پایان رقابت های شطرنج مسترز شارجه

پایان رقابت های شطرنج مسترز شارجه به گزارش ایسنا، در پایان دور نهم رقابت های شطرنج مسترز شارجه پرهام مقصودلو با 8 پیروزی و دو تساوی و با ریتینگ 2615 به عنوان قهرمانی رسید.
هایو وانگ چینی با 7 امتیاز و با ریتینگ 2707 دوم و التاج سفرلی با 7 امتیاز 2653 نیز در رده های دوم و سوم قرار گرفتند.
نتیجه سایر نمایندگان ایران در پایان دور نهم این رقابت ها به شرح زیر است:
رده__ نام___ امتیاز___ ریتینگ
اول- پرهام مقصودلو - 8 امتیاز - 2615
19 - علیرضا فیروزجا - 6 امتیاز - 2572
28 - امین طباطبایی - 5.5 امتیاز - 2605
45 - پوریا درینی - 5 امتیاز - 2478
46 - میترا حجازی پور - 5 امتیاز - 2304 ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 29 دقیقه پیش
ورود فراکسیون زنان به موضوع برخورد نامناسب پلیس با با یک دختر

ورود فراکسیون زنان به موضوع برخورد نامناسب پلیس با با یک دختر به گزارش ایسنا، سیده فاطمه ذوالقدر در یادداشتی با اشاره به برخورد نامناسب اخیر پلیس با یک دختر نوشت:
هنوز بیانات رهبری معظم انقلاب درخصوص توصیه رفتار توام با لسان معرفت و استدلالِ همراه با روی خوش و با سماحت و مدار را که سنّة من نبیّه صلی الله علیه و آله می باشد در روح و روان جامعه طنین انداز است.
آیا رفتاری که در این چندسال و بویژه در این چند روز شاهد بودیم مداراة النّاس است!؟
آیا چنین رفتار های خشن سنخیتی با امر به معروف و نهی از منکر دارد!؟
موضوع رفتار پسندیده که بارها و بارها در کلام حق بر آن سفارش شده مخصوصا در دعوت به دین و راه الهی که در سوره مبارکه مائده چنین ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: مذهبی انتشار : 49 دقیقه پیش
آغاز به کار نسخه های جدید پایگاه های اطلاع رسانی برخط بنیاد سینمایی فارابی

آغاز به کار نسخه های جدید پایگاه های اطلاع رسانی برخط بنیاد سینمایی فارابی به گزارش ایسنا، علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی با تاکید بر رویکرد جهانی کردن محصولات فرهنگی این بنیاد خاطر نشان کرد: با توجه به تغییرات گسترده در تعاملات و بازرگانی آنلاین در جهان، بنیاد سینمایی فارابی اقدام به بازتولید و توسعه بخش برخط امور بین الملل کرد. تابش ضمن اعلام رونمایی از این ابزار مدرن به ضرورت بالا بردن سطح کیفیت ارائه محتوای فیلم های مطرح ایرانی در بازار جهانی و افزایش تعاملات جهانی با کمپانی ها و پخش کنندگان همه نقاط جهان در راستای توسعه فرهنگ ایرانی اسلامی اشاره کرد و افزایش مخاطب و حضور در جوامع جهانی و بالا بردن درآمدهای بین المللی را از اهداف ارائه این ابزار بر ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 59 دقیقه پیش
علی عسری: برای مقابله با فتنه ها باید به قرآن مراجعه کنیم

علی عسری: برای مقابله با فتنه ها باید به قرآن مراجعه کنیم به گزارش ایسنا، عبدالعلی علی عسگر عصر روز پنجشنبه در افتتاحیه سی و پنجمین دوره مسابقه های قرآن کریم که در مصلای تهران برگزار شد، با بیان اینکه در این روزها دنیا در شرایط خوبی به سر نمی برد اظهار کرد: در این برهه ای که ما زندگی می کنیم شیطان بر بشریت تسلط زیادی پیدا کرده است و برای تخریب بشر و فاصله انداختن بین مردم و دین همواره تلاش می کند و دلیل این ها به دلیل فناوری هایی است که در دست شیطان است. مومان و مسلمانان باید تلاش کنند تا با اتکای به اسلام جلوی این تهاجم ها بایستند.
وی یادآور شد: ما برای مقابله با فتنه ها باید به قرآن مراجعه کنیم ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 9 دقیقه پیش
رده بندی نفرات برتر انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی

رده بندی نفرات برتر انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی به گزارش ایسنا، مرحله اول رقابت های انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی برای حضور در بازی های آسیایی جاکارتا و رقابت های جهانی مجارستان امروز (پنج شنبه) در سالن شهدای هفتم تیر تهران برگزار شد.
رده بندی نفرات بر تر این مسابقات به شرح زیر است:
55 کیلوگرم: 1- مسلم نادری خادم (خراسان رضوی) 2- رامین باستان (تهران) 3- جواد فراز فاروجی (خراسان جنوبی) 4- امین مرادخانی (آذربایجان غربی) 5- رضا خدری (البرز) 6- مهران محسنی (همدان) 7- سپهر جعفری (چهارمحال و بختیاری)
60 کیلوگرم: 1- رضا عباسی (البرز) 2- محمد فقیری (توابع تهران) 3- کیانوش غضنفریان (مازندران) 4- بهروز ملکی (خوزستان) ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 1 ساعت و 9 دقیقه پیش
قرآن کریم مصون از جعل است/ مکتب قرآن همواره پیروز و ظفرمند است

قرآن کریم مصون از جعل است/ مکتب قرآن همواره پیروز و ظفرمند است به گزارش ایسنا، آیین افتتاحیه سی وپنجمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم با تلاوت سعید پرویزی نفر اول مسابقات در دوره گذشته در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) آغاز شد.
پخش پیام تصویری آیت الله جوادی آملی آیتم بعدی افتتاحیه بود که متن پیام وی به شرح ذیل است؛
بسم الله الرحمن الرحیم
مقدم شما اساتید، محققان، قرآن پژوهان، قاریان و حافظان قرآن کریم را گرامی می دارم و از همه بزرگوارانی که در گرامیداشت این کنگره، همایش و نشست با ایراد مقالات بر وزن علمی این نشست ها و همایش ها و کنگره ها افزوده و یا می افزایند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: مذهبی انتشار : 1 ساعت و 9 دقیقه پیش
انتقاد ابتکار از رفتار مامور پلیس با دختری در پارک

انتقاد ابتکار از رفتار مامور پلیس با دختری در پارک به گزارش ایسنا، معصومه ابتکار در صفحه توئیتر خود با اشاره به این موضوع نوشت: فیلمی در فضای مجازی از برخورد در موضوع حجاب منتشر شده که به گشت ارشاد منتسب می شود. این رفتار چه توجیهی دارد؟ دایره عمل یک مامور حتی در صورت اهانت به وی، تا کجاست؟ به شدت این برخورد را محکوم و پیگیری می کنم.
این رفتارهای خشن و غیردینی در شان هیچ انسانی نیست.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 19 دقیقه پیش
واکنش ناجا به ضرب و شتم یک دختر توسط پلیس در پارک

واکنش ناجا به ضرب و شتم یک دختر توسط پلیس در پارک به گزارش ایسنا، در توضیحاتی که دفتر سخنگوی ناجا برای رسانه ها ارسال کرده آمده است: ضمن ابراز تاسف از اتفاق صورت گرفته باید گفت که پلیس به هیچ وجه چنین رفتارهایی را تایید نمی کند.
بررسی های اولیه حکایت از وقوع این اتفاق در یکی از پارک های تهران دارد و فیلم پخش شده بخشی از کل اتفاق است در حال حاضر بازرسی پلیس تهران در حال بررسی موضوع است.
دفتر سخنگوی ناجا با تاکید بر اینکه نتیجه این تخقیقات متعاقبا اعلام می شود، تصریح کرد: انتظارمی رود همه دختران و بانوان جامعه نیز شئونات اجتماعی را رعایت کنند.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: حوادث انتشار : 1 ساعت و 29 دقیقه پیش
استقبال خوب از انتخابی کشتی فرنگی/ سلفی تماشاگران با رسول خادم

استقبال خوب از انتخابی کشتی فرنگی/ سلفی تماشاگران با رسول خادم به گزارش ایسنا، مرحله نخست انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی با استقبال خوب علاقمندان به کشتی در سالن قدیمی هفتم تیر تهران در حال برگزاری است.
رسول خادم رییس فدراسیون کشتی نیز با حضور در میان تماشاگران نظاره گر رقابت های کشتی شد. تعدادی از تماشاگران نیز با او عکس یادگاری انداختند و تماشاچیان وی را مورد تشویق قرار دادند.
کادر فنی تیم ملی کشتی فرنگی، اعضای شورای فنی کشتی فرنگی و تعدادی از مسئولان فدراسیون نیز در سالن مسابقات حضور دارند.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 1 ساعت و 29 دقیقه پیش
فراز و فرود سازمان بازرسی شاهنشاهی

فراز و فرود سازمان بازرسی شاهنشاهی به گزارش ایسنا، روزنامه ایران نوشت: حکومت پهلوی از یک منظر دوره برتری و سیادت نظامیان و شکل گیری نهادها و ارگان های امنیتی و اطلاعاتی بود. سازمان بازرسی شاهنشاهی یکی از این مکانیسم ها به شمار می رفت که در اواخر دهه 1330هجری شمسی در نتیجه وضعیت بحرانی و تحولات بعد از کودتای 28 مرداد1332 تأسیس شد و تا زمان وقوع انقلاب اسلامی با یک وقفه چند ساله به ارائه گزارش ها و تهیه آمارهای دولتی در راستای ارزیابی نظام اداری مشغول بود. این سازمان از ابتدا تا انتها دو رئیس داشت که هر دو از نظامیان سرشناس و دیوانسالاران دوره پهلوی محسوب می شدند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 2 ساعت و 29 دقیقه پیش
نباید به ریال درآمد کسب و به دلار خرج کنیم/دانشگاه ها در خدمت صنعت باشند

نباید به ریال درآمد کسب و به دلار خرج کنیم/دانشگاه ها در خدمت صنعت باشند سیماسادات لاری در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه معتقدیم در شرایط اقتصادی اخیر با حمایت از تولیدکنندگان داخلی اقتصاد کشور رونق خواهد گرفت، افزود: رونق اقتصاد معیشت کلیه اقشار جامعه را تحت تأثیر قرار خواهد داد.
وی با تأکید بر اینکه این موضوع نباید جنبه شعار به خود بگیرد، یادآور شد: دولت با ارائه تسهیلات به تولیدکنندگان، تسهیل در صدور مجوزها و عدم سنگ اندازی در روند تولید کارخانجات و یا با کاهش قیمت تمام شده محصولات آنها می تواند در روند فعالیت مناسب تولیدکنندگان موثر باشد.
لاری ادامه داد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 2 ساعت و 49 دقیقه پیش
سفر وزیر نیرو به خوزستان

سفر وزیر نیرو به خوزستان ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 3 ساعت و 29 دقیقه پیش
وضعیت اقتصادی کشور رو به بهبود بوده است

وضعیت اقتصادی کشور رو به بهبود بوده است به گزارش ایسنا، مسعود کرباسیان پیش از ظهر امروز در نشست مشترک کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، فعالان اقتصادی و ستاد اقتصاد مقاومتی استان کرمان با اشاره به صادرات ایران و روسیه اظهار کرد: روس ها پس از تحریم های صورت گرفته بر علیه آن ها توسط اتحادیه اروپا و آمریکا، جهت گیری به سمت ایران پیدا کردند و هم اکنون بحث ترانزیت، ویزا و ... را دنبال می کنند.
وی ادامه داد: در قالب تعریف یک کانال سبز از سوی روسیه، 15 تا 20 درصد تخفیف تعرفه را به کالاهای ورودی ایران در نظر گرفته شده است که تاکنون سه لیست 10 موردی را به کشورهای روسیه اعلام کردیم اما متاسفانه شاهد استقبال تجار ایرانی نبوده ایم ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 4 ساعت و 39 دقیقه پیش
مرکز زلزله استان بوشهر - کوه نمک در بخش کاکی

مرکز زلزله استان بوشهر - کوه نمک در بخش کاکی زلزله بوشهر خسارتی نداشت ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 4 ساعت و 39 دقیقه پیش
تاکید بر حمایت از کالای ایرانی است نه کالای مونتاژ داخل

تاکید بر حمایت از کالای ایرانی است نه کالای مونتاژ داخل به گزارش ایسنا، احمد امیرآبادی فراهانی در همایش حمایت از حقوق مصرف کنندگان در اتاق بازرگانی قم، عنوان کرد: یکی از داشته ها و دارایی های کشور ما انرژی است و ما در مجموع نفت و گاز در رتبه اول بیشترین ذخایر انرژی دنیا قرار داریم و وضعیت برداشت و تصفیه گاز ما مطلوب است؛ دولت می تواند با ارائه گاز رایگان به مراکز تولید کالای ایرانی، از تولیدکنندگان حمایت کند.
وی افزود: در کشور تصور بر این است که مالیات بر ارزش افزوده از مصرف کننده دریافت می شود، در صورتی که مالیات بر ارزش افزوده بیشتر از تولیدکنندگان گرفته می شود ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 4 ساعت و 59 دقیقه پیش
چندین پروژه در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان افتتاح و کلنگ زنی شد

چندین پروژه در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان افتتاح و کلنگ زنی شد به گزارش ایسنا ، بعداز ظهر امروز 30 فروردین ماه با حضور وزیر اقتصاد و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس چندین پروژه در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان افتتاح و کلنگ زنی شد.
کلنگ زنی کارخانه تجهیزات پزشکی با سرمایه گذاری یک میلیون یورو از سوی سرمایه گذار آلمانی یکی از این پروژه هاست که در فاز اول برای 100 نفر شغل ایجاد می کند.
کل سرمایه گذاری این پروژه 20 میلیون یورو است و در صورت حمایت، تا 5 سال آینده برای 1500 نفر شغل ایجاد خواهد کرد.
همچنین با حضور وزیر اقتصاد کارخانه60 هزارتنی فروکروم رفسنجان افتتاح شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 5 ساعت و 9 دقیقه پیش
بروز پدیده گرد و غبار در آسمان لرستان از بعدازظهر جمعه

بروز پدیده گرد و غبار در آسمان لرستان از بعدازظهر جمعه به گزارش ایسنا، هاشمی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بر اساس تحلیل نقشه های هواشناسی از فردا بعدازظهر و طی روز شنبه با توجه به جهت جریانات و تشکیل هسته های گرد و خاک بر روی کشور عراق و نیز وزش باد نسبتاً شدید لحظه ای، برای اغلب نقاط استان بروز پدیده گرد و غبار پیش بینی می شود.
وی افزود: همچنین در این روزها شاهد کاهش دید افقی و نیز کیفیت هوا خواهیم بود.
هاشمی ادامه داد: لذا به سالخوردگان، کودکان و بیماران قلبی و ریوی توصیه می شود در صورت بروز چنین شرایطی از ترددهای غیر ضروری اجتناب کنند.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 5 ساعت و 9 دقیقه پیش
متخلفان قاچاق چوب در لرستان دستگیر شدند/حال محیط بان آسیب دیده، مساعد است

متخلفان قاچاق چوب در لرستان دستگیر شدند/حال محیط بان آسیب دیده، مساعد است سرهنگ جمشید محبت خانی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: دیروز بعدازظهر یکی از محیط بانان استان لرستان به نام محمدحسین موحدی کیا در درگیری با متخلفان محیط زیست، دچار آسیب شدید شد.
وی گفت: این محیط بان در منطقه حفاظت شده سفیدکوه خرم آباد در حال گشت زنی بوده که با سه متخلف روبه رو می شود که با تبر در حال قطع کردن درخت بودند.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور ادامه داد: محیط بان موحدی کیا به این متخلفین تذکر داده و مانع قطع درخت می شود که متخلفان با او درگیر شده و با تبر و چاقو این محیط بان را مورد ضرب و شتم قرار می دهند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: حوادث انتشار : 5 ساعت و 9 دقیقه پیش
درگیری محیط بان لرستانی با متخلفان محیط زیست

درگیری محیط بان لرستانی با متخلفان محیط زیست به گزارش ایسنا، علیرضا رحیمی در جمع خبرنگاران اظهار کرد:محمد موحدی کیا محیط بان پر تلاش منطقه حفاظت شده سفید کوه خرم آباد در حین گشت و کنترل جهت جلوگیری از تخلفات زیست محیطی به سه نفر متخلف که با تبر اقدام به قطع درختان کرده بودند، برخورد می کند و حسب وظیفه ضمن جلوگیری از جرم و ضبط آلات جرم متخلفین را جهت اخذ توضیحات و تنظیم صورتجلسه به پاسگاه محیط بانی سرمرغ هدایت می کند.
رحیمی با بیان اینکه تعداد این متخلفین سه نفر بوده، افزود: در این درگیری محیط بان موحدی کیا دچار مصدومیت از ناحیه سر و صورت ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 5 ساعت و 9 دقیقه پیش
مرور 120 سال تاریخ سینمای ایران با 120 عکس

مرور 120 سال تاریخ سینمای ایران با 120 عکس به گزارش ایسنا به نقل از ستاد خبری سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر، سیف الله صمدیان مدیر رویدادهای ویژه سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر درباره این بخش و برنامه هایی که برای آن در نظر گرفته شده است، گفت: ما بخشی برای نمایش فیلم های کلاسیک مرمت شده ایرانی داریم که در ادامه مرمت آثاری مثل گاو ، باد صبا و ناخدا خورشید که در دوره های قبلی اتفاق افتاد، امسال فیلم های کوتاهِ مستند یا ضامن آهو ساخته پرویز کیمیاوی و اربعین ساخته ناصر تقوایی و فیلم های بلند امیرکبیر ساخته علی حاتمی و بازمانده ساخته سیف الله داد مرمت شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 5 ساعت و 19 دقیقه پیش
رئیس جمهور چین تحقیقات غیرمغرضانه درباره حملات شیمیایی ادعایی در سوریه را خواستار شد

رئیس جمهور چین تحقیقات غیرمغرضانه درباره حملات شیمیایی ادعایی در سوریه را خواستار شد به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، شی جینپینگ، رئیس جمهور چین در گفتگوی تلفنی با ترزا می، نخست وزیر انگلیس تاکید کرد که این تحقیقات باید بی طرفانه و صادقانه باشد.
اوایل ماه جاری تعدادی از رسانه های غربی دمشق را به استفاده از سلاح شیمیایی در شهر دوما متهم کردند. دولت سوریه و روسیه این اتهامات را رد کرده و اعلام داشتند که این حملات توسط شبه نظامیان و سازمان غیردولتی موسوم به کلاه سفیدها صورت گرفته است.
دولت های آمریکا، انگلیس و فرانسه بدون اینکه منتظر نتیجه تحقیقات بین المللی شوند روز شنبه مواضعی در سوریه را هدف حملات موشکی خود قرار دادند.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 5 ساعت و 29 دقیقه پیش
تدوین طرح جامع پسماند با مشاور خارجی/ حضور مافیا در فرایند تفکیک زباله

تدوین طرح جامع پسماند با مشاور خارجی/ حضور مافیا در فرایند تفکیک زباله به گزارش ایسنا ، زهرا صدراعظم نوری در جریان بازدید اعضای کمیسیون سلامت و محیط زیست شورا از مجتمع پردازش زباله آرادکوه، اظهار داشت: در این بازدید پروسه پردازش پسماند در مجتمع آرادکوه مورد بررسی قرار گرفت که اقدامات خوبی در حوزه مدیریت پسماند انجام می شد، اما نیاز به تکمیل و رفع برخی از مشکلات در این حوزه داریم.
وی ادامه داد: در زمینه پردازش به خاطر جداسازی انواع زباله های تر و خشک که در مبدا انجام نمی شود، مشکلاتی در مقصد در خصوص پروسه جداسازی وجود دارد.
رئیس کمیسیون محیط زیست شورای شهر تهران با بیان اینکه در حوزه امحای زباله و پسماند نیازمند همکاری سایر دستگاه ها از جمله هماهنگی ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 5 ساعت و 29 دقیقه پیش
ترافیک نیمه سنگین در آزادراه کرج-قزوین/اعلام محورهای مسدود

ترافیک نیمه سنگین در آزادراه کرج-قزوین/اعلام محورهای مسدود سرهنگ نادر رحمانی در گفت وگو با ایسنا، درباره وضعیت جوی و ترافیکی جاده های کشور در 30 فروردین ماه، گفت: برابر آخرین گزارش های دریافتی تا این لحظه باند شمالی آزادراه کرج-قزوین از پل فردیس تا پایانه شهید کلانتری و باند جنوبی آزادراه کرج- قزوین از پایانه شهید کلانتری تا پل فردیس دارای ترافیک نیمه سنگین است.
وی افزود: سایر محورهای مواصلاتی کشور از جوی آرام و ترافیکی روان برخوردار هستند.
رحمانی ادامه داد: محور اولنگ – شاهرود در استان های گلستان و سمنان، محور دیزین - شمشک در استان های تهران و البرز مسدود هستند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 5 ساعت و 38 دقیقه پیش
قارداشی: در 6 دوره متوالی المپیک نماینده داشتیم/ سالن تختی نوستالژی همه ورزشکاران کشور است

قارداشی: در 6 دوره متوالی المپیک نماینده داشتیم/ سالن تختی نوستالژی همه ورزشکاران کشور است به گزارش ایسنا، مهرداد علی قارداشی در حاشیه افتتاح خانه تنیس روی میز استان اصفهان اظهار کرد: ابتدا باید از اعتمادی که مدیر کل ورزش و جوانان استان اصفهان به رییس هیئت جوان و سخت کوش اصفهان داشتند تشکر کنم. امروز می بینید که نتیجه این اعتماد منجر به چه کار بزرگ وعظیمی شده است. جذب یک منبع مالی حدود 500 میلیون تومانی حتی برای فدراسیون هم کار ساده ای نیست و کار مشکلی است و اگر اصفهان موفق به انجام این مساله شده نشان از توانمندی و پیگیری های مستمر رییس هیئت وارتباطات خوب وی همراه است که همگی به به یک کار تیمی با کیفیت ختم می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 5 ساعت و 39 دقیقه پیش
دهمین جشنواره بین المللی ریاضیات کانگورو برگزار شد

دهمین جشنواره بین المللی ریاضیات کانگورو برگزار شد به گزارش ایسنا، با توجه به بحث های داغ این روزها در مورد نخبه گرایی و مزایا و آسیب های آن، نگاهی اجمالی به برگزاری یک مسابقه ترویجی در حوزه ریاضیات در این ده سال می تواند جالب باشد.
ریاضیات کانگورو چیست؟
جشنواره ریاضیات کانگورو یکی از بزرگ ترین برنامه های بین المللی دانش آموزی است که با هدف ترویج و علاقه مند کردن دانش آموزان به ریاضیات و همچنین توجه به رشد خلاقیت و ارتقای آموزش ریاضی با رویکرد حل مسئله در بیش از 70 کشور جهان برگزار می شود. در سال 2014 تعداد شرکت کنندگان کانگورو در سطح جهان از مرز 6 میلیون نفر در سال گذر کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 5 ساعت و 59 دقیقه پیش
معاون مدیرکل و رئیس ارشاد مشهد دستگیر شد

معاون مدیرکل و رئیس ارشاد مشهد دستگیر شد قاضی حیدری در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: معاون مدیرکل و رئیس ارشاد مشهد امروز دستگیر شده است و تصمیم های دیگر در زمان مناسب اعلام خواهد شد.
وی افزود: در واقع دستگیری به نفع کسبه برج سلمان انجام شده؛ چرا که به دلیل اتفاق چند روز گذشته در برج سلمان، بازار فروش آن ها مختل شده است.
حیدری ادامه داد: شکایتی از سوی کسبه ایراد نشده است و تنها بازاریان برج سلمان، از این اتفاق اعلام نارضایتی داشتند.
معاون دادستان مشهد خاطرنشان کرد: همچنین خبر منتشر شده مبنی بر پلمب برج سلمان شایعه ای بیش نیست.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 59 دقیقه پیش
روسیه: آمریکا عامل بی ثباتی اقتصادی و اجتماعی ونزوئلا است

روسیه: آمریکا عامل بی ثباتی اقتصادی و اجتماعی ونزوئلا است به گزارش ایسنا، الکساندر شتنین، مدیر حوزه آمریکای لاتین در وزارت خارجه روسیه در مصاحبه با اسپوتنیک گفت: از نظر ما سیاست آمریکا در قبال ونزوئلا بسیار مخرب و غیر منطقی است. همکاران آمریکایی ما چه می کنند؟ اول اینکه آنها به پیروزی اپوزیسیون اعتقادی ندارند. بنابراین وجهه اپوزیسیون به شدت لطمه دیده است. دوما، با این سابقه آنها گام هایی برای تحریک هرج و مرج و وخامت ساختگی شرایط اقتصادی و اجتماعی در این کشور برداشتند. آنها به کمبود نقدینگی، کمبود مواد غذایی، دارویی و غیره دامن زدند. آنها در حقیقت نارضایتی شدیدی میان مردم به وجود آوردند و اغتشاش ایجاد کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 7 ساعت و 19 دقیقه پیش
مجلس میزبان وزرای اقتصاد، نفت و رییس کل بانک مرکزی در هفته آینده

مجلس میزبان وزرای اقتصاد، نفت و رییس کل بانک مرکزی در هفته آینده به گزارش ایسنا، مجلس شورای اسلامی هفته آینده ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل چهل و چهارم (44) قانون اساسی، طرح ممنوعیت تبلیغات و معرفی محصولات و خدمات غیرمجاز و آسیب رسان به سلامت در رسانه های ارتباط جمعی داخلی و بین المللی و فضاهای مجازی اعاده شده از شورای نگهبان، طرح یک فوریتی استفساریه تبصره (2) ماده (76) قانون تامین اجتماعی اصلاحی اعاده شده از شورای محترم نگهبان، طرح یک فوریتی الحاق موادی ماده به قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور اعاده شده از شورای محترم نگهبان، رد طرح یک فوریتی تنظیم برخی از مقررات مالی ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 7 ساعت و 29 دقیقه پیش
نزدیک شدن به استاندارهای جهانی در ساخت دیتاسنترهای داخلی ضروری است

نزدیک شدن به استاندارهای جهانی در ساخت دیتاسنترهای داخلی ضروری است به گزارش ایسنا، دکتر قاسم زاده مدیر عامل افرانت در میزگرد چالش های ورود استارت آپ ها به بورس با بیان اینکه به دنبال 6 سال حضور در فرابورس در حال برنامه ریزی برای ورود به بورس هستیم گفت: ورود به بازار سرمایه با دشواری هایی همراه است اما محاسن آن از جمله ایجاد امکان مشارکت عموم مردم در شرکت، تسهیل تامین منابع برای توسعه شرکت، ارزشگذاری واقعی سهام شرکت بر اساس عرضه و تقاضای بازار، افزایش نقدشوندگی سهام شرکت، ارتقای برند و اعتباری که حضور در بورس برای شرکتها به همراه می آورد این سختی ها را برای کارافرینان شیرین می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 7 ساعت و 29 دقیقه پیش
بغداد : دولت های عربی توانایی اعزام نیرو به سوریه متشنج را ندارند

بغداد : دولت های عربی توانایی اعزام نیرو به سوریه متشنج را ندارند به گزارش ایسنا، به نقل از المیادین، فالح فیاض، مشاور امنیت ملی و رئیس جنبش "عطا" در خصوص جدی بودن پیشنهاد اعزام نیروهای عربی به جای نیروهای آمریکایی به سوریه ابراز تردید کرده و گفت، دولت های عربی توانایی اعزام نیروهای خود به سوریه متشنج را ندارند.
وی مخالفت خود را با ایجاد پایگاه های نظامی خارجی یا حضور نیروهای آمریکایی در عراق اعلام کرده و گفت، باید حضور مشاوران محدود و براساس نیاز دولت باشد.
این مقام مسؤول افزود، موضع رسمی بغداد مخالف اعزام نیروهای عربی به سوریه خواهد بود و دولت عراق به صورت آشکارا با دولت سوریه در ارتباط بوده و هماهنگی با دولت این کشور برای مبارزه با تروریسم ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 7 ساعت و 29 دقیقه پیش
کواچ: جائز نوبل باید به تیم من برسد

کواچ: جائز نوبل باید به تیم من برسد به گزارش ایسنا و به نقل از کیکر، ، آینتراخت فرانکفورت با پیروزی که برابر شالکه به دست آورد به فینال جام حذفی آلمان راه پیدا کرد.
شاگردان نیکو کواچ توانستند در نیمه نهایی با یک گل شالکه را شکست دهند تا حریف بایرن مونیخ در فینال شوند.
سرمربی کروات فرانکفورت بعد از بازی ، گفت : بسیار خوشحالم که توانستیم در این دیدار حساس به پیروزی برسیم و به فینال برسیم. فرانکفورت برای دومین فصل پیاپی توانست به فینال راه پیدا کند. تیم من شایسته جایزه نوبل است.
او ادامه داد: نمایشی باور نکردنی در دیدار فینال داشتیم ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 7 ساعت و 29 دقیقه پیش
انهدام دو باند از قاچاقچیان مواد مخدر در محورهای مواصلاتی چهارمحال و بختیاری

انهدام دو باند از قاچاقچیان مواد مخدر در محورهای مواصلاتی چهارمحال و بختیاری به گزارش ایسنا، سردار غلامعباس غلامزاده با اعلام این خبر، اظهار کرد: در پی وصول گزارش مبنی بر قصد چند سوداگر مرگ برای انتقال عمده مواد مخدر به استان موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی استان و شهرستان فارسان و بروجن قرار گرفت.
وی افزود: ماموران پس از هماهنگی با مقام قضائی و انجام کار اطلاعاتی دقیق سه دستگاه خودرو سواری این قاچاقچیان را در محور های مواصلاتی استان شناسایی و متوقف کردند.
غلامزاده تصریح کرد: در بازرسی از این خودروها 132 کیلو تریاک و 12 کیلو و 500 گرم هروئین جاساز کشف و 10 سوداگر مرگ نیز دستگیر شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: حوادث انتشار : 7 ساعت و 39 دقیقه پیش
تلاش برای نجات بخشی سالانه 300 خانه تاریخی در استان اصفهان

تلاش برای نجات بخشی سالانه 300 خانه تاریخی در استان اصفهان به گزارش ایسنا، ناصرطاهری عصر روز گذشته 29 فروردین ماه در آیین پاسداشت روز جهانی بناها و محوطه های تاریخی اظهار کرد: خوشبختانه با وجود اینکه اصفهان عرصه تاخت وتاز مشکلات برای بافت تاریخی بوده است اما هنوز جای برای کار و حرف های زیادی برای گفتن وجود دارد.
وی ادامه داد: بحث مرمت بحثی پیچیده است و به اندازه آثار تاریخی، شیوه های مختلفی برای مرمت آثار تاریخی وجود دارد و ما می توانیم از تمامی تجربیات جهانی و شیوه های موجود برای مرمت یک بنا استفاده کنیم.
معاون میراث فرهنگی استان اصفهان تصریح کرد: فرصت برای خرید ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 7 ساعت و 49 دقیقه پیش
بزرگترین اجلاس نظامی تاریخ ایران هفته آینده در تهران برگزار می شود

بزرگترین اجلاس نظامی تاریخ ایران هفته آینده در تهران برگزار می شود به گزارش ایسنا، اجلاس بزرگ فرماندهان نیروی دریایی کشورهای حاشیه اقیانوس هند (IONS) از روز دوشنبه هفته آینده به میزبانی نیروی دریایی راهبردی ارتش در تهران برگزار می شود.
اجلاس کشورهای شمال اقیانوس هند شامل 23 عضو دائم و 9 عضو ناظر است و نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز جزو اعضای دائم این اجلاس است.
این اجلاس که تاکنون پنج دوره آن در کشورهای مختلف برگزار شده، بزرگترین اجلاس نظامی تاریخ ایران است که میزبانی آن از 2 اردیبهشت 1397 به مدت 2 سال برعهده نداجا بوده و قرار است که حدود 35 هیئت عالی رتبه نظامی از کشورهای مختلف جهان برای شرکت در این اجلاس 2 روزه ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 7 ساعت و 49 دقیقه پیش
وزیر دفاع با فرمانده حشد الشعبی دیدار و گفت وگو کرد

وزیر دفاع با فرمانده حشد الشعبی دیدار و گفت وگو کرد به گزارش ایسنا، در این دیدار صمیمانه و توأم با شور و شعف که یادآور دوران هشت سال حماسه دفاع مقدس بود، امیر سرتیپ حاتمی با اظهار خرسندی از دیدار با فرمانده مجاهد و مبارز الحشدالشعبی و رزمندگان مجاهد آن اظهار داشت: رجاء واثق دارم که با تحمل مشقات فراوان و رنج های بسیار توانسته اید ثبات و امنیت را به کشور عراق به ارمغان آورید و از این بابت از همه تلاش های خالصانه شما چهره های نورانی و عاشق شهادت قدردانی می کنم.
وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران افزود: خداوند را شاکرم که بخشی از سپاه حضرت ولی عصر(عج) توانست با افتخار و سربلندی در عراق شکل گیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 7 ساعت و 49 دقیقه پیش
تاکید استاندار بر توسعه نیروگاه های سیکل ترکیبی در خوزستان

تاکید استاندار بر توسعه نیروگاه های سیکل ترکیبی در خوزستان به گزارش ایسنا، غلامرضا شریعتی امروز 30 فروردین ماه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: به علت کاهش چشمگیر آب ذخیره پشت سدها در حوزه تولید از نیروگاه های برق آبی با مشکلاتی مواجه شدیم و با توجه به کاهش مدت زمان برق تحویل داده شده از این نیروگاه ها این شرایط باید مدیریت شود.
وی افزود: در این راستا از بهمن ماه سال گذشته جلسه هایی با معاونت برق وزارت نیرو برگزار شده است. از پتروشیمی فجر و پالایشگاه نفت آبادان و سایر مواردی که برق مازاد دارند در این شرایط استفاده خواهد شد.
استاندار خوزستان تصریح کرد: مصرف برق نیز باید مدیریت شود ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 8 ساعت و 19 دقیقه پیش
دیدار وزرای دفاع قطر و آمریکا با محوریت سوریه و سومالی

دیدار وزرای دفاع قطر و آمریکا با محوریت سوریه و سومالی به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه فرامنطقه ای القدس العربی، جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا با خالد العطیه، همتای قطری خود در واشنگتن دیدار کرد.
وزارت دفاع قطر در بیانیه ای اعلام کرد، در این دیدار دو طرف روابط دوجانبه، راه های تحکیم و توسعه آن و آخرین تحولات منطقه و در راس آن وضعیت سوریه و سومالی را مورد بررسی قرار دادند.
آمریکا و قطر همکاری برجسته ای در سطح نظامی دارند و حدود 11 هزار نظامی آمریکایی در پایگاه هوایی نظامی "العدید" در 30 کیلومتری جنوب غربی دوحه مستقر هستند.
پایگاه العدید از مهمترین پایگاه های نظامی آمریکا در منطقه خلیج فارس است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 8 ساعت و 49 دقیقه پیش
بلند شدن دودسفید از کوه نمک جاشک بوشهر

بلند شدن دودسفید از کوه نمک جاشک بوشهر مسعود تنگستانی به خبرنگار ایسنا گفت: مرکز زمین لرزه امروز بوشهر در حوالی شهر کاکی در شهرستان دشتی بوده است. این زمین لرزه با قدرت 5.9 ریشتر و در عمق 18 کیلومتری زمین رخ داده است.
وی افزود: کانون این زمین لرزه در 168 کیلومتری شیراز و 95 کیلومتری مرکز استان بوشهر قرار دارد. این زمین لرزه در شهرستان دیر، بخش آبدان و بخش بردخون نیز احساس شده است.
عبدالله نادری، فرماندار دشتی نیز اظهار کرد: مرکز زمین لرزه در شهرستان دشتی بوده و تاکنون خسارتی اعلام نشده است.
حسین درویشی، مدیرعامل هلال احمر بوشهر نیز خاطرنشان کرد: تیم امداد هلال احمر به منطقه برای ارزیابی خسارت اعزام شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 9 ساعت و 59 دقیقه پیش
تلاش برای احیای نام حمدالله مستوفی در قزوین

تلاش برای احیای نام حمدالله مستوفی در قزوین مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: همایش نکوداشت حمدالله مستوفی باهدف معرفی این عالم فرهیخته و احیای نام حمدالله مستوفی در کشور در حال برگزاری است که خوشبختانه با استقبال خوب ملی در قالب ارسال پژوهش ها و مقالات تخصصی از این مرد بزرگ روبه رو شد.
به گزارش ایسنا منطقه قزوین، همایش نکوداشت حمدالله مستوفی تاریخ نگار، جغرافی دان و ادیب نامور قزوینی با حضور مسئولان و اساتید دانشگاه و علاقه مندان به تاریخ این سرزمین در مجموعه دولت خانه صفوی برگزار شد.
اکبر اسکندرنژاد مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین در این همایش با اشاره به سفر مقام معظم رهبری به استان قزوین اظهار کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 9 ساعت و 59 دقیقه پیش
عالیشاه در تمرین پرسپولیس حاضر شد

