وام 1 تا 2 میلیونی بسته حمایتی چگونه پرداخت می شود؟

وام 1 تا 2 میلیونی بسته حمایتی چگونه پرداخت می شود؟ به گزارش ایسنا، در جریان شیوع ویروس کرونا وآسیب دیدن کسب و کارها دولت بسته حمایتی تعریف کرد که یکی از گزینه های آن ارائه تسهیلات بین یک تا دو میلیون تومانی از محل منابع بانکها به گروه های آسیب دیده بود؛ گفته شده بود که این تسهیلات به حساب یارانه واریز خواهد شد.
اما چندی پیش معاون اول رئیس جمهور طی بخشنامه ای دستور العمل اجرای طرح خرید اعتباری اضطرار ناشی از شیوع ویروس کرونا را به دستگاه های مربوطه ابلاغ کرد که در ماده (5) آن تاکید شده است این اعتبار به صورت نقد یا برای خرید کالا از جمله کالاهای اساسی در مراکز خدماتی و فروشگاه های سراسر کشور معتبر است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 567 روز و 5 ساعت پیش
ارتقا جایگاه دانشگاه امیرکبیر در رتبه بندی موضوعی کیو.اس

ارتقا جایگاه دانشگاه امیرکبیر در رتبه بندی موضوعی کیو.اس به گزارش ایسنا، براساس رتبه بندی موضوعی کیو.اس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در حوزه کلی مهندسی و فناوری از رتبه 451-500 به رتبه 361 ارتقا یافته است.
رتبه بندی کیو.اس در سال 2020 میلادی دانشگاه های برتر دنیا را در 48 حوزه موضوعی در قالب 5 حیطه کلی علوم طبیعی ، مهندسی و فناوری ، علوم زیستی و پزشکی ، علوم اجتماعی و هنر و علوم انسانی مورد رتبه بندی قرار داده است.
مقایسه نتایج این رتبه بندی در سال 2020 نسبت به سال 2019 نشان از ارتقا معنادار جایگاه اکثر دانشگاه های کشور در برخی حوزه های موضوعی دارد که براین اساس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در حوزه مهندسی برق و الکترونیک ارتقا 200 پله ای داشته است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 567 روز و 5 ساعت پیش
خودسوزی مردی در مقابل خانه نخست وزیر پاکستان

خودسوزی مردی در مقابل خانه نخست وزیر پاکستان به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، پلیس اسلام آباد اعلام کرد که این مرد که "فیصل" معرفی شده، به مقابل خانه عمران خان، نخست وزیر پاکستان رفته، بنزین به روی خود ریخته و دست به خودسوزی زد.
یکی از مقامات ارشد پلیس اسلام آباد گفت: یکی از بستگان نزدیک این مرد در یکی از بیمارستان های نزدیک محل سکونت نخست وزیر پاکستان تحت درمان قرار داشت؛ بیمارستانی که کادر پزشکی و درمانی آن تحت تاثیر تعطیلی سراسری که دولت پاکستان اعمال کرده، قرار داشتند.
به دنبال افزایش سریع شمار مبتلایان به ویروس کرونا در پاکستان، دولت این کشور یک تعطیلی سراسری اعمال کرده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 567 روز و 5 ساعت پیش
مشکلات روحی و روانی یکی از مهمترین پیامدها و تأثیرات کرونا بر جامعه

مشکلات روحی و روانی یکی از مهمترین پیامدها و تأثیرات کرونا بر جامعه دکتر صفی الله صفایی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: بحران کروناویروس و در خانه ماندن و بیکار شدن بسیاری از مشاغل در جامعه موجب آسیب اقتصادی به اقشار مختلف به ویژه اقشار کم درآمد و ضعیف جامعه بوده و به طور قطع نامناسب بودن شرایط اقتصادی بر مسائل روحی و روانی خانواده ها و جامعه تأثیرگذار خواهد بود.
وی با تأکید بر اینکه باید تبعات و پیامدهای کرونا را به حداقل رساند، افزود: باید جامعه را با خطرات کرونا و پیامدهای آن آشنا کرده و با آگاهی بخشی به جامعه موجب کنترل سریع تر این اپیدمی شد.
صفایی اضافه کرد: نخستین تأثیر این بحران که سلامت عمومی را تهدید می کند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 567 روز و 5 ساعت پیش
هشدار هواشناسی نسبت به وزش باد شدید در مرکز خلیج فارس

هشدار هواشناسی نسبت به وزش باد شدید در مرکز خلیج فارس متن اطلاعیه هواشناسی مبنی بر هشدار دریایی به شرح زیر است:
سطح هشدار: نارنجی (آمادگی)
نوع مخاطره: وزش باد نسبتاً شدید تا شدید شمال غربی (گاهی بیش از 50 کیلومتر در ساعت)
زمان: ظهر یکشنبه (17/01/1399) تا ظهر روز دوشنبه (18/01/1399)
منطقه اثر: قسمت های مرکزی خلیج فارس، سواحل مرکزی و جنوبی استان
اثر مخاطره: افزایش ارتفاع موج دریا تا حدود 2 متر و گاهی بیش از 2 متر
هواشناسی بوشهر توصیه کرده طی این مدت از ترددهای دریایی به ویژه تردد شناورهای کوچک و تفریحی و مسافری در سواحل مرکزی و جنوبی استان خودداری شود.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 567 روز و 6 ساعت پیش
تبلیغ و اجرای تور مسافرتی تخلف است

تبلیغ و اجرای تور مسافرتی تخلف است به گزارش ایسنا، پرونده ویروس کرونا هنوز بسته نشده و هشدارها درباره منع سفرهای غیرضروری همچنان پابرجا است، با این حال تعطیلات پایان هفته، به برخی آژانس های مسافرتی انگیزه داده تا دست به کار شوند و به شهرهایی مثل مشهد، تور بگذارند. معاون گردشگری این رفتار را تخلف محرز دانسته و رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی هم تقصیر را گردن آژانس نماها انداخته است.
این تورها بیشتر با قطار و هوایپما اجرا می شوند که این مدت تردد آن ها به نسبت خودروی مسافران، کمتر محدود شد. اقامت مسافران تور هم در هتل هایی است که معلوم نیست، بعد از یک دوره تعطیلی کرونا، اجازه پذیرش مهمان را گرفته اند یا نه. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 567 روز و 6 ساعت پیش
افزوده شدن 3 رام قطار جدید به ناوگان متروی تهران / نیاز فوری به 30 رام قطار در سال جاری

افزوده شدن 3 رام قطار جدید به ناوگان متروی تهران / نیاز فوری به 30 رام قطار در سال جاری به گزارش ایسنا، علی امام از بهره برداری 3رام قطار باقی مانده پروژه 10 رام قطار (70 واگن) در ابتدای سال جاری خبر داد.
وی با اشاره به اینکه بخش عمده ای از این قطارها در شهریور و دی ماه سال گذشته به ناوگان متروی تهران افزوده شد، خاطرنشان کرد: قطارهای باقی مانده در پایان مرحله مونتاژ قرار دارند و تست آنها به زودی آغاز می شود.
امام با اشاره به اینکه این 3 رام قطار، آخرین سری باقیمانده از پروژه 70 واگن یا 10 رام قطار است، ادامه داد: هر یک رام از آنها هزینه ای بالغ بر 120 میلیارد تومان در بر داشته و با رعایت ایمنی و استاندارد های لازم ساخته شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 567 روز و 6 ساعت پیش
رگبار و رعد و برق در انتظار زنجانی ها

رگبار و رعد و برق در انتظار زنجانی ها رسول همتی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: بررسی نقشه های هواشناسی بیانگر این است که سامانه بارشی جدیدی از امروز وارد استان می شود که در ساعات بعد از ظهر و عصر موجب وزش باد نسبتا شدید، بارش های رگباری باران و رعد و برق خواهد شد.
این مسئول با بیان اینکه احتمال بارش تگرگ با فعالیت این سامانه در استان وجود دارد، ادامه داد: دمای هوا تا روز دوشنبه روند افزایشی تدریجی دارد و پیش بینی می شود از سه شنبه توده هوای سردی وارد منطقه شده و کاهش دما را موجب شود.
وی افزود: با توجه به پیش بینی رگبار باران همراه با رعد و برق و احتمال تگرگ و وزش باد نسبتا شدید در اغلب مناطق استان از ظهر روز امروز ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 567 روز و 6 ساعت پیش
سرمربی هندبال ذوب آهن: فدراسیون وضعیت لیگ را مشخص کند/ پیشنهاد سرمربی گری تیم ملی نداشتم

سرمربی هندبال ذوب آهن: فدراسیون وضعیت لیگ را مشخص کند/ پیشنهاد سرمربی گری تیم ملی نداشتم سرمربی تیم هندبال ذوب آهن اصفهان در مورد ادامه ندادن لیگ برتر هندبال به پیشنهاد رییس فدراسیون هندبال، در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: به هر حال شرایط خاصی است و نمی توان تنها تصمیم یک نفر را عملی کرد. همه با هم باید برای این موضوع تصمیم بگیرند. در حال حاضر وضعیت کشور خوب نیست و باید ببینیم وضعیت به لحاظ شیوع کرونا چه می شود. باید دید کرونا تا چه زمانی هست و تا کجا پیش می رود تا بعد فدراسیون در مورد لیگ برتر تصمیم بگیرد. اگر این ویروس همچنان ادامه دار باشد به نظر من دیگر نمی توان لیگ را ادامه داد، چون ادامه لیگ در این شرایط برای لیگ سال بعد هم مشکل ساز خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 567 روز و 6 ساعت پیش
آستارا در سکوت

آستارا در سکوت انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 567 روز و 6 ساعت پیش
بازداشت هزاران تن در کشورهای آمریکای مرکزی بابت نقض قوانین مرتبط با کرونا

بازداشت هزاران تن در کشورهای آمریکای مرکزی بابت نقض قوانین مرتبط با کرونا به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، آمریکای مرکزی مامن جمعیتی زیاد و فقیر است که هیچ گزینه ای بجز کار هر روزه ندارند.
مقام های هندوراس گفته اند،2250 تن بابت نقض قوانین منع آمد و شد که از اواسط مارس وضع شده، دستگیر شده اند و مقام های گوآتمالا نیز از دستگیری 5705 تن بابت ترک منازل بدون توجیه خبر داده اند.
در پاناما نیز بیش از 5000 تن در هفته اخیر بابت نقض قوانین منع آمد و شد دستگیر شده اند و 424 تن دیگر نیز بابت عدم تبعیت از قوانین کنونی مربوط به محدودیت ترک منازل در روزهای متناوب دستگیر شده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 567 روز و 7 ساعت پیش
سامانه بومی آموزش مجازی دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان افتتاح شد

سامانه بومی آموزش مجازی دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان افتتاح شد رضا نقدی در جلسه هیات رئیسه دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان که به صورت ویدئوکنفرانس، برگزار شد، بااعلام این خبر اظهار کرد: دانشکده های فنی و حرفه ای و کشاورزی استان سمنان در ایام تعطیلات عید نوروز، کلاس های مجازی جبرانی برای دانشجویان برگزار کرد.
وی بر لزوم برگزاری کلاس های مجازی استان تاکید و خاطرنشان کرد: با تصمیمات اتخاذ شده، مقرر شد از امروز شنبه 16 فروردین ماه، دانشکده های استان، تمام ظرفیت خود را به صورت کامل مورد استفاده قرار داده تا کلاس های مجازی به بهترین نحو برگزار شده و دروس به دانشجویان ارائه خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 567 روز و 7 ساعت پیش
حفاظت از ذخایر ژنتیکی حیات وحش کشور از اولویت های موزه ملی تاریخ طبیعی در سال جاری

حفاظت از ذخایر ژنتیکی حیات وحش کشور از اولویت های موزه ملی تاریخ طبیعی در سال جاری به گزارش ایسنا، محمد مدادی گفت: دستور مقام معظم رهبری در 15 فروردین سال 86 در خصوص ذخایر ژنتیکی کشور، توجه نظام در سطوح بالا به این مهم را نشان می دهد و وظایف ما برای برنامه ریزی و اقدام جدی در این خصوص را صد چندان می کند.
وی با اشاره به تصویب قانون حفاظت و بهره برداری از ذخایر ژنتیکی کشور در سال 97 اظهار کرد: در این قانون وظایف سنگین و مهمی در حوزه حفاظت از ذخایر ژنتیکی حیات وحش بر عهده سازمان متبوع گذاشته شده است که همکاری جدی واحدهای ستادی و استانی را برای انجام آن ها می طلبد.
مدیر کل دفتر موزه ملی تاریخ طبیعی و ذخایر ژنتیکی سازمان حفاظت محیط زیست افزود ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 567 روز و 7 ساعت پیش
کشف گنجینه ای ارزشمند در یک کلیسا

کشف گنجینه ای ارزشمند در یک کلیسا به گزارش ایسنا و به نقل از آرت نت، این گنجینه تاریخی ارزشمند پس از آن که کارگران ساختمان هنگام بازسازی یک کلیسای قرن نوزدهمی به ویرانه های یک کلیسای رنسانس برخوردند، کشف شد.
باستان شناسان اسلواک پس از گزارش کارگران ساختمانی، به کاوش در کلیسای سنت مارتینا واقع در دهکده ای در نزدیکی شهر کوشیتسه مشغول شدند.
این تیم باستان شناسی در نهایت به اکتشافی بی سابقه دست یافت. مجموعه ای از سکه های باستانی در حالی که در یک کوزه سرامیکی زیر یکی از سنگ فرش های کلیسای رنسانس پنهان شده بود، کشف شد. کوزه حاوی سکه های باستانی نیز به وسیله سنگی مهر و موم شده بود ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 567 روز و 7 ساعت پیش
تولید منسوجات گرمازا با قابلیت استفاده در همه فصول سال

تولید منسوجات گرمازا با قابلیت استفاده در همه فصول سال به گزارش ایسنا، آرش ناظم بوشهری مجری طرح " تولید منسوجات گرمازای هوشمند"، هدف از اجرای این طرح را ساخت پارچه هایی با قابلیت ایجاد گرما در شرایط آب و هوایی سرد ذکر کرد و گفت: از این پارچه به عنوان لباسی مجزا یا داخل لباس هایی استفاده می شود که می تواند فرد را گرم کند به گونه ای که در شرایط آب و هوایی سخت می توان از این منسوج برای تولید گرما استفاده کرد ضمن آنکه از آن می توان برای تسکین دردهای موضعی در حوزه پزشکی بهره برد.
بوشهری، با بیان اینکه تاکنون منسوجات گرم شونده با روش های مختلف تولید شده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 567 روز و 7 ساعت پیش
در این روزهای کرونایی مواد غذایی فله ای یا صنعتی بخریم؟

در این روزهای کرونایی مواد غذایی فله ای یا صنعتی بخریم؟ به گزارش ایسنا، دکتر سید امیرمرتضویان، متخصص علوم و صنایع غذایی در خصوص وجود ویروس کرونا در مواد غذایی عنوان کرد: با توجه به اطلاعات موجود، دمای سالم سازی مواد غذایی برای حذف ویروس کرونای احتمالی موجود در آن ها، حداقل 60 و ترجیحا 70 درجه سلسیوس در نظر گرفته می شود و ممکن است آلودگی احتمالی در این مواد در کمتر از این دما، از بین نرود.
وی تاکید کرد: مردم اکثر مواد غذایی صنعتی را با اطمینان خاطر می توانند مصرف کنند، زیرا با ضریب بهداشتی بالا تهیه می شوند و ماده اولیه آن ها اغلب سالم سازی بهداشتی می شود، اما در خصوص محصولات غذایی غیر صنعتی، هم در ماده اولیه تولید و هم پس از تولید ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 567 روز و 7 ساعت پیش
سامانه بارشی جدید وارد آذربایجان غربی می شود

سامانه بارشی جدید وارد آذربایجان غربی می شود مهدی کریمی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به آخرین وضعیت جوی استان بر اساس نقشه های پیش یابی افزود: از روز گذشته بارش ها در اکثر مناطق استان آغاز شده است و تا بعدازظهر امروز ادامه خواهد داشت.
وی با بیان اینکه از روز دوشنبه 18 فروردین سامانه بارشی جدیدی وارد استان می شود، یادآور شد: این سامانه بارشی تا اواخر هفته در استان فعال خواهد بود و به صورت متناوب رگبار باران، رعد و برق و گاهاً بارش تگرگ نیز پیش بینی می شود.
این کارشناس هواشناسی استان با بیان اینکه شدت بارشها در مناطق شمالی استان بیشتر از سایر نقاط پیش بینی می شود ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 567 روز و 7 ساعت پیش
صنعت خودرو به پوست اندازی افتاده است

صنعت خودرو به پوست اندازی افتاده است سیدجواد سلیمانی درگفت وگو با ایسنا، در رابطه با تحقق شعار "جهش تولید" در صنعت خودرویی کشور، اظهار کرد: نام گذاری هوشمندانه سال جدید با عنوان جهش تولید، در ادامه رونق تولید از سال گذشته برای تولیدکنندگان کشور و به ویژه صنعت خودرو انگیزه و مسئولیتی مضاعف ایجاد کرده تا با تعهد و تخصص، همت و برنامه ریزی، خود را برای یک جهش و تحول در سال جدید آماده کنند. باید در نظر داشت که تولید فرآیندی است که خروجی آن "محصول" به شمار می آید؛ بنابراین برای اینکه در کمیت و کیفیت محصولات شاهد جهش باشیم، باید تمام مراحل قبلی در این فرآیند، تقویت شوند و پیش زمینه های مورد نیاز برای جهش تولید را فراهم سازند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 567 روز و 7 ساعت پیش
تایید خبر بازداشت روحانی مدعی طب اسلامی در لنگرود

تایید خبر بازداشت روحانی مدعی طب اسلامی در لنگرود به گزارش ایسنا میزان خبر بازداشت مرتضی کهنسال مدعی طب اسلامی که در اقدامی عجیب با ورود به بخش های مختلف بیمارستانی در گیلان با نادیده گرفتن توصیه ها و دستورات پزشکی از خود فیلم هایی منتشر کرده بود که نشان می داد مشغول مداوای بیماران مبتلا به ویروس کروناست را تایید کرد.
این اقدام واکنش افکار عمومی و جامعه پزشکی را در پی داشت و دادگاه ویژه روحانیت حکم بازداشت این روحانی مدعی طب اسلامی را در همان نخستین روزهای سال جاری صادر کرد.
بر همین اساس مرتضی کهنسال روز گذشته در لنگرود بازداشت و در حال حاضر در بازداشتگاه به سر می برد.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 567 روز و 7 ساعت پیش
هندی ها تصویر میکروسکوپی "کرونا" را منتشر کردند

هندی ها تصویر میکروسکوپی "کرونا" را منتشر کردند به گزارش ایسنا و به نقل از تک اکسپلوریست، حدود دو ماه است که افراد زیادی در جهان به "کووید-19"(COVID-19) مبتلا شده اند و تاکنون این ویروس جان هزاران نفر را در سراسر جهان گرفته است. حال دانشمندان هندی در آخرین مطالعاتشان این ویروس مرگبار را توسط میکروسکوپ پرقدرت مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند و از آن تصویربرداری کردند.
دانشمندان طی این مطالعه با استفاده از " میکروسکوپ الکترونی عبوری"(TEM)، توانستند تصویری از ویروس کرونا به دست آورند. این تصویر از نمونه سواب گلو اولین بیمار شناسایی شده مبتلا به ویروس کرونا در هند گرفته شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 567 روز و 7 ساعت پیش
هوای مطلوب تهران طی امروز

هوای مطلوب تهران طی امروز به گزارش ایسنا، کیفیت هوای پایتخت در حال حاضر با میانگین 71 در شرایط قابل قبول است. کیفیت هوای 24 ساعت گذشته نیز با میانگین 68 در شرایط قابل قبول قرار داشت.
بر اساس این گزارش شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود. بر اساس این تقسیم بندی از عدد صفر تا 50 هوا پاک، از 51 تا 100 هوا قابل قبول یا متوسط، از 101 تا 150 هوا ناسالم برای گروه های حساس، از 151 تا 200 هوا ناسالم برای همه گروه ها، از 201 تا 300 هوا بسیار ناسالم و از 301 تا 500 شرایط کیفی هوا خطرناک است.
گفتنی است در هوای پاک که با رنگ سبز نشان داده می شود ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 567 روز و 7 ساعت پیش
پیش بینی بازگشت اصناف از 20 فروردین به بعد به چرخه فعالیت/ در حال رایزنی هستیم

پیش بینی بازگشت اصناف از 20 فروردین به بعد به چرخه فعالیت/ در حال رایزنی هستیم رسول جهانگیری در گفت وگو با ایسنا در خصوص نگرانی مشاغل در خصوص زمان بازگشت دوباره به چرخه فعالیت، در شرایطی که هنوز ویروس کرونا در کشور کنترل نشده است، اظهار کرد: مطابق تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا، تعطیلی مشاغل تا 20 فروردین ماه ادامه دارد، اما اتاق اصناف به دنبال این است که با بهبود شرایط، کسبه و اصناف آرام آرام به چرخه فعالیت بازگردند.
وی با بیان اینکه در پی شیوع ویروس کرونا و تعطیلی اصناف، حال و روز اقتصادی شهر خوب نیست، تصریح کرد: با این وجود اولویت نخست، سلامت مردم در برابر ویروس کرونا است و اتاق اصناف نیز تا 20 فررودین ماه از دستور دولت تبعیت خواهد کرد و تنها مشاغل ضروری باز ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 567 روز و 8 ساعت پیش
کرونا و تهدید زیست محیطی

کرونا و تهدید زیست محیطی تعداد قابل توجهی از مردم هم اکنون مبتلا به کروناویروس بوده و در حال مبارزه با پیامدهای آن هستند. در این مدت گروه های مختلف پزشکان، دانشگاه ها و شرکت های داروسازی، پژوهش های خود را برای پیدا کردن داروی بیماری آغاز کرده و تحقیقات آنها در حال انجام است.
گروه دیگری که در زمینه طب سنتی و گیاهان دارویی کار و تحقیق می کنند نیز توصیه هایی کلی برای تقویت سامانه پدافندی بدن برای مقابله با بیماری کرده و انواع داروهای گیاهی و دمنوش ها را برای این منظور معرفی و پیشنهاد می کنند، با این توضیح و تاکید که هیچکدام داروی قطعی برای ویروس کووید 19 نیستند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 567 روز و 8 ساعت پیش
مقام آلمانی آمریکا را به خاطر ضبط محموله ماسک "دزد مدرن" خواند

مقام آلمانی آمریکا را به خاطر ضبط محموله ماسک "دزد مدرن" خواند به گزارش ایسنا، مقام های دولت محلی در برلین آلمان می گویند با دستور دونالد ترامپ به شرکت 3ام، تولیدکننده ماسک های تنفسی، 200 هزار ماسک سفارش پلیس برلین در بانکوک و پیش از بارگیری به سوی آلمان، متوقف و به سوی آمریکا تغییر مسیر داده است. مقام های برلین این اقدام دولت آمریکا را "دزدی دریایی مدرن" خوانده اند.
دولت محلی برلین می گوید این ماسک ها در بانکوک تایلند "ضبط و مصادره" شده اند.
آندریاس گیزل، وزیر داخلی دولت محلی برلین گفته 200 هزار ماسک اف اف پی 2 که پلیس برلین سفارش داده بوده احتمالا رهسپار آمریکا شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 567 روز و 8 ساعت پیش
چگونه می توانیم ترافیک سایت خود را از طریق گوگل افزایش دهیم؟

چگونه می توانیم ترافیک سایت خود را از طریق گوگل افزایش دهیم؟ به گزارش ایسنا، بنابر اعلام کلیک اول، مجموعه کلیک اول به عنوان اولین سیستم هوشمند ارائه دهنده افزایش ورودی گوگل، در این متن شما را راهنمایی می کند تا با رعایت چند نکته ساده و اصولی، جایگاه سایت خود در گوگل را بهبود بخشید.
افزایش ورودی گوگل به این دلیل از اهمیت زیادی برخوردار است که باعث پیشرفت و بهبود رتبه یک وب سایت در مقایسه با رقبای آن می شود و همواره بهترین بازخورد و نرخ تبدیل کاربر به مشتری را برای سایت فراهم می آورد.
ثبت وب سایت در سرچ کنسول گوگل
اولین گامی که باید برای افزایش ورودی گوگل سایت خود بردارید، این است که آدرس سایت خود را در گوگل وبمستر تولز ثبت کنید ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 567 روز و 8 ساعت پیش
حمایت چهره های ورزشی خراسان از پویش چراغی برافروز

حمایت چهره های ورزشی خراسان از پویش چراغی برافروز شیوع ویروس کرونا از اسفندماه 98 در کشورمان سبب شد تا با خانه نشینی بخش اعظمی از مردم، تعداد زیادی از کسب وکارها با مشکل مواجه شوند. در همین رابطه موسسه نیکوکاری میزبانان خورشید در راستای حمایت از اقشار ضعیف و کم درآمد مشهدی که این روزها با مشکلات عدیده ای به خاطر کاهش فرصت های شغلی روبه رو هستند، اقدام به راه اندازی پویشی با نام چراغی برافروز کرده است.
این پویش حالا با استقبال گسترده چهره های مختلف و مطرح ورزشی خراسان رضوی و مشهد روبه رو شده است. مجتبی سرآسیایی، سرمربی شهرخودرو خراسان، نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا با انتشار پستی در این رابطه نوشت: ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 567 روز و 8 ساعت پیش
صادرات خراسان رضوی قطع نشده است

صادرات خراسان رضوی قطع نشده است محمدحسین روشنک در گفت وگو با ایسنا، در خصوص وضعیت صادرات استان در دوران کرونا، اظهار کرد: در حال حاضر صادرات استان صفر نیست، کم شده، اما باز هم کم و بیش در حال انجام است.
وی افزود: مدت هاست که صادرات مواد غذایی انجام نمی شود، در خصوص کالاهای دیگر نیز با وجود اینکه در کشور ما محدودیت اجرا شده، اما قرنطینه انجام نشده، اما در برخی کشورهای هدف ما قرنطینه ایجاد شده به همین دلیل آنها نمی توانند کالا ببرند، اما ما تا حدودی در ایام تعطیلی با سازمان ها و ادارات مربوط به حوزه صادرات هماهنگ کردیم که اکثرا در محل راه آهن و محل صادرات حضور داشتند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 567 روز و 8 ساعت پیش
جزییات پویش طرح غربالگری در تهران

جزییات پویش طرح غربالگری در تهران زینب نصیری در گفت وگو با ایسنا، در مورد اجرای طرح غربالگری کرونا که با همکاری شهرداری تهران و ستاد کرونا در تهران انجام می شود، گفت: از ابتدای شیوع کرونا در تهران شهرداری اقدامات موثری را در راستای جلوگیری از شیوع این بیماری انجام داده است.
مدیرکل اداره سلامت شهرداری تهران با بیان این که توافقی با دکتر زالی انجام شد تا از ظرفیت شهرداری تهران برای غربالگری مردم انجام شود، اظهار کرد: همچنین جلساتی با معاونین بهداشت سه دانشگاه علوم پزشکی ایران، تهران و شهید بهشتی برگزار کردیم که قرار شد در راستای هم افزایی با استفاده از ظرفیت خانه های سلامت در 352 محله شهر تهران اقدام کنیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 567 روز و 8 ساعت پیش
درخواست ائتلاف الفتح از پارلمان عراق برای بازخواست برهم صالح

درخواست ائتلاف الفتح از پارلمان عراق برای بازخواست برهم صالح به گزارش ایسنا، به نقل از سومریه نیوز، محمد الغبان، رئیس فراکسیون ائتلاف الفتح در نامه ای به محمد الحلبوسی، رئیس پارلمان عراق از وی خواست تا برهم صالح، رئیس جمهوری این کشور را به دلیل نقض قانون اساسی در تعیین نامزدی غیر از نامزد فراکسیون اکثریت، بازخواست کند.
بر اساس قانون اساسی عراق، رئیس جمهور وظیفه دارد برای تعیین نخست وزیر، نامزد فراکسیون اکثریت را به پارلمان معرفی کند که فراکسیون اکثریت در پارلمان این کشور در حال حاضر ائتلاف الفتح است .
پیشتر، میثاق ابراهیم الحامدی، یکی از نمایندگان ائتلاف الفتح عراق با انتشار بیانیه ای ضمن انتقاد شدید از اقدامات برهم صالح اعلام کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 567 روز و 8 ساعت پیش
دیوار به دیوار از جنس ایثار

دیوار به دیوار از جنس ایثار سازمان های مردم نهاد و خیران زنجانی از روزهای ابتدایی شیوع ویروس کرونا در استان، اقدامات و فعالیت های خود را برای مقابله با شیوع این بیماری آغاز کردند. جوانان زنجانی در روزهای کرونایی به صورت شبانه روزی، حتی زمانی که شهر را خواب فرا می گیرد، در و دیوارها، خیابان ها، معابر شهری، محله ها و کوچه ها را ضدعفونی کرده و بین اقشار ضعیف و خانواده های مبتلایان به کرونا، اقلام بهداشتی توزیع می کنند.
نماینده سمن ها در شورای توسعه و حمایت از تشکل های مردم نهاد استانداری زنجان، در رابطه با پویش مردمی مبارزه با کرونا، اظهار می کند: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در استان ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 567 روز و 8 ساعت پیش
با اهدای خون به کرونا مبتلا نمی شوید

با اهدای خون به کرونا مبتلا نمی شوید محمدرضا عاملی در گفت وگو با ایسنا با بیان اینکه اهدای خون در محیطی کاملا استریل صورت می گیرد، اظهار کرد: هم استانی ها نباید نگران اهدای خون در این روزها باشند.
وی افزود: تمامی تجهیزات در فرآیند انتقال خون کاملا بهداشتی است و هیچ خطری سلامت اهداکنندگان را تهدید نخواهد کرد.
مدیرکل انتقال خون خراسان جنوبی بیان کرد: معاینات پیش از اهدای خون انجام شده و اگر فردی علائم سرماخوردگی را داشت، از اهدای خون او به طور موقت جلوگیری خواهد شد.
عاملی ادامه داد: از اهداکنندگان به ویژه اهداکنندگان مستمر خون می خواهیم تقاضا داریم برای کمک به افراد نیازمند خون اقدام کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 567 روز و 8 ساعت پیش
تلفن ثابت سازمانی نکسفون چگونه به سازمان ها در شرایط دورکاری کمک می کند؟

تلفن ثابت سازمانی نکسفون چگونه به سازمان ها در شرایط دورکاری کمک می کند؟ به گزارش ایسنا، بنابر اعلام رسپینا، هر روز به افراد توصیه می شود که به جز موارد ضروری خانه های خود را ترک نکنند و از مسافرت و حضور در اماکن عمومی خودداری کنند. کسب وکارها نیز برای به حداقل رساندن گسترش ویروس کرونا و حفظ سلامت پرسنل خود، اقدام به تعطیلی و یا دورکاری بخش های مختلف سازمان خود کرده اند. اما دورکاری علی رغم مزیت هایش در شرایط فعلی، نیازمند امکاناتی است که منجر به کاهش بهره وری در سازمان ها نشود.
حضور کارمندان در منزل علاوه بر حفظ سلامتی آن ها و جلوگیری از انتقال ویروس کرونا، از نظر اقتصادی نیز برای کسب وکارها مفید است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 567 روز و 8 ساعت پیش
توسعه 500 هکتاری باغات کرمانشاه در سال گذشته

توسعه 500 هکتاری باغات کرمانشاه در سال گذشته رضا زارعی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: 310 هکتار از این باغات از نوع باغات مدرن بوده و مابقی به باغات شیبدار که عمدتاً باغات دیم هستند، اختصاص دارد.
زارعی گفت: عمده باغات مدرن ایجاد شده طی سال گذشته در استان شامل باغات انگور آبی، گردو، پسته، سیب، انار و گیلاس بوده و باغات دیم اراضی شیب دار هم به انگور، بادام، گل محمدی و مقادیر محدودی زرشک اختصاص داشته است.
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: سال گذشته بیشترین توسعه باغات را در شهرستانهای صحنه، کرمانشاه و ثلاث باباجانی شاهد بودیم، هر چند در همه شهرستان های استان کم و بیش توسعه باغات را داشتیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 567 روز و 9 ساعت پیش
چرخە تولید در استان باید فعال باشد/ کماکان نگران گسترش و شیوع کرونا هستیم

چرخە تولید در استان باید فعال باشد/ کماکان نگران گسترش و شیوع کرونا هستیم حسین خوش اقبال در جلسه جمع بندی طرح فاصله گذاری اجتماعی در قالب کمیته اجتماعی، امنیتی با فرمانداران به صورت ویدئو کنفرانس اظهار کرد: امروز اولویت حاکمیت مبارزه با شیوع بیماری کرونا است و با این وجود تولید و فعالیت های اقتصادی نباید از حرکت بایستد تا مشکلات زندگی مردم بیشتر نشود.
وی افزود: فرمانداران لازم است از توان همه دستگاه ها و ارگان ها در مبارزه با کرونا استفاده کنند و کم کاری در این رابطه از کسب پذیرفتنی نخواهد بود.
خوش اقبال در ادامه با بیان اینکه طرح فاصله گذاری اجتماعی تا 20 فروردین ادامه دارد و تصمیمات جدید از طریق ستاد ملی اتخاذ و ابلاغ می شود ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 567 روز و 9 ساعت پیش
نسل جدیدی از قهرمانان کاراته را در کرمانشاه پرورش می دهیم

نسل جدیدی از قهرمانان کاراته را در کرمانشاه پرورش می دهیم سعید نصراللهی در گفت و گو با ایسنا، کرمانشاه را از قطب های کاراته ایران خواند و اظهار کرد: طی یک دهه اخیر قهرمان بزرگی همچون پگاه زنگنه، سعید احمدی، هامون درفشی، مهدی خدابخشی و سمیرا ملکی از استان کرمانشاه به بدنه تیم های ملی کاراته کشور تزریق شده اند و افتخارات زیادی را برای ایران کسب کرده اند.
وی پشتوانه سازی برای این قهرمانان را از دغدغه های مهم هیات کاراته استان برشمرد و گفت: متاسفانه طی چندسال گذشته اقدام جدی به منظور جایگزین سازی برای این قهرمانان از سوی هیات قبلی انجام نگرفته، لذا از حدود هفت ماه پیش که هیات را بدست گرفتیم روی این مسئله تمرکز پیدا کردیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 567 روز و 9 ساعت پیش
تامین زیرساخت ها لازمه جهش تولید/برق و آب اصلی ترین نیاز صنایع استان مرکزی

تامین زیرساخت ها لازمه جهش تولید/برق و آب اصلی ترین نیاز صنایع استان مرکزی سیدعلی آقازاده در گفت وگو با ایسنا، درخصوص الزامات تحقق جهش تولید در استان مرکزی اظهار کرد: اصلی ترین لازمه تحقق شعار سال جاری فراهم کردن زیرساخت های مورد نیاز است و یکی از زیرساخت های مورد نیاز در استان مرکزی در این حوزه تامین آب و برق مورد نیاز صنایع است. این نیاز در شهرهایی نظیر ساوه و زرندیه به دلیل تراکم بالای واحدهای صنعتی و تولیدی بیشتر احساس می شود.
وی به استقبال بالا از سرمایه گذاری در استان مرکزی اشاره کرد و افزود: تامین زیرساخت هایی نظیر آب و برق با مصرف صنعتی یکی از تمهیداتی است که دولت برای آن سازوکارهای خاصی را اندیشیده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 567 روز و 9 ساعت پیش
مراقب باشید کرونا شما را "وسواسی" نکند!

مراقب باشید کرونا شما را "وسواسی" نکند! دکتر وحید فرنیا در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به شیوع بیماری کرونا، گفت: در این شرایط بیشتر افراد دچار اضطراب می شوند و این امر کاملا طبیعی است و همین اضطراب موجب می شود افراد مراقبت بیشتری در بحث پیشگیری از بیماری و رعایت مراقبت های بهداشتی داشته باشند.
وی یادآور شد: این میان اضطراب یک حدی دارد و اگر از حد بگذرد قطعا می تواند اثرات مخربی داشته باشد و از جمله اثرات آن تشدید رفتارهای وسواسی است.
فرنیا با اشاره به وجود دو نوع وسواس فکری و عملی، گفت: زمانی که اضطراب از حد بگذرد، عمدتا افراد دچار وسواس فکری می شوند و مدام اشتغال ذهنی دارند و علائم بیماری را مدام در خود بررسی کرده و ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 567 روز و 9 ساعت پیش
مربی والیبال بانوان: با کار مقطعی درجا می زنیم/ استعدادیابی نداریم

مربی والیبال بانوان: با کار مقطعی درجا می زنیم/ استعدادیابی نداریم فریبا صادقی، مربی والیبال در گفت وگو با ایسنا به مهمترین چالش والیبال بانوان اشاره کرد و گفت: اولین چالش بی توجهی به برنامه ای است که باید در استعدادیابی از قبل شروع می شد و ادامه پیدا می کرد. در نتیجه هر چه الان داریم حاصل کاری است که در کوتاه مدت انجام داده ایم و نتایج مشابهی هم گرفته ایم.
او در این مورد افزود: همیشه گفته شده که باید برای گروه سنی پایه مربی خارجی جذب شود و به شکل برنامه ریزی شده و بلندمدت اقدامات لازم انجام گیرد اما فقط کارهایی در حد استعدادیابی انجام شده و افراد برگزیده هم به نوعی رها شدند. این باعث شده که ما به آینده خیلی امیدوار نباشیم و چالش هایی داشته باشیم ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 567 روز و 10 ساعت پیش
برگزاری 12 فعالیت در حوزه کسب و کار در دفتر تسهیل گری محله ی بانبرز

برگزاری 12 فعالیت در حوزه کسب و کار در دفتر تسهیل گری محله ی بانبرز سیدغلامرضا حسینی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: در دفتر تسهیل گری در منطقه بان برز (مهرآباد) ، که با حمایت دفتر اجتماعی فرهنگی استانداری با همکاری جهاددانشگاهی در سال 98 راه اندازی شد، تاکنون، 60 جلسه عمومی با سازمان ها و دستگاه های دولتی برگزار و 4 تفاهم نامه در این راستا به امضا رسیده است.
عضو هیئت علمی جهاددانشگاهی تعداد جلسات برگزار شده با سازمانها و نهادهای غیردولتی را 50 مورد عنوان کرد و گفت : در طول سال 1398 ، 30 کارگاه آموزشی برگزار شده است.
رئیس جهاددانشگاهی واحد استان ایلام از برگزاری 12 فعالیت در حوزه کسب و کار خبر داد و گفت : در این محله 7 رویداد برگزار شده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 567 روز و 10 ساعت پیش
تاثیر برخی ژن ها بر نحوه ساخت ویتامین دی

تاثیر برخی ژن ها بر نحوه ساخت ویتامین دی به گزارش ایسنا وبه نقل از تک اکسپلوریست ، ویتامین دی هورمون آفتاب است و ما برای ایجاد آن به خورشید نیاز داریم اما تغییراتی که در ژن های ما رخ می دهد نیز در ایجاد آن بسیار موثر هستند.
طبق مطالعه جدید دانشگاه کوئینزلند، تغییرات ژنتیکی در ژن هیستیدین آمونیا لیاز می تواند غلظت یک مولکول کوچک در پوست که مانند عامل محافظت در برابر آفتاب یا اس پی اف عمل می کند را تغییر دهد.
هیستیداز که هیستینیداز و همچنین هیستیدین آمونیا-لیاز(Histidine ammonia-lyase )نیز خوانده می شود، آنزیمی است که در انسان توسط ژن HAL کد می شود. هیستیداز در واقع هیستیدین را به آمونیاک و اسیداوروکانیک تبدیل می کند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 567 روز و 10 ساعت پیش