تشکیل ستاد حمایت از بیکارشدگان بر اثر کرونا در آذربایجان غربی کارساز است

تشکیل ستاد حمایت از بیکارشدگان بر اثر کرونا در آذربایجان غربی کارساز است روح الله حضرت پور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ضمن تاکید بر لزوم حمایت دولت از اقشار آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: نمایندگان مجلس برای خدمات رسانی به افرادی که کسب و کار آنان دچار زیان شده است عزم جدی داشته و در این راستا با حمایت از تمامی برنامه های اثرگذار در کنار دولت خواهیم بود.
وی افزود: متاسفانه در جریان شیوع بیماری کرونا، اقشار مختلف مردم به ویژه کارگران روز مزد دچار ضربات جبران ناپذیری شده اند که باید حمایت از آنان را در دستور کار قرار دهیم.
وی ادامه داد: بیکاران نیز در چنین شرایطی به حمایت هر چه بیشتر دولت نیازمند هستند که حمایت از آنان می تواند بخشی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 63 روز و 21 ساعت پیش
شرایط جوی و دریایی هرمزگان پایدار است

شرایط جوی و دریایی هرمزگان پایدار است کیانوش عارفی روز شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: فردا یکشنبه (بویژه درساعت بعد ازظهر وشب) وزش بادهای نسبت شدید شمال غربی سبب متلاطم شدن آب های خلیج فارس وتنگه هرمز خواهد شد.
وی بیان داشت: روز دوشنبه هفته جاری نیز محدوده ی دریای عمان با وزش بادهای شمال غربی متلاطم پیش بینی می شود لذا توصیه می شود در این مدت تردد شناورها با احتیاط صورت گرفته و تمهیدات لازم صورت پذیرد.
معاون هواشناسی هرمزگان اظهارداشت: روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفته جاری نیز شرایط جوی و دریایی آرامی در استان پیش بینی می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 63 روز و 21 ساعت پیش
تهرانی ها 52 میلیارد تومان به نیازمندان کمک کردند

تهرانی ها 52 میلیارد تومان به نیازمندان کمک کردند به گزارش روز شنبه کمیته امداد استان تهران، سید ابوالفضل پرپنچی، با بیان اینکه مراکز نیکوکاری با هدف نهادینه سازی فرهنگ احسان و نیکوکاری ایجاد شده اند، افزود: این مراکز توسط مردم اداره می شوند و به صورت محله محور با شناسایی خیران و نیازمندان هر محله از طریق خیران به نیازمندان کمک رسانی می کنند.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون 267 مرکز نیکوکاری در استان تهران وجود دارد، بیان کرد: 124 مرکز با محوریت مساجد در محله ها فرهنگ نوع دوستی را گسترش می دهند.
مدیر کل کمیته امداد استان تهران ادامه داد: مردم نیک اندیش استان در سال گذشته 52 میلیارد و 713 میلیون تومان به صورت نقدی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 63 روز و 21 ساعت پیش
راه اندازی جشنواره فروش اینترنتی کالا در آذربایجان غربی

راه اندازی جشنواره فروش اینترنتی کالا در آذربایجان غربی محمد دهقان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این طرح با هدف گسترش همدلی مردم و اصناف و تامین نیاز مصرف کنندگان با بهره گیری از فضای مجازی، تقویت هر چه بیشتر تجارت الکترونیکی و حضور هر چه بیشتر اصناف در ارائه کالا و خدمات از طریق اینترنت، ترغیب مردم به خرید اینترنتی و کاهش ترددهای غیرضروری و تقویت فروش اینترنتی و همچنین ایجاد رونق اقتصادی اجرا می شود.
وی کرد: بر این اساس واحدهای صنفی متقاضی مشارکت در این طرح چنان چه عضو اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی بوده باشند، می توانند پس از ورود به سایت Ecunion ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 63 روز و 21 ساعت پیش
کتاب "بوستان فضیلت" شرحی بر بزرگان مدفون در تکیه بروجردی تخت فولاد اصفهان

کتاب "بوستان فضیلت" شرحی بر بزرگان مدفون در تکیه بروجردی تخت فولاد اصفهان سرزمین مقدس تخت فولاد را باید منظومه ای دینی از مفاخر ارجمند این دیار هنرپرور دانست. این مزار یادآور ادوار طلایی فرهنگ اسلامی و ایرانی است و به یقین می توان یکی از دلایل برگزیده شدن اصفهان را به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام، وجود مزار بزرگان، هنرمندان و شاعران در این خاک تابناک دانست.
بدیهی است ارزش هر جامعه بیشتر به شخصیت ها و انسان های والای آن و خدماتی است که به اجتماع نموده اند که مردم را به سوی خدا دعوت می کنند و با اختراع و اکتشاف، ابداع و ابتکارهای خود باری از دوش خلق برمی دارند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 63 روز و 21 ساعت پیش
سعادتمند کار خود را در استقلال آغاز کرد

سعادتمند کار خود را در استقلال آغاز کرد پس از استعفای علی فتح الله زاده از سرپرستی باشگاه استقلال بار دیگر اسماعیل خلیل زاده از سوی هیات مدیره به عنوان سرپرست انتخاب شد اما حضور او در راس باشگاه کوتاه مدت بود.
بر اساس صورتجلسه هیات مدیره باشگاه استقلال در تاریخ 10 فروردین ماه، طی حکمی از سوی مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان، احمد سعادتمند به عنوان مدیر عامل باشگاه ورزشی استقلال منصوب شد.
احمد سعادتمند، مدیر عامل جدید باشگاه استقلال، دقایقی قبل وارد ساختمان باشگاه شد تا به صورت رسمی کار خود را در این باشگاه آغاز کند. ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 63 روز و 21 ساعت پیش
تعطیلی صنوف قم تا 20 فروردین ادامه دارد

تعطیلی صنوف قم تا 20 فروردین ادامه دارد به گزارش روز شنبه روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت قم، محمود سیجانی درگفت وگویی بیان کرد: براساس تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا تعطیلی واحدهای صنفی قم به غیر از اصنافی که برای تامین مایحتاج ضروری مردم مجاز به فعالیت هستند، بقیه واحدهای صنفی باید تا روز بیستم فروردین ماه جاری تعطیل باشد.
وی افزود: تعطیلی واحدهای صنفی با هدف کاهش تردد درسطح شهر وجلوگیری ازشیوع ویروس کرونا اعلام شدهاست و با واحدهای متخلف برخورد خواهد شد.
وی با تشکر از اصناف بهلحاظ رعایت طرح فاصلهگذاری اجتماعی بیان کرد: اصناف قم از روز نخست اجرای این طرح همکاری و تعامل خوبی با مسئولان استان داشتند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 63 روز و 21 ساعت پیش
ملی پوش بادبانی ایران در اسپانیا قرنطینه شد

ملی پوش بادبانی ایران در اسپانیا قرنطینه شد احمد احمدی ملی پوش بادبانی ایران قرار بود اواخر اسفند سال گذشته در رقابت های انتخابی المپیک به میزبانی ابوظبی شرکت کند که با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا و لغو این رقابت ها در اسپانیا ماندگار شد.
پس از این اتفاق اسپانیا از کشورهایی نام گرفت که به شدت با شیوع ویروس کرونا مواجه شد و احمدی نیز در محل تمرین خود قرنطینه شد.
ملی پوش بادبانی کشورمان در گفت و گو با ایرنا درباره وضعیت خود اظهار کرد: پس از اینکه مسابقات انتخابی المپیک لغو شد، شرایط کشور اسپانیا نیز بسیار پیچیده شد. شیوع ویروس کرونا در این کشور بسیار زیاد بود و همه ما قرنطینه شدیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 63 روز و 21 ساعت پیش
خدمات تخصصی بهداشت و درمان به جانبازان و والدین شهدا ارائه می شود

خدمات تخصصی بهداشت و درمان به جانبازان و والدین شهدا ارائه می شود علی کاظمی روز شنبه با بیان این مطلب به رسانه ها اظهار داشت: در راستای مقابله با بیماری کرونا، بسته های بهداشتی در بین ایثارگران و جانبازان توزیع شده و شماره تماس 1616 به صورت شبانه روزی آماده ارائه خدمات و پاسخگویی به نیازهای جانبازان است.
وی خاطرنشان کرد: ضمن ارائه خدمات مشاوره ای، مددکاری و بهداشت روان به جانبازان، منازل جانبازانی که در قرنطینه هستند نیز در صورت نیاز توسط اکیپ های مربوطه سم پاشی و ضدعفونی می شود.
کاظمی افزود: لوازم ضدعفونی کننده، ماسک و دستکش تا کنون در سه نوبت در تمام شهرستان های استان زنجان در بین خانواده های پُرخطر توزیع شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 63 روز و 21 ساعت پیش
انصاری فرد: در خانه تمرین می کنم

انصاری فرد: در خانه تمرین می کنم کریم انصاری فرد مهاجم ایرانی و ملی پوش تیم السیلیه قطر در تازه ترین گفت وگوی خود با روزنامه استاد الدوحه قطر درباره شیوع ویروس کرونا و راه های جلوگیری از انتقال آن اظهار داشت: تعهد ما برای ماندن در خانه در شرایط کنونی به پیشگیری از شیوع ویروس کرونا کمک می کند. این اقدام می تواند به تلاش ها برای از بین بردن این بیماری و بازگشت به زندگی طبیعی کمک کند. پایان دادن به گسترش ویروس کرونا نیازمند تعهد همگانی است و باید از تجمع خودداری کنیم. این یک دوره دشوار است اما می تواند با رفع نگرانی برای ما تمام شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 63 روز و 21 ساعت پیش
روستاییان مهریز 40 میلیارد ریال وام مقاوم سازی دریافت کردند

روستاییان مهریز 40 میلیارد ریال وام مقاوم سازی دریافت کردند حسن زارع زاده روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: مقاوم سازی منازل روستاییان جزو برنامه های مهمی است که امسال هم ادامه دارد.
وی ادامه داد: سال گذشته 9 میلیارد و 700 میلیون ریال بودجه صرف انجام فعالیت های عمرانی به خصوص زیرسازی ، تسطیح و آسفالت معابر عمومی در روستاها شد.
این مسوول اظهار کرد: واگذاری 222 قطعه زمین برای ساخت منزل در روستاها بخشی از
اقدام های این نهاد است که طبق مقررات واگذار شد.
زارع زاده از صدور مجوز ساخت 320 قطعه زمین و صدور 300 سند منزل روستایی در بخش مرکزی خبر داد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 63 روز و 21 ساعت پیش
فعالیت واحدهای تولیدی، صنعتی و معدنی شهرستان دماوند از امروز آغاز شد

فعالیت واحدهای تولیدی، صنعتی و معدنی شهرستان دماوند از امروز آغاز شد آرش آقاجان احمدی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا با اعلام این خبر اظهار داشت: با توجه به دستور و بخشنامه ستاد ملی کرونا و ستاد کرونای وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) در نشست ستاد ملی کرونا، اصل کار تولید کشور در سال جهش تولید نامگذاری شده و تعطیل پذیر نیست.
وی ادامه داد: تصمیمات رسمی وزارت صمت به موازات ستاد ملی کرونا و شهرستان دماوند مبتنی بر جلوگیری از ایجاد هرگونه وقفه در تمامی واحدهای تولیدی، صنعتی و معدنی است که در همین زمینه فعالیت همه این واحدها از امروز منوط به رعایت ضوابط و پروتکل های بهداشتی آغاز می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 63 روز و 21 ساعت پیش
حامیان طرح اکرام ایتام سمنان 115 میلیارد ریال کمک کردند

حامیان طرح اکرام ایتام سمنان 115 میلیارد ریال کمک کردند محسن مسعودیان راد روز شنبه به خبرنگاران اعلام کرد: بر این اساس 130 درصد تعهد کمیته امداد استان سمنان در حوزه اکرام ایتام محقق شد و در این شاخص در جایگاه نخست کشوری قرار گرفت.
وی با اشاره به اینکه طرح محسنین، اکرام، ایتام و شفا با هدف جذب هرچه بیشتر کمک های نقدی و غیر نقدی و حمایت های معنوی برای کودکان نیازمند مشمول حمایت کمیته امداد استان سمنان است، خاطرنشان کرد: حامیان می توانند ماهانه و یا در مناسبت ها و اعیاد مختلف کمک ها را به فرزندان معنوی خود داشته باشند.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان سمنان ادامه داد: سه هزار حامی از اقشار و افراد مختلف از جمله کارمندان ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 63 روز و 22 ساعت پیش
میوه گران، حاصل کرونا و در خانه ماندن مردم فارس

میوه گران، حاصل کرونا و در خانه ماندن مردم فارس مسوولان استان فارس از مدت ها قبل اعلام کردند هیچ مشکلی در تامین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم در استان وجود ندارد که مشکل مردم کمبود این کالاها نیست بلکه گرانی است که به نظر می رسد شایعات مطرح شده در فضای مجازی و برخی حوادث غیر مترقبه از جمله سیل بر افزایش قیمت برخی میوه ها و صیفی تاثیر گذار بوده است.
برخی مردم این روزها در شبکه های اجتماعی به افزایش قیمت برخی میوه ها و صیفی انتقاد می کنند و می گویند در این روزها که در خانه قرنطینه هستیم و کاسبی ما تعطیل شده، حداقل انتظار ما تامین کالاهای اساسی از جمله میوه و صیفی با قیمت پایین است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 63 روز و 22 ساعت پیش
2800متر از ساحل جزیره هرمز رفع تصرف شد

2800متر از ساحل جزیره هرمز رفع تصرف شد براساس گزارش دادستان عمومی و انقلاب بندرعباس، برخی سودجویان مبادرت به تصرفات غیرمجاز اراضی در جزیره هرمز کرده بودند که با ورود به موقع دستگاه قضایی به این موضوع، بناهای غیرمجاز قلع و قمع شد.
رییس کل دادگستری استان هرمزگان در خصوص ساخت و سازها و تصرفات غیر مجاز در جزیره هرمز گفت: تدابیر لازم اندیشیده شده و بررسی نحوه واگذاری زمین در دستور کار دادگستری استان هرمزگان و شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی ملی و منابع طبیعی استان قرار دارد.
علی صالحی روز شنبه اعلام کرد: دستگاه قضایی نسبت به پدیده زمین خواری حساسیت خود را دو چندان کرده و عرصه را برای کسانی که اقدام به تصرفات غیرمجاز می ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 63 روز و 22 ساعت پیش
برزخ کوچ، ماندن در گرمای قشلاق یا ورود به بحران کرونا

برزخ کوچ، ماندن در گرمای قشلاق یا ورود به بحران کرونا به گزارش ایرنا، با پایان عمر زمستانی استان خوزستان در اسفندماه برخی از عشایر این استان منطقه را برای اسکان در لرستان و یا عبور از لرستان برای رفتن سایر استان های ییلاقی همچون همدان ترک می کنند و سال جدید را در لرستان می گذرانند.
با آغاز فصل بهار بالغ بر 11 هزار خانوار عشایری به مناطق سردسیر لرستان کوچ می کنند اما امسال با توجه به شیوع کرونا و ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی و حاکمیتی برای مقابله با این بیماری جهان شمول، مصوبه کوچ عشایر در مدت زمان دیرتری ابلاغ شده تا با پیشگیری از جابجایی ها و تمرکز بر ارایه خدمات بتوان از شیوع این بیماری در جامعه عشایری و البته مناطق ییلاقی استان های ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 63 روز و 22 ساعت پیش
سرپرست بازرسی کل لرستان منصوب شد

سرپرست بازرسی کل لرستان منصوب شد به گزارش ایرنا در این حکم مهدی اصلانی کرچی به سمت سرپرست بازرسی کل استان لرستان منصوب شده است.
در بخشی از این حکم خطاب به اصلانی کرچی آمده است: انتظار دارد با سرلوحه قرار دادن رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و ریاست محترم قوه قضاییه و با توکل و تلاش و بهره گیری مؤثر از منابع و امکانات موجود و در چارچوب قوانین و مقررات جاری و برنامه های ابلاغی در راستای تحقق اهداف و راهبردها و ارتقای روزافزون فعالیت های سازمان اقدام فرمایید.
محمدرضا اشرف از 24 خرداد 94 تاکنون بازرس کل استان لرستان بود. ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 63 روز و 22 ساعت پیش
فرزند آیت الله کوهستانی دارفانی را وداع گفت

فرزند آیت الله کوهستانی دارفانی را وداع گفت به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام کوهستانی پس از تحمل مدت ها درد و رنج ناشی از بیماری بامداد 16 فروردین در بیمارستان نیمه شعبان ساری به دیار باقی شتافت.
وی بعد از درگذشت پدر بزرگوارشان از سال 1351 تاکنون مسئولیت حوزه علمیه کوهستان را که پدرشان بنیان گذاشته بود.
درگذشت این عالم ربانی ربطی به بیماری کرونا نداشت و وی از مدت ها قبل در بستر بیماری بود.
بر اساس آنچه توسط خانواده این روحانی برحسته، ساده زیست و مردم دار اعلام شده است؛ با توجه به شیوع بیماری کرونا مراسم تشییع برگزار نمی شود و چگونگی برگزاری مراسم بزرگداشت توسط مسؤولان شهرستانی در حال برنامه ریزی است. ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 63 روز و 22 ساعت پیش
بیش از 33 تن مواد خام دامی غیربهداشتی در کردستان ضبط شد

بیش از 33 تن مواد خام دامی غیربهداشتی در کردستان ضبط شد مجتبی ورمقانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه طرح نوروزی نظارت دامپزشکی کردستان از 20 اسفند سال گذشته تا 15 فروردین امسال اجرا شد، اظهار داشت: در این مدت دامپزشکان 138 بار از کشتارگاه های دام و طیور و بازرسان نیز هشت هزار و 450 مورد از مراکز عرضه فرآورده های خام دامی بازدید کردند.
وی افزود: در این بازدیدها، 33 هزار و 500 کیلوگرم مواد خام دامی غیربهداشتی از چرخه مصرف مردم استان خارج شد که شامل 27 هزار کیلوگرم مواد از کشتارگاه های دام و طیور و ضبط 6 هزار و 500 کیلوگرم نیز از واحدهای صنفی متخلف بوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 63 روز و 22 ساعت پیش
مشکلی برای برگزاری امتحانات پایان سال در مدارس ایرانی خارج از کشور وجود ندارد

مشکلی برای برگزاری امتحانات پایان سال در مدارس ایرانی خارج از کشور وجود ندارد به گزارش روز شنبه مرکزاطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، جلسه سرپرستان مدارس خارج از کشور با موضوع بررسی شرایط فعالیت مدارس با توجه به شیوع ویروس کرونا، وضعیت تعطیلی مدارس، اقدامات در حوزه آموزش مدارس سرپرستی ها و برنامه ریزی برای برگزاری آزمون پایان سال تحصیلی به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد.
در این جلسه بر اینکه مشکلی برای آموزش مجازی، برگزاری امتحانات نهایی و آغاز به موقع سال تحصیلی در مدارس ایرانی خارج از کشور وجود ندارد، تاکید شد.
تعیین بازه زمانی جایگزین برای تعطیلات کرونایی در کویت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 63 روز و 22 ساعت پیش
شرایط بازگشت 26 کامیون و 33 راننده گرفتار ایرانی از اروپا فراهم شد

شرایط بازگشت 26 کامیون و 33 راننده گرفتار ایرانی از اروپا فراهم شد به گزارش روز شنبه روابط عمومی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای، عبدالهاشم حسن نیا در جریان مکالمات تلفنی جداگانه با توجه به انسدادها و محدودیت های اعمال شده از سوی دولت ترکیه که موجب متوقف شدن و مانع عبور رانندگان و ناوگان ایرانی تردد کننده در کشورهای اروپایی شده بود، اظهار داشت: مشکلات صدها نفر از رانندگان گرفتار در این کشورها یا مرتفع شده و به کانون خانواده های خود ملحق شده اند و یا همچنان رایزنی ها برای رفع مشکلات بازگشت آنها ادامه دارد.
معاون وزیر راه و شهرسازی در تماس تلفنی با محمد فرازمند سفیر جمهوری اسلامی ایران در آنکارا ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 63 روز و 22 ساعت پیش
تکذیب شد: بازگشت کارگران چینی به گچساران

تکذیب شد: بازگشت کارگران چینی به گچساران ویروس کرونا امروزه به مهم ترین و اصلی ترین خبرها در رسانه های اجتماعی تبدیل شده است اما از طرف دیگر ایجاد اضطراب و استرس ناشی از ترس ابتلا به این بیماری، بازار شایعات و اخبار جعلی را در این رسانه ها هم داغ کرده است در این میان شبکه های معاند مبادرت به انتشار پیام هایی از کانال های خود می کنند که موجب تشویش اذهان عمومی و خدشه وارد شدن به امنیت روانی کاربران در فضای مجازی شده اند بنابراین در چنین شرایط دشواری، شبکه های اجتماعی هم می توانند به افزایش آگاهی عمومی مردم کمک کنند و هم شبکه های مانند رسانه های ضدانقلاب می توانند با بازتاب اخبار جعلی آرامش را از مردم بگیرند و اطلاعات نادرست فراوانی در ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 63 روز و 22 ساعت پیش
42 میلیارد ریال صرف توسعه شبکه توزیع برق ابرکوه شد

42 میلیارد ریال صرف توسعه شبکه توزیع برق ابرکوه شد ابوالفضل اکرمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با صرف این مبلغ 15 هزار متر شبکه فشار متوسط و 6 هزار متر شبکه فشار ضعیف ، 23 دستگاه ترانسفورماتور هوایی و زمینی به قدرت هزار و 200 کیلو ولت آمپر پست هوایی ایجاد و نصب شد.
وی اظهارکرد: اجرای این طرح ، باعث کاهش تلفات انرژی الکتریکی، افزایش قابلیت اطمینان خطوط برقرسانی ، ارتقای پایداری شبکه ها و کاهش خاموشی شد و شاهد کاهش یک درصد قطع برق و نیم درصد تلفات شبکه برق نسبت به سال 97 هستیم.
اکرمی با تاکید بر اینکه 100 درصد روستاهای ابرکوه از نعمت برق برخوردار هستند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 63 روز و 23 ساعت پیش
یک محافظ ویژه اشرف غنی در کابل ترور شد

یک محافظ ویژه اشرف غنی در کابل ترور شد طارق آرین روز شنبه با انتشار توئیتی نوشت: ساعت 8 و 20 جمعه شب به وقت محلی افراد مسلح ناشناس در شهرستان پغمان کابل به سوی محافظان رئیس جمهور شلیک کردند که در نتیجه مقصودی کشته و یک تن دیگر زخمی شد.
وی افزود: بررسی ها برای ردیابی مهاجمان آغاز شده و پلیس در تلاش بازداشت آنها آغاز گریده است.
محافظان ریاست جمهوری افغانستان که توسط آمریکایی ها آموزش داده شده اند در این کشور به نام پی پی اس شهرت دارند. ترور افراد دولتی، کارشناسان سیاسی، خلبان های نیروی هوایی و نظامیان افغانستان طی چند سال گذشته در کابل ادامه داشته است. ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 63 روز و 23 ساعت پیش
شهروندان دیری در ضدعفونی معابر مشارکت دارند

شهروندان دیری در ضدعفونی معابر مشارکت دارند علی ابراهیمی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: پویش های مردمی، بسیج، سپاه و گروههای جهادی در قالب قرارگاه شفا در کنار کارکنان شهرداری دیر هر شب دست اندرکار ضدعفونی این شهر هستند.
وی اضافه کرد: در زمان حاضر همه پارک ها، بوستان ها، ساحل و گشت دریایی تعطیل است و پنجشنبه بازار هم تا اطلاع ثانوی هیچ فعالیتی ندارد.
شهردار بندر دیر بیان کرد: اگر چه این شهر تاکنون در وضعیت سفید قرار دارد اما کرونا جدی است و شهروندان توصیه های پزشکی را جدی بگیرند.
شهردار آبدان نیز شهرستان دیر نیز گفت: این شهرداری برای پیشگیری از انتشار ویروس کرونا ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 63 روز و 23 ساعت پیش
مردم دیلم نگران محل نقاهتگاه بیماران کرونا نباشند

مردم دیلم نگران محل نقاهتگاه بیماران کرونا نباشند ایرج زنده بودی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این محل برای گذارندن دوره پس از بستری بیماران کرونایی در بیمارستان و آن دسته از بیمارانی است که توان نگهداری و ایجاد شرایط مناسب را در منزل ندارند، درنظرگرفته شده است.
وی اظهار داشت: باتوجه به اینکه بیمار ترخیص شده از بیمارستان در یک مکان امن و با حضور پرسنل مجرب و کادر درمانی دوره نقاهت خود را طی کرده و پس از آن بدون بیماری در جامعه حضور پیدا می کند، دایرشدن این نقاهتگاه می تواند کمک بسیار بزرگی برای کاهش چرخه بیماری محسوب شود.
ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 63 روز و 23 ساعت پیش
نیکوکار اراکی 15 هزار لیتر مواد ضدعفونی برای گندزدایی معابر اهدا کرد

نیکوکار اراکی 15 هزار لیتر مواد ضدعفونی برای گندزدایی معابر اهدا کرد دکتر محسن شانقی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: برخی از مناطق شهر اراک از جمله کوی مسکن و امام صادق(ع) با مواد ضدعفونی اهدایی دکتر بابک نوابی با همکاری کارکنان این اداره کل و بسیج ناحیه این شهرستان گندزدایی شد.
وی ادامه داد: این مناطق به وسیله 10 دستگاه خودرو و 30 سم پاش کوله ای از سوی 56 نفر از کارکنان سپاه ناحیه اراک و اداره کل دامپزشکی استان مرکزی ضدعفونی و گندزدایی شدند.
مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی یادآورشد: 345 هزار لیتر مواد ضدعفونی نیز سال گذشته از سوی بخش خصوصی اداره کل دامپزشکی این استان برای مقابله با ویروس کرونا به دستگاه های مربوطه اهدا شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 63 روز و 23 ساعت پیش
درخواست 120 هزار نفری برای تجدیدنظر در اخراج فرمانده افشاگر ناو آمریکایی

درخواست 120 هزار نفری برای تجدیدنظر در اخراج فرمانده افشاگر ناو آمریکایی به گزارش روز شنبه خبرگزاری رویترز، فرمانده ناو یو اس اس تئودور روزولت روز پنجشنبه به دنبال افشای نامه اش در رسانه ها که اقدامات موثری برای توقف شیوع ویروس بین خدمه این ناو هواپیمابر مجهز به سوخت هسته ای را خواستار شده بود، از فرماندهی این ناو کنار گذشته شد.
در عریضه منتشر شده در اینترنت آمده است: اقدامات این ناخدا احتمالا جان بسیاری را نجات داده است. هر چند که او اخراج شده، طرح هایش برای جابجایی امن خدمه این ناو همچنان اجرا می شود. او یک قهرمان است که باید تشویق شود.
روز جمعه بعد از انتشار این تومار در سایت Change ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 63 روز و 23 ساعت پیش
استاندار اردبیل : مهار کرونا لازمه حفظ و افزایش تولید در بخش کشاورزی است

استاندار اردبیل : مهار کرونا لازمه حفظ و افزایش تولید در بخش کشاورزی است اکبر بهنامجو روز شنبه در جلسه کارشناسی تدوین برنامه اجرایی جهش تولید در حوزه کشاورزی تشریح کرد: با توجه به اینکه تولید از شیوع بیماری کرونا در کشور و استان اردبیل تحت تاثیر قرار گرفته، برای ادامه روند تولید تلاش همه اقشار با رعایت نکات پیشگیرانه ضروری است.
وی بیان کرد: در حال حاضر بسیاری از حوزه های تولیدی در بخش کشاورزی استان اردبیل به دلیل کرونا با کاهش تولید مواجه بوده و باید تلاش های لازم برای تمهید مقدمات جهت فعال سازی آنان انجام شود.
استاندار اردبیل اظهار کرد: در راستای تدوین برنامه اجرایی جهش تولید در حوزه کشاورزی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 63 روز و 23 ساعت پیش
شکست کرونا در 89 سالگی با تلاش مدافعان سلامت قم

شکست کرونا در 89 سالگی با تلاش مدافعان سلامت قم حاج علی اکبر شیرین کلام نیمه اسفندماه پس از مشاهده علائمی همچون تب، ضعف شدید بدن و بی اشتهایی توسط فرزندان خود به بیمارستان فرقانی قم منتقل و پس از بررسی وضعیت جسمانی از سوی پزشکان با تشخیص احتمال ابتلا به ویروس کرونا بستری شد.
بیماری حاج علی اکبر حدود 20 روز به طول انجامید اما خوشبختانه در نهایت با بهبودی و ترخیص وی از بیمارستان همراه گشت و همین موضوع باعث خوشحالی کادر درمان از این موفقیت و انتشار تصاویر پزشکان و پرستاران در کنار این بیمار بهبود یافته در رسانه های استان قم شد.
از آنجا که گفت و گو برای حاج علی اکبر به دلیل کهولت سن مشکل است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 63 روز و 23 ساعت پیش
2 هزار خودرو در جاده های خراسان رضوی اعمال قانون شد

2 هزار خودرو در جاده های خراسان رضوی اعمال قانون شد سرهنگ هادی امیدوار روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برای تمام این خودروها علاوه بر جریمه، در سامانه پلس شکایت نیز برای توقیف ثبت شده است.
وی ادامه داد: حدود 400 دستگاه خودرو نیز به صورت فیزیکی توقیف شده است.
وی با بیان اینکه طرح فاصله گذاری اجتماعی و ممانعت از ورود خودروهای دارای پلاک غیربومی به استان تا 20 فروردین ماه ادامه دارد گفت: در حال حاضر ترافیک در جاده های این استان سبک و روان است.
بر اساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، فاصله گذاری اجتماعی به معنای تلاش برای به حداقل رساندن تماس های بین فردی است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 63 روز و 23 ساعت پیش
برگزاری جشنواره فرهنگی ورزشی مجازی در لرستان

برگزاری جشنواره فرهنگی ورزشی مجازی در لرستان سید علی کریمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این جشنواره فرهنگی ورزشی با همت هیات ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی لرستان با هدف توسعه ورزش در خانه در ایام مبارزه با ویروس کرونا می باشد.
وی ادامه داد: هیات های همگانی، پزشکی ورزشی و روستایی عشایری که جنبه عمومی تری دارند با برگزاری مسابقات مجازی در راستای آگاه سازی مردم درباره این بیماری و همچنین سرگرم کردن خانواده ها با اهدای جوایز ارزنده تلاش های قابل تقدیری انجام داده اند.
وی اظهار داشت: افتتاح خط تولید مواد بهداشتی، تهیه و توزیع پک های بهداشتی، نظارت بر باشگاه ها، توسعه ورزش ها در کانال های تخصصی ورزشی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 63 روز و 23 ساعت پیش
این مرض موجب ترک عادت و دگرگونی آن شد

این مرض موجب ترک عادت و دگرگونی آن شد شیوع ویروس کرونا و جاخوش کردنش با ایجاد سبک زندگی جدیدی همراه شد. گونه ای زندگی که تمام مردم دنیا فارغ از شاخصه های متمایزکننده شان ملزم به رعایت آن هستند، این اتفاق را می توان معادل بیتی از حافظ دانست که می گوید: "از خلاف آمد عادت بطلب کام که من/ کسب جمعیت از آن زلف پریشان کردم."
زندگی برخلاف عادات روزمره و اجبار به کنار آمدن با وضعیتی که کمتر پیش می آید، بر کوچک ترین و طبیعی ترین ساحت های حیات انسان تاثیرگذار بوده است. رعایت نکات بهداشتی خاص همچون استفاده از ماسک و دستکش و ضرورت شستن دست ها در فواصل زمانی مشخص، دوری گزینی از اجتماع و زندگی محدود در چارچوب خانه و خانواده ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 63 روز و 23 ساعت پیش
توفان برق 30 روستای ریگان را قطع کرد

توفان برق 30 روستای ریگان را قطع کرد امین باقری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: توفان شن موجب شکستن برخی تیرهای برق و خاموشی 30 روستای ریگان شد.
وی عنوان کرد: توفان شن و گرد و غبار شدید با غلظت 60 برابر حد مجاز در ریگان موجب وارد آمدن خسارت 200 میلیون تومانی به فضای سبز شهری ریگان شد.
فرماندار ریگان افزود: گرد و غبار علاوه بر ایجاد مشکلات تنفسی برای 30 شهروند ریگانی راه 40 روستای این شهرستان را نیز مسدود کرد که تلاش برای برقراری راه های این مناطق ادامه دارد.
باقری از اعزام اکیپ های امدادی به منظور امدادرسانی به روستاهای محاصره در توفان خبر داد و بیان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 63 روز و 23 ساعت پیش
دلگرامی دامداران بوشهری از بارش های بهاری

دلگرامی دامداران بوشهری از بارش های بهاری بوشهر-ایرنا- دامداری از شغل های اصلی روستائیان و عشایر استان بوشهر است که در این چند سال به لطف بارندگی های مناسب دست و دل دامداران گرم شده است.عکس: عبدالصمد شهریاری ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 63 روز و 23 ساعت پیش
احتمال وقوع روان آب در برخی مناطق خراسان جنوبی

احتمال وقوع روان آب در برخی مناطق خراسان جنوبی فاطمه زارعی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با ادامه فعالیت بارشی طی امروز و فردا شاهد افزایش ابر، سرعت وزش باد و گرد و خاک، رگبار و رعد و برق و برخود ساعقه و در مناطق مستعد بارش تگرگ و مه خواهیم بود.
وی ادامه داد: روز یکشنبه با تقویت ناپایداری ها امکان وقوع روان آب در شهرستان ها زیرکوه، قاینات، درمیان، سربیشه و بخش مرکزی دور از انتظار نیست.
زارعی با بیان اینکه دامداران در این مدت از چرای دام در ارتفاعات و مردم از مسافرت های غیر ضرور خودداری کنند اظهار داشت: وزش باد شدید امکان خسارت به برخی مستحدثات را خواهد داشت و به علت پیش بینی وقوع روان آب مردم به هیچ عنوان در ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 63 روز و 23 ساعت پیش
سهم 25 درصدی بخش معدن از اجرای طرح های وزارت صنعت

سهم 25 درصدی بخش معدن از اجرای طرح های وزارت صنعت بر اساس جداول آماری وزارت صنعت، در 11 ماهه پارسال بالغ بر 25 طرح مهم در بخش معدن و صنایع معدنی راه اندازی شده که سهم واحدهای ایجادی 32 درصد بوده و بقیه طرح های توسعه ای بوده اند.
برپایه آمار مورد بررسی، هشت طرح ایجادی در استان های هرمزگان (یک طرح)، کرمان (در مجموع سه طرح)، خراسان رضوی (دو طرح)، خوزستان و اصفهان در مدت مزبور راه اندازی شدند.
همچنین در این مدت 17 طرح توسعه ای در 11 استان کشور راه اندازی شد که استان اصفهان با سه طرح بیشترین سهم، خراسان رضوی و فارس و کرمان هر کدام با دو طرح و بقیه استان ها (خراسان شمالی، مرکزی، تهران، آذربایجان شرقی، لرستان ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 63 روز و 23 ساعت پیش
درمان سریع تر بیماری کویید-19 با استفاده از روش های جدید داروسازی

درمان سریع تر بیماری کویید-19 با استفاده از روش های جدید داروسازی به گزارش روز شنبه پایگاه خبری مدیکال اکسپرس، در این شیوه جدید، محققان ابتدا مکانیزم های مولکولی باکتری ها را استخراج کرده و سپس از این مکانیزم ها برای تولید دارو در یک محیط امن و ارزان قیمت با سرعتی غیرقابل رقابت استفاده می کنند.
این فناوری پیش از این برای تولید داروهای پروتئینی به منظور درمان سرطان مورد استفاده محققان قرار گرفته است، اما با شیوع سریع ویروس جدید کرونا محققان با ایجاد تغییراتی در آن توانستند یک کارخانه زیستی تولید انبوه آنتی بادی بدون نیاز به استفاده از سلول ها راه اندازی کنند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 63 روز و 23 ساعت پیش
تعطیلی ناوگان حمل و نقل عمومی مشهد تمدید شد

تعطیلی ناوگان حمل و نقل عمومی مشهد تمدید شد تمدید تعطیلی ناوگان حمل و نقل عمومی به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا روز شنبه در نشست شورای اسلامی شهر مشهد بررسی و مورد موافقت اعضای این شورا قرار گرفت.
همچنین طبق این مصوبه اختیار تصمیم گیری برای تمدید یا عدم تمدید تعطیلی یا کاهش ساعات سرویس دهی خطوط قطارشهری و اتوبوسرانی از 23 تا پایان فروردین ماه به شهردار مشهد تفویض شد.
به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا خدمات دهی قطار شهری و اتوبوسرانی شهرداری مشهد با مصوبه شورای این شهر از 26 اسفند 1398 تا پنجم فروردین 1399 به حالت تعطیل درآمد و پس از آن نیز این تعطیلی تمدید شد. ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 63 روز و 23 ساعت پیش
تامین روشنایی مراکز درمانی اولویت صنعت برق کرمان است

تامین روشنایی مراکز درمانی اولویت صنعت برق کرمان است محمود شهلا روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ضمن تبریک سال جدید افزود: به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و حفظ سلامت مشترکان، سامانه پاسخگویی فوریت های برق با شماره 121 به صورت شبانه روزی آماده ارائه خدمت به مشترکان شمال استان کرمان است.
وی تصریح کرد: ارائه تمام خدمات به صورت غیرحضوری در این شرکت، به منظور آسایش و آرامش مشترکان است و انتظار همراهی شهروندان با صنعت برق و مراجعه نکردن حضوری به ستاد شرکت و مدیریت برق شهرستان ها را در شرایط کنونی داریم.
مدیرعامل شرکت توزیع برق شمال استان کرمان تاکید کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 63 روز و 23 ساعت پیش
کره جنوبی؛ از اقتدارگرایی تا مردم سالاری

کره جنوبی؛ از اقتدارگرایی تا مردم سالاری جنگ جهانی دوم برای بسیاری از کشورهای جهان نقطه عطفی بود و برای برخی کشورها در خاور دور و شرق آسیا هم دوره سرنوشت سازی را رقم زد و موجب تغییرات سراسری در ساختارهای سیاسی و حکومتی آن ها شد. از جمله این مناطق شبه جزیره کره بود که پیامدهای سیاسی جنگ جهانی و تقابل میان قدرت های باقی مانده از خرابی جنگ موجب تحولاتی عظیم و حتی دوپاره شدن این سرزمین به دو بخش شمالی و جنوبی گشت.
البته در خلال حدود هفت دهه اخیر کره جنوبی علاوه بر ترسیم مدار مرزی 38 درجه، شاهد چند کودتای نظامی، تناوب حضور دولت های دیکتاتوری و مردم سالار ، استیضاح و حتی خودکشی یکی از روسای جمهوری خود بود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 63 روز و 23 ساعت پیش
حضور بیش از 2 میلیون و 500 هزار دانش آموز در تشکیلات پیشتازان

حضور بیش از 2 میلیون و 500 هزار دانش آموز در تشکیلات پیشتازان به گزارش روز شنبه مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، ا سماعیل بحری زاده با تشریح برنامه های سال 99سازمان دانش آموزی کشور، اظهار داشت: در سال پیش رو ایجاد برخی شایستگی های رفتاری مطلوب و پایدار در اعضا به عنوان هدف قرار گرفته و فعالیت ها، عموما در قالب تیمی و گروهی طراحی و با اولویت برخورداری از مهارت های ارتباطی، اجتماعی، هویت اسلامی ایرانی و انقلابی تنظیم شده است.
وی با بیان اینکه این برنامه در چهار حوزه راهبردی شامل سه حوزه تربیتی و یک حوزه درآمدزایی و خوداتکایی تدوین شده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 63 روز و 23 ساعت پیش
آغاز مبارزه با ملخ مراکشی در مراتع شرق گلستان

آغاز مبارزه با ملخ مراکشی در مراتع شرق گلستان هجوم ملخ های مراکشی به مراتع شمال استان گلستان در محدوده مرز خشکی ایران و ترکمنستان حدود 90 سال سابقه دارد و مبارزه با آن هر سال در اواخر فروردین ماه و با نمایان شدن این آفت شروع می شود.
زیستگاه ملخ مراکشی در مناطق شمالی گلستان وسعتی به طول 120 کیلومتر و به عرض 30 کیلومتر از حوالی شهرستان آق قلا تا مراتع و چراگاه های شهرستان مرزی مراوه تپه دارد و به عنوان یکی از مهمترین گونه های ملخ زیان آور در ایران به مراتع، مزارع غلات و صیفی حمله کرده و آسیب وارد می کند.
علاوه بر مبارزه شیمیایی با این آفت، نوعی پرنده به نام "سار گلو سرخ" نیز از دشمنان بیولوژیک این آفت به شمار می رود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 0 ساعت پیش
گزارش هواشناسی خراسان رضوی

گزارش هواشناسی خراسان رضوی مشهد- ایرنا- گزارش کارشناس اداره کل هواشناسی خراسان رضوی پیرامون پیش بینی وضعیت آب و هوای این استان روز شنبه شانزدهم فروردین 1399 ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 0 ساعت پیش
شروع فعالیت های کشاورزی در خلخال

شروع فعالیت های کشاورزی در خلخال بهبود علیزاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: توزیع نهال میوه اصلاح شده یارانه دار در بین باغداران این شهرستان از 27 اسفنده سال گذشته از سوی مدیریت جهاد کشاورزی خلخال آغاز شده و تاکنون ادامه دارد.
او اظهارداشت: در این مدت بیش از 20 هزار اصله نهال شناسنامه دار درخت میوه و سازگار با شرایط جوی منطقه در بین باغداران این شهرستان توزیع و در باغ های میوه توسط باغداران غرس شده است.
وی با بیان اینکه بارندگی های مناسب نیمه اول سال جاری شرایط محیطی مناسبی را برای توسعه کشاورزی و باغداری در این منطقه فراهم کرده، گفت: در این مدت علاوه بر توزیع نهال سیب ،زردآلو ،آلبالو ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 0 ساعت پیش
300 کارآموز مراکز فنی و حرفه ای مهریز جذب بازارکار شدند

300 کارآموز مراکز فنی و حرفه ای مهریز جذب بازارکار شدند هادی ابویی روزشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: از مجموع افراد شاغل 70 درصد بانوان هستند که در بخش خدمات ، مشاغل خانگی و فنی بازارکار جذب و فعالیت دارند.
وی مهمترین رشته های مرکز فنی و حرفه ای منطقه را شامل جوشکاری، برق، مکانیک خودرو، رایانه، خیاطی، کیف دوزی، آشپزی، تابلوفرش و گلیم فرش ذکر کرد.
این مسوول اظهار کرد: ایجاد زمینه مناسب برای اشتغال جوانان با همکاری سایر مراکز آموزشی و فرهنگی جزو اهداف اصلی این نهاد است .
ابویی گفت: هم اکنون حسب نیاز جوانان، نسبت به تشکیل دوره های آموزشی با بهره گیری از استادان مجرب و کارگاه های آموزشی اقدام می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 64 روز و 0 ساعت پیش
بیمه بیکاری کرونا به همه کارگران پرداخت نمی شود

بیمه بیکاری کرونا به همه کارگران پرداخت نمی شود علی آشتاب روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بیمه بیکاری کرونا بر اساس شیوه نامه اجرایی دستورالعمل مشترک معاونت روابط کار و سازمان تامین اجتماعی ابلاغ 27 اسفند سال گذشته تعیین و پرداخت می شود.
وی اظهار داشت: بنابراین صرفا بیکاران غیر ارادی مشمول قانون کار که بیمه شده تامین اجتماعی و مشمول قانون بیمه بیکاری بوده و در حال حاضر به دلیل شیوع ویروس کرونا به طور موقت بیکار هستند از مزایای بیمه بیکاری بهره مند می شوند.
وی تاکید کرد: بیکاران مشمول قانون بیمه بیکاری ناشی از حوادث غیر مترقبه که در سامانه ثبت نام و تایید شده اند می توانند تا سه ماه ( اسفند ماه 98 تا اردیبهشت 99) بیمه ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 64 روز و 0 ساعت پیش
تعطیلی بازار سقز تا 20 فروردین تمدید شد

تعطیلی بازار سقز تا 20 فروردین تمدید شد کامیل کریمیان روز شنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونا اظهار داشت: ادامه تعطیلی بازار غیر از مشاغل ضروری و موارد استثنا بر اساس مصوبات ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا و همچنین قطع زنجیره انتقال این ویروس تا 20 فروردین تمدید شده است.
وی ضمن تشکر از رفتارهای مدنی مردم در این بازه زمانی حساس و مهم، یادآور شد: در هر زمان که مردم بیشتر در خانه مانده و از اجتماعات دوری کردند، روند مبتلا به کرونا در سقز رو به پایین و افول بوده است.
وی با بیان اینکه بر اساس گزارش دانشگاه علوم پزشکی، کرونا در کردستان در حال اوج گرفتن است و در زمان پیک این بیماری قرار داریم ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 0 ساعت پیش
کنفرانس تلفنی مکرون و رهبران آفریقایی برای یافتن پاسخی هماهنگ در مورد کرونا

کنفرانس تلفنی مکرون و رهبران آفریقایی برای یافتن پاسخی هماهنگ در مورد کرونا به گزارش روز شنبه رادیو بین المللی فرانسه، مکرون روز جمعه در این کنفرانس تلفنی با رئیسان جمهوری مالی، اتیوپی، آفریقای جنوبی، روآندا، سنگال، کنگو، مصر، کنیا، زیمبابوه و رئیس کمیسیون اتحادیه آفریقا به گفت وگو نشست.
فرانسه ابتکار آتی خود را که در پاسخ به کوئید 19 در بخش های سلامت و اقتصاد در سطح قاره آفریقا اختصاص داده شده یادآوری کرد.
به دنبال اعلام آمادگی کشورهای گروه 20 برای حمایت از کشورهای فقیر در معرض بیماری کرونا، برونو لومر وزیر دارایی فرانسه روز پنجشنبه خواستار کمک 500 میلیارد دلاری در قالب کمک های مالی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 64 روز و 0 ساعت پیش
گروه های مقاومت مانع کودتای احتمالی در عراق هستند

گروه های مقاومت مانع کودتای احتمالی در عراق هستند در روزهای اخیر و در در بحبوحه درگیری جهان با کرونا اخبار و شایعاتی از عراق به گوش می رسد. جابجایی نیروهای نظامی آمریکا در عراق این تصور را ایجاد کرد که این کشور قصد اجرای برنامه هایی را در این کشور دارد و گفته شد که آمریکا ممکن است اقداماتی علیه نیروهای مقاومت اجرایی کند. اینکه این تحرکات در چه چارچوب و هدفی اجرا می شود، چرایی تداوم بن بست سیاسی در عراق و تبعات آن به ویژه برای شیعیان در این کشور، احتمال رشد و ظهور مجدد گروه های افراطی همچون داعش در عراق و در نهایت علت تجدید نظر آمریکا در سیاستهای دو دهه اخیر خود در عراق سوالاتی است که با سید رضا قزوینی غرابی کارشناس مسائل عراق در میان گذاشته ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 64 روز و 0 ساعت پیش
کلیسای مریم مقدس 3دستگاه الکتروکاردیوگراف به بیمارستان انزلی هدیه کرد

کلیسای مریم مقدس 3دستگاه الکتروکاردیوگراف به بیمارستان انزلی هدیه کرد معاون نماینده شورای خلیفه گری انزلی در شورای خلیفه گری ارامنه تهران و شمال کشور گفت: در شرایط بحرانی شیوع کرونا ارامنه نیز خود را موظف به همراهی با هم میهنان خود دانسته ، دست به اقدامی نوعدوستانه زده و 3 دستگاه الکترو کاردیوگراف به ارزش 310 میلیون ریال با همت و پیگیری سیمون ترهوسپیانس رئیس شورای خلیفه گری ؛ از سوی کلیسای مریم مقدس به بیمارستان شهید بهشتی بندرانزلی اهدا شد.
آلن پطروسیان اظهار داشت: پیش از این نیز کمک های مادی و معنوی دلگرم کننده ای نیز تحت عنوان بسته های حمایتی و بهداشتی از سوی اسقف اعظم ارامنه تهران و شمال کشور برای خانواده های ارمنی بندرانزلی ارسال شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 64 روز و 0 ساعت پیش
160 برنامه هنری و فرهنگی برای کودکان و نوجوانا اردبیلی تهیه شد

160 برنامه هنری و فرهنگی برای کودکان و نوجوانا اردبیلی تهیه شد زعفر احدزاده روزشنبه به خبرنگاران افزود: در زمینه ساخت کاردستی80 مورد، نقاشی و خوشنویسی و سفال30 مورد، معرفی کتاب و طرح ادبی 25 مورد، قصه گویی با موضوع مراقبت در برابر کرونا 25 مورد و انیمیشن 2 مورد آماده سازی و در اختیار ستاد مرکزی برای انتشار در سایت مربوطه و استفاده خانواده ها قرارگرفته است.
وی بیان کرد: علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت پیک امید مجازی به نشانی ww.omid.kpf.ir و پرتال و صفحه های کانون در شبکه های اجتماعی مراجعه کرده و از نمونه کارهای انجام شده بازدید نمایند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 64 روز و 0 ساعت پیش
31 درصد اتوبوس های آذربایجان غربی در ارومیه فعال است

31 درصد اتوبوس های آذربایجان غربی در ارومیه فعال است ارومیه - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی با اشاره به فعالیت 670 دستگاه اتوبوس بین شهری در استان گفت: 31 درصد این اتوبوس ها در ارومیه فعال است. ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 1 ساعت پیش
کنترل سفرهای نوروزی کرونا

کنترل سفرهای نوروزی کرونا این ارتباط همسو از نخستین روزهای پس از شیوع بیماری، دغدغه اصلی ستاد ملی مقابله و مدیریت بیماری کرونا بود و دستورالعمل هایی برای کنترل سفرهای نورزی اعمال شد و پس از آن نیز در کانون توجه ستادهای استانی قرار گرفت تا محدودیت سفر به کنترل موفقیت آمیز کویید – 19 منجر شود.
این محدودیت با لغو تورهای نوروزی در دو بخش داخلی و خارجی با بخشنامه اول اسفندماه دولت کلید خورد و هزینه بلیط قطار، هواپیما و هتل مسافران به صورت نقدی به آنان بازگردانده شد و در ادامه نیز با کاهش تعداد سفرها از طریق ناوگان حمل و نقل عمومی و اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی همراه شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 1 ساعت پیش
مبارزه با ملخ صحرایی در سیستان و بلوچستان به حدود 13 هزار هکتار رسید

مبارزه با ملخ صحرایی در سیستان و بلوچستان به حدود 13 هزار هکتار رسید غلام حیدر زورقی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هم اینک شهرستان های سرباز، قصرقند، فنوج، نیکشهر،کنارک و چابهار درگیر مبارزه با ملخ صحرایی هستند.
وی از ریزش جدید ملخ صحرایی در سیستان و بلوچستان خبر داد و افزود: روز 15 فروردین 250 هکتار ملخ صحرایی در شهرستان های بمپور، نیکشهر و سیب و سوران بودیم.
رییس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: این سازمان با تشکیل 44تیم دیده بانی و 30 تیم مقابله، مبارزه با ملخ صحرایی را در این استان مورد توجه قرار داده است.
وی اظهارداشت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 1 ساعت پیش
روند کاهش مبتلایان و قربانیان کرونا با عمل به توصیه های ایمنی

روند کاهش مبتلایان و قربانیان کرونا با عمل به توصیه های ایمنی آمارها نشان می دهد، مبتلایان کرونا روز به روز در کشورهای مختلف و از جمله ایران در حال گسترش است. تا به حال راهی برای درمان قطعی این ویروس معرفی نشده است. پزشکان می گویند اگر بیماری حاد نداشته باشید، ابتلا به این ویروس، کشنده نخواهد بود. شکی نیست که بیماری های ویروسی که به اپیدمی های پایدار منجر می شوند تا به حال نشان داده اند که در دوره فعالیت خود شمار زیادی را درگیر می کنند.
به طور قطعی درمانی برای این بیماری وجود ندارد و ویروس آن از طریق انسان به انسان منتقل می شود. تا پیش از فراگیر شدن بیماری هایی نظیر سارس گمان دانشمندان این بود که این بیماری تنها از حیواناتی مانند خفاش و در مواردی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 64 روز و 1 ساعت پیش
مجمع نمایندگان کرمان از استاندار و کادر درمان در مدیریت بیماری کرونا تقدیر کرد

مجمع نمایندگان کرمان از استاندار و کادر درمان در مدیریت بیماری کرونا تقدیر کرد به گزارش روز شنبه ایرنا، در بیانیه مجمع نمایندگان استان کرمان آمده است، با سلام و احترام؛ لازم می دانم از طرف خود و همکارانم در مجمع نمایندگان استان کرمان در مجلس شورای اسلامی از تلاش های بی وقفه و غرورآفرین حضرتعالی، ستاد مقابله با ویروس کرونا در استان و شهرستان ها، پزشکان، پرستاران و پرسنل بهداشتی و درمانی مراکز بهداشتی و درمانی استان، تمام مسئولان، پرسنل اجرایی، قضایی، نظامی و انتظامی و نهادهای امدادرسانی، نهادهای حمایتی و مردمی استان سپاسگزاری نمایم.
این پیام می افزاید، به طور قطع در شرایط غافلگیری هجوم این ویروس و نیاز غافلگیرانه اقلام بهداشتی و پزشکی مورد نیاز ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 1 ساعت پیش
زالی: همچنان امکان شیوع کرونا در تهران وجود دارد

زالی: همچنان امکان شیوع کرونا در تهران وجود دارد به گزارش دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، دکتر علیرضا زالی با یادآوری اجرای سیستم غربالگری ملی در تهران گفت: پیوستن به مجموعه غربالگری ملی توسط تیم بهداشت و درمان مشکلات آماری شهر تهران برطرف می شود.
وی با بیان این که نیروهای حوزه درمان و بهداشت خدمات ارزنده ای را تاکنون ارائه داده اند، خاطرنشان کرد: هر چه از زمان شیوع این بیماری می گذارد، ممارست و تجارب کادر درمان بیشتر می شود.
فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران تصریح کرد پیوستن به مجموعه غربالگری ملی توسط تیم بهداشت و درمان و برطرف شدن مشکلات آماری که سال های متمادی شهر تهران با آن روبرو بود یکی دیگر از مواردی بود که ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 64 روز و 1 ساعت پیش
کتابفروشان دست دوم، قربانیان بی سر و صدای کرونا

کتابفروشان دست دوم، قربانیان بی سر و صدای کرونا کرونا کاسبی همه را به هم زده است. کتاب فروشان دست دوم هم یکی از گروه های ناپیدا هستند که در بحران کرونا در وضعیت سخت تری نسبت به کتاب فروشی ها قرار دارند، تبلیغات آنها کمتر و مغازه هایشان کوچک تر از کتاب فروشی هایی است که کتاب نو می فروشند. خسرو یوسف زاده، یکی از کتاب فروشان دست دوم در مجتمع تجاری نادر نرسیده به میدان انقلاب است؛ او درباره وضعیت فروش به خبرنگار ایرناپلاس توضیح داد: معمولاً افرادی که کتاب را از شبکه های مجازی می خرند، محدودند، افراد کتاب را در کتاب فروشی انتخاب می کنند و می خرند. بعد از شیوع بیماری کرونا، کل کتاب فروشی ها با مشکل مواجه شدند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 1 ساعت پیش
مهمترین خبرهای استان سمنان در هفته ای که گذشت

مهمترین خبرهای استان سمنان در هفته ای که گذشت استان سمنان در هفته گذشته (از نهم تا 15 فروردین 99) شاهد رخدادها و اخبار مختلفی در حوزه های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی بود که برخی از این اخبار و رویدادها در این گزارش مرور می شود.
فرهنگی
استاندار سمنان روز سه شنبه با اشاره به دوازدهم فروردین روز جمهوری اسلامی گفت: نتیجه تشکیل نظام جمهوری اسلامی ایران استقلال و آزادیخواهی است که علاوه بر توسعه و پیشرفت داخلی، بیداری اسلامی را در اکثر کشورهای منطقه رقم زده است و آرمان های جمهوری اسلامی برگرفته از فطرت انسانی است و پدیده های مبتنی بر فطرت توسط دیگران نیز پذیرش دارند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 1 ساعت پیش
42 واحد صنفی متخلف در فردیس پلمب شد

42 واحد صنفی متخلف در فردیس پلمب شد سیدعلی افتخاری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: واحدهای صنفی باید در شرایط کنونی کشور احساس مسوولیت کرده و بر اساس قوانین، واحدهای غیرضرور خود را تعطیل کنند در غیر این صورت پلمب شده و ممکن است اخذ حکم فک پلمب آنها شامل یک پروسه زمانی طولانی شود.
وی بیان داشت: در طرح نظارت بر فعالیت واحدهای صنفی دستگاه های مختلف اجرایی از جمله نیروی انتظامی ، اتاق اصناف و سایر دستگاه ها همکاری دارند.
افتخاری گفت : با توجه به شیوع بیماری کرونا باید تمام اصناف در این وضعیت پای کار بیایندتا بتوانیم این بیماری را در کمترین زمان ممکن مهار کنیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 1 ساعت پیش
توزیع رایگان 150 بسته اقلام بهداشتی در شاپورآباد الیگودرز

توزیع رایگان 150 بسته اقلام بهداشتی در شاپورآباد الیگودرز اکبر بابک آرا روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با همت کمیته خیران سلامت بخش بربرودغربی و با همکاری نیروهای بسیج حوزه انصارالمهدی(عج) سپاه ناحیه شهرستان 150 بسته اقلام بهداشتی تهیه و میان خانوارهای هدف روستاهای تابعه بخش بربرودغربی توزیع شد.
وی اظهار داشت: این بسته که شامل دستکش، ماسک و محلول ضدعفونی کننده می باشد با همکاری دهیاران و اعضای شورای اسلامی شهر و روستاهای تابعه بخش بربرود غربی و با هدف تامین حداقل اقلام بهداشتی ضروری موردنیاز در پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا صورت گرفت.
الیگودرز در شرق لرستان قرار دارد. ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 1 ساعت پیش
تکذیب شد: تخلیه پایگاه هوایی شهید نوژه همدان به خاطر شیوع کرونا

تکذیب شد: تخلیه پایگاه هوایی شهید نوژه همدان به خاطر شیوع کرونا امیر سرتیپ دوم خدایی فرمانده پایگاه هوایی شهید نوژه همدان با اشاره به فعالیت چشمگیر بیمارستان و کادر درمانی پایگاه شهید نوژه همدان گفت: ارائه خدمات درمانی و بهداشتی، پایش مستمر و مداوم کارکنان و خانواده ها، واگذاری دارو، لوازم بهداشتی، ماسک و مواد شوینده به کارکنان و خانواده ها که توسط خود یگان تولید شده از عمده فعالیت های این پایگاه بوده است. همکاری مستمر با بیمارستان های شهر همدان، بخش دولتی و خصوصی، آماده سازی اماکن و تجهیزات مناسب بیمارستانی نیز از دیگر اقدامات انجام شده در زمینه مقابل با ویروس کرونا است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 1 ساعت پیش
پیگیری و رفع مشکلات روستاهای سیل زده ریگان

پیگیری و رفع مشکلات روستاهای سیل زده ریگان ایرنا - کرمان - با فروکش کردن سیلاب در شرق استان کرمان رفع مشکلات مرتبط با برق، آب و راه ارتباطی روستاهای گرفتار در سیلاب شهرستان ریگان در حال انجام است.5054 عکاس: موسی مولائیان ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 1 ساعت پیش
معلمان زنجانی پیشگام در تولید محتواهای آموزشی برای دانش آموزان

معلمان زنجانی پیشگام در تولید محتواهای آموزشی برای دانش آموزان ابراهیم رفیعی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به وضعیت پیش آمده و شیوع ویروس کرونا و عدم تشکیل کلاس های حضوری و لزوم پیگیری آموزش در فضای مجازی، گروه های آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان با تدوین محتوای مکمل آموزشی برای استفاده دانش آموزان مقطع ابتدایی فعالیت های خود را بی وقفه ادامه داده است.
وی اضافه کرد: بر این مبنا تعدادی از آموزگاران توانمند نواحی و مناطق 14 گانه استان با تشکیل گروه آموزش مجازی و تولید محتوای مکمل آموزشی در پیام رسان ایتا با اعضای گروه های آموزشی استان اقدام به انتشار محتوای آموزشی برای دانش آموزان مقطع ابتدایی استان کرده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 64 روز و 1 ساعت پیش
عناوین روزنامه های خراسان رضوی در 16 فروردین

عناوین روزنامه های خراسان رضوی در 16 فروردین روزنامه خراسان:
این روزنامه در تیتر نخست خود عنوان "13 اقدام ضد کرونایی" را منتشر کرد و نوشت: سه ماه بیمه بیکاری، کمک تا 600 هزار تومان و 75 هزار میلیارد وام برای واحدهای اقتصادی
عکس نخست روزنامه خراسان نیز با عنوان "9 برنده و 9 بازنده تلویزیون در نوروز 99" تصاویری از برنامه های نوروزی صدا و سیماست
ویژه نامه خراسان رضوی:
این ویژه نامه با روتیتر "بر اساس تشخیص قطعی، تعداد مبتلایان کرونا به 1622 و تعداد فوتی ها به 256 نفر رسید" در تیتر نخست خود نوشت: استان همچنان در وضعیت قرمز ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 1 ساعت پیش
تلخ ترین اتفاق سال 98 بدست نیاوردن سهمیه المپیک بود

تلخ ترین اتفاق سال 98 بدست نیاوردن سهمیه المپیک بود سمیه یزدانی نخستین لژیونر دوچرخه سواری ایران است که در مهر سال گذشته به تیم کنتینانتال تیکا اسپانیا پیوست و اکنون فعالیت های خود را در این کشور ادامه می دهد.
وی پیش از این موفق به کسب مدال برنز در مسابقات جاده قهرمانی سال 2018 آسیا شده بود. او توانست با زمان3 دقیقه و 10 ثانیه و چهار صدم ثانیه از خط پایان بگذرد. در این مسابقه 64 ورزشکار حضور داشتند که در پایان نماینده ازبکستان که قهرمان مسابقات المپیک تابستانی 2016 شده بود، رتبه اول و رکابزن تیم کره جنوبی نیز مقام دوم را بدست آورد.
یزدانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 64 روز و 1 ساعت پیش
خالی شدن فوتبال ایران از مربیان خارجی

خالی شدن فوتبال ایران از مربیان خارجی در چند سال گذشته لیگ برتر و فوتبال ملی ایران عرصه قدرت نمایی مربیان بزرگی بود، مربیانی که در جهان فوتبال برای خود نام و نشانی داشتند. از جان توشاک ولزی و کاشف رایان گیگز تا کارلوس کی روش که ستارگان بزرگی مانند لوییس فیگو و کریستیانو رونالدو را پرورش داده در ایران حضور پیدا کردند. برخی از این مربیان، حضور کوتاهی داشتند و برخی دیگر ماندگاری آنان در نیمکت فنی بیش از مربیان بومی بود. روند حضور این مربیان در یک سال گذشته به کمترین میزان ممکن رسیده و اکنون تنها سه مربی خارجی در فوتبال ایران حضور دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 64 روز و 1 ساعت پیش
روحانی مدعی طب اسلامی بازداشت شد

روحانی مدعی طب اسلامی بازداشت شد به گزارش روز شنبه مرکز رسانه قوه قضائیه، مرتضی کهنسال مدعی طب اسلامی در اقدامی عجیب با ورود به بخش های مختلف بیمارستانی در گیلان ضمن به سخره گرفتن توصیه ها و دستورات پزشکی از خود فیلم هایی گرفته بود که نشان می داد مشغول مداوای بیماران مبتلا به ویروس کرونا است.
این اقدام واکنش افکار عمومی و جامعه پزشکی را در پی داشت و دادگاه ویژه روحانیت حکم بازداشت این روحانی مدعی طب اسلامی را در همان نخستین روزهای سال جاری صادر کرد.
بر همین اساس، مرتضی کهنسال روز گذشته(جمعه) در لنگرود بازداشت و اکنون در بازداشتگاه به سر می برد. ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 1 ساعت پیش
شب های شلوغ شوش

شب های شلوغ شوش در بخشی از روزنامه شهروند می خوانیم: عبدالوهاب حسنوند، رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر دیروز گفت تهران 19 هزار معتاد متجاهر دارد که اکنون 7هزار نفر در مراکز نگهداری می شوند، بقیه رها شده اند و عمده آنها در سطح شهر حضور دارند؛ در مناطقی مانند فرحزاد، شوش، هرندی، دروازه غار، خلازیر و گردنه تنباکویی. او گفت با شیوع ویروس کرونا، مراکز بازپروری این تشخیص را دادند که به دلیل احتمال ابتلای افراد نگهداری شده در آنها به بیماری کرونا باید آنها آزاد شوند.
نخستین واکنش به این ماجرا را مالک حسینی، سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران داشت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 64 روز و 1 ساعت پیش
217 وقف جدید در خراسان رضوی ثبت شد

217 وقف جدید در خراسان رضوی ثبت شد اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی به نقل از جت الاسلام والمسلمین جمال ایزدی گزارش داد: کل موقوفات در این استان 25 هزار مورد است.
وی افزود: این تعداد موقوفات با 800 مورد نیت واقفان دامنه وسیعی از موضوعات مذهبی و اجتماعی را شامل می شود.
معاون اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی ادامه داد: 800 مورد نیت واقفان خراسانی ظرف پارسال اجرا و از محل برخی از این نیات 22 هزار مراسم مذهبی و انقلابی در اماکن مذهبی و بقاع متبرکه استان برگزار شد.
وی ساماندهی و فعال سازی اعضای هیات امنا و خدام بقاع ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 1 ساعت پیش
گرگین: کتاب خواندن را در قرنطینه پیشنهاد می کنم

گرگین: کتاب خواندن را در قرنطینه پیشنهاد می کنم در هر شرایط و موقعیتی همواره کسانی هستند که از وضع موجود ناراضی اند و در نتیجه ایام را به تلخی پشت سر می گذارند؛ در کنار آن البته همواره کسانی دیگر هستند که تلاش دارند تا ضمن تجزیه و تحلیل شرایط موجود برای خویش، استفاده هایی که می شود از موقعیت کرد را بشناسد و نهایت بهره را از آن ببرند.
روزهای قرنطینه خانگی و اجبار به ماندن به خانه که این روزها نه تنها برای کشور ما که برای همه دنیا وجود دارد (و شاید هرگز این چنین فضای نزدیکی بین فاصله های جغرافیایی مختلف نبوده است) یکی از همان موقعیت هایی است که افراد مختلف و گروه های اجتماعی گوناگون را به واکنش هایی متنوع واداشته است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 64 روز و 1 ساعت پیش
مرور روزنامه های 16 فروردین 99

مرور روزنامه های 16 فروردین 99 42 ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 1 ساعت پیش
پیام هنرمند چینی: ایران قوی باش

پیام هنرمند چینی: ایران قوی باش به گزارش ایرنا این هنرمند چینی لباسی شبیه پرستاران و پزشکان پوشیده بود و با اضافه کردن دو بال نورانی، خود را به صورت فرشته در آورده بود تا قدردانی خودش را از پزشکان و پرستاران سراسر جهان نشان دهد این هنرمند چینی در یکی از پیام هایش به فارسی نوشته بود ایران قوی باش .
پیش از این شمار زیادی از مردم و هنرمندان چین با انتشار ویدیوهایی به زبان های فارسی و چینی، مردم ایران را به استقامت و مبارزه در برابر ویروس کرونا دعوت کرده بودند.
بر اساس گزارش کمیسیون ملی بهداشت چین، آمار کل مبتلایان در این کشور تا کنون به 81 هزار و 639 تن و آمار جان باختگان هم سه هزار و 326 تن رسیده است که 34 تن از ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 2 ساعت پیش
کمک 1.4 میلیارد ریالی خیران به دانش آموزان با نیازهای ویژه خراسان شمالی

کمک 1.4 میلیارد ریالی خیران به دانش آموزان با نیازهای ویژه خراسان شمالی علی متقیان روز شنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: 700 بسته مواد غذایی و اقلام بهداشتی، برای خانواده های دانش آموزان با نیازهای ویژه استان تامین و توزیع شده است.
وی با بیان اینکه این بسته ها، با کمک خیران تامین شده، گفت: بیشترین دانش آموزان با نیازهای ویژه این استان، از خانواده های نیازمند هستند که با مشکلات اقتصادی روبه رو بوده و در این روزهای کرونایی، با مشکلات بیشتری روبه رو شده و بیش از پیش نیاز به توجه خیران دارند.
رییس آموزش و پرورش استثنایی خراسان شمالی با اشاره به تهیه بیش از 6 هزار ساعت محتوای آموزش مجازی در حوزه آموزش و پرورش استثنایی گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 64 روز و 2 ساعت پیش
تاکید رییس جمهوری بر حفظ امنیت شغلی کارگران

تاکید رییس جمهوری بر حفظ امنیت شغلی کارگران به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز جمعه همچنین با تأکید بر ضرورت تکریم بیش از پیش جانبازان و سالمندان، رعایت حال معلولان و سالمندان را از اهم واجبات برشمرد و دستور داد؛ با ارزیابی و بازرسی های دقیق، اطمینان حاصل شود که تمامی پروتکل های بهداشتی در مراکز نگهداری معلولان و همچنین آسایشگاه های مراکز بهزیستی ویژه نگهداری سالمندان با دقت و ضریب بالا رعایت می شود.
** ضرورت ارزیابی دقیق ترددها توسط وزارت راه
رییس جمهوری همچنین در تماس با محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی دستور داد؛ با توجه به کاهش قابل توجه تردد و جابجایی ها ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 64 روز و 2 ساعت پیش
زوال اردیبهشتی گل

زوال اردیبهشتی گل شهرکرد-ایرنا- اُردیبهشت، فصل بهشتی گُلهاست، گُلهایی که انگشت نوازش را می فهمند. ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 2 ساعت پیش
پرونده دشت لاله های واژگون چهارمحال و بختیاری در نوبت ثبت در یونسکو است

پرونده دشت لاله های واژگون چهارمحال و بختیاری در نوبت ثبت در یونسکو است شهرکرد- ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری، از تکمیل و تشکیل پرونده دشت لاله های واژگون استان در فهرست انتظار ثبت یونسکو خبرداد. ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 2 ساعت پیش
قاب مجازی فرهنگ و هنر خراسان رضوی در روزهای کرونایی

قاب مجازی فرهنگ و هنر خراسان رضوی در روزهای کرونایی ابتدا هنرمندان با به راه انداختن پویش هایی مانند "در خانه بمانیم"، "به مشهد سفر نکنیم"، "نه به سیزده به در" و امثال آن در فضای مجازی به همراه ارایه هنرهای خود یا ساختن کلیپ های مختلف مردم را نسبت به ماندن در خانه و دنبال کردن فعالیت های فرهنگی و هنری در فضای مجازی ترغیب کردند.
برخی هنرمندان با پویش "مهربانی ادامه دارد"، بسته های حمایتی خود را که با کمک خیرین و نیکوکاران جمع آوری کرده بودند به نیازمندان و آسیب دیدگان ناشی از کرونا هدیه کردند.
استادان هنر نیز پس از تعطیل شدن آموزشگاه ها کلاس های آموزشی خود را در قالب تئاتر، طراحی، نقاشی، نوازندگی، خوانندگی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 64 روز و 2 ساعت پیش
فراخوان نمایشگاه مجازی آثار گرافیک در میاندوآب منتشر شد

فراخوان نمایشگاه مجازی آثار گرافیک در میاندوآب منتشر شد محمود نیک مرام روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه قرار بود چهار نمایشگاه گرافیک طی اردیبهشت امسال به مناسبت روز جهانی گرافیک (هفتم اردیبهشت) در این شهر برگزار شود، افزود: با توجه به وضعیت موجود و سعی بر قطع زنجیره ویروس کرونا، این نمایشگاه ها در قالب پوستر، لوگو و تصویرسازی هنرمندان میاندوآبی در قالب یک نمایشگاه مجازی به صورت فیلم با همکاری هنرمندان گرافیست این شهرستان برگزار خواهد شد.
وی بیان کرد: علاقه مندان جهت شرکت در این نمایشگاه می توانند تا 2 اردیبهشت امسال آثار خود را از طریق پیام رسان واتساپ به مسوول برگزاری نمایشگاه ارسال کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 64 روز و 2 ساعت پیش
واحدهای صنفی متخلف در تکاب 658 میلیون ریال جریمه شدند

واحدهای صنفی متخلف در تکاب 658 میلیون ریال جریمه شدند حسین امینی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: سه واحد نانوایی نیمه یارانه ای آزادپز که نسبت به عرضه خارج از شبکه یک هزار و 291 کیسه آرد خبّازی اقدام کرده بودند، پس از شناسایی و کشف و ضبط کیسه های آرد با جریمه نقدی 605 میلیون ریالی متخلف شناخته شده و پرونده آنان برای رسیدگی بیشتر به اداره تعزیرات حکومتی ارسال شد.
وی بیان کرد: همچنین برای 12 واحد صنفی متخلف در شهر تکاب به دلیل کم فروشی، گران فروشی و رعایت نکردن نکات بهداشتی، پرونده تعزیراتی تشکیل و این واحدها به پرداخت 53 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 2 ساعت پیش
برداشت کلزا از مزارع بمپور سیستان و بلوچستان آغاز شد

برداشت کلزا از مزارع بمپور سیستان و بلوچستان آغاز شد غلامعلی گنجعلی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: کلزا از جمله گیاهان دانه روغنی مهم در مناطق معتدل است که از طیف نسبتا وسیعی از سازگاری اقلیمی برخوردار و برداشت آن از سطح مزارع جنوب استان آغاز شده است.
وی گفت: براساس بررسی های بعمل آمده پیش بینی می شود برداشت دانه روغنی کلزا و گلرنگ نسبت به سال گذشته بیشتر باشد.
مدیر کل غله سیستان و بلوچستان افزود: کشت گیاه گلرنگ چند سالی است به عنوان یکی از کشت های جایگزین در شرایط کم آبی و خشکسالی به کشاورزان پیشنهاد شده و نقش بسزایی در اصلاح خاک و کنترل علف های هرز نیز دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 2 ساعت پیش
محدودیت تردد شهری در ارومیه

محدودیت تردد شهری در ارومیه ارومیه- ایرنا- محدودیت تردد خودروها در پی شیوع بیماری کرونا با اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در خیابان های مرکزی شهر ارومیه اعمال شده است. عکاس: طاها اصغرخانی ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 2 ساعت پیش
سه جایگاه سوخت در استان مرکزی مهر و موم شد

سه جایگاه سوخت در استان مرکزی مهر و موم شد سعید جمشیدی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: عرضه سوخت در جایگاه های فرمهین، ایبک آباد و ولی عصر اراک با نظارت مرکز بهداشت و به دلیل رعایت نکردن دستورالعمل های بهداشتی متوقف شد.
وی اظهار داشت: جایگاه سوخت ولی عصر با عمل به نکات بهداشتی به سرعت بازگشایی شد اما دو جایگاه دیگر در صورت رعایت توصیه ها و کسب نظر مثبت مرکز بهداشت شهرستان اراک بازگشایی خواهند شد.
سرپرست شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه استان مرکزی گفت: آموزش های لازم برای ضد عفونی کردن جایگاه های عرضه سوخت داده شده و گندزدایی تلمبه های بنزین و سی.ان.جی روزانه انجام می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 2 ساعت پیش
رعایت فاصله اجتماعی برای مقابله با کرونا ضروری است

رعایت فاصله اجتماعی برای مقابله با کرونا ضروری است مجتبی بیرانوند روز شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: شرط پایداری و کنترل کرونا در دورود همکاری مستمر مردم است همانگونه که در13 فروردین این مورد را همگان رعایت کردند .
وی تصریح کرد: افرادی که پس از 12 فروردین به کرونا مبتلا شده اند در خود اظهاری گفته اند که ما در جریان دید و بازدید ایام عید به این بیماری مبتلا شده ایم و این مساله اهمیت فاصله گذاری اجتماعی را دو چندان می کند.
وی اظهار داشت: ادارات دولتی از امروز شنبه با یک سوم پرسنل شروع بکار خواهند کرد اما بازار همچنان تعطیل است .
وی گفت: برخی صنوف از جمله فروشگاه های مواد غذایی، نانوایی، قصابی باید ساعت کاری را افزایش دهند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 2 ساعت پیش
ترامپ، بازرس کل جامعه اطلاعاتی آمریکا را برکنار کرد

ترامپ، بازرس کل جامعه اطلاعاتی آمریکا را برکنار کرد به گزارش تارنمای پولیتیکو، دونالد ترامپ عصر جمعه به وقت محلی در نامه ای به کمیته های اطلاعاتی سنا و مجلس نمایندگان، کنگره را از تصمیم خود مطلع کرد.
ترامپ در نامه خود گفته که برکناری اتکینسون تا 30 روز بعد از ارسال نامه عملی می شود.
ترامپ در نامه خود نوشت که دیگر اعتمادی به اتکینسون ندارد و اختیارات رییس جمهوری این اجازه را به وی می دهد که بازرس کل جامعه اطلاعاتی آمریکا را برکنار کند.
آدام شیف رییس دموکرات کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان در بیانیه ای گفت که اقدام ترامپ یک تلاش آشکار دیگر برای ضربه زدن به استقلال جامعه اطلاعاتی آمریکا است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 64 روز و 2 ساعت پیش
عبور غریبانه نوروز از گردنه هولناک کرونا

عبور غریبانه نوروز از گردنه هولناک کرونا سر و کله کرونا که از روزهای منتهی به نوروز 99 در کشور و استان اصفهان پیدا شد، دگرگونی بسیاری در عادت ها و روزمرگی ها به دنبال داشت، روزهایی که باید در تکاپو برای سنت های آخر سال و رسوم استقبال از بهار می گذشت، این بار کسل کننده، متفاوت و عجیب سپری شده است.
از سال نو که در سایه روشن اخبار تلخ جانباختگانِ کرونا زودتر از آنچه فکرش را می کردیم کهنه شد، تا هفت سین های بی رمق که بدون دورهمی ها، لبخندها و دیدارها به خاطره ها پیوست، از خانه نشینی های اندوهبار تا سکوت سنگین خیابان ها، جاده ها و بوستان ها،از شهرهایی که مرزهایشان سیم خاردار سفرها شد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 64 روز و 2 ساعت پیش
ادامه حضور آمریکا در عراق توجیهی ندارد

ادامه حضور آمریکا در عراق توجیهی ندارد نیویورک– ایرنا– کارشناس ارشد اندیشکده آتلانتیک در واشنگتن گفت با توجه به شیوع کرونا، توقف آموزش نظامیان عراقی و مبارزه با داعش، تداوم حضور نیروهای آمریکایی در آن کشور توجیهی ندارد.
"باربارا اسلاوین" روز شنبه در گفت وگوی اختصاصی با ایرنا درباره سیاست تهاجمی رژیم ترامپ در عراق و فعالیت های غیرقانونی ارتش آمریکا در خاک این کشور همسایه ایران، افزود: دولت (آمریکا) به دلیل سیاست هایش در عراق خود را گرفتار کرده است. آنها شاید نگران هستند که اگر تغییر موضع دهند، آبروریزی بشود.
وی ادامه داد: بحثی در دولت ترامپ درباره حضور سربازان آمریکایی در عراق جریان دارد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 64 روز و 2 ساعت پیش
هفته سرد و برفی پیش روی ساکنان اردبیل

هفته سرد و برفی پیش روی ساکنان اردبیل براساس تازه ترین نقشه های هواشناسی و تصاویر ماهواره ای از شنبه با وزش شدید باد و افزایش تراکم ابرهای بارانزا بارش ها به شکل باران و در بعضی نقاط مستعد و بلندی ها تگرگ و برف در پهنه گسترده ای از استان اردبیل آغاز می شود و تا قبل از ظهر یکشنبه ادامه می یابد.
مدیرکل مدیریت بحران اردبیل با استناد به پیش بینی هواشناسی و احتمال وقوع سیلاب، برخورد صاعقه و خسارت بر اثر بارش باران و تگرک از ساکنان این استان خواست موارد ایمنی را رعایت کنند.
فرهاد عبدالعلی پور خودداری از قرار گرفتن در مسیر سیلاب و فضاهای باز بیرون از مناطق مسکونی و نیز احتیاط در رانندگی در جادهای مه گرفته و لغزنده را ازجمله ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 2 ساعت پیش
تعطیلی صنوف لرستان تا بیستم فروردین ماه ادامه خواهد داشت

تعطیلی صنوف لرستان تا بیستم فروردین ماه ادامه خواهد داشت اسد عبدالهی شامگاه جمعه در جلسه ستاد تنظیم بازار استان اظهار داشت: بر اساس مصوبات ستاد ملی کرونا و ستاد استانی مقابله با کرونا ، اصناف تا پایان روز بیستم فروردین ملزم به اجرای کامل این مصوبه هستند.
وی اضافه کرد: در این مدت تنها اصناف عرضه کننده اقلام مورد نیاز مردم از جمله نانوایی ، قصابی ، مرغ و ماهی فروشی ، میوه فروشی و مواد غذایی و داروخانه ها می توانند به منظور تامین مایحتاج مردم فعالیت داشته باشند.
وی گفت: از همه دست اندرکاران فرمانداران و مجموعه مدیریت شهرستانی انتظار داریم این مصوبه را اجرایی و عملیاتی کنند تا تکلیف نهایی از طریق ستاد ملی مقابله باکرونا ابلاغ شود. ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 64 روز و 2 ساعت پیش
تفتیان: به تعویق یکساله المپیک رأی دادم

تفتیان: به تعویق یکساله المپیک رأی دادم تفتیان اواخر سال گذشته و به منظور برپایی اردوی آماده سازی شرکت در مسابقات جهانی دو و میدانی داخل سالن 2020 چین، به فرانسه رفت.
با شیوع ویروس کرونا در چین، زمان برگزاری این مسابقات یک سال به تأخیر افتاد. این مسأله باعث شد تا او پس از مشورت با مربی و موافقت وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و فدراسیون دو و
میدانی کشورمان همچنان در فرانسه بماند و با تغییر در شیوه تمرینات، خود را برای مسابقات فضای باز که قرار بود اردیبهشت سال جاری برگزار شود، آماده کند.
متأسفانه با فراگیرشدن ویروس کرونا در سراسر جهان برنامه تمرینات این ملی پوش کشورمان در فرانسه نیز لغو و او به ایران بازگشت تا برای ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 2 ساعت پیش
اصناف غیرضروری در خوزستان همچنان تعطیل هستند

اصناف غیرضروری در خوزستان همچنان تعطیل هستند به گزارش شنبه ایرنا به نقل از سازمان صمت استان خوزستان امیرحسین نظری با اشاره به انتشار اخبار کذب در خصوص بازگشایی و شروع به کار واحدهای صنفی و خدماتی از هفته جاری بیان کرد: با توجه به تصمیم ابلاغی از سوی ستاد ملی و استانی کرونا در خصوص تعطیلی رسته های صنفی به جز واحدهای صنفی ضروری این ابلاغیه کماکان به قوت خود باقی است و تاکنون در خصوص شروع به کار دیگر رسته های صنفی هیچ گونه تصمیمی اتخاذ نشده است .
وی با بیان اینکه رعایت موازین از سوی مالکان مشاغل صنفی، خدماتی، تجاری و واحدهای تولیدی ضروری است ادامه داد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 3 ساعت پیش
19 مبتلا و 4 فوتی، آخرین آمار کرونا در چین

19 مبتلا و 4 فوتی، آخرین آمار کرونا در چین به گزارش ایرنا از کمیسیون ملی بهداشت چین، در شبانه روز گذشته همچنین 64 مورد بدون علامت یا به اصطلاح ناقل خاموش در چین شناسایی شده و زیر نظر قرار گرفته اند این آمار از ابتدای ماه مارس جاری در لیست کمیسیون ملی بهداشت چین قرار گرفته است.
بر اساس این گزارش، آمار کل مبتلایان در چین تا کنون به 81 هزار و 639 تن و آمار جان باختگان هم سه هزار و 326 تن رسیده است آمار افراد ناقل خاموش هم به یک هزار و 30 تن افزایش یافته است.
مقامات چین همچنین اعلام کردند با ترخیص 180 بیمار دیگر از بیمارستان، شمار کل بهبود یافتگان در این کشور به 76 هزار و 751 تن افزایش یافته است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 3 ساعت پیش
رییس بانک جهانی: رکود بزرگ شدیدترین لطمه را به کشورهای فقیر می زند

رییس بانک جهانی: رکود بزرگ شدیدترین لطمه را به کشورهای فقیر می زند به گزارش شنبه رویترز، دیوید مالپاس گفت: ما قصد داریم از طریق برنامه های حمایتی، به ویژه برای کشورهای فقیر، با قاطعیت به شیوع این ویروس پاسخ بدهیم.
نظرسنجی رویترز از 50 اقتصاددان در آمریکای شمالی، اروپا و آسیا نشان می دهد که پیش بینی ها حاکی از تاثیر شدیدتر کرونا بر اقتصاد جهانی است.
این اقتصاددانان معتقدند که رکود جهانی از آنچه که پیش تر تصور می شد عمیق تر خواهد بود اما خروج از آن به سرعت انجام می گیرد.
آمار مبتلایان به کرونا در سراسر دنیا به مرز یک میلیون و 98 هزار نفر رسیده است که 59 هزار و 131 نفر از این بیماران جان خود را از دست داده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 64 روز و 3 ساعت پیش
پلوسی آمار بیکاری و مبتلایان کرونا در آمریکا را ویرانگر دانست

پلوسی آمار بیکاری و مبتلایان کرونا در آمریکا را ویرانگر دانست نانسی پلوسی روز جمعه در بیانیه ای 6.6 میلیون خوداظهاری بیکاری، از دست رفتن 700 هزار شغل در ماه مارس، بیش از 245 هزار مبتلای به کووید19 و 6 هزار کشته ناشی از آن، ویرانگر دانست.
وی افزود: با توجه به شتاب گسترش ویروس کرونا لازم است بسته حمایتی دوم برای کاهش هزینه ها پرداخت شود. ما باید این قانون دوحزبی را تامین و گسترش دهیم تا نیازهای مردم آمریکا برآورده شود.
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا ادامه داد: ضروری است که ما به مشاغل کوچک، بیشتر کمک کنیم ، بیمه بیکاری را طولانی تر و به خانواده ها کمک کنیم ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 64 روز و 4 ساعت پیش
ربیعی: تندیسی به یاد پزشکان و کادر درمانی جانباخته ساخته شود

ربیعی: تندیسی به یاد پزشکان و کادر درمانی جانباخته ساخته شود علی ربیعی بامداد شنبه همچنین با انتشار بخشی از یادداشت خود در روزنامه ایران و تصویری از سه تن از پزشکان بیمارستان شهید بهشتی کاشان در حساب اینستاگرامی خود نوشت: روزی در دهه شصت به مناسبتی با یکی از دوستان سیاستمدار و هنرمندم صحبت می کردم، او تعبیری داشت: "هیچ نسلی بدون قهرمانان ذهنی زندگی نمی کند. " دفاع مقدس، جلوه هایی از فداکاری داوطلبانه و باور نکردنی پیش روی ما گشود.
سخنگوی دولت خاطر نشان کرد: با فاصله گرفتن از دوران درخشان جنگ، فکر می کردیم از خودگذشتگی و دگرخواهی داوطلبانه با تحولات ارزشی جامعه فراموش شده است. به تعبیر حماسی خوان دوران جنگ "در باغ شهادت را بستند.. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 64 روز و 5 ساعت پیش
پوتین خواستار کاهش تولید 10 میلیون بشکه نفت از سوی غول های نفتی شد

پوتین خواستار کاهش تولید 10 میلیون بشکه نفت از سوی غول های نفتی شد ولادیمیر پوتین روز جمعه در نشست ویدئویی که در آن وزیر انرژی روسیه نیز شرکت داشت و از چند شبکه تلویزیونی این کشور ازجمله روسیه 24 و شبکه اول پخش می شد، با تاکید بر لزوم کاهش سطح تولید نفت در عرصه جهانی گفت: همه این اقدامات باید بطور مشترک انجام گیرد.
وی افزود: بر این باورم که زمانی که می گویم همکاری مشارکتی، همه ازجمله شرکای ما این واقعیت را درک می کنند که موضوع کاهش سطح تولید نفت پایین تر از سطحی که پیش از آغاز بحران وجود داشت، مطرح است.
پوتین بر آمادگی روسیه برای همکاری با تولیدکنندگان نفت ازجمله آمریکا برای ایجاد تعادل در بازار جهانی نفت تاکید کرد و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 64 روز و 6 ساعت پیش
شمایل گردانی رهبر کلیسای ارتدکس روسیه در مسکو برای مقابله با کرونا

شمایل گردانی رهبر کلیسای ارتدکس روسیه در مسکو برای مقابله با کرونا به گزارش پایگاه اینترنتی کلیسای ارتدوکس روس، پاتریارک کریل، در حالی این اقدام را انجام داد که سوار بر خودرو در راس یک کاروان خودرویی حرکت می کرد.
در تصاویر تلویزیونی چند شبکه مذهبی روسیه که این مراسم را به صورت زنده پوشش می دادند رهبر کلیسای ارتدوکس روس دیده می شد که شمایل حضرت مریم با نام اومیلنیا (به روسی: شادی بخش) را که به عقیده پیروان این کلیسا معجزه بخش است، در دست دارد.
برخی از کشیشان و اسقفان کلیساهای مسکو و مناطق حومه پایتخت نیز وی را در این حرکت همراهی می کردند.
رهبر کلیسای ارتدوکس روس در حین مراسم مذهبی از مردم روسیه خواست به محدودیت های اعمال شده از سوی دولت که ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 64 روز و 6 ساعت پیش
ترامپ صورت خود را نمی پوشاند

ترامپ صورت خود را نمی پوشاند دونالد ترامپ عصر جمعه در نشست خبری روزانه خود که به نظر می رسد بیشتر جنبه تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری به خود گرفته است، افزود: مرکز پیشگیری و کنترل بیماری ها توصیه می کند از پارچه های غیرپزشکی برای پوشاندن صورت به عنوان اقدامی داوطلبانه برای بهداشت عمومی استفاده شود.
وی ادامه داد: این یک اقدام داوطلبانه است و مجبور نیستید آن را انجام دهید. آنها این کار را برای یک دوره مشخصی پیشنهاد داده اند اما داوطلبانه است. فکر نمی کنم من بخواهم این کار را انجام دهم.
خبر در حال تکمیل است ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 64 روز و 7 ساعت پیش
مکرون و ترامپ به دنبال برگزاری نشست پنج جانبه درباره کرونا

مکرون و ترامپ به دنبال برگزاری نشست پنج جانبه درباره کرونا به گزارش جمعه شب رویترز، جود دیری سخنگوی کاخ سفید در بیانیه ای اعلام کرد که مکرون و ترامپ در تماسی تلفنی در خصوص نشست سران کشورهای آمریکا، روسیه، چین، انگلیس و فرانسه برای شکست دادن این بیماری همه گیر و صلح و ثبات بین المللی گفت وگو کردند.
آمریکا و فرانسه جزو کشورهایی هستند که آمار مبتلایان و جان باختگان کرونا در آنها به شدت افزایش یافته است.
بیش از یک میلیون و 66 هزار نفر در سراسر دنیا به کرونا مبتلا شده اند که از میان آنها 56 هزار و 767 نفر جان خود را از دست داده اند.
آمار دانشگاه جان هاپکینز نشان می دهد که در آمریکا بیش از 258 هزار نفر به کرونا مبتلا شده اند و شمار جان ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 64 روز و 9 ساعت پیش
ربیعی: کادر درمانی اختران قهرمان کشورند

ربیعی: کادر درمانی اختران قهرمان کشورند علی ربیعی سخنگوی دولت جمعه شب در رشته توییتی نوشت: امشب گزارش وضع کادرهای درمانی را مرور می کردم. بی تردید ما شاهد درخشش اختران قهرمانی هستیم که بر خلاف همیشه از آسمان سیاست نیامده اند.
از زمین بیمارستان ها و از کرسی های دانش پزشکی و از کف عرصه درمان و بهداشت و از حوزه سلامت روان برخاسته اند.
سخنگوی دولت افزود: سردارهای ما اکنون سیمایی کاملاً متفاوت دارند؛ پرستاری که با کمترین امکانات و تجهیزات حفاظتی خدمت می کند؛ پزشکی که در ایام نوروزی خود رادر لباسی طاقت فرسا حبس کرده تا نیروی زندگی آزاد شود؛ کارگران خدماتی گمنام، کادر درمان و سازمان های مدنی که کار غربالگری را برعهده دارند. ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 64 روز و 9 ساعت پیش
برگزیدگان جشنواره موسیقی کارون مشخص شدند

برگزیدگان جشنواره موسیقی کارون مشخص شدند رئیس انجمن موسیقی استان خوزستان شامگاه جمعه به رسانه ها اعلام کرد: این دوره از جشنواره که تحت تاثیر شیوع بیماری کرونا به صورت ضبط و ارسال فیلم برگزار شد.
فریدون وزیری افزود از بین 64 اثر رسیده به دبیرخانه جشنواره تعداد 25 اثر جهت مرحله دوم انتخاب و توسط کیوان میرهادی، شاهرخ رحیمی و سینا خلج داوری شد و در چهار گروه سنی نفرات برتر معرفی شدند.
وی ادامه داد: موسسه هنری صدای چهار فصل متشکل از شورای هنری جشنواره شامل وحید وحیدپور، فریدون وزیری و فرخ کارنما، پنجمین دوره خود را در اسفندماه 98 با همکاری انجمن موسیقی استان خوزستان برگزار کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 64 روز و 9 ساعت پیش
فیلم: بیست و دومین جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در استانداری اصفهان

فیلم: بیست و دومین جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در استانداری اصفهان اصفهان- ایرنا- بیست و دومین جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا عصر روز جمعه در استانداری اصفهان برگزار شد، "حجت الله غلامی" سخنگوی این ستاد در این فیلم از مصوبات این ستاد می گوید. فیلم: امیررضا ابراهیمی دهکردی ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 9 ساعت پیش
گلایه از بی توجهی بعضی ها به طرح فاصله گذاری اجتماعی در آذربایجان شرقی

گلایه از بی توجهی بعضی ها به طرح فاصله گذاری اجتماعی در آذربایجان شرقی محمد حسین صومی در گفت وگوی خبری جمعه شب اظهار کرد: متاسفانه خیابان های تبریز بعد از ظهر جمعه شاهد ترافیک زیادی بود.
وی گفت: با وجود کاهش آمار مبتلایان به کرونا، همچنان بیماران بد حال مراجعه می کنند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز اضافه کرد: شهرستان های تبریز، اهر، اسکو، سراب، میانه، آذر شهر، بناب و چاراویماق بیشترین آمار مبتلایان به کرونا را دارند. ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 9 ساعت پیش
کنسرت آنلاین گروه لیان در برج میلاد لغو شد

کنسرت آنلاین گروه لیان در برج میلاد لغو شد به گزارش شامگاه جمعه روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران، محمد جواد حق شناس با اعلام این مطلب در صفحه توییتر خود، نوشت: محسن شریفیان و گروه لیان بوشهر از سرآمدان هنر فاخر موسیقی فاخر جنوب و کشور می دانم .
وی افزود: در این باره با معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیر کل فرهنگی شهرداری گفتگو کردم هر دو قول پیگیری و رفع مشکل را دادند
حق شناس ادامه داد: گویا مدیر حراست مجموعه با این بهانه دخالت ناروا کرده است
به گزارش ایرنا؛ قرار بود مجموعه لیان از بوشهر در مجموعه برج میلاد کنسرت آنلاین برگزار کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 9 ساعت پیش
تمدید تعطیلی واحدهای صنفی آذربایجان شرقی

تمدید تعطیلی واحدهای صنفی آذربایجان شرقی در اطلاعیه اتاق اصناف تبریز آمده است: پیرو مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا و ستاد استانی در خصوص تمدید مدت طرح فاصله گذاری اجتماعی و ادامه خطر شیوع ویروس کرونا و لزوم پیشگیری از آن به اطلاع می رساند، تعطیلی واحدهای صنفی غیر ضروری تا مورخ بیستم فروردین ماه سال جاری ادامه خواهد داشت.
پیش از این در راستای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعیی با هدف قططع زننجیره انتقال کرونا، فعالیت اصناف آذربایجان شرقی، به استثنای صنف های ضروری از قبیل سوپرمارکت ها، میوه فروشی ها و قصابان در آذربایجان شرقی تا پانزدهم ماه حاری تعطیل اعلام شده بود. ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 10 ساعت پیش
دومین هدف تابستانی بارسلونا از اینتر

دومین هدف تابستانی بارسلونا از اینتر سران بارسلونا در تلاش برای خانه تکانی در تیم خود هستند و ستاره های جوان متعددی را تحت نظر دارند.
مدیران این باشگاه بزرگ اسپانیایی، مذاکرات زیادی را برای جذب لائورتارو مارتینز مهاجم آرژانتینی اینتر انجام داده اند و به نظر می رسد این انتقال با 100 میلیون یورو نهایی خواهد شد.
اما اکنون بارلا دیگر هدف تابستانی کاتالان ها از اینتر است که تلاش برای جذب او آغاز شده است.
بارلا 23 ساله در فصل جاری عملکرد درخشانی در میانه میدان اینتر داشته و در تیم ملی ایتالیا نیز مهره ای کلیدی در میانه میدان محسوب می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 64 روز و 10 ساعت پیش
گرد و غبار نفس اهالی شرق کرمان را به شماره انداخت

گرد و غبار نفس اهالی شرق کرمان را به شماره انداخت مرجان شاکری شبانگاه جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: غلظت گرد و غبار در اوایل امشب در شهرستان فهرج به 78 و در ریگان به بیش از 70 برابر حد مجاز رسید.
وی با بیان اینکه شهرستان فهرج بیشتر روزهای اسفندماه سال گذشته درگیر گرد و غبار بوده است اظهار داشت: مشکل پدیده گرد و غبار و تامین سلامت مردم شرق استان کرمان باید در سال جاری به طور ویژه مد نظر قرار گیرد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان از مسئولان خواست، مشکل مهار گرد و غبار این استان را طی سال جاری با توجه به محرومیت بسیاری از مناطق کرمان و البته شرایط حاکم به طور ویژه بررسی و رسیدگی کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 10 ساعت پیش
ورود عشایر به مراتع الیگودرز ممنوع شد

ورود عشایر به مراتع الیگودرز ممنوع شد حسین صالحی شامگاه جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس مصوبه استانی و شهرستانی ستاد مدیریت بیماری کرونا کوچ عشایر تا 15 اردیبهشت ماه ممنوع است.
وی اظهار داشت: بر اساس توافق بین استان های لرستان و خوزستان به دلیل جلوگیری از شیوع بیماری کرونا عشایر تا 15 اردیبهشت اجازه کوچ ندارند و در صورتی که اقدام به کوچ نمایند حق بار اندازی در روستاها و مناطق شهرستان الیگودرز را ندارند.
وی بیان کرد: با جدیت با ورود هرگونه افراد در قالب عشایر و دامداران از شهرهای دیگر جلوگیری میکنیم و با آنها برخورد قاطع صورت می گیرد. ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 10 ساعت پیش
روسیه اجازه بازگشت هوایی روس ها به میهنشان را هم ممنوع کرد

روسیه اجازه بازگشت هوایی روس ها به میهنشان را هم ممنوع کرد به گزارش جمعه شب خبرنگار ایرنا از مسکو، براساس این دستورالعمل که تا کمتر از سه ساعت دیگر به اجرا درخواهد آمد، تمامی پروازهایی که قرار بود روس ها را به خانه بازگرداند به حالت تعلیق در آمده است.
روسیه جمعه گذشته تمامی پروازهای منظم و چارتری خود را متوقف کرد اما وزارت خارجه این کشور خبر داد که تنها هواپیماها برای بازگرداندن روسها به کشورشان یا بازگرداندن شهروندان دیگر کشورها به میهنشان امکان نشستن در روسیه را خواهند داشت.
گفته شده، پروازهای باربری، پستی، بشردوستانه و برخی پروازهای امنیتی از این قاعده مستثنی هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 64 روز و 10 ساعت پیش
تأکید کارگروه اطلاع رسانی ستاد ملی کرونا بر تداوم تعطیلی واحدهای خدماتی غیر ضرور

تأکید کارگروه اطلاع رسانی ستاد ملی کرونا بر تداوم تعطیلی واحدهای خدماتی غیر ضرور براساس این اطلاعیه، فعالیت کلیه واحدهای تولیدی – با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی اعلام شده از سوی ستاد ملی کرونا – از تاریخ 16 فروردین ماه بلامانع خواهد بود.
کارگروه اطلاع رسانی ستاد ملی کرونا در اطلاعیه ای اعلام کرد: فعالیت واحدهای تولیدی (با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی اعلام شده از سوی ستاد ملی کرونا) از فردا 16 فروردین بلامانع خواهد بود.
در خصوص فعالیت مشاغل صنفی، خدماتی و واحدهای تولیدی در هفته آینده، به اطلاع می رساند:
1- واحدهای توزیعی، خدماتی و تجاری که مشمول ممنوعیت و محدودیت تردد و تجمع هستند و رسته های آن ها قبلا در اطلاعیه های کمیته اجتماعی ستاد ملی کرونا اعلام ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 11 ساعت پیش
سفیر ایران در روسیه: اقدامات آمریکا فاجعه انسانی به بار خواهد آورد

سفیر ایران در روسیه: اقدامات آمریکا فاجعه انسانی به بار خواهد آورد کاظم جلالی امروز جمعه در رشته توئیتی به زبان روسی با بیان این مطلب افزود: امروز جامعه جهانی در یک سو و ایالات متحده در سوی دیگر قرار گرفت.
به گفته وی، در شرایطی که مقامات برخی کشورهای جهان و دبیرکل سازمان ملل خواستار لغو تحریم ها علیه کشورهای درگیر مقابله با بیماری کرونا شدند، مقاومت مقامات آمریکایی در برابر این درخواست های بشردوستانه غیر طبیعی به نظر می رسد و شاید بیانگر این واقعیت است که منافع ملی آمریکا در تضاد با منافع ملل جهان است و سیاست خارجی ایالات متحده حتی نقش سازمان ملل در حل مشکلات جهانی را به سخره گرفته است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 64 روز و 11 ساعت پیش
اطلاعیه کارگروه اطلاع رسانی ستاد ملی کرونا درباره فعالیت واحدهای توزیعی و خدماتی

اطلاعیه کارگروه اطلاع رسانی ستاد ملی کرونا درباره فعالیت واحدهای توزیعی و خدماتی براساس این اطلاعیه، فعالیت کلیه واحدهای تولیدی – با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی اعلام شده از سوی ستاد ملی کرونا – از تاریخ 16 فروردین ماه بلامانع خواهد بود.
کارگروه اطلاع رسانی ستاد ملی کرونا در اطلاعیه ای اعلام کرد: فعالیت واحدهای تولیدی (با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی اعلام شده از سوی ستاد ملی کرونا) از فردا 16 فروردین بلامانع خواهد بود.
در خصوص فعالیت مشاغل صنفی، خدماتی و واحدهای تولیدی در هفته آینده، به اطلاع می رساند:
1- واحدهای توزیعی، خدماتی و تجاری که مشمول ممنوعیت و محدودیت تردد و تجمع هستند و رسته های آن ها قبلا در اطلاعیه های کمیته اجتماعی ستاد ملی کرونا اعلام ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 11 ساعت پیش
شایعه به کما رفتن لاریجانی تکذیب شد

شایعه به کما رفتن لاریجانی تکذیب شد به گزارش جمعه شب ایرنا، دقایقی پیش خبری مبنی بر به کما رفتن علی لاریجانی رییس محلس به دلیل بیماری کرونا منتشر شد.
خبرنگار ایرنا مطلع شد این خبر کذب است و وی همچنان در قرنطینه خانگی است و در بیمارستان بستری نیست.
اداره کل اخبار مجلس شورای اسلامی روز پنجشنبه با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد که علی لاریجانی رییس مجلس به ویروس کرونا مبتلا شده است. ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 11 ساعت پیش
تعطیلی یک ماهه روسیه برای کرملین چقدر آب می خورد؟

تعطیلی یک ماهه روسیه برای کرملین چقدر آب می خورد؟ الویرا نبیولینا روز جمعه در کنفرانس مطبوعاتی که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، افزود: در بسیاری از کشورها تدابیر برای قرنطینه اعمال می شود و این وضعیت منجر به بدتر شدن اوضاع اقتصادی کشورها شده است.
به گفته نبیولینا، بازگشت تدریجی اقتصاد چین به وضعیت عادی پس از دوره قرنطینه در سه ماهه نخست، در زمان حاضر نمی تواند کاهش تقاضا در اقتصاد کشورهای دیگر را جبران کند ضمن اینکه تولید ناخالص ملی کشورهای جهان در سه ماهه دوم امسال (سال میلادی) بطور قابل توجهی کاهش خواهد یافت.
رئیس بانک مرکزی روسیه با یادآوری اینکه به دستور ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه تا آخر ماه جاری میلادی (11 اردیبهشت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 64 روز و 11 ساعت پیش
دستگیری اعضای باند مواد مخدر در خراسان جنوبی

دستگیری اعضای باند مواد مخدر در خراسان جنوبی به گزارش روز جمعه پایگاه خبری پلیس، سرهنگ سعید دادگر اظهار داشت: با دریافت خبری مبنی بر حمل مواد مخدر از طریق محورهای فرعی شهرستان درمیان بلافاصله بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.
وی افزود: ماموران انتظامی شهرستان درمیان با انجام اقدامات شبانه روزی و کنترل محورهای عبوری، خودروهای قاچاقچیان و محل اختفای آنان را شناسایی کردند و تحت مراقبت قرار دادند.
جانشین فرمانده انتظامی استان خراسان جنوبی بیان کرد: پلیس مواد مخدر شهرستان درمیان با همکاری ماموران انتظامی پاسگاه گازار شهرستان بیرجند در عملیات ضربتی در بازرسی از خودرو و مخفیگاه سوداگران مرگ 102 کیلو و 400 گرم تریاک و 4 ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 64 روز و 11 ساعت پیش
کودک چهار ساله اهل بانه در استخر کشاورزی غرق شد

کودک چهار ساله اهل بانه در استخر کشاورزی غرق شد رییس شبکه بهداشت و درمان بانه شامگاه جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: عصر امروز این اتفاق برای این کودک افتاد و به بیمارستان منتقل شد.
محمد شاه ویسی افزود: این کودک توسط پرسنل اوژانس در راه انتقال به بیمارستان احیا شد اما موثر واقع نشد.
وی تاکید کرد: نیروهای فوریت پزشکی شهرستان تمام تلاش خود را برای احیا قلب این کودک انجام دادند اما با توجه به اینکه آسیب شدیدی به ریه ها و قلب وارد شده بود و کودک در بیمارستان صلاح الدین ایوبی فوت کرد.
روستای صالح آباد در بخش نمشیر واقع شده و مرکز این بخش شهر کانی سور است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 64 روز و 11 ساعت پیش
استاندار سابق تعز: امارات در حال تغییر ترکیب جمعیتی سواحل تعز است

استاندار سابق تعز: امارات در حال تغییر ترکیب جمعیتی سواحل تعز است به گزارش الجزیره، معمری افزود: امارات با توزیع سلاح و پول به مردم برخی مناطق ساحلی تعز درحال آماده کردن آنها برای حمله به نیروهای عبد ربه منصور هادی است.
وی گفت: نیروهای وابسته به امارات متحده عربی در سواحل تعز، خانه هایی را اجاره و برخی افراد را که از کودتا علیه دولت [مستعفی یمن] حمایت می کنند، تامین مالی کردند.
استاندار سابق تعز اضافه کرد، سواحل این استان دیگر تحت فرمان نیروهای منصور هادی نیست و این امارات است که اکنون آنجا را به کنترل خود در آورده است.
پیش تر صالح الجبوانی وزیر حمل و نقل سابق دولت مستعفی یمن گفته بود که امارات متحده عربی و شبه نظامیان وابسته به آن ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 64 روز و 11 ساعت پیش
واژگونی تانکر حمل سوخت در یزد 2 زخمی بر جا گذاشت

واژگونی تانکر حمل سوخت در یزد 2 زخمی بر جا گذاشت این حادثه ساعت 17 امروز در این جاده اتفاق افتاد و علت آن خستگی، خواب آلودگی و سرعت زیاد راننده اعلام شد.
جاده های یزد در مسیر شمال به جنوب و شرق به غرب کشور قرار دارد، روزانه حدود 400 هزار دستگاه انواع خودرو سبک و سنگین در جاده های استان تردد می کنند.
یزد 681 کیلومتر بزرگراه، 657 کیلومتر راه اصلی، 980 کیلو متر راه فرعی، 2هزار و 250 کیلومتر راه روستایی دارد که از مجموع آن هزار و 267 کیلومتر، شریانی و ملی است. ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 64 روز و 12 ساعت پیش
کرونا جان 766 نفر دیگر را در ایتالیا گرفت

کرونا جان 766 نفر دیگر را در ایتالیا گرفت به گزارش جمعه شب رویترز، بر اساس این آمار جدید شمار جان باختگان کرونا در ایتالیا از ابتدا تاکنون به 14 هزار و 681 نفر و تعداد مبتلایان نیز به 119 هزار و 837 تن افزایش یافت.
همچنین در 24 ساعت گذشته 19 هزار و 758 نفر از مبتلایان به کرونا در ایتالیا به طور کامل بهبود یافتند.
در پنج روز گذشته آمار روزانه جان باختگان در ایتالیا در فاصله 4 هزار و 50 نفر تا 4 هزار و 782 تن در نوسان بوده است. اما جمعه هفته گذشته مرگباترین روز در ایتالیا بود و 919 نفر بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 12 ساعت پیش
برنامه های آموزشی شانزدهم فروردین شبکه های 4 و 7 سیما

برنامه های آموزشی شانزدهم فروردین شبکه های 4 و 7 سیما به گزارش عصر جمعه مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، برنامه تلویزیونی آموزش مکمل برای مقاطع مختلف تحصیلی که از طریق شبکه های آموزش و چهار در روز شنبه شانزدهم فروردین ماه 1399 پخش می شود، به شرح زیر است:
متوسطه دوره اول:
ساعت8 تا 8:30 درس ریاضی پایه 9
ساعت8:30 تا 9 درس علوم تجربی پایه 8
ساعت9 تا 9:30 درس عربی پایه 7
دوره ابتدایی:
ازساعت10:30 تا11فارسی و نگارش پایه اول
از ساعت 11تا11:30 بازی و ریاضی پایه دوم
از ساعت 11:30 تا12 علوم تجربی و تفکر پایه سوم
ازساعت12تا12:30 بازی و ریاضی پایه چهارم ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 64 روز و 12 ساعت پیش
غربالگری بیش از 69 میلیون نفر در بسیج ملی مقابله با کرونا

غربالگری بیش از 69 میلیون نفر در بسیج ملی مقابله با کرونا به گزارش وزارت بهداشت، علی رضا رییسی روز جمعه درباره آخرین آمار غربالگری در طرح مقابله با ویروس کرونا افزود: از این تعداد بیش از 57 میلیون و 200 هزار نفر توسط واحدهای بهداشتی و درمانی و 12 میلیون نفر توسط سامانه salamat.gov.ir غربالگری شدند.
معاون بهداشت وزارت بهداشت ضمن اشاره به اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی گفت: خوشبختانه هموطنان در هفته ای که گذشت در اجرای این طرح همکاری خوبی داشتند و انشاالله این طرح در هفته آینده نیز با در خانه ماندن مردم ادامه پیدا خواهد کرد.
وی اظهار افزود: همکاران حوزه بهداشت در سراسر کشور علاوه بر اجرای بسیج ملی مقابله با کرونا در برنامه های گسترده بخش ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 12 ساعت پیش
زلزله کهنوج در استان کرمان را لرزاند

زلزله کهنوج در استان کرمان را لرزاند به گزارش مؤسسۀ ژئوفیزیک دانشگاه تهران، محل وقوع این زمین لرزه 4 ریشتری در استان کرمان - حوالی کهنوج بوده که شامگاه جمعه 15 فروردین در ساعت 20:36:37 روی داده است.
این زمین لرزه با طول جغرافیایی 57.65، عرض جغرافیایی 27.75 و عمق 8 کیلومتری ثبت شده است.
کانون این زلزله نیز 23 کیلومتری کهنوج،30 کیلومتری نودژ و 33 کیلومتری قلعه گنج استان کرمان گزارش شده است. ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 12 ساعت پیش
آیت الله اعرافی: حوزه علمیه قم باید پاسخگوی مسائل فقهی نظام باشد

آیت الله اعرافی: حوزه علمیه قم باید پاسخگوی مسائل فقهی نظام باشد قم - ایرنا - مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور گفت: قم خاستگاه انقلاب است و حوزه علمیه آن باید پاسخگوی مسائل فقهی جدید نظام جمهوری اسلامی باشد. ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: مذهبی انتشار : 64 روز و 12 ساعت پیش
بارندگی ها سیلاب در رودخانه هیرمند راه انداخت

بارندگی ها سیلاب در رودخانه هیرمند راه انداخت غلامرضا اربابی روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بارندگی ها میزان حجم ورودی سیلاب از افغانستان به سمت رودخانه هیرمند و شمال سیستان و بلوچستان را افزایش داده است.
وی گفت: این بارندگی ها به همراه برف های ذوب شده کوهستان های هندوکش موجب جاری شدن سیلاب غیرقابل کنترل از سوی افغانستان شده و اکنون از طریق رودخانه هیرمند به سمت تالاب بین المللی هامون و برخی از مخازن آبی جریان دارد.
فرماندار زهک با بیان اینکه این سیلاب با حجم کم از نیمه دوم بهمن پارسال شروع شده بود، افزود: با توجه به بارندگی های منطقه ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 12 ساعت پیش
اجرای طرح ترافیک 99 یک هفته به تعویق افتاد

اجرای طرح ترافیک 99 یک هفته به تعویق افتاد به گزارش روز جمعه روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، یوسف حجت گفت: بنا بر تصمیم شورای ترافیک تهران و با توجه به شرایط ویژه ی تردد و بازگشایی ادارات، اجرای طرح جدید ترافیک که پیش از این قرار بود 16 فروردین ماه آغاز شود با یک هفته تعویق به 22 فروردین ماه موکول شد.
وی گفت: طرح ترافیک و طرح محدوده کنترل آلودگی هوا فردا 16 فروردین ماه به مدت یک هفته و تا 22 فروردین ماه اجرا نمی شود.
پیش از این مقرر شده بود که طرح ترافیک از فردا (16 فروردین) اجرا شود . ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 64 روز و 12 ساعت پیش
عباس: رژیم اشغالگر مسوول سلامت اسرای فلسطینی است

عباس: رژیم اشغالگر مسوول سلامت اسرای فلسطینی است به گزارش پایگاه خبری معا فلسطین، عباس افزود: ما از رژیم اشغالگر درخواست کردیم تا اسرای فلسطینی در بند را آزاد کند و مسوولیت سلامت آن ها در این شرایط برعهده این رژیم است.
وی افزود: وضعیت فوق العاده در فلسطین برای 30 روز دیگر تمدید شد تا امکان مدیریت شیوع کرونا و حمایت از بهداشت عمومی و امنیت و ثبات در این مرحله بغرنج وجود داشته باشد.
عباس با بیان اینکه تلاش تشکیلات خودگردان برای مهار کرونا است از مردم خواست تا به دستورات و توصیه های صادره از سوی دولت برای مقابله با کرونا عمل کنند.
ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 64 روز و 12 ساعت پیش
ادامه فعالیت ایران خودرو و سایپا با یک سوم نیروهای ستادی و پشتیبانی

ادامه فعالیت ایران خودرو و سایپا با یک سوم نیروهای ستادی و پشتیبانی در این زمینه گروه صنعتی ایران خودرو اعلام کرد: فعالیت در بخش های ستادی به صورت اشتغال یک سوم از نیروها خواهد بود، برای بخش های تولیدی نیز به صورتی برنامه ریزی شده که سلامتی کارکنان، فواصل اجتماعی و همه پروتکل های بهداشتی-پزشکی ستاد کرونا اجرا شده و البته روند تولید نیز همچنان ادامه داشته باشد.
برپایه اعلام ایران خودرو، در این مدت برنامه ریزی های لازم برای تحویل خودروها به مشتریان نیز انجام خواهد شد.
پیش از این معاون فروش و بازاریابی گروه خودروسازی سایپا نیز اعلام کرده بود: پرسش ها و درخواست های مشتریان تا اطلاع ثانوی فقط به صورت تلفنی و اینترنتی پاسخ داده می شود و امکان مراجعه ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 64 روز و 13 ساعت پیش
تمپوی خفه کننده کربن و آدرنالین سارا آقابابایان

تمپوی خفه کننده کربن و آدرنالین سارا آقابابایان روزگاری که برادران لومیر از خروج عجولانه ی کارگران کارخانه و ایستگاه قطار فیلم می گرفتند، آن میزان استرس جامعه ی صنعتی، هیجانی مفید و انگیزشی برای کارگران و محرّک کارآمدی آنان در چرخه ی اقتصاد نوظهور متّکی به سرمایه داری تلقی می شد. امروز که بعد از صدوبیست سال برادران سفدی دوربین شان را در نیویورک به راه انداخته و تقلاهای سراسیمه ی یک دلال جواهر و عتیقه به نام هاوارد را به تصویر کشیده اند، آن هیجان عمومی مدت ها است که از سطح بهینه تجاوز کرده و به تهدیدی همه جانبه بدل شده است؛ چرا که عجله ی چنین شهروندانی همچون سابق از سر احتیاج و مسئولیت نیست بلکه جایش را به اضطرابی کاذب ناشی از اعتیاد به ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 64 روز و 13 ساعت پیش
گوترش: طرف های درگیر در 11 کشور، طرح آتش بس را بررسی می کنند

گوترش: طرف های درگیر در 11 کشور، طرح آتش بس را بررسی می کنند به گزارش آسوشیتدپرس، آنتونیو گوترش روز جمعه به وقت محلی در کنفرانسی خبری در نیویورک اعلام کرد 70 کشور، سازمان مردم نهاد، رهبران مذهبی و بیش از یک میلیون نفر با امضای توماری آنلاین از درخواست 10 روز پیش وی برای آتش بس در کشورهای درگیر جنگ حمایت کرده اند.
وی افزود که طرف های درگیر در کامرون، جمهوری آفریقای جنوبی، کلمبیا، لیبی، میانمار، فیلیپین، سودان جنوبی، سودان، سوریه، اوکراین و لیبی تمایل و استقبال خود برای آتش بس را اعمال کرده اند.
با این حال، گوترش اظهار داشت: البته مشکلاتی در مقابل اجرای آتش بس وجود دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 64 روز و 13 ساعت پیش
کادر درمانی در سنگر جهاد علیه کرونا غرور آفریندند

کادر درمانی در سنگر جهاد علیه کرونا غرور آفریندند محمدرضا قدیر در این پیام که نسخه ای از آن جمعه شب در اختیار ایرنا قرار گرفته، آورده است: خدمت صادقانه و خالصانه به مردم از اهداف بنیادین و آرمانهای والای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می باشد و سعادتی است که اجر الهی و دعای خیر مردم را برای خادمان متعهد به آن، به همراه دارد.
پیام حاکیست: در این عرصه جهادی مبارزه با این ویروس بی رحم، شما خادمان بهداشت و سلامت در عرصه پیشگیری، غربالگری و مراقبت، اقدامی ارزشمند را در کارنامه خود ثبت نمودید که این عملکرد تحسین برانگیز، هیچگاه فراموش نخواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 64 روز و 13 ساعت پیش
تولید محلول ضدعفونی کننده نانویی در تبریز

تولید محلول ضدعفونی کننده نانویی در تبریز عضو هیات علمی دانشگاه تبریز روز جمغه در جمع خبرنگاران با اعلام این مطلب گفت: گروهی از اعضای هیات علمی دانشگاه و صنعتگران با سابقه که تجربه قابل توجهی در حوزه نانوفتونیک دارند، تلاش می کنند تا محصولاتی بر پایه نانو تولید کنند.
علی رستمی با اشاره به نانو ذرات نقره و اکسید روی به کار رفته در این محلول ضدعفونی کننده ادامه داد: از محلول ضدعفونی نانوپایه جدید می توان برای پیشگیری از ابتلا به بیماری های عفونی و رفع آلودگی هایی با منشا باکتری استفاده کرد.
عضو هیات علمی دانشگاه تبریز با مقایسه این محلول ضدعفونی کننده با سایر مواد ضدعفونی کننده در بازار خاطرنشان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 64 روز و 13 ساعت پیش
روسیه، صربستان را در مقابله با ویروس کرونا تنها نگذاشت

روسیه، صربستان را در مقابله با ویروس کرونا تنها نگذاشت به گزارش ایرنا، اولین محموله کمک های پزشکی و دارویی مسکو به بلگراد پس از گفت و گوی تلفنی آلکساندر ووچیچ رییس جمهوری صربستان و ولادیمیر پوتین رییس جمهوری فدراسیون روسیه به صربستان تحویل داده شد.
آنا برنابیچ نخست وزیر صربستان که همراه با آلکساندر وولین وزیر دفاع این کشور و بوتسان خارچنکو سفیر روسیه در بلگراد برای استقبال متخصصین روسیه در فرودگاه باتانیتسا حاضر بودند، گفت که این کمک پزشکی و دارویی در زمانی وارد شده که صربستان در مبارزه با ویروس کرونا در سخت ترین روزها قرار دارد، زیرا که هشت نفر در 24 ساعت گذشته در این کشور بر اثر ابتلا به بیماری کرونا جان باختند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 64 روز و 13 ساعت پیش
کشف زمین خواری 3 میلیارد ریالی در رامیان و چند خبر کوتاه از گلستان

کشف زمین خواری 3 میلیارد ریالی در رامیان و چند خبر کوتاه از گلستان فرمانده انتظامی گلستان گفت: ماموران پلیس آگاهی رامیان موفق به کشف یک فقره زمین خواری در این شهرستان شدند که در بررسی تخصصی مشخص شد متهم بیش از 32 هزار متر مربع از اراضی ملی را به صورت غیرقانونی تصرف کرده است.
سردار روح الامین قاسمی افزود: بر اساس اعلام کارشناسان ارزش زمین های آزاد شده 3 میلیارد و 280 میلیون ریال است که در این رابطه یک متهم دستگیر و با تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شد.
**
استاندار گلستان با اشاره به همکاری مطلوب مردم در طرح ملی فاصله گذاری اجتماعی گفت:عدم حضور مردم در تفرجگاه ها و پارک ها طی روزهای 12 و 13 فروردین ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 14 ساعت پیش
جمع آوری تورها و دستگیری ماهیگیران غیرمجاز در آستارا

جمع آوری تورها و دستگیری ماهیگیران غیرمجاز در آستارا مصطفی فلاح روز جمعه در بازدید از رودخانه های آستارا گفت: صیادان غیرمجاز با نصب سدهای کلهام در رودخانه های مرداب، سیبلی و خواجه کری ماهی صید می کردند و امروز سدها تخریب و تورهای ماهیگیری جمع آوری شد.
وی اظهار کرد: پاکسازی رودخانه از سدهای کلهام با حکم قضایی و مشارکت ماموران یگان حفاظت محیط زیست آستارا انجام شد و در این رابطه 2 نفر دستگیر و به دادگاه معرفی شدند و شناسایی متخلفان دیگر ادامه دارد.
وی بیان کرد: روز گذشته نیز یک نفر که به صورت قاچاق و غیرمجاز در رودخانه مرزی آستاراچای مشغول صید ماهی بود، با همکاری نیروهای هنگ مرزی دستگیر و به دادگاه معرفی و از وی 11 قطعه ماهی کشف شد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 14 ساعت پیش
عدم اعتنا به طرح فاصله گذاری اجتماعی در ساری

عدم اعتنا به طرح فاصله گذاری اجتماعی در ساری ایرنا - ساری - تنها بعد از گذشت دو روز از سیزدهم فروردین در ساری و با باز شدن برخی مسیرهای مسدود شده از جمله پارک جنگلی شهید زارع این شهر، برخی مردم بی اعتنا به هشدارها به همراه خانواده به این منطقه سفر کردند. ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 14 ساعت پیش
570 هزار یزدی علیه کرونا غربالگری شدند

570 هزار یزدی علیه کرونا غربالگری شدند محسن حرازی زاده عصر جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: از این تعداد یک هزار و 300 نفر به خاطر داشتن علایم تب برای معاینه به مراکز درمانی معرفی شدند.
وی ادامه داد: کار غربالگری با همکاری سایر دستگاه های اجرایی، امدادی و بهداشت و درمان تا اطلاع ثانوی در تمامی مبادی ورودی شهرستان ها ادامه دارد.
این مسوول اظهار کرد: همکاری در تولید لباس و دستکس و سایر وسایل موارد نیاز در مبارزه با کرونا توسط این جمعیت در سطح استان ادامه دارد.
حرازی زاده از خیران برای کمک به این جمعیت برای انجام بیشتر امور فرهنگی و امدادی همکاری خواستار شد. ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 64 روز و 14 ساعت پیش
راهکارهای گسترش همکاری اقتصادی ایران و بلاروس بررسی شد

راهکارهای گسترش همکاری اقتصادی ایران و بلاروس بررسی شد به گزارش سفارت جمهوری اسلامی ایران در بلاروس، در دیدار سعید یاری با پاول اتوپین وزیر صنایع و رئیس طرف بلاروسی کمیسیون مشترک اقتصادی، راه های همکاری دوجانبه میان دو کشور مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
در این دیدار، آخرین اوضاع همکاری های اقتصادی و تجاری بین دو کشور بررسی و در خصوص زمان و تمهیدات برگزاری پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی تبادل نظر شد.
همچنین در این دیدار، دو طرف راهکارهای تحرک بخشیدن و گسترش همکاری های فیمابین ایران و بلاروس در بخشهای مختلف اقتصادی، صنعتی و تجاری را مورد بررسی قرار دادند. ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 64 روز و 14 ساعت پیش
پدر 4 شهید و جانباز مراغه ای آسمانی شد

پدر 4 شهید و جانباز مراغه ای آسمانی شد به گزارش روز جمعه ایرنا، جانباز سرافراز بسیجی حاج بهمن کرمی، چهره ماندگار آموزش و پرورش شهرستان مراغه در اول دی ماه 1362 در منطقه پیرانشهر آذربایجان غربی براثر انفجار مین به مقام جانبازی نائل آمد.
شهید اصغر کرمی در 5 دی ماه 1350 در مراغه متولد و در 28 خردادماه 1367 در منطقه ماووت براثر اصابت ترکش به شهادت رسید و طلبه شهید رسول کرمی در 20 آذر ماه 1345 متولد و در 14 بهمن ماه 1365 در شلمچه به شهادت رسید و برادرش شهید سیروس کرمی در 20 تیر ماه 1342 متولد و در 5 فروردین ماه 1365 در عملیات والفجر هشت، منطقه عملیاتی فاو براثر اصابت ترکش به شهادت رسید. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 14 ساعت پیش
سهم نانوایان در مهار کرونا

سهم نانوایان در مهار کرونا #سهم_من_در_مهارکرونا ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 14 ساعت پیش
رئیس جمهوری کرواسی: با هم کرونا را شکست می دهیم

رئیس جمهوری کرواسی: با هم کرونا را شکست می دهیم به گزارش روز جمعه سفارت جمهوری اسلامی ایران در کرواسی، زوران میلانویچ در پاسخ به نامه پرویز اسماعیلی ضمن تشکر از همدردی سفیر کشورمان با ملت کرواسی بویژه پس از زلزله اخیر زاگرب، افزود: من نیز بر این باور هستم که با هم قادر به شکست کرونا و جلوگیری از گسترش آن خواهیم بود.
رئیس جمهوری کرواسی، ادامه داد: در این صورت است که می توانیم به شهروندانمان برای بازگشت به زندگی عادی، در اسرع وقت کمک کنیم.
یادآور می شود؛ پرویز اسماعیلی سفیر جدید کشورمان روز 27 اسفند 1398 به عنوان نخستین سفیر با رئیس جمهوری جدید کرواسی دیدار و گفت وگو کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 64 روز و 14 ساعت پیش
کمپین دانشجویی در خانه بمانیم فعال شد

کمپین دانشجویی در خانه بمانیم فعال شد منصوره سادات صادقی روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا، گفت: نظر به ضرورت و اهمیت مدیریت بحران ویروس کورونا، کمپین دانشجویی در خانه بمانیم توسط دفتر مشاوره و سلامت و با همکاری مراکز مشاوره و بهداشت و همیاران سلامت روان و بهداشت راه اندازی شده است.
وی افزود: با توجه به اهمیت موضوع، از دانشگاه ها خواسته شد مطالب و برنامه های خود را در قالب بروشور، پمفلت، کلیپ، اینفو و پوستر تهیه کنند و ضمن پیوستن به این مپین دانشجویی، نسبت به آگاه ساختن و حساس سازی دانشجویان، جامعه دانشگاهی و خانواده های آنان از این فرصت حداکثر استفاده را ببرند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 64 روز و 14 ساعت پیش
تولید جهانی 64 میلیون تن آلومینیوم در سال 2019 میلادی

تولید جهانی 64 میلیون تن آلومینیوم در سال 2019 میلادی به گزارش سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) و به نقل از وب سایت سازمان مطالعات زمین شناسی آمریکا USGS، در مدت یاد شده، ظرفیت تولید این محصول نیز با رشد 900 هزار تنی به 77 میلیون و 900 هزار تن رسید.
تولید آلومینیوم چین طی سال 2019 میلادی 36 میلیون تن به ثبت رسید که حجم تولید آلومینیوم این کشور در سال 2018 میلادی، 35 میلیون و 800 هزار تن اعلام شده بود. به این ترتیب، چین با تولید بیش از 50 درصد آلومینیوم جهان همچنان عنوان بزرگترین تولیدکننده آلومینیوم را به خود اختصاص داد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 15 ساعت پیش
دست به دست پویشی دانشجویی برای کمک به نیازمندان

دست به دست پویشی دانشجویی برای کمک به نیازمندان محمدعلی شهیدی مقدم غروب روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرن اظهار داشت:این پویش در دو بخش شامل جمع آوری کمک های مردمی برای تهیه سبد کالا شامل برنج، روغن، گوشت و غیره و تهیه بسته بهداشتی برای توزیع در بین خانواده های نیازمند و متاثر از ویروس کرونا به اجرا درآمد.
وی خاطر نشان کرد: علاقمندان برای شرکت در این پویش می توانند کمک های نقدی خود را از طریق شماره کارت 7925 2803 8311 5859 اهدا کنند.
وی با بیان اینکه در اجرای این برنامه تاکنون 30 خانواده نیازمند و متاثر از ویروس کرونا در شهرستان رشت شناسایی شده ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 64 روز و 15 ساعت پیش
برنجک، غذای سنتی و کودک پسند برای روزهای کرونایی

برنجک، غذای سنتی و کودک پسند برای روزهای کرونایی طرز تهیه برنجک، ساده تر و کم هزینه تر از آن چیزی است که فکرش را بکنید و می توان با تهیه آن ظرف مدت 15 الی 25 دقیقه به عنوان یک میان وعده یا تنقلات عصرگاهی ، همراه با خانواده نوش جان کرد. این شیرینی به دلیل پفکی بودن مورد علاقه کودکان است بویژه اگر کمی هنر به خرج بدهید و بخشی از دانه های برنج را با زعفران ، لبو یا هر زنگ مجاز دیگری رنگی کنید.
مواد لازم برای طرز تهیه برنجک
- برنج . مقدار برنج بسته به تعداد اعضای خانواده تعیین می شود. اگر اعضای خانواده چهار نفره هستید و اولین بار این کار را انجام می دهید ، به اندازه برنج مصرفی یک وعده غذای یک یا 2 نفر از افراد خانواده برنج جدا کنید ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 15 ساعت پیش
ایکاردی در مسیر بازگشت به ایتالیا

ایکاردی در مسیر بازگشت به ایتالیا ایکاردی که تحت قرارداد اینترمیلان است پس از اینکه در برنامه های آنتونیو کونته سرمربی این تیم جایی نداشت با قراردادی قرضی به قهرمان فوتبال فرانسه ملحق شد.
با وجود اینکه ایکاردی عملکردی عالی در جمع پاریسی ها داشت و موفق به ثبت 20 گل شد، اما با تصمیم عجیب توماس توخل سرمربی پاری سن ژرمن به نیمکت تبعید شد و جای خود را از دست داد.
هرچند بسیاری از کارشناسان فوتبال فرانسه معتقدند که او اسیر مافیای نیمار و امباپه در این تیم شد تا جای خود را در ترکیب اصلی از دست بدهد. به نظر می رد که نیمار و امباپه نقشی فراتر از یک بازیکن در پاریسی ها دارند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 64 روز و 15 ساعت پیش
دهمین نوزاد از مادر مشکوک به کرونا در بابل متولد شد

دهمین نوزاد از مادر مشکوک به کرونا در بابل متولد شد به گزارش روز جمعه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بابل ، مادر باردار 25 ساله اهل بابل با علائم تب مراجعه کرد که پس از انجام سی تی اسکن و آزمایشات مربوطه احتمال ابتلاء به بیماری کرونا در وی بسیار بالا تشخیص داده و در بیمارستان میناگر بابل بستری شد.
زایمان این مادر باردار توسط تیم زنان و زایمان دانشگاه علوم پزشکی بابل در بیمارستان میناگر با موفقیت انجام شد و نوزاد دختر با وزن سه کیلو و 200 گرم به دنیا آمد.
این نوزاد، اولین فرزند خانواده است و در بیمارستان آیت الله روحانی تحت مراقبت های پزشکی قرار دارد. مادر این نوزاد هم پس از زایمان تحت نظر قرار دارد و حال عمومی وی مساعد اعلام شد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 64 روز و 15 ساعت پیش
راهکارهای توسعه همکاری اقتصادی ایران و بلاروس بررسی شد

راهکارهای توسعه همکاری اقتصادی ایران و بلاروس بررسی شد سعید یاری، سفیر جمهوری اسلامی ایران در بلاروس، با پاول اتوپین، وزیر صنایع و رئیس طرف بلاروسی کمیسیون مشترک اقتصادی دیدار کرد.
در این دیدار آخرین وضعیت همکاری های اقتصادی و تجاری بین دو کشور بررسی و در خصوص زمان و تمهیدات برگزاری پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی تبادل نظر شد.
در این دیدار طرفین، همچنین راهکارهای تحرک بخشیدن و توسعه همکاریهای فیمابین ایران و بلاروس در بخشهای مختلف اقتصادی، صنعتی و تجاری را مورد بررسی قرار دادند. ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 64 روز و 15 ساعت پیش
بیش از 300 مکان عمومی در خلخال گندزدایی شد

بیش از 300 مکان عمومی در خلخال گندزدایی شد علی ملکی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این طرح با همت واحد مهندسی بهداشت محیط دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی ،درمانی خلخال و ارگان های مختلف اجرا شد.
وی از افزایش شدت بازرسی از واحدهای تجاری و صنفی فعال و نانوایی های خلخال از زمان شیوع بیماری کرونا خبر داد و اظهارداشت: با بکارگیری گروه های بازرسی متعدد و همراهی تعزیرات، اماکن نیروی انتظامی ،اداره صمت و اتاق اصناف از بازار و سایر اماکن خلخال بازدیدهای متعدد در ارائه شیوه های پیشگیری از کرونا به بازاریان صورت گرفته است.
ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 64 روز و 15 ساعت پیش
مسوولان به افراد ناتوان مالی توجه کنند

مسوولان به افراد ناتوان مالی توجه کنند بنابر گزارش دفتر روابط عمومی امام جمعه کرج آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی در پنجمین خطبه مکتوب این هفته شهرستان کرج افزود: مردم توجه دارند که بی تفاوتی نسبت به بیماری اگر باعث ضرر به دیگری بشود ضمان آور و قطعا خلاف شرع است.
وی ادامه داد : بنابراین طرح فاصله گذاری اجتماعی را باقوت دنبال کنید. و درعین حال مسوولانی که طرح ریزی می کنند حتما به افراد بی بضاعت و روزمزدها هم توجه داشته باشند.
امام جمعه کرج گفت: از ویروس کرونا باید عبرت و درسی بگیریم که تمام عالم برای انسان در هرلحظه کلاس درس و آموختن است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: مذهبی انتشار : 64 روز و 15 ساعت پیش
کلاس های درس از شنبه به صورت مجازی در همدان دایر می شود

کلاس های درس از شنبه به صورت مجازی در همدان دایر می شود محمد پورداود روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در شبکه اجتماعی دانش آموزان، مدیران مدارس از طریق سامانه سناد یکی از پیام رسان های داخلی مانند بله، گپ، آی گپ، سروش و روبیکا را به معلمان و دانش آموزان برای آموزش مجازی اعلام می کند.
وی خاطرنشان کرد: گروه های کلاسی بر اساس اطلاعات سامانه سناد از قبل در پیام رسان انتخابی توسط مدیر مدرسه شکل گرفته و همه دانش آموزان یک کلاس در آن گروه عضو هستند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان با بیان اینکه آموزش های مجازی در حوزه سلامت نیز توسط این اداره کل انجام می شود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 64 روز و 15 ساعت پیش
تشکیلات خودگردان فلسطین حالت فوق العاده را 30 روز تمدید کرد

تشکیلات خودگردان فلسطین حالت فوق العاده را 30 روز تمدید کرد به گزارس پایگاه خبری فلسطین الیوم، براساس این تصمیم تشکیلات خودگردان فلسطین، همه بخش های مرتبط باید انجام اقدامات لازم برای مقابله با خطرات ناشی از شیوع ویروس کرونا و حمایت از سلامت عمومی و ایجاد امنیت و ثبات در اراضی فلسطینی را باید اقدامات لازم در این خصوص را در دستور کار خود قرار دهند.
دولت تشکیلات خودگردان فلسطین مستقر در رام الله شب گذشته با صدور بیانیه ای از مبتلا شدن 21 فلسطینی دیگر به کرونا خبر داد و بدین ترتیب شمار فلسطینیان مبتلا به کرونا به 155 نفر رسید. 143 نفر نیز از این افراد ساکن کرانه باختری و 12 نفر مقیم نوار غزه هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 64 روز و 16 ساعت پیش
کلاس های دانشگاه پیام نور فارس از 16 فروردین الکترونیکی برگزار می شود

کلاس های دانشگاه پیام نور فارس از 16 فروردین الکترونیکی برگزار می شود محمد حسن صیف روز جمعه به نظام خاص دانشگاه پیام نور و امکان ارائه همزمان آموزش حضوری والکترونیکی، اشاره کرد و گفت: در سال های گذشته اکثر دروس دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد به صورت الکترونیکی برگزار شده و تعداد متعددی از دروس دانشجویان مقطع کارشناسی نیز به این شیوه اجرا شده است.
وی ابراز داشت: با تدابیر صورت گرفته از شنبه طبق برنامه کلاسی دانشجویان که در سایت مراکز و واحدها یا سامانه سهبا اعلام شده، دروس عادی و تئوری دانشجویان در سامانه جدید آموزش الکترونیکی استان فارس به نشانی vc.farspnu.ac.ir برگزار خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 64 روز و 16 ساعت پیش
آیا ویروس کرونا از طریق صحبت کردن و تنفس هم منتقل می شود؟

آیا ویروس کرونا از طریق صحبت کردن و تنفس هم منتقل می شود؟ به گزارش روز جمعه سی ان ان، این گزارش در قالب یک نامه و در پاسخ به پرسش کاخ سفید در خصوص احتمال انتقال ویروس از طریق مکالمه رودرروی افراد با یکدیگر ارسال شده است.
بر اساس این گزارش با وجود محدود بودن دامنه تحقیقات تخصصی مرتبط با این ویروس، نتایج موجود نشان می دهد ویروس جدید کرونا قابلیت انتقال به بدن از طریق تنفس را دارد. بر این اساس، یکی از اعضای کارگروه ویژه مقابله با کرونا در کاخ سفید اعلام کرد: استفاده عمومی از ماسک در سراسر آمریکا به طور جدی در این کارگروه بررسی می شود.
بر اساس اعلام مرکز مقابله و کنترل بیماری های آمریکا ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 16 ساعت پیش
روسیه گرفتار کرونا و تهدیدهای گاه و بیگاه تروریستی

روسیه گرفتار کرونا و تهدیدهای گاه و بیگاه تروریستی به گزارش روز جمعه خبرنگار ایرنا از مسکو، هفته گذشته نیز سازمان امنیت روسیه خبر داد که توانسته در یک عملیات برنامه ریزی شده از یک حمله تروریستی جلوگیری کرده و یکی از طرفداران داعش در جنوب این کشور را دستگیر کند.
در اطلاعیه اخیر سازمان امنیت روسیه گفته شده است: طرفداران داعش در حال آماده شدن برای تدارک حملات تروریستی در مناطق استاوروپول بودند و قصد داشتند به نیروهای پلیس یورش برده و یک مرکز عمومی را منفجر کنند.
درگیری میان دو طرف زمانی رخ داد که نیروهای ویژه سرویس امنیت روسیه پیش از شروع عملیات تروریست ها، قصد دستگیری آن را داشتند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 64 روز و 16 ساعت پیش
بازار بروجرد همچنان تعطیل است

بازار بروجرد همچنان تعطیل است حمید آزادبخت روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تعطیلی بازار بروجرد طی بیانیه ای با همکاری اداره صمت و اتاق اصناف و روسای اتحادیه های صنفی ابلاغ شده است.
وی افزود: استقبال گسترده و مشارکت همگانی بازاریان و اصناف از فراخوان دومین تعطیلی برای مبارزه با ویروس کرونا تحسین برانگیز و نشانه دیگری از همبستگی اصناف و بازاریان با مردم شریف و فرهنگ دوست بروجرد است.
آزادبخت بیان کرد: قطعا در شرایط سخت اقتصادی خود و جامعه و استقبال داوطلبانه از تعطیلی صنوف در سایه اتحاد و مشارکت بازاریان شاهد شکست ویروس کرونا در بروجرد خواهیم بود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 64 روز و 17 ساعت پیش
هواپیمای اختصاصی مسی در آسمان بروکسل دچار نقص فنی شد

هواپیمای اختصاصی مسی در آسمان بروکسل دچار نقص فنی شد براساس گزارش میرِر، هواپیمای اختصاصی مسی صبح امروز (جمعه) پس از بروز مشکل فنی در ارابه فرود، در فرودگاه زاوِنتِم بروکسل مجبور به فرود اضطراری شده است.
هنوز مشخص نیست که مسی در هواپیمای خود حضور داشته یا نه اما این جت اختصاصی در مسیر خود به سمت جزیره تِنِریف اسپانیا در فرودگاه بروکسل فرود آمده است.
در حال حاضر و در بحبوجه شیوع ویروس کرونا در سرتاسر جهان، بازیکنان فوتبال و ورزشکاران جهان در خانه های خود حبس شده اند و تقریبا تمامی رویدادهای ورزشی لغو و یا تعلیق شده است.
براساس گزارش های اخیر، مسی به تازگی بر سر مسائل مرتبط با کاهش دستمزد با باشگاه بارسلونا به مشکل برخورده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 17 ساعت پیش
خلیج فارس مواج می شود

خلیج فارس مواج می شود پیام مساعدی روز جمعه در این ارتباط افزود: بررسی نقشه های هواشناسی نشان می دهد که امروز در برخی نقاط استان احتمال وقوع بارش های پراکنده و خفیف باران، رعد و برق و گاهی وزش باد و گردوخاک دور از انتظار نیست.
وی بیان کرد: از فردا و در روز یکشنبه جهت جریانات بیشتر شمالی خواهد بود که پیش بینی می شود در این مدت در سواحل مرکزی و جنوبی استان بر سرعت وزش باد و تلاطم دریا افزوده شود.
مساعدی ادامه داد: در 24 ساعت آینده آسمان نیمه ابری همراه با غبار محلی در برخی مناطق گاهی وزش باد، احتمال بارش پراکنده باران گاهی رعدوبرق و فردا در برخی نقاط با مه رقیق پیش بینی می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 17 ساعت پیش
تراکم و نبود ضمانت اجرایی؛ پاشنه آشیل تحقیق و تفحص ها

تراکم و نبود ضمانت اجرایی؛ پاشنه آشیل تحقیق و تفحص ها علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در نشست خبری که در بهمن ماه 98 برگزار شد، در خصوص وظایف نظارتی مجلس دهم گفت: مجلس دهم 162 قانون، 165 سؤال، 6 استیضاح، 6 تحقیق و تفحص و احصاء 13 تخلف اجرایی و 64 جلسه غیرعلنی و یک سؤال از رئیس جمهور داشت. به گفته وی نمایندگان در این دوره دو هزار و 452 جلسه نظارتی با حضور مسوولان دستگاه های اجرایی داشته اند که منجر به ارائه 38 گزارش از عملکرد دستگاه ها شد که 34 مورد آن در صحن علنی قرائت شده است.
تحقیق و تفحص از عملکرد دستگاه ها یکی از ارکان بعد نظارتی نهاد قانونگذاری است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 64 روز و 17 ساعت پیش
تعطیلی شهربازی ها با اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی

تعطیلی شهربازی ها با اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی ایرنا - سنندج - بوستان ها و وسایل بازی موجود در پارک های سنندج در راستای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی و مقابله با شیوع ویروس کرونا تعطیل هستند.(عکاس سید مصلح پیرخضرانیان) ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 17 ساعت پیش
40 درصد پرونده های معوق دادگستری هرمزگان تعیین تکلیف شد

40 درصد پرونده های معوق دادگستری هرمزگان تعیین تکلیف شد رییس کل دادگستری هرمزگان گفت: این اقدام با تلاش بی وقفه کارکنان قضایی و اداری و در راستای اجرای دستورالعمل صادره از سوی ریاست قوه قضاییه نسبت به تعیین تکلیف پرونده های معوق انجام شده است.
علی صالحی روز جمعه به رسانه اعلام کرد: در این بازه زمانی، همچنین تعداد کل پرونده های معوق به جز پرونده های مربوط به اجرای احکام نیز 7 هزار و 39 فقره کاهش یافته که تعیین تکلیف 62 درصد از این پرونده ها را نشان می دهد.
وی ادامه داد: در حوزه اجرای احکام مدنی نیز 3هزار و 996 پرونده معوق، معادل 25 درصد تعیین تکلیف شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 17 ساعت پیش
خیابان های خلوت بجنورد

خیابان های خلوت بجنورد بجنورد - ایرنا - با شیوع ویروس کرونا و اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در کشور، مناطق پر تردد شهر بجنورد که در روزهای عادی مملو از جمعیت و خودروهای عبوری بود تبدیل به مناطقی خلوت شده است و تردد در این مناطق به حداقل خود رسیده است. (عکاس: وحید خادمی) ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 18 ساعت پیش
سومین گروه زائران بحرینی از مشهد به کشورشان بازگشتند

سومین گروه زائران بحرینی از مشهد به کشورشان بازگشتند یوسف بیدخوری روز پنججشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: اسفند پارسال پس از آغاز بحران بیماری همه گیر در مشهد رسیدگی به وضعیت زائرانی که در قالب تور زیارتی از بحرین به این شهر سفر کرده بودند در دستور کار قرار گرفت.
وی ادامه داد: بر این اساس مقرر شد اقدام فوری برای بازگشت حدود هزار و 200 زائر بحرینی که بطور پراکنده در هتلها اقامت داشتند از مشهد به کشورشان صورت گیرد.
معاون اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی گفت: هماهنگی لازم برای اسکان متمرکز این افراد با نمایندگی وزارت امورخارجه در استان و استانداری خراسان رضوی انجام شد و در گام نخست این زوار بحرینی از 14 واحد اقامتی خارج و در 9 ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 18 ساعت پیش
سهم معلمان آبادانی از کرونا آموزش از طریق فضای مجازی

سهم معلمان آبادانی از کرونا آموزش از طریق فضای مجازی حبیب اله رمضانی روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد:در این برنامه آموزش لازم به دانش آموزان از طریق پیام رسان های داخلی انجام و مدیران، دبیران و معلمان مدارس با نحوه ارایه تدریس آشنا شدهاند.
وی افزود: برای هر پایه تحصیلی سرگروه های آموزشی تعیین و فایل ها و محتوای آموزشی الکترونیکی برای دانشآموزان ارسال و پاسخ ها نیز دریافت می شود.
رمضانی ادامه داد: فرهنگیان، مدیران، معلمان و مجموعه کادر آموزشی از ابتدای شیوعبیماری کرونا آموزش های خاصی را به کار گرفتند و آموزش پیشگیرانه مبارزه با بیماری کرونا برای دانش آموزی از طریق فضای مجازی انجام شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 64 روز و 18 ساعت پیش
کرونا در قم؛ غربالگری 7825 مادر باردار

کرونا در قم؛ غربالگری 7825 مادر باردار به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، محمدرضا قدیر روز جمعه در گفت وگویی، با بیان اینکه قم از نظر غربالگری سلامت در منطقه سبز قرار دارد، افزود: 74 درصد مردم قم تحت غربالگری قرار گرفته اند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی قم، ادامه داد: از زمان شیوع طرح بسیج ملی، هشت هزار و 829 نفر از افراد مشکوک به مراکز جامع خدمات سلامت قم مراجعه کرده اند.
وی ادامه داد: از افراد مشکوک ارجاع داده شده به مراکز جامع خدمات سلامت، 70 درصد نیاز به بستری نداشته و فاقد علامت بودند و 24.4 دهم درصد نیز نیازمند مراقبت در منزل بودند، همچنین 6 دهم درصد با رژیم درمانی از جمله کلروکین مرخص شدند و فقط 4 ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 64 روز و 18 ساعت پیش
ماندن در خانه بهترین قدردانی از زحمات مدافعان سلامت

ماندن در خانه بهترین قدردانی از زحمات مدافعان سلامت مدافعان سلامت با فداکاری های بسیار در شرایط خاص و درمان بیماران مبتلا به کرونا، برگ زرینی از خدمات خود به مردم به یادگار می گذارند.
سپید پوشانی که با به خطر انداختن سلامتی خود فداکارانه در خط مقدم مقابله با کرونا حضور تاثیرگذار دارند، با جانفشانی و تلاش خود سلامتی را به عنوان زیباترین هدیه زندگی به ارمغان می آورند.
باتوجه به افزایش جمعیت سالمند در مناطق شهری و روستایی گناباد و بجستان و روند رو به رشد شیوع بیماری کرونا، توجه به نکات و دستورالعمل های بهداشتی برای مقابله با این ویروس ضروری است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 18 ساعت پیش
گل مهاجمان خارجی پرسپولیس پوچ بود

گل مهاجمان خارجی پرسپولیس پوچ بود پرسپولیس که عنوان قهرمانی لیگ برتر ایران را در فصل هجدهم از آن خود کرد خاطره خوبی از مهاجمان خارجی ندارد. این تیم در یک دهه گذشته مهاجمانی مانند پائولو روبرتو دی کارمو به استخدام خود درآورد که حرکات و شیوه ضربه زدن او به توپ در موقعیت گل سوژه رسانه ها شد.
همچنین فصل گذشته با نظر برانکو ایوانکویچ گادوین منشا از تیم کنار گذاشته شد و ماریو بودمیر کروات به این تیم پیوست مهاجمی که باوجود دقایق زیاد حضور در زمین تنها یک گل برای تیمش به ثمر رساند و در پایان فصل نیز از ایران رفت. باشگاه پرسپولیس در پرونده این مهاجم بابت نیم فصل ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 64 روز و 18 ساعت پیش
سهل انگاری منجر به قطع دست کشاورز مشهدی شد

سهل انگاری منجر به قطع دست کشاورز مشهدی شد آتشپاد سوم احمد حصاریان عصر جمعه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: این حادثه امروز در منطقه تپه سلام واقع در حاشیه جاده مشهد - فریمان زمانی رخ داد که دست فرد مصدوم بین گاردان تراکتور سمپاش وی گیر کرد.
وی ادامه داد: کشاورز 60 ساله در حال ریختن سم داخل مخزن تراکتور سمپاش بود که بخاطر رعایت نکردن نکات ایمنی قسمتی از لباسش به میل گاردان تراکتور گیر کرد.
افسر نگهبان سازمان آتش نشانی مشهد گفت: شدت این به حدی بود که منجر به قطع عضو کشاورز سالخورده از ناحیه کتف دستش شد.
وی بر لزوم رعایت همه نکات ایمنی هنگام کار با ابزارهای مکانیکی تاکید و بیان کرد: افزود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 64 روز و 18 ساعت پیش
درخواست جالب کی روش بعد از شیوع ویروس کرونا

درخواست جالب کی روش بعد از شیوع ویروس کرونا شیوع ویروس کرونا باعث شده تا مسابقات فوتبال در نقاط مختلف جهان تعطیل شود و مشکلات مالی زیادی برای باشگاه ها و فدراسیون ها به وجود بیاید.
در همین رابطه کارلوس کی روش از فدراسیون فوتبال کلمبیا خواسته تا دستمزدش کاهش پیدا کند.
سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران در سال 2019 هدایت کلمبیا را به عهده گرفت و قرار بود از خرداد امسال در مسابقات کوپا آمریکا این تیم را هدایت کند که بازی ها به سال 2021 موکول شد. ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 64 روز و 18 ساعت پیش
محدودیت محله به محله در خرمشهر تشدید شد

محدودیت محله به محله در خرمشهر تشدید شد محمد حیدری روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: به منظور مهار بیماری کووید 19 در خرمشهر از امروز مسیرهای ورودی پل قدیم و جاده های ساحلی خرمشهر بسته شده است.
وی افزود:فقط خودروهای امدادی و خدمات رسان همچون آتش نشانی، اروژانس و انتظامی اجازه عبور از پل قدیم خرمشهر را دارند.
حیدری گفت:در راستای ممانعت از فعالیت بساطی های بازار صفای خرمشهر، بیشتر مسیرهای منتهی به این بازار بسته شده و از تردد خودروها به سمت این بازار جلوگیری می شود.
وی ادامه داد:هم اکنون برخی از مناطق خرمشهر آلوده است و عملیات ضدعفونی و گندزدایی در این شهر توسط شهرداری و نیروهای جهادی در حال انجام است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 18 ساعت پیش
تعطیلی مراکز آموزشی قم تا بیستم فروردین تمدید شد

تعطیلی مراکز آموزشی قم تا بیستم فروردین تمدید شد به گزارش عصر جمعه روابط عمومی استانداری قم، در این اطلاعیه آمده است: مهدهای کودک، مدارس ،دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و مراکز حوزوی قم تا بیستم فروردین ماه تعطیل خواهند بود.
در ادامه این اطلاعیه که باهدف اجرای دستورالعمل کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا صادرشده، آمده است: طبق بخشنامه 1235 مورخ 99/01/05سازمان اداری و استخدامی کشور مبنی بر ارائه خدمات به مردم با حداکثر یک سوم نیروها تا بیستم فروردین ماه تمدید شد.
این اطلاعیه ادامه داده است: فعالیت و تعطیلی اصناف مطابق دستورالعمل های طرح فاصله گذاری اجتماعی تا بیستم فروردین ماه همانند هفته گذشته تداوم خواهد داشت. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 64 روز و 18 ساعت پیش
ذخیره روزانه 50 تن مرغ مازاد تولید در گیلان

ذخیره روزانه 50 تن مرغ مازاد تولید در گیلان آرش فرزام صفت روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا میزان تولید روزانه گوشت مرغ در استان را نزدیک به 530 تن عنوان و تصریح کرد: در حال حاضر روزانه 150 تن گوشت مرغ در استان مصرف و حدود 200 تا 300 تن به خارج از استان صادر می شود.
وی ادامه داد: در این میان روزانه بین 50 تا 80 تن نیز مازاد تولید گوشت مرغ در استان داریم که برای مدیریت و به منظور آسیب نرسیدن به تولید کنندگان برنامه ریزی کرده ایم.
وی علت این حجم تولید مرغ مازاد در شرایط کنونی را شیوع ویروس کرونا و بدنبال آن تعطیلی رستوران ها ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 19 ساعت پیش
توزیع بیش از 10 هزار شیلد توسط خیرین در بیمارستان های گیلان

توزیع بیش از 10 هزار شیلد توسط خیرین در بیمارستان های گیلان دکتر هاجر تحریری نیک صفت روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تعداد شیلد از پانزدهم اسفندماه سال گذشته تاکنون در بیمارستان های حشمت، ولایت، رسول اکرم (ص) ، شفاء، رازی، پورسینا، امینی لنگرود، پیروز لاهیجان، ولیعصر رودبار، کوثر آستانه اشرفیه، بیمارستان های شفت و فومن، امام سجاد رامسر و مرکز اورژانس تالش و ماسال توزیع شده است.
مدیرعامل مجمع خیرین گیلان خاطر نشان کرد: این شیلدها در اداره انتقال خون فومن، لاهیجان، مراکز بهداشت بندرانزلی، بخشی از مراکز بهداشت رشت، خانه های بهداشت سنگر، لشت نشاء، اداره کل پزشکی قانونی گیلان، باغ رضوان ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 64 روز و 19 ساعت پیش
500 هکتار از اراضی ورامین زیر کشت کلزا رفته است

500 هکتار از اراضی ورامین زیر کشت کلزا رفته است محسن بنائیان روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: گیاه کلزا باعث پایداری کشت محصولاتی نظیر گندم و جو می شود و لازم است که این گیاهان در تناوب با کلزا کشت شوند، کاشت این گیاه باعث حاصلخیزی خاک شده و نقش موثری در کنترل آفات و بیماری های گیاهان بازی می کند.
وی اظهار داشت: یکی از مهمترین برنامه های دولت در تأمین نیاز کشور به روغن و کنجاله، توسعه کشت دانه های روغنی به ویژه کلزا در تناوب با گندم است و شهرستان ورامین، یکی از مناطق پیشرو استان تهران در کشت این گیاه استراتژیک است و در سال زراعی جاری بیش از 500 هکتار از اراضی ورامین زیر کشت کلزا رفته است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 19 ساعت پیش
توزیع یکهزار ماسک و لباس ضد ویروس توسط هیات کاراته خوزستان

توزیع یکهزار ماسک و لباس ضد ویروس توسط هیات کاراته خوزستان نگار افشین روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد:: 500 عدد لباس ضد ویروس، 500 عدد ماسک جراحی برای کادر پزشکی و یک هزار شیشه الکل برای کودکان کار تهیه و بین آنها توزیع شد.
وی سلامتی آحاد جامعه را در شرایط موجود بسیار مهم و حیاتی دانست و افزود: این اقدام خودجوش در راستای کمک به سلامت مردم و پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا انجام شد.
سرپرست هیات کاراته خوزستان از تمام افراد جامعه به ویژه ورزشکاران و کاراته کاهای استان خواست در شرایط موجود در خانه بمانند تا کمتر در خطر ابتلا به این بیماری باشند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 64 روز و 19 ساعت پیش
کرونا مانع بروز حادثه برای گردشگران پارک النگ دره گرگان شد

کرونا مانع بروز حادثه برای گردشگران پارک النگ دره گرگان شد علی اصغر نیکویی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: قرق بانان مستقر در این پارک جنگلی بلافاصله در محل حضور یافته و تنه و شاخه های درختان سقوط کرده را که موجب بسته شدن جاده اصلی و سلامت شده بود پس از برش به مکان دیگر منتقل کردند.
اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گرگان هر ساله درختان پوسیده و آفت زده سرپا خشک خطر آفرین و حادثه ساز در پارک جنگلی النگدره گرگان را با هدف ایجاد امنیت جان و رفع خطر و حادثه برای استفاده هرچه بهتر گردشگران از این تفرجگاه جمع آوری می کند.
آخرین مرحله این طرح اواخر فصل پاییز سال 98 انجام شد که علاوه بر شاخه زنی درختان در مسیر جاده سلامت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 19 ساعت پیش
دمیدن روح امید به پیکربی جان صنعت خمین در دولت یازدهم

دمیدن روح امید به پیکربی جان صنعت خمین در دولت یازدهم خمین - ایرنا - شهرستان خمین به عنوان زادگاه امام راحل در دولت های قبل از قطار توسعه صنعت جا مانده بود اما دولت یازدهم بر پیکر بی جان صنعت این دیار روح تازه دمید. ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 19 ساعت پیش
پتروشیمی و خودروسازی دو بال توسعه صنعتی در خمین

پتروشیمی و خودروسازی دو بال توسعه صنعتی در خمین خمین - ایرنا - پتروشیمی و خودروسازی از واحدهای صنعتی پایه و در حال راه اندازی در خمین است که به عنوان 2 بال توسعه ای در این شهرستان می تواند تحول چشمگیر در زمینه اشتغالزایی و بهبود چرخش مالی در این خطه ایجاد کند. ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 19 ساعت پیش
دور جدید فروش های اینترنتی از 16 فروردین

دور جدید فروش های اینترنتی از 16 فروردین به گزارش وزات صنعت، معدن و تجارت، حسین مدرس خیابانی افزود: به دنبال اجرای مرحله اول فروش های اینترنتی که از23 تا 29 اسفند برگزار شد، قرار است که دور جدید این فروش ها با مشارکت گسترده اصناف و واحدهای فروشگاهی، از فردا مجدد آغاز به کار کند.
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: این فروش ها با سه هدف اصلی دنبال می شود که از جمله آن، تشویق مردم برای ماندن درخانه تا مهارکرونا، تقاضاهای معطل مانده از کسب و کارهایی که به دلیل وضعیت کنونی امکان فعالیت نداشته یا مشتری چندانی نداشتند اما برای فروش های پایان سال برنامه ریزی کرده بودند و در نهایت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 64 روز و 19 ساعت پیش
خلوتی بوستان های بروجرد در روزهای شیوع کرونا

خلوتی بوستان های بروجرد در روزهای شیوع کرونا بروجرد - ایرنا - به شیوع ویروس کرونا و اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی پارک ها و بوستان های محلی بروجرد را در بهار طبیعت خلوت کرده است. ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 19 ساعت پیش
الفتح: گروه های شیعه عراق تاکنون درباره جایگزین الزرافی به توافق نرسیده اند

الفتح: گروه های شیعه عراق تاکنون درباره جایگزین الزرافی به توافق نرسیده اند مامور شدن الزرفی به تشکیل دولت انتقالی در 27 اسفند گذشته از سوی برهم صالح ، رئیس جمهوری عراق موجی از مخالفت شدید در میان گروه های سیاسی شیعه برانگیخته است.
به دنبال شکست کمیته هفت نفره رهبران شیعه در معرفی نامزد نخست وزیر، برخی نمایندگان شیعه پارلمان، الزرفی را برای برعهده گرفتن سمت نخست وزیری دولت انتقالی به رئیس جمهوری معرفی کردند.
مخالفت ها علیه این اقدام برهم صالح همچنان در بین بیت شیعه به ویژه دو ائتلاف عمده و بزرگ الفتح (هادی العامری) و دولت قانون (نوری المالکی) با شدت ادامه دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 64 روز و 20 ساعت پیش
همکاری چین با خاورمیانه برای مهار کرونا

همکاری چین با خاورمیانه برای مهار کرونا به گزارش ایرنا چین پس از شیوع این ویروس در ایران هم تیم هایی از صلیب سرخ این کشور به تهران اعزام کرده است اعضای این تیم ها دستکم برای مدت یک ماه با همتایان ایرانی خود برای مهار کرونا رایزنی و همکاری کرده و تجربیات و اطلاعات لازم را در اختیار کادرهای درمانی ایران قرار داده اند تعدادی از اعضای این تیم نیز به چین برگشته اند.
جو شیائو چانگ از مسئولان تیم های اعزامی صلیب سرخ چین به ایران می گوید در مدت حضور در ایران دوستی فراوان ملت های دو کشور را درک کردم و فعالیت های ما از سوی ایرانیان مورد استقبال قرار گرفت. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 64 روز و 20 ساعت پیش
گوشت بسته بندی بین خانوارهای نیازمند تبریز توزیع شد

گوشت بسته بندی بین خانوارهای نیازمند تبریز توزیع شد مدیرعامل سازمان کشتارگاه صنعتی تبریز روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، افزود: اجرای پویش رحمت با توزیع بسته های گوشتی در برخی مناطق تبریز از روز گذشته وارد فاز اجرایی شده و اولین مرحله از این طرح اجرا شد که طی امروز و فردا نیز ادامه خواهد داشت.
کریم قدرتی اظهار داشت: روز گذشته بیش از 600 بسته گوشتی در برخی مناطق تبریز توزیع شد و در ادامه بخش دیگری از بسته های گوشتی نیز امشب و فردا در میان جامعه هدف کمپین رحمت که به واسطه شیوع بیماری کرونا کسب و کار آنها با مشکل مواجه شده است، توزیع می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 64 روز و 20 ساعت پیش
احتمال بازپس گیری برنج های وارداتی توسط تجار هندی و پاکستانی

احتمال بازپس گیری برنج های وارداتی توسط تجار هندی و پاکستانی مسیح کشاورز روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا با بیان اینکه در شرایطی که شیوع ویروس کرونا قریب به اکثریت کشورهای جهان را درگیر کرده، افزود: باید در سیاست های تامین مواد غذایی کشور بازنگری شود زیرا مانند دیگر کشورها که به هر قیمتی در حال تقویت ذخایر استراتژیک مواد غذایی خود هستند، باید برای امنیت غذایی کشور پیش بینی های لازم را اتخاذ کنیم.
وی اظهارداشت: بسیاری از صادرکنندگان بزرگ محصولات غذایی چون گندم، برنج، دانه های روغنی و... به دلیل شیوع کرونا صادرات خود را متوقف کرده و یا به میزان قابل توجهی کاهش داده اند و از طرفی کشورهای واردکننده نیز با کاهش حقوق ورودی در تلاش برای ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 20 ساعت پیش
88 نفر در فارس با رویای الکل جان باختند

88 نفر در فارس با رویای الکل جان باختند محمد جواد مرادیان، روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا،افزود: از ابتدای شیوع بیماری کرونا در استان فارس تا ساعت امروز 696 نفر در اثر مصرف الکل صنعتی دچار مسمومیت شدند که 608 مورد نفر تحت درمان هستند و 88 نفر از این تعداد نیز جان خود را از دست داده اند.
وی ادامه داد: از 608 نفری که براثر مصرف الکل صنعتی در این استان دچار مسمومیت شده و تحت درمان قرار دارند هنوز هیچ موردی بهبوی کامل نیافته اند، عده ای بستری هستند و برخی دیگر نیز بطور مداوم در حال کنترل و طی مراحل درمان قرار دارند.
دکتر مرادیان توضیح داد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 64 روز و 20 ساعت پیش
هوا در استان مرکزی گرم می شود

هوا در استان مرکزی گرم می شود رضا مرادی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: بررسی نقشه های پیشیابی هوا بیانگر آن است که از فردا (شنبه) به تدریج با صعود جریانات گرم جنوبی از سمت صحرای آفریقا و عربستان به نیمه غربی کشور، افزایش پلکانی اما محسوس دمای هوا و کاهش ناپایداری های جوی در این استان حاکم می شود.
وی بیان کرد: اوج افزایش دما در روزهای یکشنبه و دوشنبه و به میزان 10 درجه سانتیگراد پیش بینی شده که بیشینه دمای هوا در مناطق گرمسیر استان مرکزی از جمله ساوه و دلیجان ممکن است به مرز 30 درجه سانتیگراد بالای صفر برسد.
مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی ادامه داد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 20 ساعت پیش
جاده های خراسان رضوی لغزنده است

جاده های خراسان رضوی لغزنده است ابراهیم نصری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس گزارش سامانه های نظارتی و راهداران مستقر در جاده ها هم اکنون بارندگی در بزرگراه های مشهد - چناران، سبزوار - بردسکن، باغچه - تربت حیدریه، باغچه - نیشابور و آزادراه باغچه - مشهد ادامه دارد و سطح این جاده ها لغزنده است.
بر اساس پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی، بارش های بهاری از امروز در مناطق مختلف استان آغاز شده و تا دوشنبه هفته آینده ادامه خواهد داشت و بیشترین بارندگی عصر یکشنبه هفته آینده رخ می دهد که با احتمال جاری شدن سیلاب و طغیان رودخانه ها همراه است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 20 ساعت پیش
تردد روان و عادی در جاده های منتهی به پایتخت

تردد روان و عادی در جاده های منتهی به پایتخت عادل مصدقی روز جمعه درباره آخرین وضعیت ترافیکی در کلیه مسیرهای ورودی تهران به خبرنگار ایرنا گفت: از عصر روز گذشته شاهد ترافیک پرحجم در آزاد راه قم - تهران بودیم که این امر نشان می دهد مسافران نوروزی در حال بازگشت به تهران هستند.
وی با بیان اینکه امسال بدلیل شیوع ویروس کرونا حجم مسافران نوروزی در استان تهران بیش از 50 درصد کاهش یافت افزود: از 14 تا 15 فروردین ماه بر اساس مشاهدات عینی، دوربین های نظارتی و سامانه های تردد شمار میزان تردد خودروهای سبک و سنگین در استان تهران 95 هزار و 845 بوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 20 ساعت پیش
34 واحد صنفی تربت حیدریه مهر و موم شد

34 واحد صنفی تربت حیدریه مهر و موم شد علی رستمی روز جمعه در گفتگو با خبرنگار ایرنا، با قدردانی از مردم در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی به ویژه در روز طبیعت افزود: مردم تربت حیدریه جلوه هایی از نوع دوستی و همراهی با مسوولان را در این ایام به نمایش گذاشتند و امیدوارم با همکاری یکدیگر بتوانیم در آینده نزدیک شاهد قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا و کاهش شیوع این بیماری باشیم.
وی ادامه داد: طرح فاصله گذاری اجتماعی و اعمال محدودیت و ممنوعیت ها، با همکاری 550 نفر از عوامل اجرایی، نظامی، انتظامی، شوراهای اسلامی، دهیاران و پایگاه های مقاومت بسیج در این شهرستان اجرا شده و حدود 28 هزار نفر از مردم منطقه توسط نیروهای هلال احمر و گروه های ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 20 ساعت پیش
اجرای مصوبات ستاد کرونا تا بیستم فروردین از سوی شهروندان اصفهانی ضروری است

اجرای مصوبات ستاد کرونا تا بیستم فروردین از سوی شهروندان اصفهانی ضروری است حجت الله غلامی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود : در روز 12 و 13 فروردین 90 درصد در استان اصفهان و 82 درصد در کشور کاهش تردد داشتیم از این رو شهروندان اصفهانی همدلی و همراهی خوبی را در این ایام داشتند و این همکاری تا مدت یادشده نیز ادامه یابد.
وی با اشاره به ادامه طرح فاصله گذاری اجتماعی تا بیستم فروردین یادآور شد: ممنوعیت تردد همه خودروها در شبکه معابر شهری به طرح زوج و فرد از در منازل تبدیل شده است و تردد بین شهرها با قوت ادامه دارد.
وی با بیان اینکه حمل کالای ضروری و نیازمندی های استان برای مقابله با کرونا باید هرچه سریع تر انجام شود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 21 ساعت پیش
بازی های قدیمی و درمان بی حوصلگی کرونایی

بازی های قدیمی و درمان بی حوصلگی کرونایی مردم مناطق مختلف کشور بهترین عامل تفریحات و سرگرمی های مفرح، سالم و سازنده ای را با بازی های سنتی و محلی خود که بخشی از میراث فرهنگی و ناملموس بشریت است، دارند و استان کرمانشاه نیز بازی های بومی و محلی مخصوص خود داشته که برگرفته از جغرافیا، اقلیم، فرهنگ و آداب و رسوم منطقه است.
امروزه باتوجه به اینکه در شرایط بحران بیماری کرونا قرار گرفته ایم و در این روزها در منزل قرنطینه شدیم، می توانیم در کنار خانواده با بازی های بومی محلی کرمانشاهی که از فرهنگ و تمدن چند هزار ساله این دیار به شمار می رود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 21 ساعت پیش
صالحی: شهید سلگی از یادگاران دوران تاریخ ساز دفاع مقدس بود

صالحی: شهید سلگی از یادگاران دوران تاریخ ساز دفاع مقدس بود به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید عباس صالحی در پیامی نوشت: خبر شهادت سردار رشید اسلام، حاج میرزامحمد سلگی موجب تالم و تاثر گردید. آن فقید سعید که از یادگاران دوران تاریخ ساز دفاع مقدس بود، در سال های پس از جنگ تحمیلی از عوارض شیمیایی آن برهه متحمل رنج بسیاری شد و سرانجام به یاران شهیدش پیوست.
وی افزود: کتاب "آب هرگز نمی میرد" روایت خاطرات آن فرمانده شهید والامقام است که در سال 1394 موفق به کسب جایزه جلال شد.
صالحی اضافه کرد: اینجانب فقدان این فرمانده دلیر را به مقام معظم رهبری، اهالی دیار ولایتمدار همدان ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 64 روز و 21 ساعت پیش
استخر دانش آموزی اسفراین آماده بهره برداری شد

استخر دانش آموزی اسفراین آماده بهره برداری شد معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش اسفراین روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این طرح ورزشی دانش آموزی توسط اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان شمالی تکمیل و پیش از پایان سال 98 تجهیز شده است.
سلیمان غفاری جوشقان افزود: این طرح از مصوبات سفر سال 91 رهبر انقلاب به خراسان شمالی است و برای بهره برداری از این طرح 45 میلیارد ریال از محل اعتبارات مصوب سفر رهبری به استان هزینه شده است.
وی گفت : استخر دانش آموزی در مجموعه ورزشی شهدای محراب اسفراین ایجاد شده و در اختیار آموزش و پرورش قرار خواهد گرفت و در فرصتی مناسب پس از خروج از شرایط بحران کرونا به بهره ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 64 روز و 21 ساعت پیش
9 هزار و 500 مترمربع اراضی ملی در طارم سفلی رفع تصرف شد

9 هزار و 500 مترمربع اراضی ملی در طارم سفلی رفع تصرف شد فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان قزوین روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: افراد سودجو و فرصت طلب با کاشت بیش از 120 اصله نهال در منطقه حفاظت شده زیست محیطی طارم سفلی 9 هزار و 500 متر مربع از اراضی ملی را تصرف کرده بودند.
مهدی طاهری افزود: با عملیات مشترک بین ماموران یگان حفاظت محیط زیست و یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قزوین، نسبت به رفع تصرف و قلع و قمع نهال در داخل اراضی ملی و منطقه حفاظت شده یاد شده اقدام شد.
وی با بیان اینکه متخلفان پس از تنظیم صورت جلسه و تکمیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 21 ساعت پیش
پالایش متقاضیان اینترنتی طرح اقدام ملی مسکن در حال انجام است

پالایش متقاضیان اینترنتی طرح اقدام ملی مسکن در حال انجام است به گزارش روز جمعه پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمود محمودزاده اظهار داشت: همزمان با شیوع ویروس کرونا در اسفندماه98، ثبت نام مرحله دوم به دو روش مراجعه به سامانه اینترنتی tem.mrud.ir و پیامکی به سرشماره 30007364 انجام شد، 542 هزار و 409 نفر از متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن از طریق سامانه اینترنتی و 819 هزار و 739 نفر از طریق پیامک ثبت نام کردند که کار پالایش یک گروه از آنها آغاز شده است.
وی ادامه داد: پالایش افرادی که از طریق سامانه ثبت نام کردند به این دلیل که اطلاعات آنها در سامانه بارگذاری شده در حال انجام است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 21 ساعت پیش
خط کانتینری بندرعباس- بندر سلطان قابوس راه اندازی شد

خط کانتینری بندرعباس- بندر سلطان قابوس راه اندازی شد به گزارش روز جمعه پایگاه اطلاع رسانی وزارت صنعت، معدن و تجارت، حمید زادبوم افزود: کرونا با وجودایجاد مشکلاتی برای تجارت خارجی کشورمان داشته، نتوانسته مانع از تجارت هوشمندانه ایران شود، اقتصاد ایران، بحران کرونا را نیز پشت سر خواهد گذاشت، همچنان که در سال های گذشته اقتصاد و تجارت همواره با تحریم های ناجوانمردانه روبه رو بوده است، اما با اقتدار توانسته است مسیر خود را پیدا کند و از بحران فعلی نیز عبور خواهد کرد.
وی ادامه داد: همزمان با شیوع کرونا، از طریق سفارتخانه ها و رایزن هایی که در کشورهای همسایه داشتیم، رصد روزانه مرزها صورت می گرفت و از طریق اپلیکیشن راهنمای تاجر و اتاق بازرگانی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 64 روز و 21 ساعت پیش
غربالگری سالمندان در روستاهای تکاب

غربالگری سالمندان در روستاهای تکاب مهاباد- ایرنا- بهورزان خانه های بهداشت روستایی تکاب با حضور در منازل اهالی به غربالگری، تب سنجی و کنترل فشارخون سالمندان اقدام کردند. عکس از: امیر خالق نژاد ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 21 ساعت پیش
در خانه بمانیم تا کرونا زودتر ریشه کن شود

در خانه بمانیم تا کرونا زودتر ریشه کن شود آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری با اشاره به پویش در خانه بمانیم، به خبرنگار معارف ایرنا گفت: مردم به سخنان و توصیه های پزشکان عمل کنند و در خانه بمانند و به هر میزان سفارش پزشکان را بیشتر رعایت کنیم، جامعه ما زودتر از این بیماری نجات پیدا می کند ولی اگر عده ای با بی تفاوتی از کنار این مساله عبور کنند و آن را جدی نگیرند، ممکن است زمان این بیماری طولانی شود.
وی افزود: البته این مساله منحصر به کشور ما نیست و تقریبا در تمام این کشورها چنین توصیه مشترکی از سوی مسئولان پزشکی مطرح شده و آن هم به خاطر شناختی است که نسبت به این مساله پیدا کرده اند و می دانند هر چه فاصله میان افراد کمتر باشد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: مذهبی انتشار : 64 روز و 21 ساعت پیش
پخت تاتارچورک سرگرمی ترکمن های گلستان در قرنطینه خانگی

پخت تاتارچورک سرگرمی ترکمن های گلستان در قرنطینه خانگی تاتار چورک (نان تاتاری) یکی از شیرینی های سنتی ترکمن ها است که معمولا برای پذیرایی در عروسی ها و اعیاد تهیه شده و به عنوان یک میان وعده در کنار چای استفاده می شود و مزه ترد و خوش آن همراه با عطر و طعم دلپذیرش این شیرینی را جزو بهترین خوراکی های مورد علاقه مردمان این قوم قرار داده است.
این شیرینی سنتی را بسته به سلیقه کدبانوی خانه می شود به رنگ های مختلف سفید (با جدا کردن زرده تخم مرغ از سفیده آن ) و قهوه ایی (با افزودن پودر کاکائو به روی تخم مرغ ها) در آورد و نوش جان کرد.
برای پخت نان تاتاری باید مواد زیر را تهیه کرد.
تخم مرغ 4 عدد (2 عدد تخم مرغ کامل 2 عدد زرده) ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 64 روز و 21 ساعت پیش
دمای تکاب به زیرصفر رسید

دمای تکاب به زیرصفر رسید رسول جبرئیلی روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه بیشینه دمای تکاب در شبانه روز گذشته 12 درجه بالای صفر بود، افزود: دمای هوای این شهرستان در 24 ساعت گذشته سه درجه سانتی گراد نسبت به روز قبل از آن کاهش یافت.
وی بیان کرد: پس از تکاب، شهرستان های ارومیه با یک درجه بالای صفر و چالدران با 2 درجه سانتی گراد بالای صفر خنک ترین مناطق استان در شبانه روز گذشته گزارش شد.
جبرئیلی اظهار داشت: همچنین ایستگاه هواشناسی پل میان گذر با ثبت بیشینه دمای 19 درجه سانتی گراد بالای صفر، گرم ترین دمای هوای استان در 24 ساعت گذشته را ثبت کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 21 ساعت پیش
شبکه بهداشت آستارا در بیماریابی کرونا رتبه اول گیلان را کسب کرد

شبکه بهداشت آستارا در بیماریابی کرونا رتبه اول گیلان را کسب کرد نظام عباسی روز جمعه در شبکه بهداشت و درمان آستارا اظهار کرد: نیروهای بسیج، مراقبان سلامت، بهورزان و کارکنان مراکز بهداشت در غربالگری کرونا همکاری کردند و این طرح با استفاده از سامانه بیماریابی موسوم به (سیب) در سراسر کشور اجرا می شود و در شناسایی بیماران و قطع زنجیره شیوع کرونا موثر است.
وی ادامه داد: بخشی از تجهیزات و امکانات حوزه پزشکی و درمانی آستارا با پیگیری و تلاش ها تامین شد و اکنون در این خصوص دغدغه ای وجود ندارد و کنترل ترددها، رعایت توصیه های بهداشتی، کاهش ارتباطات اجتماعی و ماندن در خانه به قطع زنجیره انتقال ویروس کمک می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 64 روز و 22 ساعت پیش
596 میلیارد تومان اعتبار به بیمارستان های استان تهران اختصاص یافت

596 میلیارد تومان اعتبار به بیمارستان های استان تهران اختصاص یافت به گزارش روز جمعه پایگاه خبری سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران، نعمت الله ترکی از تجهیز 38 بیمارستان این استان به امکانات مورد نیاز برای پیشگیری و درمان بیماری کرونا خبر داد و گفت: تا کنون 195 میلیارد و 730 میلیون تومان از محل ارزش افزوده برای تجهیز این بیمارستان ها تامین اعتبار و هزینه شده است.
معاون پشتیبانی و بودجه ستاد فرماندهی مقابله با کرونا در استان تهران افزود: تامین اعتبار و اختصاص این مبالغ برای خرید تجهیزات مورد نیاز بر اساس تفاهم نامه های منعقد شده با دانشگاه های علوم پزشکی شهید بهشتی، دانشگاه علوم پزشکی تهران و دانشگاه علوم پزشکی ایران بوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 64 روز و 22 ساعت پیش
روزنامه جام جم از فردا در فضای مجازی منتشر می شود

روزنامه جام جم از فردا در فضای مجازی منتشر می شود به گزارش روابط عمومی سازمان صدا و سیما، موسسه جام جم اعلام کرد: مطابق دستورالعمل ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر ممنوعیت موقت انتشار نسخه کاغذی روزنامه ها و نشریات، ضمن احترام به این مصوبه ملی و همگام با اجزای مختلف رسانه ملی در تلاش مضاعف برای مدیریت بحران و نقش آفرینی موثر در اطلاع رسانی صحیح، این نشریه از فردا فعالیت رسانه ای خود را در قالب انتشار نسخه الکترونیکی از سر می گیرد.
این موسسه افزود: عدم انتشار روزنامه ها و نشریات در مقطعی که اهمیت حضور رسانه های رسمی و اطلاع رسانی دقیق، صحیح و به هنگام بیش از گذشته است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 64 روز و 22 ساعت پیش
انصراف از شرکت در رزمایش دفاعی سوئد به دلیل شیوع کرونا

انصراف از شرکت در رزمایش دفاعی سوئد به دلیل شیوع کرونا به گزارش روز جمعه تلویزیون ملی سوئد (SVT )، کانادا اولین کشوری بود که از شرکت در این رزمایش انصراف داد و به دنبال آن، آلمان منصرف شدن خود را اعلام کرد.
اتریش نیز در حال بررسی مشارکت نکردن در این رزمایش است و انگلیس تجهیزات نظامی خود را از سوئد خارج می کند، اما کارکنان یک شرکت نظامی خود را عازم این کشور می کند تا مشارکت در این رزمایش را به حداقل رساند.
طرح اولیه برگزاری این رزمایش شامل مشارکت 25 هزار نفر از جمله سه هزار تن از 12 کشور است.
در ابتدا قرار بود این رزمایش در تاریخی بین 11 ماه می تا 4 ماه ژوئن (22 اردیبهشت تا 15 خرداد) در جنوب سوئد برگزار شود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 64 روز و 22 ساعت پیش
کاهش 85 درصدی جانباختگان تصادفات درون شهری در گیلان

کاهش 85 درصدی جانباختگان تصادفات درون شهری در گیلان سرهنگ امیرطالبی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این میزان کاهش کشته شدگان ناشی از تصادفات در نوروز بی سابقه بوده است؛ چرا که به طور معمول هرسال حدود 40 درصد از فوتی های تصادفات سال در استان، مربوط به تعطیلات نوروز بود.
وی اضافه کرد: همچنین طی مدت یادشده، تعداد مجروحان ناشی از تصادفات73 درصد و تعداد تصادفات در مجموع 75 درصد کاهش داشته است
وی با اشاره به روند افزایشی تعداد کشته شدگان تصادفات معابر درون شهری استان طی چهارسال گذشته قبل از سال 98 تصریح کرد: بعد از چهار سال، کاهش حدود 10 درصد فوتی های سوانح رانندگی را طی سال 98 داشتیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 64 روز و 22 ساعت پیش
دغدغه مرحوم خسروی رشد تربیتی و معرفتی بود

دغدغه مرحوم خسروی رشد تربیتی و معرفتی بود یک ماه پیش در چنین ایامی بود که ویروس کرونا به عنوان مهمان ناخوانده، مردم ما را خانه نشین کرد و جان بعضی از عزیزان را گرفت، به گونه ای که نه مراسم تشییع رسمی برای آنان برگزار شد و نه مجلس یادبود و شب هفتی. برخی از آنان همچون افراد گمنام دفن شدند و هجوم اخبار کرونایی حتی اجازه نداد، مروری بر پرونده و سابقه خدماتی آنان داشته باشیم.
مرحوم حجت الاسلام احمد خسروی یکی از طلبه های حوزه علمیه قم بود که سال ها به صورت مخلصانه در اردوهای جهادی به فعالیت و تبلیغ دین می پرداخت و ماه گذشته به دلیل تشدید عفونت ریوی به لقاء الله پیوست. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: مذهبی انتشار : 64 روز و 22 ساعت پیش
روایت روزنامه گاردین از روزهای کرونایی در کابل

روایت روزنامه گاردین از روزهای کرونایی در کابل گاردین در این گزارش با اشاره به وحشت حاکم در کابل و افزایش گرسنگی به دلیل اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی جهت مهار کرونا، افزود: حدود 8 میلیون از ساکنان کابل به عنوان پایتخت یکی از فقیرترین و جنگ زده ترین کشورهای جهان، باید از میان جلوگیری از شیوع کرونا و تامین موادغذایی یکی را انتخاب کنند.
در این گزارش آمده است: بسیاری از ساکنان شهر کابل دستور ممنوعیت تردد در معابر را نادیده گرفتند. حتی کارگران و دست فروشان در زیر تابلوهای تبلیغاتی که پیام هشدار دهنده درخصوص خطر ویروس کرونا روی آن نوشته شده است تا زمانی به کار خود ادامه می دهند که سرانجام نیروهای پلیس وارد صحنه شده و آنان را متفرق می ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 64 روز و 22 ساعت پیش
مسئولیت اجتماعی مدیریت شهری در مواجه با شیوع کرونا

مسئولیت اجتماعی مدیریت شهری در مواجه با شیوع کرونا در پروتکل های بهداشتی جهانی، بر جلوگیری از تجمع در این اماکن و ضدعفونی کردن مداوم آنها تاکید شده است.
از این رو مدیریت شهری در برابر جلوگیری از این ویروس و قطع زنجیره انتقال نقش و مسوولیت های اجتماعی اثرگذاری دارد و شهرداری یکی از نهادهای عمومی است که در راستای تحقق حقوق شهروندی باید این مسوولیت اجتماعی را مد نظر داشته باشد.
مسئولیت اجتماعی یکی از مصادیق تحقق حقوق شهروندی است، برای مثال هر فردی به عنوان بخشی از اجتماع در مقابل بیماری که شهروندان را تهدید می کند، احساس وظیفه دارد و در برابر کاهش خطر، پیشگیری و درمان آن باید تلاش کند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 23 ساعت پیش
ممنوعیت هرگونه اجتماع رسمی و غیررسمی در قزوین

ممنوعیت هرگونه اجتماع رسمی و غیررسمی در قزوین معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین روز جمعه با اعلام این خبر گفت: اجتماعات در این روزها می تواند به سرعت موجب انتقال و گسترش ویروس کرونا شود بنابراین ممنوعیت هرگونه اجتماع با هدف حفظ سلامت مردم اتخاذ شده و با افرادی که اقدام به برپایی هرگونه تجمع کنند به عنوان تهدیدکنندگان سلامت برخورد قانونی می شود.
منوچهر حبیبی افزود: طرح فاصله گذاری اجتماعی کماکان تا 20 فروردین ماه جاری ادامه دارد و به نظر می رسد با توجه به ارزیابی های صورت گرفته و آثار مثبت آن در کاهش شیوع، ادامه تداوم یابد.
ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 64 روز و 23 ساعت پیش
انتشار اقدامات ضد کرونایی شهرداری مشهد در سامانه جهانی متروپلیس

انتشار اقدامات ضد کرونایی شهرداری مشهد در سامانه جهانی متروپلیس به گزارش روز جمعه شهرداری مشهد، متروپلیس پلتفرمی برای تبادل تجارب شهرها در خصوص مبارزه با کرونا و بیماری های فراگیر مشابه راه انداخته و از اعضای خود خواسته اقدامات خود را در این زمینه برای استفاده سایر شهرهای جهان به اشتراک بگذارند.
بر اساس این گزارش، این پلتفرم با عنوان "شهرها برای بهداشت جهان” راه اندازی شده که شهرداری کلان شهرها اقدامات خود را در خصوص برنامه های انجام شده اطلاع رسانی می کنند.
در ادامه این گزارش آمده است: اقدامات شهر مشهد نیز توسط گروه همکاری های بین المللی علمی تخصصی شهرداری مشهد، طی دو گزارش مجزا ارائه شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 23 ساعت پیش
خبرنگاران نسبت به ثبت نام بیمه بیکاری خود اقدام کنند

خبرنگاران نسبت به ثبت نام بیمه بیکاری خود اقدام کنند معصومه قاسمی گوربندی روز جمعه با اعلام این خبر افزود: خبرنگاران همه شهرهای هرمزگان می توانند با مراجعه به سامانه bimebikari.mcls.gov.ir درخواست خود را ثبت و کد رهگیری دریافت کنند.
وی بیان داشت: باتوجه به برنامه های حمایتی دولت از افراد بیمه شده سازمان تامین اجتماعی به علت شیوع کرونا، خبرنگاران نیز مشمول این برنامه شده و می توانند از این مزایا بهره مند شوند.
مدیرعامل خانه مطبوعات هرمزگان اظهارداشت: طبق شرایط اعلامی خبرنگارانی که تا به امروز از طریق نشریات دارای کدبیمه ای بوده وحق بیمه آنها ماهانه واریز شده، مشمول دستورالعمل وزارت کار و تعاون رفاه اجتماعی می باشند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 64 روز و 23 ساعت پیش
کشف 500 کیلوگرم موادغذایی و اقلام بهداشتی غیرمجاز در تهران

کشف 500 کیلوگرم موادغذایی و اقلام بهداشتی غیرمجاز در تهران به گزارش روز جمعه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، بدنبال گزارشات واصله مبنی بر وجود انبار مواد غذایی و بهداشتی غیرمجاز در تهران، و در آشوب بیماری کرونا برخی متخلفان مواد غذایی و اقلام بهداشتی غیرمجاز دپو می کردند.
کارشناسان مرکز بهداشت شرق تهران، با همراهی کارشناسان اداره صنعت معدن و تجارت 500 کیلو گرم انواع مواد غذایی و اقلام بهداشتی غبر مجاز و بدون منشاء مشخص که در انباری نامناسب دپو شده بود، شناسایی کردند.
این اقلام غیرمجاز توقیف، انبار پلمپ و متصدیان متخلف به دادسرا معرفی شدند.
ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 64 روز و 23 ساعت پیش
بحران های روانشناختی خانواده ها و کرونا

بحران های روانشناختی خانواده ها و کرونا بحران ناشی از کرونا، اغلب افراد جامعه را در شرایط جدیدی قرار داده است، شرایط ماندن در خانه اگرچه لازم و ضروری است تا از بحران کرونا عبور کنیم اما برای بعضی از زوجین، شرایط دشواری را رقم زده است. افرادی که روزانه حداقل هشت ساعت زمان کاری را بیرون از خانه می گذراندند اکنون باید این زمان را با هم در خانه سپری کنند.
در فضای مجازی این روزهاشاهد طنزهایی در این زمینه هستیم، به عنوان نمونه "ما آمادگی این سطح از زندگی مشترک رو نداریم، به ما گفته بودن صبح میره شب میاد، تلفات ناشی از کرونا و تصادف هیچی، تلفات دعوای زن و شوهرا 50 تا، اونایی که میگن بمونین خونه حتما زن و شوهرای ایرانی رو نمی شناسن" ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 64 روز و 23 ساعت پیش
نقاهتگاه 50 تخت خوابی در پادگان مهاباد راه اندازی شد

نقاهتگاه 50 تخت خوابی در پادگان مهاباد راه اندازی شد فرمانده تیپ 364 پیاده شهید نصیرزاده مهاباد روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: این نقاهتگاه با ظرفیت 50 تخت برای سپری کردن دوران نقاهت بیماران مبتلا به کرونا که شرایط و امکانات ماندن در خانه را ندارند، آماده شده است.
سرهنگ اردلان گلیج اضافه کرد: این مرکز در مکانی مجهز به امکانات بهداشتی لازم و در فضایی کاملا ایزوله راه اندازی شده است.
وی با بیان اینکه این نقاهتگاه برای جلوگیری از شیوع احتمالی بیماری کرونا راه اندازی شده، افزود: امکانات لازم برای بیماران در این محل وجود دارد و دوره نقاهت بیماران بین 10 تا 14 روز است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 64 روز و 23 ساعت پیش
هوای زنجان سرد و بارانی می شود

هوای زنجان سرد و بارانی می شود حسین سلطانی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: فردا / شنبه 16 فروردین ماه/ سامانه بارشی جدیدی وارد منطقه شده و هوای این استان را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد.
وی با بیان اینکه امروز /جمعه 15 فروردین ماه/ بارش باران به شکل محلی و ضعیف خواهد بود و میزان دما نیز با کاهش نسبی مواجه است، اظهار داشت: با ورود سامانه بارشی جدید، در ساعات بعدازظهر و عصر شنبه، شاهد رگبار باران همراه با رعد و برق خواهیم بود.
سلطانی به کمینه و بیشینه دمای رخ داده در ایستگاه های هواشناسی استان در 24 ساعت گذشته اشار کرد و افزود: طی مدت یاد شده میزان دمای کمینه و بیشینه، خیرآباد 1- و 16، زنجان 0 و 16 ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 23 ساعت پیش
طرح فاصله گذاری اجتماعی تا 21 فروردین در یزد تمدید شد

طرح فاصله گذاری اجتماعی تا 21 فروردین در یزد تمدید شد به گزارش روز جمعه روابط عمومی استانداری، فخرالسادات خامسی هامانه افزود: محدودیت ترددی بین شهری و درون شهری تداوم می یابد و افراد می توانند با ارائه کارت شناسایی معتبر از محل کار، واحد صنفی یا مرکز تولیدی خود با رعایت قوانین و مقررات طرح فاصله گذاری اجتماعی تردد ضروری خود را داشته باشند اما رفت و آمد همچنان برای کسانی که می خواهند به سفرهای تفریحی و استفاده از مناطق ییلاقی استان بروند ممنوع است و حضور در همه بوستان ها، پارک ها و تفرجگاه ها همچنان امکان پذیر نمی باشد.
وی ادامه داد: همه سازمان ها، ادارات ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 65 روز و 0 ساعت پیش
انتشار روزنامه محلی استان بوشهر الکترونیکی منتشر می شود

انتشار روزنامه محلی استان بوشهر الکترونیکی منتشر می شود مدیرمسئول روزنامه پیام عسلویه روز جمعه با اعلام این خبر گفت: با توجه به تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر تعطیلی چاپخانه ها و پرهیز از چاپ کاغذی رسانه های مکتوب و بنا به تصمیم کمیته اطلاع رسانی و مدیریت جو روانی این ستاد، تا پایان طرح فاصله گذاری اجتماعی، این روزنامه محلی استان بوشهر فقط به صورت الکترونیکی منتشر می شود.
مازیار هوشمند افزود: چاپ نکردن نسخه کاغذی رسانه های مکتوب، یک تصمیم ملی و در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی است و تا پایان این طرح ادامه دارد.
مازیار هوشمند با اشاره به اینکه فعالیت کارکنان این روزنامه به صورت دورکاری و انتشار این مطبوعه به شکل انتشار ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 65 روز و 0 ساعت پیش
توییت نوبخت درباره افزایش حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعی

توییت نوبخت درباره افزایش حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعی محمدباقر نوبخت در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: کارگر عزیزی مرا خطاب قرار داد که چرا فقط پیگیر افزایش حقوق شاغلین و بازنشستگان لشگری و کشوری هستم و در برابر کارگران و مستمری بگیران تامین اجتماعی احساس مسئولیت نمی کنم؟ خدا می داند احساس شرمندگی کردم اما قانون درخصوص این عزیزان ساز وکاری مشخص کرده که خارج از اختیار من است. ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 65 روز و 0 ساعت پیش
550 هزار نفر در شهرری غربالگری کرونا شدند

550 هزار نفر در شهرری غربالگری کرونا شدند حسین توکلی کجانی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه ثبت نام شهروندان ری در سامانه سیب وزارت بهداشت را 400 کاربر برعهده دارند، افزود: ثبت نام شهروندان در این سامانه با همکاری تمامی بخشداری ها، شهرداری ها، سپاه و نواحی بسیج صورت گرفته است.
وی با بیان اینکه سنجش سلامت عمومی یکی از راهکارهای مدیریت و کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا می باشد، تاکید کرد: تمامی دستگاه های اجرایی باید ثبت نام شهروندان سامانه سیب وزارت بهداشت را با جدیت تمام دنبال کنند.
توکلی ادامه داد: شهروندان و ساکنین شهرستان ری می توانند با مراجعه به سایت http://salamat.gov ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 65 روز و 0 ساعت پیش
سبزواری ها 250 میلیارد ریال به کمیته امداد کمک کردند

سبزواری ها 250 میلیارد ریال به کمیته امداد کمک کردند مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) سبزوار روز جمعه با بیان این مطلب به خبرنگار ایرنا گفت: کمک های مردمی و مبالغ جمع آوری شده در قالب صدقات، نذورات، وجوه شرعی و کالا بوده است.
محمد داورزنی افزود: 184 میلیارد ریال از این کمک های مردمی از طریق 12 مرکز نیکوکاری جمع آوری و بین مددجویان و نیازمندان شهرستان سبزوار توزیع شده است.
وی اضافه کرد: همچنین 27 میلیارد ریال مشارکت مردم سبزوار به کمیته امداد به صورت صدقات و نذورات، 21 میلیارد در قالب کالا و 18 میلیارد ریال آن کمک مستقیم به مددجویان بوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 65 روز و 0 ساعت پیش
171 فقره جواز صنعتی در غرب خراسان رضوی صادر شد

171 فقره جواز صنعتی در غرب خراسان رضوی صادر شد علی امید بخش روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پیش بینی سرمایه گذاری این طرحهای صنعتی پنج هزار و 154 میلیارد ریال است.
وی اضافه کرد: با اجرای این طرحهای صنعتی برای سه هزار و 165 نفر در این شهرستان ها اشتغال مستقیم فراهم می شود.
رییس اداره صنعت، معدن و تجارت سبزوار گفت: همچنین سال گذشته افزون بر 400 میلیارد ریال سرمایه گذاری بخش صنعت در شهرستانهای سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن به ثمر نشست.
سبزوار در 230 کیلومتری غرب مشهد قرار دارد و دارای دو شهرک صنعتی است که 70 واحد صنعتی در آنها فعالیت دارند. ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 65 روز و 0 ساعت پیش
عضو تیم کشتی آلیش زنان: بدنبال طلای پیکارهای جهانی هستم

عضو تیم کشتی آلیش زنان: بدنبال طلای پیکارهای جهانی هستم زهرا یزدانی کشتی گیر دسته 55 گیلوگرم که مدتی است در رشته کشتی آلیش فعالیت می کند. از خانواده ای ورزشی قدم در این ورزش گذاشته است. وی دختر دایی رضا یزدانی کاپیتان سابق تیم ملی کشتی آزاد و دارنده 4 مدال طلا و برنز جهان و خواهر امیرمحمد یزدانی ملی پوش تیم ملی ایران در پیکارهای جهانی سال 2019 در قزاقستان است.
زهرا یزدانیدر بازی های داخل سالن آسیا در ترکمنستان در سال 96 صاحب مدال طلا شد و امسال هم در مسابقات جهانی قزاقستان به مدال برنز دست یافت.
وی در گفت و گو با ایرنا سال 98 را سال خوبی دانست و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 65 روز و 0 ساعت پیش
بساط فروش گیاهان کوهی جمع شد

بساط فروش گیاهان کوهی جمع شد مردم چارمحال و بختیاری در سالهای گذشته همانند مردم سایر مناطق کوهستانی کشور در چنین روزهایی با رفتن به دل طبیعت، با جمع آوری گیاهان محلی و کوهی، سفره های خود را با طعم و عطر دلپذیر این گیاهان زینت می بخشیدند.
در کنار آن برخی افراد با برداشت این گیاهان و فروش آن در بازار به کسب درآمد می پرداختند.
گیاهان کوهی و محلی علاوه بر طعم دلپذیر دارای خواص مختلفی هستند که به صورت خام و پخته قابل استفاده هستند.
استفاده تازه از این سبزی ها در غذا و به ویژه در طبخ آش و خشک کردن آن برای فصول دیگر سال بسیار متداول است و در واقع به یک سنت تبدیل شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 65 روز و 0 ساعت پیش
فراز و فرودهای وزنه برداری در سال 98

فراز و فرودهای وزنه برداری در سال 98 وزنه برداری ایران در سال 1398 فراز و نشیب های زیادی را تجربه کرد. اما شیرین ترین تجربه این رشته مربوط به دختران وزنه بردار است که در این سال تاریخ سازی کردند. حضور رسمی زنان وزنه بردار بر روی تخته یکی از تاریخی ترین تصمیمات این فدراسیون بود. حضوری که موجب شد تا دیگر این رشته برای زنان تابو نباشد بلکه توانایی برخی از وزنه برداران دختر ایران موجب شد تا نخستین مدال بین المللی این رشته برای ایران کسب شود. دختران ایران برای نخستین بار به رقابت های قهرمانی 2019 آسیا در چین اعزام شدند.
هر چند که نتایج و رکوردهای این ورزشکاران قابل قیاس با رقبا نبود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 65 روز و 1 ساعت پیش
مزیت های اقتصادی صنعت پوشاک علیرضا حائری

مزیت های اقتصادی صنعت پوشاک علیرضا حائری پوشاک به غیر از بعد اقتصادی، در زمینه فرهنگی نیز تاثیر گذار است. از طریق پوشاک می توان ارزش های یک جامعه را تعالی بخشید و از طریق صادرات آن می توان این ارزش ها را به دیگر ملل و اقوام در سایر کشورها نیز تسری داد.
شاید به همین دلایل است که در سال های اخیر و حداقل دو سال اخیر، رشته صنعتی پوشاک به عنوان یکی از رشته های مورد توجه دولت مطرح بوده و مقامات صنعتی کشور تلاش هایی را برای توسعه واحدهای صنعتی در این حوزه و افزایش کیفیت و کمیت محصولات این رشته صنعتی به عمل آورده و همزمان تحرکات خوبی نیز از سوی تشکل های مرتبط با این رشته آغاز شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 65 روز و 1 ساعت پیش
ربیع خواه: قهرمانی های مکرر پرسپولیس سال 98 را زیبا کرد

ربیع خواه: قهرمانی های مکرر پرسپولیس سال 98 را زیبا کرد محسن ربیع خواه از جمله بازیکنانی بود که با وجود برخی انتقادات، همیشه عملکرد با ثبات و خوبی را در پرسپولیس از خود به نمایش گذاشته و با عملکرد خوبش موجب شده است تا برای تمام مربیانی که در این مدت در پرسپولیس فعالیت کرده اند، چشم پوشی از شماره 18 به کاری سخت بدل شود.
ربیع خواه ابتدا لقب بازیکن مورد علاقه برانکو را با خود یدک کشید اما گابریل کالدرون هم از او به عنوان یک مهره اصلی استفاده می کرد تا نشان دهد که تاکید برانکو برای استفاده از او بی دلیل نبوده است.
این بازیکن به مناسبت فرارسیدن عید نوروز در گفت وگویی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 65 روز و 1 ساعت پیش
زنجان به عنوان پایلوت تست سرپایی بیماری کرونا انتخاب شد

زنجان به عنوان پایلوت تست سرپایی بیماری کرونا انتخاب شد دکتر محمدرضا صائینی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: یکی از اقدامات موثر و ارزشمند در این استان انجام آزمایش سرپایی برای افراد دارای علایم مشکوک به بیماری کرونا بوده که برای تمام افراد فراهم شده است.
وی اضافه کرد: بر این اساس، افرادی که فکر می کنند علایم مشکوک به بیماری دارند می توانند به سامانه سلامت مراجعه کرده و موارد مطرح شده را علامت بزنند، که پس از این اقدام، مراقبان سلامت وضعیت فرد را مورد پیگیری قرار می دهند.
این مسؤول ادامه داد: افراد دارای علائم مشکوک می توانند علاوه بر سامانه یاد شده به نزدیکترین مرکز جامع سلامت مراجعه کنند و توسط پزشک مستقر ویزیت شوند که در ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 65 روز و 1 ساعت پیش
پیش بینی و پیشگیری از حوادث عاملی مهم در جهش تولید

پیش بینی و پیشگیری از حوادث عاملی مهم در جهش تولید قدرت الله مهدیخانی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: دولت سالانه میلیاردها تومان در بخش خسارت حوادث از جمله سیل، زلزله و سیلاب هزینه می کند در صورتی که با پیش بینی و پیشگیری های لازم و به موقع می توان هزینه های یاد شده را به بخش صنعت، تولید و در نهایت اشتغال انتقال داد.
به گفته وی، به عنوان مثال در خسارت های خشکسالی و سیلاب سال های 97 و 99 قزوین دولت به ترتیب یک هزار 810 میلیارد و یک هزار و 990 میلیارد تومان خسارت به این استان تخصیص داد.
مهدیخانی یادآور شد: به طور حتم در حوزه بحران با پیش بینی و پیشگیری می توان ضمن جلوگیری از وقوع بسیاری حوادث و هزینه کرد آن ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 65 روز و 1 ساعت پیش
نگاهی به مهم ترین اخبار کرونایی قم

نگاهی به مهم ترین اخبار کرونایی قم قرائت دعا در شب نیمه شعبان
نایب رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: شب نیمه شعبان برای موفقیت کادر درمانی و پزشکی کشور دست به دعا بر خواهیم داشت، خداوند متعال به برکت وجود ائمه اطهار(ع) این بلایی که تمام بشریت را در حیرت و سردرگمی قرار داده یاری خواهد کرد.
آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری در پیام ویدیویی که به مناسب قدردانی از کادر درمانی و طلاب جهادی مراکز درمان کرونایی استان قم منتشر کرده، افزوده است: دین ما عقلانیت است و ما در کنار توصیه های پزشکی که مردم آن را رعایت می کنند و در خانه می مانند تا بقیه مردم آسیب نبینند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 65 روز و 1 ساعت پیش
ترامپ و فرافکنی بحران کرونا به سبک اسلاف

ترامپ و فرافکنی بحران کرونا به سبک اسلاف دور تازه بهانه جویی های دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا این بار در میانه بحران کرونا و با ادعای طرح حمله نیروهای نیابتی ایران به پایگاه های آمریکا در عراق آغاز شده و وی در توییتی نوشته است: بر اساس اطلاعات و اعتقاد (ما)، ایران یا گروه های وابسته به آن در حال برنامه ریزی حمله ای غافلگیرکننده علیه نیروها یا تاسیسات آمریکایی در عراق هستند. اگر چنین اتفاقی بیفتد، ایران هزینه بسیار سنگینی خواهد پرداخت.
محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران هم در پاسخ به توییت تهدیدآمیز ترامپ، در حساب شخصی خود نوشت: آقای ترامپ! یک بار دیگر به وسیله جنگ طلبان همیشگی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 65 روز و 1 ساعت پیش
زمین لرزه 4.3 ریشتری فرخی اصفهان خسارتی نداشت

زمین لرزه 4.3 ریشتری فرخی اصفهان خسارتی نداشت منصور شیشه فروش روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: این زلزله فقط بصورت لرزش در ساختمانها توسط ساکنان احساس شد.
زمین لرزه ای به بزرگی 4.3 ریشتر، ساعت هفت و 22 دقیقه و 48 ثانیه روز جمعه حوالی فرخی در استان اصفهان را لرزاند.
به گزارش مؤسسۀ ژئوفیزیک دانشگاه تهران، این زلزله در عمق هفت کیلومتری زمین و در طول جغرافیایی 54.87 و عرض جغرافیایی 33.92 درجه رخ داد.
این زمین لرزه 10 کیلومتری فرخی اصفهان ،24 کیلومتری خور و 44 کیلومتری جندق به وقوع پیوست.
هنوز از میزان خسارات احتمالی گزارشی ارائه نشده است. ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 65 روز و 1 ساعت پیش
آیین های مردمی نوروز

آیین های مردمی نوروز تشریفات نوروزی در ایران از چند روز مانده به عید آغاز می شد در روز تحویل سال به اوج خود می رسید. این مراسم در تمام بخش ها و با توجه به توانایی مردمان دیار تشریفات ویژه و شکوهمندی داشت.
عَلَم نوروز ، چوبی بلند بود که بر سر آن پارچه های رنگارنگ می بستند تا هنگام حرکت باد در آن بیافتد و تصویر باغ از گل را زنده کند زیر این علم، افرادی به نواختن سنج و دهل و سازهای مختلف می پرداختند که حلول سال نو را به مردم خبر بدهند، موسیقی و نواختن سازها از اجزای جدایی ناپذیر مراسم نوروزی بوده است، عبارت هایی چون طبل عید یا دهل عید در بیشتر آثار تاریخی و ادبی وجود دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 65 روز و 1 ساعت پیش
490 واحد صنفی در کهگیلویه وبویراحمد پلمپ شد

490 واحد صنفی در کهگیلویه وبویراحمد پلمپ شد سالار حسین پور روز جمعه در گفت وگو با ایرنا اظهارداشت: این تعداد واحد صنفی به دلیل رعایت نکردن مسائل بهداشتی در راستای قطع شیوع ویروس کرونا پلمپ شد.
وی بیان کرد: در این مدت هفت هزار و 496 بازرسی از صنوف استان نیز انجام شد.
حسن پور افزود: در این بازرسی ها 114 پرونده برای واحدهای متخلف در استان تشکیل و به تعزیرات حکومتی ارسال شد.
وی اضافه کرد: مردم می توانند با تلفن 190 تخلفات بهداشت، 135 تعزیرات حکومتی و 124 بازرسی ونظارت سازمان صنعت معدن و تجارت تخلفات صنفی را گزارش دهند.
حسین پور گفت: صنوف میوه وتره بار، خواربارفروشان، مرغ، ماهی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 65 روز و 1 ساعت پیش
مراکز درمانی کهگیلوبه و بویراحمد با کمبود فراوردهای خونی مواجه است

مراکز درمانی کهگیلوبه و بویراحمد با کمبود فراوردهای خونی مواجه است پرویز یزدانپناه روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: فضایی امن و به طور کامل استریل به منظور جلوگیری از انتقال ویروس کرونا در تمامی مراکز انتقال خون در شهرهای مختلف استان ایجاد شده است و به طور مستمر تمامی وسایل، امکانات و تجهیزات با مواد ضدعفونی کننده تمییز می شوند، بنابراین اهدا کنندگان با اطمینان خاطر و بدون هیچ گونه نگرانی برای اهدای خون مراجعه کنند.
وی بیان کرد: با توجه به نیاز روزانه بیمارستان به فراورده های خونی هم استانی ها هیچ گونه نگرانی برای مراجعه به مراکز اهدای خون نداشتهباشند و پایگاه انتقال خون در شهرهای استان در نوبت های صبح و عصر آماده خدمت رسانی به مردم هستند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 65 روز و 1 ساعت پیش
درخواست سازمان انتقال خون از هموطنان برای اهدای خون در روزهای کرونایی

درخواست سازمان انتقال خون از هموطنان برای اهدای خون در روزهای کرونایی بشیر حاجی بیگی روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: هموطنان نوع دوست که در همه شرایط یاری گر سازمان انتقال خون برای تامین خون و فرآورده های خون برای بیماران نیازمند به خون هستند، توجه داشته باشند که ترس از کرونا موجب این نشود که اهدای خون را فراموش کنند، نیاز به خون همیشگی است، بنابراین بیماران نیازمند به خون را فراموش نکرده و به کمک این بیماران بشتابند.
وی تاکید کرد: اهدا کنندگان خون اطمینان داشته باشند که سازمان انتقال خون بر اساس آخرین استانداردهای سازمان بهداشت جهانی و سازمان های انتقال خون جهان ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 65 روز و 1 ساعت پیش
تارونه های بر آب رفته

تارونه های بر آب رفته کشاورزان جنوب کرمان گرده افشانی تارونه ها را در شرایط بحرانی بارش تگرگ و سیل، هجوم ملخ های صحرایی و کرونا آغاز کردند تارونه به گُلها و شکوفه های بهاری نخل می گویند، این گزارش شما را با شگفتی های درخت خرما و مصائب نخل داران بیشتر آشنا می کند.
جنوب استان کرمان علاوه بر کرونا، این روزها میزبان سیل بهاری هم است، پنج هزار میلیارد ریال خسارت در بخش کشاورزی، میلیون ها متر مکعب آب و هجوم ملخ های صحرایی عیدی بهار به این خطه بود. در چنین شرایطی، تارونه ها (اسپات های) ماده درختان خرما شکافته شده و کشاورزان می بایست حتما چهار روز بعد از باز شدن تارونه ها، اقدام به گرده افشانی کنند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 65 روز و 1 ساعت پیش
رزمایش شهدای سلامت در خراسان جنوبی برگزار می شود

رزمایش شهدای سلامت در خراسان جنوبی برگزار می شود بنابر اعلام استانداری خراسان جنوبی سید کمال الدین میرجعفریان شامگاه پنجشنبه در نشست هماهنگی رزمایش شهدای سلامت افزود: این رزمایش روزهای سه شنبه و چهارشنبه نوزدهم و بیستم فروردین ماه برگزار و از مرکز استان آغاز می شود که در سایر شهرهای استان هم ادامه خواهد یافت.
وی بیان کرد: در این رزمایش، حدود 200 تیم در مرکز استان در 6 منطقه و محور که عمدتا معابر فرعی و محلات کمتر برخوردار و برخی روستاهای حریم شهر خواهد بود، انجام وظیفه می کنند.
معاون استاندار خراسان جنوبی ضمن تشکر و قدردانی از تمامی دستگاه های اجرایی استان به ویژه دانشگاه علوم پزشکی، شهرداری ها، فرمانداری ها، بسیج، سپاه ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 65 روز و 1 ساعت پیش
549 مجوز مشاغل صنایع دستی در استان مرکزی صادر شد

549 مجوز مشاغل صنایع دستی در استان مرکزی صادر شد به گزارش روز جمعه روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی، قاسم کاظمی افزود: در این مدت 369 همچنین مورد پروانه تولید انفرادی، 89 کارت شناسایی، 88 مجوز شغل خانگی، 2 مجوز تاسیس کارگاهی، یک پروانه تولید صنایع دستی در استان مرکزی صادر شده است.
وی با اشاره به اعطای تسهیلات کم بهره مشاغل خانگی به هنرمندان صنایع دستی استان مرکزی، گفت: 77 واحد خانگی با تأیید کارگروه اشتغال استان پارسال موفق به دریافت تسهیلات مشاغل خانگی به مبلغ 77 میلیارد ریال از محل اعتبارات توسعه مشاغل خانگی از بانک های عامل شده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 65 روز و 1 ساعت پیش
آیا ترس، ویروس تاج دار را قوی تر می کند؟

آیا ترس، ویروس تاج دار را قوی تر می کند؟ شناخت و درک صحیح از یک مساله یا موجودیت غیرقابل انکار باعث می شود تا با آن با اعتماد به نفس بالاتری رو به رو شویم و به جای ترس سعی کنیم با روش های معقولانه تر، به بی اثر یا کم اثر کردن مشکل کمک کنیم.
قبل از هر چیز، این مورد را همیشه در خاطر داشته باشیم که ویروس های کرونا، گروه بزرگی از خانواده ویروس ها را تشکیل می دهد، ساختار این ویروس از دو لایه تشکیل شده، هسته این ویروس را مواد ژنتیکی و لایه بیرونی آن را تاج های پروتئینی تشکیل داده اند.
بسیاری از پزشکان ویروس کرونا را ویروس تاج دار نیز می نامند زیرا لایه پروتئینی این ویروس به شکل تاج است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 65 روز و 1 ساعت پیش
پرستاری که به عشق خدمت جشن عروسی خود را لغو کرد

پرستاری که به عشق خدمت جشن عروسی خود را لغو کرد به گزارس خبرنگار ایرنا، مریم مرادی ،فرزند رزمنده دیروز و آسمانی امروز یکی از پرستاران مهربانی است که به عنوان کارشناس هوشبری در بیمارستان سینای دلفان خدمت می کند.
وجدان کاری، عشق به خدمت ،نوع دوستی و نیاز بیمارستان به پرستار و نگرانی از شیوع کرونا در مهمانان مراسم جشن، خانم مرادی را مجاب می کند که با توافق همسر مراسم جشنی که برنامه ریزی شده بود را کنسل کند و در خدمت بیمران کرونایی باشد.
یدالله کاظمیان همسر خانم مرادی می گوید: فبل از شیوع ویروس کرونا با توافق همسرم 26 اسفندماه سال 98 به عنوان زمان عروسی انتخاب شده بود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 65 روز و 1 ساعت پیش
غربالگری 99 درصد مادران باردار شیروانی در خصوص بیماری کرونا

غربالگری 99 درصد مادران باردار شیروانی در خصوص بیماری کرونا دکتر سیده معصومه هاشمی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تاکنون 16 نفر از مادران باردار دارای علائمی مانند سرفه و گلودرد بودندکه پیگیری های لازم توسط بهورزان و مراقبین سلامت، ماماها و کارشناسان واحد سلامت خانواده انجام شد و 6 نفر به پزشک ارجاع داده شدند.
وی آموزش در خصوص پیشگیری از بیماری کرونا، غربالگری در خصوص بیماری، عضویت 80 نفر از مادران باردار شهرستان در فضای مجازی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی (گروه مقابله با کرونا در بارداری) برای استفاده از مطالب آموزشی در خصوص بارداری، آمادگی زایمان ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 65 روز و 1 ساعت پیش
تحقق جهش تولید در گرو تقویت سرمایه اجتماعی است

تحقق جهش تولید در گرو تقویت سرمایه اجتماعی است امان الله قرائی مقدم روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش درباره نامگذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب تحت عنوان جهش تولید اظهار داشت: رهبری سال گذشته را به عنوان رونق تولید و امسال را جهش تولید مطرح کردند که این نامگذاری ها نشان می دهد رهبر انقلاب از سال ها پیش همواره رشد و توسعه یافتگی را مورد توجه داشته و بر مساله تولید تاکید می کنند.
وی افزود: بر مبنای فرمایشات رهبری امسال باید به گونه ای عمل شود که در تولید یک جهش قابل توجه داشته باشیم، باید از حالت به اصطلاح لاک پشتی فاصله گرفت و با اکتفا نکردن به اهداف کوچک به سمت جلو حرکت کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 65 روز و 1 ساعت پیش
حمید عسگری و اجرای پرحرارت در شب هفتم نوروزخانه

حمید عسگری و اجرای پرحرارت در شب هفتم نوروزخانه در راستای تمهیدات اندیشیده شده توسط مسئولان و فعالان فرهنگی و هنری برای تشویق و ترغیب مردم به در خانه ماندن برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا، مجموعه کنسرت های نوروزخانه ، با مجوز دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همکاری شهرداری تهران با 15 اجرا در حال برگزاری است و شب گذشته (چهارشنبه 14 فروردین)، نوروزخانه و برج میلاد میزبان حمید عسگری و گروهش بود.
کم حرف می زنم تا بیشتر بخوانم
این هنرمند در اجرای شب گذشته خود که گلچینی از بهترین آثار خود را برای مخاطبانش که در خانه ماندن را برای حفظ سلامتی خود و کمک به قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا انتخاب کرده بودند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 65 روز و 1 ساعت پیش
ژاپن به خانواده های کم درامد بسته مالی 1850 دلاری اعطا می کند

ژاپن به خانواده های کم درامد بسته مالی 1850 دلاری اعطا می کند به گزارش ایرنا از کیودو، پیش بینی می شود حدود 10 میلیون خانوار ژاپنی برای دریافت کمک های ویژه به عنوان یکی از ستون های اصلی بسته اقتصادی اضطراری دولت در مبارزه با کرونا واجد شرایط باشند.
اعطای این بسته در حالی است که در پی کمبود ماسک در ژاپن دولت این کشور اعلام کرده بود قصد دارد ظرف هفته آینده به حدود 50 میلیون خانوار ماسک های پارچه ای قابل شست و شو توزیع کند.
بر اساس این گزارش شهرهایی که آمار ابتلا به ویروس کرونا در آن ها بیشتر است در اولویت قرار می گیرند اما این موضوع باعث انتقاد مردم از دولت شده بود که دو عدد ماسک برای هر خانوار بسیار کم است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 65 روز و 1 ساعت پیش
جابجایی 218 هزار مرسوله پستی در لرستان

جابجایی 218 هزار مرسوله پستی در لرستان محمد ناظری روز جمعه به رسانه ها اعلام کرد: این تعداد جابجایی از زمان شروع بحران کرونا تا تاریخ سیزدهم فروردین ماه توسط 400 واحد پستی و حدود 600 نیروی انسانی صورت گرفته است.
وی افزود: برای رعایت اصول بهداشتی وحفظ سلامت مردم تمام مرسولات، تجهیزات و فضاهایی که در اختیار پست لرستان است به صورت منظم گندزدایی و ضدعفونی می شوند.
مدیرکل پست لرستان با اشاره به استقبال از خرید و فروش اینترنتی در ایام مبارزه با کرونا تاکید کرد: خوشبختانه زیر ساخت های اداره کل پست استان لرستان برای خرید اینترنتی مهیا است و پست لرستان آمادگی ارائه خدمات پستی به تمام صنوف استان به منظور فروش کالا و خدمات خود به ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 65 روز و 2 ساعت پیش
اقشار آسیب پذیر لرستان مورد حمایت قرار می گیرند

اقشار آسیب پذیر لرستان مورد حمایت قرار می گیرند سید موسی خادمی شامگاه پنجشنبه در نشست طرح ساماندهی مشارکت های مردمی در پیشگیری، کنترل و مقابله با بیماری کرونا اظهار داشت: پیگیری کمک های خیرین به مردم در اولویت قرار دارد همچنین کمک های دولت به مردم برای جبران خسارت های ناشی از کرونا و تعطیلی فعالیت های اقتصادی و یا کمک های دولت به دانشگاه علوم پزشکی برای درمان در دستور کار است.
وی ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی هم باید از ظرفیت خیرین استفاده کند و هم از کمک های دولتی برخوردار شود که در این راستا طی مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا مبلغ 12 هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی به وزارت بهداشت برای مقابله با کرونا تخصیص یافته است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 65 روز و 2 ساعت پیش
زلزله فرخی اصفهان را لرزاند

زلزله فرخی اصفهان را لرزاند به گزارش روز جمعه مرکز لرزه نگاری دانشگاه تهران، این زلزله در عمق 7 کیلومتری زمین به وقوع پیوست.
کانون این زلزله در موقعیت 33.92 عرض شمالی و 54.87 طول شرقی ثبت شده است.
هنوز از خسارات احتمالی این زمین لرزه گزارشی منتشر نشده است.
فَرْخی شهری در بخش مرکزی شهرستان خور و بیابانک در استان اصفهان ایران است که تا مرکز استان 400 کیلومتر فاصله دارد. ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 65 روز و 2 ساعت پیش
شیب تند افزایش شمار مبتلایان به کرونا در کشورهای عربی

شیب تند افزایش شمار مبتلایان به کرونا در کشورهای عربی آمارهای تجمیعی کشورهای عربی در غرب آسیا و شمال آفریقا نشان می دهد که شمار مبتلا به کووید-19 در این کشورها همچنان در حال افزایش است.
عربستان
وزارت بهداشت عربستان سعودی اعلامکرد که در 24 ساعت گذشته 165 مورد جدید مبتلا به کرونا ثبت و پنج نفر نیز جان باخته اند.
اکنون شمار مبتلایان در عربستان به یکهزار و 886 نفر رسید، 21 نفر جان باختند و 328 نفر نیز بهبود یافته اند.
مقامات سعودی همچنین روز پنجشنبه از اجرای قانون منع رفت و آمد 24 ساعته در سراسر شهرهای مکه مکرمه و مدینه منوره برای مقابله با شیوع کرونا خبر دادند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 65 روز و 2 ساعت پیش
31 مبتلا و 4 فوتی، تازه ترین گزارش کرونا در چین

31 مبتلا و 4 فوتی، تازه ترین گزارش کرونا در چین به گزارش ایرنا از کمیسیون ملی بهداشت چین، از 31 مورد مبتلای شناسایی شده 29 نفر وارداتی و دو نفر هم در داخل چین گزارش شده است.
گزارش حاکی است در 24 ساعت گذشته 60 نفر ناقل خاموش نیز شناسایی شده اند این آمار از ابتدای ماه آوریل در لیست مبتلایان ثبت می شوند.
بر این اساس، تعداد کل موارد تایید شده در سرزمین اصلی چین به 81 هزار و 620 تن و تعداد جان باختگان هم به سه هزار و 322 تن رسیده است در حالی که آمار افراد ناقل خاموش هم به یک هزار و 27 تن رسیده است.
مقامات بهداشتی چین اعلام کرد در همین مدت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 65 روز و 2 ساعت پیش
تولید روزانه 25هزار لیتر محلول ضدعفونی و 60 هزار ماسک در گیلان

تولید روزانه 25هزار لیتر محلول ضدعفونی و 60 هزار ماسک در گیلان فرهاد دلق پوش جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با شیوع ویروس کرونا و احساس نیاز استان و کشور به محصولات بهداشتی برای مقابله با این بیماری مدیران پرتلاش واحدهای صنعتی پای کار آمدند و با تغییر در خطوط تولید 14 واحد صنعتی در شهرکها و نواحی صنعتی و نیز هشت شرکت در شهرک صنعتی منطقه آزاد انزلی برای تامین اقلام بهداشتی استان همه توان خود را به کار بستند.
وی تصریح کرد: در این راستا با تمام ظرفیت و تولید این حجم اقلام بهداشتی توانستند بخش عمده نیاز استان را در این رابطه تامین کنند که این عزم و همراهی آنان ستودنی و قابل تحسین است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 65 روز و 3 ساعت پیش
لبنان بار دیگر از رژیم صهیونیستی به شورای امنیت شکایت کرد

لبنان بار دیگر از رژیم صهیونیستی به شورای امنیت شکایت کرد به گزارش پایگاه خبری "لبنان 24" وزارت امور خارجه این کشور پنجشنبه شب در بیانیه ای اظهار کرد: "این وزارتخانه به دلیل نقض حاکمیت لبنان توسط سه هواپیمای اسرائیلی که از خاک لبنان برای حمله به مواضعی در سوریه استفاده کرده اند شکایت خود را به شورای امنیت سازمان ملل ارائه کرده است.
وزارت امور خارجه لبنان اعلام کرد که نقض حریم هوایی این کشور، تهدیدی برای امنیت شهروندان آن به شمار می آید و در شرایطی پیش آمده است که تمام جهان با تهدید بسیار جدی شیوع ویروس کرونا و عواقب آن روبروست.
لبنان از شورای امنیت خواست که به نقض مکرر اسرائیل پایان دهد، چرا که دولت تل آویو روزانه از زمین ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 65 روز و 3 ساعت پیش
کمبود بودجه سازمان ملل در وضعیت کرونایی

کمبود بودجه سازمان ملل در وضعیت کرونایی به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، آنتونیو گوترش در نامه ای به 193 کشور عضو سازمان ملل اعلام کرد که زمان پرداخت 2.27میلیارد دلار سازمان برای اجرای برنامه های منظم و پیش بینی شده فرا رسیده است اما هیچ نشانه و اقدامی برای تامین این میزان بودجه توسط کشورها دیده نمی شود.
دبیرکل سازمان ملل افزود: اتفاقات غیرقابل پیش بینی از جمله تشدید بحران جهانی ناشی از شیوع ویروس کرونا به طور جدی توانایی سازمان ملل را در انجام امور تهدید می کند.
وی از کشورهای عضو خواست که به تعهدات مالی خود به سازمان ملل عمل کرده و تدابیری اتخاذ کنند تا این سازمان بهتر بتواند با بحران کنار بیاید. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 65 روز و 3 ساعت پیش
هشدار سازمان بهداشت جهانی نسبت به شیوع کرونا در خاورمیانه

هشدار سازمان بهداشت جهانی نسبت به شیوع کرونا در خاورمیانه به گزارش تارنمای "مصری الیوم"، المنظری در گزارش هفتگی اش اعلام کرد، شمار مبتلایان به کووید-19 در یک هفته گذشته در منطقه خاورمیانه از 32 هزار و 442 به 58 هزار و 168 نفر افزایش یافته است.
مدیر منطقه ای سازمان بهداشت جهانی افزود: با وجود خطرناک بودن شرایط، همچنان فرصت برای جلوگیری از شیوع بیماری کووید-19 در منطقه خاورمیانه وجود دارد.
وی ادامه داد: ما نیازمند تدابیر فوری هستیم و رهبران کشورها نقشی محوری در این خصوص دارند، همه دولت ها و مردم منطقه باید از یک اقدامات کارساز پیروی کنند.
ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 65 روز و 4 ساعت پیش
ویلا فورموسا برزیل با قبرهای آماده برای قربانیان کرونا

ویلا فورموسا برزیل با قبرهای آماده برای قربانیان کرونا مدیریت قبرستان ویلا فورموسا واقع شهر بزرگ سائوپائولو که به عنوان بزرگترین قبرستان در آمریکای لاتین شناخته می شود بامداد روز جمعه در مصاحبه با خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت: تعداد دفن در قبرستان این روزها با افزایش 30 درصدی همراه بوده است.
گورستان ویلا فورموسا 780 هزار متر مربع مساحت دارد و اکنون بیش از 1.5 میلیون نفر در آن آرامیده اند.
شمار قربانیان و مبتلایان به ویروس کرونا در برزیل هر روز در حال حاضر افزایش است.
آمار مبتلایان به کرونا در برزیل 6 هزار و 931نفر و تعداد فوت شدگان بر اثر این بیماری 244 نفر و شمار بهبودیافتگان 127 نفر گزارش شده است. ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 65 روز و 5 ساعت پیش
فرمانده ناو روزولت بدلیل افشای ابتلای خدمه به کرونا برکنار شد

فرمانده ناو روزولت بدلیل افشای ابتلای خدمه به کرونا برکنار شد به گزارش شبکه سی ان ان، توماس مودلی معاون وزیر نیروی دریایی آمریکا از برکناری "برت کوزیر" فرمانده ناو هواپیمابر روزولت چند روز پس از نوشتن نامه به فرمانده نیروی دریایی آمریکا برای نجات خدمه کشتی از بیماری کرونا خبر داد.
مودلی در کنفرانس مطبوعاتی پنتاگون گفت: کوزیر نه به دلیل افشای نامه وی در مطبوعات بلکه به دلیل تاثیر شیوع ویروس کرنا بر وی و بر مدیریت حرفه ای او بر ناو برکنار می شود.
معاون فرمانده نیروی دریایی آمریکا خاطر نشان کرد: فرمانده کوزیر برکنار شد زیرا نامه وی به بیرون از زنجیره فرماندهی نیروی دریایی ارسال شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 65 روز و 5 ساعت پیش
ادعای جدید ترامپ درباره ایران: اگر بخواهند کمک می کنیم

ادعای جدید ترامپ درباره ایران: اگر بخواهند کمک می کنیم دونالد ترامپ عصر پنج شنبه که به همراه مایک پنس معاون اول، استیون منوچین وزیر خزانه داری و جرد کوشنر داماد و مشاور وی به نشست خبری مربوط به شیوع ویروس جدید کرونا در آمریکا آمده بود، این مطلب را مطرح کرد.
رئیس جمهوری آمریکا همچنین در پاسخ به این سوال که بارها گفته اید در کنار مردم ایران هستید، اکنون که آنها با شرایط سخت ویروس کرونا دست و پنجه نرم می کنند، چگونه در کنار آنها ایستاده اید، گفت: آنها در شرایط بسیار سختی هستند.
ترامپ بدون اشاره به آثار تروریسم اقتصادی علیه مردم ایران، مدعی شد: آنها در ابعاد مختلف شرایط بسیار سختی دارند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 65 روز و 6 ساعت پیش
کرملین سخنان ترامپ مبنی بر گفت وگوی پوتین با ولیعهد عربستان را تکذیب کرد

کرملین سخنان ترامپ مبنی بر گفت وگوی پوتین با ولیعهد عربستان را تکذیب کرد دمیتری پسکوف روز پنجشنبه به خبرگزاری تاس گفت: ولادیمیر پوتین اخیرا هیچ گفت و گوی تلفنی با محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی نداشته است.
سخنگوی رئیس جمهوری روسیه از اظهار نظر بیشتر مبنی بر اینکه آیا ترامپ عمدا چنین ادعایی کرده است، خودداری کرد و افزود: پاسخ دادن به این سوال دشوار است.
ترامپ در توییتر خود نوشت: همینک با دوست خود محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی که با رئیس جمهوری روسیه صحبت کرده است، گفت وگو کردم.
وی افزود: من انتظار دارم و امیدوارم که آنها تولید نفت خود را حدودا تا سطح 10 میلیون بشکه در روز و احتمالا بیشتر کاهش می دهند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 65 روز و 6 ساعت پیش
روسیه ادامه تحریم ایران را با توجه به شیوع کرونا بیشرمانه و غیراخلاقی خواند

روسیه ادامه تحریم ایران را با توجه به شیوع کرونا بیشرمانه و غیراخلاقی خواند ماریا زاخارووا روز پنجشنبه در کنفرانس مطبوعاتی هفتگی با اشاره به نخستین تراکنش در چارچوب اینستکس گفت: بدیهی است پیشرفت در کار اینستکس به همکاری ها با ایران و توسعه همکاریهای اقتصادی و بازرگانی قانونی با این کشور در شرایط فشار تحریمی از طرف آمریکا کمک می کند.
وی افزود: ما زمانی که این ساز و کار ایجاد شد از آن استقبال کردیم و امروز نیز از توسعه آن ابراز خرسندی می کنیم.
وزارت امور خارجه آلمان روز سه شنبه نخستین عملیات مالی با ایران بر اساس سازوکار مالی اروپا و ایران موسوم به اینستکس را تأیید کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 65 روز و 7 ساعت پیش
عراق مجوز فعالیت خبرگزاری رویترز را سه ماه تعلیق کرد

عراق مجوز فعالیت خبرگزاری رویترز را سه ماه تعلیق کرد خبرگزاری رویترز روز پنجشنبه در گزارشی دولت عراق را به پنهان کاری درباره آمار مبتلایان و فوت شدگان ناشی از بیماری کرونا متهم کرد.
رویترز در این گزارش به نقل از سه پزشک عراقی بدون اشاره به نام آنها مدعی شده است که آمار مبتلایان ویروس کرونا در این کشور بین سه تا 9 هزار و فوت شدگان بیش از یک هزار نفر است.
در گزارش رویترز آمده است، دولت عراق از پزشکان و کادر بهداشتی و درمانی خواسته که از ارائه آمار واقعی مبتلایان و فوت شدگان ناشی از کرونا به رسانه ها خودداری کنند.
به گزارش تارنمای السومریه نیوز ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 65 روز و 7 ساعت پیش
ترامپ در واکنش به اظهارات پلوسی: زمان طرح مسایل سیاسی نیست

ترامپ در واکنش به اظهارات پلوسی: زمان طرح مسایل سیاسی نیست دونالد ترامپ عصر پنج شنبه که به همراه مایک پنس معاون اول، استیون منوچین وزیر خزانه داری و جرد کوشنر داماد و مشاور وی به نشست خبری مربوط به شیوع ویروس جدید کرونا در آمریکا آمده بود، این مطلب را مطرح کرد.
در روزهای گذشته موضوع تاخیر پاسخ دولت ترامپ به گزارش های مربوط به شیوع ویروس کرونا و افزایش تعداد مبتلایان کووید-19 محل بحث شخصیت های سیاسی شده است.
نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در این زمینه خواستار انجام تحقیق شده است تا قصور دولت در اقدام به موقع در این زمینه مشخص شود.
ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 65 روز و 7 ساعت پیش
کنگره از رشد نرخ بیکاری در آمریکا خبر داد

کنگره از رشد نرخ بیکاری در آمریکا خبر داد براساس وبسایت دفتر بودجه کنگره آمریکا که مسئولیت ارائه اطلاعات در مورد بودجه و اقتصاد به کنگره را دارد، در کنار افزایش نرخ بیکاری پیش بینی می شود تولید ناخالص داخلی آمریکا بیش از 7 درصد در سه ماهه دوم کاهش یابد.
دفتر بودجه کنگره همچنین پیش بینی می کند اثرات اقتصادی طولانی مدت ویروس کرونا به طور بالقوه تا سال آینده ادامه دارد.
براساس گزارش کنگره همچنین انتظار می رود که تأثیر بیکاری و تعطیلی مشاغل مدت ها احساس شود و نرخ بیکاری اساسی در برآورد هزینه 9 درصد در پایان سال 2021 خواهد بود.
ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 65 روز و 7 ساعت پیش
شرط حماس برای مذاکره با رژیم صهیونیستی در مورد تبادل اسرا

شرط حماس برای مذاکره با رژیم صهیونیستی در مورد تبادل اسرا به گزارش تارنمای مرکز اطلاع رسانی فلسطین، "یحیی السنوار" تصریح کرد، رسیدگی به مسأله اسیران فلسطینی دربند در زندان های رژیم صهیونسیتی از اولویت حماس و گردان های القسام است.
یکهزار و 27 اسیر فلسطینی مهرماه 1390 در مقابل تحویل "گلعاد شالیت" نظامی اسیر صهیونیستی از زندان های این رژیم آزاد شدند.
رژیم صهیونیستی از آن زمان تاکنون ده ها نفر از اسیرانی را که به موجب این قرارداد آزاد شدند، مجددا به اسارت گرفته است و حماس آزادی آنها را پیش شرط ورود به مذاکره برای مبادله اسیران جدید تعیین کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 65 روز و 8 ساعت پیش
مشکلات کودکان اوتیسم در دوری اجتماعی

مشکلات کودکان اوتیسم در دوری اجتماعی "سیگن هارتلی" روز پنج شنبه در گفت وگوی اختصاصی با ایرنا، دوران کنونی دوری اجتماعی را برای والدین و فرزندانی که دچار اوتیسم و مشکلات رشد هستند، پیچیده تر دانست و افزود با واقع بینی و گفت وگو با پزشک خانواده و صحبت با فرزندان می توان این چالش ها را تا حدود زیادی مدیریت کرد و از اضطراب والدین و فرزندان کاست.
وی که در زمینه ارتقای سلامت و رفاه افراد دارای ناتوانی در رشد و خانواده های آنها تحقیق می کند، ادامه داد: فرایند رویارویی با این چالش در درجه اول نیازمند توجه والدین و زوج ها به نیازهای خود است تا بتوانند با آرامش و به دور از استرس بر مشکلات و سختی های کودکانشان در این دوره متمرکز ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 65 روز و 8 ساعت پیش
پنهانکاری دولت ترامپ در شیوع ویروس کرونا افشا شد

پنهانکاری دولت ترامپ در شیوع ویروس کرونا افشا شد وب سایت خبری آمریکایی دیلی بیست با استناد به سند غیرطبقه بندی شده گزارش داد که ارتش شمالی آمریکا در تاریخ سوم فوریه (14 بهمن سال 98) طی پیامی به کاخ سفید در مورد میزان کشنده بودن ویروس کرونا هشدار داده بود و در بیانیه خود اعلام کرده بود که در بدترین شرایط این ویروس می تواند جان 80 هزار تا 150 هزار شهروند امریکایی را بگیرد.
ارتش شمالی آمریکا در بیانیه خود تحت عنوان سناریو قو سیاه میزان کشنده بودن ویروس کرونا را دو ماه قبل از ورود و تایید آن به آمریکا پیش بینی کرده بود.
در این گزارش آمده بود که براساس سهولت انتقال این ویروس همراه با ویژگی های بدون علامت آن در میان برخی از مبتلایان ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 65 روز و 8 ساعت پیش
از توبیخ تا تشویق کادر درمانی انگلیس

از توبیخ تا تشویق کادر درمانی انگلیس در این حرکت مردمی، میلیون ها انگلیسی که طی 10 روز گذشته مطابق با دستور دولت در شکل خفیفی قرنطینه و محدودیت تردد بسر می برند راس ساعت 20 به وقت محلی از پنجره و ایوان خانه هایشان پزشکان، پرستاران و دیگر کارکنان نظام درمانی این کشور را تشویق کردند. برخی هم از خانه های خود بیرون آمده و با زدن بر روی اجسام، تولید صدا کرده و سوت و هورا کشیدند.
هم زمان رسانه های صوتی و تصویری هم به این فراخوان مردمی پیوسته و برنامه های خود را برای تشویق کادر درمانی دقایقی متوقف کردند.
سخنگوی دفتر نخست وزیری انگلیس نیز پیشتر گفته بود بوریس جانسون که به کرونا مبتلا شده و در قرنطینه خانگی به سر می برد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 65 روز و 8 ساعت پیش
قاتل و عاملان درگیری مسلحانه در یکی از روستاهای بهبهان دستگیر شدند

قاتل و عاملان درگیری مسلحانه در یکی از روستاهای بهبهان دستگیر شدند سردار حیدر عباس زاده بامداد جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به جزییات این درگیری طایفه ای اظهار داشت: جمعی از اهالی روستایی در بهبهان پنجشنبه شب به دلیل اختلافات ملکی با یکدیگر درگیر شدن که این درگیری باعث کشته شدن یک مرد به هویت (ر_ط) شد.
وی افزود: نیروی انتظامی بلافاصله دقایقی پس از آغاز درگیری در محل حاضر و از ادامه نزاع جلوگیری کرد و در حال حاضر با استقرار نیروهای انتظامی، اوضاع این روستا تحت کنترل است.
فرمانده انتظامی خوزستان ادامه داد: ماموران پلیس با انجام کار اطلاعاتی موفق شدند در کمترین زمان ممکن قاتل بنام (ی_ج) به همراه هفت نفر دیگر از عاملان اصلی را در ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 65 روز و 8 ساعت پیش
لیگ بلژیک مختومه و بروژ قهرمان اعلام شد

لیگ بلژیک مختومه و بروژ قهرمان اعلام شد شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان موجب لغو تمامی مسابقات ورزشی شده است.
در حالی که بسیاری از کشورهای اروپایی، لیگ های فوتبال خود را تا تابستان به تعویق انداخته اند اما مسوولان فوتبال بلژیک تصمیم دیگری را اتخاذ کردند.
لیگ بلژیک، از سوی مسوولان فوتبال این کشور مختومه اعلام شد و تیم کلوب بروژ که با 15 امتیاز اختلاف نسبت به تیم دوم در صدر جدول قرار داشت به عنوان قهرمان معرفی گردید.
خنت که میلاد محمدی را در اختیار دارد به نایب قهرمانی رسید و شارلروا هم در حضور کاوه رضایی و علی قلی زاده به مقام سومی رسید. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 65 روز و 8 ساعت پیش
تعطیلی تفرجگاه های گرگان تا 20 فروردین و چند خبر کوتاه از گلستان

تعطیلی تفرجگاه های گرگان تا 20 فروردین و چند خبر کوتاه از گلستان معاون سیاسی امنیتی استاندار گلستان ضمن تایید حضور اندک شهروندان گرگانی در تفرج گاه های این شهر مانند هزارپیچ خواستار همراهی بیشتر اهالی استان در اجرای محدودیت اجتماعی در استان شد.
مشاهدات میدانی روز پنجشنبه خبرنگار ایرنا حاکی از آن است که برخی از گرگانی با وجود ممنوعیت ها و محدودیت های اعمالی در طرح محدودیت اجتماعی در اماکنی همچون آرامستان امام زاده عبداله (ع)، جنگل هزار پیچ و مناطق جنگلی حاشیه بلوار صیاد شیرازی این شهر تجمع و اتراق کردند.
عبدالرضا چراغعلی معاون سیاسی امنیتی استاندار با تایید این مطلب گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 65 روز و 9 ساعت پیش
آمار مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان افزایش یافت

آمار مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان افزایش یافت به گزارش صدای افغان، وحید مایار سخنگوی وزارت بهداشت افغانستان شامگاه پنجشنبه از ابتلای 13 نفر دیگر از شهروندان افغانی به ویروس کرونا خبر داد.
پیش از این 6 نفر در کابل و ولایت دایکندی به ویروس کرونا مبتلا شده بودند.
به گفته مایار، 13 مورد مثبت جدید ویروس کرونا در لابراتوارهای کابل به ثبت رسیده که از میان مبتلایان 9 نفر مربوط به کابل، 2 نفر در پکتیا ، یک نفر در بغلان و یک نفر در قندهار هستند.
تعداد نهایی شمار موارد مثبت در افغانستان با در نظر گرفتن موارد بالا به 258 مورد رسید.
مقامات افغانستان همچنین اولین مورد مرگ و میر به علت ویروس کرونا در کابل اتفاق افتاده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 65 روز و 9 ساعت پیش
باغ تالاری در شهریار به دلیل برگزاری مراسم هنجار شکن پلمب شد

باغ تالاری در شهریار به دلیل برگزاری مراسم هنجار شکن پلمب شد به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان شهریار، سرهنگ فردین جوزانی شامگاه پنجشنبه افزود: این باغ تالار فاقد مجوز فعالیت بوده و به علت عدم رعایت قوانین و مقررات و انجام رفتارهای هنجارشکن، با هماهنگی مقام قضائی پلمب شد.
وی ادامه داد: در راستای ارتقا امنیت اجتماعی، طرح بازدید و کنترل واحدهای صنفی تالار وباغ تالار در شهریار توسط ماموران پایگاه اطلاعات و امنیت عمومی این پلیس و ادارات مربوط به اجرا گذاشته شده است.
سرهنگ جوزانی گفت: تاکنون برای پنج واحدصنفی متخلف دیگر نیز اخطاریه پلمب صادر شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 65 روز و 9 ساعت پیش
شیخ عیسی قاسم: با تلاقی کرونا و رویکرد امنیتی چیزی از بحرین باقی نخواهد ماند

شیخ عیسی قاسم: با تلاقی کرونا و رویکرد امنیتی چیزی از بحرین باقی نخواهد ماند به گزارش پنجشنبه شب مرکز خبر حوزه، رهبر نهضت اسلامی بحرین در این آورده است: آزادی زندانیان عقیدتی سیاسی در بحرین -که هزاران نفر هستند- حتی اگر بعنوان حقی دینی، قانونی، ملی و انسانی شمرده نشود و حتی اگر محلی از اعراب نزد سیاست های حاکمه بر کشور نداشته باشد، اما این واقعیتی اجتناب ناپذیر است که ویروس کووید 19 می تواند به زندان ها وارد شود و کرونا فاجعه ای فرای آثار وحشتناکی که جهان از آن سراغ دارد، بیافریند.
پیام حاکیست: در شرایط کنونی که تعداد زیاد مبتلایان و مرگ و میرها باعث مدهوشی مردم شده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 65 روز و 9 ساعت پیش
نیویورک تایمز برملا کرد: ترامپ درصدد فرار از باز پرداخت وام های شخصی در سایه کرونا است

نیویورک تایمز برملا کرد: ترامپ درصدد فرار از باز پرداخت وام های شخصی در سایه کرونا است به گزارش روزنامه نیویورک تایمز، سازمان ترامپ با توجه به بسته شدن برخی از زمین های گلف و هتل های خود در دوران قرنطینه شیوع کرونا، در حال بررسی این موضوع است که آیا می تواند پرداخت برخی از وام ها و سایر تعهدات مالی خود را به تأخیر بیاندازد؟
نیویورک تایمز با دسترسی به برخی اسناد و شواهد و مصاحبه با افراد آشنا به این موضوع می نویسد، نمایندگان شرکت ترامپ اخیراً با دویچه بانک بزرگترین طلبکار رییس جمهوری آمریکا درباره احتمال تعویق پرداخت حداقل برخی از وام های این بانک صحبت کرده اند.
در فلوریدا نیز سازمان ترامپ هفته گذشته از پالم بیچ کانتی به دنبال راهنمایی درباره این بود که آیا این شرکت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 65 روز و 9 ساعت پیش
شناسایی 36 پایگاه داده فاقد احراز هویت

شناسایی 36 پایگاه داده فاقد احراز هویت صبح امروز مرکز ماهر (مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای) در پی افشای اطلاعات کاربران در فضای مجازی، اعلام کرد سایت هایی که از نظر امنیت داده دارای ضعف باشند شناسایی می شوند و اگر مشکل آن ها در مدت 48 ساعت رفع نشود، به مقام قضایی ارجاع خواهند شد.
این مرکز در اولین قدم 36 پایگاه داده Elasticsearch که فاقد هویت هستند شناسایی کردند. مرکز ماهر بامداد جمعه، ضمن اشاره به این موضوع، اعلام کرد: این پایگاه داده ها مجموعا حاوی 16.853.217 رکورد اطلاعاتی بوده اند که اطلاع رسانی به مالکان آن ها آغاز شده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 65 روز و 9 ساعت پیش
برج آزادی به مناسبت روز جهانی اتیسم آبی شد

برج آزادی به مناسبت روز جهانی اتیسم آبی شد به گزارش شامگاه پنجشنبه مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران، دوم آوریل مصادف با 14 فروروین، روز جهانی اتیسم است به منظور حمایت از مبتلایان به این عارضه و یادآوری این روز، برج آزادی آبی رنگ شد.
اتیسم نوعی اختلال عصبی و رشدی است که در آنها، رشد و تحول صحیح مغز یا دستگاه عصبی مرکزی مختل می شود. این اختلال در دو زمینه رفتاری از جمله نقص در ارتباط اجتماعی و رفتارها، علایق یا فعالیت های تکراری و محدود بروز می کند.
ارتباط برقرار نکردن با دیگران و دنیای خارج، ناتوانی در گفتار، نداشتن ارتباط چشمی، حرکات تکراری دست زدن، پریدن، خنده و گریه، نگرانی و ترس بی دلیل ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 65 روز و 9 ساعت پیش
بایدن هم به جمع مخالفان تحریم ایران پیوست

بایدن هم به جمع مخالفان تحریم ایران پیوست جو بایدن روز پنج شنبه با صدور بیانیه ای، افزود: در زمان بحران جهانی، آمریکا باید رهبری کند. ما باید نخستین کسی باشیم که به افرادی که آسیب می بینند یا در معرض خطر هستند، کمک کنیم.
وی ادامه داد: ما این طوری هستیم و همیشه بوده ایم. در بحبوحه این بیماری همه گیر کشنده که هیچ مرز و مرزی نمی شناسد، ایالات متحده باید اقدامات لازم را برای امدادرسانی که می توانیم به این کشورهایی همچون ایران که ضربه سختی از ویروس خورده اند ارائه دهیم.
معاون اول رئیس جمهوری سابق آمریکا اضافه کرد: ما باید این کار را انجام دهیم حتی اگر اولویت نخست ما سلامتی مردم آمریکا باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 65 روز و 9 ساعت پیش
دستگیری حدود 9 هزار متخلف منع تردد در بغداد

دستگیری حدود 9 هزار متخلف منع تردد در بغداد فرماندهی عملیات بغداد در بیانیه ای نوشت که این افراد از زمان اجرای مقررات ممنوعیت رفت و آمد تاکنون دستگیر شده اند.
بیانیه ادامه داده که از زمان اجرای اقدام های پیشگیری از انتشار کرونا در پایتخت و منع تردد، نیروهای امنیتی در فرماندهی عملیات بغداد از 17 مارس تا دوم آوریل، توانستند 8845 متخلف را دستگیر و 766 دستگاه خودرو و موتورسیکلت توقیف کنند.
همچنین در این مدت 32 هزار و 240 جریمه صادره شده است.
فرماندهی عملیات بغداد تاکید کرده که به منظور ایمنی و محافظت از شهروندان در مقابل همه گیری ویروس کرونا با جدیت به وظایف خود در اجرای مقررات ممنوعیت رفت و آمد ادامه می دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 65 روز و 9 ساعت پیش
کیش می تواند در مهار کرونا پیشتاز باشد

کیش می تواند در مهار کرونا پیشتاز باشد به گزارش ایرنا، حسین فرشیدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان پنجشنبه در جلسه هم اندیشی و ارائه گزارش های عملکرد از اقدامات پیشگیرانه از شیوع ویروس کرونا در کیش؛ اقدامات انجام شده در این جزیره را خوب و موثر ارزیابی کرد و از مسئولان خواست شاخصه های درمانی و مجموعه فعالیت های عملیاتی علیه ویروس کرونا در این جزیره را بصورت کتاب به زبان انگلیسی تهیه کنند تا با ارسال آن به سازمان جهانی بهداشت دست آوردهای کیش مورد مطالعه قرار گیرد.
فرشیدی با بیان این که اقدامات انجام شده در بیمارستان کیش از استانداردهای جهانی بالاتر بوده افزود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 65 روز و 9 ساعت پیش
جدیدترین رنکینگ المپیکی تکواندوکاران اعلام شد

جدیدترین رنکینگ المپیکی تکواندوکاران اعلام شد این رنگینگ در حالی اعلام شد که ملی پوشان تکواندو ایران بعد از مسابقات فینال گرندپری تاکنون، در رویدادی حضور پیدا نکرده اند. شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا و تورنمنت در دستور کار تکواندوکاران قرار داشت که با شیوع ویروس کرونا در حال حاضر این رویدادها به تعویق افتاده است.
در رده بندی اعلام شده از سوی فدراسیون جهانی، آرمین هادی پور نماینده وزن منهای 58 کیلوگرم کشورمان جایگاه پنجمی خود را حفظ کرد. فرزان عاشورزاده دیگر تکواندوکار این وزن نیز در سی ام قرار دارد.
در وزن منهای 68 کیلوگرم، میرهاشم حسینی در رده هفتم قرار گرفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 65 روز و 9 ساعت پیش
1708 تماس با خط مشاوره بهزیستی لرستان در خصوص کرونا

1708 تماس با خط مشاوره بهزیستی لرستان در خصوص کرونا کرم یاری شامگاه پنجشنبه در حاشیه جلسه ویدیوکنفرانس با استاندار لرستان افزود: 1480 این سازمان از ساعت 8 صبح تا 24 با 17 کارشناس مجرب و برجسته مشاوره و راهنمایی لازم را به تماس گیرندگان ارائه می نماید.
وی با اشاره به تماس روزانه حدود 150 نفر با این خط مشاوره در استان اظهار داشت: از مجموع یکهزار و 708 با انن خط مشاوره تلفنی یکهزار و 281 مورد در رابطه با اضطراب و استرس ناشی از کرونا بود.
وی با بیان اینکه حدود 70 درصد تماس ها در خصوص راههای غلبه بر استرس ناشی از کرونا بوده تصریح کرد: همچنین سامانه خودارزیابی روانشناختی در بحران ویروس کرونا توسط سازمان بهزیستی راه اندازی شده و مردم می ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 65 روز و 9 ساعت پیش
فرماندار: تجهیزات بهداشتی نانوایی های قم تامین شود

فرماندار: تجهیزات بهداشتی نانوایی های قم تامین شود "مرتضی حیدری" روز پنجشنبه در جلسه ستاد بسیج ملی مبارزه با کرونا، اضافه کرد: 12 هزار ماسک تاکنون در نانوایان استان توزیع شده که فقط نیاز 5 روز آن ها را برطرف می کند.
وی بیان داشت: نانوایی های استان باید طبق پروتکلی که استان تدوین کرده فعالیت کنند اما درصورتی که ماسک به آن ها تحویل داده نشده باشد نباید توقع بیجایی از آن ها داشته باشیم.
حیدری عنوان کرد: از مجموع 900 نانوایی پروانه دار استان قم 600 واحد در شهر قم فعال هستند که فقط در بین 400 واحد ماسک و اقلام بهداشتی توزیع شده است.
وی خاطرنشان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 65 روز و 9 ساعت پیش
برنامه های درسی روز جمعه پانزدهم فروردین شبکه های سیما

برنامه های درسی روز جمعه پانزدهم فروردین شبکه های سیما به گزارش شامگاه پنجشنبه مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، برنامه تلویزیونی آموزش مکمل برای مقاطع مختلف تحصیلی که از طریق شبکه های آموزش و چهار در روز جمعه پانزدهم فروردین ماه 1399 پخش می شود به شرح زیر است:
متوسطه دوره اول:
ساعت9 تا9:30درس تفکر و سبک زندگی پایه 8 .
ساعت9:30 تا10 درس ادبیات فارسی پایه 9
ساعت10 تا 10:30 درس تفکر و سبک زندگی پایه8
دوره ابتدایی :
ازساعت10:30 تا11بازی و ریاضی پایه اول.
از ساعت 11تا11:30 فارسی و نگارش پایه دوم.
از ساعت 11:30 تا12پیام ها و هدیه های آسمانی پایه سوم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 65 روز و 10 ساعت پیش
عمران خان تصمیم جدید هند درباره کشمیر را محکوم کرد

عمران خان تصمیم جدید هند درباره کشمیر را محکوم کرد تصمیم فعلی دولت هند برای اجرای قانون موسوم به "حکم سازمان دهی مجدد 2020" در منطقه کشمیر (تحت کنترل این کشور) بار دیگر باعث برافروخته شدن آتش اختلافات از قبل عمیق، میان دهلی نو و اسلام آباد شده است.
"عمران خان" تصمیم جدید هند درخصوص کشمیر را مغایر با چهارمین کنوانسیون ژنو دانست و آن را به شدت محکوم کرد.
نخست وزیر پاکستان پنجشنبه شب در پیام توییتری خود دولت "نارندرا مودی" نخست وزیر هند را به تلاش های مستمر برای تغییر جغرافیایی و بافت جمعیتی در منطقه کشمیر متهم کرد.
وی اظهار داشت: جامعه جهانی در وضعیت دشوار مبارزه با ویروس کرونا قرار دارد و حزب حاکم هند بی جی پی از این فرصت سوء ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 65 روز و 10 ساعت پیش
کشف یکهزار و 417 لیتر الکل اتانول در شهرستان کارون

کشف یکهزار و 417 لیتر الکل اتانول در شهرستان کارون به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری پلیس سردار حیدر عباس زاده پنجشنبه شب در بیان جزییات این خبر گفت: در راستای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی و کنترل مسیرهای ورودی و خروجی استان ، ماموران انتظامی با کار اطلاعاتی از تردد یک دستگاه خودرو حامل الکل اتانول، مطلع و بلافاصله نسبت به توقیف آن اقدام کردند.
وی افزود: ماموران در بازرسی از خودرو توقیفی تعداد چهار کارتن الکل اتانول حاوی ( 60 بطری نیم لیتری ) را کشف و در این رابطه 2 نفر دستگیر شدند.
فرمانده انتظامی خوزستان ادامه داد: در ادامه تحقیقات از متهمان یک انبار احتکار الکل شناسایی و پلیس اطلاعات و امنیت عمومی کارون با هماهنگی دستگاه ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 65 روز و 10 ساعت پیش
تردد 24 ساعت گذشته در خراسان جنوبی 84 درصد کاهش یافت

تردد 24 ساعت گذشته در خراسان جنوبی 84 درصد کاهش یافت به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، ناصر خوش خبر شامگاه پنجشنبه در تشریح اقدامات صورت گرفته در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی به کاهش 66 درصدی مصرف بنزین اشاره کرد و گفت: سال گذشته در همین مدت یک میلیون و 100 هزار لیتر مصرف بنزین داشتیم ولی خوشبختانه این رقم در سال جاری به 375 هزار لیتر کاهش پیدا کرده است.
وی با اشاره به نتیجه فعالیت نیروی انتظامی در 24 ایستگاه تعیین شده در ورودی ها و خروجی های استان خاطرنشان کرد: براساس آمار ارائه شده، هدایت بیش از 2 هزار خودرو برای گذر از محورهای استان ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 65 روز و 10 ساعت پیش
وب کنفرانس گروه کاری ویژه COVID 19 اتحادیه بین المللی راه آهن ها (UIC) برگزارشد

وب کنفرانس گروه کاری ویژه COVID 19 اتحادیه بین المللی راه آهن ها (UIC) برگزارشد در ابتدا آقای فرانسوا داون مدیر اجرایی اتحادیه بین المللی راه آهن ها (UIC) هماهنگی بین کشورهای عضو این اتحادیه را برای مقابله با ویروس کرونا ضروری دانسته و از مشارکت تمام اعضای این اتحادیه در مقابله با کوید 19 در جهان قدردانی نمود. آقای مارک گیگون رئیس گروه ویژه کووید 19 UIC ضمن تشکر از همکاری همه کشورهای عضو برای مقابله و از بین بردن این ویروس درجهان، یادآورشدکه این اتحادیه دستورالعمل های لازم را تدوین و برای اعضا صادر می نماید. این کارگروه ویژه هر دو هفته یک بار با برگزاری وب کنفرانس، آخرین اقدامات و وضعیت راه آهن ها را برای مقابله با انتشار این ویروس مورد بررسی قرار می دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 65 روز و 10 ساعت پیش
مصرف روزانه 6 هزار ماسک در بیمارستان امام رضای تبریز

مصرف روزانه 6 هزار ماسک در بیمارستان امام رضای تبریز مسعود فقیه دینوری روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه ایمنی و حفاظت کادر درمانی از همان روزهای آغازین بحران کرونا ویروس در اولویت بوده است، اظهار داشت: اگر کادر درمانی از ایمنی و حفاظت مناسب برخوردار باشند قطعا کارآیی و راندمان کار آنها نیز بالاتر و بهتر خواهد بود و کیفیت خدمات درمانی منوط به آرامش خاطر و ایجاد فضائی ایمن و خالی از ترس و استرس است .
دینوری افزود : تمام اعضای تیم مدیریت اجرائی در بحران کرونا ویروس به طور شبانه روزی در تلاش هستند تا کمبودی از لحاظ تهیه تجهیزات حفاظتی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 65 روز و 10 ساعت پیش
تصادف در محور نهبندان - بیرجند 2 کشته و 5 مصدوم داشت

تصادف در محور نهبندان - بیرجند 2 کشته و 5 مصدوم داشت سرهنگ علیرضا رضایی شامگاه پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این حادثه امشب در کیلومتر 15 محور نهبندان - بیرجند روی داد و 2 نفر در صحنه جان باختند.
وی اظهار داشت: مصدومان این حادثه بلافاصله با اورژانس 115 به بیمارستان نهبندان منتقل شدند.
رییس پلیس راه خراسان جنوبی گفت: علت واژگونی خودرو در دست بررسی است.
خراسان جنوبی 11 شهرستان دارد و نهبندان در 200 کیلومتری جنوب بیرجند است. ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 65 روز و 10 ساعت پیش
کارت اعتباری به اقشار آسیب پذیر کرمانشاه تعلق می گیرد

کارت اعتباری به اقشار آسیب پذیر کرمانشاه تعلق می گیرد هوشنگ بازوند پنجشنبه شب در نشست ستاد مدیریت و مقابله با کرونا استان که با حضور امام جمعه کرمانشاه و نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد، اظهارداشت: این کمیته با حضور معاون اقتصادی استانداری، دانشگاه علوم پزشکی، سازمان صمت، اتاق اصناف و اتاق بازرگانی برای بررسی وضعیت کسب و کارها تشکیل و پیشنهادات مصوب به ستاد ملی مدیریت کرونا ارایه خواهد شد.
وی از تشکیل کمیته ای برای بررسی شرایط اصناف و شیوه فعالیت در صورت پایان یا تمدید طرح فاصله گذاری اجتماعی خبر داد و گفت: همکاری بازاریان و اصناف در اجرای طرح بسیار مناسب و قابل تقدیر است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 65 روز و 10 ساعت پیش
بیش از هزار بیمار مشکوک به کرونا درهرمزگان قرنطینه هستند

بیش از هزار بیمار مشکوک به کرونا درهرمزگان قرنطینه هستند دکتر حسین فرشیدی شامگاه پنجشنبه با اعلام این خبر افزود: افرادی که در قرنطینه برای مدت 14 روز بستری می شوند، به راحتی می توان آنان را درمان کرد.
وی بیان داشت: بیماران تحت نظر عوامل بهداشتی دوران نقاهت خود را در محیطی آرام و مناسب می گذرانند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اظهارداشت: خانواده های افراد مبتلا بطور کامل در جریان این بیماری هستند و از نحوه ی خواب، تغذیه و درمان بیمار خود اطلاع دارند.
فرشیدی باتوجه به تعطیلات اخیر و رعایت اصول کنترل بیماری کرونا توسط بسیاری از مردم با حضور نداشتن در اماکن پرجمعیت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 65 روز و 10 ساعت پیش
خیابان های آلوده، شهروندان بی مسئولیت

خیابان های آلوده، شهروندان بی مسئولیت اهواز - ایرنا - با شیوع ویروس کرونا استفاده از ماسک و دستکش یکبار مصرف بین شهروندان افزایش یافته است، در این میان برخی شهروندان بی مسئولیت با رها کردن این اقلام غیربهداشتی در سطح خیابان ها ضمن مخدوش کردن چهره شهر باعث شیوع ویروس کرونا می شوند. کارشناسان بهداشت و درمان به مردم توصیه کرده اند در صورت الزام به ترک منازل از ماسک و دستکش استفاده کنند و سپس این اقلام را با رعایت نکات بهداشتی در سطل های زباله درپوش دار بیندازند./عکس: علی معرف ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 65 روز و 10 ساعت پیش
کاهش 36.5 درصدی میانگین بارندگی خوزستان نسبت به سال گذشته

کاهش 36.5 درصدی میانگین بارندگی خوزستان نسبت به سال گذشته به گزارش ایرنا به نقل از اداره کل هواشناسی خوزستان محمد سبزه زاری پنجشنبه اظهار داشت: از ابتدای سال زراعی جاری یکم مهر 98 تا 14 فروردین ماه 99 ، میانگین بارش کل استان 315.2 میلیمتر گزارش شده که این مقدار در مقایسه با مقدار بلند مدت آن در همین بازه زمانی (290 میلیمتر) 8.7 درصد افزایش و در مقایسه با مقدار آن در دوره مشابه سال گذشته (496 میلیمتر) کاهش 36.5 درصدی را نشان می دهد.
وی افزود: درصد تحقق بارش سال آبی خوزستان 98.5 درصد است.
سبزه زاری بیان کرد: میزان بارندگی در خوزستان از یکم تا چهاردهم فروردین ماه در ایذه 117.7، حسینیه اندیمشک 72.4، دهدز 66.6، لالی 58.8، گتوند 57 ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 65 روز و 11 ساعت پیش
شمار مبتلایان به کرونا در جهان از میلیون نفر گذشت

شمار مبتلایان به کرونا در جهان از میلیون نفر گذشت به گزارش خبرگزاری فرانسه، براساس جدیدترین آمار سازمان بهداشت جهانی، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در جهان به یک میلیون و 168 نفر رسید.
همچنین از این تعداد، 51 هزار و 354 نفر جان باخته و 210 و 191 نفر بهبود پیدا کرده اند.
خبرگزاری فرانسه اعلام کرد ، نیمی از جمعیت جهان در قرنطینه قرار دارند.
در همین ارتباط وزارت بهداشت فرانسه نیز اعلام کرد که در 24 ساعت گذشته 471 نفر جان خود را از دست داده اند تا شمار مبتلایان در این کشور به 4 هزار و 503 نفر برسد.
برپایه گزارش مقام های فرانسوی، 884 نفر از مجموع جان باختگان را ساکنان خانه سالمندان تشکیل می دهند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 65 روز و 11 ساعت پیش
تولد نوزاد از مادر مبتلا به کرونا در اسفراین

تولد نوزاد از مادر مبتلا به کرونا در اسفراین دکتر اسحاق ایلدرآبادی با بیان اینکه در غربالگری های انجام شده 2 مادر باردار در اسفراین مبتلا به کرونا شناسایی شده اند، اظهار کرد: عصر روز چهاردهم فروردین، یکی از این مادران باردار مبتلا به کرونا نوزاد خود را به دنیا آورد.
وی حال عمومی این مادر و فرزند را مساعد خواند و افزود: نوزاد در بخش مراقبت های ویژه نوزادان بستری شده و طبق دستورالعمل های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تحت مراقبت قرار گرفته است.
شهرستان 120 هزار نفری اسفراین پس از بجنورد، مرکز استان خراسان شمالی، بیشترین آمار مبتلایان به کرونا در خود دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 65 روز و 11 ساعت پیش
درخواست کمک مالی از سوی 1.1میلیون مشاغل آسیب پذیر از دولت مرکل

درخواست کمک مالی از سوی 1.1میلیون مشاغل آسیب پذیر از دولت مرکل به گزارش "کیت کونولی" خبرنگار اعزامی روزنامه گاردین در برلین، با افزایش دوران قرنطینه در آلمان برای کنترل و مقابله با شیوع ویروس کرونا تعداد زیادی از مشاغل آسیب دیده درخواست دریافت کمک مالی فوری از دولت فدرال آلمان کرده اند.
پیش از این دولت آلمان بسته یک میلیون و هشتصد هزار یورویی را برای کمک به مشاغل آسیب دیده تصویب کرده بود که تا کنون یک میلیون یورو از آن پرداخت شده است.
قرار است این کمک های مالی به طور روزانه به مشاغل حساس و آسیب دیده پرداخت شود.
بیشتر پرداختی های دولت آلمان به رستوران ها ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 65 روز و 11 ساعت پیش
سه تیم برای شناسایی بیماران مبتلا به ویروس کرونا در روستاهای باشت فعالیت می کند

سه تیم برای شناسایی بیماران مبتلا به ویروس کرونا در روستاهای باشت فعالیت می کند رضا احمدی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این تیم ها در قالب پزشک،ماما،پرستار و خدمه به مناطق روستایی اعزام و پس از شناسایی افراد دارای علائم مشکوک از آنان نمونه گیری و برای ارزیابی دقیق به آزمایشگاه ها ارسال می شود.
وی تاکید کرد: اعزام این تیم ها به روستاها گام بلندی به سوی شناسایی به موقع بیماران مبتلا به ویروس کرونا در مناطق دور دست این شهرستان است.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان باشت ابراز داشت: شناسایی به موقع بیماران مبتلا به ویروس کرونا ضمن پیشگیری از سرایت به افراد دیگر نقش مهمی در بهبود بیماران قبل از ظاهر شدن علائم حاد دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 65 روز و 11 ساعت پیش
امام جمعه : دفن غریبانه متوفیان کرونایی در بهشهر کذب است

امام جمعه : دفن غریبانه متوفیان کرونایی در بهشهر کذب است حجت الاسلام سید عربعلی جباری پنجشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : در شرایط بحرانی و مبارزه با ویروس کرونا، باید احکام شرعی طبق دستورات خداوند اجرا شود تا حرمت مومن حفظ شود و برای بیماران کرونایی که فوت کردند این کار انجام می شود.
شایعه دفن فوت شدگان کرونایی بتازگی در فضای مجازی و سپس در برخی محافل عمومی بهشهر بدون ارائه مصداق و جزییات مطرح شد.
امام جمعه بهشهر با اعلام اینکه غسل اموات کرونایی در آرامستان بهشهر در محل غسالخانه انجام می شود ، اظهار داشت : غسل اموات کرونایی با همکاری عوامل آرامستان ، آموزش نیروهای جهادی و تجهیز و صدور حکم ماموریت برای آنان اجرایی شده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: مذهبی انتشار : 65 روز و 11 ساعت پیش
روحانی: دستگاه های دولتی و غیردولتی ایام نوروز را با انجام وظیفه و تلاش برای حفظ سلامت مردم سپری کردند

روحانی: دستگاه های دولتی و غیردولتی ایام نوروز را با انجام وظیفه و تلاش برای حفظ سلامت مردم سپری کردند رییس جمهوری پنجشنبه شب در این یادداشت خود افزود: نوروز امسال با روزهای دشوار مقابله با کرونا، همزمان شد.
وی افزود: نظام سلامت، دستگاه های دولتی و غیردولتی، ایام نوروز را با انجام وظیفه و تلاش برای حفظ سلامت مردم، سپری کردند. جلسات ستاد ملی مدیریت کرونا، هیأت دولت و همچنین ستاد اقتصادی، بی وقفه برگزار شد تا تصمیم سازی و پشتیبانی لازم در کوتاه ترین زمان ممکن، صورت پذیرد.
رییس جمهوری گفت: ویدئوکنفرانس های مختلف با مسئولان استانی، بیمارستان ها و پزشکان نیز موجب شد تا برآوردی دقیق تری از وضعیت و نیازهای آنها بدست آید. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 65 روز و 11 ساعت پیش
زمان بندی تشکیل کلاس های درس کهگیلویه و بویراحمد در شبکه شاد اعلام شد

زمان بندی تشکیل کلاس های درس کهگیلویه و بویراحمد در شبکه شاد اعلام شد هادی زارع پور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اعلام این موضوع به اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد و دیگر استان های کشور از سوی مرکز برنامه ریزی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش انجام شده است.
وی افزود: تشکیل کلاس های درس کشور و کهگیلویه و بویراحمد در این شبکه و حضور مدیران و معلمان در آن از روز شنبه 16 فروردین ماه 1399 آغاز شده و تا اطلاع بعدی نیز ادامه دارد.
مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده روزهای شنبه مدیران مدارس ابتدایی و متوسطه اول و دوم، روزهای یکشنبه معلمان پایه های اول تا سوم ابتدایی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 65 روز و 11 ساعت پیش
قدردانی وزیر بهداشت از استاندار مازندران

قدردانی وزیر بهداشت از استاندار مازندران به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی استانداری مازندران ، دکتر سعید نمکی در این پیام نوشت : گرچه تا مهار کامل بیماری ناشی از کووید 19؛ همگان باید راه نسبتا دشواری بپیماییم و طبق توصیه حکیمانه مقام معظم رهبری، لحظه ای نباید از شدت فعالیت ها بکاهیم تا مبادا شعله ای جدید از بیماری دامنگیر شهر و یا استانی گردد ، مع الوصف آنچه تا به امروز حاصل شده و در شرایط سخت تحریم در مقایسه آنان که از تنعم اقتصادی کافی برخوردارند، افتخارآمیز بوده، جز با همدلی، وفاق و همراهی عزیزانی همچون حضرتعالی و همکاران گرانقدرتان به دست نمی آمد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 65 روز و 11 ساعت پیش
یکهزار بسته بهداشتی در شهرری توزیع شد

یکهزار بسته بهداشتی در شهرری توزیع شد سرهنگ مهدی فخاری روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بسته های بهداشتی توزیع شده شامل ژل ضد عفونی کننده، ماسک، الکل، دستمال های مرطوب و ماده ضد عفونی کننده است.
وی با بیان اینکه 10 قرارگاه پدافند زیست در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا در شهرستان ری راه اندازی شد، افزود: اقدامات پیشگیرانه بسیج و سپاه با هدف پشتیبانی از مردم و حضور اثرگذار بسیج و سپاه در زمینه پیشگیری از شیوع ویروس کرونا است.
فرمانده سپاه ناحیه حضرت عبدالعظیم (ع) شهرری خاطر نشان کرد: افزایش سطح آگاهی و اجرای اقدامات پیشگیرانه موجب کاهش آمار مبتلایان به ویروس کرونا می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 65 روز و 12 ساعت پیش
یک معتاد کارتن خواب در سنندج جان باخت

یک معتاد کارتن خواب در سنندج جان باخت سرهنگ علیرضا مرادی شامگاه پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ساعت 19:15 طی تماس مردمی با مرکز فوریت های پلیس 110 مشاهده جسد مردی گزارش شد و ماموران کلانتری 13 سنندج به محل اعزام شدند.
وی افزود: مامورین در محل با جسد مردی 35 ساله مواجه شدند که بر اساس گفته های شاهدین به مواد مخدر اعتیاد داشته و کارتن خواب بوده است.
سرهنگ مرادی اضافه کرد: جسد این مرد برای بررسی های بیشتر و تایید قطعی علت مرگ به پزشکی قانونی سنندج منتقل شد. ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 65 روز و 12 ساعت پیش
تعلیق تمام پروازهای از مبدا ایران به آلمان

تعلیق تمام پروازهای از مبدا ایران به آلمان روابط عمومی هواپیمایی هما پنجشنبه شب در اطلاعیه ای اعلام کرد: به آگاهی مسافران هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" به مقصد آلمان می رساند با توجه به محدودیت اعلام شده از سوی وزارت بهداشت جمهوری فدرال آلمان، به دلیل جلوگیری از گسترش ویروس کرونا، پروازهای هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران به فرانکفورت، هامبورگ و کلن تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق درآمده است.
با این حال رایزنی برای بازگرداندن هموطنان از آلمان به ایران از طرف "هما" در حال انجام است.
مسافران می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 46621888 تماس گرفته و به منظور استرداد بلیت به دفاتر فروش "هما" یا دفاتر خدمات مسافرتی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 65 روز و 12 ساعت پیش
شمار قربانیان کرونا در ترکیه به 356 نفر افزایش یافت

شمار قربانیان کرونا در ترکیه به 356 نفر افزایش یافت به گزارش خبرگزاری آناتولی، "فخرالدین کوجا" وزیر بهداشت ترکیه اعلام کرد: با مثبت شدن تست کرونای 2هزار و 456 تن دیگر در 24 ساعت گذشته در کشور، شمار مبتلایان به این بیماری ویروسی به حدود 18هزار رسیده است.
وی همچنین گفت که در 24 ساعت گذشته 82 تن از بیماران کرونایی، بهبود یافته اند و شمار بهبودیافتگان به 415 تن رسیده است.
وزیر بهداشت ترکیه همچنین اعلام کرد که بیشتر جان باختگان این کشور را شهروندان بالای 60 سال تشکیل می دهد.
آنکارا برای مهار کرونا دست به سلسله اقدامات پیشگیرانه زده است، در همین ارتباط رجب طیب اردوغان روز شنبه برای مقابله با کرونا ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 65 روز و 12 ساعت پیش
نماز جمعه 15 فروردین در مازندران برگزار نمی شود

نماز جمعه 15 فروردین در مازندران برگزار نمی شود حجت الاسلام محمد انتظاری پنجشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : تصمیم به عدم برگزاری نماز جمعه در ساری مرکز استان مازندران به پیشنهاد وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی با هدف جلوگیری از شیوع احتمالی بیماری کرونا و به جهت رعایت حقوق شهروندی و حفظ سلامت و امنیت شهروندان گرفته شده است و برای سایر نقاط مازندران هم تصمیم با مشورت دانشگاه علوم پزشکی و استانداری و تایید نماینده ولی فقیه در استان گرفته شده است.
وی این تصمیم را جهت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا عنوان کرد و گفت : امنیت و سلامت مردم در اولویت قرا ردارد و امیدواریم با فروکش کردن این بیماری شاهد برپایی باشکوه تر نماز جمعه ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: مذهبی انتشار : 65 روز و 12 ساعت پیش
منتخب شیراز: اختصاص بودجه 100 هزار میلیارد ریالی مهار کرونا ضروری بود

منتخب شیراز: اختصاص بودجه 100 هزار میلیارد ریالی مهار کرونا ضروری بود به گزارش دریافتی شامگاه پنجشنبه ایرنا، علیرضا پاک فطرت با اشاره به اقدام مهم و ضروری اختصاص 100 هزار میلیارد بودجه به موضوع کرونا،گفت: اختصاص این بودجه کاملا ضروری و مهم بود و می بایست با اِعمال دقت و حساسیت لازم در خصوص اولویت ها و نیز در نظر گرفتن احتمالات مختلف در خصوص میزان بازه زمانی این شرایط ، عملیاتی شود.
منتخب مردم شیراز در مجلس یازدهم اضافه کرد: اکنون گذر از شرایط خاص کنونی با حداقل هزینه ها در ابعاد مختلف انسانی ، معنوی و مالی اولویت اول کشور است که لازمه آن همگرایی کامل ملی در کلیه سطوح راهبردی و عملیاتی است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 65 روز و 12 ساعت پیش
پیش بینی تولید 90 هزار تن گوشت در قزوین

پیش بینی تولید 90 هزار تن گوشت در قزوین معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی قزوین پنجشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از این میان 55 تا 60 هزار تن سهم گوشت سفید یا مرغ و سایر به گوشت قرمز اختصاص دارد.
علی شاپورزاده افزود: واحدهای تولیدکننده محصولات دامی از جمله گوشت در استان قزوین آمادگی لازم را دارند تا در صورت افزایش میزان تقاضا در بازار، ظرفیت تولید خود را افزایش دهند.
وی اظهار داشت: با توجه به ظرفیت مناسب واحدهای دامی در استان و کشور و ذخیره سازی مقادیر قابل توجهی از گوشت سفید و قرمز، هیچ گونه کمبودی در خصوص این محصول طی ماه جاری و ماه های آتی متصور نیست. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 65 روز و 12 ساعت پیش
معاون استاندار: یزدی ها همچنان در خانه بمانند و کرونا را جدی بگیرند

معاون استاندار: یزدی ها همچنان در خانه بمانند و کرونا را جدی بگیرند به گزارش پنجشنبه شب روابط عمومی استانداری، محسن صادقیان با اشاره به افزایش آمار تردد. در شهر یزد گفت: اگر چه در روزهای گذشته شاهد کاهش تردد در سطح معابر شهری بودیم ولی امروز ( پنجشنبه ) دوباره تردد نسبت به روز گذشته افزایش داشت.
وی اظهار کرد: یکی از دلایل این موضوع شاید این باشد که مردم گمان کرده اند محدودیت های ترافیکی تا روز سیزده نوروز است.
این مسوول با اشاره به این که طبق اطلاع رسانی های صورت گرفته، طرح فاصله گذاری اجتماعی تا روز 20 فروردین است در خصوص محدودیت های ترافیکی ایجاد شده گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 65 روز و 12 ساعت پیش
335 بهبودیافته کرونا از مراکز دانشگاه علوم پزشکی سمنان مرخص شدند

335 بهبودیافته کرونا از مراکز دانشگاه علوم پزشکی سمنان مرخص شدند نوید دانایی شامگاه پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا، ابراز داشت: تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در مناطق تحت پوشش این دانشگاه تا شامگاه چهاردهم فروردین به 423 نفر رسیده است.
وی بیان کرد: براساس آمار در 24 ساعت گذشته سه نفر در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان به ویروس کرونا مبتلا شدند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان تصریح کرد: طبق بررسی ها 80 درصد بیماران مبتلا به ویروس کرونا بستری در مراکز درمانی تحت پوشش این دانشگاه با بهبودی کامل مرخص شدند.
دانایی خاطرنشان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 65 روز و 12 ساعت پیش
بیش از پنج هزار منزل روستایی مهریز در برابر حوادث بیمه شد

بیش از پنج هزار منزل روستایی مهریز در برابر حوادث بیمه شد مهدی دهقانی زاده پنجشنبه شب در گفت و گو با ایرنا افزود: این واحدها از خدمات بلاعوض بیمه شامل سیل، زلزله، صاعقه، انفجار، آتش سوزی و تخریب ناشی از بارش برف و باران استفاده می کنند.
وی ادامه داد: کاهش هزینه های دولتی و افزایش رسیدگی به حادثه دیدگان بلایای طبیعی از مهمترین اهداف اجرای طرح یادشده است که با همکاری روستاییان ادامه دارد.
به گفته این مسوول، با مشارکت دهیاران تا پایان سال جاری تمامی منازل 46 روستای دارای شورا و دهیاری منطقه زیرپوشش بیمه حوادث طبیعی قرار می گیرند.
دهقانی زاده تصریح کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 65 روز و 12 ساعت پیش
آغاز اجرای پلاسما درمانی بیماران کرونایی در استان

آغاز اجرای پلاسما درمانی بیماران کرونایی در استان اکبر بهنامجو پنجشنبه در نشست با مدیران دانشگاهی و مراکز تحقیقاتی استان افزود: با صدور مجوز پلاسمادرمانی و طی مراحل قانونی مربوطه، از پلاسمای بهبودیافتگان کرونایی برای درمان بیماران فعال استفاده می شود.
وی بیان کرد: وجود دستگاه پلاسماپریز در استان این امکان را فراهم کرد که امکانات فیزیکی و درمانی برای پلاسمادرمانی در استان انجام پذیر باشد.
استاندار اردبیل تشریح کرد: مجوز مربوطه باوجود متخصصان پزشکی بعد از تهران وقم به اردبیل صادر شده است.
به گفته بهنامجو، با انجام پلاسمادرمانی مرگ و میر ناشی از کرونا در استان سیر کاهشی خواهد یافت. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 65 روز و 12 ساعت پیش
قیمت جهانی نفت افزایش یافت

قیمت جهانی نفت افزایش یافت به گزارش شبکه سی ان بی سی، افزایش قیمت جهانی نفت بعد از آن رخ داد که دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا اعلام کرد که انتظار دارد که عربستان و روسیه بزودی توافق کنند تا جنگ قیمت نفت خود را پایان دهند و ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه نیز خواستار راه حل "چالش برانگیز" بازارهای نفت شد.
روز پنجشنبه قیمت نفت برنت با افزایش 11.36 درصدی به 27.55 دلار و نفت وست تگزاس آمریکا نیز با رشد 10 درصدی به 22.34 دلار رسید.
ترامپ شامگاه پنجشنبه اعلام کرد که اخیراً با رهبران روسیه و عربستان سعودی مذاکره کرده و معتقد است که دو کشور برای پایان دادن به جنگ قیمت نفت طی چند روز توافق خواهند کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 65 روز و 12 ساعت پیش
داده نمای فاصله گذاری اجتماعی در استان یزد

داده نمای فاصله گذاری اجتماعی در استان یزد یزد - ایرنا - داده نمای وضعیت فاصله گذاری اجتماعی در استان یزد . روابط عمومی استانداری یزد ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 65 روز و 12 ساعت پیش
شمار جان باختگان کرونا در ایتالیا به مرز 14هزار نفر رسید

شمار جان باختگان کرونا در ایتالیا به مرز 14هزار نفر رسید به گزارش خبرگزاری رویترز، وزارت بهداشت ایتالیا با تأیید ابتلای پنج هزار تن دیگر به ویروس کرونا، شمار مبتلایان این کشور به بیش از یکصد و 15 هزار تن افزایش یافت.
وزارت بهداشت انگلیس نیز روز پنجشنبه از افزایش 24درصدی جان باختگان ناشی از ویروس کرونا خبر داد و اعلام کرد که تاکنون 2 هزار و 921 نفر در این کشور جان خود را از دست داده اند.
این برای دومین روز متوالی است که کرونا در انگلیس جان بیش از 500 نفر را گرفته است.
بر اساس این گزارش، تاکنون 163 هزار و 194 نفر در انگلیس مورد آزمایش ابتلا به کرونا قرار گرفتند که نتیجه 33 هزار و 718 نفر مثبت بوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 65 روز و 12 ساعت پیش
حکم اعدام متهم قتل خبرنگار آمریکایی در پاکستان به حبس تغییر یافت

حکم اعدام متهم قتل خبرنگار آمریکایی در پاکستان به حبس تغییر یافت رسانه های پاکستانی امروز اعلام کردند: "احمد عمر شیخ" که پس از بازداشت در سال 1381 در شهر کراچی تاکنون 18 سال در حبس بوده، به دلیل ثابت نشدن اتهام قتل "دنیل پرل" خبرنگار آمریکایی وال استریت ژورنال از حکم اعدام تبرئه و دادگاه به دلیل ثابت شدن اتهام ربودن خبرنگار آمریکایی رای به حبس وی برای 7 سال داد.
براساس این گزارش، دادگاه ایالتی پاکستان که درخواست تجدید نظر 4 متهم از جمله عمر شیخ، پرونده قتل خبرنگار آمریکایی را بررسی می کرد 3 نفر دیگر از متهمان را تبرئه کرد.
دنیل پرل خبرنگار وال استریت ژورنال در دیماه 1380 ناپدید شد و پس از آن فیلمی از صحنه قتل وی به دست پلیس پاکستان رسید ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 65 روز و 13 ساعت پیش
پرداخت 104 میلیارد تومان تسهیلات به کشاورزان لرستان

پرداخت 104 میلیارد تومان تسهیلات به کشاورزان لرستان عبدالرضا بازدار روز پنجشنبه به رسانه ها گفت: برخی از پرونده های کشاورزان و بهره برداران خسارت دیده از سیل جهت ثبت در سامانه سجاد دارای اشکالاتی می باشند و در حال حاضر این سامانه هنوز باز نشده است.
وی بیان کرد: امیدواریم با باز شدن این سامانه ویرایش و اصلاحات لازم را انجام دهیم و با رفع مشکل، خسارت این دسته از بهره برداران و تولیدکنندگان نیز پرداخت خواهد شد.
وی بیان کرد: تسهیلات ارزان قیمت از طریق بانک ها پرداخت می شود و تاکنون 17 هزار نفر جهت دریافت 147 میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت به بانک های عامل معرفی شده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 65 روز و 13 ساعت پیش
هلال احمر 12 هزار بسته بهداشتی در کرمانشاه توزیع کرد

هلال احمر 12 هزار بسته بهداشتی در کرمانشاه توزیع کرد دکتر فرزین معتمدی پنجشنبه شب به ایرنا افزود: این بسته ها با همت اعضای داوطلب جمعیت هلال احمر استان شامل ژل ضدعفونی کننده دست و دستکش در مناطق حاشیه نشین و کم برخوردار شهر کرمانشاه توزیع شد.
وی اظهار داشت: اقلام فوق با ارزش ریالی بیش از یک میلیارد ریال برای استفاده خانواده های مناطق کم برخوردار و حاشیه نشین کرمانشاه که دسترسی کمتری به شهر دارند تهیه و در اختیار این افراد قرار داده شد.
معتمدی در پایان هدف از انجام این طرح را حمایت از مردم مناطق کم برخوردار عنوان کرد و افزود: با رعایت نکات بهداشتی همه باهم تلاش خواهیم کرد تا انشالله کرونا را شکست دهیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 65 روز و 13 ساعت پیش
توییتر هزاران حساب کاربری جعلی عربستان و مصر را حذف کرد

توییتر هزاران حساب کاربری جعلی عربستان و مصر را حذف کرد به گزارش شبکه الجزیره، شبکه توییتر هزاران حساب کاربری مرتبط با مصر، عربستان سعودی و چندین کشور دیگر را به دلیل هدایت فعالیت های سایبری علیه برخی دولت ها حذف کرده است.
شیکه توییتر در بیانیه ای اعلام کرد: تعداد دو هزار و 541 حساب کاربردی متعلق به شبکه الفگر مصر را به دلیل فعالیت های انتقادی سایبری علیه ایران، ترکیه و قطر حذف کرده است.
شبکه توییتر همچنین اعلام کرد: پنج هزار و 350 حساب کاربری متعلق به عربستان سعودی و دیگر کشورها از جمله مصر و امارات به دلیل فعالیت های سایبری در تقویب نقش حاکمیت عربستان و انتقاد از فعالیت های ترکیه و قطر در جنگ یمن حذف شده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 65 روز و 13 ساعت پیش
استاندار یزد فضای همدلی برای توسعه استان را خواستار شد

استاندار یزد فضای همدلی برای توسعه استان را خواستار شد به گزارش شامگاه پنجشنبه اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، محمدعلی طالبی افزود: جا دارد به صورت ویژه از پایگاه های خبری، فعالان رسانه ای، خبرنگاران و فعالان فضای مجازی که در بخش های مختلف خبری و سایر برنامه ها به این موضوع پرداخته اند تشکر کنم.
وی با اشاره به نقش فعالان فضای مجازی در پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا ادامه داد: تبیین ضرورت در خانه ماندن و جلب همکاری مردم در این زمینه و آگاهی بخشی به جامعه نسبت به تبعات این بیماری از جمله اقدام های ارزشمند فعالان فضای مجازی است.
همچنین استاندار یزد گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 65 روز و 13 ساعت پیش
آماده سازی نقاهتگاه در همدان

آماده سازی نقاهتگاه در همدان ایرنا- همدان- شیوع ویروس کرونا، موحب شد نقاهتگاه هایی برای مقابله با شیوع این ویروس در همدان پیش بینی شود. ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 65 روز و 13 ساعت پیش
پلوسی از نظارت نمایندگان بر عملکرد دولت آمریکا در مقابله با کرونا خبر داد

پلوسی از نظارت نمایندگان بر عملکرد دولت آمریکا در مقابله با کرونا خبر داد به گزارش گاردین، رییس مجلس نمایندگان آمریکا در کنفرانس مطبوعاتی گفت: جیم کلیبورن عضو ارشد مجلس نمایندگام ریاست این کمیته را برعهده خواهد داشت و اعضای آن از هر دو حزب خواهد بود.
پلوسی خاطرنشان کرد که وظیفه اصلی کمیته، نظارت بر نحوه هزینه کرد طرح نجات اقتصادی 2 تریلیون دلاری آمریکا برای مقابله با ویروس کرونا است.
رییس مجلس نمایندگان آمریکا کمیته منتخب را با کمیته ترومن که در طول جنگ جهانی دوم برای نظارت بر اتلاف و فساد هزینه های دفاعی آمریکا تشکیل شده بود، مقایسه کرد.
پلوسی در ادامه افزود: کمیته منتخب جدید قدرت احضار کردن اعضای دولت در مجلس نمایندگان را دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 65 روز و 13 ساعت پیش
پیکر مطهر شهید سلگی بدون آیین تشییع در زادگاهش آرام می گیرد

پیکر مطهر شهید سلگی بدون آیین تشییع در زادگاهش آرام می گیرد سردار میرزا محمد سلگی صبح روز پنجشنبه به دلیل عوارض ناشی از استنشاق گازهای شیمیایی در دوران دفاع مقدس و جراحات جانبازی به شهادت رسید و آیت الله شعبانی موثقی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان بر پیکر مطهرش نماز اقامه کرد.
به گفته فرماندار همدان به خاطر حفظ سلامتی مردم و جلوگیری از انتشار بیماری کرونا آیین تشییع و خاکسپاری این شهید بدون حضور مردم برگزار می شود.
به درخواست خانواده این شهید، پیکر مطهرش در نهاوند زادگاه وی به خاک سپرده می شود.
خانواده این شهید در پیامی از ابراز همدردی مردم استان همدان و مسوولان لشکری و کشوری قدردانی کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: مذهبی انتشار : 65 روز و 13 ساعت پیش