خط و نشان دادستان ابرکوه برای گران فروشان

خط و نشان دادستان ابرکوه برای گران فروشان میتم رنجبر در کارگروه تنظیم بازار شهرستان ابرکوه از برخورد قاطع و شدید با گران فروشی پس از افزایش نرخ بنزین خبر داد و گفت: در حوزه صیانت از حقوق عامه به عنوان دادستان از کوچک ترین فساد اقتصادی هم نمی گذرم و هیچ گونه مماشات و مسامحه کاری با متخلفان نخواهم داشت.
وی ابراز کرد: یکی از دغدغه های اصلی قوه قضائیه صیانت از حقوق عامه و حفظ بیت المال است که به صورت جدی در دستور کار قرار گرفته است و در این زمینه نه تنها فسادهای کلان اقتصادی، بلکه کوچک ترین تخلفات نیز قاطعانه پیگیری و برخورد می شود.
ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 24 روز و 19 ساعت پیش
حاکمیت اعتراض مسالمت آمیز مردم را به رسمیت می شناسد

حاکمیت اعتراض مسالمت آمیز مردم را به رسمیت می شناسد سیدعلی نکویی در گفت و گو با ایسنا در خصوص جایگاه اعتراض های مسالمت آمیز در کشور اظهار کرد: جای شکرش باقی است که حداقل در چند روز گذشته مسئولان کشور بارها بر حق اعتراض مسالمت آمیز مردم تاکید کردند و این حق مسلم را به رسمیت شناختند، منتها از این مرحله به بعد به خود مردم بستگی دارد که چگونه بخواهند اعتراض خود را ابراز کنند.
وی افزود: باید برای تظاهرات مسالمت آمیز مردم مجوز صادر کرد و مرتب بهانه نکنیم که به دلایلی نمی توان مجوز راهپیمایی صادر کرد. از همین تاکیدی که مقامات کشور بر اعتراض های مسالمت آمیز دارند باید استفاده کرد و زمینه فراهم کردن چنین اعتراضی را مهیا کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 25 روز و 3 ساعت پیش
رشد تولید 8 محصول منتخب معدنی

رشد تولید 8 محصول منتخب معدنی به گزارش ایسنا، جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می دهد که از 12 محصول منتخب معدنی در شش ماهه نخست سال جاری؛ هشت محصول افزایش 5.2 درصد تا 22 درصدی تولید و 4 محصول نیز کاهش تولید 4.6 درصدی تا 33.2 درصدی را نسبت به مدت مشابه سال 97 تجربه کرده اند.
براین اساس تولید فولاد خام رشد تولید 6.6 درصدی را در شش ماهه اول امسال با تولید بیش از 12 میلیون تن تجربه کرده است. میزان تولید فولاد خام در مدت مشابه سال گذشته 11 میلیون و 321 هزار تن بوده است. در این مدت تولید محصولات فولادی نیز با رشد 6 ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 25 روز و 7 ساعت پیش
نماینده سازمان ملل از تصمیم آمریکا ابراز تاسف کرد/ سفیر اسرائیل شورای امنیت را زیر سوال برد

نماینده سازمان ملل از تصمیم آمریکا ابراز تاسف کرد/ سفیر اسرائیل شورای امنیت را زیر سوال برد به گزارش ایسنا، به نقل از سایت النشره، نیکولای ملادینوف، هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل در امور صلح خاورمیانه اظهار کرد: برگزاری جلسه شورای امنیت درباره اوضاع خاورمیانه در میان خطرات گسترده صلح در خاورمیانه است.
وی خاطرنشان کرد، اقدامات اسرائیل در محاصره فلسطینی ها نابودکننده تلاش های توسعه ای است.
ملادینوف افرود، اسرائیل باید از مصادره اراضی فلسطینی در کرانه باختری دست بردارد.
وی تصریح کرد: وضعیت غزه نیاز به راه حل سیاسی دارد، باید درباره غزه جهت کاهش بحران انسانی حمایت لازم از توافقات مطرح شده صورت بگیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 25 روز و 14 ساعت پیش
نشست کتابخوان فرهیختگان گیلان برگزار شد

نشست کتابخوان فرهیختگان گیلان برگزار شد پریسا کرمی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان امروز در نشست کتابخوان فرهیختگان استان که در پژوهشکده گیلان شناسی دانشگاه گیلان برگزار شد، با اشاره به اهمیت کتاب و کتابخوانی، اظهار کرد: امروزه با استفاده از ابزارهای نوظهور دسترسی مخاطبان به اطلاعات مورد نیاز آسان شده و شکل مطالعه تغیر کرده است.
وی با بیان اینکه جامعه برای ارتقای سطح دانش و اطلاعات خود نیازمند مراجعه به منابع مستند است، افزود: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری ابزارهای نوظهور تنها به بازنشر محتوای کتاب ها کمک می کند و لذا باید توجه ویژه ای نسبت به امر کتاب و کتابخوانی داشته باشیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 25 روز و 14 ساعت پیش
رسالت رسانه ها معرفی حماسه بزرگ اربعین به دنیا است

رسالت رسانه ها معرفی حماسه بزرگ اربعین به دنیا است محمدابراهیم الهی تبار در آیین بیستمین سالگرد تاسیس خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) و تجلیل از خبرنگاران ایسنا در استانهای ایلام، خوزستان و کرمانشاه به جهت پوشش مناسب اخبار اربعین، از ایسنا به عنوان یک رسانه با عرق دینی و اعتقادی یاد کرد و افزود: کسب رتبه برتر در پوشش اخبار اربعین به خوبی گویای عرق دینی و اعتقادی خبرنگاران این خبرگزاری است که در تولید آثار آنها تبلور یافته است.
وی از راهپیمایی اربعین به عنوان یکی حماسه بزرگ دینی و مذهبی یاد کرد و افزود: این رسالت عظیم رسانه ها است که بتوانند این حماسه بزرگ را به خوبی به دنیا معرفی کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 25 روز و 15 ساعت پیش
شرایط عرضه سوخت در شیراز عادیست

شرایط عرضه سوخت در شیراز عادیست بنی کریمی عصر چهارشنبه 29دآبان در جلسه شورای اداری فارس گفت: بنزین به میزان مورد نیاز در جایگاه ها و مخازن موجود است و دغدغه در این خصوص وجود ندارد.
به گزارش ایسنا، وی گفت: فارس سومین استان به لحاظ مصرف بنزین است و تا قبل از اجرای طرح مدیریت مصرف روزانه حدود 12 میلیون لیتر بنزین مصرف میشد.
بنی کریمی گفت: 40 درصد از کل سوخت فارس از پالایشگاه شیراز و مابقی از 6 پالایشگاه کشور و بیشتر از اصفهان و هرمزگان تامین میشود.
او اضافه کرد که قبل از اجرای طرح مدیریت سوخت 6 میلیون 300 هزار لیتر بنزین در شیراز مصرف میشد و گفت: بالغ بر 6 ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 25 روز و 17 ساعت پیش
احضار دومین وزیر عراق در خصوص فساد

احضار دومین وزیر عراق در خصوص فساد به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه فرامنطقه ای القدس العربی، این سازمان که یک نهاد رسمی دولتی است و ماموریت پیگرد و تعقیب فاسدان را برعهده دارد، تاکید کرد، دادگاه تحقیقات ویژه پرونده های شفاف سازی در استان بصره (در جنوب عراق) حسن کاظم راشد، وزیر سابق ارتباطات را احضار کرد.
روز سه شنبه نیز این سازمان عبدالامیر مایح ماضی، وزیر کنونی فرهنگ را در خصوص سوء استفاده از مکان های ممنوعه در رود فرات احضار کرده بود.
این سازمان تصریح کرد، این گام در راستای احکام ماده 331 قانون مجازات برداشته شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 25 روز و 18 ساعت پیش
استراماچونی قهر کرد و رفت/ تمرین بدون سرمربی انجام شد

استراماچونی قهر کرد و رفت/ تمرین بدون سرمربی انجام شد به گزارش استقلال، تمرین استقلال امروز (چهارشنبه) هم با حواشی مختلفی همراه بود. در حالی که قرار بود تمرین در زمین تهرانسر برگزار شد، استراماچونی زمین مجموعه انقلاب را برای تمرین انتخاب کرد تا بازیکنانی راهی این مجموعه تمرینی شوند.
در ادامه و به علت تغییر محل تمرین، لباس های سرمربی استقلال در مجموعه تهرانسر باقی ماند و استراماچونی که از این موضوع اطلاع نداشت، با حضور در تمرین، به جا ماندن لباسش در تهرانسر پی برد.
در ادامه با عصبانیت و به نشانه قهر یک لحظه هم در تمرین تیمش شرکت نکرد و راه خروج از زمین تمرین را در پیش گرفت. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 25 روز و 18 ساعت پیش
تجمع مردم زنجان در راستای حمایت از مواضع مقام معظم رهبری

تجمع مردم زنجان در راستای حمایت از مواضع مقام معظم رهبری ایسنا/زنجان عصر روز گذشته مردم زنجان در حرکتی خودجوش و در راستای حمایت از مواضع مقام معظم رهبری و نظام جمهوری اسلامی ایران به خیابان ها آمدند. ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 25 روز و 18 ساعت پیش
مطالبه مجلس برای رفع محدودیت اینترنت

مطالبه مجلس برای رفع محدودیت اینترنت به گزارش ایسنا، علی رغم اینکه آرامش به بسیاری از شهرهای کشور که پس از اعلام اصلاح نرخ بنزین با تنش و تشنج مواجه شده بودند بازگشته، اما همچنان در کل کشور دسترسی به اینترنت و خصوصا اپلیکیشن های پرطرفداری مثل واتس اپ و اینستاگرام با محدودیت مواجه است و حتی فیلترشکن هایی که دسترسی کاربران توییتر و تلگرام را ممکن می کرد نیز با اختلال مواجه شده است و حتی یک جستجوی ساده در اینترنت نیز امکان پذیر نیست.
در این میان اگرچه برخی اپلیکیشن های اینترنتی مثل اسنپ و تپسی و سایت های خرید بلیط سینما، تئاتر و کنسرت و همچنین خبرگزاری های داخلی با امکان دسترسی کاربران ایرانی به کار خود ادامه می دهند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 25 روز و 18 ساعت پیش
کمالی پور: تصمیم ایجاد محدودیت در شبکه اینترنت عاقلانه بود

کمالی پور: تصمیم ایجاد محدودیت در شبکه اینترنت عاقلانه بود یحیی کمالی پور در گفت وگو با ایسنا با اشاره به ادامه قطع اینترنت در شهرهای مختلف کشور در پی ناآرامی های اخیر گفت: این تصمیم که گرفته شده از سوی نظام بوده و نظام نسبت به زوایای پیدا و پنهان این اغتشاشات آگاه است. ممکن است که محدودیت دسترسی به اینترنت ضررهایی را برای کشور داشته باشد، اما استحضار داشته باشید اگر قرار بود تمام این اتفاقات اخیر مخابره شود و معاندان می توانستند از طریق اینترنت با هم ارتباط داشته باشند مطمئنا فضای کشور بدتر می شد.
وی ادامه داد: تصمیمی که در این باره اتخاذ شد در زمان خود تصمیمی عاقلانه بود باید صبر کنیم و شاهد این باشیم که برآیند این اغتشاشات چه می شود ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 25 روز و 19 ساعت پیش
آیا فرق بین پرینترهای جوهرافشان و لیزری را می دانید؟

آیا فرق بین پرینترهای جوهرافشان و لیزری را می دانید؟ به گزارش ایسنا بنابراعلام فال نیک، خیلی از ما از پرینتر انتظار بیشتری جز چاپ متون نداریم و ویژگی ها و عوامل دیگر آن خیلی برایمان مهم و کاربردی نیست. هر دو پرینترهای لیزری و جوهرافشان فرآیند چاپ را انجام می دهند، اما با یکدیگر متفاوت بوده و هرکدام ویژگی های خاص خود را دارند. برای اینکه بدانیم هر کدام از پرینترهای لیزری و جوهرافشان چه کاربردهایی دارند با ما همراه باشید.
مهم ترین تفاوت بین پرینترهای جوهرافشان و لیزری
کارتریج منبع تامین رنگ در پرینتر است و بدون آن، فرایند چاپ انجام نمی شود. مهم ترین تفاوت بین پرینترهای لیزری و جوهرافشان، در نوع کارتریج آنها است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 25 روز و 20 ساعت پیش
مردم باید بتوانند از اینترنت برای کارهای اقتصادی، پژوهشی و آموزشی استفاده کنند

مردم باید بتوانند از اینترنت برای کارهای اقتصادی، پژوهشی و آموزشی استفاده کنند به گزارش ایسنا، حشمت الله فلاحت پیشه درباره قطعی اینترنت گفت: وقتی کشور با مقتضیات امنیت ملی مواجهه می شود طبیعتا باید اقداماتی صورت گیرد که یکی از آن قطعی اینترنت بود، اما لازم است در ادامه راه اجازه دسترسی به مردم برای انجام کارهایشان با اینترنت ملی داده شود؛ البته که یک سری دسترسی های داخلی داده شده است اما ضعف وجود دارد.
وی توضیح داد: باید مردم بتواند به صورت هوشمند از اینترنت استفاده کنند که این موضوع منوط به ایجاد شرایط و امکانات و ظرفیت های است که آنها کارهای اقتصادی مربوطه و مناسبات خاص با داخل و خارج انجام دهند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 25 روز و 20 ساعت پیش
وجود 43 میلیون کتاب در کتابخانه های کشور

وجود 43 میلیون کتاب در کتابخانه های کشور محمدهادی زرافشان پیش از ظهر امروز در آیین بزرگداشت روز کتاب و کتابخوانی در رابطه با نقش کتاب و کتابخانه ها در جامعه، اظهار کرد: یکی از مهم ترین الزامات جامعه این است که کتابخانه ها از حالت تکبعدی خارج شده و به باشگاه چند منظوره فرهنگی، اجتماعی و تربیتی تبدیل شوند.
وی تصریح کرد: در کشور بیش از 43 میلیون نسخه کتاب در بیش از 3 هزار و 500 کتابخانه وجود دارد که یک سری افراد در آن عضو بوده و مطالعه می کنند، که اینها هدف اولیه ما هستند ولی هدف اصلی ما نیستند و کفایت نمی کند و باید نقش و رسالت اجتماعی کتابخانه ها و تاثیرگذاری فرهنگ آنها را مدنظر داشته باشیم و کتابخانه را به یک پایگاه اجتماعی ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 25 روز و 20 ساعت پیش
روند درخشان گنابری در تیم ملی آلمان

روند درخشان گنابری در تیم ملی آلمان به گزارش ایسنا و به نقل از بیلد، یواخیم لوو، تیم ملی فوتبال آلمان را آماده حضور قدرتمند در یورو می کند. او که بعد از جام جهانی روسیه دست به تغییر و تحول زد و بازیکنانی چون توماس مولر، متس هوملس و ژروم بواتنگ را کنار گذاشت، حالا ستاره تیم خود را کشف کرده و آن هم کسی نیست جز سرژ گنابری که در تیم بایرن مونیخ نیز در این فصل در کنار لواندوفسکی خوش درخشیده است.
هت تریک او در بازی برابر ایرلندشمالی باعث شد تا او با 13 گل زده در 13 بازی آمار خیلی خوبی را در تیم ملی آلمان برای خود ثبت کند و با داشتن 24 سال سن می تواند سال ها در خط حمله ژرمن ها حرف نخست را بزند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 25 روز و 20 ساعت پیش
مسکو: طرح آمریکا برای افزایش نیروهایش در عربستان به تشدید تنش در منطقه می انجامد

مسکو: طرح آمریکا برای افزایش نیروهایش در عربستان به تشدید تنش در منطقه می انجامد به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، میخائیل بوگدانف، معاون وزیر خارجه روسیه در واکنش به بیانیه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا درخصوص اعزام نیروهای نظامی به عربستان خاطرنشان کرد: آمریکا تعداد نیروهایش را در عربستان به 3 هزار نظامی طی هفته های آتی افزایش خواهد داد و این اقدام تنها به افزایش تنش ها در منطقه دامن می زند.
پیشتر رئیس جمهور آمریکا در نامه ای به کنگره درخصوص اعزام نیرو به عربستان گفت: این نیروهای اضافی شامل ناوگان اعزامی هوایی برای حمایت از عملیات جنگنده های آمریکایی در عربستان و دو اسکادران جنگنده است که نخستین گروه از این نیروها طی چند هفته آتی وارد عربستان خواهند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 25 روز و 20 ساعت پیش
موفقیت دامپزشکی ابرکوه در کاهش تب مالت

موفقیت دامپزشکی ابرکوه در کاهش تب مالت علی فاتحی نیا خاطرنشان کرد: درحالی که امسال حدود 90 درصد از شهرستان های استان یزد با افزایش بیماری تب مالت مواجه بوده اند و آمار کل استان نیز هیچ تفاوتی با سال های قبل نداشته است، در ابرکوه با همکاری شبکه بهداشت، فروشگاه های لبنیات سنتی و دامداران شاهد کاهش ابتلا به تب مالت بودیم.
به گفته وی، در شش ماهه نخست سال 97 تعداد افراد مبتلا به تب مالت 45 نفر بوده است که در بازه زمانی مشابه امسال تنها 11 نفر مبتلا شده اند.
رئیس شبکه دامپزشکی ابرکوه که در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان سخن می گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 25 روز و 20 ساعت پیش
خیابان های ایران منهای هیبریدی ها

خیابان های ایران منهای هیبریدی ها به گزارش ایسنا، روزنامه شهروند نوشت: در حالی سهم خودروهای هیبریدی (خودروهای برقی دوگانه) از بازار ایران نزدیک به صفر اعلام می شود که بنا بر پیش بینی موسسات بین المللی، آینده صنعت خودرو متعلق به محصولات برقی است و این خودروها در آینده ای البته نه خیلی دور، به سلاطین بازار تبدیل خواهند شد. حالا بسیاری از دولت های اروپایی و آمریکایی و حتی آسیایی، برنامه ریزی های گسترده ای را برای حذف خودروهای سوخت فسیلی و جایگزینی آنها با محصولات هیبریدی و برقی کرده اند که بازار داخلی در انحصار خودروهای پرمصرف داخلی بوده و واردات خودروهای هیبریدی به ایران همچنان ممنوع است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 25 روز و 20 ساعت پیش
توسعه فرهنگی و اجتماعی با سازمان های مردم نهاد

توسعه فرهنگی و اجتماعی با سازمان های مردم نهاد خدابخش مرادی نافچی ظهر امروز در دومین دوره انتخابات شورای توسعه و حمایت از سمن های استان، اظهار کرد: فعالیت در سازمان های مردم نهاد با هزینه کمتر و بدون نظام بوروکراسی انجام می شود و از طرفی می توان از مشارکت های اجتماعی نیز نهایت استفاده را داشت.
این مسئول ادامه داد: تشکیل سازمان مردم نهاد با یک هیئت مدیره پنج نفره، صرفا این تعداد را شامل نمی شود، بلکه سازمان مردم نهادی موفق است که بتواند از شبکه های اثرگذار حوزه ماموریت و مسئولیت خود استفاده لازم را داشته باشد ؛علاوه بر آن، حمایت از سازمان های مردم نهاد نیز باید براساس مکانیزم های مورد تایید و تحت نظارت باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 25 روز و 20 ساعت پیش
توضیحات جنیدی درباره تلاش دولت جهت ایجاد مکان هایی برای اعتراضات قانونی

توضیحات جنیدی درباره تلاش دولت جهت ایجاد مکان هایی برای اعتراضات قانونی به گزارش ایسنا، لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهوری در حاشیه جلسه امروز هیئت وزیران در جمع خبرنگاران با اشاره به اصل 27 قانون اساسی، با تاکید بر اینکه دولت در مصوبه خود در خصوص تعیین مکان امن برای برگزاری تجمعات دوراندیشی داشت، اظهار کرد: اصل 27 قانون اساسی به طور کلی حق برپایی تجمعات را پذیرفته است و دو قید برای آن ذکر شده است؛ اینکه مخل اسلام و با حمل سلاح نباشد و در صورتی که این دو قید رعایت شود این آزادی شناخته شده است.
معاون حقوقی رئیس جمهوری ادامه داد: در عمل همیشه برای تحقق این اصل قانونی چالش وجود داشته و مهمترین چالش این است که زمانی که اعتراض هایی اتفاق می افتد باید همه مسائل ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 25 روز و 20 ساعت پیش
خروجی نداشتن آموزش ها در کردستان عاملی موثر در بالا بودن نرخ بیکاری است

خروجی نداشتن آموزش ها در کردستان عاملی موثر در بالا بودن نرخ بیکاری است علی اصغر عباسی، استان، امروز (28 آبان ماه) در رویداد تعاون در کارآفرینی که به مناسبت هفته تعاون در مرکز نوآوری و شکوفایی جهاددانشگاهی کردستان برگزار شد، اظهار کرد: هدف از برگزاری این گونه برنامه ها آشنایی با فضای کسب و کار و ارائه راهکارهایی برای تجاری سازی ایده ها است تا به محصول تبدیل شود.
وی افزود: استان کردستان از لحاظ آموزش در تمام زمینه ها شغلی هیچ گونه کمبودی ندارد ولی متأسفانه هیچ کدام از این آموزش ها تبدیل به اشتغالزایی نشده است که همین مسئله باعث بالا بودن نرخ بیکاری در کردستان شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 25 روز و 20 ساعت پیش
ترامپ نیکی هیلی را به عنوان نامزد معاونتش در نظر دارد

ترامپ نیکی هیلی را به عنوان نامزد معاونتش در نظر دارد به گزارش ایسنا، به نوشته پایگاه نیوزویک، نویسنده ناشناس این کتاب با عنوان "یک هشدار" گمانه زنی کرده که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به این هدف نیکی هیلی، سفیر سابق دولتش در سازمان ملل را به عنوان نامزد معاونت خود در نظر گرفته چون می خواهد با این کار از عدم محبوبیت خود میان رای دهندگان زن آمریکا بکاهد.
نویسنده کتاب مذکور که روز سه شنبه به بازار عرضه شد تاکید کرده که ترامپ در تمامی طول سه سال حضورش در ریاست جمهوری نشان داده که هیچ کس در کاخ سفید از احتمال اخراج شدن توسط وی "مصون" نیست.
ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 25 روز و 20 ساعت پیش
طرح واقعی ترامپ برای خاورمیانه

طرح واقعی ترامپ برای خاورمیانه به گزارش ایسنا، روزنامه واشنگتن پست در مطلبی با اشاره به اعلام اخیر مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا درباره غیر قانونی نبودن شهرک سازی های اسرائیل و تاثیر این اقدام بر نزاع اسرائیل و فلسطین نوشت: این رویکرد با الگوی سیاست هایی که دیوید فریدمن، سفیر دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا در اسرائیل و حامی سرسخت شهرک سازی ها در کرانه باختری آن را دنبال می کند، همسو است و چشم انداز استقلال کشور فلسطین را که هم اکنون دور از دسترس به نظر می رسد، از این هم دست نیافتنی تر می کند. این مساله به نفع حمایت قشر مسیحی از ترامپ در داخل آمریکاست ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 25 روز و 21 ساعت پیش
تاثیر رژیم غذایی بر شنوایی

تاثیر رژیم غذایی بر شنوایی به گزارش ایسنا، محققان آمریکایی با بیان اینکه رژیم غذایی سالم می تواند با خطر کاهش شنوایی اکتسابی مقابله کند، اظهار داشتند: بررسی سه ساله تغییرات در حساسیت های شنوایی حاکی از آن است زنانی که از الگوهای تغذیه ای نزدیک به رژیم های غذایی سالم برخوردارند کمتر در معرض افت قدرت شنوایی هستند.
محققان تاکید کردند: افت قدرت شنوایی بخش اجتناب ناپذیر فرآیند افزایش سن است. هرچند، در این تحقیق بر شناسایی فاکتورهای خطرزای اصلاح پذیر یعنی مواردی که می توان در رژیم غذایی و سبک زندگی تغییر داد تا از کاهش قدرت شنوایی پیشگیری کرد یا پیشرفت آن را به تاخیر انداخت تمرکز شد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 25 روز و 21 ساعت پیش
نخستین جشنواره ملی شعر آب در خراسان جنوبی برگزار می شود

نخستین جشنواره ملی شعر آب در خراسان جنوبی برگزار می شود ناصر نبی زاده، امروز 29 آبان، با اشاره به نخستین جشنواره ملی شعر آب اظهار کرد: محورهای بخش اصلی این جشنواره شامل محورهای آب و فرهنگ، آب و زندگی، آب و ابعاد تاریخی و اجتماعی آن، آب و چشم اندازهای آینده، آب، الگوها و چالش های مصرف است.
وی افزود: جوایز بخش اصلی برای مقام اول بیست میلیون ریال به همراه تندیس جشنواره و لوح سپاس، مقام دوم پانزده میلیون ریال به همراه لوح سپاس و مقام سوم ده میلیون ریال به همراه لوح سپاس خواهد بود.
به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 25 روز و 21 ساعت پیش
بازار قزوین آرام است

بازار قزوین آرام است محمد فرج زاده ها - رئیس اتاق اصناف استان قزوین - در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: در حال حاضر مشکلی در بازار قزوین وجود ندارد و تخلف و گزارشی از سوی اتحادیه ها مبنی بر گران فروشی ارائه نشده است.
وی ادامه داد: به اتحادیه ها اعلام شده تا در صورت مشاهده تخلف از سوی کاسبان آن را به اتاق اصناف منعکس کنند تا در اسرع وقت با آنان برخورد شود.
رئیس اتاق اصناف قزوین اشاره کرد: گشت های بازرسی اتاق اصناف نیز مشغول بازرسی در سطح بازار هستند تا در صورت مشاهده تخلف با تشکیل پرونده آنان را به تعزیرات حکومتی معرفی کنند.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 25 روز و 21 ساعت پیش
فرهنگ و ارشاد با پرداخت یارانه از ناشران حمایت کند

فرهنگ و ارشاد با پرداخت یارانه از ناشران حمایت کند داود محمدی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی در مراسم روز بزرگداشت کتاب و کتاب خوانی که پیش از ظهر امروز 29 آبان در کتابخانه امام خمینی (ره) برگزار شد، تصریح کرد: با توجه به این که ما یک کشور فرهنگی محسوب می شویم یکی از نیازهای ضروری توجه به امر کتاب خوانی است اما در حال حاضر سرانه کتاب خوانی در کشور ما خوب نیست.
وی افزود: امروزه با ظهور و ترویج فضای مجازی، کتاب و کتاب خوانی جایگاه سابق خود را ازدست داده و رتبه ای که در حوزه کتاب خوانی در کشور داشتیم تنزل پیداکرده است، بنابراین باید گام های اساسی برداشته شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 25 روز و 21 ساعت پیش
ادعای جدید هوک درباره ناآرامی های اخیر و توجیه اش برای عدم تمدید معافیت های فردو

ادعای جدید هوک درباره ناآرامی های اخیر و توجیه اش برای عدم تمدید معافیت های فردو به گزارش ایسنا، برایان هوک در ویدیویی که در صفحه توییتر وزارت امور خارجه آمریکا منتشر شده است، درباره اعتراضات چند روز اخیر در برخی شهرها در ایران، گفت: آمریکا صدای شما را می شنود و ما از مبارزه شما برای آینده ای بهتر حمایت می کنیم. ما قویا، خشونت حکومت ایران را محکوم می کنیم.
این مقام آمریکایی که کشورش تاکنون بارها به شکل علنی از تلاش برای تغییر نظام ایران سخن گفته، همچنین درباره هدف اعتراضات به اصلاح قیمت بنزین، مدعی شد: من معتقدم آن چه مردم ایران را ابتدا به خیابان آورد افزایش قیمت بنزین بود اما اعتراضات به یک جنبش علیه نظام تبدیل شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 25 روز و 21 ساعت پیش
اغتشاش اقتصاد را درست نمی کند

اغتشاش اقتصاد را درست نمی کند حجت الاسلام والمسلمین حبیب الله شعبانی موثقی امروز در راهپیمایی مردمی لبیک به رهبر معظم انقلاب اسلامی و دفاع از اقتدار و امنیت کشور در همدان، با بیان اینکه در بحث سهمیه بندی بنزین با دو مسئله ضرورت اجرای سهمیه بندی و نحوه اجرا مواجهه هستیم که مردم باید هوشیار باشند، افزود: آنچه رهبر معظم انقلاب به آن اشاره کردند مبنی بر اینکه کارشناسان موضوع افزایش قیمت بنزین را مورد بررسی قرار داده و سران قوا تأیید کردند را ما نیز باید حمایت کنیم اما در مورد نحوه اجرای این تصمیم نیازمند مطالعه اجتماعی بوده ایم و مسئولان موظف بودند در اجرای این امر اذهان عمومی را قانع و آرام کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 25 روز و 21 ساعت پیش
مجبور شدم به هیأت والیبال بیایم/ با تمام وجود از پیام حمایت خواهم کرد

مجبور شدم به هیأت والیبال بیایم/ با تمام وجود از پیام حمایت خواهم کرد جبار قوچان نژاد در حاشیه مجمع انتخابی هیأت والیبال خراسان رضوی، اظهار کرد: از کسانی که رأی داده و اعتماد کردند، تشکر می کنم. مجمع سالمی برگزار شد. انتظار داشتم بیش از این رأی بیاورم. اگر بخواهم موفق باشم باید با بخش رسانه همکاری و همگامی کنم. تمام تلاشم این است تا اصحاب رسانه در کنار هیأت والیبال باشند، یک خرد جمعی را در هیأت به وجود آورم و تمام کسانی که از هیأت والیبال خراسان رضوی فاصله گرفته اند را پای کار بیاورم.
وی در خصوص حمایت هیأت والیبال خراسان رضوی از پیام مشهد، بیان کرد: با مدیرعامل پیام اختلاف نظر دارم ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 25 روز و 21 ساعت پیش
مردم هر احساس تغییر قیمتی را گزارش کنند

مردم هر احساس تغییر قیمتی را گزارش کنند محمدعلی طالبی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به این که امنیت و آرامش کاملی در یزد برقرار است، اظهار کرد: دستگاه قضایی و نیروهای امنیتی و انتظامی در راستای تامین امنیت و برقراری آرامش در استان به موقع اقدام کردند و خوشبختانه مردم فهیم و هوشیار یزد نیز در برقراری این آرامش بیشترین همراهی را داشتند.
وی ابراز امیدواری کرد که بعضی از اتفاقات که به صورت پراکنده در برخی نقاط کشور مشاهده می شود نیز به سرعت خاتمه یابد.
طالبی بر نظارت جدی بازرسان بازار و برخورد با افزایش خودسرانه قیمت ها ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 25 روز و 21 ساعت پیش
1500 کارت خوان خارج از کشور غیر فعال شد

1500 کارت خوان خارج از کشور غیر فعال شد به گزارش ایسنا، بر اساس آخرین آمار اعلام شده توسط شبکه الکترونیکی پرداخت کارت (شاپرک) از ابتدای اعلام و ابلاغ ممنوعیت فعالیت کارت خوان های خارج از کشور بیش بر 1500 پایانه (پوز) فعال در دیگر کشورها توسط شرکت های ارائه دهنده خدمات پرداخت شناسایی و مسدود شده اند.
این شرکت اعلام کرد که شاپرک نیز که پیش از این با استفاده از روش های حضوری بیش از 200 پایانه فعال خارج از کشور را شناسایی و مسدود کرده بود، طی یک ماه اخیر با به کارگیری روش های داده محور برای رصد رفتار پذیرندگان، بیش از 50 پایانه دیگر را شناسایی و مسدود کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 25 روز و 22 ساعت پیش
تولید کنندگان، رزمندگان جنگ اقتصادی کشور هستند

تولید کنندگان، رزمندگان جنگ اقتصادی کشور هستند حجت الاسلام سیدمحمدعلی آل هاشم در بیست و پنجمین همایش ملی توسعه صادرات غیرنفتی کشور در تبریز افزود: متاسفانه نتوانستیم از منبع ارزشمند نفت که در اختیار داریم، به نحو احسن استفاده کنیم و فقط خام فروشی کردیم، اگر می توانسیتم از منبع ارزشمند نفت استفاده کنیم، قطعا اقتصاد کشور شکوفا می شد.
وی با اشاره به نام گذاری سال جاری به رونق تولید از سوی مقام معظم رهبری، بیان کرد: این نامگذاری، توجه به پیش بینی ها درباره افزایش کارشکنی های بیگانگان و بهترین مقایسه ی این دشمنی ها است، ما می توانیم با دشمنی ها و توطئه های دشمنان مقابله کنیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 25 روز و 22 ساعت پیش
افزایش 134هزار هکتار به سرانه فضاهای ورزشی قم

افزایش 134هزار هکتار به سرانه فضاهای ورزشی قم جمشید تقی زاده در آیین افتتاح چهار پروژه ورزشی در قم، عنوان کرد: در هفته تربیت بدنی، وزارت ورزش با 300 میلیارد تومان هزینه نزدیک به 230 پروژه را افتتاح کرد که این پروژه ها 576 هزار هکتار به فضای ورزشی کشور افزود.
وی افزود: تا پایان سال 98 جمعا 700 پروژه ورزشی به بهره برداری خوهد رسید که ارتقا سرانه ورزشی کشور بسیار اثرگذار است و با افتتاح این پروژه ها شاهد وضعیت بهتری در این خصوص خواهیم بود.
معاون وزیر ورزش و جوانان در ادامه اظهار کرد: امروز 4پروژه ورزشی با زیربنای 12هزار مترمربع در استان قم افتتاح می شود که مجموعا 134 هزار هکتار به سرانه فضاهای ورزشی استان قم اضافه می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 25 روز و 22 ساعت پیش
روسیه: تشکیل منطقه عاری از سلاح های کشتار جمعی در خاور میانه را تسهیل می کنیم

روسیه: تشکیل منطقه عاری از سلاح های کشتار جمعی در خاور میانه را تسهیل می کنیم به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری تاس، میخائیل اولیانوف، نماینده دائم روسیه در سازمانهای بین المللی مستقر در وین در این کنفرانس تصریح کرد: ما تاکید می کنیم که شرکت کنندگان در کنفرانس ایجاد منطقه عاری از سلاح های هسته ای و کشتارجمعی در خاور میانه، می توانند قاطعانه به روی حمایت روسیه به عنوان یکی از سه تدوین کننده قطعنامه 1995 تشکیل این منطقه عاری از سلاح های کشتار جمعی حساب باز کنند. روسیه کاملا به نقش خود در تسهیل این پروسه واقف است.
او ادامه داد: این بسیار مایه تاسف است که اسرائیل و آمریکا در این رویداد مشارکت نمی کنند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 25 روز و 22 ساعت پیش
اینترنت تا چند روز آینده وصل می شود

اینترنت تا چند روز آینده وصل می شود ابوالفضل حسن بیگی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به قطعی اینترنت در کشور گفت: در تمام دنیا امنیت موضوع اصلی و مهم محسوب می شود و تامین آن وظیفه قطعی نظام است، لذا وقتی احساس شود ابزاری عامل اغتشاش و ناامنی است و امنیت را مخل می کند باید تا زمان تامین امنیت استفاده از آن ابزار را محدود کرد. تصمیم قطع اینترنت هم در شورای امنیت کشور گرفته شده که این شورا متشکل از مسئولان امنیتی، نظامی و انتظامی است.
وی با بیان این که اغتشاشاگران از طریق اینترنت با یکدیگر در ارتباط بوده اند ، ادامه داد: وقتی تعدادی از عناصر اغتشاشگر دستگیر شده اند از آنها پرسیده شده که چطور تمام نقاط تهران را بلد بودند یا ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 25 روز و 22 ساعت پیش
افتتاح 7 کتابخانه در خراسان جنوبی تا پایان سال

افتتاح 7 کتابخانه در خراسان جنوبی تا پایان سال محمدرضا رضایی، صبح چهارشنبه 29 آبان در مراسم بزرگداشت هفته کتاب و کتابخوانی اظهار کرد: به عنوان مدیران فرهنگی نباید از حوزه فرهنگ غافل شویم.
وی با بیان اینکه هدف دشمن فرهنگ، دین و تمدن ایران است، افزود: انقلاب ما انقلاب فرهنگی بوده و اگر دشمن به فرهنگ ایرانی و اعتقادات دینی ورود پیدا کند برای ما مشکل ایجاد خواهد شد.
مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی خراسان جنوبی با بیان اینکه در چند سال اخیر نهاد کتابحانه ها برنامه های خوبی داشته است، تصریح کرد: در خراسان جنوبی طی پنج سال گدشته حداقل معادل 20 سال گدشته اقدامات موثر انجام شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 25 روز و 22 ساعت پیش
ارز مسافرتی چند؟

ارز مسافرتی چند؟ به گزارش ایسنا، بازار ارز که در روزهای اخیر روند افزایشی به خود گرفته بود، چند روزی است که به ثبات رسیده و بر همین اساس، امروز (چهارشنبه 29 آبان) ثابت ماند و قیمت ها در بازار تغییری نداشته است.
قیمت خرید دلار در صرافی های مجاز بانکی نسبت به روز گذشته ثابت بود و 11 هزار و 800 تومان است. قیمت فروش این ارز نیز 11 هزار و 900 تومان است.
همچنین هر یورو در این صرافی ها 13 هزار تومان خریداری و 13 هزار و 100 تومان فروخته می شود.
اما در بانک ها قیمت خرید دلار و یورو اندکی افزایش داشت. هر دلار 11 هزار و 574 تومان و هر یورو 12 هزار و 788 تومان از مشتریان خریداری شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 25 روز و 22 ساعت پیش
خسارت 10 میلیارد تومانی جایگاه های سوخت استان اصفهان

خسارت 10 میلیارد تومانی جایگاه های سوخت استان اصفهان پیمان کامران در گفت وگو با ایسنا، در خصوص آخرین وضعیت جایگاه های سوخت استان اصفهان، اظهار کرد: از حدود 20 جایگاه آسیب دیده، اکنون 9 جایگاه وارد مدار شده و 11 جایگاه دیگر که آسیب بیشتری دیده اند، تا هفته های آتی وارد مدار خواهند شد.
وی تاکید کرد: به دلیل آسیب جدی هنوز مشخص نیست تا چه زمانی جایگاه های سوخت آسیب دیده وارد مدار شوند.
رئیس انجمن جایگاه داران استان اصفهان افزود: میزان خسارت جایگاه های سوخت در استان بین 8 تا 10 میلیارد تومان برآورد شده است.
وی با تاکید بر اینکه متاسفانه تاکنون هیچ بیمه ای خسارت جایگاه ها را پرداخت نکرده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 25 روز و 22 ساعت پیش
ابلاغ مصوبه تعیین رئیس سازمان مدیریت بحران کشور

ابلاغ مصوبه تعیین رئیس سازمان مدیریت بحران کشور به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت، هیئت وزیران در جلسه 26 آبان 1398 به پیشنهاد وزارت کشور و به استناد ماده (8) قانون مدیریت بحران کشور - مصوب 1398- اسماعیل نجار به عنوان رئیس سازمان مدیریت بحران کشور تعیین نمود.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 25 روز و 22 ساعت پیش
محکومیت ارزی 19 میلیاردی شرکت وارداتی در تبریز

محکومیت ارزی 19 میلیاردی شرکت وارداتی در تبریز به گزارش ایسنا به نقل از اداره کل روابط عمومی و تشریفات سازمان تعزیرات حکومتی، سیدیاسر رایگانی در این رابطه اظهار کرد: با شکایت مدیریت بانک تجارت منطقه آذربایجان شرقی دایر بر عدم ایفای تعهدات واردکنندگان در قبال دریافت ارز و خدمات دولتی در این اداره کل، پرونده تشکیل شد و مورد بررسی قرار گرفت.
وی افزود: یک شرکت وارداتی در تبریز تقاضای 2 فقره حواله ارزی جمعا به مبلغ 294 هزار و 875 یورو داده که توسط بانک تجارت تبریز صادر گردیده و برابر تعهدنامه ورود و ترخیص و ارائه برگ ترخیص کالاهای خریداری شده از خارج کشور ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 25 روز و 23 ساعت پیش
صفا آقاجانی: به تفکر برگزارکنندگان جشنواره کتاب و رسانه تبریک می گویم

صفا آقاجانی: به تفکر برگزارکنندگان جشنواره کتاب و رسانه تبریک می گویم به گزارش ایسنا، این بازیگر معتقد است: در زمانه ای که فضای مجازی فرصت خوانش کتاب را از مردم گرفته است، تولید کتاب های صوتی باعث شده تا علاقمندان به این حوزه بخصوص جوانان بتوانند با گوش دادن به این قبیل آثار بر اطلاعات خود اضافه کنند.
وی تاکید کرد: این روزها کتاب صوتی بسیار تاثیرگذار عمل کرده است اما نکته ای وجود دارد که لازم می دانم به آن اشاره کنم و آن این است که تولیدکنندگان و دست اندرکاران کتاب های صوتی برای بالا بردن سطح کیفیت تولیداتشان باید از گویندگان باسواد که قدرت بیان درستی در خوانش کتاب دارند استفاده کنند تا زحماتشان هدر نرود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 25 روز و 23 ساعت پیش
با وجود عفو ترامپ، پرونده نیروی خاطی آمریکا دوباره به جریان افتاد

با وجود عفو ترامپ، پرونده نیروی خاطی آمریکا دوباره به جریان افتاد به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه دیلی میل، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در 15 نوامبر سال جاری میلادی در پرونده سه نظامی از جمله ادوارد گلگر که به خاطر اتهامات جنایات جنگی زندانی شده بودند، دخالت و آن ها را عفو کرد. این اقدام ترامپ به خاطر نقض قوانین بین المللی بشردوستانه، به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است.
علی رغم دستور عفو ترامپ که فرمانده کل قوا نیز محسوب می شود، آدمیرال کالین گرین، رئیس فرماندهی ویژه جنگ نیروی دریایی این موضوع را در یکی از دادگاه های نظامی مطرح می کند.
یکی از افسران نیروی دریایی آمریکا که خواست نامش فاش نشود به شبکه سی بی اس نیوز گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 25 روز و 23 ساعت پیش
نحوه ارائه بسته معیشتی به زوج های تازه ازدواج کرده

نحوه ارائه بسته معیشتی به زوج های تازه ازدواج کرده حسین میرزایی در گفت وگو با ایسنا، ضمن اعلام اینکه سامانه #6963* اواسط هفته آتی به منظور کسب اطلاع از وضعیت دریافت بسته حمایتی دولت فعال خواهد شد اظهار کرد: جزئیات دقیق از زمان آغاز بکار این سامانه را متعاقبا به مردم اطلاع رسانی می کنیم.
وی در پاسخ به پرسشی درباره فهرست مشمولان دریافت بسته حمایتی اعم از کارگران فصلی، دستفروشان، دختران مجرد و ... گفت: هر آن کس که دارای کد ملی باشد و در فهرست یارانه بگیران قرار نداشته باشد می تواند درخواست خود را برای دریافت این بسته حمایتی ارائه کند تا پس از بررسی شاخص ها و استانداردهای موجود، مشمول بودن یا نبودن وی را اعلام کنیم ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 25 روز و 23 ساعت پیش
تماشاگران گرگانی شرایط را تمام تیم ها سخت می کنند

تماشاگران گرگانی شرایط را تمام تیم ها سخت می کنند سپیده جعفری در گفت وگو با ایسنا، در خصوص بازی تیمش در مقابل بانوان شهر گرگان اظهار کرد: می دانستیم که بازی سختی در پیش داریم. تیم های گرگانی با داشتن پشتوانه قوی خود یعنی تماشاگران کار را برای تمام تیم ها سخت می کنند. این مساله در بیشتر رشته های ورزشی و در هر دو بخش بانوان و آقایان صدق می کند.
وی افزود: تیم بانوان شهر گرگان که پیش از این در قرعه کشی با نام شهرداری گرگان شرکت کرده بود، تیمی یکدست و جوان بودند که در برخی از دقایق بازی ما را با توجه به جو سالن با مشکل روبرو کردند. در کوارتر اول تمرکز لازم را نداشتیم اما در کوارتر دوم و سوم بر بازی مسلط شدیم و توانستیم امتیازات خوبی را کسب ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 25 روز و 23 ساعت پیش
امروز اتحاد همه ارکان برای مقابله با فتنه امری ضروری است

امروز اتحاد همه ارکان برای مقابله با فتنه امری ضروری است به گزارش ایسنا، نصرت الله لطفی قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در جلسه ای که با حضور روسا و سرپرستان دفاتر استانی این نهاد سراسر کشور از طریق ویدئو کنفراس برگزار شد، گفت: در مقایسه با همه حوادث چهل سال گذشته شرایط امروز ما استثنایی است.
وی افزود: حقایق پشت صحنه اتفاقات ناگوار چند روز اخیر کشور پیام دیگری دارد و کاملا نسبت به فتنه های سال 78، 88 و اغتشاشات سال 96 متفاوت است.
لطفی با بیان اینکه آنچه امروز واقعیت دارد و قابل اثبات است این بوده که دشمن برای ما برنامه داشت، عنوان کرد: آنچه در عراق و پس از آن در لبنان اتفاق افتاد برای ما هشدار و پیام داشت ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 25 روز و 23 ساعت پیش
زیرساخت های حوزه کتاب متناسب با سابقه فرهنگی خراسان جنوبی باشد

زیرساخت های حوزه کتاب متناسب با سابقه فرهنگی خراسان جنوبی باشد علی ناصری، صبح چهارشنبه 29 آبان در مراسم بزرگداشت هفته کتاب و کتابخوانی با اشاره به عجین شدن نام این منطقه با نام معلمان برجسته اظهار کرد: منطقه ای که از نظر فرهنگی مدرسه ای مانند مدرسه شوکتیه را در تاریخ خود دارد در حوزه کتاب و کتابخوانی نیز باید پیشتاز باشد.
وی با بیان اینکه باید کتابخانه را از حالت قرائت خانه خارج کنیم، افزود: کتاب خشت و زیربنای فرهنگ است و زمانی که فضای مجازی با کندی و قطعی مواجهه می شود این موضوع برای ما نمایان تر می شود.
به گزارش ایسنا، فرماندار بیرجند با بیان اینکه برای تغذیه فکری هیچ وسیله ای سالم تر از کتاب وجود ندارد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 25 روز و 23 ساعت پیش
تولید نفت روسیه کاهش بیشتری نخواهد یافت

تولید نفت روسیه کاهش بیشتری نخواهد یافت به گزارش ایسنا، اوپک روز پنجم دسامبر در مقر خود در وین دیدار خواهد کرد و پس از آن مذاکرات با گروه دیگری از صادرکنندگان شامل روسیه که به گروه اوپک پلاس معروف هستند را انجام می دهد.
همچنین در پنجم دسامبر قرار است عربستان سعودی قیمت سهام شرکت نفتی آرامکو را که به بورس عرضه می شود اعلام کند. قیمت نفت در آن زمان برای قیمت سهام آرامکو که عربستان سعودی امیدوار است بزرگترین عرضه اولیه عمومی سهام جهان شود، بسیار اهمیت دارد.
منابع آگاه به رویترز اظهار کردند که اوپک و متحدانش نسبت به رشد ضعیف تقاضا برای نفت در سال 2020 نگران هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 25 روز و 23 ساعت پیش
رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی منصوب شد

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی منصوب شد با حکم دکتر غلامی وزیر علوم تحقیقات و فناوری، دکتر علی محمد نیکبخت به سمت رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی به مدت 4 سال منصوب شد.
در قسمتی از این حکم آمده است:
امید است باتعامل موثر با مدیران اجرایی استان شرایط لازم برای توسعه پارک، ایجاد و ظرفیت بیشتری برای رشد شرکت ها و موسسات فراهم شود. انتظار می رود ایجاد روابط موثر و هدفمند با دانشگاه های استان و همراهی و همکاری با نقش آفرینان نوآوری و کارآفرینی در منطقه، زمینه ساز بهره گیری بیشتر کارآفرینان و دانشگاهیان از ظرفیت های فراهم شده در پارک و ارتقای توامندی ها و توسعه کیفی موسسات مورد اهتمام جناب عالی در مدیریت پارک علم و ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 25 روز و 23 ساعت پیش
"تقلب" عامل اصلی هدایت بازار به سمت کالای خارجی است

"تقلب" عامل اصلی هدایت بازار به سمت کالای خارجی است حامد قادرزاده در گفت و گو با ایسنا می گوید: حمایت از کالای ایرانی ضم ایجاد علاقه و توان در مصرف کننده است؛ به این معنی که توان و تمایل خرید زمانی شکل می گیرد که در مصرف کننده، هم توان اقتصادی و هم تمایل به کالا وجود داشته باشد.
به گفته وی، ممکن است، فکر کنیم که فقط ارزان بودن کالا موجب فروش آن می شود، اما این واقعیت وجود دارد که مصرف کننده فقط برای قیمت، خرید انجام نمی دهد بلکه باید کالای تولید شده متناسب با ترجیحات و تمایلات مصرف کننده از نظر شکل و کیفیت، بسته به نوع کالا هم باشد.
به عقیده این دکترای اقتصاد در کردستان ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 25 روز و 23 ساعت پیش
تاثیر داروی آرتریت در جلوگیری از پیشرفت سرطان پستان

تاثیر داروی آرتریت در جلوگیری از پیشرفت سرطان پستان به گزارش ایسنا، محققان انگلیسی اظهار داشتند: داروهای آرتریت مورد استفاده در نظام سلامت همگانی (NHS) می تواند در پیشگیری از پیشرفت سرطان پستان موثر باشد.
محققان بر این باورند که می توان روی داروهای رایج موجود تغییراتی ایجاد کرد تا مانع از آن شوند که سلول های سرطانی به استخوان ها سرایت کنند.
سرطان پستان شایع ترین نوع سرطان در انگلیس است و هر ساله 55 هزار مورد ابتلا به این بیماری و 11 هزار و 500 مورد مرگ در این کشور گزارش می شود. تقریبا تمامی مرگ و میرها از تومورهایی ناشی می شود که به دیگر بخش های بدن سرایت کرده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 25 روز و 23 ساعت پیش
معاون استاندار تاکید کرد: جدیت دولت در کنترل بازار

معاون استاندار تاکید کرد: جدیت دولت در کنترل بازار محمود ثمینی در راهپیمایی اعتراض به اغتشاشگران و آشوبگران گفت: مردم به نظام اعتقاد دارند و امنیت را بر همه چیز ترجیح می دهند.
وی با بیان اینکه مسئولان در کنار مردم هستند چراکه اصل نظام مردم هستند، ادامه داد: آنان به نظام امنیت اهمیت می دهند و دولت نیز به طور ویژه در صدد تنظیم بازار است.
ثمینی با اشاره به این که تمام عایدات ناشی از افزایش بنزین به افراد غیر برخوردار پرداخت می شود، خاطرنشان کرد: سوءاستفاده فتنه گران و اغتشاشگران محکوم است و حضور باشکوه مردم جدا شدن صف اعتراض از آشوبگران و بر هم زنندگان نظم و امنیت مردم است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 25 روز و 23 ساعت پیش
نمایش انیمیشن های طلایی در خانه هنرمندان ایران

نمایش انیمیشن های طلایی در خانه هنرمندان ایران به گزارش ایسنا، طبق گزارش رسیده، انجمن سینمایی فیلم سازان انیمیشن ایران (آسیفا) با همکاری امور سینمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اقدام به نمایش انیمیشن هایی منتخب از دهه های چهل تا شصت کانون می کند.
در این جلسه آثاری از بزرگان انیمیشن ایران،فرشید مثقالی،پرویز نادری،نفیسه ریاحی،نورالدین زرین کلک،علی اکبر صادقی و تعدادی دیگر از فعالان علاقه مند به نمایش درخواهد آمد.
جلسه نمایش انیمیشن های طلایی در روز پنج شنبه 30 آبان ماه در ساعت 14:30 در سالن استاد جلیل شهناز خانه هنرمندان ایران برگزار می شود.
ورود برای عموم در این جلسه آزاد است.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 26 روز و 0 ساعت پیش
اجرای 2052 عنوان برنامه همزمان با هفته بسیج در چهارمحال و بختیاری

اجرای 2052 عنوان برنامه همزمان با هفته بسیج در چهارمحال و بختیاری سردار علی محمد اکبری 29 آبان ماه در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات استان، با بیان اینکه فرهنگ بسیجی شناسنامه انقلاب اسلامی است، در تعریف فرهنگ بسیجی، اظهار کرد: فرهنگ بسیجی یعنی فرهنگ عشق به خدا و مقابله با جهاد نفس، اطاعت پذیری محض از اوامر ولایت فقیه، اخلاق مداری، پاسداری از اصول و ارزش های اسلامی، عشق به شهدا و صدور انقلاب اسلامی و صدها فرهنگ دیگری که در قاموس بسیج وجود دارد.
فرمانده سپاه حضرت قمربنی هاشم (ع) در ادامه با بیان اینکه در استان به مناسبت هفته بسیج همزمان با سراسر کشور 2052 برنامه در همه مناطق و شهرستان ها با همکاری اقشار بسیج برگزار می شود ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 0 ساعت پیش
تامین هزینه ایاب و ذهاب دانش آموزان استثنایی نیازمند توجه ویژه

تامین هزینه ایاب و ذهاب دانش آموزان استثنایی نیازمند توجه ویژه مریم باغبانی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به وضعیت مدارس استثنایی استان، اظهار کرد: در استان زنجان 23 مدرسه مستقل استثنایی به 6 گروه در حال ارائه خدمات هستند؛ همچنین در استان 13 مرکز دولتی دایر است که در زمینه مشکلات ویژه یادگیری در حال ارائه خدمات هستند.
این مسئول با بیان اینکه در زمینه ارائه خدمات و سطح امکانات در حوزه آموزش و پرورش استثنایی وضعیت متناسبی داریم، تصریح کرد: با این حال کمبودهایی نیز در حوزه کودکان استثنایی احساس می شود که این موارد باید مورد توجه قرار گرفته گیرد.
رئیس اداره آموزش استثنایی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان تصریح کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 0 ساعت پیش
ورود دستگاه قضایی هرمزگان به نظارت بر قیمت ها/ فرصت سوءاستفاده به سودجویان داده نخواهد شد

ورود دستگاه قضایی هرمزگان به نظارت بر قیمت ها/ فرصت سوءاستفاده به سودجویان داده نخواهد شد علی صالحی صبح امروز در جمع خبرنگاران، بیان کرد: پیرو مطالبه به حق مقام معظم رهبری و تأکیدات ریاست قوه قضائیه مبنی بر لزوم نظارت مسئولین بر بازار و جلوگیری از افزایش بی رویه قیمت ها، دستگاه قضایی استان هرمزگان با هماهنگی تعزیرات حکومتی و دیگر دستگاه های مسؤول، رصد و کنترل بازار عرضه مایحتاج عمومی، کالاهای اساسی و خدمات را در دستور کار ویژه خود قرار داده است.
رئیس شورای قضایی استان هرمزگان خاطرنشان کرد: با اتخاذ تمهیدات لازم و هماهنگی های به عمل آمده، گشت های ویژه بازرسی، تعزیرات حکومتی و دیگر متولیان نظارت بر بازار فعال شده و در حال نظارت بر قیمت ها هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 1 ساعت پیش
دستور ترامپ برای استقرار قریب الوقوع نیروهای بیشتر آمریکایی در عربستان

دستور ترامپ برای استقرار قریب الوقوع نیروهای بیشتر آمریکایی در عربستان به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در نامه ای به کنگره گفت: این نیروهای اضافی شامل ناوگان اعزامی هوایی برای حمایت از عملیات جنگنده های آمریکایی در عربستان و دو اسکادران جنگنده است که نخستین گروه از این نیروها طی چند هفته آتی وارد عربستان خواهند شد.
وی افزود: این نیروهای آمریکایی در عربستان مستقر می شوند و با احتساب این نیروهای اضافی، تعداد کل پرسنل نیروهای مسلح آمریکا در ریاض به نزدیک به 3000 تن خواهد رسید.
ترامپ همچنین گفت: این نیروها مادامی که حضورشان برای اجرای ماموریت های ذکر شده لازم باشد، در عربستان مستقر خواهند ماند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 26 روز و 2 ساعت پیش
انتقال بنکداران بندرعباس به مکان جدید/ از پانزده آذرماه فعالیت هرگونه انبار در سطح شهر ممنوع!

انتقال بنکداران بندرعباس به مکان جدید/ از پانزده آذرماه فعالیت هرگونه انبار در سطح شهر ممنوع! عزیزاله کناری در جلسه ستاد ساماندهی مشاغل و اصناف مزاحم شهری بندرعباس، ضمن تبریک سالروز ولادت پیامبر اسلام و هفته وحدت اظهار کرد: در راستای ضرورت ایجاد ایمنی برای شهروندان و کاهش تبعات و زیان های ناشی از مشکلاتی که انبارهای کالا در سطح شهر داشته اند و کاهش ترافیک در محدوده بازار و همچنین کمک به زیباسازی منظر شهر و ممنوعیت کامیون ها به درون شهر با توجه به سرمایه گذاری انجام شده کلیه بنکداران به مکان جدید انتقال پیدا خواهند کرد.
وی اظهار کرد: مجموعه اصناف، شهرداری و سازمان صنعت، معدن و تجارت نیز نظارت لازم را در این خصوص داشته باشد لذا از پانزده آذرماه فعالیت هرگونه انبار در سطح شهر ممنوع ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 2 ساعت پیش
راهیابی 18 اثر به سومین جشنواره ملی چتر زندگی در یزد + اسامی

راهیابی 18 اثر به سومین جشنواره ملی چتر زندگی در یزد + اسامی دبیرخانه سومین جشنواره ملی تئاتر خیابانی چتر زندگی در یزد اعلام کرد: مجموعاً 156 اثر به دبیرخانه این جشنواره از استان های مختلف ارسال شد که از سوی هیات انتخاب، 18 اثر به بخش رقابت آن راه یافت.
چشمان کاملاً بسته به کارگردانی سید پویا امامی از اصفهان، رادیکال زندگی به کارگردانی سیدفاضل خانی از ایوان غرب، یک وال برای خدا نامه نوشت به کارگردانی بهنام کاوه از آبادان، تیک تاک به کارگردانی نازیلا امینی از آذربایجان غربی، عروس آب به کارگردانی مهدی صالحیار از تبریز و هشتگ لاکچری به کارگردانی میثم سرآبادانی از تفرش از جمله آثار راه یافته به جشنواره است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 26 روز و 2 ساعت پیش
میدان نفتی کشف شده یک برند برای نظام جمهوری اسلامی است

میدان نفتی کشف شده یک برند برای نظام جمهوری اسلامی است قاسم ساعدی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به کشف میدان نفتی جدید در استان خوزستان، بیان کرد: کشف میدان نفتی جدید به عنوان یک برند برای وزارت نفت و نظام جمهوری اسلای تلقی می شود چراکه از پیشرفته ترین وسایل و ابزار برای اکتشاف آن استفاده شده است.
وی در ادامه اظهار کرد: این میدان در منطقه بستان، سوسنگرد، بند کرخه، حمیدیه، اهواز و امیدیه واقع شده است و یکی از بزرگ ترین میادین نفتی جمهوری اسلامی است. این میدان عمق زیادی نداشته و کم عمق می باشد و زودتر می توان از آن بهره برداری کرد.
نماینده مردم دشت آزادگان در مجلس تصریح کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 2 ساعت پیش
مسئولان مثلث گمشده قزوین را دریابند

مسئولان مثلث گمشده قزوین را دریابند مهدی برزگر - مسئول سازمان علمی- پژوهشی سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین - در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه سازمان علمی- پژوهشی سپاه صاحب الامر (عج) ذیل سازمان نخبگان در حال فعالیت است، اظهار کرد: در این مرکز 200 نفر از نخبگان استان در طیف ها و سطوح مختلف علمی از دانش آموز گرفته تا اساتید عضو هیئت علمی در حال فعالیت چشمگیر هستند.
وی افزود: این افراد با حضور در مرکز هدایت و حمایت از تحقیقات کاربردی علمی ضمن عضویت، هدایت و سازمان دهی می شوند؛ در این مرکز 10 کارگروه متشکل از پنج نفر استاد و اعضای هیئت علمی دانشگاه مشغول فعالیت است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 2 ساعت پیش
بدهی میلیاردی سواری های بین شهری در آزادراه های الکترونیکی

بدهی میلیاردی سواری های بین شهری در آزادراه های الکترونیکی روز گذشته خیرالله خادمی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل درباره آخرین وضعیت دریافت و پرداخت عوارض الکترونیکی آزادراه ها به ایسنا گفت: این عوارض برای ماشین های سنگین و عمومی محاسبه شده و به تدریج پیامک آن برای مالکان این خودروها ارسال می شود و از مردم می خواهیم هر چه سریعتر نسبت به پرداخت آن اقدام کنند تا دچار جریمه نشوند.
در حالی این مقام مسئول به صورت ضمنی قسطی نبودن عوارض الکترونیکی خودروهای عمومی و سنگین را که پیش از این به آن اشاره شده بود تایید کرد، رحمت حاج محمدعلی ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 4 ساعت پیش
تاثیر طراحی و رنگ خودرو بر تصادف با عابران پیاده

تاثیر طراحی و رنگ خودرو بر تصادف با عابران پیاده به گزارش ایسنا، عابران پیاده در مقایسه با وسائط نقلیه موتوری دارای آسیب پذیری بیشتری هستند؛ به این معنی که تصادف یک وسیله نقلیه با عابرین پیاده تقریبا به طور اجتناب ناپذیری به جرح یا مرگ عابران پیاده منجر می شود.محققان در پژوهشی با عنوان تاثیر خصوصیات وسیله نقلیه بر تصادفات عابران پیاده این موضوع را بررسی کرده اند.
در این پژوهش که توسط حمیدرضا عزیزی، استادیار مدیریت ایمنی ترافیک دانشگاه علوم انتظامی امین و سید محمد سادات حسینی، استادیار برنامه ریزی حمل ونقل دانشگاه علوم انتظامی امین انجام شده، آمده است: در این پژوهش با بررسی فرم های کات( فرم تصادفات) و مصاحبه با کارشناسان پلیس ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 6 ساعت پیش
بررسی تمام معادلات گروه مرگ انتخابی جام جهانی/ ایران چطور صدرنشین می شود؟

بررسی تمام معادلات گروه مرگ انتخابی جام جهانی/ ایران چطور صدرنشین می شود؟ به گزارش ایسنا، این تساوی بیش از هر کسی، برای تیم ملی ایران خوشایند بود و قطعا هواداران و اعضای تیم ملی از این اتفاق خوشحال شدند.
پس از شکست های متوالی ایران در دیدار برابر بحرین و عراق، شانس ملی پوشان ایران برای راهیابی به عنوان صدرنشین مرحله سوم انتخابی جام جهانی تاحدودی کاهش یافت اما اکنون امید به تیم ملی برگشته است.
*جدول گروه
در حال حاضر تیم ملی ایران با یک بازی کمتر نسبت به تیم های گروه، با 6 امتیاز سوم است. عراق با 11 و بحرین با 9 امتیاز اول و دوم هستند اما یک بازی بیشتر انجام داده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 26 روز و 10 ساعت پیش
رهبر انقلاب اسلامی: در حوادث امنیتی چند روز اخیر، دشمن را عقب زدیم

رهبر انقلاب اسلامی: در حوادث امنیتی چند روز اخیر، دشمن را عقب زدیم به گزارش ایسنا، جمعی از تولیدکنندگان، کارآفرینان و فعالان اقتصادی، امشب (سه شنبه) با حضور در حسینیه ی امام خمینی(رحمه الله) با رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.
رهبر انقلاب در این دیدار گفتند: هم دوستان و هم دشمنان بدانند، ما در عرصه ی جنگ نظامی و سیاسی و امنیتی دشمن را عقب زدیم؛ همین کارهای این چند روز کارهای امنیتی بود، مردمی که نبود. در عرصه های مختلف دشمن را عقب زدیم و به توفیق الهی در عرصه جنگ اقتصادی هم به طور قاطع دشمن را عقب خواهیم زد.
این خبر تکمیل می شود.... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 12 ساعت پیش
حزب الله لبنان: اقدامات و مواضع آمریکا درخصوص شهرک سازی ها غیرقانونی است

حزب الله لبنان: اقدامات و مواضع آمریکا درخصوص شهرک سازی ها غیرقانونی است به گزارش ایسنا به نقل از سایت شبکه المنار، حزب الله لبنان با صدور بیانیه ای اعلام کرد: اظهارات اخیر آمریکا درخصوص شهرک سازی های رژیم صهیونیستی، موضعی باطل، مردود و غیرقانونی است و با قوانین و احکام بین المللی در تعارض است.
حزب الله لبنان همچنین اعلام کرد: این اقدام جدید آمریکا و همچنین اقدامات و مواضع خصمانه قبلی این کشور در راستای تلاش های بی وقفه واشنگتن برای نابودی مسأله فلسطین است.
در بیانیه حزب الله لبنان همچنین آمده است: این اقدام آمریکا این واقعیت را تغییر نمی دهد که رژیم صهیونیستی اشغالگر است. ملت فلسطین به بازپس گیری اراضی شان و آزادسازی وجب به وجب آن مصمم هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 26 روز و 13 ساعت پیش
فرانسه از عدم تمدید معافیت های هسته ای سایت فردو ابراز تاسف کرد

فرانسه از عدم تمدید معافیت های هسته ای سایت فردو ابراز تاسف کرد به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، آگنس وندرمال سخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه روز سه شنبه در گفت وگویی با خبرنگاران با اشاره به لغو تمدید معافیت های هسته ای سایت فردو، اظهار کرد: ما از تصمیم ایالات متحده در خصوص سایت هسته فردو ابراز تاسف می کنیم چراکه معافیتی را فسخ کرده که از تسهیل در اجرایی شدن پروژه های مدنی در این سایت جلوگیری می کند.
وی همچنین در خصوص عبور میزان ذخایر آب سنگین ایران از حدود برجام، گفت: فرانسه از عدم پایبندی ایران به تعهدات هسته ای خود به شدت نگران بوده چراکه ممکن است به ممکن عواقب جدی برای نظام اشاعه هسته ای داشته باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 26 روز و 13 ساعت پیش
نخست وزیر جدید کویت سوگند یاد کرد

نخست وزیر جدید کویت سوگند یاد کرد به گزارش ایسنا به نقل از اسپوتنیک، صباح خالد الحمد الصباح نخست وزیر جدید کویت پس از آن که صباح الاحمد الجابر الصباح، امیر کویت او را به عنوان نخست وزیر این کشور معرفی کرد، رسما این پست را برعهده گرفت و برای تصدی آن سوگند یاد کرد.
جابر مبارک الحمد اصباح نخست وزیر سابق کویت پس از گذشت یک هفته از اعتراضات مردمی در رابطه با عملکرد کابینه، هفته گذشته استعفا داد و امیر کویت نیز با درخواست استعفای او موافقت کرد.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 26 روز و 13 ساعت پیش
اعلام برنامه های ایام معصومیه(س) در حرم مطهر

اعلام برنامه های ایام معصومیه(س) در حرم مطهر حجت الاسلام والمسلمین مهدی احمدی امروز در جمع خبرنگاران در تشریح برنامه های ایام معصومیه (سالروز ورود حضرت معصومه سلام الله علیها به قم تا سالروز رحلت آن حضرت(س)) عنوان کرد: قم تنها شهریست که نامگذاری روز آن، بر مبنای ماه قمری و مصادف با سالروز ورود حضرت معصومه(س) است.
معاون فرهنگی آستان مقدس حرم مطهر حضرت معصومه(س) ادامه داد: بیست و نهم آبان ماه مصادف با شب ورود حضرت(س) به قم، بعد از اقامه نماز مغرب و عشا مراسمی با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین مومنی و مداحی میثم مطیعی برگزار می شود. مراسم کاروان شادی ورود حضرت(س) و اجتماع بزرگ مردمی در صحن امام رضا(ع) در سالروز ورود حضرت(س) برپا خواهد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: مذهبی انتشار : 26 روز و 15 ساعت پیش
اذعان دبیرکل ناتو به وجود اختلافات درباره وضعیت شمال سوریه

اذعان دبیرکل ناتو به وجود اختلافات درباره وضعیت شمال سوریه به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ینس استولتنبرگ، دبیر کل ناتو در کنفرانس مطبوعاتی خاطرنشان کرد: در دیدگاه های اعضای این پیمان درباره وضعیت شمال سوریه اختلافاتی وجود دارد و من پیش بینی می کنم که فردا (چهارشنبه) درخصوص وضعیت سوریه رایزنی صورت بگیرد.
دبیرکل ناتو همچنین تصریح کرد: تمامی اعضای ناتو بر سر این امر اتفاق نظر دارند که نباید آنچه را که از شکست و مبارزه با گروه تروریستی داعش به دست آورده ایم، از دست بدهیم.
استولتنبرگ اظهار کرد: ما نباید فراموش کنیم که ترکیه میزبان شماری از شهروندان سوریه است و ترکیه از حملات تروریستی آسیب دیده و این حق قانونی آنکارا است که نگران ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 26 روز و 15 ساعت پیش
اعتراض معاونت حقوقی ریاست جمهوری به ابطال مصوبه تعیین محل های تجمعات مردمی

اعتراض معاونت حقوقی ریاست جمهوری به ابطال مصوبه تعیین محل های تجمعات مردمی به گزارش ایسنا، معاونت حقوقی ریاست جمهوری اعلام کرد:
در پی تصمیم هیأت عمومی دیوان عدالت اداری به ابطال مصوبه هیأت وزیران که محل های تشکیل اجتماعات و راهپیمایی ها را در تهران و دیگر شهرها مشخص می کرد، معاونت حقوقی در چارچوب ماده (91) قانون آیین دادرسی دیوان عدالت، به تصمیم هیأت عمومی دیوان اعتراض کرد.
معاونت حقوقی با توجه به حصری نبودن محل های اعتراض و به تبع عدم مغایرت با اصل (27) قانون اساسی و نیز ضرورت پوشش اجتماعات و اعتراضات تشکل هایی که حزب نبوده و مشمول ماده (10) قانون احزاب نمی شوند، مبنای ابطال مصوبه را موجه ندانست و با اعتراض به رأی ابطال ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 15 ساعت پیش
جشنواره کتاب و رسانه به ایستگاه آخر رسید

جشنواره کتاب و رسانه به ایستگاه آخر رسید به گزارش ایسنا، مراسم پایانی هجدهمین جشنواره کتاب و رسانه همزمان با بیست و هفتمین دوره هفته کتاب عصز روز دوشنبه 28 آبان ماه با حضور محسن جوادی - معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی -، محمد خدادی - معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی -، احمد مسجدجامعی - عضو شورای اسلامی شهر تهران -، حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا زائری - مشاور خانه کتاب -، عیسی علیزاده - معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی - ، نجفقلی حبیبی - دبیر سابق کتاب سال جمهوری اسلامی-، مهرزاد دانش - مدیرکل چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی -، ایوب دهقانکار - مشاور اجرایی معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی - ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 26 روز و 15 ساعت پیش
پرداخت یارانه حمایتی دولت به مددجویان سازمان بهزیستی کشور/پرداخت مستمری آبان ماه معلولان

پرداخت یارانه حمایتی دولت به مددجویان سازمان بهزیستی کشور/پرداخت مستمری آبان ماه معلولان وحید قبادی دانا در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه امروز مستمری آبان ماه مددجویان سازمان بهزیستی از محل اعتبارات این سازمان و هدفمندی یارانه ها پرداخت شد، گفت: این مستمری برای یک میلیون و 80 هزار خانوار تحت پوشش سازمان بهزیستی واریز شده است.
وی ادامه داد: همچنین یارانه بیش از 1000 مرکز نگهداری شبانه روزی معلولان، سالمندان، بیماران روانی مزمن و معلولان ذهنی، جسمی و حرکتی نیز که شامل 47 هزار نفر هستند نیز تا پایان مهرماه برای هر فرد تقریبا 770 هزار تومان پرداخت شده است.
رئیس سازمان بهزیستی کشور یادآور شد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 17 ساعت پیش
دفاع سفیر آمریکا در سازمان ملل از موضع واشنگتن در قبال شهرک سازی ها

دفاع سفیر آمریکا در سازمان ملل از موضع واشنگتن در قبال شهرک سازی ها به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، کلی کرافت، نماینده آمریکا در سازمان ملل با انتشار بیانیه ای خاطرنشان کرد: مهم است که درخصوص امور مهم و خطیر، شفاف باشیم و "قانونی" دانستن شهرک سازی های اسرائیل امری خطیر است.
کرافت همچنین تصریح کرد: برای این که شفاف باشیم، آمریکا به صلح به طور کامل پایبند خواهد ماند و "قانونی" دانستن شهرک سازی اسرائیل توسط واشنگتن، این واقعیت را تغییر نمی دهد و این بحث و جدل های کنونی درباره قوانین بین المللی منجر به برقراری صلح دائم که به آن پایبندیم، نخواهد شد.
ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 26 روز و 17 ساعت پیش
نصیرزاده: کناره گیری اترک شیطنت رسانه ای است!/ کشتی گیران و کادر فنی تمام پولشان را گرفته اند

نصیرزاده: کناره گیری اترک شیطنت رسانه ای است!/ کشتی گیران و کادر فنی تمام پولشان را گرفته اند عبدالمهدی نصیرزاده در تماس با ایسنا، ضمن رد کناره گیری تیم اترک خراسان شمالی از حضور در مرحله نیمه نهایی لیگ کشتی آزاد، اظهار کرد: سرپرست و رییس هیات مدیره این تیم هم اکنون در کنار من حضور دارند و هر دو بر حضور جدی این تیم با تمامی نفرات خود در مرحله نیمه نهایی لیگ تاکید می کنند. این تیم بخت نخست قهرمانی در لیگ کشتی آزاد است و با قدرت روز جمعه به میدان خواهند رفت.
رییس سازمان لیگ فدراسیون کشتی درباره تاکید کادر فنی تیم اترک بر کناره گیری از لیگ و ترک تیم توسط کشتی گیران، گفت: این موضوع اصلا صحت ندارد و یک شیطنت رسانه ای است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 26 روز و 17 ساعت پیش
اوکراین: برای پس گرفتن اراضی از روسیه جدول زمانی تعیین شود

اوکراین: برای پس گرفتن اراضی از روسیه جدول زمانی تعیین شود به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین به خبرنگاران درباره نشست اوکراین، روسیه، فرانسه و آلمان گفت: مایل هستم به نتایجی دست یابیم. نیاز داریم که روی بازگشت اراضی ما توافق شود. من درباره نوعی جداول زمانی شفاف سخن می گویم.
زلنسکی که همواره با صورتی اصلاح شده دیده شده است، در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد تا زمانی که با چشمان خودش بازگشت سه کشتی توقیفی در سال گذشته به دست روسیه را نبیند، اصلاح نخواهد کرد. روسیه این کشتی ها را دوشنبه آزاد کرد.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 26 روز و 18 ساعت پیش
سرطان پستان در بیشتر موارد قابل درمان است

سرطان پستان در بیشتر موارد قابل درمان است دکتر مهسا چعبی در کارگاه آموزشی سرطان پستان و راه های پیشگیری از آن گفت: خودآزمایی پستان اولین قدم در تشخیص زودهنگام سرطان است.
وی اظهار کرد: تغییر در سبک زندگی، هرم سنی کشور و نوع تغذیه که حاصل آن کم تحرکی، چاقی و استفاده روزافزون از تغذیه نامناسب است، در کنار عوامل محیطی مخرب سلامتی که هر روزه بر شدت آن ها افزوده می شود، بروز بیماری های غیر واگیر در کشور را افزایش داده است.
این متخصص بیان کرد: سرطان ها از جمله بیماری های غیر واگیری هستند که هر ساله بر میزان بروز آن ها در کشور افزوده می شود ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 26 روز و 18 ساعت پیش
خریداران ایده و اختراع "وام 500 میلیونی" دریافت می کنند

خریداران ایده و اختراع "وام 500 میلیونی" دریافت می کنند به گزارش ایسنا، بازار دارایی فکری از جمله نهادهای وابسته و همکار با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است که با هدف ایجاد تحرک در بازارهای مالی و زیست بوم نوآوری و فناوری در کشور تاسیس شد.
تجاری سازی ایده ها و اختراعات در کشور نیاز به سرمایه گذارانی دارد تا با مراجعه به بازارهای متشکل پولی اقدام به شناسایی و خریداری آنها کنند.
در بازار دارایی های فکری با هدف ارزش گذاری مالی بر روی دارایی های فکری و اختراعات و ایده ها، روندهای کارشناسی تعریف شده است و پس از آن با قیمت گذاری ای که انجام می گیرد، خریداران خصوصی و دولتی می توانند نسبت به خرید یک ایده یا فکر اقدام کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 18 ساعت پیش
راه ارتباطی 100 روستای الیگودرز مسدود است/ بارش یک متری در گردنه های کوهستانی

راه ارتباطی 100 روستای الیگودرز مسدود است/ بارش یک متری در گردنه های کوهستانی حمیدرضا کشکولی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: در حال حاضر برای دومین روز متوالی بارش شدید برف در الیگودرز را شاهد هستیم.
وی با اشاره به مشکلات این بارش ها، تصریح کرد: تا صبح امروز راه ارتباطی 240 روستای بخش ذلقی و زز و ماهرو قطع بود که با تلاش دستگاه های متولی در حال حاضر فقط راه 100 روستا مسدود است.
کشکولی با بیان اینکه اداره راهداری هم اکنون نیز در حال بازگشایی جاده های روستایی هستند، اضافه کرد: تا پیش از غروب آفتاب امروز راه چندین روستای دیگر نیز بازگشایی می شود.
فرماندار الیگودرز با اشاره به قطعی برق چندین روستای این شهرستان ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 19 ساعت پیش
شکست سنگین ژاپن برابر ونزوئلا در خانه

شکست سنگین ژاپن برابر ونزوئلا در خانه به گزارش ایسنا، تیم ملی فوتبال ژاپن، نایب قهرمان آسیا امروز سه شنبه در دیداری دوستانه در خانه به دیدار ونزئلا رفت. این دیدار در ورزشگاه سوئیتا برگزار شد که در نهایت ونزوئلا با نتیجه 4 بر یک توانست حریف خود را در هم بکوبد.
در نیمه اول بازی خوزه روندون توانست هت تریک کند و یفرسون سوتلدو گل دیگر تیمش را در نیمه نخست به ثمر رساند. در نیمه دوم ژاپن توانست یکی از گل های خورده را در دقیقه 70 پاسخ دهد. هوتارو یاماگوچی اولین گل تیمش را به ثمر رساند تا کمی از شدت سنگینی سامورایی ها کاهش دهد.
در نهایت این دیدار با نتیجه 4 بر یک به سود نماینده آمریکای جنوبی به پایان رسید.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 26 روز و 19 ساعت پیش
آغاز ثبت نام تکمیل ظرفیت این مرکز برای نیمسال اول سال تحصیلی 99-98

آغاز ثبت نام تکمیل ظرفیت این مرکز برای نیمسال اول سال تحصیلی 99-98 مهندس احمد افروغی با بیان این مطلب، افزود: ثبت نام تکمیل ظرفیت مرکز آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی مشهد از روز پنج شنبه 30 آبان ماه سال جاری آغاز خواهد شد.
وی تصریح کرد: با توجه به اینکه مرکز آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی مشهد در سال گذشته موفق به کسب رتبه برتر در بین مراکز علمی کاربردی کشور شده است، این مرکز می تواند 25 درصد ظرفیت خود را در این مرحله افزایش دهد.
وی با اشاره به اینکه مرکز آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی مشهد به عنوان مرکز علمی کاربردی معین در استان مشخص شده است، اظهار کرد: با توجه به تعطیلی مرکز علمی کاربردی جهادکشاورزی خراسان رضوی ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 20 ساعت پیش
حمل و نقل عمومی باید حمایت و نوسازی شود

حمل و نقل عمومی باید حمایت و نوسازی شود محمد پوروخشویی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به وجود 200 دستگاه اتوبوس در شهر همدان اظهار کرد: با افزایش قیمت بنزین اقبال مردم به حمل و نقل عمومی بیش از پیش می شود و نیاز است از ناوگان حمل و نقل عمومی نهایت استفاده را ببریم.
وی با بیان اینکه با توجه به اینکه قیمت هر دستگاه اتوبوس دو میلیارد تومان است، خرید اتوبوس جدید امکان پذیر نیست، تصریح کرد: براساس جلساتی که در نهادهای اجرایی داشتیم، مقرر شد اتوبوس هایی که به علت تعمیرات غیرفعال هستند، سریعاً به ناوگان اضافه شوند. در حال حاضر 170 تا 180 دستگاه اتوبوس در شهر همدان فعال بوده و 10 درصد از اتوبوس ها به علت مشکلات و تعمیرات غیرفعال ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 20 ساعت پیش
بسیج با اغتشاشگران برخورد می کند نه مردم

بسیج با اغتشاشگران برخورد می کند نه مردم محسن رشیدی در جمع خبرنگاران گفت: هرکس دلش با انقلاب باشد، بسیجی است.
وی با اشاره به این که همه آحاد ملت موظف به جلوگیری از فساد هستند، اظهار کرد: ما نیز به عنوان یک نهاد مردمی در مقابل فساد ایستادگی کرده و ظرفیت خود را در این زمینه به کار می گیریم.
رشیدی با اشاره به این که از باب امر به معروف و نهی از منکر بر همه ما واجب است که در مقابل فساد بایستیم، عنوان کرد: لازم است هرکس به نوبه خود مفسده ای را می بیند به مراجع قضایی اطلاع دهد.
معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان تصریح کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 20 ساعت پیش
در مسیر رقابت پذیری کالای ایرانی باید از تکنولوژی روز دنیا استفاده شود

در مسیر رقابت پذیری کالای ایرانی باید از تکنولوژی روز دنیا استفاده شود محمد جعفری در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: تمام ناهنجاری های موجود در اقتصاد به موضوع تولید برمی گردد.
وی با بیان اینکه اگر در کشوری تولید پایدار، با ثبات و تقاضا محور باشد در آن کشور ناهنجاری های اقتصادی در پایین ترین سطح ممکن قرار می گیرد، ادامه داد: چنانچه بخواهیم بر ناهنجاری هایی همچون بیکاری، تورم و حتی ناهنجاری های اجتماعی غیر اقتصادی که منشاء اقتصادی دارد مثل بی ثباتی در خانواده که منجر به طلاق شده فائق آییم باید به مسئله تولید توجه شود.
این دکترای اقتصاد با تاکید بر اینکه بر همه آحاد جامعه واجب است که برای تولید خود ارزش قائل شوند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 20 ساعت پیش
قرارداد 14 میلیارد دلاری ایرعربیا برای خرید 120 فروند ایرباس جدید

قرارداد 14 میلیارد دلاری ایرعربیا برای خرید 120 فروند ایرباس جدید به گزارش ایسنا، نمایشگاه هوایی دوبی 2019 که از 17 نوامبر آغاز شده و تا تاریخ 21 نوامبر ادامه خواهد داشت، هرساله میزبان ایرلاین ها و شرکت های هواپیمایی مختلف در سراسر جهان است که از جدیدترین اخبار و دستاورهای حوزه هوانوردی مطلع شده و در کنار ملاقات با بزرگترین سازندگان هواپیما در جهان همچون ایرباس و و بوئینگ، قراردادهای متعددی به منظور خریداری هواپیما با آنها منعقد کنند.
بر اساس اخبار و گزارش های منتشر شده در گلف نیوز، شرکت هواپیمایی ایر عربیا به عنوان یکی از ایرلاین های امارات متحده عربی، در جریان برگزاری رویداد نمایشگاه هوایی دوبی 2019 ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 20 ساعت پیش
تخریب اموال عمومی هیچ ارتباطی با اعتراضات مردمی ندارد

تخریب اموال عمومی هیچ ارتباطی با اعتراضات مردمی ندارد آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی امروز، 28 آبان ماه در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان اظهار کرد: گران شدن بنزین هم به نفع کشور و هم به نفع طبقه محروم جامعه است چراکه هزینه ای که بابت یارانه بنزین پرداخت می شود به جیب اقشار ضعیف جامعه برمی گردد.
وی افزود: بنزین یارانه دار فقط به نفع کسانی است که بیشترین استفاده را از آن دارند و این شامل طبقه مرفه و ثروتمند جامعه می شود و هیچ نفعی برای اقشار ضعیف جامعه ندارد.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان عنوان کرد: در شرایط سخت اقتصادی که به خاطر تحریم های دشمنان بر اقشار ضعیف جامعه تحمیل شده است باید با یک برنامه ریزی منسجم حمایت هایی از ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 21 ساعت پیش
تبیین رویکرد ششمین جشنواره نوای خرم /قصد رقابت با جشنواره دیگری نداریم

تبیین رویکرد ششمین جشنواره نوای خرم /قصد رقابت با جشنواره دیگری نداریم به گزارش ایسنا، نشست رسانه ای ششمین جشنواره و جایزه همایون خرم (نوای خرّم) صبح سه شنبه (28 آبان) با حضور ناصر ایزدی دبیر جشنواره نوای خرم، بردیا صدرنوری مدیر جشنواره و رضا خرم عضو شورای سیاست گذاری جشنواره در تالار وحدت تهران برگزار شد.
جشنواره نوای خرّم به طور متمرکز برای بچه های زیر 15 سال برگزار می شود.
در ابتدای این نشست، صدرنوری درباره این جشنواره بیان کرد: فراخوان جشنواره تیر ماه اعلام شد و داوطلبان تا 30 مهر آثار خود را به ستاد جشنواره فرستادند. داوری مرحله انتخاب شرکت کنندگان انجام شد. طی سه هفته در پنج شنبه و جمعه ها مرحله رقابتی را برگزار خواهیم کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 26 روز و 21 ساعت پیش
بحران آب ناشی از تصمیمات جزیره ای است

بحران آب ناشی از تصمیمات جزیره ای است به گزارش ایسنا عیسی کلانتری در همایش ملی راهبردهای سازگاری با کم آبی در مناطق خشک و نیمه خشک که در دانشگاه حکیم سبزواری برگزار شد، گفت: قانون جامع آب در سال 1361 تدوین شده است که آن زمان محدودیت منابع آبی در کشور نبود اما این قانون اکنون پاسخگوی نیاز کنونی کشور نیست.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه با بیان اینکه ایران یک کشور نیمه خشک است،اظهارکرد: آب عنصر اول توسعه، ریسک و پایداری است و محور برنامه ریزی و توسعه محسوب می شود. در حوزه آب سیاست های جزیره ای جواب نمی دهد. با این سیاست ها نمی توان منابع آبی را مدیریت کرد. بزرگترین محدودیت کشور آب است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 21 ساعت پیش
آهوان دشت سهرین گرسنه نمی مانند

آهوان دشت سهرین گرسنه نمی مانند پرویز رستمی در گفت وگو با ایسنا، در رابطه با تغذیه آهوان دشت سهرین و فیله خاصه، اظهارکرد: با توجه به بارش برف و پوشیده شدن علف زارهای دشت سهرین و فیله خاصه زنجان، آهوان این مناطق با پخش علوفه از سوی عوامل محیط زیست استان، تغذیه شدند. همچنین محیطبانان برای تغذیه آهوان 350 بسته یونجه نیز توزیع کردند.
وی ضمن اشاره به بارش سنگین برف در استان و لزوم تغذیه وحوش علف خوار، افزود: پخش علوفه در دشت سهرین و فیله خاصه با هدف تغذیه بی دغدغه و برای جلوگیری از خروج وحوش علف خوار به ویژه آهوان از زیست گاه اصلی و پراکنده شدن و پناه آوردن این گونه های جانوری شاخص به مناطق مسکونی روستایی و شهری انجام می ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 21 ساعت پیش
مدال نوکری مردم نجیب هرمزگان افتخار همه مسئولین است

مدال نوکری مردم نجیب هرمزگان افتخار همه مسئولین است سردار اباذر سالاری ظهر امروز در جمع خبرنگاران، اظهارکرد: از ملت شریف استان هرمزگان که با بصیرت، صبوری، نجابت و آرامش خود باعث شدند هم آرامش استان برقرار شود و هم برای شهروندان گرفتاری هایی به وجود نیاید، علی رغم اینکه در بسیاری استان ها درگیری هایی داشتیم؛ تشکر می کنم.
وی افزود: باید نوکری این مردم را با این جایگاهی که دارند انجام دهیم، علی رغم اینکه مشکلات بسیاری در کشور به وجود آمده و با این فشارهای اقتصادی که مردم را نگران کرده اما مردم هرمزگان فضایی را فراهم کردند که هم پیگیر مطالبات خود باشند و هم فرصت سوءاستفاده را از دشمن بگیرند و از این رو باید این مردم و این فضا را ارج نهاد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 21 ساعت پیش
محمدی: مردم ذهنیت مثبتی از کنترل قیمت ها توسط دولت ندارد

محمدی: مردم ذهنیت مثبتی از کنترل قیمت ها توسط دولت ندارد به گزارش ایسنا، داود محمدی در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی ضمن تأکید بر فرمایشات مقام معظم رهبری گفت: ایشان به جلوگیری از تأثیر افزایش قیمت بنزین بر سایر کالاها و خدمات تأکید کردند. وظیفه مسئولان در وهله بعد این است که بگویند چه برنامه عملیاتی و اجرایی برای جلوگیری از افزایش قیمت ها دارند.
نماینده مردم قزوین در مجلس تأکید کرد: صدور بخشنامه ها، تشکیل جلسات اداری و تصمیم گیری در اتاق های دربسته راه به جایی نمی برد؛ بلکه مدیران باید به وسط میدان بیایند و در کنار کسبه، تولیدکنندگان و مردم و با شنیدن حرف های آن ها در جهت رفع دغدغه هایشان اقدام کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 21 ساعت پیش
نمایش صنعان در ترکمنستان به روی صحنه می رود

نمایش صنعان در ترکمنستان به روی صحنه می رود علی اکبر خداشناس در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: نمایش صنعان براساس داستانی از منطق الطیرشیخ فریدالدین عطار نیشابوری نوشته شده است. صنعان داستان یک عشق زمینی است که به عشق آسمانی بدل می شود؛ یک تراژدی عاشقانه که تاریخ مصرف ندارد.
وی افزود: صنعان به جای این که سراغ متون خارجی که قرابتی با فرهنگ و تمدن ایران ندارد، برود از ادبیات غنی و کهن ایران که سرشار از نمونه های مشابه است الهام گرفته و با روشی بسیار متفاوت با آنچه تا کنون در مشهد به عنوان تئاتر یا نمایش رایج بود به اجرا درآمد، این نمایش به نوعی تلفیقی از ادبیات کهن ایران در قالب اجرایی مدرن روز دنیا است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 26 روز و 23 ساعت پیش
مردم خرابکاران را معرفی کنند/ افرادی که برای شبکه های خارجی فیلم تهیه می کردند دستگیر شدند

مردم خرابکاران را معرفی کنند/ افرادی که برای شبکه های خارجی فیلم تهیه می کردند دستگیر شدند به گزارش ایسنا، غلامحسین اسماعیلی در نشست خبری امروز خود با اشاره به حوادث اخیر گفت: سیاست قوه قضاییه در حوادث اخیر و رویکرد ما تلاش در جهت تامین امنیت عمومی مردم و تلاش بی وقفه در جهت حفظ منافع شهروندان و تلاش برای مقابله با خشونت و غارت بیت المال است و در یک کلمه در مسیر احقاق حق و اجرای عدالت تلاش می کنیم.
وی خاطر نشان کرد: در برابر کسانی که امنیت را به مخاطره می اندازند و سرمایه عمومی را آتش می زندند برخورد قاطع و بازدارنده می کنیم و در برابر خشونت سیاست سزاگرایانه را اتخاذ می کنیم که هر کس متناسب با اعمال خودش به سزای اعمال غیر قانونی اش برسد و حتی با کسانی که از روی ناآگاهی ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 23 ساعت پیش
حداقل 10 میلیارد تومان به مترو خسارت وارد شده است

حداقل 10 میلیارد تومان به مترو خسارت وارد شده است رضا فاتحی در گفت وگو با ایسنا در خصوص آخرین وضعیت مترو اصفهان، اظهار کرد: امروز سه شنبه خط مترو اصفهان از میدان امام حسین(ع) تا صفه به مردم خدمات رسانی می کند، اما مابقی خطوط فعلاً بازگشایی نشده است.
وی افزود: بقیه خطوط مترو به علت آسیب های وارده و به وجود آمدن مشکلات فنی فعلاً بسته است و هم اکنون در حال اصلاح و تعمیر خطوط آسیب دیده هستیم.
مدیرعامل شرکت مترو منطقه اصفهان با بیان اینکه هنوز برآورد دقیقی از خسارات وارده به خطوط مترو اصفهان نشده است، ادامه داد: تصور بنده این است که حداقل 10 میلیارد تومان به مترو و زیرساخت های آن خسارت وارد شده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 23 ساعت پیش
اختتامیه جشنواره ملی فانوس برگزار می شود

اختتامیه جشنواره ملی فانوس برگزار می شود به گزارش ایسنا، لطیف صادقی دبیر سومین جشنواره ملی هنری فانوس در نشست خبری اختتامیه این جشنواره بیان کرد: جشنواره ملی هنری فانوس عصاره یک سال تلاش و مجاهدت فرهنگی برای انتقال مفاهیم و ارزش های دفاع مقدس است. استان های مازندران و هرمزگان میزبان دو دوره پیشین این جشنواره بوده اند.
وی افزود: جشنواره ملی هنری فانوس با هدف ترویج فرهنگ دفاع مقدس در بخش فیلم، هنرهای نمایشی، هنرهای تجسمی، موسیقی و سرود و برنامه های رادیویی به طور درون سازمانی در بنیادحفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سراسر کشور برگزار شد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 26 روز و 23 ساعت پیش
الگوی غذایی ناسالم و پرخاشگری

الگوی غذایی ناسالم و پرخاشگری ساره حسینی در گفت وگو با ایسنا با بیان اینکه تغییرات در رژیم غذایی می تواند تغییراتی در خلق و خو و رفتار افراد ایجاد کند، اظهار کرد: تغییر الگوی غذایی افراد جامعه به خصوص نوجوانان و جوانان و روند رو به رشد استفاده از فست فودها و غذاهای فرآوری شده دارای نگهدارنده و رنگ های مصنوعی و متعاقبا کاهش مصرف خشکبار، میوه و سبزی علاوه بر اثرات سوئی که بر عملکرد سیستم گوارشی دارد برخلق و خو و رفتار مصرف کنندگان نیز تاثیرگذار است.
وی افزود: مصرف غذا و خوراکی هایی که عمدتا دارای میزان زیادی قند، چربی و کافئین هستند باعث ایجاد اضطراب شده و تحریک پذیری و پرخاشگری را افزایش می دهد و می تواند عامل ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 26 روز و 23 ساعت پیش
عراقچی: اروپا برای حفظ برجام باید آماده پرداخت هزینه باشد

عراقچی: اروپا برای حفظ برجام باید آماده پرداخت هزینه باشد به گزارش ایسنا، سید عباس عراقچی که برای شرکت در سومین نشست رایزنی های سیاسی بین جمهوری اسلامی ایران و هلند به لاهه سفر کرده است، در مذاکرات چند ساعته با همتای هلندی خود در خصوص موضوعات مختلف دوجانبه، چند جانبه و منطقه ای، از جمله برجام، ابتکار صلح هرمز، امنیت کشتی رانی در خلیج فارس و دریای سرخ، تحولات منطقه ای و همکاری های اقتصادی دوجانبه گفت وگو و رایزنی کرد.
معاون وزیر امور خارجه کشورمان در این مذاکرات ضمن انتقاد از بی عملی اروپا در خصوص اجرای تعهدات خود در برجام و تبیین گام های چهارگانه ایران در کاهش تعهداتش ذیل برجام تاکید کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 27 روز و 0 ساعت پیش
رکورد فوق العاده تیم ملی اسپانیا در گلزنی

رکورد فوق العاده تیم ملی اسپانیا در گلزنی به گزارش ایسنا و به نقل از آس، تیم ملی فوتبال اسپانیا به راحتی می تواند دروازه حریفانش را باز کند. این موضوع در دیدار دوشنبه شب برابر رومانی نیز دیده شد. تنها هشت دقیقه از بازی گذشته بود که فابیان روییس گل نخست را به ثمر رساند (اسپانیا با پنج گل مهمانش را شکست داد). اسپانیا در 40 بازی (رسمی و غیر رسمی) پیاپی است که گلزنی می کند. این بهترین رکورد در تاریخ فوتبال این کشور محسوب می شود. لاروخا چهارمین رکورد برتر تاریخ فوتبال را در این زمینه به ثبت رسانده است.
به نوشته میسترچیپ (کارشناس اسپانیایی) مجارستان رکورد گلزنی در 66 بازی پیاپی را در سال های 1949 تا 1957 به ثبت رساند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 27 روز و 0 ساعت پیش
کمبود آرد و نان در ابهر وجود ندارد

کمبود آرد و نان در ابهر وجود ندارد به گزارش ایسنا، محمدرضا داداشیان در جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان ابهر با اشاره به تشدید نظارت و بازرسی ها بر بازار و اصناف ابهر همزمان با افزایش قیمت بنزین، اظهار کرد: هیچ صنفی بدون مجوز اجازه افزایش قیمت ها را ندارد.
وی با اشاره به ضرورت همکاری مردم برای برقراری ثبات در بازار و گزارش تخلفات به 124، ادامه داد: 23 بازرس افتخاری در راستای بازرسی ها با ارگان های مرتبط در شهرستان ابهر، همکاری خواهند داشت.
این مسئول با بیان این موضوع که علی رغم قیمت پایین گاز مایع، در برخی مناطق شهر از جمله شریف آباد شاهد قیمت 25 الی 35 هزار تومانی هستیم که این امر می طلبد علاوه بر اشباع بازار جامعه ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 0 ساعت پیش
ترامپ: پلوسی دیوانه است / شاید برای ادای شهادت به هیات استیضاح بروم

ترامپ: پلوسی دیوانه است / شاید برای ادای شهادت به هیات استیضاح بروم به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ، ریس جمهور آمریکا در دو توییت اظهار کرد، پیشنهاد نانسی پلوسی، رییس مجلس نمایندگان را برای شهادت در برابر هیئت استیضاح "شدیدا در نظر خواهد گرفت".
به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، ترامپ در توییتر نوشت: او (پلوسی) همچنین گفت می توانم به طور کتبی شهادت دهم. با اینکه هیچ کار خطایی انجام نداده ام و دوست ندارم به این روند نادرست اعتباربخشی کنم، از این ایده خوشم می آید و به خاطر متمرکز کردن مجدد کنگره این مساله را شدیدا در نظر خواهم گرفت.
پلوسی در گفتگو با شبکه سی بی اس گفت، ترامپ می تواند در برابر کمیته مسئول تحقیقات استیضاح حاضر شود و "هر حقیقتی را که می خواهد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 27 روز و 0 ساعت پیش
علیزاده: قوای سه گانه به منویات رهبری درباره افزایش قیمت بنزین توجه کنند

علیزاده: قوای سه گانه به منویات رهبری درباره افزایش قیمت بنزین توجه کنند به گزارش ایسنا، رضا علیزاده در نطق میان دستور جلسه علنی امروز مجلس گفت: انقلاب اسلامی بر پایه باورها و ارزش های اسلامی و خدمت به مردم شکل گرفته است، دشمنان در طول این مدت از هیچ خیانتی در حق ملت دریغ نکرده اند این درحالی است که ملت ایران تمام رنج ها را کشیده، پای انقلاب ماندند و با خنثی کردن این توطئه ها هر روز قله رفیعی از موفقیت را فتح کردند.
وی با بیان اینکه امروز با دلاوری سپاه به قدرت اول موشکی منطقه تبدیل شده ایم، اظهار کرد: از حمایت مقام معظم رهبری از تصمیم شورای هماهنگی سران قوا درباره بنزین تشکر می کنم که به عنوان فصل الخطاب نصب العین قرار گرفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 0 ساعت پیش
قیمت طلا از پیشروی بازماند

قیمت طلا از پیشروی بازماند به گزارش ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ثابت بود و و در 1470 دلار ایستاد.
در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با 0.1 درصد کاهش، در 1470 دلار و 50 سنت رسید.
مایکل مک کارتی، استراتژیست ارشد شرکت "سی ام سی مارکتس" در این باره اظهار کرد: در حال حاضر حرکت چشمگیری در قیمت طلا دیده نمی شود و با توجه به نزدیک شدن قیمت طلا به سطح 1490 دلار، هر گونه تغییر قیمت طلا محدود خواهد بود مگر این که واشنگتن و پکن اعلام کنند که توافق تجاری بعید است.
بازارهای سهام آسیا که یک روز دیگر را در انتظار روشن شدن وضعیت مذاکرات آمریکا و چین سپری کردند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 0 ساعت پیش
دانشمندان کشورهای اسلامی سرمایه اجتماعی بزرگی در علم و فناوری هستند

دانشمندان کشورهای اسلامی سرمایه اجتماعی بزرگی در علم و فناوری هستند به گزارش ایسنا، دکتر عاملی در دیدار با رئیس و اعضای هیئت علمی دانشگاه الفرات کشور سوریه که در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد، با تبریک میلاد پیامبر گرامی اسلامی (ص) در اشاره به جایگاه فعالیت های شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار کرد: شورای عالی انقلاب فرهنگی با عضویت رؤسای سه قوه، وزیر کشور، رئیس سازمان برنامه و بودجه، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، وزیر بهداشت، درمان و پزشکی، وزیر آموزش و پرورش، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزیر ورزش و جوانان و سایر اعضای حقوقی و حقیقی دیگر تشکیل شده و وظیفه آن سیاستگذاری در حوزه علم و فناوری و فرهنگ کشور است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 1 ساعت پیش
آزاد سازی سواحل نیاز به زمان دارد

آزاد سازی سواحل نیاز به زمان دارد سید یونس حسینی عالمی در حاشیه بازدید از نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها در ساری در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: پیگیر جدی آزاد سازی سواحل بوده و هستیم که این امر توسط همکاران ما در حال اجرا است.
وی تصریح کرد: بخشی از مراکز هم در اختیار بعضی از نهادها و دستگاه های اجرایی بوده که باید با هماهنگی آزاد سازی انجام شود بنابراین در این زمینه مکاتبات خوبی از سوی دادستانی با این نهادها صورت گرفت.
دادستان مرکز مازندران خاطرنشان کرد: آزاد سازی سواحل نیاز به ملاحظات امنیتی دارد که باید مورد بررسی قرار گیرد چراکه قوه قضائیه نیز این آمادگی را به طور کامل برای اجرای طرح داشته است.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 1 ساعت پیش
لزوم تعیین محلی برای اعتراضات توسط نمایندگان مجلس

لزوم تعیین محلی برای اعتراضات توسط نمایندگان مجلس زهرا نژاد بهرام در گفت وگو با ایسنا، با بیان این که پس از گران شدن نرخ بنزین اعتراضاتی از سوی شهروندان کشور اعم از شهرهای بزرگ و کوچک به وجود آمد که با توجه به محترم بودن حق اعتراض از سوی شهروندان نسبت به موارد تخلف لازم است تا طرح ارائه شده از سوی دولت برای بار دیگر مورد بررسی قرار گیرد، گفت: چرا که امروزه برای تفکیک وقایع دور از انتظار، نسبت به تخریب اموال عمومی و خصوصی و حتی خسارت بدنی و جراحت به برخی شهروندان لازم است طرح دولت مورد توجه قرار گیرد و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این خصوص راهکارهای حقوقی مبتنی بر قانون اساسی را طراحی کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 1 ساعت پیش
روش هایی که در کاهش درد زایمان موثرند

روش هایی که در کاهش درد زایمان موثرند به گزارش ایسنا ، ترس از درد زایمان بخصوص در زنان نخست زا می تواند بر تصمیم مادران در رابطه با روش زایمان بعدی به ویژه افزایش تمایل مادر به انجام سزارین انتخابی تاثیرگذار باشد. شیوع کلی سزارین در ایران حدود 48 درصد تخمین زده شده است. بنابراین با توجه به روش های کاهش درد زایمان بسیار حائز اهمیت بوده و روش های دارویی و غیر دارویی با هدف کاهش سزارین می بایست مورد استفاده قرار گیرند. روش های دارویی عبارتند از تجویز سیستمیک داروها، تجویز عمومی، روش های استنشاقی، بی حسی منطقه ای و روش های غیر دارویی شامل هیپنوتیزم، ماساژ، آروماتراپی و رفلکسولوژی است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 27 روز و 1 ساعت پیش
پامپئو: واشنگتن مقامات فاسد عراق را تحریم می کند

پامپئو: واشنگتن مقامات فاسد عراق را تحریم می کند به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه سومریه نیوز، مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا در اظهارات مطبوعاتی تاکید کرد: همه توان خود را برای مجازات این افراد به کار خواهیم گرفت.
وی ادامه داد: ایالات متحده آمادگی دارد علیه هر مقام عراقی که فسادش اثبات شود و نیز کسانی که در ضربه زدن به معترضان مسالمت جو دست داشته اند، تحریم هایی را اعمال کند.
پامپئو در وزارت خارجه آمریکا در ادامه اظهارات مداخله گرانه خود به خبرنگاران گفت: در حالی که مسؤولان فاسد عراق موجب درد و رنج مردم این کشور شوند، ساکت نخواهیم نشست ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 27 روز و 1 ساعت پیش
ماجرای شناسای پیکر شهدا در قلب دشمن

ماجرای شناسای پیکر شهدا در قلب دشمن به گزارش ایسنا، شهید سیدمحمد زینال حسینی فرمانده گردان تخریب لشکر10سیدالشهدا(ع) پیرامون شهامت همرزم دیگرش به نام شهید حاج قاسم اصغری روایت کرده است: در عملیات خیبر در محدوده عملیات تیپ سیدالشهداء(ع) به علت فشار بیش از حد دشمن و بمباران شیمیایی وسیع مجبور به عقب نشینی شدیم.
تعداد زیادی از مجروحین و شهدا در منطقه رها شده بودند و به علت اینکه منطقه در گیری چندین بار بین ما و دشمن دست به دست شد بدن شهدای ما و اجساد دشمن کنار هم افتاده بود و مشکل بود که در تاریکی شب بتوانیم بدن ها را شناسایی و به عقب منتقل کنیم. قاسم پیش من آمد و گفت: آقاسید به من یک تعداد سربند بدید ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: حوادث انتشار : 27 روز و 3 ساعت پیش
راه اندازی دبیرخانه دائمی مناسب سازی فضای شهری در یزد

راه اندازی دبیرخانه دائمی مناسب سازی فضای شهری در یزد حسین صالحیان در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به تنوع و گستردگی فعالیت های معاونت خدمات شهری شهرداری یزد، اظهار کرد: یکی از مهمترین وظایف این معاونت تقویت زیر ساخت های شهری برای بهره برداری تمام اقشار و گروه های شهری است.
وی برگزاری اولین جشنواره ملی گردشگری معلولین را از جمله اقدامات انجام شده و در دستور کار شهرداری در راستای تقویت و زیرساخت های عمومی شهر یزد دانست و افزود: این رویداد فرهنگی و اجتماعی نقش مهمی در شناخت دقیق زیرساخت ها و نیازهای حوزه مناسب سازی شهری ایفا می کند.
ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 3 ساعت پیش
پامپئو: آمریکا دیگر شهرک سازی ها در کرانه باختری را برخلاف قانون بین الملل نمی داند

پامپئو: آمریکا دیگر شهرک سازی ها در کرانه باختری را برخلاف قانون بین الملل نمی داند به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه فرامنطقه ای القدس العربی، در این اظهارات کاملا کناره گیری از موضع دولت باراک اوباما، رئیس جمهوری سابق آمریکا در قبال مساله شهرک سازی های اسرائیل مشهود است. مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا تاکید کرد، موضع نهایی در قبال کرانه باختری باید از طریق مذاکرات اسرائیلی و فلسطینی مشخص شود. رئیس دستگاه دیپلماسی آمریکا خاطرنشان کرد، آنچه آمریکا انجام داده تنها بازنگری در بحثی قانونی و حقوقی است. واشنگتن قصد ارسال هیچ پیامی پیرامون موضوع شهرک سازی ها ندارد.
وزیر خارجه آمریکا با بیان اینکه دولت های قبلی آمریکا شهرک سازی های رژیم صهیونیستی را غیرقانونی می دانستند اما ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 27 روز و 3 ساعت پیش
بلاتکلیفی 20 مؤسسه قرآنی در پی بالا رفتن اجاره بها

بلاتکلیفی 20 مؤسسه قرآنی در پی بالا رفتن اجاره بها روح الدین بلواسی در جمع خبرنگاران، عدم استقبال قرآن آموزان از کلاس های قرآنی مؤسسات را یک مشکل جدی در حوزه قرآن دانست و اظهار کرد: متأسفانه در حال حاضر با توجه به این که خانواده ها تمایل بیشتری دارند که فرزندان شان در کلاس های آموزشی زبان خارجه، کلاس های تقویتی، چرتکه، موسیقی و ... شرکت کنند آمار قرآن آموزان هر روز در حال کاهش است.
وی با اشاره به این که پایین آمدن آمار قرآن آموزان باعث ایجاد مشکلاتی برای مؤسسات قرآنی شده و این در حالی است که مربیان قرآنی و مدیران مؤسسات قرآنی نیز رغبت و انگیزه خود برای فعالیت های قرآنی را از دست می دهند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: مذهبی انتشار : 27 روز و 3 ساعت پیش
بارش برف در الیگودرز راه ارتباطی 240 روستا را قطع کرد

بارش برف در الیگودرز راه ارتباطی 240 روستا را قطع کرد به دلیل بارش سنگین برف در شهرستان الیگودرز که از شامگاه یک شنبه، 26 آبان آغاز شده، راه ارتباطی 240 روستا در بخش های ززو ماهرو و ذلقی به طور کامل با مرکز شهرستان الیگودرز مسدود شده و همچنین برق ساکنان بخش های ذلقی و ززو ماهرو هم در شهرستان الیگودرز قطع است.
بنا بر این گزارش، به علت بارش شدید برف و پدیده سرما و یخبندان مدارس صبح و بعد از ظهر شهرستان الیگودرز در همه مقاطع تحصیلی امروز تعطیل شدند.
مدارس ابتدایی و دوره اول متوسطه هم در شهرستان ازنا صبح و بعد از ظهر تعطیل شدند. همچنین فعالیت آموزشی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی شهرستان الیگودرز هم با دو ساعت تأخیر شروع شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 3 ساعت پیش
لرستان جزو 10 استان برتر کشور در تولید عسل

لرستان جزو 10 استان برتر کشور در تولید عسل عبدالرضا بازدار در حاشیه افتتاح جشنواره تخصصی و فرآورده های آن در لرستان که با محوریت روستای معراج دلفان برگزار شد، اظهار کرد: جشنواره تخصصی عسل لرستان با هدف برجسته کردن عسل لرستان برگزار می شود.
وی با ذکر این مطلب که لرستان با بیش از 170 هزار بهره بردار در بخش کشاورزی از استان های محوری کشور در حوزه تولیدات کشاورزی و دامی است، ادامه داد: در مناطقی از استان ما تولیدات خاص داریم به طوری که در کوهدشت تولید انار، پل دختر با محوریت انجیر، گردوی سلسله و در دلفان تولید خاص عسل را داریم.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با اشاره به این که در شهرستان دلفان حجم انبوهی از تولید عسل و ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 3 ساعت پیش
ممنوع شدن هر نوع افزایش قیمت در لرستان

ممنوع شدن هر نوع افزایش قیمت در لرستان محمدرضا صفی خانی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: با تصویب و ابلاغ دستگاه های نظارتی کشور و استان بعد از افزایش قیمت بنزین با هر نوع افزایش قیمت کالا و خدمات به شدت برخورد خواهد شد.
وی تصریح کرد: سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان موظف شده از طریق سامانه های مربوطه همه گروه های کالایی وارداتی و تولید داخل را رصد و از افزایش قیمت جلوگیری کند.
صفی خانی اضافه کرد: با هدف حمایت از حمل ونقل عمومی مقرر شد اتحادیه ها و تاکسی های اینترنتی در سامانه ایرانیان اصناف ثبت نام کرده تا سهمیه مورد نیاز آن ها لحاظ شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 3 ساعت پیش
شنیده شدن صدای انفجارهایی نزدیکی فرودگاه دمشق و پاسخ پدافندی سوریه

شنیده شدن صدای انفجارهایی نزدیکی فرودگاه دمشق و پاسخ پدافندی سوریه خبرنگار اسپوتنیک نیز گزارش داد، سامانه های دفاع هوایی سوریه اهدافی متخاصم در جنوب کشور را رهگیری کردند.
به گزارش این خبرنگار، سامانه های پدافند هوایی سوریه تعدادی موشک را که احتمالا اسرائیلی بودند در اطراف فرودگاه بین المللی دمشق منهدم کردند.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 27 روز و 4 ساعت پیش
قراردادهای بدون پشتوانه؛ بلایی که سال ها به جان ورزش افتاده است

قراردادهای بدون پشتوانه؛ بلایی که سال ها به جان ورزش افتاده است به گزارش ایسنا، امیرساعد وکیل عضو هیات علمی دانشگاه تهران و مؤلف کتاب حقوق بین الملل ورزش و فوتبال در این یادداشت آورده است:
در روزهای گذشته رسانه ها به این خبر پرداخته اند که مربی تیم ملی فوتبال به دلیل اجرا نشدن تعهدات مالی قرارداد خود با فدراسیون درصدد فسخ قرارداد خود بر آمده است. همچنین خبر دیگری حکایت از آن داشت که مربی تیم فوتبال استقلال به خاطر عدم پرداخت مبالغ قراردادهای کادر فنی و برخی بازیکنان اعلام استعفا کرد. خیلی نگذشت که خبر از یکی از بازیکنان خارجی تیم فوتبال پرسپولیس در خبر گزاری ها منتشر شد که اگر تا پایان هفته جاری قیمت قرارداد وی پرداخت نشود دیگر در اختیار باشگاه ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 27 روز و 5 ساعت پیش
حل مشکلات شرکت های معدنی با همکاری معاونت فناوری ریاست جمهوری

حل مشکلات شرکت های معدنی با همکاری معاونت فناوری ریاست جمهوری فرید دهقانی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: با وجود اینکه هر نوآوری دارای ریسک بالایی است اما شرکت هایی که دارای حاشیه سود بالایی هستند، به راحتی می توانند از نوآوری استفاده کرده و نگران ریسک آن نباشند. در این زمینه در جلسات متعددی که با شرکت های دانش بنیان برگزار شده، سعی کرده ایم که ریسک را از سمت سرمایه گذار به سمت خود هدایت کنیم.
مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی تصریح کرد: با همکاری معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری و صندوق های زیرمجموعه آن برای شرکت های دانش بنیان و استارت آپی و برای هموار شدن راه این شرکت ها راهگشایی می کنیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 6 ساعت پیش
مناجاتی: فدراسیونی ها بیشتر به فکر خودشان اند تا تیم ملی

مناجاتی: فدراسیونی ها بیشتر به فکر خودشان اند تا تیم ملی تیم ملی ایران در حالی 2 باخت متوالی را مقابل بحرین و عراق متحمل شد که پیش و پس از دیدار حیاتی برابر تیم ملی عراق حواشی برای تیم ملی به وجود آمد. مهدی مناجاتی پیشکسوت فوتبال ایران در گفت وگو با ایسنا در این خصوص اظهار کرد : من کاری با بحث فنی ندارم زیرا مربی باید پاسخگوی این نمایش ضعیف باشد ولی آن آقایانی که در فدراسیون هستند، دقیقا چه کاری انجام می دهند؟ آقای مثلا دبیر مستعفی (محمدرضا ساکت) که در همه سفرها با تیم ملی است و همراه با "تاج" کلاس های مختلف حروف الفبا را برای مربیان داخلی برگزار می کند، دقیقا وظیفه شان چیست؟ ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 27 روز و 9 ساعت پیش
خسارت های وارد شده به اموال عمومی در البرز+تصاویر

خسارت های وارد شده به اموال عمومی در البرز+تصاویر این اعتراضات رفته رفته رنگ و بوی خشونت آمیزی به خود گرفت و خسارات زیادی به اموال عمومی وارد کرد.
به گزارش ایسنا، بانک ها هدف اصلی اعتراضات خشونت بار بودند به همین دلیل روز گذشته بسیاری از بانک ها در و پنجره ها را به وسیله ورق های فلزی پوشاندند تا مورد تعرض قرار نگیرند.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 10 ساعت پیش
پامپئو: آمریکا معافیت تحریم های مربوط به فردو را لغو می کند

پامپئو: آمریکا معافیت تحریم های مربوط به فردو را لغو می کند به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، مایک پامپئو، رییس دستگاه دیپلماسی آمریکا در ادامه اظهارات مداخله جویانه خود در قبال کشورمان، اظهار کرد که واشنگتن اعتراضات ایران را به دقت رصد می کند.
او مدعی شد که آمریکا نسبت به گزارش های مربوط به چندین مورد تلفات در این اعتراضات عمیقاً نگران است.
پامپئو درباره سایت هسته ای فردو نیز به یاوه گویی پرداخت و گفت: مقدار مناسب غنی سازی اورانیوم برای بزرگ ترین دولت حامی تروریسم صفر است!
وی ادعا کرد: دلیل مشروعی وجود ندارد که ایران غنی سازی را در این سایت که قبلاً مخفی بود، ادامه دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 27 روز و 10 ساعت پیش
مصرف بی رویه کود شیمیایی بازارهای پایدار صادراتی را از چرخه حذف می کند

مصرف بی رویه کود شیمیایی بازارهای پایدار صادراتی را از چرخه حذف می کند مجید کیان پور در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: یکی از مشکلاتی که کشاورزان با آن مواجه هستند تأمین نهاده های کشاورزی است. نیاز است جهاد کشاورزی آن را برای کشاورزان لرستانی تأمین کنند.
نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به اینکه این کود به موقع در اختیار آنان قرار داده نمی شود آنها مبادرت به تأمین آن در بازار آزاد می کنند.
کیان پور بیان کرد: باید نظارت بیشتری روی تأمین این مواد برای کشاورزان صورت گیرد، همچنین روی مصرف آن نیز جهاد کشاورزی استان اهتمام ویژه داشته باشند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 11 ساعت پیش
ضرورت ساماندهی کانال های انتقال آب و فاضلاب سازمان های بالادست فرودگاه

ضرورت ساماندهی کانال های انتقال آب و فاضلاب سازمان های بالادست فرودگاه علی کاملی گفت: با ساماندهی و تکمیل طرح های نیمه تمام در حوزه آب های ورودی به فرودگاه سطح ایمنی باند و سطوح پروازی بالاتر رفته و امکان خدمت رسانی در مواقع بحرانی وجود خواهد داشت.
وی ادامه داد: علاوه بر آن ساماندهی کانال های موجود و پایداری اطلاعات ارسالی به هواپیماها زمینه افزایش پروازهای فرودگاه را فراهم می آورد.
کاملی بیان کرد: استاندار لرستان با جدیت در رایزنی و پیگیری ها از ایرلاین ها برای افزایش پروازهای این فرودگاه نشان داده اند.
مدیر فرودگاه خرم آباد تأکید کرد: هم افزایی و همکاری و تعامل مدیران ادارات و سازمان های استانی بسیار راهگشا خواهد بود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 11 ساعت پیش
اجرای طرح بررسی شیوع ناباروری در لرستان

اجرای طرح بررسی شیوع ناباروری در لرستان دکتر جافری در گفت وگو با ایسنا، بیان کرد: ترویج تغذیه با شیر مادر و حمایت از مادران در دوران شیردهی، قانونی است که در سال 74 مصوب و در سال 92 روی آن اصلاحیه گذاشتند که باید توسط تمام ارگان های دولتی و خصوصی رعایت شود.
وی با اشاره به این که کلیه مادران شاغلی که زایمان می کنند باید مرخصی داشته باشند، ادامه داد: طبق قانون مرخصی زایمان برای مادرانی که یک قلو دارند 9 ماه و مادرانی که دوقلو و بیشتر دارند یک سال است و در این مدت تمام حقوق و مزایای آن ها باید پرداخت شود، همچنین همسران آن ها می توانند از مرخصی دو هفته ای اجباری به صورت تشویقی بهره بگیرند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 11 ساعت پیش
مقاطع پیش دبستانی نطنز تعطیل شد

مقاطع پیش دبستانی نطنز تعطیل شد رضا چاوش پور در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: به علت بارش برف و احتمال یخبندان، تمام مهدهای کودک و پیش دبستانی های نطنز روز سه شنبه تعطیل هستند.
وی افزود: مقاطع تحصیلی ابتدایی، متوسطه اول و دوم تعطیل نیستند و کلاس درس این مقاطع دایر است.
مدیر آموزش و پرورش نطنز گفت: به علت بارش برف شدید در نطنز، روز دوشنبه تمام مقاطع تحصیلی در نطنز تعطیل بود.
وی تصریح کرد: در حال حاضر بارش برف چند ساعتی است قطع شده و آخرین تصمیم، تعطیلی مقاطع پیش دبستانی و مهدهای کودک بوده است.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 11 ساعت پیش
سگ گردانی در شان فرهنگ مردم بروجرد نیست

سگ گردانی در شان فرهنگ مردم بروجرد نیست بیاتی در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان بروجرد، اظهار کرد: سگ گردانی در شان فرهنگ مردم بروجرد نیست و وجاهت قانونی و شرعی ندارد.
وی تصریح کرد: در برخی از خودروها افراد اقدام به حمل سگ می کنند یا با خود در خیابان سگ دارند که باید در این راستا کار فرهنگی صورت گیرد.
عضو شورای اسلامی شهر بروجرد خاطرنشان کرد: در برخی از مجالس و تالارهای عروسی شرب خمر صورت می گیرد که باید با این موضوع برخورد شود.
بیاتی اضافه کرد: در این راستا برخورد ایجابی مثمر ثمر خواهد بود و از سوی دستگاه های فرهنگی فرهنگ سازی صورت گیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 12 ساعت پیش
دورهمی مالی و پولی در جزیره

دورهمی مالی و پولی در جزیره به گزارش ایسنا، نمایشگاه بین المللی بانک، بیمه و بورس و خصوصی سازی بار دیگر و برای ششمین بار در جزیره کیش آغاز به کار کرد و جمعی از مسئولان و کارکنان حوزه مالی و پولی گرد یکدیگر جمع شدند.
البته نمایشگاه امسال از نظر حضور مدیران ارشد چندان پُررنگ نبود و در مراسم افتتاحیه غیبت همتی- رئیس کل بانک مرکزی - و - محمدی- رئیس سازمان بورس مشهود بود و در مجموع از مدیران بانک مرکزی کسی حضور نداشت.
اما در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه چند تن از مسئولان بیمه ای و بورسی، مناطق آزاد و بخش خصوصی در اظهارات خود مسایلی را مطرح کردند که عمدتا به اهمیت تامین مالی توجه داشت که از کانال بیمه و بورس باید ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 12 ساعت پیش
بررسی استیضاح وزیر جهاد کشاورزی در جلسه کمیسیون کشاورزی مجلس

بررسی استیضاح وزیر جهاد کشاورزی در جلسه کمیسیون کشاورزی مجلس علی محمد شاعری در گفت وگو با ایسنا در مورد جلسه امروز (دوشنبه، 27 آبان) کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه امروز استیضاح وزیر جهاد کشاورزی مطرح شد. نمایندگان استیضاح کننده و وزیر جهاد کشاورزی در جلسه حضور داشتند و گفت وگو و پرسش و پاسخ بین آن ها مطرح شد.
این عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان این که رسیدگی به استیضاح وزیر جهاد کشاورزی ادامه دارد، گفت: اگر استیضاح کنندگان در مذاکرات بعدی قانع نشوند نمایندگان، استیضاح را به صحن علنی مجلس ارجاع خواهند کرد.
نماینده مردم بهشهر در مجلس در پاسخ به این پرسش که آیا تاثیر اصلاح قیمت بنزین بر قیمت محصولات کشاورزی ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 12 ساعت پیش
عوامل ناامنی های اخیر در شهرستان بروجرد دستگیر شدند

عوامل ناامنی های اخیر در شهرستان بروجرد دستگیر شدند رضاپور در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان بروجرد، اظهار کرد: در ابتدا فتنه ای قرار بود توسط افراد سابقه دار در بروجرد شکل بگیرد که این افراد شناسایی شدند و این فتنه در نطفه خفه شد.
وی تصریح کرد: در این راستا افراد دستگیر و راهی زندان شدند و خوشبختانه مورد خاصی در بروجرد رخ نداده است.
معاون دادستان بروجرد خاطرنشان کرد: باید برخورد جدی با گران فروشان از سوی دستگاه های مرتبط انجام شود.
رضاپور اضافه کرد: در این راستا باید گشت های مشترک بین اتاق اصناف، پلیس اماکن و تعزیرات صورت گیرد.
وی بیان کرد: با اخلالگران در نظم اقتصادی به طور جدی برخورد خواهد شد.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 12 ساعت پیش
تعطیلی در شیفت صبح مدارس همه مناطق استان زنجان به جز طارم

تعطیلی در شیفت صبح مدارس همه مناطق استان زنجان به جز طارم بنا بر اعلام روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، با توجه به بارش سنگین برف و برودت هوا، مدارس همه مقاطع تحصیلی نواحی یک و دو، زنجان رود، سلطانیه، ایجرود و ماهنشان در شیفت صبح و عصر فردا سه شنبه 28 آبان ماه تعطیل است.
همچنین مدارس همه مقاطع تحصیلی خرم دره و مقطع ابتدایی و متوسطه اول خدابنده شیفت صبح فردا تعطیل است.
پیش از این نیز فرماندار زنجان، از تعطیلی مدارس همه مقاطع تحصیلی و مراکز آموزش عالی این شهرستان خبر داده بود.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 13 ساعت پیش
ترکیه تهدید به عملیات جدید در سوریه کرد

ترکیه تهدید به عملیات جدید در سوریه کرد به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، مولود چاووش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه در خصوص توافق هایی که مسکو و واشنگتن با ترکیه در مورد اوضاع در شمال شرق سوریه به ویژه عقب نشینی یگان های مدافع خلق کرد از منطقه مجاور با مرزهای ترکیه حاصل کرده بودند، گفت: آمریکا و روسیه گام های ضروری را اتخاذ نکرده اند.
وی افزود: در صورتی که این اراضی از حضور تروریست ها تخلیه نشود ما مجدداً دست به عملیات نظامی خواهیم زد.
وزیر خارجه ترکیه عنوان داشت: ما باید طرح تروریستی در این منطقه را از بین ببریم، اگر به نتیجه نرسیم مجدداً آنچه را که لازم است انجام خواهیم داد، همانطور که عملیات چشمه صلح را آغاز کردیم ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 27 روز و 13 ساعت پیش
ذخیره سوخت مناسبی در استان بوشهر وجود دارد /برخورد قاطع با متخلفان گرانفروشی

ذخیره سوخت مناسبی در استان بوشهر وجود دارد /برخورد قاطع با متخلفان گرانفروشی سعید زرین فر در نشسست کمیسیون تنظیم بازار استان بوشهر عنوان کرد: نرخ جابه جایی مسافر و کالا به هیچ وجه افزایش نمی یابد و قیمت ها از طریق تعزیرات و واحدهای بازرسی صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر کنترل و با متخلفان برخورد قاطع می شود.
وی با تاکید بر برگزاری جلسات تنظیم بازار به صورت مستمر در استان بوشهر اظهار کرد: در نشست قبلی تنظیم بازار استان بوشهر برای سهمیه بنزین برخی وسائل نقلیه ناوگان حمل و نقل عمومی از جمله آژانس های تاکسی تلفنی ، سرویس های مدارس و یا خودروهای وانت بار نگرانی وجود داشت که با تخصیص سهمیه بنزین این مشکل برطرف شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 13 ساعت پیش
احیای کارخانجات تعطیل شهرستان بروجرد ادامه داشته باشد

احیای کارخانجات تعطیل شهرستان بروجرد ادامه داشته باشد سرهنگ مجید سوری در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان بروجرد، با اشاره به اعتراضات در برخی از شهرهای کشور، اظهار کرد: اعتراض باید در بستر آرامش صورت گیرد و نباید به اموال عمومی و مردم آسیب وارد کرد.
وی با بیان اینکه از فرهیختگی مردم بروجرد تشکر می کنم که با آشوبگران همراه نشدند، افزود: اتفاقی که در رخ داد یک حرکت سازماندهی شده بود چون در بحث اعتراضات لطمه ای به اموال عمومی و مردم توسط مردم عادی صورت نمی گیرد.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بروجرد با اشاره به احیای کارخانجات تعطیل، نیمه تعطیل شهرستان ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 13 ساعت پیش
عربستان خطاب به اسرائیل: دارای حسن نیت نیستید

عربستان خطاب به اسرائیل: دارای حسن نیت نیستید به گزارش ایسنا، به نقل از اسپوتنیک، عبدالله المعلمی، نماینده دائم عربستان در سازمان ملل امروز (دوشنبه) در سخنانی گفت: امیدوار بودیم که تمامی طرف ها در منطقه به این دعوت برای شرکت در کنفرانس پاسخ مثبت دهند؛ همچنین امیدوار بودیم که شاهد صندلی های خالی در سالن نباشیم؛ با وجود این امر در حال حاضر رخ داده است.
وی ادامه داد: عدم حضور تنها طرف هسته ای در خاورمیانه به معنی این است که این طرف حسن نیت ندارد.
المعلمی تاکید کرد: ریاض معتقد است که باید منطقه عاری از سلاح کشتار جمعی در تمامی جهان به ویژه در خاورمیانه که در آن شاهد ناامنی هستیم، ایجاد شود.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 27 روز و 14 ساعت پیش
کپسول گاز 70 هزار تومان!

کپسول گاز 70 هزار تومان! علی اکبر مختاری با اشاره به افزایش قیمت بنزین گفت: ما نگرانی هایی در حوزه حمل و نقل داریم و متاسفانه تخلفاتی در این بخش مشاهده شده است و به سازمان تاکسیرانی اعلام کرده ایم که اگر توان مدیریت ندارند ما آن را مدیریت کنیم.
به گزارش ایسنا، مختاری در ادامه با بیان اینکه اتفاقات اخیر کار ما را برای بازرسی سخت کرده است گفت: مردم مسیر بازرسی ها را تسهیل کنند.
وی با اشاره به اینکه بازرسی ها تا زمان به آرامش رسیدن بازار ادامه دارد اعلام کرد: علاوه بر نگرانی در حوزه حمل و نقل، در حوزه تره بار هم به لحاظ فصلی بودن بعضی اقلام مثل گوجه فرنگی نگرانی هایی وجود داشت. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 14 ساعت پیش
تعطیلی مدارس و مراکز آموزش عالی در روز سه شنبه

تعطیلی مدارس و مراکز آموزش عالی در روز سه شنبه رضا عسکری در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: فردا، سه شنبه (28 آبان)، مدارس و مراکز آموزش عالی شهرستان زنجان تعطیل است.
وی افزود: این تعطیلی برای مدارس و مراکز آموزش عالی در شیفت صبح و عصر است.
فرماندار زنجان خاطرنشان کرد: با وجود تعطیلی مدارس و مراکز آموزش عالی، ادارات همانند سایر روزهای کاری فعال خواهد بود.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 14 ساعت پیش
ماجرای چک برگشت خورده انتقال شجاعیان به استقلال چه بود؟

ماجرای چک برگشت خورده انتقال شجاعیان به استقلال چه بود؟ به گزارش ایسنا، امروز (دوشنبه) خبری در فضای مجازی منتشر شد که چک باشگاه استقلال برای انتقال داریوش شجاعیان از باشگاه ماشین سازی (گسترش فولاد سابق) برگشت خورده است.
در همین باره هوشنگ نصیرزاده، مدیرعامل ماشین سازی در گفت وگویی تلوزیونی درباره ماجرای این چک توضیح داد: این چک، یک چک شخصی است و مربوط به قسط آخر 200 میلیون تومانی انتقال شجاعیان می شود. تاریخ این چک برای 20 آبان بود اما زمانی که ما برای نقد کردن آن اقدام کردیم، پول در حساب نبود. پس از آن تلاش کردیم که از باشگاه استقلال پیگیری کنیم اما متاسفانه یک نفر در آن ساختمان چهار، پنج طبقه به ما پاسخگو نبود.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 27 روز و 15 ساعت پیش
آژانس عبور ذخایر آب سنگین ایران از 130 تن را تایید کرد

آژانس عبور ذخایر آب سنگین ایران از 130 تن را تایید کرد به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، دیده بان هسته ای سازمان ملل روز دوشنبه(27 آبان) در گزارشی اظهار کرد که میزان دخایر آب سنگین ایران از سقف 130 تن بالاتر رفته است.
آژانس بین المللی انرژی اتمی در گزارشی نوشت: در 16 نوامبر 2019، ایران به اطلاع آژانس بین المللی انرژی اتمی رساند که میزان ذخایر آب سنگینش از مرز 130 تن عبور کرده است. آژانس در 17 نوامبر 2019 تایید کرد که نیروگاه تولید آب سنگین ایران در حال فعالیت بوده و میزان آب سنگین ایران به 131.5 تن رسیده است.
به گزارش ایسنا، پس از خروج یک جانبه و نامشروع آمریکا از توافق هسته ای و عدم پایبندی کشورهای اروپایی به تعهدات برجامی شان ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 27 روز و 16 ساعت پیش
آماده صدور دانش ذخیره سازی خون بندناف به کشورهای مختلف هستیم

آماده صدور دانش ذخیره سازی خون بندناف به کشورهای مختلف هستیم مرتضی ضرابی - مدیرعامل بانک خون بندناف - در نشست خبری عصر امروز 27 آبان با اصحاب رسانه اظهار کرد: پانزدهم نوامبر مصادف با خون بند ناف در جهان است که نشان از اهمیت این مسئله در جهان است.
وی افزود: امروز این عنصر حیات بخش که زمانی به عنوان زباله بیولوژیک شناخته می شد، منبعی از سلول های بنیادی است و می تواند در عرصه های مختلف درمانی مورد استفاده قرار بگیرد.
ضرابی تصریح کرد: در حال حاضر 31 دفتر نمایندگی خون بند ناف در سراسر کشور و دو دفتر نمایندگی نیز در اربیل عراق در حال فعالیت است و تاکنون 120 هزار نمونه خون بند ناف جمع آوری شده که بزرگ ترین بانک خون بند ناف هیبرید در خاورمیانه است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 17 ساعت پیش
مقابله با چالش های کلانشهر تهران با برنامه های هوشمندسازی شهر

مقابله با چالش های کلانشهر تهران با برنامه های هوشمندسازی شهر به گزارش ایسنا، فرهاد توکل همدانی در نشست هم اندیشی نقش جابه جایی هوشمند در حمل و نقل شهری با اشاره به راه اندازی شورای راهبردی تهران هوشمند در شهرداری تهران، گفت: در حال حاضر ما در دورانی زندگی می کنیم که تحولات فناورانه نوع زندگی ما را تغییر داده است.
وی تحولات فناورانه را در حوزه های هوش مصنوعی، اینترنت اشیاء و نسل پنجم ارتباطات دانست و اظهار کرد: بر اساس تصورات عمومی شهری که بتواند از این فناوری ها استفاده کند، شهر هوشمندی است؛ ولی در سال های اخیر بیشتر بر خروجی های شهرهای هوشمند توجه می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 18 ساعت پیش
وضعیت تیم ها برای صعود به یورو 2020

وضعیت تیم ها برای صعود به یورو 2020 به گزارش ایسنا و به نقل از مارکا، تیم ملی فوتبال اسپانیا اکنون به یورو 2020 نگاه می کند. هدایت لاروخا را روبرت مورنو بر عهده دارد که توانست اکتبر گذشته با تساوی برابر سوئد حضورش را در مرحله نهایی این رقابت ها قطعی کند. سی ام نوامبر قرعه کشی مرحله گروهی انجام می شود و نخستین بازی دوازدهم ژوئن 2020 در ورزشگاه المپیک رم برگزار خواهد شد.
تا به امروز 17 تیم ملی صعودشان را به مرحله نهایی قطعی کردند. اسپانیا، ایتالیا، بلژیک، پرتغال، لهستان، اوکراین، روسیه، ترکیه، فرانسه، انگلیس، چک، فنلاند، سوئد، آلمان، هلند، کرواسی و اتریش در این بازی ها رقابت خواهند کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 27 روز و 18 ساعت پیش
آتش را چه کسی روشن می کند؟

آتش را چه کسی روشن می کند؟ رهبر انقلاب روز گذشته در سخنانی با بیان اینکه وقتی یک چیزی مصوبه سران کشور است، آدم باید با چشم خوش بینی نگاه کند اظهار کردند: اگر سران سه قوه با پشتوانه کارشناسی تصمیم بگیرند من حمایت می کنم .
از سوی دیگر، شورایی که این تصمیم در آن گرفته شده نیز با نظر و تأکید رهبر انقلاب ایجاد شده است. خردادماه 1397 بود که رؤسای قوا و کارشناسان اقتصادی جلسه ای با رهبر معظم انقلاب داشتند که به نوعی اولین جلسه ی شورای عالی هماهنگی اقتصادی سه قوه محسوب می شد و به دنبال بحث های مطرح شده در آن نشست، ایشان بر پیگیری ترتیبات شکلی مطرح شده تأکید کردند و یک هفته بعد نخستین جلسه ی رسمی این شورا تشکیل شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 27 روز و 18 ساعت پیش
لغو دیدارهای هفته پنجم لیگ برتر هندبال مردان

لغو دیدارهای هفته پنجم لیگ برتر هندبال مردان به گزارش ایسنا، هفته پنجم لیگ برتر هندبال مردان که قرار بود سه شنبه، 28 آبان برگزار شود، به تعویق افتاد و تا اوایل آذر هیچ دیداری برگزار نمی شود.
ابتدا قرار بود تنها دیدار دو تیم نیروی زمینی شهید شاملی کازرون و سربدران سبزوار به میزبانی شیراز لغو شود اما در ادامه برگزاری کلیه دیدارها به تعویق افتاد.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 27 روز و 18 ساعت پیش
هشدار یونیسف: کودکان امروز در معرض تهدیدهای نوظهور

هشدار یونیسف: کودکان امروز در معرض تهدیدهای نوظهور به گزارش ایسنا، صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) امروز (دوشنبه) هشدار داد که با وجود تلاش های زیاد در جهت بهبود زندگی کودکان از سال 1989 میلادی، بسیاری از فقیرترین کشورها از این اقدامات عقب مانده اند.
یونیسف در گزارشی با عنوان سی امین سالگرد کنوانسیون حقوق کودک در سازمان ملل، اعلام کرد: فقر و حاشیه نشینی هم چنان بهزیستی میلیون ها کودک و جوان را در معرض خطر قرار می دهد.
هنریتا فور، رئیس یونیسف در بیانیه ای بیان داشته که علاوه بر چالش های مداوم در زمینه سلامت، تغذیه و آموزش، کودکان امروز باید با تهدیدهای جدید مانند تغییرات اقلیمی ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 18 ساعت پیش
استاندار تهران: استان تهران در آرامش و امنیت است

استاندار تهران: استان تهران در آرامش و امنیت است به گزارش ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران در مورد طرح اصلاح قیمت بنزین اظهار داشت: مناسب سازی قیمت بنزین یک موضوع اقتصادی است که طبق برنامه ششم دولت مکلف شده در این زمینه اقدام کند که سران قوا این موضوع را بررسی و مطرح کردند.
وی با اشاره به بررسی کارشناسانه این طرح عنوان کرد: خروجی این اقدام کارشناسانه طبق مصوبه سران قوا این موضوع بود که مقام معظم رهبری نیز به آن اشاره داشتند که مصوبه سران قوا لازم الاجرا است.
استاندار تهران با بیان اینکه میزان مصرف بنزین در کشور 95 تا 103 میلیون لیتر است گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 19 ساعت پیش
چوب حراج به مجسمه سرقتی بنکسی

چوب حراج به مجسمه سرقتی بنکسی به گزارش ایسنا به نقل از گاردین، مجسمه درینکر طبق روال دیگر آثار بنکسی برای اولین بار در سال 2004 میلادی در یکی از میدان های مرکز لندن دیده شد و هنرمندی به نام اندی لینکا این مجسمه را به خانه برد اما این اثر هنری پس از سه سال از خانه لینکا نیز به سرقت رفت.
اکنون پس از گذشت 12 سال و در حالی که هنوز دعواهایی بر سر مالکیت اصلی این اثر هنری وجود دارد، مجسمه درینکر این بار در حراجی معروف ساتبیز پیدا شده و قرار است 19 نوامبر چوب حراج بخورد.
اندی لینکا با اعتراض به فروش این مجسمه، خود را مالک حقیقی آن می داند و می گوید ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 27 روز و 19 ساعت پیش
یک سازمان اسلامی در هند برای پرونده مسجد بابری درخواست تجدیدنظر می کند

یک سازمان اسلامی در هند برای پرونده مسجد بابری درخواست تجدیدنظر می کند به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، در تاریخ 9 نوامبر، دادگاه عالی هند در خصوص یک مناقشه چندین ساله میان مسلمانان هند و هندوهای این کشور در مورد مسجد تخریب شده بابری به نفع هندوها و درخواستشان برای ساخت یک معبد در محل قرار گرفتن این مسجد رای داد و خواستار تحویل داده شدن زمین این مسجد تاریخی متعلق به قرن شانزدهم به هندوها برای ساخت این معبد شد.
در عین حال دادگاه همچنین حکم داد "قطعه زمینی مناسب" در اختیار یک نهاد متعلق به مسلمانان هند به نام "کمیته وقف سنی ها"، یا از طرف دولت مرکزی و یا از طرف دولت استانی به منظور ساخت مسجد قرار بگیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 27 روز و 19 ساعت پیش
دادگاه کیفری بین الملل درباره جرایم جنگی نیروهای انگلیسی تحقیق می کند

دادگاه کیفری بین الملل درباره جرایم جنگی نیروهای انگلیسی تحقیق می کند به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، اخیرا، بررسی از سوی برنامه پانورامای شبکه خبری بی.بی.سی و ساندی تایمز از قول 11 کاراگاه انگلیسی انجام شد که گفته بودند شواهدی معتبر از دولت و نیروهای مسلح این کشور درباره دخالت نیروهای انگلیسی در جنایت های جنگی در عراق و افغانستان یافته اند.
این دادگاه متعهد شد تا به صورت مستقل به یافته های بی.بی.سی دسترسی داشته باشد و اگر به این باور برسد که دولت انگلیس دخالت سربازانش در شکنجه و کشتار را لاپوشانی کرده، در این باره تشکیل پرونده می دهد.
این دادگاه پیشتر به شواهدی معتبر اشاره کرده بود که نشان می دهد نیروهای انگلیسی احتمالا به جنایت های ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 27 روز و 19 ساعت پیش
منفعت اصلاح قیمت انرژی به همه جامعه می رسد/778 هزار خانوار از استان، مشمول بسته حمایتی دولت

منفعت اصلاح قیمت انرژی به همه جامعه می رسد/778 هزار خانوار از استان، مشمول بسته حمایتی دولت "جعفر رودری" امروز 27 آبان ماه در جمع خبرنگاران در خصوص اصلاح قیمت های انرژی، گفت: این موضوع سال هاست که در کشور مطرح بوده و بارها از طرف کارشناسان اقتصادی مطرح می شده است و هزینه های مربوط به یارانه پنهانی که دولت به حامل های انرژی اختصاص می دهد و همچنین شکل گیری جریان های سالم اقتصادی مهمترین مباحث این موضوع هستند.
وی از هزینه زیاد یارانه انرژی سخن به میان آورد و بیان کرد: وقتی قیمت انرژی پایین باشد، در راستای آن مصرف بی رویه انرژی را قطعا شاهد خواهیم بود به طوریکه مصرف بنزین در ایران چند برابری کشور همچون ترکیه است لذا این یارانه پنهان به جای آنکه صرف رفاه و افزایش قدرت اقتصادی ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 19 ساعت پیش
اولویت با امنیت است یا اعتراض؟

اولویت با امنیت است یا اعتراض؟ به گزارش ایسنا، عماد افروغ در ادامه یادداشت خود در اعتماد نوشت: نکته ای که باید در این رابطه مورد توجه قرار داد، این است که گاهی ما در شرایط ثبات و نظم مستقر به رابطه اعتراض و امنیت می پردازیم و گاهی در شرایط غیر عادی و انقلابی این موضوع را مدنظر قرار می دهیم. در شرایط عادی و نظم مستقر باید بین اعتراض و امنیت جامعه رابطه و تناسبی برقرار کرد؛ یعنی هیچ منافاتی وجود ندارد که امنیت جامعه برقرار باشد و از سوی دیگر اعتراض هایی به برخی سیاست ها و رفتارها هم صورت بگیرد. رویکردی که می تواند در اعتراض های قانونی و مسالمت آمیز در محل های تعریف شده نمود پیدا کند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 19 ساعت پیش
رویارویی دانشجویان هندی معترض با پلیس

رویارویی دانشجویان هندی معترض با پلیس به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، این دانشجویان که در دانشگاه جواهر لعل نهرو تحصیل می کنند، ضمن شعار دادن تلاش کردند که از موانع پلیس عبور کنند. پلیس چندین دانشجو را در اعتراضات امروز هند دستگیر کرده است.
این دانشجویان خواستار مداخله قانونگذاران در تصمیم دانشگاه هایشان برای افزایش هزینه مسکن دانشجویی هستند و بیش از دو هفته است که در حال اعتراض به این طرح به سر می برند.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 27 روز و 19 ساعت پیش
پرداخت نیم درصد درآمد شهرداری اراک به کتابخانه های استان پیگیری شود

پرداخت نیم درصد درآمد شهرداری اراک به کتابخانه های استان پیگیری شود به گزارش ایسنا، سیدعلی آقازاده در آیین گرامیداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار در استان مرکزی اظهار کرد: استان مرکزی جزو استان های متوسط در زمینه کتاب و کتابخوانی است و باید این میزان سرانه مطالعه در استان افزایش پیدا کند چراکه استان مرکزی دارای سبقه فرهنگی و تاریخی درخشانی است.
وی افزود: در یک ماه گذشته فعالیت های خوبی در حوزه کتاب از جمله برگزاری دهمین نمایشگاه کتاب استان صورت گرفت که بیش از یک میلیارد و 220 میلیون تومان کتاب در این نمایشگاه فروخته شد.
استاندار مرکزی تصریح کرد: یکی از وظایف ذاتی مدیریت شهری کمک به فرهنگ و ارتقای فرهنگ شهری است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 19 ساعت پیش
رغبت جامعه به مطالعه آثار دیجیتال/ ارشاد از حوزه کتب دیجیتال حمایت می کند

رغبت جامعه به مطالعه آثار دیجیتال/ ارشاد از حوزه کتب دیجیتال حمایت می کند ناصر دولتشاه در بازدید از مجموعه انتشاراتی و کتاب فروشی ستارگان آسمان که به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی در خرم آباد برگزار شد، اظهارکرد: یکی از بهترین هفته های فرهنگی کشور هفته کتاب است که در این هفته نباید از زحمات اصحاب رسانه در ترویج فرهنگ مطالعه و معرفی کتاب های منتشر شده غافل شد.
وی بر لزوم حمایت از تولید کتاب های مخاطب پسند و مورد نیاز جامعه تأکید کرد و ادامه داد: در حوزه کتاب و کتابخوانی باید به دنبال کتاب سازی باشیم. برخی کتاب ها را نباید تولید کرد اما چون آزادی قلم داریم کتاب های متنوعی تولید می شود که گاهاً برخی از این کتب مورد نیاز جامعه نیست. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 27 روز و 19 ساعت پیش
تلاش برای برقراری پرواز مشهد- دمشق

تلاش برای برقراری پرواز مشهد- دمشق محمدحسین روشنک امروز در نشست فرصت های سرمایه گذاری و تجاری ایران و سوریه در هتل پارس مشهد، اظهار کرد: اتاق بازرگانی به طور جد برنامه ریزی دارد که بتواند با سوریه همکاری اقتصادی فراوانی داشته باشد. کشور ایران و سوریه از هر جهت برای گسترش اقتصادی و فعالیت های تجاری آماده تر و ذی حق تر هستند.
وی افزود: آنچه ما در خراسان برای این رابطه تجاری برنامه ریزی داریم این است که ما در سوریه زمینه فعالیت بسیاری داریم و سوریه نیز در ایران زمینه فعالیت بسیاری خواهد داشت. بسیاری افراد در ایران تصور می کردند که وقتی خبرگزاری ها حوادث سوریه را منتقل می کنند یعنی تمام سوریه درگیر جنگ بوده و هنوز نیز ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 20 ساعت پیش
کردهای سوریه: دنبال تجزیه سوریه نیستیم

کردهای سوریه: دنبال تجزیه سوریه نیستیم به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، کانتون کردها در شمال سوریه با انتشار بیانیه ای در صفحه کاربری خود در فیس بوک نوشت: ما مسیر هرگونه تلاش برای تقسیم و تجزیه سوریه را بستیم و تلاش ها برای آن را ناکام گذاشته ایم و طی هشت سال با اشغالگران و مزدوران گروه تروریستی داعش و جبهه النصره برای حفاظت و حمایت از خاک، وحدت و یکپارچگی سوریه جنگیدیم و این پیروزی، افتخاری برای همه مردم سوریه است .
در این بیانیه همچنین آمده است: ما قصد و نیتی برای تقسیم و تجزیه سوریه نداریم. سخنان و اتهاماتی که علیه کُردها درخصوص تقسیم سوریه مطرح می شود، نادرست و به دور از واقعیت است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 27 روز و 20 ساعت پیش
نشان روز قم رونمایی شد

نشان روز قم رونمایی شد مرتضی سقائیان نژاد شهردار قم ظهر امروز با حضور در سالن محراب شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر حضرت معصومه(س) با آیت الله سیدمحمد سعیدی تولیت آستان مقدس و نماینده ولی فقیه در استان قم دیدار و گفت وگو کرد.
در این دیدار از نشان روز قم در سالن محراب رونمایی شد و مسعود نجابتی از طراحان اصلی این نشان اظهار کرد: کانون هنر شیعی به خاطر اهمیت هنر نوشتار در فضای هنر دینی برای طراحی نشان روز قم واژه قم را مبدا کار قرار داد و در این راستا فرم و ظاهر مناسبی را برای کار درنظر گرفته است.
وی ادامه داد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 20 ساعت پیش
تصویب لایحه ایجاد منطقه آزاد اینچه برون در مجلس

تصویب لایحه ایجاد منطقه آزاد اینچه برون در مجلس هادی حق شناس اظهار کرد: منطقه آزاد اینچه برون با وسعت 12 هزار و 500 هکتار از مرز اینچه برون تا مکان فعلی ایجاد مجتمع پتروشیمی را شامل می شود.
وی افزود: دسترسی به راه آهن سراسری و مرز زمینی با ترکمنستان از مزیت های مهم این منطقه است و با اندکی اصلاحات که در آینده انجام خواهد شد، می توان از مزیت مرز دریایی نیز برخوردار شد.
استاندار گلستان با اشاره به پیوستن ایران به کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا، گفت: با توجه به تولید محصولات کشاورزی در استان، با استفاده ظرفیت معافیت های صادراتی در مناطق آزاد تجاری ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 20 ساعت پیش
بازداشت 2 داعشی در مراکش که درصدد انجام حملات تروریستی بودند

بازداشت 2 داعشی در مراکش که درصدد انجام حملات تروریستی بودند به گزارش ایسنا، به نقل از سایت النشره، وزارت کشور مراکش با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: بر اساس پژوهش های دفتر مرکزی تحقیقات قضایی مراکش این دو شخص (30 و 34 ساله) عضو داعش بودند و در شهر "رباط" فعالیت تروریستی انجام می دادند.
در این بیانیه همچنین آمده است: این دو داعشی بازداشت شده در صدد آماده سازی و مقدمه چینی برای اجرای طرح های تروریستی در مراکش بودند.
براساس بیانیه وزارت کشور مراکش، این عملیات امنیتی منجر به کشف و ضبط دستگاه های الکترونیکی مختلف و همچنین سلاح سرد شده است.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 27 روز و 21 ساعت پیش
ثبت نام آزمون EPT آذرماه دانشگاه آزاد آغاز شد

ثبت نام آزمون EPT آذرماه دانشگاه آزاد آغاز شد به گزارش ایسنا ، ثبت نام آزمون EPT آذر ماه 98 دانشگاه آزاد اسلامی از امروز دوشنبه 27 آبان ماه آغاز شد و تا ساعت 24 روز، شنبه دوم آذر ماه ادامه خواهد داشت.
آزمون مربوطه در روز جمعه 15 آذر ماه 98 به طور همزمان در شهرهای تهران، شیراز، تبریز، مشهد، اصفهان، اهواز، کرج، کرمان، ساری، رشت و یزد برگزار خواهد شد. زمان دریافت کارت ورود به جلسه از روز چهارشنبه 13 آذر ماه است.
بر اساس اعلام روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، تمام دانشجویان دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی می توانند در صورت تمایل با مراجعه به سامانه مرکز سنجش و پذیرش به نشانی http://english.iau.ac ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 21 ساعت پیش
مردم تشویق به فعالیت اقتصادی و تولیدی شوند

مردم تشویق به فعالیت اقتصادی و تولیدی شوند داریوش پاک بین در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: مصرف کننده ایرانی از چرخه و روند تولید داخل اطلاع ندارد بنابراین اگر مردم در اقتصاد و تولید کشور دخیل شوند، متوجه خواهند شد که اگر یک کالای ایرانی را بخرند، یک نفر در داخل کشور اشتغال پیدا می کند و موجب می شود تا 10 خانوار ایرانی درآمد داشته باشند تا رویکرد حمایت از تولید داخل محقق شود.
وی ادامه داد: در این زمینه بر تولیدکنندگان ایرانی واجب است که خود را به استانداردهای روز دنیا نزدیک کنند تا کیفیت و استاندارد محصولات خود را ارتقا دهند. همچنین، در این راستا باید فرهنگ خرید کالای ایرانی و حمایت از تولید داخل را در مردم نهادینه کنیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 21 ساعت پیش
تمامی جاده ها و محورهای مواصلاتی گیلان باز هستند

تمامی جاده ها و محورهای مواصلاتی گیلان باز هستند سرهنگ حسین محمدپور در گفت وگو با ایسنا، در خصوص آخرین وضعیت محورهای مواصلاتی گیلان در پی بارش برف اظهار کرد: هم اکنون تمامی جاده ها و محورهای مواصلاتی استان گیلان باز و تردد در آن امکان پذیر است.
وی با بیان اینکه تردد در محور اسالم به خلخال و محورهای کوهستانی رودبار، دیلمان و اشکورات فقط با زنجیرچرخ امکان پذیر است، افزود: عملیات برف روبی و نمک پاشی در اکثر محورها انجام شده اما همراه داشتن تجهیزات ایمنی زمستانی به ویژه زنجیرچرخ تاکید می شود و رانندگان قبل از حرکت از سالم بودن سیستم گرمایشی و برف پاکن خودرو اطمینان داشته باشند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 21 ساعت پیش
اجرای طرح سرباز کارت برای واریز حقوق سربازان

اجرای طرح سرباز کارت برای واریز حقوق سربازان به گزارش ایسنا، سردار تقی مهری درباره طرح تجمیع حسابهای بانکی کارکنان وظیفه، اظهارکرد: در راستای اجرای ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح و به منظور تسهیل و تسریع در فرآیند پرداخت حقوق و مزایای کارکنان وظیفه نیروهای مسلح، طرح سرباز کارت اجرایی شده است.
وی ادامه داد: در این طرح، کلیه کارکنان وظیفه که از 18 آبان ماه مشغول به خدمت شده اند به صورت یکپارچه از طریق بانک سپه حقوق و مزایای خود را دریافت می کنند.
مهری با بیان اینکه سربازکارت فقط تا پایان خدمت سربازی اعتبار دارد، گفت: براساس هماهنگی های انجام شده پس از ثبت درخواست اعزام به خدمت ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 21 ساعت پیش
پاسخ های قانع کننده حجتی به نمایندگان/ادامه واکنشها به اصلاح قیمت بنزین و...

پاسخ های قانع کننده حجتی به نمایندگان/ادامه واکنشها به اصلاح قیمت بنزین و... به گزارش ایسنا، علی لاریجانی در جلسه علنی امروز مجلس، ضمن تشکر از بیانات روز اخیر مقام معظم رهبری گفت: رهبری با سخنان راهگشا و حکیمانه خود در روز گذشته مسیر اصلی حرکت مردم و مسئولان را در مورد حوادث چند روز اخیر روشن کردند که ضمن توجه جدی به شرایط کشور همه بخش های حکومت همت به حل مسائل مردم و رفع دغدغه های آنها داشته باشند مخصوصا در کنترل قیمت ها. رییس مجلس با اشاره به کنش نمایندگان در شرایط فعلی خطاب به مقام معظم رهبری گفت: نمایندگان پس از شنیدن بیانات عمیق حضرت عالی تبعیت از مسیر ترسیم شده را لازم دانسته و پیگیری دغدغه ها در زمینه مشکلات اقتصادی را با جدیت دنبال خواهند کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 21 ساعت پیش
توزیع قرص ویتامین D و آهن بین 87 هزار دانش آموز گیلانی

توزیع قرص ویتامین D و آهن بین 87 هزار دانش آموز گیلانی امیر سراجی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اهمیت تغذیه سالم در سن رشد از توزیع قرص ویتامین D و قرص آهن تحت عنوان طرح مکمل یاری ، اظهار کرد: بسیاری از غذاهای آماده و فرآوری شده موجب چاقی دانش آموزان می شود و هر شخصی باید یک فعالیت ورزشی را در سبد زنگی روزانه خود داشته باشد.
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان گیلان درباره برنامه مکمل یاری افزود: در راستای ترویج فرهنگ تغذیه سالم و جبران ریزمغذی ها، امسال 87 هزار دانش آموز دختر متوسطه استان گیلان قرص ویتامین D و قرص آهن دریافت می کنند و در میان 80 درصد دانش آموزان پسر متوسطه نیز قرص ویتامین D توزیع می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 27 روز و 21 ساعت پیش
هر وسیله نقلیه چه مقدار سهمیه سوخت دریافت می کند؟

هر وسیله نقلیه چه مقدار سهمیه سوخت دریافت می کند؟ به گزارش ایسنا، طرح مدیریت مصرف سوخت کشور از ساعت صفر روز جمعه (24 آبان ماه) در کشور اجرایی شد و بر پایه آن توزیع سوخت بنزین در کشور برای انواع وسایل نقلیه از طریق کارت سوخت شخصی و براساس سهمیه تعیین شده انجام می شود. هدف از اجرای این طرح، کنترل مصرف سوخت با توجه به میانگین بالای مصرف سوخت در کشور، افزایش توان صادرات، مبارزه با قاچاق سوخت و اختصاص منابع حاصل از مدیریت مصرف سوخت به مردم به ویژه قشر ضعیف و کم درآمد به صورت مستقیم و نیز کاهش آلودگی هوا در کلانشهرها و شهرهاست.
طبق اعلام وزارت نفت و بر اساس پنج اطلاعیه صادرشده از سوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 21 ساعت پیش
خسارت ناآرامی ها به 36 بانک در خرم آباد

خسارت ناآرامی ها به 36 بانک در خرم آباد بیژن بیرانوند مقدم در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: در ناآرامی روزهای گذشته در خرم آباد 46 خودپرداز بین 20 تا 100 درصد تخریب شدند.
و ی ادامه داد: همچنین 36 شعب بانک در سطح شهرستان خرم آباد دچار خسارت شدند.
دبیر شورای هماهنگی بانک های لرستان گفت: متأسفانه برخی افراد در این ناآرامی ها پنج شعبه را در شهرستان خرم آباد به آتش کشیدند که بین 20 تا 100 درصد دچار خسارت شدند.
بیرانوند مقدم یادآور شد: خوشبختانه در سایر شهرستان های استان گزارشی مبنی بر خسارت اعلام نشده است.
وی بیان کرد: مردم فهیم استان نباید اقدام به تخریب اموال عمومی و دولتی کنند.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: حوادث انتشار : 27 روز و 21 ساعت پیش
مصرف برنج ایرانی بیشتر است یا برنج خارجی؟

مصرف برنج ایرانی بیشتر است یا برنج خارجی؟ به گزارش ایسنا، مرکز آمار ایران میزان تولید، واردات، صادرات و مصرف برنج در سال گذشته را اعلام کرد که براین اساس، سطح زیر کشت برنج در سال 1397 معادل 397 هزار هکتار بوده که معادل یک میلیون و 960 هزار تن برنج برداشت شده است.
براساس این گزارش، پارسال یک میلیون و 650 هزار تن برنج خارجی به کشور وارد شده و 1961 تن برنج ایرانی صادر شده است.
براساس اعلام مرکز آمار، مصرف برنج ایرانی در خانوارها طی سال گذشته یک میلیون و 33 هزار تن بوده و مصرف برنج خارجی نیز یک میلیون و 30 هزار تن بوده است. همچنین 0.5 میلیون تن سایر مصارف اعلام شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 21 ساعت پیش
از پنجاهمین سالگرد ماموریت آپولو 12 تا گذر عطارد از مقابل خورشید

از پنجاهمین سالگرد ماموریت آپولو 12 تا گذر عطارد از مقابل خورشید به گزارش ایسنا و به نقل از اسپیس، پایگاه اسپیس منتخبی از تصاویر فضایی برتر روزهای اخیر را منتشر کرده است.
پنجاهمین سالگرد ماموریت آپولو 12
آپولو 12(Apollo 12) قسمتی از پروژهٔ آپولوی ناسا بود که منجر به دومین فرود انسان بر سطح کره ماه شد. آپولو-12 در 14 نوامبر 1969 با سه سرنشین به نامهای "پت کنراد"(Pete Conrad)، "ریچارد گوردون"(Richard Gordon) و "آلن بین" (Alan Bean) از مرکز فضایی کندی ناسا راهی ماه شدند و در 19 نوامبر در جریان این سفر، کنراد و بین با مه نشین بر سطح ماه فرود آمده و به انجام تحقیقات پرداختند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 27 روز و 21 ساعت پیش
ابلاغ سیاست های نظارت بر تشکل های اسلامی دانشگاه ها

ابلاغ سیاست های نظارت بر تشکل های اسلامی دانشگاه ها به گزارش ایسنا، دکتر غلامرضا غفاری در نشست شورای هماهنگی معاونان فرهنگی و نمایندگان وزیر در هیئت های نظارت بر تشکل های اسلامی دانشگاه های منطقه یک، اظهار کرد: با توجه به اهمیت فعالیت تشکل های اسلامی در جهت افزایش بینش سیاسی دانشگاهیان و ضرورت برنامه ریزی برای فراهم آوردن سطح نشاط اجتماعی و فرهنگی در دانشگاه ها اخیرا اهداف، سیاست ها و رویکردهای اجرایی و اقدامات هیئت های نظارت بر تشکل های اسلامی دانشگاه ها را ابلاغ کردیم.
وی همچنین با اشاره به نزدیکی روز دانشجو، بحث انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفندماه و بحث عفاف و حجاب ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 22 ساعت پیش
گزارش کامل ایسنا از نشست مسئولان مرتبط با اصلاح قیمت بنزین

گزارش کامل ایسنا از نشست مسئولان مرتبط با اصلاح قیمت بنزین به گزارش ایسنا، به منظور تبیین طرح اصلاح قیمت بنزین و پاسخ گویی مسئولان مربوطه به سوالات خبرنگاران درباره طرح حمایت معیشتی اصلاح قیمت بنزین و مدیریت بازار و ارز، نشست خبری مشترک ربیعی، سخنگوی دولت و مسئولان وزارتخانه های تعاون، اقتصاد، صمت و نفت و همچنین سازمان برنامه و بودجه، بانک مرکزی، تعزیرات حکومتی و معاونت حمل و نقل شهرداری تهران برگزار شد.
رئیس جمهور خود را فدای مصالح مردم و کشور کرد/در عربده کشی ها صدای به حق مردم کمتر شنیده می شود
در این نشست علی ربیعی، سخنگوی دولت با بیان اینکه من فکر می کنم رئیس جمهور خود را فدای مصالح مردم و کشور کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 22 ساعت پیش
60 میلیون نفر شامل دریافت بسته معیشتی هستند

60 میلیون نفر شامل دریافت بسته معیشتی هستند به گزارش ایسنا، میدری گفت: 60 میلیون نفر شامل این طرح هستند. بسته معیشتی مطابق آمار سازمان برنامه و بودجه تقدیم خواهد شد. شاخص ها بر اساس اطلاعات کد ملی افراد است. افرادی که فکر می کنند مشمول هستند از طریق سایتی که اعلام می کنیم اقدام کنند.
ادامه دارد... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 22 ساعت پیش
نفت در بالاترین قیمت دو ماهه جاخوش کرد

نفت در بالاترین قیمت دو ماهه جاخوش کرد به گزارش ایسنا، بهای معاملات آتی نفت برنت در 63 دلار و 30 سنت در هر بشکه ثابت بود. نفت برنت هفته گذشته 1.3 درصد افزایش قیمت داشت.
بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریکا نیز تغییری نداشت و در 57 دلار و 72 سنت در هر بشکه معامله شد. شاخص قیمت نفت آمریکا هفته گذشته 0.8 درصد رشد داشت.
به گفته مارگارت یانگ یان، تحلیلگر بازار در شرکت "سی ام سی مارکتس"، بازار نفت خام در معاملات روز دوشنبه سرگرم تحکیم قیمت پس از صعود چشمگیر روز جمعه بود. وی در ادامه افزود: در کوتاه مدت مذاکرات تجاری آمریکا و چین و نشست اوپک در اوایل دسامبر ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 23 ساعت پیش
هزینه اسکی برای مبتدی ها چقدر است؟

هزینه اسکی برای مبتدی ها چقدر است؟ به گزارش ایسنا، اسکی یکی از محبوب ترین تفریحات زمستانی است که با شروع فصل سرما میزان استقبال از آن زیاد می شود. پیست های توچال، دیزین، دربندسر وشمشک، آبعلی در تهران برای عموم مردم قابل استفاده هستند که با پرداخت هزینه می توان از ساعت 8 یا 9 صبح تا 3 یا 4 بعد از ظهر از آن ها استفاده کرد. در این میان برخی به صورت حرفه ای اسکی می کنند و برخی دیگر از آن به عنوان تفریحی زمستانی و برای گذراندن اوقات فراغت استفاده می کنند اما سوال اینجاست که هزینه اسکی کردن برای مبتدیان چقدر است؟
در این گزارش به بررسی مواردی که مبتدیان برای شروع اسکی به آن نیاز دارند و هزینه های که باید صرف کنند، می پردازیم ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 27 روز و 23 ساعت پیش
شواری تامین استان برای بازگشایی مدارس تصمیم می گیرد

شواری تامین استان برای بازگشایی مدارس تصمیم می گیرد ممیز در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به تعطیلی روز گذشته و امروز مدارس اصفهان و برخی شهرستان های استان گفت: امروز تمام مدارس 6 ناحیه شهر اصفهان در همه مقاطع تعطیل است.
رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان همچنین به تعطیلی مدارس همه مقاطع شهرستان نجف آباد اشاره کرد و افزود: مدارس شهرستان های نطنز، گلپایگان، فریدن، فریدونشهر، میمه، بوئین میاندشت در تمام مقاطع و چادگان به جز متوسطه دوم به دلیل بارس برف و برودت هوا تعطیل بود.
وی با بیان اینکه مدارس بقیه شهرستان های استان دایر است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 28 روز و 0 ساعت پیش
ملکی: علت گماردن افرادی غیرمتخصص در راس بنگاه های اقتصادی چیست؟

ملکی: علت گماردن افرادی غیرمتخصص در راس بنگاه های اقتصادی چیست؟ به گزارش ایسنا، ولی ملکی در جریان جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی ضمن مطرح کردن سوال خود از وزیر جهاد کشاورزی در رابطه با علت انتخاب و به کار گماردن افراد غیرمتخصص در راس بنگاه های بزرگ اقتصادی که سبب ورشکستگی و نهایتا واگذاری آنها به بخش خصوصی به قیمت بسیار پایین تر از قیمت واقعی می شود بیان کرد: بحث بنده سوء مدیریت است. متاسفانه شاهد هستیم افرادی در راس بنگاه های بزرگ اقتصادی قرار می گیرند که تجربه و تخصص لازم را نداشته و در نهایت با ورزشکست کردن بنگاه ها موجب می شود تا این بنگاه به نازل ترین قیمت و به افرادی بی صلاحیت واگذار شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 28 روز و 0 ساعت پیش
صعود سابر ایران به رده پنجم جهان

صعود سابر ایران به رده پنجم جهان به گزارش ایسنا، پس از پایان جام جهانی ششمیربازی سابر مصر، رنکینگ جدید انفرادی و تیمی سابر مشخص شد که ایران در بخش تیمی توانست با یک پله صعود، دررده پنجم جهان قرار گرفت.
تیم ایران از جام جهانی مصر توانست 30 امتیاز بگیرد.
ایران با چین برای کسب سهمیه تیمی رقابت دارد و تیم چین در رده دهم جهان قرار دارد.
*رنکینگ تیمی جهان پس از جام جهانی مصر:
1- کره جنوبی 424 امتیاز
2- مجارستان 332 امتیاز
3- ایتالیا 328 امتیاز
4- آلمان 260 امتیاز
5- ایران 254 امتیاز
.
.
10- چین 188 امتیاز (چین از جام جهانی مصر 28 امتیاز گرفت). ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 28 روز و 1 ساعت پیش
برنامه ریزی برای کشت 40 هزار هکتار نخود پاییزه در کرمانشاه

برنامه ریزی برای کشت 40 هزار هکتار نخود پاییزه در کرمانشاه شهریار قاسمی در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه توسعه کشت پاییزه نخود را در برنامه جدی خود دارد، ادامه داد: هم اکنون سالانه 150 هزار هکتار نخود بهاره در مزارع استان کرمانشاه کشت می شود که برنامه جهاد کشاورزی جهت دهی کشاورزان به کشت پاییزه نخود است.
قاسمی با توصیه به نخودکاران برای کشت پاییزه نخود، گفت: ارقام خوبی از نخود پاییزه مثل ارقام عادل و منصور را داریم که علاوه بر اینکه ارقام پابلند بوده و امکان استفاده از ادوات کشاورزی برای مراحل مختلف کاشت، داشت و برداشت محصول وجود دارد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 28 روز و 2 ساعت پیش
سی و سومین جشنواره تئاتر استان امروز آغاز می شود

سی و سومین جشنواره تئاتر استان امروز آغاز می شود عبدالحسین رحمتی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: اجراهای عمومی سی و سومین جشنواره تئاتر استان ایلام از امروز بیست و هفتم تا بیست و نهم آبان ماه سال جاری در سالن آمفی تئاتر مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد اسلامی و تماشاخانه استاد باسره برگزار می شود.
وی بابیان اینکه اجراهای جشنواره تئاتر استان ایلام در سه نوبت 15 ، 17 و 19 عصر برگزار می شود، تصریح کرد: امروز دوشنبه 27 آبان ساعت 15 عصر تئاتر ماهی ها هم می خوابند با کارگردانی طیبه صیدمحمدی، ساعت 17 نمایش کوچه برلن به کارگردانی مهرداد علیزاده و ساعت 19 عصر نمایش بهای یک راز پُر از شرم به کارگردانی علی اصغر پورقهرمان به روی صحنه می رود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 28 روز و 2 ساعت پیش
چین: تحولات پیرامون استقلال تایوان را نمی پذیریم/عبور ناو از تنگه تایوان علیه هدفی نبود

چین: تحولات پیرامون استقلال تایوان را نمی پذیریم/عبور ناو از تنگه تایوان علیه هدفی نبود به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری شینهوا، وزارت دفاع تایوان گفته است یک ناو هواپیمابر چینی از منطقه ای حساس که کشتی های آمریکا و ژاپن هم از آنجا عبور می کنند، گذشته است. تایوان، جزیره ای خودمختار است که از نظر چین یک استان شورشی محسوب می شود. جوزف وو، وزیر خارجه تایوان گفت مورد "ارعاب" قرار نخواهند گرفت.
یک سخنگوی وزارت دفاع چین امروز (دوشنبه) تاکید کرد، پکن هیچگونه تحولاتی مرتبط با استقلال تایوان را "تحمل" نمی کند و از ایالات متحده خواست تا با این مساله برخورد مناسبی داشته باشد. این سخنگو پس از دیدار مقام های ارتش چین و آمریکا در حاشیه گفت وگوهای دفاعی در بانکوک این سخنان را مطرح کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 28 روز و 2 ساعت پیش
هفته وحدت؛ هفته اتحاد، برادری و باهم بودن مسلمانان

هفته وحدت؛ هفته اتحاد، برادری و باهم بودن مسلمانان امیرعلی حیدر امیری در گفت وگو با ایسنا در رابطه با هفته وحدت، اظهار کرد: براساس تفکر اهل تسنن و تعداد قلیلی از شیعیان ولادت رسول خدا دوازدهم ربیع الاول و براساس تفکر شیعیان و تعداد قلیلی از اهل سنت میلاد پیامبراکرم هفدهم ربیع الاول است که پنج روز اختلاف دارد که زمینه ای برای موج آفرینی دشمنانی شده که به دنبال تفرقه افکنی بین شیعیان و اهل تسنن هستند،
وی ادامه داد: امام خمینی (ره) به جهت از بین بردن این اختلاف و تبدیل آن به وحدت، این هفته را تحت عنوان هفته وحدت نامگذاری کردند که در راستای ایجاد وحدت بین مذاهب اهل سنت شامل شافعی، حنفی، مالکی و حنبلی و شیعیان مجمع تقریب مذاهب ایجاد شد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: مذهبی انتشار : 28 روز و 2 ساعت پیش
مسجدجامعی: باید زمینه آداب گفت وگو در شهر را فراهم کنیم

مسجدجامعی: باید زمینه آداب گفت وگو در شهر را فراهم کنیم احمد مسجدجامعی در گفت وگو با ایسنا، در مورد تعیین محلی برای برگزاری اعتراضات و تجمعات گفت: حق اعتراض در قانون اساسی دیده شده است و نوع رفتار معترض با اخلالگران متفاوت است.
وی با بیان اینکه وقتی حق اعتراض در قانون اساسی دیده شده باید شرایطی فراهم شود تا این حق احراز شود، گفت: پیش از این این موضوع در دولت پیشین مطرح شده بود اما به جایی نرسید اما معتقدیم کم کم باید این حق را قاعده مند کرد و باید به شهروندان نشان دهیم که اگر کسی مسئله، دغدغه و نکته ای دارد ما به آنها اعتماد داریم.
عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران با بیان اینکه تعیین محلی برای تجمعات و اعتراضات بحث دیروز و ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 28 روز و 4 ساعت پیش
شیفت صبح مدارس بوشهر و دشتستان تعطیل شد

شیفت صبح مدارس بوشهر و دشتستان تعطیل شد مجید اجرایی با بیان اینکه کلیه مقاطع مدارس شهر بوشهر و جزیره خارگ در شیفت صبح امروز، -دوشنبه 27 آبان ماه-تعطیل خواهند بود، اظهار کرد: با توجه به شدت بارندگی و بر اساس تصمیم ستاد مدیریت بحران شهرستان بوشهر، مدارس شهرستان بوشهر به جز شهر عالیشهر تعطیل خواهند بود.

وی افزود: برای شیفت بعد از ظهر روز جاری هنوز تصمیمی اتخاذ نشده است و در صورت اخذ هرگونه تصمیمی از سوی ستاد بحران شهرستان ها و مناطق اطلاع رسانی خواهد شد.

رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان بوشهر تصریح کرد: مدارس شهرستان دشتستان تعطیل اعلام شده ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 28 روز و 5 ساعت پیش
دلیل ایجاد صف های طولانی در مقابل برخی جایگاه های سوخت

دلیل ایجاد صف های طولانی در مقابل برخی جایگاه های سوخت محمد عطاپور در گفت وگو با ایسنا، با تاکید بر اینکه وضعیت سوخت رسانی در شرایط فعلی به خاطر حواشی و تغییرات به وجود آمده دچار اختلالاتی شده است که حل این مساله نیاز به زمان دارد، اظهار کرد: اجرای سهمیه بندی و دو نرخی شدن بنزین مشکلاتی را برای جایگاه داران به وجود آورد که وزارت نفت و شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی باید راهکارهایی را برای حل این مساله تدوین کنند؛ چرا که استمرار سوخت رسانی نیازمند تدبیر است.
وی با بیان اینکه لازم است به مساله ی کارمزد، تحمیل هزینه های اداری و استهلاک در جایگاه ها توجه شود افزود ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 28 روز و 6 ساعت پیش
عشایر به برق قابل حمل مجهز می شوند

عشایر به برق قابل حمل مجهز می شوند به گزارش ایسنا، به طور کلی 21 میلیون نفر از جمعیت ایران در روستاها زندگی می کنند که 26 درصد جمعیت ایران را به خود اختصاص داده اند. 50 درصد شبکه برق روستایی کشور قدمت بالای 25 سال دارد و فرسوده است. به همین دلیل بیش از 85 درصد اعتبارات داخلی و منابع حاصل از عوارض برق صرف به سازی، توسعه، نگهداری و رفع فرسودگی شبکه های موجود روستایی شده و کمتر از 15 درصد آن به بخش برق رسانی روستاها و عشایر اختصاص پیدا کرده است. وزارت نیرو هم اعلام کرده قصد دارد در سال جاری به 400 روستای کشور برق رسانی کند.
براساس آمار سازمان ملل ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 28 روز و 6 ساعت پیش
راهکارهایی برای پیشگیری از تشدید اگزما در زمستان

راهکارهایی برای پیشگیری از تشدید اگزما در زمستان به گزارش ایسنا، علائم ناشی از بیماری پوستی اگزما بر اثر تماس با گرد و غبار، هوای خشک، تعریق و پارچه های ساینده تشدید می شود.
وضعیت هوای محیط خارجی عامل تحریک کننده ی علائم اگزما در بسیاری از افراد به حساب می آید و طبیعی است در فصول مختلف سال علائم این بیماری پوستی تغییر کند. در فصل زمستان در کنار افت دما میزان رطوبت هوا نیز کاهش پیدا می کند. خشکی هوا و افت میزان رطوبت آن، پوست را تحریک کرده و موجب می شود علائم بیماری اگزما تشدید شود.
شبکه خبری سی ان ان در مطلبی در این باره نوشت: از جمله راهکارهای موثر در پیشگیری از تشدید اگزما در فصل زمستان می توان به موارد زیر اشاره کرد: ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 28 روز و 6 ساعت پیش
بهبود فضای کسب و کار نیازمند اتصال به بازارهای جهانی

بهبود فضای کسب و کار نیازمند اتصال به بازارهای جهانی عیسی منصوری در گفت وگو با ایسنا، درباره دلیل ارتقای رتبه جهانی کسب و کار ایران گفت: در خصوص ارتقای رتبه جهانی کسب و کار ایران دو مساله است اول اینکه ما فکر می کنیم علاوه بر اقدامات کلی که برای بهبود فضای کسب و کار به صورت عام صورت می گیرد زمان آن رسیده که ذیل سیاستهای انتخابی، فضای کسب و کار اختصاصی رشته ها را بهبود بخشیم.
وی ادامه داد: مثلا وقتی می گوییم صنعت منسوجات و پوشاک جزو رسته های منتخب ما است باید فضای کسب و کار اختصاصی این رشته را بهبود ببخشیم و این کار را بعد از اینکه سیاست مذکور به تصویب رسید دنبال خواهیم کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 28 روز و 8 ساعت پیش
بروجردی: سخنان رهبری فصل الخطاب نمایندگان و مسئولان است/ اعتراضات حق مردم است

بروجردی: سخنان رهبری فصل الخطاب نمایندگان و مسئولان است/ اعتراضات حق مردم است علاء الدین بروجردی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: برای نمایندگان و مسئولان سخنان رهبری فصل الخطاب است به همین دلیل بعد از این که ایشان امروز صراحتا در جلسه درس خارج از فقه اعلام کردند که از تصمیم سران قوا درباره ی افزایش قیمت بنزین حمایت می کنند همه نمایندگان به اتفاق این موضوع را پذیرفتند.
وی ادامه داد: طبق صحبت های رهبری این کار براساس کار کارشناسی انجام شده و باید عملیاتی شود ما نمایندگان هم به اتفاق این موضوع را پذیرفته ایم و از دولت می خواهیم هرچه سریع تر تعهد خود را نسبت به قشرهای کم درآمد ظرف امروز و روزهای آینده عملیاتی کند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 28 روز و 9 ساعت پیش
بیانیه کاخ سفید در حمایت از آشوب در ایران

بیانیه کاخ سفید در حمایت از آشوب در ایران به گزارش ایسنا، کاخ سفید عصر یکشنبه به وقت واشنگتن در بیانیه ای از آشوب های اخیر در کشور و اغتشاشاتی که عده ای با سوء استفاده از اعتراضات مردمی به پا کردند، حمایت کرد.
در بخشی از این بیانیه آنچه که "استفاده از نیروی مرگبار و محدود کردن شدید ارتباطات علیه تظاهرکنندگان" خوانده شده، از سوی کاخ سفید محکوم شده است.
در این بیانیه مداخله جویانه آمده است: ایالات متحده از اعتراضات مسالمت آمیز مردم ایران پشتیبانی می کند. رژیم تهران به گونه ای تعصب آمیز برنامه های جنگ افزارهای هسته ای و موشکی را دنبال و از تروریسم پشتیبانی کرده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 28 روز و 10 ساعت پیش
تظاهرات دوباره لبنانی ها در بیروت

تظاهرات دوباره لبنانی ها در بیروت به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، در حالی که اعتراضات سراسری در لبنان وارد دومین ماه خود شده، امروز نیز هزاران لبنانی در میدان های ریاض الصلح و الشهدا شهر بیروت تجمع کردند.
فعالان لبنانی پیشتر خواستار تظاهرات در این میادین و دیگر مناطق لبنان شده بودند.
اعتراضات در این کشور به دنبال تصمیم دولت برای تعیین مالیات بر مکالمه های اینترنتی آغاز شدند. معترضان ابتدا با مالیات های جدید مخالفت و دولت را به فساد و ناتوانی در حل بحران اقتصادی متهم کردند و در ادامه استعفای دولت و تغییر مسئولان را خواستار شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 28 روز و 11 ساعت پیش
سلامت، امنیت، مشارکت و رقابت چهار رکن مهم در انتخابات است

سلامت، امنیت، مشارکت و رقابت چهار رکن مهم در انتخابات است ارسلان زارع در جلسه ستاد انتخابات استان با تاکید بر ضرورت برگزاری هرچه بهتر یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی به عنوان رویداد مهم سیاسی- اجتماعی اظهار کرد: اتحاد و انسجام ملی، کلید واژه های مهمی است که همواره در فرایند انتخابات در قالب قانون مداری و رعایت اصل بی طرفی باید مورد توجه قرار گیرد.
وی "گام دوم انقلاب اسلامی، قانون مداری و بی طرفی و انسجام ملی" را شعار یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی اعلام کرد و گفت: توجه به این سه اصل مهم باید در سرلوحه عملکرد تمامی مجریان و فعالان برگزاری انتخابات قرار گیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 28 روز و 12 ساعت پیش
سبک زندگی شهدا محور تولید محتوای کتب قرار گیرد

سبک زندگی شهدا محور تولید محتوای کتب قرار گیرد رحیم نریمانی، مدیرکل اسناد و انتشارات بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان امروز، 26 آبان ماه در نشست تحلیلی و بررسی نقش رسانه کتاب در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب که در حاشیه پانزدهمین نمایشگاه کتاب گیلان برگزار شد، با تاکید بر لزوم آسیب شناسی پدیده های مرتبط با حوزه نشر، نویسندگی و رسانه، اظهار کرد: نمایشگاه کتاب یک رخداد فرهنگی است که طوفان فکری ایجاد می کند.
وی بیانیه گام دوم انقلاب را نقشه راه نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست که توسط مقام معظم رهبری تدوین شده و افزود: این بیانیه شاخص های توسعه انسانی را به عنوان یک ابزار پیشران برای تحقق اهداف فرهنگی کشور معرفی می کند که می تواند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 28 روز و 13 ساعت پیش
فهرست ممنوعه 2019 منتشر شد

فهرست ممنوعه 2019 منتشر شد به گزارش ایسنا، دکتر غلامرضا نوروزی، رییس فدراسیون پزشکی ورزشی و دبیرکل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ در این خصوص گفت: با توجه به اینکه آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ (وادا) از ابتدای هر سال میلادی لیست مواد ممنوعه بازنگری شده را منتشر می کند و با به روز رسانی این لیست تغییراتی در آن رخ می دهد، ضروری است که ورزشکاران سراسر دنیا به این لیست توجه جدی داشته باشند.
وی افزود: در این راستا در ستاد ملی مبارزه با دوپینگ جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون پزشکی ورزشی نیز هر سال ترجمه این لیست را همراه با برخی بسته های آموزشی از ابتدای سال میلادی منتشر می کنیم و امسال علاوه بر لیست کامل ممنوعه 2019 ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 349 روز و 2 ساعت پیش
درج در پرونده و کسر از حقوق؛ حکم نهایی هیات نظارت برای درازهی

درج در پرونده و کسر از حقوق؛ حکم نهایی هیات نظارت برای درازهی به گزارش ایسنا، حجت الاسلام علیرضا سلیمی در حاشیه جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: هیات نظارت بر رفتار نمایندگان روز گذشته (دوشنبه) در جلسه ای تصمیم گیری نهایی درباره پرونده آقای درازهی نماینده سراوان را انجام داد که مقرر شد بندهای الف و ب ماده 6 قانون نظارت بر رفتار نمایندگان اعمال شود.
وی با بیان این که هیات نظارت نمی تواند درباره رفتار کارمند گمرک اظهارنظر کند ، گفت که هیات تاکید کرد کارمند گمرک باید رفتار اخلاق مدارانه داشته باشد البته این موضوع رفع و رجوع شد و فقط هیات نظارت درباره رفتار نماینده اظهارنظر کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 349 روز و 2 ساعت پیش
مدیر شبکه العربیه سفیر عربستان در امارات می شود

مدیر شبکه العربیه سفیر عربستان در امارات می شود به گزارش ایسنا، سایت ارم نیوز به نقل از چند منبع مطلع در عربستان نوشت: ریاض منتظر موافقت حکومت امارات با تعیین ترکی الدخیل، مدیر شبکه های العربیه و العربیه الحدث به عنوان سفیر عربستان در ابوظبی است.
قرار است که الدخیل جانشین محمد بن عبدالرحمن البشر شود که فوریه گذشته از منصب خود استعفا کرده بود.
این منابع افزودند: ترکی الدخیل مورد تأیید مقامات اماراتی است چرا که او به دلیل فعالیت در شبکه العربیه که از دبی پخش می شود، مدت طولانی در امارات اقامت داشته و روابط خوبی با این مقامات دارد.
ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 349 روز و 2 ساعت پیش
آغاز "مشق ما" در سیستان و بلوچستان

آغاز "مشق ما" در سیستان و بلوچستان به گزارش ایسنا- به گزارش اداره کل تعاونف کار و رفاه اجتماعی استان سیستان و بلوچستان، مهرداد جهاندیده افزود: سیستان و بلوچستان اولین استانی است که این طرح با مشارکت معاونت رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت آموزش و پرورش و موسسات و سازمان های خیریه و مردم نهاد در آن اجرا می شود .
وی گفت: در مرحله اول این طرح، 21 هزار و 288 کودک و دانش آموز بین 6 تا 11 سال بازمانده از تحصیل در سیستان و بلوچستان شناسایی شده اند که با کمک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان های مردم نهاد و خیریه حمایت های اجتماعی برای بازگشت آنان به چرخه آموزش انجام می شود . ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 2 ساعت پیش
بزرگداشت حماسه 9 دی شکوه بصیرت و وحدت ملی

بزرگداشت حماسه 9 دی شکوه بصیرت و وحدت ملی به گزارش ایسنا، متن پیام تقدیر و تشکر شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی بدین شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
بزرگداشت نهمین سالگرد حماسۀ ماندگار نهم دی شاهد صحنه هایی بی بدیل از حضور وحدت آفرین، بصیرت بخش و دشمن شکن امت حزب الله با قدم هایی استوارتر وفریادی رساتر از گذشته بود.
مردمی که در تبعیت پذیری محض از امام و مقتدای خود و در پاسخ به ندای هل من ناصر ینصرنی حسینی در اعلام انزجار همیشگی از هتک حرمت عزاداری و سوگواری سرور و سالار شهیدان در سال 1388 و همچنین اعلام انزجار دوباره خود از شیطان اکبر آمریکای جهانخوار به واسطه وضع تحریم های ظالمانه و همچنین محکومیت هر گونه اقدام و عمل ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 349 روز و 3 ساعت پیش
ایران از شانس های اصلی قهرمانی جام ملت ها از نگاه روزنامه قطری

ایران از شانس های اصلی قهرمانی جام ملت ها از نگاه روزنامه قطری به گزارش ایسنا، جام ملت های آسیا 2019 از روز شنبه با میزبانی امارات برگزار خواهد شد. تیم ملی فوتبال ایران با هدایت کارلوس کی روش با تیم های یمن، ویتنام و عراق هم گروه است.
روزنامه استاد الدوحه در گزارشی به ستایش از تیم ملی فوتبال ایران پرداخت و از تیم کی روش به عنوان یکی از شانس های اصلی کسب عنوان قهرمانی سخن به میان آورد.
استاد الدوحه در این باره نوشت: ایران از شانس های اصلی قهرمانی است و این تیم تلاش می کند تا چهارمین قهرمانی خود را در این رقابت بزرگ به دست آورد. ایران با کی روش دو سال پیاپی به جام جهانی راه پیدا کرده و این مربی پرتغالی می خواهد موفقیت های خود را با تیمش با ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 349 روز و 3 ساعت پیش
سرمربی تیم فوتبال یمن: می خواهیم شگفتی ساز باشیم

سرمربی تیم فوتبال یمن: می خواهیم شگفتی ساز باشیم به گزارش ایسنا و به نقل از البیان، تیم ملی فوتبال یمن یکی از تیم هایی است که در جام ملت های آسیا 2019 امارات حضور دارد. یمن در گروه ایران و عراق و ویتنام قرار دارد و کار سختی برای صعود به دور بعد دارد. با این حال سرمربی این تیم امیدوار به شگفتی سازی است.
یان کوسیان، سرمربی اسلواکیایی یمن در این باره گفت: در گروه بسیار سختی قرار گرفته ایم. با حضور تیم های بزرگی همچون ایران و عراق کار بسیار سختی برای صعود به دور بعد داریم اما امید خود را از دست نمی دهیم و می خواهیم تیم شگفتی ساز جام لقب بگیریم. مانند همه تیم های کوچک امیدوار به صعود و درخشش هستیم ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 349 روز و 3 ساعت پیش
فلاحت پیشه: ولیعهد عربستان با تغییر وزیر خارجه به دنبال دور کردن انتقادات است

فلاحت پیشه: ولیعهد عربستان با تغییر وزیر خارجه به دنبال دور کردن انتقادات است حشمت الله فلاحت پیشه در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به تغییر وزیر خارجه عربستان گفت: مقامات سعودی در سراشیبی انفعال افتاده اند. تمامی تحولات اخیر در حوزه یمن و بعد از آن قتل خاشقجی به مولفه های ثبات، امنیت و شأن سیاسی عربستان ضربه زد که این موارد به عملکرد ولیعهد بر می گردد. لذا ولیعهد با چیدن مهره های جدید شطرنج تلاش می کند که خود را از محل انتقادات دور کند.
وی افزود: وزیر خارجه جدید عربستان از جمله کسانی است که قبلا مغضوب شده بود که با شرایط جدید، ولیعهد عربستان تلاش می کند نیروهای اطراف خود را از حوزه سلطنتی و از میان کسانی که قبلا مغضوب شده بودند جذب کند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 349 روز و 3 ساعت پیش
نجات 3 جوان مفقودی در ارتفاعات ممسنی

نجات 3 جوان مفقودی در ارتفاعات ممسنی به گزارش ایسنا، قدرت الله جمالی دوشنبه 10 دی در جمع خبرنگاران گفت: ظهر دوشنبه (10 دی) گزارشی مبنی بر مفقود شدن سه جوان حدود 20 ساله از اهالی روستای جویجان جاوید شهرستان ممسنی که روز یکشنبه به منطقه سرحد تنگ لله رفته بودند، اعلام شد.
وی ادامه داد: بلافاصله یک تیم 5 نفره امداد و نجات کوهستان جمعیت شهرستان سپیدان به منطقه اعزام و پس از تحقیقات لازم، جست وجو آغاز شد.
معاون امداد و نجات هلال احمر فارس عنوان کرد: همچنین یک تیم از پایگاه جمعیت هلال احمر استان و یک تیم پشتیبان از هلال احمر شهرستان ممسنی به منطقه اعزام شد تا عملیات با توان بیشتری ادامه یابد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: حوادث انتشار : 349 روز و 3 ساعت پیش
افزایش بار بدهی شرکت های انرژی عربی در سال آینده

افزایش بار بدهی شرکت های انرژی عربی در سال آینده به گزارش ایسنا، رئری فایفی، اقتصاددان ارشد در شرکت MENA Advisors در این باره به بلومبرگ گفت: قیمت های بالاتر نفت از فشار روی بودجه دولتهای عضو شورای همکاری خلیج فارس در سال 2018 کاست و به آنها اجازه داد فعالیتهایشان را بدون نیاز به وام و استقراض تامین کنند. این رویکرد متفاوت با سال 2017 بود که قیمت های پایین نفت باعث شده بود شرکت های انرژی به استقراض بی سابقه ای دست بزنند.
این اتفاق ممکن است در سال 2019 نیز تکرار شود. میانگین قیمت نفت در سال 2018 به بالاترین حد در چهار سال گذشته رسید اما سال 2018 را با عملکرد منفی به پایان برد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 349 روز و 4 ساعت پیش
احداث بزرگ ترین برج تولید انرژی خورشیدی

احداث بزرگ ترین برج تولید انرژی خورشیدی به گزارش ایسنا، دپارتمان برق دوبی اعلام کرد که برجی به ارتفاع 260 متر، به منظور تهیه و تولید انرژی خورشیدی در شهرک تولید انرژی خورشیدی شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، احداث می کند.
این برج با هزینه ای بالغ بر 6 میلیارد درهم احداث می شود که با داشتن بیش از 128 صفحه و پنل خورشیدی قادر است بیش از 250 مگاوات برق تولید کند.
این شهرک تولید انرژی خورشیدی از اوایل سال 2018 میلادی در حال احداث است که دوبی تا سال 2030 میلادی بیش از 50 میلیارد درهم در این مجتمع به منظور تولید انرژی خورشیدی هزینه خواهد کرد. این شهرک تا سال 2030 میلادی تکمیل و قادر است بیش از 5000 مگاوات برق تولید کند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 349 روز و 4 ساعت پیش
پیام کی روش بعد از دیدار برابر قطر

پیام کی روش بعد از دیدار برابر قطر به گزارش ایسنا، کارلوس کی روش، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران پس از دیدار برابر قطر پیام زیر را منتشر کرد:
یک هفته تمرین سخت، با مقداری خستگی بیشتر برای بازیکنان را پشت سر گذاشتیم. با این حال مسابقه تدارکاتی خوبی را مقابل قطر برگزار کردیم، برای نتیجه جنگیدیم و برای ایران یک پیروزی معتبر به دست آوردیم.
حالا همگی روی اولین بازی مان در جام ملت ها مقابل یمن تمرکز کرده ایم.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 349 روز و 4 ساعت پیش
نفت سال آینده پایین 70 دلار خواهد ماند

نفت سال آینده پایین 70 دلار خواهد ماند به گزارش ایسنا، در نظرسنجی رویترز از 32 اقتصاددان و تحلیلگر، میانگین قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال 69.13 دلار در سال 2019 پیش بینی شد که بیش از 5 دلار کمتر از پیش بینی ماه گذشته بود.
میانگین قیمت نفت برنت 71.76 دلار در هر بشکه در سال 2018 بوده است.
اشلی پترسن از شرکت "استراتاس ادوایزرز" اظهار کرد: در نیمه اول سال 2019 نگرانیها نسبت به مازاد عرضه بر بازار حاکم خواهد بود.
اوپک و متحدانش شامل روسیه در اوایل دسامبر با هدف کاهش سطح ذخایر جهانی و تقویت قیمت ها، موافقت کردند تولیدشان را مجموعا 1.2 میلیون بشکه در روز کاهش دهند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 349 روز و 4 ساعت پیش
مشکل ترخیص قطعات خودرو همچنان باقی است

مشکل ترخیص قطعات خودرو همچنان باقی است چندی پیش حجم زیادی از مواد اولیه و قطعات نیم ساخته قطعه سازان در گمرک مانده و ترخیص آنها با مشکل مواجه شده بود. این وضعیت باعث ایجاد مشکل در فرایند تولید قطعه سازان و در نتیجه خودروسازان شد .
طبق پیگیری ها برای اطلاع از آخرین وضعیت این موضوع، محمدرضا نجفی منش - رییس انجمن صنایع همگن قطعه سازی - در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: در برخی موارد گمرک همکاری ها را آغاز کرده اما همچنان ترخیص قطعات از گمرک به طور کامل انجام نشده است.
وی افزود: البته شایان ذکر است که مشکل اصلی از سوی گمرک نبوده و مشکل مجموعه قواعدی است که برای گمرک گذاشته شده و موجب گرفتاری شده و کار را متوقف کرده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 349 روز و 5 ساعت پیش
دارنده اولین مدال تاریخ ژیمناستیک ایران: فرصت ها را از من گرفتند

دارنده اولین مدال تاریخ ژیمناستیک ایران: فرصت ها را از من گرفتند عبدالله جامعی اولین مدال آور ژیمناستیک ایران در رقابت های آسیا این روزها در اردوی تیم ملی حضور ندارد و خودش هم دلیل این دعوت نشدنش را نمی داند. او در این باره در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: متاسفانه مدتی است به اردوهای تیم ملی دعوت نشدم. متاسفانه خودم هم دلیل آن را نمی دانم. تا یک سال پیش خوب بودم، اما نمی دانم به یکباره شرایط تمرینی و اردوها چه شد. شرایطی که در اردوهای تیم ملی داشتیم زیاد مطلوب نبود تا خودم را نشان دهم.
فدراسیون تمایل به همکاری با من را نداشت! / می گویند نظر کارشناسان این است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 349 روز و 5 ساعت پیش
نصرتی : تیم ملی با رزومه ای که دارد، باید قهرمان آسیا شود

نصرتی : تیم ملی با رزومه ای که دارد، باید قهرمان آسیا شود محمد نصرتی بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران در گفت وگو با ایسنا، درباره شرایط آماده سازی تیم ملی درجام ملت های آسیا گفت: آماده سازی تیم ملی بد نبوده است. چون تیم ملی همیشه در اولویت بوده است و همه دست اندرکاران فوتبال باید تیم ملی را در اولویت بگذارند. می توانستیم بازی های دوستانه بهتری برگزار کنیم که به علت معذوریت هایی که وجود داشت، نتوانستیم آن را انجام دهیم ولی همین این بازی ها را انجام دادیم، جای شکر دارد.
او ادامه داد: با توجه این که باید رویکردمان نسبت به جام جهانی متفاوت باشد، فکر می کنم باید بازیکنان در فاز هجومی کاربرد بیشتری داشته باشند چون که ما مدعی اصلی قهرمانی هستیم و ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 349 روز و 6 ساعت پیش
طرح ساماندهی سنجش و پذیرش دانشجو به هیات رییسه تقدیم شد

طرح ساماندهی سنجش و پذیرش دانشجو به هیات رییسه تقدیم شد قاسم احمدی لاشکی در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: طرح اصلاح قانون پذیرش و سنجش دانشجو در سال 92 برای تمامی دانشگاه های دولتی، غیردولتی، غیرانتفاعی، جامع علمی کاربردی، پیام نور، فرهنگیان، آزاد می باشد که مسئولیت سنجش و پذیرش دانشجو با سازمان سنجش زیر نظر وزارت علوم خواهد بود.
وی توضیح داد: سال گذشته پذیرش دانشجو بر عهده دانشگاه ها گذاشته شد و آنها بر اساس نیازشان دانشجو پذیرش می کردند که امسال شاهد تنش ها و اعتراضاتی بودیم. لذا در این طرح کار سنجش و پذیرش دانشجو به وزارت علوم سپرده شده است تا بر اساس تشخیص وزارت علوم هر دانشگاه چه تعداد دانشجو در چه رشته ها و چه مقاطعی را پذیرش کند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 349 روز و 6 ساعت پیش
مرجع اعلام بازنگری دستمزد کارگران کجاست؟

مرجع اعلام بازنگری دستمزد کارگران کجاست؟ علیرضا حیدری در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: ماده 41 قانون کار تکلیف تعیین حداقل دستمزد را مشخص کرده و گفته شورای عالی کار همه ساله موظف است میزان حداقل مزد کارگران را تعیین کند منتها برای نقاط مختلف کشور و یا صنایع مختلف دو شاخص را برای نحوه تعیین تعریف کرده است. صدر ماده 41 قانون کار می گوید حداقل مزد بر اساس نرخ تورم تعیین شود ولی ذیل ماده، معیار دومی هم تعریف کرده و گفته مزد به اندازه ای باشد که معیشت خانوار را تامین کند.
وی با بیان این که در مباحث مربوط به مزد و تصمیم گیری در شورای عالی کار هیچ گاه به تبصره دو ماده 41 نزدیک نشده ایم ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 349 روز و 6 ساعت پیش
ایراندوست: در "آزادی" می توان معنای زن بودن را فهمید

ایراندوست: در "آزادی" می توان معنای زن بودن را فهمید مریم ایراندوست سرمربی تیم فوتبال بانوان ملوان بندرانزلی در گفت وگو با ایسنا در واکنش به خبر برگزاری بازی دوستانه ایران و روسیه در ورزشگاه آزادی اظهارکرد: خیلی خوشحال هستم، این قضیه فعلا در حد حرف است و اگر عملی شود قطعا قدم مثبتی است و می تواند برای فوتبال بانوان و علاقه مندان به آن امیدوار کننده باشد شاید در یک جمله بتوان گفت که می شود زن بودن را فهمید. سال ها به این فکر می کردم که چرا بانوان نباید به ورزشگاه آزادی بروند ولی الان می بینیم که به بهانه بازی های تیم ملی خانم ها به راحتی از درهای آزادی وارد می شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 349 روز و 6 ساعت پیش
افزایش درآمد اپراتورها در راه است

افزایش درآمد اپراتورها در راه است به گزارش ایسنا، انتقال ترافیک تلفنی یا همان مکالمات بین الملل در حال حاضر جزو حقوق حاکمیتی دولت است و شرکت ارتباطات زیرساخت به نمایندگی از دولت، گیت هایی را تعیین کرده که در حالت مجاز، ترافیک بین الملل باید از این گیت ها به خارج از کشور (اصطلاحا اورجینیت) شده و از همین گیت ها هم وارد ایران (اصطلاحا ترمینیت) شود و هر ترافیکی که خارج از این گیت ها رد و بدل شود، غیرمجاز است. اما با واگذاری مکالمات بین الملل به اپراتورها، انحصار زیرساخت در حوزه ی ترمینیشن و اورجینیشن کاهش می یابد.
در این راستا ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 349 روز و 7 ساعت پیش
زنانی با چشمان درشت که مشکلات را فریاد می زنند

زنانی با چشمان درشت که مشکلات را فریاد می زنند بازیچه خیال شانزدهمین نمایشگاه از آثار الهام مقتدایی است. آثار او آخرین بار در یک نمایشگاه گروهی در ایتالیا به نمایش گذاشته شدند که موفق به گرفتن certificate از یک گالری در این کشور نیز شده است.
خبرنگار ایسنا با حضور در محل برگزاری بازیچه خیال ، از فضای این نمایشگاه چنین گزارش می دهد:
مخاطب در بدو ورود به نمایشگاه، متوجه حجم انبوه آثار آن هم در فضایی کوچک می شود. شاید کم کردن تعداد آثار نمایشگاه و یا به نمایش درآوردن آنها در فضایی بزرگتر، مجال بیشتری برای تفکر می داد. اینها اظهاراتی است که از لابه لای صحبت های بازدیدکنندگان به گوش می رسد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 349 روز و 8 ساعت پیش
دروازه بان های برتر تاریخ جام ملت های آسیا به روایت تصویر

دروازه بان های برتر تاریخ جام ملت های آسیا به روایت تصویر به گزارش ایسنا، دروازه بان ها نقش مهمی در تاریخ جام ملت های آسیا داشتند. آنها با مهارهای خود اجازه ندادند دروازه شان باز شود و شکست تیمشان رقم بخورد. این عملکرد در بازی های حذفی و به خصوص ضربات پنالتی بیش از همه برجسته می شود. آنها حتی در فینال ها باعث قهرمانی تیم هایشان شده اند.
محمد الدعایه
دروازه بان عربستانی در ضربات پنالتی فینال 96 درخشید و قهرمان تیمش بود
ناصر حجازی در جام 76 از دروازه ایران حفاظت کرد
لی وون جائه
دروازه بان کره ای در سال 2007 نقش مهمی در پیروزی تیمش برابر ژاپن در دیدار رده بندی داشت
نور صبری ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 349 روز و 8 ساعت پیش
فرمانده، اسیر سیاست

فرمانده، اسیر سیاست اما محسن رضایی کیست که اظهار نظر او تا این اندازه حاشیه ساز و چند روزی است که نقل محافل حماسی و سیاسیون قدیمی و حتی برخی تحلیلگران و نویسندگان امروزی شده است.
به گزارش ایسنا، در دهم شهریور 1333 درست هنگام کوچ پاییزه عشایر بختیاری در بنه وار شهرستان لالی مسجدسلیمان در جنوب ایران، به دنیا آمد. نامش را سبزوار گذاشتند، همیشه به وضعیت خانوادگی اش افتخار می کرد. 19 ساله بود که در رشته مهندسی مکانیک دانشگاه علم و صنعت تهران قبول شد و با کوچ به پایتخت در محله ای مستقر شد که محمود احمدی نژاد رئیس جمهور پیشین ایران از آن جا راهی پاستور شد؛ محله نارمک ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 349 روز و 8 ساعت پیش
پایان تست سازگاری ماهواره امیرکبیر تا اواخرهفته آینده/قرارگرفتن "پیام" در مدار با لانچر "سیمرغ"

پایان تست سازگاری ماهواره امیرکبیر تا اواخرهفته آینده/قرارگرفتن "پیام" در مدار با لانچر "سیمرغ" دکتر حسین صمیمی در گفت وگو با ایسنا با اشاره به انجام تست سازگاری ماهواره پیام در پژوهشگاه فضایی ایران افزود: ماهواره "پیام" در دانشگاه صنعتی امیرکبیر طراحی و ساخته شده و به منظور انجام تست های مرتبط به این پژوهشگاه تحویل داده شده است.
وی ماهواره پیام را ماهواره ای سنجشی دانست که به همت اساتید و محققان دانشگاه امیرکبیر اجرایی شده است، خاطر نشان کرد: رزولوشن (دقت) تصاویر 40 متر و عمر ماهواره پیام در نظر گرفته شده و قرار است به مدت 2 سال در ارتفاع 500 کیلومتری قرار گیرد.
صمیمی، ماموریت اصلی این ماهواره را تصویربرداری از سطح زمین عنوان کرد و یادآور شد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 349 روز و 8 ساعت پیش
حال ناخوش این روزهای سیل زدگان مازندران

حال ناخوش این روزهای سیل زدگان مازندران 2 ماه پس از وقوع سیل اخیر در غرب مازندران، بازدید میدانی از مناطق سیل زده شهرستان تنکابن و روستای مهاجرآباد و گفت وگوی چهره به چهره با اهالی و رئیس شورای اسلامی روستا نشان می دهد که مشکلات و کمبودها همچنان وجود دارد و سیل زدگان خواستار توجه بیش از پیش مسئولان به این روستای محروم از خدمات شده اند.
اعلام هشدار برای قطع درختان مجاور رودخانه، اجرای عملیات لایروبی و دیواره سازی حاشیه رود، پیش بینی خسارت احتمالی سیل به ابنیه و باغات به دلیل مشخص نبودن حریم رودخانه و تخصیص بخشی از سود حاصل از آورده سیل به روستا از مشکلات ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 349 روز و 8 ساعت پیش
با اقدام آمریکا موقعیت طالبان و داعش برای بی ثبات سازی افغانستان در حال جابه جایی است

با اقدام آمریکا موقعیت طالبان و داعش برای بی ثبات سازی افغانستان در حال جابه جایی است نوذر شفیعی در گفت وگو با ایسنا با اشاره به آخرین تحولات در افغانستان و تصمیم آمریکا بری خروجی بخشی از نیروهایش از این کشور اظهار کرد: آمریکایی ها باید منطقه را به عنوان یک مجموعه امنیتی در نظر بگیرند، این که فقط خواسته باشند یک قطعه از پازل را جا به جا کنند طبیعتا جواب نمی دهد، به هر حال در منطقه ای که طالبان فعالیت می کند، نه تنها مجموعه ای از منافع گروه ها و دولت ها در گیر است، بلکه بیرون از منطقه نیز درگیر است.
وی تصریح کرد: نمی توانید بدون این که اختلافات هند و پاکستان را در نظر بگیرید، انتظار داشته باشید پاکستان به طالبان برای صلح فشار آورد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 349 روز و 9 ساعت پیش
افتخارم نیمکت نشینی علی دایی بود!/ برانکو به من اعتقاد نداشت

افتخارم نیمکت نشینی علی دایی بود!/ برانکو به من اعتقاد نداشت به گزارش ایسنا، جام ملت های 2007 برای تیم ملی ایران پایان خوشی نداشت و ایران دوباره در ضربات پنالتی حذف شد که این بار هم مقابل کره جنوبی رقم خورد. غلام رضا عنایتی یکی از بازیکنانی بود که در دوره قلعه نویی بالاخره بازیکن فیکس تیم ملی شد. در ادامه گفت وگوی ایسنا با عنایتی را می خوانید:
* شرایط فوتبال ایران در آستانه جام ملت های 2007 خوب نبود و ما با تعلیق از سوی FIFA مواجه بودیم. این شرایط روی تیم ملی چه تاثیری گذاشته بود؟
با این که تیم بسیار خوبی داشتیم اما شرایط فوتبال ما اصلا خوب نبود ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 349 روز و 9 ساعت پیش
فواید در آغوش گرفتن کودک

فواید در آغوش گرفتن کودک دکتر اسماعیل خوش نظر، متخصص روانشناسی کودک در گفت وگو با ایسنا، درباره قوانین شیردادن به کودکان توضیح می دهد: شیر دادن به کودک از نظر روانشناسی دارای پایه ها و دیدگاه های تحلیلی عمیق و پیچیده ای است. در همین راستا روان درمانگران تحلیلی درباره این مسئله معتقدند که شیر دادن موضوع اصلی نیست بلکه لمس و در آغوش گرفتن موضوع اصلی رشد جسمی و روانی کودک است که آن را تحت تاثیر قرار می دهد.
به گفته وی بسیاری از روان درمانگران از جمله "وینی کات" و "بالبی" درباره تغذیه و رشد کودک گفته اند: در آغوش گرفتن تاثیر زیادی بر روحیه و رشد کودک دارد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 349 روز و 9 ساعت پیش
استعفاهای صوری در فوتسال/ ریاست در سایه کفاشیان و ترابیان!

استعفاهای صوری در فوتسال/ ریاست در سایه کفاشیان و ترابیان! به گزارش ایسنا، علی کفاشیان شهریور 1395 سرپرستی کمیته فوتسال را به عهده گرفت و اواخر آذر 1397 استعفا کرد. این درحالی است که او همچنان در دفتر کارش در ساختمان کمیته فوتسال حضور پیدا می کند و صندلی ریاست را به داود پرهیزگار، سرپرست جدید کمیته فوتسال واگذار نکرده است.
کفاشیان در روزهای ابتدایی حضورش در فوتسال، با استناد به اساسنامه سازمان لیگ فوتسال، ریاست این سازمان را هم به عهده گرفت. در این اساسنامه عنوان شده که رئیس سازمان لیگ، شخصی است که ریاست کمیته فوتسال را به عهده دارد اما حالا که کفاشیان از سرپرستی کمیته فوتسال استعفا کرده، قصد دارد ریاست سازمان لیگ را همچنان نگاه دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 349 روز و 10 ساعت پیش
در شب تولد آزمون، کی روش و دستیارانش هدیه گرفتند

در شب تولد آزمون، کی روش و دستیارانش هدیه گرفتند به گزارش ایسنا، بعد از پیروزی تیم ملی فوتبال ایران برابر قطر در دیداری دوستانه، بازیکنان ایران در هتل محل اقامتشان به مناسبت تولد سردار آزمون مهاجم ایران کیکی تهیه و جشن مختصری در کنار میز شام برپا کردند.
همچنین بازیکنان ایران شب سال نو میلادی را به کی روش و اعضای کادر فنی تبریک گفتند و به هر کدام از آنها یک ادکلن هدیه دادند.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 349 روز و 10 ساعت پیش
ایران در جام ملت های 2007/ ریسک نافرجام قلعه نویی در مالزی

ایران در جام ملت های 2007/ ریسک نافرجام قلعه نویی در مالزی به گزارش ایسنا، جام ملت های آسیا در سال 2007 در چهار کشور اندونزی، ویتنام، مالزی و تایلند برگزار شد و تیم ملی پس از خداحافظی برانکو، در حالی پا به این مسابقات می گذاشت که امیر قلعه نویی را روی نیمکت خود می دید و بسیاری از ستاره های ایران در جام جهانی 2006 آلمان قصد جبران نتایج این جام را در آسیا داشتند.
* قهرمانی با استقلال، تضمین حضور امیر روی نیمکت تیم ملی با یک قهرمانی
ایران شکست خورده و نه چندان جذاب جام جهانی آلمان با خداحافظی برانکو به دنبال جبران مافات بود و جام ملت ها بهترین فرصت برای جبران ستاره هایی چون علی کریمی، مهدی مهدوی کیا، رحمان رضایی و ... بود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 349 روز و 11 ساعت پیش
سفارت سوریه: فهرست تروریسم صحت ندارد

سفارت سوریه: فهرست تروریسم صحت ندارد به گزارش ایسنا، به نقل از النشره، سفارت سوریه در کویت در بیانیه خود "کاملاً ادعاهای منتشر شده توسط برخی از رسانه ها پیرامون فهرست حمایت مالی از تروریسم که در آن نام برخی از شخصیت های کویتی درج شده است"، تکذیب کرد.
سفارت سوریه تاکید کرد که برخی از طرف های مشکوک که توسعه روابط میان دو کشور دوست و برادر سوریه و کویت برای آنها ناخوشایند است، دست به تلاش هایی برای برهم زدن روابط می زنند.
پیشتر رسانه های کویت اعلام کردند، وزارت خارجه این کشور کاردار سفارت سوریه در کویت را برای اعتراض به "لیست حامیان مالی تروریسم" احضار کرده است.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 349 روز و 15 ساعت پیش
جهت دهی فرآیند جذب اعضای هیات علمی در راستای توسعه کشور

جهت دهی فرآیند جذب اعضای هیات علمی در راستای توسعه کشور به گزارش ایسنا، دکتر حسینعلی قبادی در نشست دبیران هیات های اجرایی جذب موسسات پژوهشی کشور که صبح امروز (دوشنبه 10 دی ماه) در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار شد، اظهار کرد: باید با کمک نهادها و دستگاه های تصمیم گیر، شرایطی فراهم شود که بخش اعظم فارغ التحصیلان دوره های دکترای تخصصی در مراکز تحقیق و توسعه به عنوان پژوهشگر جذب شوند.
وی تاکید کرد: در موضوع جذب و گزینش اعضای هیات علمی باید دو نکته مورد توجه قرار گیرد، اول آنکه افرادی به ناحق کنار گذاشته نشوند و دوم آنکه جذب اعضای هیات علمی مطابق با اهداف و ماموریت های موسسات صورت گیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 349 روز و 16 ساعت پیش
افتتاح سایت تفکیک و بازیافت ضایعات الکترونیک در منطقه22 تهران

افتتاح سایت تفکیک و بازیافت ضایعات الکترونیک در منطقه22 تهران به گزارش ایسنا، صفایی خیراتیان در مراسم افتتاحیه سایت تفکیک و بازیافت به توسعه تکنولوژی در جهان که منجر به افزایش ضایعات الکترونیک شده است، اشاره کرد و گفت: از این رو بازیافت این قطعات برای حفظ محیط زیست امری ضروری است.
وی افزود: بازیافت زباله و بازگرداندن آن به چرخه مصرف در هر زمینه ای منجر به صرفه جویی و حفظ محیط زیست می شود.
معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه22 با بیان اینکه ظرفیت ماهانه سایت پسماند الکترونیک منطقه22 در حال حاضر 80 تن است، گفت: در حال برنامه ریزی برای افزایش این تناژ به رقم 150 تن در ماه هستیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 349 روز و 16 ساعت پیش
دانشگاه ها و موسسات پژوهشی قابل قیاس با هم نیستند/تفاوت عضو هیات علمی در دانشگاه و موسسه پژوهشی

دانشگاه ها و موسسات پژوهشی قابل قیاس با هم نیستند/تفاوت عضو هیات علمی در دانشگاه و موسسه پژوهشی به گزارش ایسنا، دکتر محسن شریفی روز دوشنبه(10 دی ماه) در نشست دبیران هیات های جذب اعضای هیات علمی موسسات پژوهشی گفت:پژوهشگاه ها و موسسات پژوهشی حلقه ارتباط دانشگاه ها و جامعه هستند زیرا هم از توانایی های دانشگاه مطلع هستند و هم نیازهای جامعه را می دانند. پژوهشگاه ها و موسسات پژوهشی تفاوت های مشخصی با دانشگاه دارند که غلبه نوآوری، فناوری در فعالیت ها و ارتباط قوی با بخش های مختلف جامعه از جمله این تفاوت هاست.
شریفی تاکید کرد: باید فردی به عنوان عضو هیات علمی در موسسات پژوهشی جذب شود که توانایی ارتباط قوی با صنعت و حوزه کاربرد را در جامعه داشته باشد و داشتن مقاله پژوهشی برای فعالیت در ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 349 روز و 16 ساعت پیش
تلاش شهرداری تهران برای ارتقای سلامت اجتماعی جوانان و زنان

تلاش شهرداری تهران برای ارتقای سلامت اجتماعی جوانان و زنان به گزارش ایسنا، ولی الله شجاع پوریان در نشست همکاری های مشترک کمیسیون ملی یونسکو در ایران و معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران که در زمینه حقوق شهروندی و دسترس پذیری شهر برای گروه های خاص برگزار شد، ضمن برشمردن امکانات زیرساختی معاونت اجتماعی و فرهنگی در حوزههای سرای محلات، خدمات اجتماعی، سلامت، فرهنگی، آموزش های شهروندی و مطالعات، علاقه مندی این معاونت را برای همکاری با کمیسیون ملی یونسکو در ایران و به فعلیت رساندن ظرفیت های بالقوه در این زمینه ها اعلام کرد.
وی با اشاره به رویکرد جدید شهرداری تهران در حوزه اجتماعی گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 349 روز و 16 ساعت پیش
قیمت سکه، طلا و ارز در آخرین روز 2018

قیمت سکه، طلا و ارز در آخرین روز 2018 به گزارش ایسنا، قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز (تا ساعت 18 دوشنبه) با افزایش 100 هزار تومانی نسبت به دیروز به سه میلیون و 750 هزار تومان رسید و هر گرم طلای 18 عیار نیز 341 هزار تومان قیمت داشت که نسبت به دیروز 8600 تومان افزایش قیمت داشت.
امروز قیمت سکه طرح قدیم نیز با افزایش 50 هزار تومانی معادل سه میلیون و 550 هزار تومان داد و ستد شد. این در حالی است که قیمت نیم سکه یک میلیون و 900 هزار تومان (20 هزار تومان بیشتر از دیروز)، ربع سکه یک میلیون و 170 هزار تومان (بدون تغییر) و سکه گرمی 660 هزار تومان (10 هزار تومان گران تر از دیروز) بوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 349 روز و 16 ساعت پیش
9000 دانش آموز لرستانی به اردوی راهیان نور اعزام می شوند

9000 دانش آموز لرستانی به اردوی راهیان نور اعزام می شوند به گزارش ایسنا، رضا زینی وندمقدم در همایش تجلیل از خادمان راهیان نور که با عنوان تجلی اخلاص سازمان اردویی سپاه لرستان در دانشگاه فرهنگیان علامه طباطبایی خرم آباد برگزار شد، اظهار کرد: عملیات کربلای چهار از نمونه های جانبازی رزمندگان لرستان بود.
وی هشت سال دفاع مقدس را برجسته ترین قطعه تاریخ ایران دانست و گفت: رمز ماندگاری انقلاب و سربلندی نظام ما در طول 8 سال دفاع مقدس رقم خود.
زینی وندمقدم با ذکر این مطلب که در دفاع مقدس تمام استکبار یک طرف و ملت مطلوم ما در یک طرف بود اما در این رزم نابرابر ما پیروز شدیم ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 17 ساعت پیش
برگزاری جشن سال نو میلادی در دوبی با 10هزار دوربین مداربسته

برگزاری جشن سال نو میلادی در دوبی با 10هزار دوربین مداربسته به گزارش خبرنگار ایسنا، کمیته برگزاری مراسم ها و جشن ها در دوبی اعلام کرد که مراسم جشن سال جدید میلادی امشب با حضور و آمادگی بیش از 4 هزار نیروی پلیس و امنیتی برگزار خواهد شد.
هم چنین بیش از 10 هزار دوربین مداربسته در تمامی نقاط شیخ نشین دوبی از ساعات اولیه امروز (دوشنبه) تا فردا فعال خواهند بود و به منظور ایجاد امنیت و برگزاری جشن های سال جدید در فضایی آرام، این دوربین ها فعال خواهند بود و تحت کنترل هستند.
براساس این گزارش، بیش از 2 هزار خودرو گشتی اعم از نیروهای امنیتی و راهنمایی و رانندگی مراسم جشن سال جدید را کنترل خواهند کرد.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 349 روز و 17 ساعت پیش
روایتی از رواج دعانویسی در خراسان جنوبی

روایتی از رواج دعانویسی در خراسان جنوبی - بله. حامله بشه و بچه سالم به دنیا بیاد
- اسمش چیه؟
- راضیه
- اسم مادرش؟
- خدیجه
به گزارش ایسنا، جهان صنعت با این مقدمه نوشت: کتاب های قدیمی اش را باز می کند و چند خطی برای باردار شدن راضیه می نویسد؛ کاغذ سفید را جوری می پیچاند که در آخر شبیه یک مثلث می شود و بعد دستش را به سمت زن دراز می کند و می گوید: این کاغذ رو همیشه با خودش داشته باشه.
کاغذ دیگری را هم از لای قرآن قدیمی که برگ هایش زرد و از هم باز شده بیرون می کشد و باز چیزی درونش می نویسد و رو به زن می گوید این کاغذ رو هم به شکمش ببنده و از خودش جدا نکنه. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 349 روز و 17 ساعت پیش
15 باند سرقتی که یک شبه متلاشی شد

15 باند سرقتی که یک شبه متلاشی شد به گزارش ایسنا، سردار عباسعلی محمدیان در تشریح جزئیات طرح عملیاتی این پلیس در جمع خبرنگاران گفت: ماموران پلیس آگاهی استان با اشراف بر محل های سرقت و پاتوق سارقان با اجرای طرح های ضربتی در دو شهرستان استان البرز و شهرهای حاشیه این استان موفق شدند طی 24 ساعت گذشته، 15 باند سرقت شامل دو باند سرقت لوازم و قطعات داخل خودرو، سه باند کیف قاپ، سه باند سرقت خودرو، دو باند سرقت اماکن خصوصی و پنج باند سرقت منزل را متلاشی کنند.
وی افزود: در این عملیات از متهمان 83 دستگاه ضبط و پخش باند خودرو، 7 دستگاه ال سی دی، 6 تخته فرش ابریشم، 25دستگاه گوشی تلفن همراه، 70 حلقه انگشتر طلا، انواع بدلیجات و ساعت ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: حوادث انتشار : 349 روز و 18 ساعت پیش
اعتراضات سودان به کاخ ریاست جمهوری رسید/ درخواست تظاهرکنندگان برای برکناری البشیر

اعتراضات سودان به کاخ ریاست جمهوری رسید/ درخواست تظاهرکنندگان برای برکناری البشیر به گزارش ایسنا، یک شاهد عینی به خبرگزاری اسپوتنیک گفت، درگیری های خشونت آمیزی میان تظاهرکنندگان و نیروهای پلیس در خارطوم صورت گرفته و نیروهای امنیتی علیه تظاهرکنندگان از گاز اشک آور و گلوله های پلاستیکی استفاده کردند تا مانع از ورود آنها به خیابان های منتهی به کاخ ریاست جمهوری شوند.
یک منبع میدانی در خارطوم هم گزارش داد، نیروهای امنیتی از ساعات اولیه صبح به زور پاساژها را در بازار این شهر بسته اند و نیروهای امنیتی و پلیس کنار رفته و نیروهای شبه نظامی حامی دولت در پوشش نیروهای دولتی برای مقابله با نظاهرات مستقر شده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 349 روز و 18 ساعت پیش
افتتاح نمایشگاه کتابت نامه تاریخی امام خمینی(ره) به گورباچف

افتتاح نمایشگاه کتابت نامه تاریخی امام خمینی(ره) به گورباچف به گزارش ایسنا، میثم مرادی بیناباج درباره هدف برگزاری نمایشگاه نامه ای فراتر از زمان اظهار کرد: 11 دی ماه سالروز ارسال نامه تاریخی و مهم امام خمینی(ره) به گورباچف رئیس جمهور اتحادیه جماهیر شوروی است. امام در این نامه با رویکرد تبشیر و انذار، سرنوشت محتوم نظام کمونیستی شوروی را متذکر می شوند و گورباچف را به مطالعه و تحقیق درباره اسلام و حکما و فلاسفه ایرانی و اسلامی دعوت می کنند.
وی افزود: امام(ره) در نامه خود به رئیس بلوک شرق به عنوان یکی از دو جریان قدرت جهانی در آن زمان، نابودی کمونیسم و اندیشه های مارکسیستی را پیش بینی می کنند که نوع نگاه ایشان مورد توجه رسانه های جهان قرار می گیرد و ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 349 روز و 18 ساعت پیش
معرفی یک ربات کمکی در جراحی چشم

معرفی یک ربات کمکی در جراحی چشم به گزارش ایسنا، حمیدرضا تقی راد در گردهمایی پژوهشگران زیست فناوری ذیل فناوری رباتیک در جراحی چشم و با اشاره به آن که کار بر روی ربات های جراحی در این دانشکده از سال 97 آغاز شده است، خاطرنشان کرد: باید توجه داشت که این ربات ها هیچ وقت جایگزین جراح نمی شوند؛ بلکه کمک جراح بوده و نوسانات دست جراح را می گیرند.
وی یادآور شد: پذیرش این فضا برای جراحان سخت بوده و در مراحل آزمایشی این طرح، همکاری ضعیفی نشان داده اند؛ این موضوع ما را به سمت آموزش جراحی (surgery training) سوق داد.
عضو هیات علمی دانشکده برق دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی تشریح کرد: آموزش جراحی مساله ای بغرنج و پیچیده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 19 ساعت پیش
تهران صاحب سند گردشگری می شود

تهران صاحب سند گردشگری می شود به گزارش ایسنا، صنعت گردشگری ایران هنوز طرح یا سند جامعی برای توسعه گردشگری ندارد. سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در سال 1393 اعلام کرده بود برنامه جامع گردشگری کشور تا پایان سال 94 تهیه و آماده می کند تا همزمان با اجرای برنامه ششم توسعه در سال 1395 اجرا شود، اما این طرح به آن سال نرسید. در سال 1396 زهرا احمدی پور با بدست گرفتن سکان این سازمان وعده داد این طرح را بازنگری و اصلاح خواهد کرد، اما اتفاقی نیافتاد. در دور جدید مدیریت این سازمان نیز قرار شد سند جامع گردشگری را تا پایان سال 96 به مجلس برسانند اما باز به تعویق افتاد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 349 روز و 19 ساعت پیش
برگزاری جشنواره آتش به اختیار تا 15 دیماه

برگزاری جشنواره آتش به اختیار تا 15 دیماه به گزارش ایسنا، مجتبی سالک در نشست خبری امروز دوشنبه در تشریح عملکرد سازمان بسیج شهرداری تهران و طرح های پیش رو که توسط بسیج شهرداری تهران اجرایی خواهد شد، گفت: بسیج یکی از صادرات نرم افزاری کشور ما در حوزه انقلاب اسلامی بوده است. در حقیقت همان طور که در حوزه پتروشیمی و دیگر حوزه ها صادراتی داشته ایم در حوزه بسیج هم صادراتی به یمن و سوریه داشته ایم.
وی افزود: فعالیت بسیج در تمام حوزه ها قابل مشاهده است. به عنوان بسیج شهرداری تهران به مدیریت شهری کمک می کنیم و باید به این نکته توجه داشت که بسیج شهرداری تهران داخل هیچ حزبی نیست و وابستگی حزبی و جریانی ندارد و تنها زیر پرچم ولایت فقیه ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 349 روز و 19 ساعت پیش
دست هایی در کار است تا فضا ناآرام شود/تجمعات پراکنده بدون مجوز برگزار شد

دست هایی در کار است تا فضا ناآرام شود/تجمعات پراکنده بدون مجوز برگزار شد عبدالعظیم رضایی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه در چند روز گذشته تجمعاتی در داخل دانشگاه آزاد به دلیل اتفاق تاثربرانگیز برای دانشجویان این دانشگاه، برگزار شده است، اظهار کرد: این تجمعات نیازی به مجوز فرمانداری یا استانداری نداشت زیرا داخل دانشگاه برگزار شده است. اما امروز برخی افراد فرصت طلب در مقابل دانشگاه تهران تجمعات پراکنده ای داشتند.
وی ادامه داد: این تجمعات پراکنده بدون مجوز برگزار شد و بنابراین غیرقانونی بود. مشخص بود دست هایی در کار است تا فضا ناآرام شود ولی تعداد تجمع کنندگان بسیار اندک بود و در حال حاضر نیز به پایان رسیده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 349 روز و 19 ساعت پیش
محمد صلاح برترین گلزن لیگ انگلیس در سال 2018

محمد صلاح برترین گلزن لیگ انگلیس در سال 2018 به گزارش ایسنا، سال 2018 نیز به پایان رسید و لیورپول توانسته است با 7 امتیاز اختلاف نسبت به منچسترسیتی تیم دوم جدول رده بندی در صدر قرار گیرد و کمتر از یک نیم فصل با ادامه این روند می تواند برای اولین بار قهرمانی در لیگ برتر را به دست بیاورد.
در این راه لیورپولی ها باید خیلی قدردان محمد صلاح مصری باشند که با زدن 28 گل در لیگ برتر در این سال کمک زیادی به ثبات قرمزها در بین تیم های بالانشین جدول لیگ برتر کرده است.
محمد صلاح در آخرین دیدار خود در این سال برابر آرسنال از روی نقطه پنالتی برای تیمش گلزنی کرد و در حالی که می توانست 29 گل فصل خود را نیز در همان دیدار به ثمر برساند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 349 روز و 19 ساعت پیش
تایید حکم حبس 10 ساله فعال اماراتی

تایید حکم حبس 10 ساله فعال اماراتی به گزارش ایسنا، دو منبع آگاه امروز (دوشنبه) اعلام کردند، دادگاه فرجام خواهی امارات حکم 10 سال حبس احمد منصور، فعال برجسته این کشور را به اتهام انتقاد از دولت در شبکه های اجتماعی تایید کرد.
طبق گزارش خبرگزاری رویترز عربی، این دو منبع اظهار کردند، دادگاه جریمه نقدی یک میلیون درهم (معادل 270 هزار دلار) را نیز برای این فعال اماراتی تعیین کرد.
احمد منصور که مهندس برق و یک شاعر است در مارس 2017 بازداشت شده و در مه 2018 محاکمه شد.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 349 روز و 19 ساعت پیش
کارگاه تخصصی تربیت مربی غدیر شناسی برگزار می شود

کارگاه تخصصی تربیت مربی غدیر شناسی برگزار می شود به گزارش ایسنا، به نقل از بنیاد بین المللی غدیر سومین کارگاه تربیت مربی تخصصی غدیر شناسی در روزهای یازدهم تا چهاردهم دیماه به مدت 4 روز و به میزبانی بنیاد بین المللی غدیر در محل مجتمع فرهنگی یاوران مهدی (عج) واقع در جمکران ابتدای بلوار انتظارقم برگزار می شود .
مدیر عامل بنیاد بین المللی غدیر، در حاشیه نشست هیات مدیرۀ این بنیاد اعلام کرد : مراسم افتتاحیۀ این دوره های تخصصی با هدف مقابله با تهاجمات گسترده فرهنگی و تعمیق تفکر و اندیشۀ نجاتبخش غدیر و گسترش آموزه های ولایت و امامت روز سه شنبه در ساعت 8 صبح برگزارمی شود . ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: مذهبی انتشار : 349 روز و 19 ساعت پیش
کودکان در ارومیه صاحب موزه می شوند

کودکان در ارومیه صاحب موزه می شوند به گزارش ایسنا، جواد زاهدی در جمع خبرنگاران طی دیداری با مدیر کل میراث فرهنگی استان با اشاره به راه اندازی موزه تخصصی کودک در استان افزود: راه اندازی اینگونه فضاها برای کودکان و نوجوانان استان ضروری است و با توجه به وجود تاریخ بلند و ظرفیت های گردشگری در استان باید فضاهای این چنینی را برای کودکان فراهم کنیم تا نسل جدید را به هویت و تاریخ خود آشنا سازیم.
وی اضافه کرد: با برنامه ریزی های انجام شده قصد داریم علاوه بر موزه کودک اقدام به راه اندازی رصدخانه و پژوهشکده ای برای کودکان و نوجوانان نیز در این مکان کنیم و امیدواریم هرچه سریعتر این امر نیز تحقق یابد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 349 روز و 20 ساعت پیش
بازداشت مفتی داعش در موصل/ انهدام مخفیگاه های داعش در جنوب کرکوک

بازداشت مفتی داعش در موصل/ انهدام مخفیگاه های داعش در جنوب کرکوک به گزارش ایسنا، سازمان اطلاعات نظامی عراق در بیانیه ای اعلام کرد که نیروهای امنیتی وابسته به این سازمان با همکاری فرماندهی عملیات نینوا موفق شدند یکی از تروریست های تحت تعقیب داعش در منطقه "القیروان" واقع در شهر موصل عراق را بازداشت کنند.
بنا بر گزارش شبکه "الاخباریه" عراق، این تروریست دستور شکنجه ایزدی ها را صادر کرده بود.
از سوی دیگر، اداره پلیس استان بصره امروز (دوشنبه) از زخمی شدن یکی از نیروهایش و کشته شدن یک تروریست در اثنای تبادل آتش میان آن ها در یک منطقه روستایی واقع در شمال بصره خبر داد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 349 روز و 20 ساعت پیش
استقرار و پیاده سازی نرم افزار مدیریت فرایندهای کسب وکار در دانشگاه صنعتی شریف

استقرار و پیاده سازی نرم افزار مدیریت فرایندهای کسب وکار در دانشگاه صنعتی شریف به گزارش ایسنا، بنابر اعلام شرکت شماران سیستم، در این دانشگاه فرایندهای درخواست اماکن، فرایندهای نقلیه، درخواست همایش، درخواست سمینار و فرایندهای امور مناسبتی به طور کامل پیاده سازی و مورد استفاده قرار گرفته شده است. این بخش از پیاده سازی فرایندها، فاز اول راه اندازی نرم افزار فرایندهای کسب وکار در دانشگاه است.
فاز دوم این پروژه راه اندازی نرم افزار BPMS در سایر معاونت ها و بخش های مختلف دانشگاه است و تمامی فرایندهای دانشگاه صنعتی شریف در یک بستر یکپارچه، عملیاتی می شوند.
در این عملیات ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 349 روز و 20 ساعت پیش
رژیم صهیونیستی طی 2018، 856 بار به غزه حمله هوایی کرده است

رژیم صهیونیستی طی 2018، 856 بار به غزه حمله هوایی کرده است به گزارش ایسنا، ارتش این رژیم در گزارشی تصریح کرد، طی حمله به نوار غزه در سال 2018، 15 تونل را منهدم کرده که یکی از آنها تونل آبی بوده است.
به نقل از القدس العربی، در این گزارش آمده است، فلسطینی ها در واکنش به حملات اسرائیل، طی این سال 1000 خمپاره به سمت اراضی اشغالی شلیک کرده اند که 250 مورد از آنها رهگیری شده است. در نتیجه این حملات متقابل فلسطینی ها به کرانه باختری و نوار غزه 16 اسرائیلی کشته و 199 تن زخمی شده اند. هفت تن از کشته شده ها عضو نیروهای امنیتی و 9 تن غیرنظامی بودند.
ارتش اسرائیل اعلام کرد، در سال 2017، 20 اسرائیلی کشته و 169 تن زخمی و در سال 2016 ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 349 روز و 20 ساعت پیش
هدیه هابل در آخرین لحظات سال 2018 میلادی

هدیه هابل در آخرین لحظات سال 2018 میلادی به گزارش ایسنا ، اخیرا تلسکوپ فضایی هابل تصویر زیبایی از ستاره "Hen 2-427" را منتشر کرده است.
ستاره "Hen 2-427 " که بیشتر با نام "دبلیوآر 124"(WR 124) شناخته می شود، یک "ستاره ولف–رایه" در صورت فلکی "پیکان" و یکی از سریع ترین ستارگان کهکشان با سرعت شعاعی در حدود 200 کیلومتر بر ثانیه است. این ستاره در سال 1938 میلادی توسط "پل ویلارد مریل" کشف و به عنوان یک ستاره ولف–رایهٔ با سرعت بالا، معرفی شد.
این ستاره توسط "سحابی حلقه"(ring nebula ) "M1-67 " احاطه شده است. این ستاره 15 هزار سال نوری از زمین فاصله دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 349 روز و 20 ساعت پیش
افزایش 20 درصدی جمعیت حیات وحش استان قزوین

افزایش 20 درصدی جمعیت حیات وحش استان قزوین به گزارش ایسنا، حسن پسندیده مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین از اجرای برنامه سرشماری زمستانه سال 1397 در استان خبر داد و گفت: بر اساس نتایج سرشماری پستانداران وحشی (علف خواران) حوزه های تحت مدیریت حفاظت محیط زیست استان قزوین در مناطق حفاظت شده، شکار و تیراندازی ممنوع نظیر باشگل، الموت شرقی، الموت غربی، طارم، آبگرم و آوج نتایج کلی وضعیت جمعیت گونه های سرشماری شده نسبت به سرشماری زمستان سال 1396 حاکی از رشد 20.54 درصدی جمعیت حیات وحش (علف خواران) استان دارد.
وی تصریح کرد: جمعیت کل و بز وحشی 23.62 درصد، قوچ و میش 0.26 درصد، آهو 46 ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 349 روز و 21 ساعت پیش
انصارالله: 42 فروند پهپاد نظامی و جاسوسی سعودی را در 2018 ساقط کردیم

انصارالله: 42 فروند پهپاد نظامی و جاسوسی سعودی را در 2018 ساقط کردیم به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه المسیره، یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح یمن وابسته به انصارالله اعلام کرد که این نیروها طی سال گذشته میلادی 42 فروند پهپاد نظامی و جاسوسی ائتلاف عربی متجاوز به سرکردگی عربستان را هدف قرار داده اند.
وی افزود: همچنین طی سال 2018 نیروهای انصارالله 38 عملیات هوایی و 7148 عملیات تک تیراندازی در جبهه های مختلف انجام دادند. علاوه بر این ما در همین سال بیش از 689 عملیات هجومی علیه مواضع دشمن انجام دادیم و با بیش از 1101 تلاش دشمن مقابله کردیم.
این مقام یمنی تاکید کرد: این درحالی است که تعداد پروازها و حملات هوایی ائتلاف عربی بیش از 100 هزار مورد رسید. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 349 روز و 21 ساعت پیش
اقدام گمرک برای تعیین تکلیف کالاهای انباشته شده در بنادر

اقدام گمرک برای تعیین تکلیف کالاهای انباشته شده در بنادر به گزارش ایسنا، این پیشنهاد با توجه به ضرورت بررسی میدانی مشکلات و اقدامات فوری در فرآیند ترخیص مطرح شده و قرار است ریاست این تیم را معاون فنی و امور گمرکی بر عهده بگیرد که مهرداد ارونقی - معاون فنی و امور گمرکی - در این خصوص گفت: با توجه به تأکید معاون اول رئیس جمهور و وزیر امور اقتصادی و دارایی و همچنین رئیس کل گمرک ایران مبنی بر تعیین تکلیف کالاهای انباشته شده در بنادر، پیشنهاد شد تیم فنی دفاتر ستادی گمرک ایران در اسرع وقت در بندر شهید رجایی به عنوان مهم ترین بندر تجاری کشور استقرار داشته باشند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 349 روز و 21 ساعت پیش
عیادت رئیس مجلس و جمعی از نمایندگان از احمد ناطق نوری

عیادت رئیس مجلس و جمعی از نمایندگان از احمد ناطق نوری به گزارش ایسنا، در این ملاقات که آقایان محمد آشوری، محسن کوهکن، محمدرضا تابش، همایون یوسفی و ابوالفضل حسن بیگی نمایندگان بندرعباس، لنجان، اردکان، اهواز و دامغان و غلامرضا نوری قزلجه معاون اجرایی مجلس و علیرضا تابش رییس بنیاد مسکن حضور داشتند، محمدرضا تابش رییس فراکسیون ورزش از زحمات احمد ناطق نوری در طول هفت دوره نمایندگی و تلاشهای ایشان در عرصه ورزش کشور تجلیل کرد.
همچنین رییس مجلس در سخنانی با اشاره به خدمات احمد ناطق نوری در طول سالهای متمادی برای ایشان از درگاه خداوند شفای عاجل مسئلت کرد.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 349 روز و 21 ساعت پیش
سرست سرکنسولگری ایران در مرو: حلاوت و شیرینی فارسی عامل انتقال محبت و آرامش است

سرست سرکنسولگری ایران در مرو: حلاوت و شیرینی فارسی عامل انتقال محبت و آرامش است به گزارش ایسنا، علیرضا رجایی که در مراسم تودیع دکتر محمد جواد ابوالقاسمی، رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در عشق آباد حضور داشت، طی سخنرانی خود، ضمن بیان این مطلب، تصریح کرد: این امکان را علاقه مندان به خوبی دریافت نموده اند و تجلی آن در این مراسم، ارائه برنامه های فرهنگی، هنری، تئاتر، موسیقی می باشد که در پاسخ به زحمات ارزنده رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عشق آباد و حمایت های بی دریغ دولت معزز و محترم ترکمنستان در این زمینه به وضوح مشاهده می گردد.
وی افزود: خرسندم که مدیریت جناب آقای ابوالقاسمی به نحوی بو ده است که به تشریک مساعی مردم عزیز ترکمنستان وارد شده است که در ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 349 روز و 21 ساعت پیش
استقبال رئیس جمهور کره جنوبی از "تعهد" اون به خلع سلاح اتمی

استقبال رئیس جمهور کره جنوبی از "تعهد" اون به خلع سلاح اتمی به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری یونهاپ، مون جائه این، رئیس جمهوری کره جنوبی درباره نامه ای که از جانب کیم جونگ اون، رهبری کره شمالی به دستش رسیده، گفت: رهبری کره شمالی بار دیگر بر تعهداتش در انجام اقدامات لازم در جهت خلع سلاح اتمی و توافق به دست آمده با رهبری آمریکا تاکید کرده است.
مون جائه این در پیام فیسبوکی خود نوشت: اگرچه هنوز اختلافات زیادی در این باره وجود دارد اما آغوش ما بسوی یکدیگر برای تحقق کامل این تعهدات باز است.
این واکنش از سوی رئیس جمهوری کره جنوبی پس از آن است که سئول اعلام کرد که کیم جونگ اون نامه ای را به وی ارسال کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 349 روز و 21 ساعت پیش
اصلاح تعرفه پرمصرف ها راهی برای تامین درآمد کوتاه مدت نیست

اصلاح تعرفه پرمصرف ها راهی برای تامین درآمد کوتاه مدت نیست به گزارش ایسنا، رئیس جمهور صبح امروز دوشنبه، با حضور در وزارت نیرو از مرکز ملی راهبری شبکه برق کشور (دیسپاچینگ مرکزی) بازدید کرد و در جریان روند اقدامات و فعالیت های این مرکز در کنترل و توزیع برق مورد نیاز کشور قرار گرفت.
در این بازدید برنامه وزارت نیرو در راستای تامین برق مطمئن و پایدار کشور در اوج بار سال 98 و الزامات آن شامل پیش بینی تراز تولید و مصرف در پیک سال 98، برنامه راه اندازی واحدهای نیروگاه های حرارتی، برنامه افزایش ظرفیت نیروگاه های حرارتی، تجدید پذیر و برقابی، طرح های اولویت دار شبکه انتقال برق کشور، برنامه های مدیریت مصرف ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 349 روز و 21 ساعت پیش
در کدام دهه سنی هستید؟

در کدام دهه سنی هستید؟ هورا چیت ساز در گفت وگو با خبرنگار ایسنا با بیان اینکه در دهه اول زندگی فرد چندان با بحران سنی روبرو نیست و تنها از نوزادی، کودکی و خردسالی گذر می کند، اظهار کرد: از سن 10 تا 18 یا20 سالگی را دوره نوجوانی می گوییم که البته تعریف های مختلفی دارد.
وی با اشاره به اینکه دوره های رشد در همه جوامع مشابه است اما با توجه به فرهنگ و ارزش های خاص هر جامعه متفاوت بروز می کند، افزود: نوجوانان به دنبال تجربه هویت های جدید و ارزش های نو هستند؛ ارزش هایی که از خانواده دور و تحت تاثیر گروه های همسالان است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 349 روز و 21 ساعت پیش
تداوم غیبت وزیر بهداشت در جلسات هیات دولت

تداوم غیبت وزیر بهداشت در جلسات هیات دولت به گزارش ایسنا، همزمان با انتشار برخی اخبار مبنی بر استعفای قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت در اعتراض به وضعیت بودجه بخش سلامت، این عضو کابینه که پیشتر اعلام شده بود در جلسات اخیر هیات دولت حاضر نشده است، در جلسه دیروز هیات دولت نیز حاضر نشد.
برخی اخبار تاییدنشده حاکی از خداحافظی وزیر بهداشت از معاونان این وزارتخانه در روز دوشنبه است.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 349 روز و 22 ساعت پیش
چرا این جام ملت ها متفاوت ترین تورنمنت کی روش است؟

چرا این جام ملت ها متفاوت ترین تورنمنت کی روش است؟ به گزارش ایسنا، روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: درست یک هفته دیگر، دقیقا در چنین روزی اولین بازی تیم ملی در جام ملت های آسیا برابر یمن برگزار خواهد شد. این چهارمین تورنمنت مهم کارلوس کی روش در ایران است؛ مردی که پیش تر جام های جهانی 2014 و 2018 در کنار جام ملت های آسیا 2015 را روی نیمکت تیم ملی تجربه کرده و حالا در هشتمین سال حضورش در ایران، می رود تا معدل یک تورنمنت بزرگ به ازای هر دو سال کار را به جا بگذارد. ماجرای این جام چهارم اما چیز دیگری است. شاید روی کاغذ حتی یک دقیقه از بازی ایران برابر آرژانتین یا اسپانیا ارزشی برابر با کل حضورمان در جام ملت های آسیا داشته باشد اما این بار سلسله اتفاقاتی ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 349 روز و 22 ساعت پیش
انتصاب در شهرداری تهران

انتصاب در شهرداری تهران به گزارش ایسنا، در حکم شهردار تهران خطاب به مصطفی کاظمی آمده است:
نظر به تعهد، شایستگی و تجارب ارزنده جنابعالی به موجب این حکم به سمت مشاور و مدیرکل دفتر شهردار تهران منصوب می شوید.
امید است با استعانت از پروردگار یکتا و در راستای تحقق شعار تهران، شهری برای همه و با بهره گیری از استعداد و توانمندی نیروهای لایق، کاردان، متخصص و متعهد شهرداری تهران موجبات خدمت رسانی مفید و موثر به شهروندان عزیز تهران را فراهم آورید.
انتظار می رود مجموعه سیاست ها، فعالیت ها و اقدامات خود را براساس برنامه های اعلام شده برای اداره شهر تهران و در چارچوب قوانین و مقررات و اسناد فرادستی با رعایت ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 349 روز و 22 ساعت پیش
خونه مادر بزرگه ؛ ترکیبی از موسیقی دشتی و فانتزی کودک

خونه مادر بزرگه ؛ ترکیبی از موسیقی دشتی و فانتزی کودک به گزارش ایسنا، شب موسیقی در سیزدهمین نشست خود، شامگاه یکشنبه با موضوع آسیب شناسی موسیقی کودک به روی آنتن شبکه چهار رفت.
رضا مهدوی در این برنامه میزبان بهرام دهقانیار، آهنگساز و ندا نصیری، مربی و کارشناس موسیقی کودک بود.
در بخش ابتدایی برنامه، پدر بهنام صفوی، مهمان تلفنی برنامه از بهبود حال وی خبر داد و از تمام مردم و رسانه ها تشکر کرد.
برنامه ریزی دقیق کانون، سبب تولید موسیقی کودک دهه 60
دهقانیار در مورد تولیدات کانون پرورش فکری کودکان گفت: کانون در دوره ای با یک برنامه ریزی دقیق شروع به تولید موسیقی هایی کرد که هنوز قابل دفاع هستند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 349 روز و 22 ساعت پیش
کشاورزی شغل 90 درصد اهالی روستای پشته در تایباد

کشاورزی شغل 90 درصد اهالی روستای پشته در تایباد مولوی محمدجان احسانی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: زعفران، یونجه، لوبیا و برخی صیفی جات در این روستا به صورت آبی کشت می شوند و زعفران سهم بیشتری دارد. عمده محصولات دیم منطقه نیز شامل گندم، نخود و زیره سبز است.
وی افزود: شیوه دامداری مردم این منطقه یه صورت سنتی و متکی به مراتع است؛ همچنین اهالی برای مصارف داخلی، مرغ خانگی نگهداری می کنند.
دهیار روستای پشته گفت: تفرج گاه طبیعی خواجه محمد چنار یکی از جاذبه های گردشگری و زیبای این منطقه است که در فاصله 2 کیلومتری شمال روستا قرار گرفته و از امکانات رفاهی مطلوبی برای استفاده بیشتر مسافران و گردشگران بهره مند است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 349 روز و 22 ساعت پیش
تبعات اقتصادی منتشر نشدن آمارهای بانک مرکزی

تبعات اقتصادی منتشر نشدن آمارهای بانک مرکزی به گزارش ایسنا، با اینکه 10 روز از نخستین ماه زمستان می گذرد اما بانک مرکزی هنوز آمارهای اقتصادی ماه گذشته را به صورت اعلام نکرده است. این در حالی است که سایت بانک مرکزی در روز پنجشنبه (ششم دی) برای لحظاتی نرخ تورم را روی خروجی خود قرار داد اما پس از مدت زمان کوتاهی آن را حذف کرد. این آمار که برای دقایق اندکی منتشر شد نشان می داد که تورم 12 ماهه منتهی به آذرماه 24 درصد و تورم نقطه به نقطه در این ماه به بالای 42 درصد رسیده است.
بانک مرکزی در ماه های گذشته و در اوج فشارهای تورمی معمولا آمارهایی را از شاخص های قیمتی ارائه می کرد که نسبت به مرکز آمار اعداد درشت تری را نشان می داد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 349 روز و 22 ساعت پیش
همدستی مادر و دختر برای قتل پدر

همدستی مادر و دختر برای قتل پدر به گزارش ایسنا، در ساعت 7 صبح چهارم دی ماه وقوع یک فوت مشکوک از طریق مرکز اورژانش به مرکز فوریت های پلیسی 110 اعلام شد که با حضور مأموران کلانتری 163 ولنجک در محل ، زنی 40 ساله به مأموران مراجعه کرد و گفت که صبح متوجه فوت همسر 57 ساله اش در اتاق خواب شده است .
با اعلام نظریه اولیه اورژانس مبنی بر فوت مشکوک ، موضوع به تیم بررسی صحنه اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام شد و پرونده اولیه با موضوع "فوت مشکوک" تشکیل و ضمن هماهنگی با بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه 27 تهران ، برای ادامه تحقیقات در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت . ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: حوادث انتشار : 349 روز و 22 ساعت پیش
چرا بی دلیل گریه می کنم؟

چرا بی دلیل گریه می کنم؟ به گزارش ایسنا، عصر ایران به نقل از "کیور جوی"، نوشت: همه ما در طول زندگی خود روزهای خوب و بد بسیاری را پشت سر می گذاریم اما گاهی اوقات بدون دلیلی مشخص گریه می کنیم. دلایل مختلفی می توانند در پس این شرایط قرار داشته باشند.
گاهی اوقات گریه کردن بی دلیل شرایطی گذراست و بدون این که مساله ساز شود، خاتمه می یابد اما اگر با تغییرات احساسی شدید مواجه هستید که زندگی را برای شما دشوار کرده است، ریشه یابی و کشف دلیل این شرایط اهمیت دارد. در ادامه با برخی از دلایل گریه کردن بدون دلیلی مشخص بیشتر آشنا می شویم.
کمبود خواب ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 349 روز و 22 ساعت پیش
تشریح دلایل عقب ماندگی 10 ماه حقوق کارگران شهرداری میاندوآب

تشریح دلایل عقب ماندگی 10 ماه حقوق کارگران شهرداری میاندوآب به گزارش ایسنا، رسول ملکی، شهردار میاندوآب نیز در این جلسه گفت: با برگزاری 3 مرحله مناقصه با پیمانکار جدیدی قرارداد بسته شده و تلاش می کنیم به زودی مشکل این کارکنان هم حل شود.
وی به جذب نیروی جدید در شهرداری اشاره کرد و گفت: از آذر سال گذشته یک نفر هم در بدنه شهرداری بکار گرفته نشده و اسناد هم در کارگزینی شهرداری موجود است. میزان عوارض اخذ شده توسط شهرداری بر اساس قانون شهرداری های سراسر کشور و با اعمال تمام مصوبات شورای شهر انجام می شود و هیچ هزینه اضافی از شهروندان گرفته نشده است.
مهدی قهرمانی ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 349 روز و 22 ساعت پیش
ویدئو / سخنان رئیس جمهور در جمع وزیر و مدیران وزارت نیرو

ویدئو / سخنان رئیس جمهور در جمع وزیر و مدیران وزارت نیرو رئیس جمهور حسن روحانی صبح دوشنبه (10 دی) در جمع وزیر، معاونان و مدیران وزارت نیرو حضور یافت و با اشاره به اینکه آب و برق دو نیاز زیرساختی و حیاتی مردم است، بر لزوم مدیریت این حوزه با در نظر گرفتن وضعیت خشکسالی کشور، از رسانه ها خواست در زمینه مصرف صحیح آب و برق فرهنگسازی کنند. ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 349 روز و 22 ساعت پیش
206 روستای خراسان شمالی مواجه با کم آبی

206 روستای خراسان شمالی مواجه با کم آبی روشن روان در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، افزود: هم اکنون 84 روستا در این استان با تانکر و به صورت سیار آبرسانی می شود.
به گفته وی، شمار روستاهایی که در فصل تابستان با تانکر آبرسانی می شد، 84 روستا بوده است.
رئیس شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان شمالی در پاسخ به این پرسش که آیا مدیریت مصرف آب از سوی روستائیان این استان انجام می شود و یا خیر؟ ادامه داد: سیراب کردن دام های روستائیان توسط آب شرب انجام می شود و مدیریت مصرف آب توسط روستاییانی صورت می گیرد که دام نداشته باشند.
روشن روان اظهار کرد: از آنجایی که زندگی بیشتر روستائیان خراسان شمالی به دام وابسته است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 349 روز و 22 ساعت پیش
درخواست از نخبگان ایران برای اصلاح یک رفتار کهنه و پرحاشیه در حج

درخواست از نخبگان ایران برای اصلاح یک رفتار کهنه و پرحاشیه در حج به گزارش ایسنا، علی رضا رشیدیان در دیدار صمیمانه ای که با سورنا ستاری داشت، در بیان هدف از طرح این درخواست، گفت: استفاده از فضای مجازی برای ساماندهی حوزه سوغات که خود دغدغه ای جدی برای زائران است به گونه ای که امکانی فراهم شود برای اطلاع زائران و حجاج از وضعیت قیمت های اجناس در کشور مقصد و مقایسه آن با مشابه داخلی تا بتوانند به جای صرف وقت در بازارها با آرامش خاطر به زیارت و بهره گیری از معنویت این فضاها برسند.
معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر این که امور حوزه حج و زیارت به عنوان یک سازمان خدماتی نیازمند نوآوری و تحول جدی در نحوه و نیز سبک و سیاق ارائه خدمات است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 349 روز و 22 ساعت پیش
زیر و بم کار معرفان زندگی مشترک در اصفهان

زیر و بم کار معرفان زندگی مشترک در اصفهان به گزارش ایسنا، روزنامه ایران نوشت: راوی این کلمه شما را یاد چه چیزی می اندازد؟ من وقتی برای اولین بار شنیدمش یاد قصه و قصه گویی افتادم؛ کسی که بلد است داستانی زیبا روایت کند. اما بگذارید خیال تان را راحت کنم، این کلمه در اینجا هیچ ارتباطی به داستان و قصه و قصه گویی ندارد و اتفاقاً به یک ماجرای واقعی زندگی برمی گردد؛ اتفاقی که البته می تواند برای خیلی ها افسانه ای باشد.
نمی دانم شما چطور ازدواج کرده اید؟ همسرتان را کجا دیدید و چطور با او آشنا شدید، توی دانشگاه، محل کار یا شاید به واسطه معرفی یک آشنا؟ اصلاً شاید هم جوانی هستید که قصد ازدواج دارید اما نمی د انید همسر آینده تان را چطور ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 349 روز و 22 ساعت پیش
پیدا شدن کامیون تا سند منزل در ابرکوه یزد

پیدا شدن کامیون تا سند منزل در ابرکوه یزد به گزارش ایسنا، محمدحسین ابراهیمی با اشاره به اجرای طرح مبارزه با رباخواری در ابرکوه از شهریورماه سال گذشته، اظهار کرد: پس از انجام تحقیقات و برنامه ریزی های اساسی و دادن فرصت توبه به متهمان در ماه رمضان، اقدامات عملی با همکاری اداره اطلاعات، اطلاعات سپاه، مشارکت های مردم و برخی مسئولان پس از ماه مبارک، آغاز و همچنان ادامه دارد.
وی تصریح کرد: در زشتی و منفور بودن عمل ربا همین بس که خداوند این جرم شنیع را مبارزه با خودش معرفی کرده است لذا اقدام مردم و مسئولین ابرکوه امروز مصداق جهاد در راه خداست که به ما کمک می کند تا رباخواران شناسایی و مجازات شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 22 ساعت پیش
از اعلام کانون های ریزگرد همدان تا انجام مقدمات انتقال گونه ها

از اعلام کانون های ریزگرد همدان تا انجام مقدمات انتقال گونه ها سیدعادل عربی در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه عمده ترین کانون بروز ریزگردها در ایران منشأ خارجی دارد و طبق بررسی های صورت گرفته سه کشور اردن، عراق و عربستان عامل اصلی بروز این پدیده هستند، اظهار کرد: هم اینک از منظر علمی ایران به جایگاهی دست یافته است که می تواند مسیر، روز و شدت و زمان بروز پدیده گردوغبار را به طور دقیق شناسایی کرده و هشدارهای لازم را بدهد تا تدبیر و امکانات لازم برای حفظ سلامتی افراد به ویژه طیف های بیمار و حساس جامعه پیش بینی شود.
وی افزود: با توجه به اینکه برای منشأ خارجی گردوغبار نمی توان کاری کرد بنابراین می طلبد برای کاستن اثر ریزگردهایی که منشأ داخلی دارند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 349 روز و 22 ساعت پیش
ابتکار: اگر 13 سال برای ازدواج خوب است، پس برای رأی دادن هم خوب است

ابتکار: اگر 13 سال برای ازدواج خوب است، پس برای رأی دادن هم خوب است به گزارش ایسنا، معصومه ابتکار در حاشیه سفر یکروزه به استان البرز که امروز 10 دی ماه انجام شد، با اشاره به بازدید از شیرخوارگاه امام علی(ع) کرج در جمع خبرنگاران گفت: نگهداری از کودکان یکی از فعالیت های مهم بهزیستی است و امیدواریم نقش سمن ها و خیریه ها در این موضوع بیشتر شود.
ابتکار افزود: برون سپاری این فعالیت ها تا جایی که قانون اجازه دهد ضروری است و امیدواریم در البرز با سرمایه اجتماعی خوبی که داریم این کار انجام شود.
معاون رئیس جمهور با بازدید از اورژانس اجتماعی البرز اعلام کرد: اورژانس اجتماعی مهمترین مرحله مداخله اجتماعی است و این امکان را می دهد که هر فردی که در معرض خطر است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 22 ساعت پیش
حریری: باید در اوایل سال نوی میلادی دولت را تشکیل دهیم

حریری: باید در اوایل سال نوی میلادی دولت را تشکیل دهیم به گزارش ایسنا، سعد حریری، نخست وزیر مکلف لبنان در جریان بازدیدش از بیروت در جریان مقدمات برگزاری جشن های سال نو میلادی که قرار است در میدان "النجمه" طی فردا برگزار شود، قرار گرفت.
در این راستا نیروهای امنیتی و ارتش در مناطق مختلف لبنان برای برگزاری هر چه امن تر جشن های سال نو میلادی مستقر شده اند.
سعد حریری درخصوص تاخیر در تشکیل دولت خاطرنشان کرد: این همان کشوری است که ما می خواهیم. من بر این باور هستم که تمامی گروه های سیاسی لبنان خواهان راه حلی برای برای حل بحران تاخیر در تشکیل دولت هستند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 349 روز و 23 ساعت پیش
بلاتکلیفی 10 هزار کانتینر در بندر شهید رجایی

بلاتکلیفی 10 هزار کانتینر در بندر شهید رجایی به گزارش ایسنا، اله مراد عفیفی پور در نشست با "حسین سعیدی" که به تازگی تصدی مدیریت گمرک شهید رجایی و ناظر گمرکات استان را عهده دار شده است، ضمن تبریک انتصاب شایسته وی در این مسئولیت مهم، ابراز امیدواری کرد با برنامه های مجموعه مدیریتی جدید گمرک شاهد تغییر و تحولات اثربخش و رقم خوردن روزهایی خوب برای تجارت کشور و رضایت مشتریان بندر باشیم.
وی ادامه داد: سازمان بنادر و گمرک دو مجموعه مکمل همدیگر هستند که باید ضمن رعایت ضوابط و تأمین حقوق دولت زیرساخت ها و بستری را فراهم می کنند تا کالاها به صورت شفاف و در قالب رویه هایی مشخص همچون ترانزیت، ترانشیپ ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 349 روز و 23 ساعت پیش
لاریجانی: تعصب اقوام کشور یک ظرفیت برای جمهوری اسلامی است

لاریجانی: تعصب اقوام کشور یک ظرفیت برای جمهوری اسلامی است به گزارش ایسنا، علی لاریجانی در گردهمایی اقوام غرب استان تهران - چالش ها و فرصت های مناطق مهاجرپذیر" بیان کرد: هر یک از اقوام ایرانی از قوم های مختلف دارای یک ریشه ایرانی هستند که به آن افتخار می کنند. تعصب هر یک از اقوام ایرانی به ریشه ایرانی و اسلامی باعث شده تا در کنار یکدیگر همزیستی و وحدت داشته باشند که این از نقاط قوت و ظرفیت های جمهوری اسلامی است و نقش بسزایی در پیروزی انقلاب اسلامی و گذر از بحران ها در طول این 40 سال داشته است.
ادامه دارد... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 349 روز و 23 ساعت پیش
موسسه بروکینگز: وزیر گارد ملی عربستان کپی برابر اصل بن سلمان است