عالیشاه در تمرین پرسپولیس حاضر شد به گزارش ایسنا، امید علیشاه که روز گذشته (چهارشنبه) توانست برگه پایان خدمت و تسویه حساب خود را از باشگاه تراکتور سازی تبریز بگیرد، از امروز رسما در محل تمرین تیم فوتبال پرسپولیس حاضر شد تا همراه سایرین تمرین کند.
او با توجه به این که کارت بازی او صادر نشده، در این فصل نمی تواند برای تیم فوتبال پرسپولیس به میدان برود.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 10 ساعت و 29 دقیقه پیش
واکنش باشگاه یووه به بازگشت پوگبا و موراتا

واکنش باشگاه یووه به بازگشت پوگبا و موراتا به گزارش ایسنا و به نقل از elsport ، پل پوگبا و آلوارو موراتا دو بازیکنی بودند که در یوونتوس عملکرد بسیار خوبی از خود نشان می دادند و از بهترین های این تیم ایتالیایی بودند اما آنها در نهایت تصمیم گرفتند که راهی لیگ جزیره شوند.
نه پوگبا در منچستریونایتد و نه موراتا در چلسی نتوانسته اند انتظارات را بر آورده کنند و خبرهای زیادی درباره بازگشت آنها به یووه به گوش می رسد.
ماروتا، مدیر اجرایی یوونتوس درباره بازگشت این دو بازیکن ، گفت : شخصا فکر نمی کنم که این دو بازیکن خوب به یوونتوس برگردند اما همیشه در فوتبال استثنا وجود دارد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 11 ساعت و 9 دقیقه پیش
انهدام باند تصادقات ساختگی در اسلام آبادغرب

انهدام باند تصادقات ساختگی در اسلام آبادغرب به گزارش ایسنا، محمدحسین صادقی بر اهتمام دستگاه قضایی استان برای رسیدگی به پرونده های متشکله با ادعای ایراد صدمه بدنی عمدی ناشی از تصادفات رانندگی در دادسرای استان تاکید کرد و افزود: در این زمینه طی روز گذشته اعضای یک باند سازمان یافته تصادفات ساختگی در اسلام آباد غرب شناسایی و دستگیر شدند.
وی اظهار کرد: متهم اصلی این پرونده با شناسایی جوانان بیکار و نیازمند سطح شهرستان و دادن وعده دریافت مبالغ کلان، آنها را اغفال و با مشارکت شخصی ملقب به "دکتر" در اقدامی وحشیانه آنان را مجروح و مضروب کرده و سپس به سرصحنه تصادفات ساختگی می برد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: حوادث انتشار : 11 ساعت و 19 دقیقه پیش
منتظر تحقق وعده رییس جمهوری برای تفویض اختیار به استان کرمان هستیم

منتظر تحقق وعده رییس جمهوری برای تفویض اختیار به استان کرمان هستیم به گزارش ایسنا منطقه کویر، "مهدی طبیب زاده " صبح امروز 30 فروردین ماه در نشست مشترک کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، فعالان اقتصادی و ستاد اقتصاد مقاومتی استان کرمان با حضور وزیر اقتصاد و دارایی گفت: اگر تفویض اختیار صوت نگیرد هیچ کاری نمی توانیم انجام دهیم و با توجه به اینکه چند ماه از آنکه رییس جمهور استان کرمان را به عنوان پایلوت تفویض اختیار انتخاب کردند اما با وجود آنکه بخش خصوصی آمادگی خود را اعلام کرده است، هنوز اقدامی در این زمینه صورت نگرفته.
وی استان کرمان را یک استان صادراتی دانست و بیان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 11 ساعت و 29 دقیقه پیش
پروازهای منطقه ای غرب کشور با مرکزیت فرودگاه کرمانشاه راه اندازی می شود

پروازهای منطقه ای غرب کشور با مرکزیت فرودگاه کرمانشاه راه اندازی می شود معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه از موافقت وزیر راه و شهرسازی جهت برقراری پروازهای منطقه ای غرب کشور با مرکزیت کرمانشاه خبر داد.
به گزارش ایسنا، مهرداد سالاری گفت: با موافقت وزیر راه و شهرسازی پروازهای منطقه ای غرب کشور به داخل و خارج از کشور از طریق فرودگاه کرمانشاه برقرار می شود.
سالاری عنوان کرد: فرودگاه اشرفی اصفهانی کرمانشاه جزو 10 فرودگاه برتر کشور است و در میان فرودگاه های غرب کشور تنها فرودگاهی است که به صورت 24 ساعته فعال و ارئه دهنده سرویس است.
وی افزود: با توجه به ضرورت و نیاز دسترسی مردم استان و غرب کشور به ویژه استانهای همجوار کردستان، ایلام ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 11 ساعت و 29 دقیقه پیش
افتتاح مرحله نخست بزرگترین طرح فروکروم کشور با حضور وزیر اقتصاد

افتتاح مرحله نخست بزرگترین طرح فروکروم کشور با حضور وزیر اقتصاد استاندار کرمان از افتتاح مرحله نخست بزرگترین طرح فروکروم کشور با حضور وزیر اقتصاد و امور دارایی و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در شهرستان رفسنجان خبرداد.
به گزارش ایسنا، "علیرضا رزم حسینی" در حاشیه سفر وزیر اقتصاد و دارایی و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به استان کرمان گفت: مرحله نخست بزرگترین طرح فروکروم کشور با حضور وزیر اقتصاد و امور دارایی و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در شهرستان رفسنجان افتتاح خواهد شد.
وی ادامه داد: برای اجرای این مرحله بیش از 420 میلیارد تومان سرمایه گذاری خارجی صورت گرفته است که با آغاز به کار مرحله نخست این طرح 200 نفر به ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 11 ساعت و 39 دقیقه پیش
ام باپه، مسی و رونالدو را پشت سر گذاشت

ام باپه، مسی و رونالدو را پشت سر گذاشت به گزارش ایسنا، پاری سن ژرمن در نیمه نهایی جام حذفی فرانسه توانست با نتیجه سه بر یک کان را از پیش رو بردارد و به فینال راه پیدا کند.
ستاره این دیدار کیلیان ام باپه بود که توانست دو گل به ثمر رساند.
ام باپه با دو گلی که در این دیدار به ثمر رساند تعداد گل های دوران حرفه ای خود را به عدد 51 رساند تا بعد از نیمار جوان ترین بازیکن در تاریخ فوتبال جهان باشد که به چنین رکوردی از گلزنی می رسد.
ام باپه با موناکو 27 گل، با پاری سن ژرمن22 گل و با تیم ملی فوتبال فرانسه سه گل به ثمر رسانده است . او 19 سال و 119 روز سن دارد و در 94 بازی توانست این تعداد گل را به ثمر رساند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 11 ساعت و 49 دقیقه پیش
نقش بسیار مهم صنعت برق در رونق صنعتی کشور

نقش بسیار مهم صنعت برق در رونق صنعتی کشور به گزارش ایسنا، رضا اردکانیان شامگاه 29 فروردین ماه در آیین کلنگ زنی پست و خط GIS 230/400 کیلو ولت شهدای فولاد خوزستان در اهواز اظهار کرد: استان خوزستان از جهات مختلف استان ممتازی است و از جهت تولید و مدیریت انرژی هم این امتیاز و شاخص در استان فراهم است.
وزیر نیرو ادامه داد: از لحاظ دیگر امسال جزو خشک ترین و بی آب ترین سال های نیم قرن اخیر کشور است که تاثیر مستقیمی بر منابع انرژی به خصوص برق آبی گذاشته است و اگر با گرمای بیشتری نیز همراه شود، تاثیر مستقیمی بر مصرف انرژی دارد.
اردکانیان بیان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 12 ساعت و 9 دقیقه پیش
شلیک موشک انصارالله یمن به فرودگاه جیزان عربستان ،کشته شدن 6 سرباز سعودی

شلیک موشک انصارالله یمن به فرودگاه جیزان عربستان ،کشته شدن 6 سرباز سعودی به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه یمنی المسیره ، این منبع اظهار داشت، موشک بالستیک بدر 1 با دقت به هدف اصابت کرد.
نیروی هوایی ارتش یمن از سرنگونی یک هواپیمای آمریکایی "ام کیو 8" در آسمان استان الحدیده خبر داد.
در همین راستا، رسانه های سعودی نیز به کشته شدن 6 تن از سربازان عربستانی به دنبال شلیک موشک ارتش یمن و کمیته های مردمی در جبهه های فرامرزی اعتراف کردند.
توپخانه ارتش و کمیته های مردمی همچنین روز گذشته (چهارشنبه) پایگاهها و مواضع ارتش سعودی و مزدوران آن را در ناحیه عسیر بمباران کردند که این حملات موجب زخمی شدن شماری از آنها شد.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 9 دقیقه پیش
الماس های آسمانی از گور بازگشته

الماس های آسمانی از گور بازگشته به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت ، دانشمندان "موسسه پلی تکنیک فدرال لوزان"( EPFL ) از مطالعه یک قطعه شهاب سنگ که در سال 2008 به زمین افتاد، شواهدی را دریافت کرده اند که نشان می دهد ممکن است در سیاره ای به اندازه مریخ تشکیل شده باشد که اکنون دیگر وجود ندارد.
آرایش یک شهاب سنگ -عناصر تشکیل دهنده و نسبت آنها- معمولا ما را به جایی می رساند که از آن آمده است. مثلا می گوید که این قطعه از ماه یا مریخ آمده است. اما مجموعه ای از شهاب سنگ ها از جمله این مورد که در سال 2008 جمع آوری شده است، وجود دارند که منشا شناخته شده ای در آن نمی یابیم ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 13 ساعت و 9 دقیقه پیش
محیط بانان البرزی به جلیقه ضدگلوله مجهز شدند

محیط بانان البرزی به جلیقه ضدگلوله مجهز شدند فردین حکیمی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، گفت: با پیگیری فرمانده محترم یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست، برای نخستین بار در کشور جلیقه ضدگلوله با هدف حفاظت از جان و افزایش قدرت محیط بانان در زمان رو به رو شدن با شکارچیان متخلف و افراد سودجو و قانون شکن تامین و در بین محیط بانان بویژه محیط بانان البرز توزیع شد.
حکیمی افزود : علاوه بر خطرات جانی ناشی از عوامل طبیعی، سقوط از صخره، مارگزیدگی و ... یکی از عوامل اصلی تهدیدکننده جان محیط بانان، مواجه شدن با شکارچیان غیرمجاز و تیراندازی از سوی آنها بود که نتیجه این مواجهه، تقدیم تعداد 120 شهید محیط بان است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 13 ساعت و 9 دقیقه پیش
آلگری: دیدار جنون آمیزی برابر ناپولی داریم

آلگری: دیدار جنون آمیزی برابر ناپولی داریم به گزارش ایسنا و به نقل از مدیاست، یوونتوس در هفته سی و سوم رقابت های سری A به مصاف کروتونه رفت که این دیدار در نهایت با تساوی یک بر یک به پایان رسید.
یوونتوس با این تساوی با 4 امتیاز اختلاف نسبت به ناپولی در صدر جدول رده بندی باقی ماند. این دو تیم در هفته سی و چهارم به مصاف هم خواهند رفت.
آلگری درباره این دیدار حساس که قرار است یکشنبه هفته آینده برگزار شود، گفت: با ناپولی تیم دوم جدول رده بندی 4 امتیاز اختلاف داریم. دیدار جنون آمیزی خواهد بود. قبل از این دیدار از نظر روحی در شرایط خوبی به سر می بریم و خوشحال و با روحیه هستیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 14 ساعت و 9 دقیقه پیش
رضایت زیدان از توقف خانگی در لالیگا

رضایت زیدان از توقف خانگی در لالیگا به گزارش ایسنا و به نقل از آس، رئال مادرید در هفته سی و سوم رقابت های لالیگا در برنابئو از بیلبائو پذیرایی کرد. رئال تا دقیقه 87 با یک گل از حریف خود عقب بود تا اینکه کریستیانو رونالدو توانست گل تساوی را به ثمر برساند و بازی در نهایت با تساوی یک بر یک به پایان رسید.
زیدان در نشست خبری بعد از بازی گفت: از نتیجه راضی نیستم اما از بازی که به نمایش گذاشتیم رضایت دارم به ویژه در نیمه نخست که فرصت های زیادی را خلق کردیم اما نتوانستیم از آنها به خوبی استفاده کنیم. فکر نمی کنم که دلیل تساوی خستگی بازیکنان باشد. تمرکز کمی داشتیم و نتوانستیم ضربات آخر را به خوبی بزنیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 14 ساعت و 9 دقیقه پیش
شانس پورعلی گنجی برای قرار گرفتن در ترکیب برتر لیگ ستارگان

شانس پورعلی گنجی برای قرار گرفتن در ترکیب برتر لیگ ستارگان به گزارش ایسنا و به نقل از الوطن، فصل فوتبالی لیگ ستارگان قطر به پایان رسید و الدحیل توانست با اقتدار جام قهرمانی را بالای سر ببرد. بعد از الدحیل این السد بود که بهترین نتایج را به دست آورد و در رده دوم جدول رده بندی قرار گرفت.
قرار است که در مراسمی از بهترین های فصل لیگ ستارگان قطر رونمایی شود و 11 بازیکن برتر انتخاب شوند و در نهایت هم جایزه بهترین بازیکن فصل داده شود.
کمیته بازیکنان لیگ ستارگان قطر فهرست اولیه بهترین های فصل که شامل 33 بازیکن است را اعلام کرد که نام مرتضی پور علی گنجی مدافع ایرانی السد هم در این فهرست جای دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 14 ساعت و 9 دقیقه پیش
چه کسب وکارهایی از افزایش قیمت دلار سود بردند؟

چه کسب وکارهایی از افزایش قیمت دلار سود بردند؟ به گزارش ایسنا، علیرغم اینکه دولت بازار ارز را در ایام پیش از عید کنترل کرد و به مرز 4400 تومان رساند، در سال جدید بازار با صعود آغاز شد و تا 6000 تومان رشد کرد و این جهش قیمتی به ایجاد هیجان در بازار ارز و خریدهایی از سوی مصرف کنندگان غیر مولد و غیر تجاری انجامید که در نهایت معاون اول رئیس جمهور برای مدیریت بازار ارز اعلام کرد که نرخ دلار از 21 فروردین برای تمام فعالان اقتصادی و برای رفع همه نیازهای قانونی و اداری آنان، نیازهای خدماتی مسافران، دانشجویان، محققان و دانشمندانی که برای کارهای تحقیقاتی خود به ارز نیاز دارند، 4200 تومان باشد و با این عدد و رقم ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 15 ساعت و 29 دقیقه پیش
عادات تغذیه ای که اضطراب را کاهش می دهند

عادات تغذیه ای که اضطراب را کاهش می دهند به گزارش ایسنا، طبق اعلام انجمن افسردگی و اضطراب آمریکا، 40 میلیون نفر از مردم این کشور درگیر این عارضه روانی هستند. به طور معمول این مشکل با روان درمانی و گاهی اوقات مصرف دارو درمان می شود.
علاوه بر این، در برخی از مطالعات آمده است مصرف یا پرهیز از برخی مواد غذایی و عادات تغذیه ای می تواند علائم اضطراب را بهبود دهد.
سایت مدیکال دیلی به برخی از راهکارهای کاهش اضطراب اشاره کرده که عبارتند از:
افزایش دریافت منیزیم: نتایج یک بررسی نشان داد رژیم های غذایی که میزان منیزیم آن پایین است موجب اضطراب در موش ها می شود ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 16 ساعت و 9 دقیقه پیش
سالروز آغاز عملیات کربلای10

سالروز آغاز عملیات کربلای10 به گزارش ایسنا، طی عملیاتی به نام کربلای 10 که در غرب کشور به اجرا درآمد، مناطق بسیاری به دست رزمندگان ایرانی آزادشد. حضور نسبتا گسترده کردهای معارض عراقی در این مناطق باعث شد تا در مرحله نخست گشایش جبهه تازه در غرب کشور، تلاش ها عمدتا به اتصال عقبه مناطق آزاد شده به ایران و بازشدن عقبه نیروهای معارض معطوف شود. منطقه عمومی این عملیات در محور بانه - سردشت از شمال به رودخانه مرزی گلاس ، از جنوب به رودخانه آوسیویل ، از شرق به سورکوه و از غرب به ارتفاعات گرده رش و سپس ارتفاعات عمومی آسوس منتهی می شد. این منطقه دارای عوارض حساس و ارتفاعات نسبتاً بلند و صعب العبور است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 16 ساعت و 39 دقیقه پیش
حفظ حقوق یک کالای خاص

حفظ حقوق یک کالای خاص محمدحسین برخوردار با بیان این که در حال حاضر بسیاری از محصولات حوزه ICT اعم از نرم افزاری و سخت افزاری دارای کد هستند، اظهار کرد: البته این کار بسیار دشواری است، چرا که بسیاری از محصولات نرم افزاری در فضای اینترنت و سایت ها دانلود می شوند مگر آن هایی که از طریق سیستم های توزیع داخلی به مخاطبان عرضه می شوند.
وی با بیان این که در بسیاری از کالاهای حوزه ICT بارکدهای سه رقمی وجود دارد، گفت: ما باید قوانین بین المللی را بپذیریم تا بتوانیم از حقوق تولیدکنندگان در داخل حمایت کنیم. همچنین باید لایحه ای را با همین موضوع به مجلس شورای اسلامی ببریم تا بتوان جلوی سوء استفاده ها از تولیداتمان در ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 17 ساعت و 19 دقیقه پیش
چراغ راهنمای تغذیه ای را بشناسیم

چراغ راهنمای تغذیه ای را بشناسیم به گزارش ایسنا، جامعه سالم زیربنای توسعه هر کشور بوده و یکی از راه های رسیدن به این هدف برخورداری از تغذیه صحیح است. بنابراین در اختیار قرار دادن اطلاعات لازم به مصرف کننده به صورت شفاف و قابل درک در مورد فرآورده های خوراکی و آشامیدنی ضروری است. از سوی دیگر با پیشرفت صنایع غذایی و افزایش رقابت آنها، گسترش تجارت بین المللی، ارتقاء فرهنگ مصرف کنندگان و توجه بیشتر آنها به عوامل موثر در سلامتی، برچسب گذاری به عنوان ابزاری مهم جهت اطلاع رسانی به مصرف کنندگان و سازمان های ناظر اهمیت ویژه ای یافته است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 17 ساعت و 29 دقیقه پیش
وقتی صداوسیما به دام می افتد

وقتی صداوسیما به دام می افتد گفت وگوهای یک طرفه گاهی باعث می شود تا فرد مصاحبه شونده اطلاعات و نظرات شخصی را به هم آمیخته و در قالب اطلاعات مستند ارائه کند. در این شرایط اگر مجری به دلایل گوناگون نتواند این موضوع را تشخیص دهد، طبیعتا روند مصاحبه به اشتباه پیش خواهد رفت و حواشی به دنبال خواهد داشت.
موضوعی که مدتی است در برخی از برنامه های صداوسیما که به عنوان یک رسانه رسمی و فراگیر در حال فعالیت است نیز دیده می شود؛ به عنوان مثال در روزهای اخیر برنامه صبحگاهی حالا خورشید با حضور یک بانوی زلزله زده کرمانشاهی روایتی از کارآفرینی و زندگی در چادرها را بعد از گذشت بیش از پنج ماه از زلزله سرپل ذهاب به تصویر کشید که در ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 17 ساعت و 29 دقیقه پیش
نقدی بر حضور کمرنگ طراحان جواهر ایرانی در عرصه های بین المللی

نقدی بر حضور کمرنگ طراحان جواهر ایرانی در عرصه های بین المللی ندا قدیر- طراح جواهر و داور بین المللی- در یادداشتی که آن را در اختیار ایسنا، قرار داده، آورده است: سال هاست که مسابقات طلا و جواهر جزو شاخه های محبوب مسابقات دیزاین دنیا محسوب می شوند و تعداد شرکت کنندگان در این مسابقات به صورت روزافزون رو به افزایش است. در مقایسه با این تمایل رو به رشد، نسبت به سال های پیش شاهد حضور کمرنگ تری از طراحان جواهرات ایرانی در مسابقه a’designaward و دیگر مسابقات بین المللی بوده ام.
به طور کل طراحی جواهرات در ایران به لحاظ کمی شاهد رشد تعداد طراحان است اما با توجه به روند قابل مشاهده در بازار و عرصه مسابقات داخلی و خارجی به لحاظ کیفی فاقد رشد مورد انتظار بوده ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 18 ساعت و 29 دقیقه پیش
ایران در شاخص کارآفرینی 13 پله بالا رفت

ایران در شاخص کارآفرینی 13 پله بالا رفت به گزارش ایسنا، مرکز آمار ایران در روزهای اخیر از نرخ بیکاری 12.1 درصدی در سال 1396 خبر داد و سهم اشتغال ناقص از اشتغال کشور را 10.4 درصد اعلام کرد.
بر اساس گزارشی که از سوی مرکز آمار ایران منتشر شده، 12.1 درصد از جمعیت فعال (شاغل و بیکار) کشور بیکار بوده اند و بررسی روند تغییرات نرخ بیکاری حاکی است که شاخص بیکاری نسبت به سال قبل از آن 0.3 درصد کاهش یافته است . همچنین در سال 1396، 40.3 درصد جمعیت 10 ساله و بیشتر از نظر اقتصادی فعال بودند؛ یعنی در گروه شاغلان یا بیکاران قرار گرفتند.
بر اساس این گزارش ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 18 ساعت و 49 دقیقه پیش
دلیل افزایش قیمت گوشت/ هرکیلو 48 هزار تومان

دلیل افزایش قیمت گوشت/ هرکیلو 48 هزار تومان علی اصغر ملکی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: از هفته گذشته روند افزایش قیمت گوشت قرمز آغاز شده و در این هفته این موضوع ادامه یافت که دلیل اصلی آن قاچاق دام زنده به خارج از مرزها است.
او افزود: با نوسانات نرخ دلار انگیزه برای قاچاقچیان افزایش یافته که اگر در این زمینه تدبیری اندیشیده نشود، روند افزایش قیمت گوشت قرمز ادامه خواهد داشت.
ملکی گفت: در حال حاضر هر کیلوگرم گوشت گوسفند توسط قصابی ها 43 تا 44 هزار تومان خریداری می شود که با توجه به سود قانونی 10 درصدی برای فروش هر کیلوگرم گوشت، قیمت برای مصرف کننده کیلویی 47 تا 49 هزار تومان است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 19 ساعت و 39 دقیقه پیش
زادروز "گلن تئودور سیبورگ" کاشف عناصر فرااورانیمی

زادروز "گلن تئودور سیبورگ" کاشف عناصر فرااورانیمی به گزارش ایسنا، "گلن تئودور سیبورگ"(Glenn Theodore Seaborg) روز 19 آوریل سال 1912 در شهر ایشپمینگ، ایالت میشیگان متولد شد.
این شیمیدان هسته ای به علت همکاری در کشف 10 عنصر فرااورانیومی مانند پلوتونیم، امریسیوم، کوریوم، برکلیوم، کالیفرنیوم، اینشتینیوم، فرمیوم، مندلیفیم، نوبلیوم، سیبورگیوم (عنصر 106 جدول تناوبی به افتخار گلن تئودور سیبورگ سیبورگیوم نام گذاری شده است) در سال 1951 برنده "جایزه نوبل شیمی"(Nobel Prize in Chemistry) از سوی آکادمی علوم سوئد شد. سیبورگ برای اولین بار مفهوم "آکتینیدها" را ارائه کرد و عنصرهای 90(توریم) تا 103(لورنسیم) جدول تناوبی را اکتینیدها نامید و آنها را در ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 19 ساعت و 39 دقیقه پیش
ورزش عوارض هورمون درمانی را کاهش می دهد

ورزش عوارض هورمون درمانی را کاهش می دهد به گزارش ایسنا و به نقل از Science daily ، بررسی های جدید نشان داده است، ورزش کردن و تغذیه سالم می تواند عوارض هورمون درمانی در بیماران مبتلا به سرطان پروستات را کاهش دهد.
هورمون درمانی باعث می شود که مردان قدرت خود را از دست بدهند و حجم عضلات آنها کاهش یابد. همچنین این نوع درمان میزان چربی های بدن را افزایش می دهد. این اتفاق ممکن است باعث بیماری های قلبی و دیابت در این بیماران شود.
داشتن برنامه غذایی سالم خوردن سبزیجات و کم کردن مصرف فست فودها در کنار ورزش مداوم می تواند تاثیرات منفی هورمون درمانی را کاهش دهند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 19 ساعت و 39 دقیقه پیش
برپایی نمایشگاه مشاغل در مدارس/ اجرای آزمون رغبت و توانایی کلاس نهمی ها

برپایی نمایشگاه مشاغل در مدارس/ اجرای آزمون رغبت و توانایی کلاس نهمی ها مسعود شکوهی در گفت وگو با ایسنا ، با اشاره به نامگذاری هفته اول اردیبهشت ماه به عنوان هفته مشاغل اظهار کرد: راهکار 3-21 سند تحول بنیادین، آموزش و پرورش را موظف کرده که باید هدایت تحصیلی دانش آموزان را منطبق بر استعداد، توانایی و رغبتشان انجام دهد.
وی افزود: یکی از ارکان و استلزامات هدایت تحصیلی فراهم کردن فرصتی است تا دانش آموزان فرصت های شغلی را بشناسند و با حرف و مشاغل موجود و دارای اولویت منطقه خود آشنا شوند.
مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه آموزش و پرورش برنامه ریزی هایی را در سطح مدرسه، منطقه و استان برای معرفی مشاغل انجام داده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 19 ساعت و 49 دقیقه پیش
فرصت سوزی رئال برای نزدیک شدن به رده دوم

فرصت سوزی رئال برای نزدیک شدن به رده دوم به گزارش ایسنا، آخرین دیدار روز چهارشنبه هفته سی و سوم لالیگا اسپانیا، دو تیم رئال مادرید و اتلتیک بیلبائو در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو برگزار شد که این دیدار در پایان با توقف شاگردان زیدان به پایان رسید.
در این دیدار ابتدا ویلیامز فرانسوی در دقیقه 14 با ضربه چیپ دروازه ناواس را باز کرد تا نیمه نخست با همین نتیجه به پایان رسد.
در نیمه دوم، حملات رئال بیشتر شد تا سرانجام این تیم در دقیقه 87 توسط کریستیانو رونالدو به گل تساوی رسید تا از یک شکست خانگی دیگر در این فصل فرار کند.
با این تساوی رئال 68 امتیازی شد و فرصت نزدیک شدن به همشهری خود را از دست داد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 19 ساعت و 59 دقیقه پیش
پاری سن ژرمن فینالیست جام حذفی فرانسه شد

پاری سن ژرمن فینالیست جام حذفی فرانسه شد به گزارش ایسنا، در نیمه نهایی جام حذفی فرانسه یک دیدار برگزار شد. در این دیدار پاری سن ژرمن، قهرمان زود هنگام لوشامپیونه به مصاف کان رفت.
پاری سن ژرمن همچنان که پیش بینی می شد توانست در این دیدار به پیروزی برسد و به فینال راه پیدا کند. تیم پاریسی با نتیجه سه بر یک بازی را به سود خود به پایان رساند. برای پاری سن ژرمن ام باپه (دو بار) و انکوکو گلزنی کردند.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 20 ساعت و 9 دقیقه پیش
جزئیات کارت اعتباری بیمه ملت

جزئیات کارت اعتباری بیمه ملت به گزارش ایسنا، علیرضا ابراهیم پور - مدیرعامل شرکت بیمه ملت - در این باره گفت: کارت اعتباری یکی از محصولات جدید بیمه ملت است و این شرکت در سال حمایت از کالای ایرانی و با هدف حمایت از محصولات داخلی نسبت به عرضه و توسعه این محصول اقدام خواهد کرد.
او با تأکید بر این که محصول کارت اعتباری هم به فروشندگان و هم به مشتریان آنان خدمات ارائه می دهد؛ ابراز کرد: این محصول نوعی بیمه بازپرداخت اقساط است که در دو سطح معاملاتی خُرد و کلان (B B, B C) قابلیت ارائه داشته و بازپرداخت اقساط خریداران را به فروشندگان کالا و خدمات ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 19 دقیقه پیش
بالاخره کوچ مسوولان از تلگرام کلید خورد

بالاخره کوچ مسوولان از تلگرام کلید خورد به گزارش ایسنا، موضوع مهاجرت از پیام رسان های خارجی و خصوصا خروج از انحصار تلگرام و استفاده از پیام رسان های داخلی، این روزها به یکی از مهم ترین مباحث حوزه ارتباطات تبدیل شده و واکنش مسوولان این حوزه و حتی نمایندگان مجلس شورای اسلامی و شخص رئیس جمهوری را در پی داشته است.
مرکز مدیریت راهبردی افتای نهاد ریاست جمهوری در بخشنامه خود تاکید کرده که کلیه اطلاعات متنی، صوتی و تصویری مبادله شده در بستر نرم افزارهای پیام رسان خارجی در بانک اطلاعاتی شرکت های ارائه کننده، ذخیره می شود و مورد استفاده هدفمند قرار می گیرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 20 ساعت و 39 دقیقه پیش
تساوی اوستنده در شب اخراج رضاییان

تساوی اوستنده در شب اخراج رضاییان به گزارش ایسنا، اوستنده چهارشنبه شب در پلی اف لیگ یک بلژیک برابر لوکرن قرار گرفت و به تساوی دو بر دو دست یافت.
رامین رضاییان که در ترکیب اصلی اوستنده حضور داشت در دقیقه 75 با دریافت کارت قرمز مستقیم از بازی اخراج شد.
اوستنده با چهار امتیاز در جایگاه چهارم قرار دارد.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 20 ساعت و 49 دقیقه پیش
بهره مندی53 هزار خانوارتهرانی از خدمات کمیته امداد/ ارائه 32 بسته حمایتی به مددجویان

بهره مندی53 هزار خانوارتهرانی از خدمات کمیته امداد/ ارائه 32 بسته حمایتی به مددجویان محسن ولیئی در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه در استان تهران 53 هزار خانوار از خدمات کمیته امداد استفاده می کنند، گفت: از این تعداد 47 هزار و 619 خانوار در شهرها و پنج هزار و 747 خانوار در روستاها زندگی می کنند.
وی با اشاره به اینکه 32 بسته حمایتی به خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد ارائه می شود، بیان کرد: مهم ترین بسته های خدماتی کمیته امداد به مددجویان تحت حمایت، بسته فرهنگی با محوریت بصیرت افزایی و بسته خودکفایی و توانمندی با محوریت استقلال اقتصادی خانواده ها است.
مدیرکل کمیته امداد استان تهران یکی از اهداف مهم این نهاد را شناسایی ظرفیت و توانمندی های مددجویان تحت حمایت برشمرد و ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 20 ساعت و 58 دقیقه پیش
وزارت صنعت چه در سر دارد؟

وزارت صنعت چه در سر دارد؟ به گزارش ایسنا، سال 1396 دومین سالی بود که شبکه بانکی برای حمایت از بنگاه های کوچک و متوسط و تامین مالی ویژه برای تولید ورود کرد و در کنار تسهیلات عمومی که به بخش های مختلف اقتصادی در طول سال پرداخت می کند این بخش ها مورد توجه قرار گرفت و از سهم مشخصی برخوردار شدند .
در عین حال سال گذشته اولین سالی بود که طرح نوسازی و بهسازی نوسازی و بهسازی در دستور کار قرار گرفت؛ هرچند که به نوعی طرح مذکور در پایان سال شکست خورده تلقی شد و از زمان آغاز طرح نوسازی و بهسازی صنایع تا پایان سال 1396 در مجموع به 185 واحد صنعتی رقمی معادل 620 میلیارد تومان پرداخت شد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 59 دقیقه پیش
انتقاد اسلام آباد از رویکرد غرب در قبال مبارزه با تروریسم در پاکستان

انتقاد اسلام آباد از رویکرد غرب در قبال مبارزه با تروریسم در پاکستان به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، احسن اقبال، وزیر کشور پاکستان اظهار کرد: امیدواریم انتخابات به گونه ای برابر و آزاد برگزار شود زیرا کشور نمی تواند پس از برگزاری انتخابات شاهد بحران باشد.
وی ادامه داد: با این حال با توجه به فعالیت دستگاه قضایی و رویکردهای موجود نسبت به پیگیری پرونده ها علیه یک حزب باعث ایجاد نگرانی شده است.
وزیر کشور پاکستان در بخش دیگری از اظهارات خود ضمن انتقاد از رویکرد غرب در قبال مبارزه با تروریسم در کشورش، خاطرنشان کرد: در صورتی که پاکستان در فهرست کشورهای مظنون به حمایت مالی از تروریسم قرار گیرد، عملیات های امنیتی دچار مشکل خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 21 ساعت و 19 دقیقه پیش
ویدئو / سرزمین لاله های واژگون

ویدئو / سرزمین لاله های واژگون لاله واژگون از گونه های منحصربفرد گل ها و گیاهان بومی و وحشی مناطق کوهستانی ایران است که به عقیده گیاه شناسان به سرعت در حال انقراض بوده و زیستگاه و تعداد این گونه گیاهی بسیار کاهش یافته است. این گل ها، به دلیل برداشت غیرقابل کنترل از گیاه و پیاز آن و نیز اقدام برخی افراد برای کندن بوته های آن ها، بیش از پیش در معرض نابودی قرار گرفته اند. ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 21 ساعت و 19 دقیقه پیش
سفر دو روزه رئیس جمهور به آذربایجان شرقی

سفر دو روزه رئیس جمهور به آذربایجان شرقی به گزارش ایسنا، مجید خدابخش در نشست خبری اظهار کرد: دکتر روحانی بر خلاف سایر سفرهای استانی که یک روزه انجام می شود، به دلیل افتتاح رسمی رویداد گردشگری تبریز 2018 دو روز در این استان حضور خواهد داشت.
وی با بیان این که تبریز در طول تاریخ شهر اولین ها و آغازگر اتفاقات تأثیرگذار همچون 29 بهمن سال 56 بوده است، گفت: با توجه به اتفاقات اخیر در سوریه و این که ترامپ چند روز دیگر در خصوص ماندن یا خروج از برجام تصمیم گیری می کند، مردم آذربایجان شرقی باید با استقال پرشور از رئیس جمهور کشورمان به دنیا نشان دهند که آذربایجان اویاخدی انقلابا دایاخدی ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 21 ساعت و 29 دقیقه پیش
روز اول سفر وزیر نیرو به خوزستان

روز اول سفر وزیر نیرو به خوزستان امروز 29فروردین ماه با حضور رضا اردکانیان دریچه های نخستین قفل کشتیرانی ایران در سد سلولی بالادست رودخانه بهمنشیر (فاز اول) که به عنوان یکی از طرح های مهم ملی و منحصر به فرد پس از انقلاب است، بازگشایی شد.
عکس: علیرضا محمدی - ایسنا خوزستان ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 21 ساعت و 29 دقیقه پیش
10 سوال پزشکی در باره حادثه دومای سوریه

10 سوال پزشکی در باره حادثه دومای سوریه به گزارش ایسنا، کمیته سلامت و دفاع مقدس فرهنگستان علوم پزشکی کشورمان در گزارشی آورده است: در مورد حادثه شهر دومای سوریه که در 18 فروردین اعلام شد، اطلاعاتی قبل از بازرسی علمی در اخبار و رسانه های غربی منتشر شد و مبنای حمله اخیر سه کشور آمریکا، فرانسه و انگلیس به سوریه قرار گرفت. با توجه به سابقه ای که ما در درمان مصدومین گازهای اعصاب از جمله سارین در جنگ ایران و عراق داشتیم، موارد زیر به نظر مبهم است و باید توسط کارشناسان توضیح داده شود:
1- چرا اصرار بر این دارند که حتما غیر از کلرین، گاز دیگری هم بوده است و این گاز هم از نوع اعصاب و سارین بوده است؟ شاید چون گاز کلر و مشتقات آن در مصارف ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 22 ساعت و 19 دقیقه پیش
افتتاح طرح پایلوت ملی حفاظت مشارکتی در "سیلاب و کلوار" کهگیلویه و بویراحمد

افتتاح طرح پایلوت ملی حفاظت مشارکتی در "سیلاب و کلوار" کهگیلویه و بویراحمد به گزارش ایسنا، مهندس مسعود منصور در مراسم افتتاح پروژه ملی پایلوت حفاظت مشارکتی در منطقه "سیلاب و کلوار " در خصوص گام دوم اثرات این طرح افزود: با اجرای این طرح، مردم به کمک منابع طبیعی آمده و در مواردی از قبیل آفات جنگلی، کاشت نهال، کاشت گیاهان دارویی، پیشگیری و مهار آتش سوزی عرصه ها، به کمک منابع طبیعی آمده اند.
وی در خصوص تامین سوخت روستاییان جنگل نشین وحاشیه جنگل اظهارکرد: اساسا تامین سوخت جزو وظایف سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری نیست اما ما دو کار به صورت درازمدت و کوتاه مدت انجام می دهیم ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 22 ساعت و 39 دقیقه پیش
افتتاح طرح های آبرسانی شهرستان کارون با حضور وزیر نیرو

افتتاح طرح های آبرسانی شهرستان کارون با حضور وزیر نیرو به گزارش ایسنا، درویشعلی کریمی، مدیرعامل شرکت آبفاروستایی خوزستان در حاشیه مراسم طرح های آبرسانی شهرستان کارون در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با تلاش شبانه روزی مجموعه آبفاروستایی و با استفاده از اعتبارات صندوق توسعه ملی، استانی و جاری شرکت، کلیه روستاهای شهرستان کارون از آب شرب پایدار و بهداشتی بهره مند شدند.
وی در خصوص دو پروژه آبرسانی روستایی ایستگاه تقویت فشار شهدای مدافع حرم و آبرسانی به روستای کوی امام حسین (ع) بیان کرد: با بهره برداری از این دو پروژه 7 روستای مسیر چمیان و کوی امام حسین(ع) که تا پیش از این از آب شرب سالم و بهداشتی بهره مند نبودند از این نعمت بهره مند شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 22 ساعت و 39 دقیقه پیش
استاندار لرستان: حمایت از ایده های کاربردی در حوزه اشتغال/مدل نقطه ای در پروژه ها پیگیری شود

استاندار لرستان: حمایت از ایده های کاربردی در حوزه اشتغال/مدل نقطه ای در پروژه ها پیگیری شود به گزارش ایسنا، سید موسی خادمی در جلسه بررسی پروژه های قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه حضرت ابوالفضل (ع) اظهار کرد: ساختار اداری، بودجه ای و قانونی کشور به نحوی است که پروژه ها و برنامه ها بصورت مدل بخشی انجام می گیرند.
وی ادامه داد: چند سالی است که در کشور این مدل به شکل دیگری در حال تغییر است و همه به این نتیجه رسیده اند که کارهای پراکنده، مجزای و بخشی جواب نمی دهد.
خادمی اضافه کرد: اکنون در نظر گرفتن یک نقطه و مکان و مبنا قراردادن آن برای پیشرفت در ابعاد مختلف بسیار ایده خوبی است که در جایی مانند قلعه گنج پیاده شده و نتیجه خوبی دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 23 ساعت و 49 دقیقه پیش
آفکام در مورد برنامه های راشاتودی تحقیق می کند

آفکام در مورد برنامه های راشاتودی تحقیق می کند به گزارش ایسنا، به نقل از بی بی سی، سازمان نظارت رسانه های انگلیس (آفکام) مدعی است، از زمان مسمومیت سرگئی اسکریپال، جاسوس سابق روس و دخترش یولیا در ماه گذشته شمار برنامه های شبکه راشاتودی که برای انجام تحقیق زمینه ساز بوده اند، در این شبکه افزایش یافته اند.
بر اساس اعلام آفکام، شبکه راشاتودی از زمان به دست آوردن مجوز نشر برنامه ها در بریتانیا 15 بار قواعد نشر برنامه ها در این کشور را نقض کرده است.
آفکام که بر فعالیت رسانه ها در انگلیس نظارت می کند، ادعا دارد که تابع حکومت بریتانیا نیست. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
مرگ جوان ایرانی در درگیری با اتباع افغان در کارگاه ضایعات

مرگ جوان ایرانی در درگیری با اتباع افغان در کارگاه ضایعات به گزارش ایسنا، حوالی ساعت 15:30 امروز ماموران کلانتری 175 باقرشهر از مرگ جوانی حدودا 18 ساله در بیمارستان هفتم تیر باخبر شدند و رسیدگی به موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.
همزمان با رسیدگی به این پرونده، عوامل پلیس آگهی و بازپرس ویژه قتل نیز در محل حاضر شده و در تحقیقات اولیه ماموران کلانتری مشخص شد مقتول بر اثر جراحات ناشی از برخورد قمه با سرش جان خود را از دست داده است.
در تحقیقات تکمیلی ماموران پلیس مشخص شد که تعدادی از اتباع کشور افغانستان در یکی از کارگاه های ضایعات پلاستیک در باقرشهر بر سر این ضایعات با این جوان ایرانی درگیر شده و یکی از آنان با وارد کردن ضربات قمه به ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
اولین دوره لیگ طلایی دوومیدانی/ ثمری و قلعه نویی حد نصاب جایزه را کسب کردند

اولین دوره لیگ طلایی دوومیدانی/ ثمری و قلعه نویی حد نصاب جایزه را کسب کردند به گزارش ایسنا، از صبح امروز دومین مرحله رقابت های دوومیدانی لیگ طلایی آغاز شد.
پژمان قلعه نویی در ماده پرتاب چکش توانست رکورد 70.10 را به ثبت برساند و اولین ورزشکاری باشد که حد نصاب جایزه این مسابقات را در ماده خود کسب کند. علی ثمری نیز با رکورد 18.82 در پرتاب وزنه نیز جایزه این دوره را کسب کرد.
برابر بخشنامه برگزاری مسابقات لیگ طلایی، ورزشکارانی که موفق به ثبت حد نصاب های تعیین شده از سوی فدراسیون دوومیدانی شوند، به ترتیب از نفرات اول تا سوم جوایز 20 میلیون ریالی، 15 میلیون ریالی و 10 میلیون ریالی اهدا خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
مدعیان دورغین مبارزه با داعش تروریست ها را مدیریت می کردند

مدعیان دورغین مبارزه با داعش تروریست ها را مدیریت می کردند به گزارش ایسنا، امیر سرتیپ حاتمی در این دیدار با ابراز خرسندی از حضور در بغداد گفت: بسیار خوشحالم در شرایطی با همتای عراقی خود در بغداد دیدار می کنم که وضعیت امنیتی، اجتماعی و اقتصادی عراق بعد از اضمحلال داعش رو به بهبود است.
وی با اشاره به حملات خشونت بار داعش در عراق اظهار کرد: مردم این کشور عراق طی سال های اخیر در مبارزه با این گروه های تکفیری و تروریستی متحمل سختی ها و مرارت های بسیاری شده اند.
امیر سرتیپ حاتمی با بیان این که خداوند را شاکریم که امروز عراق در شرایط باثبات تری قرار دارد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
حمایت از هنر اسلامی در لندن!

حمایت از هنر اسلامی در لندن! به گزارش ایسنا، این مدرس دانشگاه با اشاره به سرفصل های هنر قاجار بیان کرد: بسیاری از هنرمندان در رشته های مختلف در حوزه هنر اسلامی فعالیت می کنند که متاسفانه هنوز جایگاه خود را پیدا نکرده اند. ما معتقدیم امروز، مرجع جهان اسلام آستان قدس رضوی است و می تواند مرجع هنرهای اسلامی در آستان قدس رضوی باشد.
او با بیان اینکه اگر آستان مقدس رضوی و تولیت آن به فکر هنر اسلامی نباشد بسیاری از فضاهای فرهنگی و هنری از دست خواهند رفت، افزود: شرایط اقتصادی و بلاتکلیفی امروز در بسیاری از حوزه ها به ویژه هنر شرایط سختی را به وجود آورده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: مذهبی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
حاشیه های مراسم روز ارتش - اردبیل

حاشیه های مراسم روز ارتش - اردبیل حاشیه های مراسم روز ارتش در اردبیل ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
تمرین تیم ملی راگبی ایران در مشهد

تمرین تیم ملی راگبی ایران در مشهد تمرین تیم ملی راگبی ایران ظهر امروز 29 فروردین در زمین شهید بهشتی مشهد . ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
دستاوردهای معجزگون "سپاه" با "پاسداری غیرمحافظه کارانه از انقلاب اسلامی" رقم خورده است

دستاوردهای معجزگون "سپاه" با "پاسداری غیرمحافظه کارانه از انقلاب اسلامی" رقم خورده است به گزارش ایسنا، در آستانه فرارسیدن سوم شعبان ، فرخنده میلاد حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) و"روز پاسدار" ، سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در پیامی این مناسبت خجسته را به سرلشکر پاسدار محمد علی جعفری فرمانده کل سپاه و آحاد فرماندهان، مدیران و سبزپوشان حریم ولایت تبریک و تهنیت گفت.
متن پیام سرلشکر باقری به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
برادر گرامی سردار سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری
فرمانده محترم کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
سلام علیکم ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
احتمال حذف طرح های کلان دارای کارفرما/تعریف پروژه ملی در حوزه های اولویت دار

احتمال حذف طرح های کلان دارای کارفرما/تعریف پروژه ملی در حوزه های اولویت دار به گزارش ایسنا دکتر مسعود برومند امروز در پایان جلسه یکصدو شصت و پنجم کمیسیون دائم شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری (عتف) در جمع خبرنگاران با اشاره به موضوعات مطرح در این جلسه افزود: در جلسه قبلی کمیسیون دائمی شورای عتف، بحث چالش های پیش روی شورای عتف و چالش های کشور مطرح شد.
وی با تاکید بر اینکه دبیرخانه شورای عتف و کمیسیون های آن باید برای برخورد با چالش های کشور در نوع نگاه خود بازنگری کنند، اظهار کرد: از این رو جلسه گذشته شورای عتف یک جلسه آسیب شناسی بود؛ از این رو سعی شد چالش ها در قالب سوال مطرح شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
ظرف یک هفته هرگونه فعالیت و ارایه خدمات از طریق پیام رسان های اجتماعی داخلی انجام گیرد

ظرف یک هفته هرگونه فعالیت و ارایه خدمات از طریق پیام رسان های اجتماعی داخلی انجام گیرد به گزارش ایسنا، این بخشنامه خطاب به "کلیه نهادهای قوای مجریه، مقننه و قضائیه، وزارتخانه ها، سازمان ها، موسسات دولتی شرکت های دولتی، استانداری ها، نهادهای عمومی غیردولتی و کلیه دستگاه هایی که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکر و یا تصریح نام است"؛ به امضای دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری رسیده است.
این بخشنامه تاکید دارد که چنین اقدامی به منظور حمایت از پیام رسان های اجتماعی داخلی و ایجاد مزیت رقابتی صادر شده است.
متن این بخشنامه به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
بخشنامه به کلیه نهادهای قوای مجریه، مقننه و قضائیه، وزارتخانه ها، سازمان ها ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
استقبال قاسمی از موضع اتحادیه آفریقا نسبت به تحولات سوریه

استقبال قاسمی از موضع اتحادیه آفریقا نسبت به تحولات سوریه به گزارش ایسنا، بهرام قاسمی همچنین اعلام کرد: بدون شک اتخاذ موضع مستقل از سوی اتحادیه آفریقا در قبال تحولات سوریه، نشان دهندۀ درک صحیح و جامع این اتحادیه از تحولات بین المللی است. این بیانیه نشان می دهد که به کار بردن سلاحهای شیمیایی تا چه اندازه از سوی کنشگران آگاه جامعه بین المللی، مذموم است و از سویی دیگر، از نظر این کنشگران، برون رفت از بحران سوریه، تنها از طریق گفتگوی سیاسی امکان پذیر است.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
کتاب محمود دولت آبادی مجوز گرفت

کتاب محمود دولت آبادی مجوز گرفت این نویسنده پیشکسوت به ایسنا گفت: رمان طرق بسمل شدن که روایتگر محدوده ای از جنگ است از سال 1383 تا 1385 نوشته شد و از یک سال بعد از آن در انتظار دریافت مجوز نشر بود که حالا بعد از حدود 10 سال انتظار مجوز گرفته است.
او در توضیح بیشتر درباره این کتاب، آن را نگاه دو نویسنده از این سو و آن سوی جنگ توصیف کرد.
دولت آبادی همچنین گفت به جز رمان زوال کلنل و کتاب عبور از خود که هنوز مجوز نشر نگرفته اند، بقیه آثارش در نمایشگاه کتاب حضور دارند. زوال کلنل که با نام کلنل به زبان های دیگر ترجمه و منتشر شده روایت مقطعی از تاریخ ایران است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
اردوغان از انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی زودهنگام خبر داد

اردوغان از انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی زودهنگام خبر داد به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه اعلام کرد که این تصمیم را پس از نشست با رهبر حزب مخالف جنبش ملی که خواهان برگزاری انتخابات زودهنگام شده بود، اتخاذ کرده است.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
کارگردان روزی روزگاری در خارج از کادر

کارگردان روزی روزگاری در خارج از کادر به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی شبکه آی فیلم، برنامه خارج از کادر به تهیه کنندگی عاطفه خالدی هر هفته میزبان یکی از هنرمندان و بزرگان عرصه سینما، تلویزیون و تئاتر می شود و از مهمانش درباره دغدغه ها، مشغولیت ها و حال و هوای این روزهایش جویا می شود.
برنامه خارج از کادر جمعه این هفته با امرالله احمدجو در اصفهان همراه شده و این فیلم ساز با مخاطبانش در آی فیلم سخن می گوید.
امرالله احمدجو متولد یکم دی ماه سال 1332 در میمه اصفهان با سریال هایی چون پشت کوه های بلند ، تفنگ سرپر ، روزی روزگاری و سردار جنگل شناخته شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
پرسپولیس و بیرانوند رکورددار کلین شیت آسیا

پرسپولیس و بیرانوند رکورددار کلین شیت آسیا به گزارش ایسنا، دور گروهی فصل 2018 لیگ قهرمانان آسیا در حالی به پایان رسید که مجموعا 271 گل در192 بازی به ثمر رسید، یعنی در هر دیدار به صورت میانگین، 2.82 گل وارد دروازه ها شد. همچنین 48 کلین شیت توسط تیم های مختلف صورت گرفت، داوران به 9 بازیکن کارت قرمز نشان دادند و 27 پنالتی نیز برای تیم ها گرفته شد.
آمارهای فردی
گلزنان برتر
1- بغداد بونجاح (السد)، 7 گل
2- یوسف العربی (الدحیل)، مارکوس برگ (العین)، 6 گل
3- مهدی طارمی (الغرافه)، 5 گل
بیشترین شوت
1- رامون لوپز (کاشیوا)، 25 شوت
2- بغداد بونجاح (السد)، مارکوس برگ (العین)، 23 شوت ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
تاجر تو چه تجارت نمی کنی؟

تاجر تو چه تجارت نمی کنی؟ به گزارش ایسنا، روزنامه ایران با این مقدمه نوشت: در صحنه ای از یک فیلم سینمایی، زن کارچاق کن از آن یکی زنی که قرار است زمین هایش را برایش زنده کند، می پرسد: کارت چیه؟ و زن جواب می دهد: یک پولی گذاشتم توی بانک و سودش رو می گیرم. و زن کارچاق کن با طعنه می گوید: اون که پوله. کار نیست. کارت چیه؟
این اتفاقی است که دارد می افتد. کم کم شروع شده و گسترده می شود. افزایش تعداد آدم های بی شغل و با درآمد که بیشتر وقت ها اتفاقاً درآمدشان زیاد هم هست، زیادتر از وقتی که شغلی داشته باشند. کافی است یک خانه دیگر داشته باشی و اجاره بدهی یا پولی داشته باشی که برایت کار کند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
تاکید رییس شورای اروپا بر مشارکت جدی روسیه و ایران برای حل بحران سوریه

تاکید رییس شورای اروپا بر مشارکت جدی روسیه و ایران برای حل بحران سوریه به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری آناتولی، دونالد تاسک رییس شورای اروپا روز چهارشنبه (امروز) با حضور در پارلمان اروپا در استراسبورگ، از حمله سه کشور آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه به بهانه از بین بردن تاسیسات سلاح های شیمیایی در این کشور دفاع کرد و آن را ضروری خواند.
رییس شورای اروپا در ادامه سخنان خود با تکیه بر ادعاهای بی اساس غرب و آمریکا مبنی بر نفوذ ایران در سوریه، گفت که تهران و مسکو باید دست از بازی کردن در سوریه بردارند.
وی ادامه داد: حملات به سوریه برای جلوگیری از استفاده تسلیحات شیمیایی توسط دولت این کشور ضروری و مناسب بود ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
انجمن های ادبی صاحب شناسه، بودجه و خانه می شوند

انجمن های ادبی صاحب شناسه، بودجه و خانه می شوند به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی بنیاد، مهدی قزلی در نشست خبری ساماندهی انجمن های ادبی که امروز (29 فروردین) در محل بنیاد شعر و ادبیات داستانی برگزار شد با اشاره به سابقه فعالیت انجمن های ادبی در ایران گفت: این روزها شاهد اتفاق قابل توجه و تاثیرگذار در ادبیات ایران هستیم که برای اولین بار در چند دهه اخیر رخ می دهد.
وی افزود: تا پیش از این، انجمن های ادبی به صورت تشکل های غیردولتی و با مجوز مجموعه هایی نظیر شهرداری، وزارت کشور یا سازمان ملی جوانان و... فعالیت می کردند؛ ولی چندی پیش با ابلاغ آیین نامه امور انجمن های ادبی توسط وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
صادرات 19 میلیاردی و اشتغال 450 هزار نفری در مناطق آزاد

صادرات 19 میلیاردی و اشتغال 450 هزار نفری در مناطق آزاد به گزارش ایسنا، مرتضی بانک در مراسم تکریم و معارفه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو که در سالن آمفی تئاتر سازمان منطقه آزاد ماکو برگزار شد، اظهار کرد: نسبت واردات و صادرات در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی هم اکنون نسبت خوبی است.
وی خاطر نشان کرد: مناطق آزاد و منطقه آزاد تجاری - صنعتی ماکو در حد مناسبی آماده شده و امروز در حوزه زیرساخت ها به رشد و تکامل نسبی رسیده است.
انک ادامه داد: بسترها برای کسب و کار اقتصادی و سرمایه گذاری در این مناطق فراهم شده و این اقدامات تنها در جهت تقویت اقتصاد جامعه است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
اجرای نهایی رجیستری از شنبه/ هشدار به خریداران گوشی و تبلت

اجرای نهایی رجیستری از شنبه/ هشدار به خریداران گوشی و تبلت به گزارش ایسنا، حمیدرضا دهقانی نیا عصر امروز (چهارشنبه) در نشستی خبری تاکید کرد: لازم است تمامی خریداران و صاحبان گوشی های سامسونگ و تمامی برندهای تلفن همراه حتی برندهای داخلی مانند جی ال ایکس قبل از فرا رسیدن اردیبهشت ماه گوشی و تبلت های خود را با سیم کارتی که به نام آنها صادر شده یک بار روشن و امتحان کرده و از طریق آن حداقل یک بار تماس حاصل کنند.
وی با تاکید بر اینکه برای اجرای این فرایند تنها تا پایان فروردین ماه فرصت باقی است،گفت: پس از این تاریخ اجرای این فرایند هیچ تاثیری نخواهد داشت.
ادامه دارد ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
چومبوک موتورز کره جنوبی صدرنشین گروه E شد

چومبوک موتورز کره جنوبی صدرنشین گروه E شد به گزارش ایسنا، آخرین دیدارهای مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا از گروه F به پایان رسید که در یکی از این دیدارها چومبوک موتورز کره جنوبی توانست با برتری 3 بر صفر مقابل کیچه هنگ کنگ به عنوان صدرنشین گروه E به دور یک هشتم نهایی فصل 2018 لیگ قهرمانان آسیا صعود کند.
گل های چومبوک را در این دیدار سئونگ لی (73)، شین کیم (79) و یئونگ لیم (88) وارد دروازه مهمان کردند.
در دیگر دیدار این گروه تیم فوتبال تیانجین کوانژیان چین با حساب 3 بر 2 کاشیوا ژاپن را شکست داد و به عنوان تیم دوم راهی مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
سردار نائینی : از کتاب های نبرد نویسی استان ها حمایت می کنیم

سردار نائینی : از کتاب های نبرد نویسی استان ها حمایت می کنیم به گزارش ایسنا،سردار علی محمد نائینی در مسئول مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدسدیدار با سردار نجاتی مدیرعامل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان خراسان رضوی ، سردار امیری جانشین وی و مدیران و معاونین آن مجموعه، موضوعاتی مانند تدوین کتاب استان خراسان در دفاع مقدس، تدوین اطلس استان و یگان های رزم، تدوین روزشمار استان، تدوین کتاب شهدای شاخص، تدوین شناسنامه لشکرهای 21 امام رضا (ع) و لشکر ویژه شهدا و همچنین تدوین فصلنامه نگین ویژه استان خراسان موردبحث و بررسی قرار داده و انجام چند اقدام مشترک مصوب شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
تو چشمک کدام ستاره ای؟

تو چشمک کدام ستاره ای؟ روسری اش را تا اول پیشانی اش جلو کشیده و گره ای محکم مثل طناب دار به دور گردنش زده است. 9 سال دارد. غم درون چشمانش گود افتاده است اما هنوز "امید" همانند اسمش در مردمک چشم هایش می درخشد. بغض هایش را فرو می برد. نامش "ستاره" است و هم بازی این روزهایش شده قرص های رنگارنگ، حالت تهوع های بعد از شیمی درمانی!!!
سلام کردیم و کمی حرف زدیم. زیرک بود. سردرگمی را در چشم هایم خواند. روسری رنگی اش را از سرش برداشت، دستی به سر تراشیده اش کشید. "از رنگ سفید خوشم نمی آید، یاد کله ی سفید و کچل ام می افتم، (می خندد) البته دکترها گفتند اگر یکی پیدا شود و کمی از مغز استخوان اش را به من بدهد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
آغاز کمپین انتخاباتی سیف الاسلام با توزیع مجله "ماندلای لیبی"

آغاز کمپین انتخاباتی سیف الاسلام با توزیع مجله "ماندلای لیبی" به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، عبدالمنعم درمبه، مدیر کمیپین انتخاباتی سیف الاسلام القذافی، پسر دیکتاتور سابق لیبی تاکید کرد که مجله "ماندلای لیبی" با توجه به پراکنده بودن اتباع لیبیایی در 24 استان تونس توزیع خواهد شد.
وی در ادامه افزود: این مجله همچنین در کشورهای مغرب عربی وسپس کشورهای اتحادیه اروپا که تعداد زیادی از شهروندان لیبیایی از زمان آغاز انقلاب 17 فوریه 2011 میلادی به آن جا مهاجرت کرده اند، توزیع خواهد شد.
درمبه همچنین تصریح کرد: لقب ماندلای لیبی را اعضای تیم این کمپین به سیف الاسلام داده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
زورگیری، عاقبت دوستی در سایت همسریابی

زورگیری، عاقبت دوستی در سایت همسریابی به گزارش ایسنا ، سرهنگ دوست علی جلیلیان دراین باره گفت: چندی پیش مردی به کلانتری 161 ابوذر مراجعه و اعلام کرد که توسط دو مرد و یک زن مورد زورگیری قرار گرفته است و تعدادی از طلاها و وجوه نقد داخل منزلش به سرقت رفته است.
وی با بیان اینکه تیمی از ماموران کلانتری پیگیری پرونده و رسیدگی به موضوع را بر عهده گرفتند، گفت: شاکی که در اظهاراتش به ماموران گفت که از طریق یکی از سایت های همسر یابی، با خانمی آشنا شده و پس از طرح دوستی با وی، او را به منزلش دعوت کرده است. اما در زمان مراجعه این خانم دو مرد وارد منزل مسکونی اش شده و با تهدید سلاح سرد تعدادی از اموال از قبیل طلا و مدارک هویتی اش را به ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
طرح ترافیک 96 تا 15 اردیبهشت تمدید شد/ خطوط 6 و 7 مترو بزودی وارد مدار می شوند

طرح ترافیک 96 تا 15 اردیبهشت تمدید شد/ خطوط 6 و 7 مترو بزودی وارد مدار می شوند به گزارش ایسنا، محسن پورسیدآقایی بعد از ظهر امروز در نشست خبری خود که به منظور تشریح جزییات طرح ترافیک جدید برگزار شد گفت: هنوز بخشی از ثبت نام ها کامل نشده است و بنابراین به دلیل همراهی با مردم اجرای طرح ترافیک جدید به 15 اردیبهشت موکول شد.
وی با بیان اینکه این زمان تمدید نمی شود تصریح کرد: باید سامانه را یکجا روشن کنیم و بنا به درخواست سازمان و ... این زمان تمدید شد و دیگر تمدید نمی شود.
پورسیدآقایی در ادامه در مورد ورود دیوان عدالت اداری به موضوع طرح ترافیک گفت: روزانه صدها شکایت به دیوان عدالت اداری وصول می شود و فردی هم در مورد گران شدن طرح ترافیک شکایتی را مطرح کرد که این ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
ارتقاء سامانه جامع خدمات مشتریان همراه اول

ارتقاء سامانه جامع خدمات مشتریان همراه اول به گزارش سرویس بازار ایسنا به نقل از اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، پیرو عملیات توسعه و ارتقاء سیستم های زیرساختی فناوری اطلاعات همراه اول که ارائه خدمات نوین بسیاری را نوید می دهد، ممکن است در مقطع به روزرسانی، اختلالاتی در برخی سرویس های مشترکین دائمی و اعتباری بروز کند که اپراتور اول پیشاپیش بابت بروز احتمالی این مشکلات از مشترکان خود عذرخواهی کرده است.
این اطلاعیه با تأکید بر ارائه سرویس های پایه به مشترکان اپراتور در طول بازه استقرار سیستم جدید، در خصوص مشکلات احتمالی در خرید شارژ یا تعویض بسته ها و طرح های تشویقی اطلاع رسانی کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
مهدی هاشمی به مرخصی آمد

مهدی هاشمی به مرخصی آمد به گزارش ایسنا، مهدی هاشمی از روز گذشته (سه شنبه) - 28 فروردین ماه - به مرخصی سه روزه آمده است.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
توقف فعالیت کانال تلگرامی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها

توقف فعالیت کانال تلگرامی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها به گزارش ایسنا، روابط عمومی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها اعلام کرد: باعنایت به سیاست های کلان نظام در حمایت از پیام رسان های داخلی و رفع انحصار از پیام رسان های غیر ایرانی، خصوصا پیام رسان تلگرام و نیز تشویق نخبگان دانشگاهی در فعالیت هر چه بهتر و مؤثرتر در این حوزه، از این پس اخبار فعالیت های فرهنگی، عقیدتی، آموزشی و سیاسی دانشگاه ها و دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در تلگرام منتشر نخواهد شد.
مخاطبان می توانند اخبار فعالیت های دانشگاهی این نهاد را در پیام رسان های داخلی از جمله سروش، ایتا و آی گپ دنبال کنند.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
عالیشاه: خوشحالم به خانه ام برگشتم/ برخی مسائل را برای تبریزی ها شفاف سازی می کنم

عالیشاه: خوشحالم به خانه ام برگشتم/ برخی مسائل را برای تبریزی ها شفاف سازی می کنم به گزارش ایسنا، امید عالیشاه درباره بازگشتش به پرسپولیس اظهار کرد: با توجه به این که خدمت سربازی من پایان یافته، با طی شدن مراحل اداری و قانونی نامه ترخیص خودم را دریافت کردم و هم اکنون عازم تهران هستم و به امید خدا با نظر آقایان، گرشاسبی و ایوانکوویچ از پنج شنبه قصد دارم در تمرینات پرسپولیس حضور پیدا کنم.
وی ادامه داد: جا دارد از مسئولان ستاد کل نیروهای مسلح و لشگر عاشورای تبریز هم تشکر کنم. همچنین از آقای گرشاسبی هم ممنون هستم که در این مدت بدون آن که هیاهوی تبلیغاتی و رسانه ای راه بیندازند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
خسارت 30 میلیاردی سیل در اردکان

خسارت 30 میلیاردی سیل در اردکان به گزارش ایسنا، هادی مقیمی در خصوص خسارت هایی که سیل اخیر در این شهرستان بخصوص در بخش وسیع خرانق به وجود آورده است، گفت: خوشبختانه شاهد بارش بسیار مناسب رحمت الهی در سطح شهرستان اردکان بودیم که موجب خوشحالی کشاورزان و روستاییان شد.
وی افزود: اما با توجه به شرایط خاص بارش باران بهاری در چندروز اخیر شاهد جاری شدن سیل در بخش های خرانق و عقدا بودیم.
مقیمی با اشاره به این که سیل جاری شده در بخش عقدا و مرکزی اردکان خسارتی را در پی نداشته اما در روستاهای مختلف بخش خرانق از جمله روستاهای توت، مزرعه میرها و حاجی آباد منجر به خسارات متعددی شده است، عنوان کرد: بارندگی و جاری شدن سیل ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
برنامه ریزی برای افزایش تولید بنزین یورو4

برنامه ریزی برای افزایش تولید بنزین یورو4 به گزارش ایسنا، ابراهیم محمودزاده امروز در نشست خبری که در حاشیه یازدهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه برگزار شد با تشریح اقدامات انجام شده برای حمایت از تولید و کالای ایرانی گفت: چند شرکت از زیرمجموعه های ساتا به بورس وارد خواهند شد و بورس باید آماده ورود شرکت های پتروشیمی مرجان، مکران، بوشهر و آلومینیوم جنوب باشد که ظرفیت حدود 10 میلیارد دلاری برای بورس ایجاد می کند.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح با بیان این که فاز نخست پتروشیمی بوشهر در عسلویه تا پایان امسال راه اندازی می شود ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
توضیحات معاون مسافری راه آهن درباره راه اندازی قطار مشهد- کربلا

توضیحات معاون مسافری راه آهن درباره راه اندازی قطار مشهد- کربلا به گزارش ایسنا، میرحسن موسوی در نشست تشریح برنامه های سال 97 راه آهن که امروز 29 فروردین ماه برگزار شد، اظهار کرد: در سال 96، 24 میلیون و 450 هزار نفر از طریق ریلی سفر کردند که این میزان نسبت به سال 95، 6.3 درصد رشد داشته است.
وی ادامه داد: در سال گذشته اقدامات بزرگی در راستای توسعه خطوط راه آهن و تجهیز آنها صورت گرفت؛ در حوزه توسعه خطوط حدود 700 کیلومتر راه در مسیرهای مختلف ریل گذاری شد، همچنین قطارهای گردشگری در مسیرهای مختلف افزایش یافت.
موسوی با بیان اینکه ستاد خدمات نوروزی از آبان ماه فعالیت خود را در تهران اغاز کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
شرکت هپکوی اراک وضعیت بلاتکلیفی دارد

شرکت هپکوی اراک وضعیت بلاتکلیفی دارد به گزارش ایسنا، علی اکبر کریمی در تذکر شفاهی امروز مجلس به وزرای اقتصاد و صنعت، معدن و تجارت در خصوص شرکت هپکوی اراک گفت: این شرکت در طی 10 سال در فرآیند خصوصی سازی در گردابی گرفتار شده و به سوی نابودی سوق داده شده، خریدار اولیه سهام این شرکت 9 سال شیره این شرکت را مکید و صدها میلیارد بدهی برای این شرکت باقی گذاشت.
وی بیان کرد: متاسفانه وی هیچ کاری مبنی بر توسعه شرکت انجام نداد. در فرآیند انتخاب سهامدار جدید به گونه ای عمل نشد که یک سرمایه گذاری انتخاب شود که می تواند شرکت را توسعه دهد. این شرکت با مشکل بلاتکلیفی در بحث سهامدار ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
تغییر در قیمت کارت بلیت های مدت دار متروی تهران و حومه

تغییر در قیمت کارت بلیت های مدت دار متروی تهران و حومه به گزارش ایسنا، نوبخت با اشاره به اینکه براساس مصوبه شورای اسلامی شهر تهران در سال 97 ، قیمت بلیت تک سفره متروی تهران 10 هزار ریال ، بلیت تک سفره حومه 10 هزار ریال و بلیت تک سفره و کارت بلیت مبلغ دار فرودگاه امام خمینی (ره) 75 هزار ریال در نظر گرفته شده است،گفت: شهروندان و مسافران می توانند با استفاده از کارت بلیت های مبلغ دار و مدت دار از تخفیف برخوردار شوند.
وی ادامه داد: در خطوط درون شهری قیمت هر سفر در کارت های مبلغ دار براساس مسافت طی شده اخذ می شود که تا 66 درصد تخفیف بر حسب کیلومتراژ استفاده مسافران در این کارت ها لحاظ خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
زنجانرود ساماندهی شود

زنجانرود ساماندهی شود به گزاش ایسنا، منطقه زنجان، مهرداد سلطانی ظهر امروز در بازدید جمعی از مسئولان از زنجانرود با اشاره به وضعیت نامناسب این محل، اظهار کرد: باید با همت جمعی این محل ساماندهی شده و به مکانی زیبا برای بهره مندی شهروندان و مسافران عبوری تبدیل شود.
وی با بیان اینکه شهرداری آمادگی خود را برای ساماندهی این محل و اجرای طرح های متناسب با آن اعلام کرده است، تصریح کرد: با موافقت اعضای شورای شهر زنجان، تفاهم نامه با شهرداری امضا خواهد شد تا این پروژه به طور کامل و با همراهی ارگان های ذی ربط به شهرداری واگذار شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
اهالی بانه چشم انتظار بازگشایی مرزها

اهالی بانه چشم انتظار بازگشایی مرزها با اجرای این طرح، نرخ گمرک کالاهای خارجی افزایش یافته و خرید و فروش آن مقرون به صرفه نیست این درحالی است که در سفر اخیر استاندار کردستان به بانه بازاریان درخواست پایین آمدن نرخ گمرکات به حالت عادی خود را داده بودند.
هیرش صالحزاده از فعالان اقتصادی بانه در گفت وگو با ایسنا وضعیت مرزهای استان را نامناسب دانست و گفت: متاسفانه مرزهای استان کردستان با اقدامات غیر کارشناسی و تصمیاتی خلاف طرح بومی سازی، مسدود شده و اوضاع نابسامانی را برای مردم منطقه به وجود آورده است.
وی افزود: اصل قابل توجه این است که باید زیر ساخت هایی برای ساماندهی مبادلات مرزی فراهم و بعد اقدام به تصویب طرح می شد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
دیدار رییس پلیس پایتخت با عوامل سریال پایتخت

دیدار رییس پلیس پایتخت با عوامل سریال پایتخت به گزارش ایسنا ، سردار حسین رحیمی در دیدار با عوامل سریال پایتخت با تقدیر از این سریال گفت: هنرمندانی همچون آقای مقدم و تنابنده برای هنر این مملکت زحمات بسیاری متحمل شده اند که زحمات و تلاش این عزیزان مورد تقدیر و تحسین است. سریال پایتخت یک سریال فاخر و ارزشمند بود که برخود لازم دانستم که از زحمات عوامل این مجموعه قدردانی کنم.
رئیس پلیس پایتخت با بیان اینکه هنرمندان در فرهنگ سازی وایجاد نشاط و شادی در جامعه نقش موثری ایفا می کنند، گفت: هنرمندان مورد تکریم و احترام هستند و به عنوان یک پلیس افتخار می کنم بگویم هنرمندان مورد حمایت و توجه ما هستند و تا آنجا که به حوزه پلیس مربوط می شود ما ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
هلاکت سرکرده "انصار بیت المقدس" در سینا

هلاکت سرکرده "انصار بیت المقدس" در سینا به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، سخنگوی ارتش مصر در بیانیه ای اظهار کرد: به دنبال تداوم تلاش نیروهای مسلح برای تسلط بر مناطق تحت کنترل گروه های تروریستی در شمال و مرکز سینا، نیروی هوایی ارتش چند منطقه کوهستانی صعب العبور در مرکز سینا را هدف قرار داد.
سخنگوی ارتش مصر افزود: طی حمله ارتش ناصر ابو زقول، امیر گروه تروریستی"انصار بیت المقدس" وابسته به داعش به هلاکت رسید.
وی گفت: در محل استقرار ابو زقول یک اسلحه اتوماتیک، دو بمب دست ساز، مقدار قابل توجهی مهمات وشش انبار اسلحه اتوماتیک و شماری بی سیم کشف وضبط شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
توافق اولیه بیمه ایران با وزارت بهداشت بر سر پرداخت بدهی ها

توافق اولیه بیمه ایران با وزارت بهداشت بر سر پرداخت بدهی ها محسن پورکیانی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: به واسطه عدم پرداخت به موقع حق بیمه ها توسط بیمه گذاران بزرگ برای ما برخی مشکلات مالی به وجود آمد و مبلغ بدهی بالایی را اکنون تحمل می کنیم.
وی ادامه داد: با این حال علی رغم بدهی سنگین بیمه گذاران بزرگ به ما، ما خدمت رسانی خود را متوقف نکرده ایم و در چارچوب قوانین و مقررات تلاش کردیم بهترین خدمات را در سرعت مناسب و مبلغ عادلانه و منطقی به زیان دیدگان پرداخت کنیم.
مدیرعامل بیمه ایران گفت: توقع ما از سایر سازمان های دولتی هم این است که طبق قوانین و مقررات با ما برخورد کنند و اگر با بیمه ایران هم اختلافی از نظر مالی دارند با توجه به ضوابط ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
ترامپ در توئیتی دیدار پامپئو با رهبر کره شمالی را تایید کرد

ترامپ در توئیتی دیدار پامپئو با رهبر کره شمالی را تایید کرد به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، توئیت ترامپ گزارش واشنگتن پست را که گفته بود مایک پامپئو، وزیر امور خارجه جدید آمریکا در مذاکراتی با کیم جونگ اون طی روز یکشنبه گذشته حضور داشته، تایید کرد.
ترامپ روز سه شنبه حین دیدار با نخست وزیر ژاپن در مارالاگو به خبرنگاران گفت: آمریکا مذاکرات مستقیم با کره شمالی را به جریان انداخته است.
ترامپ گفت: ما همچنین شروع کردیم به اینکه مستقیما به سراغ کره شمالی برویم. ما مذاکرات مستقیم در سطح عالی و درواقع سطح های خیلی بالا با کره شمالی داشته ایم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
نشنال اینترست: سیاست های ترامپ در برابر ایران به دور از واقعیت است

نشنال اینترست: سیاست های ترامپ در برابر ایران به دور از واقعیت است به گزارش ایسنا، پل پیلار، پژوهشگر ارشد دانشگاه جورج تاون و اندیشکده بروکینگز در یادداشتی که در نشریه نشنال اینترست منتشر شد، نوشت، با روی کار آمدن دولت ترامپ، یخ روابط آمریکا و یران یک بار دیگر به حالت پیش از دولت اوباما بازگشته است. ترامپ به صورت مکرر بی میلی خود را نسبت به توافق هسته ای ایران ابراز کرده است. جایگزینی مایک پمپئو در وزارت خارجه، رکس تیلرسون و همچنین انتصاب جان بولتون به عنوان مشاور امنیت ملی جدید آمریکا این سیگنال را مخابره می کند که او قصد دارد تا مواضع تندتری را علیه برجام اتخاذ کند؛ حتی اگر هزینه آن انزوای آمریکا در میان شرکای اروپایی خود باشد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
دستگیری 39 اخلالگر بازار ارز و پلمب 80 صرافی

دستگیری 39 اخلالگر بازار ارز و پلمب 80 صرافی به گزارش ایسنا، سردار سعید منتظرالمهدی درباره آخرین وضعیت بازار ارز خاطرنشان کرد: خوشبختانه با اقدامات انجام شده شاهد آرامش نسبی در بازار ارز هستیم.
وی با بیان اینکه از ابتدای هفته تا کنون بیش از 80 صرافی غیرمجاز پلمب شدند، گفت: همچنین به بیش از 70 صرافی که مدارک آنها از طریق بانک مرکزی تایید نشده بود اخطار پلمب داده شد.
منتظرالمهدی همچنین از دستگیری 39 نفر از دلالان و اخلال گران بازار ارز در روز گذشته خبر داد و گفت: پلیس با افرادی که خارج از ضوابط بانک مرکزی فعالیت می کنند برخورد خواهد کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
روند مثبت آمایش و ساماندهی رشته ها در دانشگاه پیام نور/ضرورت ایجاد رشته های مبتنی بر نیاز کشور

روند مثبت آمایش و ساماندهی رشته ها در دانشگاه پیام نور/ضرورت ایجاد رشته های مبتنی بر نیاز کشور به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین محمدیان در مراسم تکریم و معارفه مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: یکی از مشکلات آموزش عالی کشور پذیرش دانشجو بر اساس صندلی های خالی است در حالی که باید رشته ها با توجه به نیاز کشور تعریف شود و متناسب با آن دانشجو بپذیریم تا بتوانیم در آینده شغل ایجاد کرده و از بیکاری فارغ التحصیلان جلوگیری کنیم.
وی با اشاره به توسعه بی رویه رشته ها در مقاطع تحصیلات تکمیلی گفت: کشور امروز به کاردان ها و تکنسین ها نیاز مبرم دارد و رقابت بین دانشگاه ها در زمینه توسعه تحصیلات تکمیلی ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
میزبانان مازندرانی زبان خارجی بیاموزند

میزبانان مازندرانی زبان خارجی بیاموزند زهرا احمدپور در گفت وگو با ایسنا با بیان این که فراگیری زبان های خارجی یکی از زیرساخت های اساسی در توسعه گردشگری استان مازندران است، اظهار کرد: متاسفانه ضعف مهارت های لازم در زبانهای خارجی به ویژه انگلیسی در بین جوانان و بزرگسالان مستقیماً بر صنعت گردشگری تاثیرگذار است.
وی خاطرنشان کرد: مازندران استانی مملو از پتانسیل های لازم برای جذب توریست مخصوصاً توریست های خارجی است. نبود ارتباط صحیح کلامی و مفهومی سبب ناکامی در دستیابی به رضایت گردشگران می شود.
وی افزود: با وجود روحیه مهمان نوازی بالای شهروندان مازندرانی ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
جلسه هیات دولت

جلسه هیات دولت ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
تهدید آمریکا به تحریم چین به خاطر نقض حقوق بشر در سین کیانگ

تهدید آمریکا به تحریم چین به خاطر نقض حقوق بشر در سین کیانگ به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، یک مقام ارشد آمریکایی امروز چهارشنبه گفت، آمریکا مقام های چینی دست اندر کار در سرکوب های گسترده امنیتی در منطقه سین کیانگ را در صورتی که مشمول یک قانون مجازات ناقضان حقوق بشر باشند را هدف تحریم قرار خواهد داد.
لورا استون، دستیار معاون وزیر خارجه آمریکا اظهار کرد، آمریکا از بابت این که چین اقدام به دستگیری دست کم "ده ها هزار" تن از مردم قوم اویغور و دیگر مسلمانان کرده شدیدا نگران است و می تواند بر طبق یک قانون حقوق بشری مربوط به سال 2016 موسوم به "قانون جهانی ماگنیتسکی" علیه چین به دلیل نقض حقوق بشر اقدام کند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
پیام تبریک رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح به مناسبت روز ارتش

پیام تبریک رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح به مناسبت روز ارتش به گزارش ایسنا، در این پیام آمده است:
بسم اللَّه الرحمن الرحیم
بیست و نهم فروردین به تعبیر رهبر معظم انقلاب یک روز تاریخی و پرمضمون و جزو خاطره های ماندگار و معنادار به حساب می آید.
روزی که با درایت رهبر کبیر انقلاب حضرت امام (ه) به نام ارتش جمهوری اسلامی ایران مزین گشته، فرصت مغتنمی برای یادآوری رشادت های دلاورمردانی است که در سال های بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به ویژه 8 سال دفاع مقدس، در کارزاری شگرف، شجاعانه جان خود را در طبق اخلاص نهادند و سربلندی و افتخار را برای کشور عزیز اسلامیمان به ارمغان آوردند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
میراث فرهنگی سهم اش را به کودکان داد

میراث فرهنگی سهم اش را به کودکان داد به گزارش ایسنا، در بزرگداشت روز جهانی بناها و محوطه های تاریخی که امروز چهارشنبه 29 فروردین در کاخ جهانی گلستان برگزار شد، دفتر امور پایگاه های میراث جهانی ترجیح داده تا بیشترین برنامه های مربوط به این حوزه را به گروه سنی کودکان و نوجوانان اختصاص دهد، بنابراین کارگاه های متنوع آموزشی و معرفی ارزش های برجسته آثار تاریخی به کودکان و نوجوانان را در دستور کار قرار داده است.
فرهاد عزیزی در افتتاح نمادین اغاز کار این کارگاه ها در کاخ گلستان با اشاره به شعار امسال ایکوموس (شورای بین المللی بناها و محوطه ها) ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
1.4 درصد بیماران هموفیلی کشور در کردستان هستند

1.4 درصد بیماران هموفیلی کشور در کردستان هستند دکتر هومن قصری در گفت و گوبا ایسنا بابیان اینکه 17 آوریل روز جهانی هموفیلی نام گذاری شده است، اظهار کرد: 17 آوریل سالروز تولد فرانک اسکنابل بنیان گذار سازمان جهانی هموفیلی بوده و به همین دلیل به عنوان روز جهانی هموفیلی نام گذاری شده است.
وی با بیان اینکه بیماری هموفیلی یکی از اختلالات انعقادی و خونریزی دهنده از نوع بیماری های وابسته به جنس است که بیشتر در مردان دیده می شود، ادامه داد: این بیماری براساس نقص فاکتورهای انعقادی بیمار به انواع A و B تقسیم بندی می شود که بیماران نوع A دارای نقص در فاکتور شماره 8 و بیماران نوع B دارای نقص در فاکتور شماره 9 هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
تا بیست سال آینده با چالش کمبود منابع آب مواجه خواهیم بود

تا بیست سال آینده با چالش کمبود منابع آب مواجه خواهیم بود به گزارش ایسنا، سید یحیی صفوی در حاشیه درس دکتری یکی از دانشگاه های کشور، در تحلیل وضعیت آبی ایران و منطقه اظهار کرد: ما با چالش کمبود منابع آبی و خشکسالی مواجهیم و احتمال دارد طی بیست سال آینده از یک اقلیم نیمه خشک به سمت اقلیم خشک حرکت کنیم، بنابراین دولت و بخش خصوصی باید در برنامه های ششم و هفتم توسعه کشور برای تأمین منابع آب و مدیریت آب به خصوص در بخش های شرب، کشاورزی و صنعت بیش از بیست استان کشور ، سرمایه گذاری لازم را انجام بدهند تا با مشکلات جدی مواجه نشویم.
عضو هیئت مؤسس انجمن ژئوپلیتیک ایران افزود ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
صدور 300 حکم اعدام در عراق طی ماه های اخیر به اتهامات تروریستی

صدور 300 حکم اعدام در عراق طی ماه های اخیر به اتهامات تروریستی به گزارش ایسنا، یک منبع قضایی امروز (چهارشنبه) اعلام کرد، محاکمه این محکومین در دو دادگاه ویژه تروریسم یکی در شهرستان تلکیف در نزدیکی موصل در شمال عراق و دیگری در بغداد در دادگاه کیفری مرکزی برگزار شده است. دادگاه کیفری مرکزی متولی محاکمه افراد خارجی عضو داعش و زنان عضو داعش است.
از ژانویه احکامی در بغداد در مورد اعدام 97 زن و 185 مورد حبس ابد و 15 مورد حبس سه سال و حبس یک زن به یک سال در پرونده های وابستگی به داعش صادر شده است.
اکثر محکومان از ترکیه، کشورهای آسیایی و جمهوری شوروی سابق هستند همین طور یک زن آلمانی به اعدام و یک زن فرانسوی به حبس ابد محکوم شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
امضای تفاهمنامه بین شهرداری های شیراز و درسدن آلمان

امضای تفاهمنامه بین شهرداری های شیراز و درسدن آلمان به گزارش ایسنا ، چهارشنبه 29 فروردین و در آخرین روز سفر شهردار شهر درسدن آلمان و رییس و برخی اعضای هیئت علمی دانشگاه درسدن به شیراز، یادداشت تفاهمی بین حیدر اسکندرپور شهردار شیراز و درک هیلبرت شهردار درسدن امضاء و مبادله شد.
در این یادداشت تفاهم که با هدف ایجاد روابط فرهنگی، گردشگری، علمی و اقتصادی دو شهر بر پایه قوانین و مقررات کشورهای متبوع، امضا شد، دو طرف توافق کردند بر پایه منافع مشترک با رعایت اصول برابری، احترام و رفتار متقابل، همکاری های خود را از طریق تبادل دانش، تجربه و تخصص در حوزه های شهری از جمله مدیریت هوشمند حمل و نقل و ترافیک گسترش دهند . ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
تهرانگردی ادبی در روز بزرگداشت سعدی

تهرانگردی ادبی در روز بزرگداشت سعدی به گزارش ایسنا، دلاور بزرگ نیا گفت: تاریخ ادبیات ایران مملو از آثار ادبی نویسندگان و شاعران به نام و برجسته است که میتوان براساس مکانهایی که در آن زندگی کردهاند یا با دیدن آن مناظر و الهام گرفتن از آن اثری خلق کردهاند برای ایجاد مسیرهای ادبی در گردشگری بهره برد.
وی ادامه داد: برای روز بزرگداشت سعدی اتوبوس ادبی در نظر گرفته شده است که در آن ضمن اجرای برنامه شعرخوانی، شهروندان میتوانند از نسخههای قدیمی گلستان و بوستان سعدی در موزه رضا عباسی و خانه شاعران ایران دیدن کنند.
مدیرکل میراث فرهنگی ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
اجساد قربانیان سانچی هر چه سریعتر به کشور بازگردد

اجساد قربانیان سانچی هر چه سریعتر به کشور بازگردد محمدرضا رضایی کوچی در گفت وگو با ایسنا درباره آخرین اطلاعات از گزارش کمیسیون عمران در خصوص علت حادثه نفتکش ایرانی، گفت: همه بررسی های لازم برای تهیه این گزارش انجام شده و به زودی آماده می شود اما ما منتظر تحلیل نهایی کشورهای ذینفع در بروز این حادثه هستیم.
وی توضیح داد: در حادثه سانچی کشورهای ذینفع زیادی هستند، طبیعتا باید منتظر بمانیم تا تحلیل نهایی این کشورها بعد از استخراج کامل جعبه سیاه حاصل شود تا بتوان گزارش کاملی را ارائه کرد.
رضایی با بیان اینکه در حادثه سانچی تقصیر متوجه چند کشور می شود ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
قطره ای از آب انتقالی به یزد در کشاورزی مصرف نمی شود

قطره ای از آب انتقالی به یزد در کشاورزی مصرف نمی شود به گزارش ایسنا، محمدمهدی جوادیان زاده در مورد وضعیت بحرانی کم آبی در استان یزد، عنوان کرد: متاسفانه هر چند استان یزد از گذشته همراه با کم آبی و کمی نزولات جوی مواجه بوده ولی در 15 سال اخیر با خشکسالی های متوالی همراه بوده به نحوی که متوسط بارندگی استان به 80 میلیمتر کاهش یافته که البته در سال آبی جاری به 40 میلیمتر نزول یافته و هر ساله نیز این وضعیت در حال بدتر شدن است.
وی با بیان این که در حال حاضر تنها نیمی از آب شرب مورد نیاز مردم استان از منابع آبی زیرزمینی که عمدتاً نیز از کیفیت مطلوبی برخوردار نیست، تامین و 50 درصد مابقی از خط انتقالی تامین می شود ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
فرش قرمز مرگ زیرپای جاده چالوس

فرش قرمز مرگ زیرپای جاده چالوس حسین محمدی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: پروژه انتقال تونلی آب از رودخانه کرج به تهران در دولت نهم و دهم، انجام و عملیات اجرایی آن اسفند 92 به پایان رسید.
مدیرکل سابق محیط زیست استان البرز افزود: در همان زمان و پس از پایان عملیات اجرایی، آب منطقه ای به صورت آزمایشی انتقال آب را شروع کرد اما پس از مکاتباتی که آن زمان در خصوص مخاطرات جدی این پروژه از طرف محیط زیست، فرمانداری و استانداری با وزارت نیرو صورت گرفت این کار متوقف شد.
وی در ادامه با بیان اینکه آب رودخانه کرج موجب حیات، نشاط و اشتغال در این منطقه شده و همه اینها به آب رودخانه وابسته است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
لزوم شناخت دنیایی که در آن زندگی می کنیم/دنیای امروز فقط لعابی از حقوق بشر دارد

لزوم شناخت دنیایی که در آن زندگی می کنیم/دنیای امروز فقط لعابی از حقوق بشر دارد به گزارش ایسنا ، آیت الله ناصر مکارم شیرازی امروز در جلسه درس خارج در مسجد اعظم قم، با بیان اینکه از مسائل مهم در برنامه های اجتماعی، شناخت جامعه، زمان و دنیایی که در آن زندگی می کنیم، است که اگر این را نشناسیم، فریب خواهیم خورد.
این مرجع تقلید ادامه داد: بر این اساس باید بدانیم دنیای امروز در ظاهر لعابی از انسان دوستی و حقوق بشر دارد، اما هزاران نفر را با بمب های خوشه ای می کشند و خم به ابرو نمی آورند.
وی افزود: 3 دولت جنایت پیشه بدون اینکه از هیچ مقامی اجازه بگیرند به سوریه حمله می کنند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: مذهبی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
بررسی احتمال شهردار شدن عارف/ نمایش تسلیحات نظامی در رژه روز ارتش/ اعدام "بهمن ورمزیار" و...

بررسی احتمال شهردار شدن عارف/ نمایش تسلیحات نظامی در رژه روز ارتش/ اعدام "بهمن ورمزیار" و... به گزارش ایسنا، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار وزیر و مسئولان و جمعی از کارکنان وزارت اطلاعات، به جنگ بزرگ و پیچیده جبهه مقابل با نظام جمهوری اسلامی اشاره کردند و افزودند: ما در میانه یک میدان بزرگ جنگ قرار داریم که یک طرف آن، نظام جمهوری اسلامی و طرف دیگر آن، جبهه وسیع و قدرتمندی از دشمنان است.ایشان در ادامه سخنان خود یکی دیگر از راههای مقابله با تهاجم جبهه مقابل را جدی گرفتن موضوع نفوذ دانستند و افزودند: فردی که می خواهد در نظام جمهوری اسلامی، امانت دار کشور و مردم باشد باید صلاحیت داشته باشد لذا کوچک ترین تردید درباره صلاحیت افراد باید منعکس شود و دستگاه ها نیز ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
ایجاد خانه های بوم گردی فرصتی برای ایجاد اشتغال بومیان منطقه است

ایجاد خانه های بوم گردی فرصتی برای ایجاد اشتغال بومیان منطقه است به گزارش ایسنا، سید حمید کلانتری در بازدید از کاشانه های روستای دهخدا و کاشانه های گردشگری روستای طبل، بیان کرد: سبک معماری سنتی خانه های بوم گردی، پذیرایی محلی و اجرای آیین های بومی از ویژگی های خانه های بومی در هرمزگان است و برای توسعه این خانه ها تسهیلات پرداخت می شود.
وی در ادامه از شرکت تعاونی کشتی سازی مدکندآلوی قشم، نیز بازدید کرد این شرکت زمینه اشتغالزایی 200 نفر را به صورت مستقیم ایجاد کرده و با گسترش آن، این شرکت ظرفیت ایجاد اشتغال 250 نفر دیگر را نیز دارد.
کلانتری در حاشیه این بازدید با اظهار امیدواری از این طرح، تصریح کرد: با حمایت و برنامه ریزی ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
تذکر نماینده مشکین شهر به وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان میراث فرهنگی

تذکر نماینده مشکین شهر به وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان میراث فرهنگی به گزارش ایسنا، ولی ملکی در تذکری به وزیر جهاد کشاورزی گفت: سرمایی که در مشکین شهر تا صفر درجه اتفاق افتاد، موجب شد 14 هزار باغ مشکین شهر را سرما بزند و محصولاتشان از بین برود. در هفته های آتی نسبت به اعزام معاون ذیربط و تیمی برای برآورد خسارت و همدردی با کشاورزان اعزام شود.
وی افزود: در خصوص تعیین قیمت گندم و پرداخت به موقع مبالغ آنها اقدام عاجل کنید.
ملکی در تذکری به رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بیان کرد: با حرکت لاک پشتی و مجموعه مدیریتی کم تحرک نمی توان به وظایف آن سازمان عمل کرد. کوچکترین غفلت آسیب جبران ناپذیری به آثار و میراث تاریخی و فرهنگی وارد می کند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
زلاتان: جام جهانی بدون من که جام جهانی نیست

زلاتان: جام جهانی بدون من که جام جهانی نیست به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی میل، تیم ملی فوتبال سوئد برای اولین بار از سال 2006 توانست جواز حضور در جام جهانی را به دست بیاورد. تیم زردپوش فوتبال اروپا توانست با کنار زدن تیم های بزرگی چون هلند و ایتالیا راهی جام جهانی شود. با این حال بهترین گلزن تاریخ این تیم یعنی زلاتان ایبراهیموویچ بعد از یورو 2016 از تیم ملی کنار رفت و هر چقدر تاکنون درخواست برای حضور او در جام جهانی بوده، از طرف ایبرا بی پاسخ بوده است.
زلاتان ایبراهیموویچ که در تیم آمریکایی لس آنجلس گالکسی بازی می کند درباره بازگشت به تیم ملی در جام جهانی گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
روکا: هلال احمر ایران در پاسخگوئی و آمادگی در برابر حوادث و سوانح، مثال زدنی است

روکا: هلال احمر ایران در پاسخگوئی و آمادگی در برابر حوادث و سوانح، مثال زدنی است به گزارش ایسنا، در این کنفرانس که با حضور نخست وزیر و معاون نخست وزیر عراق و روسای 17 جمعیت ملی صلیب سرخ و هلال احمر برگزار شد، فرانچسکو روکا، رئیس فدراسیون بین المللی جمعیت های صلیب سرخ و هلال احمر گفت: قبل از ورود به بغداد از توانمندی های جمعیت هلال احمر ایران بازدید کردم، این جمعیت در زمینه پاسخگوئی و آمادگی در مقابله با حوادث و سوانح، جمعیت ملی مثال زدنی است.
وی افزود: هلال احمر ایران آمادگی دارد ظرفیت خود را در اختیار سایر جمعیت های ملی و فدراسیون بین المللی قرار دهد.
بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
رئیس شورای اروپا: حمله سه گانه غرب در سوریه "لازم" بود!

رئیس شورای اروپا: حمله سه گانه غرب در سوریه "لازم" بود! به گزارش ایسنا، به نقل از رویترز، دونالد تاسک، رئیس شورای اروپایی در جلسه پارلمان اروپا مدعی شد: "حملات اخیر آمریکا، انگلیس و فرانسه در سوریه لازم و مناسب بود و به عنوان بازدارنده ای برای استفاده آتی از تسلیحات شیمیایی عمل کرد!"
او تاکید کرد: نمی توان حملات با تسلیحات شیمیایی را بدون مجازات باقی گذاشت. روسیه و ایران باید تلاش هایی برای یافتن یک راه حل صلح آمیز صورت دهند.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
بوتفلیقه سالروز استقلال سوریه را به اسد تبریک گفت

بوتفلیقه سالروز استقلال سوریه را به اسد تبریک گفت به گزارش ایسنا، به نقل از الیوم السابع، عبدالعزیز بوتفلیقه، رئیس جمهوری الجزائر در پیامی هفتاد و دومین سالروز استقلال سوریه را به بشار اسد، همتای سوری خود تبریک گفت و برقراری دوباره امنیت و صلح و از سرگیری توسعه و آبادانی را برای سوریه جنگ زده آرزو کرد.
وی در حالی که اکثر کشورهای عربی روابط خود را با دولت سوریه با آغاز درگیری در این کشور در سال 2011 قطع کردند و عضویت آن در اتحادیه عرب به حالت تعلیق درآمده، نسبت به ادامه تحکیم پیوند برادری و همکاری مشترک در همه زمینه ها ابراز تمایل کرد.
ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
پیش بینی وزش باد گرم در گیلان

پیش بینی وزش باد گرم در گیلان مازیار غلامی در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: نقشه های هواشناسی نشان دهنده استقرار جوی غالبا پایدار طی 48 ساعت آینده در منطقه است. بر این اساس روند افزایش نسبی دما و به تدریج طی روزهای پنجشنبه و جمعه وزش باد جنوبی(گرم)تا روز جمعه پیش بینی می شود.
وی ادامه داد: هوای گیلان برای روز پنجشنبه صاف تا قسمتی ابری، پاره ای نقاط مه، وزش بادجنوبی گرم، به ویژه عصر و شب بعضی نقاط شدید و گاهی افزایش ابر پیش بینی می شود.
غلامی افزود: هوای گیلان برای روز جمعه نیز کمی تا نیمه ابری، پاره ای نقاط مه، وزش باد گرم، بعضی نقاط شدید، بعد از ظهر و شب، افزایش ابر، وزش باد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
دومین جشنواره آموزشی- تحصیلی جایزه ملی ایثار برگزار می شود

دومین جشنواره آموزشی- تحصیلی جایزه ملی ایثار برگزار می شود به گزارش ایسنا، حجت الاسلام محمدحسن کاویانی راد با اشاره به برگزاری دومین جشنواره آموزشی- تحصیلی جایزه ملی ایثار هم زمان با سی و دومین سال اجرای طرح شاهد به فرمان حضرت امام خمینی (ره) گفت: این جشنواره با مشارکت و تعامل دستگاه های آموزشی عضو طرح شاهد اعم از وزارتخانه های علوم، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، آموزش وپرورش، دانشگاه آزاد اسلامی و مرکز مدیریت حوزه های علمیه برگزارشده و طی آن از مقام علمی و پژوهشی 71 نفر از برگزیدگان طرح شاهد شامل دانشجویان، دانش آموزان و طلاب شاهد و ایثارگر تقدیر به عمل خواهد آمد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
سفر دی میستورا به آنکارا، تهران و مسکو

سفر دی میستورا به آنکارا، تهران و مسکو به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، استفان دی میستورا، فرستاده سازمان ملل به سوریه امروز وارد آنکارا می شود تا با مسؤولان ترکیه ای درباره بحران سوریه و تحولات منطقه گفت وگو کند.
او گفت که بعد از پایان سفرش به ترکیه به مسکو و تهران نیز سفر خواهد کرد. هدف وی از این سفرها تلاش برای احیای روند سیاسی سوریه است.
دی میستورا همچنین تأکید کرد که برای مشورت با تعدادی از وزرای اروپایی و نمایندگان آمریکا طی نشست بروکسل که 24 و 25 آوریل برگزار می شود، برنامه ریزی می کند.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
پرچم داری هرمزگان در ساخت دستگاه آبساز باید رسانه ای شود

پرچم داری هرمزگان در ساخت دستگاه آبساز باید رسانه ای شود به گزارش ایسنا، آیت الله غلامعلی نعیم آبادی در دیدار با اعضای هیئت رئیسه جهاد دانشگاهی هرمزگان، با بیان اینکه در سال های گذشته بارها اعلام کردم که در استان هرمزگان دو دریا وجود دارد یکی بر روی زمین و دیگری شرجی هوا، تصریح کرد: همان موقع اعلام کردم که باید از این موهبت الهی بهره برد و بتوان با ساخت دستگاهی آب تولید کرد که خوشبختانه جهاد دانشگاهی در استان هرمزگان توانست به این فناوری دست پیدا کند و برای نخستین بار در کشور دستگاه آبساز بسازد.
وی با اشاره به اینکه هرچه به جلوتر پیش می رویم شاهد نسل های جدید از این دستگاه هستیم که به زودی شاهد خواهیم بود در بخش های مختلف به ویژه کشاورزی ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
گزارش سازمان ملل و دیده بان حقوق بشر از نقض حقوق مهاجران آفریقایی در یمن

گزارش سازمان ملل و دیده بان حقوق بشر از نقض حقوق مهاجران آفریقایی در یمن به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، دیده بان حقوق بشر در بیانیه ای اعلام کرد، نیروهای دولت مستعفی یمن دست به "شکنجه، تجاوز و اعدام" مهاجران و پناهجویانی از شاخ آفریقا درون یک مرکز بازداشت در شهر بندری عدن و نیز اخراج اجباری آنها به سمت دریا می زنند.
طبق آن، وزارت کشور دولت مستعفی یمن در واکنش به تحقیق دیده بان حقوق بشر گفت که فرمانده این مرکز اخراج شده و انتقال مهاجران به یک مرکز دیگر آغاز شده است. در بیانیه شامگاه سه شنبه این گروه آمده است، مرکز مذکور تحت کنترل دولت مستعفی یمن بوده اما نیروهای تحت حمایت امارات این مهاجران را بازداشت و به آنجا منتقل کرده بودند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
با خرید کالای غیرایرانی خودزنی نکنیم

با خرید کالای غیرایرانی خودزنی نکنیم به گزارش خبرنگار ایسنا، غلامرضا مودب شعار در مراسم معارفه سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه که امروز (29 فروردین) برگزار شد، از اهمیت توجه به کالای ایرانی بر اساس شعار مد نظر مقام معظم رهبری یاد کرد و افزود: تنها راه کمک به اقتصاد و اشتغال کشور حمایت از کالاهای تولید داخل و خرید کالای ایرانی است.
وی یادآوری کرد: نباید زمینه ای فراهم کنیم که تولیدکننده داخلی کشور زمین بخورد و به نوعی خودزنی کنیم. عدم حمایت از تولید داخلی حتی به شوخی در فضای مجازی هم نباید مطرح شود.
مشاور معاون مدیریت و توسعه منابع وزارت صنعت ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
اختصاص میز به فضانوردان معروف در مدارس روسیه+تصاویر

اختصاص میز به فضانوردان معروف در مدارس روسیه+تصاویر به گزارش ایسنا؛ دولت روسیه در صدد است به روش های تشویقی مختلف، افتخارات فضایی این کشور که سال ها به دست فراموشی سپرده شده بود را احیا کرده و گسترش دهد. براساس این سیاست، دانش آموزان مدارس روسیه روز جهانی فضانوردی را با "درس گاگارین" شروع می کنند که در آن درباره دستاوردهای فضایی روسیه با دانش آموزان صحبت می شود.
همچنین مدارس روسیه ملزم شدند اگر فضانوردی در مدرسه آنها تحصیل می کرده، نیمکتی هایی را به به یاد آنها اختصاص دهند. این کار قبل از فروپاشی برای چند فضانورد مشهور انجام شد حتی مدرسه ای که یوری گاگارین در آن درس می خواند را به کلی تبدیل به موزه گاگارین کردند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
قلعه دختر در حصار صخره ها

قلعه دختر در حصار صخره ها 29 فروردین روز جهانی بناها و محوطه های تاریخی است و آشنایی با یکی از یادگاران تمدن ساسانی در این روز خالی از لطف نیست .
" قلعه دختر" یا قیز قلعه (به زبان آذری) یادگار تمدن ساسانیان بر فراز ارتفاعات مشرف بر دریاچۀ ساوه، قرار دارد. این قلعه از جاده ساوه به همدان و از تمامی دشت و شهر ساوه قابل رویت است. در ضلع شرقی قلعه رودخانه ای فصلی قرار دارد. قلعه از دو بخش اصلی تشکیل شده و برای رسیدن به آن می توان با وسیله نقلیه سواری تا پای دامنه صخره رفت و سپس مسافتی حدود 300 متر را پیاده طی کرد تا به درب ورودی قلعه رسید. دروازه ورودی در ضلع شرقی دیده می شود ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
دیدار با اعضای هیئت رئیسه جهاد دانشگاهی هرمزگان با نماینده ولی فقیه در استان

دیدار با اعضای هیئت رئیسه جهاد دانشگاهی هرمزگان با نماینده ولی فقیه در استان اعضای هیئت رئیسه جهاد دانشگاهی هرمزگان صبح امروز آیت الله نعیم آبادی، با نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان دیدار کردند./عکس:محمد مهدی قدیمی ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
برگزاری جام ستارگان کاراته در گیلان

برگزاری جام ستارگان کاراته در گیلان به گزارش ایسنا و به نقل از سایت فدراسیون کاراته، در مسابقه جام ستارگان تیم منتخب گیلان با حضور پنج کاراته کا به مصاف پنج کاراته کای تیم ملی خواهد رفت.
ذبیح الله پورشیب، سجاد گنج زاده، بهمن عسگری، علی مسکینی و امیر رضا میرزایی پنج کاراته کای تیم ملی هستند که در یک دیدار دوستانه با تیم منتخب گیلان با ترکیب مهدی رحیمی نژاد، الیاس محمدزاده، جواد رنجبر، محمدرضا گیلان پور و محمد مهدی قاهری دیدار می کنند.
این رقابت به همت هیات کاراته استان گیلان ساعت 18 روز جمعه در ورزشگاه عضدی رشت برگزار می شود و به نفرات برتر جوایز نقدی اهدا خواهد شد.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
نماینده تاکستان: رئیس جمهور دستور ویژه برآورد خسارت ناشی از سرمازدگی را بدهد

نماینده تاکستان: رئیس جمهور دستور ویژه برآورد خسارت ناشی از سرمازدگی را بدهد به گزارش ایسنا، بهمن طاهرخانی در تذکری شفاهی به رئیس جمهور در پایان جلسه علنی امروز (چهارشنبه) بیان کرد: علیرغم خوش یمن بودن بارندگی ها متاسفانه کلیه محصولات کشاورزی شهرستان تاکستان براثر سرمازدگی از بین رفته است. آقای رئیس جمهور دستور ویژه ای دهند تا این خسارتها برآورد شود و مردم از این غم و اندوه خارج شوند.
نماینده مردم تاکستان در مجلس گفت: سه سال است که باغهای تاکستان سرمازده می شوند و مردم روز به روز در فقر فرو می روند.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
اجرای حدود مجاز جدید معاینه فنی از ابتدای اردیبهشت

اجرای حدود مجاز جدید معاینه فنی از ابتدای اردیبهشت به گزارش ایسنا، سعید قیصر در جمع خبرنگاران گفت: از ابتدای اردیبهشت ماه و با اجرای معاینه فنی برتر در سراسر کشور تفاوت در بین مراکز معاینه فنی دیگر شهرها با شهر تهران از بین می رود. در حقیقت معاینه فنی برتر که همان حدود مجاز جدید معاینه فنی است، از یک اردیبهشت در سراسر کشور اجرایی می شود البته معاینه فنی یکپارچه تحت مدیریت سامانه سیمفا آغاز به کار کرده است و بنابراین در کیفیت صدور معاینه فنی تفاوتی نخواهیم داشت.
وی افزود:از این پس و با اجرای حدود مجاز جدید معاینه فنی مردم می توانند به تمامی مراکز معاینه فنی سراسر کشور مراجعه و نسبت به دریافت معاینه فنی برتر اقدام کنند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
وزیر خارجه لبنان: با تجاوز به هر کشور عربی مخالفیم

وزیر خارجه لبنان: با تجاوز به هر کشور عربی مخالفیم به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه رأی الیوم، وزارت خارجه لبنان اعلام کرد: جبران باسیل، وزیر خارجه لبنان طی روزهای اخیر تماس هایی از نماینده وزیر خارجه آمریکا و الستر برت، وزیر مشاور انگلیس در امور خارجه درباره حملات اخیر آمریکا، انگلیس و فرانسه به مقرهای نظام سوریه دریافت کرد.
باسیل در این تماس ها بر موضع وزارت خارجه لبنان درباره مخالفت با حمله غیرقانونی به یک کشور عربی بدون قطعنامه سازمان ملل و نقض حریم هوایی لبنان برای انجام حمله تأکید کرد.
وی تأکید کرد: لبنان با استفاده از سلاح شیمیایی یا سلاح کشتار دسته جمعی از سوی هر طرفی که باشد، مخالف است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
در دیدار اوپک و روسیه چه خواهد گذشت؟

در دیدار اوپک و روسیه چه خواهد گذشت؟ به گزارش ایسنا، تقریبا 16 ماه از اجرای توافق کاهش تولید اوپک و متحدانش می گذرد و قیمت نفت به حدود 70 دلار در هر بشکه صعود کرده است. صعود قیمت نفت به بالاترین رکورد سه سال اخیرش کمک کرده است خزانه این تولیدکنندگان که متحمل بدترین افت قیمت یک دهه اخیر شده بودند دوباره پر شود و تشویق شوند مداخله خود در بازار را با وجود فروپاشی اقتصاد نفتی ونزوئلا و تهدید تحریم ترامپ علیه ایران ادامه دهند.
مایک ویتنر، مدیر تحقیقات بازار نفت در بانک "سوسیته جنرال" فرانسه معتقد است که تولیدکنندگان اوپک و غیراوپک حاضر نیستند تولیدشان را متوقف کنند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
انتقاد یک نماینده از نگاه ابزاری به زنان

انتقاد یک نماینده از نگاه ابزاری به زنان به گزارش ایسنا، پروانه سلحشوری در تذکری شفاهی در پایان جلسه علنی امروز (چهارشنبه) ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و روز ارتش بیان کرد: در اصول 20 و 21 و اصل سه بند 9 قانون اساسی به کرامت و شان زنان اشاره شده است. متاسفانه به علت نگاه جنسیتی و اینکه زن در مفهوم خاصی مطرح شده است، این نگاه غیرانسانی که تفاوت انسان و حیوان در آن نهفته است، آنچنان در کشور ما نفوذ پیدا کرده است که از تریبون ها و کانال ها تشبیهاتی به زنان اطلاق می شود که در عصر جاهلیت چنین تعبیراتی نبوده است.
نماینده مردم تهران در مجلس اظهار کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
هدف از واگذاری ها مشخص نیست/ لزوم شفاف سازی واگذاری ها

هدف از واگذاری ها مشخص نیست/ لزوم شفاف سازی واگذاری ها به گزارش ایسنا ، حسین میررجبی در جلسه استانی بررسی واگذاری اراضی ملی و دولتی جهت توسعه بخش کشاورزی و غیر کشاورزی اظهار کرد: سال گذشته را به عنوان نظارت در بخش واگذاری نام گذاری کردند که در این راستا مجموعه فعالیت 9 استان به عنوان پایلوت مورد نظارت قرار گرفت.
وی با بیان اینکه قرار شد تمام استان ها مورد نظارت قرار گیرند، افزود: در همین راستا امسال به عنوان سال نظارت و سامانه نام گذاری شده تا حساسیت ها در این باره بالا برود.
میررجبی با اشاره به اینکه حتماً باید نظارت بر کار خود داشته باشیم ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
مجید جلالی: امیدوارم هفته های پایانی منصفانه پیش برود/ به صلاح فوتبال ماست کی روش حفظ شود

مجید جلالی: امیدوارم هفته های پایانی منصفانه پیش برود/ به صلاح فوتبال ماست کی روش حفظ شود مجید جلالی در گفت وگو با ایسنا، درباره وضعیت تیمش پیش از دیدار برابر استقلال و همین طور برنامه اش برای فصل آینده به صحبت پرداخت. او در این گفت وگو گریزی هم به شرایط تیم ملی زد و گفت بهتر است قرارداد کی روش تمدید شود.
در ادامه گفت وگوی خبرنگار ایسنا با مجید جلالی را می خوانید:
* ابتدا درباره وضعیت تیم تان در دو هفته مانده به پایان لیگ هفدهم صحبت کنید.
- وضعیت تیم ما خوب است. دو بازی آخر آن طور که می خواستیم پیش نرفت و کمی از رقیبان عقب ماندیم . البته اگر بتوانیم در دو بازی آینده جبران کنیم برای تیم ما خوب خواهد بود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
حمله آمریکا به سوریه ناشی از پیروزی اخیر دولت این کشور بود

حمله آمریکا به سوریه ناشی از پیروزی اخیر دولت این کشور بود حمیدرضا ترقی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به دلایل حمله ائتلاف غرب به رهبری آمریکا به سوریه بیان کرد: دلیل دیگری که می توان برای این اقدام متصور شد، ناکامی این ائتلاف در شورای امنیت سازمان ملل برای محکوم کردن سوریه جهت استفاده از تسلیحات شیمیایی است.
وی ادامه داد: سومین عامل نیز از نظر من این است که آمریکا و غرب در برابر هزینه هایی که کشورهای عربی منطقه برای آنان انجام داده اند، بایستی اقدامی عملی انجام بدهند، عامل آخر نیز تداوم حمایت آمریکا و اتحادیه اروپا از گروه های تروریستی در حال مبارزه در سوریه است و به نوعی نبایستی این گروه ها تصور کنند که در استراتژی سیاست بین المللی غرب مهره ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
کوسه غراوی: چرا هنوز قیمت تضمینی گندم کشاورزان مشخص نشده است؟

کوسه غراوی: چرا هنوز قیمت تضمینی گندم کشاورزان مشخص نشده است؟ به گزارش ایسنا، شهرام کوسه غراوی نماینده مردم منیودشت در تذکر شفاهی جلسه علنی امروز مجلس ضمن تبریک روز ارتش در تذکری به وزیر نیرو، گفت: آقای اردکانی چرا با توجه به قول آقای روحانی مبنی بر اتمام سد نرمابه، چهلشاه در سال 97 هنوز اعتبار لازم داده نشده که موجب شده 400 کارگر زحمت کش اخراج شوند و پیمانکار بالای 100 میلیارد طلبکار باشد؟ امیدواریم هر چه زودتر در این باره اعتبار لازم تامین شود. سریعا نسبت به تامین حقابه اراضی پایین دست استان گلستان از رودخانه اترک اقدام شود. این موضوع باعث از بین رفتن محصولات زراعی و باغی در شهرستان ها شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
توضیحات رشیدپور درباره ی روایت جعلی از سرپل ذهاب + ویدئو

توضیحات رشیدپور درباره ی روایت جعلی از سرپل ذهاب + ویدئو به گزارش ایسنا، رشیدپور در بخش هایی از توضیحاتش گفته است: من شخصیت هیچکدام از هموطنانم را با جدل رسانه ای تاخت نمیزنم و به کسی اجازه نمیدهیم او را تخریب کند. خبر خبرگزاری ها صحیح است. از صمیم قلب از مخاطبان برنامه عذرخواهی می کنم.
در توضیحات تکمیلی رشیدپور اینگونه آمده است:
در 24 ساعت گذشته برخی رسانه ها نوشتند "رشیدپور دروغ گفت" و "روایت جعلی رشیدپور از سرپل ذهاب"!
مردم باید بدانند فلسفه دعوت از ایشان این بود که 5 روز بعد از زلزله برای شادی مردم سرپل ذهاب با امکانات اولیه ارایشگاه راه انداخته بود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
هشدار بانک جهانی درباره وضعیت اشتغال هند

هشدار بانک جهانی درباره وضعیت اشتغال هند به گزارش ایسنا به نقل از آسیا تایمز، به کمک بهبود در سرمایه گذاری بخش خصوصی و مصرف، بانک جهانی تصویر خوش بینانه ای از رشد اقتصادی هند را پیش بینی کرده است اما در خصوص کاهش مشارکت زنان در بازار کار این کشور ابراز نگرانی کرده است. بانک جهانی نرخ رشد 7.3 درصدی را برای هند در سال 2019 و 7.5 درصدی را در سال 2020 پیش بینی کرده است.
بانک جهانی از هند خواسته است برای بهره گیری از رشد جهانی، صادرات و سرمایه گذاری را شتاب دهد و برای جبران شمار زنانی که بازار کار را ترک می کنند، سالانه 8 میلیون شغل ایجاد کند. هر ماه 1 ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
صمیمیت و قدرت در یک کتاب

صمیمیت و قدرت در یک کتاب به گزارش ایسنا، این کتاب که با ترجمه مشترک دکتر محمد قمری و الهه پورطهماسبی توسط انتشارات آرادمان در آستانه نمایشگاه کتاب تهران انتشار یافته، در 12 فصل کلی و 120 زیرفصل، به تبیین شرایط و مسائل، و نیز ارائه راهکارهایی برای بهبود زندگی فردی از طریق ایجاد صمیمت درستِ بین فردی در جامعه مدرن پرداخته است؛ در فصل هایی با عنوان های: درک صمیمت زوجین ، انواع صمیمیت زوجین ، نیازهای روانی- هیجانی ، صمیمیت و کنترل بین فردی ، جنسیت با مهارت ها و سبک های صمیمیت ، مشاجره، صراحت نداشتن و عدم افشاگری ، سرمایه ها و استراتژی های فردی ، نمایش های تحلیل برنده انرژی ، نمایش های انرژی بخش ، فرسایش صمیمیت ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
قطار بخارا به کاشمر رسید

قطار بخارا به کاشمر رسید حامد خاتمی پور دبیر مراسم برگزاری شب سرو کاشمر در همین خصوص در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، با بیان اینکه این مراسم با همت علی دهباشی صاحب امتیاز و سردبیر مجله فرهنگی-ادبی بخارا برگزار می شود، اظهار کرد: در مجله بخارا برنامه های جانبی دیگری نیز برگزار می شود که شب های بخارا و برنامه دیدار و گفت وگو از آن جمله است.
وی با اعلام اینکه نشست های شب های بخارا در شهرها و کشورهای مختلف و به دعوت اهالی فرهنگ آن شهر برگزار می شود، اظهار کرد: موضوع نشست های شب بخارا در هر شهری که برگزار شود مربوط به تاریخ و فرهنگ همان شهر است و اگر در خارج از ایران برگزار شود با موضوع زبان فارسی و ایران شناسی خواهد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
تذکر یک نماینده در رابطه با محل مصرف مابه التفاوت نرخ ارز

تذکر یک نماینده در رابطه با محل مصرف مابه التفاوت نرخ ارز به گزارش ایسنا، حسن بهرام نیا در اخطاری با استناد به اصل 53 قانون اساسی، در پایان جلسه علنی امروز (چهارشنبه) ضمن تبریک روز ارتش جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: به رئیس جمهور در رابطه با اعمال مابه التفاوت نرخ ارز در لایحه بودجه تذکر می دهم. با وجود اینکه ردیف های خاصی در لایحه بودجه برای اینگونه موارد پیش بینی شده تقاضا دارم رئیس جمهور گزارش شفافی از منابع و مصارف ناشی از اینگونه درآمدهای جدید را به مجلس ارائه کند تا برهمان اساس و یا در صورت نیاز با جابجایی مجلس اقدام کند.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
انتقاد یک نماینده از کاهش 50 درصدی ارزش پول ملی

انتقاد یک نماینده از کاهش 50 درصدی ارزش پول ملی به گزارش ایسنا، سلام امینی در تذکر شفاهی به بانک مرکزی و تیم اقتصادی دولت در خصوص افزایش نرخ ارز به ویژه دلار در پایان جلسه علنی امروز (چهارشنبه) ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و روز ارتش جمهوری اسلامی ایران، بیان کرد: مدیران اقتصادی ارشد نظام این نرخ ارز نیست که افزایش یافته است بلکه نرخ ارزش ریال و پول ملی ایران است که بین 40 تا 50 درصد در مقابل ارزهای خارجی سقوط کرده است. از همه شما می خواهم برای صیانت از پول ملی تمام سعی خود را به کار گیرید.
وی در تذکری به وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: در آستانه فرارسیدن هفته گرامیداشت مقام معلم ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
اجرای طرح گردشگری برای 300 روستای دارای جاذبه لرستان

اجرای طرح گردشگری برای 300 روستای دارای جاذبه لرستان به گزارش ایسنا، مسعود رضایی اظهار کرد: باتوجه به ضرورت بهره مندی از پتانسیل های گردشگری روستاها و پویایی اقتصاد آنها از مجاری گردشگری روستایی، یکی از وظایف بنیاد مسکن در راستای وظایف محوله به استناد ماده 99 قانون برنامه ششم باید در سطح کشور 300 روستای دارای جاذبه گردشگری با همکاری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری شناسایی و نسبت به تهیه و اجرای طرح این روستاها اقدام شود.
وی ادامه داد: در این راستا بنیاد مسکن لرستان اقدامات اجرایی لازم را به انجام رسانده و برای اجرای طرح گردشگری روستای بیشه 9 میلیارد ریال ازمنابع اعتباری سال های گذشته و شش میلیارد ریال از اعتبارات ملی سال 1396 تامین ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
توضیحات رشیدپور درباره ی روایت جعلی از سرپل ذهاب

توضیحات رشیدپور درباره ی روایت جعلی از سرپل ذهاب به گزارش ایسنا، رشیدپور در بخش هایی از توضیحاتش گفته است: من شخصیت هیچکدام از هموطنانم را با جدل رسانه ای تاخت نمیزنم و به کسی اجازه نمیدهیم او را تخریب کند. خبر خبرگزاری ها صحیح است. از صمیم قلب از مخاطبان برنامه عذرخواهی می کنم.
در توضیحات تکمیلی رشیدپور اینگونه آمده است:
در 24 ساعت گذشته برخی رسانه ها نوشتند "رشیدپور دروغ گفت" و "روایت جعلی رشیدپور از سرپل ذهاب"!
مردم باید بدانند فلسفه دعوت از ایشان این بود که 5 روز بعد از زلزله برای شادی مردم سرپل ذهاب با امکانات اولیه ارایشگاه راه انداخته بود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
کارشناسان سازمان منع تسلیحات شیمیایی هنوز وارد دوما نشده اند

کارشناسان سازمان منع تسلیحات شیمیایی هنوز وارد دوما نشده اند به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، این منبع خاطرنشان کرده، روز سه شنبه یک "تیم تدارکاتی" وارد شهر دومای سوریه شدند اما آنها کارشناسان سازمان منع تسلیحات شیمیایی (OPCW) نبودند.
این بازرسان روز یکشنبه با هدف بررسی مکان وقوع حمله شیمیایی اخیر در حوالی شهر دومای سوریه که کشته شدن ده ها نفر و حملات موشکی آمریکا، فرانسه و انگلیس به بهانه این حمله را به همراه داشت وارد دمشق شده اند.
روز سه شنبه سفیر سوریه در سازمان ملل اعلام کرد، یک تیم امنیتی سازمان ملل پیش از بازدید تیم کارشناسان سازمان منع تسلیحات شیمیایی به شهر دوما رفته اند.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
امیری: جلسه مشترک دولت و مجلس موجب ارتقای تعاملات دو قوه می شود

امیری: جلسه مشترک دولت و مجلس موجب ارتقای تعاملات دو قوه می شود به گزارش ایسنا، حسینعلی امیری، امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این جلسه به میزبانی مجلس شورای اسلامی برگزار می شود. ما منتظریم تا مجلس برنامه خود را به ما پیشنهاد بدهد تا من هماهنگی های لازم را در این زمینه انجام دهم. قطعا رئیس جمهور و رئیس مجلس جزو سخنرانان این جلسه خواهند بود اما درباره سخنرانی سایر اعضای دولت و مجلس منتظر برنامه مجلس هستیم.
وی در ادامه افزود: ان شاءالله خروجی این جلسه به نفع کشور، نظام و مردم خواهد بود و باعث ارتقای تعاملات مجلس و دولت می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
محیط بانان همدان به جلیقه ضدگلوله مجهز شدند

محیط بانان همدان به جلیقه ضدگلوله مجهز شدند به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان، جواد نوری اظهر گفت: 1500 جلیقه ضدگلوله، همراه با نصب دوربین روی پیراهن محیط بان ها به منظور کنترل عملکرد محیط بان ها و مستندسازی برخورد با متخلفان به محیط زیست استان ها تحویل داده شد که 27 عدد به استان همدان رسید.
وی افزود: با توجه به مسلح بودن متخلفانی که برای شکار غیرمجاز وارد مناطق می شوند، درگیری متخلفان با محیط بان ها بارها اتفاق افتاده است و حتی در برخی موارد این افراد با استفاده از سلاح گرم به سمت محیط بان ها شلیک می کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
آزادی 11 زندانی غیرعمد با کمک خانم وکیل

آزادی 11 زندانی غیرعمد با کمک خانم وکیل به گزارش ایسنا، خانم آبایی با تقبل مانده بدهی یازده بدهکار مالی ناشی از جرایم غیرکلاهبرداری موجبات آزادی 3 مددجوی استان لرستان، 3 زندانی مربوط به ندامتگاه های خراسان جنوبی، 2 محبوس غیرعمد از خراسان رضوی، 2 بدهکار دربند اردبیلی و یک گرفتار نیازمند تبریزی را فراهم کرد.
این بانوی نیکوکار که از وکلای پایه یک دادگستری است، هدف اصلی خود را از این اقدام خداپسندانه گشایش در کار گرفتارانی مطرح کرد که با وجودی آبرومندی بر حسب نیازمندی راهی زندان شده و از هر حامی معنوی و مالی بی بهره اند.
عدم توانایی در پرداخت اقساط وام، معضلات ناشی از مشکلات معیشتی، کهولت سن و کم بضاعتی در تامین تعهد مهریه ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
90 درصد اماکن عمومی کشور نمازخانه دارند/باید فضای نمازخانه ها استانداردسازی شود

90 درصد اماکن عمومی کشور نمازخانه دارند/باید فضای نمازخانه ها استانداردسازی شود به گزارش ایسنا، سیدعلی مهدیان چهارشنبه 29 فروردین در گردهمایی کارشناسان نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز استان ها در همدان، اظهار کرد: جای امیدواری است که اکثر اماکن عمومی ما دارای نمازخانه است اما باید فضاهای این نمازخانه ها استانداردسازی شود.
وی با بیان اینکه امسال تصمیم داریم برنامه های اقامه نماز و دستگاه ها منطبق با سیاست های کلان فرهنگی و برنامه ششم توسعه انجام شود، اضافه کرد: در همین راستا به دستگاه ها ابلاغ کرده ایم از ابتدای سال تیم های نظارتی دستگاه ها ایجاد شود تا نقاط قوت و ضعف را شناسایی و برای بهبود آن تلاش کنیم همچنین از فعالان و خادمان نماز در این راستا تجلیل به عمل خواهد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
طفره سخنگوی وزارت خارجه آمریکا از پاسخگویی درباره حمله صهیونیست ها به اهداف ایرانی در سوریه

طفره سخنگوی وزارت خارجه آمریکا از پاسخگویی درباره حمله صهیونیست ها به اهداف ایرانی در سوریه به گزارش ایسنا، هیتر نائورت، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در نشست خبری روز سه شنبه خود در پاسخ به این سوال که آیا آمریکا و رژیم صهیونیستی در سوریه تقسیم کار کرده و صهیونیست ها پایگاه های ایرانی را در این کشور هدف قرار می دهند، گفت: من نمی توانم هیچ چیزی را درباره اینکه اسرائیل ممکن است در سوریه یا هر جای دیگر انجام داده باشد تایید کنم. بنابراین من شما را به دولت اسرائیل ارجاع می دهم.
بنابر گزارش پایگاه اینترنتی وزارت امور خارجه آمریکا، نائورت در بخش دیگری از این نشست خبری درباره سیاست دولت آمریکا در قبال ایران ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
العبادی: اجازه نمی دهیم داعش نه فقط در عراق بلکه در منطقه نفس بکشد

العبادی: اجازه نمی دهیم داعش نه فقط در عراق بلکه در منطقه نفس بکشد به گزارش ایسنا، به نقل از سایت النشره، حیدر العبادی، نخست وزیر عراق در کنفرانس هفتگی خود گفت: به منظور جلوگیری از شکل گیری گروه های تروریستی، عملیات امنیتی را در منطقه "الجزیره" و "اعالی فرات" در استان الانبار آغاز کردیم.
العبادی افزود: اقدامات اخیر ما علیه مفسدین پیام واضحی برای تعقیب آنها بود.
نخست وزیر عراق اظهار کرد که کشورش اقداماتی را برای حفظ امنیت مرزهای عراق با سوریه در دستور کار خود قرار داده است و داعش دیگر نمی تواند به عراق نفوذ کند.
وی ادامه داد: ما همچنین عملیات گسترده ای را به منظور نابودی بازمانده های داعش در غرب استان نینوا آغاز کردیم و همچنان به تلاش های ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
پایان آشفتگی جیرانی در تهران + فیلم

پایان آشفتگی جیرانی در تهران + فیلم به گزارش ایسنا،این فیلم اسفند ماه با مدیریت فیلمبرداری مسعود سلامی در تهران کلید خورد و به زودی مراحل فنی "آشفته گی" آغاز خواهد شد.
در این فیلم که فضای متفاوتی نسبت به دیگر ساخته های جیرانی دارد،بهرام رادن،مهناز افشار،علی میلانی،نسیم ادبی،احسان محمدی،نازنین صلحجو و مهران احمدی به ایفای نقش می پردازند.
جیرانی درباره فضای فیلم جدید خود اینگونه نوشته است:"آشفته گی" رئالیستی و اجتماعی نیست.یک فیلم است درباره عشق وجنایت...
عوامل تولید این فیلم عبارتنداز: نویسنده،تهیه کننده وکارگردان:فریدون جیرانی، مدیر فیلمبرداری:مسعود سلامی، طراح گریم:ایمان امیدواری ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
کشف کالای قاچاق میلیونی در خراسان شمالی

کشف کالای قاچاق میلیونی در خراسان شمالی به گزارش گروه دریافت ایسنا، سرهنگ "رضا عرب زاده" با اعلام این خبر گفت: در پی اخبار و اطلاعات واصله مبنی بر ورود کالای قاچاق در سطح استان موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز این پلیس قرار گرفت.
وی افزود: ماموران در بازدید و بازرسی های صورت گرفته از خودروها و محل های های کالای قاچاق و اقلام ممنوعه موفق به کشف 410 قطعه لوازم یدکی دوچرخه و هشت کارتون شیشه شربت قاچاق شدند.
وی در ادامه بیان کرد: در بررسی های بعمل آمده ارزش ریالی کالای قاچاق مکشوفه یکصد و چهل میلیون ریال برآورد شده است . ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
معرفی 242 فروشگاه اینترنتی داروی قاچاق به مراجع قضایی

معرفی 242 فروشگاه اینترنتی داروی قاچاق به مراجع قضایی به گزارش ایسنا، دکتر شهریار اسلامی تبار با اعلام این خبر افزود: مکشوفات این فروشگاه ها در جریان برگزاری مانور نظارتی سطح عرضه با توجه به تبلیغات غیرمجاز کالاهای سلامت، با هماهنگی پلیس فتا و همکاری دانشگاه های علوم پزشکی ایران، تهران و شهید بهشتی به دست آمده است.
وی تصریح کرد: سال گذشته با رصد فروشگاه های مجازی، 242 فروشگاه اینترنتی عرضه کننده کالاهای سلامت به ویژه دارو و مکمل بررسی شد و پرونده آنها به مراجع ذی صلاح قضایی ارسال شد و نتیجه رسیدگی به این پرونده ها پیگیری می شود.
مدیرکل امور حقوقی ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
نخستین گوشی 5G هواوی معرفی می شود

نخستین گوشی 5G هواوی معرفی می شود به گزارش ایسنا، به نقل از وب سایت the verge، این روزها که شرکت های فناوری و غول های تکنولوژی بسیاری در جهان از برنامه های خود برای معرفی و عرضه فناوری اینترنت پرسرعت 5G و ارائه زیرساخت های لازم برای توسعه آن خبر می دهند، شرکت چینی هواوی که در این زمینه تاکنون نقش پررنگی را ایفا کرده است، حالا در جریان نشست جهانی تحلیلگران سال 2018 که در شهر شنژن چین برگزار می شود، از برنامه های خود برای عرضه نخستین گوشی هوشمند مجهز به فناوری 5G در سال 2019 خبر داده است.
با اینکه هواوی قبلا هم اعلام کرده بود به زودی گوشی هوشمندی را که از فناوری جدید اینترنت پرسرعت 5G پشتیبانی می کند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
پایان روند خروج شورشیان مسلح سوری و خانواده هایشان از غوطه شرقی

پایان روند خروج شورشیان مسلح سوری و خانواده هایشان از غوطه شرقی به گزارش ایسنا، به نقل از سوریا نیوز، یوری یفچنکو، رئیس مرکز حمیمیم وابسته به وزارت دفاع روسیه گفت، نمایندگان این مرکز در نشست با مقامات امنیتی سوریه روند انسانی بی سابقه برای خارج کردن غیرنظامیان، شورشیان مسلح و خانواده های آنها که اجرا شد را مورد بررسی قرار دادند.
وی گفت، اوضاع در غوطه شرقی آرام است و زندگی عادی در جریان است و به لطف تلاش های مرکز آشتی روسیه در سوریه و دولت این کشور 60 هزار و پنج تن از اردوگاه های آوارگان به منازل خود بازگردانده شدند.
یفچنکو افزود، در شهر دوما واقع در غوطه شرقی عملیات مین روبی در حال انجام است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
اولین فردی که به مریخ می رود باید یک خانم باشد

اولین فردی که به مریخ می رود باید یک خانم باشد به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی میل ، گرچه فضانوردان خانم زیادی بوده اند اما تاکنون تنها 12 فرد بر سطح ماه گام نهاده اند و همگی آنها مرد بوده اند.
از هنگامیکه ناسا اولین فضانورد خانم را انتخاب کرد بیش از 40 سال می گذرد، اما تاکنون به طور کلی فضانوردی توسط مردان انجام شده است.
"آلیسون مکلینتر" ( Allison McIntyre ) مهندس ارشد ناسا در "مرکز فضایی جانسون" ( Johnson Space Center ) در هیوستون، گفت: تاکنون 12 مرد بر روی ماه گام نهاده اند. مدیر من یک خانم است، رئیس سابق من یک خانم بود. ما فضانوران خانم زیای داریم اما تاکنون یک خانم به ماه نرفته است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
پارسایی: صنعت عقب مانده خودرو داعش آهنین است

پارسایی: صنعت عقب مانده خودرو داعش آهنین است به گزارش ایسنا، بهرام پارسایی در نطق میان دستور امروز ضمن تبریک 29 فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی ایران، بیان کرد: از ارتش جمهوری اسلامی ایران تشکر می کنم چرا که آنها دائم در کنار ملت ایران هستند. امروز می خواهم از محنتی صحبت کنم که سال هاست گریبان گیر ملت ایران است. می خواهم از صنعت عقب مانده و ناتوان خودرو را که می توان به عنوان داعش آهنین و ارابه های مرگ از آن یاد کرد صحبت کنم.
وی در ادامه گفت: امروز هیچ توجیهی برای حمایت از صنعت خودرو وجود ندارد. امسال سال حمایت از کالای ایرانی است اما کالایی که کرامت انسانی را حفظ کند. جان ایرانی مهم تر از کالای ایرانی است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
سبز کبود تمام شد

سبز کبود تمام شد به گزارش ایسنا، طبق گزارش رسیده؛ فیلم کوتاه "سبز کبود" به کارگردانی فروزان جلالی و با حضور بازیگرانی همچون سعید داخ،فرانک ترابی و رکسانا صفرپور ساخته شده است.
در خلاصه این قصه نوشتهاند:سبزی چشمانت به شعر میکشاندم،ترانهای که نخواهم سرود من هرگز...
فروزان جلالی سالها در سینما و تلویزیون به عنوان دستیار کارگردان و برنامه ریز فعالیت داشته و با کارگردانانی چون مرحوم امیر قویدل،کیانوش عیاری،مجید جوانمرد،فریدون جیرانی،مجید قاری زاده،پریسا بخت آور و بهرنگ توفیقی تجربه همکاری دارد.
جلالی همچنین کارگردانی مجموعه مستندی از هنرمندان سینما را در کارنامه کاریش دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
رقابت پیشتازان در مسابقه آنلاین "هفت خان"

رقابت پیشتازان در مسابقه آنلاین "هفت خان" به گزارش ایسنا، اردشیر دهقانی با اشاره به علایق دانش آموزان به فضای مجازی و ضرورت جهت دهی آنان به مسابقات آنلاین بومی و نیز با توجه به شعار سال حمایت از تولید ملی، اظهار کرد: سازمان دانش آموزی در راستای ایجاد فضای نشاط آمیز در بین دانش آموزان، مسابقه هفت خان را با مشارکت شبکه جامع الکترونیکی خدمات آموزشی و پرورشی در مدارس تحت پوشش خود، از ابتدای سال جاری برگزار می کند.
دهقانی در ادامه با اشاره به نظر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در زمینه بازی های اینترنتی که فرمودند: "می خواهند برروی ذهن ملت ما و برروی رفتار ملت ما، جوان، نوجوان، حتی کودک، اثرگذاری کنند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
مینی بوس های برون شهری کرمانشاه 28 ساله اند

مینی بوس های برون شهری کرمانشاه 28 ساله اند بهمن خسروانی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، از وجود 985 دستگاه مینی بوس در ناوگان حمل و نقل برون شهری کرمانشاه خبر داد که میانگین عمر آنها 27.39 سال است.
وی ادامه داد: این تعداد مینی بوس در قالب 27 شرکت مینی بوسرانی فعالیت دارند.
مدیرکل راهداری و حمل جاده ای استان کرمانشاه با بیان اینکه مینی بوس های کرمانشاه با این میانگین عمر فرسوده محسوب می شوند، افزود: اگرچه تسهیلات خوبی برای نوسازی ناوگان در نظر گرفته شده، اما صاحبان مینی بوس ها استقبال چندانی از این تسهیلات نمی کنند.
به گفته خسروانی، هنوز عده زیادی از افراد به دلیل هزینه و کرایه پایین مینی بوس های برون شهری ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
مراسم روز ارتش - بیرجند

مراسم روز ارتش - بیرجند عکس از محمد رمضانی
عکس از محمد رمضانی ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
اعلام آمادگی 8 تیم برای لیگ برتر وزنه برداری بزرگسالان

اعلام آمادگی 8 تیم برای لیگ برتر وزنه برداری بزرگسالان به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری، اولین جلسه هماهنگی و هم اندیشی سازمان لیگ برتر با حضور مسئولان کمیته مسابقات و نمایندگان باشگاه های متقاضی شرکت در لیگ جوانان و بزرگسالان، عصر روز گذشته (سه شنبه 28 فروردین ماه) در محل سالن جلسات فدراسیون وزنه برداری برگزار شد.
در این جلسه هشت تیم برای شرکت در مسابقات لیگ بزرگسالان و 10 تیم برای حضور در رقابت های لیگ جوانان فصل 97 اعلام آمادگی خود را به کمیته برگزاری مسابقات ارائه کردند.
بر همین اساس، امسال مسابقات لیگ برتر دو رده سنی جوانان و بزرگسالان از اوایل تیر ماه برگزار خواهد شد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
هزینه های جشنواره های جهانی فجر به سرمایه تبدیل شده است

هزینه های جشنواره های جهانی فجر به سرمایه تبدیل شده است به گزارش ایسنا به نقل از ستاد خبری سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر، محمدمهدی حیدریان معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس سازمان سینمایی عصر 28 فروردین ماه با حضور در پردیس چارسو محل برگزاری سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر در سخنانی گفت: در وهله اول به دوستان و دست اندرکاران جشنواره جهانی فیلم فجر تبریک می گویم که طی این سال ها جشنواره ای را برگزار کردند که هر سال بیش از سال گذشته طبق اهدافی که داشته به پیشرفت دست یافته است.
وی با اشاره به اینکه جشنواره جهانی فیلم فجر به سمت نقطه ای که در طراحی اولیه مدنظر بوده در حال حرکت است درباره ثبات مدیریت در این رویداد سینمایی بیان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
وقتی مجموعه ورزشی به مکان پرورش شترمرغ تبدیل می شود!

وقتی مجموعه ورزشی به مکان پرورش شترمرغ تبدیل می شود! عبدالزهرا جلالی از پیشکسوتان ورزش هفت تپه در گفت وگو با ایسنا، درباره فروش یکی از قدیمی ترین زمین چمن های فوتبال و مجموعه ورزشی واقع در هفت تپه، اظهارکرد: سال 1352 زمانی که شرکت آب و برق خوزستان در حال برنامه ریزی برای ساخت کارخانه نیشکر فعلی در هفت تپه بود، هم زمان نیز کارخانه کاغذ پارس کنار کارخانه نیشکر شروع به فعالیت کرد. آن زمان ما هم به دنبال فعالیت ورزشی بودیم ولی زمینی وجود نداشت.
او بیان کرد: با توجه به این که آن زمان زمین ها در اختیار کارخانه نیشکر هفت تپه بود، به مسوولان مربوطه گفتیم که ما به دنبال زمینی هستیم که بتوانیم فعالیت ورزشی داشته باشیم ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
روسیه طرح 6 بندی را برای حل بحران سوریه به شورای امنیت داد

روسیه طرح 6 بندی را برای حل بحران سوریه به شورای امنیت داد به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، واسیلی نبنزیا، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل در جلسه شورای امنیت درباره اوضاع انسانی رقه و اردوگاه الرکبان گفت: اولا بحران سوریه هیچ راهکار نظامی ندارد و اصول حل و فصل سیاسی بحران برای همه شناخته شده اند. باید برای اجرای قطعنامه 2254 شورای امنیت که بر حمایت از مذاکرات در چارچوب روند آستانه و تأیید نتایج مذاکرات ملی سوریه در سوچی مبتنی است، همکاری کرد.
وی از آمریکا و هم پیمانانش خواست تهدیدات علیه سوریه را که نقض منشور سازمان ملل و قوانین بین المللی محسوب می شود، متوقف کنند. وی گفت که این مساله نکته دوم این طرح است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
آماده باش گروه های امداد دریایی در پی سقوط بالگرد در خلیج فارس

آماده باش گروه های امداد دریایی در پی سقوط بالگرد در خلیج فارس به گزارش ایسنا، ارسلان بهاری صبح امروز با اعلام این خبر افزود: گروه های امداد دریایی در پی سقوط بالگرد در خلیج فارس آماده باش هستند.
وی با بیان اینکه به علت مواج بودن دریا و شرایط هوایی عملیات امداد و نجات به کندی پیش می رود، تصریح کرد: جواد کاراندیش بیمار و بهروز اشکان پزشکیار بالگرد شرکت نفت جان باختند.
فرماندار شهرستان بندرلنگه در پایان خاطرنشان کرد: خلبان کاپیتان سهیلی نجات پیدا کرد و تلاش برای نجات کمک خلبان، کاپیتان فتاحی و همراه بیمار، طالب مرادی هم چنان ادامه دارد.
به گزارش ایسنا ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
مدیرعامل مخابرات ایران آنلاین به سوالات کارکنان پاسخ داد

مدیرعامل مخابرات ایران آنلاین به سوالات کارکنان پاسخ داد به گزارش ایسنا، جلسه پرسش و پاسخ آنلاین مدیر عامل شرکت مخابرات ایران با کارکنان این شرکت در سراسر کشور امروز چهارشنبه برگزار شد.
سیدمجید صدری در این جلسه تاکید کرد که تلاش می کنیم نیروهای جوان هم ارتقاء پیداکنند و هم از توان و تخصص آن ها استفاده کنیم. ما همچنین در تلاشیم یک ساختار مناسب برای انتقال و جابجایی افراد ایجاد کنیم.
او درباره طرح یکپارچه سازی شرکت های پیمانکاری ما دو شرکت اصلی tct1 و شسکام تلاش کردم برای پرسنل این دو شرکت اصلی توجه لازم داشته باشیم اما یک سری شرکت های پیمانکار محلی که داریم آنطور که باید به نیروی انسانی آن ها توجه نمی کنند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
قیمت نفت افزایش یافت

قیمت نفت افزایش یافت به گزارش ایسنا، بهای معاملات آتی نفت برنت با 32 سنت یا 0.5 درصد افزایش نسبت به قیمت نهایی روز سه شنبه، به 71.90 دلار در هر بشکه رسید.
بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با 33 سنت یا 0.5 درصد افزایش نسبت به روز گذشته، به 66.85 دلار در هر بشکه رسید.
طبق گزارش هفتگی موسسه امریکن پترولیوم، ذخایر نفت خام در آمریکا هفته گذشته یک میلیون بشکه کاهش یافت و به 428 میلیون بشکه رسید. آمار هفتگی رسمی بعد از ظهر روز چهارشنبه از سوی اداره اطلاعات انرژی آمریکا منتشر می شود.
خارج از آمریکا، بازارهای نفت با این احساس که ریسک بالای مختل شدن عرضه شامل گسترش منازعه در خاورمیانه ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
نشستی دانشگاهی با موضوع بررسی ستاره های اینستاگرام

نشستی دانشگاهی با موضوع بررسی ستاره های اینستاگرام به گزارش ایسنا، مستند اینستاگرامر به کارگردانی سینا کیان پور روز یکشنبه (2 اردیبهشت ماه) در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران اکران می شود و در همین راستا مسعود کوثری و محمد مهدی خوئی (اساتید ارتباطات) سخنرانی خواهند کرد.
مسعود کوثری با موضوع اینستاگرام و نمایش خود و محمد مهدی خوئی با عنوان ستاره های اینستاگرام چه پروژه ای را پیش می برند مطالبی را ارائه خواهند کرد.
این برنامه روز یکشنبه (2 اردیبشهت ماه) ساعت 16 تا 19 توسط کانون بررسی مسائل اجتماعی بینش در سالن مطهری دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران برگزار می شود و ورود برای عموم آزاد است.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
تداوم اعتصاب بازاریان بانه

تداوم اعتصاب بازاریان بانه به گزارش ایسنا، طرح ساماندهی مبادلات مرزی مرداد سال گذشته با رایزنی های فرماندار بانه و نماینده سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی، تصویب و به دنبال اجرای این طرح معابر موقت مرزی به دستور دولت مرکزی عراق بسته شد.
با اجرای طرح مبادلات مرزی که با سفر مدیرکل دفتر گمرک ایران به بازارچه سیرانبند بانه افتتاح شد فعالان اقتصادی می توانستند کالاهایی را که در ایران نمایندگی ندارد و یا مشابه داخلی آنها تولید نمی شود را وارد کشور کنند اما عده ای از فعالان اقتصادی بانه به این دلیل که نرخ گمرک تعیین شده زیاد است به نادر از این طریق واردات کرده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
نیکی هیلی: حوثی ها و ایران در شورای امنیت باید پاسخگوی اقدامات خود باشند!

نیکی هیلی: حوثی ها و ایران در شورای امنیت باید پاسخگوی اقدامات خود باشند! به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل در جلسه شورای امنیت درباره اوضاع یمن گفت: هرج و مرج در یمن پناهگاهی امن برای گروه های تندرو است و اکنون فرصت آن فرا رسیده که مذاکرات جدی برای حل بحران در این کشور را آغاز کنیم.
وی افزود: با وجود حضور فرستاده جدید سازمان ملل در یمن درگیری ها در این کشور وارد مرحله بحرانی شده است.
وی مدعی حمایت ایران از حوثی ها شد و از سازمان ملل خواست تا ایران و حوثی ها را محکوم کند.
هم چنین سفیر آمریکا در سازمان ملل بر حمایت واشنگتن از عربستان در مقابله با موشک های حوثی ها و دفاع از امنیت شان تاکید کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
داروی امیدبخش برای درمان سرطان ریه

داروی امیدبخش برای درمان سرطان ریه به گزارش ایسنا، پمبرولیزامب دارویی است که در ایمن درمانی یا ایمونوتراپی بکار می رود. ایمن درمانی یک روش درمانی برای برخی بیماری ها از جمله سرطان است که با تحریک یا سرکوب پاسخ سیستم ایمنی عمل می کند.
ایمن درمانی در سال های اخیر بسیار مورد توجه کادر درمانی قرار گرفته است چرا که حتی در درمان سرطان هایی که در بدن پخش شده اند نیز عملکرد بهتری نسبت به شیمی درمانی از خود نشان می دهد.
مطالعه در مورد این دارو که روی بیماران مبتلا به یک نوع سرطان پیشرفته ریه موسوم به کارسینوم سلول غیر کوچک (Non-small-cell lung carcinoma) صورت گرفته نشان می دهد که این دارو در ترکیب با سایر داروهای شیمی ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
تولید سالانه بیش از یک میلیون تن محصولات باغی در استان

تولید سالانه بیش از یک میلیون تن محصولات باغی در استان هاشم نقیبی در گفت وگو با ایسنا، درخصوص محصولات تولیدی در باغات استان اظهار کرد: این محصولات شامل زعفران، پسته، انگور، انار، سیب، گلابی و سایر میوه های دانه دار و هسته دار مانند آلبالو، گیلاس، هلو و شلیل است .
وی با بیان اینکه خراسان رضوی در زمینه تولید و کشت زعفران در کشور مقام اول را دارد، بیان کرد: حدود 84 هزار هکتار زیر کشت زعفران قرار دارند، 80 درصد زعفران مورد نیاز کشور توسط خراسان رضوی تامین می شود و سالیانه با توجه به وضعیت آب وهوایی بین 250 تا 300 هزار تن زعفران در استان تولید می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
لاهوتی: 3 میلیون تن برنج از مبادی رسمی و غیررسمی وارد کشور می شود

لاهوتی: 3 میلیون تن برنج از مبادی رسمی و غیررسمی وارد کشور می شود به گزارش ایسنا مهرداد لاهوتی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) در طرح سوال از وزیر کشاورزی گفت: سوال بنده در سه محور برنج، ابریشم و گندم و افزایش واردات دسته بندی می شود، وارداتی که کشور ما را بیچاره کرده است.
این خبر تکمیل می شود. ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
هوای امروز تهران ناسالم برای گروه های حساس است

هوای امروز تهران ناسالم برای گروه های حساس است حسین شهبازی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینکه نتایج پارامترهای هواشناسی پیش بینی شده برای ایستگاه مهرآباد نشان دهنده کاهش میزان ناپایداری جوی طی امروز چهارشنبه (29 فروردین) نسبت به روز گذشته است، اظهار کرد: طی امروز در برخی ساعات بعد ازظهر وزش باد نسبتا شدید به بزرگی 5 تا 8 متر بر ثانیه از سمت نواحی غربی -جنوب غربی انتظار می رود.
وی ادامه داد: بر اساس نتایج پیش بینی کیفیت هوا، وضعیت کیفی هوای بیشتر مناطق شهر تهران طی امروز در محدوده بین شرایط سالم و ناسالم برای گروه های حساس خواهد بود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
تمدید 5 ساله قرارداد نفتی ایران و روسیه

تمدید 5 ساله قرارداد نفتی ایران و روسیه به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری تاس، الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه، در مسکو به خبرنگاران گفت: نخستین عرضه انجام شده و عرضه بعدی نیز برنامه ریزی شده است. این توافق موثر بوده و در کل ما بر این باور هستیم باید به مدت پنج سال دیگر تمدید شود و روی این موضوع کار می کنیم.
پیش از این گزارش شده بود که عرضه نفت ایران تحت برنامه نفت در برابر کالا به پنج میلیون تن در سال بالغ می شود. نخستین تحویل در نوامبر سال 2017 انجام گرفت و به یک میلیون تن بالغ شد.
ایران و روسیه در ماه مه سال 2017 برای آغاز عرضه نفت تحت برنامه نفت در برابر کالا که در سال 2014 و در دوران تحریم های ضد ایرانی غرب مطرح ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
چه مادرانی شرایط زایمان در آب را ندارند

چه مادرانی شرایط زایمان در آب را ندارند بهناز خانی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به اینکه از جمله روش های کمکی برای کاهش درد زایمان به صورت طبیعی زایمان درآب است، خاطر نشان کرد: از جمله فواید زایمان طبیعی در آب کاهش دردهای انقباضی شکم است.
وی ادامه داد: مادرانی که چند قلو باردار هستند و سر نوزاد به طور کامل در رحم مادر نچرخیده است گزینه های مناسبی برای زایمان طبیعی در آب نیستند و اولویت در این مادران با سزارین است.
این متخصص زنان و زایمان تصریح کرد: به صورت کلی برای انجام این نوع زایمان محدودیتی وجود ندارد و مادران در هر تعداد از بارداری اگر شرایط لازم را داشته باشند می توانند از این شیوه بهره ببرند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
ضرورت انقلاب اقتصادی در ایران

ضرورت انقلاب اقتصادی در ایران حسین زحمتکش، روزنامه نگار اقتصادی مازندران در گفت وگو با ایسنا با اشاره به این که قانون تجارت در تمام دنیا هر سال تغییر می کند، تصریح کرد: حتی در کشورهای در حال توسعه نیز قانون تجارت بارها دست خوش تغییر می شود؛ به عنوان مثال کشور چین هر 6 ماه یکبار قانون تجارت خود را اصلاح می کند. قانون تجارت ما در سال 1311 تدوین شده است که برداشتی مستقیم از قانون تجارت 1807 فرانسه است. قانون تجارت فقط یکبار در سال 47 و یکبار در سال 72 اصلاح شد.
زحمتکش تصریح کرد: در قانون تجارت ما معافیت های مالیاتی برای واردات داریم و چون وارد کننده ها پشتوانه قانونی داشته اند در طی 70 سال گذشته فربه و قوی شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
رونمایی از 4 مجموعه شعر

رونمایی از 4 مجموعه شعر به گزارش ایسنا، این انتشارات به تازگی چهار مجموعه شعر روانه بازار کرده است. غزل برای غزل سروده احمد ابومحبوب، زیبایی ات به وقت محلی سروده مرتضی بخشایش، معجزه در ساعت 5 عصر سروده سجاد روشنی و رگباد سروده سپیده نیک رو چهار مجموعه ای هستند که روز جمعه 31 فرودین رونمایی می شوند.
به گفته فاضل ترکمن، دبیر نشر، انتشارات روزنه در نظر دارد پس از این نیز انتشار مجموعه های شعر را با در نظرگرفتن تمام گرایش های فعال در حوزه شعر پی بگیرد.
علاقه مندان برای حضور در این مراسم می توانند جمعه 31 فرودین از ساعت 17:30 تا 19 به خیابان آبان جنوبی، کوچه کیوان، پلاک 8، مکتب تهران مراجعه کنند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
حضور 6 تیرانداز معلول در مسابقات جهانی کره جنوبی

حضور 6 تیرانداز معلول در مسابقات جهانی کره جنوبی به گزارش ایسنا، تیم ملی تیراندازی معلولان با ترکیب شش ملی پوش (پنج نفر تپانچه و یک نفر تفنگ) در رقابت های قهرمانی جهان شرکت می کند. چهارمین و آخرین اردوی تیم ملی تیراندازی معلولان از روز شنبه اول اردیبهشت ماه در محل فدراسیون جانبازان و معلولان برگزار می شود.
مهدی زمانی شورابی، مجید فلاح اردشیر، خدیجه رستمی، سمیرا ارم، ساره جوانمردی و رقیه شجاعی، ملی پوشان دعوت شده به این اردو هستند.
هدایت این تیم را حسین امیری به عنوان سرمربی، زهرا علی بیگی، مربی تفنگ بادی بانوان و زینب آقا علی اکبری، مربی تپانچه بادی بانوان بر عهده دارند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
فارن پالیسی: نیروهای هم پیمان ارتش سوریه بر حمله به نیروهای آمریکایی متمرکز می شوند

فارن پالیسی: نیروهای هم پیمان ارتش سوریه بر حمله به نیروهای آمریکایی متمرکز می شوند به گزارش ایسنا، به نقل از فارن پالیسی، یک روزنامه نگار مقیم استانبول اعلام کرد که حملات هوایی اخیر علیه سوریه فرصت حمله شبه نظامیان هم پیمان ارتش سوریه به نیروهای آمریکایی در این کشور را افزایش داده است.
وی گفت که عقب نشینی داعش و شکست گروه های مخالف و از دست دادن پایگاه هایشان نیروهای هم پیمان نظام را وادار کرده تا بر نیروهای آمریکایی در خاک سوریه متمرکز شوند.
این روزنامه نگار گفت: مسؤولان غربی و محلی مستقل همواره نسبت به هدف قرار گرفتن نیروهای آمریکایی هشدار داده اند.
فیلیپ اسمیت ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
بررسی برنامه تیم کاری کاندیدای شهردار آینده درکمیسیون های شورا

بررسی برنامه تیم کاری کاندیدای شهردار آینده درکمیسیون های شورا الهام فخاری در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه بر اساس تصمیمات اخذ شده در نشست هم اندیشی روز گذشته شورا، هر عضو شورا می تواند پنج نفر را به عنوان کاندیدای پیشنهادی خود به شورا معرفی کند، اظهار کرد: در تاریخ 16 اردیبهشت ماه هفت کاندیدا از مجموعه افراد معرفی شده، به عنوان کاندیداهای منتخب شورا در صحن علنی معرفی خواهند شد.
وی با بیان اینکه با ر أ ی مخفی اعضا دو نفر از این هفت کاندیدای پیشنهادی در جلسه نهایی روز 18 اردیبهشت ماه انتخاب می شوند، گفت: مسیر انتخاب شهردار این بار با انتخاب آقای نجفی تفاوت هایی دارد که مهمترین آنها لزوم معرفی معاونین و تیم دو کاندیدای نهایی به اعضای کمیسیون ها ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
آلبانی به دنبال حضور نظامی آمریکا

آلبانی به دنبال حضور نظامی آمریکا به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، خانم "اولتا خاکا"، وزیر دفاع آلبانی با جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا در پنتاگون دیدار داشت و اعلام کرد که کشورش به دنبال مقابله با تلاش های "بی ثبات کننده" روسیه در منطقه بالکان شامل تبلیغات، سرمایه گذاری و اقدامات هیبریدی است.
وزیر دفاع آلبانی در ادامه صحبت هایش گفت: یک پیام بسیار قوی باید ارسال شود مبنی بر اینکه کشورهای غرب بالکان مناطقی غرب گرا هستند و ما می خواهیم از ارزش ها و اهدافمان حفاظت کرده و آنها را به اشتراک می گذاریم و به دنبال تقویت شراکت استراتژیکمان هستیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
هاینکس: برای حضور در فینال برلین انگیزه های زیادی داشتیم

هاینکس: برای حضور در فینال برلین انگیزه های زیادی داشتیم به گزارش ایسنا و به نقل از نشریه بیلد، بایرن مونیخ دیشب (سه شنبه) موفق شد با نتیجه پر گل 6 بر دو بایرلورکوزن را شکست دهد تا به فینال جام حذفی آلمان راه یابد.
یوپ هاینکس، سرمربی بایرن مونیخ بعد از صعود آسان تیمش به فینال جام حذفی آلمان، گفت : من امشب نمایش تیمم را برابر بایرلورکوزن نمایشی در خور تحسین و شایسته توصیف می کنم. برابر تیم قدرتمندی قرار گرفتیم که در خانه بازی می کرد و با تمام قوا توانستیم به آن چه که می خواهیم برسیم. انگیزه های زیادی برای این بازی داشتیم. خیلی دوست داشتیم که در فینال برلین حضور داشته باشیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
دیدار العبادی و فرستاده ویژه ترامپ با تمرکز بر مساله تروریسم

دیدار العبادی و فرستاده ویژه ترامپ با تمرکز بر مساله تروریسم به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه سومریه نیوز عراق، حیدر العبادی، نخست وزیر عراق سه شنبه با برت مک گورک، فرستاده ویژه رئیس جمهوری آمریکا، آندرو پیک، معاون وزیر امور خارجه آمریکا در امور ایران و عراق و داگلاس سیلیمان، سفیر آمریکا در عراق دیدار و رایزنی کرد.
در این دیدار درباره روابط بین دو کشور، پیشرفت های سیاسی، امنیتی و اقتصادی، آبادسازی عراق، اوضاع منطقه و تمرکز بر پایان دادن به تروریسم بحث و رایزنی شد.
حیدر العبادی در این دیدار ضمن تاکید بر اهمیت متحد کردن عراق به منظور بازسازی این کشور، فراهم کردن یک فضای جذاب برای سرمایه گذاری ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
بازدید از بناهای تاریخی با واقعیت مجازی

بازدید از بناهای تاریخی با واقعیت مجازی به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت ، آثار تاریخی در سراسر جهان با تهدیداتی چون بلایای طبیعی، گردشگران خاطی و جنگ مواجه هستند. این امر، "بن کاسیرا" را ترغیب کرد تا موسسه "CyArk" را که یک سازمان غیرانتفاعی برای اسکن و بایگانی آرشیو دیجیتالی آثار تاریخی است، تاسیس کند.
آنها با استفاده از اسکن لیزری، فتوگرامتری، تصویربرداری با پهپاد و اسکن نوری ساختار یافته، تصاویر سه بعدی آثار تاریخی همچون معبد آناندا در میانمار، کاخ اعظم در سوریه و اثر باستانی "چیچن ایتزا" به جا مانده از تمدن مایاها در مکزیک را توسعه دادند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
ویدئو / رژه روز ارتش - 29 فروردین 97

ویدئو / رژه روز ارتش - 29 فروردین 97 رژه نیروهای مسلح به مناسبت 29 فروردین - روز ارتش و گرامیداشت حماسه آفرینی های نیروی زمینی - با حضور رئیس جمهور، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، فرماندهان نیروهای عالیرتبه نظامی و انتظامی کشور و جمعی از وابستگان نظامی کشورهای مختلف، در جوار حرم امام خمینی(ره) برگزار شد. ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری فردا منتشر می شود

دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری فردا منتشر می شود دکتر حسین توکلی در گفت وگو با ایسنا ضمن اعلام این مطلب افزود: کارنامه داوطلبان شرکت کننده در آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال 97 دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و دانشگاه آزاد اسلامی از ساعت 17 روز دوشنبه 27 فروردین 97 بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت.
وی در ادامه گفت: از تعداد 187 هزار و 821 داوطلب حاضر در جلسه آزمون 173 هزار و 763 داوطلب مجاز شدند و تعداد 14 هزار و 58 نفر مجاز به انتخاب رشته نیستند. به عبارت دیگر 92.52 درصد حاضرین در جلسه آزمون مجاز اعلام شدند.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
"فلج مغزی" در کودکان چیست؟

"فلج مغزی" در کودکان چیست؟ دکتر ساسان ساکت در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: فلج مغزی(CP) اصطلاحی است تشخیصی که برای توصیف گروهی از اختلالات پایدار حرکتی و وضعیت قرارگیری بدن کودک که منجر به محدودیت حرکتی می شوند به کار می رود.
وی اضافه کرد: اختلالی که به عنوان بیماری فلج مغزی شناخته می شود در برگیرنده مجموعه گسترده ای از نقص های حرکتی دوران کودکی است.
ساکت ادامه داد: شدت الگوی درگیری اختلالات حرکتی و سایر اختلالات همراه با این سندرم از جمله مشکلات تکلم، ناتوانی های ذهنی و تشنج طیف بسیار گسترده ای است.
وی بیان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
شهرداری خرم آباد هنوز باغ وحش کاسیت را تحویل نگرفته است

شهرداری خرم آباد هنوز باغ وحش کاسیت را تحویل نگرفته است اردشیر دریکوندی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، درباره اینکه شهرداری قرار بود از بیستم اسفند سال قبل مسئولیت باغ وحش کاسیت را به عهده بگیرد، آیا این کار را انجام داده یا نه؟ اظهار کرد: برای این کار شروطی داشتیم که متأسفانه هنوز انجام نشده است.
وی تصریح کرد: تأمین زیرساخت ها مهم ترین خواسته ی ما بود که هنوز فراهم نشده و متأسفانه این باغ وحش همچنان شرایط خوبی ندارد.
دریکوندی تأکید کرد: از همان ابتدا بدون فراهم کردن زیرساخت ها اقدام به احداث باغ وحش کرده اند و هر روز مشکلات این مکان بیشتر می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
پیش بینی تولید 850 هزار تن گندم در کرمانشاه

پیش بینی تولید 850 هزار تن گندم در کرمانشاه خسرو شهبازی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به کشت 413 هزار هکتار گندم در استان کرمانشاه در سال زراعی جاری اظهار کرد: 316 هزار هکتار گندم دیم و 97 هزار هکتار گندم آبی در اراضی زراعی استان کشت شده است.
شهبازی با بیان اینکه امسال به دلیل عدم وجود بارش های مناسب در استان پیش بینی می شد شاهد افت تولید گندم در استان باشیم، اظهار کرد: با بارش های خوب رخ داده در چند روز گذشته و پیش بینی تداوم آن شاهد کاهش میزان تولید گندم در استان نخواهیم بود.
شهبازی گفت: شهرستان کرمانشاه بیشترین میزان تولید گندم را در بین شهرستانهای استان دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
تحلیل دبیر شورای راهبردی روابط خارجی از حمله موشکی آمریکا و متحدانش به سوریه

تحلیل دبیر شورای راهبردی روابط خارجی از حمله موشکی آمریکا و متحدانش به سوریه محمدباقر خرمشاد در گفت وگو با ایسنا در تحلیل خود از حمله موشکی آمریکا و متحدانش به سوریه، گفت: برای تحلیل آنچه اتفاق افتاده باید ابتدا آرایش آن را بازبینی کنیم تا بتوانیم تحلیل واقع بینانه و درستی داشته باشیم. آنچه باعث این حمله شد عبارت بود از آرایش نیروهایی که در سوریه رقیب همدیگر محسوب می شوند یعنی از یک طرف نظام حاکم بر سوریه و بشار اسد و هم پیمانانی که از او در مقابل حمله گروه های تروریستی که بخش قابل توجهی از آنها توسط کشورهای عربی منطقه یا بعضی از کشورهای غیرعربی منطقه و بازیگران بیرونی مانند ایالات آمریکا حمایت می شدند، دفاع کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
اخذ موافقت ایجاد منطقه ویژه علم و فناوری در چابهار

اخذ موافقت ایجاد منطقه ویژه علم و فناوری در چابهار به گزارش ایسنا- همچنین در این نشست آخرین وضعیت پروژه آب های ژرف مورد بررسی قرار گرفت و تصمیمات لازم جهت عملیاتی نمودن طرح های پیشنهادی استان شامل حفظ ذخیره ژنتیکی گاو سیستانی، کاهش تبخیر آب چاه نیمه ها با احداث نیروگاه خورشیدی شناور و ایجاد منطقه ویژه فناورانه انرژی های تجدیدپذیر اتخاذ شد.
همچنین سید دانیال محبی به منظور پیگیری اختصاص خط اعتباری ویژه استان برای تامین طرح های صنعتی و معدنی استان از طریق بانک صنعت و معدن به عنوان بانک تخصصی و توسعه ای بخش صنعت و معدن، با افخمی مدیرعامل بانک صنعت و معدن کشور دیدار کرد . ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
اعلام آمادگی جهاددانشگاهی قم جهت همکاری همه جانبه با بهزیستی

اعلام آمادگی جهاددانشگاهی قم جهت همکاری همه جانبه با بهزیستی به گزارش ایسنا، دکتر محمد حیدری در دیدار با دکتر سلیقه مدیرکل بهزیستی استان قم که در اداره کل بهزستی برگزار شد، گفت: جهاددانشگاهی واحد استان قم ظرفیت گسترده ای برای مشارکت در فعالیت های مرتبط در عرصه فرهنگی، اجتماعی و درمانی و آموزشی و پژوهشی دارد و آماده است که این ظرفیت را در عرصه های مخلتف عملیاتی کند.
وی افزود: سازمان بهزیستی با توجه به گستره کاری و جامعه شریف و حساسی که با آنها در ارتباط است، از خدوم ترین نهادهای نظام تلقی می شود که همه دستگاه ها باید سهم خود را برای ارتقا خدمت رسانی به اقشار شریفی که تحت پوشش این سازمان هستند، به کار ببرند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
مرتضوی نمی تواند فرار کند/ هرچه زودتر حکم اجرا شود

مرتضوی نمی تواند فرار کند/ هرچه زودتر حکم اجرا شود حجت الاسلام و المسلمین حسن نوروزی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: حرف ما به عنوان یک قاضی این است که وقتی کسی تفهیم اتهام می شود باید از او قرار متناسب اخذ شود.
وی افزود: با توجه به حساس بودن پرونده مرتضوی حتما برای او قرار متناسبی صادر شده بدین معنا که وثیقه لازم باید گرفته شده باشد. بنده نیز به عنوان یک قاضی نمی توانم بپذیرم که بگویند مرتضوی در دسترس نیست. این چه معنایی دارد؟
سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس تاکید کرد: باید قوه قضائیه از طریق اطلاعات سپاه، نیروی انتظامی و وزارت اطلاعات هرچه سریعتر به مرتضوی دسترسی پیدا کرده و حکم او را اجرا کند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
ایکاردی به رکورد زلاتان و رونالدو رسید

ایکاردی به رکورد زلاتان و رونالدو رسید به گزارش ایسنا و به نقل از بلیچرریپورت، مهاجم آرژانتینی اینتر به درخشش خود در فصل جاری رقابت های سری A ادامه می دهد. ایکاردی فصل بسیار خوبی را با اینتر پشت سر می گذارد. این کاپیتان آرژانتینی در دیدار برابر کالیاری که با پیروزی چهار بر صفر اینتر به پایان رسید توانست یکی از گل های تیمش را به ثمر برساند.
او با گلی که در این دیدار به ثمر رساند تعداد گل های خود را در فصل جاری رقابت های سری A به عدد 25 رساند.
پیش از این رونالدو برزیلی در فصل 1997-1998 و زلاتان ایبراهیموویچ در فصل 2008-2009 توانستند در یک فصل 25 گل به ثمر برسانند و ایکاردی در حالی که پنج هفته تا پایان لیگ باقی مانده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
اسپالتی: شخصیت تیم برنده را داشتیم

اسپالتی: شخصیت تیم برنده را داشتیم به گزارش ایسنا و به نقل از مدیاست، اینتر در آغاز هفته سی و سوم رقابت های سری A از کالیاری پذیرایی کرد که این دیدار در نهایت با چهار گل به سود اینتر به پایان رسید. اینتر با پیروزی در این دیدار 63 امتیاز شد و موقتا به رده سوم جدول رده بندی صعود کرد.
اسپالتی در نشست خبری بعد از بازی به ستایش از عملکرد شاگردانش پرداخت. سرمربی اینتر، گفت : بازی خوبی را به نمایش گذاشتیم و خوشبختانه با شایستگی توانستیم سه امتیاز را به دست آوریم. بعد از مدت ها تیمی فرصت طلب نشان دادیم و از فرصت های که به دست آوردیم به خوبی استفاده کردیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
اختصاص بیش از 238 میلیارد تومان اعتبار در حوزه گردشگری قم

اختصاص بیش از 238 میلیارد تومان اعتبار در حوزه گردشگری قم به گزارش ایسنا، عیسی رضایی عصر امروز در اولین جلسه شورای اداری استان قم در سال جاری با موضوع حمایت از کالای ایرانی در تالار معصومیه فرمانداری قم عنوان کرد: رونق بخش گردشگری نقش بسیار مهمی در ایجاد اشتغال و رشد اقتصادی دارد.
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم با بیان اینکه در سال جاری بیش از 238 میلیارد تومان اعتبار در حوزه گردشگری قم تخصیص یافته است، تصریح کرد: انتظار می رود با این اعتبار برای بیش از 1000 نفر اشتغال در استان قم ایجاد شود، هر شغل در بخش گردشگری می تواند بستری برای 5 شغل دیگر فراهم سازد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
تلگرام مختل شد

تلگرام مختل شد به گزارش ایسنا، در روزهایی که حرف و حدیث ها مبنی بر احتمال فیلتر شدن تلگرام بالا گرفته است، از دقایقی قبل این پیام رسان مختل شده اما خبری از فیلتر شدن آن منتشر نشده و البته پیگیری ها نشان می دهد که این اپلیکیشن با استفاده از فیلترشکن نیز در دسترس نیست.
پاول دوروف مؤسس و مدیر تلگرام هنوز در توئیتر خود درباره دلایل این اختلال و کشورهایی که این پیام رسان در آنها با مشکل مواجه شده، اظهارنظری نکرده است.
با این حال بررسی ها نشان می دهد که عملکرد اپلیکیشن تلگرام در نسخه های اندروید و ios با مشکل مواجه شده و ارتباط نسخۀ دسکتاپ آن نیز فعلاً قطع شده است
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
وقتی دلار گران بود کالایی به صادرکنندگان ندادند

وقتی دلار گران بود کالایی به صادرکنندگان ندادند محمود سیادت در گفت وگو با ایسنا، در خصوص نوسات اخیر قیمت دلار بر روابط تجاری، اظهار کرد: بدیهی و طبیعی بوده که افزایش نرخ ارز کمک بسیاری به صادرات می کند اما صادرکنندگان ما به دنبال افزایش مقطعی و هیجانی نیستند و این شرایط را نمی پسندند.
وی ادامه داد: اینگونه افزایش نرخ ارز به صادرات نه تنها کمک نمی کند بلکه به آن ضربه وارد می کند. آنچه به صادرات کمک می کند تک نرخی شدن دلار، با ثبات بودن آن و واقعی شدن نرخ است.
رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و افغانستان افزود: این روزها شاید در مقطعی با افزایش قیمت ارز بعضی از صادرکنندگان فایده های مقطعی بردند ولی از سوی دیگر دارندگان کالا ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
حمله به سوریه اقتدار محور مقاومت را بیشتر کرد

حمله به سوریه اقتدار محور مقاومت را بیشتر کرد کمال دهقانی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: براساس موازین بین المللی و منشور ملل متحد شورای امنیت عالی ترین رکن برای تصمیم گیری در سطح بین المللی جهت برقراری نظم و امنیت است. اگر قرار به نقض حاکمیت کشوری باشد و یا اینکه کشورها در سطح بین المللی جنگ راه بیندازند باید از شورای امنیت با پنج عضو دائم و کشورهای دیگر مجوز بگیرند.
وی افزود: در مورد حمله به سوریه اتهامی به این کشور زده شد و بلافاصله آمریکا با انگلیس و فرانسه ائتلافی تشکیل داد و سوریه را بمباران نمود. بعد از آن بود که سازمان ملل دستور بازرسی درباره استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه را داد. این یعنی کار برعکس انجام شد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
در تهران جیره بندی آب نداریم/ وضعیت سدها تعریفی ندارد

در تهران جیره بندی آب نداریم/ وضعیت سدها تعریفی ندارد محمد رضا بختیاری در گفت و گو با ایسنا، در خصوص ذخایر استراتژیک سدهای پنج گانه تهران اظهار کرد: سال گذشته 830 میلیون مترمکعب در سدهای تهران آب داشتیم که پیش بینی می شود امسال این عدد بیشتر از 700 میلیون مترمکعب نشود، یعنی 130 میلیون مترمکعب میزان ذخیره سدها کمتر خواهد شد .
وی ادامه داد: علاوه بر این میزان روان آب ها نیز 800 میلیون مترمکعب و میزان ورودی آب به سدهای پنج گانه تهران نیز 340 میلیون مترمکعب کاهش خواهد یافت .
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران با تاکید بر این مساله که بارندگی های اخیر نمی تواند تاثیری در حل بحران بی آبی پایتخت داشته باشد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
کاهش مصرف شیشه بین زنان

کاهش مصرف شیشه بین زنان به گزارش ایسنا، دکتر فیروزه جعفری، مشاور امور زنان در ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به این که اعتیاد یک اختلال روانپزشکی است، گفت: موضوع ژنتیک یکی از مهم ترین عوامل موثر در بروز اختلالات روانپزشکی به شمار می آید، به طوری که موضوع اعتیاد به عنوان یک اختلال روانپزشکی نیز از این دایره مستثنی نیست.
وی همچنین در ادامه افزود: بدون شک دخترانی که در خانواده های خود فرد معتاد دارند همواره مورد آسیب و تهدید جدی اعتیاد و ابتلا به این بیماری قرار دارند.
مشاور امور زنان در ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به این که بسیاری از افراد به صورت ژنتیکی می توانند مستعد مصرف مواد مخدر باشند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
افرادی که سابقه خانوادگی بیماری قلبی دارند ورزش کنند

افرادی که سابقه خانوادگی بیماری قلبی دارند ورزش کنند به گزارش ایسنا و به نقل از Science daily ، بررسی ها نشان داده است افرادی که سابقه بیماری قلبی در خانواده خود دارند، می توانند با ورزش کردن و داشتن توانایی قلبی – عروقی بیشتر احتمال حمله قلبی را کاهش دهند.
ورزش کردن 36 تا 46 درصد احتمال بیماری قلبی در افرادی که ژن این بیماری ها را دارند کاهش می دهد.
افراد بهتر است که مطابق شرایط بدنی خود با پزشک خود برای ورزش کردن مشورت کنند.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
جزئیات و نحوه رجیستری گوشی مسافران

جزئیات و نحوه رجیستری گوشی مسافران به گزارش ایسنا، طرح ثبت گوشی تلفن همراه یا رجیستری، به منظور مبارزه سیستمی با قاچاق تجهیزات با قابلیت نصب سیم کارت در ایران اجرا شده است. بر همین اساس تنها تجهیزاتی می توانند از خدمات اپراتوری برخوردار شوند که شناسه 15 رقمی آن ها در گمرک ثبت و حقوق و عوارض گمرکی برای آن تجهیز پرداخت شده باشد. در غیر این صورت دستگاه تنها به مدت محدود 30 روز می تواند خدمات اپراتوری دریافت کند.
کسانی که از خارج از کشور گوشی تلفن همراه یا تجهیز دارای سیم کارت خریداری کرده و به همراه خود وارد کشور می کنند، می توانند شناسه بین المللی 15 رقمی (IMEI) تجهیز خریداری شده را در سامانه الکترونیکی گمرک ثبت کنند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
تقویت سمن ها برای کنترل آسیب های اجتماعی

تقویت سمن ها برای کنترل آسیب های اجتماعی کمال اکبری در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه سازمان های مردم نهاد بهترین عملکرد را در حوزه حفظ محیط زیست داشتند، اظهار کرد:در حال حاضر پرونده های متعددی از میزان خسارت به محیط زیست وجود دارد.خسارت هایی که بر اثر غفلت و سودجویی مردم و... و یا سازمان های عمومی و نهادهای حاکمیتی به محیط زیست وارد شده است و به عبارت دیگر سازمان های مردم نهاد مبارزه با این خسارت ها را پیگیری و به نتیجه رساندند.
فعالیت سمن های محیط زیستی در تعطیلات نوروزی
وی ادامه داد: تعطیلاتی که پشت سر گذاشتیم ، برخی از مسیرهای تردد شهروندان به سمت تخریب می رفت که سازمان های مردم نهاد داوطلبانه وارد کار شدند و به ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
فضیلت و اعمال ماه شعبان

فضیلت و اعمال ماه شعبان به گزارش ایسنا ، در فضیلت این ماه، همین بس که ماه پیامبر اکرم(ص) نامیده شده و هنگامی که آن حضرت هلال ماه را مشاهده می کرد، دستور می داد، کسی در سراسر مدینه ندا دهد که: ای مردم! این ماه، ماه من است، خدا رحمت کند کسی که مرا بر ماه من یاری دهد، یعنی آن را روزه بدارد!
اعمال مشترک این ماه
1- روزه: درباره روزه مستحبّی در این ماه بسیار تأکید شده است. رسول گرامی اسلام(ص) این ماه را روزه می گرفت و آن را به ماه مبارک رمضان وصل می کرد.
2- طبق روایت امام صادق(ع) هر روز 70 مرتبه بگوید: اَسْتَغْفِرُاللّهَ وَ اَسْأَلُهُ التَّوْبَةَ. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: مذهبی انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
57 روز تا جام جهانی/ راهی کوتاه برای یک جام بزرگ

57 روز تا جام جهانی/ راهی کوتاه برای یک جام بزرگ به گزارش ایسنا، جام جهانی 2018 روسیه 57 روز دیگر آغاز می شود و 32 تیم حاضر در این رقابت ها در هشت گروه چهار تیمی برابر هم به میدان می روند.
سایت فیفا تا آغاز برگزاری جام جهانی 2018 روسیه اقدام به روز شمار این رقابت ها کرده و هر روز به مناسبت تعداد روز باقی مانده یک واقعه مربوط به جام جهانی را مورد بررسی قرار می دهد.
57 بازی مقدماتی برای مشخص شدن 14 تیم صعود کننده به جام جهانی 1954 برگزار شد. دو تیم دیگر آن جام، سوییس میزبان و اروگوئه، قهرمان دوره پیش بودند. در نهایت این آلمان غربی بود که توانست با شکست مجارستان به عنوان قهرمانی در جام جهانی یا همان جام ژول ریمه سابق برسد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
معادله سانچی به زودی حل می شود

معادله سانچی به زودی حل می شود به گزارش ایسنا، 16 دی ماه سال گذشته نفتکش ایرانی سانچی با کشتی فله بر چینی تصادف کرد و باعث حریق سانچی و غرق شدن سانچی بعد از یک هفته شد. از آنجایی که 32 پرسنل سانچی مفقود شده و تنها پیکر دو نفر از آن ها پیدا شد، این حادثه ابهامات بسیاری بر جایی گذاشت.
یکی از مهم ترین ابهامات نحوه وقوع حادثه و چرایی عدم جلوگیری از وقوع آن توسط پرسنل دو کشتی بود. پس از غرق شدن سانچی پیگیری ها که پیش از آن متوجه پیدا کردن پرسنل بود رنگ دیگری به خود گرفت و قرار شد رباتی برای عکس برداری از قطعات باقی مانده از سانچی به محل وقوع حادثه و گزارشات آن در کنار گزارشات به دست آمده از جعبه سیاه سانچی و اظهارات پرسنل ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
اما و اگرهای اولین نورگیری رصدخانه ملی در 1401/بهره برداری از یک سیستم رصدی در قله "گرگش"

اما و اگرهای اولین نورگیری رصدخانه ملی در 1401/بهره برداری از یک سیستم رصدی در قله "گرگش" به گزارش ایسنا، رصدخانه ها جایگاهی هستند که در آن منجمان به رصد و اندازه گیری پدیده های نجومی می پردازند و بعنوان محلی برای کشف ناشناخته های نجومی محسوب می شوند. بر این اساس در طول تاریخ رصدخانه های مهمی در کشور تاسیس شده است. پیشرفت رصدخانه های ایران با بنیان گذاری رصدخانه مراغه به اوج خود رسید. بنای این رصدخانه در سال 657 هجری (1261 میلادی) به سفارش خواجه نصیرالدین طوسی و به فرمان هولاکو، نوه چنگیزخان مغول آغاز شد.
رصدخانه مراغه مخصوص رصد ستارگان نبود، بلکه یک سازمان علمی گسترده بود که مشهورترین دانشمندان آن عصر ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
علل سردردهای یک طرفه چیست؟

علل سردردهای یک طرفه چیست؟ به گزارش ایسنا، این درد ممکن است با علائم دیگری از قبیل احساس خستگی، حالت تهوع و اختلالات بینایی همراه باشد.
هر سال تقریبا 50 درصد بزرگسالان دچار سردرد می شوند و این عارضه از شایع ترین مشکلات جسمی در میان افراد است.
اما سوال این است که چه عواملی موجب بروز سردرد در ناحیه راست سر می شوند؟ سردردهایی که با بروز درد در سمت راست سر خود را نشان می دهند می توانند از عوامل مختلفی ناشی شوند که یکی از آن ها مشکلات عصب شناختی است.
عارضه های عصب شناختی موجب بروز درد در یک سمت سر می شوند. از جمله این مشکلات می توان به نورالژی اکسی پیتال، آرتریت گیجگاهی و نورالژی عصب سه قلو اشاره کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
ماجرای شعار معروف علیه رئال مادرید چه بود؟

ماجرای شعار معروف علیه رئال مادرید چه بود؟ به گزارش ایسنا، اسپورتینگ خیخون هرگز مانند فصل 79-1978 به فتح لالیگا نزدیک نبود. این تیم روزهای خوب خود را سپری می کرد و از بازیکنان بزرگی همچون کینی گلزن بهره می برد. با این حال دیگر بازیکنان فوق العاده ای مانند رسا و انسو فررو آرژانتینی و خواکین و مسا در این تیم پا به توپ بودند. تقریبا همه بازیکنان خیخون ملی پوش بودند و برای تیم های اسپانیا و آرژانتین بازی می کردند. اسپورتینگ خیلی خوب در لالیگا کار کرد تا این که در هفته بیستم با یک گل در مولینون مغلوب رئال مادرید شد. پس از این دیدار قهرمانی غیر ممکن به نظر می رسید چون مادرید صدرنشین بلامنازع شد و از تفاضل گل خیلی خوبی بهره می برد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
مصونیت صنعت بیمه از نوسانات نرخ ارز

مصونیت صنعت بیمه از نوسانات نرخ ارز رسول تاجدار در گفت وگو با ایسنا، درباره تاثیر تغییرات نرخ ارز بر صنعت بیمه توضیح داد. در طول سال های گذشته کمتر به یاد می آورم که به دلیل کمبود ارز از بازار ارز بخرم. اصولا ما مازاد ارزی داریم. بنابراین مشکل حادی برای ما پیش نخواهد آمد.
وی اظهار کرد: نکته دوم اینجاست که ما این موضوع را می توانیم از طریق صدور بیمه نامه در شرایط صدور بیمه نامه کنترل کنیم. مثلا وقتی بیمه نامه صادر می کنیم، اگر بیمه نامه ارزی باشد، معادل آن ارز دریافت می کنیم و چون قانون اعداد بزرگ وجود دارد ما برای تعداد بیشتری مشتری بیمه نامه ارزی صادر می کنیم و از آن ارز می گیریم و آن را سپرده می کنیم و از آن به عنوان ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
پیشنهاد اجرایی برای ارتقاء سطح نویسندگی در رادیو

پیشنهاد اجرایی برای ارتقاء سطح نویسندگی در رادیو محمدباقر رضایی که در کنار سال ها نویسندگی برای این رسانه، مسوولیت تحریریه و ویرایش شبکه رادیویی تهران را نیز عهده دار بوده است، با نگارش مطلبی که آن را در اختیار ایسنا قرار داده است، برای افزایش سطح کیفی برنامه های رادیویی 10 راه کار پیشنهاد داده است.
او که اکنون مشاور و نویسنده برنامه کتاب شب رادیو تهران است، در این متن با اشاره به کتاب منتشر نشده و در حال تدوین خود به نام ماجراهای نویسندگان رادیو از آغاز تا امروز از نام های بزرگان ادبیات ایران که زمانی برای رادیو هم نویسندگی می کردند، یاد کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
درمان افسردگی با شبیه سازی مغزی

درمان افسردگی با شبیه سازی مغزی به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی میل ، دانشمندان موفق شده اند با استفاده از شبیه سازی مغزی، با موفقیت، افسردگی را در موش ها درمان کنند و راه را برای روش های جایگزین درمان مشکلات روانی بدون استفاده از دارو هموار سازند.
گروهی از پژوهشگران " بیمارستان کودکان فیلادلفیا"(CHOP) در آمریکا، نشان داده اند که برای ایجاد رفتار "ضد افسردگی" در حیوانات، می توان مسیری را در مدار مغز، شبیه سازی کرد.
این پژوهش، موفقیت چشمگیری در درمان بیماری های روانی محسوب می شود.
دکتر "آملیا ایچ"(Amelia J Eisch)، پژوهشگر عصب شناسی و سرپرست این پژوهش گفت: اختلال افسردگی اساسی، یک مشکل جدی در جهان است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
ادامه ی اعزام های غیرقانونی دختران رزمی کار

ادامه ی اعزام های غیرقانونی دختران رزمی کار به گزارش ایسنا، در چند روز گذشته فیلمی از مبارزه ی بانوی موی تای کار ایران در مسابقات آزاد ترکیه منتشر شد که با کتک خوردن شدید او همراه بود. اعزام های غیر قانونی که مجوز شورای برون مرزی را ندارند و کسی هم پاسخگوی این اعزام های خودسرانه نیست؛ اقدامی که در سال های گذشته برای دختران نوجوان و جوان ایران صورت گرفت و صحنه های دلخراشی را در اذهان مردم ایران پدید آورد.
معصومه تاجیک موی تای کار تیم ملی ایران است که فیلم مبارزه او در مسابقات world fight night ترکیه طی چند روز گذشته در فضای مجازی پخش شد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
نقدی بر دوستان حلالم کنید !

نقدی بر دوستان حلالم کنید ! به گزارش ایسنا، فردین علیخواه در این باره بیان کرد: در یکی دو سال اخیر بنرهای عریضی سرِ برخی از کوچه های شهرهای کشورمان نصب می شود که در آن ها تصویر خندان، غمگین یا گریان آدم هایی که عموما هم مردان هستند، نقش بسته است که از دنیا رفته اند و در پایین این تصاویر جملۀ درشتی آمده است که ای دوستان حلالم کنید ، پدر و مادر عزیزم؛ حلالم کنید ، بچه های محل؛ روزهای خوبی داشتیم ، از من راضی باشید ، منتظرتان هستم .
او ادامه داد: برخی از این بنرها و داربست هایشان آن قدر عریض اند که از فاصلۀ چند صد متری قابل مشاهده هستند و خود را به نگاه هر عابری تحمیل می کنند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
سازمان محیط زیست مقصر حذف یوز از پیراهن تیم ملی/ به خاطر پول نشان ملی فوتبال را حذف کردند

سازمان محیط زیست مقصر حذف یوز از پیراهن تیم ملی/ به خاطر پول نشان ملی فوتبال را حذف کردند به گزارش ایسنا، هفته پیش مهدی تاج - رئیس فدارسیون فوتبال - از حذف نشان یوز از پیراهن تیم ملی در جریان بازی های جام جهانی 2018 روسیه خبر داد و فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش و جوانان مخالفت حامی مالی را دلیل حذف یوز مطرح کردند.
در این باره محمد درویش در گفت وگو با ایسنا، ضمن انتقاد از سازمان حفاظت محیط زیست اظهار کرد: در حال حاضر کشور ما صاحب یک سازمان محیط زیستی است که بالاترین مقام آن حمایت از یوز را یک موضوع فرعی و جزئی می داند و اعتقاد دارد که کار یوز تمام است و هزینه کردن برای آن هیچ ارزشی ندارد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
سفر عجیب اسکیت بازان به فرانسه/ مجوز شورای برون مرزی برای اعزام تیم یک اسپانسر!

سفر عجیب اسکیت بازان به فرانسه/ مجوز شورای برون مرزی برای اعزام تیم یک اسپانسر! به گزارش ایسنا، مسابقات اسکیت آزاد فرانسه در فروردین ماه سال جاری برگزار شد. حدود 30 ورزشکار ایرانی در رده های سنی مختلف، با هزینه شخصی و البته با نام باشگاهی به این مسابقات اعزام شدند. این مسابقات در حالی با هزینه شخصی ورزشکاران انجام شد که مسئولان فدراسیون قبل از دریافت نامه شورای برون مرزی، از آن به نام دیدارهای تدارکاتی برای بازی های آسیایی جاکارتا سخن گفته بودند.
فدراسیون اسکیت در جلسه ای با حضور مسئولان وزارت ورزش، رقابت های اسکیت فرانسه را از جمله رقابت های مهم این رشته عنوان و به نوعی این مسابقات را جهت آماده سازی برای حضور در بازی های آسیایی جاکارتا اعلام کرده بود که در اینصورت ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 19 ساعت پیش
افزایش 125 هزار بشکه تولید روزانه نفت شیل آمریکا

افزایش 125 هزار بشکه تولید روزانه نفت شیل آمریکا به گزارش ایسنا، در گزارش ماهانه اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیش بینی شده است مجموعا 125 هزار بشکه در روز به تولید نفت شیل افزوده شده و به 7 میلیون بشکه در روز می رسد که عمدتا تحت تاثیر رکورد بالای تولید در پرمیان وست تگزاس و نیومکزیکو خواهد بود.
انتظار می رود تولید در منطقه پرمیان 73 هزار بشکه در روز رشد کرده و به 3.2 میلیون بشکه در روز برسد که بالاترین میزان تولید از سال 2007 به این طرف خواهد بود.
گسترش تولید در این منطقه محدودیت هایی را در خطوط لوله انتقال نفت ایجاد کرده است زیرا این خطوط سریعتر از حد انتظار پر شده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 19 ساعت پیش
آخرین وضعیت پرونده الکترونیک سلامت ایرانیان

آخرین وضعیت پرونده الکترونیک سلامت ایرانیان به گزارش ایسنا، پرونده الکترونیک سلامت، نسخه دیجیتال پرونده های کاغذی است که سوابق درمانی و بهداشتی مردم را از زمان تولد تا مرگ ثبت می کنند. سوابق پزشکی و درمانی، تشخیص ها، داروها، تاریخ مراجعه به پزشک، حساسیت ها و آلرژی ها، تصاویر رادیولوژی و آزمایشگاهی، نتایج آزمایش های پزشکی و ... جزو مواردی هستند که در این پرونده ثبت می شوند. این سند بین مراکز درمانی و بهداشتی قابلیت اشتراک دارد تا هرکدام اطلاعات فرد را وارد و آن را تکمیل کنند. شهروندمدار بودن، حفظ امنیت و محرمانه گی اطلاعات سلامت، دسترسی شهروندان به پرونده الکترونیک سلامت خود ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش
طنین نام سعدی با عطر اردیبهشت شیراز

طنین نام سعدی با عطر اردیبهشت شیراز کوروش کمالی سروستانی، دبیر ستاد برگزاری مراسم یادروز سعدی، در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: شاعر بزرگ ایران زمین، یگانه ای است که سِحر کلامش به غایت ایجاز دست می یازد. گستردگی و تنوع آثار سعدی او را به سخنوری توانا و اندیشه ورزی نامی تبدیل کرده و سلیقه های مختلف را مجذوب او کرده است. اگرچه سال شمار عمر انفسی اش به قرن هفتم می رسد، اما روزشمار عمر آفاقی سعدی از حضور پیوسته و مداوم او از همان دوران تاکنون حکایت می کند؛ حضور پرشکوهی که اینک پس از قرن ها ما همچنان بر خوان او نشسته ایم و خوشه چین حکمت و دانش و زبان و هنرش هستیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش
پیروزی پر گل اینتر در سری A

پیروزی پر گل اینتر در سری A به گزارش ایسنا، هفته سی و سوم رقابت های سری A با انجام یک دیدار آغاز شد .
در این دیدار اینتر در جوزپه مه آتسا از کالیاری پذیرایی کرد و این دیدار در نهایت با نتیجه چهار بر صفر به سود اینتر به پایان رسید .
اینتر با پیروزی در این دیدار 63 امتیاز شد و به رده سوم جدول رده بندی صعود کرد .
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش
اولین نشست هیات رئیسه والیبال/ سکوت همیشه خوب نیست!

اولین نشست هیات رئیسه والیبال/ سکوت همیشه خوب نیست! به گزارش ایسنا، نخستین نشست هیات رییسه فدراسیون والیبال عصر روز یکشنبه 26 فروردین ماه در دفتر رییس فدراسیون والیبال برگزار شد. در این جلسه احمد ضیایی به عنوان رییس، محمد افشاردوست به عنوان دبیر، طالبی به عنوان نایب رییس مردان، مسعود صالحیه به عنوان خبره ورزشی و همچنین امیرحسین منظمی و آدم نژاد حضور داشتند.
این نشست در حالی یکشنبه برگزار شد که هیچ خبری چه قبل و چه بعد از نشست سایت فدراسیون یا منابع خبری دیگر در این باره منتشر نشد تا اولین جلسه هیات رییسه در سکوت کامل برگزار شود. پیش از این و در سال های قبل همواره شاهد آن بودیم که جلسات هیات رییسه با پوشش رسانه ای برگزار می شد چرا که ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش
صعود آسان بایرن مونیخ به فینال جام حذفی

صعود آسان بایرن مونیخ به فینال جام حذفی به گزارش ایسنا، در مرحله نیمه نهایی جام حذفی آلمان یک دیدار برگزار شد که در آن بایرن مونیخ توانست 6 بر 2 بایر لورکوزن را شکست دهد و راهی دیدار نهایی شود .
بایرن مونیخ که در لیگ قهرمانان اروپا باید برابر رئال مادرید دیدار کند، اکنون امیدوار به کسب 3 گانه است .
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش
فرانسه نیز به جنگ با تلگرام و واتس اپ می رود؟

فرانسه نیز به جنگ با تلگرام و واتس اپ می رود؟ به گزارش ایسنا، به نقل از وب سایت تک کرانچ، این روزها که جنجال های بسیاری بر سر مسائل امنیتی و افشای اطلاعات بر سر غول های تکنولوژی همچون فیس بوک به وجود آمده و انگشت های اتهام برخی کشورها نیز به سمت و سوی شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها به نشانه رفته است، وزارت امنیت دیجیتال فرانسه حالا اعلام کرده است که این کشور می خواهد از انحصار پیام رسان هایی که ممکن است توسط نهادهای اطلاعاتی و امنیتی کنترل و نظارت شود، خارج شود. به همین دلیل هم درصدد معرفی و عرضه یک پیام رسان کاملا امن و رمزنگاری شده فرانسوی است تا وزیران و مقامات بلندپایه اجرایی این کشور بدون داشتن هیچ نگرانی امنیتی خاصی ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش
چه اصراری برای تحدید سفر خارجی است؟

چه اصراری برای تحدید سفر خارجی است؟ به گزارش ایسنا، رضا اباذری پس از ابلاغ مصوبه بانک مرکزی درباره سیاست ها و اولویت های تخصیص ارز، در نامه ای خطاب به علی اصغر مونسان معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری که نسخه ای از آن را در اختیار این خبرگزاری قرار داده، نوشته است؛ همانطور که مستحضرید به لحاظ قانونی برای هر فعالیت مجاز و مباحی متولی ای تعریف شده و قانون در مقوله سفر و گردشگری عرفا و قانونا دستگاه تحت مدیریت جنابعالی را به عنوان تنها متولی می شناسد. طبیعتا رابطه متولی با جامعه مخاطب فراتر از یک نام و عنوان بوده و دستگاه مربوطه را علاوه بر شکلی، وظایف ماهوی متصور می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش
عدم حضور تماشاگران و خبرنگاران در بازی ایران و اوکراین، خواسته کادر فنی بود

عدم حضور تماشاگران و خبرنگاران در بازی ایران و اوکراین، خواسته کادر فنی بود به گزارش ایسنا، فریبا محمدیان معاون وزیر ورزش در امور بانوان در مورد ممانعت از حضور خبرنگاران در سالن محل برگزاری بازی تیم ملی فوتسال بانوان ایران و اوکراین گفت: همکارانی که مسئول برگزاری بازی بودند، اگر ممانعت کردند، خواسته خود فدراسیون و کادر فنی بوده است و یک کار سلیقه ای و شخصی نیست.
وی افزود: فدراسیون فوتبال درخواستی برای دو بازی یکی بازی ایران و اوکراین در روز یکشنبه و دیگری بازی ایران و تایلند در روز چهارشنبه برای ما فرستاد و ما برای این دو بازی مجوز حضور خبرنگاران و تماشاگران را صادر کردیم. بحثی که امروز اتفاق افتاد بر اساس پیش بینی های فدراسیون فوتبال بود ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 21 ساعت پیش
هر حرکتی که مردم را مأیوس کند، خیانت به کشور است

هر حرکتی که مردم را مأیوس کند، خیانت به کشور است به گزارش ایسنا، محمد مخبر طی سخنانی در سومین نشست اعضای شورای مدیران کل دفاتر حوزه های وزارتی و حوزه ریاست سازمان ها و نهادها، گفت: دشمن با تمام توان در زمینه های اقتصادی علیه کشورمان فعالیت می کند اما هیچ خطری در این زمینه ها ما را تهدید نمی کند. ممکن است فعالیت دشمنان منجر به ایجاد زحمت و کندی در کار شود، اما قطعا نمی توانند مانعی برایمان ایجاد کنند.
وی افزود: امروز به سه موضوع مهم نیازمندیم، موضوع اول که مهمترین مسأله هم هست، انسجام ملی است. به وحدتی ریشه ای در کشور نیازمندیم و جدای از مسائل سیاسی و دسته بندی های آن، تکلیف همگان حرکت در مسیری است که نتیجه آن وحدت باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 21 ساعت پیش
غلام پیروانی: افشین تخلف نکرده، تاج خانواده ما را می شناسد/ فرگوسن هم با تیم امید موفق نمی شود

غلام پیروانی: افشین تخلف نکرده، تاج خانواده ما را می شناسد/ فرگوسن هم با تیم امید موفق نمی شود به گزارش ایسنا، غلامحسین پیروانی، بردار بزرگ تر افشین و امیرحسین پیروانی از قدیمی های ورزش استان فارس است و در مقطعی هم هدایت تیم ملی امید را برعهده داشت.
غلامحسین پیروانی در گفت وگو با ایسنا، درباره انتخاب سرمربی تیم ملی امید و مطرح شدن چند نام مختلف اظهار کرد: تیم ملی امید باید شخصیت داشته باشد. نمی گویم به اندازه تیم ملی بزرگسالان اما 60 درصد از همان احترام را به تیم ملی امید بگذارند. موقعی که من سرمربی تیم ملی امید شدم، بازیکنان را نداشتیم. چند بازی تدارکاتی انجام دادیم که نیمی از بازیکنان در اردو غایب بودند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 21 ساعت پیش
صدام از کدام فرمانده ارتشی وحشت می کرد؟

صدام از کدام فرمانده ارتشی وحشت می کرد؟ امیرسرتیپ مروت آزادبخت از قهرمانان دوران هشت سال دفاع مقدس است. در کارنامه تحصیلی این فرمانده ارتشی، تحصیل در دانشگاه هایی همچون دانشگاه افسری امام علی(ع) مقطع لیسانس رشته علوم، دانشگاه آزاد رودهن مقطع فوق لیسانس رشته پژوهش، دانشگاه فرماندهی و ستاد، مقطع فوق لیسانس رشته مدیریت امور دفاعی و دانشگاه برکلی آمریکا مقطع دکتری رشته جامعه شناسی به چشم می خورد.
همچنین فرماندهی گروهان تیپ 55 هوابرد شیراز، فرماندهی گروهان و سرپرستی گردان تیپ 55 هوابرد (سردشت)، فرماندهی قرارگاه تیپ 55 هوابرد (خوزستان- سومار)، افسر عملیات تیپ تیپ55 هوابرد (سومار- خوزستان) ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 21 ساعت پیش
"لاله های واژگون" را نچینید

"لاله های واژگون" را نچینید به گزارش ایسنا، با همه زیبایی هایی که داشت اما متاسفانه با صحنه های زشت و زننده ای از جمله چیدن این گیاه منحصر به فرد، له شدن توسط برخی افراد مواجه شدم که به نظر می رسد در صورتی که این وضع ادامه داشته باشد باید همچون سایر گونه های گیاهی که منقرض شدند شاهد انقراض این گونه گیاهی نیز باشیم.
متاسفانه برخی ها با خودرو در این منطقه حاضر می شدند که در گسترش و توسعه این گونه گیاهی می تواند تبعات منفی داشته باشد.
بنابراین انتظار می رود مردم و گردشگران از چیدن این گل خودداری کنند چراکه عمر گل لاله واژگون کوتاه است و از بین می رود و نمی توان در منزل از آن نگهداری کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 21 ساعت پیش
تغییر در مدیریت باشگاه تراکتورسازی/آجرلو برکنار شد

تغییر در مدیریت باشگاه تراکتورسازی/آجرلو برکنار شد به گزارش ایسنا - منطقه آذربایجان شرقی، بعد از کسب نتایج ضعیف تراکتورسازی در رقابت های این فصل و قرارگیری این تیم در منطقه خطر لیگ برتر، بعد از ظهر امروز (سه شنبه)، جلسه هیأت مدیره باشگاه تراکتورسازی تبریز با حضور اعضای هیئت مدیره در دفتر گروه صنعتی تراکتورسازی ایران و رئیس مجمع باشگاه تراکتورسازی تبریز برگزار شد .
در این جلسه، اعضای هیأت مدیره رأی به برکناری مصطفی آجرلو دادند و عباس الیاسی، عضو هیات مدیره باشگاه تراکتورسازی به عنوان مدیرعامل جدید این باشگاه معرفی شد .
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 22 ساعت پیش
دیدار تیم های تراکتور سازی و الغرافه قطر

دیدار تیم های تراکتور سازی و الغرافه قطر تیم تراکتورسازی در آخرین بازی خود در لیگ قهرمانان آسیا با نتیجه 3 بر یک مغلوب الغرافه قطر شد. ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 22 ساعت پیش
لوکوموتیو 2- گلساپوش 1؛ قهرمانی به روسیه رسید

لوکوموتیو 2- گلساپوش 1؛ قهرمانی به روسیه رسید به گزارش ایسنا، آخرین روز از مسابقات فوتبال ساحلی جام باشگاه های اروپا- آسیا 2018 که میزبانی یزد برگزار می شود با انجام دو دیدار به پایان رسید.
در دیدار نماینده ایران یعنی گلساپوش یزد با لوکوموتیو روسیه که حکم فینال را داشت، این نماینده روسیه بود که موفق شد با نتیجه دو بر یک از سد گلساپوش عبور کند تا با توجه با 3 پیروزی و 9 امتیاز به مقام قهرمانی این مسابقات دست یابد. گلساپوش نیز با دو پیروزی و یک شکست با 6 امتیاز به مقام نایب قهرمانی رسید.
همچنین در اولین بازی امروز (سه شنبه) تیم لوانته اسپانیا با نتیجه پنج بر دو کاتانیا ایتالیا را شکست و رتبه سوم را به خود اختصاص داد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 22 ساعت پیش
بازدید معاون جهاددانشگاهی از مرکز منش و مرکز رشد واحدهای فناور زنجان

بازدید معاون جهاددانشگاهی از مرکز منش و مرکز رشد واحدهای فناور زنجان گزارش تصویری از بازدید معاون جهاددانشگاهی از مرکز منش و مرکز رشد واحدهای فناور زنجان
گزارش تصویری از بازدید معاون جهاددانشگاهی از مرکز منش و مرکز رشد واحدهای فناور زنجان ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 22 ساعت پیش
حماس: قادر به واداشتن رژیم صهیونیستی به آزادی اسرای فلسطینی هستیم

حماس: قادر به واداشتن رژیم صهیونیستی به آزادی اسرای فلسطینی هستیم این گزارش ایسنا، این جنبش امروز (سه شنبه) با صدور بیانیه ای به مناسبت سالگرد روز اسیر فلسطینی خواستار پایبندی به توافقات صورت گرفته در چارچوب قرار داد مبادله اسرا موسوم به "وفاداری به آزادگان" و آزادی تمامی اسرای فلسطینی به عنوان مقدمه مذاکرات غیر مستقیم در مورد مبادله جدید اسرا شد.
این جنبش همچنین از میانجی مصری خواست تا دولت رژیم صهیونیستی را به آزادی تمامی اسرایی که در چارچوب قرارداد مبادله اسرا موسوم به وفاداری به آزادگان آزاد شدند و مجدد به اسارت رژیم صهیونیستی درآمدند، ملزم کند.
ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 0 ساعت پیش
سائلام: به دنبال وداعی شیرین با آسیا بودیم اما نشد

سائلام: به دنبال وداعی شیرین با آسیا بودیم اما نشد به گزارش ایسنا، ارتوئرول سائلام در نشست خبری بعد از بازی تیمش مقابل الغرافه اظهار کرد: ما مدعی صعود به مرحله بعد نبودیم، اما به دنبال این بودیم که از بازیکنانی که کم استفاده کردیم، با بازی آن ها هم آشنا شویم. ما در پنج بازی قبلی لیگ قهرمانان آسیا، با وجود ارائه بازی خوب، نتوانسته بودیم به پیروزی برسیم و به دنبال وداع شیرین با این مسابقات بودیم، اما متاسفانه در نیمه اول خوب بازی نکردیم و این موضوع دور از انتظار نبود.
وی افزود: هدف ما در نیمه دوم، این بود که بتوانیم بازی را کنترل کنیم و در ضدحملات به سمت دروازه حریف برسیم که متاسفانه ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 0 ساعت پیش
وفاق ملی زمینه ساز حل مشکلات کشور است/کمبود آب اصلی ترین محدودیت کشور برای توسعه است

وفاق ملی زمینه ساز حل مشکلات کشور است/کمبود آب اصلی ترین محدودیت کشور برای توسعه است به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری در این جلسه تاکید کرد: امروز بیش از آنکه به دنبال راهکارهای فنی جدید برای حل مشکلات کشور باشیم باید تلاش کنیم تا هماهنگی، همسویی و اراده ای واحد در کشور برای حل مسائل اصلی ایجاد شود و تا این اراده واحد و همسویی شکل نگیرد مشکلات همچنان باقی خواهند ماند .
معاون اول رئیس جمهور افزود: امروز راهکارهای فنی برای حل مسائل و مشکلات اصلی کشور راهکارهایی مشخص است و آنچه می تواند زمینه حل چالش های اصلی کشور را فراهم کند عزم جمعی و وفاق ملی است؛ ضمن آنکه ایران ظرفیت و توانایی های فراوانی برای غلبه بر مشکلات دارد . ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 1 ساعت پیش
الدحیل قطر حریف العین امارات شد

الدحیل قطر حریف العین امارات شد به گزارش ایسنا، در ادامه هفته آخر مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا در گروه B این رقابت ها دو تیم الدحیل قطر و الوحده امارات از ساعت 18:30 به مصاف هم رفتند. این بازی در پایان با پیروزی یک گله نماینده قطر به پایان رسید.
تک گل این بازی را مصطفی (46) به ثمر رساند.
هم چنین الشرحی بازیکن الوحده در دقیقه 39 و لوکاس مندس بازیکن الدحیل در دقیقه 85 از بازی اخراج شدند.
با این نتیجه الدحیل با 18 امتیاز به عنوان تیم اول از گروهش صعود کرد و در مرحله حذفی باید با تیم دوم گروه D یعنی العین امارات رو به رو شود.
الوحده هم با 3 امتیاز به عنوان تیم چهارم گروه B از این رقابت ها حذف شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 1 ساعت پیش
تمرین تیم ملی شیرجه

تمرین تیم ملی شیرجه ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 1 ساعت پیش
لزوم یکپارچه کردن نظام استانداردسازی در کشور

لزوم یکپارچه کردن نظام استانداردسازی در کشور به گزارش ایسنا، نیره پیروز بخت در نشست شورای استاندارد استان یزد با اشاره به سابقه تشکیل سازمان ملّی استاندارد و تغییراتی که در مقاطع مختلف زمانی در این سازمان ایجادشده است، اظهار کرد: سازمان ملّی استاندارد سابقه ای 92 ساله دارد و اساسنامه آن توسط زنده یاد پرفسور حسابی تدوین شده است.
وی بابیان این که در سال جاری با دو تحول عمده در نظام استانداردسازی روبرو هستیم، افزود: نام گذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال حمایت از کالای ایرانی، مسئولیت های سازمان ملّی استاندارد را دوچندان کرده است زیرا باید برای حمایت و گسترش استفاده از کالاهای ایرانی ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 2 ساعت پیش
خریداری بیش از 55 هزار متر مربع فرش ماشینی برای حرم رضوی

خریداری بیش از 55 هزار متر مربع فرش ماشینی برای حرم رضوی به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی آستان قدس رضوی، غلامرضا باغشنی با اشاره به بافت فرش های دستباف اظهار کرد: در کارگاه مشهد 4 دستگاه دار آهنی در مجموع به عرض 162 متر و 18 دستگاه دار چوبی در 4 سالن با ابعاد متفاوت در حال بهره برداری است و در کارگاه کاشمر نیز 3 دار آهنی به عرض 107 متر و 36 دستگاه دارچوبی در 5 سالن با ابعاد متفاوت وجود دارد.
وی تعداد بافندگان مشغول به کار در کارگاه های این شرکت طی سال گذشته را 500 نفر عنوان کرد و درباره جنس فرش های دستباف تولیدی شرکت فرش آستان قدس رضوی گفت: جنس پرزها از پشم درجه یک داخلی و جنس تار و پود از نوع پنبه است.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 2 ساعت پیش
برتری یک گله ذوب آهن برابر لوکوموتیو در نیمه نخست

برتری یک گله ذوب آهن برابر لوکوموتیو در نیمه نخست به گزارش ایسنا، در ادامه هفته ششم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، از گروه B ذوب آهن ایران از ساعت 18:30 مهمان لوکوموتیو ازبکستان بود که نیمه نخست این دیدار با برتری یک بر صفر نماینده ایران به پایان رسید.
تک گل نیمه نخست را مرتضی تبریزی در دقیقه 25 به ثمر رساند.
دقیقه 17: سنجر شاخمدوف پشت محوطه جریمه ذوب آهن صاحب توپ شد و با یک شوت پای راست زیبا دروازه را هدف قرار داد اما شوت او راهی به دروازه پیدا نکرد.
دقیقه 23: شاگردان امیر قعله نویی پشت محوطه جریمه لوکوموتیو صاحب یک ضربه ایستگاهی شدند و در ادامه حسینی فرصت خوبی برای باز کردن دروازه حریف داشت اما ضربه او با برخورد به تیرک ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 2 ساعت پیش
بررسی اصلاحات طرح مدیریت مساجد بین راهی در کمیسیون فرهنگی مجلس

بررسی اصلاحات طرح مدیریت مساجد بین راهی در کمیسیون فرهنگی مجلس حجت الاسلام احد آزادیخواه در گفت وگو با ایسنا، گفت: طرح مذکور اشکالاتی داشت که این اشکالات از سوی شورای نگهبان اعلام شده بود. کمیسیون نیز برای رفع این اشکالات طرح را به مرکز پژوهش ها سپرده بود. نماینده مرکز پژوهش ها گزارشی از اصلاحات انجام شده به اعضا ارائه کرد و اعضا نیز نظراتشان را بیان کردند و ادامه کار به جلسه بعد موکول شد.
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس، این کمیسیون را میزبان رییس سازمان گردشگری و میراث فرهنگی دانست اما به دلیل مشغله کاری مونسان و موافقت هیات رییسه کمیسیون با جابجایی تاریخ حضور وی در کمیسیون موافقت کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 3 ساعت پیش
از برگزاری نمایشگاه کتابِ امسال در مصلی تا اعلام شروط اعطای طرح ترافیک به خبرنگاران

از برگزاری نمایشگاه کتابِ امسال در مصلی تا اعلام شروط اعطای طرح ترافیک به خبرنگاران به گزارش ایسنا، سرویس اجتماعی ایسنا امروز حدود 60 خبر را روی خروجی خود منتشر کرده است که برخی از مهمترین آن ها در ادامه می آید:
رئیس مرکز مدیریت حوادث مدیریت بحران خبر داد
ایجاد نظام مدیریت جامع اطلاعات بحران کشور
رئیس مرکز مدیریت اطلاعات و حوادث سازمان مدیریت بحران کشور از توسعه و بهینه سازی نظام پایش و مستندسازی سیستم مدیریت بحران کشور خبر داد.
مهدی رحمتی نژاد درباره اقدامات این مرکز در سالی که گذشت افزود: توسعه و بهینه سازی نظام پایش و مستند سازی سیستم مدیریت بحران که به سامانه سما مشهور است در سال 96 در دستورکار قرارگرفت و در همین راستا اقدام به دریافت لایه های ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 2 روز و 3 ساعت پیش
از تعمیق روابط ممتاز و رو به توسعه تهران – آنکارا خرسندیم

از تعمیق روابط ممتاز و رو به توسعه تهران – آنکارا خرسندیم به گزارش ایسنا، حجت الاسلام حسن روحانی عصر سه شنبه در تماس تلفنی "رجب طیب اردوغان" رئیس جمهور ترکیه با وی، توسعه و تعمیق بیش از پیش روابط دو کشور در همه حوزه های مورد علاقه را خواست دو ملت برشمرد و تاکید کرد که تسریع در اجرای توافقات، به این روابط رو به توسعه ، شتاب خواهد داد.
رئیس جمهور همچنین تداوم همفکری و رایزنی های ایران و ترکیه را برای پیشبرد اهداف صلح دوستانه مشترک در منطقه ضروری خواند و با اشاره به تحولات روزهای اخیر در سوریه اظهارداشت: دو کشور باید با تقویت همکاریهای مشترک ، اجازه ندهند تنش ها در این کشور افزایش یابد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 3 ساعت پیش
حضور سرمدی، پزشکیان، سعیدی کیا در سفارت الجزایر در تهران

حضور سرمدی، پزشکیان، سعیدی کیا در سفارت الجزایر در تهران به گزارش ایسنا، مقامات مورد اشاره در دیدار با سفیر الجزایر در تهران مراتب تسلیت خود را به این دیپلمات الجزایری و دولت و ملت این کشور ابراز کردند و دفتر یادبودی که در سفارت الجزایر به منظور گرامیداشت یاد قربانیان سقوط یک فروند هواپیمای نظامی این کشور گشوده شده است را امضا کردند.
در روز یکشنبه نیز علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی به سفارت الجزایر رفت و این حادثه را به دولت و ملت این کشور تسلیت گفت.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 3 ساعت پیش
مرکز رشد واحدهای فناور در بهشهر راه اندازی می شود

مرکز رشد واحدهای فناور در بهشهر راه اندازی می شود به گزارش ایسنا ، دکتر علی معتمدزادگان، رئیس پارک علم و فناوری مازندران با اعلام این خبر گفت: این مرکز در راستای توسعه اکوسیستم نوآوری در استان و همکاری با دانشگاه ها به منظور ارائه خدمات فناوری و خلق دانشگاه های کارآفرین، ایجاد می شود.
وی تصریح کرد: مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان بهشهر از تابستان امسال با جذب و استقرار متقاضیان و ایده پردازان منطقه ای و با تمرکز بر ایده پردازان دانشجویی، شهرستان های بهشهر، نکا و گلوگاه را در شرق استان پوشش خواهد داد.
رئیس پارک علم و فناوری مازندران افزود: ماموریت اصلی این مرکز حمایت از کارآفرینی فناورانه و نوآورانه ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 2 روز و 3 ساعت پیش
طی پنج سال پروژه انتقال پادگان ارتش به اردبیل انجام می شود

طی پنج سال پروژه انتقال پادگان ارتش به اردبیل انجام می شود به گزارش خبرنگار ایسنا، سرهنگ کریم چشک به مناسبت 29 فروردین روز ارتش در نشست با خبرنگاران در اردبیل با بیان اینکه تیپ 40 متحرک هجومی متعلق به اردبیل بوده است، گفت: در حال حاضر فعالیت های این تیپ در استان انجام می شود بطوریکه با تمهیدات در نظر گرفته شده طی مدت مقرر پادگان به منطقه آلقیر اردبیل منتقل خواهد شد.
فرمانده تیپ 40 متحرک هجومی ارتش اردبیل اضافه کرد: 29 فروردین رژه روز ارتش در میدان ارتش با تمهیدات لازم انجام خواهد شد.
سرهنگ کریم چشک افزود: فردا نیروهای مسلح اقتدار و عظمت کشورمان را به دنیا نشان می دهند و این رژه پیام اقتدار ملت ایران را به همراه خواهد داشت. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 3 ساعت پیش
ارائه 120 مقاله در دهمین کنگره ژئوپلتیک مناطق مرزی ایران

ارائه 120 مقاله در دهمین کنگره ژئوپلتیک مناطق مرزی ایران به گزارش ایسنا، محمد اسکندری ثانی امروز (28 فروردین ماه) در دهمین کنگره انجمن ژئوپلیتیک و همایش ملی جغرافیا و مناطق مرزی ایران اظهار کرد: طرح توسعه محور شرق کشور با محوریت خراسان جنوبی مطرح و هدف اصلی همایش و محور اصلی نیز همین بوده است.
وی افزود: محور شرق برای ترانزیت محور خوبی است و خراسان جنوبی حلقه واسط بین شمال و جنوب بوده و نقش کلیدی دارد.
دبیر اجرایی دهمین کنگره انجمن ژئوپلیتیک و همایش ملی جغرافیا و مناطق مرزی ایران تصریح کرد: این کنگره در چهار پنل برنامه ریزی شده که اقتصاد، تجارت خارجی، تببین امنیت و مخاطرات آب ازجمله این پنل ها است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 3 ساعت پیش
بودجه کلان آمریکا برای ارتقای امنیت سایبر زیرساخت های انرژی

بودجه کلان آمریکا برای ارتقای امنیت سایبر زیرساخت های انرژی به گزارش ایسنا، این 25 میلیون دلار به پروژه هایی اختصاص داده می شود که رویکرد جدید را برای ایستادگی بیشتر بخش انرژی در برابر حملات سایبری دنبال می کنند.
اوایل ماه جاری دستکم هفت شرکت خط لوله آمریکا اعلام کردند سیستم ارتباطات الکترونیکی آنها از کار افتاده و پنج شرکت تایید کردند ارتباطات آنها به دلیل حمله اینترنتی مختل شده است.
ریک پری، وزیر انرژی آمریکا در فوریه اعلام کرد وزارتخانه اش 96 میلیون دلار برای تشکیل دفتری به منظور رسیدگی به تهدیدهای سایبری بخش انرژی اختصاص خواهد داد.
بر اساس گزارش بلومبرگ ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 3 ساعت پیش
صنعت تولید جلبک در کشور توسعه یافته می شود

صنعت تولید جلبک در کشور توسعه یافته می شود به گزارش ایسنا ،مصطفی قانعی در خصوص توسعه صنعت جلبک در کشور، بیان کرد: تولید جلبک در سند ملی توسعه زیست فناوری کشور نیز آمده است، در این سند ذکر شده که باید برای توسعه، تجاری سازی و شناسایی انواع جلبک ها، ریزجلبک ها و محصولات دانش بنیان در حوزه زیست فناوری منابع آبی و دریایی اقدامات لازم صورت گیرد.
به گفته قانعی، خواص متعدد جلبک ها موجب شده تا حدود 40 تا 50 نوع محصول با کاربری های مختلف در زمینه تولید موادغذایی، آرایشی - بهداشتی، دارویی و کشاورزی، تصفیه آب، تامین علوفه و مکمل غذایی دام و شیلات و... به کار برده شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 3 ساعت پیش
150 نقطه بحرانی در لرستان وجود دارد

150 نقطه بحرانی در لرستان وجود دارد به گزارش ایسنا، شیرزاد نجفی با بیان این که 43 درصد از اراضی استان جنگلی و 32 درصد آن مرتعی است، اظهار کرد: با توجه به بارندگی های امسال، پوشش گیاهی در جنگل ها و مراتع استان افزایش یافته که نیاز است با تدابیر مختلف از این منابع طبیعی حفاظت شود.
وی ادامه داد: شهرستان الیگودرز با 425 هزار هکتار اراضی ملی بیشترین و رومشکان با 34 هزار هکتار کمترین وسعت منابع طبیعی را در استان دارند.
نجفی با بیان این که متوسط مساحت سالانه جنگل های متاثر از حریق در استان 1700 هکتار است، اضافه کرد: سال گذشته 140 هکتار از اراضی استان دچار حریق شد که 98 هکتار از مراتع استان در جریان این آتش سوزی ها سوختند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 3 ساعت پیش
روحانی انتخاب رئیس جمهوری سیرالئون را تبریک گفت

روحانی انتخاب رئیس جمهوری سیرالئون را تبریک گفت به گزارش ایسنا، متن پیام حجت الاسلام حسن روحانی به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای جولیوس مادابیو
رئیس جمهوری سیرالئون
انتخاب جناب عالی به عنوان رئیس جمهوری سیرالئون را صمیمانه تبریک می گویم.
امیدوارم با انتخاب شما، مناسبات فیمابین دو کشور در همه عرصه های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بیش از گذشته گسترش یابد.
از خداوند متعال، سلامتی و موفقیت آن جناب و بهروزی و پیشرفت مردم جمهوری سیرالئون را مسألت دارم.
حسن روحانی
رئیس جمهوری اسلامی ایران
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 3 ساعت پیش
امکان اسکان بازدیدکنندگان نمایشگاه کتاب در آستان حضرت امام خمینی (ره)

امکان اسکان بازدیدکنندگان نمایشگاه کتاب در آستان حضرت امام خمینی (ره) به گزارش ایسنا، مجتبی یزدانی در نشست هماهنگی سی و یکمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب تهران که در محل استانداری تهران برگزار شد، گفت: جهت هماهنگی دستگاه های خدمت رسان در امر برگزاری نمایشگاه کتاب تهران شش کمیته تشکیل شد که جلسات مجزایی برگزار کردند که دو جلسه نیز با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد. همچنین بازدید میدانی از مصلی جهت ایجاد آمادگی برگزاری نمایشگاه کتاب تهران برگزار شد.
وی افزود: شهرداری تهران به صورت فعال در ایجاد زمینه های لازم و خدمات لازم برای برگزاری این نمایشگاه همکاری مناسبی را با دستگاه های مرتبط داشته است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 3 ساعت پیش
تاثیرات دلاری بر نرخ موبایل!

تاثیرات دلاری بر نرخ موبایل! به گزارش ایسنا، التهاب در بازار ارز که از اواخر سال قبل تا روز 21 فروردین ماه امسال ادامه داشت و قیمت دلار از محدوده 3800 تومان تا حدود 6000 تومان نیز رسید تاثیرات منفی را در اقتصاد ایران ایجاد کرد که حتی تک نرخی شدن نرخ ارز و تعیین رقم 4200 تومان برای دلار نیز نتوانسته به طور کامل جلوی آنها را بگیرد. بعضی واردکنندگان که در آن روزها اجناس را با دلار گران وارد کرده اند این روزها حاضر نیستند آن را ارزان بفروشند. همچنین جو روانی در خصوص تورم انتظاری در اقتصاد ایران بروز یافته و باعث نگرانی مصرف کنندگان شده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 3 ساعت پیش
بررسی موانع اشتغال با حضور مسئولین اشتغال وزارت کار در کمیسیون اجتماعی

بررسی موانع اشتغال با حضور مسئولین اشتغال وزارت کار در کمیسیون اجتماعی محمدرضا بادامچی در گفت وگو با ایسنا در خصوص جلسه امروز کمیسیون اجتماعی مجلس، گفت: برای جلسه امروز وزیر نیرو را دعوت کرده بودیم که ایشان نیامد، همچنین مسئولین اشتغال وزارت کار و معاونت اشتغال وزارت کار را دعوت کرده بودیم که آنها آمدند و جلسه ای تشکیل شد. موضوع بحث بر سر اشتغال و موارد مرتبط به آن بود.
وی افزود: مسائل و مشکلات مربوط به این حوزه مطرح شد و نمایندگان نظرات خود را بیان کردند، موضوعاتی که مطرح شد موضوعات مختلفی در خصوص اشتغال و مسئولین ذیربط موضوع اشتغال وزارت کار بود. همچنین بحث هایی در خصوص موانع اشتغال مطرح شد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 4 ساعت پیش
اختلاف نظر وزارت اطلاعات و برخی دستگاه ها درباره جاسوس بودن فعالان بازداشت شده محیط زیست

اختلاف نظر وزارت اطلاعات و برخی دستگاه ها درباره جاسوس بودن فعالان بازداشت شده محیط زیست محمدرضا تابش در گفت وگو با ایسنا، در تشریح نشست مشترک اعضای فراکسیون محیط زیست و فراکسیون شفاف سازی مجلس با کلانتری رئیس سازمان محیط زیست که ظهر امروز درمحل کمیسیون تلفیق برگزار شد، گفت: در خصوص بازداشت فعالان محیط زیستی طبق اظهارات رئیس سازمان محیط زیست نقل قول ها در این مورد بسیار است؛ برخی دستگاه ها تعدادی از این افراد را متهم به جاسوسی کرده اند، اما نظرات کارشناسی وزارت اطلاعات تقریبا بر خلاف آنها است.
وی افزود: البته در خصوص استعفای آقای کاوه مدنی نیز آقای کلانتری تاکید کرد که علیرغم فشارهای به وجود آمده ایشان تمایل به ادامه فعالیت ها در محیط زیست داشت اما به دلیل عدم رضایت پدر و ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 2 روز و 4 ساعت پیش
باید ترافیک اطراف مصلی در زمان برگزاری نمایشگاه به کمترین میزان ممکن برسد

باید ترافیک اطراف مصلی در زمان برگزاری نمایشگاه به کمترین میزان ممکن برسد به گزارش ایسنا، محمدحسین مقیمی در نشست هماهنگی برگزاری سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران که در محل استانداری تهران برگزار شد، گفت: هفته آینده مسابقات بین المللی قرائت قرآن در مصلی تهران برگزار می شود که بزرگترین و مهمترین رویداد فرهنگی است که در کشور انجام می شود و از هفته بعد آن یعنی 12 اردیبهشت ماه نمایشگاه بین المللی کتاب که آن نیز رویداد بزرگ فرهنگی است برگزار می شود.
وی افزود: باید تلاش کنیم کار فرهنگی بیشتری در کشور انجام شود. لذا در برگزاری نمایشگاه باید تلاش کنیم که این رویداد فرهنگی به بهترین شکل ممکن انجام شود و اهدافی که برای مسابقات قرائت قرآن و نمایشگاه کتاب در نظر ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 2 روز و 4 ساعت پیش
تبدیل گرمای وسایل الکترونیکی به برق با نانو نوار

تبدیل گرمای وسایل الکترونیکی به برق با نانو نوار به گزارش ایسنا و به نقل از گیزمگ ، گرمای تولید شده توسط وسایل الکترونیکی یک مشکل بزرگ است، چرا که نه تنها می تواند به قطعات آسیب برساند، بلکه نشان دهنده مقدار زیادی از انرژی است که به هدر می رود.
در حال حاضر دانشمندان در دانشگاه "کالیفرنیا برکلی" یک نوار نازک ابداع کرده اند که می تواند برای جذب و بازیافت انرژی گرمایی در رایانه ها، خودروها و کارخانه ها تعبیه شود.
بسیاری از سیستم های موجود، بر روی اصل ترموالکتریک کار می کنند که باعث تولید برق از طریق تفاوت دما بین دو طرف یک ماده می شود ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 4 ساعت پیش
لزوم رعایت شئونات اسلامی در دوره برگزاری نمایشگاه کتاب

لزوم رعایت شئونات اسلامی در دوره برگزاری نمایشگاه کتاب به گزارش ایسنا، عیسی فرهادی در نشست هماهنگی برگزاری سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران که در محل استانداری تهران برگزار شد، گفت: در نمایشگاه امسال 3500 ناشر شرکت خواهند داشت که از این میان 500 ناشر خارجی هستند. پیش بینی می شود روزانه بین پنج تا شش هزار کامیون کتاب به نمایشگاه انتقال پیدا کند و در مجموع چیزی حدود چهار تا پنج میلیون نفر از این دوره نمایشگاه بین المللی کتاب تهران بازدید داشته باشند.
وی افزود: قطعا در این دوره از نمایشگاه شاهد ترافیک سنگین خواهیم بود اما خوشبختانه پنج روز از 10 روز مدت زمان برگزاری نمایشگاه تعطیل است که می تواند با تمهیدات در نظر گرفته شده از حجم ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 2 روز و 4 ساعت پیش
بررسی سوالات نمایندگان از وزیر نیرو در کمیسیون کشاورزی

بررسی سوالات نمایندگان از وزیر نیرو در کمیسیون کشاورزی علی وقفچی در گفت وگو با ایسنا ضمن تشریح جلسه امروز این کمیسیون، بیان کرد: در جلسه امروز، وزیر نیرو حضور داشتند و نمایندگان سوالات خود را از وزیر مطرح کردند.
وی در ادامه گفت: سوالات برخی از نمایندگان منطقه ای و بعضی ملی بود.
نماینده مردم زنجان در مجلس بیان کرد: در بعضی از موارد سوال کنندگان از پاسخی که گرفتند قانع شدند و در بعضی از موارد پاسخ ها برای نمایندگان قانع کننده نبود و باید ببینیم در آینده چه اتفاقی می افتد.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 4 ساعت پیش
درآمدزایی دانشگاه آزاد از محل تجاری سازی در بودجه 97

درآمدزایی دانشگاه آزاد از محل تجاری سازی در بودجه 97 به گزارش ایسنا ، دکتر بیژن رنجبر در نشست با رؤسای پژوهش و فناوری استان های دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر اینکه پژوهش در مدیریت جدید دانشگاه آزاد اسلامی دارای جایگاه ویژه ای است، گفت: انتظارات و توقعات از معاونت پژوهش و فناوری به دلیل اهمیت فوق العاده آن بالا رفته و وظایف و تعهدات این معاونت نسبت به گذشته افزایش چشمگیری داشته است.
وی با بیان اینکه هر ساله 90 درصد از درآمد دانشگاه از محل شهریه تأمین می شد، به تفاوت قابل ملاحظه بودجه سال 97 در قیاس با سال های گذشته اشاره و تصریح کرد: بر اساس این بودجه بندی باید درصدی از درآمد دانشگاه آزاد اسلامی از محل تجاری سازی و فناوری تأمین شود ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 4 ساعت پیش
بارش باران بهاری در اصفهان

بارش باران بهاری در اصفهان طی ورود سامانه بارشی از شمال و غرب استان اصفهان آسمان استان اصفهان بویژه شهر اصفهان بارانی است. ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 4 ساعت پیش
کاهش 38 درصدی آتش سوزی ها/ تیم های واکنش سریع ساماندهی شوند

کاهش 38 درصدی آتش سوزی ها/ تیم های واکنش سریع ساماندهی شوند به گزارش ایسنا، مهرداد فتحی بیرانوند در جلسه ستاد اطفای حریق استان اظهار کرد: سال گذشته 19 مورد حریق در سطح استان رخ داد که نسبت به سال قبل که 31 فقره آتش سوزی به وقوع پیوست، کاهش 38 درصدی داشتیم.
وی ادامه داد: سال گذشته 99 درصد آتش سوزی ها در مراتع استان رخ داد.
فتحی بیرانوند با تأکید بر این که نیاز است یک سری امکانات برای اطفاء حریق در استان مهیا شود، تصریح کرد: از بعد نرم افزاری و فرهنگی باید به بحث اطفاء حریق در استان کمک شود چراکه بالای 90 درصد آتش سوزی ها عمدی و از سوی عامل انسانی است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 4 ساعت پیش
فرماندار مشهد اعلام کرد: افزایش 56 درصدی عمل های جراحی زائران در مشهد

فرماندار مشهد اعلام کرد: افزایش 56 درصدی عمل های جراحی زائران در مشهد به گزارش ایسنا- محمدرحیم نوروزیان امروز در جلسه کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی در فرمانداری مشهد اظهار کرد: امسال یکی از بهترین سال ها در زمینه خدمت رسانی به زائران بود و حدود 10 هزار بازرسی از حوزه های مختلف خدمات رسانی در سطح شهر صورت گرفت.
وی خاطرنشان کرد: در کنار این حجم از زائر، شهر مشهد نیز بیش از 3 میلیون نفر جمعیت دارد ولی با این حال کمترین مشکل در خدمات رسانی به زائرین و مجاورین در این ایام بروز کرد. علی رغم این ازدحام جمعیت، مشهد یکی از ارزان ترین شهرهای ایران بوده که این امر نتیجه عنایت حضرت علی ابن موسی الرضا(ع)، کمک مردم و تلاش دستگاه ها بوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 2 روز و 5 ساعت پیش
تامین رفاه دانشجویان، اولویت وزارت علوم در حوزه دانشجویی است

تامین رفاه دانشجویان، اولویت وزارت علوم در حوزه دانشجویی است به گزارش ایسنا، دکتر غلامی با بیان اینکه همیشه از نشست با دانشجویان خوشحال و خرسند می شوم، اظهار داشت: این نشست و گفت وگوها کمک شایانی به حل مسائل و مفاهمه درباره موضوعات مختلف صنفی، آموزشی و دانشجویی خواهد کرد.
وزیر علوم در پاسخ به درخواست یکی از دانشجویان حاضر در نشست در خصوص برنامه ریزی در جهت ارتقای مهارت دانشجویان تصریح کرد: طرح مهارت افزایی دانشجویان را در دانشگاه ها آغاز کرده ایم.
وی افزود: برگزاری کارگاه های مهارت افزایی برای دانشجویان در حال تحصیل با دو هدف آشنایی با مشاغل موجود در جامعه متناسب با رشته هایی که تحصیل می کنند و ارائه مهارت های مرتبط با مشاغل موجود در کنار ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 2 روز و 5 ساعت پیش
همایش بین المللی علمی فرهنگی خلیج فارس در بوشهر برگزار می شود

همایش بین المللی علمی فرهنگی خلیج فارس در بوشهر برگزار می شود به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان بوشهر، علی احمدی زاده، رییس جهاد دانشگاهی استان بوشهر با اعلام این خبر اظهار کرد: با توجه به اهمیت و موقعیت ژئوپلیتیکی خلیج فارس در کشور و ضرورت توجه به آن در نظام بین الملل، برای نخستین بار همایش بین المللی خلیج فارس از سوی جهاد دانشگاهی با رویکردی کاربردی برگزار می شود. در برنامه های جانبی همایش تئاتر خیابانی، شب شعر، یادمان شهدای خلیج فارس، جشن روز ملی خلیج در کنار ساحل خلیج فارس، بازدید از موزه خلیج فارس، پیاده روی کنار سواحل خلیج فارس، نمایشگاه عکس خلیج فارس و برنامه زیادی با همکاری دستگاه های اجرایی استان تدوین شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 5 ساعت پیش
چهار کشته و سه مصدوم در تصادف دو خودروی سواری

چهار کشته و سه مصدوم در تصادف دو خودروی سواری مجتبی خالدی در گفت وگو با ایسنا، در مورد این حادثه گفت: حوالی ساعت 12:15 امروز تصادف بین دو دستگاه خودروی پژو پارس و پژو 206 در محور کامیاران سنندج در استان کردستان به اورژانس اعلام شد که در پی آن چهار دستگاه آمبولانس به محل اعزام شدند.
سخنگوی سازمان اورژانس کشور در ادامه گفت: در این تصادف چهار نفر جان خود را از دست دادند و سه نفر مصدوم شدند که برای رسیدگی بیشتر به مراکز درمانی منتقل شدند.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: حوادث انتشار : 2 روز و 5 ساعت پیش
هنوز گزینه جدی برای تصدی شهرداری کرج مطرح نیست

هنوز گزینه جدی برای تصدی شهرداری کرج مطرح نیست به گزارش ایسنا، محمد نبیونی درباره انتخاب سرپرست شهرداری کرج، اظهار کرد: طبق قانون، سرپرست شهرداری باید از میان کارکنان شاغل در این دستگاه انتخاب شود که طبق روال مرسوم این شخص از میانِ معاونین شهردار انتخاب می شود.
وی ادامه داد: در بررسی هایی که صورت گرفت دو گزینه نهایی آقایان احمدی پرگو و احمدی نژاد، از میان معاونین شهرداری برای سرپرستی انتخاب شدند که با رأی اعضای شورای اسلامی شهر محمدرضا احمدی نژاد به عنوان سرپرست انتخاب و معرفی شد.
وی با اشاره به مدت زمان مورد نیاز برای انتخاب شهردارجدید کرج افزود ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 5 ساعت پیش
کشف لاشه کشتی جنگ جهانی دوم بعد از 75 سال

کشف لاشه کشتی جنگ جهانی دوم بعد از 75 سال به گزارش ایسنا، این رزم ناو سبک کلاس سنت لوئیس در حدود یک کیلومتری زیرِ سطح تنگه ی نیوجرجیا در نزدیکی ساحل جزایر سلیمان در اقیانوس آرام جنوبی کشف شد.
کشتی هلنا در خلال جنگ خلیج کولا در ششم جولای 1943 توسط سه اژدر ژاپنی غرق شده و از 900 خدمه این کشتی، 168 نفر مفقود شدند.
در آن زمان با ادامه یافتن حملات، گروهی از بازماندگان به جزایر کوچک اطراف محل غرق شدن کشتی رسیدند و گروهی به علت لغو مکرر عملیات نجات به خاطر دنبال کردن کشتی های ژاپنی توسط ایالات متحده به ناچار مدت 10 روز روی آب ها سرگردان بودند تا در نهایت نجات داده شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 5 ساعت پیش
تماس های تلفنی روستایی روی ماهواره ایرانی می رود

تماس های تلفنی روستایی روی ماهواره ایرانی می رود به گزارش ایسنا، پیش از این خدمات ارتباطی در برخی از مناطق روستایی به علت صعب العبور بودن و نبود امکانات زیرساختی از طریق بستر ماهواره ای خارجی انتقال می یافت. با توجه به اینکه مقرر شده بود بستر ارتباطات ماهواره ای این روستاها در اختیار سازمان فضایی قرار گیرد، اپراتور ماهواره خارجی با اطلاع از این موضوع، طی روزهای گذشته سرویس ارتباطی اپراتور ارایه دهنده خدمات در این روستاها را قطع کرد که در پی آن ارتباط تلفنی حدود 600 روستا قطع شد.
بنا بر اعلام، سازمان فضایی ایران، پیرو مشکلات پیش آمده اخیر، این شبکه از ابتدای هفته جاری در حال انتقال از ماهواره خارجی به ماهواره ایرانست21 (بدر-5) است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 2 روز و 5 ساعت پیش
جلوگیری از عفونت های ایمپلنت با گرافن

جلوگیری از عفونت های ایمپلنت با گرافن به گزارش ایسنا و به نقل از گیزمگ ، محققان دانشگاه فناوری "چالمرز"(Chalmers) ورقه های گرافنی تولید کردند که نه تنها عفونت حاصل از ایمپلنت ها را از بین می برند، بلکه به سلول های انسان نیز آسیبی نمی رسانند.
هرگاه یک ایمپلنت پزشکی وارد بدن انسان می شود، احتمال دارد که سطح آن توسط باکتری ها تسخیر شده باشد. در برخی موارد، چنین عفونت هایی نیاز به حذف از سطح ایمپلنت دارند. با این حال اخیرا کشف شده است که پوشاندن سطح ایمپلنت ها با سنباده های عمودی گرافن می تواند باعث جلوگیری از این اتفاق شود.
گرافن از یک لایه با ضخامت یک اتم متشکل از اتم های بهم پیوسته کربن ساخته شده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 5 ساعت پیش
دادگاهی صهیونیستی شعار "زنده باد اسرائیل" در مسجد الاقصی را قانونی کرد

دادگاهی صهیونیستی شعار "زنده باد اسرائیل" در مسجد الاقصی را قانونی کرد به گزارش ایسنا، سایت شبکه روسیا الیوم به نقل از شبکه دو اسرائیل اعلام کرد، دادگاه "صلح" رژیم صهیونیستی در قدس رای داد، یهودی ها در زمان یورش خود به مسجد الاقصی شعار "زنده باد ملت اسرائیل" را سر دهند با این توجیه که آن یک عبارت قومی است نه دعا!
به گزارش این شبکه، رای مذکور در پاسخ به درخواست ایتمار بن غفیر، فعال و وکیل راست گرای اسرائیلی صادر شد که حدود یک سال و نیم پیش با سر دادن شعار "زنده باد اسرائیل" توسط پلیس این رژیم بازداشت شد. طبق روایت اسرائیلی، او بعد از اینکه یک زن فلسطینی عبارت "الله اکبر" را در مقابل او و گروهی از یهودیان دیگر در مسجد الاقصی فریاد زد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 5 ساعت پیش
انتشار شعرهای یک شاعر پس از درگذشتش

انتشار شعرهای یک شاعر پس از درگذشتش به گزارش ایسنا، در این مجموعه که توسط انتشارات آرادمان منتشر شده، 65 شعر در قالب آزاد (سپید) از این شاعر فقید، در 75 صفحه، با طرح جلدی از بابک گِرمچی، هنرمند گرافیست و از دوستان او، عرضه شده است.
حسن گوهرپور – شاعر، روزنامه نگار و پژوهشگر فلسفه – در مقدمه این کتاب نوشته است:
...داشت تصویر دیگری را از خودش روی کاغذِ روزها می کشید؛ تصویری که جامانده از سال های دور بود؛ تصویری که با روزگار امروزش در هم آمیخته و کم کم شعرهایی شده بود حدیثِ نفس گونه، که جایی از آن، راوی روزها و سال های دهه 60 بود و جایی دیگر ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 2 روز و 5 ساعت پیش
افزایش تعداد تخت های روانپزشکی در بیمارستان های خراسان شمالی

افزایش تعداد تخت های روانپزشکی در بیمارستان های خراسان شمالی به گزارش ایسنا، دکتر نظری در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در گذشته تعداد تخت های روانپزشکی در این استان 22 تخت بوده و شاخص های این حوزه بسیار پایین بوده است، گفت: برای اینکه تعداد تخت های روانپزشکی در استان به اندازه استاندارد برسد باید به 100 تخت برسد.
وی افزود: البته پیگیر افزایش بیشتر این تخت ها هستیم اما تاکنون از سوی وزارت بهداشت پاسخی دریافت نشده است.
نظری از انجام غربالگری چهار بیماری سرطان در استان خبر داد و اظهار کرد: این امر سبب می شود تا میزان شیوع این بیماری ها در استان کاهش یابد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 6 ساعت پیش
هشدار نسبت به فرهنگ قلیان کشیدن در میان خانواده ها

هشدار نسبت به فرهنگ قلیان کشیدن در میان خانواده ها به گزارش ایسنا، دکتر هاشمی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه قلیان معضلی است که گریبانگیر خانواده ها شده است، گفت: هم اکنون کشیدن سیگان آنقدر وجهه بدی در جامعه دارد که کشیدن قلیان چنین وجه ای را ندارد.
وی افزود: کشیدن هر مرتبه قلیان با استعمال 100 نخ سیگار برابری می کند و کشیدن آن موجب بروز بیماری هایی همچون برونشیت مزمن و ... می شود.
هاشمی با بیان اینکه تاکنون مجوزی برای استعمال قلیان در سفره خانه و قهوه خانه های این استان صادر نشده است، ادامه داد: امیدوار هستیم این امر اتفاق نیفتد و کشیدن قلیان تبدیل به یک فرهنگ در خانواده ها نشود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 2 روز و 6 ساعت پیش
کاهش نگران کننده بارش برف در استان مرکزی

کاهش نگران کننده بارش برف در استان مرکزی به گزارش ایسنا، عبدالرضا خلیلی در آئین بهره برداری از سایت مدیریت بحران و پدافندغیرعامل و آغاز پنجمین مانور فراگیر مدیریت بحران با محوریت وقوع زلزله در ساوه با تاکید بر اینکه امسال سال خوبی در حوزه بارندگی نبود، اظهار کرد: کاهش میزان بارندگی ها و مواجه شدن کشورمان با پدیده خشکسالی وارد هشت سالگی شده است و لازم است مدیریت ها و برنامه ریزی ها برای مقابله با این پدیده و توجه به مصرف بهینه آب تقویت شود.
وی با اشاره به اینکه میزان بارش ها در سال آبی 97-96 به طور قابل ملاحظه ای تنزل یافت، گفت: در ایران به عنوان یک کشور کم آب در سال های اخیر باید به گونه ای زیرساخت های لازم را فراهم کنیم که ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 6 ساعت پیش
ثبت سفارش مواد غذایی و دارویی متوقف شد

ثبت سفارش مواد غذایی و دارویی متوقف شد به گزارش ایسنا، براساس مصوبات اخیر هیات وزیران در تاریخ 22 فروردین ماه امسال تغییراتی در ضوابط واردات و صادرات صورت گرفته است.
براین اساس طبق آنچه اعلام شده با توجه به تغییرات اعمال شده در سامانه جامع تجارت، سازمان غذا و دارو نیز در حال بررسی و تدوین سیاست های جدید ارزی است و اعمال تغییرات لازم در سامانه خود است. برهمین اساس تا اطلاع ثانوی کلیه درخواست های مجوز ارسالی به آن سازمان بدون پاسخ خواهند ماند .
به گزارش ایسنا، پس از تدوین این سیاست ها در هفته گذشته ثبت سفارش واردات کالا برای مدتی متوقف شد تا سامانه های مربوطه اصلاحات لازم را ایجاد کنند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 6 ساعت پیش
وزیر خارجه دولت مستعفی یمن: امارات نمی گذارد منصور هادی به عدن بازگردد

وزیر خارجه دولت مستعفی یمن: امارات نمی گذارد منصور هادی به عدن بازگردد به گزارش ایسنا، به نقل از القدس العربی، عبدالملک المخلافی، وزیر خارجه دولت مستعفی یمن اعلام کرد که عبد ربه منصور هادی، رئیس دولت مستعفی نمی تواند به عدن، پایتخت موقت این دولت بازگردد.
المخلافی در ادامه افزود: اختلافات یمن با امارات باعث شده تا بازگشت هادی به عدن به تاخیر بیفتد و امارات مانع بازگشت رئیس جمهور مستعفی یمن به عدن می شود.
وی همچنین تصریح کرد که اختلافات امنیتی در پایتخت موقت مانع از بازگشت وی به عدن شده است.
المخلافی گفت: میان دولت مستعفی و کشورهای ائتلاف عربی پیرامون برخی مسائل مرتبط با یمن اختلافاتی وجود دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 6 ساعت پیش
تشخیص سرطان با تست ادرار برای اولین بار

تشخیص سرطان با تست ادرار برای اولین بار به گزارش ایسنا و به نقل از مدیکال اکسپرس ، یک شرکت ژاپنی قصد دارد نخستین آزمایش جهان را برای تشخیص سرطان از طریق نمونه ادرار انجام دهد که در صورت اثبات، کمک بزرگی برای بررسی این بیماری کشنده خواهد بود.
شرکت مهنسی و فناوری اطلاعات "هیتاچی"(Hitachi) در ژاپن، دو سال پیش، این فناوری اساسی را برای تشخیص سرطان سینه و روده از طریق نمونه های ادرار، ابداع کرد.
"چیهارو اودایارا"(Chiharu Odaira)، سخنگوی این شرکت گفت: اکنون، شرکت "هیتاچی"، این روش را با استفاده از 250 نمونه ادرار آغاز کرده است تا مشخص کند که آیا امکان بررسی نمونه ها در دمای اتاق وجود دارد یا نه. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 6 ساعت پیش
احتمال افزایش قیمت گوشت در آذربایجان شرقی

احتمال افزایش قیمت گوشت در آذربایجان شرقی عباداله دیرامی در گفت وگو با ایسنا، در خصوص اخبار منتشر شده مبنی بر گرانی گوشت در بازار، اظهار کرد: اکنون در بازار تبریز هیچ گونه افزایش قیمتی وجود ندارد و هنوز قیمت گوشت با نرخی که اتحادیه در گذشته اعلام کرده بود، به فروش می رسد، اما در روزهای آینده امکان افزایش قیمت وجود دارد.
وی با اشاره به کمبود گوشت در بازار، عنوان کرد: به علت افزایش نرخ حیوان زنده، در بازار با کمبود گوشت مواجه هستیم که این موضوع اصلی ترین دلیل افزایش احتمالی نرخ گوشت است.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 6 ساعت پیش
ساخت شهرک سلامت نیازمند آینده نگری و نگاه همه جانبه نگر است

ساخت شهرک سلامت نیازمند آینده نگری و نگاه همه جانبه نگر است به گزارش ایسنا، فخرالسادات خامسی در نشست هم اندیشی به منظور ساماندهی مطب های پزشکان و ایجاد شهرک سلامت در استان برگزار شد با بیان این که ظرفیت های درمانی و پزشکی شاخص در یزد برای ارائه خدمات با فرصت ها و تهدیدهای مختلفی روبرو است، اظهار کرد: ساماندهی مطب پزشکان برای کاهش آسیب های اجتماعی ضروری است .
وی افزود: اولویت فعلی تمرکز بر ساماندهی مطب ها، مراکز خدماتی، اقامتی و موضوعات اجتماعی چون ترافیک و برخی آسیب های رفتاری برآمده در حوزه ارائه خدمات درمانی است که باید تمام بخش های مرتبط با این موضوع برنامه های خود را ارائه و با انسجام و همکاری های بین بخشی مداوم این مسئله را مدیریت کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 2 روز و 7 ساعت پیش
حفظ آرامش اجتماعی پشتوانه ساماندهی موضوع آب در یزد است

حفظ آرامش اجتماعی پشتوانه ساماندهی موضوع آب در یزد است به گزارش ایسنا، محمدحسین امامی با اشاره به مواجهه استان یزد با موضوع خشک سالی و کم آبی از یک سو و مسائل پیش آمده برای خط تأمین آب شرب از سوی دیگر، اظهار کرد: امروزه کم آبی و خشک سالی به عنوان یک دغدغه مهم در سراسر جهان مطرح است و اغلب مناطق دنیا درشدت و ضعف های مختلف با این موضوع روبه رو می باشند و در مسیر چاره اندیشی برای حل آن تلاش می کنند .
وی افزود: استان یزد دریکی از کم بارش ترین و کویری ترین مناطق واقع شده و به علت کاهش نزولات طبیعی در چند سال اخیر با مشکل کم آبی به ویژه درزمینه شرب و مصارف خانگی روبه رو هستیم طبیعتاً چون آب شرب مردم یک نیاز حیاتی است اهمیت این موضوع دوچندان می ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 2 روز و 7 ساعت پیش
تداخلات غذایی را جدی بگیریم

تداخلات غذایی را جدی بگیریم سید کاظم کاظمینی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، در مورد غذاهایی که نباید به همراه یکدیگر مصرف شوند، اظهار کرد: تداخل ناشی از مصرف موادغذایی به دلیل دارا بودن طبع های گرم و سرد منجر به روز مشکلاتی در هضم می شود و به دنبال آن می تواند عملکرد سیستم گوارش را مختل کند.
وی ادامه داد: البته تجربه نشان داده است که مصرف غذاهای با کیفیت های مشابه و طبع های یکسان نیز می تواند اثرات نامطلوبی بر بدن بگذارد و در برخی موارد بعد از هضم غذا می تواند باعث ایجاد بیماری شود یا ترکیب آن ها باعث بر هم خوردن ماهیت اصلی آن غذاها شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 7 ساعت پیش
استقلالی ها وارد تهران شدند

استقلالی ها وارد تهران شدند به گزارش ایسنا، تیم فوتبال استقلال بعد از حدود سه ساعت پرواز وارد تهران شد. آبی های پایتخت تمرین های خود را از فردا دنبال می کنند و یک ریکاوری سبک را در هتل المپیک برگزار خواهند کرد.
استقلالی ها شب گذشته در کویت موفق شدند الهلال را با حساب یک بر صفر شکست دهند و یک شنبه آینده میزبان تیم پیکان تهران در چارچوب رقابت های لیگ برتر هستند.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 7 ساعت پیش
جدیدترین کمدی محمد حسین لطیفی در تدارک اکران

جدیدترین کمدی محمد حسین لطیفی در تدارک اکران به گزارش ایسنا،طبق گزارش رسیده، نسخه نهایی فیلم سینمایی به وقت خماری جدیدترین ساخته محمدحسین لطیفی با پایان مراحل فنی هم اکنون آماده شده و براساس برنامه ریزی های انجام گرفته این فیلم بزودی به نمایش عمومی درخواهد آمد.
سازندگان به تازگی نسخه ای از فیلم را برای دریافت پروانه نمایش به شورای پروانه نمایش ارائه کرده اند.
این فیلم همچنین قرار است در بخش بازار جهانی جشنواره فیلم فجر - که از 30 فروردین تا هفتم اردیبهشت ماه برگزار می شود - شرکت داده شود.
با توجه به نزدیکی زمان اکران ساخته جدید لطیفی، بزودی از آنونسهای این فیلم نیز رونمایی خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 2 روز و 7 ساعت پیش
90 درصد زیر ساخت های حمل و نقل جام جهانی آماده شده است

90 درصد زیر ساخت های حمل و نقل جام جهانی آماده شده است به گزارش ایسنا و به نقل از تاس، مسئولان روس اعلام کردند که زیر ساخت های حمل و نقل برای جام جهانی 2018، 90 درصد آماده است. هنوز مسوولان بر روی برنامه پروازها کار می کنند.
مسوولان قصد دارند که تعداد پروازها و هم چنین تعداد صندلی ها در هر پرواز را افزایش دهند. پروازهایی که بیش ترین درخواست را دارند به مقصد ساراسنگ، ولگو گراد، سامارا و کالینینگراد هستند.
یازده شهر میزبان بازی های جام جهانی 2018 روسیه هستند. 12 استادیوم در این یازده شهر برای بازی های جام جهانی در نظر گرفته شده است. دو استادیوم نیز در مسکو پایتخت روسیه قرار دارند.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 7 ساعت پیش
وجود 250 هزار تن برنج در بازار گیلان/ بازار اشباع نیست

وجود 250 هزار تن برنج در بازار گیلان/ بازار اشباع نیست به گزارش ایسنا، علیرضا شعبان نژاد توضیح داد: پیرامون شایعات انتشار یافته در خصوص اشباع شدن میزان برنج در بازار، ضمن رد این ادعا اعلام میدارم که هم اکنون حدود 250 هزار تن برنج در بازار گیلان داریم و با این میزان برنج تا آغاز مهر باید مدیریت لازم را انجام دهیم.
وی با اشاره به اینکه شیلات یکی از بخشهای قدیمی سازمان یافته در استان گیلان است، افزود:در حوزه کشاورزی دائما شاهد تغییر رویکرد هستیم و در حوزه شیلات هم همین اتفاق افتاده است.
شعبان نژاد ضمن اشاره به افزایش میزان برداشت از اراضی موجود در مقایسه با 40 سال گذشته به واسطه رشد سریع جمعیت و افزایش تقاضا برای غذا ادامه داد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 7 ساعت پیش