ترسیم نقاشی 500 متری با موضوع پیشگیری از اعتیاد در مهاباد/اجرای بزرگترین نقاشی طبیعت در انگلستان

ترسیم نقاشی 500 متری با موضوع پیشگیری از اعتیاد در مهاباد/اجرای بزرگترین نقاشی طبیعت در انگلستان به گزارش خبرنگار ایرنا، این نقاشی روز یکشنبه با هدایت 'شورش نصیری' سریع ترین نقاش آسیا و با همکاری 400 دانش آموز هنرستان دخترانه مهاباد در کمتر از 2 ساعت اجرا شد.
بنا به گفته مسئول اجرای برنامه ثبت نقاشی 500 متری، تا کنون این اثر بزرگترین و طولانی ترین نقاشی ترسیم شده گروهی در جهان است که برای نخستین بار در مهاباد طراحی شد.
مامند احمد زاده هدف از اجرای زنده این نقاشی را ترویج فرهنگ پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر در جامعه اعلام کرد.
رکورد دار اجرای زنده نقاشی در کشور و مدیر اجرایی نقاشی 500 متری مهاباد نیز در گفتگو با خبرنگار ایرنا گفت: پیش از اجرای این نقاشی زنده ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 370 روز و 21 ساعت پیش
57 هزار هکتار از اراضی بوکان به کشت گندم اختصاص یافت

57 هزار هکتار از اراضی بوکان به کشت گندم اختصاص یافت صلاح الدین حقگویی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: 49 هزار و 700 هکتار از مزارع دیم و 6 هزار و 300 هکتار از مزارع آبی این شهرستان به کشت گندم اختصاص یافته است.
وی اظهار کرد: به منظور کشت پاییزه شهرستان بوکان مقدار یکهزار و 270 تن کود ازت، بیش از 961 تن کود فسفات و 25 تن کود پتاس از طریق عوامل مجاز پخش کودهای شیمیایی بین بهره بردان و کشاورزان توزیع شده است.
حقگویی با بیان اینکه از سهم ابلاغی امسال در مقایسه با سال گذشته چهار درصد کاهش داشته ایم، ادامه داد: رقم های گواهی شده گندم دیم که در شهرستان کشت شده شامل آذر2، هما ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 370 روز و 21 ساعت پیش
اجرای طرح واکسیناسیون طیوربومی علیه نیوکاسل دربیش از1300روستای گیلان

اجرای طرح واکسیناسیون طیوربومی علیه نیوکاسل دربیش از1300روستای گیلان سهراب عاقبتی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این طرح با مشارکت نیروهای سازمان بسیج سازندگی روز سوم آذرماه سالجاری در استان اجرا خواهد شد.
وی با بیان اینکه این طرح ملی به صورت رایگان و در 12 استان کشور انجام می شود، اظهار کرد: یکهزار و 325 روستای استان از این طرح بهره مند می شوند.
نیوکاسل یک بیماری مسری ویروسی است که با مرگ و میر صد درصدی طیف وسیعی از گونه های پرندگان سبب ایجاد معضلات بسیاری برای صنعت طیور و همچنین روستاییان می شود.
از راه های پیشگیری از این بیماری واکسسیناسیون طیور بومی که از مخازن ویروس هستند، است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 370 روز و 21 ساعت پیش
افزایش ابر و احتمال رگبار باران در گیلان از فردا

افزایش ابر و احتمال رگبار باران در گیلان از فردا مازیار غلامی روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا بیان کرد: نقشه های هواشناسی نشان دهنده استقرار جوی پایدار در منطقه است که بر این اساس، بعضی نقاط مه و در ارتفاعات و دامنه ها وزش باد گرم پیش بینی می شود.
وی ادامه داد: بتدریج از روز سه شنبه با تقویت جریانات ناپایدار، شرایط برای افزایش ابر، در بعضی نقاط بارندگی، وزش باد و کاهش دما مهیا می باشد.
غلامی آسمان امروز گیلان را صاف تا قسمتی ابری، بعضی نقاط مه، گاهی افزایش ابر، اواخر وقت ارتفاعات و دامنه ها وزش باد گرم عنوان و برای فردا (دوشنبه) نیز آسمان استان را صاف تا قسمتی ابری، بعضی نقاط مه، گاهی افزایش ابر و احتمال رگبار باران ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 370 روز و 21 ساعت پیش
شهردار: علت کنده کاری در پیاده راه فرهنگی رشت، توسعه فضای سبز است

شهردار: علت کنده کاری در پیاده راه فرهنگی رشت، توسعه فضای سبز است به گزارش خبرنگار ایرنا، محمدعلی ثابت قدم روز یکشنبه در پاسخ به پرسش یکی از اعضای شورای اسلامی کلانشهر رشت مبنی بر این که چرا پروژه ای که به اتمام رسیده، بار دیگر کنده کاری می شود، افزود: توسعه فضای سبز در پیاده راه فرهنگی را در دست اقدام داریم به همین دلیل مجبور به کنده کاری شده ایم.
وی در رابطه با اولویت بندی پروژه ها و موضوع درآمدی در شهرداری رشت اظهار کرد: تقریبا سعی کرده ایم که همه پروژه های شهرداری این کلانشهر را با درصد پیشرفت های مختلف به پیش ببریم.
ثابت قدم اولویت بندی اجرای پروژه ها را در حوزه های زیست محیطی و حمل و نقل عنوان و بیان کرد: در بخش زیست محیطی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 370 روز و 21 ساعت پیش
فرماندار کهگیلویه: گازرسانی به دیشموک و قلعه رئیسی تسریع شود

فرماندار کهگیلویه: گازرسانی به دیشموک و قلعه رئیسی تسریع شود به گزارش ایرنا، علی پوزش روز یکشنبه در آیین تودیع و معارفه رئیس شرکت گاز کهگیلویه اظهار داشت: گازرسانی به بخش های دیشموک و قلعه رئیسی یکی از طرح های مهم استان است که نیازمند توجه ویژه است.
وی مدت پیش بینی شده برای بهره برداری از این طرح را سه سال عنوان کرد و افزود: نیاز است مسئولان با تلاش بیشتر برای جلوگیری از تخریب منابع طبیعی و محیط زیست این طرح را در زمان مشخص اجرایی کنند.
پوزش عنوان کرد: این طرح در سه فاز در حال اجرا است.
وی اظهار کرد: بیش از هشت کیلومتر از خطوط لوله فاز اول این طرح نیز اجرایی شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 370 روز و 21 ساعت پیش
آغاز اردوی آماده سازی تیم ملی بسکتبال باویلچر جوانان در آمل

آغاز اردوی آماده سازی تیم ملی بسکتبال باویلچر جوانان در آمل درمرحله نخست این اردو 20 بازیکن منتخب استانهای کشور با نظر ' حسن پالار' سرمربی تیم بسکتبال با ویلچرجوانان ایران به آمل دعوت شدند.
سرمربی تیم بسکتبال با ویلچرجوانان ایران روز یکشنبه درحاشیه برپایی این اردو درگفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: اردوی آمل در 2نوبت صبح وعصر تا 29 آبان ماه در سالن ورزشی پیامبراعظم آمل برگزار می شود.
حسن پالار افزود: در پایان مرحله نخست این اردو 5 بازیکن از جمع بقیه بازیکنان کنار گذاشته خواهند شد ومرحله دوم اردوی تیم ملی با حضور 15 بازیکن ماه آینده برگزار خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 370 روز و 21 ساعت پیش
رای الیوم: ولیعهد ابوظبی بین ریاض و قاهره میانجیگری می کند

رای الیوم: ولیعهد ابوظبی بین ریاض و قاهره میانجیگری می کند به گزارش سرمقاله روزنامه 'رأی الیوم'، این سفر از نگرانی کشورهای عرب حوزه خلیج فارس از پیروزی 'دونالد ترامپ' در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و وخامت روابط مصر و عربستان و در مقابل آن بهبود مناسبات قاهره - تهران - دمشق و مسکو حکایت می کند.
در مقاله این روزنامه آمده است : روابط امارات و مصر در ماههای اخیر خوب نبوده و به دو دلیل اصلی سرد و سست شده است:
اول: دولت امارات هر چند ظاهرا دنباله رو مواضع عربستان در منطقه است، ولی رهبرانش مایل نیستند تا خود را به عنوان افرادی با سیاست منطقه ای مستقل از ریاض نشان دهند، آن هم در این برهه که سیاست های ریاض در یمن ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 370 روز و 21 ساعت پیش
چهارمین روز اعتراضات ضد ترامپ؛ سرخط روزنامه های ایتالیا/23آبان

چهارمین روز اعتراضات ضد ترامپ؛ سرخط روزنامه های ایتالیا/23آبان *** کوریره دلاسرا
- برنامه ترامپ برای یکصد روز اول، تیراندازی در راه پیمایی
- چالش در ایتالیا برای رهبری جناح راست گرایان
- کمک 12 میلیارد دلاری صندوق جهانی پول برای نجات قاهره از بحران
*** لارپوبلیکا
- کلینتون: بخاطر پلیس فدرالی شکست خوردم، ترامپ: مذاکرات با آسیا متوقف شوند
- رهبر حزب پیوند شمال: من رهبر جناح راست گرا خواهم بود
- عملیات انتحاری در پاکستان 52 قربانی گرفت
*** لاستمپا
- چهارمین روز اعتراضات ضد ترامپ در آمریکا
- نزاع برای رهبری جناح راست گرای ایتالیا میان سالوینی و پاریزی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 370 روز و 23 ساعت پیش
تاکنون بیش از 90 درصد خانوارهای قصرشیرین سرشماری شده اند

تاکنون بیش از 90 درصد خانوارهای قصرشیرین سرشماری شده اند نعمت الله نازپرورده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مرحله دوم سرشماری که در حال اجراست تا 28 آبان جاری ادامه دارد و هم اکنون به جز ثبت اطلاعات خانوارهای غایب، به طور تقریبی می توان گفت سرشماری در قصرشیرین پایان یافته است.
وی اظهار کرد: هم اکنون 11 تن از ماموران آمارگیر با حضور به در منازل خانوارهای غایب در حال لکه گیری از این خانوارها در طرح سرشماری نفوس و مسکن هستند تا نسبت به وارد کردن اطلاعات فردی در سامانه آمار قدام کنند.
وی بیان کرد: همچنین یک گروه متشکل از 6 تن از ماموران آمارگیر نیز به منطقه وارد شده اند تا نسبت به ثبت اطلاعات خانوارهای عشایری که زودتر از ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 370 روز و 23 ساعت پیش
کاهش نرخ دلار و افزایش قیمت سکه بهار آزادی طرح جدید در بازار آزاد

کاهش نرخ دلار و افزایش قیمت سکه بهار آزادی طرح جدید در بازار آزاد به گزارش روز یکشنبه ایرنا و بر اساس معاملات ثبت شده در سامانه سنا که توسط صرافی های مجاز کل کشور انجام می گیرد، هر یورو تا لحظه تنظیم این خبر با 141 ریال کاهش نسبت به روز گذشته (شنبه 22 آبان ماه) به 40 هزار و 160 ریال رسید و هر پوند انگلیس نیز با 375 ریال افزایش، 46 هزار و 120 ریال فروخته شد.
اتحادیه طلا، جواهر و سکه امروز قیمت هر دلار را 36 هزار و 540 ریال و هر یورو را 39 هزار و 960 ریال اعلام کرده است.
**بازار طلا
همچنین بر پایه اعلام اتحادیه طلا، جواهر و سکه تهران و تا لحظه انتشار این خبر ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 370 روز و 23 ساعت پیش
مسابقات جهانی هند؛ کبدی بازان ایران با شکست آمریکا راهی نیمه نهایی شدند

مسابقات جهانی هند؛ کبدی بازان ایران با شکست آمریکا راهی نیمه نهایی شدند به گزارش روابط عمومی فدراسیون کبدی، تیم ملی سرکل کبدی ایران با پنجمین پیروزی خود در این رقابت ها که به میزبانی هند برگزار می شود به عنوان سرگروه B مسابقات به مرحله نیمه نهایی راه یافت.
ملی پوشان سرکل کبدی کشورمان در پنجمین دیدار خود برابر آمریکا با ارائه یک بازی خوب در خط دفاع و استفاده از بازیکنان جوان در خط حمله توانست حریف قدرتمند خود را شکست دهد.
شاگردان مرتضی شهیدی پیش از این تیم های تانزانیا، استرالیا، آرژانتین و کنیا را شکست داده اند.
رقابت های گروه A فردا دوشنبه 24 آبان ماه پیگیری می شود و حریف ایران در نیمه نهایی مشخص می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 370 روز و 23 ساعت پیش
قانون مدیریت خدمات کشوری نیازمند اصلاح است

قانون مدیریت خدمات کشوری نیازمند اصلاح است به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، منصور معظمی روز یکشنبه در آیین گشایش دوازدهمین همایش منابع انسانی در برج میلاد تهران ادامه داد: ماهیت کارها و فعالیت دستگاه های مختلف با یکدیگر متفاوت است؛ بنابراین قانون مذکور برای همه نمی تواند یکسان باشد.
وی از نظام هماهنگ پرداخت انتقاد و خاطرنشان کرد: روش های پوپولیستی این چنینی دیگر جوابگو نیست.
رییس شورای سیاست گذاری دوازدهمین همایش منابع انسانی ابعاد مختلف امنیت مانع انسانی را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: نباید به بخش منابع انسانی بدون جهت تلنگر زد.
ادامه دارد... ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 370 روز و 23 ساعت پیش
همایش فصلی حزب مردم سالاری 28 آبان ماه برگزار می شود

همایش فصلی حزب مردم سالاری 28 آبان ماه برگزار می شود میرزابابا مطهری نژاد روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا افزود: در این همایش، محورهای پانزدهمین کنگره حزب مردم سالاری که قرار است 28 بهمن ماه برگزار شود، بررسی خواهد شد.
وی اظهار داشت: محورهای همایش فصلی، بررسی مسایل انتخابات ریاست جمهوری 96 و شوراهای اسلامی شهر و روستا است که در کنگره بهمن ماه به تصویب می رسد.
عضو شورای مرکزی حزب مردم سالاری گفت: در همایش فصلی حزب که جمعه آتی برگزار می شود، اعضای شورای مرکزی، دفتر سیاسی، مسوول کمیته ها،شاخه ها و نمایندگان دفاتر استانی حزب و دبیران کل احزاب اصلاح طلب حضور خواهند داشت.
سیام**9012**1553 ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 370 روز و 23 ساعت پیش
اجرای 10 سال طرح نوروزی سفرهای دریایی در هرمزگان بدون تلفات انسانی

اجرای 10 سال طرح نوروزی سفرهای دریایی در هرمزگان بدون تلفات انسانی به گزارش ایرنا مهدی نوفرستی یکشنبه در سومین نشست هماهنگی طرح ساماندهی سفرهای دریایی ویژه نوروز 96 افزود : طرح نوروزی سفرهای دریایی هر سال از 25 اسفند ماه تا 15 فروردین ماه به مدت 20 روز برگزار می شود.
وی بیان داشت : سال گذشته نیز حدود سه هزار نفر شامل خدمه شناورها ، بازرسان ، برج کنترل ، مسئولان بنادر ، کارکنان پشتیبانی و عملیاتی و همچنین شرکت های همکار در طرح ساماندهی سفرهای دریایی نوروز مشارکت داشتند که در مجموع 259 هزار نفر ساعت خدمات به مسافران دریایی ارائه شد.
معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان اظهار کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 370 روز و 23 ساعت پیش
بیش از یک میلیون زائر ایرانی به عراق وارد شدند

بیش از یک میلیون زائر ایرانی به عراق وارد شدند به گزارش ایرنا، حسن دانایی فرد سفیر ایران عصر شنبه از مرز زرباتیه در خاک عراق و مرز مهران بازدید و در جریان این بازید استاندار استان واسط عراق و فرماندهان امنیتی عراقی نیز از روند ورود زایران و مسایل و مشکلات زایران را بررسی کرده و در همان محل تصمیم های لازم را جهت سهولت در روند ورود زایران گرفته شد .
سفیر ایران همچنین از امکانات و تسهیلات ایجاد شده برای زایران اربعین در مرز زرباتیه عراق و موکب ها و هیئت های حسینی در مسیر زرباتیه به کوت که بر سر راه زایران اربعین قرار دارد و نیز موکب های داخل شهر استان واسط بازدید کرد . ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 371 روز و 6 ساعت پیش
پیکر خبرنگار شهید صدا وسیما به دمشق منتقل شد

پیکر خبرنگار شهید صدا وسیما به دمشق منتقل شد به گزارش ایرنا، پیکر خبرنگار شهید صدا و سیما پس از انجام امورقانونی به کشور منتقل می شود.
گفتنی است تامر صندوق تصویر بردار صدا وسیما نیز با همان هواپیما به دمشق منتقل شده و تا دقایقی دیگر در بیمارستان مجتهد دمشق بستری می شود.
حال عمومی تصویربردار صدا وسیما که از ناحیه کتف زخمی شده، رضایت بخش است و او نیز پس از معاینات عمومی و پانسمان زخم روز یکشنبه از بیمارستان ترخیص خواهد شد.
شبد**6116**1953**1095 **خبرنگار:علی دوراهکی**انتشار دهنده:رضا رضائی مجد ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 371 روز و 6 ساعت پیش
بیمارستان صحرایی چهل تخت خوابی ثامن الائمه ویژه اربعین دراستان واسط عراق راه اندازی شد

بیمارستان صحرایی چهل تخت خوابی ثامن الائمه ویژه اربعین دراستان واسط عراق راه اندازی شد به گزارش خبرنگار ایرنا،این بیمارستان صحرایی شامل بخش های دفتری، اورژانس، بستری، داروخانه آزمایشگاه، رادیولوژی،سی تی اسکن،دندانپزشکی و اتاق عمل می باشد و در این بیمارستان بخش های تخصصی کلینکی مانند داخلی، عفونی ،اطفال، زنان ،قلب ،ارتوپدی می باشد.
در جریان افتتاح بیمارستان حسن دانایی فرد سفیر ایران و خلف وادی استاندار واسط عراق از بخش های مختلف این بیمارستان بازدید کردند.
شایان ذکر است که این بیمارستان صحرایی به زایران اربعین حسینی از ایران و عراق و سایر کشورهای که برای زیارت به کربلا عزیمت می کنند خدمت رسانی می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 371 روز و 6 ساعت پیش
عربستان یک منطقه مسکونی در صنعا را بمباران کرد

عربستان یک منطقه مسکونی در صنعا را بمباران کرد به گزارش ایرنا به نقل از شبکه خبری المسیره، منابع امنیتی گفتند که جنگنده های متجاوز نیروهای سعودی منزل یکی از شهروندان به نام علی احمد رسام را در منطقه العشه در سعوان مورد حمله قراردادند. این حمله تلفات جانی در پی نداشت.
جنگنده های متجاوز همچنین منطقه جبل یازل شهر بنی مطر را پنج بار و منطقه العشه در سعوان واقع در شرق پایتخت را نیز دو بار مورد حمله قرار دادند.
این منع افزود، جنگنده های سعودی دو بار نیز به منطقه شعوب و یک بار نیز به منطقه صرف در صنعا پایتخت حمله کردند.
عربستان همراه با برخی کشورهای دیگر عرب از ششم فروردین سال گذشته اقدام به حمله نظامی به یمن و محاصره زمینی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 371 روز و 6 ساعت پیش
رئیس جشنواره بین المللی فیلم یونان: آماده همکاری های هنری با ایران هستیم

رئیس جشنواره بین المللی فیلم یونان: آماده همکاری های هنری با ایران هستیم به گزارش ایرنا از تسالونیک: خانم' الیز زلندو' رئیس جشنواره فیلم بین المللی فیلم یونان روز شنبه در دیدار با رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران با اشاره به روابط دیرینه ایران و یونان و درخشش هنر سینمای ایران در جهان، گفت: سینمای ایران یکی از بهترین هاست و ما آماده همکاری همه جانبه هنری و فرهنگی با کشور شما هستیم.
رئیس جشنواره بین المللی فیلم تسالونیک یونان افزود: هنرمندان حوزه سینمای ایران در سه دهه اخیر فیلم های بسیار خوب و ارزشمندی را به جهان ارایه کرده اند و در حال حاضر سینمای ایران به یکی از بهترین ها در عرصه سینما مبدل شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 371 روز و 6 ساعت پیش
فرهنگ ایران اسلامی و نیز زبان فارسی در بالکان جایگاه خاصی دارد

فرهنگ ایران اسلامی و نیز زبان فارسی در بالکان جایگاه خاصی دارد به گزارش ایرنا، عباس خامه یار که عصر شنبه برای بررسی گسترش روابط فرهنگی کشورمان با کشورهای حوزه بالکان ابتدا وارد بلگراد پایتخت صربستان شده، در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا در بلگراد در باره این منطقه از اروپا گفت: سوابق و مشترکات تاریخی، فرهنگی و دینی ایران با ملت های حوزه بالکان نقش پل ارتباطی دارد.
معاون بین الملل سازمان فرهنگ و ارتباطات کشورمان افزود: اصولاً در طول تاریخ فرهنگ، هنر و ادبیات ایران در سطح جهان نقش بسزایی داشته و همین امر یکی از امتیازات منحصر بفرد ما تلقی می شود که از گذشته های دور تا به امروز استمرار داشته است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 371 روز و 6 ساعت پیش
عراق از مردم موصل خواست از مناطق تحت کنترل داعش فاصله بگیرند

عراق از مردم موصل خواست از مناطق تحت کنترل داعش فاصله بگیرند به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، ستاد تبلیغات جنگ عملیات آزاد سازی موصل اعلام کرد که این اعلامیه ها و بروشور ها شامل توصیه هایی به شهروندان و اخبار مربوط به پیروزی نیروهای عراقی در نبرد علیه داعش است.
در این اعلامیه ها همچنین از مردم موصل خواسته شده که ضمن رعایت هوشیاری و اتخاذ تدابیر لازم برای حفظ جان خود، آماده حمله به داعش باشند.
نیروهای امنیتی عراق با پشتییانی جنگنده های ارتش این کشور و ائتلاف بین المللی، به عملیات بازپس گیری موصل از اشغال داعش ادامه می دهند.
ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 371 روز و 6 ساعت پیش
ترکیه به شهروندان خود برای سفر به آمریکا هشدار داد

ترکیه به شهروندان خود برای سفر به آمریکا هشدار داد به گزارش خبرگزاری ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، در بیانیه روز شنبه وزارت خارجه ترکیه آمده است: به خاطر خطرات ناشی از وقایع اخیر و بالا گرفتن تنش های اجتماعی، شهروندان ترک که در آمریکا زندگی می کنند و یا آنهایی که در نظر دارند به آن کشور سفر داشته باشند، باید جانب احتیاط را رعایت کنند.
تظاهر کنندگان آمریکایی روز شنبه، برای چهارمین روز متوالی به تظاهرات خود علیه ترامپ در شهرهای مختلف آمریکا ادامه دادند.
وزارت خارجه آمریکا ماه گذشته میلادی هشدار جدیدی برای شهروندان خود در خصوص سفر به ترکیه صادر کرد که مطابق آن از خانواده های کارکنان کنسولگری آمریکا در شهر استانبول ترکیه خواسته شده ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 371 روز و 6 ساعت پیش
تجمع معلمان معترض کرد مقابل دفتر پارلمان عراق

تجمع معلمان معترض کرد مقابل دفتر پارلمان عراق به گزارش ایرنا، راهپیمایان در حالی که کارتهای قرمز به نشانه دادن کارت قرمز به دولت اقلیم کردستان عراق در دست داشتند با حمل پلاکاردهایی اعلام کردند از بغداد می خواهند به کمک معلمان اقلیم بشتابد چرا که دولت اقلیم هیچ برنامه ای برای حل مشکلات آنها ندارد.
دلشاد بابان یکی از مسوولان معلمان ناراضی روز شنبه به رسانه های محلی گفت: ما دیگر از دولت اقلیم کردستان عراق قطع امید کرده ایم و هیچ امیدی به حل مشکلاتمان از سوی دولت اقلیم کردستان عراق نداریم.
وی افزود: ما از دولت مرکزی و پارلمان عراق می خواهیم به کمک ما بشتابد چون نه تنها وضعیت مادی معلمان بلکه وضعیت آموزشی اقلیم نیز با بحران روبرو ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 371 روز و 6 ساعت پیش
اعمال محدودیت جدید علیه رئیس جمهوری سابق پرو در پرونده فساد مالی

اعمال محدودیت جدید علیه رئیس جمهوری سابق پرو در پرونده فساد مالی به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، مطابق حکم قاضی ریچارد کانسپسیون رئیس جمهوری سابق پرو باید وثیقه ای معادل پانزده هزار دلار آمریکا به دادگاه بسپارد و در ضمن نمی تواند نشانی محل سکوت خود را تغییر دهد.
هراس دادستانی پرو از فرار هومالا که دوره پنج ساله ریاست جمهوری وی در ماه جولای پایان یافت، است.
هومالا و نادین هردیا همسرش متهم به پولشویی به مبلغ یک و نیم میلیون دلار که ادعا می شود از برزیل و ونزوئلا برای کمک به تبلیغات انتخاباتی وی در سالهای 2006 و 2011 ارسال شده است، هستند.
ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 371 روز و 6 ساعت پیش
توافق صلح جدید میان دولت کلمبیا و شورشیان فارک

توافق صلح جدید میان دولت کلمبیا و شورشیان فارک به گزارش خبرگزاری فرانسه، نیروهای انقلابی مسلح کلمبیا که چهار سال است با دولت آن کشور در هاوانا پایتخت کوبا سرگرم مذاکره هستند، تغییرات پیشنهاد شده توسط اقشار مختلف جامعه در توافق صلح اعمال کرده اند.
هر دو طرف در بیانیه ای تأکید کردند که آنها به توافق نهایی برای پایان دادن به درگیری رسیده اند؛ ضمن آنکه توافق نهایی شامل تغییرات و پیشنهادهای ارائه شده توسط اقشار مختلف جامعه می شود.
دور جدید مذاکرات صلح در 27 اکتبر در 'کیتو'ی اکوادور بین شورشیان فارک و دولت 'خوان مانوئل سانتوس' رئیس جمهوری کلمبیا آغاز شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 371 روز و 6 ساعت پیش
حرکت روان عبور اربعینی ها از مرز، در پر ازدحام ترین روز

حرکت روان عبور اربعینی ها از مرز، در پر ازدحام ترین روز به گزارش خبرنگار ایرنا، ساعت حدود 4 و نیم بعد از ظهر از فاصله 2 کیلومتری با خودرو به سختی می شد به دروازه های گذرگاه مرزی در شهر زرباطیه عراق رسید و سطح جاده و اطراف آن را خودروهای عمومی و تریلرهایی اشغال کرده بود که وسط انبوه جمعیت زائر گم شده بودند.
اتوبوس های ایرانی و تریلرهایی که گفته می شد از روز پنجشنبه گذشته با تلاش های مقام های دو کشور به مرور وارد خاک عراق شده بودند، در این روز با ظرفیت کامل به سمت کوت مرکز استان واسط حرکت می کردند و از آن طرف خالی بر می گشتند.
عده ای هم مینی بوس های ون مسافر کش عراقی را کرایه کرده و به سمت شهرهای بغداد یا نجف در حرکت دیده می شدند و برخی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 371 روز و 6 ساعت پیش
هشدار وزارت خارجه ترکیه به اتباع خود درباره سفر به آمریکا

هشدار وزارت خارجه ترکیه به اتباع خود درباره سفر به آمریکا به گزارش ایرنا، در این اطلاعیه که در تارنمای رسمی وزارت خارجه ترکیه منتشر شد، با اشاره به ناآرامی ها و افزایش موج اعتراضات به نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که از هشتم نوامبر جاری شروع شده و ادامه دارد، به شهروندان ترکیه ای در خصوص سفر به شهرهای نیویورک، شیکاگو، فیلادلفیا، میامی، لس آنجلس، اوکلاند و پورتلند آمریکا هشدار داده شده است.
در این اطلاعیه به برخی از وقایع خشونت بار و درگیری های میان معترضان و نیروهای امنیتی آمریکا در جریان این اعتراضات اشاره و تصریح شده است: شمار زیادی از معترضان در بازداشت به سر می برند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 371 روز و 6 ساعت پیش
رئیس پارلمان آلبانی: ایران جایگاه تاریخی و تمدنی بزرگ دارد

رئیس پارلمان آلبانی: ایران جایگاه تاریخی و تمدنی بزرگ دارد به گزارش ایرنا، 'ایلیر متا' که ریاست حزب جنبش سوسیالیست برای همگرایی را نیز بر عهده دارد در ملاقات با 'غلامحسین محمدنیا' به اهمیت گسترش روابط و همکاری های دو کشور اشاره کرد و خواستار تقویت روابط پارلمان آلبانی و مجلس شورای اسلامی شد.
وی همچنین در این دیدار روابط دو کشور را در تمامی زمینه ها بخصوص فرهنگی با توجه به مشترکات تاریخی و فرهنگی خوب دانست و افزود که تیرانا و تهران با امکانات گسترده ای که دارند می توانند همکاری های اقتصادی خود را نیز ارتقا بدهند.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در تیرانا نیز در این ملاقات ضمن تاکید بر اهمیت روابط پارلمانی برای کشورمان به فعالیت های بین المللی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 371 روز و 6 ساعت پیش
کشف جسد یک مرد 35ساله در خورخان بردخون بوشهر

کشف جسد یک مرد 35ساله در خورخان بردخون بوشهر حمزه اعتماد درگفت وگو با ایرنا گفت: در تماس تلفنی خبری مبنی بر مشاهده یک جسد در مسیر خورخان بردخون گزارش شد که تیم مرزبانی با همکاری نیروی انتظامی به محل اعزام شد.
وی اظهار داشت: هنوز هویت جسد این مرد معلوم نیست .
فرماندار دیر گفت: جسد کشف شده برای بررسی و تشخیص هویت اکنون در شهر دیر نگهداری می شود.
بردخون در جنوب مرکز استان بوشهر 150 کیلومتر فاصله دارد و فاصله آن تا دریای خلیج فارس ( خورخان ) 10کیلومتر است.
6045/7207**خبرنگار: عباس بحرانی**انتشاردهنده: اکبر اقبال مجرد ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 371 روز و 11 ساعت پیش
رافائل کورئا: بازدید رئیس جمهوری چین مهمترین دیدار در تاریخ اکوادور است

رافائل کورئا: بازدید رئیس جمهوری چین مهمترین دیدار در تاریخ اکوادور است به گزارش ایرنا و به نقل از خبرگزاری اروپاپرس ، کورئا روز شنبه ادامه داد :برای ما افتخار بسیار بزرگی است که رئیس جمهوری این کشور آسیایی از کشور اکوادور دیدار کند، افزون بر اینکه مهمترین دیداری است که یک رئیس دولت در تاریخ اکوادور انجام می دهد .
وی تصریح کرد :چین یک قدرت جهانی ، پر جمعیت ترین کشور جهان و بزرگترین حامی مالی جهان است .
رئیس جمهوری اکوادور ، حمایت دولت چین از این کشور از طریق اهدای 14 میلیون دلاری برای به روز رسانی تجهیزات خدمات پیوسته امنیتی 'اکو -911' افزون بر همکاری و تامین مالی چین برای ساخت و ساز تأسیسات برق آبی 'کوکا کود و سینکلیر' که به طور رسمی در چارچوب دیدار ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 371 روز و 11 ساعت پیش
طرح پایاب سد خدا آفرین برای هشت هزار نفردر شمال استان اردبیل شغل ایجاد می کند

طرح پایاب سد خدا آفرین برای هشت هزار نفردر شمال استان اردبیل شغل ایجاد می کند عدیل سروی روز شنبه در جلسه ارزبابی دستاوردهای دولت د استانداری اردبیل گفت:عملیات اجرایی این طرح که در جریان سفر هیات دولت به استان اردبیل تصویب شد در سال 94 شروع شده و با اجرای آن 62 هزار هکتار از اراضی پایاب سد خداآفرین از دیم به آبی تبدیل می شود.
به گفته وی، این مگاپروژه موجب افزایش 1.4 میلیون تن محصول کشاورزی در استان و ایجاد زمینه شغلی جدید برای هشت هزار نفر خواهد شد.
وی با اشاره به برخی موفقیت ها در بخش کشاورزی در جند سال اخیر بیان کرد: در تولید محصولات اقتصاد محور با بهره وری بالا شاخص های کشاورزی حفاظتی، مکانیزاسیون، تولید محصولات پاک ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 371 روز و 18 ساعت پیش
مسیر ملکشاهی – مهران برای تردد زائرین اربعین حسینی آماده است

مسیر ملکشاهی – مهران برای تردد زائرین اربعین حسینی آماده است اسد قاسمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : با توجه به حجم ترافیکی راه اصلی ایلام – صالح آباد –مهران در ایام اربعین تردد از مسیر ملکشاهی به مهران با اختلاف کمتر از 20 کیلومتر از مسیر ذکر شده می تواند بهترین جایگزین برای تردد زائرین باشد.
وی اظهار کرد: برای رفاه حال زائرینی که از این مسیر تردد نمایند امکانات رفاهی در نقاط محتلف مسیر مستقر و از هم اکنون آماده ارائه خدمات هستند.
دکتر قاسمی خاطر نشان کرد: مجتمع رفاهی و پذیرایی در مرکز شهر ارکواز و در مسیر تردد زوار دایر شده و از زائرین با غذای گرم پذیرایی و دیگر امکانت رفاهی نیر در این مجتمع مهیا شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 371 روز و 18 ساعت پیش
ارتقاء فرهنگ کتابخوانی بین اقشار مختلف نیازمند آسیب شناسی عمیق است

ارتقاء فرهنگ کتابخوانی بین اقشار مختلف نیازمند آسیب شناسی عمیق است به گزارش عصر شنبه ایرنا به نقل روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین، مریم بیدخام در آستانه فرا رسیدن 24 آبان، روز بزرگداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار، افزود: مطالعه کتاب یکی از راه های بروز خلاقیت و نوآوری است و هر اندازه در یک جامعه سرانه مطالعه بیشتر باشد به همان اندازه نیز افراد آن جامعه آگاه تر، خلاق تر و مفیدتر خواهند بود.
بیدخام با اشاره به اینکه کتاب غذای روح و دریچه ای به سوی دانایی بوده اما در وضعیت نامناسبی به سر می برد، گفت: به گفته مقام معظم رهبری هیچ چیز جای کتاب را نمی گیرد و مطالعه آن یکی از راه های بروز خلاقیت و نوآوری محسوب می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 371 روز و 18 ساعت پیش
بهره مندی 120 نفر از خدمات کاروان نیکوکاری هلال احمر در آستارا

بهره مندی 120 نفر از خدمات کاروان نیکوکاری هلال احمر در آستارا به گزارش خبرنگار ایرنا، حسین خورشیدی روز شنبه در حاشیه این برنامه در مدرسه رازی کانرود آستارا در جمع خبرنگاران افزود: این دانش آموزان ابتدایی و دبیرستان دوره اول روستای کانرود امروز در کنار بهره مندی از مشاوره رایگان پزشکی در دوره آموزشی امداد و کمک های اولیه نیز شرکت کردند.
وی با اشاره به اینکه این برنامه در قالب طرح کاروان نیکوکاری به مناسبت شصت و نهمین سالگرد تاسیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر برگزار شد، اضافه کرد: یک پزشک عمومی، یک دندانپزشک و چهار کارشناس بهداشت و جمعیت هلال احمر ضمن ویزیت و مشاوره رایگان، مفاهیم بهداشتی و چگونگی مقابله با بحران را به دانش آموزان آموزش دادند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 371 روز و 18 ساعت پیش
اعتبارات مورد نیاز مقابله با شرایط بحرانی در استان تامین شود

اعتبارات مورد نیاز مقابله با شرایط بحرانی در استان تامین شود به گزارش ایرنا، قنبر موسی پور روز شنبه در جلسه مدیریت بحران در استانداری کردستان در سنندج با اشاره به اینکه محرومان جامعه آسیب پذیر ترین قشر جامعه هستند افزود: مسکن روستاییان و اقشار آسیب پذیر جامعه که دارای بافت فرسوده و قدیمی است نیازمند توجه جدی است.
وی ایمن کردن مصالح مسکن روستاییان و اقشار آسیب پذیر جامعه در برابر بحران های غیرقابل پیش بینی ضروری دانست و افزود: در همین راستا دستگاه های بیمه گر باید همکاری های لازم را در این زمینه داشته باشند تا در شرایط بحران مردم کمترین آسیب و خسارت را متحمل شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 371 روز و 18 ساعت پیش
عضو شورا : یکی ازانتظارات مردم کرج تکمیل پروژه قطار شهری است

عضو شورا : یکی ازانتظارات مردم کرج تکمیل پروژه قطار شهری است حجت الله غلامرضایی روز شنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: امروز به علت رکود ساخت وساز شهرداری کرج با مشکلات درآمدی مواجه است ، که امیدواریم با کمک دولت تدبیر و امید هرچه زودتر پروژه قطار شهری این کلانشهر به سرانجام برسد.
وی افزود: امروز مدیریت شهری کرج با دست خالی اما هنرمندانه ساخت ده ها پروژه بزرگ و کوچک عمرانی را در کرج پیش می برد.
غلامرضایی با اشاره به تاریخچه شهری کرج به تشریح وضعیت گذشته وحال و طرح های عمرانی در این کلانشهر پرداخت و اظهار داشت: طرح جامع یک شهر بر اساس چند آیتم محدوده، جمعیت ، معابر ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 371 روز و 18 ساعت پیش
پرچم 40 مترمربعی 'یا حسین' در مرز شلمچه برافراشته شد

پرچم 40 مترمربعی 'یا حسین' در مرز شلمچه برافراشته شد به گزارش ایرنا این پرچم بزرگ که نماد خدمت به زائران اربعین حسینی است، عصر شنبه با حضور غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان، امام جمعه آبادان و امام جمعه شهر بندرماهشهر و خیل مشتاقان زیارت امام حسین علیه السلام در مرز شلمچه بر افراشته شد.
پرچم منقش به جمله یا حسین در ابعاد 8*5 متر در شلمچه در موقعیت قمر بنی هاشم علیه السلام شهرستان بندر ماهشهر در مسیر مرز شلمچه به اهتزاز درآمد.
در پایان این آئین، موکب داران از زائران و حاضران پذیرایی کردند.
رزهای شلمچه و چذابه در استان خوزستان و مرز مهران در استان ایلام از مبادی تردد زائران اربعین حسینی به عراق است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: مذهبی انتشار : 371 روز و 18 ساعت پیش
فرماندار خاش: وجود عسل تولیدی گوهرکوه در سفره های خانواده ها مایه خرسندی است

فرماندار خاش: وجود عسل تولیدی گوهرکوه در سفره های خانواده ها مایه خرسندی است به گزارش ایرنا محمداکبر چاکرزهی که روز شنبه به اتفاق شماری از مسئولان محلی از ظرفیتهای کشاورزی منطقه گوهرکوه شهرستان خاش بازدید کرد، اظهار داشت: توجه به ظرفیتهای کشاورزی و تولیدی مجتمع کشت و صنعت گوهرکوه که با هدف ایجاد اشتغال برای ساکنان منطقه فعالیت دارد قطعا می تواند در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی موثر باشد.
فرماندار خاش افزود: تولیدات این منطقه به ویژه پسته مرغوب و یا کیفیت آن باید با برند و برچسب گوهرکوه در بازارهای داخلی و خارجی عرضه شود.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خاش نیز گفت: مجتمع تولیدی کشت و صنعت گوهرکوه و تمپ این شهرستان یکی از قطب های مهم تولید انواع محصولات کشاورزی و ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 371 روز و 18 ساعت پیش
نفرات برتر مسابقات رنکینگ تیراندازی با کمان کشور معرفی شدند

نفرات برتر مسابقات رنکینگ تیراندازی با کمان کشور معرفی شدند به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فدراسیون تیراندازی با کمان، در بخش بانوان این مسابقات، سمانه رمضانپور و مریم نادی از استان یزد عنوان های اول و دوم رشته ریکرو را کسب کردند و اسما نعمتی از فارس سوم شد.
همچنین در بخش مردان رشته ریکرو رضا آزادگان از چهارمحال و بختیاری اول شد، مهدی عزیزی از قم دوم و بابک علی زاده از تهران سوم شدند.
در بخش زنان رشته کامپوند نیز پریسا براتچی از زنجان، عطیه گل افشان از اصفهان و سمیه عباسپور از کرمان به ترتیب مقام های اول تا سوم را از آن خود کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 371 روز و 18 ساعت پیش