ذائقه مردم نباید به اخبار تلخ عادت کند

ذائقه مردم نباید به اخبار تلخ عادت کند به گزارش ایرنا مهدی افتخاری روز سه شنبه در جمع مدیران رسانه های استان خراسان جنوبی افزود: متاسفانه این آسیب را برخی رسانه ها با ایجاد اضطراب بلاوجه در جامعه ایجاد می کنند.
وی گفت: منشور اخلاقی اصحاب رسانه در مرکز توسط پیشکسوتان و مدیران این حوزه در دست تدوین است و با توجه به حوزه حساس و خطیر پیشگیری و رسانه، کمیته اطلاع رسانی تخصصی در قوه قضاییه با حضور مدیران رسانه تشکیل شده که ظرفیت و چالش های پیش رو مورد بررسی قرار می گیرد.
دبیر شورای ارتقای آگاهی های عمومی، اطلاع رسانی و افکارسنجی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه ادامه داد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 1 دقیقه پیش
عملیات ساخت 2 آموزشگاه در شهرستان لامرد آغاز شد

عملیات ساخت 2 آموزشگاه در شهرستان لامرد آغاز شد به گزارش ایرنا مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس فارس، سه شنبه در آیین آغاز عملیات ساخت آموزشگاه متوسطه دوم شهید دستغیب شهر چاهورز و آموزشگاه متوسطه اول زینب کبری (س) دهستان سیگار گفت: این 2 واحد آموزشی در مجموع با اعتباری افزون بر 28 میلیارد ریال ساخته خواهد شد.
سرافراز موصلی افزود: این اعتبار با پیگیری های نماینده مردم شهرستان های لامرد و مُهر در مجلس شورای اسلامی،
از طریق بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) تامین شده است.
به گفته وی، زمین آموزشگاه زینب کبری (س) دهستان سیگار را عبدالعلی رحیمیان یکی از خیران لامردی اهدا کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 2 دقیقه پیش
رونمایی از سند چارچوب ملی معماری سازمانی ایران

رونمایی از سند چارچوب ملی معماری سازمانی ایران به گزارش روز دوشنبه خبرنگار گروه علمی ایرنا،هدف از تدوین چارچوب و برنامه ملی معماری سازمانی ایران، هدایت موثر دستگاه های اجرایی به منظور طراحی و پیاده سازی اثربخش طرح های معماری سازمانی، هماهنگ با اهداف و سیاست های دولت الکترونیکی است.
مهندس رضا باقری اصل عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات ایران در این آیین در سخنانی اظهار داشت:در این سند کل زیست بوم فنی-علمی-اجرایی معماری سازمانی مدنظر قرار گرفته و برای ذینفعان مختلف، زمینه و شرایط لازم برای فعالیت پیش بینی شده است.
وی بیان کرد:سند چارچوب تعامل پذیری دستگاههای اجرایی در راستای پیاده سازی برنامه های دولت الکترونیک در کشور ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 2 دقیقه پیش
تولید برق از انرژی پاک به یک گیگا وات می رسد

تولید برق از انرژی پاک به یک گیگا وات می رسد به گزارش ایرنا، همایون حائری روز سه شنبه در حاشیه بازدید از نیروگاه سیک ترکیبی 500 مگاواتی قشم افزود: افزایش قیمت خرید برق تولید شده از انرژی های پاک به شرایط آینده بستگی دارد که به گونه ای مشخص شود تا بخش خصوصی رغبت سرمایه گذاری داشته باشد.
وی ادامه داد: با توجه به وجود آفتاب مناسب در استان هرمزگان سعی می شود در کنار ظرفیت سازی برای تولیدهای حرارتی، واحدهای انرژی نو به خصوص در حوزه انرژی خورشیدی ایجاد شود.
سال 1396 یک نیروگاه خورشیدی 10 مگا واتی در 139 روز احداث شد و به بهره برداری رسید و یک نیروگاه خورشیدی دیگر نیز با توان تولید 50 مگا وات در حال احداث است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 2 دقیقه پیش
حزب حاکم مودی احتمالا در انتخابات سراسری مجلس شکست می خورد

حزب حاکم مودی احتمالا در انتخابات سراسری مجلس شکست می خورد به نوشته روزنامه 'تایمز آو ایندیا'، طبق آرای منتشر شده در سایت کمیسیون انتخابات هند، در انتخابات سراسری، حزب کنگره احتمالا موفق به کسب اکثریت آرا در ایالت چتیسگر می شود، در راجستان به راحتی پیروز می شود و در مادهیا پرادش شانه به شانه بهاراتیا جاناتا پیش می رود.
یکی از رهبران حزب کنگره گفت که مطمئن است این حزب اکثریت کرسی های مجلس را به دست می آورد و تصمیم درباره سمت نخست وزیری نیز به عهده 'رائول گاندی'، رهبر حزب کنگره است.
در آستانه انتخابات سراسری هند در سال 2019، انتخابات ایالتی در حکم آخرین محک برای سنجش قدرت و محبوبیت 'نارندرا مودی'، نخست وزیر هند، است که به گفته تحلیلگران ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 2 دقیقه پیش
روسیه تولید نفت خود را روزانه تا 60 هزار بشکه کاهش می دهد

روسیه تولید نفت خود را روزانه تا 60 هزار بشکه کاهش می دهد به گزارش ایرنا، الکساندر نوواک روز سه شنبه در جمع خبرنگاران گفت: برنامه زمانی تولید نفت روسیه شامل کاهش تدریجی تولید نفت مطابق با توافق در چارچوب اوپک و اوپک پلاس (کشورهای عضو اوپک و تولیدکنندگان غیراوپکی) می شود.
وی افزود: امیدواریم که دست کم روزانه حدود 50 تا 60 هزار بشکه از تولید نفت خود را بکاهیم.
روسیه در چارچوب توافق اوپک و اوپک پلاس (کشورهای عضو اوپک و تولیدکنندگان غیراوپکی) که هفته گذشته در وین به دست آمد، متعهد شده است تولید نفت خود را روزانه 228 هزار بشکه کاهش دهد.
نوواک در ادامه سخنان خود در مورد توافق کاهش تولید نفت گفت: هدف اصلی این توافق ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 11 دقیقه پیش
بانوان خوزستانی مقام سوم مسابقات دوگانه کشوری را کسب کردند

بانوان خوزستانی مقام سوم مسابقات دوگانه کشوری را کسب کردند فیروز حیدری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: المپیاد ورزش دوگانه استعدادهای برتر کشور در بخش دختران امروز 20 آذرماه به میزبانی اهواز با حضور 50 ورزشکار در قالب 14 تیم در ورزشگاه غدیر اهواز برگزار شد که در نهایت تیم خوزستان به مقام سوم رسید.
وی با بیان این که در این رقابت ها تیم های چهارمحال بختیاری، اصفهان و خوزستان به ترتیب عنوان های اول تا سوم را کسب کردند افزود: همچنین در بخش انفرادی خانم ها پانته آ قلی پور از همدان، ملیکا نکویی از چهارمحال بختیاری و نیلوفر رضایی از اصفهان به مقام های اول تا سوم انفرادی رسیدند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 21 دقیقه پیش
نمایندگان 14 کشور در جام جهانی او اسپرت به میدان می روند

نمایندگان 14 کشور در جام جهانی او اسپرت به میدان می روند بهروز کارخانه ای روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا، اظهار داشت: یک هزار و 300 ورزشکار در این رقابت ها حضور دارند و در مجموعه ورزشی کارگران همدان به مصاف هم می روند.
وی هدف از برگزاری رقابت های بین المللی او اسپورت را گسترش این ورزش، ترویج فرهنگ گردشگری و کمک به اقتصاد کشور دانست.
رئیس انجمن او اسپرت با اشاره به اینکه تیم ایران توان کسب عنوان قهرمانی را دارد، افزود: تیم های روسیه و ترکیه، حریفان اصلی ما در مسابقات هستند. برای حضور در این پیکارها، مسابقات قهرمانی کشور برای شناخت نفرات مستعد در تهران، کرمان و کردستان برگزار شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 23 دقیقه پیش
اختلاف سکه فروشان و بانک مرکزی بر سر مرجع صدور مجوز فعالیت

اختلاف سکه فروشان و بانک مرکزی بر سر مرجع صدور مجوز فعالیت به گزارش ایرنا، ابراهیم محمدولی امروز (سه شنبه) در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: صنعت طلا همچون اصناف دیگر امسال شاهد رونق نبود.
رییس اتحادیه طلا درباره سکه فروشان اظهار داشت: سکه فروشان از سه ماهه پارسال تاکنون مشکلاتی با بانک مرکزی پیدا کرده اند و هنوز برای حل آن منتظر برگزاری جلسه با بانک مرکزی هستند.
وی افزود: هر از چندگاهی به پلیس نظارت بر اماکن عمومی نامه نگاری می شود که سکه فروشان پلمپ شوند در حالی که اینها طبق قانون نظام صنفی از اتحادیه مجوز دارند.
رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 31 دقیقه پیش
در اتاق فکر شبکه آموزش چه گذشت ؟

در اتاق فکر شبکه آموزش چه گذشت ؟ به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، در ابتدای این نشست مسعود احمدی افزادی مدیر شبکه آموزش سیما مهمترین هدف شبکه آموزش را نشان سازی مهارت و آموزش و مهارت آموزی برشمرد و افزود: امروزه بحث مهارت یک بحث جدی است و پس از مدت ها بحث و تبادل نظر در جلسه اول، هدف تعامل و و مواجهه اولیه با مدیران و فرماندهان عملیاتی ما در نقطه صفر مرزی آنتن به منظور تبادل نظرات و حل و فصل مشکلات است. در رابطه با شبکه آموزش باید بگویم که ما در شبکه آموزش دوره های مختلفی را گذراندیم اعم از دوره راه اندازی، دوره رشد و بالندگی و به اعتقاد بنده امروز این شبکه بعد از 10 سال فعالیت وارد دوره بلوغ خود شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 33 دقیقه پیش
مالخر میلیاردر دستگیر شد

مالخر میلیاردر دستگیر شد به گزارش ایرنا روز سه شنبه به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس پایتخت، سرهنگ کارآگاه شمس الدین میرزکی گفت: متهم فردی حدود 50 ساله چندین فقره محکومیت کیفری دارد که به اتهام خرید و فروش اموال سرقتی بازداشت شده است.
میرزکی با بیان اینکه متهم علاوه بر اتهام خرید و فروش اموال مسروقه، در دادگاه نیز پرونده مفتوح دارد و با قید وثیقه آزاد شده است افزود: 14 آذرماه جاری در بررسی ها مشخص شد وی همچنان در زمینه خرید و فروش اموال سرقتی فعالیت دارد که پلیس حدود 2 هفته متهم و انبارهای وی را زیرنظر گرفت.
ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 33 دقیقه پیش
90 مقاله در حوزه کارآفرینی ارائه شده است

90 مقاله در حوزه کارآفرینی ارائه شده است به گزارش گروه دانشگاه ایرنا بهنام طالبی روز سه شنبه در دومین کنفرانس ملی کارآفرینی که در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد عنوان کرد: در یک سال اخیر حدود 100 رویداد در زمینه کارآفرینی در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شده که نشان دهنده اهمیت موضوع است.
وی افزود: در این مرکز شرکت هایی با ارزش چند ده میلیارد فعالیت می کنند.
مدیر مرکز رشد و کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف اظهار کرد: مجموعه شریف به فعالیت های کارآفرینی شتاب داده و شاید در ابتدا شرکت های دانش بنیان 10 تا 20 میلیون بودجه حمایتی دریافت می کنند اما اکنون ارزش آنها بیش از 20 میلیارد تومان است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 41 دقیقه پیش
بیش از 70 رأس گوسفند در پره سر رضوانشهر دریده شدند

بیش از 70 رأس گوسفند در پره سر رضوانشهر دریده شدند بخشدار پره سر روز سه شنبه در تماس تلفنی خبرنگار ایرنا گفت: شب گذشته با حمله چندین قلاده گرگ در مناطق جنگلی مرتفع این بخش به گله گوسفندان یک چوپان، بیش از 70 رأس گوسفند تلف شدند.
حسین روحانی افزود: گرگ ها از تاریکی شب و فضای جنگلی استفاده کرده و با غافلگیر کردن این چوپان موجب به بار آمدن این میزان خسارت شدند.
وی گفت: چوپان حادثه دیده داود یزدانی سنگده است که در این حادثه حدود یکصد میلیون تومان خسارت به یک خانواده عشایری این بخش وارد آمد.
گفته می شود این حادثه در محدوده آبشار ویسادار در 20 کیلومتری غرب شهر پره سر و در یک منطقه جنگلی سخت گذر به وقوع پیوسته است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 51 دقیقه پیش
عوامل سرقت مسلحانه نافرجام از طلافروشی مشهد دستگیر شدند

عوامل سرقت مسلحانه نافرجام از طلافروشی مشهد دستگیر شدند سردار محمد کاظم تقوی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: 2 سارق مسلح که 2 روز پیش قصد سرقت از یک طلافروشی در بولوار امامت مشهد را داشتند با ناکامی از محل متواری شدند.
وی اظهار داشت: این سارقان امروز دستگیر شدند که اخبار تکمیلی متعاقبا اعلام می شود.
7505/ 6053
ارتباط با سردبیر newsroom@irna.ir
تماس بی واسطه با مسئولین ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 51 دقیقه پیش
سفر وزیر راه و شهرسازی به شیراز

سفر وزیر راه و شهرسازی به شیراز ایرنا-شیراز- محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی امروز سه شنبه برای شرکت در جلسه هیئت امنای آستان مقدس احمدی و محمدی(ع)، مراسم گلباران مزار شهید آیت الله دستغیب و بازدید از بافت فرسوده اطراف حرم مطهر وارد شیراز شد. *11* ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 51 دقیقه پیش
دمای زاهدان به منفی یک درجه سلسیوس رسید

دمای زاهدان به منفی یک درجه سلسیوس رسید محمود دیانتی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پس از زاهدان، مهرستان با دمای هوای 2.6 درجه سلسیوس دومین شهر سرد سیستان و بلوچستان در شبانه روز گذشته شد.
وی ادامه داد: به طور کلی سرمای شبانه امروز اکثر نواحی نیمه شمالی سیستان و بلوچستان را در برگرفت به نحوی که کمینه دمای هوای حدود هشت شهر بین منفی یک تا مثبت پنج درجه سلسیوس متغیر بوده است.
رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: اگرچه در شمال این استان شاهد رخنه سرمای شبانه هستیم اما در نواحی جنوبی هوای بهاره در منطقه حاکم است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 11 دقیقه پیش
اسامی دفاتر غیرمجاز اعزام به عتبات رسانه ای می شود

اسامی دفاتر غیرمجاز اعزام به عتبات رسانه ای می شود حبیب الله ساداتی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر 100 پرونده اعزام کنندگان غیر مجاز در استان در مراجع قضایی باز است و با بررسی های که انجام می شود به زودی اسامی متخلفین به مردم اعلام می شود.
وی علت این کار را آگاهی مردم به خصوص قشر مسن جامعه نسبت به کلاهبرداری و شیادی این افراد عنوان کرد و گفت: این افراد و موسسات، فاقد مجوز اعزام به عتبات عالیات هستند.
مدیرکل حج و زیارت استان مازندارن با بیان اینکه در حال حاضر 250 دفتر زیارتی مجاز در سراسر استان فعال هستند، افزود: در صورت همراهی زائران با دفاتر و افراد غیر مجاز اعزام کننده ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 1 ساعت و 12 دقیقه پیش
150 هزار نفر در آذربایجان شرقی تجربه یک بار مصرف مواد مخدر دارند

150 هزار نفر در آذربایجان شرقی تجربه یک بار مصرف مواد مخدر دارند به گزارش ایرنا، بهروز مهدوی روز سه شنبه در نشست مدیران کل امور اجتماعی استانداری های استان های دارای مرکز ماده 16 که با حضور معاون وزیر کشور در تبریز برگزار شد، افزود: در زمان حاضر 70 هزار نفر در مراکز درمانی سرپایی به صورت خودمعرف اقدام به ترک و درمان اعتیاد کرده اند.
وی اظهار داشت: 229 مرکز درمان سرپایی، 26 مرکز اقامتی میان مدت، 7 مرکز ترک اعتیاد در داخل زندان های استان، یک تی سی ، 12 مرکز دی آی سی و 3 شیلتر در استان وجود دارد.
دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی با بیان اینکه این خطه جزو استان های سفید در حوزه مواد مخدر در کشور است و رتبه 28 را دارد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 ساعت و 13 دقیقه پیش
باغ رستوران فرحزاد تهران در آتش سوخت

باغ رستوران فرحزاد تهران در آتش سوخت سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران روز سه شنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: ساعت 13 و 19 امروز حادثه آتش سوزی در یک رستوران سنتی در خیابان گلبرگ چهارم فرحزاد به سامانه 125 اعلام که بلافاصله ماموران 2 ایستگاه آتش نشانی با تجهیزات کامل به محل حادثه اعزام شدند.
سید جلال ملکی افزود:غذاخوری داخل باغ رستوران آتش گرفته بود و حریق در حال سرایت به قسمت باغچه این رستوران بود.
وی بیان کرد: آتش نشانان از چند طرف وارد عملیات شده و موفق شدند آتش را در محل مهار کنند.
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران ادامه داد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 1 ساعت و 22 دقیقه پیش
اروپا وعربستان؛ سه سناریوی محتمل-دکتر محمدمهدی مظاهری*

اروپا وعربستان؛ سه سناریوی محتمل-دکتر محمدمهدی مظاهری* شاید بتوان گفت اتحادیه اروپا در ماههای اخیر یکی از پرچالش ترین دوران استقلال سیاسی و یکپارچگی خود را سپری می کند، در حالی که کشورهای عضو این اتحادیه درگیر خروج بریتانیا از جمع خود هستند، ایالات متحده آمریکا از توافقی که آنها سال ها برایش وقت صرف کرده بودند، خارج شد و کشورهای اتحادیه را بر سر دو راهی سخت تبعیت از آمریکا یا حفظ شأن و اعتبار خود قرار داد؛ دو راهی که سعی کردند با ذلت از آن عبور نکنند؛ در نتیجه راه حمایت از جمهوری اسلامی ایران را در پیش گرفتند و حال با چالش بزرگ چگونگی حفظ برجام و دور زدن تحریمهای آمریکا مواجه هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 23 دقیقه پیش
تیترهای 20 آذر ماه روزنامه ابتکار جنوب

تیترهای 20 آذر ماه روزنامه ابتکار جنوب **پس از 6سال صورت می گیرد/بررسی تاثیرات زیست محیطی سد تنگ سرخ
**همزیستی فقر مطلق و گرانی
**انتقاد بی سابقه رئیس جمهور از منتقدان تصویب FATF/کسی که شعار می دهد هزینه اش را هم پرداخت کند
**70 درصد چشمه های خشکیده عشایر کهگیلویه و بویراحمد پر آب شد
**جذب یک میلیارد ریال برای تجهیز مدارس کهگیلویه تا پایان سال
9929/1662
ارتباط با سردبیر newsroom@irna.ir
تماس بی واسطه با مسئولین ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 ساعت و 23 دقیقه پیش
طرح یک ساعت با محیط بانان در مدارس زاهدان برگزار شد

طرح یک ساعت با محیط بانان در مدارس زاهدان برگزار شد وحید پورمردان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: نهادینه کردن حفاظت از محیط زیست به یک باور ذهنی تنها راهی است که در نهایت به حفظ محیط زیست منجر می شود.
وی ادامه داد: از آنجایی که بهترین زمان برای ایجاد چنین باورهایی دوران کودکی است برگزاری برنامه های زیست محیطی در مدارس نقش مهمی در حفاظت از این سرمایه گرانبها دارد.
مدیر کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: ارائه آموزش های لازم در خصوص گونه های جانوری و گیاهی زیرپوشش این سازمان، معرفی اثرهای طبیعی ملی و توزیع لوح فشرده آموزشی طبیعت گردی و گردشگری استان در بین دانش آموزان از جمله برنامه های این دوره یکروزه ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 ساعت و 32 دقیقه پیش
حق بیمه شرکت های نفتی به تامین اجتماعی دیلم پرداخت شود

حق بیمه شرکت های نفتی به تامین اجتماعی دیلم پرداخت شود به گزارش ایرنا، عبدالامیر قاسمی روز سه شنبه در دیدار با مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر افزود: باتوجه به اینکه در حوزه استحفاظی این شهرستان نیروهای زیادی در شرکت های نفتی و گازی مشغول به فعالیت هستند و از خدمات و امکانات منطقه نیز استفاده می کنند ضرورت دارد که بیمه آنان در تامین اجتماعی این منطقه واریز شود.
وی، توسعه فعالیت های درمانی، افزایش نیروی انسانی متخصص و تجهیزات درمانی تامین اجتماعی شعبه شهرستان را ضروری دانست و گفت: تسریع در تکمیل فرایند طراحی، تهیه نقشه و مراحل اداری عملیات اجرایی درمانگاه تخصصی تامین اجتماعی شهرستان با توجه به کلنگ زنی آن در فروردین ماه امسال با حضور وزیر ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 ساعت و 32 دقیقه پیش
غلظت آلاینده های جوی استان تهران افزایش می یابد

غلظت آلاینده های جوی استان تهران افزایش می یابد به گزارش روز سه شنبه اداره کل هواشناسی استان تهران، کمینه و بیشینه دمای هوای پایتخت در روزهای سه شنبه، چهارشنبه و پنجشنبه به ترتیب (5 و12)، (5 و 14) و (4 و 14) درجه سانتیگراد پیش بینی شده است.
براساس این گزارش ورامین با 15 درجه و فیروزکوه با منفی هفت درجه سانتیگراد به ترتیب گرمترین و سردترین نقاط استان طی 24 ساعت گذشته بوده اند.
تهرام/7245/ 1539
ارتباط با سردبیر newsroom@irna.ir
تماس بی واسطه با مسئولین ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 32 دقیقه پیش
بیمه ایران 500 میلیون تومان خسارت به زلزله زدگان پرداخت کرد

بیمه ایران 500 میلیون تومان خسارت به زلزله زدگان پرداخت کرد محسن پورکیانی روز سه شنبه در حاشیه تحویل هزینه خسارت وارده به مالکان 155 واحد مسکونی آسیب دیده این شهرستان ها در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بیمه ایران با 84 سال سابقه در همه حوادث پیش آمده در کنار مردم ایران بوده و در کوتاه ترین زمان ممکن خسارت های وارده را بررسی و پرداخت کرده است.
وی اظهار داشت: در زلزله اخیر نیز بلافاصله پس از وقوع حادثه تیم بحران در منطقه حضور یافت و رسیدگی به خسارت ها آغاز شد.
مدیرعامل بیمه ایران ، با ابراز امیدواری از اینکه هیچ حادثه ای در کشور رخ ندهد، افزود: در هر حادثه ای صنعت بیمه حامی مردم خواهد بود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 ساعت و 42 دقیقه پیش
تبادل پیکر های پاک 72 شهید دفاع مقدس

تبادل پیکر های پاک 72 شهید دفاع مقدس آبادان - ایرنا - پیکر های مطهر 72 شهید دفاع مقدس صبح امروز با استقبال مردم شهید پرور ایران اسلامی از مرز شلمچه به خاک وطن بازگشتند.
عکس: کمیله جازی - عدنان جواهری ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 43 دقیقه پیش
وزیر ورزش: تکلیف مدیریت باشگاه پرسپولیس بزودی مشخص می شود

وزیر ورزش: تکلیف مدیریت باشگاه پرسپولیس بزودی مشخص می شود به گزارش روز سه شنبه ایرنا، مسعود سلطانی فر این اظهارات را در حاشیه بازدید از آسایشگاه کهریزک عنوان کرد.
وی همچنین قیمت اعلام شده درباره واگذاری باشگاه های استقلال و پرسپولیس در فضای مجازی را نادرست عنوان کرد و افزود: سازمان خصوصی سازی پس از تصویب این طرح در هیات دولت به عنوان نهاد تخصصی این امر و با توجه به دارایی ها و امکانات 2 باشگاه، آنها را قیمت گذاری خواهد کرد. اکنون این طرح برای بررسی به هیات وزیران ارسال شده است که بعد از تصویب، سازمان خصوصی سازی ارزش گذاری خواهد کرد.
وزیر ورزش و جوانان گفت: معتقدیم تمام سهام این دو باشگاه واگذار شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 1 ساعت و 52 دقیقه پیش
2 میلیارد ریال برای توسعه ورزش روانسر اختصاص یافت

2 میلیارد ریال برای توسعه ورزش روانسر اختصاص یافت به گزارش ایرنا ، صابر رحیمی روز سه شنبه در نشست بررسی مسایل و مشکلات ورزش شهرستان روانسر که با حضورهیات های ورزشی و جمعی از مدیران برگزار شد از ساخت زمین چمن مصنوعی در روستای قوری قلعه شهرستان خبر داد و افزود: در دیدار مجمع نمایندگان استان با وزیر ورزش و جوانان مقرر شد در هر شهرستان نیز یک زمین چمن مصنوعی با چهار میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار ساخته شود.
وی ادامه داد: از محل اعتبارات تملک دارایی ها که فرمانداری روانسر آن ها را توزیع کرده برای سال های مالی 96 و 97 در مجموع پنج میلیارد و 250 میلیون ریال تصویب شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 1 ساعت و 52 دقیقه پیش
تصادف جاده ای در زنجان 10 درصد افزایش یافت

تصادف جاده ای در زنجان 10 درصد افزایش یافت به گزارش ایرنا، چهار عامل انسانی، جاده، وسیله نقلیه و محیط در وقوع سوانح رانندگی در جاده های برون شهری دخیل است که در این میان عامل انسانی بیشترین علت تصادفات شناخته شده است.
با وجود اطلاع رسانی های انجام شده به این عامل با نصب بنر در جاده ها، رسانه ها و آموزش، آمار تلفات جاده ای به جای کاهش حتی در بهترین جاده های کشور روند صعودی به خود گرفته است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان به مناسبت روز راهدار در نشست خبری با اصحاب رسانه از افزایش بیش از 10 درصدی سوانح جاده ای در استان خبرداد و گفت: تصادفات جاده ای در زنجان و کشور روند رو به رشدی داشته است و پلیس راه ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 ساعت و 52 دقیقه پیش
سهمیه دامداران و کارخانجات خوراک دامی متخلف قطع می شود

سهمیه دامداران و کارخانجات خوراک دامی متخلف قطع می شود به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای پایگاه اطلاع رسانی اتاق تعاون ایران، حمید ورناصری امروز(سه شنبه) در نشست هم اندیشی کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون، درخصوص توزیع نهاده های دامی افزود: برای توزیع نهاده های دامی باید یک چارچوب مشخصی وجود داشته باشد؛ تاکنون تابع قوانین بوده ایم اما به همه بخش هایی که در زمینه نهاده درخواست داشته اند همچون تشکل ها، اتحادیه ها و اعضای اتحادیه ها، نهاده دامی داده ایم.
وی با یادآوری دامدارانی که علوفه های سهمیه ای را با قیمت بالاتر به دلالان می فروشند، گفت: بزودی سهمیه علوفه دامداری هایی که تعطیل شده اند قطع خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 52 دقیقه پیش
پنج دانش آموز بوشهری درمسابقات جهانی یوسی مس درخشیدند

پنج دانش آموز بوشهری درمسابقات جهانی یوسی مس درخشیدند علی اسکندری روز سه شنبه درگفت و گو با ایرنا افزود: این رقابت ها باشرکت 2هزار و 800 شرکت کننده از 41 کشور جهان در کوالالامپور مالزی برگزار که از این تعداد 117 شرکت کننده از کشور ایران بودند.
وی بیان کرد: شرکت کنندگان در مسابقات جهانی یوسی مس کشور مالزی در هشت سطح باهم به رقابت پرداختند.
دبیراجرایی طرح یوسی مس اضافه کرد: 'حسین امیریان' کلاس هفتم از دیلم و 'ترنم نوروزی' کلاس چهارم از عسلویه در سطح ای و بی رتبه دوم و 'مهسا حیدری' کلاس چهارم از عسلویه و 'یوسف نوری' کلاس ششم از بوشهر در سطح ای و 'رضا باغبانی' کلاس پنجم از دشتی در سطح بی نیز رتبه سوم این مسابقات را کسب کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 1 ساعت و 52 دقیقه پیش
گره گشایی از مشکلات مناطق حاشیه ای در دستور کار قرار دارد

گره گشایی از مشکلات مناطق حاشیه ای در دستور کار قرار دارد به گزارش ایرنا، سید علی آقازاده روز سه شنبه در بازدید از شهرک ولیعصر (منطقه حاشیه ای فانوس آباد) ساوه، افزود: سکونتگاه های غیررسمی در بیشتر کلانشهرهای کشور وجود دارد و 11 میلیون نفر در حاشیه شهرها زندگی می کنند که این معضل در استان مرکزی برای شهرهای اراک و ساوه حاد و برجسته است.
وی بیان کرد: حاشیه نشینی موجب شده که مدیریت شهری و دستگاه های خدمات رسان در ارایه ماموریت ها با مشکل جدی مواجه باشند و همه تلاش ها برای رفع و کاهش این معضلات به کار گرفته شده است.
استاندار مرکزی ادامه داد: مشکلات حقوقی زمین های تصرف شده ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 2 ساعت و 1 دقیقه پیش
مستقل از جریان های اصولگرا و اصلاح طلب عمل می کنیم

مستقل از جریان های اصولگرا و اصلاح طلب عمل می کنیم علی گل مرادی روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگار سیاسی ایرنا افزود: اعضا فراکسیون مستقلین ولایی دغدغه سیاسی ندارند و فقط به منافع مردم و کشور می اندیشند، البته به این معنا نیست که در فراکسیون های دو طیف اصولگرا و اصلاح طلب آدم های موفق و دلسوزی وجود ندارد، اما برآیند عملکرد فراکسیون های جناحی و سیاسی در مجلس، از نظر ما نمره قبولی نمی گیرد.
وی یادآور شد: به همین دلیل فراکسیون مستقلین ولایی را تشکیل دادیم که رویکردی به دور از وابستگی های سیاسی و جناحی داشته باشیم و به دنبال آنچه مطلوب کشور است، هستیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 2 ساعت و 1 دقیقه پیش
گزارش میدانی ایرنا از تحرکات رژیم صهیونیستی در مرز با لبنان

گزارش میدانی ایرنا از تحرکات رژیم صهیونیستی در مرز با لبنان به گزارش ایرنا، صهیونیست ها از بامداد سه شنبه گذشته یعنی درست یک هفته پیش اعلام کردند که عملیاتی را با عنوان سپر شمال آغاز کرده اند که هدفش کشف و انهدام تونل های منتسب به حزب الله است.
در این راستا ماشین آلات حفاری با حمایت نظامیان اسرائیلی در چند نقطه از مرز با لبنان شروع به کندن زمین کردند، آن هم تنها به فاصله چندمتر از خط آبی یعنی خط ترسیم شده توسط سازمان ملل برای دوری از هرگونه تنشی میان رژیم صهیونیستی و لبنان.
همزمان با این عملیات، ویدیوها و عکس هایی از سوی رژیم صهیونیستی منتشر شد که مدعی شده بود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 2 ساعت و 1 دقیقه پیش
دانش آموزان دوچرخه سوار قزوین تجلیل شدند

دانش آموزان دوچرخه سوار قزوین تجلیل شدند به گزارش ایرنا در این اقدام که روز سه شنبه در مراسم صبحگاه دبیرستان نمونه دولتی اقمشه ناحیه دو قزوین برگزار شد در قالب طرح هردانش آموز، یک دوچرخه از دانش آموزان استفاده کننده از دوچرخه در راه مدرسه با اهدای کلاه ایمنی و جوایز تقدیر شد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین در این مراسم با گرامیداشت یادو خاطره شهدا گفت: حضور نوجوانان و جوانان در صحنه های حساس، پایه گذار موفقیت های بزرگ است.
خیرالله رحمانی افزود: متولیان امر تعلیم و تربیت باید تمام تلاش خود را در راستای کاهش اضطراب و نگرانی دانش آموزان در برابر آزمون های استرس زا بکار گیرند و با تقویت برنامه های فرهنگی و ورزشی شادابی و ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 2 ساعت و 2 دقیقه پیش
پیشکسوت والیبال تبریز درگذشت

پیشکسوت والیبال تبریز درگذشت به گزارش ایرنا، رضوان متولد سال 1329 تبریز و در دهه 1340 عضو تیم والیبال تبریز بود و بازی های درخشانی را از خود به نمایش گذاشت.
رضوان، بعد از پایان دوره بازیکنی، به داوری روی آورد و پله های ترقی را به سرعت طی و یکی از داوران مطرح کشور در رشته والیبال شد.
وی در داوری تا درجه بین المللی پیش رفت و بازی های حساس بین المللی را هم قضاوت کرد.
این بازیکن پیشکسوت والیبال تبریز در چند سال اخیر با بیماری قلبی دست و پنجه نرم می کرد و در نهایت امروز دارفانی را وداع گفت.
آیین تشییع پیکر مرحوم رضوان فردا بیست و یکم آذرماه در محوطه استادیوم تختی تبریز(باغشمال) برگزار می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 2 ساعت و 12 دقیقه پیش
اداره کل راه آهن غرب کشور در همدان راه اندازی شد

اداره کل راه آهن غرب کشور در همدان راه اندازی شد به گزارش ایرنا، در این آیین که استاندار و نمایندگان همدان در مجلس شورای اسلامی حضور داشتند، روح الله تقی زاده به طور رسمی به عنوان مدیرعامل راه آهن غرب کشور معرفی شد.
استاندار همدان در این مراسم گفت: روحیه هم افزایی و تعامل کاری در استان نهادینه شده و اکنون انتظار تلاش مضاعف برای توسعه راه آهن غرب کشور را داریم.
سیدسعید شاهرخی افزود: سرعت بخشیدن به روند تکمیل خط راه آهن تهران – همدان مورد تاکید و مطالبه مردم است.
وی اضافه کرد: افزایش سرعت و کیفیت خواسته ما از شرکت راه آهن کشور است و انتظار داریم طرح خط راه آهن ملایر به همدان نیز به زودی اجرایی شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 2 ساعت و 12 دقیقه پیش
بازدید جهانگیری از طرح توسعه بندر شهید رجایی

بازدید جهانگیری از طرح توسعه بندر شهید رجایی ایرنا-بندرعباس- اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری روز سه شنبه به همراه شماری از مسوولان ملی و استانی از مرحله سوم طرح توسعه بندر شهید رجایی هرمزگان دیدن کرد.*11* ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 2 ساعت و 12 دقیقه پیش
هیات رئیسه شورای شهرستان دیر انتخاب شدند

هیات رئیسه شورای شهرستان دیر انتخاب شدند به گزارش ایرنا، در این دوره از انتخابات، حبیبه فخرایی به عنوان رئیس جدید شورای اسلامی شهرستان دیر انتخاب شد.
اعضای شورای اسلامی شهرستان دیر در این انتخابات افشین رنجبر را به عنوان نایب رئیس، قاسم بازیار منشی و سید محمد حسینی زاده نماینده شورای شهرستان دیر در استان انتخاب کردند.
شورای اسلامی شهرستان دیر هشت عضو دارد.
شهرستان دیر با پنج شهر دیر، بردستان، دوراهک، آبدان و بردخون در سه بخش مرکزی، بردخون و آبدان در 200 کیلومتری جنوب استان بوشهر واقع شده است.
6043/7207
ارتباط با سردبیر newsroom@irna.ir
تماس بی واسطه با مسئولین ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 2 ساعت و 13 دقیقه پیش
دفتر بازآفرینی بافت تاریخی استهبان راه اندازی شد

دفتر بازآفرینی بافت تاریخی استهبان راه اندازی شد به گزارش ایرنا، حسن تاج پیکر سه شنبه در جمع خبرنگاران گفت: استهبان دارای بیش از 140 هکتار بافت تاریخی است که با راه اندازی دفتر بازآفرینی می توان امیدوار بود این میراث ارزنده با حمایت همشهریان حفظ و احیا شود.
او ادامه داد: زیبا سازی محلات قدیمی، تکمیل طرح های گردشگری، ایجاد انگیزه برای راه اندازی اقامتگاه های بوم گردی و ارتقای فرهنگی گردشگر پذیری از جمله مزایای این طرح به شمار می رود.
شهردار استهبان افزود: راه اندازی دفتر بازآفرینی بافت تاریخی با مجوز شورای شهر صورت گرفته و در این میان برای اجرای این برنامه با حضور نیروهای جوان امیدواری های فراوانی داریم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 2 ساعت و 13 دقیقه پیش
آسیب های اجتماعی دغدغه جدی شورای اسلامی کرج است

آسیب های اجتماعی دغدغه جدی شورای اسلامی کرج است به گزارش ایرنا، عباس زارع روز سه شنبه در نشست شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری البرز افزود: امسال در اعتبارات جاری شهرداری کرج برای حوزه های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی ردیف خاصی قرار داده شده است.
وی با اشاره به راه اندازی سراهای محله در کرج اظهار داشت: در صورتی که برنامه ای در خصوص آسیب های اجتماعی تصویب شود، شورای اسلامی شهر کرج این آمادگی را دارد که برنامه های تصویب شده را مورد حمایت قرار دهد.
زارع گفت: در صورتی که کارگروهی شکل گیرد که این انسجام در استان و کرج ایجاد و وظایف شورای شهر و شهرداری برای سال آینده مشخص شود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 2 ساعت و 21 دقیقه پیش
مشکل بیکاری استان با برنامه ریزی و اندیشه درست قابل حل است

مشکل بیکاری استان با برنامه ریزی و اندیشه درست قابل حل است به گزارش خبرنگار ایرنا، هدایت حاتمی روز سه شنبه در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان کرمانشاه در گیلانغرب با اشاره به مشکلات پیش روی دولت در شرایط فعلی، افزود: با توجه به هجمه های دشمن، تلاش مضاعف و کار ضربتی و همه جانبه دستگاه ها در راستای مقابله با بیکاری و تلاش برای کاهش نرخ بیکاری در سطح استان به عنوان اولویت اول و مقوله جدی ضرورت دارد.
وی اظهار داشت: باید مشاغل بزرگ به خصوص در بخش های صنعت، کشاورزی و فناوری در سطوح کوچک، متوسط و بزرگ با هدف هم راستا بودن شغل ها را جلو ببریم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 2 ساعت و 22 دقیقه پیش
خداحافظی بازنشستگان با وزارتخانه های اقتصادی چه کرد؟

خداحافظی بازنشستگان با وزارتخانه های اقتصادی چه کرد؟ بر اساس قانون منع به کارگیری بازنشستگان، دستگاه های اجرایی ماده 5 قانون مدیریت خدمات کشوری و دستگاه هایی که بودجه عمومی دارند، از ادامه همکاری و نیز جذب بازنشستگان و افراد بازخرید شده منع شده اند. اصلاح و ابلاغ اصلاحیه این قانون در اواخر تابستان سال جاری بود که دستگاه های اجرایی را به جست وجو برای نیروهای جوان واداشت. این قانون به طور دقیق کدام دستگاه ها را مخاطب قرار می دهد؟
**دستگاه های اجرایی کدامند؟
در ماده 5 قانون خدمات کشوری، دستگاه های اجرایی به صورت زیر تعریف شده اند:
کلیه وزارتخانه ها، مؤسسات دولتی، مؤسسات یا نهادهای عمومی غیردولتی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 2 ساعت و 32 دقیقه پیش
621 عملیات پیشگیری از تصرف زمین های ملی در زنجان انجام شد

621 عملیات پیشگیری از تصرف زمین های ملی در زنجان انجام شد خلیل آقاجانلو روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در این عملیات ها از تصرف یک هزار و 257 هکتار از زمین های ملی جلوگیری شده است.
وی گفت: بیش از 92 هکتار از زمین های ملی استان با نظارت یگان حفاظت این مجموعه، طی همین مدت رفع تصرف و سال گذشته نیز بیش از 80 دستگاه ماشین آلات سنگین متعلق به متعرضان به منابع طبیعی توقیف شد.
آقاجانلو تصریح کرد: آموزش و ترویج به عنوان 2 رکن اساسی تضمین کننده موفقیت پروژه های منابع طبیعی محسوب می شود و باید در این زمینه تلاش بیشتری انجام شود.
وی اظهار داشت: آموزش همراه با ترویج محوری ترین موضوع در فرآیند اجرای این پروژه هاست ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 2 ساعت و 33 دقیقه پیش
رکورد بیشترین نمایش مستند در سومین روز جشنواره سینماحقیقت

رکورد بیشترین نمایش مستند در سومین روز جشنواره سینماحقیقت به گزارش خبرنگار سینمایی ایرنا، امروز سه شنبه 20 آذر و در سومین روز از برگزاری جشنواره سینماحقیقت، مستندهای آن زمستان به کارگردانی احمد شریف زاده، در قلمرو افعی دم عنکبوتی ساخته فتح اله امیری، مسافر فوکوشیما به کارگردانی معصومه نورمحمدی، پرتره ی خانم فرخزاد کار ماهور میرشکاک، میدان جوانان سابق ساخته مینا اکبری، تمام چیزهایی که جایشان خالی ست به کارگردانی زینب تبریزی در بخش مسابقه ملی و در تمامی لحظات به کارگردانی نیکولا فیلیبر از فرانسه در بخش مسابقه بین الملل، به ترتیب در سانس های 14، 16، 18، 20 و 22 سالن شماره یک پردیس سینمایی چارسو نمایش داده می شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 2 ساعت و 42 دقیقه پیش
مدرسه فصلی خلاقیت در اتاق کرمان آغاز به کار کرد

مدرسه فصلی خلاقیت در اتاق کرمان آغاز به کار کرد به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان، سید مهدی طبیب زاده در آیین اختتامیه اجرای نخستین مرحله از مدرسه فصلی خلاقیت و ایده پردازی گفت: لازمه توسعه در همه بخش ها، توسعه نیروی انسانی است و هر مجموعه ای با دارا بودن افراد آموزش دیده و توسعه یافته هویت پیدا می کند.
وی افزایش مهارت آموزی و تربیت دانش آموزان مستعد را از دیگر اهداف این طرح عنوان کرد و ادامه داد: اتاق کرمان با علاقه بسیار و با همکاری بنیاد نخبگان و اداره کل آموزش و پرورش استان از این موضوع به خوبی استقبال می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 2 ساعت و 43 دقیقه پیش
ژاپن استفاده از شبکه های تلفنی چین را متوقف کرد

ژاپن استفاده از شبکه های تلفنی چین را متوقف کرد به گزارش ایرنا به نقل از شبکه خبری ای بی اس، در راستای اقدام دولت ژاپن برای متوقف کردن فعالیت های فناوری شرکت های چینی از جمله هوآوی، سه اپراتور اصلی تلفن همراه ژاپن از جمله گروه سافت بانک، نی تی تی (NTT) و کی دی دی آی (KDDI) تصمیم بر عدم استفاده از تجهیزات مخابراتی چین در نسل پنجم شبکه های تلفن همراه خود گرفتند.
شرکت مخابراتی راکوتن (Rakuten) که چهارمین اپراتور تلفن همراه کشور ژاپن به حساب می آید از سال آینده نیز تصمیم بر متوقف کردن همکاری با شرکت های مخابراتی چین گرفته و طی بیانیه ای عنوان کرد، هیچ برنامه ای برای استفاده از تجهیزات مخابراتی چین در این شرکت گرفته نخواهد شد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 2 ساعت و 51 دقیقه پیش
حدود 12 هزار نفر عضو شورای فرهنگ عمومی کشور هستند

حدود 12 هزار نفر عضو شورای فرهنگ عمومی کشور هستند به گزارش ایرنا فاضل عبادی روز سه شنبه در همایش فرهنگ عمومی سیستان و بلوچستان سبک زندگی اسلامی ایرانی که در تالار اشراق مجتمع فرهنگی هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان در زاهدان برگزار شد اظهار داشت: شورای فرهنگ و عمومی هم اینک در 32 استان، سه منطقه آزاد و نزدیک به 400 شهرستان کشور فعال است.
وی ادامه داد: تقریبا هر شورای فرهنگ و عمومی دارای 30 نفر عضو است که ظرفیت بسیار عظیم فرهنگی محسوب می شود.
مدیر کل دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی کشور گفت: شوراهای فرهنگ و عمومی کشور از سال 1364 تا کنون 10 دوره کاری با حضور وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل داده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 2 ساعت و 51 دقیقه پیش
قربانیان بمب های آمریکایی 50 سال پس از جنگ ویتنام

قربانیان بمب های آمریکایی 50 سال پس از جنگ ویتنام به گزارش روز سه شنبه ایرنا، از رسانه های آسیایی، نیروهای نظامی آمریکا در جریان جنگ ویتنام 2 میلیون تن بمب برسر مردم ویتنام و لائوس به عنوان کشور هم مرز با ویتنام فروریخت.
گزارش سازمان های مسئول در لائوس کشور کوچک همسایه ویتنام حاکی است که نیم قرن پس از جنگ خونین ویتنام ، زندگی بی گناهان در این کشور به علت انفجار بمب های به جامانده از این جنگ گرفته می شود.
لائوس در جریان جنگ ویتنام موضع بی طرفی خود را اعلام کرد اما ویت کنگ ها از لائوس به عنوان خط تدارکاتی در جنگ ویتنام استفاده کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 53 دقیقه پیش
4 هزار میلیارد ریال برای طرح های راه و شهرسازی ایلام انعقاد قرارداد شده است

4 هزار میلیارد ریال برای طرح های راه و شهرسازی ایلام انعقاد قرارداد شده است علی اصغر کاظمی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از در دست اجرا بودن 151 پروژه حوزه راه و شهرسازی در این استان خبر داد و اظهار داشت: این طرح ها در حوزه های احداث بزرگراه، راه اصلی، راه فرعی، راه روستایی و ساخت ساختمان های عمومی و دولتی است.
وی افزود: چهار هزار میلیارد ریال در مجموع برای اجرای این تعداد پروژه قرارداد منعقد شده است.
مدیرکل راه و شهرسازی ایلام تاکید کرد: 62 پروژه بزرگراه، راه اصلی و فرعی با مبلغ قرارداد حدود سه هزار و 250 میلیارد ریال ، 30 پروژه راه روستایی با مبلغ قرارداد 380 میلیارد ریال و 59 پروژه در بخش ساخت ساختمان های عمومی و دولتی با قرارداد 370 میلیارد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 3 ساعت و 5 دقیقه پیش
ترمیم موفقیت آمیز مثانه با استفاده از چارچوب ابریشمی

ترمیم موفقیت آمیز مثانه با استفاده از چارچوب ابریشمی به گزارش روز سه شنبه گروه اخبار علمی ایرنا از پایگاه خبری ساینس دیلی، در این تحقیقات که با مدل سازی انسداد جزیی خروجی مثانه روی خوک های ماده انجام گرفت، محققان نشان دادند که می توان بافت جدید کشسان مثانه را روی یک چارچوب سلولی از جنس فیبروئین ابریشمی دولایه رشد داد.
فیبروئین نوعی پروتئین نامحلول است که توسط عنکبوت ها، کرم ابریشم و سایر گونه های بید تولید می شود. فیبروین مورد استفاده در این تحقیقات از پیله های کرم ابریشم به دست آمده است.
در جریان این تحقیقات مشخص شد انسداد مثانه پس از ترمیم بافت به میزان 61 درصد کاهش یافته است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 ساعت و 5 دقیقه پیش
پنج طرح بزرگ ریلی کشور در دولت تدبیر و امید اجرا شد

پنج طرح بزرگ ریلی کشور در دولت تدبیر و امید اجرا شد به گزارش خبرنگار ایرنا ، سید سعید سیدعلایی روز سه شنبه در آیین معارفه مدیرکل جدید راه و شهرسازی مازندران در ساری افزود که تعدادی از این طرح های بزرگ ریلی تاکنون به بهره برداری رسیده است.
طرح راه آهن مراغه به ارومیه و تبریز - رشت از جمله طرح های مهم ریلی هستند در سال جاری به بهره برداری رسیده است.
بر اساس آمارهای رسمی از زمان روی کار آمدن دولت تدبیر و امید تاکنون سرعت ریل گذاری در کشور سالانه حدود سه برابر شد و از 300 کیلومتر به حدود 850 کیلومتر رسید.
ایجاد کمربندی ریلی در مناطق مختلف کشور به عنوان یکی از زیرساخت های توسعه بویژه در بخش حمل و نقل از وعده های رییس جمهوری در ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 3 ساعت و 14 دقیقه پیش
پیگیری طرح جامع گردشگری در اولویت برنامه ها قرار دارد

پیگیری طرح جامع گردشگری در اولویت برنامه ها قرار دارد به گزارش ایرنا، مجید نظری روز سه شنبه در کارگروه تخصصی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان افزود: طرح جامع توسعه گردشگری محور و بنای فعالیت های گردشگری استان به شمار می رود که سالهاست به دلایلی به نتیجه نرسیده و انتظار می رود در این خصوص پیگیری های جدی تری انجام گیرد.
وی ادامه داد: همچنین طرح آمایش سرزمین استان بزودی تصویب می شود و بی شک بخش مهمی از آن به حوزه گردشگری استان اختصاص یافته که بعنوان برنامه راهبردی این حوزه می تواند راهگشا باشد.
نظری همچنین با تاکید بر تسهیل در امر سرمایه گذاری در استان تصریح کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 3 ساعت و 14 دقیقه پیش
شکارچیان سابقه دار در جغتای دستگیر شدند

شکارچیان سابقه دار در جغتای دستگیر شدند مصطفی کلاته روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: یک شکارچی غیرمجاز با همکاری مجرم سابقه دار دیگر اقدام به شکار یک راس قوچ وحشی در منطقه شکار ممنوع ریوند کرده بود که با گزارش دوستداران محیط زیست شناسایی شدند.
وی ادامه داد: این فرد متخلف پارسال بخاطر شکار غیرمجاز قوچ وحشی دستگیر و به سه سال زندان محکوم شده بود اما با سوءاستفاده از آزادی چند ساعته، بار دیگر اقدام به شکار غیرمجاز کرد.
منطقه شکار ممنوع ریوند در محدوده شهرستانهای سبزوار، جغتای، جوین و داورزن با وسعت 75 هزار و 108 هکتار با سیمای طبیعی برخوردار از کوهستان ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 3 ساعت و 14 دقیقه پیش
329عنوان برنامه سند تحول بنیادین در آموزش وپرورش اجرا می شود

329عنوان برنامه سند تحول بنیادین در آموزش وپرورش اجرا می شود هادی زارع پور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا سند تحول بنیادین را شامل 131راهکار،23هدف عملیاتی، 16راهبر و 8 هدف دانست و اظهار داشت: با تشکیل کارگروه های ویژه این برنامه ها پیگیری و اجرایی می شود.
وی گفت: با برنامه ریزی های انجام شده کارگروه های تخصصی در حوزه معاونت ها بصورت هفته ای تشکیل و سند برنامه تحول با برش استانی تهیه می شود.
زارع پور بیان کرد: برگزاری کارگاه آموزشی برای کارگروه ها، مشارکت فکری از طریق دانشگاه فرهنگیان از برنامه های اولویت دار در تدوین برش استانی سند است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 3 ساعت و 33 دقیقه پیش
298 فرصت شغلی مربوط به فاروج در سامانه کارا تایید شد

298 فرصت شغلی مربوط به فاروج در سامانه کارا تایید شد غلامرضا گلی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: در کمیته فنی شهرستان، 356 طرح به ارزش 490 میلیارد ریال بررسی و از این تعداد 344 طرح به ارزش 319 میلیارد ریال به بانک های عامل معرفی شد و بعد از کارشناسی انجام شده 247 طرح به تایید رسید.
وی افزود: از 247 طرح تایید شده 197طرح در بانک ها به ارزش افزون بر 130 میلیارد ریال و با ایجاد 323 فرصت شغلی مصوب شد.
گلی گفت: تاکنون قرارداد 181 طرح با اعتبار 127 میلیارد ریال با ایجاد 298 فرصت شغلی منعقد و در سامانه کارا هم ثبت شده است.
وی ابلاغ اعتباری شهرستان در این حوزه را 200 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 3 ساعت و 34 دقیقه پیش
رانندگان اتومبیل سرعت در انتظار حامیان مالی هستند

رانندگان اتومبیل سرعت در انتظار حامیان مالی هستند رضا پازند روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: اعزام ما قطعی نیست، مگر آنکه حامی مالی قوی پیدا کنیم. مسابقات فصل بعد در شروع سال جدید میلادی برگزار می شود و شرایط آن را مهیا کردیم تا رانندگان برای کسب تجربه در مسابقات آسیایی حضور یابند.
وی ادامه داد: این شرایط شامل حداقل تمرین های آموزشی و عملی و قوانین تئوری مثل پرچم ها و آموزش رانندگی خوب و مطمئن است. تمامی کمیته ها دست به دست هم دادند تا پیشرفت این ورزشکاران چشمگیر باشد.
رئیس کمیته اتومبیل سرعت با تاکید بر اینکه فدراسیون در رشته های دیگر اعزام داشته اما در رشته سرعت هیچگونه اعزامی نداشته است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 3 ساعت و 34 دقیقه پیش
آب یک مساله بحرانی و ملی در ایران است

آب یک مساله بحرانی و ملی در ایران است به گزارش ایرنا، اسحاق جهانگیری روز سه شنبه در آیین افتتاح مرحله نخست آب شیرین کن 100 هزار متر مکعبی بندرعباس افزود: کم آبی امروز دیگر خاص بخش صنعت و کشاورزی نیست و در جلسه ی اخیر شورای عالی آب طبق گزارشی که از وضعیت آب آشامیدنی شهرهای مختلف کشور در سال 97 داده شد، وضع شهرهای همچون بندرعباس، زاهدان، مشهد، کرمان و بوشهر و شهرهای بزرگی چون فارس و اصفهان نگران کننده و درد آور بود.
وی بیان داشت: البته وضع مصرف آب جوری نیست که ما آینده ایران را خیلی تیره و تار ببینیم، به هر حال ما مصرف آب شرب مان حدود 6 درصد است، یعنی اگر 100 میلیارد متر مکعب آب مصرف کنیم ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 3 ساعت و 34 دقیقه پیش
نمایشگاه عکس شات آزاد در مجتمع کومش سمنان برپا شد

نمایشگاه عکس شات آزاد در مجتمع کومش سمنان برپا شد به گزارش ایرنا، حجت الاسلام علی اصغر فضیلت روز سه شنبه به خبرنگاران اظهار کرد: در این نمایشگاه که در طبقه دوم مجتمع کومش سمنان دائر شده 116 قطعه عکس به نمایش گذاشته شده است.
وی با اشاره به اینکه موضوع عکس ها آزاد است، گفت: این آثار متعلق به 37 هنرجو از استان سمنان است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان بیان کرد: نمایشگاه شات آزاد تا 22 آذرماه دایر است و علاقه مندان به هنر عکاسی می توانند از ساعت 16 از این نمایشگاه دیدن کنند.
9891م/6103
ارتباط با سردبیر newsroom@irna.ir
تماس بی واسطه با مسئولین ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 3 ساعت و 43 دقیقه پیش
180دانش آموز زاهدانی به مناطق عملیاتی دفاع مقدس اعزام شدند

180دانش آموز زاهدانی به مناطق عملیاتی دفاع مقدس اعزام شدند رئیس اداره فرهنگی هنری اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان در حاشیه این مراسم به خبرنگار ایرنا گفت: این آخرین کاروان اعزامی دختران استان در سال تحصیلی جدید به مناطق عملیاتی بازمانده از دفاع مقدس بود به طوری که در مجموع در سال تحصیلی جدید 900 دختر به این اردوی معنوی اعزام شدند.
محمدرضا طاهری افزود: بزودی اعزام پسران نیز به مناطق جنگی بازمانده از دوران دفاع مقدس آغاز می شود.
وی هدف از اعزام دانش آموزان به اردوهای راهیان نور را آشنایی نسل جوان با فضای حماسی و روحانی جبهه ها، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، تجدید میثاق با شهدا و ایثارگران، مقابله با جنگ نرم ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 3 ساعت و 43 دقیقه پیش
مدیر کل جدید راه و شهرسازی مازندران معرفی شد

مدیر کل جدید راه و شهرسازی مازندران معرفی شد به گزارش خبرنگار ایرنا ، در این مراسم که با حضور سید علایی ، معاون وزیر راه و شهرسازی برگزار شد، از زحمات حدود یک ساله عبدالله بهادری به عنوان مدیرکل راه و شهرسازی مازندران قدردانی شد.
بهادری در این مراسم گفت: چهار خطه کردن 47 کیلومتر راه ، آغاز عملیات اجرایی22 طرح بزرگ ، چهار خطه کردن مرزن آباد به دوزبن از جمله طرح هایی است که در 14 ماه اخیر اجرایی شد.
وی افزود: همچنین طرح چهار خطه کردن مسیر های آمل به فریدونکنار و گلوگاه به دامغان هم در این مدت به مرحله مناقصه گذاشته شده است.
بهادری با اعلام این که 268 طرح راه روستایی در مازندران در حال اجراست ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 3 ساعت و 43 دقیقه پیش
وزیر صنعت: خودروسازان باید به تعهدات خود عمل کنند

وزیر صنعت: خودروسازان باید به تعهدات خود عمل کنند به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، رضا رحمانی روز سه شنبه در حاشیه مراسم امضای تفاهم نامه ایجاد اشتغال و تولید با وزیر صنعت، معدن و تجارت در جمع خبرنگاران افزود: برنامه ما این است که قیمت هایی که در بازار تعیین شده را پایین بیاوریم و این مستلزم افزایش تولید است.
وی ادامه داد: اکنون تولید 2 خودروساز عمده به شدت پایین آ مده است و از اوایل امسال با افت تولید روبرو شدیم.
وزیر صنعت اظهارداشت: برنامه ما این است که تولید را افزایش دهیم زیرا قیمت ارتباط مستقیم با تولید دارد؛ اگر طبق برنامه بتوانیم تولید را افزایش دهیم، عرضه زیاد خواهد شد و تقاضا را پاسخگو باشد و قیمت پایین بیاید. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 3 ساعت و 43 دقیقه پیش
ساختمان اداره پست فاروج به مصلی واگذار می شود

ساختمان اداره پست فاروج به مصلی واگذار می شود حجت الاسلام عباسعلی قلی زاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در تماس تلفنی با وزیر ارتباطات، وی تصمیم گیری در این خصوص را به هیات مدیره شرکت پست واگذار کرد.
وی افزود: در مقابل واگذاری این ساختمان، که مصلای فاروج را به مسیر عبور زائران و مسافران پیوند می زند، معادل 2 برابر زمین آن در سایت اداری شهرستان به اداره پست تحویل خواهد شد.
وی با اشاره به تنگنای اعتباری برای تکمیل ساختمان مصلی گفت: در عین حال کار اجرایی تعطیل نشده و پیگیر جذب اعتبارات مورد نیاز هستیم.
حجت الاسلام قلیزاده ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 3 ساعت و 44 دقیقه پیش
باقری درمنی در یک قدمی چوبه دار

باقری درمنی در یک قدمی چوبه دار به گزارش خبرنگار قضایی ایرنا، ستاد قاچاق کالا و ارز اگرچه در سال86 نام حمید باقری درمنی را به صورت اختصاری ح.ب.د ، در اطلاعیه ای به عنوان قاچاقچی مطرح و از او به عنوان بدهکار 2 هزار میلیارد تومانی بانکی یاد کرد که یک روز پس از دستگیری با اخذ تعهد اخلاقی آزاد شد، اما چندی پیش در نشست سخنگوی قوه قضاییه دوباره نامش در رسانه ها پیچید و این بار با پیچیدن نامش، طومار زندگی اش در هم پیچیده شد.
در بخشی از اطلاعیه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سال 86 آمده است: نامبرده با ادعای احداث کارخانه تولید خودروی لوکس به اندازه بنز، بی .ام ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 3 ساعت و 44 دقیقه پیش
مناقشه هوواوی مانع ادامه مذاکرات تجاری آمریکا و چین نیست

مناقشه هوواوی مانع ادامه مذاکرات تجاری آمریکا و چین نیست این خبرگزاری آمریکایی با استناد به بیانیه صادره از سوی وزارت بازرگانی چین اعلام کرد، 'لیو هی'، معاون نخست وزیر چین، 'استیون منوچین'، وزیر خزانه داری و 'رابرت لایتیزر'، نماینده تجاری آمریکا صبح امروز(سه شنبه) درباره چارچوب زمانی و نقشه راه مذاکرات تجاری آینده تلفنی گفت وگو و تبادل نظر کردند.
به نوشته بلومبرگ، در حالی که بازداشت 'مینگ وانژو'، مدیر مالی شرکت چینی هوواوی، نگرانی ها درباره سرنوشت نامعلوم توافق دوجانبه آمریکا و چین در حاشیه نشست گروه 20 در بوینس آیرس آرژانتین را تشدید کرده بود، تماس تلفنی مقامات دو کشور نشان داد که طرفین به امید توافق تجاری دیگر پس از پایان مهلت 90 روزه ای که ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 44 دقیقه پیش
افزایش 17 متری حجم آب سد کوثر

افزایش 17 متری حجم آب سد کوثر ایرنا - یاسوج- با بارش ریزش های جوی در کهگیلویه و بویراحمد حجم آب سد کوثر در شهرستان گچساران 17 متر افزایش یافت. ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 3 ساعت و 53 دقیقه پیش
میزگرد سواد رسانه ای در ایرنا قزوین برگزار شد

میزگرد سواد رسانه ای در ایرنا قزوین برگزار شد به گزارش ایرنا، در این میزگرد موضوع رسانه در کالبدهای ساختاری و کارکردی مورد ارزیابی قرار گرفت و نقش شهروندان در شناسایی، دسترسی، تحلیل و ارزیابی رسانه به بحث گذاشته شد.
بمباران اطلاعاتی، افقی یا عمومی بودن رسانه ها، ایدئولوژیک شدن رسانه، روش های گزینش رسانه و مسایل گوناگون پیرامون نقش و اهداف رسانه ها در جامعه امروزی از مباحث مهمی بود که مورد بحث و واکاوی قرار گرفت.
در ادامه این میزگرد به پدیده شهروند خبرنگار نیز اشاره شد و رویکرد انتقاد محوری در انتقال پیام و رسانه مورد تحلیل واقع شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 3 ساعت و 54 دقیقه پیش
جشنواره فرهنگی ورزشی دانشجویان ارومیه آغاز شد

جشنواره فرهنگی ورزشی دانشجویان ارومیه آغاز شد دبیر اجرایی جشنواره فرهنگی ورزشی دانشجویان دانشگاه های ارومیه روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این جشنواره در 16 رشته ورزشی و در 2 بخش دانشجویان بانوان و مردان به میزبانی دانشگاه ارومیه آغاز شده است.
امیرحسین احمد پور افزود: به جز رشته های تیراندازی و دو و میدانی که در محل هیات های ورزشی برگزار می شود، سایر رشته ها در سالن دانشگاه ارومیه خواهد بود.
وی بیان کرد: فوتسال، والیبال، شنا، دو و میدانی، تنیس روی میز، تیراندازی، هفت سنگ، طناب کشی، چوب کشی، دوز بازی و چندین بازی بومی و محلی از جمله رشته هایی است که در قالب این جشنواره برگزار می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 3 ساعت و 54 دقیقه پیش
10 کلاس درس مناطق روستایی دیواندره هوشمندسازی شد

10 کلاس درس مناطق روستایی دیواندره هوشمندسازی شد به گزارش خبرنگار ایرنا نماینده مردم شهرستان های سنندج، دیواندره و کامیاران در آیین نمادین هوشمندسازی یکی از این مدارس اظهار داشت: برای هوشمندسازی مدارس استان کردستان با پیگیری نمایندگان مردم 10 میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته است.
سید مهدی فرشادان اضافه کرد: آموزش و پرورش به عنوان یک نهاد اجتماعی که وظیفه تعلیم و تربیت افراد جامعه را بر عهده دارد از سوی آحاد جامعه اعم از مردم و مسئولین و اندیشمندان مورد توجه قرار گرفته است.
وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش دارای مشکلات فراوانی بوده و به کمک سایر دستگاه ها نیازمند است افزود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 3 ساعت و 54 دقیقه پیش
سایت نمایشگاه بین المللی همدان 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد

سایت نمایشگاه بین المللی همدان 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد به گزارش ایرنا، حسین قراباغی روز سه شنبه در بازدید مشترک کمیسیونهای برنامه، بودجه و مالی و اقتصاد، سرمایه گذاری و گردشگری شورا از سایت جدید شرکت نمایشگاه های بین المللی همدان افزود: پیشرفت فیزیکی این طرح مطلوب است و با انتقال مجموعه نمایشگاه های بین المللی همدان از میدان عاشورا به مکان جدید از بار ترافیکی شهری کم می شود.
رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان اظهار داشت: قرار گرفتن این سایت در مجاورت فرودگاه و در نزدیکی ایستگاه تشکیلاتی راه آهن و در مجاورت بزرگراه از قابلیت های قابل ارزشمند برای نظام رتبه بندی نمایشگاهی است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 4 ساعت و 4 دقیقه پیش
بازنگری در مزیت ها تحریم ها را خنثی می کند

بازنگری در مزیت ها تحریم ها را خنثی می کند به گزارش ایرنا، حمید ملانوری روز سه شنبه در نشست کارگروه اشتغال استان کرمان افزود: اشتغال، مهمترین موضوع کنونی کشور به شمار می رود و استان کرمان مزیت های بسیار خوبی برای توسعه اشتغال دارد.
وی بر توسعه هم افزایی و مشارکت برای افزایش اشتغال و اقتصاد جامعه تاکید کرد و ادامه داد: استان کرمان بر مبنای مزیت های خود با مدیریت منابع بهتر و افزایش اختیارات می تواند نسبت به تهدیدات بیرونی به نحوی برنامه ریزی کند که مشکل اشتغال در آن بر اساس برنامه زمانبندی رفع شود.
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان بر کاهش وابستگی اشتغال به تسهیلات بانکی نیز تاکید کرد و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 4 ساعت و 14 دقیقه پیش
نشست سران قوا

نشست سران قوا ایرنا-تهران- نشست سران قوا امروز سه شنبه با حضور حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و آیت الله صادق آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه برگزار شد.*5*11* ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 4 ساعت و 23 دقیقه پیش
ونزوئلا: همکاری های نظامی با روسیه ماهیت دفاعی دارند

ونزوئلا: همکاری های نظامی با روسیه ماهیت دفاعی دارند به گزارش روز سه شنبه ایرنا از تارنمای شبکه تله سور، ولادیمیر پادرینو لوپز وزیر دفاع ونزوئلا خاطر نشان کرد: ما باید به مردم ونزوئلا و کل جهان اعلام کنیم که همزمان با همکاری های ونزوئلا و روسیه در حوزه های مختلف امور توسعه، کاراکاس و مسکو همچنین آماده دفاع از ونزوئلا در صورت نیاز هستند.
اظهارات وزیر دفاع ونزوئلا در حالی مطرح شده است که روسیه روز گذشته در راستای توافق با ونزوئلا دو فروند بمب افکن دورپرواز راهبردی توپولف160 که توانایی حمل موشک های هسته ای را دارد به ونزوئلا اعزام کرد. دو فروند بمب افکن راهبردی توپولف-160 نیروی هوافضای روسیه به سوی ونزوئلا پرواز کردند و در مسیر پرواز بر فراز ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 23 دقیقه پیش
نماینده تهران قهرمان ناین بال تیمی ورزشهای بیلیاردی کشور شد

نماینده تهران قهرمان ناین بال تیمی ورزشهای بیلیاردی کشور شد به گزارش روز سه شنبه ایرنا از فدراسیون بولینگ، بیلیارد و بولس؛ در دیدار نهایی رشته ناین بال تیمی، تیم جهان بیلیارد (علی مقصود، تختی زرعکانی و امیر خرسند) با نتیجه 13 بر 6 مقابل تیم بوشهر(مهدی اسماعیلی، داود پرچم و حیدر رحیمی) به پیروزی رسید و صاحب مقام قهرمانی شد.
تیم های باشگاه پارسه کرمان ( حامد رضایی، محمد مهدی زاهدی و امیر مهدی پور) و تیم الماس شیراز(علیرضا وهاب و وحید باوی) نیز به مقام سوم مشترک دست یافتند.
جشنواره ورزش های بیلیاردی در رشته های اسنوکر شش توپ انفرادی، پیشکسوتان و زیر 21 سال ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 4 ساعت و 24 دقیقه پیش
کشف سفال های فیروزه ای در سفید شهر

کشف سفال های فیروزه ای در سفید شهر به گزارش روز سه شنبه گروه فرهنگی ایرنا از پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، مجید منتظر ظهوری افزود: کاوش در مجموعه دست کندهای زیر زمینی سفید شهر در دو کارگاه مجزا مورد پیگیری قرار گرفت که کارگاه نخست در زیر عمارت معروف به بقال است.
وی یادآور شد: این عمارت در گذشته به عنوان کارگاه قالی باقی مورد استفاده قرار می گرفت و امروزه با نام چهارطاقی شناخته می شود که در فصل پیشین کاوش بخش عمده ای از آن مورد شناسایی و آواربرداری قرار گرفت.
منتظر ظهوری افزود: ادامه کاوشها در این کارگاه در بخش شمالی و جنوبی در دو جبهه تداوم یافت که به شناسایی بخش های دیگری از این دست کند منجر شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 4 ساعت و 44 دقیقه پیش
عدم حرفه آموزی جوانان از دلایل بروز آسیب های اجتماعی است

عدم حرفه آموزی جوانان از دلایل بروز آسیب های اجتماعی است به گزارش خبرنگار ایرنا، یحیی نظری روز سه شنبه در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان اظهار داشت: جوانان باید با ایده های خود و با بهره گیری از زیست بوم استان نسبت به حرفه آموزی گام بردارند تا شرایط اشتغالزایی برای آنان تسهیل شود.
وی خواستار تلاش بیشتر مسئولان و دستگاه های مرتبط با حوزه جوانان در جهت رفع مشکلات بیکاری جوانان شد و افزود: قطعا ایجاد اشتغال برای جوانان تاثیر بسیار زیادی در کاهش آسیب های اجتماعی دارد.
نظری استفاده از مشارکت های مردمی را برای مقابله با آسیب های اجتماعی موثر دانست و تاکید کرد: می توان در قالب سمن ها در بحث آموزش ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 4 ساعت و 44 دقیقه پیش
81 درصد جمعیت روستایی تا پایان دولت به آب شرب سالم دسترسی می یابد

81 درصد جمعیت روستایی تا پایان دولت به آب شرب سالم دسترسی می یابد به گزارش خبرنگار ایرنا، رضا اردکانیان روز سه شنبه در آیین افتتاح مرحله نخست آب شیرین کن 100هزارمترمکعبی بندرعباس اظهار داشت: در طول پنج سال اخیر بیش از پنج میلیون نفر در روستاها از نعمت دسترسی به شبکه های آب سالم و بهداشتی برخوردار شدند.
وی ادامه داد: درحال حاضر حدود 75 درصد جمعیت روستایی از نعمت آب شرب سالم برخوردار هستند که در دنیا غرور آمیز است.
وزیر نیرو در خصوص طرح نمک زدایی از آب دریا برای مصرف آب شرب مردم بندرعباس نیز گفت: حضور سرمایه گذاران نقش مهمی در طرح آب شیرین کن 100هزار مترمکعبی داشته اند که امیدواریم طبق برنامه مرحله های بعدی نیز زودتر به بهره برداری برسد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 4 ساعت و 44 دقیقه پیش
یک مرکز معاینه فنی خودرو در کرمانشاه تعطیل شد

یک مرکز معاینه فنی خودرو در کرمانشاه تعطیل شد فریبرز کرمی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با بررسی های به عمل آمده و نظارت دقیق و مستمر بر عملکرد این مرکز، اطلاع یابی تصویری از طریق سامانه و مشاهده حضوری کارشناسان این اداره کل منجر به تعطیلی این مرکز به مدت معین شد.
وی بیان کرد در استان کرمانشاه 6 مرکز معاینه فنی وجود دارد که اکنون پنج مرکز فعال می باشد.
وی همچنین با تأکید بر اهمیت و نقش مراکز معاینه فنی خودروها به ویژه خودروهای سنگین در بروز حوادث محتمل جاده ای اظهار داشت: خدماتی که مراکز معاینه فنی در خصوص وسایل نقلیه انجام می دهند از جمله بازدیدهای کارشناسی تشخیص عیوب ظاهری، انجام آزمون های فنی، تست کمک ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 4 ساعت و 53 دقیقه پیش
2میلیون و607 هزار نفر ساعت آموزشهای مهارتی در زنجان ارایه شد

2میلیون و607 هزار نفر ساعت آموزشهای مهارتی در زنجان ارایه شد محمدرضا انصاری روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: طی هشت ماهه امسال برای 18 هزار و 190 نفر معرفی شده به آزمون در بخش های مختلف آموزشی، صنایع ساختمان و ادواری در تمامی شهرستان های استان آزمون برگزار شد.
مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای استان زنجان گفت: از این تعداد 10 هزار و 757 نفر موفق به کسب نمره قبولی شده و در آزمون های عملی شرکت کردند.
انصاری تصریح کرد: از تعداد کل معرفی شدگان به آزمون 15 هزار و 633 نفر مربوط به بخش آموزش های هماهنگ و پایان دوره مراکز آموزشی دولتی و غیردولتی بود که 9 هزار و 353 نفر موفق به کسب نمره قبولی شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 5 ساعت و 3 دقیقه پیش
جشنواره ملی رضوی از ظرفیت مرز مهران استفاده کند

جشنواره ملی رضوی از ظرفیت مرز مهران استفاده کند به گزارش ایرنا، قاسم سلیمانی دشتکی جلسه اتاق فکر هفتمین جشنواره سفرنامه و خاطره نویسی با اشاره به اینکه 430 کیلومتر مرز مشترک استان ایلام با کشور عراق، امتیاز و ظرفیت بسیار بالاییی برای تردد زائرانی که از عراق به سمت مشهد الرضا حرکت می کنند دارد، اظهار کرد: اهمیت حضور زائران عراقی در مشهد، آن هم از طریق مرز مهران دوچندان است و اعضای اتاق فکر جشنواره سفرنامه و خاطره نویسی رضوی برای سال های بعدی می توانند روی این ظرفیت برنامه ریزی و تمرکز کنند.
وی تصریح کرد: زائر عراقی اغلب از طریق پرواز به سمت مشهد حرکت می کند بنابراین تلاش ما در مجموعه استانداری این است که تعداد پرواز های مشهد از طریق ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 5 ساعت و 4 دقیقه پیش
حوزه پدافند غیرعامل برای مقابله با تهدیدات آمادگی کامل دارد

حوزه پدافند غیرعامل برای مقابله با تهدیدات آمادگی کامل دارد کوتاه ترین تعریف پدافند غیرعامل، دفاع بدون سلاح است. پدافند غیرعامل از نظر واژه شناسی اینگونه تعریف می شود، واژه پدافند از دو جزء پد و افند تشکیل شده که پد به معانی ضد و متضاد است و هرگاه قبل از واژه ای قرار گیرد معنای آن را معکوس می کند، واژه آفند نیز به مفهوم جنگ، جدال، تهاجم، حمله و پیکار است در این راستا پدافند که همتراز با واژه دفاع است، شامل اقداماتی است که جهت مقابله با حمله و تهاجم دشمن انجام می شود.
این اقدامات شامل انواع و اقسام برنامه های دفاعی از جمله پدافند غیرعامل و پدافند عامل است که در پدافند غیرعامل برای مقابله با تهاجم و تهدیدات دشمن بدون استفاده از تسلیحات تهاجمی یا ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 5 ساعت و 13 دقیقه پیش
20 آذر، یادروز شهادت آیت الله سید عبدالحسین دستغیب معلم اخلاق

20 آذر، یادروز شهادت آیت الله سید عبدالحسین دستغیب معلم اخلاق 37 سال پیش پیکر چاک چاک آیت الله سید عبدالحسین دستغیب نماینده امام (ره) و امام جمعه شیراز در یک اقدام تروریستی به خاک افتاد و سندی از اسناد ایستادگی ملت سربلند و نستوه ایران زمین را برای همیشه در کتاب تاریخ مظلومیت این سرزمین به ثبت رساند.
آیت الله سید عبدالحسین دستغیب در 1292 خورشیدی در شیراز چشم به جهان گشود و با بهره های معنوی و کسب فیض از محضر علمای بزرگ زمانه به چنان درجه ای از دانش و اخلاق دست یافت که از جمله بهترین الگوهای اخلاقی تهذیب نفس و سیر و سلوک معنوی شد. این عارف پرهیزگار به عنوان نماینده امام خمینی(ره) در استان فارس، عضو مجلس خبرگان و رییس حوزه علمیه ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: مذهبی انتشار : 5 ساعت و 13 دقیقه پیش
برخورد با برندهای پوشاک قاچاق از ابتدای دی ماه آغاز می شود

برخورد با برندهای پوشاک قاچاق از ابتدای دی ماه آغاز می شود به گزارش روز سه شنبه ایرنا از ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، در سال حمایت از کالای ایرانی و با هدف پشتیبانی همه جانبه از توسعه اشتغال و تولید کالاهای دارای صرفه اقتصادی، به دنبال اقدام های پیشگیرانه در حوزه مبارزه با قاچاق کالا برخورد جدی با عرضه برندهای محرز پوشاک قاچاق در دستور کار این ستاد قرار گرفته است.
برپایه این گزارش، با توجه به پایان یافتن مهلت چندماهه اخیر برای جمع آوری و عرضه نشدن پوشاک خارجی فاقد شناسه کالا در سطح بازار، بر اساس دستوالعمل یاد شده و همچنین دستور العمل نحوه صدور گواهی فعالیت نمایندگان و شعب شرکت های خارجی عرضه کننده پوشاک در ایران ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 5 ساعت و 13 دقیقه پیش
توزیع کود شیمیایی در گیلان آغاز شد

توزیع کود شیمیایی در گیلان آغاز شد مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان گیلان روز سه شنبه با اعلام این خبر بیان داشت: هر کیسه 50 کیلوگرمی کود اوره 38 هزار و 500 تومان، سوپر فسفات تریپل 55 هزارتومان، سولفات پتاسیم 75هزار تومان، کلرورپتاسیم 40 هزارتومان، دی فسفات آمونیوم 140 هزار تومان و کیسه 25 کیلویی کود میکروبی فسفاته 39 هزار و 500 تومان است.
صالح محمدی با یادآوری اینکه قیمت کودهای شیمیایی امسال همانند پارسال است، افزود: قرار است امسال 150 هزار تن کود شیمیایی بین شالیکاران ، چایکاران ، گندمکاران ، باغداران و پرورش دهندگان ماهی توزیع شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 5 ساعت و 13 دقیقه پیش
نماینده فلسطین درمورد انتقال سفارت استرالیا هشدار داد

نماینده فلسطین درمورد انتقال سفارت استرالیا هشدار داد به گزارش روز سه شنبه ایرنا، از رسانه های استرالیایی 'عزت صلاح عبدالهادی' نماینده فلسطین در استرالیا که به عنوان سفیر غیررسمی فلسطین دراین کشور شناخته می شود، در آستانه شروع بررسی مجلس نمایندگان استرالیا در مورد تصمیم اسکات موریسون گفت : فلسطین نباید بهای اقدامات سیاسی دولت اسکات موریسون را پرداخت کند.
پارلمان استرالیا قرار است تصمیم اسکات موریسون در باره انتقال احتمالی سفارت این کشور به بیت المقدس را مورد بررسی قرار دهد.
موریسون پس از انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس اعلام کرد که استرالیا نیز موضوع انتقال سفارتش در اراضی اشغالی را مورد بررسی قرارمی دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 5 ساعت و 13 دقیقه پیش
زنان؛ نادیده گرفته شده در جنگ و هنر

زنان؛ نادیده گرفته شده در جنگ و هنر داوود براهیمی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه تئاتر خیابانی هنری مردمی است، اظهار داشت: این تئاتر بدون واسطه با مردم ارتباط برقرار می کند اما بزرگترین دغدغه در این عرصه نداشتن حمایت مادی و معنوی است.
وی با بیان اینکه تئاتر خیابانی هیچ منبع درآمدی جز حمایت های مالی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهرداری ها ندارد، خاطرنشان کرد: با این وجود باز هم می توان بدون حمایت های مالی اجرای خیابانی داشت اما سنگ اندازی های بسیاری برای ارائه مجوزها و اجازه اجرا در فضاهای عمومی صورت می گیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 5 ساعت و 14 دقیقه پیش
بیش از 149 هزار نخ سیگار قاچاق در میاندوآب کشف شد

بیش از 149 هزار نخ سیگار قاچاق در میاندوآب کشف شد سرهنگ حسن شیخ نژاد روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ماموران پاسگاه قوروقچی این شهرستان حین گشت زنی در محور میاندوآب - هشترود (سرچم) به یک دستگاه خودرو مشکوک شده و آن را تحت تعقیب قرار دادند.
وی بیان کرد: ماموران پس از توقف این خودرو توانستند این میزان سیگار قاچاق را که به شکل ماهرانه ای در آن جاسازی شده بود، کشف کنند.
وی اضافه کرد: راننده این خودرو حین تعقیب و گریز ماموران متواری شد ولی خودرو توقیفی ضبط شد.
فرمانده انتظامی میاندوآب اضافه کرد: مبارزه با قاچاق کالا و ارز یکی از اولویت های این فرماندهی است که همراهی مردم می تواند موفقیت در این عرصه را دوچندان ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 5 ساعت و 34 دقیقه پیش
مسابقات ورزشی دانش آموزان لرستان آغاز شد

مسابقات ورزشی دانش آموزان لرستان آغاز شد به گزارش ایرنا صادق صیدی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران بیان کرد: این مسابقات در رشته های بسکتبال سه نفره، فوتبال و کشتی پهلوانی در مقاطع تحصیلی متوسطه اول و دوم برگزار می شود.
وی اظهار داشت: این مسابقات با شرکت بیش از 600 دانش آموز تا پایان آذرماه جاری ادامه دارد و مرحله اول کشوری آن در بهمن ماه 97 در استانهای قم و بندر عباس با حضور تیم های برگزیده انجام خواهد شد.
برنامه ریزی هایی در راستای برگزاری متنوع و متفاوت با سال های قبل برای این مسابقات در نظر گرفته شده است.
صیدی ادامه داد: ثبت نام برای شرکت در این مسابقات از طریق سامانه همگام ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 5 ساعت و 34 دقیقه پیش
سرانه تخت بیمارستانی در قم 1.9 به ازای یک هزار تن است

سرانه تخت بیمارستانی در قم 1.9 به ازای یک هزار تن است علی اصغر اکرمی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: تا سال 92، سرانه استاندارد در سطح کشور بین 1.4 و 1.6 تخت به ازای هر هزار تَن جمعیت بود که با اجرای برنامه تحول سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سرانه تخت بازنگری شد.
وی اضافه کرد: بر اساس طرح جدید، سرانه تخت به حدود 2.6 تا 2.8 تخت به ازای هر هزار تَن جمعیت ارتقا یافته است.
وی با بیان این که تا سال 92 تعداد تخت های بیمارستانی در قم بین 1.1 تا 1.3 به ازای هر هزار تن بود، گفت: در حال حاضر این رقم به 1.9 تخت به ازای هر یک هزار تَن جمعیت رسیده است که شامل تخت های بیمارستان های دولتی و غیردولتی مانند ولیعصر(عج) ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 5 ساعت و 43 دقیقه پیش
امکانات راهداری شهرستان دلفان تجهیز شود

امکانات راهداری شهرستان دلفان تجهیز شود حشمت الله بهمنی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: شهرستان دلفان با 2هزار و 740 کیلومتر مربع یکی از شهرستان های سردسیر لرستان محسوب می شود که باید با همکاری مسئولان استان امکانات و تجهیزات مورد نیاز تامین شود.
وی با اشاره به فرا رسیدن فصل سرما و یخبندان در منطقه بر ضرورت آمادگی دستگاه های اجرای این شهرستان تاکید کرد و افزود: در ایام برف و کولاک در سه گردنه برف گیر گشور، گاماسیاب و اشکنی باید دستگاه های راهداری استقرار پیدا کنند تا در تردد مردم اختلال به وجود نیاید.
فرماندار دلفان بیان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 5 ساعت و 43 دقیقه پیش
سایه روشن های موسیقی خیابانی و نگرانی از 'چنبره بوروکراسی'

سایه روشن های موسیقی خیابانی و نگرانی از 'چنبره بوروکراسی' به گزارش گروه تحلیل، تفسیر و پژوهش های خبری ایرنا، موسیقی خیابانی امروزه در بیشتر کشورهای جهان به عنوان سبکی از موسیقی به رسمیت شناخته شده و مورد پذیرش است. با این حال اجرای موسیقی خیابانی همچنان در ایران با چالش رو به رو است، هنرمندان این عرصه با بلاتکلیفی دست و پنجه نرم می کنند و گاه و بیگاه با برخوردهای غیرقانونی و سلیقه ای برخی نهادها یا حتی اشخاص و گروه های غیررسمی مواجه می شوند. به رسمیت شناخته نشدن موسیقی خیابانی از سوی نهادهای متولیِ فرهنگ طی سال های گذشته و وجود قوانین نانوشته در برخورد با گروه های موسیقی خیابانی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 6 ساعت و 4 دقیقه پیش
پیکرهای 72 شهید دفاع مقدس از مرز شلمچه به خاک وطن منتقل شدند

پیکرهای 72 شهید دفاع مقدس از مرز شلمچه به خاک وطن منتقل شدند به گزارش ایرنا این شهدا در عملیات های رمضان، کربلای 5 و تک دشمن دراواخر جنگ تحمیلی به شهادت رسیدند که اخیرا در مناطق عملیاتی زبیدات، شلمچه و کتیبان از سوی گروه های تفحص در خاک عراق شناسایی شدند.
پیکرهای مطهر این شهدا با برگزاری آئینی بر روی دوش عشایر بسیجی اهل سنت منطقه گچین بندرعباس از گذرگاه مرزی شلمچه وارد خاک میهن اسلامی شدند.
رئیس کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح در گذرگاه مرزی شلمچه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: در میان پیکرهای مطهر این شهدا پیکر چهار مجاهد شهید عراقی از لشکر بدر که در عملیات کربلای 5 به شهادت رسیده و اخیرا در جزیره عجراویه نزدیکترین جزیره به ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 6 ساعت و 4 دقیقه پیش
سه الگوی بازی در بورس تهران

سه الگوی بازی در بورس تهران روز گذشته بورس تهران با پیشروی تقاضا نسبت به عرضه سهام شروع به کار کرد. دیری نپایید که در ساعت اولیه معاملات، فشار فروش بر قدرت تقاضا غلبه کرد. به این ترتیب، نماگر بازار سهام پس از طی روند صعودی خود در ابتدای روز کاری، در مسیر نزولی قرار گرفت و در فاصله ای اندک نسبت به سطح اولیه خود، متوقف شد. از این رو شاخص کل سهام رشد اندک تقریبا 25 واحدی را تجربه کرد. شاخص کل هم وزن نیز با وجود طی روندی مشابه، به مدار منفی قدم برداشت و با کاهش بیش از 40 واحدی مواجه شد. چنان که اشاره شد، معاملات بازار سهام دیروز با تقاضای بالای معامله گران آغاز به کار کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 6 ساعت و 4 دقیقه پیش
به کوه هایمان مهر بورزیم

به کوه هایمان مهر بورزیم ** نقش و اهمیت کوه ها در جهان
یک پنجم سطح خشکی های جهان را کوه ها تشکیل می دهند. بیش از نیمی از جمعیت جهان به منابع آب کوه ها برای کشاورزی، برق، صنایع و از همه مهم تر آشامیدن وابسته هستند. 12 درصد از جمعیت جهان مستقیماً تحت تاثیر کوه ها قرار دارند. سرچشمه مهم ترین رودهای جهان مثل نیل، آمازون و گنگ در کوه ها قرار دارد، به همین دلیل کوه ها را برج های آب شیرین جهان نامیده اند. 28 درصد از جنگل های جهان در نواحی مرتفع واقع شده اند که به جنگل های کوهستانی معروف هستند.
بسیاری از میراث های فرهنگی جوامع بشری در کوه ها قرار دارند. تمدن های درخشان بسیاری در کوه ها متولد شده اند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 4 دقیقه پیش
گسترش همکاری مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان با دانشگاه امیرکبیر

گسترش همکاری مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان با دانشگاه امیرکبیر به گزارش روز سه شنبه گروه علمی ایرنا از مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان، فاطمه مهاجرانی در مراسم امضا تفاهم نامه میان مرکز استعدادهای درخشان با دانشگاه صنعتی امیرکبیر، افزود: با این تفاهم نامه طرفین در جهت گسترش توان ملی در حل مشکلات و مسایل علمی– تحقیقاتی تمام تلاش خود را به کار خواهند برد.
وی تصریح کرد: اجرای پروژه های تحقیقاتی– کاربردی ، راه اندازی، تکمیل و تجهیز آزمایشگاه ها و کارگاه های مورد نیاز ، هدایت و حمایت از پایان نامه های تحصیلی به ویژه در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری در راستای نیازهای طرفین ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 6 ساعت و 4 دقیقه پیش
24 میلیارد ریال برای زیرساخت های تنگه کافرین اختصاص یافت

24 میلیارد ریال برای زیرساخت های تنگه کافرین اختصاص یافت مجید عسکری روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: جاده دسترسی به منطقه تفریحی تنگه کافرین تاکنون بیش از 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی افزود: طول این مسیر 6،5 کیلومتر است و نقش بسیار مهمی در دسترسی آسان گردشگران و مسافران به تنگه کافرین به عنوان یکی از مهمترین آثار گردشگری استان دارد.
فرماندار بدره تاکید کرد: در سال جاری شاهد حضور گردشگران خارجی برای بازدید از تنگه کافرین بودیم و قطعا زیرساخت های دیگری در این جاذبه های گردشگری برای حضور بیشتر گردشگران در مناطق گردشگری مهم این شهرستان ایجاد می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 14 دقیقه پیش
پروژه مروارید شرق قزوین در 33 هکتار اجرایی می شود

پروژه مروارید شرق قزوین در 33 هکتار اجرایی می شود به گزارش ایرنا و به نقل از روابط عمومی شهرداری قزوین، علیرضا ترابی شامگاه دوشنبه افزود: مجتمع مروارید شرق قزوین با ظرفیت احداث یک هزار و 60 واحد صنفی، خدماتی، کارگاهی، نمایشگاهی و اداری توسط شهرداری قزوین طراحی شده است.
این مسئول تاکید کرد: در طراحی این مجتمع پمپ بنزین، گاز و گازوئیل، پارکینگ، باسکول، بانک، سوپرمارکت، درمانگاه، آتش نشانی، نمازخانه، نانوایی، فودکورت و سایر خدمات رفاهی و زیرساختی پیش بینی و با فاصله مناسبی از کانون های جمعیتی از جمله شهرهای قزوین، الوند، شریفیه، بیدستان و محمدیه احداث می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 14 دقیقه پیش
دانشجو منشا فن آوری در جامعه است

دانشجو منشا فن آوری در جامعه است به گزارش دریافتی سه شنبه ایرنا، سلیمان کرمی در جمع دانشجویان آموزشکده فنی کشاورزی فسا گفت: هدف دشمنان، القای ناامیدی و دلسردی در بین نسل جوان است، غافل از اینکه مردم و جوانان علیرغم دیدگاه انتقادی خود، پای اصول و مبانی نظام ایستاده اند و مدافع انقلاب هستند.
وی بیان کرد:هر چقدر قشر تحصیل کرده ما در تصمیم سازی ها وتصمیم گیری ها و بر عهده گرفتن مسئولیت ها سهم بیشتری داشته باشند به همان نسبت فرآیند توسعه از گستردگی و شتاب بیشتری برخوردار خواهد شد.
فرماندار فسا ادامه داد:دانشجو با بهره گیری از توانایی و نیروی شاداب جوانی و پویایی اندیشه به عنوان بیدار جامعه تلقی می شود و با روحیه ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 6 ساعت و 14 دقیقه پیش
امان از تک سرنشینان پایتخت

امان از تک سرنشینان پایتخت باوجود همین معطلی چندین ساعته و دود شدن میلیون ها لیتر سوخت در ترافیک پایتخت بدون اینکه شهروندان در زمان مدنظر به مقصدشان برسد، باز همان افراد، صبح روز بعد خودرو شخصی را از منزل خارج می کنند و توقف های چندین ساعته در ترافیک را حاضرند به جان بخرند و همان آش و همان کاسه.
براساس آمارهای پلیس تعداد خودروهای موجود در پایتخت هشت برابر ظرفیت معابر آن است و روزانه حدود 20 میلیون سفر درون شهری در این کلانشهر انجام می شود.
به گزارش ایرنا این حجم بالای سفرهای درون شهری (عمومی و شخصی) در حالی رخ می دهد که استفاده از خودروهای شخصی با فراگیری قابل ملاحظه ای ارزیابی می شود چالشی را برای مدیران ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 14 دقیقه پیش
تکرار روایتی تلخ این بار در البرز با ضرب و شتم محیط بانان

تکرار روایتی تلخ این بار در البرز با ضرب و شتم محیط بانان فردین حکیمی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: محیط بانان طالقان روز گذشته پس از دریافت گزارش مردمی مبنی بر حضور تعدادی از شکارچیان غیرمجاز در منطقه پایین طالقان همراه یکی از همیاران محیط زیست بلافاصله به محل اعزام شدند.
وی اظهار داشت: سرانجام محیط بانان با بستن گریزگاه ها ، شب گذشته با شکارچیان متخلف مواجه شدند که این افراد با سلاح سرد 2 همیار و سرباز محیط بان را مصدوم کردند.
حکیمی گفت: در این درگیری با تلاش محیط بانان یکی از شکارچیان مسلح دستگیر و اسلحه وی نیز توقیف شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 24 دقیقه پیش
اینترنت پهن باند به روستاهای کهگیلویه و بویراحمد رسید

اینترنت پهن باند به روستاهای کهگیلویه و بویراحمد رسید جواد غلام پور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در مرحله دوم اجرای این طرح 195 روستا از اینترنت پهن باند در شهرستان بویراحمد بهره مند می شوند.
وی بیان کرد: هم اکنون 14 روستای استان دارای فناوری ای. دی. اس. ال هستند و تعداد آنها نیز افزایش خواهد یافت.
غلام پور بیان کرد: با اجرای پروژه swap (ارتقای 154 سایت از فناوری BTS-GSM به نسل دوم ارتباطی(2G) ) تا اسفند 1397 بخش زیادی از مشکلات ارتباطی روستاهای شهرستان را برطرف خواهد کرد.
وی بیان کرد: هم اکنون هفت روستای شهرستان بویراحمد دارای دستگاه خودپرداز شده اند که سبب کاهش مسافرت ها و رفاه بیشتر مردم روستاهای استان می ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 6 ساعت و 24 دقیقه پیش
نوار قتل فجیع خاشقچی

نوار قتل فجیع خاشقچی بر اساس متن مکالمات ضبط شده در کنسولگری عربستان سعودی در ترکیه، آخرین مکالمات جمال خاشقچی و ماموران امنیتی ریاض را منتشر کرده است. بنا بر متن مکالمات که توسط منبع خبری سی ان ان مطالعه شده، بار دیگر روشن می شود که قتل خاشقچی بر اساس طرح از پیش برنامه ریزی شده ای که در ریاض دستور آن صادر شده بود، انجام گرفته و تصادفی نبوده است.
جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد عربستان بود که روز دوم اکتبر امسال در کنسولگری عربستان در استانبول به قتل رسید. بنابر یکی از سناریوهای ارایه شده در توضیح قتل خاشقچی، عربستان اعلام کرده بود که او در درگیری با ماموران کنسولگری به طور اتفاقی خفه شده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 33 دقیقه پیش
بدافزار ها در کمین نام نویسی کارت سوخت

بدافزار ها در کمین نام نویسی کارت سوخت سرهنگ محمد اقبالی روز سه شنبه درگفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: برخی مردم هنگام نام نویسی به نشانی سایت مورد نظر توجه نکرده و دام سودجویان سایبری گرفتار می شوند.
وی اضافه کرد: باتوجه به اینکه یکی از روش های ثبت نام، استفاده از اپلیکیشن دولت همراه است، احتمال بروز جرائم سایبری با طراحی اپلیکیشن هایی مشابه و جعلی وجود دارد.
اقبالی گفت: ثبت کردن اطلاعات در سایت های جعلی می تواند زمینه سوء استفاده از کاربران را فراهم کرده و این مهم سبب بروز مشکلاتی مثل سرقت و سایر جرائم خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد که این افراد اقدام به سرقت اطلاعات کاربران نموده و یا با قرار دادن این اپلیکیشن در ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 6 ساعت و 33 دقیقه پیش
دولت و آنچه منتقدان نمی گویند

دولت و آنچه منتقدان نمی گویند به گزارش خبرنگار گروه سیاسی ایرنا؛ حجت الاسلام حسن روحانی روز دوشنبه در جمع وزیر و مدیران ارشد وزارت راه و شهرسازی ضمن ارائه راهکارها و توصیه ها به این وزارت خانه و مدیران ارشد آن، به صورت گذرا و اشارت وار درباره موضوعاتی سخن گفت که می توان از آن به ناگفته هایی تعبیر کرد که منتقدان دولت در هجمه های خود به آن ها نمی پردازند. توافق هسته ای ایران با قدرت های جهان که به اذعان بسیاری از مخالفان نظام حتی از موفق ترین توافق های ایران بوده است تا چند ماه گذشته آماج شدیدترین انتقادات از آن و منعقدانش بود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 34 دقیقه پیش
پنج راه هدر ندادن پول در فروشگاه ها

پنج راه هدر ندادن پول در فروشگاه ها به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، توسعه فروشگاه های زنجیره ای و رسیدن آن به سه هزار شعبه فروشگاهی در کشور که مجموعه ای از نیازهای یک خانوار را در زمینه خوراک، پوشاک و نیازمندی های زندگی پوشش می دهد، سبب شده تا طبقه حقوق بگیر برای خریدهای ماهانه خود به آنجا مراجعه کنند.
با این حال برای بسیاری اتفاق افتاده که در کنار خریدهای ضروری خانواده، اقلامی را نیز خریداری کرده که در ابتدا قصد خرید آن را نداشته اما به دلیل تبلیغ های اغواکننده، آن را به سبد خود اضافه کرده و در نتیجه هزینه بیشتری پرداخته است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 6 ساعت و 43 دقیقه پیش
شهرداری و توسعه انسانی(3)

شهرداری و توسعه انسانی(3) سید مسعود رضوی در یادداشتی در روزنامه اطلاعات، نوشته است: ترافیک و تردّد در تهران و برخی شهرهای ایران به یک گرهگاه ناگشودنی بدل شده است. کسانی که به مانند نگارنده، هر روز راهیِ دوسه نقطه دور دست برای کار و گذران زندگی روزمرّه هستند، می دانند که باید گاهی جنگید و لحظه ای غفلت نکرد و از معرکه خطرناک آهن و بوق و دود و مخاطرات انسانی و انواع اصطکاک و دست اندازهای ناگزیر گذشت تا به مقصد رسید. گام گذاشتن در خیابانهایی که باید موجب آرامش و راهگشای زندگی ما و فرزندانمان باشد، با انواع مداخلات و مخاطرات و مشاجرات به جهنمی ناخوشایند بدل میشود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 44 دقیقه پیش
مسیر پیاده روی بزرگ بین تونل درختی فومن ایجاد شود

مسیر پیاده روی بزرگ بین تونل درختی فومن ایجاد شود به گزارش خبرنگار ایرنا حجت الاسلام افتخاری عصر دوشنبه در نشست مشترک مسئولان شهرستان های فومن و صومعه سرا ، با اشاره به آسیب دیدن درختان در تونل درختی فومن در فصول گرم، بحث لوله گذاری و انتقال آب از رودخانه فلاح آباد را برای درختان مسیر مطرح کرد.
وی همچنین با مورد توجه قرار دادن حریم بصری مسیر بین دو شهرستان، پیشنهاد داد با جداول بلند و افزودن تزئینات جاده ای و روشنایی ویژه، موجبات زیبایی بصری بیشتر منطقه و جذب گردشگر فراهم شود و با اقدامات حفاظتی بیشتر، هم درختان حفظ شوند و هم جذابیت گردشگری منطقه افزایش یابد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 53 دقیقه پیش
کنگره 2 هزار شهید خراسان جنوبی با رمز یا حسین برگزار شد

کنگره 2 هزار شهید خراسان جنوبی با رمز یا حسین برگزار شد به گزارش ایرنا اجلاسیه نهایی کنگره شهدای استان خراسان جنوبی دقایقی قبل با پخش بیانات رهبر معظم انقلاب اسلاامی در دیدار دست اندرکاران این کنگره که آبان ماه امسال برگزار شده بود، آغاز شد.
حضرت آیت الله خامنه ای در این دیدار، استان خراسان جنوبی را استانی مؤمن خیز و عالم پرور خواندند و با تجلیل از سابقه حضور پرشور و مؤثر مردم این استان در نهضت انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، گفتند: امروز بزرگداشت شهیدان از بهترین و شریف ترین کارهاست و کشور به آن احتیاج دارد.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به تهاجم خطیر دشمنان در مسائل معنوی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 6 ساعت و 54 دقیقه پیش
2 شرکت تعاونی توسعه و عمران در استان اردبیل راه اندازی شد

2 شرکت تعاونی توسعه و عمران در استان اردبیل راه اندازی شد به گزارش ایرنا ، نادر نعمتی روز سه شنبه در جلسه تشکیل شرکت تعاونی توسعه و عمران خلخال افزود: برخلاف سایر تعاونی های تشکیل شده در بخش های مختلف، فعالیت های شرکت توسعه و عمران شهرستان ها بسیار گسترده بوده و محدودیتی برای عضویت افراد با شخصیت های حقیقی و حقوقی در آن وجود ندارد.
وی اظهار داشت: تشکیل و راه اندازی شرکت های توسعه و عمران در راستای اجرای اصل 44 قانون اساسی با هدف تجمیع منابع ، کوچک سازی دولت ، رونق اقتصادی مناطق ، حل مشکل بیکاری ، افزایش اعتماد عمومی به بخش تعاون و ورود عامه مردم به بخش تعاون است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 54 دقیقه پیش
رمان جدید عبدالمجید نجفی به بازار آمد

رمان جدید عبدالمجید نجفی به بازار آمد به گزارش ایرنا، رمان روزگار مه آلود جابر با شمارگان یک هزار جلد توسط انتشارات فروزش تبریز و با چاپی زیبا و مخاطب پسند عرضه شده است.
روزگار مه آلود جابر ، داستان سرگردانی آدمی است در سویه ها و لایه های مختلف هستی؛ روایت زیستنی آشفته است میانه واقعیت و خیال؛ واقعیت هایی خیال گونه و خیالاتی واقع نما. داستان همچون خوابی پریشان و درهم آغاز می شود و پیوستگی منطقی روایت همچون کابوس های آشفته ناپیداست. اما تنها باید اندکی صبر کرد و با جابر در روایت مه آلودش همراه شد. چیزی در مه پنهان است... شاید بخشی از خود ما. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 7 ساعت و 3 دقیقه پیش
راکب موتورسیکلت واژگون شده فوت کرد

راکب موتورسیکلت واژگون شده فوت کرد حسن گودرزی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شب گذشته در پی واژگونی یک دستگاه موتورسیکلت در کیلومتر 15 مسیر کاشمر به خلیل آباد یک دستگاه موتورسیکلت واژگون شد.
وی بیان کرد: راننده این موتورسیکلت که تنها سرنشین آن بوده است به دلیل شدت جراحات در دم فوت شد.
کاشمر در فاصله 235 کیلومتری جنوب غربی مشهد قرار دارد.
7496/1858
ارتباط با سردبیر newsroom@irna.ir
تماس بی واسطه با مسئولین ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 7 ساعت و 4 دقیقه پیش
رقابت بانک ها تشدید شد

رقابت بانک ها تشدید شد در این میان برای صرفه جویی در وقت و هزینه طرح اتصال کارت سوخت به کارت بانکی از سوی وزیر ارتباطات مطرح شد؛ طرحی که صرفه جویی 330 میلیارد تومانی به همراه خواهد داشت. اطلاعات منتشر شده نشان می دهد که 55درصد نازل های پمپ بنزین ها به سیستم های متمرکز متصل شده اند و در این میان 45درصد از آنها به دستگاه های پرداخت متصل هستند. از سوی دیگر، بانک مرکزی نیز به اپراتورهای پرداخت الکترونیک دستورالعملی مبنی بر بروزرسانی دستگاه های پرداخت داده است. در همین راستا محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات توضیح داده که به محض ثبت نام کاربر برای اتصال کارت سوخت به کارت بانکی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 7 ساعت و 4 دقیقه پیش
20 کیلوگرم تریاک در اندیمشک کشف شد

20 کیلوگرم تریاک در اندیمشک کشف شد به گزارش سه شنبه ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ سید محمد صالحی در بیان جزئیات این خبر گفت: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان اندیمشک با رصد دقیق و کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه خودروی سواری مشکوک و برابر مقررات آن را متوقف کردند.
وی افزود: 20 کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک که به طرز ماهرانه ای جاسازی شده بود، در بازرسی از خودروی توقیفی کشف شد.
سرهنگ صالحی اظهار داشت: یک متهم در این رابطه دستگیر و پس از تشکیل پرونده به همراه مواد کشف شده تحویل مرجع قضایی داده شد.
7281/3022
ارتباط با سردبیر newsroom@irna.ir
تماس بی واسطه با مسئولین ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 7 ساعت و 13 دقیقه پیش
تربیت نسل های سر بر مهر برای افق های روشن

تربیت نسل های سر بر مهر برای افق های روشن به گزارش ایرنا، سخن از تربیت دینی در خانه و مدرسه است 2 کانون مهم که انسان علاوه بر رشد جسمی ، فطرت دینی هم با علم و آگاهی درست در آنها بارور می شود.
سخن از پاکیزه ماندن روح و روان دوران کودکی است که باید با تربیت درست دینی آن را شکوفا کرد و عشق به خالق خوبی ها را در فطرت زیباجوی نشاند.
سخن از گفتار ، کردار و رفتار است که در دنیای سراسیمه مجازی باید به گل نیکویی سرشته شود و فرزندانی پاک منش برای آینده کشور به درون جامعه هدایت کرد.
روی صحبت با پدران و مادران ، مدیران و آموزگاران است که تربیت دینی و آموزه های الهی را شکوفه نهال های باغ امید قرار دهند و وجود پاک آینده سازان را ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: مذهبی انتشار : 7 ساعت و 13 دقیقه پیش
آوازه پهپادهایی که ایرانیان می سازند

آوازه پهپادهایی که ایرانیان می سازند اگر دولت محمود احمدی نژاد در سال 89 از ما حمایت و یک وام 300 میلیونی می داد اکنون شرکتی که پهپادهایی با کیفیت تولید می کند، تبدیل به یک کارخانه بزرگ جهانی می شد و بیش از 60 نفر از نخبگان و آنهایی که حالا از آنها به عنوان مغزهایی که ایران را ترک کرده اند صحبت می کنید در اینجا می ماندند و پهپادهایی تولید می کردند که با تولیدات امریکا و چین قدرت رقابت داشت ولی پشت گوش اندازی ها و بی توجهی ها باعث شده که نتوانیم در بازار رقابتی جایی برای ایران باز کنیم.
دیالوگی که خواندید گفته های یکی از اعضای تیم 10 نفره از دانشجویان دانشگاه های صنعتی شریف ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 7 ساعت و 14 دقیقه پیش
رشد 66 درصدی صادرات کالا به عراق در 8 ماه

رشد 66 درصدی صادرات کالا به عراق در 8 ماه به گزارش روز سه شنبه ایرنا، حجم صادرات غیرنفتی ایران در هشت ماهه نخست امسال به 75 میلیون و 270 هزار تن رسیده است که ارزش رقمی آن برار 31 میلیارد و 491 میلیون دلار است.
عراق در سال های گذشته همواره دومین بازار محصولات صادراتی ایران بود و پس از اشغال آن توسط آمریکا بسیاری از نیازهای خود از مواد غذایی و ماشین آلات گرفته تا برق و گاز طبیعی به ایران وابسته است.
این کشور در 2 ماه گذشته رتبه نخست را در بین کشورهای مقاصد صادراتی ایران را کسب کرد.
مهرماه امسال واردات عراق از ایران در مقایسه با چین سه میلیون و 745 هزار تن افزایش یافت و به این ترتیب در جداول آماری در جایگاه نخست واردات ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 7 ساعت و 23 دقیقه پیش
ایستگاه قطار در فومن و صومعه سرا احداث شود

ایستگاه قطار در فومن و صومعه سرا احداث شود به گزارش خبرنگار ایرنا کاظم دلخوش اباتری عصر دوشنبه در عصر دوشنبه در نشست مشترک مسئولان شهرستان های فومن و صومعه سرا ، از هماهنگی و کسب مجوز برای تهیه 147 تیر برق از وزارت نیرو برای نصب از پمپ بنزین فومن تا کسماء خبر داد که این روند تا شهر پونل ادامه خواهد داشت.
وی با اشاره به چهار بانده شدن مسیر فومن به صومعه سرا، به الزامات انجام مطالعات لازم، دریافت اعتبارات بیشتر و هماهنگی در سطوح ملی با مراجع مربوطه اشاره کرد و افزود: طرح نیازمندی های فومن و صومعه سرا در خصوص مسیر دو شهرستان، ذیل عنوان ردیف های بودجه مرتبط با تعریض و بهسازی، قادر به پاسخ به مطالبات دو شهرستان خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 7 ساعت و 23 دقیقه پیش
نیروگاه گازی هرمز وارد مدار تولید شد

نیروگاه گازی هرمز وارد مدار تولید شد مجری طرح های خصوصی شرکت مادر تخصصی برق حرارتی روز سه شنبه به هنگام بهره برداری ازاین نیروگاه گفت: این نیروگاه در مدت دو سال توسط مجموعه ای از سرمایه گذاران بخش خصوصی و با نظارت ناظران خارجی ساخته شده است.
مهدی خباز پیشه در گفت و گو با ایرنا افزود: اجرای طرح های توسعه این نیروگاه می توان از ظرفیت آن را به 480 مگاوات افزایش دهد.
وی ادامه داد: برای احداث نیروگاه گازی هرمز 35 تا 40 میلیون یورو هزینه شده است و بخش خصوصی در نظر دارد با کمک شرکت مبنا بر برنامه های توسعه آن را اجرا کند.
ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 7 ساعت و 24 دقیقه پیش
مجازات 4 هوادار باشگاه چلسی به جرم توهین نژادپرستانه

مجازات 4 هوادار باشگاه چلسی به جرم توهین نژادپرستانه به گزارش روز سه شنبه ایرنا، شبکه خبری ESPN انگلیس در گزارشی اعلام کرد که باشگاه چلسی 4 تن از افرادی که در ماجرای توهین نژادپرستانه به رحیم استرلیگ ، بازیکن تیم فوتبال منچسترسیتی نقش داشتند را مجازات کرده است.
در جریان بازی شنبه شب تیم های فوتبال چلسی و منچسترسیتی در ورزشگاه استفموردبریج شهر لندن، استرلینگ برای پرتاب اوت به کنار زمین رفت و در آنجا با اهانت نژادپرستانه چند تن از هواداران تیم فوتبال چلسی مواجه شد اما او واکنشی جز یک لبخند تلخ نشان نداد.
البته او پس از بازی این اتفاق را به پلیس شهر لندن گزارش کرد و به این ترتیب تحقیقات پلیس و باشگاه چلسی برای شناسایی عوامل اهانت به ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 7 ساعت و 33 دقیقه پیش
ارقام کلان و جیب های ضعیف

ارقام کلان و جیب های ضعیف این روزها که لایحه بودجه 98 راهی مجلس شده است، همه چشم ها به سمت چگونگی عملکرد این لایحه و تاثیر آن بر زندگی شان هستند. برخی از کارشناسان معتقدند زمانی بودجه و مقدار آن در زندگی افراد جامعه تاثیرگذار خواهد بود که برای اقشار کم درآمد ارقام بالایی در نظر گرفته شود تا وضعیت معیشتی آنها را بهبود ببخشد. به عبارت دیگر زمانی لایحه یک بودجه تاثیر مثبت و کارآمدی در جامعه دارد که نرخ تورم را مهار کند، اشتغال را افزایش دهد و رونق را راهی بخش تولید کند.
مهدی تقوی اقتصاددان و استاد بازنشسته دانشگاه با اشاره به تاثیر مستقیم بودجه بر معیشت مردم به ابتکار می گوید ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 7 ساعت و 33 دقیقه پیش
مه و یخ زدگی جاده های کردستان موجب اختلال در ترددها شده است

مه و یخ زدگی جاده های کردستان موجب اختلال در ترددها شده است دانش زندی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به پایداری هوا در استان از شامگاه دوشنبه در جاده های استان شاهد یخ زدگی و لغزندگی سطح جاده ها بویژه مناطق غرب از جمله مریوان، سروآباد و کامیاران هستیم.
وی افزود: با توجه به اعلام هواشناسی، پیش بینی می شوند روند یخ زدگی و لغزنده بودن سطح جاده ها از بامداد تا اوایل روز تا اواخر هفته آینده موجب ایجاد اختلال در ترددها شود.
رئیس مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری، حمل و نقل جاده ای کردستان با اشاره به اینکه پدیده مه گرفتی از دیگر پدیده های غالب در این استان است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 7 ساعت و 44 دقیقه پیش
شکایات فعالان کسب و کار فارس در سامانه داور رسیدگی می شود

شکایات فعالان کسب و کار فارس در سامانه داور رسیدگی می شود هاله فولادفر در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این سامانه به صورت نرم افزار در کل کشور در حال فعالیت است و این سامانه زیرمجموعه ای از وزارت اقتصاد و دارایی است که در سه فاز اقدام به فعالیت خواهد کرد.
این مقام مسئول گفت: فاز اول اجرای این طرح مرتبط با مدیران کل و فرمانداران، در مرحله بعد، کارمندان ادارات و در مرحله پایانی نیز مربوط به ارباب رجوع است.
وی اظهار داشت: در گام اول سامانه دادور فعال می شود، در این مرحله این سامانه به بررسی شکایات افرادی می پردازد که در مسیر دریافت مجوز فعالیت به مشکل برخورد کرده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 7 ساعت و 44 دقیقه پیش
کاهش تقاضا بزرگترین چالش سوادآموزی است

کاهش تقاضا بزرگترین چالش سوادآموزی است به گزارش ایرنا علی باقرزاده روز دوشنبه در سومین شورای پشتیبانی سوادآموزی آذربایجان غربی افزود: جذب دوباره افرادی که ترک تحصیل کرده اند یا به نوعی از تحصیل محروم شده اند، بسیار دشوار است اما با این وجود از همه دستگاه هایی که بتوانند جامعه هدف را تامین کنند، حمایت شده و آموزشیاران و محتوای آموزشی و تمام هزینه های سوادآموزی آنان تامین می شود.
وی با بیان اینکه تعریف ساز و کارهایی منعطف و متناسب با نیازهای شغلی سوادآموزان و طراحی آنها ضروری است، ادامه داد: رویکرد فعالیت در حوزه سواد آموزی از تمرکز صرف بر خواندن و نوشتن به سمت مهارت های زندگی و اجتماعی و یادگیری حقوق و تکالیف شهروندی سوق داده ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 7 ساعت و 44 دقیقه پیش
یادواره دانشجویان شهید در کاشمر برگزار شد

یادواره دانشجویان شهید در کاشمر برگزار شد نایب رئیس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی (جمنا) در این مراسم گفت: اگر مراسمی برای شهدا می گیریم بخاطر آن است که روحیه شهادت طلبی، شجاعت و ایستادن در برابر دشمن را زنده نگه داریم. تا زمانی که این روحیه زنده باشد ملت، امت، مکتب و ایران زنده خواهد بود و دشمنان نمی توانند به اهدافشان برسند.
مهدی چمران شکل گیری انقلاب اسلامی را بر پایه شهادت امام حسین(ع) توصیف و بیان کرد: بسیاری مواقع در فضاهای مجازی مسائلی برای شهدا به خصوص شهدای حرم مطرح می شود که زیبنده نیست. شهدای ما در راه امام حسین(ع) و اعتلای کشورشان رفتند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 7 ساعت و 53 دقیقه پیش
مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه دوشنبه تا صبح سه شنبه

مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه دوشنبه تا صبح سه شنبه اخبار داخلی
*********
بندرعباس-معاون اول رییس جمهوری گفت: اگر لازم باشد جراحی بیماری های مزمن اقتصادی را انجام می دهیم و با توجه به ظرفیت های شناسایی شده ایران، این کار موفقیت آمیز خواهد بود.
بندرعباس-وزیر نیرو گفت: در نشست روز یکشنبه هیات دولت،لایحه پیوستن ایران به اتحادیه اقتصادی اوراسیا به قید فوریت تصویب شده و به مجلس شورای اسلامی تقدیم می شود.
بندرعباس-معاون اول رییس جمهوری گفت: رفع محرومیت و توسعه مناطق محروم از اولویت های اصلی دولت تدبیر و امید است.
مشهد-دبیرکل خانه پرستار کشور گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 7 ساعت و 54 دقیقه پیش
بیش از 900 ترازوی سبک در رودبار کنترل استاندارد شد

بیش از 900 ترازوی سبک در رودبار کنترل استاندارد شد امین فتح العلومی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا بیان داشت: در راستای کنترل و نظارت بر وسایل سنجش و ترازوهای مورد استفاده در داد و ستد عمومی ، بیش از 900 ترازوی سبک در شهرستان رودبار مورد کنترل و آزمون قرار گرفت.
وی اظهار کرد: در این بازرسی ها که از تیرماه امسال آغاز شد، 938 ترازوی سبک موجود در مغازه ها و اصناف مختلف مورد آزمون قرار گرفت که تعداد 802 دستگاه سالم و بدون عیب تشخیص داده و پلمب تعداد 500 مورد از انها نیز اصلاح و تجدید شد.
وی اضافه کرد: از تعداد 136 ترازویی که دارای اشکال بودند، 96 مورد طی مهلت 20 روزه ای که به دارندگان آنها داده شد ، تعمیر ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 7 ساعت و 54 دقیقه پیش
صادرکنندگان برتر استان مرکزی انتخاب شدند

صادرکنندگان برتر استان مرکزی انتخاب شدند جعفر اصغری روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: 43 صادرکننده استان مرکزی برای انتخاب صادرکننده برتردر سامانه نمونش سازمان صنعت، معدن و تجارت نام نویسی کردند که با نظر قطعی کمیته ارزیابی استانی 20 نفر انتخاب شدند.
وی ادامه داد: پرونده این افراد در کمیته ای با حضور نمایندگان استانداری، سازمان صنعت، معدن و تجارت، سازمان امور اقتصادی و دارایی، سازمان جهاد کشاورزی، اداره کل گمرکات، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اداره کل استاندارد، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، بانک توسعه صادرات، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی، اتاق تعاون، شرکت نمایشگاه های بین المللی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 8 ساعت و 3 دقیقه پیش
تریلی حامل قطعات قاچاق رایانه در یزد متوقف شد

تریلی حامل قطعات قاچاق رایانه در یزد متوقف شد به گزارش روز سه شنبه پایگاه خبری پلیس، سرهنگ محمدرضا حناساب افزود: در این ارتباط یک متهم دستگیر و با تشکیل پرونده تحویل مقام قضایی شد.
به گفته وی متهم قصد انتقال محموله یادشده را از جنوب کشور به تهران داشت.
یزد نقش موثری در اتصال استان های جنوبی و شرقی ایران به مرکز کشور دارد و با توجه به موقعیت آن در مسیر کریدور شمال - جنوب، شرق به غرب بعضا راه های آن برای انتقال کالای قاچاق و نیز مواد مخدر مورد استفاده قرار می گیرد.
7536/ 2047/
ارتباط با سردبیر newsroom@irna.ir
تماس بی واسطه با مسئولین ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 8 ساعت و 13 دقیقه پیش
هنر فیلم سازی با حمایت بخش خصوصی متحول می شود

هنر فیلم سازی با حمایت بخش خصوصی متحول می شود فرید محمدی که برای ساخت مستندی برای معرفی طارم در این شهرستان حضور دارد روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا افزود: سینما و تلویزیون مقوله ای برای سرگرمی است و با توجه به استقبال بیشتر مردم جامعه از این بخش، توسط آن می توان فرهنگ، تاریخ، باورها و حتی مکانهای گردشگری طبیعی و تاریخی یک منطقه را به خوبی به تصویر کشید.
بازیگرسریال جدید تلوزیونی 'نفوذ' ضمن اشاره به ظرفیت های طارم برای جذب گردشگر از نقاط مختلف کشور و حتی دنیا، اظهار داشت: یکی از راههای معرفی این شهرستان زیبا و پرمنظره با تاریخ غنی، ساخت تله فیلم، مستند و حتی فیلم سینمایی با حضور بازیگران معروف و بنام کشور است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 8 ساعت و 13 دقیقه پیش
مکرون در آستانه ورشکستگی سیاسی و اقتصادی

مکرون در آستانه ورشکستگی سیاسی و اقتصادی به گزارش سه شنبه ایرنا، رئیس جمهوری جوان فرانسه برای آنکه هزاران معترض معروف به جلیقه زردها را آرام کرده و به تظاهرات چهار هفته ای آنها پایان دهد، قول داد خواسته های آنها را برآورده کند. جلیقه زردها جنبشی رنگارنگ است که گروه ها و هواداران طیف های سیاسی مختلفی از جمله سوسیالیست ها، کمونیست ها، محافظه کاران، راستگرایان افراطی، آنارشیست ها و حتی میانه روهایی که خود را طرفدار مکرون می دانند، تشکیل شده است.
مکرون پذیرفت که خشم مردم را دستکم گرفته و نتوانسته نگرانی و اضطراب خانواده ها را درک کرده و به تامین خواسته های مستمری بگیران کمک کند. او گفت: به نوبه خودم، مسئولیتم را می پذیرم ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 8 ساعت و 13 دقیقه پیش
پنج نفر در جاده های استان زنجان قربانی تصادف شدند

پنج نفر در جاده های استان زنجان قربانی تصادف شدند محمدعلی عظیمی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: حادثه نخست حوالی ساعت 14:30 در کیلومتر 10 جاده زنجان - دندی و بر اثر برخورد سواری پراید و پژو اتفاق افتاد.
وی اظهار داشت: بر اثر این تصادف رانندگی 2 نفر از سرنشینان خودرو پراید که حدود 26 ساله بودند به علت شدت صدمات و جراحات وارده در دم جان باختند و راننده سواری پژو نیز پس از انتقال به بیمارستان جان باخت.
عظیمی افزود: یکی از سرنشینان سواری پژو نیز برای مداوا در بیمارستان بستری شد و علت تصادف نیز انحراف به چپ از جانب راننده خودروی سواری پژو بود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 8 ساعت و 13 دقیقه پیش
عناوین روزنامه های بیستم آذر ماه در خراسان

عناوین روزنامه های بیستم آذر ماه در خراسان * روزنامه خراسان:
این روزنامه با تیتر 'گام جدید کنترل نقدینگی' به برخورد بانک مرکزی با نرخ سود بالای 20 درصد اشاره کرد. عکس نخست خراسان با عنوان 'انتقاد روحانی از مخالفان FATF و چراغ سبز به بنزین دو نرخی' به تصویری از نشست رئیس جمهور با مدیران وزارت راه و شهرسازی اختصاص دارد.
* ویژه نامه خراسان رضوی:
این ویژه نامه در تیتر نخست از 'رفع 10 هکتار تصرف یک نهاد دولتی' خبر داد. عکس نخست ویژه نامه خراسان هم با عنوان 'زلزله خاموش' به تصویری از فرونشست دشت کاشمر به دلیل برداشت بی رویه آبهای زیرزمینی اختصاص دارد.
* روزنامه قدس: ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 8 ساعت و 14 دقیقه پیش
سود سوخت در جیب مرزنشینان

سود سوخت در جیب مرزنشینان به گزارش ایرنا، براساس مصوبه هیات دولت در سال 90، بخشی از سود حاصل از صادرات فرآورده های نفتی به روستاهای مرزی که در شعاع 20 کیلومتری از مرز واقع شده اند، پرداخت می شود.
این طرح که تا سال 95 مسکوت مانده و اجرایی نشده بود، با تلاش مسئولان استان کردستان و دبیرخانه کمیسیون قاچاق کالا و ارز، در 31 خرداد 95 در مرزهای این استان اجرایی و به تناوب درآمد حاصله به حساب سرپرست خانوارها واریز می شود.
براساس آمار دبیرخانه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان، سال 95، 34 میلیون لیتر، سال 96، 32 میلیون لیتر و در سال 97 تاکنون 17 میلیون لیتر سوخت از مرز باشماق مریوان صادر شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 8 ساعت و 24 دقیقه پیش
علمای مسلمین: عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی حرام است

علمای مسلمین: عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی حرام است به گزارش ایرنا، هیات ها و محافل علمایی یمن، فلسطین، عراق و لبنان در بیانیه ای مشترک اعلام کردند که فلسطین مسئله اصلی و مرکزی امت اسلامی و معیار شناخت مومنان و منافقان و آزادگان و بردگان است.
آن ها آزادسازی مسجدالاقصی از اشغال صهیونیست ها را از اصلی ترین واجبات امت های اسلامی و عربی دانستند و اعلام کردند که موضوع فلسطین فقط متعلق به فلسطینیان یا اعراب نیست بلکه مسئله ای مربوط به همه مسلمانان است و باید مسئله اصلی و مرکزی باقی بماند.
علمای مسلمین عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را حرام و خیانتی بزرگ به مقدسات و حقوق اسلامی و خیانت به خون و روح شهدای راه آزادسازی فلسطین دانستند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 8 ساعت و 34 دقیقه پیش
ترامپ راهبرد جدید آمریکا علیه سلاح های کشتار جمعی را امضا کرد

ترامپ راهبرد جدید آمریکا علیه سلاح های کشتار جمعی را امضا کرد به گزارش شبکه خبری اسکای نیوز، بر اساس بیانیه کاخ سفید، راهبرد ملی جدید، شامل جلوگیری از دستیابی گروه های تروریستی از جمله داعش به سلاح های کشتار جمعی می شود.
این راهبرد که در 22 صفحه تنظیم و به امضای رئیس جمهوری آمریکا رسیده همچنین شامل تقویت قدرت دفاعی آمریکا برای مقابله با هرگونه حمله احتمالی با سلاح کشتار جمعی می شود.
بر اساس این گزارش، راهبرد جدید همچنین بر اتخاذ گام های ویژه ای برای جلوگیری از دستیابی گروه های تندرو و خطرناک به سلاح های شیمیایی، بیولوژیک و هسته ای تاکید دارد.
ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 8 ساعت و 34 دقیقه پیش
انتقال سفارت برزیل به قدس بر روابط دو طرف تاثیر می گذارد

انتقال سفارت برزیل به قدس بر روابط دو طرف تاثیر می گذارد به گزارش بامداد شنبه خبرگزاری رویترز، در این نامه که احمد ابو الغیط دبیرکل اتحادیه عرب آن را به وزارت خارجه برزیل ارسال کرده، تصریح شده : تصمیم برای انتقال سفارت یک تصمیم حاکمیتی است اما شرایط اسرائیل غیرعادی می باشد از این جهت که رژیمی است با اعمال قدرت سرزمین های فلسطینی از جمله قدس شرقی را اشغال کرده است.
در ادامه این نامه آمده است: انتقال سفارت به قدس نقض قوانین بین المللی و قطعنامه های شورای امنیت است.
در همین رابطه، یک دیپلمات عرب به رویترز گفته است: قرار است که سفرای عرب روز سه شنبه در برازیلیا برای بررسی برنامه بولسونارو در انتقال سفارت این کشور از تل آویو به قدس باهم ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 8 ساعت و 43 دقیقه پیش
برلین با حمایت گرایی تجاری مخالف است

برلین با حمایت گرایی تجاری مخالف است به گزارش ایرنا 'فرانک والتر اشتاین مایر' رییس جمهوری آلمان روز سه شنبه در پکن در دیدار 'شی جین پینگ' رییس جمهوری چین با تقدیر از موفقیت های اقتصادی و اجتماعی چین در چهار دهه گذشته و تحقق فقرزدایی در میان صدها میلیون نفر جمعیت چین، از روابط دو کشور ابراز رضایت کرد.
او تصریح کرد آلمان به افزایش گفت و گو، آشنایی و توافق با چین، کاهش اختلافات دو کشور و تعمیق همکاری و ارتباطات دو طرفه در مسایل بین المللی و دفاع از تجارت آزاد با چین، تمایل زیادی دارد.
'شی جین پینگ' رییس جمهوری چین هم در این دیدار با اشاره به تغییرات پیچیده و عمیق در اوضاع بین المللی تصریح کرد دیدگاه چین و آلمان نسبت به ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 9 ساعت و 4 دقیقه پیش
سیمان سمنگان به فرآوری گیاهان دارویی تغییر کاربری می دهد

سیمان سمنگان به فرآوری گیاهان دارویی تغییر کاربری می دهد سیدهادی حسینی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: جواز تاسیس طرح سیمان سمنگان، در سال 80 صادر و اجرای آن از سال 86 آغاز شد اما از سال 92 تاکنون متوقف بوده است.
وی مشکل اصلی توقف طرح را پرداخت نشدن تسهیلات عنوان کرد و افزود: با توجه به وضعیت فعلی تولید سیمان در کشور و تامین نشدن منابع مالی طرح سیمان سمنگان، ادامه اجرای آن فاقد توجیه اقتصادی است و به همین دلیل آستان قدس رضوی، برای سرمایه گذاری در زمینه فرآوری گیاهان دارویی اعلام آمادگی کرده است.
رئیس اداره طرح و برنامه سازمان صنعت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 13 دقیقه پیش
30 روستای بخش آبژدان اندیکا زیر پوشش بیمه حوادث قرار گرفتند

30 روستای بخش آبژدان اندیکا زیر پوشش بیمه حوادث قرار گرفتند کورش حاجتپور روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: خسارت قابل پرداخت و تعهدات این بیمه 150میلیون ریال برای هر واحد مسکونی و 50میلیون ریال برای اسباب و اثاثیه این واحدها می باشد.
بخشدار آبژدان اندیکا ادامه داد : در مجموع حدود 800 واحد مسکونی تاکنون زیر پوشش این بیمه قرار گرفته اند و در تلاش هستیم تا پایان سال جاری این امکان را برای دیگر خانوارها نیز فراهم سازیم.
بر اساس تفاهم نامه ستاد اجرایی فرمان امام (ره) با استانداری خوزستان مقرر شد همه منازل مسکونی روستایی خوزستان شامل حدود 300 هزار واحد زیر پوشش بیمه خطرات طبیعی قرار گیرند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 9 ساعت و 14 دقیقه پیش
زلزله هویزه در خوزستان را لرزاند

زلزله هویزه در خوزستان را لرزاند به گزارش ایرنا به نقل از سایت لرزه نگاری ایران، زمین لرزه ای به بزرگی 3.8 ریشتر در ساعت 1:51:58 روز سه شنبه در عمق 14 کیلومتری زمین هویزه را لرزاند.
این زمین لرزه در طول جغرافیایی 48.18 و عرض جغرافیایی 31.29 به وقوع پیوست.
تا کنون گزارشی از خسارات احتمالی این زلزله نرسیده است.
شهرستان هویزه در غرب استان خوزستان قرار دارد.
9887/6068
ارتباط با سردبیر newsroom@irna.ir
تماس بی واسطه با مسئولین ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 9 ساعت و 24 دقیقه پیش
شهداد کرمان لرزید

شهداد کرمان لرزید به گزارش ایرنا از موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، شبکه های لرزه نگاری امروز ساعت 5 و 11 دقیقه و 1 ثانیه زلزله ای 4.3 ریشتری را ثبت کردند.
این زلزله حوالی شهداد استان کرمان رخ داده و عرض شمالی آن 47/30 و طول شرقی آن 47/57 بوده است.
هنوز گزارشی از خسارت های احتمالی ارسال نشده است.
شبک**1983**1908
ارتباط با سردبیر newsroom@irna.ir
تماس بی واسطه با مسئولین ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 9 ساعت و 44 دقیقه پیش
زلزله شهداد کرمان خسارت نداشت

زلزله شهداد کرمان خسارت نداشت مجید سعیدی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : به محض وقوع زمین لرزه تیم های امداد و نجات به منطقه شهداد اعزام شده و ستاد بحران در کرمان تشکیل شد.
زمین لرزه ای به بزرگی 4.3 در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) بامداد سه شنبه شهداد در استان کرمان را لرزاند.
به گزارش ایرنا، بنا بر اعلام مرکز لرزه نگاری کشوری این زمین لرزه ساعت 5 و 11 دقیقه و 1 ثانیه بامداد سه شنبه بیستم آذرماه در عمق 10 کیلومتری زمین روی داد.
موقعیت مرکز این زمین لرزه عرض جغرافیایی 30.47 و طول جغرافیایی 57.46 گزارش شده است.
شهداد در 100 کیلومتری کرمان قرار دارد.
5054/3029 ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 9 ساعت و 54 دقیقه پیش
شهروند روسی به جاسوسی از آمریکا برای مسکو اعتراف کرد

شهروند روسی به جاسوسی از آمریکا برای مسکو اعتراف کرد به گزارش سه شنبه ایرنا به نقل از این شبکه آمریکایی، ماریا بوتینا با دادستان ها به توافق رسیده است تا بپذیرد که وی و فردی دیگر با یک مقام دولتی روسیه توافق و تلاش کرده بودند تا بوتینا در ایالات متحده و تحت هدایت آن مقام روسی فعالیت کند؛ بدون آنکه از قبل به دادستانی کل اطلاع داده باشد.
بوتینا قبول کرده که با مقام های فدرال، ایالتی و محلی همکاری کند. مقام های آمریکایی بوتینا 30 ساله را متهم کرده اند که وی عامل روس ها بوده و تلاش کرده تا در سازمان هایی مانند اتحادیه ملی سلاح آمریکا نفوذ کرده و از ارتباط شخصی خود برای پیشبرد منافع روسیه استفاده کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 9 ساعت و 54 دقیقه پیش
زلزله 4.3ریشتری شهداد کرمان را لرزاند

زلزله 4.3ریشتری شهداد کرمان را لرزاند به گزارش ایرنا، بنا بر اعلام مرکز لرزه نگاری کشوری این زمین لرزه ساعت 5 و 11 دقیقه و 1 ثانیه بامداد سه شنبه بیستم آذرماه در عمق 10 کیلومتری زمین روی داد.
موقعیت مرکز این زمین لرزه عرض جغرافیایی 30.47و طول جغرافیایی 57.46 گزارش شده است.
تاکنون گزارشی از خسارت احتمالی این زمین لرزه دریافت نشده است
.بخش شهداد تا کرمان 95 کیلومتر فاصله دارد.
5054
ارتباط با سردبیر newsroom@irna.ir
تماس بی واسطه با مسئولین ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 10 ساعت و 24 دقیقه پیش
رهبران مذهبی حامی مهاجران در مرزهای جنوبی آمریکا تجمع کردند

رهبران مذهبی حامی مهاجران در مرزهای جنوبی آمریکا تجمع کردند به گزارش سه شنبه ایرنا به نقل از ان.بی.سی نیوز ، این رهبران مذهبی ئ فعالان مدنی که بیش از دویست نفر بودند، بنا به دعوت کمیته آمریکایی خدمت رسانی دوستان (AFSC) به مرز مکزیک رفتند. این رهبران مذهبی از ادیان، مذاهب و آئین های مختلف بودند.
روزنامه نیویورک دیلی نیوز گزارش داد که 32 نفر از رهبران مذهبی در جریان تظاهرات در مرز مکزیک بازداشت شدند. این تظاهرات در گذرگاه مرزی سان دیگو آمریکا و تیجوانا در مکزیک برگزار شد.
جویس آجلونی مدیر AFSC که در زمینه رسیدگی به وضعیت پناهجویان فعالیت می کند، گفت: ما از آمریکا می خواهیم که حقوق مهاجران را رعایت کند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 10 ساعت و 34 دقیقه پیش
زلزله سیرچ را لرزاند

زلزله سیرچ را لرزاند به گزارش ایرنا، مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان گفت: تاکنون گزارشی از خسارت احتمالی این زمین لرزه دریافت نشده است.
مجید سعیدی افزود: به احتمال زیاد کانون زلزله در مناطق کوهستانی شهداد و سیرچ بوده است.
وی ادامه داد: تیم های امداد و نجات برای بررسی بیشتر به منطقه سیرچ و شهداد اعزام شده اند.
سیرچ در 60 کیلومتری کرمان و از توابع بخش شهداد در استان کرمان است.
3029
ارتباط با سردبیر newsroom@irna.ir
تماس بی واسطه با مسئولین ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 10 ساعت و 34 دقیقه پیش
چراغ راه آیندگان را همچنان روشن نگهداریم

چراغ راه آیندگان را همچنان روشن نگهداریم در این مطلب آمده است: محدودیتهایی که برای کودکان در نظر گرفته می شود چند سطحی است. یکی از این سطوح عدم دسترسی به اینترنت است و ما را متقاعد می سازد تا میزبانان این رسانه نتوانند عقاید خود را در قالب غذای مسموم روح و روان به مخاطبی که هنوز سرد و گرم روزگار را نچشیده تلقین کنند.
سری به یکی از فروشگاههای اتوکام در غرب یا ژاپن بزنید و درخواست خرید پهنای باند و ورود به اینترنت را بدهید تا متوجه شوید فرمی حاوی مشکلات موجود برای استفاده کننده از آن را به تفکیک به شما می دهند تا تصمیم به خرید بگیرید. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 10 ساعت و 34 دقیقه پیش
پمپئو: مذاکرات صلح یمن در سوئد پیشرفت داشته است

پمپئو: مذاکرات صلح یمن در سوئد پیشرفت داشته است به گزارش الجزیره، وزیر خارجه آمریکا در توییتی نوشت: آمریکا از همه طرف ها می خواهد به مذاکرات تا تحقق نتایج مثبت آن برای مردم یمن ادامه بدهند.
دور جدید مذاکرات صلح یمن پنجشنبه گذشته پس از عزیمت هیئت مذاکره کننده جنبش انصار الله و دولت مستعفی یمن به سوئد با میانجیگری 'مارتین گریفیتس' نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور یمن در سوئد آغاز شد.
پیش تر مارتین گریفیتس نماینده سازمان ملل متحد در امور یمن گفته بود: طرف های یمنی حاضر در نشست صلح سوئد مسئول تحقق صلح در کشورشان هستند.
گریفتیس در یک کنفرانس مطبوعاتی در خصوص روند حاکم بر مذاکرات هیئت های یمنی افزود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 54 دقیقه پیش
انتقاد دیده بان حقوق بشر از حبس کاربران شبکه های اجتماعی درامارات

انتقاد دیده بان حقوق بشر از حبس کاربران شبکه های اجتماعی درامارات به نوشته القدس العربی، دیده بان حقوق بشر در چند توییت اقدام دولت امارات متحده عربی در برگزاری همایشی با موضوع کاربران عرب شبکه های اجتماعی را شرم آور خواند.
دیده بان حقوق بشر در توییتی نوشته است: آیا در این همایش کتابچه چگونه توییت کنید بدون اینکه به زندان بروید توزیع خواهد شد.
این سازمان افزوده است: این همایش ممکن بود کمی قابل پذیرش قرار بگیرد اگر که امارات احمد منصور و دیگر کاربران شبکه های اجتماعی را زندانی نمی کرد.
دیده بان حقوق بشر برگزاری چنین همایشی در امارات متحده عربی را خنده آور توصیف کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 14 دقیقه پیش
امنیت در بستری به نام دولت الکترونیک

امنیت در بستری به نام دولت الکترونیک به گزارش ایرنا، تعریف ساده دولت الکترونیک یا همان دولت دیجیتالی یعنی استفاده دولت از فناوری اطلاعات برای جابه جایی اطلاعات بین مردم، سازمان ها، بازار و دستگاه های دولتی، یعنی اینکه دولت ارتباطات مورد نیاز را با بسترهای اینترنتی و شبکه های داخلی، برای مردم ایجاد کند تا علاوه بر کاهش مراجعه های حضوری، سرعت انجام امور نیز افزایش یابد.
می توان گفت دولت الکترونیک نماد تکریم اینترنتی ارباب رجوع است که سرعت فراگیری آن در برخی مناطق بیشتر است چرا که زیرساخت های لازم و البته آگاهی مردم از این مقوله بیشتر است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 12 ساعت و 52 دقیقه پیش
2 عملیات تروریستی همزمان با انتخابات پارلمانی لبنان خنثی شد

2 عملیات تروریستی همزمان با انتخابات پارلمانی لبنان خنثی شد به گزارش ایرنا، وی روز دوشنبه در یک کنفرانس خبری اعلام کرد که برنامه ریزی این عملیات تروریستی از سوی گروه های افراطی مستقر در شهر ادلب سوریه صورت گرفته بود.
به گفته المشنوق، هدف این دو عملیات، اماکن دینی و مراکز ارتش بوده است.
وزیر کشور لبنان یاداور شد که طی سال های اخیر نهادهای امنیتی لبنان تعداد زیادی از عملیات تروریستی را کشف و خنثی کرده اند.
المشنوق تاکید کرد که لبنان اکنون در شرایط امن قرار دارد.
به دنبال آغاز بحران در سوریه در حدود هفت سال پیش، لبنان که در همسایگی این کشور قرار دارد تحت تاثیر ناآرامی های سوریه قرار گرفت و بارها شاهد انفجارهای تروریستی بود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 24 دقیقه پیش
سازمان ملل: 10 میلیون یمنی نیاز شدید به کمک غذایی دارند

سازمان ملل: 10 میلیون یمنی نیاز شدید به کمک غذایی دارند به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، مارک لوکوک که در یک کنفرانس خبری صحبت می کرد، افزود: وضعیت انسانی و غذایی در یمن به شدت رو به وخامت است و ما نیاز به کمک مالی برای مقابله با این وضعیت داریم.
وی افزود: سازمان ملل متحد قصد دارد تا سال آینده برای 15 میلیون یمنی کمک های غذایی فراهم کند.
لوکوک اضافه کرد: آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد 26 فوریه سال آینده میلادی یک کنفرانس بین المللی در ژنو با هدف جمع آوری کمک های مالی جهانی برای مردم یمن برگزار خواهد کرد.
معاون دبیرکل سازمان ملل در امور انسانی همچنین گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 44 دقیقه پیش
ارتش یمن پهپاد جاسوسی عربستان را سرنگون کرد

ارتش یمن پهپاد جاسوسی عربستان را سرنگون کرد به گزارش پایگاه خبری المسیره یمن، پدافند هوایی ارتش یمن، پهپاد جاسوسی عربستان را در شمال غرب شهر الدریهمی واقع در ساحل غربی یمن سرنگون کردند.
هفته گذشته نیز پدافند هوایی ارتش یمن پهپاد جاسوسی عربستان را در منطقه موسوم به کیلومتر 16 واقع در ساحل غربی ساقط کرده بودند.
نیروهای یمنی نیز روز دوشنبه عملیات نیروهای سعودی را در گذرگاه علب واقع در منطقه عسیر عربستان دفع و شماری از آن ها را کشتند.
از سوی دیگر جنگنده های عربستان نیز روز دوشنبه مناطقی در استان های الحدیده، حجه و صعده بمباران کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 54 دقیقه پیش
اورتون در دقیقه 96 از شکست نجات پیدا کرد

اورتون در دقیقه 96 از شکست نجات پیدا کرد به گزارش ایرنا؛ دوشنبه شب در آخرین دیدار هفته شانزدهم لیگ برتر جزیره، اورتون در ورزشگاه گودیسون پارک میزبان واتفورد بود که این بازی مهیج با تساوی 2 بر 2 به اتمام رسید.
اورتون شروع خوبی در حضور هوادارانش داشت و با گل دقیقه 16 ریچاردسون نیمه نخست را با برتری به اتمام رساند، اما در نیمه دوم شرایط به طور کلی دگرگون شد.
حملات واتفورد سبب شد تا در دقیقه 63 شیموس کولمن مدافع باتجربه اورتون به اشتباه دروازه تیم خودی را گشود تا کار به تساوی یک بر یک برسد.
دو دقیقه پس از آن عبداله دوکوره هافبک تدافعی و تنومند تیم واتفورد به زیبای گل دوم میهمان را به ثمر رساند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 14 ساعت و 24 دقیقه پیش
بیلبائو به بقاء امیدوار شد

بیلبائو به بقاء امیدوار شد به گزارش ایرنا؛ دوشنبه شب در آخرین دیدار هفته پانزدهم لالیگا، تیم فوتبال اتلتیکوبیلبائو که در بدترین شرایط 2 دهه اخیر خود قرار دارد در سن مامس میزبان خیرونا بود و با گلی که آرتیز آدوریز در دقیقه 91 از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند به برتری یک بر صفر دست یافت.
این تیم پرطرفدار با وجود کسب برتری در این دیدار همچنان با 14 امتیاز در رتبه هجدهم جدول رده بندی ماندگار شد.
با این اوصاف، بیلبائو باید تلاش زیادی برای فرار از سقوط داشته باشد.
خیرونا نیز 21 امتیازی باقی ماند و به رتبه نهم جدول رده بندی نزول کرد.
**نتایج کامل هفته پانزدهم لالیگا:
لگانس یک - ختافه یک ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 14 ساعت و 25 دقیقه پیش
متجاوزان حقوق بشر را به طور کامل نقض کرده اند

متجاوزان حقوق بشر را به طور کامل نقض کرده اند ضیف الله الشامی دوشنبه شب در گفت و گو با خبرگزاری رسمی یمن (سبا) اضافه کرد: این ائتلاف در سایه سکوت کامل جامعه جهانی و سازمان های حقوقی، همه حقوق بشر را در یمن نقض و پایمال کرده است.
وی افزود: درحالی که دنیا درحال جشن گرفتن هفتادمین سالگرد تصویب اعلامیه جهانی حقوق بشراست این ائتلاف، حملات، بمباران و جنایت های وحشتناک خود را در حق ملت یمن برخلاف همه قوانین بین المللی و انسانی تشدید کرده است.
الشامی تصریح کرد: ائتلاف آمریکایی – سعودی همه درخواست ها مبنی بر توقف جنگی که بزرگترین فاجعه انسانی در سطح جهان را آفریده است را نادیده می گیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 33 دقیقه پیش
عریقات: صهیونیست ها با حمایت ترامپ به کرانه باختری حمله کرد

عریقات: صهیونیست ها با حمایت ترامپ به کرانه باختری حمله کرد به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، عریقات در بیانیه ای از جامعه جهانی خواست تا فورا برای مجازات رژیم اشغالگر قدس به خاطر جنایت هایی که مرتکب شده و نیز برای حمایت از مردم فلسطین وارد عمل شود.
دبیرکمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین همچنین از رژیم صهیونیستی نیز خواست تا به جای نقض قوانین بین المللی و اجرای سیاست های استعماری و غیر قانونی برای تحقق صلح پایدار عمل کنند.
روز دوشنبه ده ها فلسطینی در یورش نظامیان صهیونیستی به شهر رام الله و البیره واقع در کرانه باختری زخمی شدند.
نظامیان صهیونیست در حمله به این دو شهر به منازل و مغازه های فلسطینی ها یورش برده و وسایل شخصی آن ها را ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 34 دقیقه پیش
بازگشایی جزئی فرودگاه صنعا کمکی به رنج مردم ما نمی کند

بازگشایی جزئی فرودگاه صنعا کمکی به رنج مردم ما نمی کند به گزارش پایگاه خبری المسیره یمن، محمد علی الحوثی گفت: افزایش اقدامات علیه مسافران یمنی مغایر با توافقنامه شیکاگو بوده و مجازات علیه مردم یمن غیر قانونی است.
وی اضافه کرد: مردم یمن که به دنبال صلح هستند نمی خواهند تا حقوقشان در مذاکرات سوئد پایمال شود بلکه خواستار اعطای حقوق خود بوده و مصادره کردن حقوق مردم یمن یک جنایت جنگی است که متجاوزان آمریکایی سعودی اماراتی در یمن مرتکب شدند.
الحوثی اضافه کرد: پیشنهاد هیات ریاض مبنی بر استفاده از فرودگاه صنعا تنها برای پروازهای داخلی به این معنا است که سازمان ملل متحد اهمیتی به نقض قوانین بین المللی و حقوق بشری نمی دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 54 دقیقه پیش
قدیری ابیانه : 40 سالگی انقلاب یک شکست برای دشمن است

قدیری ابیانه : 40 سالگی انقلاب یک شکست برای دشمن است به گزارش ایرنا، محمدحسن قدیری ابیانه دوشنبه شب در سلسله نشست های 40 سالگی انقلاب اسلامی با عنوان چهل سال ایستادگی و چهل سال پیشرفت در فرهنگسرای شهرکرد افزود : تا پیش از انقلاب اسلامی ایران، روند جهانی شدن به سمت دین زدایی بود که با پیروزی انقلاب اسلامی این روند تغییر کرد.
وی تصریح کرد : اگر کشورهای اسلامی می خواستند با ظلم و استکبار جهانی مبارزه کنند به سمت مارکسیسم کشیده می شدند اما پس از پیروزی انقلاب اسلامی، پرچم مبارزه با استکبار جهانی و ظلم جهانی ، اسلام شد.
به گفته وی، اسلام هراسی در غرب به دلیل این است که اگر اصل اسلام را مطرح کنند جذابه دارد و جوانان غرب به سمت اسلام کشیده ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 15 ساعت و 3 دقیقه پیش
مردم سالاری دینی نخستین دستاورد انقلاب اسلامی است

مردم سالاری دینی نخستین دستاورد انقلاب اسلامی است به گزارش ایرنا حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی دوشنبه شب در نشست تبیین ابعاد فرهنگی و سیاسی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در دفتر امام جمعه بیرجند افزود: اگر امام خمینی (ره) از کلمه مردم استفاده می کردند به طور واقعی مردم را باور داشتند، اگر از کارآمدی دین در عرصه زندگی صحبت می کردند کارآمدی دین را باور داشتند و اگر از خدا اسم می بردند با همه وجود خدا را باور داشتند.
وی اظهار داشت: خداباوری، مردم باوری و دین باوری به عنوان اینکه دین در متن زندگی انسان معاصر می تواند زندگی مردم را اداره کند از باورهای امام راحل بود و مردم سالاری دینی از دستاوردهای چهل ساله انقلاب ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 15 ساعت و 4 دقیقه پیش
کنسرت محمد علیزاده

کنسرت محمد علیزاده ایرنا-تاکستان-کنسرت موسیقی پاپ محمد علیزاده شامگاه 19 آذر ماه در سالن ورزشی امام خمینی(ره) در شهرستان تاکستان برگزار شد.*7 ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 15 ساعت و 14 دقیقه پیش
16 آذر روز مجهادت در راه علم و تقویت ایمان دینی است

16 آذر روز مجهادت در راه علم و تقویت ایمان دینی است محمد رضا شیدایی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه نعمت بزرگ استقلال، آزادی و امنیت پایدار امروز مرهون مجاهدت، فداکاری جوانان و دانشمندان ایران اسلامی است، بیان کرد: جوانان دانشجو در 16 آذر ماه 1332 با تشخیص به هنگام خود و با انجام رسالت خطیر دانشجویی در مقابل زیاده خواهی استکبار جهانی قیام کردند و با تقدیم خون خود نقطه عطفی را در تاریخ کشور رقم زدند.
وی بصیرت و موقعیت شناسی دانشجویان را از ضرورت های جامعه دانشگاهی دانست و اضافه کرد: بصریت دانشجویان سرمایه ای گران سنگ بوده و همواره موجب رسوایی مستکبران شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 15 ساعت و 24 دقیقه پیش
اطلاعاتی درباره تونل های ادعا شده از سوی اسرائیل دریافت نکرده ایم

اطلاعاتی درباره تونل های ادعا شده از سوی اسرائیل دریافت نکرده ایم به گزارش ایرنا، وی روز دوشنبه پس از دیدار با 'الیزابت ریچارد' سفیر آمریکا در بیروت افزود که در نشست سه جانبه اخیر بین لبنان و رژیم صهیونیستی با وساطت سازمان ملل که درباره وضعیت مرزی برگزار شد، نماینده ارتش لبنان هیچ اطلاعاتی را درباره مختصات تونل های ادعایی دریافت نکرد.
وی گفت که اسرائیل به طور متوسط 150 بار حریم مرزی لبنان را نقض می کند.
رئیس پارلمان لبنان ضمن اشاره به پایبند نبودن اسرائیل به قطعنامه 1701 شورای امنیت، تنها راه برای جلوگیری از نقض حریم لبنان را اجرای کامل این قطعنامه دانست. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 33 دقیقه پیش
ایجاد انگیزه در جذب بازماندگان از تحصیل مورد توجه قرار گیرد

ایجاد انگیزه در جذب بازماندگان از تحصیل مورد توجه قرار گیرد به گزارش ایرنا محمدمهدی شهریاری در هفتمین جلسه شورای آموزش و پرورش آذربایجان غربی با بیان اینکه نباید هیچ کودک و نوجوانی به علت فقر از تحصیل باز بماند، افزود: تحصیل فرزندان از نظر خانواده ها بر معیشت آنان تاثیر دارد و هزینه این دانش آموزان باید از طریق نهادهای حمایتی از جمله بهزیستی و کمیته امداد تامین شود.
وی بیان کرد: اغلب بازماندگان از تحصیل در مقاطع ابتدایی قرار دارند و فرمانداران باید جهت اعمال برخی سخت گیری ها در این زمینه به والدین برنامه ریزی کنند تا این افراد فرزندان خود را به مدرسه بفرستند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 15 ساعت و 34 دقیقه پیش
15 روستای سردشت تا پیش از دهه فجر به شبکه گاز متصل می شود

15 روستای سردشت تا پیش از دهه فجر به شبکه گاز متصل می شود به گزارش ایرنا، علیرضا شیخی روز دوشنبه در جریان بازدید از روند گازرسانی به روستاهای این شهرستان افزود: پروژه های گازرسانی در مناطق روستایی این شهرستان بدون هیچ مشکلی و با همکاری مسوولان محلی با سرعت خوبی در حال اجراست.
وی بیان کرد: امسال با تلاش های انجام شده در سطح این شهرستان مرزی بیش از 70 کیلومتر لوله گذاری انجام شده و به 35 کیلومتر نیز گاز تزریق شده است.
شیخی بیان کرد: در صورتی که شرایط جوی مساعد باشد تا پایان امسال حجم لوله گذاری در سطح این شهرستان به 100 کیلومتر خواهد رسید.
ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 15 ساعت و 43 دقیقه پیش
نماینده سازمان ملل از طرح های احیای دریاچه ارومیه بازدید کرد

نماینده سازمان ملل از طرح های احیای دریاچه ارومیه بازدید کرد به گزارش ایرنا، مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب در حاشیه این بازدید به خبرنگار ایرنا گفت: پروژه همکاری در احیای دریاچه ارومیه از طریق مشارکت جوامع محلی در استقرار کشاورزی پایدار و حفاظت از تنوع زیستی از جمله طرح های مهم برای احیای این زیست بوم به شمار می رود که از سال 1393 در 19 روستای این شهرستان آغاز شد.
علی دیانتی ادامه داد: برخی از فازهای این پروژه هم اکنون در هفت روستای این شهرستان شامل قپچاق، للکلو، گزلان، گوگ تپه، داش تپه، ملک آباد و نظام آباد در حال اجراست.
وی با بیان اینکه فاز اصلی این پروژه (فاز پنج) نیز در 2 روستای مظفرآباد و تلخاب از توابع این شهرستان هم اکنون اجرا می شود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 15 ساعت و 55 دقیقه پیش
رایزنی وزرای آمریکا و عربستان درباره وضعیت نفت

رایزنی وزرای آمریکا و عربستان درباره وضعیت نفت به گزارش خبرگزاری رویترز، وزیر انرژی عربستان سعودی با ریک پری وزیر انرژی آمریکا در شهر ظهران واقع در شرق عربستان سعودی در خصوص وضعیت بازار نفت گفت و گو کردند.
خالد الفالح در توییتی نوشت: با وزیر انرژی آمریکا در خصوص راهکار ها و فناوری های کاهش دی اکسید کربن، بهینه سازی مصر انرژی و فرصت های موجود برای همکاری در زمینه های فنی میان دو کشور گفت وگو کردیم.
خبرگزاری رویترز جزئیات بیشتری از این دیدار را گزارش نکرده است.
وزیر انرژی عربستان سعودی جمعه شب پس از نشست اوپک درخصوص توافق کشورهای عضو این سازمان برای کاهش تولید نفت گفته بود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 16 ساعت و 13 دقیقه پیش
تحولات بین المللی در آموزش عالی را هوشیارانه دنبال می کنیم

تحولات بین المللی در آموزش عالی را هوشیارانه دنبال می کنیم به گزارش عصر دوشنبه ایرنا و به نقل از اداره کل بین المللی دانشگاه آزاد اسلامی، حمید میرزاده در کنفرانس عمومی سالانه انجمن موسسات آموزش عالی جنوب شرق آسیا که به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین برگزار شد، افزود: این حقیقت که بسیاری از مدعوین از فواصل دور به این کنفرانس آمده اند بیانگر اهمیت این گردهمایی به منظور تبادل افکار در خصوص موضوعی بسیار مهم تحت عنوان همکاری های منطقه ای و بین المللی در امر پژوهش، برنامه آموزشی و تجربیات دانشجویی است.
وی ضمن خوش آمدگویی به میهمانان حاضر از جمله پروفسور فوزی رجلان (رییس آسایهل)، پروفسور نینات اولان وورا ووت (دبیر کل آسایهل) ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 16 ساعت و 14 دقیقه پیش
مکرون خواسته های جلیقه زردها را پذیرفت

مکرون خواسته های جلیقه زردها را پذیرفت به گزارش دوشنبه ایرنا به نقل از آسوشیتدپرس، این اولین سخنرانی مستقیم مکرون خطاب به فرانسوی ها پس از تظاهرات یک ماهه علیه افزایش مالیات ها بود. وی اظهار داشت: ما با اقداماتی قوی، با کاهش بیشتر مالیات ها در اسرع وقت و همچنین با کنترل هزینه های دولتی به فوریت های اجتماعی و اقتصادی پاسخ می دهیم.
رئیس جمهوری فرانسه وعده داد که کاهش مالیات بر کارگران کم درآمد را سرعت ببخشد و طرح افزایش مالیات را برای بازنشستگان ملغی کند. او تاکید کرد که حداقل دستمزد ماهانه تا یکصد یورو افزایش می یابد و مالیات بر اضافه کاری از اول ژانویه سال آینده میلادی حذف می شود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 16 ساعت و 14 دقیقه پیش
10میلیارد ریال صرف تجهیز مجتمع های هنری آذربایجان غربی می شود

10میلیارد ریال صرف تجهیز مجتمع های هنری آذربایجان غربی می شود حجت الاسلام ناصر خدایاری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در تکاب افزود: تاکنون هفت میلیارد ریال از این اعتبار برای تجهیز امکانات و رفع کمبودها و ایجاد استانداردهای لازم در مجتمع فرهنگی و هنری آذربایجان غربی هزینه شده است.
وی با بیان اینکه هم اکنون 17 مجتمع فرهنگی و هنری در شهرهای مختلف آذربابجان غربی فعالیت می کند، اضافه کرد: عملیات اجرایی احداث تالار بزرگ فرهنگی و هنری ارومیه به عنوان یکی از برجسته ترین طرح های عمرانی در حوزه فرهنگ و هنر استان بیش از 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 16 ساعت و 14 دقیقه پیش
سوریه درصدد صادرات دارو به روسیه و کشورهای عربی است

سوریه درصدد صادرات دارو به روسیه و کشورهای عربی است به گزارش روز دوشنبه روسیا الیوم، زهیر فضلون مدیر کل شرکت صنایع دارویی (دیماس) سوریه گفت: ما وارد کننده اصلی دارو برای بیمارستان های عمومی و کلینیک های وابسته به ارتش کشور هستیم. برنامه ای که شرکت برای پیشرفت کاری خود در سال های آتی در نظر دارد، صادرات دارو، آنتی بیوتیک ها و انواع داروهای مُسکن از آغاز سال 2020 به روسیه، اردن، عراق، لبنان، سودان، موریتانیا و یمن است.
دیماس یکی از قدیمی ترین شرکت های تولید دارو در سوریه است که از سال 1967 میلادی با همکاری دولت فعالیت خود را آغاز کرد.
کارگاه های این شرکت در حال حاضر در دست نوسازی قرار دارند و قرار است در سال جدید ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 16 ساعت و 15 دقیقه پیش
لایحه پیوستن ایران به اتحادیه اقتصادی اوراسیا تصویب شد

لایحه پیوستن ایران به اتحادیه اقتصادی اوراسیا تصویب شد به گزارش ایرنا، رضا اردکانیان شامگاه دوشنبه در نشست شورای اداری هرمزگان که با حضور معاون اول رییس جمهوری، معاون روستایی رییس جمهوری وزرای نیرو و تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، اظهار داشت: با پیوستن ایران به اتحادیه اقتصادی اوراسیا، صادرات محصولات کشورمان به بازارهای پنج کشور همسایه روسیه، قزاقستان، بلاروس، قرقیزستان و ارمنستان و از آنجا به سایر نقاط دنیا توسعه می یابد.
وی افزود: پیوستن ایران به این اتحادیه فرصت خوبی برای همه مناطق فعال اقتصادی کشور به ویژه مناطق مرزی است که فعالان اقتصادی باید از آن استفاده کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 16 ساعت و 23 دقیقه پیش
کارکنان شرکت نفت گچساران در مسابقات سراسری قرآن درخشیدند

کارکنان شرکت نفت گچساران در مسابقات سراسری قرآن درخشیدند به گزارش ایرنا،محمدرضا جهانی دوشنبه شب در جمع خبرنگاران اظهار داشت:مهدی شعبانی در رشته ترتیل رتبه اول،مریم جعفری رتبه نخست در حفظ 10 جزء قرآن ،مرضیه دل افکار رتبه سوم حفظ 20 جزء قرآن و سیده اکرم خادمی نیز در رشته حفظ پنج جزء قرآن کریم به مقام سوم دست یافت.
وی با اشاره به اینکه روح الله وفایی نژاد، سعید شیرزاد و فاطمه کشاورز نیز به عنوان نفرات پنجم تا هفتم این مسابقات معرفی شده اند افزود: برگزیدگان این رقابت ها به مسابقات قرآن جامعه اطلاعاتی کشور راه می یابند.
رئیس اداره حراست شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 16 ساعت و 33 دقیقه پیش
3500 گردشگر از قلعه تاریخی بسطام بازدید کردند

3500 گردشگر از قلعه تاریخی بسطام بازدید کردند غلام شیرزاد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از سه هزار و 500 گردشگر، 550 گردشگر خارجی از کشورهای اتریش، سوئد، آلمان، سوئیس و دیگر کشورهای خارجی بودند.
وی تعیین عرصه و حریم قلعه، نقشه برداری خود قلعه و پیرامون آن، مرمت بخش پائین قلعه، تهیه برشور و کتابچه راهنمای گردشگری را از جمله اقدامات صورت گرفته برای ساماندهی، صیانت و معرفی این قلعه تاریخی عنوان کرد.
وی با بیان اینکه قلعه بسطام اثر تاریخی شناخته شده در خارج از کشور است و به همین دلیل هرساله این قلعه میزبان گردشگران خارجی می شود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 16 ساعت و 33 دقیقه پیش
16مرکز محلی به سوادآموزان خدمات آموزشی ارائه می دهد

16مرکز محلی به سوادآموزان خدمات آموزشی ارائه می دهد سید حمدالله خواهش نیک روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این مراکز امکان آموزش بیش از 40 نوع مهارت وجود دارد.
وی بیان کرد: در هر مرکز یادگیری محلی حداقل 50 سوادآموز در سه دوره سوادآموزی، انتقال و تحکیم در کنار سواد پایه، مهارت ها را نیز فرا می گیرند.
خواهش نیک اضافه کرد: مراکز یادگیری محلی با هدف کمک به بهبود کیفیت زندگی مردم ،ایجاد فرصت برابر یادگیری ،آموزش مهارت ها و کاربردی کردن آنها در زندگی ایجاد می شوند.
وی افزود:50 درصد آموزش ها در زمینه مهارت زندگی،30 درصد در زمینه مهارت اجتماعی و 20 درصد مربوط به حقوق شهروندی است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 16 ساعت و 34 دقیقه پیش
آمار طلاق در سردشت 18 درصد کاهش یافت

آمار طلاق در سردشت 18 درصد کاهش یافت نژاد جهانی روز دوشنبه در جلسه ساماندهی امور جوانان سردشت افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون 116 فقره طلاق در این شهرستان به ثبت رسیده که 109 فقره آن در شهر و 7 فقره نیز در مناطق روستایی بوده است.
وی اظهار داشت: معضل طلاق، یکی از مهم ترین آسیب های اجتماعی جدی در این شهرستان است که باید برای کاهش بیش از پیش آن همه دستگاه ها وارد کار شوند و فرهنگ سازی کنند.
وی تقویت باورهای دینی در بین آحاد مردم را یکی از راه های جلوگیری از افزایش آمار طلاق در جامعه عنوان کرد و یادآور شد: فاصله گرفتن از ارزش های دینی، تغییرات ارزشی و اخلاق جامعه، ارایه ندادن آموزش مناسب ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 16 ساعت و 43 دقیقه پیش
عرضه خودرو با قیمت نزدیک به حاشیه بازار استمرار می یابد

عرضه خودرو با قیمت نزدیک به حاشیه بازار استمرار می یابد به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، رضا رحمانی شامگاه دوشنبه در مراسم دهمین دوره معرفی چهره های ماندگار صنعت معدن و تجارت ایران در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما افزود : در ماه های گذشته عده ای در بازار خودرو به درآمدهای رانتی دست یافتند.
به گفته وی، اکنون بازار مبنای قیمت گذاری قرار نگرفته بلکه این راهکاری است که خودروسازان اتخاذ کرده اند تا نزدیک به قیمت حاشیه بازار به عرضه محصولات خود بپردازند.
رحمانی از استمرار این روند خبر داد و افزود: مقرر است خودروسازان در هر بار عرضه قیمت را پنج درصد دیگر پایین تر از قیمت های قبلی ارائه کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 16 ساعت و 54 دقیقه پیش
آمریکا سه مقام کره شمالی را تحریم کرد

آمریکا سه مقام کره شمالی را تحریم کرد به گزارش خبرنگار ایرنا، دفتر کنترل دارایی های وزارت خزانه داری آمریکا روز دوشنبه با انتشار بیانیه ای مطبوعاتی اعلام کرد سه تن از مقامات ارشد کره شمالی را به دلیل آنچه که نقض حقوق بشر و سانسور نامیده شده است، در لیست این دفتر اضافه شده اند.
اسیتون منوچین وزیر خزانه داری آمریکا در این باره گفت این وزارت خانه مقاماتی را که فعالیت های سانسور، نقض حقوق بشر و سوء استفاده برای کنترل و سرکوب مردم مرتکب شده اند را مجازات می کند.
وی افزود: این تحریم ها نشان دهنده حمایت آمریکا از آزادی بیان و مخالفت با سانسور و نقض حقوق بشر است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 16 ساعت و 54 دقیقه پیش
بهرام قاسمی درگذشت احمدرضا دالوند را تسلیت گفت

بهرام قاسمی درگذشت احمدرضا دالوند را تسلیت گفت به گزارش ایرنا، بهرام قاسمی رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه درگذشت احمدرضا دالوند روزنامه نگار و گرافیست مطبوعاتی بنام کشور را به خانواده و بازماندگان وی و جامعه رسانه ای کشور تسلیت گفت و برای ایشان آمرزش و شادی روح از درگاه حضرت حق مسئلت کرد.
احمدرضا دالوند از هنرمندان گرافیست و از اهالی رسانه بامداد یکشنبه در 60 سالگی در منزلش دارفانی را وداع گفت.
این منتقد هنری، نویسنده و پژوهشگر، تصویرگر و طراح گرافیک؛ مدیر هنری و مدیر پروژه بسیاری از روزنامه ها و ماهنامه ها بوده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 17 ساعت و 3 دقیقه پیش
عروسک لیلی در کهگیلویه و بویراحمد احیا می شود

عروسک لیلی در کهگیلویه و بویراحمد احیا می شود به گزارش ایرنا، عروسک لیلی با پوشش لباس محلی و رنگ های شاد نماد زن ایلی در کهگیلویه و بویراحمد محسوب می شود.
این عروسک در گذشته از سوی مادران برای کودکان در قالب شخصیت های نوجوان، جوان و میان سال ساخته می شد تا فرزندی که مادرش به علت انجام کارهای تولید صنایع دستی و دامپروری مدت زمان طولانی به دور از فرزند بود با در آغوش گرفتن آن وجود مادر را احساس کند.
عروسک افسانه ای لیلی با وجود خاطرات به یاد ماندنی مردم این دیار در این سال ها مهجور مانده و در حال فراموشی است.
پریسا راد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 17 ساعت و 5 دقیقه پیش
اروپا برای کمک به تصویب توافقنامه برگزیت اعلام آمادگی کرد

اروپا برای کمک به تصویب توافقنامه برگزیت اعلام آمادگی کرد به گزارش ایرنا، دونالد توسک عصر دوشنبه با انتشار پیامی در توییتر اعلام کرد که نشست سران کشورهای اروپایی قرار است روز پنجشنبه برگزار شود.
او با این حال تأکید کرد که اصل توافق به دست آمده غیرقابل مذاکره است و صحبتی درباره موضوع آینده مرزی دو ایرلند انجام نخواهد شد.
با نزدیک شدن به مهلت خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، توسک هشدار داد که زمان به سرعت در حال سپری شدن است و به همین خاطر درباره سناریوی عدم توافق با انگلیس هم رایزنی خواهد شد.
درحالی که مخالفت های داخلی با توافقنامه برگزیت در انگلیس بالاگرفته است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 17 ساعت و 13 دقیقه پیش
طرح نظارتی ویژه شب یلدا در چهارمحال و بختیاری آغاز شد

طرح نظارتی ویژه شب یلدا در چهارمحال و بختیاری آغاز شد به گزارش ایرنا، سید نعیم امامی روز دوشنبه اظهار داشت : طرح تشدید نظارت بر اصناف با هدف جلوگیری از افزایش قیمت و تهیه اقلام مورد نیاز شب یلدا توسط 40 بازرس در سطح استان انجام می شود.
به گفته وی ، این تعداد بازرس در قالب 20 گروه به مدت 8 روز بر عرضه کالاهای اساسی بخصوص واحدهای عرضه آجیل ، میوه و شیرینی فروشی ها و تره بار بازرسی و کنترل می شود.
امامی ، از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف گرانفروشی و کم فروشی مراتب را با شماره 124 به اطلاع بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت برسانند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 17 ساعت و 14 دقیقه پیش
300خانواده زندانیان در یاسوج مهارت های زندگی را فراگرفتند

300خانواده زندانیان در یاسوج مهارت های زندگی را فراگرفتند به گزارش ایرنا، مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کهگیلویه وبویراحمد روز دوشنبه گفت : امسال بیش از 600 خانواده ، همسر و فرزندان زندانیان در برنامه های این نهاد برای کسب مهارت های زندگی هستند شرکت می کنند.
اسماعیل جمیاری اظهار داشت: در مرحله نخست اجرای این طرح تعداد 300 خانواده مربوط به زندان های یاسوج این آموزش ها را فرا گرفتند.
وی تصریح کرد: 200 خانواده زندانی در دهدشت و 100 خانواده نیز در شهرستان گچساران تا پایان سال جاری مهارت های زندگی و راهکارهای منطقی در زمینه مقابله با بحران ها و آسیب های اجتمالی را فرا خواهند گرفت. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 17 ساعت و 14 دقیقه پیش
توسعه مناطق محروم از اولویت های اصلی دولت است

توسعه مناطق محروم از اولویت های اصلی دولت است به گزارش ایرنا، اسحاق جهانگیری شامگاه دوشنبه در جمع مردم کوهشاه احمدی شهرستان حاجی آباد در استان هرمزگان اظهار داشت: توجه ویژه به مناطق محروم و کمتربرخوردار همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری است و ما نیز باید در همین مسیر حرکت کنیم.
وی ادامه داد: بر اساس خط مشی ترسیم شده از سوی مقام معظم رهبری، نظام مقدس جمهوری اسلامی باید تمام برنامه های خود را به سمت محرومیت زدایی از مناطق محروم و روستایی سوق دهد.
معاون اول رییس جمهوری با اشاره به پیشرفت های حاصل شده در سالهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی تا به امروز، گفت: در این مدت با وجود مشکلات بسیار و تحریم های ظالمانه دشمنان ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 17 ساعت و 23 دقیقه پیش
آمریکا سه مقام کره شمالی را تحریم کرد

آمریکا سه مقام کره شمالی را تحریم کرد به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، ریونگ هائه چوئه مشاور نزدیک کیم جونگ اون رهبر کره شمالی که ریاست اداره سازماندهی و هدایت حزب کارگران کره را برعهده دارد، در صدر فهرست تحریم های جدید آمریکا قرار دارد.
کیونگ تائک جونگ وزیر امنیت کشور و کوانگ هو پاک مدیر دپارتمان تبلیغات کره شمالی دو مقام دیگری هستند که آمریکا آنها را تحریم کرده است.
وزارت خزانه داری آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد: این سه مقام با هدف مجازات کره شمالی به دلیل انجام حملات سایبری و نقض حقوق بشر تحریم شده اند.
این تحریم ها درحالی است که پیونگ یانگ و واشنگتن درحال مذاکره برای خلع سلاح هسته ای کره شمالی هستند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 17 ساعت و 25 دقیقه پیش
نقشه پهنه های آبی کشور تهیه شد

نقشه پهنه های آبی کشور تهیه شد به گزارش ایرنا، مسعود شفیعی عصر دوشنبه در حاشیه دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان افزود: نقشه پهنه های آبی خلیج فارس و دریای خزر اینک تهیه شده و تهیه این نقشه ها به منظور استفاده در عرصه شناورهای بین المللی بوده است.
وی تصریح کرد: استان پهناور کرمان طی سال های گذشته به علت مباحث ژئوفیزیکی و گسل ها دچار تغییراتی شده است لذا نیاز به تهیه نقشه های به روز در این استان نیز وجود دارد.
معاون سازمان برنامه و بودجه کشور عنوان کرد: تهیه نقشه های جامع و کاربردی از استان کرمان امنیت را در حوزه سرمایه گذاری و فعالیت های عمرانی تقویت می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 17 ساعت و 33 دقیقه پیش
ورزش پهلوانی میراث تاریخی است که نیاز به توجه دارد

ورزش پهلوانی میراث تاریخی است که نیاز به توجه دارد مجتبی جوهری دوشنبه شب در همایش ورزش پهلوانی و زورخانه ای در سبزوار افزود: برای توسعه کشور در همه ابعاد فرهنگی، اجتماعی و سیاسی نیاز به احیای ورزش های پهلوانی و زورخانه ای داریم.
وی با بیان اینکه توجه به این رشته ورزشی رواج اخلاق و مردانگی در جامعه است، اظهار داشت: با کمک خیران احداث زورخانه در شهرهای فاقد این مکان پیگیری می شود.
وی گفت: در حوزه قهرمانی این ورزش از رده نونهالان تا پیشکسوتان بالای 60 سال رقابت برای ایجاد انگیزه و حضور در میادین مختلف و همسان سازی برگزار می شود.
جوهری افزود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 17 ساعت و 34 دقیقه پیش
چشم انداز طبس تبدیل به پایتخت صنعت ذغالسنگ است

چشم انداز طبس تبدیل به پایتخت صنعت ذغالسنگ است به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان طبس سید مهدی طلایی مقدم روز دوشنبه به همراه 'محمدحسن پیوندی' مشاور مدیرعامل شستا در امور نفت و گاز و پتروشیمی، 'رمضان کریتی' مدیرعامل شرکت ذغالسنگ پروده و جمعی از مسئولان شهرستان از ذغالشویی در دست بهره برداری معدن پروده طبس بازدید کردند.
وی در این بازدید افزود: هدف ما در شهرستان توسعه زنجیره فرآوری مواد معدنی و خلق ارزش افزوده است.
فرماندار ویژه طبس بیان کرد: یکی از اقدامات مورد حمایت ما استفاده حداکثری فرآوری مواد معدنی به خصوص از باطله ها در شهرستان است که این امر می تواند باعث رونق معادن و اشتغال نیروی انسانی بومی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 17 ساعت و 34 دقیقه پیش
تبعیض در پرداختها جامعه پرستاری را رنج می دهد

تبعیض در پرداختها جامعه پرستاری را رنج می دهد به گزارش ایرنا محمد شریفی مقدم دوشنبه شب در مراسم گرامیداشت روز دانشجو در جمع دانشجویان پرستاری مشهد افزود: اختلاف در پرداختی های پزشکان و پرستاران حتی تا 100 برابر نیز رسیده است که این پدیده منحصر به فرد بوده و در هیچ جای دنیا چنین اختلافی معنا ندارد.
وی اظهار داشت: سلامت یک کار تیمی است و امروز دنیا به سویی رفته است که این روش مدیریت را قبول نمی کند لذا باید دانشجویان و جامعه پرستاری تحلیل، نقد، پرسشگری و روشنگری را برای تحقق مطالباتشان داشته باشند.
وی گفت: نقش گروههای پرستاری اعم از دانشجو و شاغلان پرستاری در مقابله با این تبعیض ها سنگین تر از سایر گروههای علوم پزشکی و ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 17 ساعت و 44 دقیقه پیش
2هزار نیرو در بیمارستان های کهگیلویه و بویراحمد جذب می شوند

2هزار نیرو در بیمارستان های کهگیلویه و بویراحمد جذب می شوند محمد غلام نژاد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تامین نیروی متخصص و کارآمد، هدفمند کردن ساختار جذب نیرو و ساماندهی نیروهای قبلی از مهمترین اولویت های دانشگاه علوم پزشکی استان است.
وی افزود: جذب نیروهای غیر تخصصی هزینه های زیادی را به دانشگاه تحمیل می کند و برای جلوگیری از بروز مشکلات، ساماندهی نیروها و رقابتی کردن هرگونه جذب نیرو در دستور کار دانشگاه علوم پزشکی یاسوج قرار گرفته است.
غلام نژاد بیان کرد: از مجموعه وزارت کشور و سازمان مدیریت و برنامه ریزی انتظار می رود اعتبارات لازم را به دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اختصاص دهند تا مجموعه دانشگاه با فراغ بال بیشتری ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 17 ساعت و 44 دقیقه پیش
نهادهای حمایتی برای کودکان روستایی سبد غذایی در نظر بگیرند

نهادهای حمایتی برای کودکان روستایی سبد غذایی در نظر بگیرند به گزارش ایرنا،علی محمد احمدی روز دوشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش استان گفت:بیش از 60 درصد جمعیت روستایی استان تحت پوشش نهاد های حمایتی از جمله کمیته امداد حضرت امام (ره) قرار دارند.
هم اینک 40 هزار و 842 خانوار در کهگیلویه وبویراحمد زیر پوشش کمیته امداد هستند که 75 درصد این خانوارها روستایی هستند.
وی ادامه داد: وضعیت تغذیه کودکان در مناطق روستایی و عشایری مطلوب نیست که سوء تغذیه در کودکی می تواند روی آینده آنها هم تاثیر منفی بگذارد.
بر اساس گزارشی که مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی به تازگی منتشر کرده میزان کالری مصرفی و یا هزینه خوراکی در سبد هر خانوار ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 18 ساعت و 3 دقیقه پیش
تحقق آرزوی کودک بیمار همدانی توسط پلیس

تحقق آرزوی کودک بیمار همدانی توسط پلیس به گزارش ایرنا ، 23 فروردین امسال در حالیکه طبیعت از خواب زمستانی بیدار و شکوفه های سبز و سپید بر سرشاخه درختان جوانه می زد، پرهام 9 ساله به علت عارضه قلبی در بیمارستان فرشچیان همدان بستری شد.
پزشکان آزمایش ها و تست های مورد نظر را انجام داده و دریافتند که این کودک باید در بخش آی.سی.یو بیمارستان بعثت شهر همدان بستری شود.
قلب کودکانه پرهام به جای 60 نوبت در دقیقه پنج نوبت می تپید و این کم کاری و کاهش شدید ضربان قلب منجر به اعزام این کودک به بیمارستان شهید رجایی تهران شد.
6 ماهی از بستری شدن این کودک در این بیمارستان و انتظار برای پیوند قلب می گذشت اما همچنان والدین او منتظر ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 18 ساعت و 3 دقیقه پیش
عملیات رام الله تاکید دوباره بر اراده ملت فلسطین در آزادسازی سرزمین خود است

عملیات رام الله تاکید دوباره بر اراده ملت فلسطین در آزادسازی سرزمین خود است به گزارش ایرنا، حزب الله در این بیانیه که امروز (دوشنبه) منتشر شد، عملیات اخیر را پیامی به شهرک نشینان صهیونیست خواند که 'در سرزمین ما امنیت ندارید و خانه ها و باغ هایی که شما غصب کرده اید تا ابد فلسطینی باقی خواهد ماند.'
حزب الله به ملت فلسطین و عزم راسخ آن در رویارویی با همه ابعاد نظامی و مستعمراتی اشغالگری اسرائیل درود فرستاد.
9 صهیونیست یکشنبه شب در عملیات یک فلسطینی در شهرک صهیونیست نشین عوفرا در نزدیکی رام الله در کرانه باختری زخمی شدند.
نظامیان رژیم صهیونیستی شب گذشته وصبح امروز با یورش به مناطق مسکونی کرانه باختری و شهر قدس بیش از 20 فلسطینی از جمله دو خبرنگار و چند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 18 ساعت و 4 دقیقه پیش
یک کشته، پیامد حادثه رانندگی در بافق

یک کشته، پیامد حادثه رانندگی در بافق سعید ملک زاده عصر روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : در این تصادف که ظهر امروز در منطقه 'بیشه در' رخ داد، سرنشین خودروی پژو 206 کشته شد.
وی افزود : ضروریست رانندگان با سرعت مطمئن و توجه به جلو، در مسیرهای دو طرفه حرکت کنند و دقت بیشتری در حین رانندگی داشته باشند.
علت این سانحه رانندگی از سوی پلیس در دست بررسی است.
بیشه در در فاصله 20 کیلومتری جاده بافق - بهاباد واقع شده است.
مرکز شهرستان 50 هزار نفری بافق در فاصله 110 کیلومتری جنوب شرق یزد قرار دارد.
7543 / 6197
ارتباط با سردبیر newsroom@irna.ir
تماس بی واسطه با مسئولین ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 18 ساعت و 13 دقیقه پیش
حادثه رانندگی در مهریز 2 زخمی بر جا گذاشت

حادثه رانندگی در مهریز 2 زخمی بر جا گذاشت سیدعلی محمد حسینی دوشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این حادثه ساعت 18:30 امروز بعد از مزرعه سید در حوالی مهریز به وقوع پیوست.
به گفته وی، نیروهای اورژانس پس از اطلاع از این حادثه با حضور در محل نسبت به رهاسازی، درمان و انتقال حادثه دیدگان به بیمارستان اقدام کردند.
این مسئول اظهار داشت: علت این حادثه توسط ماموران و کارشناسان پلیس راهور در حال بررسی است.
روزانه حدود 300 هزار دستگاه خودرو از جاده های استان یزد از جنوب به شمال و شرق و غرب کشور و بالعکس تردد می کنند و جاده های مهریز از ترافیک بالایی برخوردار است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 18 ساعت و 14 دقیقه پیش
انفجار نارنجک صوتی در بانه یک مصدوم بر جا گذاشت

انفجار نارنجک صوتی در بانه یک مصدوم بر جا گذاشت این فرد مطلع شامگاه دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر اثر این انفجار شاگرد مغازه بخاطر شکستن شیشه مصدوم شد که برای مداوا به بیمارستان صلاح الدین ایوبی منتقل شد.
این فرد آگاه که نخواست نامش در خبر آورده شود، تاکید کرد: در این ارتباط یک نفر دستگیر شده و به جرم خود اعتراف کرده است و تاکید کرده بخاطر اختلافات مالی با صاحب مغازه این تصمیم را گرفته است.
جزییات بیشتری از این حادثه در دست نیست و پلیس هم در این ارتباط هنوز اظهار نظری نکرده است.
شهرستان مرزی بانه با 158 هزار نفر جمعیت در 270 کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.
7469/9102 ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 18 ساعت و 14 دقیقه پیش
استاندار:30 هزار فرصت شغلی در هرمزگان هدف گذاری شد

استاندار:30 هزار فرصت شغلی در هرمزگان هدف گذاری شد به گزارش ایرنا، فریدون همتی شامگاه دوشنبه در نشست شورای اداری و فعالان اقتصادی استان هرمزگان که با حضور معاون اول رییس جمهوری معاون روستایی رییس جمهور و وزرای نیرو و جهاد کشاورزی برگزار شد، افزود: استان هرمزگان توانسته در جذب منابع تسهیلات صندوق توسعه ملی برای اشتغالزایی روستایی رتبه نخست کشور را کسب کند.
وی بیان داشت: استان هرمزگان دارای منابع و ظرفیت های غنی اقتصادی است و این استان پذیرای سرمایه گذران داخلی و خارجی است.
استاندار هرمزگان ابرازداشت: در سال 95، میزان صادرات غیرنفتی استان هرمزگان یک میلیارد و 100 میلیون دلار بود که با اقدام های انجام شده در سال 96 به بیش از 2 ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 18 ساعت و 14 دقیقه پیش
فیلم جوکر در جشنواره بین المللی سینما حقیقت اکران می شود

فیلم جوکر در جشنواره بین المللی سینما حقیقت اکران می شود محمدشریف اسلامی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این فیلم ساعت 14 عصر 20 آذر 1397 در پردیس سینمایی چارسو تهران اکران خواهد شد.
وی افزود: فیلم جوکر به کارگردانی سجاد ایمانی و از تولیدات حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد است.
رئیس حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: این فیلم آبان امسال نیز در سی و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران موفق به کسب تندیس بهترین کارگردانی در بخش مستند شده بود.
اسلامی عنوان کرد: فیلم جوکر مستند کوتاه 30 دقیقه ای با موضوع اجتماعی است که به نقد مسائل روز جامعه در قالب یک داستان پر از التهاب می پردازد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 18 ساعت و 14 دقیقه پیش
20 طرح آبخیزداری در گیلان اجرا می شود

20 طرح آبخیزداری در گیلان اجرا می شود به گزارش خبرنگار ایرنا محمد حسین محمدیان روز دوشنبه در نشست با دهیاران لوندویل آستارا در مسجد بابا حسن این بخش افزود: کنترل سیلاب، تغذیه سفره های زیر زمینی، افزایش آب چاه ها، توسعه کشاورزی و افزایش پوشش گیاهی از مهمترین مزایای طرح های آبخیزداری است و طرح های آبخیزداری گذشته، باعث جلوگیری از رانش زمین در مواقع سیلاب در شهرستان های فومن و رضوانشهر شده است.
سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آستارا هم در این نشست گفت: در مسیر آبشار لاتون و دهستان چلوند لوندویل با اعتباری افزون بر هشت میلیارد و 560 میلیون ریال، طرح آبخیزداری اجرا می شود و احیای جنگل و پوشش گیاهی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 18 ساعت و 33 دقیقه پیش
پروژه های سرمایه گذاری رشت نیازمند تصمیم های مدیریتی است

پروژه های سرمایه گذاری رشت نیازمند تصمیم های مدیریتی است به گزارش خبرنگار ایرنا، سید امیرحسین علوی شامگاه دوشنبه در شصت و ششمین جلسه شورای اسلامی کلانشهر رشت با بیان این که موضوع تنظیم بودجه و تعرفه سال آینده شهرداری رشت نیز در حال انجام است، افزود: ضروریست تا در مورد تنظیم بودجه و موضوع سرمایه گذاری جلسه ای با حضور اعضای شورا داشته باشیم.
یکی از اعضای شورای رشت نیز در ادامه جلسه شورا در سخنانی با بیان این که موضوع تهاتر در شهرداری به یک مصیبت تبدیل شده، گفت: تهاتری که مجوز را داده ایم، انجام نمی شود ، تعدادی در حال سوء استفاده هستند که اگر نیاز باشد، اسامی افراد را می برم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 18 ساعت و 34 دقیقه پیش
کمیسیون ملی توسعه تعاونی ها در دست بررسی است

کمیسیون ملی توسعه تعاونی ها در دست بررسی است به گزارش خبرنگار ایرنا، محمد شریعتمداری شامگاه دوشنبه در نشست با هیات رییسه اتاق تعاون و اتحادیه های تعاونگران استان هرمزگان در بندرعباس افزود: شکل گیری کمیسیون های ملی و استانی توسعه تعاونی ها اتفاقی بزرگ در افزایش سهم آن ها در اقتصاد کشور است.
وی از فکر تعاونی مشارکت گرایانه به عنوان نجات فعالیت های اقتصادی یاد کرد و افزود: در سال های اخیر به تعاونی ها جفا شده، درحالی که وجود تعاونی ها تزریق فکر و اندیشه مشارکت گرایانه در اقتصاد کشور است.
شریعتمداری گفت: نباید به تعاونی ها به دید شیوه ای از بنگاه داری نگاه شود بلکه برای ایفای نقش تعاونی ها در راستای نجات اقتصاد به تعاونی ها باید ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 18 ساعت و 44 دقیقه پیش
تیم فوتبال داماش تهران برابر شهرداری آستارا حاضر نشد

تیم فوتبال داماش تهران برابر شهرداری آستارا حاضر نشد شاهین شربیانی شامگاه دوشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: این مسابقه قرار بود ساعت 14:15 امروز در زمین ورزشی سیبلی آستارا برگزار شود که به دلیل حاضر نشدن تیم میهمان، لغو و نتیجه سه بر صفر به نفع تیم شهرداری آستارا اعلام شد.
وی اضافه کرد: تیم فوتبال شهرداری آستارا به عنوان تنها نماینده استان گیلان در گروه دوم لیگ دسته سوم کشور 10 برد و دو مساوی کسب و با 32 امتیاز به مرحله دوم این مسابقات صعود کرد.
وی بیان کرد: مرحله دوم مسابقات فوتبال لیگ دسته سوم کشور در قالب سه گروه 10 تیمی از هشت دی ماه سال جاری آغاز خواهد شد و در نهایت شش تیم به لیگ دسته دوم کشور صعود خواهد کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 18 ساعت و 44 دقیقه پیش
بودجه شهرها باید متناسب با نیازمندی های معلولان باشد

بودجه شهرها باید متناسب با نیازمندی های معلولان باشد به گزارش ایرنا، حکمت الله داودی دوشنبه شب در مراسم تجلیل از نخبگان معلول قزوین که توسط سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین برگزار شد، تاکید کرد: سال گذشته بودجه مناسبی برای توانمندسازی و مناسب سازی شهر، ویژه معلولان اختصاص داده شد و امسال نیز شورای پنجم تلاش خود را جهت افرایش این بودجه به کار خواهد بست.
وی با اشاره به مصوبه این شورا در خصوص حمل و نقل رایگان معلولان، اظهار داشت: البته بخش دیگری از مطالبات جامعه معلول و دغدغه اعضای شورای شهر مبنی بر تخصیص فضای ورزشی مناسب به این افراد هنوز عملیاتی نشده که باید هرچه زودتر نسبت به تحقق آن اقدام شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 18 ساعت و 53 دقیقه پیش
جامعه جهانی، جذابیت سینمای مستند ایران را می شناسند

جامعه جهانی، جذابیت سینمای مستند ایران را می شناسند به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدعباس صالحی دوشنبه شب در حاشیه بازدید از دوازدهمین جشنواره بین المللی سینما حقیقت با حضور در جمع خبرنگاران درباره مکان برگزاری جشنواره فیلم فجر یادآورشد: گزینه های مختلفی در این باره مطرح است با توجه به اینکه سینمای کشورمان دارای فضای ثابتی برای برگزاری جشنواره خود ندارد امیدواریم شرایط و منابع سازمان سینمایی با حمایت دولت از مکان خود برخوردار شود.
وی با بیان اینکه رئیس پیشین سازمان سینمایی مقدماتی را در این زمینه طی کرده است، ابرزا امیدواری کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 18 ساعت و 55 دقیقه پیش
عفو بین الملل دولت ایتالیا را متهم به سرکوب پناهجویان کرد

عفو بین الملل دولت ایتالیا را متهم به سرکوب پناهجویان کرد به گزارش روز دوشنبه ایرنا از خبرگزاری 'کرونوس'، این سازمان عقیده دارد که دولت جدید ایتالیا پس از به قدرت رسیدن در ماه ژوئن گذشته، به مدیریت سرکوبگرانه پدیده مهاجرت ها و پناهجویان پرداخت. مقامات ایتالیایی مانع ورود صدها پناهجویی که در دریا نجات یافته بودند شده که خود منجر به رنج بیشتر برای آنها شده و سیستم جستجو و نجات در دریا را نیز به خطر انداخته است.
عفو بین المللی به مناسبت هفتادمین سالگرد منشور حقوق بشر در گزارش خود به اوضاع حقوق بشر در جهان می پردازد و با اشاره به لایحه امنیتی دولت ایتالیا اعلام کرد که این لایحه شامل تدابیری می شود که به شدت حقوق پناهجویان و متقاضیان پناهندگی را ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 19 ساعت و 3 دقیقه پیش
آسیب رسانان به گلزار شهدای مدافع حرم در مشهد دستگیر شدند

آسیب رسانان به گلزار شهدای مدافع حرم در مشهد دستگیر شدند حجت الاسلام حسین مهدوی دامغانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: آسیب رسانی به گلزار شهدای مدافع حرم در روزهای گذشته باعث اعتراض خانواده شهدا و شهروندان شده بود که عوامل این اقدام دستگیر شده و آسیب های وارده نیز با نصب مجدد پرچم ها، اصلاح و زیباسازی محیط رفع شد.
وی اظهار داشت: با هر عاملی که امنیت و رضایتمندی شهروندان را به مخاطره بیندازد با قاطعیت برخورد می شود.
وی گفت: آرامستان بهشت رضا (ع) مشهد با وسعت حدود 200 هکتار و دفن بیش از پنج هزار و 600 شهید در آن، از حساسیت و اهمیت ویژه ای برخوردار است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 19 ساعت و 4 دقیقه پیش
دانشجویان روس با ادبیات معاصر ایران آشنا می شوند

دانشجویان روس با ادبیات معاصر ایران آشنا می شوند به گزارش خبرنگار ایرنا از مسکو، هدف از برگزاری این دوره آشنایی نسل جدید اسلام شناسان و ایران شناسان روس با ادبیات معاصر ایران و جنبه های معنوی و آموزه های اخلاقی آن و همچنین تاثیر انقلاب اسلامی ایران بر ادبیات معاصر ایران است.
دکتر محمدرضا موحدی عضو هیات علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی مسئولیت برگزاری این دوره را برعهده دارد.
آشنایی با ادبیات معاصر ایران، ادبیات ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی (نثر)، ادبیات ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی(شعر)، ادبیات جنگ ایران و عراق، تاثیر ادبیات خارجی بر ادبیات فارسی و ادبیات نمایشی پس از انقلاب اسلامی ایران از جمله مباحثی است که ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 19 ساعت و 5 دقیقه پیش
طرح های تملیکی به بخش خصوصی واگذار می شوند

طرح های تملیکی به بخش خصوصی واگذار می شوند به گزارش ایرنا ایوب درویشی در ستاد تسهیل و رفع موانع تولیدی استان افزود : دولت تدبیر و امید در واگذاری امورات به بخش خصوصی و کاهش تصدی گری دولتی مصمم است و تلاش می کند زمینه مشارکت بخش خصوصی را در طرح های تملیکی فراهم کند.
وی اضافه کرد: بانک ها با ارائه مشوق های لازم واحدهای در تملک خود را به بخش خصوصی واگذار کنند زیرا با این کار ضمن مشارکت بخش خصوصی و ایجاد شغل مناسب از راکد ماندن این طرح ها جلوگیری می شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار اضافه کرد: باید بخش خصوصی را با ارائه راهکارهای مناسب و مشوق های ترغیب کننده طرح تملیکی را به آنها واگذار کنیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 19 ساعت و 14 دقیقه پیش
دانشگاه زنده است

دانشگاه زنده است 44*11
ارتباط با سردبیر newsroom@irna.ir
تماس بی واسطه با مسئولین ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 19 ساعت و 14 دقیقه پیش
دیدگاه ها و نظرات

دیدگاه ها و نظرات ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 19 ساعت و 14 دقیقه پیش
هشت میلیون نفر در کشور مبتلا به دیابت هستند

هشت میلیون نفر در کشور مبتلا به دیابت هستند به گزارش ایرنا، دکتر اسد الله رجب روز دوشنبه در همایش دیابت در سالن اجتماعات مجتمع فرهنگی هنری بیت تاریخی امام خمینی (ره) در خمین افزود: بررسی آمارها حاکی از آن است که تعداد زنان مبتلا به بیماری دیابت بیشتر از مردان است.
وی ادامه داد: بررسی ها نشان می دهد میزان ابتلا به دیابت در شهرهای کم جمعیت کشور کمتر از مناطق پرجمعیت شهری است زیرا میزان تحرک و فعالیت جسمی در مناطق کم جمعیت بیشتر از سایر مناطق است.
رئیس انجمن دیابت ایران اظهار داشت: 428 میلیون نفر در جهان مبتلا به دیابت و 190 میلیون نفر نیز مستعد ابتلا به این بیماری هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 19 ساعت و 15 دقیقه پیش
نشست شورای اداری هرمزگان با فعالان اقتصادی

نشست شورای اداری هرمزگان با فعالان اقتصادی ایرنا-بندرعباس-نشست شورای اداری استان هرمزگان با فعالان اقتصادی روز دوشنبه با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری در سالن شرکت ملی گاز بندرعباس برگزار شد.*7 ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 19 ساعت و 23 دقیقه پیش
فقط موسسات جامع تصویربرداری فعال در بیمارستان مجوز می گیرند

فقط موسسات جامع تصویربرداری فعال در بیمارستان مجوز می گیرند به گزارش خبرنگار سلامت ایرنا از وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی، علی رضا عسگری روز دوشنبه در پنجمین کنگره تخصصی و دومین کنگره بین المللی ساخت بیمارستان و مدیریت منابع و تجهیزات در سالن همایش های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران افزود: مجزا بودن فعالیت این دسته از موسسات، خدمات القایی را افزایش می دهد. همچنین سطح دسترسی مردم را کاهش، زمان دسترسی را افزایش و تسلط و تمرکز تولیت را دچار مشکل می کند.
وی ادامه داد: این اقدام به نفع مردم، مجموعه و تولیت خواهد بود و در بهبود کیفیت تجهیزات این مراکز که قبلا مجوز گرفته و مستقل شده اند نیز این شرط لحاظ خواهد شد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 19 ساعت و 23 دقیقه پیش
تلفیق اعتبارات برای توسعه خدمات بهداشتی و درمانی کارساز است

تلفیق اعتبارات برای توسعه خدمات بهداشتی و درمانی کارساز است به گزارش ایرنا، محمدجواد فدائی روز دوشنبه در دیدار مسئولان شهرستان رفسنجان با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود : در سفر روز جاری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در شهرستان رفسنجان 40 میلیارد تومان پروژه افتتاح شد.
وی با اشاره به اینکه استان کرمان 11 درصد از خاک کشور و 4 درصد جمعیت کشور را به خود اختصاص داده است، عنوان کرد: تراکم جمعیت در استان کرمان 17 نفر در کیلومتر مربع است و این آمار نشان دهنده پراکندگی جمعیت است که خدمات رسانی به مردم را دشوار می کند.
وی تاکید کرد: تعداد پزشک عمومی و متخصص به ازای هر 10 هزار نفر در استان کرمان از میانگین کشوری بالاتر است و در سایر شاخص ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 19 ساعت و 24 دقیقه پیش
مدال طلای جشنواره ورزش های بیلیاردی به سیاوش مزینی رسید

مدال طلای جشنواره ورزش های بیلیاردی به سیاوش مزینی رسید به گزارش ایرنا از روابط عمومی فدراسیون بولینگ، بیلیارد و بولس، در فینال این رقابت ها سیاوش مزینی موفق شد با نتیجه 6 بر 3 از سد امیر سرخوش نایب قهرمان اسنوکر جهان و قهرمان چندین دوره آسیا عبور کند و مدال طلای این رقابت ها را بدست آورد.
پس از مزینی اسنوکر باز تهران که عنوان قهرمانی را کسب کرد، سرخوش از استان البرز نائب قهرمان شد و حامد ذره دوست از استان گیلان و بابک رستمی از استان کرمانشاه به مقام سوم مشترک دست یافتند.
دومین دوره جشنواره ورزش های بیلیاردی در رشته های اسنوکر شش توپ انفرادی، اسنوکر پانزده توپ تیمی، اسنوکر شش توپ پیشکسوتان، اسنوکر شش توپ زیر 21 سال ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 19 ساعت و 33 دقیقه پیش
یمنی های حاضر در نشست سوئد مسئول تحقق صلح در کشورشان هستند

یمنی های حاضر در نشست سوئد مسئول تحقق صلح در کشورشان هستند به گزارش ایرنا از شبکه خبری الجزیره، گریفتیس در یک کنفرانس مطبوعاتی در خصوص روند حاکم بر مذاکرات هیئت های یمنی افزود: نقطه تمرکز مذاکرات کنونی در نشست سوئد درباره اوضاع جاری در شهر تعز و الحدیده است و امیدواریم به توافقی برای توقف حملات به این دو منطقه برسیم.
گریفتیس ضمن بیان اینکه ما به دست یابی به توافقی درباره تبادل اسرا نزدیک شده ایم، گفت: موضوع واگذاری الحدیده بسیار دشوار است و نقطه تمرکز این مذاکرات به شمار می رود.
وی گفت: من در جایگاهی نیستیم که درباره پایان بحران یمن تضمینی بدهم، این مسئله مسئولیت طرف های مورد مذاکره است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 19 ساعت و 34 دقیقه پیش
تصادفات رانندگی در پارس آباد کاهش یافت

تصادفات رانندگی در پارس آباد کاهش یافت به گزارش ایرنا ، علی علایی روز دوشنبه در جلسه شورای هماهنگی ترافیک پارس آباد افزود: این کاهش در سایه استقرار 12 تیم گشت و کنترل و نظارت جاده ای در 340 کیلومتر از جاده های حوزه استحفاظی شهرستان پارس آباد حاصل شده است.
او ایجاد پارک سوار را بهترین گزینه برای کاهش بار ترافیکی و تسهیل تردد و عبور و مرور شهروندان دانست و تشریح کرد: ایجاد پارک سوار برای سهولت در رفت و آمد و تامین امنیت و آرامش شهروندان و کاهش بار ترافیکی مرکز شهر تا 50 درصد خواهد شد.
فرماندار پارس آباد مغان از تکمیل رفوژ بلوار اجیرلو و محله عربلو و ایثارگران تا ورودی شهر در آینده نزدیک خبر داد و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 19 ساعت و 34 دقیقه پیش
98 درصد فهرست نهایی تیم ملی را می توان پیش بینی کرد

98 درصد فهرست نهایی تیم ملی را می توان پیش بینی کرد به گزارش ایرنا؛ ابراهیم قاسمپور روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ورزشی ایرنا با اشاره به اعلام فهرست اولیه تیم ملی برای حضور در جام ملت های آسیا اظهار داشت: به نظر می رسد اعلام این اسامی از سوی کارلوس کی روش برای گمراه کردن اذهان عمومی است و او هدف دیگری نداشته است.
وی افزود: اینکه چه نفراتی در جام ملت های آسیا حضور خواهند داشت، تقریبا مشخص است و از همین حالا می توان 98 درصد بازیکنانی که در فهرست نهایی قرار می گیرند را پیش بینی کرد.
بازیکن اسبق تیم ملی خاطرنشان ساخت: بازیکنانی در فهرست اولیه تیم ملی دیده می شوند که در تیم های باشگاهی خود نیمکت نشین هستند یا کارایی لازم را نداشته و ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 19 ساعت و 35 دقیقه پیش
5 هزار کیسه ماسه و نمک در محورهای مواصلاتی قم توزیع شده است

5 هزار کیسه ماسه و نمک در محورهای مواصلاتی قم توزیع شده است به گزارش ایرنا، ابوالفضل جمالی عصر دوشنبه در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران قم افزود: همچنین بیش از 5 هزار تن مخلوط ماسه و نمک در انبارها ذخیره سازی و در سال جاری 5 دستگاه نمک پاش مکانیزه به ناوگان راهداری استان اضافه شده است.
وی با بیان اینکه بخشداری ها و دهیاری ها باید محل های مناسب را برای ذخیره سازی مخلوط ماسه و نمک در اختیار بگذارند، اظهار داشت: در زمان بارش برف، عملیات برف روبی و نمک پاشی باید در سریعترین زمان انجام شود.
وی در ادامه افزود: در سال جاری تمهیدات لازم برای انجام عملیات های راهداری در فصل زمان فراهم آمده و تأمین و تعمیر تأسیسات ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 19 ساعت و 42 دقیقه پیش
نمایشگاه یلدا در استان مرکزی گشایش یافت

نمایشگاه یلدا در استان مرکزی گشایش یافت مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی استان مرکزی در حاشیه گشایش این نمایشگاه در گفت و گو با ایرنا، افزود: این نمایشگاه به مدت 6 روز در فضایی به مساحت هفت هزار متر مربع در سالن های پارس و پردیس برپا شده است.
مهدی جهانمیرزایی افزود: بیش از 140 غرفه از استان های کرمانشاه، فارس، آذربایجان شرقی و غربی، اصفهان، کرمان، مازندران، یزد، خراسان، گیلان، خوزستان و مرکزی در این نمایشگاه حضور دارند.
وی ادامه داد: غرفه داران در این نمایشگاه محصولات مختلف مرتبط با آیین شب یلدا را برای بازدیدکنندگان عرضه کرده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 19 ساعت و 45 دقیقه پیش
غلامرضا ظریفیان: دانشجو در دولت روحانی دوباره به صحنه آمد

غلامرضا ظریفیان: دانشجو در دولت روحانی دوباره به صحنه آمد به گزارش عصر دوشنبه خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا ، استاد دانشگاه تهران در برنامه روز دانشجو در دانشگاه تربیت مدرس گفت : در دور دوم دولت روحانی با وجود اینکه دانشگاه اولویت دولت اول روحانی نبود و چندین وزیر علوم عوض شد ؛ اما دانشجو، به صحنه آمد.
وی دراین برنامه که به همت انجمن اسلامی پیشرو دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد، افزود: مهم ترین موضوع در کشور مسئله امید است.
ظریفیان با اشاره به تاریخچه جنبش دانشجویی در ایران اظهار کرد: یک سال بعد از تاسیس دانشگاه تهران اولین اعتصاب دانشجویی شکل گرفت؛ جالب آنجاست که مدیر دانشگاه به مطالبه دانشجویان پاسخ داد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 19 ساعت و 54 دقیقه پیش
445 کارمند در مسابقات ورزشی شرکت کردند

445 کارمند در مسابقات ورزشی شرکت کردند عباس سعیدیان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این رقابت ها به مدت یک ماه در رشته های پینگ پنگ، طناب کشی، بدمینتون، آمادگی جسمانی، دارت، والیبال در 2 بخش آقایان و بانوان و نیز فوتسال آقایان برگزار شد.
وی بیان کرد: در این پیکارها و در رشته پینگ پنگ آقایان تیم های آموزش و پرورش، دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه بوعلی به ترتیب اول تا سوم شدند و در بخش بانوان تیم های دانشگاه علوم پزشکی، دانشگاه بوعلی سینا و آموزش و پرورش نیز عنوان های اول تا سوم را کسب کردند.
سعیدیان افزود: در رشته طناب کشی مردان علوم پزشکی قهرمان شد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 20 ساعت و 3 دقیقه پیش
13هزار عضو داوطلب در هلال احمر فارس خدمت رسانی می کنند

13هزار عضو داوطلب در هلال احمر فارس خدمت رسانی می کنند به گزارش ایرنا حسین درویشی، دوشنبه در آیین نکوداشت خدمات داوطلبانه در جمع مدیران این جمعیت در شیراز بیان داشت: اصل خدمات داوطلبانه یکی از اصول هفتگانه نهضت بین المللی صلیب سرخ و جمعیت ملی هلال احمر است از این رو اعضا و داوطلبان، سرمایه های انسانی و اجتماعی این سازمان هستند که اقداماتشان گام موثری برای تحقق اهداف عالی این نهضت انسانی است.
وی افزود: روز جهانی داوطلب، فرصت بسیار ارزشمندی است تا نقش موثر اعضا و داوطلبان در دستیابی به اهداف ترسیم شده جمعیت هلال احمر مورد ارزیابی دو باره قرار گیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 20 ساعت و 3 دقیقه پیش
جابری انصاری با هلگا اشمید دیدار و گفت وگو کرد

جابری انصاری با هلگا اشمید دیدار و گفت وگو کرد به گزارش ایرنا، حسین جابری انصاری در دیدار با هلگا اشمید درباره تحولات منطقه ای با تمرکز بر وضعیت یمن و سوریه و راه های کمک به پیشبرد روند گفت وگوهای یمنی - یمنی در استکهلم و روش های تسهیل آغاز به کار کمیته قانون اساسی سوریه گفت وگو و تبادل نظر کردند.
سیام**1751**1535
ارتباط با سردبیر newsroom@irna.ir
تماس بی واسطه با مسئولین ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 20 ساعت و 4 دقیقه پیش
سند علم و فناوری قزوین چشم انداز استان را تا سال 1424 مشخص کرده است

سند علم و فناوری قزوین چشم انداز استان را تا سال 1424 مشخص کرده است به گزارش ایرنا، سعید دقیقی روز دوشنبه در جلسه دبیران ستاد هفته پژوهش که در سالن مدیریت بحران استانداری تشکیل شد، افزود: امروز هر کشوری را بخواهند در ردیف توسعه یافتگی قرار دهند، بحث پژوهش و فناوری آن را مورد ارزیابی قرار می دهند و خوشبختانه کشور ما نیز راه خود را با برنامه ریزی های مدون در این زمینه آغاز کرده است.
وی اضافه کرد: اگرچه تاکنون نتوانسته ایم در تولید علم و فناوری گام های بلندی برداریم اما با ایجاد شرکت های دانش بنیان و دستاوردهای حاصل از آن، نقشه راه آینده خود را به نحو مناسبی ترسیم کرده ایم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 20 ساعت و 4 دقیقه پیش
سایه حواشی ماندن یا رفتن شهرداراهواز بر جلسه شورای شهر

سایه حواشی ماندن یا رفتن شهرداراهواز بر جلسه شورای شهر به گزارش ایرنا یک عضو شورای اسلامی شهر اهواز در سالن اجتماعات شورای این کلانشهر ، در نطق پیش از دستور خود درخصوص وضعیت بازنشستگی شهردار اهواز گفت: شهردار این کلانشهر بازنشسته و یا مستعفی نیست؛ اکنون شهرداری بیش از هر امر دیگر به ثبات مدیریتی نیاز دارد و تغییر در این مدیریت به صلاح نیست.
حسین حیدری ادامه داد:باوجود همه بی مهری ها، شهردار اهواز همچنان درحال فعالیت است و لازم است در جلسه ای مسایل و مشکلات رفع شود زیرا بی ثباتی و تزلزل سبب توقف امور و اقدامات متناسب با توسعه شهر می شود.
وی با اشاره به آنچه که وی بی انگیزه بودن مجموعه مدیران شهرداری در نتیجه اختلاف میان شهردار و شورای ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 20 ساعت و 13 دقیقه پیش
آیا مکرون می تواند آتش معترضان دولتی را خاموش کند

آیا مکرون می تواند آتش معترضان دولتی را خاموش کند به گزارش ایرنا، مکرون در هفته ای که گذشت ترجیح داد در تمام طول هفته آرام و تقریبا ناپیدا بماند و به دنبال راهی برای خروج از بحران باشد که ادامه دوران ریاست جمهوری وی را تهدید می کند.
بسیاری از معترضان به سیاست های اقتصادی دولت فرانسه ، مخالفان دولت و حتی برخی نمایندگان اکثریت در پارلمان فرانسه در روزهای اخیر بارها توضیحات مکرون را در مورد شرایط کنونی خواستار شده اند.
'ریشار فران' رئیس پارلمان فرانسه درباره سکوت یک هفته ای مکرون معتقد است که رئیس جمهوری از وضعیت کنونی آگاه است و قصد ندارد به خشم معترضان دامن بزند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 20 ساعت و 14 دقیقه پیش
تیم خراسان رضوی مقام سوم مسابقات پاورلیفتینگ کشور را کسب کرد

تیم خراسان رضوی مقام سوم مسابقات پاورلیفتینگ کشور را کسب کرد سروش پور آزاد دوشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در مسابقات پاورلیفتینگ قهرمانی کشور محمد محمود آبادی مقام اول دسته وزنی 140کیلو گرم، مهدی میم باش مقام دوم دسته وزنی 90 کیلو گرم، جواد علیزاده مقام سوم دسته وزنی 82،5 و امیر ارسلان مطیع مقام چهارم دسته وزنی منهای 140 کیلو گرم را از آن خود کردند.
وی با بیان اینکه مسابقات پاورلیفتینگ قهرمانی باشگاه های کشور با حضور 328 ورزشکار و 39تیم از 16 تا 18 آذر در زنجان برگزار شد اظهار داشت: تیم خراسان رضوی با چهار ورزشکار در این مسابقات شرکت کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 20 ساعت و 23 دقیقه پیش
سلامت زندگی در شهر هوشمند

سلامت زندگی در شهر هوشمند به گزارش ایرنا، در این نشست تخصصی که عصر امروز در برج میلاد با حضور مدیران و کارشناس مسائل شهری برگزار شد به محورهای مدیریت هوشمند پسماند و پساب شهری، خدمات هوشمند سلامت در شهرهای آینده، دسترسی پذیری و زندگی هوشمند شهری پرداخته شد.
**محیط زیست محور توسعه شهری
مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با بیان اینکه مهمترین رویکردها در برنامه شهر هوشمند از نگاه پایداری شهری با اهتمام به مسائل زیست محیطی است گفت: اهداف توسعه پایدار باید از دیدگاه زیست محیطی مورد بحث و بررسی قرار گیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 20 ساعت و 24 دقیقه پیش
تیم فوتبال نفت گچساران شهرداری بندرعباس را برد

تیم فوتبال نفت گچساران شهرداری بندرعباس را برد به گزارش ایرنا،در این دیدار که عصر امروز دوشنبه در استادیوم شهدای نفت شهر دوگنبدان برگزار شد نفت و گاز گچساران با یک گل از سد حریف خود گذشت.
تنها گل این دیدار در دقیقه 78 بازی از روی نقطه پنالتی ازسوی فرشید علیزاده به ثمر رسید.
نفت و گاز گچساران تاکنون پنج پیروزی و 3 تساوی 18 امتیاز در مسابقات فوتبال لیگ دسته دوم فوتبال کشور کسب کرده است.
نفت و گاز گچساران در فصل 1397-1398 با تیم های جهاد نصر سیرجان، استقلال رامشیر، پاس همدان، بعثت کرمانشاه، نیروی زمینی تهران، خیبر خرم آباد، شهدای بابلسر، نفت امیدیه، شهرداری فومن، پرسپولیس گناوه ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 20 ساعت و 24 دقیقه پیش
نمایندگان در بررسی لایحه بودجه 98 به حوزه آب و برق توجه کنند

نمایندگان در بررسی لایحه بودجه 98 به حوزه آب و برق توجه کنند به گزارش ایرنا، رضا اردکانیان عصر دوشنبه در حاشیه بهره برداری از طرح تامین آب آشامیدنی بندرعباس از سدهای شمیل و نیان، اظهار داشت: دولت تدبیر و امید در حوزه انرژی و تامین آب و برق کشور عملکرد درخشانی دارد.
وی افزود: با تلاش های صورت گرفته در طول 40 سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی، 100 درصد جمعیت شهری و 75 درصد جمعیت روستایی کشور از سیستم های پایدار آب شرب برخوردار هستند.
وزیر نیرو ادامه داد: در حوزه جمع آوری و تصفیه فاضلاب نیز 48 درصد مناطق کشور تحت پوشش قرار دارند.
وی تصریح کرد: با وجود شرایط فعلی و تحریم ظالمانه و یکجانبه آمریکا ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 24 دقیقه پیش
بعد از 84 سال انجمن اسلامی مامن امن نبود

بعد از 84 سال انجمن اسلامی مامن امن نبود گفت و گو با فعالان دانشجویی سابق ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 20 ساعت و 24 دقیقه پیش
در دهه 60 انجمن های اسلامی ابزار سرکوب بودند

در دهه 60 انجمن های اسلامی ابزار سرکوب بودند گفت و گو با فعالان دانشجویی سابق ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 20 ساعت و 24 دقیقه پیش
سه دهه جنبش دانشجویی

سه دهه جنبش دانشجویی گفت و گو با فعالان دانشجویی سابق ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 20 ساعت و 24 دقیقه پیش
مردم شرایط کنونی کشور را به خوبی درک می کنند

مردم شرایط کنونی کشور را به خوبی درک می کنند به گزارش ایرنا، سالار قاسمی عصر روز دوشنبه در نشست با ستاد مردمی و حامیان دولت دکتر روحانی درالبرز، افزود: در انتخابات آینده مردم مشارکت منطقی خواهند داشت.
وی با اشاره به اینکه مردم در انتخابات مختلفی که در کشور برگزار می شود همواره حضوری فعال داشته اند، یادآورشد: دشمنان به دنبال نفاق در جامعه هستند اما مردم با هوشیاری و بلوغی که پیدا کرده اند این توطئه را خنثی می کنند.
وی تصریح کرد: در انتخابات 98 مردم دیگر به جریانات سیاسی رای نخواهند داد بلکه به کارآمدی افراد رای می دهند.
قاسمی با بیان اینکه کشور نیاز به افراد قدرتمند سیاسی دارد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 20 ساعت و 24 دقیقه پیش
زارعان کشور را از واردات گندم بی نیاز کردند

زارعان کشور را از واردات گندم بی نیاز کردند به گزارش ایرنا، یزدان سیف روز دوشنبه در حاشیه بازدید از کارخانه های آرد استان البرز افزود: تابستان امسال 9 میلیون و 500 هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شد که این میزان نیاز داخلی را تامین کرده است.
وی بیان داشت : امروز برخی واحدها تولیدی کشور از جمله در استان البرز با فرآوری آرد و تولید محصولات غذایی نقش موثری در صادرات و درآمد ارزی دارند.
مدیرعامل شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران گفت: بارندگی های خوب سال زراعی جاری نویدبخش سال پرمحصولی است که باید از ظرفیت نزولات جوی به خوبی بهره مند شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 34 دقیقه پیش
طرح های فارس باید به پیمانکاران این استان واگذار شود

طرح های فارس باید به پیمانکاران این استان واگذار شود به گزارش ایرنا جمال رازقی، عصر دوشنبه در دیدار با هیات رئیسه تشکل های نظام مهندسی ساختمان، کشاورزی و معدن فارس در شیراز افزود: این پذیرفتنی نیست در استانی که با مشکل بیکاری مواجه است، اجرای بخش زیادی از فعالیت های عمرانی آن که می تواند زمینه ساز فرصت های بسیار شغلی و منافع دیگر برای مردم فارس باشد به خارج از این استان واگذار شود.
وی ادامه داد: بی شک با همدلی و احساس مسئولیت بیشتر، تشکل های مختلف این استان می توانند در این زمینه نقش مثبتی را ایفا و ضمن تاثیرگذاری بر تصمیم سازی ها و تصمیم گیری ها، از پیمانکاران استان حمایت کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 34 دقیقه پیش
احیای زاینده رود نیازمند تغییر رفتار مردم و مسوولان است

احیای زاینده رود نیازمند تغییر رفتار مردم و مسوولان است شهروز مهاجری که در راس یک هیات آلمانی برای شرکت در نشست 'هم اندیشی طرح مدیریت یکپارچه منابع آبی زاینده رود' به اصفهان سفر کرده است، روز دوشنبه در حاشیه برگزاری این همایش در گفت و گو با ایرنا تصریح کرد: اگر تغییری در رفتار مردم و مصرف آب(آشامیدنی، کشاورزی و صنعتی) بوجود نیاید هیچ تغییر مثبتی هم اتفاق نخواهد افتاد.
بر اساس تعریف شبکه مشارکت جهانی آب(GWP)، مدیریت پکپارچه منابع(IWRM)، فرآیندی است که توسعه هماهنگ و مدیریت آب، زمین و منابع مربوطه را به منظور به حداکثر رساندن رفاه اقتصادی و اجتماعی بصورت عادلانه بدون به خطر انداختن پایداری اکوسیستم های حیاتی، افزایش می دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 20 ساعت و 35 دقیقه پیش
نمایشگاه ازدواج آسان در قزوین گشایش یافت

نمایشگاه ازدواج آسان در قزوین گشایش یافت به گزارش ایرنا، این نمایشگاه با حضور 50 مشارکت کننده در عرصه های مختلف شامل آتلیه و خدمات عکاسی و فیلم برداری، گل آرایی و تزئینات مراسم، موسسه های تشریفاتی و باغ تالارها، شرکت های ارایه دهنده خدمات و مراکز فرهنگی و هنری برپا شده است.
این نمایشگاه از امروز تا 23 آذرماه از ساعت 15 الی 21 برای بازدید علاقمندان دایر خواهد بود.
مدیرعامل شرکت نمایشگاههای بین المللی استان قزوین در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه به ایرنا گفت: ازدواج آسان و پرهیز از اسراف و تجمل گرایی و الگوگیری از سیره حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) از مواردی است که در امر ازدواج باید مورد توجه جوانان قرار گیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 20 ساعت و 35 دقیقه پیش
چهار پزشک متخصص جذب مراکز درمانی هندیجان شدند

چهار پزشک متخصص جذب مراکز درمانی هندیجان شدند احسان صفایی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: این پزشکان در تخصص های داخلی و اطفال به صورت تمام وقت و در تخصص های زنان و آزمایشگاه به صورت نیمه وقت برای مراکز درمانی هندیجان جذب شده و از اول دی کار خود را آغاز خواهند کرد.
وی گفت: تعداد متخصصان در این شهرستان با اضافه شدن این چهار پزشک به 6 نفر افزایش و پیگیری برای اضافه شدن متخصص قلب به کادر درمانی بیمارستان شهدای هندیجان نیز در جریان است.
مدیر شبکه بهداشت و درمان هندیجان افزود:برای راه اندازی اتاق عمل بیمارستان نیازمند متخصص های بیهوشی و جراحی هستیم و برای تجهیز این اتاق نیز به حدود 2میلیارد ریال اعتبار نیاز است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 20 ساعت و 43 دقیقه پیش
سهرابیان بازی با پدیده را از دست داد

سهرابیان بازی با پدیده را از دست داد به گزارش ایرنا؛ آرمین سهرابیان که در تمرین سه هفته پیش استقلال از ناحیه دست دچار شکستگی شده بود، با وجود تلاش پزشکان استقلال نمی تواند در دیدار روز پنجشنبه آبی پوشان برابر پدیده آنها را همراهی کند.
وی در تمرینات امروز استقلال با محافظ دست حاضر شد تا مشخص شود که آخرین دیدار نیم فصل اول لیگ برتر را برابر پدیده از دست خواهد داد.
در غیاب این مدافع استقلال، میلاد ذکی پور در پست دفاع چپ بازی خواهد کرد.
استقلال پنج شنبه بیست و دوم آذرماه در ورزشگاه آزادی روبروی پدیده مشهد قرار خواهد گرفت.
ورزشی**م.ت**9129
ارتباط با سردبیر newsroom@irna.ir
تماس بی واسطه با مسئولین ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 20 ساعت و 43 دقیقه پیش
طول دوره رشته تخصصی کودکان از 4 به 3 سال تقلیل می یابد

طول دوره رشته تخصصی کودکان از 4 به 3 سال تقلیل می یابد به گزارش خبرنگار سلامت ایرنا، باقر لاریجانی روز دوشنبه با اشاره به برگزاری نودمین نشست دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی، افزود: برنامه آموزشی این رشته تخصصی با طول دوره 3 ساله به زودی تدوین خواهد شد و میزان تعهدات دستیاران و دانش آموختگان رشته تخصصی کودکان با طول دوره 4 ساله در تمامی سهمیه ها متناسب با طول دوره آموزشی 3 ساله محاسبه و مورد اقدام قرار خواهد گرفت.
وی ادامه داد: در حال حاضر طول دوره های تخصصی در برخی رشته ها طولانی است و این امر باعث می شود افراد در سنین بالا وارد دوره های فوق تخصصی و گاهی محیط کار بالینی شوند که این مدت دوره ها توجیه اقتصادی در حوزه آموزش ندارد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 20 ساعت و 43 دقیقه پیش
49 درصد بودجه عمرانی آذربایجان شرقی اختصاص یافت

49 درصد بودجه عمرانی آذربایجان شرقی اختصاص یافت داود بهبودی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: در خصوص بودجه عمرانی باید عناصر مختلفی مثل بودجه استانی، بودجه پروژه های ملی استانی شده، پروژه های ملی، اعتبارات ردیف های متفرقه در خصوص حوادث را مد نظر داشته باشیم.
وی رقم بودجه های مدیریت شده سال گذشته اعم از طرح های استانی و ملی استانی شده را یک هزار و 150 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: عدد پروژه های ملی فراتر از این رقم ها است، به طوری که برای هریک از طرح های سد خداآفرین، راه آهن میانه - تبریز و متروی تبریز 700 میلیارد تومان در سال گذشته اختصاص یافت. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 43 دقیقه پیش
6 هزار لیتر سوخت قاچاق در بویین زهرا کشف شد

6 هزار لیتر سوخت قاچاق در بویین زهرا کشف شد به گزارش بعدازظهر دوشنبه ایرنا و به نقل از مرکز اطلاع رسانی ناجا، سرهنگ حسین علیان نژادی افزود: ماموران پاسگاه محمدآباد هنگام گشت در جاده قزوین - بویین زهرا، حوالی سه راهی شیشه قلعه به یک دستگاه کامیون مشکوک و آن را متوقف کردند.
این مقام انتظامی ادامه داد: ماموران در بررسی های به عمل آمده از مدارک راننده دریافتند کامیون متوقف شده فاقد مجوز حمل سوخت بوده و در بازرسی از آن 6 هزار لیتر گازوئیل قاچاق را که به صورت ماهرانه جاسازی شده بود را کشف و راننده آن را در این رابطه دستگیر کردند.
فرمانده انتظامی شهرستان بویین زهرا تصریح کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 20 ساعت و 44 دقیقه پیش
بیشتر صنایع اصفهان، اعتبار طرح های آبی را پرداخت نکردند

بیشتر صنایع اصفهان، اعتبار طرح های آبی را پرداخت نکردند به گزارش ایرنا، مسعود میرمحمدصادقی روز دوشنبه در جلسه کارگروه استانی سازگاری با کم آبی در استانداری اصفهان، افزود : بر اساس مصوبه این کارگروه مقرر شد چهار هزار و 500 میلیارد ریال اعتبار از محل ما به ازای تامین آب پایدار برای صنایع آب بَر استان برای اجرای طرح ها و برنامه های سازگاری با کم آبی پرداخت شود.
وی ادامه داد : بنابراین هر کدام از صنایع استان که میزان آب مصرفی آنها بیشتر از 100 هزار متر مکعب است متناسب با میزان مصرف آب، باید هزینه ای را به صندوق مربوط به کارگروه سازگاری با کم آبی پرداخت کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 20 ساعت و 44 دقیقه پیش
عراق خواستار توضیح درباره اعدام 50 تبعه عراقی در کویت شد

عراق خواستار توضیح درباره اعدام 50 تبعه عراقی در کویت شد به گزارش خبرنگار ایرنا، وزارت خارجه عراق در بیانیه ای رسمی امروز دوشنبه اعلام کرد که سالم غضبان الزمانان سفیر کویت در بغداد را به این وزارتخانه احضار و یادداشتی در خصوص ادعای قتل 50 تبعه عراقی مقیم کویت را به وی تسلیم کرد.
براساس این بیانیه، احمد نایف الدلیمی رییس بخش عربی در وزارت خارجه عراق این یادداشت را به سفیر کویت تسلیم کرده و خواستار توضیح دولت کویت در مورد ادعای قتل این 50 تبعه عراقی مقیم، در جریان اشغال این کشور توسط رژیم صدام در سال 1991 شده است.
یک افسر وزارت کشور عراق در اظهاراتی به یکی از تلویزیون های بومی کویت که اخیرا در شبکه های اجتماعی و رسانه های عراق بازتاب ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 20 ساعت و 54 دقیقه پیش
سفیر ایران: عراقی آزاد، با ثبات و قدرتمند خواست دولت و ملت ایران است

سفیر ایران: عراقی آزاد، با ثبات و قدرتمند خواست دولت و ملت ایران است به گزارش ایرنا، مسجدی روز دوشنبه در پیامی آورده است: 'فرارسیدن سالروز پیروزی دولت و ملت برادر و دوست، جمهوری عراق بر شجره خبیثه و آزادی سرزمین مقدس عراق از لوث وجود این گروه تکفیری را به ملت، دولت، نیروهای مسلح اعم از ارتش، پلیس فدرال، الحشد الشعبی قهرمان و عشایر غیور تبریک و تهنیت عرض می کنم'.
سفیر ایران در بغداد در این پیام تاکید کرده است: 'وجود عراقی آزاد، با ثبات و قدرتمند خواست مسئولان و مردم جمهوری اسلامی ایران و مایه مباهات جهان اسلام است'.
مسجدی افزوده است: 'همراه با ابراز بهترین شادباش ها ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 20 ساعت و 54 دقیقه پیش
فرماندار: متکدیان در مراغه جمع آوری می شوند

فرماندار: متکدیان در مراغه جمع آوری می شوند به گزارش ایرنا، حمید شکری روز دوشنبه در نشست ساماندهی متکدیان افزود: در راستای ساماندهی شهری، این طرح به زودی اجرا و متکدیان جمع آوری شده تحویل مرکز نگهداری می شوند.
وی ادامه داد: اجرای طرح غربالگری و بررسی وضعیت متکدیان در این مرکز انجام شده و این افراد پس از شناسایی در صورت داشتن اعتیاد به کمپ های ترک اعتیاد تحویل خواهند شد.
وی اضافه کرد: با توجه به ضرورت نگهداری از برخی متکدیان، گرمخانه مرکز نگهداری متکدیان نیز با تخصیص اعتبارات لازم استانی تجهیز می شود.
شکری افزود: با اینکه این مرکز زیرنظر شهرداری اداره می شود اما نهادهای خدماتی از جمله بهزیستی، نیروی انتظامی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 21 ساعت و 3 دقیقه پیش
روز سورپ میناس مقدس

روز سورپ میناس مقدس ایرنا-تهران- امروز ارامنه تهران در روز سورپ میناس مقدس در کلیسا سورپ میناس مراسم برگزار کردند. در این مراسم اسقف اعظم ارامنه تهران حضور داشت.این کلیسا در گذشته خارج از محدوده شهر قرار داشت ولی اکنون با گسترش شهر، در داخل محدوده قرار گرفته است. در سا ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 21 ساعت و 4 دقیقه پیش
سکوت در برابر نقض حقوق بشر در بحرین، جنایت انسانی است

سکوت در برابر نقض حقوق بشر در بحرین، جنایت انسانی است به گزارش سایت خبری'الوفاق'، جمعیت الوفاق بحرین به عنوان بزرگترین حزب معارض رژیم آل خلیفه، با صدور بیانیه ای به مناسبت روز جهانی حقوق بشر تاکید کرد که بحرین از بدترین کشورها در زمینه حقوق بشر است و نخستین کشور در جهان به شمار می رود که شاهد انواع و اشکال مختلف نقض حقوق بشر و تجاوز به آزادی ها است.
در بیانیه الوفاق آمده است: کمیته مستقل حقیقت یاب بحرین (بسیونی) 55 مورد نقض حقوق بشر را تنها در سال 2011 رصد و ثبت کرد اما رژیم بحرین پس از انتشار گزارش این کمیته، به جای عمل به توصیه های آن، اقدامات بیشتری برای تجاوز به آزادی ها و نقض حقوق بشر در کشور انجام داد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 21 ساعت و 13 دقیقه پیش
ارسال 620 اثر به جشنواره رضوی در ایلام

ارسال 620 اثر به جشنواره رضوی در ایلام به گزارش ایرنا، عمران خوداموز عصر دوشنبه در جلسه اتاق فکر جشنواره ملی سفرنامه و خاطره نویسی رضوی اظهار داشت: همه مقدمات لازم برای برگزاری هفتیمن جشنواره ملی سفرنامه و خاطره نویسی رضوی در ایلام مهیا شده و اختتامیه این جشنواره یکشنبه هفته آینده در محل مجتمع ارشاد ایلام برگزار می شود.
وی یادآور شد: 620 اثر به هفتمین جشنواره سفرنامه و خاطره نویسی رضوی در ایلام ارسال شده است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام با اشاره به اینکه این جشنواره به همت این اداره کل با مشارکت معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد بین المللی فرهنگی و هنری امام رضا (ع) برگزار می شود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 21 ساعت و 13 دقیقه پیش
بلاتکلیفی در کاخ سفید در مورد سرنوشت کرسی رئیس کارکنان

بلاتکلیفی در کاخ سفید در مورد سرنوشت کرسی رئیس کارکنان به گزارش روز دوشنبه خبرگزاری رویترز از واشنگتن، استیون منوچین وزیر خزانه داری آمریکا و مارک میدوز رئیس انجمن آزادی مجلس نمایندگان ایالات متحده جزو گزینه هایی هستند که احتمالا یکی از آنها کرسی جان کلی رئیس کارکنان کاخ سفید را در اختیار می گیرد.
به گفته یک منبع مطلع، آیرز از ماه ها قبل در حال مذاکره با ترامپ برای احراز این پست بود، اما حال قادر نیست این مسئولیت را برعهده گیرد.
آیرز در توئیتی اعلام کرد که به زودی کاخ سفید را ترک می کند و احتمالا به گرجستان زادگاه خود باز می گردد. چند ساعت پس از انتشار اخبار مربوط به حذف وی، ترامپ تائید کرد که آیرز این منصب را عهده دار نخواهد شد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 21 ساعت و 14 دقیقه پیش
سالن به سالن در جستجوی واقعیت

سالن به سالن در جستجوی واقعیت در سومین روز از جشنواره سینما حقیقت چه فیلم هایی نمایش داده می شود ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 21 ساعت و 14 دقیقه پیش
تضارب آرا لازمه پیشرفت و ارتقای سطح آموزش در دانشگاه ها است

تضارب آرا لازمه پیشرفت و ارتقای سطح آموزش در دانشگاه ها است به گزارش بعدازظهر دوشنبه ایرنا و به نقل از روابط عمومی فرمانداری قزوین، محمد شفیعی به مناسبت روز دانشجو و در نشست با تعدادی از نمایندگان تشکل های دانشجویی این شهرستان شفافیت در عملکرد و اعتماد به مردم را از جمله برنامه های دولت دانست و افزود: اعطای بورسیه های گمنام به افراد خاص که در دولت های گذشته رواج داشت در دولت تدبیر و امید افشا و جلوگیری شد که این امر نشان دهنده رویکرد در زمینه تحقق عدالت آموزشی در دانشگاه ها است.
وی با تاکید بر لزوم افزایش کارکردهای پارک علم و فناوری، برگزاری کرسی های آزاد اندیشی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 21 ساعت و 14 دقیقه پیش
82میلیارد ریال کمک هزینه ازدواج در لرستان پرداخت شد

82میلیارد ریال کمک هزینه ازدواج در لرستان پرداخت شد به گزارش ایرنا، فاطمه فولادی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون یکهزار و 100 کمک هزینه ازدواج به پسران و یکهزار و 850 کمک هزینه جهیزیه برای دختران و ازدواج مجدد بانوان پرداخت شده است.
وی با بیان اینکه همواره حمایت از ازدواج مددجویان تحت حمایت مورد توجه این نهاد بوده است گفت: پرداخت کمک هزینه ازدواج به مددجویان با هدف تکریم و تقویت بنیاد خانواده و ترویج ازدواج آسان و بهنگام در جامعه هدف است.
فولادی بابیان اینکه تمام نوعروسان از مشاوره های قبل از ازدواج بهره مند می شوند اظهار داشت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 21 ساعت و 23 دقیقه پیش
75 درصد دانشجویان فنی و حرفه ای وارد بازار کار می شوند

75 درصد دانشجویان فنی و حرفه ای وارد بازار کار می شوند به گزارش ایرنا، ابراهیم صالحی عمران روز دوشنبه در آیین افتتاح سلف سرویس دانشکده فنی شهرستان سیرجان با تاکید بر لزوم ارائه آموزش های عملی در کشور افزود: لازم است مردم به این حقیقت پی ببرند آموزش های فنی و حرفه ای توجه به مهارت های آموزشی است و به طور قطع جوانان با این آموزش ها جذب بازار کار می شوند.
وی اظهار داشت: استان کرمان نیز در ارائه آموزش های مهارتی در کشور پیشتاز است.
وی گفت: دانشگاه های فنی و حرفه ای از بزرگترین دانشگاههای کشور هستند که در آموزش های مهارتی خوب کار می کنند و امروزه استان کرمان با 15 آموزشکده و دانشکده 11 هزار جمعیت دانشجویی دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 21 ساعت و 24 دقیقه پیش
کیفیت را جایگزین آمارهای کلی در برنامه های فرهنگی کنیم

کیفیت را جایگزین آمارهای کلی در برنامه های فرهنگی کنیم به گزارش ایرنا، محمد نوذری عصر دوشنبه در جلسه کانون های فرهنگی هنری استان خواستار استفاده از ظرفیت بسیار گسترده کانون های فرهنگی هنری مساجد در بحث آموزش مهارت های مختلف برای جوانان از فنون به منجر به اشتغال، مهارت های زندگی، ارتباطی، آموزش های فرهنگی ، دینی – مذهبی و اجتماعی شد.
وی افزود: فعالیت هایی که در کانون های فرهنگی هنری مساجد صورت می گیرد مربوط به دهه های گذشته است و امروز جوانان ما نیاز به مباحث جدید و متنوعی دارند.
معاون استاندار ایلام با تأکید بر اینکه کانون های فرهنگی باید تبدیل به مراکز علمی ، آموزش های مهارت های زندگی و اشتغالزایی شود ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 21 ساعت و 33 دقیقه پیش
سیلاب 18 میلیارد ریال به راه های شهرستان اندیکا خسارت زد

سیلاب 18 میلیارد ریال به راه های شهرستان اندیکا خسارت زد کورش دهنو روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: کارشناسان این اداره پس از بازدید میدانی خسارت راه های اصلی را هفت میلیارد ریال، فرعی چهار میلیارد ریال و ابنیه فنی را در این شهرستان هفت میلیارد ریال ارزیابی کردند.
وی با بیان اینکه گزارش این خسارت ها به فرمانداری و ستاد بحران اندیکا ارسال شده افزود: هم اکنون با فروکش کردن رودخانه های فصلی تردد در همه جاده های روستایی و بین شهری این شهرستان برقرار است.
رییس اداره راهداری و حمل ونقل جاده ای اندیکا گفت: سه تیم راهداری از آغاز فصل بارندگی تا پایان فصل زمستان در منطقه تاراز مستقر شده و در مواقع خاص به ویژه بارش برف و ریزش سنگ ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 21 ساعت و 34 دقیقه پیش
گویا: قدیمی ترین معدن مس ایران در اهر

گویا: قدیمی ترین معدن مس ایران در اهر به گزارش گویا، سیاوش حاتم زاده مدیر عامل شرکت مس مزرعه اهر متولد سال 1344 در شهرستان اهر، فارغ التحصیل دانشگاه تبریز می باشد. ایشان که کارشناسی ارشد شیمی دارند، ابتدا یک سال در کارخانه سرم سازی تبریز فعالیت داشت و از سال 1370 وارد مجموعه مس سونگون شد.
در مجتمع مس سونگون رئیس و مجری بخش ها و پروژه های مختلف بوده است. وی تابستان امسال به سمت مدیرعاملی شرکت مس مزرعه اهر منصوب شد.
حاتم زاده بر حفظ معدن مس مزرعه و توسعه آن تأکید دارد. معدن مس مزرعه اهر قدیمی ترین معدن مس ایران خوانده می شود و همین عنوان خود اعتبار بزرگی به حساب می آید. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 21 ساعت و 34 دقیقه پیش
افزایش سازمان های مردم نهاد در میبد مورد توجه باشد

افزایش سازمان های مردم نهاد در میبد مورد توجه باشد به گزارش ایرنا ، علیرضا ابوالحسنی روز دوشنبه در نشست ساماندهی امور جوانان شهرستان میبد افزود: جوانان می توانند با نوشتن اساسنامه ای تشکیل سمن دهند و فعالیت های مثبتی در سطح شهر داشته باشند.
وی با اشاره به اینکه ، مسئولین ادارات نیز باید سعی در به کارگیری مشاوران جوان داشته باشند ، گفت : وظیفه ذاتی شما نیز مشارکت و داشتن دغدغه در پرداختن به مسائل مرتبط با جوانان با دادن راهکار و پیشنهاد و نیز داشتن برنامه در این ارتباط است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار میبد تصریح کرد: اجرای برنامه در حوزه جوانان گذشته از آن که بار کیفی درخور و شایسته جوانان شهرستان ندارد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 21 ساعت و 34 دقیقه پیش
ورزشکاران زنجانی از طریق سامد مسایل خود را بیان کردند

ورزشکاران زنجانی از طریق سامد مسایل خود را بیان کردند علی خلیلی، روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: امروز مدت یک ساعت، قریب 20 نفر از فعالان عرصه ورزش که بیشتر آنان از ورزشکاران بودند موضوعات مختلفی را از طریق این سامانه مطرح کردند.
وی اظهار داشت: بیشتر موضوعات بیان شده از سوی آنان مربوط به استخر شنا شهرستان خدابنده، پیست تارتان و سالن دو و میدانی ایپکچی زنجان بود.
خلیلی، تصریح کرد: ورزشکاران علاوه بر تقدیر و تشکر از مربیان دو و میدانی از تجهیزات گرمایشی سالن دو و میدانی ایپکچی، ابراز رضایت کردند و از سویی نیز خواستار دریافت امکانات بیشتری شده و پیشنهادهایی را نیز به منظور بهبود، ارایه دادند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 21 ساعت و 34 دقیقه پیش
نمایشگاه منطقه ای صنایع دستی در سمنان برپا شد

نمایشگاه منطقه ای صنایع دستی در سمنان برپا شد همایون جورابلو عصر دوشنبه در حاشیه افتتاح این نمایشگاه در گفت و گو با ایرنا افزود: این نمایشگاه با حضور هنرمندان 10 استان کشور شامل استان های اصفهان، خراسان رضوی، کرمان، یزد، سیستان و بلوچستان، البرز، تهران، گلستان، مازندران و سمنان برگزار شده است.
جورابلو ابراز داشت: 100 هنرمند در قالب 65 غرفه در نخستین نمایشگاه منطقه ای صنایع دستی استان سمنان آثار و تولیدات صنایع دستی خود را ارائه کرده اند.
وی هدف از برپایی این نمایشگاه را معرفی، حمایت از صنعتگران و فروش صنایع دستی استان های مختلف کشور عنوان کرد و گفت: این نمایشگاه در خیابان امام (ره)، خیابان کهنه دژ، جنب مسجد صاحب الزمان ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 21 ساعت و 43 دقیقه پیش
یکهزار و 100 کیلوگرم تریاک در یزد کشف شد

یکهزار و 100 کیلوگرم تریاک در یزد کشف شد به گزارش عصر روز دوشنبه پایگاه خبری پلیس، سرهنگ سیدرضا مکی افزود: در این ارتباط پنج متهم دستگیر و با تشکیل پرونده تحویل مقام قضایی شدند.
وی ادامه داد: متهمان قصد انتقال این محموله از شرق کشور به استان تهران را داشتند.
از ابتدای فروردین تا پایان آبان ماه سال 1396 با دستگیری چهار هزار و 207 متهم ، 28 تن انواع مواد مخدر در استان کشف و ضبط شد که این مقدار در همسنجی با مدت مشابه سال گذشته، 19 درصد افزایش دارد.
55 درصد کشف مواد مخدر با انجام کارهای اطلاعاتی و بقیه مربوط به فعالیت های انتظامی است، تعداد متهمان دستگیر شده در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، 6 درصد افزایش دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 21 ساعت و 44 دقیقه پیش
دوره آموزشی، تربیتی پیشگیری از اعتیاد در مشهد آغاز شد

دوره آموزشی، تربیتی پیشگیری از اعتیاد در مشهد آغاز شد دبیر کمیته فرهنگی، پیشگیری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی در حاشیه این دوره به خبرنگار ایرنا گفت: در این دوره 150 نفر از مبلغان مذهبی و اعضای کانون های فرهنگی، تبلیغی مساجد استان حضور دارند.
محسن نظری افزود: این دوره با همکاری مجمع عالی کانون های فرهنگی، تبلیغی کشور و مشارکت ستاد مبارزه با مواد مخدر برگزار شده است.
وی اظهار داشت: در این کارگاه تخصصی سه روزه، مباحث علمی مربوط به دانش پیشگیری اولیه از اعتیاد، مهارت های فرزند پروری و سبک زندگی سالم در خانواده، شناخت آسیب ها و مضرات مصرف مواد مخدر و روان گردان ها به مبلغان مذهبی آموزش داده می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 21 ساعت و 44 دقیقه پیش
مبارزه 235 جودوکار برتر جهان در چین

مبارزه 235 جودوکار برتر جهان در چین به گزارش روز دوشنبه ایرنا؛ 16 نفر برتر هر وزن جواز حضور در این مسابقات که بالاترین سطح فنی را دارد، به دست آورده اند.
بر این اساس، 235 جودوکار از 53 کشور از سوی فدراسیون جهانی جودو به این پیکارها دعوت شده اند.
119 جودوکار در بخش مردان و 116 نفر در بخش بانوان در تاتامی گوانگژو به میدان می روند.
سعید مولایی که رده نخست وزن منهای 81 کیلوگرم جهان و محمد محمدی بریمانلو که رتبه یازدهم وزن منهای 73 کیلوگرم دنیا را در اختیار دارند به این مسابقات دعوت شده اند و با هدایت محمد منصوری به مصاف برترین ها می روند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 21 ساعت و 53 دقیقه پیش
860 حلقه لاستیک بین متقاضیان در شیروان توزیع شد

860 حلقه لاستیک بین متقاضیان در شیروان توزیع شد رضا مجیدی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: از این تعداد 688 حلقه لاستیک خودرو با قیمت پایین و با حواله به رانندگان کامیون دار و 172 حلقه با حلقه لاستیک سواری با مدارک ماشین و نرخ مصوب به متقاضیان تحویل داده شده است.
وی با اشاره به دو نمایندگی لاستیک موجود در این شهرستان گفت: هم اکنون این دو نمایندگی چون سرمایه نقدی ندارند نمی توانند لاستیک خریداری کنند.
مجیدی با بیان اینکه متقاضی لاستیک در این شهرستان زیاد است افزود: در این راستا لاستیک نداریم که بین متقاضیان توزیع شود و استان باید سهمیه را بیشتر کند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 21 ساعت و 55 دقیقه پیش
هیچ دانش آموزی نباید به خاطر نداشته شهریه تحقیر شود

هیچ دانش آموزی نباید به خاطر نداشته شهریه تحقیر شود به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، تمام افراد بشر آزاد به دنیا می آیند و فارغ از جنس و رنگ و نژاد و مذهب و ملیت از لحاظ حیثیت و حقوق با هم برابرند. از دختر سنی مذهب افغان گرفته تا پسر بیمار بلوچ، از زن خشونت دیده ایرانی تا پسر بدسرپرست افغان.
زهرا افتخار زاده، مدیرعامل انجمن ارتقا کیفیت زندگی زنان (آتنا) گفت: حقوق بشر ریشه اصلی مددکاری اجتماعی است. مددکار اجتماعی سوگند یاد می کند به ارزش های مددکاری اجتماعی پایبند باشد. آرمان مددکاری اجتماعی حرمت مقام انسان است و انسان بودن یک حق مستمر و غیرقابل زوال در حرفه مددکاری است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 22 ساعت و 3 دقیقه پیش
عملیات نجات آثار تاریخی سد پیغام کلیبر آغاز شد

عملیات نجات آثار تاریخی سد پیغام کلیبر آغاز شد حسین اسماعیلی عتیق روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: کاوش های باستان شناسی محدوده سد پیغام چایی شهرستان کلیبر با مجور رسمی پژوهشگاه میراث فرهنگی کشور به منظور نجات بخشی آثار در معرض خطر موجود آغاز شده است.
وی افزود: با توجه به غنای فرهنگی و تاریخی منطقه، قبل از شروع عملیات عمرانی در محدوده سد پیغام چای، این منطقه مورد بررسی عملیات باستان شناختی قرار گرفت که در این راستا تعدادی آثار در محدوده اجرای طرح، شناسایی و عملیات نجات بخشی بر روی این آثار آغاز شد.
اسماعیلی ادامه داد: این کاوش ها علاوه بر اجرای عملیات نجات بخشی آثار تاریخی شناسایی شده ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 22 ساعت و 4 دقیقه پیش
آیا بودجه اجرای قانون حمایت از معلولان کافی است

آیا بودجه اجرای قانون حمایت از معلولان کافی است قانون حمایت از معلولان پس از سال ها با کش و قوس های فراوان سرانجام توسط رئیس جمهور در اردیبهشت امسال ابلاغ شد. با این وجود، به علت عدم اختصاص بودجه، بسیاری از بخش های آن رنگ اجرا به خود ندید. حالا در آستانه تقدیم لایحه بودجه 98 کشور به مجلس، چشم جامعه معلولان به بهارستان است تا با اختصاص بودجه مناسب، پاسخگوی نیاز جامعه ای باشد که نزدیک به 10 درصد جمعیت کشور را تشکیل می دهند.
**از چند ماه پیش با سازمان برنامه و بودجه برای اختصاص بودجه مکاتبه کردیم
بهروز مروتی یکی از چهره های فعال در زمینه پیگیری مطالبات معلولان با بیان اینکه قانون حمایت از افراد دارای معلولیت اردیبهشت ماه 97 ابلاغ ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 22 ساعت و 13 دقیقه پیش
پایش بیکاری و شناسایی اولویت اشتغال در شمیرانات است

پایش بیکاری و شناسایی اولویت اشتغال در شمیرانات است به گزارش ایرنا رضا گرزین روز دوشنبه در شورای مهارت شهرستان شمیرانات که در مرکز فنی و حرفه ای شماره 2 اقدسیه برگزار شد، ابراز امیدواری کرد: جلسات شورای مهارت برگزار، تا ظرفیت ها، منابع مالی، منابع انسانی، نقاط ضعف و قدرت شهرستان شناسایی شود تا بتوان برای شهرستان برنامه ریزی درست و منسجمی انجام داد.
وی برنامه ریزی را اساس ایجاد اشتغال برشمرد و افزود: بیکاری آسیب جدی کشور است و اگر بخواهیم تغییراتی در حوزه اشتغال ایجاد کنیم، نیازمند برنامه ریزی هستیم.
گرزین با بیان اینکه بیکاری جامعه را رنج می دهد و مهمترین راه رفع آن توانمندسازی و مهارت آموزی در جامعه است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 22 ساعت و 13 دقیقه پیش
122 کتاب ایثار و شهادت در خراسان جنوبی چاپ شد

122 کتاب ایثار و شهادت در خراسان جنوبی چاپ شد به گزارش ایرنا سردار علی قاسمی روز دوشنبه در آیین گشایش دوازدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب خراسان جنوبی افزود: در دیدار دست اندرکاران کنگره 2 هزار شهید استان با مقام معظم رهبری، 93 عنوان کتاب در حوزه ایثار و شهادت بر روی یک میز در معرض دید ایشان قرار گرفت که فرمودند در فرصت مناسب مطالعه خواهم کرد و از معظم له خواستیم در صورت امکان تقریظی هم بر کتاب ها بنویسند.
وی گفت: ابتدای برنامه ریزی برگزاری کنگره 2 هزار شهید خراسان جنوبی پیش بینی شد که 85 عنوان کتاب در حوزه ایثار و شهادت چاپ شود و با همکاری فعالان عرصه فرهنگی ماکت 122 عنوان کتاب آماده و چاپ شد که فردا در کنگره 2 هزار شهید استان رونمایی می ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 22 ساعت و 14 دقیقه پیش
شهرداری در هفته فرهنگی ری خدمات ویژه ارائه می دهد

شهرداری در هفته فرهنگی ری خدمات ویژه ارائه می دهد به گزارش ایرنا، 18 تا 23 آذرماه همزمان با میلاد با سعادت حضرت عبدالعظیم(ع) از سوی شورای فرهنگ عمومی این شهرستان به عنوان هفته فرهنگی ری نامگذاری شد و امسال 88 عنوان برنامه مناسبتی شامل 60 برنامه تبلیغاتی، 12 مراسم آیینی مذهبی، 6 عنوان خدمات زائر و 10 عنوان برنامه رسانه ای در هفته بزرگداشت سید الکریم(ع) در حرم و بخش های مختلف شهرستان ری برگزار می شود.
به گزارش روز دوشنبه ایرنا از روابط عمومی شهرداری منطقه 20، فرهاد افشار اظهار داشت: ایام بزرگداشت ولادت حضرت عبدالعظیم (ع) که به نام هفته فرهنگی ری نامگذاری شده است، هفته خدمت به شهروندان است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 22 ساعت و 14 دقیقه پیش
400 سوادآموز کردستانی گواهینامه آموزش رایانه می گیرند

400 سوادآموز کردستانی گواهینامه آموزش رایانه می گیرند صدیقه عبداللهی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: دوره های آموزشی آی سی دی ال ویژه سوادآموزان دوره انتقال است و از سال 94 و با سهمیه آموزش 100 نفر در استان به عنوان یکی از استان های پایلوت آغاز شد.
وی با بیان اینکه سهمیه استان در این زمینه در سال های 95 و 96 هر کدام 200 سواد آموز بود، افزود: با برنامه ریزی های انجام شده و براساس سهمیه ابلاغی امسال تعداد 400 نفر از سوادآموزان دوره انتقال استان در این دوره شرکت و گواهینامه آموزش رایانه (کار با رایانه) را دریافت می کنند.
ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 22 ساعت و 14 دقیقه پیش
استودیو صدای خیابان گاندی تهران در آتش سوخت

استودیو صدای خیابان گاندی تهران در آتش سوخت به گزارش پایگاه خبری سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، ساعت 9 و 10 امروز حادثه آتش سوزی گسترده در طبقه منفی یک ساختمان اداری، به سامانه 125 اعلام که بلافاصله ماموران 2 ایستگاه آتش نشانی به همراه خودروهای حامل دستگاه تنفسی ، خودرو تشک نجات و خودرو نردبان، به محل حادثه در خیابان گاندی اعزام شدند.
مدیر منطقه دو عملیات سازمان آتش نشانی تهران در این باره گفت: در طبقه منفی یک ساختمان 6 طبقه اداری یک واحد با کاربری استودیو صدا طعمه شعله های آتش شده بود.
احمد صفری با اشاره به انتشار دود ناشی از این آتش سوزی در تمامی این ساختمان ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: حوادث انتشار : 22 ساعت و 24 دقیقه پیش
پرنده مهاجر در رودخانه مند دشتی رهاسازی شد

پرنده مهاجر در رودخانه مند دشتی رهاسازی شد معاون پرورشی اداره آموزش و پرورش دشتی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا گفت: هفته گذشته یک گونه مرغابی سرسبز که از پرنده های مهاجر است به منزل این دانش آموز در خورموج پناه برده بود که به محیط زیست شهرستان تحویل داده شد.
سید نیام الدین حسینی افزود: این دانش آموز با نظارت محیط بانان اداره محیط زیست شهرستان دشتی در رودخانه مند رها شد.
وی تاکید کرد: این اقدام بسیار خوب این دانش آموز یک فرهنگ سازی و کار ارزشمندی برای دانش آموزان است که با پرندگان بومی و مهاجر بیشتر مهربان باشند.
رودخانه مند شهرستان دشتی پر آب ترین رودخانه استان بوشهر در جنوب کشور است که در فاصله 110 کیلومتری جنوب ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 22 ساعت و 24 دقیقه پیش
مریم وطن دوست رئیس هیأت ورزش های دانشگاهی سمنان شد

مریم وطن دوست رئیس هیأت ورزش های دانشگاهی سمنان شد به گزارش گروه دانشگاه ایرنا از فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی، در این انتخابات که امروز - دوشنبه - به ریاست دهخدا رئیس فدراسیون و با حضور محسن جهانشیر سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان و نمایندگان دانشگاه های مراکز آموزش عالی استان و بقیه اعضاء مجمع در محل اداره کل ورزش و جوانان برگزار شد، مریم وطن دوست مدیر تربیت بدنی دانشگاه پیام نور سمنان با کسب 10 رای از مجمع 12 رای به عنوان رئیس هیات ورزش های دانشگاهی استان انتخاب شد.
برای این انتخابات دو کاندیدا وطن دوست و علیزاده اعلام آمادگی کرده بودند که علیزاده انصراف خودش را برای شرکت در این مجمع اعلام کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 22 ساعت و 24 دقیقه پیش
65 درصد مساحت شهر مشهد در برابر زلزله آسیب پذیر است

65 درصد مساحت شهر مشهد در برابر زلزله آسیب پذیر است امیر عزیزی روز دوشنبه در حاشیه برگزاری همایش آموزشی 'دوام ثامن' طی گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شهر مشهد را چهار گسل خطرناک و زلزله خیز احاطه کرده و بر اساس سوابق تاریخی آخرین زلزله مخرب این شهر حدود 300 سال قبل بوده است.
وی اظهار داشت: تاکنون به تامین زیر ساخت های ضد زلزله در مشهد توجه چندانی نشده و ساخت و ساز های غیر مجاز نیز توانایی ایستایی در مقابل زلزه را ندارند.
وی گفت: باید راه های مقابله با بحران را به شهروندان آموزش داد که هنگام بروز بحران، خود امدادی و دیگر امدادی کنند و شهرداری مشهد نیز به صورت جدی دنبال آموزش مردم در محلات مختلف برای آمادگی در برابر حوادث غیرمترقبه ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 22 ساعت و 33 دقیقه پیش
پیمان جهانی مهاجرت سازمان ملل در مغرب به تصویب رسید

پیمان جهانی مهاجرت سازمان ملل در مغرب به تصویب رسید به گزارش خبرگزاری فرانس24، قرار است این پیمان در 19 دسامبر (28 آذرماه) به طور رسمی در مجمع عمومی سازمان ملل به تصویب نهایی برسد.
این پیمان با اعتراض و مخالفت برخی از کشورها روبه رو بوده و 15 کشور از این پیمان خارج شده یا به آن رای ندادند.
آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل در افتتاحیه این کنفرانس امضای این پیمان را ثمره تلاش های فراوان توصیف کرد و سران کشورها خواست که به اظهارات نگران کننده و اشتباهی که درباره مهاجرت منتشر می شود، توجهی نکنند.
وی همچنین از معترضان و پوپولیست هایی ضد مهاجر نیز انتقاد کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 22 ساعت و 34 دقیقه پیش
پژوهش احیا کننده اقتصاد مقاومتی و استقلال کشور است

پژوهش احیا کننده اقتصاد مقاومتی و استقلال کشور است به گزارش ایرنا، رضا رسولی شربیانی روز دوشنبه در نشست خبری دبیران ستاد هفته پژوهش که در سالن اجتماعات مدیریت بحران استانداری قزوین برگزار شد، افزود: برای هفته پژوهش تاکنون هشت جلسه در کارگروه های مختلف از جمله صنعت و معدن، شهرک های صنعتی، جهاد کشاورزی و دانشگاه ها در استان برگزار شده است.
وی شعار هفته پژوهش امسال را پژوهش هدفمند، فناوری ارزش آفرین در خدمت تولید ملی اعلام کرد و یادآور شد: حضور حداکثری خانواده آموزش و پرورش، تعامل سازنده با رسانه ها، مشارکت دادن بخش صنعت و همراهی آن با پژوهش و هماهنگ کردن بخش های وسیعی از اقشار جامعه به خصوص دانش آموزان با این هفته از جمله کارهای اولویت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 22 ساعت و 43 دقیقه پیش
مرضیه رئیسیان سردبیراسبق اخبار خارجی ایرنا درگذشت

مرضیه رئیسیان سردبیراسبق اخبار خارجی ایرنا درگذشت به گزارش روز دوشنبه خبرنگارفرهنگی ایرنا، مرحومه مرضیه السادات رئیسیان از نیروهای توانمند و مسلط به زبان انگلیسی ،دلسوز و متعهد به کار، همکاری خود با خبرگزاری جمهوری اسلامی را از سال 1358 آغاز و سال 1389 به افتخار بازنشستگی نائل آمد.
وی در گروههای مختلف تحریریه خبر ایرنا مشغول بکار بوده که بیشترین سنوات فعالیت آن مرحومه در حوزه اخبار خارجی ایرنا با عناوین مترجم، کارشناس، دبیر و سردبیر بخش ترجمه این حوزه بوده است.
همسر زنده یاد رئیسیان در گفتگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا، درباره علت درگذشت آن مرحومه ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 22 ساعت و 44 دقیقه پیش
400 دانش آموز قرچکی به اردوهای راهیان نور اعزام شدند

400 دانش آموز قرچکی به اردوهای راهیان نور اعزام شدند به گزارش ایرنا ، این گروه از دانش آموزان قرچکی به عنوان نخستین گروه راهیان نور مدارس دخترانه روز دوشنبه با بدرقه مسئولان شهرستان عازم سرزمین های عملیاتی دوران هشت سال دفاع مقدس در جنوب کشور شدند.
سرپرست فرمانداری قرچک در این مراسم گفت: اردوهای راهیان نور به عنوان اقدامی فرهنگی در راستای آشنا کردن دانش آموزان و آینده سازان ایران اسلامی با فرهنگ ایثار و شهادت و ترویج فرهنگ ایستادگی و مقاومت برگزار می شود.
بهمن خطیبی افزود: دانش آموزان باید بدانند که برای استقرار امنیت و آرامش پایدار در کشور ، چه زحمات و تلاشهایی صورت گرفته و اگر امروز به راحتی به تحصیل علم می پردازند ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 22 ساعت و 53 دقیقه پیش
قاچاق دام زنده عامل کاهش گوشت قرمز در شهرری است

قاچاق دام زنده عامل کاهش گوشت قرمز در شهرری است به گزارش ایرنا، مهدی مجیدی عصر دوشنبه در جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان ری اظهار داشت: با توجه به تفاهم نامه ای که بین ناجا و سازمان دامپزشکی منعقد شده، دامپزشکی باید از خروج دام قاچاق به خارج از کشور جلوگیری کند.
وی تصریح کرد: کنترل و بازرسی در مبادی ورودی و خروجی کشور راهکاری موثر در جلوگیری از قاچاق دام محسوب می شود.
مجیدی با بیان اینکه توزیع گوشت قرمز در شهرری با مشکل مواجه است، گفت: شهرستان ری روزانه به 10 تن گوشت قرمز نیاز دارد تا نیاز مردم را برآورده کند.
وی افزود: توزیع گوشت در فروشگاه های شهرری به صورت سلیقه ای انجام می گیرد و باید در این زمینه کنترل بیشتری انجام ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 22 ساعت و 54 دقیقه پیش
رییس پیشین شرکت نیسان دوباره بازداشت شد

رییس پیشین شرکت نیسان دوباره بازداشت شد به گزارش ایرنا تلویزیون ژاپن روز دوشنبه گزارش کرد دادستان ها معتقدند گون در گزارش های اوراق بهادار نیسان، حقوق و مزایای مدیریتی خود در یک دوره پنج ساله تا سال مالی 2014 را حدود پنج میلیارد ین یا 44 میلیون دلار کمتر از حد اعلام کرده بود.
مدیر اجرایی پیشین نیسان، 'گرگ کِلی' نیز به خاطر همکاری با گون و به خاطر یافته های جدید، دوباره دستگیر شده است.
دادستان ها همچنین خود شرکت نیسان موتور را در همان روز به عنوان شرکتی که در این کار دخیل بوده است، متهم کردند.
آنها معتقدند 'گون' آنطور تدارک دیده بود تا پس از بازنشستگی اش بتواند مابه التفاوت مقادیری که در اسناد ذکر شده و آنهایی که ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 22 ساعت و 54 دقیقه پیش
دوازدهمین نمایشگاه کتاب خراسان جنوبی گشایش یافت

دوازدهمین نمایشگاه کتاب خراسان جنوبی گشایش یافت به گزارش ایرنا مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی روز دوشنبه در آیین گشایش این نمایشگاه که مشاور فرهنگی و توسعه منابع انسانی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مسئولان نیز حضور داشتند، گفت: این نمایشگاه با حضور 138 ناشر از سراسر کشور از امروز تا 24 آذرماه در 110 غرفه دایر است.
ناصر نبی زاده افزود: ساعت بازدید از نمایشگاه هر روز 15 و 30 دقیقه تا 21 و 30 دقیقه است و این نمایشگاه روزهای پنجشنبه و جمعه به صورت 2 شیفت به روی علاقمندان به کتاب باز خواهد بود.
وی عنوان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 22 ساعت و 54 دقیقه پیش
تلاش یک کشور عربی برای خرید پهپادهای اسرائیلی

تلاش یک کشور عربی برای خرید پهپادهای اسرائیلی به گزارش شبکه خبری روسیا الیوم، پایگاه خبری 'کان' رژیم صهیونیستی گزارش داد که یکی از کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس (که به نام آن اشاره ای نشده است) چند سال پیش درخواست خرید هواپیماهای اسرائیلی بدون سرنشین از نوع 'زیک' را داده بود. این پهپادها توانمندی پیشرفته ای دارند و قادر به حمل مهمات و حمله به اهداف مختلف هستند.
این سایت خبری به نقل از منابع نظامی اسرائیلی نوشت: تل آویو درخواست این کشور عربی را بررسی کرد اما در نهایت تصمیم گرفت که آن مخالفت کند. به همین جهت کشور مذکور برای خرید هواپیماهای بدون سرنشین به چین متوسل شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 23 ساعت و 3 دقیقه پیش
سه طرح بزرگ در منطقه ویژه خلیج فارس افتتاح می شود

سه طرح بزرگ در منطقه ویژه خلیج فارس افتتاح می شود حسن خلج طهرانی عص دوشنبه درگفت وگو با خبرنگار ایرنا این طرح ها را شامل مرحله نخست نیروگاه سیکل ترکیبی هرمز، واحد گازرسانی سایت میانی منطقه و همچنین جاده و دیوار پیرامونی زمین های سایت توسعه ذکر کرد که برای احداث آنها یکهزارو 190میلیارد ریال و 47میلیون یورو سرمایه گذاری شده است.
وی اظهار کرد: برای احداث دیوار پیرامونی سایت توسعه به طول 43کیلومتر 770میلیارد ریال، واحد گازرسانی به سایت میانی 420میلیارد ریال و همچنین احداث مرحله نخست نیروگاه160مگاواتی سیکل ترکیبی هرمز نیز 47میلیون یورو سرمایه گذاری شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 23 ساعت و 3 دقیقه پیش
نشست شورای حکام توسعه مدیریت اطلاعات بلایا در تهران برگزار می شود

نشست شورای حکام توسعه مدیریت اطلاعات بلایا در تهران برگزار می شود به گزارش ایرنا شورای حکام مرکز توسعه مدیریت اطلاعات بلایا برای آسیا و اقیانوسیه اپدیم به عنوان پنجمین مرکز وابسته به اسکاپ به صورت رسمی در تهران افتتاح و فعالیت رسمی آن آغاز خواهد شد.
علاوه بر نشست 9 کشور عضو شورای احکام، اجلاس عالی تخصصی مشورتی در زمینه اطلاعات بلایا نیز برگزار خواهد شد.
در این نشست تخصصی دو روزه، کارشناسان و نمایندگان عالی رتبه عضو اسکاپ و اپدیم و سازمان های وابسته به سازمان ملل متحد در مورد مدیریت اطلاعات بلایا برای کاهش خطر تبادل نظر خواهند کرد.
شرکت کنندگان در این نشست همچنین تسهیم و اشتراک تجربیات، ابزارها ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 23 ساعت و 4 دقیقه پیش
استقبال بانوان خراسان جنوبی از تسهیلات اشتغال کم است

استقبال بانوان خراسان جنوبی از تسهیلات اشتغال کم است به گزارش ایرنا نفیسه نخعی روز دوشنبه در نشست کارگروه تخصصی زنان و خانواده خراسان جنوبی اظهار داشت: امسال تسهیلات مرحله اول اشتغال در استان به 180 میلیارد تومان افزایش یافت اما فقط 10 میلیارد تومان از این تسهیلات توسط بانوان اخذ شده است.
وی افزود: راه اندازی مراکز کارآفرینی در استان راهکار خوبی برای هدایت دانش آموختگان از شغلی های دولتی به سمت کارآفرینی بوده است.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبی با اشاره به تدوین اطلس جامع زنان در نهاد ریاست جمهوری گفت: برش استانی این اطلس نشان می دهد خراسان جنوبی در برخی آسیب های حوزه زنان آمار بالاتری دارد که قابل تامل است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 23 ساعت و 4 دقیقه پیش
توسعه منطقه در گرو گسترش مراودات مرزی ایران و پاکستان

توسعه منطقه در گرو گسترش مراودات مرزی ایران و پاکستان به گزارش ایرنا وجود بیش از 900 کیلومتر مرز مشترک و ارتباطات فرهنگی، اعتقادی، دینی و تاریخی بین جمهوری اسلامی ایران و پاکستان می تواند در ارتقای همکاری های اقتصادی و تجاری و امنیتی و تقویت پیوندهای بین 2 کشور و در نتیجه توسعه منطقه موثر باشد.
سیستان و بلوچستان یکی از راههای راحت و امن دسترسی پاکستان به خاورمیانه و کشورهای اروپا و آفریقاست که این موضوع یک موقعیت طلایی را برای این استان و کشور همسایه فراهم کرده است.
قرارگیری استان مرزی سیستان و بلوچستان در مجاورت آبهای بین المللی و آزاد، بنادر و خلیج های گواتر، چابهار، پزم و جاسک و همسایگی با کشورهای عمان ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 23 ساعت و 14 دقیقه پیش
23 هزار هکتار از اراضی فارس به سامانه آبیاری نوین مجهز شد

23 هزار هکتار از اراضی فارس به سامانه آبیاری نوین مجهز شد به گزارش ایرنا محمدمهدی قاسمی، دوشنبه در همایش راهکارهای مقابله با خشکسالی با اشاره به اقداماتی که برای تعادل بخشی مصرف آب در حوزه کشاورزی انجام شده، بیان داشت: تغییر الگوی کشت از بهاره به پاییزه برای یک هزار و 300هکتار از اراضی و جایگزینی محصولات زراعی کم آب بر به جای محصولات پُر مصرف از جمله این اقدامات است.
وی افزود: همچنین اجرای کشت نشایی، ارتقای بهره وری آب در گلخانه ها، افزایش حاصلخیزی خاک، اجرای کشاورزی حفاظتی و کشت فراسر زمینی نیز از دیگر برنامه هایی است که در دستور کار این سازمان قرار گرفته است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 23 ساعت و 23 دقیقه پیش
120 نفر از نیازمندان بهمئی به مشهد مقدس اعزام شدند

120 نفر از نیازمندان بهمئی به مشهد مقدس اعزام شدند سرگرد باقر پسندیده روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این افراد با همکاری قرارگاه محرومیت زدایی به مشهد مقدس اعزام شدند.
وی بیان کرد: تاکنون 300 زائر از مردم شهرستان بهمئی به زیارت حرم امام رضا (ع) اعزام شده اند.
پسندیده گفت: اعزام زائران به مشهد مقدس در قالب اردوی مهر درخشان رضوی بصورت مستمر ادامه خواهد داشت.
وی اضافه کرد: مقدمات لازم برای اسکان و تامین امکانات مورد نیاز زائران انجام شده و برای برگزاری مراسم فرهنگی و دینی کاروانهای اعزامی، روحانی نیز اعزام شده است.
7531/6110
ارتباط با سردبیر newsroom@irna.ir
تماس بی واسطه با مسئولین ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: مذهبی انتشار : 23 ساعت و 24 دقیقه پیش
بارش های خوب و لزوم مدیریت آب - فرزاد نویدی*

بارش های خوب و لزوم مدیریت آب - فرزاد نویدی* بسیاری از رودخانه ها پر از آب شده اند و رودخانه های فصلی نیز فعال شده و اینک آب در آن ها جاری شده است اما بسیاری از آب ها همچنان به دلیل بی برنامگی هدر می رود.
آب های سطحی در شهرها و آب هایی که در رودخانه ها و چشمه ها جاری می شود می تواند منبع خوبی برای تامین آب مورد نیاز شرب، کشاورزی، صنعت و دیگر بخش ها باشد.
آمارها و پیش بینی ها نشان می دهد که دوران خشکسالی در ایران به پایان نرسیده و برخی از استان های مرکزی و جنوبی کشور با مشکل کم آبی روبرو هستند و از این رو می طلبد مسئولان در این بخش بازنگری کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 23 ساعت و 24 دقیقه پیش
برند جهانی سه محصول راهبردی خراسان جنوبی رونمایی می شود

برند جهانی سه محصول راهبردی خراسان جنوبی رونمایی می شود داوود شهرکی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: آیین رونمایی از این محصولات کشاورزی، 21 آذرماه جاری با حضور مسئولان کشوری و استانی انجام می شود.
وی ادامه داد: همچنین آیین بزرگداشت روز صادرات چهارشنبه هفته جاری با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان توسعه تجارت ایران در بیرجند برگزار می شود.
وی با بیان اینکه این آیین به منظور گسترش فرهنگ تولید بر مبنای صادرات برگزار می شود گفت: در این نشست ضمن اطلاع رسانی سیاست ها و برنامه های اجرایی استان و کشور، دیدگاه ها و نقطه نظرات مدیران و فعالان عرصه تولید توزیع و صادرات برای ارتقای شاخص های اقتصادی و سهم تولید ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 23 ساعت و 24 دقیقه پیش
کارشناس انرژی مالزیایی: قیمت نفت به 70 دلار خواهد رسید

کارشناس انرژی مالزیایی: قیمت نفت به 70 دلار خواهد رسید به گزارش ایرنا، خانم آزلین احمد کارشناس حوزه انرژی مالزی در مصاحبه با روزنامه اکونومیک تایمز هند گفت، اگرچه کاهش 1.2 میلیون بشکه ای تولید نفت خام اقدامی مناسب برای ارائه بیش از اندازه عرضه نفت است اما باید گفت بازار جهانی انتظار کاهش بیشتر تولید تا حدود 1.5 میلیون بشکه و یا بیشتر را داشت.
خانم آزلین در ادامه افزود، نفت ارزان همیشه خبر خوبی برای هند به حساب می آید اما من فکر می کنم که با اقدامات جدید اوپک برای کاهش تولید ما باید انتظار ثبات قیمت و بعد از آن شاهد افزایش قیمت تا حدود 70 دلار در چند هفته آینده باشیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 23 ساعت و 24 دقیقه پیش
تحریم های آمریکا تولیدات داخلی ایران را بهبود می بخشد

تحریم های آمریکا تولیدات داخلی ایران را بهبود می بخشد به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از نشریه دکان هرالد، دولت آمریکا 4 نوامبر (13 آبان) سال جاری تحریم های جدیدی علیه ایران اعمال کرد که شامل 50 بانک و شرکت های زیر مجموعه آنها، خطوط هوایی ملی و 200 نفر از اعضای صنعت حمل نقل و کشتیرانی ایران است. با وجود اینکه آمریکا امیدوار بود با اعمال این تحریم ها صادرات نفت ایران را به طور کامل قطع کند اما هشت کشور به صورت موقت مشمول معافیت تحریم های ایالات متحده علیه تهران شدند. این هشت کشور چین، هند، ایتالیا، یونان، ژاپن، کره جنوبی، تایوان و ترکیه و هستند.
ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 23 ساعت و 33 دقیقه پیش
چابهار، قلب توسعه مَکُّران

چابهار، قلب توسعه مَکُّران به گزارش ایرنا، چابهار با ظرفیت های بی شمار اقتصادی، تجاری، ترانزیتی، گردشگری، کشاورزی و متصل بودن به آب های آزاد قلب توسعه شرق و جنوب شرق بویژه منطقه مَکُّران محسوب می شود.
چابهار با توجه به موقعیت راهبردی، بزرگترین بندر اقیانوسی کشور است که اهمیت زیادی برای سرمایه گذاران ایرانی و کشورهای حاشیه اقیانوس هند و همسایگان ایران دارد.
نظام جمهوری اسلامی ایران برای توسعه و آبادانی این منطقه برنامه های ویژه ای تدارک دیده که از جمله آنها توسعه سواحل مَکُّران است بطوریکه رهبر معظم انقلاب و ریاست جمهوری تاکید زیادی برای آبادسازی آن دارند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 23 ساعت و 43 دقیقه پیش
26 بازیکن به اردوی تیم فوتبال امید دعوت شدند

26 بازیکن به اردوی تیم فوتبال امید دعوت شدند به گزارش روز دوشنبه ایرنا؛ اعضای تیم فوتبال امید ایران روز بیست و پنجم آذرماه راهی جزیره کیش می شوند و طی روزهای 27 و 30 آذر در 2 دیدار تدارکاتی برابر تیم امید سوریه به میدان می روند.
**اسامی بازیکنانی که از سوی زلاتکو کرانچار به اردوی تدارکاتی برای برگزاری این 2 دیدار دعوت شده اند، از این قرار است:
ابوالفضل رزاق پور، محمد خدابنده لو، نادر محمدی و امیر روستایی (پیکان)، شاهین طاهرخانی، الهیار صیادمنش، مهدی قائدی و مهدی نوراللهی (استقلال تهران)، امید دره، ابوالفضل جلالی، امیرحسین حسین زاده و محمد سلطانی مهر (سایپا)، حمیدرضا طاهرخانی (پرسپولیس)، شهاب عادلی(سپاهان) ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 23 ساعت و 43 دقیقه پیش
پاکسازی شهر از معتادان متجاهر مطالبه همه روزه مردم است

پاکسازی شهر از معتادان متجاهر مطالبه همه روزه مردم است به گزارش خبرنگار ایرنا، سرهنگ مجید کریمی روز دوشنبه در پنجمین جلسه کمیته کشوری هماهنگی مراکز ماده 16، با اشاره به صدور مجوز راه اندازی مراکز ماده 16 برای نیروی انتظامی گفت: نیروی انتظامی موظف است همه پروتکل های قانونی در این زمینه را رعایت کند.
وی اضافه کرد: بزرگترین مشکل در حوزه معتادان متجاهر، کمبود ظرفیت نگهداری آنان بود؛ بنابراین نیروی انتظامی مستغلات بلااستفاده خود را به این امر اختصاص داد که برای نگهداری حداقل 2 هزار نفر ظرفیت ایجاد خواهد کرد. ایجاد این ظرفیت ها، چهره پایتخت را تغییر می دهد و تعداد بیشتری از معتادان متجاهر نگهداری می شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 23 ساعت و 44 دقیقه پیش
انتخابات هیات رئیسه شورای عالی استانها پنجشنبه برگزار می شود

انتخابات هیات رئیسه شورای عالی استانها پنجشنبه برگزار می شود به گزارش ایرنا از شورای عالی استان ها، امیر حسین شمشادی روز دوشنبه افزود: در این انتخابات علاوه بر تعیین رئیس و نایب رئیس شورای عالی استان ها، یک سخنگو و 6 منشی هیات رئیسه هم با رأی نمایندگان عضو این شورا انتخاب می شوند.
وی ادامه داد: شورای عالی استانها که بر اساس اصل 101 قانون اساسی به منظور جلوگیری از تبعیض و جلب همکاری در تهیه برنامه های عمرانی و رفاهی استان ها و نظارت بر اجرای هماهنگ این برنامه ها به وجود آمده است دارای 75 نفر عضو از همه استان های کشور است که در قالب جلسات صحن و 8 کمیسیون تخصصی به فعالیت می پردازد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 23 ساعت و 54 دقیقه پیش
ادبیات گفت و گو در دانشگاه های ما از دست رفته است

ادبیات گفت و گو در دانشگاه های ما از دست رفته است مسعود پزشکیان روز دوشنبه پس از بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی در گفت و گو تفصیلی با خبرنگار پارلمانی ایرنا، که بخش اول آن امروز دوشنبه منتشر می شود، درباره حواشی سخنرانی اش در دانشگاه تبریز که منجر به ترک جلسه از سوی وی شد، بیان کرد: از بیرون که نگاه می کنند می گویند این افراد عوام هستند ولی واقعا اینها عوام نبوده و دانشجو هستند. این افراد فردا می خواهندکشور را بسازند، اگر حرف زدن با یکدیگر را بلد نباشند، اتفاقی نمی افتد.
نایب رییس اول مجلس بیان کرد: از نظر ما مقصر این موضوع مسئولان فرهنگی دانشگاه ها هستند. این درست نیست که در این گونه فضاها دعوا راه بیفتد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 23 ساعت و 55 دقیقه پیش
واکسیناسیون هپاتیت B در زندان زاهدان آغاز شد

واکسیناسیون هپاتیت B در زندان زاهدان آغاز شد دکتر سید مهدی طباطبایی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از آنجایی که احتمال ابتلای زندانیان به هپاتیت از سایر اقشار بیشتر است تیم های سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به همراه تیم بهداشت و درمان سازمان زندانهای استان واکسیناسیون تمامی زندانیان را علیه این بیماری انجام می دهند.
وی با بیان اینکه هپاتیت، التهاب کبد است که باعث درد و تورم خواهد شد گفت: عامل ایجاد کننده هپاتیت هر چه که باشد باعث التهاب کبد شده و کارکرد آن را مختل خواهد کرد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان افزود: تمامی زندانیان در زندان زاهدان خدمات سلامت شامل روانشناسی، تغذیه ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
هیات کردستان در سلیمانیه بدنبال تقویت روابط اقتصادی

هیات کردستان در سلیمانیه بدنبال تقویت روابط اقتصادی به گزارش ایرنا، 'هفال ابوبکر' استاندار سلیمانیه در خصوص سفر هیات ایرانی به خبرنگار ایرنا در اربیل گفت: سفر هیات استانداری کردستان ادامه سفرهای قبلی و تلاش برای اجرایی کردن تفاهم نامه های صورت گرفته قبلی است.
وی افزود: استان سلیمانیه و استان کردستان دارای مرز و روابط تاریخی مشترک بوده و در این سفر دو طرف تلاش خواهیم کرد برحجم مناسبات اقتصادی و تجاری افزوده و همزمان موانع موجود بر سر راه را برطرف کنیم.
استاندار سلیمانیه تاکید کرد استان سلیمانیه اراده جدی برای توسعه مناسبات اقتصادی با ایران وبخصوص استان کردستان را دارد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
نامه انتقادی دانش آموزان تهرانی به رئیس جمهور فرانسه

نامه انتقادی دانش آموزان تهرانی به رئیس جمهور فرانسه به گزارش روز دوشنبه ایرنا از روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، اعضای انجمن شهر تهران در واکنش به دستگیری و رفتارهای خشونت بار و توهین آمیز پلیس فرانسه با دانش آموزان شهر پاریس، این اقدامات را مصداق بارز خشونت دانستند که ژست های آزادی خواهانه دولت فرانسه را رسوا می کند.
متن این بیانیه به شرح زیر است:
تا آنجا که ما در تاریخ خوانده ایم، فرانسه کشوری است که بعد از انقلاب کبیر سال 1789 تلاش کرد در مسیر آزادی و عدالت گام بردارد. تغییری که سلطنت لویی شانزدهم را سرنگون ساخت و در نهایت به تشکیل یک حکومت جمهوری در این کشور منجر شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
نتانیاهو:عمان اجازه استفاده از حریم هوایی خود را به ما داد

نتانیاهو:عمان اجازه استفاده از حریم هوایی خود را به ما داد خبرگزاری آناتولی ترکیه به نقل از شبکه 10 تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد: نتانیاهو روز دوشنبه در دیدار با سفیران این رژیم در کشورهای آسیایی، اروپایی و آمریکای شمالی در مقر وزارت خارجه اسرائیل گفت که قابوس بن سعید سلطان عمان با عبور پروازهای شرکت تجاری 'ال عال' از حریم هوایی عمان موافقت کرده است.
این در حالی است که هنوز مقامات عمانی به اظهارات نتانیاهو در این باره واکنشی نشان نداده اند.
نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه گفت: در شرایط کنونی عربستان نیز باید مجوز عبور از حریم هوایی خود را برای ما صادر کند تا پروازهای شرکت هواپیمایی 'ال عال' زمان کمتری را برای سفر به هند و جنوب شرق ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
32 مدال رنگارنگ سهم سیستان و بلوچستان از المپیاد کشوری

32 مدال رنگارنگ سهم سیستان و بلوچستان از المپیاد کشوری به گزارش ایرنا تنوع اقلیم سیستان و بلوچستان سبب شده بسیاری از رشته های ورزشی در آن قابل اجرا و مهد پرورش قهرمانان و پهلوانان باشد.
شمال سیستان و بلوچستان به عنوان سرزمین اسطوره ها و افسانه های ملی نظیر رستم و سهراب، در رشته کشتی و کبدی، مرکز استان با برخورداری از جاذبه های طبیعی همچون کوه تفتان رشته های کوه نوردی و استقامتی و جنوب استان نیز با داشتن جوانان مستعد و برومند در رشته دو و میدانی و وجود تنها بندر اقیانوسی ایران در حوزه ورزش های دریایی و ساحلی از ظرفیت بالای ملی و جهانی بهره مند است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
دو بانک انگلیسی گرفتار در مناقشه شرکت هوآوی

دو بانک انگلیسی گرفتار در مناقشه شرکت هوآوی به گزارش ایرنا به نقل از وال استریت ژورنال، کانادا در ماه جاری 'منگ وانژو' را به درخواست مقام های آمریکایی بازداشت کرد. آمریکا به دنبال استرداد مدیر مال هواوی به اتهام گمراه کردن بانک ها درباره قراردادهای کاری هواوی با ایران برای دور زدن تحریم ها هستند. خانم منگ 46 ساله در حال طی مراحل استماع دادرسی در ونکوور است که انتظار می رود روز دوشنبه از سر گرفته شود و به تصمیمی در خصوص وثیقه منجر شود.
افراد آشنا به موضوع می گویند : بانک های 'اچ اس بی سی' و 'استناندارد چارترد' انگلیس از جمله نهادهای مالی هستند که هوآوی در سال های اخیر به آنها گفته که از طریق شرکت هنگ کنگی 'اسکای کام' در ایران کار ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
50 هزار و 109 معتاد متجاهر در مراکز بهزیستی پذیرش شدند

50 هزار و 109 معتاد متجاهر در مراکز بهزیستی پذیرش شدند مراکز ماده 16، مراکز ترک اعتیاد اجباری برای نگهداری و ارائه خدمات به معتادان بی خانمانی است که به طور علنی در خیابان ها به مصرف مواد می پردازند. مراکز تبصره 2 نیز که در کنار این مراکز ایجاد شده اند، مراکز صیانت و توانمندسازی از معتادان متجاهر بهبود یافته هستند.
به گزارش خبرنگار ایرنا، فرید براتی سده در پنجمین جلسه کمیته کشوری هماهنگی مراکز ماده 16 افزود: 50 هزار و 109 نفر در مراکز تبصره 2 ذیل ماده 16 و 9 هزار و 502 نفر نیز در مراکز ماده 16 پذیرش شدند.
وی در ادامه با اشاره به راه اندازی مرکز ماده 16 در فشافویه از سوی سازمان زندان ها گفت: از روزی که برای این مرکز مجوز صادر شده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
بیش از 6 میلیارد ریال به طرح های اشتغالزایی فسا اختصاص یافت

بیش از 6 میلیارد ریال به طرح های اشتغالزایی فسا اختصاص یافت مجید کشاورز، دوشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان داشت: از این میزان اعتبار، 2 میلیارد و 500 میلیون ریال آن پرداخت شده که اشتغال به کار بیش از 50 نفر را در پی دارد.
وی افزود: تا پایان سال 97 نیز برای اجرای چهار طرح دیگر بیش از چهار میلیارد ریال پرداخت می شود که موجب اشتغال افزون بر 150 نفر خواهد شد.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان فسا با اشاره به حمایت دولت از هنر فرش بافی گفت: هر کدام از پشتیبانان تولید فرش که مایل به بهره مندی از این تسهیلات باشند، می توانند به این اداره مراجعه کنند و در این زمینه محدودیت اعتباری وجود ندارد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
باشگاه ویارئال سرمربی خود را برکنار کرد

باشگاه ویارئال سرمربی خود را برکنار کرد به گزارش ایرنا، خبرگزاری رویترز روز دوشنبه با درج این خبر نوشت: باشگاه ویارئال اسپانیا با توجه به اینکه تنها سه امتیاز با منطقه سقوط به دسته پایین تر فاصله دارد، ژاوی کایخا سرمربی خود را برکنار کرد.
کایخا که در دوران بازی خود، در پست هافبک برای ویارئال توپ می زد در سپتامبر 2017 سکان هدایت تیم اسبق خود را به دست گرفت و فصل گذشته لالیگا را در رتبه پنجم و کسب سهمیه لیگ اروپا به پایان رساند.
با این وجود، زیردریایی زرد در فصل جاری با کسب تنها یک پیروزی از ماه سپتامبر تاکنون ظاهرا به گِل نشسته و صعودش به مرحله حذفی رقابت های لیگ اروپا هم در هاله ای از ابهام قرار گرفته است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
حراست ها دیدگان تیزبین امنیت و سلامت دستگاه ها هستند

حراست ها دیدگان تیزبین امنیت و سلامت دستگاه ها هستند به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت اطلاعات، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمود علوی امروز- دوشنبه- در شصت و نهمین همایش مدیران و معاونین مراکز و دفاتر حراست وزارتخانه ها، سازمان ها و نهادها، با قدردانی از حضور علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در این همایش، اظهار داشت: حراست ها دیدگان تیزبین امنیت و سلامت دستگاه های جمهوری اسلامی ایران هستند و نقش آنها در تأمین امنیت و سلامت و پیشگیری از فساد در دستگاه ها مؤثر است.
علوی با تاکید بر هماهنگی و ارتقاء روند امور در حراست کل کشور افزود: امروزه تهدیدها علیه امنیت و سلامت دستگاه ها به تهدیدهای سخت و نرم و پیچیده تبدیل شده است و شاکله ی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
اعتصاب کارگران راه آهن آلمان ؛ هزاران مسافر را سرگردان کرد

اعتصاب کارگران راه آهن آلمان ؛ هزاران مسافر را سرگردان کرد به گزارش رویترز، شرکت ملی راه آهن آلمان (دویچه بان) ضمن تایید اعتصاب گسترده صبح دوشنبه گفت، رفت و آمد قطارهای منطقه ای نیز در سراسر آلمان به شکل گسترده ای تحت تاثیر این اعتصابات قرار گرفت و فقط چند رام قطار مسافربری در شهرهای برلین، مونیخ و فرانکفورت فعال بودند.
دویچه بان در خبری که در وبسایت این سازمان منتشر شده است اعلام کرد: حرکت قطارها در مسیرهای طولانی به تعلیق در آمده است و قطارهای باری با اختلال شدید مواجه هستند.
اعتصاب در آلمان بعد از شکست مذاکرات اتحادیه راه آهن و حمل و نقل آلمان (EVG) به عنوان بیشتر کارگران صنعت حمل و نقل ریلی این کشور و و دویچه بان در روز یکشنبه آغاز ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
ایران، مقتدرانه پیگیر تحرکات تروریستها و حامیان آنهاست

ایران، مقتدرانه پیگیر تحرکات تروریستها و حامیان آنهاست به گزارش ایرنا از اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، آیت الله صادق آملی لاریجانی روز دوشنبه در جلسه مسئولان عالی قضایی با اشاره به عملیات تروریستی روز پنجشنبه در چابهار تصریح کرد: در صدر حامیان آشکار این اقدامات تروریستی، آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی حضور دارند و برخی دولت های مرتجع منطقه نیز به عنوان ابزار آمریکا و رژیم صهیونیستی، دست به حرکات مزدورانه و موذیانه ای علیه ملت ایران می زنند که البته جمهوری اسلامی با اقتدار، این تحرکات را پیگیری خواهد کرد.
رئیس قوه قضاییه با اشاره به هلاکت برخی عوامل این اقدام تروریستی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
چشم ها را باید شست!

چشم ها را باید شست! مهم ترین عوامل عدم توسعه بینش محدود و بخشی نگری بجای جامع نگری و عدم اتحاد و همدلی و کار برای غیر خدا و نفسانیات و منیت ها است.
استانداران معجزه نمی کنند، معجزه یا به عبارتی کار اساسی در وهله اول دست مردم و سپس امرا و علما و بزرگان و نخبگان منطقه است. مشارکت مردم در امور اقتصادی و اعتماد به دولت و حکام و تفکرشان برای انجام کارهای تولیدی بجای نگه داشت فقط سرمایه در بانک ها و یا در امور غیر تولیدی و سرمایه گذاری در راه تولید و اشتغال یعنی تفکر توسعه ای و دولتمردان در قبال این اعتماد و سرمایه اجتماعی باید با صداقت و خلوص هر آنچه در طبق اخلاص دارند بگذارند و عرضه کنند و اعتماد مردم که ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
روند بازگشت آوارگان سوری از اردن و لبنان سرعت گرفت

روند بازگشت آوارگان سوری از اردن و لبنان سرعت گرفت به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه شبکه خبری 'روسیا الیوم' ، در 24 ساعت گذشته، 519 آواره سوری با عبور از گذرگاه مرزی 'جابر-نصیب' با اردن وارد کشورشان شدند.
در همین بازه زمانی، 94 آواره سوری توانستند با عبور از گذرگاه تازه تاسیس 'یابوس' در مرز لبنان خود را به سوریه برسانند.
گذرگاه منطقه 'تلکلخ' در غرب سوریه هم شاهد بازگشت 63 سوری دیگر از لبنان بود.
بر اساس گزارش ها بیشتر آوارگان را زنان و کودکان تشکیل می دهند.
با آغاز بحران سوریه در 24 اسفند ماه 1389مشکلات مردم سوریه نیز آغاز شد؛ جمعیت سوریه پیش از آغاز بحران این کشور 23 ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
آسمان خوزستان تا آخر هفته بارانی نمی شود

آسمان خوزستان تا آخر هفته بارانی نمی شود محمد سبزه زاری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این مدت از لحاظ دمایی نیز تغییرات چشمگیری در خوزستان پیش بینی نمی شود.
وی بیان کرد: روز دوشنبه برای شهرهای ساحلی خوزستان در بعضی ساعات وزش بادقابل ملاحظه قابل انتظار است و مه صبحگاهی نیز در برخی نقاط این استان پیش بینی می شود.
سبزه زاری ادامه داد: در 24 ساعت گذشته آبادان با 26 و دهدز با پنج درجه سانتیگراد به ترتیب بالاترین و پایین ترین دما و حداکثر دمای اهواز 23 و حداقل 12 درجه سانتیگراد گزارش شده است.
بر اساس این گزارش بیشترین میزان بارندگی از ابتدای سال آبی جاری(اول مهر) تاکنون، با 416 ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
شادپیمایی عروسکها در کنگاور

شادپیمایی عروسکها در کنگاور ایرنا - کرمانشاه - شادپیمایی عروسکهای غول پیکر با حضور صدها کودک، مردم و مسئولان امروز (دوشنبه 19 آذر) در شهرستان کنگاور برگزار شد.(عکاس: مجید رحمتی) ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
11 مرکز ترک اعتیاد در قم فعال است

11 مرکز ترک اعتیاد در قم فعال است ابوالفضل شریفی روز دوشنبه در پایان نهمین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان قم در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، تعداد افراد در حال نگهداری در این مراکز را 200 مرد و 25 زن عنوان کرد و افزود: دوره نگهداری در مراکز اختیاری از 21 روز تا یک ماه است، اما در کمپ های اجباری طبق دستور مقام قضایی تا 6 ماه ادامه پیدا می کند.
وی در ادامه با اشاره به این که از ابتدای سال جاری تاکنون چهار تن انواع مواد مخدر در قم کشف شده است، گفت: 152 باند تهیه و توزیع مواد مخدر نیز شناسایی و منهدم شده است.
ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
تحلیلگر وابسته به خاندان سعودی انحلال شورای همکاری را نزدیک دانست

تحلیلگر وابسته به خاندان سعودی انحلال شورای همکاری را نزدیک دانست وی روز یکشنبه در مطلبی که در روزنامه الشرق الاوسط منتشر شد درباره هدف تشکیل شورای همکاری نوشت که قطر دو میلیون و نیم و بحرین یک میلیون و نیم جمعیت دارد که نشان می دهد این کشورها بسیار کوچک و خُرد هستند و اندیشه تشکیل شورای همکاری در اصل تشکیل یک مجموعه برای مواجهه با تهدیدات خارجی بوده، پس از آن این همکاری ها به بعد اقتصادی و ائتلاف سیاسی نیز کشیده شد اما حالا پس از سی سال از عمر این شورا یک عضو این شورا قادر به برهم زدن این امنیت است.
وی با اشاره به اختلاف های دایمی در این شورا از زمان تشکیل آن و زاویه داشتن سیاست های اعضای آن بایکدیگر نوشت ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
نتایج آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی اعلام شد

نتایج آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی اعلام شد حسین توکلی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا، افزود: نتایج نهایی 730 نفر پذیرفته شدگان آزمون متمرکز دستگاه های اجرایی کشور هم اکنون در پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی www.sanjesh.org اعلام شد.
وی در باره ترکیب جنسیتی پذیرفته شدگان در این آزمون، اظهار کرد: از تعداد 730 پذیرفته شده 264 زن و 466 نفر مرد هستند.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در مورد سایر مراحل ثبت نام پذیرفته شدگان، گفت: پذیرفته شدگان ضرورت دارد به منظور طی سایر مراحل برای استخدام در هر یک از دستگاه های اجرایی شامل سازمان دامپزشکی، شیلات ایران، وزارت راه و شهرسازی ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
12 جودوکار خراسانی به اردوی انتخابی تیم ملی دعوت شدند

12 جودوکار خراسانی به اردوی انتخابی تیم ملی دعوت شدند حسین محمودی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: علی یوسفی، علی قلی پور، محمد مهدی راستگر، بهزاد اعتمادی، حامد باقری نیا، علی فاتحی مقدم، علی جوان، وحید جدی، امین کامیابی، امیرحسین چراغ فرخوان، فرزین شاهباز وعلی پرهیزگار جودوکارانی هستند که از سوی فدراسیون به این اردو دعوت شده اند.
وی اظهار داشت: اردوی آمادگی تیم ملی جودو جوانان کشور از امروز در سالن شهید کبکانیان تهران آغاز می شود و مدت 10 روز ادامه دارد.
چهار هزار مرد و هزار زن در استان خراسان رضوی به صورت سازمان یافته در رشته های جودو، جوجیتسو و کوراش فعالیت دارند.
7507 / 6053 ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
آثار هنری در کتابخانه های عمومی به نمایش درمی آیند

آثار هنری در کتابخانه های عمومی به نمایش درمی آیند به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا از روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، عصر یکشنبه 18 آذر ماه تفاهم نامه همکاری میان معاونت امور هنری و نهاد کتابخانه های عمومی کشور امضا شد.
در این مراسم، سیدمجتبی حسینی، معاون امور هنری وزارت ارشاد، محمد اله یاری فومنی، مدیر کل دفتر آموزش و توسعه فعالیت های فرهنگی و هنری، هادی مظفری، مدیرکل هنرهای تجسمی، علی ترابی، مدیرکل موسیقی، شهرام کرمی، مدیرکل هنرهای نمایشی، مرتضی باقرنژاد، مشاور اجرایی و امین مویدی مشاور برنامه ریزی ، مجید فروغی، مدیر روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
سرانه 15 هزار تومانی نگهداری معتادان متجاهر کفایت نمی کند

سرانه 15 هزار تومانی نگهداری معتادان متجاهر کفایت نمی کند به گزارش خبرنگار ایرنا، پرویز افشار در پنجمین جلسه کمیته کشوری هماهنگی مراکز ماده 16 (مراکز نگهداری معتادان متجاهر) افزود: آیین نامه ابلاغی از سوی ریاست جمهوری درباره مراکز ماده 16 تصریح دارد که هر دستگاهی می خواهد مراکز ماده 16 راه بیندازد، باید با مجوز دستگاه ذی صلاح باشد و بهزیستی مرجع صادرکننده مجوز این مراکز است.
وی اظهار داشت: استثنایی برای نظارت پذیری مراکز ماده 16 وجود ندارد و تمام مراکز راه اندازی شده از سوی نهادها اعم از مراکز نیروی انتظامی، بسیج مستضعفان و سازمان زندان ها نظارت می شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
تقویت نشاط کارآمد ترین راه ایمن سازی جامعه است

تقویت نشاط کارآمد ترین راه ایمن سازی جامعه است به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین علی اصغر فضیلت روز دوشنبه در نشست خبری که در سالن جلسات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان سمنان برگزار شد افزود: دشمن با بزرگنمایی مشکلات و ایجاد ناامیدی در جامعه به دنبال دستیابی به اهداف شوم خود است و تقویت نشاط در جامعه موجب ناکامی دشمنان قسم خورده کشور می شود.
وی ادامه داد: دشمن با راه اندازی موج اسلام هراسی و ایران هراسی در پی آن است نظام جمهوری اسلامی را به عنوان نظامی خمود، مغایر و مخالف با نشاط معرفی کند و راهکار خنثی کردن دسیسه های دشمنان توجه ویژه به تقویت نشاط در جامعه است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایرنا دسته: