نگاه پاکستان به اندونزی برای واردات گاز مایع

نگاه پاکستان به اندونزی برای واردات گاز مایع به گزارش ایرنا پاکستان کشوری با بیش از 200 میلیون نفر جمعیت بوده و بازار مصرف بزرگ گاز طبیعی در منطقه محسوب می شود که در حال حاضر تنها توانایی تامین دو سوم گاز مورد نیاز خود را دارد.
این در حالی است که با توجه به افت فشار مخازن گاز این کشور، سهم تولید داخلی در تامین گاز مورد نیاز آینده پاکستان بیش از پیش کاهش خواهد یافت.
از سوی دیگر، در سال های اخیر پاکستان با بحران تامین انرژی روبه رو بوده و به همین منظور به دنبال انعقاد قراردادهای مختلف واردات گاز از جمله خط لوله صلح، خط لوله تاپی برای واردات از ترکمنستان و واردات ال.ان.جی از قطر بوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 15 دقیقه پیش
روسیه: آمریکا مخفیانه به مخالفان داخلی روسیه کمک می کند

روسیه: آمریکا مخفیانه به مخالفان داخلی روسیه کمک می کند به گزارش بامداد جمعه ایرنا، وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه ای اعلام کرد: سفارت آمریکا در مسکو بطور مخفیانه کمک های مالی در اختیار گروه های اپوزیسیون دولت روسیه قرار می دهد تا اوضاع سیاسی کشور را بی ثبات کند.
در این بیانیه که در پایگاه اینترنتی وزارت امور خارجه روسیه قرار گرفته، گفته شده است: سفارت آمریکا در روسیه غالبا به تحویل مخفیانه منابع مالی به انواع گروه های مخالف در روسیه می پردازد و با این اقدامات، اهداف مختلف ازجمله بی ثباتی اوضاع سیاسی روسیه را دنبال می کند، اما این کشور (روسیه) به چنین اقداماتی متوسل نمی شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 45 دقیقه پیش
رئال مادرید در آستانه صعود به نیمه نهایی جام حذفی اسپانیا

رئال مادرید در آستانه صعود به نیمه نهایی جام حذفی اسپانیا به گزارش ایرنا، بامداد پنجشنبه در آخرین دیدار دور رفت از مرحله یک چهارم نهایی کوپا دل ری رئال مادرید به مهیمانی لگانس رفت و در نهایت با گل دقیقه 89 مارکو آسنسیو به پیروزی یک بر صفر دست یافت تا در بازی برگشت کار چندان سختی برای کسب جواز صعود به نیمه نهایی نداشته باشد.
رئال مادرید که در فصل جاری شرایط خوبی ندارد در این دیدار کریستیانو رونالدو و گرت بیل را در اختیار نداشت.
هرچند لگانس در این دیدار عملکرد بهتری از خود نشان داد و چند موقعیت مناسب گلزنی نیز به دست آورد، اما این رئال مادرید بود که در دقیقه 89 با گل تماشایی آسنسیو به پیروزی رسید تا مسیر صعود به نیمه نهایی را هموار کند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 45 دقیقه پیش
آتش سوزی خط لوله نفت کنار رود ولگا روسیه

آتش سوزی خط لوله نفت کنار رود ولگا روسیه به گزارش ایرنا، آتش سوزی عصر دیروز (پنجشنبه) در منطقه انگلس در استان ساراتف روسیه رخ داد و از خط لوله آسیب دیده حدود دو هزار متر مکعب نفت نشت کرد.
شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه اعلام کرد: آتش سوزی محدوده ای به وسعت یکهزار متر مربع را فرا گرفته و خانه های واقع در سه خیابان این بخش به نام کراسنوآرمیسک گرفتار حریق شدند.
تمام ساکنان این بخش تخلیه شده اند و 65 مامور آتش نشانی با 20 دستگاه اطفاء حریق مشغول خاموش کردن آتش هستند.
محل آتش سوزی در نزدیکی رودخانه ولگا قرار دارد اما با توجه به یخ بستن رودخانه امکان نشت نفت به آن وجود ندارد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 45 دقیقه پیش
سرخط روزنامه های روسیه - جمعه 29 دی ماه

سرخط روزنامه های روسیه - جمعه 29 دی ماه ***ماسکوفسکی کامسامولتس
- روسیه از آمریکا خواستار مجازات افشاکنندگان اطلاعات محرمانه در باره سفارت روسیه در واشنگتن شد
- ترامپ مکزیک را خطرناک ترین کشور جهان خواند
*** راسیسکایا گازتا
- یک چهارم بازار خودرو روسیه را خودروهای ساخت این کشور گرفتند
- آمریکا در نزدیکی مرزهای روسیه بمباران تمرین می کند
- صندوق بین المللی پول به رشد اقتصاد روسیه اشاره کرد
*** نزاویسیمایا گازتا
- تیلرسون: آمریکا نیروی امنیتی در مرز سوریه و ترکیه ندارد
- ترامپ روسیه را به دلیل کمک به کره شمالی مورد انتقاد قرار داد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 55 دقیقه پیش
رهبر مخالفان دولت زیمبابوه درحادثه سقوط بالگرد کشته شد

رهبر مخالفان دولت زیمبابوه درحادثه سقوط بالگرد کشته شد به گزارش بامداد جمعه ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، روی بنت رهبر مخالفان دولت زیمبابوه که در تبعید به سر می برد، به همراه 4 تن دیگر از جمله همسرش در حادثه سقوط بالگرد جان باخت.
این حادثه در شمال ایالت نیومکزیکو آمریکا روی داد.
بنت که عضو حزب جنبش تغییر دمکراتیک زیمبابوه بود، در دوره ریاست جمهوری رابرت موگابه مدتی در زندان بود.
موگابه که 37 سال قدرت را به دست داشت، پس از آنکه از استعفا خودداری کرد، با کودتای ارتش این کشور در روز 14 نوامبر سال گذشته میلادی از قدرت برکنار شد.
پس از موگابه، منانگاگوا 52 ساله به عنوان رئیس جمهوری جدید قدرت را در دست گرفت. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 55 دقیقه پیش
دیدار نصر الحریری با وزیر خارجه ایتالیا در رم

دیدار نصر الحریری با وزیر خارجه ایتالیا در رم به گزارش ایرنا، دفتر مطبوعاتی وزارت خارجه ایتالیا شامگاه پنجشنبه با اعلام این خبر افزود: الفانو در این دیدار از رویکرد متعادل و سازنده مخالفان سوری تحت ریاست نصر الحریری قدردانی کرد.
در این دیدار طرفین بر اهمیت حفظ روند سیاسی ژنو تحت نظارت سازمان ملل تاکید کرده و آن را تنها راه برای جلوگیری و یک راه حل سیاسی معتبر برای جنگ در سوریه دانستند.
وزیر خارجه ایتالیا حریری را تشویق به پیگیری تعهداتشان در آستانه دور بعدی مذاکرات در وین در روزهای 25 و 26 ژانویه کرد.
ایتالیا در چارچوب یک هماهنگی تنگاتنگ با شرکای اروپایی و امریکایی امروز بیش از پیش متعهد به حمایت از تلاش های فرستاده ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 5 دقیقه پیش
دیده بان حقوق بشر عربستان را به نقض قوانین بشردوستانه متهم کرد

دیده بان حقوق بشر عربستان را به نقض قوانین بشردوستانه متهم کرد به گزارش بامداد جمعه ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، این سازمان بین المللی در گزارش سال 2018 خود تاکید کرد که 87 مورد حمله غیرقانونی از سوی نیروهای ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان در یمن را ثبت کرده که منجر به کشته شدن نزدیک به یک هزار غیرنظامی شده است.
در حالی که بیشتر کشورها حتی آمریکا در کنار سازمان ملل، عربستان را متهم به نقض حقوق بشر و کشتار شهروندان بی گناه در یمن کرده اند، سخنگوی ائتلاف عربی این گزارش را 'ناعادلانه' توصیف کرد.
دیده بان حقوق بشر همچنین رژیم سعودی را متهم کرد که ده ها فعال سیاسی را براساس 'اتهام های مبهم' به حبس های طولانی محکوم کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 5 دقیقه پیش
نهمین شب جشنواره موسیقی فجر

نهمین شب جشنواره موسیقی فجر ایرنا - تهران - اجرای مانو کچه نوازنده جز درامز از کشور فرانسه، شامگاه پنجشنبه در نهمین شب از سی و سومین جشنواره بین المللی موسیقی فجر در تالار وحدت برگزار شد. *6 *15 ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 ساعت و 45 دقیقه پیش
مذاکره مدیرعامل منطقه آزاد قشم با مدیران شرکت هواپیمایی ایر نوستروم اسپانیا

مذاکره مدیرعامل منطقه آزاد قشم با مدیران شرکت هواپیمایی ایر نوستروم اسپانیا به گزارش ایرنا ، حمید رضا مومنی و هیات همراه در این سفر از جایگاه آشیانه تعمیر و نگهداری هواپیماهای شرکت ایر نوستروم بازدید کردند.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از نخستین روزهای پس از امضای برجام مذاکرات با شرکت بمباردیه کانادا برای خرید 25 فروند هواپیمای سی.آر.جی 900 با هدف راه اندازی خط پروازی اختصاصی FLY QESHM را آغاز کرده بود.
با گذشت حدود دو سال از مذاکرات انجام شده اوایل هفته جاری شرکت بمباردیه کانادا موافقت اصولی با تحویل 10 فروند از هواپیماهای کلاس اکونومی بیزنس و اکونومی به صورت هر فصل دو فروند را اعلام کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 2 ساعت و 15 دقیقه پیش
زلزله هایی دهرم فراشبند را لرزاندند

زلزله هایی دهرم فراشبند را لرزاندند به گزارش ایرنا زلزله اول به طول جغرافیایی: 52.16 و عرض جغرافیایی: 28.61 و عمق 10 کیلومتر رخ داده است.
موقعیت زلزله دوم28.53 شمالی و 52.20 شرقی و عمق: 10 کیلومتر ثبت شده است.
117 کیلومتری جنوب غربی شیراز مکانی است که این زلزله ها در آن رخ داده است.
دهرم فارس 23 دی 96نیز زلزله 4.5 ریشتری داشت که در آن زمان، خسارتی نداشت.
زمین لرزه های کنونی هم به نظر نمی رسد خسارتی داشته باشند.
تهیه و انتشار: غلامرضا مالک زاده
1876
ارتباط با سردبیر newsroom@irna.ir
تماس بی واسطه با مسئولین ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 2 ساعت و 33 دقیقه پیش
انفجار بخاری نفتی در نلاس سردشت حادثه ساز شد

انفجار بخاری نفتی در نلاس سردشت حادثه ساز شد 'خسرو علیزاده' پنجشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: عصر امروز بر اثر انفجار بخاری نفتی در یک باب مغازه مکانیکی سه نفر از حاضران در محل دچار سوختگی 70، 30 و20 درصد شدند.
به گفته وی با حضور به موقع امدادرسانان اورژانس اقدامات درمانی از قبیل شست و شو و بانداژ کل بدن برای مصدوم 70 درصد انجام و جهت ادامه مداوا به دلیل درصد بالای سوختگی به مرکز استان انتقال داده شد.
علیزاده تصریح کرد: 2 مصدوم دیگر نیز با درصد سوختگی های خفیف تر همراه با پانسمان و دیگر اقدامات درمانی با رضایت شخصی ترخیص شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 2 ساعت و 33 دقیقه پیش
نماینده هلند در سازمان ملل: همه طرف ها تعهدات برجامی را اجرا کنند

نماینده هلند در سازمان ملل: همه طرف ها تعهدات برجامی را اجرا کنند به گزارش ایرنا 'کارل ون اوستروم' روز پنج شنبه در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد که با موضوع منع گسترش سلاح های کشتار جمعی برگزار شد، افزود: موفقیت برجام با گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی تایید شده و لازم است همه طرف ها، اجرای کامل تعهدات خود در این برنامه را ادامه دهند.
اوستروم که به عنوان تسهیل کننده اجرای قطعنامه 2231 در شورای امنیت هم مسئولیت دارد، اظهار کرد: منتظر کارکردن با همه طرف ها برای اطمینان یافتن از اجرای کامل و جامع این قطعنامه هستم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از سیاست هسته ای کره شمالی از گفت وگو میان پیونگ یانگ و سئول استقبال کرد و گفت ما از تحولات ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 34 دقیقه پیش
دولت تعرفه های تبعیض آمیز عراقی ها روی کالاهای ایرانی راپیگیری می کند

دولت تعرفه های تبعیض آمیز عراقی ها روی کالاهای ایرانی راپیگیری می کند به گزارش خبرنگار ایرنا، مجتبی خسروتاج روز پنجشنبه در جلسه بررسی مسائل حوزه تجارت خارجی کرمانشاه که با فعالان اقتصادی در سرسرای اتاق بازرگانی این شهر برگزار شد، در پاسخ به تجار استان که با طرح آماری از تعرفه 100 درصدی عراقی ها به ویژه سیمان و صفر درصدی سیمان عربستان افزود: این موضوع با رایزن بازرگانی به طور ویژه در دستور کار قرار خواهد گرفت.
وی در مورد دغدغه صادرکننده ها در باره صدور کارت های بازرگانی یک ساله نیز گفت: آیین نامه شرایط صدور کارت بازرگانی هفته آینده در دستور کمسیون ماده یک بررسی می شود و همه نکته نظر آنها مدنظر قرار خواهد داد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 2 ساعت و 35 دقیقه پیش
گسترش همکاری های امنیتی محور نشست خبری رهبران فرانسه و انگلیس

گسترش همکاری های امنیتی محور نشست خبری رهبران فرانسه و انگلیس به گزارش ایرنا، ترزا می در این نشست خبری بااشاره به اهمیت همکاری های دفاعی فرانسه و انگلیس اعلام کرد که دو طرف تا سال 2020 قادر خواهند بود تا برای مقابله سریع و مؤثر با تهدیدهای بین المللی، 10 هزار نیروی اعزامی خود را گسیل دهند.
وی همچنین از آمادگی انگلیس برای در اختیار قرار دادن بالگردهای چینوک به همراه خدمه آن در عملیات مبارزه با افراط گرایی اسلامی در آفریقا به رهبری فرانسه خبر داد.
نخست وزیر انگلیس گفت که این اقدام سبب خواهد شد تا پیاده نظام های فرانسوی به گونه ای مؤثر در مبارزه با افراط گرایی جابه جا شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 35 دقیقه پیش
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: تئاتر هنر زندگی و گفت وگو است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: تئاتر هنر زندگی و گفت وگو است به گزارش پنجشنبه شب ایرنا، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در یادداشت خود افزود: جشنواره تئاتر فجر با 147 اثر نمایشی؛ 96 نمایش صحنه ای ایرانی، 32 نمایش خارج صحنه ای ایرانی و 19 نمایش خارجی از 128 اثر ایرانی، 106 اثر با متن ایرانی و با 25 کارگردان زن و 56 اثر شهرستانی آغاز شد.
صالحی تاکید کرد: تئاتر هنر زندگی و گفت وگو است، فرصت زندگی با تئاتر را از دست ندهیم.
به گزارش ایرنا، سی و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر فعالیت خود را از امروز (پنجشنبه) به مدت 12 روز آغاز کرد.
در این دوره از جشنواره که دبیری آن را فرهاد مهندس پور برعهده دارد، 89 اثر نمایشی در بخش های مهمان ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 2 ساعت و 43 دقیقه پیش
کشف بیش از 2 تن پیش ساز شیشه در مهاباد طی سال جاری

کشف بیش از 2 تن پیش ساز شیشه در مهاباد طی سال جاری به گزارش ایرنا سرهنگ رضا ظهیریان روز پنجشنبه در نشست با خبرنگاران اظهار کرد: سال گذشته 1.5 تن پیش ساز شیشه و هشت کیلوگرم مواد مخدر سنتی کشف و ضبط شده بود و 62 نفر در این ارتباط دستگیر شده بودند.
وی با اشاره به اینکه در 9 ماهه نخست سال گذشته 208 معتاد متجاهر و کارتن خواب در این شهرستان دستگیر شده بود، گفت: در مدت مشابه سال جاری494 نفر از این افراد دستگیر و به کمپ های ترک اعتیاد مهاباد و نقده تحویل داده شدند.
سرهنگ ظهیریان گفت: در 9 ماهه امسال بیش از 63 هزار و 198 عدد قرص روان گردان در مهاباد کشف شده است که افزایش بیش از 9 برابری را نسبت به سال گذشته نشان می دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 2 ساعت و 55 دقیقه پیش
اجرای تئاتر نظم دنیای جدید

اجرای تئاتر نظم دنیای جدید ایرنا - ارومیه - تئاتر پلاتویی نظم دنیای جدید به نویسندگی هارولد پینتر و کارگردانی محمد خیرخواه شامگاه پنجشنبه در مجتمع فرهنگی هنری ارومیه به روی صحنه رفت.*15* ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 2 ساعت و 55 دقیقه پیش
دلجویی استاندار از خانواده کشته شدگان لرستانی حادثه نفتکش سانچی

دلجویی استاندار از خانواده کشته شدگان لرستانی حادثه نفتکش سانچی به گزارش خبرنگار ایرنا روز پنجشنبه استاندار لرستان برای دیدار و عرض تسلیت به خانواده داغدار جان باختگان لرستانی این حادثه عازم بروجرد و رومشکان شد و با آنان دیدار کرد.
سیدموسی خادمی در این دیدارها بیان کرد: این حادثه غم انگیز برای ملت ایران بخصوص مردم لرستان و مسئولان نظام تلخ و ناگوار بود.
وی با بیان اینکه تعدادی از جوانان ایران مظلومانه و در عین حال قهرمانانه در این حادثه جان باختند، افزود: این جوانان و مهندسین، افسران اقتصادی ایران بودند که خارج از مرزها به کشور خود خدمت کردند.
ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 2 ساعت و 55 دقیقه پیش
مقامات اسلوونی به جان باختگان سانحه کشتی سانچی ادای احترام کردند

مقامات اسلوونی به جان باختگان سانحه کشتی سانچی ادای احترام کردند به گزارش ایرنا، 'میلان برگلز' رئیس پارلمان و 'کارل اریاوتس' معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه اسلوونی روز پنجشنبه با حضور جداگانه در محل سفارت کشورمان در لوبلیانا و امضا دفتر یادبود ضمن ادای احترام به قربانیان این سانحه از طرف ملت و دولت اسلوونی مراتب تسلیت خود را به ملت و دولت ایران بیان داشته و با بازماندگان قربانیان ابراز همبستگی و همدردی کردند.
همچنین سفرا و دیپلمات های خارجی مقیم لوبلیانا از جمله از کشورهای هلند، ترکیه، گرجستان، آلبانی، صربستان، برزیل، ایرلند، واتیکان، مونته نگرو، آلمان، لهستان، کرواسی، ایتالیا، مجارستان ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 5 دقیقه پیش
حزب راست افراطی آلمان مهاجران را هدف گرفت

حزب راست افراطی آلمان مهاجران را هدف گرفت به گزارش پنجشنبه شب ایرنا ، حزب پوپولیست آلترناتیو برای آلمان (AfD) که درسال های اخیر بخصوص از طریق ابراز مخالفت با مهاجران آرای خود را افزایش داده است ، امروز در نخستین طرحی که به پارلمان ارائه کرد نیز مهاجران را هدف قرار داد. هدف از این طرح جلوگیری دائمی از پیوستن اعضای خانواده های مهاجران از کشورهای جنگزده به آنان است. این طرح بحث و جدل های شدیدی را در پارلمان آلمان موجب شد. این برای نخستین بار از سال 1933 تاکنون است که یک حزب راست افراطی در پارلمان آلمان طرحی را برای تبدیل شدن به قانون ارائه می کند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 5 دقیقه پیش
زلزله 4.3 ریشتری دهرم در استان فارس را لرزاند

زلزله 4.3 ریشتری دهرم در استان فارس را لرزاند به گزارش پنجشنبه شب ایرنا به نقل از مرکز لرزه نگاری دانشگاه تهران، این زلزله در عمق 10 کیلومتری زمین بوقوع پیوست.
کانون این زلزله که امشب رخ داد در موقعیت 28.60 عرض شمالی و 52.15 طول شرقی ثبت شده است.
هنوز از خسارات احتمالی این زمین لرزه گزارشی منتشر نشده است.
همچنین زمین لرزه ای به بزرگی چهار و نیم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت 20 و 35 دقیقه شنبه 23 دی ماه جاری نیز حوالی دهرم فارس را لرزانده بود.
کانون این زمین لرزه در عمق 10 کیلومتری زمین و در طول جغرافیایی 52:21 و عرض جغرافیایی 28:06 روی داد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 3 ساعت و 15 دقیقه پیش
کمتر از نصف گلزارهای شهدای خراسان رضوی ساماندهی شده اند

کمتر از نصف گلزارهای شهدای خراسان رضوی ساماندهی شده اند حجت الاسلام حسین معصومی، پنجشنبه در دیدار با فرماندار خلیل آباد با اشاره به وضعیت ساماندهی گلزار شهدای استان اظهار داشت: با توجه به مشکلات مالی دولت، باید در این زمینه از وجود خیرین بهره بگیریم و با کمک دهیاران و شوراهای اسلامی گام های مؤثری در این خصوص برداریم.
وی افزود: باید یکی از مراحل اجرای طرح های هادی، ساماندهی گلزار شهدا تعریف شود تا عقب ماندگی های استان در این خصوص جبران شود.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی به وجود 5 هزار فرزند شاهد و ایثارگر بیکار در استان اشاره کرد و گفت: ایجاد اشتغال برای جامعه ایثارگری مصداق بارز ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 3 ساعت و 25 دقیقه پیش
نماینده سوئد در سازمان ملل:برجام برای ثبات بین المللی حیاتی است

نماینده سوئد در سازمان ملل:برجام برای ثبات بین المللی حیاتی است به گزارش خبرنگار ایرنا، اولوف اسکوگ روز پنج شنبه در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد که با موضوع منع گسترش سلاح های کشتار جمعی برگزار شد، افزود: برجام یک نمونه دیگر از نمایش ظرفیت های دیپلماسی است.
وی با تاکید بر اهمیت برجام برای جامعه جهانی گفت: برجام که برای اطمینان یابی از ماهیت صلح آمیز برنامه هسته ای ایران طراحی شده است، یک توافق حیاتی است که به ثبات در منطقه و فرامنطقه کمک می کند.
نماینده سوئد در سازمان ملل متحد اظهار کرد برجام به طور جدی به ساختار جلوگیری از غنی سازی در سطح بین المللی کمک می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 35 دقیقه پیش
اغفال بانوان در فضای مجازی توسط مرد هزار چهره

اغفال بانوان در فضای مجازی توسط مرد هزار چهره به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا سرهنگ شاهین حسنوند گفت: یک خانم پس از مراجعه به پلیس فتا، اعلام کرد از طریق شبکه اجتماعی با فردی که خود را شاعر و استاد دانشگاه معرفی نموده آشنا شده که در ادامه با توجه به پیام هایی که در این محیط بین شاکی و متهم رد و بدل شده متهم متوجه می شود خانواده خانم دارای تعصبات مذهبی بوده و با تهدید به انتشار پیام ها اقدام به اخذ عکس و فیلم خصوصی از شاکیه و اخاذی به مبلغ 800 میلیون ریال می کند.
رییس پلیس فتا خوزستان افزود: پس از تشکیل پرونده، پیگیری در خصوص آن به سرعت در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 3 ساعت و 35 دقیقه پیش
پلیس فارس: متهم در اقلید خود را کشت

پلیس فارس: متهم در اقلید خود را کشت به گزارش ایرنا فرمانده انتظامی شهرستان اقلید پنجشنبه در این زمینه گفت: متهم که دارای سابقه کیفری وسابقه خرید وفروش مواد مخدر بوده است به هشدارهای مکررماموران توجه نکرد و با تیراندازی به سمت مامورین یکی از آنان را از قسمت پا مجروح کرد.
سرهنگ خسرورزمجویی افزود:باتوجه به اقدامات مجرمانه ازقبیل خرید و فروش و نگهداری مواد مخدر، درگیری مسلحانه و تیراندازی به سمت مامورین انتظامی متهم درنهایت عرصه را بر خود تنگ دید وبا سلاح خود اقدام به خودکشی کرد.
وی ادامه داد: پس از بازرسی ازمنزل وی حدود هشت کیلوگرم موادمخدر ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 3 ساعت و 35 دقیقه پیش
خراسان رضوی 10 درصد سرمایه دامی کشور را دارد

خراسان رضوی 10 درصد سرمایه دامی کشور را دارد احمد شریعتی، پنجشنبه در نشست خبری با خبرنگاران در کاشمر، حفظ و مراقبت از این سرمایه دامی را وظیفه اصلی دامپزشکی دانست و افزود: خراسان رضوی با تولید سالانه 80 هزار تن گوشت قرمز و 100 هزار تن تخم مرغ، مقام اول را در سطح کشور دارد.
وی گفت: این استان همچنین با تولید 150 هزار تن گوشت مرغ و 900 هزار تن شیر، عنوان چهارم و سوم این بخش را در کشور به خود اختصاص داده است.
شریعتی با اشاره به فعالیت 15 هزار مرکز عرضه فرآورده های خام دامی در استان اظهار کرد: با توجه به محدودیت و کمبود نیرو در دامپزشکی، اخیرا برای جبران این کمبود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 3 ساعت و 45 دقیقه پیش
نتایج نمایندگان خوزستان در هفته چهاردهم لیگ برتر فوتبال جوانان

نتایج نمایندگان خوزستان در هفته چهاردهم لیگ برتر فوتبال جوانان به گزارش ایرنا دو تیم خوزستانی فولاد و نفت اهواز روز پنجشنبه در چارچوب رقابت های لیگ برتر فوتبال جوانان برابر حریفان خود به یک پیروزی و یک شکست دست یافتند.
در پایان این هفته از مسابقات تیم فولاد خوزستان در خانه به مصاف تیم تراکتورسازی تبریز رفت که با نتیجه یک بر صفر به برتری دست یافت.
در این دیدار که با حضور پرشور تماشاگران اهوازی برگزار شد، یوسف کی شمس تک گل تیم فولاد خوزستان را به ثمر رساند.
سرخپوشان فولادی در حال حاضر با کسب 9 برد، 2 تساوی و 3 باخت و با احتساب 29 امتیاز در مکان دوم جدول رده بندی قرار دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 3 ساعت و 45 دقیقه پیش
پیروزی نفتی های اهواز و آبادان در لیگ برتر فوتبال نوجوانان

پیروزی نفتی های اهواز و آبادان در لیگ برتر فوتبال نوجوانان به گزارش ایرنا تیم نفت اهواز روز پنجشنبه در هفته دهم رقابت های لیگ برتر فوتبال نوجوانان کشور در اهواز برابر تیم خلیج فارس گناوه صف آرایی کرد که با نتیجه 2 بر یک به پیروزی رسید.
تیم نوجوانان نفت اهواز در حال حاضر با کسب 14 امتیاز در مکان چهارم رده بندی قرار دارد.
دیگر بازی این هفته بین 2 تیم خوزستانی نفت آبادان و فولاد خوزستان برگزار شد که در پایان طلایی پوشان آبادانی با نتیجه یک بر صفر به برتری رسیدند.
تیم های فولاد خوزستان و نفت آبادان در حال حاضر با کسب 23 و 16 امتیاز در مکان های دوم و سوم رده بندی جای گرفته اند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 3 ساعت و 45 دقیقه پیش
در کار حمله و دفاع برتر از حریف ظاهر شدیم

در کار حمله و دفاع برتر از حریف ظاهر شدیم مهران شاهین طبع روز پنجشنبه پس از پیروزی تیمش مقابل مهرام تهران در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: بازیکنان ما نسبت به حریف از کیفیت و تجربه بهتری برخوردار بودند و همین امر باعث پیروزی ما در این دیدار شد اگر چه سعی می کنیم در بازی فردا نقاط ضعف خود را برطرف کنیم.
سرمربی تیم بسکتبال پتروشیمی با اشاره به این که ارزیابی بازی های قبلی مهرام نشان می دهد که این تیم از مهره های خوبی برخوردار است افزود: در کوارتر ابتدایی بازیکنان حریف دوندگی بسیار خوبی داشتند و ما نتوانستیم بازی همیشگی خود را به نمایش بگذاریم و پرتاب های ما از روی کم دقتی به گل تبدیل نشد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 3 ساعت و 45 دقیقه پیش
بسته مشکوک باعث تخلیه منطقه ای در شهر سالزبری انگلستان شد

بسته مشکوک باعث تخلیه منطقه ای در شهر سالزبری انگلستان شد به گزارش پنجشنبه شب ایرنا به نقل از روزنامه میرور انگلیس، مرکز شهر سالزبری در انگلیس پس از پیدا شدن یک بسته مشکوک به بمب در یک اداره پست تخلیه شد.
اداره ها و فروشگاه های اطراف این اداره پست تخلیه شده و خیابان های منتهی به این منطقه مسدود شدند.
پلیس گفت ساعاتی پیش از این حادثه، در مورد مشابه دیگری 40 خانه به دلیل احتمال وجود بمبی در یک فروشگاه تخلیه شد.
نیروهای خنثی سازی به این منطقه اعزام شده اند و پلیس گفت که این تهدید قابل اعتنا است.
پلیس از مردم خواسته که از عبور و مرور در این منطقه خودداری کنند.
شبد**9416**1379 ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 4 ساعت و 5 دقیقه پیش
درگیری میان تروریست ها در استان درعا سوریه

درگیری میان تروریست ها در استان درعا سوریه به گزارش پنجشنبه شب ایرنا، منابع میدانی امروز اعلام کردند که درگیری شدیدی میان گروه تروریستی موسوم به ارتش آزاد و باقی مانده داعشی ها در اطراف سد 'جویایلا' واقع در حومه استان 'درعا ' سوریه آغاز شد
شماری از تروریست های دو طرف در اثر این درگیری کشته یا زخمی شدند.
شاخه جنوبی ارتش آزاد در ماه های گذشته نیز درگیری شدیدی در غرب استان درعا با گروه تروریستی داعش داشتند.
سوریه از 7 سال قبل درگیر جنگ با گروه های تروریستی- تکفیری مورد حمایت آمریکا و برخی از کشورهای منطقه است.
در مقابل حمایت آمریکا، رژیم صهیونیستی، عربستان و ترکیه از گروه های تروریستی در سوریه ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 5 دقیقه پیش
وزیران امور خارجه جمهوری آذربایجان و ارمنستان درلهستان دیدار کردند

وزیران امور خارجه جمهوری آذربایجان و ارمنستان درلهستان دیدار کردند به گزارش ایرنا به نقل از تلویزیون دولتی آذربایجان ، دیدار وزیران امور خارجه جمهوری آذربایجان و ارمنستان با حضور اندریو شوفر ، استفان ویسکونتی و ایگور پاپوف به ترتیب روسای آمریکایی ، فرانسوی و روسی گروه میانجی مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا ویژه حل مناقشه قره باغ ، برگزار شد .
المار محمدیاراف وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان در پایان این دیدار در گفت و گو با خبرنگاران اعلام کرد ، در این مذاکرات ، چند ایده خلاقانه از سوی میانجی گران مطرح شده است .
وی با اشاره به اینکه، این مذاکرات در باره راهکارهای حل مناقشه قره باغ نزدیک به شش ساعت ادامه یافته است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 5 دقیقه پیش
توجه نکردن به مسایل زیست محیطی خسارت های درازمدت دارد

توجه نکردن به مسایل زیست محیطی خسارت های درازمدت دارد به گزارش ایرنا ، هادی کیادلیری پنجشنبه شب در همایش آینده طبیعت ایران ، افزود: در چند دهه گذشته وضعیت طبیعت ایران و بویژه جنگل ها مغفول مانده است ، به طوریکه اکنون جنگل های زاکرس رو به نابودی است و سخن از مراقبت آن ها بی معناست.
وی ادامه داد: اکنون شاهد طغیان بیماری ها در جنگل های شمال کشور هستیم ، بیماریی که توسط یک حشره حدود 30 سال پیش از جنگل های زاگرس به این منطقه آمده است .
کیادلیری گفت: هر ساله 126هزار هکتار از جنگل ها دچار آتش سوزی می شود، آنچه خوف انگیزتر است تغییر الگوی آتش سوزی و شدت آن هاست . ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 4 ساعت و 15 دقیقه پیش
سفر استان کردستان به شهرستان بیجار

سفر استان کردستان به شهرستان بیجار ایرنا- سنندج- بهمن مرادنیا استاندار کردستان روز پنجشنبه به منظور کلنگ زنی و بازدید از چندین طرح فعال، دیدار با نمایندگان اقشار مختلف و نشست شورای اداری شهرستان به شهرستان بیجار سفر کرد.(عکس از سیدمصلح پیرخضرانیان) ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 4 ساعت و 15 دقیقه پیش
شورای راهبردی آموزش و پرورش مناطق آزاد تشکیل می شود

شورای راهبردی آموزش و پرورش مناطق آزاد تشکیل می شود به گزارش خبرنگار ایرنا ،مجتبی زینی وند غروب پنجشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش منطقه آزاد انزلی اظهار کرد: در راستای افزایش کیفیت آموزش و هماهنگی بیشتر وزارت آموزش و پرورش، دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و آموزش و پرورش مناطق آزاد ، دستورالعمل تشکیل شورای راهبردی آموزش و پرورش در مناطق آزاد تدوین و به دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد ابلاغ شده است.
وی افزود: ظرفیت های مناسبی در مناطق آزاد وجود دارد که با برنامه ریزی مطلوب می توان در جهت افزایش شاخص های آموزشی از آن بهره مند شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 4 ساعت و 15 دقیقه پیش
اعزام 100 خادمیار برتر البرز به مشهد مقدس

اعزام 100 خادمیار برتر البرز به مشهد مقدس به گزارش ایرنا، حمید علی مددی شامگاه پنجشنبه با اعلام این خبر به خبرنگاران، افزود: اعزام این خادمیاران پس از پایان یافتن دوره 6 ماهه خادمیار آزمایشی از فردا 29 دی در قالب گروه های 20 نفره بصورت هفتگی آغاز می شود.
وی اظهار داشت: این افراد پس از گذراندن کلاس آموزش حرم شناسی و آزمون خادمیاری مفتخر به رتبه 3 خادمیاری خواهند شد.
جانشین دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی استان البرز گفت: این افراد پس از قبولی در آزمون، برای انجام اولین کشیک در حرم مطهر انجام خدمت خواهند کرد.
علی مددی اضافه کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 4 ساعت و 25 دقیقه پیش
بیش از یک میلیون روهینگیایی در ارودگاه های بنگلادش شمارش شدند

بیش از یک میلیون روهینگیایی در ارودگاه های بنگلادش شمارش شدند به گزارش پنجشنبه شب ایرنا به نقل از روزنامه هندوستان تایمز، سعید الرحمن مقام نظامی بنگلادش که مسوول ثبت نام پناهجویان روهینگیاست اعلام کرد که هر چند هنوز آمارگیری پایان نیافته اما تاکنون یک میلیون و چهار هزار و 742 نفر از مسلمانان روهینگیا ثبت نام شده و کارت های هویت دریافت کرده اند.
وی یادآورشد که هزاران نفر دیگر هنوز هم ثبت نام نشده اند.
آمار اعلام شده از سوی دولت بنگلادش بیشتر از تخمین های سازمان ملل است.
بر اساس این گزارش ، پیشتر سازمان ملل اعلام کرد که حدود 962 هزار مسلمان روهینگیا در جنوب شرق بنگلادش زندگی می کنند که 655 هزار نفر از آنان پس از آغاز دور جدید خشونت ها ( ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 35 دقیقه پیش
ابهامات حادثه نفتکش سانچی باید روشن شود

ابهامات حادثه نفتکش سانچی باید روشن شود به گزارش ایرنا، محمد جواد کولیوند ضمن تسلیت و ابراز همدردی با خانواده شهید ثامری و سایر شهدای مظلوم حادثه نفتکش سانچی گفت: این حادثه از حوادث نادر دریانوردی است که کشور را در غم و اندوه فرو برد و ملتی را عزادار کرد.
وی با بیان اینکه منتظر تکمیل گزارشات تیم پیگیری این حادثه هستیم افزود: به زودی و با تکمیل گزارشات تیم پیگیری، مجلس از وزارت کشور و این تیم خواهد خواست تا ابعاد این حادثه را برای نمایندگان تشریح کرده و در جلسه ای به سؤالات خانواده های داغدیده این شهدای مظلوم پاسخ دهد.
وی ضمن تأکید بر اینکه ابهامات در خصوص این حادثه باید رفع شود اضافه کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 4 ساعت و 35 دقیقه پیش
توسعه صنعت گردشگری محور رایزنی معاون رئیس جمهوری ایران در اسپانیا

توسعه صنعت گردشگری محور رایزنی معاون رئیس جمهوری ایران در اسپانیا به گزارش روز پنجشنبه ایرنا ، علی اصغر مونسان در جریان سفر به اسپانیا با زوراب پلولیکاشویلی دبیرکل جدید سازمان جهانی گردشگری نیز دیدار و گفت وگو کرد و بر حضور شرکت های فعال در بخش هتل سازی و هتلداری و خدمات گردشگری در ایران تأکید شد.
مونسان در این دیدار ضمن تبریک پست جدید دبیرکلی و آرزوی موفقیت برای وی در سمت جدید، اظهار داشت: سازمان میراث فرهنگی ایران در حال تدوین یک برنامه راهبردی در زمینه توسعه گردشگری است و تصمیم دارد در یک دوره 8 ساله ظرفیت جذب گردشگر را از میزان سالانه 5 میلیون نفر به 20 میلیون نفر افزایش دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 4 ساعت و 35 دقیقه پیش
جابری انصاری فردا به روسیه می رود

جابری انصاری فردا به روسیه می رود به گزارش عصر پنجشنبه ایرنا به نقل از اسپوتنیک، میخائیل بوگدانف در جمع خبرنگاران با بیان اینکه با نماینده ایران در مورد مسائل خاورمیانه رایزنی می کنیم، افزود: نشست کشورهای ضامن صلح سوریه 29 و 30 ژانویه (9 و 10 بهمن ماه) در سوچی برگزار می شود.
وی با بیان اینکه الکساندر لاورنتیف نماینده پوتین در امور سوریه، نماینده این کشور در نشست سوچی خواهد بود، افزود: در سوچی نمایندگان سه کشور ایران، روسیه و ترکیه درباره مسائل مربوط به برگزاری کنگره مذاکرات ملی سوریه، گفت وگو خواهند کرد.
بوگدانف گفته که فهرست تکمیل شده است و انتظار داریم تا پایان امروز اظهارنظر مقامات ایران و ترکیه را دریافت کنیم ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 45 دقیقه پیش
برنامه ششم احکام مناسبی در حوزه گردشگری مصوب کرده است

برنامه ششم احکام مناسبی در حوزه گردشگری مصوب کرده است به گزارش ایرنا محمد رضا پورابراهیمی روز پنجشنبه در اولین همایش توجیهی وکارگاه آموزش توسعه کسب و کارهای بومی و سنتی با بیان اینکه امنیت کشور در گرو افزایش سرمایه گذاری خارجی است اظهار کرد: یکی از پایه های ثبات در کشور میزان سرمایه گذاری خارجی است.
وی با تقدیر از عملکرد رییس جدید سازمان میراث فرهنگی کشور افزود: دکتر مونسان با یک انگیزه و برنامه منسجم اهداف سازمان میراث فرهنگی را دنبال می کند و تاکنون نیز نشست های مشترک متعددی میان کمیسیون اقتصادی مجلس و سازمان میراث فرهنگی در راستای توسعه اقتصادگردشگری برگزار شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 4 ساعت و 55 دقیقه پیش
موافقت انگلیس و فرانسه با ایجاد شورای وزیران دفاع

موافقت انگلیس و فرانسه با ایجاد شورای وزیران دفاع به گزارش پنجشنبه شب ایرنا به نقل از وزارت دفاع انگلیس،نشست ترزا می و امانوئل مکرون که در آکادمی سلطنتی نظامی سند هرست انگلیس برگزار شد، دو طرف همچنین درباره سایر راهکارهای گسترش همکاری های امنیتی و دفاعی بحث و به توافق هایی دست یافتند.
بر اساس این گزارش، فرانسه با افزایش همکاری های دفاعی خود با انگلیس برای مقابله با خطر تجاوز روسیه به کشورهای حوزه بالکان موافقت کرد.
در همین حال انگلیس نیز با در اختیار قرار دادن بالگردهای موسوم به چینوک خود، در عملیات مبارزه با افراط گرایی در آفریقا به رهبری فرانسه موافقت کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 55 دقیقه پیش
ادای احترام به جانباختگان نفتکش سانچی در بلاروس

ادای احترام به جانباختگان نفتکش سانچی در بلاروس به گزارش پنجشنبه شب ایرنا، به منظور بزرگداشت یاد و خاطره جان باختن پرسنل و خدمه ایرانی نفتکش سانچی، امروز مراسم گرامیداشت و امضای دفتر یادبود آنان در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در مینسک برگزار شد.
در این مراسم جمعی از مقام های دولتی، سفراء، دیپلمات های مقیم، نمایندگان دفاتر سازمان های بین المللی، نمایندگان رسانه های گروهی و همچنین برخی از هموطنان ایرانی مقیم بلاروس حضور داشتند و مراتب همدردی خود را با خانواده های جانباختگان ابراز کردند.
مدیر کل منطقه ای وزارت امور خارجه، سفیران کشورهای سوریه، ژاپن، اتحادیه اروپا، لیبی و تعداد زیادی از دیپلمات های مقیم از جمله سفارت های فلسطین ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 5 ساعت و 5 دقیقه پیش
تصادف رانندگی در لردگان یک کشته داشت

تصادف رانندگی در لردگان یک کشته داشت به گزارش ایرنا، سرهنگ رحمت الله نجفی به ایرنا افزود: این حادثه عصر پنجشنبه در گردنه دالورا شهرستان لردگان بین یک دستگاه پراید، پژو و نیسان رخ داد که در این حادثه راننده پراید کشته شد.
به گفته وی. انحراف به چپ سواری پراید علت این حادثه بوده است.
به گزارش ایرنا، محور لردگان از محورهای پرتردد استان و محور ارتباطی جنوب به مرکز کشور است. خبرنگار سمبه پناهنده**انتشاردهنده:جهانبخش صفری
7360/6021
ارتباط با سردبیر newsroom@irna.ir
تماس بی واسطه با مسئولین ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 5 ساعت و 15 دقیقه پیش
تفکرانقلابی گری باعث احیای انقلاب شد

تفکرانقلابی گری باعث احیای انقلاب شد به گزارش خبرنگار ایرنا حجت الاسلام والمسلمین حمیدرضا مهدوی ارفع پنجشنبه شب در سی و یکمین سالگرد شهادت تخریب چی شهید حامد آزما و 12 شهید کوی اندیشه بروجرد در مسجد حضرت فاطمه زهرا(س) درشهرک اندیشه این شهراظهارکرد: امروز اگر به تفکرغربی تن بدهیم باید دوران ذلت پس ازآن را نیزبپذیریم.
وی افزود: نباید اجازه دهیم دشمنی با امریکا کمرنگ شود زیرا شهدا در سخت ترین شرایط دست از انقلابی گری برنداشتند و در برابر دشمنان پیروز شدند.
موسس نهضت جهانی نهج البلاغه خوانی تاکید کرد: دشمن می خواهد روحیه انقلابی گری را از ما بگیرد و ما نباید اجازه دهیم او در این مسیر پیروز شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 5 ساعت و 25 دقیقه پیش
شفر: غلبه بر پدیده آسان نیست

شفر: غلبه بر پدیده آسان نیست به گزارش ایرنا وینفرد شفر عصر پنجشنبه در نشست خبری پیش از دیدار تیمش با پدیده خراسان افزود: من چند فیلم از بازی های پدیده را با همکارانم دیده ام و متوجه شدم که باید در استاندارد خودمان بازی کنیم تا مثل بازی با سایپا خوابمان نبرد.
وی بیان کرد: فردا درباره آخرین مسایل بازی صحبت می کنیم و امیدواریم برنده باشیم و بعد از آن به بازی حذفی و آسیایی توجه داریم.
وی خاطرنشان کرد: همه تیم ها می خواهند به استقلال گل بزنند و مثل بایرن در آلمان که همه با چند برابر قدرتشان مقابل بایرن قرار می گیرند، به بازیکنانم گفتم که این در واقع تعریف و تمجید استقلال است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 5 ساعت و 25 دقیقه پیش
کنگره آمریکا در پی تحریم دولت های دخالت کننده در انتخابات

کنگره آمریکا در پی تحریم دولت های دخالت کننده در انتخابات به گزارش پنجشنبه شب ایرنا به نقل از روزنامه واشنگتن تایمز، دو سناتور جمهوریخواه و دمکرات آمریکایی طرحی را برای تحریم دولت هایی که در انتخابات این کشور دخالت و یا تلاش برای دخالت می کنند، آماده کرده اند.
این طرح که قانون بازدارندگی نامیده شده است، رئیس اداره اطلاعات ملی آمریکا را موظف می کند تا هرگونه دخالت و یا تلاش برای دخالت در هر یک از انتخابات آمریکا را به اطلاع کنگره برساند.
در صورت بروز چنین موردی، کنگره آمریکا دولت یا دولت هایی را که در انتخابات این کشور دخالت کنند، تحریم خواهد کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 5 ساعت و 35 دقیقه پیش
زمین لرزه با قدرت 4 ریشتر قصرشیرین را لرزاند

زمین لرزه با قدرت 4 ریشتر قصرشیرین را لرزاند به گزارش ایرنا، موسسه ژئوفیزیک دانشگاه دانشگاه تهران، زمان وقوع این زمین لرزه را ساعت 20 و 18 دقیقه و 42 ثانیه در عمق هشت کیلومتری زمین در مختصات طول جغرافیایی: 45.69 و عرض جغرافیایی: 34.57 اعلام کرد.
این زمین لرزه در 12 کیلومتری قصرشیرین، 20 کیلومتری سرپل ذهاب و 31 کیلومتری ازگله رخ داد.
معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار قصرشیرین به خبرنگار ایرنا گفت: تاکنون هیچ گزارشی مبنی بر وقوع خسارت جانی و مادی این زمین لرزه گزارش نشده است.
نعمت الله نازپرورده افزود: تیم های ارزیاب در منطقه حضور دارند و دستگاه های ستاد مدیریت بحران و امدادی پای کار هستند تا در صورت وقوع هرگونه حادثه ای ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 5 ساعت و 35 دقیقه پیش
سرکنسول جمهوری آذربایجان: سال 2018 فرصت ویژه ای برای افزایش مبادلات فرهنگی است

سرکنسول جمهوری آذربایجان: سال 2018 فرصت ویژه ای برای افزایش مبادلات فرهنگی است به گزارش ایرنا، علی نقی حسین اف روز پنجشنبه در دیدار با معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی از مسئولان استان به خاطر اهتمام به حل مشکلات اتباع آذربایجانی در تبریز قدردانی کرد.
وی ادامه داد: آماده هرگونه همکاری در زمینه های علمی، فنی، اقتصادی، فرهنگی و گردشگری با کشور دوست و برادر ایران و به خصوص استان آذربایجان شرقی هستیم.
در سال 2018 میلادی تبریز به عنوان پایتخت گردشگری و شهر نخجوان نیز به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام انتخاب شده اند.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی نیز رویداد تبریز 2018 را فرصتی برای توسعه روابط ایران و جمهوری آذربایجان در زمینه های ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 5 ساعت و 45 دقیقه پیش
جشنواره نمایشگاهی توریسم آسیا و اقیانوسیه با حضور ایران در هند گشایش یافت

جشنواره نمایشگاهی توریسم آسیا و اقیانوسیه با حضور ایران در هند گشایش یافت به گزارش پنجشنه شب ایرنا، این جشنواره با شرکت 450 سازمان گردشگری از کشورهای مختلف و 21 موسسه توریستی هند با حضور وزیر جهانگردی هند و با همکاری سرکنسولگری ایران آغاز به کار کرد.
غرفه کشورمان در این نمایشگاه به حوزه گردشگری و صنایع دستی بین الملل و معرفی آثار و ابنیه های تاریخی و فرهنگ ایران زمین اختصاص دارد.
بر اساس این گزارش ، جمعی از هنرمندان ایرانی از جمله اعضای یک گروه موسیقی سنتی و همچنین تعدادی از شخصیت های سیاسی- علمی و پژوهشی، فرهیختگان، دانشمندان، نخبگان، متفکران، دانشگاهیان، نویسندگان، اصحاب اندیشه در مراسم افتتاح غرفه ایران حضور داشتند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 5 ساعت و 45 دقیقه پیش
رئیس کل بانک مرکزی: نرخ ارز در ماه های بهمن و اسفند کاهش می یابد

رئیس کل بانک مرکزی: نرخ ارز در ماه های بهمن و اسفند کاهش می یابد به گزارش ایرنا، ولی اله سیف روز پنجشنبه در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: با کمال تعجب بعضی به محض مشاهده تغییراتی در قیمت ارز شتاب زده از دلال ها و سوداگران سبقت می گیرند و با بزرگنمایی تغییرات قیمت، چنان اظهار خوشحالی می کنند که کم از شادی ترامپ ندارد.
وی تاکید کرد: این شادی ها دیری نمی پاید و بر اساس روند هر ساله نرخ ارز در ماه های بهمن و اسفند مسیر کاهشی پیدا می کند.
به گزارش ایرنا، قیمت ارزها عمده به ویژه دلار آمریکا و یورو در هفته های اخیر در بازار آزاد رو به افزایش نهاده است؛ در ساعات پایانی امروز (پنجشنبه) و در آخرین روز معاملاتی هفته جاری ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 5 ساعت و 45 دقیقه پیش
اجازه دهیم بخش خصوصی در اقتصاد استان عرض اندام کند

اجازه دهیم بخش خصوصی در اقتصاد استان عرض اندام کند به گزارش خبرنگار ایرنا، بهمن مرادنیا شامگاه پنجشنه در جلسه شورای اداری شهرستان بیجار با بیان اینکه مشکل امنیتی در استان و بیجار وجود ندارد افزود: سرمایه گذار امنیتش با مردم است بنابراین نباید بحث امنیتی را بهانه ای برای عدم سرمایه گذاری قرار داد.
وی اظهار کرد: از شعار بیرون آمده و براساس پتانسیل های موجود دست به دست هم دهیم و با کمک بخش خصوصی برای ارتقا و توسعه اقتصادی استان گام برداریم.
استاندار کردستان گفت: این استان می تواند به قطب تولید پروتئین کشور تبدیل شود و شهرستان بیجار هم از این امر مستثنی نیست. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 5 ساعت و 45 دقیقه پیش
سرکنسول جمهوری آذربایجان: سال 2018 فرصت ویژه ای برای افزایش مبادلات فرهنگی است

سرکنسول جمهوری آذربایجان: سال 2018 فرصت ویژه ای برای افزایش مبادلات فرهنگی است به گزارش ایرنا، علی نقی حسین اف روز پنجشنبه در دیدار با معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی از مسئولان استان به خاطر اهتمام به حل مشکلات اتباع آذربایجانی در تبریز قدردانی کرد.
وی ادامه داد: آماده هرگونه همکاری در زمینه های علمی، فنی، اقتصادی، فرهنگی و گردشگری با کشور دوست و برادر ایران و به خصوص استان آذربایجان شرقی هستیم.
در سال 2018 میلادی تبریز به عنوان پایتخت گردشگری و شهر نخجوان نیز به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام انتخاب شده اند.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی نیز رویداد تبریز 2018 را فرصتی برای توسعه روابط ایران و جمهوری آذربایجان در زمینه های ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 5 ساعت و 55 دقیقه پیش
لیگ برتر فوتبال/ دیدار پرسپولیس و گسترش فولاد

لیگ برتر فوتبال/ دیدار پرسپولیس و گسترش فولاد ایرنا - تهران - تیم فوتبال پرسپولیس تهران عصر پنجشنبه در هفته بیستم لیگ برتر فوتبال ایران با نتیجه 1 بر یک برابر تیم فوتبال گسترش فولاد تبریز متوقف شد. *8* ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 6 ساعت و 15 دقیقه پیش
وزیر خارجه روسیه: اجازه نمی دهیم منافع سیاسی برخی کشورها برجام را تهدید کند

وزیر خارجه روسیه: اجازه نمی دهیم منافع سیاسی برخی کشورها برجام را تهدید کند به گزارش خبرنگار ایرنا، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه روز پنج شنبه در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد که با موضوع منع گسترش سلاح های کشتار جمعی برگزار شد، این مطلب را مطرح کرد.
وی افزود متاسفانه در پنجاهمین سالگرد امضای ان پی تی، ما با مشکلاتی روبرو هستیم که تعهد به اهداف این عهدنامه را تهدید می کنند.
وزیر خارجه روسیه ادامه داد روسیه نمی خواهد به عهدنامه ممنوعیت استفاده از سلاح های هسته ای بپیوندد زیرا این عهدنامه ها شامل کسانی نمی شود که سلاح هسته ای دارند.
لاوروف اضافه کرد تنها زمانی که عهدنامه ای تمامی کشورهای دارای سلاح هسته ای را خلع سلاح کند، ما مشارکت خواهیم کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 6 ساعت و 15 دقیقه پیش
توزیع 11 هزار اقلام آموزشی رایگان در مدارس کهگیلویه و بواحمد

توزیع 11 هزار اقلام آموزشی رایگان در مدارس کهگیلویه و بواحمد جهان محرابی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: این اقلام شامل دفتر، مداد، مداد تراش، مداد پاک کن، مداد رنگی و خودکار است.
وی ارزش این میزان لوازم تحریر و کوله پشتی که از طرف یک موسسه خیریه اهدا و توزیع شده را سه میلیارد و 750 میلیون ریال برآورد کرد.
وی اظهار داشت: این بسته های فرهنگی اهدایی در بین دانش آموزان شهرستان های بویراحمد، دنا، کهگیلویه، باشت، چرام و لنده توزیع شده است.
محرابی از برنامه ریزی برای توزیع بسته های آموزشی دانش آموزان مناطق محروم شهرستان های گچساران و بهمئی در آینده نزدیک خبر داد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 6 ساعت و 45 دقیقه پیش
25 سالگرد تاسیس فولاد مبارکه اصفهان

25 سالگرد تاسیس فولاد مبارکه اصفهان ایرنا - اصفهان - بیست و پنجمین سالروز تاسیس شرکت فولاد مبارکه روز پنجشنبه با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و جمعی از مدیران ارشد استانی در سالن نگین سپاهان شهر اصفهان برگزار شد. *8* ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 55 دقیقه پیش
شهدای مدافع حرم احیاگر فرهنگ ایثار هستند

شهدای مدافع حرم احیاگر فرهنگ ایثار هستند به گزارش ایرنا، حجت الاسلام محمد مهدی ماندگاری عصر پنجشنبه در نخستین یادواره شهدای مدافع حرم افغان در قزوین که در مسجد موسی ابن جعفر(ع) برگزار شد،افزود: شهدای مدافع حرم از جان و مال خود گذشتند تا به اسلام آسیبی وارد نشود.
وی با بیان اینکه باید رشادت های مدافعان حرم برای نسل جدید تشریح، تبیین و بازگو شود،اضافه کرد: این شهدا مایه عزت، آبرو و سربلندی دنیای اسلام در جهان امروز هستند.
حجت الاسلام و المسلمین ماندگاری افزود: شهدای مدافع حرم دست به جهاد زده و به جنگ کفار و شیاطین رفتند و در نزد خدا پاداشی بس عظیم دارند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: مذهبی انتشار : 6 ساعت و 55 دقیقه پیش
تا پایان سال 96 کل روستاهای شهرستان کارون از آب شرب بهره مند می شوند

تا پایان سال 96 کل روستاهای شهرستان کارون از آب شرب بهره مند می شوند به گزارش ایرنا معصومه خنیفری پنجشنبه در این باره به خبرنگار ایرنا اظهار کرد: هم اکنون عملیات اجرایی لوله گذاری خط انتقال و شبکه توزیع آب شرب روستاهای ام البنین و کوی امام حسین (ع) توسط اداره آب روستایی شهرستان کارون در حال اجرا است.
وی افزود: همچنین ایستگاه تقویت فشار آبرسانی مسیر چمیان نیز که قرار بود روستاهای اسماعیلیه 1 و 2 و 3، چمیان و اسلام آباد چمیان را آبرسانی کند و به دلیل تامین نشدن لوله های انتقال با سایز 315 و 355 ناتمام مانده بود با پیگیریهای انجام شده مجددا در دستور کار جدی قرار گرفت و لوله های خطوط انتقال مورد نیاز تامین شد و عملیات حفاری وکارگذاری لوله ها در حال اجراست ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 55 دقیقه پیش
دبیرکل سازمان ملل تهدید برجام را برای امنیت بین الملل مشکل ساز دانست

دبیرکل سازمان ملل تهدید برجام را برای امنیت بین الملل مشکل ساز دانست به گزارش خبرنگار ایرنا، آنتونیو گوترش که روز پنج شنبه در نشست شورای امنیت با موضوع منع گسترش سلاح های کشتار جمعی سخن می گفت، افزود با وجود تلاش های جامعه بین المللی برای منع گشترش سلاح های هسته ای، تهدید استفاده از سلاح های کشتار جمعی رو به افزایش است.
وی ادامه داد موضوع کره شمالی امروز بزرگترین تهدید و چالش امنیت بین المللی است و من از تلاش های شورای امنیت برای مقابله با این تهدید تشکر می کنم.
دبیرکل سازمان ملل متحد همچنین از گفتو گوی کره جنوبی و شمالی، به خصوص گفت و گو بین بخش ها نظامی این دو کشور، استقبال کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 6 ساعت و 55 دقیقه پیش
مدیرکل نوسازی مدارس استان: 55 مدرسه کانکسی و خطرآفرین در اصفهان وجود دارد

مدیرکل نوسازی مدارس استان: 55 مدرسه کانکسی و خطرآفرین در اصفهان وجود دارد به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، ' محمدحسین سجاد ' در جلسه شورای آموزش و پرورش استان اصفهان افزود: 43 درصد مدارس استان مستحکم، 37 درصد نیازمند مقاوم سازی، 19.6 درصد تخریبی و 25 مدرسه مستقل با میانگین 9 دانش آموز و 30 مدرسه غیر مستقل با میانگین 27 دانش آموز، کانکسی و خطرآفرین است.
وی بابیان اینکه استان اصفهان حدود 850 هزار دانش آموز دارد، اضافه کرد: 18 درصد مدارس این استان غیر دولتی و 7.6 درصد مدارس دو نوبته و میانگین تراکم دانش آموزی در هر کلاس 24.8 درصد است.
سجاد با بیان اینکه هیچ وسیله گازسوز غیر استاندارد در مدارس استان اصفهان وجود ندارد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 6 ساعت و 55 دقیقه پیش
2 طرح نیروگاهی و تولیدی در اردستان راه اندازی شد

2 طرح نیروگاهی و تولیدی در اردستان راه اندازی شد به گزارش خبرنگار ایرنا، نخستین طرح احداث نیروگاه خورشیدی با هدف تولید برق به ظرفیت 80 هزار کیلو وات و نخستین کارخانه تولید ظرف های پلاستیکی در روستای قهساره واقع در دهستان برزاوند شهرستان اردستان با سرمایه گذاری یک میلیارد و 500 میلیون ریالی بخش خصوصی راه اندازی شد.
فرماندار اردستان اشتغال ایجاد شده به واسطه این طرح ها را 25 نفر عنوان کرد و گفت: نیروگاه خورشیدی در زمینی به مساحت سه هزار مترمربع و کارخانه تولید ظرف های یکبار مصرف به مساحت 500 مترمربع احداث شده است.
'علیرضا غیور' افزود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 7 ساعت و 15 دقیقه پیش
راه اندازی پایشگاه منطقه شکار و تیراندازی ممنوع دشت الله آباد

راه اندازی پایشگاه منطقه شکار و تیراندازی ممنوع دشت الله آباد به گزارش ایرنا، این پایشگاه با 500 میلیون ریال اعتبار با مشارکت دوستداران محیط زیست راه اندازی شده است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین در آیین بهره برداری از این پایشگاه گفت: این پایشگاه با هدف جلوگیری از انقراض پرنده کمیاب 'هوبره' از تیره درناسانان که در زیستگاه های بیابانی و مناطق خشک شنی زیست می کند و چندین جفت از آن در دشت الله آباد دیده شده، راه اندازی شده است.
سیاوش شمسی پور افزود: این پایشگاه همچنین می کوشد تا زمینه لازم را برای زیست آهو در این دشت فراهم کند.
منطقه شکار و تیراندازی ممنوع دشت الله آباد شهرستان بویین زهرا در جنوب شرقی استان قزوین قرار دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 7 ساعت و 15 دقیقه پیش
طرح خودیاری تامین منابع مالی خرد در نهبندان اجرا می شود

طرح خودیاری تامین منابع مالی خرد در نهبندان اجرا می شود محمد بارانی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: توسعه کسب و کارهای خرد اهالی روستا، توانمندسازی و بهبود معیشت و زندگی اعضا را می توان از جمله اهداف این برنامه برشمرد.
وی ادامه داد: همچنین دریافت و پرداخت وام به اعضای گروه های خودیار متقاضی، استفاده از امکانات و فرصت های روستایی به منظور کاهش مهاجرت و استفاده از خدمات آموزشی و مشاوره ای از دیگر اهداف برنامه یادشده است.
وی نخستین اولویت در این طرح را زنان سرپرست خانوار و افراد نیازمند عنوان کرد و گفت: امیدواریم با اجرای این طرح بتوانیم با بهره گیری درست از ظرفیت های شهرستان، با توسعه اشتغال و افزایش تولید ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 7 ساعت و 25 دقیقه پیش
همرزم شهید نواب صفوی: انقلاب اسلامی هویت دینی و ملی ملت ایران را بازیابی کرد

همرزم شهید نواب صفوی: انقلاب اسلامی هویت دینی و ملی ملت ایران را بازیابی کرد به گزارش ایرنا، محمد مهدی عبدخدایی عصر پنجشنبه در آیین بزرگداشت شهید نواب صفوی بر سر مزار این شهید مجاهد در آرامگاه وادی السلام قم تصریح کرد: امروز به برکت مجاهدت و شهادت بزرگانی همچون شهید نواب صفوی، پس از تحمل سال ها ذلت و وابستگی در دوران رژیم ستمشاهی به چنان عزت و اقتداری در سطح ملی و بین المللی رسیده ایم که زبانزد دوستان و دشمنان است.
وی با بیان این که امروز آمریکا و مستکبران غربی همچون گذشته به دنبال استعمار دیگر ملت ها هستند، اظهار داشت: امروزه بر خلاف گذشته که با جنگ و خشونت دیگر کشورها را مستعمره می کردند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 7 ساعت و 25 دقیقه پیش
بازار تجریش سرمایه تاریخی تهران است/ توجه به هویت اقتصادی بازار تجریش

بازار تجریش سرمایه تاریخی تهران است/ توجه به هویت اقتصادی بازار تجریش به گزارش خبرنگار ایرنا، الهام فخاری روز پنجشنبه در جریان بازدید جمعی از شورای اسلامی شهر تهران از بازار تجریش و بررسی مسایل مربوط به کسبه این بازار، افزود: بازارهای ایرانی از جمله تجریش، نهادی برای پیوند بخش های اقتصادی و اجتماعی است.
وی اظهار کرد: متاسفانه بخش های وسیع از باغ ها و زیبایی های طبیعی منطقه یک شهر تهران و تجریش از بین رفته باغ ها و تنفسگاه های تهران دراین منطقه به ناحق دچار نابودی شده است.
وی با بیان اینکه امیدواریم به این موضوع به صورت قانونی رسیدگی شود، افزود: شمیرانات مجموعه ای از فرصت ها و تهدیدها برای شهر تهران است که با توجه به ظرفیت بازار و بهینه سازی سرمایه ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 7 ساعت و 25 دقیقه پیش
لیگ برتر بسکتبال/ شکست مهرام برابر پتروشیمی بندر امام در مرحله نیمه نهایی

لیگ برتر بسکتبال/ شکست مهرام برابر پتروشیمی بندر امام در مرحله نیمه نهایی مرحله نیمه نهایی لیگ برتر بسکتبال روز پنجشنبه با دیدار تیم های پتروشیمی بندر امام و مهرام تهران ادامه یافت.
در پایان این دیدار پتروشیمی بندر امام با نتیجه 92 بر 75 از سد مهرام گذشت. دیدار دوم دو تیم نیز فردا در تالار بسکتبال آزادی برگزار خواهد شد.
مرحله نیمه نهایی لیگ برتر بسکتبال از روز گذشته با دیدار تیم های شهرداری تبریز و نفت آبادان در تبریز آغاز شد. دیدار نخست این دو تیم را شهرداری تبریز با پیروزی پشت سر گذاشت.
دو تیم امروز برای برگزاری دومین مسابقه در تبریز به مصاف هم رفتند که نفت آبادان موفق شد 75 بر 69 به پیروزی برسد تا کار دو تیم در مجموع یک بر یک شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 7 ساعت و 45 دقیقه پیش
مراسم بزرگداشت دریانوردان ایرانی در رایزنی فرهنگی ایران در مالزی

مراسم بزرگداشت دریانوردان ایرانی در رایزنی فرهنگی ایران در مالزی به گزارش ایرنا، دراین مراسم که مرضیه افخم سفیر ایران در مالزی نیز حضور داشت ، شرکت کنندگان با فاتحه خوانی و قرائت گروهی قرآن کریم یاد دریانوردان دریا دل ایرانی را گرامی داشتند.
علی محمد سابقی رایزن فرهنگی ایران در این مراسم گفت : درگذشت شهادت گونه دریانوردان ایرانی نه تنها برای خانواده های این عزیزان بلکه برای تمام مردم ایران سنگین و بزرگ است.
وی ضمن اعلام ابراز همدردی مسئولان و ایرانیان مقیم مالزی با خانواده های جان باختگان حادثه نفتکش سانچی تاکید کرد مردم ایران یاد جان بازی این دریانوردان را فراموش نخواهند کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 7 ساعت و 45 دقیقه پیش
تصادف در جاده کرج - چالوس 4 مصدوم برجای گذاشت

تصادف در جاده کرج - چالوس 4 مصدوم برجای گذاشت داود رجبی شامگاه پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: این حادثه ساعتی پیش درمحدوده تونل شماره 5 درجاده کرج -چالوس رخ داد.
وی اضافه کرد: مصدومان این حادثه به مراکز درمانی کرج منتقل شدند.
وی از رانندگان خواست ضمن رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی از هرگونه شتاب زدگی به ویژه در مسیرهای کوهستانی اجتناب کنند.
رجبی افزود: علت حادثه توسط کارشناسان پلیس راه در دست بررسی است.
وی از مردم خواست در صورت نیاز امدادی با سامانه 112 هلال احمر تماس بگیرند.
به گزارش ایرنا، بیش از 100مورد خدمات امدادی به صورت هفتگی توسط امدادگران هلال احمر استان البرز انجام می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 7 ساعت و 55 دقیقه پیش
دنیای اسلام مرهون جریان اصیل روحانیت است

دنیای اسلام مرهون جریان اصیل روحانیت است آیت الله سید احمد علم الهدی روز پنجشنبه در همایش گرامیداشت میرزا ابوصالح رضوی در مدرسه علمیه عالی نواب مشهد افزود: از حدود 12 قرن غیبت امام زمان (عج) تا امروز که دست دنیای اسلام از دامن معصوم (ع) کوتاه بوده است اگر تداوم ساختار روحانیت در بستر اجتماعی امت اسلام وجود نداشت معلوم نبود که علوم و معارف ارزشمند اسلامی به دست ما می رسید.
وی اظهار کرد: تکامل روحانیت در سیر هزار و 180 ساله به واسطه انسان هایی بوده که در یک جریان اقتصادی کاملا حلال و مباح رشد پیدا کرده اند.
وی با بیان اینکه بافت ذهنی طلاب علوم دینی باید تغذیه شده از یک فضای فکری سالم باشد گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: مذهبی انتشار : 7 ساعت و 55 دقیقه پیش
1700مکان سرپوشیده ورزشی تنها سهم 63 هزار روستای کشور

1700مکان سرپوشیده ورزشی تنها سهم 63 هزار روستای کشور به گزارش ایرنا غلامرضا پارسا روز پنجشنبه در سومین نشست شورای اداری ورزش سیستان و بلوچستان که با رویکرد توجه به ورزش روستاها و احیای بازیهای بومی و محلی برگزار شد اظهار داشت: از آنجایی که 26 درصد از جمعیت کشور را روستاییان تشکیل می دهند این تعداد فضای ورزشی سرپوشیده مطلوب نیست.
وی ادامه داد: همچنین فضاهای روباز موجود در روستاهای کشور تنها برای مردان و در فصول خاصی قابل استفاده است.
وی با اشاره به اقدامات دفتر توسعه ورزش روستایی و عشایری برای تدوین و ثبت بازیهای بومی و محلی کشور بیان کرد: اطلس بازیهای بومی و محلی با معرفی 10 بازی بومی و محلی شاخص هر استان در حال تدوین است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 7 ساعت و 55 دقیقه پیش
سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان: همه نیروی خود را برای جام حذفی گذاشته ایم

سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان: همه نیروی خود را برای جام حذفی گذاشته ایم به گزارش ایرنا، ' فراز کمالوند ' عصر پنجشنبه پس از دیدار تیمش مقابل ذوب آهن اصفهان که با نتیجه 2 بر یک به نفع ذوب آهن پایان یافت، گفت: برای دیدار امروز هفت بازیکن را استراحت دادیم چون برای ما جام حذفی مهم است و همه نیروی خود را برای جام حذفی گذاشته ایم.
وی با بیان اینکه در نیمه نخست، بازیکنان ما راه تیم ذوب آهن را بسته بودند و بازی خوبی ارائه کردند، ادامه داد: در نیمه دوم به دلیل یک لحظه غفلت، گل خوردیم و سپس در ضد حمله نیز گل دوم را دریافت کردیم.
وی با بیان اینکه در نیم فصل نخست نیز در همین مقطع تیم ما دچار افت شد و به دلیل فشردگی مجبور شدیم به برخی بازیکنان استراحت دهیم ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 8 ساعت و 5 دقیقه پیش
عضو شورای شهر آران و بیدگل: رونق گردشگری به جای کشاورزی سنتی ضرورت توسعه است

عضو شورای شهر آران و بیدگل: رونق گردشگری به جای کشاورزی سنتی ضرورت توسعه است به گزارش خبرنگار ایرنا، 'علی اکبر قندانی' روز پنجشنبه در همایش بررسی مشکلات زیست محیطی و گردشگری آران و بیدگل بیان کرد: نقاطی مانند کویر مرنجاب از بکرترین نقاط طبیعت گردی کشور است که تلاش برای رونق گردشگری در آن منجر به ایجاد اشتغال پایدار و ترغیب مردم به گردشگری جهت کسب درآمد خواهد شد.
وی با انتقاد از نبود امکانات و زیرساخت های گردشگری در منطقه مرنجاب افزود: شهرداری آران و بیدگل آمادگی ورود به مدیریت کویر مرنجاب را دارد و امید می رود مسئولان در این زمینه همکاری کنند.
عضو شورای شهر آران و بیدگل با تاکید بر لزوم برنامه ریزی جهت مدیریت منابع آب گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 8 ساعت و 15 دقیقه پیش
جنگلی به نام هیرکانیان در ایران وجود ندارد

جنگلی به نام هیرکانیان در ایران وجود ندارد به گزارش ایرنا، هادی کیادلیری روز پنجشنبه در میزگرد تخصصی بررسی آینده طبیعت ایران که با حضور جمعی از کنشگران محیط زیست، به همت جمعیت دیده بان طبیعت شاهرود در سالن نشست های اداره ورزش و جوانان این شهرستان برگزار شد، افزود: وقتی صحبت از حفاظت از جنگل ها می شود، هیچ کس از حیات وحش حرفی نمی زند و همه فقط درباره درختان صحبت می کنند.
وی اظهارداشت : طرح هایی که برای احیا حیوانات در حال انقراض در دست اجراست در عمل امکانپذیر نیست و اکنون هم در جنگل های شمال کشور، ما حیواناتی را که مسوولیت حفظ محیط زیست را بر عهده داشتند از دست داده ایم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 8 ساعت و 15 دقیقه پیش
میزگرد: زوایای آشکار و پنهان انتخابات پارلمانی عراق

میزگرد: زوایای آشکار و پنهان انتخابات پارلمانی عراق در این میزگرد انتخابات عراق از ابعاد مختلف مورد بحث و واکاوی قرار گرفت که بخشی از مسائل مورد بحث در این گفت وگوی تفصیلی به شرح زیر است:
- معیارهای شکل گیری ائتلاف های انتخابی درعراق
- شرایط کردها بعد از تشتت در اردوگاه سیاسی کرد در انتخابات
- وضعیت ائتلاف های انتخابی اهل سنت بعد از طرد داعش از شهرها و مناطق شان
- نقش بازیگران خارجی در انتخابات آینده عراق
در این میزگرد، میهمانان عراقی که هر دو از تحلیلگران برجسته سیاسی این کشور هستند تاکید کردند که آمریکا و همسو با آن سعودی ها بدون در نظر گرفتن نتایج آینده انتخابات عراق ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 8 ساعت و 15 دقیقه پیش
ترمز نوسازی 1500 تاکسی فرسوده در مشهد کشیده شد

ترمز نوسازی 1500 تاکسی فرسوده در مشهد کشیده شد *دیگر اخبار پایگاه خبری شهرآرا آنلاین:
- معاون استاندار خراسان رضوی: میراث فرهنگی نهادی ترکیبی و فرابخشی است.
- تفریق اختیارات شوراها در کمیسیون تلفیق.
- 70 درصد جرایم خراسان رضوی در مشهد رخ می دهد.
- صدور بیش از 3 میلیون و 100 هزار نسخه الکترونیکی در خراسان رضوی.
* سایت تابناک رضوی:
- راهپیمایی دانش آموزان در آستانه روز هوای پاک.
- بودجه 9 هزار میلیاردی شهرداری در سال 97.
* پایگاه خبری قدس آنلاین:
- رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد: اورژانس هوایی تا خرداد سال 97 در گناباد راه اندازی می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 8 ساعت و 15 دقیقه پیش
برخورد قانونی با 50 دستگاه خودرو سواری متخلف/کشف محموله 5.3 میلیارد ریالی قاچاق

برخورد قانونی با 50 دستگاه خودرو سواری متخلف/کشف محموله 5.3 میلیارد ریالی قاچاق به گزارش روز پنجشنبه پایگاه خبری پلیس، سردار قادر کریمی افزود: در اجرای طرح های ارتقای امنیت اجتماعی و مقابله با خودروهای دارای آلودگی صوتی و مزاحمت های خیابانی عملیات سه ساعته پلیس امنیت اخلاقی استان در مشهد در محدوده بلوار هاشمیه، هفت تیر، پیروزی، صارمی، آزادشهر و بلوارامامت مشهد به اجرا گذاشته شد.
وی خاطر نشان کرد: در این طرح ماموران 15 دستگاه خودرو متخلف دارای آلودگی صوتی و مزاحمت های خیابانی را به توقفگاه انتقال داده و مشخصات 24 دستگاه خودرو متخلف را نیز در سامانه ناظر پلیس به ثبت رساندند تا پیگیری های بعدی قانونی به عمل آید و از رانندگان 11 دستگاه خودرو نیز تعهد گرفته شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 8 ساعت و 15 دقیقه پیش
هفته نوزدهم مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس برگزار شد

هفته نوزدهم مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس برگزار شد به گزارش ایرنا، این هفته از مسابقات با رقابت 55 راس اسب در شش دور مختلف و در مسافت های 1000و 1200 متر برگزار شد و در کورس نخست که مخصوص اسب های تروبرد دو ساله مبتدی و نبرده بود ، اسب آلو کوئنس اول شد و اسب های ریگان و ریموند دوم و سوم شدند.
رقابت اسب های دوخون دوساله نبرده و مبتدی در کورس دوم برگزار شد که در انتها اسب اختاپوس زودتر از سایرین از خط پایان گذشته و مقام های دوم و سوم از آن اسب های آی دفل سرداری و لادی راکی شد.
اسب کاساندرا قهرمان دور سوم هفته نوزدهم رقابت های اسبدوانی کورس پاییزه گنبدکاووس در میان اسب های تروبرد سه و چهار ساله 16 تا 22 امتیاز شد و اسب های هج مامبو و ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 8 ساعت و 25 دقیقه پیش
آیت الله هاشمی رفسنجانی به دنبال نهادینه کردن آزاد اندیشی دینی بود

آیت الله هاشمی رفسنجانی به دنبال نهادینه کردن آزاد اندیشی دینی بود به گزارش خبرنگار ایرنا ، محسن هاشمی عصر پنجشنبه در آئین بزرگداشتی که به مناسبت نخستین سالگرد ارتحال رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام در مسجد ' بی سر تکیه ' بابل برگزار شد ، افزود : کسانی که با آیت آلله هاشمی رفسنجانی کار کرده اند ، می دانند که او برای اجرائی کردن برنامه های خود بسیار مصمم بود.
وی ادامه داد : آیت الله هاشمی رفسنجانی به دنبال ایرانی آباد و آزاد بود و خودش در بخش آبادانی اقدامات ارزشمندی در ایران انجام داد.
فرزند آیت الله هاشمی رفسنحانی گفت : برنامه اصلی مرحوم پدرم از سال 1378 تحقق آزادی در کشور بود و در همین راستا شورای عالی آزاد اندیشی را در مجمع تشخیص مصلحت نظام ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 8 ساعت و 25 دقیقه پیش
زلزله 3.9 ریشتری گراب لرستان را لرزاند

زلزله 3.9 ریشتری گراب لرستان را لرزاند به گزارش ایرنا و براساس اعلام موسسه ژئوفیزیک این زلزله ساعت 17 و 8 دقیقه و 14 ثانیه به وقوع پیوست.
عمق این زمین لرزه در 10 کیلومتری از سطح زمین و به عرض و طول جغرافیایی 33.476 و 47.132 گزارش شده است.
تاکنون گزارشی از خسارت احتمالی این زمین لرزه گزارش نشده است.
7274/6060
خبرنگار:مریم نریمانی **انتشاردهنده:محمد علیدوستی
ارتباط با سردبیر newsroom@irna.ir
تماس بی واسطه با مسئولین ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 8 ساعت و 35 دقیقه پیش
معاون وزیر دادگستری: بسترهای لازم برای اجرای حقوق شهروندی ایجاد شده است

معاون وزیر دادگستری: بسترهای لازم برای اجرای حقوق شهروندی ایجاد شده است به گزارش ایرنا، محمود عباسی روز پنجشنبه در هشتمین سالگرد شهادت دادستان فقید خوی/ شهید ولی حاجی قلیزاده/ که در حسینه شیخ نوایی این شهرستان برگزار شد، افزود: حقوق شهروندی به دنبال رشد شخصیت فردی و اجتماعی شهروندان در نظام حقوقی کشور است.
وی با اشاره به منشور حقوق شهروندی، گفت: با ابلاغ منشور از سوی رئیس جمهوری، کارهایی در کشور انجام شده است اما رسانه ها به عنوان حلقه پیوند بین مردم و حکومت نیز می توانند از بروز پیامدهای نامناسب جلوگیری کنند.
معاون وزیر دادگستری با بیان اهتمام دولت در تحقق حقوق شهروندی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 8 ساعت و 35 دقیقه پیش
شاهین بوشهر و ستارگان گرگان به تساوی رضایت دادند

شاهین بوشهر و ستارگان گرگان به تساوی رضایت دادند به گزارش ایرنا، در این دیدار که در استادیوم شهید بهشتی بوشهر برگزار شد 2 تیم پس از 90دقیقه تلاش به تساوی رضایت دادند.
تک گل شاهین بوشهر در دقیقه 62 از روی نقطه پنالتی توسط علیرضا ابراهیمی رسید و گل تساوی ستارگان گرگان نیز توسط رضا میرزایی در دقیقه 82 به ثمر رسید.
قضاوت این دیدار را مهدی انصاری نژاد به همراه کمک های خود منصورعبداللهی، جاسم هاشمی و مجتبی کرمی برعهده داشت.
علیرضا ابراهیمی بازیکن شاهین شهرداری بوشهر بعنوان برترین بازیکن این دیدار معرفی شد.
6045/7212**خبرنگار: عبدالصمد شهریاری**انتشار دهنده:اکبر اقبال مجرد
ارتباط با سردبیر newsroom@irna.ir ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 8 ساعت و 55 دقیقه پیش
فرماندار مهریز: 100 میلیارد ریال برای طرح های اشتغالزا پرداخت می شود

فرماندار مهریز: 100 میلیارد ریال برای طرح های اشتغالزا پرداخت می شود سید محمد رستگاری، عصر روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: طرح های مصوب کارگروه اشتغال، طبق مقررات برای ادامه بررسی به کار گروه اشتغال استان یزد ارسال شد،امیدواریم رسیدگی و نسبت به اختصاص اعتبار اقدام شود.
وی گفت: طرح های اعلام شده به استان با حضور مسوولان دستگاه های اجرایی و نماینده بانک های عامل بررسی و اقدام لازم برای پرداخت تسهیلات انجام می شود.
رستگاری ، طرح های اشتغالزایی مصوب را اشتغال پایدار روستایی و مشاغل خانگی ذکر کرد که از سیاست های مهم دولت در تحقق اقتصاد مقاومتی و افزایش تولید است . ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 8 ساعت و 55 دقیقه پیش
دستور مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش برای بررسی پرواز 7080 کیش ایر

دستور مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش برای بررسی پرواز 7080 کیش ایر به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، پرواز شماره 7080 هواپیمایی کیش که قرار بود از کیش به مقصد تهران پرواز کند پس از تاخیر یک ساعت، فرودگاه جزیره کیش را به مقصد تهران ترک کرد اما به دلیل مشکلات فنی حدود ساعت سه با مداد در فرودگاه شیراز به زمین نشست و پس از یک ساعت توقف در فرودگاه شیراز و سوخت گیری مجدد به سمت تهران پرواز کرد.
در پی بروز این اتفاق با دستور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش محمد صلاح سرپرست مدیریت ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات سازمان منطقه آزاد کیش مامور رسیدگی به وضعیت پرواز 7080 کیش ایر شد تا ضمن بررسی علل این موضوع ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 9 ساعت و 5 دقیقه پیش
یک مسئول: 25درصد سیب زمینی کشور در استان همدان تولید می شود

یک مسئول: 25درصد سیب زمینی کشور در استان همدان تولید می شود منصور رضوانی جلال روز پنجشنبه در نشست اعضای شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی، افزود: امسال 970 هزار تن سیب زمینی تابستانه و پاییزه از اراضی کشاورزی استان همدان برداشت شده است.
وی با بیان اینکه میزان تولید سیب زمینی استان در سال گذشته 930 هزار تن بود، گفت: افزایش تولید امسال در حالی محقق شده است که سطح زیر کشت این محصول نسبت به سال گذشته کاهش یافت.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی همدان اضافه کرد: افزایش تولید ناشی از افزایش عملکرد در هکتار، بهره وری مصرف آب و ارتقاء دانش کشاورزان است.
وی با بیان اینکه یکی از کشاورزان نمونه در اسدآباد همدان میزان تولید در هکتار محصول سیب زمینی را به ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 15 دقیقه پیش
هند / کنفرانس جغرافیایی- سیاسی رایسینا در دهلی نو

هند / کنفرانس جغرافیایی- سیاسی رایسینا در دهلی نو 43
ارتباط با سردبیر newsroom@irna.ir
تماس بی واسطه با مسئولین ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 9 ساعت و 15 دقیقه پیش
فرار پرسپولیس از دومین شکست لیگ/صدرنشین همچنان نمی بازد

فرار پرسپولیس از دومین شکست لیگ/صدرنشین همچنان نمی بازد به گزارش ایرنا، دیدار تیم های فوتبال پرسپولیس و گسترش فولاد تبریز در چارچوب هفته بیستم لیگ برتر فوتبال در ورزشگاه آزادی تهران برگزار شد.
در حالی که تا دقایق پایانی بازی گسترش فولاد یک بر صفر پیش بود سیامک نعمتی در دقیقه پایانی بازی گل تساوی پرسپولیس را به ثمر رساند تا دومین شکست سرخپوشان در این فصل رقم نخورد.
دو تیم در نیمه نخست بازی پایاپایی را به نمایش گذاشتند اما با شروع نیمه دوم پرسپولیسی ها بیشتر از حریف صاحب توپ و میدان بودند و گسترشی ها نیز مانند نیمه نخست به دنبال ضد حملات خطرناک خود بودند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 9 ساعت و 15 دقیقه پیش
فرودگاه کلاله به عنوان محورتوسعه شرق گلستان موردتوجه قرارگیرد

فرودگاه کلاله به عنوان محورتوسعه شرق گلستان موردتوجه قرارگیرد به گزارش خبرنگارایرنا، سید مناف هاشمی روز پنجشنبه درآیین از سرگیری فعالیت های پروازی فرودگاه کلاله در شرق استان گلستان افزود: مدیران فرودگاهی و هواپیمایی کشور نیز برای استمرار پروازهای این فرودگاه که اززیرساخت های مهم توسعه شرق گلستان است، تلاش و همکاری های لازم را داشته باشند.
وی با بیان درخواست های مدیران استان گلستان ازمدیران کشوری، اظهارکرد: اجرای پروژه آزادراه بندرگز - آشخانه از جمله قول های رئیس جمهوری به مردم استان گلستان است که تاکنون آغاز نشده است.
استاندارگلستان افزود: مسئولان نباید منتظر بودجه دولتی باشند بلکه شرایط لازم را برای عملیات اجرایی اینگونه پروژه ها فراهم ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 9 ساعت و 15 دقیقه پیش
رشد اقتصادی چین در سال 2017 میلادی 6/9 درصد اعلام شد

رشد اقتصادی چین در سال 2017 میلادی 6/9 درصد اعلام شد به گزارش روز پنجشنبه ایرنا دولت اعلام کرده است فضای تجارت در چین و در مجموع در سراسر دنیا بهبود یافته و همزمان بسته های اصلاحاتی و کمکی باعث شده است تا این هدف تحقق یابد.
این یکی از بهترین نرخ های رشد اقتصادی چین از سال 2010 میلادی محسوب می شود و پیشتر در سال 2016 میلادی رشد اقتصادی این کشور به 6.7 درصد رسیده بود.
این نرخ در شرایطی اعلام می شود که بر اساس گزارش خبرگزاری شینهوا ، سال گذشته میلادی 'شی جین پینگ' رییس جمهوری خلق چین برای دوره دوم پنج ساله به عنوان دبیر کل حزب حاکم انتخاب شد و بر اصلاحات اقتصادی پایدار و دستیابی به رشد اقتصادی سالم و مبارزه با فساد مالی و فقرزدایی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 15 دقیقه پیش
برنامه ریزی برای جذب سالانه 20 میلیون گردشگر در افق 2025/ لزوم ارتقای زیرساخت ها

برنامه ریزی برای جذب سالانه 20 میلیون گردشگر در افق 2025/ لزوم ارتقای زیرساخت ها به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، سعید اوحدی امروز (پنجشنبه) در نخستین همایش بین المللی چشم انداز توسعه روابط ایران و چین با محوریت گردشگری و تجارت در محل هتل لاله تهران افزود: رابطه فرهنگی ایران و چین از سابقه ای بیش از 2 هزار سال برخوردار است.
به گفته این مقام مسئول، سفر سال گذشته رئیس جمهوری چین به ایران و تاکید بر طرح یک جاده- یک کمربند ، همچنین هدفگذاری 100 میلیون دلاری در حجم تجاری طرفین، حاکی از برنامه ریزی گسترده مسئولان 2 کشور برای توسعه همه جانبه روابط است.
وی با اشاره به گردش مالی 1400 میلیارد دلاری صنعت توریسم در جهان و سهم 10 درصدی آن از تولید ناخالص ملی کشورها ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 9 ساعت و 15 دقیقه پیش
فراهم شدن مقدمات آزادی 37 زندانی مالی در گلستان/ 354 مددجو چشم به راه خیراندیشان

فراهم شدن مقدمات آزادی 37 زندانی مالی در گلستان/ 354 مددجو چشم به راه خیراندیشان براساس اعلام دادگستری به ایرنا هادی هاشمیان در نشست روز پنجشنبه ستاد دیه استان در گرگان اظهار کرد: بخشی از بدهی این افراد از محل اعتبارات ستاد دیه و کمک خیران تامین و مقداری را نیز خود این افراد از طریق تسهیلات ارزان قیمتی که بانک های تجارت ، ملی ، صادرات و ملت به آنان پرداخت می کنند ،تامین خواهند کرد.
رییس ستاد دیه استان گلستان افزود: از ابتدای امسال 214 نفر با کمک خیران و ستاد دیه از زندان آزاد شده اند که همه زندانیان دیون مالی و غیرعمد بودند.
هاشمیان با درخواست یاری از خیراندیشان گفت که همچنان 354 زندانی جرائم غیرعمد و مالی در زندان های استان ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 15 دقیقه پیش
نیاز 3 میلیارد ریالی برای تکمیل 16 پروژه بهداشتی و درمانی قوچان

نیاز 3 میلیارد ریالی برای تکمیل 16 پروژه بهداشتی و درمانی قوچان علیرضا قامتی روز پنجشنبه در نشست مجمع سلامت شهرستان قوچان بابیان اینکه اقدامات خوبی در حوزه بهداشت و درمان قوچان انجام شده است افزود: تعداد متخصصین این شهرستان از 17 نفر به 54 نفر افزایش یافته و تعداد مراجعات به کلینیک تخصصی از 700 مراجعه در ماه به 9 هزار مراجعه رسیده است.
وی یکی از اقدامات دولت را کاهش فرانشیز دانست و اظهار کرد: در این زمینه سالانه 300 میلیارد ریال در این شهرستان تعرفه توسط دولت پرداخت می شود.
وی گفت: به ازای هر 1.5 روستا در قوچان یک مجتمع و خانه بهداشت وجود دارد اما یکی از مطالبات مردم در این حوزه ایجاد دانشکده علوم پزشکی در شهرستان است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 9 ساعت و 25 دقیقه پیش
13 مجموعه گردشگری جدید در اصفهان تاسیس می شود

13 مجموعه گردشگری جدید در اصفهان تاسیس می شود به گزارش ایرنا، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان روز پنجشنبه در پایان چهاردهمین کمیته فنی سرمایه گذاری گردشگری استان اصفهان افزود: در این کمیته 13 درخواست مورد بررسی قرار گرفت که در نهایت با 6 درخواست برای تاسیس موسسه گردشگری موافقت اولیه شد.
' فریدون الهیاری '، موافقت اولیه با احداث 2 هتل، یک اقامتگاه سنتی، یک سفره خانه سنتی، یک مجتمع گردشگری و یک مجتمع جدید آب درمانی در شهر اصفهان را از جمله مصوبات چهاردهمین کمیته فنی سرمایه گذاری گردشگری استان اصفهان بیان کرد.
ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 9 ساعت و 25 دقیقه پیش
پارس جنوبی برابر استقلال خوزستان به چهارمین تساوی متوالی خود دست یافت

پارس جنوبی برابر استقلال خوزستان به چهارمین تساوی متوالی خود دست یافت به گزارش ایرنا، در این دیدار که در استادیوم تختی شهر جم برگزار شد 2 تیم پس از 90 دقیقه تلاش به تساوی یک بر یک رضایت دادند.
در دقیقه هشت این دیدار حسین پورامینی با ارسال محمدی مهر از جناح راست زمین با ضربه سر دروازه استقلال خوزستان را باز کرد.
در دقیقه 53 این دیدار نیز اسماعیل شریفات با پاس کلودیور مارینی در موقعیت تک به تک با دروازه بان پارس جنوبی قرار گرفت و با فرصت طلبی خود گل مساوی استقلال خوزستان را به ثمر رساند.
قضاوت این دیدار را وحید کاظمی به همراه کمک های خود مهدی الوندی، اسد حاج محمدی و وحید صالحی برعهده داشت. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 9 ساعت و 25 دقیقه پیش
سرمایه گذاری مستقیم خارجی در چین افزایش یافت

سرمایه گذاری مستقیم خارجی در چین افزایش یافت به گزارش ایرنا از تارنمای یی سی چین، در سال 2017 میلادی میزان سرمایه گذاری مستقیم خارجی در چین به 135 میلیارد دلار رسید و در مقایسه با یک سال قبل از آن 7.9 درصد فزونی گرفت.
وزارت بازرگانی چین در بیانیه اینترنتی در تارنمای خود آورده است در سال گذشته میلادی 35 هزار و 652 شرکت با سرمایه خارجی در چین ثبت شده است که در مقایسه با سال 2016 میلادی 27.8 درصد بیشتر شده است.
وزارت بازرگانی خاطر نشان کرده است اصلاح در ساختار سرمایه گذاری و توزیع آن و بهبود محیط سرمایه گذاری از علت های رشد 'اف دی آی' در سال گذشته میلادی بوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 45 دقیقه پیش
دستگیری فعالان جنبش دانشجویی در هنگ کنگ

دستگیری فعالان جنبش دانشجویی در هنگ کنگ به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از روزنامه چاینا دیلی چین، این افراد از جمله کسانی هستند که در جنبش دانشجویی سه سال قبل در این منطقه که باعث ناآرامی های گسترده ای شد حضوری فعال داشته اند.
روزنامه چینی می نویسد که 'جو شوا ووچی فونگ' از رهبران جنبش دانشجویی سال 2014 میلادی که چین آن را غیرقانونی می داند، در زمره زندانیان است.
دادگاه عالی هنگ کنگ در حکم خود که نشریه بخشی از آن را منتشر کرده آورده است رهبر این گروه حاضر نشده است در پی هشدارهای مکرر محل اعتراضات را تخلیه کند.
بر اساس این حکم این افراد بین یک ماه تا چهار ماه و نیم زندانی می شوند و برای رییس گروه نیز سه ماه حبس در نظر ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 9 ساعت و 45 دقیقه پیش
رئیس مجلس اسلوونی نسبت به جان باختگان دریادل کشورمان ادای احترام کرد

رئیس مجلس اسلوونی نسبت به جان باختگان دریادل کشورمان ادای احترام کرد به گزارش ایرنا، در پی حادثه تلخ و دلخراش کشتی سانچی و جان باختن دریانوردان دریادل کشورمان، دفتر یادبودی در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در لوبلیانا گشایش یافت.
دکتر برگلز با نگارش مطلبی در این دفتر یادبود، ضمن بیان تسلیت صمیمانه و ابراز همبستگی با بازماندگان قربانیان حادثه و ملت ایران در این روز حزن انگیز و غم انگیز، تاکید کرد: به شما می اندیشیم، یاد ما با شماست.
رئیس پارلمان اسلوونی همچنین در گفت و گو با مرتضی درزی رامندی سفیر کشورمان در جمهوری اسلوونی، ضمن ابراز تاسف و تاثر عمیق خود به مناسبت این حادثه غمبار ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 9 ساعت و 45 دقیقه پیش
تروریست های مستقردر افغانستان تهدیدی برای کشورهای منطقه هستند

تروریست های مستقردر افغانستان تهدیدی برای کشورهای منطقه هستند به گزارش روز پنجشنبه پایگاه خبری ' آسیای مرکزی '، غیرت عمر اف، طی سخنانی در نشست خبری در حاشیه نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد با اشاره به اینکه تروریست هاخرابکاری در افغانستان را همچنان ادامه می دهند.
وی ،در خصوص استفاده تروریست ها از خاک افغانستان برای به هم زدن اوضاع در کشورهای منطقه ابراز نگرانی کرد .
عمر اف، همچنین با اشاره به سفر اخیر هیات شورای امنیت سازمان ملل متحد به افغانستان ، گفت: در این کشور شرایط بسیار نامناسب در عرصه امنیتی حاکم است و هیات شورای امنیت در خصوص افزایش تعداد قربانیان گروه های تروریستی نگران شدند . ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 10 ساعت و 5 دقیقه پیش
لیگ برتر فوتبال/ پیروزی سایپا برابر تراکتورسازی در تبریز

لیگ برتر فوتبال/ پیروزی سایپا برابر تراکتورسازی در تبریز به گزارش خبرنگار ورزشی ایرنا، تیم های فوتبال تراکتورسازی تبریز و سایپای تهران از ساعت 14 و 30 دقیقه امروز (پنجشنبه) و در چارچوب هفته بیستم لیگ برتر فوتبال باشگاه های کشور در ورزشگاه یادگار امام تبریز رو در روی یکدیگر قرار گرفتند.
این دیدار در حالی برگزار می شد که مجتبی حسینی برای اولین بار روی نیمکت تراکتورسازی نشسته بود تا بعد از ناکامی یحیی گل محمدی هدایت این تیم پرطرفدار تبریزی را برعهده بگیرد. شاگردان علی دایی نیز که می خواهند همچنان در کورس تیم های بالای جدول باقی بمانند، با هدف کسب امتیاز خارج از خانه پا به میدان گذاشته بودند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 10 ساعت و 5 دقیقه پیش
اختصاص 660 میلیارد ریال برای عمران و آبادانی چالدران

اختصاص 660 میلیارد ریال برای عمران و آبادانی چالدران به گزارش ایرنا، کریم حسین زاده صبح روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری چالدران، اظهار کرد: این میزان اعتبار برای اجرای طرح های هادی، مدرسه سازی، گارزسانی، احداث فضای سبز، اجرای آبیاری نوین در پایاب سد بابا احمد، توسعه گردشگری و بهداشت و درمان هزینه می شود.
وی با اشاره فرا رسیدن ایام الله دهه فجر ازمسئولین ادارات خواست، ضمن شرکت گسترده در برنامه های این ایام مبارک عملکرد ادارات خود را به آگاهی مردم برسانند.
حسین زاده رمز موفقیت مسئولین را در گرو حفظ اتحاد و همدلی دانست و گفت: در پیروزی انقلاب اسلامی اتحاد و همبستگی مردم مسلمان ایران نقش برجسته ای داشت. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 10 ساعت و 5 دقیقه پیش
برق تمامی روستاهای دالاهو وصل است

برق تمامی روستاهای دالاهو وصل است به گزارش ایرنا، عصر امروز ویدیوئی در فضای مجازی منتشر شد که در آن ماموران اداره برق در حال قطع کردن برق یکی از کانکس های مناطق زلزله زده شهرستان دالاهو بودند.
مرادعلی تاتار فرماندار دالاهو روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه این ویدیو مربوط به روستای 'ریسانی' است، گفت: در این روستای زلزله زده علاوه بر کانکس های مردمی کانکس های سپاه پاسداران نیز در اختیار مردم قرار گرفته است و ویدئو منتشر شده مربوط به جابجایی یکی از این کانکس ها است.
وی افزود: بر اساس تصمیم گرفته شده و هماهنگی با اهالی روستا بنا شد که 2 کانکس در روستای ریسانی که بدون استفاده هستند به دیگر نقاط ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 10 ساعت و 5 دقیقه پیش
وجود10واحد صنعتی آلاینده محیط زیست در استان اردبیل

وجود10واحد صنعتی آلاینده محیط زیست در استان اردبیل محمد خدا پرست روز پنجشنبه در نشست خبری با خبرنگاران افزود: برای مقابله با آلایندگی این واحدها از آنها خواسته شده تا مجهز به سیستم کنترل آلاینده ها شوند.
وی اضافه کرد: در حال حاضر 186 واحد تولیدی در استان به فعالیت مشغول هستند که می توانند آلایندگی هوا را تشدید کنند و برای جلوگیری از این امر تمامی آنها مجهز به سیستم کنترل آلاینده شده اند.
وی با اشاره به برخورد قانونی با صاحبان واحد های آلاینده افزود: امسال به 9 واحد آلاینده تذکر داده شد اما به دلیل بی توجهی، این واحدها به مراجع قضایی معرفی و پلمپ شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 10 ساعت و 5 دقیقه پیش
تقویت علمی رویکرد دبیرخانه کشوری ارزشیابی کیفی - توصیفی

تقویت علمی رویکرد دبیرخانه کشوری ارزشیابی کیفی - توصیفی به گزارش ایرنا، مرتضی شکوهی روز پنجشنبه درنشست با اعضای ستاد دبیرخانه کشوری ارزشیابی کیفی- توصیفی مستقر در معاونت آموزش ابتدایی آموزش و پرورش البرز، افزود: دعوت از اساتید و افراد مورد تایید برای برگزاری سمینارهای علمی زیر نظر دبیرخانه کشوری ارزشیابی کیفی – توصیفی از پیشنهادهای حوزه ستاد به این دبیرخانه است.
وی عملکرد دبیرخانه کشوری ارزشیابی کیفی - توصیفی را رضایت بخش دانست و افزود: مهمترین کار این دبیر خانه در محور پژوهش، افرایش سطح مشارکت ، مشورت و حمایت از این برنامه دانست.
وی تصریح کرد: دبیرخانه کشوری یک حوزه تاثیر گذار و مستقل و در نهایت حلقه واسط بین ستاد و استان ها است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 10 ساعت و 35 دقیقه پیش
دانش آموز البرزی مقام دوم مسابقات کشوری را از آن خود کرد

دانش آموز البرزی مقام دوم مسابقات کشوری را از آن خود کرد به گزارش ایرنا، این دانش آموز البرزی در مسابقات سبک بوشیدوکای کان ایران در رده سنی جوانان و در وزن 65 +کیلوگرم به این مقام کشوری دست یافت.
وی در این دوره از مسابقات که با شرکت 250 ورزشکار در سالن شهدای مشیریه تهران برگزار شد در رده سنی جوانان به رقابت پرداخت.
در این مسابقات تیم تهران مقام نخست را به دست آورد و تیم البرز و اسلامشهر به ترتیب مقام دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.
در رقابت انفرادی، مریم امیر نیا موفق به کسب رتبه دوم شد.
استان البرز بیش از 459 هزار دانش آموز دارد.
2819 /1535خبرنگار: مهین مالمیر**انتشار دهنده:داریوش غفاری ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 10 ساعت و 45 دقیقه پیش
توجه آموزش و پرروش فردیس به کیفیت بخشی آموزشی استقرارپایه دوازدهم

توجه آموزش و پرروش فردیس به کیفیت بخشی آموزشی استقرارپایه دوازدهم فرشته فهمیده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: درصد میانگین نمرات دانش آموزان متوسطه دوم در سال 95-96 برسی شد تا برای کیفیت بخشی آموزش و بهبود روند آموزشی در سال تحصیلی 96-97 اقدام شود و مدارسی را که عملکرد پایینی نسبت به وضعیت آموزشی در شهرستان فردیس دارند، بهبود ببخشیم.
وی ادامه داد: مجموع 49 مدرسه متوسطه دوم و فنی حرفه ای و کار و دانش دانش آموزان توفیقات بسیار خوبی در سطح استان کسب کردند که این توفیقات و کاستی ها در سطح مدارس مشاهده شد به صورت موردی در این جلسه به آن پرداخته شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 10 ساعت و 45 دقیقه پیش
پورموسوی: در کجای دنیا داور یک مسابقه همشهری تیم حریف است

پورموسوی: در کجای دنیا داور یک مسابقه همشهری تیم حریف است به گزارش ایرنا سید سیروس پورموسوی روز پنجشنبه در نشست خبری پیش از دیدار با پیکان اظهار کرد: پیکان یکی از تیم های بالای جدول است و خوب بازی می کند همچنین از بازیکنان و مربی بسیار بزرگی برخوردار است که مطمئنا بازی با این تیم یکی از دیدارهای جذاب لیگ خواهد بود.
سرمربی تیم فولاد خوزستان با بیان این که نقاط قوت و ضعف حریف را به خوبی آنالیز کردیم و تلاش می کنیم با ارائه یک بازی خوب هر سه امتیاز بازی را کسب کنیم افزود: در 2 بازی قبل خود مستحق برد بودیم اما به ناحق و با تصمیمات داوری نتوانستیم به هدف خود برسیم لذا در بازی برابر پیکان تلاش می کنیم تا ضمن ارایه یک بازی جوانمردانه ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 10 ساعت و 45 دقیقه پیش
حق الوکاله رایگان برای شکایت از اخلالگران در محیط زیست خوزستان

حق الوکاله رایگان برای شکایت از اخلالگران در محیط زیست خوزستان بدر سودانی پنج شنبه در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا با اشاره به ماده 66 قانون آیین دادرسی کیفری ناظر به حق شکایت از اخلالگران در محیط زیست برای شهروندان ، افزود: شهروندان می توانند به صورت مستند از فعالیت های غیرقانونی عاملان ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم کارون و شرکت ها و بیمارستان هایی که فاضلاب خود را به رودخانه کارون می ریزند ،شکایت کنند .
وی با اشاره به اینکه قوانین وضع شده توسط قانونگذار در راستای احیای حقوق شهروندی است گفت: براین مبنا شهروندان نیز باید از حقوق خود مطلع و برای احقاق و رعایت آنها اقدام و پیگیری کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 11 ساعت و 5 دقیقه پیش
تولید سالانه 200 کیلوگرم خاویار در فارس

تولید سالانه 200 کیلوگرم خاویار در فارس به گزارش ایرنا اسماعیل تبادار در این دیدار که پنجشنبه در شهرستان سپیدان انجام شد اعلام کرد که این میزان تولید سال آینده به 300 کیلوگرم خواهد رسید.
وی با بیان این که با تلاش همه دست اندرکاران بخش شیلات و تولید کنندگان بخش خصوصی، تولید لارو ماهی خاویار در استان فارس باید آغاز شود، اظهار داشت: برای گسترش شیلات در فارس باید از همه ظرفیت های استان و ظرفیت های ملی بهره بگیریم.
تبادار با اشاره به این که ایجاد استخرهای پرورش ماهی و آبزیان، زمینه مناسبی برای رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال به شمار می رود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 11 ساعت و 5 دقیقه پیش
استاندار گیلان:آموزش و پرورش نیازمند مشارکت جمعی است

استاندار گیلان:آموزش و پرورش نیازمند مشارکت جمعی است به گزارش خبرنگار ایرنا ، مصطفی سالاری روز پنجشنبه در مراسم گرامیداشت هفته شوراهای آموزش و پرورش در دهکده ساحلی بندرانزلی با تاکید بر اینکه همه مسئولان باید مسائل آموزش و پرورش را به عنوان دغدغه اول خود بدانند تصریح کرد: مهمترین وظیفه همگان در کنار سایر وظایف محوله، توجه به مهارت آموزی های اجتماعی به دانش آموزان است .
وی افزود: مسئولان باید در کنار رسالت و وظایف عمومی دیدگاه های خود را تعمیم داده و وظایف خود را در قبال دانش آموزان بشناسند و آن را به عنوان وظیفه اول خود بدانند.
استاندار گیلان با تاکید بر ضرورت سرکشی و رسیدگی مسئولان به مدارس و تشویق دانش آموزان گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 11 ساعت و 25 دقیقه پیش
پاکسازی زباله های فضایی با استفاده از لیزرهای مدارگرد

پاکسازی زباله های فضایی با استفاده از لیزرهای مدارگرد به گزارش گروه اخبار علمی ایرنا از پایگاه خبری ساینس دیلی، محققان یک ایستگاه لیزر مدارگرد را شبیه سازی کردند که قادر است زباله های فضایی با ابعاد کوچکتر از 10 سانتیمر را به مدت دو دقیقه 20 بار در ثانیه هدف قرار دهند و این زباله ها را از بین ببرند.
این شیوه یا زباله ها را به سمت اتمسفر هدایت می کند تا در آن بسوزند یا آن ها را از مسیر حرکت منحرف می کند تا برخوردی رخ ندهد. در پایان مدل سازی محققان به این جمع بندی رسیدند که تولید و پرتاب ایستگاه های لیزری به فضا امکان پذیر است و این لیزرها در دور کردن یا نابودی زباله های فضایی موثر هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 12 ساعت و 25 دقیقه پیش
واکنش آیت الله علم الهدی به ادعای دخالت در ناآرامیهای اخیر

واکنش آیت الله علم الهدی به ادعای دخالت در ناآرامیهای اخیر آیت الله سید احمد علم الهدی در این نامه که روز پنجشنبه در کانال تلگرامی و پایگاه اطلاع رسانی سایت اینترنتی وی منتشر شد آورده است: مدتی بعد از تجمع اعتراض آمیز تنی چند از مردم درهفتم دی 1396 در میدان شهدای شهر مقدس مشهد و اغتشاشات در قالب آن، از بعضی دهانها که بعضا افراد مسئول در نظام هستند اتهاماتی مبنی بر نقش اینجانب در این ماجرا اظهار شد.
وی افزود: در سالهای اخیر و در پی سوء مدیریت مسئولان ذیربط بر فضای رسانه ای کشور بارها آماج اتهامات واهی و تخریب شخصیت قرار گرفتم که در راستای اهداف اسلام و انقلاب باکی نداشته و ندارم ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 12 ساعت و 25 دقیقه پیش
جهش حدود 300 درصدی صادرات مازندران به روسیه

جهش حدود 300 درصدی صادرات مازندران به روسیه به گزارش خبرنگار ایرنا ، محمد محمدپور عمران روز پنجشنبه در نشست شورای توسعه صادرات مازندران در ساری ارزش صادرات کالاهای تولیدی مازندران به روسیه در مدت مشابه سال پیش را حدود هشت میلیون و 700 هزار دلار اعلام کرد.
وی علت رشد جهشی در صادرات محصولات تولیدی مازندران به روسیه را به نتیجه رسیدن تفاهمنامه دو جانبه امضا شده میان روسای جمهوری ایران و روسیه اعلام کرد.
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت مازندران مجموع ارزش کالاهای صادراتی از گمرکات این استان را در سال جاری حدود 303 میلیون دلار اعلام کرد و گفت که این میزان نسبت به مدت مشابه سال پیش از لحاظ ارزشی 6 درصد افزایش ولی از نظر وزنی 22 درصد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 12 ساعت و 25 دقیقه پیش
تمدید مهلت ارسال اثر به جشنواره قرآن و عترت قم

تمدید مهلت ارسال اثر به جشنواره قرآن و عترت قم به گزارش روز پنجشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، سید موسی حسینی کاشانی در گفت وگویی، با اشاره به پیشنهاد مطرح شده در نخستین جلسه شورای سیاستگذاری هفته قرآن و عترت استان قم، اظهار کرد: زمان برگزاری این هفته تغییر یافت و هفته قرآن و عترت استان قم از 12 تا 18 اسفندماه سال جاری ترتیب خواهد یافت.
وی اضافه کرد: آخرین روز این هفته، 18 اسفند مصادف با 20 جمادی الثانی سالروز میلاد باسعادت دختر گرامی پیامبر بزرگوار اسلام، حضرت فاطمه زهرا(س) می باشد و برنامه پایانی هفته مذکور نیز به میزبانی آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) در این بارگاه ملکوتی برگزار می شود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: مذهبی انتشار : 12 ساعت و 25 دقیقه پیش
فرودگاه اهواز بین فرودگاه های خاورمیانه و آفریقا برتر شد

فرودگاه اهواز بین فرودگاه های خاورمیانه و آفریقا برتر شد محمدرضا رضایی پنج شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: براساس اطلاعات منتشر شده توسط نشریه تحقیقاتی ENAC ، فرودگاه اهواز با 24 درصد رشد اعزام و پذیرش مسافر در سال 2016 نسبت به 2015 رتبه نخست را بین فرودگاه های خاورمیانه و آفریقا از آن خود کرده است.
وی با اشاره به پذیرش و اعزام بالغ بر 2 میلیون و600 هزار مسافر در سال 2016 افزود: فرودگاه های شیراز، تهران، دوحه، تبریز، مشهد و مسقط پس از اهواز در جایگاه های بعدی این رتبه بندی قرار دارند.
فرودگاه بین المللی اهواز به بیش از 20 نقطه پرواز داخلی و خارجی دارد که روزانه بیش از 100 پرواز رفت و برگشت از این فرودگاه انجام می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 12 ساعت و 25 دقیقه پیش
اردوی تیم ملی کانوپولو با حضور 12 ملی پوش در زنجان آغاز شد

اردوی تیم ملی کانوپولو با حضور 12 ملی پوش در زنجان آغاز شد رضا محمدی روز پنجشنبه با اعلام این خبر به خبرنگار ایرنا گفت: این اردو تا پایان روز جمعه /29 دی جاری/ در استخر شنا قهرمانی شهید شهبازی زنجان واقع در مجموعه ورزشی 15 خرداد زنجان (امجدیه سابق) برپا خواهد بود و قایقرانان حاضر در طی این مدت بیشتر به ارتقا سطح تکنیک و تاکتیک و تمرینات بدنسازی می پردازند.
وی افزود: 'محمد یزدانی و محمد صالح سلطانی از مازندران، رضا بیگی از چهار محال و بختیاری، شایگان خیرالهی، علی قدمی و محمدعلی ملایی از البرز، رضا انصاری از تهران، محمدصدیق حشمتیان از کرمانشاه، رامین غیاثوند و محمد رضا جمشیدیان از مرکزی، میلاد جعفری و امیرحسین زمانی از زنجان' ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 12 ساعت و 36 دقیقه پیش
با تقویت خدمت به مردم 80 میلیون سرباز خواهیم داشت/اقتدار ایران مرهون دوراندیشی رهبری است

با تقویت خدمت به مردم 80 میلیون سرباز خواهیم داشت/اقتدار ایران مرهون دوراندیشی رهبری است به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از سپاه نیوز، سردار سرلشکر قاسم سلیمانی طی سخنانی در هجدهمین نشست عمومی بصیرت؛ یادبود سومین سالگرد عروج آسمانی شهید مدافع حرم مهدی نوروزی با قدردانی از دست اندرکاران تشکیل این جلسه معنوی و گرامیداشت سالگرد عملیات کربلای 5 ، این عملیات یکی از حساس ترین و سخت ترین عملیات های دوران دفاع مقدس دانست.
وی اظهار کرد: دفاع مقدس در میان همه دفاع ها و جهاد هایی که بعد از آن شکل گرفت سرآمد بود و رزمندگان دفاع مقدس اسوه و الگو بودند و اکنون نیز که جبهه مقاومت در سطح منطقه وسعت یافته است کماکان رزمندگان دوران دفاع مقدس اسوه ها و الگو های رزمندگان جبهه مقاومت هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 12 ساعت و 45 دقیقه پیش
تاکید دبیر انجمن طب فیزیکی به نقش ورزش درمانی برای پیشگیری از بیماری

تاکید دبیر انجمن طب فیزیکی به نقش ورزش درمانی برای پیشگیری از بیماری به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی بیست و یکمین کنگره سراسری سالیانه طب فیزیکی و توانبخشی ایران، سید احمد رئیس السادات در حاشیه این کنگره در گفت و گو با خبرنگاران گفت: در این همایش آخرین دستاوردهای توانبخشی، بیماری های عصبی، اسکلتی و عضلانی و همین طور روش های جدید درمان بیماری های قلبی و ریوی بررسی می شود.
وی افزود: این کنگره برای رشته های پزشکی عمومی، طب فیزیکی و توانبخشی، طب ورزش، روماتولوژی و گروه های علوم توانبخشی شامل فیزیوتراپی، کاردرمانی، گفتاردرمانی همچنین گروه های پرستاری امتیاز بازآموزی دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 12 ساعت و 45 دقیقه پیش
پرداخت 56 میلیارد ریال خدمات عمرانی به مددجویان کهگیلویه و بویراحمد

پرداخت 56 میلیارد ریال خدمات عمرانی به مددجویان کهگیلویه و بویراحمد فرید محبی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: یک هزار و 678 مورد خدمت عمرانی با این میزان اعتبار به خانوارهای مددجوی زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد ارائه شد.
وی افزود: مهمترین خدمات عمرانی ارائه شده شامل خرید و یا ساخت 149 باب مسکن شهری با اعتبار 14 میلیارد و 570 میلیون ریال، 962 مورد تعمیر، تکمیل و بازسازی مسکن با اعتبار 12 میلیارد و 800 میلیون ریال و تکمیل 20 باب مسکن نیمه تمام شهری با اعتبار 588 میلیون ریال، تکمیل 21 باب مسکن نیمه تمام روستایی با اعتبار 687 میلیون ریال و ساخت 238 سرویس بهداشتی با اعتبار 2 میلیارد و 160 میلیون ریال است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 12 ساعت و 45 دقیقه پیش
لاوروف: مسائل کشورهای عربی بدون مداخله خارجی حل شود

لاوروف: مسائل کشورهای عربی بدون مداخله خارجی حل شود سرگئی لاوروف دیروز (چهارشنبه) پیش از سفر دو روزه به آمریکا برای شرکت در کنفرانس بین المللی جلوگیری از انتشار سلاح های کشتار جمعی که امروز (پنجشنبه) آغاز شد، با سفیران دولتهای عربی و نمایندگان اتحادیه عرب در مسکو دیدار و با آنها درباره مسائل مهم منطقه ای بویژه مسائل مرتبط با خاورمیانه و کشورهای عربی گفت وگو کرد.
وزارت امور خارجه روسیه در گزارشی در پایگاه اینترنتی خود درباره این دیدار نوشت: لاوروف بر ضرورت انسجام تلاش های کشورهای عربی و جامعه جهانی در مبارزه با تروریسم بین المللی تاکید کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 45 دقیقه پیش
فعالیت 700 مداح و شاعر آیینی در سیستان و بلوچستان

فعالیت 700 مداح و شاعر آیینی در سیستان و بلوچستان محمدجواد جامعی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مداحان و شاعران آیینی سیستان و بلوچستان در چند سال اخیر توانسته اند با کسب عناوین برتر در عرصه های ملی خوش بدرخشند.
وی کسب عنوان برتر بسیج مداحان کشوری در سه ماه نخست امسال را از جمله موفقیت های کانون بسیج مداحان و شاعران آیینی سیستان و بلوچستان ذکر کرد.
وی مهمترین هدف این نهاد را گسترش وحدت میان برادران اهل سنت و تشیع و گسترش فرهنگ دینی و اسلامی ذکر کرد و گفت: هم اینک 15 گروه هم خوانی متشکل از افزون بر 100 نفر از برادران اهل سنت سیستان و بلوچستان در مراسم های مختلف مذهبی به اجرا برنامه می پردازند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 12 ساعت و 45 دقیقه پیش
ملت فلسطین مواضع ثابت و ارزشمند ایران در مساله قدس را می ستاید

ملت فلسطین مواضع ثابت و ارزشمند ایران در مساله قدس را می ستاید به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری اسماعیل هنیه در این نامه با اشاره به ابعاد توطئه بزرگ استکبار علیه قدس و ملت فلسطین با هدف سرنگون کردن غزه به عنوان قلعه مقاومت و پایان دادن به مبارزه علیه رژیم اشغالگر و عادی سازی روابط حکام وابسته منطقه با آن از حمایت های ملت ایران و هدایت های رهبر انقلاب اسلامی از جنبش مقاومت قدردانی کرد.
هنیه در این نامه تاکید کرد: ما با شروع انتفاضه خروشان مردمی در داخل کرانه باختری و قدس به اذن خداوند توطئه طاغوتِ عصر (ترامپ) و حاکمان نفاق در پایتخت های دور و نزدیک را در پایان دادن به مساله فلسطین خنثی خواهیم کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 12 ساعت و 45 دقیقه پیش
گزارش الرای از اختلافات سیاسی رییس جمهوری و رییس مجلس لبنان

گزارش الرای از اختلافات سیاسی رییس جمهوری و رییس مجلس لبنان الرای روز پنجشنبه نوشت: بیروت در حال آماده شدن برای برگزاری انتخابات پارلمانی است که قرار است 6 می 2018 آتی (16 اردیبهشت 1397) برگزار شود. گویی لبنان برای برگزاری آن، باید از یک 'میدان پُر از مین های داخلی و خارجی' عبور کند.
برخی تلاش ها در حال انجام است تا انتخابات پارلمانی لبنان را از مسیر اصلی منحرف کند. پس از برگزاری انتخابات، قرار است پارلمانی به روی کار بیاید که شکل گیری آن از سال 2013 به تاخیر افتاده است.
این روزنامه افزود: پارلمان لبنان می تواند علاوه بر ایجاد توازن در میان قدرتهای داخلی این کشور ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 45 دقیقه پیش
پیش بینی ناپایداری جوی هرمزگان از شنبه تا دوشنبه هفته آینده

پیش بینی ناپایداری جوی هرمزگان از شنبه تا دوشنبه هفته آینده مرضیه سی سی پور روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این ناپایداری ها به صورت وزش باد به نسبت شدید شمال غربی و جنوب غربی همراه با بروز گرد و غبار بویژه در جزایر و سواحل و مواج شدن دریا خواهد بود.
وی بیان داشت: هم چنین در این مدت برای استان هرمزگان افزایش و گذر ابر و در برخی نقاط مرتفع رگبار باران و گاه رعد و برق و افزایش لحظه ای سرعت باد پیش بینی می شود.
کارشناس پیش بینی هواشناسی هرمزگان اظهار کرد: توصیه می شود با توجه به مواج شدن دریا بویژه در روز یکشنبه تمهیدهای لازم در خصوص ترددهای دریایی صورت گیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 12 ساعت و 55 دقیقه پیش
لزوم تامین زیرساخت برای پذیرش سالیانه 20 میلیون گردشگر در افق 1404

لزوم تامین زیرساخت برای پذیرش سالیانه 20 میلیون گردشگر در افق 1404 به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، احد محمدی امروز (پنجشنبه) در نخستین همایش بین المللی چشم انداز توسعه روابط ایران و چین با محور گردشگری و تجارت در هتل لاله تهران افزود: گردشگری از ظرفیت های بسیار خوب اقتصادی کشور است و گردشگران می توانند علاوه بر انتقال فرهنگی، رونق اقتصادی را نیز به ارمغان آورند.
محمدی تصریح کرد: سالیانه بطور متوسط پنج میلیون گردشگر خارجی از ایران بازدید می کنند که شامل گردشگران فرهنگی، تجاری، زیارتی، تفریحی و توریسم سلامت است.
وی تاکید کرد اکنون ارائه خدمات در مراکز خدماتی و پذیرایی کشور از سطح قابل قبول و معتبر بین المللی برخوردار نیست و برای پذیرایی از سالیانه ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 12 ساعت و 55 دقیقه پیش
ریاض از ترس موشک های یمنی دست به دامان سازمان همکاری اسلامی شد

ریاض از ترس موشک های یمنی دست به دامان سازمان همکاری اسلامی شد عربستان به عنوان کشور اصلی متجاوز به یمن، که طی بمباران بی وقفه این کشور و قتل عام غیرنظامیان آن، در عرصه نظامی نتوانست حریف انصارالله شود، از شورای همکاری اسلامی خواست برای بررسی حمله موشکی انصار الله به ریاض جلسه فوق العاده تشکیل دهد.
به نوشته روزنامه سعودی 'الشرق الاوسط'، سازمان همکاری اسلامی امروز پنجشنبه اعلام کرد که به درخواست عربستان، روز یکشنبه آینده در سطح وزاری خارجه جلسه فوق العاده تشکیل خواهد داد.
همچنین طبق بیانیه این سازمان، پیش از جلسه روز یکشنبه، نشست مقدماتی در سطح نمایندگان کشورهای عضو برای بحث در خصوص بیانیه پایانی برگزار خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 55 دقیقه پیش
پیش بینی باران و برف، کاهش دما و آبگرفتگی معابر گلستان از شنبه

پیش بینی باران و برف، کاهش دما و آبگرفتگی معابر گلستان از شنبه نوربخش داداشی ظهر پنجشنبه در اطلاعیه ای خطاب به دستگاه های اجرایی استان که نسخه ای از آن به ایرنا نمابر شد، افزود: امواج سامانه ناپایدار و بارشی از روز شنبه به استان نفوذ کرده و باعث افزایش ابر، رگبار، آذرخش، در نواحی کوهستانی بارش برف، مه غلیظ، وزش با سرعت 70 کیلومتر برساعت، طوفانی شدن دریا خواهد شد.
وی اظهار کرد: این سامانه ناپایدار از اوایل یکشنبه شب بتدریج از آسمان گلستان خارج می شود.
به گفته وی، طی این مدت با توجه به شدت بارش، وزش شدید باد، وقوع پدیده مه، ریزش برف در نواحی کوهستانی، آبگرفتگی برخی معابرعمومی و اختلال در تردد های جاده ای پیش بینی می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 12 ساعت و 56 دقیقه پیش
کشف پنج میلیارد نوشت افزار قاچاق در نیشابور

کشف پنج میلیارد نوشت افزار قاچاق در نیشابور فرماندهی انتظامی خراسان رضوی روز پنجشنبه به نقل از سردار قادر کریمی گزارش داد: تریلر ترانزیت این محموله قاچاق از استانهای غربی کشور به مقصد خراسان رضوی در حرکت بود که توسط پلیس در ورودی شهر نیشابور شناسائی و متوقف شد.
وی ادامه داد: در بازرسی از این تریلر 467 کارتن شامل انواع لوازم تحریر و اسباب بازی قاچاق کشف شد. یک متهم 34 ساله نیز در این ارتباط دستگیر و با تکمیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شد.
نیشابور در فاصله 127 کیلومتری غرب مشهد واقع است.
خبرنگار: سعید صفارائی **انتشار: حسین کریم زاده
9869/1858
ارتباط با سردبیر newsroom@irna.ir
تماس بی واسطه با مسئولین ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 13 ساعت و 5 دقیقه پیش
رکورد بارگیری در شبکه ریلی راه آهن کشور در یزد شکسته شد

رکورد بارگیری در شبکه ریلی راه آهن کشور در یزد شکسته شد سیداحمد رضوی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این میزان مواد معدنی از چادرملو، چغارت و گندله سازی بارگیری و به کارخانه ذوب آهن و بخشی برای صادرات به بندرعباس ارسال شد که در تاریخ راه آهن بی سابقه است.
وی افزود: در این مدت نیز 30 هزار و 766 تن محموله توسط 643 واگن تخلیه شد و 34 میلیارد و 666 هزار، تن کیلومتر کالا به ثبت رسید.
سرپرست راه آهن یزد با اشاره به بهره برداری از خط دوم بلاک یزدگرد یزد اشکذر در استان گفت: به منظور بهسازی خطوط قدیم و ساخت سه تقاطع غیر همسطح در محدوده شهری، خط یادشده مورد بهره برداری قرار گرفت. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 13 ساعت و 5 دقیقه پیش
مدیران شهرستان ها فعالتر پیگیر مشکلات و جذب سرمایه گذار باشند

مدیران شهرستان ها فعالتر پیگیر مشکلات و جذب سرمایه گذار باشند به گزارش خبرنگار ایرنا، بهمن مرادنیا روز پنجشنبه در نشست با نمایندگان اقشار مختلف و سرمایه گذاران شهرستان بیجار افزود: بخشی از کار هم به همکاری مردم برمی گردد و نیاز است مدیران روحیه نشاط و امید و همکاری را در بین مردم ایجاد کنند.
وی با بیان اینکه یاس و ناامیدی باید از میان مردم و مدیران برداشته شود ادامه داد: باوجود مشکلات اقتصادی نباید روحیه یاس را میان جامعه تزریق کرد؛ چراکه با همدلی این مشکلات قابل حل است.
وی بر سرمایه گذاری در شهرستان های استان تاکید کرد و گفت: بنده از سرمایه گذاران و بخش خصوصی به جد حمایت کرده و برای رفع مشکلات آنان تلاش خود را به کار خواهم گرفت. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 13 ساعت و 5 دقیقه پیش
سرمایه گذاری در صنعت فولاد برای تحقق اقتصاد مقاومتی اجتناب ناپذیر است

سرمایه گذاری در صنعت فولاد برای تحقق اقتصاد مقاومتی اجتناب ناپذیر است به گزارش ایرنا، مهدی کرباسیان روز پنجشنبه درآئین بیست و پنجمین سالروز تاسیس فولاد مبارکه که در محل این مجتمع صنعتی برگزار شد ، افزود: در گذشته در زمینه کنستانتره، آهن اسفنجی و گندله توازن نداشتیم اما در چهار سال گذشته، تولید کنستانتره از 28 میلیون تن با 80 درصد رشد به حدود 50 میلیون تن رسید.
وی همچنین به تولید گندله از 22 میلیون تن به 48 میلیون تن و فولاد از 22 میلیون تن به 33 میلیون تن در چهار سال اخیر و در آینده به 52 میلیون تن اشاره کرد و در سال 2016، میزان تجارت فولاد در دنیا 2 هزار میلیارد دلار بوده که 43 درصد آن به فولاد مبارکه اختصاص داشته است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 13 ساعت و 5 دقیقه پیش
افزایش 9 برابری جذب سرمایه گذار در منطقه ویژه اقتصادی پیام

افزایش 9 برابری جذب سرمایه گذار در منطقه ویژه اقتصادی پیام به گزارش ایرنا، حمید رضا عقاب نشین روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگاران افزود: این میزان رشد نشان دهنده این است که مجموعه فعالیت های خدمات مرتبط با سرمایه گذاری گسترش یافته است .
وی اضافه کرد: در 9 ماهه امسال حدود 800 میلیارد تومان سرمایه گذاری داخلی و خارجی در منطقه انجام شده است.
وی در ادامه از جذب و اشتغال بیش از 500 نفر بصورت مستقیم در همین مدت در شرکت های بخش خصوصی مستقر در منطقه ویژه اقتصادی پیام خبر داد و اظهار داشت: علاوه بر این آمار، 1هزار و 500 شغل غیر مستقیم فراهم شده که نسبت به سال قبل 380 درصد رشد را نشان می دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 13 ساعت و 26 دقیقه پیش
شهرستان ری رتبه اول تولید شیر را در استان تهران دارد

شهرستان ری رتبه اول تولید شیر را در استان تهران دارد ابوالفضل خلیل پور روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا به نگهداری 59 هزار و 515 راس گاو شیری در 300 واحد صنعتی و 108 واحد کوچک و روستایی در سطح شهرستان ری اشاره کرد و افزود: تولید شیر در شهرستان ری نسبت به سال گذشته 10 درصد رشد داشته است.
وی خرید اعتباری شیر توسط کارخانه های لبنی را از مهمترین مشکلات دامداران شهرستان ری عنوان کرد و یادآور شد: دامداران باید تمام نهاده های خود اعم از علوفه، جو، کنجاله و سویا را به صورت نقدی خرید کنند ولی در عوض شیر خود را نمی توانند نقدی به فروش برسانند که این امر باعث نارضایتی این قشر مهم و تاثیر گذار شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 13 ساعت و 35 دقیقه پیش
مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس :حقابه تالاب ها باید داده شود

مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس :حقابه تالاب ها باید داده شود به گزارش خبرنگار ایرنا،سعید محمودی پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: باید طوری این حقابه ها ادا شود که کشاورزان در مسیر نتوانند آن را برداشت کنند.
وی ادامه داد: محیط زیست، سازمان های آب و کشاورزی و مردم در احیای تالاب های خشک شده هر کدام سهم و نقش دارند ما به دنبال ایجاد مدیریت منابع برای احیای تالاب ها هستیم و سهم هر کدام از این موارد مشخص است و آن را مطالبه می کنیم.
محمودی بابیان اینکه درست نیست سهم و حقابه تالاب را با گدایی بگیریم تا تالاب زنده بماند گفت: قانون در این زمینه روشن است و حقابه را مشخص کرده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 14 ساعت و 5 دقیقه پیش
بانک جهانی 170 میلیون دلار برای توسعه طرح های روستایی به فیلیپین پرداخت می کند

بانک جهانی 170 میلیون دلار برای توسعه طرح های روستایی به فیلیپین پرداخت می کند به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، بانک جهانی با صدور بیانیه ای اعلام کرد این سرمایه گذاری در بخش حمایت از توسعه زیرساخت های روستایی مانند جاده ها، پل ها، سیستم های آبیاری عمومی، تامین آب آشامیدنی، خشک کن های خورشیدی، گلخانه ها وبازیافت انجام می شود.
طبق این گزارش بیش از 400 هزار نفرروستائیان فیلیپین به طور مستقیم از پروژه های زیربنایی و 100 هزار نفر دیگر از آنها از طریق توسعه مناطق روستایی از این پروژه های اقتصادی بهره مند می شوند.
'مارا وارویک' مدیر اجرایی بانک جهانی در کشورهای برونئی ، فیلیپین و مالزی وتایلند دراین زمینه گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 14 ساعت و 16 دقیقه پیش
سرخط روزنامه های صربستان- پنجشنبه 28 دی

سرخط روزنامه های صربستان- پنجشنبه 28 دی *** پلیتیکا
- درخواست صربستان برای شرکت نهادهای این کشور در مراحل تحقیقات قتل سیاسمتدار صرب در کوزوو
- گفت و گوی تلفنی رئیسان جمهوری صربستان و کوزوو درباره ادامه مذاکرات و قتل سیاستمدار صرب
- حمایت بلغارستان از سرعت بخشیدن به مراحل ائتلاف اروپایی بالکان غربی
*** نووستی
- آنگلا مرکل در ادامه فعالیت خود در سمت صدر اعظم آلمان برای چهارمین بار
- آتش گرفتن اتوبوس در غرب قزاقستان 52 کشته برجا گذاشت
- هشدار مقامات بلندپایه نظامی صربستان به نیروهای امنیتی در کوزوو برای امنیت صرب ها
*** بلیتس
- کمک مالی عربستان سعودی برای نجات واحد ارزی یمن ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 16 دقیقه پیش
مدیرکل میراث خراسان شمالی: ساخت و ساز درحریم عمارت مفخم بجنورد متوقف شد

مدیرکل میراث خراسان شمالی: ساخت و ساز درحریم عمارت مفخم بجنورد متوقف شد به گزارش ایرنا، آدینه محمد سویدانلویی در بازدید از این مجموعه تاریخی گفت: دانشگاه علوم پزشکی بدون استعلام از میراث فرهنگی، نسب به ساخت و ایجاد یک مکان که گفته می شود سالن انتظار کلینیک ویژه است، اقدام کرده که غیرقانونی است.
وی افزود: با پیگیری این اداره کل و با دستور مقام قضایی اکنون این ساخت و ساز متوقف شده است.
سویدانلویی اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی شبانه و بدون اینکه مجوزی از شهرداری برای این ساخت و ساز در بیمارستان امام رضا(ع) داشته باشد، نسبت به آن اقدام کرده است.
وی درباره نیت واقف بیمارستان امام رضا(ع) گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 14 ساعت و 25 دقیقه پیش
اختصاص هفت میلیارد ریال به فعالیت های فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد

اختصاص هفت میلیارد ریال به فعالیت های فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد حجت الاسلام حمید برازش روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این میزان اعتبار بیش از چهار میلیارد و 500 میلیون ریال برای کارهای فرهنگی در روستاها هزینه خواهد شد.
وی به ضرورت تقویت طرح استقرار مبلغان در مناطق روستایی اشاره کرد و گفت: 64 درصد اعتبارات فرهنگی این اداره کل، هزینه مبلغان مستقر در روستاهای سطح استان می شود.
برازش تصریح کرد: در حال حاضر 300 روحانی در مناطق روستایی و شهری این استان مستقر شدند و کار تبلیغی و فرهنگی انجام می دهند.
مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: از این تعداد روحانی 200 تن در روستاها مستقر هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 14 ساعت و 25 دقیقه پیش
افزایش 2.5 برابری صدور پروانه اکتشاف معادن آذربایجان شرقی

افزایش 2.5 برابری صدور پروانه اکتشاف معادن آذربایجان شرقی مهرانگیز رحمانی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران گفت: تا پایان آذرماه سال جاری تعداد 41 فقره پروانه اکتشاف معدن در استان صادر شد که در مقایسه با تمامی ادوار گذشته یک رکورد محسوب می شود.
وی افزود: این تعداد پروانه اکتشاف صادره در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 70 درصد رشد دارد.
وی اظهارکرد: آمار مذکور حاکی از ظرفیت های معدنی استان آذربایجان شرقی است و اکتشاف کنندگان و سرمایه گذاران همچنان به دنبال کشف ذخایر جدید و کشف نشده در محدوده های معدنی استان هستند.
رحمانی اضافه کرد: بخش معدن ظرفیت نقش آفرینی موثری در اشتغال ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 14 ساعت و 35 دقیقه پیش
استاندار کردستان از چند طرح اقتصادی در بیجار بازدید کرد

استاندار کردستان از چند طرح اقتصادی در بیجار بازدید کرد به گزارش خبرنگار ایرنا در این سفر یک روزه بهمن مرادنیا از چند طرح تولیدی، اقتصادی نیمه فعال یا در حال احداث واقع در شهرک صنعتی بیجار مورد بازدید کرد.
معاون عمرانی استانداری، برخی از مدیران کل ادارات استان، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، فرماندار، امام جمعه و تعدادی از مدیران اقتصادی و عمرانی بیجار، استاندار کردستان را در این سفر همراهی می کردند.
**طرح تولیدی کنسرو سازی
طرح تولیدی کنسرو سازی یکی از طرح هایی بود که مورد بازدید قرار گرفت. احداث این طرح تولیدی از سال 1391توسط بخش خصوصی و با سرمایه اولیه حدود هفت میلیارد ریال آغاز شد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 14 ساعت و 45 دقیقه پیش
افزایش قیمت دلار و پوند بانکی

افزایش قیمت دلار و پوند بانکی به گزارش ایرنا از بانک مرکزی، امروز هر دلار آمریکا با 55 ریال افزایش در مقایسه با دیروز (چهارشنبه) 36,609 ریال، پوند انگلیس با 188 ریال رشد 50,594 ریال و هر یورو با 198 ریال افت قیمت 44,647 ریال قیمت گذاری شد.
برپایه این گزارش، هر فرانک سویس 37,954 ریال، کرون سوئد 4,550 ریال، کرون نروژ 4,649 ریال، کرون دانمارک 5,997 ریال، روپیه هند 573 ریال، درهم امارات متحده عربی 9,969 ریال، دینار کویت 121,744 ریال، یکصد روپیه پاکستان 32,998 ریال، یکصد ین ژاپن 32,880 ریال، دلار هنگ کنگ 4,682 ریال و هر ریال عمان 95,213 ریال تعیین قیمت شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 14 ساعت و 45 دقیقه پیش
سرخط روزنامه های روسیه - پنجشنبه 28 دی ماه

سرخط روزنامه های روسیه - پنجشنبه 28 دی ماه **ماسکوفسکی کامسامولتس
- پوروشنکو: موشک های ضد تانک جاولین با هزینه آمریکا به اوکراین تحویل می شود
- مشکل اصلی روسیه امتیازات بیش از حد زیاد مقام های دولتی است
- کارشناسان علت دوستی نظربایف و ترامپ را توضیح دادند
** راسیسکایا گازتا
- کره شمالی و جنوبی زیر یک پرچم در المپیک زمستانی شرکت می کنند
- دانشجویان برخی دانشگاه های اوکراین به دلیل نبود برق در دانشگاه ها، تا بهار در کلاس های درس حضور نمی یابند
- 300 سال پیش تزار پتر کبیر عضو آکادمی علوم پاریس شد
** نزاویسیمایا گازتا
- ترکها دنیا را به ایجاد امپراتوری زبانی دعوت می کنند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 45 دقیقه پیش
مشاور رییس جمهور: ایجاد مناطق آزاد اقتصادی در راستای محرومیت زدایی است

مشاور رییس جمهور: ایجاد مناطق آزاد اقتصادی در راستای محرومیت زدایی است مرتضی بانک امروز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تلاش خواهیم کرد تولید در مناطق جدید به سمت تولیدات صادراتی سوق داده شود تا توان رقابت با کشورهای دیگر را در مقاصد هدف داشته باشیم.
وی با یادآوری لایحه دولت مبنی بر ایجاد هشت منطقه آزاد تجاری و 12 منطقه ویژه اقتصادی از جمله اینچه برون در استان گلستان؛ ابراز امیدواری کرد بتوان نظر مجلس را نسبت به آن بیش از پیش جلب کرد.
مشاور رییس جمهور با بیان اینکه مجلس در مباحث کلان اقتصادی برای رشد و توسعه کشور رویکرد مناسبی دارد، گفت: بحث مناطق آزاد در چارچوب توسعه اقتصاد کلان است و امیدواریم با نمایندگان مجلس در تصویب لایحه مناطق جدید ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 14 ساعت و 45 دقیقه پیش
برنامه بازی های بین المللی فوتبال ساحلی پرشین کاپ مشخص شد

برنامه بازی های بین المللی فوتبال ساحلی پرشین کاپ مشخص شد محمد نجفی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: برنامه رقابت های بین المللی پرشین کاپ از سوی سازمان جهانی فوتبال ساحلی اعلام شده که براساس برنامه اعلام شده با حضور چهار تیم و به مدت سه روز برگزار می شود.
وی بیان کرد: دومین دوره مسابقات بین المللی فوتبال ساحلی پرشین کاپ بوشهر با حضور تیم های ملی ایران، اسپانیا، اوکراین و آذربایجان از هفتم تا نهم بهمن ماه سال جاری برگزار می شود.
نجفی ادامه داد: استان بوشهر و باشگاه پارس جنوبی بوشهر در زمین فوتبال ساحلی دهکده گردشگری این بازی ها را میزبانی می کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 14 ساعت و 55 دقیقه پیش
هدفگذاری 3 میلیارد دلاری برای صادرات غیر نفتی مازندران

هدفگذاری 3 میلیارد دلاری برای صادرات غیر نفتی مازندران به گزارش خبرنگارایرنا،محمد اسلامی روز پنجشنبه درشورای توسعه صادرات مازندران در ساری گفت که بزودی وظایف هریک از دستگاه های اقتصادی دولتی و بخش خصوصی برای تحقق این راهبرد مشخص و دستگاه های کم کار دولتی و خصوصی نیز کنارگذاشته می شوند.
استاندارمازندران افزود: مازندران با تولید سالانه 6 میلیون تن محصولات کشاورزی وبرخورداری از پتانسیل افزایش تولید می تواند این برنامه را تا پایان برنامه ششم توسعه محقق کند.
اسلامی رسیدن به این هدف گذاری را در گروه کاهش قیمت تمام شده کالاهای غیرنفتی، تنوع در کشورهای هدف صادراتی، توسعه صنایع بسته بندی و استاندارد سازی کالاها ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 15 ساعت و 5 دقیقه پیش
52 نفربر اثر آتش سوزی یک دستگاه اتوبوس در قزاقستان جان باختند

52 نفربر اثر آتش سوزی یک دستگاه اتوبوس در قزاقستان جان باختند به گزارش پایگاه خبری'آسیای مرکزی ' آتش سوزی در این اتوبوس در 10 کیلومترشهرک کالیبای ایالت آکتوبه روی داده است .
روسلان ایمان کولوف نماینده رسمی کمیته دولتی حوادث غیر مترقبه وابسته به وزارت کشور قزاقستان گفت : آتش سوزی در این اتوبوس ساعت 10 و 30 دقیقه به وقت محلی در مسیر جاده سامارا(روسیه ) – شیمکنت (قزاقستان ) روی داده و در حین وقوع این حادثه 55 مسافر و دو راننده در داخل اتوبوس بودند .
وی افزود: پنج تن از این مسافران توانستند در این حادثه از مرگ حتمی نجات یابند و گروه های امدادی و پزشکی مشغول امداد رسانی هستند . ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 15 ساعت و 5 دقیقه پیش
برای استقرار نیروهای کرد در مرز های سوریه با بغداد هماهنگی نشده است

برای استقرار نیروهای کرد در مرز های سوریه با بغداد هماهنگی نشده است به گزارش ایرنا، سرتیپ تحسین الخفاجی مدیر روابط عمومی وزارت دفاع عراق در گفت و گو با خبرگزاری اسپوتنیک که روز پنجشنبه در رسانه های عراقی بازتاب یافت، گفت هیچگونه هماهنگی از سوی ائتلاف بین المللی (مبارزه با داعش) در خصوص این نیروهای تازه تشکیل شده در مرز سوریه با وزارت دفاع عراق صورت نگرفته است.
وی با تشریح روابط خوب کشورش با ائتلاف بین المللی به نقش آن در مبارزه با داعش و نیز آموزش و تجهیز نیروهای عراقی در پساداعش اشاره کرد و گفت در صورت طرح این موضوع در عرصه عمل، آن را مورد بررسی قرار می دهیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 5 دقیقه پیش
فرهنگ و هنر بهترین ابزار برای جذب جوانان به مساجد است

فرهنگ و هنر بهترین ابزار برای جذب جوانان به مساجد است هادی فیض منش روز پنجشنبه در نشست هم اندیشی سازمان های تابعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: با استفاده از ابزار فرهنگ و هنر می توان جوانان را به مساجد جذب کرد و با این شیوه از بروز آسیب ها و معضلات اجتماعی کاست.
وی اضافه کرد: با تصویب شورای انقلاب فرهنگی و تشکیل ستاد عالی کانون های فرهنگی مساجد کشور در سال 71 ، این کانون در 12 مسجد همدان شروع به کار کرد و هم اینک به 570 مرکز رسیده است.
وی یادآوری کرد: در ابتدای شکل گیری این ستاد، بخش ها و سازمان ها مختلفی مسئولیت داشتند ولی به علت رویکرد فرهنگی کانون، این وظیفه به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی محول شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 15 ساعت و 6 دقیقه پیش
شناسایی عامل برداشت اینترنتی 400 میلیون ریالی از حساب شهروند دهدشتی

شناسایی عامل برداشت اینترنتی 400 میلیون ریالی از حساب شهروند دهدشتی سرهنگ جهان دیماز روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: یکی از شهروندان با در دست داشتن مرجوعه قضایی مبنی بر برداشت اینترنتی از حساب بانکی خود به مبلغ 400 میلیون ریال به پلیس فتا این شهرستان مراجعه و خواستار پیگیری این موضوع شد.
وی افزود: در همین راستا ضمن تشکیل پرونده ای، کشف و شناسایی عامل مربوط به بزه انجام شده، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا شهرستان کهگیلویه قرار گرفت.
فرمانده انتظامی شهرستان کهگیلویه بیان کرد: کارشناسان پلیس فتا طی اقدامات فنی مشخص کردند که تراکنش های صورت گرفته از حساب شاکی از طریق اینترنت به حساب شخصی به هویت معلوم واریز ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 15 ساعت و 6 دقیقه پیش
مراسم سالگرد ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی در ساری برگزار شد

مراسم سالگرد ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی در ساری برگزار شد محسن هاشمی فرزند مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی و رئیس شورای اسلامی شهر تهران در این مراسم گفت: یک سال از فقدان آیت الله هاشمی می گذرد وما شرمنده مردم هستیم که در طول این مدت با همدردی که داشتند باعث شده درد های خانواده کاسته شود.
وی از تمام فضلا، علما،اساتید و مردم در برگزاری یاد و خاطره هاشمی رفسنجانی قدر دانی کرد و افزود: حضور مردم از لحظه فوت این بزرگوار تا اکنون که یکسال از فوت ایشان می گذرد ،نشان دهنده ارائه خدمات شایسته این مرحوم به ملت ایران است.
وی تصریح کرد: امیدوارم راه آیت الله هاشمی رفسنجانی تداوم پیدا کند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 15 ساعت و 25 دقیقه پیش
هوای ناپاک اصفهان در آستانه روز هوای پاک

هوای ناپاک اصفهان در آستانه روز هوای پاک در ایران بحران آلودگی هوا در تهران و 6 شهر آلوده شامل تبریز، مشهد، اراک، اصفهان، شیراز و اهواز، مسئولان ستاد اجرایی کاهش آلودگی هوا را بر این داشت تا به منظور ایجاد حساسیت در بین اقشار مختلف جامعه، از سال 1374 روز 29 دی ماه را به عنوان روز ملی هوای پاک اعلام کنند.
به گزارش ایرنا، میانگین شاخص کیفی هوای این کلانشهر بنابر اعلام ایستگاه های مراقبت دائم بر حسب شاخص کیفی هوا امروز عدد 105 (AQI) را نشان می دهد و تعداد روزهای آلوده هوا در دی ماه به 22 روز رسید.
شدت آلودگی در هفته جاری، مهدکودک ها ومدارس 6 ناحیه آموزش و پرورش در همه مقاطع تحصیلی در اصفهان و شهرهای شاهین شهر، زرین شهر ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 15 ساعت و 35 دقیقه پیش
اشتغال 54 نفر در کارگاه ساخت صنایع دستی گونه های جانوری چابهار

اشتغال 54 نفر در کارگاه ساخت صنایع دستی گونه های جانوری چابهار طاهره شهرکی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این کارگاه با حمایت سازمان منطقه آزاد چابهار با هدف توانمند سازی جوامع محلی و بانوان، ایجاد اشتغال و کسب درآمد راه اندازی شده است.
وی افزود: معرفی ظرفیت های اکوتوریستی و محیط زیستی منطقه و ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست، جذب گردشگر برای بازدید از این گونه ها، کمک به تولید محلی، جلب مشارکت های مردمی و محلی در توسعه جوامع محلی از دیگر اهداف راه اندازی این کارگاههای صنایع دستی است.
وی بیان کرد: بیمه این افراد در حال پیگیری است و برنامه های مهمی برای توسعه این کارگاه ها، افزایش اشتغال و تولید در دستور کار قرار دارد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 15 ساعت و 54 دقیقه پیش
جمعیت الوفاق بحرین: محاکمه غیرنظامیان در دادگاه نظامی بی عدالتی است

جمعیت الوفاق بحرین: محاکمه غیرنظامیان در دادگاه نظامی بی عدالتی است به گزارش روز پنجشنبه شبکه خبری 'المیادین'، جمعیت الوفاق بزرگترین حزب بحرین در بیانیه ای افزود: برگزاری دادگاه های نظامی برای معترضان و مخالفان رژیم آل خلیفه نشان می دهد که شرایط قضایی در بحرین به وضعیت خطرناکی رسیده است.
الوفاق پرسش ها و ابهام هایی را در خصوص ناپدید شدن متهمان از زمان بازداشت آنها و حتی پس از صدور احکام و حبس آنها در زندان های انفرادی، مطرح کرد.
این جمعیت اعلام کرد که کلیه مقدمات، اقدامات و گزارش های محاکمه غیر نظامیان در دادگاه نظامی نشان دهنده باطل بودن محاکمه و بی عدالتی، بی اخلاقی و نبود انسانیت و قانون در حق متهمان است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 54 دقیقه پیش
استاندارخوزستان: میزان دبی آب کارون 40 درصد کاهش یافت

استاندارخوزستان: میزان دبی آب کارون 40 درصد کاهش یافت به گزارش ایرنا غلام رضا شریعتی شامگاه چهارشنبه در شورای هماهنگی مدیریت بحران استانداری خوزستان گفت: لازم است برنامه ریزی جدی برای اصلاح آبگیرها و تأمین منابع دیگر برای آبرسانی انجام و محل های تامین آب لایروبی شود.
وی با تاکید بر اهمیت تشکیل ستاد خشکسالی خوزستان بیان کرد: همچنین باید کمیته منابع و مصارف آب، کمیته الگوی مدیریت مصرف،کمیته کشاورزی، کمبته تولید و مصرف برق، کمبته محیط زیست، کمبته بهداشت و اطلاع رسانی نیز به تبع ستاد خشکسالی تشکیل شود.
استاندار خوزستان با اشاره به نقش فرهنگ سازی در کاهش مصرف آب و اقناع سازی مردم و کشاورزان توضیح داد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 15 ساعت و 54 دقیقه پیش
مه غلیظ دید رانندگان را در آزاد راه زنجان - تبریز کاهش داده است

مه غلیظ دید رانندگان را در آزاد راه زنجان - تبریز کاهش داده است محمد امینی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به تصاویر دوربین های نظارت تصویری مرکز راهداری و حمل و نقل جاده ای و گزارش های دریافتی از نیروهای راهداری، در حال حاضر تردد در جاده های اصلی استان زنجان به جز 2مسیر بیان شده به صورت عادی و روان جریان دارد.
به گفته وی، در مسیرهای آزادراه زنجان - تبریز و جاده ترانزیت زنجان- میانه حدفاصل کیلومتر 35 تا انتهای حوزه استحفاظی این استان وجود مه موجب کاهش دید افقی شده است.
رییس مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 15 ساعت و 54 دقیقه پیش
زیر ساخت های کشور با نظام تربیتی و آموزشی قوی، مستحکم می شود

زیر ساخت های کشور با نظام تربیتی و آموزشی قوی، مستحکم می شود به گزارش ایرنا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین، آیت الله عبدالکریم عابدینی روز پنجشنبه در دیدار بامعاون وزیر آموزش وپرورش اظهار کرد: زمانی که پایه نظام تربیتی - آموزشی ما محکم شود همه حوزه های کاری کشور مستحکم خواهد شد.
امام جمعه قزوین افزود: افتخار انقلاب ما اجرای شعار سیاست ما عین دیانت ماست و تمام موجودیت دین گره خورده با سیاست است، قرآن کریم روی سیاست دینی تاکید دارد نه دین سیاست زده، اما گاهی فضاهای سیاسی آلوده و سیاست بازی ها یا اجرای دین سیاسی و قرآن سیاسی و منفعت طلبی، شرایط یک استان یا کشور را با مشکل مواجه می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 15 ساعت و 55 دقیقه پیش
کمبود داروی بیماران سرطانی نداریم

کمبود داروی بیماران سرطانی نداریم دکتر قباد محمدی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در سال های اخیر شرکت های دارویی معتبر کشور اقدام به تولید داروهای شیمی درمانی کرده اند و داروهای با کیفیتی را که قابل رقابت با نمونه های خارجی هستند تولید می کنند که موجب کاهش کمبود داروهای شیمی درمانی شده است.
وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری که فرمودند 'ما می خواهیم اگر کسی در خانواده ای مریض شد غیر از رنج و مریض داری رنج دیگری نداشته باشد' گفت: بعد از تأمین دارو، حمایت های مالی از این بیماران در اولویت است چرا که هزینه های این داروها بسیار بالا است و ما سعی داریم این بیماران برای تامین هزینه دارو رنجی متحمل نشوند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 15 ساعت و 55 دقیقه پیش
کمبود 75 هزار معلم با اضافه شدن پایه دوازدهم تحصیلی

کمبود 75 هزار معلم با اضافه شدن پایه دوازدهم تحصیلی به گزارش ایرنا، علی زرافشان روز پنجشنبه در پنجمین نشست شورای آموزش و پرورش استان قزوین افزود: در سال تحصیلی 97 و 98 امتحانات نهایی و کنکور در پایه دوازدهم برگزار می شود که کار آموزش وپرورش را در حوزه کیفیت بخشی دشوار تر می کند.
معاون آموزش متوسط وزیر آموزش و پرورش همچنین گفت: تکیه صرف بر ظرفیت آموزش و پروش برای عبور از این گردنه بسیار دشوار است و باید سایر دستگاه ها و نهادها برای اجرای این ساختار جدید همکاری کنند.
وی در ادامه گفت: رشد و توسعه کشور را آموزش و پرورش محقق می شود و آینده هر جامعه را امروز باید در مدارس و مراکز آموزشی آن جست وجو کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 16 ساعت و 5 دقیقه پیش
گردنه مرگ، فرصت پنهان گردشگری همدان

گردنه مرگ، فرصت پنهان گردشگری همدان به گزارش ایرنا، از غرب شهر همدان که خارج میشوی و آخرین تابلو مهد تاریخ و تمدن را که پشت سر می گذاری، جاده ای پُر پیچ و خم با شیبی ملایم به سوی مقصد راهنمایتان می شود؛ جاده ای که از یک سو به رشته کوه های الوند و از سمت دیگر به دره هایی عمیق و بلند تکیه کرده و همچون ماری در دل کوههای بلند می خزد.
اینجا باید تمام مهارت و آخرین قدرت اتومبیل خود را به کار بگیرید تا از شیب رو به فزونی جاده بالا بکشید ...؛ سربالایی را که بگذرانی به بلندای گردنه ای میرسی که بازوی سیاه رنگش را دور کوه ها و تپه ها انداخته تا مسافرانش را سلامت به خانه برساند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 16 ساعت و 6 دقیقه پیش
هوای تهران برای گروه های حساس ناسالم است

هوای تهران برای گروه های حساس ناسالم است معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران روز پنجشنبه با اعلام این مطلب به خبرنگار ایرنا گفت: میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون هوای شهر تهران در 24 ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت صبح امروز با 17 عدد افزایش بر روی 104 قرار گرفته و ناسالم است.
محمد رستگاری با اشاره به اینکه غلظت آلاینده منوکسیدکربن نیز در این مدت از 24 به 31 افزایش یافته، اظهارکرد: میزان آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از 10 میکرون در 24 ساعت گذشته با 2 عدد افزایش بر روی 58 قرار گرفته است.
رستگاری ادامه داد: ایستگاه پیروزی(منطقه 13) با شاخص 133 ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 16 ساعت و 15 دقیقه پیش
تولید بیش از 200 تن عسل طبیعی در سیاهکل

تولید بیش از 200 تن عسل طبیعی در سیاهکل بهزاد کوهستانی روز پنجشنبه در مصاحبه با ایرنا اظهار داشت: در شهرستان سیاهکل حدود 400 نفر زنبوردار بومی فعالیت می کنند و تقریبا 14 هزار کلنی یا کندو زنبور عسل وجود دارد .
وی خاطرنشان کرد: علاوه بر تولید عسل ، مقدار قابل توجهی بره موم ، گرده گل ، ژل رویال و بچه زنبور از محصولات جانبی زنبورداران است .
کوهستانی با اشاره به این که شهرستان سیاهکل با توجه به دارا بودن منطقه ی ییلاقی و کوهستانی و جنگلی و همچنین وجود انبوه گیاهان در فصول مختلف سال پذیرای زنبورداران مهاجر از دیگر استان ها و شهرستان های مجاور است افزود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 16 ساعت و 15 دقیقه پیش
احیای بافت های سنتی و قدیمی راهی مناسب برای جذب گردشگر

احیای بافت های سنتی و قدیمی راهی مناسب برای جذب گردشگر به گزارش خبرنگار ایرنا، حشمت الله صیدی روز پنجشنبه در دیدار با جمعی از هنرمندان استان اظهار کرد: سنندج از لحاظ غنای فرهنگی و هنری دارای پتانسیل های فراوانی است که باید از این ظرفیت ها در راستای توسعه اقتصادی و گردشگری استفاده کرد.
وی افزود: یکی از مهمترین دغدغه مدیران، توسعه همه جانبه اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی جامعه است بنابراین باید در این راستا از ظرفیت ها و پتانسیل های موجود بهره برده شود.
شهردار سنندج در ادامه گفت: هنرمندان ارزشمندترین سرمایه های فرهنگی و اجتماعی هر جامعه ای هستند و استفاده از فکر و ایده خلاق آنان می تواند در رفع بسیاری از آسیب های جامعه تأثیرگذار باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 16 ساعت و 15 دقیقه پیش
هوای تهران برای گروه های حساس ناسالم است

هوای تهران برای گروه های حساس ناسالم است معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران روز پنجشنبه با اعلام این مطلب به خبرنگار ایرنا گفت: میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون هوای شهر تهران در 24 ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت صبح امروز با 17 عدد افزایش بر روی 104 قرار گرفته و ناسالم است.
محمد رستگاری با اشاره به اینکه غلظت آلاینده منوکسیدکربن نیز در این مدت از 24 به 31 افزایش یافته، اظهارکرد: میزان آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از 10 میکرون در 24 ساعت گذشته با 2 عدد افزایش بر روی 58 قرار گرفته است.
رستگاری ادامه داد: ایستگاه پیروزی(منطقه 13) با شاخص 133 ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 16 ساعت و 15 دقیقه پیش
افزون بر 2400 بازی بومی و محلی در کشور شناسایی شده است

افزون بر 2400 بازی بومی و محلی در کشور شناسایی شده است غلامرضا جعفری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: افزون بر 200 هزار نفر در کشور به صورت سازمان یافته زیر پوشش فدراسیون ورزش های روستایی و بازی های بومی و محلی هستند.
وی ثبت ملی بازی های بومی و محلی را از سیاست های این فدراسیون ذکر کرد و گفت: یکی از برنامه های مهم این فدراسیون هم افزایی و هماهنگی بیشتر با سازمان میراث فرهنگی است تا بتوان از این ظرفیت برای ثبت ملی و جهانی بازی های بومی و محلی اقدام کرد.
وی در حاشیه نشست شورای ورزش سیستان و بلوچستان به خبرنگار ایرنا افزود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 16 ساعت و 15 دقیقه پیش
ترامپ نامهای برندگان جایزه اخبار جعلی خود را معرفی کرد

ترامپ نامهای برندگان جایزه اخبار جعلی خود را معرفی کرد به نوشته تارنمای شبکه خبری فاکس نیوز متعلق به جموریخواهان محافظه کار، ترامپ این فهرست را چهارشنبه شب (دیشب) در توییت خود منتشر کرد و بررسی ها نشان داده که 90 درصد از پوشش خبری مربوط به رئیس جمهوری منفی هستند.
در این فهرست همچنین سال 2017 به عنوان سال جانبداری بی وقفه، پوشش خبری ناعادلانه و حتی اخبار جعلی محض توصیف شده است.
پل کروگمن مقاله نویس روزنامه نیویورک تایمز به دلیل پیش بینیش درباره اینکه بازار سهام هرگز از زمان انتخابات ترامپ رونق نخواهد گرفت، در رده نخست فهرست وی قرار گرفته است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 16 ساعت و 15 دقیقه پیش
شهردار بیرجند: ساختمان های بافت فرسوده هیچگونه مقاومتی ندارند

شهردار بیرجند: ساختمان های بافت فرسوده هیچگونه مقاومتی ندارند به گزارش روز پنجشنبه مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بیرجند، محمدعلی جاوید در آیین گرامیداشت یاد و خاطره 16 شهید آتش نشان حادثه ساختمان پلاسکو اظها کرد: توجه به نوع ساخت و سازها به خصوص در حاشیه شهر و استحکام بنا می تواند ضریب امنیت را بالا ببرد.
وی افزود: آتش نشانی فراتر از یک شغل است، آتش نشانی عشق است و این مساله بارها در حوادث ایجاد شده اثبات شده است زیرا انتخاب این شغل با عشق، علاقه و انگیزه میسر می شود.
شهردار بیرجند بروز حادثه پلاسکو در تهران را تلنگری برای جامعه دانست و گفت: توجه به موارد ایجاد بحران به ویژه توجه ویژه به شغل آتش نشانی یکی از ضروریات است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 16 ساعت و 25 دقیقه پیش
کمبود اعتبار چالش اصلی هیات ورزرشی جانبازان و معلولان دامغان

کمبود اعتبار چالش اصلی هیات ورزرشی جانبازان و معلولان دامغان علیرضا خراسانی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : اعتبار تخصیصی سالانه تربیت بدنی برای تحقق اهداف برنامه های ورزشی این هیات کافی نیست ناچار هستیم از کمک های مردمی استفاده کنیم.
وی اظهارداشت : حضور ورزشکاران در این هیات، نشان دهنده شرایط ویژه و احتیاجات خاص آنان است که فراهم نمودن تمام شرایط به از سوی این هیات با بودجه موجود امکانپذیر نیست.
وی اضافه کرد : این هیات ورزشی تاکنون با کمک اداره ورزش و جوانان و بهزیستی شهرستان تا حدودی امکانات اولیه لازم برای ورزش جانبازان و معلولان را فراهم کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 16 ساعت و 25 دقیقه پیش
محکومیت 320 تن از متهمان کودتای نافرجام ترکیه به حبس ابد

محکومیت 320 تن از متهمان کودتای نافرجام ترکیه به حبس ابد به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، خبرگزاری آناتولی در گزارشی نوشت: این افراد به اتهام مشارکت در کودتای نافرجام 15 جولای 2016 و عضویت در گروه گولن محاکمه و به تحمل جزای حبس ابد محکوم شده اند.
بنا به اعلام این رسانه، پس از ناکامی کودتای 15 جولای 2016 ترکیه، دادستان کل جمهوریت ترکیه بلافاصله تحقیقات از افرادی را که در همکاری، ساماندهی و اجرای کودتا مشارکت داشتند، آغاز کرد که در این راستا افراد بسیاری به اتهام عضویت در گروه گولن و مشارکت در کودتا توسط پلیس امنیت دستگیر و بازجویی شدند.
به نوشته این رسانه، پس از اتمام تحقیقات و بازجویی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 16 ساعت و 25 دقیقه پیش
بازگشت دوباره یک شاه بوف به طبیعت در سنندج

بازگشت دوباره یک شاه بوف به طبیعت در سنندج عبداواحد ریاضی فر روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: یک شاه بوف بیمار پس از یک ماه مداوا، تغذیه دستی و توان افزایی، توانایی دوباره پرواز را به دست آورد و رهاسازی شد.
وی اضافه کرد: مدتی قبل این شاه بوف که توسط یکی از دوستداران حیات وحش به انجمن زیست محیطی مافی ژین تحویل داده شده بود، در مدرسه طبیعت وی ول سنندج مداوا و تغذیه شد.
وی اظهار کرد: کارشناسان این اداره کل پس از اطمینان از سلامتی این شاه بوف پس از حلقه گذاری آن در زیستگاه های سنندج رهاسازی کردند.
شاه بوف بر اساس طبقه بندی شورای عالی محیط زیست جزء گونه های حفاظت شده محسوب می شود و حضورش در مزارع و کشتزارها ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 16 ساعت و 25 دقیقه پیش
خانه نیما را سفره خانه می کنم

خانه نیما را سفره خانه می کنم مردی که دیوار خانه نیما یوشیج را با قدم هایش اندازه می کند، خریدار است. او عصبانی است که روز یکشنبه 15 نفر با لباس فرم، انگار که به مراسم ختم آدم بزرگی آمده اند، در را به زورِ چکش باز کرده اند و حیاط و خانه را وارسی کرده اند.
پیرمردِ همسایه دیوار به دیوار می گوید وقتی جماعت می رفتند، گفتند چند روز دیگر تکلیف این خانه معلوم می شود.
برای خریدار که اوقاتش تلخ تر شده تکلیف از همین حالا معلوم است: الحمدلله که خونه از ثبت ملی دراومد. می خوام زودتر اینجا رو سفره خونه کنم. این را می گوید و زیپ کاپشن چرمی اش را باز می کند و نفس عمیقی می کشد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 16 ساعت و 35 دقیقه پیش
چهار کشته در حوادث رانندگی روز گذشته در لرستان

چهار کشته در حوادث رانندگی روز گذشته در لرستان به گزارش ایرنا محمدباقر محمدی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: در برخورد یک دستگاه وانت نیسان با یک دستگاه تریلی کشنده در کیلومتر 28 محور کوهدشت - کرمانشاه 2 تن کشته و 2 تن دیگر مجروح شدند.
وی با اشاره به اینکه حادثه دیدگان به نزدیکترین مراکز درمانی انتقال یافتند، گفت: در حادثه ای دیگر در کیلومتر 25 محور گراب - زانوگه در برخورد یک دستگاه پراید با یک دستگاه کامیون بنز 2 تن کشته و 2 تن دیگر نیز مجروح شدند.
محمدی بیان کرد: در این حوادث بعد از اطلاع جمعیت هلال احمر تیم های امداد و نجات جاده ای در صحنه حاضر و به امدادرسانی به مصدومان پرداختند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 16 ساعت و 35 دقیقه پیش
400 نفر از لاهیجان و سیاهکل در آزمون سراسری قرآن شرکت کردند

400 نفر از لاهیجان و سیاهکل در آزمون سراسری قرآن شرکت کردند حجت الاسلام سیدحامد میرحسینی اشکوری روز پنجشنبه به ایرنا گفت: آزمون سراسری قرآن و عترت در چهار رشته حفظ قرآن، ترجمه و مفاهیم قرآن، معارف اهل بیت و انس با قرآن به صورت الکترونیکی برگزار می شود.
وی خاطرنشان کرد: مهلت ثبت نام این آزمون تا 30 دی ماه جاری تمدید شده و افراد برای شرکت در این آزمون باید هرچه سریع تر اقدام کنند چون احتمال تمدید مجدد برای ثبت نام در این آزمون وجود ندارد.
وی ادامه داد: در رشته حفظ قرآن با 16 سرفصل ثبت نام صورت می گیرد و در این آزمون رشته انس با قرآن به صورت شفاهی و سایر رشته ها به صورت کتبی برگزار می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: مذهبی انتشار : 16 ساعت و 45 دقیقه پیش
میزگرد ایرنا : بازسازی فرسودگی ناوگان حمل و نقل عمومی ضرورتی اجتناب ناپذیر

میزگرد ایرنا : بازسازی فرسودگی ناوگان حمل و نقل عمومی ضرورتی اجتناب ناپذیر به گزارش ایرنا ، بر اساس اطلاعات موجود اکنون 7.7 درصد خودروهای کشور فرسوده اند که شامل بیش از یک میلیون و 350 هزار دستگاه خودرو می شود، این خودروها به اعتقاد کارشناسان 60 تا 100 درصد بیشتر از خودرو های صفر کیلومتر سوخت مصرف می کنند که با اسقاط آن ها هم از هدررفت سرمایه ملی جلوگیری و سالانه 400میلیون لیتر سوخت صرف جویی می شود.
خودروهای فرسوده 50 برابر خودروهایی با استاندارد یورو چهار و نیز 22 برابر خودروهایی با استاندارد یورو 2 مصرف سوخت دارند.
کارشناسان امر مقدار خسارتهای افزایش مصرف سوخت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 16 ساعت و 55 دقیقه پیش
گزینه سرمربی گری تراکتور به تبریز می آید

گزینه سرمربی گری تراکتور به تبریز می آید به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی باشگاه فرهنگی ورزشی تراکتورسازی، محمد جواد پاینده با اعلام این خبر اظهار کرد: نمایندگان باشگاه در روزهای گذشته در استانبول با 3 مربی صاحب نام و مطرح فوتبال ترکیه مذاکرات فشرده ای داشتند که در نهایت آرتور سایلام برای طی مراحل نهایی امشب وارد تبریز می شود.
وی با اشاره به اینکه یکی از گزینه های اصلی تراکتور همان طور که در رسانه ها مطرح شد مصطفی دنیزلی بود، گفت: چند جلسه مذاکرات فشرده ای با این سرمربی صاحب نام صورت گرفت و شرایط مختلف همکاری از جمله قرارداد های کوتاه مدت و بلند مدت بررسی شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 16 ساعت و 55 دقیقه پیش
معاون وزیر ورزش:برای جریان سازی فکری با هدف توسعه و پیشرف ورزش به کمک ایرنا نیاز داریم

معاون وزیر ورزش:برای جریان سازی فکری با هدف توسعه و پیشرف ورزش به کمک ایرنا نیاز داریم به گزارش ایرنا، خانم فریبا محمدیان در دیدار با سید ضیاء هاشمی مدیر عامل جدید ایرنا که عصر چهارشنبه انجام شد، گفت : انتظار داریم با کمک ایرنا بتوانیم یک مدل جریان سازی رسانه ای را برای رشد و توسعه ورزش کشور ایجاد کنیم.
وی ادامه داد، بر این باورم که با انتخاب یک شخصیت علمی و دانشگاهی به ریاست خبرگزاری جمهوری اسلامی، این رسانه ملی بیش از پیش در حوزه اطلاع رسانی و کمک به پیشرفت و توسعه کشور نقش آفرین خواهد بود.
معاون وزیر ورزش و جوانان با تسلیت درگذشت شهادت گونه جمعی از دریانوردان دریادل کشور در حادثه دلخراش نفتکش سانچی از عملکرد ایرنا برای اطلاع رسانی 'صحیح و به موقع' از ابعاد مختلف ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 16 ساعت و 55 دقیقه پیش
جمع آوری بیش از 900 بطری روغن زیتون غیراستاندارد از رودبار

جمع آوری بیش از 900 بطری روغن زیتون غیراستاندارد از رودبار امین فتح العلومی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان داشت: در پایان دومین مرحله از طرح نظارت بر بازار شهرستان رودبار توسط کارشناسان اداره استاندارد در قالب طرح طاها ، تعداد 914 بطری انواع روغن زیتون فاقد علامت استاندارد جمع آوری شد.
وی اظهار کرد: اگرچه بازرسی های انجام شده با تمرکز بر کنترل روغن های زیتون موجود در بازار صورت گرفت، اما اقلام دیگری مانند چای، روغن کنجد ، نوشابه ، لوله و اتصالات پلی اتیلن و عایق رطوبتی غیراستاندارد نیز از بازار جمع آوری شد.
فتح العلومی این بازرسی ها را از 85 واحد صنفی در شهرهای رودبار ، منجیل ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 16 ساعت و 55 دقیقه پیش
مشکل، فیلتر تلگرام نیست

مشکل، فیلتر تلگرام نیست روزنامه شرق در یادداشتی به قلم مهرنوش جعفری مدیرکل مطبوعات داخلی دولت اصلاحات، نوشت: اتفاقی طبیعی که در همه کشورهای دنیا بعد از گذر از فضای خاص یک بحران، رخ می دهد و نشان دهنده ثبات یک سیستم سیاسی است اما بعد از در دسترس قرار گرفتن دوباره تلگرام و اینستاگرام، برخی تریبون ها و افراد، به دفاع رئیس جمهور از حقوق شهروندی و عمل به وظایف مصرح خود در قانون اساسی، معترض شده و نشان دادند کماکان تصور محدودکردن رسانه ها و گردش آزاد اطلاعات به جای استفاده مؤثر از آنها در پس ذهن این چهره ها قرار دارد.
آنان دلایل کارشناسی ضعیف و فاقد بنیان علمی و جامعه شناسی را به عنوان دلیل اعتراض خود به رفع فیلتر ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 16 ساعت و 56 دقیقه پیش
کشف پنج قطعه پرنده کوکر زنده از صیاد متخلف در مناطق مرزی گنبد

کشف پنج قطعه پرنده کوکر زنده از صیاد متخلف در مناطق مرزی گنبد سرهنگ محمدرضا سراوانی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این پرندگان توسط ماموران ایست و بازرسی بخش مرزی داشلی برون و در بازدید از یک خودرو پراید به دست آمد.
وی افزود: صیاد متخلف، 31 ساله و اهل گنبدکاووس است که پرندگان زنده را در داخل کیسه برنج محبوس کرده بود که به مراجع قضایی معرفی و پرندگان نیز در طبیعت رها شدند.
به گزارش ایرنا، کوکر یا باقرقره پرنده ای است دانه خوار که در نگاه اول به کبک و بلدرچین شبیه است و در پرواز نیز به کبوتر می ماند اما از نظر پرنده شناسی دارای خانواده ای مستقل با نام کوکریان (Pteroclididae) است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 17 ساعت و 5 دقیقه پیش
طرح خدمات حمایتی از 137 هزار دانش آموز با نیازهای ویژه کشور

طرح خدمات حمایتی از 137 هزار دانش آموز با نیازهای ویژه کشور مجید قدمی چهارشنبه شب درحاشیه افتتاح یک سالن ورزشی ویژه دانش آموزان با نیازهای ویژه آمل به خبرنگار ایرنا افزود: یکی از افتخارات دولت یازدهم که در آموزش و پرورش و از سوی سازمان مدارس استثنایی اجرایی شد، طرح ارائه خدمات حمایتی از گروههای هدف است و در کنار آموزش دانش آموزان استثنایی ،نیازهای ویژه به دارو ، عمل جراحی ، توانبخشی از جمله سمعک ، واکر ، ویلچر ، عینک ، تبلت و همچنین خدمات پزشکی برای این افراد ارائه می شود.
وی اضافه کرد که این طرح از 2 سال پیش راه اندازی شده و در این مدت تاکنون بیش از 75 میلیارد ریال برای حدود 6هزار نفر هزینه شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 17 ساعت و 5 دقیقه پیش
طرح خدمات حمایتی از 137 هزار دانش آموز با نیازهای ویژه کشور

طرح خدمات حمایتی از 137 هزار دانش آموز با نیازهای ویژه کشور مجید قدمی چهارشنبه شب درحاشیه افتتاح یک سالن ورزشی ویژه دانش آموزان با نیازهای ویژه آمل به خبرنگار ایرنا افزود: یکی از افتخارات دولت یازدهم که در آموزش و پرورش و از سوی سازمان مدارس استثنایی اجرایی شد، طرح ارائه خدمات حمایتی از گروههای هدف است و در کنار آموزش دانش آموزان استثنایی ،نیازهای ویژه به دارو ، عمل جراحی ، توانبخشی از جمله سمعک ، واکر ، ویلچر ، عینک ، تبلت و همچنین خدمات پزشکی برای این افراد ارائه می شود.
وی اضافه کرد که این طرح از 2 سال پیش راه اندازی شده و در این مدت تاکنون بیش از 75 میلیارد ریال برای حدود 6هزار نفر هزینه شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 17 ساعت و 5 دقیقه پیش
کشف پنج قطعه پرنده کوکر زنده از صیاد متخلف در مناطق مرزی گنبد

کشف پنج قطعه پرنده کوکر زنده از صیاد متخلف در مناطق مرزی گنبد سرهنگ محمدرضا سراوانی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این پرندگان توسط ماموران ایست و بازرسی بخش مرزی داشلی برون و در بازدید از یک خودرو پراید به دست آمد.
وی افزود: صیاد متخلف، 31 ساله و اهل گنبدکاووس است که پرندگان زنده را در داخل کیسه برنج محبوس کرده بود که به مراجع قضایی معرفی و پرندگان نیز در طبیعت رها شدند.
به گزارش ایرنا، کوکر یا باقرقره پرنده ای است دانه خوار که در نگاه اول به کبک و بلدرچین شبیه است و در پرواز نیز به کبوتر می ماند اما از نظر پرنده شناسی دارای خانواده ای مستقل با نام کوکریان (Pteroclididae) است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 17 ساعت و 5 دقیقه پیش
رشد 25درصدی درآمدهای وصولی ثبت اسناد واملاک خراسان شمالی

رشد 25درصدی درآمدهای وصولی ثبت اسناد واملاک خراسان شمالی به گزارش ایرنا، علی اصغر اسدی پنجشنبه اظهار کرد: ادارات ثبت اسناد واملاک همیشه به عنوان دستگاه های درآمدزا برای دولت بوده اما اعتبارات این سازمان در لایحه بودجه پیشنهادی 1397 دولت، نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.
وی با اشاره به کسب رتبه برتر این اداره کل درارزیابی عملکرد جشنواره شهید رجایی ادامه داد:این درآمد درحالی کسب شده است که اداره کل در خصوص فضا ومکان اداری وهمچنین کمبود نیروی انسانی ومنابع مالی وملزومات اداری با مشکل مواجه بوده است.
اسدی اضافه کرد: با تمام این مشکلات خدمات همکاران خدوم ثبتی به مراجعان درجهت حفظ ارزشهای ونظام مقدس جمهوری اسلامی بدون وقفه ادامه دارد اما ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 17 ساعت و 5 دقیقه پیش
امحا 610جام قلیان دراولین روزهفته هوای پاک در بروجرد

امحا 610جام قلیان دراولین روزهفته هوای پاک در بروجرد مصطفی مصطفی وند درحاشیه پیاده روی روز هوای پاک درگفت وگو با خبرنگارایرنا با اشاره به اینکه هفته هوای پاک از28 دی ماه به مدت هفت روز درسراسرکشوراجرا می شود، گفت: تست آلایندگی برای همه خودروها به صورت رایگان در روزهوای پاک دراین شهرستان انجام می شودمعاینه فنی خودروها در روزهوای پاک در بروجرد رایگان انجام می شود
وی اظهارکرد: درهفته هوای پاک، کارشناسان ایمنی، بهداشت و محیط زیست کارخانجات و واحدهای تولیدی و صنعتی شهرستان بروجرد آموزش های لازم را برای کاهش الایندگی هوا را فرا می گیرند.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست بروجرد بیان کرد: درهفته هوای پاک ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 17 ساعت و 5 دقیقه پیش
هند موشک بالستیک با قابلیت حمل کلاهک هسته ای آزمایش کرد

هند موشک بالستیک با قابلیت حمل کلاهک هسته ای آزمایش کرد به گزارش ایرنا به نقل از روزنامه تایمز ایندیا، یک مقام در سازمان تحقیق و توسعه دفاعی هند گفت: موشک بومی آگنی 5 با موفقیت پرتاب شد و به هدف اصابت کرد.
این چهارمین پرتاب موفق موشک آگنی 5 است. هند آخرین بار در دسامبر 2016(آذر 1395) موشک آگنی 5 را آزمایش کرده بود.
آزمایش های این موشک در سال های 2012، 2013 و 2015 نیز با موفقیت انجام شده است.
آزمایش های مختلف بر روی موشک آگنی 5 از چند سال پیش در حال انجام بوده و پس از اتمام این آزمایش ها، این موشک در اختیار نیروهای مسلح هند قرار می گیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 17 ساعت و 5 دقیقه پیش
گزینه نهایی سرمربی گری تراکتور امشب وارد تبریز می شود

گزینه نهایی سرمربی گری تراکتور امشب وارد تبریز می شود به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی باشگاه فرهنگی ورزشی تراکتورسازی، محمد جواد پاینده با اعلام این خبر اظهار کرد: نمایندگان باشگاه در روزهای گذشته در استانبول با 3 مربی صاحب نام و مطرح فوتبال ترکیه مذاکرات فشرده ای داشتند که در نهایت آرتور سایلام برای طی مراحل نهایی امشب وارد تبریز می شود.
وی با اشاره به اینکه یکی از گزینه های اصلی تراکتور همانطور که در رسانه ها مطرح شد مصطفی دنیزلی بود، گفت: چند جلسه مذاکرات فشرده ای با این سرمربی صاحب نام صورت گرفت و شرایط مختلف همکاری از جمله قرارداد های کوتاه مدت و بلند مدت بررسی شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 17 ساعت و 5 دقیقه پیش
عملیات اجرایی سایت موزه همدان به زودی آغاز می شود

عملیات اجرایی سایت موزه همدان به زودی آغاز می شود عباس صوفی شامگاه چهارشنبه در شورای سیاست گذاری رویدادهای گردشگری همدان 2018 افزود: این سایت موزه ساده و با هویت تاریخی احداث می شود و مشاور در حال مطالعه این طرح است.
وی با بیان اینکه عملیات عمرانی پیاده راه میدان امام خمینی (ره) و خیابان اکباتان تا اواسط بهمن ماه به اتمام می رسد افزود: این سایت موزه نیز در صورت تایید طرح ، با ارائه نقشه اجرایی تا پایان سال عملیاتی می شود.
شهردار همدان با بیان اینکه زمان کمی تا برگزاری رویدادها گردشگری همدان 2018 باقی مانده است افزود: مناطق شهرداری کارهای زیباسازی شهر را آغاز کرده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 17 ساعت و 5 دقیقه پیش
تغییرات در وزارت خارجه

تغییرات در وزارت خارجه روزنامه آرمان در یادداشتی به قلم علی بیگدلی کار شناس روابط بین الملل، نوشت: معاونتی که ایجاد آن از نظر روابط بین الملل و فعالان اقتصادی ضروری بوده و همواره برلزوم ایجاد آن تاکید سده است. در اکثر کشورهای دنیا به خصوص کشورهای پیشرو در عرصه دیپلماسی این معاونت وجود دارد. یکی از تکالیف و وظایف سیاست خارجه غیر تکالیف سیاسی که روابط خارجی را تنظیم می کند، فعالیت های اقتصادی است. خصوصا درحال حاضر و بعد از به ثمر نشستن برجام، نیازمند ایجاد این فضا هستیم تا مبادلات بازرگانی کشور گسترش یابد. از این رو ایجاد این معاونت لازم و ضروری بوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 17 ساعت و 5 دقیقه پیش
همه باید پای کار بیایند

همه باید پای کار بیایند روزنامه اطلاعات در یادداشتی به قلم فتح الله آملی آورده است: حال زمان مشاجره و دعوا نیست. زمان همپوشانی و هم افزایی و اصلاحات ساختاری در اقتصاد کشور است. زمان صرفه جویی و قناعت و سختگیری است. زمان اتخاذ شدیدترین انضباط مالی است. بحث بر سر حذف بودجه 200 میلیارد تومانی جدول 17 لایحه بودجه 97 که اینهمه محل مناقشه شده است هم حتی نیست هرچند شاید آغاز حساب کشی از پرداخت های نامعقول و بی حساب و کتاب از بودجه دولت باشد اما مشکل، بسیار فراتر از چنین ارقام کوچکی است.
محدودکردن ضرورت ایجاد انضباط مالی و صرفه جویی به همین جدول و به همین ردیف، دادن نشانی غلط است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 17 ساعت و 5 دقیقه پیش
برجام و شکلات های ترامپ

برجام و شکلات های ترامپ روزنامه اعتماد در یادداشتی که به قلم سید علی خرم نماینده پیشین ایران در مقر اروپایی سازمان ملل متحد به رشته تحریر در آمده است، آورد: سوال این است که طی چهار ماه آینده اروپایی ها تصمیم می گیرند ایران را تحت فشار قرار دهند تا خواسته های ترامپ را عملی کند یا اینکه ترامپ را تحت فشار می گذارند تا در برجام باقی بماند. به گمان من شاید هیچ کدام از دو گزینه رخ ندهد. کاری که اروپایی ها می کنند این است که مانند دو سال گذشته به دونالد ترامپ یادآوری خواهند کرد که برجام یک توافق چندجانبه بین المللی است و قطعنامه شورای امنیت آن را ضمانت کرده و نمی توان آن را نقض کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 17 ساعت و 45 دقیقه پیش
رسانه های پاکستان: یک هیات از دفتر طالبان در قطر به اسلام آباد سفر کرده است

رسانه های پاکستان: یک هیات از دفتر طالبان در قطر به اسلام آباد سفر کرده است به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای خبری 'اکسپرس تریبیون' پاکستان، در پی افزایش فشارهای دیپلماتیک جدید بر گروه طالبان به منظور وادار کردن این گروه به مذاکره با دولت افغانستان برای پایان دادن به جنگ در این کشور، این گروه هیاتی را از دفتر خود مستقر در قطر به پاکستان اعزام کرده است.
بر اساس این گزارش، سیاستمدار ارشد افغانستان، حضور رهبران طالبان برای مذاکره با نمایندگان دولت کابل در پاکستان را رد کرده است.
بر اساس گزارش های رسانه های محلی پاکستان، اعضای یک هیات سه نفره طالبان به رهبری 'شهاب الدین دلاور' که عضو ارشد دفتر این گروه در دوحه است، به اسلام آباد سفر کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 17 ساعت و 46 دقیقه پیش
ذخیره سازی 118 تن میوه شب عید در مهاباد

ذخیره سازی 118 تن میوه شب عید در مهاباد علی خیاطی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به هماهنگی های انجام شده در زمینه تامین میوه عید، 96 تن پرتغال و 22 تن سیب توسط تعاونی روستایی تامین و در سردخانه های شهرستان نگهداری می شود تا کمبودی در ایام نوروز وجود نداشته باشد.
وی با بیان اینکه هر ساله از دی ماه ذخیره سازی میوه شب عید آغاز می شود، اظهار کرد: ارزش ریالی میوه ذخیره شده در مهاباد 6 میلیارد ریال است.
وی اضافه کرد: سال گذشته نیز 60 تن پرتغال و 23 تن سیب ذخیره سازی شده بود که امسال در مجموع مقدار ذخیره سازی میوه برای فروش عید 35 هزار تن افزایش یافته است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 17 ساعت و 55 دقیقه پیش
درآمد 27 میلیارد دلاری هند از محل گردشگری در سال 2017

درآمد 27 میلیارد دلاری هند از محل گردشگری در سال 2017 به گزارش روز پنجشنبه ایرنا به نقل از روزنامه تایمز ایندیا، کی جی آلفونز وزیر جهانگردی هند ضمن مثبت ارزیابی کردن عملکرد بخش جهانگردی هند گفت: 6.8 درصد از تولید ناخالص داخلی هند به بخش جهانگردی اختصاص دارد و این بخش 12 درصد از کل اشتغال زایی در هند را در سال 2017 به خود اختصاص داده است.
افزایش سفر گردشگران خارجی به هند در سال 2017 به این کشور کمک کرده است تا رتبه بندی کلی خود را در شاخص جهانی جهانگردی ارتقا دهد.
هند در سال 2013 از نظر مقصد های جهانگردی جهان، در رتبه 65 جهانی قرار داشته است، اما این رتبه پارسال به 40م ارتقا یافت. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 17 ساعت و 55 دقیقه پیش
مدیر عامل ایرنا: درصدد تقویت پیوند رسانه و دانشگاه هستیم

مدیر عامل ایرنا: درصدد تقویت پیوند رسانه و دانشگاه هستیم سید ضیاء هاشمی عصر چهارشنبه در دیدار با مجتبی صدیقی معاون دانشجویی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری که در ساختمان ایرنا انجام شد، افزود: ایرنا به عنوان رسانه رسمی نظام این آمادگی را دارد که با رایزنان علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در خارج از کشور هم افزایی و همکاری لازم داشته باشد.
وی تصریح کرد: به دنبال این هستیم تا جایگاه دانشگاه را در افکار عمومی ارتقا دهیم.
هاشمی ایجاد نشاط و امید در جامعه را یکی از رسالت های رسانه ها عنوان کرد و ادامه داد: دانشگاه به عنوان فضایی که جوانان در آن تحصیل می کنند، می تواند اخبار امیدبخش و نشاط آفرینی را برای رسانه ها تولید کند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 17 ساعت و 55 دقیقه پیش
رئیس سازمان پدافند غیرعامل: آمریکا به دنبال اشغالگری سایبری است

رئیس سازمان پدافند غیرعامل: آمریکا به دنبال اشغالگری سایبری است به گزارش ایرنا، سردار غلامرضا جلالی چهارشنبه شب در همایش فضای مجازی؛ فرصت ها و تهدیدها در مدرسه علمیه دارالشفاء قم با بیان این که منشاء تهدیدها علیه کشورمان آمریکاست که با تغییر رئیس جمهورهای این کشور، این رویکرد خصمانه علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تغییر نخواهد کرد، اظهار داشت: شبکه های اجتماعی فقط یک پیام رسان نبوده و با ارائه خدمات گسترده، جزیی ترین مسائل زندگی انسان ها را تحت تاثیر قرار می دهند.
وی با اشاره به این که با نصب نرم افزارها روی گوشی های هوشمند بیش از 16 اطلاعات شخصی ما با رضایت کامل و کاملا خارج از اراده ما در اختیار بیگانگان قرار می گیرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 17 ساعت و 55 دقیقه پیش
بازسازی مسجد 'میل لی'؛ نماد همزیستی ادیان در تبریز

بازسازی مسجد 'میل لی'؛ نماد همزیستی ادیان در تبریز به گزارش ایرنا، ستون های سنگی قد کشیده به آسمان در دو طرف سردر، دو ستون کوتاه روی سردر و ستاره 6 پر میان سر در مسجد 'میل لی' خود گویای همزیستی مسالمت آمیز پیروان ادیان و مذاهب در تبریز است و این مسجد به نماد وحدت آن ها محسوب می شود.
ساختمان مسجد تاریخی 'میل لی' از مساجد مهم تبریز، مربوط به دوره افشاریه است که با توجه به واقع شدن این شهر در مسیر جاده ابریشم به محلی برای وحدت شیعیان، اهل تسنن و کلیمیان در طول سده های گذشته تبدیل شده بود.
بنابر شواهد موجود، بنای تاریخی این مسجد مربوط به سال های پس از دوره صفوی و زمان حکومت نادرشاه افشار است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 18 ساعت و 5 دقیقه پیش
دیدار سران آلمان و اتریش زیر سایه موضوع مهاجرت

دیدار سران آلمان و اتریش زیر سایه موضوع مهاجرت کورتس صدر اعظم 31 ساله اتریش دیروز (چهارشنبه) در کنفرانس خبری پس از دیدار با مرکل گفت که بحث درباره سهمیه اجباری پذیرش مهاجران زمان زیادی را مصروف خود کرد. وی افزود: من متقاعد شده ام که راه حل مشکل مهاجرت در محافظت مناسب از مرزها و کمک به کشورهای مبداء مهاجرت نهفته است. کورتس همچنین با انتشار پیامی در توییتر نوشت: این مساله روشن است که باید مهاجرت غیرقانونی را متوقف کنیم.
مرکل نیز در مقابل، ضمن تاکید بر محافظت از مرزها، آن دسته از کشورهای عضو اتحادیه اروپا را که از پذیرش سهمیه ای از مهاجران مطابق با سامانه اتحادیه اروپا خودداری کرده اند، سرزنش کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 5 دقیقه پیش
اختصاص بیش از 1360 میلیارد تومان به توسعه خوداشتغالی در کرمان

اختصاص بیش از 1360 میلیارد تومان به توسعه خوداشتغالی در کرمان به گزارش روز پنجشنبه ایرنا و به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان، علیرضا رزم حسینی بعد از ظهر چهارشنبه در دیدار با رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور از اشتغال به عنوان یکی از دغدغه های اصلی مردم بویژه جوانان یاد کرد و افزود: دولت تدبیر و امید برای رفع مشکل بیکاری جوانان زمینه خوداشتغالی را توسعه داده است.
وی با تاکید بر اینکه دولت به منظور توسعه خوداشتغالی و اشتغالهای خرد، بیش از یک هزار و 360 میلیارد تومان در سال جاری به این امر اختصاص داده است یادآورشد: همچنین دولت 500 میلیارد تومان برای توسعه اشتغال روستایی به استان کرمان اختصاص داده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 18 ساعت و 5 دقیقه پیش
دانشجوی دانشگاه ارومیه جایزه تحصیلی بنیاد ملی نخبگان را کسب کرد

دانشجوی دانشگاه ارومیه جایزه تحصیلی بنیاد ملی نخبگان را کسب کرد رحیم حب نقی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این دانشجوی نخبه، فارغ التحصیل مقطع کارشناسی در رشته زیست شناسی از دانشگاه فردوسی مشهد بوده که موفق به استفاده از سهمیه استعدادهای درخشان و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد همان دانشگاه در رشته فیزیولوژی گیاهی شده بود.
وی اضافه کرد: این دانشجو از پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد خود با نمره 20 دفاع کرده است.
وی ادامه داد: از دستاوردهای پژوهشی این دانشجوی نخبه دانشگاه ارومیه می توان به چاپ 10 مقاله ISI و ISC و همچنین نگارش و پذیرش هفت مقاله در کنفرانس های ملی و بین المللی اشاره کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 18 ساعت و 5 دقیقه پیش
بازدید از موزه تاریخ طبیعی زنجان روز جمعه رایگان است

بازدید از موزه تاریخ طبیعی زنجان روز جمعه رایگان است سیدرضا موسوی مشکینی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: علاقه مندان می توانند از ساعت هشت صبح تا 14 بعدازظهر از این موزه تاریخ طبیعی بازدید کنند.
وی اظهار کرد: این بازدید، فرصت مناسبی برای آشنایی علاقه مندان با حیات وحش و تنوع زیستی استان زنجان است و افراد می توانند در بازدید از این موزه از نزدیک انواع گونه های جانوری شاخص این استان ازجمله آهو، کل و بز، قوچ و میش ارمنی، خرس قهوه ای، عقاب طلایی، سارگپه، گرگ، یوزپلنگ ایرانی، مار، عقرب و رتیل را مشاهده کنند.
به گزارش ایرنا، موزه تاریخ طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست استان زنجان در تمام روزهای هفته به غیر از دوشنبه ها از ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 18 ساعت و 15 دقیقه پیش
681 مدرسه در سیستان و بلوچستان در حال ساخت است

681 مدرسه در سیستان و بلوچستان در حال ساخت است علیرضا راشکی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این مدارس شامل 2 هزار و 804 کلاس درس است.
وی ادامه داد: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده از مجموع مدارس در حال ساخت افزون بر 100 مدرسه در بهمن ماه همزمان با ایام الله دهه فجر به بهره برداری برسد.
وی افزود: در ایام دهه فجر علاوه بر بهره برداری از مدارس ساخته شده جشنواره های خیران مدرسه ساز نیز در برخی شهرهای سیستان و بلوچستان برگزار می شود.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان گفت: متوسط زیربنای فضای آموزشی در کشور 5.34 متر مربع و در این استان 3.11 متر مربع است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 18 ساعت و 25 دقیقه پیش
امسال 23 دختر مقطع ابتدایی در بجنورد به علت ازدواج ترک تحصیل کردند

امسال 23 دختر مقطع ابتدایی در بجنورد به علت ازدواج ترک تحصیل کردند عصمت بدخشان پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این دانش آموزان در روستاها و یا در حاشیه های شهر بجنورد ساکن بودند که در سن پایین ازدواج کرده اند.
وی با اشاره به اینکه امسال ازدواج دختران در سن پایین و در دوره ابتدایی بسیار زیاد شده است گفت: پارسال پنج نفر از دختران در دوره ابتدایی ازدواج کرده و از حضور در کلاس های درس بازماندند.
بدخشان اظهار کرد: سال تحصیلی گذشته پنج دانش آموز دختر در مقطع ابتدایی در استان به علت ازدواج از تحصیل بازماندند.
* 102 دانش آموز ابتدایی از تحصیل بازماندند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 18 ساعت و 25 دقیقه پیش
راننده خودروی پژو پارس در جاده ابهر - تاکستان میان شعله های آتش سوخت

راننده خودروی پژو پارس در جاده ابهر - تاکستان میان شعله های آتش سوخت سرهنگ علی اصغر شیرمحمدی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این حادثه رانندگی حوالی ساعت 20 چهارشنبه شب در مسیر ارتباطی ابهر - تاکستان 'کمربندی شهرستان خرمدره' اتفاق افتاد.
وی با بیان اینکه خودروی سواری پژو پارس به صورت رخ به رخ با کامیون کشنده برخورد کرده بود، اظهار کرد: انحراف به چپ ناشی از سبقت غیرمجاز از جانب راننده خودروی سواری این سانحه رانندگی را رقم زد.
شیر محمدی یادآور شد: خودروی سواری پژو پارس سرنشینی به غیر از راننده نداشت و نیروهای امدادی نیز ازجمله پلیس، اورژانس، عوامل راهداری و پلیس، بلافاصله پس از اطلاع از موضوع در محل حادثه حضور یافتند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 18 ساعت و 25 دقیقه پیش
تشکل مردم نهاد بانوان در نمین سازماندهی شد

تشکل مردم نهاد بانوان در نمین سازماندهی شد به گزارش ایرنا ، فرهاد عبدالعلی پور روز پنجشنبه در جلسه کمیته بانوان و خانواده با بیان اینکه ورود بانوان به عرصه فعالیت های اجتماعی و مدنی از نیازهای اساسی شهرستان نمین است گفت: شناسایی و مقابله با آسیب های اجتماعی از جمله حیطه های مهم کار اجتماعی بانوان در این تشکل خواهد بود.
وی به ایجاد نمایشگاه عرضه صنایع دستی و تولیدات خانگی بانوان در پارک بابونه نمین اشاره کرد و افزود: با تشکیل سمن ها جذب اعتبارات دولتی برای فعالیت های اجتماعی و فرهنگی با محوریت بانوان ممکن خواهد شد.
فرماندار نمین همچنین ادامه داد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 18 ساعت و 25 دقیقه پیش
کارشناس حقوق بین الملل: ابعاد حقوقی حادثه سانچی پیچیده است

کارشناس حقوق بین الملل: ابعاد حقوقی حادثه سانچی پیچیده است محسن ثابت قدم جهرمی در تحلیل حقوقی حادثه نفتکش سانچی در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا، افزود:برای تحلیل و واکاوی حقوقی این حادثه نیازمند اطلاعات جزئی هستیم که این اطلاعات در دسترس عموم قرار ندارد بنابراین باید به کلیات مساله تا زمان اعلام نتیجه بررسی کمیته حقیقت یاب اکتفا کرد.
**سانچی دارای گواهینامه معتبر بین المللی صلاحیت حمل دریایی بود
وی افزود: نفتکش سانچی دارای گواهینامه معتبر بین المللی صلاحیت حمل دریایی بود و پیش از این هم بارها همین محموله را در همین مسیر به مقصد رسانده است بنابراین سانچی صد در صد دارای قابلیت و شایستگی لازم حمل و دریانوردی است زیرا اگر چنین نبود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 18 ساعت و 25 دقیقه پیش
رویدادهای مهم خبری 28 دی ماه در مازندران

رویدادهای مهم خبری 28 دی ماه در مازندران * آیین بزرگداشت نخستین سالگرد رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس تشخیص مصلحت نظام، ساعت 9 امامزاده یحیی ساری و ساعت 15 مسجد بی سرتکیه بابل.
* گردهمایی شورای آموزش و پرورش با حضور مسئولان کشور و استان، ساعت 9 صبح اردوگاه بادله ساری.
* جلسه کارگروه توسعه صادرات، ساعت 8 صبح در سالن شماره 1 استانداری مازندران.
* اربعین سردارشهید علی ییلاقی اشرفی با سخنرانی محسن رضایی، بعدازنمازمغرب و عشاء مصلای آیت الله جباری بهشهر.
خبرگزاری جمهوری اسلامی مازندران آمادگی دارد برنامه رویدادهای خبری روزانه استان را در قالب یک بسته خبری هر روز صبح اطلاع رسانی کند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 18 ساعت و 35 دقیقه پیش
سلیمانی:ارتباط نزدیک وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک به سود ورزش است

سلیمانی:ارتباط نزدیک وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک به سود ورزش است سلیمانی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ورزشی ایرنا در خصوص برگزاری انتخابات کمیته ملی المپیک، گفت: احساس خوبی به تیم جدید کمیته ملی المپیک دارم و بزرگ ترین ویژگی آن نزدیکی به دولت است و این باعث می شود ورزش از منابع بیشتری برخوردار شود.
وی افزود: سید رضا صالحی امیری از مدیران خوش فکر ورزش ایران است و در مدت کوتاهش در وزارت ورزش این را ثابت کرده است.
رییس فدراسیون اسکواش، گفت: همیشه در صحبت های صالحی امیری مسایل جدیدی شنیدم و باعث افزایش شور و اشتیاق کار می شود.
وی تصریح کرد: یکی دیگر از اتفاقات بسیار خوبی که پس از مجمع انتخاباتی کمیته ملی المپیک رخ داد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 18 ساعت و 36 دقیقه پیش
تاکید رییس دادگستری گلستان بر تحرک بیشتر بسیج درعرصه فکری و عملی

تاکید رییس دادگستری گلستان بر تحرک بیشتر بسیج درعرصه فکری و عملی به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از دادگستری هادی هاشمیان در نشست پایگاه بسیج شهید قدوسی دادگستری استان در گرگان اظهار کرد: دشمن در هشت سال دفاع مقدس پی برد با اسلحه جنگی نمی تواند بر ایران چیره شود و به همین دلیل امروز به دنبال شبیخون فرهنگی و کم رنگ کردن تفکر بسیجی در جامعه است.
وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب افزود: باید همیشه تحولات را رصد و برای پیشگیری و مقابله با آن آماده باشیم.
هاشمیان با بیان اینکه امروز دشمن بر طبل فاصله بین مردم و مسئولان می کوبد، اضافه کرد: تفکر بسیجی و بسیج باید به گونه ای عمل کند که دشمن خارجی ، کم کاری برخی و مشکلات جامعه باعث دلسردی مردم نشود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 18 ساعت و 36 دقیقه پیش
معادل 20 درصد از مالیات دریافتی زنجان، فرار مالیاتی تخمین زده می شود

معادل 20 درصد از مالیات دریافتی زنجان، فرار مالیاتی تخمین زده می شود میر حیدر رضوی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: میزان مالیات دریافتی سال 95 در این استان به هفت هزار و 210 میلیارد ریال رسید.
وی یادآورشد: در ارزیابی های انجام شده، پیش بینی می شود، بیش از یک هزار و 442 میلیارد ریال فرار مالیاتی در این استان وجود داشته باشد.
رضوی به افزایش میزان مالیات دریافتی در لایحه بودجه سال 97 اشاره و اظهار کرد: بناست میزان افزایش پیش بینی شده برای مالیات، از محل شناسایی مودیان جدید و جلوگیری از فرار مالیاتی جبران شود.
مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 18 ساعت و 45 دقیقه پیش
رویدادهایی که بیست و هشتم دی ماه در استان مرکزی خبری می شود

رویدادهایی که بیست و هشتم دی ماه در استان مرکزی خبری می شود بازدید وزیر جهاد کشاورزی از مجتمع کشاورزی و دامپروری شرکت زرین خوشه اراک، بازدی از طرح آبیاری تحت فشار خیرآباد، بازدید از مجتمع تولید بچه ماهی اسکان در شازند و کارخانه تولید پنیر آشتیان و واحد پرواربندی گوساله 400 راسی در آشتیان انجام می شود.
همایش دهیاران بخش مرکزی شهرستان اراک در ساعت 9 صبح در سالن جلسات شهدای محراب فرمانداری اراک برگزار می شود.
اولین سالگرد آسمانی شهید آتشنشان رضا نظری نیز در ساعت 14 در گلزار شهدای اراک واقع در قطعه مدافعان حرم انجام می شود.
دستگاه های اجرایی، سازمان ها ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 18 ساعت و 45 دقیقه پیش
جاعلان اسناد و مدارک بانکی در یزد دستگیر شدند

جاعلان اسناد و مدارک بانکی در یزد دستگیر شدند به گزارش چهارشنبه شب پایگاه خبری پلیس ، سرهنگ محمدرضاحناساب گفت: در پی چندین فقره جعل مدارک بانکی در یزد ، ماموران فعالیت خود را برای شناسایی و دستگیری جاعلان آغاز کردند.
وی با اشاره به هماهنگی و اخذ مجوز قضایی ادامه داد: کاراگاهان در یک عملیات ضربتی، 2نفر از جاعلان سابقه دار را شناسایی، دستگیر و به اداره پلیس منتقل کردند.
سرپرست پلیس آگاهی استان یزد اظهار کرد: متهمان در بازجویی به جعل اسناد و مدارک بانکی و کلاهبرداری یک میلیارد ریالی از این طریق اعتراف و به دادسرا معرفی شدند.
حناساب افزود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 18 ساعت و 45 دقیقه پیش
مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه چهارشنبه تا صبح پنجشنبه

مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه چهارشنبه تا صبح پنجشنبه **اخبار داخلی
تهران- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، اقدام کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی در افزایش حقوق های کمتراز 5 میلیون تومان را ستود اما در عین حال تاکیدکرد: محدود کردن افزایش حقوق های بیشتر از این مبلغ و همچنین تعیین سقف برای پاداش بازنشستگی، مشکلات جدی در حفظ و تداوم فعالیت های علمی استادان و پژوهشگران کشورمان ایجاد می کند.
تهران - معاون وزیر بهداشت با اشاره به اظهارات خلاف واقع قصور پزشکی درباره یکی از مقامات سیاسی کشور گفت: ادعای قصور پزشکی در مورد درمان یکی از مقامات سیاسی که در برخی شبکه های اجتماعی مطرح شده، غیر مسئولانه و خلاف واقع است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 45 دقیقه پیش
سرخط روزنامه های پاکستان - پنجشنبه 28 دی ماه 96

سرخط روزنامه های پاکستان - پنجشنبه 28 دی ماه 96 ** نوای وقت
- سفر وزیر بازرگانی عربستان به پاکستان، امضای چند سند همکاری در اسلام آباد
- گردهمایی مخالفان دولت در لاهور/طاهر القادری:تا دو روز آینده برنامه خود را اعلام می کنیم
- روسیه:تروریست های موجود در نوار مرزی افغانستان برای پاکستان تهدید محسوب می شوند
- وزیرخارجه پاکستان:خواستار روابط متوازن با آمریکا هستیم
** داون
- منابع آگاه از سفر هفته گذشته یک هیات از دفتر طالبان در قطر به پاکستان خبر دادند
- حکم دادگاه عالی برای تهیه فهرست افسران دولتی و قضات دارای دو تابعیت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 45 دقیقه پیش
رویدادهای خبری استان یزد در روز پنجشنبه

رویدادهای خبری استان یزد در روز پنجشنبه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی ساعت هفت صبح در اتاق بازرگانی و نشست مشترک استاندار و روسای دانشگاههای استان در ساعت 10 و 30 در سالن حمیدیا، مهمترین رویدادهای خبری استان در روز پنجشنبه است.
دستگاه های اداری استان یزد می توانند برنامه های خبری روزانه خود را از طریق شماره تلفن 36268444 و 36268445 به خبرنگاران ایرنا در مرکز استان اطلاع رسانی کنند.
همچنین تلفکس 36268446 آماده دریافت برنامه های خبری دستگاه های اجرایی است.
6197 تهیه و انتشار: محمدحسین فلاح
ارتباط با سردبیر newsroom@irna.ir
تماس بی واسطه با مسئولین ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 18 ساعت و 45 دقیقه پیش
رویدادهایی که امروز در قم خبری می شود/28 دی ماه

رویدادهایی که امروز در قم خبری می شود/28 دی ماه ** همایش آموزشی فاطمیه و زیارت حضرت فاطمه(س)/ ساعت 7:30/ دارالشفاء
** نشست خبری جشنواره کتاب سال سبک زندگی/ ساعت 9:30/ چهارراه شهدا، پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی
** یادواره شهید نواب صفوی/ ساعت 15/ مزار شهید نواب صفوی، وادی السلام
** آیین گشایش مجموعه بزرگ دنیای کتاب/ ساعت 15 / مجتمع تجاری صفاییه
*** دستگاه های اجرایی، سازمان ها، نهادها و شرکت های دولتی و عمومی می توانند برنامه های خبری روزانه خود را از طریق شماره تلفن 32617351 الی 53 به خبرنگاران ایرنا در مرکز استان اطلاع دهند و یا به شماره نمابر 32617354 ارسال کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: مذهبی انتشار : 18 ساعت و 55 دقیقه پیش
رویدادهای خبری 28 دی مشهد

رویدادهای خبری 28 دی مشهد همایش بزرگداشت عالم واقف مرحوم 'میرزا ابوصالح رضوی' با حضور امام جمعه مشهد، نشست مردمی افزایش بهای سوخت و حذف یارانه ها از جیب مردم یا به جیب مردم با حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی و نشست پیشگیری از جرم و تخلف در حوزه سلامت در محل نظام پزشکی مشهد از دیگر رویدادهای خبری امروز هستند.
همایش جامعه شناسی زیارت و نشست خبری سرمربیان تیمهای پدیده مشهد و استقلال تهران رویدادهایی هستند که خبری می شوند.
کانال تلگرامی ایرنا خراسان رضوی به نشانی telegram.me/irnamashhad برای دسترسی و دریافت سریع اخبار منتخب در همه حوزه های خبری و تصویری فعال است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 18 ساعت و 55 دقیقه پیش
رویدادهای خبری استان قزوین (28 دی)

رویدادهای خبری استان قزوین (28 دی) به گزارش ایرنا، این مراسم صبح امروز پنجشنبه با حضور حجت الاسلام و المسلمین مجید انصاری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار می شود.
نشست شورای آموزش و پرورش استان با حضور معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش، نشست بررسی طرح های سرمایه گذاری خارجی استان و دیدار فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور با استاندار از دیگر رویدادهای خبری استان قزوین در روز جاری است.
دستگاه های اجرایی، سازمان ها،نهادها و شرکت های دولتی و عمومی در سطح استان و شهرستان ها می توانند برنامه های خبری روزانه خود را روز قبل از طریق شماره تلفن 33557735 و 33557736 به خبرنگاران ایرنا در مرکز استان اطلاع و یا به شماره ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 18 ساعت و 55 دقیقه پیش
هرمزگان در اقتصاد ملی و بودجه عمومی کشور نقش بی بدیل دارد

هرمزگان در اقتصاد ملی و بودجه عمومی کشور نقش بی بدیل دارد به گزارش ایرنا، فریدون همتی شامگاه چهارشنبه در همایش مدیران کل امور روستایی و شوراهای استانداری های سراسر کشور در بندرعباس افزود: وجود جزایر 14گانه، حمل و نقل هوایی، زمینی، ریلی و دریایی، صنایع و معادن، کشاورزی، شیلات و وجود 200 گونه جانوری و دریایی از جمله ظرفیت های مهم استان هرمزگان است که از این ظرفیت ها آن گونه که باید استفاده نشده است.
وی بیان داشت: با وجود همه این ظرفیت ها و توانمندی ها، همچنان محرومیت های بسیاری در استان هرمزگان دیده می شود.
استاندار هرمزگان اظهار کرد: یکی از مهم ترین اهداف ما این است که با برنامه ریزی مناسب و ایجاد زیرساخت های لازم ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 18 ساعت و 55 دقیقه پیش
طرح های اشتغال زا و درآمد زا روستایی در اولویت قرار گیرد

طرح های اشتغال زا و درآمد زا روستایی در اولویت قرار گیرد به گزارش ایرنا، سید ابوالفضل رضوی شامگاه چهارشنبه در همایش مدیران کل روستایی استانداری های سراسر کشور در بندرعباس افزود: تاکید اصلی مدیران امور روستایی استانداری ها باید سرعت عمل، دقت در کار و محل اجرای طرح ها در روستاها و منطقه های عشایر نشین باشد.
وی بیان داشت: شرکت های دانش بنیان و کارآفرینان نیز باید در اولویت پرداخت تسهیلات روستایی قرار گیردن چون برای کشور تولید ثروت می کنند.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهوری اظهار کرد: مساله بعدی که باید مدیران کل روستایی استانداری ها به آن توجه کنند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 18 ساعت و 55 دقیقه پیش
معاون وزیرارشاد: قرآن کتاب دنیا هم هست

معاون وزیرارشاد: قرآن کتاب دنیا هم هست به گزارش ایرنا عبدالهادی فقهی زاده در آیین اختتامیه هفته قرآن و عترت فارس که شامگاه چهارشنبه در مرکز اسناد و کتابخانه ملی شیراز برگزار شد، برگزاری جشنواره های قرآن و عترت را موجب تقویت گفتمان قرآنی در سراسر کشور دانست.
وی افزود: همه هفته های ما باید هفته قرآن باشد اما در چنبره مشکلات گوناگون گریزی نداریم که تنها یک هفته را هفته قرآن بنامیم بنابراین باید بکوشیم همه آنات ما قرآن و آموزه های عترت طاهره باشد.
وی شرط برخورداری از حیات طیبه را عمل صالح و ایمان دانست و بیان داشت: نمی توان گفت باور دارم ولی عمل نمی کنم ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: مذهبی انتشار : 18 ساعت و 56 دقیقه پیش
اجرای 93 هزار طرح اشتغالزایی کمیته امداد در خراسان رضوی

اجرای 93 هزار طرح اشتغالزایی کمیته امداد در خراسان رضوی محسن مسعودیان راد روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: نگاه کمیته امداد به مقوله اشتغالزایی تنها مسائل اقتصادی نیست بلکه این طرحها از جنبه اجتماعی به منزله دمیدن روح امید در خانواده هایی است که دچار مشکل شده اند.
وی ادامه داد: مجموع اعتبارات بانکی و منابع امدادی کمیته امداد خراسان رضوی امسال200 میلیارد تومان است که تاکنون 120 میلیارد آن جذب اعتبار شده است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی سهم تسهیلات بانکی خوداشتغالی را نیز از مجموع اعتبارات استانی کمیته امداد 143 میلیارد تومان اعلام و بیان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 19 ساعت و 5 دقیقه پیش
برنده شدن در بازارهای جهانی با برند سازی

برنده شدن در بازارهای جهانی با برند سازی سرآمدسازی (برندسازی و برندینگ)درمعنایی خلاصه و ساده به معنای جلب مشتری و هدایت ذهنی و عملی او به سمت کالایی است که تولید می شود به نحوی که خریدار با شوق و ذوق خریدار تولیدات باشد.
مشخص است که دراین راه، مواردی همچون تبلیغات ، بازاریابی، بسته بندی، روابط عمومی قوی، خدمات جانبی، اطلاع رسانی و مانند آن باید به کمک گرفته شود.
در هر صورت برندینگ یا برندسازی که برگرفته از واژه برند(نشان تجاری) است را می توان شاخص سازی و سرآمد سازی کالا همچنین رقابت موثر در بازار نامید به گونه ای که کالا در بین مشتریان و حتی رقیبان، سرآمد و برنده باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 19 ساعت و 15 دقیقه پیش
بلژیک 19 میلیون یورو به آژانس امدادرسانی و کاریابی آوارگان فلسطینی کمک مالی می کند

بلژیک 19 میلیون یورو به آژانس امدادرسانی و کاریابی آوارگان فلسطینی کمک مالی می کند به گزارش خبرگزاری الشرق الاوسط، وزارت خارجه بلژیک در بیانیه ای افزوده است: با توجه به مشکلات کنونی مالی انروا، دولت بلژیک سهم سالیانه خود را در اسرع وقت پرداخت خواهد کرد.
سخنگوی وزارت خارجه بلژیک گفت: سهم کمک های مالی بلژیک به انروا در سال 2018 بالغ بر 6.3 میلیون یورو است که پرداخت خواهد شد.
بلژیک در سال 2017 کمک مالی اضافی به ارزش 10.3 میلیون یورو به آژانس امداد رسانی و کاریابی آوارگان فلسطینی پرداخت کرده بود.
در حالی بلژیک از افزایش کمک های مالی خود به انروا خبر داد که واشنگتن روز سه شنبه اعلام کرده بود که پرداخت نیمی از کمک های مالی اش به این آژانس را به حالت تعلیق در می ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 19 ساعت و 15 دقیقه پیش
اقدامات تروریستی در سوریه و عراق در سال 2017 کاهش یافته است

اقدامات تروریستی در سوریه و عراق در سال 2017 کاهش یافته است به گزارش بامداد پنجشنبه خبرگزاری فرانسه، مرکز تروریسم و شورش جینز (Janes Terrorism and Insurgency Center) واقع در لندن، در گزارش خود افزوده است: در عراق سه هزار و 378 نفر طی حملات گروه های مسلح در سال 2017 کشته شدند که در مقایسه با سال 2016 که هشت هزار و 437 نفر کشته شده بودند، 60 درصد کاهش داشته است.
در سوریه نیز سه هزار و 641 نفر در حملات تروریستی در سال 2017 کشته شدند که در مقایسه با آمار مشابه آن در سال 2016 یعنی 6 هزار و 477 نفر، کاهش 44 درصدی داشته است.
این گزارش می افزاید با وجود اینکه خشونت های در هر دو کشور در سال 2017 ادامه داشته است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 19 ساعت و 45 دقیقه پیش
ناوگان مشترک هوایی قطر و انگلیس امنیت جام جهانی 2022 را بر عهده می گیرند

ناوگان مشترک هوایی قطر و انگلیس امنیت جام جهانی 2022 را بر عهده می گیرند به گزارش ایرنا ، مطبوعات قطر روز پنجشنبه به نقل از العطیه که در انگلیس به سر می برد ، نوشتند: این ناوگان هوایی برای اطمینان از آمادگی مبارزه متقابل و افزایش تلاش های مشترک در مبارزه با تروریسم و توسعه تلاش های استراتژیک برای دستیابی به ثبات در منطقه و فراتر از آن تشکیل خواهد شد.
العطیه با بیان اینکه برخی کشورها سعی دارند برگزاری جام جهانی فوتبال در قطر را لغو کنند، تاکید کرد که این ناوگان نقش مهمی در محافظت از آسمان قطر در حوادث احتمالی جام جهانی 2022 خواهد داشت.
رسانه های قطری پیشتر نوشته بودند؛ کشورهای امارات و عربستان که از هفت ماه پیش قطر را مشمول تحریمهای خود قرار داده اند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 19 ساعت و 45 دقیقه پیش
گرامیداشت یاد جانباختگان سانچی در سفارت خانه های ایران در استرالیا و ویتنام

گرامیداشت یاد جانباختگان سانچی در سفارت خانه های ایران در استرالیا و ویتنام به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، در سفارت خانه های ایران در کانبرا و هانوی علاوه برگشایش دفتر یادبود همزمان با اعلام عزای عمومی ،پرچم کشور نیز به حالت نیمه افراشته درآمد.
بر اثر برخورد کشتی چینی حامل گندم با نفتکش ایرانی در سواحل شانگهای در 16 دیماه، 30 نفر دریانورد ایرانی به همراه دو تبعه بنگلادشی بر اثر آتش سوزی و غرق شدن نفتکش جان باختند. نفتکش ایرانی روز یکشنبه 24 دیماه به طور کامل در دریای چین غرق شد.
این سفارت خانه ها همچین با صدور اطلاعیه ای سانحه دلخراش تصادف کشتی سانجی و جان باختن مظلومانه تعدادی از کارکنان و ملوانان کشورمان را به ملت بزرگ ایران تسلیت گفتند و با خانواده های ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 19 ساعت و 45 دقیقه پیش
شهیدان؛ پیام آوران عرصه ایستادگی و ایثار

شهیدان؛ پیام آوران عرصه ایستادگی و ایثار هشت سال دفاع مقدس یکی از درخشان ترین عرصه های دفاع محسوب می شود؛ هنگامه ای که ملت ایران در اتحادی بی نظیر و یکپارچه به مصاف با دشمن متجاوز رفتند و برای حفظ و پاسداری از خاک وطن، سراسر عشق، ایثار و شجاعت شدند، پس از پایان جنگ نیز مجاهدانی از تبار شهیدان برای دفاع از اسلام و حریم اهل بیت(ع) در قامت مدافعان حرم در جنگ با اندیشه های افراطی و تکفیری، جامه برازنده شهادت را بر تن کردند و تحسین جهانیان را برانگیختند. بنابراین روزنامه های مختلف به منظور ارج نهادن به این ارزش ها و برجسته سازی تلاش های این ایثارگران با انتشار گزارش ها و مطالبی در محورهای گوناگون به این مهم پرداختند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 19 ساعت و 56 دقیقه پیش
زمین لرزه 4.5 ریشتری بهاباد را در استان یزد را لرزاند

زمین لرزه 4.5 ریشتری بهاباد را در استان یزد را لرزاند به گزارش ایرنا از مرکز لرزه نگاری کشور این زمین لرزه صبح امروز(پنجشنبه) در ساعت 5:46:31 و در عمق 10 کیلومتری زمین ثبت شد.
این زمین لرزه در مختصات جغرافیایی 32.14 شمالی و 55.68 شرقی در فاصله 44 کیلومتری مرکز شهرستان بهاباد رخ داد.
کانون این زمین لرزه در فاصله 127 کیلومتری مرکز استان یزد قرار دارد و تا کنون گزارشی از خسارات احتمالی این زلزله دریافت نشده است.
مرکز شهرستان بهاباد در فاصله حدود 140 کیلومتری مرکز استان یزد قرار دارد.
6014/ تولید و انتشار: کاظم شاملو
ارتباط با سردبیر newsroom@irna.ir
تماس بی واسطه با مسئولین ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 20 ساعت و 15 دقیقه پیش
تنش در تنگه تایوان با ورود ناو هواپیمابر چین به منطقه

تنش در تنگه تایوان با ورود ناو هواپیمابر چین به منطقه به گزارش روز پنجشنبه ایرنا وزارت دفاع تایوان در بیانیه ای آورده است ناو هواپیمابر چین روز چهارشنبه از تنگه تایوان عبور کرده و این نشان می دهد پکن به دنبال افزایش فشارها بر تایپه است.
این در شرایطی است که امروز خبرگزاری شینهوا از قول مسئولان اداره امور تایوان در دولت چین نوشت مقام های تایوان نباید منافع خود را به کشورهای دیگر گره بزنند و در دام آنها بیافتند زیرا این کار برای آنها به معنای دعوت از چالش و بحران است.
این ناو در شرایطی راهی منطقه تنگه تایوان شده است که مجلس نمایندگان آمریکا پیمانی را تصویب کرده است تا بر اساس آن ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 20 ساعت و 35 دقیقه پیش
سرخط روزنامه های هند - پنجشنبه 28 دی

سرخط روزنامه های هند - پنجشنبه 28 دی ** تایمز او ایندیا
- رییس جمهور هند از 112 'بانوی اول' که برای اولین بار در یک شغل نامعمول قرار گرفته اند تجلیل می کند
- کره شمالی یک گروه 230 نفری برای تشویق تیم ها به المپیک می فرستد
- بنگلادش می گوید بیش از یک میلیون پناهجوی روهینگیا در این کشور زندگی می کنند
** هندوستان تایمز
- مودی از مخترعین هند خواست از فناوری رژیم صهیونیستی بیشترین بهره را ببرند
- 'وزیر انزوا' در بریتانیا معرفی می شود
- سه نفر در سقوط هواپیمای باری در ترکیه کشته شدند
**پایونیر
- نتانیاهو: مودی هند را قوی کرده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 21 ساعت و 6 دقیقه پیش
پلیس میانمار : هفت بودایی در اثر تیراندازی پلیس کشته شدند

پلیس میانمار : هفت بودایی در اثر تیراندازی پلیس کشته شدند به گزارش روز پنجشنبه ایرنا ازرسانه های میانماری این حادثه زمانی رخ داد که حدود 5 هزار بودایی در شهر 'مرائوک یو' در یک مراسم ناسیونالیستی گردهم آمده بودند .
'مرائوک یو' منطقه ای در ایالت راخین میانمار است که در حملات ارتش و گروههای بودایی بعد از اوت 2017(شهریور96) شاهد شدیدترین سرکوب ها علیه مسلمانان روهینگیایی بود.
درپی این حملات هزاران نفر از روهینگیایی ها کشته و بیش از 655 هزار نفر از آنها از راخین به بنگلادش فرار کردند.
طبق این گزارش بسیاری از گروههای قومی که در راخین زندگی می کنند افرادی فقیر و حاشیه نشین هستند که خصومت دیرینه با حکومت مرکزی این کشورکه تحت تسلط قوم ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 21 ساعت و 26 دقیقه پیش
چین به آمریکا برای ارتباط با رهبران تایوان هشدار داد

چین به آمریکا برای ارتباط با رهبران تایوان هشدار داد به گزارش ایرنا ، این تازه ترین هشدار چین به واشنگتن پس از آن است که در ماه جاری میلادی کنگره آمریکا از تصویب پیمان هایی خبر داد که بر اساس آن مقام های آمریکا و تایوان می توانند سفرهای متقابل داشته باشند و باید عضویت تایوان در سازمان بهداشت جهانی مساعدت شود.
'ماشیایو گوانگ' سخنگوی اداره امور تایوان در اظهاراتی که خبرگزاری شینهوا منتشر کرده است، گفت: تصویب این دو پیمان در باره موضوعات فوق نقض آشکار اصل یک چین است.
بر اساس یکی از این پیمان ها که مجلس نمایندگان آمریکا تصویب کرده است مقام های دو طرف در هر سطحی حق دیدار و گفت و گو دارند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 22 ساعت و 6 دقیقه پیش
سرخط روزنامه های مالزی - پنجشنبه 28 دی

سرخط روزنامه های مالزی - پنجشنبه 28 دی **روزنامه نیواستریت تایمز:
- هفت نفر بودایی دردرگیری با پلیس میانمار کشته شدند
- مالزی یکی از مقاصد اصلی صادرات انگلیس پس از برگزیت است
- اندونزی کمک های فوری غذایی و دارویی به ایالت بحران زده پاپوا را توسط ارتش ارسال کرد
** روزنامه استار:
- چین و ایالت صباح مالزی همکاری ها را افزایش می دهند
- زلزله 5.7 ریشتری در چین تایپه بوقوع پیوست
- بنگلادش می گوید یک میلیون نفر آواره روهینگیایی را پناه داده است
** روزنامه سان دیلی:
- رژه مشترک ورزشکاران دو کره در مسابقات المپیک زمستانی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 22 ساعت و 25 دقیقه پیش
سرخط روزنامه های چین - پنجشنبه 28 دی ماه

سرخط روزنامه های چین - پنجشنبه 28 دی ماه *گلوبال تایمز:
چین گزارش های نادرست در باره نفتکش ایران را غیر مسئولانه دانست
چین اجلاس کانادا را غیر سازنده توصیف کرد
هشدار اشتباه موشکی هاوایی فراتر از اشتباه انسانی است
چراغ سبز آلمان به یوان چین
*چاینا ارگ:
چین به دنبال موقعیت نفتکش ایرانی
سرمایه گذاری خارجی در چین افزایش یافت
چین ماهواره ساخت دانش آموزان را پرتاب می کند
سال 2017 از گرمترین سال های چند دهه گذشته
*مردم:
آفریقا هواپیمای مسافربری چین را خریداری می کند
چین برای کاهش خرید نفت خاورمیانه انرژی نوین تولید می کند
هنگ کنگ پل ارتباطی چین و دنیا ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 22 ساعت و 46 دقیقه پیش
دیلی صباح: آمریکا از تشکیل یک نیروی جدید در شمال سوریه عقب نشینی کرد

دیلی صباح: آمریکا از تشکیل یک نیروی جدید در شمال سوریه عقب نشینی کرد به گزارش ایرنا، دیلی صباح نوشت: در حالی که ترکیه آماده می شد که عملیاتی را منطقه عفرین سوریه برای پاکسازی تروریست ها آغاز کند پنتاگون اعلام کرده که ارتشی از شبه نظامیان یگان های حفاظت خلق (ی.پ.گ) در شمال سوریه تشکیل نخواهد شد.
این روزنامه نوشت: آمریکا به آموزش نیروهای محلی برای مقابله با بازسازی داعش ادامه خواهد داد.
یک سخنگوی پنتاگون گفت که یک ارتش جدید یا یک نیروی متعارف گارد مرزی تشکیل نخواهد شد. پنتاگون با رد گزارش های اخیر در مورد تشکیل یک ائتلاف ضدداعش اعلام کرد که هرگز تشکیل یک نیروی امنیتی مرزی طرح ریزی نشده بود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 22 ساعت و 56 دقیقه پیش
شهادت یک جوان فلسطینی و زخمی شدن دو نظامی صهیونیست در درگیری های جنین

شهادت یک جوان فلسطینی و زخمی شدن دو نظامی صهیونیست در درگیری های جنین به گزارش پایگاه خبری فلسطین الیوم، شمار زیادی از نظامیان صهیونیستی به همراه 30 خودروی زرهی به شهر جنین واقع در شمال کرانه باختری حمله کردند و در یورش به یک منزل مسکونی یک فلسطینی را به شهادت رساندند و دو تن دیگر را بازداشت کردند.
بنابر گزارش وزارت بهداشت فلسطین، نصر جرار فلسطینی است که در حمله صهیونیست ها به شهادت رسیده است.
منابع محلی گزارش دادند که درگیری شدیدی میان نظامیان صهیونیست و اهالی شهر جنین روی داده است.
بر اساس این گزارش، صهیونیست ها در تلاش هستند تا منزل این شهید فلسطینی را تخریب کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 23 ساعت و 25 دقیقه پیش
نیازبه نگرش نو در زنجیره مزرعه تا سفره/ نباید از ظرفیت های بخش خصوصی غافل شد

نیازبه نگرش نو در زنجیره مزرعه تا سفره/ نباید از ظرفیت های بخش خصوصی غافل شد به گزارش ایرنا، محمود حجتی شامگاه چهارشنبه در نشست با فعالان و تشکل های بخش کشاورزی استان مرکزی در اراک افزود:
توجه به زنجیره از مزرعه تا سفره در بخش کشاورزی امری ضروری است که با نقصان یک حلقه از این زنجیره، تمامی زحمات کشاورزان به هدر خواهد رفت.
وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: بخش کشاورزی در حوزه تامین نهاده های کشاورزی و مبحث زنجیره مزرعه تا سفره نیازمند تدوین راهبردی اقتصاد محور است.
وی ادامه داد: نیاز بازار مصرف کشور به گوشت مرغ، 2 میلیون و 400 هزار تن در سال برآرود شده و این در حالی است که ظرفیت تولید گوشت مرغ کشور، سه میلیون تن در سال است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 23 ساعت و 35 دقیقه پیش
ناتو و قطر توافق امنیتی امضا کردند

ناتو و قطر توافق امنیتی امضا کردند به گزارش ایرنا از شبکه خبری روسیا الیوم، قرارداد همکاری مشترک ناتو و قطر در دیدار رز گوته مولر معاون دبیر کل ناتو و طارق خالد العبیدی رئیس بخش همکاری های بین المللی نظامی وزارت دفاع قطر امضا شد.
دو طرف در مراسم امضای این قرار داد، بر ضرورت همکاری ناتو و قطر در چارچوب طرح همکاری استانبول تاکید کردند.
ناتو در اجلاس سران خود در سال 2004 میلادی دراستانبول، 'طرح همکاری استانبول' را درخصوص منطقه خاورمیانه با تمرکز بر بحرین، کویت، عمان، قطر، عربستان سعودی و امارات متحده عربی اعلام کرد.
ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 23 ساعت و 45 دقیقه پیش
کشته شدن یک مبلغ سعودی در کشور آفریقایی گینه

کشته شدن یک مبلغ سعودی در کشور آفریقایی گینه به گزارش ایرنا، منابع امنیتی گینه اعلام کرده اند التویجری خطبه ای در میان ساکنان محلی روستای کانتیبالاندوگو خواند که باعث خشم آن ها شد و او در زمان بازگشت از این روستا در حالی که همراه با یک نفر از افراد محلی سوار بر یک دستگاه موتور سیکلت بود و قصد داشت خود را به خودرویش برساند، هدف حمله افراد ناشناس قرار گرفت و به ضرب دو گلوله کشته شد.
جمهوری گینه کشوری است در شمال غربی آفریقا در سواحل اقیانوس اطلس. پایتخت آن کوناکری است. جمعیت این کشور 10 میلیون نفر و زبان رسمی آن فرانسوی است.
کشور گینه پیش از این گینه فرانسه و گاه گینه کوناکری نامیده می شد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
صعود چلسی، سوانسی و ویگان در جام حذفی انگلیس

صعود چلسی، سوانسی و ویگان در جام حذفی انگلیس به گزارش ایرنا، دور چهارم رقابت های جام حذفی فوتبال باشگاه های انگلیس، چهارشنبه شب و بامداد پنجشنبه با برگزاری سه دیدار پیگیری شد که در مهمترین بازی تیم مدعی و پرافتخار در ورزشگاه استمفورد بریج شهر لندن میزبان تیم دسته اولی نوریچ بود که این دیدار در وقت قانونی و اضافه با تساوی یک بر یک همراه شد، اما چلسی در ضربات پنالتی پیروز شد و به مرحله بعدی رسید.
هرچند چلسی با گل میچی باتشورایی بلژیکی پیش افتاد، اما گل ثانیه های پایانی ژو لوییس کار را به تساوی کشاند.
در وقت های اضافه نیز گلی ردو بدل نشد تا کار برای تعیین تیم برتر و صعود کننده به ضربات پنالتی کشیده شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
وزارت بهداشت:ادعای قصورپزشکی درمورد درمان یکی ازمقامات سیاسی کشور غیرمسئولانه وخلاف است

وزارت بهداشت:ادعای قصورپزشکی درمورد درمان یکی ازمقامات سیاسی کشور غیرمسئولانه وخلاف است به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی دولت، دکتر حریرچی قصور در رسیدگی به بیماری یکی از مقامات سیاسی کشور که در شبکه های اجتماعی منتشر شده را اظهار نظری غیر مسئولانه و خلاف عنوان کرد و گفت: در روند درمان بیماری ایشان هیچگونه کوتاهی صورت نگرفته است.
وی ادامه داد: از ابتدا در جریان جزئیات درمان این مقام سیاسی کشور بودیم و اقدامات و توصیه های کاملا علمی و مطابق آخرین پیشرفتهای روز دنیا در داخل کشور برای ایشان انجام شده است.
حریرچی تاکید کرد: البته تبعیت از توصیه های پزشکی جزو اختیارات بیماران است و در صورت عدم قبول توصیه های درمانی و یا تعویق در انجام دستورات پزشکی توسط بیمار ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
ترامپ: سفارت آمریکا تا یک سال دیگر به قدس منتقل نمی شود

ترامپ: سفارت آمریکا تا یک سال دیگر به قدس منتقل نمی شود به گزارش بامداد پنجشنبه ایرنا به نقل از رویترز، نتانیاهو روز چهارشنبه به خبرنگارانی که همراه او به هند سفر کرده بودند، گفت: ارزیابی دقیق من این است که این اقدام زودتر از آنچه که فکرش را می کنید، انجام می شود؛ ظرف یک سال.
ترامپ در مصاحبه با رویترز اعلام کرد که چنین چیزی موضوعیت ندارد. وی در مورد اظهارات نتانیاهو گفت: تا آخر سال؟ ما درباره سناریوهای دیگر حرف می زنیم.
رئیس جمهوری آمریکا افزود: ما دنبال چنین چیزی نیستیم. جواب نه است.
ترامپ ماه دسامبر با تغییر در سیاست و رویکرد آمریکا قدس را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت شناخت و خواستار انتقال سفارت آمریکا به قدس شد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
مروری بر مواضع برجامی روس ها در یک هفته اخیر/تلاش روسیه بر اجرای برجام

مروری بر مواضع برجامی روس ها در یک هفته اخیر/تلاش روسیه بر اجرای برجام به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه دوشنبه گذشته در کنفرانس مطبوعاتی در مسکو در جمع بندی نتایج سیاست خارجی روسیه در سال 2017 بر تلاش این کشور برای اجرای برجام در سال میلادی جدید تاکید کرد.
وی ادامه داد: برجام یکی از مهمترین دستاوردهای جامعه جهانی برای تثبیت اوضاع منطقه خاورمیانه و جلوگیری از بی اعتبار شدن نظام منع انتشار تسلیحات کشتار جمعی است.
لاوروف گفت: بارها با همراهی شرکت کنندگان چینی و اروپایی این توافق بین المللی، حماقت چنین گامی و غیرقابل پیش بینی بودن آن (لغو برجام) را به اطلاع مقام های آمریکایی رساندیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
حضور نماینده رئیس جمهور صربستان در مراسم امضای دفتر یادبود جانباختگان حادثه کشتی سانچی در بلگراد

حضور نماینده رئیس جمهور صربستان در مراسم امضای دفتر یادبود جانباختگان حادثه کشتی سانچی در بلگراد به گزارش ایرنا، به منظور بزرگداشت یاد و خاطره جان باختن تعداد 30 نفر از پرسنل و خدمه ایرانی نفتکش سانچی روز چهارشنبه 27 دیماه مراسم گرامیداشت و امضای دفتر یادبود این عزیزان در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در بلگراد برگزار شد.
از ابتدای شروع مراسم مذکور تعداد قابل توجهی از مقامات عالیرتبه دولتی، سفراء، دیپلمات های مقیم، روسای دفاتر سازمان های بین المللی، نمایندگان رسانه های گروهی و اعضای انجمن دوستی صربستان و ایران در محل سفارت حضور یافته و ضمن عرض تسلیت به ملت ایران و دولت جمهوری اسلامی مراتب همدردی خود را با خانواده های جانباختگان این حادثه ابراز کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
انفجار مهیب در سوئد، شهر مالمو را لرزاند

انفجار مهیب در سوئد، شهر مالمو را لرزاند به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای اکسپرس، این انفجار بر اثر یک نارنجک دستی رخ داد.
آنا گورانسون سخنگوی پلیس به روزنامه سوئدی آفتونبلادت گفت: محل انفجار بسته شده و یک گروه شناسایی و خنثی سازی بمب به محل اعزام شده است.
وی گفت که هیچ فردی در این حادثه آسیب ندیده اما چند خودرو آسیب دیده اند. او شمار خودروهای آسیب دیده را اعلام نکرد.
به نوشته آفتونبلادت، ظن آن می رود که دو نفر در این حادثه دست داشته باشند.
تارنمای شبکه راشا تودی اعلام کرد که پلیس بازداشت هیچ مظنونی را تایید نکرده است اما عکاس آفتونبلادت گفته که دو نفر بازداشت شده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
شکست بارسلونا در دربی کاتالان/مسی پنالتی خراب کرد

شکست بارسلونا در دربی کاتالان/مسی پنالتی خراب کرد به گزارش ایرنا؛ بامداد پنجشنبه در ادامه دور رفت از مرحله یک چهارم نهایی کوپا دل ری و در دربی ایالت کاتالان، اسپانیول از بارسلونا پذیرایی کرد که این دیدار حساس و مهیج به پیروزی یک بر صفر میزبان به اتمام رسید تا بارسلونا پس از 29 بازی در رویدادهای مختلف (لالیگا، کوپا دل ری و لیگ قهرمانان اروپا) طعم تلخ شکست را بچشد.
در دقیقه 61 و در تصمیمی بحث برانگیز که اعتراض شدید بازیکنان و هواداران اسپانیول را در برداشت، داور به سود بارسلونا خطای پنالتی اعلام کرد که ضربه لیونل مسی را دیه گو لوپز دروازه بان اسپانیول با واکنشی تماشایی مهار کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
امکان تبادل تجربه و همکاری فوتبالی ایران و هلند فراهم است

امکان تبادل تجربه و همکاری فوتبالی ایران و هلند فراهم است به گزارش ایرنا ، 'مهدی تاج' رئیس و 'محمد رضا ساکت' دبیرکل فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران که برای شرکت در نشست فیفا به هلند سفر کرده اند ، روز چهارشنبه با دکتر علیرضا جهانگیری سفیر جمهوری اسلامی ایران در هلند دیدار و گفتگو کردند.
در این ملاقات مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال گفت که در دیدار خود با رئیس فدراسیون فوتبال هلند در خصوص پروژه های مختلف مربوط به همکاری در زمینه فوتبال گفتگو کرده است.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در هلند نیز با اشاره به دیدارهای خود با مقامات ورزشی این کشور ، تصریح کرد: فدارسیون فوتبال هلند در حوزه های مختلفی آماده همکاری با جمهوری اسلامی ایران است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
هفته هجدهم لیگ برتر والیبال/دیدار شهرداری ارومیه با کاله مازندران

هفته هجدهم لیگ برتر والیبال/دیدار شهرداری ارومیه با کاله مازندران ایرنا - ارومیه - تیم والیبال شهرداری ارومیه چهارشنبه شب در هفته هجدهم لیگ برتر،
در سالن غدیر با نتیجه 3 بر 2 از تیم کاله مازندران شکست خورد.
*3* ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
هشتمین شب جشنواره موسیقی فجر (2)

هشتمین شب جشنواره موسیقی فجر (2) ایرنا - تهران - در این مجموعه اجراهای چهارشنبه شب جشنواره موسیقی فجر به ترتیب زیر قرار دارد. (1) گروه رنسانس از صربستان (2) گروه تار و پود به سرپرستی حمید متبسم و خوانندگی وحید تاج (3) همایون سخی از افغانستان (4) گروه نقش .
*6*3* ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
نیروهای یمنی در جوف 20 مزدور سعودی را از پای درآوردند

نیروهای یمنی در جوف 20 مزدور سعودی را از پای درآوردند به گزارش پایگاه خبری المسیره یمن، ارتش و کمیته های مردمی یمن در یک عملیات پیش دستانه به مواضع مزدوران سعودی در منطقه خب و الشعف در استان جوف حمله کردند.
بر اساس این گزارش دستکم 16 تن دیگر از مزدوران سعودی در عملیات تک تیراندازان ارتش یمن در محور عملیاتی صرواح واقع در استان مارب، طی 72 ساعت گذشته کشته یا زخمی شدند.
دستکم از اول ماه جاری میلادی تا کنون 80 نظامی و مزدور سعودی به ضرب گلوله تک تیراندازان ارتش یمن کشته شدند.
المسیره افزوده است: در سال 2017 نیز تک تیراندازان ارتش و کمیته های مردمی یمن 49 نظامی سعودی و 296 مزدور سعودی را هدف قرار دادند و از پای در آوردند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
صعود کاله جوان مازندران به مرحله حذفی لیگ دسته یک والیبال کشور

صعود کاله جوان مازندران به مرحله حذفی لیگ دسته یک والیبال کشور به گزارش خبرنگار ایرنا ، در هفته چهاردهم وپایانی مرحله مقدماتی این مسابقات که چهارشنبه شب درشهرهای مختلف کشور برگزار شد، تیم کاله جوان مازندران در آمل میزبان تیم رده دومی شهرداری قزوین بود و با وجود شکست 3 بریک برابر میهمان خود، درنهایت جوازحضور درمرحله حذفی این رقابتها را کسب کرد.
شاگردان احمد فتاح در تیم کاله جوان مازندران در این دیدار ست نخست را طوفانی آغاز کردند وبدون توجه به نام وجایگاه جدولی تیم قزوینی درنهایت با امتیاز (26 بر 24 ) پیروز از زمین خارج شدند.
درآغاز ست دوم، نتیجه ست نخست برای تیم شهرداری قزوین تکرار شد و تیم میهمان صاحب برتری شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
مسئولین باید پیگیر سانحه نفتکش سانچی باشند

مسئولین باید پیگیر سانحه نفتکش سانچی باشند به گزارش خبرنگار ایرنا ، حجت الاسلام و المسلمین علی معلمی روز چهارشنبه در مراسم ختم ' میلاد عنایتی ' افسر سوم دریابانی در قائمشهر افزود : قطعا باید سانحه نفتکش سانچی روشن شود و ملت ایران اسلامی حق دارند مطالبه داشته باشند.
وی با بیان اینکه این دریادلان سختی های زیادی را در دریا متحمل شده اند ، ادامه داد : این دریادلان سختی ها را برای پیشرفت اقتصاد و رونق اقتصادی کشورمان تحمل کرده اند که هم اکنون هم تراز با شهدا هستند و باید هر چه سریع تر مساله فوت آنان روشن شود.
معلمی با بیان اینکه میلاد عنایتی یکی از جوانان فداکار و خدمتگذار قائمشهری بود که گرفتار این حادثه شده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
پیگیری رسانه ها باعث منع شکار فلامینگو در کربلا شد

پیگیری رسانه ها باعث منع شکار فلامینگو در کربلا شد پیگیری و اطلاع رسانی رسانه ها در چند روز اخیر سرانجام نتیجه داد و پلیس کربلا روز چهارشنبه ممنوعیت شکار فلامینگو را منع کرد.
الغانمی با اشاره به نادر بودن فلامینگو که در زمستان به سمت آبهای گرم مهاجرت می کند شکار این پرنده را نه تنها تهدیدی بر زندگی این جانور بلکه ضربه به محیط زیست بشری دانست.
علاء الغانمی در ادامه گفت : اداره کل پلیس شهر کربلا به یکان های پلیس شهر دستور داد تا با مخالفان برخورد و آنها را دستگیر کند .
الغانمی افزود: این دستور شامل مجازات هر گونه خرید و فروش پرندگان فلامینگو بدون در نظر گرفتن تعداد آنها می باشد . ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
فرزند شهید هاشمی نژاد : منافقین سرمایه های فکری انقلاب را از نظام گرفتند

فرزند شهید هاشمی نژاد : منافقین سرمایه های فکری انقلاب را از نظام گرفتند به گزارش خبرنگار ایرنا ، سید جواد هاشمی نژاد چهارشنبه شب در مراسم تشریح ترورهای منافقین در دهه 60 ویژه 21 شهید ترور شهرستان بابل در مسجد کاظم بیکی این شهر افزود : متاسفانه منافقین با ترور شخصیت هایی همانند شهید بهشتی، شهید مطهری و بسیاری از بزرگان دیگر سرمایه های فکری این انقلاب را گرفته اند.
وی بیان کرد : خیلی ها در اوایل انقلاب نمی توانستند شهید مطهری را به خوبی درک کنند اما امروز ما می فهمیم که این مرد چه آثار بسیار ارزشمندی تحویل ما داده است.
او ادامه داد : منافقینی که سلاح به دست گرفتند ، خطرشان بسیار کمتر از منافقینی است که سلاحشان را به زمین گذاشتند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
تحصیل 10 درصد دانش آموزان کشور در مدارس غیر دولتی

تحصیل 10 درصد دانش آموزان کشور در مدارس غیر دولتی به گزارش خبرنگار ایرنا ، مجید قدمی شامگاه چهارشنبه در مراسم افتتاح مدرسه غیر انتفاعی علم و ادب در بابل سرانه دانش آموزی در مدارس دولتی را 25 میلیون ریال اعلام کرد و افزود : این در حالی است که سرانه مدارس غیردولتی 10 میلیون ریال است .
وی گفت : خوشبختانه مدارس غیر دولتی موفق عمل کردند اما همه ما باید مد نظر داشته باشیم که از استاندارد ها عقب نشینی نکنیم.
او افزود : در دنیای امروز همکاران ما در مدارس باید اهل مطالعه باشند و سئوال های دانش آموزان و خانواده ها را پاسخ دهند.
قدمی اظهار داشت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
لایحه پایان برتری قوانین اروپا در مجلس عوام انگلیس تصویب شد

لایحه پایان برتری قوانین اروپا در مجلس عوام انگلیس تصویب شد به گزارش ایرنا، در جریان این رأی گیری 324 تن از نمایندگان در مقابل 295 نماینده، به این لایحه رأی موافق داده و بدین ترتیب گام اصلی برای ابطال قوانین اروپایی در انگلیس برداشته شد.
اکنون نمایندگان مجلس اعیان که حزب محافظه کار در آنجا اکثریت کرسی ها را در اختیار ندارد این لایحه را بررسی خواهند کرد و درصورتی که به آن اصلاحیه وارد کنند، لایحه دوباره به مجلس عوام برمی گردد. اما اگر مجلس اعیان، نظر مجلس عوام را موردقبول قرار دهد، این لایحه عملاً تصویب و از سوی دولت به اجرا گذاشته خواهد شد.
دیوید دیویس وزیر برگزیت انگلیس طی اظهاراتی در مجلس عوام گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
آتش سوزی منزل مسکونی در بهشهر یک کشته ویک مصدوم برجای گذاشت

آتش سوزی منزل مسکونی در بهشهر یک کشته ویک مصدوم برجای گذاشت حسین سراج چهارشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : شدت آتش سوزی در یک واحد مسکونی قدیمی موجب شد تا یک تن کشته ویک تن از شهروندان بهشهری مصدوم شوند.
وی با اشاره به اینکه دو اکیپ از ماموران ایستگاه مرکزی آتش نشانی شهرستان بهشهر به این ماموریت اعزام شدند ، گفت که علت حادثه توسط کارشناسان آتش نشانی در دست بررسی است.
سراج افزود : به علت قدیمی بودن ساختمان ، نیمی از آن آتش سوخت.
خبرنگار : مریم نظری ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی
7332/1654
ارتباط با سردبیر newsroom@irna.ir
تماس بی واسطه با مسئولین ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
تیلرسون: هیچ یک از طرف های درگیر در سوریه نمی توانند برنده شوند

تیلرسون: هیچ یک از طرف های درگیر در سوریه نمی توانند برنده شوند به گزارش ایرنا 'رکس تیلرسون' که روز چهارشنبه در دانشگاه استنفورد ایالت کالیفرنیا سخن می گفت، افزود: باید زمینه را برای توافق برای دوره پس از اسد آماده کنیم.
وی تاکید کرد: ما به همکاری با متحدان خود در سوریه ادامه خواهیم داد. ما به حمایت آنها برای مقابله با تروریست ها نیاز داریم. مردم سوریه به کمک نیاز دارند. یک سوریه باثبات و متحد، برای امنیت ما مهم است و اگر این موضوع تحقق یابد، همه ما برنده خواهیم بود
وزیرخارجه آمریکا با حمله به سیاست های منطقه ای ایران، اظهار کرد: ایران به دنبال بی ثباتی در خاورمیانه و ضربه زدن به متحد ما اسراییل است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
راه اندازی بخش دوم بیمارستان آیت الله خوانساری اراک تا پایان سال جاری

راه اندازی بخش دوم بیمارستان آیت الله خوانساری اراک تا پایان سال جاری به گزارش ایرنا، سیدعلی آقازاده شامگاه چهارشنبه شب در نشست با مجمع خیران بیمارستان آیت الله خوانساری اراک افزود: تامین نیروی انسانی این مرکز درمانی در اولویت قرار گرفته تا در روند خدمت رسانی به بیماران تسریع شود.
وی اظهار کرد: پیگیری هایی برای جذب 200 نیرو با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام شده تا سرعت خدمات رسانی در این مرکز درمانی سرعت بیشتری یابد.
استاندار مرکزی گفت: مرحله دوم طرح خدمات رسانی در بیمارستان آیت الله خوانساری اراک اجرایی و تجهیزات مورد نیاز درمانی این بخش تامین شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
استراتژِی توسعه پایدار رکن اصلی فعالیت های محیط زیست در کرمان است

استراتژِی توسعه پایدار رکن اصلی فعالیت های محیط زیست در کرمان است به گزارش ایرنا رضا جزینی زاده روز چهارشنبه در آیین افتتاح تجهیزات غبارگیری سیمان کرمان به مناسبت هفته هوای پاک در محل کارخانه سیمان ضمن تقدیر و تشکر از خدمات زیست محیطی این واحد صنعتی افزود: درکنار توجه مسئولان به تولید و رونق اقتصادی، باید به سلامت و محیط زیست مردم نیز توجه شود.
وی با بیان اینکه محیط زیست هیچ تضادی با صنعت ندارد تصریح کرد: اگر علمی کار شود و استراتژی توسعه پایدار سرلوحه فعالیت ها باشد، رونق اقتصادی را با محیط زیستی سالم خواهیم داشت.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
کنسرت موسیقی گروه "ایندیار"

کنسرت موسیقی گروه "ایندیار" ایرنا-بجنورد-کنسرت موسیقی گروه "ایندیار" به سرپرستی و خوانندگی رضا راشد درتومی شامگاه چهارشنبه در محل سالن آمفی تئاتر هتل داریوش برگزار شد. 6042 ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
بازدید دبیر شورای عالی مناطق آزاد و هیات همراه از اینچه برون در شرق گلستان

بازدید دبیر شورای عالی مناطق آزاد و هیات همراه از اینچه برون در شرق گلستان به گزارش ایرنا پس از برگزاری نشست مشترک اتخاذ راهکارهای بهینه برای ایجاد مناطق آزاد جدید در کشور که با حضور مرتضی بانک و استانداران مرتبط با این مناطق روز چهارشنبه در گرگان برگزار شد، شرکت کنندگان از محل ایجاد منطقه آزاد اینچه برون بازدید کردند.
قره جه طیار نماینده گنبد کاووس و شهرام کوسه غراوی نماینده شهرستانهای مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه تپه درمجلس شورای اسلامی، مدیرکل راه آهن شمال شرق 2، فرماندار گنبدکاووس و جمعی از مدیران ارشد استانی نیز در این بازدید حضور داشتند.
اینچه برون در شرق استان گلستان با کشور ترکمنستان هم مرز است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
ترکیه: اجازه تشکیل ارتش تروریستی در نزدیکی مرزهای خود را نخواهیم داد

ترکیه: اجازه تشکیل ارتش تروریستی در نزدیکی مرزهای خود را نخواهیم داد به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، این بیانیه تهدید آمیز ترکیه پس از ان صادر شده است که ائتلاف ضدداعش به رهبری آمریکا در حال تدارک برای تشکیل نیروی نظامی جدید 30 هزار نفره موسوم به نیروی امنیت مرزی سوری است که گفته می شود نیمی از اعضای این نیروها را شبه نظامیان نیروهای دموکراتیک سوریه به عنوان شاخه سوری گروه تروریستی پ.ک.ک تشکیل می دهند.
در نشست چهارشنبه شب شورای امنیت ملی ترکیه تاکید شده است که ترکیه علاوه بر تقویت امنیت مرزی، برای تامین امنیت شهروندان خود و مردم منطقه در مرحله اول برای رفع تهدید ها از غرب سوریه علیه ترکیه اقدامات لازم را در اسرع وقت و با عزم راسخ انجام خواهد داد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
بازدید دبیر شورای عالی مناطق آزاد و هیات همراه از اینچه برون در شرق گلستان

بازدید دبیر شورای عالی مناطق آزاد و هیات همراه از اینچه برون در شرق گلستان به گزارش ایرنا پس از برگزاری نشست مشترک اتخاذ راهکارهای بهینه برای ایجاد مناطق آزاد جدید در کشور که با حضور مرتضی بانک و استانداران مرتبط با این مناطق روز چهارشنبه در گرگان برگزار شد، شرکت کنندگان از محل منطقه آزاد اینچه برون بازدید کردند.
قره جه طیار نماینده مردم گنبد کاووس و شهرام کوسه غراوی نماینده شهرستانهای مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه تپه در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل راه آهن شمال شرق 2، فرماندار گنبدکاووس و جمعی از مدیران ارشد استانی نیز در این بازدید حضور داشتند.
منطقه مرزی اینچه برون در شرق استان گلستان با کشور ترکمنستان هم مرز است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
تلاش جمهوری کنگو برای پیوست به اوپک

تلاش جمهوری کنگو برای پیوست به اوپک به گزارش خبرگزاری رویترز، در بیانیه ای که نخست وزیری جمهوری کنگو روز چهارشنبه در اختیار خبرنگاران قرار داده، آمده است: جمهوری کنگو تصمیم گرفته است تا به عضویت کشورهای صادر کننده نفت درآید.
در این بیانیه همچنین آمده است: پیوستن قریب الوقوع جمهوری کنگو به اوپک نشان از تمایل دنیس ساسو نِگِسو رئیس جمهوری برای قرار گرفتن کشورما در ردیف بزرگان جهان است.
این بیانیه می افزاید: عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان در سفر اخیر خود به برازاویل (پایتخت) تصمیم جمهوری کنگو برای پیوستن به اوپک را تایید کرده است.
وزیر خارجه عربستان 8 ژانویه به جمهوری کنگو سفر کرده بود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
جام حذفی اسپانیا؛ پیروزی والنسیا و شکست خانگی اتلتیکومادرید

جام حذفی اسپانیا؛ پیروزی والنسیا و شکست خانگی اتلتیکومادرید به گزارش ایرنا، چهارشنبه شب در آغاز دور رفت از مرحله یک چهارم نهایی کوپا دل ری دو دیدار همزمان برگزار شد که در ورزشگاه مستایا تیم والنسیا که فصل خوبی را سپری می کند در دیداری مهیج با حساب دو بر یک آلاوس را شکست داد تا امید زیادی برای صعود به نیمه نهایی داشته باشد.
سوبرینو در دقیقه 66 برای میهمان گلزنی کرد و گونسالو گوندس در دقیقه 73 گل تساوی والنسیا را به ثمر رساند.
لحظاتی پس از آن دیگوئز مدافع آلاوس با دریافت دومین کارت زرد از زمین اخراج شد تا کار میهمان در دقایق پایانی دشوار شود.
ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
تولید سالانه 190 هزار تن گوشت قرمز توسط عشایر

تولید سالانه 190 هزار تن گوشت قرمز توسط عشایر به گزارش ایرنا، سیاوش احمدی چهارشنبه شب در شورای فرهنگ عمومی چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: عشایر سالانه 25 درصد پروتئین و 35 درصد صنایع دستی کشور را تولید و وارد بازار مضرف داخلی و خارجی می کنند.
وی افزود: عشایر کمتر از 2 درصد جمعیت کشور را دارند و این درحالی است که پنج درصد از شهدای ایران از این جمعیت هستند.
احمدی تصریح کرد: عشایر اینک در حال گذر از زندگی سنتی به نیمه صنعتی هستند.
وی اظهار کرد: در سال 1392 با تشکیل شورای عالی اداری عشایر، امور معیشتی این قشر مانند مسائل فرهنگی و اجتماعی مورد بررسی قرار گرفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
جبهه النصره خواستار همبستگی تروریست ها در مقابل ارتش سوریه شد

جبهه النصره خواستار همبستگی تروریست ها در مقابل ارتش سوریه شد به گزارش چهارشنبه شب ایرنا، پس از پیشروی های ارتش سوریه در شمال و شمال شرق استان حماه و جنوب شرق استان ادلب و اتهام دیگر تروریست ها به تسلیم مناطق تحت کنترل جبهه النصره به ارتش سوریه، سرکرده این گروه تروریستی خواستار همبستگی گروه ها برای مقابله با ارتش سوریه شد.
رسانه های مخالف سوریه نوشتند: سرکرده گروه تروریستی جبهه النصره اعلام کردند که هیچ توافقنامه بین المللی را امضا نکرده و منطقه ای را به هیچ کس تسلیم نکرده است.
ابومحمد الجولانی در فایلی صوتی به گروه های مسلح تروریستی شرکت کننده در گفت و گوهای آستانه حمله و آنها را عامل شکست های میدانی مخالفان در استان ادلب دانست. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
دبیرکل سازمان ملل:موضوعات دیگر نباید به برجام لطمه بزند

دبیرکل سازمان ملل:موضوعات دیگر نباید به برجام لطمه بزند به گزارش خبرنگار ایرنا، استفان دوجاریک سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد در نشست خبری روز چهارشنبه بیانیه آنتونیوگوترش درباره برجام را قرائت کرد که در آن آمده است: دبیرکل دومین سالروز اجرای برجام را که در 16 ژانویه بین 1+5، اتحادیه اروپا به علاوه ایران به دست آمد و با قطعنامه 2231 پشتیبانی شد، گرامی می دارد.
وی به نقل از دبیرکل ادامه داد برجام دستیابی به یک توافق درباره منع گسترش سلاح های هسته ای به وسیله دیپلماسی است که به صلح و امنیت منطقه و جهان کمک کرد.
سخنگوی دبیرکل سازمان ملل افزود دبیرکل یادآور شده است که برجام بهترین راه برای اطمینان از ماهیت صلح آمیز فعالیت هسته ای ایران و ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
نخستین گرندپری 2018/ جودوکاران ایران از روز جمعه به میدان می روند

نخستین گرندپری 2018/ جودوکاران ایران از روز جمعه به میدان می روند به گزارش ایرنا، نخستین مرحله رقابت های جودوی گرندپری در سال 2018 در شرایطی طی روزهای 29 دی تا یکم بهمن ماه با حضور 383 جودو کا از 46 کشور به میزبانی کشور تونس برگزار می شود که تیم کشورمان با 6 جودوکار در این رویداد به میدان خواهد رفت.
علی قلی پور در منهای 60 کیلوگرم، قاسم نوری زاده و علیرضا خجسته در منهای 66، محمد محمدی بریمانلو در منهای 73، سعید مولایی در منهای 81 و جواد محجوب در به اضافه 100 کیلوگرم جودوکاران کشورمان هستند که در این رقابتها روی تاتامی می روند.
محمد منصوری سرمربی و محسن ذکریا مربی تیم ملی بزرگسالان مردان کشورمان هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
دیدار قائم مقام دانشگاه صوفیا با رئیس و مقامات فرهنگستان علوم

دیدار قائم مقام دانشگاه صوفیا با رئیس و مقامات فرهنگستان علوم به گزارش ایرنا، در این نشست پروفسور گئورگی والچف قائم مقام و معاون آموزشی دانشگاه صوفیه، پروفسور مادان دانوا رئیس دانشکده زبان شناسی تاریخی، پروفسور الکساندر فدوتوف رئیس مرکز زبان ها و فرهنگ های شرقی، پروفسور ایوو پانف، رئیس بخش ایران شناسی دانشگاه صوفیه و رئیس اتحادیه مترجمین بلغارستان، پروفسور دانیل دانوف استاد دانشکده تربیت معلم، دکتر علیرضا پورمحمد استاد بخش ایران شناسی و مدیر اجرایی مرکز مطالعات ایران، بالکان و اروپای مرکزی، هریستو پولِنداکوف سفیر بلغارستان در تهران و ژیوکو کانچف، دبیر اول سفارت بلغارستان در تهران میهمان رئیس فرهنگستان علوم بودند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
حمله انتحاری در شمال شرق نیجریه 12 کشته و 48 زخمی برجای گذاشت

حمله انتحاری در شمال شرق نیجریه 12 کشته و 48 زخمی برجای گذاشت به گزارش ایرنا و به نقل از پایگاه خبری شبکه یورو نیوز مقام های محلی نیجریه ای افزودند: این دو تروریست که به احتمال زیاد از جمله عناصر گروه بوکوحرام بودند، خود را در منطقه موناجاراج در نزدیکی مایدوگوری منفجر کردند.
از سوی دیگر پلیس استان کادونا نیجریه نیز اعلام کرد افراد ناشناس امروز یک آمریکایی و یک کانادایی را در این استان واقع در شمال نیجریه ربودند و دو نیروی پلیس محافظ آن ها را نیز کشتند.
گروه ترویستی بوکوحرام در شمال و شمال شرق نیجریه فعال است. اقدامات تروریستی این گروه از سال 2009 در حوزه دریاچه چاد تا کنون بیش از 20 هزار قربانی برجای گذاشته است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
وزیرعلوم در واکنش به مصوبه اخیر مجلس؛ ایجاد محدودیت در افزایش حقوق های بالای 5 میلیون تومان حفظ اساتید را با چالش مواجه می کند

وزیرعلوم در واکنش به مصوبه اخیر مجلس؛ ایجاد محدودیت در افزایش حقوق های بالای 5 میلیون تومان حفظ اساتید را با چالش مواجه می کند دکتر منصور غلامی چهارشنبه شب در گفت وگوی اختصاصی با ایرنا یادآور شد: چنانچه این مصوبه کمیسیون تلفیق نهایی شود، لطمه جبران ناپذیری به روند توسعه علم و فناوری کشور وارد می کند.
وزیر علوم در این خصوص از رییس مجلس شورای اسلامی درخواست کرد که با ورود به این موضوع و اتخاذ تصمیم ها و تمهیدهای مناسب و نیز اصلاح این مصوبه، نگرانی جامعه علمی و دانشگاهی کشور را برطرف کند.
شبک**1983**1708**انتشار: علیرضا ارشادی
ارتباط با سردبیر newsroom@irna.ir
تماس بی واسطه با مسئولین ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
مهمترین تحولات میدانی سوریه/چهارشنبه 28 دی

مهمترین تحولات میدانی سوریه/چهارشنبه 28 دی به گزارش ایرنا، مهمترین تحولات میدانی سوریه در مناطق عملیاتی ارتش علیه تروریست ها به شرح زیر است:
**دمشق و حومه آن
- عناصر مسلح وابسته به گروه تروریستی فیلق الرحمن به دلایل نامعلوم به منزل یکی از فعالان وابسته به گروه های مسلح تروریست در محله جوبر واقع در شرق دمشق یورش برده و اقدام به بازداشت وی کردند.
گفته می شود، وی دچار بیماری بوده است.
**حلب و حومه:
- گروه تروریستی ارتش آزاد 2 روستای مرعناز و قطمه در حومه شمالی حلب را هدف شلیک خمپاره ای خود قرار دادند.
- گروه های تروریستی موجود در قلعه سمعان در حومه غربی حلب نیز 2 روستای اسکان و شادر در جنوب عفرین واقع ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
انتخاب 29 روستای شهرستان رشت برای اجرای طرح های بوم گری

انتخاب 29 روستای شهرستان رشت برای اجرای طرح های بوم گری به گزارش خبرنگار ایرنا، سید محمد احمدی عصر چهارشنبه در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان رشت افزود: اجرای طرح های بوم گردی در روستاها در اشتغالزایی و توسعه گردشگری نقش مهمی دارد.
وی با بیان این که توجه دولت به احیاء روستاها و اشتغال در مناطق روستایی است، خاطر نشان کرد: دست اندرکاران مربوطه در شهرستان رشت بایستی برای تحقق این مهم تلاش کنند.
سرپرست فرمانداری شهرستان رشت با تاکید بر ضرورت توجه به اشتغالزایی، ایجاد حتی یک شغل را حائز اهمیت دانست و اظهار کرد: همه بایستی برای اشتغال و اشتغالزایی وقت بگذاریم و از ظرفیت ها برای تحقق این مهم بهره بگیریم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
44 میلیارد تومان برای ایجاد اشتغال در مناطق روستایی استان اختصاص یافته است

44 میلیارد تومان برای ایجاد اشتغال در مناطق روستایی استان اختصاص یافته است به گزارش خبرنگار ایرنا، هوشنگ بازوند چهارشنبه شب در کارگروه اشتغال که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، افزود: باید تمام تلاش خود را به منظور بیشترین استفاده از طرح توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی به کار گیریم.
وی با بیان اینکه برای برطرف کردن معضل بیکاری تحولی جدی نیاز است، گفت: نرخ بالای بیکاری کرمانشاه در حال تبدیل شدن به یک بحران است.
وی افزود: تمام دستگاه های اجرایی استان کرمانشاه باید پروژه های خود را به منظور توسعه مناطق روستایی و ایجاد اشتغال در این مناطق ارائه دهند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
استاندار کرمان :سمن ها باید در نهضت سازندگی سهیم شوند

استاندار کرمان :سمن ها باید در نهضت سازندگی سهیم شوند به گزارش ایرنا علیرضا رزم حسینی عصر چهارشنبه در ستاد ساماندهی امور جوانان استان کرمان افزود: سازمان های مردم نهاد باید ساماندهی شوند و پروژه محور باشند و ابتدا بدنه خود را سازماندهی کنند و پس از آن طرح های خود را اعلام کرده و استانداری کرمان نیز از آنها حمایت خواهد کرد.
وی تصریح کرد: باید در استان کرمان چهره به چهره به مردم آموزش داده شود و طبق قانون همه چیز مشخص و شفاف باشد.
استاندار کرمان به فعالیت های سازمان های مردم نهاد در استان کرمان اشاره کرد و گفت: جوانان دوران دفاع مقدس اقدامات بزرگی انجام دادند و با مدیریت دوران دفاع مقدس و پس از آن تحولاتی در کشور به وجود آوردند . ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
سرمربی: تیم والیبال شهرداری ارومیه اعتماد به نفس لازم را ندارد

سرمربی: تیم والیبال شهرداری ارومیه اعتماد به نفس لازم را ندارد ساسان خداپرست روز چهارشنبه در حاشیه بازی تیم والیبال شهرداری ارومیه و کاله مازندران در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مشکل تیم با شرایط روحی و روانی بازیکنان مرتبط است و باید روحیه بازیکنان باید تقویت شود.
سرمربی تیم والیبال شهرداری ارومیه در تشریح بازی تیم اش مقابل کاله مازندران، اظهار کرد: ست های اول و دوم را با قدرت بازی کردیم و در باقی ست ها نیز بچه ها تمام توان خود را به نمایش گذاشتند و من از بازی آنان رضایت دارم.
بهروز عطایی، سرمربی تیم کاله مازندارن نیز گفت: تیم ارومیه یک تیم قدرتمند است و خود را برای یک بازی نفس گیر آماده کرده بودیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
پیکر مطهر یک شهید دوران دفاع مقدس در گتوند خوزستان پس از 34 سال شناسایی شد

پیکر مطهر یک شهید دوران دفاع مقدس در گتوند خوزستان پس از 34 سال شناسایی شد محمدرضا تاج بخش چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه شهید سمالی از شهدای تازه تفحص شده دوران دفاع مقدس است که پیکرش به تازگی به زادگاهش بازگشت افزود: آیین تشییع پیکر این شهید گرانقدر ساعت 9 صبح روز جمعه 29 دی از بوستان شهدای گمنام شهر ترکالکی تا میدان مخابرات این شهر تشییع و در جوار بقعه محمدابن زید (ع) در بخش عقیلی گتوند به خاک سپرده می شود.
وی ادامه داد:شهید فرزاد سمالی در نهم فروردین 1347 در ترکالکی به دنیا آمد و در ششم اسفند 1362 در عملیات خیبر در سن 15 سالگی در منطقه طلاییه به شهادت رسید و سرانجام پیکر وی پس از 34 سال به زادگاهش بازگشت. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
نخست وزیر بلغارستان: ثبات اتحادیه اروپا به طور مستقیم به ثبات بالکان مربوط می شود

نخست وزیر بلغارستان: ثبات اتحادیه اروپا به طور مستقیم به ثبات بالکان مربوط می شود به گزارش چهارشنبه ایرنا از شبکه اینترنتی تلویزیون صربستان، ‘بویکو یوریسوف’ وضعیت شکننده در بالکان را هشدار داد و گفت که یک فشنگ کافی است تا وضعیت در منطقه بطور چشمگیری تغییر کند.
بوریسوف در پارلمان اروپا به قتل سیاستمدار صرب در کوزوو که روز گذشته ( سه شنبه 16 ژانویه/16 دی) اتقاق افتاد، اشاره کرد و گفت که فقط با یک گلوله وضعیت بطور چشمگیری تغییر کرد. بالکان بسیار شکننده است و اگر این منطقه تکان بخورد تمامی اروپا لرزش خواهد کرد.
وی با اشاره به اینکه بلغارستان بعنوان ریاست دوره ای اتحادیه اروپا آماده است که با کشورهای بالکان غربی در مسیر ائتلاف اروپایی شان کار کند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
نمایندگان 5 کشور در نشست راهگذر شمال-جنوب تهران حضور می یابند

نمایندگان 5 کشور در نشست راهگذر شمال-جنوب تهران حضور می یابند به گزارش چهارشنبه تارنمای راه آهن جمهوری اسلامی ایران، حسین عاشوری یادآوری کرد درباره راهگذر شمال- جنوب هنگام سفر وزیر راه و شهرسازی به دهلی نو سه جلسه با انجمن متصدیان حمل و نقل (فورواردرهای) هند برای تعیین تعرفه های 2018 و چگونگی فعال سازی این راهگذر برگزار شد.
به گفته وی، همچنین جلسه دیگری با شرکت کُنکُر به عنوان بزرگ ترین شرکت کانتینری وابسته به راه آهن هند برای فعال شدن در این راهگذر و جلسه سوم با شرکت یک شرکت فعال در آسیای میانه و روسیه به نام سُلار به منظور تشریح تعرفه ها و جداول زمانی برگزار شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
سرمربی: تیم والیبال شهرداری ارومیه اعتماد به نفس خود را از دست داده است

سرمربی: تیم والیبال شهرداری ارومیه اعتماد به نفس خود را از دست داده است ساسان خداپرست روز چهارشنبه در حاشیه بازی تیم والیبال شهرداری ارومیه و کاله مازندران در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مشکل تیم با شرایط روحی و روانی بازیکان مرتبط است و باید با القای روحیه به بازیکنان لیگ را ادامه دهیم.
سرمربی تیم والیبال شهرداری ارومیه در تشریح بازی تیم اش مقابل کاله مازندران، اظهار کرد: ست های اول و دوم را با قدرت بازی کردیم و در باقی ست ها نیز بچه ها تمام توان خود را به نمایش گذاشتند و من از بازی آنان رضایت دارم.
بهروز عطایی، سرمربی تیم کاله مازندارن نیز گفت: تیم ارومیه یک تیم قدرتمند است و خود را برای یک بازی نفس گیر آماده کرده بودیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
آرزوی دشمنان نظام اسلامی ایجاد شکاف بین حاکمیت و مردم است

آرزوی دشمنان نظام اسلامی ایجاد شکاف بین حاکمیت و مردم است به گزارش خبرنگار ایرنا، پرویز کولانی روز چهارشنبه در نشست شورای اداری شهرستان قروه افزود: در نظام جمهوری اسلامی ایران ملت و حاکمیت در هم تنیده شده است و یک عضو هستند اما در این بین دشمنان از طریق جنگ، تحریم و تهاجم فرهنگی با شیوه های مختلف می خواهند در بین مردم یاس و ناامیدی ایجاد کنند.
وی اظهار کرد: ناآرامی های اخیر در کشور دشمن شناسی ما را قوی تر کرد چرا که عده ایی می خواستند با سیاه نمایی به اهداف شوم خود برسند.
وی ادامه داد: این انقلاب متعلق به مردم است و به عنوان خدمتگزاران مردم باید در رفع مشکلات مردم و ایجاد امید در بین مردم تلاش کنیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
مشارکت 143 حزب در قالب 27 ائتلاف در انتخابات پارلمان/رویدادها و تحولات عراق در یک نگاه/27دی

مشارکت 143 حزب در قالب 27 ائتلاف در انتخابات پارلمان/رویدادها و تحولات عراق در یک نگاه/27دی ** کمیسیون عالی انتخابات عراق با صدور اطلاعیه ای نام ائتلاف ها و احزاب مجاز برای شرکت در انتخابات پارلمانی این کشور را اعلام کرد.
احزاب سیاسی که نامشان در ائتلاف های انتخاباتی مذکور نیامده است امکان شرکت انفرادی در انتخابات را خواهند داشت.
انتخابات عراق قرار است با مشارکت 24 میلیون نفر از مجموع بیش از 37 میلیون جمعیت عراق واجد شرایط شرکت در چهارمین دوره انتخابات پارلمانی عراق روز 22 اردیبهشت 97 در 18 حوزه انتخاباتی در سراسر عراق از جمله مناطق اخیرا آزاد شده از دست داعش برگزار شود.
ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
اونروا: کاهش حمایت مالی آمریکا از اونروا کمک رسانی به میلیون ها فلسطینی را با خطر مواجه می کند

اونروا: کاهش حمایت مالی آمریکا از اونروا کمک رسانی به میلیون ها فلسطینی را با خطر مواجه می کند به گزارش خبرگزاری رویترز، پیر کرانبول کمیسر عالی اونروا افزود: کاهش کمک های آمریکا به این آژانس بر امنیت منطقه ای تاثیر خواهد گذاشت.
وی گفت: این مساله مربوط به کرامت میلیون ها آواره فلسطینی است که به کمک های غذایی فوری نیازمند و مساله دیگر مروبط به حمایت و امنیت انسانی آوارگانی است که در اردن، لبنان، سوریه، کرانه باختری و غزه هستند.
پییر کرانبول در این بیانیه افزوده است: 525 هزار کودک در 700 مدرسه وابسته به اونروا از کاهش کمک های مالی متضرر خواهند شد.
وی از سایر کشورهای جهان خواست تا از آژانس امداد رسانی و کاریابی آوارگان فلسطینی حمایت مالی کنند و اعلام کرد که به زودی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
لاریجانی: کشورها خصوصا سوریه باید نسبت به ایجاد پایگاه های آمریکا در شمال رقه هشیار باشند

لاریجانی: کشورها خصوصا سوریه باید نسبت به ایجاد پایگاه های آمریکا در شمال رقه هشیار باشند به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، علی لاریجانی امروز- چهارشنبه- پس از اختتامیه سیزدهمین کنفرانس مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در نشست خبری در جمع خبرنگاران در مورد پایگاه های نظامی ایجاد شده توسط آمریکایی ها در شمال رقه افزود: از زمانی که ائتلاف ایران، ترکیه و روسیه علیه داعش ایجاد شد و ضربه مهلکی به آنان زد آمریکایی ها خواستند عقب نمانند از این رو تلاش کردند در منطه حضور داشته باشند.
رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آنها این کار را کردند تا تروریسم در منطقه تمام نشود این نشان می دهد آنان دنبال ماجراهایی هستند و گزارش های ما می گوید که محموله های زیادی را وارد سوریه کرده اند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
یادواره 9 شهید روستای قم قلعه مهاباد برگزار شد

یادواره 9 شهید روستای قم قلعه مهاباد برگزار شد به گزارش ایرنا، فرمانده قرارگاه امام سجاد(ع) در این یادواره گفت: شهدا شمع جاویدان معنویت و چراغ راه برای منحرف نشدن از صراط مستقیم هستند.
سردار دلاور رنجبرزاده اظهار کرد: شهیدان با خون سرخ خود الگوی ولایت مداری و وفاداری به نظام را ترسیم کردند.
وی افزود: ماهر چه داریم از شهداست و شهدای والامقام حق بزرگی برگردن ما دارند، امروز عظمت و اقتدار ایران اسلامی مدیون خون پاک شهدا، استقامت و صبر خانواده های آنها است.
سردار رنجبرزاده با بیان اهمیت زنده نگهداشتن یاد و نام شهدا، ادامه داد: دست های پنهان تلاش می کنند شهدا به فراموشی سپرده شود و از برگزاری چنین یادواره هایی ناراحت هستند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
یک استاد دانشگاه:بخش زیادی از مشکل کارون ورود فاضلاب به آن است

یک استاد دانشگاه:بخش زیادی از مشکل کارون ورود فاضلاب به آن است به گزارش ایرنا نعمت اله جعفرزاده چهارشنبه در نشست تخصصی راه های برون رفت از مرگ کارون در اداره کل محیط زیست خوزستان افزود: اعتقاد دارم سیستم تصفیه آب شهر اهواز و خوزستان از بهترین سیستم های تصفیه آب است اما دلیل آنکه آب شرب سالم به دست شهروندان نمی رسد آن است که این سیستم برای تصفیه فاضلاب ساخته نشده است.
وی یکی از راه های بهبود شرایط رودخانه کارون را تصفیه فاضلاب ها عنوان کرد و یادآور شد: وظیفه شکایت از شرکت ها و بیمارستان های متخلف که فاضلاب را درون رودخانه کارون می ریزند با اداره کل محیط زیست خوزستان است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
واکنش ها به حمایت آمریکا از تروریسم/رویدادها و تحولات سوریه در یک نگاه/27دی

واکنش ها به حمایت آمریکا از تروریسم/رویدادها و تحولات سوریه در یک نگاه/27دی ** 'ولید خلیل' خبرنگار ارتش سوریه دیروز در حین پوشش عملیات ارتش این کشور علیه گروه های تروریستی در منطقه حرستا در حومه استان ریف دمشق کشته شد.
** خبرگزاری اسپوتنیک روسیه به نقل از یک منبع مطلع از مخالفان سوری شرکت کننده در نشست سوچی، از برگزاری این کنفرانس در روز 30 ژانویه (10 بهمن) خبر داد.
الکساندر لاورنتیف نماینده رئیس جمهوری روسیه در امور سوریه نیز پیشتر گفته بود که نشست سوچی فعالیت خود را با بررسی قانون اساسی جدید سوریه آغاز خواهد کرد. در این نشست همه طرف های سوری از جمله هیات نمایندگان نظام سوریه و نمایندگان داخلی و خارجی مخالفان سوری حضور خواهند داشت. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
تصویب 139طرح صنعتی،معدنی و تجاری به ارزش 8.2میلیارد دلار در پسابرجام

تصویب 139طرح صنعتی،معدنی و تجاری به ارزش 8.2میلیارد دلار در پسابرجام به گزارش چهارشنبه ایرنا، دفتر سرمایه گذاری خارجی وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: سرمایه گذاری خارجی در شرایط پیش و پس از برجام تفاوت معناداری دارد؛ به طوری که کشور در سال 2015 توانست در همه بخش ها فقط 2 میلیارد و 50 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی جذب کند.
اینک اما پس از برجام 50 طرح از 139 پروژه مصوب با سرمایه گذار خارجی به بهره برداری رسیده است و 89 پروژه آن نیز در مراحل اجرا است.
اسپانیا، آلمان و ایتالیا کشورهای عمده سرمایه گذار در ایران پسابرجام به شمار می روند.
در سایه برجام بسیاری از کشورهای جهان برای برقراری روابط سرمایه گذاری و تجاری وارد ایران شدند و سرمایه گذاری ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
نیروهای پ.ک.ک در پناه کوه های اطراف عفرین/رویدادها و تحولات ترکیه در یک نگاه/27دی

نیروهای پ.ک.ک در پناه کوه های اطراف عفرین/رویدادها و تحولات ترکیه در یک نگاه/27دی ** به ادعای روزنامه استار، نیروهای حزب کارگران کردستان ترکیه (پ.ک.ک) و حزب اتحاد دمکراتیک سوریه (پ.ی.د) به منظور در امان ماندن از گلوله باران یگان های توپخانه ای ارتش ترکیه، به کوه های مرتفع اطراف شهر عفرین سوریه پناه برده اند.
به نوشته این منبع خبری، بیش از 130 جوان در منطقه عفرین با اجبار نیروهای پ.ک.ک به مناطق جنگی و خط مقدم جبهه اعزام شده اند که بر خلاف عرف معمول هیچ گونه دوره آموزش نظامی ندیده اند و از سوی دیگر بسیاری از ساکنان عفرین به منظور در امان ماندن از حملات توپخانه ای ارتش ترکیه در گروه های کوچک اقدام به مهاجرت کرده و بعضی از خانواده ها نیز جوانان خود را از چشم عوامل پ.ک ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
شکست تیم والیبال شهرداری ارومیه مقابل کاله مازندران

شکست تیم والیبال شهرداری ارومیه مقابل کاله مازندران به گزارش ایرنا، این دیدار عصر امروز چهارشنبه در سالن 6 هزار نفری غدیر ارومیه برگزار شد و در پایان تیم شهرداری ارومیه با نتیجه سه بر 2 مغلوب میهمان خود کاله مازندران شد.
ست اول این دیدار با شروع طوفانی شاگردان خداپرست همراه بود و در نهایت تیم شهرداری ارومیه با نتیجه 25 بر 19 به برتری دست یافت.
بازیکنان شهرداری ارومیه در ست دوم با تشویق های پرشور هواداران توانستند با نتیجه 25 بر 22 به پیروزی برسند و برای کسب نتیجه نهایی امیدوار شوند.
اما در ست سوم با وجود تشویق های هواداران و بازی هجومی تیم شهرداری ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
بانک سرمایه درصدر ماند/ ناکامی شهرداری ارومیه برابرکاله مازندران

بانک سرمایه درصدر ماند/ ناکامی شهرداری ارومیه برابرکاله مازندران به گزارش ایرنا؛ در این دیدار که در خانه والیبال تهران برگزار شد، شاگردان مصطفی کارخانه در سه گیم متوالی و با نتایج (25 بر23 ،25 بر19 و 26 بر 24 ) هاوش را شکست دادند و با 48 امتیاز درصدر ماندند.
تیم هاوش گنبد نیز با قبول این شکست 17 امتیازی ماند و با یک پله سقوط در رده هشتم بندی لیگ برتر والیبال جای گرفت.
اما در آخرین بازی هفته هجدهم، کاله مازندران در یک بازی تماشایی بازی باخته مقابل شهرداری ارومیه را با نتیجه 3 بر 2 برد و این تیم را در خانه ناکام گذاشت.
کاله مازندران در این دیدار در حالی گیم های سوم، چهارم و پنجم را با نتایج ( 25بر 18 ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
سامانه برخط ثبت گوشی های مسافری راه اندازی شد

سامانه برخط ثبت گوشی های مسافری راه اندازی شد به گزارش ایرنا، سامانه برخط ثبت گوشی های مسافری با هدف دسترسی آسان مسافران و امکان خوداظهاری برای گوشی های مسافری از طریق سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی راه اندازی شد.
به گزارش چهارشنبه پیام رسان گمرک جمهوری اسلامی ایران، در بخشنامه ای به گمرک های مستقر در فرودگاه های کشور، مهلت و شیوه ثبت آی.ام.یی.آی تلفن همراه مسافران ورودی در سامانه گمرک ابلاغ شد.
همه مسافران ورودی مکلفند حداکثر ظرف 10روز از تاریخ ورود به کشور نسبت به ثبت آی.ام.یی.آی تلفن همراه خود در سامانه http://epl.irica.gov.ir/ImeiRegister اقدام کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
پیشکسوت والیبال خوزستان درگذشت

پیشکسوت والیبال خوزستان درگذشت به گزارش ایرنا عبدالهی موسوی روز چهارشنبه در جریان تمرین با تیم منتخب پیشکسوتان نفت اهواز دچار ایست قلبی شد و پس از انتقال به بیمارستان جان به جان آفرین تسلیم کرد.
وی که 41 سال سن داشت سابقه پوشیدن پیراهن تیم های نفت مسجدسلیمان و نفت اهواز را در کارنامه داشت.
حضور در تیم پیشکسوتان مناطق نفتخیز جنوب و شرکت در مسابقات کشوری به همراه این تیم از دیگر افتخارات این ورزشکار به شمار می رود.
آیین تشییع پیکر این پیشکسوت والیبال خوزستان ساعت 8 صبح روز پنجشنبه 28 دی برگزار و در قطعه سه بهشت آباد اهواز به خاک سپرده می شود.
9879/ 6037
خبرنگار: محمد شاکری ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
دستگیری زورگیر حرفه ای و اغفال کننده زنان در گچساران

دستگیری زورگیر حرفه ای و اغفال کننده زنان در گچساران سرهنگ سید محمد موسوی چهارشنبه شب در گفت و گو با خبرنگاران افزود: پس از دریافت گزارش و مراجعه حضوری چند بانوی جوان مبنی بر اینکه شخصی ناشناس با یک دستگاه خودروی شخصی سواری پراید به عنوان مسافر کش در سطح شهر اقدام به اغفال بانوان، زورگیری و سرقت از آنها کرده است رسیدگی به این موضوع به طور ویژه در دستور کار مأموران پلیس گچساران قرار گرفت.
وی اظهار داشت: پس از بررسی های پلیسی مشخص شد این فرد با خودروی سواری پراید سفید به یکی از شهرستان های استان فارس متواری شده که ضمن هماهنگی با دستگاه قضایی، اکیپی از مأموران کلانتری 11 شهرستان گچساران به شهرستان مورد نظر در استان فارس اعزام شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
عزم تیم بسکتبال شهرداری تبریز برای کسب عنوان قهرمانی

عزم تیم بسکتبال شهرداری تبریز برای کسب عنوان قهرمانی به گزارش ایرنا، دو تیم بسکتبال شهرداری تبریز و پالایش نفت آبادان از مرحله نیمه نهایی این فصل لیگ، عصر چهارشنبه از ساعت 16 در سالن ورزشی شهید توانا سازمان شهرداری تبریز به مصاف هم رفتند که این بازی با برد تیم میزبان خاتمه یافت.
تیم بسکتبال شهرداری تبریز توانست در اولین مرحله نیمه نهایی لیگ برتر بسکتبال باشگاه های کشور در چهار کوارتر به ترتیب 25 بر 17 و 45 بر 41 و 64 بر53 و81 بر75 مهمان خود تیم پالایش نفت آبادان را شکست دهد.
مرحله دوم دیدار نیمه نهایی دو تیم بسکتبال شهرداری تبریز و پالایش نفت آبادان فردا پنجشنبه از ساعت 16 در سالن شهید توانا شهرداری تبریز برگزار خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
صعود تیم والیبال شهرداری قزوین به مرحله حذفی لیگ دسته اول کشور

صعود تیم والیبال شهرداری قزوین به مرحله حذفی لیگ دسته اول کشور به گزارش ایرنا، تیم شهرداری قزوین عصر چهارشنبه در دیدار مقابل تیم کاله جوان آمل در سالن پیامبر اعظم این شهر شکشت بازی قبل را جبران کرد و سه بر یک پیروز میدان شد.
تیم والیبال شهرداری قزوین در حالی جواز حضور در مرحله حذفی لیگ دسته یک را به دست آورد که ترکیب آن جوان و کادرش 100 درصد بومی بود.
6101*6012 خبرنگار:هادی درزی رامندی ** انتشار دهنده: علی حیدر شاه حسینی
ارتباط با سردبیر newsroom@irna.ir
تماس بی واسطه با مسئولین ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
بیانیه سیزدهمین کنفرانس بین المجالس کشورهای اسلامی/ درخواست تعلیق روابط همه اعضا با رژیم صهیونیستی تا زمان تصحیح تصمیم ترامپ درباره قدس

بیانیه سیزدهمین کنفرانس بین المجالس کشورهای اسلامی/ درخواست تعلیق روابط همه اعضا با رژیم صهیونیستی تا زمان تصحیح تصمیم ترامپ درباره قدس به گزارش خبرنگار ایرنا، در متن بیانیه ای که علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی عصر امروز- چهارشنبه- در مراسم اختتامیه سیزدهمین کنفرانس مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی قرائت کرد آمده است که: ما به عنوان روسا و اعضای هیات های پارلمانی اعضای سازمان همکاری اسلامی حاضر در سیزدهمین کنفرانس اتحادیه پارلمانی کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در تهران، جمهوری اسلامی ایران، در تاریخ 16-17 ژانویه 2018 بنا به دعوت مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران با هدف گفت وگو و بحث پیرامون تحولات و چالش های جهان اسلام که در دستور کار این کنفرانس لحاظ شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
سمن های کهگیلویه و بویراحمد اطلاعات خود را در فرمانداری ها ثبت کنند

سمن های کهگیلویه و بویراحمد اطلاعات خود را در فرمانداری ها ثبت کنند به گزارش ایرنا، سید محمدکاظم نظری روز چهارشنبه در نشست سازمان های مردم نهاد کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: سمن های این استان ایده ها و راهکارهای پیشنهادی خود برای کاهش انواع آسیب های اجتماعی در استان از جمله طلاق، اعتیاد و حاشیه نشینی را ارائه دهند.
وی افزود: مشارکت همه جانبه اعضای تمامی سازمان های مردم نهاد کهگیلویه و بویراحمد در اجرای این ایده ها و راهکارها و نظارت مستمر فرمانداری های هشت گانه این استان برای تحقق مطلوب آنها ضروری است.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
بیروت- دومین کنفرانس بین المللی اعراب و ایران

بیروت- دومین کنفرانس بین المللی اعراب و ایران مصاحبه اختصاصی ایرنا با هماهنگ کننده سازمان ملل متحد در تهران/
مصاحبه اختصاصی ایرنا با هماهنگ کننده سازمان ملل متحد در تهران/
مصاحبه رئیس دفتر رئیس جمهوری با خبرنگاران پس از جلسه هیات دولت / ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
استفان دی میستورا: مذاکرات صلح سوریه هفته آینده در وین برگزار می شود

استفان دی میستورا: مذاکرات صلح سوریه هفته آینده در وین برگزار می شود به گزارش خبرگزاری رویترز، استفان دی میستورا افزود: مذاکرات صلح سوریه 25 و 26 ژانویه (5 /6 بهمن) آغاز خواهد شد.
بر اساس بیانیه ای که از سوی نماینده سازمان ملل متحد در امور سوریه صادر شده است: دور جدید مذاکرات صلح سوریه بر روی مسائل مربوط به قانون اساسی سوریه متمرکز خواهد بود.
در حالی استفان دی میستورا از نمایندگان دولت و معارضان سوری برای حضور در مذاکرات جدید در وین دعوت کرده است که قرار است 29 و 30 ژانویه (9/10 بهمن) ماه کنفرانس گفتگوهای ملی سوریه در سوچی روسیه برگزار شود.
کنفرانس ملی سوریه به منظور گفت و گو برای حل بحران این کشور در شهر سوچی برگزار خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
تفاهمنامه تاسیس مرکز خلاقیت و نوآوری در دانشگاه پیام نور اصفهان امضا شد

تفاهمنامه تاسیس مرکز خلاقیت و نوآوری در دانشگاه پیام نور اصفهان امضا شد به گزارش ایرنا، روابط عمومی دانشگاه پیام نور استان اصفهان روز چهارشنبه اعلام کرد: این مرکز بزودی در یک مکان مناسب که مورد تائید کارشناسان ستاد مرکزی دانشگاه و شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان قرار گرفته است، افتتاح خواهد شد.
رئیس دانشگاه پیام نور استان اصفهان گفت: این دانشگاه از مدت ها پیش پیگیر تاسیس مرکز خلاقیت و نوآوری بود و در این راستا با شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان مذاکره هایی صورت گرفت و منجر به امضای تفاهمنامه شد.
مهدی یوسفی افزود: تاسیس مرکز خلاقیت و نوآوری مقدمه ای برای راه اندازی مرکز رشد مقدماتی و استقرار شرکت های دانش بنیان در این مرکز و حرکت به سوی دانشگاه نسل سوم و چهارم ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
امضای 36تفاهمنامه مطالعه میدان نفتی با خارجی ها و داخلی ها

امضای 36تفاهمنامه مطالعه میدان نفتی با خارجی ها و داخلی ها به گزارش ایرنا از تارنمای وزارت نفت، غلامرضا منوچهری امروز (چهارشنبه) در مراسم امضای تفاهمنامه همکاری شرکت ملی نفت ایران و شرکت پتروایران برای واگذاری مطالعه میدان های دانان و سوسنگرد، افزود: با توجه به تفاهمنامه هایی که تاکنون برای مطالعه میدان های نفت و گاز با شرکت های داخلی و خارجی امضا شده، قرار است یکصد پروپوزال به شرکت ملی نفت ایران تحویل داده شود که تاکنون 45 پروپوزال ارائه شده است.
وی تاکید کرد این مطالعات در بازشناسی ظرفیت های میدان ها و مخازن نفت و گاز کشور که بسیاری از آنها در کمیته مشاوران مخازن شرکت ملی نفت ایران تایید شده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
زمان انتخابات انجمن های تخصصی خانه صنعت ، معدن و تجارت کرمان اعلام شد

زمان انتخابات انجمن های تخصصی خانه صنعت ، معدن و تجارت کرمان اعلام شد مشاور رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان کرمان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با انجام این انتخابات خانه صنعت و معدن این استان 12 انجمن همگن خواهد داشت.
کیان سیدی افزود: در این انتخابات بیش از یکهزار و 700واحد دارای پروانه بهره برداری از سازمان صنعت ،معدن تجارت می توانند شرکت کنند.
این انجمن های تخصصی شامل برق و الکترونیک ، سلولزی ، شیمیایی ، قطعه سازی ماشین سازی و نیروی محرکه ، سنگ های تزئینی ، خدمات فنی مهندسی ، کانی های فلزی و ریخته گری ، معادن همگن فلزی و غیرفلزی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
اصلاح فرهنگ ترافیک ضروری است/به 2 شرط موافق طرح ترافیک جدید در تهران هستم

اصلاح فرهنگ ترافیک ضروری است/به 2 شرط موافق طرح ترافیک جدید در تهران هستم به گزارش خبرنگار ایرنا، محمد حسین مقیمی شامگاه چهارشنبه پس از برگزاری جلسه شورای ترافیک استان تهران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: حمل و نقل و ترافیک از مهمترین موضوعات مردم و مسئولین در شهر تهران است چرا که ترافیک موجب می شود وقت زیادی از مردم گرفته شود.
وی گفت: رئیس جمهور، وزرا، مدیران و معاونان همه به نوعی بحث حمل و نقل و ترافیک را به عنوان یک معضل جدی مطرح می کنند و باید کارهای زیرساختی و برنامه ریزی های لازم در این زمینه صورت گیرد.
به گفته مقیمی؛ نحوه رانندگی بعضی از شهروندان در خیابان ها و بزرگراه ها نیز موجب افزایش ترافیک می شود که این مشکل با اصلاح فرهنگ ترافیکی حل می شود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
ثبت شش اثر طبیعی آذربایجان شرقی در فهرست آثار ملی

ثبت شش اثر طبیعی آذربایجان شرقی در فهرست آثار ملی مرتضی آبدار روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، اظهار کرد: این آثار در جریا