تشکیل ستاد حمایت از بیکارشدگان بر اثر کرونا در آذربایجان غربی کارساز است

تشکیل ستاد حمایت از بیکارشدگان بر اثر کرونا در آذربایجان غربی کارساز است روح الله حضرت پور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ضمن تاکید بر لزوم حمایت دولت از اقشار آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: نمایندگان مجلس برای خدمات رسانی به افرادی که کسب و کار آنان دچار زیان شده است عزم جدی داشته و در این راستا با حمایت از تمامی برنامه های اثرگذار در کنار دولت خواهیم بود.
وی افزود: متاسفانه در جریان شیوع بیماری کرونا، اقشار مختلف مردم به ویژه کارگران روز مزد دچار ضربات جبران ناپذیری شده اند که باید حمایت از آنان را در دستور کار قرار دهیم.
وی ادامه داد: بیکاران نیز در چنین شرایطی به حمایت هر چه بیشتر دولت نیازمند هستند که حمایت از آنان می تواند بخشی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 564 روز و 16 ساعت پیش
شرایط جوی و دریایی هرمزگان پایدار است

شرایط جوی و دریایی هرمزگان پایدار است کیانوش عارفی روز شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: فردا یکشنبه (بویژه درساعت بعد ازظهر وشب) وزش بادهای نسبت شدید شمال غربی سبب متلاطم شدن آب های خلیج فارس وتنگه هرمز خواهد شد.
وی بیان داشت: روز دوشنبه هفته جاری نیز محدوده ی دریای عمان با وزش بادهای شمال غربی متلاطم پیش بینی می شود لذا توصیه می شود در این مدت تردد شناورها با احتیاط صورت گرفته و تمهیدات لازم صورت پذیرد.
معاون هواشناسی هرمزگان اظهارداشت: روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفته جاری نیز شرایط جوی و دریایی آرامی در استان پیش بینی می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 564 روز و 16 ساعت پیش
تهرانی ها 52 میلیارد تومان به نیازمندان کمک کردند

تهرانی ها 52 میلیارد تومان به نیازمندان کمک کردند به گزارش روز شنبه کمیته امداد استان تهران، سید ابوالفضل پرپنچی، با بیان اینکه مراکز نیکوکاری با هدف نهادینه سازی فرهنگ احسان و نیکوکاری ایجاد شده اند، افزود: این مراکز توسط مردم اداره می شوند و به صورت محله محور با شناسایی خیران و نیازمندان هر محله از طریق خیران به نیازمندان کمک رسانی می کنند.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون 267 مرکز نیکوکاری در استان تهران وجود دارد، بیان کرد: 124 مرکز با محوریت مساجد در محله ها فرهنگ نوع دوستی را گسترش می دهند.
مدیر کل کمیته امداد استان تهران ادامه داد: مردم نیک اندیش استان در سال گذشته 52 میلیارد و 713 میلیون تومان به صورت نقدی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 564 روز و 16 ساعت پیش
راه اندازی جشنواره فروش اینترنتی کالا در آذربایجان غربی

راه اندازی جشنواره فروش اینترنتی کالا در آذربایجان غربی محمد دهقان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این طرح با هدف گسترش همدلی مردم و اصناف و تامین نیاز مصرف کنندگان با بهره گیری از فضای مجازی، تقویت هر چه بیشتر تجارت الکترونیکی و حضور هر چه بیشتر اصناف در ارائه کالا و خدمات از طریق اینترنت، ترغیب مردم به خرید اینترنتی و کاهش ترددهای غیرضروری و تقویت فروش اینترنتی و همچنین ایجاد رونق اقتصادی اجرا می شود.
وی کرد: بر این اساس واحدهای صنفی متقاضی مشارکت در این طرح چنان چه عضو اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی بوده باشند، می توانند پس از ورود به سایت Ecunion ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 564 روز و 16 ساعت پیش
کتاب "بوستان فضیلت" شرحی بر بزرگان مدفون در تکیه بروجردی تخت فولاد اصفهان

کتاب "بوستان فضیلت" شرحی بر بزرگان مدفون در تکیه بروجردی تخت فولاد اصفهان سرزمین مقدس تخت فولاد را باید منظومه ای دینی از مفاخر ارجمند این دیار هنرپرور دانست. این مزار یادآور ادوار طلایی فرهنگ اسلامی و ایرانی است و به یقین می توان یکی از دلایل برگزیده شدن اصفهان را به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام، وجود مزار بزرگان، هنرمندان و شاعران در این خاک تابناک دانست.
بدیهی است ارزش هر جامعه بیشتر به شخصیت ها و انسان های والای آن و خدماتی است که به اجتماع نموده اند که مردم را به سوی خدا دعوت می کنند و با اختراع و اکتشاف، ابداع و ابتکارهای خود باری از دوش خلق برمی دارند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 564 روز و 16 ساعت پیش
سعادتمند کار خود را در استقلال آغاز کرد

سعادتمند کار خود را در استقلال آغاز کرد پس از استعفای علی فتح الله زاده از سرپرستی باشگاه استقلال بار دیگر اسماعیل خلیل زاده از سوی هیات مدیره به عنوان سرپرست انتخاب شد اما حضور او در راس باشگاه کوتاه مدت بود.
بر اساس صورتجلسه هیات مدیره باشگاه استقلال در تاریخ 10 فروردین ماه، طی حکمی از سوی مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان، احمد سعادتمند به عنوان مدیر عامل باشگاه ورزشی استقلال منصوب شد.
احمد سعادتمند، مدیر عامل جدید باشگاه استقلال، دقایقی قبل وارد ساختمان باشگاه شد تا به صورت رسمی کار خود را در این باشگاه آغاز کند. ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 564 روز و 16 ساعت پیش
تعطیلی صنوف قم تا 20 فروردین ادامه دارد

تعطیلی صنوف قم تا 20 فروردین ادامه دارد به گزارش روز شنبه روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت قم، محمود سیجانی درگفت وگویی بیان کرد: براساس تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا تعطیلی واحدهای صنفی قم به غیر از اصنافی که برای تامین مایحتاج ضروری مردم مجاز به فعالیت هستند، بقیه واحدهای صنفی باید تا روز بیستم فروردین ماه جاری تعطیل باشد.
وی افزود: تعطیلی واحدهای صنفی با هدف کاهش تردد درسطح شهر وجلوگیری ازشیوع ویروس کرونا اعلام شدهاست و با واحدهای متخلف برخورد خواهد شد.
وی با تشکر از اصناف بهلحاظ رعایت طرح فاصلهگذاری اجتماعی بیان کرد: اصناف قم از روز نخست اجرای این طرح همکاری و تعامل خوبی با مسئولان استان داشتند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 564 روز و 16 ساعت پیش
ملی پوش بادبانی ایران در اسپانیا قرنطینه شد

ملی پوش بادبانی ایران در اسپانیا قرنطینه شد احمد احمدی ملی پوش بادبانی ایران قرار بود اواخر اسفند سال گذشته در رقابت های انتخابی المپیک به میزبانی ابوظبی شرکت کند که با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا و لغو این رقابت ها در اسپانیا ماندگار شد.
پس از این اتفاق اسپانیا از کشورهایی نام گرفت که به شدت با شیوع ویروس کرونا مواجه شد و احمدی نیز در محل تمرین خود قرنطینه شد.
ملی پوش بادبانی کشورمان در گفت و گو با ایرنا درباره وضعیت خود اظهار کرد: پس از اینکه مسابقات انتخابی المپیک لغو شد، شرایط کشور اسپانیا نیز بسیار پیچیده شد. شیوع ویروس کرونا در این کشور بسیار زیاد بود و همه ما قرنطینه شدیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 564 روز و 16 ساعت پیش
خدمات تخصصی بهداشت و درمان به جانبازان و والدین شهدا ارائه می شود

خدمات تخصصی بهداشت و درمان به جانبازان و والدین شهدا ارائه می شود علی کاظمی روز شنبه با بیان این مطلب به رسانه ها اظهار داشت: در راستای مقابله با بیماری کرونا، بسته های بهداشتی در بین ایثارگران و جانبازان توزیع شده و شماره تماس 1616 به صورت شبانه روزی آماده ارائه خدمات و پاسخگویی به نیازهای جانبازان است.
وی خاطرنشان کرد: ضمن ارائه خدمات مشاوره ای، مددکاری و بهداشت روان به جانبازان، منازل جانبازانی که در قرنطینه هستند نیز در صورت نیاز توسط اکیپ های مربوطه سم پاشی و ضدعفونی می شود.
کاظمی افزود: لوازم ضدعفونی کننده، ماسک و دستکش تا کنون در سه نوبت در تمام شهرستان های استان زنجان در بین خانواده های پُرخطر توزیع شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 564 روز و 16 ساعت پیش
انصاری فرد: در خانه تمرین می کنم

انصاری فرد: در خانه تمرین می کنم کریم انصاری فرد مهاجم ایرانی و ملی پوش تیم السیلیه قطر در تازه ترین گفت وگوی خود با روزنامه استاد الدوحه قطر درباره شیوع ویروس کرونا و راه های جلوگیری از انتقال آن اظهار داشت: تعهد ما برای ماندن در خانه در شرایط کنونی به پیشگیری از شیوع ویروس کرونا کمک می کند. این اقدام می تواند به تلاش ها برای از بین بردن این بیماری و بازگشت به زندگی طبیعی کمک کند. پایان دادن به گسترش ویروس کرونا نیازمند تعهد همگانی است و باید از تجمع خودداری کنیم. این یک دوره دشوار است اما می تواند با رفع نگرانی برای ما تمام شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 564 روز و 16 ساعت پیش
روستاییان مهریز 40 میلیارد ریال وام مقاوم سازی دریافت کردند

روستاییان مهریز 40 میلیارد ریال وام مقاوم سازی دریافت کردند حسن زارع زاده روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: مقاوم سازی منازل روستاییان جزو برنامه های مهمی است که امسال هم ادامه دارد.
وی ادامه داد: سال گذشته 9 میلیارد و 700 میلیون ریال بودجه صرف انجام فعالیت های عمرانی به خصوص زیرسازی ، تسطیح و آسفالت معابر عمومی در روستاها شد.
این مسوول اظهار کرد: واگذاری 222 قطعه زمین برای ساخت منزل در روستاها بخشی از
اقدام های این نهاد است که طبق مقررات واگذار شد.
زارع زاده از صدور مجوز ساخت 320 قطعه زمین و صدور 300 سند منزل روستایی در بخش مرکزی خبر داد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 564 روز و 17 ساعت پیش
فعالیت واحدهای تولیدی، صنعتی و معدنی شهرستان دماوند از امروز آغاز شد

فعالیت واحدهای تولیدی، صنعتی و معدنی شهرستان دماوند از امروز آغاز شد آرش آقاجان احمدی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا با اعلام این خبر اظهار داشت: با توجه به دستور و بخشنامه ستاد ملی کرونا و ستاد کرونای وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) در نشست ستاد ملی کرونا، اصل کار تولید کشور در سال جهش تولید نامگذاری شده و تعطیل پذیر نیست.
وی ادامه داد: تصمیمات رسمی وزارت صمت به موازات ستاد ملی کرونا و شهرستان دماوند مبتنی بر جلوگیری از ایجاد هرگونه وقفه در تمامی واحدهای تولیدی، صنعتی و معدنی است که در همین زمینه فعالیت همه این واحدها از امروز منوط به رعایت ضوابط و پروتکل های بهداشتی آغاز می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 564 روز و 17 ساعت پیش
حامیان طرح اکرام ایتام سمنان 115 میلیارد ریال کمک کردند

حامیان طرح اکرام ایتام سمنان 115 میلیارد ریال کمک کردند محسن مسعودیان راد روز شنبه به خبرنگاران اعلام کرد: بر این اساس 130 درصد تعهد کمیته امداد استان سمنان در حوزه اکرام ایتام محقق شد و در این شاخص در جایگاه نخست کشوری قرار گرفت.
وی با اشاره به اینکه طرح محسنین، اکرام، ایتام و شفا با هدف جذب هرچه بیشتر کمک های نقدی و غیر نقدی و حمایت های معنوی برای کودکان نیازمند مشمول حمایت کمیته امداد استان سمنان است، خاطرنشان کرد: حامیان می توانند ماهانه و یا در مناسبت ها و اعیاد مختلف کمک ها را به فرزندان معنوی خود داشته باشند.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان سمنان ادامه داد: سه هزار حامی از اقشار و افراد مختلف از جمله کارمندان ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 564 روز و 17 ساعت پیش
میوه گران، حاصل کرونا و در خانه ماندن مردم فارس

میوه گران، حاصل کرونا و در خانه ماندن مردم فارس مسوولان استان فارس از مدت ها قبل اعلام کردند هیچ مشکلی در تامین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم در استان وجود ندارد که مشکل مردم کمبود این کالاها نیست بلکه گرانی است که به نظر می رسد شایعات مطرح شده در فضای مجازی و برخی حوادث غیر مترقبه از جمله سیل بر افزایش قیمت برخی میوه ها و صیفی تاثیر گذار بوده است.
برخی مردم این روزها در شبکه های اجتماعی به افزایش قیمت برخی میوه ها و صیفی انتقاد می کنند و می گویند در این روزها که در خانه قرنطینه هستیم و کاسبی ما تعطیل شده، حداقل انتظار ما تامین کالاهای اساسی از جمله میوه و صیفی با قیمت پایین است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 564 روز و 17 ساعت پیش
2800متر از ساحل جزیره هرمز رفع تصرف شد

2800متر از ساحل جزیره هرمز رفع تصرف شد براساس گزارش دادستان عمومی و انقلاب بندرعباس، برخی سودجویان مبادرت به تصرفات غیرمجاز اراضی در جزیره هرمز کرده بودند که با ورود به موقع دستگاه قضایی به این موضوع، بناهای غیرمجاز قلع و قمع شد.
رییس کل دادگستری استان هرمزگان در خصوص ساخت و سازها و تصرفات غیر مجاز در جزیره هرمز گفت: تدابیر لازم اندیشیده شده و بررسی نحوه واگذاری زمین در دستور کار دادگستری استان هرمزگان و شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی ملی و منابع طبیعی استان قرار دارد.
علی صالحی روز شنبه اعلام کرد: دستگاه قضایی نسبت به پدیده زمین خواری حساسیت خود را دو چندان کرده و عرصه را برای کسانی که اقدام به تصرفات غیرمجاز می ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 564 روز و 17 ساعت پیش
برزخ کوچ، ماندن در گرمای قشلاق یا ورود به بحران کرونا

برزخ کوچ، ماندن در گرمای قشلاق یا ورود به بحران کرونا به گزارش ایرنا، با پایان عمر زمستانی استان خوزستان در اسفندماه برخی از عشایر این استان منطقه را برای اسکان در لرستان و یا عبور از لرستان برای رفتن سایر استان های ییلاقی همچون همدان ترک می کنند و سال جدید را در لرستان می گذرانند.
با آغاز فصل بهار بالغ بر 11 هزار خانوار عشایری به مناطق سردسیر لرستان کوچ می کنند اما امسال با توجه به شیوع کرونا و ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی و حاکمیتی برای مقابله با این بیماری جهان شمول، مصوبه کوچ عشایر در مدت زمان دیرتری ابلاغ شده تا با پیشگیری از جابجایی ها و تمرکز بر ارایه خدمات بتوان از شیوع این بیماری در جامعه عشایری و البته مناطق ییلاقی استان های ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 564 روز و 17 ساعت پیش
سرپرست بازرسی کل لرستان منصوب شد

سرپرست بازرسی کل لرستان منصوب شد به گزارش ایرنا در این حکم مهدی اصلانی کرچی به سمت سرپرست بازرسی کل استان لرستان منصوب شده است.
در بخشی از این حکم خطاب به اصلانی کرچی آمده است: انتظار دارد با سرلوحه قرار دادن رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و ریاست محترم قوه قضاییه و با توکل و تلاش و بهره گیری مؤثر از منابع و امکانات موجود و در چارچوب قوانین و مقررات جاری و برنامه های ابلاغی در راستای تحقق اهداف و راهبردها و ارتقای روزافزون فعالیت های سازمان اقدام فرمایید.
محمدرضا اشرف از 24 خرداد 94 تاکنون بازرس کل استان لرستان بود. ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 564 روز و 17 ساعت پیش
فرزند آیت الله کوهستانی دارفانی را وداع گفت

فرزند آیت الله کوهستانی دارفانی را وداع گفت به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام کوهستانی پس از تحمل مدت ها درد و رنج ناشی از بیماری بامداد 16 فروردین در بیمارستان نیمه شعبان ساری به دیار باقی شتافت.
وی بعد از درگذشت پدر بزرگوارشان از سال 1351 تاکنون مسئولیت حوزه علمیه کوهستان را که پدرشان بنیان گذاشته بود.
درگذشت این عالم ربانی ربطی به بیماری کرونا نداشت و وی از مدت ها قبل در بستر بیماری بود.
بر اساس آنچه توسط خانواده این روحانی برحسته، ساده زیست و مردم دار اعلام شده است؛ با توجه به شیوع بیماری کرونا مراسم تشییع برگزار نمی شود و چگونگی برگزاری مراسم بزرگداشت توسط مسؤولان شهرستانی در حال برنامه ریزی است. ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 564 روز و 17 ساعت پیش
بیش از 33 تن مواد خام دامی غیربهداشتی در کردستان ضبط شد

بیش از 33 تن مواد خام دامی غیربهداشتی در کردستان ضبط شد مجتبی ورمقانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه طرح نوروزی نظارت دامپزشکی کردستان از 20 اسفند سال گذشته تا 15 فروردین امسال اجرا شد، اظهار داشت: در این مدت دامپزشکان 138 بار از کشتارگاه های دام و طیور و بازرسان نیز هشت هزار و 450 مورد از مراکز عرضه فرآورده های خام دامی بازدید کردند.
وی افزود: در این بازدیدها، 33 هزار و 500 کیلوگرم مواد خام دامی غیربهداشتی از چرخه مصرف مردم استان خارج شد که شامل 27 هزار کیلوگرم مواد از کشتارگاه های دام و طیور و ضبط 6 هزار و 500 کیلوگرم نیز از واحدهای صنفی متخلف بوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 564 روز و 17 ساعت پیش
مشکلی برای برگزاری امتحانات پایان سال در مدارس ایرانی خارج از کشور وجود ندارد

مشکلی برای برگزاری امتحانات پایان سال در مدارس ایرانی خارج از کشور وجود ندارد به گزارش روز شنبه مرکزاطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، جلسه سرپرستان مدارس خارج از کشور با موضوع بررسی شرایط فعالیت مدارس با توجه به شیوع ویروس کرونا، وضعیت تعطیلی مدارس، اقدامات در حوزه آموزش مدارس سرپرستی ها و برنامه ریزی برای برگزاری آزمون پایان سال تحصیلی به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد.
در این جلسه بر اینکه مشکلی برای آموزش مجازی، برگزاری امتحانات نهایی و آغاز به موقع سال تحصیلی در مدارس ایرانی خارج از کشور وجود ندارد، تاکید شد.
تعیین بازه زمانی جایگزین برای تعطیلات کرونایی در کویت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 564 روز و 17 ساعت پیش
شرایط بازگشت 26 کامیون و 33 راننده گرفتار ایرانی از اروپا فراهم شد

شرایط بازگشت 26 کامیون و 33 راننده گرفتار ایرانی از اروپا فراهم شد به گزارش روز شنبه روابط عمومی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای، عبدالهاشم حسن نیا در جریان مکالمات تلفنی جداگانه با توجه به انسدادها و محدودیت های اعمال شده از سوی دولت ترکیه که موجب متوقف شدن و مانع عبور رانندگان و ناوگان ایرانی تردد کننده در کشورهای اروپایی شده بود، اظهار داشت: مشکلات صدها نفر از رانندگان گرفتار در این کشورها یا مرتفع شده و به کانون خانواده های خود ملحق شده اند و یا همچنان رایزنی ها برای رفع مشکلات بازگشت آنها ادامه دارد.
معاون وزیر راه و شهرسازی در تماس تلفنی با محمد فرازمند سفیر جمهوری اسلامی ایران در آنکارا ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 564 روز و 17 ساعت پیش
تکذیب شد: بازگشت کارگران چینی به گچساران

تکذیب شد: بازگشت کارگران چینی به گچساران ویروس کرونا امروزه به مهم ترین و اصلی ترین خبرها در رسانه های اجتماعی تبدیل شده است اما از طرف دیگر ایجاد اضطراب و استرس ناشی از ترس ابتلا به این بیماری، بازار شایعات و اخبار جعلی را در این رسانه ها هم داغ کرده است در این میان شبکه های معاند مبادرت به انتشار پیام هایی از کانال های خود می کنند که موجب تشویش اذهان عمومی و خدشه وارد شدن به امنیت روانی کاربران در فضای مجازی شده اند بنابراین در چنین شرایط دشواری، شبکه های اجتماعی هم می توانند به افزایش آگاهی عمومی مردم کمک کنند و هم شبکه های مانند رسانه های ضدانقلاب می توانند با بازتاب اخبار جعلی آرامش را از مردم بگیرند و اطلاعات نادرست فراوانی در ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 564 روز و 17 ساعت پیش
42 میلیارد ریال صرف توسعه شبکه توزیع برق ابرکوه شد

42 میلیارد ریال صرف توسعه شبکه توزیع برق ابرکوه شد ابوالفضل اکرمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با صرف این مبلغ 15 هزار متر شبکه فشار متوسط و 6 هزار متر شبکه فشار ضعیف ، 23 دستگاه ترانسفورماتور هوایی و زمینی به قدرت هزار و 200 کیلو ولت آمپر پست هوایی ایجاد و نصب شد.
وی اظهارکرد: اجرای این طرح ، باعث کاهش تلفات انرژی الکتریکی، افزایش قابلیت اطمینان خطوط برقرسانی ، ارتقای پایداری شبکه ها و کاهش خاموشی شد و شاهد کاهش یک درصد قطع برق و نیم درصد تلفات شبکه برق نسبت به سال 97 هستیم.
اکرمی با تاکید بر اینکه 100 درصد روستاهای ابرکوه از نعمت برق برخوردار هستند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 564 روز و 18 ساعت پیش
یک محافظ ویژه اشرف غنی در کابل ترور شد

یک محافظ ویژه اشرف غنی در کابل ترور شد طارق آرین روز شنبه با انتشار توئیتی نوشت: ساعت 8 و 20 جمعه شب به وقت محلی افراد مسلح ناشناس در شهرستان پغمان کابل به سوی محافظان رئیس جمهور شلیک کردند که در نتیجه مقصودی کشته و یک تن دیگر زخمی شد.
وی افزود: بررسی ها برای ردیابی مهاجمان آغاز شده و پلیس در تلاش بازداشت آنها آغاز گریده است.
محافظان ریاست جمهوری افغانستان که توسط آمریکایی ها آموزش داده شده اند در این کشور به نام پی پی اس شهرت دارند. ترور افراد دولتی، کارشناسان سیاسی، خلبان های نیروی هوایی و نظامیان افغانستان طی چند سال گذشته در کابل ادامه داشته است. ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 564 روز و 18 ساعت پیش
شهروندان دیری در ضدعفونی معابر مشارکت دارند

شهروندان دیری در ضدعفونی معابر مشارکت دارند علی ابراهیمی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: پویش های مردمی، بسیج، سپاه و گروههای جهادی در قالب قرارگاه شفا در کنار کارکنان شهرداری دیر هر شب دست اندرکار ضدعفونی این شهر هستند.
وی اضافه کرد: در زمان حاضر همه پارک ها، بوستان ها، ساحل و گشت دریایی تعطیل است و پنجشنبه بازار هم تا اطلاع ثانوی هیچ فعالیتی ندارد.
شهردار بندر دیر بیان کرد: اگر چه این شهر تاکنون در وضعیت سفید قرار دارد اما کرونا جدی است و شهروندان توصیه های پزشکی را جدی بگیرند.
شهردار آبدان نیز شهرستان دیر نیز گفت: این شهرداری برای پیشگیری از انتشار ویروس کرونا ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 564 روز و 18 ساعت پیش
مردم دیلم نگران محل نقاهتگاه بیماران کرونا نباشند

مردم دیلم نگران محل نقاهتگاه بیماران کرونا نباشند ایرج زنده بودی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این محل برای گذارندن دوره پس از بستری بیماران کرونایی در بیمارستان و آن دسته از بیمارانی است که توان نگهداری و ایجاد شرایط مناسب را در منزل ندارند، درنظرگرفته شده است.
وی اظهار داشت: باتوجه به اینکه بیمار ترخیص شده از بیمارستان در یک مکان امن و با حضور پرسنل مجرب و کادر درمانی دوره نقاهت خود را طی کرده و پس از آن بدون بیماری در جامعه حضور پیدا می کند، دایرشدن این نقاهتگاه می تواند کمک بسیار بزرگی برای کاهش چرخه بیماری محسوب شود.
ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 564 روز و 18 ساعت پیش
نیکوکار اراکی 15 هزار لیتر مواد ضدعفونی برای گندزدایی معابر اهدا کرد

نیکوکار اراکی 15 هزار لیتر مواد ضدعفونی برای گندزدایی معابر اهدا کرد دکتر محسن شانقی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: برخی از مناطق شهر اراک از جمله کوی مسکن و امام صادق(ع) با مواد ضدعفونی اهدایی دکتر بابک نوابی با همکاری کارکنان این اداره کل و بسیج ناحیه این شهرستان گندزدایی شد.
وی ادامه داد: این مناطق به وسیله 10 دستگاه خودرو و 30 سم پاش کوله ای از سوی 56 نفر از کارکنان سپاه ناحیه اراک و اداره کل دامپزشکی استان مرکزی ضدعفونی و گندزدایی شدند.
مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی یادآورشد: 345 هزار لیتر مواد ضدعفونی نیز سال گذشته از سوی بخش خصوصی اداره کل دامپزشکی این استان برای مقابله با ویروس کرونا به دستگاه های مربوطه اهدا شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 564 روز و 18 ساعت پیش
درخواست 120 هزار نفری برای تجدیدنظر در اخراج فرمانده افشاگر ناو آمریکایی

درخواست 120 هزار نفری برای تجدیدنظر در اخراج فرمانده افشاگر ناو آمریکایی به گزارش روز شنبه خبرگزاری رویترز، فرمانده ناو یو اس اس تئودور روزولت روز پنجشنبه به دنبال افشای نامه اش در رسانه ها که اقدامات موثری برای توقف شیوع ویروس بین خدمه این ناو هواپیمابر مجهز به سوخت هسته ای را خواستار شده بود، از فرماندهی این ناو کنار گذشته شد.
در عریضه منتشر شده در اینترنت آمده است: اقدامات این ناخدا احتمالا جان بسیاری را نجات داده است. هر چند که او اخراج شده، طرح هایش برای جابجایی امن خدمه این ناو همچنان اجرا می شود. او یک قهرمان است که باید تشویق شود.
روز جمعه بعد از انتشار این تومار در سایت Change ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 564 روز و 18 ساعت پیش
استاندار اردبیل : مهار کرونا لازمه حفظ و افزایش تولید در بخش کشاورزی است

استاندار اردبیل : مهار کرونا لازمه حفظ و افزایش تولید در بخش کشاورزی است اکبر بهنامجو روز شنبه در جلسه کارشناسی تدوین برنامه اجرایی جهش تولید در حوزه کشاورزی تشریح کرد: با توجه به اینکه تولید از شیوع بیماری کرونا در کشور و استان اردبیل تحت تاثیر قرار گرفته، برای ادامه روند تولید تلاش همه اقشار با رعایت نکات پیشگیرانه ضروری است.
وی بیان کرد: در حال حاضر بسیاری از حوزه های تولیدی در بخش کشاورزی استان اردبیل به دلیل کرونا با کاهش تولید مواجه بوده و باید تلاش های لازم برای تمهید مقدمات جهت فعال سازی آنان انجام شود.
استاندار اردبیل اظهار کرد: در راستای تدوین برنامه اجرایی جهش تولید در حوزه کشاورزی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 564 روز و 18 ساعت پیش
شکست کرونا در 89 سالگی با تلاش مدافعان سلامت قم

شکست کرونا در 89 سالگی با تلاش مدافعان سلامت قم حاج علی اکبر شیرین کلام نیمه اسفندماه پس از مشاهده علائمی همچون تب، ضعف شدید بدن و بی اشتهایی توسط فرزندان خود به بیمارستان فرقانی قم منتقل و پس از بررسی وضعیت جسمانی از سوی پزشکان با تشخیص احتمال ابتلا به ویروس کرونا بستری شد.
بیماری حاج علی اکبر حدود 20 روز به طول انجامید اما خوشبختانه در نهایت با بهبودی و ترخیص وی از بیمارستان همراه گشت و همین موضوع باعث خوشحالی کادر درمان از این موفقیت و انتشار تصاویر پزشکان و پرستاران در کنار این بیمار بهبود یافته در رسانه های استان قم شد.
از آنجا که گفت و گو برای حاج علی اکبر به دلیل کهولت سن مشکل است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 564 روز و 18 ساعت پیش
2 هزار خودرو در جاده های خراسان رضوی اعمال قانون شد

2 هزار خودرو در جاده های خراسان رضوی اعمال قانون شد سرهنگ هادی امیدوار روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برای تمام این خودروها علاوه بر جریمه، در سامانه پلس شکایت نیز برای توقیف ثبت شده است.
وی ادامه داد: حدود 400 دستگاه خودرو نیز به صورت فیزیکی توقیف شده است.
وی با بیان اینکه طرح فاصله گذاری اجتماعی و ممانعت از ورود خودروهای دارای پلاک غیربومی به استان تا 20 فروردین ماه ادامه دارد گفت: در حال حاضر ترافیک در جاده های این استان سبک و روان است.
بر اساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، فاصله گذاری اجتماعی به معنای تلاش برای به حداقل رساندن تماس های بین فردی است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 564 روز و 18 ساعت پیش
برگزاری جشنواره فرهنگی ورزشی مجازی در لرستان

برگزاری جشنواره فرهنگی ورزشی مجازی در لرستان سید علی کریمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این جشنواره فرهنگی ورزشی با همت هیات ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی لرستان با هدف توسعه ورزش در خانه در ایام مبارزه با ویروس کرونا می باشد.
وی ادامه داد: هیات های همگانی، پزشکی ورزشی و روستایی عشایری که جنبه عمومی تری دارند با برگزاری مسابقات مجازی در راستای آگاه سازی مردم درباره این بیماری و همچنین سرگرم کردن خانواده ها با اهدای جوایز ارزنده تلاش های قابل تقدیری انجام داده اند.
وی اظهار داشت: افتتاح خط تولید مواد بهداشتی، تهیه و توزیع پک های بهداشتی، نظارت بر باشگاه ها، توسعه ورزش ها در کانال های تخصصی ورزشی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 564 روز و 18 ساعت پیش
این مرض موجب ترک عادت و دگرگونی آن شد

این مرض موجب ترک عادت و دگرگونی آن شد شیوع ویروس کرونا و جاخوش کردنش با ایجاد سبک زندگی جدیدی همراه شد. گونه ای زندگی که تمام مردم دنیا فارغ از شاخصه های متمایزکننده شان ملزم به رعایت آن هستند، این اتفاق را می توان معادل بیتی از حافظ دانست که می گوید: "از خلاف آمد عادت بطلب کام که من/ کسب جمعیت از آن زلف پریشان کردم."
زندگی برخلاف عادات روزمره و اجبار به کنار آمدن با وضعیتی که کمتر پیش می آید، بر کوچک ترین و طبیعی ترین ساحت های حیات انسان تاثیرگذار بوده است. رعایت نکات بهداشتی خاص همچون استفاده از ماسک و دستکش و ضرورت شستن دست ها در فواصل زمانی مشخص، دوری گزینی از اجتماع و زندگی محدود در چارچوب خانه و خانواده ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 564 روز و 18 ساعت پیش
توفان برق 30 روستای ریگان را قطع کرد

توفان برق 30 روستای ریگان را قطع کرد امین باقری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: توفان شن موجب شکستن برخی تیرهای برق و خاموشی 30 روستای ریگان شد.
وی عنوان کرد: توفان شن و گرد و غبار شدید با غلظت 60 برابر حد مجاز در ریگان موجب وارد آمدن خسارت 200 میلیون تومانی به فضای سبز شهری ریگان شد.
فرماندار ریگان افزود: گرد و غبار علاوه بر ایجاد مشکلات تنفسی برای 30 شهروند ریگانی راه 40 روستای این شهرستان را نیز مسدود کرد که تلاش برای برقراری راه های این مناطق ادامه دارد.
باقری از اعزام اکیپ های امدادی به منظور امدادرسانی به روستاهای محاصره در توفان خبر داد و بیان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 564 روز و 18 ساعت پیش
دلگرامی دامداران بوشهری از بارش های بهاری

دلگرامی دامداران بوشهری از بارش های بهاری بوشهر-ایرنا- دامداری از شغل های اصلی روستائیان و عشایر استان بوشهر است که در این چند سال به لطف بارندگی های مناسب دست و دل دامداران گرم شده است.عکس: عبدالصمد شهریاری ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 564 روز و 18 ساعت پیش
احتمال وقوع روان آب در برخی مناطق خراسان جنوبی

احتمال وقوع روان آب در برخی مناطق خراسان جنوبی فاطمه زارعی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با ادامه فعالیت بارشی طی امروز و فردا شاهد افزایش ابر، سرعت وزش باد و گرد و خاک، رگبار و رعد و برق و برخود ساعقه و در مناطق مستعد بارش تگرگ و مه خواهیم بود.
وی ادامه داد: روز یکشنبه با تقویت ناپایداری ها امکان وقوع روان آب در شهرستان ها زیرکوه، قاینات، درمیان، سربیشه و بخش مرکزی دور از انتظار نیست.
زارعی با بیان اینکه دامداران در این مدت از چرای دام در ارتفاعات و مردم از مسافرت های غیر ضرور خودداری کنند اظهار داشت: وزش باد شدید امکان خسارت به برخی مستحدثات را خواهد داشت و به علت پیش بینی وقوع روان آب مردم به هیچ عنوان در ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 564 روز و 18 ساعت پیش
سهم 25 درصدی بخش معدن از اجرای طرح های وزارت صنعت

سهم 25 درصدی بخش معدن از اجرای طرح های وزارت صنعت بر اساس جداول آماری وزارت صنعت، در 11 ماهه پارسال بالغ بر 25 طرح مهم در بخش معدن و صنایع معدنی راه اندازی شده که سهم واحدهای ایجادی 32 درصد بوده و بقیه طرح های توسعه ای بوده اند.
برپایه آمار مورد بررسی، هشت طرح ایجادی در استان های هرمزگان (یک طرح)، کرمان (در مجموع سه طرح)، خراسان رضوی (دو طرح)، خوزستان و اصفهان در مدت مزبور راه اندازی شدند.
همچنین در این مدت 17 طرح توسعه ای در 11 استان کشور راه اندازی شد که استان اصفهان با سه طرح بیشترین سهم، خراسان رضوی و فارس و کرمان هر کدام با دو طرح و بقیه استان ها (خراسان شمالی، مرکزی، تهران، آذربایجان شرقی، لرستان ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 564 روز و 18 ساعت پیش
درمان سریع تر بیماری کویید-19 با استفاده از روش های جدید داروسازی

درمان سریع تر بیماری کویید-19 با استفاده از روش های جدید داروسازی به گزارش روز شنبه پایگاه خبری مدیکال اکسپرس، در این شیوه جدید، محققان ابتدا مکانیزم های مولکولی باکتری ها را استخراج کرده و سپس از این مکانیزم ها برای تولید دارو در یک محیط امن و ارزان قیمت با سرعتی غیرقابل رقابت استفاده می کنند.
این فناوری پیش از این برای تولید داروهای پروتئینی به منظور درمان سرطان مورد استفاده محققان قرار گرفته است، اما با شیوع سریع ویروس جدید کرونا محققان با ایجاد تغییراتی در آن توانستند یک کارخانه زیستی تولید انبوه آنتی بادی بدون نیاز به استفاده از سلول ها راه اندازی کنند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 564 روز و 18 ساعت پیش
تعطیلی ناوگان حمل و نقل عمومی مشهد تمدید شد

تعطیلی ناوگان حمل و نقل عمومی مشهد تمدید شد تمدید تعطیلی ناوگان حمل و نقل عمومی به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا روز شنبه در نشست شورای اسلامی شهر مشهد بررسی و مورد موافقت اعضای این شورا قرار گرفت.
همچنین طبق این مصوبه اختیار تصمیم گیری برای تمدید یا عدم تمدید تعطیلی یا کاهش ساعات سرویس دهی خطوط قطارشهری و اتوبوسرانی از 23 تا پایان فروردین ماه به شهردار مشهد تفویض شد.
به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا خدمات دهی قطار شهری و اتوبوسرانی شهرداری مشهد با مصوبه شورای این شهر از 26 اسفند 1398 تا پنجم فروردین 1399 به حالت تعطیل درآمد و پس از آن نیز این تعطیلی تمدید شد. ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 564 روز و 18 ساعت پیش
تامین روشنایی مراکز درمانی اولویت صنعت برق کرمان است

تامین روشنایی مراکز درمانی اولویت صنعت برق کرمان است محمود شهلا روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ضمن تبریک سال جدید افزود: به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و حفظ سلامت مشترکان، سامانه پاسخگویی فوریت های برق با شماره 121 به صورت شبانه روزی آماده ارائه خدمت به مشترکان شمال استان کرمان است.
وی تصریح کرد: ارائه تمام خدمات به صورت غیرحضوری در این شرکت، به منظور آسایش و آرامش مشترکان است و انتظار همراهی شهروندان با صنعت برق و مراجعه نکردن حضوری به ستاد شرکت و مدیریت برق شهرستان ها را در شرایط کنونی داریم.
مدیرعامل شرکت توزیع برق شمال استان کرمان تاکید کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 564 روز و 18 ساعت پیش