موسسه بروکینگز: وزیر گارد ملی عربستان کپی برابر اصل بن سلمان است به گزارش ایسنا، موسسه تحقیقاتی "بروکینگز" که دفتر آن در واشنگتن است در گزارشی درباره انتصابات جدید عربستان نوشت: انتصاب شخص بی تجربه ای مانند عبدالله بن بندر بن عبدالعزیز به عنوان وزیر گارد ملی؛ ارتش موازی عربستان، تاکیدی است بر این مسأله که ریاض به جای انتصاب افراد خبره تمایل به انتخاب افراد مورد اعتماد دارد. بن بندر "کپی برابر اصل" محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان است و تغییرات مداوم طی سال 2018 در گارد ملی این کشور بیانگر عدم ثبات در این نهاد است و سوال هایی را درباره قدرت این نهاد برای دفاع از حکومت عربستان در مقابل دشمنان داخلی و خارجی ایجاد می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 349 روز و 23 ساعت پیش
کشف 850 کیلو ترقه و مواد آتش بازی از خانه ای در آلمان

کشف 850 کیلو ترقه و مواد آتش بازی از خانه ای در آلمان به گزارش ایسنا، بنابر اعلام پلیس آلمان 850 کیلوگرم ترقه و مواد آتش بازی پیش از شروع جشن های سال نو میلادی در خانه ای در هامبورگ کشف شد.
پلیس هامبورگ پس از دریافت گزارشی مبنی بر وجود محموله ای از مواد آتش بازی و ترقه در یک ساختمان مسکونی، محل را بررسی کرده و پس از پیدا کردن آن جوان 23 ساله ای را دستگیر کرد.
بنابر اعلام پلیس آلمان در این محموله حدود 80 کیلوگرم مواد قابل انفجار وجود داشته که 80 برابر بیش از مقدار قانونی است که می توان در یک ساختمان مسکونی نگه داری کرد.
به گزارش روزنامه گاردین ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: حوادث انتشار : 349 روز و 23 ساعت پیش
"ناصر انتظاری" آرام گرفت

"ناصر انتظاری" آرام گرفت به گزارش ایسنا، ناصر انتظاری صدابردار و دبیر انجمن صدای سینمای ایران 9 دی ماه در سن 49 سالگی از دنیا رفت و امروز 10 دی ماه از خانه سینما شماره ی 2 ، پیکرش به قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) بدرقه شد و در جوار شاهرخ سخایی عکاس به خاک سپرده شد.
اجرای مراسم خاکسپاری را طبق روال همیشه، کامران ملکی عضو هیات مدیره ی خانه سینما برعهده داشت که از تلاش های صنفی ناصر انتظاری یاد کرد.
در ادامه بهمن اردلان رییس انجمن صدابرداران سینمای ایران از وداع با انتظاری اظهار تاسف کرد و گفت: او همه تلاش اش را برای صنف و همکارانش انجام داد و ما همه مدیون او هستیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 349 روز و 23 ساعت پیش
رائد صلاح ادامه حبس خانگی اش را در زادگاهش، ام الفحم می گذراند

رائد صلاح ادامه حبس خانگی اش را در زادگاهش، ام الفحم می گذراند به گزارش ایسنا، مرکز اطلاع رسانی فلسطین به نقل از منابع قدس اشغالی گزارش داد، این حکم در جریان جلسه رسیدگی به دادخواست انتقال شیخ صلاح از حبس خانگی در کفر کنا به ام الفحم اتخاذ شد.
این در حالی است که مسؤول نظارت بر حبس هوشمند شیخ صلاح در اداره زندان های صهیونیستی روز پنجشنبه گذشته از منزل شیخ در شهر ام الفحم بازدید کرده بود تا شرایط و امکان حبس خانگی و حبس هوشمند رئیس جنبش اسلامی اراضی اشغالی سال 1948 در آن را بررسی کند؛ چرا که قرار است در مدت حضورش در ام الفحم نیز شروط پیچیده اعمال شده در مرحله پس از اعمال حبس خانگی علیه شیخ صلاح به قوت خودش باقی بماند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 349 روز و 23 ساعت پیش
اگر قرار باشد نماینده به استان اضافه شود باید برای مرکز باشد

اگر قرار باشد نماینده به استان اضافه شود باید برای مرکز باشد دکتر"محمدرضا پورابراهیمی" در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، درباره طرح افزایش تعداد نمایندگان مجلس اظهار کرد: طبق قانون هر 10 سال یک بار باید تعداد نماینده ها اصلاح شود که اکنون زمان این مسئله است و بر اساس نظر و اصلاحیه نمایندگان ارائه و به رای گذاشته می شود.
وی افزود: برای اضافه شدن تعداد نمایندگان استان کرمان هر کدام از نمایندگان نظراتی دارند و بحثی برای شهرستان های جنوبی و بم مطرح است و ما پیشنهاد اضافه شدن یک نماینده به حوزه انتخابیه کرمان و راور را داده ایم.
پورابراهیمی با اشاره به اینکه در راستای این پیشنهاد که به کمیسیون شوراها ارائه شده ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 349 روز و 23 ساعت پیش
جشنواره رادیو به حضور دانشجویان امیدوار است

جشنواره رادیو به حضور دانشجویان امیدوار است به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی معاونت صدا، شهرام ملازاده با امیدواری از حضور پررنگ دانشجویان در جشنواره رادیو اظهار کرد: دانشجویان می توانند با گوشی های موبایل و دستگاه های ضبط صدا آثاری را تهیه و ارسال کنند.
او درباره بخش مردمی که با دستور معاون صدای صدا و سیمای جمهوری اسلامی برای اولین بار به جشنواره اضافه شده است، عنوان کرد: همه علاقه مندان رادیو می توانند آثار خود را به صورت پادکست، قطعات موسیقی و گزارش با موضوع هایی همچون گردشگری، حمایت از کالای ایرانی، محیط زیست، سبک زندگی، صلح جهانی و چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 349 روز و 23 ساعت پیش
کاربرد زیست فناوری مکان محور در تشخیص سرطان

کاربرد زیست فناوری مکان محور در تشخیص سرطان محمد جواد ولدان زوج در گفت وگو با خبرنگار ایسنا و در حاشیه گردهمایی پژوهشگران زیست فناوری که امروز در دانشکده مهندسی برق دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی برگزار شد، حوزه فعالیت خود را زیست فناوری اطلاعات مکانی عنوان کرد و گفت: این حوزه مربوط به استفاده از داده های مکان محور در علوم زیستی و از طریق پدیده های طبیعی و محیطی همچون آب، هوا، خاک و رطوبت است.
وی کاربرد این موضوع را پیگیری و تشخیص مراحل رشد بیماری و پایش آن در گیاه و انسان دانست و گفت: در این خصوص بیماری های گیاه و بیماری های انسانی که از طریق پدیده های محیطی همچون آب، گیاه و خاک، گرد و غبار (همچون بیماری وبا و سل) وارد بدن می شود ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 349 روز و 23 ساعت پیش
پتروناس مالزی در صنعت گاز عمان رخنه کرد

پتروناس مالزی در صنعت گاز عمان رخنه کرد به گزارش ایسنا، پتروناس در بیانیه ای اعلام کرد این خرید از سوی شرکت PCOVL که زیرمجموعه پتروناس است با کامل شدن شرایط مبادله، انجام شده است.
شرکت PCOVL اکنون 10 درصد در بلوک 61 شرکت توسعه گاز ماکاریم که شرکت تابعه OOCEP است سهم دارد در حالی که سهم خود شرکت توسعه گاز ماکاریم 30 درصد و شرکت BP Exploration که اپراتور این پروژه است، 60 درصد است.
پتروناس اعلام کرده خرید سهم در بلوک 61 گام مهمی در تحقق استراتژی رشد این شرکت در بخش بالادستی در این منطقه و در سطح جهانی است.
طبق اطلاعات منتشره در وب سایت شرکت BP ، میدان خزان در بلوک 61 ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 349 روز و 23 ساعت پیش
وضعیت نامشخص توزیع شیر مدارس در سال 98

وضعیت نامشخص توزیع شیر مدارس در سال 98 به گزارش ایسنا، علی الهیار ترکمن در نشستی خبری با اصحاب رسانه درباره بودجه آموزش و پرورش در سال آتی اظهار کرد: بودجه علاوه بر کارکرد تامین منابع مالی، کارکردهای سیاست گذاری، اصلاحات ساختاری و تنظیم گیری دارد. توجه به کارکرد اصلاحات ساختاری از ویژگی های بودجه سال آتی است.
پیش بینی 2000 میلیارد برای همسان سازی حقوق بازنشستگان در بودجه 98 اجازه وزارت ارتباطات برای هوشمندسازی مدارس
وی افزود: کاهش استفاده از درآمدهای ارزی، الزام صندوق ها به افزایش کارایی بنگاه های تحت پوشش و اصلاحات فرایندی در آموزش و پرورش در بودجه مورد تأکید قرار گرفته است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 349 روز و 23 ساعت پیش
شریف نژاد: در اجرای طرح های پژوهشی با کمبود بودجه مواجه هستیم

شریف نژاد: در اجرای طرح های پژوهشی با کمبود بودجه مواجه هستیم دکتر علی شریف نژاد در گفت وگو با ایسنا، از رونمایی 3 طرح پژوهشی در نمایشگاه دستاوردهای پژوهش خبر داد و اظهار کرد: پنجه کربنی برای ورزشکاران معلول ویژه دوندگان قطع عضو زیر زانو یکی از محصولات فن آوری است که با هزینه ی بسیار کم در داخل کشور توسط پژوهشگران پژوهشگاه ساخته شده و آماده ارایه به بازار است. نمونه ی خارجی این محصول پیش از این با هزینه ی بالغ بر 25 میلیون تومان از خارج وارد کشور می شد. البته برای تولید بیش تر این فن آوری در داخل کشور در حال مذاکره با فدراسیون جانبازان و معلولان هستیم.
ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 350 روز و 0 ساعت پیش
قدردانی دبیر جشنواره تئاتر دانشگاهی از یک اتفاق

قدردانی دبیر جشنواره تئاتر دانشگاهی از یک اتفاق به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی بیست و دومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی، حسین عبداللهی دبیر بیست و یکمین جشنواره تئاتر دانشگاهی نظر به به حضور چشمگیر و امید بخش تولیدات تئاتر دانشگاهی در بخش های مختلف این دوره از جشنواره تئاتر فجر طی نامه ای از توجه و حمایت دبیر جشنواره تئاتر فجر نسبت به آثار تئاتر دانشگاهی قدردانی کرد.
در متن این نامه آمده است:
جناب آقای نادر برهانی مرند / دبیر سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر
با سلام و احترام . در ایامی که کام ما دانشجویان از حادثه دلخراش و نامیمونِ درگذشتنِ دوستانمان در دانشگاه آزاد (واحد علوم و تحقیقات) بسی تلخ و دل ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 350 روز و 0 ساعت پیش
اخباری از میانجیگری عراق برای احیای روابط سوریه و قطر/کویت هم به زودی سفارتش را بازگشایی می کند

اخباری از میانجیگری عراق برای احیای روابط سوریه و قطر/کویت هم به زودی سفارتش را بازگشایی می کند به گزارش ایسنا، خبرگزاری فرانسه به نقل از یک مسئول عالی رتبه عراقی که خواست نامش فاش نشود، اعلام کرد که کشورش نقش میانجی گر را برای نزدیک کردن دیدگاه های میان دمشق و دوحه پس از قطع روابط میان آن ها ایفا می کند.
قطر تاکنون به طور رسمی هیچ واکنشی درخصوص این اخبار نشان نداده است.
در همین راستا، روزنامه "القبس" کویت به نقل از منابعی در سوریه نوشت که سفارت کویت در دمشق به زودی باز خواهد شد.
این روزنامه به نقل از منابع کویتی نوشت: فعالیت های سفارت سوریه در کویت حتی برای یک روز متوقف نمی شود و برای فعالیت دوباره سفارت کویت در دمشق منتظر تصمیم اتحادیه عرب در این خصوص هستیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 350 روز و 0 ساعت پیش
توضیحات امان درباره "توهین" به پرچم اسرائیل توسط یک مسئول اردنی

توضیحات امان درباره "توهین" به پرچم اسرائیل توسط یک مسئول اردنی به گزارش ایسنا، ماجد القطارنه، سخنگوی وزارت خارجه اردن در بیانیه ای اظهار کرد، سفارت اسرائیل در امان با وزارت خارجه اردن تماس گرفته و خواستار توضیحاتی درباره حرکت اخیر جمانه غنیمات، سخنگوی دولت اردن و لگدمال کردن پرچم اسرائیل در ساختمان سندیکای مشاغل در امان شد.
طبق گزارش خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، وزارت خارجه اسرائیل خواستار دیدار با کاردار سفارت اردن در تل آویو درباره این موضوع شد.
القطارنة افزود: به طرف اسرائیلی اعلام شد که آنجا ساختمانی غیر دولتی بوده و غنیمات برای حضور در نشستی رسمی از درب اصلی آن وارد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 350 روز و 0 ساعت پیش
حرام گوشت ها در منوی رستوران های بالاشهری

حرام گوشت ها در منوی رستوران های بالاشهری به گزارش ایسنا، روزنامه سیاست روز در این باره نوشت: امروز نوبت حیات وحش جنگل ها و دشت های آن فرارسیده تا موجودات اکوسیستم آنها نیز برای پر کردن شکم مال اندوزان مصادره شوند!
صد ها رستوران در گوشه و کنار کشور و بخصوص در مناطق ییلاقی و خوش نشین و بالای شهرها منوی مشتریان ویژه خود را با غذاهایی که از گوشت این موجودات بی زبان تهیه می شود، تکمیل می کنند. حیات موجودی زنده برای بقای اکوسیستم را می گیرند تا اکسیری نه جهت درمان بلکه برای تکمیل کلکسیون سفره لاکچری ها مهیا نمایند که هم اکنون در شمال کشور و شمال پایتخت به وفور یافت می شود ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 350 روز و 0 ساعت پیش
کردهای سوریه زمان تحویل سلاح هایشان را اعلام کردند

کردهای سوریه زمان تحویل سلاح هایشان را اعلام کردند به گزارش ایسنا، نوری محمود، سخنگوی یگان های مدافع خلق کرد در گفت وگو با شبکه تلویزیونی "الحدث" اعلام کرد، درخواست برای ورود ارتش سوریه به منبج در چارچوب پایبندی نیروهای دولت سوریه به دفاع از کل خاک سوریه مطرح می شود که بر اساس قانون اساسی طرف قانونی است.
نوری محمود با اشاره به اینکه مبارزه با داعش همچنان ادامه دارد، اظهار کرد: اسلحه ای که آمریکا در اختیار کردها قرار داده بود، در مبارزه با تروریسم استفاده می شد. جنگ با داعش ادامه دارد.
وی افزود: این یگان ها سلاح خود را بعد از تحقق راه حل نهایی برای بحران سوریه تحویل می دهند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 350 روز و 0 ساعت پیش
ناجا دومین دستگاه مورد اعتماد مردم

ناجا دومین دستگاه مورد اعتماد مردم به گزارش ایسنا، سردار حسین اشتری در همایش سالیانه فرماندهان تهران بزرگ با اشاره به اینکه 9 دی یادآرور حضور باشکوه، هوشمندانه و مدبرانه مردم در صحنه است، اظهار کرد: 9 دی میثاق دوباره با مقام معظم رهبری و یادآور دفاع مقدس و روز نابودی دشمن بود.
وی ادامه داد: 9 دی دشمنان داخل و خارجی نابود شدند و کسانی که به دنبال براندازی در نظام بودند مأیوس شدند و شکست خوردند.
سردار اشتری گفت: یکی از روزهای پر افتخار مردم که در تاریخ حماسه آفریند روز 9 دی است در این روز شعار همه حمایت از ولایت بود.
ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 350 روز و 1 ساعت پیش
سوختگی سالانه 180 هزار ایرانی/ 3000 نفر جان می بازند

سوختگی سالانه 180 هزار ایرانی/ 3000 نفر جان می بازند دکتر رامین رضایی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، سوختگی را یکی از مشکلات حوزه سلامت عنوان کرد و افزود: سوختگی بیماری نیست و یک رخداد و آسیب محسوب می شود که یا به عمد یا به سهو ایجاد شده و می تواند سلامت افراد را تهدید کند.
وی افزود: در کنار درد و رنج ناشی از سوختگی، این معضل همراه خود بیماری های بسیاری نیز به دنبال دارد.
رضایی با اشاره به وقوع سالانه بیش از 180 هزار مورد سوختگی در کشور، گفت: متاسفانه از این تعداد سالانه سه هزار نفر جان خود را از دست می دهند و این یعنی از هر 60 رخداد سوختگی یک مورد به مرگ می انجامد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 350 روز و 1 ساعت پیش
رامسی راهی یوونتوس می شود

رامسی راهی یوونتوس می شود به گزارش ایسنا و به نقل از کالچیو، قرارداد آرون رمزی با آرسنال در تابستان 2019 به پایان خواهد رسید و این بازیکن می خواهد که توپچی ها را ترک کند.
از یوونتوس و پاری سن ژرمن به عنوان دو مشتری جدی هافبک با تجربه توپچی ها سخن به میان می آید.
سایت کالچیو تاکید کرد که رمزی با یوونتوس به توافق رسیده است و این بازیکن باتجربه در تابستان راهی بیانکونری خواهد شد.
به نوشته این سایت ایتالیایی خواسته رمزی برای حضور در یوونتوس قرارداد 4ساله با دستمزد 10 میلیون یورو است که یوونتوس با این خواسته مشکلی ندارد و همین باعث شده تا این بازیکن در تابستان راهی یووه شود.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 350 روز و 1 ساعت پیش
محورهای مواصلاتی چهارمحال و بختیاری باز است

محورهای مواصلاتی چهارمحال و بختیاری باز است به گزارش ایسنا، احمد جمشیدی با اشاره به این که از نظر ترافیکی مشکل خاصی در محورهای استان نبوده و تردد به صورت روان انجام می شود، اظهار کرد: هم اکنون محدودیت ترافیکی در جاده های استان وجود ندارد.
وی افزود: باوجود بارش ها در استان همه محورهای استان باز بوده و به مسافران و رانندگانی که قصد سفر به محورهای برف گیر و زمستانی را در روزهای آتی دارند، توصیه می شود حتماً تجهیزات زمستانی به ویژه زنجیر چرخ را به همراه داشته باشند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: هماهنگی و تعامل مطلوب میان اکیپ های راهداری شهرستان ها ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 350 روز و 1 ساعت پیش
رهبر جدید حزب مرکل از خود او محبوب تر است

رهبر جدید حزب مرکل از خود او محبوب تر است به گزارش ایسنا و به نقل از خبرگزاری رویترز، این نظرسنجی که از سوی موسسه نظرسنجی "امنید" برای هفته نامه بیلد آم زونتاگ انجام شد، نشان داد که از مجموع 507 رای دهنده 45 درصد از رهبری کرامپ کارن باوئر در میان سیاستمداران ارشد آلمان در سال جدید میلادی حمایت می کنند در حالی که این میزان برای آنگلا مرکل 40 درصد بود.
آنگرت کرامپ کارن باوئر که مورد حمایت نخبگان حزب حاکم دموکرات مسیحی قرار گرفته بود در یک رای گیری در اوایل ماه جاری میلادی که به نوبه خود دور دوم یک رای گیری قبلی بود در رقابتی سخت با یک چهره محافظه کارتر به نام "فردریش مرتز" ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 350 روز و 1 ساعت پیش
واکنش باشگاه اینتر به بازگشت مورینیو

واکنش باشگاه اینتر به بازگشت مورینیو به گزارش ایسنا و به نقل از مدیاست، اینتر بهترین روزهای تاریخ خود را با ژوزه مورینیو تجربه کرد تا جایی که توانست قهرمانی در سه گانه فوتبال ایتالیا و اروپا را به دست آورد.
بعد از اخراج مورینیو از منچستریونایتد، خبرهای زیادی درباره بازگشت این مربی با تجربه به نرآتزوری به گوش می رسد.
باشگاه اینتر به خبر بازگشت مورینیو واکنش نشان داد. پیرو اوسلیو، مدیر ورزشی اینتر، گفت: ما با اسپالتی ادامه خواهیم داد و به این مربی با تجربه ایمان داریم. هنوز کارهای زیادی برای انجام دادن با اسپالتی داریم و خبر بازگشت مورینیو صحت نداریم ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 350 روز و 1 ساعت پیش
ورود سامانه بارشی جدید به ایران از چهارشنبه

ورود سامانه بارشی جدید به ایران از چهارشنبه در مورد شرایط جوی کشور طی روزهای آینده، احد وظیفه مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در گفت وگو با ایسنا، اعلام کرد: براساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی، امروز (دوشنبه 10 دی ماه) سامانه بارشی در جنوب و جنوب غرب کشور تقویت شده و دامنه فعالیت آن در نواحی مرکز و شرق کشور در استان های کرمان، یزد، جنوب اصفهان، خراسان جنوبی و خراسان رضوی گسترش می یابد.
این کارشناس سازمان هواشناسی همچنین تاکید کرد: امروز انتظار رگبار و رعد و برق و گاهی وزش باد برای مناطق جنوب و جنوب غرب کشور را داریم. افزون براین بارش برف برای ارتفاعات و مناطق سردسیر پیش بینی می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 350 روز و 2 ساعت پیش
الغرافه درباره اسنایدر تغییر موضع داد/ طارمی در تاریکی!

الغرافه درباره اسنایدر تغییر موضع داد/ طارمی در تاریکی! به گزارش ایسنا و به نقل از الوطن، وسلی اسنایدر دومین فصل حضور خود در لیگ قهرمانان قطر را پشت سر می گذارد. با وجود این که پیش از این خبرهای زیادی درباره جدایی اسنایدر در زمستان از الغرافه به گوش می رسید اما ظاهرا این باشگاه قطری تغییر موضع داده است.
محمود الغزال، رئیس بخش فوتبال باشگاه الغرافه تاکید کرد که اسنایدر فروشی نیست و این بازیکن هلندی در زمستان راهی هیچ تیمی نخواهد شد.
او درباره ژرکوف، سرمربی تیم هم تاکید کرد که او به کار خود ادامه خواهد داد و خبر توافق با فوساتی را رد کرد.
ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 350 روز و 2 ساعت پیش
هرمزگان رتبه نخست تولید پرورش ماهی در دریا در کشور

هرمزگان رتبه نخست تولید پرورش ماهی در دریا در کشور به گزارش ایسنا، معاون آبزی پروری شیلات هرمزگان گفت: سالانه بیش از 15 هزار تن میگو پرورشی هم در هرمزگان تولید می شود که رتبه نخست کشور دارد.
عبدالرسول دریایی اضافه کرد: بیش از 4 هزار و چهارصد فروند شناور سالانه بیش از 276 هزار تن ماهی و میگو در آب های استان صید می کنند که هرمزگان مقام نخست صید ساحلی را دارا است.
در ادامه معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان افزود: بیش از 90 درصد از ماهیان سطح زی کشور هم در استان هرمزگان صید می شود.
محمد جوانمرد اظهار کرد: سالانه بیش از170 میلیون دلار ماهی و میگو از استان هرمزگان به کشور های اروپایی و آسیای شرقی صادر می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 350 روز و 2 ساعت پیش
امشب، آخرین مهلت ثبت نام نقل و انتقال و میهمانی دانشجویان دانشگاه آزاد

امشب، آخرین مهلت ثبت نام نقل و انتقال و میهمانی دانشجویان دانشگاه آزاد به گزارش ایسنا ، دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کرد که مهلت ثبت نام برای نقل و انتقال و میهمانی دانشجویان این دانشگاه برای نیمسال دوم سال تحصیلی تا ساعت 24 امشب دوشنبه 10 دی ادامه خواهد داشت.
متقاضیان می توانند با مراجعه با سامانه منادا به نشانی www.monada.iau.ir نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنند.
همچنین دانشجویان می توانند با مراجعه با همین سامانه، نتیجه درخواست خود نیز را پیگیری کنند.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 350 روز و 3 ساعت پیش
فکر کنیم چگونه می خواهیم مسائل مربوط به جنگ را برای مردم بازگویی کنیم

فکر کنیم چگونه می خواهیم مسائل مربوط به جنگ را برای مردم بازگویی کنیم محمود میرلوحی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: حوادث مربوط به عملیات کربلای 4 خیلی تلخ است، آن زمان مانند الان فضای مجازی و ارتباطات نبود، تلکسی بود که اخبار محرمانه را از طریق آن جابه جا می کردند و همه در جریان جزئیات ماجرا قرار نمی گرفتند.
وی ادامه داد: کربلای 5 با فاصله کمی توانست با پیروزی هایی که خیلی سخت بدست آمد، عزم رزمندگان و شهدا را برای انتقام گرفتن از صدام نشان دهد؛ هر چند کربلای 5 هم سانت به سانت و به سختی جلو رفت.
میرلوحی گفت: بعد از سالیان سال از تمام شدن جنگ و گذشت بیش از سه دهه از آن، سئوال این است که چگونه حوادث آن زمان را باید بازگو کنیم ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 350 روز و 3 ساعت پیش
حادثه اتوبوس دانشگاه آزاد، مسئولیت و انتظارات

حادثه اتوبوس دانشگاه آزاد، مسئولیت و انتظارات به گزارش ایسنا، علیرضا هدایت پور، با این مقدمه می نویسد: حادثه فوق را می توان در دو سطح تحلیل کلان و خرد مورد بررسی قرار داد:
1)کسانی که در سالیان گذشته با جهل علمی و فقر تجربی، نیات و انگیزه های ناشناخته، با زیاده گویی و رفتارهای عوام فریبانه، موجبات تحریم های ظالمانه را فراهم کردند و این ملک و ملت را از تکنولوژی روز دنیا محروم و به دام کالاهای نامرغوب چینی و هندی انداختند، در کدام محکمه قضاوت خواهند شد؟
2)کسانی که به بهانه تحریم، (در حالی که با ارز دولتی مبادرت به واردات خودروهای لوکس از قبیل مازراتی، پورشه، بی ام دبلیو، بنز و .. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 350 روز و 3 ساعت پیش
مدارس از مقطع ابتدایی ذهن دانش آموزان را با رعایت حقوق شهروندی آشنا سازند

مدارس از مقطع ابتدایی ذهن دانش آموزان را با رعایت حقوق شهروندی آشنا سازند اللهیار ملکشاهی در گفت وگو با ایسنا، در تببین ابعاد مغفول موضوع حقوق شهروندی همچون حقوق شهروند در مقابل شهروند با بیان اینکه حقوق شهروندی ابعاد مختلف و گسترده ای دارد، اظهار کرد: یک قسمت از این حقوق در رابطه با وظایف حکومت و دولت نسبت به شهروندان است، برای مثال در این خصوص می توانیم موضوع ایجاد رفاه، عمران و آبادی، بهداشت و برخورد با متخلفین قوانین را مورد اشاره قرار دهیم.
وی افزود: وظایف شهروندان در مقابل دولت هم مشخص است، انجام این وظایف مبتنی بر رعایت قوانین مصوب نمایندگان مردم است، همچنین خود مردم هم در مقابل یکدیگر یکسری حقوق دارند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 350 روز و 3 ساعت پیش
مبارزه با قاچاق مطالبه رهبری است

مبارزه با قاچاق مطالبه رهبری است به گزارش ایسنا، سرلشکر محمدحسین باقری در جلسه جمع بندی ارزیابی و نظارت عالی ستاد کل نیروهای مسلح از فرماندهی انتظامی هرمزگان، اظهار کرد: مردم ایران اسلامی در 9 دی ماه با بصیرت و آگاهی به خوبی احساس کردند، نظام به حضورشان در صحنه نیاز دارد بنابراین با حضورشان آتش فتنه گران را خاموش کردند.
وی با بیان این که نیروی انتظامی در شرایط کنونی مسئولیت سنگینی همچون برقراری امنیت را بر عهده دارد، افزود: امنیت و آرامش جزو اولویت اول حکومت ها است و در نظام اسلامی که یک نظام سربلند جبهه حق علیه باطل است، تهدیدات قابل قیاس با بقیه نیست و این امر اهمیت کار ناجا را دوچندان می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 350 روز و 3 ساعت پیش
اقدام جالب مارادونا + عکس

اقدام جالب مارادونا + عکس به گزارش ایسنا و به نقل از مدیا، واکنش های به رفتار نژادپرستانه هواداران اینتر در دیدار برابر ناپولی هم چنان ادامه دارد. این بار نوبت به دیگو مارادونا، اسطوره فوتبال آرژانتین رسید که به حمایت از کولیبالی بپردازد و رفتارهای نژاد پرستانه هواداران اینتر را محکوم کند.
مارادونا در حالی که پیراهن کولیبالی را در دست داشت، گفت: من 7 سال در ناپولی بازی کرده ام و بارها شعارها نژادپرستانه را علیه خودم شنیده ام. هنوز هم به یاد دارم دست نوشته ای را که روی آن نوشته شده بود به ایتالیا خوش آمدید. خودم را شهروند ناپولی می دانم و باید به حمایت از کولیبالی بپردازم ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 350 روز و 3 ساعت پیش
با کسب سود و منفعت کلان از راه نامشروع برخورد می کنیم

با کسب سود و منفعت کلان از راه نامشروع برخورد می کنیم به گزارش ایسنا، سردار ایوب سلیمانی در حاشیه سفر به استان هرمزگان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه این استان جزو حیاتی ترین نقاط کشور است، اظهار کرد: مهم ترین واردات و صادرات کشور و همچنین بیشترین تولیدات سوخت در استان هرمزگان انجام می شود. طبیعی است دشمنان بر روی این نکته تاکید داشته باشند لذا امنیت آن نیز برای ما بسیار مهم است.
وی با بیان این که در راستای ارتقای امنیت و مقابله جدی با قاچاق کالاهای وارداتی و سوخت که از کشور خارج می شود یک عزم جدی شکل گرفته است، بیان کرد: در نشست تخصصی استانی که با سازمان های مختلف به خصوص نیروهای مسلح انجام داده ایم ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 350 روز و 3 ساعت پیش
دیدار ترامپ و گراهام در کاخ سفید با محوریت سوریه

دیدار ترامپ و گراهام در کاخ سفید با محوریت سوریه به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، این سناتور سرشناس پس از دیدار با دونالد ترامپ در کاخ سفید، اظهار کرد: ما هنور اختلاف نظرهایی داریم اما به شما می گویم که رئیس جمهوری از مدت ها پیش و به طور جدی درباره سوریه فکر می کند؛ این که چطور نیروهایمان را خارج کنیم اما در عین حال منافع امنیت ملی خود را محقق سازیم.
سناتور ارشد جمهوری خواه که از قانون گذاران نزدیک به ترامپ به شمار می رود، از جمله کسانی است که در مورد خروج نیروهای آمریکایی از سوریه هشدار داده بود.
رئیس جمهوری آمریکا به تازگی اعلام کرده که تصمیم قطعی خود را در مورد خروج نیروهای کشورش از سوریه گرفته است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 350 روز و 3 ساعت پیش
اپوزیسیون بنگلادش نتایج انتخابات را نپذیرفت

اپوزیسیون بنگلادش نتایج انتخابات را نپذیرفت به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، احزاب متحد شیخ حسینه، نخست وزیر کنونی بنگلادش پیروزی خود را در انتخابات اعلام کردند و بدین ترتیب شیخ حسینه برای سومین دوره پیاپی نخست وزیر خواهد شد.
بر پایه گزارش ها، دست کم 17 نفر در خشونت های انتخاباتی روز یک شنبه جان خود را از دست دادند.
اپوزیسیون بنگلادش می گوید، در طول رقابت های انتخاباتی هزاران نفر از مخالفان خانم شیخ حسینه بازداشت شده اند و در انتخابات نیز تقلب شده است.
به گفته کمال حسین، رهبر اپوزیسیون حدود 100 کاندیدای مخالفان در اعتراض به نحوه برگزاری انتخابات روز یک شنبه از رقابت کناره گیری کردند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 350 روز و 4 ساعت پیش
دستور وزیر رفاه برای پیگیری موضوع موسسه فدک رضوان

دستور وزیر رفاه برای پیگیری موضوع موسسه فدک رضوان به گزارش ایسنا، به نقل از مرکز روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری در پی انتشار کلیپی از موسسه فدک رضوان واکنش نشان داده و طی نامه ای به رئیس سازمان بهزیستی دستور رسیدگی و توقف هرگونه بازپس گیری مسئولیت ها و امکانات تحویلی به بخش غیر دولتی دادند. متن این نامه به شرح زیر است:
جناب آقای دکتر قبادی دانا،
سلام
ضمن ارسال فیلم تأثربرانگیز، اقدام بسیار نابجا و بدون توجه به احساسات ساکنان این خانه آرامش را بادقت و فوریت رسیدگی و جلوی هرگونه اقدامی که باعث جریحه دار شدن احساسات این خانواده ما شده است را فوراً بگیرید و نتیجه را (ضمن برخورد با متخلفان از دستور ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 350 روز و 4 ساعت پیش
واردات اتوبوس دست دوم "خیانت" است

واردات اتوبوس دست دوم "خیانت" است احمد نعمت بخش در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی اخیرا از برنامه این شرکت برای واردات اتوبوس دست دوم به علت ناتوانی در خرید اتوبوس های نو، خبر داده است.
وی با اشاره به وجود 10 شرکت اتوبوس ساز در کشور با ظرفیت تولید بالغ بر 45 هزار دستگاه در سال، اظهار کرد: در شرایطی که تمام کارخانه های اتوبوس سازی زیر ظرفیت کار می کنند و بعضی از آن ها در شرف تعطیل شدن هستند، واردات اتوبوس های دست دوم خارجی، خیانت به کشور است.
نعمت بخش با بیان اینکه بخش های مختلف کشور در شرایط تحریم باید به یکدیگر کمک کنند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 350 روز و 4 ساعت پیش
رئیس فدراسیون تیراندازی همچنان امیدوار به سهمیه المپیک اهداف پروازی

رئیس فدراسیون تیراندازی همچنان امیدوار به سهمیه المپیک اهداف پروازی به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، علی دادگر در مجمع انتخاباتی هیات تیراندازی کرمانشاه که امروز (9 دی) برگزارشد، به تاکیدات دین اسلام و بویژه پیامبراکرم(ص) درخصوص یادگیری رشته تیراندازی اشاره کرد و گفت: متاسفانه باوجود این تاکیدات، اغلب کشورهای اسلامی در رشته های توصیه شده دین اسلام جایگاه و رنکینگ مناسبی در دنیا ندارند.
وی بابیان اینکه مسئولین ارشد کشور به رشته تیراندازی توجه ویژه ای دارند، عنوان کرد: تیراندازی رشته ای است که کشورها در زمان صلح توان نظامی خود را از طریق آن به رخ هم می کشند، در این راستا اغلب مورد توجه مسئولین کشورهای مختلف قرار دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 350 روز و 4 ساعت پیش
جای خالی یک "استعفا" یا "عذرخواهی"

جای خالی یک "استعفا" یا "عذرخواهی" به گزارش ایسنا، حوالی ساعت 12 روز سه شنبه 4 دی ماه یک دستگاه اتوبوس حامل دانشجویان در دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات تهران واقع در بلوار سیمون بولیوار واژگون شد و در این حادثه هفت نفر از دانشجویان در دم جان باختند و از 28 نفر مجروح منتقل شده به بیمارستان نیز سه نفر فوت کردند که به این ترتیب تعداد فوتی های حادثه واژگونی به 10 نفر رسید و 26 نفر نیز در بیمارستان بستری شدند.
بلافاصله پس از وقوع این حادثه مسئولان دانشگاه آزاد به اظهار نظر پیرامون علل وقوع حادثه پرداختند، ابتدا حجت السلام کلانتری ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 350 روز و 4 ساعت پیش
مکان و نحوه توزیع بسته های حمایتی اطلاع رسانی شود

مکان و نحوه توزیع بسته های حمایتی اطلاع رسانی شود ناصر چمنی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اعلام توزیع بسته های حمایت غذایی از روز دوشنبه اظهار کرد: باوجود وعده داده شده، بازنشستگان تامین اجتماعی هنوز بسته های حمایتی را دریافت نکردند و سوالی که در این بین بیش از هر چیز مطرح می شود این است که اساسا بازنشستگان به چه طریقی باید مطلع شوند و از کجا این بسته ها را دریافت کنند؟
وی با تاکید بر رفع ابهامات و ایرادات طرح، گفت: شایسته مردم ما نیست که برای گرفتن چند قلم کارت ملی در دست در مقابل فروشگاه ها صف بکشند، لذا لازم است اطلاع رسانی مناسبی در خصوص زمان و مکان و نحوه توزیع صورت گیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 350 روز و 6 ساعت پیش
نامدارانی که در سال 2018 از فوتبال خداحافظی کردند + عکس

نامدارانی که در سال 2018 از فوتبال خداحافظی کردند + عکس به گزارش ایسنا، در سال 2018 نیز مانند سال های گذشته برخی از بازیکنان نامدار دنیای فوتبال برای آخرین بار به میدان رفتند و کفش هایشان را آویختند. ستاره هایی که پس از ترک تیم های بزرگ خود تصمیم گرفتند در تیم های کوچک تر به فوتبال خود پایان دهند. برخی از آنها نیز به کشورشان بازگشتند تا آخرین روزهای بازی شان را در تیمی بگذارنند که فوتبال خود را شروع کرده بودند. در ادامه به 12 بازیکن بزرگی که در سال جاری از فوتبال خداحافظی کردند اشاره می شود.
والدس
در شروع سال نو میلادی ویکتور والدس دستکش هایش را آویخت. دروازه بان اسپانیایی دوران پر فراز و نشیبی در بارسلونا داشت ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: