وام 1 تا 2 میلیونی بسته حمایتی چگونه پرداخت می شود؟

وام 1 تا 2 میلیونی بسته حمایتی چگونه پرداخت می شود؟ به گزارش ایسنا، در جریان شیوع ویروس کرونا وآسیب دیدن کسب و کارها دولت بسته حمایتی تعریف کرد که یکی از گزینه های آن ارائه تسهیلات بین یک تا دو میلیون تومانی از محل منابع بانکها به گروه های آسیب دیده بود؛ گفته شده بود که این تسهیلات به حساب یارانه واریز خواهد شد.
اما چندی پیش معاون اول رئیس جمهور طی بخشنامه ای دستور العمل اجرای طرح خرید اعتباری اضطرار ناشی از شیوع ویروس کرونا را به دستگاه های مربوطه ابلاغ کرد که در ماده (5) آن تاکید شده است این اعتبار به صورت نقد یا برای خرید کالا از جمله کالاهای اساسی در مراکز خدماتی و فروشگاه های سراسر کشور معتبر است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 92 روز و 21 ساعت پیش
ارتقا جایگاه دانشگاه امیرکبیر در رتبه بندی موضوعی کیو.اس

ارتقا جایگاه دانشگاه امیرکبیر در رتبه بندی موضوعی کیو.اس به گزارش ایسنا، براساس رتبه بندی موضوعی کیو.اس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در حوزه کلی مهندسی و فناوری از رتبه 451-500 به رتبه 361 ارتقا یافته است.
رتبه بندی کیو.اس در سال 2020 میلادی دانشگاه های برتر دنیا را در 48 حوزه موضوعی در قالب 5 حیطه کلی علوم طبیعی ، مهندسی و فناوری ، علوم زیستی و پزشکی ، علوم اجتماعی و هنر و علوم انسانی مورد رتبه بندی قرار داده است.
مقایسه نتایج این رتبه بندی در سال 2020 نسبت به سال 2019 نشان از ارتقا معنادار جایگاه اکثر دانشگاه های کشور در برخی حوزه های موضوعی دارد که براین اساس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در حوزه مهندسی برق و الکترونیک ارتقا 200 پله ای داشته است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 92 روز و 21 ساعت پیش
خودسوزی مردی در مقابل خانه نخست وزیر پاکستان

خودسوزی مردی در مقابل خانه نخست وزیر پاکستان به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، پلیس اسلام آباد اعلام کرد که این مرد که "فیصل" معرفی شده، به مقابل خانه عمران خان، نخست وزیر پاکستان رفته، بنزین به روی خود ریخته و دست به خودسوزی زد.
یکی از مقامات ارشد پلیس اسلام آباد گفت: یکی از بستگان نزدیک این مرد در یکی از بیمارستان های نزدیک محل سکونت نخست وزیر پاکستان تحت درمان قرار داشت؛ بیمارستانی که کادر پزشکی و درمانی آن تحت تاثیر تعطیلی سراسری که دولت پاکستان اعمال کرده، قرار داشتند.
به دنبال افزایش سریع شمار مبتلایان به ویروس کرونا در پاکستان، دولت این کشور یک تعطیلی سراسری اعمال کرده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 92 روز و 21 ساعت پیش
مشکلات روحی و روانی یکی از مهمترین پیامدها و تأثیرات کرونا بر جامعه

مشکلات روحی و روانی یکی از مهمترین پیامدها و تأثیرات کرونا بر جامعه دکتر صفی الله صفایی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: بحران کروناویروس و در خانه ماندن و بیکار شدن بسیاری از مشاغل در جامعه موجب آسیب اقتصادی به اقشار مختلف به ویژه اقشار کم درآمد و ضعیف جامعه بوده و به طور قطع نامناسب بودن شرایط اقتصادی بر مسائل روحی و روانی خانواده ها و جامعه تأثیرگذار خواهد بود.
وی با تأکید بر اینکه باید تبعات و پیامدهای کرونا را به حداقل رساند، افزود: باید جامعه را با خطرات کرونا و پیامدهای آن آشنا کرده و با آگاهی بخشی به جامعه موجب کنترل سریع تر این اپیدمی شد.
صفایی اضافه کرد: نخستین تأثیر این بحران که سلامت عمومی را تهدید می کند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 92 روز و 22 ساعت پیش
هشدار هواشناسی نسبت به وزش باد شدید در مرکز خلیج فارس

هشدار هواشناسی نسبت به وزش باد شدید در مرکز خلیج فارس متن اطلاعیه هواشناسی مبنی بر هشدار دریایی به شرح زیر است:
سطح هشدار: نارنجی (آمادگی)
نوع مخاطره: وزش باد نسبتاً شدید تا شدید شمال غربی (گاهی بیش از 50 کیلومتر در ساعت)
زمان: ظهر یکشنبه (17/01/1399) تا ظهر روز دوشنبه (18/01/1399)
منطقه اثر: قسمت های مرکزی خلیج فارس، سواحل مرکزی و جنوبی استان
اثر مخاطره: افزایش ارتفاع موج دریا تا حدود 2 متر و گاهی بیش از 2 متر
هواشناسی بوشهر توصیه کرده طی این مدت از ترددهای دریایی به ویژه تردد شناورهای کوچک و تفریحی و مسافری در سواحل مرکزی و جنوبی استان خودداری شود.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 92 روز و 22 ساعت پیش
تبلیغ و اجرای تور مسافرتی تخلف است

تبلیغ و اجرای تور مسافرتی تخلف است به گزارش ایسنا، پرونده ویروس کرونا هنوز بسته نشده و هشدارها درباره منع سفرهای غیرضروری همچنان پابرجا است، با این حال تعطیلات پایان هفته، به برخی آژانس های مسافرتی انگیزه داده تا دست به کار شوند و به شهرهایی مثل مشهد، تور بگذارند. معاون گردشگری این رفتار را تخلف محرز دانسته و رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی هم تقصیر را گردن آژانس نماها انداخته است.
این تورها بیشتر با قطار و هوایپما اجرا می شوند که این مدت تردد آن ها به نسبت خودروی مسافران، کمتر محدود شد. اقامت مسافران تور هم در هتل هایی است که معلوم نیست، بعد از یک دوره تعطیلی کرونا، اجازه پذیرش مهمان را گرفته اند یا نه. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 92 روز و 22 ساعت پیش
افزوده شدن 3 رام قطار جدید به ناوگان متروی تهران / نیاز فوری به 30 رام قطار در سال جاری

افزوده شدن 3 رام قطار جدید به ناوگان متروی تهران / نیاز فوری به 30 رام قطار در سال جاری به گزارش ایسنا، علی امام از بهره برداری 3رام قطار باقی مانده پروژه 10 رام قطار (70 واگن) در ابتدای سال جاری خبر داد.
وی با اشاره به اینکه بخش عمده ای از این قطارها در شهریور و دی ماه سال گذشته به ناوگان متروی تهران افزوده شد، خاطرنشان کرد: قطارهای باقی مانده در پایان مرحله مونتاژ قرار دارند و تست آنها به زودی آغاز می شود.
امام با اشاره به اینکه این 3 رام قطار، آخرین سری باقیمانده از پروژه 70 واگن یا 10 رام قطار است، ادامه داد: هر یک رام از آنها هزینه ای بالغ بر 120 میلیارد تومان در بر داشته و با رعایت ایمنی و استاندارد های لازم ساخته شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 92 روز و 22 ساعت پیش
رگبار و رعد و برق در انتظار زنجانی ها

رگبار و رعد و برق در انتظار زنجانی ها رسول همتی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: بررسی نقشه های هواشناسی بیانگر این است که سامانه بارشی جدیدی از امروز وارد استان می شود که در ساعات بعد از ظهر و عصر موجب وزش باد نسبتا شدید، بارش های رگباری باران و رعد و برق خواهد شد.
این مسئول با بیان اینکه احتمال بارش تگرگ با فعالیت این سامانه در استان وجود دارد، ادامه داد: دمای هوا تا روز دوشنبه روند افزایشی تدریجی دارد و پیش بینی می شود از سه شنبه توده هوای سردی وارد منطقه شده و کاهش دما را موجب شود.
وی افزود: با توجه به پیش بینی رگبار باران همراه با رعد و برق و احتمال تگرگ و وزش باد نسبتا شدید در اغلب مناطق استان از ظهر روز امروز ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 92 روز و 22 ساعت پیش
سرمربی هندبال ذوب آهن: فدراسیون وضعیت لیگ را مشخص کند/ پیشنهاد سرمربی گری تیم ملی نداشتم

سرمربی هندبال ذوب آهن: فدراسیون وضعیت لیگ را مشخص کند/ پیشنهاد سرمربی گری تیم ملی نداشتم سرمربی تیم هندبال ذوب آهن اصفهان در مورد ادامه ندادن لیگ برتر هندبال به پیشنهاد رییس فدراسیون هندبال، در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: به هر حال شرایط خاصی است و نمی توان تنها تصمیم یک نفر را عملی کرد. همه با هم باید برای این موضوع تصمیم بگیرند. در حال حاضر وضعیت کشور خوب نیست و باید ببینیم وضعیت به لحاظ شیوع کرونا چه می شود. باید دید کرونا تا چه زمانی هست و تا کجا پیش می رود تا بعد فدراسیون در مورد لیگ برتر تصمیم بگیرد. اگر این ویروس همچنان ادامه دار باشد به نظر من دیگر نمی توان لیگ را ادامه داد، چون ادامه لیگ در این شرایط برای لیگ سال بعد هم مشکل ساز خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 92 روز و 22 ساعت پیش
آستارا در سکوت

آستارا در سکوت انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 92 روز و 22 ساعت پیش
بازداشت هزاران تن در کشورهای آمریکای مرکزی بابت نقض قوانین مرتبط با کرونا

بازداشت هزاران تن در کشورهای آمریکای مرکزی بابت نقض قوانین مرتبط با کرونا به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، آمریکای مرکزی مامن جمعیتی زیاد و فقیر است که هیچ گزینه ای بجز کار هر روزه ندارند.
مقام های هندوراس گفته اند،2250 تن بابت نقض قوانین منع آمد و شد که از اواسط مارس وضع شده، دستگیر شده اند و مقام های گوآتمالا نیز از دستگیری 5705 تن بابت ترک منازل بدون توجیه خبر داده اند.
در پاناما نیز بیش از 5000 تن در هفته اخیر بابت نقض قوانین منع آمد و شد دستگیر شده اند و 424 تن دیگر نیز بابت عدم تبعیت از قوانین کنونی مربوط به محدودیت ترک منازل در روزهای متناوب دستگیر شده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 92 روز و 23 ساعت پیش
سامانه بومی آموزش مجازی دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان افتتاح شد

سامانه بومی آموزش مجازی دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان افتتاح شد رضا نقدی در جلسه هیات رئیسه دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان که به صورت ویدئوکنفرانس، برگزار شد، بااعلام این خبر اظهار کرد: دانشکده های فنی و حرفه ای و کشاورزی استان سمنان در ایام تعطیلات عید نوروز، کلاس های مجازی جبرانی برای دانشجویان برگزار کرد.
وی بر لزوم برگزاری کلاس های مجازی استان تاکید و خاطرنشان کرد: با تصمیمات اتخاذ شده، مقرر شد از امروز شنبه 16 فروردین ماه، دانشکده های استان، تمام ظرفیت خود را به صورت کامل مورد استفاده قرار داده تا کلاس های مجازی به بهترین نحو برگزار شده و دروس به دانشجویان ارائه خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 92 روز و 23 ساعت پیش
حفاظت از ذخایر ژنتیکی حیات وحش کشور از اولویت های موزه ملی تاریخ طبیعی در سال جاری

حفاظت از ذخایر ژنتیکی حیات وحش کشور از اولویت های موزه ملی تاریخ طبیعی در سال جاری به گزارش ایسنا، محمد مدادی گفت: دستور مقام معظم رهبری در 15 فروردین سال 86 در خصوص ذخایر ژنتیکی کشور، توجه نظام در سطوح بالا به این مهم را نشان می دهد و وظایف ما برای برنامه ریزی و اقدام جدی در این خصوص را صد چندان می کند.
وی با اشاره به تصویب قانون حفاظت و بهره برداری از ذخایر ژنتیکی کشور در سال 97 اظهار کرد: در این قانون وظایف سنگین و مهمی در حوزه حفاظت از ذخایر ژنتیکی حیات وحش بر عهده سازمان متبوع گذاشته شده است که همکاری جدی واحدهای ستادی و استانی را برای انجام آن ها می طلبد.
مدیر کل دفتر موزه ملی تاریخ طبیعی و ذخایر ژنتیکی سازمان حفاظت محیط زیست افزود ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 92 روز و 23 ساعت پیش
کشف گنجینه ای ارزشمند در یک کلیسا

کشف گنجینه ای ارزشمند در یک کلیسا به گزارش ایسنا و به نقل از آرت نت، این گنجینه تاریخی ارزشمند پس از آن که کارگران ساختمان هنگام بازسازی یک کلیسای قرن نوزدهمی به ویرانه های یک کلیسای رنسانس برخوردند، کشف شد.
باستان شناسان اسلواک پس از گزارش کارگران ساختمانی، به کاوش در کلیسای سنت مارتینا واقع در دهکده ای در نزدیکی شهر کوشیتسه مشغول شدند.
این تیم باستان شناسی در نهایت به اکتشافی بی سابقه دست یافت. مجموعه ای از سکه های باستانی در حالی که در یک کوزه سرامیکی زیر یکی از سنگ فرش های کلیسای رنسانس پنهان شده بود، کشف شد. کوزه حاوی سکه های باستانی نیز به وسیله سنگی مهر و موم شده بود ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 92 روز و 23 ساعت پیش
تولید منسوجات گرمازا با قابلیت استفاده در همه فصول سال

تولید منسوجات گرمازا با قابلیت استفاده در همه فصول سال به گزارش ایسنا، آرش ناظم بوشهری مجری طرح " تولید منسوجات گرمازای هوشمند"، هدف از اجرای این طرح را ساخت پارچه هایی با قابلیت ایجاد گرما در شرایط آب و هوایی سرد ذکر کرد و گفت: از این پارچه به عنوان لباسی مجزا یا داخل لباس هایی استفاده می شود که می تواند فرد را گرم کند به گونه ای که در شرایط آب و هوایی سخت می توان از این منسوج برای تولید گرما استفاده کرد ضمن آنکه از آن می توان برای تسکین دردهای موضعی در حوزه پزشکی بهره برد.
بوشهری، با بیان اینکه تاکنون منسوجات گرم شونده با روش های مختلف تولید شده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 92 روز و 23 ساعت پیش
در این روزهای کرونایی مواد غذایی فله ای یا صنعتی بخریم؟

در این روزهای کرونایی مواد غذایی فله ای یا صنعتی بخریم؟ به گزارش ایسنا، دکتر سید امیرمرتضویان، متخصص علوم و صنایع غذایی در خصوص وجود ویروس کرونا در مواد غذایی عنوان کرد: با توجه به اطلاعات موجود، دمای سالم سازی مواد غذایی برای حذف ویروس کرونای احتمالی موجود در آن ها، حداقل 60 و ترجیحا 70 درجه سلسیوس در نظر گرفته می شود و ممکن است آلودگی احتمالی در این مواد در کمتر از این دما، از بین نرود.
وی تاکید کرد: مردم اکثر مواد غذایی صنعتی را با اطمینان خاطر می توانند مصرف کنند، زیرا با ضریب بهداشتی بالا تهیه می شوند و ماده اولیه آن ها اغلب سالم سازی بهداشتی می شود، اما در خصوص محصولات غذایی غیر صنعتی، هم در ماده اولیه تولید و هم پس از تولید ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 92 روز و 23 ساعت پیش
سامانه بارشی جدید وارد آذربایجان غربی می شود

سامانه بارشی جدید وارد آذربایجان غربی می شود مهدی کریمی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به آخرین وضعیت جوی استان بر اساس نقشه های پیش یابی افزود: از روز گذشته بارش ها در اکثر مناطق استان آغاز شده است و تا بعدازظهر امروز ادامه خواهد داشت.
وی با بیان اینکه از روز دوشنبه 18 فروردین سامانه بارشی جدیدی وارد استان می شود، یادآور شد: این سامانه بارشی تا اواخر هفته در استان فعال خواهد بود و به صورت متناوب رگبار باران، رعد و برق و گاهاً بارش تگرگ نیز پیش بینی می شود.
این کارشناس هواشناسی استان با بیان اینکه شدت بارشها در مناطق شمالی استان بیشتر از سایر نقاط پیش بینی می شود ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 92 روز و 23 ساعت پیش
صنعت خودرو به پوست اندازی افتاده است

صنعت خودرو به پوست اندازی افتاده است سیدجواد سلیمانی درگفت وگو با ایسنا، در رابطه با تحقق شعار "جهش تولید" در صنعت خودرویی کشور، اظهار کرد: نام گذاری هوشمندانه سال جدید با عنوان جهش تولید، در ادامه رونق تولید از سال گذشته برای تولیدکنندگان کشور و به ویژه صنعت خودرو انگیزه و مسئولیتی مضاعف ایجاد کرده تا با تعهد و تخصص، همت و برنامه ریزی، خود را برای یک جهش و تحول در سال جدید آماده کنند. باید در نظر داشت که تولید فرآیندی است که خروجی آن "محصول" به شمار می آید؛ بنابراین برای اینکه در کمیت و کیفیت محصولات شاهد جهش باشیم، باید تمام مراحل قبلی در این فرآیند، تقویت شوند و پیش زمینه های مورد نیاز برای جهش تولید را فراهم سازند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 93 روز و 0 ساعت پیش
تایید خبر بازداشت روحانی مدعی طب اسلامی در لنگرود

تایید خبر بازداشت روحانی مدعی طب اسلامی در لنگرود به گزارش ایسنا میزان خبر بازداشت مرتضی کهنسال مدعی طب اسلامی که در اقدامی عجیب با ورود به بخش های مختلف بیمارستانی در گیلان با نادیده گرفتن توصیه ها و دستورات پزشکی از خود فیلم هایی منتشر کرده بود که نشان می داد مشغول مداوای بیماران مبتلا به ویروس کروناست را تایید کرد.
این اقدام واکنش افکار عمومی و جامعه پزشکی را در پی داشت و دادگاه ویژه روحانیت حکم بازداشت این روحانی مدعی طب اسلامی را در همان نخستین روزهای سال جاری صادر کرد.
بر همین اساس مرتضی کهنسال روز گذشته در لنگرود بازداشت و در حال حاضر در بازداشتگاه به سر می برد.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 93 روز و 0 ساعت پیش
هندی ها تصویر میکروسکوپی "کرونا" را منتشر کردند

هندی ها تصویر میکروسکوپی "کرونا" را منتشر کردند به گزارش ایسنا و به نقل از تک اکسپلوریست، حدود دو ماه است که افراد زیادی در جهان به "کووید-19"(COVID-19) مبتلا شده اند و تاکنون این ویروس جان هزاران نفر را در سراسر جهان گرفته است. حال دانشمندان هندی در آخرین مطالعاتشان این ویروس مرگبار را توسط میکروسکوپ پرقدرت مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند و از آن تصویربرداری کردند.
دانشمندان طی این مطالعه با استفاده از " میکروسکوپ الکترونی عبوری"(TEM)، توانستند تصویری از ویروس کرونا به دست آورند. این تصویر از نمونه سواب گلو اولین بیمار شناسایی شده مبتلا به ویروس کرونا در هند گرفته شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 93 روز و 0 ساعت پیش
هوای مطلوب تهران طی امروز

هوای مطلوب تهران طی امروز به گزارش ایسنا، کیفیت هوای پایتخت در حال حاضر با میانگین 71 در شرایط قابل قبول است. کیفیت هوای 24 ساعت گذشته نیز با میانگین 68 در شرایط قابل قبول قرار داشت.
بر اساس این گزارش شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود. بر اساس این تقسیم بندی از عدد صفر تا 50 هوا پاک، از 51 تا 100 هوا قابل قبول یا متوسط، از 101 تا 150 هوا ناسالم برای گروه های حساس، از 151 تا 200 هوا ناسالم برای همه گروه ها، از 201 تا 300 هوا بسیار ناسالم و از 301 تا 500 شرایط کیفی هوا خطرناک است.
گفتنی است در هوای پاک که با رنگ سبز نشان داده می شود ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 93 روز و 0 ساعت پیش
پیش بینی بازگشت اصناف از 20 فروردین به بعد به چرخه فعالیت/ در حال رایزنی هستیم

پیش بینی بازگشت اصناف از 20 فروردین به بعد به چرخه فعالیت/ در حال رایزنی هستیم رسول جهانگیری در گفت وگو با ایسنا در خصوص نگرانی مشاغل در خصوص زمان بازگشت دوباره به چرخه فعالیت، در شرایطی که هنوز ویروس کرونا در کشور کنترل نشده است، اظهار کرد: مطابق تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا، تعطیلی مشاغل تا 20 فروردین ماه ادامه دارد، اما اتاق اصناف به دنبال این است که با بهبود شرایط، کسبه و اصناف آرام آرام به چرخه فعالیت بازگردند.
وی با بیان اینکه در پی شیوع ویروس کرونا و تعطیلی اصناف، حال و روز اقتصادی شهر خوب نیست، تصریح کرد: با این وجود اولویت نخست، سلامت مردم در برابر ویروس کرونا است و اتاق اصناف نیز تا 20 فررودین ماه از دستور دولت تبعیت خواهد کرد و تنها مشاغل ضروری باز ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 93 روز و 0 ساعت پیش
کرونا و تهدید زیست محیطی

کرونا و تهدید زیست محیطی تعداد قابل توجهی از مردم هم اکنون مبتلا به کروناویروس بوده و در حال مبارزه با پیامدهای آن هستند. در این مدت گروه های مختلف پزشکان، دانشگاه ها و شرکت های داروسازی، پژوهش های خود را برای پیدا کردن داروی بیماری آغاز کرده و تحقیقات آنها در حال انجام است.
گروه دیگری که در زمینه طب سنتی و گیاهان دارویی کار و تحقیق می کنند نیز توصیه هایی کلی برای تقویت سامانه پدافندی بدن برای مقابله با بیماری کرده و انواع داروهای گیاهی و دمنوش ها را برای این منظور معرفی و پیشنهاد می کنند، با این توضیح و تاکید که هیچکدام داروی قطعی برای ویروس کووید 19 نیستند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 93 روز و 0 ساعت پیش
مقام آلمانی آمریکا را به خاطر ضبط محموله ماسک "دزد مدرن" خواند

مقام آلمانی آمریکا را به خاطر ضبط محموله ماسک "دزد مدرن" خواند به گزارش ایسنا، مقام های دولت محلی در برلین آلمان می گویند با دستور دونالد ترامپ به شرکت 3ام، تولیدکننده ماسک های تنفسی، 200 هزار ماسک سفارش پلیس برلین در بانکوک و پیش از بارگیری به سوی آلمان، متوقف و به سوی آمریکا تغییر مسیر داده است. مقام های برلین این اقدام دولت آمریکا را "دزدی دریایی مدرن" خوانده اند.
دولت محلی برلین می گوید این ماسک ها در بانکوک تایلند "ضبط و مصادره" شده اند.
آندریاس گیزل، وزیر داخلی دولت محلی برلین گفته 200 هزار ماسک اف اف پی 2 که پلیس برلین سفارش داده بوده احتمالا رهسپار آمریکا شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 93 روز و 0 ساعت پیش
چگونه می توانیم ترافیک سایت خود را از طریق گوگل افزایش دهیم؟

چگونه می توانیم ترافیک سایت خود را از طریق گوگل افزایش دهیم؟ به گزارش ایسنا، بنابر اعلام کلیک اول، مجموعه کلیک اول به عنوان اولین سیستم هوشمند ارائه دهنده افزایش ورودی گوگل، در این متن شما را راهنمایی می کند تا با رعایت چند نکته ساده و اصولی، جایگاه سایت خود در گوگل را بهبود بخشید.
افزایش ورودی گوگل به این دلیل از اهمیت زیادی برخوردار است که باعث پیشرفت و بهبود رتبه یک وب سایت در مقایسه با رقبای آن می شود و همواره بهترین بازخورد و نرخ تبدیل کاربر به مشتری را برای سایت فراهم می آورد.
ثبت وب سایت در سرچ کنسول گوگل
اولین گامی که باید برای افزایش ورودی گوگل سایت خود بردارید، این است که آدرس سایت خود را در گوگل وبمستر تولز ثبت کنید ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 93 روز و 0 ساعت پیش
حمایت چهره های ورزشی خراسان از پویش چراغی برافروز

حمایت چهره های ورزشی خراسان از پویش چراغی برافروز شیوع ویروس کرونا از اسفندماه 98 در کشورمان سبب شد تا با خانه نشینی بخش اعظمی از مردم، تعداد زیادی از کسب وکارها با مشکل مواجه شوند. در همین رابطه موسسه نیکوکاری میزبانان خورشید در راستای حمایت از اقشار ضعیف و کم درآمد مشهدی که این روزها با مشکلات عدیده ای به خاطر کاهش فرصت های شغلی روبه رو هستند، اقدام به راه اندازی پویشی با نام چراغی برافروز کرده است.
این پویش حالا با استقبال گسترده چهره های مختلف و مطرح ورزشی خراسان رضوی و مشهد روبه رو شده است. مجتبی سرآسیایی، سرمربی شهرخودرو خراسان، نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا با انتشار پستی در این رابطه نوشت: ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 93 روز و 0 ساعت پیش
صادرات خراسان رضوی قطع نشده است

صادرات خراسان رضوی قطع نشده است محمدحسین روشنک در گفت وگو با ایسنا، در خصوص وضعیت صادرات استان در دوران کرونا، اظهار کرد: در حال حاضر صادرات استان صفر نیست، کم شده، اما باز هم کم و بیش در حال انجام است.
وی افزود: مدت هاست که صادرات مواد غذایی انجام نمی شود، در خصوص کالاهای دیگر نیز با وجود اینکه در کشور ما محدودیت اجرا شده، اما قرنطینه انجام نشده، اما در برخی کشورهای هدف ما قرنطینه ایجاد شده به همین دلیل آنها نمی توانند کالا ببرند، اما ما تا حدودی در ایام تعطیلی با سازمان ها و ادارات مربوط به حوزه صادرات هماهنگ کردیم که اکثرا در محل راه آهن و محل صادرات حضور داشتند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 93 روز و 0 ساعت پیش
جزییات پویش طرح غربالگری در تهران

جزییات پویش طرح غربالگری در تهران زینب نصیری در گفت وگو با ایسنا، در مورد اجرای طرح غربالگری کرونا که با همکاری شهرداری تهران و ستاد کرونا در تهران انجام می شود، گفت: از ابتدای شیوع کرونا در تهران شهرداری اقدامات موثری را در راستای جلوگیری از شیوع این بیماری انجام داده است.
مدیرکل اداره سلامت شهرداری تهران با بیان این که توافقی با دکتر زالی انجام شد تا از ظرفیت شهرداری تهران برای غربالگری مردم انجام شود، اظهار کرد: همچنین جلساتی با معاونین بهداشت سه دانشگاه علوم پزشکی ایران، تهران و شهید بهشتی برگزار کردیم که قرار شد در راستای هم افزایی با استفاده از ظرفیت خانه های سلامت در 352 محله شهر تهران اقدام کنیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 93 روز و 0 ساعت پیش
درخواست ائتلاف الفتح از پارلمان عراق برای بازخواست برهم صالح

درخواست ائتلاف الفتح از پارلمان عراق برای بازخواست برهم صالح به گزارش ایسنا، به نقل از سومریه نیوز، محمد الغبان، رئیس فراکسیون ائتلاف الفتح در نامه ای به محمد الحلبوسی، رئیس پارلمان عراق از وی خواست تا برهم صالح، رئیس جمهوری این کشور را به دلیل نقض قانون اساسی در تعیین نامزدی غیر از نامزد فراکسیون اکثریت، بازخواست کند.
بر اساس قانون اساسی عراق، رئیس جمهور وظیفه دارد برای تعیین نخست وزیر، نامزد فراکسیون اکثریت را به پارلمان معرفی کند که فراکسیون اکثریت در پارلمان این کشور در حال حاضر ائتلاف الفتح است .
پیشتر، میثاق ابراهیم الحامدی، یکی از نمایندگان ائتلاف الفتح عراق با انتشار بیانیه ای ضمن انتقاد شدید از اقدامات برهم صالح اعلام کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 93 روز و 0 ساعت پیش
دیوار به دیوار از جنس ایثار

دیوار به دیوار از جنس ایثار سازمان های مردم نهاد و خیران زنجانی از روزهای ابتدایی شیوع ویروس کرونا در استان، اقدامات و فعالیت های خود را برای مقابله با شیوع این بیماری آغاز کردند. جوانان زنجانی در روزهای کرونایی به صورت شبانه روزی، حتی زمانی که شهر را خواب فرا می گیرد، در و دیوارها، خیابان ها، معابر شهری، محله ها و کوچه ها را ضدعفونی کرده و بین اقشار ضعیف و خانواده های مبتلایان به کرونا، اقلام بهداشتی توزیع می کنند.
نماینده سمن ها در شورای توسعه و حمایت از تشکل های مردم نهاد استانداری زنجان، در رابطه با پویش مردمی مبارزه با کرونا، اظهار می کند: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در استان ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 93 روز و 0 ساعت پیش
با اهدای خون به کرونا مبتلا نمی شوید

با اهدای خون به کرونا مبتلا نمی شوید محمدرضا عاملی در گفت وگو با ایسنا با بیان اینکه اهدای خون در محیطی کاملا استریل صورت می گیرد، اظهار کرد: هم استانی ها نباید نگران اهدای خون در این روزها باشند.
وی افزود: تمامی تجهیزات در فرآیند انتقال خون کاملا بهداشتی است و هیچ خطری سلامت اهداکنندگان را تهدید نخواهد کرد.
مدیرکل انتقال خون خراسان جنوبی بیان کرد: معاینات پیش از اهدای خون انجام شده و اگر فردی علائم سرماخوردگی را داشت، از اهدای خون او به طور موقت جلوگیری خواهد شد.
عاملی ادامه داد: از اهداکنندگان به ویژه اهداکنندگان مستمر خون می خواهیم تقاضا داریم برای کمک به افراد نیازمند خون اقدام کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 93 روز و 0 ساعت پیش
تلفن ثابت سازمانی نکسفون چگونه به سازمان ها در شرایط دورکاری کمک می کند؟

تلفن ثابت سازمانی نکسفون چگونه به سازمان ها در شرایط دورکاری کمک می کند؟ به گزارش ایسنا، بنابر اعلام رسپینا، هر روز به افراد توصیه می شود که به جز موارد ضروری خانه های خود را ترک نکنند و از مسافرت و حضور در اماکن عمومی خودداری کنند. کسب وکارها نیز برای به حداقل رساندن گسترش ویروس کرونا و حفظ سلامت پرسنل خود، اقدام به تعطیلی و یا دورکاری بخش های مختلف سازمان خود کرده اند. اما دورکاری علی رغم مزیت هایش در شرایط فعلی، نیازمند امکاناتی است که منجر به کاهش بهره وری در سازمان ها نشود.
حضور کارمندان در منزل علاوه بر حفظ سلامتی آن ها و جلوگیری از انتقال ویروس کرونا، از نظر اقتصادی نیز برای کسب وکارها مفید است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 93 روز و 1 ساعت پیش
توسعه 500 هکتاری باغات کرمانشاه در سال گذشته

توسعه 500 هکتاری باغات کرمانشاه در سال گذشته رضا زارعی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: 310 هکتار از این باغات از نوع باغات مدرن بوده و مابقی به باغات شیبدار که عمدتاً باغات دیم هستند، اختصاص دارد.
زارعی گفت: عمده باغات مدرن ایجاد شده طی سال گذشته در استان شامل باغات انگور آبی، گردو، پسته، سیب، انار و گیلاس بوده و باغات دیم اراضی شیب دار هم به انگور، بادام، گل محمدی و مقادیر محدودی زرشک اختصاص داشته است.
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: سال گذشته بیشترین توسعه باغات را در شهرستانهای صحنه، کرمانشاه و ثلاث باباجانی شاهد بودیم، هر چند در همه شهرستان های استان کم و بیش توسعه باغات را داشتیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 93 روز و 1 ساعت پیش
چرخە تولید در استان باید فعال باشد/ کماکان نگران گسترش و شیوع کرونا هستیم

چرخە تولید در استان باید فعال باشد/ کماکان نگران گسترش و شیوع کرونا هستیم حسین خوش اقبال در جلسه جمع بندی طرح فاصله گذاری اجتماعی در قالب کمیته اجتماعی، امنیتی با فرمانداران به صورت ویدئو کنفرانس اظهار کرد: امروز اولویت حاکمیت مبارزه با شیوع بیماری کرونا است و با این وجود تولید و فعالیت های اقتصادی نباید از حرکت بایستد تا مشکلات زندگی مردم بیشتر نشود.
وی افزود: فرمانداران لازم است از توان همه دستگاه ها و ارگان ها در مبارزه با کرونا استفاده کنند و کم کاری در این رابطه از کسب پذیرفتنی نخواهد بود.
خوش اقبال در ادامه با بیان اینکه طرح فاصله گذاری اجتماعی تا 20 فروردین ادامه دارد و تصمیمات جدید از طریق ستاد ملی اتخاذ و ابلاغ می شود ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 93 روز و 1 ساعت پیش
نسل جدیدی از قهرمانان کاراته را در کرمانشاه پرورش می دهیم

نسل جدیدی از قهرمانان کاراته را در کرمانشاه پرورش می دهیم سعید نصراللهی در گفت و گو با ایسنا، کرمانشاه را از قطب های کاراته ایران خواند و اظهار کرد: طی یک دهه اخیر قهرمان بزرگی همچون پگاه زنگنه، سعید احمدی، هامون درفشی، مهدی خدابخشی و سمیرا ملکی از استان کرمانشاه به بدنه تیم های ملی کاراته کشور تزریق شده اند و افتخارات زیادی را برای ایران کسب کرده اند.
وی پشتوانه سازی برای این قهرمانان را از دغدغه های مهم هیات کاراته استان برشمرد و گفت: متاسفانه طی چندسال گذشته اقدام جدی به منظور جایگزین سازی برای این قهرمانان از سوی هیات قبلی انجام نگرفته، لذا از حدود هفت ماه پیش که هیات را بدست گرفتیم روی این مسئله تمرکز پیدا کردیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 93 روز و 1 ساعت پیش
تامین زیرساخت ها لازمه جهش تولید/برق و آب اصلی ترین نیاز صنایع استان مرکزی

تامین زیرساخت ها لازمه جهش تولید/برق و آب اصلی ترین نیاز صنایع استان مرکزی سیدعلی آقازاده در گفت وگو با ایسنا، درخصوص الزامات تحقق جهش تولید در استان مرکزی اظهار کرد: اصلی ترین لازمه تحقق شعار سال جاری فراهم کردن زیرساخت های مورد نیاز است و یکی از زیرساخت های مورد نیاز در استان مرکزی در این حوزه تامین آب و برق مورد نیاز صنایع است. این نیاز در شهرهایی نظیر ساوه و زرندیه به دلیل تراکم بالای واحدهای صنعتی و تولیدی بیشتر احساس می شود.
وی به استقبال بالا از سرمایه گذاری در استان مرکزی اشاره کرد و افزود: تامین زیرساخت هایی نظیر آب و برق با مصرف صنعتی یکی از تمهیداتی است که دولت برای آن سازوکارهای خاصی را اندیشیده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 93 روز و 1 ساعت پیش
مراقب باشید کرونا شما را "وسواسی" نکند!

مراقب باشید کرونا شما را "وسواسی" نکند! دکتر وحید فرنیا در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به شیوع بیماری کرونا، گفت: در این شرایط بیشتر افراد دچار اضطراب می شوند و این امر کاملا طبیعی است و همین اضطراب موجب می شود افراد مراقبت بیشتری در بحث پیشگیری از بیماری و رعایت مراقبت های بهداشتی داشته باشند.
وی یادآور شد: این میان اضطراب یک حدی دارد و اگر از حد بگذرد قطعا می تواند اثرات مخربی داشته باشد و از جمله اثرات آن تشدید رفتارهای وسواسی است.
فرنیا با اشاره به وجود دو نوع وسواس فکری و عملی، گفت: زمانی که اضطراب از حد بگذرد، عمدتا افراد دچار وسواس فکری می شوند و مدام اشتغال ذهنی دارند و علائم بیماری را مدام در خود بررسی کرده و ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 93 روز و 2 ساعت پیش
مربی والیبال بانوان: با کار مقطعی درجا می زنیم/ استعدادیابی نداریم

مربی والیبال بانوان: با کار مقطعی درجا می زنیم/ استعدادیابی نداریم فریبا صادقی، مربی والیبال در گفت وگو با ایسنا به مهمترین چالش والیبال بانوان اشاره کرد و گفت: اولین چالش بی توجهی به برنامه ای است که باید در استعدادیابی از قبل شروع می شد و ادامه پیدا می کرد. در نتیجه هر چه الان داریم حاصل کاری است که در کوتاه مدت انجام داده ایم و نتایج مشابهی هم گرفته ایم.
او در این مورد افزود: همیشه گفته شده که باید برای گروه سنی پایه مربی خارجی جذب شود و به شکل برنامه ریزی شده و بلندمدت اقدامات لازم انجام گیرد اما فقط کارهایی در حد استعدادیابی انجام شده و افراد برگزیده هم به نوعی رها شدند. این باعث شده که ما به آینده خیلی امیدوار نباشیم و چالش هایی داشته باشیم ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 93 روز و 2 ساعت پیش
برگزاری 12 فعالیت در حوزه کسب و کار در دفتر تسهیل گری محله ی بانبرز

برگزاری 12 فعالیت در حوزه کسب و کار در دفتر تسهیل گری محله ی بانبرز سیدغلامرضا حسینی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: در دفتر تسهیل گری در منطقه بان برز (مهرآباد) ، که با حمایت دفتر اجتماعی فرهنگی استانداری با همکاری جهاددانشگاهی در سال 98 راه اندازی شد، تاکنون، 60 جلسه عمومی با سازمان ها و دستگاه های دولتی برگزار و 4 تفاهم نامه در این راستا به امضا رسیده است.
عضو هیئت علمی جهاددانشگاهی تعداد جلسات برگزار شده با سازمانها و نهادهای غیردولتی را 50 مورد عنوان کرد و گفت : در طول سال 1398 ، 30 کارگاه آموزشی برگزار شده است.
رئیس جهاددانشگاهی واحد استان ایلام از برگزاری 12 فعالیت در حوزه کسب و کار خبر داد و گفت : در این محله 7 رویداد برگزار شده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 93 روز و 2 ساعت پیش
تاثیر برخی ژن ها بر نحوه ساخت ویتامین دی

تاثیر برخی ژن ها بر نحوه ساخت ویتامین دی به گزارش ایسنا وبه نقل از تک اکسپلوریست ، ویتامین دی هورمون آفتاب است و ما برای ایجاد آن به خورشید نیاز داریم اما تغییراتی که در ژن های ما رخ می دهد نیز در ایجاد آن بسیار موثر هستند.
طبق مطالعه جدید دانشگاه کوئینزلند، تغییرات ژنتیکی در ژن هیستیدین آمونیا لیاز می تواند غلظت یک مولکول کوچک در پوست که مانند عامل محافظت در برابر آفتاب یا اس پی اف عمل می کند را تغییر دهد.
هیستیداز که هیستینیداز و همچنین هیستیدین آمونیا-لیاز(Histidine ammonia-lyase )نیز خوانده می شود، آنزیمی است که در انسان توسط ژن HAL کد می شود. هیستیداز در واقع هیستیدین را به آمونیاک و اسیداوروکانیک تبدیل می کند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 93 روز و 2 ساعت پیش
ژاوی به دنبال حضور هم بازی سابق اش در السد

ژاوی به دنبال حضور هم بازی سابق اش در السد به گزارش ایسنا و به نقل از الوطن، با وجود آنکه فوتبال در جهان به خاطر ویروس کرونا چند هفته ای است که تعطیل شده اما این باعث نشده تا تیم های بزرگ همه فعالیت های خود را تعطیل کنند.
باشگاه السد با هدایت ژاوی به دنبال تقویت خود قبل از آغاز فصل نقل و انتقالات تابستانی است.
روزنامه الوطن به نقل از توتو میرکاتو و اسپورت نوشت که ژاوی سرمربی اسپانیایی السد قطر دوست دارد که پدرو رودریگز مهاجم چلسی را به تیم خود آورد.
پدرو بعد از ترک بارسلونا راهی چلسی شد و عملکرد خوبی هم در این تیم داشته است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 93 روز و 2 ساعت پیش
کمک پنهانی نیمار برای مبارزه با کرونا

کمک پنهانی نیمار برای مبارزه با کرونا به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی میرر، شیوع ویروس کرونا باعث شده تا جهان با یکی از بحرانی ترین روزهای خود مواجه شود. دامنه گسترش این ویروس که در چین شناسایی و کشف شد روز به روز در حال افزایش و بیشتر شدن است.
فوتبالیست ها به عنوان یکی از اقشار پردرآمد با راه های مختلف برای امهار این ویروش کمک می کنند تا هر چه زوتر این معضل جهانی از بین برود.
روزنامه دیلی میرر به نقل از یک برنامه تلویزیونی در برزیل اعلام کرد که نیمار برای مبارزه با ویروس کرونا 769 هزار پوند کمک نقدی را در اختیار یونیسف و دیگر نهادهای خیریه قرار داده و از آنها خواسته که نامی از او به میان نیاورند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 93 روز و 2 ساعت پیش
انتقاد کانادا از ایالات متحده برای ممنوعیت صادرات ماسک

انتقاد کانادا از ایالات متحده برای ممنوعیت صادرات ماسک به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، مقامات کانادایی از دستور دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به منظور ممانعت از صادرات ماسک تنفسی N95 شرکت 3M به کانادا برای استفاده پزشکان و پرستاران انتقاد کردند. پیش بینی می شود کروناویروس در پرجمعیت ترین مناطق این کشور بیشتر گسترش یابد.
مقامات نهاد بهداشتی ایالت انتاریو کانادا با ادامه ی اقدامات فعلی جهت مبارزه با کرونا پیش بینی کرده اند که تا پایان ماه 80 هزار مورد ابتلا به ویروس کرونا و یک هزار و 600 کشته خواهند داشت. آن ها از مردم خواسته اند که در خانه بمانند و رفت وآمدهای خود را به حداقل برسانند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 93 روز و 4 ساعت پیش
نگاهی به عملکرد لیگ برتری های فوتسال خوزستان در سال 98

نگاهی به عملکرد لیگ برتری های فوتسال خوزستان در سال 98 در فصل گذشته (97) لیگ برتر فوتسال آقایان و بانوان کشور، خوزستان دارای چهار نماینده بود که تیم فوتسال ملی حفاری در هر دو بخش آقایان و بانوان، روی سکوی سوم قرار گرفت. اهورای بهبهان و پالایش نفت آبادان نیز به ترتیب در لیگ برتر فوتسال آقایان و بانوان نتوانستند به مقام دست پیدا کنند.
به گزارش ایسنا، باشگاه ملی حفاری سال های بسیاری است که در لیگ برتر فوتسال آقایان و بانوان تیم داری می کند و تیم های آن نیز همیشه مدعی بوده اند. اما تیم آقایان و بانوان این باشگاه در سال 98، دو چهره کاملا متفاوت در لیگ برتر داشتند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 93 روز و 5 ساعت پیش
مراقب وزن خود باشید!

مراقب وزن خود باشید! حامد رضایی نسب در گفت و گو با ایسنا، در خصوص نوع تمرینات ورزشی در قرنطینه خانگی، اظهارکرد: در ابتدا افراد باید این نکته را مدنظر داشته باشند که از انجام تمرینات پرفشار خودداری کنند زیرا فعالیت و تمرینات شدید باعث کاهش سیستم ایمنی افراد به ویژه در اشخاص دارای بیماری زمینه ای خواهد شد.
وی با بیان این که افراد باید این نکته مهم را مدنظر داشته باشند که برای انجام فعالیت ورزشی در خانه باید از وسایل ورزشی استاندارد استفاده کنند تا به آن ها آسیب وارد نشود، ادامه داد: همچنین تمریناتی که در خانه انجام می شود نباید شدید و در حدی باشد که به فرد آسیب برساند زیرا اگر شدت آسیب در حدی باشد که فرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 93 روز و 5 ساعت پیش
افزایش 25 درصدی قربانیان کرونا در انگلیس تنها در یک روز

افزایش 25 درصدی قربانیان کرونا در انگلیس تنها در یک روز به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، تعداد کل جان باختگان بر اثر ابتلا به کویید-19 در انگلیس با افزایش نزدیک به 25 درصد معادل 648 تن در یک روز، به 3 هزار و 605 تن رسید.
در مجموع 173 هزار و 748 تن از شهروندان انگلیس تست کرونا داده اند که از این میان، نتیجه آزمایش 38 هزار و 168 تن مثبت بوده است.
محققان بریتانیایی اعلام کرده اند که اگر انگلیس موفق شود تلفات این ویروس را زیر 20 هزار تن نگه دارد، عملکرد مناسبی داشته است.
پیش بینی می شود در بدترین حالت و در صورت عدم رعایت اصول بهداشتی و مقررات قرنطینه برای کاهش گسترش این ویروس ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 93 روز و 5 ساعت پیش
محدودیت های جدید تردد در ترکیه برای مقابله با کرونا

محدودیت های جدید تردد در ترکیه برای مقابله با کرونا به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، رجب طیب اردوغان، رییس جمهوری ترکیه اعلام کرد که از نیمه شب جمعه و در چارجوب بخشی از اقدامات پیشگیرانه علیه شیوع ویروس کرونا، تردد شهروندان زیر 20 سال با محدودیت شدید همراه خواهد بود.
او اعلام کرد، آنکارا تصمیم گرفته است رفت وآمد خودروها در 31 شهر ترکیه را به منظور جلوگیری از گسترش کرونا ممنوع کند. این ممنوعیت شامل انتقال اقلام ضروری نمی شود.
اردوغان هم چنین افزود که استفاده از ماسک در مکان های شلوغ، الزامی خواهد بود.
دولت ترکیه در ماه مارس به شهروندان بالای 65 سال و شهروندان مبتلا به بیماری های مزمن دستور داد که در خانه بمانند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 93 روز و 6 ساعت پیش
ترامپ و ماکرون در صدد برگزاری نشست سران شورای امنیت

ترامپ و ماکرون در صدد برگزاری نشست سران شورای امنیت به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا و امانوئل ماکرون، رییس جمهوری فرانسه طی یک تماس تلفنی در مورد تشکیل جلسه پنج عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد به منظور افزایش همکاری ها در مبارزه با ویروس کرونا، گفت وگو کردند.
یک سخنگوی کاخ سفید در بیانیه ای اعلام کرد که روسای جمهوری دو کشور در یک تماس تلفنی در مورد تشکیل جلسه پنج عضو دائم شورای امنیت یعنی ایالات متحده، روسیه، چین، انگلیس و فرانسه به بحث و گفت وگو پرداختند.
فرانسه و آمریکا جزو کشورهایی هستند که شاهد بالاترین آمار ابتلا به کرونا و مرگ ومیر در اثر این بیماری بوده اند.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 93 روز و 6 ساعت پیش
ایستادن در آستانه فصل سرد

ایستادن در آستانه فصل سرد به گزارش ایسنا، علی ربیعی، دستیار ارتباطات رییس جمهوری و سخنگوی دولت با این مقدمه در یادداشتی نوشت: ما اکنون در سال 99 در آستانه قرن نوین ایرانیان ایستاده ایم. گرچه ابتلا و مرگ هر روز هموطنان بر اثر کرونا فضایی حزن آلود را در دل های ما حاکم کرده اما از سوی دیگر در مبارزه جامعه بزرگ سلامت و جنبش خیر جمعی همراه با سازمان های مردم نهاد انرژی های معطوف به حیات آزاد می شود. کارکردهای جامعه سلامت با همه مولفه های درمانی، بهداشتی، ارتباطی و عاطفی و اجتماعی آن مقاومت نیرومندی را در مقابل مرگ پراکنی کرونایی و تحریمی به عمل آورده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 93 روز و 6 ساعت پیش
چگونه با 24 میلیون تومان وام 240 میلیونی بگیریم؟

چگونه با 24 میلیون تومان وام 240 میلیونی بگیریم؟ آخرین قیمت ها حاکی از آن است که قیمت هر برگ از اوراق تسهیلات مسکن بانک مسکن از فروردین تا اسفند سال گذشته بین 53 تا بیشتر از 58 هزار تومان قیمت داشته است؛ به طوری که تسه (اوراق) فروردین، اردیبهشت و خرداد سال 1398 به ترتیب 52 هزار و 900، 53 هزار و 700 و 52 هزار و 600 تومان قیمت دارند و قیمت هر برگ از اوراق تسهیلات مسکن بانک مسکن در تیر، مرداد و شهریور امسال نیز به ترتیب با قیمت 55 هزار و 600، 58 هزار و 900 و 54 هزار و 200 تومان داد و ستد می شود.
قیمت اوراق مهر و آبان سال گذشته هرکدام 52 هزار و 700 تومان بوده و این درحالی است که این قیمت در دی ماه نسبت به مهر و آبان ماه افزایش یافته و به ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 93 روز و 7 ساعت پیش
نوای ساز لطف الله مجد ظریف را عاشق کرد + ویدئو

نوای ساز لطف الله مجد ظریف را عاشق کرد + ویدئو به گزارش ایسنا، هوشنگ ظریف 17 اسفند 98 در سن 81 سالگی درگذشت. فوت این هنرمند مصادف شد با دوران شیوع ویروس کرونا در کشور؛ از این رو متاسفانه آن طور که شایسته ی جایگاهش در موسیقی بود، امکان برگزاری مراسم برایش وجود نداشت و بزرگداشتش هم به همین علت، به بعد موکول شد.
بیماری چند سالی بود که گریبان گیر هوشنگ ظریف شده و امکان ادامه فعالیت هنری را از او سلب کرده بود؛ هرچند او در سال های فعالیت هنری، با آثاری که از خود به جا گذاشت و همچنین تربیت هنرمندانی چون حسین علیزاده، داریوش طلایی، ارشد طهماسبی، حمید متبسم و... در حقیقت دینش را به موسیقی کشور ادا کرده بود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 93 روز و 7 ساعت پیش
فعالیت واحدهای تولیدی بلامانع است/ادامه تعطیلی اصناف غیرضروری

فعالیت واحدهای تولیدی بلامانع است/ادامه تعطیلی اصناف غیرضروری به گزارش ایسنا، در اطلاعیه سازمان صمت خوزستان آمده است:
"در پی انتشار اخبار کذب در خصوص بازگشایی و شروع به کار واحدهای صنفی و خدماتی به اطلاع می رساند:
با توجه به تصمیمات ابلاغی از سوی ستاد مدیریت بحران ملی و استان در خصوص تعطیلی رسته های صنفی به جز واحدهای صنفی ضروری، این ابلاغیه کماکان بر قوت خود باقی است و تاکنون در خصوص شروع به کار دیگر رسته های صنفی هیچ گونه تصمیمی اتخاذ نشده است.
لذا رعایت موازین ذیل توسط مالکان مشاغل صنفی، خدماتی، تجاری و واحدهای تولیدی ضروری است:
1- واحدهای صنفی توزیعی و خدماتی که مشمول ممنوعیت و محدودیت تردد و تجمع بوده و رسته های آن ها قبلا ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 93 روز و 8 ساعت پیش
کرونا در کدام کشورها بیشترین قربانیان را گرفته است؟

کرونا در کدام کشورها بیشترین قربانیان را گرفته است؟ به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا با احتساب 766 مورد جدید، به 14 هزار و 681 فوتی، در هلند با 148 مورد جدید به یک هزار و 487 فوتی و هم چنین در کانادا با بیش از 50 مورد جدید، به 178 فوتی رسید.
مقامات هلند اعلام کردند، شمار تلفات کرونا در این کشور با ثبت 148 مورد فوتی، به یک هزار و 487 تن رسیده است. با ثبت یک هزار و 26 مورد مبتلای جدید قطعی، تعداد کل مبتلایان در هلند به 15 هزار و 723 تن رسید.
در کانادا نیز افزایش آمار مرگ و میر در اثر کرونا تقریبا به میزان 20 درصد گزارش شده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 93 روز و 8 ساعت پیش
روسیه تمام پروازهای بین المللی را لغو کرد

روسیه تمام پروازهای بین المللی را لغو کرد به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، مرکز عملیاتی ضدکرونای روسیه اعلام کرد، از نیمه شب جمعه تمام پروازهای بین المللی لغو شده است. این امر شامل تمامی پروازهای ورودی و خروجی می شود.
بر اساس اعلام این مرکز، افرادی که خواستار انجام سفر هوایی هستند، باید فرم ویژه ای را تکمیل کنند که از امروز (شنبه) در دسترس خواهد بود.
وزارت امور خارجه روسیه هفته گذشته اعلام کرده بود که 25 هزار نفر تبعه روس در خارج از کشور خواستار بازگشت به کشورشان هستند. این در حالی است که هنوز هم بسیاری از این اتباع با توجه به اقدامات پیشگیرانه به منظور جلوگیری از گسترش ویروس کرونا در سایر کشورها با محدودیت های ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 93 روز و 8 ساعت پیش
تاثیر عفونت ادراری کودکان بر یک سندرم خاص کلیوی

تاثیر عفونت ادراری کودکان بر یک سندرم خاص کلیوی دکتر علی رستمی در گفت وگو با ایسنا، درباره سندرم نفروتیک و پژوهشی که وی و همکارانش پیرامون آن انجام داده اند گفت: سندرم نفروتیک یک بیماری مزمن کلیوی است. از هر صد هزار نفر چهار الی پنج کودک به این بیماری مبتلا می شوند و این سندرم، موجب دفع پروتئین در ادرار می شود. مطالعه ی ما، یک مطالعه متا آنالیز بوده است. مطالعات متاآنالیز قوی ترین نتیجه را می دهند چرا که مجموع پژوهش های دیگر هستند و نتیجه آن از مطالعات مستقل و انفرادی معتبرتر است.
وی درباره تاثیر نفروتیک بر بیماران گفت: به دلیل درمان های اختصاصی، سیستم ایمنی بیماران دارای سندرم نفروتیک ضعیف می شود و این بیماران ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 93 روز و 8 ساعت پیش
کرونا، حداقل برای یک سوم جمعیت حاشیه مشهد شرایط سختی ایجاد کرده است

کرونا، حداقل برای یک سوم جمعیت حاشیه مشهد شرایط سختی ایجاد کرده است محمدرضا حیدری در گفت وگو با ایسنا، در خصوص پویش "چراغی برافروز"، اظهار کرد: یکی از ظرفیت ها و پتانسیل هایی که همیشه در فضای شهر مشهد داشتیم که به برکت وجود امام رضا(ع) و باور و اعتقاد مردم بوده، همیاری و کمک در شرایط بحران است که این را در دوره های مختلف در مشهد تجربه کرده ایم.
وی با بیان اینکه در حال حاضر کرونا، حداقل برای یک سوم جمعیت مشهد که در مناطق حاشیه ساکن هستند، شرایط سختی را ایجاد کرده است، عنوان کرد: مشاغل بسیار زیادی را داریم که درآمدهای آنها به فعالیت های روزانه بستگی دارد، بنابراین خانواده ها تحت فشار هستند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 93 روز و 8 ساعت پیش
پیشنهاد افزایش دوره ریاست جمهوری در لهستان به دلیل شیوع کرونا

پیشنهاد افزایش دوره ریاست جمهوری در لهستان به دلیل شیوع کرونا به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، یاروسلا گووین، معاون نخست وزیر و رئیس حزب سیاسی لهستان متحد در پی گسترش کرونا در این کشور پیشنهاد تغییر قانون اساسی مبنی بر افزایش طول دوره ی ریاست جمهوری تا مدت دو سال را ارائه کرد و خواستار به تعویق افتادن انتخابات ریاست جمهوری ماه مه در کشورش شد.
معاون نخست وزیر لهستان در بیانیه ای اعلام کرد که طبق نظر کارشناسان، به تعویق انداختن انتخابات ریاست جمهوری تا دو سال آینده مشکلی در پی نخواهد داشت. وی هم چنین گفت: چنین تغییری مستلزم اصلاح قانون اساسی کشور است، بنابراین من از همه احزاب سیاسی مخالف برای پشتیبانی از این طرح درخواست کمک می کنم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 93 روز و 8 ساعت پیش
تقدیر ربیعی از نقش کادر پزشکی کشور در مقابله با ویروس کرونا

تقدیر ربیعی از نقش کادر پزشکی کشور در مقابله با ویروس کرونا به گزارش ایسنا، علی ربیعی در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: امشب گزارش وضعیت کادرهای درمانی را مرور می کردم. بی تردید ما شاهد درخشش اختران قهرمانی هستیم که برخلاف همیشه از آسمان سیاست نیامده اند. از زمین بیمارستان ها و از کرسی های دانش پزشکی و از کف عرصه درمان و بهداشت و از حوزه سلامت روان برخاسته اند.
سردارهای ما اکنون سیمایی کاملا متفاوت دارند؛ پرستاری که با کمترین امکانات و تجهیزات حفاظتی خدمت می کند، پزشکی که در ایام نوروزی خود را در لباسی طاقت فرسا حبس کرده تا نیروی زندگی آزاد شود، کارگران خدماتی گمنام، کادر درمان و سازمان های مدنی که کار غربالگری را برعهده دارند.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 93 روز و 9 ساعت پیش
پخش پشت صحنه پایتخت از تلویزیون

پخش پشت صحنه پایتخت از تلویزیون به گزارش ایسنا، پشت صحنه فصل ششم پایتخت شنبه ( 16 فروردین ماه) ساعت 22:15 بعد از بخش خبری، از شبکه یک سیما روی آنتن خواهد رفت.
قسمت پایانی مجموعه پایتخت 6 پس از پایان بحران کرونا ضبط و پخش خواهد شد. به گفته سیروس مقدم، کارگردان این مجموعه، قسمت آخر قرار است در زمانی که ستاد ملی مبارزه با کرونا اعلام وضع عادی کرد، ساخته و پخش شود.
همچنین در آخرین پلان این سریال که امشب (15 فروردین ماه) روی آنتن رفت، تأکید شد که پخش قسمت پایانی این سریال، به بعد از شکست کرونا موکول می شود.
طبق اعلام شبکه یک سیما، فصل جدید مجموعه نون خ که برای رمضان تدارک دیده شده بود ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 93 روز و 9 ساعت پیش
تصمیمی برای بازگشایی اصناف گرفته نشده است

تصمیمی برای بازگشایی اصناف گرفته نشده است به گزارش ایسنا، در این اطلاعیه آماده است:
در پی بازنشر اطلاعاتی کذب در شبکه های اجتماعی مبنی بر تعیین ساعت کاری برخی رسته های صنفی در روزهای آتی، بدینوسیله به اطلاع می رساند
حسب پیگیری های به عمل آمده تاکنون هیچ تصمیمی از سوی هیچ یک از سازمان ها و نهادهای صنفی مبنی بر بازگشایی واحدهای صنفی یا تعیین ساعت کاری مشخص جهت حضور هر یک از این رسته ها اتخاذ نشده است. بدیهی است اتاق اصناف ایران و دیگر سازمان های صنفی خود را مکلف به تبعیت از تصمیم های ستاد ملی مقابله کرونا به مدیریت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می دانند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 93 روز و 9 ساعت پیش
همه مرسولات پستی آذربایجان شرقی ضد عفونی و گند زدایی می شوند

همه مرسولات پستی آذربایجان شرقی ضد عفونی و گند زدایی می شوند محمد پوربزرگ در گفت و گوی خبری با اشاره به رشد چشمگیر خرید و فروش مایحتاج و نیازمندی های سبد خانوار در فضای مجازی با شیوع ویروس کرونا، اظهار کرد: شرکت ملی پست به عنوان گسترده ترین ارائه دهنده خدمات پستی در سطح کشور، ضمن رعایت کامل موارد بهداشتی به منظور تأمین سلامت و امنیت همشهریان، فعال بوده و کارکنان پست نیز ایثارگرانه خدمت می کنند.
وی اضافه کرد: در روزهایی که مدافعان سلامت در خط مقدم رویارویی با کرونا ویروس قرار دارند و با وجود همزمانی این بحران با ایام تعطیلات نوروز، کارکنان پست فداکارانه در حال خدمت رسانی بودند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 93 روز و 9 ساعت پیش
رعایت فاصله گذاری فیزیکی برای عموم مردم لازم است

رعایت فاصله گذاری فیزیکی برای عموم مردم لازم است محمد حسین صومی در گفت وگوی خبری ساعت 23، جمعه، پانزدهم فروردین ماه، با گلایه از عدم رعایت طرح فاصله گذاری از طرف برخی افراد، اظهار کرد: متاسفانه امروز، بعد از ظهر در تبریز شاهد ترافیک زیادی بود.
وی از بهبود 60 درصد از مبتلایان به کرونا در استان خبر داد و گفت: با وجود کاهش آمار، همچنان بیماران بد حال مراجعه می کنند.
به گزارش ایسنا، رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز خاطرنشان کرد: شهرستان های تبریز، اهر، اسکو، سراب، میانه، آذر شهر، بناب و چاراویماق بیشترین آمار مبتلایان را دارند.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 93 روز و 10 ساعت پیش
تولید چهار فیلم کوتاه مقابله با کرونا به همت حوزه هنری در کهگیلویه و بویراحمد

تولید چهار فیلم کوتاه مقابله با کرونا به همت حوزه هنری در کهگیلویه و بویراحمد "شریف اسلامی" گفت: با شیوع ویروس کرونا در کشور، هنرمندان حوزه هنری تلاش کردند تا به شیوه های مختلف و با تولید آثار هنری تأثیر گذار، به مسئولیت اجتماعی خود در پیشگیری و مقابله با شیوع ویروس کرونا عمل کنند.
وی افزود: با توجه به شرایط حاکم بر کشور از ابتدای اسفندماه تلاش کردیم تا از انجام هرگونه فعالیت هنری اجتماع محور خودداری شود و در عوض به سمت تولید محتوا در زمینه های مختلف برای فضای مجازی گام برداشتیم.
رئیس حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد اظهارکرد: در این راستا در حوزه فیلم تاکنون 4 فیلم کوتاه متناسب با فضای مجازی با موضوع پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و همچنین فداکاری های پرسنل ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 93 روز و 11 ساعت پیش
تمدید تعطیلی واحدهای صنفی آذربایجان شرقی تا 20 فروردین ماه

تمدید تعطیلی واحدهای صنفی آذربایجان شرقی تا 20 فروردین ماه در این اطلاعیه آمده است؛
پیرو مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا و ستاد استانی در خصوص تمدید مدت طرح فاصله گذاری اجتماعی و ادامه خطر شیوع ویروس کرونا و لزوم پیشگیری از آن به اطلاع می رساند، تعطیلی واحدهای صنفی غیر ضروری تا مورخ بیستم فروردین ماه سال جاری ادامه خواهد داشت.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 93 روز و 11 ساعت پیش
پیام امام جمعه تبریز و استاندار آذربایجان شرقی به دنبال درگذشت پدر شهیدان کرمی

پیام امام جمعه تبریز و استاندار آذربایجان شرقی به دنبال درگذشت پدر شهیدان کرمی متن پیام حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم و محمدرضا پورمحمدی به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
انالله و اناالیه راجعون
خبر درگذشت مرحوم مغفور آقای بهمن کرمی، نماد صبر و مقاومت و پدر شهدای والا مقام سیروس،رسول و اصغر کرمی موجب تالم و تاثر فراوان گردید.
این پدر مهربان، فداکار و اُسوه های صبر، این در راه اعتقاد خود و برای رضایت حضرت حق از عزیزترین سرمایه ی خویش گذشت تا ارواح قدسی آن طائران ملکوت سبکبال و آرام راه رجعت به مقصود و معبود را با قطره قطره خونشان طی کنند و حافظ و پاسدار نظام و میهن اسلامی مان باشند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 93 روز و 11 ساعت پیش
جانباز کرمی اسوه ایثار، فداکاری و تندیس مقاومت و پایداری بود

جانباز کرمی اسوه ایثار، فداکاری و تندیس مقاومت و پایداری بود در پیام تسلیت سردار عابدین خرّم آمده است؛
بسم رب الشهدا و الصدیقین
خبر ارتحال مرحوم مغفور حاج بهمن کرمی، جانباز 45 درصد دفاع مقدس و ابوی بزرگوار شهیدان سیروس، رسول و اصغر کرمی موجب اندوه و تاثّر فراوان گردید.
این عزیز سفر کرده را می توان اسوه ایثار و فداکاری و تندیس مقاومت و پایداری برشمرد. ایشان سه فرزند دلاور خود را در راه اعتلای اسلام و انقلاب فدا کرد و خودشان نیز در این راه مبارک به درجه جانبازی نائل آمدند.
این پدر پس از سال ها صبر و بردباری به آرزوی خود رسید و به فرزندان شهیدش پیوست. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 93 روز و 11 ساعت پیش
پدر "شهیدان کرمی" به فرزندان شهیدش پیوست

پدر "شهیدان کرمی" به فرزندان شهیدش پیوست حاج بهمن کرمی، جانباز سرافراز بسیجی و چهره ماندگار آموزش و پرورش شهرستان مراغه بود که امروز در نتیجه کهولت سن، دار فانی را وداع گفت؛ وی در سال 1362 در منطقه پیرانشهر آذربایجان غربی به مقام جانبازی نائل آمده بود.
به گزارش ایسنا، شهید اصغر کرمی در خردادماه 1367 در منطقه ماووت بر اثر اصابت ترکش، طلبه شهید رسول کرمی در بهمن ماه 1365 در شلمچه و شهید سیروس کرمی در فروردین 1365 در عملیات والفجر8 در منطقه عملیاتی فاو براثر اصابت ترکش به شهادت رسیده اند؛ اکبر کرمی نیز در چندین عملیات دچار ضایعه شیمیایی شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 93 روز و 11 ساعت پیش
تهیه بسته پیشنهادی حمایت از واحدهای صنفی

تهیه بسته پیشنهادی حمایت از واحدهای صنفی محمدرضا صفی خانی امروز در جلسه تقدیر از اصناف و اتحادیه های لرستان که با حضور مسئولان دستگاه ها و نهادهای های مختلف برگزار شد، اظهار کرد: شرایط کنونی باعث شده تمام جهان تحت تاثیر قرار گرفته و اقتصاد دنیا با چالش های اساسی روبرو شود.
وی ادامه داد: باید از تمامی اصناف و اتحادیه های لرستان که در راستای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی به خوبی ورود پیدا کرده و با وجود تمامی چالش ها اقدام به تعطیلی واحد صنفی خود کرده اند، تقدیر و تشکر کرد چرا که شاهد همکاری مناسب این قشر بودیم.
رئیس سازمان صنعت ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 93 روز و 11 ساعت پیش
اطلاعیه ستاد ملی کرونا درباره فعالیت برخی مشاغل

اطلاعیه ستاد ملی کرونا درباره فعالیت برخی مشاغل به گزارش ایسنا، کارگروه اطلاع رسانی ستاد ملی کرونا در خصوص فعالیت مشاغل صنفی، خدماتی و واحدهای تولیدی در هفته آینده اطلاعیه ای صادر کرد. در این اطلاعیه آمده است:
1- واحدهای توزیعی و خدماتی و تجاری که مشمول ممنوعیت و محدودیت تردد و تجمع بوده و رسته های آنها قبلا در اطلاعیه های کمیته اجتماعی ستاد ملی کرونا اعلام شده است، تا اطلاع بعدی این کمیته تعطیل خواهند بود.
2- فعالیت کلیه واحدهای تولیدی – با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی اعلام شده از سوی ستاد ملی کرونا – از تاریخ 16 فروردین ماه بلامانع خواهد بود.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 93 روز و 11 ساعت پیش
شایعه به کما رفتن لاریجانی تکذیب شد

شایعه به کما رفتن لاریجانی تکذیب شد بهروز نعمتی در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: آقای لاریجانی در پی ابتلا به کرونا در قرنطینه خانگی به سر می برد و من امروز عصر تلفنی با ایشان گفت وگو کردم.
وی افزود: شایعه منتشر شده درباره به کما رفتن رئیس مجلس صحت ندارد. حال ایشان مساعد است.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 93 روز و 11 ساعت پیش
تکمیل دیواره ساحلی پلدختر در ایستگاه پایانی

تکمیل دیواره ساحلی پلدختر در ایستگاه پایانی مسعود رضایی امروز در جمع خبرنگاران بابیان اینکه ساخت دیواره ساحلی پلدختر به طول 2000 متر به دستور رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در تیرماه سال گذشته آغاز به کار نموده، اظهار کرد: دیواره ساحلی پلدختر با پیشرفت فیزیکی90درصد به مراحل پایانی کار خود نزدیک است.
وی با اشاره به اجرای یک هزار و 800 متر از دیواره ساحلی پلدختر، عنوان کرد: عملیات اجرایی دیواره ساحلی پلدختر با پنج دستگاه حفار و 40 دستگاه ماشین آلات سنگین در حال اجراست.
رضایی افزود: دیواره ساحلی شهر پلدختر با یک هزار و 288 شمع با میانگین 28متر عمق اجرا شده که در نوع خود سازه ای قدرتمند بوده که مقاومت آن در مقابل امواج سهمگین ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 93 روز و 11 ساعت پیش
دستورات روحانی به وزیران تعاون و راه

دستورات روحانی به وزیران تعاون و راه به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی امروز (جمعه) همچنین با تأکید بر ضرورت تکریم بیش از پیش جانبازان و سالمندان، رعایت حال معلولان و سالمندان را از اهم واجبات برشمرد و دستور داد با ارزیابی و بازرسی های دقیق، اطمینان حاصل شود که تمامی پروتکل های بهداشتی در مراکز نگهداری معلولان و همچنین آسایشگاه های مراکز بهزیستی ویژه نگهداری سالمندان با دقت و ضریب بالا رعایت می شود.
رئیس جمهور در تماسی با مهندس محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی نیز دستور داد با توجه به کاهش قابل توجه تردد و جابجایی ها، در فرصت باقی مانده نسبت به وضعیت پایانه های مسافربری و فرودگاه ها ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 93 روز و 12 ساعت پیش
برنامه های درسی روز شنبه شبکه های آموزش و چهار

برنامه های درسی روز شنبه شبکه های آموزش و چهار به گزارش ایسنا، به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، برنامه تلویزیونی آموزش مکمل برای مقاطع مختلف تحصیلی که از طریق شبکه های آموزش و چهار در روز شنبه، شانزدهم فروردین ماه 1399 پخش می شود، به شرح زیر است:
متوسطه دوره اول:
ساعت8 تا 8:30 درس ریاضی پایه 9
ساعت8:30 تا 9 درس علوم تجربی پایه 8
ساعت9 تا 9:30 درس عربی پایه 7
دوره ابتدایی :
ازساعت10:30 تا11فارسی و نگارش پایه اول
از ساعت 11تا11:30 بازی و ریاضی پایه دوم
از ساعت 11:30 تا12 علوم تجربی و تفکر پایه سوم
ازساعت12تا12:30 بازی و ریاضی پایه چهارم ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 93 روز و 12 ساعت پیش
راه اندازی شبکه شاد به تعویق افتاد

راه اندازی شبکه شاد به تعویق افتاد به گزارش ایسنا، به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، در این اطلاعیه با اشاره به راه اندازی آزمایشی شبکه اجتماعی دانش آموزان (شاد) در هفته های گذشته، آمده است، به دلیل تأکید وزارت آموزش و پرورش بر صیانت از حقوق آموزشی و تربیتی دانش آموزان و امن بودن بستر ارتباطی بین معلمان و دانش آموزان در شبکه اجتماعی دانش آموزان (شاد)، این کار نیاز به زمان بیشتر برای بررسی فنی و کسب اطمینان لازم را دارد. بنابراین وزارت آموزش و پرورش ضمن تأکید بر اهمیت راه اندازی چنین بستری برای برقراری ارتباط مجازی بین دانش آموزان و معلمان ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 93 روز و 12 ساعت پیش
بازگشایی مدارس مرحله ای باشد/اکثر مشاغل تا 20 فروردین تعطیل هستند

بازگشایی مدارس مرحله ای باشد/اکثر مشاغل تا 20 فروردین تعطیل هستند حجت الله غلامی در گفت و گو با ایسنا در خصوص بیست و دومین جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا که شامگاه (جمعه-15 فرودین) در استانداری اصفهان برگزار شد، اظهار کرد: طبق مصوبات این جلسه از فردا شنبه صنوفی که مایحتاج ضروری مردم، مانند فرآورده های لبنی، اقلام بهداشتی و دارو را تامین می کنند مانند روزهای گذشته باز هستند و دیگر مشاغل تا 20 فروردین تعطیل هستند. همچنین ادارات باید با یک سوم ظرفیت و حتی کمتر تا این تاریخ به فعالیت بپردازند و با تشخیص مدیر اداره تعداد نیروها باید به حداقل برسد.
وی افزود: مدارس نیز تا 20 فروردین تعطیل هستند و در این جلسه پیشنهاد شد که دانشگاه ها تا 15 اردیبهشت در استان ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 93 روز و 12 ساعت پیش
رونمایی از عروسک های بازی های آسیایی 2022

رونمایی از عروسک های بازی های آسیایی 2022 به گزارش ایسنا، عروسک های نوزدهمین دوره از بازی های آسیایی 2022 طی یک مراسم دیجیتال رونمایی شد. کنگ کنگ، لیان لیان و چن چن نام این عروسک ها است.
این مراسم به دلیل شیوع کرونا به صورت آنلاین و طی 20 دقیقه انجام شد. شیخ احمد، رئیس فدراسیون هندبال آسیا و رئیس شورای المپیک آسیا در این مراسم حضور داشتند.
نوزدهمین دوره بازی های آسیایی از 10 تا 25 سپتامبر در هانگژوی چین برگزار خواهد شد.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 93 روز و 12 ساعت پیش
غلط خوانی و غلط گویی در مستندِ نامستندِ تلویزیونی

غلط خوانی و غلط گویی در مستندِ نامستندِ تلویزیونی به گزارش ایسنا، عصر ایران نوشت: پخش مستندی دربارۀ تاریخچۀ باشگاه های پرسپولیس و استقلال و فوتبال ایران، در برنامۀ تلویزیونی شب های فوتبالی به خاطر اتهامات و حملاتی که متوجه پرویز خسروانی ، پایه گذار باشگاه تاج (استقلال) کرده و خصوصاً لحن گوینده و ادبیات متن آن خشم هواداران و بازیکنان پیشین و سرمربی کنونی تیم فوتبال استقلال را برانگیخته است.
جدای واکنش های احساسی اما آیتم چند دقیقه ای، غلط های تاریخی فاحشی دارد که یا عمدی است و دروغ یا از روی قلّت اطلاعات و تصور کافی بودن گردشی در اینترنت و راست و نادرست را به هم آمیختن و تفکیک نکردن و از اهل فن نپرسیدن و به آرشیو مجلات مراجعه نکردن و ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 93 روز و 12 ساعت پیش
3710 گیلانی مشاوره کرونایی دریافت کردند

3710 گیلانی مشاوره کرونایی دریافت کردند فردین مهرابیان در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه شیوع بیماری کرونا و سرعت و نحوه انتشار موجب ایجاد اضطراب و نگرانی در جامعه شده است، گفت: براساس پیش بینی های صورت گرفته، ضرورت پاسخگویی به نیاز عموم مردم در زمینه اطلاع رسانی درخصوص این بیماری از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی احساس شد.
وی از راه اندازی سامانه 4030 در استان ها از 28 اسفندماه 98 خبر داد و اظهار کرد: یکی از خدمات این سامانه فراهم کردن زمینه دسترسی افراد به خدمات سلامت روان در ایام کرونایی است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به نحوه دسترسی افراد به سامانه 4030 ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 93 روز و 12 ساعت پیش
بی توجهی آمریکا به حاکمیت ملی عراق، عامل تشدید تنش ها در منطقه

بی توجهی آمریکا به حاکمیت ملی عراق، عامل تشدید تنش ها در منطقه به گزارش ایسنا، به نقل از نورنیوز، بیل اوربان، سخنگوی ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) در بیانیه ای اعلام کرد که این سامانه ها جهت محافظت از عراقی ها، ائتلاف و نیرو های آمریکایی از تهدیدات هوایی موجود در پایگاه های نظامی عراق که میزبان نیروهای ائتلاف هستند، به عراق منتقل می شوند.
اوربان همچنین اظهار کرد: دولت عراق به خوبی از نیاز جمعی ما به محافظت از نظامیان حاضر در عراق از طریق پدافند هوایی مطلع است. او به جای اشاره به نظر رسمی دولت عراق در این خصوص به بیان عبارت به هماهنگی نزدیک با شرکای عراقی خود ادامه می دهیم ، اکتفا کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 93 روز و 12 ساعت پیش
پاکی روح در کنار سلامت جسم مورد توجه قرار گیرد

پاکی روح در کنار سلامت جسم مورد توجه قرار گیرد به گزارش ایسنا، در راستای برگزار نشدن نماز جمعه در استان با هدف جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و حفظ سلامت مردم، نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد مهم ترین توصیه های هفتگی خود به مردم استان را در قالب پیام جمعه بیان کرد.
حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام 15 فروردین ماه با اشاره به اینکه در شرایط فعلی وظیفه ما در خانه ماندن است، اظهار کرد: باید این وظیفه را انجام داد تا سلامت در جامعه حاکم باشد، این یک وظیفه جهادی است.
امام جمعه شهرکرد به یازده شعبان میلاد باسعادت حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان اشاره کرد و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: مذهبی انتشار : 93 روز و 12 ساعت پیش
تداوم محدودیت تردد بین شهرهای گیلان تا 20 فروردین

تداوم محدودیت تردد بین شهرهای گیلان تا 20 فروردین محمود قاسم نژاد در گفت وگو با خبرنگاران، با بیان اینکه اجرای طرح فاصله گذاری و اعمال محدودیت در تردد بین شهری همچنان به قوت خود باقی است، اظهار کرد: طرح مذکور به واسطه کاهش زنجیره انتقال ویروس کرونا تا 20 فروردین اجرایی می شود.
وی از شیفت بندی سازمان ها و ادارات دولتی خبر داد و اضافه کرد: سازمان ها و ادارات دولتی با یک سوم نیرو به ارائه خدمات ادامه خواهند داد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان با بیان اینکه ساکنان هر شهر می توانند در شهر خودشان مبادرت به تردد کنند، گفت: از ورود گردشگران و میهمانان به شهرها در مبادی استان جلوگیری می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 93 روز و 13 ساعت پیش
صداوسیما برای رفع نیاز مردم ما را همراهی کند/ شبکه موبایل تهران به حداکثر میزان ظرفیت خود رسید

صداوسیما برای رفع نیاز مردم ما را همراهی کند/ شبکه موبایل تهران به حداکثر میزان ظرفیت خود رسید محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: شبکه موبایل در تهران به حداکثر میزان ظرفیت نامی خود رسیده است. تنها راه افزایش ظرفیت پهنای باند، اضافه کردن فرکانسی است که در اختیار صداوسیماست.
وی ادامه داد: فرکانس های حال حاضر شبکه موبایل در باندهای بالاست و فرکانس های در اختیار صداوسیما، باند پایینند. در فرکانس های پایین تعداد دکل کمتری لازم است احداث شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان کرد: اگر فرکانسی که خالی است و صداوسیما هم استفاده نمی کند، در اختیار موبایل قرار گیرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 93 روز و 13 ساعت پیش
تمدید یک هفته ای عدم اجرای طرح های ترافیکی در تهران

تمدید یک هفته ای عدم اجرای طرح های ترافیکی در تهران یوسف حجت در گفت وگو با ایسنا، با بیان این که بر اساس برنامه ریزی های انجام شده مقرر شده بود که از فردا (شنبه، 16 فروردین ماه) طرح های ترافیکی در تهران اجرایی شود، گفت: اما طی هماهنگی با پلیس و وزارت کشور به این جمع بندی رسیدیم که اجرای طرح های ترافیکی اعم از طرح زوج و فرد سابق و طرح ترافیک تا یک هفته دیگر به تعویق افتد.
وی با بیان این که بسیاری از مشاغل تعطیل هستند و کارمندان دولت نیز باید به صورت شیفتی فعالیت کنند، اظهار کرد: برداشت ما این است که مشکل ترافیکی در هفته پیش رو نخواهیم داشت. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 93 روز و 13 ساعت پیش
خسارت 20 میلیونی جوان تبر به دست به اورژانس آستارا

خسارت 20 میلیونی جوان تبر به دست به اورژانس آستارا سامان ساسانیان، معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری شهرستان مرزی بندر آستارا در تشریح جزئیات این خبر در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: در پی مرگ یک زن در عصر روز چهارشنبه (سیزده بدر)، نوه های این پیرزن به دلیل اختلاف خانوادگی در محوطه روبروی اورژانس با هم درگیر شدند.
وی با بیان اینکه این پیرزن به دلیل سکته قلبی با حال عمومی وخیم به اورژانس آستارا منتقل و سپس فوت شد، ادامه داد: در همان نخستین لحظات درگیری، تیم حفاظت فیزیکی بیمارستان و پلیس 110 در محل درگیری حاضر شدند و اوضاع تحت کنترل درآمد و دو طرف درگیری با ادعای نداشتن شکایت از هم، به قائله خاتمه دادند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: حوادث انتشار : 93 روز و 13 ساعت پیش
برگزاری مسابقه بزرگ در خانه بمانیم_کتاب بخوانیم ویژه بهار 99

برگزاری مسابقه بزرگ در خانه بمانیم_کتاب بخوانیم ویژه بهار 99 افشین تحفه گر با اعلام این خبر تصریح کرد: بهار امسال به دلیل تلاش برای شکست و مهار کرونا بهار همدلی لقب گرفته و از آنجا که در جهت لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی ارائه شده توسط ستاد ملی مقابله با کرونا، کلیه فعالیت های فرهنگی و هنری به حالت تعلیق در آمده است، معاونت فرهنگی و رسانه ای خراسان رضوی در قالب پویش های مجازی، فعالیت های فرهنگی را در سطح استان برگزار خواهد کرد.
وی افزود: در همین راستا و به جهت لزوم ترویج فرهنگ والا و غنی کتاب خوانی و همچنین حمایت از صنعت نشر خراسان رضوی، این معاونت اقدام به برگزاری مسابقه کتاب خوانی با عنوان در خانه بمانیم_کتاب بخوانیم نموده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 93 روز و 15 ساعت پیش
غرق شدن صیاد در سواحل تالش

غرق شدن صیاد در سواحل تالش سرهنگ حسین جمالدار در گفت وگویی با اعلام این خبر اظهار کرد: در پی اعلام مرکز فوریت های پلیسی 110 مبنی برغرق شدن فردی در ساحل گیسوم شهرستان تالش، بلافاصله ماموران انتظامی به محل حادثه اعزام شدند.
این مقام انتظامی افزود: پس از حضور پلیس و تیم های امدادی در محل اعلامی و بررسی های به عمل آمده مشخص شد فردی 50 ساله برای ماهیگیری به دریا رفته بود که قایق وی واژگون و به علت عدم آشنایی به فنون شنا غرق شده است.
فرمانده انتظامی شهرستان تالش گفت: جسد این فرد پس از هماهنگی با مقام قضائی به سردخانه منتقل شد و اقدامات قانونی در حال انجام است.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: حوادث انتشار : 93 روز و 15 ساعت پیش
آغاز طرح غربالگری شهروندان منطقه 9 از فردا

آغاز طرح غربالگری شهروندان منطقه 9 از فردا به گزارش ایسنا، سید مصطفی موسوی با اعلام این خبر گفت: در نشست مشترکی که با حضور مدیران شهری، مسئولین مرکز بهداشت غرب تهران و فرمانده پایگاه حمزه سید الشهدا برگزار شد؛ در خصوص اجرای طرح غربالگری شهروندان تبادل نظر شد.
موسوی افزود: در طرح غربالگری کووید19، نیروهای داوطلب و مسئولین خانه های سلامت به کمک مرکز بهداشت خواهند آمد و به عنوان مراقبین سلامت به یاری پایگاه های بهداشتی می آیند.
بر اساس گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه9، وی ابراز امیدواری کرد که با استفاده از امکانات موجود و ظرفیت های مردمی بتوان طرح غربالگری را برای تمامی شهروندان منطقه از روز شنبه16 فروردین99 شروع کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 93 روز و 15 ساعت پیش
فرمانده سپاه پیشوا خبر داد: فعالیت بیش از 100 گروه جهادی برای مقابله با کرونا

فرمانده سپاه پیشوا خبر داد: فعالیت بیش از 100 گروه جهادی برای مقابله با کرونا صمد سلطانی فرمانده سپاه ناحیه پیشوا عصر جمعه در بازدید از گشت بسیج سلامت این شهرستان و کارگاه تولید ژل ضدعفونی کننده، ضدعفونی معابر سطح شهر، تهیه بسته های بهداشتی و غربالگری مردم را از امور ابتدایی بسیجیان این شهرستان در زمینه مقابله با کرونا دانست و افزود: راه اندازی کارگاه تولید ژل ضد عفونی با قیمت مناسبت و تولید ماسک بهداشتی از دیگر فعالیت های بسیج پیشواست.
این مقام مسئول با اشاره به کارگاه تولید ژل ضدعفونی کننده، بیان کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا، برای تأمین نیاز جامعه با تغییر خط تولید یکی از کارگاه های تولید مواد غذایی ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 93 روز و 16 ساعت پیش
رایزنی سفیر ایران با وزیر صنایع بلاروس

رایزنی سفیر ایران با وزیر صنایع بلاروس به گزارش ایسنا ، در این دیدار آخرین وضعیت همکاری های اقتصادی و تجاری بین دو کشور بررسی و در خصوص زمان و تمهیدات برگزاری پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی تبادل نظر شد.
طرفین، هم چنین راهکارهای تحرک بخشیدن و توسعه همکاری های فیمابین ایران و بلاروس در بخش های مختلف اقتصادی، صنعتی و تجاری را مورد بررسی قرار دادند.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 93 روز و 16 ساعت پیش
آغاز طرح ترافیک ازساعت8 فردا/لغو موقتی رزرو ورود به محدوده تا20 فروردین

آغاز طرح ترافیک ازساعت8 فردا/لغو موقتی رزرو ورود به محدوده تا20 فروردین عمار سعیدیانفردر گفت وگو با ایسنا، با اعلام آغاز اجرای طرح ترافیک از فردا 16 فروردین ماه گفت: ساعت اجرای طرح به دلیل شیوع کرونا از ساعت 8 تا 17 هست و سه ساعت و نیم کاهش پیدا کرده است.
وی با تاکید براینکه در طرح ترافیک سال99 حتما شهروندان باید از قبل، ورود خود را رزرو کنند، اظهار کرد: البته براساس تصمیم اخذ شده تا 20 فروردین که دولت شرایط ویژه به علت کرونا اعلام کرده است رزرو اجباری نیست.
سعیدیان فر همچنین در مورد طرح ترافیک جانبازان و معلولین و بیماران خاص عنوان کرد: با توجه به شرایط ویژه پیش آمده به خاطر شیوع کرونا و تأخیر در تخصیص سهمیه های 99 توسط ارگان های ذیربط ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 93 روز و 16 ساعت پیش
آخرین وضعیت مرزهای کشور

آخرین وضعیت مرزهای کشور منوچهر سلمان زاده، مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای درباره ی آخرین وضعیت مرزهای زمینی ایران با کشورهای همسایه به ایسنا توضیح داد: طی روزها و هفته های گذشته تنها مرز نوردوز که مرز مشترک ایران با ارمنستان است فعال شده و حمل و نقل جاده ای در آن جریان پیدا کرده است و بقیه مرزها همان شرایط گذشته را دارند؛ بنابراین از همه رانندگان و شرکت های حمل و نقل بین المللی می خواهیم قبل از جابه جایی و ارسال بار به نقاط مرزی مختلف از آخرین تغییر و تحولات و شرایط مرزهای کشور از طریق سامانه 141 سازمان راهداری یا دیگر دستگاه های متولی مطلع شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 93 روز و 17 ساعت پیش
سرنوشت تلخ پزشکی که اثر شستن دست ها را کشف کرد!

سرنوشت تلخ پزشکی که اثر شستن دست ها را کشف کرد! به گزارش ایسنا، عصر ایران نوشت: در این 45 روز که از شیوع ویروس کوید 19 و بیماری کرونا در ایران می گذرد و تاکنون جان 3000 نفر از هم میهنان مان را گرفته و در کشورهای دیگر نیز رواج یافته و شبانه روز قربانی می گیرد، شاید به اندازۀ تمام عمرمان دست هایمان را شُسته باشیم! آن قدر که در روزهای اول لطیفه های بامزه ای در سطح فضای مجازی و شبکه های اجتماعی دربارۀ دست شُستن های بسیار دست به دست می شد.
اما جالب است بدانید در قرن 19 و اول بار که یک پزشک مجارستانی به نام دکتر ایگناتس زمل وایس به مزایای پزشکی شستن دست ها مشخصا برای کاهش عفونت پی برد هیچ کس حرف او را جدی نگرفت و حتی پزشکان به او خندیدند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 93 روز و 17 ساعت پیش
آغاز فعالیت های آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی به صورت مجازی از فردا

آغاز فعالیت های آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی به صورت مجازی از فردا به گزارش ایسنا ، دکتر جواد علمایی از آغاز فعالیت های آموزشی این دانشگاه در سال جدید خبر داد و گفت: براساس بخشنامه رئیس دانشگاه آزاد اسلامی که 13 فرودین ماه ابلاغ شد، تمامی کلاس های آموزشی این دانشگاه از روز شنبه مورخ 99/1/16 به صورت غیرحضوری و برخط برگزار می شود. همچنین زمان برگزاری امتحانات نیز مطابق تقویم آموزشی ابلاغی خواهد بود و در صورت هرگونه تغییر، مراتب از سوی سازمان مرکزی دانشگاه اعلام می شود.
وی با تأکید بر اینکه تمامی امتحانات طبق روال گذشته به صورت حضوری برگزار خواهد شد، ادامه داد: براساس برنامه ریزی های انجام شده ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 93 روز و 17 ساعت پیش
تجربه ی آرامبخش کوچه پس کوچه های یزد

تجربه ی آرامبخش کوچه پس کوچه های یزد یکی از مهمترین ویژگی های بافت تاریخی و جهانی یزد که این دیار کویری را به سرزمینی گردشگرپذیر و محبوب در دنیا تبدیل کرده، کوچه پس کوچه هایی است که هر خشت آن را مردمان تفتیده کویر با هنرمندی خاصی چیده اند و بند بند آن تداعی گر دوستی و صلح و آشتی مردمان قدیم این سرزمین است.
حس و حال قدم زدن در کوچه های گلی یزد چنان زیبا و چشم نواز است که نه تنها مردمان ایران بلکه از سراسر جهان با این کوچه ها و پس کوچه ها حال خوشی پیدا کرده و تصویر یزد را برای همیشه در ذهنشان ثبت می کنند، کوچه هایی که مامن مردان و زنان قدیمی و سنتی و جوانانی است که در کنار هم هنوز هم درس زندگی را می آموزند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 93 روز و 17 ساعت پیش
ویدئو کنفرانس فضانوردان ایستگاه فضایی با خبرنگاران در 22 فروردین

ویدئو کنفرانس فضانوردان ایستگاه فضایی با خبرنگاران در 22 فروردین به گزارش ایسنا و به نقل از اسپیس پالیسی آنلاین ، سه فضانورد ناسا در ایستگاه فضایی بین المللی از طریق ویدئو کنفرانس در تاریخ 10 آوریل(22 فروردین) ساعت 10:45 صبح به وقت منطقه زمانی شرقی(19:15 به وقت تهران) با خبرنگاران مصاحبه خواهند کرد.
"اندرو مورگان"(Andrew Morgan) و "جسیکا میر"(Jessica Meir) عملیات خود را در ایستگاه فضایی بین المللی به پایان رسانده اند و در 17 آوریل به زمین باز خواهند گشت. مورگان در 20 ژوئیه و میر در 25 سپتامبر 2019 به ایستگاه فضایی بین المللی رسیدند. "جسیکا میر" فضانورد ناسا در حال حاضر تنها زن حاضر در فضا است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 93 روز و 17 ساعت پیش
1000 سبد غذایی در بین محرومان دلگان توزیع شد

1000 سبد غذایی در بین محرومان دلگان توزیع شد مجتبی شجاعی در گفت و گو با ایسنا افزود: همچنین با برنامه ریزی و هماهنگی ستاد مدیریت بحران دلگان، سبد حمایتی بین کلیه پاکبان ها، کفاش ها، کارگران روزمزد، خانواده شهدا و ایثارگران و همچنین تعدادی عشایر و نیازمندان روستایی با کمک فرمانداری، سپاه پاسداران، گروه جهادی محمد رسول الله ص، خیرین تهرانی و سمن های دلگان توزیع گردیده است.
شجاعی بیان کرد: علی رغم توجه خوب خیرین و کمیته امداد و بهزیستی، به تامین مقطعی مقداری اقلام غذایی در این ایام بحرانی، اما بخش زیادی هنوز وجود دارند که یقینا از توجه به سفره آنها غفلت شده و یا اینکه ایام سختی را می گذرانند که مستلزم این است که همه عزم عمومی نموده و ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 93 روز و 17 ساعت پیش
توصیه های یک پزشک در روزهای کرونایی

توصیه های یک پزشک در روزهای کرونایی دکتر حسین فکری در گفتگو با ایسنا با بیان اینکه بیماری کرونا در حال حاضر در بیش از 200 کشور دنیا ایجاد مشکل کرده است، گفت: این بیماری علاوه بر مشکل بهداشتی، یک مشکل اجتماعی نیز برای مردم ایجاد کرده است.
وی سرفه خشک، گلودرد، تب و تنگی نفس را از علائم این بیماری عنوان کرد و افزود: درمان قطعی برای این بیماری شناخته نشده است، ولی درمان کمکی و حمایتی بر حسب شرح حال و سی تی اسکن بیمار انجام می شود.
فکری تاکید کرد: علاوه بر رعایت موارد بهداشتی، باید سطح ایمنی خود را افزایش دهیم تا بتوانیم در برابر این ویروس مقاوم باشیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 93 روز و 17 ساعت پیش
جهش تولید بدون برداشتن غل و زنجیر از دست و پای تولیدکننده ممکن نیست

جهش تولید بدون برداشتن غل و زنجیر از دست و پای تولیدکننده ممکن نیست به گزارش ایسنا، محمد حسین حسین زاده بحرینی در یادداشتی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام با عنوان الزامات حاکمیتی جهش تولید؛ تبیین مطالبه مقام معظم رهبری از دولت، مجلس و قوه قضائیه نوشت:
مقام معظم رهبری، جهش تولید را به عنوان شعار سال 1399 اعلام کردند و با این انتخاب هوشمندانه، به دولت، مجلس، قوه قضائیه و آحاد ملت توجه دادند که حتی در بحبوحه بحران کرونا، نباید تلاش هایی که در سال 98 و سالهای قبل از آن، برای رونق تولید انجام شده است، متوقف شود. رشد مداوم تولید داخلی، مهمترین رکن استقلال اقتصادی کشور و تنها راه نجات ایران عزیز از حلقه شوم تحریم های ظالمانه است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 93 روز و 18 ساعت پیش
چاووش اوغلو: نزاع های سیاسی در سایه شیوع کرونا بی معنا است

چاووش اوغلو: نزاع های سیاسی در سایه شیوع کرونا بی معنا است به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، مولود چاووش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه از جامعه بین الملل خواست تا تمامی نزاع ها از جمله درگیری ها در خاورمیانه را کنار گذاشته و نزاع ها را پایان دهند و تلاش جدی برای گفتگو و آشتی صورت بگیرد.
وی عنوان داشت: هزینه اقتصادی شیوع کرونا هولناک است و پیش بینی می شود که پیامدهای بلندمدتی داشته باشد.
مولود چاووش اوغلو اظهار کرد که حفاظت از جوامع شکننده و مهاجران غیرقانونی و آوارگان و حمایت از کشورهای میزبان دارای اهمیت بیشتری از قبل شده است.
وی ادامه داد: باید از نگاه انسانی ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 93 روز و 18 ساعت پیش
پاسخ کرونایی دولت روحانی به تخریب های شش ونیم ساله

پاسخ کرونایی دولت روحانی به تخریب های شش ونیم ساله به گزارش ایسنا، در یادداشتی در برنا به قلم محمد مبین آمده است: هنوز چند ماه از استقرار دولت روحانی نگذشته بود که تخریب های مخالفان دولت شروع شد، این حجم از تخریب و تحقیر دولت مستقر در تاریخ بی نظیر بود. هر اقدام دولت تلاش می شد تا کلا زیر سوال برده یا حقیر شمرده شود. از برجام تا طرح تحول سلامت، از گسترش اینترنت تا ارائه برخی آزادی های هنری. حالا پس از شش و نیم سال از شروع به کار دولت تدبیر و امید، کرونا نشان داد چقدر در مورد روحانی و دولتش بی انصافی صورت گرفته است.
کرونا چند ویژگی مهم داشت ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 93 روز و 18 ساعت پیش
رصد چهار فصل در چابهار

رصد چهار فصل در چابهار به گزارش ایسنا، منطقه آزاد چابهار نه تنها برای ایران بلکه در منطقه نیز از جایگاه ویژه ای برخوردار است؛ به طوری که نقطه ارتباطی مهم بین شرق و غرب و شمال و جنوب است و نقطه ای خاص برای ایران، هند و افغانستان به شمار می رود. همچنین از نزدیک ترین نقاط به آب های آزاد جهان برای کشورهای آسیای مرکز و افغانستان بوده و نقطه ای استراتژیک برای ترانزیت کالا از آسیا به اروپا محسوب می شود.
منطقه آزاد چابهار در سال گذشته چند اتفاق مهم را در راستای توسعه و تکمیل زیرساختی پشت سر گذاشت که در چند مورد اهم آنها قابل بررسی است.
پازل لجستیک چابهار تکمیل شد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 93 روز و 18 ساعت پیش
منصوری: از ریاست کمیته برای ماندن در قدرت استفاده می کنند/ شرایط را برای فغانی فراهم نکردند

منصوری: از ریاست کمیته برای ماندن در قدرت استفاده می کنند/ شرایط را برای فغانی فراهم نکردند محمدرضا منصوری در گفت وگو با ایسنا، درباره انتخاب شدنش به عنوان بهترین کمک داور سال 98 در نظرسنجی یک برنامه تلوزیونی گفت: این لطف مردم و کارشناسان بود که من توانستم به عنوان بهترین کمک داور انتخاب شوم. البته داوری، کاری فردی نیست و یک تیم که شامل سایر داوران می شود باعث شده تا من به این عنوان برسم و از همه همکارانم کمال تشکر را دارم.
وی در خصوص تکرار این عنوان و حفظ آمادگی اش گفت: به هر حال یک داور باید در هر شرایطی آمادگی اش را حفظ کند. قبلا در پارک تمرین می کردیم و حالا محبوریم در خانه و با وسایلی چون تردمیل و دوچرخه ثابت تمرین کنیم ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 93 روز و 18 ساعت پیش
همه پیروان مکتب های آسمانی منتظر آینده روشن هستند

همه پیروان مکتب های آسمانی منتظر آینده روشن هستند آیت الله عبدالکریم عابدینی، امام جمعه قزوین، در برنامه زنده تلویزیونی سروش آسمانی شبکه قزوین که امروز 15 فروردین در مسجدالنبی(ص) برگزار شد، ضمن تبریک میلاد حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان گفت: حضرت از بزرگ ترین جوانمردان تاریخ هستند. جوانمردی تاریخ مصرف ندارد و هیچ وقت تمام نمی شود و امروز نیز با وجود گذشت سالها از واقعه عاشورا، جوانمردی حضرت الگوی جوانان ما قرار دارد و پایان پذیر نیست.
نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اشاره به در پیش بودن ولادت حضرت صاحب الزمان(عج) اظهار کرد: امام زمان(عج) یعنی امام امید و عدالت، یعنی امام علم و دانش، یعنی امام حمایت از مظلومان و مستضعفان عالم ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: مذهبی انتشار : 93 روز و 19 ساعت پیش
دومین مرحله توزیع بسته های معیشتی از محل خانه صدوقی یزد

دومین مرحله توزیع بسته های معیشتی از محل خانه صدوقی یزد دومین مرحله توزیع بسته های معیشتی توسط خانه صدوقی در یزد صبح امروز 15 فروردین ماه در محلات محروم یزد توزیع شد.
این مرحله که شامل 500 بسته معیشتی بود برای 20 محله یزد و اغلب محلات محروم و تاریخی و به همت خیرین آماده شد.
البته اولین مرحله توزیع این بسته های غذایی در 29 اسفند سال 98 انجام و با تامین اعتبار محدد خیرین مرحله دوم آن نیز امروز انجام شد.
توزیع بسته های خوراکی در مراحل بعدی و دیگر محلات و مناطق استان یزد بسته به میران کمک های خیری و همت این بخش ادامه خواهد داشت.
شناسایی نیازمندان هر محله و منطقه نیز توسط معتمدین محلات ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 93 روز و 19 ساعت پیش
اطلاعیه هواشناسی درباره تداوم بارش برف و باران بهاری

اطلاعیه هواشناسی درباره تداوم بارش برف و باران بهاری به گزارش ایسنا، براساس اطلاعیه سازمان هواشناسی رگبار باران گاهی رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی و درمناطق مستعد رخداد تگرگ و درارتفاعات بارش برف امروز (15 فروردین ماه) در برخی مناطق استانهای خراسان شمالی، خراسان رضوی و خراسان جنوبی، شنبه (16 فروردین ماه) در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، گیلان، مازندران، گلستان، قزوین، البرز، خراسان شمالی، خراسان رضوی، برخی مناطق خراسان جنوبی و شمال استانهای کردستان، همدان، مرکزی، سمنان و تهران و همچنین بارش برف در ارتفاعات شمال غرب و البرز مرکزی پیش بینی می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 93 روز و 19 ساعت پیش
چرا دیروز ترددهای بین استانی 115 درصد افزایش یافت؟

چرا دیروز ترددهای بین استانی 115 درصد افزایش یافت؟ علی اکبر آشوری در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: این افزایش حجم تردد کاملا در ارزیابی ها و پیش بینی ها انتظار می رفت. البته با توجه به تمدید تعطیلی ها و محدودیت های تردد تا 20 فروردین ماه ممکن است بخشی از این ترددها به این تاریخ موکول شود و همه مردم طی روزهای پیش رو به شهر خود بازنگردند.
وی گفت: کل ترددهای بین استانی کشور در روز گذشته 647 هزار و 710 وسیله نقلیه بوده که نسبت به روز گذشته افزایش 115 درصدی داشته اما نسبت به روز مشابه سال گذشته کاهش 72 درصدی را تجربه کرده است.
مدیر مرکز مدیریت راه های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ادامه داد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 93 روز و 19 ساعت پیش
دستگیری 3 متخلف زیست محیطی در سفید کوه خرم آباد

دستگیری 3 متخلف زیست محیطی در سفید کوه خرم آباد مهرداد فتحی بیرانوند بیان کرد: همزمان با روز انس با طبیعت، سه متخلف زیست محیطی در منطقه حفاظت شده سفید کوه خرم آباد دستگیر شدند.
وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در روز انس با طبیعت در لرستان، اظهار کرد: گشت و کنترل در سطح مناطق تحت مدیریت، مسدود کردن ورودی های مناطق تحت مدیریت و تالاب های استان به منظور جلوگیری از انتشار ویروس کرونا و برخورد با متخلفین از جمله این اقدامات بوده است.
این مسئول با اشاره به دستگیری سه متخلف در منطقه حفاظت شده سفید کوه خرم آباد و کشف و ضبط دو قبضه اسلحه ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 93 روز و 19 ساعت پیش
دریای خدمت رسانی جهادگران محو کننده موج کروناست

دریای خدمت رسانی جهادگران محو کننده موج کروناست سرهنگ علیرضا حیدرنیا جانشین فرماندهی سپاه استان تهران پیش از ظهر جمعه ضمن سرکشی از ایستگاه سلامت و عرضه مواد ضد عفونی، گشت بسیج سلامت، طرح مطهر، کارگاه تولید مواد ضد عفونی و ماسک از نقاهتگاه 150 تخت خوابی آماده بهره برداری پیشوا بازدید کرد.
وی در این بازدید ضمن تقدیر و تشکر از خیرین سلامت و بسیجیان دشت ورامین، گفت: واقعاً امروز انسان در قبال بزرگی و منزلت این بسیجیان و جهادگران احساس حقارت می کند.
این مقام مسئول با اشاره به آماده بهره برداری بودن نقاهتگاه دشت ورامین مستقر در دانشگاه آزاد اسلامی واحد پیشوا ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 93 روز و 20 ساعت پیش
غربالگری حدود 32 هزار نفر در مبادی ورودی بروجرد

غربالگری حدود 32 هزار نفر در مبادی ورودی بروجرد محمد کرمی، امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طرح غربالگری و تب سنجی با شعار در خانه بمانیم از 17 اسفندماه سال گذشته اجرا و در 13 فروردین ماه سال جاری در حوزه جمعیت هلال احمر به پایان رسید.
وی ادامه داد: این طرح با حضور بیش از 50 نفر از نجاتگران حوزه امداد و نجات و بیش از 50 نفر از نیروهای واحد جوانان و داوطلبان اجراء شد که در این بازه زمانی 31825 نفر و 7956 خودرو در 3 پست غربالگری در میدان آیت الله بروجردی، میدان زائران کربلا و میدان شهید سردار سلیمانی اشترینان غربالگری شدند.
رئیس جمعیت هلال احمر بروجرد از کلیه کسانی که در این طرح حضور داشتند اعم از معاونت استاندار و رئیس ستاد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 93 روز و 20 ساعت پیش
فروغی: تعویق المپیک هم فرصت است هم تهدید/ تمرین خشک در خانه می تواند باعث تکرار اشتباه شود

فروغی: تعویق المپیک هم فرصت است هم تهدید/ تمرین خشک در خانه می تواند باعث تکرار اشتباه شود جواد فروغی در گفت و گو با ایسنا، در مورد شرایط تمرینی در خانه به دلیل شیوع کرونا اظهار کرد: از زمان شیوع کرونا تمرینات خود را در خانه پیگیری می کنیم. تمریناتمان به صورت خشک است و نتایج آن را به مربی اعلام می کنیم. اگر نیاز به بازخورد باشد مربی به ما اعلام خواهد کرد.
وی در پاسخ به این سوال که تا چه زمانی این نوع تمرینات ادامه خواهد داشت، گفت: این تمرینات در خانه تا اطلاع ثانوی ادامه خواهد داشت. هنوز فدراسیون چیزی به ما اعلام نکرده و همین تمرینات را باید ادامه دهیم. احتمالا بعد از 20 فروردین که ستاد بحران کرونا وضعیت را اعلام کند در تصمیمات فدراسیون نیز تغییر ایجاد شود ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 93 روز و 21 ساعت پیش
حسین زاده: رییس جمهور درباره عوامل ناامنی فضای مجازی گزارش دهد

حسین زاده: رییس جمهور درباره عوامل ناامنی فضای مجازی گزارش دهد به گزارش ایسنا، عبدالکریم حسین زاده در صفحه شخصی خود در اینستاگرام با اشاره به آن چه حراج اطلاعات خصوصی 42 میلیون کاربر ایرانی تلگرام خوانده، فیلترینگ و فعالیت پوسته های فارسی تلگرام در فضای غیرشفاف را بی تاثیر ندانسته و نوشته است: رییس جمهوری برای حفاظت از حقوق شهروندی ایرانیان، باید در مورد این فاجعه ملی دستور رسیدگی، درباره عوامل ناامن کردن فضای مجازی به ملت گزارش دهد.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 93 روز و 21 ساعت پیش
راهبردهایی جهت مهار اپیدمی کرونا در روزهای آینده

راهبردهایی جهت مهار اپیدمی کرونا در روزهای آینده به گزارش ایسنا، دکتر محمد اسماعیل اکبری استاد پیشکسوت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و بنیانگذار آموزش پزشکی جامعه نگر، در متن این نامه که نسخه ای از آن در اختیار ایسنا قرار داده شده، ضمن جمع بندی عملکردهای موردنیاز در صف مقدم سلامت کشور برای روزهای آینده، آورده است: از نظر تئوری زمانی که خبر یک اپیدمی منتشر می شود، باید اقداماتی به شرح زیر انجام شود:
آماده باش نیروی انسانی و تجهیز فیزیکی و علمی نظام ارائه خدمات که در کشور ما چهار سطح PHC قلمداد می شود. آموزش سیاست مداران، سیاست گذاران و مسئولین ملی در مورد اپیدمی ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 93 روز و 21 ساعت پیش
هلال احمر در کنار دولت/ حمایت از 500 هزار بیمار صعب العلاج در روزهای کرونایی

هلال احمر در کنار دولت/ حمایت از 500 هزار بیمار صعب العلاج در روزهای کرونایی به گزارش ایسنا، کریم همتی در ارتباط ویدئو کنفرانسی با خبرنگاران با اشاره به اقدامات سازمان هلال احمر در کمک به مدیریت بحران های ناشی از کرونا، گفت: در روزهای گذشته اکثر بخش های کشور درگیر بیماری کرونا ویروس بودند و سازمان ما هم از این قائده جدا نیست. هلال احمر در کنار دانشگاه های علوم پزشکی اقدامات خوبی انجام داده اند.
وی با اشاره به این که یکی از عواقب شیوع کووید19، مشکلات معیشتی است، تصریح کرد: بخش زیادی از افراد آسیب پذیر در این بحران دچار مشکل شده اند به همین دلیل گروه های مختلفی به دنبال کمک به هموطنان بودند که سازمان هلال احمر را منتخب دانستند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 93 روز و 21 ساعت پیش
هشدار سازمان جهانی بهداشت به کشورهای خاورمیانه

هشدار سازمان جهانی بهداشت به کشورهای خاورمیانه به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، احمد المنظری، مدیر منطقه ای سازمان جهانی بهداشت در خاورمیانه گفت: تعداد دیگری از ساکنان کشورهایی که بیشتر در معرض خطر هستند و نظام بهداشتی ضعیفی دارند به کرونا مبتلا شده اند. حتی در کشورهایی که نظام بهداشتی قوی تری دارند نیز شاهد افزایش نگران کننده مبتلایان و مرگ و میر هستیم.
المنظری گفت: افزایش تعداد مبتلایان نشان می دهد که این انتقال در سطح محلی و جوامع خیلی سریع رخ می دهد. هنوز روزنه ای وجود دارد اما این روزنه درحال بسته شدن است.
به گفته سازمان جهانی بهداشت مجموع مبتلایان به کرونا در منطقه به 58168 نفر افزایش یافته این درحالی است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 93 روز و 22 ساعت پیش
پیام تسلیت دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در پی شهادت حاج میرزا محمد سلکی

پیام تسلیت دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در پی شهادت حاج میرزا محمد سلکی به گزارش ایسنا، متن پیام سید رضا عاملی به شرح ذیل است:
"سردار پاسدار حاج میرزا محمد سلگی از فرماندهان سرفراز دفاع مقدس، بعد از سال های مجاهدت، رنج و ناگواری، امروز به آرزوی دیرین خود رسید و به جمع یاران شهیدش ملحق شد.
شهید حاج میرزا سلگی یکی از عاشقان امام خمینی(ره) و رهبر حکیم انقلاب بود که برای دفاع از انقلاب و کشور هشت سال در جبهه های حق علیه باطل حضور یافت و همچون علمدار کربلا، دو پای خود را تقدیم اسلام و انقلاب کرد و به درجه رفیع جانبازی مفتخر شد و در ادامه این مسیر همواره وفادار خود به ارزش های انقلاب اسلامی را به اثبات رساند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 93 روز و 22 ساعت پیش
کرونا مشکل درآمدزایی حمل و نقل عمومی را دوچندان کرده است

کرونا مشکل درآمدزایی حمل و نقل عمومی را دوچندان کرده است مسعود بنده خدا در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: طرح فاصله گذاری اجتماعی در شهر اصفهان با جدیت در حال اجرا است و در این راستا تا 20 فروردین طرح زوج و فرد از درب منزل با تمام تجهیزات در اختیار و اعمال قانون مستقیم توسط پلیس راهوار اجرا می شود.
مدیرکل امور اجرایی ترافیک شهر اصفهان گفت: با توجه به عدم فعالیت بسیاری از صنوف و لزوم پیشگیری از گسترش شیوع ویروس کووید 19، ناوگان اتوبوسرانی اصفهان با حداقل ظرفیت در حد 26 خط اصلی که مسافر بیشتری دارد، فعالیت می کند.
وی خاطرنشان کرد: شرایط فعلی که شامل تعطیلی مترو ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 93 روز و 22 ساعت پیش
در خانه هفته جوان را جشن خواهیم گرفت

در خانه هفته جوان را جشن خواهیم گرفت لیلا کریمی در گفت وگو با ایسنا، در رابطه با اقداماتی که برای هفته جوان تدارک دیده شده است، اظهار کرد: هرساله به مناسبت هفته جوان در استان، برنامه های متنوع و مختلفی اجرا می شد که امسال به دلیل رعایت نکات بهداشتی، برنامه های این هفته در راستای پویش "در خانه بمانیم"، توسط سمن ها اجرا می شود.
وی افزود: 17 الی 23 فروردین به عنوان هفته جوان ثبت شده است و در این هفته، برنامه ها توسط سمن ها به صورت غیرحضوری و برخی برنامه ها تا حد امکان به صورت مجازی برگزار می شود.
این مسئول تصریح کرد: هر سمن با توجه به حوزه فعالیت خود ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 93 روز و 23 ساعت پیش
درخواست 400 برگه ای عربستان برای میزبانی جام ملت های 2027

درخواست 400 برگه ای عربستان برای میزبانی جام ملت های 2027 به گزارش ایسنا و به نقل از الریاضیه، کنفدراسیون فوتبال آسیا با توجه به شیوع ویروس کرونا در این قاره تصمیم گرفت که درخواست میزبانی جام ملت های آسیا را سه ماه دیگر تمدید کرد تا کشورهای که به دنبال میزبانی هستند فعلا زمان فکر کردن را داشته باشند.
عربستان یکی از کشورهای است که سخت به دنبال گرفتن میزبانی جام ملت های آسیا 2027 است.
یکی از منابع فدراسیون فوتبال عربستان در گفت وگویی که با الریاضیه داشت تاکید کرد که پرونده این کشور برای میزبانی جام ملت های آسیا در 400 برگه آماده و مهیا شده است و در آن همه امکانات و خواسته ها و ابزارهای که کنفدراسیون فوتبال آسیا درخواست کرده است وجود دارد و ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 93 روز و 23 ساعت پیش
هشدار سازمان ملل نسبت به اوضاع وخیم در سوریه در دوران کرونا

هشدار سازمان ملل نسبت به اوضاع وخیم در سوریه در دوران کرونا به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، نجات رشدی، مشاور گی یر پدرسون، نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه در نشست کارگروه بین المللی پشتیبانی سوریه از طریق ویدئو کنفرانس در ژنو سوئیس شرکت کرد.
وی ضمن اشاره به آن که وضعیت سوریه به دلیل خطر ابتلا به ویروس کرونا، جدید و منحصربه فرد است، گفت: کمک های بشردوستانه در سراسر سوریه هیچ گاه به اندازه امروز اهمیت نداشته است. همه سوری ها و کسانی که به آنها کمک می کنند، در معرض خطر هستند.
رشدی در ادامه بر لزوم مبارزه با شیوع کووید-19 برای آن که مردم سوریه بیش از این رنج نکشند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 93 روز و 23 ساعت پیش
الگوریتم درمان بیماری "کووید-19" منتشر شد

الگوریتم درمان بیماری "کووید-19" منتشر شد به گزارش ایسنا و به نقل از ییل نیوز ، محققان در سراسر جهان در حال تلاشند تا درمانی برای مقابله با بیماری مهلک کووید-19 بیابند. اکنون محققان آمریکایی در آخرین تلاش شان الگوریتم درمان این بیماری را ایجاد و منتشر کرده اند.
تیم پژوهشگران دانشگاه ییل که به تیم درمانی کووید-19 نیز شناخته می شوند، توسط پزشکان متخصص بیماری های عفونی رهبری می شوند و اخیرا نیز موفق به توسعه یک برنامه درمانی(الگوریتم) برای موارد شدید و غیر شدید این بیماری شده اند. این الگوریتم شامل لیستی از داروهای توصیه شده است و دلیل استفاده از این داروها، ذکر عوارض جانبی احتمالی آنها و همچنین سایر اطلاعات مهم دیگر است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 93 روز و 23 ساعت پیش
گفته های بایک کریمی از اما و اگرهای فیلمبرداری تئاتر در سالن خالی

گفته های بایک کریمی از اما و اگرهای فیلمبرداری تئاتر در سالن خالی این بازیگر که از اواخر بهمن ماه نمایش الویرا 2020 را در کارگاه اجرا تئاتر شهر به عنوان کارگردان روی صحنه برده بود، پس از یک هفته اجرا مانند دیگر برنامه های هنری مجبور به تعطیلی کار به دلیل شیوع ویروس کرونا شد.
او درباره وضعیتی که به وجود آمده و نیز پیشنهادی که دفتر هنرهای نمایشی سازمان فرهنگی هنری شهرداری مبنی بر فیلمبرداری رایگان تئاترها در پردیس تئاتر تهران و پخش آن ها در شبکه های اینترنتی مطرح کرده است، به ایسنا گفت: من خودم ایده ای شبیه این را داشتم که مثلا جایی را پیدا کنیم تا هر شب اجرای زنده (به صورت مجازی) داشته باشیم ولی واقعیت این است که ماهیت تئاتر وابسته به حضور تماشاچی است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 93 روز و 23 ساعت پیش
زلزله سیه چشمه آذربایجان غربی را لرزاند

زلزله سیه چشمه آذربایجان غربی را لرزاند این زمین لرزه در ساعت 10:14 دقیقه جمعه 15 فروردین در عمق 12 کیلومتری زمین رخ داد.
به گزارش ایسنا به نقل از سایت لرزه نگاری کشور، این زمین لرزه در 43 کیلومتری سیه چشمه، 52 کیلومتری زرآباد و 51 کیلومتری آواجیق احساس شد.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 93 روز و 23 ساعت پیش
بوذرجمهر و خزانه دار انوشیروان

بوذرجمهر و خزانه دار انوشیروان انوشیروان عادل وزیری داشت به نام بوذرجمهر که در سیاست و عقل لنگه نداشت. این وزیر دارای پنج پسر و پنج دختر بود. یک روز دختر کوچک وزیر که خیلی عزیز کرده بود، آمد پیش پدرش و گفت: من در بازار یک گل الماس دیدم و عاشقش شدم. پول بده تا آن را بخرم. بوذرجمهر گفت: ای فرزند! پول من کفاف این خرج ها را نمی دهد. دختر گفت: تو وزیر انوشیروان و عقل او هستی، چطور برای یک گل الماس پول نداری. اگر تا سه روز دیگر، آن را برایم نخری خود را می کشم .
فردا بوذرجمهر به نزد انوشیروان رفت. انوشیروان دید بوذرجمهر خیلی ناراحت است. علت را پرسید. بوذرجمهر آن چه را بین خود و دخترش گذشته بود، برای او گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 93 روز و 23 ساعت پیش
کرونا در آمریکا؛ تاکنون بیش از 6100 تن جان باخته اند

کرونا در آمریکا؛ تاکنون بیش از 6100 تن جان باخته اند به گزارش ایسنا، بر اساس گزارش نیویورک تایمز، آمار قربانیان ویروس کرونا در هشت روز گذشته شش برابر شده است.
بر اساس این گزارش، تعداد افرادی که بر اثر ابتلا به کرونا در آمریکا جان باخته اند، اکنون از چین پیشی گرفته است و پس از ایتالیا و اسپانیا در جایگاه سوم قرار دارد.
روزنامه نیویورک تایمز شمار مبتلایان قطعی کرونا در آمریکا را بیش از 240 هزار تن اعلام کرده است. بر اساس آمار دانشگاه جان هاپکینز، شمار مبتلایان قطعی در این کشور به 245 هزار تن رسیده است.
دبرا بریکس، از اعضای گروه هماهنگی مقابله با کرونای کاخ سفید گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 93 روز و 23 ساعت پیش
خواسته یوفا از فدراسیون ها: لیگ ها را لغو نکنید

خواسته یوفا از فدراسیون ها: لیگ ها را لغو نکنید به گزارش ایسنا و به نقل از اسکای اسپورت، انتشار ویروس کرونا در اروپا باعث شد تا از چند هفته پیش همه لیگ های معتبر تعطیل شوند.
ادامه شیوع روز افزون این ویروس کشنده و خطرناک باعث شده است تا بعضی از کشورها در اندیشه لغو لیگ های خود باشند و حتی بعضی هم مثل بلژیک قهرمان را مشخص و پایان لیگ را اعلام کنند.
اتحادیه فوتبال اروپا در نامه ای که به فدراسیون های عضو نوشت خواستار عدم لغو لیگ ها شد.
در نامه یوفا آمده است: اطمینان داریم با توجه به اقداماتی که گرفته شده است، در ماه های پیش رو امکان از سرگیری و ادامه رقابت ها فراهم خواهد شد. نباید عجولانه تصمیم گرفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 93 روز و 23 ساعت پیش
کشاورزان چگونه از کرونا در امان بمانند

کشاورزان چگونه از کرونا در امان بمانند علی محمدی در گفت وگو با ایسنا، با بیان این که در روزهای کرونایی خروج کشاورزان از خانه برای انجام فعالیت های بسیار ضروری، می بایست با رعایت کامل نکات بهداشتی توصیه شده و پرهیز از تجمع افراد صورت گیرد، اظهار کرد: با توجه به احتمال انتقال مکانیکی ویروس کرونا از انواع دام و سایر حیوانات به انسان، رعایت کامل اصول بهداشتی در مواجهه با هر نوع حیوانی ضروری است.
وی با تاکید بر این که کشاورزان باید ارتباطات چهره به چهره را به حداقل برسانند، ادامه داد: کشاورزان همچنین باید غذای خود را از منزل برده و به صورت انفرادی میل کنند و از خرید غذاهای آماده و همچنین مصرف غذاهای نیم پز و خام اجتناب کنند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 94 روز و 0 ساعت پیش
اجرای عملیات کنترل بیولوژیک در سطح 7000 هکتار از باغات لرستان

اجرای عملیات کنترل بیولوژیک در سطح 7000 هکتار از باغات لرستان عبدالرضا بازدار در جلسه ستاد بیولوژیک این سازمان بر انجام عملیات کنترل بیولوژیک در سال زراعی 99 - 98 تاکید کرد.
وی با اعلام اینکه در سال جاری سطح تعهد سازمان هفت هزار و 397 هکتار در باغات انار و مزارع گوجه فرنگی و نخود بود، بر اجراء دقیق و علمی این عملیات و بر مشارکت تمامی عوامل مرتبط با عملیات کنترل بیولوژیک تاکید کرد.
بازدار افزود: در سال زراعی گذشته عملیات کنترل بیولوژیک در سطح هفت هزار و 800 هکتار از باغات انار و مزارع نخود و گوجه فرنگی استان با موفقیت انجام شده است.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 94 روز و 0 ساعت پیش
انصاری: کشور ما بیش از گذشته به همبستگی ملی نیاز دارد

انصاری: کشور ما بیش از گذشته به همبستگی ملی نیاز دارد غلامرضا انصاری در گفت وگو با ایسنا در ارتباط با ضرورت توجه به ابلاغیه های صادر شده از سوی ستاد مبارزه با ویروس کرونا و ادامه روند خانه نشینی توسط مردم اظهار کرد: اپیدمی بیماری کرونا که متاسفانه جهانی شده ، به یکی از خطرات جدید حیات زیستی همه جوامع تبدیل شده است. ما در عصر معاصر مشابه چنین موضوعی را نداشتیم در گذشته های دور بیماری هایی مثل سیاه زخم بوده اما با توجه به پیشرفت های علمی در حوزه دانش و بهداشت عمومی جوامع بشری کمتر انتظار چنین بیماری نوپدیدی را داشتند.
وی ادامه داد: از همین رو، بشر امروز کمتر خود را به امکانات پیشگیرانه تجهیز کرده بود ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 94 روز و 0 ساعت پیش
ساعات کاری دانشگاه شریف اعلام شد

ساعات کاری دانشگاه شریف اعلام شد به گزارش ایسنا، بر اساس تصمیم ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا دانشگاه شریف، نحوه حضور و فعالیت کارکنان این دانشگاه از شنبه 16 فروردین 1399 مشخص شد.
این ستاد اعلام کرد، با توجه به تداوم شرایط اضطراری به دلیل شیوع بیماری کرونا، کلیه فعالیت های اداری دانشگاه از روز شنبه 16 فروردین از سر گرفته می شود. ساعت کاری دانشگاه، تا اطلاع ثانوی از ساعت 8 تا 13 است.
همچنین با توجه به بخشنامه صادره سازمان امور اداری و استخدامی و ابلاغیه ستاد ملی مبارزه با کرونا، همکاران اداری دانشگاه در صورتی که حضورشان در محل کار از نظر مدیر واحد الزامی نباشد می توانند با تایید مدیر مربوطه به صورت دورکاری ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 94 روز و 0 ساعت پیش
حداکثر یک سوم کارکنان ادارات باید در محل کار حاضر شوند/ساعت کار طبق روال اداری است

حداکثر یک سوم کارکنان ادارات باید در محل کار حاضر شوند/ساعت کار طبق روال اداری است نازنین شیبانی تذرجی در گفت و گو با ایسنا، افزود: بر اساس بخشنامه سازمان اداری و استخدامی، نحوه حضور کارمندان در ادارات، بانک ها و بیمه ها تا 20 فروردین 99 یعنی تا پایان اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی تمدید شد.
وی خاطرنشان کرد: به منظور جلوگیری از احتمال بروز پیک دوم بیماری در پایان تعطیلات ایام نوروزی ناشی از بازگشت نیروهای شاغل، تمامی دستگاه های اجرایی به خصوص صنایع استان موظف به غربالگری و تب سنجی کارکنان خود از روز شنبه خواهند بود.
شیبانی تذرجی اضافه کرد: دور کاری و اعطای مرخصی استحقاقی(بدون احتساب) برای کارکنانی که حضور آنها در محل کار ضروری نیست ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 94 روز و 0 ساعت پیش
چگونه با یوگا به جنگ کرونا برویم؟

چگونه با یوگا به جنگ کرونا برویم؟ رویا صمدپور در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به نقش حرکات ورزشی یوگا در ایجاد آرامش به ویژه در روزهای پراسترس کرونایی، اظهار کرد: یوگا با ایجاد هماهنگی در بدن هم به جسم و هم به ذهن کمک می کند.
وی با بیان اینکه افراد روزانه یکسری حرکات ورزشی انجام می دهند، تصریح کرد: آگاهی نسبت به حرکات ورزشی تفاوت یوگا با سایر رشته هاست. در واقع وقتی یوگا می کنیم با آگاهی بر روی حرکات ورزشی تمرکز داریم و لذا احساس سبکی در بدن ایجاد می شود.
این مربی یوگا، توجه و تمرکز بر انجام درست حرکات ورزشی را موجب دوری ذهن از پراکندگی ها دانست و تصریح کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 94 روز و 0 ساعت پیش
خسارت 1 میلیارد و 600 میلیون ریالی بارش تگرگ به بخش کشاورزی میناب

خسارت 1 میلیارد و 600 میلیون ریالی بارش تگرگ به بخش کشاورزی میناب عباس مویدی در گفت و گو با ایسنا، گفت: در پی بارش تگرگ در یازدهم فروردین 99 در بخش سندرک شهرستان میناب، کارشناسان ارزیابی خسارت برای ارزیابی اولیه به باغات و مزارع کشاورزی منطقه اعزام شدند.
وی، افزود: بنا به تشخیص کارشناسان در روستاهای تمبو بالا و تمبو پایین به 20 هکتار زمین کشاورزی و یک هکتار باغ لیمو خسارت وارد شده است.
معاون سازمان جهادکشاورزی هرمزگان، خاطرنشان کرد: در مجموع بارش تگرگ به میزان یک میلیارد و 600 میلیون ریال به کشاورزان بخش سندرک خسارت وارد کرده است.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 94 روز و 0 ساعت پیش
برکناری فرمانده ناو هواپیمابر آمریکایی به دلیل درز نامه درباره شیوع کرونا

برکناری فرمانده ناو هواپیمابر آمریکایی به دلیل درز نامه درباره شیوع کرونا به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، توماس مودلی، وزیر موقت نیروی دریایی آمریکا گفت، برت کروزیر، فرمانده ناو هواپیمابر تئودور روزولت به دلیل تصمیم گیری نادرست از کار برکنار شده است.
مادلی اضافه کرد: برت کروزیر نامه را از طریق زنجیره فرماندهی ارسال کرد اما ترتیبات لازم برای جلوگیری از انتشار آن خارج از این زنجیره را اتخاذ نکرد.
او تأکید کرد که انتشار این نامه خارج از چارچوب مقررات باعث شده که به طور غیر ضروری هشدارهایی در این زمینه مطرح شود.
ناخدا برت کروزیر روز یک شنبه در خصوص چالش ها پیش رو برای قرنطینه کردن ملوانان ناو هواپیمابر تئودور روزولت آمریکا هشدار داده و ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 94 روز و 0 ساعت پیش
انصارالله: در سایه شیوع کرونا، خواهان اجرای توافق تبادل اسیران هستیم

انصارالله: در سایه شیوع کرونا، خواهان اجرای توافق تبادل اسیران هستیم به گزارش ایسنا، به نقل از اسپوتنیک، عبدالقادر المرتضی، رئیس کمیته ملی امور اسیران انصارالله و عضو هیات مذاکره کننده این جنبش در توییتی نوشت: با گسترش ویروس کرونا در بیشتر کشورهای جهان و خطر شدید آن بر زندانیان و اسیران که آنها را بیش از دیگران تهدید می کند، ما از سازمان ملل می خواهیم تا بر طرف های متجاوز إعمال فشار کرده و آنها را برای اجرای این توافق ملزم کند.
وی ادامه داد: ما بر آمادگی کامل خود برای اجرای این توافق در سریع ترین زمان ممکن تاکید می کنیم.
المرتضی عنوان داشت: توافق عمان در مورد اسیران بر تبادل 1420 اسیر از هر دو طرف تاکید دارد و ما از جانب خود ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 94 روز و 0 ساعت پیش
یک دنباله دار 5 برابر سیاره مشتری اردیبهشت در کنار زمین

یک دنباله دار 5 برابر سیاره مشتری اردیبهشت در کنار زمین به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی میل ، دنباله دار یک گلوله برفی کیهانی است که از گازهای منجمد، سنگ و گرد و غبار ساخته شده است. ساختار دنباله دار شامل سه بخش هسته، گیسو و دم است. حال بنا بر گزارش ها یکی از عظیم ترین دنباله دارها اواخر ماه جاری میلادی آسمان را روشن خواهد کرد. اندازه دقیق این سنگ یخی مشخص نیست. این دنباله دار در حال حاضر نزدیک به مدار مریخ است اما با نزدیک شدن به خورشید در حال افزایش سرعت خود است و در ماه آوریل به نزدیک ترین فاصله خود تا زمین می رسد.
هسته بخش مرکزی دنباله دار است و از گرد و غبار و گاز و یخ ساخته شده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 94 روز و 1 ساعت پیش
پیام عبدالوهاب شهیدی به مردم ایران + ویدئو

پیام عبدالوهاب شهیدی به مردم ایران + ویدئو به گزارش ایسنا، شهیدی خواننده پیشکسوت موسیقی سنتی ایران، نوازنده ساز عود و آهنگساز در پیامی سال نو را به ایرانیان، هنرمندان ایرانی و هنردوستان تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد که برای همه سال خوبی باشد و ناراحتی های به وجود آمده از بین برود.
این هنرمند که 97 سال سن دارد، با پیوستن به پویش مشاهنر علاوه بر انتشار این پیام، بخش هایی از یکی از اجراهای قدیمی خود را که با هنرنمایی و تار جلیل شهناز همراه است، به مردم کشورش تقدیم کرد.
در توضیح جایگاه هنری عبدالوهاب شهیدی در موسیقی ایرانی همین بس که محمدرضا شجریان او را اعتبار موسیقی ایران دانسته است و هوشنگ ابتهاج درباره او گفته شهیدی همیشه ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 94 روز و 6 ساعت پیش
توزیع بیش از 3 هزار تن میوه نوروزی در خوزستان

توزیع بیش از 3 هزار تن میوه نوروزی در خوزستان امیرحسین نظری در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اجرای طرح توزیع میوه نوروزی در خوزستان اظهار کرد: این طرح با هدف تنظیم بازار و تامین نیاز مردم به میوه در ایام عید نوروز از 25 اسفند 98 در خوزستان آغاز شد.
وی افزود: از آغاز اجرای این طرح تا 12 فروردین ماه، 2 هزار و 230 تن پرتقال تامسون و یک هزار تن سیب درختی در بازارچه های ثابت و سیار در خوزستان توزیع شده است.
رییس سازمان صمت خوزستان تصریح کرد: براساس بازرسی هایی که در طول مدت اجرای این طرح در استان انجام گرفت، ثبات کاملی بر بازار حاکم بود و خوشبختانه شاهد هیچ کمبودی در بازار نبودیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 94 روز و 6 ساعت پیش
نایب رییس هندبال: بنا به شرایط برای اعزام بانوان به قهرمانی آسیا تصمیم می گیریم

نایب رییس هندبال: بنا به شرایط برای اعزام بانوان به قهرمانی آسیا تصمیم می گیریم الهام سلوکی نایب رییس بانوان فدراسیون هندبال در گفت وگو با ایسنا، در مورد شرایط تیم های ملی بانوان (بزرگسالان، جوانان و نوجوانان) اظهار کرد: آخر سال 98 قرار بود اردوهای تیم ملی را آغاز کنیم اما شیوع ویروس کرونا سبب شد که برگزاری اردوها به بعد موکول شود.
وی در ادامه گفت: در این سال کارهای خوبی انجام شد. مسابقات مناطق را در چهار مرحله و با سطح کیفی خوبی برگزار کردیم. خروجی این مسابقات که در رده های نونهالان و خردسالان انجام شد برای ما بسیار مهم است. امیدوارم نتیجه کارهای زیربنایی که در این سال انجام شد را در تیم های ملی آینده ببینیم. تیم های ملی از خروجی همین مسابقات تشکیل خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 94 روز و 7 ساعت پیش
36 دیتابیس فاقد هویت شناسایی شد

36 دیتابیس فاقد هویت شناسایی شد به گزارش ایسنا، در روزهای گذشته اخباری مبنی بر انتشار اطلاعات کاربران ایرانی تلگرام به دلیل استفاده از نسخه های غیررسمی تلگرام، علی رغم هشدارهای کارشناسان به عدم امنیت این پیام رسان ها منتشر شد. پس از این اتفاق، اعلام شد یکی از فروشگاه های آنلاین فروش اپلیکیشن ، دچار مشکل مشابه شده و اطلاعات پنج میلیون از کاربرانش فاش شده است. این موضوع واکنش کاربران ایرانی را به دنبال داشت با این دغدغه که فاش شدن اطلاعات چه تبعاتی می تواند داشته با شد .
در واکنش به این رویدادها، مرکز ماهر (مدیریت امداد و هماهنگی رخدادهای رایانه ای) زیرمجموعه سازمان فناوری اطلاعات ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 94 روز و 8 ساعت پیش
دوسوم انجمن های علمی فعال و سرزنده هستند/تداوم مشارکت با 60 نشریه خارجی در سال 98

دوسوم انجمن های علمی فعال و سرزنده هستند/تداوم مشارکت با 60 نشریه خارجی در سال 98 محمد جلالی در گفت وگو با ایسنا مهم ترین هدفی که در سال 98 در این کمیسیون دنبال شده است را معرفی ظرفیت واقعی انجمن ها به نهادها و دستگاه های مختلف جامعه و بدنه دولت عنوان کرد و گفت: انجمن ها به عنوان یک نهاد مدنی علمی از ظرفیت بالایی برخوردارند و در قالبی هستند که می توانند مسئولیت اجتماعی خود را در حوزه های مختلف ایفا کنند.
وی افزود: این موضوع می طلبد که از طرف ما به انجمن ها کمکی بشود تا به موجب آن، دستگاه های مختلف از ظرفیت انجمن ها استقبال کرده، انجمن ها هم به سمت نهادها جذب شوند و بین آن ها و انجمن ها یک ارتباط دوسویه شکل بگیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 94 روز و 8 ساعت پیش
مهربون مثل بارون

مهربون مثل بارون از زمان آغاز کرونا در ایران تا امروز پویش های زیادی در کشور به راه افتاده، از دست ندادن گرفته تا عید در خانه و دورهمی های مجازی. اما برای من همیشه زیباترین پویش مهربانی بوده است...
عصر که داشتم گروه های مجازی را بررسی میکردم چشمم به پیامی خورد، باز نشر یک پست اینستاگرامی که خبر از یک پویش مهربانانه میداد. به عادت همیشه و کنجکاوی ذاتی کلیک کردم و خواستم بدانم موضوع از چه قرار است. اینترنت خوب یاری نمیکرد اما بالاخره صفحه باز شد و دیدم چقدر زیبا نوشته است.
پیمان زند، هنرمند بوشهری در این پست با دعوت از مهربانان نوشته بود: "رفقا و یاران عزیزم، خانم ها ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 94 روز و 9 ساعت پیش
طرح فاصله گذاری اجتماعی در بیرجند

طرح فاصله گذاری اجتماعی در بیرجند به دلیل شیوع ویروس کرونا همه مکان های تفریحی خراسان جنوبی تعطیل شده و مردم استان کمترین تردد را در سطح شهر داشتند.
عکس: رها صلاحی مقدم
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 94 روز و 9 ساعت پیش
قدردانی وزیر بهداشت از مردم بخاطر همراهی در روز سیزده به در

قدردانی وزیر بهداشت از مردم بخاطر همراهی در روز سیزده به در به گزارش ایسنا، در پیام دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت خطاب به مردم ایران آمده است:
دیروز همزمان با روز طبیعت که هرسال بر مبنای سلوک اجداد سرزمینمان و فرهنگ و سنت زیبای دیرینمان همگان به آغوش پرمهر و نوازشگر طبیعت می رفتیم تا به سفارش خواجه شیراز عمل کنیم که می فرمود: "به صحرا رو که از دامن غبار غم بیفشانی/ به گلزار آ که از بلبل غزل گفتن بیاموزی"
با بهره از خرد دیرین مردم هوشمند این سرزمین کهن حماسه ای نیکو و بیاد ماندنی آفریدید و در راستای تمنای خدمتگزارانتان، جهت تندرستی خویش و هم میهنانتان گوشه عزلت گزیدید و در خانه ماندید و همکاران ما را که فزون تر از بار سنگین مداوای بیماران ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: مذهبی انتشار : 94 روز و 9 ساعت پیش
حریف آمریکایی حسن یزدانی: امیدوارم او با بیشترین آمادگی راهی المپیک شود

حریف آمریکایی حسن یزدانی: امیدوارم او با بیشترین آمادگی راهی المپیک شود به گزارش ایسنا، دیوید تیلور آزادکار وزن 86 کیلوگرم آمریکا و دارنده مدال طلای جهان 2018، یکی از شانس های اصلی کشتی آمریکا برای کسب مدال در المپیک توکیو است.
تیلور تاکنون 2 مرتبه برابر حسن یزدانی دارنده مدال های طلای جهان و المپیک به میدان رفته که در 2 مبارزه که در جام جهانی کرمانشاه و رقابت های جهانی 2018 مجارستان بود، به برتری رسید تا حدی ترین رقیب چهره شاخص کشتی ایران و جهان نام گیرد.
تیلور پس از آسیب دیدگی شدیدی که داشت حضور در مسابقات جهانی 2019 را از دست داد اما پس از ماهها دوری از میادین چندی پیش موفق به قهرمانی در رقابتهای پان آمریکن شد و به سهمیه المپیک رسید تا بسیاری از ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 94 روز و 9 ساعت پیش
برج آزادی آبی شد

برج آزادی آبی شد به گزارش ایسنا، دوم آوریل مصادف با 14فروروین، روز جهانی اوتیسم است که به منظور حمایت از مبتلایان به این عارضه و یادآوری این روز، برج آزادی آبی رنگ شد.
بر اساس گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه9، روز جهانی اوتیسم یکی از هفت روز رسمی سازمان ملل متحد است که در رابطه با سلامتی رسمیت یافته است.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 94 روز و 9 ساعت پیش
نوبخت: افزایش حقوق کارگران خارج از اختیار من است

نوبخت: افزایش حقوق کارگران خارج از اختیار من است به گزارش ایسنا، محمد باقر نوبخت در توییتی نوشت: کارگر عزیزی مرا خطاب قرار داد که چرا فقط پیگیر افزایش حقوق شاغلین و بازنشستگان لشگری و کشوری هستم و در برابر کارگران و مستمری بگیران تامین اجتماعی احساس مسئولیت نمی کنم؟
خدا می داند احساس شرمندگی کردم اما قانون درخصوص این عزیزان ساز و کاری مشخص کرده که خارج از اختیار من است.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 94 روز و 10 ساعت پیش
تشریح ادامه حضور کارکنان در ادارات پایتخت تا 20 فروردین

تشریح ادامه حضور کارکنان در ادارات پایتخت تا 20 فروردین به گزارش ایسنا، عیسی فرهادی معاون استاندار و فرماندار تهران ضمن تسلیت به مناسبت درگذشت مرحوم حاج محمدتقی فهمیده، پدر شهیدان گرانقدر داوود و محمدحسین فهمیده از نام آوران دوران دفاع مقدس، از اقدامات نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با بیماری کرونا قدردانی کرد.
وی ضمن قدردانی از شهروندان تهرانی گفت: سیر نزولی ابتلا به بیماری کرونا در تهران، نشان دهنده انتخاب مسیر درست مردم، پزشکان و پرستاران و کادر درمانی در این مبارزه است.
فرهادی تاکید کرد: کنترل فعالیت اصناف به صورت روزانه توسط فرمانداری تهران صورت گرفته و مردم همکاری کامل را داشته اند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 94 روز و 10 ساعت پیش
گزارش اینستاگرامی روحانی از جلسات دولت در دو هفته نوروز

گزارش اینستاگرامی روحانی از جلسات دولت در دو هفته نوروز به گزارش ایسنا، رییس جمهوری در پستی اینستاگرامی نوشت: نوروز امسال با روزهای دشوار مقابله با کرونا، همزمان شد. نظام سلامت، دستگاه های دولتی و غیردولتی، ایام نوروز را با انجام وظیفه و تلاش برای حفظ سلامت مردم، سپری کردند. جلسات ستاد ملی مدیریت کرونا، هیأت دولت و همچنین ستاد اقتصادی، بی وقفه برگزار شد تا تصمیم سازی و پشتیبانی لازم در کوتاه ترین زمان ممکن، صورت پذیرد. ویدئوکنفرانس های مختلف با مسئولان استانی، بیمارستان ها و پزشکان نیز موجب شد تا برآوردی دقیق تری از وضعیت و نیازهای آنها بدست آید.
ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 94 روز و 11 ساعت پیش
تمدید مهلت ارسال آثار هنری به مسابقه مجازی نوروزی "ائل آیینی"

تمدید مهلت ارسال آثار هنری به مسابقه مجازی نوروزی "ائل آیینی" احمد حمزه زاده ضمن اعلام این خبر، گفت: مسابقه مجازی نوروزی ائل آیینی در راستای حفظ و ترویج آیین های سنتی نوروز و ایجاد نشاط اجتماعی در میان هموطنان عزیز، با همکاری اداره کل میراث فرهنگی استان و موسسه آراز ایلدیریم برگزار می شود که به دنبال استقبال هموطنان از این مسابقه مهلت ارسال آثار هنری تا نیمه شعبان تمدید شد.
وی تاکید کرد: با توجه به شرایط حاکم بر کشور، لزوم استقرار هموطنان در خانه در راستای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای اوقات در خانه ماندن، علاقه مندان می توانند از تخم مرغ های رنگی و سفره های نوروزی 99 خود "عکس" و از آیین های سنتی و بومی نوروزی ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 94 روز و 11 ساعت پیش
شهرداری های مناطق 10 گانه تبریز موظف به تکریم ارباب رجوع هستند

شهرداری های مناطق 10 گانه تبریز موظف به تکریم ارباب رجوع هستند ایرج شهین باهر در اولین جلسه مدیران شهرداری و شهرداران مناطق در سال جدید،در این خصوص اظهار کرد: در لایه های پایین اداری، گاها رفتار خوبی با ارباب رجوع نمی شود و نارضایتی هایی در این زمینه وجود دارد.
وی ادامه داد: این برخوردهای نامناسب در شأن شهرداری تبریز و همچنین نظام اسلامی نیست و باید بازرسی و حراست با افرادی که پاسخگوی مردم نبوده و رفتار نامناسب دارند، برخورد کنند.
به گزارش روابط عمومی شهرداری تبریز، وی تاکید کرد: شهرداران مناطق امسال باید قاطعانه در راستای تکریم ارباب رجوع و تسهیل امور شهرداری چاره اندیشی و ساز و کارهای لازم را فراهم و تمهیدات مورد نیاز را اتخاذ کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 94 روز و 11 ساعت پیش
تولد دهمین نوزاد از مادر باردار مشکوک به کرونا در بابل

تولد دهمین نوزاد از مادر باردار مشکوک به کرونا در بابل مادر باردار 25 ساله اهل بابل با علایم تب مراجعه کرد، پس از انجام سی تی اسکن و آزمایشات مربوطه احتمال ابتلا به بیماری کرونا در ایشان بسیار بالا تشخیص داده شد و در بیمارستان میناگر بستری شدند.
زایمان این مادر باردار توسط تیم زنان و زایمان دانشگاه خانم دکتر پهلوان متخصص زنان و زایمان، آقای دکترحمیدی فلوشیپ بیهوشی قلب، خانم دکتر اکبریان متخصص نوزادان و کادر مامایی بیمارستان میناگر با موفقیت انجام شد و نوزاد دختر با وزن 3 کیلو و 200 گرم به دنیا آمد.
نوزاد، اولین فرزند خانواده است و در بیمارستان روحانی تحت مراقبت های پزشکی قرار دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 94 روز و 11 ساعت پیش
انجام بیش از 120 بازدید نظارتی از اماکن تاریخی و موزه های آذربایجان شرقی

انجام بیش از 120 بازدید نظارتی از اماکن تاریخی و موزه های آذربایجان شرقی محبوب ساسانی، ضمن اعلام این خبر گفت: به دنبال شیوع بیماری کرونا و تعطیلی تمام موزه ها، اماکن تاریخی، فرهنگی، گردشگری و تفریحی استان، یگان حفاظت میراث فرهنگی استان بصورت مستمر طی ایام تعطیل به بازدید از واحدهای تاریخی و فرهنگی پرداختند.
وی ادامه داد: یگان حفاظت میراث فرهنگی استان طبق برنامه نظارتی ستاد فرماندهی از روز 27 اسفند ماه تا 14 فروردین ماه 99، بیش از 120 مورد بازدید از اماکن تاریخی و موزه های استان جهت بررسی وضعیت، انجام داده اند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی، وی در خاتمه تاکید کرد: اماکن تاریخی، گردشگری ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 94 روز و 11 ساعت پیش
پلمب 70 واحد صنفی متخلف در شهرستان بناب

پلمب 70 واحد صنفی متخلف در شهرستان بناب سرهنگ سهراب شفقی در جمع خبرنگاران در تشریح این خبر اظهار کرد: با اجرای طرح مشترک اداره نظارت بر اماکن عمومی و شبکه بهداشت و اصناف شهرستان به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، از اکثر واحدهای صنفی شهرستان بازدید به عمل آمد.
وی افزود: در این رابطه، 70 واحد صنفی به علت عدم رعایت موارد بهداشتی و تخطی از قوانین و ضوابط اماکن عمومی و صنفی و همچنین رعایت نکردن مصوبه ستاد پیشگری و مبارزه با ویروس کرونا پلمب شد.
شفقی با اعلام تداوم و تشدید اقدامات کنترلی و نظارتی، از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده هرگونه تخلف صنفی ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 94 روز و 11 ساعت پیش
دانشجویان نگران غیبت های گذشته خود نباشند

دانشجویان نگران غیبت های گذشته خود نباشند به گزارش ایسنا، مسعود همتی از طریق ارتباط مجازی در گروه تلگرامی "دانشجویان دانشگاه آزاد" حاضر شد و به ارائه سخنانی پیرامون کلاس های مجازی، مشکل های دانشجویان در این باره و ابهامات موجود پرداخت.
وی در ابتدای سخنان خود اظهار کرد:" با سلام و احترام خدمت دانشجویان عزیز و حضار در جلسه، آینده سازان ایران بزرگ و جهان. در اینجا لازم می دانم از عزیزانی یاد کنیم که به خاک افتادند تا ما قامت خم نکنیم. درود می فرستیم به پزشکان و پرستارانی که روزهای سختی می گذرانند و همچون زمان جنگ از کشور ما محافظت می کنند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 94 روز و 11 ساعت پیش
هنوز در نیمه راه هستیم، فاصله گذاری اجتماعی را فراموش نکنید

هنوز در نیمه راه هستیم، فاصله گذاری اجتماعی را فراموش نکنید دکتر قدیر رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم در گفتگو با خبرنگاران، با اشاره به فعالیت های گسترده مقابله با کرونا در قم، گفت: با تمام این تلاش ها مردم فکر نکنند کار تمام شده است و دیگر به موضوع کرونا جدی نگاه نکنند، بلکه باید همچنان مسائل بهداشتی را رعایت کرده تا بتوانیم با کمک یکدیگر ویروس را شکست دهیم.
وی افزود: ما هنوز در نیمه راه هستیم و از مردم می خواهیم که همچنان رعایت کرده و فاصله گذاری اجتماعی و همچنین بسیج ملی مبارزه با کرونا را که از جمله سیاست های مقابله با ویروس است، جدی بگیرند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قم بیان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 94 روز و 11 ساعت پیش
تامین بخش عمده اقلام بهداشتی مورد نیاز گیلان توسط واحدهای صنعتی استان

تامین بخش عمده اقلام بهداشتی مورد نیاز گیلان توسط واحدهای صنعتی استان فرهاد دلق پوش امروز در جمع خبرنگاران از اهداء 857هزار و 800 ماسک n95 و سه لایه و سایر اقلام بهداشتی در دو مرحله به دانشگاه علوم پزشکی خبر داد و گفت: با پیگیری و مطالبه سازمان صمت گیلان مجموعا 857 هزار هشتصد عدد ماسک جهت استفاده کادر درمانی و مراکز بیمارستانی برای پیشگیری از ویروس منحوس کرونا به صورت رایگان تحویل دانشگاه علوم پزشکی شد.
وی افرود: وزارت صمت از طریق منابع داخلی اقدام به خرید مقادیری ماسک و اقلام بهداشتی برای استانهای درگیر ویروس ازجمله گیلان کرده بود که ما توانستیم این اقلام اختصاصی را جذب و به دانشگاه علوم پزشکی بدهیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 94 روز و 12 ساعت پیش
شهادت نخستین پزشک خدمت در کاشان

شهادت نخستین پزشک خدمت در کاشان سید علیرضا مروجی با اعلام این خبر، اظهار کرد: مجید فرهاد پزشک کاشانی پس از چند روز بستری به علت ابتلا به کرونا به شهادت رسید.
وی افزود: دکتر مجید فرهاد در دوران خدمت خود، در پستهای مسئول کنترل عفونت معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی کاشان، معاون درمان بیمارستان کارگر نژاد و پزشک درمانگاه شبانه روزی مرکزی و گلابچی انجام وظیفه کرده بود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان در پیامی شهادت دکتر مجید فرهاد اولین پزشک خدمت و مدافع سلامت را تسلیت گفت.
به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کاشان، متن این پیام به شرح زیر است: ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 94 روز و 12 ساعت پیش
غریب آبادی: آژانس تجهیزات تشخیص سریع کرونا در اختیار ایران قرار می دهد

غریب آبادی: آژانس تجهیزات تشخیص سریع کرونا در اختیار ایران قرار می دهد به گزارش ایسنا، کاظم غریب آبادی افزود: به همراه این دو دستگاه، تجهیزات حفاظت شخصی کاربران دستگاه، تجهیزات مربوط به راه اندازی و ارتقاء و کالیبره کردن و کیت های مخصوص تشخیص که از سه تکنیک استفاده می کنند نیز ارسال میشوند.
بر اساس گزارش رسانه ها، آژانس بین المللی انرژی اتمی به 40 کشور دستگاه تشخیص کرونا ارسال می کند.
در این دستگاه ها از تکنیک های علوم هسته ای برای شناسایی ویروس کرونا استفاده است.
گفته شده است، ایران، مصر، نیجریه، پرو، اوروگوئه و چند کشور دیگر، جزو اولین دریافت کنندگان این دستگاه ها هستند.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 94 روز و 12 ساعت پیش
بیش از 1400 بازرسی و نظارت از ابتدای طرح فاصله گذاری اجتماعی انجام شده است

بیش از 1400 بازرسی و نظارت از ابتدای طرح فاصله گذاری اجتماعی انجام شده است سید مهدی طباطبایی با بیان اینکه طرح فاصله گذاری اجتماعی با هدف قطع زنجیره انتقال ویروس تا 20 فروردین ماه ادامه دارد افزود: در این طرح مشاغل مختلف و واحدهای صنفی، اداری و خدماتی بر اساس میزان نیاز مردم به 3 گروه تقسیم شده اند.
وی اظهار اداشت: نانوائی ها، میوه فروشی ها، قصابی ها، لبنیاتی ها و سایر واحدهای عرضه کننده مواد غذائی حتما باید فعالیت شان همانند قبل استمرار داشته باشد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با تاکید بر ضرورت رعایت کامل موازین بهداشتی در مراکز عرضه مواد غذائی گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 94 روز و 12 ساعت پیش
افزایش خروجی سد زاینده رود از بامداد 15 فروردین ماه

افزایش خروجی سد زاینده رود از بامداد 15 فروردین ماه معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه اصفهان در خصوص افزایش خروجی از سد زاینده رود، اظهار کرد: خروجی آب از سد زاینده رود به منظور تکمیل دوره آبیاری کشت پاییزه کشاورزان از بامداد پانزدهم فروردین ماه تا نیمه اول خرداد ماه افزایش می یابد.
حسن ساسانی با تأکید بر ذخیره 443 میلیون مترمکعبی آب در مخزن سد زاینده رود، گفت: امروز چهاردهم فروردین ماه ورودی سد زاینده رود 92 و خروجی آن حدود 16 مترمکعب بر ثانیه است.
وی افزود: میزان بارش در ایستگاه چلگرد در 24 ساعت گذشته 15 میلیمتر و میزان بارش تجمعی یک هزار میلیمتر بوده است؛ ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 94 روز و 12 ساعت پیش
مسیر مهرستان به بخش ایرندگان خاش مسدود شد

مسیر مهرستان به بخش ایرندگان خاش مسدود شد عنایت الله ایرندگانی در گفت و گو با ایسنا افزود: رفت و آمد در این محور تا اطلاع ثانوی ممنوع بوده و از اهالی بخش ایرندگان تقاضا می گردد از تردد در مسیر مذکور بپرهیزند.
وی اظهار داشت: برگزاری مراسم های عزا و عروسی و گشت و گذار و تفریح و تشکیل هر گونه تجمع مردمی در این بخش ممنوع است و برخورد لازم با متخلفان صورت می پذیرد.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 94 روز و 12 ساعت پیش
پیام تسلیت مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس به مناسبت شهادت راوی آب هرگز نمی میرد

پیام تسلیت مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس به مناسبت شهادت راوی آب هرگز نمی میرد به گزارش ایسنا به نقل از تارنمای مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس، سردار حاج میرزامحمد سلگی، جانباز سرافراز و فرمانده دلاور گردان حضرت ابوالفضل (ع) و رئیس ستاد لشکر انصارالحسین (ع) در سال های دفاع مقدس، صبح امروز در بیمارستان شهید بهشتی همدان به یاران شهیدش پیوست.
سردار سلگی به دلیل عوارض ناشی از استنشاق گازهای شیمیایی دوران دفاع مقدس و جراحات جانبازی در بخش مراقبت های ویژه بستری بود که امروز صبح به ملکوت اعلی پیوست.
بر اساس اعلام خانواده این سردار شهید، به منظور حفظ سلامت مردم، هیچ گونه مراسم تشییع و گردهمایی برگزار نخواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 94 روز و 13 ساعت پیش
تولید 2میلیون ماسک و 70هزار لباس ایزوله توسط بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام

تولید 2میلیون ماسک و 70هزار لباس ایزوله توسط بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام به گزارش ایسنا، امیرحسین مدنی مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام در حاشیه مراسم توزیع این اقلام با اشاره به توزیع 100 هزار بسته لوازم بهداشتی در مناطق محروم کشور در قالب پویش احسان سلامت گفت: در این پویش که توسط بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام راه اندازی شده، تاکنون 100 هزار بسته لوازم بهداشتی شامل محلول ضدعفونی کننده، ژل دست و ماسک تنفسی در مناطق محروم کشور توزیع شده است.
مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره به سهم 10 هزار بسته ای استان مازندران ازاین پویش خاطرنشان کرد: امروز 5 هزار بسته لوازم بهداشتی برای توزیع در استان مازندران تحویل داده شد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 94 روز و 13 ساعت پیش
خسارت 199.5 میلیارد تومانی باران و تگرگ به کشاورزی منطقه ترشیز

خسارت 199.5 میلیارد تومانی باران و تگرگ به کشاورزی منطقه ترشیز بر اساس جدیدترین آمار ارائه شده، بارندگی، تگرگ و سیل اخیر تاکنون 199.5 میلیارد تومان خسارت به بخش کشاورزی در سه شهرستان کاشمر، بردسکن و خلیل آباد استان خراسان رضوی وارد کرده است.
عمده خسارت ها به بخش های زراعی، باغی، و منابع آبی شامل قنات، زمین و راه های روستایی بوده است.
خسارت 107 میلیارد تومانی تگرگ و طوفان به باغ ها و مزارع خلیل آباد
در همین خصوص مدیر جهاد کشاورزی خلیل آباد که بیشترین خسارت ناشی از بارندگی های چند روز گذشته به کشاورزان این منطقه وارد شده است به ایسنا گفت: اگرچه طی چند روز گذشته در شهرستان خلیل آباد سیلی نداشتیم اما بر اثر بارش تگرگ به حدود 7 هزار هکتار ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 94 روز و 13 ساعت پیش
قدردانی معاون وزیر کشور از اقدامات مدیریت شهری و روستایی برای جلوگیری از کرونا

قدردانی معاون وزیر کشور از اقدامات مدیریت شهری و روستایی برای جلوگیری از کرونا به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور، مهدی جمالی نژاد رییس سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور تاکید کرد: شهرداریها بویژه در بخشهای آرامستانها، مدیریت پسماندها، آتش نشانی و میادین میوه و تره بار و دهیاریها در روستاهای کشور با اقدامات شبانه روزی خود؛ همپای مجموعه درمانی در صف نخست خدمت رسانی در زمینه پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در کشور و اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی قرار دارند.
جمالی نژاد همچنین با اشاره به گستردگی کار در سطح کشور و اهمیت استفاده از همه ظرفیت های موجود در همه دستگاههای اجرایی ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 94 روز و 13 ساعت پیش
نیمسال جاری در دانشگاه اصفهان حذف ترم نمی شود

نیمسال جاری در دانشگاه اصفهان حذف ترم نمی شود هوشنگ طالبی، در گفت و گو با ایسنا در خصوص دستورالعمل وزارت علوم برای روند نیمسال دوم 99-1398، اظهار کرد: کل سند 20 بندی که به دانشگاه ها ابلاغ شده، پیشنهادی از سوی وزارت علوم است و نکته مهم آن است که هر دانشگاه متناسب با شرایط خود تصمیم گیری خواهد کرد.
وی با اشاره به بند مجوز حذف ترم بدون درج در سنوات، افزود: در این بند هیچ صحبتی از حذف کل ترم نشده است و بنا بر ارتباطاتی که میان دانشگاههای بزرگ برقرار شد به این نتیجه رسیده ایم که تا حد امکان حذف ترم انجام نشود. اکنون اصل بر آن است که این ترم به عنوان نیمسال دوم به پایان برسد که این تصمیم نیز مورد تایید وزارت علوم نیز قرار گرفته است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 94 روز و 13 ساعت پیش
برآورد تاثیر 22 تا 35 هزار میلیارد تومانی ویروس کرونا بر اقتصاد اصفهان

برآورد تاثیر 22 تا 35 هزار میلیارد تومانی ویروس کرونا بر اقتصاد اصفهان مسعود گلشیرازی عصر امروز پنجشنبه (14 فروردین ماه) در نخستین نشست خبری اتاق بازرگانی اصفهان که به صورت اینترنتی برگزار شد، با تشریح وضعیت اقتصاد کشور و استان در شرایط کنونی شیوع ویروس کرونا، اظهار کرد: امروز می طلبد تا صاحبان رسانه با هم اندیشی بیشتر در کنار اقتصاددانان و اندیشمندان و اتخاذ تدابیر و راهکارهای مناسب، تبعات و آثار ناشی از شیوع ویروس کرونا را بر اقتصاد، کسب و کار و معیشت کشور به حداقل برسانند.
وی با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری با عنوان جهش تولید، گفت: از جمله راهکارهای برون رفت از این بحران استفاده از ظرفیت جوانان کشور ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 94 روز و 14 ساعت پیش
لیگ بلژیک با اعلام بروخه به عنوان صدرنشین مختومه شد

لیگ بلژیک با اعلام بروخه به عنوان صدرنشین مختومه شد به گزارش ایسنا به نقل از ساکرنت، شیوع بیماری کرونا باعث لغو خیلی از رویدادهای ورزشی شده است. در این بین رقابتهای لیگ بلژیک نیز از جمله رقابتهایی بوده است که به این خاطر لغو شد.
با تصمیم مسئولان فدراسیون فوتبال بلژیک، تیم فوتبال بروخه که با 15 امتیاز اختلاف نسبت به خنت در صدر جدول لیگ برتر بلژیک قرار داشت به عنوان قهرمان شناخته شد.
همچنین هیچ تیمی به دسته پایین تر سقوط نخواهد کرد و خنت که میلاد محمدی را در ترکیب خود دارد نایب قهرمان شد.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 94 روز و 14 ساعت پیش
واکنش صفارهرندی به هجمه رسانه های معاند علیه ستاد اجرایی فرمان امام

واکنش صفارهرندی به هجمه رسانه های معاند علیه ستاد اجرایی فرمان امام به گزارش ایسنا، محمدحسین صفارهرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در واکنش به هذیان گویی اخیر سخنگوی وزارت خارجه و نماینده ویژه ایالات متحده امریکا در امور ایران و اتهام زنی به ستاد اجرایی فرمان امام گفت: مه فشاند نور و سگ عوعو کند ... این تصویر کلی جدال چهل ساله ما و امریکاست. به تجربه دراین مدت دریافته ایم که هروقت قوی تر و مؤثرتر عمل کرده ایم،طعنه و دشنام های بیشتری ازجانب حاکمان کاخ سفید نثارمان شده است.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: هجمه اخیربه یکی ازهوشمندترین نهادهای خدمتگزار مردم یعنی ستاد اجرایی فرمان امام از سوی کینه توزترین دشمنان ملت مصداق امروزی همان جدال قدیمی است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 94 روز و 15 ساعت پیش
اقدامات شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در مقابله با کرونا

اقدامات شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در مقابله با کرونا احمد محمدی در گفت و گو با ایسنا با بیان اینکه شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در کنار پایش مستمر چاه ها، تاسیسات و کارخانجات صنعتی در گستره شرکت برای حفظ پایداری تولید، از ابتدای بحران کرونا اقداماتی برای پیشگیری از شیوع این ویروس را در دستور کار خود قرار داد، اظهار کرد: از جمله این اقدامات تشکیل ستاد پیشگیری از انتشار ویروس کرونا در شرکت های بهره برداری تابعه، پیگیری خرید 20 دستگاه ونتیلاتور برای بیمارستان های استان خوزستان با هماهنگی بهداشت و درمان صنعت نفت و موافقت شرکت ملی نفت ایران و ضدعفونی کردن مستمر اماکن اداری، مجتمع های صنعتی، مناطق عملیاتی و مسکونی تحت مدیریت خود است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 94 روز و 15 ساعت پیش
جریمه 1.3 میلیاردی متهم پرونده قاچاق لوازم یدکی در فارس

جریمه 1.3 میلیاردی متهم پرونده قاچاق لوازم یدکی در فارس به گزارش ایسنا به نقل از اداره کل روابط عمومی و تشریفات سازمان تعزیرات حکومتی، علی مبشری اظهار کرد: یک دستگاه خودروی کامیون که به طرز مشکوکی در جاده های مواصلاتی شهرستان شیراز در حال تردد بود توسط مامورین متوقف شد.
وی ادامه داد: مامورین در بازرسی از این خودرو مقادیر زیادی لوازم یدکی خودرو را کشف که با توجه به عدم ارائه اسناد و مدارک گمرکی از جانب سرنشینان کامیون، محموله توقیف و تحویل سازمان اموال تملیکی شد.
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس با اشاره به تشکیل پرونده ای در این رابطه افزود: در تحقیقات انجام شده در شعبه چهارم تعزیرات حکومتی استان ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: حوادث انتشار : 94 روز و 15 ساعت پیش
تعطیلی کارگاه تولید ژل ضدعفونی تقلبی در مشهد

تعطیلی کارگاه تولید ژل ضدعفونی تقلبی در مشهد به گزارش ایسنا به نقل از اداره کل روابط عمومی و تشریفات سازمان تعزیرات حکومتی، حمیدرضا کریم اظهار کرد: با دریافت گزارش مردمی در مورد تولید ژل ضدعفونی تقلبی در کارگاهی در جاده سیمان، این کارگاه مورد بازرسی قرار گرفت.
وی افزود: در این بازرسی که کارشناسان معاونت غذا و دارو و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت هم حضور داشتند تقلبی بودن ژل های تولیدی محرز
شد و این کارگاه که فاقد مجوز نیز بود مهر و موم و پرونده تخلف تشکیل شد.
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان خراسان رضوی ادامه داد: این کارگاه در مرحله تولید، مهر و موم شد و یک تن مواد ضدعفونی کننده با برند تقلبی از آن کشف و ضبط شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 94 روز و 15 ساعت پیش
تشکر توماس باخ از رییس کمیته ملی المپیک ایران

تشکر توماس باخ از رییس کمیته ملی المپیک ایران به گزارش ایسنا و به نقل از کمیته ملی المپیک، توماس باخ رییس کمیته بین المللی المپیک در نامه ای به رییس کمیته ملی المپیک ایران از او تشکر کرد که تصمیم تعویق المپیک توکیو را حمایت قرار داده است.
متن نامه باخ به شرح زیر است:
جناب آقای دکترسید رضا صالحی امیری
ریاست محترم کمیته ملی المپیک ایران
از نامه جنابعالی در حمایت از تصمیم کمیته بین المللی المپیک در خصوص به تعویق انداختن بازی های المپیک توکیو2020 قدردانی می نمایم.
همانطور که مستحضر می باشید این تعویق پس از جلسات متعدد با کمیته برگزاری بازی ها و دولت ژاپن گرفته شد و اولویت ما در اتخاذ این تصمیم سلامتی ورزشکاران ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 94 روز و 16 ساعت پیش
توزیع رایگان 164 هزار ماسک N95 در فارس

توزیع رایگان 164 هزار ماسک N95 در فارس حمیدرضا ایزدی پنج شنبه 14 فروردین در این خصوص افزود: در راستای انجام مسئولیت های اجتماعی و تامین نیازهای اقلام بهداشتی مورد نیاز کادر پزشکی و درمانی درمانگاه ها و بیمارستان های فارس، تاکنون تعداد 164 هزار ماسک N95 و سه لایه به صورت رایگان توزیع شده است.
ایزدی افزود: طبق پیگیری ها و اقدامات به عمل آمده این سازمان از وزارت صمت به منظور حفاظت از کادر درمانی مقابله با ویروس کرونا تعداد 164000 ماسک N95 و سه لایه صرفا براب استفاده در مراکز درمانی فارس اختصاص یافته است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس خاطرنشان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 94 روز و 16 ساعت پیش
بارش باران در محورهای استان البرز

بارش باران در محورهای استان البرز سرهنگ نادر رحمانی در گفت وگو با ایسنا، در این باره اظهارکرد: بر اساس آخرین گزارش های دریافتی شاهد بارش باران در اکثر محورهای استان های البرز و محور جیرفت-دلفارد جنوب استان کرمان مشاهده می شود.
به گفته وی، سایر محورهای مواصلاتی کشور از جوی آرام و ترافیکی روان برخور دارند.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 94 روز و 16 ساعت پیش
تحریم ها راه ورود واکسن کرونا به ایران را می بندند؟

تحریم ها راه ورود واکسن کرونا به ایران را می بندند؟ محمود نجفی عرب در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: بر خلاف ادعای آمریکایی ها که دارو در فهرست تحریم ها قرار ندارد، در عمل با توجه به دشواری انتقال پول و عدم همکاری بانک ها با ایران، خرید دارو از شرکت های خارجی و واردات آن به ایران دشوار شده است اما با این وجود با تلاش های صورت گرفته، راه هایی هرچند دشوار برای واردات دارو به کشور و تامین نیازهای مردم باز مانده است.
وی با بیان اینکه در زمینه درمان بیماران مبتلا به کرونا نیز تلاش شده که نیازهای دارویی کشور تامین شود، بیان کرد: در هفته های گذشته در قالب محموله های مختلف ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 94 روز و 17 ساعت پیش
برج آزادی ، سفیر فرهنگ روزهای کرونایی

برج آزادی ، سفیر فرهنگ روزهای کرونایی به گزارش ایسنا، در بهمن ماه سال گذشته، عبارت قوی باش ووهان با هدف اعلام همبستگی با مردم چین در مقابله ویروس کرونا بر روی بدنه برج آزادی تهران نقش بست.
سفیر چین در ایران که در این مراسم نورپردازی حضور داشت در واکنش به این اقدام در صفحه توئیتر نوشت: چین از ابراز همدردی و همبستگی ارزنده ایرانیان قدردانی می کند. حمایت ایرانیان نشان دهنده آشکار دوستی چند هزار ساله چین و ایران است و هرگز یک اپیدمی نمی تواند این دوستی عمیق را سست کند.
دهم فرودین نیز، برج آزادی تهران به احترام کادر پزشکی سفید پوش شد و عبارت در خانه بمانیم بر روی آن نقش بست ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 94 روز و 17 ساعت پیش
تولید و توزیع روزانه 200 هزار ماسک در مناطق محروم توسط بنیاد برکت

تولید و توزیع روزانه 200 هزار ماسک در مناطق محروم توسط بنیاد برکت به گزارش ایسنا، امیرحسین مدنی در حاشیه مراسم پویش سلامت احسان در استان مازندران با اعلام این خبر افزود: بنیاد برکت به شکل روزانه 200 هزار ماسک تنفسی را در شرایط کاملاً بهداشتی و استرلیزه تولید و در مناطق محروم و کمتر برخوردار کشور توزیع می کند.
وی ادامه داد: بنیاد برکت همچنین از طریق کارگاه ها و واحدهای تولیدی طرف مشارکت خود، روزانه 6500 دست پوشاک بیمارستانی (گان) و لباس ایزوله مخصوص پزشکان و پرستاران را تولید و تحویل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می دهد.
مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره به تولید و توزیع 2 میلیون ماسک تنفسی توسط این بنیاد تا به امروز تصریح کرد: در این مدت ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 94 روز و 17 ساعت پیش
ضدعفونی خودروهای ورودی به مشهد/ راه اندازی جایگاه ضدعفونی افراد

ضدعفونی خودروهای ورودی به مشهد/ راه اندازی جایگاه ضدعفونی افراد مهدی یعقوبی با اعلام این خبر گفت: اگرچه از ورود خودروی سایر شهرها به مشهد ممانعت می شود، ولی خودروهای پلاک مشهد که از عوارضی وارد شهر می شوند لازم است ضدعفونی شوند، برای این منظور دو جایگاه برای ضدعفونی کامل خودروهای سبک و سنگین طراحی و اجرا شد تا خودروهای سواری و کامیون ها با عبور از این جایگاه ها ضدعفونی شوند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، وی افزود: علاوه بر ضدعفونی خودروها، جایگاه ویژه ای برای ضدعفونی افراد نیز در همین ورودی در نظر گرفته شده و افرادی که توسط نیروهای ارتش مستقر در محل تب سنجی می شوند می توانند با عبور از این محفظه ضدعفونی شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 94 روز و 17 ساعت پیش
چگونگی نگهداری مرغ و گوشت در ایام کرونایی

چگونگی نگهداری مرغ و گوشت در ایام کرونایی نحوه صحیح ضدعفونی کردن میوه، سبزیجات یا مرغ و ماهی در زمان شیوع ویروس کرونا یا چگونگی خرید و پاکسازی خوراکی های روباز در دوران کرونایی سوالاتی است که برای مردم ایجاد شده و به دنبال این سوالات در فضای مجازی توصیه ها و مطالب مختلفی دست به دست می شود.
رئیس خانه مشارکت مردم در سلامت شهرستان قزوین در این زمینه به ایسنا گفت: در خصوص گوشت قرمز و مرغ و ماهی اگر کسی آلوده به ویروس بدون رعایت نکات بهداشتی آن را قطعه قطعه کرده و در فریزر نگه دارد این احتمال وجود دارد که ترشحات ناشی از سرفه روی آن بوده و هنگام فریز کردن آن ویروس زنده بماند و بعد از خارج کردن آن از فریزر بتواند آلودگی را انتقال دهد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 94 روز و 17 ساعت پیش
ویدئو / بارش شدید تگرگ در تهران

ویدئو / بارش شدید تگرگ در تهران حوالی ساعت 4 بعدازظهر چهاردهم فروردین، تهران برای دقایقی شاهد بارش شدید تگرگ بود. بعد از آن، با اتمام تگرگ، بارش باران هوای تهران را لطیف کرد؛ باران و تگرگی که برای دقایق کوتاهی مهمان پایتخت شد. ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 94 روز و 17 ساعت پیش
کشف بیش از 2 میلیون تجهیزات بهداشتی توسط پلیس/پلمب 506 واحد صنفی متخلف با گزارش های مردمی

کشف بیش از 2 میلیون تجهیزات بهداشتی توسط پلیس/پلمب 506 واحد صنفی متخلف با گزارش های مردمی به گزارش ایسنا، سرهنگ سهراب بهرامی اظهار کرد: در پی وقوع و همه گیری بیماری ویروس کرونا و به دنبال آن کمبود برخی اقلام بهداشتی در سطح کشور، پلیس امنیت اقتصادی طرح تشدید مبارزه با احتکار و قاچاق کالاهای بهداشتی را در اولویت مأموریت خود قرار داده است.
وی با تاکید بر اینکه پلیس امنیت اقتصادی با احتکار و قاچاق کالاهای سلامت محور که سلامت جامعه را به خطر می اندازد به شدت مقابله می کند، گفت: کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی در بازرسی از واحدهای صنفی، مراکز توزیع و عرضه تجهیزات بهداشتی و انبارها، 2میلیون و 633 هزار و 857 عدد انواع تجهیزات بهداشتی شامل 2 میلیون و 555 هزار و 600 عدد دستکش ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 94 روز و 17 ساعت پیش
کرونا توسعه شبکه 5G را در اروپا و جهان عقب انداخت

کرونا توسعه شبکه 5G را در اروپا و جهان عقب انداخت به گزارش ایسنا، بر اساس گزارش وب سایت networkworld، بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه فناوری به تازگی برآورد و اعلام کرده اند که شیوع گسترده به ویروس کرونا یا بیماری کووید-19 که تاکنون بسیاری از کشورهای جهان را به شدت درگیر کرده و آنها را با بحران های متعددی مواجه کرده است، بدون شک راه اندازی و توسعه زیرساخت های مربوط به نسل پنجم شبکه اینترنت همراه موسوم به شبکه 5G را در بسیاری از کشورهای جهان به ویژه قاره اروپا نیز به تعویق خواهد افتاد؛ به گونه ای که پیش بینی می شود برقراری آن را حداقل به مدت دو ماه عقب خواهد انداخت. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 94 روز و 17 ساعت پیش
قاچاقچیان به سراغ تپه اشکانی کرمانشاه رفتند

قاچاقچیان به سراغ تپه اشکانی کرمانشاه رفتند به گزارش ایسنا، تاریخ اعلام شده برای این اقدام غیرفرهنگی 12 فروردین 1399 است، یعنی روزها و شب هایی که قرار است همه مردم برای قطع زنجیره ی انتشار ویروس کرونا، درخانه بمانند اما حفاران غیرمجاز بدون توجه به هشدارها، منفعت طلبی خود را در اولویت قرار می دهند، اما به نظر می رسد با آگاهی فعالان میراثی منطقه و نیروی انتظامی از آسیب زیاد به تپه ی تاریخی لرینی در این روستا در اسلام آباد غرب جلوگیری می شود، هر چند فقط یکی دو نفر از مجرمان تا کنون دستگیر شده اند.
علیرضا برشاهی - معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 94 روز و 17 ساعت پیش
احتمال بازگشایی مدارس و دانشگاه ها از 20 فروردین به بعد/ فعالیت کارخانه ها از 16 فروردین

احتمال بازگشایی مدارس و دانشگاه ها از 20 فروردین به بعد/ فعالیت کارخانه ها از 16 فروردین محمدرضا پورمحمدی، ظهر پنجشنبه در نشست خبری با بیان این مطلب اظهار کرد: آموزش و پرورش و دانشگاه ها آموزش غیرحضوری را شروع و دانشگاهها نیز امکان حذف ترم، تقلیل واحد و معرفی به استاد را فراهم کرده اند.
وی خاطرنشان کرد: تعداد مبتلایان در گروه سنی مدارس کم است، اما در مورد دانشگاه ها، دانشجویان ناگزیر به مسافرت بین شهرهای مختلف هستند.
وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه هیچ محدودیتی در مورد فعالیت مطب های پزشکان و مراکز دندان پزشکی اعمال نکرده ایم، گفت: قبل از اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی، تعدادی اقدام به تعطیلی مطب هایشان کرده بودند که تذکر گرفتند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 94 روز و 17 ساعت پیش
کرونا تاکنون 218 میلیارد تومان به حوزه گردشگری استان کرمان خسارت وارد کرده است

کرونا تاکنون 218 میلیارد تومان به حوزه گردشگری استان کرمان خسارت وارد کرده است "فریدون فعالی" ظهر امروز 14 فروردین ماه در جلسه فعالان حوزه گردشگری با دکتر پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اعلام این خبر افزود: این خسارت ها در حوزه های اقامتی، پذیرایی، راهنمایان گردشگری، دفاتر خدمات مسافرتی، اقامتگاه های بومگردی و صنایع دستی بوده است.
فعالی با تاکید بر اینکه در این جلسه به دنبال توجه ویژه به بخش گردشگری برای سر پا ماندن این بخش در دوران شیوع ویروس کرونا هستیم افزود: توجه دولت به مشکلات مالی و بانکی فعالان گردشگری، معافیت مالیاتی در شرایط بحران کرونا، توجه به مسئله بیمه ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 94 روز و 18 ساعت پیش
تحریم مثل کرونا آدم می کشد

تحریم مثل کرونا آدم می کشد به گزارش ایسنا، محمد فاضلی، عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی، در یادداشتی تلگرامی نوشت: میشل باشله، پزشک متخصص اطفال، رئیس جمهوری سابق شیلی و کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد، در گزارشی به تاریخ 24 مارس 2020 (یک هفته قبل) می نویسد:
حیاتی است که از فروپاشی نظام پزشکی هر کشوری جلوگیری شود ... در این زمان حساس به دلیل سلامت جهانی و برای حمایت از حقوق و جان میلیون ها انسان در کشورها، تحریم های بخشی باید باید لغو یا تعلیق شوند. برای مثال در ایران؛ جایی که اکنون 1800 انسان جان خود را به علت کوید-19 از دست داده اند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 94 روز و 19 ساعت پیش
افزایش 17 درصدی مراجعه بیماران به درمانگاه تأمین اجتماعی نهاوند

افزایش 17 درصدی مراجعه بیماران به درمانگاه تأمین اجتماعی نهاوند دکتر علیرضا صفری در گفت و گو با ایسنا، درباره میزان مصرف دارو در این مرکز اظهارکرد: بیماران مراجعه کننده به درمانگاه تامین اجتماعی نهاوند 364هزار و852 قلم دارو به ارزش بیش از 18میلیارد و 905 میلیون ریال از داروخانه این مرکز به صورت رایگان دریافت کرده اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش 48 درصدی داشته است.
وی با بیان اینکه در سال 97 در این مرکز 302 هزار و 351 قلم دارو به ارزش بیش از 12میلیارد و 698 میلیون ریال دارو تحویل بیماران شده بود، تصریح کرد: با راه اندازی پرونده الکترونیک بیماران مزمن این افراد به صورت ماهانه داروهای خود را به صورت کامل دریافت کرده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 94 روز و 19 ساعت پیش
آغاز فعالیت واحدهای تولیدی استان مرکزی از شنبه با رعایت پروتکل های بهداشتی

آغاز فعالیت واحدهای تولیدی استان مرکزی از شنبه با رعایت پروتکل های بهداشتی در جلسه قرارگاه پدافند زیستی استان که به صورت ویدئوکنفرانس با فرمانداران سراسر استان انجام شد، اظهار کرد: با آغاز فعالیت بنگاه های اقتصادی احتمال افزایش نسبی مبتلایان وجود خواهد داشت. موضوع بازگشایی فعالیت های اقتصادی بسیار مهم است و باید برای از سرگیری فعالیت ها تصمیم گیری شود تا از زیان بیشتر اقتصادی نیز جلوگیری شود.
وی گفت: فعالیت دیرهنگام بنگاه های اقتصادی تاب آوری جامعه را کاهش خواهد داد و قطعا تبعات منفی برجای خواهد گذاشت.
استاندار مرکزی بر لزوم از سر گیری فعالیت تدریجی اصناف و بنگاه های اقتصادی تاکید کرد و در ادامه گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 94 روز و 19 ساعت پیش
نمایشگاه های مجازی روزنه ی نجات صنایع دستی از بحران کرونا

نمایشگاه های مجازی روزنه ی نجات صنایع دستی از بحران کرونا متاسفانه این روزها صنایع دستی حال و روز خوبی ندارد و گویا با تداوم روند فعلی و تداوم بحران کرونا رو به نابودی می رود چرا که فعالان این صنعت که تنها از طریق تولید و فروش کارهای دستی خود درآمدزایی می کردند، در شرایط کنونی بعضاً با نیاز معیشتی شدیدی روبرو هستند.
بحران کرونا ناجوانمردانه با هدف گرفتن این حوزه مانند تمام صنایع، محکم ترین ضربه خود را بر پیکره صنایع دستی وارد کرده است به طوری که حتی استادکار و پر سابقه های این بخش هم در شرایط ناگواری به سر می برند و حتی عده ای در این میان به فکر تغییر شغل و عده ای نیز به دنبال دریافت تسهیلات برای جبران خسارات وارده به حرفه ی خود هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 94 روز و 20 ساعت پیش
برای خرید مرغ از تولیدکندگان خراسان شمالی با محدودیت زیرساختی مواجه هستیم

برای خرید مرغ از تولیدکندگان خراسان شمالی با محدودیت زیرساختی مواجه هستیم علیرضا توسلی نیا در گفت و گو با ایسنا، اظهارکرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مکان هایی همچون رستوان، آشپزخانه، هتل و ... قیمت مرغ در استان کاهش یافت که به منظور جلوگیری از متضرر شدن مرغداران استان، این شرکت اقدام به خرید مرغ از تولیدکنندگان کرده است.
وی افزود: در حال حاضر هرکیلوگرم مرغ با قیمت 12 هزار و 700 تومان خریداری می شود.
توسلی نیا با اشاره به وجود سه کشتارگاه طیور در استان گفت: از این سه کشتارگاه در حال حاضر از کشتارگاه شیروان که دارای زیرساخت زنجیره انجماد است، استفاده می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 94 روز و 20 ساعت پیش
قیمت نفت 12 درصد افزایش یافت

قیمت نفت 12 درصد افزایش یافت به گزارش ایسنا، در پی دستور پکن به سازمانهای دولتی برای آغاز پر کردن ذخایر نفت استراتژیک که پس از سقوط حدود 70 درصدی قیمتها در سه ماهه نخست سال 2020 صادر شد، در معاملات روز پنجشنبه روند بهبود بهای نفت ادامه پیدا کرد.
قیمت نفت در برخی از نقاط جهان مانند کانادا و مناطق شیل آمریکا به پایین 10 دلار سقوط کرده و قیمت برخی از گریدهای نفتی منفی شده است.
خرید نفت از سوی چین احتمالا بخشی از عرضه اضافی که بازار در پی فروپاشی بی سابقه مصرف با آن روبرو شده است را جذب خواهد کرد. شرکت بازرگانی ویتول پیش بینی کرده است که مصرف نفت در آوریل حداکثر 30 میلیون بشکه در روز کاهش پیدا خواهد کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 94 روز و 20 ساعت پیش
لاریجانی شهادت حاج میرزا محمد سلگی را تسلیت گفت

لاریجانی شهادت حاج میرزا محمد سلگی را تسلیت گفت به گزارش ایسنا، علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در پیام تسلیتی که به همین مناسبت منتشر کرد، اورده است:
بسم الله الرحمن الرحیم
جانباز سرافراز، جناب آقای حاج میرزا محمد سلگی، از فرماندهان مومن، دلاور و فداکار هشت سال دفاع مقدس به لقاءالله پیوست و اجر سالها ایثار و ازخودگذشتگی توام با درد و رنج جانبازی را به جایگاه والای شهادت پیوند زد .اینک که خداوند بزرگ، سالها پس از دفاع مقدس، پاداش عظیم صابران را به آن مجاهد پارسا هدیه کرده است، بر روان پاک او که در دوران زندگی نیز شهید زنده نامیده می شد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 94 روز و 20 ساعت پیش
پایش سلامت زندانیان با استقرار تیم پزشکی متخصص در زندان های گلستان

پایش سلامت زندانیان با استقرار تیم پزشکی متخصص در زندان های گلستان به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان گلستان، حجت الاسلام سیدرضا حسینی اظهار کرد: تقریبا نیمی از زندانیان استان به مرخصی رفتند و در اخذ تامین برای آنها تسهیلاتی در نظر گرفته شد تا افراد بیشتری بتوانند از این امکان استفاده کنند.
وی افزود: همچنین طی بخشنامه اخیر، عفو ریاست قوه قضاییه نیز اعمال و افراد مشمول این بخشنامه آزاد شدند و با مرخصی این افراد تعداد زندانیان حدود 50 درصد کاهش یافته است.
دادستان کل استان گلستان خاطرنشان کرد: سلامت افرادی که داخل زندان هستند مستمر معاینه و پایش می شود و تیم پزشکی متخصص هم داخل زندان برای این منظور مستقر است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 94 روز و 21 ساعت پیش
وضعیت "کرونا" در کرمانشاه تحت کنترل است/ نیازمند ادامه همکاری مردم هستیم

وضعیت "کرونا" در کرمانشاه تحت کنترل است/ نیازمند ادامه همکاری مردم هستیم مسعود بهرام نژاد در گفت و گو با ایسنا، بیان اینکه طرح فاصله گذاری اجتماعی همچنان ادامه دارد، گفت: اجرای این طرح تا 20 فروردین تمدید شده و مردم همچنان باید به همکاری خود ادامه دهند.
وی با اشاره به تشدید کنترل ورودی های استان در این طرح، افزود: از زمان شروع طرح تاکنون بیش از 2280 خودروی غیربومی به شهرهای مبدا برگشت داده شدند.
بهرام نژاد تصریح کرد: همچنین از زمان شروع طرح 212 واحد صنفی متخلف که عرضه کننده اقلام غیرضروری دراین شرایط هستند، پلمب شدند.
سخنگوی ستاد مدیریت و مقابله با کرونا استان کرمانشاه با بیان اینکه کمبودی در بحث تامین مایحتاج اساسی مردم وجود ندارد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 94 روز و 21 ساعت پیش
تعطیلی کتابخانه های عمومی فارس تا 22 فروردین ماه

تعطیلی کتابخانه های عمومی فارس تا 22 فروردین ماه با توجه به تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر تداوم طرح فاصله گذاری اجتماعی و تعطیلی مدارس، دانشگاه ها و مراکز فرهنگی و هشدارهای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای جلوگیری از انتشار عوامل بیماری زا، کتابخانه های عمومی فارس تا روز جمعه، 22 فروردین ماه تعطیل اعلام شد.
به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی کتابخانه های عمومی فارس، از چهارم اسفندماه 1398 تا کنون و در پنج مرحله با توجه به هشدارهای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، همزمان با تعطیلی مدارس، دانشگاه ها و مراکز فرهنگی، کتابخانه های عمومی نیز تعطیل شده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 94 روز و 21 ساعت پیش
دوخت بیش از 80 هزار ماسک و 10 هزار لباس ویژه بیمارستانی توسط هنرمندان صنایع دستی آذربایجان شرقی

دوخت بیش از 80 هزار ماسک و 10 هزار لباس ویژه بیمارستانی توسط هنرمندان صنایع دستی آذربایجان شرقی احمد حمزه زاده ضمن اعلام این خبر گفت: هنرمندان صنایع دستی استان در راستای مقابله با شیوع بیماری کرونا، به صورت خودجوش و داوطلبانه در کارگاه های خود اقدام به دوخت ماسک و لباس ویژه بیمارستانی کرده اند.
وی بیان کرد: همکاری و همیاری آحاد جامعه در راستای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا امری اجتناب ناپذیر است که صنعتگران و هنرمندان استان از نخستین روزها، پیشروان این وظیفه همگانی بودند و در همین راستا تا به امروز موفق به دوخت بیش از 80 هزار ماسک بهداشتی و 10 هزار لباس ویژه بیمارستانی شده اند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 94 روز و 21 ساعت پیش
گربه ها کرونا را به یکدیگر انتقال می دهند

گربه ها کرونا را به یکدیگر انتقال می دهند به گزارش ایسنا و به نقل از گاردین ، حدود دو ماه است که افراد زیادی در جهان به کروناویروس که اکنون بیماری "کووید-19" (COVID-19) نام گرفته، مبتلا شده اند و تاکنون این ویروس جان هزاران نفر را در سراسر جهان گرفته است. شیوع این بیماری در شهر ووهان چین بوده است. حال پژوهشگران چینی اظهار کرده اند گربه ها نیز می توانند به این بیماری مبتلا شوند و آن را به دیگر گربه ها نیز منتقل کنند.
یافته های اخیر دانشمندان چینی نشان می دهد گربه هایی که به بیماری کووید-19 مبتلا می شوند می توانند این بیماری را به دیگر گربه ها نیز انتقال دهند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 94 روز و 21 ساعت پیش
برگزاری رزمایش دفاع بیولوژیک در مهریز

برگزاری رزمایش دفاع بیولوژیک در مهریز سرهنگ علی اصغر سلمانی فرمانده سپاه ناحیه بسیج مهریز در این باره گفت: از تمام ظرفیت های گسترده سپاه در شهرستان اعم از گردان امام حسین (ع)، حوزه ها و پایگاه های مقاومت بسیج، و پویش های مردمی و محلات و نهادها و دستگاه ها جهت اجرای این رزمایش استفاده شد.
وی افزود: در این رزمایش با حضور 60 دستگاه خودرو سبک و سنگین و موتورسواران بسیجی و جهادگر نسبت به ضدعفونی شهر اقدام شد.
رضا زارع زاده فرماندار مهریز هم در حاشیه برگزاری این رزمایش اظهار کرد: بیش از 54 گروه در قالب های تیم های 2 تا پنج نفره از یک ماه پیش به ضدعفونی کردن سطح شهر مشغول هستند و این عملیات همچنان ادامه دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 94 روز و 21 ساعت پیش
همکاری مطلوب واحدهای صنفی طارم در مبارزه با کرونا

همکاری مطلوب واحدهای صنفی طارم در مبارزه با کرونا نعمت شعبانی در گفت وگو با ایسنا، افزود: همکاری اصناف در رعایت دستورالعمل های مربوط به پیشگیری از بیماری کرونا و تعطیلی محل کسب، به رغم افزایش فشار مالی و اقتصادی ناشی از طولانی شدن زمان تعطیلی، جای تقدیر دارد.
وی اظهار کرد: بر اساس اعلام ستاد مبارزه با ویروس کرونای شهرستان طارم، فعالیت همه صنوف تولیدی، توزیعی و خدماتی غیر از نانوایی ها و تامین کننده آذوقه و مایحتاج روزمره مردم، ممنوع است.
این فعال صنفی تصریح کرد: این ممنوعیت، شامل واحدهای صنفی عرضه پوشاک، کیف و کفش، آرایشی و بهداشتی، آرایشگری، مکانیک خودرو، صافکاری، نقاشی، بوجاری، عطاری، صوتی و تصویری، رستوان، کافه، قنادی، آجیل ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 94 روز و 22 ساعت پیش
ممنوعیت تردد موتور سیکلت در اصفهان

ممنوعیت تردد موتور سیکلت در اصفهان حجت الله غلامی، اظهار کرد: موتورسیکلت ها هم همانند خودروها مشمول محدودیت و ممنوعیت تردد در شهرهای استان بوده و تنها پیک های موتوری که برای حمل کالا فعالیت دارند مجاز به تردد در سطح شهر هستند.
وی تاکید کرد: براساس تصمیم ستاد کرونای استان اصفهان، پلیس در صورت مشاهده موتورسیکلت سواران تک سرنشین و یا به همراه خانواده به اعمال قانون و توقیف و انتقال موتور سیکلت به پارکینگ اقدام می کند.
سخنگوی ستاد استانی پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا با اشاره به ارزیابی مطلوب در استان اصفهان مبنی بر کاهش تجمع مردم در مکان های عمومی و توجه به توصیه مهم در خانه ماندن ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 94 روز و 22 ساعت پیش
خسارت میلیاردی کرونا به بخش کشاورزی مرودشت

خسارت میلیاردی کرونا به بخش کشاورزی مرودشت عزیز رحیمی پنج شنبه 14 فروردین به خبرنگاران گفت: طبق برآوردهای اولیه با شیوع ویروس کرونا، 11 میلیارد و 800 میلیون تومان خسارت به واحدهای گلخانه ای گل و گیاهان زینتی و نشا محصولات سبزی و صیفی گلخانه ای وارد شده است.
رحیمی با اشاره به اینکه پس از شیوع ویروس کرونا و تعطیلی بازار، گل های تولیدی در داخل گلخانه ها در حال از بین رفتن هستند، افزود: عمده این خسارت ها در گلخانه های تولید گل رز هلندی و گلخانه های پرورش قارچ رخ داده است که با افت فروش در اسفند و توقف تولید در فروردین مواجه شده اند.
ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 94 روز و 22 ساعت پیش
راه عبور از بحران ها اعتماد به مردم است

راه عبور از بحران ها اعتماد به مردم است سید عبدالرزاق موسوی با قدردانی از همراهی مردم ایران و به ویژه شهروندان شیرازی در پیوستن به پویش #در_خانه_بمانیم ، گفت: این همراهی به ویژه در روز سیزدهم فروردین ماه که به حسب سنت ما ایرانیان بیرون رفتن از خانه مصداق یک فرهنگ عمومی شده است، نشانگر اوج همکاری مردم با مسؤولین و بیانگر اولویت نخست مردم در حفظ سلامتی خود و همنوعان بود.
او با اشاره به پیام دیگر مشارکت مردم در این پویش، اضافه کرد: مردم یک پیام مهم به ما و مسئولین منتقل کردند که هر جا منافع ملی و عمومی ایجاب کند با تمام وجود در صحنه حاضر شده و به کشور ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 94 روز و 22 ساعت پیش
مراکز بهزیستی تحت کنترل و مراقبت است

مراکز بهزیستی تحت کنترل و مراقبت است هادی ابراهیمی در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه مدیریت جهادی و تلاش همه جانبه همکاران در مراکز بهزیستی به صورت شبانه روزی ادامه دارد، اقدامات بهزیستی شیراز در زمینه پیشگیری و مقابله با ویروس کووید 19 را تشریح و خاطرنشان کرد: از نخستین روزهای شیوع این بیماری با برگزاری جلسات متعدد با موضوع تمهیدات لازم اندیشیده و اجرایی شده است.
رئیس اداره بهزیستی شیراز اعتبار تخصیص یافته ویژه در حوزه توانبخشی را حدود 740 میلیون تومان عنوان و اضافه کرد: در مجموع بیست و دو مرکز شبانه روزی در سطح شهرستان شیراز وجود دارد که بیش از 1870 نفر در آنها نگهداری می شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 94 روز و 22 ساعت پیش
پایتختی ها دیگر معمولی نیستند!

پایتختی ها دیگر معمولی نیستند! پایتخت سال هاست که روایت گر داستان های خانواده ای ساده و شمالی برای مخاطبانش است؛ خانواده ای که در مقطعی به امید بهبود معیشت، به پایتخت هم مهاجرت کردند ؛ تصویری از واقعیت یک خانواده معمولی با زبان شیرین طنز و قرار گرفتن شخصیت ها در موقعیت هایی که برای مخاطب غیرمعمول و ناآشنا نبود.
پایتخت های 2، 3 و 4 به ترتیب خانواده معمولی را با همان سادگی و شیرینی شان به تصویر کشیدند تا اینکه پایتخت 5 با داستانی متفاوت بازگشت و این بار بحث برانگیز شد، اما باز هم طنز شیرینش مخاطبان همیشگی این سریال را تا حدودی راضی نگه داشت. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 94 روز و 22 ساعت پیش
موری: برگزاری المپیک در تابستان 2021 هم ریسک بزرگی است

موری: برگزاری المپیک در تابستان 2021 هم ریسک بزرگی است به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی میل، به تعویق انداختن المپیک توسط رئیس کمیته برگزار کننده المپیک توکیو به عنوان "قمار" توصیف شده است. یوشیرو موری رئیس کمیته برگزار کننده توکیو فاش کرد که او پیشنهاد کرده است که بازی ها را تا 2022 به تعویق بیندازند زیرا احتمال دارد سال آینده نیز ترس از ویروس کرونا در ژاپن وجود داشته باشد. با این حال موری گفت نخست وزیر ژاپن شینزو آبه مصمم است تا المپیک را حداکثر تا سال 2021 برگزار کند.
موری در همین زمینه اضافه کرد: احساس کردم نخست وزیر برای برگزاری المپیک در سال 2021 ریسک بزرگی کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 94 روز و 22 ساعت پیش
نخستین شهید مدافع سلامت استان سمنان پر گشود

نخستین شهید مدافع سلامت استان سمنان پر گشود شهیدوالامقام اکبر ناظری پور، نخستین شهید مدافع سلامت استان سمنان از بهکاران پرتلاش بیمارستان کوثر سمنان بود که در راه خدمت به بیماران کرونایی آسمانی شد.
شهید ناظری پور، 36 ساله و دارای دو فرزند بوده و در این ایام همواره در عرصه خدمت به بیماران حضور داشت.
نوید دانائی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با صدور پیامی ضمن تمجید از این شهید بزرگوار از رشادت های وی و دیگر همکاران عرصه سلامت تجلیل کرد.
به گزاترش ایسنا متن پیام دکتر دانایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان به این شرح است.
انا لله و انا الیه راجعون ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 94 روز و 22 ساعت پیش
هنرستان؛ نهاد پرورش نیروی توانمند برای جهش تولید

هنرستان؛ نهاد پرورش نیروی توانمند برای جهش تولید حمید اخوان در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش یکی از راهکارهای تربیت کننده نیروی انسانی متخصص است؛ چراکه آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش به دلیل توام کردن آموزش های نظری و عملی از توانایی زیادی در تشکیل سرمایه انسانی دانش مدار برخوردار است.
این مسئول ادامه داد: این آموزش ها در کشورهای در حال توسعه نه تنها عهده دار تربیت نیروی کار مورد نیاز بخش های مختلف اقتصادی این کشورها است، بلکه از طریق بسترسازی خود اشتغالی به حل مشکل بیکاری نیز کمک می کند.
وی افزود: آموزش های هنرستانی راه میان بری در مسیر تربیت نیروی انسانی به شمار می رود ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 94 روز و 22 ساعت پیش
هموپرفیوژن یکی از روش های درمان بیماران کرونایی در بابل

هموپرفیوژن یکی از روش های درمان بیماران کرونایی در بابل براساس گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بابل؛ دکتر حمیدی در ادامه اظهار کرد: مرحله دوم مرحله ریوی است که به طور همزمان عوامل التهابی در بدن شروع به فعالیت می کنند که بیمار با تنگی نفس، افزایش تعداد تنفس وضربان قلب وتب مراجعه می کند که این زمان فرصت طلایی برای مداخلات درمانی است که به روش های مختلف از جمله هموپرفیوژن انجام می شود.
وی تصریح کرد: مرحله سوم مرحله فوق التهابی حاد هست که باز هم درمان های پیشنهادی وجود دارد که درمان به روش های مختلفی انجام می شود.
دکتر معصومه اصغرپور فوق تخصص بیماری های کلیه دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز یادآور شد: در مرحله درگیری شدید ریوی ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 94 روز و 22 ساعت پیش
دستاوردهای جدید بهداشتی-درمانی سپاه رونمایی می شود

دستاوردهای جدید بهداشتی-درمانی سپاه رونمایی می شود به گزارش ایسنا به نقل از سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تشریح جدیدترین اقدامات و خدمات سپاه و بسیج در کمک به ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای پیشگیری و مبارزه با این بیماری اظهار داشت:طی روزهای اخیر علاوه بر ادامه اقدامات گذشته که تحت راهبری فرمانده کل سپاه و قرارگاه پدافند زیستی سپاه و بسیج انجام پذیرفته است، شاهد افزوده شدن ظرفیت های جدید برای مقابله جدی تر با کرونا هستیم و در این راستا افزایش تخت های بستری و نیز مراقبت های ویژه ICU در بیمارستان های سپاه در سراسر کشور به ویژه ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 94 روز و 22 ساعت پیش
دامنه شیوع کرونا؛ تعیین کننده پیامدهای این بحران

دامنه شیوع کرونا؛ تعیین کننده پیامدهای این بحران مهدی میرزاده کوهشایی، در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: برای ارزیابی پیامدهای بحران کرونا باید بیش از این جلو رفت و منتظر مسیر آینده گسترش یا افول این ویروس بود، هنوز اظهارنظر درباره شرایط جامعه در دوره پساکرونا زود و صرفاً در حد گمانه زنی اولیه است. تغییرات اجتماعی متناسب با کیفیت متغیرها، عمق، دامنه، شدت آن ها و تضاد آن ها با وضع موجود و پیش فرض های ما در شرایط پایدار متفاوت خواهد بود، ازاین رو به نظر می رسد باید چند سناریو درباره کرونا متصور شد و بر مبنای آن به گمانه زنی و تحلیل اقدام کرد.
ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 94 روز و 22 ساعت پیش
شناسایی 421 مورد مشکوک به کرونا در ایستگاه های سلامت هلال احمر

شناسایی 421 مورد مشکوک به کرونا در ایستگاه های سلامت هلال احمر شهرام میرزایی در گفت وگو با ایسنا، با بیان این که از آغاز طرح پایش سلامت و غربال گری در خصوص کرونا در این استان، نیروهای داوطلب، جوانان و پرسنل، 82 هزار و 87 نفر را تب سنجی کرده اند، افزود: تب سنجی و غربال گری این تعداد در 24 پست بازرسی سلامت مبدا ورودی و خروجی شهرها، ترمینال، راه آهن انجام می شود.
وی با بیان این که سرنشینان 31 هزار و 726 خودرو در استان زنجان، تب سنجی و سلامت آنها در خصوص ابتلا به ویروس کرونا مورد پایش قرار گرفته است، ادامه داد: از 82 هزار و 87 نفری که تب سنجی شده اند، 81 هزار و 566 نفر بدون علائم ابتلا به ویروس کرونا بودند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 94 روز و 22 ساعت پیش
بدون اضطراب خون اهدا کنید

بدون اضطراب خون اهدا کنید نرگس عبیدی در گفت وگو با ایسنا ضمن تبریک سال نو عنوان کرد: به دنبال کاهش ذخایر خونی در سطح استان و همت اهالی رسانه، هنرمندان و ورزشکاران و فعالان اجتماعی و اطلاع رسانی همه مردم شاهد حضور بی نظیر همه مردم در انتقال خون بودیم که این اتفاق طی چند سال اخیر کم سابقه بوده است.
وی ادامه داد: جا دارد که از تمامی مردم تشکر کنم که قرنطینه خانگی را انتخاب کردند، اگر ذخایر خون کم شد به دلیل مراجعه کم مردم بود نه کاهش تمایل. با این حال تمامی تمهیدات لازم در انتقال خون اندیشیده شده و مردم می توانند با خیال راحت مراجعه کرده و با رعایت تمام اصول بهداشتی خون اهدا کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 94 روز و 22 ساعت پیش
سهم 60 درصدی گمرکات گیلان در صادرات کشور

سهم 60 درصدی گمرکات گیلان در صادرات کشور ابوالقاسم یوسفی نژاد در گفت وگو با ایسنا، از افزایش حجم تجارت خارجی گمرکات استان گیلان با حوزه اتحادیه اقتصادی اوراسیا خبر داد و اظهار کرد: از تاریخ اجرایی شدن موافقتنامه تجاری اوراسیا تا پایان سال 98 میزان صادرات قطعی استان به مقصد کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا جمعا به میزان 328 هزار تن به ارزش دلاری 164 میلیون دلار بوده است.
وی افزود: این میزان به لحاظ وزنی 86 درصد و به لحاظ ارزش دلاری 69 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد نشان می دهد که این حجم از صادرات مبین سهم گمرکات استان از کل کشور به میزان 65 درصد وزنی و 60 درصد ارزش دلاری از سرجمع صادرات کشور است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 94 روز و 22 ساعت پیش
با ساخت و سازهای ساحلی غیرمجاز هرمزگان مقابله می کنیم/ظرفیت اسمی بندر شهیدرجایی افزایش می یابد

با ساخت و سازهای ساحلی غیرمجاز هرمزگان مقابله می کنیم/ظرفیت اسمی بندر شهیدرجایی افزایش می یابد اله مراد عفیفی پور صبح امروز(14 فروردین ماه) در جمع خبرنگاران، درباره مهمترین اهداف و برنامه های تعریف شده هرمزگان در سال 99 در حوزه بندری و دریایی، بیان کرد: راهبری و نظارت بر پروژه های سرمایه گذاری بخش نفتی و غیرنفتی مجتمع بندری شهیدرجایی، اجرای فاز2 پروژه طرح توسعه بندر خمیر، تکمیل خطوط انتقال مخازن نگهداری فرآورده های نفتی با هدف افزایش ظرفیت اسمی بندر شهیدرجایی از 114 به 120 میلیون تن، راهبری و نظارت بر پروژه های سرمایه گذاری بخش غیر نفتی-کانتینری مجتمع بندری شهیدرجایی با هدف افزایش ظرفیت کانتینری بنادر بازرگانی بخشی از برنامه های تعریف شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 94 روز و 22 ساعت پیش
نباید اقشار ضعیف را تنها بگذاریم/ مبارزه با کرونا به همراهی با اقشار کم درآمد نیاز دارد

نباید اقشار ضعیف را تنها بگذاریم/ مبارزه با کرونا به همراهی با اقشار کم درآمد نیاز دارد محمد محسن مصحفی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، در خصوص پویش چراغی برافروز و زمینه فعالیت این پویش اظهار کرد: پویش چراغی بر افروز با همکاری موسسه نیکوکاری میزبانان خورشید که یک تشکل غیردولتی باسابقه در حوزه سلامت است، آغاز به کار کرده است. این پویش قرار است کمک های مردمی اعم از بزرگ و کوچک را جمع آوری کند تا با نظارت شهرداری برای حمایت از اقشار آسیب پذیر با تمرکز بر حاشیه شهر هزینه شود.
وی ادامه داد: برخی از همشهریان که به صورت روزمزدی امرار معاش می کردند در شرایط قرنطینه خانگی عملا بیکار شده اند و برخی برای مایحتاج اولیه زندگی دچار مشکل اند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 94 روز و 23 ساعت پیش
پرداخت تسهیلات به فعالان حوزه گردشگری و صنایع دستی

پرداخت تسهیلات به فعالان حوزه گردشگری و صنایع دستی مصیب امیری پنجشنبه 14 فروردین با اشاه به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری بنام جهش تولید، گفت: با هدف حفظ و ایجاد اشتغال و تولید خدمت تسهیلات کم بهره به متقاضیان بخش گردشگری و صنایع دستی پرداخت می شود.
به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی فارس، امیری، افزود: با توجه به ظرفیت هایی پیش بینی شده در قانون نظیر معرفی متقاضیان خرد و کلان تاسیسات گردشگری این اداره کل اقدامات لازم را انجام می دهد.
او ادامه داد: تاکون به طور مجموع 131 نفر از متقاضیان حقیقی و حقوقی این بخش برای دریافت تسهیلات به بانک های عامل معرفی شده اند که 58 متقاضی موفق به دریافت تسهیلات به مبلغ 48 ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 94 روز و 23 ساعت پیش
مردم ثابت کردند حامی سلامت هستند

مردم ثابت کردند حامی سلامت هستند سید مهدی ساداتی عصر دیروز چهارشنبه 13 فروردین طی سخنانی مردم ایران را مردمی فهیم دانست و تصریح کرد: کشور ایران با فرهنگ کهن و مردمی نوع دوست که آن از دیگر کشورها متمایز می کند این نوعدوستی را به خوبی به منصه ظهور گذاشته و احترام به هموطن و خانواده دوستی را برای جهانیان الگو کرده است.
وی رعایت دستورالعمل های بهداشتی توسط مردم را نقطه عطف مشارکت غلبه بر ویروس کرونا برشمرد و خاطر نشان کرد: شهروندان با احترام متقابل به حقوق شهروندی و اجرای دستوالعمل های بهداشتی که حضور نیافتن در تفرجگاه ها و بوستان ها در روز طبیعت یکی از موارد آن است گامی جدی در قطع زنجیره ویروس کرونا برداشتند که قابل تقدیر ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 94 روز و 23 ساعت پیش
وزیر بهداشت رژیم صهیونیستی کرونا گرفت

وزیر بهداشت رژیم صهیونیستی کرونا گرفت به گزارش ایسنا، مرکز اطلاع رسانی فلسطین به نقل از رسانه های عبری زبان گزارش داد، یعقوب لیتزمن، وزیر بهداشت رژیم صهیونیستی و همسرش هم اکنون در قرنطینه و تحت درمان هستند.
وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی اعلام کرد، تمامی کسانی که طی دو هفته اخیر با لیتزمن در ارتباط بوده اند، باید خود را قرنطینه کنند.
بنیامین نتانیاهو هم که در اقدامی احتیاطی پس از ابتلای مشاورش به کرونا، خود را قرنطینه کرده بود، شب گذشته از قرنطینه خارج شد. جواب تست کرونای نتانیاهو منفی اعلام شده است.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 94 روز و 23 ساعت پیش
بهلول دانا و بازرگان

بهلول دانا و بازرگان یکی بود یکی نبود. در روزگاران پیشین بازرگانی بود. روزی از کنار شهر بغداد می گذشت. پشت دروازه شهر توقف کرد و نوکر را به شهر فرستاد تا چهل تخم مرغ آب پز شده بخرد و بیاورد. نوکر رفت به بازار و از پیرزنی چهل تخم مرغ آب پز شده خرید و بازگشت. تخم مرغ ها را خوردند و به راه خود ادامه دادند. بازرگان وقتی فهمید نوکرش فراموش کرده پول تخم مرغ ها را به پیرزن بدهد، به صندوقدار خود گفت که پول تخم مرغ های پیرزن را به کار بیندازد تا سودی نصیبش شود و هنگامی که به شهر پیرزن رفتند پول او را بدهند.
هفت سال گذشت و گذر بازرگان باز به شهر بغداد افتاد. بازرگان به نوکر خود گفت: برو پیرزن را پیدا کن و بیاور ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 94 روز و 23 ساعت پیش
استوکس: می خواهم به فوتبال اسکاتلند برگردم چون هنوز می توانم بازی کنم

استوکس: می خواهم به فوتبال اسکاتلند برگردم چون هنوز می توانم بازی کنم به گزارش ایسنا و به نقل از سایت deadlinenews، آنتونی استوکس اعلام آمادگی خود برای بازگشت به فوتبال بریتانیا و همکاری دوباره با تیم هیبرنین اسکاتلند را نشان داد.
این مهاجم جمهوری ایرلند اعتراف می کند که نگرش خودش در آخرین دوره حضور در هیبرنین اشتباه بوده است، زیرا این باشگاه او را در ژانویه 2018 تنها سه هفته پس از نقض نظم و انضباط در یک اردوی زمستانی، آزاد کرد و قرارداد او را فسخ کرد. او توانسته بود در هیبرنین 44 گل از جمله گل قهرمانی در پیروزی 3-2 جام حذفی اسکاتلند برابر رنجرز در سال 2016 به ثمر برساند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 94 روز و 23 ساعت پیش
روند افزایشی طلا معکوس شد

روند افزایشی طلا معکوس شد به گزارش ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور با 0.4 درصد کاهش به 1584 دلار و 50 سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز چهارشنبه 1.2 درصد صعود کرده بود.
در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با 0.4 درصد افزایش، به 1597 دلار و 20 سنت رسید.
اوتار ساندو، مدیر کالا در شرکت فیلیپ فیوچرز اظهار کرد: طلا با شاخص دلار همبستگی معکوس پیدا کرده است اما در کل، طلا در فاز تحکیم قیمت قرار دارد و حرکت قیمت محدودی پیدا کرده است. بازار طلا در کوتاه مدت تحت تاثیر بازارهای دیگر قرار دارد اما عوامل بنیادین این فلز ارزشمند مثبت بوده و از رشد قیمت طلا پشتیبانی می کنند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 94 روز و 23 ساعت پیش
فوتی های"کرونا" چطور دفن می شوند؟

فوتی های"کرونا" چطور دفن می شوند؟ امیر کرمی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به بستری شدن بیماران کرونایی در دو بیمارستان "گلستان" و "فارابی" کرمانشاه، گفت: متاسفانه در این بین برخی بیماران به علت شدت بیماری جان خود را از دست می دهند.
وی با اشاره به وجود پروتکل خاص بهداشتی برای دفن فوتی های "کرونا"، گفت: اجساد ابتدا به سردخانه بیمارستان منتقل شده و در آنجا با محلول گندزدایی هیپوکلرید سدیم (با غلظت 5000 میلی گرم در یک لیتر آب) گندزدایی شده و در کاور قرار داده می شوند.
این مسئول افزود: اجساد بعد از این مرحله توسط آمبولانس مخصوص که از قبل گندزدایی شده به آرامستان منتقل می شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 94 روز و 23 ساعت پیش
دختر پرستار و وزنه بردار ایران: تا پایان کرونا خدمت رسانی می کنم

دختر پرستار و وزنه بردار ایران: تا پایان کرونا خدمت رسانی می کنم پوپک بسامی که عضو اولین تیم ملی وزنه برداری بانوان ایران است و در مسابقات قهرمانی آسیا و جهان هم وزنه زد، در گفتگو با ایسنا در مورد فعالیت خود به عنوان پرستار در بحران شیوع ویروس کرونا بیان کرد: من در درمانگاه مجموعه ورزشی آزادی مشغول هستم و بیشتر مراجعه کنندگان ما ورزشکاران بودند اما خدا را شکر اردوها تعطیل شد و همه چیز تحت کنترل در آمد. البته ما حتی ایام عید هم تعطیل نبودیم و من هم خودم را در ساعات غیر کاری قرنطینه کردم و حتی به دیدن پدر و مادرم هم نرفتم.
او در پاسخ به این پرسش که از میان قشر ورزشکار، کسانی بودند که مبتلا به کرونا شده باشند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 94 روز و 23 ساعت پیش
رژیم صهیونیستی کمک به غزه برای مقابله با کرونا را مشروط کرد

رژیم صهیونیستی کمک به غزه برای مقابله با کرونا را مشروط کرد به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، نفتالی بنت، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در سخنانی گفت: زمانی که بحث درباره اوضاع انسانی غزه باشد اسرائیل نیز نیازهای انسانی دارد که از جمله آن پس گرفتن اجساد سربازانی است که در جنگ 2014 غزه کشته شدند.
اشاره بنت به دو سرباز اسرائیلی است که طی جنگ 2014 غزه کشته شدند و حماس هنوز اجساد آن ها را به اسرائیل پس نداده است.
بنت گفت: به نظر من باید مذاکرات گسترده ای درباره نیازهای انسانی غزه و ما برگزار کنیم. این مسائل کاملا با هم در ارتباط هستند و مطمئنا ما با روی باز درباره آن صحبت خواهیم کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 95 روز و 0 ساعت پیش
شرط اعلام شماره حساب از سوی تشکل ها برای دریافت کمک های مردمی

شرط اعلام شماره حساب از سوی تشکل ها برای دریافت کمک های مردمی محمد نصیری در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به قانون جدید مدیریت بحران کشور گفت: برابر این قانون هر تشکل، مؤسسه خیریه، سازمان مردم نهاد و ... که بخواهند از طریق اعلام شماره حساب اقدام به جمع آوری کمک های مردمی کنند، باید ابتدا مجوزهای لازم را از جمعیت هلال احمر اخذ کنند.
وی با بیان اینکه این اقدام سبب شفافیت هزینه کرد و هدفمندشدن آن خواهد شد، تصریح کرد: جمعیت هلال احمر در این شیوه با نظارت بر هزینه ها می تواند آن را در جای درست صرف کرده و توزیع آن عادلانه باشد.
رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر درباره تشکل ها و مؤسساتی که مجوز لازم را اخذ نکرده باشند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 95 روز و 0 ساعت پیش
آمادگی گروه24 بعثت نیروی زمینی سپاه برای مقابله با تهدیدات بیولوژیک

آمادگی گروه24 بعثت نیروی زمینی سپاه برای مقابله با تهدیدات بیولوژیک ه گزارش ایسنا به نقل از سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ پاسدار علی اکبر پورجمشیدیان معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه با اشاره به اشراف کامل بهداری نیروی زمینی سپاه در حوزه سلامت در مناطق مرزی اظهار داشت: حتی یک مورد ابتلا به کرونا در بین سربازان وظیفه و کادر نیروی زمینی سپاه در مناطق مرزی وجود ندارد.
وی ادامه داد: این اطمینان را به خانواده های پاسداران و سربازان عزیز می دهیم که به دقت شرایط را رصد می کنیم و مراقب سلامت نیروها هستیم .
معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه از آمادگی گروه 24 بعثت نیروی زمینی سپاه برای مقابله با تهدیدات بیولوژیک، هسته ای و پرتوی خبر داد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 95 روز و 0 ساعت پیش
روایت اورس مه یر از بازی تاریخی ایران - آمریکا در جام جهانی

روایت اورس مه یر از بازی تاریخی ایران - آمریکا در جام جهانی به گزارش ایسنا و به نقل از سایت berliner-zeitung، اورس مه یر داور مطرح و بازنشسته سوئیسی در طول دوران قضاوت خود دیدارهای بزرگ و تاریخی را قضاوت کرد که یکی از این دیدارها، بازی حساس دو تیم ایران و آمریکا در جام جهانی فرانسه بود. در آن دیدار علی دایی مهاجم ایرانی که بعدها در هرتابرلین و بایرن مونیخ حضور داشت نیز در زمین بازی در ترکیب تیم ملی ایران به میدان رفت.
مه یر درباره این دیدار گفت: دیدار دو تیم ملی ایران و آمریکا یکی از حساس ترین دیدارهایی بود که من قضاوت آن را بر عهده داشتم. آن بازی یک برخورد تاریخی بسیار مهم بود ، بله ، تاریخی. صلح آمیز و کاملاً منصفانه. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 95 روز و 0 ساعت پیش
هندبال در سال 98 از نگاه رییس فدراسیون

هندبال در سال 98 از نگاه رییس فدراسیون به گزارش ایسنا، هندبال ایران در سال 98 روزهای خوب و بدی را پشت سر گذاشت. علیرضا پاکدل رییس فدراسیون هندبال در گفت و گویی در مورد بخشی از اقدامات این فدراسیون توضیحاتی را ارایه داد که در ادامه می خوانید.
* برگزاری تعداد زیادی از انتخابات هیات های استانی هندبال در سال 98
رییس فدراسیون هندبال در مورد انتخابات هیات های استانی اظهار کرد: زمانی که آمدم تعداد زیادی از استان ها با سرپرست اداره می شد. بعد از به ریاست رسیدن هم دوران مدیریت چند رییس دیگر به پایان رسید. در این سال که گذشت حدود 12 مجمع انتخاباتی برگزار کردیم ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 95 روز و 0 ساعت پیش
گفت وگوی تلفنی پوتین و اردوغان با محوریت کرونا و تحولات منطقه

گفت وگوی تلفنی پوتین و اردوغان با محوریت کرونا و تحولات منطقه به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، مرکز ارتباطات نهاد ریاست جمهوری ترکیه در بیانیه ای اعلام کرد، رجب طیب اردوغان، رییس جمهوری این کشور با ولادیمیر پوتین، همتای روس خود به صورت تلفنی گفت وگو و کرد.
بر اساس این بیانیه، اردوغان و پوتین درباره اجرای توافق های بین روسیه و ترکیه و همچنین آخرین تحولات در ادلب و سوریه بحث و رایزنی جامعی انجام دادند.
روسای جمهوری ترکیه و روسیه در مورد آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا و اقدامات انجام گرفته در راستای مقابله با این بیماری تبادل نظر کردند.
ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 95 روز و 0 ساعت پیش
نگاهی به فعالیت های انجمن اوتیسم ایران در شش سال گذشته

نگاهی به فعالیت های انجمن اوتیسم ایران در شش سال گذشته به گزارش ایسنا، روز جهانی اوتیسم یکی از تنها هفت روز رسمی است که سازمان ملل متحد در رابطه با سلامتی به رسمیت شناخته شده و از سال 2007 به اجرا در آمده است. در کشورمان، انجمن اوتیسم ایران روز جهانی آگاهی از اوتیسم را در تاریخ 14 فروردین 99 همگام با جهان گرامی می دارد و در تلاش است که در این روز گام های محکمی در راستای آگاهی بخشی در زمینه اوتیسم در جامعه بردارد.
موضوع امسال (2020) سازمان ملل در روز جهانی اوتیسم انتقال به بزرگسالی است؛ بزرگسالی مرحله ای از زندگی است که افراد می توانند در زندگی اجتماعی، اقتصادی و سیاسی جامعه خود به عنوان یک شهروند کامل نقش ایفا کنند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 95 روز و 0 ساعت پیش
30 درصد تاکسی های کرمانشاه فعالند/ هیچ "اتوبوسی" در شهر تردد نمی کند

30 درصد تاکسی های کرمانشاه فعالند/ هیچ "اتوبوسی" در شهر تردد نمی کند محسن ارجمندی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به شیوع بیماری کرونا گفت: یکی از عوامل موثر در شیوع این بیماری بحث تردد افراد است و اگر ترددها محدود شود، عامل موثری در پیشگیری از این بیماری خواهد بود.
وی افزود: در بحث افزایش تردد در شهرها ناوگان حمل و نقل عمومی از جمله اتوبوس ها و تاکسی ها نقش مهمی دارند و محدودیت فعالیت آنها می تواند منجر به کاهش تردد افراد و در نتیجه کاهش شیوع این بیماری شود.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمانشاه با قدردانی از همکاری ناوگان حمل و نقل عمومی کرمانشاه گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 95 روز و 0 ساعت پیش
کنترل شیوع کرونا در آسایشگاه کهریزک

کنترل شیوع کرونا در آسایشگاه کهریزک محمد نفریه در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه در مرکز کهریزک تقریبا از هفته چهارم اسفندماه موارد مشکوکی از ابتلا به کرونا ویروس دیده شد گفت: این موارد بلافاصله با هماهنگی با شبکه بهداشت منطقه به ستاد مقابله با کرونا کشور اطلاع رسانی و تیمی از این ستاد در مرکز مستقر شد.
وی با اشاره به اینکه بعد از انجام تست از این افراد بعد از چند روز آزمایش ها نشان داد که ابتلا آنها مثبت است، افزود: در حال حاضر بیش از 1400 مددجو در مرکز کهریزک حضور دارند. این بیماری نیز متاسفانه بیشترین آسیب را به سالمندان و افراد دارای بیماری زمینه ای از جمله نارسایی های کلیه، دیابت و .. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 95 روز و 0 ساعت پیش
افسوس ستارگان دنیای تنیس از لغو ویمبلدون

افسوس ستارگان دنیای تنیس از لغو ویمبلدون به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی میل، مسئولان برگزاری تنیس ویمبلدون چهارشنبه شب به صورت رسمی اعلام کردند سومین گرند اسلم سال به دلیل شیوع ویروس کرونا برگزار نخواهد شد. این تصمیم باعث ناراحتی خیلی از ستاره های دنیای تنیس شد.
روجر فدرر تنیسور سوئیسی شانس زیادی داشت تا بتواند در رقابت های پیش روی ویمبلدون به عنوان قهرمانی برسد و تعداد گرنداسلم های خود را افزایش دهد. او اکنون در آمادگی به سر می برد ولی باید منتظر باشد تا سال آینده در این تورنمت شرکت کند. او جزو اولین افرادی بود که واکنش خود را به این موضوع نشان داد و عنوان کرد از شنیدن این خبر بسیار ناراحت شده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 95 روز و 0 ساعت پیش
اسکوچیچ: کمپ تیم ملی ایران در حد اروپا است/ در تعطیلات بازیهای تیم ملی را می بینم

اسکوچیچ: کمپ تیم ملی ایران در حد اروپا است/ در تعطیلات بازیهای تیم ملی را می بینم به گزارش ایسنا و به نقل از وکرنیجی، شیوع کرونا در ایران باعث شده است بیش از 40 هزار نفر به آن مبتلا شوند و نزدیک به 3 هزار نفر نیز جانشان را از دست بدهند. در این بین دراگان اسکوچیچ سرمربی کروات تیم ملی فوتبال ایران اکنون در کرواسی به سر می برد و منتظر است تا این ویروس از بین برود و کارشس را در ایران ادامه دهد.
سرمربی تیم ملی ایران از اولین تقابل خود با کرونا سخن گفت زمانی که به دیدار بازیکنانی ایرانی در کشورهای اروپایی رفته بود و آخرین مقصد او روسیه بود. اسکوچیچ در این باره گفت:
- در فرودگاه مسکو برای اولین بار صحنه های فیلم را دیدم که مرا واقعاً مرا تحت تأثیر قرار داد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 95 روز و 1 ساعت پیش
ارسال دومین محموله تجهیزات پزشکی اتاق بازرگانی به بیمارستان های چهارمحال و بختیاری

ارسال دومین محموله تجهیزات پزشکی اتاق بازرگانی به بیمارستان های چهارمحال و بختیاری به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع و معادن چهارمحال و بختیاری آیت احمدی اظهار کرد: دومین محموله ملزومات و تجهیزات پزشکی اتاق بازرگانی چهارمحال و بختیاری به ارزش 2 میلیارد ریال به بیمارستان های استان تحویل شد.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن چهارمحال و بختیاری در ادامه با بیان اینکه این کمک ها در قالب ملزومات و تجهیزات پزشکی صورت پذیرفته است، عنوان کرد: ارسال این ملزومات به 12 بیمارستان استان با محوریت اتاق بازرگانی ایران و همکاری اتاق بازرگانی تهران انجام شد .
ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 95 روز و 1 ساعت پیش
تمدید مهلت آمادگی برای میزبانی جام ملت های آسیا 2027

تمدید مهلت آمادگی برای میزبانی جام ملت های آسیا 2027 به گزارش ایسنا و به نقل از سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا، کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) تصمیم گرفته است تا مهلت اتحادیه های عضو را برای ارائه "درخواست" برای میزبانی از جام ملت های آسیا 2027 را تا 30 ژوئن 2020 تمدید کند.
این تصمیم با توجه به همهگیری ویروس COVID-19 گرفته شده است تا به انجمن های عضو ، که بسیاری از آنها تحت تأثیر شیوع جهانی کرونا قرار گرفته اند ، زمان کافی برای بررسی فرایندهای داخلی را دهد.
کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا در جلسه خود در دسامبر سال گذشته در هنگ کنگ ، موافقت کرده بود میزبان آتی را برای حضور در جام ملت های آسیا ، با زمان آماده سازی بیشتر معرفی کند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 95 روز و 1 ساعت پیش
سیزدهی که در خانه به در شد

سیزدهی که در خانه به در شد ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 95 روز و 3 ساعت پیش
شرایط بهره مندی از مستمری همسر فوت شده در صورت ازدواج مجدد زن

شرایط بهره مندی از مستمری همسر فوت شده در صورت ازدواج مجدد زن به گزارش ایسنا، محمدحسن زدا در صفحه اینستاگرامی خود مطالبی ویدئویی تحت عنوان "دانستنی های تامین اجتماعی" منتشر می کند و به مرور برخی قوانین تامین اجتماعی می پردازد.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا در صورت ازدواج مجدد همسر بیمه شده متوفی، حقوق مستمری او قطع خواهد شد؟ گفت: بله، این امکان وجود دارد و در صورتی که ازدواج مجدد بکنند باز هم مستمری قابل دریافت است.
زدا ادامه داد: این افراد می توانند مستمری همسر متوفی اول را دریافت کنند و حقشان است که به آنها پرداخت شود و پرداخت هم می شود.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 95 روز و 3 ساعت پیش
مصرف بنزین در تهران 50 درصد کاهش یافت

مصرف بنزین در تهران 50 درصد کاهش یافت ابراهیم توسلی در گفت و گو با ایسنا، در خصوص آخرین وضعیت میزان مصرف بنزین در تهران، اظهار کرد: در حال حاضر میزان مصرف بنزین در تهران زیر 10 میلیون لیتر در روز است که این عدد نسبت به گذشته کاهش محسوسی نشان می دهد.
وی در خصوص میزان مصرف سی ان جی در تهران نیز اظهار کرد: میزان مصرف این فراورده نفتی در تهران حدود 30 تا 40 درصد نسبت به قبل از فروردین کاهش یافته است که علت این مساله می تواند کاهش تردد خودرو ها در سطح شهر باشد.
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه تهران با تاکید بر اینکه مشکلی برای تامین فراورده های نفتی در تهران وجود ندارد و تمام مخازن پر هستند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 95 روز و 3 ساعت پیش
چراغ قرمز، سبز شد!

چراغ قرمز، سبز شد! به گزارش ایسنا، بازار سرمایه در روزهای 5، 6، 9، 10 و 11 فروردین فعالیت داشت که تعداد معامله در این بازار در دو روز آخر به یک میلیون رسید. بیشترین ارزش معاملات هم در روز 10 فروردین ماه به میزان 58 هزار و 319 میلیارد ریال بود.
بر این اساس، بورس در نخستین روز کاری خود در سال 1399، ریزشی بود و شاخص کل این بازار با 4241 واحد ریزش رقم 508 هزار و 658 واحد را ثبت کرد. معامله گران در این روز 629 هزار معامله انجام دادند که 28 هزار و 463 میلیارد ریال ارزش داشت.
دامنه حرکت نزولی بورس به روز 6 فروردین نکشید و در این روز شاخص کل با 12 هزار و 602 واحد صعود در رقم 521 هزار و 262 واحد ایستاد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 95 روز و 3 ساعت پیش
مردم ایران در حال تجربه مظلومیت چندجانبه هستند

مردم ایران در حال تجربه مظلومیت چندجانبه هستند قاسم میرزایی نیکو در گفت و گو با ایسنا با اشاره به ضرورت مداخله جهانی به منظور کنار رفتن تحریم ها در شرایط کنونی، بیان کرد: ارکان دولت در حال انجام اقداماتی در این زمینه هستند و گام هایی برداشته شده است. آقای روحانی تماس هایی با رهبران برخی از کشورها داشته و مسئله کنار رفتن تحریم ها در شرایط کنونی را مطرح کرده است. آقای ظریف نیز گام هایی برداشته است.
وی در ادامه اظهار کرد: اما از آنجا که سایر کشورها نیز خود درگیر کرونا هستند، جلسات مجامع بین المللی نیز تحت تاثیر این موضوع قرار گرفته است و عمدتا تشکیل نمی شود ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 95 روز و 3 ساعت پیش
تجهیز یک موزه دانشگاهی با 750 هزار تومان!

تجهیز یک موزه دانشگاهی با 750 هزار تومان! عباس توکلی جلودار در گفت وگو با ایسنا با بیان اینکه حدود دو سال بعد از استخدام در بخش مرمت نسخه های خطی کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران- در سال 88 - پیشنهاد ایجاد موزه کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه را داده است، توضیح داد: در آن زمان پیشنهاد تأسیس موزه را دادم چرا که در بخش های مختلف دانشگاه، از جمله بخش مرمت، اشیای قدیمی و آنالوگ بسیار زیادی وجود داشت.
وی ادامه داد: همچنین در بخش نسخه های خطی (آرشیو اسناد) دانشگاه با توجه به تخصص در رشته عکاسی، توانستم عکس ها و آلبوم هایی از زمان قاجار را شناسایی کرده و به این موضوع فکر کردم که می توان موزه ای از تاریخ کتابخانه مرکزی دانشگاه را با ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 95 روز و 3 ساعت پیش
توصیه هایی به خانواده های دارای فرزند اتیسم در روزهای کرونایی

توصیه هایی به خانواده های دارای فرزند اتیسم در روزهای کرونایی امین رفیعی پور در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه اتیسم نوعی اختلال طیف رشدی است، می گوید: شدت طیف اتیسم از شدید تا ضعیف متغیر است؛ در نوع شدید آن ممکن است فرد مبتلا حتی نتواند کارهای روزمره خود را انجام دهد، اما در طیف ضعیف آن مبتلایان به اتیسم تفاوت جزئی با افراد عادی دارند. مبتلایان به اتیسم رفتارهای تکراری انجام می دهند که همین موضوع باعث می شود در انجام کارهای روتین موفق باشند. آنها نمی توانند ارتباط چشمی خوبی برقرار کنند در نتیجه نمی توانند با اجتماع تعامل خوبی داشته باشند.
وی ادامه می دهد: مبتلایان به اتیسم در زمینه تعاملات اجتماعی دچار اختلال هستند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 95 روز و 6 ساعت پیش
شناسایی بانک های اطلاعاتی حفاظت نشده و معرفی به مراجع قضایی

شناسایی بانک های اطلاعاتی حفاظت نشده و معرفی به مراجع قضایی به گزارش ایسنا، فیلترینگ تلگرام بسیاری از کاربران را به استفاده از نسخه های غیررسمی تلگرام تشویق کرد که با استفاده از امکانات پروکسی بدون فیلترشکن در دسترس بودند و با وجود هشدارهای امنیتی کارشناسان و مسئولان وزارت ارتباطات و حتی مدیرعامل تلگرام درباره ناامن بودن این نسخه های غیررسمی، استفاده از آنها ادامه داشت تا جایی که چند روز پیش اعلام شد اطلاعات 42 میلیون کاربر ایرانی تلگرام از طریق این نسخه ها جمع آوری شده و برای فروش در بازار سیاه قرار گرفت.
پس از این اتفاق، روز گذشته اعلام شد یکی از فروشگاه های آنلاین فروش اپلیکیشن ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 95 روز و 6 ساعت پیش
نزاع در یکی از روستاهای سبزوار یک کشته بر جای گذاشت

نزاع در یکی از روستاهای سبزوار یک کشته بر جای گذاشت محمد کلاته در گفت وگو با ایسنا عنوان کرد: این درگیری به علت اختلافات شخصی در روستای ثقیه بخش ششتمد سبزوار رخ داد.
وی ادامه داد: در جریان این درگیری مسلحانه یک نفر به وسیله سلاح شکاری مجروح شد که پس از انتقال به بیمارستان بر اثر شدت جراحت جان خود را از دست داد.
بخشدار ششتمد سبزوار گفت: مسببان نزاع و افراد مسلح به وسیله عوامل قضایی شناسایی و دستگیر شده اند و تنها یکی از عوامل متواری است که تحت پیگرد قضایی قرار دارد.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: حوادث انتشار : 95 روز و 7 ساعت پیش
کشتی آمریکا در خاک کرونا

کشتی آمریکا در خاک کرونا به گزارش ایسنا، فدراسیون کشتی آمریکا اعلام کرد که اولویت شماره یک این فدراسیون، سلامتی ورزشکاران، خانواده های آن ها، اعضای ما و کل جامعه کشتی آمریکا است و به همین دلیل تمامی رویدادهای مربوط به کشتی در این کشور تا 21 اردیبهشت سال جاری به حالت تعلیق درآمده است.
این تصمیم فدراسیون کشتی آمریکا همسو با راهنمایی های مرکز کنترل بیماری های ایالات متحده گرفته شده است.
در کشور آمریکا تاکنون بیش از 200 هزار نفر به ویروس کرونا مبتلا شده اند.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 95 روز و 8 ساعت پیش
کاهش تردد 67 درصدی در جاده های کردستان

کاهش تردد 67 درصدی در جاده های کردستان دانش زندی امروز در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: باتوجه به رعایت و همکاری مردم در راستای قطع زنجیره شیوع ویروس کووید19،روز گذشته تردد در جاده های استان 46 هزار و 418 مورد بوده که کاهش 53 درصدی داشته است.
وی افزود: روز 13 فروردین نیز تعداد تردد در محورهای استان 21 هزار و 783 مورد در محور دارای تردد شمار برخط ثبت شده است که نسبت به سال گذشته بیش از 67 درصد کاهش داشته است.
رئیس مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کردستان، بیان کرد: از ابتدای محور سنندج به سمت کامیاران هزار و 656 تردد جاده ای گزارش شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 95 روز و 8 ساعت پیش
مراقب انتشار آلودگی ویروس کرونا در موقع برداشت گیاهان باشید

مراقب انتشار آلودگی ویروس کرونا در موقع برداشت گیاهان باشید سعدی نقشبندی در گفت و گو با ایسنا، اظهار امیدواری کرد که بهره برداران و جوامع محلی با مشارکت خود، امسال در ادامه تمهیدات پیشگیری و مبارزه با انتشار ویروس کرونا و کمک به قطع زنجیره انتقال و شیوع این ویروس به منظور جلوگیری از وقوع اتفاقات تلخ و عمل به وظیفه انسانی و خدمت به جامعه با عنایت به شیوه های بهره برداری سنتی؛ ازبرداشت گیاهان خوراکی در این مقطع زمانی خوداری کنند.
وی با اشاره به اینکه به دلیل تنوع اقلیمی و آب و هوای معتدل کوهستانی زاگرس در این منطقه بیش از دو هزار گونه گیاهی رویش می کند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 95 روز و 8 ساعت پیش
لزوم تعیین تکلیف کارخانه های راکد لرستان

لزوم تعیین تکلیف کارخانه های راکد لرستان حجت الاسلام والمسلیمن سید احمدرضا شاهرخی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی که از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد، اظهار کرد: لرستان از ظرفیتهای تاریخی و انسانی فراوانی برخوردار است ولی همچنان جزء استانهای محروم است.
وی افزود: 75 درصد اراضی استان با داشتن دو هزار و 500 کیلومتر رودخانه و 12.4 میلیارد مترمکعب آب های سطحی دیم است و همچنین با وجود پنج هزار اثر ثبت شده ملی و آبشارهای بی نظیر ولی همچنان شاهد محرومیت از جنبه های مختلف دراین استان هستیم که باید با همفکری از این بن بست و محرومیت ها رها شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 95 روز و 8 ساعت پیش
صادرات 50 میلیون دلاری شرکت های تعاونی گیلان

صادرات 50 میلیون دلاری شرکت های تعاونی گیلان عباس علیزاده در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به ماموریت های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حوزه تعاون و اشتغال، اظهار کرد: گیلان یکی از استان های تعاون خیز کشور است و تعاون گران زیاد و بالغ بر 2400 تعاونی فعال یا در دست اجرا دارد.
وی با بیان اینکه 70 درصد حمل و نقل درون شهری و برون شهری استان توسط واحدهای تعاونی انجام می شود، تصریح کرد: واحدهای تعاونی بیش از 40 درصد گوشت سفید(مرغ و جوجه یکروزه) استان را تامین می کنند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان، بزرگترین شرکت های تولیدکننده در حوزه پرورش ماهیان خاویاری استان را در بخش تعاون دانست و افزود ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 95 روز و 8 ساعت پیش
تقدیر وزیر کشور از استاندار لرستان برای اجرای موفق طرح فاصله گذاری اجتماعی

تقدیر وزیر کشور از استاندار لرستان برای اجرای موفق طرح فاصله گذاری اجتماعی وزیر کشور در پیامی از تلاش های استاندار لرستان و مجموعه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در اجرای موفق طرح فاصله گذاری اجتماعی تقدیر کرد.
متن پیام عبدالرضا رحمانی فضلی به شرح ذیل است: جناب آقای خادمی استاندار محترم لرستان سلام علیکم اجرای موفقیت آمیز طرح فاصله گذاری اجتماعی تا این لحظه، مرهون تلاش و مجاهدت شبانه روزی تمامی مسئولین به ویژه جنابعالی به عنوان رییس استانی ستاد مبارزه با کرونا می باشد که نتیجه و ثمره این مجاهدت فی سبیل الله تحقق شکوه حماسه همبستگی و اتحاد ملی در مبارزه با این بیماری منحوس عالمگیر می باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 95 روز و 8 ساعت پیش
پایش سلامت 835 هزار نفر در لرستان جهت مقابله با کرونا

پایش سلامت 835 هزار نفر در لرستان جهت مقابله با کرونا صارم رضایی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طرح ملی پایش سلامت جهت مبارزه با کرونا از هفدهم اسفندماه سال گذشته همزمان با چندین استان پر خطر کشور در همه شهرستان های استان برگزار شد که در پایان آن و تا روز سیزدهم فروردین جاری، 835 هزار و 395 نفر غربالگری شدند.
وی گفت: طی مدت طرح ملی پایش سلامت، جمعیت هلال احمر لرستان 36 پست در مبادی ورودی و خروجی شهر های استان دایر کرد و تمام تلاش خود را به کار بست که بتواند نقش مهمی در پیشگیری از انتقال این ویروس منحوس داشته باشد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان بیان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 95 روز و 8 ساعت پیش
بنا: آرزویم این است که امثال حسن رنگرز وزیر ورزش شوند/او رفت و از دست من راحت شد!

بنا: آرزویم این است که امثال حسن رنگرز وزیر ورزش شوند/او رفت و از دست من راحت شد! محمد بنا در گفت وگو با ایسنا، درباره کناره گیری حسن رنگرز از مدیریت فنی تیم های ملی کشتی فرنگی بدلیل بدست گرفتن سمت جدید در وزارت ورزش، اظهار کرد: البته حسن آقا که رفت از دست من و اذیت هایم راحت شد، اما در مجموع دلتنگ او می شویم و جایش خالی خواهد بود.
سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی تصریح کرد: از طرف دیگر از این بابت خوشحالم، چراکه دوست دارم کشتی گیرها تا جایی که می توانند موفق تر شوند، چون شایستگی آن را دارند. هر چند رنگرز از نظر فنی قابلیت های زیادی دارد اما بر عکس اینکه دوست دارم حمید سوریان در بحث فنی فعالیت کند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 95 روز و 8 ساعت پیش
مروری بر مهمترین تحولات و رویدادهای نیروهای مسلح ایران در سال 1398

مروری بر مهمترین تحولات و رویدادهای نیروهای مسلح ایران در سال 1398 خبرنگار دفاعی امنیتی ایسنا، طی این گزارش در هشت بخش مهم ترین اتفاقات سال ، مقابله نیروهای مسلح با متجاوزان، تروریست ها و مزدورها ، انتصابات و جابجایی ها ، دستاوردها و تجهیزات جدید ، رزمایش ها ، رفت و آمدهای فرماندهان نظامی ، فعالیت های نیروهای مسلح در زمینه مردم یاری و شیوع ویروس کرونا در کشور و حضور نیروهای مسلح در کنار بخش های کشوری به مرور تحولات و مهم ترین رویدادهای نیروهای مسلح در سال 1398 پرداخت.
مهم ترین اتفاقات سال:
شهادت قاسم سلیمانی؛ نخستین سپهبد سپاه پاسداران
شاید بتوان مهمترین اتفاقی که در سال 1398 در بخش نیروهای مسلح جمهوری اسلامی رخ داد را شهادت سرلشکر قاسم ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 95 روز و 8 ساعت پیش
خنده، شادی و امید مهمترین راه های ارتقاء سیستم ایمنی بدن

خنده، شادی و امید مهمترین راه های ارتقاء سیستم ایمنی بدن محمود محمودی در گفت وگو با ایسنا بیان کرد: باتوجه به شیوع بالای کروناویروس، امکان مواجهه با این ویروس وجود دارد.همچنین آن چیزی که می تواند این مواجهه را به نفع سیستم ایمنی بدن تغییر دهد، تقویت سیستم ایمنی است.
وی با اشاره به اینکه تقویت سیستم ایمنی بدن در دو یا سه روز امکان پذیر نیست، اظهار کرد: داشتن زندگی سالم، فعالیت مناسب بدنی، دسترسی به تغذیه مناسب طبیعتا می تواند سیستم ایمنی بدن را در مواجهه با عفونت هایی مانند آنفولانزا، سل و یا کرونا ویروس آماده مقابله و تقویت کند.
این متخصص ایمنی شناسی بالینی با بیان اینکه باید به توصیه های بهداشتی از قبیل شستن دست ها ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 95 روز و 9 ساعت پیش
تسهیلات جدید دولت چشم بسته پرداخت نشود!

تسهیلات جدید دولت چشم بسته پرداخت نشود! رحمت الله پورموسی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به مصوبه دولت در اختصاص 75 هزار میلیارد تومان تسهیلات ارزان به بنگاه های اقتصادی اظهار کرد: اگر این کمک به بنگاه های اقتصادی صورت گیرد خوب است ولی وام و تسهیلات ارزانی که دولت می دهد نباید چشم بسته پرداخت شود بلکه کارفرمایانی که دلسوزانه پای کار ایستاده اند و با وجود مشکلات زیاد دست از تولید نکشیدند باید شناسایی و این وام به آنها داده شود.
وی افزود: حمایت مالی از بنگاه ها باید در طول سال انجام شود و فقط به ایام انتشار کرونا محدود نشود. دولت در بحث بیمه و مالیات و استمهال وام ها در طول سال به کارفرمایان کمک کند تا تولید سرپا بماند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 95 روز و 9 ساعت پیش
تازه ترین آمار تولید و واردات ملزومات پیشگیری از کرونا

تازه ترین آمار تولید و واردات ملزومات پیشگیری از کرونا به گزارش ایسنا، در تازه ترین اطلاعاتی که از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) در اختیار این خبرگزاری قرار گرفته، از 13 اسفند سال گذشته تا 8 فروردین امسال یک میلیون و 900 هزار ماسک N95، تعداد 14 میلیون و 250 هزار ماسک سه لایه و 540 هزار لباس یکسره (گان) به کشور وارد شده است.
همچنین در این مدت 1000 تن الکل ثبت سفارش شده و طی هفته جاری هم 200 تن الکل وارد شده است.
طی این 24 روز بیش از 15 میلیون و 266 هزار عدد ماسک سه لایه و N95 تولید شده که حدود 14 میلیون و 887 هزار عدد از آن تا 8 فروردین توزیع شده و مابقی در انتظار تحویل به شرکت های پخش زیرمجموعه سازمان غذا و دارو بوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 95 روز و 9 ساعت پیش
مردم فهیم استان با "ماندن در خانه" رویدادی تاریخی را رقم زدند

مردم فهیم استان با "ماندن در خانه" رویدادی تاریخی را رقم زدند به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، متن پیام علیرضا رزم حسینی بدین شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
امروز، که روز طبیعت نام داشت توسط مردم شریف استان خراسان رضوی به یک روز تاریخی بدل شد؛ مردم فهیم استان که از ابتدای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی با ستاد ویژه پیشگیری و مقابله با کرونا استان نهایت همکاری را داشتند, امروز هم با "ماندن در خانه" رویدادی تاریخی را رقم زدند.
اینجانب ضمن تشکر ویژه از مردم، از نیروی های تلاشگر انتظامی و پلیس راهور هم سپاسگزاری می کنم و از شهروندان تقاضا دارم این همراهی را با ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا ادامه دهند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 95 روز و 9 ساعت پیش
انصراف ایتالیا از لیگ ملت های والیبال 2020

انصراف ایتالیا از لیگ ملت های والیبال 2020 به گزارش ایسنا، با اعلام برونو کاتانئو رئیس فدراسیون والیبال ایتالیا، تیم ملی والیبال این کشور به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا، از حضور در رقابت های لیگ ملت های 2020 انصراف داد.
کاتانئو در این مورد گفت: تمرکز ما روی آینده است اما اکنون همه تلاش خود را می کنیم تا در حل موضوع کرونا سهیم باشیم. اصلی ترین دلایل ما برای این تصمیم مسائل مالی فدراسیون و مسافرت های تیم ملی در چنین شرایطی است.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 95 روز و 9 ساعت پیش
لغو مسابقات تنیس دیویس کاپ و فدکاپ

لغو مسابقات تنیس دیویس کاپ و فدکاپ به گزارش ایسنا، بنابر اعلام فدراسیون جهانی تنیس، کلیه رویدادهای این فدراسیون بدلیل بحران جهانی کرونا تا 13 جولای برابر با 23 تیرماه لغو شده است.
فرشاد صفتی سرپرست دبیرکلی این فدراسیون در مورد لغو مسابقات فدراسیون جهانی تنیس گفت: با توجه به اعلام فدراسیون جهانی، مسابقات دیویس کاپ و فدکاپ که قرار بود با حضور تیم ملی تنیس ایران برگزار شود، لغو شده است.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 95 روز و 9 ساعت پیش
تقدیر محسنی بندپی از مردم تهران بابت همکاری در روز سیزده بدر

تقدیر محسنی بندپی از مردم تهران بابت همکاری در روز سیزده بدر به گزارش ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی با تقدیر از مشارکت گسترده مردم و عدم حضور در تفرجگاه ها، بوستان ها و پارک های استان در روز طبیعت اظهار کرد: از مردم خوب، شریف و با فرهنگ استان تهران تشکر می کنم که بنا به توصیه های مسئولان و کارشناسان در راستای حفظ سلامتی جامعه راهبرد در خانه ماندن را اولویت قرار دادند؛ به ویژه در روز طبیعت که همراهی و مشارکت مردم نویددهنده روزهای خوبی جهت شکست کرونا خواهد بود.
وی ادامه داد: خوشبختانه با مشارکت مردم در هیچ مرکز، تفرجگاه و پارک و بوستانی مردم حضور پیدا نکردند که این امر فرهنگ غنی مردم استان تهران را نشان می دهد و امید است این روند در روزهای آتی نیز ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 95 روز و 9 ساعت پیش
کاهش تماس ها با اورژانس اجتماعی در خراسان رضوی

کاهش تماس ها با اورژانس اجتماعی در خراسان رضوی غلامحسین حقدادی، در گفت وگو با ایسنا اظهارکرد: در این روزهای خانه نشینی خانواده ها فرصت بیشتری دارند که در کنار یکدیگر باشند بنابراین ما باید قدر این لحظات را بیشتر بدانیم، البته احساس می کنم همین گونه بوده است؛ زیرا تماس ها به اورژانس اجتماعی در این مدت کاهش داشته و بیشتر تماس ها در خصوص نگرانی ها درباره بیماری کروناست .
وی افزود: امیدواریم این روند کاهش تماس به اورژانس اجتماعی ادامه داشته باشد و اینکه این روند ادامه دارد یا خیر، بستگی به مدت زمان دوران بحران کرونا و آثارش دارد. اگر مردم همکاری لازم را داشته باشند و در خانه بمانند تا روند انتقال کاهش پیدا کند این شرایط زودتر تمام خواهد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 95 روز و 9 ساعت پیش
وضعیت تجهیزات بیمارستان های نورآباد و الشتر خوب نیست

وضعیت تجهیزات بیمارستان های نورآباد و الشتر خوب نیست دکتر ابراهیمی در حاشیه بازدید از بیمارستان ابن سینا با ابراز نگرانی از وضعیت امکانات و تجهیزات این بیمارستان از مسئولان دانشگاه علوم پزشکی لرستان خواست، به منطقه سفر کرده تا از نزدیک با عمق محرومیت های منطقه آشنا شوند.
وی ادامه داد: تاکنون توسط دانشگاه علوم پزشکی لرستان اقدامی در جهت دریافت تجهیزات درخواست شده از وزارت بهداشت و تحویل آن به دو شهرستان انجام نشده است، تجهیزات خریداری و تامین شده و مسئولان استانی باید اقدام کنند.
ابراهیمی افزود: سی تی اسکن 6 اسلایس، ام آر، آی و افزایش 6 تخت به بخش ای سی یو ازجمله تجهیزات تامین شده توسط وزارت بهداشت برای بیمارستان دلفان است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 95 روز و 10 ساعت پیش
سخنگوی دولت: در تولید کیت های تشخیص کرونا به مرز صادرات رسیده ایم

سخنگوی دولت: در تولید کیت های تشخیص کرونا به مرز صادرات رسیده ایم به گزارش ایسنا علی ربیعی در برنامه تیتر امشب شبکه خبر سیما، با بیان اینکه "ما در تولید کیت های تشخیص کرونا قطعاً به مرز صادرات رسیده ایم"، گفت: البته فعلا بنا داریم که این کیت ها را برای مصرف داخلی در نظر بگیریم. الان بخش خصوصی هم در این زمینه همکاری می کند و مردم نیز کیت های تشخیصی را به خانه می برند.
وی افزود: باید گفت که کسی در دنیا داشتن کیت در خانه را توصیه نکرده است، اما به هرحال مردم ما عادتی دارند و ما هم باید این عادات را در نظر داشته باشیم؛ هرچند امیدواریم مردم از این روحیه که دوست دارند همه چیز را به حد کمال در دسترس خود داشته باشند فاصله بگیرند.
ادامه دارد... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 95 روز و 10 ساعت پیش
مردم امروز نشان دادند که می خواهند کرونا ریشه کن شود

مردم امروز نشان دادند که می خواهند کرونا ریشه کن شود محمد حسین صومی در گفت وگوی خبری در ساعت 23 چهارشنبه، سیزدهم فروردین ماه با بیان اینکه تمامی درمان ها را در دانشگاه علوم پزشکی تبریز به کار گرفته ایم، اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی تبریز تصمیم گرفته است با اختصاص هزینه ای بالغ بر دو میلیارد تومان و تخصیص هزینه 10 الی 20 میلیون تومانی برای کسانی که ریه هایشان به شدت گرفتار شده است به مبارزه با این ویروس بپردازد.
وی، خاطرنشان کرد: شیوع ویروس کرونا در شهرستان های استان به نسبت جمعیت مانند روزهای گذشته بوده و تفاوتی دیده نمی شود.
به گزارش ایسنا، رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز، متذکر شد: همچنان مناطقی که در روزهای گذشته اعلام شد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 95 روز و 10 ساعت پیش
ادامه محدودیت ها با تمدید طرح فاصله گذاری اجتماعی

ادامه محدودیت ها با تمدید طرح فاصله گذاری اجتماعی محمد صادق معتمدیان، در مصاحبه تلفنی با بخش خبر شبکه خاوران در خصوص ارزیابی وضعیت اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی اظهار کرد: همانطور که مردم شریف استان در جریان هستند برای اولین بار در کشورمان نوروز و سال نو با شیوع فراگیر ویروس کرونا آغاز شد و این ویروس محدودیت ها و مشکلات زیادی برای مردم استان و کشورمان به همراه داشت.
به گزارش ایسنا، معتمدیان ادامه داد: از ابتدای شیوع این بیماری، طرح های مختلفی در کشور برای مقابله با آن اجرایی شد که آخرین طرح در دست اقدام، طرح فاصله گذاری اجتماعی است.
وی تصریح کرد: از آغاز اجرای این طرح، مردم استان با رفتار آگاهانه، رعایت دستورالعمل های بهداشتی ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 95 روز و 10 ساعت پیش
تقدیر استاندار لرستان از مردم استان

تقدیر استاندار لرستان از مردم استان عصر امروز و در روز طبیعت استاندار لرستان به همراه معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان، فرماندار خرم آباد، مدیرکل بازرسی استانداری و مدیرکل حوزه استاندار از روند اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی به منظور کاهش تجمعات احتمالی در تفرجگاه ها، بوستان ها و مبادی ورودی و خروجی شهر خرم آباد، از محل استقرار تیم های منابع طبیعی، محیط زیست و نیروی انتظامی بازدید کرد.
وی در این بازدید از مشارکت گسترده مردم و عدم حضور در تفرجگاه ها، بوستان ها و پارک های استان در روز طبیعت، تقدیر و اظهار کرد: واقعاً باید از مردم خوب ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 95 روز و 10 ساعت پیش
نحوه انجام امور اداری و آموزشی دانشگاه آزاد در دوه فاصله گذاری اجتماعی

نحوه انجام امور اداری و آموزشی دانشگاه آزاد در دوه فاصله گذاری اجتماعی به گزارش ایسنا، دکتر محمدمهدی طهرانچی بخشنامه امور اداری و آموزشی دانشگاه در دوره فاصله گذاری اجتماعی را به رؤسای دانشگاه آزاد اسلامی استان ها و واحدهای ویژه ابلاغ کرد.
وی در این بخشنامه تأکید کرده است: با توجه به شیوع ویروس کرونا و مخاطرات متعاقب آن و اهمیت حفظ سلامتی اعضای هیات علمی و کارکنان و دانشجویان عزیز و با توجه به لزوم دایر بودن فعالیت های آموزشی، پژوهشی و اداری در سال جهش تولید و پرهیز از تعطیلی فعالیت ها و ضمن تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی تابع تصمیمات متخذه از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا است، موارد ذیل جهت اجرا به تمامی واحدها ابلاغ می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 95 روز و 10 ساعت پیش
ضرورت استمرار پایبندی به پویش در خانه بمانیم

ضرورت استمرار پایبندی به پویش در خانه بمانیم ارسلان زارع در گفت وگوی زنده تلفنی با خبر 20 شبکه باران، اظهار کرد: گزارش فرمانداران سراسر استان حاکی از رفتار خردمندانه و همراهی خوب مردم فهیم در اجرای طرح کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا طی روزهای اخیر به ویژه امروز است که به سبب حفظ سلامتی خود، خانواده شان و جامعه از حضور در طبیعت خودداری کردند.
وی این مهم را نشانه آگاهی و فرهنگ غنی گیلانیان دانست و از آحاد مردم استان قدردانی کرد.
استاندار گیلان همچنین از تلاش ها و همکاری های سازمان ها و نهادها از جمله فرمانداری ها، نیروی انتظامی، سپاه، بسیج، صدا و سیما، شهرداری ها، بخشداری ها، دهیاری ها ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 95 روز و 10 ساعت پیش
سیر نزولی تردد در محورهای لرستان

سیر نزولی تردد در محورهای لرستان عباس شرفی امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از 25 اسفند 98 تا 12 فروردین 99، تردد سه میلیون و 70 هزار و 325 وسیله نقلیه در محورهای استان به ثبت رسیده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با شش میلیون و 149هزار و 498 وسیله نقلیه، 50.07 درصد کاهش نشان می دهد.
وی گفت: تعداد وسایل نقلیه ورودی به استان لرستان در مدت یادشده 364هزار و 837 وسیله نقلیه بوده که در مقایسه با سال قبل 59.11 درصد کاهش دارد و تعداد خروجی نیز 348 هزار و 76 وسیله نقلیه بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 58.22- درصد کاهش نشان می دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 95 روز و 10 ساعت پیش
پیام نوش آفرین انصاری برای روز جهانی کتاب کودک

پیام نوش آفرین انصاری برای روز جهانی کتاب کودک به گزارش ایسنا، دبیر شورای کتاب کودک با اشاره به پیام نوروزی خود به مناسبت سال نو، گفت: در این پیام موضوع عشق و نیروی عشق را مطرح کردم، این که چقدر این عنصر مهم است و زندگی ما را می سازد. در پایان این پیام از ادبیات کودکان نام بردم و ابراز خوشحالی کردم که همه ما زیر درخت تنومند ادبیات کودکان باهم آشنا شدیم و طی طریق می کنیم.
او همچنین گفت: پیام امروز من درباره روز جهانی کتاب کودک و روز تولد هانس کریستین اندرسن که سال هاست از سوی دفتر بین المللی کتاب برای نسل جوان نام گذاری شده است. نزدیک به هشتاد کشور این روز را جشن می گیرند و شورای کتاب کودک هم همسو با این کشورها حرکت می کند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 95 روز و 11 ساعت پیش
تقدیر فرمانداری ملارد از خانه نشینی شهروندان در سیزده بدر

تقدیر فرمانداری ملارد از خانه نشینی شهروندان در سیزده بدر سجاد برنجی در گفت وگو با ایسنا، گفت: در سطح شهرستان ملارد در راستای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی نزدیک به 200 نقطه به طور کلی مسدود و یا محدودیت های تردد اعمال شد و تمامی ورودی های مناطق تفرجگاهی، گردشگری و تفریحی ملارد به طور کامل مسدود شد.
وی افزود: در شهر ملارد تنها در چهار نقطه ورودی های شهر باز بود که برای آن ها نیز محدودیت های تردد اعمال شد به شکلی که ورود ماشین های بومی و مجاز برای تردد توسط دستگاه های مکانیزه ضد عفونی می شدند که این موضوع مورد استقبال شهروندان قرار گرفت.
سرپرست فرمانداری ملارد ادامه داد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 95 روز و 12 ساعت پیش
اطلاعیه های ایران و همشهری درباره عدم انتشار روزنامه تا 20 فروردین

اطلاعیه های ایران و همشهری درباره عدم انتشار روزنامه تا 20 فروردین به گزارش ایسنا، در اطلاعیه دفتر مدیرعامل موسسه فرهنگی مطبوعاتی ایران آمده است:
با نام خدا
همکاران ارجمند! مخاطبان عزیز
با آرزوی سلامتی و فرخندگی ایام نوروز و اعیاد شعبانیه به اطلاع می رساند که این موسسه برای حفظ سلامت کارکنان خود همچنان طرح فاصله گذاری اجتماعی را تا بیستم فروردین ماه ادامه خواهد داد و انتشار روزنامه همچنان به صورت دورکاری همکاران تدارک دیده خواهد شد.
از آن جا که فعالیت چاپخانه ها طبق مصوبات ستاد ملی مدیریت کرونا ممنوع است، لذا روزنامه های ایران و ایران ورزشی همچون ایام نوروزی تا تاریخ بیستم فروردین به صورت الکترونیکی منتشر خواهد شد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 95 روز و 12 ساعت پیش
سیزده بدر 99 در قزوین

سیزده بدر 99 در قزوین ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 95 روز و 12 ساعت پیش
مردم خوب استان کرمان؛ سپاسگزارم

مردم خوب استان کرمان؛ سپاسگزارم به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان دکتر محمد جواد فدائی در این پیام آورده است:
جهان چند ماهی درگیر ویروس کرونا شده و امروزه بیماری کوید-19 به بیماری عالمگیر تبدیل گردیده است.
بیماری کرونا نیز در کشور و استان ما شیوع پیدا کرده است و متاسفانه تعدادی از هم وطنان و هم استانی ها در اثر ابتلا به بیماری کوید-19 جان خود را از دست داده اند و به خانواده متوفیان تسلیت عرض می کنم.
دکتر فدائی افزوده است: با شیوع این بیماری، مردم و دولت با کمک یکدیگر پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا را آغاز کردند و شاهد ایثارگری های پزشکان و کادر درمانی در مقابله با این بیماری بوده و ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 95 روز و 12 ساعت پیش
استاندار گلستان: با همراهی مردم، 12 و 13 فروردین جزو بهترین روزهای کنترل کرونا بود

استاندار گلستان: با همراهی مردم، 12 و 13 فروردین جزو بهترین روزهای کنترل کرونا بود هادی حق شناس در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: حرکت جمعی و رعایت عمومی مردم استان برای در خانه ماندن بسیار ارزشمند است. این همکاری موجب شد میزان بستری ها طی دو سه شب گذشته به یک سوم روزهای پیک بیماری رسیده است.
وی افزود: از اصحاب رسانه، شبکه های اجتماعی، بزرگان استان، علمای اهل تسنن و تشیع، فرمانداران، مدیران و نیروهای نظامی و انتظامی که به در خانه ماندن مردم جهت قطع شیوع ویروس کرونا همکاری کردند، قدردانی می کنم.
استاندار گلستان یادآور شد: قطعا اثرات مثبت این همکاری طی روزهای آتی و با کاهش بیماران ملموس خواهد بود و تأثیر به سزایی در عبور هرچه سریع تر از این بیماری خواهد داشت. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 95 روز و 12 ساعت پیش
سیزده بدر 99 در کیش

سیزده بدر 99 در کیش ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 95 روز و 13 ساعت پیش
مردم آذربایجان شرقی همراهی خوبی با طرح فاصله گذاری اجتماعی دارند

مردم آذربایجان شرقی همراهی خوبی با طرح فاصله گذاری اجتماعی دارند علیار راستگو، حفظ سلامت مردم را هدف اصلی ستاد مقابله با کرونا برشمرد و از اهتمام مردم استان در رعایت توصیه های این ستاد قدردانی کرد.
وی گفت: تعطیلی روزهای دوازدهم و سیزدهم فروردین و احتمال بیرون آمدن مردم از منازل خود یکی از اصلی ترین دغدغه ها و نگرانی های ستاد مقابله با کرونا بود.
وی افزود: بر این اساس، از چند روز پیش تدابیر ویژه ای برای جلوگیری از شکل گیری تجمعات در نظر گرفته شد و با همکاری دستگاه های مسئول به اجرا در آمد.
به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، راستگو گفت: بر اساس گزارش فرمانداران ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 95 روز و 13 ساعت پیش
رونمایی از تونل ضدعفونی خودروهای عمومی سازمان آتش نشانی تبریز

رونمایی از تونل ضدعفونی خودروهای عمومی سازمان آتش نشانی تبریز ایرج شهین باهر، در آیین رونمایی از تونل ضدعفونی خودروهای عمومی بیان کرد: سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز در راستای مبارزه با شیوع ویروس کرونا اقدام به ابداع نوع جدید تونل ضد عفونی خودرو کرده که در ورودی و برخی از نقاط شهر نیز نصب و راه اندازی می شود.
وی با قدردانی از زحمات شبانه روزی آتش نشانان در ابداع این تونل ضد عفونی افزود: این تونل ضمن این که برای ضد عفونی خودروهای امدادی، اورژانس های وادی رحمت و ... مورد استفاده قرار می گیرد، سایر شهروندان نیز می توانند از این تونل برای ضد عفونی خودروهای شخصی خود بهره مند شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 95 روز و 13 ساعت پیش
اطلاعیه پلیس درباره اخبار فوت 2 نفر در گناوه و بوشهر

اطلاعیه پلیس درباره اخبار فوت 2 نفر در گناوه و بوشهر معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان بوشهر گفت: در پی انتشار اخباری مبنی بر فوت یک نفر تبعه پاکستان در شهر گناوه و فردی در اسکله جلالی شهر بوشهر، به اطلاع هم استانی های عزیز می رساند که هیچ کدام از این فوتی ها جنبه امنیتی نداشته است.
سرهنگ جهانبخش طهماسبی اظهار کرد: در مورد اول فرد تبعه پاکستانی حدودا 70 ساله به عنوان نگهبان کارگاه نجاری در شهر گناوه مشغول به فعالیت بوده که دوستش برای سرکشی به او وارد کارگاه می شود و مشاهده می کند وی در آن محل فوت کرده است.
به گزارش ایسنا، وی در خصوص مورد دیگر خاطرنشان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: حوادث انتشار : 95 روز و 13 ساعت پیش
سرنوشت ادامه لیگ قهرمانان و لیگ های اروپایی مشخص شد

سرنوشت ادامه لیگ قهرمانان و لیگ های اروپایی مشخص شد به گزارش ایسنا به نقل از موندو دپورتیوو، یوفا امروز (چهارشنبه) در یک جلسه با 55 عضو خود درباره بازی های باقی مانده لیگ های اروپایی و لیگ قهرمانان که به خاطر فراگیری ویروس کرونا لغو شده اند تصمیمات جدیدی گرفت. الکساندر شفرین (رییس یوفا) تاکید کرد که می خواهد لیگ های داخلی و رقابت های اروپایی به پایان برسند.
یوفا اعلام کرد ممکن است همه بازی ها پشت درهای بسته برگزار شود؛ حتی فینال لیگ قهرمانان اروپا. اگر این اتفاق رخ دهد در تاریخ این رقابت ها بی سابقه خواهد بود. همچنین این سازمان احتمال شروع دوباره لیگ ها را در ماه های آوریل و می، بعید دانست ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 95 روز و 13 ساعت پیش
راه اندازی سامانه مدیریت نشر برای الکترونیکی کردن فرایند انتشار کتاب

راه اندازی سامانه مدیریت نشر برای الکترونیکی کردن فرایند انتشار کتاب به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، زینب پاپی با اشاره به مهمترین اقدامات اداره کل پژوهش کتابداری و آموزش در سال گذشته گفت: این اداره کل در سه حوزه پژوهش، آموزش و انتشارات فعالیت می کند که در حوزه آموزش، سال گذشته دوره های تخصصی و عمومی (46 دوره) به صورت حضوری و الکترونیکی برگزار شد.
پاپی افزود: این دوره ها برای اعضای هیات علمی، کارشناسان داخل سازمان و سایر سازمان ها برگزار شد و بنا به درخواست سازمان ها و مراکز تخصصی، مدرسان داخلی نیز برای تدریس دوره های تخصصی در حوزه کتابداری و اسناد معرفی شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 95 روز و 13 ساعت پیش
جزییاتی از اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در کرمان در روز سیزده بدر

جزییاتی از اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در کرمان در روز سیزده بدر "حمید شمس الدینی" در گفت وگو با ایسنا، به تشریح آخرین نتایج طرح فاصله گذاری اجتماعی در روز 13 بدر، گفت: طرح فاصله گذاری اجتماعی در 70 نقطه از ورودی های سطح استان به منظور کنترل ورودی و خروجی خودروها اجرا می شود که در این نقاط 2 هزار و 100 نیرو در سه شیفت مستقر هستند.
وی با بیان این مطلب که امروز (چهارشنبه 13 فروردین ماه) 11 واحد صنفی در راستای طرح فاصله گذاری اجتماعی پلمب شدند تصریح کرد: امروز برای 204 خودرو متخلف نیز جریمه 500 هزار تومانی صادر شده است.
وی تعداد خودروهای توقیف شده یا دستور توقیف داده شده را 107 مورد اعلام کرد و افزود ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 95 روز و 14 ساعت پیش
توضیحات معاون دفتر روحانی درباره مدل قرنطینه در ایران

توضیحات معاون دفتر روحانی درباره مدل قرنطینه در ایران به گزارش ایسنا، علیرضا معزی معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهوری در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت:
روحانی توضیح داد که ایران نه مدل قرنطینه چینی را انتخاب کرد و نه مدل مصونیت جمعی برخی اروپایی ها را.
اولی را که به جز چین هیچ کشور دیگری نپسندید و در هیچ کجا هم قابل اجرا نبود، از اجرای مدل دوم هم اروپایی ها، عقب نشینی کردند. در ایران مدل فاصله گذاری اجتماعی گام به گام اجرا شد.
انتهای یپام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 95 روز و 14 ساعت پیش
فعالان بخش خصوصی برای مقابله با کرونا چه کردند؟

فعالان بخش خصوصی برای مقابله با کرونا چه کردند؟ فرزین فردیس، عضو اتاق بازرگانی تهران و سخنگوی پویش نفس اتاق بازرگانی برای مقابله با کرونا، در این باره به ایسنا گفت: فعالان بخش خصوصی که با محوریت و مدیریت اتاق بازرگانی تهران از همان روزهای آغازین اعلام رسمی ورود ویروس کرونا به کشور تلاش خود را برای کمک به کنترل شیوع این ویروس خطرناک آغاز کردند، موفق شده اند تاکنون علاوه بر سیاستگذاری های داخلی در راستای کاهش تردد و مراجعه فعالان اقتصادی، دورکاری کارکنان، تغییر خطوط تولید و افزایش تولید اقلام مورد نیاز برای کنترل و درمان کرونا، اقدامات موثری دیگری مانند تامین و توزیع اقلام مورد نیاز کادر درمان در بیمارستان ها در استان های مختلف ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 95 روز و 14 ساعت پیش
تمدید اعتبار فعالیت تشکل های کارگری و کارفرمایی سیستان و بلوچستان

تمدید اعتبار فعالیت تشکل های کارگری و کارفرمایی سیستان و بلوچستان مهرداد جهاندیده افزود: مدت اعتبار فعالیت تشکل های کارگری و کارفرمایی موضوع ماده 131 قانون کار که در فروردین و اردیبهشت منقضی می شود، تا پانزدهم خرداد سالجاری تمدید شد.
وی تاکید کرد: این تصمیم به دنبال اعلام ممنوعیت برپایی هر گونه گردهمایی و عدم مراجعه حضوری شهروندان به دلیل شیوع ویروس کرونا گرفته شده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: به منظور جلوگیری از گسترش ویروس کرونا در جامعه و برای حفظ سلامتی و همراهی با سیاست های دولت در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی، اقداماتی به تبعیت از وزارت متبوع برای تسهیل ارائه خدمات به جامعه هدف در نظر گرفته شده که در سطح ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 95 روز و 14 ساعت پیش
افزایش 2.5 برابری مصرف اینترنت/نصب 800 هزار پورت VDSL در تهران

افزایش 2.5 برابری مصرف اینترنت/نصب 800 هزار پورت VDSL در تهران به گزارش ایسنا، شیوع کرونا در کشور منجر به قرنطینه اختیاری افراد شده و در این میان مصرف اینترنت به عنوان راهی برای گذراندن اوقات فراغت، استفاده از روش های دورکاری و آموزش مجازی افزایش یافته است. البته سرعت و کیفیت اینترنت هم از مواردی است که همواره دغدغه کاربران بوده و در این شرایط هم نیازمند کیفیت مناسب برای فعالیت های اینترنتی خود هستند.
در این راستا یکی از کاربران توییتر به وضعیت اینترنت اعتراض کرده و با مخاطب قرار دادن وزیر ارتباطات نوشت: "کندی سرعت اینترنت ثابت و همراه شکل آزاردهنده ای به خود گرفته، اگر قرار است قرنطینه ادامه یابد و دور کار بمانیم ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 95 روز و 14 ساعت پیش
لایی وحید امیری به پیکه در صفحه فیفا

لایی وحید امیری به پیکه در صفحه فیفا به گزارش ایسنا، یکی از جذاب ترین صحنه ها برای ایرانی ها در خلال جام جهانی فوتبال در روسیه صحنه ای بود که وحید امیری توانست به زیبایی توپ را از بین پاهای جرارد پیکه، مدافع صاحب نام اسپانیایی و عضو تیم بارسلونا عبور دهد. در ادامه ارسال زیبای این بازیکن روی سر مهدی طارمی نشست ولی ضربه سر طارمی با اختلاف ناچیز از بالای دروازه به بیرون رفت.
اینستاگرام جام جهانی فوتبال فیفا با انتشار این صحنه نوشت: برای قدردانی از این مهارت زیبا. کسانی که توانایی این مهارت را دارند تگ کنید.
به گزارش ایسنا، وحید امیری بعد از جام جهانی به ترابزون اسپور ترکیه پیوست و بعد از یک سال بار دیگر به پرسپولیس ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 95 روز و 14 ساعت پیش
بیش ترین گوشت مرغ سیستان وبلوچستان در شهرستان خاش تولید می شود

بیش ترین گوشت مرغ سیستان وبلوچستان در شهرستان خاش تولید می شود شیرزاد کمالی اظهار داشت: گوشت مرغ تولیدی در مرغداری های خاش علاوه بر این شهرستان در بازار مصرف شهرهای دیگر سیستان و بلوچستان نیز عرضه می شود.
وی افزود: در حال حاضر شهرستان دارای خاش40واحد پرورش مرغ گوشتی صنعتی با ظرفیت پرورش یک میلیون قطعه جوجه در یک دوره است.
مدیر جهاد کشاورزی خاش با اشاره به ساخت یک واحد تولید جوجه یکروزه در شهرستان خاش تصریح کرد: کار ساخت کارخانه تولید جوجه یکروزه و خرید دستگاه های مورد نیاز به اتمام رسیده و درحال نصب تجهیزات میباشد.
کمالی تاکید کرد: در صورت راه اندازی این واحد سالانه افزون بر 16میلیون قطعه جوجه یکروزه در این واحد تولید و عملا نیاز ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 95 روز و 14 ساعت پیش
خداداد خنجری از مشاهیر نامی اقلیت زرتشتی یزد

خداداد خنجری از مشاهیر نامی اقلیت زرتشتی یزد حسین مسرت در گفتوگو با خبرنگار ایسنا ضمن بیان این که زنده یاد خداداد خنجری از بس گمنام بود، بسیاری از یزدیان او را نمی شناسند، تصریح کرد: خنجری از زرتشتیان نیک منش یزد بود که در سال 1324 خورشیدی در محلّۀ خرّمشاه یزد به دنیا آمد و تحصیلات را در همان خرّمشاه و در دبستان خدادادی به پایان برد و از همان وقت، استعداد خودش را نشان داد.
وی افزود: این فرهیخته ی یزدی که همیشه شاگرد زبده ای بود، تا دیپلم در یزد ماند و بعد از این که در دانشسرای راهنمایی یزد و اصفهان تحصیل کرد، فوق دیپلم ریاضی را گرفت و دانشنامۀ ریاضی خودش را از دانشگاه پلی تکنیک تهران دریافت کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 95 روز و 15 ساعت پیش
واکنش قاسمی به در گذشت دو شهروند ایرانی در فرانسه

واکنش قاسمی به در گذشت دو شهروند ایرانی در فرانسه به گزارش ایسنا، بهرام قاسمی، در پیامی در مورد درگذشت کیومرث درم بخش هنرمند برجسته کشورمان در فرانسه نوشت : کیومرث درم بخش عکاس شهیر و کارگردان برجسته ایرانی به علت ابتلا به ویروس کرونا در شهر پاریس جان به جان آفرین تسلیم کرد.ضایعه نبود و فقدان او را به خانواده و تمامی جامعه هنری و بخصوص خانواده سینمای ایران تسلیت گفته و یادش را در این روزهای سخت پاریس گرامی می داریم.
او همچنین در پیام دیگری به در گذشت یک ریاضیدان مشهور ایرانی در فرانسه واکنش نشان داد و در صفحه توییتر در این ارتباط نوشت :
ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 95 روز و 15 ساعت پیش
پیام تسلیت چهره ماندگار فیزیک کشور در پی درگذشت دکتر جواد بهبودیان

پیام تسلیت چهره ماندگار فیزیک کشور در پی درگذشت دکتر جواد بهبودیان به گزارش ایسنا، در متن پیام دکتر ثبوتی آمده است: "دکتر جواد بهبودیان رحمت خدا بر او باد. در سال 1344 به عنوان یک آمار-ریاضی دان به دانشگاه پهلوی شیراز پیوست. جوان باریک اندام و آرام و آداب دانی بود. هم سن و سال بودیم و خیلی زود با هم دوست شدیم. سال بعد در عروسی اش پای کوبی و دست افشانی کردیم. رفت و آمدهایمان بیشتر شد و صورت خانوادگی پیدا کرد. بچه هایمان با هم دیگر بزرگ شدند.
دکتر بهبودیان بنیانگذار آمار ریاضی در کشور است. سهم بزرگی در گسترش دانشگاه شیراز دارد.
فقدانش را به همسر گرامی اش، خانم ناهید، و فرزندانش، خانم دکتر گل آرا و علی از طرف خود و همسرم تسلیت میگویم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 95 روز و 15 ساعت پیش
کم کردن فاصله دلها در فاصله گذاری اجتماعی

کم کردن فاصله دلها در فاصله گذاری اجتماعی به گزارش ایسنا، علی ربیعی در این یادداشت نوشته است:
امروز، روز سیزدهم فروردین جلسه دولت بود،مطالب مهمی بحث شد،در این جلسه گزارشی درباره روند مقابله با کرونا مطرح و برای اطمینان از تامین ارز مورد نیاز برای کالاهای اساسی، تصمیماتی گرفته شد.
یکی دیگر از مباحث مطرح شده آثار اقتصادی کرونا بود. مهم ترین نگرانی، در خصوص کارگرانی است که بابت طرح فاصله گذاری اجتماعی، بیکار شده و این روزها، حال و روز خوشی ندارند. چندبار ویدیوی دستفروش مترو را دیدم که نمونه ای از سرنوشت تعدادی ازشاغلین در مشاغل تعطیل شده است که ما نگران آنهاییم برای اتخاذ تصمیمات جدیدتری برای حفظ زندگی رومزه افرادی که معیشت ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 95 روز و 15 ساعت پیش
ویدیومپینگ در برج آزادی پیام تهران درباره کرونا به جهان بود

ویدیومپینگ در برج آزادی پیام تهران درباره کرونا به جهان بود به گزارش ایسنا پیروز حناچی با اشاره به اجرای برنامه ویدیومپینگ در شب گذشته (12 فروردین ماه) در برج آزادی در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: این اجرا می تواند پیام تهران درباره کرونا به جهان باشد. برای پاسداشت تلاش های ایثارگران این نبرد که به جهان یادآوری می کند باید دست از تحریم برداشت و آینده ای امیدبخش را ترسیم کرد. آنچه در این مقطع حساس نیاز داریم رویکردهای بشردوستانه و تلاش های جمعی برای غلبه بر این بحران است.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 95 روز و 15 ساعت پیش
بلاتکلیفی طرحی که قرار بود مانع فعالیت های سوداگرانه شود

بلاتکلیفی طرحی که قرار بود مانع فعالیت های سوداگرانه شود به گزارش ایسنا، مالیات بر عائدی سرمایه، تکنیکی اقتصادی برای جلوگیری از فعالیت های سوداگرانه است که علاوه بر هدایت منابع مالی به سمت فعالیت های مولد می تواند باعث کاهش شکاف های اقتصادی و اجتماعی در جامعه شود. سازوکار اخذ این مالیات در همه جای دنیا به گونه ای است که بر خرید و فروش های سودآوری که بدون ایجاد هیچ ارزش افزوده ای باعث سود رساندن به صاحبان سرمایه می شود مالیات می بندد.
ماجرای مالیات بر عائدی سرمایه از مرداد سال 1397 آغاز شد؛ زمانی که فعالیت های دلالی در اقتصاد اوج گرفت و بازارهای سرمایه ای پس از افزایش قیمت دلار یکی پس از دیگری ملتهب شدند و نقدینگی 1600 هزار میلیاردی مانندی ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 95 روز و 15 ساعت پیش
13 بدر 99 در بندرعباس

13 بدر 99 در بندرعباس ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 95 روز و 15 ساعت پیش
ادارات و بانک های استان کرمان فردا باز هستند

ادارات و بانک های استان کرمان فردا باز هستند دکتر "عباس تقی زاده" در گفت وگو با ایسنا، در رابطه با آخرین تصمیمات و مصوبات ستاد مقابله با کرونا ویروس گفت: باتوجه به تاکیدات استاندار در زمینه تداوم و تشدید فعالیت های مربوط به پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا لذا از سوی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان به کلیه مدیران دستگاه های اجرایی، شرکت ها، نهادها و بانک های استان ابلاغ شد تا در طول شبانه روز پاسخگوی تماس های تلفنی و ارتباطات اضطراری ستاد استانی و کشوری مقابله با کروناویروس باشند.
وی با بیان این مطلب که علاوه بر برگزاری جلسات ستاد استانی مقابله با کرونا ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 95 روز و 15 ساعت پیش
دستورالعمل تداوم آموزش در مناطق روستایی و عشایری فاقد دسترسی به فضای مجازی

دستورالعمل تداوم آموزش در مناطق روستایی و عشایری فاقد دسترسی به فضای مجازی به گزارش ایسنا براساس این دستورالعمل به دلیل اینکه در برخی از مناطق همه دانشآموزان به شبکه تلویزیونی یا بستر امن اینترنت و دیگر ابزارهای توسعه دهنده فرایند آموزش دسترسی ندارند، ضرورت دارد معاونان آموزش ابتدایی با هماهنگی مسئولان آموزش و پرورش عشایر استان ها، براساس دستورالعمل ذیل شرایط تداوم آموزش در مناطق روستایی و عشایری را فراهم آورند و اطمینان حاصل کنند که هیچ دانش آموزی در این مناطق از دسترسی به آموزش محروم نیست.
در این زمینه تفکیک دانش آموزان از نظر دسترسی باید صورت بگیرد و دانش آموزانی که فاقد پوشش تلویزیونی و اینترنتی هستند و دانش آموزانی که به سخت افزارهایی مانند رایانه ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 95 روز و 16 ساعت پیش
سیزده بدر99 در مشهد

سیزده بدر99 در مشهد ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 95 روز و 16 ساعت پیش
سیزده به در99 در مشهد

سیزده به در99 در مشهد ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 95 روز و 16 ساعت پیش
صادرات لیموشیرین و لیموترش ممنوع شد

صادرات لیموشیرین و لیموترش ممنوع شد به گزارش ایسنا، عباس قبادی، معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت طی نامه ای به مدیرکل دفتر صادرت و واردات این وزارتخانه خواسته که به دلیل شیوع ویروس کرونا و ملتهب شدن بازارهای تجارت جهانی و بازارهای داخلی از این موضوع، همچنین با توجه به ضرورت استفاده بیشتر مردم از میوه های تقویت کننده سیستم ایمنی بدن مانند گروه مرکبات و به تبع آن افزایش تقاضا برای مصرف آن ها، دستور ممنوعیت صادرات لیمو شیرین و لیمو ترش صادر شود.
روزهای ابتدایی شیوع ویروس کرونا و افزایش تقاضای این نوع محصولات غذایی مفید برای سیتم ایمنی بدن ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 95 روز و 16 ساعت پیش
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، درگذشت امام جمعه شهر چهار برج را تسلیت گفت

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، درگذشت امام جمعه شهر چهار برج را تسلیت گفت متن پیام بشرح زیر است:
"بسمه تعالی
إِذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِی الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا یَسُدُّهَا شَیْ ءٌ إِلَی یَوْمِ الْقِیَامَةِ
ضایعه درگذشت عالم وارسته و امام جمعه مردمی شهر چهاربرج حضرت حجت الاسلام والمسلمین آذرپندار موجب تالم و تاثر گردید.
این روحانی مردمی و پرتلاش در سنگر امامت جمعه ، با فعالیت های انقلابی و جهادی خود به ترویج عملی آموزه های اخلاقی و دینی پرداخت و در این راه جان خود را فدای اسلام و مسلمین کرد. و مصداق 《عاش سعیدا و مات سعیدا》گردید.
اینجانب رحلت آن فقید سعید را از صمیم قلب خدمت نماینده محترم ولی فقیه در استان آذربایجان غربی ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: مذهبی انتشار : 95 روز و 16 ساعت پیش
پیام تسلیت سردار اشتری در پی درگذشت پدر شهیدان سرافراز فهمیده

پیام تسلیت سردار اشتری در پی درگذشت پدر شهیدان سرافراز فهمیده به گزارش ایسنا در پی درگذشت پدر شهیدان محمدحسین و داود فهمیده ، سردار حسین اشتری پیامی صادر کرد. متن این پیام بدین شرح است:
با نهایت تأسف و تأثر درگذشت پدر شهیدان سرافراز محمد حسین و داود فهمیده، مرحوم مغفور شادروان حاج محمدتقی فهمیده را به آن خانواده محترم تسلیت و تعزیت عرض می نمایم.
از درگاه خداوند منان مسئلت دارم به تمامی بازماندگان محترم صبر، شکیبایی، سلامتی و طول عمر همراه با عزت عنایت فرموده و روح بلند و بهشتی آن فقید سعید را با حضرت اباعبدالله الحسین(علیه السلام) محشور و در جوار ملکوتی و دریای بیکران رحمتش به آرامش رساند.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 95 روز و 16 ساعت پیش
درم بخش رفت تا با رفتنش تازه بماند

درم بخش رفت تا با رفتنش تازه بماند متن یادداشت نظام الدین کیایی که در اختیار ایسنا قرار گرفته به شرح زیر است:
از شنیدن این خبر که کیومرث درم بخش رفت آن هم زمانی که مردم گروه گروه بی نشان و بی خط و بی تشییع پر می زنند و خود نیز در صف رفتنم غم بزرگی به دلم نشست، هر چند که آلزایمر مدت ها بود که او را برده بود، درم بخش یک رفیق و فیلمساز و عکاس و منتقد بی نقص هنری اجتماعی و سیاسی بود. شیرین کلام و پخته گو و بسیار لطیف و با احساس و مهربان بود. در آهنگ ملایم و پر احساس کلامش هزاران مفاهیم گوش نواز و دلنشین و شنیدنی داشت که با هم نشینی با او به اوج پرواز رفاقت می رسیدی که مطمئن یا نامطمئنی پرواز مهم نبود ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 95 روز و 16 ساعت پیش
تمام سیاه چاله ها کلان جِرم نیستند

تمام سیاه چاله ها کلان جِرم نیستند به گزارش ایسنا ، داده های جدید تلسکوپ فضایی هابل ناسا / آژانس فضایی اروپا هابل شواهدی بسیار دقیق را در مورد سیاهچاله های با جرم متوسط در جهان ارائه داده است.
داده های این تلسکوپ مهم تأیید کرد که سیاهچاله با جرم متوسط در داخل یک خوشه ستاره ای متراکم ساکن است.
سیاهچاله با جرم متوسط ( Intermediate-mass black hole) احتمالاً سیاهچاله های جوانی هستند که از یک انفجار ابرنواختری پدید آمده اند و با بلعیدن مقدار زیادی ماده به این جرم رسیده اند و حالا در این حالت به نظر می رسند.
سیاهچاله های با جرم متوسط (IMBH) یکی از مواردی هستند که مدتها است دانمشندان در حال بررسی تکامل انها هستند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 95 روز و 17 ساعت پیش
طلوع مهر و دوستی، پناه کودکان کار در روزهای کرونا

طلوع مهر و دوستی، پناه کودکان کار در روزهای کرونا نوید مسائلی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینکه از همان روزهای ابتدایی اعلام شیوع ویروس کرونا در اسفندماه، احتمال ابتلا کودکان کار به این ویروس را جدی گرفتیم، اظهارکرد: در مرحله اول اقدام به اطلاع رسانی کردیم و پس از آن با جمع آوری کمک های مردمی، اقلام بهداشتی و بسته های مواد غذایی را در بین حدود 300 نفر از کودکان کار و خانواده هایشان توزیع کرده و در کنار آن در خصوص بهداشت فردی و خطراتی که این ویروس می تواند داشته باشد، آموزش هایی را به صورت چهره به چهره و حضوری ارائه کردیم.
وی افزود: آموزش و توزیع مواد غذایی و اقلام بهداشتی شامل ماسک، مواد ضد عفونی کننده ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 95 روز و 18 ساعت پیش
تلاش خودروساز آمریکایی برای مقابله با کرونا

تلاش خودروساز آمریکایی برای مقابله با کرونا به گزارش ایسنا ، همزمان با شیوع گسترده ویروس کرونا در بسیاری از کشورهای جهان همچون ایالات متحده آمریکا که هم اکنون در صدر جدول مبتلایان به ویروس کرونا قرار گرفته است، بسیاری از شرکت های خودروسازی بزرگ و فعال در این کشور همچون فورد و جنرال موتورز و فیات کرایسلر اعلام کردند که از بخش اعظمی از خطوط تولید کارخانه های خود به منظور تولید و تامین تجهیزات مورد نیاز بیمارستان ها و مراکز درمانی بیماران کوبید 19 و مبتلایان به ویروس کرونا استفاده خواهند کرد.
حالا بر اساس گزارش وب سایت npr، شرکت خودروسازی فورد با انتشار بیانیه ای به تازگی اعلام کرده که قصد دارد ظرف سه ماه آینده بالغ بر 50 هزار ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 95 روز و 18 ساعت پیش
کاهش چشمگیر حضور مردم در تفرجگاه ها و محورهای مواصلاتی در روز طبیعت

کاهش چشمگیر حضور مردم در تفرجگاه ها و محورهای مواصلاتی در روز طبیعت به گزارش ایسنا، سرهنگ محمد نیک نژاد به شیوع ویروس کرونا و اعمال محدودیت های تردد در سراسر کشور اشاره و تصریح کرد: امروز 13 فروردین، همزمان با روز طبیعت نیازمند بازدید میدانی از جاده ها، محله های عمومی، پارک ها و .... هستیم، همچنین نیروهای ما با تمامی امکانات موجود در بیش از 20 نقطه از کشور استقرار دارند.
وی با اشاره به انجام گشت های هوایی توسط بالگردهای ناجا در تهران اظهار کرد: با توجه به تذکرهای داده شده به مردم برای حضور نیافتن در پارک ها و تفرجگاه ها، شکر خدا شاهد کاهش چشمگیر حضور مردم در سطح شهر و پارک ها و ... هستیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 95 روز و 18 ساعت پیش
ممنوعیت ورود به تفرجگاه ها و مناطق گردشگری استان کرمان تا 15 فروردین ماه

ممنوعیت ورود به تفرجگاه ها و مناطق گردشگری استان کرمان تا 15 فروردین ماه مشاور استاندار کرمان در امور رسانه و روابط عمومی با اعلام این خبر افزود: ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا با تقدیر از همراهی و همکاری مردم و با توجه به موفقیت آمیز بودن نتایج طرح فاصله گذاری و کاهش زنجیره انتقال کرونا ویروس، ورود به تفرجگاهها، پارکها، مناطق گردشگری، بوستان ها، آبشارها، بیابان لوت و مناطق مشابه در استان کرمان را در روزهای 14 و 15 فروردین ماه نیز ممنوع کرد.
دکتر "عباس تقی زاده" گفت: این تصمیم بعدازظهر امروز سیزدهم فروردین ماه از سوی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان به فرمانداران، نیروی انتظامی، صداوسیما، میراث فرهنگی ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 95 روز و 18 ساعت پیش
میراثِ سبزِ موزه ملی ایران

میراثِ سبزِ موزه ملی ایران به گزارش ایسنا، کاسه سفالی مینایی زراندود باقی مانده از سبک ری و متعلق به دوره ایلخانی، در حال حاضر به شماره ی 22158 در موزه باستان شناسی و هنر دوران اسلامی موزه ملی ایران نگهداری می شود.
نگاره اصلی در داخل ظرف، زن و مردی را نشان می دهد که در دو طرفِ درختِ سروی نشسته اند و اطراف آن با نقوش گیاهی زراندود نقاشی شده است. در پای درخت سرو آب جاری است و شخصیت ها لباس های فاخر برتن دارند.
همچنین روی درخت سرو و لباس های آن ها با نقوش اسلیمی تزیین شده است و دور تا دور لبه ی ظرف به خط کوفی مزین است.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 95 روز و 18 ساعت پیش
قرنطینه ایتالیا تا 13 آوریل ادامه می یابد

قرنطینه ایتالیا تا 13 آوریل ادامه می یابد به گزارش ایسنا، وزیر بهداشت ایتالیا امروز گفت: اطلاعات موجود نشان می دهند که ما در مسیر درستی قرار داریم و تصمیمات جدی مان در حال نتیجه دادن هستند.
به گزارش خبرگزاری رویترز، داده های اخیر نشان می دهند که سرعت گسترش کرونا در ایتالیا طی روزهای اخیر کاهش یافته است.
این وزیر ایتالیایی افزود: مبارزه با این ویروس همچنان راهی طولانی در پیش دارد و قرنطینه و محدودیت هایی که اعمال کرده ایم تا 13 آوریل تمدید می شود.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 95 روز و 18 ساعت پیش
کاهش حضور مردم در عرصه های طبیعی در سیزده بدر

کاهش حضور مردم در عرصه های طبیعی در سیزده بدر به گزارش ایسنا سرهنگ علی عباس نژاد با اشاره به متفاوت بودن میزان تردد در محیط های جنگلی و عرصه های طبیعی کشور نسبت به سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا اظهارکرد: بر اساس تدابیر مسئولان به دلیل شرایط فعلی تصمیم گرفته شد که از تردد شهروندان بویژه افراد غیر بومی به تمامی تفرجگاه ها و جنگل ها در سراسر کشور ممانعت شود که اقدامات یگان حفاظت از جنگل ها نیز در این راستا دو برابر شد. همکاران ما نیز در تمامی یگان های حفاظت بویژه در شمال کشور ماموریت دارند که در جهت کمک به حفظ سلامت عمومی جامعه از ترددهای بی مورد به جنگل ها و مراتع با هدف تفریح و سرگرمی قاطعانه جلوگیری کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 95 روز و 18 ساعت پیش