نگاهی به مهمترین تحولات کشورهای بالکان و مجارستان در سال 2018

نگاهی به مهمترین تحولات کشورهای بالکان و مجارستان در سال 2018 **مونته نگرو
این کشور حوزه بالکان غربی که در سال 2017 به عضویت در پیمان آتلانتیک شمالی ( ناتو) درآمد اکنون درصدد است که با ورود به اتحادیه اروپا ، روند اروپا آتلانتیک را به امید بهبود وضعیت اقتصادی و رفاهی کامل کند.
- انتخابات ریاست جمهوری
'میلو جوکانوویچ' رهبر حزب دمکراتیک سوسیالیست در انتخابات ریاست جمهوری که سومین بار از اعلام استقلال این کشور در سال 2006 است، توانست پیروز این دور از انتخابات شود.
جوکانوویچ که بیشترین آرا را در انتخابات ریاست جمهوری بدست آورد در 6 نوبت مقام نخست وزیری و در یک دوره مقام رئیس جمهوری را بر عهده داشته است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 290 روز و 16 ساعت پیش
نقاط حادثه خیر ایلام، مشخص و ساماندهی شود

نقاط حادثه خیر ایلام، مشخص و ساماندهی شود سرهنگ رضا همتی زاده روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: 22 نقطه حادثه خیز در ایلام وجود دارد، تقاطع کارزان، پل نصریان، پل بیشه دراز، بانکول، قلعه تسمه در محورهای ایلام، مهران، ملکشاهی، ایوان، سرابله و دره شهر از جمله نقاط برجسته حادثه خیز در استان است.
وی با اشاره به ضرورت اصلاح و آشکار سازی نقاط حادثه خیز در استان افزود: در سال جاری و با همکاری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان چندین نقطه پرحادثه اصلاح و رفع شد که تلاش ها برای رفع نقاط دیگر نیز در دستور کار قرار دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 290 روز و 16 ساعت پیش
ساز و کارهای مدیریتی، حلقه مفقوده ارتباط صنعت با دانشگاه

ساز و کارهای مدیریتی، حلقه مفقوده ارتباط صنعت با دانشگاه به گزارش ایرنا، سطح علمی دانشگاه ها در موفقیت ارتباط گیری آنها با بخش صنعت تعیین کننده است اما در این میان کارشناسان، دست اندرکاران و مدیران دانشگاهی بخش صنعت را در عدم بهره برداری از تولیدات علمی دانشگاهی مقصر می دانند؛ صنعتگران و مدیران بخش های مختلف صنایع هم همین اعتقاد را در خصوص دانشگاه ها دارند.
از طرف دیگر نبود ساز و کار مناسب و چارچوب بندی شده مدیریتی برای تحقق ارتباط موثر مراکز تولید علم با صنعت موضوعی است که به رغم تلاش مسوولان برای برقراری این ارتباط تاکنون در حد ظرفیت های علم و صنعت کشور موفقیتی نداشته است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 290 روز و 16 ساعت پیش
عناوین روزنامه های یازدهم دی خراسان رضوی

عناوین روزنامه های یازدهم دی خراسان رضوی * روزنامه خراسان:
این روزنامه در تیتر نخست با اشاره به سفر معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری به مشهد نوشت: ایجاد کارخانه نوآوری در مشهد
'روایت حاج قاسم از کربلای 4، استعفای وزیر بهداشت قوت گرفت، تیم فوتبال پدیده به ورزش استان آبرو داد' برخی دیگر از عناوینی است که در صفحه نخست این روزنامه دیده می شود. عکس نخست خراسان هم به امضای تفاهمنامه شهرداری مشهد با معاونت علمی ریاست جمهوری اختصاص یافته است.
* ویژه نامه خراسان رضوی:
این ویژه نامه هم در تیتر نخست خود به نقل از معاون علمی رئیس جمهوری نوشت: آخرین خبر از مولفه های قدرت نرم کشور است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 290 روز و 16 ساعت پیش
مانور اسکان اضطراری در کهگیویه و بویراحمد اجرا می شود

مانور اسکان اضطراری در کهگیویه و بویراحمد اجرا می شود امان الله جهان بین روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این مانور در یک ماه اینده به منظور بالا بردن سطح آگاهی مردم برای دستگاه های عضو کارگروه تخصصی امداد و نجات اجرا می شود.
وی بر هماهنگی و تعامل بیشتر سازمان ها با یکدیگر برای اجرای این مانور تاکید کرد.
جهان بین افزود: کارگروه تخصصی امداد و نجات و آموزش همگانی یکی از مهمترین کارگروه های وزارت کشور در زمینه خدمات رسانی به آسیب دیدگان حوادث طبیعی، غیر طبیعی و آمادگی هرچه بهتر و منسجم تر در مواجه با بحران و سوانح است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 290 روز و 16 ساعت پیش
پژوهشگران و فناوران برتر دانشگاه خلیج فارس تجلیل شدند

پژوهشگران و فناوران برتر دانشگاه خلیج فارس تجلیل شدند به گزارش ایرنا، رئیس دانشگاه خلیج فارس در این آیین گفت: مقالات این دانشگاه از لحاظ کمی روبه رشد و مطلوب است و امیدواریم از لحاظ کیفی نیز این رشد مطلوب نمایان شود.
عبدالمجید مصلح افزود: در چند وقت اخیر مقالات اسکوپوس (scopus) دانشگاه خلیج فارس رشد 30 درصدی پیدا کرده این درحالی است که نرم کشوری 25 درصد است.
اسکوپوس یکی از نمایه های استنادی معتبر و شناخته شده است که اطلاعات کتاب شناختی حدود 60 میلیون سند را در خود جمع آوری کرده است.
اسکوپوس اطلاعات محصولات حدود 5 هزار ناشر علمی را از سراسر جهان در خود جای داده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 290 روز و 16 ساعت پیش
84 درصد مهابادی ها برای کارت ملی هوشمند اقدام کرده اند

84 درصد مهابادی ها برای کارت ملی هوشمند اقدام کرده اند سلیمان کاوه روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از جمعیت 241 هزار و 622 نفری این شهرستان، 183 هزار و 224 نفر واجد شرایط دریافت کارت ملی هوشمند هستند که از این تعداد، 152 هزار و 839 نفر تا پایان آبان ماه برای دریافت این کارت نام نویسی کرده اند.
وی اضافه کرد: شهروندان مهابادی برای ثبت نام کارت ملی هوشمند می توانند به سه دفتر پیشخوان و اداره پست این شهرستان مراجعه کرده و مراحل ثبت نام خود را انجام دهند.
وی بیان کرد: مراجعه کنندگان برای دریافت کارت هوشمند ملی باید حداکثر 310 هزار ریال پرداخت کنند که از این رقم 110 هزار ریال بابت هزینه صدور کارت و تحویل آن است و 200 ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 290 روز و 17 ساعت پیش
قم به کانون همکاری های صنعت و دانشگاه تبدیل می شود

قم به کانون همکاری های صنعت و دانشگاه تبدیل می شود به گزارش ایرنا، قم از جمله مناطق مستعد کشور برای حرکت در مسیر توسعه اقتصادی بر پایه اقتصاد دانش بنیان است که می تواند با اتکا به نیروی انسانی متخصص و دانشگاهی خود، خط تولید کارخانه هایش را به فناوری های روز دنیا مجهز و ارزش افزوده فعالیت های صنعتگران استان را افزایش دهد.
امروز در قم، تعامل خوبی میان دانشگاهیان و صنعتگران برای استفاده از ظرفیت های یکدیگر شکل گرفته است و آینده این روند می تواند علاوه بر کاهش نرخ بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی، موجب افزایش کمی و کیفی محصولات و ارتقا جایگاه تولیدات صنعتی استان در بازارهای داخلی و بین المللی شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 290 روز و 17 ساعت پیش
جاده های خراسان رضوی مه آلود است

جاده های خراسان رضوی مه آلود است سرهنگ هادی امیدوار صبح سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: فضای مه آلود هم اینک بر مسیرها آزادراه شهید شوشتری، چناران، ابتدای جاده فریمان و مسیر تربت حیدریه حاکم بوده و عمق دید را کاهش داده است.
وی ادامه داد: از گردنه های گوجگی مسیر مشهد - کلات و مزداوند در مسیر سرخس نیز مه گرفتگی و محدودیت دید گزارش شده لذا رانندگان باید با چراغ روشن و دقت بالا برانند.
رئیس پلیس راه خراسان رضوی همچنین گفت: ترافیک کنونی خودروها در ورودیهای مشهد نیز پرحجم است.
وی در ادامه از برخورد دو دستگاه خودروی پراید و ال 90 در جاده تربت حیدریه خبر داد و افزود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 290 روز و 17 ساعت پیش
بازرگانان دیر خواستار تسریع در انجام امور صادرات شدند

بازرگانان دیر خواستار تسریع در انجام امور صادرات شدند به گزارش ایرنا، آنان ایجاد اسکله استاندارد، تسهیل در امور صادرات و حواله سوخت شناورها، استقرار نمایندگی گذرنامه در شهرستان و شبانه روزی شدن باسکول گمرک را از خواسته های ود عنوان کردند.
یکی از صادرکنندگان کالا به کشور قطر گفت: هم اکنون شناورها و کشتی ها با مشکل حواله تامین سوخت روبرو هستند که باید متولیان این موضوع را آسان کنند.
کورش چاهی بخش افزود: انجام امور گذرنامه جایگزینی مسئول گواهی مبدا، شبانه روزی کردن باسکول گمرک رمپ اسکله، ایجاد یک اسکله استاندارد تجاری از خواسته های صادرکنندگان کالاست. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 290 روز و 17 ساعت پیش
از جام جهانی تا خروج آمریکا از برجام

از جام جهانی تا خروج آمریکا از برجام مهم این است که زمان می گذرد و ما می توانیم نگاه کنیم که در بازه تکرار یک تاریخ که البته عدد سالش تغییر کرده است، چه کرده ایم و چه بر ما گذشته است.
اینکه ایرانی ها به مناسبت های غیرایرانی توجه نشان می دهند مربوط به سال های گذشته نیست؛ پیش از انقلاب هم مناسبت هایی مثل کریسمس و اول ژانویه به عنوان آغاز سال نوی میلادی مورد توجه بودند. با این حال در سال های اخیر، ایرانی ها و به ویژه نسل جوان ایرانی به مناسبت هایی مثل هالووین و ولنتاین هم توجه ویژه ای دارند؛ چه برسد به مناسبتی مثل سال نوی میلادی که اصلی ترین تقویم مورد توجه مردم جهان به شمار می آید و حتی در بسیاری کشورهای غیر مسیحی نیز سال ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 290 روز و 17 ساعت پیش
شهادت در راه خدا هنر است

شهادت در راه خدا هنر است به گزارش ایرنا حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی شامگاه دوشنبه در جمع هنرمندان پیشکسوت انقلابی و هنرمندان کانون های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان جنوبی افزود: شهدا در هر دورانی بازوی پیغمبران بودند و از صدر اسلام تاکنون هرچه داریم از اینها داریم.
وی بیان کرد: هنر این است که انسان مثل خدا شود یعنی آیینه ای پاک که اشعه خورشید در آن منعکس شود.
امام جمعه بیرجند با بیان اینکه خداوند انسان را موجودی متفاوت از سایر موجودات آفریده است اظهار داشت: در عالم هم فرشتگان و هم عالم حیوانات وجود داشت اما خدا موجودی به نام انسان خق کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: مذهبی انتشار : 290 روز و 17 ساعت پیش
علف زیر پای چمن مصنوعی آموزش و پرورش فاروج

علف زیر پای چمن مصنوعی آموزش و پرورش فاروج به گزارش ایرنا، این پروژه باید در قالب طرح امسال معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش مبنی بر ساخت 110 زمین چمن مصنوعی برای ورزش دانش آموزان شهرستانها در داخل یا کنار مدارس اجرا می شد.
طرح مزبور همسو با سیاست مدرسه محورانه وزارت آموزش و پرورش و با هدف نشاط افزایی در بین دانش آموزان، غنی سازی اوقات فراغت و ارتقای سطح سلامت آنان مصوب شده بود.
مردادماه امسال ایجاد چمن مصنوعی در یکی از مدارس فاروج در نشست شورای آموزش و پرورش تصویب و شرط تخصیص اعتبار آن، ایجاد زیرسازی اولیه فضای مزبور عنوان شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 290 روز و 18 ساعت پیش
مسیر رفت حاجی آباد – بندرعباس از نیمه دیماه مسدود می شود

مسیر رفت حاجی آباد – بندرعباس از نیمه دیماه مسدود می شود به گزارش ایرنا، داریوش باقر جوان روز سه شنبه با اعلام این خبر به خبرنگاران اظهار داشت: این مسیر به علت نصب سیستم توزین درحال حرکت WIM به مدت 20 روز (تا پنجم بهمن ماه) مسدود خواهد بود.
وی خاطرنشان کرد: هدف از انجام این کار جلوگیری از تخریب راه ها و اعمال مقررات و جمع آوری اطلاعات ترافیکی است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای هرمزگان تصریح کرد: رانندگان برای تردد می توانند از مسیر جایگزین در باند دوم همین مسیر استفاده کنند.
باقرجوان با اشاره به اهمیت نصب سیستم توزین، افزود: با نصیب این سیستم امکان ارسال برخط اطلاعات مربوطه شامل عکس و پلاک خودروی متخلف و میزان بار فراهم می ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 290 روز و 18 ساعت پیش
شورای عالی شهرسازی با کلیات طرح ویژه توسعه مکران موافقت کرد

شورای عالی شهرسازی با کلیات طرح ویژه توسعه مکران موافقت کرد به گزارش ایرنا، رضا مدرس شامگاه دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طرح ویژه توسعه و عمران منطقه ساحلی مکران در نشست دهم دیماه این شورا در محل ساختمان شهید دادمان وزارت راه و شهرسازی با حضور وزیر راه مطرح و کلیات آن پس از بحث و بررسی مورد موافقت قرار گرفت.
وی افزود: در این نشست وزیر راه و شهرسازی طرح موجود را که پایه ریزی توسعه سواحل مکران را برعهده دارد نتیجه یک فرآیند علمی و طولانی دانست که نمونه و مشابهی برای آن در کشور نمی توان یافت.
مدرس تصریح کرد: در این نشست وزیر راه دستوراتی در خصوص توجه بیشتر به قابلیت های صنعتی جاسک و اهتمام جدی تر به بهره گیری از قابلیت های بی نظیر ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 290 روز و 18 ساعت پیش
اندونزی با برگزاری مراسم ازدواج مشترک 500 زوج وارد سال 2019شد

اندونزی با برگزاری مراسم ازدواج مشترک 500 زوج وارد سال 2019شد به گزارش روز سه شنبه ایرنا از رسانه های اندونزیایی، این 500 زوج در جاکارتا با شرکت در یک مراسم بزرگ مشترک ازدواج سعی کردند، برای افکارعمومی ملتهب این کشور که تا آخرین روزهای سال 2018 به طور مستمر درگیر تلفات و خسارات زیاد ناشی از زلزله و آتشفشان و سیل و سونامی بودند، پیام زندگی را تقویت کنند.
اندونزی که در کنار استرالیا و نیوزیلند در اقیانوس آرام قرار دارد از نخستین کشورهای جهان بود که وارد سال 2019 میلادی شد.
سال 2019 میلادی از شرقی ترین نقطه کره زمین؛ در منطقه تونگا واقع در اقیانوس آرام جنوبی آغاز شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 290 روز و 18 ساعت پیش
یادواره شهدای محله گرگانجدید گرگان برگزار شد

یادواره شهدای محله گرگانجدید گرگان برگزار شد به گزارش روز سه شنبه خبرنگار ایرنا در این مراسم که شامگاه دیشب برگزار شد، یکی از مدرسان حوزه علمیه گفت: شرایط متفاوت و رو به رشد توسعه ایران در مقایسه با دیگر کشورهای همسایه و امنیت، استقلال، عزت و پیشرفت های خیره کننده به دست آمده در دنیا حاصل خون شهیدان است.
حجت الاسلام روح الله عطایی اظهار داشت: شهدا جلوه های بی بدیل و همواره درخشان تاریخ ملت ایرانند زیرا در پرتو ایثار و فداکاری آنان تمامی تهدیدات دشمن امروز به فرصت تبدیل شده و ایران اسلامی در ابعاد مختلف به پیشرفت های شگفت انگیز دست یافته است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 290 روز و 18 ساعت پیش
جمع آوری دام های هوایی زنده گیری پرندگان در تالاب گمیشان

جمع آوری دام های هوایی زنده گیری پرندگان در تالاب گمیشان علی بیانی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این ماموریت که در نیمه شب گذشته انجام شد، دام های هوایی به طول بیش از یکهزار و 300 متر و چندین علمک دام از مناطق حاشیه ای تالاب که استراحتگاه کلونی های پرنده های کنار آبزی و آبزی و مهاجر است، جمع آوری شد.
وی ادامه داد: با شناسایی و رصد مامورین محل های استقرار دام های هوایی مشخص و قبل از گرفتار شدن پرندگان، این دامها معدوم گردید.
جمع آوری و معدوم سازی دام های هوایی نیازمند پایش پیاده محیط بانان در مناطق کم عمق و باتلاقی تالاب است به نحوی که گاه ماموران مجبور به 20 کیلومتر پیاده روی برای جمع آوری این تورها می شوند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 290 روز و 18 ساعت پیش
مشکل قطعی آب شرب اهواز تا هفته آینده مرتفع می شود

مشکل قطعی آب شرب اهواز تا هفته آینده مرتفع می شود به گزارش ایرنا غلامرضا شریعتی شامگاه دوشنبه در بازدید از طرح آبرسانی کانال سلمان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ادامه داد: حدود یک ماه از بروز مشکل در تامین آب شرب مردم اهواز از طریق کانال آبرسانی غدیر می گذرد و مردم این شهر به ویژه ساکنان واقع در مناطق انتهایی کانال آبرسانی همچون مهدیس، کوی رمضان و منبع آب با مشکلاتی مواجه شده اند.
وی گفت: خسارت وارد شده به کانال پای پل طرح آبرسانی غدیر و تاسیسات ام الدبس بالغ بر 700 میلیارد ریال است که به دلیل همین حجم بالا از خسارت، در سال های متمادی مورد تعمیرات اساسی قرار نگرفته است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 290 روز و 18 ساعت پیش
450 تن گوشت بوقلمون در خمین تولید شد

450 تن گوشت بوقلمون در خمین تولید شد علی اصغر حمزه لو روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این میزان گوشت از 27 هزار قطعه جوجه ریزی بوقلمون در پنج واحد پرورشی خمین به دست آمده است.
وی بیان کرد: هفت واحد پرورش بوقلمون در خمین وجود دارد که 2 واحد آن غیر فعال است.
رئیس شبکه دامپزشکی خمین ادامه داد: این شهرستان در تولید گوشت بوقلمون رتبه نخست را در استان مرکزی دارد و بیش از 60 درصد تولید این ماده پروتئینی متعلق به خمین است.
حمزه لو توضیح داد: هر دوره پرواربندی بوقلمون چهار ماه است و برای توسعه ظرفیت پرورش بوقلمون در خمین نیاز به تکمیل زنجیره تولید به عنوان یکی از کانون های اقتصاد مولد است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 290 روز و 18 ساعت پیش
رفتار پیونگ یانگ در صورت ادامه فشارهای آمریکا تغییر می کند

رفتار پیونگ یانگ در صورت ادامه فشارهای آمریکا تغییر می کند به گزارش شبکه خبری اسکای نیوز، کیم جونگ اون طی سخنانی که از شبکه تلویزیونی کره شمالی پخش شد، گفت: اگر آمریکا به وعده های خود که در برابر همه جهان داد، پایبند نباشد، تنها یک راه پیش روی ما باقی می ماند و آن هم درپیش گرفتن راه جدیدی برای حمایت از حاکمیت و مصالح خود است.
وی در ادامه گفت: من هر زمانی در آینده آماده دیدار مجدد با رئیس جمهوری آمریکا هستم و همه تلاش خود را برای تحقق نتیجه ای که جامعه جهانی از آن استقبال کند به کار خواهم گرفت.
رهبر کره شمالی همچنین در خصوص تمرین های نظامی مشترک آمریکا و کره جنوبی گفت که این تمرین تنش آفرین است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 290 روز و 18 ساعت پیش
معتادان متمدن و منقل های مجازی

معتادان متمدن و منقل های مجازی در این مطلب آمده است : زمانی که بریتانیای کبیر خورشید در مستعمراتش غروب نمی کرد آنچه را در چنته تجربیاتش داشت به کار برد تا بر سیطره مسلمانان جهان و بویژه ام القرای آن یعنی خاورمیانه چیره شود. بنابراین گام نخست را با ایران شروع کرد تا با وجود ضعف فراوان در دولت قاجار و فقر بی نهایت جامعه از این طریق به مبارزه فرهنگی اجتماعی بپردازد زیرا وجود حسینیه های فراوان و تکیه ها در سطح کشور اجازه نمی داد تا از طریق نفی ایدئولوژی وارد شود بنابراین از دامنه فقر تفکری و اقتصادی ورود کرد تا مسیر را هموار سازد! ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 290 روز و 18 ساعت پیش
175 هزار داروی غیر مجاز در اراک کشف شد

175 هزار داروی غیر مجاز در اراک کشف شد به گزارش، روز سه شنبه پایگاه خبری پلیس سرهنگ محمود خلجی افزود: در پی اعلام گزارش های مردمی به پلیس، ماموران پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی استان مرکزی از نگهداری و استفاده اقلام دارویی غیرمجاز در یکی از کلینیک های دندان پزشکی در شهر اراک مطلع شدند و با هماهنگی مرجع قضایی بررسی موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.
وی ادامه داد: در بازرسی که با حضور نماینده دادستان، اداره تعزیرات حکومتی و دانشگاه علوم پزشکی از این کلینیک دندانپزشکی انجام پذیرفت، این داروهای قاچاق و غیرمجاز به ارزش 10 میلیارد ریال کشف شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 290 روز و 18 ساعت پیش
پنج نظامی سعودی در عملیات نیروهای یمنی کشته شدند

پنج نظامی سعودی در عملیات نیروهای یمنی کشته شدند به گزارش پایگاه خبری المسیره یمن، تک تیراندازان یمنی پنج نظامی سعودی را در منطقه جحفان واقع در جیزان عربستان هدف قرار دادند.
براساس این گزارش، یک پهپاد یمنی نیز مواضع نظامیان سعودی را در منطقه جیزان هدف قرار دادند.
این گزارش می افزاید: پهپاد قاصف1 ارتش یمن در این عملیات شماری از نیروهای سعودی و نیروهای وابسته به آن ها را هدف قرار داده است.
شش نظامی سعودی از جمله یک افسر در دو روز گذشته در حملات تک تیراندازان ارتش یمن در استان جیزان کشته شدند.
عربستان و امارات از ششم فروردین سال 94 در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 290 روز و 19 ساعت پیش
بحران در روابط اردن و رژیم صهیونیستی

بحران در روابط اردن و رژیم صهیونیستی به گزارش ایرنا، 'جمانه غنیمات' وزیر اطلاع رسانی و سخنگوی دولت اردن روز پنجشنبه گذشته هنگام ورود به ساختمان اتحادیه های صنفی این کشور از روی پرچم رژیم صهیونیستی عبور کرد و این اقدام وی جرقه بحران جدیدی در روابط اردن با این رژیم شد.
این اقدام وزیر اردنی با اعتراض شدید صهیونیست ها روبرو شد و در نخستین گام سفیر رژیم صهیونیستی در تماسی با وزارت خارجه اردن خواستار توضیحاتی در این باره شد.
وزارت خارجه رژیم صهیونیستی نیز کاردار سفارت اردن در تل آویو را احضار و یاداشت اعتراضی درباره اقدام وزیر اطلاع رسانی این کشور به وی تسلیم کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 290 روز و 20 ساعت پیش
2018، صفحه ای پر حادثه در تاریخ فلسطین

2018، صفحه ای پر حادثه در تاریخ فلسطین به گزارش روز دوشنبه ایرنا، سال 2018 را شاید بتوان به عنوان یکی از پر حادثه ترین سال ها در تاریخ فلسطین نامگذاری کرد، رویدادهایی همچون 'انتقال سفارت آمریکا به قدس' ، 'عادی سازی روابط میان کشورهای عربی و رژیم صهیونیستی' ، 'راهپیمایی های بازگشت' ، 'ناکامی آمریکا برای محکومیت حماس در سازمان ملل' ، 'بمباران نوار غزه' ، 'تصویب قانون منع کاهش محکومیت فلسطینی ها ، 'ادامه شهرک سازی در سرزمین های اشغالی' ، 'ادامه حصر نوار غزه' و 'کشتار خبرنگاران فلسطینی' همگی گواه یک سال پرماجرا بودند.
**انتقال سفارت آمریکا به قدس اشغالی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 290 روز و 21 ساعت پیش
ترامپ جدول زمانی خروج آمریکا از سوریه را به چهار ماه تغییر داد

ترامپ جدول زمانی خروج آمریکا از سوریه را به چهار ماه تغییر داد به گزارش سه شنبه ایرنا، موافقت ترامپ با مهلت چهار ماهه نشانه عقب نشینی وی از دستور اولیه اش برای خروج از سوریه طی 30 روز است.
ترامپ در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت که خروج از سوریه به آرامی خواهد بود اما وی گلایه کرد که اگر هر فرد دیگری جز دونالد ترامپ کاری را که من درباره سوریه کردم، انجام می داد تبدیل به یک قهرمان ملی می شد. این در حالی است که وقتی من رئیس جمهوری شدم سوریه مملو از هرج و مرج داعش بود. داعش عمدتا از بین رفته است. ما به آرامی نیروهایمان را به خانه بازمی گردانیم تا با خانواده هایشان باشند و در عین حال با بقایای داعش می جنگیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 290 روز و 21 ساعت پیش
رژیم صهیونیستی برای تخریب برنامه اتمی اردن تلاش کرد

رژیم صهیونیستی برای تخریب برنامه اتمی اردن تلاش کرد طوقان دوشنبه شب در برنامه 'جدل' شبکه ' A1TV' اردن افزود: سفیر رژیم صهیونیستی در امان به صراحت از همتای فرانسوی خود خواسته بود تا برنامه هسته ای اردن را تخریب کند.
وی اضافه کرد: فشارهای مشابهی نیز با همین هدف بر مقام های سئول وارد شد.
طوقان گفت: اردن مقادیر زیادی ذخایر اورانیوم در منطقه 'سواقه' دارد که می تواند نیازهای انرژی صد سال کشور را تامین کند.
وی اظهار داشت: انرژی اتمی برای اردن که از کمبود منابع انرژی رنج می برد و کمر بودجه را شکسته است، سرگرمی به شمار نمی رود.
رئیس سازمان انرژی اتمی اردن افزود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 290 روز و 21 ساعت پیش
نخستین گروه از نیروهای آمریکایی از سوریه وارد عراق شدند

نخستین گروه از نیروهای آمریکایی از سوریه وارد عراق شدند به گزارش شبکه خبری المیادین، منابع آگاه عراقی به المیادین گفتند که این گروه از نیروهای آمریکایی به یک پایگاه عراقی در نزدیکی اقلیم کردستان رسیدند.
براساس این گزارش، این کاروان شامل 120 خودروی زرهی و کامیون با تجهیزات کامل است.
این منابع تاکید کردند که نیروهای آمریکایی که از سوریه خارج شدند هرگز در عراق باقی نخواهند ماند و گزارش های منتشر شده مبنی بر انتقال نیروهای آمریکایی از خاک سوریه به غرب استان الانبار عراق صحت ندارد.
پیش تر یک منبع در سازمان اطلاعات نظامی عراق اعلام کرده بود که شمار زیادی از نیروهای آمریکایی خارج شده از سوریه وارد پایگاه 'عین الأسد' واقع در غرب استان ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 290 روز و 21 ساعت پیش
عباس: حاضر نیستیم از یک وجب خاک قدس دست بکشیم

عباس: حاضر نیستیم از یک وجب خاک قدس دست بکشیم به گزارش روسیا الیوم، محمود عباس که در مراسم پنجاه و چهارمین سالگرد تاسیس جنبش فتح در رام الله صحبت می کرد، گفت: به دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا هرگز اجازه نمی دهد که قدس را به رژیم صهیونیستی بفروشد.
وی تاکید کرد که قدس پایتخت ابدی کشور فلسطین باقی خواهد ماند.
رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین اضافه کرد که هرکس که درخصوص معامله قرن صحبت کند با سیلی قرن پاسخ خواهد گرفت.
عباس گفت: قدس ما را نخواهیم فروخت و هرگز به هیچ شکلی معامله قرن را که از سوی همه فلسطینی ها مردود است ، نخواهیم پذیرفت. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 290 روز و 22 ساعت پیش
فساد مالی هم باعث کناره گیری نتانیاهو از قدرت نشد

فساد مالی هم باعث کناره گیری نتانیاهو از قدرت نشد به گزارش شبکه خبری اسکای نیوز، نتانیاهو که در یک کنفرانس خبری در شهر 'ریو دو ژانیرو' برزیل صحبت می کرد، گفت: درصورت اینکه از سوی دادستان برای بازجویی فراخوانده شود، از سمت خود استعفا نخواهد داد.
انتخابات زودهنگام پارلمان رژیم صهیونیستی آوریل 2019 برگزار خواهد شد.
طی ماه های گذشته فشار زیادی بر کابینه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی وارد شده است و احزاب مخالف او به خاطر فساد مالی و ناکامی هایش در برابر نیروهای مقاومت فلسطینی خواستار برکناری وی شده بودند.
به گزارش ایرنا ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 290 روز و 23 ساعت پیش
در آستانه سال نوی میلادی انباری در جنوب لندن طعمه آتش شد

در آستانه سال نوی میلادی انباری در جنوب لندن طعمه آتش شد به گزارش بامداد سه شنبه ایرنا، این نهاد انگلیسی اعلام کرد که آتش سوزی ساعت 19 و 50 دقیقه به وقت محلی رخ داده و یکصد و 20 آتش نشان و 20 خودروی آتش نشانی برای اطفای حریق اعزام شده اند.
تصاویر منتشرشده در فضای مجازی نشان می دهد که شعله های آتش از سقف ساختمان انبار زبانه می کشد و دود غلیظی آسمان را فراگرفته است.
پلیس در اثر وقوع این حادثه خیابان های اطراف را مسدود کرده و وسایل نقلیه عمومی در ایستگاه کرویدون توقف نمی کنند.
تاکنون گزارشی درباره علت وقوع این آتش سوزی و تلفات احتمالی ناشی از آن منتشرنشده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 290 روز و 23 ساعت پیش
نام رژیم صهیونیستی در لیست قوانین مهاجرت پاکستان جنجالی شد

نام رژیم صهیونیستی در لیست قوانین مهاجرت پاکستان جنجالی شد به گزارش شامگاه دوشنبه ایرنا از تارنمای خبری اکسپرس تریبیون ، وزارت کشور پاکستان طی شرایطی اجازه سفر شهروندان رژیم صهیونیستی به این کشور را صادر کرد که این اقدام با واکنش رئیس اداره مهاجرت این کشور مواجه شد.
براین اساس، آژانس تحقیقات فدرال پاکستان(FIA) در سایت رسمی خود لیستی شامل نام هفت کشور را منتشر کرده بود که براساس آن، شهروندان کشورهای ذکر شده در لیست می توانند تحت قوانین و شرایط خاصی به پاکستان سفر کنند.
در لیست جدید، اسامی رژیم صهیونیستی و کشورهای هندوستان، بنگلادش، بوتان، نیجریه ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 290 روز و 23 ساعت پیش
مدیر العربیه سفیرعربستان در امارات متحده عربی می شود

مدیر العربیه سفیرعربستان در امارات متحده عربی می شود به گزارش شبکه خبری روسیا الیوم، منابع آگاه در عربستان سعودی افزودند: این کشور منتظر موافقت امارات متحده عربی با تعیین الدخیل است تا به صورت رسمی این انتصاب اعلام شود.
ترکی الدخیل جایگزین محمدبن عبدالرحمن البشر می شود که ماه فوریه گذشته از سمت خود برکنار شد.
براساس این گزارش، مشاری الذایدی نویسنده سعودی جایگزین ترکی الدخیل در شبکه خبری العربیه می شود.
الدخیل سال 2015 به عنوان مدیر شبکه خبری العربیه تعیین شد. وی از اعضای مؤسس این شبکه خبری است.
شبکه خبری سعودی العربیه سال 2003 راه اندازی شد و مقر آن در امارت متحده عربی است.
شبک**9365**1392 ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 291 روز و 0 ساعت پیش
دژپسند: واگذاری شرکت های دولتی بر اساس نص صریح قانون باشد

دژپسند: واگذاری شرکت های دولتی بر اساس نص صریح قانون باشد به گزارش ایرنا از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، فرهاد دژپسند در این جلسه که به منظور تبادل نظر و نحوه انجام برخی واگذاری ها و با حضور رییس سازمان خصوصی سازی و معاون حقوقی و امور مجلس وزارت اقتصاد برگزار شد، اظهار داشت: پیش از هر چیز، باید توجه داشته باشیم که واگذاری شرکت های دولتی در چارچوب قانون ابلاغی اصل 44 قانون اساسی، یک اصل بسیار مهم و مورد تاکید مقام معظم رهبری و سایر ارکان نظام است.
وی یادآور شد: بعد از ابلاغ قانون اجرای اصل 44 قانون اساسی؛ مقام معظم رهبری، در جلسه ای اختصاصی برای معاونین وزرا و دستگاه های اجرایی، به تبیین این موضوع پرداختند که قانون مذکور ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 291 روز و 0 ساعت پیش
دیدار تدارکاتی فوتبال ایران و قطر

دیدار تدارکاتی فوتبال ایران و قطر ایرنا-دوحه-تیم ملی فوتبال ایران در آخرین دیدار تدارکاتی خود پیش از آغاز جام ملت های آسیا به مصاف قطر رفت و با برتری دو بر یک زمین را ترک کرد.این دیدار در ورزشگاه خلیفه شهر دوحه و با درخواست کادر فنی هر دو تیم، پشت درهای بسته برگزار شد.*7 ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 291 روز و 0 ساعت پیش
طرف های متخاصم علیه یمن باید گام های واقعی برای صلح بردارند

طرف های متخاصم علیه یمن باید گام های واقعی برای صلح بردارند به گزارش پایگاه خبری یمن پرس، محمدعلی الحوثی در صفحه شخصی خود در یکی از شبکه های اجتماعی نوشت: تحویل بندر الحدیده به گارد ساحلی این کشور گامی مهم برای صلح و اجرای توافق استکهلم است.
وی در ادامه خطاب به ائتلاف سعودی نوشت: به کشورهای متخاصم و مزدورانشان می گوییم که اگر راست می گویید گام های واقعی خود را چه به صورت یکجانبه یا مشترک در جهت اجرای توافق صلح به ما نشان دهید تا برای ما و جهان ثابت شود که گام های واقعی صلح چگونه است و بعد زیاده خواهی کنید.
محمدعلی الحوثی شنبه شب نیز در حساب توئیتری خود نوشته بود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 291 روز و 0 ساعت پیش
2000 هزار نفر توسط تروریست ها و ائتلاف آمریکایی در سوریه کشته شدند

2000 هزار نفر توسط تروریست ها و ائتلاف آمریکایی در سوریه کشته شدند به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای دیده بان حقوق بشر سوریه، در این گزارش آمده است که یک هزار و 278 غیر نظامی از جمله 115 کودک و 83 زن به دست گروه تروریستی داعش و 484 غیر نظامی نیز به دست دیگر گروه های تروریستی و تکفیری کشته شدند.
این گزارش می افزاید: بر اساس آمار تایید شده 635 غیر نظامی از جمله 197 کودک و 143 زن در حملات هوایی ائتلاف آمریکایی به سوریه کشته شدند.
این در حالی است که ائتلاف آمریکایی مدعی مبارزه با داعش، روز یکشنبه اعتراف کرده بود که در نتیجه حمله جنگنده های ائتلاف به خاک سوریه و عراق یکهزار و 139 غیر نظامی کشته شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 291 روز و 0 ساعت پیش
مونسان: 33 هتل در کشور احداث شد

مونسان: 33 هتل در کشور احداث شد قشم - ایرنا - معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: از ابتدای دولت تدبیر و امید تا کنون 33 هتل چهار و پنج ستاره در کشور ایجاد شده که در نتیجه آن تعداد این هتل ها از 125 به 158 مورد رسیده است. ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 291 روز و 0 ساعت پیش
نتانیاهو خواستار خروج تدریجی آمریکا از سوریه است

نتانیاهو خواستار خروج تدریجی آمریکا از سوریه است به گزارش دوشنبه شب ایرنا، رسانه های صهیونیستی به نقل از یک منبع دیپلماتیک اعلام کردند نخست وزیر این رژیم اخیرا تماسی تلفنی با ترامپ برقرار کرد تا نسبت به خروج تدریجی نیروهای آمریکایی از سوریه اطمینان حاصل کند.
به نوشته جروزالم پست، این تماس تلفنی دو روز پیش از اعلام ترامپ مبنی برعقب نشینی ازسوریه انجام شد. ترامپ گفت که همه 2هزار نیروی آمریکایی را از سوریه خارج می کند.
درخواست نتانیاهو در شرایطی است که ترامپ پیشتر بر خروج فوری و سریع از سوریه تاکید کرده بود.
بنیامین نتانیاهو که در برزیل به سر می برد قرار است فردا (سه شنبه) در برازیلیا با مایک پمپئو وزیرخارجه آمریکا در این ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 291 روز و 1 ساعت پیش
معاون اول ریاست جمهوری سال نوی میلادی را تبریک گفت

معاون اول ریاست جمهوری سال نوی میلادی را تبریک گفت به گزارش ایرنا، در توئیت اسحاق جهانگیری آمده است: فرارسیدن سال نومیلادی را به همه پیروان پیامبر صلح و مهربانی حضرت عیسی مسیح(ع) بخصوص هم میهنان مسیحی عزیزمان صمیمانه تبریک میگویم.
در ادامه این پیام توئیتری نوشته شده: امیدوارم سال2019 میلادی سالی همراه با امنیت، صلح، عدالت، دوستی و آزادی برای بشریت باشد و جنگ طلبان،خشونت طلبان و افراط گرایان بیش از پیش منزوی شوند.
شبک**1708
ارتباط با سردبیر newsroom@irna.ir
تماس بی واسطه با مسئولین ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 291 روز و 1 ساعت پیش
نویسنده بوشهری 300 جلد کتاب به روستای درازی اهدا کرد

نویسنده بوشهری 300 جلد کتاب به روستای درازی اهدا کرد حمید زارعی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در چند سال اخیر شمار زیادی از خیران، نویسندگان و هنرمندان استان بوشهر و کشور هزاران جلد کتاب به باشگاه های کتاب خوانی و ایستگاه های مطالعه در دشتی اهدا کرده اند که باعث بهبود و ترویج مطالعه و کتابخ وانی در این شهرستان شده است.
مهدی جهانبخشیان گفت: بهترین فراغت کتاب خوانی است و اگر این فراغت با جذابیت ها و نیازهای مردم مرتبط شود میزان علاقمندی مردم به کتاب و مراجعه به کتابخانه های عمومی نیز افزایش پیدا می کند.
این نویسنده طنزپرداز بوشهری افزود: معتقدم کتاب نباید در کنج قفسه کتابخانه های شخصی خاک بخورد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 291 روز و 5 ساعت پیش
استاندار آذربایجان شرقی آغاز سال 2019 میلادی را تبریک گفت

استاندار آذربایجان شرقی آغاز سال 2019 میلادی را تبریک گفت به گزارش ایرنا، در پیام دکتر محمدرضا پورمحمدی آمده است:
امروز نسل بشر نیازمند آموزه های پیامبران الهی مبنی بر عدالت، صلح و محبت به همه انسان ها و ریشه کن شدن هرگونه ظلم، پلیدی و تبعیض در جوامع انسانی است.
وی اظهار امیدواری کرده است: سال نو میلادی، سال دوستی ها، همدلی ها و همکاری ها در سراسر گیتی باشد و شاهد استقرار صلح و ثبات و اتمام جنگ و خون ریزی ها در تمام نقاط عالم باشد.
استاندار آذربایجان شرقی در پیام خود سالی توأم با برکت و شادکامی برای همه هموطنان و هم استانی های عزیز و توفیق و سربلندی روزافزون آرزو کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 291 روز و 5 ساعت پیش
هزینه در حوزه مدیریت بحران، سرمایه آینده است

هزینه در حوزه مدیریت بحران، سرمایه آینده است به گزارش روز دوشنبه ایرنا از سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، احمد صادقی در نشست هم اندیشی معاونان هماهنگی و برنامه ریزی و دبیران بحران مناطق 22گانه شهر تهران در مرکز فرماندهی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران، با اشاره به این که تهران شهر پر مخاطره و پر ریسکی است، گفت: با وجود مخاطرات موجود در تهران می توان زندگی مسالمت آمیز داشته باشیم در صورتی که به ایمنی سازه ها، رعایت اصول و قواعد ساخت و ساز و نیز آموزش های شهروندی بها دهیم.
وی گفت: تهران به عنوان پایتخت ایران، الگوی سایر شهرها و استان هاست به گونه ای که هر فعالیتی در تهران به سایر شهرها القا می شود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 291 روز و 5 ساعت پیش
مطب سه دندانپزشک قلابی در بابل پلمپ شد

مطب سه دندانپزشک قلابی در بابل پلمپ شد معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بابل به خبرنگار ایرنا گفت: این سه نفر که دارای مدرک غیر پزشکی بودند در خیابان کشاورز، منطقه موزیرج و خیابان نواب بابل مطب دندانپزشکی دایر کرده و بیماران را ویزیت می کردند.
دکتر سید مصطفی قاسم زاده گفت: با هماهنگی های بعمل آمده با دادستان عمومی و انقلاب بابل مطب این سه دندانپزشک قلابی پلمب و افراد به مراجع قضایی تحویل داده شدند.
وی ضمن تاکید بر عزم جدی دانشگاه علوم پزشکی بابل بر برخورد با افراد غیرمجاز در حوزه ی دندانپزشکی، پوست و زیبایی و طب سنتی از مردم خواست تا فریب تبلیغات غیرواقعی و اغوا کننده در این حوزه ها را نخورند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 291 روز و 5 ساعت پیش
پیشرفت کشور نیازمند خودکفایی و تولید علم است

پیشرفت کشور نیازمند خودکفایی و تولید علم است به گزارش ایرنا، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری دوشنبه شب در دیدار با مقام آوران بوشهری در مسابقه محاسبه ذهنی چرتکه ای موسوم به یو سی مس در مسابقات جهانی و ملی افزود: استان بوشهر با وجود داشتن استعدادهای فراوان به دلیل اینکه از دیرباز مورد حمایت قرار نگرفته آنچنان که باید نتوانسته خود را به جامعه ایران و جهان عرضه کند.
وی بیان کرد: در سال های اخیر با تلاش های انجام شده تحولات خوبی در عرصه علم و دانش در استان بوشهر صورت گرفته و بوشهر از رتبه 29 در کنکور سراسری به رتبه 14 کشور رسیده که با تداوم این روند باید رتبه بوشهر تا چند سال آینده تک رقمی شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 291 روز و 5 ساعت پیش
زبان فارسی رتبه نهم دنیا را در فضای مجازی دارد

زبان فارسی رتبه نهم دنیا را در فضای مجازی دارد سورنا ستاری عصر دوشنبه در شورای اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی در مشهد افزود: بیش از 50 درصد تعداد نام های کاربری اینترنت در خاورمیانه متعلق به ایرانیان است، این در حالی است که کشورهای عرب زبان جمعیت بیشتری از ایران دارند.
وی اظهار داشت: ایرانیان در استارت آپ ها فوق العاده هستند و بزرگترین استارت آپ های منطقه خاورمیانه در حوزه های آی.سی.تی، نانو، سلول های بنیادی، تجهیزات پزشکی و امثال آن متعلق به ایران است.
وی گفت: عامل اصلی در توسعه اقتصاد نفتی، حوزه مالی و پول است اما عامل اصلی در توسعه اقتصاد دانش بنیان، نیروی انسانی و کارآمد است و عامل مالی در اولویت های پنجم یا ششم قرار می گیرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 291 روز و 5 ساعت پیش
نکات مهم و محورهای تصمیم گیری بودجه 98

نکات مهم و محورهای تصمیم گیری بودجه 98 به گزارش روز دوشنبه ایرنا از مرکز پژوهش های مجلس، دفتر مطالعات اقتصاد بخش عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در گزارشی با عنوان بررسی لایحه بودجه سال 1398 کل کشور، نکات مهم و محورهای تصمیم گیری آورده است: بررسی ارقام بودجه سال 1398 حاکی از آن است که دولت قصد نداشته ارقام سناریوهای بدبینانه درباره مقدار صادرات نفت یا قیمت نفت را در سقف منابع و مصارف بودجه منعکس کند.
در این گزارش تاکید شده است: بخشی از این نگاه دولت می تواند ناشی از ضرورت های اقتصادی باشد که مخارج دولت را تنها موتور تحریک کننده رشد اقتصادی در سال 1398 می داند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 291 روز و 5 ساعت پیش
انگلیس نسبت به حکم تمدید حبس نبیل رجب ابراز نگرانی کرد

انگلیس نسبت به حکم تمدید حبس نبیل رجب ابراز نگرانی کرد به گزارش ایرنا، الیستر برت در بیانیه ای که در تارنمای وزارت امور خارجه انگلیس منتشر شد تصریح کرد که دولت بحرین بایستی به حق آزادی بیان تمام شهروندان این کشور در چارچوب تعهدات بین المللی خود احترام بگذارد.
رجب 21 فوریه 2017 (3 اسفند 95) به دلیل مطالبی که در صفحه توئیتر منتشر کرد و در آن از رژیم آل خلیفه به دلیل همکاری با عربستان و امارات در جنگ علیه یمن و وضعیت بد حقوق بشر در بحرین انتقاد کرده بود، به پنج سال زندان محکوم شد.
دادگاه عالی بحرین در جلسه امروز (دوشنبه) خود حکم پنج سال حبس رجب فعال برجسته حقوق بشری این کشور را تائید کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 291 روز و 5 ساعت پیش
اتهام ارتباط با داعش و دردسرهای وزیر جدید آموزش عراق

اتهام ارتباط با داعش و دردسرهای وزیر جدید آموزش عراق به گزارش ایرنا، خانم شیماء الحیالی وزیر وزارت آموزش و پرورش عراق، به دلیل قطعی شدن ارتباط برادر و شوهرش با گروه تروریستی داعش در معرض برکناری از این پست قرار گرفته است.
الحیالی در سوم دیماه از طرف عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق برای تصدی پست وزارت آموزش و پرورش به پارلمان معرفی شد و پارلمان به او رای اعتماد داد.
ساعاتی بعد از دادن رای اعتماد مشخص شد که تعدادی از اعضای خانواده او در برهه ای که داعش موصل مرکز استان نینوا (2014 – 2017) را تحت اشغال گرفته بود، با این گروه تروریستی ارتباط داشته اند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 291 روز و 5 ساعت پیش
421 پرونده قاچاق در کهگیلویه و بویراحمد به تعزیرات ارسال شد

421 پرونده قاچاق در کهگیلویه و بویراحمد به تعزیرات ارسال شد رضا زیرایی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار اشت: در این مدت 421 پرونده کشف قاچاق به تعزیرات حکومتی ارسال شد که از این تعداد 397 پرونده مختومه شد.
وی افزود: قاچاقچیان کالا در کهکیلویه و بویراحمد از ابتدای امسال تا پایان آذرماه 73 میلیارد ریال جریمه شده اند.
زیرایی بیان کرد: عمده کالا های قاچاق کشف شده در این استان پوشاک بوده است.
وی عنوان کرد: مدت زمان رسیدگی به پرونده های قاچاق که به طور معمول یک ماه است اما به منظور برخورد قاطع با متخلفان قاچاق کالا این زمان به 2 هفته کاهش داده شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 291 روز و 5 ساعت پیش
کهگیلویه و بویراحمد ظرفیت میزبانی رقابت های ورزشی را دارد

کهگیلویه و بویراحمد ظرفیت میزبانی رقابت های ورزشی را دارد سید محمد تقی علوی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: با توجه به ظرفیت های تاریخی، فرهنگی و ورزشی این استان ،میزبانی های رقابت های کشوری و بین المللی جزء اولویت های اداره کل ورزش و جوانان محسوب می شود.
وی بیان کرد: زیر ساخت های استان برای میزبانی از رویدادهای کشوری در 46 رشته ورزشی مناسب است.
علوی به تعداد میزبانی استان در رشته های ورزشی اشاره نکرد.
وی حضور ورزشکاران کشوری در استان را فرصت مناسبی برای ایجاد تعامل فرهنگی دانست و افزود: یکی از مزایای میزبانی رویدادهای کشوری و بین المللی توسعه گردشگری ورزشی است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 291 روز و 5 ساعت پیش
امتیاز پرسپولیس برازجان به تیم بوشهری رسید

امتیاز پرسپولیس برازجان به تیم بوشهری رسید علی احمدی پور شامگاه دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: امتیاز این تیم ابتدا در آستانه واگذاری به تیم هایی خارج از استان بود که در این راستا پیشنهاد واگذاری آن به دیگر تیم هم استانی ارائه شد و مورد موافقت آنها قرار گرفت.
وی بیان کرد: تیم وحدت پدیده بوشهر در که در جایگاه نخست لیگ برتر استان بوشهر قرار داشت ناگزیر به انصراف از حضور در این لیگ شده است.
احمدی پور افزود: تیم وحدت پدیده که تنها یک امتیاز تا رسیدن به قهرمانی در لیگ برتر استان فاصله داشت اکنون باید کار خود را در لیگ دسته سه فوتبال کشور در پیش گیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 291 روز و 5 ساعت پیش
جغد بیمار برای درمان از بوشهر به شیراز انتقال یافت

جغد بیمار برای درمان از بوشهر به شیراز انتقال یافت مصطفی رشیدی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: به دلیل نبود امکان درمان این پرنده در استان بوشهر، با همکاری شبکه دامپزشکی شهرستان دشتی به دانشکده تخصصی دامپزشکی شیراز منتقل شد و در آنجا تحت عمل جراحی قرار گرفت.
وی اضافه کرد: پس از انجام عمل جراحی این جغد برای بهبودی کامل تحت مراقبت است.
رئیس اداره محیط زیست شهرستان دشتی اظهارداشت: این پرنده نادر نادر پس از بهبودی کامل به چرخه طبیعت باز می گردد.
شهرستان دشتی با 86 هزار نفر جمعیت در 80 کیلومتری جنوب بوشهر واقع است.
6043/7206
ارتباط با سردبیر newsroom@irna.ir
تماس بی واسطه با مسئولین ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 291 روز و 6 ساعت پیش
طرح ساماندهی دست فروشان در آبادان وارد گام اجرایی شد

طرح ساماندهی دست فروشان در آبادان وارد گام اجرایی شد عبدالله کعبی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: حضور بی شمار دست فروشان در پارک بازسازی آبادان، باعث بی نظمی در این منطقه از این شهر شده که پس از نشست های متعدد تصمیم به ساماندهی دستفروشان این منطقه شد.
وی افزود: پس از توافق با نیروهای امنیتی و انتظامی و در راستای رعایت حقوق شهروندی، این دست فروشان به یکی از پارکینگ های شهر منتقل خواهند شد.
رئیس شورای شهر آبادان گفت: بازار دست فروشان در کنار پارک بازسازی و در ورودی شهر آبادان چشم انداز زشتی ایجاد کرده و سبب توقف نامنظم خودروها در کنار آنها و ایجاد ترافیک ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 291 روز و 6 ساعت پیش
افراد سودجو با تبلیغات کاذب به سلامت مردم آسیب می زنند

افراد سودجو با تبلیغات کاذب به سلامت مردم آسیب می زنند به گزارش ایرنا، محمود خدادوست روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: برخی از افراد فرصت طلب به عنوان طب اسلامی و طب روایی از باورهای دینی مردم سوء استفاده می کنند.
وی بیان کرد: از ظرفیت طب سنتی در کشور به میزان زیادی استفاده می شود ولی چون توسط مراکز آکادمیک، دانشگاهی و افراد اهل فن و خبره این کار ارائه نمی شود، نگران آسیب دیدن مردم در حوزه طب سنتی هستیم.
خدادوست اظهار داشت: یکی از دغدغه اصلی وزارت بهداشت دریافت خدمات مردم در مراکز مجاز و با اطمینان خاطر است که در این ارتباط درصددیم مراکز مجاز طب سنتی ایرانی را توسعه بدهیم تا مردم با اطمینان خاطر خدمات دریافت کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 291 روز و 6 ساعت پیش
شبکه رستوران ها و کافه های دوستدار کتاب شیراز راه اندازی شد

شبکه رستوران ها و کافه های دوستدار کتاب شیراز راه اندازی شد به گزارش ایرنا صابر سهرابی، دوشنبه در نشست خبری با اشاره به فعالیت ها و طرح های گسترده شیراز برای حضور جدی در پنجمین جشنواره پایتخت کتاب ایران گفت: اقشار مختلف جامعه، اصناف و موسسه های مردم نهاد در این شهر برای پیشبرد راهبردها و چشم انداز توسعه کتابخوانی، مبادرت به فعالیت های گسترده ای کرده اند.
وی با بیان اینکه پیش از این، شبکه های نامه رسانان دوستدار کتاب، آتش نشانان دوستدار کتاب، کودکان دوستدار کتاب و ورزشکاران دوستدار کتاب در شیراز راه اندازی شده و فعالیت های خود را آغاز کرده اند، اظهار داشت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 291 روز و 6 ساعت پیش
آغاز احداث اولین باغ گل نرگس در سمنان

آغاز احداث اولین باغ گل نرگس در سمنان به گزارش ایرنا، سید محمد قاسمی عصر دوشنبه به خبرنگاران اظهارداشت: هزینه احداث باغ گل نرگس شهر سمنان بالغ بر 150 میلیون ریال برآورد شد و در حاشیه این باغ سه هزار پیاز گل نرگس و 41 اصله درخت مثمر همزمان با چهل و یکمین سال پیروزی انقلاب اسلامی کاشته می شود.
وی بیان کرد: طرح احداث باغ گل نرگس با رویکرد احیای این گل در شهر سمنان، در کوچه باغی واقع در ابتدای باغ راه نی کوچه و باغ محله کدیور در حال اجرا است.
قاسمی با بیان این که گل نرگس جایگاه ویژه ای در فرهنگ کهن شهر سمنان دارد، تصریح کرد: باغ گل نرگس علاوه بر شادی و نشاط بازدید کنندگان، گوشه ای از فرهنگ دیرین این دیار را بازگو می کند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 291 روز و 6 ساعت پیش
قاضی فدرال آمریکا: قانون اوباماکر همچنان معتبر است

قاضی فدرال آمریکا: قانون اوباماکر همچنان معتبر است به گزارش پایگاه اینترنتی واشنگتن پست، 'رید اوکانر' قاضی ایالت تگزاس آمریکا گفت: 'امیدوارم که دیوان عالی حکم چهاردهم دسامبر من، مبنی بر تجدید نظر در این قانون را تأیید کند. اجرای قانون اوباماکر تا آن زمان ادامه خواهد یافت چرا که اگر جز این باشد بسیاری از مردم عادی آمریکا با مشکلات زیادی مواجه می شوند.
این حکم در قالب پرونده ای علیه قانون اوباماکر که یکی از دستاوردهای مهم داخلی دولت اوباما بود صادر شد.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا قانون موسوم به اوباماکر را خلاف قانون اساسی می داند و خواستار تصویب قانون درمانی جدیدی است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 291 روز و 6 ساعت پیش
میزگرد'جایگاه ورزش در نظام آموزشی' برگزار شد

میزگرد'جایگاه ورزش در نظام آموزشی' برگزار شد به گزارش ایرنا، در این میزگرد، مهدی سلیمی عضو هیات علمی دانشگاه اصفهان، داود نصر اصفهانی مدرس دانشگاه و ریس گروه فرهنگی و تربیتی اداره کل ورزش و جوانان اصفهان، محمدعلی عمرانی مسوول مشارکت های اجتماعی جوانان اداره کل ورزش و جوانان اصفهان، سمانه استکی مدرس دانشگاه ، مجتبی نوریان رییس اداره تربیت بدنی آموزش و پرورش استان اصفهان و سیدمجتبی میردامادی کارشناس مسوول تربیت بدنی آموزش و پرورش استان حضور داشتند.
این کارشناسان شعاری بودن حمایت ها، اهمیت ندادن به جایگاه ورزش در نهایت و تربیت، کمبود فضاهای تربیت بدنی، مشکلات افتصادی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 6 ساعت پیش
عدم تخصیص اعتبارات ساخت نگارخانه شیروان را به تاخیر انداخت

عدم تخصیص اعتبارات ساخت نگارخانه شیروان را به تاخیر انداخت زهره بابایی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در مجموعه فرهنگی هنری غدیر 500 مترمربع فضای نگارخانه ای به منظور توسعه فرهنگ سرای غدیر اختصاص دارد.
وی گفت: بتازگی یک میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار برای احداث نگارخانه در این شهرستان در نظر گرفته شده است.
بابایی افزود: مابقی اعتبارات آن در مراحل بعدی تامین خواهد شد که به علت تاخیر در ساخت آن و کمبود اعتبارات، این طرح در قالب ستاد بازآفرینی تامین اعتبار و ساخته می شود.
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شیروان گفت: با احداث این نگارخانه ها علاوه بر نمایش آثار هنری هنرمندان ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 291 روز و 6 ساعت پیش
مانور ایمنی در شرکت ملی پخش فراورده های نفتی مشهد برگزار شد

مانور ایمنی در شرکت ملی پخش فراورده های نفتی مشهد برگزار شد مدیر منطقه سوم عملیات سازمان آتش نشانی مشهد در حاشیه این مانور در جمع خبرنگاران افزود: سنجش نقاط ضعف و قوت در مواقع بحران، ارتقای سطح آمادگی همکاران به ویژه نیروهای ایمنی و آتش نشانی انبارهای نفت منطقه در شرایط مواجهه با حوادث و آمادگی کارکنان عملیاتی سازمان آتش نشانی از اهداف برگزاری این مانور است.
آتشپاد دوم ابوالفضل تیموری افزود: شناسایی حوادث و سوانح در هر منطقه و فراهم کردن شرایط مقابله با آن می تواند خسارات وارده را به حداقل برساند.
وی اظهار داشت: در این مانور که با حضور 40 آتش نشان و با همکاری نیروهای آتش نشانی شرکت نفت برگزار شد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 291 روز و 6 ساعت پیش
برگزاری جشن 40 سالگی انقلاب به اندازه خود انقلاب عظمت دارد

برگزاری جشن 40 سالگی انقلاب به اندازه خود انقلاب عظمت دارد به گزارش ایرنا سردار محمد رضا نقدی روز دوشنبه در نشست تبیین دستاوردهای 40 ساله انقلاب اسلامی و آموزش و پرورش خوزستان در محل تالار مهتاب اهواز بیان کرد: امسال در حالی وارد 40سالگی انقلاب اسلامی می شویم که آمارها و اطلاعات درخشانی از فعالیت ها و دستاوردهای انقلاب وجود دارد.
وی گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی مردم ایران برای نخستین بار آزادی را احساس کردند و نظام طاغوتی از کشور برچیده شد.
وی با اشاره به اینکه در دوران پهلوی ایران هیچ استقلالی نداشت گفت: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، ایران استقلال خود را از دست داده بود و کشورهای بیگانه در ایران حکمرانی می کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 291 روز و 6 ساعت پیش
فرمانده سپاه درمیان: خدمات نظام نادیده گرفته می شود

فرمانده سپاه درمیان: خدمات نظام نادیده گرفته می شود به گزارش ایرنا سرگرد محمد فاطمی نسب روز دوشنبه در آیین معارفه فرمانده حوزه مقاومت بسیج حضرت فاطمه (س) درمیان افزود: دشمن از هر ابزاری و با راه اندازی جنگ های روانی برای القای ناکارآمدی نظام استفاده می کند.
وی بیان کرد: انقلاب و نظام اسلامی با هدایت های رهبری هوشیار و آگاه و حمایت مردم در همه عرصه ها علیرغم توطئه های دشمن دستاوردهای خوبی داشته است که باید در مقابل توطئه های دشمنان این خدمات برای نسل جوان گفته شود.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه درمیان گفت: اگر جایی در جامعه کم کاری و نارسایی وجود دارد از ضعف ما مسئولان است و نباید پای نظام نوشته شود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 291 روز و 6 ساعت پیش
سرپرست فرمانداری یزد منصوب شد

سرپرست فرمانداری یزد منصوب شد به گزارش عصر دوشنبه اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، محمدعلی طالبی در این حکم آورده است: پیرو هماهنگی های انجام شده با وزارت کشور و نظر به مراتب تعهد و سوابق ارزنده جنابعالی به موجب این ابلاغ به سمت سرپرست فرمانداری شهرستان یزد منصوب می شوید.
'انتظار می رود تا زمان تعیین قطعی فرماندار آن شهرستان همه تلاش و تجربه خویش را مصروف پیشبرد اهداف و برنامه های دولت و انجام خدمت شایسته به مردم عزیز مرکز استان نمایید.'
ترحمی از آزادگان سرافراز دوران هشت سال دفاع مقدس است و از مهم ترین سوابق اجرایی وی می توان به معاون اداری ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 6 ساعت پیش
کاهش مراکز از اولویت های دانشگاه علمی کاربردی است

کاهش مراکز از اولویت های دانشگاه علمی کاربردی است به گزارش ایرنا، سید احمدرضا پیش بین عصر دوشنبه در آیین تودیع و معارفه رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان سمنان در ستاد مرکزی این دانشگاه افزود: رویکردها و دیدگاه های دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور در 2 سال اخیر براساس مبانی جدید تعریف شده است.
وی با اشاره به این که در گذشته متقاضی برای صندلی های دانشگاه ها بالا بود، بیان کرد: اکنون بسیاری از دانشگاه های معتبر کشور با وجود ارائه خدمات و دارا بودن تجهیزات و امکانات کافی با صندلی های خالی روبرو بوده و در پذیرش دانشجو معیارهای خود را تغییر داده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 6 ساعت پیش
نقاشی های گل و مرغ در دستان جلال شباهنگی به پرواز درآمدند

نقاشی های گل و مرغ در دستان جلال شباهنگی به پرواز درآمدند به گزارش روز یکشنبه خبرنگار ایرنا، آیدین آغداشلو منتقد و نقاش پیشکسوت در مراسم نکوداشت جلال شباهنگی گفت: شباهنگی بخشی از بدنه هنر و فرهنگ معاصر ایران است و بدون اینکه فریاد بزند با زمزمه هایش برای هنر ایران حرف های شنیدنی گفته است. ما به نوعی جان مشترک داریم و هر دو فریادزن نیستیم. زمزمه های وی در تاریخ ماندگار خواهد شد و در زمانه اش جاری می شود.
وی افزود: شباهنگی بدون هیچ ادعا و تکبری در فرهنگ ایران نقش کارآمدی داشته است و آثار هنری وی بسیار تمیز، نفیس و دقیق خلق شده است. من شیفته منظره های شباهنگی هستم که گاها تک درخت هایی چنان با مهارت نقش می شوند که احساس دلبستگی به او و کارهایش را ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 291 روز و 6 ساعت پیش
368 هکتار از اراضی ملی اهر رفع تصرف شد

368 هکتار از اراضی ملی اهر رفع تصرف شد حجت الاسلام محمدعلی نظری روز دوشنبه در جلسه پیشگیری از وقوع جرم از راه اندازی دو شعبه ویژه رسیدگی در دادگاه و دادسرای این شهرستان برای رسیدگی خارج از نوبت به موارد تخلف منابع طبیعی و ملی خبر داد و اظهار داشت: با هماهنگی نیروی انتظامی، منابع طبیعی، محیط زیست و جهاد کشاورزی، گروه های ویژه ای در این زمینه برای بازرسی از مراکز مختلف مرتبط با موضوع راه اندازی شده و با متخلفان برخورد جدی می شود.
وی با تقدیر از حساسیت افکار عمومی در پیگیری مطالبات ملی به خصوص قطع درختان جنگلی، گفت: جنگل های ارسباران میراث ماندگار کشور و منطقه است و دست درازی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 291 روز و 6 ساعت پیش
تنها با تقویت اقتصاد ملی می توان به مواجهه با تحریم ها پرداخت

تنها با تقویت اقتصاد ملی می توان به مواجهه با تحریم ها پرداخت به گزارش ایرنا، در این نامه که شامگاه دوشنبه در پایگاه اطلاع رسانی جامعه مدرسین منتشر شده آمده است: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از مردمی ترین حکومت های جهان توجه ویژه ای به معیشت مردم و تامین رفاه و عدالت اجتماعی دارد.
نامه ادامه یافته است: پیشرفت مادی مردم در کنار رشد فضیلت ها و معنویت ها از اهداف نظام اسلامی است و حاکمیت جامعه اسلامی عمیقا پیگیر و ساعی در تحقق این مهم می باشد، نگاهی به دستاورد های عظیم انقلاب اسلامی نیز نشان می دهد که این اهداف در برخی موارد تحقق صددرصدی داشته است و در برخی موارد نیز در آستانه تحقق است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 291 روز و 6 ساعت پیش
95 طرح صنعتی استان تهران برای تسهیلات به بانک معرفی شد

95 طرح صنعتی استان تهران برای تسهیلات به بانک معرفی شد به گزارش ایرنا، سید محمد مسیح علی حبیبی ورز دوشنبه در جریان بازدید از شهرک صنعتی شمس آباد ری اظهار داشت: امسال در حدود 127 طرح صنعتی و تولیدی متقاضی در سامانه رونق تولید ثبت نام کردند که از این تعداد 95 طرح مستندات و مدارکشان کامل و به بانک ها ارسال شده است.
به گفته وی، رقم تسهیلات اعطایی به این واحدها در مجموع 80 میلیارد و 773 میلیون ریال است که شامل تمامی بخش های صنایع مختلف اعم از خودرو، داروسازی و صنایع غذایی و کشاورزی است.
معاون امور صنایع سازمان صمت استان تهران تصریح کرد: متقاضیان می توانند درخواست خود را در سایت بهین یاب به آدرس www.Behinyab ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 291 روز و 7 ساعت پیش
استاندار تهران: سال مالی سختی پیش روی استان است

استاندار تهران: سال مالی سختی پیش روی استان است به گزارش ایرنا، انوشیروان محسنی بندپی روز دوشنبه در شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران افزود: این استان در بسیاری از شاخص های توسعه ای در وضعیت بسیار محروم قرار دارد به گونه ای که هم اکنون برخی شهرستان های آن از نظر مسکن، اشتغال، آموزش و بهداشت حتی کمتر از میانگین شاخص های کشوری برخوردار هستند.
وی یادآورشد: بر همین اساس باید بتوان از منابع مالی پیش بینی شده کشور برای توسعه متوازن هم بهره گرفت و شهرستان های استان تهران را طی سال 98 و سال های آتی برخوردار کرد.
محسنی بندپی اظهارداشت: برای بهره گیری حداکثری از منابع موجود, می توان بر روی مالیات کار کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 291 روز و 7 ساعت پیش
آمار گور ایرانی در پارک ملی قطرویه 17 درصد فزونی یافت

آمار گور ایرانی در پارک ملی قطرویه 17 درصد فزونی یافت احمد رستگار دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در آماربرداری امسال که پنجم دی ماه خاتمه یافت، در مجموع 993 رأس از این حیوان در این منطقه حفاظت شده شمارش شد.
وی اظهار داشت: با توجه به پراکنش این گونه جانوری در سطح منطقه با پنج اکیپ همراه با امکانات لازم به آمارگیری پرداختیم.
رئیس پارک ملی قطرویه و منطقه حفاظت شده بهرام گور گفت: به دلیل خشکسالی، پراکنش و مسیرهای سرشماری با سال گذشته متفاوت بود و گورخرها در منطقه پراکنده شده بودند و این پراکندگی سبب شد کار سرشماری با یک ماه تاخیر به پایان برسد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 291 روز و 7 ساعت پیش
مدارس غیر ایمن شهری و روستایی در کردستان تعطیل شوند

مدارس غیر ایمن شهری و روستایی در کردستان تعطیل شوند به گزارش خبرنگار ایرنا، بهمن مرادنیا روز دوشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش این استان اظهار داشت: در راستای تعطیل کردن این مدارس در شهرها برای جایگزینی از سایر مدارس بصورت دو شیفته بهره گرفته شود.
وی افزود: در مناطق روستایی نیز مدارسی که از نظر ایمنی با مشکل مواجه هستند باید تعطیل شده و تا فراهم شدن زمینه برای احداث مدرسه جدید از مسجد و یا مکان های امن دیگری برای تحصیل دانش آموزان استفاده شود.
استاندار کردستان با تاکید بر اینکه امنیت جانی و روحی و روانی دانش آموزان باید در اولویت فعالیت مسئولان باشد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 7 ساعت پیش
تصادف 2مینی بوس با تلریر در شاهین شهر 22مصدوم برجا گذاشت

تصادف 2مینی بوس با تلریر در شاهین شهر 22مصدوم برجا گذاشت سرپرست اداره راهداری شهرستان شاهین شهر و میمه روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود : این تصادف صبح امروز در کیلومتر چهار پل شهید کاظمی واقع در جاده اصفهان - میمه اتفاق افتاد.
داریوش مرادی اظهارداشت: مسافران مینی بوس کارگران یک واحد صنعتی در شهرک صنعتی مورچه خورت بودند.
وی اضافه کرد: نیروهای امدادی و جاده ای کمتر از 15 دقیقه در محل حاضر شدند و مصدومان حادثه را به بیمارستان گلدیس شاهین شهر منتقل کردند.
همچنین رئیس بیمارستان گلدیس شاهین شهر به ایرنا گفت: فقط 2 تن از مصدومان این حادثه به دلیل شدت جراحت به اتاق عمل منتقل و بقیه بصورت سرپایی معاینه و درمان شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 291 روز و 7 ساعت پیش
عراق نشست 30 نفره سران داعش در سوریه را بمباران کرد

عراق نشست 30 نفره سران داعش در سوریه را بمباران کرد به گزارش ایرنا، فرمانده عملیات مشترک عراق روز دوشنبه در بیانیه ای اعلام کرد که یک ساختمان مخفیگاه داعش در منطقه سوسه سوریه درحالی مورد بمباران قرار گرفت و بطور کامل منهدم شد که 30 نفر از سرکردگان داعش نشستی را در آن برگزار کرده بودند.
این عملیات با هدف قطع ریشه تروریست ها و منابع تروریسم است که به دستور فرمانده کل نیروهای مسلح (نخست وزیر) و براساس گزارش های اطلاعاتی انجام شده است.
منابع دولتی عراق روز یکشنبه اعلام کردند که بشار اسد رئیس جمهوری سوریه به نیروهای عراق اختیار داده است تا بدون نیاز به هماهنگی قبلی با دمشق، بتوانند به مواضع داعش در داخل خاک سوریه حمله کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 291 روز و 8 ساعت پیش
دختر قهرمان موتورسواری گیلان در آرزوی فراهم شدن امکانات تمرین

دختر قهرمان موتورسواری گیلان در آرزوی فراهم شدن امکانات تمرین هلیا کوچکی سلیمی تنها نوجوان دختر موتورسوار مقام آور گیلانی به شمار می رود که از امکانات کافی تمرین برای تسخیر سنگرهای قهرمانی برخوردار نیست ، پدر هلیا برای تحقق خواسته های او و برای رسیدن به مقام های قهرمانی حاضر به انجام هر تلاشی است تا دختر 10ساله اش با تمرینات مناسب، از رقیبان حرفه ای در مسابقات عقب نماند.
این قهرمان کوچک موتورسواری از پنج سالگی موتورسواری را در لاهیجان آغاز کرده و از همین سنین درخشید؛ او از آن زمان سواحل شنی دریا در کیاشهر را برای تمرین هایش برگزیده است.
به سبب نبود امکانات ورزشی در این رشته در گیلان و شهرستان لاهیجان ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 291 روز و 9 ساعت پیش
ترقی: احزاب به جای افراد باید تعیین کننده باشند

ترقی: احزاب به جای افراد باید تعیین کننده باشند اسدالله بادامچیان، رئیس شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی روز گذشته در جلسه شورای هماهنگی حزب موتلفه اسلامی آذربایجان شرقی در تبریز اعلام کرد که در وضعیت کنونی تکلیف بازسازی و تحول اساسی در حزب مؤتلفه اسلامی در دستور کار گرفته تا بتوانیم این حزب را به صورت فعال در سراسر کشور گسترده دهیم.
این مسئول حزب موتلفه اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود اعلام کرد که حزب مؤتلفه اسلامی در انتخابات آتی از اشخاص حمایت نمی کند،
بادامچیان گفت که این حزب به دنبال تشکیل دولت حزبی و مجلس حزبی است چرا یک حزب بهتر از یک شخص می تواند دولت را اداره کند و برنامه و طرح ارائه کند و برای اقدامات خود پاسخگو باشد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 291 روز و 9 ساعت پیش
35 میلیارد ریال تعهدات ستاد بازسازی عتبات عالیات البرز است

35 میلیارد ریال تعهدات ستاد بازسازی عتبات عالیات البرز است به گزارش ایرنا، سلیمان شکری روز دوشنبه در نشست مسئولان بازسازی عتبات عالیات شهرستان های استان البرز به میزبانی فردیس، افزود: این ستاد پروژه های مختلفی در عتبات عالیات در دست اقدام دارد که تکمیل صحن حضرت زهرا (ع) از جمله این پروژه ها است.
وی بیان داشت: ستاد عتبات عالیات شهرستان فردیس امسال اقدامات موثری در مراسم اربعین حسینی داشت که ستودنی بود.
شکری در خصوص مکان فعالیت ستاد عتبات عالیات فردیس گفت: امیدواریم با کمک شورای شهر فردیس مشکل ساختمان عتبات عالیات این شهرستان مرتفع شود.
امام جمعه شهرستان فردیس نیزدراین نشست گفت: فعالیت خادمان حرم اهل بیت(ع) خدمتی بزرگ به اسلام است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 291 روز و 9 ساعت پیش
وزیر ارتباطات: نگاه انحصارگرا در پلتفرم ها کشنده خلاقیت است

وزیر ارتباطات: نگاه انحصارگرا در پلتفرم ها کشنده خلاقیت است به گزارش روز دوشنبه گروه علمی ایرنا از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمدجواد آذری جهرمی در دیدار با سیدمحمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش، اعضای شورای سیاستگذاری و ستاد اجرایی جشنواره کودکآنلاین با اشاره به گسترش فضای مجازی و تاثیر مهم آن بر آینده بشریت اظهار کرد: امروزه فضای مجازی، فضایی بزرگ برای شکوفایی محسوب می شود که اقتصاد، اشتغال، درآمدزایی و خلاقیت آن شکل می گیرد بنابراین باید نسل آینده را متناسب با این ظرفیت تربیت کنیم.
وی با اشاره به این که فضای مجازی در همه جای دنیا مخاطراتی را در کنار مزایا برای افراد در بردارد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 9 ساعت پیش
همدلی اقوام از ظرفیت های توسعه البرز است

همدلی اقوام از ظرفیت های توسعه البرز است به گزارش ایرنا، عزیزاله شهبازی روز دوشنبه درنشست دولت زنان البرز افزود: ظرفیت های قابل توجهی دراین استان وجود دارد و امروز در بخش های اقتصادی ، جلب اعتماد عمومی و افزایش سرمایه اجتماعی اقدامات موثری انجام شده است.
وی ادامه داد: تمام دستگاه های اجرایی استان البرز ماموریت دارند تا عدالت اجتماعی را مورد پیگیری قرار دهند و این مهم به صورت ویژه دنبال می شود.
استاندار البرز گفت: در لایحه بودجه سال آینده اعتبارات خوبی به استان ها داده شده و در بخش رونق تولید در زمره رتبه های برتر کشوری هستیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 291 روز و 9 ساعت پیش
جانشین وزیر دفاع: آغاز کننده هیچ جنگی نیستیم

جانشین وزیر دفاع: آغاز کننده هیچ جنگی نیستیم به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا ، سرتیپ پاسدار قاسم تقی زاده روز دوشنبه در همایش زنجیره تامین دفاعی در دانشگاه عالی دفاع ملی گفت : در ساختار جدید تولید تسلیحات دفاعی به این نتیجه رسیده ایم که تشکیلات نظامی نباید در کارها و پروژه های بزرگ به صورت جزئی و در تک تک ابعاد تولید، تامین، بازایابی و حمل و نقل و ... ورود کند.
وی در این همایش که با برگزاری نشست و نمایشگاه بامشارکت دانشگاه ها و مراکز علمی تحقیقاتی همراه بود ، گفت : در زمان هشت سال دفاع مقدس تنها قادر به تولید آر پی جی و کاتیوشا بودیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 291 روز و 9 ساعت پیش
صهیونیست ها 312 فلسطینی را در سال 2018 به شهادت رساندند

صهیونیست ها 312 فلسطینی را در سال 2018 به شهادت رساندند به نوشته روزنامه القدس العربی، این نهاد مستقل فلسطینی در گزارشی که روز دوشنبه منتشر کرد، افزود: رژیم صهیونیستی در سال 2018 ، 271 فلسطینی را در نوار غزه و 42 نفر را در کرانه باختری به شهادت رساند.
براساس این گزارش، در میان این آمار ، شش زن و 57 کودک حضور دارند و متوسط سن شهدای فلسطینی 24 سال است.
در این گزارش آمده است که شمار شهدای فلسطینی در سال 2018 ، نسبت به سال 2017 که 74 فلسطینی در آن به شهادت رسیدند، چهار برابر شده است.
طبق این گزارش ، پیکر 20 شهید فلسطینی که طی سال 2018 به شهادت رسیده اند، از سوی رژیم صهیونیستی به گروگان گرفته شده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 291 روز و 9 ساعت پیش
غفلت از طبیعت گردی؛ از کوه های مریخی تا مرنجاب

غفلت از طبیعت گردی؛ از کوه های مریخی تا مرنجاب به گزارش گروه تحلیل، تفسیر و پژوهش های خبری ایرنا، وقتی تصمیم به سفر می گیرید چه عواملی روی انتخاب مقصد شما تاثیر گذار است؟ قطعا هزینه سفر، امکان دسترسی و خدمات و تسهیلات مقصد مثل اقامت برای شما مهم است اما جاذبه های مقصد مهم ترین عامل است که شما را به آن مقصد می کشاند وعزم شما را برای سفر جزم می کند.
مقاصد میراثی و زیارتی یکی از جاذبه ها محسوب می شود که مسافران خودش را دارد، کسانی که به دنبال بهره های معنوی هستند یا با دیدن میراث کهن فرهنگی حیرت زده می شوند. در این میان جاذبه های طبیعی کم نیستند که مسافران زیادی را به سمت خود می کشاند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 291 روز و 9 ساعت پیش
استاندار گیلان در مراسم بزرگداشت مرحوم شاهرودی حضور یافت

استاندار گیلان در مراسم بزرگداشت مرحوم شاهرودی حضور یافت گزارش عصر دوشنبه روابط عمومی استانداری گیلان به ایرنا حاکیست؛ مراسم بزرگداشت مرحوم آیت الله هاشمی شاهرودی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور آیت الله فلاحتی نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت، جمعی از مسئولان و مردم رشت با سخنرانی آیت الله رمضانی عضو مجلس خبرگان رهبری در مصلی امام خمینی(ره) این شهر برگزار شد.
به گزارش ایرنا، آیت الله سید محمود هاشمی شاهرودی پس از تحمل یک دوره بیماری، شامگاه دوشنبه سوم دی ماه در 70 سالگی دعوت حق را لبیک گفت.
آیت الله شاهرودی متولد 1327 در شهر نجف و از سال 1373 در دوره های سوم، چهارم، پنجم، ششم و هفتم، عضو شورای نگهبان بود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 291 روز و 9 ساعت پیش
چاه های کشاورزی از پرداخت عوارض برق معاف شدند

چاه های کشاورزی از پرداخت عوارض برق معاف شدند به گزارش ایرنا رضا حاجی زاده روز دوشنبه در دیدار مسئولان سازمان مهندسی کشاورزی استان با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود: پیگیری مباحث و مطالبات به حق و قانونی کشاورزان و بهره برداران از جمله رسالت های نظام صنفی کشاورزی است.
وی بیان کرد: افزوده شدن تعرفه های برق به چاه های کشاورزی سال گذشته در استان شناسایی و مورد پیگیری قرار گرفت و با انعکاس به شعبه مرکزی نظام صنفی در نتیجه عوارض برق چاه های کشاورزی که غیرقانونی اضافه شده بود از ابتدای امسال حذف و رقم قابل توجهی به مبلغ 320 میلیارد تومان در سطح کشور به جیب کشاورز برگشت. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 291 روز و 9 ساعت پیش
حضور نظامی آمریکا، منازعه سال 2018 ژاپن

حضور نظامی آمریکا، منازعه سال 2018 ژاپن به گزارش ایرنا، ژاپن با توجه به توافقاتی که در گذشته با آمریکا داشته، خود را مجبور کرده است که یک پایگاه جدید نظامی را در یک منطقه دیگر از اوکیناوا برای نظامیان آمریکایی ایجاد کند.
این موضوع نه تنها در سال 2018 میلادی بلکه در یک دهه گذشته باعث اعتراضات عمده گروه های مدنی و مردمی در اوکیناوا و بسیاری از نقاط این کشور، در مخالفت با حضور نظامیان آمریکایی شده است.
به رغم اعتراضات گسترده این سال، دولت مرکزی توکیو کارهای احیای زمین از جمله خاکبرداری و شن برداری از پایگاه جدید و انتقال آن به کشتی ها برای جابجایی پایگاه نظامی آمریکا به هنوکو را در اواخر سال 2018 میلادی در مقیاس وسیع آغاز ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 291 روز و 9 ساعت پیش
کشور نیازمند فرهنگ سازی در عرصه صنعت دیجیتال است

کشور نیازمند فرهنگ سازی در عرصه صنعت دیجیتال است به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا، مهدی شامی زنجانی روز دوشنبه در نشست خبری سومین جایزه ملی تحول دیجیتال؛ ویژه کارگروه درمان و پزشکی کشور اظهار داشت: ایران دیجیتال با بهره گیری از فناوری های نوین می تواند کیفیت زندگی مردم را توسعه بخشیده و همچنین جایگاه رفیعی در منطقه بدست آورد.
وی تصریح کرد: ایران دیجیتال به معنای سلامت و درمان دیجیتال، نفت و گاز دیجیتال و معدن و فولاد دیجیتال است و این مبحث یک بعدی و مربوط به یک عرصه نیست.
وی در این نشست که در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برگزار شد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 10 ساعت پیش
عضو ارشد کنفدراسیون فوتبال آفریقا در انتظار محاکمه در لاهه

عضو ارشد کنفدراسیون فوتبال آفریقا در انتظار محاکمه در لاهه به گزارش ایرنا، خبرگزاری فرانسه روز دوشنبه نوشت: انگایسونا که زاده جمهوری آفریقای مرکزی بوده و یکی از اعضای ارشد کنفدراسیون فوتبال آفریقا محسوب می شود، پس از بازداشت در تاریخ 12دسامبر سال جاری، در نزدیکی پاریس در حبس به سر می برد.
انگایسونا در انتخاباتی جنجال برانگیز در ماه فوریه به سمت ریاست هیات اجرایی شورای عمومی کنفدراسیون فوتبال آفریقا منصوب شد. علاوه بر این، بر اساس اظهارات سخنگوی وی، انگایسونا ریاست فدراسیون فوتبال جمهوری آفریقای مرکزی را نیز بر عهده دارد.
دیوان بین المللی کیفری حکم بازداشت انگاسیونا را به اتهام همکاری و نظارت بر فعالیت گروه شبه نظامی و افراطی موسوم به آنتی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 291 روز و 10 ساعت پیش
افزون بر 28 میلیارد ریال از محل مالیات به عشایر اختصاص یافت

افزون بر 28 میلیارد ریال از محل مالیات به عشایر اختصاص یافت حمید طوقی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با اختصاص این اعتبار 59 طرح عمرانی در زمینه تامین آب نقاط عشایری سیستان و بلوچستان به اجرا در آمده است که بیش از 2 هزار و 800 خانوار از مزایای آنها بهره مند می شوند.
وی افزود: توزیع لوله و اجرای خط انتقال آب، خرید و توزیع تانکر هزار لیتری، زیر سازی و جدول گذاری معابر، ساخت بند سنگی و سیمانی، بهسازی قنوات و ساخت کانال انتقال آب از مهمترین طرح های اجرایی و در دست اجرا در حوزه عشایری است.
به گزارش ایرنا عشایر سیستان و بلوچستان با جمعیت 19 هزار خانوار دارای 900 هزار راس دام هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 291 روز و 10 ساعت پیش
از دو پیشکسوت فوتبال تجلیل شد

از دو پیشکسوت فوتبال تجلیل شد به گزارش ایرنا، این دو پیشکسوت امروز (دوشنبه) در جریان دیدار تیم های رده سنی بالای 65 سال در چارچوب رقابتهای فوتبال پیش کسوتان جام زنده یاد یونس شکوری مورد تقدیر قرار گرفتند.
عبداللهی در جام جهانی 1978 آرژانتین عضو ثابت تیم ملی فوتبال کشورمان بود. حلوایی نیز در بازیهای المپیک 1972 مونیخ زننده تنها گل ماندگار ایران مقابل برزیل به شمار می رفت.
نادر لطیفی و غلامحسین نوریان از اعضای کمیته برگزاری جام شکوری و عضو ثابت تیم ملی فوتبال کشورمان در بازیهای المپیک 1964 توکیو جوایز این دو موسپید نام آشنا را اهدا کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 291 روز و 10 ساعت پیش
مقاومت در برابر تغییر علمی چالش پیش روی زیست فناوری است

مقاومت در برابر تغییر علمی چالش پیش روی زیست فناوری است به گزارش گروه دانشگاه ایرنا علی خاکی صدیق روز دوشنبه در گردهمایی یک روزه پژوهشگران حوزه زیست فناوری در دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی اظهار کرد: از دیگر چالش های این حوزه ایجاد فضای شبکه ای برای همکاری و هم افزایی و ساز و کار اجرای درون دانشگاهی است.
وی ادامه داد: لازمه ایجاد رشته زیست فناوری امکان ایجاد ظرفیت سازی در نهاد های مرتبط است زیرا این حوزه نیازمند حال و آینده کشور است.
خاکی صدیق تصریح کرد: این حوزه نیازمند نگاه نوآورانه ملی است و جهت گیری آینده تمامی دانشگاه ها باید در این زمینه باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 10 ساعت پیش
نفرات برتر هفته نخست اسکی صحرانوردی معرفی شدند

نفرات برتر هفته نخست اسکی صحرانوردی معرفی شدند به گزارش ایرنا، در رقابت های 15 کیلومتر بخش مردان سید ستار صید با زمان 46 دقیقه و 53 ثانیه و 3 صدم ثانیه در جایگاه نخست قرار گرفت و یاسین شمشکی با زمان 50 دقیقه و 31 ثانیه و 53 صدم ثانیه دوم شد. یعقوب کیاشمشکی نیز با زمان 51 دقیقه و 45 ثانیه و 90 صدم ثانیه عنوان سوم را از آن خود کرد.
همچنین در روز دوم هفته نخست رقابت های اسکی صحرانوردی بانوان در بخش 10 کیلومتر سمانه بیرامی باهر با زمان 42 دقیقه و 58 ثانیه اول و سمانه کیاشمشکی با زمان 49 دقیقه و 35 ثانیه و 62 صدم ثانیه در جایگاه دوم قرار گرفت. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 291 روز و 10 ساعت پیش
اصلاح دیرهنگام یک توئیت

اصلاح دیرهنگام یک توئیت به گزارش گروه نشریات خبری؛ محسن رضایی در تازه ترین اظهارات در برنامه 'حالا خورشید' شبکه 3 سیما اعلام کرد که اگر به سه روز قبل بر می گشت توئیت خود را با حذف دو کلمه از عملیات کربلای 4 برای فریب دشمن انجام شد به عملیات کربلای چهار فریب دشمن شد تغییر می داد.
بررسی امروز (10 دی ماه) فضای رسانه ای کشور نشان می دهد که روزنامه های اصلاح طلب از تداوم واکنش ها از سوی چهره های مختلف سیاسی و نظامی و از جمله پیوستن برخی نمایندگان مجلس به صف منتقدان به این موضوع خبر می دهد.
تارنماها و خبرگزاری های وابسته به طیف اصلاح طلبی همچنین اظهارات محسن رضایی در برنامه تلویزیونی و گفت و گوی تلفنی قاسم ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 291 روز و 10 ساعت پیش
بوفون: تیم ملی ایتالیا به من نیاز ندارد

بوفون: تیم ملی ایتالیا به من نیاز ندارد به گزارش ایرنا، تارنمای خبری فوتبال ایتالیا روز دوشنبه نوشت: سنگربان تیم پاری سن ژرمن فرانسه پس از آخرین باری که در یک بازی دوستانه و در زمان هدایت لوئیجی دی بیاجو درون دروازه لاجوردی ها قرار گرفت، دیگر پیراهن تیم ملی کشورش را بر تن نکرده است اما شنیده ها حاکی از بازگشت دوباره او برای رقابت های یورو 2020 است.
در این بین، بوفون در مصاحبه با روزنامه کوریر دلا سرا ایتالیا اظهار داشت: با روبرتو مانچینی صحبت کرده ام، آن ها به من نیازی ندارند.
وی ادامه داد: مانچینی مسیر درست را می داند اما در مورد رئیس فدراسیون فوتبال ایتالیا مطمئن نیستم ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 291 روز و 10 ساعت پیش
اولویت با دانشگاه های دولتی است

اولویت با دانشگاه های دولتی است نگاهی به بودجه دانشگاه ها در سال 98
فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق در گفت وگو با ایرنا مطرح کرد:
فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق در گفت وگو با ایرنا مطرح کرد:
فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق در گفت وگو با ایرنا مطرح کرد: ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 291 روز و 10 ساعت پیش
سارقان حرفه ای در عجب شیر دستگیر شدند

سارقان حرفه ای در عجب شیر دستگیر شدند سرهنگ رحمان عبدی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: ماموران آگاهی شهرستان در پی وصول گزارش سرقت ماشین آلات کشاورزی در روستای ینگجه بخش قلعه چای و یک دستگاه خودروی نیسان، موضوع را به صورت ویژه در دستور کار قرارداده و در عملیاتی سارقان را دستگیر کردند.
وی افزود: اموال مکشوفه پس از شناسایی به مالباختگان تحویل و سارقان نیز به همراه مدارک و برای سیر مراحل قانونی تحویل دستگاه قضایی شدند.
عبدی از شهروندان درخواست کرد تا در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک، مراتب را از طریق سامانه تلفنی 110 به پلیس گزارش دهند و انتقادات و پیشنهادات خود را از طریق سامانه 197 با پلیس در میان بگذارند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 291 روز و 10 ساعت پیش
واژگونی کامیون در دلیجان راننده را به کام مرگ کشید

واژگونی کامیون در دلیجان راننده را به کام مرگ کشید به گزارش روز دوشنبه پایگاه خبری پلیس، سرهنگ ایرج کهریزی افزود: شامگاه یکشنبه گزارشی از یک مورد حادثه رانندگی در کیلومتر 2 جاده دلیجان - قم به مرکز فوریت های پلیس 110 اعلام شد و به سرعت تیم های امدادی و انتظامی به محل اعزام شدند.
وی افزود: در این سانحه رانندگی که بر اثر واژگونی یک دستگاه خودروی کامیون روی داد، راننده خودرو به علت شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد.
سرهنگ کهریزی تصریح کرد: علت این سانحه بی توجهی به جلو از سوی راننده اعلام شد.
شهرستان دلیجان از توابع استان مرکزی با 50 هزار نفر جمعیت در مسیر راه اصلی استان های جنوبی و شرقی با استان های شمالی و مرکز واقع شده ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 291 روز و 10 ساعت پیش
پیوند دانشگاه با مدیریت شهری پیگیری می شود

پیوند دانشگاه با مدیریت شهری پیگیری می شود به گزارش گروه دانشگاه ایرنا، حمید احمدی امروز دوشنبه در آیین رونمایی از سردیس مرحوم محمد امین قانعی راد جامعه شناس برجسته با حضور پیروز حناچی شهردار تهران اظهار داشت: مرکز تحقیقات سیاست علمی به عنوان سیاستگذار کلان در پروژه های بزرگ نقش هاب علمی را برعهده دارد .
وی با بیان اینکه کشورهای مختلف جهان از ظرفیت های دانشگاهی در حوزه های مختلف شهری استفاده می کند ، گفت: رویکرد کنونی شهرداری پیوند دانشگاه و جامعه در مدیریت شهری است.
رئیس مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور معتقداست : تهران شهری بزرگ با ظرفیت های علمی است اما چهره علمی ندارد در حالی که دنیا به سمت شهرهای نوآور، اشتغال زا ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 291 روز و 10 ساعت پیش
میزان استفاده از آب خام برای آبیاری فضای سبز محدود می شود

میزان استفاده از آب خام برای آبیاری فضای سبز محدود می شود محمدرضا بختیاری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اعلام کرد که مجانی شدن آب در مدارس و مساجد طرح بسیار ناکارآمدی بود که از چندی پیش اجرایی شده است.
وی با بیان اینکه اجرای این طرح زمینه افزایش دو تا سه برابری مصرف آب در مساجد و مدارس را ایجاد کرد، افزود: مجانی کردن آب در مدارس و مساجد راه کمک به آنها نبوده ، این طرح از لحاظ فرهنگی به دلیل اینکه نحوه استفاده درست از آب را در مدارس به دانش آموزان آموزش نمی دهد اقدام برگزیده ای نیست.
بختیاری تاکید کرد: اقدامات اتخاذ شده در کشور به منظور صرفه جویی در مصرف آب باعث شد تا آب به عنوان ناب ترین و کمیاب ترین ماده کشور است بی ارزش تلقی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 291 روز و 10 ساعت پیش
آمریکا در صورت خروج ازسوریه؛ باید منتظرحمله بزرگ 'داعش' باشد

آمریکا در صورت خروج ازسوریه؛ باید منتظرحمله بزرگ 'داعش' باشد به گزارش روز دوشنبه ایرنا، ' مایکل مورل' جانشین فرمانده سابق 'سیا ' بین سالهای 2013-2010 و 'مایک ویکرز' از افسران سابق نیروهای عملیات ویژه آمریکا و افسر سابق عملیاتی 'سیا' در این یادداشت آورده اند: ما هردو در مبارزه ملتمان علیه 'القاعده' و 'داعش' شرکت داشته ایم و هردو معتقدیم که رئیس جمهور 'ترامپ' حتما یک نکته را خوب مد نظر قرار بدهد.
درسی که ما از مبارزه با تروریسم آموختیم به ما می گوید، یک گروه تروریستی همیشه این توانایی را دارد که چنانچه فشار بر رویش کم شود؛ دوباره زاییده شود.
این درس باید پیش روی ما تا ابد باشد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 291 روز و 10 ساعت پیش
راهکار یک تشکل صنفی برای پیشگیری از بحران حمل و نقل مواد معدنی

راهکار یک تشکل صنفی برای پیشگیری از بحران حمل و نقل مواد معدنی به گزارش ایرنا، یکی از مهمترین چالش های موجود در بخش معدن و صنایع معدنی، حمل و نقل و لجستیک مواد معدنی است. برپایه سند چشم انداز 1404، حجم تولید مواد معدنی باید به سالیانه 700 میلیون تن برسد، اما زیر ساخت های حمل و نقل فعلی پاسخگوی نیازها نیست. این در حالی است که دومینوی مشکلات تحریم های خارجی در حال رسیدن به بخش معدن کشور است.
در این پیوند، محدرضا بهرامن رییس خانه معدن ایران امروز (دوشنبه) در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: اکنون به دلیل شرایط خاص محیط معادن و پایانه های حمل و نقل محلی، حمل مواد معدنی با مشکلات فراوان انجام می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 291 روز و 10 ساعت پیش
دانشگاه و آنچه بر باد رفت

دانشگاه و آنچه بر باد رفت به گزارش گروه تحلیل، تفسیر و پژوهش های خبری ایرنا، هفته گذشته رئیس جمهوری در جلسه ارائه لایحه بودجه به مجلس، ضمن انتقاد از مسیر طی شده در آموزش عالی گفت جای شرمندگی است که بگویم یک لیسانسه، دکترا تدریس می کند؛ سواد خودش لیسانس است اما زیر مدرک دکترا را امضا می کند، این به معنای آن است که آموزش عالی کشور در مسیر درست قرار ندارد. هر دستگاهی آموزش عالی دارد. هر کسی دانشگاه دارد، استاد دارد، دانشجو دارد. هر کسی مدرک صادر می کند.
هر چند طی این سال ها رشد بی رویه و قارچ گونه دانشگاه ها مورد نقد بوده اما سخنان رئیس جمهوری دوباره توجه کارشناسان را به این موضوع جلب کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 291 روز و 10 ساعت پیش
2 طرح آبخیزداری در فیروزکوه اجرا و عملیاتی شد

2 طرح آبخیزداری در فیروزکوه اجرا و عملیاتی شد به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران جمشید جویباری با اعلام این خبر اظهار داشت: 2 پروژه آبخیزداری و آبخوان داری با اعتبار 600 میلیون تومان و از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در این شهرستان به مرحله اجرا درآمد.
وی افزود: این پروژه ها در زیر حوزه های آبخیز ارو و سله بن حوزه آبخیز شهرستان فیروکوه به مرحله اجرا درآمده و عملیات اجرائی این پروژه ها به طور کامل به اتمام رسید.
جویباری ادامه داد: در زیر حوزه آبخیز ارو پروژه آبخوان داری شامل عملیات خاکی (احداث تورکینست) به حجم 11 هزار مترمکعب اجرائی شده و در زیرحوزه آبخیز سله بن عملیات احداث 3 بند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 10 ساعت پیش
پاکستان خلبان متقلب را اخراج کرد

پاکستان خلبان متقلب را اخراج کرد به گزارش ایرنا به نقل از گزارش روز دوشنبه روزنامه آسیا پست، خط هوایی پاکستان بعد از بررسی سالانه مدارک کارکنان متوجه شد که تعداد زیادی از کارکنان از جمله خلبانان و کارمندان این ایر لاین مدارک جعلی به خط هوایی ارائه کرده و بعد از شناسایی طی اقدامی 50 تن کارمند متقلب را اخراج کرد.
بر اساس بیانیه خط هوایی پاکستان، بر اساس دستور دادگاه عالی کشور تمام افرادی که از مدارک تحصیلی جعلی و ساختگی برای استخدام استفاده کرده اخراج و به دادگاه معرفی خواهند شد.
پیش از این نیز دستگاه قضایی پاکستان در ماه ژانویه سال جاری به تمام خلبانان نسبت به استفاده و ارائه از مدارک جعلی هشدار داده بود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 291 روز و 10 ساعت پیش
تکذیب استفاده از پارکبان در شهر تهران

تکذیب استفاده از پارکبان در شهر تهران از سه سال قبل حضور پارکبان ها در سطح شهر تهران ممنوع شد و شهرداری تهران در قالب طرحی با این شغل کاذب برخورد کرد. اما حالا بعد از گذشت این مدت، دبیر کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در گفت وگویی با مهر، اعلام کرده است که پارکبان ها دوباره در منطقه ای از تهران مشغول به کار شده اند.
*در یکی از مناطق تهران پارکبان استفاده می شود
محمدعلی کرونی، دبیر کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در گفت وگویی با مهر ضمن اعلام این خبر گفت: با توجه به مصوبه شورای شهر تهران در سال 95 مبنی بر الزام شهرداری تهران نسبت به مکانیزاسیون پارک حاشیه ای و همچنین مصوبه اخیر شورای شهر پنجم مبنی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 291 روز و 10 ساعت پیش
سرمربی اسبق تیم ملی: برای قهرمانی در جام ملت ها واقع بین باشیم

سرمربی اسبق تیم ملی: برای قهرمانی در جام ملت ها واقع بین باشیم ناصر ابراهیمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایرنا در خصوص هفدهمین دوره جام ملت های آسیا که از 15 دی ماه در امارات آغاز می شود، اظهار داشت: بی تردید تورنمنت حساس و زیبایی را در پیش خواهیم داشت و امیدوارم تیم ایران بتواد پس از سال ها به قهرمانی دست یابد.
وی ادامه داد: به طور حتم تیم ملی کشورمان به آسانی از گروه خود صعود خواهد کرد، اما کار اصلی از مرحله حذفی آغاز می شود.
سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران در خصوص جدی ترین رقبای تیم کشورمان در جام ملت های آسیا، گفت: در مرحله گروهی بی تردید عراق جدی ترین رقیب است و در مراحل بالاتر نیز کره جنوبی، عربستان ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 291 روز و 10 ساعت پیش
حادثه دانشگاه آزاد را نباید اسباب تسویه حساب قرار داد

حادثه دانشگاه آزاد را نباید اسباب تسویه حساب قرار داد به گزارش ایرنا از روابط عمومی قوه قضاییه، آیت الله صادق آملی لاریجانی روز دوشنبه در جلسه مسئولان عالی قضایی با تاکید بر ضرورت پیگیری جدی، سریع و متقن حادثه واژگونی اتوبوس در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی از سوی دادستان تهران و با نظارت دادستان کل کشور افزود: نکته مهم این است که مسئولان باید در وقت خود به مشکلات توجه داشته باشند. گر چه ممکن است مشکلات در نهادی مانند دانشگاه آزاد متعدد باشد و از چشم مسئولان دور بماند اما واقعیت این است که برخی از امور قابل بازگشت نیست.
وی اضافه کرد: حسب برخی گزارش ها دانشجویان اعلام کرده اند که مکررا مشکلات به مسئولان دانشگاه تذکر داده شده بود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 291 روز و 10 ساعت پیش
هنرمندان 17 کشور دنیا آثارشان را در ایران نمایش می دهند

هنرمندان 17 کشور دنیا آثارشان را در ایران نمایش می دهند به گزارش روز دوشنبه ایرنا از روابط عمومی فرهنگسرای ارسباران، در این نمایشگاه 48 پوستر از هنرمندان کشورهای ایران، آمریکا، لهستان، پرو، سوییس، کره جنوبی، کنیا، چین، یونان، اکوادور، روسیه، اندونزی، فلسطین، فرانسه، مکزیک، اوکراین و اکوادور به نمایش گذاشته می شود.
آثار طراحان گرافیکی چون الکس جوردن، آویرام مییر، برایان استوفر، بیونگ ایل سان، کریستوفر هان، کریستوفر اسکات، دیوید جیمنز، المر سوسا، فابیون امانوِل، هلن برانکاوا، ایروان هارنوک، ایوان کیروپالومینو، کِیت کیتز، لوییز یانیز، ماریو فونتس، اُلکو پوجزو، پپه آلمنتو، پتر پوکس، سابینا آبرهوزر، شا فنگ، هیونهو شین، یوسی لمل، یوری گولیتو ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 291 روز و 10 ساعت پیش
مرگ کودکان مهاجر ترامپ را شرمنده نکرد- محسن طاهرزاده*

مرگ کودکان مهاجر ترامپ را شرمنده نکرد- محسن طاهرزاده* خاستگاه ترامپ که عمدتا ایالت های سفید پوست با روحیه نژادپرستی است، از شعار انسداد مرزها و توقف ورود اتباع برخی کشورها در کارزار انتخاباتی وی استقبال کرد و همین امر باعث شد تا ترامپ نخستین تصمیم های خود را پس از ورود به کاخ سفید درباره مهاجرت اتخاذ کند.
او ورود اتباع 6 کشور عمدتا مسلمان را ممنوع کرد و نتایج کشمکش حقوقی در دادگاه های آمریکا نیز نتیجه نداد و به بهانه این که این مساله می تواند بر امنیت ملی آمریکا اثر داشته باشد، دستور اجرایی رئیس جمهوری آمریکا را نافذ دانستند.
گام بعدی وی، لغو اقامت اتباعی بود که سالها پیش به صورت غیرقانونی وارد آمریکا شده و در سایه زندگی کرده بودند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 291 روز و 10 ساعت پیش
عکاس عراقی آشفتگی و امید در این کشور را به نمایش گذاشت

عکاس عراقی آشفتگی و امید در این کشور را به نمایش گذاشت به گزارش روز دوشنبه شبکه خبری سی ان ان عربی، حبیب که از 14سالگی به حرفه عکاسی مشغول شده به دلیل رابطه علایق شخصی خود با این حرفه، از انیستیو عکاسی نیویورک، گواهی تخصصی عکاسی خبری و مستند را دریافت کرد.
وی پس از ورود به جهان عکاسی مستند و خبری تصمیم گرفت تحولات اخیر عراق به ویژه دوران پسا داعش را در کشوری که دارای تمدن غنی و تعدد فرهنگ ها و ادیان و نژادها است را در قالب عکس به نمایش گذارد.
وی درطرح خود تحت عنوان 'نظری بر عراق' که از دو سال قبل آغاز کرده تصویر واقعی از آشفتگی و امیدواری را در یک مقطع زمانی در عراق نشان می دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 11 ساعت پیش
امروز زمان تسویه حساب جناحی و حزبی نیست

امروز زمان تسویه حساب جناحی و حزبی نیست به گزارش ایرنا، هدایت الله جمالی پور روز دوشنبه در نشست مشترک ائمه جمعه، اعضای شورای اداری و مشاورین امور ایثارگران شهرستان ری که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: مسئولان و مردم باید درمسیرحرکت امام خمینی (ره) و شهدای انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس قرار گیرند.
وی ادامه داد: همه وظیفه دارند تا از دستاورد های انقلاب به خوبی مراقبت کنند چرا که این دستاوردها برای کشور و ملت استقلال دارای ارزش است.
جمالی پور با اشاره به اینکه درآستانه 40 سالگی انقلاب باید دستاوردها را مرور کنیم ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 291 روز و 11 ساعت پیش
هوای تمام شهرهای بزرگ کشور در شرایط سالم قرار دارد

هوای تمام شهرهای بزرگ کشور در شرایط سالم قرار دارد شینا انصاری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: هوای شهرهای اردبیل با شاخص 30 ، سنندج 31 ، زنجان 33 ، ایلام 38 ، شهرکرد 39 ، کرمانشاه 40 و کرمان 48 در شرایط پاک قرار دارند.
وی اظهار داشت: همچنین هوای شهرهای شیراز با شاخص 52 ، رشت 54 ، قم 55 ، همدان 56 ، اهواز 60 ، بوشهر 68 ، بجنورد 70 ، قزوین 72 ، زاهدان 73 ، بندرعباس 74 ، تبریز 78 ، خرم آباد 78 ، اصفهان 80 ، مشهد 80 ، ارومیه 82 ، یزد 87 ، تهران 91 ، کرج 96 و اراک 97 در شرایط سالم قرار دارد.
روز گذشته هوای اصفهان با شاخص 103 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 291 روز و 11 ساعت پیش
فیلمی از جشنواره عمار به روی آنتن شبکه افق

فیلمی از جشنواره عمار به روی آنتن شبکه افق به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، فیلم داستانی بعد از ظهر درباره حوادث بعد از انتخابات سال 88 و فتنه ای که دشمنان برای انقلاب اسلامی تدارک دیده بودند، از شبکه افق پخش می شود.
این فیلم 32 دقیقه ای درباره یک حوزه علمیه خواهران است که تعدادی از طلبه های آن، یکی از دختران حاضر در اغتشاشات را داخل حوزه می آورند و بعد از آن، مسایل و اتفاقاتی ایجاد می شود.
در فیلم بعد از ظهر به کارگردانی امیرعباس ربیعی محصول مشترک مرکز فیلم و نمایش بسیج و خانه فیلم داستانی، بازیگرانی همچون مینو شریفی پور، فرناز زوفا، هستی فرحی، مریم فرحی، زهره احمدی کوشکی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 291 روز و 11 ساعت پیش
اردکانیان: اصلاح تعرفه پرمصرف ها راهی برای تامین درآمد کوتاه مدت نیست

اردکانیان: اصلاح تعرفه پرمصرف ها راهی برای تامین درآمد کوتاه مدت نیست به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو، رضا اردکانیان امروز(دوشنبه) در دیدار مدیران وزارت نیرو با رئیس جمهوری اظهار داشت: تعرفه وسیله ای برای مدیریت مصرف است؛ زمانی که با استفاده از ابزار تعرفه بتوانیم مشترکان پرمصرف را برای پیوستن به الگوی مناسب مصرف تشویق کنیم، آنگاه در بلندمدت خود را از صرف منابع فراوان برای ساخت نیروگاه بر حذر داشته ایم. هر چند ممکن است در کوتاه مدت درآمدهای این بخش کاهش یابد اما در آینده این مهم منفعت اصلی صنعت برق کشور خواهد بود.
وی افزود: وظیفه ما این است که هم دولت و هم مردم از نظر تامین آب و برق پایدار در آسایش و امنیت خاطر باشند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 291 روز و 11 ساعت پیش
بررسی های بیشتری در انتخاب دبیر جدید شورا صورت گیرد

بررسی های بیشتری در انتخاب دبیر جدید شورا صورت گیرد به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا ، در این نامه خطاب به اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی آمده است: فرد مورد نظر بایستی از صلاحیت لازم برخوردار بوده و با وضعیت کنونی علمی ، فرهنگی و سیاسی کشور آشنایی کامل داشته باشد .
در بخشی دیگر از این نامه آمده است: خودداری از بده بستان های سیاسی از دیگر خصوصیاتی است که دانشجویان و پژوهشگران معتقدند دبیر جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی بایستی حائز آن باشد .
این نامه دانشجویان درحالی منتشر شده که اخبار تایید نشده حکایت از انتخاب دبیر آتی شورا دارد.
ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 291 روز و 11 ساعت پیش
از استراتژی مدیران دانشگاه آزاد تا سیمای کیش در فضای مجازی

از استراتژی مدیران دانشگاه آزاد تا سیمای کیش در فضای مجازی به گزارش گروه تحلیل، تفسیر و پژوهش های خبری، کاربران شبکه اجتماعی توییتر در 24 ساعت گذشته علاوه بر تمرکز برحاشیه های دومین روز اعتراضات دانشجویی در دانشگاه علوم و تحقیقات، اشتباه سهوی صدا و سیمای استان کیش در پخش فیلمی با صحنه های غیر اخلاقی، انتصاب آیت الله صادق آملی لاریجانی به ریاست تشخیص مصلحت نظام، ادامه بحث و نظر در مورد عملیات کربلای 4 و مساله فتنه 98 را مورد توجه قرار دادند.
این گزارش به بررسی تحلیلی توییت های کاربران در خصوص این مسایل در 24 ساعت گذشته پرداخته است.
**اعتراضات دانشجویان دانشگاه علوم و تحقیقات ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 291 روز و 11 ساعت پیش
ابر پروژه های صنعتی و کم آبخواه در یزد تعریف می شود

ابر پروژه های صنعتی و کم آبخواه در یزد تعریف می شود سیدعلی اکبر کلانتر روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این موضوع در چهارمین جلسه کمیته پایش، ارزیابی و رصد مستمر اجرای مصوبات ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان با نظر اعضا مورد تأیید قرار گرفت.
وی افزود: در این جلسه 16 مصوبه ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی در زمینه مشکلات واحدهای نساجی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
رئیس خانه صنعت ، معدن و تجارت (صمت ) یزد تصریح کرد: با توجه به ضرورت اجرای ابر پروژه ها به منظور تکمیل زنجیره تولید قرار شد تا پروژه هایی توسط انجمن های تخصصی صنایع همگن و رسته ها و خوشه های صنعتی با محور خانه صمت یزد تعریف شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 291 روز و 11 ساعت پیش
رویکرد ترامپ در قبال چین، متناقض است

رویکرد ترامپ در قبال چین، متناقض است به گزارش این خبرگزاری آمریکایی، هدف دولت ترامپ از اعمال فشارهای تجاری علیه پکن، نابودی کامل رقیبی به نام چین است که البته، این هدف باعث برانگیختن لایه های عمیق ناسیونالیسم در این کشور می شود.
چین که به حرکت بعدی آمریکا اطمینان نداشت و متقاعد شده بود واشنگتن کانادا را به بازداشت مدیر مالی هوواوی ترغیب کرد، از راهبردها و لفاظی های میهن پرستانه اش عقب نشینی کرد و این امر احتمالا اوضاع را بدتر می کند.
از طرفی، اقتصاد آمریکا متحمل درد و رنجی است که دولت ترامپ درصدد است با برنامه 12 میلیارد دلاری کمک به کشاورزان، شدت آن را کاهش دهد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 291 روز و 11 ساعت پیش
هدف جشنواره تئاتر رادی حمایت از نمایشنامه نویسان است

هدف جشنواره تئاتر رادی حمایت از نمایشنامه نویسان است به گزارش روز دوشنبه خبرنگار ایرنا، بهزاد صدیقی در نشست خبری نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی که با حضور دبیران بخش های مختلف در سالن مشاهیر تئاتر شهر برگزار شد با بیان اینکه ایده اولیه برگزاری یک جشنواره با نام اکبر رادی به جشنواره نمایشنامه خوانی باز می گردد، اظهار داشت: با برگزاری نشست های بسیار فراخوانی را در بهار آماده کردیم و بعد از رایزنی ها با نهادهای فرهنگی مختلف در شهریورماه منتشر کردیم.
وی با اشاره به اینکه جشنواره در شش بخش صحنه ای، نمایشنامه خوانی، مونولوگ، مقالات، لبخند باشکوه آقای رادی و اسناد تصویری برگزار می شود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 291 روز و 11 ساعت پیش
رشد 22 درصدی صدور مجوز برای تاسیس واحدهای صنعتی

رشد 22 درصدی صدور مجوز برای تاسیس واحدهای صنعتی به گزارش روز دوشنبه ایرنا، از محل صدور مجوز تاسیس برای این واحدهای صنعتی، پیش بینی می شود 301 هزار و 890 شغل ایجاد شود.
بیشترین تعداد جواز تاسیس در استان های خراسان رضوی و سمنان به ترتیب با 992 و 978 فقره صادر شده است.
بیشترین مجوزهای تاسیس صادر شده مربوط به گروه محصولات غذایی و انواع آشامیدنی با یک هزار و 766 فقره و سایر محصولات کانی غیرفلزی با یک هزار و 553 فقره بوده است.
برپایه این گزارش، در این مدت سه هزار و 232 فقره پروانه بهره برداری ایجادی و توسعه ای صنعتی صادر شد که در مقایسه با مدت مشابه پارسال 1.4 درصد رشد نشان می دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 291 روز و 11 ساعت پیش
کنسرت ژانگولرها

کنسرت ژانگولرها به گزارش گروه تحلیل، تفسیر و پژوهش های خبری ایرنا، حرکت و شعبده های جدید خوانندگان در کنسرت هایشان این روزها به طور گسترده در فضای مجازی پخش می شود؛ خواننده ای برای ایجاد شور و هیجان مخاطبان، گردنش را به سقوط آزاد وامی دارد یا دیگری ناگهان در زمین فرو می رود و از جای دیگر صحنه کنسرت بیرون می آید. این حرکات شعبده یا آکروبات بازی چندی است جای خودش را در کنسرت های ایران باز کرده است.
دیگر خبری از نورپردازی ساده در کنسرت های پاپ نیست بلکه خواننده ها برای سورپرایز کردن مخاطبان دست به هرکاری می زنند تا اجرای متفاوت با جذابیت بصری داشته باشند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 291 روز و 11 ساعت پیش
2 هزار میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید به واحدهای قم پرداخت شد

2 هزار میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید به واحدهای قم پرداخت شد به گزارش ایرنا، روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت قم روز دوشنبه اعلام کرد که محمود سیجانی در جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید با اشاره به معرفی 90 واحد صنعتی، تولیدی به بانک جهت دریافت تسهیلات افزود: تاکنون 40 واحد صنعتی موفق به دریافت رقمی بالغ بر 1300 میلیارد ریال تسهیلات در بخش صنعت شده اند.
وی ادامه داد: در بخش کشاورزی نیز به 80 واحد رقمی به ارزش 140 میلیارد ریال و به هفت واحد گردشگری مبلغ 50 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.
وی همچنین با اشاره به تفویض اختیار سفارش واردات کالا به مراکز استانها گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 291 روز و 11 ساعت پیش
هر دانش آموخته دانشگاه فرهنگیان یک مشاور مذهبی می شود

هر دانش آموخته دانشگاه فرهنگیان یک مشاور مذهبی می شود به گزارش ایرنا، منوچهر ضیایی روز دوشنبه درآیین گرامیداشت 54 سال سابقه و تلاش در تعلیم و تربیت هرمزگان اظهار داشت: رویکرد دانشگاه فرهنگیان در پرورش و تربیت معلم ها و فعالیت های آموزشی خود فرهنگی بوده و با توجه به این رویکرد برنامه ریزی و فعالیت می کند.
وی ادامه داد: تلاش داریم روحیه مسوولیت پذیری دانشجو معلمان را افزایش داده و برای این منظور اکنون تعداد 30 تشکل، انجمن و کانون دانشجویی در این دانشگاه مشغول فعالیت هستند و هر نیم سال تحصیلی افزون بر 100 برنامه فرهنگی اجرا می شود.
وی اضافه کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 11 ساعت پیش
مجید نامجومطلق سرمربی تیم فوتبال شهرداری ماهشهر شد

مجید نامجومطلق سرمربی تیم فوتبال شهرداری ماهشهر شد به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی باشگاه شهرداری ماهشهر، مجید نامجومطلق روز دوشنبه پس از انعقاد قرارداد، در نیم فصل دوم لیگ دسته اول روی نیمکت این تیم خواهد نشست.
بعد از استعفای داوود مهابادی از هدایت این تیم صحبت از حضور سهراب بختیاری زاده در ماهشهر شد اما این مربی به دلیل قرارداد با تیم ملی امید نتوانست راهی ماهشهر شود و در نهایت مجید نامجو مطلق هدایت تیم شهرداری ماهشهر را برعهده گرفت.
هوشنگ لوینیان و کورش بختیاری زاده کمک های نامجومطلق در تیم شهرداری ماهشهر خواهند بود.
نامجو مطلق سابقه هدایت چند تیم دسته اولی را در کارنامه دارد و آخرین تیمش در لیگ یک نیز گل گهر سیرجان ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 291 روز و 11 ساعت پیش
بارندگی در کهگیلویه و بویراحمد تا اواخر امروز ادامه دارد

بارندگی در کهگیلویه و بویراحمد تا اواخر امروز ادامه دارد ولی بهره مند روز دوشنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: سامانه بارشی اخیر از شب گذشته به جو استان وارد شد و بارش های نسبتا مطلوبی داشت.
وی افزود: فردا جو استان آرام خواهد بود اما روز چهارشنبه موج بارشی جدیدی وارد کهگیلویه و بویراحمد می شود.
بهره مند بیان کرد: میزان بارش های شبانه روز گذشته تا ساعت 12.30 امروز در شهر سی سخت 11.5، لیکک 9، دهدشت 8.2، یاسوج 5.1، امامزاده جعفر 2.6، دوگنبدان 2 میلیمتر بوده است.
کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: بیشینه و کمینه دمای هوای امروز در شهر های دارای پیش بینی وضع هوا در شهر های استان ایستگاه هواشناسی استان برای 24 ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 291 روز و 11 ساعت پیش
نخستین برف زمستانی ارتفاعات کرمان را سفیدپوش کرد

نخستین برف زمستانی ارتفاعات کرمان را سفیدپوش کرد مریم سلاجقه روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : بارش باران و برف پاییزی که باعث خوشحالی مردم کرمان شد تا امشب ادامه دارد.
وی گفت: بارش باران نیز در شهرستان های کرمان، زرند، سیرجان، بافت، رابُر و ارزوئیه گزارش شده است.
کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان با اشاره به اینکه تاکنون بیشترین بارش ها در شهرستان ساردروئیه با 6.5 میلی متر گزارش شده است بیان داشت: پدیده مه گرفتگی و لغزندگی سطح جاده ها به ویژه مناطق کوهستانی در صبح روز سه شنبه دور از انتظار نیست .
سلاجقه از آبگرفتگی معابر در غرب ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 291 روز و 11 ساعت پیش
کمک خیران در خراسان جنوبی 20 درصد افزایش یافت

کمک خیران در خراسان جنوبی 20 درصد افزایش یافت احمد رفیعی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طبق برنامه پیش بینی شده از ابتدای امسال تا پایان آذرماه باید 27 میلیارد و 675 میلیون تومان کمک مردمی جمع آوری می شد که این رقم اکنون به 30 میلیارد و 603 میلیون تومان رسیده است.
وی با بیان اینکه 111 درصد برنامه تاکنون محقق شده است افزود: از این میزان کمک جمع آوری شده 16 میلیارد و 970 میلیون تومان نقدی و13 میلیارد و 659 میلیون تومان غیرنقدی بوده است.
معاون مشارکت های مردمی کمیته امداد خراسان جنوبی گفت: 14 میلیارد و 401 میلیون تومان این مبلغ کمک های مبتنی بر نیاز، 10 میلیارد و 127 میلیون تومان اکرام ایتام و محسنین ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 11 ساعت پیش
اردوغان: ترکیه به خاک هیچ کشوری چشم ندوخته است

اردوغان: ترکیه به خاک هیچ کشوری چشم ندوخته است اردوغان در پیامی که امروز / دوشنبه/ به مناسبت سال نو میلادی آن را منتشر نمود، این مطلب را عنوان کرد.
رییس جمهور ترکیه در این پیام با تاکید بر این که هدف ترکیه حفظ امنیت، آرامش و آینده درخشان برای خود و برادرانش در منطقه است، گفت: ترکیه مسبب رخدادهای منطقه نیست، ولی قربانی آن نیز نخواهد بود.
وی گفت: ما تمامی گام های خود را منطبق با این دیدگاه طرح و برنامه ریزی می کنیم و سیاست های ترکیه در سوریه، عراق، قبرس، شرق مدیترانه و دریای اژه نیز با در نظر گرفتن و لحاظ کردن این مساله است.
اردوغان با بیان اینکه ما بر این حقیقت که بدون حل مسایل منطقه نمی توانیم آینده کشورمان را تضمین ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 291 روز و 11 ساعت پیش
نگاهی به تیترهای روزنامه های قم - 10 دی ماه

نگاهی به تیترهای روزنامه های قم - 10 دی ماه **روزنامه پیام قم
- نرخ جدید برقراری انشعاب برق در قم اعلام شد
- 31 جایگاه سی ان جی درقم استاندارد سازی شد
- دبیر کمیته ورزشی آبفای قم داور المپیکی شد
** روزنامه شاخه سبز
- مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم- قم باید الگوی دختر نمونه با نشاط مسلمان را به دنیا معرفی کند
- بافت فرسوده قم آسیب پذیرترین نقطه در حوادث است
- کاشت بیش از پنج هزار اصله نهال در کمربند سبز شهر در منطقه 3
** روزنامه 19 دی
- سرپرست استانداری قم- آمادگی دستگاه های اجرایی استان در بحران سنجیده می شود
- سوگواره امامزاده موسی مبرقع درقم برگزار می شود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 291 روز و 11 ساعت پیش
جاده سازی

جاده سازی اردبیل - ایرنا- تلاش گران در اداره کل راه و شهرسازی برای راه سازی تابستان و زمستان نمی شناسند.
تصویر مربوط به جاده سازی در پاییز و زمستان در خلخال است ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 291 روز و 11 ساعت پیش
نوروز 98 با خونه یکی

نوروز 98 با خونه یکی به گزارش روز دوشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا، حامد تهرانی علوی با اشاره به جزئیات آماده سازی این سریال ،افزود: مجموعه خونه یکی در10 قسمت آماده پخش خواهد شد.
وی گفت: تدوین این مجموعه که هم زمان با تصویربرداری آن توسط حامد حسینی و علی صداقت آغاز شد به اتمام رسیده و پس از پایان این مرحله ،ساخت موسیقی توسط انوشیروان تربتی آغاز شد و صداگذاری و اصلاح رنگ این مجموعه نیز در حال انجام است.
به گفته وی این مجموعه تلویزیونی که ابتدا برای پخش از شبکه سه سیما آماده می شد اما در ادامه به خواست تهیه کننده اثر برای پخش به شبکه نسیم سپرده شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 291 روز و 11 ساعت پیش
وزارت کشاورزی داده های خود را در اختیار بخش خصوصی قرار دهد

وزارت کشاورزی داده های خود را در اختیار بخش خصوصی قرار دهد به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، نصرالله جهانگرد روز دوشنبه در همایش ملی راهکارهای تحول کسب و کار در صنعت طیور در محل هتل المپیک، افزود: اکنون داده های ارزشمند زیادی در وزارت جهاد کشاورزی موجود است که آزادسازی آنها می تواند ارزش افزوده این بخش را بیش از پیش افزایش دهد.
وی ادامه داد: وزارت جهاد کشاورزی باید داده های موجود را در اختیار همه فعالان قرار دهد تا توسعه این بخش بهتر محقق شود.
معاون وزیر ارتباطات به قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات اشاره و خاطرنشان کرد: اکنون همه دستگاه های اجرایی موظف اند هر اطلاعاتی که کاربران اقتصادی نیاز دارند در اختیار آنها قرار دهند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 291 روز و 11 ساعت پیش
گرانی مصرف کره حیوانی را در کشور کم کرد

گرانی مصرف کره حیوانی را در کشور کم کرد وحید مفید روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سرانه مصرف کره در کشورهای تولید کننده شیر و لبنیات حدود دو کیلو در سال است اما این رقم در ایران سالانه یک کیلو است و اخیرا مصرف کره به نیم کیلو و کمتر کاهش پیدا کرده است.
وی خاطرنشان کرد: مصرف کره گیاهی در کشور بسیار پایین بوده و اخیرا اضافه شد و به نزدیک نیم کیلو در سال رسید. اهرم قیمتی یکی از دلایل افزایش مصرف کره گیاهی است چون قیمت کره حیوانی افزایش یافته اما روغن گیاهی با ارز دولتی وارد می شود بنابراین قیمت کره گیاهی ارزان تر از کره حیوانی است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 291 روز و 11 ساعت پیش
تروریست ها از فقر مردم سواستفاده می کنند

تروریست ها از فقر مردم سواستفاده می کنند گفت و گو با محمداکبرچاکرزهی از سند مسوولیت اجتماعی سازمان منطقه آزادچابهار آغاز شد. به توانمند سازی زنان رسید. در حاشیه نشینی درنگ کرد. به گروهک های ترویستی اشاره شد. اعتیاد، مشکلات زنان، نگرانی های محیط زیستی درباره توسعه صنعت پتروشیمی و فولاد و گرانی قیمت ها در چابهار را هم در برگرفت.
متن گفت و گوی خبرنگار اعزامی گروه پژوهش خبر ایرنا با چاکر زهی در چابهار در پی می آید:
ایرنا: معاونت فرهنگی- اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد چابهار چگونه شکل گرفت؟
چاکرزهی: شهرستان چابهار یا چهاربهار مکانی است که هر 4 فصل سال آب و هوایی بهاری دارد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 11 ساعت پیش
انگلیس نیروهایش را در افغانستان حفظ می کند

انگلیس نیروهایش را در افغانستان حفظ می کند وی در گفت وگو با شبکه بی بی سی ورلد گفت: از آنجایی که انگلیس پس از آمریکا و آلمان با 100 نیرو بیشتر پرسنل نظامی را در افغانستان دارد، ترجیح می دهد همچنان به ماموریت 'حمایت قاطع' از نیروهای امنیتی افغانستان در آن کشور ادامه دهد.
براساس این گزارش، بعد از حمله ائتلاف نظامی به رهبری آمریکا به افغانستان در سال 2001 تا کنون 453 نظامی انگلیسی که در قالب نیروهای مستقل و نیروهای سازمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در آن کشور در زمینه آموزشی و مستشاری فعالیت می کنند، کشته شدند.
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا هفته قبل اعلام کرد که طبق وعده های انتخاباتی سال 2016 ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 291 روز و 11 ساعت پیش
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای از ایرنا بازدید کرد

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای از ایرنا بازدید کرد به گزارش گروه داشگاه ایرنا، ابراهیم صالحی عمران امروز دوشنبه در جریان حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی از بخش های مختلف از جمله اخبار خارجی و داخلی بازدید کرد و در جریان روند تهیه و تولید اخبار و گزارش های خبری، تصویری و انتشار آنها روی خروجی های مختلف این سازمان قرار گرفت.
صالحی عمرانی همچنین با سیدضیاء هاشمی مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) دیدار و گفت و گو کرد.
9465 ** 1200
ارتباط با سردبیر newsroom@irna.ir
تماس بی واسطه با مسئولین ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 291 روز و 11 ساعت پیش
صندوق تخصصی صنعت طیور راه اندازی می شود

صندوق تخصصی صنعت طیور راه اندازی می شود به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، اصغر نورالله زاده روز دوشنبه در همایش ملی راهکارهای تحول کسب و کار در صنعت طیور، افزود: ایجاد صندوق های تخصصی از برنامه های صندوق کار آفرینی آمید است که بزودی در صنعت طیور راه اندازی می شود.
وی ادامه داد: این صندوق، تامین مالی صنعت طیور در مواقع لزوم را انجام می دهد و تسهیلات آن به صورت مستقیم برای خرید کالاها اختصاص می یابد.
نورالله زاده گفت: مزیت این صندوق پیشگیری از پرداخت های نامناسب است و نیازهای واقعی را پوشش می دهد.
مدیر عامل صندوق کار آفرینی آمید با بیان اینکه تاکنون چنین صندوقی برای تامین مالی صنعت طیور وجود نداشته و تامین مالی این ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 291 روز و 12 ساعت پیش
تبعه خارجی زورگیر در مشهد دستگیر شد

تبعه خارجی زورگیر در مشهد دستگیر شد فرماندهی انتظامی خراسان رضوی روز دوشنبه به نقل از سرهنگ اکبر آقابیگی گزارش داد: این فرد دیروز در خیابان علیمردانی مشهد با چاقو به سمت یک زن جوان حمله ور شده بود اما با ورود شهروندان به درگیری از محل متواری شد.
وی گفت: یکی از شهروندان مشهدی فرد مهاجم را تعقیب و موضوع را به پلیس 110 نیز اعلام کرد لذا گروه گشتی کلانتری 24 مشهد بلافاصله وارد عمل و فرد زورگیر دستگیر شد.
7505/1858
ارتباط با سردبیر newsroom@irna.ir
تماس بی واسطه با مسئولین ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 291 روز و 12 ساعت پیش
وحدت مهاباد لیگ دسته یک والیبال جوانان را با باخت آغاز کرد

وحدت مهاباد لیگ دسته یک والیبال جوانان را با باخت آغاز کرد به گزارش ایرنا قرنی مصطفی پور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مسابقات لیگ دسته یک والیبال جوانان کشور با حضور 20 تیم در پنج گروه چهار تیمی و به صورت متمرکز به میزبانی کرمانشاه برگزار می شود.
وی اضافه کرد: در این رقابت ها که پنج روز ادامه خواهد داشت تیم وحدت در گروه سوم این مسابقات با تیم های شهرداری قزوین، سپاهان اصفهان، کاشی کاژه کرمانشاه و راهیاب ملل مریوان همگروه است.
وی ادامه داد: وحدت مهاباد در نخستین دیدار خود در این مسابقه ها با نتیجه سه بر صفر مغلوب راهیاب ملل مریوان شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 291 روز و 12 ساعت پیش
میزان مطلوب مصرف آب در قم 80 لیتر است

میزان مطلوب مصرف آب در قم 80 لیتر است به گزارش ایرنا، علی جان صادق پور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران، بیان کرد: هم اکنون شیب مصرف آب در استان قم شکسته شده و سرانه مصرف به 154 لیتر به ازای هر نفر در شبانه روز رسیده که این میزان باید به 80 لیتر برسد.
وی افزود: برای رسیدن به این نقطه مطلوب مصرف که پاسخگوی همه نیازهای شهروندان است، نیازمند حمایت رسانه های استان و همکاری قشرهای مختلف مردم هستیم.
وی در ادامه با اشاره به بیست و ششمین سالروز تشکیل شرکت آب و فاضلاب قم گفت: هم اکنون 100 درصد جمعیت شهری قم از آب شرب سالم و بهداشتی برخوردارند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 291 روز و 12 ساعت پیش
خاطره ها و تجربه های معلمان مکتوب شود

خاطره ها و تجربه های معلمان مکتوب شود به گزارش ایرنا، بهروز اکرمی روز دوشنبه در آیین گرامیداشت 54 سال سابقه و تلاش در تعلیم و تربیت هرمزگان اظهار داشت: این تجربه ها و دانش کسب شده متعلق به همه مردم ایران است نگارش و انتشار آنها در قالب کتاب، خاطره و داستان امکان انتقال به نسل های بعدی می یابند.
وی ادامه داد: معلمی بازنشستگی نداشته و فرد و از لحظه تصمیم گیری برای فعالیت معلمی تا پایان دوران زندگی خود منشاء آثار برای جامعه است.
وی اضافه کرد: یکی از گمشده های نظام آموزشی کشور انتقال مسایل پیچیده وغامض به ساده ترین شکل ممکن است که اگر مطلب کتاب ساده بیان شود محصل مطلب را به خوبی درک خواهد کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 12 ساعت پیش
2 آنزیم واکنش زنجیره ای در آزمایشگاه دانشگاه ارومیه تولید شد

2 آنزیم واکنش زنجیره ای در آزمایشگاه دانشگاه ارومیه تولید شد نوروز دلیر روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: آنزیم اول با نام Pfu در واکنش زنجیره ای پلیمراز PCR تشخیصی و تحقیقاتی /انگشت نگاری دی ان ای/ استفاده می شود.
وی ادامه داد: آنزیم دوم با نام Taq DNA polymerase نیز در واکنش زنجیره ای پلیمراز PCR که نیاز به دقت بالا از جمله تعیین توالی DNA و کلون سازی ژن دارد، مورد استفاده قرار می گیرد.
رییس پژوهشکده زیست فناوری دانشگاه ارومیه ادامه داد: این آنزیم ها با صرف هزینه های ارزی بالا از خارج وارد می شود و با تولید انبوه و صنعتی آن، کشور از واردات بی نیاز می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 12 ساعت پیش
وزیر ارتباطات از دستاوردهای پژوهشگاه فضایی بازدید کرد

وزیر ارتباطات از دستاوردهای پژوهشگاه فضایی بازدید کرد به گزارش خبرنگار گروه علمی ایرنا، محمدجواد آذری جهرمی در نشستی در حاشیه این بازدید که همراه با رضا اردکانیان وزیر نیرو با مدیران پژوهشگاه داشت، گفت: دستاوردهای صنعت فضایی کشور که امروز از آن بازدید کردیم توسط جوانان این مرز و بوم حاصل شده است و دانش خوبی در بهره گیری از اطلاعات فضایی در عرصه بهره گیری مدیریت منابع آبی و منابع انرژی و حوزه کشاورزی مدیریت خوبی در این عرصه داریم.
وی ادامه داد: عزیزان ما در عرصه فضایی علیرغم تمام محدویت ها تلاش کردند آنچه را در عرصه های بین المللی به راحتی برای سایرین مهیاست، فراهم کنند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 291 روز و 12 ساعت پیش
نرخ تورم در کهگیلویه و بویراحمد از کشور پیشی گرفت

نرخ تورم در کهگیلویه و بویراحمد از کشور پیشی گرفت به گزارش ایرنا، به رغم پیشی گرفتن نرخ تورم کالا و خدمات مصرفی در آذرماه، گزارش مرکز آمار نشان می دهد در 12 ماهه گذشته نرخ تورم در استان کهگیلویه و بویراحمد از نرخ کشوری پایین تر بوده است.
در آذرماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای کشور مربوط به استان بوشهر با 4.4 درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان سیستان وبلوچستان با 1.7 درصد افزایش است.
استان کهگیلویه و بویراحمد در نرخ تورم ماهانه برای کالاهای خوراکی نیز از نرخ کشوری پیشی گرفته آنچنان که نرخ تورم کشوری 4.8 بوده در حالی که این شاخص برای کهگیلویه و بویراحمد 5.1 است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 291 روز و 12 ساعت پیش
مخالفت با استفاده شاغلان فن آوری اطلاعات از تعرفه بهای خدمات

مخالفت با استفاده شاغلان فن آوری اطلاعات از تعرفه بهای خدمات به گزارش ایرنا، رئیس شورای اسلامی شهر قم در این جلسه با اشاره به لایحه الحاق تبصره 11 شورای دولت و بخش خصوصی به ماده 37 تعرفه عوارض بهای خدمات شهری اظهار داشت: شورا و شهرداری در برخورد با مشاغلی که بدون مجوز در محیط های مسکونی فعال هستند، اهتمام ویژه ای دارند.
عبدالله جلالی در عین حال با بیان اینکه موضوع فن آوری اطلاعات سال هاست که توسعه پیدا کرده و فارغ التحصیلان زیادی نیز وارد این عرصه شدند، افزود: این افراد چون هنوز موفق به تاسیس شرکت نشدند، فضا و مکان کافی و مناسبی نیز برای کار کردن ندارند، از این رو باید در محل های مسکونی اقدام به کار نمایند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 291 روز و 12 ساعت پیش
مجمع انتخاباتی هیات فوتبال البرز باطل شد

مجمع انتخاباتی هیات فوتبال البرز باطل شد امیر غفرانی روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: یکی از نامزدهای ریاست هیات فوتبال استان البرز، پس از برگزاری مجمع انتخاباتی، نامه اعتراضی به فدراسیون ارسال کرده بودکه موردبررسی قرار گرفت.
وی اضافه کرد: یکی از دلایل اعتراض، نداشتن شرایط رای دادن از سوی یکی از رای دهندگان بوده که فدراسیون نیز طی این مدت، پس از بررسی لازم، مجمع انتخاباتی هیات فوتبال البرز را باطل اعلام کرد.
غفرانی گفت: برای برگزاری انتخابات بعدی ریاست هیات فوتبال البرز، مسایلی وجود دارد که باید حل و فصل شود و زمان برگزاری انتخابات مشخص خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 291 روز و 12 ساعت پیش
درخواست باشگاه استقلال از جپاروف

درخواست باشگاه استقلال از جپاروف به گزارش ایرنا، جپاروف که فصل گذشته روزهای خوبی با استقلال داشت و عنوان بهترین پاسور لیگ برتر را به دست آورد پس از عدم توافق با سیدرضا افتخاری مدیرعامل وقت آبی پوشان راهی لیگ قزاقستان شد تا به بازیگری اش ادامه دهد اما روزهای خوبی در تیم جدیدش نداشت و به یک نیمکت نشین تبدیل شد.
شرایط نه چندان خوب استقلال در خط هافبک باعث شد وینفر شفر نام سرور جپاروف را در فهرست خریدهای زمستانی اش قرار داده و از مسولان تیمش در خواست کند شرایط بازگشت این بازیکن به جمع آبی پوشان تهرانی فراهم شود.
در حالی که گفته می شد توافقات کامل با این بازیکن صورت گرفته است دیروز یکی از سایت های ازبکستانی گزارش داد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 291 روز و 12 ساعت پیش
26 هزار لیتر سوخت قاچاق در تایباد کشف شد

26 هزار لیتر سوخت قاچاق در تایباد کشف شد سردار ماشاء الله جان نثار روز دوشنبه در سفر به تایباد طی گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این مقدار سوخت طی هشت روز گذشته حین گشت زنی و کنترل نوار مرزی و خودروها توسط نیروهای مرزبانی در مرز دوغارون با افغانستان کشف شده است.
وی اظهار داشت: در این ارتباط چند خودرو سواری و ترانزیتی توقیف و تعدادی متخلف نیز دستگیر و راهی مراجع قضایی شده اند.
او ارزش این میزان سوخت کشف شده را یک میلیارد و 365 میلیون ریال برآورد و بیان کرد: امسال تاکنون افزون بر میلیون لیتر سوخت قاچاق در مرزهای مشترک ایران و افغانستان کشف شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 291 روز و 12 ساعت پیش
نمایشگاه عکس و اسناد رشت گشایش یافت

نمایشگاه عکس و اسناد رشت گشایش یافت به گزارش خبرنگار ایرنا، نمایشگاه عکس و اسناد رشت به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت با مشارکت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشت و سازمان اسناد و کتابخانه ملی به مناسبت فرارسیدن دوازدهم دی ماه روز رشت گشایش یافته است.
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت گفت: در این نمایشگاه اسناد و عکس های قدیمی رشت و محلات این کلانشهر صبح و عصر برای بازدید علاقمندان به نمایش گذاشته شده است.
علیرضا حسنی افزود: همچنین به مناسبت نهم دی ماه نمایشگاه عکس بصیرت در گالری خانه فرهنگ و هنر سازمان فرهنگی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 291 روز و 12 ساعت پیش
گل سکوی اعتیاد به هروئین و شیشه شده است

گل سکوی اعتیاد به هروئین و شیشه شده است گل دومین ماده مخدر پر مصرف در کشور است. بر اساس اعلام پرویز افشار، سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر، 2 میلیون و 808 هزار نفر در کشور مصرف کننده مستمر مواد هستند. مصرف مواد مخدر توسط معتادان چند نوع مختلف شامل مواد مخدر (تریاک و مشتقات آن مانند هروئین، کراک و مرفین)، مواد محرک (شیشه و داروهای محرک) و مواد توهم زا است؛ اما تریاک و مشتقات آن بالاترین میزان مصرف مواد در کشور را به خود اختصاص داده اند و 65 درصد معتادان تریاک و مشتقات آن را مصرف می کنند. مصرف شیشه کم و مصرف گُل جایگزین آن شده است و در رتبه دوم پس از تریاک قرار دارد. همچنین مصرف شیشه از 36 درصد به 8.2 درصد رسیده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 291 روز و 12 ساعت پیش
یک آمریکایی به جرم جاسوسی در مسکو دستگیر شد

یک آمریکایی به جرم جاسوسی در مسکو دستگیر شد به گزارش روز دوشنبه ایرنا، نام این فرد پل اولیان است و گفته می شود در هنگام جاسوسی دستگیر شده است.
رسانه روسی تصریح کرد که این فرد سه روز پیش دستگیر شده است اما امروز سازمان امنیت روسیه خبر آن را منتشر کرد.
سازمان امنیت روسیه براساس ماده 276 قانون کیفری این کشور به نام جاسوسی علیه این فرد آمریکایی طرح دعوا کرده است.
بر اساس قانون کیفری روسیه، مجازات افرادی که به جاسوسی متهم شوند بین 10 تا 20 سال زندان است.
گفتنی است، روابط روسیه و آمریکا تیره است و در دو سال اخیر دو کشور بخشی از املاک دیپلماتیک یکدیگر را توقیف ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 291 روز و 12 ساعت پیش
دیدار دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین و هیأت همراه با رهبر انقلاب

دیدار دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین و هیأت همراه با رهبر انقلاب ایرنا-تهران- زیاد النَخاله دبیر کل جهاد اسلامی فلسطین و هیأت همراه امروز دوشنبه با حضرت آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار و گفت وگو کردند.*11* ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 291 روز و 12 ساعت پیش
ابتکار: سند ارتقاء بهبود وضعیت زنان در استانها تنظیم شد

ابتکار: سند ارتقاء بهبود وضعیت زنان در استانها تنظیم شد به گزارش ایرنا، معصومه ابتکار روز دوشنبه در جمع خبرنگاران پس از بازدید از ظرفیت های تولیدی و اجتماعی البرز افزود: این سند با هدف کاهش آسیب ها در حوزه زنان و خانواده تدوین شده که از سال 98 شاهد این حرکت برنامه ای در سطح استانها خواهیم بود.
وی در پاسخ به سوال کودک همسری و در نظر گرفتن طرح حداقل سن برای ازدواج دختران نیز افزود: این موضوع در مرحله بازنگری است چرا که از مطالبات عمومی محسوب می شود.
ابتکار گفت: براساس آمار بی توجهی به این امر میزان طلاق و آسیب های دیگر را افزایش می دهد.
ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 12 ساعت پیش
جذب چارتر کننده ها، کلید رونق بخشیدن به راه آهن کرمانشاه

جذب چارتر کننده ها، کلید رونق بخشیدن به راه آهن کرمانشاه به گزارش خبرنگار ایرنا، راه آهن کرمانشاه پس از حدود 2 ماه تعطیلی از روز پنجم دی به روال سابق برگشت و هر چهار روز یک قطار را راهی مشهد می کند.
در ابتدای دی ماه فقط امکان خرید بلیط برای قطار پنجم دی وجود داشت و برنامه سایر قطارهای زمستانی هنوز مشخص نبود اما مسافران از این هفته می توانند نسبت به پیش خرید بلیط تا 21 اسفند اقدام کنند.
سهم استان کرمانشاه از قطارهای زمستانی 21 حرکت است که هر چهار روز یک بار و ساعت 10:10 عازم مشهد می شود و در بین مسیر در ایستگاه های مختلفی از جمله ملایر، اراک و تهران هم مسافر پیاده و سوار می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 291 روز و 12 ساعت پیش
بوشهر رتبه دوم پرداخت وام اشتغال روستایی کشور را کسب کرد

بوشهر رتبه دوم پرداخت وام اشتغال روستایی کشور را کسب کرد به گزارش ایرنا، حمید رضا پناه روز دوشنبه در نشست مدیران دستگاه های اجرایی استان بوشهر افزود: تسهیلات ابلاغی استان بوشهر در بخش اشتغال روستایی یکهزار و 158 میلیارد ریال است که استان بوشهر تاکنون حدود 2 هزار و 950 میلیارد ریال طرح مصوب داشته است که این میزان 28 درصد بیشتر از سهم ابلاغی این استان است.
وی از مسئولان ذیربط خواست تا شهرک های صنعتی مستقر در جوار روستاها که هزینه هنگفتی برای آنها شده را در دایره مشمول تسهیلات اشتغال روستایی قرار دهند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 291 روز و 12 ساعت پیش
221 دستگاه بخاری بین نیازمندان بوکان توزیع شد

221 دستگاه بخاری بین نیازمندان بوکان توزیع شد قادر درویشی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از مجموع بخاری های توزیع شده 190 دستگاه آن بخاری نفتی و 31 دستگاه بخاری گازسوز است که بین خانواده های نیازمند مناطق محروم روستایی زیرپوشش در بخش های مرکزی و سیمینه این شهرستان توزیع شده است.
وی با بیان اینکه این بخاری ها از محل اعتبارات دولتی و کمیته امداد تهیه شده است، بیان کرد: برای تهیه این تعداد بخاری بیش از 350 میلیون ریال هزینه شده است.
درویشی با بیان اینکه این بخاری ها در مناطق محروم روستایی با ضریب محرومیت بالا توزیع شده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 291 روز و 12 ساعت پیش
شبکه پنج صاحب هتل شد

شبکه پنج صاحب هتل شد به گزارش روز دوشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا، مجموعه تلویزیونی هتل در ژانر طنز و در سال 1377 به کارگردانی مرضیه برومند ساخته و از شبکه تهران پخش شد.لوکیشن این سریال در هتلی واقع در تهران میدان هفت تیر بود.
داستان این سریال درباره با پرسنل یک هتل بود که با ورود هر مهمان درگیر داستان جدیدی می شدند در این میان آقای بهارمست (سروش خلیلی) صاحب هتل بود او در این سریال مردی اخمو است که پسرش در خارج از کشور مشغول تحصیل است و مرتب از او پول می خواهد. همایون (سیامک انصاری) مسئول پذیرش شیفت روز هتل است که دائماً به دنبال بهانه برای رفتن به دنبال کارهای خود است و همیشه دیر می آید و زود می رود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 291 روز و 12 ساعت پیش
جوانان روستایی خراسان شمالی21 میلیارد ریال وام اشتغال گرفتند

جوانان روستایی خراسان شمالی21 میلیارد ریال وام اشتغال گرفتند امان الله فیروزه روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: 16 میلیارد ریال از این رقم توسط بانک رسالت و پنج میلیارد ریال از سوی صندوق کارآفرینی امید پرداخت شده است.
وی تسهیلات مزبور را با بهره صفر تا چهار درصد دانست و افزود: این تسهیلات برای اجرای 52 طرح عمدتا در حوزه دامداری به جوانان 18 تا 35 ساله روستایی اعطا شده است.
فیروزه پرداخت تسهیلات یاد شده را غیرنقدی عنوان کرد و گفت: در اجرای این طرح ها دام توسط گروه پشتیبانی ثمین خریداری و در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.
معاون فرهنگی و ساماندهی امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان شمالی اظهار داشت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 291 روز و 13 ساعت پیش
اردوی هفتگانه تیم ملی کشتی فرنگی برای قهرمانی در آسیا

اردوی هفتگانه تیم ملی کشتی فرنگی برای قهرمانی در آسیا به گزارش ایرنا، طبق برنامه ریزی کادر فنی، نخستین مرحله اردوی فرنگی کاران 12 تا 21 دی امسال برگزار می شود و فرنگی کاران تا زمان رقابت های قهرمانی آسیا که 3 تا 8 اردیبهشت سال 98 در شهر ژیان چین انجام خواهد شد، هفت مرحله اردوی دیگر را در برنامه دارند.
محمد بنا سرمربی تیم ملی علاوه بر حضور در جام بین المللی تختی شرکت در دو تورنمنت بین المللی کرواسی و مجارستان را برای فرنگی کاران مدنظر دارد و بر اساس شرایط اردویی ملی پوشان در این مورد تصمیم گیری خواهد شد.
سی و نهمین دوره رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جام جهان پهلوان غلامرضا تختی روزهای 4 و 5 بهمن ماه سال جاری برگزار می شود و شهر ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 291 روز و 13 ساعت پیش
قاچاقچیان سیگار در زنجان 31 میلیارد ریال جریمه شدند

قاچاقچیان سیگار در زنجان 31 میلیارد ریال جریمه شدند مرتضی ممیزی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: طی این مدت برای قاچاق سیگار 40 فقره پرونده تشکیل شده است که البته از حیث تعداد پرونده های تشکیل شده پوشاک با 60 پرونده رتبه نخست قاچاق را دارد، همچنین سگیار با 40 پرونده و سوخت 37 پرونده رتبه دوم و سوم قاچاق را دارند.
وی اظهار داشت: با توجه به آمار و طبق احکام صادر شده جریمه قاچاقچیان پوشاک نزدیک 9 میلیارد ریال و قاچاقچیان سوخت بیش از 18 میلیارد ریال است.
این مسئول خاطرنشان کرد: مجموع پرونده های تشکیل شده در این مدت نزدیک سه هزار و 900 پرونده است که مجموع جریمه نقدی متخلفان 228 میلیارد ریال ثبت شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 291 روز و 13 ساعت پیش
کارگاه ملی صنایع دستی در کرمانشاه برگزار می شود

کارگاه ملی صنایع دستی در کرمانشاه برگزار می شود به گزارش خبرنگار ایرنا؛ این کارگاه آموزشی به نمایندگی از انجمن حمایت از هنرمندان صنایع دستی و سنتی و هنرهای سنتی زیبا، توسط شرکت جهان تهاتر غرب برگزار می شود.
مدیرعامل شرکت جهان تهاتر غرب روز دوشنبه در نشست خبری برگزاری این کارگاه آموزشی گفت: تاکنون 600 نفر از استان های کرمانشاه، کردستان و مازندران برای حضور در این کارگاه آموزشی اعلام آمادگی کرده اند.
الهام حیدریان ، با اشاره به اینکه در این کارگاه چهار رشته صنایع دستی توسط اساتید برجسته صنایع دستی ایران آموزش داده می شود، افزود: کچه (نمد) و کار روی لباس ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 291 روز و 13 ساعت پیش
تکاب با 11 درجه زیر صفر سردترین شهر آذربایجان غربی بود

تکاب با 11 درجه زیر صفر سردترین شهر آذربایجان غربی بود رسول جبرییلی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تکاب در 24 ساعت گذشته روز سردی را سپری کرد و حداکثر دمای این شهرستان نیز یک درجه سانتی گراد بالای صفر گزارش شده است.
وی بیان کرد: پس از تکاب شهرهای قره ضیاءالدین، چالدران و خوی با هشت و 6 درجه سانتی گراد زیر صفر از دیگر شهرهای سرد آذربایجان غربی بود.
رییس اداره هواشناسی تکاب با بیان اینکه یخبندان از 2 هفته گذشته تکاب را فراگرفته است، ادامه داد: در پنج روز گذشته، تکاب در 2 نوبت کمترین دما در طول 24 ساعت شبانه روز را ثبت کرده و عنوان سردترین شهر آذربایجان غربی را به خود اختصاص داد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 291 روز و 13 ساعت پیش
سرلشگر باقری: ناجا پرچمدار مبارزه با قاچاق است

سرلشگر باقری: ناجا پرچمدار مبارزه با قاچاق است به گزارش ایرنا، سردار سرلشگر محمد باقری در نشست جمع بندی ارزیابی و نظارت عالی ستاد کل نیروهای مسلح از فرماندهی انتظامی هرمزگان، اظهارداشت: نیروی انتظامی در شرایط کنونی مسئولیت سنگینی همچون برقراری امنیت را بر عهده دارد.
وی افزود: نوع تهدیدات در نظام اسلامی کار نیروی انتظامی برای محافظت از امنیت و ثبات جامعه را چند برابر پر اهمیت می کند.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: وظیفه سنگین ما جهاد و تلاش شبانه روزی برای خدمت به نظام و پاسداری از خون شهداست؛ شرط نصرت الهی این است که ما در راه خدا مخلصانه عمل کنیم و آنچه در توان داریم، به کار گیریم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 291 روز و 13 ساعت پیش
شرکت صنایع چوب اسالم فعال شد

شرکت صنایع چوب اسالم فعال شد به گزارش خبرنگار ایرنا سعید عباسی روز دوشنبه در بازدید مسئولان تالش از فعالیت این کارخانه گفت: با بازسازی ماشین آلات کارخانه به فعالیت مجدد آن اقدام شد اما خروج مواد اولیه مورد نیاز به خارج از استان، نگران کننده و ادامه تولید شرکت در گرو تهیه مواد اولیه است.
شرکت صنایع چوب اسالم (سهامی خاص) در سال 1340 با مساحتی حدود 500 هزار مترمربع در جاده انزلی به تالش در دامنه جنگل های راشستان با فناوری کانادایی در استحصال و تبدیل گرده بینه ها و چوب آلات جنگلی به کالاهای چوبی تأسیس و بعدها با فناوری اروپایی به عرضه فرآوردهای چوبی و مبلمان اقدام کرد و نام آن با هویت مردم تالش گره خورده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 291 روز و 13 ساعت پیش
رونق تولید دغدغه اصلی مسئولان ساوجی است

رونق تولید دغدغه اصلی مسئولان ساوجی است به گزارش ایرنا، محمد بهاروند روز دوشنبه در جریان بازدید اعضای کمیته حمایت قضائی از سرمایه گذاری شهرستان ساوه از کارخانه تولید کنننده رادیاتور افزود: ایجاد اشتغال پایدار و رونق تولید در سایه حمایت هدفمند صنعت داخلی و بستر سازی برای بخش خصوصی تضمین می شود.
وی افزود: ساوه از مراکز صنعتی کشور به شمار می رود و سرمایه گذاران بسیاری در حوزه تولید این شهرستان فعال هستند و وظیفه همه مسئولان است که برای ایجاد رونق اقتصادی و ایجاد فضای اشتغال نسبت به رفع موانع تولیدکنندگان اهتمام ورزند.
وی با تمجید از رویه دستگاه قضائی شهرستان ساوه و پیگیری مشکلات بخش تولید در نشست های کمیته قضائی حمایت از ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 291 روز و 13 ساعت پیش
طلاق؛ واقعه ای که کم آن هم زیاد است

طلاق؛ واقعه ای که کم آن هم زیاد است به گزارش ایرنا شناسایی علل و عوامل طلاق به ویژه در فرهنگ های مختلف ضروری است و بر اساس آمارهای مختلف بیشترین میزان طلاق در سال های ابتدایی زندگی و حتی ماه های آغازین زندگی مشترک اتفاق می افتد و در برخی موارد کم تحملی زوجین در شناخت سلایق از مهمترین عوامل آن به شمار می رود.
کاهش آمار طلاق آذربایجان غربی در نیمه نخست سال جاری را هم می توان نتیجه تاکیدات مقام معظم رهبری درباره تقویت بنیان خانواده، تلاش دولتمردان و سازمان های مسوول در زمینه آموزش و انجام اقدامات پیشگیرانه در اول زندگی مشترک به شمار آورد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 13 ساعت پیش
ساخت یک هزار و 600 واحد مسکونی سرپل ذهاب پایان یافت

ساخت یک هزار و 600 واحد مسکونی سرپل ذهاب پایان یافت ایمان احمدی نژاد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تاکنون در محلات تحت پوشش بازسازی ستاد بنیاد مسکن استان خراسان رضوی در سرپل ذهاب مالکان 2 هزار و 813 قرارداد با بانک های عامل قرار داد منعقد کرده که از این تعداد 2 هزار و 599 واحد تسهیلات ساخت دریافت کرده اند.
وی همچنین از صدور 2 هزار و 115 واحد پروانه ساخت برای مالکان واحدهای مسکونی آسیب دیده خبر داد.
رییس ستاد بازسازی استان خراسان خراسان رضوی گفت: تاکنون عملیات آوار برداری برای 2 هزار و 415 واحد مسکونی ، پی کنی برای 2 هزار و 968 واحد، بتن ریزی 2 هزار و557 واحد، اسکلت بندی 2 هزار و 261 واحد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 291 روز و 13 ساعت پیش
ارتقای آگاهی های حقوقی از وقوع جرم پیشگیری می کند

ارتقای آگاهی های حقوقی از وقوع جرم پیشگیری می کند حجت الاسلام هادی صادقی روز دوشنبه به خبرنگار قضایی ایرنا در این خصوص اظهار داشت: اگر چه معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم در زمینه پیشگیری از وقوع جرم مسئولیت مستقیم دارد ولی معاونت فرهنگی نیز وظیفه هایی دارد که اثر آن پیشگیری از وقوع جرم خواهد بود و مهمترین وظیفه فرهنگ سازی عمومی است.
وی درباره برنامه های معاونت فرهنگی قوه قضاییه برای فرهنگ سازی و پیشگیری از وقوع جرم گفت: وظیفه داریم برای ارتقای آگاهی های عمومی مردم فرهنگ سازی کنیم؛ زیرا یکی از آثار بالا رفتن آگاهی های مردم این است که کمتر ناآگاهانه مرتکب جرم شوند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 13 ساعت پیش
کلاهبرداران 6 میلیارد دلار به بانک های هند ضرر زدند

کلاهبرداران 6 میلیارد دلار به بانک های هند ضرر زدند به گزارش ایرنا، به نقل از نشریه 'ایندین اکسپرس'، این آمار نشان دهنده افزایش 72 درصدی کلاهبرداری بانکی در هند در مقایسه با سال گذشته است. در سال گذشته بانک های هند به دلیل کلاهبرداری متحمل 240 میلیارد روپیه ضرر شده بودند.
بانک مرکزی هند افزود:در سال 2017-18 حدود پنج هزار و 917 کلاهبرداری از بانک ها اتفاق افتاد که این مقدار در سال گذشته پنج هزار و 76 مورد بوده است.
کلاهبرداری از بانک های هند در چهار سال گذشته بیش از چهار برابر افزایش یافته است. در سال 2017-18، کلاهبرداری مربوط به معاملات ارز خارجی، حساب های سپرده و فعالیت های اینترنتی افزایش یافت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 291 روز و 13 ساعت پیش
آثار باستانی جدید در مصر کشف شد

آثار باستانی جدید در مصر کشف شد به گزارش روز دوشنبه خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت باستان شناسی مصر از ظهور پادشاهان خاندان پنجم امپراطوری این کشور، برای اولین بار در شهر باستانی کوم امبو خبر داد.
دبیرکل شورای عالی باستان شناسی مصر با صدور بیانیه ای اعلام کرد در میان اسامی پادشاهانی که بر روی مُهرهای مذکور نقش بسته است نام پادشاه اوسر کاف بنیان گذار خاندان پنجم مصر باستان نیز دیده می شود.
مصطفی وزیری افزود: همچنین نام پادشاه نفریر کارع سومین پادشاه خاندان پنجم امپراطوری مصر روی مُهرها نقش بسته و این اولین بار است که شهر باستانی کوم امبو شاهد اسامی پادشاهانی از دوران مصر باستان است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 291 روز و 13 ساعت پیش
طرح افزایش روزهای فروش نیم بهای آثار سینمایی در بوته نقد

طرح افزایش روزهای فروش نیم بهای آثار سینمایی در بوته نقد به گزارش روز دوشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا، خوشبختانه طی چهار سال 1392 تا 1395، تحویل سال سینمای ایران، همواره با آرامش و چشم اندازی شفاف و توام با شاخص های رو به رشد همراه بود. چشم اندازی که علاوه بر تولیدات متنوع سینمایی، نوید دهنده تحقق اصل کیفیت گرایی بر کمیت گرایی بود.
درست بر همین اساس بود که با استناد به رشد شاخص های اقتصادی، نتیجه آن آهستگی و پیوستگی را می شد در حرکت رو به رشد سینمای ایران به وضوح به مشاهده کرد اما روزهای پرتلاطمی در راه بود!
** زلزله به مقیاس گیشه!
گویا بنا بر حکم تقدیر، در برگه های تقویم تحویل سال سینمایی در 1396 ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 291 روز و 13 ساعت پیش
امسال درآمد گمرک سمنان 25 درصد افزایش یافت

امسال درآمد گمرک سمنان 25 درصد افزایش یافت علی سعدالدین روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: 244 هزار و 676 تن کالا در 9 ماهه سال 97 به ارزش 12 میلیون و 222 هزار دلار از استان سمنان به کشورهای افغانستان، عراق، پاکستان، ترکیه، هنگ کنگ، امارات، ارمنستان، کرواسی، ازبکستان، آذربایجان، انگلستان، هند و صربستان صادر شده است.
وی با بیان اینکه متوسط ارزش دلاری هر تن کالای صادراتی استان سمنان 500 دلار است، گفت: 110 هزار و 18 تن کالا به ارز 27 میلیون و257 هزار دلار در 9 ماهه سال جاری به استان سمنان وارد شد.
مدیرکل گمرک استان سمنان ادامه داد: هیدروکربن سبک، سودسوزآور، پودر لباسشویی، کابل زمینی، شمش سرب، قاشق و چنگال، یکبار مصرف ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 291 روز و 13 ساعت پیش
100 هکتار زمین در شهرک صنعتی خان احمد باشت آماده واگذاری است

100 هکتار زمین در شهرک صنعتی خان احمد باشت آماده واگذاری است سید هاشم موسوی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: به دلیل اینکه شهرستان باشت از مناطق کمتر توسعه یافته از نظر صنعتی است تخفیف و تسهیلات ویژه برای سرمایه گذاران متقاضی در شهرک خان احمد در نظر گرفته شده است.
وی بیان کرد: زمین شهرک صنعتی خان احمد به صورت اقساطی به سرمایه گذاران واگذار می شود.
سرپرست شرکت شهرک های صنعتی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: حمایت در زمینه آموزش، شرکت در نمایشگاه ها، برگزاری تورهای صنعتی، خدمات کسب و کار، توسعه بازار و مالیات از دیگر حمایت های ویژه دولت از سرمایه گذاری در شهرک های صنعتی خان احمد باشت است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 291 روز و 13 ساعت پیش
بحران مدیریت در منابع آب

بحران مدیریت در منابع آب بر مبنای برخی اخبار رسمی بیش از 7000 چاه غیرمجاز در استان زنجان وجود دارد و ممکن است تعداد چاه های غیرمجاز بیش از این اعداد و آمار رسمی باشد.
مسئولان و مقامات منابع آبی در استان زنجان به وفور از مدیریت منابع آب سخن می گویند و سخنان و مواضع تکراری و موازی بیان می شود.
دادستان زنجان با هشدار به مسئولان گفته است؛ چاه های غیرمجاز باید مسدود شود.
مدیرعامل سازمان آب منطقه ای زنجان نیز خبر از مسدود کردن 500 حلقه چاه غیر مجاز داده است و اما آنچه طی ماههای منتهی به پایان سال اتفاق افتاده است بیانگر این است عزم جدی برای مبارزه با اخلال گران در منابع حیاتی مردم وجود ندارد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 13 ساعت پیش
51 معتاد و توزیع کننده موادمخدر در مراغه جمع آوری شدند

51 معتاد و توزیع کننده موادمخدر در مراغه جمع آوری شدند سرهنگ رضا اصلانی فر روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ماموران مبارزه با مواد مخدر این شهرستان در راستای طرح مقابله با عرضه مواد مخدر و ارتقای امنیت اجتماعی و نیز پاکسازی نقاط آلوده و جرم خیز در عملیاتی موفق به دستگیری و جمع آوری این افراد شدند.
وی ادامه داد: در این عملیات ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر این شهرستان با هماهنگی مقام قضائی، 45 معتاد متجاهر را جمع آوری و 6 توزیع کننده مواد مخدر را نیز دستگیر کردند.
وی اضافه کرد: همچنین 250 گرم انواع مواد مخدر به همراه آلات استعمال کشف و 2 دستگاه خودروی سواری و چهار دستگاه موتورسیکلت در این ارتباط توقیف شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 291 روز و 14 ساعت پیش
سهم شهرداری از ارزش افزوده در کوتاهترین زمان پرداخت شود

سهم شهرداری از ارزش افزوده در کوتاهترین زمان پرداخت شود به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد آتش روز دوشنبه در نطق پیش از دستور هفتاد و ششمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهرقم اظهار داشت: این مبلغ اگر هم قرار است که به دست شهرداری ها برسد، چرا باید ابتدا به خزانه دولت واریز شود و وصول آن مراحل طولانی را طی کند، مگر درآمدهای ارزش افزوده و همچنین مالیاتی که از محل عرضه بنزین کسب می شود، مشخص نیست.؟
وی با بیان اینکه طبق ماده 6 قانون برنامه ششم توسعه کشور درآمد حاصل از ارزش افزوده بواسطه تصمیم شورای برنامه ریزی استان ها و از طریق فرمانداری ها بین شهرداری ها، دهیاری و ادارات امور عشایری مصرف می شود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 291 روز و 14 ساعت پیش
فرماندار تربت حیدریه: سرمایه های معنوی سنگ بنای توسعه است

فرماندار تربت حیدریه: سرمایه های معنوی سنگ بنای توسعه است علی رستمی روز دوشنبه در مراسم تجلیل از جانبازان و خانواده های شهدای واقعه تاریخی انقلاب نهم دی 1357 تربت حیدریه به میزبانی شورای اسلامی این شهر افزود: رویدادهای تاریخی، فرهنگی، اجتماعی و مفاخر تربت حیدریه در زمره شناسنامه هویتی این شهر محسوب می شوند لذا وظیفه داریم این داشته های انسانی و معنوی را حفظ کنیم.
وی نسل امروز را نیازمند آگاهی از گذشته پرافتخار خود توصیف و بیان کرد: گفتمان و رفتار غالب جامعه امروز توجه و تمرکز بر و مباحث عمرانی، توسعه، سازندگی و امور خدماتی است حال آنکه پرداختن به چنین موضوعاتی زود به ثمر می نشیند اما غفلت از سرمایه های فرهنگی و معنوی چنان آثار سوئی به همراه ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 291 روز و 14 ساعت پیش
پدافند غیرعامل از اصلی ترین شاخص ها در امنیت پایدار است

پدافند غیرعامل از اصلی ترین شاخص ها در امنیت پایدار است به گزارش روز دوشنبه ایرنا، علیرضا حیدری در چهارمین جلسه شورای پدافند غیرعامل کنگاور افزود: پایبندی به قوانین و مقررات وضع شده در پدافند غیرعامل موجب عدم آشفتگی و پایداری ملی در شرایط بحرانی خواهد شد.
او در ادامه با بیان اینکه امروز پدافند غیرعامل بیش از پیش حائز اهمیت است یکی از موضوعات پدافند غیرعامل را لزوم رعایت آیین نامه 2800 زلزله و مبحث 21 مقررات ملی ساختمان دانست.
وی با بیان اینکه پدافند غیرعامل در کشورهای توسعه یافته از اهمیت خاصی برخورد دار است و با جدیت پیگیری می شود بیان داشت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 14 ساعت پیش
برج کبوترخانه میبد

برج کبوترخانه میبد یزد- ایرنا- برج کبوتر خانه میبد از آثار تاریخی این شهر است که با هزاران لانه کبوتر در گذشته پناهگاهی برای کبوترانی بود که در آن آرام می گرفتند. عکاس: مرضیه امامی میبدی ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 291 روز و 14 ساعت پیش
تصادفات فوتی درون شهری 32 درصد کاهش یافت

تصادفات فوتی درون شهری 32 درصد کاهش یافت به گزارش خبرنگار ایرنا، سرهنگ فضل اله شیری روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: اقدام های پلیس در برخورد با تخلفات رانندگی و اعمال قانون برای افراد متخلف با رشد 25 درصدی در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل روبرو بوده است.
وی تصریح کرد: در 9 ماه گذشته شاهد کاهش 32 درصدی تصادفات منجر به فوت و همچنین چهار درصدی تصادفات منجر به جرح در سطح معابر شهری استان کرمانشاه بوده ایم.
سرهنگ شیری خاطرنشان کرد: در راستای برخورد با رانندگان متخلف از ابتدای فروردین تا پایان آذر، 760 هزار و 812 برگ جریمه صادر شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل 29 درصد رشد نشان می دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 14 ساعت پیش
مواد غذایی و شوینده بیشترین کالای صادراتی قزوین هستند

مواد غذایی و شوینده بیشترین کالای صادراتی قزوین هستند به گزارش ایرنا، منوچهر حبیبی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به صادرات محصولات قزوین به 58 کشور دنیا، تاکید کرد: بزرگترین مقصد کالاهای صادراتی استان به کشور عراق بوده و ترکیه، افغانستان و امارات متحده عربی نیز در رتبه های بعدی قرار دارند.
وی یادآور شد: برای پیگیری و تسهیل امور صادراتی 200 صادر کننده قزوینی اتحادیه صادراتی را تشکیل داده اند.
به گفته حبیبی، اتحادیه صادراتی استان با هدف روان تر شدن مشکلات و معضلات صادر کنندگان تشکیل شده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین در پایان تصریح کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 291 روز و 14 ساعت پیش
نهضت قرآنی در زندان ها قوت گرفته است

نهضت قرآنی در زندان ها قوت گرفته است به گزارش ایرنا ابوالفضل حجتی پور روز دوشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود: امروزه نگاه و برداشت جامعه از زندان به دیوار های بلند و محل نگهداری مجرمانی با پابند و دست بند خلاصه می شود اما اقدامات خاص اصلاحی و تربیتی زندان صورتی متفاوت با این تفکرات دارد.
وی ادامه داد: در کنار آموزش های مستقیم نهضت، ابتدایی، راهنمایی، دبیرستان و آموزش عالی احکام، دین و سبک زندگی در زندان های کشور آموزش داده می شود که بسیاری از زندانیان در این روند توانمند شده اند.
معاون سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی با بیان اینکه امروز نماز در زندان ها به صورت جماعت برگزار می شود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 14 ساعت پیش
فشار شبکه توزیع آب برخی مناطق رشت تقویت می شود

فشار شبکه توزیع آب برخی مناطق رشت تقویت می شود گزارش روز دوشنبه روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان گیلان به ایرنا علیرضا غیاثی با اعلام این خبر بیان داشت: پروژه خط انتقال آب از پل شهدای گمنام به سبزه میدان با هدف تقویت فشار آب و ارتقاء کمی و کیفی آب مناطق رشتیان ، دانای علی ، نقره دشت ، سردار جنگل ، بلوار معلم ، سبزه میدان و قسمتی از منطقه خیابان لاکانی از خردادماه آغاز شده است.
وی بودجه اعتباری پروژه فوق را 15 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: در راستای اجرای پروژه خط انتقال آب از پل شهدای گمنام به سبزه میدان، باید دو هزار متر لوله گذاری انجام شود که تاکنون یک هزار و 400 متر لوله گذاری انجام شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 14 ساعت پیش
سنجش کیفیت آب روستایی خراسان شمالی ممکن شد

سنجش کیفیت آب روستایی خراسان شمالی ممکن شد رمضانعلی حسن زاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بیشتر آزمایش های میکروبی و شیمیایی آب در این آزمایشگاه قابل انجام است.
معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان شمالی، افزود: برای راه اندازی این آزمایشگاه سیار 2 میلیارد ریال هزینه شده است.
وی جداسازی آزمایشگاه میکروبی از آزمایشگاه شیمیایی را از دیگر اقدامات این شرکت برشمرد و افزود: برای تجهیز آزمایشگاه میکروبی شرکت، 300 میلیون ریال هزینه شده است.
وی گفت: خوشبختانه مشکل خاص در زمینه کیفیت منابع آب آشامیدنی روستاهای استان وجود ندارد و کلرزنی مخازن آب به صورت مستمر در حال انجام است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 291 روز و 15 ساعت پیش
افزون بر شش هزار متکدی در مشهد جمع آوری شدند

افزون بر شش هزار متکدی در مشهد جمع آوری شدند خلیل الله کاظمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا پنج هزار و 296 نفر از این تعداد را مرد و بقیه را زن ذکر و بیان کرد: 747 نفر از این تعداد معتاد بودند که به مرکز ترک اعتیاد منتقل شدند و 292 نفر نیز از اتباع خارجی بودند که به اردوگاه اتباع خارجه حسن آباد منتقل شدند.
وی به انتقال 37 نفر از این متکدیان به بیمارستان و فوت یک نفر از آنها نیز اشاره و بیان کرد: چهار هزار و 256 نفر از این افراد نیز نیز با اخذ تعهد ترخیص شدند.
معاون شهردار مشهد افزود: 147 متکدی هم به مراجع قضایی، 19 نفر به اداره کل فنی حرفه ای ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 15 ساعت پیش
معاون رئیس جمهوری به مشهد سفر کرد

معاون رئیس جمهوری به مشهد سفر کرد سورنا ستاری در چارچوب نخستین برنامه این سفر یک روزه با همراهی مسئولان دانشگاه فردوسی به بازدید شرکت دانشگاهی صنایع پیشرفته هوا خورشید این دانشگاه در مشهد رفت.
رئیس دانشگاه فردوسی در جریان این بازدید گفت: شرکت صنایع پیشرفته هوا خورشید با هدف تجاری سازی قابلیتها و فناوریهای موجود در این پژوهشکده خرداد 1392 با ماهیت دانش بنیان در حوزه انرژیهای تجدیدپذیر راه اندازی شد.
دکتر محمد کافی افزود: عمده توانمندیهای این شرکت در خصوص انجام تحقیقات، مطالعات و امکان سنجی در حوزه انرژی باد و خورشید، طراحی، اجرا، نصب و راه اندازی و نگهداری نیروگاههای بادی و خورشیدی در مقیاس نیروگاهی و کوچک است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 15 ساعت پیش
رییس جمهوری از مرکز ملی راهبری شبکه برق کشور بازدید کرد

رییس جمهوری از مرکز ملی راهبری شبکه برق کشور بازدید کرد به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در این بازدید، با توضیح رضا اردکانیان وزیر نیرو و متخصصان و مدیران وزارت نیرو و صنعت برق کشور در جریان روند اقدامات و فعالیت های این مرکز در کنترل و توزیع برق مورد نیاز کشور قرار گرفت.
در این بازدید برنامه وزارت نیرو در راستای تامین برق مطمئن و پایدار کشور در اوج بار سال 98 و الزامات آن شامل پیش بینی تراز تولید و مصرف در پیک سال 98، برنامه راه اندازی واحدهای نیروگاه های حرارتی، برنامه افزایش ظرفیت نیروگاه های حرارتی، تجدید پذیر و برقابی، طرح های اولویت دار شبکه انتقال برق کشور، برنامه های مدیریت مصرف ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 291 روز و 15 ساعت پیش
سردار سلیمانی:کربلای چهار عملیات اصلی بود

سردار سلیمانی:کربلای چهار عملیات اصلی بود به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، سردار سرلشگر قاسم سلیمانی در برنامه تلویزیونی حالا خورشید که با عنوان بررسی عملیات کربلای 4 با حضور محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد، در گفت و گوی تلفنی افزود: بعد از موفقیت عملیات کربلای 5 دشمن تصور کرد، کربلای 4 عملیات فرعی ما بوده است.
وی تصریح کرد: فقط عملیات کربلای 4 نبود که به موفقیت نرسید، عملیات رمضان و والفجر مقدماتی هم بودند که کارهای بسیاری برای آنها انجام داده بودیم، اما به نتیجه نرسیدند.
وی توضیح داد: آقای رضایی دستور عملیات داد اما این یک تصمیم شخصی نبود؛ ما در همه عملیات ها درصدی از لو رفتگی را داشتیم ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 291 روز و 15 ساعت پیش
هو ای بهاری شورا

هو ای بهاری شورا شورایی ها دعوا کنند، ابلهان باور کنند! ؛ این جمله شاید با مسماترین توصیف از جلسه پرحاشیه دیروز شورای شهر تهران بود. قهر و آشتی دو عضو شورای شهر دیروز ناگهان این دستگاه تصمیم گیر برای اداره شهر را به سر تیتر خبرهای رسانه تبدیل کرد و به سرعت نیز فیلم هایی از این قهر و آشتی در فضای مجازی منتشر شد. ماجرا از این قرار بود که در جلسه دیروز شورای اسلامی شهر تهران؛ اعضای شورا جزییات طرح ادغام معاونت های شهرداری تهران که در جلسه گذشته کلیات آن را به تصویب رسانده بودند در دستور کار داشتند. اعضای شواری اسلامی شهر تهران بعد از بحث وبررسی در خصوص پیشنهاد اصلاح دو بند از این طرح نهایتا با 11 رای موافق ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 291 روز و 15 ساعت پیش
سامانه بارشی امروز آذربایجان غربی را فرا می گیرد

سامانه بارشی امروز آذربایجان غربی را فرا می گیرد اردلان محمدپور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این سامانه بارشی از بعدازظهر دیروز وارد استان شده است و با خود بارش برف و باران را به همراه دارد.
وی اضافه کرد: این سامانه تا فردا /سه شنبه/ به فعالیت خود ادامه داده و از اواخر وقت فردا به تدریج از استان خارج می شود که به دنبال آن دمای هوا 2 تا چهار درجه کاهش پیدا می کند.
وی اظهار داشت: در 24 ساعت گذشته دمای هوای ارومیه بین منفی پنج و چهار درجه سانتی گراد و دمای هوای مهاباد بین صفر و پنج درجه سانتیگراد در نوسان بود.
ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 291 روز و 15 ساعت پیش
تغییر مواجهه دلالان با بازارساز

تغییر مواجهه دلالان با بازارساز به گفته فعالان، اتفاق جدیدی که در بازار ارز مشهود به نظر می رسد، این است که نوسان گیران از ابتدای زمستان تحرکات بیشتری را در سمت تقاضا ایجاد کرده اند و به خصوص نسبت به ماه انتهایی پاییز، نحوه فعالیت آنها به شکل اساسی تغییر کرده است. به باور برخی فعالان ارزی، در حالی که در ماه گذشته رفتار بازیگران ارزی بیشتر حاکی از همراهی با بازار ساز بود، در اولین ماه زمستان، این دسته بیشتر رفتار واکنشی را نسبت به بازارساز در پیش گرفته اند.
از نظر فعالان، در آخرین ماه پاییز بازارساز به شکل کاملا محسوسی کنترل بازار را به دست گرفته بود و نوسان گیران بیشتر تحت تاثیر رفتار بازارساز ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 291 روز و 15 ساعت پیش
نقش ایران در فرآیند مذاکرات صلح سوریه پررنگ تر می شود

نقش ایران در فرآیند مذاکرات صلح سوریه پررنگ تر می شود با رضا میرابیان، سفیر اسبق ایران در کویت پیرامون ابعاد مختلف خروج نیروهای نظامی امریکا از سوریه و پیامدهای آن بر معادلات منطقه ای با حضور ایران گفت وگو کردیم...
** تحلیل های بسیاری پیرامون تصمیم ناگهانی رئیس جمهوری امریکا به خارج کردن نیروهای نظامی کشورش از سوریه مطرح شده است از جمله اینکه برخی این تصمیم را به معنای سیاست عقب نشینی امریکا در خاورمیانه می دانند. ارزیابی شما چیست؟
دونالد ترامپ هم در طول دوره مبارزات انتخاباتی اش و هم پس از آن بارها وعده کاهش دادن هزینه های جنگ نظامی سوریه را مطرح کرده بود و تأکید کرده بود که امریکا دیگر حاضر نیست برای منطقه هزینه کند و کشورهای ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 291 روز و 16 ساعت پیش
تشکل های مردمی دغدغه هایی از جنس محیط زیست دارند

تشکل های مردمی دغدغه هایی از جنس محیط زیست دارند به گزارش ایرنا، افزایش جمعیت، مدرنیته و زندگی ماشینی باعث شده است دخالت های انسان در طبیعت هر روز بیشتر و بیشتر شود و انسان ها به بهانه های مختلف مانند راه و شهرسازی، بهره برداری از معدن، توسعه کشاورزی و... عرصه را بر منابع طبیعی و جنگل ها تنگ تر و تنگ تر کنند.
در اثر این فعالیت ها، بخش ها و گاهی تمام عرصه های یک منطقه از بین می رود و زیان های جبران ناپذیری به طبیعت وارد می شود؛ از طرف دیگر محیط زیست و منابع طبیعی، ثروت های خدادادی هر منطقه محسوب می شود که تنها متعلق به نسل امروز نیست بلکه آیندگان نیز در آن سهیم هستند و همچنان که گذشتگان توانستند آن را به نسل ما منتقل کنند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 16 ساعت پیش
بخاری های مدارس کهگیلویه و بویراحمد تعویض می شوند

بخاری های مدارس کهگیلویه و بویراحمد تعویض می شوند جهان محرابی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بخاری های هرمتیک برای فضاهایی که از قبل بخاری گازی و سیستم گازکشی داشته اند طراحی شده اند.
وی بیان کرد: بخاری های از نوع هرمتیک بدنه آنها داغ نشده، هوشمند بوده و در صورت ایجاد مشکل خاموش می شوند.
محرابی تصریح کرد: این بخاری ها فن دار بوده و با تقسیم یکنواخت هوا، آن را به داخل وارد می کنند.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: مناقصه خرید بخاری های هرمتیک انجام شده و به مرور جایگزین بخاری های گازسوز سابق در مدارس استان خواهند شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 291 روز و 16 ساعت پیش
شش نفر در سانحه رانندگی جاده نیشابور مجروح شدند

شش نفر در سانحه رانندگی جاده نیشابور مجروح شدند حسین گودرزی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در پی این سانحه صبح امروز در کیلومتر 55 جاده نیشابور به مشهد مصدومان با همکاری اورژانس به بیمارستان امدادی شهید کامیاب مشهد منتقل شدند.
وی همچنین گفت: دیشب نیز یک دستگاه خودروی پراید در کیلومتر 12 جاده نصرآباد به تربت جام در جاده فرعی روستای نوده واژگون و مصدومان حادثه توسط آمبولانس اورژانس به بیمارستان سجادیه تربت جام منتقل شدند.
7496/1858
ارتباط با سردبیر newsroom@irna.ir
تماس بی واسطه با مسئولین ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 291 روز و 16 ساعت پیش
ایران و خروج امریکا از سوریه

ایران و خروج امریکا از سوریه حمیدرضا عزیزی در یادداشتی در روزنامه اعتماد، نوشته است: در این میان، با توجه به احتمال بیشتر تاثیرپذیری بازیگران فعال در عرصه سیاسی و میدانی سوریه، از جمله جمهوری اسلامی ایران، تحولات مربوط به این موضوع با حساسیت ویژه ای در کشور ما مورد توجه قرار گرفته و درباره آن بحث و گمانه های متعددی مطرح شده است.
برای ورود دقیق تر به این بحث، اشاره ای اجمالی به دو مساله مهم به عنوان مقدمه، ضروری است.
نخست اینکه بر خلاف اعلام اولیه رییس جمهور امریکا به نظر می رسد، خروج نیروهای امریکایی از سوریه نه به شکل سریع و یکباره، بلکه به صورت تدریجی و مرحله بندی شده انجام خواهد شد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 291 روز و 16 ساعت پیش
بیش از 200 بسته زیست محیطی در مدارس سردشت توزیع شد

بیش از 200 بسته زیست محیطی در مدارس سردشت توزیع شد خالد بایزیدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: یکی از برنامه های این اداره، آموزش و اطلاع رسانی مسایل مهم زیست محیطی در میان اقشار مختلف جامعه به منظور روشنگری و آشنایی با اهداف و ماموریت های محیط زیست است.
وی بیان کرد: پیرو تفاهم نامه سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت آموزش و پرورش، این اداره نسبت به برگزاری کلاس ها و کارگاه های آموزشی در میان دانش آموزان به عنوان گروه های هدف و تاثیرپذیر و همچنین نقش اساسی دانش آموزان در حفاظت از محیط زیست، اقدام می کند.
بایزیدی اضافە کرد: در این کلاس ها، دانش آموزان با مسایل و موضوعات مهم محیط زیست منطقه از جمله وظایف و اهداف سازمان ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 16 ساعت پیش
بارش برف راه ارتباطی 50 روستای کوهرنگ را مسدود کرد

بارش برف راه ارتباطی 50 روستای کوهرنگ را مسدود کرد ابراهیم نجفی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اینک ماموران راهداری در محورهای برفگیر مستقر و درحال بازگشایی راه های اصلی، فرعی و روستایی این شهرستان هستند.
وی همچنین از مسدود شدن یک لاین از گردنه چری و شاه منصوری از شب گذشته تا صبح امروز خبر داد و گفت: با این حال تردد در این گردنه ها تنها با زنجیر چرخ و چراغ مه شکن امکان پذیراست.
نجفی تصریح کرد: محورهای کوهستانی شهرستان همراه با کولاک شدید برف و مه است و رانندگان و مسافرانی که قصد عبور از این مسیر را دارند، باید به زنجیر چرخ و وسایل گرم کننده مجهز شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 291 روز و 16 ساعت پیش
تفاهم نامه همکاری بین استانداری و سازمان فنی و حرفه ای امضا شد

تفاهم نامه همکاری بین استانداری و سازمان فنی و حرفه ای امضا شد گزارش روز دوشنبه روابط عمومی استانداری گیلان به ایرنا حاکیست؛ در راستای ارتقای توانمندی و مهارت افزایی نیروی انسانی فعال در حوزه گردشگری گیلان با موضوع مهارت آموزی خدمات گردشگری، تفاهم نامه همکاری بین استانداری گیلان و سازمان فنی و حرفه ای کشور به امضای مصطفی سالاری و سلیمان پاک سرشت معاون وزیر و رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور رسید.
سالاری در جلسه امضاء تفاهم نامه مذکور اظهار داشت: آموزش های مهارتی علاوه بر ارتقای کیفیت کار و خدمات شاغلان حوزه گردشگری، در رونق اقتصادی خانواده ها تأثیر مستقیم دارند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 291 روز و 16 ساعت پیش
پارک فناوری کهگیلویه و بویراحمد و آستان قدس تفاهمنامه امضا کردند

پارک فناوری کهگیلویه و بویراحمد و آستان قدس تفاهمنامه امضا کردند سید شمس الدین هاشمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت : مدیران سازمان توسعه و عمران آستان قدس رضوی پس از بازدید از غرفه پارک استان در نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی تهران و آشنایی نزدیک با سطح توانمندی شرکت های مستقر در پارک استان، نسبت به انعقاد تفاهم نامه همکاری اظهار تمایل کردند.
وی با بیان این که پیش نویس این تفاهم نامه به امضا دو طرف رسیده است، اضافه کرد: در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری به منظور شناسایی استعدادهای برتر جوان در زمینه های مختلف علمی و حمایت لازم جهت پرورش و توانمندسازی طرح های فناورانه، تفاهم نامه همکاری منعقد خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 291 روز و 16 ساعت پیش
550 معتاد بهبود یافته سمنان آموزش فنی و حرفه ای دیدند

550 معتاد بهبود یافته سمنان آموزش فنی و حرفه ای دیدند به گزارش ایرنا، فاطمه منصوری روز دوشنبه در نشست کمیته مشارکت های مردمی مبارزه با مواد مخدر استان در سالن غدیر استانداری سمنان افزود: در قالب تفاهمنامه آموزش معتادان بهبود یافته، بیش از 52 درصد از تعهد آموزش این افراد در 9 ماه ابتدایی سال جاری در سمنان تحقق یافته است.
وی ابراز داشت: تفاهم نامه مذکور در استان سمنان با همکاری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان و دستگاه های اجرایی از جمله آموزش فنی و حرفه ای، سازمان زندان ها، کمیته امداد امام خمینی(ره)، بسیج و جمعیت هلال احمر اجرا شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 16 ساعت پیش
سیگنال هشدار از صادرات

سیگنال هشدار از صادرات تراز تجاری کشور نیز در این ماه منفی یک میلیارد و 204 میلیون دلار ثبت شده است. این روند در حالی در ماه پایانی فصل پاییز رقم خورده که روند تجارت ماه آبان به نفع صادرات و مازاد تراز تجاری این ماه نیز از یک میلیارد دلار گذشته بود. ارزیابی ها نشان می دهد که سه عامل در توقف خیز تجاری در پایان آذر ماه اثرگذار بوده است. اول اینکه ارزش پایه صادراتی از دلار 4200 تومانی بر مبنای دلار نیمایی تغییر کرده است و آثار آن به تدریج در گروه های مختلف کالایی و ارزش صادرات نمایان می شود. مساله دوم به بخشنامه های متعدد و محدودیت های صادراتی بازمی گردد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 291 روز و 16 ساعت پیش
پیش بینی بارندگی برای بیشتر مناطق کشور

پیش بینی بارندگی برای بیشتر مناطق کشور فریبا گودرزی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: امروز سامانه بارشی در جنوب و جنوب غرب کشور تقویت می شود و به بخش هایی از مرکز و شرق کشور مانند کرمان، یزد، جنوب اصفهان، خراسان جنوبی و خراسان رضوی نیز می رسد که با بارندگی همراه خواهد بود.
وی اظهار داشت: همچنین بارش ها در جنوب با رعد و برق همراه است و در ارتفاعات و مناطق کوهستانی به حالت برف خواهد بود.
وی ادامه داد: امروز به علت اینکه موج ضعیفی از شمال غرب کشور عبور می کند از این رو در آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی نیز بارش باران و برف خواهند داشت. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 291 روز و 16 ساعت پیش
عملیات اجرای طرح انتقال آب دریای عمان امسال آغاز می شود

عملیات اجرای طرح انتقال آب دریای عمان امسال آغاز می شود علی عبدالهی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طرح انتقال آب دریای عمان به استانهای شرقی کشور شامل سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و خراسان رضوی با هدف تامین آب مورد نیاز شرب و صنعت اکنون به یک ضرورت جدی و اجتناب ناپذیر تبدیل شده است.
وی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی را متولی اجرای این طرح اعلام و بیان کرد: مطالعات طرح انتقال آب از دریای عمان به شرق کشور که اسفند 1395 آغاز شد تاکنون حدود 75 درصدی پیشرفت کرده و مرحله نخست آن پایان یافته است.
مجری طرح مطالعات نمک زدایی و انتقال آب از دریای عمان به استانهای شرقی کشور ادامه داد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 291 روز و 16 ساعت پیش
رئیس پلیس تهران: 275نفربه دلیل جرایم اقتصادی راهی زندان شدند

رئیس پلیس تهران: 275نفربه دلیل جرایم اقتصادی راهی زندان شدند به گزارش ایرنا، سردار حسین رحیمی روز دوشنبه در همایش فرماندهان انتظامی تهران بزرگ افزود: ناجا در این مدت 18 پرونده بزرگ جرایم اقتصادی را تشکیل داده و دو نفر هم طی این بررسی ها توسط قوه قضائیه به اعدام محکوم شده است.
وی با بیان اینکه جامعه محوری از جمله دستورات پلیس تهران بزرگ است، یادآورشد: طی 9 ماه گذشته چهار میلیون و 761 هزار نفر به پلیس مراجعه کرده اند که حجم رضایتمندی آنان از خدمات دریافتی بسیار بالا بوده است.
رحیمی اظهارداشت: روزانه سه هزار و 700 فقره پرونده در پلیس های تخصصی تشکیل، رسیدگی و به مراجع قضایی ارسال می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 291 روز و 16 ساعت پیش
50 میلیارد ریال برای عمران شهری آبدانان هزینه می شود

50 میلیارد ریال برای عمران شهری آبدانان هزینه می شود شاپور هادیزاده روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: 27 میلیارد ریال این اعتبار از طریق منابع تملک دارائی های سرمایه ای شهرستان و مابقی نیز از محل منابع داخلی هزینه می شود.
وی افزود: این میزان اعتبار در زمینه های توسعه فضاهای سبز، درختکاری تپه های داخل شهر، تکمیل جاده سلامت، تجهیز بوستان های محله ای، اصلاح معابر عمومی، نصب جداول، توسعه درختان مثمر، رفع نواقص میادین و خیابان های اصلی، نصب رفوژ و روان سازی ترافیک شهر و خدمات اداری هزینه خواهد شد.
شهردار آبدانان اضافه کرد: توسعه مکان های تفریحی، تعریض معابر عمومی، رفع نقاط حادثه خیز داخل شهر ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 291 روز و 16 ساعت پیش
نوشداروی بیکاری

نوشداروی بیکاری به گزارش ایرنا، کهگیلویه و بویراحمد رویشگاه بیش از 2 هزار گونه گیاهی است که از این تعداد 450 گونه آن دارویی است.
گیاه دارویی به موادی گفته می شود که همه یا بخشی از آن به صورت تازه، خشکیده و یا فرآوری شده برای تشخیص، درمان، پیشگیری و حفظ بهداشت بدن انسان به کار می رود.
گیاهانی دارویی هستند که در پیکره آنها مواد موثر تاثیرگذار بر پیکر موجود زنده وجود دارد، کشت گیاهان دارویی فقط به دلیل مواد موثره آنها انجام می شود و ممکن است اندام خاصی از گیاه مانند ریشه، ساقه، برگ ها و گل حاوی ماده موثره باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 291 روز و 16 ساعت پیش
شورای شهر خلخال نیازمند حمایت رسانه ها است

شورای شهر خلخال نیازمند حمایت رسانه ها است محمد سعید شهابی روز دوشنبه در همایش اعضای شورای اسلامی این شهر افزود: در شورای اسلامی فعلی شهر خلخال خبری از جناح بندی های سیاسی و حزبی نبوده و اعضای شورا برای ارتقای سطح خدمات شهروندی تلاش می کنند.
او گفت: اعضای شورای اسلامی تغامل با مسئولان دستگاه های اجرایی را برای پیشبرد اهداف توسعه ای منطقه در دستور کار خود قرار داده و از طرح مسائل حاشیه ساز و اختلاف انگیز پرهیز می کنند.
شهابی یکی از اهرم های تاثیرگذار در نگرش مردم و جامعه به عملکرد شورای اسلامی و شهردار را رسانه دانست و اظهار داشت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 291 روز و 16 ساعت پیش
بیش از 60 میلیارد ریال زکات در سیستان و بلوچستان جمع آوری شد

بیش از 60 میلیارد ریال زکات در سیستان و بلوچستان جمع آوری شد سیدمهدی عبادی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این زکات شامل واجب، مستحب، فطره عام و سادات، کفاره عمد و غیرعمد بوده است.
وی ادامه داد: زکات یکی از راه های دست یابی به عدالت اجتماعی محسوب می شود که پس از نماز در اولویت فروع دین قرار دارد و اجرای آن بارها در قرآن کریم مورد تاکید خداوند متعال قرار گرفته است.
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) سیستان و بلوچستان بر همکاری همه دستگاههای استان در جمع آوری و گسترش فرهنگ زکات تاکید کرد.
وی گفت: با توجه به اهمیت زکات امسال بیش از 330 نشست در این حوزه در سیستان و بلوچستان برگزار شده تا این فرهنگ حسنه بیش از پیش ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 16 ساعت پیش
جنگ هویتی در اروپا آغاز شده است

جنگ هویتی در اروپا آغاز شده است شاید در فرانسه دستگاه های امنیتی بتوانند معترضان را از سطح شهر جمع کنند اما مخالفت با سیاست های جهانی سازی که مکرون و همفکرانش دنبال می کنند، محدود به پاریس نیست و در برلین، بروکسل، آمستردام و... مخالفان سرسختی دارند؛ مخالفانی که به انتظار نشسته اند تا ببینند در فرانسه جلیقه زردها چه خواهند کرد. شاید اغراق نباشد که گفته شود سرنوشت قیام آنان تعیین کننده آینده اروپاست. دکتر سید علیرضا موسوی، فارغ التحصیل رشته علوم سیاسی از دانشگاه فردریش شیلر آلمان در گفت و گو با فرهیختگان به بررسی وضعیت جلیقه زردها در اروپا و آینده این تحولات در اروپا پرداخته است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 291 روز و 16 ساعت پیش
استقلال و خودمختاری دانشگاه از نگاه نیلی احمد آبادی

استقلال و خودمختاری دانشگاه از نگاه نیلی احمد آبادی نیلی احمد آبادی می گوید: ذهنیتی در کشور خود مختاری دانشگاه را نپذیرفته است. پس هر دستگاهی که قوانین دانشگاه، از قانون گذاری و تصمیم گیری های او تاثیر می پذیرد، می توانند به نحوی مخل خودمختاری دانشگاه باشند، این موانع ممکن است از وزارت عتف (علوم ، تحقیقات و فناوری) باشد که با وجود اقدامات مثبت زیادی که صورت گرفته هنوز نتوانسته حدود و ثغور وظایف و اختیارات دانشگاه را مشخص کند.
از سویی دیگر مجلس و نهادهای نظارتی همواره به دنبال نهادهایی هستند تا دانشگاه را کنترل کنند و حتی اگر وزارت عتف هم به دنبال تحقق خودمختاری دانشگاه باشد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 291 روز و 16 ساعت پیش
مدافع اسبق تیم ملی: همه باید از تیم ملی فوتبال حمایت کنیم

مدافع اسبق تیم ملی: همه باید از تیم ملی فوتبال حمایت کنیم اکبر کارگرجم روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ورزشی ایرنا با اشاره به حضور تیم ایران در جام ملت های 2019 آسیا اظهار داشت: این تورنمنت از اهمیت و حساسیت خاصی نه فقط برای ایران بلکه برای تمام تیم های شرکت کننده در آن برخوردار است و همه می آیند تا به موفقیت برسند.
او افزود: ایران یکی از بهترین تیم های ملی خود را در سال های اخیر در اختیار دارد و تاکنون سابقه نداشته که هیچ تیم ملی ایران به اندازه تیم کارلوس کی روش بازیکن لژیونر داشته باشد و این نشان می دهد با تیمی پرقدرت در جام ملت های آسیا حضور داریم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 291 روز و 17 ساعت پیش
محموله چوب قاچاق در دیر توقیف شد

محموله چوب قاچاق در دیر توقیف شد خلیل دوراهکی روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: ماموران پاسگاه ویژه منابع طبیعی و آبخیزداری بخش بردخون شهرستان دیر با همکاری پاسگاه انتظامی بخش بردخون روز گذشته سه دستگاه ماشین نیسان حامل چوب قاچاق توقیف کردند.
وی اضافه کرد: این افراد بدون طی مراحل قانونی و مجوز لازم از منابع طبیعی وشهرداری اقدام به قطع و جمع آوری چوب درختان از نوع لیمو، لیمو شیرین، کنارکارپوس، آکاسیا و اکالیپتوس می کردند.
رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دیر ادامه داد: از افراد خاطی که سه نفر بودند پنج اره موتوری کشف شد و با تشکیل پرونده به مراجع قضایی تحویل شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 291 روز و 17 ساعت پیش
دولت و مجلس به دنبال اجرای نظام رتبه بندی معلمان است

دولت و مجلس به دنبال اجرای نظام رتبه بندی معلمان است به گزارش ایرنا محمد کاظمی شامگاه یکشنبه در بازدید از هنرستان فنی و حرفه ای شهید باقری ملایر اظهار داشت: عزم مجلس جدی است تا در سال 98 بتوانیم این نظام را اجرایی کنیم.
وی با بیان اینکه نظام رتبه بندی معلمان در لایحه بودجه 98 نیز دیده شده است ابراز امیدواری کرد: با اجرای این نظام در شرایط کنونی بتوانیم گام مثبتی برای معلمان برداریم.
نائب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس دهم با اشاره به بررسی مسایل و مشکلات معلمان در نظام بودجه ریزی توسط کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: با وجود شرایط سخت اقتصادی تحول خوبی در این حوزه دیده شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 17 ساعت پیش
صفحه نخست روزنامه های امروز دوشنبه 10دی

صفحه نخست روزنامه های امروز دوشنبه 10دی فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق در گفت وگو با ایرنا مطرح کرد:
فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق در گفت وگو با ایرنا مطرح کرد:
فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق در گفت وگو با ایرنا مطرح کرد: ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 291 روز و 17 ساعت پیش
آلودگی هوای اصفهان بلای جان مردم، مسوولان تدبیر کنند

آلودگی هوای اصفهان بلای جان مردم، مسوولان تدبیر کنند به گزارش ایرنا، کارشناسان نبود برنامه ریزی مناسب، نداشتن طرح جامع مبتنی بر مطالعات علمی، عدم برخورد جدی با وسایل نقلیه دودزا، نبود قانونگذاری و سیاستگذاری مناسب، نداشتن مدیریت یکپارچه، موازی کاری، نقض قانون موجود ، نبود ضمانت اجرایی مناسب و اجرایی نشدن مصوبات مربوط را از جمله چالشهای آلودگی هوا در کلانشهرهای کشور برشمردند.
سازمان بهداشت جهانی (WHO) در گزارش خود اعلام کرد که هفت میلیون نفر در سراسر جهان هر ساله بر اثر هوای آلوده جان خود را از دست می دهند.
بر پایه آمارهای رسمی، آلودگی هوا سالانه حدود هشت میلیارد دلار خسارت می زند و با توجه به آمار سازمان جهانی بهداشت مربوط به 2015 ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 291 روز و 17 ساعت پیش
500 تخت به بیمارستان های کهگیلویه و بویراحمد اضافه شد

500 تخت به بیمارستان های کهگیلویه و بویراحمد اضافه شد غلامعباس سبز روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این تعداد تخت در قالب چهار مرکز از جمله بیمارستان 296 تختی یاسوج، بیمارستان 96 بی بی حکیمه (س) در گچساران، اورژانس 70 تختخوابی دهدشت و بیمارستان 32 تختی باشت ایجاد شد.
وی بیان کرد: 37 درصد از تخت های بیمارستانی این استان در دولت تدبیر و امید ساخته شده است.معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به راه اندازی نخستین مرکز ناباروری این استان در چند روز اخیر در شهرستان گچساران گفت: افتتاح این مرکز درمانی باعث شد هزینه جراحی های زوج های نابارور به حداقل یک ششم کاهش یابد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 17 ساعت پیش
اداره های دولتی به سامانه کارت هوشمند ملی متصل شوند

اداره های دولتی به سامانه کارت هوشمند ملی متصل شوند به گزارش ایرنا، بهروز اکرمی شامگاه یکشنبه در نشست شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی هرمزگان اظهار داشت: برای بهره گیری از این امکان نباید منتظر سایر مناطق کشور باقی ماند و اتصال بانک ها به این سامانه می تواند اولین گام در این راستا باشد.
وی ادامه داد: ما ایرانیان از 27 دستگاه و سازمان خدمات دریافت می کنیم که هرکدام دارای بانک اطلاعات مجزا هستند که هیچکدام به دیگری متصل نیست.
معاون استاندار هرمزگان اضافه کرد: اگر این ها داده های خود را به اشتراک بگذارند بسیاری از کارها روانتر و بهتر انجام می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 17 ساعت پیش
روستاییان گناوه برای نفت به شهر مراجعه نکنند

روستاییان گناوه برای نفت به شهر مراجعه نکنند مهرداد بیوکی روز یکشنبه در نمابری در پاسخ به درج خبر 'سرما باعث تشکیل صف های طولانی مردم گناوه شد' افزود: براساس مجوز صادره برای شهروندانی که منازل مسکونی شان در محدوده گازرسانی است ولی به هرعلتی تاکنون موفق به انجام لوله کشی و دریافت اشتراک آن نشدند، نفت سفید اختصاص یابد.
وی اظهارداشت: محلاتی نیز که دارای تعاون روستایی هستند می تواند سهمیه نفت سفید خود را از فروشندگی های این شرکت دریافت کنند و نیازی به صرف وقت در صف های طولانی نیست.
رئیس روابط عمومی شرکت پخش فرآورده های نفتی استان بوشهر گفت: هیچگونه مشکلی در زمینه تامین نفت سفید نقاط شهری و روستایی وجود ندارد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 291 روز و 17 ساعت پیش
ترافیک در ورودیهای مشهد پرحجم است

ترافیک در ورودیهای مشهد پرحجم است سرهنگ هادی امیدوار صبح دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در ورودی مشهد به چناران نیز ترافیک پرحجم است.
وی همچنین به مه گرفتگی و غبارآلودگی مسیر پایانه مرزی سرخس اشاره و بیان کرد: در سایر جاده های خراسان رضوی وضعیت جوی مسیر عادی است.
رئیس پلیس راه خراسان رضوی همچنین گفت: طی 24 ساعت گذشته چهار مورد تصادف جرحی با شش مصدوم در جاده های این استان رخ داده است.
خراسان رضوی 20 هزار و 575 کیلومتر راه دارد که شش هزار و 422 کیلومتر آن بین شهری و 14 هزار و 152 کیلومتر راه روستایی است.
7505/1858
ارتباط با سردبیر newsroom@irna.ir
تماس بی واسطه با مسئولین ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 291 روز و 17 ساعت پیش
اجلاس استانی نماز در هرمزگان نیمه دوم دیماه برگزار می شود

اجلاس استانی نماز در هرمزگان نیمه دوم دیماه برگزار می شود به گزارش ایرنا، ایرج حیدری شامگاه یکشنبه در نشست شورای اقامه نماز هرمزگان اظهار داشت: در این اجلاس از برگزیدگان و فعالان عرصه نماز در استان هرمزگان تجلیل می شوند.
وی با بیان اینکه ترویج نماز در جامعه رسالتی همگانی است، افزود: سومین اجلاس استانی نماز در هرمزگان باید به گونه ای برگزار شود که اثر بخش و با محتوا باشد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان گفت: این اجلاس با همکاری و هم افزایی تمام دستگاه های مسئول در استان با خروجی مناسب برگزار گردد تا بیش از پیش زمینه ترویج این فریضه نورانی در جامعه به ویژه برای نسل جوان فراهم شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 291 روز و 17 ساعت پیش
204 نوزاد دوقلو در قزوین به دنیا آمده است

204 نوزاد دوقلو در قزوین به دنیا آمده است حسن وفایی دیلمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:در 9 ماهه سال گذشته 255 نوزاد دوقلو در قزوین به دنیا آمده بود.
وی گفت: شهرستان قزوین با 99 دوقلوی به دنیا آمده بیشترین آمار دوقلوزایی را در 9 ماهه امسال داشته و شهرستان البرز با 42 نوزاد، تاکستان با 27، بویین زهرا با 19 ،آبیک با 13 و آوج با چهار نوزاد دوقلو در رتبه های بعدی قرار دارند.
این مسئول اضافه کرد: همچنین در این مدت پنج نوزاد سه قلو به دنیا آمده که نسبت به مدت مشابه قبل یک درصد کاهش یافته است.
وفایی با اشاره به ولادت تک زایی در استان ادامه داد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 291 روز و 17 ساعت پیش
هفت هزار دانش آموز کردستانی در طرح دادرس آموزش می بینند

هفت هزار دانش آموز کردستانی در طرح دادرس آموزش می بینند بابک قنبری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این طرح ویژه دانش آموزان پایه هشتم دوره متوسطه اول مدارس این استان است.
وی با اشاره به اینکه امسال هفتمین دوره طرح دادرس ویژه کانون های دانش آموزی هلال احمر در 152 مدرسه کردستان برگزار می شود، افزود: در این دوره آموزشی، 16 ساعت به دانش آموزان، آموزش های امداد و نجات ارائه می شود.
معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر کردستان به سرفصل های هشت گانه این طرح اشاره کرد و یادآور شد: پناهگیری و خروج ایمن، ارزیابی و کنترل علائم حیاتی و احیای قلبی و ریوی (CPR) از جمله سرفصل های آموزشی است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 17 ساعت پیش
طرح انتقال پساب بروجن به فولاد سفیددشت بزودی بهره برداری می شود

طرح انتقال پساب بروجن به فولاد سفیددشت بزودی بهره برداری می شود به گزارش ایرنا، مسعود ملکی شامگاه یکشنبه در بازدید از مسیر لوله گذاری طرح انتقال پساب تصفیه خانه بروجن به فولاد سفیددشت تاکید کرد: برای اجرای این طرح تاکنون 150 میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.
وی تصریح کرد: با بهره برداری از طرح انتقال پساب تصفیه خانه بروجن به فولاد سفیددشت دغدغه ای برای تولید و توسعه این طرح بزرگ و مادر نخواهیم داشت.
وی یادآور شد: این طرح مصداق عینی اقتصاد مقاومتی است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال وبختیاری نیز گفت: این طرح برای تامین آب مورد نیاز صعت بزرگ و آب بَر فولاد سفیددشت درحال اجراست. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 291 روز و 17 ساعت پیش
700هزار راس دام سیستان وبلوچستان علیه تب برفکی واکسینه شدند

700هزار راس دام سیستان وبلوچستان علیه تب برفکی واکسینه شدند روح الله زاهدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:50 تیم بخش دولتی و خصوصی در واحدهای اپیدمیولوژیک دامی در این طرح به ارائه واکسیناسیون دام ها پرداختند.
وی ادامه داد: اداره کل دامپزشکی برای جلوگیری از خسارت وارده اقتصادی هر ساله و طبق برنامه ریزی منظم اقدام به واکسیناسیون رایگان و افزایش سطح ایمنی دام های سیستان و بلوچستان علیه بیماری تب برفکی می کنند.
رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های دامی اداره کل دامپزشکی سیستان و بلوچستان گفت: تب برفکی یک بیماری ویروسی است که از طریق تنفس قطرات آلوده و خوردن علوفه آلوده می تواند 100 درصد گله ها را درگیر کند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 291 روز و 17 ساعت پیش
قایق های سپاه رادارگریز و مجهز به موشک های جدید می شوند

قایق های سپاه رادارگریز و مجهز به موشک های جدید می شوند دریادارعلیرضا تنگسیری در گفت و گو با خبرنگار دفاعی ایرناتاکید کرد: در نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سرعت و تحرک بالا در انجام ماموریت ها همواره مورد توجه است.
وی با تاکید بر اینکه روز به روز توان این نیرو افزایش می یابد، اعلام کرد: به دنبال رادار گریزی و چابکی بیشتر قایق های تندرو سپاه به منظور انجام ماموریت های محوله هستیم.
به گفته این فرمانده ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی 'موشک های جدید بسیار چابکی در حال تعبیه شدن بر روی شناورهای نیروی دریایی سپاه هستند.'
سردار تنگسیری خاطرنشان کرد: این موضوع نشان می دهد که نیروی دریایی سپاه سازمانی چابک ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 291 روز و 17 ساعت پیش
پیروزی مقابل گنبد نوید بخش روزهای خوش برای شهرداری ارومیه است

پیروزی مقابل گنبد نوید بخش روزهای خوش برای شهرداری ارومیه است ناصر شهنازی عصر یکشنبه پس از پیروزی سه بر یک تیم خود مقابل شهرداری گنبد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بازیکنانم در این دیدار تمام برنامه های تاکتیکی و طراحی شده را به خوبی در داخل زمین پیاده کردند.
وی بیان کرد: آنالیز خوبی از تیم شهرداری گنبد انجام داده بودیم و با شناخت نقاط ضعف و قوت بازیکنان حریف توانستیم مسابقه جذاب و دیدنی به نمایش بگذاریم.
وی ادامه داد: با وجود شکست در دیدار هفته گذشته مقابل تیم پیکان تهران به خوبی می دانستم بازیکنانم پتانسیل بالایی دارند و با رسیدن به هماهنگی و انسجام لازم توانستند پیروزی مقابل گنبد را رقم بزنند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 291 روز و 17 ساعت پیش
فصل بودجه و تن دادن به الزامات

فصل بودجه و تن دادن به الزامات روزنامه ایران در یادداشتی آورده است: لایحه بودجه در نهایت با اندکی تأخیر تقدیم مجلس شد. تأخیری که به علت منظور نمودن ملاحظات رهبر معظم انقلاب در بودجه صورت گرفت. این اولین بار است که چنین ملاحظاتی ابلاغ شده است و همین امر نشان دهنده وضعیت ویژه این بودجه است. موضوعی که هیچ گاه در زمان تحریم های قبلی مشاهده نشد.
مهم ترین ویژگی لایحه بودجه سال 1398 چیست؟ در یک کلام انقباضی بودن آن است. به عبارت دیگر اگر بودجه سال جاری 100 فرض شود و 25 درصد هم تورم داشته باشیم، بودجه سال آینده اگر 125 باشد به معنای آن است که به قیمت ثابت به اندازه امسال بوده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 291 روز و 17 ساعت پیش
هیچ مددجوی بهزیستی خراسان شمالی از چرخه حمایت خارج نمی شود

هیچ مددجوی بهزیستی خراسان شمالی از چرخه حمایت خارج نمی شود اسماعیل قربانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر اساس دستورالعمل های قبلی با توانمندسازی کسانی که تسهیلات اشتغال از این نهاد می گرفتند این افراد از چرخه حمایت مستمری خارج می شدند و یا میزان حمایت ها به حداقل می رسید.
وی افزود: بر این اساس افرادی که این تسهیلات را دریافت می کردند مستمری آنها قطع می شد ولی از سایر حمایت ها از قبیل مسکن، ازدواج، تحصیلات و دارو و درمان در صورت نیاز برخوردار می شدند.
قربانی گفت: این در حالی است که با توجه به شرایط اقتصادی که امروز در کشور با آن مواجه هستیم این امکان دیگر قابل اجرا نیست و به صورت عملی خروج افراد را از حمایت مستمری ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 17 ساعت پیش
کلوئید نانومیله های طلا با کاربرد پزشکی در اراک تولید شد

کلوئید نانومیله های طلا با کاربرد پزشکی در اراک تولید شد علیرضا صلابت روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: شرکت دانش بنیان پارک علم و فناوری استان مرکزی در راستای انجام تحقیقات کاربردی، موفق به دستیابی دانش فنی تهیه محلول های کلوئیدی حاوی نانومیله های طلای عامل دار شده زیست سازگار و پایدار در محیط آبی و واسطه های بیولوژیکی شده است.
وی ادامه داد: این محصول دانش بنیان با نام تجاری GNTC-M120 دارای کاربری متنوعی به ویژه در فرآیند درمان سرطان و همچنین در انتقال دارو است.
عضو هیات علمی دانشگاه اراک خاطرنشان کرد: این محصول دانش بنیان در بسته های یک تا 10 میلی لیتری با کمتر از یک سوم قیمت نمونه خارجی و کیفیت مشابه در اختیار مصرف کنندگان قرار ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 291 روز و 17 ساعت پیش
کیم به ترامپ نامه 'آشتی جویانه' نوشت

کیم به ترامپ نامه 'آشتی جویانه' نوشت به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، این پیام در قالب شبیه نامه روز جمعه به دولت آمریکا تحویل داده شده است.
در این گزارش، به کانال ارتباطی میان دو کشور اشاره ای نشده است.
روز گذشته (یکشنبه) نیز دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی از دریافت نامه ای مشابه از همسایه شمالی این کشور خبر داده بود.
بیانیه ای دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی در این زمینه حاکی است، کیم از سئول خواسته است که نشست های مشترک بیشتری میان دو کشور برای پیشبرد روند خلع تسلیحات هسته ای برگزار شود.
سران این دو کشور همسایه اردیبهشت ماه با یکدیگر دیدار و در خصوص برقراری صلح گفت وگو کرده بودند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 291 روز و 17 ساعت پیش
20 تیم ارزیابی بر عرضه مواد غذایی مدارس قم نظارت دارند

20 تیم ارزیابی بر عرضه مواد غذایی مدارس قم نظارت دارند محمد احمدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: بر حسب دستورالعمل وزارتخانه های آموزش و پرورش و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ، کمیته ای در آموزش و پرورش قم تشکیل و دستورالعمل نظارت بر پایگاه های تغذیه سالم به تمام مدارس ابلاغ شد.
وی اضافه کرد: مدیریت پایگاه های تغذیه سالم مدارس با سازمان دانش آموزی است و نظارت بهداشتی این پایگاه ها با اداره سلامت و تندرسی و اداره ارزیابی عملکرد آموزش و پرورش می باشد.
وی ادامه داد: کمیته ای تخصصی متشکل از معاونت های غذا و دارو و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شامل همکاران گروه بهداشت، گروه تغذیه ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 291 روز و 17 ساعت پیش
واژگونی خودرو در سبزوار سه مصدوم داشت

واژگونی خودرو در سبزوار سه مصدوم داشت محمد همتی روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا افزود: این حادثه در کیلومتر 10 جاده سبزوار - نیشابور رخ داد و بلافاصله ماموران آتش نشانی و اورژانس سر صحنه حاضر شدند.
وی گفت: مصدومان حادثه پس از رهاسازی، به وسیله آمبولانس اورژانس 115 به بیمارستان امداد شهید بهشتی سبزوار منتقل شدند.
پنج ایستگاه آتش نشانی و خدمات ایمنی با 110 آتش نشان در سبزوار فعالیت دارند.
سبزوار در فاصله 230 کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.
8145/7495/1858
ارتباط با سردبیر newsroom@irna.ir
تماس بی واسطه با مسئولین ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 291 روز و 17 ساعت پیش
استاندار زنجان: معضل پسماند روی زنجان تعیین تکلیف می شود

استاندار زنجان: معضل پسماند روی زنجان تعیین تکلیف می شود به گزارش ایرنا، فتح الله حقیقی شامگاه یکشنبه در کارگروه پسماند استان با اشاره به معضل چندین ساله انبار پسماند روی در شهر زنجان افزود: آلودگی های این شهرک تخصصی مشکلات و نگرانی هایی را برای شهروندان زنجانی فراهم کرده که امیدواریم با سازو کارهای اتخاذ شده این مهم به سرانجام برسد.
وی اظهار داشت: حل این مسئله یکی از برنامه های مهم و الویت دار استانداری زنجان است و برای انجام آن نمی توان از شهروندان انتظار صبر داشت.
استاندار زنجان به نگرانی ها و اعتراض های مردم نسبت به آلودگی زیست محیطی پسماند روی اشاره کرد و ادامه داد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 291 روز و 17 ساعت پیش
پایش ظرفیت پرورش میگو درهرمزگان

پایش ظرفیت پرورش میگو درهرمزگان پرورش میگو از دل زمین و آبهای شور به عنوان یک صنعت پر سود و درآمد زا توانسته جای خود را در اقتصاد کشورهای صاحب نام باز کند و حتی می تواند درقالب کالای صادرات غیر نفتی جایگزین نفت شود.
دست اندرکاران این حوزه با استفاده از نظر صاحب نظران این صنعت وهمچنین بهر گیری از فناوری های نوین در زمینه افزایش تولید این آبزی در واحد سطح بالا برده وهم اکنون صاحب برند تولید در دنیا هستند.
**سابقه پرورش میگو دردنیا، ایران و هرمزگان
قدمت پرورش میگو در دنیا طولانی بوده ولی پرورش تجاری آن به دهه 1970 در کشور ژاپن بازمی گردد طوریکه هم اکنون از کشورهای چین، تایلند، فلیپین، اندونزی، سنگاپور، مالزی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 291 روز و 17 ساعت پیش
رونق آنتی بیوتیک طبیعی

رونق آنتی بیوتیک طبیعی به گزارش ایرنا، هر منطقه یا روستایی دارای محصولی خاص و ویژه است و روستای مَرَک بیرجند هم از قدیم با شلغمش معروف و تندیس شلغم در ورودی این روستا نصب شده است.
هر از گاهی که از جاده بیرجند به سمت اسدیه طی مسیر می کنیم در 2 راهی روستای مرک در سمت چپ جاده همیشه چند نفری با وانت در حال فروش شلغم هستند.
شب از حدود ساعت 21 گذشته اما فروشنده ها همچنان در سوز سرما در حال فروش شلغم هستند، آتش روشن کرده اند، دور آن حلقه زده اند و با یکدیگر گرم صحبت هستند؛ انگار که سوز سرما را حس نمی کنند و با توقف هر خودرو سریع به سمتش می روند تا زودتر شلغم های خود را به فروش برسانند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 291 روز و 17 ساعت پیش
یزد، میزبان پیکارهای فوتسال لیگ بانوان کشور شد

یزد، میزبان پیکارهای فوتسال لیگ بانوان کشور شد عبدالرضا دستا، روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تیم های خزر نوشهر، جواهری قم، هیات چالوس و هیات استان در کنار ترمه دستجردی یزد دیدارهای خود را پیگیری می کنند.
وی با اشاره به اینکه سالن برگزاری رقابت ها هنوز مشخص نیست ،ادامه داد: در پایان این رقابت ها که به صورت دوره ای و مجتمع پیگیری می شود تیم های اول و دوم جواز حضور در مرحله نهایی را کسب می کنند.
به گفته رئیس هیات فوتبال یزد، لیگ دسته یک فوتسال بانوان کشور در چهار گروه با حضور 25 تیم زیر نظر فدراسیون در استان های یزد، کردستان، فارس و تهران برگزار می شود و تیم های اول و دوم هر گروه به مرحله نهایی صعود می کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 291 روز و 17 ساعت پیش
رئیس دفتر ترامپ او را نالایق خواند

رئیس دفتر ترامپ او را نالایق خواند به گزارش بامداد دوشنبه ایرنا، این روزنامه به نقل از منابع آگاه نوشت که وی از همکاری با ترامپ خشنود نبوده و بارها در جمع خصوصی از شغلش به عنوان سخت ترین کار دنیا یاد کرده است.
انتشار این گزارش همزمان با پخش مصاحبه ای از کلی با روزنامه لس آنجلس تایمز در آستانه کناره گیری از مقامش در کاخ سفید است.
وی در این گزارش، انتقادهایی به سیاست های ترامپ داشته و گفته که بهترین معیار برای بررسی علمکرد او در مقام رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید، جلوگیری از اقداماتی بوده که دولت انجام نداده است.
از جمله دیگر بخش های از این مصاحبه که مورد توجه رسانه ها قرار گرفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 291 روز و 18 ساعت پیش
100 کیلومتر خواب کودکانه

100 کیلومتر خواب کودکانه به گزارش ایرنا، آفتاب بساط خود را در همه جای جاده پهن کرده و سراب آب، ذهن مادر را مشغول کرده است و تابلوهای راهنمای جاده، فاصه 100 کیلومتری تا قم را نشان می دهد و نقشه تلفن همراه نیز هیچ اقامتگاهی را تا نزدیک قم نشان نمی دهد.
شاید مادر در دل می گوید که ای کاش کودکش 100 کیلومتر در خواب باشد، شاید صدای گریه اش جاده را بیدار کند؛ مرقد برادر در مشهد را زیارت کرده اند و می خواهند سر راه بازگشت زیارتی هم در مرقد خواهر امام رئوف در قم داشته باشند.
آقا مهدی حسینی از چند ماه پیش به پدر پیرش حاج علی اکبر، قول پابوسی امام رضا(ع) را داده بود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 291 روز و 18 ساعت پیش
900 هزار نفر شب اقامت در لرستان به ثبت رسید

900 هزار نفر شب اقامت در لرستان به ثبت رسید سید امین قاسمی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: این تعداد گردشگر در هتل ها،مهمانپذیر ها، کمپ ها، اقامت گاه های بوم گردی، مجتمع های گردشگری و سایر مراکز ، اقامت داشته که این آمار نسبت به مدت مشابه در سال گذشته با افزایش 34 درصدی روبرو بوده است.
وی اظهار داشت: در این مدت به منظور ارتقاء سطح کیفی ارائه خدمات به گردشگران ورودی استان 628 مورد بازدید نظارتی از مراکز اقامتی، یک هزار و 44 بازدید از رستوران ها و مراکز پذیرایی بین راهی و 377 مورد بازدید نظارتی از دفاتر خدمات مسافرتی انجام شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 291 روز و 18 ساعت پیش
رویا اعراب برای دورکردن سوریه از ایران محقق نمی شود

رویا اعراب برای دورکردن سوریه از ایران محقق نمی شود به گزارش ایرنا، این مقام بلندپایه که به نامش اشاره ای نشده به تارنمای خبری عکا ی رژیم صهیونیستی می گوید : ایران در داخل مراکز سیاسی و نظامی سوریه ریشه دارد و تنها شکل و ماهیت حکومت در سوریه می تواند موجب دوری دمشق از تهران شود.
این مسئول بلندپایه همچنین بار دیگر تاکید کرد که همگرایی اخیر اعراب با سوریه در این مرحله چندان مهم نیست، چرا که آنها به هدف خود در دور کردن دمشق از تهران نخواهند رسید.
اظهارات این مسئول صهیونیستی درحالی مطرح می شود که کویت به عنوان سومین کشور حاشیه خلیج فارس پس از امارات و بحرین روز یکشنبه اعلام کرد که بزودی سفارت خود را را در دمشق بازگشایی می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 291 روز و 18 ساعت پیش
بارندگی مدرسه های نوبت صبح بوشهر و تنگستان را تعطیل کرد

بارندگی مدرسه های نوبت صبح بوشهر و تنگستان را تعطیل کرد مجید اجرایی روز دوشنبه درگفت وگو با ایرنا افزود: براساس این اطلاعیه مدرسه های بخش های خارگ و دلوار تعطیل نیست و دانش آموزان باید در کلاس های درس حاضر باشند.
وی اضافه کرد: در صورت تعطیلی نوبت بعد از ظهر مدرسه ها متعاقب اعلام می شود.
براساس پیش بینی های هواشناسی با توجه به ورود سامانه بارشی به فضای استان بوشهر روز دوشنبه احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل ها وجود دارد.
6047/6045
ارتباط با سردبیر newsroom@irna.ir
تماس بی واسطه با مسئولین ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 291 روز و 18 ساعت پیش
بازار بی رونق صنایع دستی

بازار بی رونق صنایع دستی به گزارش ایرنا، فعالان عرصه صنایع دستی می گویند اگرچه این تولیدات که حاصل فکر، ذوق، هنر و دست رنج آفرینندگان آن است و بسیاری از اهل ذوق و هنر قدر آن را می دانند، اما در شرایط اقتصادی امروز کشور خریداری ندارد .
به گفته فعالان این حوزه، در بازارهای خارجی اگرچه مشتاقان و علاقه مندان زیادی برای خرید صنایع دستی نفیس ایران وجود دارد اما زمینه حضور فعال و رقابتی صنایع دستی ایران در بازارهای جهانی فراهم نیست و همان بازار اندکی نیز که هنرهای دستی ما در دهه های گذشته داشته، جای خود را به محصولات دیگر کشورها داده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 291 روز و 18 ساعت پیش
مهری که به دل ننشست

مهری که به دل ننشست به گزارش ایرنا، طرح مسکن مهر در ابتدا در قالب بند د تبصره 6 قانون بودجه سال 1386 آغاز شد و سپس بر مبنای قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن، به صورت پیوسته در دستور کار قرار گرفت.
این طرح که در حقیقت شامل اجاره بلندمدت زمین جهت احداث مسکن است، در طرح جامع مسکن نیز پیشنهاد شده بود اما حجم پیشنهاد شده در آن طرح بسیار کمتر بود که در دولت دهم از 20 هزار واحد مسکونی در سال به 5/1 میلیون واحد در سال افزایش یافت.
مبنای اصلی مسکن مهر بر این امر مبتنی است که ارزش زمین، بخش قابل توجهی از هزینه تمام شده مسکن را به خود اختصاص می دهد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 291 روز و 18 ساعت پیش
شفافیت، مطالبه مردم

شفافیت، مطالبه مردم در این مطلب آمده است : شفافیت از واژه های زیبایی است که هر از چندی سیاستمداران برای رسیدن به مقاصد سیاسی و حزبی و گروهی از آن بهره می گیرند و خیلی سریع آن را رها می کنند و دیگر از آن خبری نیست تا دور دیگری که مسئله ای جدید پیش آید که باید از شخص یا وابسته ای سیاسی یا نیازی دیگر به آن بازگردند. همه کسانی که دست در امور مردم دارند شعار شفافیت می دهند، اما در عمل شفافیت ها بسیار کم دیده می شود و برای جامعه این شفافیت ملموس نیست؛ زیرا بسیاری از اخباری که می تواند رانت دار باشد، همچنان عده ای خاص خبر دارند و خبرش محدود به افراد یا رسانه های خاص است و دیگران زمانی باخبر می شوند که دیگر زمانی در دست ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 291 روز و 18 ساعت پیش
نتانیاهو: انتقال سفارت برزیل به قدس حتمی است

نتانیاهو: انتقال سفارت برزیل به قدس حتمی است به گزارش خبرگزاری فرانسه، نتانیاهو این سخنان را در جمع یهودیان ساکن شهر ریو دوژانیرو اعلام کرده است.
نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه مدعی شد: انتقال سفارت برزیل به قدس مساله اما و اگر نیست، بلکه موضوع زمان انجام این اقدام است.
نتانیاهو جمعه گذشته برای شرکت در مراسم تحلیف ژایر بولسونارو رئیس جمهوری راست افراطی برزیل که قرار است روز سه شنبه انجام شود، به این کشور سفر کرده است.
سخنان نتانیاهو در حالی مطرح می شود که رئیس جمهوری منتخب برزیل در دیدار شنبه شب خود با نخست وزیر اسرائیل درباره طرح خود برای انتقال سفارت این کشور به قدس صحبتی نکرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 291 روز و 18 ساعت پیش
شمال سوریه آرام می گیرد

شمال سوریه آرام می گیرد در خبرها آمده بود که نیروهای ایالات متحده آمریکا در آستانه سال نو مسیحی با دستور دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور قصد دارند با هدف کاهش هزینه ها و نداشتن منافع بیشتر، منطقه ای به وسعت 480 کیلومتر مربع در شرق رود فرات در شمال سوریه را ترک کنند.
ترامپ بعد از این تصمیم به خبرنگاران گفت که با ' رجب طیب اردوغان' رئیس جمهور ترکیه نیز صحبت کرده و او اطمینان داده که تمامی عناصر باقیمانده و وابسته به داعش را نابود کند. بنابراین دلیلی دیگر برای ماندن نیروهای نظامی آمریکا در شمال سوریه و صرف هزینه های گزاف وجود نخواهد داشت. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 291 روز و 18 ساعت پیش
قاسمی : خبر تعیین شرایط از طرف اروپا برای ایران درست نیست

قاسمی : خبر تعیین شرایط از طرف اروپا برای ایران درست نیست به گزارش یکشنبه شب ایرنا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت امور خارجه، بهرام قاسمی تصریح کرد: اروپایی ها همکاری های طولانی با ایران داشته و از ویژگی های جمهوری اسلامی به خوبی آگاه هستند.
وی در خصوص شرایط اروپا برای راه اندازی کانال ویژه مالی یاد آورشد: ایران در سطح جهان شناخته شده و دارای جایگاه مشخص با تعاریف خاص خود را دارد.
سخنگوی وزارت امور خارجه اظهارکرد: امروز در جهان کشوری وجود ندارد که از ویژگی های جمهوری اسلامی آگاه نباشد و همگان می دانند که ایران اجازه نمی دهد که دیگران برای تهران شرایط تعیین کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 291 روز و 19 ساعت پیش
اردن برای یافتن ماهیگیران خود در خلیج فارس از ایران کمک خواست

اردن برای یافتن ماهیگیران خود در خلیج فارس از ایران کمک خواست به گزارش خبرگزاری عمون اردن، ماجد القطارنه در بیانیه ای افزود، این موضوع به اطلاع سفارت ایران در امان رسیده است.
یک مقام دیگر اردنی در وزارت امورخارجه این کشورنیز گفت: آخرین ارتباط با این قایق ماهیگری که روز پنجشنبه مفقود شد، پس از خروج آن از آب های سرزمینی امارات متحده عربی بوده است.
این مسئول اردنی که به نامش اشاره ای نشده است، تاکید کرد: شاید این قایق وارد آب های سرزمینی ایران شده باشد.
وی این قایق را مفقودی اعلام و احتمال ربایش آن در آب های ایران را رد کرد.
سخنگوی وزارت امورخارجه اردن با بیان اینکه مسئولان ذیربط در امارات متحده عربی به جستجوی قایق پرداخته اند گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 291 روز و 19 ساعت پیش
مردم با حضورشان در 9 دی آتش فتنه گران را خاموش کردند

مردم با حضورشان در 9 دی آتش فتنه گران را خاموش کردند به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرلشکر محمد باقری یکشنبه شب در نشست جمع بندی ارزیابی و نظارت عالی ستاد کل نیروهای مسلح از فرماندهی انتظامی هرمزگان، اظهار داشت: وظیفه ما جهاد و تلاش شبانه روزی برای خدمت به نظام و پاسداری از خون شهدا می باشد که این مسوولیت سنگینی است.
وی با بیان اینکه امنیت و آرامش جزو اولویت اول حکومت ها است، افزود: نیروی انتظامی در شرایط کنونی مسوولیت سنگینی همچون برقراری امنیت را بر عهده دارد.
رییس ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: در نظام اسلامی که یک نظام سربلند جبهه حق علیه باطل می باشد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 291 روز و 20 ساعت پیش
انگلیس حفاظت از مرزهای مشترک با فرانسه را افزایش می دهد

انگلیس حفاظت از مرزهای مشترک با فرانسه را افزایش می دهد به گزارش روز دوشنبه ایرنا، ساجد جاوید وزیر کشور انگلیس تعطیلات سال نو خود را نیمه کاره رها کرده و برای مدیریت بحران مهاجران دیروز (شنبه) با کریستوف کستنر همتای فرانسوی خود رایزنی کرد.
در این تماس تلفنی دو طرف توافق کردند تا از طریق ایجاد یک گروه کاری مشترک نظارت بیشتری را برای جلوگیری از ورود غیرقانونی مهاجران به انگلیس صورت دهند.
آن ها همچنین درباره منابع اطلاعاتی مهاجران، مقابله با قاچاق انسان و افزایش آگاهی مهاجران نسبت به خطرات ناشی از سفرهای غیرقانونی گفت وگو کردند.
وزارت کشور انگلیس تاکنون آمار دقیقی از میزان ورود مهاجران طی ماه های گذشته ارائه نداده اما گزارش ها حاکی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 291 روز و 21 ساعت پیش
رانش زمین و سیل در فیلیپین جان 56 تن را گرفت

رانش زمین و سیل در فیلیپین جان 56 تن را گرفت به گزارش خبرگزاری آلمان (د.پ.آ)، دفتر امداد و نجات منطقه ای فیلیپین نیز گزارش داد، رانش زمین و جاری شدن سیل که از روز پنجشنبه گذشته آغاز شده است ، در 6 استان 22 هزار نفر را آواره کرده و 11 مفقودی داشته است.
این دفتر اضافه کرد: 50 تن از قربانیان در منطقه بیکول و 6 تن نیز در منطقه ویزایاس جان باخته اند.
وی افزود : عملیات تخلیه ساکنان ادامه دارد و احتمال افزایش قربانیان زیاد است.
ادگار بوساداس سخنگوی دفتر ملی مقابله با حوادث فیلیپین هم گفت:گروه های امداد نجات هنوز نتوانستند به برخی مناطق خسارت دیده دسترسی پیدا کنند و به این مناطق بروند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 291 روز و 21 ساعت پیش
عطوان: استیضاح ترامپ در سال جدید قوت می گیرد

عطوان: استیضاح ترامپ در سال جدید قوت می گیرد به گزارش ایرنا، 'عبدالباری عطوان' نویسنده و تحلیلگر مشهور و سردبیر رأی الیوم نوشت: من و سه نویسنده انگلیسی، آمریکایی و ایتالیایی که به یک شبکه تلویزیونی دعوت شده بودیم، همگی در مورد خاورمیانه و جنگ های احتمالی آن، برگزیت و شرایط سیاسی و اقتصادی پس از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، جنگ تجاری کشورها با یکدیگر اختلاف نظر داشتیم، اما تنها نقطه توافق ما آن بود که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا از ابتدای امسال (2019) به خاطر پرونده های مختلفی چون فساد، رانت، گمراه کردن افکار عمومی آمریکا و سیاست خارجی شکست خورده اش تحت شدیدترین فشار ها قرار داد و احتمال برکناری و ادامه حضورش در قامت ریاست آمریکا ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 291 روز و 21 ساعت پیش
چرایی و پیامدهای یک خروج

چرایی و پیامدهای یک خروج به گزارش ایرنا، راهبرد آمریکا در خاورمیانه به ویژه آمریکای ترامپ به ماجراهای دنباله داری از داستان های پلیسی ابهام آلود تا نوستالژی های قدیمی و تراژدی های تازه می ماند که رنگ پررنگ رمان را نیز می توان در آن مشاهده کرد.
ترامپی که بسیاری از ناظران سیاسی در دوران کارزارهای انتخاباتی با آن سخنان تند و تیز و ابهامات فراوانش در حوزه سیاست خارجی برای صندلی اتاق بیضی شکل کاخ سفید کوچک می دانستند، سرانجام پیروز شد اما برخی ابهام ها هنوز درسخنان و سیاست خارجی وی به ویژه در خاورمیانه ادامه دارد.
ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 291 روز و 22 ساعت پیش
سناتور آمریکایی: طرح خروج از سوریه فعلا مسکوت می ماند

سناتور آمریکایی: طرح خروج از سوریه فعلا مسکوت می ماند به گزارش ایرنا به نقل از سی ان ان، وی گفت: پس از دیدار با ترامپ و جوزف دانفورد (رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا) نسبت به مسیری که پیش گرفته ایم، اطمینان خاطر پیدا کردم.
این سناتور آمریکایی ادامه داد: کارها با طمأنینه بیشتری پیش می رود.
گراهام افزود، از دیدگاه او، طرح خروج از سوریه فعلا مسکوت مانده تا ارزیابی مجدد درخصوص چگونگی اجابت خواسته های رئیس جمهوری صورت بگیرد .
این سناتور که از جمله متحدان اصلی ترامپ در کنگره آمریکا است، پیشتر انتقادهای تندی را علیه تصمیم ترامپ برای خروج از سوریه مطرح کرده بود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 291 روز و 22 ساعت پیش
روسیه برای گفت و گو با آمریکا آمادگی دارد

روسیه برای گفت و گو با آمریکا آمادگی دارد به گزارش ایرنا، پیام های تبریک ولادیمیر پوتین به سران کشورهای آمریکا، اروپا و آسیا روز یکشنبه در پایگاه اینترنتی کاخ کرملین منتشر شده است.
پوتین در پیام تبریک به دونالد ترامپ خاطرنشان کرد: روسیه برای گفت و گو با آمریکا بر اساس دستور کار گسترده آمادگی دارد.
رئیس جمهوری روسیه تصریح کرد: روابط روسیه و آمریکا، عامل مهم تامین ثبات راهبردی و امنیت جهان است.
ولادیمیر پوتین همچنین در پیام تبریک سال نو به بشار اسد رئیس جمهوری سوریه خاطرنشان کرد که مسکو همچنان به کمک های همه جانبه به دولت و مردم سوریه در مبارزه با تروریسم ادامه خواهد داد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 291 روز و 23 ساعت پیش
آینده منبج به دست ضامنان صلح آستانه افتاد

آینده منبج به دست ضامنان صلح آستانه افتاد به گزارش روز دوشنبه خبرنگار ایرنا از مسکو، شهر کرد نشین منبج در شمال سوریه از سال 2016 به این سو که از دست گروه تروریستی داعش خارج شد با حمایت آمریکا در اختیار کردهای شمال سوریه قرار گرفت تا اینکه آمریکا آهنگ خارج شدن از سوریه را با توجه به بر باد رفتن نقشه های خود در سوریه نواخت.
خروج آمریکا از سوریه، راه را برای اقدامات نظامی ترکیه که پیشتر اعلام کرده بود از سوی کردهای شمال سوریه با اقدامات تحریک آمیز مواجه است، باز کرد.
همسایه شمالی سوریه که به شدت نگران تحرکات کردها در همسایگی خود و اوضاع ادلب است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 291 روز و 23 ساعت پیش
فینالیست های مسابقات مشتزنی قهرمانی جوانان کشور مشخص شدند

فینالیست های مسابقات مشتزنی قهرمانی جوانان کشور مشخص شدند به گزارش خبرنگار ایرنا در جریان این رقابت ها و در وزن 49 کیلوگرم محمدعمران سوری زایی از سیستان و بلوچستان و علیرضا اسکندری از کرمانشاه و در وزن 52 کیلوگرم رضا حیدری از لرستان و سبحان صحرایی از همدان با غلبه برابر رقبای خود به دیدار نهایی و فینال این مسابقات صعود کردند.
در رقابت های وزن 56 کیلوگرم محمدحسبن احسانی از توابع تهران و مبین علایی از خوزستان و در وزن 60 کیلوگرم امیرحسین دولتی از گیلان و مهدی امیری از کرمانشاه برابر حریفان خود به برتری رسیده و به فینال مسابقات مشتزنی جوانان کشور راه یافتند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 292 روز و 0 ساعت پیش
پهلوگیری نخستین کشتی حامل روغن خوراکی درمجتمع بندری کاسپین

پهلوگیری نخستین کشتی حامل روغن خوراکی درمجتمع بندری کاسپین به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی سازمان منطقه آزاد انزلی ، رضا مسرور در بازدید از عملیات پهلو گیری این کشتی اظهار داشت: در گذشته به علت عدم ایجاد زیرساخت های لازم کشتی های حامل روغن خوراکی نمی توانستند محموله خود را در بنادر گیلان تخلیه کنند لذا در بنادر خارج از استان پهلوگیری میکردند اما در حال حاضر با بهره گیری از ظرفیت های بخش خصوصی و ایجاد زیرساخت های لازم در مجتمع بندری کاسپین، نخستین کشتی حامل روغن خوراکی در اسکله دلفین این منطقه پهلوگیری کرد.
وی در ادامه با اشاره به اهمیت تامین روغن خوراکی و سوخت کشور از طریق بندر کاسپین افزود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 292 روز و 0 ساعت پیش
هیچ پایگاه نظامی خارجی در عراق وجود ندارد

هیچ پایگاه نظامی خارجی در عراق وجود ندارد به گزارش ایرنا، نخست وزیر عراق عصر یکشنبه در نشست خبری پس از برگزاری جلسه هیات دولت در واکنش به مسائل مطرح شده پیرامون سفر مخفیانه و چند ساعته 'دونالد ترامپ' رئیس جمهوری آمریکا به عراق، توضیحاتی ارائه کرد.
وی گفت که برخی گفته اند که ترامپ به یک پایگاه نظامی آمریکایی در عراق آمد در صورتی که چنین نیست. آمریکا هیچ پایگاه نظامی در عراق ندارد. همه پایگاه های نظامی، عراقی است که البته در قسمتی از برخی از این پایگاه ها نیروهای آمریکایی و غیر آمریکایی نیز حضور دارند.
نخست وزیر عراق گفت که پایگاه عین الاسد که ترامپ چهارشنبه شب گذشته وارد آن شد یک پایگاه صد درصد عراقی است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 292 روز و 0 ساعت پیش
ائتلاف آمریکا به کشتار غیرنظامیان سوری و عراقی اعتراف کرد

ائتلاف آمریکا به کشتار غیرنظامیان سوری و عراقی اعتراف کرد به گزارش شبکه روسیا الیوم، ستاد نیروهای ائتلاف آمریکایی مدعی مبارزه با داعش در گزارش ماهانه اش که روز یکشنبه منتشر شد، آورده است: 194 اطلاعیه مبنی بر کشتار غیرنظامیان در ماه نوامبر (مهر/آبان ) توسط ائتلاف گزارش شد که صحت آن در دست بررسی است.
همچنین گزارش در مورد 20 حادثه غیر موثق هم دریافت کردیم که از میان آنها سه گزارش صحت آن تایید شد و در جریان آن 15 غیرنظامی کشته شدند.
این مقام که به نامش اشاره ای نشد، اعلام کرد که در زمان کنونی تحقیقات درباره 184 گزارش (مبنی بر کشتار غیرنظامیان) در دست بررسی است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 292 روز و 0 ساعت پیش
البشیر: برخی طرف ها در صدد به زانودرآوردن سودان هستند

البشیر: برخی طرف ها در صدد به زانودرآوردن سودان هستند به گزارش ایرنا، تارنمای سودان تریبون نوشت، البشیر در حالی در خصوص پشت سرگذاشتن این بحران ابراز امیدواری کرد که مخالفان دولت خواستار تظاهرات گسترده مردم در روز دوشنبه برای درخواست از او جهت کناره گیری از قدرت شده اند.
البشیر در جمع افسران ارشد پلیس در خارطوم گفت، برخی می خواهند سودان را با این بحران اقتصادی به زانو درآورند ، اما آن ها به هدف خود نمی رسند.
مشخص نیست منظور البشیر از طرف هایی که می خواهند سودان را به زانودرآورند، چه کشورها یا طرف هایی بوده است.
وی در ادامه افزود، وظیفه پلیس حفظ امنیت است نه کشتن مردم و البته گاهی کشتار عاملی بازدارنده است تا دیگران دست به چنین ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 292 روز و 0 ساعت پیش
بازدید خانواده های شهدای ارامنه از منطقه گردشگری عباس آباد

بازدید خانواده های شهدای ارامنه از منطقه گردشگری عباس آباد ایرنا - تهران - همزمان با سال نو میلادی خانواده های معظم شهدا و جانبازان ارامنه و ادیان توحیدی از منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد بازدید کردند.(عکاس:ژنیا ابدیان ) *15* ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 292 روز و 0 ساعت پیش
بارش برف راه دو روستای دهدز را مسدود کرد

بارش برف راه دو روستای دهدز را مسدود کرد کیوان آبسته شامگاه یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از عصر امروز بارش برف در بخش دهدز شدت گرفته است، حجم بارش برف به حدی بوده است که راه دسترسی به دو روستای لنده و سر صحرا در بخش دهدز به طور کلی مسدود شده است.
وی افزود: دهدز در یک منطقه کوهستانی واقع شده است و با توجه به ادامه بارش برف در منطقه، احتمال بسته شدن جاده روستاهای حاجی کمال، لهبید و دریاس نیز وجود دارد، هم اکنون تردد در این مسیرها با زنجیر چرخ مسیر است.
آبسته بیان کرد: نیروهای راهداری به محض پایان بارش برف برای بازگشایی این مسیرها اقدام خواهند کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 292 روز و 1 ساعت پیش
9 دی نماد اقتدار و امنیت جمهوری اسلامی ایران است

9 دی نماد اقتدار و امنیت جمهوری اسلامی ایران است به گزارش ایرنا، حجت الاسلام حسین طیبی فر دوشنبه شب در دهمین یادواره 110 روحانی و طلبه شهرستان های کاشان و آران و بیدگل افزود: 9 دی، یک حرکت خودجوش و بزرگ مردمی بود که با حضور همه انسان های دلسوز انقلاب اسلامی و اهل بیت (ع) در آن، همه حرکت های فتنه گرانه از بین رفت.
وی با تاکید بر مردم پایه بودن انقلاب بیان کرد: مردم به عنوان سرمایه های نظام جمهوری اسلامی در رویدادها و بحران های گوناگون در 40 سال گذشته همیشه وفادار به انقلاب و نظام بودند.
مسوول امور روحانیون سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ضرورت توجه به جنگ رسانه ای دشمن را یادآور شد و اضافه کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 292 روز و 1 ساعت پیش
آمریکا با شکست مفتضحانه از سوریه گریخت

آمریکا با شکست مفتضحانه از سوریه گریخت به گزارش ایرنا حجت الاسلام میر احمد رضا حاجتی شامگاه یکشنبه در اجتماع بزرگ مردمی 9 دی در آستانه سبزقبا(ع) دزفول افزود: انقلاب اسلامی، انقلابی الهی است و باید تمام تلاش خود را برای تداوم آن بکار گیریم.
وی به نقل از امام خمینی(ره) گفت: نهضت ما سه مرحله دارد که در مرحله نخست آن ایران و در مرحله دوم جهان متوجه اسلام می شود و در مرحله سوم منجی عالم بشریت ظهور می کند.
امام جمعه موقت اهواز افزود: حضرت امام(ره) پس از آغاز تحرکات ضد شاهنشاهی در قم عنوان کردند که این حرکت نه تنها در قم بلکه در ایران نمی گنجد و جهانی می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 292 روز و 1 ساعت پیش
دفتر شبکه مردمی سایبری انقلاب اسلامی در البرز افتتاح شد

دفتر شبکه مردمی سایبری انقلاب اسلامی در البرز افتتاح شد به گزارش ایرنا، مسئول قرارگاه فضای مجازی سپاه استان قزوین گفت: هدف از راه اندازی شمسا کمک به ایجاد شبکه سازی جبهه انقلاب اسلامی در فضای مجازی و انسجام بخشی به فعالیت های فرهنگی و سیاسی در این فضاست.
مرتضی امیری افزود: این فضا با رصد شبکه های اجتماعی، معاندین فعال در این حوزه را شناسایی و به اقدامات تخریبی آنان پاسخ دهد.
این مسئول گفت: شمسا همچنین می کوشد با تولید محتواهای مناسب از جمله انیمیشن، موشن گرافی، نرم افزارها و بازی های موبایلی و حضور در پیام رسان ها با فساد و فحشا در سطح شبکه های اجتماعی که موجب انحراف جوانان می شود، مقابله کند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 292 روز و 2 ساعت پیش
نقل مکان اجباری ساکنان روستای دراویزه

نقل مکان اجباری ساکنان روستای دراویزه اهواز - ایرنا - ریزش زمین در روستای دراویزه از توابع شهرستان باوی سبب شده تا تعدادی از خانوار ها از ترس ترک های جامانده بر دیوار ها، خانه های خود را رها و به جای دیگری نقل مکان کنند. ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 292 روز و 2 ساعت پیش
دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر به دانشگاه ارتقا یافت

دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر به دانشگاه ارتقا یافت دکتر محمدمهران امینی فرد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پس از پیگیری های مکرر و همچنین همکاری نماینده مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی و بنابر درخواست مردم، معتمدان، علما و همچنین قول مساعد وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سفر هفته گذشته خود به سیستان و بلوچستان دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر به دانشگاه ارتقا یافت.
وی افزود: خوشبختانه علاوه بر این ارتقا با ایجاد پردیس بین الملل در چابهار نیز موافقت شد.
امینی فرد با بیان اینکه از سال آینده تحصیلی پذیرش دانشجوی پزشکی برای دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر در کنکور سراسری انجام خواهد شد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 2 ساعت پیش
مراسم بزرگداشت آیت الله شاهرودی در کربلا برگزار شد

مراسم بزرگداشت آیت الله شاهرودی در کربلا برگزار شد به گزارش ایرنا، این مراسم با حضور گسترده مردم و مسئولان کربلا، شیوخ عشایر، نمایندگان عتبات مقدسات، اساتید دانشگاهها و مراکز علمی، آیت الله سید مجتبی حسینی نماینده مقام معظم رهبری در عراق، نمایندگان حوزه های علمیه و مراجع ، علما برگزار شد.
در این مراسم همچنین سران و فرماندهان و اعضای گروههای جهادی همانند عصائب اهل حق، جند الامام، بدر، نجباء، فضیلت، حزب الدعوه، مجلس اعلا، موسسه فرهنگی صدر و موسسه شهید محراب شرکت داشتند.
رئیس و اعضای شورای استان کربلا، هیاتی از استان بابل، ارگانهای ایرانی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: مذهبی انتشار : 292 روز و 3 ساعت پیش
طالب زاده : جوانان هنرمند به دنبال اصلاح انقلابند

طالب زاده : جوانان هنرمند به دنبال اصلاح انقلابند به گزارش خبرنگار سینمایی ایرنا، نادر طالب زاده در آیین نهمین افتتاحیه این جشنواره که از امروز (یکشنبه) در تالار اندیشه حوزه هنری آغاز شد و تا 20 دی ادامه دارد ، افزود : همین جوانان در جشنواره عمار با ابزار قوی فیلمسازی تحولاتی را رقم می زنند و نشان می دهند که عمار جایگاه خود را پیدا کرده و این شعار نیست.
همچنین در ادامه
مهدی دوستی مدیر پالایشگاه ستاره خلیج نیز اظهار کرد: همه مستحضرید که امروز کار دشمن القای ناکارامدی و یاس است و یاس هم کار شیاطین و در رأس آن شیطان بزرگ است.
وی افزود: آن ها می خواهند القا کنند که جمهوری اسلامی نمی تواند اما اگر واقعاً جمهوری اسلامی نمی تواند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 292 روز و 3 ساعت پیش
شکوفایی استعداد های رزمی کاران جوان در اولویت برنامه هاست

شکوفایی استعداد های رزمی کاران جوان در اولویت برنامه هاست به گزارش ایرنا، فرهنگ شادنیا شامگاه یکشنبه در نشست مجمع انتخاباتی هیات ورزش های رزمی یزد افزود: این رشته از گستردگی خوبی در کشور برخوردار است و برای تعالی آن باید شناسایی استعدادها به جد در دستور کار قرار گیرد.
وی ادامه داد: در این خصوص طی سال های اخیر فعالیت های دقیقی با همت و برنامه ریزی فدراسیون در سطح کلان انجام شد، قطعا به تلاش مضاعف در این بخش اساسی نیاز است.
دبیر فدراسیون ورزش های رزمی به ضرورت شناسایی و جذب خیران و بخش خصوصی برای سرمایه گذاری و ارتقای این رشته تاکید و بر همت هیاتها در انجام برنامه ها تاکید کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 292 روز و 3 ساعت پیش
زیرساخت های مسکن مهر ازنا و الیگودرز برای واگذاری مناسب نیست

زیرساخت های مسکن مهر ازنا و الیگودرز برای واگذاری مناسب نیست به گزارش ایرنا جاسم محمدی فارسانی شامگاه یکشنبه در جلسه شورای مسکن در محل استانداری افزود: قرار بود واحدهای مسکن مهر فاقد متقاضی در خرم آباد، ازنا و الیگودرز به مددجویان امداد واگذار شود که بجز 54 واحد احداثی در خرم آباد، سایر واحدها برای سکونت تایید نشده اند.
وی با اشاره به اینکه در مجموع یکهزار و 200 واحد مسکن مهر برای مددجویان کمیته امداد استان اختصاص یافته تصریح کرد: بر اساس قانون این مددجویان برای یک بار از پرداخت حق انشعاب برق، آب و گاز معاف هستند که این قانون در مسکن مهر برای مددجویان استان رعایت نشده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 292 روز و 3 ساعت پیش
9 دی ،نقطه عطفی در تاریخ انقلاب ایران است

9 دی ،نقطه عطفی در تاریخ انقلاب ایران است به گزارش ایرنا ، حجت الاسلام علی اکبر ابراهیمی بشکانی یکشنبه شب در آئین گرامی داشت نهم دی در مرکز این شهرستان اظهارداشت: این دستاورد حاصل ژرفای بصیرت و آگاهی ملت ایران و منبعث از فرهنگ عاشورایی و حمیت مذهبی است که جهانیان را تسلیم اراده خود کرد، خشم و عصبانیت دشمنان و منافقین را در پی داشت .
وی با اشاره به اینکه احیای 9 دی به عنوان روز بصیرت برای دشمن شناسی و شناخت طرح های دشمنان نظام است، یادآور شد: مقام معظم رهبری دیده بان انقلاب است و اگر ما گوش به فرمان باشیم دشمن هیچ غلطی نمی تواند بکند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 292 روز و 3 ساعت پیش
90 درصد سهمیه مسکن مهر لرستان احداث شده است

90 درصد سهمیه مسکن مهر لرستان احداث شده است به گزارش ایرنا، رضا خالقی شامگاه یکشنبه در جلسه شورای مسکن در محل استانداری افزود: بر اساس تفاهم نامه های سه جانبه سهم واحدهای دولتی هفت هزار، تعاونی بیش از 11 هزار و 400 و خودمالک 25 هزار و 755 مسکن بوده است.
وی اظهار داشت: از این تعداد یکهزار و 500 واحد دولتی، 2 هزار و 300 واحد تعاونی و 634 واحد خودمالک نیمه تمام است.
وی با اشاره به مشکل خدمات زیربنایی واحدهای نیمه کاره گفت: مسکن مهر با گذشت حدود 10 سال همچنان از مطالبات اصلی مردم است که دولت باید پاسخگوی ان باشد.
خالقی با بیان اینکه مشکلات مسکن مهر از سال های گذشته تاکنون پابرجا است تصریح کرد: علاوه بر این ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 292 روز و 3 ساعت پیش
پیغام خطا: خطا

پیغام خطا: خطا ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 292 روز و 3 ساعت پیش
مسرور بارزانی حمایت از معارضان کرد سوری را تایید کرد

مسرور بارزانی حمایت از معارضان کرد سوری را تایید کرد به گزارش ایرنا، دفتر شورای امنیت ملی اقلیم کردستان عراق که تحت کنترل مسرور بارزانی فرزند ارشد مسعود بارزانی است در بخشی از واکنش خود آورده است: مایه بسی تعجب است که رژیم دیکتاتور و ضد کردهای سوریه که برای ادامه بقای سیاسی خود از تروریستها حمایت می کند اسم مسرور بارزانی را در لیست حامیان ترور قرار می دهد.
این شورا اذعان کرد که آنچه دولت سوریه را نگران کرده است حمایت شورای امنیت اقلیم کردستان عراق از نیروهای بومی کرد در شمال سوریه است.
شورای امنیت ملی اقلیم کردستان عراق با تاکید بر ادامه حمایت از نیروهای کرد سوری تصریح کرد که برای ما جای بسی افتخار است که از مردمی مظلوم و مستضعف ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 292 روز و 3 ساعت پیش
افزایش شاخص بهای تولیدکننده درایران

افزایش شاخص بهای تولیدکننده درایران به گزارش ایرنا، شاخص بهای تولیدکننده درگروه ماهیگیری و جنگل داری، کشاورزی نسبت به ماه قبل 2.6 درصد و نسبت به مدت مشابه سال گذشته 55.4 درصد افزایش نشان می دهد. همچنین در شاخص ساخت (صنعت ) نسبت به ماه قبل 9.5 درصد کاهش و نسبت به مدت مشابه سال گذشته 66.6 درصد افزایش داشته است.
شاخص حمل و نقل و انبارداری نیز نسبت به ماه قبل 2/. درصد کاهش و نسبت به مدت مشابه سال گذشته 53.8 درصد افزایش نشان می دهد.
شاخص هتل و رستوران نیز نسبت به ماه قبل 3.5 درصد و نسبت به مدت مشابه سال گذشته 35.5 درصد افزایش و همچنین در شاخص اطلاعات وارتباطات نسبت به ماه قبل 1/. درصد و نسبت به مدت مشابه سال گذشته 8/ ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 292 روز و 3 ساعت پیش
برگزیدگان بخش های مختلف جشنواره فیلم عمار معرفی شدند

برگزیدگان بخش های مختلف جشنواره فیلم عمار معرفی شدند به گزارش خبرنگار سینمایی ایرنا، آیین افتتاحیه نهمین جشنواره مردمی فیلم عمار شامگاه یکشنبه در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار شد.
این مراسم با حضور هنرمندان بسیاری از جمله وحید جلیلی مسئول شورای سیاست گذاری جشنواره، نادر طالب زاده دبیر جشنواره و خانواده شهیدان سرلک، عسگری، خداوردی، فرزانه طباطبایی مهر، نبی لو، محمدی و... برگزار شد.
**پویا نمایی
در بخش پویا نمایی لوح افتخار جشنواره به اثر روز از نو به کارگردانی حسن اسدی و فانوس این بخش به اثر شهر هزار کبوتر به کارگردانی پویا نیک منش و مریم هاشم نژاد اهدا شد.
**نماهنگ ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 292 روز و 3 ساعت پیش
طرح جامع توسعه آشتیان مورد بررسی مجدد قرار گیرد

طرح جامع توسعه آشتیان مورد بررسی مجدد قرار گیرد به گزارش ایرنا، مهدی زندیه وکیلی شامگاه یکشنبه در کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی استان مرکزی، افزود: طرح جامع پیشین آشتیان سال96 تهیه شد و راهبردهای آن بازه 10 ساله داشت که دامنه عملیاتی این طرح جامع پارسال به پایان رسید.
وی اظهار داشت: طرح جامع جدید آشتیان تهیه و توسط مشاور ارایه شده که محدوده 250 هکتاری به شهر در آن برآورد و پیش بینی افزایش جمعیت برای 10 سال آن اندیشیده شده است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی گفت: شهرداری و شورای اسلامی آشتیان درخواست الحاق اراضی اطراف این شهر را دارند اما مهندسان مشاور طرح بر رشد منفی شهر تاکید دارند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 292 روز و 3 ساعت پیش
دست های پشت پرده زیادی در فتنه 88 وجود داشت

دست های پشت پرده زیادی در فتنه 88 وجود داشت سردار یعقوبعلی نظری یکشنبه شب در همایش حماسه بیداری در تالار شهر مشهد افزود: در دیماه سال 88 به واسطه حضور مردم در عرصه، یک فتنه بسیار بزرگ خنثی شد که باید حماسه سازی مردم را گرامی بداریم.
وی بیان کرد: در آن مقطع 30 سال از عمر انقلاب گذشته و نظام با بحران های مختلفی مواجه شده و بسیاری از بحران ها در موضوعات امنیتی و سیاسی را پشت سر گذاشته بود.
سردار نظری ادامه داد: حساسیت فتنه سال 88 آن جا بود که یک ملت را در موضع تردید قرار داد، عظمت حادثه در بزرگی فیزیکی آن خلاصه نمی شود و مهمترین خسارت آن ایجاد تردید در مردم نسبت به نظام بود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 292 روز و 3 ساعت پیش
سالن ورزشی چند منظوره در فردیس گشایش یافت

سالن ورزشی چند منظوره در فردیس گشایش یافت به گزارش ایرنا، فرمانده سپاه ناحیه امام رضا (ع) شهرستان فردیس در این آئین گفت: این سالن ورزشی با یک هزار متر مربع زیربنا با اعتباری بالغ بر 15 میلیارد ریال به بهره برداری رسیده است.
سرهنگ احسان علیزاده افزود: سالن چند منظوره 9 دی فردیس دارای امکانات مناسب برای رشته های ورزشی از جمله فوتبال، بسکتبال، والیبال و غیره است.
وی با اشاره به وجود یک سالن ورزشی نیمه کاره در مشکین دشت گفت: سپاه ناحیه امام رضا(ع) شهرستان فردیس برای تکمیل این سالن اقداماتی انجام داده است و در نظر داریم هرچه سریع تر آن را به بهره برداری برسانیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 292 روز و 3 ساعت پیش
احکام بودجه ای بیمه سلامت در بودجه 98 ادامه می یابد

احکام بودجه ای بیمه سلامت در بودجه 98 ادامه می یابد بشیر خالقی روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار سیاسی ایرنا افزود: با وجود این که سهم بیمه سلامت از لایحه بودجه 98 رشد داشته است ولی بیمه سلامت باید از یک بودجه پایدار هم بر خوردار باشد.
وی در باره پیشنهاد کمیسیون بهداشت مجلس گفت : اول این که خدمات بیمه رایگان سلامت هدفمند و فقط افراد نیازمند از آن بهره مند شوند، دوم این که همچنان ده درصد از هدفمندی یارانه ها به حوزه سلامت داده شود و ادامه یابد.
خالقی اضافه کرد: لایحه بودجه 98 همچون گذشته ردیف های خوبی برای بیمه سلامت در نظر گرفته اما ردیف های بیمه سلامت هزینه های زیادی را روی دست وزارت بهداشت گذاشته است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 292 روز و 4 ساعت پیش
سپاه و ارتش به موضوع مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر ورود می کنند

سپاه و ارتش به موضوع مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر ورود می کنند به گزارش ایرنا، سردار ایوب سلیمانی شامگاه یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: درباره این موضوع در نشست امشب با رییس ستاد مشترک نیروهای مسلح در بندرعباس مذاکره شد و موافقت ایشان در این زمینه جلب شد و در آینده نزدیک این همکاری درعمق دریا و ساحل عملیاتی می شود.
وی تصریح کرد: برای ارتقای سطح امنیت و مقابله جدی با قاچاق کالا و سوخت و مواد مخدر با سازمان های مختلف نشست های هماهنگی برگزار شده تا اقدام ضربتی و موثر در این حوزه ها داشته باشیم.
جانشین فرمانده انتظامی در پاسخ به پرسش ایرنا خاطرنشان کرد: پرچمدار و مسوول مستقیم و قانونی مبارزه با قاچاق ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 292 روز و 4 ساعت پیش
شهرداری رم ، آتش بازی و استفاده از ترقه را ممنوع کرد

شهرداری رم ، آتش بازی و استفاده از ترقه را ممنوع کرد به گزارش ایرنا،هزاران مامور پلیس و امنیتی در میادین و اماکن حساس این کشور از جمله ایستگاه های مترو، مراکز تجاری، بنادر، فرودگاه ها، ایستگاه های قطار، کلیساها، میادین و خیابان های پرتردد، برای پیشگیری از حملات تروریستی با دستگاه های فلزیاب و نصب بلوک های سیمانی، مستقر شده اند.
ویرجینیا راجی، شهردار رم گفت : وظیفه ما حفظ امنیت شهروندان بویژه در جشن ها سال نو است و استفاده از ترقه و آتش بازی در این ایام در اماکن پرجمعیت و مکان هایی که کودکان حضور دارند، خطرناک است.
دولت ایتالیا برای جلوگیری از وقوع حملات احتمالی تروریستی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 292 روز و 4 ساعت پیش
وزیر ورزش موفقیت های سارا خادم الشریعه را تبریک گفت

وزیر ورزش موفقیت های سارا خادم الشریعه را تبریک گفت به گزارش ایرنا وبه نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان؛ وزیر ورزش و جوانان با انتشار پیامی موفقیت های سارا خادم الشریعه را تبریک گفت. در پیام دکتر سلطانی فر آمده است :
کسب عنوان قهرمانی مجموع مسابقات شطرنج سریع و برق آسای جهان را به شما قهرمان گرامی تبریک می گویم ،قرار گرفتن در چنین جایگاهی مستلزم سالها تلاش و کوشش است و این مقام نشان روشنی از ارزش های فراوان زنان و دختران ورزشکار ایرانی در عرصه های معتبر بین المللی و جهانی است .اینجانب به نمایندگی از جامعه ورزش و جوان این مقام ارزشمند و تاریخی را به شما و خانواده گرامی تان تبریک می گویم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 292 روز و 4 ساعت پیش
81میلیارد ریال برای گردشگری باشت سرمایه گذاری می شود

81میلیارد ریال برای گردشگری باشت سرمایه گذاری می شود صادق ماندنی زاده یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان اعتبار برای ایجاد زیرساخت های گردشگری مناطق رود رونه، خان احمد، کوه خامی و شهر باشت هزینه خواهد شد.
وی بیان کرد:اجرای سه طرح در قالب یک اقامتگاه بوم گردی در کوه خامی، اردوگاه های گردشگری شهر باشت و مجتمع رفاهی خان احمد از محل بودجه تسهیلات اشتغال روستایی پیش بینی شده که بخشی از تسهیلات به سرمایه گذاران پرداخت و بقیه پس از طی مراحل قانونی پرداخت خواهد شد.
وی اظهار داشت: این طرح ها هم اکنون 50 تا 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 292 روز و 4 ساعت پیش
روحانی :علل و عوامل موثر در حادثه دانشگاه آزاد بررسی شود

روحانی :علل و عوامل موثر در حادثه دانشگاه آزاد بررسی شود به گزارش شامگاه یکشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری ، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در جلسه عصر هیات دولت ، موضوع سانحه تأسف بار جان باختن تعدادی از دانشجویان واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی بر اثر واژگونی اتوبوس در محوطه دانشگاه را مورد بررسی قرار داد و گزارش وزرای علوم، تحقیقات و فناوری و کشور از روند رسیدگی به علل این حادثه، به هیات وزیران ارایه شد.
وی با ابراز تأسف عمیق از وارد آمدن این فاجعه تکان دهنده و تسلیت به بازماندگان حادثه و جامعه دانشجویی، با توجه به مسئولیت نظارتی دولت و دفاع از حقوق عمومی، از وزرای علوم ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 292 روز و 4 ساعت پیش
صنوف مزاحم شهری باید به شهرک قاضی خرم آباد منتقل شوند

صنوف مزاحم شهری باید به شهرک قاضی خرم آباد منتقل شوند به گزارش ایرنا گودرز امیری شامگاه یکشنبه در نشست بررسی مشکلات شهرک صنوف قاضی خرم آباد در سالن جلسات معاونت اقتصادی استانداری لرستان اظهار داشت: یکی از مباحث موجود در تنظیم بازار نظم بخشیدن به واحدهای صنفی است تا نظارت بر کار آنان براحتی صورت گیرد.
وی گفت: انتقال صنوف مزاحم در گذشته بر عهده شهرداری بود اما اخیرا بر عهده امور مجامع صنفی گذاشته شده است که با همت سرمایه گذار بومی مجتمع مشاغل مزاحم در خرم آباد ایجاد شده و تاکنون بخشی از واحدهای صنفی به این مکان منتقل و بخشی دیگر باید با همت مسئولین انتقال یابند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 292 روز و 4 ساعت پیش
بروجردی: با مولانا برای صلح جهان هم صداییم

بروجردی: با مولانا برای صلح جهان هم صداییم به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، اشرف بروجردی، شامگاه امروز (یکشنبه) با خواندن ابیاتی از مثنوی مولانا، گفت: با خواندن مثنوی، کلام آرام بخش مولانا، در صلح و مدارا را مرور می کنیم، در دوره ای که جنگ، جهان و زندگی مردم جهان را سیاه کرده و همه جا را گرفته است.صلح و آشتی، جهان بینی مولاناست و او معتقد است، رسیدن به فنا فی الله، با کنار گذاشتن تفاوت ها در درون و بیرون، ممکن می شود. مولانا می گوید، اهل دوزخ در تفرقه هستند و اهل بهشت، در توحید و نادیده گرفتن خود، بهشتی می شوند.
وی با خواندن حدیثی از پیامبر که الهام بخش ابیاتی از مثنوی بوده است، افزود: مولانا به درستی می گوید که نتیجه وحدت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 292 روز و 4 ساعت پیش
یک کارگر چاه کن در تهران از مرگ حتمی نجات یافت

یک کارگر چاه کن در تهران از مرگ حتمی نجات یافت سید جلال ملکی شامگاه یکشنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: ساعت 12 و 47 امروز حادثه گرفتار شدن کارگر در چاه واقع در ستارخان به سامانه 125 اعلام شد که بلافاصله ماموران 3 ایستگاه آتش نشانی با تجهیزات کامل به محل حادثه اعزام شدند.
وی افزود: در یک مجتمع مسکونی و در یک اتاقک کوچک چاهی به عمق 8 متر توسط کارگر در حال حفر بود که بدلیل سست بودن خاک دیواره چاه ریزش کرد و این کارگر به عمق 2 متر در خاک فرو رفت.
وی ادامه داد: آتش نشانان وارد عملیات جستجو شدند و پس از 7 ساعت تلاش موفق شدند در عملیاتی معجزه آسا این فرد زنده اما مصدوم را از میان حجم زیاد خاک نجات دهند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 292 روز و 4 ساعت پیش
2 سارق با 100 فقره سرقت دستگیر شدند

2 سارق با 100 فقره سرقت دستگیر شدند به گزارش روز یکشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی پلیس پایتخت، سرهنگ 'داریوش امرایی' با اعلام این خبر، گفت: با وقوع چندین فقره سرقت لوازم خودرو در محدوده کلانتری سنایی، شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار ماموران کلانتری قرار گرفت.
وی بیان داشت: در پایش های اطلاعاتی مشخص شد که سرقت های صورت گرفته توسط 2 سارق انجام شده و به دنبال آن مخفیگاه سارق در محدوه کلانتری شناسایی شد و نتیجه تحقیقات انجام شده در اختیار مقام قضائی قرار گرفت.
امرایی عنوان کرد: تیمی از ماموران عملیات برای دستگیری و بازرسی از مخفیگاه سارقان اعزام و موفق شدند در یک عملیات ضربتی هر 2 سارق را دستگیر و تعدادی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 292 روز و 4 ساعت پیش
برخورد مینی بوس با تپه در ایذه 6 مصدوم برجا گذاشت

برخورد مینی بوس با تپه در ایذه 6 مصدوم برجا گذاشت به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران مدیر HSE، پدافند غیرعامل، مدیریت بحران و فوریت های پزشکی شرکت ملی حفاری ایران گفت: حال عمومی 6نفر از کارکنان این شرکت که در جریان برخورد با یک تپه در محور پرسیاه – ایذه مصدوم شدند، رضایت بخش است.
سعید قربانی افزود: این حادثه ساعت 12 و 30 دقیقه روز یکشنبه در جاده پرسیاه – ایذه به دلیل انحراف مینی بوس حامل کارکنان دستگاه حفاری 43 فتح از مسیر و برخورد آن با یک تپه اتفاق افتاد.
وی بیان کرد: کارکنان این دستگاه در حال جابجایی از موقعیت استقرار دکل به سمت اردوگاه بودند که دچار حادثه شدند و بلافاصله پس از اقدامات اولیه ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 292 روز و 4 ساعت پیش
لبنان با خطر بحران مالی در پی تشکیل نشدن دولت روبروست

لبنان با خطر بحران مالی در پی تشکیل نشدن دولت روبروست وی در اظهارنظری که خبرگزاری ملی لبنان آن را منتشر کرد، گفت: بحران اقتصادی در لبنان در بالاترین سطح خود قرار دارد و این بحران در حال تبدیل به بحران مالی است و امیدواریم که به بحران پولی تبدیل نشود.
وزیر دارایی لبنان به بدهی های سنگین کشورش به خارج نیز اشاره کرد.
لبنان سومین کشور بدهکار در جهان به نسبت تولید ناخالص داخلی است.
این کشور همچنین از نرخ پایین رشد اقتصادی رنج می برد و صندوق بین المللی پول امسال از این کشور خواست که اقدامات فوری را برای پایدار کردن وضعیت مالی خود اتخاذ کند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 292 روز و 5 ساعت پیش
رسانه ها بودجه را نقد کنند!

رسانه ها بودجه را نقد کنند! در این یادداشت امده است: بودجه سال 1398 به مجلس تقدیم شد. حالا نوبت رسانه هاست تا بودجه را ارزیابی، و در مراجعه به متخصصان حوزه اقتصادی، نیازها و عوامل دخیل در ارقام توزیع شده را با توجه به آثار و رفتار گروه های مرجع ذی نفوذ، بدون رو در بایستی، بررسی، نقد و به چالش بکشند و حاصل تحقیقات خود را پیش از تصویب بودجه منتشر کنند.
آنها باید بودجه گروه ها، سازمان ها و موسسات ویژه را که بود و نبودشان هیچ تاثیری بر جامعه ندارد واکاوی و بدون ترس به ادامه یا حذف آنها از سطور بودجه اعلام نظر کنند.
برخی از نشریات اقتصادی بیشتر وابسته به جناح های صاحب قدرت اند تا اینکه منتقدانی برای پیشرفت و ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 292 روز و 5 ساعت پیش
ژنرال آمریکایی: ترامپ فریبکار و بی اخلاق است

ژنرال آمریکایی: ترامپ فریبکار و بی اخلاق است به گزارش روز یکشنبه شبکه خبری ای بی سی نیوز، مک کریستال در مورد ترامپ گفت: فکر نمی کنم که وی فرد راستگویی باشد، بلکه شخص بی اخلاقی است.
وی از سال 2003 تا 2008 سکان هدایت ستاد فرماندهی مشترک عملیات ویژه آمریکا را در دست داشت و در سال 2009 فرماندهی نیروهای بین المللی در افغانستان را برعهده گرفت.
وی که به تازگی کتابی با عنوان رهبران: افسانه و واقعیت را منتشر کرده، ترامپ را به دلیل ناکار آمدی مورد انتقاد قرار داد و به جانشین جیمز متیس وزیر دفاع پیشین آمریکا، گوشزد کرد که همتراز بودن ارزش های خود با ارزش های رئیس جمهوری را مورد توجه قرار دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 292 روز و 5 ساعت پیش
افزون بر چهار هزار بازرسی از شبکه توزیع همدان انجام شد

افزون بر چهار هزار بازرسی از شبکه توزیع همدان انجام شد محمد مددی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سازمان استاندارد افزون بر نظارت بر واحدهای تولیدی مشمول استاندارد اجباری، شبکه عرضه و توزیع کالا را نیز رصد می کند.
وی اضافه کرد: به تناسب واحدهای صنفی و جمعیت در هر شهرستان، بازرسی های فوق صورت گرفته و از شبکه توزیع نمونه برداری شده است.
مددی گفت: در جریان بازرسی های صورت گرفته از کالاهای کم کیفیت، بی کیفیت و مشکوک، 250 نمونه با هزینه سازمان استاندارد خریداری و به آزمایشگاه های سنجش و ارزیابی ارسال شد.
مدیرکل استاندارد همدان با اشاره به اهمیت حقوق مصرف کنندگان افزود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 292 روز و 5 ساعت پیش
وزارت ورزش طرح حضور بانوان را در ورزشگاه ها ارائه دهد

وزارت ورزش طرح حضور بانوان را در ورزشگاه ها ارائه دهد به گزارش عصر یکشنبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، محمدرضا مخبردزفولی در بیست و ششمین نشست کمیسیون فرهنگی، تربیت بدنی و ورزش در محل این وزارتخانه، اظهار کرد: برخی اسناد خاص به منظور برطرف ساختن مشکلات باید تدوین و تصویب شود و وزارت ورزش و جوانان در این زمینه ها مانند حضور بانوان در ورزشگاه ها پیشنهاد ارائه دهد.
وی تاکید کرد: در این بخش باید یک تصمیم عالمانه و متکی به مقتضیات مذهبی و ملی اتخاذ شود.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، افزود: همان گونه که سال های گذشته در علم مطرح نبودیم در ورزش هم مطرح نبودیم، ولی امروز در همه سطوح در جهان و منطقه غرب آسیا مطرح هستیم ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 292 روز و 5 ساعت پیش
دانشگاه ها به سمت کارآفرینی حرکت کنند

دانشگاه ها به سمت کارآفرینی حرکت کنند به گزارش ایرنا، محمد کاظمی عصر یکشنبه در بازدید از دانشکده پیراپزشکی خاتم الانبیاء(ص) دانشگاه آزاد اسلامی واحد ملایر افزود: این دانشگاه یکی از مراکز علمی و آموزشی موفق شهرستان است که در راستای اجرای اقدامات اقتصادی و کارآفرینی بسیار خوب عمل کرده و در این زمینه پیشتاز است.
وی دانشگاه آزاد اسلامی را یکی از یادگاران آیت الله علی اکبر هاشمی رفسنجانی دانست و بیان کرد: این دانشگاه در توانمندسازی علمی فرزندان ایران زمین بسیار موفق عمل کرده است.
نائب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس دهم با بیان اینکه دانشگاه آزاد شرایط تحصیل برای دانشجویان حتی در دورترین نقاط کشور را فراهم کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 5 ساعت پیش
امسال 5 نفر در سوانح رانندگی درون شهری مهاباد جان باخته اند

امسال 5 نفر در سوانح رانندگی درون شهری مهاباد جان باخته اند سرهنگ رضا ظهیریان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: با وجود افزایش شمار فوتی ها، در بحث تصادفات جرحی و خسارتی درون شهری به ترتیب شاهد کاهش هشت و 37 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل هستییم.
وی با بیان اینکه مقابله با سرقت از اولویت های اصلی این فرماندهی در سال جاری است، اضافه کرد: سرقت های خشن مهاباد در 2 سال اخیر روند منفی داشته به طوری که این جرم در این شهرستان صفر شده است.
وی بیان کرد: امسال با تلاش ماموران آگاهی انتظامی مهاباد یک نفر سارق حرفه ای منزل که به 65 فقره سرقت از منازل مسکونی با اموالی به ارزش 15 میلیارد ریال اعتراف کرده، دستگیر شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 292 روز و 5 ساعت پیش
تیم والیبال دورنای ارومیه از خاتم اردکان هم شکست خورد

تیم والیبال دورنای ارومیه از خاتم اردکان هم شکست خورد به گزارش ایرنا این دیدار عصر روز یکشنبه در سالن شهر اردکان برگزار شد و شاگردان محمد وکیلی در دورنا ست نخست را با نتیجه 25 بر 22 پیروز شدند ولی در ادامه خاتم اردکان با امتیازات 25 بر 17، 25 بر 12 و 25 بر 17 پیروز شد تا چهاردهمین باخت پیاپی خود را تجربه کند.
بهروز جعفری با کمک امید فولادی وندا قضاوت این دیدار را بر عهده داشت و مجید محسنی شوشتری ناظر داوری و خلیل یگانه مجد
ناظر سازمان لیگ در این دیدار بودند.
تیم دورنای ارومیه بدون پیروزی و تنها با کسب سه امتیاز همچنان در رتبه سیزدهم جدول رده بندی لیگ برتر والیبال کشور قرار دارد و در هفته شانزدهم میهمان تیم سایپای تهران است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 292 روز و 5 ساعت پیش
عملکرد وزارت فرهنگ در معرض دید افکار عمومی است

عملکرد وزارت فرهنگ در معرض دید افکار عمومی است به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، سید عباس صالحی روز یکشنبه در نشست با معاونان، مدیران و مشاوران این وزارتخانه ، هدف از برگزاری این نشست را هم افزایی های فکری و درون سازمانی برشمرد و ادامه داد: در سه ماه باقیمانده از سال جاری، برگزاری جشنواره های فرهنگی و هنری فجر را پیش رو داریم که همزمان با چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی است. بنابراین باید اقتضائات و انتظاراتی را که نظام و دولت از ما در این زمینه دارد به درستی برنامه ریزی و عملیاتی کنیم.
وی افزود: هر چقدر با یکدیگر گفت و گوهای سازمانی داشته باشیم به انسجام درونی در پیشبرد اهداف وزارتخانه می رسیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 292 روز و 5 ساعت پیش
سال 2018 برای بالکان،سال آرزوهای بزرگ همراه با ناکامی

سال 2018 برای بالکان،سال آرزوهای بزرگ همراه با ناکامی به گزارش ایرنا، بالکان اینسایت با نگاه به چشم انداز آینده کشورهای حوزه بالکان نوشت: کشورهای این حوزه باید برای بهبود اوضاع به 'درون زا' چشم بدوزند و مسائل داخلی خود را سروسامان دهند و بدانند اتحادیه اروپا نمی تواند رفاه و توسعه اقتصادی به این منطقه به ارمغان آورد.
به گزارش ایرنا، کشورهای شبه جزیره بالکان شامل یونان، آلبانی، بلغارستان، مجارستان، بوسنی و هرزگوین، کرواسی ، اسلوونی، جمهوری مقدونیه ، صربستان، مونته نگرو ، رومانی و ترکیه است که این گزارش بیشتر اشاره شش حوزه اقتصادی بالکان شامل آلبانی، بوسنی، کوزوو، مقدونیه، مونتی نگرو و صربستان دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 292 روز و 5 ساعت پیش
دولت در بودجه 98 به اقشار کم درآمد توجه ویژه داشته است

دولت در بودجه 98 به اقشار کم درآمد توجه ویژه داشته است محمد محمودی شاه نشین روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار سیاسی ایرنا، افزود: رئیس نیروی انتظامی از طرف وزارت کشور برای پیگیری ردیف های اختصاص یافته در کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی حضور پیدا کرد، مباحث بودجه ای، تکالیف ستادی و غیر ستادی تدارکات و پشتیبانی کلانتری ها و مباحث مربوط به بودجه کلانتری های مرزی و همچنین تعدیل بودجه 98 مطرح شد و در خصوص مواد پیش بینی شده در ردیف های مختلف بحث و تبادل نظر شد.
محمودی شاه نشین اضافه کرد: بخش دوم جلسه امروز کمیسیون امور داخلی و شوراها پیرامون ردیف بودجه شهرداری ها و دهیاری های کل کشور بود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 292 روز و 5 ساعت پیش
حاشیه نشینی باید به یک فرصت برای توسعه شهری تبدیل شود

حاشیه نشینی باید به یک فرصت برای توسعه شهری تبدیل شود به گزارش ایرنا محمد حیدری روز یکشنبه در نشست ستاد بازآفرینی شهری دزفول در سالن جلسات فرمانداری ضمن گرامیداشت 9 دی روز اقتدار و صلابت مردم که منجر به خنثی سازی توطئه های دشمنان شد، افزود: حاشیه نشینی معضلی است که تمام کشورهای جهان با آن مواجه هستند و رابطه مستقیمی با توسعه شهری دارد.
وی با بیان اینکه اگر حاشیه نشینی از بین برود قطار پیشرفت و توسعه نیز باز می ایستد، گفت: ریشه حاشیه نشینی مهاجرت است و اگر به عنوان یک فرصت به آن نگاه شود می توان از خطرات ناشی از آن جلوگیری کرد.
سرپرست فرمانداری ویژه دزفول افزود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 292 روز و 6 ساعت پیش
شهر زیرزمینی نوش آباد نیازمند توجه بیشتر است

شهر زیرزمینی نوش آباد نیازمند توجه بیشتر است محمد مشهدی نوش آبادی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: مسوولان سیاسی و میراثی آران و بیدگل نباید موضوع شهر زیرزمینی اویی را معمولی و محلی بدانند، چرا که پربازدید ترین اثر تاریخی شهرستان و دومین اثر پربازدید در منطقه کاشان پس از باغ فین است.
وی افزود: به رغم همه اقدام های صورت گرفته، ادامه کاوش در محوطه آب انبار مرکزی و فضاهای شناسایی شده دیگر مانند گارگاه سوم در مسیر پایاب درازه شیخ آباد و تعریف ورودی و خروجی برای این بخش ها بسیار مهم از شهر زیرزمینی که هنوز آماده بازدید نشده و همچنین آغاز کاوش در فضای طولانی زیر مسجد بنی الزهرا(س) به سوی محله بالاده و چهارراه تختگاه ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 292 روز و 6 ساعت پیش
قاتل فراری در دام پلیس خوزستان گرفتار شد

قاتل فراری در دام پلیس خوزستان گرفتار شد به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری پلیس سردار حیدر عباس زاده شامگاه یکشنبه افزود: در پی وقوع 2 فقره قتل در بعد ازظهر و شنبه شب در یکی از مناطق اهواز، دستور لازم برای تحقیق بررسی و کشف موضوع به پلیس آگاهی خوزستان ابلاغ شد.
وی بیان کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی با بررسی صحنه جرم و اقدامات تخصصی دریافتند که هر 2 قتل با اسلحه گرم صورت گرفته و باهم مرتبط بوده اند.
سردار عباس زاده افزود: ماموران پلیس بابکارگیری توان علمی و روش های نوین کشف جرم قاتل به هویت 'ج ح' را شناسایی و با هماهنگی قضایی در یک عملیات ضربتی در کمتر از 24 ساعت پس از وقوع قتل در مخفیگاهش دستگیر کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 292 روز و 6 ساعت پیش
خصوصی سازی پرسپولیس و استقلال با کم نقص ترین روش

خصوصی سازی پرسپولیس و استقلال با کم نقص ترین روش به گزارش خبرنگار ایرنا، نشست بررسی ابعاد واگذاری 2 باشگاه استقلال و پرسپولیس امروز یکشنبه با حضور حسین سلاح ورزی نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در محل این نهاد برگزار شد.
علی اشرف پوری حسینی رئیس سازمان خصوصی سازی، محمود اسلامیان عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال، ایرج عرب سرپرست باشگاه پرسپولیس، اصغر حاجیلو سرپرست تیم استقلال، افشین پیروانی پیشکسوت پرسپولیس، علی خطیر معاون باشگاه استقلال، کاظم اولیایی مدیرعامل اسبق استقلال، افشین داوری رئیس فدراسیون والیبال، صادق درودگر رئیس کمیته بازاریابی سازمان لیگ و رضا افتخاری مدیرعامل سابق باشگاه استقلال و نمایندگانی از سازمان ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 292 روز و 6 ساعت پیش
9دی نقطه عطف اتحاد ملت ایران در برابر توطئه های دشمن است

9دی نقطه عطف اتحاد ملت ایران در برابر توطئه های دشمن است به گزارش ایرنا حجت الاسلام علی ابراهیمی پور عصر یکشنبه در اجتماع مردم آبادان در سالروز حماسه 9دی در حسینیه ثارالله این شهر اظهار داشت:9دی ترجمان تفکر سیاسی رهبری و حضور در صحنه کسانی است که برای دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی هیچ گاه صحنه را خالی نمی کنند.
وی افزود:شکست خوردگان انتخابات 88 فریب دشمن را خوردند و با این تفکر که می توانند مسیر انتخابات را منحرف کنند با راه اندازی یک بازی سیاسی دنبال براندازی نظام بودند.
حجت الاسلام ابراهیمی پور گفت:مردم با بصیرت و انقلابی ایران وقتی دیدند بعد از انتخابات افرادی فریب خورده در مسیر ضدانقلاب، رژیم صهیونیستی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 292 روز و 6 ساعت پیش
دشمنان به دنبال ایجاد نارضایتی در بین مردم است

دشمنان به دنبال ایجاد نارضایتی در بین مردم است سید حسین نقوی حسینی روز یکشنبه در همایش بصیرت و میثاق با ولایت که در سالن آمفی تئاتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن با حضور اقشار مختلف مردمی و مسئولان شهری برگزار شد، اظهار داشت: فتنه ها علیه انقلاب اسلامی تمام شدنی نیست و دشمنان، معاندین و یاران آنان در داخل کشور دست بردار نیستند.
وی ادامه داد: این تفکر که فتنه سال 88 دعوای دو فرد بر سر صندوق رای بود تفکری کاملا اشتباه و نادرست است.
وی افزود: انتخابات سال 88 یکی از انتخابات سالم بود که رهبر معظم انقلاب اسلامی با بیانات داهیانه افراد را آگاه ساختند که این اقدامات به منظور براندازی نظام است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 292 روز و 6 ساعت پیش
انفجار مین در دهلران یک نفر را مجروح کرد

انفجار مین در دهلران یک نفر را مجروح کرد دکتر اسداله مهاجر عصر یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این انفجار موجب جراحت در تمام اعضای بدن این جوان و بویژه از ناحیه پا شده است.
وی افزود: این جوان برای مداوای اولیه توسط اورژانس به مرکز بهداشتی درمانی دهستان دشت عباس منتقل شده است.
رییس شبکه بهداشت و درمان دهلران یادآور شد: مصدوم انفجار مین در دهلران برای درمان تخصصی به بیمارستان گنجویان دزفول اعزام شد.
شهرستان دهلران بیش از 200 کیلومتر با کشور عراق مرز دارد و در دوران دفاع مقدس خط مقدم نبرد رزمندگان اسلام با دشمن بعثی بود.
7175/6119
ارتباط با سردبیر newsroom@irna.ir ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 292 روز و 6 ساعت پیش
خدمات ریلی به فولاد خوزستان در حداقل زمان ممکن انجام می شود

خدمات ریلی به فولاد خوزستان در حداقل زمان ممکن انجام می شود سید مرتضی علی احمدی روز یکشنبه در حاشیه نشست شناسایی گلوگاه های حمل و نقل ریلی محمولات فولادی خوزستان در گفت وگو با خبرنگار ایرنا بیان داشت: دستورالعمل اجرایی قطار برنامه ای حد فاصل ایستگاه میا ن دشت تا فولاد خوزستان با رویکرد کاهش زمان توقف و افزایش بهره وری درقالب تعیین حدود اختیارات و مسئولیت ها برنامه ریزی از10 دی جاری اجرایی می شود.
وی با تاکید بر رعایت توازن و تعادل در انتقال واگن از ایستگاه مبدا به شرکت فولاد خوزستان و برگشت، افزود: در این راستا بارگیری مطابق برنامه قطار برنامه ای در مبادی بارگیری از طرف فولاد خوزستان و تعهد شرکت گنجینه پردیس در زمینه تامین واگن مورد نیاز طبق ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 292 روز و 6 ساعت پیش
10درصددانش آموزان خوزستان زیرپوشش طرح ایران مهارت قرارمی گیرند

10درصددانش آموزان خوزستان زیرپوشش طرح ایران مهارت قرارمی گیرند به گزارش ایرنا عبدالنبی سواعدی روز یکشنبه در آیین انعقاد تفاهم نامه ' طرح ایران مهارت ' بین اداره کل آموزش و پرورش و اداره کل فنی و حرفه ای خوزستان در محل اداره کل آموزش و پرورش استان بیان کرد:'طرح ایران مهارت' با هدف آموزش نیروی انسانی در مدارس اجرا و زمینه کارآفرینی و اشتغال دانش آموزان را فراهم می کند.
وی افزود: آموزش های 'طرح ایران مهارت' با رویکردی نوین در راستای نیاز بازار کار برنامه ریزی و اجرا می شود که فضای تئوریک مدارس را به فضای مهارتی تبدیل می کند.
سواعدی بیان کرد: دانش آموزان متوسطه اول پس از کسب آموزش مهارتی در مدرسه با همکاری آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای کارت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 6 ساعت پیش
نشست های ستاد اقتصاد مقاومتی استان تهران کاربردی تر شود

نشست های ستاد اقتصاد مقاومتی استان تهران کاربردی تر شود به گزارش ایرنا، انوشیروان محسنی بندپی روز یکشنبه در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان تهران با اشاره به لزوم برقراری منظم جلسات مرتبط با اصل مهم اقتصاد مقاومتی در استان تهران افزود: تاکنون در سالجاری 8 جلسه در رابطه با ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در استان تهران تشکیل شده و نیاز است این جلسات با نظم و جدیت بیشتری برگزار شود.
وی با اشاره به ظرفیت های استان تهران گفت: این استان ویژگی های منحصر به فردی به لحاظ زیرساخت ها، شبکه توزیع و بازار مصرف دارد که می توان با در دستور کار قرار دادن اقتصاد مقاومتی و تکیه بر عواملی نظیر مردمی کردن اقتصاد و دانش بنیان کردن آن در داخل کشور ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 292 روز و 6 ساعت پیش
10دی زمان اجرای طرح نظام قطار برنامه ای در خوزستان تعیین شد

10دی زمان اجرای طرح نظام قطار برنامه ای در خوزستان تعیین شد مرتضی جعفری روز یکشنبه در حاشیه نشست شناسایی گلوگاه های حمل و نقل ریلی محمولات فولادی خوزستان در گفت وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد:این نشست با هدف تسهیل و اجرایی شدن قطار برنامه ای و به منظور تنظیم برنامه حمل ریلی مواد اولیه محمولات فولاد خوزستان از مبادی سنگان، چادرملو و چغارت به مقصد فولاد خوزستان برگزار شد.
وی ادامه داد: طرح نظام قطار برنامه ای از تاریخ 10 دی ماه امسال به مدت 30 روز ، به صورت آزمایشی برگزار و در قالب چهار بخش برنامه محمولات، تعهدات 2 طرف در برنامه آزمایشی، بهبود دغدغه ها و نتیجه آزمایش مورد توافق و تصویب قرار گرفت. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 292 روز و 6 ساعت پیش
بیشترین ارزش ریالی قاچاق مربوط به موادغذایی و آشامیدنی است

بیشترین ارزش ریالی قاچاق مربوط به موادغذایی و آشامیدنی است به گزارش ایرنا از سازمان غذا و دارو، شهریار اسلامی روز یکشنبه با اشاره به گزارش عملکرد مقابله با فساد و قاچاق در سال 2018، اظهار داشت: با توجه به شاخص های تعریف شده حکمرانی خوب دارو در سازمان بهداشت جهانی (GGm) و با توجه به برنامه های دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد درمورد مقابله با فساد، اقداماتی برای مقابله با فساد قاچاق و تقلب و کالاهای سلامت محور صورت گرفت.
وی با اشاره به آمار کشفیات قاچاق کالاهای سلامت 40 دانشگاه علوم پزشکی در سال 2018، افزود: ارزش ریالی کالاهای مکشوفه به بیش از 32 میلیارد و 166 میلیون تومان می رسد که حدود 32 درصد آن مربوط به حوزه دارو ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 6 ساعت پیش
سرمربی فولاد سیرجان: تهدیدی برای غفور پیدا کرده ام

سرمربی فولاد سیرجان: تهدیدی برای غفور پیدا کرده ام به گزارش عصر یکشنبه ایرنا؛ محمدرضا دامغانی پس از پیروزی سه بر یک تیمش مقابل سایپا در هفته پانزدهم لیگ برتر والیبال، اظهار داشت: از نظر فنی و روانی بر حریف برتری داشتیم و به پیروزی رسیدیم. می دانستیم کار سختی در پیش داریم ولی با برنامه بازی کردیم.
وی افزود: بازیکنی به نام سعید رنجبر را در دامغان پیدا کرده ام که امروز در پست پشت خط زن بازی می کرد و در آینده تهدیدی برای بازیکنان ملی پوش در این پست خواهد بود. این بازیکن نیم فصل نخست لیگ را جلوی تلویزیون نگاه می کرد، اما در مسابقه امروز یک مهره تاثیرگذار برای ما بود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 292 روز و 6 ساعت پیش
حضور گسترده مردم در راهپیمایی 9 دی، تجدید عهد با ولایت بود

حضور گسترده مردم در راهپیمایی 9 دی، تجدید عهد با ولایت بود در این پیام که نسخه ای از آن یکشنبه شب در اختیار ایرنا قرار گرفت، آمده است: حمد و سپاس پروردگار منّان را به پاس نعمت بی بدیل ولایت و ملّت حماسه آفرین، بصیر و ولایتمداری که در یوم الله ماندگار نهم دی ماه سال 1388 با حضور خودجوش در صحنه و شرکت عاشورایی در پرشورترین راهپیمایی تاریخ، فتنه پیچیده آمریکایی– صهیونیستی و مزدوران و دنباله های داخلی آن ها را خنثی نمودند و در نهمین پاسداشت این حماسه و بصیرت، با صبر و استقامت شورآفرین بار دیگر در صحنه حاضر و ضمن تجدید عهد و پیمان ناگسستنی با اسلام، انقلاب اسلامی و آرمان های احیاگر اسلام ناب محمدی(ص) حضرت امام خمینی(ره) و تجدید میثاق با مقتدای عظیم الشأن ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 292 روز و 6 ساعت پیش
آمار مبتلایان به اسهال خونی در هندیجان به 33 نفر افزایش یافت

آمار مبتلایان به اسهال خونی در هندیجان به 33 نفر افزایش یافت احسان صفایی شامگاه یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: نخستین مورد ابتدا به این بیماری 20 آذر گذشته در شهرستان هندیجان مشاهده و با بررسی صورت گرفته مشخص شد که از طریق آب به این افراد منتقل شده است.
وی با اشاره به اینکه اقدامات لازم برای کنترل این بیماری در حال انجام است گفت: تا 30 یا 40 روز آینده نیز ممکن است موارد ابتلا به این بیماری به صورت تک گیر مشاهده شود.
مدیر شبکه بهداشت و درمان هندیجان افزود: کار آهک پاشی جدول های روباز در شهرستان در حال انجام است و میزان کلر در مغازه های تصفیه آب(آب شیرین کن) زیر نظر کارشناسان این شبکه به حد مطلوب رسیده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 292 روز و 6 ساعت پیش
طرح ملی دادرس در 350 مدرسه آذربایجان غربی اجرا شد

طرح ملی دادرس در 350 مدرسه آذربایجان غربی اجرا شد لیلا شکوری زاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پس از انعقاد تفاهم نامه همکاری بین هلال احمر و آموزش و پرورش، اجرای طرح ملی دادرس آغاز و بر این مبنا این طرح در پایه هشتم آموزشگاه های دوره اول متوسطه به مدت 16 ساعت با آموزش مسایل امدادی اجرا شد.
وی با بیان اینکه 15 هزار دانش آموز در این طرح آموزش های لازم را فرا گرفتند، اظهار داشت: آموزش های احیای قلبی ریوی، نحوه جلوگیری از خونریزی، پانسمان و بانداژ، آتل بندی شکستگی، حمل مصدوم، اطفای حریق و اسکان اضطراری در قالب این طرح به دانش آموزان آموزش داده شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 292 روز و 6 ساعت پیش
بسکتبال ایران در رده چهارم آسیا ایستاد

بسکتبال ایران در رده چهارم آسیا ایستاد به گزارش ایرنا، با به پایان رسیدن سال 2018 میلادی و آغاز سال جدید فدراسیون جهانی بسکتبال در گزارشی به وضعیت تیم های آسیایی و تغییرات در مسابقات مختلف بین المللی اشاره کرد و نوشت: این تغییرات تاثیر زیادی در اعلام رده بندی تیم ها گذاشته است.
در این گزارش قید شده که با توجه به جهانی شدن استرالیا، نیوزیلند و کره جنوبی مشخص است که این سه تیم در رده بالای رنکینگ آسیا قرار می گیرند. طبق اعلام فیبا پس از این سه کشور، تیم ملی ایران ایستاده که با برد برابر فیلیپین در پنجره پنجم انتخابی جام جهانی تقریبا صعودش به جام جهانی را قطعی کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 292 روز و 6 ساعت پیش
آیین گرامیداشت حماسه نهم دی در کرج

آیین گرامیداشت حماسه نهم دی در کرج ایرنا - کرج - مراسم گرامیداشت حماسه نهم دی روز بصیرت و میثاق امت با ولایت روز یکشنبه با حضور مردم کرج برگزار شد.*15* ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 292 روز و 6 ساعت پیش
ایران یک جزیره با ثبات در دنیا است

ایران یک جزیره با ثبات در دنیا است فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق در گفت وگو با ایرنا مطرح کرد:
فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق در گفت وگو با ایرنا مطرح کرد:
فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق در گفت وگو با ایرنا مطرح کرد:
اتاق تئاتر قسمت 5( بخش پنجم): راهنمای تئاتر
اتاق تئاتر قسمت 5( بخش سوم) : یادی از اجرای تاثیر گذار سیاها ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 292 روز و 6 ساعت پیش
کلیات لایحه بودجه سال 98 در کمیسیون اقتصادی تصویب شد

کلیات لایحه بودجه سال 98 در کمیسیون اقتصادی تصویب شد به گزارش ایرنا از خانه ملت، محمدرضا پور ابراهیمی در تشریح نشست عصر یکشنبه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: نشست امروز کمیسیون با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه، وزیر نفت و رئیس سازمان امور مالیاتی به منظور بررسی کلیات لایحه بودجه سال 98 برگزار شد.
وی ادامه داد: در این نشست موضوعات مربوط به بخش درآمدی و هزینه ای مورد بررسی قرار گرفت و به تصویب اعضای کمیسیون رسید که در جلسات آینده اعضای کمیسیون اقتصادی جزئیات بودجه را بر اساس پیشنهادات نهایی کرده و گزارش جمع بندی آن ارائه می شود.