پروازهای فرودگاه مهرآباد طبق برنامه درحال انجام است

پروازهای فرودگاه مهرآباد طبق برنامه درحال انجام است در اطلاعیه چهارشنبه شب فرودگاه مهرآباد آمده است: باتوجه به شروع بارش باران از عصر امروز و اخطارهای سازمان هواشناسی مبنی بر ادامه بارشها وبرودت هوا و همچنین پیش بینی بارش برف ، همه واحدهای عملیات زمستانی، تجهیزات و سامانه های فرودگاهی در ایرساید و لندساید جهت عملیاتی نگه داشتن این فرودگاه در آماده باش کامل هستند.
این اطلاعیه می افزاید: مسافران برای اطمینان بیشتر می توانند قبل از عزیمت به فرودگاه با شماره 199 و یا تلفن مستقیم 44665519و44665524 اطلاعات پرواز از وضعیت پروازهای این فرودگاه تماس بگیرند. ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 9 دقیقه پیش
جست و جوی شیراز در مجموعه شعر های فاخر 'سمندر'

جست و جوی شیراز در مجموعه شعر های فاخر 'سمندر' شیراز- ایرنا- جمعی از ادیبان و فرهنگوران شیراز شامگاه سه شنبه در آیینی با عنوان 'کوچ شاعر شعر شهر' شرکت کردند، آیینی که با هدف بزرگداشت 'بیژن سمندر' شاعر این دیار برگزار شد. ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 10 دقیقه پیش
استاد منصور رستگار فسایی، بخش انکارناپذیر تاریخ ادب کشور است

استاد منصور رستگار فسایی، بخش انکارناپذیر تاریخ ادب کشور است شیراز- ایرنا- مدیر مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان فارس گفت: استاد منصور رستگار فسایی، بخش انکارناپذیر تاریخ ادب این سرزمین است که درهمه آثار خود عشق به ایران را به همه داشته های ادبی به تصویر کشیده است. ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 10 دقیقه پیش
شهروندان قزوینی، مصرف انرژی را 20 درصد کاهش دهند

شهروندان قزوینی، مصرف انرژی را 20 درصد کاهش دهند در این اطلاعیه آمده است: با توجه به برودت هوا و افزایش بی سابقه مصرف گاز و انواع انرژی در کشور و استان و محدودیت تأمین سوخت نیروگاه ها، از شهروندان درخواست می شود به منظور پیشگیری از قطع برق، در حد امکان نسبت به کاهش حداقل 20 درصد مصرف برق و گاز خود از امروز تا دو هفته آینده همکاری کنند.
این اطلاعیه می افزاید: با مصرف صحیح برق، می توان در مصرف گاز نیز صرفه جویی کرد زیرا بخش عمده سوخت نیروگاه های کشور از گاز طبیعی تأمین می شود. ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 28 دقیقه پیش
سه پژوهشگر شاخص فارس در حوزه فرهنگ تجلیل شدند

سه پژوهشگر شاخص فارس در حوزه فرهنگ تجلیل شدند سید محمدمهدی جعفری پژوهشگر حوزه نهج البلاغه، اکبر نحوی پژوهشگر حوزه زبان شناسی و محمدرضا آل ابراهیم پژوهشگر در حوزه فرهنگ عامه در این آیین تجلیل شدند.
در آیینی که عصر چهارشنبه دوم بهمن ماه برگزار شد، عنایت الله رحیمی استاندار فارس عنوان کرد: تکریم بزرگان علم و ادب، بسیار مهم و ضروری است، از این رو باید در طول حیات بزرگان فرهنگ، این الگوهای فرهنگی را بزرگ بداریم و قدردان شان باشیم.
در ادامه، مدیرعامل خانه کتاب ایران با اشاره به اینکه فارس سرزمین استوانه های فرهنگی است، ابراز داشت: اقدامات بزرگان فرهنگی این استان گامی در صیانت از فرهنگ ایران زمین است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 28 دقیقه پیش
اتحادیه اروپا تشکیل دولت جدید لبنان را یک گام به پیش خواند

اتحادیه اروپا تشکیل دولت جدید لبنان را یک گام به پیش خواند این نمایندگی در بیانیه ای که چهارشنبه شب در بیروت منتشر شد، تاکید کرد: وظیفه دولت جدید به ریاست حسان دیاب است که به سرعت طرح اصلاحات اجتماعی و اقتصادی را برای حل این بحران ها تدوین و اجرا کند.
در این بیانیه آمده است: قشرهای ضعیف و فقیر جامعه لبنان در رنج و گرفتاری هستند و از دولت انتظار حمایت و رفع تنگناهای مالی و معیشتی خود را دارند.
نمایندگی اتحادیه اروپا در لبنان خاطر نشان کرد: این اتحادیه از ملت و دولت جدید، اصلاحات اجتماعی و اقتصادی و مبارزه با فساد و شناسایی و محاکمه مفسدان در لبنان پشتیبانی می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 38 دقیقه پیش
مسدود شدن راههای روستایی الیگودرز، دورود و دلفان

مسدود شدن راههای روستایی الیگودرز، دورود و دلفان غلامرضا آقامیرزایی شامگاه چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: تلاش نیروهای راهداری برای بازگشایی محورهای روستایی ادامه دارد.
وی به رانندگان توصیه کرد به هیچ وجه در جاده های کوهستانی لرستان تردد نکنند.
وی اظهار داشت: به علت بارش شدید برف، حرکت خودرو در آزادراه خرم آباد - پل زال و محورهای خرم آباد - بروجرد، خرم آباد - نورآباد، خرم آباد - الشتر و خرم آباد - کوهدشت متوقف شده است.
وی با اشاره به بارش شدید برف و یخبندان گفت: به منظور حفظ ایمنی مسافران، پلیس با استقراردر ورودی این شهرها از حرکت خودروها به سمت محورهای یادشده جلوگیری می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 39 دقیقه پیش
توسعه روستایی نیاز به متولی مشخص دارد

توسعه روستایی نیاز به متولی مشخص دارد به گزارش ایرنا محمد تقی آذرشب چهارشنبه در کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری استان خوزستان، یکی از الزامات مورد نیاز برای توسعه روستایی را مشخص شدن متولی آن دانست و اظهارداشت: یکی دیگر از الزامات نظام برنامه ریزی توسعه روستایی، ارتقاء حکمروایی محلی با تاکید بر مشارکت روستاییان است.
وی تصریح کرد: علاوه بر این به یک نظام نظارتی بر مسئولیت های اجتماعی بخش های عمومی و خصوصی مداخله گر در روستاها نیاز است.
این مقام مسئول در مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به تاریخچه توسعه روستایی در کشور و آنچه که بر روستاها و روستاییان گذشته است گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 49 دقیقه پیش
نیروهای مسلح در اوج اقتدار قرار دارند

نیروهای مسلح در اوج اقتدار قرار دارند امیر سرتیپ دوم علی حاجیلو عصر روز چهارشنبه در آئین معارفه فرمانده جدید تیپ 364 پیاده مهاباد با اشاره به آمادگی کامل نیروهای مسلح در مقابل هرگونه تهدید دشمنان اظهار داشت: وحدت و حمایت مردم از نیروهای مسلح از کارآمدترین سلاحها و ابزارها درمسیر دفاع ،تأمین امنیت و در نهایت اقتدار و عزت هرچه بیشتر کشورمان است.
وی اضافه کرد: امروز بدخواهان ایران اسلامی در خلوت خود به شکست از نظام اسلامی و ملت بزرگ ایران اعتراف می کنند که این امر افتخار بزرگی برای مردم و کشور ما به شمار می رود.
وی افزود: تمام تلاش دشمنان نظام این است که فرهنگ غنی دفاع مقدس را با تبلیغات پوچ خود از مردم ایران دور کنند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 49 دقیقه پیش
موضع انتخاباتی حزب کارگزاران پس از اعلام نظر شورای نگهبان اعلام می شود

موضع انتخاباتی حزب کارگزاران پس از اعلام نظر شورای نگهبان اعلام می شود به گزارش روابط عمومی حزب کارگزاران سازندگی ایران، جلسه شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی ایران عصرچهارشنبه به ریاست محسن هاشمی در دفتر مرکزی این حزب برگزار شد.
در ابتدای این جلسه، اخبار سیل اخیر در استان سیستان و بلوچستان مورد بررسی قرار گرفت و ضمن طرح پیشنهادهایی برای رفع مشکلات فوری، با خانواده آسیب دیدگان هم دردی شد.
در ادامه، بحث انتخابات به عنوان دستور کار اصلی این جلسه شورای مرکزی مطرح شد و پس از طرح پیشنهادات کمیته سیاسی در این مورد، اعضا به ارائه نقطه نظرات خود پرداختند.
ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 50 دقیقه پیش
تردد از جاده های همدان نیازمند زنجیرچرخ است

تردد از جاده های همدان نیازمند زنجیرچرخ است سرهنگ رضا عزیزی چهارشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: برف تمامی جاده های این استان را فرا گرفته و هم اینک تمامی جاده های این استان لغزنده هستند.
وی بیان کرد: با توجه به یخ بستن سطح جاده و لغزندگی، محدودیت تردد برای تریلی ها ایجاد شده و ماموران پلیس راه از ادامه تردد این قبییل وسایل نقلیه جلوگیری می کنند.
رییس پلیس راه استان همدان اظهار داشت: همچنین ماموران پلیس راه از تردد خودروهای بدون زنجیر چرخ جلوگیری می کنند و تاکنون بیش از یک هزار خودرو توقیف و به علت همراه نداشتن زنجیر چرخ اعمال قانون شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 59 دقیقه پیش
نوبخت 1000 واحدمسکن محرومان چابهار را افتتاح کرد

نوبخت 1000 واحدمسکن محرومان چابهار را افتتاح کرد معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه شامگاه چهارشنبه در این مراسم اظهار داشت: دولت با تمام توان در کنار مردم است و به خدمت کردن در مناطق محروم و روستاها افتخار می کند.
محمد باقر نوبخت افزود: پیگیری مشکلات سیلزدگان مناطق مختلف جنوب سیستان وبلوچستان توسط مسوولان محلی، استانی و در سطح وزیران در حال پیگیری است.
وی ادامه داد: خسارت های سیل نیز جبران خواهند شد و همه ایران برای کاهش محرومیت و جبران خسارت ها به زیرساخت ها و ضرر و زیان مردم بسیج شده اند.
رییس سازمان برنامه و بودجه کشور امروز /چهارشنبه ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 59 دقیقه پیش
پاسگاه مرزی قلعه آستارا به نام سردار سلیمانی نامگذاری شد

پاسگاه مرزی قلعه آستارا به نام سردار سلیمانی نامگذاری شد سرهنگ نوذر مرادی روز چهارشنبه اظهار کرد: پاسگاه مرزی قلعه در محور آستارا - اردبیل، همواره حجم تردد بالا را شاهد است و نام آن از روستایی در بخش مرکزی آستارا گرفته شده بود.
وی بیان کرد: اکنون با نامگذاری این پاسگاه به نام سردار سلیمانی ، نام این شهید مبارز همیشه در مقابل دیدگان مرزبانان، مسافران و گردشگران خواهد بود.
وی ادامه داد: مرزبانان آستارا با فعالیت شبانه روزی، از سرحدات صیانت می کنند و هوشیاری و همکاری اهالی و مرزنشینان، موجب ارتقای سطح امنیت عمومی در این شهرستان شده است.
بامداد جمعه 13 دی ماه سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی مهندس از فرماندهان ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 0 دقیقه پیش
ادارات خنداب روز پنجشنبه به دلیل برف و سرما تعطیل شد

ادارات خنداب روز پنجشنبه به دلیل برف و سرما تعطیل شد عبدالرضا حاج علی بیگی چهارشنبه شب در گفت و گو با ایرنا افزود: برودت شدید هوا موجب افزایش حجم مصرف گاز طبیعی شده و به همین دلیل ادارات این شهرستان خنداب موظفند تا روز شنبه سیستم های گرمایشی خود را خاموش کنند.
وی بیان کرد: تدابیر لازم برای ارایه خدمات به مردم اندیشیده شده و همه دستگاه های خدمات رسان شهرستان خنداب نیز در آماده باش کامل قرار دارند.
فرماندار خنداب ادامه داد: بر اساس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی بارش برف تا بامداد پنجشنبه ادامه دارد و دمای هوا به تدریج پنج تا 10 درجه سانتیگراد کاهش می یابد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 7 دقیقه پیش
دولت وفاق ملی لیبی در نشست الجزایر شرکت نمی کند

دولت وفاق ملی لیبی در نشست الجزایر شرکت نمی کند به گزارش الجزیره، محمد الطاهر سیاله وزیر خارجه دولت وفاق ملی لیبی افزود: دعوت از وزیر خارجه دولت موازی برای حضور در نشست الجزایر مغایر با قطعنامه های شورای امنیت است.
جامعه جهانی دولت وفاق ملی لیبی را به رسمیت می شناسد.
پیش تر وزارت خارجه الجزایر اعلام کرده بود، وزیران کشورهای مصر، تونس، سودان، جمهوری چاد، مالی و نیجر قرار است روز پنجشنبه به الجزایر بروند و درباره برقراری آتش بس در لیبی گفت وگو کنند.
خبرگزاری رسمی الجزایر (ای پی اس) روز دوشنبه گزارش داد که عبدالمجید تبونه رییس جمهوری این کشور پس از شکست نشست های صلح لیبی در مسکو و برلین، پیشنهاد داده ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 7 دقیقه پیش
موافقان استیضاح ترامپ را به تلاش متقلبانه متهم کردند

موافقان استیضاح ترامپ را به تلاش متقلبانه متهم کردند دومین روز محکمه استیضاح دونالد ترامپ ساعت یک بعدازظهر چهارشنبه به وقت محلی با حضور جان رابرتز رئیس دیوان عالی آمریکا آغاز شد.
این مجلس روز گذشته پس از حدود 11 ساعت بحث، قطعنامه فرایند استیضاح را به صورت کاملا حزبی یعنی اکثریت 53 جمهوریخواه در مقابل 47 دموکرات و مستقل به تصویب رساندند.
دموکرات ها 11 اصلاحیه یا الحاقیه برای این قطعنامه که از سوی میچ مک کانل رهبر اکثریت جمهوریخواه تدوین شده بود، ارائه دادند اما هیچ کدام نتوانست اکثریت نسبی 51 رای را به خود اختصاص دهد.
دموکرات ها در تلاش بودند تا شاهدانی همچون جان بولتون مشاور اخراج شده امنیت ملی کاخ سفید ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 7 دقیقه پیش
پارلمان کویت توافقنامه تقسیم میادین نفتی با عربستان را تصویب کرد

پارلمان کویت توافقنامه تقسیم میادین نفتی با عربستان را تصویب کرد به گزارش خبرگزاری رسمی کویت (کونا)، توافقنامه تقسیم منطقه بی طرف میان کویت و عربستان سعودی با 55 رأی موافق در مقابل 7 رأی مخالف به تصویب پارلمان کویت رسید.
پیش تر ریاض و کویت برای تقسیم منطقه بی طرف که شامل میادین نفتی می شود به توافق رسیده بودند.
منطقه بی طرف شامل میدان های نفتی الخفجی و وفره می شود که برداشت نفت از این میادین در پی یک اختلاف پنج ساله متوقف شده بود.
توقف برداشت توسط دو کشور تولید روزانه 500 هزار بشکه نفت خام سنگین را کاهش داد. این میزان معادل با نیم درصد تولید جهانی است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 ساعت و 9 دقیقه پیش
فرهنگ ایرانی را با لباس های اقوام این کشور به جهان معرفی کنیم

فرهنگ ایرانی را با لباس های اقوام این کشور به جهان معرفی کنیم فاطمه ذوالقدر چهارشنبه شب در هشتمین همایش سالانه طراحان و تولید کنندگان مد و لباس کشور انتخاب سیده مرضیه شفاپور دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور به عنوان اولین بانو حاضر در این سمت را اتفاق نیکی نامید و گفت: 30 درصد پست های مدیریتی باید به زنان واگذار شود که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از ظرفیت های بانوان در بخش های مختلف استفاده کرده است.
وی با اشاره به ظرفیت بانوان در حوزه مد و لباس کشور گفت: قدردان خانم ها هستیم که علارغم مشکلات در این حوزه حضور دارند و باید کارآفرینان زن در قالب اتحادیه به عنوان یک نهاد رسمی فعالیت کنند تا بتوانند با وزارت کار رایزنی کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 10 دقیقه پیش
پلیس راه خوزستان: شهروندان از سفر غیرضروری در2 روز آینده پرهیز کنند

پلیس راه خوزستان: شهروندان از سفر غیرضروری در2 روز آینده پرهیز کنند به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از پایگاه خبری پلیس سرهنگ رضا دولتشاهی بیان کرد:با توجه به شروع بارندگی در سطح خوزستان و بارش برف در جاده های منتهی به استان های لرستان و چهارمحال و بختیاری، لازم است رانندگان از سفرهای غیر ضروری تا 2 روز آینده پرهیز کنند.
وی با اشاره به شدت بارندگی در جاده های شمالی و شمال شرقی خوزستان ، افزود: با توجه به کوهستانی بودن این شهرها ضرورت دارد رانندگان وسایل نقلیه ،ضمن رعایت قوانین و مقررات، پیش از سفر از آخرین وضعیت جاده های خوزستان مطلع شوند.
سرهنگ دولتشاهی با اشاره به لزوم همراه داشتن زنجیر چرخ برای تردد در جاده های منتهی به لرستان ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 28 دقیقه پیش
دادستانی در صورت اهمال ادارات در رعایت شاخص های مناسب سازی ورود کند

دادستانی در صورت اهمال ادارات در رعایت شاخص های مناسب سازی ورود کند نرگس کیانی عصر چهارشنبه در جلسه ستاد مناسب سازی استان در استانداری کرمانشاه ضمن تبیین مفاد آیین نامه اجرایی ماده سه قانون حمایت از حقوق معلولان مصوبه جدید هیات وزیران، اظهارداشت: آیین نامه مربوط به ارزیابی وضعیت مناسب سازی فضاهای اداری ویژه جشنواره شهید رجایی سال 98 به همه دستگاه های اجرایی استان ارسال شده تا براساس آن به انجام مناسب سازی فضاهای اداری بپردازند.
مسوول دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کرمانشاه خاطرنشان ساخت: سامانه 137 شهرداری و همچنین سامانه معبر به شماره 3000012322 برای طرح مشکلات شهروندان در حوزه مناسب سازی معابر و اماکن عمومی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 ساعت و 38 دقیقه پیش
سفر مدیرکل امور کودکان و نوجوانان بهزیستی کشور به دامغان

سفر مدیرکل امور کودکان و نوجوانان بهزیستی کشور به دامغان سمنان- ایرنا- سعید بابایی، مدیرکل امور کودکان و نوجوانان بهزیستی کشور روز چهارشنبه در سفر یک روزه خود به دامغان، از مراکز شبانه روزی نگهداری از فرزندان 6 تا 18 سال تحت نظارت بهزیستی این شهرستان بازدید کرد. (عکس: میثم اسماعیلی) ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 ساعت و 39 دقیقه پیش
ترند فیک توییتر فارسی؛ #جهان_آرا علیه دولت

ترند فیک توییتر فارسی؛ #جهان_آرا علیه دولت بعد از ماجرای مخالفت با زنده پخش شدن برنامه جهان آرا، موج جدیدی از توییت ها و هشتگ ها در حمله به دولت به راه افتاد. به طوری که امیرحسین ثابتی، فعال رسانه ای و مجری برنامه جهان آرا در صفحه توییتر خود نوشت: کدام برنامه سیاسی صداوسیما تاکنون این حجم از حمایت های مردمی را داشته است؟ #جهان_ آرا 24 ساعت است که ترند اول توییتر فارسی است.
اما آیا به راستی ترند شدن #جهان _آرا واقعی است یا دنباله دیگر ترندهای غیرواقعی در توییتر فارسی مانند هشتگ های #استخدام_بنفش، #دروغ_دخترآبی، #Do_not_deal_with_zarif و #ban_zarif و غیره، است؟ ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 39 دقیقه پیش
شهردار رشت : لایحه بودجه سال 99 شهرداری با 875 میلیارد تومان بسته شد

شهردار رشت : لایحه بودجه سال 99 شهرداری با 875 میلیارد تومان بسته شد به گزارش خبرنگار ایرنا، ناصر حاج محمدی شامگاه چهارشنبه قبل از تقدیم لایحه بودجه سال 99 شهرداری رشت به شورا در جمع اعضای شورای اسلامی این کلانشهر افزود: لایحه بودجه سال 99 شهرداری کاملا عملیاتی دیده شده و در قالب برنامه محوری، ساز و کارهای خرید و فروش اوراق بهادار و سایر منابع مالی را در دستور کار قرار داده ایم که به عملیاتی شدن بودجه در سال آینده کمک می کند.
وی اظهار داشت: بر این اساس با توجه به دستورالعمل "طرز تهیه و تدوین، اجرا و تفریغ بودجه شهرداری " لایحه بودجه 99 با افزایش 20 درصدی نسبت به بودجه سال 98 ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 ساعت و 39 دقیقه پیش
نخستین نشست کارگروه فرهنگی بین الملل زنان دستگاه های اجرایی برگزار شد

نخستین نشست کارگروه فرهنگی بین الملل زنان دستگاه های اجرایی برگزار شد به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، نخستین نشست کارگروه فرهنگی بین الملل زنان با حضور ابوذر ابراهیمی ترکمان، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، سید محمدحسین هاشمی ، معاون همکاری های علمی و فرهنگی و محمدعلی کیانی ، مدیرکل همکاری های فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشور و جمعی از بانوان مشاور در دستگاه های اجرایی، امور بین الملل زنان سایر نهادها و دانشگاه ها و بانوان فعال و تأثیرگذار در عرصه بین الملل در محل حوزه ریاست برگزار شد.
ابراهیمی ترکمان در سخنانی، با اشاره به رویکرد سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به عنوان مرکز دیپلماسی عمومی جمهوری اسلامی ایران ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 40 دقیقه پیش
فاز یک باغ موزه دفاع مقدس البرز پذیرای مسافران نوروزی است

فاز یک باغ موزه دفاع مقدس البرز پذیرای مسافران نوروزی است عزیزاله شهبازی شامگاه چهارشنبه در بازدید از پروژه باغ موزه دفاع مقدس استان البرز که در پارک جهان نمای کرج در حاشیه اتوبان کرج _ تهران واقع شده است، افزود: منابع اعتباری و بودجه ای استان بسیار محدود است ولی آنچه که وجود دارد طبق برنامه در حوزه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، عمرانی، ورزشی، آموزشی و ریال به ریال آن براساس محاسباتی دقیق در جای خود با هدف توسعه متوازن هزینه می شود.
وی هشت سال دفاع مقدس را نقطه عطفی در تاریخ کشور دانست و اظهار داشت: ایثار، جوانمردی، وفاق، اتحاد، همدلی در دوران جنگ تحمیلی از جمله مولفه های ارزشمندی بود که همواره از خداوند چنین روحیه ای را که در آن زمان شاخص بود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 48 دقیقه پیش
شهادت سردار سلیمانی زمینه ساز تحولی بزرگ در منطقه است

شهادت سردار سلیمانی زمینه ساز تحولی بزرگ در منطقه است سید محمد حسینی شامگاه چهارشنبه در جمع نمازگزاران مسجد علی ابن ابی طالب (ع ) شهرری اظهار داشت: گاهی شهادت یک فرد در جامعه آثار مثبت داشته و زمینه تحول در جامعه را فراهم می کند که این آثار در شهادت سردار قاسم سلیمانی هم دیده می شود.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون دشمنان در 2 جبهه با ایران در مبارزه هستند خاطر نشان کرد: نخست جبهه نظامی و دومین جبهه سیاست است که دشمنان نظام با ترور سردار سلیمانی جنگ سخت را آغاز کردند که در مقابل ملت ایران و عراق با حضور میلیونی در تشییع شهدای مقاومت با جنگ نرم جواب سختی به دشمنان دادند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 1 ساعت و 58 دقیقه پیش
سپهبد سلیمانی سفیر صلح بود

سپهبد سلیمانی سفیر صلح بود هوشنگ بازوند چهارشنبه شب در دیدار با اعضای انجمن سفیران صلح در استانداری کرمانشاه اظهارداشت: شهید قاسم سلیمانی اسطوره و یک قهرمان ملی بود که تاریخ به طور قطع به نیکی از او یاد خواهد کرد.
وی بازگشایی مرز خسروی را مدیون زحمات سپهبد سلیمانی دانست و یادآور شد: پیش از بازگشایی مرز، امنیت مسیر خسروی تا بغداد توسط پلیس عراق تامین می شد که در حدود 90 کیلومتر این مسیر نگرانی هایی برای حضور داعش وجود داشت؛ این سردار بزرگ به ابو مهدی مهندس گفت که امنیت این 90 کیلومتر را تامین کند.
استاندار کرمانشاه افزود: روزی که خسروی باز شد و زایران تردد کردند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 58 دقیقه پیش
مواد اولیه و تسهیلات، مشکل واحدهای تولیدی سگزی است

مواد اولیه و تسهیلات، مشکل واحدهای تولیدی سگزی است عباس رضایی روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از شهرک صنعتی سگزی و نشستی صمیمانه با صنعتگران و تولیدکنندگان این شهرک در جمع خبرنگاران افزود: بازدید از واحدها و شهرک های صنعتی متعدد داشتیم که شهرک صنعتی سگزی یک سری مسایل و مشکلات ویژه خود را دارد.
وی بیان کرد: یک سری مسایل و مشکلات هم مبتلابه بقیه شرکت ها و شهرک ها است.
استاندار اصفهان ادامه داد: واحدهای تولیدی مستقر در این شهرک صنعتی مهم و خوب هستند و افتخار می کنیم که نیروهای جوان در این واحدها اشتغال دارند.
وی اضافه کرد: اکثر مشکلاتی که شرکت های مستقر در شهرک سگزی دارند، مربوط به مواد اولیه است که در تماس با معاون وزارت صنعت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 59 دقیقه پیش
اطلاع رسانی خدمات دولت و نظام منجر به جلب مشارکت حداکثری در انتخابات می شود

اطلاع رسانی خدمات دولت و نظام منجر به جلب مشارکت حداکثری در انتخابات می شود بهمن مرادنیا ظهر روز چهارشنبه در همایش فرمانداران و بخشداران ستاد انتخابات استان اظهار داشت: همه دستگاه های اجرایی در سطح استان موظف هستند تا با بسیج همه امکانات خود شرایط برگزاری انتخابات سالم و حداکثری را فراهم کنند.
وی افزود: در زمینه های مخابرات و راهداری و راه های روستایی باید با بررسی های لازم در اسرع وقت نسبت به رفع موانع احتمالی و برای رفاه حال مردم تدابیر مورد نیاز صورت گیرد.
مرادنیا خاطر یادآور شد: باید تلاش کنیم تا مسیرارتباطی مناطق روستایی با سایر نقاط استان به ویژه در زمان برگزاری انتخابات به سهولت فراهم شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 2 ساعت و 8 دقیقه پیش
مدیرکل تامین اجتماعی آذربایجان غربی پاسخگوی سوالات مردم در سامانه 111

مدیرکل تامین اجتماعی آذربایجان غربی پاسخگوی سوالات مردم در سامانه 111 رسول مقابلی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مقصود مقدمی کیا از ساعت 10 تا 12 فردا به سوالات مردم پاسخ می دهد.
وی بیان کرد: طبق تصمیم جدید مدیران حوزه سامد آذربایجان غربی هر هفته مدیران دستگاه های مختلف اجرایی استان در این مرکز حاضر می شوند.
وی اضافه کرد: از ابتدای پاییز امسال بیش از 30 مدیر استانی از طریق سامد با مردم ارتباط برقرار کرده اند که این روند همچنان ادامه دارد.
مدیرکل بازرسی، مدیریت عملکرد و اموور حقوقی استانداری آذربایجان غربی گفت: مردم می توانند با شماره گیری 111 به صورت رایگان مشکلات خود را بدون واسطه با مدیران مرتبط در میان بگذارند و از ابتدای ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 2 ساعت و 8 دقیقه پیش
عمران خان: ترامپ بداند، جنگ با ایران فاجعه بار خواهد بود

عمران خان: ترامپ بداند، جنگ با ایران فاجعه بار خواهد بود عمران خان شامگاه چهارشنبه به وقت محلی طی سخنرانی در پنجاهمین مجمع جهانی اقتصاد در داووس، به تشریح تبعات منفی جنگ آمریکا در افغانستان بر منطقه و پاکستان، تشدید تروریسم، افراط گرایی، فرآیند صلح افغانستان، تنش ها با هند، تحولات اخیر در خاورمیانه و نگرانی پاکستان نسبت به حوادث اخیر در منطقه، پرداخت.
وی از رایزنی پاکستان با مقام های بلندپایه جمهوری اسلامی ایران، عربستان و آمریکا با هدف تنش زدایی در منطقه سخن گفت و افزود: نباید هیچ گونه درگیری میان ایران و آمریکا و متحدان این کشور رخ دهد در غیر این صورت عواقب بسیار سنگینی به دنبال خواهد داشت. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 9 دقیقه پیش
ثبت جهانی ماسوله، نقطه عطف جذب گردشگری خارجی در گیلان است

ثبت جهانی ماسوله، نقطه عطف جذب گردشگری خارجی در گیلان است شهرود امیر انتخابی چهارشنبه در جلسه ستاد سفر گیلان افزود : شهرک ماسوله از سال 54 ثبت ملی شده اما حدود 44 سال است که هیچ اقدامی برای ثبت جهانی آن نشده است که امیدواریم بتوانیم با تلاش هایی که در دست انجام است این امر محقق شود.
وی عنوان کرد : برای تولید ثروت در استان باید صنعت گردشگری در استان رونق و توسعه یابد، باید در جذب هر چه بیشتر گردشگر خارجی تلاش کرد که بدین منظور برنامه ریزی ها و اقداماتی با تعامل و هماهنگی استانداری انجام گرفته است.
وی با اشاره به اینکه ثبت جهانی جنگل های هیرکانی یکی از اهداف و برنامه ریزی ها برای حفظ این میراث غنی و ارزشمند و معرفی هر چه بیشتر آن بوده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 2 ساعت و 9 دقیقه پیش
دی بیازی در آستانه سرمربیگری تیم ملی ایران

دی بیازی در آستانه سرمربیگری تیم ملی ایران جانلوکا دی مارتزیو خبرنگار مشهور ایتالیایی در تازه ترین خبر اعلام کرده که جیووانی دی بیازی در آستانه قبول هدایت تیم ملی ایران قرار دارد.
دی مارتزیو نوشت: بعد از استراماچونی یک ایتالیایی دیگر در ایران. فدراسیون فوتبال ایران برای سرمربیگری تیم ملی بزرگسالان روی این سرمربی نظر دارد. سرمربی سابق مودنا، اودینزه، تورینو، تیم ملی آلبانی یک پروپوزال توافقی 30 ماهه را دریافت کرده است که در آن باید تیم ملی را به جام جهانی قطر برساند. مذاکرات نهایی طی 48 ساعت آتی بین طرفین برگزار خواهد شد.
حال باید دید واکنش فدراسیون فوتبال ایران به این ادعا چه خواهد بود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 2 ساعت و 18 دقیقه پیش
وزیران خارجه روسیه، هند و چین در ولادی وستوک گردهم می آیند

وزیران خارجه روسیه، هند و چین در ولادی وستوک گردهم می آیند ونکاتش وارما سفیر هند در روسیه روز چهارشنبه به خبرگزاری ریانووستی گفت: وزیران خارجه روسیه، هند و چین در فرمت سه جانبه روز 23 ماه می (4 فروردین ماه 99) در بندر ولادی واستوک دیدار خواهند کرد.
به گفته وی، سرگئی لاوروف، اس جی شانکار و وانگ یی وزیران امور خارجه روسیه، هند و چین در این دیدار در خصوص مسائل مهم بین المللی و موضوعات همکاری های دوجانبه گفت و گو می کنند.
وی در بخش دیگری از مصاحبه خود اظهار داشت: روسیه و هند درخصوص احداث نیروگاه های هسته ای در کشورهای دیگر هم قرار است همکاری کنند.و ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 19 دقیقه پیش
ایران، قهرمان ورزش های زورخانه ای جهان شد

ایران، قهرمان ورزش های زورخانه ای جهان شد در این مسابقات که با شرکت 100 ورزشکار از 21 کشور برگزار شد، تیم ها و ورزشکاران شرکت کننده در رشته های تیمی و مهارت های فردی زورخانه ای و کشتی پهلوانی به پیکار پرداختند که در پایان تیم جمهوری اسلامی ایران با مجموع 146 امتیاز عنوان نخست را به دست آورد، جمهوری آذربایجان با 130 امتیاز دوم شد و عراق با 116 امتیاز در جایگاه سوم قرار گرفت.
ریز نتایج این مسابقات به شرح زیر است:
رشته تیمی
تیم ملی ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی جمهوری اسلامی ایران با ترکیب پژمان سکونتی (کردستان)، احسان حدادی (گلستان)، محمدرضا ابوالحسنی (اصفهان) ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 2 ساعت و 20 دقیقه پیش
سازمان تبلیغات با شناخت آلام مردم، باید التیام بخش باشد

سازمان تبلیغات با شناخت آلام مردم، باید التیام بخش باشد حجت الاسلام والمسلمین محمد قمی عصر چهارشنبه در نشست فصلی مدیران کل تبلیغات اسلامی استان ها که در سازمان دارالقرآن برگزار شد با استناد به این جمله امام (ره ) که فرمودند مسئله تبلیغات از صدر اسلام از اصول اسلام و اساس کار و در رأس امور قرار دارد، اظهار کرد: سازمان تبلیغات اسلامی در جریان تبلیغات باید فکر تولید کند و یک موج به وجود آورد تا از این روند یک جریان اجتماعی به وجود آید؛ همچنین باید دقیق ترین نظرگاه را به مسئله تبلیغات انتخاب کرد که این نظرگاه متعلق به مقام معظم رهبری است و لذا نباید از زاویه دید خودمان به انقلاب نگاه کنیم ما باید بازوی مؤثر رهبری باشیم و از نظرگاه ایشان به این مسئله ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 2 ساعت و 28 دقیقه پیش
100 دستگاه ماشین آلات مشغول برف روبی معابر اراک است

100 دستگاه ماشین آلات مشغول برف روبی معابر اراک است محمدکریم شفیعی چهارشنبه شب در گفت و گو با ایرنا افزود: بارش برف از صبح امروز در نقاط مختلف این کلان شهر به حدی سنگین است که در عبور و مرور شهروندان و خودروها کندی ایجاد کرده و تمامی تلاش به کار گرفته شده که با وجود تداوم بارش ها مشکل جدی ایجاد نشود.
وی بیان کرد: تمامی نیروهای شهرداری اراک برای ارایه خدمات مطلوب به مردم در حال آماده باش هستند و 800 نفر از نیروهای شهرداری اراک نیز اکنون در سطح خیابان ها و معابر شهری خدمات رسانی دارند.
شهردار اراک ادامه داد: اولویت کار فعلی شهرداری بازگشایی کمربندی ها ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 2 ساعت و 29 دقیقه پیش
تنش لفظی مکرون با پلیس امنیت رژیم صهیونیستی

تنش لفظی مکرون با پلیس امنیت رژیم صهیونیستی به گزارش پایگاه اینترنتی هاآرتص، تنش لفظی میان امانوئل مکرون و یکی از ماموران امنیتی اسرائیل در صدر اخبار بسیاری از رسانه ها قرار گرفته است.
این تنش لفظی زمانی روی داد که مکرون می خواست با تیم حفاظتی خود وارد کلیسای قدیمی شهر بیت المقدس شود و ماموران امنیتی اسرائیل نیز در آنجا حضور داشتند.
مکرون به حضور نیروهای اسرائیلی در کلیسایی که قلمروی مسیحیان است اعتراض کرد.
فیلم تنش لفظی مکرون با یکی از نیروهای امنیتی رژیم صهیونیستی بلافاصله در صدر اخبار و رسانه های جهانی قرار گرفت.
کاخ الیزه تاکنون در این باره اظهار نظر نکرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 29 دقیقه پیش
نشانه های مثبت در روابط ایران و عربستان زهرا نزهت امیرآبادیان

نشانه های مثبت در روابط ایران و عربستان زهرا نزهت امیرآبادیان فیصل بن فرحان وزیر امور خارجه عربستان روز چهارشنبه اعلام کرد که کشورش آماده مذاکره با ایران است. وزیر امور خارجه عربستان در سخنانی تاکید کرد ما از مذاکرات استقبال می کنیم. او در عین حال این را هم به تمایل کشورش به مذاکره با ایران اضافه کرد که ما استقبال می کنیم، به شرط اینکه ایران با خشونت از برنامه ها و گروهای که در منطقه دارد، حمایت نکند.
فیصل بن فرحان در ادامه افزود: کشورهای زیادی برای گفت وگوی بین ما با ایران پیشنهاد میانجی گری دادند. ما خوشحالیم که منطقه از تنش و درگیری با ایران خودداری کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 29 دقیقه پیش
بخاری های نفتی از مدارس کرمانشاه جمع آوری می شوند

بخاری های نفتی از مدارس کرمانشاه جمع آوری می شوند هوشنگ بازوند عصر چهارشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش استان که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، گفت: اعتبار موردنظر برای تحول سیستم گرمایشی مدارس و جمع آوری بخاری های نفتی تامین خواهد شد.
وی تاکید کرد: تا شهریور سال آینده بخاری های نفتی از این مدارس جمع آوری و همه 821 کلاس درس موردنظر دارای سیستم های گرمایشی جدید باشند.
مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان کرمانشاه نیز گفت: از سال 92 و آغاز دولت یازدهم تاکنون کلاس های آموزشی سه هزار و 332 مدرسه به بخاری های نوین مجهز و بخاری های نفتی آنان جمع آوری شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 2 ساعت و 30 دقیقه پیش
جبران خسارت منازل ایثارگران سیل زده تا سقف 35 میلیون تومان

جبران خسارت منازل ایثارگران سیل زده تا سقف 35 میلیون تومان به گزارش چهارشنبه شب ایثار ، سید منصور میرمرادی با بیان اینکه ستاد بحران بنیاد شهید و امور ایثارگران با تدبیر ریاست برای رسیدگی به وضعیت ایثارگران آسیب دیده در سیل اخیر در ستاد مرکزی این بنیاد تشکیل شده است، افزود: یکی از فعالیت های این ستاد اعزام تیم های مختلف جهت بررسی وضعیت ایثارگران آسیب دیده در سیل بود. بنده نیز به عنوان رییس ستاد بحران با جمعی از اعضای این ستاد در استان سیستان و بلوچستان حضور یافتیم تا از نزدیک به بررسی شرایط بپردازیم.
وی با بیان اینکه خوشبختانه ایثارگران در سیل اخیر دچار صدمات جانی نشده اند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 2 ساعت و 39 دقیقه پیش
عملیات اجرایی سه طرح اقتصادی در یزد آغاز شد

عملیات اجرایی سه طرح اقتصادی در یزد آغاز شد این طرح ها شامل عملیات اجرایی احداث پارک ورزشی روستای مدرسی در زمینی به متراژ سه هزار متر مربع با برآورد 12 میلیارد ریال و شامل فضای ورزشی بازی کودکان است.
همچنین عملیات ساختمان شرکت تعاونی همیاری دهیاری های بخش مرکزی یزد در زمینی به متراژ یک هزار متر مربع و بودجه افزون بر 50 میلیارد ریال آغاز شد.
مجتمع صنایع بسته بندی میوه و صیفی جات با برآورد 250 میلیارد ریال در روستای احمدآبادمشیر در زمینی به وسعت یک هکتار شامل سردخانه سالن بسته بندی سالن صنایع تبدیلی و فروشگاه فروش نهادهای کشاورزی است . ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 2 ساعت و 39 دقیقه پیش
اطلاعیه دفتر امام جمعه بیرجند درباره شایعات انتخاباتی

اطلاعیه دفتر امام جمعه بیرجند درباره شایعات انتخاباتی به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند در این اطلاعیه آمده است:
بسم الله الرحمن الرحیم
وَلا تَقفُ ما لَیسَ لَکَ بِهِ عِلمٌ ۚ إِنَّ السَّمعَ وَالبَصَرَ وَالفُؤادَ کُلُّ أُولٰئِکَ کانَ عَنهُ مَسئولًا ﴿سوره مبارکه الإسراء آیه 36﴾
این اطلاعیه می افزاید: با توجه به نزدیک شدن برگزاری انتخابات یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، متاسفانه برخی شایعات در مورد حمایت حجت الاسلام و المسلمین آقای حاج سید علیرضا عبادی نماینده معزز ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند از یک کاندیدای خاص در سطح حوزه های انتخابیه استان خراسان ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 2 ساعت و 40 دقیقه پیش
رزمایش مرصاد(2) در منطقه هسته ای اصفهان برگزار شد

رزمایش مرصاد(2) در منطقه هسته ای اصفهان برگزار شد این رزمایش به منظور بالا بردن آمادگی واحدهای صنعتی منطقه هسته ای در صورت بروز حوادث احتمالی و همچنین تعامل بیشتر با تیم های واکنش سریع استان با همکاری استانداری در منطقه هسته ای اصفهان برگزار شد.
در این مانور از سناریوهای از پیش تهیه و تایید شده تیم های اطفا، امداد و نجات، هلال احمر، اتوبوسرانی داخل شهری، مراکز اورژانسی و بیمارستانی استفاده شد.
استاندار اصفهان در حاشیه برگزاری این رزمایش در منطقه هسته ای اصفهان گفت : سلامت هم استانی ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است و هیچ مساله ای را با سلامت مردم عوض نمی کنم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 2 ساعت و 40 دقیقه پیش
پاتوق معتادان در محله بهاران پایتخت جمع شد

پاتوق معتادان در محله بهاران پایتخت جمع شد به گزارش روزچهارشنبه پایگاه اطلاع رسانی پلیس پایتخت، سرهنگ عبدالوهاب حسنوند اظهارداشت: در اجرای طرح پاکسازی نقاط آلوده و به منظور رسیدگی به شکایات و نارضایتی اهالی محله بهاران که از برپایی پاتوق استعمال و خرید و فروش مواد مخدر توسط 6 سوداگر مرگ اعلام شکایت کرده بودند، پیگیری موضوع در دستور کار ماموران پایگاه پنجم پلیس مبارزه با مواد مخدر قرار گرفت.
این مقام انتظامی در ادامه با اشاره به بررسی ها و اقدامات اطلاعاتی انجام شده توسط ماموران و هماهنگی قضائی، گفت: دستگیری سوداگران مرگ در دستور کار قرار گرفت و ماموران پایگاه پنجم موفق شدند در یک عملیات ضربتی 6 سوداگر مرگ را در محل مسکونی دستگیر ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 2 ساعت و 40 دقیقه پیش
بازدید نوبخت از مناطق سیلزده چابهار

بازدید نوبخت از مناطق سیلزده چابهار چابهار- ایرنا-محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور از مناطق سیلزده چابهار(پیرسهراب، عورکی، پلان، دشتیاری، تلنگ وسایر مناطق) بصورت هوایی بازدید و از نزدیک با مردم دیدار کرد، وی همچنین کلنگ ساخت 16هزار واحدمسکونی را کلنگ زنی کرد. عکس: رستم کریمی ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 2 ساعت و 49 دقیقه پیش
رییس قوه قضاییه، ابرکوه را از لیست تبعیدگاه خارج کند

رییس قوه قضاییه، ابرکوه را از لیست تبعیدگاه خارج کند محمد کاظمی نسب عصر روز چهارشنبه در نشست شورای اداری که با حضور رییس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور برگزار شد، افزود: تقدیم 275 شهید والامقام ، حضور حضرت امام رضا (ع) در سال 195هجری و سفر مقام معظم رهبری در 15دی سال 1386به ابرکوه و داشتن فرهیختگانی درسطح کشور بخش مهمی از شاخصه های فرهنگی این شهرستان است.
وی اظهار کرد: برغم همه مشکلات اقتصادی ، همواره با کمترین مشکلات حاشیه ای مسیر توسعه با تعامل و همدلی مردم و مسوولان ادامه دارد و این شهرستان در توسعه بخش کشاورزی ، صنعتی و گردشگری اقدامات خوبی انجام داده است . ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 2 ساعت و 49 دقیقه پیش
اجرای طرح هر مسجد یک حقوقدان احیاکننده فرهنگ صلح در جامعه است

اجرای طرح هر مسجد یک حقوقدان احیاکننده فرهنگ صلح در جامعه است حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی روز چهارشنبه در نخستین همایش هر مسجد یک حقوقدان در ارومیه افزود: بسیاری از مشکلات مردم در دستگاه قضایی که ناشی از طرح دعاوی و شکایت های نادرست است، با اجرای این طرح مرتفع می شود.
وی اظهار داشت: حقوقدانان در مساجد در کنار مردم قرار گیرند تا به لطف خداوند، باری از دوش مردم برداشته شود و باب صلح و سازش را در مساجد و محلات ترویج دهند.
وی اضافه کرد: علمای بزرگ در مساجد همکاری و همیاری لازم را با دستگاه قضایی انجام دهند تا بلکه طرح به نحو مطلوب برگزار شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 2 ساعت و 49 دقیقه پیش
سفرهای رییس دستگاه قضا در راستای کمک به مردم انجام می شود

سفرهای رییس دستگاه قضا در راستای کمک به مردم انجام می شود اصغر جهانگیر عصر روز چهارشنبه در سفر به ابرکوه یزد به خبرنگار ایرنا افزود: با مدیریت رییس جدید قوه قضاییه شاهد تحول چشمگیری در عرصه های مختلف قضا بودیم.
وی اظهار کرد: میانگین آمار متهمین استان یزد از میانگین کشوری پایین تر است یعنی در کل کشور 22 درصد و در یزد 20 درصد است .
جهانگیر با بیان اینکه مهمترین جرم استان یزد مربوط به مواد مخدر است و 53 درصد جمعیت کیفری در ارتباط با این بخش است افزود: میانگین کشوری آن 36 درصد است که علت آن ترانزیت مواد مخدر در مسیرهای ورودی به استان یزد است.
ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 2 ساعت و 58 دقیقه پیش
دهه فجر فرصت انعکاس خدمات دولت و نظام به مردم است

دهه فجر فرصت انعکاس خدمات دولت و نظام به مردم است به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، ناصر خوش خبر روز چهارشنبه در دهمین نشست شورای اطلاع رسانی استان افزود: وظیفه همه دستگاه ها در این ایام، اطلاع رسانی درست و به موقع درخصوص اقدامات دولت و نظام است.
وی تقارن چهلمین روز شهادت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی با روز 22 بهمن، جشن پیروزی انقلاب را اتفاق بزرگی برشمرد که استقبال و حمایت بی نظیر مردم از خط سرخ شهادت و آزادگی را اعلام می کند.
معاون استاندار خراسان جنوبی، برگزاری میز خدمت در مرکز استان و شهرستان های تابعه را از برنامه هایی برشمرد که برای ایام الله دهه فجر پیش بینی شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 2 ساعت و 58 دقیقه پیش
دولت ترامپ صدور روادید برای بازرگانان ایرانی را لغو کرد

دولت ترامپ صدور روادید برای بازرگانان ایرانی را لغو کرد به گزارش آسوشیتدپرس، وزارت امنیت داخلی دولت امریکا در مقررات جدیدی که روز چهارشنبه در روزنامه رسمی فدرال رجیستر منتشر شد، اعلام کرد: ایرانی ها و خانواده هایشان دیگر واجد شرایط برای درخواست یا تمدیدهای روادیدهای موسوم به E-1 و E-2 نیستند. این محدودیت از روز پنجشنبه به اجرا در می آید.
این نوع روادیدها به بازرگانان و سرمایه گذاران کلان خارجی در شرکت های آمریکایی امکان می دهد که در ایالات متحده کار و زندگی کنند.
اداره خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده آمریکا که زیرمجموعه وزارت امنیت داخلی است، اعلام کرد این محدودیت های جدید در راستای خروج آمریکا از معاهده مودت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 58 دقیقه پیش
کرملین: آمریکا به تلاش های بین المللی برای آغاز مذاکرات بین فلسطین و اسراییل ضربه می زند

کرملین: آمریکا به تلاش های بین المللی برای آغاز مذاکرات بین فلسطین و اسراییل ضربه می زند یوری اوشاکوف روز چهارشنبه به خبرنگاران گفت: ما معتقدیم که تلاش های بین المللی برای آغاز مذاکرات مستقیم میان فلسطین و اسراییل با اقدامات یکجانبه آمریکا تضعیف می شود.
وی افزود: منظور ما در وهله اول تصمیم واشنگتن است که شهرک سازی اسراییل را نقض قوانین بین المللی نمی داند و نیز به رسمیت شناختن مالکیت اسراییل بر بلندی های جولان متعلق به سوریه و انتقال سفارت آمریکا به اورشلیم (بیت المقدس) است.
دستیار پوتین این را نیز گفت که بین رئیس جمهوری روسیه و محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین گفت وگوهای جدی درباره این موضوع (اقدامات آمریکا) در جریان سفر به بیت لحم صورت خواهد گرفت. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 59 دقیقه پیش
تقویت جایگاه نهاد خانواده از مهم ترین آرمان های بسیجیان است

تقویت جایگاه نهاد خانواده از مهم ترین آرمان های بسیجیان است مینا بیابانی روز چهارشنبه در نشست امور بانوان ایلام اظهار داشت: برنامه های ما بر روی کاهش آسیب های اجتماعی و انجام فعالیت های فرهنگی برای اقشار مختلف بانوان استوار است و امیدواریم بتوانیم نفش تاثیرگذار زن در جامعه را بیش از پیش تبیین کنیم.
وی افزود: هویت زن بعد از پیروزی انقلاب احیا شد و تعریف و تفکر نسبت به زن توسط امام خمینی (ره) تغییر کرد، پیش از پیروزی انقلاب اسلامی زنان جایگاهی نداشته و حق دخالت در امور و عرصه های مختلف را نداشتند، اما با پیروزی انقلاب این نگرش تغییر کرد.
بیابانی با بیان اینکه زن یکی از ارکان اصلی خانواده و جامعه است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 3 ساعت و 0 دقیقه پیش
تنظیم گری با حفظ استقلال

تنظیم گری با حفظ استقلال تنظیم گری صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی بحث داغ این روزها در حوزه های فرهنگ و هنر و تکنولوژی است که با بخشنامه اخیر قوه قضاییه پیرو اجرایی شدن این تنظیم گری تحت نظارت سازمان صدا و سیما شکل جدیدی به خود گرفته است. علاوه بر اینکه سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی (ساترا) به عنوان متولی این امر شناخته می شود، وزارت ارشاد به عنوان ارگانی که مجوزهای فعالیت سرویس های فعال در فضای مجازی از جمله وی او دی ها را صادر می کند هم طرف دیگر این بحث است.
علاوه بر این هنوز در قانون ایران مصداق های مشخصی برای صوت و تصویر فراگیر وجود ندارد و نگرانی هایی در بین عموم مردم وجود دارد که ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 3 ساعت و 9 دقیقه پیش
انتقاد رییس اداره راه و شهرسازی مانه و سملقان از تخصیص کم اعتبارات

انتقاد رییس اداره راه و شهرسازی مانه و سملقان از تخصیص کم اعتبارات محمد ناصری روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا مجموع اعتبارات تخصیص یافته را 95 میلیارد و 500 میلیون ریال دانست و افزود: بیشتر اعتبارات تخصیص داده شده هم اسناد دو ساله و سه ساله است که مشکلاتی را ایجاد کرده است.
رییس اداره راه و شهرسازی تصریح کرد: تعداد 10 پروژه برای این اداره تعریف شده است که در بخش های عمرانی و زیربنایی است.
وی آسفالت راه خرمده غربی، تکمیل عملیات زیر سازی و ابنیه راه زرد و کاستان، احداث راه روستایی چخماقلو، احداث راه روستایی اسپاخو، زیر سازی و ابنیه راه تاجیک و تازه یاب، احداث راه روستایی دوراهی قزلر- اینچه علیا را از جمله پروژه های این اداره عنوان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 3 ساعت و 18 دقیقه پیش
جانباختگان تصادفات رانندگی در خراسان شمالی کاهش یافت

جانباختگان تصادفات رانندگی در خراسان شمالی کاهش یافت سرهنگ ایوب شرافتی روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از محور بجنورد به جنگل گلستان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا علت این کاهش را همکاری تمامی دستگاه ها با پلیس راه و تلاش شبانه روزی ماموران در زمینه روان سازی ترافیک، ارتقای زیرساخت ها و وضعیت خوب برخی از جاده ها دانست.
وی افزود: یکی از مهم ترین محورهای شریانی کشور مسیر بجنورد به استان های شمالی کشور است.
وی افزود: از مسیر 134 کیلومتری بجنورد- جنگل گلستان حدود 69 کیلومتر آن به صورت بزرگراه است و تا دهه فجر هم 10 کیلومتر در محدوده مهمانک تا زمان صوفی و چهار کیلومتر دیگر هم در محدوده رباط قره بیل در این مسیر به بهره برداری می رسد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 3 ساعت و 28 دقیقه پیش
بیمارستان رحیمیان الوند به زودی به دولت واگذار می شود

بیمارستان رحیمیان الوند به زودی به دولت واگذار می شود هدایت الله جمالی پور روز چهارشنبه در جلسه بررسی مسائل و کمبودهای حوزه بهداشت و درمان استان قزوین که با محوریت تعیین تکلیف بیمارستان رحیمیان الوند با حضور سید کامل تقوی نژاد معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در استانداری قزوین برگزار شد، افزود: با واگذاری این بیمارستان، خواسته شهروندان شهرستان البرز مبنی بر خدمات رسانی مجدد بیمارستان رحیمیان برآورده خواهد شد.
وی اضافه کرد: در مدت تعطیلی این بیمارستان خیریه طی یکسال اخیر، رایزنی ها و جلسات متعددی برای چاره اندیشی در خصوص آن صورت گرفت و باید مردم هرچه سریعتر نتیجه این رایزنی ها را مشاهده کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 3 ساعت و 38 دقیقه پیش
روایت سیل نوروز 98 از دوربین روایت فتح

روایت سیل نوروز 98 از دوربین روایت فتح همزمان با اطلاع از شرایط بحرانی استان گلستان و روستاهای آق قلا و گمیشان در ایام نوروز 1398، تیم مستندسازی برای کمک و خدمت رسانی به مردم در این مناطق حضور یافت.
این مستند که با کارگردانی وحید فراهانی و در طی دو هفته حضور این تیم در منطقه وقوع سیل تصویربرداری شده است این هفته روی آنتن شبکه اول سیما خواهد رفت.
وحید فراهانی کارگردان مستند گلستان بر سیل درباره این فیلم میگوید: در روزهای اول وقوع سیل من و تیم تصویربرداری وارد این منطقه شدیم و به مدت دو هفته در آن جا تصویربرداری داشتیم. در این مدت، هنوز هم آب زیادی وجود داشت و خطر سیل مردم را تهدید می کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 3 ساعت و 38 دقیقه پیش
زمینه توسعه محصولات راهبردی گیلان با ایجاد میزهای کالایی فراهم می شود

زمینه توسعه محصولات راهبردی گیلان با ایجاد میزهای کالایی فراهم می شود فرهاد دلق پوش روز چهارشنبه در نخستین میز کالایی بادام زمینی که با حضور جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی، کارشناسان، بازاریان و تولیدکنندگان در محل فرمانداری آستانه اشرفیه برگزار شد، گفت : تشکیل چنین میزهای کالایی با هدف شناسایی ظرفیت های موجود در شهرستان های مختلف گیلان انجام می شود.
وی تشکیل این میزهای کالایی را در توسعه و رشد اقتصادی استان موثر دانست و افزود : تلاش می شود تا داشته های موجود در گیلان به نحو مطلوبی مدیریت و در یک برنامه اصولی در جهت توسعه امور اقتصادی این استان مورد بهره برداری قرار بگیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 3 ساعت و 39 دقیقه پیش
انصاری: بسته شدن پرونده "سی اف تی" در مجمع صحت ندارد

انصاری: بسته شدن پرونده "سی اف تی" در مجمع صحت ندارد حجت الاسلام والمسلمین مجید انصاری شامگاه چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا درباره تمام شدن مهلت بررسی "سی اف تی" در مجمع تشخیص مصلحت نظام و امکان تمدید آن، گفت: در آخرین جلسه ای که مجمع در رابطه با گروه ویژه اقدام مالی (FATF) از جمله تصویب قانون مبارزه با پولشویی و تصویب آیین نامه اجرایی آن و سایر اقداماتی که در این حوزه غیر از لایحه " پالرمو " و "سی اف تی" انجام داده بود بنابراین جمهوری اسلامی اقدامات زیادی انجام داده است.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، ادامه داد: البته ابهاماتی راجع به برخی مواضعی که دبیرخانه FATF راجع به تحفظی که در قانون پولشویی و ابهاماتی که در بیانیه خودشان ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 3 ساعت و 48 دقیقه پیش
جنایت های داعش این بار در قالب رمانی عاشقانه

جنایت های داعش این بار در قالب رمانی عاشقانه رمان عاشق داعشی من تلاش می کند جنایت های آشکار داعش را در سایه داستانی عاشقانه روایت کند و از این رهگذر، برخی مسائل جامعه را از نگاه زنی مطلقه به چالش بکشد.
نویسنده سعی کرده تا جنایت های داعش را با سبک و سیاق هنری و در قالب رمان روایت کند و ماجرای دخترانی را بنویسد که با سرخوردگی از ظلم و بیداد جامعه خود، در دام اندیشه های مسموم داعش گرفتار شده اند.
آنها زمانی به حقیقت ماجرا پی می برند که دیگر دیر شده است و خود را در بند کسانی می بینند که هیچ بویی از انسانیت نبرده اند و هریک دچار سرنوشتی خواندنی و عبرت آموز می شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 3 ساعت و 49 دقیقه پیش
اهدای عضو در استان بوشهر جان سه بیمار را نجات داد

اهدای عضو در استان بوشهر جان سه بیمار را نجات داد علیرضا باقری روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: پس از اعلام همکاران در بیمارستان سلمان فارسی بوشهر مبنی بر وجود بیمار با علائم مرگ مغزی و تائید نهایی تیم تخصصی اهدای عضو و رضایت خانواده نیک اندیش مرحومه پری بختیاری نژاد مقدمات لازم برای برداشت کبد و دو کلیه این بانوی 58 ساله بوشهری فراهم شد.
وی ادامه داد: مرحومه پری بختیاری نژاد به علت سکته دچار مرگ مغزی شده بود و با رضایت خانواده ایشان صبح امروز دوم بهمن اهدای عضور در بیمارستان سلمان فارسی انجام شد.
باقری گفت: با انجام پانزدهمین ایثار ماندگار در سال 98 سه هم وطن نیازمند به دریافت عضو در بیمارستان پیوند شیراز به زندگی سلامی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 3 ساعت و 59 دقیقه پیش
هفته بیستم لیگ برتر فوتبال خوزستان برگزار شد

هفته بیستم لیگ برتر فوتبال خوزستان برگزار شد به گزارش ایرنا هفته بیستم لیگ برتر فوتبال خوزستان دوم بهمن در شهرهای مختلف پیگیری شد که تیم های نوید دانه رامهرمز، جنوب سوسنگرد، آبی پوشان حمیدیه و بهمئی رامهرمز برابر حریفانشان به برتری رسیدند.
در این هفته از رقابت ها تیم های نوید دانه رامهرمز و استقلال زیدون به مصاف هم رفتند که این دیدار با برتری سه بر یک به سود نوید دانه به پایان رسید. همچنین دیدار تیم های شهدای دوکوهه اندیمشک و ایرانمهر خرمشهر با تساوی یک بر یک به پایان رسید.
تیم جنوب سوسنگرد چهار بر 2 برابر قدس ماهشهر به برتری رسید؛ دیدار تیم های آبی پوشان حمیدیه و پرسپولیس شوش نیز با برتری سه بر 2 آبی پوشان به پایان رسید ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 3 ساعت و 59 دقیقه پیش
بهنوش بختیاری مجری میلیونر شو شد

بهنوش بختیاری مجری میلیونر شو شد یکی از بخش های این برنامه، مسابقه معروف میلیونر شو است که در بهمن ماه و در بستر فضای مجازی پخش خواهد شد.
طبق اعلام روابط عمومی برنامه ایرانیش تی وی ، ساختار این مسابقه با نمونه های تولید شده داخلی و خارجی تفاوت هایی دارد.
مهمترین تفاوت ایرانیش تی وی در نحوه انتخاب شرکت کنندگان است که با نمونه های پخش شده در تلویزیون کاملا متفاوت است. به نحوی که متقاضیان شرکت در مسابقه هیچ هزینه ای پرداخت نمی کنند.
مسابقه میلیونر شو که پیش از این تحت عنوان برنده باش با اجرای محمدرضا گلزار و پنج ستاره با اجرای حمید گودرزی و اشکان خطیبی در تلویزیون پخش شده بود به علت دریافت هزینه از متقاضیان با ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 3 ساعت و 59 دقیقه پیش
فوتسالیست شیرازی با تیم ملی بانوان راهی تاجیکستان شد

فوتسالیست شیرازی با تیم ملی بانوان راهی تاجیکستان شد نیلو فر اردلان، سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان برای این تورنمنت 15 بازیکن را انتخاب کرده است و هانیه مرادی که در تیم فوتسال صنعت فجر شیراز توپ می زند در بین ملی پوشان در این بازی ها شرکت دارد.
این رقابت ها چهارم بهمن ماه 98 با دیدار ایران و تاجیکستان آغاز می شود و سپس بازیکنان ایرانی روزهای پنجم تا نهم همین ماه به ترتیب به مصاف تیم های افغانستان، ترکمنستان، ازبکستان و قرقیزستان می رود.
تهران با چهار بازیکن، بیشترین سهمیه را در تیم ملی دارد، فارس و کرمان هم با یک بازیکن کمترین سهمیه را دارند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 3 ساعت و 59 دقیقه پیش
بازیکن خارجی استقلال چه کسی خواهد بود

بازیکن خارجی استقلال چه کسی خواهد بود ریبین سولاقا مدافع ملی پوش عراق از جمله بازیکنانی است که به فرهاد مجیدی پیشنهاد شده است.
این بازیکن در کشور سوئد به دنیا آمده و سابقه بازی در تیم های باشگاه الخور و الشحانیه قطر و رادنیکی کرواسی را در کارنامه اش دارد.
اینکه ریبین سولاقا استقلالی شود یا خیر هنوز مشخص نیست.
در این باره یکی از مسوولان استقلال به خبرنگار ورزشی ایرنا گفت: چند بازیکن خارجی مد نظر باشگاه استقلال هستند و به طور حتم هر گزینه ای که فرهاد مجیدی بخواهد نسبت به جذب او اقدام خواهیم کرد.
قرار بود هفته گذشته داوا چاکونته مدافع کامرونی برای حضور در تمرینات و تست های پزشکی استقلال وارد ایران شود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 4 ساعت و 8 دقیقه پیش
تقلای گوایدو برای دیدار با ترامپ

تقلای گوایدو برای دیدار با ترامپ به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس از بروکسل، گوایدو که خود را رئیس جمهوری خودخوانده ونزوئلا می داند، گفت که درصدد دیدار با ترامپ در واشنگتن است. گوایدو قرار است روز پنجشنبه در مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوئیس سخنرانی کند.
حدود یک سال پیش، دولت ترامپ از گوایدو حمایت کرد و پس از آن حدود 60 کشور دیگر راه واشنگتن را در مورد ونزوئلا در پیش گرفتند.
کمیسیون اروپا، گوایدو را به عنوان رئیس جمهوری موقت ونزوئلا به رسمیت نشناخته و صرفا از وی به عنوان رئیس قانونی پارلمان این کشور یاد کرده است.
با وجود تلاش های گوایدو و متحدانش ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 8 دقیقه پیش
تقدیم لایحه بودجه 4300 میلیارد تومانی شهرداری شیراز به شورا

تقدیم لایحه بودجه 4300 میلیارد تومانی شهرداری شیراز به شورا شهردار شیراز، چهارشنبه در یکصد و بیستمین نشست شورای اسلامی شهر شیراز در مورد لایحه بودجه سال 99 این شهرداری گفت: این بودجه در 2 بخش هزینه ای و درآمد، در قالب 6 محور و با تاکید بر عدالت و توسعه زیرساخت ها، توسعه عبور و مرور و شبکه حمل و نقل، ایمنی شهر در برابر زمین لرزه و حوادث، حفظ و صیانت از باغ ها در توسعه فضای سبز، حفاظت از بافت تاریخی شهر و ساماندهی سیما و منظر شهری، کاهش و رفع آلودگی هوا و آلودگی زیست محیطی، سلامت اجتماعی، سبک زندگی و حفظ بهداشت روان، تدوین شده است.
حیدر اسکندرپور افزود: بخش هزینه ای لایحه بودجه سال 99 شهرداری شیراز به مبلغ یک هزار و 300 میلیارد تومان ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 4 ساعت و 9 دقیقه پیش
استاندار خراسان شمالی: پیام صلح دوستی ایران به جهان مخابره شد

استاندار خراسان شمالی: پیام صلح دوستی ایران به جهان مخابره شد محمدعلی شجاعی، شامگاه چهارشنبه در آیین اختتامیه سومین دوره مسابقات جهانی ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی در بجنورد اظهار داشت: برگزاری بدون مشکل و بی نقص این مسابقات، همه مهمانان این رویداد ورزشی را راضی کرد و آنان با مشاهده این امنیت و آرامش، به عنوان سفیران جمهوری اسلامی ایران، این پیام را به کشورهای خود خواهند برد.
وی با بزرگداشت یاد سردار سپهبد شهید سلیمانی، افزود: ادای احترام نمایندگان ورزشی 20 کشور حاضر در این مسابقات به تمثال سردار دلها و نیز شهدای مقاومت، اثبات کرد که این سردار شهید سلیمانی و شهید مهندس ابومهدی نه تنها به ایران و منطقه خاورمیانه که به همه ملت های آزادی خواه ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 4 ساعت و 9 دقیقه پیش
کشتی گیر زیمبابوه: شادی من با مرام پهلوانی هم خوانی نداشت

کشتی گیر زیمبابوه: شادی من با مرام پهلوانی هم خوانی نداشت چاناتان مووینگی کشتی گیر اهل زیمبابوه روز گذشته پس از برتری برابر حریف خود شادی با پایکوبی در تشک کشتی پرداخت؛ حرکتی که سوژه رسانه ها شد.
وی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: نخستین بار است که در ورزش های زورخانه ای حضور پیدا می کنم. امکانات ایران بی نظیر است و در کشور زیمبابوه ما این امکانات را نداریم. به سبک ورزش زورخانه ای و ورزش پهلوانی علاقمندم و با سخت ترین شرایط تمرین کردم تا به این مسابقات برسم.
این کشتی گیر با بیان اینکه شاید این مسابقات آغاز راه ورزش های زورخانه ای در کشورم باشد، گفت: تمام تلاش خود را انجام می دهم تا ورزش باستانی ایرانیان در زیمبابوه ریشه دار شود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 4 ساعت و 9 دقیقه پیش
سازمان بین المللی انرژی: بازار نفت آمادگی هرگونه تنش ژئوپلیتیکی را دارد

سازمان بین المللی انرژی: بازار نفت آمادگی هرگونه تنش ژئوپلیتیکی را دارد به گزارش روز چهارشنبه خبرگزاری فرانسه از پاریس، در گزارش سازمان بین المللی انرژی آمده است: نمی توان تحولات ژئوپلیتیکی را پیش بینی کرد اما در شرایط کنونی خوشبختانه خطر شکل گیری تهدیدی جدی علیه ذخایر نفتی کاهش یافته است.
بازار برای مدتی کوتاه شاهد حمله به تاسیسات نفتی عربستان سعودی در ماه سپتامبر و اخیرا تنش های شدید بین آمریکا و ایران بوده است. اما به گفته سازمان بین المللی انرژی، قیمت نفت پس از افزایشی یک روزه، خیلی زود به سطح قبلی بازگشت.
سازمان بین المللی انرژی با اشاره به افزایش سقف تولید نفت خام کشورهایی که عضو اوپک نیستند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 4 ساعت و 10 دقیقه پیش
دانش آموزان میبدی، سجده شکر انقلاب بجا آوردند

دانش آموزان میبدی، سجده شکر انقلاب بجا آوردند مدیر دبستان غیرانتفاعی کوثر روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت : این برنامه به مناسبت فرا رسیدن چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شد.
شهین مولودی افزود: شکرگزاری صفت پسندیده ای است و ما باید شکر گذار نعمت انقلاب باشیم آن هم در زمانی که 41 سال از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران را پشت سر گذاشته ایم.
وی ادامه داد: انس دانش آموزان با قرآن و مساجد نیز اهمیت زیادی دارد و به این علت معلمان و دانش آموزان در این مکان معنوی جمع شدند تا جشن شکر گزاری انقلاب را برگزار کرده و همراه با تلاوت قرآن و خواندن دعای فرج امام زمان(ع) سجده شکر دیدن چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: مذهبی انتشار : 4 ساعت و 19 دقیقه پیش
جریان بارش برف همراه با کولاک در جاده های زنجان

جریان بارش برف همراه با کولاک در جاده های زنجان جواد یوسفی شامگاه چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به پیش بینی اداره کل هواشناسی استان زنجان سامانه جدید بارشی وارد استان شده است.
وی تاکید کرد: در حال حاضر در بارش برف و کولاک در آزادراه های زنجان – قزوین، زنجان – تبریز، جاده های ترانزیت زنجان – میانه و زنجان – خرمدره – ابهر همراه با مه غلیظ جریان دارد.
یوسفی از وقوع کولاک شدید در جاده خدابنده – همدان خبرداد و یادآوری کرد: این پدیده در سلطانیه – خدابنده نیز جریان دارد.
معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: مه غلیظ نیز در جاده های زنجان – طارم ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 4 ساعت و 19 دقیقه پیش
باند حرفه ای شکارچیان کوه مند متلاشی شد

باند حرفه ای شکارچیان کوه مند متلاشی شد سید احسان موسوی روز چهارشنبه در این رابطه افزود: در پی پایش منطقه توسط محیط بانان و گزارش های دریافتی توسط همیاران محیط زیست مبنی بر رویت چهار نفر متخلف شکارغیرمجاز پستانداران در منطقه شکارممنوع کوه مند موضوع در دستور کار یگان حفاظت قرار گرفت.
وی بیان کرد: پس از هماهنگی لازم با پاسگاه انتظامی روستای کری متخلفان بدون هیچگونه درگیری و قبل از اقدام به شکار دستگیر شدند.
موسوی ادامه داد: از متخلفان یک قبضه اسلحه گلوله زنی برنو، یک قبضه اسلحه ساچمه زنی، 46 عدد فشنگ گلوله زنی و ساچمه زنی، دوربین چشمی و سایر ادوات کشف و ضبط شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 4 ساعت و 29 دقیقه پیش
بیمه ها در آموزش بیماران دیابتی مشارکت کنند

بیمه ها در آموزش بیماران دیابتی مشارکت کنند اسدالله رجب رییس انجمن دیابت ایران روز چهارشنبه در چهارمین دوره بازآموزی منطقه ای مراقبت از دیابت در کرمان اظهار داشت: در بحث دیابت، از نظر دانش وضعیت مطلوبی داریم اما این دانش در عمل پیاده سازی نشده است.
وی افزود: پزشک باید بیمار دیابتی را به خوبی بشناسد و با فرهنگ بیمار آشنا شود تا بتواند درست تصمیم بگیرد.
رجب تصریح کرد: درواقع، آموزش هم باید تحت پوشش بیمه ها قرار بگیرد و این، یک اصل در کنترل دیابت افراد است.
وی با تاکید بر اینکه برای کنترل قند بیماران دیابتی باید از داروهای تولید داخل استفاده کنیم گفت: قیمت انسولین در کشور ما مناسب است و از نظر کیفیت هم مشکلی نداریم ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 4 ساعت و 29 دقیقه پیش
کیفیت در مناسب سازی معابر مغفول مانده است

کیفیت در مناسب سازی معابر مغفول مانده است مهرداد سلطانی روز چهارشنبه در جلسه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی معابر استان افزود: کسب موفقیت های هر چند اندک در این ستاد، به واسطه تذکرهای انجام گرفته از سوی نمایندگان و یا متولیان امر بوده و این مهم باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.
وی با اشاره به آیین نامه اجرایی قانون جدید ماده سه حمایت از حقوق معلولان ادامه داد: این آیین نامه سال گذشته تصویب شد که در آن، به اصطلاحاتی نظیر دسترس پذیر بودن فضاهای عمومی، فضای اجتماعی شهری و روستایی تاکید داشته و موارد مطرح شده در قانون نیز لازم اجراست. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 4 ساعت و 38 دقیقه پیش
موضوع آلودگی شیر برای تخریب ذهنیت مردم بود

موضوع آلودگی شیر برای تخریب ذهنیت مردم بود سعید نمکی عصر چهارشنبه در کاشان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در راستای زمین زدن صنعت مواد غذایی کشور در این شرایط جنگ اقتصادی، آدم کج فهمی با تاسف حرف بی ربطی را در صدا و سیما مطرح کرد که بلافاصله همکاران ما در وزارت بهداشت موضوع را پیگیری و اطلاع رسانی کردند.
وی افزود: خوشبختانه در نمونه برداری هایی که از صنعت شیر و لبنیات داریم، آفلاتوکسین در همه موارد کمتر از حد زیان آور و به میزان مجاز بوده است و هیچ خطری شهروندان را تهدید نمی کند و می توانند با خیال راحت انواع لبنیات را مصرف کنند که به واقع افتخارآفرین هم هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 4 ساعت و 40 دقیقه پیش
سوانح رانندگی منجر به فوت در آذربایجان شرقی 11 درصد کاهش یافت

سوانح رانندگی منجر به فوت در آذربایجان شرقی 11 درصد کاهش یافت سرهنگ رضا کریمی نژاد روز چهارشنبه در نشست خبری افزود: در 9 ماهه سال جاری، 404 فقره تصادف رانندگی منجر به فوت در استان رخ داده است.
وی با اشاره به اینکه طی این مدت در اثر وقوع 4640 فقره سانحه رانندگی در استان 7925 نفر مجروح شدند، گفت: تصادفات جرحی نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته، یک درصد کاهش یافته است.
وی ادامه داد: از 505 نفر فوتی در تصادفات 9 ماهه امسال، 272 نفر در صحنه تصادف، 185 نفر در بیمارستان و 48 نفر در مسیر بیمارستان فوت کردند.
سرپرست پلیس راه آذربایجان شرقی با بیان این که 393 نفر از جانباختگان مرد و 112 نفر نیز زن بودند، افزود: 36 درصد فوت شدگان راننده ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 4 ساعت و 48 دقیقه پیش
مردان هم نشین ماشین در پایتخت

مردان هم نشین ماشین در پایتخت 45*11 ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 4 ساعت و 58 دقیقه پیش
هر خانه، یک پایگاه سلامت از طرح های موفق جامعه محور است

هر خانه، یک پایگاه سلامت از طرح های موفق جامعه محور است سعید نمکی عصر چهارشنبه در بازدید از اجرای این طرح در کاشان به خبرنگاران بیان کرد: هر خانه، یک پایگاه سلامت به عنوان یکی از طرح های جدید و موفق وزارت بهداشت در راستای جامعه محور کردن نظام سلامت هم از دیدگاه نظام ارایه خدمت و هم از جهت جامعه محور کردن علوم پزشکی است.
وی افزود: این کار با همت همکاران به صورت آزمایشی در سه دانشگاه علوم پزشکی کاشان، سمنان و قزوین آغاز شده و معاونت های درمان، بهداشت و آموزش نیز آن را دنبال می کنند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد: این طرح به عنوان یک حرکت جدید برای ماندگاری مشارکت مردم و سپردن کار مردم به خود آنها در نظام سلامت با سه هدف اصلی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 4 ساعت و 59 دقیقه پیش
اخبار کوتاه استان کردستان

اخبار کوتاه استان کردستان سرپرست شهرداری بیجار روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: به مناسبت فرا رسیدن ایام الله دهه مبارک فجر ارایه تخفیف 30 درصدی عوارض به شهروندان در این شهرداری آغاز شد.
مهدی طلوعی افزود: این تخفیف شامل پرداخت عوارض زیر بنای مسکونی، عوارض نوسازی سالیانه و عوارض صنفی است و علاوه بر آن باشد تخفیف 20 درصدی نیز برای عوارض مازاد بر تراکم و انواع پذیره نیز ارایه می شود.
وی یاد آور شد: اعمال این تخفیف فرصتی تشویقی برای شهروندان است تا از فرصت ایام پایانی سال استفاده کرده و حق و حقوق شهرداری را به ویژه عوارض سالانه را پرداخت کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: مذهبی انتشار : 4 ساعت و 59 دقیقه پیش
جزییاتی از شبکه فساد مالی در شهرداری بندرگز

جزییاتی از شبکه فساد مالی در شهرداری بندرگز محمد طالبی امروز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از این تعداد 2 نفر به اتهام معاونت در اختلاس و اخذ مال بر خلاف قانون با قرار وجه التزام و نظارت قضایی یک ماهه و منع اشتغال به کار در شهرداری موقتا آزاد شدند.
وی بیان کرد: یک نفر دیگر به اتهام اختلاس و تبانی در معاملات دولتی بازداشت موقت است و 2 نفر هم به اتهام معاونت در تبانی معاملات دولتی و اخذ مال بر خلاف قانون با قرار کفالت در بازداشت هستند.
دادستان بندرگز افزود: کار انتخاب کارشناس و بررسی همه پرونده های شهرداری بندرگز برای مشخص شدن میزان تخلفات و مبلغ اختلاس آغاز شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 4 ساعت و 59 دقیقه پیش
با همکاری پلیس هرمزگان و شرق تهران 47 کیلو حشیش کشف شد

با همکاری پلیس هرمزگان و شرق تهران 47 کیلو حشیش کشف شد به گزارش روز چهارشنبه ستاد فرماندهی انتظامی شرق استان تهران ، سردار کیومرث عزیزی با اعلام این خبر اظهار کرد: مأموران مبارزه با مواد مخدر شرق استان تهران، با اقدامات فنی و اطلاعاتی، از انتقال مواد مخدر توسط یک دستگاه تریلی از استان های جنوبی کشور به سمت استان تهران مطلع و پیگیری موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.
وی افزود: با اقدامات فنی پلیسی و تبادل اطلاعات به موقع با پلیس مبارزه با مواد مخدر استان هرمزگان، این خودرو در حوزه استحفاظی استان هرمزگان شناسایی و در عملیاتی ضربتی متوقف گردید. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 5 ساعت و 0 دقیقه پیش
فرصت های اقتصادی مازندران به مدیران شستا معرفی شد

فرصت های اقتصادی مازندران به مدیران شستا معرفی شد نشست بررسی ،معرفی و ظرفیت های سرمایه گذاری بخش های مختلف مازندران به شستا در پی دیدار و تفاهم نامه استاندار مازندران با شخص وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان تامین اجتماعی کشور مبنی بر مشارکت در طرح های توسعه ای استان عصر امروز چهارشنبه در ساری برگزار شد.
در این نشست پنج طرح اقتصادی و سرمایه گذاری صنعتی و معدنی شامل فرآوری فلورین،صنایع سلولزی و چوبی، کاغذ تترا پک ، پتروشیمی ، شرکت نساجی قائمشهر و تولید کاغذ از ضایعات کشاورزی همراه با جزئیات و نیازمندی های آن به مدیران شستا از سوی مدیر کل صنعت، معدن و تجارت مازندران معرفی شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 5 ساعت و 8 دقیقه پیش
دبیر کل عصائب اهل حق: عراق قابل اشغال نیست

دبیر کل عصائب اهل حق: عراق قابل اشغال نیست به گزارش پایگاه خبری سومریه نیوز ، خزعلی در فیلم ویدئویی تاکید کرد: عراق ملتی شجاع و مقاوم دارد، پس قابل اشغال نیست و مردان مقاومت، اشغالگران آمریکایی ها را شکست می دهند.
وی افزود: مردم قهرمان عراق می توانند اراده محکم خود را نشان دهند و اشغالگران را وادار به عقب نشینی کنند.
خزعلی با اشاره به تظاهرات ضد آمریکایی روز جمعه در بغداد، گفت همانطور که عراقی ها صد سال گذشته انگلیسی ها را از کشور اخراج کردند، این بار آمریکایی را بیرون می کنند.
دبیر کل عصائب اهل حق تصریح کرد: عراق اکنون در اشغال به سر می برد و در صورتی که آمریکا به تصمیم سیاسی و مردمی عراق در خصوص خروج نظامیان ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 5 ساعت و 8 دقیقه پیش
انتصاب فرستاده ویژه چین در امور افغانستان

انتصاب فرستاده ویژه چین در امور افغانستان به گزارش ایرنا گنگ شوانگ سخنگوی وزارت خارجه چین روز چهارشنبه در پکن اظهار داشت چین همواره به طور فعال در روند پیشبرد حل و فصل صلح آمیز افغانستان شرکت می کند و به ارتباطات و هماهنگی با طرف های مختلف و همکاری بین المللی مربوط به افغانستان بسیار اهمیت می دهد.
وی درباره لیوجیان فرستاده ویژه گفت: لیو دیپلماتی با تجربه است و به ترتیب به عنوان سفیر چین در افغانستان، مالزی و پاکستان خدمت کرده است، وی در این باره تجربه دارد و با امور افغاستان نیز آشنا است پکن همچنین به منظور تحقق صلح و ثبات افغانستان هر چه زودتر نقش سازنده خود را ایفا خواهد کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 5 ساعت و 8 دقیقه پیش
پنج هزار دست لباس قاچاق در سلسله کشف شد

پنج هزار دست لباس قاچاق در سلسله کشف شد سردار حاجی محمد مهدیان نسب روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ماموران انتظامی سلسله در اجرای طرح مقابله با کالای قاچاق در محور "فیروزآباد –دلفان" یک دستگاه خودرو سواری تیبا را متوقف کردند.
وی افزود : ماموران در بازرسی از خودرو مذکور 5 هزار ثوب لباس قاچاق کشف کردند و در این راستا یک نفر دستگیر و به مراجع ذی صلاح معرفی شد.
شهرستان سلسله به مرکزیت شهر الشتر، دارای دو بخش مرکزی و فیروزآباد است. ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 5 ساعت و 18 دقیقه پیش
149 سارق و اراذل و اوباش در سرپل ذهاب دستگیر شدند

149 سارق و اراذل و اوباش در سرپل ذهاب دستگیر شدند سرهنگ منوچهر رضایی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا از کاهش 45 درصدی سرقت در یک ماه اخیر در این شهرستان نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.
وی اظهارداشت: کشف 2 فقره سرقت به ارزش 20 میلیارد ریال و دستگیری سارقان و افراد مالخر از دیگر اقدام های پلیس در زمینه کشف سرقت در یک ماه اخیر بوده است.
سرهنگ رضایی ادامه داد: ماموران انتظامی شهرستان در بخش موادمخدر نیز در یک ماه اخیر بیش از یک کیلوگرم انواع موادمخدر سنتی و صنعتی، سه هزار و 959 حبه قرص مکمل غیرمجاز را کشف و ضبط کرده و تعداد 51 معتاد متجاهر را نیز دستگیر کرده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 5 ساعت و 19 دقیقه پیش
عملیات ساخت بیبش از 16 هزار واحد مسکونی در چابهار آغاز شد

عملیات ساخت بیبش از 16 هزار واحد مسکونی در چابهار آغاز شد محمد باقر نوبخت روز چهارشنبه در این مراسم اظهار داشت: همچنین هشت هزار واحد خسارت دیده ناشی از سیلاب در شهرستان چابهار تعمیر خواهد شد.
وی ادامه داد: با همت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ساخت این تعداد واحد مسکونی در چابهار در مدت یک سال ساخته خواهد شد.
معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: هزار و 800 میلیارد تومان برای ساخت این تعداد واحد مسکونی هزینه خواهد شد.
وی بیان کرد: دولت در کنار مردم سیلزده جنوب سیستان و بلوچستان و برای جبران خسارت های وارده از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 5 ساعت و 19 دقیقه پیش
صرفه جویی یک میلیارد دلاری در مصرف گازوئیل

صرفه جویی یک میلیارد دلاری در مصرف گازوئیل شهسوار ارغش در حاشیه بازدید از شانزدهمین نمایشگاه انرژی کیش با بیان اینکه یکی از سیاست های کلان ابلاغی شرکت نفت فلات قاره استفاده از ظرفیت و توان سازندگان داخلی و ایرانی تجهیزات صنعت نفت است، گفت: در این ارتباط، در حاشیه برگزاری نمایشگاه انرژی کیش با تعدادی از سازندگان و صنعت گران کالا و تجهیزات مصرفی در صنایع فراساحلی صنعت نفت گفت و گو و آخرین توانمندی های شرکت های ایرانی مورد ارزیابی و بازدید نمایشگاهی قرار گرفت.
رییس منطقه کیش در شرکت نفت فلات قاره با اشاره به عرضه توانمندی شرکت های سازنده ایرانی در حوزه کوتینگ بتنی خطوط لوله زیردریایی و یا شمع های بتنی به عنوان زیرسازه سکوها و جکت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 5 ساعت و 19 دقیقه پیش
تامین امنیت، پیش زمینه تحقق حقوق شهروندی است

تامین امنیت، پیش زمینه تحقق حقوق شهروندی است "علی اصغر جهانگیر" عصر روز چهارشنبه در نشست شورای اداری شهرستان ابرکوه یزد با بیان اینکه نقش نهادهای مختلف در تامین امنیت و عدالت، تاثیرگذار است افزود: امنیت امروز جامعه مرهون رهبری های داهیانه امام خمینی (ره) و پس از ایشان مقام معظم رهبری است و همه باید از این فرصت برای اجرای کامل عدالت استفاده کنیم تا این نظام اسلامی را به عنوان الگوی کامل حکومتی در جهان معرفی کنیم.
رییس دفتر بازرسی ویژه قوه قضائیه با گرامیداشت یاد و خاطره سپبهدشهید قاسم سلیمانی و دیگر شهدا اظهار کرد: در دوره مدیریت آیت الله رئیسی در دستگاه قضا خوشبختانه شاهد کاهش پرونده ها ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 5 ساعت و 28 دقیقه پیش
دست خالی کشتی پهلوانی ایران از مدال طلا

دست خالی کشتی پهلوانی ایران از مدال طلا مبارزه های فینال رقابت های کشتی پهلوانی قهرمانی جهان بعد از ظهر امروز ( چهارشنبه) در بجنورد و در پنج وزن 60، 70، 80، 90 و به اصافه 90 کیلوگرم برگزار شد.
در فینال این پنج وزن ایران تنها یک نماینده داشت و دیگر کشتی گیران برابر حریفان خود نتیجه را واگذار کردند.
در وزن 60 کیلوگرم کشتی پهلوانی محمد ایرفان ساپوترا نماینده اندونزی با برتری برابر مشتاق حسن شریفی از افعانستان به مدال طلا رسید و در وزن 70 کیلوگرم ممدی سلام اف از جمهوری آذربایجان برابر حیدر عبدالامیر به برتری رسید و صاحب گردن آویز طلا شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 5 ساعت و 29 دقیقه پیش
نگاهی به شاهنامه خوانی در بین مردمر چهارمحال و بختیاری

نگاهی به شاهنامه خوانی در بین مردمر چهارمحال و بختیاری در برخی از آیین ها و دورهمی ها از جمله شب نشینی ها برخی از افراد شاهنامه را از بَر می خوانند و به شکلی محلی خوانش می کنند و صدای شاهنامه خوان در این مراسمها طنین انداز میشود.
این شاهنامه خوانی باعث می شود روحیه سلحشوری در بین مردم چهارمحال و بختیاری همواره زنده بماند و در برابر تهدید دشمنان این روحیه همیشه حفظ شود.
رییس بنیاد ایرانشناسی چهارمحال و بختیاری معتقد است، شاهنامه خوانی در بین مردم این استان از جمله عشایر بختیاری از جایگاه مهمی برخوردار است و این نشان از اهمیت این کتاب در بین مردم است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 5 ساعت و 29 دقیقه پیش
تردد در جاده سلسله - خرم آباد با زنجیر چرخ امکانپذیر است

تردد در جاده سلسله - خرم آباد با زنجیر چرخ امکانپذیر است محسن ملکی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: با توجه به حساس بودن موقعیت جاده های اصلی در حال حاضر اولویت با بازگشایی مسیر اصلی جاده سلسله به خرم آباد است.
وی با اشاره به اینکه نیروهای راهداری در حال برف روبی و نمک پاشی این محورهستند افزود: به دلیل بارش سنگین برف تردد در این مسیر به سختی انجام می گیرد.
ملکی با اشاره به جاده های فرعی و روستایی شهرستان، گفت: با توجه به کمبود ماشین آلات تا کنون هیچ گونه فعالیت برف روبی در مسیرهای فرعی و جاده های روستایی انجام نشده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 5 ساعت و 30 دقیقه پیش
پلیس راهنمایی و رانندگی دوباره آزمون های رانندگی را بر عهده می گیرد

پلیس راهنمایی و رانندگی دوباره آزمون های رانندگی را بر عهده می گیرد سرهنگ فضل الله شیری روز چهارشنبه در نشست ایمنی جاده های استان که در سرسرای تدبیر استانداری برگزار شد، افزود: آزمون های رانندگی دیگر توسط مراکز آموزش و تعلیم رانندگی سطح شهرها و پلیس های بازنشسته برگزار نمی شود.
وی با بیان اینکه استان کرمانشاه 502 هزار و 709 وسیله نقلیه رانندگی با پلاک های 19 و 29 دارد، از افزایش تصادفات و تلفات جاده ای استان در 9 ماه سپری شده از سال جاری نسبت به مشابه سال گذشته خبر داد.
او گفت: طبق اسناد پزشکی قانونی در 9 ماه گذشته تلفات تصادفات درون شهری استان 96 نفر ثبت شده که در مدت مشابه سال گذشته 75 نفر بوده و همچنین 83 درصد از تلفات درون شهری مربوط به ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 5 ساعت و 30 دقیقه پیش
چین دومین بازار بزرگ جذب سرمایه گذاری خارجی جهان

چین دومین بازار بزرگ جذب سرمایه گذاری خارجی جهان به گزارش ایرنا، وزارت بازرگانی چین اعلام کرده که این کشور در سال گذشته میلادی موفق به جذب 137 میلیارد و 240 میلیون دلار سرمایه خارجی مستقیم شده است.
این رقم نشان می دهد که میزان جذب سرمایه گذاری خارجی مستقیم چین موسوم به اف دی آی در سال 2019 میلادی در مقایسه با یک سال قبل از آن 5.8 درصد رشد کرده است.
همچنین در سال 2019 میلادی 40 هزار شرکت و موسسه با سرمایه خارجی در چین ثبت شده و در بیش از 800 طرح در این کشور 100 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی جذب شده است.
بخش بزرگی از سرمایه های خارجی مستقیم در چین روانه مناطق آزاد تجاری این کشور شده است به طوری که سرمایه گذاری سنگاپور در ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 5 ساعت و 40 دقیقه پیش
حدود 14میلیارد ریال زکات در جوانرود جمع آوری شد

حدود 14میلیارد ریال زکات در جوانرود جمع آوری شد فرهاد شهبازی روز چهارشنبه در جلسه فصلی شورای زکات جوانرود افزود: تاکنون 81 درصد سهمیه درنظر گرفته برای این شهرستان جمع آوری شده است.
وی اظهارداشت: زکات جمع آوری شده مرهون حمایت امام جمعه، فرماندار، همکاری ادارات و نهادها و فرهنگ سازی روحانیون، مبلغین و امامان جمعه و جماعت است.
امام جمعه جوانرود نیز با بیان اینکه هیچ عبادتی بعد از واجبات الهی، بالاتر از دستگیری از فقرا و نیازمندان نیست، گفت: موضوع زکات باید به عنوان یک موج همگانی از همه اقشار شروع شود تا سهم نیازمندان رشد بیشتری داشته باشد . ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 5 ساعت و 49 دقیقه پیش
نماینده ولی فقیه در فارس: شیراز در عرصه هنر باید در تعامل با قم فضای خاصی ایجاد کند

نماینده ولی فقیه در فارس: شیراز در عرصه هنر باید در تعامل با قم فضای خاصی ایجاد کند آیت الله لطف الله دژکام، چهارشنبه در سومین همایش ملی فقه و هنر افزود: درگیری ذهنی و فکری استادان فارس در زمینه های فلسفه و فقه هنر باید بیش از این باشد.
امام جمعه شیراز ادامه داد: برخی می گویند در موضوع های فقه و هنر، آخرین حرف ها زده شده اما باید گفت که با این رویکرد نمی توان تمدن اسلامی ساخت بلکه پژوهش در این زمینه تازه به معنای ادامه راه است.
نماینده ولی فقیه در استان فارس بیان داشت: در بحث فلسفه، فقه هنر و در عرصه هنرها بیش از هرچیزی ذهنمان به سمت موسیقی می رود اما مساله خیلی فراتر از آن است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 5 ساعت و 50 دقیقه پیش
زنگنه: رییس جمهوری دستور حل مشکلات پتروشیمی ها را داده است

زنگنه: رییس جمهوری دستور حل مشکلات پتروشیمی ها را داده است به گزارش خانه ملت، بیژن نامدار زنگنه روز چهارشنبه با اشاره به برنامه های وزارتخانه متبوعش برای حل مشکلات صنایع پتروشیمی اظهار داشت: رییس جمهوری دستور حل مشکلات پتروشیمی ها را داده است.
وزیر نفت افزود: در جریان مشکلات پتروشیمی ها هستیم و تلاش می کنیم مشکلات آنها را تا آنجا که می توانیم حل کنیم البته دستور رییس جمهوری به معنای تاکید بیشتری برای حل هرچه سریع تر این مشکلات است.
زنگنه خاطرنشان کرد: بانک مرکزی نیز حتما به شرکت های پتروشیمی به لحاظ تخصیص وام کمک می کند.
وی ادامه داد: مشکل اصلی صاحبان این شرکت ها بازگشت مالیات بر ارزش افزوده ای است که از آن ها اخذ می شود و حق نیز با ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 5 ساعت و 58 دقیقه پیش
800 آبگرمکن خورشیدی در مناطق جنگلی چهارمحال و بختیاری نصب شد

800 آبگرمکن خورشیدی در مناطق جنگلی چهارمحال و بختیاری نصب شد برمک اسلامی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طرح تغییر الگوی مصرف سوخت با هدف کاهش وابستگی مردم به استفاده از چوب برای تامین انرژی از سال 93 تاکنون در استان اجرایی شده است.
وی افزود:20 هزار خانوار جنگل نشین در مناطق بازفت شهرستان کوهرنگ، شهرستان های خانمیرزا، اردل، کیار و لردگان ساکن هستند که از این تعداد 4 هزار خانوار به هیچگونه سوختی دسترسی ندارند.
اسلامی تصریح کرد: طرح توزیع آبگرمکن خورشیدی به صورت یارانه ای بین این 4 هزار خانوار در حال اجراست.
وی ادامه داد: خانوارهای جنگل نشین در استان تنها برای تامین آب گرم خود مجبور به قطع درخت هستند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 5 ساعت و 58 دقیقه پیش
بازار بی رونق هتلداری در کلاردشت با وجود حضور میلیونی گردشگران

بازار بی رونق هتلداری در کلاردشت با وجود حضور میلیونی گردشگران شهرستان 50 هزار نفری کلاردشت که از شهرستان های تاریخی ، کوهستانی و گردشگری مازندران است به دلیل داشتن آب و هوای سالم ، جنگل های سرسبز هیرکانی، قله های مرتفع علم کوه ، تخت سلیمان و یخچال های طبیعی در تمامی فصول سال پذیرای شمار انبوه گردشگران طبیعت گرد داخلی و خارجی است.
بنا به اظهار نظر مسئولان دست اندرکار از ابتدای امسال تاکنون شمار مسافران و گردشگران ورودی به این شهرستان دست کم 600 هزار نفر اقامت در شب بود که از این تعداد 106 هزار نفرشان از کشورهای خارجی از جمله عمان ، قطر ، عربستان ، آلمان ، اتریش و شیوخ حاشیه خلیج فارس بوده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 5 ساعت و 58 دقیقه پیش
واکنش بغداد به حمله موشکی به سفارت آمریکا

واکنش بغداد به حمله موشکی به سفارت آمریکا منابع خبری جمعه شب گذشته از برخورد چند موشک کاتیوشا به منطقه سبز و در نزدیکی سفارت آمریکا در بغداد پایتخت عراق خبر دادند.
طی این حمله که دستکم چند موشک به نزدیکی سفارت اصابت کرده است، تلفات یا خساراتی گزارش نشده است.
هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حمله را به عهده نگرفته است.
وزارت خارجه عراق در واکنش به این حمله در صفحه توئیتر خود نوشت: ما بار دیگر بر پایندی خود جهت حفاظت از نمایندگی های دیپلماتیک و ضرورت حفظ امنیت آنها در کشور تاکید می کنیم.
در ادامه این توئیتر آمده است، مقامات امنیتی همه اقدامات لازم در این باره را اتخاذ کرده اند و همه تلاش خود را برای تعقیب و یافتن ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 6 ساعت و 8 دقیقه پیش
پدر شهیدان یعقوبی در شهرستان بروجن آسمانی شد

پدر شهیدان یعقوبی در شهرستان بروجن آسمانی شد به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، مرحوم حاج "محمدعلی یعقوبی" در سن 95 به علت کهولت روز چهارشنبه دار فانی را وداع گفت و به دیدار فرزندان شهیدش شتافت.
پیکر این پدر مؤمن و صبور پس از تشییع در قطعه ایثار در جوار گلزار شهدای روستای دهنو شهرستان بروجن به خاک سپرده شد.
روحانی شهید "صفرعلی یعقوبی دهنویی" 17 اردیبهشت 1347 در روستای دهنو از توابع شهرستان بروجن به دنیا آمد، پدرش محمدعلی ، کشاورزی می کرد و مادرش مریم نام داشت که در سال 1393 به رحمت ایزدی پیوست.
این شهید بزرگوار در تاریخ 22 دیماه سال 1365 در اروندرود بر اثر اصابت ترکش به دست ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 8 دقیقه پیش
مسمومیت دانش آموزان مدرسه شهید امینی بوکان تکذیب شد

مسمومیت دانش آموزان مدرسه شهید امینی بوکان تکذیب شد سلیمان مام عزیزی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به انتشار اخباری در فضای مجازی مبنی بر مسمومیت 100 نفر از دانش آموزان ساکن در خوابگاه دبیرستان شبانه روزی شهید امینی روستای قرەکند بوکان پس از صرف نهار افزود: این امر به خاطر تشویش اذهان عمومی منتشر شده و واقعیت ندارد.
وی ادامه داد: در این مدرسه شبانه روزی حتی یک مورد مسمومیت غذایی گزارش نشده و خبر تعطیلی به خاطر مسمومیت دانش آموزان نیز صحت ندارد.
وی در خصوص تعطیلی مدرسه شبانه روزی شهید امینی نیز بیان کرد: به دلیل خاک برداری توسط شرکت گاز ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 6 ساعت و 18 دقیقه پیش
استاندار اردبیل: مدیران برای جذب اعتبارات سفر رییس جمهوری تلاش کنند

استاندار اردبیل: مدیران برای جذب اعتبارات سفر رییس جمهوری تلاش کنند اکبر بهنامجو روز چهارشنبه در جلسه شورای اداری استان اردبیل افزود: 9 هزار و 759 میلیارد تومان تسهیلات در این سفر مصوب شده که 15 درصد از این مبلغ تا کنون پرداخت شده است.
وی افزود: همچنین 30 درصد از این مصوبات نیز بزودی پرداخت می شود.
او با اشاره به اقدامات انجام گرفته در استان خواستار اطلاع رسانی فعالیت های دولت به مردم توسط مدیران شد.
استاندار اردبیل گفت: اجرای راه آهن اردبیل و امتداد آن تا پارس آباد به جمهوری آذربایجان، توسعه راه های چهارخطه ، اجرای طرح های بیمارستانی، رفع مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 6 ساعت و 18 دقیقه پیش
تردد در بیشتر جاده های کهگیلویه و بویراحمد با زنجیر چرخ امکان پذیراست

تردد در بیشتر جاده های کهگیلویه و بویراحمد با زنجیر چرخ امکان پذیراست به گزارش ایرنا، بارش برف و باران از بامداد امروز در نقاط مختلف کهگیلویه و بویراحمد آغاز شده و همچنان ادامه دارد.
محمد نصیری راد روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در برخی محورها شامل یاسوج- سمیرم، یاسوج- اقلید، یاسوج- مارگون، یاسوج-لوداب، یاسوج-سپیدار، یاسوج-سی سخت و یاسوج- بابامیدان بارش سنگین برف گزارش شده است.
وی افزود: این جاده ها لغزنده هستند و تردد خودرو ها در انها فقط با زنجیر چرخ امکان پذیر است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: همچنان محور یاسوج-چرام مسدود است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 29 دقیقه پیش
تمهیدات انگلیس برای مقابله با ویروس کرونا

تمهیدات انگلیس برای مقابله با ویروس کرونا به گزارش خبرگزاری رویترز، "گرنت شپس" وزیر حمل و نقل انگلیس گفت: فرودگاه هیثرو برای مسافرانی که از مناطق تحت تاثیر ویروس کرونا به به انگلیس سفر می کنند، کوریدور جداگانه در نظر گرفته است تا از سلامت آنها اطمینان حاصل شود.
هیثرو شلوغ ترین فرودگاه اروپا است و روزانه بیش از دویست هزار مسافر در این فردگاه تردد می کنند.
نگرانی مقامات انگلیس بیشتر درباره مسافرانی است که از مبدا چین به انگلیس سفر می کنند.
امروز (چهارشنبه) هفده پرواز از مبدا چین به فرودگاه هیثرو پرواز کرده است.
اقدامات جدید دولت انگلیس برای ورود پروازهایی است که از شهر "ووهان" چین به مقصد لندن مسافرت می کنند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 29 دقیقه پیش
ایجاد 15 هزار شغل با مشارکت سرمایه گذاران خارجی در استان مرکزی میسر است

ایجاد 15 هزار شغل با مشارکت سرمایه گذاران خارجی در استان مرکزی میسر است سید علی آقازاده روز چهارشنبه همراه در پایان سفر به ساوه و دیدار با متولیان سرمایه گذاری خارجی که با حضور معاون وزیر اقتصاد و دارایی در اتاق بازرگانی شهر صنعتی کاوه برگزار شد به خبرنگاران، گفت: از آغاز سال 98 تاکنون با تلاش و رایزنی های انجام شده یک میلیارد و 520 میلیون دلار سرمایه از کشورهای خارجی جذب این استان شده است.
وی افزود: این حجم از سرمایه گذاری در یکسال، بعد از انقلاب تاکنون در استان مرکزی سابقه نداشته و اهمیت آن زمانی مشخص می شود که درک کنیم کشورمان درگیر شدیدترین تحریم ها از سوی دشمنان است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 6 ساعت و 39 دقیقه پیش
رویداد رقابتی تولید محتوای فضای مجازی در خراسان جنوبی آغاز شد

رویداد رقابتی تولید محتوای فضای مجازی در خراسان جنوبی آغاز شد مسوول سازمان فضای مجازی بسیج خراسان جنوبی در این آیین گفت: در قالب این رویداد 16 تیم شرکت کننده به مدت 48 ساعت در استان با یکدیگر به رقابت می پردازند.
سجاد رضایی افزود: این تیم ها در سه محور پویانمایی (انیمیشن کوتاه، موشن گرافیک، انیمیشن کات اوت، کمیک موشن و استاپ موشن)، بازی اندرویدی و نرم افزار ویژه تلفن همراه تولید محتوا خواهند داشت.
وی اظهار داشت: شرکت کنندگان 48 ساعت فرصت دارند در زمینه تولید محصولات مذکور به رقابت بپردازند و محصول نهایی برای ارزیابی اولیه استانی ارایه و برترین ها انتخاب خواهند شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 6 ساعت و 48 دقیقه پیش
وزیر کشور ارتقای بخش چوار به شهرستان را تایید کرد

وزیر کشور ارتقای بخش چوار به شهرستان را تایید کرد به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری ایلام، قاسم سلیمانی دشتکی روز چهارشنبه از تصویب طرح شهرستان شدن چوار در وزارت کشور خبر داد و افزود: این طرح امروز پس از تصویب در وزارت کشور با نامه وزیر کشور به هیات دولت رفته و طی روزهای آینده در دولت مطرح می شود.
وی ضمن قدردانی از وزیر کشور، حوزه معاونت سیاسی و تقسیمات کشوری وزارت کشور و مجموعه نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی این موفقیت را به مردم چوار تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد: استان ایلام در آینده نزدیک شاهد تحقق تبدیل دهستان آسمان آباد به بخش و ایجاد بازارچه هلاله شمالی نیز باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 48 دقیقه پیش
هزینه 270میلیارد ریالی برای پایداری برق مازندران

هزینه 270میلیارد ریالی برای پایداری برق مازندران رضا غفاری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ، افزود: شبکه توزیع برق استان مازندران به واسطه شرایط جوی ، افزایش جمعیت ، مخاطرات و خسارات طبیعی همواره نیاز به پایدار سازی و مقاوم سازی است.
وی با بیان اینکه هر ساله صدها کیلومتر از شبکه توزیع برق مازندران بر اثر حوادث طبیعی آسیب می بینند ، افزود: همچنین نوسانات برق به دلیل جابه جایی و افزایش جمعیت یکی از دیگر معضلات شبکه برق استان است.
مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران گفت: برای دهه فجر امسال 114 پروژه پایدارسازی و مقاوم سازی در شبکه توزیع بهره برداری می شود که 270 میلیارد ریال هزینه در برداشته است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 50 دقیقه پیش
برنامه های گرامیداشت دهه فجر با رویکرد مردمی برگزار شود

برنامه های گرامیداشت دهه فجر با رویکرد مردمی برگزار شود محبت جمالی نیا روز چهارشنبه در جلسه ستاد بزرگداشت دهه فجر در محل فرمانداری افزود: دستاوردهای بزرگی در انقلاب اسلامی در حوزه های مختلف نظام داریم که امروزه مورد هدف و برنامه های دشمن قرار گرفته از این رو بالندگی و سرافرازی نظام باعث ایجاد حساسیت برای کشورهای خاورمیانه و در مناطقی که ایادی استکبار حضور دارند شده است.
وی اظهارداشت: دشمنان روز به روز بردامنه تحریم ها و تهدیدات خود علیه نظام جمهوری اسلامی می افزایند و به دنبال ایجاد مانع و حرکت پیشرفت نظام هستند.
نماینده عالی دولت در سرپل ذهاب گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 7 ساعت و 8 دقیقه پیش
نشست هولوکاست در قدس؛ معبری برای فرار یا مکانی برای معامله ؟!

نشست هولوکاست در قدس؛ معبری برای فرار یا مکانی برای معامله ؟! مقاماتی از کشورهای جهان در نشستی با عنوان "پنجمین مجمع جهانی هولوکاست" در قدس به مناسبت آنچه یادبود 75مین سالروز آزادسازی زندانیان از کمپ آشویتس خوانده می شود، شرکت خواهند کرد.
به گزارش روزنامه تایمز اسرائیل ، هیات هایی از 49 کشور جهان از جمله سران 41 کشور در نشست این هفته در قدس حضور خواهند داشت. مایک پنس معاون اول رییس جمهوری آمریکا، چارلز شاهزاده انگلستان، پوتین و مکرون به همراه مقاماتی از کشورهای استرالیا، کانادا، آلمان، ایتالیا، اوکراین و آرژانتین در این نشست شرکت می کنند.
این نشست علاوه بر اهداف صهیونیست ها و شرکت کنندگان در آن ، به دلیل حاشیه هایش ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 7 ساعت و 10 دقیقه پیش
600 میلیارد تومان هزینه تثبیت اراضی سیل زده سیستان و بلوچستان

600 میلیارد تومان هزینه تثبیت اراضی سیل زده سیستان و بلوچستان به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، خسرو شهبازی در رابطه با میزان خسارت وارده به بخش آبخیزداری در سیل سیستان و بلوچستان اظهار کرد: جلسه ای با رییس سازمان جهاد کشاورزی و مدیرکل منابع طبیعی استان سیستان و بلوچستان داشتیم و همچنین از مناطق سیل زده دشتیاری، پلان و اورکی هم بازدید کردیم.
وی افزود: پروژه های آبخیزداری طبق برآوردهای انجام شده کمی دچار آسیب شده اما در برخی مناطق همچنان راه دسترسی برای برآورد خسارت و بازدید از منطقه وجود ندارد.
شهبازی گفت: پروژه های آبخیزداری انجام شده در سیستان و بلوچستان، حدود 50 میلیون متر مکعب آب را در خود ذخیره کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 7 ساعت و 10 دقیقه پیش
رییس سازمان توسعه تجارت ایران: قم در صادرات کفش و فرش سرآمد است

رییس سازمان توسعه تجارت ایران: قم در صادرات کفش و فرش سرآمد است به گزارش روز چهارشنبه ایرنا "حمید زادبوم" در حاشیه بازدید روز گذشته از نمایشگاه کفش، صندل و صنایع استان قم در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، بیان کرد: دستگاه های اقتصادی وابسته به دولت در این استان همچون سازمان صنعت، معدن و تجارت به همراه تشکل های بخش خصوصی مانند اتاق بازرگانی در قم با همکاری یکدیگر برای صادرات کالاهای ساخت استان به خوبی تلاش می کنند که حاصل آن جایگاه ویژه قم در صادرات بسیاری از محصولات همچون کفش و فرش دستباف است.
وی افزود: در شرایطی که کشور به دلیل تحریم های ظالمانه دشمنان در فروش نفت با مشکل مواجه شده است، بهترین راهکار برای تامین ارز موردنیاز ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 7 ساعت و 20 دقیقه پیش
رئیس سازمان برنامه وبودجه کشور وارد چابهار شد

رئیس سازمان برنامه وبودجه کشور وارد چابهار شد دکتر محمدباقر نوبخت را در این سفر علیرضا تابش رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور همراهی می کند.
رییس سازمان برنامه و بودجه و هیات همراه قرار است از مناطق سیل زده چابهار بویژه منطقه عورکی دیدن و با مردم گفت وگو کنند. ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 7 ساعت و 28 دقیقه پیش
توانمندسازی جوامع روستایی موجب حفاظت بیشتر منابع طبیعی است

توانمندسازی جوامع روستایی موجب حفاظت بیشتر منابع طبیعی است روستاییان با مراتع و جنگل ها ارتباط مستقیم و ناگزیری دارند، به هرمیزان اوضاع اقتصادی روستاییان دچار تزلزل یا کاستی شود، احتمال دست اندازی به مراتع و جنگل ها نیز افزایش می یابد.
سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری در چند سال گذشته با درک درستی که از این موضوع داشته ، طرح های مختلفی را برای توانمند سازی روستاییان اجرا می کند.
استفاده از ظرفیت ها و توانمندی روستاییان و ارتقای وضعیت معیشتی مردم یکی از محورهای فعالیت این سازمان است.
اداره منابع طبیعی شاهرود در همین راستا کارگاهی برای فرآوری محصولات لبنی در روستای میغان این شهرستان با استفاده از استادان و متخصصان این حوزه برگزار ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 7 ساعت و 28 دقیقه پیش
مواد شیمیایی کِرِم های ضدآفتاب جذب خون می شود

مواد شیمیایی کِرِم های ضدآفتاب جذب خون می شود به گزارش تارنمای شبکه خبری سی.ان.ان به نقل از دیوید اندروز از محققان موسسه EWG که بر بی خطر بودن کرم های ضدآفتاب برای بدن تاکید دارد، می گوید: نگران کننده ترین نکته در مورد یافته های این مطالعه آن است که حجم بالایی از مواد شیمیایی از طریق کرم های ضدآفتاب جذب بدن می شود آن هم در حالی که بی خطر بودن محتویات این کرم ها هنوز به طور کامل آزمایش نشده است. اگر کمپانی ها می خواهند این مواد را در محصولات خود نگه دارند، لازم است فورا مضرات بالقوه این مواد را برای کودکان و افرادی که برای طولانی مدت از آن ها استفاده می کنند، آزمایش کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 7 ساعت و 30 دقیقه پیش
عون: دولت جدید لبنان اعتماد مردم و جامعه جهانی را جلب کند

عون: دولت جدید لبنان اعتماد مردم و جامعه جهانی را جلب کند به گزارش خبرگزاری ملی لبنان، عون افزود: دولت جدید در یک وضعیت سخت اقتصادی، اجتماعی و مالی تشکیل شده و از این رو وظایف وزیران بسیار حساس است و باید بتوانند اعتماد ملت و نمایندگانش را به دست بیاورند و برای اجرای خواسته های اساسی آنان به ویژه در مورد مسایل اقتصادی تلاش کنند.
وی با اشاره به این که باید به مردم برای آینده آنان اطمینان داد، تاکید کرد: در خارج نیز باید اعتماد جامعه بین الملل به موسسه های دولت لبنان بازگردد. ما یک برنامه اصلاحی اقتصادی و مالی وضع کرده ایم که لازم است دولت آن را اجرا یا در صورت ضرورت آن را اصلاح و اجرا کند و کارهای متوقف شده در سه ماه گذشته نیز از سر بگیرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 7 ساعت و 38 دقیقه پیش
تلاش دولت حفظ نهاد انتخابات با بی طرفی و سلامت در اجراست

تلاش دولت حفظ نهاد انتخابات با بی طرفی و سلامت در اجراست حیدر قاسمی روز چهارشنبه در آیین آغاز کلاس آموزشی رییسان ستاد انتخابات هفت استان کشور در اصفهان بیان کرد: حضور پرشور مردم، برگزاری درست، دقیق و قانون مند انتخابات در کمال آرامش هدف اصلی ما است.
وی با اشاره به تاکید رهبر انقلاب بر حضور حداکثری مردم در انتخابات پیش رو افزود: این مهم با تلاش تمامی دست اندرکاران برگزاری انتخابات و همت مردم ولایت مدار کشور که صاحبان اصلی انقلاب و کشور هستند، محقق خواهد شد.
رییس ستاد انتخابات استان اصفهان اضافه کرد: انتخابات مظهر و تجلی اراده مردم و موجب انسجام و همبستگی اجتماعی و امنیت ملی است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 7 ساعت و 49 دقیقه پیش
سروناز شیراز در انتظار فیلمسازان جوان

سروناز شیراز در انتظار فیلمسازان جوان شیراز- ایرنا- نشست خبری شصت و سومین جشنواره منطقه ای سینمای جوان با عنوان سروناز دوشنبه 23اردیبهشت با حضور مسئولان ملی و استانی در هنرشهر آفتاب شیراز برگزار شد. ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 7 ساعت و 49 دقیقه پیش
بارش شدید برف در بروجرد

بارش شدید برف در بروجرد ایرنا - بروجرد - بارش شدید برف از صبح امروز چهارشنبه در بروجرد آغاز و ادامه دارد. بارش شدید برف کلیه مدارس مقاطع ابتدایی و متوسطه اول این شهرستان در نوبت عصر امروز دوم بهمن ماه را تعطیل کرد. ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 7 ساعت و 49 دقیقه پیش
سوالاتی که جنتلمن های پشت میز مذاکره باید پاسخ گویند

سوالاتی که جنتلمن های پشت میز مذاکره باید پاسخ گویند دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در مقاطع پرشمار و به صورت مکرر برای مذاکره با جمهوری اسلامی ایران اعلام آمادگی کرده و خواستار گفت وگو برای دستیابی به بدیلی برای توافق هسته ای شده است که در سال 2015 بین ایران و گروه 1+5 شکل گرفت.
ژست مذاکره طلبی ترامپ از اردیبهشت ماه پارسال که وی آمریکا را از برجام خارج کرد و به تبع آن تحریم هایی بی سابقه را علیه مردم ایران به اجرا گذاشت، وارد فازها و دارای ابعاد جدیدی شده است. رئیس جمهوری آمریکا حتی بلافاصله پس از ترور سردار سلیمانی در اواسط ماه گذشته از ضرورت مذاکره دو کشور سخن گفت. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 7 ساعت و 58 دقیقه پیش
هشدار رئیس کمیسیون اروپا در داووس به بسته شدن درهای چندجانبه گرایی

هشدار رئیس کمیسیون اروپا در داووس به بسته شدن درهای چندجانبه گرایی اورسولا فون درلاین ، نشست داووس را که 50 سال از تاسیس آن می گذرد، نماد چندجانبه گرایی، همکاری ملت ها و تبادل نظر درباره آینده جهان توصیف کرد و گفت: برخی ادعا می کنند که تاریخ انقضای نظام جهان گذشته است؛ چه باور کنیم یا نه، هر روز با چالش های متعددی مواجه هستیم.
به گفته این سیاستمدار اروپایی، مساله درباره یک رئیس جمهوری به خصوص، یک کشور و یا یک جریان نیست؛ بلکه پدیده ای جهانی است که به اعتقاد او توسط عقاید شخصی هدایت می شود.
رئیس کمیسیون اروپا گفت: اوضاع اقتصادی در حال تحول است، مردم نگران آینده کسب وکار و زندگی خود هستند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 7 ساعت و 58 دقیقه پیش
سردار شهید سلیمانی، تربیت یافته مکتب قرآن و ولایت بود

سردار شهید سلیمانی، تربیت یافته مکتب قرآن و ولایت بود حجت الاسلام و المسلمین نورالله قدرتی روز چهارشنبه در مراسم یادبود سپهبد شهید قاسم سلیمانی در حسینیه الغدیر شهر محمدیه، گفت: شهید و شهادت در نگاه قرآن دارای جایگاه رفیعی هستند و هرکسی نمی تواند این مقام بزرگ را درک کند، چون طبق کلام الهی شهدا زنده بوده و در نزد پروردگار روزی می خورند.
مقام ارشد قضایی استان گفت: این شهید طبق خاطرات زندگی و گفته های همرزمانش با الگوگیری از زندگی ائمه اطهار(ع) و ارادت ویژه ای که به حضرت زهرا(س) داشت با تبعیت از ولایت یک عمر به دنبال انجام وظیفه بود.
حجت الاسلام و المسلمین قدرتی افزود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: مذهبی انتشار : 7 ساعت و 59 دقیقه پیش
دریادار سیاری: ارتش انقلابی و معنویت محور، موجب بازدارندگی است

دریادار سیاری: ارتش انقلابی و معنویت محور، موجب بازدارندگی است به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ارتش، دریادار حبیب الله سیاری روز چهارشنبه در نخستین همایش حاکمیت بخشی به موازین شرعی در رفتار سازمانی با اشاره به آثار معنویت محوری اظهار داشت: معنویت موجب بازدارندگی و در برابر آسیب ها و هنجارشکنی ها موثر است، اما دومین تاثیر معنویت که از اهمیت بالایی برخوردار است، باانگیزه کردن افراد برای خدمت صادقانه در راه رضای خدا است.
معاون هماهنگ کننده ارتش درباره سیاست های دفاعی کشور یادآور شد: خواستگاه سیاست های دفاعی کشور برگرفته از قانون اساسی، سند چشم انداز 1404 و بیانات فرمانده معظم کل قوا به عنوان عالی ترین مقام کشور است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 7 ساعت و 59 دقیقه پیش
مصرف گاز شهری در سمنان 21 درصد افزایش یافت

مصرف گاز شهری در سمنان 21 درصد افزایش یافت علیرضا شرفی نژاد روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا، ابراز داشت: بیشترین مصرف گاز در استان سمنان در دی امسال به ترتیب مربوط به شهرستان های شاهرود و سمنان است.
مدیرعامل شرکت گاز استان سمنان تصریح کرد: مصرف گاز مشترکان استان سمنان در بخش خانگی در 9 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه در سال 97 حدود 9 درصد افزایش یافته است.
وی ادامه داد: دمای رفاه در حدود 18 تا 21 درجه سانتیگراد است و مشترکان گاز با رعایت دمای رفاه نقشی کمک کننده در جلوگیری از قطعی گاز دارند و مشترکان گاز استان با استفاده بهینه و مدیریت مصرف در استمرار و جلوگیری از قطع گاز واحدهای تولیدی کمک کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 8 ساعت و 18 دقیقه پیش
پیکر فرمانده شهید بسیج دارخوین پنجشنبه در شادگان تشییع می شود

پیکر فرمانده شهید بسیج دارخوین پنجشنبه در شادگان تشییع می شود به گزارش ایرنا سپاه حضرت ولیعصر(عج) روز چهارشنبه با صدور بیانیه ای اعلام کرد: شهادت هنر مردان خداست بدین وسیله به اطلاع امت شهید پرور خوزستان می رساند سروان پاسدار عبدالحسین مجدمی مقدم از پاسداران مجاهد و تلاشگر ناحیه مقاومت بسیج شادگان سه شنبه شب به فیض شهادت نایل گردید.
این بیانیه می افزاید: سپاه ولیعصر(عج) خوزستان با تبریک و تسلیت شهادت این عزیز مجاهد به حضرت بقیه الله الاعظم ارواحنا له الفداء و نایب بر حقش امام خامنه ای و عموم مردم شهید پرور خوزستان به ویژه خانواده مکرم آن مرحوم از خداوند متعال علو درجات برای روح آن شهید بزرگوار و صبر جمیل برای بازماندگان مسالت دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: مذهبی انتشار : 8 ساعت و 18 دقیقه پیش
انتشار فراخوان محفلِ نمایش خاطره با محوریت شهید سلیمانی

انتشار فراخوان محفلِ نمایش خاطره با محوریت شهید سلیمانی به گزارش روابط عمومی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، ویژه برنامه همایش ملی سردار آسمانی با عنوان نمایش خاطره و با محوریت خاطره گویی و با حضور هم رزمان شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی ، فرماندهان لشگری و مقامات کشوری و هنرمندان تئاتر کشور با همکاری دبیرخانه کانون فرهنگی هنری مساجد کشور برگزار خواهد شد.
در این محفل یک روزه با بررسی ابعاد و شخصیت این فرمانده مقتدر سپاه اسلام و مواجهه با خاطرات مستند از این شهید بزرگوار زمینه برای خلق اثر و متون نمایشی براساس زندگی، سیره و مبارزات شهید حاج قاسم سلیمانی در مقاطع گوناگون همچون حضور وی در دوران دفاع مقدس ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 8 ساعت و 19 دقیقه پیش
هواشناسی خراسان رضوی هشدار داد

هواشناسی خراسان رضوی هشدار داد براساس اطلاعیه مرکز پیش بینی هواشناسی خراسان رضوی، تحلیل نقشه ها و مدل های پیش یابی نشان دهنده نفوذ و گسترش سامانه ناپایدار جوی از اواخر وقت امروز در این استان می باشد که فعالیت آن تا روز شنبه هفته آینده ادامه دارد.
بر این اساس وقوع بارش های رگباری همراه با رعد و برق بویژه در نیمه جنوبی و نواحی گرمسیر خراسان رضوی، بارش برف و باران در نیمه شمالی و جاده های کوهستانی، وزش باد شدید در سطح استان بویژه نوار شرقی با احتمال بروز خسارت پیش بینی شده است.
بر اثر این بارش ها احتمال آبگرفتگی معابر، بالا آمدن آب رودخانه ها، جاری شدن سیلاب، لغزندگی جاده ها، مه آلودگی، کاهش دید ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 8 ساعت و 19 دقیقه پیش
کیفیت هوای تهران قابل قبول است

کیفیت هوای تهران قابل قبول است به گزارش روز چهارشنبه شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، این درحالیست که صبح امروز کیفیت هوای پایتخت بر روی شاخص لحظه ای 110 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت.
میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون طی 24 ساعت گذشته منتهی به ساعت 11 امروز بر روی شاخص 115 برای گروه های حساس (بیماران قلبی و ریوی، کودکان، سالمندان و زنان باردار) ناسالم بود.
در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از 10 میکرون با شاخص 63 و منواکسید کربن با شاخص 21 بوده است.
ایستگاه های پارک قائم (منطقه 18) با شاخص 155 ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 8 ساعت و 20 دقیقه پیش
جاده پلدختر خرم اباد ظرفیت تردد خودرهای سنگین را ندارد

جاده پلدختر خرم اباد ظرفیت تردد خودرهای سنگین را ندارد 40 کیلومتر از محور خرم آباد - پلدختر در سیل فروردین ماه امسال تخریب شد که 30 کیلومتر از آن در کنار رودخانه واقع شده که دیوار حفاظتی آن هم در سیل کاملاً تخریب شده است.
گودرز امیری معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان معتقد است برای بازسازی دیواره حفاظتی محور خرم آباد - پلدختر 100 میلیارد تومان اعتبار نیاز است همچنین لایروبی رودخانه هم در دستور کار باید قرار گیرد.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان می گوید تردد کامیون ها در محور پلدختر-خرم آباد از اردیبهشت ماه امسال ممنوع شده و محور جایگزین آن خرم-زال می باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 8 ساعت و 28 دقیقه پیش
آزمون دستیاری تخصصی پزشکی سوم بهمن برگزار می شود

آزمون دستیاری تخصصی پزشکی سوم بهمن برگزار می شود آزمون کتبی سی و هفتمین دوره پذیرش دستیار رشته های فوق تخصصی بالینی پزشکی روز پنجشنبه سوم بهمن ماه 98 و مرحله شفاهی در روزهای 12 و 13 بهمن ماه برگزار می شود.
بر اساس جدول محل برگزاری آزمون OSCE پذیرش دستیاری فوق تخصصی بهمن 98، در این دوره داوطلبان شرکت کننده واجد شرایط در آزمون پذیرش دستیار فوق تخصصی، مجاز به شرکت در آزمون دوره های تکمیلی تخصصی (فلوشیپ) آینده نخواهند بود.
آزمون شفاهی نیز برای داوطلبانی برگزار می شود که حدنصاب نمره کتبی تراز شده را کسب کرده باشند. آزمون شفاهی در تمام رشته های فوق تخصصی به صورت منفرد یا ترکیبی از روش های PMP و OSCE و مصاحبه ساختارمند و سایر روش های ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 8 ساعت و 30 دقیقه پیش
خودروی نیسان حامل سیگار قاچاق در سقز توقیف شد

خودروی نیسان حامل سیگار قاچاق در سقز توقیف شد سرهنگ حمید رضایی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ماموران پلیس امنیت عمومی حین کنترل خودروهای عبوری در این محور به این خودرو وانت نیسان مشکوک شده و او را با روش های خاص پلیسی متوقف کردند.
وی با بیان اینکه در بازرسی ماموران این مقدار سیگار خارجی قاچاق کشف و ضبط شد، افزود: در این ارتباط پرونده قضایی تشکیل و به همراه متهم تحویل مراجع قضایی شد و خودروی مورد استفاده نیز روانه پارکینگ شد.
فرمانده انتظامی شهرستان سقز در خاتمه با اشاره به اینکه گسترش قاچاق کالا اثرات سوء و منفی بر تولید داخلی داشته و امنیت اقتصادی را درجامعه برهم می زند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 8 ساعت و 39 دقیقه پیش
معاملات تالار بورس تبریز 20 درصد افزایش یافت

معاملات تالار بورس تبریز 20 درصد افزایش یافت محمد امین عابدینی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اعلام کرد: دی ماه امسال یک میلیارد و 844 میلیون و 72 هزار و 512 سهم و حق تقدم در مجموع به ارزش 9 هزار و 930 میلیارد و 580 میلیون و 25 هزار و 384 ریال داد ستد شده است.
وی گفت: 50 درصد معاملات ماه گذشته تالار تبریز به خرید سهام و 50 درصد به فروش سهام اختصاص داشت .
عابدینی اعلام کرد: این معاملات توسط 41 کارگزار بورس تبریز انجام شده است .
تالار بورس اوراق بهادار منطقه ای تبریز زیر نظر سازمان بورس اوراق بهادار تهران فعالیت می کند و سهام تمامی شرکت های پذیرفته شده در بورس تهران در این تالار قابل معامله است. ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 8 ساعت و 40 دقیقه پیش
جوانان استان کرمانشاه برنامه خاص خودشان را می خواهند

جوانان استان کرمانشاه برنامه خاص خودشان را می خواهند چهارمین جلسه ستاد ساماندهی جوانان استان کرمانشاه با حضور مدیران دستگاه های مختلف اجرایی روز چهارشنبه در استانداری برگزار شد؛ در این جلسه هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب بر جوانان در گام دوم انقلاب بیان داشت: در اداره ورزش و جوانان استان باید محور برنامه های مرتبط با جوانان بیشتر از ورزش باشد.
بازوند افزود: متاسفانه برنامه مدونی برای جوانان در استان نداریم در حالی که ظرفیت های استفاده نشده بسیاری در استان وجود دارد.
او تاکید کرد: حتی اگر برنامه ای نیز وجود دارد باید به دنبال اجرای برنامه های قوی تر بود و لازم است این برنامه ها به صورت مستمر پیگیری ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 8 ساعت و 40 دقیقه پیش
هند به دنبال ساخت اردوگاههای مقابله با افراط گرایی در کشمیر

هند به دنبال ساخت اردوگاههای مقابله با افراط گرایی در کشمیر نشریه "تایمز او ایندیا" روز چهارشنبه نوشت: بیپین راوات رییس ستاد مشترک ارتش هند اولین مقام هندی است که از ایجاد اردوگاه های مقابله با افراط گرایی در کشمیر حمایت کرده است.
اظهارات مقام ارشد نظامی این کشور در حمایت از طرح ایجاد اردوگاه های مقابله با افراط گرایی سبب ایجاد نگرانی میان سیاست مداران و فعالان اجتماعی در کشمیر شده است.
فرمانده ستاد مشترک ارتش هند به جزییات این طرح اشاره نکرده است اما به گفته تحلیل گران در صورت اجرایی شدن این طرح تعداد زیادی از مردم محلی در کشمیر به این اردوگاه ها منتقل خواهند شد تا مورد آموزش قرار گیرند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 8 ساعت و 40 دقیقه پیش
گذری بر شخصیت های تاریخ 100 ساله سمنان از دریچه دوربین عکاسی

گذری بر شخصیت های تاریخ 100 ساله سمنان از دریچه دوربین عکاسی عکس های چهره های مانای شهر سمنان که توسط هنرمندان عکاس این شهر به ثبت رسیده است تا 6 دی 98 در گالری سیمرغ مجتمع فرهنگی و هنری کومش سمنان برای بازدید علاقه مندان به نمایش گذاشته شده است.
افتتاح نمایشگاه شخصیت ها و تاریخ 100 ساله سمنان همزمان با سی ام دی سالروز ثبت ملی زبان سمنانی و با حضور برخی از مسوولان، هنرمندان و هنردوستان شهر سمنان برگزار شد.
300 عکس در 60 تابلو از چهره ها و شخصیت های دیار قومس در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده است.
نمایشگاه شخصیت ها و تاریخ 100 ساله سمنان به مدت یک هفته و عصرها از ساعت 16 تا 20 به همت برخی از هنرمندان این شهر برای بازدید علاقه مندان ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 8 ساعت و 48 دقیقه پیش
راه اندازی سه مرکز آموزشی اختلالات یادگیری در خمین ضروری است

راه اندازی سه مرکز آموزشی اختلالات یادگیری در خمین ضروری است عبدالرضا پیرحسینلو روز چهارشنبه در شورای آموزش و پرورش خمین، افزود: یک مرکز اختلال یادگیری دانش آموزان در این شهرستان فعال است و این مرکز در حد استاندارد و پاسخگوی تمام مراجعه کنندگان نیست.
وی اظهار داشت: هر دانش آموزی برای استفاده از این مرکز سه ماه باید در نوبت باشد درحالیکه درمان اختلالات بیش از سه ماه به زمان نیاز دارد.
رییس آموزش و پرورش خمین ادامه داد: با افزایش نیرو در تنها مرکز اختلالات یادگیری شهرستان برای جبران کمبود فضای فیزیکی مناسب نلاش شده اما مشکلات هنوز وجود دارد.
ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 8 ساعت و 48 دقیقه پیش
سیل مهربانی به مدارس کردستان رسید

سیل مهربانی به مدارس کردستان رسید احمد عبداللهی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار اظهار داشت: در راستای کمک به سیل زدگان استان سیستان و بلوچستان، طرح سیل مهربانی از اول بهمن و همزمان با سراسر کشور در بیش از سه هزار و 800 مدرسه شهری و روستایی استان کردستان نیز آغاز شده است.
وی افزود: در این طرح هر کدام از دانش آموزان در حد توان کمک های نقدی وغیر نقدی خود را به مسوولان مدارس تحویل می دهند ضمن اینکه کمک های نقدی جمع آوری شده از طریق شماره حسابی که از سوی خود وزارت آموزش و پرورش ابلاغ شده برای سیل زدگان ارسال می شود.
مدیر سازمان دانش آموزی آموزش و پرورش کردستان یادآور شد: کمک های غیرنقدی نیز شامل وسایل گرمایشی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 8 ساعت و 48 دقیقه پیش
تاکید بر توسعه فضای سبز در منطقه اقتصادی عسلویه

تاکید بر توسعه فضای سبز در منطقه اقتصادی عسلویه به گزارش سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری، سرپرست این سازمان در این نشست با مشاور عمرانی وزیر نفت و ناظر مدیریت بر طرح های عمرانی مناطق نفت خیز، بر همکاری مشترک و گسترش فضای سبز منطقه پارس جنوبی تاکید کرد.
خسرو شهبازی هدف از توسعه فضای سبز را گسترش فرهنگ منابع طبیعی و تبدیل آن به معارف عمومی دانست و افزود: ایجاد فضای سبز، تلطیف هوا، تقویت سفره های زیر زمینی از طریق کنترل روان آب، کنترل فرسایش خاک و تبادل دانش و تجربیات از سوی دو دستگاه، مورد هدف این طرح در مناطق نفت خیز کشور است.
همچنین علی اوسط منتظری معاون اسبق سازمان جنگل ها در امور جنگل به اهمیت پوشش گیاهی و توسعه فضای سبز در ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 9 ساعت و 8 دقیقه پیش
عمران خان: تصمیم پاکستان برای مشارکت با آمریکایی ها اشتباه بود

عمران خان: تصمیم پاکستان برای مشارکت با آمریکایی ها اشتباه بود عمران خان روز چهارشنبه طی سخنانی در داووس محل برگزاری اجلاس سالانه مجمع جهانی اقتصاد اظهار داشت: تصمیم اول پاکستان درخصوص افغانستان باعث شد تا افراط گرایی، ستیزه طلبی، ترویج اسلحه در جامعه، پدیده مواد مخدر و چالش فرقه گرایی در کشور بیداد کند و مشارکت در جنگ علیه تروریسم (در کنار آمریکا) باعث جان باختن 70 هزار پاکستانی، وقوع صدها هزار فقره عملیات تروریستی و انتحاری شد که پاکستان را در مقطعی به عنوان یکی از خطرناک ترین مناطق جهان قرار داد.
نخست وزیر پاکستان با اشاره به همکاری فعلی این کشور با آمریکا برای کمک به تسهیل روند صلح افغانستان ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 9 ساعت و 9 دقیقه پیش
نمایشگاه هنرهای تجسمی ایران در کویت برگزار شد.

نمایشگاه هنرهای تجسمی ایران در کویت برگزار شد. به گزارش روز چهارشنبه سفارت ایران در کویت ، در این مراسم که با حضور دبیرکل شورای ملی فرهنگ و هنر و ادب کویت ، وزیر فرهنگ و اطلاعات پیشین ، اعضای انجمن دوستی کویت و ایران ، جمعی از سفرا و دیپلمات های خارجی ، استادان دانشگاه و هنرمندان عرب ، جمعی از هم وطنان ایرانی مقیم ، محمد ایرانی سفیر جمهوری اسلامی ایران در کویت و اعضای سفارت برگزار شد؛ علیرضا محبی هنرمند سرشناس ایرانی 30 تابلوی نقاشیخط به نمایش گذاشت که مورد توجه بازدیدکنندگان قرار گرفت.
بدر الدویش دبیر شورای ملی فرهنگ و هنر و ادب کویت در حاشیه این مراسم طی مصاحبه ای با رسانه های گروهی ضمن تجلیل از هنر ایرانی و زیبایی آثار عرضه شده ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 9 ساعت و 19 دقیقه پیش
داغ پلاسکو پس از 3 سال هنوز تازه است

داغ پلاسکو پس از 3 سال هنوز تازه است 30 دی ماه سومین سالگرد حادثه پلاسکو است و به همین مناسبت برخی کاربران توئیتر و تلگرام با انتشار توئیت ها و پست هایی درباره این حادثه ناگوار مطالبی را بیان نموده اند.
بررسی های سرویس داده کاوی ایرنا بر روی پست های با حداقل 50 لایک از میان 3هزار و 822 توئیت در توئیتر و حداقل 50هزار بازدید از میان 5هزار و 8383 پست در تلگرام نشان می دهد که ابراز ناراحتی و یاد کردن از حادثه پلاسکو و شهدای آتش نشانان مضمون اصلی است که در فضای تلگرام و توئیتر منتشر شده است.
نتایج داده کاوی در توئیتر و تلگرام ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 9 ساعت و 30 دقیقه پیش
بهره مندی بانوان شاغل زنجانی از آموزش کمک های اولیه هلال احمر

بهره مندی بانوان شاغل زنجانی از آموزش کمک های اولیه هلال احمر فیروز رجایی روز چهارشنبه با بیان این مطلب به خبرنگاران افزود: ارائه آموزش کمک های اولیه و آموزش همگانی آمادگی در برابر مخاطرات به منظور ارتقای سطح آگاهی بانوان در برابر حوادث احتمالی انجام می شود.
وی اظهار داشت: آموزش های مربوط به کمک های اولیه و چگونگی مواجهه با حوادث هنگام وقوع آن یکی از مهمترین آموزش هاست که می تواند در حفظ سلامت افراد اهمیت قابل توجهی داشته باشد.
معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: دوره آموزشی کمک های اولیه 22 ساعت و آمادگی در برابر مخاطرات نیز هشت ساعت برای بانوان علاقه مند شاغل در شرکت گاز، برق منطقه ای، کمیته امداد امام خمینی (ره)، بهزیستی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 9 ساعت و 30 دقیقه پیش
39 محور برف گرفته روستایی خراسان شمالی برف روبی شد

39 محور برف گرفته روستایی خراسان شمالی برف روبی شد جعفر شهامت روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: راهداران استان از دیروز نسبت به برف روبی هزار و 430 کیلومتر راه روستایی منطقه اقدام کرده اند و در این مدت 326 تن شن و نمک در سطح جاده های روستایی مورد استفاده قرار گرفته است.
وی گفت: برای برف روبی در محورهای روستایی مزبور در شهرستان های بجنورد، مانه و سملقان و راز و جرگلان، 47 راهدار مشغول خدمت بوده اند.
شهامت با اشاره به برف روبی هزار و 200 کیلومتر راه اصلی در بیش از 10 محور استان، افزود: برای آب کردن برف جاده های اصلی نیز هزار و 456 تن شن و نمک به کار رفته است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 9 ساعت و 38 دقیقه پیش
حماسه 2 بهمن 57 مردم ارومیه جرات مبارزه ملت ایران را مضاعف کرد

حماسه 2 بهمن 57 مردم ارومیه جرات مبارزه ملت ایران را مضاعف کرد نصرالله اسداللهی که از طراحان جنگ مسلحانه مردم ارومیه طی روزهای زمستان سال 1357 بود، در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: در پی شهادت تعداد زیادی از هموطنان در شهرهای مختلف کشور از جمله ارومیه در پاییز و زمستان سال 1357، مرحوم حسنی دستور تشکیل گروه مسلحانه برای مقابله با دژخیمان پهلوی را به من صادر کرد.
وی با اشاره به فعالیت های پیدا و پنهان گروه های مسلح علیه رژیم ستمشاهی در روزهای آغازین زمستان سال 1357 اضافه کرد: رژیم پهلوی در روزهای پایانی دی آن سال، ارتش را برای مقابله با مردم از پادگان قوشچی به ارومیه سوق داد که همین امر، عزم انقلابیون را برای مقابله جدی تر با رژیم جزم کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 9 ساعت و 38 دقیقه پیش
ارتش آمریکا باید برای اقدام تروریستی ترامپ حساب پس بدهد

ارتش آمریکا باید برای اقدام تروریستی ترامپ حساب پس بدهد جیم دابلیو دین سردبیر تارنمای نظامی کهنه سربازان امروز - Veterans Today در گفت وگو با ایرنا درباره پیامدهای ترور سردار قاسم سلیمانی تصریح کرد که نظامیان آمریکایی در منطقه هزینه این اقدام احمقانه را خواهند داد و گفت: این یک حرکت احمقانه از طرف پومپئو بود. این کار، ایرانیان را بیش از هر چیز دیگری که ایالات متحده می توانست انجام دهد، متحد کرد. سپاه قوی تر و مصمم تر از همیشه خواهد شد.
این تحلیلگر امور نظامی تاکید کرد: از سوی دیگر ارتش آمریکا اگر همچنان تحت پوشش مبارزه با تروریسم در منطقه، در عملیات تغییر رژیم به فعالیت خود ادامه دهد، هزینه سنگینی پرداخت خواهد کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 9 ساعت و 39 دقیقه پیش
نگرانی آمریکا از همکاری اقتصادی چین و پاکستان

نگرانی آمریکا از همکاری اقتصادی چین و پاکستان سخنان روز گذشته ولز که از سوی فعالان سیاسی و دولتمردان پاکستان دخالت در امور داخلی و با هدف دیکته کردن سیاست های منطقه ای واشنگتن تعبیر شد،ناخرسندی مقامات سیاسی و نظامی پاکستان را به دنبال داشت.
وی اوایل آذرماه ماه گذشته نیز با انتقاد از مشارکت اقتصادی اسلام آباد و پکن در قالب طرح راهروی مشترک اقتصادی پاکستان-چین موجب عصبانیت مقامات پاکستانی و چینی شده بود.
این دیپلمات ارشد دولت ترامپ پس از دیدار روز گذشته با مقامات ارشد پاکستانی طی سخنرانی در نشست اندیشکده مطالعات راهبردی اسلام آباد بار دیگر مشارکت پاکستان و چین در قالب طرح راهرو مشترک اقتصادی موسوم به سی پیک را مورد هدف قرار داد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 9 ساعت و 39 دقیقه پیش
جلسه هیات دولت

جلسه هیات دولت ایرنا-تهران- جلسه هیات دولت روز چهارشنبه به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری در محل نهاد ریاست جمهوری برگزار شد. ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 9 ساعت و 48 دقیقه پیش
سمنان با 100 برنامه فرهنگی هنری دهه فجر را گرامی می دارد

سمنان با 100 برنامه فرهنگی هنری دهه فجر را گرامی می دارد حجت الاسلام والمسلمین علی اصغر فضیلت روز چهارشنبه به خبرنگاران در سمنان ابراز داشت: این برنامه ها با مشارکت انجمن ها و موسسه های فرهنگی هنری، کانون های فرهنگی و هنری مساجد و نیز ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ها در ایام الله دهه فجر در این استان اجرا خواهد شد.
وی، برگزاری آیین تجلیل از مروجان فرهنگ و کتابخوانی، برپایی کاروان های فرهنگی هنری، برپایی نمایشگاه های عکس و پوستر، برگزاری مسابقات فرهنگی و نیز خاطره نویسی انقلاب را از دیگر برنامه ها برشمرد و اظهار داشت: فعالان فرهنگی و هنری و هنرمندان نیز در برگزاری این برنامه ها مشارکت و فعالیت دارند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 9 ساعت و 50 دقیقه پیش
زنان دیپلمات ایرانی، سفیران صلح جهانی

زنان دیپلمات ایرانی، سفیران صلح جهانی افسانه نادی پور دستیار پیشین وزیر امور خارجه در امور حقوق شهروندی به عنوان چهارمین زن سفیر ایران در دانمارک روزهای آینده ماموریت دیپلماتیک خود را آغاز می کند و جانشین مرتضی مرادیان می شود.
نادی پور متولد سال 1346 شمسی در اصفهان و دارای مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه تهران در رشته روابط بین الملل و 25 سال سابقه کار در وزارت امور خارجه است که در زمان تغییر سخنگوی وزارت خارجه، بعد از بهرام قاسمی یکی از گزینه های محتمل برای این امر به شمار می رفت.
وی همچنین سابقه معاونت اداره حقوق بشر و فعالیت در سفارتخانه های ایران در توکیو و لاهه (عضو هیأت نمایندگی ایران نزد سازمان منع سلاح های ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 9 ساعت و 50 دقیقه پیش
توسعه رشته قایقرانی در قزوین با جدیت پیگیری شود

توسعه رشته قایقرانی در قزوین با جدیت پیگیری شود عباس علایی مقدم روز چهارشنبه در مجمع سالانه هیات قایقرانی استان که با حضور علیرضا سهرابیان رییس فدراسیون برگزار شد، افزود: قطعا با برنامه ریزی می توانیم روند رو به رشدی را در رشته قایقرانی که از رشته های آمایشی و قهرمانی استان است، داشته باشیم.
وی اضافه کرد: این رشته پنج سال پیش جزو رشته های اولویت دار استان نبود ولی طی سال های اخیر میزان اعتبارات قابل توجهی به آن پرداخت شد که نشان دهنده میزان توجه اداره کل ورزش و جوانان قزوین به این رشته است.
علایی مقدم افزود: رشته قایقرانی در قزوین باید رو به رشد و تعالی باشد و در این راستا اداره کل از تمام برنامه های آموزشی، اردویی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 9 ساعت و 58 دقیقه پیش
دمای هوای مازندران تا پنج درجه افزایش می یابد

دمای هوای مازندران تا پنج درجه افزایش می یابد هوای مازندران از اواسط روز شنبه 28 دی ماه سرد و بارانی شد و دمای هوا در برخی مناطق زیر صفر رفت ضمن این که ارتفاع برف در برخی مناطق به 30 سانتی متر رسید .
اداره کل هواشناسی استان مازندران اعلام کرد که از بامداد امروز چهارشنبه با نفوذ سامانه گرم و آفتابی در اکثر مناطق این استان ، شرایط جوی پایداری در استان مستقر شده است و این شرایط تا اواسط روز جمعه هفته جاری ادامه خواهد داشت .
جدول پیش بینی پنج روزه هواشناسی مازندران نشان می دهد که از امروز چهارشنبه هوای استان صاف تا قسمتی ابری همراه با افزایش ابر است و برای فردا پنجشنبه ، این شرایط ادامه خواهد داشت و در ارتفاعات ابری ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 9 ساعت و 59 دقیقه پیش
جشنواره سرود نغمه های بهشتی نیروی پدافند هوایی ارتش برگزار شد

جشنواره سرود نغمه های بهشتی نیروی پدافند هوایی ارتش برگزار شد به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ارتش، حجت الاسلام والمسلمین محمد عدیده معاون فرهنگی و روابط عمومی نیروی پدافند هوایی ارتش روز چهارشنبه در جمع شرکت کنندگان در این جشنواره اظهار داشت: اگر نگاهی گذرا به مقوله موسیقی و یا سرود داشته باشیم، می بینیم که این هنر هنگامی که در خدمت ارزش های دینی قرار می گیرد می تواند اهمیت بسیار بالا و تاثیر زیادی بر اشخاص و افراد داشته باشد.
وی افزود: سرود جایگاه رفیعی دارد، با نگاهی به سرودهای نواخته شده در ایام پیروزی انقلاب، می توان به تاثیر شگرف آن در حضور قاطبه مردم در صحنه های حماسی کشور پی برد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 9 ساعت و 59 دقیقه پیش
سوءاستفاده از اموال عمومی خط قرمز ستاد انتخاباتی قم است

