12 متکدی در ایلام ساماندهی شدند

12 متکدی در ایلام ساماندهی شدند معروف بسطامی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از این تعداد سه نفر زن و 9 نفر نیز مرد هستند همچنین هشت نفر از این افراد که غیر بومی هستند، پس از بررسی به شهرهای خود انتقال یافتند.
وی افزود: افراد دستگیر شده متاهل بوده و پس از انتقال به مجتمع نگهداری موقت با حضور نمایندگانی از دستگاه های متولی آسیب های اجتماعی تحت مدیریت فرمانداری ایلام از نظر جنسی، بیماری، اعتیاد، کودکان کار و افراد بومی و غیر بومی غربالگری شدند و اطلاعات هویتی آنان در سامانه اطلاعاتی این مجتمع اقامتی ثبت شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 دقیقه پیش
112 طرح اشتغالزایی در بدره اجرایی شد

112 طرح اشتغالزایی در بدره اجرایی شد مجید عسگری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این شهرستان 112 طرح اشتغالزایی با اعتباری بالغ بر 138 میلیارد ریال ارائه شده که از این میزان 34 میلیارد ریال در بانک های عامل در دست پرداخت است.
وی اقدام کمیته شهرستانی اشتغال در بدره رامثبت ارزیابی کرد و گفت: همه باید تلاش کنیم ازفرصت باقی مانده که تاشهریور97 است نهایت بهره را برده و اعتبار مختص استان ایلام را جذب کنند.
فرماندار بدره در ادامه افزود: به منظور نظارت بر حسن اجرای این طرح ها کار گروهی متشکل از نماینده فرمانداری، دستگاه اجرایی و بانک های عامل بر روند اجرای صحیح این طرح ها نظارت خواهند داشت. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 دقیقه پیش
سنگ شکن های حاشیه رودخانه بشار جا به جا می شوند

سنگ شکن های حاشیه رودخانه بشار جا به جا می شوند محسن جعفری نژاد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: خشکسالی ، کم بارشی های اخیر، عدم رعایت حق آب ها و برداشت های بی رویه آب توسط کشاورزان و بهره برداران حاشیه رودخانه بشار باعث کاهش دبی آب این رودخانه شده است.
وی کاهش دبی آب را تهدیدی برای زیست در آن دانست و افزود: اگر تدابیر منطقی اندیشیده نشود شاهد فجایع زیست محیطی در رودخانه بشار خواهیم بود.
جعفری نژاد بیان کرد: ارائه مستندات و گزارش های سازمان حفاظت محیط زیست سبب به تصویب رسیدن ممنوعیت کشت بهاره و پاییزه در حاشیه رودخانه بشار شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 10 دقیقه پیش
بستر های لازم برای توسعه شرکت مدیریت صادرات فراهم شود

بستر های لازم برای توسعه شرکت مدیریت صادرات فراهم شود به گزارش ایرنا، علی محمد احمدی روز دوشنبه در نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج، اظهار داشت: صادرات کهگیلویه و بویراحمد رویکردی پراکنده داشته و مراحل نهایی صادرات برخی از کالاهای منطقه در استان های همجوار صورت می گیرد.
وی افزود: شرکت مدیریت صادرات به منظور صادر کردن کالاهای ساخت استان و تأمین نیاز بازار خارجی راه اندازی می شود که با توسعه آن ،صادرات کهگیلویه و بویراحمد به طور چشمگیری افزایش پیدا خواهد کرد.
احمدی بیان کرد: اداره های کل میراث فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد و سازمان صنعت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 10 دقیقه پیش
لطفا زمین را پاکیزه نگه داریم از گیلان نامزد دریافت جایزه شد

لطفا زمین را پاکیزه نگه داریم از گیلان نامزد دریافت جایزه شد اسفندیار ضیائی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این فیلم کوتاه ساخته مهسا شمسایی عضو نوجوان کانون غازیان بندرانزلی است.
وی یاداور شد: هفت فیلم و پنج انیمشین از این استان به دبیرخانه جشنواره در تهران ارسال شده بود .
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان خاطر نشان کرد: پس از داوری نهایی این جشنواره، فیلم لطفا زمین را پاکیزه نگه داریم اثر عضو مرکز فرهنگی هنری بندرانزلی نامزد دریافت جایزه شد.
داوری نهایی هشتمین دو سالانه قاصدک فیلم کودک برای کودک بیست و دوم و بیست و سوم ماه جاری در اداره کل آفرینش های ادبی و هنری کانون برگزار شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 10 دقیقه پیش
23 واحد صنفی متخلف در جیرفت پلمپ شد

23 واحد صنفی متخلف در جیرفت پلمپ شد سرهنگ رضا محمدرضایی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طرح پایش و نظارت بر واحدهای صنفی و اماکن عمومی به منظور ارتقای امنیت اجتماعی در سطح اماکن عمومی و اصناف برای جلوگیری از بروز تخلفات و جرایم صنفی، از سوی پلیس امنیت عمومی و اتاق اصناف جیرفت به مدت یک ماه اجرا شد.
وی ادامه داد: در این طرح ماموران پلیس نظارت بر اماکن عمومی از 63 واحد صنفی در سطح شهرستان بازدید و نسبت به توجیه و آگاهسازی متصدیان این واحدها در محل اقدام کردند.
سرپرست فرماندهی انتظامی جیرفت اظهار داشت: در این بازدیدها 23 واحد صنفی به علت نداشتن پروانه کسب پلمپ و تعداد 12 تذکر و 16 اخطاریه پلمپ صادر شد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 10 دقیقه پیش
گنبد سلجوقی در روستای کندال شوط مرمت شد

گنبد سلجوقی در روستای کندال شوط مرمت شد علی خورابلو روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مستندنگاری، آواربرداری با نظارت کارشناسان میراث فرهنگی، سکوسازی و مرمت بخش زیادی از بنا از جمله عملیات های کارگاهی گنبد مذکور بوده است.
وی اضافه کرد: شوط با داشتن 35 اثر ثبت شده ملی و بیش از این تعداد آثار تاریخی ناشناخته از جمله حمام تاریخی روستای صوفی ظرفیت بالایی در حوزه میراث فرهنگی دارد و تلاش داریم در اسرع وقت نسبت به تهیه پرونده ثبتی حمام و در صورت تامین اعتبار لازم شروع حفاظت و مرمت اضطراری آن اقدام کنیم.
خورابلو ادامه داد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 10 دقیقه پیش
کتابخانه های روستایی آذربایجان غربی 3 هزار نفر عضو دارد

کتابخانه های روستایی آذربایجان غربی 3 هزار نفر عضو دارد علی فیروز روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این اعضا در چهار ماهه نخست سال جاری چهار هزار و 738 جلد کتاب را از این کتابخانه ها به امانت بردند.
وی اضافه کرد: اعضای کتابخانه صالح خدادوست سلماس در این مدت 835 جلد کتاب را مطالعه کردند و در این بازه زمانی پیشگام کتابخوانان کتابخانه های روستانی استان شدند.
وی ادامه داد: 11 باب کتابخانه روستایی به عنوان پاتوق های فرهنگی روستا در 6 شهرستان این استان خدمات کتاب محور را به علاقه مندان مطالعه ارائه می کنند.
وی بیان کرد: به روزرسانی کتاب ها و مجلات، ارائه خدمات غیر حضوری از طریق نرم افزار سامان نظیر عضویت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 10 دقیقه پیش
مرکز تجمیع پلیس تخصصی آذربایجان غربی افتتاح شد

مرکز تجمیع پلیس تخصصی آذربایجان غربی افتتاح شد به گزارش ایرنا، مرکز تجمیع پلیس تخصصی با هدف اشراف اطلاعاتی مناسب، تسریع پروسه رسیدگی به شکایت ها و برآورده کردن کوتاه مدت انتظارات مردم به بهره برداری رسیده است.
مرکز تجمیع پلیس در زمینی به مساحت یکهزار و 430 مترمربع در سه قسمت ساختمان معاونت عملیات، سایت و مرکز پیام، سالن تجمیع و استودیوی خبری پلیس به بهره برداری رسید.
سالن تجمیع این مرکز از بخش های سالن قرارگاه امام علی (ع)، سالن تجمیع 110 و سالن مانیتورینگ جهت استقرار نمایندگان معاونت ها و پلیس های تخصصی تشکیل شده است.
سالن مانیتورینگ این مرکز به بیش از 160 دوربین سطح استان و نقاط جاده ای دسترسی و اشراف کامل دارد تا در ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 10 دقیقه پیش
توزیع کننده آرد غیرمجاز حدود 68 میلیارد ریال جریمه شد

توزیع کننده آرد غیرمجاز حدود 68 میلیارد ریال جریمه شد محمد اقوامی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان عرضه خارج از شبکه آرد توسط یکی از شرکت های تعاونی آردسازی در استان صورت گرفته و توسط بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت کشف شده بود.
وی ادامه داد: این آرد توزیعی از محل گندم یارانه ای تامین شده بود و در راستای احقاق حقوق مردم، جریمه سختی برای این فرد منظور شد.
وی بیان کرد: علاوه بر جریمه صادر شده، آرد توزیعی کشف شده نیز برای عرضه مجدد جلب و در اختیار نهادهای مربوطه قرار می گیرد.
مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی، توزیع آرد خارج از شبکه را از جمله تخلفات معدود در استان برشمرد و گفت: دولت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 10 دقیقه پیش
1.5 میلیارد ریال خشکبار قاچاق در عجب شیر کشف شد

1.5 میلیارد ریال خشکبار قاچاق در عجب شیر کشف شد سرهنگ رحمان عبدی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در پی کسب خبری مبنی بر دپوی کالای قاچاق در یکی از روستاهای شهرستان، رسیدگی به موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران یگان امداد و مبارزه با قاچاق کالا و ارز قرار گرفت.
وی گفت: با انجام اقدامات تخصصی و نامحسوس محل مورد نظر شناسایی و در بازرسی از محل یک دستگاه کامیونت بارگیری شده و آماده خروج توقیف شد.
سرهنگ عبدی افزود: ماموران در بازرسی از خودرو توقیفی، 1.375 تن تخمه سفید و 1.480 تن مغز گردو کشف و راننده را نیز دستگیر و تحویل مقام قضایی شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 11 دقیقه پیش
13 تن مرغ منجمد برای تنظیم بازار در مراغه توزیع می شود

13 تن مرغ منجمد برای تنظیم بازار در مراغه توزیع می شود ایوب خیراللهی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با توجه به افزایش قیمت مرغ در بازار، این میزان مرغ منجمد به قیمت مصوب دولتی از قرار کیلویی 67هزار و 500 ریال (6 هزار و 500 تومان) در دو فروشگاه اتکا و آرکا در شهرستان توزیع می شود.
وی ادامه داد: ستاد تنظیم بازار هم اکنون آماده توزیع مرغ منجمد و دیگر کالاهای اساسی مورد نیاز مردم و عقد قرارداد با فروشگاه های بزرگ و تعاونی های مصرف است و هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.
وی اضافه کرد: این مراکز عرضه و توزیع کالاهای اساسی از جمله فروشگاه های بزرگ می توانند نیازهای خود را در زمینه تامین کالاهای اساسی از جمله مرغ ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 11 دقیقه پیش
36 روستای ایلام هفته دولت به شبکه آبرسانی متصل می شوند

36 روستای ایلام هفته دولت به شبکه آبرسانی متصل می شوند سید مهدی احمدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در راستای اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی در استان، 10 پروژه آبرسانی روستایی در قالب هفت مجتمع آبرسانی در 6 شهرستان به بهره برداری می رسد.
وی افزود: با بهره برداری از این تعداد مجتمع آبرسانی، جمعیتی افزون بر 16 هزار و 221 نفر از اهالی روستایی استان از نعمت آب آشامیدنی سالم بهره مند می شوند.
معاون مهندسی توسعه شرکت آب و فاضلاب روستایی ایلام اعتبار تخصیص یافته برای اجرای این طرح ها را 135 هزار و 200 میلیون ریال برشمرد و یادآور شد: این میزان اعتبار از محل اعتبارات ملی هزینه شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 11 دقیقه پیش
طرح ملی تاب آوری در جوامع محلی اجرا شد

طرح ملی تاب آوری در جوامع محلی اجرا شد به گزارش خبرنگار ایرنا، مریم شادی وند روز دوشنبه اظهار داشت: این طرح با همکاری 20 سازمان مردم نهاد از سراسر استان ایلام در 2مرحله اجرا شد.
وی ادامه داد: در مرحله اول آموزش 36 ساعته تسهیل گر سطح یک به نمایندگان 20 تشکل مردم نهاد و فاز دوم حضور و انتقال آموخته های فاز یک به وسیله سمن ها به 20 محله در معرض آسیب شهرستان های استان انجام گرفت.
وی افزود: این طرح با هدف ارتقا سطح تاب آوری در افراد در معرض آسیب و آموزش مدیریت ریسک و عبور از بحرانهای مختلف در این افراد اجرا شد.
گفتنی است طرح ملی تاب آوری در جوامع محلی با همکاری دفتر اموربانوان و خانواده استانداری ایلام تشکل های غیر ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 11 دقیقه پیش
حدود 60 هزار دام زنده در استان تهران عرضه می شود

حدود 60 هزار دام زنده در استان تهران عرضه می شود کریم ذوالفقاری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با همکاری اداره کل دامپزشکی، امور عشایری و شرکت پشتیبانی امور دام در 60 جایگاه حدود 60 هزار دام زنده در شهر تهران و تمامی شهرستان های استان عرضه می شود.
وی بیان کرد: عرضه دام زنده بهداشتی در جایگاه هایی که از سوی شهرداری ها مشخص شده با ذبح شرعی و بهداشتی زیر نظر کارشناسان بهداشتی اداره کل دامپزشکی صورت می گیرد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران خاطرنشان کرد: تمامی دام های عرضه شده قبل از ذبح توسط دامپزشکان معاینه می شوند و در صورت داشتن بیماری از ذبح آن جلوگیری می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 40 دقیقه پیش
کانون گمیشان نامزد دریافت جایزه دوسالانه قاصدک شد

کانون گمیشان نامزد دریافت جایزه دوسالانه قاصدک شد شهروز بایی ظهر سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هیات داوران جشنواره قاصدک پس از بازبینی و بررسی 620 اثر رسیده به دبیرخانه 50 فیلم را به عنوان نامزد حضور در المپیاد فیلم سازی نوجوانان و دریافت جایزه این رویداد هنری معرفی کردند.
وی ادامه داد: برهمین اساس فیلم ماجرای کتاب ها با نقش آفرینی روح انگیز ایزدی و هدایت افروزعطایی قرنجیک مربی هنری مرکز فرهنگی هنری گمیشان در بخش فیلم های کوتاه نامزد دریافت جایزه شد.
به گفته وی، از استان گلستان همچنین فیلم 'بهزاد' با نقش آفرینی بهزاد بای، محمدرضا بای ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 40 دقیقه پیش
شناسایی 10محوطه از عصر مفرغ تا دوره اسلامی در سراوان

شناسایی 10محوطه از عصر مفرغ تا دوره اسلامی در سراوان به گزارش روز دوشنبه ایرنا از پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، مهدی مرتضوی سرپرست هیأت باستان شناسی پروژه تعیین حریم این محوطه های تاریخی گفت: روباهک نام معروفترین محوطه محدوده مورد مطالعه طرح بررسی باستان شناسی و گمانه زنی به منظور تعیین حریم محوطه های محدوده روباهک - دزک سراوان است.
وی توضیح داد: وجه تسمیه آن به زیست روباه در اطراف این محوطه که در طی فعالیت میدانی شاهد برخی از آنها بودیم باز می گردد.
مرتضوی گفت: کار میدانی حاضر در محدوده ای با وسعت تقریبی 600 هکتار در میان سراوان و روستای احمد آباد از طرفی و روستاهای دزک و کولو از طرف دیگر طی 45 روز صورت گرفت. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 50 دقیقه پیش
سه هکتار زمین صنعتی راکد در مازندران پس گرفته شد

سه هکتار زمین صنعتی راکد در مازندران پس گرفته شد به گزارش روز دوشنبه ایرنا از روابط عمومی شهرک های صنعتی مازندران، این زمین ها در مجموع به مساحت 28 هزار و 491 متر مربع بود که با فسخ هشت فقره قرارداد ساخت واحدهای صنعتی پس گرفته شود.
بازپس گیری زمین های صنعتی راکد در مازندران از آغاز فعالیت دولت تدبیر و امید در دستور کار قرار گرفت و با توجه به کمبود زمین در این استان به صورت جدی ادامه یافت.
مازندران 39شهرک و ناحیه صنعتی با یکهزار و 923 هکتار مساحت دارد و میانگین زمین هر شهرک صنعتی این استان 50 هکتار است.
شرکت شهرک های صنعتی مازندران اعلام کرد که پیش از پس گرفتن زمین های راکد که 16 فقره بود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 51 دقیقه پیش
تخلف سرعت در جاده های خراسان رضوی 35 درصد کاهش یافت

تخلف سرعت در جاده های خراسان رضوی 35 درصد کاهش یافت ابراهیم نصری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس عملکرد 57 سامانه ثبت سرعت در جاده های خراسان رضوی طی چهار ماه نخست امسال حدود 57 میلیون تردد ثبت شده است که نسبت به مدت مشابه پارسال تغییر چندانی نداشته اما سهم تخلف سرعت در این ترددها کاهش چشمگیر داشته است.
وی اظهار داشت: سهم تخلف سرعت در ترددهای جاده های استان در مدت مزبور 9 صدم درصد و در مدت مشابه سال گذشته 14 صدم درصد بود که کاهش بیش از 35 درصدی را نشان می دهد.
وی گفت: فعال بودن سامانه های نظارتی از جمله دوربین های ثبت تخلف و سامانه های ثبت سرعت و فعالیت نظارتی پلیس مهمترین عوامل کاهش قابل توجه سرعت غیر مجاز ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 1 دقیقه پیش
اعضای کمیسیونهای شورای شهر مشهد مشخص شدند

اعضای کمیسیونهای شورای شهر مشهد مشخص شدند در چارچوب این انتخابات در آستانه آغاز دومین سال فعالیت پنجمین دوره شورای شهر مشهد احمد نوروزی، محمدحسین ودیعی، مجتبی بهاروند، سیدمحسن حسینی پویا و محمدهادی مهدی نیا به عنوان اعضای کمیسیون اقتصادی شورای شهر انتخاب شدند.
همچنین بتول گندمی، محمدحسن ودیعی، محمدرضا حیدری، حمیدرضا موحدی زاده و احسان اصولی به عنوان اعضای کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر مشهد انتخاب شدند و احسان اصولی، رمضانعلی فیضی، شهناز رمارم، حمیدرضا موحدی زاده و محمدرضا حیدری به عنوان اعضای کمیسیون فرهنگی شورا برگزیده شدند.
ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 1 دقیقه پیش
مشکلات مردم را از طریق مساجد برطرف کنیم

مشکلات مردم را از طریق مساجد برطرف کنیم بیست و یکم اوت مصادف با 31 مرداد روز جهانی مساجد نامگذاری شده است. سال 1348 در چنین روزی مسجدالاقصی که قبله اول مسلمین جهان است توسط صهیونیست ها به آتش کشیده شد.
به گزارش ایرنا حجت الاسلام و المسلمین محمدجواد حاج علی اکبری روز دوشنبه در شانزدهمین اجلاس روز جهانی مسجد در محل حسینیه الزهرا(س) سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی اظهار داشت:تقارن روز جهانی مسجد با ماه ذی الحجه تمام دلها و افکار را متوجه کعبه دلها کرده است.
وی بیان داشت: امروز دشمن تمرکز خود را متوجه کاستی های موجود کرده و باید مراقب باشیم که نتواند از این راه به ما ضربه بزند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 1 ساعت و 10 دقیقه پیش
مراسم برائت از مشرکین درعرفات برگزار شد

مراسم برائت از مشرکین درعرفات برگزار شد مراسم برائت از مشرکین صبح دوشنبه با قرائت پیام مقام معظم رهبری به حجاج بیت الله الحرام توسط حجت الاسلام قاضی عسکر سرپرست حجاج ایرانی و با حضور محمدی رئیس سازمان حج و زیارت و جمع بزرگی از حجاج ایرانی برگزار شد.
حجاج ایرانی و برخی حجاج از سایر کشورها در این مراسم ، شرکت داشتند و در قالب شعارهایی، نمادهای شیطانی و استکباری را محکوم کردند. آنها وحدت و همبستگی مسلمین و مقابله با طرح های تفرقه افکنانه دشمنان اسلام را نیز فریاد کشیدند.
در ادامه ، بیانیه این مراسم با شعار الله اکبر حاضران قرائت شد که در آن هرگونه سازش با مستکبران و مشرکین محکوم شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: مذهبی انتشار : 1 ساعت و 20 دقیقه پیش
عملیات ساخت طرح کارتن سازی شهرکرد آغاز شد

عملیات ساخت طرح کارتن سازی شهرکرد آغاز شد مدیر اجرایی طرح تولید کارتن سازی شهرکرد گفت: طرح ساخت کارتن و کاغذهای باطله از طربق فناوری تبدیل به کاغذ و کارتن بهداشتی می شود.
ایمان ابراهیم زاده در گفت و گو با ایرنا افزود: در این طرح از طربق فناوری یو وی
(uv) گندزدابی و میکروب زدایی از کارتن و کاغذ باطله انجام می شود.
وی تصریح کرد: در این طرح از طریق ذرات نانو، آنتی باکتریال های کاغذ باطل از بین می رود و کاغذهای بهداشتی روانه بازار می شود.
ابراهیم زاده، میزان سرمایه گذاری ابتدایی این طرح را 100 میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: در فازهای بعدی این میزان سرمایه گذاری به 250 میلیارد ریال می رسد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 20 دقیقه پیش
13 تن برنج احتکار شده در سبزوار کشف شد

13 تن برنج احتکار شده در سبزوار کشف شد به گزارش روز دوشنبه پایگاه خبری پلیس، سرهنگ سید محمد هاشمی افزود: در پی کسب خبری مبنی بر احتکار برنج ایرانی در یکی از محلات شهرستان سبزوار، موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفت.
وی اظهار داشت: ماموران پس از شناسایی انبار مورد نظر به همراه کارشناسان اداره صنعت، معدن و تجارت با هماهنگی مراجع قضایی در بازرسی از این مکان 13 تن برنج احتکار شده به ارزش یک میلیارد و 320 میلیون ریال کشف و در این ارتباط یک متهم را دستگیر کردند.
ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 1 ساعت و 20 دقیقه پیش
تعطیل کردن موسیقی و کنسرت منطقی نیست

تعطیل کردن موسیقی و کنسرت منطقی نیست حمیدرضا موحدی زاده روز دوشنبه در نشست شورای شهر مشهد افزود: ایجاد نشاط اجتماعی در شهر به معنای بی بند و باری نیست. ممکن است این موضوع تفسیر ضمیر خود افراد باشد حتی در اسلام تاکید شده کلام خدا را وقتی بخوانید که دلتان شاد باشد.
وی ادامه داد: در مشهد نیز قانون جمهوری اسلامی ایران حاکم است ولی در سالهای اخیر محدودیتهایی در زمینه اجرای موسیقی و کنسرت در این شهر ایجاد شده است. باید همسویی صورت گیرد تا نشاط و شادمانی از مردم دریغ نشود.
عضو شورای شهر مشهد گفت: در شورای پنجم تعهد کرده ایم پاسدار حقوق و منزلت شهروندان باشیم، رونق ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 21 دقیقه پیش
تشییع پیکر سید ضیاء الدین دری

تشییع پیکر سید ضیاء الدین دری ایرنا-تهران- آیین تشییع سید ضیاء الدین دری کارگردان سینما و تلویزیون و خالق آثار ماندگاری همچون کیف انگلیسی و کلاه پهلوی امروزدوشنبه از مقابل خانه سینما 2 با حضور جمعی از هنرمندان و مردم برگزار شد. *17*11* ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 ساعت و 31 دقیقه پیش
منچستریونایتد پیش بینی آقای خاص را به حقیقت تبدیل کرد

منچستریونایتد پیش بینی آقای خاص را به حقیقت تبدیل کرد به گزارش ایرنا، شبکه تلویزیونی ای اس پی ان روز دوشنبه نوشت: مورینیو پیش از آغاز فصل هشدار داد که ادامه روند عدم جذب بازیکن تراز اول فصل سختی را پیش روی منچستریونایتد قرار خواهد داد؛ اما خود او هم انتظار نداشت که این پیش بینی به این سرعت جامه حقیقت بپوشد.
او در خلال تور تابستان و همچنین در نخستین هفته لیگ برتر انگلیس، دورنمای تیره ای را برای آینده تیم تحت هدایتش به تصویر کشید و حتی پیروزی 2 – 1 هفته اول مقابل لسترسیتی هم نتوانست دیدگاه او را تغییر دهد.
او در مصاحبه ای پیش از آغاز هفته نخست اظهار داشت که فصل سختی در انتظار شیاطین سرخ خواهد بود و عملکرد این تیم مقابل برایتون گواهی بر ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 1 ساعت و 31 دقیقه پیش
تیم ملی کشتی آرژانتین به ایران می آید

تیم ملی کشتی آرژانتین به ایران می آید به گزارش روز دوشنبه ایرنا از فدراسیون کشتی، با توجه به درخواست فدراسیون کشتی آرژانتین برای برگزاری اردوی مشترک تمرینی با آزادکاران کشورمان، کشتی گیران این کشور به مدت 40 روز در ایران حضور خواهند داشت.
بر این اساس اردوی مشترک کشتی گیران آرژانتینی با آزادکاران کشورمان از اول آبان ماه امسال در محل خانه کشتی عبدالله موحد برگزار خواهد شد.
ورزشی**1067**1584
ارتباط با سردبیر newsroom@irna.ir
تماس بی واسطه با مسئولین ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 1 ساعت و 31 دقیقه پیش
شورای انقلاب فرهنگی:برای حضور زنان در ورزشگاه نظر نداده ایم

شورای انقلاب فرهنگی:برای حضور زنان در ورزشگاه نظر نداده ایم به گزارش روز دوشنبه ایرنا، عباس میرزاحسینی با بیان اینکه طرح این موضوع تنها در شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده بوده است، گفت: موضوعات متعددی در کمیسیون ها و کارگروه های مختلف از منظرهای گوناگون از جانب اعضای جلسات مطرح می شود که فقط بیان دیدگاه های اعضا در این جلسات است.
وی تصریح کرد: برای تصویب یک موضوع در شورای عالی انقلاب فرهنگی باید ابتدا موضوع پس از کارشناسی و بررسی در بخش های مختلف با مشارکت ذی نفعان در دستور این شورا قرار گیرد و پس از بحث و تبادل نظر در صحن شورا به تصویب برسد که تاکید می شود شورا ورودی درخصوص حضور بانوان در ورزشگاه ها نداشته است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 1 ساعت و 31 دقیقه پیش
مبارزه با قاچاق اولویت پلیس در سال حمایت از تولید داخلی است

مبارزه با قاچاق اولویت پلیس در سال حمایت از تولید داخلی است به گزارش ایرنا، سردار حسین اشتری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در ارومیه افزود: با توجه به دستورالعمل ابلاغی دولت برای تشدید برخورد با قاچاقچیان و محتکران، کشفیات نیروی انتظامی در حوزه قاچاق افزایش یافته است.
وی ادامه داد: همچنین کسانی که کالاهای اساسی مورد نیاز مردم را انبار و احتکار می کنند نیز با برخورد جدی پلیس مواجه می شوند.
وی اظهار داشت: نیروی انتظامی با بهره گیری از سربازان دلیر و مقتدر خود و با برخورداری از توانمندی های بالا و تجهیزات روز، حافظ مرز های کشور است.
فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به وضعیت امنیت در شمالغرب کشور و آذربایجان غربی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 51 دقیقه پیش
صهیونیست ها در پی راه اندازی جنگ دینی در قدس هستند

صهیونیست ها در پی راه اندازی جنگ دینی در قدس هستند به گزارش ایرنا، شهرک نشینان صهیونیست با همراهی و پشتیبانی پلیس رژیم صهیونیستی دیروز (یکشنبه) به صحن های مسجد الاقصی در قدس اشغالی یورش بردند.
یهودیان و شهرک نشینان صهیونیست به بهانه برگزاری نمازهای تلمودی وارد فضای مسجد می شوند.
این چندمین بار است که در مدت اخیر به ویژه پس از آنکه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در آذر ماه سال پیش اعلام کرد قدس پایتخت کشور جعلی اسرائیل است، به مسجد الاقصی تعرض می شود.
افزون بر این همچنان گزارش هایی درباره حفاری های غیرقانونی رژیم صهیونیستی در زیرزمین مسجد الاقصی برای کشف آنچه معبد سلیمان یاد می شود، منتشر می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 0 دقیقه پیش
مناقشه گازی ایران و ترکمنستان به دادگاه بین المللی سپرده شد

مناقشه گازی ایران و ترکمنستان به دادگاه بین المللی سپرده شد خبرگزاری ترند آذربایجان روز دوشنبه به نقل از خبرگزاری دولتی ترکمن اعلام کرد : از آنجایی که نمایندگان دولت ترکمنستان بعد از چندین مرحله مذاکره با نمایندگان ایرانی نتوانستند موضوع بدهی قیمت گاز فروخته شده به تهران را حل و فصل کنند، عشق آباد تصمیم گرفت به پیشنهاد ایران این موضوع را به دادگاه داوری بین المللی ارجاع دهد تا آن مرجع قضایی بتواند یک راه حل عینی و قابل قبول برای حل این بحران پیدا کند.
براساس این گزارش، رئیس جمهوری ترکمنستان بعد از استماع گزارش نمایندگان شرکت ترکمن گاز برای عدم موفقت مذاکرات دوجانبه حل اختلاف ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 0 دقیقه پیش
دانشگاه علم و صنعت میزبان دهمین کنفرانس دو سالانه شیمی است

دانشگاه علم و صنعت میزبان دهمین کنفرانس دو سالانه شیمی است به گزارش گروه دانشگاه ایرنا، این کنفرانس با شعار تدریس مبتنی بر رفتار، از مدرسه تا دانشگاه و با هدف معرفی شیوه جدید تدریس در میان دست اندر کاران دانش شیمی برگزار می شود.
در این رویداد علمی محورهایی نظیر آموزش شیمی، محیط زیست و توسعه پایدار، نقد و بررسی برنامه درسی، سرفصل درس ها و محتوای کتاب های درسی شیمی دوره متوسطه دوم، اخلاق علمی در آموزش و پژوهش شیمی، ایجاد پیوند میان آموزش و پژوهش، درس پژوهشی و اقدام پژوهشی، آسیب شناسی فرآیند تدریس شیمی در نظام آموزشی، آموزش شیمی در دانشگاه و استانداردها و شایستگی های حرفه ای استادان و دانش آموختگان بررسی می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 2 ساعت و 0 دقیقه پیش
تیم البرز قهرمان مسابقات کیک بوکسینگ کشور شد

تیم البرز قهرمان مسابقات کیک بوکسینگ کشور شد به گزارش ایرنا, داود عزیزی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان فردیس استان البرز در حاشیه این رقابت ها که به میزبانی فردیس برگزار شد، گفت: تیم های تهران، گیلان و کردستان رتبه های دوم تا چهارم این رقابت ها را کسب کردند.
وی در ادامه افزود: این رقابت ها در پنج رده سنی نونهالان، نوجوانان، جوانان، بزرگسالان و پیشکسوتان به مدت سه روز در سالن شهدای سرحداباد فردیس برگزار شد .
عزیزی گفت: تیم های ورزشی 23 استان کشور در این رقابت ها حضور داشتند و درمجموع 350 ورزشکار وی رینگ رفتند و بهترین های اوزان مختلف شناخته شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 2 ساعت و 0 دقیقه پیش
تشکیل کارگروه اقدام ایران مغایر قوانین بین المللی است

تشکیل کارگروه اقدام ایران مغایر قوانین بین المللی است به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، بهرام قاسمی روز دوشنبه در نشست با خبرنگاران ضمن تبریک فرارسیدن عید سعید قربان و هفته دولت در پاسخ به این سوال که اقدام دستگاه دیپلماسی ایران نسبت به تشکیل کارگروه اقدام ایران توسط آمریکا چیست، اظهارداشت: رفتار و اقدامات این کشور مغایر با همه موازین شناخته شده بین المللی است.
وی ادامه داد: این گونه اقدامات ره به جایی نخواهد برد و با مقاومت مردم و راهکارهایی که وجود دارد این اقدامات کنترل می شود و بیشتر یک بازی و جنگ روانی است.
این خبر در حال تکمیل است
سیام**1053**9314**
ارتباط با سردبیر newsroom@irna.ir
تماس بی واسطه با مسئولین ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 0 دقیقه پیش
مقر پلیس اسپانیا مورد حمله قرار گرفت

مقر پلیس اسپانیا مورد حمله قرار گرفت به گزارش روز دوشنبه ایرنا، خبرگزاری رویترز در خبری فوری از مادرید گزارش داد: پلیس اسپانیا طی پیامی توئیتری ضمن اعلام این خبر افزود 'فرد مذکور با هدف حمله به ماموران پلیس بامداد امروز دوشنبه وارد ایستگاه پلیس در کورنلا (Cornella) شد.'
به گفته پلیس، فرد مذکور کشته شده است اما خبرگزاری رویترز نوشت کشته شدن وی معلوم نیست.
سخنگوی پلیس اسپانیا درمنطقه کاتالونیا از ارائه اطلاعات بیشتری در این زمینه خودداری کرد.
جزییات بیشتر متعاقبا اعلام می شود...
اروپام**9158**1485
ارتباط با سردبیر newsroom@irna.ir
تماس بی واسطه با مسئولین ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 2 ساعت و 0 دقیقه پیش
عشایر سلحشور در دفاع از کیان ایران آماده جانفشانی هستند

عشایر سلحشور در دفاع از کیان ایران آماده جانفشانی هستند ماموستا سیدحسن حسینی روز یکشنبه در یادواره شهدای اهل سنت چالدران که در روستای مرزی باور این شهرستان برگزار شد، افزود: اقشار مختلف ملت دفاع از ایران اسلامی را وظیفه خود می دانند و در این مسیر جان خود را در طبق اخلاص می گذارند.
وی اضافه کرد: ایران اسلامی هیچگاه آغازگر جنگ نبوده ولی در صورت بروز جنگ، در دفاع از کشور با تکیه بر ملت عزیز ایران محکم و استوار است.
وی بیان کرد: ملت ایران به ویژه مرزداران دلیر، تاکنون به هیچکس اجازه تعرض به خاک مقدس خود را نداده اند و از این پس نیز این اجازه به هیچ وجه داده نمی شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 2 ساعت و 10 دقیقه پیش
تراز دریاچه با آغاز بارش های پاییزی افزایش می یابد

تراز دریاچه با آغاز بارش های پاییزی افزایش می یابد فرهاد سرخوش روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اعلام اینکه تراز دریاچه ارومیه نسبت به کمترین سطح ثبت شده برای آن 42 سانتی متر افزایش یافته است، افزود: ارتفاع دریاچه ارومیه امروز /27 مرداد 1397/ به یکهزار و 270 متر و 43 سانتی متر رسید که نسبت به هفته گذشته سه سانتی متر کاهش یافته است.
سرخوش همچنین با اعلام اینکه مساحت دریاچه ارومیه به یکهزار و 916 کیلومتر مربع رسیده است، بیان کرد: مساحت این دریاچه نسبت به سال گذشته 12 کیلومترمربع کاهش یافته است.
وی با بیان اینکه قبل از تشکیل ستاد احیا تراز دریاچه ارومیه سالانه به طور متوسط 40 سانتی متر کاهش می یافت، بیان کرد: برنامه ریزی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 2 ساعت و 10 دقیقه پیش
واژگونی پراید در همدان یک کشته برجا گذاشت

واژگونی پراید در همدان یک کشته برجا گذاشت سرهنگ علیرضا زنگنه روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: این سانحه رانندگی ساعت یک و 30 دقیقه بامداد امروز در بلوار کربلا حدفاصل میدان صدا و سیما تا میدان کربلا رخ داد.
وی افزود: خودروی پراید با پنج سرنشین خانم در بلوار کربلا تردد می کرد که به علت تخطی از سرعت مطمئنه، این وسیله نقلیه واژگون شد.
رئیس پلیس راهور شهرستان همدان اضافه کرد: راننده این وسیله نقلیه در سر صحنه جان باخت و 2 تن دیگر در محل حادثه و یک سرنشین در بیمارستان مداوا شدند.
سرهنگ زنگنه اظهار داشت: بلوار کربلا به واسطه نصب نرده ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 2 ساعت و 11 دقیقه پیش
استاد بزرگ گرجستان پیشتاز شطرنج بین المللی ابن سینا است

استاد بزرگ گرجستان پیشتاز شطرنج بین المللی ابن سینا است احمد علی بابایی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در جدول گروه A متشکل از بازیکنان دارای درجه استادی و بازیکنان دارای ریتینگ 2100 و بالاتر، مورچیا شویلی (Morchiashvili Bachana) از گرجستان توانست با چهار امتیاز به تنهایی صدرنشین شود.
وی ادامه داد: شویلی در پایان دور چهارم و در میز یک موفق به شکست آرش داغلی از ایران شد.
رئیس هیات شطرنج همدان اضافه کرد: تا پایان این دور از رقابت ها همایون توفیقی و احمد عسگری زاده با 3.5 امتیاز به ترتیب دوم و سوم هستند.
علی بابایی خاطرنشان کرد: همچنین در پایان دور چهارم جدول B که 213 نفر در این رقابت شرکت دارند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 2 ساعت و 11 دقیقه پیش
ارتش آمریکا با تغییرات گسترده در فرماندهان رده بالا مواجه است

ارتش آمریکا با تغییرات گسترده در فرماندهان رده بالا مواجه است به گزارش روز دوشنبه ایرنا از این روزنامه آمریکایی، مقام عملیاتی مذکور نقش مهمی را در حمله سال 2011 ( 1390) به بن لادن مغز متفکر سرکرده سابق القاعده داشت و انتصابات قریب الوقوع ترامپ بازتاب تاکید بر عملیات مخفی است.
تغییرات در ارتش آمریکا که شامل فرماندهان خاورمیانه و اروپا است، بیشترین تاثیر را در رهبری نظامی این کشور تاکنون خواهد داشت. این تغییرات شامل مقامات ارشد ناظر درگیری ها در خاورمیانه، سیاست آمریکا در مقابله با روسیه، مراکز بازداشتگاهی درخلیج گوانتانامو، کوبا و عملیات مخفی در جهان خواهد بود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 20 دقیقه پیش
کهگیلویه و بویراحمد خنک تر شد

کهگیلویه و بویراحمد خنک تر شد ولی بهره مند روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: حداکثر دمای ایستگاه های هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد 2 تا سه درجه سانتیگراد کاهش یافته است.
وی بیان کرد: حداکثر دمای هوای منطقه امامزاده جعفر گرمترین نقطه کهگیلویه و بویراحمد که روز شنبه 45.8 درجه سانتیگراد بود در گرمترین زمان شبانه روز گذشته 42.6 درجه سانتیگراد گزارش شد.
بهره مند تصریح کرد: حداکثر دمای هوای شهر دوگنبدان نیز با 3 درجه کاهش نسبت به 48 ساعت گذشته در گرمترین زمان روز یکشنبه 42.5 سانتگراد است.
کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: دمای هوای شهر دهدشت با حدود 2 درجه کاهش 42 ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 2 ساعت و 21 دقیقه پیش
دختری با شنل قرمز از ارومیه به آمریکا راه یافت

دختری با شنل قرمز از ارومیه به آمریکا راه یافت احسان مهدیان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه سروش باغبانی نویسنده این فیلم کوتاه است، افزود: این اثر چهار دقیقه ای با بازی سالار حسین زاده، الینا نصیری و لیلا حسینی در ارومیه تولید شد.
وی با اشاره به اینکه در این فیلم پسرک گل فروشی در خیابان به گل فروش می پردازد اما هیچ کس توجهی به وی نمی کند، بیان کرد: دخترکی به همراه مادر خود از پاساژی در آن خیابان خارج می شود و به پسرک لبخند می زند.
وی افزود: این دختر در مقابل پسرک تصویر یک دختر را با استفاده از گچ روی زمین نقاشی می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 2 ساعت و 21 دقیقه پیش
رهبر انقلاب: سیاست آمریکا کشتار مسلمانان به دست یکدیگر است

رهبر انقلاب: سیاست آمریکا کشتار مسلمانان به دست یکدیگر است به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، متن پیام حضرت آیت الله خامنه ای که صبح امروز - دوشنبه - حجت الاسلام و المسلمین قاضی عسکر نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی آن را در صحرای عرفات قرائت کرد به این شرح است:
بسم االله الرّحمن الرّحیم
و الحمد للّه و الصّلاة علی رسوله المصطفی و آله الاطهار الابرار و صحبه الاخیار. قال اللّه تعالی: وَ اَذِّن فِی النّاسِ بِالحَجِّ یَأتوکَ رِجالًا وَ عَلیّْ کُلِّ ضامِرٍ یَأتینَ مِن کُلِّ فَجٍّ عَمیقٍ لِیَشهَدوا مَن افِ عَ لَهُم وَ یَذکُرُوا اسمَ اللهِ فیِّ اَیّامٍ مَعلومات. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: مذهبی انتشار : 2 ساعت و 30 دقیقه پیش
صالحی امیری: اتفاقات دیروز کشتی، نماد غرور ملی بود

صالحی امیری: اتفاقات دیروز کشتی، نماد غرور ملی بود به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، سیدرضا صالحی امیری با حضور در دهکده بازی ها در پالمبانگ و در بازدید از پیست روئینگ این مسابقات اظهار داشت: باعث غرور و عزت است که همه قهرمانان، مربیان، کادرفنی، سرپرستان، نصراله سجادی، ولی الله محمدی نصرآبادی سفیر ایران در اندونزی و همه همکاران ما در جاکارتا و پالمبانگ با تمام ظرفیت تلاش می کنند تا پرچم ایران را برافراشته کنند. این عزت و افتخار ملی است.
وی ادمه داد: دیروز ملت ایران شاهد بودند که 2 مدال خوش رنگ داشتیم و انشالله در روزهای دیگر هم خبرهای خوشی را خواهند شنید ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 2 ساعت و 30 دقیقه پیش
پایگاه سعودی در نجران هدف موشک بالستیک قرار گرفت

پایگاه سعودی در نجران هدف موشک بالستیک قرار گرفت به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از شبکه المسیره ، یک مقام مسئول نظامی یمن با اعلام این مطلب افزود : موشک به هدف اصابت و خسارات زیادی را به این پایگاه نظامی وارد کرد.
به گفته این مقام مسئول پرتاب موشک بعد از رصد دقیق اهداف نظامی انجام شد.
ارتش و کمیته های مردمی شنبه گذشته هم یک پایگاه نظامیان ائتلاف و مزدوران آنها در جیزان را با موشک بالستیکی بدر یک هدف قرار دادند.
مقام مسئول یمنی تاکید کرد که هدف قراردادن این اهداف در چارچوب حق دفاع مشروع از مردم یمن انجام می شود.
عربستان از ششم فروردین سال 94 در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 30 دقیقه پیش
33 مددجوی جرایم غیرعمد در اعیاد قربان و غدیر آزاد می شوند

33 مددجوی جرایم غیرعمد در اعیاد قربان و غدیر آزاد می شوند به گزارش خبرنگار قضایی ایرنا، مصطفی محبی روز دوشنبه در حاشیه جلسه هیات امنای ستاد دیه استان تهران در جمع خبرنگاران افزود: 269 زندانی جرایم غیرعمد استان تهران با بدهی 43 میلیارد تومانی از ابتدای سال جاری آزاد شده اند.
به گفته وی، آزادی این مددجویان با تلاش واحد مددکاری، کمک سازمان زندان ها و با گذشت رضایتمندانه شکات و پرداخت پنج و نیم میلیارد تومان از سوی ستاد دیه و کمک خیرین از زندان های استان تهران انجام شده است.
محبی اظهار داشت: از این تعداد 17 نفر زن و 252 نفر مرد هستند.
مدیرکل زندان های استان تهران با قدردانی از کمک های خیرین و شکات گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 2 ساعت و 30 دقیقه پیش
نماینده سازمان ملل:به دخالت خارجی درلیبی پایان دهید

نماینده سازمان ملل:به دخالت خارجی درلیبی پایان دهید به گزارش ایرنا، سلامه در مصاحبه با شبکه لیبیا الحدث گفت، بهترین راه برای متوقف کردن دخالت های خارجی در لیبی، تمرکز بر وحدت ملی و همکاری با شورای امنیت و دبیر کل سازمان ملل وکمک به نمایندگی سازمان ملل در لیبی و مردم آن است.
نماینده سازمان ملل در لیبی در ادامه گفت، اراده واحد مردم لیبی می تواند هرگونه تلاش قدرت های خارجی برای دخالت در لیبی را که بر یکپارچگی و ثبات این کشور تاثیر منفی دارد، ناکام بگذارد .
سلامه در ادامه گفت، در لیبی بی طرف است و تنها از دستورهای سازمان ملل فرمانبرداری می کند و همانند یک پزشک رفتار می کند که همواره به بهبود حال بیمارش امیدوار است و با تمام توان خود در ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 30 دقیقه پیش
واگذاری بناهای تاریخی به بخش خصوصی سرعت می گیرد

واگذاری بناهای تاریخی به بخش خصوصی سرعت می گیرد محمد جهانشاهی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود : کاروانسرای ایوانکی و خانه های قدیمی تدین، رحیمی و ابراهیمی از جمله آثار تاریخی استان است که امسال به منظور بهره برداری به بخش خصوصی در راستای اقتصاد مقاومتی واگذار می شود.
وی بیان کرد : در سال 96، سه کاروانسرای شاه عباسی دامغان، میاندشت و شاه عباسی ده نمک از آثار تاریخی که در اختیار میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بود که با هدف بهره برداری بخش خصوصی برای رونق اقتصادی استان سمنان واگذار شده است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان با اشاره به واگذاری اردوگاه های گردشگری به بخش خصوصی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 2 ساعت و 51 دقیقه پیش
ورود فاضلاب شهر مریوان به دریاچه زریوار قطع می شود

ورود فاضلاب شهر مریوان به دریاچه زریوار قطع می شود به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب شهری استان کردستان، امیر قادری پس از بازدید از روند اجرای پروژه جمع آوری و ساماندهی فاضلاب محلات سردوشی ها و استادیوم شهر مریوان اظهار داشت: این پروژه به طول 960 متر با پیشرفت 30 درصدی و برآورد اولیه 29 میلیارد ریال اعتبار در حال اجراست و تاکنون حدود 10 میلیارد ریال برای آن هزینه شده است.
وی اضافه کرد: پیشرفت فیزیکی برخی پروژه ها در ظاهر چندان چشمگیر نیست اما اقداماتی زیربنایی و ارزشمند است که پروژه جمع آوری و ساماندهی فاضلاب محلات سردوشی و استادیوم در مریوان در همین راستا است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 2 ساعت و 51 دقیقه پیش
طوفان شن 7.5 میلیارد تومان به کشاورزی نهبندان خسارت زد

طوفان شن 7.5 میلیارد تومان به کشاورزی نهبندان خسارت زد محمد مالکی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این خسارت ها به محصولات باغی و زراعی از جمله پسته، عناب، خرما، انگور، انار، پنبه، جالیز، سرگوم، ارزان و گندم وارد شد که این محصولات بین 20 تا 90 درصد خسارت دید.
وی بیان کرد: بادهای 120 روز سیستان همه ساله از نیمه دوم خرداد ماه همراه با شن و ماسه و ریزگردها آغاز و تا اوایل شهریور ماه ادامه دارد.
وی گفت: وزش بادهای سیستان سبب تبخیر شدید آب و خشکی زمین های زیرکشت و کنده شدن بوته ها و ترک خوردن محصولات زراعی جالیزی مانند هندوانه، خربزه و طالبی شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 2 ساعت و 51 دقیقه پیش
هوای یزد، ناسالم است

هوای یزد، ناسالم است مهدیه السادات حدادیان روز دوشنبه به ایرنا گفت: هم اکنون میزان غلظت ذرات معلق در هوای یزد حدود سه برابر حد مجاز ثبت شده است .
به گفته وی با توجه به شرایط موجود، گروه های حساس، بیماران تنفسی قلبی، کودکان و سالخوردگان از هرگونه تردد غیر ضروری حتی المقدور خودداری نمایند.
وی اظهار داشت: این شرایط بطور مداوم رصد و اطلاع رسانی خواهد شد.
حد مجاز ذرات معلق در هوا 150 میکروگرم بر متر مکعب است که اکنون شاخص هوای استان بیشتر از این میزان را نشان می دهد.
شاخص کیفیت هوای سالم بین صفر تا 50 پاک ، 50 تا 100 سالم، 100 تا 200 ناسالم ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 3 ساعت و 0 دقیقه پیش
طرح ترافیکی ناجا ویژه عید قربان اجرا می شود

طرح ترافیکی ناجا ویژه عید قربان اجرا می شود به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، سردار تقی مهری روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: امسال به دلیل همزمان شدن تعطیلات آخر هفته و عید سعید قربان تمهیداتی در قالب طرح ترافیکی و انتظامی برای رفاه هرچه بیشتر مردم در سراسر کشور به اجرا درخواهد آمد که در این خصوص پیش بینی های لازم انجام شده است.
ادامه دارد...
اجتمام*1933*1834
ارتباط با سردبیر newsroom@irna.ir
تماس بی واسطه با مسئولین ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 3 ساعت و 1 دقیقه پیش
روش های عملی در رنگرزی منسوجات کتاب شد

روش های عملی در رنگرزی منسوجات کتاب شد به گزارش روز دوشنبه گروه دانشگاه ایرنا، این اثر به صورت مشترک توسط منصوره قنبرافجه عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر و نیلوفر اصلاحی عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران به رشته تحریر درآمده است.
فرآیند رنگرزی به عنوان یکی از مراحل مهم در تولید منسوجات شامل بکارگیری مواد رنگزا بر یک منسوج مشخص است؛ به نحوی که یک کالای رنگی مشخص با خواصی که برای مصرف نهایی مطلوب باشد حاصل شود.
هر مطالعه ای در ارتباط با رنگرزی نیاز به درکی از طبیعت کالاهای نساجی و مواد رنگزا، دانشی از عوامل اساسی که برداشت مواد رنگزا از حمام رنگرزی را کنترل می کند و ارزیابی از رنگ و دیگر ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 3 ساعت و 1 دقیقه پیش
ثبت نشان تجاری اعتبار صنعت هوایی کشور را افزایش خواهد داد

ثبت نشان تجاری اعتبار صنعت هوایی کشور را افزایش خواهد داد به گزارش روز دوشنبه گروه علمی ایرنا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، منوچهر منطقی با اشاره به ضرورت ثبت نشان تجاری در حوزه هوایی، بیان کرد: برای تحقق این هدف، اقدام به تشکیل شبکه ای بزرگ در حوزه هوایی و هوانوردی خواهیم کرد تا در دل این شبکه، بتوان مجموعه ای از فعالان صنعت هوایی را دور هم جمع کرد.
وی، تاسیس مجموعه ای به صورت شبکه ای بزرگ در راستای تشکیل علامت تجاری برای بیشتر شناخته شدن شرکت ها در داخل و خارج کشور به منظور توسعه بازار در این بخش را ضروری دانست و گفت: برای این کار نیز تاکنون اقدامات مختلفی داشته ایم اما این اقدامات کافی نیست و باید تلاش بیشتری برای رونق صنعت هوایی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 3 ساعت و 1 دقیقه پیش
هند نسبت به شیوع بیماری های پس از سیل هشدار داد

هند نسبت به شیوع بیماری های پس از سیل هشدار داد به گزارش ایرنا به نقل از رسانه های هند در روز دوشنبه، در جریان سیل بی سابقه در ایالت کرالا که به دلیل بارش های مداوم در چندین روز و همچنین سر ریز شدن یک سد رخ داد ، دست کم 370 جان خود را از داده و بیش از 700 هزار نفر مجبور به ترک خانه های و اسکان در اردوگاههای موقت شدند.
دولت هند برای اسکان سیل زدگان بیش از پنج هزار اردوگاه در سراسر ایالت برپا کرده است.
با توجه به تراکم جمعیت در این ایالت کشاورزی که شمار روستاها در آن بالاست اکنون دولت هند نگران گسترش بیماری های عفونی مربوط به آب است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 3 ساعت و 1 دقیقه پیش
چندنرخی بودن کالاها اعتمادمردم را سلب می کند

چندنرخی بودن کالاها اعتمادمردم را سلب می کند علی محمد رحمانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا چند نرخی بودن کالا رامهم ترین مشکل بازار دانست و بیان کرد: انجمن ها می توانند در قیمت گذاری کالا در بازار ورود کنند و از نظر سازمان های حمایتی برای یکسان سازی نرخ کالا در بازار می توانند کمک کنند.
سرپرست معاونت نظارت و بازرسی سازمان صنعت ، معدن و تجارت خوزستان افزود: لازم است برای کنترل قیمت ها در بازار بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت و اداره کل تعزیرات حکومتی استان در کانکسی در بازار مستقر شوند و در صورت مشاهده تخلف در محل این مشکل را حل کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 3 ساعت و 11 دقیقه پیش
تیم دادرس دختران لرستان سه مقام در المپیاد کشوری را کسب کرد

تیم دادرس دختران لرستان سه مقام در المپیاد کشوری را کسب کرد به گزارش ایرنا حمید جمشیدی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در این مسابقات که در انزلی برگزار شد در رشته پرتاب کیسه طناب، تیم لرستان در رده نخست قرار گرفت و تیم های تهران و قم به ترتیب در رده دوم و سوم قرار گرفتند.
وی گفت: لرستان در رشته اطفاء حریق نیز توانست عنوان دوم را کسب کند همچنین در رشته دوی امدادی نیز دختران لرستانی بعد از مازندران و قم در مکان سوم قرار گرفت.
معاون جوانان جمعیت هلال احمر لرستان ادامه داد: ششمین المپیاد کشوری آماده از بیست و پنجم مردادماه سال جاری به مدت سه روز در شهر انزلی استان گیلان برگزار شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 3 ساعت و 20 دقیقه پیش
شهردار: گورستان های متروکه اسکو تجمیع می شود

شهردار: گورستان های متروکه اسکو تجمیع می شود بابک شریفی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به درخواست شهروندان از شهرداری در خصوص ساماندهی گورستان های متروکه، افزود: یکی از مهم ترین مطالبات مردمی ساماندهی گورستان های متروکه است که امیدواریم با همکاری مستمر بین شهرداری، شورای اسلامی شهر و اداره اوقاف و امور خیریه بتوانیم در راستای تحقق مطالبات مردم قدم های ارزشمندی را برداریم.
وی اظهار داشت: در حال حاضر و در محدوده داخل شهر اسکو هفت گورستان قدیمی وجود دارد که به دلیل متروکه بودن کارکرد خود را از دست داده اند و چون با روند توسعه شهری در داخل محدوده های اصلی شهر واقع شده اند، لازم است نسبت به تجمیع آنها اقدام شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 3 ساعت و 21 دقیقه پیش
2 روستا در البرز رفع نیازهای مددجویان خود را برعهده گرفتند

2 روستا در البرز رفع نیازهای مددجویان خود را برعهده گرفتند مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان البرز روز دوشنبه دراین باره به خبرنگار ایرنا گفت: واگذاری امور محرومان به مردم و خیّران باهدف توسعه ابعاد مردمی کمیته امدادامام (ره) از جمله رویکردهای مهم این نهاد حمایتی است.
محمد محمدی فرد افزود: افزایش مراکز نیکوکاری شهرها به منظور مشارکت ساکنان محلّه ها برای رفع نیازهای معیشتی مددجویان تحت حمایت این نهاد که در همان محله سکونت دارند با جدیّت در حال انجام است.
وی ادامه داد: اکنون تعداد این مراکز از 18 مرکز نیکوکاری سال 96 به 33 مرکز افزایش پیداکرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 3 ساعت و 30 دقیقه پیش
دام زنده مورد نیاز عید قربان تامین است

دام زنده مورد نیاز عید قربان تامین است علی اصغر ملکی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا درباره وضعیت عرضه دام زنده به مناسبت عید سعید قربان افزود: در آستانه عید سعید قربان، نرخ هر کیلوگرم دام زنده در کشور به طور میانگین 22 هزار تومان و برای استان تهران 23 هزار و 500 تومان است.
وی اظهار داشت: امسال بیش از 50 هزار راس دام زنده برای تامین نیاز استان تهران در نظر گرفته شده است که به نظر می رسد کفاف تقاضای عید قربان را بدهد زیرا پارسال تعداد دام خریداری شده در عید قربان حدود 44 هزار راس بود.
به گفته ملکی، در سالهای گذشته نزدیک 60 هزار راس دام زنده در جایگاه ویژه عرضه می شد که برخی غرفه ها با مازاد دام زنده ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 3 ساعت و 40 دقیقه پیش
مصرف نوشابه مینای دندان را از بین می برد

مصرف نوشابه مینای دندان را از بین می برد رضا نادری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار حوزه سلامت ایرنا افزود: باکتری ها از قند نوشابه تغذیه می کنند، پوشش مینای دندان را از بین می برند و ادامه این روند در نهایت موجب تخریب و فساد دندان ها می شود.
وی اظهار داشت: دندان های افراد به ویژه کودکانی که به مصرف نوشابه عادت دارند، به علت ورود اسید به دهان ساییده می شوند و ممکن است به صورت داخلی نیز دندان های آنها تحت سایش شیمیایی قرار گیرد.
استاد دانشگاه علوم پزشکی ایران تصریح کرد: کسانی که به مصرف نوشابه اعتیاد دارند، دچار سوءتغذیه می شوند؛ زیرا این نوشیدنی به علت وجود اسید فسفریک و دی اکسید کربن در ترکیباتش ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 ساعت و 40 دقیقه پیش
مالزی دسترسی نوجوانان به اینترنت را محدود می کند

مالزی دسترسی نوجوانان به اینترنت را محدود می کند به گزارش روز دوشنبه ایرنا، دولت جدید مالزی پس از انتشار گزارش هایی در خصوص اعتیاد جوانان و نوجوانان به اینترنت ،برنامه ای را در دست بررسی دارد تا در صورت تایید در دولت، دسترسی روزانه اینترنت برای نوجوانان در ساعات 6 صبح تا 12 ظهر را مسدود کند.
گفته می شود این برنامه ،مشابه اقدام کشورهای کره جنوبی و ژاپن برای جلوگیری از وابستگی بیش از حد نوجوانان به بازی ها و سرگرمی های اینترنتی است .
براساس گزارش معاون وزیر بهداشت مالزی در مجلس نمایندگان این کشور،دولت جدید همزمان با گسترش روزافزون بازی های اینترنتی و شبکه های اجتماعی برنامه محدودیت دسترسی به اینترنت را در دستور کار خود قرار داده ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 3 ساعت و 40 دقیقه پیش
حمله مسلحانه به سفارت آمریکا در آنکارا

حمله مسلحانه به سفارت آمریکا در آنکارا به گزارش روز دوشنبه ایرنا، در جریان این حمله که از داخل یک دستگاه خودرو و از سمت بلوار آتاتورک انجام شده، تیرهای شلیک شده به باجه نگهبانی اصابت کرد.
بنا به اعلام رسانه های ترکیه، در جریان این حمله کسی آسیب ندیده و خسارتی نیز وارد نشده است.
رسانه های ترکیه همچنین گزارش دادند که پلاک خودرویی که از ان شلیک انجام شده، شناسایی نشده احتمالا مخدوش بوده و پلیس در حال پیگیری مظنونان و عاملان این حمله است.
هنوز هویت عامل و یا عاملان و علت این حمله نامشخص است.
سفارت آمریکا در آنکارا در مرکز شهر واقع شده و هم اکنون توسط کاردار اداره می شود.
خاورم/1905 ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 3 ساعت و 41 دقیقه پیش
بازسازی اعتماد عمومی لازمه برون رفت از شرایط سخت

بازسازی اعتماد عمومی لازمه برون رفت از شرایط سخت به گزارش گروه تحلیل، تفسیر و پژوهش های خبری، دکتر اسحاق جهانگیری روز شنبه گذشته در جمع کارکنان خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت که راه برون رفت از شرایط سخت بازسازی اعتماد عمومی است.جمهوری اسلامی با مشکل روبروست، اما کار نخبگان، صاحبنظران، دولت، مجلس و کار همه ارکان حکومت به جای این که به جای مسائل حاشیه ای خود را سرگرم کنند، این است که سرمایه اجتماعی و اعتماد ملت را دوباره بازسازی کنند تا ملت به آینده خود مطمئن باشد .
اعتماد اجتماعی لازمه زندگی اجتماعی است. بدون اعتماد امکان شکل گیری اجتماع انسانی قابل تصور نیست. روابط و به طور کل زندگی روزمره ما به شدت مبتنی بر اعتماد است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 3 ساعت و 41 دقیقه پیش
نقص فنی سیستم امتیازدهی، مسابقات تکواندو را نیمه کاره گذاشت

نقص فنی سیستم امتیازدهی، مسابقات تکواندو را نیمه کاره گذاشت به گزارش روز دوشنبه خبرنگار اعزامی ایرنا، فرزان عاشورزاده هم که منتظر پایان مسابقه قبلی اش بود تا وارد شیاپ چانگ شود، با خراب شدن سیستم امتیازدهی زمان زیادی را برای حضور در میدان منتظر ماند. با وجود این، هنوز خبری از اصلاح و رفع مشکل سیستم امتیازدهی مسابقات نیست.
بعد از این اتفاق سالن برگزاری مسابقات تکواندو در سکوت محض فرو رفت و تماشاگران نمی دانند آیا این نقص برطرف خواهد شد یا به دلیل توقف مسابقه مجبور به ترک زمین خواهند شد.
مهدی علی نژاد رییس فدراسیون ووشو، شروین اسبقیان، بهرام افشارزاده ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 3 ساعت و 41 دقیقه پیش
630 تن گوشت دولتی در کهگیلویه و بویراحمد توزیع شد

630 تن گوشت دولتی در کهگیلویه و بویراحمد توزیع شد محمد شفیع عزیزی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: 610 تن مرغ منجمد و 20 تن گوشت قرمز با هدف تنظیم بازار در 35 فروشگاه طرف قرارداد این شرکت در مناطق مختلف کهگیلویه و بویراحمد توزیع شد.
وی بیان کرد: توزیع مرغ منجمد و گوشت گوساله به قیمت دولتی در استان ادامه دارد و هم اکنون روزانه 20 تا 30 تن از این محصولات در کهگیلویه و بویراحمد توزیع می شود و محدودیتی برای توزیع این کالاها وجود ندارد.
سرپرست شرکت پشتیبانی امور دام کهگیلویه و بویراحمد گفت: براساس قیمت مصوب گوشت منجمد گوساله نرخ هر کیلوگرم 289 هزار و 500 هزار ریال ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 3 ساعت و 50 دقیقه پیش
نماز عید قربان در 110 بقعه امامزاده های مازندران برگزار می شود

نماز عید قربان در 110 بقعه امامزاده های مازندران برگزار می شود حجت الاسلام مسعود قربانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : بقاع این امامزادگان در داخل محدوده شهرها واقع است تا مردم دسترسی راحت تری به این مکان ها داشته باشند.
وی ادامه داد : همچنین حضور امام جماعت به عنوان یکی دیگر از ملاک های انتخاب این امامزادگان برای برگزاری نماز عید قربان بود .
معاون اوقاف مازندران گفت که در روز عید قربان علاوه بر اقامه نماز، برنامه های دیگری هم در بقاع متبرک برگزار می شود.
وی از برپایی خیمه های معرفت برای پاسخگویی به شبهات دینی افراد به عنوان بخشی از اقدامات فرهنگی در روز عید قربان امسال عنوان کرد و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 3 ساعت و 50 دقیقه پیش
رئیس قوه قضاییه درگذشت برادر شمخانی را تسلیت گفت

رئیس قوه قضاییه درگذشت برادر شمخانی را تسلیت گفت به گزارش روز دوشنبه ایرنا از اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، در پیام آیت الله آملی لاریجانی خطاب به دریابان علی شمخانی آمده است: درگذشت اخوی گرامیتان بسیجی مرحوم مهندس هادی شمخانی را تسلیت عرض کرده و از خداوند متعال برای جنابعالی و سایر بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل و برای آن مرحوم غفران الهی مسئلت می نمایم.
هادی شمخانی متولد 1331 از کارشناسان متخصص در صنایع نفت بود که بیشتر زندگی خود را در دوران دفاع مقدس و پس از آن در مسیر اعتلای صنعت نفت کشور صرف کرد.
وی در واپسین ساعات روز پنجشنبه 25 مردادماه مصادف با چهارم ذی الحجه دارفانی را وداع گفت.
اجتمام*1003*1834 ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 4 ساعت و 10 دقیقه پیش
ورزش بادی پامپ؛ میانبر لاغری بانوان

ورزش بادی پامپ؛ میانبر لاغری بانوان به گزارش ایرنا، ورزش بادی پامپ یک شاخه از ورزش های هوازی است که در سال 1991 توسط شخصی بنام فیلیپ میلس ابداع شد و با وجود اینکه از سابقه بالایی برخوردار نیست، اما به سرعت در بین بیش از 80 کشور جهان و ده ها هزار سالن ورزشی فعال شد.
بادی پامپ در ایران هم علاقه مندان پرشماری دارد و امروزه جایگاه مهمی را در بین رشته های زیرمجموعه فدراسیون ورزش های همگانی کشور ایجاد کرده است.
** علاقه چشمگیر بانوان ایرانی به بادی پامپ
کارشناسان اعلام می کنند که بادی پامپ روش جدید و پرهیجانی برای وارد کردن ورزش و تناسب اندام به زندگی خانواده ها به ویژه بانوان است و در آن با بالا رفتن حجم عضلانی بدن ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 4 ساعت و 11 دقیقه پیش
ذبح گوسفند در 7 پایگاه کمیته امداد پایتخت انجام می شود

ذبح گوسفند در 7 پایگاه کمیته امداد پایتخت انجام می شود به گزارش روز دوشنبه کمیته امداد استان تهران، حمیدرضا شیران به نحوه دریافت گوشت قربانی و جمع آوری نذورات مردمی در روز عید قربان اشاره کرد وافزود: مردم نیکوکار و خیراندیش استان تهران می توانند گوشت قربانی و نذورات خود را به پایگاه ها و ادارات این نهاد درسطح استان تحویل دهند تا بین نیازمندان توزیع شود.
وی با بیان اینکه بیش از 100 پایگاه در استان تهران آماده دریافت نذورات قربانی مردم نوع دوست استان می باشند، ادامه داد: این پایگاه ها شامل 44 اداره کمیته امداد، 47 مرکز نیکوکاری و مصلای های نماز عید قربان است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 4 ساعت و 11 دقیقه پیش
زنان فاروج چشم انتظار ساخت بوستان بانوان

زنان فاروج چشم انتظار ساخت بوستان بانوان امروزه زنان بخش اعظمی از جامعه انسانی را تشکیل می دهند و مسئولیت تربیت نسل آینده را نیز بر عهده دارند، هم اکنون بانوان در زمینه های مختلف فرهنگی، سیاسی و اجتماعی ورود پیدا کرده اند که یکی از این زمینه ها که جایگاه مناسب و ویژه ای هم پیداکرده است فعالیت در حوزه ورزش است اما فضاها و امکانات موجود فاروج پاسخگوی نیاز این قشر نیست.
فروردین پارسال بود که بارقه های نشاط در دل بسیای از زنان شهرستان فاروج برای داشتن فضایی مستقل و بدون محدودیت ایجاد شد اما تاکنون در این راستا هیچ اقدامی انجام نشده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 4 ساعت و 21 دقیقه پیش
پسرفت قدرت خرید وام مسکن

پسرفت قدرت خرید وام مسکن سقف ریالی وام مسکن اواخر سال 92 با پیگیری متولی بخش مسکن -بعد از سال ها سرکوب تقاضای مصرفی- افزایش یافت و در سال های 94 و 95 با راه اندازی صندوق پس انداز یکم و شروع دوره اولیه ثبت نام در آن، قدرت خرید خانه اولی ها با وام یکم، به نزدیک 40 درصد قیمت مسکن ارتقا پیدا کرد. اما اکنون نسبت ارزش وام مسکن یکم -تسهیلات 80 میلیون تومانی- به میانگین قیمت واحد مسکونی 50 مترمربعی در تهران به کمتر از 23 درصد رسیده است. این نسبت برای آپارتمان های زیر 70 مترمربع که عرضه آنها در مقایسه با فایل های نایاب تا 60 مترمربع ، تا حدودی قابل توجه است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 4 ساعت و 21 دقیقه پیش
جنگ تحمیلی؛ تهاجمی فرامنطقه ای با پشتیبانی استکبار جهانی

جنگ تحمیلی؛ تهاجمی فرامنطقه ای با پشتیبانی استکبار جهانی به گزارش گروه اطلاع رسانی ایرنا، پس از پیروزی انقلاب اسلامی دشمنان این مرز وبوم با ایجاد تحریم، تهدید، حمله نظامی، صدور قطعنامه های بین المللی و ادعا های حقوق بشری و تروریستی درصدد کارشکنی و مقابله با نظام جمهوری اسلامی بر آمدند. در این میان می توان جنگ تحمیلی را یکی از بزرگترین برنامه ها برای تضعیف ایران نام برد.
جنگ ایران و عراق نمونه بارز و عینی تهدید امنیت ملی بود. بسیاری از تحلیلگران سیاسی، این جنگ را تهاجمی فرا منطقه ای و برخاسته از اراده برون مرزی می شمارند که در خلال آن عراق از حمایت های بی دریغ تسلیحاتی، مالی، سیاسی و بین المللی برخوردار بود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 21 دقیقه پیش
چهار تیم خارجی در رقابت های یادگار امام(ره) حضور دارند

چهار تیم خارجی در رقابت های یادگار امام(ره) حضور دارند حمیدرضا کلهر روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: این تیم ها از کشورهای روسیه، جمهوری آذربایجان، ارمنستان و ترکیه در مسابقات بین المللی کشتی آزاد نوجوانان جام یادگار امام (ره) استان مرکزی شرکت می کنند.
وی ادامه داد: مقدمات لازم برای حضور تیم های خارجی دیگر نیز در این دوره از مسابقات فراهم شده که به زودی اعلام می شود.
رئیس هیات کشتی استان مرکزی بیان کرد: علاوه بر تیم های اشاره شده، سه تیم دیگر به عنوان نمایندگان جمهوری اسلامی ایران و یک تیم از استان مرکزی در مسابقات بین المللی کشتی آزاد نوجوانان یادگار امام(ره) با هم رقابت می کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 4 ساعت و 41 دقیقه پیش
قربان عید معرفت و دینداری و صلح و صفا در سیستان و بلوچستان

قربان عید معرفت و دینداری و صلح و صفا در سیستان و بلوچستان به گزارش ایرنا عید قربان ریشه در قربانی کردن خواسته های انسانی و گذشتن از مهمترین دارایی های فردی و در مجموع وابستگی های دنیوی است و این رسم دل کندن از زمانی آغاز شد که دستور حق بر پیامبرش ابراهیم خلیل الله صادر شد تا چشم امید از فرزند برومند خود بکشد و او را در راه خداوند قربانی کند.
پلک ها را بسته و در ذهن خود بارها فرمان خداوند را مرور کرده است، چهره او نشانی از تردید به خود راه نمی دهد، او کسی است که کعبه ای بنا کرده نه با سنگ و چوب بلکه با جان و معرفت و در کنار او نیز 'قربانی' حاضر است که به اجرای فرمان حق از پدر مشتاق تر است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: مذهبی انتشار : 4 ساعت و 50 دقیقه پیش
50 هزار سبد غذایی در مناطق دچار خشکسالی سیستان توزیع شد

50 هزار سبد غذایی در مناطق دچار خشکسالی سیستان توزیع شد امیرالدین روح نواز روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا، افزود: این خدمات رسانی داوطلبانه و انساندوستانه با توجه به وقوع خشکسالی در استان سیستان و بلوچستان و راه اندازی پویش نذر آب در سه حوزه خدمات سلامت محور ، تامین آب شرب و خدمات معیشتی از سوی جمعیت هلال احمر انجام شده است.
وی ادامه داد: در اجرا و برگزاری این پویش مطالبه گری که یکی از وظایف جمعیت هلال احمر است، 19 کاروان پزشکی با مشارکت تیم های درمانی و پیراپزشکی داوطلب جمعیت هلال احمر استان های گیلان، سمنان، خراسان رضوی، کردستان، مرکزی، قزوین، خوزستان، قم، فارس، گلستان، همدان، آذربایجان های شرقی و غربی، تهران، مازندران ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 5 ساعت و 1 دقیقه پیش
اکسین البرز صدرنشین جدول لیگ دسته یک کشور شد

اکسین البرز صدرنشین جدول لیگ دسته یک کشور شد به گزارش ایرنا، در هفته دوم لیگ دسته یک کشور، عصر یکشنبه اکسین البرز مهمان شهرداری بندر ماهشهر بود.
اکسین در این دیدار توانست با تک گل یاسر فیضی این دیدار را به سود خود به پایان برساند.
داوود نوشی صوفیانی، میلاد احمدیان، مرتضی اسدی، پویا سیف پناهی، محمد ابراهیمی، امین شجاعیان، سید محسن حسینی و مصطفی اکرامی بازیکنان اکسین هستند که در این دیدار این تیم را همراهی کردند.
همچنین فرید محمدی زاده، مهرداد رضایی، یاسر فیضی، فرزاد حاتمی، وحید امرایی، شاهین شفیعی، محمود شفیعی، مجتبی شیری، علی زینالی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 5 ساعت و 1 دقیقه پیش
کشف سه غار توسط غارنوردان بنابی

کشف سه غار توسط غارنوردان بنابی به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی، فریدون وحدانی با اشاره به گزارش اهالی روستاهای ساکن در اطراف این غارها و گروه غارشناسی بناب افزود: پس از جمع آوری اطلاعات میدانی و شناسایی و آشنایی با موقعیت جغرافیایی منطقه و با هماهنگی اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان چاراویماق و بناب، در طول یک ماه موفق به شناسایی و اکتشاف و نقشه برداری از این سه غار شدند.
وحدانی در خصوص اهمیت غارهای کشف شده خاطر نشان کرد: این غارها بکر و دست نخورده و از لحاظ زمین شناسی این منطقه جزو منطقه های کارست و فرسایشی بوده و مستعد برای غارشناسی و غارنوردی هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 5 ساعت و 1 دقیقه پیش
خشکسالی به 20 درصد درختان مناطق حفاظت شده گچساران خسارت زد

خشکسالی به 20 درصد درختان مناطق حفاظت شده گچساران خسارت زد ولی رمضانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: کوه خامی با مساحت بیش از 25 هزار هکتار، کوه سرخ با 32 هزار هکتار و کوه دیل با 10 هزار هکتار مساحت از جمله مناطق حفاظت شده این شهرستان محسوب می شوند.
وی بیان کرد: خشکسالی چند سال اخیر موجب کاهش تولید ثمر درختان زالزالک، آلبالو وحشی، بنه، بلوط و کلخنگ در مناطق حفاظت شده این شهرستان شده است.
رمضانی اظهار داشت: 10 درصد از گیاهان دارویی مناطق حفاظت شده این شهرستان از جمله آویشن، لیزک و کارده بر اثر خشکسالی خسارت دیده اند.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست گچساران ادامه داد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 5 ساعت و 1 دقیقه پیش
امید ایران برای رویارویی با میانمار سفیدپوش شد

امید ایران برای رویارویی با میانمار سفیدپوش شد به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، تیم امید ایران در سومین مسابقه فوتبال مرحله گروهی بازی های آسیایی 2018 جاکارتا از ساعت 13:30 دقیقه امروز (دوشنبه) به وقت تهران، در ورزشگاه پاتریوت چاندرابهاگا به مصاف میانمار خواهد رفت.
آخرین برنامه هماهنگی بین بازیکنان و کادرفنی امروز ساعت 13:30 به وقت محلی در هتل هاریس جاکارتا برگزار خواهد شد. سپس کادر فنی و بازیکنان این تیم راس ساعت 14 به وقت جاکارتا راهی ورزشگاه خواهند شد.
گفته می شود که کادر فنی قصد دارد در این دیدار به بازیکنان اصلی تیم استراحت بدهد و از بازیکنان ذخیره بیشتر استفاده کند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 5 ساعت و 10 دقیقه پیش
30 درصد از اختیارات به شهرداری و شورا تهران داده شده است

30 درصد از اختیارات به شهرداری و شورا تهران داده شده است به گزارش خبرنگار ایرنا، محسن هاشمی رفسنجانی شامگاه یکشنبه در جلسه هم اندیشی تدوین برنامه سوم شهر تهران که در برج میلاد برگزار شد افزود: به همین دلیل تاکنون مدیریت یکپارچه شهری شکل نگرفته است.
وی با بیان اینکه در تدوین برنامه اسناد بالادستی باید مورد توجه قرار گیرد اظهارداشت: برای تعیین اولویت ها و تمرکز بر آنها رویکردهایی بر مبنای نیازسنجی تعریف شد؛ بر این اساس مسائلی از جمله حمل و نقل، ترافیک، آلودگی هوا، تاب آوری، بافت تاریخی، آسیب های اجتماعی، عدالت در زیرساخت ها و درآمدهای پایدار برای شهر تهران مطرح شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 5 ساعت و 10 دقیقه پیش
عناوین روزنامه های خراسان رضوی در 29 مرداد

عناوین روزنامه های خراسان رضوی در 29 مرداد * روزنامه شهرآرا:
این روزنامه در تیتر نخست خود نوشت: توسعه فرودگاه مشروط شد.
عکس نخست روزنامه شهرآرا نیز با عنوان 'کمربند میلیاردی روی میز دادستان کل'، تصویری از نشست خبری استاندار خراسان رضوی به مناسبت هفته دولت است.
* روزنامه قدس:
این روزنامه عبارت 'نوبت عزل و افشای مدیران دو تابعیتی' را به عنوان تیتر نخست منتشر کرد.
عکس نخست روزنامه قدس هم با عنوان 'کشتی چراغ اول را روشن کرد'، تصویری از قهرمانان مدال آور کشتی در بازی های آسیایی است.
* ویژه نامه استانی روزنامه قدس: ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 5 ساعت و 21 دقیقه پیش
کاش دادستان توجه می کرد

کاش دادستان توجه می کرد روزنامه اعتماد در یادداشتی به قلم نعمت احمدی، آورده است: برابر اصل 162 قانون اساسی، رییس دیوان عالی کشور و دادستان کل کشور که باید مجتهد عادل و آگاه به امور قضایی باشند، توسط رییس محترم قوه قضاییه با مشورت قضات دیوان عالی کشور برای مدت 5 سال انتخاب می شوند لذا پست دادستانی کل کشور پستی انتصابی است. در قانون اساسی سال 1358 یعنی قانون اساسی قبل از بازنگری، انتخاب رییس دیوان عالی کشور و دادستان کل به شیوه دیگری بود، نصب این دو مقام برعهده رهبری بود که با مشورت قضات دیوان عالی کشور آنها را برای مدت 5 سال به این سمت منصوب می کردند که در بازنگری قانون اساسی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 5 ساعت و 21 دقیقه پیش
ادامه بارش ها در نوار شمالی کشور تا فردا

ادامه بارش ها در نوار شمالی کشور تا فردا مسعود حقیقت روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: طبق پیش بینی های صورت گرفته بارش های خوبی در نوار شمالی کشور رخ داد و اکنون نیز در استان های اردبیل و گلستان شاهد بارش باران هستیم.
وی اظهار داشت: امروز نیز در استان های گیلان ، مازندران ، گلستان و خراسان شمالی شاهد بارش باران خواهیم بود که در استان های گلستان و نواحی شرقی استان مازندران و خراسان شمالی با رعد و برق و در برخی مناطق با بارش شدید باران همراه خواهد بود.
حقیقت ادامه داد: در نوار شمالی استان های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی به ویژه شهرهای شمالی این استان ها بارش های پراکنده همراه با رعد و برق پیش بینی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 5 ساعت و 21 دقیقه پیش
اتحاد درونی شود نه نمادین

اتحاد درونی شود نه نمادین روزنامه ایران در یادداشتی به قلم مرتضی حاجی رئیس شورای مرکزی حزب پیشروی اصلاحات، نوشت: چنددستگی که به زیان ملت است، اما سود آن بی واسطه به جیب دشمنان خارجی می رود؛ بخصوص به جیب امریکا که تصمیم دارد به امنیت، اقتصاد، فرهنگ و کیان و موجودیت ما حمله کند. در چنین شرایطی بدیهی است که هرچه انسجام درونی بیشتر شود و ملت یکپارچه تر و مصمم تر پشت دولت و رهبران جامعه قرار بگیرند و هرچه از رهبران به جای صداهای ناهمگون، صدایی واحد شنیده امکان مقاومت و مقابله با دسیسه های تدارک دیده شده برای ایران افزایش می یابد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 5 ساعت و 21 دقیقه پیش
هدف گروه اقدام ایران جنگ روانی است

هدف گروه اقدام ایران جنگ روانی است شیرین هانتر نویسنده و استاد روابط بین الملل و تاریخ جهان اسلام دانشگاه جورج تاون روز دوشنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود دولت ترامپ می خواهد در دل مردم و مسئولان ایران ترس ایجاد کند و اساسا جنگ روانی، یک ضلع مهم از برنامه فشار همه جانبه آمریکا به ایران است.
وی با تاکید بر ضرورت دیپلماسی عمومی در مرحله کنونی اظهار کرد: ایران می تواند با اعلام شرط های خودش برای مذاکره مانع از بازی تبلیغاتی آمریکا درباره مخالفت جمهوری اسلامی با گفت وگو شود.
هانتر درباره راه انداختن گروه اقدام ایران در وزارت خارجه آمریکا افزود: به نظر من گروه اقدام ایران بیشتر جنبه نمادین دارد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 5 ساعت و 21 دقیقه پیش
به جای توبه از برجام، بابت طلبکاری از نظام توبه کنیم

به جای توبه از برجام، بابت طلبکاری از نظام توبه کنیم باید استغفار کنیم و بگوییم خدایا غلط کردیم؛ ما را ببخش که به برجام و مذاکره با دشمنان دل خوش کرده بودیم؛ ما را ببخش که به اروپایی ها دل خوش کرده ایم! حتی برخی به روسیه و چین دل بسته اند؛ آنها هم اشتباه می کنند؛ آیا فکر می کنند آنها ما را دوست دارند؟ کسانی که واقعا ما را دوست دارند همین خدا و اولیای الهی هستند. این جملات بخشی از اظهارات آیت الله محمد تقی مصباح یزدی، رییس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) در شب شهادت امام جواد (ع) است که در آن اذعان داشتند ما باید بابت مذاکره با امریکا و همچنین توافق برجام به درگاه حضرت حق توبه کنیم و این در حالی است که مخاطب سخنان آیت الله مشخص نیست زیرا ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 5 ساعت و 21 دقیقه پیش
خوابگاه دختران علوم پزشکی زنجان به داخل شهر منتقل نشده است

خوابگاه دختران علوم پزشکی زنجان به داخل شهر منتقل نشده است دکتر مهران محسنی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: یکی از معضلات دانشگاه علوم پزشکی زنجان این است که ستاد مرکزی در داخل شهر واقع شده و همین مساله موجب عدم دسترسی دانشکده های مستقر در مجموعه گاوازنگ شده است.
وی اظهار داشت: بر این اساس این معاونت از سال گذشته برای ساماندهی خوابگاه دانشجویی پسران که در داخل شهر ساکن هستند، رایزنی هایی با دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان برای اختصاص و اجاره یک بخش از خوابگاه دانشجویی را انجام داده است.
این مسئول خاطرنشان کرد: پس از کسب موافقت های لازم از سوی دانشگاه آزاداسلامی بخشی از خوابگاه دانشجویی این دانشگاه برای اسکان پسران در نظر ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 5 ساعت و 31 دقیقه پیش
کشاورزان آمریکایی بازنده جنگ تجاری پکن - واشنگتن

کشاورزان آمریکایی بازنده جنگ تجاری پکن - واشنگتن به گزارش ایرنا بازار محصولات کشاورزی چین، یکی از حوزه هایی است که به دلیل اعمال تعرفه پکن بر واردات کالا از آمریکا، از محصولات این کشور خالی شده است و به جای آن کشاورزان روسی خود را برای ورود به این بازار بزرگ آماده می کنند.
چین و روسیه در حال تحکیم روابط خود برای مقابله با آمریکا هستند که با تعرفه های سنگین و تحریم ها با هر دو کشور درگیر شده است مهمترین توافق دو کشور واگذاری هزاران هکتار زمین زراعی از سوی روسیه به کشاورزان چینی است.
چین در پی اعمال تعرفه های سنگین آمریکا، ورود دانه های روغنی از آن کشور را بشدت محدود کرده در صورتی که به آن نیاز زیادی دارد همین موضوع باعث شده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 5 ساعت و 31 دقیقه پیش
بطحایی و خطر استیضاح

بطحایی و خطر استیضاح به گزارش گروه اطلاع رسانی ایرنا، با پیروزی حسن روحانی در انتخابات 29 اردیبهشت 1396 و انتخاب مجدد او به عنوان رییس دولت دوازدهم، گمانه زنی های زیادی درباره افراد کابینه دوم روحانی مطرح شد. وی در این مدت با استفاده از مشورت کارگروه هایی که تعیین کرده بود و سابقه مدیریتش، با آرامش تلاش کرد اشخاصی را به مجلس معرفی کند که از نظر او می توانند مسیر درست پیش گرفته شده در دولت یازدهم را ادامه داده و نواقص دولت قبل را در دولت آینده برطرف کنند. سید محمد بطحایی به عنوان گزینه پیشنهادی دولت دوازدهم برای تصدی وزارت آموزش و پرورش به مجلس شورای اسلامی معرفی شد.
** پیشینه اجرایی سیدمحمد بطحایی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 5 ساعت و 31 دقیقه پیش
دولت و تأمین اجتماعی از طرح تحول سلامت جا ماندند

دولت و تأمین اجتماعی از طرح تحول سلامت جا ماندند دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در گفتگو با اطلاعات مشکلات ساختاری این وزارتخانه، دلایل موفق نبودن طرح تحول سلامت، عدم اجرای راهنماهای بالینی، ناکارآمدی بیمه ها، اثرات تحریم بر دارو، ملزومات و تجهیزات پزشکی، ورشگستگی بخش خصوصی، تحول در آموزش پزشکی و شکاف بین مردم و پزشکان را تشرح کرد.
دکتر هاشمی در این گفتگو همچنین ازویژه خواری بیش از 40 نهاد وزارتخانه از محل بیت المال برای استفاده از بیمه های خاص انتقاد کرد و خواستاررسیدگی به شکایات مردم از پزشکان در دادگاه های عمومی به جای دادگاه های ویژه سازمان نظام پزشکی شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 5 ساعت و 31 دقیقه پیش
امیدواری معاون وزیر ورزش به تداوم موفقیت کاروان ایران

امیدواری معاون وزیر ورزش به تداوم موفقیت کاروان ایران به گزارش خبرنگار اعزامی، ژاله فرامرزیان کسب طلاهای کشتی ایران در نخستین روز این رودیداد را به فال نیک گرفت و افزود: به موفقیت های روز افزون کاروان ورزشی ایران در ادامه این رقابت ها خوش بین و امیدواریم.
معاون وزیر ورزش و جوانان پس از بازدید از دهکده ورزشکاران شرایط آنها را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: شرایط خوبی بر تیم ها حاکم است اما در شهرهای حومه و پالمبانگ مشکلاتی از سوی میزبان وجود دارد.
فرامرزیان در عین حال از سفر وزیر ورزش و جوانان طی هفته آینده به اندونزی محل برگزاری این رویداد خبرداد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 5 ساعت و 31 دقیقه پیش
چرا ریاست فرهاد رهبر شیرین نبود؟

چرا ریاست فرهاد رهبر شیرین نبود؟ علی اکبر ولایتی در مراسم معارفه محمدمهدی طهرانچی به مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه آزاد، بزرگ ترین دانشگاه حضوری جهان است. اگر چنین باشد، بزرگترین دانشگاه حضوری در جهان می تواند در همه بخش های داخلی موثر باشد و چه بسا تاثیری منطقه ای داشته باشد. دانشگاهی که در دورترین نقاط کشور زمینه تحصیلات عالی را فراهم کرد. بزرگترین دانشگاه در جهان می تواند به این مفهوم هم اشاره داشته باشد که اعوجاج و انحراف از مسیر طراحی شده ممکن است تاثیری کاهنده در جامعه داشته باشد، همچنان که تاثیر مثبت آن قطعی خواهد بود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 5 ساعت و 31 دقیقه پیش
فرش سفیر فرهنگی ایران است

فرش سفیر فرهنگی ایران است ژیلا رسام عرب زاده مدرس فرش و فرزند پدر فرش نوین ایران در مراسم رویداد هنری تهران در گفتگو با خبرنگار ایرنا گفت: فرش ایرانی یکی از مهمترین سفیران فرهنگی ایران در جهان است که همانند گوهری جاودان در دنیا می درخشد و توانایی ایجاد اشتغال پایدار و ارز آوری برای کشور را دارد.
رسام در مورد سلیقه مخاطب فرش افزود: جوانان به دنبال طرح های جدید هستند، درحالی که فرش های دستبافت از سالیان گذشته همچنان به طرح های لچک ترنج محدود شده و همین نبود تنوع در طرح ها سبب شده است در برخی موارد افراد به فرش های غیرایرانی گرایش پیدا کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 5 ساعت و 31 دقیقه پیش
شفافیت رأی در پارلمان

شفافیت رأی در پارلمان امروز در مجلس یک فوریت طرحی بررسی خواهد شد که قرار است همین موضوعات را روشن کند؛ طرح الحاق دو تبصره به ماده 119 قانون آیین نامه داخلی مجلس. طرحی که تهیه کنندگانش آن را طرح شفافیت رأی نمایندگان می خوانند. آذرماه سال گذشته این طرح را 38 نماینده تقدیم هیأت رئیسه کرده بودند. نمایندگانی که در رأس آنها محمدجواد فتحی، طراح این طرح بود که اعتقاد دارد: مسئولیت نمایندگی بدون شفاف بودن رأی برای موکلان معنا نمی دهد.
طرح شفافیت رأی نمایندگان قرار است 2 تبصره را به ماده 119 آیین نامه داخلی مجلس الحاق کند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 5 ساعت و 40 دقیقه پیش
خرده فروشان مواد مخدر در تایباد دستگیر شدند

خرده فروشان مواد مخدر در تایباد دستگیر شدند سرهنگ علی اکبر قربانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پلیس مبارزه با مواد مخدر در چندین عملیات ضربتی ضمن پاکسازی سه پاتوق، 10 خرده فروش و پنج معتاد پرخطر را شناسایی و بازداشت کرد و در این چارچوب یک کیلوگرم تریاک، 15 کیلوگرم حشیش و 560 گرم شیره و سوخته تریاک کشف و ضبط شد.
وی ادامه داد: از ابتدای امسال تاکنون 100 خرده فروش مواد مخدر و معتاد در تایباد دستگیر و در همین ارتباط 30 دستگاه موتورسیکلت توقیف شده است.
فرمانده انتظامی تایباد همچنین از کشف سه و نیم کیلوگرم تریاک از یک دستگاه خودروی 206 در جاده تایباد - تربت جام و بازداشت یک متهم در این ارتباط خبر داد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 5 ساعت و 40 دقیقه پیش
زنان از وجود بعضی قوانین اصلا خبر ندارند

زنان از وجود بعضی قوانین اصلا خبر ندارند او که عضو کمیسیون آموزش مجلس هم هست، بر مسائل آموزشی و تربیتی مربوط به حوزه زنان تاکید زیادی دارد و در تمام حرف هایش تقریبا می توان فهمید که باورش این است که اگر آموزش را از مدارس و کودکی آغاز کنیم، می توانیم همه چیز را درست کنیم.
عضو فراکسیون امید مجلس می گوید فراکسیون زنان باید پیگیر تمام مطالبات زنان باشد و این مطالبات هم باید در سطح ملی پیگیری شود. برنامه ما این است که در هر حوزه، نماینده وزارتخانه را به مجلس دعوت کنیم و مشکلات مربوط به آن حوزه بررسی شده و برایش راهکار ارایه شود. بعد از مدتی هم دوباره به بررسی میزان پیشرفت و کاهش مشکلات می پردازیم تا ببینیم چقدر به راهکارها عمل شده ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 5 ساعت و 41 دقیقه پیش
رئیس جمهور اندونزی دومین طلای میزبان را گرفت

رئیس جمهور اندونزی دومین طلای میزبان را گرفت به گزارش ایرنا؛ دومین روز رقابت های ووشوی بازی های آسیایی 2018، امروز (دوشنبه) در سالن جیکسبو در حال برگزاری است و در نوبت صبح، تالوکاران به اجرای فرم می پردازند.
رقابت های فرم تای چی در حالی برگزار شد که جوکو ویدودو رئیس جمهور اندونزی در میان تشویق بی امان تماشاگران و همچنین تدابیر امنیتی ویژه وارد سالن شد.
او با بر تن داشتن لباس ورزشی به سالن آمد و برای دقایق زیادی عکاسان، تماشاگران و حتی مسئولان برگزاری در حال تصویر برداری از مرد اول کشور اندونزی بودند.
با حضور وی در سالن لیدسول تالوکار کشور میزبان در تای چی به اجرای فرم پرداخت و هرچند نمایش نسبتا خوبی داشت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 5 ساعت و 41 دقیقه پیش
افت بازار سکه و ارز

افت بازار سکه و ارز از بازار طلا هم خبر رسیده که در تهران و بسیاری از شهرستان ها خرید و فروش مصنوعات طلا در حد صفر است و بسیاری از واحدها به دلیل رکود و کاهش قدرت خرید مردم تعطیل شده اند.
بر اساس آمار منتشر شده در روز گذشته دو میلیون و 575 هزار قطعه سکه پیش فروش قطعی به خریداران تحویل داده شد و در صورتی که سود هر قطعه را دو میلیون و 311 هزار تومان محاسبه کنیم، یعنی حدودا شش هزار میلیارد تومان سود توزیع می شود. به گزارش مهر، در راستای اجرای سیاست بانک مرکزی، در مجموع حدود هفت میلیون و 600 هزار قطعه سکه در سررسیدهای یک ماهه، سه ماهه، شش ماهه، 9 ماهه ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 5 ساعت و 41 دقیقه پیش
مطالبه گری سمن ها موجب بهبود وضعیت محیط زیست می شود

مطالبه گری سمن ها موجب بهبود وضعیت محیط زیست می شود به گزارش ایرنا، مریم بیدخام یکشنبه شب در کارگاه روشهای نوین تسهیلگری غیر دولتی در حوزه محیط زیست که در سالن جلسات جهاد کشاورزی قزوین برگزار شد،سمنها را پل ارتباطی بین دولت و عموم مردم دانست و بر ضرورت افزایش تعامل مدیران ادارات با آنها در راستای افزایش سرمایه اجتماعی تاکید کرد.
وی با تاکید بر اینکه امروزه ضرورت حفظ و حراست محیط زیست به عنوان محور توسعه بر کسی پوشیده نیست، اضافه کرد: تشکل های مردم نهاد حامیان و حافظان ارزشهای فرهنگی هستند و شعار ما باید این باشد که همه 80 میلیون نفر ایرانی می توانند محیط بان باشند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 5 ساعت و 50 دقیقه پیش
جهانگیری: شکل گیری کامل بازار ثانویه ارز نیازمند زمان است

جهانگیری: شکل گیری کامل بازار ثانویه ارز نیازمند زمان است اسحاق جهانگیری در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار اقتصادی ایرنا درخصوص بالا بودن نرخ ارز در سامانه نیما و همچنین پایین بودن عرضه پتروشیمی ها در این سامانه اظهار داشت: عرضه ارز در بازار ثانویه، فقط منحصر به پتروشیمی ها نیست، بلکه بخش های دیگری نظیر فرآورده های نفتی، میعانات گازی، گاز و سایر صادرات غیرنفتی نیز به عرضه آن می پردازند و بر این اساس با حجم بزرگی از بازار مواجهیم.
معاون اول رییس جمهوری بیان داشت: اکنون از نظر عرضه، ارز هیچ مشکلی وجود ندارد و عرضه زیادی انجام شده، اما تقاضا برای آن کم است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 5 ساعت و 50 دقیقه پیش
تاخت و تاز راکبان مرگ

تاخت و تاز راکبان مرگ به گزارش ایرنا، هر روز از طریق رسانه ها و جراید اخباری از حوادث رانندگی منتشر می شود که در میان کشته شدگان و مجروحین این حوادث راکبان موتورسیکلت صدرنشین هستند.
براساس آمار 10 ساله ستاد دیه کشور، از سال 85 حدود 55 هزار نفر در تصادف با موتورسیکلت جان باخته اند که این تعداد 25 درصد مجموع تلفات رانندگی کشور در این مدت است.
همچنین طبق اعلام سازمان پزشکی قانونی کشور، بیش از 75 درصد افرادی که به دلیل رانندگی با موتورسیکلت جان خود را از دست داده اند، کمتر از 40 سال داشته و 25 درصد تصادفات موتورسیکلت سواران منجر به مرگ شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 5 ساعت و 51 دقیقه پیش
مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه یکشنبه تا صبح دوشنبه

مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه یکشنبه تا صبح دوشنبه اخبار داخلی
**********
* تهران- ایرنا- حضرت آیت الله خامنه ای در حکمی امیر سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده را به فرماندهی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران منصوب کردند.
* تهران- ایرنا- رئیس جمهوری گفت: با توجه به اعلام وصول طرح استیضاح وزیر امور اقتصادی و دارایی در مجلس شورای اسلامی، عملکرد این وزارتخانه را در شرایط خطیر کنونی و انباشت مسائل مزمن اقتصادی سال های قبل، عملکردی مثبت و قابل قبول ارزیابی کرد.
* تهران- ایرنا- وزیر امور خارجه ایران در گفت و گو با شبکه خبری سی ان ان با اشاره به اینکه آمریکا معتاد به تحریم کردن است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 6 ساعت و 1 دقیقه پیش
اقدامات استرالیا برای مقابله با بدترین خشکسالی نیم قرن اخیر

اقدامات استرالیا برای مقابله با بدترین خشکسالی نیم قرن اخیر به گزارش روز دوشنبه ایرنا از رسانه های استرالیایی، ایالت ها و شهرهای مختلف این کشور به ویژه نیو ساوت ولز، کوئینزلند، ویکتوریا، در ماههای تابستان سال جاری گرمترین دما را نسبت به نیم قرن سال اخیر تجربه کردند.
طبق گزارش رسانه های این کشور جریانات خشک آب و هوایی سبب شده که تا بخش های مختلف این کشور با افزایش 4 تا 5 درجه گرما نسبت سال قبل در بخش های روبه رو باشد.
طبق این گزارش گرمای بی سابقه در مناطق شمالی، مرکز و شرق استرالیا تاکنون خسارت های زیادی به مزارع کشاورزی، مراتع و دام های این کشور زده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 1 دقیقه پیش
مرگ طبقه متوسط

مرگ طبقه متوسط ماراتن افزایش قیمت کالاهای مصرفی چندی است شروع شده . شتاب افزایش قیمت ها در حال پیشی گرفتن از اقشار متوسط درآمدی است و تاب مقاومت در برابر هجمه های سنگین قیمتی را از کف داده است.
اگر تا پیش از این اقشار مختلف درآمدی به سه دسته اقشار بالا، متوسط و ضعیف تقسیم می شدند، امروز دیگر این سه دسته در قالب دو دسته اقشار بالا و پایین درآمدی جا خوش کرده است و سیل به زیر کشاندن اقشار متوسط به سمت اقشار ضعیف درآمدی در حال فراگیر شدن است.
**افزایش فواصل دهک های درآمدی
امروز دیگر به وضوح شاهد تصویر تفکیک های گسترده در دهک های مختلف درآمدی هستیم ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 6 ساعت و 1 دقیقه پیش
پیغام خطا: خطا

پیغام خطا: خطا ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 1 دقیقه پیش
شب طوفانی عرفات؛ خلوتی در ازدحام میلیونی

شب طوفانی عرفات؛ خلوتی در ازدحام میلیونی خداوند ابتدا آدم را به این نقطه فراخواند؛ جبرئیل او را با خود به عرفات آورد؛ برای توبه ؛ اما جبرئیل آنجا به آدم چیزهایی آموخت و آدم گریه کرد؛ گریه که نه، زار زد.
جبرئیل، ابراهیم را هم به اینجا آورد ، در میان کوه های عرفات ، به او نیز چیزهایی آموخت، طوری که ابراهیم در جواب گفت'عرفت'؛ شناختم، شناختم.
و محمد (ص) آخرین پیامبر و فرستاده خداوند برای آدمیان نیز بر اساس روایات اسلامی، آخرین سوره قرآن را در همین صحرای عرفات دریافت کرد و در چنین روزی (عرفه) سخنانی در اجتماع بزرگی از حجاج بیان کرد: ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: مذهبی انتشار : 6 ساعت و 1 دقیقه پیش
تأمل حقوقی درباره تجمع طلاب

تأمل حقوقی درباره تجمع طلاب روزنامه ایران در یادداشتی به قلم بهمن کشاورز حقوقدان، آورده است: درباره این تجمع چند نکته به شرح زیر قابل تأمل است:
اینکه راهپیمایی و تجمع محتاج کسب اجازه قبلی از وزارت کشور هست یا نیست و اصل 27 قانون اساسی را چگونه باید تفسیر و اجرا کرد، سال هاست که محل بحث بوده است. به هر حال صرف نظر این که نظر شخصی بنده در این مورد چه باشد، مسلم این است که مقامات مسئول و به اصطلاح حاکمیت بر این اعتقاد هستند که برای راهپیمایی و تجمع باید از وزارت کشور تحصیل اجازه شود.
بنابراین در مورد هر تجمعی- بویژه اگر در آن مسائل بحث انگیزی مطرح شود- اولین پرسش این است که آیا مجوز داشته یا نه؟ اگر مشخص شود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 1 دقیقه پیش
تلاش برای رفع یک ابهام!

تلاش برای رفع یک ابهام! قانون منع به کارگیری بازنشستگاه به تایید شورای نگهبان هم رسید و اکنون حساسیت ها برای خالی کردن پست های اجرایی از سوی بازنشستگان بیش از پیش شده است.
یکی از این پست های مهم و کلیدی، شهرداری تهران است که در هفته های اخیر بسیار درباره بازنشسته بودن یا نبودن متصدی آن صحبت شده است.
محمد علی افشانی که چندماهی است بر صندلی شهرداری تهران تکیه زده و اصلاح طلبان شورای شهر تهران بسیار امیدوار به ثبات حضور او در مدیریت شهری برای نیل به اهداف خود هستند، اکنون زیر ذره بین افکار عمومی قرار گرفته تا تکلیف بازنشسته بودن یا نبودن او را بدانند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 6 ساعت و 11 دقیقه پیش
اگر با دنیا مذاکره کرده بودیم مشکلات امروز را نداشتیم

اگر با دنیا مذاکره کرده بودیم مشکلات امروز را نداشتیم خانواده آقای هاشمی هرکدام در این کشور جایگاه ویژه ای دارند و این وضعیت را به نوعی مدیون زحمات و فعالیت های آیت ا... هاشمی در قبل و بعد از انقلاب هستند. محمد هاشمی که برادر کوچک تر آیت ا... است فعالیت های گسترده ای را در نظام جمهوری اسلامی برعهده داشته که ریاست سازمان صدا و سیما، عضویت در مجمع تشخیص مصلحت نظام و همچنین ریاست دفتر رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام از جمله آن ها بود.
محمدهاشمی در این سال ها فعالیت های خاص سیاسی ندارد و به نظر می رسد سعی دارد تا بدون مناقشه به زندگی ادامه دهد. وی این روزها در یک مرکز تحقیقاتی فعال است و با اندکی تامل درپاسخگویی ها به سوالات می توانیم درک کنیم که ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 11 دقیقه پیش
ساز مان های مردم نهاد دولتی!

ساز مان های مردم نهاد دولتی! این اساس کار سازمان های مردم نهاد شکل قرار گرفت و در دهه اخیر بیش از گذشته این موضوع محقق شد. 14هزار سمن در سراسر کشور در حوزه های گوناگون فعالیت می کنند اما این تمام ماجرا نیست، آن ها بدون حمایت هیچ حرفی برای گفتن نداشتند و بسیاری از این سازمان ها پس از مدتی کارایی اولیه خود را از دست دادند.
اگر سمن ها که مخفف عبارت سازمان های مردم نهاد است را به دو بخش خوب و بد تقسیم کنیم، که البته بد به معنای ضد اجتماع بودن آن نیست و بیشتر معطوف به عملکرد آن ها می شود، می توان به طریق صحیحی آن ها را طبقه بندی کرد و از آن سمن ها که قابلیت بالاتری دارند، استفاده های بهینه ای کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 6 ساعت و 11 دقیقه پیش
دانشگاه علوم پزشکی تبریز 100 اختراع ثبت کرد

دانشگاه علوم پزشکی تبریز 100 اختراع ثبت کرد دکتر ابوالقاسم جویبان روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: کمیته تحقیقات در مورد تحقیقات بنیادی و نظری، بیشتر با تعداد مقالات ارزشیابی و تحقیقات کاربردی و توسعه ای با تعداد مقالات و محصول و ثبت اختراع بررسی می شود.
وی با بیان اینکه کیفیت مقالات نیز مورد بررسی قرار می گیرد، افزود: عمده ترین شاخص آن مربوط به اچ ایندکس است که شامل محققان، موسسه ها و تیم های تحقیقاتی است.
جویبان ادامه داد: وقتی اچ ایندکس فردی و موسسه ای 10 می باشد به این معنی است که آن فرد یا موسسه 50 مقاله دارد که در 50 سایت درج شده است و تعداد ارجاعات به تعداد مقالات ربطی ندارد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 6 ساعت و 20 دقیقه پیش
تیرانداز ایران در یک قدمی مدال قرار گرفت

تیرانداز ایران در یک قدمی مدال قرار گرفت به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا؛ نکونام که روز گذشته در ماده میکس تفنگ 10 متر همراه با نجمه خدمتی از راهیابی به فینال بازماند، امروز (دوشنبه) خوش درخشید و در رشته تفنگ بادی 10 متر انفرادی توانست در جمه 6 نفر راه یافته به فینال قرار بگیرد.
دیگر نماینده ایران امیرسیاووش ذوالفقاریان که اولین حضور خود در این رویداد مهم را تجربه می کرد در رده دوازدهم قرار گرفت و حذف شد.
در این بخش، 2 نماینده چین و 2 تیرانداز از هند، و نمایندگان ایران و چین تایپه راهی فینال شدند و تا ساعاتی دیگر برای کسب مدال به مصاف یکدیگر می روند.
ورزشی**3783**
ارتباط با سردبیر newsroom@irna.ir ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 6 ساعت و 21 دقیقه پیش
پشت پرده طولانی شدن صف های بنزین در سیستان و بلوچستان

پشت پرده طولانی شدن صف های بنزین در سیستان و بلوچستان به گزارش ایرنا، این روزها صف های طولانی بنزین در شهرهای سیستان و بلوچستان به صحنه ای عادی اما غیرعادی تبدیل شده است که به ادعای برخی افراد به ویژه شایعه پراکنی قاچاقچیان این صفها نتیجه تحریم های جدید و کاهش سهمیه سوخت است اما شواهد حاکی از آن است که هیچ مشکل و کمبودی در تامین و توزیع سوخت به جایگاهها وجود ندارد و عامل اصلی تشکیل این صف ها سودجویی برخی افراد و قاچاقچیان سوخت است که می خواهند از آب گل آلود ماهی بگیرند.
این شرایط در همه شهرهای سیستان و بلوچستان مشاهده می شود به گزارش خبرنگار ایرنا این روزها در شهرهای مسافرپذیر استان مانند چابهار اکثر مسافران برای تأمین سوخت با مشکل مواجه ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 21 دقیقه پیش
تاملی بر کارنامه 40 ساله وزرای آموزش و پرورش

تاملی بر کارنامه 40 ساله وزرای آموزش و پرورش به گزارش گروه اطلاع رسانی ایرنا، با گسترش علوم مختلف و پیشرفت های صنعتی توجه به آموزش و پرورش امری فراگیر و جهانی شده به گونه ای که یکی از شاخص های مهم رشد هر جامعه ای را وسعت دامنه وظایفی می دانند که آموزش و پرورش آن بر عهده گرفته است.
آموزش و پرورش به صورت امروزی در ایران قدمتی بیش از صدساله دارد، تعلیم و تربیت در سال های قبل از پیروزی انقلاب در دسترس افراد محدودی بود که وقت و پول لازم برای گذراندن مقاطع تحصیلی را داشتند. با پیروزی انقلاب اسلامی تحولی عظیم در سیستم آموزشی کشور به وجود آمد و با سرعت زیاد سیستم آموزشی به تمام نقاط دوردست نیز راه یافت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 21 دقیقه پیش
وزیر خارجه آمریکا به زودی به کره شمالی می رود

وزیر خارجه آمریکا به زودی به کره شمالی می رود به گزارش ایرنا از شینهوا، بولتون یکشنبه شب به وقت محلی در مصاحبه با یک شبکه تلویزیونی آمریکایی افزود: زمان دقیق سفر وزیر امور خارجه آمریکا به پیونگ یانگ معلوم نیست اما پیش بینی می شود در این سفر با 'کیم جونگ اون' رهبر کره شمالی دیدار کند.
مشاور امنیت ملی آمریکا با اشاره به اینکه خلع سلاح شبه جزیره برای آمریکا خیلی مهم است گفت: این سفر به منظور قانع کردن 'کیم جونگ اون' رهبر کره شمالی برای پیشبرد برنامه خلع سلاح هسته ای شبه جزیره انجام می شود.
پمپئو تا کنون سه بار به کره شمالی سفر و دو بار نیز با رهبر آن کشور دیدار و گفت و گو کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 6 ساعت و 30 دقیقه پیش
برداشت منابع معدنی بر اساس قانون باشد

برداشت منابع معدنی بر اساس قانون باشد به گزارش خبرنگار ایرنا ، فرهاد دلق پوش عصر یکشنبه در دیدار با فرماندار و جمعی از مسئولان شهرستان آستانه اشرفیه، منابع معدنی را تجدید ناپذیر دانست و با بیان اینکه مصالح موجود در بستر رودخانه سفیدرود، مناطق جلگه ای و رودخانه های گیلان محدود است، اظهار داشت: بسیاری از پروزه های عمرانی نیازمند استفاده از منابع و مصالح همچون شن و ماسه رودخانه ای هستند که نیاز است با دقت بیشتری نسبت به برداشت آنها اقدام کنیم.
وی با تصریح اینکه با توجه به محدودیت معادن رودخانه ای نمی توان جوابگوی نیاز همه بخش ها بود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 31 دقیقه پیش
افکار عمومی را با پیش بینی واقع بینانه هدایت کنیم

افکار عمومی را با پیش بینی واقع بینانه هدایت کنیم گزارش روابط عمومی استانداری گیلان به ایرنا حاکیست علی اصغر جمشیدنژاد در نشست هم اندیشی جانشینان شورای پدافند غیرعامل شهرستان های گیلان، برداشت دقیق نسبت به پدیده های محیطی را ضروری دانست و افزود: وقایع محیطی را به درستی تحلیل و با اقدامات پیشگیرانه در جهت رفع مسائل و مشکلات تلاش کنیم.
وی هر پدیده را از لحاظ تحلیلی متأثر از 2 عامل بیرونی و داخلی دانست و تصریح کرد: استکبار جهانی به عنوان عامل بیرونی، مجدانه در تلاش است تا خاورمیانه را به منطقه ای بحرانی تبدیل کرده و اظهارات مقامات سیاسی و نظریه پردازان این کشورها، گویای این مدعاست. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 6 ساعت و 31 دقیقه پیش
قضاوت 45 داور در رقابت های تکواندو بازی های آسیایی 2018

قضاوت 45 داور در رقابت های تکواندو بازی های آسیایی 2018 حافظ مهدوی داور المپیکی تکواندوی ایران با بیان این مطلب به خبرنگار اعزامی ایرنا گفت: در این پیکارها 45 داور از 35 کشور حضور دارند که 29 داور در دو بخش کیوروگی و پومسه قضاوت می کنند و 16 داور فقط در پومسه حضور دارند. من و حسین حسین زاده داوران ایرانی حاضر در این رویداد هستیم.
وی ادامه داد: حضور پومسه در این رقابت ها، حساسیت داوری ها را بالا برد و با توجه به اولین حضور این رشته در بازی های آسیایی، جلسات مختلف هماهنگی برگزار شد تا اعتراضی نداشته باشیم.
مهدوی در خاتمه تصریح کرد: حساسیت و کیفیت مسابقات تکواندو بازی های آسیایی بالاست و به همین دلیل اهمیت داوری در آن کمتر از المپیک نیست ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 6 ساعت و 50 دقیقه پیش
چهار گروه دامپزشکی بر ذبح دام قربانی در پلدختر نظارت می کنند

چهار گروه دامپزشکی بر ذبح دام قربانی در پلدختر نظارت می کنند رضا عسکری روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این گروه ها در سطح شهرستان پلدختر برای اطمینان از سالم بودن دام های قربانی و در جهت حفظ سلامت مردم و جلوگیری از انتقال بیماری های قابل انتقال از دام به انسان در روز عید قربان نظارت کامل دارند.
وی افزود: با توجه به اینکه بسیاری از بیماری های مشترک بین انسان و دام مانند تب کریمه کنگو که این روزها در کشور شایع است فاقد هرگونه علامت ظاهری در دام است و تماس با دام موجب انتقال به انسان می شود برای جلوگیری از شیوع این بیماریها بر ذبح دام های قربانی در روز عید قربان نظارت بهداشتی صورت می گیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 51 دقیقه پیش
برنده برنز بازی های آسیایی:در مسابقات جهانی جبران می کنم

برنده برنز بازی های آسیایی:در مسابقات جهانی جبران می کنم به گزارش روز دوشنبه خبرنگار اعزامی ایرنا، رضا اطری دیروز (یکشنبه) در وزن 57 کیلوگرم کشتی آزاد با پیروزی بر حریفی از کره جنوبی، نخستین مدال برنز کاروان ورزشی ایران در بازی های آسیایی جاکارتا را کسب کرد.
اطری درباره کسب مدال برنز این مسابقات گفت: کشتی در اوزان سبک آسیا بسیار دشوار شده است. می توانستم به فینال برسم اما متاسفانه با اشتباه داوری نشد. با این حال خوشحالم که دست پر به کشورم برمی گردم و شرمنده مردم عزیزمان نشدم. ان شاالله در مسابقات جهانی که 2 ماه دیگر برگزار می شود جبران خواهم کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 7 ساعت و 1 دقیقه پیش
شادی گمشده کجاست؟

شادی گمشده کجاست؟ دلیل این غمگین بودن چیست؟! آیا مسائل اقتصادی و سیاسی نقش دارند یا اینکه علاوه بر آن، ریشه در فرهنگ مردم دارد و زمانیکه این علل با هم تقارن پیدا می کنند این روحیه ناشاد جامعه محرز می شود.؟!
جدی ترین و مهمترین مسائل روز در کمترین زمان ممکن در قالب طنز ساخته می شوند و به اشتراک می گذاریم تا بخندیم و واقعیت را تلخ، تلخ زندگی می کنیم و مجازی می خندیم!
آیا عوامل فرهنگی اعم از جشن ها، رنگ ها و سنت های شادی متاثر از سرچشمه های قوی تری همچون علل سیاسی و به تبع آن اقتصادی هستند یا به تنهایی آنقدر قدرت دارند که فارغ از نظام های سیاسی عوامل فرهنگی باعث غمگینی و یا شادی در یک جامعه شوند؟ ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 7 ساعت و 11 دقیقه پیش
برجام بدون حضور آمریکا به حیات خود ادامه می دهد

برجام بدون حضور آمریکا به حیات خود ادامه می دهد به گزارش بامداد دوشنبه ایرنا، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در نخستین مصاحبه خود با رسانه های خارجی پس از خروج واشنگتن از برجام، با شبکه تلویزیونی سی ان ان آمریکا در این باره گفت و گو کرد.
ظریف در این گفت و گو با بیان اینکه آمریکا یک بیماری دارد و آن اعتیاد به تحریم کردن است، گفت: حتی در زمان دولت اوباما (رئیس جمهوری پیشین آمریکا) نیز ایالات متحده بر تحریم هایی که رفع نکرده بود بیشتر تاکید می کرد تا اعمال تعهدات خود در مورد تحریم هایی که رفع کرده بود.
براساس گزارش تارنمای سی ان ان ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 7 ساعت و 20 دقیقه پیش
برجام بدون آمریکا نیز به حیات خود ادامه می دهد

برجام بدون آمریکا نیز به حیات خود ادامه می دهد به گزارش بامداد دوشنبه ایرنا، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در نخستین مصاحبه خود با رسانه های خارجی پس از خروج واشنگتن از برجام، با شبکه تلویزیونی سی ان ان آمریکا در این باره گفت و گو کرد.
ظریف در این گفت و گو با بیان اینکه آمریکا یک بیماری دارد و آن اعتیاد به تحریم کردن است، گفت: حتی در زمان دولت اوباما (رئیس جمهوری پیشین آمریکا) نیز ایالات متحده بر تحریم هایی که رفع نکرده بود بیشتر تاکید می کرد تا تحریم هایی که حسب وظایف خود (در برجام) برداشته بود.
این خبر در حال تکمیل است...
شبد**9416**9122
ارتباط با سردبیر newsroom@irna.ir
تماس بی واسطه با مسئولین ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 8 ساعت و 21 دقیقه پیش
اصرار فتح بر تحریم غزه مغایر ادعای مخالفت با معامله قرن است

اصرار فتح بر تحریم غزه مغایر ادعای مخالفت با معامله قرن است به گزارش بامداد دوشنبه ایرنا به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، وی در حساب توئیتری خود افزود: غزه گروگان تحریم های جنبش فتح که به لحاظ فجیع بودن کمتر از محاصره غزه توسط رریم صهیونیستی نیست،باقی نخواهد ماند،
از آوریل 2017 تشکیلات خودگردان فلسطین یک سری مجازات های دسته جمعی را بر نوار غزه اعمال کرده که از جمله آنها کاهش 30 تا 50 درصدی حقوق کارمندان تشکیلات در غزه و بازنشسته کردن هزاران تن از آنان و نیز کاهش برق رسانی، تامین دارو و کمک های پزشکی است.
تشکیلات خودگردان علاوه بر این از ماه مارس گذشته مجازات هایی را علیه دو میلیون فلسطینی ساکن نوار غزه در نظر گرفته است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 8 ساعت و 31 دقیقه پیش
گسترش صنایع کوچک راهبرد مهم توسعه ایران

گسترش صنایع کوچک راهبرد مهم توسعه ایران به گزارش بامداد روز دوشنبه ایرنا، طی چند دهه اخیر با تغییر در ساختار صنعتی کشورها، رشد و گسترش صنایع کوچک و متوسط در راهبرد توسعه صنعتی از جایگاه خاصی برخوردار شده است.
با توجه به تجربه موفق کشورهای صنعتی، کارشناسان و سیاست گذاران اقتصادی معتقدند در کشورهای در حال توسعه صنایع کوچک و متوسط عامل مهمی برای توسعه اقتصادی هستند.
درصد بالایی از واحدهای صنعتی کشور، کوچک و متوسط هستند و بیش از نیمی از شاغلان بخش صنعت را در خود جای داده اند، این صنایع از اهمیت بسزایی برخوردار شده و می توانند نقشی اساسی در برنامه های آتی توسعه صنعتی و اقتصادی کشور داشته باشند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 8 ساعت و 41 دقیقه پیش
روابط پاکستان با همسایگان گسترش می یابد

روابط پاکستان با همسایگان گسترش می یابد به گزارش ببامداد دوشنبه ایرنا، 'عمران احمد خان نیازی' یکشنبه ش در گفت و گوی تلویزیونی با مردم پاکستان پس از تحلیف و معرفی اعضای کابینه، وعده داد که با انجام اصلاحات فراگیر در این کشور، رفاه بر مبنای اسلام را در زمینه های مختلف در این کشور توسعه می دهد.
وی درباره سیاست خارجی دولت جدید پاکستان گفت که این دولت بهترین روابط را با همه کشورهابه ویژه همسایگان خواهد داشت.
عمران خان تاکید کرد:پاکستان به صلح اعتقاد دارد و باور داریم که بدون صلح و امنیت، هیچ پیشرفت و توسعه ای محقق نمی شود.
ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 10 ساعت و 41 دقیقه پیش
روسیه فناوری جنگنده نسل پنجم خود را به هند می دهد

روسیه فناوری جنگنده نسل پنجم خود را به هند می دهد به گزارش بامداد دوشنبه ایرنا، یوری سلیوسار افزود: روسیه و هند آماده همکاری هستند و مذاکرات برای ساخت جنگنده نسل پنجم میان مقامات دو کشور در جریان است.
سلیوسار در واکنش به این پرسش که به نظر می رسد هندی ها به دنبال جایگزینی طرح دیگری هستند؟، افزود: اینطور نیست، دهلی نو از این پروژه خارج نشده اما پرسش های بسیاری برای آنها ایجاد شده است که روسیه به آنها پاسخ های قانع کننده ای داد.
این مقام شرکت هواپیماسازی روسیه با بیان اینکه این شرکت آماده انتقال اطلاعات خود به هندی ها است، مدعی شد که هیچ کشور دیگری این آمادگی را ندارد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 11 دقیقه پیش
11 نیروی امنیتی در انفجار بمب کویته پاکستان زخمی شدند

11 نیروی امنیتی در انفجار بمب کویته پاکستان زخمی شدند به گزارش بامداد دوشنبه ایرنا،تلویزیون 'جیو' پاکستان اعلام کرد که این بمب کنار جاده ای در مسیر حرکت نیروهای امنیتی منفجر شده است.
تاکنون فرد یا گروهی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است.
بر اساس این گزارش، نیروهای مسئول تامین امنیت با حضور در محل حادثه، به بررسی بیشتر آن پرداخته و زخمی های این انفجار نیز به بیمارستان منتقل شده اند.
به گزارش ایرنا، بیست و پنجم مرداد نیز، انفجار بمب در منطقه 'چمن' از توابع ایالت بلوچستان پاکستان، به زخمی شدن شش نیروی پلیس منجر شد.
در آن حمله تروریستی، بمب در یک دستگاه موتور سیکلت جاسازی شده بود و از راه دور منفجر شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 11 دقیقه پیش
سفر ایرانیان به خاور دور روسیه تسهیل شد

سفر ایرانیان به خاور دور روسیه تسهیل شد به گزارش بامداد دوشنبه ایرنا، دفتر مطبوعاتی وزارت توسعه مناطق شرق روسیه اعلام کرد: اتباع خارجی 18 کشور از جمله ایران که روادید الکترونی دریافت می کنند می توانند وارد همه فرودگاه های مناطق خاور دور (شرق روسیه) شوند.
این قانون علاوه بر ایران شامل اتباع الجزایر، بحرین، برونئی، هند، قطر، چین، کره شمالی، کویت، مراکش، مکزیک، امارات، عمان، عربستان، سنگاپور، تونس، ترکیه و ژاپن نیز می شود.
بر اساس این قانون، اتباع 18 کشور می توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی بخش کنسولی وزارت خارجه روسیه، مشخصات گذرنامه به همراه عکس خود را وارد کنند و نهایتا تا 30 روز بعد پاسخ درخواست روادید خود را دریافت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 11 ساعت و 51 دقیقه پیش
ترور شخصیت ها جزو توطئه های اصلی دشمنان علیه ایران است

ترور شخصیت ها جزو توطئه های اصلی دشمنان علیه ایران است حجت الاسلام سید جواد خاضع روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: رئیس جمهور رجایی و نخست وزیر باهنر در روز هشتم شهریور سال 1360 توسط منافقان به شهادت رسیدند.
وی افزود: ایران قربانی تروریسم است در حالی که آمریکا با کمک ابزار تبلیغاتی گسترده آن را حامی تروریسم معرفی کرده است.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: آمریکا با تمامی وجود از تروریست ها به ویژه گروهک تکفیری داعش حمایت می کند.
حجت الاسلام خاضع عنوان کرد: آیین بزرگداشت شهدای هشتم شهریور امسال به دلیل تقارن با عید غدیرخم یک روز زودتر در شهر یاسوج و دیگر نقاط کهگیلویه و بویراحمد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 12 ساعت و 20 دقیقه پیش
تقابل آنکارا و ریاض در سوریه

تقابل آنکارا و ریاض در سوریه به گزارش بامداد دوشنبه ایرنا، طرح تحولات جدید در ارتباط با مناطق شمال شرق سوریه از آنجا آغاز شد که عربستان اعلام کرد مبلغ یکصد میلیون دلار برای بازسازی مناطق آزاد شده از تصرف داعش اختصاص داده است.
به دنبال این خبر آمریکا اعلام کرد کشورهای حاضر در ائتلاف به رهبری واشنگتن در سوریه برای بازسازی این مناطق مبلغ 200 میلیون دلار اختصاص می دهند و دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا نیز انصراف این کشور را از اختصاص بسته 230 میلیون دلاری کمک به بازسازی این منطقه از سوریه ذکر کرد.
وی به دنبال این تصمیم با انتشار توئیتی در صفحه شخصی خود تاکید کرد که از این پس عربستان و سایر کشورهای ثروتمند منطقه ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 31 دقیقه پیش
پمپئو به پاکستان می رود

پمپئو به پاکستان می رود به گزارش بامداد دوشنبه ایرنا، تارنمای خبری روزنامه 'داون' پاکستان به نقل از منابع دیپلماتیک پاکستانی اعلام کرد:پمپئو هفته نخست ماه سپتامبر به منظور دیدار و گفت و گو با 'عمران خان' نخست وزیر جدید پاکستان و گفت و گو درباره موضوع های مربوط به منافع مشترک به اسلام آباد سفر می کند.
بر اساس این گزارش، پمپئو به احتمال زیاد، پنجم ماه سپتامبر (چهاردهم شهریورماه) به اسلام آباد سفر کرده و این دیدارنخستین سفر یک مقام مطرح خارجی برای دیدار با نخست وزیر جدید پاکستان است.
منابع آگاه به این رسانه گفتند که در سفر پمپئو به اسلام آباد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 41 دقیقه پیش
شب شعر و خاطره شهدای بخش مرکزی املش برگزار شد

شب شعر و خاطره شهدای بخش مرکزی املش برگزار شد به گزارش ایرنا حسن حسن نیا رئیس راویان دفاع مقدس استان گیلان یکشنبه شب در این مراسم به نقل خاطره هایی از دوران پرافتخار دفاع مقدس پرداخت و عیسی پژوهی از فرماندهان املشی هشت سال دفاع مقدس نیز خاطراتی از اوایل دفاع مقدس در شهر املش و نقش موثر مساجد بیان کرد.
محمدتقی ابوالحسن پور از شاعران املشی نیز دلاورمردی های رزمندگان را در قالب نظم برای حاضران قرائت کرد.
املش در 70 کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع شده و 230 شهید تقدیم انقلاب و نظام اسلامی ایران کرده و 2 شهید گمنام نیز در این شهرستان آرمیده است.
7291/2007
ارتباط با سردبیر newsroom@irna.ir ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 13 ساعت و 0 دقیقه پیش
اختلاف سردمداران صهیونیست درباره حمله به غزه

اختلاف سردمداران صهیونیست درباره حمله به غزه به گزارش بامداد دوشنبه ایرنا به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، روزنامه صهیونیستی 'یدیعوت آحرونوت' نوشت: بنت معتقد است که تسلیم لیبرمن در برابر جنبش مقاومت اسلامی (حماس) منجر به بروز جنگ خواهد شد، اما در مقابل، لیبرمن نیز اعلام کرده است که بنت سعی دارد نظامیان ما را قربانی منافع حزبی و سیاسی خود کند .
بنت با حمله به لیبرمن تصریح کرده است که تسلیم وی در برابر حماس، روابط میان شرکای ائتلاف دولتی را تغییر خواهد داد و همه ما باید با حماس بجنگیم.
وی افزود: لیبرمن فکر می کند که مذاکره با حماس منجر به امنیت شهرک نشینان صهیونیست در شهرک های اطراف باریکه غزه خواهد شد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 1 دقیقه پیش
بولتون برای گفت و گو درباره ایران با نتانیاهو دیدار کرد

بولتون برای گفت و گو درباره ایران با نتانیاهو دیدار کرد به گزارش بامداد دوشنبه ایرنا، جان بولتون مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا وارد فلسطین اشغالی شده و با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی دیدار کرد.
براساس اعلام دفتر نخست وزیری رژیم صهیونیستی، نتانیاهو در آغاز این دیدار بولتون را دوست خود و رژیم صهیونیستی خطاب کرده و گفت: حضور شما در اینجا بعد از تصمیم های خطیر رئیس جمهوری ترامپ برای انتقال سفارت (آمریکا در تل آویو) به قدس و خروج از توافق وحشتناک هسته ای ایران با اهمیت است.
نتانیاهو افزود: مشتاقم پیرامون طیف گسترده از مسائل گفت و گو کنیم که مهمترین آنها پیشگیری از نفوذ ایران در منطقه و اطمینان از عدم دستیابی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 11 دقیقه پیش
چهلمین سالگرد شهدای سینما رکس آبادان گرامی داشته شد

چهلمین سالگرد شهدای سینما رکس آبادان گرامی داشته شد به گزارش ایرنا به مناسبت چهلمین سالروز حادثه آتش سوزی سینما رکس آبادان جمعی از مردم، خانواده های جانباخته این حادثه، شهروندان و هنرمندان آبادانی، یادمان شهدای سینما رکس را گلباران کردند.
شهروندان آبادانی در فضایی معنوی و آرام ضمن قرائت فاتحه و نثار دسته گل یاد جان باختگان این حادثه را گرامی داشتند.
در این اجتماع خودجوش مردمی که ساعاتی به طول انجامید، جمعی از حاضران به روایتگری حادثه دلخراش آتش سوزی سینما رکس پرداختند و از بی توجهی مسئولان نسبت به زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای این فاجعه انتقاد کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 13 ساعت و 20 دقیقه پیش
ادعای دوستی و همزمان تقابل آمریکا با پاکستان

ادعای دوستی و همزمان تقابل آمریکا با پاکستان به گزارش بامداد دوشنبه ایرنا، 'هدر نائورت با انتشار پیام تبریک به 'عمران احمدخان نیازی' نخست وزیر جدید پاکستان گفت که واشنگتن، همکاری و از سرگیری روابط دوستانه در همه زمینه ها با دولت جدید اسلام آباد را خواستار است.
وی در این پیام ادامه داد:انتخاب عمران خان به نخست وزیری نشان از شجاعت و عزم مردم پاکستان است.
به گزارش ایرنا، این ادعاها در حالی مطرح می شود که دولت ترامپ در ادامه سیاست فشار به اسلام آباد، گفته است که به قطع همکاری های خود با پاکستان در بخش آموزش نظامی مصمم است و از سوی دیگر نیز، واشنگتن بر سر اعطای کمک مالی صندوق بین المللی پول به اسلام آباد مانع تراشی کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 20 دقیقه پیش
حاشیه نشینی از معضلات بزرگ کشور و استان قزوین است

حاشیه نشینی از معضلات بزرگ کشور و استان قزوین است به گزارش ایرنا علیرضا آشناگر روز یکشنبه در سومین جلسه کارگروه تخصصی ارتقای اجتماعی و فرهنگی ستاد بازآفرینی شهری که در استانداری قزوین برگزار شد افزود: نگاه صرف کالبدی به موضوع سکونت از نقاط اصلی ضعف تمامی طرح های جامع و تفصیلی کشور است و باید برای توسعه متوازن شهری از این نوع نگاه دوری جست.
معاون استاندار دستیابی به توسعه شهری پایدار را مستلزم توسعه کاربردی و اجتماعی و فرهنگی مناطق حاشیه نشین عنوان کرد و گفت: متاسفانه این موضوع از چشم متولیان امور شهری پنهان مانده و در حال حاضر از طرف شهرداری ها و شوراهای شهر تمایلی برای ورود به مناطق حاشیه نشین و کار در این مناطق دیده نمی شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 13 ساعت و 21 دقیقه پیش
جامعه محلی مخالف کاهش مرال های پارک جنگلی قُرق است

جامعه محلی مخالف کاهش مرال های پارک جنگلی قُرق است رییس شورای شهر قرق در این پیوند به خبرنگار ایرنا گفت که طبق توافق اداره محیط زیست گلستان با بخش خصوصی 6 راس مرال از پارک جنگلی قرق به شهرستان دیگری در حال انتقال است.
پارک جنگلی قرق در فاصله 24 کیلومتری شرق گرگان و در مسیر جاده اصلی ترانزیتی مشهد - تهران از تفرجگاه های مهم استان گلستان است که در حاشیه آن از دهه 50 شمسی با ایجاد مرکزی تحت نظارت محیط زیست چند راس مرال نگهداری می شود.
صابر میرپور رییس شورای شهر قرق گفت: مرال ها نماد این شهر و جاذبه گردشگری بوده و خواسته اهالی منطقه جلوگیری از انتقال این گونه زیبای جانوری است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 13 ساعت و 30 دقیقه پیش
خوشحالی یزدانی پدر از مدال طلای آسیایی فرزندش

خوشحالی یزدانی پدر از مدال طلای آسیایی فرزندش به گزارش خبرنگار ایرنا ، یزدانی یکشنبه شب در وزن منفی 86 کیلوگرم در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا پایتخت اندونزی موفق به کسب مدال طلا شد.
هیجدهمین دوره بازی های آسیایی جاکارتا به طور رسمی از دیروز شنبه ( 27 مرداد ) آغاز شد و مسابقات وزن های 57، 65، 74، 86 و 97 کیلوگرم کشتی آزاد هم امروز یکشنبه برگزار شد.
پدر حسن یزدانی یکشنبه شب پس از با خبر شدن از کسب مدال طلا توسط فرزندش به خبرنگار ایرنا فت: بسیار خوشحالم که فرزندم موفق شد بار دیگر پرچم پرافتخار جمهوری اسلامی را به در میادین جهانی به اهتراز درآورد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 13 ساعت و 30 دقیقه پیش
گرانی بلیت موجب لغو پروازهای هواپیمایی زاگرس از ماهشهر شد

گرانی بلیت موجب لغو پروازهای هواپیمایی زاگرس از ماهشهر شد عبدالرضا غلامی شامگاه یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه تنها پروازهای شرکت هواپیمایی زاگرس فرودگاه بندرماهشهر به دلیل افزایش نرخ بلیت از سوی این شرکت لغو شد افزود:لغو پروازهای شرکت هواپیمایی زاگرس تا عصر روز دوشنبه ادامه دارد اما پرواز سایر شرکت های هواپیمایی در این فرودگاه برقرار است.
وی افزود: مدیریت شرکت هواپیمایی زاگرس به دلیل نوسان نرخ ارز درخواست افزایش 110 درصدی قیمت بلیت پروازهای این شرکت را داشت که به خاطر نداشتن صرفه اقتصادی و در نظر گرفتن رفاه مردم، این درخواست پذیرفته نشد لذا این شرکت پروازهای نوبت صبح را لغو کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 13 ساعت و 31 دقیقه پیش
حمایت مالی از ایده های جدید جوانان برای کارآفرینی بیشتر می شود

حمایت مالی از ایده های جدید جوانان برای کارآفرینی بیشتر می شود به گزارش ایرنا امیرحسین آل اسحاق یکشنبه شب پس از سفر یک روزه به استان گلستان برای حضور در چند برنامه کاری از جمله افتتاحیه 'کافه استر' (اولین واحد اقتصادی در موزه های گلستان و واگذاری اولین موزه صنایع دستی به سمن در گرگان) افزود: همچنین با بانک رسالت تفاهم نامه ای مبنی بر پرداخت تسهیلات به اشتغال های کوچک و روستایی امضا شده که در مرحله اول پرداخت 250 میلیارد ریال اعتبار از ماه آینده اجرایی می شود.
آل اسحاق با بیان اینکه تسهیلات خوبی برای استارتاپ ها و فضای مجازی نیز در نظر گرفته شده است گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 13 ساعت و 40 دقیقه پیش
مهمانی دیپلماتیک استقلال اندونزی

مهمانی دیپلماتیک استقلال اندونزی ایرنا - تهران - مراسم جشن مهمانی دیپلماتیک هفتاد و سومین سالگرد استقلال اندونزی، شامگاه یکشنبه با حضور سفرای خارجی مقیم تهران در محل هتل اوین برگزار شد.*15*17 ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 14 ساعت و 10 دقیقه پیش
150 هزار لیتر سوخت قاچاق در قزوین کشف شد

150 هزار لیتر سوخت قاچاق در قزوین کشف شد به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری پلیس سردار مهدی محمودی روز یکشنبه با اعلام این خبر افزود: ماموران انتظامی این شهرستان با انجام کار اطلاعاتی و فنی از ذخیره سازی مقادیر زیادی سوخت در یکی از شرکت های تولیدی اطلاع یافتند.
این مقام ارشد انتظامی افزود: ماموران پس از هماهنگی با مراجع قضائی برای بررسی از صحت و سقم موضوع به محل اعزام شده و 150 هزار لیتر سوخت گازوئیل را در داخل تانکری کشف کردند.
فرمانده انتظامی استان قزوین اضافه کرد: یک نفر در این رابطه دستگیر و برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 14 ساعت و 30 دقیقه پیش
شکست سنگین ماشین سازی در لیگ دسته اول فوتبال

شکست سنگین ماشین سازی در لیگ دسته اول فوتبال به گزارش ایرنا؛ درادامه هفته دوم این رقابت ها عصر یکشنبه پنج دیدار برگزار شد که در مهم ترین دیدار تیم پرسپولیس پاکدشت با نتیجه قابل توجه 6 برصفر تیم با سابقه ماشین سازی تبریز را شکست داد.
تیم ملوان نیز در یک دیدار نزدیک با نتیجه تساوی یک بریک مقابل تیم برق جدید شیراز متوقف شد.
نتایج کامل دیدارهای عصر امروز به شرح زیر است:
مس رفسنجان 2 – کارون اروند خرمشهر 2
بادران یک – شاهین شهرداری بوشهر یک
ملوان یک – برق جدید شیراز یک
پرسپولیس پاکدشت 6 – ماشین سازی تبریز صفر
شهرداری ماهشهر صفر – اکسین البرز یک ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 14 ساعت و 31 دقیقه پیش
بازسازی واقعه غدیر در100 نقطه از کشور اجرا می شود

بازسازی واقعه غدیر در100 نقطه از کشور اجرا می شود به گزارش ایرنا، حسین ظریف منش عصر یکشنبه در دیدار با علما و مراجع عظام تقلید در قم افزود: این بنیاد درسالهای گذشته علاوه بر گرامیداشت روز غدیرخم، برنامه های فرهنگی و معرفتی بسیاری را در دهه امامت و ولایت برگزار می کند.
وی با اشاره به هجمه فکری و فرهنگی دشمنان برای ضربه زدن به دین و اعتقادات مردم کشوربه ویژه عاشورا و غدیر، خاطرنشان کرد: واقعه غدیرخم حقیقتی عظیم است که باید برای احیاء و توسعه آموزه ها و تعالیم آن تلاش کنیم.
وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی نیز تداوم راه غدیر خم است، اظهار داشت: برنامه فرهنگی و هنری بازسازی واقعه غدیر خم ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 14 ساعت و 31 دقیقه پیش
آزادگان، شهداء و ایثارگران برای ایران عزت آفریدند

آزادگان، شهداء و ایثارگران برای ایران عزت آفریدند به گزارش ایرنا، اقبال عباسی شامگاه یکشنبه در آئین تجلیل از آزادگان شاغل و بازنشسته استانداری چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: استکبار جهانی تلاش زیادی برای ضعیف کردن پایه های نظام جمهوری اسلامی انجام داد، از این رو جنگ هشت ساله را بر ایران تحمیل کرد تا به اهداف شوم خود که نابودی نظام و ناامیدی مردم بود، دست یابد که موفق نشد.
وی یادآور شد: تشکیل داعش، حادثه برج های دوقلو سازمان ملل، اعمال هفت قطعنامه ظالمانه علیه ایران و دسیسه های فراوان دیگر از سوی استکبار جهانی برای براندازی نظام جمهوری اسلامی صورت گرفته است که راه به جایی نبرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 14 ساعت و 41 دقیقه پیش
بازی حد نصاب دوباره در شورای شهر آمل کلید خورد

بازی حد نصاب دوباره در شورای شهر آمل کلید خورد به گزارش خبرنگار ایرنا، انتخابات هیات رئیسه شورای شهر آمل برای دومین سال فعالیت این شورا عصر یکشنبه در حالی برگزار شد که باز هم تعداد اعضا به حد نصاب نرسید و جلسه تشکیل نشد.
در جلسه امروز از 9 عضو شورای شهر آمل تنها پنج نفر حضور یافتند و چهار نفر غیبت داشتند.
بر اساس قانون شوراها، برای برگزاری انتخابات هیات رییسه نیاز به حضور حداقل دو سوم اعضاست.
مسئول روابط عمومی شورای اسلامی شهر آمل در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: برای برگزاری این انتخابات از روز گذشته دعوتنامه همه اعضا با امضای غلامحسین شفیع زاده رییس شورا برایشان ارسال شده بود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 14 ساعت و 41 دقیقه پیش
بیش از یک میلیارد ریال توتون قاچاق کشف شد

بیش از یک میلیارد ریال توتون قاچاق کشف شد پایگاه خبری پلیس روز یکشنبه به نقل از سردار منوچهر امان اللهی اظهار داشت: به دنبال انجام اقدام های اطلاعاتی پلیس آگاهی استان کرمانشاه مبنی بر اینکه عده ای از قاچاقچیان سودجو اقدام به خرید یک محموله توتون قاچاق کرده و قصد انتقال آن را به استان های مرکزی کشور دارند، موضوع در دستور کار ماموران قرار گرفت.
وی خاطرنشان کرد: کارآگاهان اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی با انجام اقدامات اطلاعاتی و گسترش دامنه تحقیقاتی خود، مسیر تردد و نوع خودروی حامل کالای قاچاق را شناسایی کردند.
سردار امان اللهی افزود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 14 ساعت و 51 دقیقه پیش
تحریم ها گواه نقض حقوق بشر است

تحریم ها گواه نقض حقوق بشر است به گزارش ایرنا، حجت الاسلام ابوالقاسم علیزاده شامگاه یکشنبه در سومین نشست حقوق بشر آمریکایی از منظر مقام معظم رهبری که در شیراز برگزار شد با انتقاد از برخی که به آتش زدن پرچم آمریکا واکنش نشان داده بودند گفت: این پرچم نمادی از یک تفکر الحادی سلطه گرایانه است و امروز آنچه غرب در پی جهانی کردن آن است اندیشه لیبرال دموکراسی است و ما می خواهیم با آتش زدن پرچم به دهن آمریکا بزنیم چون از او صدمات و جنایت های بسیاری دیده ایم.
وی با بیان اینکه در دهه چهارم انقلاب دچار غفلت شده ا یم گفت: خواب به ویژه خواص را فرا گرفته است، آنان که بیشتر باید به مردم پاسخگو باشند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 14 ساعت و 51 دقیقه پیش
تصادف زنجیره ای دردشتستان یک کشته و هفت مجروح برجا گذاشت

تصادف زنجیره ای دردشتستان یک کشته و هفت مجروح برجا گذاشت سرهنگ جابر پاپری یکشنبه شب درگفت وگو با ایرنا افزود: عصر یکشنبه یک دستگاه خودرو پژو 206 که از دالکی به سمت کنارتخته در حرکت بود به دلیل سرعت زیاد و ناتوانی راننده در کنترل واژگون و به لاین مقابل منحرف شد.
وی یادآورشد: این خودرو در لاین مخالف همزمان به 2 خودروی ایسوزو که از سمت شیراز به دالکی در حرکت بودند، برخورد کرد و سپس به سمت بیرون از جاده واژگون شد.
پاپری اضافه کرد : یک خودروی مزدا 3 نیز که پشت خودرو 206 درحرکت بود وقتی راننه تلاش کرد دچار سانحه نشود واژگون و به پایین جاده منحرف شد.
وی یادآورشد: در این حادثه یک نوجوان 14 ساله در خودروی پژو 206 در دم جان سپرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 15 ساعت و 20 دقیقه پیش
قاچاقچیان مواد مخدر قبل از خروج از مرز آستارا دستگیر شدند

قاچاقچیان مواد مخدر قبل از خروج از مرز آستارا دستگیر شدند سرهنگ نوذر مرادی عصر یکشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: ماموران مرزبانی استان اردبیل در شناسایی قاچاقچیان با هنگ مرزی آستارا همکاری و از متخلفان، یک کیلو و 75 گرم هروئین، 50 گرم تریاک و 20 عدد قرص متادون کشف و خودروی سواری آنها توقیف کردند.
وی ادامه داد: مرزبانان آستارا با هوشیاری کامل از مرزهای آبی و خاکی این شهرستان صیانت و با هرگونه تخلف، قاطعانه برخورد می کنند.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده و با جمهوری آذربایجان 38 کیلومتر مرز خشکی و 15 کیلومتر مرز آبی دارد.
7105 / 7124 /6030 ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 15 ساعت و 21 دقیقه پیش
حریفان نمایندگان گیلان در جام حذفی فوتبال کشور مشخص شدند

حریفان نمایندگان گیلان در جام حذفی فوتبال کشور مشخص شدند مسئول روابط عمومی هیات فوتبال گیلان عصر یکشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در دور اول رقابت های فوتبال جام حذفی کشور ، تیم های داماش گیلان ، شاهین بندرانزلی و چوکا تالش از گیلان به مصاف حریفان خود خواهند رفت.
علیرضا وهابی افزود: بر این اساس و طبق قرعه کشی انجام شده، تیم فوتبال داماش گیلان در دور اول مسابقات جام حذفی کشور به مصاف تیم خوشه طلایی ساوه می رود که این دیدار با توجه به قرعه کشی ، در ساوه برگزار و تیم داماش در این بازی میهمان است.
وی ادامه داد: همچنین تیم فوتبال چوکا تالش دیگر نماینده گیلان در مرحله اول مسابقات جام حذفی کشور میزبان تیم فوتبال فرهنگ البرز است و ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 15 ساعت و 21 دقیقه پیش
حقوق بشر غربی ضد کرامت انسان است

حقوق بشر غربی ضد کرامت انسان است به گزارش ایرنا محسن پاک آیین، شامگاه یکشنبه در همایش حقوق بشر آمریکایی که در شیراز برگزار شد با اشاره به سالروز کودتای 28 مرداد گفت: 28 مرداد یکی از مصادیق بارز نقض حقوق بشر توسط آمریکا در یک کشور مستقل است و آن را به عنوان نمونه ای از حقوق بشر ظالمانه محکوم می کنیم.
وی عنوان کرد: مطالبه مقام معظم رهبری درخصوص افشای حقوق بشر آمریکایی، مقطعی و تنها مربوط به ایران نیست، بلکه مطالبه ایشان برای ایستادگی در مقابل سلطه آمریکا دائمی و جهانی است.
پاک آیین با بیان اینکه حقوق بشر آمریکایی را در دو زمینه نظری و رفتاری باید نقد کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 15 ساعت و 21 دقیقه پیش
هنرمندان کهگیلویه وبویراحمد در جشنواره ملی 6مقام کسب کردند

هنرمندان کهگیلویه وبویراحمد در جشنواره ملی 6مقام کسب کردند اکبر آیین روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این جشنواره به مدت پنج روز و با حضور 170 هنرمند زن و مرد از 13 استان کشور در شهر اسلام آباد غرب برگزار شد.
وی افزود: 21 گروه نمایشی در این جشنواره حضور داشتند و در بخش های مختلف با یکدیگر رقابت کردند.
آیین بیان کرد: در بخش طراحی صحنه داوود پارسا اول شد و در بخش طراحی پوستر حمید جوکار عنوان نخست را تصاحب کرد.
وی عنوان کرد: در بخش بازیگری زن ریحانه بارانی به عنوان دوم دست یافت.
آیین ابراز داشت: در بخش کارگردانی داوود پارسا حائز رتبه سوم شد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 15 ساعت و 30 دقیقه پیش
عکاس کهگیلویه و بویراحمدی در جشنواره بین المللی خوش درخشید

عکاس کهگیلویه و بویراحمدی در جشنواره بین المللی خوش درخشید محمدشریف اسلامی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این جشنواره در 6 بخش و با حضور عکاسانی از 68 کشور 26 مرداد امسال در فرهنگستان هنر تهران برگزار شد.
وی افزود: اسحاق آقایی از کهگیلویه و بویراحمد در بخش عکس گردشگری این جشنواره شایسته تقدیر شد و در بخش عکاسی با موضوع تلفن (کارکرد تلفن در جامعه) نیز روبان افتخار را کسب کرد.
رئیس حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: بخش های 6 گانه این جشنواره شامل آزاد تک رنگ، آزاد رنگی، شهر، خلاقه، گردشگری و تلفن بود.
اسلامی عنوان کرد: افزون بر 18 هزار قطعه عکس از هنرمندان 68 کشور به دبیرخانه این جشنواره رسید. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 15 ساعت و 31 دقیقه پیش
نازنین رحمانی به فینال مسابقات قایقرانی راه یافت

نازنین رحمانی به فینال مسابقات قایقرانی راه یافت به گزارش خبرنگار ایرنا، مسابقات روئینگ بازی های آسیایی با شرکت 400 پاروزن از 24 کشور آسیایی از امروز (یکشنبه - 28 مرداد) در پالمبانگ اندونزی آغاز شد و تیم چهار نفره بانوان کشور متشکل از نازنین رحمانی، مریم کرمی، مریم امیدی پارسا و مهسا جاور عنوان نخست دور مقدماتی را کسب کرد.
در این رقابت فشرده، رحمانی و هم تیمی هایش موفق شدند با زمان 7 دقیقه و 23 ثانیه و 45 صدم ثانیه روزدتر از پاروزنان تایلند، اندونزی و چین تایپه از خط پایان عبور کنند.
تیم چهار نفره روئینگ بانوان ایران با کسب این نتیجه به مرحله فینال راه یافت و برای کسب مدال روز اول شهریور با رقبای خود مسابقه خواهد داد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 15 ساعت و 31 دقیقه پیش
فرمانده سپاه تهران:آمریکا با تحریم ها مردم را هدف گرفته است

فرمانده سپاه تهران:آمریکا با تحریم ها مردم را هدف گرفته است به گزارش ایرنا، سردار محمدرضا یزدی شامگاه یکشنبه 28 مردادماه در سومین نشست تخصصی حقوق بشر آمریکایی از منظر مقام معظم رهبری افزود : ما در حقوق بشر به دنبال حق انسان ها و تکلیف دولت ها هستیم و حقوق بشر به عنوان قواعد و مقررات بین المللی در همه زمان ها و مکان ها از مقام و منزلت و کرامت انسانی سخن به میان می آورد.
وی بیان کرد: آمریکا 93 درصد از عمر 242 ساله اش را در جنگ سپری کرده است، جنگ هایی خارج از کشور خودشان که به آن ها ربط نداشته است.
وی با بیان اینکه تشکیل سازمان ملل بعد از قدرت گیری آمریکا در جنگ جهانی دوم صورت گرفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 41 دقیقه پیش
روز غدیر روز تکریم امیرمؤمنان علی(ع) است

روز غدیر روز تکریم امیرمؤمنان علی(ع) است به گزارش ایرنا، وی عصر یکشنبه در دیدار اعضای ستاد بازسازی واقعه غدیرخم افزود: حدیث من کنت مولاه فهذا علی مولاه متواترترین حدیث پیامبر گرامی اسلام(ص) است که 121 نفر از صحابه و بیش از 90 نفر از تابعین و 360 نفر از علمای اهل سنت آن را نقل کرده اند.
آیت الله سبحانی با اشاره به ویژگی های بی نظیر و منحصر بفرد واقعه غدیر، خاطرنشان کرد: از قرن سوم تا قرن حاضر بسیاری از شاعران عرب و ایرانی در رابطه با غدیرخم اشعاری را سروده اند که باید به صورت دائره المعارف تجمیع و منتشر شود.
وی با بیان اینکه رسول گرامی اسلام(ص) عاقل ترین و روشن ترین انسان هاست ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: مذهبی انتشار : 15 ساعت و 41 دقیقه پیش
غدیر محور بیان تمام مسائل اخلاقی و اعتقادی باشد

غدیر محور بیان تمام مسائل اخلاقی و اعتقادی باشد به گزارش ایرنا، وی عصر یکشنبه در دیدار اعضای ستاد بازسازی واقعه غدیرخم افزود: بیان واقعه غدیر نباید ما را از دیگر فضائل حضرت علی(ع) و مسائل مرتبط با امامت و ولایت غافل بسازد و نباید فضائل امیرمؤمنان را در غدیر منحصر و خلاصه کنیم.
آیت الله مکارم شیرازی با بیان اینکه غدیر به لحاظ کمی و کیفی و ویژگی های منحصربفرد مهمترین حادثه زمان پیامبر اکرم(ص) است، خاطرنشان کرد: متأسفانه پس از غدیر برخی مسائل سیاسی به قدری پررنگ شد، تا جایی که برخی آن را فراموش کردند، اما گروهی از علما و حتی شاعران در قرن های مختلف قیام کرده و در رابطه با غدیر کتاب های بسیاری نوشتند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: مذهبی انتشار : 15 ساعت و 41 دقیقه پیش
دانشگاه صنعتی شاهرود توان ساخت تجهیزات ورزشی دارد

دانشگاه صنعتی شاهرود توان ساخت تجهیزات ورزشی دارد به گزارش ایرنا، محمد مهدی فاتح یکشنبه در نشست با رئیس فدراسیون فوتبال به مناسبت امضای تفاهم نامه و قرارداد همکاری بین این فدراسیون و دانشگاه صنعتی شاهرود، با اشاره به آمادگی دانشگاه برای ارائه خدمت به فدراسیون فوتبال، ابراز داشت: انجام طرح های تحقیقاتی و ساخت تجهیزات ورزشی، تقویت مرکز جامع ارزیابی پزشکی، برگزاری دوره های تخصصی و مهارت آموزی، هدایت پایان نامه های دانشجویی و ایجاد اشتغال برای دانش آموختگان از جمله فعالیت هایی است که در راستای تقویت همکاری می تواند انجام شود.
وی با بیان اینکه دانشگاه صنعتی شاهرود با سازمان های ملی و موسسات بزرگ قرارداد همکاری دارد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 16 ساعت و 31 دقیقه پیش
تیم فوتبال نفت تهران به دسته سه سقوط کرد

تیم فوتبال نفت تهران به دسته سه سقوط کرد رضا گلمحمدی عصر یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این تیم پس از مشکلات فراوان مدیریتی و بلاتکلیفی در لیگ دسته یک (آزادگان) پس از 2هفته، منحل و به دسته سه کشور سقوط کرد.
وی با بیان اینکه تیم فوتبال نفت در حال حاضر نابود شده است افزود: علت این اقدام بی موالاتی مجمع واگذاری وزارت نفت بود که آنها نتوانستند این باشگاه را به بخش خصوصی واگذار کنند.
مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران تصریح کرد: در نامه نگاری به وزیر و مجمع واگذاری نفت، نمایندگان و برخی مسئولان درخواست شد تا این تیم از شرایط بحرانی دور شود، ولی تا کنون موثر واقع نشده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 17 ساعت و 1 دقیقه پیش
استاندار فارس از روند معرفی مدیر کل آموزش و پرورش گلایه کرد

استاندار فارس از روند معرفی مدیر کل آموزش و پرورش گلایه کرد به گزارش ایرنا، اسماعیل تبادار، عصر یکشنبه در نشست خبری با خبرنگاران در شیراز افزود: این موضوع را به وزیر آموزش و پرورش نیز انتقال دادیم و اعلام کردیم که حکم سرپرستی صادر نشود و هر فردی را که مد نظر دارند به عنوان مدیر کل انتخاب کنند که متاسفانه به رغم این تقاضا حکم سرپرستی صادر شد.
او بیان کرد: بعد از تقاضاهای شفاهی و کتبی شنیده می شود که هر روز فردی را برای قبول این مسئولیت فرا می خوانند و مصاحبه می کنند اما هیچ نتیجه ای حاصل نمی شود.
تبادار افزود: در نامه دوم با گلایه بیشتر از وزیر خواستیم که تکلیف مدیر کل آموزش و پرورش فارس را هرچه سریعتر مشخص کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 17 ساعت و 20 دقیقه پیش
تیم های پینگ پنگ نوجوانان و جوانان دختر فارس انتخاب شدند

تیم های پینگ پنگ نوجوانان و جوانان دختر فارس انتخاب شدند نایب رئیس هیات پینگ فارس یکشنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: این تیم ها در خلال رقابت هایی که در شهرستان بوانات برگزارشد از میان 64 ورزشکار برگزیده شدند.
مهناز سلاحی ادامه داد: در رده سنی جوانان بیتا ریحانی از شیراز عنوان نخست را کسب کرد،ملیکا مینایی از داراب نایب قهرمان شد و پانته آ فرجی اصل از شیراز بر سکوی سوم ایستاد.
وی اضافه کرد : در رده سنی نوجوانان نیایش ایزدی از شیراز نشان طلا بر گردن آویخت، زهرا عامرطاس از شیراز به مدال نقره دست یافت و صدف سرخی از گراش مدال برنز گرفت.
در پایان این بازی ها به نفرات برتر حکم قهرمانی و مدال اهدا شد.
7368 /1876 ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 17 ساعت و 20 دقیقه پیش
سانحه رانندگی در شمال سبزوار هشت مصدوم داشت

سانحه رانندگی در شمال سبزوار هشت مصدوم داشت سعید فکور شامگاه یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: این حادثه در کیلومتر 50 جاده سبزوار - خوشاب در حاشیه جاده روستای چرو روی داد که بلافاصله عوامل اورژانس سر صحنه حاضر شدند.
وی گفت: دو مصدوم حادثه با بالگرد هوایی و دو مصدوم دیگر با آمبولانس اورژانس به بیمارستان امداد شهید بهشتی سبزوار منتقل و چهار مصدوم نیز به صورت سرپایی مداوا شدند.
26 مرکز اورژانس شهری و روستایی با 29 دستگاه آمبولانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس، یک موتورسیکلت آمبولانس و یک فروند بالگرد زیر نظر مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی اورژانس سبزوار فعالیت دارند.
سبزوار در فاصله 230 کیلومتری غرب مشهد واقع است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 17 ساعت و 21 دقیقه پیش
عوامل التهاب در بازار کنجد اردکان شناسایی می شود

عوامل التهاب در بازار کنجد اردکان شناسایی می شود به گزارش ایرنا هادی مقیمی روز یکشنبه در نشست کمیته تنظیم بازار شهرستان افزود: با افزایش گشت های بازرسی از اصناف و واحدها، از گرانفروشی و احتکار کالاها و اجناس جلوگیری خواهد شد.
وی با اعلام تشکیل کمیته مبارزه با احتکار اضافه کرد: این کمیته براساس دستورالعمل ابلاغی از نمایندگان اصناف، تعزیرات حکومتی، اداره اطلاعات، فرمانداری و صنعت، معدن و تجارت تشکیل شد و به بازرسی از واحدهای مختلف می پردازد.
فرماندار اردکان با بیان اینکه کار کمیته یادشده باید براساس مصادیق کارشناسی باشد، تصریح کرد: نباید فعالیت سالم تولیدکنندگان و انبار مواد اولیه آنها، جرم و احتکار تلقی شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 17 ساعت و 21 دقیقه پیش
شهرداری تهران 10 هزار میلیارد تومان به کارکنان حقوق می دهد

شهرداری تهران 10 هزار میلیارد تومان به کارکنان حقوق می دهد به گزارش خبرنگار ایرنا، سید محمد علی افشانی عصر یکشنبه در جلسه هم اندیشی نخبگان شهری پیرامون سند راهبری برنامه سوم شهر تهران با اشاره به محدودیت منابع افزود: امکان اینکه در کوتاه مدت منابع عظیمی وارد شهرداری شود وجود ندارد و بودجه شهرداری تهران طی 5 سال گذشته عین 17 هزار و 200 میلیارد تومان تا 17 هزار و 500 میلیارد تومان متغیر بوده است.
وی از نخبگان و صاحبنظران درخواست کرد راهکار عملی و مشخص برای افزایش منابع شهر بدون ایجاد مشکلات ارائه دهند.
افشانی با اشاره به کاهش درآمد شهرداری تهران از محل مالیات بر ارزش افزوده اظهار داشت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 17 ساعت و 31 دقیقه پیش
کودتای 28 مرداد نتیجه اعتماد به آمریکاست

کودتای 28 مرداد نتیجه اعتماد به آمریکاست به گزارش ایرنا، سردار محمود معین پور یکشنبه در آیین تکریم و معارفه فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه هندیجان افزود: آمریکایی ها در طول تاریخ نشان داده اند که بدعهدند و با کشورها سر سازگاری ندارند و همواره تلاش دارند کشورهایی را که غلام حلقه به گوش آنها نیستند به اسارت گرفته، در دام خود انداخته و از آنها بهره کشی کنند.
وی گفت: تاریخ آمریکا سراسر جنایت و سرافکندگی است و حوادثی که امروزه برای مردم مظلوم و بی پناه یمن توسط آل سعود جنایتکار صورت می گیرد با بمب های اهدایی آمریکا انجام می شود.
وی افزود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 17 ساعت و 31 دقیقه پیش
تیم نی ریز قهرمان رقابت های زورخانه ای فارس شد

تیم نی ریز قهرمان رقابت های زورخانه ای فارس شد دبیر هیات ورزش های پهلوانی و زورخانه ای فارس گفت: در مجموع این رقابت ها که به میزبانی داراب برگزار شد،تیم نی ریز با 16 نشان طلا و سه نقره برسکوی قهرمانی ایستاد، کازرون با 6 طلا، 16 نقره و پنج برنز دوم شد و تیم اقلید با سه طلا و 2 نقره به مقام سوم رسید.
سیروس حیدری یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اضافه کرد: در رده انفرادی در رشته کباده، سهیل قربانی پور از کازرون و ابوالفضل پرورش از داراب، محمد محمدی از نی ریز، رضاکوه کن از شیراز و سید ابوالفضل موسوی از کازرون در وزن های مختلف نشان طلا دریافت کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 17 ساعت و 41 دقیقه پیش
861 پروژه در خراسان شمالی افتتاح می شود

861 پروژه در خراسان شمالی افتتاح می شود به گزارش ایرنا، دکتر محمد رضا خباز روز یکشنبه در نشست گرامیداشت ستاد هفته دولت اظهار داشت: افتتاح پروژه های دولتی در مناسبت های مختلف مانند هفته دولت و دهه مبارک فجر بیانگر این موضوع است که دولت آهنگ ساخت و ساز را متوقف نکرده است.
وی گفت: هر چند که بنده به اقتصاد دولتی اعتقاد ندارم و بر این باور هستم که باید بخش خصوصی و فعالان اقتصادی برای توسعه بیشتر کشور وارد صحنه شوند.
خباز افزود: ما مسئولان باید زمینه ساز حضور بیشتر بخش خصوصی در فعالیت های اقتصادی باشیم و با حمایت ها و عملکرد های خود آنان را دلگرم به فعالیت بیشتر کنیم بنابراین تاکید دارم در هفته دولت پروژه های سرمایه گذاری بخش ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 17 ساعت و 41 دقیقه پیش
فیلم مستند زنانی با گوشواره های باروتی نقد می شود

فیلم مستند زنانی با گوشواره های باروتی نقد می شود به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی فرهنگسرای انقلاب اسلامی، در این مستند، کارگردان با روزنامه نگاری به نام نور همراه می شود تا برای نخستن بار تصاویری از زنان قربانی داعش و همسر مردان داعشی را در قالب مستند نمایش دهد، این اثر نخستین مستند از زنان قربانی داعش و همسران داعشی است.
فیلم مستند زنانی با گوشواره های باروتی برگزیده یازدهمین جشنواره سینما حقیقت و نیز منتخب صدا از سی و ششمین جشنواره فیلم فجر است که به عنوان فیلم هفته منتقدین جشنواره لوکارنو راه یافته است.
این فیلم مستند دوشنبه 29 مردادماه ساعت 16 در فرهنگسرای انقلاب اسلامی اکران شده و ساعت 17:30 نقد و بررسی می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 17 ساعت و 41 دقیقه پیش
کمرنگ کردن نقش مساجد توطئه شوم دشمنان اسلام است

کمرنگ کردن نقش مساجد توطئه شوم دشمنان اسلام است به گزارش خبرنگار ایرنا، سرهنگ سیدمرتضی میرآقایی روز یکشنبه در سومین جشنواره برترین های مساجد که با هدف شناسایی و معرفی پایگاه های برتر مساجد سروآباد برگزار شد، اظهار داشت: روحانیون و امامان جمعه و جماعات باید با روشنگری، آگاه سازی و شفاف سازی، مردم را از این توطئه شوم مطلع کنند.
وی مشارکت و کمک در امر مقدس مسجد سازی را یکی از برنامه های مهم سپاه دانست و افزود: سپاه ناحیه سروآباد امسال در بازسازی 11 مسجد سطح شهرستان مشارکت و همکاری دارد.
امام جمعه سروآباد نیز در این مراسم با اشاره به جایگاه مساجد در دین اسلام گفت: مساجد در گذشته تا به حال محلی برای عبادت خداوند متعال ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 17 ساعت و 41 دقیقه پیش
محور جهانی ساسانی فارس در برنامه سفر گردشگران است

محور جهانی ساسانی فارس در برنامه سفر گردشگران است مدیرکل میراث فرهنگی فارس با بیان اینکه زیرساخت های گردشگری درمحور جهانی ساسانی فارس درحال تکمیل است گفت:
مسیرهای دسترسی به آثار، زیرساخت های گردشگری شامل امکانات و خدمات رفاهی و گردشگری ، نور پردازی آثار ، تابلوهای معرفی ، ساخت سرویس بهداشتی و دیگر خدمات مورد نیاز گردشگران دراین محور فراهم شده است.
به گزارش ایرنا مصیب امیری یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: قرار است علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور فردا به شیراز سفر و از زیرساخت های گردشگری در محور جهانی ساسانی فارس بازدید و اقدامات انجام شده در این منطقه را بررسی کند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 17 ساعت و 50 دقیقه پیش
ارزش کالاهای کشف شده احتکاری زنجان 24 میلیارد ریال است

ارزش کالاهای کشف شده احتکاری زنجان 24 میلیارد ریال است مرتضی ممیزی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: تا کنون پنج انبار در شهرستان ابهر و سه انبار دیگر که در آن کالای احتکار شده وجود داشت، در شهرهای هیدج، ایجرود و خرم دره کشف و برای بررسی و اعمال قانون در این نهاد تشکیل پرونده شده است.
ممیزی تصریح کرد: بیش از 60 هزار لیتر روغن موتور، 27 تن برنج ایرانی و خارجی،10 تن برنج دولتی که باید توسط دولت توزیع می شد نه اصناف، از جمله کالاهای احتکار شده ای بود که توسط ماموران دولت کشف شده است.
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان اظهار داشت: تمامی پرونده های فوق در حال رسیدگی فوری است و فقط پرونده 10 تن برنج دولتی مختومه شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 18 ساعت و 1 دقیقه پیش
حقوق کیروش آماده است

حقوق کیروش آماده است به گزارش ایرنا، مهدی تاج یکشنبه در حاشیه افتتاح مرکز ارزیابی پزشکی فوتبال استان سمنان در دانشگاه صنعتی شاهرود، در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه مشکلی در رقم و زمان قرارداد کیروش وجود ندارد، افزود: ما تا پایان جام ملت های آسیا با کیروش مذاکره کردیم و اکنون بیش از یک ماه در تلاش هستیم پول را به حساب وی واریز کنیم اما موفق نشده ایم.
وی ادامه داد: تاکنون 2 بار پول را از طریق بانک سامان حواله کردیم ولی نتوانسته به حسابش بنشیند و برگشت خورده است.
رئیس فدراسیون فوتبال با اشاره به پرداخت نشدن بدهی قبلی به کیروش ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 18 ساعت و 11 دقیقه پیش
ساعت کاری جدید پایتخت برای اول مهر به دولت پیشنهاد می شود

ساعت کاری جدید پایتخت برای اول مهر به دولت پیشنهاد می شود محمد حسین مقیمی عصر یکشنبه پس از برگزاری سومین جلسه شورای ترافیک استان تهران در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در کلانشهر تهران نیاز است که یک تقسیم بندی کاری بین شهروندان در مراجعه به محل کار، تحصیل و کسب خود انجام شود که در این طرح می توانیم ساعت کاری ادارات را از ساعت 7 ، دانش آموزان و دانشجویان از ساعت 8 و بازاریان و کسبه را از ساعت 9 تعیین کنیم.
وی گفت: با اجرای طرح ساعت کاری ادارات از 6 و 30 دقیقه تا 14 بعدازظهر متوسط روزانه تا 400 مگاوات برق صرفه جویی شد و همچنین میزان ترافیک در خیابان های شهر کاهش یافت. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 18 ساعت و 21 دقیقه پیش
گرد و خاک البرز را فرا گرفت

گرد و خاک البرز را فرا گرفت این پدیده سبب کاهش افق دید در مناطقی از استان البرز شده و بر آلودگی هوا افزوده است.
منصور رحمانیان مدیرکل هواشناسی استان البرز به ایرنا گفت: این پدیده به دنبال وزش باد نسبتا' شدید و تغییرات اقلیمی در البرز به وجود آمده است.
وی بیان داشت: کانون این زیرگردها محلی است و با توجه به وزش باد در 2 روز آینده این پدیده استمرار می یابد.
رحمانیان سرعت وزش باد در استان البرز را 7 متر بر ثانیه اعلام کرد و گفت: این وضعیت طی 2 روز آینده ادامه دارد.
وی افزود: دمای هوای استان البرز امروز به 38 درجه بالای صفر رسید که روز سه شنبه هفته جاری 4 درجه کاهش می یابد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 18 ساعت و 31 دقیقه پیش
68 شهروند برگزیده همدان تجلیل می شوند

68 شهروند برگزیده همدان تجلیل می شوند حمید بادامی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: جشنواره شهروندان برگزیده همدان از سال گذشته شروع شد و در فراخوان صورت گرفته یک هزار تن شرکت کردند.
وی اضافه کرد: در مرحله نخست جشنواره 180 پرونده پذیرفته شده در 25 جلسه فرایند داوری که از استادان برجسته دانشگاهی و برخی از اعضای شورای اسلامی شهر همدان بودند، مورد بررسی قرار گرفتند.
بادامی با بیان اینکه این جشنواره در 6 بخش برگزار شد و در نهایت 68 شهروند برگزیده شدند ادامه داد: در این جشنواره 10 شهروند برگزیده، 13 مفاخر ارزنده و 25 شهروند نمونه از حوزه معلمان، مهندسان و پزشکان تجلیل می شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 18 ساعت و 41 دقیقه پیش
خانه موزه شهید در مناطق مختلف شهر قم ایجاد می شود

خانه موزه شهید در مناطق مختلف شهر قم ایجاد می شود مجید رفیعی روز یکشنبه با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی استان قم در گفت و گو با خبرنگاران ایرنا، بیان کرد: امروز برای انجام هر کار فرهنگی باید از ابزارهای نوین بهره مند شد و به همین منظور سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری تلاش می کند، با ایجاد خانه موزه های شهدا، فرهنگ ایثار و شهادت را در فضایی دلنشین و مورد علاقه نسل جوان، به جامعه منتقل کند.
وی افزود: ایجاد جذابیت در فعالیت های فرهنگی یکی از مهمترین عوامل موفقیت آن است و در همین رابطه سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری قم تلاش می کند، برای انتقال پیام های خود در موضوع های مختلف از جمله دفاع مقدس، به دنبال نوآوری باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 18 ساعت و 50 دقیقه پیش
دانش آموزان لرستانی 6 رتبه برتر جشنواره خوارزمی را کسب کردند

دانش آموزان لرستانی 6 رتبه برتر جشنواره خوارزمی را کسب کردند به گزارش روز یکشنبه اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش لرستان، نصرالله بازگیران افزود: دانش آموزان لرستانی شرکت کننده در این جشنواره بزرگ علمی، موفق به کسب رتبه های متعدد در 6محور شدند.
وی اظهار داشت: در محور آزمایشگاه مریم کاظمی و یکتا ملکشاهی، در محور ادبیات کوثر امیریانی، در محور زبان انگلیسی ستایش بیرانوند، مهرآفرین مرادی و نسا حیدری، در محور پژوهش محمد مهدی عبدی بسطامی و محمد حسین ابوالفتحی و در محور دست سازه امیر مسعودی و محمد نجفی موفق به کسب عناوین برتر جشنواره شدند.
ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 19 ساعت و 0 دقیقه پیش
مرمت بقعه امامزادگان زید و قاسم ازنا آغاز شد

مرمت بقعه امامزادگان زید و قاسم ازنا آغاز شد سید امین قاسمی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: این فصل از مرمت با اعتبار بیش از 735 میلیون ریال و بر اساس طرح تهیه شده توسط مشاور در حال انجام است.
وی تصریح کرد: اجرای کف فرش و نمای آجری، جرم گیری و زدودن لایه های رنگی از سطوح سنگی و آجری، بازسازی نقوش تخریب شده و نصب هواکش در بدنه گنبد از جمله اقدامات مرمتی این فصل از مرمت مقبره امام زادگان زید و قاسم به شمار می رود.
مقبره امام زادگان زید و قاسم در روستای امام زاده قاسم شهرستان ازنا واقع شده و به شماره 1757 در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 19 ساعت و 0 دقیقه پیش
36 هزار میلیارد تومان در صنعت و معدن کرمان سرمایه گذاری شد

36 هزار میلیارد تومان در صنعت و معدن کرمان سرمایه گذاری شد به گزارش ایرنا مهدی حسینی نژاد روز یکشنبه در نشست شورای اداری کرمان با حضور معاون رئیس جمهوری با اشاره به اینکه استان کرمان به ذخایر معدنی در کشور معروف است افزود: با اجرای پروژه های این میزان سرمایه گذاری این استان به قطب صنعتی تبدیل خواهد شد.
رئیس صنعت و معدن استان کرمان با اشاره به ضعف های مدیریتی در برخی واحدهای تولیدی گفت: برخی ضوابط و استانداردهای لازم برای موضوع عدم صدور پروانه های بهره وری بنگاه های ما را دچار چالش جدی کرده که باید تدبیری برای رفع این مشکل در سطح کلان و کشوری اندیشیده شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 19 ساعت و 1 دقیقه پیش
بازآفرینی اردستان در گرو رضایت میراث فرهنگی است

بازآفرینی اردستان در گرو رضایت میراث فرهنگی است به گزارش خبرنگار ایرنا، حمیدرضا تاملی روز یکشنبه در جلسه ستاد بازآفرینی شهری اردستان بیان کرد: توجه به میراث فرهنگی از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا این گنجینه ها بر توسعه شهرستان اثرگذار هستند و از این رو باید در اجرای طرح بازآفرینی به جد مورد توجه باشد.
وی افزود: هماهنگی لازم با میراث فرهنگی به عنوان یکی از دستگاه های مهم صورت نگرفته در حالی که مسئول این طرح ها اداره کل راه و شهر سازی است و هنوز تکلیف آب و فاضلاب، برق، گاز و دیگر اداره های خدمات رسان هم مشخص نیست.
فرماندار اردستان گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 19 ساعت و 1 دقیقه پیش
سکانداران سازمان انرژی اتمی از ابتدا تاکنون

سکانداران سازمان انرژی اتمی از ابتدا تاکنون به گزارش گروه تحلیل، تفسیر و پژوهش های خبری، بیش از چهار دهه از عمر سازمان انرژی اتمی می گذرد؛ سازمانی که از سال های آخر حکومت پهلوی کلید خورد و در جمهوری اسلامی به شکوفایی و بالندگی رسید. در این میان اما افرادی با گرایشات سیاسی مختلف، بر کرسی ریاست سازمان مذکور تکیه زده اند که در این نوشتار به شرحی از بیوگرافی و عملکرد هر یک از آنان اشاره می شود.
** اکبر اعتماد (1353–1357)
اعتماد، بنیانگذار و نخستین رئیس سازمان انرژی اتمی ایران است که به پدر فناوری هسته ای ایران شهرت یافته است. او سال 1309 در همدان به دنیا آمد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 19 ساعت و 10 دقیقه پیش
نیمار سوپر استار پاری سن ژرمن است

نیمار سوپر استار پاری سن ژرمن است به گزارش ایرنا، تارنمای خبری یورو اسپورت روز یکشنبه نوشت: امباپه که پس از درخشش در جام جهانی 2018 که در نهایت با قهرمانی آبی ها به پایان رسید، همچنان به روند صعودی خود ادامه می دهد، بازی مقابل گنگام را از روی نیمکت آغاز کرد.
نیمار هشت دقیقه پس از اینکه تیمش یک گل از حریف عقب افتاد، بازی را از روی نقطه پنالتی به تساوی کشاند و در ادامه هم امباپه در دقیقه 82 بازی، گل برتری را برای تیمش به ثمر رساند و در دقایق پایانی هم موفق شد با پاس گل نیمار خیال توماس توخل سرمربی پاری سن ژرمن را آسوده کند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 19 ساعت و 10 دقیقه پیش
یک ماه پرسه زدن نماینده ترامپ در عراق برای چیست

یک ماه پرسه زدن نماینده ترامپ در عراق برای چیست به گزارش خبرنگار ایرنا، 'برت مک گورک' بعد از گفتگو با رهبران سیاسی در کردستان عراق، چند روزی است که وارد پایتخت عراق شده است.
مک گورک که سفیر آمریکا در بغداد او را در همه این دیدارها همراهی می کند، پنجشنبه گذشته با 'اسامه النجیفی' رهبر فهرست انتخابی 'القرار' دیدار کرد و قبل از آن نیز با 'سلیم الجبوری' رهبر فهرست انتخابی 'اتحاد قوا' و رییس سابق پارلمان عراق دیدار کرده بود.
نماینده ویژه دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا از شب گذشته دیدارهای جداگانه خود را با رهبران سیاسی شیعه از جمله 'سید عمار حکیم' رهبر جریان حکمت ملی و امروز شنبه با 'نوری المالکی' رهبر فهرست انتخابی 'دولت قانون' آغاز ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 19 ساعت و 10 دقیقه پیش
آنچه وزیر اقتصاد در جلسه استیضاح می گوید

آنچه وزیر اقتصاد در جلسه استیضاح می گوید به گزارش تارنمای وزارت اموراقتصادی و دارایی، مسعود کرباسیان افزود: امکانی مهیا شده است که در صحن پارلمان ضمن پاسخگویی به سوالات، در مورد چند دغدغه فراتر از موضوعات روزانه با نمایندگان ملت حرف بزنم.
به گزارش ایرنا، تقاضای استیضاح کرباسیان امروز -یکشنبه- با امضای 33 نماینده در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد.
کرباسیان تصریح کرد: به عنوان وزیر همه مطالبات مردم و کارآفرینان را درک می کنم اما واقعیت این است با صدای رسا از چند عمل وزارت اقتصاد دفاع می کنم.
** تحقق خصوصی سازی کامل در دولت دوازدهم ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 19 ساعت و 10 دقیقه پیش
هوای مازندران پاییزی شد

هوای مازندران پاییزی شد جدول پیش بینی هفت روزه هواشناسی مازندران هم نشان می دهد که ناپایداری های جوی در این استان تا پایان هفته ماندگار است و در این روزها شهروندان و مسافران بارندگی، وزش باد و کاهش دما را شاهد خواهند بود.
بر اساس پیش بینی هواشناسی مازندران، هوای این استان امروز یکشنبه تا پنج شنبه این هفته با افزایش ابر، بارش باران های رگباری، کاهش دما و احتمال رعد و برق همراه خواهد بود.
کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی مازندران به خبرنگار ایرنا گفت: هوای استان با نفوذ و تقویت تدریجی سامانه بارشی خنک شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 19 ساعت و 21 دقیقه پیش
مشکلات ایثارگران با رویکرد قانون محوری رفع خواهد شد

مشکلات ایثارگران با رویکرد قانون محوری رفع خواهد شد به گزارش ایرنا، علی محمد احمدی روز یکشنبه در دیدار با آزادگان کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج، اظهار داشت: هم اینک یکی از مهمترین دغدغه های جامعه ایثارگری این استان بحث اشتغال فرزندان آنان است که با تمام توان و در چارچوب قانون به این مهم رسیدگی خواهد شد.
وی افزود: با توجه به ساختار عشیره ای، قومی و قبیله ای کهگیلویه و بویراحمد روابط در برخی دستگاه ها جایگزین قانون شده و به اجرای قانون و عدالت توجهی نمی شود.
احمدی بیان کرد: با در نظر گرفتن قانون و رعایت آن از ورود افراد غیر متخصص در بحث استخدامی ها در کهگیلویه و بویراحمد کاسته خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 19 ساعت و 21 دقیقه پیش
البرز در جشنواره نوجوان خوارزمی حائز 6 رتبه برتر کشوری شد

البرز در جشنواره نوجوان خوارزمی حائز 6 رتبه برتر کشوری شد مهریار کرمی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این جشنواره با هدف ارتقای دانش، مهارت و نگرش دانش آموزان در زمینه پژوهش و شیوه کشف و حل خلاقانه مسائل، فرصت آفرینی برای رشد و شکوفایی استعدادها و خلاقیت های دانش آموزان براساس شیوه نامه وزارتخانه ای در کشور برگزار می شود.
وی با بیان اینکه مرحله استانی این جشنواره در پژوهش سرای دانش آموزی ملاصدرا کرج برگزار شد، تصریح کرد: در چهارمین جشنواره نوجوان خوارزمی البرز 22 هزار و 5 دانش آموز از مدارس دوره اول متوسطه شرکت کردند که آثار 392 نفر در مرحله استانی منتخب شناخته شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 19 ساعت و 21 دقیقه پیش
پنج هزار بی سواد امسال در مسیر سوادآموزی قرار می گیرند

پنج هزار بی سواد امسال در مسیر سوادآموزی قرار می گیرند سید حمدلله خواهش نیک روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از این تعداد،2 هزارو 655نفر در دوره سواد آموزی، یکهزارو 142 نفر در دوره انتقال و یکهزارو 838 نفر نیز در دوره های آموزشی تحکیم شرکت می کنند.
وی بیان کرد: گسترش فعالیت های آموزشی و پرورشی و کاهش نرخ بی سوادی از جمله شاخصه های مهم توسعه یافتگی برای رشد و بالندگی جامعه است.
خواهش نیک افزود: در حال حاضر یکهزارو 379 آموزشیار در نهضت سوادآموزی این استان کار آموزش به افراد کم سواد و بی سواد را برعهده دارند.
معاون سوادآموزی آموزش و پرورش کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به طرح شناسایی اولیای بی سواد دانش آموزان ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 19 ساعت و 31 دقیقه پیش
58 واحد مسکن مددجویی در ماکو احداث می شود

58 واحد مسکن مددجویی در ماکو احداث می شود محمد محمدنژاد روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد خانه مددجویی، 30 واحد خانه مددجویی در روستاها و 28 خانه مددجویی در شهرهای این شهرستان ساخته می شود.
وی اضافه کرد: برای هر واحد مسکن مددجویی 400 میلیون ریال تسهیلات بلاعوض به مددجویان پرداخت می شود.
وی، اعتبار هزینه شده برای 58 واحد را 23 میلیارد و 200 میلیون ریال اعلام کرد و ادامه داد: تعداد مساکن مددجویی روستایی و شهری در حال احداث طی سال جاری حدود 3.5 برابر سال گذشته است.
به گزارش ایرنا، کل خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) ماکو یکهزار و 708 خانوار با سه هزار و 273 نفر جمعیت است که نسبت به ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 19 ساعت و 31 دقیقه پیش
نظارت بهداشتی بر ذبح دام های قربانی در چالدران تشدید می شود

نظارت بهداشتی بر ذبح دام های قربانی در چالدران تشدید می شود میثم سپاهی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از شهروندان خواست تا با توجه به فرهنگ عمومی حاکم و همانند اعیاد و مراسمات گذشته نذورات خود را در کشتارگاه دام ذبح کنند.
وی گفت: طبق برنامه ریزی انجام شده یک اکیپ ثابت متشکل از ناظر بهداشتی و شرعی 48 ساعات قبل از روز عید قربان در کشتارگاه آماده خدمت رسانی به مردم هستند.
سپاهی افزود: یک اکیپ ثابت و سیار نیز در روز عید قربان از ساعت هفت صبح تا 13 ظهر فعالیت خود را در این راستا با استقرار در سطح شهر انجام خواهد داد.
وی گفت: شهروندان در صورت داشتن هرگونه سوال یا درخواستی در این زمینه می توانند با شماره تلفن 34262353 تماس بگیرند و ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 19 ساعت و 31 دقیقه پیش
محتکر تخم مرغ در مهاباد 130 میلیون ریال جریمه شد

محتکر تخم مرغ در مهاباد 130 میلیون ریال جریمه شد محمد اقوامی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پس از کسب گزارش بازرسان اتاق اصناف مهاباد مبنی بر احتکار 2 هزار و 260 کیلوگرم تخم مرغ در انباری در این شهرستان، رسیدگی به پرونده در دستور کار شعبه تعزیرات حکومتی مهاباد قرار گرفت.
وی اضافه کرد: شعبه تعزیرات حکومتی مهاباد نیز متهم این پرونده را به پلمب انبار، پرداخت جریمه و الزام به فروش و عرضه کالای احتکار شده محکوم کرد.
وی بیان کرد: رسیدگی به پرونده های احتکار با سرعت و جدیت در دستور کار تعزیرات حکومتی است و الزام به عرضه و فروش برای متهمان از جمله مواردی است که در دستور کار شعب رسیدگی قرار دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 19 ساعت و 31 دقیقه پیش
3000 ارومیه ای زائر اردوهای راهیان نور شمال غرب هستند

3000 ارومیه ای زائر اردوهای راهیان نور شمال غرب هستند سرهنگ کریم علی نژاد روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اعزام این شهروندان آغاز شده و هر کاروان در قالب یک اتوبوس 40 نفره در این مناطق حضور می یابد.
وی بیان کرد: یادمان شهید بروجردی محمدیار، یادمان شهدای حاج عمران و شهید ناصر کاظمی در پیرانشهر، یادمان شهید امینی مهاباد و یادمان های ارومیه از جمله مکان هایی است که این افراد زیارت می کنند.
وی ادامه داد: یادمان های ارومیه شامل مزار شهدا واقع در تپه نورالشهدا، گلزار شهدا در باغ رضوان، یادمان شهدای جندالله در اردوگاه شهید مهدی باکری است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 19 ساعت و 31 دقیقه پیش
استاندار: یک هزار و 323 طرح هفته دولت در فارس افتتاح می شود

استاندار: یک هزار و 323 طرح هفته دولت در فارس افتتاح می شود به گزارش ایرنا اسماعیل تبادار، عصر یکشنبه در نشست خبری با خبرنگاران در شیراز افزود: این طرح ها در حوزه های های آبرسانی شهری و روستایی، احداث راه، امور آموزشی و رفاهی، بهداشت و درمان، امور برق و خطوط انتقال، عمران شهری و روستایی، مسکن شهری و روستایی، امور ورزشی و طرح های تولیدی و اشتغالزایی صنعتی در بخش خصوصی است.
او اظهار داشت: همچنین در هفته دولت امسال، سفرهای شهرستانی با محوریت حضور در جمع مردم با همراهی معاونان و مدیران این استان و همچنین فرمانداران شهرستان ها در دستور کار داریم.
استاندار فارس بیان کرد: امیدواریم که این دیدارهای مردمی به بررسی و رفع مشکلات مردم منتهی شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 19 ساعت و 40 دقیقه پیش
112 طرح عمرانی در نیشابور اجرا شد

112 طرح عمرانی در نیشابور اجرا شد احمد بوژمهرانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: 449 میلیارد ریال از این حجم توسط بخش خصوصی، 303 میلیارد ریال در قالب تسهیلات بانکی و 724 میلیارد ریال از محل اعتبارات بخش دولتی هزینه شده است.
وی ادامه داد: 15 طرح از مجموع این طرحهای اجرا شده در نیشابور مربوط به بخش کشاورزی و تولید، پنج طرح برقرسانی و نیز چهار واحد آموزشی است.
معاون فرماندار نیشابور گفت: در این چارچوب همچنین هفت طرح گردشگری، 11 طرح آبرسانی روستایی و شهری و همچنین ساخت و تجهیز 9 واحد خدمات پزشکی و درمانی اجرا شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 19 ساعت و 40 دقیقه پیش
مرجع قانونی استعلام از مدیران دوتابعیتی وزارت اطلاعات است

مرجع قانونی استعلام از مدیران دوتابعیتی وزارت اطلاعات است به گزارش ایرنا، حشمت الله فلاحت پیشه روز یکشنبه درخصوص گزارش نهایی تفحص از مسئولان دو تابعیتی، اظهار داشت: این تفحص در اجلاسیه دوم بوده و اکنون گزارش آن در صحن قرائت شده است.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دو تابعیتی را جرم نمی دانم، بیان کرد: حدود 8 میلیون ایرانی در خارج از کشور هستند یا با ایران ارتباط دارند و در تردد هستند.
وی افزود: ایرانیان دو تابعیتی برای اینکه امور خود را در خارج از کشور پیش ببرند، مجبور هستند که تابعیت کشور خارجی را اخذ کنند زیرا برخی موضوعات با صرف اقامت گرفتن حل نمی شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 19 ساعت و 50 دقیقه پیش
پیغام خطا: خطا

پیغام خطا: خطا ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 19 ساعت و 51 دقیقه پیش
شهروندان باید بدانند عوارض پرداختی آنان چگونه هزینه می شود

شهروندان باید بدانند عوارض پرداختی آنان چگونه هزینه می شود به گزارش خبرنگار ایرنا حیدر اسکندرپور، یکشنبه در نشست تخصصی - آموزشی ویژه شهرداران و روسای شورای اسلامی شهر شماری از شهرستان استان فارس در شیراز بیان داشت: ارایه گزارش عملکرد به زبان ساده و به دور از پیچیدگی، نقش موثری در افزایش اعتماد بین شهروندان و مجموعه مدیریت شهری ایفا می کند زیرا بخش زیادی از درآمد شهرداری از محل پرداخت عوارض شهروندان تامین می شود، از این رو مردم باید بدانند که این پول کجا هزینه شده است.
وی، خطاب به شهرداران و روسای شورای اسلامی شهرستان های مختلف استان فارس، بر لزوم افزایش شفافیت در عملکرد شهرداری ها تاکید کرد و گفت: برای شفافیت بیشتر عملکرد شهرداری ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 19 ساعت و 51 دقیقه پیش
تلاشی برای شناسایی منابع مالی تروریست در افغانستان

تلاشی برای شناسایی منابع مالی تروریست در افغانستان معاون دبیر کل سازمان ملل متحد و سرپرست دفتر امور مبارزه با تروریست این نهاد بین المللی دیروز سه شنبه در کابل پایتخت افغانستان با عبدالله عبدالله رئیس اجرایی دولت وحدت ملی این کشور دیدار کرد و از آمادگی دفترش در وین برای همکاری و کمک به منظور شناسایی منابع مالی تروریست ها در افغانستان سخن گفته بود.
ولادیمیر ایوانوویچ ورونکوف ضمن قدردانی از تلاش دولت و مردم افغانستان در مبارزه با تروریسم از حمایت همه جانبه سازمان ملل متحد در این مسیر اطمینان و از آمادگی سازمان ملل برای ظرفیت سازی برای مبارزه با تروریسم در افغانستان خبر داد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 20 ساعت و 0 دقیقه پیش
فیلم هایی که این روزها در سینمای ایران تولید می شود

فیلم هایی که این روزها در سینمای ایران تولید می شود به گزارش خبرنگار سینمایی ایرنا، در روزهایی که سینمای ایران در سوگ دو تن از پیشکسوتان این عرصه (عزت الله انتظامی و ضیاءالدین دری)نشسته است، هنر هفتم به عنوان یک صنعت کماکان در کار است و آثاری در حوزه فیلم بلند و کوتاه در حال تولید است.
فیلم کوتاه که در سینمای ایران چند سالی است یکی از پُرافتخارترین هاست. این روزها خبر از پایان فیلمبرداری خاموشی به کارگردانی رضا دیدار منتشر شده و به تازگی تدوین آن آغاز شده است.
این فیلم کوتاه اولین ساخته رضا دیدار در سمت کارگردان است.
در خلاصه داستان این اثر آمده است: زن جوان هر روز برای مراقبت از پدرش به خانه پدری می آید اما ... ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 20 ساعت و 0 دقیقه پیش
وزش باد شدید و کاهش نسبی دما در البرز پیش بینی شد

وزش باد شدید و کاهش نسبی دما در البرز پیش بینی شد منصور رحمانیان روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بررسی آخرین الگوهای پیش یابی هواشناسی حاکی از فعالیت جوی کم و بیش ناپایدار درمنطقه البرز مرکزی است که با توجه به نفوذ پرفشار به عرض شمالی کاهش محسوس دما و دربعضی نقاط وزش باد نسبتا شدید دور از انتظار نیست .
این مسئول ، آسمان فردا دوشنبه را صاف، وزش باد نسبتا شدید، بعد از ظهر کمی ابری و پس فردا سه شنبه را صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد اعلام کرد.
این مسئول دمای محسوس امروز البرز را 38 درجه بالای صفر ذکر کرد و اظهارداشت: دمای هوای 2 روز آینده این استان 36 درجه بالای صفر خواهد بود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 20 ساعت و 1 دقیقه پیش
گزینه های پیش روی ریاست جمهوری پاکستان

گزینه های پیش روی ریاست جمهوری پاکستان به گزارش ایرنا نمایندگان پارلمان های ملی و ایالتی پاکستان و همچنین نمایندگان سنا که تعداد نهایی آنان یکهزار و 100 نفر است، رئیس جمهوری جدید کشور را برای مدت پنج سال انتخاب می کنند.
رئیس جمهوری در پاکستان، تقریبا مقام تشریفاتی به شمار می آید و نحوه انتخاب وی به این شیوه است که نمایندگان دو پارلمان پاکستان شامل 'مجلس ملی و سنا' به همراه چهار مجلس ایالتی 'سند، پنجاب، خیبرپختونخواه و بلوچستان' رئیس جمهور این کشور را با رأی گیری انتخاب می کنند.
روند اخذ رای انتخابات ریاست جمهوری پاکستان در اسلام آباد تحت نظارت رئیس دادگاه عالی اسلام آباد برگزار می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 20 ساعت و 10 دقیقه پیش
دعاوی ایران علیه آمریکا در کمیسیون امنیت ملی مجلس بررسی شد

دعاوی ایران علیه آمریکا در کمیسیون امنیت ملی مجلس بررسی شد به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، علی نجفی خوشرودی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با تشریح جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهارداشت: این جلسه با حضور لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهور، غلامحسین دهقانی معاون حقوقی وزیر امور خارجه رضا طلایی نیک معاون حقوقی و پارلمانی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، مسئولین بانک مرکزی و مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی برگزار شد.
وی افزود: در این نشست آخرین وضعیت دو پرونده ای که جمهوری اسلامی ایران علیه آمریکا نزد دیوان بین المللی دادگستری طرح دعوا کرده - غیر قانونی بودن صدور حکم علیه بانک مرکزی و دستور اجرای مصادره 2 میلیارد دلار ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 20 ساعت و 10 دقیقه پیش
بسکتبال با ویلچر ایران برابر مراکش پیروز شد

بسکتبال با ویلچر ایران برابر مراکش پیروز شد به گزارش ایرنا،تیم ملی بسکتبال با ویلچر ایران در دومین دیدار خود در چارچوب مرحله مقدماتی با ثبت امتیازهای 24 بر 6، 21 بر 12 و 18 بر 14 در کوارترهای یک، 2 و چهار پیروز میدان شد و تیم حریف تنها در کوارتر سوم، با اختلاف 2 امتیاز، 14 بر 12 پیشی گرفت.
ایران در مرحله مقدماتی رقابت های بسکتبال با ویلچر قهرمانی جهان، با آلمان، مراکش و کانادا هم گروه است. ملی پوشان ایران شب گذشته نیز در اولین دیدار خود مقابل آلمان به پیروزی رسیدند.
تیم ایران دوشنبه 29 مرداد، ساعت 12 و 15 دقیقه به مصاف کانادا خواهد رفت. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 20 ساعت و 10 دقیقه پیش
بازی های آسیایی آزمون آماده سازی ژاپن برای المپیک 2020

بازی های آسیایی آزمون آماده سازی ژاپن برای المپیک 2020 به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از تارنمای خبری اینساید ده گیمز، کمیته المپیک ژاپن امیدوار است در بازی های المپیک 2020 توکیو با تصاحب 30 مدال طلا جایگاه سوم جدول مدال ها را از آن خود کند.
یاسوهیرو یاماشیتا عضو ارشد هیات اجرایی کمیته المپیک ژاپن، در مورد نقش بازی های آسیایی جاکارتا در آماده سازی ژاپن برای المپیک و پارالمپیک توکیو که دو سال دیگر برگزار می شد، در پاسخ به سوالی در مورد هدف گذاری ژاپن برای بازی های آسیایی جاکارتا گفت که هدف آنها از این بازی ها، المپیک 2020 توکیو است.
یاماشیتو که یکی از موفق ترین جودوکارهای جهان محسوب می شود و مدال طلای المپیک 1984 لس آنجلس را در ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 20 ساعت و 30 دقیقه پیش
وزارت خارجه به ابهامات رژیم حقوقی خزر پاسخ داد

وزارت خارجه به ابهامات رژیم حقوقی خزر پاسخ داد به گزارش ایرنا، روابط عمومی وزارت امور خارجه به هفت مورد از ابهامات پیرامون رژیم حقوقی دریای خزر که در اکتائو قزاقستان به امضای کشورهای ساحلی رسید، پاسخ داد.
** امضای کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر چقدر اهمیت دارد؟
حدود یک سال و نیم است که مذاکرات مربوط به این کنوانسیون در جریان بوده و ما نیاز داشتیم برای رژیم حقوقی دریای خزر کنوانسیون جدیدی تدوین کنیم. مواردی وجود داشتند که طی 21 سال گذشته میان کشورهای ساحلی دریای خزر بر سر آن تفاهم وجود نداشت، تا اینکه دو سال پیش وزیران امور خارجه پنج کشور ساحلی تصمیم گرفتند مسائل حل شده را از مسائل تفاهم نشده جدا کنند و بدین ترتیب ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 20 ساعت و 30 دقیقه پیش
432 شطرنج باز در استان تهران باهم رقابت می کنند

432 شطرنج باز در استان تهران باهم رقابت می کنند مجتبی دانشفر روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مسابقات رده های سنی استان تهران از 27مرداد تا پنج شهریور ماه (به مدت 9روز) در سالن فدراسیون و هیات شطرنج استان تهران ادامه دارد.
وی گفت: رده سنی 6 تا 18 سال 110 ورزشکار دختر و 322 پسر در 9 دور به روش سوئیسی با یکدیگر رقابت می کنند.
رئیس هیات شطرنج استان تهران افزود: هدف از برگزاری این مسابقات توسعه ورزش همگانی و کشف استعداد های برتر برای شرکت در مسابقات جام پایتخت ها خواهد بود.
وی همچنین از برگزاری سومین دوره مسابقات بین المللی جام پایتخت خبر داد و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 20 ساعت و 31 دقیقه پیش
خداداد عزیزی جلوی دلالی در سپیدرود را گرفت

خداداد عزیزی جلوی دلالی در سپیدرود را گرفت مهرداد میناوند در گفت وگو با خبرنگار ورزشی ایرنا در رابطه با جدایی اش از تیم سپیدرود رشت و شرایط نابسامان این تیم اظهار داشت: واقعا نمی دانم که چه بگویم؛ تیم را به آدم های غیر ورزشی دادند و نمایندگانی هم که در مجلس هستند، اصلا به فکر تیم نیستند.
بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال خواستار حمایت نمایندگان استان گیلان در مجلس از تیم سپیدرود رشت شد و افزود: از جمله دلایل اصلی وقوع برخی از ناهنجاری ها در ورزشگاه رشت، حمایت نشدن تیم سپیدرود است.
وی خاطرنشان کرد که هواداران فوتبال و طرفداران سپیدرود رشت با وجود مشکلات اقتصادی در ورزشگاه حضور می یابند تا بازی تیم محبوب خود را از نزدیک تماشا کنند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 20 ساعت و 51 دقیقه پیش
9 انبار کالای احتکار در خراسان جنوبی کشف شد

9 انبار کالای احتکار در خراسان جنوبی کشف شد به گزارش ایرنا مشیرالحق عابدی روز یکشنبه در چهارمین نشست شورای اداری استان خراسان جنوبی در سال جاری افزود: در زمینه طرح شناسایی احتکار و اختفا کالا 10 تیم بازرسی در مرکز و 12 تیم در شهرستان های تابعه ایجاد شده و بر بازار نظارت دارند.
وی تنظیم بازار را مهمترین بحث امروز جامعه دانست و گفت: سازمان صنعت، معدن و تجارت متولی برگزاری جلسات کمیسیون تنظیم بازار در استان است.
معاون استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون چهار طرح نظارتی از جمله طرح نظارتی نوروز، ماه مبارک رمضان، طرح ویژه نظارت بر بازار و کالا و اکنون طرح شناسایی و مبارزه با احتکار و اختفا توسط این سازمان به ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 51 دقیقه پیش
بخشی از مشکلات ارزی اجتناب ناپذیر است

بخشی از مشکلات ارزی اجتناب ناپذیر است به گزارش ایرنا, محمدحسین صفار هرندی روز یکشنبه در مراسم یادواره شهدای اصناف شهرستان فردیس استان البرز ، افزود: البته دراین شرایط عده ای با سوء استفاده از موقعیت مشکلاتی برای کشور به وجود آوردند.
وی عنوان کرد: انتظار می رود دولتمردان گام های موثری برای رفع مشکلات جامعه بردارند.
به گفته وی 80 درصد از مشکلات کشور مربوط به مدیریت داخلی و تنها 20 درصد مربوط به فشار های خارجی است.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به تحقیقات موسسات جهانی مبنی براینکه زیر 30 درصد از
مشکلات کشور مربوط به تحریم ها است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 20 ساعت و 51 دقیقه پیش
تمامی تسهیلات اشتغال پایداری روستایی باید جذب شود

تمامی تسهیلات اشتغال پایداری روستایی باید جذب شود به گزارش ایرنا حسین فیری در نهمین جلسه کارگر اشتغال استان اظهار داشت: سهم اعتبارات اشتغال پایداری روستایی
استان، 2 هزار و 600 میلیارد ریال است که تاکنون یک هزار و 300 میلیارد ریال آن در بانک ها تخصیص یافته و یک هزار و 30 میلیارد ریال آن به به متقاضیان پرداخت شده است.
وی در خصوص تسهیلات200 میلیارد ریالی اشتغال فناوری اطلاعات نیز گفت: حدود 90 میلیارد ریال از این میزان غیر قابل جذب است که برای جلوگیری از بازگشت این اعتبار به بخش کشاورزی به صورت شناور تعلق می گیرد تا در فرصت باقی مانده از آن استفاده شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 21 ساعت و 1 دقیقه پیش
سفیر ایران: تهران آماده تحکیم روابط با پاکستان است

سفیر ایران: تهران آماده تحکیم روابط با پاکستان است مهدی هنردوست روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در اسلام آباد با اشاره به سطح بالای دوستی و ارتباط دیرینه ایران و پاکستان، افزود: امیدواریم این روابط و همکاری ها بیش از پیش گسترش یابد.
وی با اشاره نگاه مثبت مردم ایران به پیشرفت های پاکستان، از انتخابات اخیر در این کشور به عنوان گام موثر در تحقق مردم سالاری و تحقق اهداف دموکراتیک یاد کرد.
هنردوست گفت: جمهوری اسلامی ایران آماده است تا با ارتقاء و تقویت روابط، با دولت جدید پاکستان همکاری کند و گسترش این روابط در تمامی زمینه ها را با کشور همسایه خود خواستار است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 21 ساعت و 1 دقیقه پیش
ظریف: گروه اقدام آمریکا شکست خواهد خورد

ظریف: گروه اقدام آمریکا شکست خواهد خورد به گزارش ایرنا، این خبرگزاری روز یکشنبه افزود: ظریف در شصت و پنجمین سالگرد کودتای مورد حمایت ایالات متحده برای سرنگونی نخست وزیر منتخب دمکراتیک ایران، این مطلب را بیان کرد.به این مناسبت احساسات ضد آمریکایی به ویژه در جمهوری اسلامی اوج می گیرد.
وی با مقایسه تحریم های تازه واشنگتن توسط دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا بر تهران با کودتای 1953 که منجر به سرنگونی محمد مصدق نخست وزیر ملی گرای ایران شد، افزود: تهران اجازه نخواهد داد تاریخ تکرار شود.
ظریف در پیامی توئیتری نیز نوشت: ایالات متحده 65 سال پیش در چنین روزی دولت دمکراتیک دکتر مصدق را که به روش مردمی انتخاب شده بود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 21 ساعت و 1 دقیقه پیش
کودتایی که باید خوانده شود

کودتایی که باید خوانده شود اهمیت تاریخی و اجتماعی این واقعه باعث نگارش مکتوبات بسیاری شده است، هرچند تعداد آثار قابل توجه و قابل استناد در این میان زیاد نیست. یکی از آثار مهمی که به این اتفاق تاریخی اشاره می کند، کتاب کودتا با عنوان فرعی 28 مرداد، سازمان سیا و ریشه های روابط ایران و آمریکا در عصر مدرن نوشته یرواند آبراهامیان، کارشناس و آموزگار تاریخ معاصر ایران در دانشگاه نیویورک است.
** آبراهامیان کیست؟
مورخ ارمنی ساکن آمریکا، متولد تهران است و دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد را در رشته تاریخ در دانشگاه آکسفورد گذراند و پس از مهاجرت به آمریکا، دکترای خود را از دانشگاه کلمبیا دریافت کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 21 ساعت و 1 دقیقه پیش
چرا فرهاد رهبر از ریاست دانشگاه آزاد برکنار شد

چرا فرهاد رهبر از ریاست دانشگاه آزاد برکنار شد اکنون با تشکیل جلسه فوق العاده و فوری هیأت امنای دانشگاه آزاد و برکناری فرهاد رهبر از ریاست دانشگاه، مشخص است که این اختلافات چندان هم دور از واقعیت نبود.
** دو پادشاه در یک اقلیم نگنجند
انتصاب فرهاد رهبر به ریاست دانشگاه آزاد در همان ابتدای کار هم به نظر کمی عجیب می رسید. زیرا ولایتی و رهبر نگاه های خاص مدیریتی خاص خود را داشتند و تجارب مدیریتی آنها نیز حکایت از روحیه استقلال خواهی آنها در مدیریت داشت.
فرهاد رهبر سابقه ریاست دانشگاه تهران را در کارنامه داشت و موقعیتش در ستاد انتخاباتی رئیسی در زمان انتخابات ریاست جمهوری در سال 96 ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 21 ساعت و 1 دقیقه پیش
استاندارهیچ فردی را برای تصدی شهرداری معرفی نکرده است

استاندارهیچ فردی را برای تصدی شهرداری معرفی نکرده است مهرداد سالاری روز یکشنبه در گفت و گو با روابط عمومی استانداری؛ برخی شایعات و خبرها در باره اینکه آقای صارمی از سوی استاندار کرمانشاه برای تصدی شهردار کرمانشاه معرفی شده را تکذیب کرد و گفت: هیچ فردی از سوی مهندس بازوند و مجموعه استانداری برای تصدی شهرداری کرمانشاه به شورای شهر معرفی نشده است.
وی تصریح کرد: شخص استاندار و مجموعه استانداری معتقد هستند که خود شورا با ارتباطی که با مردم دارند باید شهردار را انتخاب کنند و برخی خبرهای منعکس شده در کانال های خبری صحت ندارد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه خاطرنشان ساخت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 21 ساعت و 10 دقیقه پیش
نباید بذر ناامیدی در جامعه پاشیده شود

نباید بذر ناامیدی در جامعه پاشیده شود به گزارش ایرنا محمدمهدی مروج الشریعه روز یکشنبه در چهارمین نشست شورای اداری استان خراسان جنوبی در سال جاری افزود: باید فرهیختگان، دانشگاهیان، نخبگان، پیش قراولان علم، ادب و هنر و صاحبان قلم بدانند دشمن به دنبال این است که در هر مناسبتی به عناوین مختلف ورود کند و فراخوان های گسترده بدهد.
وی گفت: دستگاه های اجرایی بدانند اگر تا دیروز برخی پاسخگویی ها پنج درصد نارضایتی ایجاد می کرد امروز یک درصد هم حرام مطلق است لذا دستگاه هایی که در معرض خدمت رسانی به مردم هستند به بهترین شکل ممکن گفت و گو کرده و پذیرای انتقادات هم باشند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 21 ساعت و 10 دقیقه پیش
سرشاخه های یک شرکت هرمی در نیشابور دستگیر شدند

سرشاخه های یک شرکت هرمی در نیشابور دستگیر شدند سرهنگ حسین دهقانپور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پس از دریافت گزارشهایی مبنی بر فعالیت یک شرکت هرمی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت و شش گرداننده اصلی این شرکت شامل 4چهار مرد و دو زن بازداشت شدند.
وی گفت: تحقیقات از این متهمان ادامه دارد.
فروردین ماه امسال نیز 17 نفر از سرشاخه یک شرکت هرمی در خراسان رضوی دستگیر شده بودند.
7505/1858
ارتباط با سردبیر newsroom@irna.ir
تماس بی واسطه با مسئولین ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 21 ساعت و 11 دقیقه پیش
اردوی سراسری طرح معرفت رضوی در نیشابور آغاز شد

اردوی سراسری طرح معرفت رضوی در نیشابور آغاز شد دکتر جعفر سعیدی عصر یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در این خصوص افزود: پس از برگزاری موفق پارسال طرح دانشجویی کاروان پیاده امام رضا(ع) توسط دانشگاه آزاد این دومین اردوی فرهنگی در سطح ملی است که با همکاری واحدهای مشهد و نیشابور دانشگاه آزاد برپا شده است.
وی ادامه داد: این اردو با شرکت 500 نفر از دانشجویان واحدهای مختلف دانشگاه آزاد از سراسر کشور تا روز هفتم شهریور جاری ماه ادامه دارد و پس از آن دانشجویان شرکت کننده به مدت 10 روز عازم مشهد می شوند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیشابور گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 21 ساعت و 11 دقیقه پیش
ذبح دام عید قربان در معابر عمومی ممنوع است

ذبح دام عید قربان در معابر عمومی ممنوع است 'علیرضا رفیعی پور' روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، افزود: برای جلوگیری از شیوع بیماری های مشترک بین دام و انسان و رها شدن آ لودگی ناشی از ذبح دام در محیط عمومی از شهروندان خواست تا ذبح نذورات و قربانی خود را در کف خیابان و محل های نامناسب انجام ندهند.
وی اظهارداشت: سازمان دامپزشکی کشور به عنوان متولی امنیت غذایی، سلامت و بهداشت جامعه آمادگی دارد مانند سالهای گذشته با ایجاد جایگاه های عرضه بهداشتی دام زنده در اقصی نقاط کشور از ذبح غیربهداشتی دام جلوگیری کرده و خدمات مناسب را به شهروندان ارایه دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 21 ساعت و 11 دقیقه پیش
اصفهانیان: داوران در دو دیدار اشتباهات تاثیر گذار داشتند

اصفهانیان: داوران در دو دیدار اشتباهات تاثیر گذار داشتند به گزارش ایرنا از فدراسیون فوتبال، درباره عملکرد داوران در هفته چهارم لیگ برتر گروه آنالیز داوری متشکل از رضا غیاثی و حسین عسگری امروز -یکشنبه- جلسه ای برگزار و فیلم بازی ها به همراه گزارش ناظران بازبینی و بررسی شد.
اصفهانیان با بیان اینکه کلیه مسابقات توسط تیم آنالیز کمیته داوران بررسی و به دقت آنالیز می شود، گفت: اگر داوری اشتباه قضاوت کرده است، طبق آیین نامه با وی رفتار خواهد شد.
وی در ادامه بیان کرد: هیات بازبینی با توجه به گزارش ناظران و فیلم بازی ها، تمام صحنه ها را ارزیابی کرد و در نهایت داوران ما در دو بازی اشتباهات تاثیرگذار داشتند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 21 ساعت و 11 دقیقه پیش
پدید آمدن جزیره گرمایی شهری

پدید آمدن جزیره گرمایی شهری - بی توجهی شهرداری مشهد به کارشناسان هنری
- کشف رود به زهکش فاضلابهای مشهد تبدیل شده است
- رئیس اتحادیه موبایل و تلفن همراه مشهد: 50 درصد فروشگاه های تلفن همراه در مشهد تعطیل می شوند
* پایگاه خبری تابناک رضوی:
- خراسان رضوی مقام اول تولید گوشت قرمز در کشور
- 23 هزار شغل در خراسان رضوی ایجاد شد
- سوخت یورو 4 در تمام جایگاه های سوخت مشهد توزیع نمی شود
* پایگاه خبری شهرآرا آنلاین:
- بساط دلالان دارو در پنجراه جمع می شود
7489/1858
ارتباط با سردبیر newsroom@irna.ir
تماس بی واسطه با مسئولین ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 21 ساعت و 20 دقیقه پیش
رهبران جهان از افراد در معرض درگیری محافظت کنند

رهبران جهان از افراد در معرض درگیری محافظت کنند به گزارش ایرنا از مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران، آنتونیو گوترش روز یکشنبه در پیام خود آورده است: همه ساله در روز بشردوستی با افرادی که از بحران های انسانی آسیب دیده اند، ابراز همدردی و به کارکنان سازمان های بشردوستانه که به آنان کمک می کنند، ادای احترام می کنیم.
دبیرکل سازمان ملل متحد می افزاید: یادبود پانزدهمین سالگرد حمله به سازمان ملل متحد در بغداد را گرامی می داریم که 22 نفر از همکاران ما در آن کشته شدند.
در پیام گوترش آمده است: پس از آن اتفاق غم انگیز که سبب اختصاص این روز به روز جهانی بشردوستی شده است، بیش از چهار هزار امدادگر بشردوستانه کشته، زخمی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 21 ساعت و 21 دقیقه پیش
آتش نشانی شیراز به بالابرهای بزرگ مقیاس مجهز شود

آتش نشانی شیراز به بالابرهای بزرگ مقیاس مجهز شود به گزارش ایرنا علی ناصری، یکشنبه در چهل و چهارمین نشست کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز، افزود: برای کنترل وضعیت در مواقع بحران باید خرید ماشین آلات مورد نیاز آتش نشانی به ویژه بالابرهای با ارتفاع بیش از 50 متر در اولویت قرار گیرد.
وی بیان داشت: کلیات اساسنامه ایجاد شرکت تهیه، تامین و نگهداری ماشین آلات شهرداری شیراز پس از بررسی کارشناسی در کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری این نهاد امروز (بیست و هشتم مرداد) به تصویب رسید.
ناصری ادامه داد: در این کمیسیون مقرر شد جزییات ماده 66این اساسنامه نیز در کارگروه تخصصی با حضور معاونت خدمات شهری و سازمان های ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 21 ساعت و 30 دقیقه پیش
آتن شهر بدون سکنه در فصل تابستان

آتن شهر بدون سکنه در فصل تابستان به گزارش ایرنا ازآتن شهروندان آتن که این شهر دارای جمعیت 4 میلیون نفری می باشد، در فصل تابستان معمولاً به شهرهای مختلف این کشور، جزایر و روستاهای خود براساس توانایی مالی اشان از فرصت تعطیلات در این کشور برای استفاده از تعطیلات تابستانه خود استفاده می کنند و این امر به چندین دلیل صورت می گیرد.
** عوامل داخلی
یونانیان که طی 8 سال گذشته با بحران مالی جدی روبرو هستند، طی چند سال اخیر بیشتر به گذران تعطیلات تابستانه خود به روستاهای پدری خود که اغلب واقع بودن در کنار سواحل زیبای این کشور، سفر می کنند درحالی که بیشتر در گذشته به دیگر کشورها سفر می کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 21 ساعت و 31 دقیقه پیش
هدف دشمنان نظام ترویج ناامیدی در میان جوانان است

هدف دشمنان نظام ترویج ناامیدی در میان جوانان است به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی روز یکشنبه در همایش گروهی از فعالان سیاسی یزد که در سالن کتابخانه وزیری این شهر برگزار شد، افزود: جوانان توانایی انجام بسیاری از امور را دارند، باید از آمادگی و ظرفیت آنها برای موفقیت در عرصه های مختلف کشور بهره گرفت .
وی ادامه داد: برای جلب مشارکت هرچه بهتر نسل جوان مومن و متخصص در میدان های مورد نیاز باید همواره نسبت به دمیدن روح امید در آنها و ارزش نهادن به توانشان گام های اساسی برداشت .
تولیت آستان قدس رضوی تاکید کرد : شناخت توطئه های دشمنان ، عمل به منویات مقام معظم رهبری ، حضور جدی در عرصه های مختلف اجتماعی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 21 ساعت و 31 دقیقه پیش
اسلام آباد در تحریم علیه تهران تحت فشار آمریکا قرار نگیرد

اسلام آباد در تحریم علیه تهران تحت فشار آمریکا قرار نگیرد به گزارش روز یکشنبه ایرنا در سرمقاله روزنامه پرتیراژ نیشن پاکستان آمده است: وزارتخانه های مربوطه پاکستان باید این تحریمها را با در نظر داشتن روابط منطقه ای و بین المللی و رویکرد متعادل و متوازن بررسی کنند.
در ادامه این سرمقاله با بیان اینکه پاکستان در خصوص واردات تولیدات نفتی و تامین نیازهای انرژی خود به تهران نیاز دارد، آمده است: دو کشور همسایه ایران و پاکستان، روابط فرهنگی و تاریخی همزمان با مرز مشترک دارند و اخیرا نیز دو کشور پس از مدت طولانی شاهد آب شدن یخ روابط دوجانبه بوده اند.
در سرمقاله روزنامه 'نیشن' پاکستان آمده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 21 ساعت و 40 دقیقه پیش
نشریه آمریکایی: تهدید اصلی خاورمیانه، ترکیه است

نشریه آمریکایی: تهدید اصلی خاورمیانه، ترکیه است به گزارش روز یکشنبه ایرنا، 'مارتین جی' طی یادداشتی با عنوان 'تهدید واقعی در خاورمیانه برای آمریکا، ترکیه است نه ایران' افزود: پیشنهاد اخیر 'دونالد ترامپ' برای آمادگی دیدار با ایران بسیاری و به ویژه اسرائیل(رژیم صهیونیستی) را دچار شگفتی کرد. اما آمریکایی ها باید توجه خود را بیش از آنکه بر ایران متمرکز کنند، نگاه خود را به ترکیه معطوف کنند و همانگونه که 'استیو بنون' مشاور پیشین ترامپ، 'رجب طیب اردوغان' رئیس جمهوری این کشور را خطرناک ترین مرد جهان معرفی کرده است، باید در نظر داشته باشیم که این کشور بسیار سرکش شده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 21 ساعت و 40 دقیقه پیش
نرخ ها در بازار سکه تعدیل شد

نرخ ها در بازار سکه تعدیل شد به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز سه میلیون و 726 هزار تومان به فروش می رود که نسبت به پایان معاملات دیروز تغییری نداشته است اما بهای هر قطعه تمام بهار آزادی طرح قدیم با کاهش 30 هزار تومانی، سه میلیون و 373 هزار تومان عرضه می شود.
معامله گران هر نیم سکه را با 20 هزار تومان کاهش یک میلیون و 732 هزار تومان به خریداران عرضه می کنند اما ربع سکه با رشد 10 هزار تومانی 891 هزار تومان ارزش گذاری شده است.
بهای سکه گرمی نیز نسبت به دیروز تغییری نداشته و 491 هزار تومان است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 21 ساعت و 40 دقیقه پیش
آتش بس دولت افغانستان با طالبان در هاله ابهام است

آتش بس دولت افغانستان با طالبان در هاله ابهام است به گزارش ایرنا ، معاون سخنگوی محمد اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان امروز یکشنبه که مصادف با نودونهمین سالروز بازگشت استقلال افغانستان پس از 80 سال استعمار انگلستان است، گفته که حکومت موضوع آتش بس را بررسی می کند و بزودی تصمیم خود را اعلام خواهد کرد.
خبرگزاری صدای افغان به نقل از شاه حسین مرتضوی نوشته است که او این سخن را بدون اشاره به جزئیات بیشتر و توضیح در مورد پیش شرطی که طالبان برای پذیرش آتش بس گذشته، بیان کرده است.
همچنین امروز هارون چخانسوری سخنگوی نهاد ریاست جمهوری در صفحه توییتر خود نوشت که بحث درباره اعلام آتش بس دیروز شنبه ادامه داشت و حکومت با مشورت با همه صاحب نظران و ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 21 ساعت و 50 دقیقه پیش
چهار مزیت اقتصادی و زیست محیطی انرژی های تجدیدپذیر

چهار مزیت اقتصادی و زیست محیطی انرژی های تجدیدپذیر به گزارش روز یکشنبه خبرنگار اقتصادی ایرنا، اکبر ادیب فر در پنجمین کنفرانس و نمایشگاه انرژی خورشیدی ایران با موضوع بررسی چالشهای فضای کسب و کار انرژی های تجدیدپذیر در سال 97 در دانشگاه تهران افزود: نیروگاه های بادی و خورشیدی بر خلاف سایر نیروگاه های حرارتی و سیکل ترکیبی، مصرف آب قابل توجهی ندارند.
وی ادامه داد: تولید برق در نیروگاههای تجدیدپذیر کنونی، موجب صرفه جویی 250 هزار متر مکعب آب شده است.
ادیب فر در تشریح آثار زیست محیطی و همچنین مصرف نکردن سوخت در نیروگاه های تجدیدپذیر گفت: به عنوان نمونه، با احداث یک نیروگاه تجدیدپذیر 100 مگاواتی در شهرستان تاکستان استان قزوین ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 21 ساعت و 50 دقیقه پیش
عطر وجودی مرحوم شیرازی و انتظامی تا سالها باقی است

عطر وجودی مرحوم شیرازی و انتظامی تا سالها باقی است به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از پژوهشگاه میراث فرهنگی، سید محمد بهشتی روز یکشنبه در مراسم بزرگداشت مرحوم سید باقر آیت الله زاده شیرازی گفت : مرحوم شیرازی با شخصیت و نقشی که در طول زندگی اش ایفا کرده هیچ گاه از یاد جامعه تخصصی ترین زمینه ها، پاک و فراموش نمی شود.
آیت الله زاده شیرازی که در 28 مرداد 1386 درگذشت، معمار، مرمت گر، استاد دانشگاه، چهره ماندگار عرصه معماری، حفاظت و مرمت بناهای تاریخی ایران و عضو پیوسته فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران، بنیان گذار مرمت علمی بناها، محوطه ها و بافت های تاریخی در ایران و از بنیانگذاران سازمان میراث فرهنگی کشور بود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 22 ساعت و 0 دقیقه پیش
باید سپر بلای اوزیل می شدم

باید سپر بلای اوزیل می شدم به گزارش ایرنا، خبرگزاری رویترز روز یکشنبه نوشت: بدنبال حذف تحقیرآمیز تیم ملی آلمان از مرحله گروهی جام جهانی 2018 روسیه که ماه گذشته با قهرمانی فرانسه به پایان رسید، اوزیل 29 ساله با این ادعا که ریشه های 'تُرک' او موجب شده است تا مورد حملات نژادپرستانه قرار بگیرد و به او بی احترامی شود، از فوتبال ملی خداحافظی کرد.
بازیساز تیم آرسنال که در جریان جام جهانی 2014 برزیل نقش کلیدی در قهرمانی ژرمن ها ایفا کرد، پس از اینکه به همراه ایلکای گوندوغان دیگر بازیکن ترک تبار شاغل در لیگ برتر جزیره در آستانه بازی های جام جهانی با رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه عکس یادگاری گرفتند و همچنین با عملکرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 22 ساعت و 0 دقیقه پیش
هند و پاکستان،عملیات مشترک نظامی برگزار می کنند

هند و پاکستان،عملیات مشترک نظامی برگزار می کنند به گزارش ایرنا ،تارنمای خبری' تایمز آو اسلام آباد' روز یکشنبه به نقل از منابع خبری اعلام کرد:سربازان پاکستان و هند در تمرین نظامی برای مقابله با تروریسم در روسیه شرکت می کنند.
این تمرین نظامی هفته آینده توسط سازمان همکاری های شانگهای
(SCO) با هدف گسترش همکاری منطقه ای و دوجانبه کشورهای عضو برای مقابله با تروریسم و افراط گرایی برگزار می شود.
برگزاری این مانور مشترک از آن نظر اهمیت دارد که اختلاف و تنش بین هند و پاکستان در هفت دهه گذشته بر سر مساله کشمیر باعث جان باختن بیش از هزاران نفر از نظامیان دو کشور شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 22 ساعت و 21 دقیقه پیش
تعطیلی نمایشگاه مطبوعات گمانی زنی رسانه ای است

تعطیلی نمایشگاه مطبوعات گمانی زنی رسانه ای است سید محمدرضا دربندی روز یکشنبه درگفت و گو با خبرنگار ایرنا به سخنان خود در روز جمعه گذشته در نشستی با حضور اهالی خانه مطبوعات یکی از استانها اشاره کرد و گفت: دراین جمع درخصوص مسائل مختلف مطبوعات و رسانه ها بحث و تبادل نظر شد ضمن اینکه قرار نبود صحبت های این نشست رسانه ای شود اما افرادی آنرا منتشر کردند از این رو سخنانم به نوعی دیگر منعکس شد.
وی ادامه داد: در آن نشست مطرح شد که برگزاری نمایشگاه بزرگ مطبوعات و خبرگزاری ها در تهران هزینه های سنگینی را به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دولت در اوضاع فعلی که تاکید بر صرفه جویی و کاهش هزینه ها است تحمیل می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 22 ساعت و 21 دقیقه پیش
ایستگاه میانی حمله زباله قزوین، باشد یا نباشد؟

ایستگاه میانی حمله زباله قزوین، باشد یا نباشد؟ در این گزارش که به قلم الناز فشالنجی نوشته شده آمده که مدت زیادی است سر و صدای انتقال ایستگاه سمی تریلر یا همان ایستگاه میانی حمل زباله قزوین از داخل شهر به خارج آن در گوش شهروندان پیچیده است، این ایستگاه در بلوار جمهوری واقع شده و مشکلات زیادی را در این محدوده به وجود آورده است.
ایستگاه انتقال پسماند یکی از حلقه های فرآیند مدیریت پسماند در پدیده زندگی شهری است که از آن به عنوان فضاهای ورود و خروج موقت پسماند استفاده می شود.
این ایستگاه ها به ویژه در شهرهایی که جمعیت بالایی دارند با هدف کاهش زمان و هزینه حمل و نقل، کاهش خطرات بهداشتی و اثرات زیست -محیطی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 22 ساعت و 41 دقیقه پیش
زلزله 6.3 ریشتری بار دیگر'لومبوک' اندونزی را لرزاند

زلزله 6.3 ریشتری بار دیگر'لومبوک' اندونزی را لرزاند به گزارش ایرنا،زلزله هفت ریشتری دو هفته پیش در جزیره لومبوک اندونزی با 520 پس لرزه ،460 نفر را به کام مرگ کشید و بیش از 350 هزار نفر را بی خانمان کرد.
این منطقه در دو هفته اخیر با سه زمین لرزه پرقدرت 7 ، 6.2 و 5.9 ریشتری روبه رو شد.
نخستین زلزله اصلی این کشوربا قدرت 7 ریشتر که در 'نوسا تنگورا' در جزیره لومبوک در شرق اندونزی در روز یکشنبه 14 مرداد(5 آگوست) اتفاق افتاد و پس از آن دو زمین لرزه دیگر تلفات و آمار قربانیان را به صدها نفر افزایش داد.
اندونزی با بیش از هزاران جزیره پراکنده در اقیانوس آرام بر روی خط آتش و کمربند زلزله جنوب شرق آسیا واقع شده و به همین هرسال شاهد حوادث ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 22 ساعت و 41 دقیقه پیش
بانوی پومسه رو ایران مدال خود را تقدیم شهید کرد

بانوی پومسه رو ایران مدال خود را تقدیم شهید کرد به گزارش ایرنا؛ سلحشوری بعد از کسب مدال نقره پومسه زنان اظهار داشت: سطح مسابقات خیلی بالا بود. چون تک حذفی بود همه مبارزه ها حکم فینال را داشت. کل سالن اندونزی را تشویق می کردند شرایط سخت بود، اما موضوع در تمرکز من تاثیری نداشت. خدارا شکر می کنم که این مدال را برای کاروان ایران به دست آوردم.
وی در مورد داوری نیز گفت: بازیکن اندونزی قدری در تعادل مشکل داشت و به نظرم امتیاز فرم اول حق من بود که بیشتر از حریف نمره بگیرم. انشالله اگر باشم بتوانم در مسابقات جهانی مدال خوشرنگ تری کسب کنم.
نخستین مدال آور بانوان کاروان ایران در بازی های آسیایی تاکید کرد: قدری بد شانسی بودم که نقره گرفتم ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 22 ساعت و 50 دقیقه پیش
شهرک نشینان صهیونیست به مسجد الاقصی یورش بردند

شهرک نشینان صهیونیست به مسجد الاقصی یورش بردند به گزارش روز یکشنبه پایگاه خبری القدس العربی، 'فراس الدبس' مسئول اطلاع رسانی اداره اوقاف اسلامی گفت : نیروهای پلیس رژیم صهیونیستی از ساعت 7 صبح امروز یکشنبه برای همراهی شهرک نشین های صهیونیست با ورود از باب المغاربه به صحن های مسجد الاقصی یورش بردند.
'الدبس' افزود: ماموران امنیتی رژیم صهیونیستی و شهرک نشین های صهیونیست ضمن تردد در صحن های مسجد الاقصی، آداب تلمودی یهودیان را در نزدیکی باب الرحمه (شرق مسجد) تا باب السلسله تحت حمایت پلیس رژیم صهیونیستی و نیروهای ویژه مسلح به جا آوردند.
شهرک نشینان صهیونیست که طی چندین نوبت به مسجد الاقصی یورش بردند با فلسطینیان درگیر شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 22 ساعت و 50 دقیقه پیش
180 گروه دامپزشکی بر قربانی دام در خراسان رضوی نظارت دارند

180 گروه دامپزشکی بر قربانی دام در خراسان رضوی نظارت دارند دکتر احمد شریعتی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این چارچوب 110 گروه دامپزشکی به صورت سیار و 70 گروه به صورت ثابت بر عرضه و کشتار بهداشتی دام نظارت دارند.
وی ادامه داد: در روز عید قربان 300 نفر متشکل از 100 دامپزشک، 160 کارشناس و کاردان دامپزشکی و 40 ناظر ذبح شرعی برای نظارت بر دامهای قربانی در سطح استان خراسان رضوی فعالیت دارند.
مدیرکل دامپزشکی خراسان رضوی اظهار داشت: ذبح دام در منازل و معابر عمومی انتقال بیماریهای مشترک بین انسان و دام، تبعات زیست محیطی و روحی و روانی به دنبال دارد بنابراین دام فقط باید در کشتارگاه ذبح شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 22 ساعت و 51 دقیقه پیش
شهرداری های مازندران یک هزار دوره آموزشی برگزار می کنند

شهرداری های مازندران یک هزار دوره آموزشی برگزار می کنند به گزارش خبرنگار ایرنا، این تفاهم نامه در نشست امروز یکشنبه مدیر کل امور شهری و شوراها به همراه مدیر کل امور بانوان استانداری مازندران با معاونان فرهنگی و روابط عمومی شهرداری های استان در محل استانداری منعقد شد.
کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی، توسعه سلامت ونشاط اجتماعی، اقتصاد مقاومتی، کسب و کار و اشتغال پایدار، مدیریت بحران و تاب آوری، حقوق شهروندی، مدیریت مصرف آب و انرژی، مدیریت پسماند و تفکیک زباله از محورهای این تفاهم نامه برای برگزاری دوره های آموزشی است.
مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مازندران دراین نشست وضعیت و شرایط اجتماعی و فرهنگی شهرهای استان را نامطلوب توصیف ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 22 ساعت و 51 دقیقه پیش
کوفی عنان؛ ماموریت دشوار صلح بانی در دوره پرآشوب

کوفی عنان؛ ماموریت دشوار صلح بانی در دوره پرآشوب به گزارش گروه تحلیل، تفسیر و پژوهش های خبری، رسانه های جهان دیروز شنبه بیست وهفتم مردادماه از درگذشت دبیر کل پیشین سازمان ملل در سن 80 سالگی خبر دادند و علت فوت او را بیماری عنوان کردند.
کوفی عنان نخستین و تنها دبیر کل سیاه پوست سازمان ملل بود که توانست دو دوره متوالی از سال 1996 تا 2007 بر بالاترین کرسی این سازمان مهم تکیه بزند؛ سازمانی که ریاست بر آن پنج ساله و تنها یک بار قابل تجدید است.
** از تولد تا دبیر کلی
عنان هشتم آوریل 1938میلادی در بخش کفاندرس شهر کومازی کشور غنای کنونی که در آن زمان یکی از مستعمرات بریتانیا محسوب می شد، تولد یافت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 23 ساعت و 0 دقیقه پیش
سه انبار کالای احتکار شده در ایلام شکف شد

سه انبار کالای احتکار شده در ایلام شکف شد به گزارش روز یکشنبه پایگاه خبری پلیس، سرهنگ امیر همتی اظهار داشت: در راستای تشدید مبارزه با کالای قاچاق و کشف انبارهای احتکار در سطح استان، این پلیس با محوریت اداره نظارت بر اماکن عمومی و همراهی گشت تعزیرات ، سه انبار احتکار لوازم خانگی و مواد دامی را پس از انجام کار اطلاعاتی در شهر ایلام کشف کردند.
وی افزود: در بازدیدهای به عمل آمده از انبارهای فوق 60 دستگاه کولر اسپیلت گازی ، 44 هزار و 750 کیلوگرم کنستانتره دامی ، 600 قوطی مواد ویتامینه دامی کشف و ضبط و نسبت به پلمب آنان اقدام و متصدیان به مرجع قضایی معرفی شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 23 ساعت و 10 دقیقه پیش
168 شهید کارمند ایلام هفته دولت تجلیل می شوند

168 شهید کارمند ایلام هفته دولت تجلیل می شوند به گزارش ایرنا، ایوب درویشی روز یکشنبه در نشست هماهنگی یادواره شهدای کارمند استان ایلام اظهار داشت: ششم شهریورماه و در ایام هفته دولت که به نام روز کارمند نامگذاری شده این مراسم با هماهنگی دستگاه های ذیربط برگزار می شود.
وی با بیان اینکه آنگونه که باید نتواسته ایم شهدای کارمند را معرفی کنیم و می طلبد در این حوزه کارهای موثر و بهتری انجام شود، افزود: 168 شهید کارمند در استان ایلام شناسایی شده اند که با یک برنامه منسجم و آبرومند در قالب یک یادواره برای خانواده های این عزیزان برگزار می شود.
ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 23 ساعت و 10 دقیقه پیش
اعتبار طرح های آبخیزداری سمنان 165 میلیارد ریال است

اعتبار طرح های آبخیزداری سمنان 165 میلیارد ریال است علینقی حیدریان روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با توجه به شرایط اقلیمی امسال براساس منویات مقام معظم رهبری از محل صندوق توسعه ملی اعتبارات خوبی برای طرح های آبخیزداری در نظر گرفته شد.
به گفته وی، سهم استان سمنان از این خط اعتباری 165 میلیارد ریال است که این اعتبار برای اجرای چهار طرح و 109 زیر طرح تعریف شده و باید این طرح ها تا قبل از فصل سرما نهایی شود.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان یادآور شد : بیشترین حجم عملیات کاری با اعتبار در نظر گرفته شده از سوی صندوق توسعه ملی مربوط به اجرای عملیات بند خاکی با حجم 34 هزار و 800 مترمکعب با اعتبار چهار میلیارد و 830 ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 23 ساعت و 10 دقیقه پیش
250 هزار نفر ساعت مهارت آموزی به روستاییان بوشهر انجام شد

250 هزار نفر ساعت مهارت آموزی به روستاییان بوشهر انجام شد به گزارش ایرنا، عبدالمجید دوراهکی روز یکشنبه در نشست توسعه آموزش های مهارتی در روستاهای استان بوشهر افزود: براساس برنامه ریزی های انجام شده امسال آموزش مهارتی برای سه هزار روستایی دراین استان ارائه می شود.
وی با بیان اینکه آموزش های مهارتی ارائه شده برای توانمندسازی روستاییان است اظهار داشت: کمک به مهاجرت معکوس روستائیان از شهرها به روستاها با ارائه آموزش های مهارتی برای روستائیان، عشایر و مردم مناطق محروم در در دست اجراست و برنامه های مشخصی نیز برای این گروه ها توسط فنی وحرفه ای استان تدوین شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 23 ساعت و 10 دقیقه پیش
10ورزشکار جانباز ومعلول بوشهربه مسابقات بین المللی دعوت شدند

10ورزشکار جانباز ومعلول بوشهربه مسابقات بین المللی دعوت شدند سید ابراهیم بحرانی روز یکشنبه درگفت و گو با ایرنا افزود: چهارتن ازاین ورزشکاران مجوز حضور درمسابقات پارا آسیایی جاکارتای اندونزی را کسب کرده اند که 11 مهرماه امسال به اندونزی اعزام می شوند.
وی اضافه کرد: حمید صمدیان پور در ماده های دو 100 و 200 متر در کلاس اف 47، سعیده عبدالهی در رشته پرتاب وزنه و کلاس اف 44، محمدرضا احمدی در رشته های پرتاب وزنه و نیزه در کلاس اف 33 و امیر حاجی زاده مربی تیم ملی در رشته دو و میدانی چهار بوشهری هیات ورزش های جانبازان و معلولان استان بوشهر در مسابقات آسیایی جاکارتا هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 23 ساعت و 10 دقیقه پیش
صدای سه انفجار در کابل شنیده شد

صدای سه انفجار در کابل شنیده شد به گزارش ایرنا، این انفجارها بر اثر پرتاب دو راکت و یک بمب جاسازی شده درخودرو پلیس همزمان با برگزاری آئین سالگرد روز استقلال افغانستان بوقوع پیوست.
براساس گزارش رسانه ها،حدود ساعت 12 روز یکشنبه یک بمب مغناطیسی جاسازی شده در خودرو پلیس در غرب کابل منفجر شد که بر اثر آن یک پلیس زخمی شد.
'حشمت استانکزی'سخنگوی پلیس کابل ضمن تائید این رخداد، به رسانه های محلی گفت که انفجار ناشی از بمب جاسازی شده در خودرو پلیس بود.
وی در خصوص پرتاب دو راکت به کابل اظهار نظری نکرد.
صبح امروز دو راکت در محله 'نادر خان' در شرق کابل به زمین اصابت کرد که خسارات مالی و جانی نداشت . ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 23 ساعت و 10 دقیقه پیش
پلاکارد قم نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی است

پلاکارد قم نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی است به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، نعمت احمدی درباره مضمون تهدید آمیز و خلاف عرف پلاکاردی در قم که اشاره مستقیم به فوت آیت الله هاشمی رفسنجانی دارد، گفت: متاسفانه من وقتی این پلاکارد را دیدم داغم تازه شد. دامن زدن به شایعات آن هم از ناحیه طلاب حوزه قم که در بخشی از جامعه دارای مرجعیت هستند، در ذهن مردم این ابهام وجود دارد که در استخرسعدآباد اتفاق خاصی افتاده است که متعاقب آن آیت الله هاشمی سکته و فوت کرده اند. این نوشته یعنی ما می دانیم چنین اتفاقی عمدی بوده و علت آن هم تساهل و تسامح و اهل گفتگو و مذاکره بودن آیت الله هاشمی است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 23 ساعت و 10 دقیقه پیش
استفاده از ماهواره برای شناسایی الگوهای مهاجرتی حیوانات

استفاده از ماهواره برای شناسایی الگوهای مهاجرتی حیوانات به گزارش روز یکشنبه گروه اخبار علمی ایرنا از پایگاه خبری ساینس دیلی، این سیستم یک جهش کوانتومی را در ردگیری و مطالعه تحرک و مهاجرت جانوران رقم خواهد زد و امکان نظارت بر تنوع زیستی را در مقیاس جهانی فراهم می کند.
کلید این جهش کوانتومی، مجموعه ای از حسگرها است که محققان درون هریک از دستگاه های فرستنده خود تعبیه می کنند. هریک از این فرستنده ها تنها 5 گرم وزن داشته و دربرگیرنده یک واحد GPS، یک شتاب سنج و یک مغناطیس سنج به همراه حسگرهای دما، فشار و رطوبت است.
این فرستنده با استفاده از پنل های خورشیدی و باتری درونی خود به شکل یک کوله پشتی طراحی و ساخته شده اند و با استفاده از نواری روی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 23 ساعت و 10 دقیقه پیش
آخرین سکانس آقای بازیگر

آخرین سکانس آقای بازیگر 44*43*42
ارتباط با سردبیر newsroom@irna.ir
تماس بی واسطه با مسئولین ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 23 ساعت و 10 دقیقه پیش
نگاه به پیرانشهر از امنیتی به اقتصادی تغییر یافته است

نگاه به پیرانشهر از امنیتی به اقتصادی تغییر یافته است رسول خضری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر مرز تمرچین پیرانشهر یکی از شاهراه های صادراتی کشور به شمار می رود و شهرستان پیرانشهر از قطب های گردشگری استان در زمینه گردشگری طبیعی و اقتصادی است.
وی با اشاره به ظرفیت های گسترده پیرانشهر اضافه کرد: در آخرین تحولات موجود، منطقه ویژه اقتصادی صنعتی پیرانشهر و سردشت پس از تصویب در استان، در کمیسیون اقتصادی مجلس نیز به تصویب رسیده و با مذاکرات انجام گرفته تصمیم گرفته شد که یکی از پادگان های نظامی این شهرستان به منطقه ویژه اقتصادی صنعتی تبدیل شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 23 ساعت و 20 دقیقه پیش
بیش از 15 هزار پاکت تنباکو و قرص غیرمجاز در بوکان کشف شد

بیش از 15 هزار پاکت تنباکو و قرص غیرمجاز در بوکان کشف شد سرهنگ مجید محبعلی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: این محموله شامل 2 هزار و 400 پاکت تنباکو و 13 هزار عدد قرص غیرمجاز بود، از یک دستگاه اتوبوس بین شهری کشف و ضبط شده است.
وی ارزش ریالی کالای قاچاق توقیف شده را 200 میلیون ریال برآورد کرد و ادامه داد: در این ارتباط یک نفر دستگیر و یک دستگاه خودرو نیز توقیف شد.
وی افزود: در یک عملیات جداگانه نیز از یک دستگاه خودروی سواری، 9 هزار و 780 قلم لوازم آرایشی قاچاق کشف و ضبط شد.
سرهنگ محبعلی گفت: ارزش ریالی این کالای قاچاق توقیف شده 200 میلیون ریال برآورد شده و در این ارتباط یک نفر متهم دستگیر شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 23 ساعت و 20 دقیقه پیش
همیشه پای آمریکا در میان است

همیشه پای آمریکا در میان است به گزارش روز یکشنبه ایرنا، 'استفان والت' استاد روابط بین الملل دانشگاه 'هاروارد' در یادداشتی با عنوان 'عصبانیت آمریکا از نفوذ' نوشت؛ قدرت آمریکا رو به افول است اما این چیزی نیست که باید نگرانش باشیم.
نویسنده این یاداشت در ادامه با اشاره به مطلبی از واشنگتن پست در نکوهش نفوذ از دست رفته آمریکا ادامه می دهد: 'دیوید ایگناسیوس' این هفته در واشنگتن پست، در مطلبی جالب ضمن ابراز تاسف از کاهش نفوذ آمریکا در خاورمیانه، بر عدم استقرار مناسب واشنگتن در منطقه تمرکز کرده و رها کردن خاورمیانه توسط آمریکا را سبب قدرت گرفتن بازیگران محلی آن دانسته است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 23 ساعت و 21 دقیقه پیش
برای طلای بازی های آسیایی آمده ایم

برای طلای بازی های آسیایی آمده ایم به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، تیم ملی کبدی مردان ایران در اولین مسابقه خود در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا قدرتمندانه تیم ژاپن را شکست داد.
بازیکن 28 ساله تیم ملی کبدی پس از این پیروزی گفت: نباید فکر کنیم ژاپن ضعیف است. آنها سه بازیکن در مسابقات 'پرو کبدی' هندوستان دارند. باید بگوییم ایران تیم قدری است که با این اختلاف ژاپن را شکست داد.
مهاجر که از 'سرخنکلا' استان گلستان به تیم ملی رسیده است، مهم ترین بازی دور مقدماتی را دیدار با پاکستان عنوان کرد و ادامه داد: پیروزی بر پاکستان ما را صدرنشین گروه می کند تا در نیمه نهایی به هند نخوریم ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 23 ساعت و 21 دقیقه پیش
25 هزار راس دام سبک عشایر در عید قربان عرضه می شود

25 هزار راس دام سبک عشایر در عید قربان عرضه می شود به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، کرمعلی قندالی روز یکشنبه در نشست خبری خود در آستانه هفته دولت گفت: از این میزان، بین 6 تا 7 هزار راس دام سبک عشایری سالم و با کیفیت در 64 غرفه استان تهران توزیع خواهد شد.
به گفته وی، سال گذشته حدود پنج هزار راس دام سبک عشایری در استان تهران توزیع شده بود.
** تخصیص 64 میلیارد تومان اعتبار به عشایر از محل مالیات ارزش افزوده
رئیس سازمان امور عشایری کشور گفت: برای نخستین بار در کشور 64 میلیارد تومان از محل مالیات ارزش افزوده به عشایر اختصاص یافته است که پیش بینی می شود این رقم تا پایان امسال به 100 میلیارد تومان برسد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 23 ساعت و 21 دقیقه پیش
ملی پوشان پومسه ایران به 2 مدال نقره رسیدند

ملی پوشان پومسه ایران به 2 مدال نقره رسیدند به گزارش ایرنا؛ رقابت های تکواندوی هجدهمین دوره بازی های آسیایی، امروز (یکشنبه) آغاز شد و در روز نخست، نمایندگان پومسه (اجرای فرم) به رقابت با حریفان پرداختند.
در پومسه انفرادی مردان کوروش بختیاری که با غلبه بر تمامی حریفان به فینال رسیده بود به مصاف کانگ مین سونگ قهرمان جهان از کره جنوبی رفت و نتیجه را با اختلاف اندکی واگذار کرد و به نشان نقره رسید.
در ادامه مرجان سلحشوری در فینال پومسه انفرادی بانوان با دفیا روسمنیار از اندونزی روبرو شد و در حالی که حریف از امتیاز میزبانی سود می برد، شکست را پذیرا شد و به مدال نقره بسنده کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 23 ساعت و 21 دقیقه پیش
آمریکا به دنبال مطیع کردن کشورها است

آمریکا به دنبال مطیع کردن کشورها است به نوشته روزنامه العربی الجدید ، وی در واکنش به بحران میان آمریکا و ترکیه تصریح کرد که داستان اندرو برانسون کشیش آمریکایی تنها یک بهانه است که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا می خواهد آن را بهانه ای برای حمله به ترکیه قرار دهد.
المرزوقی اضافه کرد که موضع ترکیه موضعگیری یک دولت مستقل است و آمریکا متحدان و دوستانی برای خود نمی خواهد، بلکه سعی دارد، کشورها مطیع، دنباله رو و وابسته آن باشند.
وی که در سال های 2011 تا 2014 ریاست جمهوری تونس را برعهده داشت، افزود که سرنوشت منطقه در گرو این موضعگیری ها است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 23 ساعت و 21 دقیقه پیش
دعای پرفیض عرفه در آستان مقدس 20 امامزاده البرز برگزار می شود

دعای پرفیض عرفه در آستان مقدس 20 امامزاده البرز برگزار می شود علی علی اکبری روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: امسال همانند سال های گذشته در روز عرفه، مردم مومن و همیشه در صحنه این استان در آستان مقدس امامزادگان استان البرز دور هم گرد آمده و این دعای آسمانی را زمزمه می کنند.
وی اظهار داشت:این مراسم از ساعت 15 در امامزادگان استان البرز با نوای مداحان اهل بیت (ع) حضور مردم ولایتمدار استان البرز برگزار می شود.
این مسئول بیان کرد: به صورت ویژه این دعا درشهرستان های استان البرز به شرح ذیل :
کرج :آستان مقدس امامزادگان حسن (ع) کرج ، طاهر (ع) مهرشهر ، محمد (ع) حصارک ، حیدر (ع)کلاک، عبدالله (ع) محمد شهر. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 23 ساعت و 21 دقیقه پیش
سقوط سنگ جان کارگر محلاتی را گرفت

سقوط سنگ جان کارگر محلاتی را گرفت به گزارش روز یکشنبه پایگاه خبری پلیس سرهنگ محمود خلجی افزود: این حادثه عصر روز گذشته به مرکز فوریت های پلیس 110 اعلام شد و تیم های امداد و نجات به سرعت در محل حاضر شدند.
وی توضیح داد: در تحقیقات انجام شده مشخص شد که یک کارگر 37 ساله در این معدن سنگ بر اثر سقوط ناگهانی سنگی جراحات عمیق برداشته و قبل از رسیدن به مراکز درمانی جان باخته است.
این مقام انتظامی تصریح کرد: جسد این فرد برای سیر مراحل قانونی به سردخانه تحویل داده شد.
70 معدن در محلات فعال است و این شهرستان قطب تولید سنگ نما در کشور محسوب می شود.
7277/6013/
ارتباط با سردبیر newsroom@irna.ir ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 23 ساعت و 30 دقیقه پیش
ساخت و ساز غیرمجاز وچند نقشه ای انضباط شهری را مختل کرده است

ساخت و ساز غیرمجاز وچند نقشه ای انضباط شهری را مختل کرده است به گزارش ایرنا، حامد مظاهریان روز یکشنبه در آیین معارفه مدیرکل جدید را ه و شهرسازی لرستان در سالن اجتماعات بانک صادرات خرم آباد افزود: تعریف چندین نقشه برای یک ساختمان و ساخت های غیرمهندسی و غیراصولی، شهر را به نقطه غیرقابل برگشت سوق می دهد.
وی اظهار داشت: خرم آباد شرایط تبدیل شدن به یک شهر ایده آل را دارد که برای این مهم باید انضباط شهری برقرار شود و گسترش یابد.
وی با بیان اینکه تحول بزرگی در حوزه مسکن و ساختمان لرستان رخ داده ادامه داد: سال 85 تراکم خانوار این استان در واحد مسکونی 1.13 بوده و به ازای هر 100 باب خانه 113 خانوار وجود داشت. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 23 ساعت و 30 دقیقه پیش
مسابقات دانش آموزان دختر ورزشکار در شهرکرد آغاز شد

مسابقات دانش آموزان دختر ورزشکار در شهرکرد آغاز شد معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری گفت: مسابقات قهرمانی دختران دانش آموزان با حضور یک هزار و 700 دانش آموز و مربی و سرپرست تا 5 شهریورماه در شهرکرد ادامه می یابد.
خدایار قاسم پور روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: مسابقات دانش آموزان دختر در 3 رشته شنا، ژیمناستیک و دوو میدانی با حضور تمام استان های کشور برگزار می شود.
به گزارش ایرنا، سی و پنجمین دوره مسابقات ورزش قهرمانی دانش آموزان پسر کشور نیز از 16 تا 21 مردادماه در مقطع متوسطه اول و دوم به میزبانی شهرکرد برگزار شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 23 ساعت و 40 دقیقه پیش
پلیس سیرجان 252 کیلوگرم تریاک کشف کرد

پلیس سیرجان 252 کیلوگرم تریاک کشف کرد سرهنگ محمدرضا ایران نژاد روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: طی مدت یاد شده پلیس مبارزه با مواد مخدر سیرجان با همکاری پلیس مواد مخدر استانهای کرمان و قزوین موفق به توقف سه خودرو در محورهای ارتباطی سیرجان شد.
وی ادامه داد: ماموران پس از بازرسی خودروهای متوقف شده از آنان 252 کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک کشف کردند.
به گفته سرهنگ ایران نژاد در این ارتباط سه نفر هم دستگیر شدند که به همراه مواد مکشوفه تحویل مقامات قضایی داده شد.
وی گفت : از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از یک تن مواد مخدر در این شهرستان کشف و در این رابطه بیش از 100 نفر متهم دستگیر شدند . ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 23 ساعت و 40 دقیقه پیش
حامی کارآفرینان و سرمایه گذاران در روستاهای فارس هستیم

حامی کارآفرینان و سرمایه گذاران در روستاهای فارس هستیم به گزارش دریافتی یکشنبه ایرنا از روابط عمومی کانون کارآفرینی فارس،سید کمال پاک فطرت در بازدید از روستای فاروق مرودشت گفت: از نزدیک با ظرفیت ها و توانمندی های این روستا آشنا و متوجه شدیم هم به لحاظ کارآفرینی و هم به لحاظ گردشگری موقعیت خوبی دارد.
وی ادامه داد:می بایست به این توانمندی توجه شود. اگر بتوانیم با همکاری بخش خصوصی و دستگاه های مربوط در این مسیر حرکت کنیم، تاثیر زیادی بر روی معیشت مردم و توسعه پایدار روستا خواهد داشت.
پاک فطرت افزود :همچنین فرصت خوبی برای کارآفرینی در بخش های گردشگری، کشاورزی و در کنار آن پرورش آبزیان وجود دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 23 ساعت و 40 دقیقه پیش
رهبر کره شمالی از تحریم های آمریکا انتقاد کرد

رهبر کره شمالی از تحریم های آمریکا انتقاد کرد به گزارش ایرنا از خبرگزاری رسمی کره شمالی، 'کیم جونگ اون' روز یکشنبه در جریان بازدید از پروژه های در دست ساخت در منطقه گردشگری 'سامجیون' اظهار کرد علیرغم تحریم های ظالمانه، مردم کره شمالی همچون کوه پشت حزب حاکم هستند و این شرایط سخت نیز با حمایت مردم خواهد گذشت.
او افزود: ساخت این مجتمع بزرگ نیز مانند مجتمع ساحلی وونسان - کالما در راستای شکست دشمنانی است که سعی دارند با تحریم و محاصره، مردم کره شمالی را سرکوب کنند.
رهبر کره شمالی روز جمعه هفته گذشته نیز در جریان بازدید از مجتمع توریستی در حال ساخت وونسان - کالما از تحریم های جدید آمریکا علیه این کشور به شدت انتقاد کرده و کشورهای ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 23 ساعت و 41 دقیقه پیش
درد روان، زخم تن را ناسور می کند

درد روان، زخم تن را ناسور می کند مریم حتی به پیشنهاد در و همسایه پیش متخصصان طب سنتی هم رفت و مو به مو هر چه آنها گفتند را رعایت کرد اما این درد هنوز در معده اش باقیمانده است. حالا پزشکی به او گفته که درد معده ات سایوکوسوماتیک است. یعنی درد روان تنی.
بیماری های روان تنی بیماری های جسمی هستند که عوامل روانی در شروع و تشدید آنها مؤثرند. منظور این نیست که فقط علل روانی در به وجود آوردن این اختلالات دخالت دارند عوامل دیگر هم در بروز این ناراحتی ها دخالت دارند اما عوامل روانی به صورت تسریع کننده یا کاتالیزور عمل می کنند.
افکار و هیجان های آدمی، نحوه واکنش انسان را تغییر می دهند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 23 ساعت و 41 دقیقه پیش
امکانات دهکده بازی های آسیایی بسیار ضعیف است

امکانات دهکده بازی های آسیایی بسیار ضعیف است سنایی، امروز -یکشنبه- در گفت وگو با خبرنگار ورزشی ایرنا در خصوص آخرین وضعیت تیم ملی اسکواش ایران در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا، گفت: عصر شنبه وارد دهکده بازی های آسیایی شدیم و متاسفانه شرایط دهکده بسیار معمولی است و حتی کسانی که در دوره گذشته بازی ها حضور داشتند، شرایط را بسیار ضعیف تر از آن دوره ارزیابی می کنند.
وی ادامه داد: متاسفانه برای دریافت تغذیه باید در صف های بسیار طولانی حضور پیدا کنیم و مدت زیادی از وقت خود را به این موضوع اختصاص داده ایم. گفته می شود شرایط نسبت به روزهای قبل بهتر شده و امیدوارم همچنان شرایط بهبود پیدا کند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 23 ساعت و 41 دقیقه پیش
جهانگیری به شمخانی تسلیت گفت

جهانگیری به شمخانی تسلیت گفت به گزارش روز یکشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رییس جمهوری ، در پیام اسحاق جهانگیری خطاب به شمخانی آمده است: درگذشت تاسف انگیز برادر ارجمندتان موجب تاثر و تألم شد.
وی، این مصیبت غم انگیز را به دبیر شورای عالی امنیت ملی صمیمانه تسلیت گفت و از خداوند بزرگ برای آن فقید سعید رحمت و رضوان واسعه الهی و برای بازماندگان عزادار صبر و اجر مسألت کرد.
به گزارش ایرنا، هادی شمخانی متولد 1331 که از کارشناسان متخصص در صنایع نفت بود، عمر با برکتش را در دوران دفاع مقدس و پس از آن در مسیر اعتلای صنعت نفت کشور صرف کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 23 ساعت و 41 دقیقه پیش
تقاضای استیضاح حجتی تقدیم هیات رییسه مجلس شد

تقاضای استیضاح حجتی تقدیم هیات رییسه مجلس شد به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، علی اصغر یوسف نژاد در حاشیه جلسه علنی امروز - یکشنبه - مجلس در جمع خبرنگاران با بیان این که تقاضای استیضاح وزیر جهاد کشاورزی 46 محور دارد، اظهارداشت: طبق آیین نامه داخلی مجلس، هیات رییسه این استیضاح را برای بررسی باید به کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی ارجاع دهد.
نماینده مردم ساری در مجلس یادآور شد: این کمیسیون هفت روز فرصت دارد با حجتی و استیضاح کنندگان جلسه برگزار کند و نظرات طرفین را جویا شود.
یوسف نژاد همچنین گفت: اگر پس از مهلت مقرر، استیضاح کنندگان باز هم بر تقاضای خود اصرار داشته باشند، تقاضای استیضاح در مجلس اعلام وصول می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 23 ساعت و 41 دقیقه پیش
35 طرح عمرانی در خوشاب به بهره برداری می رسد

35 طرح عمرانی در خوشاب به بهره برداری می رسد حسن ابارشی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: برای اجرای این طرح ها 46 میلیارد و 231 میلیون ریال هزینه شده است.
وی تصریح کرد: بهره برداری از 11 طرح اداره برق خوشاب، سه طرح کشاورزی، 2 طرح خدمات شهری، 2 طرح آموزشی و چندین طرح حمایتی، عمرانی و آبرسانی و خدمات روستایی از این موارد است.
فرماندار خوشاب گفت: همچنین با کلنگ زنی چهار طرح ورزشی، آبخیزداری و ساخت مدرسه با اعتبار 15 میلیارد و 650 میلیون ریال، اجرای این طرح ها آغاز می شود.
ابارشی با اشاره به اینکه هفته دولت فرصت مناسبی برای تبیین دستاوردها و خدمات نظام به مردم و نسل جوان است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 23 ساعت و 50 دقیقه پیش
معاون رئیس جمهوری از مراکز کارآفرینی حاشیه شهر مشهد دیدن کرد

معاون رئیس جمهوری از مراکز کارآفرینی حاشیه شهر مشهد دیدن کرد مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری خراسان رضوی در این مورد به خبرنگار ایرنا گفت: این دو مرکز با رویکرد توانمندسازی و ایجاد کارآفرینی برای زنان آسیب پذیر به منظور مقابله با آسیبهای اجتماعی با توان افزایی زنان ساکن در حاشیه شهر مشهد ایجاد شده اند.
فرشته سلجوقی اظهار داشت: در هر یک از این مراکز 15 نفر زن سرپرست خانوار و آسیب پذیر به صورت دائم حضور دارند که تعداد آنان متناسب با افزایش کارآموزان مقطعی تغییر می کند.
وی افزود: در این مراکز دوره های آموزشی تاب آوری اجتماعی و توان افزایی زنان که طرحی ملی از سوی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در کل کشور است اجرا می شود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 23 ساعت و 50 دقیقه پیش
ائتلاف امریکایی عامل افزایش ناامنی در سوریه

ائتلاف امریکایی عامل افزایش ناامنی در سوریه به گزارش ایرنا، آمریکا و چند کشور محدود همپیمان آن، از اوت 2014 (مرداد 1393) به بهانه مبارزه با گروه تروریستی داعش، خارج از چارچوب سازمان ملل متحد و بدون هماهنگی با دولت سوریه، ائتلافی به اصطلاح بین المللی تشکیل داده اند که تاکنون بسیاری از شهروندان بی گناه سوری را در استان های الرقه، دیرالزور، حسکه و حلب به خاک و خون کشیده و بسیاری از زیربناهای این کشور را تخریب کرده است.
تجاوزهای ائتلاف بین المللی و جنایت های جنگی و ضد بشری آن در حق غیرنظامیان سوری به ویژه کشتار زنان و کودکان، افزایش یافته است به طوری که بارها شاهد قتل و عام دسته جمعی مردم بیگناه سوریه و عراق هستیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 23 ساعت و 50 دقیقه پیش
57 موقوفه در سیستان و بلوچستان ثبت شد

57 موقوفه در سیستان و بلوچستان ثبت شد حجت الاسلام محسن مومنی مقدم روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: موقوفه های امسال شامل زمین مسکونی، تجاری و کشاورزی بوده که با توجه به نیات واقفان برای انجام امور قرآنی، فرهنگی و سایر موارد وقف شده است.
وی تصریح کرد: با توجه به نیازهای جامعه ضروری است مردم متدین سیستان و بلوچستان علاوه بر انجام وقف های مذهبی و دینی در زمینه های مختلف از جمله درمان، آموزش، اشتغال، ازدواج و حمایت از خانواده های بی سرپرست و ایتام نیز بیش از گذشته گام بردارند.
مدیرکل اوقاف و امورخیریه سیستان و بلوچستان گفت: از آنجایی که وقف به عنوان ظرفیت بالقوه می تواند در ابعاد مختلف فرهنگی، اقتصادی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 23 ساعت و 51 دقیقه پیش
برخورد با محتکران بر اساس مدارک ثابت شده باشد

برخورد با محتکران بر اساس مدارک ثابت شده باشد به گزارش ایرنا ، علی زینی وند، روز یکشنبه در کارگروه تنظیم بازار استان با تقدیر از تلاش های نیروهای سپاه استان در کشف انبار کالاهای احتکار شده اظهار داشت: کشور در شرایطی قرار دارد که هر گونه تغییر قیمت و اتفاقی می تواند موجب التهاب بیشتر بازار شود.
وی با تأکید بر لزوم افزایش نظارت ها در بازار افزود: عوامل برخورد با محتکران همچون اطلاعات ، سپاه و تعزیرات حکومتی باید نسبت به این مسأله حساسیت داشته باشند و اخبار موجود درباره انبارها بعد از بررسی اسناد، اعلام شود.
معاون استاندار یزد تصریح کرد: این کار، کاملا تخصصی است و باید به گونه ای عمل شود که یک تلاش مثبت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 23 ساعت و 51 دقیقه پیش
فردا، روز تعیین عیار هندبال ایران در بازی های آسیایی جاکارتا

فردا، روز تعیین عیار هندبال ایران در بازی های آسیایی جاکارتا این دیدار ساعت 11:30 فردا (دوشنبه) به وقت تهران برگزار می شود.
ملی پوشان هندبال ایران در اولین دیدار خود در مرحله نخست با نتیجه 55 بر 11 بر تیم مالزی غلبه کردند و سپس با حساب 35 بر 20 از تیم قطر شکست خوردند تا به عنوان تیم دوم گروه نخست، به مرحله دوم صعود کنند.
هندبال ایران که سابقه نایب قهرمانی در بازی های آسیایی 2010 گوانگ ژو، سومی بازی های 2006 دوحه و چهارمی بازی های 2014 اینچئون دارد، در مرحله دوم بازی های آسیایی 2018 جاکارتا با تیم های بحرین، کره جنوبی و هنگ کنگ هم گروه است.
ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 23 ساعت و 51 دقیقه پیش
240 هزار کیلومتر جاده های کشور تحت کنترل دوریین های پلیس است

240 هزار کیلومتر جاده های کشور تحت کنترل دوریین های پلیس است سرهنگ نادر رحمانی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار انتظامی ایرنا افزود: نصب دوربین های کنترل سرعت در جاده های کشور موجب شده که رانندگان، از رانندگی با سرعت غیر مجاز خودداری کنند و این اقدام از میزان تصادفات شدید و مرگ آور در بزرگراه ها و مسیرهای اصلی بین شهری کاسته است.
وی با اشاره به تعطیل بودن روز چهارشنبه به مناسبت عید قربان اظهار داشت: با توجه به تعطیل پیش رو از همین امروز شاهد افزایش تردد در جاده ها به خصوص مسیرهای شمالی هستیم و با توجه به افزایش سفر از رانندگان می خواهیم قبل از شروع سفر خودروهای خود را از لحاظ فنی چک کرده و پس از اطمینان از سلامت خودرو اقدام به سفر کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
پیشگیری از افزایش قیمت کالاها ضروری است

پیشگیری از افزایش قیمت کالاها ضروری است به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، شهاب نادری نماینده اورامانات در جلسه علنی امروز - یکشنبه - مجلس درباره رسیدگی فوری به مسئله خشکسالی باغات در منطقه اورمانات، روح الله باباصالح نماینده بوئین زهرا در خصوص عدم شروع به کار نیروگاه 500 مگاواتی بویین زهرا و حسن سلیلمانی نماینده کنگاور درباره تسریع در تامین اعتبارات لازم برای اتمام عملیات سد آناهیتا به رضا اردکانیان وزیر نیرو تذکر دادند.
اکبر ترکی و اکبر رنجبر زاده نمایندگان فریدون شهر و اسدآباد در تذکر مشترک به محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی، خواستار ساماندهی و حمایت لازم از صادرات محصولات کشاورزی شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
فهرست نهایی ملی پوشان اعزامی به بازی های پاراآسیایی اعلام شد

فهرست نهایی ملی پوشان اعزامی به بازی های پاراآسیایی اعلام شد به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی کمیته ملی پارالمپیک، در سومین دوره بازی های پاراآسیایی، ایران در بخش جانبازان و معلولین در 10 رشته و در بخش نابینایان و کم بینایان در 6 رشته حضور خواهد داشت. از 209 نفر ورزشکار ایرانی اعزامی به این دوره از بازی ها، 136 ورزشکار مرد و 73 زن در کاروان اعزامی ایران حضور دارند.
اسامی منتشر شده بر اساس آخرین ثبت نام اعلام شده است و ورزشکارانی که تا زمان عزیمت به بازی ها پاراآسیایی شرایط اعزام به مسابقات را نداشته باشد از فهرست حذف خواهند شد، اما دیگر امکان افزوده شدن نفرات جدید به این فهرست وجود ندارد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
3 هزار لیتر مشروب الکلی در ساوجبلاغ کشف و ضبط شد

3 هزار لیتر مشروب الکلی در ساوجبلاغ کشف و ضبط شد حیدر جعفری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: در بازرسی از یک منزل مسکونی در این روستا، 13 بشکه 200 لیتری، 2 بشکه 80 لیتری و یک بشکه 20 لیتری مشروبات الکلی کشف شد.
وی از بازداشت یک نفر در این زمینه خبر داد و افزود: پس از دریافت گزارش در مورد تولید و توزیع مشروبات الکلی در یکی از روستاهای شهرستان دستور قضایی به نیروی انتظامی برای ورود و بازرسی از محل صادر شد.
به گفته جعفری، ماموران دو دستگاه تقطیر نیز در محل کشف کرده اند.
وی خاطرنشان کرد: این فرد در بازداشت به سر می برد و در یکی از واحدهای دادیاری شهرستان تحقیقات در حال تکمیل است.
7414/ 6155 ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
مدیران باشگاه استقلال به مالزی می روند

مدیران باشگاه استقلال به مالزی می روند به گزارش ایرنا از باشگاه استقلال، مدیران کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) از سرپرست و معاون باشگاه استقلال دعوت کردند تا پس از سفر به مالزی در خصوص دریافت مجوز حرفه ای سازی باشگاه ها با آنها گفت و گو کنند.
همچنین ملاقات با دبیرکل کنفدراسیون فوتبال آسیا و دیگر مسئولان این نهاد، طرح مسائل مختلف مالی و بدهی آسیایی باشگاه ها و مقدار پولی که باشگاه ها باید از AFC برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا دریافت کنند، در این نشست مطرح خواهد شد.
این در حالی است که تیم استقلال در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا حضور دارد و مدیران باشگاه برای مطالبه پول حاصل از حضور در این مرحله از لیگ قهرمانان و ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
صعود دو آزادکار ایران به مرحله یک چهارم نهایی بازیهای آسیایی

صعود دو آزادکار ایران به مرحله یک چهارم نهایی بازیهای آسیایی به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، مسابقات وزن های 57، 65، 74، 86 و 97 کیلوگرم کشتی آزاد در بازی های آسیایی امروز (یکشنبه) از ساعت 10:30 به وقت ایران در سالن مرکزی جاکارتا پایتخت اندونزی آغاز شد.
در وزن 57 کیلوگرم که 18 نفر حضور دارند، رضا اطری پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم بهاگاواتی از کشور نپال را 10 بر صفر شکست داد و در دور سوم و در مرحله یک هشتم نهایی با ساندیپ تومار دارنده مدال طلای آسیا از هند روبرو خواهد شد.
مهران نصیری آزادکار جوان وزن 65 کیلوگرم ایران در نخستین مبارزه خود برابر یرلان بک کاتای دارنده مدال برنز بازی های آسیایی از چین ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
مصوبه ای که بساط رانت خواران در بورس کالا را جمع می کند

مصوبه ای که بساط رانت خواران در بورس کالا را جمع می کند به گزارش ایرنا، در ماه های اخیر به علت نوسان نرخ ارز، مشکلاتی در چگونگی تخصیص کالا به متقاضیان رخ داد؛ زیرا دلالان در پوشش تولیدکننده پایین دستی، اقدام به خرید این محصولات و صادرات آن می کنند که کمبود برخی کالاها را در بازار به دنبال داشته است.
در واقع، احتساب قیمت پایه مواد اولیه در بورس کالا براساس دلار 4200 تومانی با هدف حمایت از تولیدکنندگان پایین دستی و همچنین جلوگیری از رشد کاذب قیمت ها به اجرا درآمد، اما به تدریج بازار با رشد تقاضای هیجانی برای خرید مواد اولیه مواجه شد.
بدین ترتیب موادی که پیش از اعمال این تصمیم به صورت متعادل در بورس کالا خرید و فروش می شد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
طرح های عمرانی در جاده کرج - چالوس با سرعت ادامه دارد

طرح های عمرانی در جاده کرج - چالوس با سرعت ادامه دارد به گزارش ایرنا، عباس صفری روز یکشنبه در حاشیه بازدید خبرنگاران از محور کرج - چالوس افزود:
اکنون طرح های تعریض و ایمن سازی جاده کرج - چالوس در محدوده سه راهی دیزین تا تونل کندوان در حال انجام است.
وی گفت: برای پیشگیری از سوانح ، دره های عمیق در این محدوده با احداث دیوارهای حفاظتی به جای گاردریل ایمن سازی می شود.
وی اظهار کرد که تا پایان شهریورماه سال جاری در سه کیلومتر از این محدوده عملیات دیوارچینی انجام شود.
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان البرز بیان داشت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
کلاله و مراوه تپه صاحب یک نماینده مستقل در مجلس می شوند

کلاله و مراوه تپه صاحب یک نماینده مستقل در مجلس می شوند شهرام کوسه غراوی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طرح افزایش 20 نفر به تعداد نمایندگان مجلس شورای اسلامی در دوره قبل مطرح اما تصویب نشد و در دوره فعلی با نظر نمایندگان قرار است 40 نفر به تعداد نمایندگان مجلس افزوده شود.
وی بابیان اینکه کلیات طرح افزایش 40 نفری نمایندگان مجلس در کمیسیون شوراها به تصویب رسیده اما هنوز در صحن علنی مطرح نشده، گفت: قبل از مطرح شدن این طرح، مجلس تامین منابع مالی آن را از دولت درخواست کرده است.
کوسه غراوی اضافه کرد: افزایش تعداد نمایندگان مجلس شورای اسلامی بار مالی زیادی می طلبد و فعلا دولت زیربار تامین آن نرفته است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
استاندار گلستان: کم کاری بانک ها مانع اشتغالزایی است

استاندار گلستان: کم کاری بانک ها مانع اشتغالزایی است به گزارش خبرنگار ایرنا، سیدمناف هاشمی روز یکشنبه در نشست ستاد ساماندهی امور جوانان گلستان با موضوع فضای مجازی و اشتغال اظهار داشت: بر اساس برنامه ریزی ها امسال 30 هزار شغل باید در استان ایجاد شود که پرداخت وام بانکی، دستیابی به این هدف را آسانتر خواهد کرد.
وی بیان کرد: با وجود اهمیت پرداخت این تسهیلات برخی بانک ها از اعطای این وام ها خودداری می کنند و سهمی کمتر از یک درصد در پرداخت آن دارند که باید برای این کم کاری خود پاسخ قانع کننده ای داشته باشند.
استاندار گلستان افزود: البته مطابق برنامه تعیین شده کشوری امسال باید در گلستان 20 هزار شغل ایجاد شود اما با توجه به ظرفیت ها و ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
انگیزه زیادی برای موفقیت در بازی های آسیایی دارم

انگیزه زیادی برای موفقیت در بازی های آسیایی دارم سجاد زارعیان روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ورزشی ایرنا در خصوص شرایط خود برای آغاز بازی های آسیایی جاکارتا، گفت: خوشبختانه شرایط خوبی را برای حضور در بازی های آسیایی پشت سر گذاشتیم و از روز حضور در دهکده بازیها، مسابقات و تمرینات خود را با جدیت دنبال کردیم.
وی ادامه داد: در دیدار اول خود باید به مصاف حریفی از کره جنوبی بروم که با توجه به آمادگی که از خود سراغ دارم فکر می کنم بتوانم این بازیکن را از پیش رو بردارم و راهی مرحله بعد شوم.
کاپیتان تیم ملی اسکواش ایران گفت: در مسابقه دوم باید به مصاف 'مکس لی' قهرمان آسیا و نفر 13 دنیا از هنگ کنگ بروم که قطعا در این دیدار کار بسیار ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
اینترنت پرسرعت در مناطق 7 و 8 مخابرات تهران اختلال دارد

اینترنت پرسرعت در مناطق 7 و 8 مخابرات تهران اختلال دارد به گزارش روز یکشنبه ایرنا، اجرای این عملیات موجب می شود تا مشترکین مناطق هفت و هشت مخابراتی (شماره هایی که با 7 و 8 شروع می شود) با اختلال روبرو شوند.
تلفن مشتریان مناطق 2 و 6 مخابراتی (شماره هایی که با2 و 6 شروع می شوند) نیز از روزگذشته (شنبه)به مدت 72 ساعت اختلال دارد.
مشترکین می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با سامانه (2020) تماس بگیرند.
به گزارش ایرنا، اجرای عملیات کابل برگردان به منظور تعویض کابل های قدیمی و مسی با فیبر نوری انجام می شود، انتقال داده با سرعت بیشتر، قیمت ارزان تر، ظرفیت بالاتر، جلوگیری از تداخل هنگام عبور سیگنال های الکتریکی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
ناکامی شمشیربازان ایران در بازی های آسیایی جاکارتا

ناکامی شمشیربازان ایران در بازی های آسیایی جاکارتا به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، در این رقابتها که امروز (یکشنبه) برگزار شد، نجمه سازنچیان که با 2 پیروزی برابر حریفانی از قزاقستان و تایلند و 2 باخت به نمایندگان اندونزی و کره جنوبی راهی مرحله حذفی شده بود 15 بر 11 نتیجه را به حریف هندی خود واگذار کرد و حذف شد.
فائزه رفیعی نیز که در این مسابقات به 2 برتری برابر شمشیربازان کامبوج و ن پال دست یافت، اما در ادامه رقابت ها در برابر حریفانی از کره جنوبی، اندونزی و ژاپن مغلوب شد.
آوردگاه جاکارتا نخستین تجربه شمشیربازی بانوان ایران پس از انقلاب اسلامی در بازی های آسیایی است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
تعیین تکلیف طرح های ثبت نام شده علت قطع سامانه کارا است

تعیین تکلیف طرح های ثبت نام شده علت قطع سامانه کارا است علی آشتاب روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بسته شدن سامانه بصورت موقت است و مرحله جدید با ابلاغ از سوی وزات تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام خواهد شد و اگر ظرفیت بیشتر برای پذیرش طرح وجود داشته باشد پذیرش طرح مجدد انجام می شود.
وی اظهار داشت: طرح های اشتغال فراگیر و اشتغال روستایی و عشایری سیاست هایی هستند که دولت به منظور رفع مشکل بیکاری از طریق وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دنبال می کند و در همین راستا سامانه ای مشترک به عنوان سامانه کارا راه اندازی شد تا در دسترس سرمایه گذاران و کارآفرینان قرار گرفته است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
دیوان عدالت اداری حکم کلی درباره بورسیه ها صادر نمی کند

دیوان عدالت اداری حکم کلی درباره بورسیه ها صادر نمی کند به گزارش روز یکشنبه ایرنا از دیوان عدالت اداری، غلامرضا مولابیگی به تشریح نحوه رسیدگی دیوان عدالت اداری به پرونده بورسیه ها پرداخت و افزود: دیوان عدالت اداری به دور از فضاسازی های رسانه ای به پرونده بورسیه ها رسیدگی می کند و مسئولان از اظهارنظرهای غیرحقوقی درباره پروندهای قضایی بپرهیزند.
وی درخصوص اینکه آیا دیوان عدالت اداری صلاحیت رسیدگی به شکایت در خصوص بورسیه ها را داشته است یا خیر؟ اظهار داشت: به موجب اصل 173 قانون اساسی، رسیدگی به شکایت، اعتراضات و تظلمات مردم نسبت به مأموران، واحدها یا آئین نامه های دولتی و احقاق حقوق آنها در صلاحیت دیوان عدالت اداری است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
خداحافظ پدر سینمای ایران

خداحافظ پدر سینمای ایران به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، شهر و محوطه پر از بنرهای خداحافظ آقای بازیگر است، مردمی که از سپیده دمان به عشق هنرمند پرافتخار سنگلج در گرمای تابستان آمده بودند.
از روزنامه هایی که پر از تصویر استاد در دست مردم است تا بنرهای دست نوشته که حسی از خودمانی بودن القا می کرد، نوشته هایی که با عشق از صمیم قلب نوشته شده بود، موبایل هایی که زنگ می خورد و آهنگ تماسشان هزاردستان است.
خیابان را به احترام مشایعت کنندگان بسته بودند و احترام پیشاهنگ و جلوه گر مراسم بود، مردی بزرگ که وسعتش از لابلای موقر بودن مراسم داد می زند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
جشنواره موسیقی بوخوم خشم حامیان صهیونیست را برانگیخت

جشنواره موسیقی بوخوم خشم حامیان صهیونیست را برانگیخت به گزارش تارنمای 'آی 24 نیوز'، جشنواره 'روهرترینال' در شهر بوخوم آلمان با دعوت دوباره از یک گروه موسیقی اسکاتلندی ضداسرائیلی در برابر فشار جنبش جهانی تحریم اسرائیل( BDS) تسلیم شد. عوامل این جشنواره پیش تر موافقت کرده بودند که این گروه موسیقی در این جشنواره حضور پیدا نکند اما این گروه بار دیگر به این جشنواره دعوت شد.
در همین حال جامعه آلمان- اسرائیل (بزرگترین سازمان حامی روابط میان برلین- تل آویو) اعلام کرد که در شهر بوخوم تظاهراتی را علیه 'استفانی کارپ' مدیر این جشنواره برگزار می کند تا درخواست استعفای این مدیر را اعلام کند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
تروریستها حدود 2600 نفر را در سوریه زندانی کرده اند

تروریستها حدود 2600 نفر را در سوریه زندانی کرده اند به گزارش ایرنا، این دیدبان وابسته به مخالفان سوری روز یکشنبه در بیانیه ای افزود که این افراد به اتهام های مختلف در زندان های گروه تروریستی تحریرالشام هستند.
این زندانیان، بازداشتی ها و ربوده شدگان در زندان های 'العقاب'، 'الموقه' و 'حارم' و تعدادی نیز در زندان مرکزی و زندان های سری بخش های امنیتی و نظامی تحریرالشام در استان 'ادلب' محبوس هستند.
گروه تروریستی تحریرالشام (جبهه النصره) با همکاری گروه 'الجبهة الوطنیة للتحریر' 10 روز قبل نیز 250 نفر را به اتهام پیوستن به آشتی ملی در استان های ادلب و حماه دستگیر کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
محصولات کشاورزی به قیمت واقعی توزیع شود

محصولات کشاورزی به قیمت واقعی توزیع شود به گزارش ایرنا، سید مجید موسوی روز یکشنبه درنشست ستاد تنظیم بازار محصولات کشاورزی استان البرز
، افزود: با توجه به اینکه یک سری از کالاهای اساسی بخش کشاورزی با ارز یارانه ای تامین می شود لازم است تدابیری اندیشیده شود تا این محصولات به قیمت واقعی به دست مصرف کنندگان برسد و جلوی هرگونه سوء استفاده گرفته شود.
وی اظهار داشت: این اتفاق نمی افتد مگر با همکاری و تلاش همه جانبه تمام بخش ها و مدیران در این برهه از زمان باید با تلاش مضاعف و نظارت های دقیق، محصولات و نهاده های وارداتی را از محل ورود تا محل توزیع و تحویل به مصرف کنندگان کنترل کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
سه میلیون و 650 هزار دام قربانی در ترکیه ذبح می شود

سه میلیون و 650 هزار دام قربانی در ترکیه ذبح می شود به گزارش روز یکشنبه ایرنا، از این تعداد 2.8 میلیون راس دام سبک و 850 هزار راس دام سنگین قربانی می شود.
وی میانگین قیمت هر کیلوگرم دام زنده سنگین را 20.55 لیره(معادل 3.41 دلار) و قیمت هر کیلوگرم دام زنده سبک را 21.13 لیره(معادل 3.51 دلار) اعلام کرد که در مقایسه با قیمت های سال گذشته 10 درصد افزایش یافته است.
وی ارزش دام های ذبح شده امسال در ترکیه برای عید قربان را 10 میلیارد و 67 میلیون لیره(معادل یک میلیارد و 675 میلیون دلار) اعلام کرد.
وی اظهار کرد: امسال برای عید قربان پنج میلیون دام سبک و سنگین برای عرضه به بازار آماده شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
معاون شهردارتهران عضو هیات مدیره تاکسیرانی نشد

معاون شهردارتهران عضو هیات مدیره تاکسیرانی نشد به گزارش ایرنا، اعضای شورای اسلامی شهر تهران در هشتادمین جلسه علنی و پس از 6 ماه نهایتا اعضای هیات مدیره سازمان تاکسیرانی را انتخاب کردند.
نکته جالب انتخاب هیات مدیره سازمان تاکسیرانی ماجرا رای منفی اعضای شورا به محسن پورسیدآقایی معاون شهردار برای عضویت در ترکیب بود که همین امر موجب ترک جلسه از سوی معاون شهردار شد.
با رای اعضای شورای اسلامی شهر تهران، علیرضا قنادان، مرضیه حصاری و امیر روحی به عنوان اعضای هیات مدیره سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی تهران انتخاب شدند.
افشین حبیب زاده عضو کمیسیون حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران در تشریح این موضوع در صحن شورا گفت که افراد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
نور خوزستان: بنیانگذار انقلاب علمی در اسلام

نور خوزستان: بنیانگذار انقلاب علمی در اسلام شیعیان امروز، هفتم ذیحجه الحرام، را به مناسبت سالروز شهادت امام باقر علیه السلام سوگوارند، امامی که حیات شیعه و بقای معنویت مدیون تلاشهای طاقت فرسای ایشان در بازتعریف مبانی اسلامی است.
پایداری اسلام و به معنای دیگر استمرار معنویت و دینداری در جهان مرهون تلاش ها و ازجان گذشتگی های ائمه معصومین علیهم السلام است، این بزرگواران که بنا بر سنت الهی، یکی پس از دیگری برای راهنمایی انسان ها و پاسداری از دین خدا از طرف پروردگار برگزیده شدند، تا پیش از ظهور امام عصر ارواحنا له الفداه، به مدت 250 سال، هریک به تناسب شرایط ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: مذهبی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
40 سال با وزاری بهداشت و درمان از روانپزشک تا چشم پزشک

40 سال با وزاری بهداشت و درمان از روانپزشک تا چشم پزشک به گزارش گروه اطلاع رسانی ایرنا، بهداشت و سلامت از چنان اهمیتی برخوردار است که امروزه تمامی کشورهای جهان از جمله کشورهای توسعه یافته مساعدت های بهداشتی و سالم سازی محیط بشری در کشورهای جهان سوم را از زمره ارجح ترین تبلیغات و اولویت های خود قرار داده اند.
ایران نیز در زمینه بهداشت و سلامت پیشاهنگ و پرچمدار علوم و فنون پیشگیری و علم پزشکی اجتماعی در خاورمیانه شناخته می شود که از جمله مهمترین وظایف دستگاه های خود را در جهت حفظ و ارتقای بهداشت قلمداد کرده است.
در همین راستا و نظر به لزوم تامین اجتماعی و بهداشت برای همه مردم ایران اصل 29 قانون اساسی و تامین نیازهای اساسی از جمله بهداشت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
عملیات اصلاح 30 هزار اصله درخت زیتون در قزوین آغاز شد

عملیات اصلاح 30 هزار اصله درخت زیتون در قزوین آغاز شد علی اکبری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه این عملیات با هدف افزایش تولید محصول در بیش از 300 هکتار از باغات طارم سفلی قزوین آغاز شده است، افزود: با اصلاح و پیوند ارقام پرمحصول به کم محصول، عملکرد درختان زیتون تا 2 برابر افزایش می یابد.
وی اظهار داشت: در سال جاری 10 میلیارد ریال اعتبار به منظور اصلاح باغات زیتون استان اختصاص پیدا کرده است که صرف باز روان سازی درختان و همچنین کنترل آفات می شود.
مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین، توسعه باغات متراکم و فوق متراکم زیتون را در دستور کار این دستگاه دانست و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
لغو ثبت سفارش در مناطق ویژه اقتصادی ابهام دارد

لغو ثبت سفارش در مناطق ویژه اقتصادی ابهام دارد به گزارش ایرنا، سعید زرندی روز یکشنبه در حاشیه نشست هم اندیشی با تولید کنندگان و سرمایه گذاران منطقه ویژه در گفت وگو با خبرنگاران افزود: ثبت سفارش در مناطق ویژه اقتصادی مشکلات مهم طرح شده در این جلسه بود که متاسفانه برخی نهادها با تغییر مکررِ تصمیم ها، مشکلات متعددی را فراروی سرمایه گذاران قرار داده اند.
وی ادامه داد: یکی از این مشکلات مصوبه ای است که به موجب آن واردات کلیه کالاها به کشور اعم از مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی و سایر مبادی ورودی بدون ثبت سفارش ممنوع است.
وی اضافه کرد: عمده دلیل صدور این دستور ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
آگاهانه ازدواج کنیم

آگاهانه ازدواج کنیم در این مطلب به قلم محمد کاظمی نسب نوشته شد: طبق فرموده پیامبر مهربانی حضرت محمد (ص) هیچ بنایی در اسلام بنیانگذاری نشده است که نزد خداوند محبوب تر از ازدواج باشد.
در تشکیل خانواده لذت و رشدی است که هیچ چیز دیگری جایگزین آن نمی شود، روشن است که ازدواج آگاهانه، آسان، به هنگام و پایدار، سلامت روان، تکامل و آرامش را به ارمغان می آورد.
در حوزه اقتصادی، ترویج و گسترش فرهنگ ازدواج آسان، ساده گرایی و کاستن از تشریفات که امروزه به بیماری فرهنگی تبدیل شده است، مسیر ازدواج جوانان را هموار می کند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
بیش از پنج تن گوشت فاسد در نمین کشف شد

بیش از پنج تن گوشت فاسد در نمین کشف شد سرهنگ رحیم سروری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: : این میزان گوشت فاسد در یک واحد سردخانه در شهرک صنعتی جهاد نمین دپو شده بود.
او اظهار داشت: گشت انتظامی ماموران کلانتری مرکزی نمین با هماهنگی مقام قضایی محل را پلمب کردند.
جاشین فرمانده انتظامی استان اردبیل با بیان اینکه سردخانه متعلق به یک شرکت تولید محصولات گوشتی و پروتئینی است، گفت: گوشت های فاسد کشف شده قرار بود در تولید همبرگر، کالباس و سوسیس استفاده شود که با اقدام به موقع پلیس منتج به نتیجه نشد.
سرهنگ سروری ارزش گوشت های کشف شده را 600 میلیون ریال ذکر کرد و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
نشست بی نتیجه انتخاب شهردار کرج در میان اختلاف ها

نشست بی نتیجه انتخاب شهردار کرج در میان اختلاف ها به گزارش ایرنا، به دنبال احراز نشدن صلاحیت محمدرضا احمدی نژاد از سوی وزارت کشور و پایان دوره سه ماهه سرپرستی وی بر شهرداری کرج ، انتظار می رفت اعضای شورای اسلامی شهر کرج امروز یکشنبه تکلیف مدیریت شهری را مشخص کنند.
در عین حال استعفای احمدی نژاد از سرپرستی شهرداری کرج ، مسئولان استانی و نمایندگان مردم کرج در مجلس را بر آن داشت تا در روزهای اخیر بر تعیین تکلیف مدیریت شهری کرج تاکید کنند.
با اینکه امروز محمدتقی شفقی فرماندار ویژه کرج به عنوان گزینه جدید برای انتخاب شهردار توسط برخی اعضای شورا مطرح شد اما برخی دیگر از اعضای شورا انتخاب ناگهانی شفقی را مورد انتقاد قرار دادند . ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
پیشینه سنت ازدواج در خطه تاریخی فریدن

پیشینه سنت ازدواج در خطه تاریخی فریدن به گزارش ایرنا؛ آداب و رسوم ازدواج در ایران؛ به عنوان یکی از پیمان های فرهنگی و اجتماعی از دیرباز تا کنون و همچنین موازی با بروز مدرنیته دستخوش تغییرات بسیاری شده است ؛ برخی از این رسوم نسل به نسل انتقال یافته و همچنان زنده و پابرجا است و برخی دیگر به کلی منسوخ شده است.
ازدواج در کهن تمدن ایران زمین از جمله در اصفهان وغرب این استان، با فراز و فرودهای بسیارهمراه بوده است. بررسی های تاریخی بر سادگی و پایداری ازدواج های قدیمی در این منطقه گواهی می دهد؛ آئینی شاد و مفرح با کمترین میزان تشریفات که خاطره آن تا مدت ها در محافل و دورهمی ها نقل زبان ها بود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
اهدای عضو در اصفهان به سه بیمار زندگی دوباره بخشید

اهدای عضو در اصفهان به سه بیمار زندگی دوباره بخشید مسئول واحد فراهم آوری اعضای پیوند مرکز آموزشی درمانی الزهرا(س) اصفهان روز یکشنبه به ایرنا گفت: اعضای بدن مهران شاه سلانی ساکن اصفهان که هفدهم مرداد امسال بر اثر تصادف دچار مرگ مغزی شده بود شامل دو کلیه و کبد به بیماران نیازمند پیوند عضو اهدا شد.
مریم خلیفه سلطانی افزود: این بیمار در بیمارستان آیت الله کاشانی اصفهان بستری بود که پس از اخذ رضایت از خانواده اش به بیمارستان الزهرا(س) منتقل شد و پس از تایید مرگ مغزی تحت عمل جراحی برداشت عضو قرار گرفت.
وی گفت: کلیه ها در بیمارستان نور و علی اصغر(ع) اصفهان به بیماران در فهرست انتظار، پیوند زده و کبد برای پیوند به شیراز ارسال شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
اقدام ترامپ بر روابط ایران با کردستان عراق تاثیر ندارد

اقدام ترامپ بر روابط ایران با کردستان عراق تاثیر ندارد به گزارش روز یکشنبه ایرنا، نوزاد غفور رباتی در گفتگو با رسانه ها افزود: روابط بازرگانی بین ایران و کردستان عراق بدون تاثیرپذیری از تحریمهای آمریکا ادامه داشته و در روزهای اخیر روند صعودی داشته است.
وی با اشاره به نشر شایعاتی مبنی بر بسته شدن دروازه های مرزی بین دو طرف تاکید کرد که داد و ستد ادامه خواهد داشت و هیچ تصمیمی برای بستن دروازه های مرزی بین دو طرف مطرح نیست.
این مقام اقتصادی در کردستان عراق تاکید کرد اقدام آمریکا شامل مبادلات کالا بین ایران و کردستان عراق نیست و بنابر این تاثیری بر این حوزه نخواهد گذاشت. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
کمدین سرشناس آمریکایی کشتار کودکان یمنی را محکوم کرد

کمدین سرشناس آمریکایی کشتار کودکان یمنی را محکوم کرد به گزارش روز یکشنبه ایرنا، کری در توئیتی که تاکنون بیش از 92 هزار لایک داشت و 42 هزار بار هم ری توئیت شده است ، از دولت آمریکا به دلیل دخالت در این فاجعه انتقاد کرده است .
وی با انتشار تصویری از کودکانی که اتوبوس آنها با یک فروند موشک آمریکایی هدف قرار گرفته است، نوشت : 40 کودک بیگناه در اتوبوسی در یمن کشته شدند .. متحدین ما .. موشک های ما .. جنایات ما .
10 روز پس از جنایت ائتلاف نظامی سعودی در حمله به بیمارستانی در الحدیده یمن، بمباران پنجشنبه 18 مرداد یک دستگاه اتوبوس حامل کودکان در شهر 'ضحیان' استان صعده ده ها کشته و زخمی بر جای گذاشت. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
بین المللی شدن یوان گام حمایتی چین از ایران

بین المللی شدن یوان گام حمایتی چین از ایران به گزارش ایرنا هم اکنون بسیاری از کشورهای آسیایی و آفریقایی و حتی بخش هایی از اروپا می خواهند بتدریج از پول ملی چین موسوم به یوان که رن مین بی نیز نامیده می شود برای تبادلات تجاری استفاده کنند.
در واقع هر چقدر که سختگیری های آمریکا بر روی چین و دیگر کشورهای دنیا در زمینه تجاری افزایش می یابد فرصت بهتری در اختیار چین برای بین المللی کردن ارز ملی این کشور قرار می گیرد.
بسیاری بر این باورند که یکی از اصلی ترین علت هایی که چین به سمت بین المللی شدن یوان گام بر می دارد، توافق هسته ای ایران است که اکنون آمریکا آن را نقض کرده است و چین، روسیه و اروپا خواستار حراست از آن هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
یک مامور نیروی انتظامی در حادثه تیراندازی در شیبان کشته شد

یک مامور نیروی انتظامی در حادثه تیراندازی در شیبان کشته شد حیدر کاظمی یکشنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: این حادثه نیمه شب گذشته اتفاق افتاد که طی آن 2 نفر موتورسوار به 2 مامور نیروی انتظامی که در پارک شیبان مشغول گشت زنی بودند، تیراندازی کرده و یکی از آنها هدف تیراندازی با اسلحه شکاری قرار گرفت.
وی افزود: این مامور نیروی انتظامی به بیمارستان منتقل شد اما متاسفانه تلاش ها بی نتیجه بود و جان خود را از دست داد.
کاظمی درباره نحوه وقوع این حادثه توضیح نداد اما گفت که علت این حادثه در دست بررسی است و عوامل تحت پیگرد قرار دارند.
/6002/9754
ارتباط با سردبیر newsroom@irna.ir
تماس بی واسطه با مسئولین ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
قهرمانان پرورش اندام استان همدان معرفی شدند

قهرمانان پرورش اندام استان همدان معرفی شدند رئیس هیات بدنسازی و پرورش اندام همدان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: این رقابت ها در پنج گروه جوانانٰ بزرگسالان، پیشکسوتان ، بادی کلاسیک و فیزیک با حضور 97 ورزشکار از باشگاه های همدان و شهرستان های نهاوند، کبودراهنگ، رزن، تویسرکان و ملایر برگزار شد.
مرتضی خدابنده لو افزود: در پایان این رقابت ها و در بخش تیمی، ملایر با 72 امتیاز قهرمان شد، باشگاه جامه بزرگ همدان با 68 امتیاز دوم و باشگاه تک ستاره نوین همدان با 64 امتیاز بر سکوی سوم ایستاد.
وی اضافه کرد: همچنین در بخش انفرادی و در رده سنی پیشکسوتان امیر مولی پور قهرمان شد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
3162 تن مواد غذایی احتکار شده در سیستان و بلوچستان کشف شد

3162 تن مواد غذایی احتکار شده در سیستان و بلوچستان کشف شد به گزارش ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سردار محمد قنبری روز یکشنبه در این باره اظهار داشت: همچنین در این مدت 350 هزار لیتر سوخت قاچاق در سیستان و بلوچستان کشف شده است.
وی کشف 40 میلیارد ریال لوازم خانگی احتکار شده و سه میلیارد و 700 میلیون ریال انواع کالای قاچاق را از دیگر نتایج طرح های پلیس سیستان و بلوچستان در مبارزه با احتکار و قاچاق در این استان ذکر کرد.
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: پلیس در راستای وظایف ذاتی خود با محتکران و قاچاقچیان که مخلان امنیت اقتصادی کشور هستند مبارزه می کند.
7316**3213
ارتباط با سردبیر newsroom@irna.ir
تماس بی واسطه با مسئولین ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
کشت آزمایشی ذرت نشایی در سیستان و بلوچستان آغاز شد

کشت آزمایشی ذرت نشایی در سیستان و بلوچستان آغاز شد یوسف ریگی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه کشت نشایی ذرت در چهار هکتار از زمین های کشاورزی سیستان و بلوچستان انجام شده است اظهار داشت: به منظور تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی نخستین کشت نشایی ذرت در این استان با رویکرد صرفه جویی در مصرف آب انجام شد.
وی افزود: کوتاهی دوره رشد، گسترش یک نواختی رشد در مزرعه و افزایش عملکرد در واحد سطح از دیگر اهداف اجرای این کشت در سیستان و بلوچستان است.
معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به خشکسالی های پی در پی در این استان و در نتیجه کاهش نزورات آبی اجرای این گونه کشت ها که مصرف آب در دوره کشت را ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
مربی ارشد تیم کشتی آزاد: در همه اوزان شانس کسب مدال داریم

مربی ارشد تیم کشتی آزاد: در همه اوزان شانس کسب مدال داریم به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا به بازی های آسیایی جاکارتا، محمد طلایی امروز (یکشنبه) افزود: پیش بینی کردن درباره رنگ مدال کار سختی است و من این کار را انجام نمی دهم ولی مطمئن باشید بچه ها روی تشک کم نخواهند گذاشت
طلایی درباره حریفان آسیایی آزادکاران گفت: کشتی گیران سبک وزن آسیا در دنیا حرف اول را می زنند؛ به همین خاطر سطح مسابقات آسیایی در سبک وزن دست کمی از جهانی ندارد.
وی ادامه داد: در اوزان سنگین هم تک ستاره هایی حضور دارند که غالبا تغییر تابعیت داده اند و روس الاصل هستند. کشتی گیران ما اگر در حد واندازه های خودشان باشند، کسب مدال دور از دسترس نیست. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
انصارالله یمن از آزادی 14 اسیر خود خبر داد

انصارالله یمن از آزادی 14 اسیر خود خبر داد به گزارش روز یکشنبه پایگاه خبری 'اسپوتنیک'، المرتضی افزود: طبق قرارداد تبادل اسرا، قرار است 400 اسیر از دو طرف در جبهه های 'تعز، مارب و الجوف و شبوه' که بیشتر آنها طی سه سال گذشته زندانی بودند، آزاد شوند.
مزدورن هادی و نیروهای انصارالله یمن تاکنون چندین قرارداد تبادل اسرا که آخرین آن در 24 ژوئن (2 مرداد) بود، اجرا کردند که به موجب آن 114 اسیر از دو طرف آزاد شدند .
نیروهای هادی تاکنون آزادی 74 اسیر انصارالله در مقابل آزادی 40 اسیر نیروهای خود در ساحل غربی یمن را تضمین کرده اند .
خبرگزاری 'رویترز' نیز جمعه گذشته گزارش داد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
11 روستا هفته دولت در ایلام گازدار می شوند

11 روستا هفته دولت در ایلام گازدار می شوند عباس شمس اللهی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این ایام روستاهای چنان ، پارده ، گل سیری ، تم تم آب، حاضرمیل، سنگر نادر، دول منیری، ماز عبدعلی بالا و پایین، سلمان اباد، سرکمر، شهرک وحدت در شهرستان های ایلام و دهلران با جمعیتی افزون بر یک هزار خانوار در بخش روستایی از نعمت گاز طبیعی بهره مند خواهند شد.
وی افزود: همچنین در این ایام عملیات گازرسانی به 6 روستای موسی، تلخاب، چنار جافری، خوش قدم، شهرک جابر بالا و پایین، ماربره در شهرستان های بدره و مهران با پوشش حدود 200 خانوار در بخش روستایی می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
مشکل بخش تولید فقط مالی نیست

مشکل بخش تولید فقط مالی نیست شهرام طهماسبی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شاید مشکل مالی یکی از مسائلی باشد که فعالان بخش تولید با آن سر و کار دارند اما بدون شک این تنها مشکل و راهکار آن فقط پرداخت تسهیلات نیست.
وی یادآورشد: مشکل بسیاری از واحدهای تولیدی به نبود مدیریت درست، تداخل بین مالکیت و مدیریت، اجرا و طراحی نشدن درست فرآیند طراحی خط تولید و درست تعریف نشدن چرخه تولید است.
طهماسبی تاکید کرد: باید مشکل اصلی هر واحد را شناسایی کرد و متناسب با آن به تولید کننده مشاوره و راهکار داد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان با بیان اینکه به حتم نباید مشکل بخش تولید به دست تولید حل ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
خیز ناتمام کندوان برای جهانی شدن

خیز ناتمام کندوان برای جهانی شدن به گزارش ایرنا، شهرت روستای کندوان با خانه های کله قندی آرمیده در دامنه سهند، موسوم به کران ، سال هاست که مرزهای ملی را در نوردیده و به یکی از جاذبه های اصلی گردشگری آذربایجان شرقی و بلکه ایران تبدیل شده است.
کران های روستای کندوان از دور به افراد لشکری می مانند که با نظم و ترتیب در کنار هم قد برافراشته اند و از یکهزار سال قبل به مانند نگهبانی در دامنه سهند به صیانت از زیبایی های عروس کوهستان های ایران مشغول هستند.
زیبایی های طبیعی همراه با آوازه کنداون ، موجب شده است که ایده ثبت آن در فهرست جهانی یونسکو از سال ها قبل مطرح و برای همین منظور پایگاه تخصصی این جاذبه گردشگری نیز تشکیل ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
2 ربا خوار در فردیس دستگیر شدند

2 ربا خوار در فردیس دستگیر شدند حسن جهانشاهلو روز یکشنبه در گفت و با خبرنگار ایرنا افزود : این افراد در پوشش یک شرکت اقدام به رباخواری می کردند.
وی افزود: پس از دریافت گزارش های مکرر مبنی بر اینکه در جاده ملارد- فردیس فردی در پوشش شرکتی با مسولیت محدود مبادرت به پرداخت مبالغ ربا در سطح شهر می کند، بلافاصله موضوع در دستور قرار گرفت.
وی ادامه داد: با حضور عوامل آگاهی در محل دفترشرکت مذکور و با بررسی اسناد,مدارک و مستندات صحت پرداخت مبالغ کلان به عنوان ربا به افراد با سود غیرمتعارف مشخص شد.
دادستان فردیس گفت: در بازرسی های به عمل آمده از این محل تعدادی اسناد پرداخت وجه ربا کشف و ضبط شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
استاندار آذربایجان غربی از شمشمیربازان ملی پوش تجلیل کرد

استاندار آذربایجان غربی از شمشمیربازان ملی پوش تجلیل کرد به گزارش ایرنا محمدمهدی شهریاری عصر روز شنبه در دیدار با طاهر عاشوری، سکینه نوری و در غیاب الهه قهرمانی (به دلیل حضور در اردوی تیم ملی) افزود: خبر انصراف طاهر عاشوری از حضور در بازی های آسیایی جاکارتا خبر تاسف باری برای جامعه ورزش کشور و استان بود که از شنیدن آن ناراحت شدیم.
وی ادامه داد: انتقاد ورزشکاران ملی پوش از مسوولان کشور و استان حق مسلم آنان است زیرا با این روش می توانند نیازها و خواسته های خود را به گوش مسوولان برسانند تا با حل برخی سوء تفاهم ها، رضایت نسبی قهرمانان به نوعی حل و فصل شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
رقابت های تک راگبی کشور در گرگان آغاز شد

رقابت های تک راگبی کشور در گرگان آغاز شد رییس انجمن راگبی فدراسیون انجمن های ورزشی کشور به خبرنگار ایرنا گفت: در این رقابت های یکروزه، پنج تیم 'گلستان، قم، تهران، ایلام و خلیج فارس' شرکت داشته و به صورت دوره ای با هم دیدار می کنند.
حسن میرزا آقابیک اظهار داشت: ورزش تک راگبی در 2 تایم هفت دقیقه ای برگزار می شود، اما برخورد بازیکنان با یکدیگر و آسیب دیدگی آنها کمتر از بخش های دیگر راگبی است.
وی همچنین گلستان را یکی از استان های مستعد در رشته راگبی به ویژه در بخش زنان بیان کرد و افزود: یکی از مربیان تیم های ملی و سرمربی تیم ملی زیر 18 سال زنان (سیده نازنین حسینی) از این استان است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: