندان در ترکیه با یکدیگر برابر هستند.
وی ادامه داد ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 357 روز و 17 ساعت پیش
440 آتش نشان سراغ 21 هزار ساختمان ناایمن تهران می روند

440 آتش نشان سراغ 21 هزار ساختمان ناایمن تهران می روند پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا؛ با اجرای طرح نظام بازرسی ایمنی ساختمان، شناسایی و ایمن سازی ساختمانهای شهر تهران با روش جدید مبتنی بر ساختار نظام مند علمی و نتیجه محور، در دستور کار سازمان آتش نشانی تهران قرار گرفت.
محمود قدیری؛ معاون پیشگیری سازمان آتش نشانی تهران درباره جزئیات این طرح گفت: در چارچوب اجرای ماده یک مصوبه توسعه و بهبود خدمات شهری که به تصویب شورای شهر رسیده است، طرح نظام بازرسی ایمنی از مهر ماه گذشته در آتش نشانی تهران عملیاتی شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: گوناگون انتشار : 357 روز و 17 ساعت پیش
آیا بودجه نهادهای فرهنگی خاص حذف می شود؟ / محجوب، نماینده اصلاح طلب: بحث ها علیه بودجه موسسه آیت الله مصباح فرافکنی است / نقدهای اخیر به بودجه پوپولیستی است

آیا بودجه نهادهای فرهنگی خاص حذف می شود؟ / محجوب، نماینده اصلاح طلب: بحث ها علیه بودجه موسسه آیت الله مصباح فرافکنی است / نقدهای اخیر به بودجه پوپولیستی است پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
علیرضا محجوب، نماینده تهران در مجلس درباره بودجه موسسات خاص از جمله موسسه آیت الله مصباح می گوید: بودجه وقتی تصویب شد چه درست و چه غلط، باید پیاده شود و یا اگر موضوعی در این بین وجود دارد، برای آن در سال بعد اصلاحیه بیاوریم.
به گزارش انتخاب ، لایحه بودجه سال 98 هفته آینده به مجلس ارائه می شود. سال گذشته نقد هایی به بودجه وارد شد و از جمله جدول 17 که بودجه برخی موسسات خاص در آن دیده شده بود، مورد انتقاد قرار گرفت. در نهایت این جدول حذف و اعتبارات آن به زیرفصل اعتبارات دستگاه ها و وزارتخانه های مربوطه منتقل شد. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: گوناگون انتشار : 357 روز و 17 ساعت پیش
کی روش: برخی می خواهند موفقیت های ما را زیر سوال ببرند/ سرسختانه پشت عقایدمان می ایستیم

کی روش: برخی می خواهند موفقیت های ما را زیر سوال ببرند/ سرسختانه پشت عقایدمان می ایستیم پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در مقابل انتقادهایی که از او شده پیامی صادر کرد.
به گزارش فارس، در حالی که این روزها تیم ملی فوتبال کشورمان در قطر اردوی آماده سازی خود را برگزار کرده کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی پیامی صادر کرده است.
در این پیام آمده است:
در برابر (دست نیافتنی ها)
در چند سال اخیر ما به تمامی سختی ها و مشکلات عادت کرده ایم. این مشکلات منبع الهام ما بوده اند تا قوی تر و بهتر شویم اما اخیرا ما حملات متفاوتی را در مقابل خود دیده ایم، که قصد دارند اعتبار ما را مختل کرده و زحمات و موفقیت های ما را زیر سوال ببرند ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: ورزشی انتشار : 357 روز و 17 ساعت پیش
کاهش جرائم خشن در تهران

کاهش جرائم خشن در تهران پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سردار حسین رحیمی در دیدار با استاندار جدید تهران گفت: فرماندهی انتظامی تهران بزرگ با رویکرد جامعه محوری و مردم داری در طول دو سال گذشته تلاش کرده در گام نخست براساس نیازهای جامعه در سطح تهران به عنوان ام القرای جمهوری اسلامی که همه اقدامات در آن الگوی کشوری است، حرکت کند و با افتخار اعلام می کنیم که جرایم خشن طی دو سال اخیر در تهران کاهش چشمگیر داشته و همچنین جرایم سازمان یافته در تهران نداریم.
وی افزود: پلیس پایتخت ایجاد فضای مناسب برای ارائه خدمات انتظامی و پلیسی مطلوب به اقشار جامعه و تکریم ارباب رجوع را با محوریت رعایت حقوق شهروندی حتی ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: گوناگون انتشار : 357 روز و 17 ساعت پیش
مکرون در ششمین شنبه ناآرام فرانسه: اکنون زمان برقراری نظم، آرامش و هماهنگی است

مکرون در ششمین شنبه ناآرام فرانسه: اکنون زمان برقراری نظم، آرامش و هماهنگی است پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئیس جمهور فرانسه در پی ششمین شنبه ناآرام در این کشور، ضمن تاکید بر اینکه باید اختلافات کنار گذاشته شوند گفت که زمان اتحاد و برقراری نظم در کشور رسیده است.
به گزارش فارس، امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه امروز یکشنبه خواستار برقراری نظم در این کشور شد.
رئیس جمهور فرانسه در این مورد به شبکه تلویزیونی BFM گفت: اکنون زمان برقراری نظم، آرامش و هماهنگی در کشور فرا رسیده است. کشور ما به چنین چیزی نیاز دارد و باید اتحاد و توافق و تعهد صادقانه برای رسیدن به اهداف مشترک محقق شود و ضروری است که اختلافات نادیده گرفته شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 357 روز و 17 ساعت پیش
پیش تولید رسمی سریال دِل آغاز شد

پیش تولید رسمی سریال دِل آغاز شد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
به نقل از روابط عمومی سریال، تصویربرداری فصل اول مجموعه دل به نویسندگی بابک و میثم کایدان و به کارگردانی منوچهر هادی با تمدید پروانه ساخت طی یک ماه آینده کلید می خورد و اسامی بازیگران این سریال به مرور معرفی خواهد شد.
منوچهر هادی پیش از این سریال عاشقانه را در شبکه نمایش خانگی کارگردانی کرده بود و به تازگی پیش تولید رسمی این سریال را آغاز کرده است.
تهیه کنندگی دل پیش از این بر عهده ایرج محمدی بود که به دلیل تغییر زمان ساخت و مشغله کاری به جواد فرحانی واگذار شد.
لینک کوتاه کپی لینک ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: فرهنگی هنری انتشار : 357 روز و 18 ساعت پیش
عکس/ نام حمید باقری درمنی بر روی مانیتور غسالخانه بهشت زهرا

عکس/ نام حمید باقری درمنی بر روی مانیتور غسالخانه بهشت زهرا پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
لینک کوتاه کپی لینک ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: گوناگون انتشار : 357 روز و 18 ساعت پیش
افزایش مهاجرت ها به گیلان به دلیل کم آبی در برخی شهرها

افزایش مهاجرت ها به گیلان به دلیل کم آبی در برخی شهرها پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
نماینده مردم شهرستان صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی گفت: کم آبی برخی از شهرهای کشور منجر به افزایش مهاجرت ها به گیلان شده است.
به گزارش ایسنا، سیدکاظم دلخوش در دیدار با فریبرز جمالزاد رئیس سازمان جهاد دانشگاهی گیلان گفت: حضور در جهاد دانشگاهی برایم توفیق بزرگی است زیرا بسیار به این سازمان که ظرفیتهای بزرگی در بخش های علمی، آموزشی و پژوهشی دارد علاقمند هستم.
وی، خبرگزاری ایسنای گیلان را نیز یکی دیگر از ظرفیت های مهم سازمان جهاد دانشگاهی استان عنوان کرد و افزود ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: گوناگون انتشار : 357 روز و 18 ساعت پیش
رادیو بحران در پایتخت راه اندازی می شود

رادیو بحران در پایتخت راه اندازی می شود پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
احمد صادقی روز یکشنبه با اعلام این خبر اظهار داشت: برنامه سازی رادیو بحران با سه محور آموزش قبل، هنگام و بعد از بحران طراحی شده و قرار است این رادیو با تولید برنامه های آموزشی و خبری منجر به افزایش آگاهی عمومی نسبت به حوادث طبیعی و غیرطبیعی در میان شهروندان تهرانی شود.
وی ادامه داد: هدف از راه اندازی این رادیو آموزش عمومی آمادگی شهروندان تهرانی در برابر فاجعه، اطلاع رسانی به عموم مردم هنگام مواجهه با خطر و ارائه تصوری درست از چگونگی تاثیر خطر بر آنها است. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اجتماعی انتشار : 357 روز و 18 ساعت پیش
جایزه بزرگ جشنواره روسیه ای به بازگشت رسید

جایزه بزرگ جشنواره روسیه ای به بازگشت رسید پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
فیلم کوتاه بازگشت به کارگردانی شهریار پورسیدیان و تهیه کنندگی انجمن سینمای جوانان ایران برنده جایزه بزرگ سومین دوره Alternative film territory (ATK-FEST) سن پترزبورگ روسیه شد.
بازگشت داستان آزادی رحیم بعد از تحمل 23 سال زندان است که به زادگاهش بازمی گردد تا برادرش را ملاقات کند و پرده از فاجعه ای هولناک بردارد.
همچنین این فیلم به تازگی به بخش سینمای معناگرای هفدهمین فستیوال بین المللی Dhaka international film festival راه یافته است.
منبع:مهر
لینک کوتاه کپی لینک ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: فرهنگی هنری انتشار : 357 روز و 18 ساعت پیش
تصمیم جلسه امروز شورای عالی هماهنگی اقتصادی درباره دارو و درمان/ گزارش اقدامات بانک مرکزی برای کنترل بازار پول و ارز

تصمیم جلسه امروز شورای عالی هماهنگی اقتصادی درباره دارو و درمان/ گزارش اقدامات بانک مرکزی برای کنترل بازار پول و ارز پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
شورای عالی هماهنگی اقتصادی به ریاست رئیس جمهور و با شرکت روسای قوای مقننه و قضائیه تشکیل جلسه داد و در آن، گزارش اقدامات بانک مرکزی برای کنترل بازار پول و ارز بررسی شد.
شورای عالی هماهنگی اقتصادی روز یکشنبه به ریاست حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور و با شرکت روسای قوای مقننه و قضائیه تشکیل جلسه داد.
رئیس کل بانک مرکزی در این جلسه گزارشی از اقدامات انجام شده در جهت کنترل بازار پول و ارز ارائه داد. در این زمینه، پیشنهادهای بانک مرکزی در راستای انضباط و تقویت مؤسسات اعتباری کشور و حفظ و ارتقاء اعتماد عمومی به نظام بانکی و نحوه ساماندهی ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اقتصادی انتشار : 357 روز و 18 ساعت پیش
طرز تهیه شربت اشتهاآور و ماءالعسل از منظر طب سنتی

طرز تهیه شربت اشتهاآور و ماءالعسل از منظر طب سنتی پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
راحله زارع شاهی دکترای داروسازی و متخصص داروسازی سنتی, درباره فواید عسل آب ساده (ماءالعسل) و شربت انار و پونه اظهار داشت: ماءالعسل دارای طبع گرم است.
به گفته وی نوشیدن ماءالعسل برای بیماری های ناشی از سردی و سردمزاجان بسیار مفید است ولی باید توجه داشت که برای بیماران دچار تب مناسب نیست, معده را از بلغم پاک می کند, تحریک کننده صفرا است.
دستور تهیه ماءالعسل ساده
این دکترای داروسازی و متخصص داروسازی سنتی در حکیم ایرانی افزود: برای تهیه ماءالعسل یک پیمانه عسل با 10 پیمانه آب را با هم با حرارت ملایم حرارت باید داد تا دوسوم آن باقی ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 357 روز و 19 ساعت پیش
تعلیق همکاری کارمند گمرک تکذیب شد

تعلیق همکاری کارمند گمرک تکذیب شد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
پیگیری ها نشان می دهد، تعلیق همکاری کارمند وظیفه شناس گمرک در ماجرای نماینده سراوان، تکذیب شد.
به گزارش فارس، پس از ماجرای مشاجره نماینده سراوان با کارمند گمرک ایران و حواشی ایجاد شده برخی رسانه ها و شبکه های مجازی مطرح شد که کارمند گمرک تعلیق شده است.
مشاهدات میدانی خبرنگار ما حکایت از آن دارد که امروز محمد بهنیا مامور وظیفه شناس گمرک در محل کار خود و در همان پست حاضر شده است.
همچنین بر اساس پیگیری های نشان می دهد، در رابطه با جنجال نماینده مجلس در گمرک تاکنون هیچ فردی بازداشت نشده است. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: گوناگون انتشار : 357 روز و 19 ساعت پیش
پایان ممنوع التصویری باران کوثری در تلویزیون

پایان ممنوع التصویری باران کوثری در تلویزیون پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
تیزرهای فیلم سینمایی آستیگمات با حضور باران کوثری مجوز پخش از صداوسیما را دریافت کرد.
سعید خانی تهیه کننده سینما و پخش کننده فیلم سینمایی آستگیمات گفت: تیزرهای جدید فیلم آستیگمات با حضور باران کوثری به صداوسیما ارائه شده و کد و مجوز لازم برای پخش این تیزرها از سوی مدیران صداوسیما صادر شده است.
پیش از این تیزرهای فیلم های "عصبانی نیستم"، "شنل" و "عرق سرد" که باران کوثری در آنها ایفای نقش کرده بود، اجازه پخش از صداوسیما نداشت و تبلیغات این فیلم ها با حذف تصویر و نام باران کوثری از صداوسیما پخش می شد.
لینک کوتاه کپی لینک ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: فرهنگی هنری انتشار : 357 روز و 19 ساعت پیش
بازیگر بانوی عمارت مهمان شب گشت می شود

بازیگر بانوی عمارت مهمان شب گشت می شود پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
به نقل از روابط عمومی شبکه دو، پخش برنامه شبانه شبکه دو سیما با عنوان شب گشت از امشب یکشنبه 2 دی ماه به تهیه کنندگی حمید مراوندی و با اجرای محمد سلوکی آغاز می شود.
این برنامه ساعت 23:30 به صورت زنده و با مدت زمان 60 دقیقه پخش می شود.
شب گشت با بررسی اخبار هر روز جامعه با رویکردی متفاوت، موضوع آینده و چالش های پیش روی ایران و چشم انداز آن را محور اصلی خود قرار داده است.
پخش موسیقی زنده، آیتم های نمایشی و گزارش های مردمی از جمله بخش های شب گشت است که تلاش می کند به واسطه آنها فضای شبانه شاد و درخوری را برای مخاطب فراهم کند. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: فرهنگی هنری انتشار : 357 روز و 19 ساعت پیش
تصویب کلیات طرح الزام شهرداری به کاهش معاونت ها

تصویب کلیات طرح الزام شهرداری به کاهش معاونت ها پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
کلیات طرح الزام شهرداری به کاهش معاونت ها در شورای اسلامی شهر تهران تصویب شد.
به گزارش مهر، طرح الزام شهرداری تهران به ادغام و کاهش حوزه های معاونت شهرداری تهران از 9 سطح به حداکثر 6 سطح سازمانی و حذف پست های قائم مقام یا جانشین و مشاور در کلیه واحدهای ستادی، مناطق، سازمان ها و شرکت های تابعه با 10 رای از مجموع 19 رای، در جلسه امروز شورای شهر تهران به تصویب رسید.
لینک کوتاه کپی لینک ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: گوناگون انتشار : 357 روز و 19 ساعت پیش
اختصاص هزار میلیارد تومان از اوراق مشارکت به خطوط 6 و 7 مترو

اختصاص هزار میلیارد تومان از اوراق مشارکت به خطوط 6 و 7 مترو پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
عضو شورای شهر تهران پیشنهاد داد تا هزار میلیارد تومان از اوراق مشارکتی که شهرداری تهران مجوز انتشار آن را دریافت کرده است به خطوط 6 و 7 مترو اختصاص داده شود.
به گزارش مهر، مرتضی الویری در جریان برگزاری یکصد و نهمین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به مصوبه قانون بودجه سال 97 که مجلس شورای اسلامی تصویب کرد، گفت: در این مصوبه برای انتشار 2 هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت مجوز صادر شده بود که بعد با یک تبصره تبدیل به 3 هزار میلیارد تومان شد.
وی تصریح کرد ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: گوناگون انتشار : 357 روز و 19 ساعت پیش
قیمت طلا، سکه و ارز در بازار امروز

قیمت طلا، سکه و ارز در بازار امروز پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
قیمت سکه تمام بهار آزادی در بازار تهران 3 میلیون و 435 هزار تومان شد.
به گزارش تسنیم، امروز در بازار آزاد سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در قیمت 3 میلیون و 435 هزار تومان و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با قیمت 3 میلیون و 250 هزار تومان معامله می شود.
در بازار آزاد هر قطعه نیم سکه بهار آزادی یک میلیون و 715 هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و 20 هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی 615 هزار تومان فروخته می شود.
هر گرم طلای 18 عیار هم 307 هزار و 200 تومان ارزش گذاری شده است ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: اقتصادی انتشار : 357 روز و 19 ساعت پیش
در روزهای آلوده، بدن را با 7 گزینه سالم سم زدایی کنید

در روزهای آلوده، بدن را با 7 گزینه سالم سم زدایی کنید پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
فصل زمستان با توجه به سرما و گاهی کاهش بارندگی، باعث بروز انواع آلودگی می شود.
به نقل از آوای سلامت ،خبر خوب این است که سم زدایی از بدن در فصل زمستان قرار نیست خیلی هم سخت باشد. گاهی اوقات بهترین روش برای سم زدایی پیروی از یک رژیم غذایی سالم است:
زردچوبه: ادویه مورد علاقه کبد است و تمامی آنزیم های لازم را برای سم زدایی کبد فراهم می کند.
کلم پیچ: کلم پیچ ضدسرطان و دارای ترکیبات آنتی اکسیدان است که به پاکسازی بدن کمک می کند. همچنین اثرات مخرب ناشی از استعمال دخانیات را از بین می برد. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: علمی و پزشکی انتشار : 357 روز و 20 ساعت پیش
واکنش مثبت آشنا به گمانی زنی ها درباره حضور رئیسی در ریاست قوه قضاییه

واکنش مثبت آشنا به گمانی زنی ها درباره حضور رئیسی در ریاست قوه قضاییه پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مشاور رئیس جمهور به گمانه زنی ها برای حضور رئیسی در سمت ریاست قوه قضاییه واکنش نشان داد.
به گزارش انتخاب، حسام الدین آشنا در کانال تلگرامی خود با اشاره به گمانی زنی ها برای انتخاب رئیسی به عنوان رئیس قوه قضاییه نوشت:
او از سال 59 تاکنون سمت های قضایی موثری چون دادستانی کرج، همدان، جانشینی و دادستانی تهران، ریاست سازمان بازرسی کل کشور، دادستانی ویژه روحانیت، معاونت اول قوه قضائیه و دادستانی کل کشور را در سابقه خدمتی خود دارد.
تجربه تولیت امامزاده صالح و سپس آستان قدس رضوی او را با واقعیات اجتماعی و اقتصادی و نهادهای بزرگ مدنی ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: گوناگون انتشار : 357 روز و 20 ساعت پیش
آیا موضع ضدایرانی بولتون باعث تصمیم ترامپ برای خروج نیروهای امریکا از سوریه شد؟

آیا موضع ضدایرانی بولتون باعث تصمیم ترامپ برای خروج نیروهای امریکا از سوریه شد؟ پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
دیلی بیست نوشت: تصمیم سرنوشت ساز جان بولتون مشاور امنیت ملی امریکا برای توسعه حضور در سوریه شکست خورد، تصمیمی که به گفته برخی مقامات، نقش کلیدی در دستور ترامپ برای خروج نیروهایی امریکایی از سوریه داشت.
به گزارش انتخاب ؛ بولتون در ماه سپتامبر ماموریت دومی به عملیات امریکا در سوریه اضافه کرد. در واقع، جدا از نابودی داعش، ارتش امریکا به مدت نامحدود قرار بود در سوریه بماند تا نیروهای ایران را مجبور به خروج از این کشور کند.
ترامپ حتی پیش از ریاست جمهوری موضع تهاجمی علیه تهران داشت ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 358 روز و 4 ساعت پیش
ادامه بن بست در مذاکرات بازگشایی کامل دولت فدرال آمریکا

ادامه بن بست در مذاکرات بازگشایی کامل دولت فدرال آمریکا پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
بی بی سی نوشت: مذاکرات کاخ سفید و رهبران کنگره برای بازگشایی کامل ادارات دولت فدرال تا به حال بی نتیجه بوده است. دونالد ترامپ هشدار داده که روند تعطیلی بخشی از دولت می تواند طولانی باشد؛ جلسه بعدی مجلس سنا پنجشنبه آینده برگزار خواهد شد.
بخشی از دولت فدرال از نیمه شب جمعه پس از آن تعطیل شد که مجلس سنا به خاطر مخالفت دموکرات ها با تامین بودجه احداث یک دیوار طویل در مرز مشترک ایالات متحده-مکزیک، از تصویب طرح بودجه دولت ناکام ماند. ساخت این دیوار یکی از وعده های انتخاباتی آقای ترامپ و خواسته های طرفداران اوست. ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: خارجی انتشار : 358 روز و 8 ساعت پیش
نظر جالب سرمربی استقلال درباره تقابل رئال مادرید و العین/شفر: خوشحالم با العین هم گروهیم

نظر جالب سرمربی استقلال درباره تقابل رئال مادرید و العین/شفر: خوشحالم با العین هم گروهیم پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سرمربی تیم فوتبال استقلال معتقد است ایران می تواند قهرمان جام ملت های آسیا شود.
به گزارش ایسنا، وینفرد شفر سرمربی استقلال در پایان دیدار فینال جام جهانی باشگاه ها گفت: رئال مادرید در اروپا یک سبک دیگر دارد و رئال مادریدی که همیشه دیدیم نیست. رئال چهار هفته قبل برابر یک تیم کوچک شکست خورد.
او افزود: برای العین خوشحالم و آنها دو شانس داشتند. برای فوتبال آسیا خوشحال هستم. این موفقیت برای العین نیست و برای فوتبال آسیا است. در این هفته در این ورزشگاه دیدارهای خوبی را تماشا کردیم ... ادامه خبر ...

منبع: انتخاب دسته: ورزشی انتشار : 358 روز و 10 ساعت پیش
مهم ترین رویدادهای امروز دنیای IT و تکنولوژی؛ از کشف بقایای فسیل 3 هزار ساله تا اتهامی جدید علیه شبکه های اجتماعی

مهم ترین رویدادهای امروز دنیای IT و تکنولوژی؛ از کشف بقایای فسیل 3 هزار ساله تا اتهامی جدید علیه شبکه های اجتماعی پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
انتخاب هر شب اخبار و رویدادهای روز دنیای تکنولوژی و آی تی را گلچین کرده و به صورت خلاصه