سوءاستفاده از اموال عمومی خط قرمز ستاد انتخاباتی قم است حجت الاسلام والمسلمین علی مظفری روز چهارشنبه در چهارمین جلسه شورای اداری قم افزود: سیاه نمایی علیه نظام، سوءاستفاده از امکانات و جایگاه ها به نفع نامزدها، استفاده ابزاری از برخی فرقه ها، وعده های غیرواقعی و تخریب نامزدها ازجمله اقدام های خلاف قانون در ایام انتخابات است.
وی گفت: ستاد پیشگیری از تخلفات انتخاباتی در دستگاه قضایی استان ایجاد و با ظرافت نسبت به جلوگیری از تخلف انتخاباتی در سطح مجریان، ناظران، نامزدها و هواداران در ایام انتخابات پیگیری می شود.
مظفری اظهار داشت: در صورت مشاهده هرگونه تخلف انتخاباتی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 10 ساعت و 9 دقیقه پیش
معاون شهردار تهران: حرکت به درآمدزایی در پایتخت مستلزم شجاعت است

معاون شهردار تهران: حرکت به درآمدزایی در پایتخت مستلزم شجاعت است به گزارش روابط عمومی معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران، حامد مظاهریان با حضور در مجتمع پردازش و دفن زباله های آرادکوه کهریزک ضمن بازدید از بخش های مختلف این مجتمع در جریان نحوه فعالیت تاسیسات دفع و بازیافت پسماندهای شهر تهران از جمله واحدهای پردازش، سایت هوادهی تولید کمپوست، واحدهای پالایش کمپوست، سامانه ریجکت سوز، واحد تصفیه خانه شیرابه، نیروگاه زباله سوز، خطوط پردازش زباله، واحد مانیتورینگ و نیروگاه خورشیدی قرار گرفت و صدرالدین علیپور مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند نیز طی این بازدید در خصوص طرح های پیش رو، برنامه های ویژه اجرایی و فرهنگی در زمینه تفکیک پسماند از مبدا، کاهش تولید زباله ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 10 ساعت و 9 دقیقه پیش
پایان زندگی با ملحفه سپید

پایان زندگی با ملحفه سپید شب که به میانه می رسد، پیرمرد، ناگهان، ایست قلبی می کند. پرستاران اورژانس دست به کار می شوند و پیرمرد را با تخت به اتاق احیاء می برند و دختر، فریاد زنان، پشت سر آنان راه می افتد.
عملیات احیا پاسخ می دهد و پدر عجالتا به زندگی بازمی گردد؛ عجالتا از این باب که پدر به دلیل بازگشت به اورژانس و شرایط نامناسب این بخش، صبح هنگام در حالی که روی پیکر پدر، ملحفه سفیدکشیده شده است به سردخانه منتقل می شود.
پرستار اورژانس می گوید: برخی روزها شاهد چندین نمونه از این دست هستیم و این مایه تاسف و درد دو چندان است که گاهی به مدت چند روز بیمار بدحالی در اورژانس به اجبار بستری می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 10 ساعت و 10 دقیقه پیش
جابه جایی بودجه ورزشی شهرهای استان سمنان کذب است

جابه جایی بودجه ورزشی شهرهای استان سمنان کذب است مجتبی جانعلی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به اینکه مشحص نیست خبر جا به جایی اعتبار طرح های ورزشی بین چند شهر استان سمنان از چه منبعی بیان شده است، افزود: در صورت استعلام از روسای اداره ورزش و جوانان شهرستان های مذکور، بر این موضوع صحه می گذارند که جا به جایی اعتباری رخ نداده است.
وی بیان کرد: ردیف اعتبارات ملی و استانی طرح های ورزشی در سمنان مشخص است و این مساله توسط اداره کل ورزش و جوانان این استان به هیچ عنوان انجام نشد.
مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان، با اشاره به ضرورت وجود نظم در برگزاری مجمع های انتخاباتی هیات های ورزشی استان ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 10 ساعت و 18 دقیقه پیش
آثار عکاس گناوه ای به جشنواره "هیپا" دبی راه یافت

آثار عکاس گناوه ای به جشنواره "هیپا" دبی راه یافت جشنواره هیپا یکی از بزرگ ترین رقابت های عکاسی دنیا با مجموع جوایزی حدود 500 هزار دلار است که از سال 2011 آغاز به کار کرده است و هر سال از سوی بنیاد شیخ حمدان بن محمد بن راشد آل مکتوم در کشور امارات و شهر دبی برگزار می شود.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی گناوه روز چهارشنبه درگفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: آثار عکاسان برای برنده شدن در این جشنواره باید از چهار مرحله غربال گری عبور کنند.
علیرضا سبحانی بیان کرد: موضوع اصلی رقابت امسال این جشنواره " آب " است و "داستان سرایی" ، "موبایلی" ، "رنگی" و "سیاه سفید" از دیگر بخش های این رویداد هنری است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 10 ساعت و 18 دقیقه پیش
جاذبه های توریستی ایران موضوع جدیدترین ریلیتی شوی تلویزیون

جاذبه های توریستی ایران موضوع جدیدترین ریلیتی شوی تلویزیون به گزارش روابط عمومی استودیو نوبین؛ فصل اول مستند مسابقه سفربازی از شهر شیراز آغاز و برای اولین بار با ساختاری کاملا متفاوت موضوع گردشگری و جاذبه های توریستی در رقابت بین دو گروه شرکت کننده مطرح خواهد شد.
هر فصل از مستند مسابقه سفربازی شامل 5 قسمت است که در هر قسمت دو گروه سه نفره وارد چالش خواهند شد و در حین بازدید از مکان ها و جاذبه های بدیع گردشگری هر شهر باید برای رسیدن به نقطه نهایی سفر با یکدیگر رقابت جذابی را در قالب آیتم های مختلف تجربه کنند.
هر گروه متشکل از سه شرکت کننده خواهد بود که ابتدا باید ویدئوی درخواست حضور در مسابقه را برای سایت برنامه سفربازی ارسال کنند و گروه ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 10 ساعت و 19 دقیقه پیش
عضویت ستادکل نیروهای مسلح در کارگروه دولت برای بررسی سقوط هواپیمای اوکراین

عضویت ستادکل نیروهای مسلح در کارگروه دولت برای بررسی سقوط هواپیمای اوکراین لعیا جنیدی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیأت دولت در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه عامل اتفاق سقوط سانحه هواپیمای اوکراین بخش نظامی بوده و با توجه به اینکه ساختار حوزه کشوری و لشکری مجزا است، چطور دولت کمیته بررسی این سانحه را تشکیل داده است، افزود: این کمیته توسط هیأت دولت تعیین شده زیرا به نوعی سازمان هواپیمایی کشوری در عین حال که در جنبه هایی کاملا مستقل است اما با وزارت راه و شهرسازی ارتباط دارد و موضوع حمل و نقل هوایی مطرح است.
وی ادامه داد: علاوه بر وزارت راه و شهرسازی بقیه بخش های مرتبط از جمله وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، وزارت امور خارجه، وزارت دادگستری ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 10 ساعت و 20 دقیقه پیش
37 هیأت اجرایی استان تهران برگزاری انتخابات را بر عهده دارند

37 هیأت اجرایی استان تهران برگزاری انتخابات را بر عهده دارند شکرالله حسن بیگی روز چهارشنبه در جلسه ستاد انتخابات استان تهران مشترک با فرمانداری شهرستان قرچک گفت: روند فعالیت برگزاری انتخابات، به مرحله حساسی رسیده و مقدمات اجرای آن در 37 هیأت اجرایی انجام شده است.
وی اظهار کرد: مرحله ثبت نام از داوطلبان و بررسی صلاحیت افراد در هیأت های اجرایی و نظارت بر اساس برنامه زمان بندی شده و طبق قانون انجام شده و خروجی آن به اطلاع کلیه افراد رسیده است.
معاون استاندار تهران با اشاره به این که تشکیل هیأت های اجرایی در استان تهران و شهر تهران، کاری دشوار و حساس است اظهار کرد: اجرای این بخش از روند برگزاری انتخابات با دقت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 10 ساعت و 28 دقیقه پیش
صدا و سیما بیشتر مخاطب می یابد یا منتقد؟

صدا و سیما بیشتر مخاطب می یابد یا منتقد؟ بسیاری از مردم و سیاسیون از جمله شخص رئیس جمهوری می گویند که صدا و سیما در تشریح و انعکاس واقعی عملکرد دولت، سوگیری های خاص خود را دنبال می کند.
به باور منتقدان، صدا و سیما که باید به عنوان یک رسانه ملی، به گونه ای فراجناحی و بی طرفانه اخبار مربوط به همه جناح های سیاسی را بازتاب دهد، در انعکاس فعالیت های دولت روندی غیرمتعادل را پیش گرفته و از هر فرصتی برای زیرسوال بردن دولت بهره می برد. دکتر حسن روحانی بارها بر این نکته تاکید کرده که دولت از دستگاه تبلیغاتی مناسبی بهره مند نیست و نمی تواند در این زمینه روی کمک صدا و سیما حسابی باز کند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 10 ساعت و 28 دقیقه پیش
9 نام در فهرست منتخب برای کاوشگر بعدی ناسا به مریخ قرار گرفت

9 نام در فهرست منتخب برای کاوشگر بعدی ناسا به مریخ قرار گرفت به گزارش پایگاه اینترنتی گیک وایر ، داوطلبان تنها شش روز زمان دارند تا آنلاین به نام مورد علاقه خود رای دهند. ناسا مسابقه تالیف نام برای این کاوشگر را ماه اوت گذشته آغاز کرد و بیش از 28 هزار پیشنهاد نام از دانش آموزان مهدکودکی تا کلاس دوازدهم دریافت کرد. هفته ها طول کشید تا داوران از میان این گزینه های پیشنهادی ابتدا 155 نام و سپس 9 نام را به عنوان فینالیست انتخاب کردند. از این 9 گزینه، سه نام توسط کودکان مهدکودکی تا کلاس چهارم، سه نام توسط دانش آموزان کلاس پنجم تا هشتم و سه نام توسط دانش آموزان کلاس نهم تا دوازدهم پیشنهاد شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 10 ساعت و 48 دقیقه پیش
مراسم دانش آموختگی فراگیران درجه داری مرزبانی مرکز آموزش علمی تخصصی ثامن الائمه (ع) در مشهد

مراسم دانش آموختگی فراگیران درجه داری مرزبانی مرکز آموزش علمی تخصصی ثامن الائمه (ع) در مشهد مشهد-ایرنا- مراسم دانش آموختگی فراگیران درجه داری مرزبانی مرکز آموزش علمی تخصصی ثامن الائمه (ع) با حضور سردار قاسم رضایی فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در مشهد برگزار شد. ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 10 ساعت و 58 دقیقه پیش
تیم فوتسال جوانان حریفان خود را در تایلند شناخت

تیم فوتسال جوانان حریفان خود را در تایلند شناخت مراسم قرعه کشی تورنمنت فوتسال تایلند برگزار شد و شاگردان علی صانعی حریفان خود را شناختند. این رقابت ها از 13 تا 19 بهمن برگزار خواهد شد.
این تورنمنت در حالی با حضور تیم های رده سنی بزرگسالان برگزار می شود که با تصمیم کمیته فوتسال و تایید کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی در راستای ایجاد شرایط رقابتی سطح بالا برای بازیکنان جوان فوتسال کشورمان، تیم زیر 20سال ایران در این تورنمنت حاضر خواهد داشت.
گروه بندی این مسابقات به شرح زیر مشخص شده است:
گروه اول: تایلند، ترکمنستان و مالزی
گروه دوم: ایران، تاجیکستان و کویت ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 11 ساعت و 0 دقیقه پیش
مدال آوری ووشوکاران گرگانی در قهرمانی کشور و چند خبر کوتاه ورزشی

مدال آوری ووشوکاران گرگانی در قهرمانی کشور و چند خبر کوتاه ورزشی اردوی تیم ملی بسکتبال سه نفره بانوان ایران در حال برگزاری است که در این اردو نیکا بیک لیک لی به عنوان سرمربی و شادی عبدالوند، یاسمن محمدی و شیدا شجاعی از تیم بانوان شهر گرگان به عنوان بازیکن در این حضور دارند.
**
در هفته دوازدهم لیگ دسته اول والیبال کشور تیم پاس گرگان با نتیجه 3 بر 2 مقابل خاتم جوان اردکان تن به شکست داد.
نماینده گرگان در جایگاه چهارم جدول رده بندی قرار دارد.
**
بانوان سانداکار گرگانی در مسابقات کشوری سبک "شینگ یی چوان" سه مدال طلا و برنز به دست آوردند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 11 ساعت و 0 دقیقه پیش
بلغارستانی ها میزبان پاستاریونی ایرانی شدند

بلغارستانی ها میزبان پاستاریونی ایرانی شدند فیلم سینمای پاستاریونی در بخش اصلی دوازدهمین جشنواره بین المللی فیلم صوفیامنار بلغارستان که از 14 تا 40 ژانویه (24 دی تا 10 بهمن) در این کشور برگزار می شود، روی پرده رفته است.
این فیلم پیش از این در جشنواره فیلم های آسیایی بارسلونا نیز به نمایش گذاشته شد. پاستاریونی فیلمی خانوادگی کودکانه با بازی سام درخشانی و بهاره رهنما است که توسط سهیل موفق ساخته شده است.
این فیلم داستان غذاهاست. فیلم با بریانی اصفهانی ها شروع می شود و هوشان وقتی رستوران پدرش در تهران را ورشکسته می بیند ، قصد می کند که یک بریانی به جای رستوران، فست فود پدرش در تهران را باز کند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 11 ساعت و 9 دقیقه پیش
نشست الگوی وحدت مذاهب اسلامی در جمهوری اسلامی

نشست الگوی وحدت مذاهب اسلامی در جمهوری اسلامی ایرنا-تهران-نشست تخصصی الگوی مذاهب اسلام در نظام جمهوری اسلامی؛ زمینه ساز تمدن نوین اسلامی روز چهارشنبه با حضور آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی و مهمانانی از اقوام و اقلیت های مذهبی در دبیرخانه شورای نمایندگان ولی فقیه در مناطق قومی برگزار شد. ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 11 ساعت و 9 دقیقه پیش
دبیر خطاب به کشتی گیران: از مسیر کسب طلای المپیک منحرف نشوید

دبیر خطاب به کشتی گیران: از مسیر کسب طلای المپیک منحرف نشوید اردوی فنی، فرهنگی، آموزشی و تفریحی تیم های کشتی آزاد و فرنگی نونهالان از دیروز (سه شنبه) با حضور علیرضا دبیر رییس فدراسیون کشتی، در خانه کشتی شهید مصطفی صدرزاده مجموعه ورزشی آزادی تهران آغاز شد.
این اردوی ادواری ویژه کشتی گیران شاخص نونهالان آزاد و فرنگی جهت شناسایی استعدادها و پشتوانه سازی تیم های ملی کشتی با دعوت از مربیان پایه و سازنده از سراسر کشور برگزار می شود و تا چهارم بهمن ماه ادامه دارد.
مراسم افتتاحیه این اردو عصر دیروز با حضور دبیر و محسن کاوه مدیر فنی تیم های ملی کشتی آزاد برگزار شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 11 ساعت و 20 دقیقه پیش
موردی از ویروس کرونای چینی در ایران مشاهده نشده است

موردی از ویروس کرونای چینی در ایران مشاهده نشده است حسین عرفانیان روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار سلامت ایرنا افزود: عوامل مختلفی می تواند موجب عفونت تنفسی شود که یکی از این عوامل از خانواده ویروس ها یا کروناویروس ها هستند. این نوع ویروس 6 خانواده دارد که تاکنون جزو عوامل سرماخوردگی معمولی بودند اما دو نوع از آن عفونت شدید می دهد. یکی از آنها ویروس سارس بود که در سال 2003 در چین دیده شد و نوع دوم نیز کرونا ویروس مرس بود که در هفته های اخیز نیز در چین دیده شده است و طغیان آن در در چین و آسیای جنوب شرقی موجب عفونتهای شدید تنفسی شده است.
وی گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 11 ساعت و 20 دقیقه پیش
مرغوبیت مکانی ملاک محاسبه عوارض پروانه ساخت در تهران می شود

مرغوبیت مکانی ملاک محاسبه عوارض پروانه ساخت در تهران می شود به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، عبدالرضا گلپایگانی توضیح داد: این لایحه با هدف دریافت عادلانه عوارض از املاک شهری متناسب با متغیرهای واقعی مترتب بر قیمت املاک در حوزه های مختلف و کاهش تبعیض های موجود تدوین شده است.
وی افزود: قرار است در نتیجه تدوین این لایحه ساختار نامتوازن سطح توسعه مناطق 22 گانه شهر تهران اصلاح شود.
گلپایگانی گفت: به همین دلیل اداره کل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه معاونت شهرسازی و معماری با توجه به وابستگی میزان عوارض به قیمت واقعی ملک بر اساس دفترچه ارزش معاملاتی املاک و قیمت منطقه ای که توسط وزارت اقتصاد و دارایی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 11 ساعت و 20 دقیقه پیش
200 سرمایه گذار در واگذاری پروژه های عمرانی کرمان سنجش می شوند

200 سرمایه گذار در واگذاری پروژه های عمرانی کرمان سنجش می شوند محمدعلی دهقان روز چهارشنبه در نشست شورای اطلاع رسانی استان کرمان ضمن تسلیت شهادت سردار دلها سپهبد شهیدحاج قاسم سلیمانی و همرزمان ایشان افزود: اطلاع رسانی پروژه های عمرانی قابل واگذاری به جامعه هدف، در دستور کار قرار دارد.
وی اظهار داشت: برای ارائه تسهیلات بانکی به واحدهای تولیدی و واگذاری پروژه های عمرانی نیاز به اطلاع رسانی وسیع به تمام مردم وجود ندارد و در تبلیغات می توان از ظرفیت اطلاع رسانی بهره گرفت.
غیرفعال شدن رسانه های محلی برای جامعه خطرناک است
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان با اشاره به ضرورت حمایت از رسانه های محلی گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 11 ساعت و 28 دقیقه پیش
سردار رحیمی: فرد هتاک به تصویر سردار سلیمانی پس از دریافت تذکر آزاد شد

سردار رحیمی: فرد هتاک به تصویر سردار سلیمانی پس از دریافت تذکر آزاد شد سردار حسین رحیمی روز چهارشنبه در حاشیه اجرای طرح رعد به خبرنگاران گفت: این شخص تحت تاثیر تبلیغلت فضای مجازی قرار گرفته بود که به اشتباه خود اعتراف کرد و با ارائه وثیقه و تعهد آزاد شد.
به گفته وی این فرد کمتر از 18 سال سن داشت.
صدها نفر از مردم تهران عصر شنبه 21 دی ماه گذشته در اعتراض به اعلام دیرهنگام دلیل سقوط هواپیمای اوکراینی که منجر به جان باختن جمعی از هموطنان شد، مقابل دانشگاه امیرکبیر تجمع کردندکه محور اصلی اعتراض آنها اعلام دیرهنگام نقش پدافند هوایی در سقوط هواپیمای مسافری بود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 29 دقیقه پیش
تردد در جاده های بروجرد با زنجیر چرخ امکان پذیر است

تردد در جاده های بروجرد با زنجیر چرخ امکان پذیر است امین گودرزی روز چهار شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بارش برف از امروز صبح آغاز شده و هم اکنون جادههای بروجرد - اراک، بروجرد - اشترینان و بروجرد - خرم آباد با بارش برف و مه غلیظ همراه است که عصر امروز بر شدت بارش ها افزوده خواهد شد.
وی تاکید کرد: بارش شدید برف تا پنجشنبه سوم بهمن ماه ادامه دارد لذا رانندگان در صورت ضرورت وسایل زمستانی سفر را به همراه داشته باشند.
رییس راهداری و حمل ونقل جادهای بروجرد بیان کرد: هم اکنون در جاده بروجرد به اراک محدوده گردنه زالیان و جاده بروجرد به اشترینان بارش برف ادامه دارد اما با تلاش اکیپهای برف روب این جادهها باز و تردد برقرار است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 11 ساعت و 29 دقیقه پیش
فرماندار سیروان: مردم از تردد غیرضروری در گردنه تونل آزادی خودداری کنند

فرماندار سیروان: مردم از تردد غیرضروری در گردنه تونل آزادی خودداری کنند جواد رحیمی مقدم روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: نیروهای راهداری با آغاز بارش برف از شب گذشته تاکنون به طور مستمر و در هر 2 مسیر رفت و برگشت از محدوده تونل آزادی تا سه راهی کارزان مشغول پاکسازی و برف روبی هستند اما بدلیل شدت بارش برف در این مسیر کوهستانی، تردد با سختی همراه است.
وی یادآور شد: این مسیر تقاطع ارتباطی شهرستان های ایلام، سیروان و چرداول و محل تردد وسایل نقلیه سنگین ترانزیتی است که هم اکنون بدلیل بارش برف و لغزندگی جاده، تعدادی خودرو سنگین در مقاطعی از مسیر متوقف شده و کار امدادرسانی به آنها در حال انجام است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 11 ساعت و 38 دقیقه پیش
توسعه تعاملات دانش بنیان های ایرانی و ترکیه

توسعه تعاملات دانش بنیان های ایرانی و ترکیه به گزارش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پس از سفر موفق سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اسلامی ایران به جمهوری خلق چین که با امضای7 تفاهم نامه توسعه صادرات دانش بنیان ها به پرجمعیت ترین کشور دنیا انجام شد، این بار در راس یک هیات بلند پایه علمی، فناوری و دانش بنیانی 80 نفره به جمهوری ترکیه سفر کرد.
این سفر با هدف توسعه تعاملات بین المللی شرکت های دانش بنیان انجام شد تا هم صادرات محصولات، خدمات و فناوری این شرکت ها به جمهوری ترکیه سرعت گیرد و از نظر تبادلات و همکاری میان شرکت های فناور دو کشور شاهد اتفاقات و تعاملات مناسبی باشیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 38 دقیقه پیش
سامد بهترین راه ارتباط مردم با دولت است

سامد بهترین راه ارتباط مردم با دولت است بوشهر-ایرنا- مسوول ستاد ارتباط مردم و دولت و مدیرکل بازرسی و رسیدگی به شکایات مردمی استانداری بوشهر گفت: استفاده از سامانه سامد (تلفن 111)بهترین راه برای ارتباط مردم با دولت است. ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 11 ساعت و 40 دقیقه پیش
ویژگی سامد، عملیاتی شدن خواسته مردم در بازه زمانی معین است

ویژگی سامد، عملیاتی شدن خواسته مردم در بازه زمانی معین است زنجان - ایرنا - استاندار زنجان گفت: مهمترین ویژگی و کارایی سامد (تلفن 111) این است که خواسته ها و مشکلات تماس گیرندگان در بازه زمانی معین، عملیاتی شده و نتیجه اقدام نیز به مخاطبان گزارش می شود. ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 11 ساعت و 40 دقیقه پیش
بلاروس، نروژ را جایگزین روسیه برای واردات نفت کرد

بلاروس، نروژ را جایگزین روسیه برای واردات نفت کرد خبرگزاری آسوشیتدپرس روز چهارشنبه نوشت: روسیه، مهم ترین تامین کننده نفت بلاروس است. شرکت نفت دولتی بلاروس موسوم به بِل نِفت خیم (Belneftekhim) اعلام کرده که 80 هزار تن نفت خام را از نروژ خریداری کرده که انتظار می رود از طریق راه آهن و در چند روز آینده به پالایشگاه های بلاروس منتقل شود.
واردات نفت از یک منبع جایگزین برای بلاروس، پرهزینه تر از تامین سوخت ارزان از روسیه است.
یک تحلیلگر سیاسی ازاندیشکده اِستراتجیا (Strategia) مستقر در شهر مینسک گفت: الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهور بلاروس گفته است که تصمیم روسیه برای تعلیق تامین نیاز انرژی این کشور را پیام مهمی از سوی کرملین قلمداد می کند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 40 دقیقه پیش
بارش برف راه ارتباطی 10 روستای گیلانغرب را مسدود کرد

بارش برف راه ارتباطی 10 روستای گیلانغرب را مسدود کرد عبدالستار فتاحی روز چهارشنبه گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بارش برف تاکنون راه ارتباطی 10 روستا در محور چیکان منصوری بخش گواور را مسدود کرده که تلاش می شود تا ساعات آینده بازگشایی شود.
وی اظهارداشت: 16 دستگاه ماشین آلات برف روب و 30 نفر از عوامل راهداری به صورت تمام وقت در حال بازگشایی مسیرهای مسدود شده هستند.
رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلانغرب گفت: راه های اصلی باتلاش عوامل راهداری، هم اکنون باز و تردد در آن ها با احتیاط در جریان است.
فتاحی افزود: در صورت استمرار بارش راه ارتباطی برخی از روستاهای واقع در 2 محور چیکان منصوری و بیگرضایی با مشکل مواجه خواهد شد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 11 ساعت و 40 دقیقه پیش
گزارش هواشناسی خراسان رضوی

گزارش هواشناسی خراسان رضوی مشهد- ایرنا- گزارش کارشناس اداره کل هواشناسی خراسان رضوی پیرامون پیش بینی وضعیت آب و هوای این استان، چهارشنبه دوم بهمن ماه 1398 ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 11 ساعت و 49 دقیقه پیش
7 میلیارد ریال کالای قاچاق در بوکان کشف شد

7 میلیارد ریال کالای قاچاق در بوکان کشف شد سرهنگ سلمان حیدری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ماموران پلیس آگاهی حین گشت زنی در جاده روستای حصار به بوکان که جاده ای فرعی است، به یک دستگاه کامیون مشکوک شده و آن را متوقف کردند.
وی ادامه داد: در بازرسی ماموران از این کامیون، 16 هزار و 360 متر انواع پارچه، 120 جفت دستکش، 24 جفت دمپایی، 125 هزار و 353 عدد انواع ابزارآلات دستی و برقی قاچاق کشف و ضبط شد.
وی اظهار داشت: در این رابطه یک دستگاه کامیون توقیف و یک نفر متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده مقدماتی تحویل مراجع قضایی شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 12 ساعت و 9 دقیقه پیش
کاروانسرایی با عمر 200 سال در طبس

کاروانسرایی با عمر 200 سال در طبس کاروانسراها در هر منطقه ای به 2 شکل درون شهری و برون شهری وجود دارند که در روزگاران کهن بارانداز و استراحتگاه کاروان ها و کاروانیان به شمار می آمدند.
به گفته کارشناسان تاریخ، این کاروان سراها محل تعامل اندیشه ها و تبادل و تقابل آداب و رسوم اقوام و ملل مختلف بوده که بی تردید این تماس و تلاقی انسان ها و اندیشه گوناگون، تاثیر شگرف بر زندگی مردمان داشته است.
اهمیت کاروانسراها به اندازه ای است که بسیاری از صاحبنظران احداث و ایجاد آنها در ایران را پیروزی بزرگ معماری ایران می دانند و بر این باورند در هیچ جای دنیا کاربرد و ویژگی های خاص معماری این بناها را نمی توان دید. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 12 ساعت و 18 دقیقه پیش
نماینده عضو پایداری: به مجلس دهم برای مبارزه با فساد نمره قبولی می دهم

نماینده عضو پایداری: به مجلس دهم برای مبارزه با فساد نمره قبولی می دهم امیرحسین قاضی زاده، نماینده مشهد در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اینکه عملکرد مجلس دهم را چگونه ارزیابی می کند؟ ، به ایرناپلاس می گوید: ما برای ارزیابی باید یک معیار داشته باشیم. اگر مبنا را اجرای وظایف مذکور در قانون اساسی در نظر بگیریم، تفاوت شگرفی میان این دوره از مجلس با سایر دوره ها وجود دارد.
وی ادامه می دهد: اگر مبنای ما مقایسه این دوره از مجلس با ادوار دیگر است، هر دوره با فرازوفرودهایی همراه است. به نظرم مجلس دهم در مبارزه با فساد، حقوق نجومی و قانون گذاری در مقابله با رانت و پول شویی، عملکرد مثبتی داشته است و نمره قبول می گیرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 12 ساعت و 19 دقیقه پیش
مباحث غیرکارشناسی درمورد هواپیمای اوکراین بی اعتمادی ایجاد می کند

مباحث غیرکارشناسی درمورد هواپیمای اوکراین بی اعتمادی ایجاد می کند منصور غلامی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا درباره بیانیه یکی از اعضای هیأت علمی دانشگاه تهران و طرح فرضیه حمله سایبری به پدافند هوایی ایران، اظهار داشت: بعد از انتشار این بیانیه، موضوع را از دانشگاه تهران پیگیری کردم که اعلام کردند یکی از اعضای هیأت علمی این موضوع را مطرح کرده است.
وی تاکید کرد: دانشگاه تهران خود را منتشرکننده این بیانیه نمی داند و موضوع را همچنان در دست بررسی دارد؛ اگر دلایل مستدل وجود داشته باشند، این دانشگاه نظر خود را اعلام می کند.
وزیر علوم درباره مباحثی که این روزها از سوی عده ای درباره علت اصلی سقوط هواپیما مطرح می شود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 12 ساعت و 29 دقیقه پیش
جمع آوری تنها کیوسک مطبوعاتی در پلدختر توسط شهرداری

جمع آوری تنها کیوسک مطبوعاتی در پلدختر توسط شهرداری محسن مهرابی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: کیوسک مطبوعاتی سه سال پیش با مجوز از شورای ترافیک و شهردار وقت در نقطه ای از خیابان اصلی شهر پلدختر مستقر و فعالیت می کرد که نیروهای شهرداری پلدختر نیمه های شب بدون هیچ اطلاعی کیوسک را با تمام تجهیزات، نشریات و محتویات به نقطه نامعلومی منتقل کرده اند.
وی اظهار داشت: این اقدام غیرفرهنگی در حالی صورت گرفته که رسانه های شهرستان تحت تاثیر سیل فروردین ماه سال جاری ،دچارآسیب ها و خسارات هنگفت وسنگین ناشی از آن شدند و از طرفی با گرانی سرسام آور کاغذ مواجه هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 12 ساعت و 59 دقیقه پیش
دهه فجر فرصتی مناسب برای رفع مشکلات مردم است

دهه فجر فرصتی مناسب برای رفع مشکلات مردم است حجت الاسلام و المسلمین سید علی حسینی روز چهارشنبه در جلسه هماهنگی برگزاری مراسمات دهه مبارک فجر که با حضور معاون استاندار لرستان و فرماندار بروجرد و اعضای شورای اداری شهرستان در دفتر امام جمعه برگزار شد، افزود: امسال دهه فجر انقلاب با توجه به شرایط خاص کشور و منطقه از حساسیت بالایی برخوردار است.
وی اظهار داشت: دشمنان تلاش می کند تا مردم را از انقلاب دلسرد کرده و با تبلیغات سو خود قصد دارد که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را ناکارآمد جلوه دهند.
امام جمعه بروجرد با اشاره به خدمات خوب نظام به مردم در طول 40 سال عمر بابرکت انقلاب اسلامی بیان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 13 ساعت و 8 دقیقه پیش
سرمایه گذاران بومی در مجتمع پرورش میگوی رودشور شمالی گناوه مشارکت کنند

سرمایه گذاران بومی در مجتمع پرورش میگوی رودشور شمالی گناوه مشارکت کنند غلامرضا مهرجو روز چهارشنبه در جمع اعضای شورای اداری این شهرستان افزود: این مجتمع در زمینی حدود 32 هکتار که شوره زار بوده توسط سرمایه گذاران بخش خصوصی و حمایت دستگاه های مرتبط در دست احداث است و انتظار می رود که سرمایه گذاران محلی شهرستان در این طرح مشارکت بیشتری داشته باشند تا عایدات آن به مردم منطقه برسد.
وی اظهارداشت: درآمد پایدار، اشتغال و کاهش فقر در منطقه با گام برداشتن به سمت مزیت ها و ظرفیت های شهرستان میسر می شود که یکی از مهم ترین آنها توجه به صنایع مرتبط با دریا از جمله آبزی پروری است و باید به نحو احسن استفاده شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 13 ساعت و 8 دقیقه پیش
2 قاتل در گلستان به احترام ایام فاطمیه بخشیده شدند

2 قاتل در گلستان به احترام ایام فاطمیه بخشیده شدند رییس شورای حل اختلاف گلستان روز چهارشنبه با اعلام این خبر به ایرنا گفت: در یکی از این حوادث، فردی که 5 سال قبل 33 ساله بود در مراسم عروسی پس از یک دعوای لفظی، دوست 32 ساله خود را به قتل رساند.
احمد جعفری اظهار داشت: با قطعی شدن حکم قصاص، اعضای شورای حل اختلاف شعبه صلحی ویژه زندان گرگان در چند مرحله از معتمدان و ریش سفیدان محلی برای میانجیگری دعوت کردند اما خانواده مقتول حاضر به بخشش قاتل نشدند.
وی ادامه داد: در روز اجرای حکم قصاص پادرمیانی ها نتیجه داد و خانواده مقتول به حرمت ایام فاطمیه طناب دار را از گردن قاتل فرزندشان برداشته و او را بخشیدند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 13 ساعت و 19 دقیقه پیش
گرامیداشت پنجاه و هشتمین سالروز تولد سیروس قایقران

گرامیداشت پنجاه و هشتمین سالروز تولد سیروس قایقران انزلی - ایرنا - جمعی از هواداران تیم فوتبال ملوان بندرانزلی با حضور بر سر مزار سیروس قایقران اسطوره فوتبال ایران و کاپیتان اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان، در پنجاه و هشتمین زاد روز کاپیتان ، یاد و خاطره او را گرامی داشتند. ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 13 ساعت و 19 دقیقه پیش
لزوم مشارکت اصناف در ایجاد شور انتخاباتی در جامعه

لزوم مشارکت اصناف در ایجاد شور انتخاباتی در جامعه محمدرضا مشایخی در جلسه شورای فرهنگ عمومی با بیان اینکه بازاریان و اصناف بالاتر از اصالت وجودی خود به عنوان موزع در بین تولیدکننده و مصرف کننده با ایفای نقش در مسائل اجتماعی، فرهنگی و مراسم مختلف، در تمام مراحل پیروزی انقلاب شکوهمند ایران اسلامی و قبل از آن همراه مردم بودند و سختی های مسیر انقلاب با حضور این قشر هموارتر شده است، اضافه کرد: تداوم این حضور پس از انقلاب نیز موجب موفقیت های بی شماری در کشور شده است.
وی با اشاره به فرموده بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره)، مبنی بر اینکه اصناف از بازوان اصلی انقلاب اسلامی هستند، گفت: در طول تاریخ این مرزوبوم ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 13 ساعت و 19 دقیقه پیش
مشاغل مزاحم در سنندج ساماندهی می شوند

مشاغل مزاحم در سنندج ساماندهی می شوند تورج سلطنت پوری روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از مهمترین مشکلات در سطح شهرها وجود صنوف مزاحم و آلاینده است که علاوه بر آلایندگی های صوتی، آشفتگی بصری باعث بروز ترافیک در بسیاری از معابر اصلی شده است.
وی اضافه کرد: براساس دستورالعمل ابلاغی از سوی وزارت کشور، شهرداری ها در زمینه اجرای طرح انتقال صنوف مزاحم فقط ملزم به برنامه ریزی و تهیه بانک اطلاعاتی صنوف هستند.
رییس سازمان مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری سنندج با بیان اینکه اتحادیه های مشمول صنوف آلاینده شامل مصالح فروشان، نمایشگاه اتومبیل، تعمیرکاران، فلزکاران و درودگران است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 13 ساعت و 29 دقیقه پیش
اعزام سارا بهمنیار به لیگ جهانی کاراته فرانسه

اعزام سارا بهمنیار به لیگ جهانی کاراته فرانسه مدیر روابط عمومی اداره ورزش و جوانان استان گیلان روز چهارشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت : لیگ برتر کاراته وان در سال 2020 از روز جمعه هفته جاری به میزبانی فرانسه و با حضور 703 شرکت کننده از 92 کشور در پاریس برگزار می شود که بهمنیار کاراته کای شایسته گیلانی نیز به همراه تیم ملی امروز عازم این مسابقات شد.
مرتضی ورزلدست افزود : این کاراته کای ملی پوش شایسته استان گیلان که در مرحله جدید اردوی تیم ملی بانوان کشور حضور یافته بود، به همراه این تیم عازم پاریس شد و در وزن 50- کیلوگرم به مصاف حریفان خود خواهد رفت. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 13 ساعت و 29 دقیقه پیش
نخستین کانون خبرگان کشاورزی لرستان تشکیل شد

نخستین کانون خبرگان کشاورزی لرستان تشکیل شد نادر زهره ای روز چهارشنبه با اشاره به برگزاری انتخابات نخستین کانون خبرگان کشاورزی لرستان افزود: با توجه به اینکه اقتصاد استان بر پایه کشاورزی استوار شده باید به دنبال راهکارهای نوین برای توسعه و ارتقای آن باشیم که یکی از روش های تحقق این مهم، انتقال دانش و تجربیات است.
وی استفاده از تجربیات و دانش اکتسابی خبرگان کشاورزی را سرمایه بزرگی برای تحول این بخش دانست و ادامه داد: گسترش تشکل های تولیدی، خدماتی، آموزشی و حمایت بیشتر از تولیدکنندگان و بهره برداران با کمک این کانون انجام می شود.
ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 13 ساعت و 29 دقیقه پیش
میدان ورودی بافق به نام سردار حاج قاسم سلیمانی مزین شد

میدان ورودی بافق به نام سردار حاج قاسم سلیمانی مزین شد شهردار بافق روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه میدان یاد شده از میدان های مهم و ورودی شهر و دارای چند تقاطع است اظهار داشت: سردار سلیمانی در قلب همه مردم کشور جای دارد و حضور عظمت مردم در مراسم با شکوه تشییع جنازه و مراسم های بعد از آن از روزه ای گذشته تا هم اینک نشان از عشق و وفاداری به این سرباز بی ادعای اسلام ، نظام و ولایت دارد.
سید علی نوروززاده با ذکر اینکه هرکاری را برای عظمت ومنزلت این شهید بزرگوار انجام دهیم، یک رسالت و وظیفه است افزود: شهرداری و شورای اسلامی شهربافق با نامگذاری میدان ورودی شهر که روزانه محل تردد تعداد زیاد خودرو سبک و سنگین و عبور و مرور و ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 13 ساعت و 29 دقیقه پیش
دیدارهای پلی اف استقلال و شهرخودرو در زمین بی طرف برگزار می شود

دیدارهای پلی اف استقلال و شهرخودرو در زمین بی طرف برگزار می شود کنفدارسیون فوتبال آسیا (ای اف سی) روز چهارشنبه با انتشار بیانیه ای نوشت: دیدارهای مرحله پلی اف لیگ قهرمانان آسیا مابین شهرخودرو ایران و ریفاع بحرین و همچنین استقلال ایران و الکویت که هر 2 قرار بود 21 ژانویه 2020 برگزار شود، به دلیل نگرانی های امنیتی جاری و همچنین تصمیم چندین کشور مبنی بر صدور هشدار مسافرتی به شهروندان خود برای سفر به ایران به ورزشگاه های بی طرف منتقل شد.
به منظور تسهیل انتقال این دیدارها به ورزشگاه های بی طرف که به تایید کمیته های مربوطه ای اف سی رسیده است، کنفدراسیون فوتبال آسیا تاریخ برگزاری دیدارهای مذکور را به 25 ژانویه 2020 در امارات متحده عربی تغییر داد. ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 13 ساعت و 40 دقیقه پیش
محدودیت ترافیکی در جاده کرج - چالوس اعمال می شود

محدودیت ترافیکی در جاده کرج - چالوس اعمال می شود سروان مسعود خانجانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر این اساس تردد وسایل نقلیه از ساعت 15 روز جمعه چهارم بهمن ماه الی ساعت 23 همان روز از کرج به سمت مرزن آباد ممنوع می شود.
همچنین تردد وسایل نقلیه از ساعت 18 روز جمعه چهارم بهمن ماه جاری تا تخلیه بار ترافیکی از مرزن آباد به سمت کرج به صورت یک طرفه خواهد بود.
طی این مدت تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت در محور کرج - چالوس ممنوع است ضمن آنکه ممنوعیت تردد موتورسیکلت تا پایان محدودیت ترافیکی در این جاده اعمال می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 13 ساعت و 48 دقیقه پیش
ترازوی مغازه داران خراسان رضوی میزان است

ترازوی مغازه داران خراسان رضوی میزان است علیرضا جمیع روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: وارسی فنی ابزارهای توزین این تعداد واحد صنفی در سطح خراسان رضوی ظرف 10 ماه گذشته تاکنون صورت گرفته و هنوز ادامه دارد.
وی ادامه داد: همزمان با این اقدام 805 مورد بازرسی نیز از باسکولهای فعال خودروهای سنگین در سطح خراسان رضوی صورت گرفت.
مدیرکل استاندارد خراسان رضوی گفت: نتیجه بررسی فنی این تعداد باسکول نشادن داد عملکرد 85 درصد این ابزار توزین در سطح استان مطابق موازین و معیارهای استاندارد است.
وی افزود: بر همین اساس آن دسته از باسکولهای سنگین که عملکردشان غیراستاندارد تشخیص داده شده نیز مهر و موم شدند تا اصلاح گردیده ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 13 ساعت و 48 دقیقه پیش
قاسمی: برای کسب مدال دوومیدانی داخل سالن آسیا، شانس زیادی دارم

قاسمی: برای کسب مدال دوومیدانی داخل سالن آسیا، شانس زیادی دارم رضا قاسمی یکی از معدود ورزشکاران ایرانی است که سابقه پنج دوره شرکت در این مسابقات را در کارنامه خود دارد. حاصل تلاش او در این رقابت ها کسب یک مدال طلا، سه نقره و یک برنز است.
او روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از اینکه برای ششمین بار توانسته در این مسابقات شرکت کند بسیار خوشحال و خرسند است. وی با اشاره به اینکه از آمادگی مطلوبی برای شرکت در این رقابت ها برخوردار است، گفت: با این آمادگی می توانم یکی از مدال های ماده 60 متر قهرمانی آسیا را کسب کنم.
وی در مسابقات دهه فجر که بیستم دی ماه برگزار شد 60 متر را در 6 ثانیه و 69 صدم ثانیه دوید و با قهرمانی در این رقابت ها به عضویت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 13 ساعت و 48 دقیقه پیش
جاده های 13 استان کشور برفی و بارانی است

جاده های 13 استان کشور برفی و بارانی است گزارش روز چهارشنبه مرکز مدیریت راه ها از آخرین وضعیت جوی، حاکی از بارش برف و باران در برخی از جاده های استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، ایلام، قزوین، قم، چهارمحال و بختیاری، فارس و سمنان است.
همچنین بارش باران در برخی از جاده های استان های گیلان، خوزستان و لرستان ادامه دارد.
مرکز مدیریت راه های در اطلاعیه ای اعلام کرد: جهت تردد در جاده های کوهستانی و برف گیر کشور همراه داشتن زنجیرچرخ و تجهیزات زمستانی الزامی است.
بر اساس گزارش این سازمان از آخرین وضعیت جاده های شمالی هم اکنون تردد روانی در جاده های چالوس، هراز ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 13 ساعت و 48 دقیقه پیش
محدودیت تردد برای تریلی در همدان ایجاد می شود

محدودیت تردد برای تریلی در همدان ایجاد می شود سرهنگ رضا عزیزی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: اداره کل هواشناسی با صدور اخطاریه ای اعلام کرد که از بعدازظهر امروز شاهد ریزش شدید برف در بیشتر نقاط استان خواهیم بود.
وی اضافه کرد: در صورت ریزش برف، برابر با دستورالعمل ناجا اجازه تردد به تریلی ها داده نمی شود و این قبیل خودروها را تا زمان قطع شدن برف در پای گردنه متوقف می کنیم.
رییس پلیس راه استان همدان از رانندگان تریلی خواست به جای تردد در جاده برفی این روزها را در خانه استراحت کنند چرا که ماموران پلیس راه استان همدان اجازه تردد به آنها در صورت بارش برف نمی دهند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 14 ساعت و 0 دقیقه پیش
برخی مدارس سربیشه روز چهارشنبه تعطیل است

برخی مدارس سربیشه روز چهارشنبه تعطیل است سید علی حسینی رییس اداره روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی به خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به کاهش محسوس دمای هوا در شهر سربیشه و یخ زدگی معابر تمامی مراکز پیش دبستانی، مدارس ابتدایی و استثنایی شهر سربیشه امروز( چهارشنبه) تعطیل شد.
سامانه بارشی که از اواخر هفته گذشته در خراسان جنوبی فعال شد همچنان تداوم دارد و طبق اعلام اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی سامانه بارشی جدیدی از امروز عصر وارد آسمان استان می شود.
این سامانه همه استان را در بر می گیرد و در نواحی مرکزی و جنوبی از شدت بیشتری برخوردار خواهد بود. ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 14 ساعت و 28 دقیقه پیش
همه راه های ایلام با وجود بارش برف باز است

همه راه های ایلام با وجود بارش برف باز است محمدرضا رضایی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با ذکر اینکه تمام راه های مواصلاتی استان باز هستند، اظهار داشت: با ادامه بارندگی ها طی شب گذشته در برخی نقاط استان بارش برف را شاهد بودیم که با تلاش عوامل راهداری و انجام عملیات برف روبی و نمک پاشی، همه راه های اصلی، فرعی و روستایی این استان باز و تردد در آن ها در جریان است.
وی با بیان اینکه از شب گذشته تا صبح امروز بیش از 300 کیلومتر عملیات برف روبی انجام شده است، افزود: در برخی تمامی جاده های اصلی بخصوص جاده های کوهستانی و برف گیر چون تونل آزادی در محور سرابله ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 14 ساعت و 28 دقیقه پیش
پیش بینی بارش برف در لرستان

پیش بینی بارش برف در لرستان بهروز مرداپور روز چهارشنبه بیان کرد: براساس نقشه های تحلیل هواشناسی و پیرو اطلاعیه و اخطاریه های ارائه شده از امروز (چهارشنبه) با ورود سامانه بارشی سرد به جو لرستان، تا اواخر روز پنج شنبه انتظار داریم که در همه نقاط استان به تناوب و شدت و ضعف، علاوه بر ابرناکی و وزش باد شدید، بارش باران و برف همراه با رعد و برق را داشته باشیم.
وی افزود: از بعدازظهر امروز (چهارشنبه )تا صبح پنج شنبه با ورود هسته اصلی این سامانه، بر مقدار و شدت بارش ها افزوده می شود.
مدیرکل هواشناسی لرستان با تاکید بر اینکه در قالب این سامانه بارش باران و برف را پیش رو خواهیم داشت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 14 ساعت و 28 دقیقه پیش
بارش برف در زنجان از سر گرفته شد

بارش برف در زنجان از سر گرفته شد سونا صرفی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این سامانه بارشی تا روز پنجشنبه /سوم بهمن ماه/ در زنجان فعال خواهد بود و از بعدازظهر جمعه نیز سامانه بارشی دیگری وارد استان شده و تا یکشنبه /ششم بهمن ماه/ در استان مستقر خواهد بود.
وی با بیان اینکه پیش بینی می شود شنبه شب میزان دما در این استان نسبت به روز جمعه، بین 4 تا 6 درجه سانتیگراد کاهش داشته باشد، اظهار داشت: در زمان حاضر دمای فعلی شهر زنجان پنج درجه سانتیگراد زیر صفر است که نسبت به روز گذشته در همین ساعات 2 درجه سانتیگراد افزایش نشان می دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 14 ساعت و 39 دقیقه پیش
نمایشگاه مبلمان و فرش ایرانی در آستارا

نمایشگاه مبلمان و فرش ایرانی در آستارا نمایشگاه مبلمان، فرش و دکوراسیون داخلی با شرکت تولیدکنندگانی از استان های مختلف کشور و با هدف رونق تولید ملی در شهرستان مرزی آستارا دایر شد. ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 14 ساعت و 40 دقیقه پیش
بررسی شهادت سردار سلیمانی؛ آینده خاورمیانه و حقوق اقلیت های دینی در ایران

بررسی شهادت سردار سلیمانی؛ آینده خاورمیانه و حقوق اقلیت های دینی در ایران در گزارش زیر گزیده ای از مهمترین نشست های پژوهشی از بازه زمانی 21 تا 28 دی 1398 خورشیدی آمده است.
شهادت سپهبد قاسم سلیمانی ؛ آینده خاورمیانه
کرسی آزاداندیشی با موضوع شهادت سپهبد قاسم سلیمانی ؛ آینده خاورمیانه در پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار شد.
عبدالوهاب فراتی عضو هیأت علمی گروه سیاست پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: جنگی که در منطقه صورت گرفت، بسیار پیچیده و گسترده تر از جنگ با رژیم بعث بود زیرا خرمشهر یک شهر ویرانی بود که ما توانستیم با ریختن آتش، شهر را تصرف کنیم اما حلب چهار میلیون سکنه داشت و آزادکردن شهری که سکنه در آن حضور دارند کار مهم ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: مذهبی انتشار : 14 ساعت و 48 دقیقه پیش
بیش از 520 میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل بیمارستان سلماس نیاز است

بیش از 520 میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل بیمارستان سلماس نیاز است سیدمحسن حمزه لو روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تاکنون 74 میلیارد و 760 میلیون ریال برای ساخت این بیمارستان در زمینی به مساحت 53 هزار و 914 مترمربع هزینه شده است.
وی بیان کرد: این طرح بیمارستانی با نظارت اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی از سال 1391 آغاز شده و تاکنون 18 درصد پیشرفت اجرایی دارد.
وی اضافه کرد: روند اجرای این طرح طی سال های گذشته به خاطر کمبود منابع مالی کند بود ولی با نگاه ویژه اعتباری، در حال حاضر عملیات اجرایی آن سرعت گرفته است.
مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی ادامه داد: مراحل ساخت این پروژه بیمارستانی شامل اجرای عملیات خاکی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 14 ساعت و 59 دقیقه پیش
روزنامه های اصفهان، چهارشنبه دوم بهمن 98

روزنامه های اصفهان، چهارشنبه دوم بهمن 98 اصفهان- ایرنا - مرور روزنامه های چاپ استان اصفهان, چهارشنبه دوم بهمن 1398 ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 15 ساعت و 8 دقیقه پیش
منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان پس از یک دهه هنوز در آغاز راه

منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان پس از یک دهه هنوز در آغاز راه در گیلان سه منطقه ویژه اقتصادی فعالیت خواهند داشت که از این سه منطقه ، منطقه ویژه اقتصادی آستارا در مرحله بهره برداری است ، منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان با داشتن مصوبه هیات دولت از سال 1389هنوز در مرحله اولیه قرار دارد و منطقه ویژه اقتصادی کیاشهر که هنوز مصوبه لازم را کسب نکرده و درحال اخذ مجوز است.
به گفته کارشناسان اقتصادی این مناطق ویژه در گیلان با توجه به نزدیکی به بازار 300میلیونی آسیای میانه و مسیر ترانزیت ایران به روسیه می توانند در اقتصاد گیلان نقش آفرین باشند و به عنوان سکویی برای صادرات محصولات کشاورزی و دیگر محصولات عمل نمایند و از نظر کارکردی نیز ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 15 ساعت و 9 دقیقه پیش
سردار سلیمانی یاریگر دولت ربانی و احمدشاه مسعود در افغانستان بود

سردار سلیمانی یاریگر دولت ربانی و احمدشاه مسعود در افغانستان بود سید عیسی حسینی مزاری سه شنبه شب در نمایندگی مرکز فعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان در مشهد افزود: نه تنها در 19 سال اخیر شهید سلیمانی در حوزه افغانستان فعالیت داشته است بلکه از زمانی که ایشان در سپاه قدس وظیفه داشته است در این کشور حضور داشته و همراه دولت استاد ربانی در میادین مختلف به عنوان مشاور و راهنما بود و کمک های اقتصادی و تسلیحاتی در اختیار این دولت قرار می داد همچنان که احمد شاه مسعود در زمانهای مختلف از کمک های این شهید استفاده کرده است.
برهان الدین ربانی به عنوان یک چهره اسلامی و ضد کمونیستی پس از پیروزی مجاهدین افغانستانی بر دولت متمایل به شوروی سابق و فرایند صلح گروه های قومی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 15 ساعت و 9 دقیقه پیش
شهید سلیمانی خاورمیانه را از شر گروهک تروریستی داعش نجات داد

شهید سلیمانی خاورمیانه را از شر گروهک تروریستی داعش نجات داد سرهنگ غلامحسین دشتی سه شنبه شب در جلسه مجمع علمی بسیج شهرستان مهریز افزود: این شهید با فداکاری خود در نابودی داعش و دشمنان اسلام و مسلمانان حق بزرگی بر گردن همگان دارد و باید برای تداوم راه و اهداف مقدس او همواره تلاش کنیم.
وی ادامه داد: می توان مانند سردار شهید سلیمانی، جهانی فکر کرد و تصمیم گرفت و یک شخصیت بین المللی شد همچنان که این سردار شهید توانست با ایجاد فرهنگ ناب اسلامی در جهان برای همیشه در طول تاریخ ماندگار بماند.
معاون سابق سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری یزد اظهار داشت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 15 ساعت و 10 دقیقه پیش
روزانه بیش از 13 میلیون مترمکعب گازطبیعی در کردستان مصرف می شود

روزانه بیش از 13 میلیون مترمکعب گازطبیعی در کردستان مصرف می شود هوشنگ اولی زاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اکنون بدون احتساب نیروگاه سنندج، مشترکان کردستانی روزانه بیش از 11 میلیون مترمکعب گاز طبیعی مصرف می کنند.
وی اضافه کرد: از ابتدای امسال تا پایان دی بدون احتساب نیروگاه، یک میلیارد و 591 میلیون و 439 هزار و 51 مترمکعب گاز مصرف شده که نسبت به مدت مشابه پارسال 6،9 درصد افزایش نشان می دهد.
مدیر روابط عمومی شرکت گاز کردستان یادآور شد: سال گذشته در همین مدت بدون احتساب نیروگاه سنندج یک میلیارد و 500 میلیون و 150 هزار و 123 مترمکعب گاز طبیعی مصرف شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 15 ساعت و 10 دقیقه پیش
ایجاد باغ ایثار بجنورد کلید خورد

ایجاد باغ ایثار بجنورد کلید خورد سیدعابس حسینی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: خراسان شمالی با وجود دارا بودن 7 هزار جانباز تنها استانی است که باغ ایثار ندارد.
وی افزود: خراسان شمالی تنها استانی است که هیچ بوستان و استراحتگاهی برای جانبازان ندارد و بوستان هایی هم که در این استان ساخته شده اند نیز شرایط استراحت و استفاده جانبازان را ندارد.
حسینی افزود: برخی جانبازان ما به توصیه پزشکان باید از هوای آزاد استفاده کنند و ساعاتی در روز به دور از آلودگی های صوتی و زیست محیطی باشند اما تا کنون شرایط مناسبی برای این افراد فراهم نشده است و بعد از پایان جنگ نیز به نیاز جانبازان در این منطقه توجهی نشد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 15 ساعت و 19 دقیقه پیش
بارش برف و مه غلیظ پدیده غالب در جاده های زنجان

بارش برف و مه غلیظ پدیده غالب در جاده های زنجان محمد محمدی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر مه غلیظ در جاده های زنجان – طارم، زنجان – بیجار، زنجان – دندی، خدابنده – همدان، دندی – تخت سلیمان، زنجان – تهم – چورزق سلطانیه – خدابنده دید رانندگان را کاهش داده است.
به گفته وی، در جاده زنجان – بیجار علاوه بر مه غلیظ بارش برف آغاز شده و تا ساعاتی دیگر همه مسیرهای استان زنجان را فرا می گیرد.
رییس مرکز راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: سطح جاده ها با براش برف لغزنده می شود که رانندگان عبوری از این مسیرها باید بیش از گذشته احتیاط کرده و با سرعت مطمئنه به مسیر خود ادامه دهند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 15 ساعت و 20 دقیقه پیش
چهار هزار مددجو به طور مستمر از کمیته امداد ساوه خدمات دریافت می کنند

چهار هزار مددجو به طور مستمر از کمیته امداد ساوه خدمات دریافت می کنند عباس محمدی هزاوه شامگاه سه شنبه در آیین آغاز به کار پانزدهمین مرکز نیکوکاری ساوه در مسجد امام سجاد(ع) این شهر، افزود: در مجموع افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) در سطح این شهرستان هفت هزار و 300 نفر است و بر اساس برنامه بخشی از این افراد پس از توانمندسازی و اشتغال به کار از چرخه حمایتی خارج و نیازمندان جدیدی جایگزین آنها می شوند.
وی افزود: هدف کمیته امداد امام خمینی (ره) از ایجاد مراکز نیکوکاری واگذاری امور به مردم برای کاستن از فرایندهای پیچیده اداری و افزایش سطح مشارکت است.
ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 15 ساعت و 39 دقیقه پیش
جاده های کوهستانی خراسان رضوی مه آلود است

جاده های کوهستانی خراسان رضوی مه آلود است سرهنگ هادی امیدوار صبح چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر در گردانه تیوان در مسیر قوچان- درگز و گردنه گوجگی در مسیر مشهد- کلات مه گرفتگی و محدودیت دید گزارش شده است.
وی اضافه کرد: در مسیر مشهد- سرخس در محدوده گردنه مزداوند، در مسیر چناران- قوچان و مسیر تربت حیدریه - مشهد نیز مه گرفتگی و محدودیت دید وجود دارد.
رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی خراسان رضوی گفت: رانندگان با چراغ های روشن و رعایت سرعت مطمئنه در مسیرهای مه آلود تردد کنند.
سرهنگ امیدوار افزود: ترافیک خودرویی نیز در ورودی های مشهد پرحجم و در سایر جاده ها عادی و روان است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 15 ساعت و 39 دقیقه پیش
دانشگاه و رسانه دو رکن محوری فضای فرهنگی و اجتماعی کشور هستند

دانشگاه و رسانه دو رکن محوری فضای فرهنگی و اجتماعی کشور هستند به گزارش ایرنا، سید ضیاء هاشمی شبانگاه سه شنبه در نشست هم اندیشی با روسای دانشگاه های استان کرمان با اشاره به اینکه این نشست ها برای بهره مندی از افکار دانشگاهیان و هم افزایی بیشتر دانشگاه ها با خبرگزاری ایرنا برگزار می شود افزود: اگر رخوت و بی انگیزگی و یا تقابل و اختلافات مبنایی در کشور دیده شود؛ تهدیدهای جدی تری برای کشور پیش خواهد آمد.
وی با اشاره به شرایط موجود در کشور اظهار داشت: مشکلات و فشارهای زیادی در حوزه اقتصادی، سیاسی، تحریم ها و فشارهای فزاینده در سطح جهان و منطقه وجود دارد اما این عوامل سبب ایجاد استقلال جامعه ما به عنوان یک نقطه قوت مهم شده است و از هر جهت این جامعه سرپا ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 15 ساعت و 47 دقیقه پیش
استقبال سازمان ملل متحد از تشکیل دولت جدید لبنان

استقبال سازمان ملل متحد از تشکیل دولت جدید لبنان به گزارش شبکه تلویزیونی "الجزیره"، گوترش همچنین در این پیام نسبت به همکاری با "حسان دیاب" نخست وزیر و کابینه آینده لبنان ابراز امیدواری کرد.
در این پیام، دبیرکل سازمان ملل متحد حمایت خود را از حاکمیت لبنان، ثبات و استقلال این کشور مطابق با توافق طائف و قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل متحد اعلام کرد.
طی توافق طائف که در سال 1989 در عربستان امضا شد، نظام حکومتی در لبنان بر این اساس تنظیم شده است که رییس جمهوری باید مسیحی، نخست وزیر سنی باشد و رییس پارلمان نیز از میان شیعیان انتخاب شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 59 دقیقه پیش
ترامپ به پاکستان می رود

ترامپ به پاکستان می رود رسانه های پاکستان روز چهارشنبه این اظهارات را به نقل از گفت وگوی شاه محمود قریشی با خبرنگاران پس از دیدار رسمی "عمران خان" و ترامپ در حاشیه مجمع جهانی اقتصادی عنوان کردند.
وزیر امور خارجه پاکستان افزود: دیدار سران پاکستان و آمریکا سازنده بود و ترامپ اطمینان داد که بزودی از پاکستان بازدید خواهد کرد.
وی گفت: نخست وزیر پاکستان در این نشست از رییس جمهوری آمریکا تقاضای همکاری در زمینه گروه ویژه اقدام مالی (FATF) کرد و ترامپ را در جریان اقدامات اسلام آباد برای عمل به تمهیدات گروه اف ای تی اف قرار داد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 59 دقیقه پیش
طرح آبرسانی به هفت روستای شعیبیه شوشتر آغاز شد

طرح آبرسانی به هفت روستای شعیبیه شوشتر آغاز شد بخشدار شعیبیه سه شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد : این طرح با مشارکت قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه حضرت ولی عصر "عج" و آب و فاضلاب روستایی اجرا می شود .
باقر چعب افزود : این طرح آبرسانی قرار است تا پایان سال جاری با همکاری بخشداری شعیبیه به بهره برداری برسد .
بخشدار شعیبیه شوشتر ادامه داد : با اجرای این طرح جمعیتی حدود پنج هزار نفر از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی بهره مند می شوند .
شعیبیه از توابع شوشتر شامل 58 روستا با 22 هزار نفر جمعیت است. ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 16 ساعت و 0 دقیقه پیش
راه اندازی باراندازهای تعاون روستایی در خراسان رضوی کلید خورد

راه اندازی باراندازهای تعاون روستایی در خراسان رضوی کلید خورد ایرج ناصری مقدم روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ایجاد و راه اندازی این مراکز در مکان هایی انجام می شود که در شرایط ایده ال می تواند دارای انبار ذخیره سازی محصولات کشاورزی، سردخانه، واحدهای بسته بندی و فراوری، بازار فروش و پارکینگ باشند.
وی اضافه کرد: در باراندازهای تعاون روستایی تمامی محصولات کشاورزی، باغی، صیفی و فرآوده های دامی تولیدی استان و یا تولید سایر استانها به صورت مستقیم از طریق شبکه تعاون روستایی در معرض فروش برای مصرف کنندگان شهری گذاشته می شود.
او ادامه داد: در این مراکز، خانوارها می توانند با مراجعه خود تمامی اقلام غذایی سبد خانوار شامل میوه ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 16 ساعت و 7 دقیقه پیش
اصفهان، مستعدِ تولید هرچه بیشتر محصولات سالم و گواهی شده کشاورزی

اصفهان، مستعدِ تولید هرچه بیشتر محصولات سالم و گواهی شده کشاورزی استفاده بی رویه از کود های شیمیایی و سموم دفع آفات در کشور و باقی ماندن این ترکیبات در محصولات سبب شده است تا اصلی ترین راهبرد برای توسعه کشاورزی در کشور در وهله اول، افزایش سطح سلامت جامعه با اولویت قرار گرفتن تولید محصول سالم و در وهله بعد تولید محصول گواهی شده، سالم و ارگانیک باشد. از پشتوانه های قانونی اجرای برنامه تولید سالم در کشور، می توان به تکالیف برنامه پنجم توسعه در تحت پوشش قرار گرفتن حداقل 25 درصد از سطح تولید به محصولات سلامت تا پایان برنامه پنجم و نیز ماده 29 قانون افزایش بهره وری در بخش کشاورزی مبنی بر کنترل کیفی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 16 ساعت و 20 دقیقه پیش
پیش بینی وزیر دارایی عربستان از قیمت نفت در سال 2020

پیش بینی وزیر دارایی عربستان از قیمت نفت در سال 2020 "محمد الجدعان" سه شنبه شب در پنجاهمین اجلاس جهانی در داووس سوئیس در باره تنش های منطقه خاورمیانه به خبرگزاری رویترز تصریح کرد: کلید حل تنش ها گفت وگوست و تلاش های جدی برای کاهش اختلاف ها میان ایران و آمریکا جریان دارد.
درحالی که عربستان اعلام کرده است که انتظار دارد رشد اقتصادی این کشور در سال 2020 به 2.3 درصد برسد، اما صندوق بین المللی پول دوشنبه شب گزارش داد که پیش بینی می شود به دلیل کاهش تولید نفت عربستان که درچارچوب توافق ماه دسامبرز2019 در وین میان اعضای اوپک پلاس صورت گرفت، رشد اقتصادی این کشور بالغ بر 1.9 درصد باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 16 ساعت و 20 دقیقه پیش
اعتراف قطره چکانی پنتاگون به تلفات انتقام سخت ایران

اعتراف قطره چکانی پنتاگون به تلفات انتقام سخت ایران به گزارش روزنامه واشنگتن پست، پنتاگون که در ابتدا تلفات جانی و زخمی شدن نیروهای ارتش این کشور در پایگاه های عراق در عملیات انتقام سخت ایران انکار می کرد هم اکنون به طور قطره چکانی گزارشاتی در مورد تلفات جانی انتقام سخت ایران منتشر می کند.
دو هفته پس از آنکه ترامپ و مقامات دفاعی آمریکا از نبود خسارت و تلفات جانی در حمله موشکی ایران به پایگاه های آمریکا در عراق خبر دادند، پنتاگون هم اکنون در بیانیه خود از اعزام چندین نیروی نظامی به خارج از عراق برای مداوا و درمان اطلاع رسانی می کند.
مقامات دفاعی آمریکا روز سه شنبه اعلام کردند که چند نفر دیگر از سربازان و نظامیان ارتش برای درمان و ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 30 دقیقه پیش
ادامه محکمه استیضاح ترامپ به چهارشنبه موکول شد

ادامه محکمه استیضاح ترامپ به چهارشنبه موکول شد نخستین روز محکمه استیضاح چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا با سپری کردن حدود 6 ساعت و نیم، بنا به درخواست میچ مک کانل رهبر اکثریت جمهوریخواهان در سنا به ساعت 8 صبح چهارشنبه به وقت محلی موکول شد.
خبر در حال تکمیل است ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 59 دقیقه پیش
دیوار جمهوریخواهان در برابر اصلاحیه های فرایند استیضاح ترامپ

دیوار جمهوریخواهان در برابر اصلاحیه های فرایند استیضاح ترامپ در سومین نشست محکمه استیضاح دونالد ترامپ در نخستین روز جلسات این محکمه، اصلاحیه دوم چاک شومر رهبر اقلیت دموکرات در سنای آمریکا مطرح شد که در آن وزارت خارجه آمریکا موظف می شد اسناد مربوط به استیضاح را در اختیار سنا قرار دهد.
وال دمینگز یکی از مدیران استیضاح که به نمایندگی از مجلس نمایندگان در سنا حضور دارد، از این اصلاحیه حمایت کرد و گفت: آنها به درک ما در مورد چگونگی فاش شدن طرح رئیس جمهوری در زمان واقعی کمک می کنند.
وی افزود: آنها از این نتیجه حمایت می کنند که مقامات ارشد اوکراینی ماهیت فاسد خواسته رئیس جمهوری ترامپ را درک کرده اند و افشا می کند پمپئو ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 19 ساعت و 49 دقیقه پیش
3 فلسطینی به ضرب گلوله صهیونیست ها جان باختند

3 فلسطینی به ضرب گلوله صهیونیست ها جان باختند به گزارش تارنمای شبکه تلویزیونی "فلسطین الیوم" این سه فلسطینی به ادعای این که قصد ورود به اراضی اشغالی را داشتند، شهید شدند.
ارتش رژیم صهیونیستی در بیانیه ای مدعی شد: سه فسلطینی سعی داشتند با عبور از موانع در جنوب غزه، وارد اسرائیل شوند و نیروهای اسرائیلی را هدف قرار دهند.
شبکه 13 رژیم صهیونیستی نیز مدعی شد که سه جوان از مرز غزه و اسرائیل عبور کردند و به فاصله 400 متری رسیدند
به گفته منابع فلسطینی، در سال گذشته میلادی ، 149 فلسطینی به دست نظامیان رژیم صهیونیستی شهید شدند.
این اقدام یک روز پس از آن روی می دهد که روز سه شنبه استفان دوجاریک سخنگوی دبیرکل سازمان ملل تأکید ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 19 ساعت و 49 دقیقه پیش
فشار ترامپ بر ناتو برای ایفای نقش بیشتر در خاورمیانه

فشار ترامپ بر ناتو برای ایفای نقش بیشتر در خاورمیانه به گزارش تارنمای بلومبرگ، ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو اعلام کرد که تمرکز این سازمان بر انجام مأموریت های غیر جنگی از جمله آموزشی در کشورهایی مانند عراق است.
در اوایل ماه جاری، ترامپ رییس جمهوری آمریکا گفت: باید دامنه ناتو در خاورمیانه افزایش یابد تا بتواند با تهدیدات تروریستی مقابله کند.
به دنبال فشار آمریکا، استولتنبرگ روز سه شنبه به کمیته پارلمان اروپا در بروکسل گفت: اکنون در حال بحث هستیم که چگونه باید دامنه فعالیت های نظامی ناتو در خاورمیانه افزایش یابد، موضوعی که ما به آن توجه می کنیم این نیست که آیا می توانیم عملیات رزمی جدیدی انجام دهیم ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 19 ساعت و 59 دقیقه پیش
آمریکا 15 فروند هواپیمای ونزوئلا را درفهرست تحریم قرار داد

آمریکا 15 فروند هواپیمای ونزوئلا را درفهرست تحریم قرار داد به گزارش رویترز، واشنگتن در ادامه تروریسم اقتصادی از طریق اهرم تحریم، فشار خود بر دولت نیکلاس مادورو را افزایش داده است.
وزارت خزانه داری آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد که واشنگتن هواپیماهای شرکت دولتی نفت ونزوئلا را متهم می کند که به طور غیر ایمن و غیرحرفه ای در مجاورت هواپیماهای نظامی ایالات متحده فعالیت داشته اند.
مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا نیز با تایید قرار گرفتن هواپیماهای ونزوئلا در لیست تحریم گفت: چندین فروند از این هواپیماها در ایجاد مزاحمت برای پروازهای نظامی ایالات متحده در حریم هوایی کارائیب دست داشته اند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 20 ساعت و 8 دقیقه پیش
سازمان ملل خواستار اجماع شورای امنیت برای تحریم تسلیحاتی لیبی شد

سازمان ملل خواستار اجماع شورای امنیت برای تحریم تسلیحاتی لیبی شد آنتونیو گوترش عصر سه شنبه پس از نشست غیرعلنی شورای امنیت سازمان ملل متحد که درباره لیبی و کنفرانس برلین برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: من به شورای امنیت درباره نشست برلین که با موضوع لیبی برگزار شد، گزارش دادم.
وی افزود: این کنفرانس برای نخستین باری بود که همه کشورهای تاثیرگذار مستقیم یا غیر مستقیم بر این کشور دور یک میز نشستند و متعهد شدند که در امور داخلی لیبی دخالت نکنند و از آتش بس حمایت کنند.
دبیرکل سازمان ملل متحد ادامه داد: این کنفرانس همچنین آنها را متعهد کرد که از ممنوعیت ارسال سلاح به داخل لیبی تبعیت و از فرایند سیاسی پشتیبانی کنند و بر رعایت قوانین بین المللی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 20 ساعت و 19 دقیقه پیش
برتری منچسترسیتی و شکست برایتون در حضور 60 دقیقه ای جهانبخش

برتری منچسترسیتی و شکست برایتون در حضور 60 دقیقه ای جهانبخش شاگردان پپ گواردیولا بامداد چهارشنبه در شروع رقابت های این هفته میهمان شفیلد یونایتد بودند و با نتیجه یک بر صفر میزبان را مغلوب و به سه امتیاز ارزشمند این دیدار خارج از خانه دست یافتند.
سرخیو آگوئرو مهاجم ملی پوش آرژانتینی آبی آسمانی ها تنها گل این دیدار را درون دروازه شفیلد جای داد و برتری تیمش را رقم زد.
مدافع عنوان قهرمانی با کسب هر سه امتیاز این دیدار 51 امتیازی شد و همچنان در جایگاه دوم جدول رده بندی این رقابت ها باقی ماند.
شفیلد یونایتد نیز با قبول این شکست و 33 امتیاز اندوخته خود جایگاه هفتم این رقابت ها را نزد خود نگاه داشت. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 20 ساعت و 59 دقیقه پیش
رایزنی آمریکا در مورد معامله قرن با مقامات خاورمیانه در داووس

رایزنی آمریکا در مورد معامله قرن با مقامات خاورمیانه در داووس به گزارش روزنامه جروزالم پست ، تیم صلح آمریکا در حال حاضر قبل از سفر به اسرائیل در اجلاس مجمع جهانی اقتصاد در داووس حضور یافته است.
این تیم آمریکایی متشکل از جرد کوشنر مشاور ارشد ترامپ، آوی برکوویتز نماینده ویژه مذاکرات بین المللی و برایان هوک نماینده ویژه وزارت امور خارجه آمریکا برای ایران در حاشیه نشست داووس در حال برگزاری سلسله جلسات با مقامات خاورمیانه و سایر رهبران مربوطه برای گفت وگو درباره برنامه صلح ایالات متحده هستند.
این روزنامه رژیم صهیوینستی افزود، انتظار می رود مقامات تیم صلح آمریکا که هم اکنون در حال مذاکره با مقامات کشورهای خاورمیانه در مجمع جهانی اقتصاد در داووس ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 21 ساعت و 19 دقیقه پیش
لیگ والیبال بانوان کیش با اهدای جام قهرمانی به تیم دیپلمات پایان یافت

لیگ والیبال بانوان کیش با اهدای جام قهرمانی به تیم دیپلمات پایان یافت به گزارش روز سه شنبه ایرنا، این دوره از رقابت ها با حضور 5 تیم دیپلمات،سی ساید،مونا کیش،کاسپین و خلیج فارس از تاریخ 29 آذر زیر نظر هیأت والیبال آغاز شد.
تیم های شرکت کننده در این لیگ به صورت رفت و برگشت و در جدول دوره ای با یکدیگر به رقابت پرداختند و در نهایت تیم دیپلمات با کسب 21 امتیاز قهرمان شد و بر سکوی نخست ایستاد.
تیم سی گبا 20 امتیاز در جایگاه دوم قرار گرفت و تیم مونا کیش با کسب 13 امتیاز سوم شد. ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 21 ساعت و 29 دقیقه پیش
تساوی تماشایی چلسی و آرسنال در دربی لندن

تساوی تماشایی چلسی و آرسنال در دربی لندن چهارشنبه شب از هفته بیست و چهارم لیگ برتر انگلیس، چلسی در دربی لندن از آرسنال در ورزشگاه استمفورد بریج میزبانی کرد و مقابل حریف 10 نفره به تساوی دو بر دو رضایت داد.
چلسی با این تساوی 40 امتیازی شد و در رتبه چهارم باقی ماند و آرسنال که در بدترین وضعیت یک دهه اخیر خود است، به امتیاز 30 رسید.
در دقیقه 26 داوید لوئیز مدافه باتجربه آرسنال به دلیل خطای واضح روی تامی آبراهم و مانع شدن از یک فرصت مسلم گلزنی، از زمین بازی اخراج شد و چلسی به پنالتی رسید.
جورجینو هافبک ایتالیایی این ضربه پنالتی را به راحتی تبدیل به گل کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 21 ساعت و 30 دقیقه پیش
نخست وزیر لبنان: دولت جدید، کشور را نجات می دهد

نخست وزیر لبنان: دولت جدید، کشور را نجات می دهد وی پس از معرفی اعضای هیات وزیران خود در کاخ بعبدا در شرق بیروت، در جمع خبرنگاران ویژگی های دولت جدید لبنان را به شرح زیر اعلان کرد:
- دولت کوچک با 20 وزیر (10مسلمان و 10 مسیحی)
- دولت فن سالار (تکنوکرات)، متخصص و غیر حزبی
- مشارکت بالای زنان در این دولت (6 وزیر زن)
- نبود وزیران دولت پیشین که با آغاز جنبش اصلاحی مردم لبنان ساقط شد
- استفاده نکردن از نمایندگان مجلس به عنوان وزیر کابینه ی جدید (جدا کردن وزارت از نمایندگی)
- حذف وزیران مشاور یا وزیران به اصطلاح دولت در کابینه ی جدید
- ادغام برخی وزارت خانه ها ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 21 ساعت و 58 دقیقه پیش
صعود ناپولی به نیمه نهایی جام حذفی ایتالیا

صعود ناپولی به نیمه نهایی جام حذفی ایتالیا چهارشنبه شب در نخستین دیدار مرحله یک چهارم نهایی کوپا ایتالیا، ناپولی که شرایط خوبی ندارد در ورزشگاه سن پائولو میزبان لاتزیو بود و با برتری یک بر صفر، به نیمه نهایی رسید.
لورنزو اینسینه مهاجم تیم ملی ایتالیا، گل تیم ناپولی را در دقیقه دوم ثبت کرد.
چیرو ایموبیله مهاجم مطرح لاتزیو در دقیقه دهم ضربه پنالتی را با از دست دادن تعادل خود و به شکل عجیبی از دست داد.
در این دیدار السید هولای از ناپولی در دقیقه 19 و لوکاس لیوا از لاتزیو در دقیقه 25 از زمین اخراج شدند.
با این اوصاف ناپولی که با هدایت گنارو گتوسو در سری آ شرایط خوبی ندارد با صعود به نیمه نهایی جام حذفی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 21 ساعت و 59 دقیقه پیش
ویروس چینی کرونا به آمریکا رسید

ویروس چینی کرونا به آمریکا رسید به گزارش شبکه ای بی سی نیوز، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا در اطلاعیه ای اعلام کرد که ویروس خطرناک کرونا که بیش از 300 نفر در آسیا را آلوده کرده است در ایالت واشنگتن دی سی گزارش شده است.
براساس این اطلاعیه، بیمار ایالت واشنگتن، مردی 30 ساله است که به تازگی به شهر ووهان سفر کرده است.
دکتر نانسی مسنیر مدیر مرکز ملی ایمن سازی و بیماری های تنفسی روز سه شنبه گفت: اطلاعات به سرعت در حال به روز رسانی هستند و ما امیدواریم که در روزهای آینده اوضاع روشن شود.
به گفته وی، اطلاعات کلیدی تعیین کننده سرعت ویروس از شخصی به شخص دیگر است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 22 ساعت و 19 دقیقه پیش
موضع گیری برخی نامزدها سنخیتی با جایگاه نمایندگی ندارد

موضع گیری برخی نامزدها سنخیتی با جایگاه نمایندگی ندارد حمیدرضا تاملی سه شنبه شب در نشستی با فعالان رسانه ای و فضای مجازی در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اردستان بیان کرد: رسانه ها در این شرایط در جایگاهی هستند که می توانند زمینه فکری برای مردم فراهم کنند تا موضوع مهم مشارکت در انتخابات محقق شود و نگاه مردم به دستگاه های اجرایی تغییر کند.
وی افزود: سرنوشت امور زندگی چهار سال مردم در گرو این انتخابات است و اگر به انتخاب اصلح منجر شود، مصلحت مردم در این چهار سال آینده رقم خواهد خورد.
فرماندار اردستان تاکید کرد: فعالان رسانه ای در دنیا به عنوان یک طبقه نخبگانی شناخته می شوند که می توانند کمک کنند تا مردم بتوانند زمینه یک انتخابات سالم ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 22 ساعت و 29 دقیقه پیش
مقامات قضایی امریکا خواستار افزایش جریمه هالک بانک ترکیه شدند

مقامات قضایی امریکا خواستار افزایش جریمه هالک بانک ترکیه شدند به گزارش روزنامه فایننشال تایمز، دادستان های ایالات متحده از یک قاضی خواسته اند که مجازات های تشدید کننده ای را برای هالک بانک متعلق به دولت ترکیه اعمال کند تا این مجازات باعث شود که نمایندگان آن در دادگاه رسیدگی به اتهامات علیه این بانک حاضر و پاسخگویی شوند.
جفری برمن دادستان آمریکایی از قاضی خواسته است جریمه روزانه یک میلیون دلار به خاطر تحقیر دادگاه به هالک بانک تحمیل کند، مجازاتی که وی گفت برای هر هفته عدم اجرای آن باید دو برابر شود.
هالک بانک که بزرگترین سهامدار آن دولت ترکیه است به رغم دریافت دو احضاریه تا کنون از شرکت کردن در جلسات دادگاه و پاسخگویی به اتهامات خودداری کرده ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 22 ساعت و 39 دقیقه پیش
مقتدا صدر: بیگانگان جایی در عراق ندارند

مقتدا صدر: بیگانگان جایی در عراق ندارند اشاره رهبر جریان صدر به طرح پارلمان عراق در مورد خروج نظامیان خارجی از جمله نیروهای آمریکایی از این کشور است که 15 دی ماه بدنبال اقدام واشنگتن در به شهادت رساندن سردار قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس تصویب شد.
در پیام تصویری صدر در توئیتر آمده است: مردم قیام کرده اند و فریاد آنان همچون غرش شیران است که هرچه شدت بگیرد پیروزی نزدیکتر است، بیگانگان را بر می کَند و ظلم و جور فاسدان را از میان می برد.
رهبر معنوی ائتلاف سائرون اضافه کرد: حاکمیت، آزادی و اصلاحات، مطالبات ریشه ای مردم است، کسانی که عاشق میهن متحد خود هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 22 ساعت و 49 دقیقه پیش
اسامی هیات وزیران دولت جدید لبنان منتشر شد

اسامی هیات وزیران دولت جدید لبنان منتشر شد به گزارش خبرگزاری ملی لبنان، محمود مکیه مدیرکل نخست وزیری لبنان از طرف دیاب نام وزیران و وزارتخانه های آنان را به شرح زیر اعلام کرد:
- رئیس دولت (نخست وزیر): حسان دیاب
- وزیردفاع و معاون نخست وزیر : زینة عکر
- وزیر دارایی : غازی وزنی
- وزیر کشور : محمد فهمی
- وزیر امور خارجه: ناصیف حتی
- وزیر اقتصاد و تجارت: راؤول نعمة
- وزیر ارتباطات : طلال حواط
- وزیر بهداشت : حمد حسن
- وزیر نیرو: ریمون غجر
- وزیر خدمات عمومی: میشال نجّار
- وزیر کار: لمیا یمّین دویهی
- وزیر اطلاع رسانی: منال عبد الصمد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 22 ساعت و 58 دقیقه پیش
سازمان ملل با اعزام نیرو به لیبی مخالفت کرد

سازمان ملل با اعزام نیرو به لیبی مخالفت کرد غسان سلامه در مصاحبه با روزنامه آلمانی دیه ولت گفت: من همچنان مخالف اعزام نیروهای بین الملل به لیبی هستم در نتیجه ما به دنبال عملیات نظامی در این کشور نیستیم.
وی در ادامه افزود: چیزی که هم اکنون بسیار مهم است تبدیل این آتش بس شکننده به آتش بس دائمی است که این اقدام نیازمند حضور ناظران نظامی است تا نیروهای سازمان ملل.
رهبران جهان روز یکشنبه در کنفرانسی در برلین توافق کردند که یک کمیته بین المللی پیگیری در مورد بحران لیبی را تشکیل دهند.
کمیته بین المللی پیگیری در مورد بحران لیبی با هدف تأمین آتش بس پایدار و اجرای تحریم تسلیحاتی سازمان ملل که تقریباً برای یک دهه نادیده گرفته ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 22 ساعت و 59 دقیقه پیش
افزون بر چهار هزار مددجوی ثابت از کمیته امداد ساوه خدمات دریافت می کنند

افزون بر چهار هزار مددجوی ثابت از کمیته امداد ساوه خدمات دریافت می کنند عباس محمدی هزاوه شامگاه سه شنبه در آیین افتتاح پانزدهمین مرکز نیکوکاری ساوه در مسجد امام سجاد(ع) منطقه کارگر، افزود: در مجموع افراد تحت پوشش کمیته امداد در سطح این شهرستان هفت هزار و 300 نفر است و بر اساس برنامه بخشی از این افراد پس از توانمندسازی و اشتغال به کار از چرخه امداد خارج و نیازمندان جدید جایگزین آنها می شوند.
وی افزود: هدف کمیته امداد از ایجاد مراکز نیکوکاری واگذاری امور به مردم برای کاستن از فرایندهای پیچیده اداری و همچنین افزایش سطح مشارکت است.
رئیس کمیته امداد شهرستان ساوه گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 23 ساعت و 28 دقیقه پیش
پمپئو از گفت وگوی امریکا با رییس جمهوری ونزوئلا خبر داد

پمپئو از گفت وگوی امریکا با رییس جمهوری ونزوئلا خبر داد به گزارش یو اس نیوز، پمپئو با توجه به شکسته شدن یخ مذاکرات میان آمریکا و ونزوئلا گفت: در ماه های اخیر گفت وگوهایی با مادورو صورت گرفته، اما در این مذاکرات هیچ نشانه ای از برگزاری انتخابات آزاد و عادلانه توسط مادورو در ونزوئلا وجود نداشته است.
رییس جمهوری ونزوئلا روز یکشنبه گفت که وی آماده گفت وگوی مستقیم با امریکا و دونالد ترامپ رییس جمهوری و خوان گوایدو رهبر مخالفان است.
مادورو در مصاحبه با روزنامه واشنگتن پست افزود: اگر میان دولت ها احترام باشد، مهم نیست که ایالات متحده چقدر بزرگ باشد و اگر گفت وگو و تبادل اطلاعات صادقانه وجود داشته باشد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 23 ساعت و 28 دقیقه پیش
معاون عمرانی استانداری خوزستان خواستار عذرخواهی شهرداری اهواز شد

معاون عمرانی استانداری خوزستان خواستار عذرخواهی شهرداری اهواز شد فاضل عبیات سه شنبه شب در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: با شناختی که از فرد مصاحبه شونده دارم امیدوارم که اظهارات ناصواب منتشر شده از سوی شهرداری اهواز ناشی از اشتباه برداشت رسانه ناقل خبربوده باشد.
وی گفت اما اگر این اظهارات درست نقل شده باشد شهرداری اهواز ملزم است که ضمن عذرخواهی در خصوص تصحیح این اظهارات غیر قانونی هرچه سریعتر اقدام کند و در جهت تقویت فضای همکاری متقابل گام بردارد.
وی گفت:در شرایطی که شهر اهواز بیش از هر چیز نیازمند تعامل و هم افزایی همه دستگاه های مسئول بوده و تلاش در جهت بهبود شرایط زندگی و محافظت از سلامت شهروندان و ارائه خدمات شهری مناسب تر به ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 23 ساعت و 47 دقیقه پیش
ترامپ در دیدار با عمران خان از بهبود روابط با پاکستان خبر داد

ترامپ در دیدار با عمران خان از بهبود روابط با پاکستان خبر داد به گزارش رسانه های پاکستان، ترامپ که پیش از شروع گفت وگوهای رسمی با نخست وزیر پاکستان به پرسش خبرنگاران حاضر در نشست پاسخ می داد، مدعی شد: روابط کنونی آمریکا با پاکستان در سطح بهتری در مقایسه با سال های گذشته قرار دارد.
رییس جمهوری آمریکا به تنش های موجود در روابط پاکستان و هند اشاره کرد و با تکرار این ادعا که واشنگتن در گذشته نیز به تنش زدایی میان رقبای جنوب آسیا کمک کرده بود، گفت: آمریکا همچنان مایل به کمک در این خصوص است.
عمران خان نیز در خلال این نشست به خبرنگاران گفت: تداوم مناقشه در روابط با هند مسئله جدی برای پاکستان است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 23 ساعت و 48 دقیقه پیش
بودجه سال 99 شهرداری قزوین حبابی نیست

بودجه سال 99 شهرداری قزوین حبابی نیست سیاوش طاهرخانی سه شنبه شب در نشست علنی شورای اسلامی شهر قزوین با بیان اینکه بودجه سال آینده با تاکید بر اقتصاد مقاومتی، کسب درآمدهای پایدار و مردم محوری تهیه شده است، تاکید کرد: بودجه سال 99 شهرداری قزوین حبابی نیست.
وی اظهار داشت: بودجه سال 99 شهرداری قزوین بسیار ویژه تر خواهد بود و این بودجه نسبت به بودجه سال 98 تغییرات زیادی خواهد داشت.
طاهرخانی با اشاره به عملکرد یک ماهه خود افزود: برای حل مساله بدهی ها در بانک شهر چهار جلسه برگزار کرده ایم، ساماندهی کمیسیونها و اموال منقول و غیر منقول را نیز در برنامه قرار داده و در مسائل دهکده طبیعت نیز ورود کردیم و اصلاح ساختاری و ساماندهی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 23 ساعت و 58 دقیقه پیش
رایزنی وزیر مشاور عربستان با مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا

رایزنی وزیر مشاور عربستان با مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تارنمای سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا به جزییات بیشتر و موضوعات مطرح شده در این ملاقات اشاره نکرده است.
کلیپ ویدیویی منتشر شده نشان می دهد که بورل هنگام دست دادن با الجبیر به این نکته اشاره می کند که تاکنون از عربستان دیدار نکرده و وزیر مشاور در امور خارجه عربستان هم پاسخ می دهد؛ این مساله برای او جای سوال است.
این ملاقات در حالی صورت می گیرد که اوضاع خاورمیانه پس از به شهادت رسیدن سردار سپهبد قاسم سلیمانی و همرزمانش توسط ارتش آمریکا ملتهب شده است.
سردار سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ابومهدی المهندس معاون سازمان نیروهای مردمی عراق به همراه ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 23 ساعت و 59 دقیقه پیش
تردد در جاده های روانسر با زنجیر چرخ امکان پذیر است

تردد در جاده های روانسر با زنجیر چرخ امکان پذیر است محمد فلاح سه شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: هم اکنون سه اکیپ راهداری در جاده های شهرستان روانسر مشغول برفروبی و نمک پاشی هستند.
وی ادامه داد: محور روانسر به پاوه به دلیل شرایط توپوگرافی کاملا برف گیر است و تردد در این محور به کندی صورت می گیرد و راهداران نیز برای تردد بهتر کاربران جاده ای بی وقفه در حال انجام ماموریت هستند.
رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای روانسر اظهار داشت: 33 نفر از عوامل راهداری با 20 دستگاه ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین راهداری و برفروبی در 412 کیلومتر از راه های حوزه استحفاظی این شهرستان به انجام وظیفه می پردازند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
کمیساریای حقوق بشر عراق : 10 نفر کشته شدند

کمیساریای حقوق بشر عراق : 10 نفر کشته شدند به گزارش تارنمای شبکه تلویزیونی "سومریه نیوز" کمیساریای عالی حقوق بشر عراق در بیانیه ای اعلام کرد که این نهاد از طریق تیم هایی که تظاهرات را در میادین مختلف در شهرهای عراق رصد می کردند، کشته و زخمی شدن این تعداد را تأیید می کند.
این نهاد حقوق بشری همچنین مدعی شد که در جریان این اعتراضات 36 معترض نیز توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.
تاکنون مقام های عراقی اظهار نظری در خصوص گزارش این نهاد حقوق بشری نکرده اند.
در ادامه این بیانیه آمده است:همزمان با این که کمیساریای عالی حقوق بشر بر تضمین آزادی بیان، عقیده و برگزاری تظاهرات مسالمت آمیز تأکید دارد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز 47 قطعه ویلاباغ دزفول

تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز 47 قطعه ویلاباغ دزفول به گزارش ایرنا از روابط عمومی امور اراضی استان خوزستان، این ساخت و سازها به استناد تبصره 2 ماده 10 قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها و در راستای اجرای حکم قضایی تخریب شدند.
ساخت و سازهای غیرمجاز مربوط به 2 مورد کوچه باغ 15 و 32 قطعه ای واقع در مناطق قمش شهرستان دزفول بودند.
مساحت این باغ ها 60 هزار مترمربع بود و تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز آنها در حضور نماینده دادستان، یگان حفاظت امور اراضی استان خوزستان، جهاد کشاورزی دزفول و ماموران انتظامی انجام شد.
به گزارش ایرنا استفاده غیرمجاز از منابع آب زیر زمینی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
رشد شرکت های دانش بنیان اسفراین هفت برابر کشور است

رشد شرکت های دانش بنیان اسفراین هفت برابر کشور است مهران گرمه ای سه شنبه شب در دومین جشنواره ایده های برتر اسفراین با اشاره به رشد مطلوب این شهرستان نسبت به استان در این حوزه، اظهار داشت: اکنون از 16 شرکت دانش بنیانی که در استان فعال شده اند 6 شرکت در شهرستان اسفراین فعالیت دارند.
وی از فضای نوآوری به عنوان پیشران توسعه اقتصادی یاد کرد که بر حوزه افتصاد و افزایش درآمد جامعه تاثیر می گذارد و افزود: مرکز رشد اسفراین اگرچه 4 سال پیش، و البته کمی دیر فعال شده است اما توانسته است در حوزه فناوری خراسان شمالی به خوبی بدرخشد.
وی با تاکید بر اینکه هیچ محدودیتی برای حمایت از طرح های فناورانه ای که در چهارچوب درست اجرا شود، وجود ندارد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
وزیر دفاع انگلیس به دنبال راهی برای پرداخت بدهی ایران است

وزیر دفاع انگلیس به دنبال راهی برای پرداخت بدهی ایران است بنا بر این گزارش بن والاس که پیشتر ریاست گروه دوستی پارلمانی انگلیس و ایران را برعهده داشت، اینک در کسوت وزیر دفاع انگلیس در تلاش است از طریق کمک های بشر دوستانه این بدهی را پرداخت کند.
به نوشته گاردین، مقامات رسمی ایران هم مترصد هستند که اگر انگلیس در این موضوع جدی است، مقامات بلند پایه خود را برای مذاکره راهی لندن کنند.
حمید بعیدی نژاد سفیر ایران در انگلیس روز یکشنبه با انتشار پیامی در توییتر نوشت: روزهای استماع دادگاه تجدیدنظر مربوط به بخش کوچکی از مبلغ بدهی قرارداد تسلیحاتی انگلیس به ایران، در لندن تشکیل می گردد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
پوتین دستور آغاز بکار کابینه دولت جدید روسیه را صادر کرد

پوتین دستور آغاز بکار کابینه دولت جدید روسیه را صادر کرد بر اساس این حکمی که روز سه شنبه در سایت مطبوعاتی رئیس جمهوری روسیه منتشر شده است، میخاییل میشوستین، نخست وزیر روسیه، 9 معاون دارد که یک نفر معاون اول است.
آندره بلائوسف معاون اول نخست وزیر شده و هشت معاون دیگر نیز دمیتری گریگورنکو (رئیس دفتر نخست وزیر)، یوری تروتنف نماینده رئیس جمهوری در خاور دور روسیه، ویکتوریا آبرامچنکو، تاتیانا گولیکووا، یوری بوریسوف، دمیتری چرنیشنکو، الکسی اورچوک و مارات خوسنولین هستند.
اولگا لیوبیمووا وزیر فرهنگ، یوگنی دیتریخ وزیر حمل و نقل، دمیتری پاتروشف وزیر کشاورزی، ولادیمیر یاکوشوف وزیر ساختمان سازی و خدمات مسکن ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
نامزدهای مرحله دوم شورای ائتلاف نیروهای انقلاب انتخاب شدند

نامزدهای مرحله دوم شورای ائتلاف نیروهای انقلاب انتخاب شدند محسن پیرهادی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا، لیست فهرست 159 نفره شورای ائتلاف نیروهای انقلاب، اظهار کرد: این لیست مربوط به بررسی مرحله دوم نامزدهای شورای ائتلاف نیروهای انقلاب است که با مصاحبه و بررسی رزومه ها، بعد از اینکه 332 نفر از طریق پیشنهادات احزاب و تشکل های سیاسی و اشخاص حقیقی انتخاب شده بودند، نهایی شد.
سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب افزود: به این ترتیب که هر حزب و شخص حقیقی، در بازه ای که معین شده بود، افراد پیشنهادی خود را به شورای ائتلاف ارائه و کسانی که حائز بیشترین آرا شدند، یعنی بیش از دیگران در فهرست های پیشنهادی قرار گرفته بودند، گزینش، که نتیجه آن ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
تعرفه بر صادرات خودرو اروپا روی میز ترامپ

تعرفه بر صادرات خودرو اروپا روی میز ترامپ به گزارش رویترز، ترامپ در جمع خبرنگاران گفت که وی روز سه شنبه مذاکرات بسیار خوبی با اتحادیه اروپا داشته است، اما اگر توافق صورت نگیرد، واشنگتن تعرفه بر خودروهای وارداتی را در نظر خواهد گرفت.
ترامپ در نشست سالانه مجمع جهانی اقتصاد در داووس با اشاره به تعرفه ها گفت: ما انتظار داریم که بتوانیم با اروپا معامله کنیم و اگر آن ها معامله ای انجام ندهند، ما مطمئناً بسیار جدی تصممیات جدید خواهیم گرفت.
کاخ سفید تا کنون بارها تصمیم خود در مورد وضع تعرفه بر خودروهای اروپا را به تعویق انداخته بوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
انتقاد مدیران استیضاح ترامپ از احضار نشدن شاهدان

انتقاد مدیران استیضاح ترامپ از احضار نشدن شاهدان نخستین جلسه محکمه استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا بعدازظهر سه شنبه آغاز به کار کرد و پس از آن قاضی جان رابرتز گردشی از پرونده استیضاح را قرائت کرد.
پس از آن، نوبت به اظهارات وکلای کاخ سفید و مدیران استیضاح مجلس نمایندگان رسید که پت سیپلونی به عنوان سرپرست وکلای مدافع ترامپ از قطعنامه پیشنهاد میچ مک کانل رهبر اکثریت جمهوریخواه سنا حمایت کرد و آن را روندی منصفانه دانست.
به دنبال اظهارات مختصر سیپلونی، آدام شیف به عنوان سرپرست مدیران استیضاح و عضو مجلس نمایندگان به تشریح نظرات خود پرداخت و در آن از اینکه هیچ شاهدی برای این محکمه فراخوانده نشده اند و هیچ سندی هم از کاخ سفید ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
مترجم جوان گیلانی آن روی سکه را نشانمان داد

مترجم جوان گیلانی آن روی سکه را نشانمان داد "آن روی سکه" روایت مرد جوانی به نام بارتالومیو نیل است که 39 سال با مادرش زندگی کرده و پس از مرگ او نمی داند چگونه روی پای خود بایستد .
وندی مشاور مو سرخش می گوید او باید دسته اش را پیدا کرده و آشیانه را ترک کند. اما؛ چگونه مردی که تمام زندگی اش در مادرش، مراسم عشای ربانی و کتابخانه خلاصه شده می تواند پرواز کند؟
بارتالومیو با پیدا کردن نامه ای از بازیگری به نام ریچارد گیر تحت عنوان "تبت را آزاد کنید" در کشوی لباس مادرش گمان می کند سرنخی یافته به این معنا که باید ارتباطی بزرگ در میان باشد. به باور او، این بازیگر در صدد کمک به اوست ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
ترامپ افزایش شمار کشورها در فهرست ممنوعیت سفر به آمریکا را تایید کرد

ترامپ افزایش شمار کشورها در فهرست ممنوعیت سفر به آمریکا را تایید کرد به گزارش تارنمای هیل، ترامپ در مصاحبه با روزنامه وال استریت ژورنال در حاشیه مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوئیس گفت که به دنبال اضافه کردن کشورهای بیشتری به لیست ممنوعیت سفر به آمریکا است.
ترامپ به رغم اصرار خبرنگاران از ارائه نام لیست کشورهای مربوطه را اعلام نکرد.
پیش از این خبرگزاری آسوشیتدپرس در اوایل ماه جاری خبر اضافه شدن کشورهای خارجی در لیست ممنوعیت سفر به آمریکا را منتشر کرده بود.
تایید اضافه شدن کشورها به فهرست ممنوعیت سفر به آمریکا در حالی منتشر می شود که ترامپ به رقابت دوره دوم انتخابات ریاست جمهوری 2020 نزدیک می شود و وی می خواهد با اقدامات ضد مهاجرتی خود رای ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
رفع موانع تردد سالمندان و معلولان میبد در شهر جدی گرفته شود

رفع موانع تردد سالمندان و معلولان میبد در شهر جدی گرفته شود فرزین خادمی روز سه شنبه در شورای ساماندهی امور سالمندان و ستاد مناسب سازی شهرستان افزود : به دنبال نشست قبلی از داروخانه واقع در خیابان امام بازدید و قرار شد اقداماتی برای مناسب سازی صورت گیرد اما متاسفانه هنوز انجام نشده است.
وی در ادامه به بازدید دوباره همراه با هماهنگی از محل های مشخص شده با توجه به صحبت های متصدیان داروخانه در نشست اشاره کرد و خواست آنچه در این ارتباط تعیین می شود حتما به مرحله اجرا درآید.
همچنین رییس اداره بهزیستی میبد گفت : بارها در خطبه های نماز جمعه به مناسب سازی و رفع سد معابر اشاره شد و لازم است با توجه به فاصله ای که در ارتباط با مناسب سازی با شهرهای ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
سیل بیش از 15هزار میلیارد ریال به استان هرمزگان خسارت وارد کرد

سیل بیش از 15هزار میلیارد ریال به استان هرمزگان خسارت وارد کرد فریدون همتی شامگاه سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این میزان خسارت در بخش های راه، ارتباطات، آموزش و پرورش، کشاورزی، بهداشت و درمان، شهرداری ها، مسکن ، برق، حمل و نقل و آب و فاضلاب بوده است.
وی افزود: هم اکنون گزارش خسارت ها را به دولت اعلام شده و فردا در نشست هیات دولت مطرح و در خصوص آن تصمیم گیری می شود.
استاندار هرمزگان تصریح کرد: مجموعه دولت پیگیر شرایط مناطق سیل زده جنوب کشور از جمله هرمزگان هستند و با حمایت های ویژه، خسارت های سیل در کوتاهترین زمان جبران می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
ادعای عربستان به علاقه مندی ریاض به امنیت و ثبات خاورمیانه

ادعای عربستان به علاقه مندی ریاض به امنیت و ثبات خاورمیانه به گزارش خبرگزاری واس عربستان، "ترکی الشبانه" وزیر اطلاع رسانی سعودی در این جلسه که در کاخ "الیمامه" برگزار شد، اعلام کرد که هیات وزیران سعودی آخرین تحولات منطقه ای و بین المللی را بررسی کردند.
الشبانه افزود: عربستان بار دیگر بر حاکمیت قبرس بر سرزمین خود تأکید دارد و ریاض از تمام طرف ها می خواهد که به قطعنامه های شورای امنیت که در راستای برقراری صلح و ثبات در منطقه است، متعهد باشند.
حمایت سعودی از قبرس را می توان اقدام اعتراضی در برابر امضای قرارداد جدید ترکیه و دولت وفاق ملی لیبی دانست. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
برودت هوا مدارس برخی شهرستانهای خراسان رضوی را تعطیل کرد

برودت هوا مدارس برخی شهرستانهای خراسان رضوی را تعطیل کرد رییس اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی شامگاه سه شنبه با بیان این مطلب گفت: با توجه به بارش برف و برودت شدید هوا کلیه مدارس مقطع ابتدایی در شهرستان قوچان و منطقه ششتمد در نوبت صبح روز چهارشنبه دوم بهمن ماه تعطیل است.
مهدی مجیدی فر اضافه کرد:با توجه به برودت شدید هوا مدارس مقطع ابتدایی در شهرستان "کوهسرخ" و منطقه "زبرخان" نیز در نوبت صبح فردا فعالیت خود را با یک ساعت تاخیر آغاز خواهند کرد.
وی اظهار داشت:همچنین مدارس در مقاطع ابتدایی و متوسطه اول در شهرستان طرقبه شاندیز در نوبت صبح فردا با 2 ساعت تاخیر آغاز به کار خواهند کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
سوریه الحاق جولان به اسرائیل را فاقد وجاهت قانونی و سیاسی دانست

سوریه الحاق جولان به اسرائیل را فاقد وجاهت قانونی و سیاسی دانست بشار الجعفری روز سه شنبه در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد که با موضوع فلسطین برگزار شد، افزود: این سازمان بین المللی تحت فشار برخی از اعضای دائمی شورای امنیت، قادر به تصمیم گیری برای پایان دادن به اشغال رژیم صهیونیستی از اراضی عربی نیست.
وی ادامه داد: ناتوانی سازمان ملل در یافتن راه حل عادلانه و جامع برای مساله فلسطین، عده ای را ترغیب کرد که برای فرار از تعهدات قانونی تلاش کنند و به دنبال سرنگونی حقایق و تداوم اشغال اسرائیل باشند.
نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد اضافه کرد: اظهارات واشنگتن در باره قدس اشغالی و جولان اشغالی سوریه اقدامی یک جانبه است که توانایی سیاسی یا ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
صلاحیت چهار داوطلب نامزدی خبرگان رهبری خراسان رضوی تایید شد

صلاحیت چهار داوطلب نامزدی خبرگان رهبری خراسان رضوی تایید شد محمد رضا هاشمی سه شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از مجموع 29 داوطلب شرکت در این انتخابات در خراسان رضوی 12 نفر انصراف دادند و از میان 17 داوطلب باقی مانده صلاحیت چهار نفر توسط شورای نگهبان تایید شده است.
وی گفت: البته مطابق قانون زمان برای اعتراض رد صلاحیت شدگان در نظر گرفته شده است.
بر اساس اطلاعیه شماره چهار شورای نگهبان آن عده از داوطلبان نمایندگی انتخابات اولین میان دوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری که توسط شورای نگهبان احراز صلاحیت نگردیده اند می توانند بر اساس تبصره 2 ماده 16 آیین نامه اجرایی قانون انتخابات مجلس خبرگان رهبری جهت ارائه شکایات خود ظرف مدت سه ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
"کوچه باغ خاطره" کنگره ملی شعر روستا در قاب کتاب

"کوچه باغ خاطره" کنگره ملی شعر روستا در قاب کتاب این کتاب 400 صفحه ای با شمارگان یک هزار نسخه از سوی انتشارات آرتاکاوا به چاپ رسیده و قیمت آن 18 هزار تومان است.
در این مجموعه اشعار کلاسیک، اشعار نو، تصنیف ماه، اشعار کودک و نوجوان و اشعار طنز منتخب سومین کنگره ملی شعر روستا به چاپ رسیده است.
مهرابی در مقدمه این کتاب عنوان کرده است، سومین کنگره ملی شعر روستا با موضوعات همدلی و همزبانی در روستا، آداب و رسوم فرهنگ روستا، نقش مردم روستا در تولید و خودکفایی، نقش مساجد و حسینیه ها در روستا، فرهنگ ایثار و شهادت و ... پذیرای 450 اثر از شاعران سراسر کشور بود، تعداد قابل توجه آثار و استقبال دوستان شاعر ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
کشت گیاهان کم آبخواه و پرورش دام صنعتی در اولویت کار کشاورزان ابرکوه باشد

کشت گیاهان کم آبخواه و پرورش دام صنعتی در اولویت کار کشاورزان ابرکوه باشد محمد کاظمی نسب عصر سه شنبه در حاشیه بازدید از روند ساخت چند واحد محصول گلخانه ای و پرورش گاو شیری شهرستان به خبرنگار ایرنا افزود: در این شهرستان هر ثانیه چهار هزار و 500 لیتر آب در بخش کشاورزی استحصال می شود ،کشاورزان باید این میزان آب را به روش های نوین در بخش کشاورزی مصرف کنند.
وی بابیان اینکه از حدود 15 هزار هکتار اراضی کشاورزی ، تاکنون در چهار هزار و 500 هکتار آبیاری نوین اجرا شده است ، تاکید کرد: کشاورزان از کاشت محصول پرآبخواه به جد خودداری کنند و به کشت های گلخانه ای و کم آبخواه نظیر زعفران و پسته و گیاهان دارویی روی آورند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
یزد ظرفیت تبدیل شدن به پایلوت اقتصاد دانش بنیان کشور را دارد

یزد ظرفیت تبدیل شدن به پایلوت اقتصاد دانش بنیان کشور را دارد محمدعلی طالبی روز سه شنبه در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در اتاق بازرگانی یزد، افزود: معنا و مفهوم اقتصاد دانش بنیان، تقویت یک بخش یا حذف بخشی دیگر نیست و صنعت استان نیز می تواند به یک صنعت دانش بنیان تبدیل شود و از توانایی نیروهای تحصیل کرده بومی در مسیر تحقق این هدف استفاده شود.
طالبی اظهار داشت: استان یزد در برخی زمینه ها مثل آب یا محیط زیست با محدودیت هایی مواجه است بنابر رویکرد توسعه در حوزه صنعت باید مبتنی بر رونق مرکز نوآوری نساجی و کاشی و سرامیک و فولاد که اخیرا ایجاد شده باشد تا یزد به پایلوت اقتصاد دانش بنیان تبدیل شود و به این چشم انداز دست پیدا کنیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
توضیحات موسوی درباره اظهارات ظریف و خروج از ان پی تی

توضیحات موسوی درباره اظهارات ظریف و خروج از ان پی تی به گزارش سه شنبه شب اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، موسوی در این باره افزود: آنچه محمدجواد ظریف در مجلس بیان کردند بخشی از مفاد نامه رییس جمهوری اسلامی ایران خطاب به سران 1+4 در اردیبهشت امسال بوده است.
وی گفت: رییس جمهوری در نامه خود در آن خطاب به آنان تصریح کرد که در صورت ارجاع پرونده هسته ای ایران به شورای امنیت و بازگشت قطعنامه های تحریمی پیش از برجام، جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک گزینه جبرانی از NPT خارج خواهد شد. ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
نخستین جلسه محکمه ترامپ تا دقایقی دیگر آغاز می شود

نخستین جلسه محکمه ترامپ تا دقایقی دیگر آغاز می شود پنج شنبه گذشته مفاد اتهامات پرونده استیضاح ترامپ در صحن سنا توسط آدام شیف سرپرست هفت دادستان مجلس نمایندگان قرائت شد و پس از آن، رئیس دیوان عالی آمریکا جان رابرتس ریاست محکمه را با ادای سوگند به وفاداری به قانون اساسی و قضاوت بی طرفانه برعهده گرفت.
حال قرار است تا دقایقی دیگر نخستین روز این محکمه برگزار شود و سومین رئیس جمهوری استیضاح شده آمریکا محاکمه شود.
سوء استفاده از قدرت و کارشکنی در تحقیقات کنگره دو عنوان اصلی اتهام دونالد ترامپ چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا است که به پشت گرمی اکثریت جمهوریخواهان در مجلس سنا، به اجلاس اقتصادی داووس رفته است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
5637 یتیم درکهگیلویه و بویراحمد چشم انتظار حمایت نیکوکاران هستند

5637 یتیم درکهگیلویه و بویراحمد چشم انتظار حمایت نیکوکاران هستند قباد مبشری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تعداد ایتام و فرزندان محسنین زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد 10 هزار و 670 نفر است.
وی افزود: پنج هزار و 637 نفر از این تعداد معادل 53 درصد چشم انتظار حمایت افراد حامی بومی و غیربومی هستند.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: پنج هزار و 33 نفر از این تعداد معادل 47 درصد نیز حامی دارند.
مبشری عنوان کرد: 2 هزار و 808 نفر از مجموع این پنج هزار و 33 نفر یتیم بوده و 2 هزار و 225 نفر نیز فرزندان محسنین هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
تیم فوتبال فرهنگ ایثار آستارا شهرداری اردبیل را گلباران کرد

تیم فوتبال فرهنگ ایثار آستارا شهرداری اردبیل را گلباران کرد این مسابقه عصر سه شنبه در ورزشگاه وحدت آستارا برگزار شد و گل های تیم فرهنگ ایثار آستارا را پویا پورالخاص دقیقه 15، رضا شیخی دقیقه 48، محسن رحیمی دقیقه 81 و امین انصاری در دقایق 27، 32 و 88 به ثمر رساندند.
تیم فرهنگ ایثار آستارا تاکنون در این مرحله، یک برد، سه باخت و دو مساوی کسب کرده است و در جایگاه هفتم جدول 10 تیمی گروه دوم مسابقات قرار دارد.
قضاوت دیدار بر عهده حسین گنج خانلو، اصغر ملکی و محمد عبدلی از استان زنجان بود و فرهنگ ایثار آستارا در هفته هفتم این مرحله از مسابقات لیگ دسته سوم کشور، مهمان تیم پاس گیلان خواهد بود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
دو خبر از فوتبال ساحلی و فوتسال هرمزگان

دو خبر از فوتبال ساحلی و فوتسال هرمزگان سوت رقابتهای لیگ برتر فوتبال ساحلی هرمزگان که از روز یکشنبه هفته جاری به صدا درآمده ، عصر امروز نخستین فینالیست خود را شناخت.
عصرسه شنبه تیم دریادلان جنوب بندرعباس توانست با پیروزی سه بر دو برابر پرسپولیس بندرعباس و با کسب شش امتیاز به عنوان نخستین تیم به فینال این رقابتها راه یابد.
مسابقات لیگ برتر فوتبال ساحلی هرمزگان با حضور شش تیم در دو گروه به صورت متمرکز برگزار می شود که در گروه اول تیم های دریادلان جنوب، پرسپولیس و شهدای برتمب و درگروه دوم تیم های طوفان طاهروئیه سیریک ، اتحاد کردر سیریک و کیمیا جاسک با هم رقابت می کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
40 درصد اعتبار مدیریت پسماند استان های شمالی سهم گیلان است

40 درصد اعتبار مدیریت پسماند استان های شمالی سهم گیلان است پویا شهشهانی روز سه شنبه در جلسه کارگروه مدیریت پسماند در فرمانداری آستارا گفت: دولت با اهمیت دادن به محیط زیست، تصمیمات و اعتبارات خوبی برای مدیریت پسماند در نظر گرفته است اما در بسیاری مواقع در اجرای طرح های مرتبط، با مشکل مواجه می شویم.
وی افزود: محل دفن زباله های آستارا و تالش به علت نزدیکی به نوار ساحلی دریای خزر، تهدیدی برای محیط زیست است و با توجه به حجم زباله های خانگی و گاه تفکیک نشدن در مبدا، احتمال ایجاد مشکل زیست محیطی جدی وجود دارد و ساماندهی محل های دفن باید جدی گرفته شود.
ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
کشاورز: سیاست وزارت جهاد کشاورزی غنی سازی محصولات کشاورزی است

کشاورز: سیاست وزارت جهاد کشاورزی غنی سازی محصولات کشاورزی است عباس کشاورز عصر سه شنبه در آیین افتتاح هفتمین نمایشگاه نهاده های کشاورزی با تمرکز بر تولید داخلی افزود: جامعه ما باید غذای غنی را توسط عناصر غذایی دریافت کند زیرا تامین مکمل های غذایی برای همه مردم مقدور نیست.
کشاورز اضافه کرد: با وجود اینکه میوه و دانه خود دارای عناصر غنی هستند اما برای غنی سازی محصولات کشاورزی باید مواد مغذی گیاه از طریق تغذیه تامین شود.
وی اظهار داشت: به طور مثال گندم به طور طبیعی با دریافت کود سرک و اوره پروتئینش افزایش می یابد اما این کافی نیست و باید عناصر دیگر از جمله روی، آهن، کلسیم، منگنز را در محصولات کشاورزی تامین کنیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
تفاهم نامه چند جانبه حقوق کودک در بوشهر امضا شد

تفاهم نامه چند جانبه حقوق کودک در بوشهر امضا شد این تفاهم نامه میان استانداری، دادگستری کل، اداره های کل آموزش و پرورش، بهزیستی، معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی و سازمان مردم نهاد جمعیت امام علی(ع) بوشهر به امضا رسید.
رئیس کل دادگستری استان بوشهر در آیین امضای این تفاهم نامه اظهار داشت: تفاهم نامه های چند جانبه در صورتی که متمرکز پیگیری و اجرایی شود نتایج ملموس تری خواهد داشت.
علی جمادی افزود: پیشگیری و مهار بحران تا قبل از وقوع ضروری و راهکار کم هزینه تری است.
وی ادامه داد: هر چند کودک آزاری و کودک همسری امری تقبیح شده است ولی باید بر اساس آمار دقیق موضوع ها را اولویت گذاری و پیگیری کنیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
50 اثر به دبیرخانه نخستین جشنواره خبر خوب هرمزگان ارسال شد

50 اثر به دبیرخانه نخستین جشنواره خبر خوب هرمزگان ارسال شد فاطمه رکن الدینی عصر سه شنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این جشنواره از شهریورماه امسال کلید خورد و تا مهرماه ادامه داشت که از مجموع آثار ارسال شده با رای هیأت داوران، 14 اثر به عنوان برگزیده و هشت اثر نیز به عنوان شایسته تقدیر انتخاب شدند.
رکن الدینی خاطرنشان کرد: این جشنواره در 2 بخش ویژه شامل برنامه ها و دستاوردهای دولت و بخش آزاد برگزار شد که مردم محور بودن آثار تولیدی، بیان دستاوردها و اقدامات دولت از زبان مردم و به روز بودن اخبار از ویژگی های مهم آن است.
وی افزود: جشنواره خبر خوب در هرمزگان توسط اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری هرمزگان و در راستای توجه به ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
استاندار کرمانشاه: ادارات در زمینه پیشگیری از اعتیاد اقدام کنند

استاندار کرمانشاه: ادارات در زمینه پیشگیری از اعتیاد اقدام کنند هوشنگ بازوند سه شنبه شب در نشست شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهارداشت: آموزش و پرورش به عنوان نهادی تأثیرگذار و متولی تعلیم و تربیت در زمینه افزایش آگاهی خانواده ها و دانش آموزان نسبت به مقوله اعتیاد با برگزاری کلاس های آموزشی در سطوح مختلف تحصیلی اثربخش و فعال باشد.
وی افزود: نهادهای متولی در محیط های آسیب پذیر با برنامه های مدون و دارای امکان سنجی و البته اثربخشی ورود پیدا کنند و ضمن ارتقاء سطح دانش والدین، نوجوانان و جوانان در کاهش آسیب های اجتماعی اهتمام جدی داشته باشند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
پس از سیلاب بلوچستان

پس از سیلاب بلوچستان ایرنا - بلوچستان - پس از بارندگی سیل آسا و بی سابقه در جنوب سیستان وبلوچستان سیل به شمار زیادی از منازل مسکونی آسیب وارد شد.تصاویر چند روز پس از سیلاب را نشان می دهد که مردم در تلاش هستند با شست وشو لوازم خانه و پوشاک خود به زندگی عادی بازگردند. ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
میبد تنها تولید کننده موتور برقی موتورسیکلت در استان یزد است

میبد تنها تولید کننده موتور برقی موتورسیکلت در استان یزد است یک شرکت تولیدی میبد با ایجاد اشتغال برای 11 نفر تولید موتورهای برقی را از سال 95 شروع کرده و ماهانه حدود 200 دستگاه موتور تولید می کند.
مدیرعامل این شرکت تولیدی می گوید: پدرش 30 سال به عنوان فروشنده و تولید کننده موتورسیکلت فعالیت دارد و به نوعی به صورت خانوادگی در این حوزه فعال هستیم و با توجه به اینکه بسیاری کشورها ، استفاده از موتورهای برقی به جای موتورهای بنزینی را در دستور کار دارند، لذا ایده تولید موتورهای برقی را دنبال کردیم.
سید جواد سیدمحمدی افزود: تاکنون برای سه نمونه محصول تاییدیه نشان استاندارد ملی ایران اخد شد، 2 نمونه آن به مرحله تولید انبوه رسیده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
جدال شهرداری ارومیه و فولاد اصفهان در دیدار معوقه هفته هفتم

جدال شهرداری ارومیه و فولاد اصفهان در دیدار معوقه هفته هفتم دیدار تیم های والیبال شهرداری ارومیه و فولاد سپاهان اصفهان قرار بود روز 29 آبان به میزبانی اصفهان برگزار شود که در آن زمان لغو شد؛ 2 تیم از ساعت 16 فردا، چهارشنبه در سالن شهدای مخابرات این شهر به مصاف هم می روند.
تیم والیبال شهرداری ارومیه هم اکنون با یک بازی کمتر نسبت به رقبا 16 امتیاز از 9 دیدار خود اندوخته و در رده ششم جدول قرار دارد و تیم فولاد سپاهان اصفهان با کسب 21 امتیاز در رده چهارم است.
مسعود ذوقی با کمک امید فولادی وند قضاوت این دیدار را بر عهده دارند و محمدحسن خوشدل و نادر انصاری ناظران سازمان لیگ فدراسیون در این مسابقه هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
عضو راشد مجلس نمایندگان: جمهوری خواهان استیضاح ترامپ را ناعادلانه پیش می برند

عضو راشد مجلس نمایندگان: جمهوری خواهان استیضاح ترامپ را ناعادلانه پیش می برند به گزارش روزنامه نیویورک تایمز، آدام شیف که یکی از حامیان جدی خروج ترامپ از کاخ سفید بوده است در جمع خبرنگاران با انتقاد از روند برگزاری استیضاح رییس جمهوری در مجلس سنا گفت: چنین روندی یک دادگاه عادلانه را تعیین نمی کند، و مردم آمریکا ناامیدانه به این نوع از برگزاری دادگاه نگاه می کنند.
شیف در ادامه افزود: ما امروز به عنوان مدیران محاکمه ترامپ درخواست تجدید نظر از طرف سناتورها هستیم تا به سوگندی که خورده اند، عمل کنند زیرا در جلسات دادگاه باید عدالت بی طرفانه انجام شود و یک محاکمه عادلانه برگزار شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
رسم غلط تیراندازی در عزاداری جان جوان اهوازی را گرفت

رسم غلط تیراندازی در عزاداری جان جوان اهوازی را گرفت سردار حیدر عباس زاده شامگاه سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اعلام این خبر بیان کرد: در پی اعلام مرکز فوریت های پلیس 110 مبنی بر تیراندازی غیرمجاز در آیین عزاداری و قتل یکی از جوان روستایی از توابع شهرستان اهواز در ظهر امروز، ماموران پلیس و یگان های امدادی در محل حاضر شدند.
وی افزود: ماموران پلیس با کار اطلاعاتی قاتل را شناسایی و با هماهنگی قضایی وی را در عملیاتی در مخفیگاهش دستگیر و یک قبضه سلاح کلاشینکف که در قتل از آن استفاده شده بود را کشف کردند.
سردار عباس زاده با بیان اینکه متهم پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی راهی مراجع قضایی شده ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
کره شمالی به تعهدات تعلیق آزمایشات هسته ای پایان داد

کره شمالی به تعهدات تعلیق آزمایشات هسته ای پایان داد به گزارش رویترز، "جو یونگ چول" در کنفرانس خلع سلاح هسته ای تحت حمایت سازمان ملل در ژنو با انتقاد از ادامه تحریم های آمریکا علیه کره شمالی گفت: در 2 سال گذشته پیونگ یانگ آزمایش های هسته ای و آزمایش شلیک موشک های بالستیک بین قاره ای را برای ایجاد اعتماد با ایالات متحده متوقف کرده بود، اما آمریکا در مقابل به انجام دهها مانور نظامی مشترک با کره جنوبی در شبه جزیره و اعمال تحریم ها ادامه داده است.
چول افزود: آمریکا همچنان به اقدامات خصمانه خود برای جلوگیری از توسعه کره شمالی و خفه کردن سیستم سیاسی آن ادامه می دهد و هم اکنون هیچ دلیلی وجود ندارد که به طور یک جانبه به تعهدات خود در قبال بی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
الزام قانونی نصب و ثبت کارتخوان پزشکان تا پایان بهمن

الزام قانونی نصب و ثبت کارتخوان پزشکان تا پایان بهمن به گزارش روز سه شنبه سازمان نظام پزشکی، در این بیانیه آمده است:
در تاریخ 1398/10/28 بر اساس مذاکرات کارشناسی بیش از یک ماه، مشاوره و جلسات متعدد با اعضای هیات رییسه مجمع عمومی، شورای عالی سازمان نظام پزشکی و همچنین روسای شوراهای هماهنگی سراسر کشور و بر اساس اولین مصوبه سی امین و سی و یکمین جلسه شورای عالی نظام پزشکی در 98/9/28 و 98/10/26 سازمان نظام پزشکی برای پیشگیری از ضرر و زیان های احتمالی همکاران مندرج در قوانین مالیاتی موظف به تسریع در عقد تفاهم نامه با سازمان امور مالیاتی شد.
برخی از دوستان به صورت حضوری ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
ویژگی های الگوواره ای به نام تونس مریم مسعود

ویژگی های الگوواره ای به نام تونس مریم مسعود به گزارش پژوهشگر ایرنا، نخستین جرقه انقلاب یاسمین را محمد بوعزیزی جوان بیست و هفت ساله دستفروش در بازار شهر سیدی بوزید زد که در اعتراض به اقدام نیروهای دولتی در جمع آوری بساطش، خود را در میانه خیابان به آتش کشید.
این اتفاق بسرعت در شهرهای مختلف تونس بازتاب داشت و کمتر از یک ماه اعتراض مردمی را رقم زد که به کشته شدن نزدیک به 80 نفر به دست نیروهای نظامی انجامید اما بیست و چهارم دی ماه 1389 (چهاردهم ژانویه 2011) بن علی پس از اعلام سقوط دولت، به همراه خانواده خود از کشور خارج شد و تا آخر عمر (بیست وهشتم شهریورماه 1398) به دامن عربستان سعودی پناه برد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
890 خیابان و کوچه در قزوین به نام شهداست

890 خیابان و کوچه در قزوین به نام شهداست مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران قزوین سه شنبه شب در نشست ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در استانداری قزوین با اعلام این خبر اظهار داشت: امسال با هدف گرامی داشت یاد و خاطره شهدای استان 2 هزار و 450 مراسم برای این سرافرازان برگزار شده است.
غلامرضا حقایق پور همچنین با اشاره به فعالیت موزه شهدا در آستان امامزاده حسین(ع) قزوین،گفت: امسال برای بازدید 15 هزار نفر از جمله دانش آموزان از این موزه برنامه ریزی شد.
این مسوول گفت: ساماندهی 22 گلزار شهدا با 218 مزار شهید از دیگر برنامه ها و اقدامات اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران قزوین در سال جاری بوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
سهم یک و نیم میلیارد تومانی فارس از اعتبارات پژوهشی

سهم یک و نیم میلیارد تومانی فارس از اعتبارات پژوهشی در این جلسه، اولویت های پژوهشی در حوزه های اقلیم و محیط زیست،زیر بنایی و گردشگری،فرهنگ و اجتماع،سلامت، اقتصاد و رونق تولید و سیاست مشخص شد.
استاندار: فارس همواره در قله باشد
استاندار فارس در این جلسه گفت: با توجه به پتانسیل های استان در زمینه های اجتماعی، اقتصاد و صنعت و سایر ظرفیت ها و با توجه به بیانات مقام معظم رهبری فارس باید در تمامی شاخص ها در قله باشد.
رحیمی همچنین با تاکید بر اینکه جایگاه علمی و پژوهشی فارس نباید در کشور تضعیف شود ،اضافه کرد: حل مشکلات اجتماعی در کنار برطرف کردن دغدغه های مردم از ویژگی های طرح های پژوهشی است که در استان فارس اجرایی خواهند شد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
ترکیه و ایران برهمکاری در زمینه صنعت و فناوری تاکید کردند

ترکیه و ایران برهمکاری در زمینه صنعت و فناوری تاکید کردند به گزارش شبکه تی آر تی، مصطفی ورنک در دیدار با ستاری گفت: همکاری های میان ترکیه و ایران به رونق منطقه کمک خواهد کرد.
وزیر صنعت و تکنولوژی ترکیه افزود: تلاش متقابل دو کشور در زمینه های صنعت، فناوری و علوم خاص می تواند به گسترش همکاری ها در زمینه های مختلف منتهی شود.
ورنک در ادامه تاکید کرد که بهبود گفت و گوی نزدیک و همکاری چند بعدی میان ایران و ترکیه نقش بسزایی در ثبات و رونق منطقه و همچنین به نفع مردم میان دو کشور خواهد داشت. من معتقدم که ما می توانیم با تلاش های متقابل همکاری های خود را به ویژه در زمینه های صنعت، فناوری و علوم افزایش دهیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
1100 دستگاه شتاب نگار زلزله در کشور فعال است

1100 دستگاه شتاب نگار زلزله در کشور فعال است محمد رضا ابراهیم پور روز سه شنبه در مراسم بهره برداری از دستگاه شتاب نگاری زلزله در بخش شنبه وطسوج شهرستان دشتی استان بوشهر افزود: علاوه براین هم اکنون 260 دستگاه شتاب نگار زلزله نیز درنقاط مختلف کشور در دست نصب است که با راه اندازی آنها شمار دستگاه های شتاب نگار زلزله فعال در کشور به یکهزار و 360 دستگاه خواهد رسید.
وی بیان کرد: تاکنون 35 ایستگاه شتاب نگار زلزله در استان بوشهر نصب شده است که از این شمار سه ایستگاه در شهرهای خورموج ، کاکی و شنبه شهرستانی دشتی فعال است.
وی تاکیدکرد: کشور ایران در غرب آسیا دارای بزرگترین شبکه شتاب نگاری ثبت زمین لرزه است و در این میان تنها کشور ترکیه ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
حزب کتائب لبنان خواستار انتخابات زودهنگام پارلمانی شد

حزب کتائب لبنان خواستار انتخابات زودهنگام پارلمانی شد به گزارش خبرگزاری ملی لبنان، این حزب پس از نشست هفتگی خود در شرق بیروت بیانیه منتشر و تاکید کرد: بحران لبنان جز با تکوین یک حاکمیت جدید و مدرن (امروزی)، حل شدنی نیست .
در این بیانیه آمده است: به رغم این اکثریت مردم لبنان در وضعیت نامناسب معیشتی و اقتصادی بسر می برند و کشور دولت ندارد؛ مقام ها، احزاب و گروه های سیاسی به بازی سهمیه بندی طایفه ای و تقسیم غنایم و استفاده بردن از وقت، مشغول هستند و این اقدام، مسخره کردن و بازی با سرنوشت شهروندان لبنان است.
در بیانیه حزب کتائب خاطر نشان شده است که با انتخابات زودهنگام پارلمانی، بیشتر نمایندگان تغییر می کنند و راه برای تغییر رییس مجلس ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
رسانه ها نشاط و سرزندگی فضای انتخابات را به جامعه منتقل کنند

رسانه ها نشاط و سرزندگی فضای انتخابات را به جامعه منتقل کنند جعفر مروارید روز سه شنبه در حاشیه بازدید از نگارستان آفرینش سبزوار در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: انتخابات، عرصه نشاط اجتماعی و حق تعیین سرنوشت سیاسی است و رسانه ها نقش مهمی در حضور گسترده آحاد جامعه در این عرصه دارند.
وی با اشاره به اهمیت انتخابات امسال مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: پس از رویداهای اخیر و تجاوزگری آمریکا در به شهادت رساندن سردار سلیمانی و تشییع میلیونی پیکر این شهید والامقام بار دیگر وفاق ملی شکل گرفت و جریان انتخابات این همدلی ملی را تحکیم می بخشد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
ادعای الکاس: میزبانی استقلال از الکویت در امارات

ادعای الکاس: میزبانی استقلال از الکویت در امارات الکاس، امروز (سه شنبه) با انتشار توییتی ضمن اعلام این ادعا، نوشت: تیم الکویت دیدار مرحله پلی آف خود را در لیگ قهرمانان آسیا مقابل استقلال ایران را شنبه هفته آینده (پنجم بهمن ماه) در امارات برگزار خواهد کرد.
قرار است کاروان نماینده کویت برای رویارویی با استقلال، فردا (چهارشنبه) راهی دبی شود.
این در حالی است که استقلال میزبان این دیدار است و به نظر می رسد تلاش های باشگاه های ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا برای تغییر نظر کمیته مسابقات ای.اف.سی بی نتیجه مانده است. با این اوصاف سپاهان، پرسپولیس، شهرخودرو و استقلال از امتیاز میزبانی در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا محروم هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
پاکستان و آمریکا در خصوص تنش زدایی و تحولات منطقه رایزنی کردند

پاکستان و آمریکا در خصوص تنش زدایی و تحولات منطقه رایزنی کردند آلیس ولز معاون وزیر امور خارجه آمریکا که از دو روز پیش برای دیدار رسمی از پاکستان در اسلام آباد حضور دارد، امروز (سه شنبه) با سهیل محمود همتای پاکستانی خود دیدا کرد.
وی پیش تر دیدارهای جداگانه ای نیز با وزیر کشور پاکستان، دستیار ویژه نخست وزیر در امور صنعت و تجارت و همچنین دستیار ویژه نخست وزیر در امور نفت و گاز انجام داد.
وزارت امورخارجه پاکستان در بیانیه ای اعلام کرد: معاون وزیر امورخارجه این کشور با ولز درباره سفرهای اخیر وزیر امورخارجه پاکستان به جمهوری اسلامی ایران، عربستان و آمریکا گفت وگو کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
فرهنگ مدیریتی ما با مساله پیشگیری همخوانی ندارد

فرهنگ مدیریتی ما با مساله پیشگیری همخوانی ندارد کیامرث حاجی زاده روز سه شنبه در نشست اقدامات انجام شده در خصوص بازسازی و جبران خسارت ناشی از بارندگی شدید و آبگرفتگی آذر گذشته در خوزستان، در اداره کل مدیریت بحران استان بیان کرد: متاسفانه در برخی مواقع براساس کارهای کارشناسی عمل نمی شود؛ شاید بخشی از این موضوع به کمبود اعتبارات بازگردد اما بخش عمده آن به نحوه نگرش مدیریت ارتباط دارد چرا که برخی مشکلات پس از وقوع بحران در مدت زمان 48 ساعت حل می شوند اما در 6 ماه گذشته و در زمینه پیشگیری آن کاری انجام نشده است.
وی ادامه داد: در سیلاب فروردین در خوزستان امکانات استان پای کار آمد و 2 هزار ماشین آلات فعال شدند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
نمایندگان از مسوول برگزاری تشییع سردار سلیمانی در کرمان اطلاع ندارند!

نمایندگان از مسوول برگزاری تشییع سردار سلیمانی در کرمان اطلاع ندارند! صبح امروز به دنبال جان باختن حدود 60 نفر از حاضران در مراسم تشییع پیکر سردار قاسم سلیمانی در کرمان، کمیته ای ویژه ذیل کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی تشکیل شد.
اصغر سلیمی، نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی و سخنگوی کمیسیون شوراها در این باره به ایرناپلاس می گوید: کمیته ای تشکیل شد که اینجانب و محمد محمودی شاهنشین از طرف کمیسیون شوراها، آقایان محمدرضا پورابراهیمی و محمدمهدی زاهدی از طرف مجمع نمایندگان کرمان و همچنین آقایان محمدجواد کولیوند و بیت الله عبدالهی به عنوان رییس و معاون در این کمیته حضور داریم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
پرداخت بیش از 17 میلیارد ریال به نانوایی های خراسان شمالی

پرداخت بیش از 17 میلیارد ریال به نانوایی های خراسان شمالی سیدجلال موسوی روز سه شنبه به ایرنا اظهار داشت: این میزان تسهیلات به 70 نانوایی در سطح استان پرداخت شده است.
اظهار داشت: این تسهیلات در سال جاری بیشتر در حوزه تهیه ابزار و ادوات و ماشین آلات پخت هزینه شده است.
وی گفت: امسال برای تعداد 410 واحد نانوایی که از یارانه آرد استفاده می کنند در مجموع 102 میلیارد و 500 میلیون ریال تسهیلات با نرخ 15 درصد در نظر گرفته شده بود.
موسوی اظهار داشت: هر واحد نانوایی می تواند تا سقف 250 میلیون ریال از وام بهره مند شود.
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خراسان شمالی بر ضررت جهت گیری این مبالغ به سوی تامین ماشین آلات پخت و اداوات فراوری و تهیه ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
گواهی پایان تحصیلات دوره متوسطه منوط به کسب مهارت می شود

گواهی پایان تحصیلات دوره متوسطه منوط به کسب مهارت می شود علی اوسط هاشمی عصر سه شنبه درحاشیه نشست مشترک شورای مهارت و کارگروه آموزش و پژوهش فناوری استان قم درجمع خبرنگاران افزود: این توافقنامه به زودی در مقاطع تحصیلی اول و دوم دبیرستان به زودی نهایی می شود.
وی اضافه کرد: معنی این کار نگرش مبنای به مساله مهارت بوده و سبب می شود تا دانش آموزان فقط به رشته های مهندسی و پزشکی نظر نداشته باشند.
هاشمی گفت: دراین طرح دانش آموزان به سمت توانمندی و مهارت زایی حرکت خواهند کرد و برای توسعه مهارت در کشور اجماع کلی به وجود آمده است.
وی بیان کرد: کسب مهارت و ایجاد زمینه آموزش های کاربردی یکی ازدغدغه ها و مطالبه های اصلی امروز مردم از حاکمیت به ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
کار فرهنگی از فعالیت های تاثیرگذار در توسعه جامعه است

کار فرهنگی از فعالیت های تاثیرگذار در توسعه جامعه است رستگار یوسفی روز سه شنبه در آیین تودیع و معارفه مدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان جوانرود تاکید کرد: هر پروژه ای برای توسعه نیاز به پیوست فرهنگی دارد.
وی به اهمیت و جایگاه سینما در جوانرود اشاره کرد و اظهارداشت: امسال برای راه اندازی سینما و تعمیر و تجهیز مجتمع فرهنگی و هنری این شهرستان 2 میلیارد و 800 میلیون ریال اختصاص یافته است.
یوسفی یاد آورشد: دبیرخانه دائمی شورای عکس اورامانات نیز به زودی در شهرستان جوانرود راه اندازی خواهد شد.
معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه نیز گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
نانتس برای سالا رنگ عوض می کند

نانتس برای سالا رنگ عوض می کند سالا یک سال پیش در سانحه هوایی که در مسیر پرواز به کاردیف و به منظور پیوستن به تیم جدیدش، برای وی رخ داد، درگذشت و باشگاه فرانسوی به منظور ادای احترام به وی تصمیم به این اقدام گرفت.
نانتس اعلام کرده است که هواداران نیز می توانند این پیراهن را که تنها برای یک بار تولید می شود، خریداری کنند و عواید آن نیز به باشگاه های دوران کودکی و نوجوانی سالا در آرژانتین خواهد رسید.
در بیانیه منتشر شده توسط نانتس آمده است: از آنجایی که سالا آرزوی پوشیدن پیراهن آرژانتین را داشت، بازیکنان نانتس برای تنها یک بازی پیراهن زرد و سبز همیشگی خود را کنار گذاشته و به جای آن پیراهنی با رنگ های آبی آسمانی و ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
بیمه ها به سمت غربالگری و پیشگیری از بیماری های غیرواگیر حرکت کنند

بیمه ها به سمت غربالگری و پیشگیری از بیماری های غیرواگیر حرکت کنند به گزارش سازمان بیمه سلامت، افشین استوار روز سه شنبه درباره نقش سازمان های بیمه گر در زمینه کنترل و پیشگیری از ابتلای بیمه شدگان به بیماری های غیرواگیر بیان کرد: در حال حاضر بیمه ها هزینه ای برای غربالگری پرداخت نمی کنند و به طور مثال اگر کسی بخواهد در 30 سالگی بررسی کند که به قند خون مبتلا هست یا خیر، هزینه این غربالگری پرداخت نمی شود و از آن طرف، اگر کسی در 40 سالگی به این بیماری مبتلا شود، هزینه درمان او پرداخت می شود.
وی ادامه داد: این در حالی است که اگر آن فرد در 30 سالگی فهمیده بود که در آستانه ابتلا به دیابت قرار دارد، می توانست با کنترل تغذیه و تغییر سبک زندگی خود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
بازار جشنواره فیلم برلین میزبان یک فیلم ایرانی

بازار جشنواره فیلم برلین میزبان یک فیلم ایرانی به گزارش سایت کمپانی امریکن برایتلایت، فیلم که پخش جهانی فیلم سلفی با دموکراسی را بر عهده دارد، پوستر بین الملل این فیلم همزمان با اکران در بخش بازار جشنواره فیلم برلین رونمایی شد.
این فیلم روز یکشنبه 4 اسفندماه برابر با 23 فوریه ساعت 13 در سالن Cinemaxx17 برلین برای نخستین بار روی پرده می رود.
حجم بالای جلوه های ویژه کامپیوتری سلفی با دموکراسی که توسط فرید ناظرفصیحی و تیم ویژوئال طراحی و اجرا شده، تجربه جدیدی در خاورمیانه محسوب می شود.
پولاد کیمیایی، پژمان بازغی، آتیلا پسیانی، سیما تیرانداز، امیرعباس گلاب، دنیا مدنی، نیما شاهرخ شاهی، مهدی صبایی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
توسعه صادرات نیازمند کاهش هزینه های تحمیلی به بخش تولید است

توسعه صادرات نیازمند کاهش هزینه های تحمیلی به بخش تولید است یکی از فعالان اقتصادی قم با تاکید بر اینکه صادرکنندگان برای دریافت یارانه حمل و نقل صادراتی بلاتکلیف هستند، گفت: صادرکنندگان کشورهای خارجی از امتیازهای خاصی از طرف دولت متبوع خود برخوردار هستند و این موجب شده تا رقابتی نامتوازن میان صادرکنندگان ایران با سایر کشورها ایجاد شود که این موضوع سهم صادرات ایران در سایر کشورها را کاهش داده است.
ابوالفضل خاکی، بابیان اینکه تولیدکننده تحت فشارهای بسیار زیادی هستند، ادامه داد: حجم صادرات استان در سال 98 نسبت به سال 97 کاهش یافته است که با ادامه این شرایط به طور قطع روند نزولی صادرات قم در سال آینده نیز ادامه می یابد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
بودجه 98 شهرداری همدان تقدیم شورای شهر شد

بودجه 98 شهرداری همدان تقدیم شورای شهر شد همدان-ایرنا- شهردار همدان گفت: بودجه پیشنهادی سال آتی این نهاد با رقم هفت میلیارد و 931 میلیون و 617 هزار ریال یعنی 23 درصد افزایش نسبت به بودجه سالجاری، تقدیم شورای شهر شد. ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
حضور گسترده مردم در مراسم تشییع شهید سلیمانی توطئه آمریکایی ها را نقش بر آب کرد

حضور گسترده مردم در مراسم تشییع شهید سلیمانی توطئه آمریکایی ها را نقش بر آب کرد به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز سه شنبه در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه حضور مردم در مراسم تشییع پیکر شهید سپهبد سلیمانی در شهرهای مختلف کشور، حضوری معنادار و حساب شده بود، تأکید کرد: شهید سلیمانی یک شخصیت بسیار والا و ارزشمند بود که در طول دوره خدمت به انقلاب و نظام در مسیر جهاد، فداکاری، مقاومت و ایثار، هیچگاه توقف نداشت و راه خود را با قدرت و ایمان ادامه داد.
روحانی با بیان اینکه مردم در مراسم تشییع سردار سلیمانی چه در شهرهای مختلف ایران و چه در شهرهای بغداد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
تشکیل جلسه شورای اجرایی فناوری اطلاعات با حضور رییس جمهوری

تشکیل جلسه شورای اجرایی فناوری اطلاعات با حضور رییس جمهوری دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات درباره جلسه شورای اجرایی فناوری اطلاعات با حضور رییس جمهوری به خبرنگار علمی ایرنا گفت: به دلیل اهمیت و نقشی که توسعه دولت الکترونیک در بسیاری از برنامه هایی که ریاست جمهوری داشت و بر اساس قوانین و مقررات مختلف خصوصا اسناد بالادستی و حتی سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری که روی آن تاکید داشتند امروز برای اولین مرتبه بعد از 14سال در دولت روحانی جلسه شورای اجرایی فناوری اطلاعات تشکیل جلسه داد.
رضا باقری اصل افزود: رییس جمهوری کاملا به جزئیات جلسه و اتفاقاتی که در این مدت رخ داده بود تسلط داشت و همین مساله موجب شد تا وی انتقادهایی که به دستگاه وارد است را با ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
ایجاد شغل هدف اصلی سند توسعه مهارت قم است

ایجاد شغل هدف اصلی سند توسعه مهارت قم است محمود تقی پور عصر سه شنبه درحاشیه نشست مشترک شورای مهارت و کارگروه آموزش و پژوهش فناوری قم با اشاره به روند تدوین سند توسعه مهارت استان در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این سند تاکنون بیش از 70 درصد پیشرفت فیزیکی بر جای گذاشته است.
وی اضافه کرد: سازمان فنی و حرفه ای اهتمام و توجه بسیار زیادی بر روی مساله مهارت در سطح کشور و شوراهای مهارت استانها دارد.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای قم گفت: دیگر زمان آزمون و خطاها و فعالیت های موازی بین بخشی به پایان رسیده و باید تمام فعالیت های مهارتی در یک ریل و سند مشخص و بر اساس نیازهای استان دنبال شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
اسناد قدیمی پزشکی آستان قدس رضوی رونمایی شد

اسناد قدیمی پزشکی آستان قدس رضوی رونمایی شد رییس سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی در این مراسم گفت: این سازمان با بیش از 106 هزار نسخه خطی، 65 هزار نسخه کتاب چاپ سنگی، هزاران شیء موزه ای، غنی ترین آرشیو مطبوعاتی کشور با بیش از دو میلیون نسخه نشریات ادواری و 13میلیون و 500 هزار برگ سند تاریخی است که 20 هزار برگ آن با موضوع پزشکی است و آماده هرگونه همکاری علمی، پژوهشی با پژوهشگران است.
حجت الاسلام و المسلمین دکتر سیدجلال حسینی اسناد رونمایی شده در این مراسم را غنی ترین و قدیمی ترین مجموعه اسناد پزشکی در کشور دانست و در ارتباط با حفاظت از اسناد بیمارستان رضوی نیز اعلام آمادگی کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: مذهبی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
جمع آوری زباله 280 میلیارد ریال برای کاشانی ها هزینه داشت

جمع آوری زباله 280 میلیارد ریال برای کاشانی ها هزینه داشت سعید ابریشمی راد روز سه شنبه در آیین گشایش جشنواره فرهنگی هنری زیستاک افزود: هر شب 580 نفر نیروی انسانی به صورت منظم و پیوسته از ساعت 22 و 30 دقیقه تا 6 صبح نسبت به جمع آوری زباله ها اقدام می کنند.
وی تاکید کرد: با تفکیک زباله ها از مبدا می توان از بسیاری از هزینه های اضافی جلوگیری کنیم.
شهردار کاشان با اشاره به رابطه سه واژه شهر، شهروند و شهرداری بیان کرد: هم در گذشته که شهرداری ها نهادی دولتی به شمار می آمدند و چه اکنون که از سوی مردم اداره می شوند، یکی از نهادهایی بوده که بیشترین نقش را در ارتقای کیفیت زندگی شهروندان عهده دار است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
چین در داووس جهان را به مقابله با یکجانبه گرایی تشویق کرد

چین در داووس جهان را به مقابله با یکجانبه گرایی تشویق کرد به گزارش ایرنا هان عصر امروز سه شنبه در سخنرانی خود که تلویزیون چین به طور زنده آن را پخش می کرد بار دیگر بر تلاش کشورش برای مقابله با یکجانبه گرایی و همگرایی اقتصادی در سراسر دنیا و میان کشورها تاکید کرد و گفت که چالش های بی سابقه ای در برابر اقتصاد دنیا قرار گرفته و رشد اقتصادی را تحت تاثیرات منفی قرار داده است.
وی گفت البته در این میان فرصت ها نیز فراوان است و کشورها از فناوری های قوی تری برخوردارند و می توانند با ابداع، نوآوری و همکاری بیشتر به توسعه اقتصادی کمک کنند.
معاون نخست وزیر چین افزود برخی از کشورهای کوچک دنیا امروز با مشکلات فراوان اقتصادی دست و پنجه نرم می کنند و ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
پنج هزار متر مربع زمین در کامیاران رفع تصرف شد

پنج هزار متر مربع زمین در کامیاران رفع تصرف شد سردار علی آزادی روز سه شنبه اظهار داشت: در پی ارجاع یک فقره پرونده از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان کامیاران مبنی بر تصرف غیر قانونی پنج هزار مترمربع زمین در یکی از خیابان های شهر، موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.
وی گفت: با بررسی های انجام شده مشخص شد متهمان پرونده زمین مورد نظر را به تعدادی مغازه فروش مصالح ساختمانی تبدیل کرده اند که در اجرای دستور مراجع قضایی، زمین در حضور کارشناس پرونده از تصرف عدوانی خارج و تحویل شاکی شد.
فرمانده انتظامی کردستان افزود: متهمان که سه نفر بودند پس از ارائه شواهد و مدارک از سوی ماموران به جرم خود اقرار و با تشکیل پرونده برای انجام ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش