ظریفیان: اصولگرایان باسابقه، اکثریت مجلس یازدهم را بدست نمی آورند

ظریفیان: اصولگرایان باسابقه، اکثریت مجلس یازدهم را بدست نمی آورند غلامرضا ظریفیان در گفت وگوبا ایسنا درباره ترکیت مجلس یازدهم، اظهار کرد: بر اساس نتایج تایید صلاحیت هایی که تاکنون انجام شده است، اکثریت مجلس یازدهم در اختیار جریان هایی غیر از اصلاح طلبان است، اصلاح طلبان در اقلیت خواهند بود و نیروهای شاخص اصلاح طلب ممکن است یا در مجلس یازدهم حضور نداشته باشند یا در اقلیت باشند، مگر اینکه بازبینی جدی در تایید صلاحیت ها انجام شود.
وی ادامه داد: در میان اصولگرایان نیز جریان هایی که از نیروهای جوان تر حمایت می کنند، دست بالا را در مجلس خواهند داشت و جریان هایی که سابقه بیشتر دارند، اکثریت را نخواهند داشت ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 25 دقیقه پیش
آیین نامه های مختلف، اجرای قانون هوای پاک را با تاخیر مواجه کرده است

آیین نامه های مختلف، اجرای قانون هوای پاک را با تاخیر مواجه کرده است حسین میرمحمد صادقی در گفت وگو با ایسنا در رابطه با نحوه اجرای قانون هوای پاک در کشور اظهار کرد: قانون هوای پاک که در سال 1396 به تصویب مجلس رسید و بیش از دو سال و نیم از تصویب این قانون گذشته است؛ مجموعا قانون خوبی است و به یکی از مسایل حقوقی انسان ها به عنوان حقوق بشر و حقوق شهروندی یعنی حق برخورداری از هوای پاک انسان ها تاکید کرده است ولی در اجرا موفق نبوده است.
وی ادامه داد: طبق ماده یک قانون هوای پاک " آلودگی هوا، عبارت است از انتشار یک یا چند آلاینده اعم از آلاینده های جامد، مایع، گاز، پرتوهای یون ساز و غیر یون ساز، بو و صدا در هوای آزاد، به صورت طبیعی یا انسان ساخت ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 25 دقیقه پیش
اینجا فوتبال نیست که میلیاردی خرج کنند!

اینجا فوتبال نیست که میلیاردی خرج کنند! به گزارش ایسنا، تیم ملی هندبال مردان ایران در آخرین بازی از مرحله دوم مسابقات قهرمانی آسیا مقابل کره جنوبی به تساوی 24 بر 24 رسید و با توجه به تفاضل گل بهتر کره از رسیدن به نیمه نهایی بازماند.
با این نتیجه تیم ایران سهمیه مسابقات جهانی 2021 که به 4 تیم راه یافته به نیمه نهایی(قطر، کره جنوبی، بحرین و ژاپن) تعلق گرفت را از دست داد.
سجاد استکی، ملی پوش ایران با انتشار مطلبی در صفحه شخصی خود از شرایط بد هندبال و کم توجهی به این رشته صحبت کرد.
او هندبال را با فوتبال مقایسه کرد و نوشت:" اینجا هندبال است نه فوتبال، اینجا همه چیز خراب است، اینجا امکاناتش در حد تیم ملی نیست. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 2 ساعت و 33 دقیقه پیش
سراب قبولی در رشته های پزشکی

سراب قبولی در رشته های پزشکی احمد احمدی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به تغییرات ساختاری چندماه اخیر سازمان پژوهش و شکل گیری حوزه های یازده گانه تربیت و یادگیری اظهار کرد: دفتر تالیف دوره عمومی و متوسطه نظری و فنی و حرفه ای مشمول تغییر ساختاری شده اند و قرار است اهداف مربوطه را با وظایف مشخص تری دنبال کنند. قبلا این دفاتر هم کار برنامه ریزی و هم تالیف کتاب درسی و بسته آموزشی را انجام می دادند اما قرار شده است در تقسیم بندی و رویکرد جدید، برنامه ریزی در بخش جداگانه دیگری انجام شود.
وی افزود: به عبارت دیگر تعیین منطق برنامه ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 2 ساعت و 34 دقیقه پیش
پوتین از تغییر قانون اساسی روسیه به دنبال چیست؟

پوتین از تغییر قانون اساسی روسیه به دنبال چیست؟ شعیب بهمن، در گفت وگو با ایسنا با اشاره به برخی تغییرات در دولت روسیه از جمله تغییر نخست وزیر این کشور و تصمیم پوتین برای ایجاد تغییرات در قانون اساسی گفت: به نظر می رسد این تغییرات ناظر بر تحولات گذشته و آینده است.
وی با بیان اینکه در داخل روسیه نارضایتی هایی نسبت به عملکرد دولت در حوزه های اقتصادی وجود داشته و این مسئله پوتین را مجاب کرده که تغییراتی را در دولت ایجاد کند تا از طریق آن بتواند به افکار عمومی پاسخ دهد، خاطرنشان کرد: بخشی از این تغییرات ناظر بر آینده است از جمله موقعیت و نقشی که احتمالا قرار است پوتین در آینده روسیه ایفا کند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 25 دقیقه پیش
چرا قیمت فروش دارو در داروخانه با قیمت روی جلد متفاوت است؟

چرا قیمت فروش دارو در داروخانه با قیمت روی جلد متفاوت است؟ دکتر کیانوش جهانپور در گفت وگو با ایسنا، درباره علت تفاوت قیمت روی جلد داروها با قیمتی که داروخانه دارو را به بیمار می فروشد، گفت: باید توجه کرد که واقعا نمی توان قیمت روی جلد دارو را ملاک قیمت قرار داد؛ زیرا به ویژه در یکی دو سال اخیر که به دنبال تحولات ارزی، تغییرات قیمتی متناوب داشتیم، ممکن است در مقطعی که هزینه تیراژ بالای بسته بندی کمتر بوده، یک شرکت داروسازی تعداد زیادی بسته بندی را در آن مقطع تولید کرده باشد و قیمتی روی آن درج شده باشد که این قیمت لزوما در زمان تولید و عرضه دارو به بازار، قیمت مصوب دارو نبوده است. بنابراین قیمت مصوب با آن قیمتی که بر روی جلد دارو درج شده، متفاوت است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 3 ساعت و 35 دقیقه پیش
بیرانوند برای رفتن آماده شد/دروازه بان پرسپولیس یک امضا تا بلژیک

بیرانوند برای رفتن آماده شد/دروازه بان پرسپولیس یک امضا تا بلژیک به گزارش ایسنا، عصر روز چهارشنبه باشگاه خنت بلژیک طی ایمیل رسمی به باشگاه پرسپولیس خواهان به خدمت گرفتن علیرضا بیرانوند شد. در همین رابطه این باشگاه بلژیکی به باشگاه پرسپولیس اعلام کرده حاضر است مبلغ 700هزار دلار (که در قرارداد بیرانوند به عنوان حق فسخ آمده) را نیز پرداخت کند تا دروازه بان پرسپولیس به خدمت بگیرد.
باشگاه خنت یک مدیر برنامه ایرانی را مأمور میکند تا مذاکرات نهایی را با بیرانوند انجام دهد و بامداد جمعه این دروازه بان را راهی بلژیک کند. باشگاه خنت حتی برای بامداد جمعه برای بیرانوند بلیت تهیه کرد اما مذاکرات طرفین طوری پیش نرفت که در نهایت بیرانوند عازم بلژیک شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 3 ساعت و 45 دقیقه پیش
وقتی شعر به موقع به دست مخاطب نمی رسد

وقتی شعر به موقع به دست مخاطب نمی رسد این شاعر در گفت وگو با ایسنا، درباره وظیفه اجتماعی ادبیات و خصوصا شعر در جریان حوادث اخیر اظهار کرد: واقعیت این است که شعر می تواند اثرگذار باشد، درصورتی که به موقع منتشر شود و به دست مخاطبانش برسد. ما در سال های اخیر این مشکل را داریم که اصولا شعرهایی که نوشته می شوند به موقع به دست مخاطبان شان نمی رسند.
او با بیان این که شعر به عنوان هنری زبانی در جهان، عصاره تجربیات یک ملت است گفت: قاعدتا در هر دوره ای هر تجربه سختی را که ملتی از سر می گذراند بعدها می شود تبلورش را در شعر آن دوره دید.
ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 4 ساعت و 24 دقیقه پیش
الله کرم استکی از تیم ملی هندبال خداحافظی کرد

الله کرم استکی از تیم ملی هندبال خداحافظی کرد به گزارش ایسنا، تیم ملی هندبال ایران در آخرین بازی از مرحله دوم قهرمانی آسیا و انتخابی جهانی مقابل کره جنوبی به تساوی 24 بر 24 رسید و ضمن اینکه از صعود به نیمه نهایی بازماند، سهمیه رقابت های جهانی 2021 را هم از دست داد.
الله کرم استکی، کاپیتان تیم ملی پس از این مسابقه از تیم ملی خداحافظی کرد. او پیش از این علام کرده بود که در صورت عدم کسب سهمیه جهانی خداحافظی می کند.
استکی یکی از ستاره های هندبال ایران است که در تیمی اروپایی بازی می کند.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 4 ساعت و 44 دقیقه پیش
امدادرسانی به بیش از 258خودرو گرفتار در برف از سوی کهگیلویه و بویراحمد

امدادرسانی به بیش از 258خودرو گرفتار در برف از سوی کهگیلویه و بویراحمد "سید امان الله جهانبین" در گفت و گو با خبرنگار ایسنا افزود: نجاتگران وامدادگران جمعیت هلال احمر استان کهگیلویه و بویراحمد به بیش از 258 خودرو گرفتار در برف طی24 ساعت گذشته در محورهای مواصلاتی استان امدادرسانی کردند.
وی اظهارکرد: باتوجه به ورود سامانه بارشی به استان و بارش باران و برف در جاده ها و محورهای مواصلاتی استان از عصر چهارشنبه دوم بهمن کلیه نیروها و تجهیزات امدادی در آماده باش کامل قرار گرفتند.
جهانبین تصریح کرد: در این مدت تعداد 12 تیم عملیاتی در قالب 10 تیم سه نفره و 2 تیم چهارنفره و 12 دستگاه خودرو کمکدار امدادی و سه تیم پشتیبانی مشغول انجام خدمت شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 5 ساعت و 5 دقیقه پیش
کاهش کنسرت ها در 2 هفته آینده

کاهش کنسرت ها در 2 هفته آینده به گزارش ایسنا، رضا بهرام و آرون افشار پنجم بهمن به ترتیب در هتل اسپیناس پالاس و سالن میلاد نمایشگاه بین المللی تهران به روی صحنه خواهند رفت. همچنین حمید هیراد ششم بهمن در برج میلاد اجرا خواهد کرد.
گروه خنیا به سرپرستی پری ملکی نیز به مدت دو روز در 16 و 17 بهمن در فرهنگسرای مخاطبان به اجرای موسیقی خواهند پرداخت.
حسین صفامنش 17 بهمن در سالن میلاد نمایشگاه و گروه رادیو 18 بهمن در هتل سیمرغ به روی صحنه خواهند رفت.
کنسرت های سنتی، کلاسیک و تلفیقی
کنسرت گروه زروان (رسیتال ویولن) پنجم بهمن ماه و کنسرت تکنوازی عود ششم بهمن در تالار رودکی برگزار خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 5 ساعت و 24 دقیقه پیش
10 نکته دربارۀ 6 وزیر زن در کابینۀ لبنان

10 نکته دربارۀ 6 وزیر زن در کابینۀ لبنان به گزارش ایسنا، مهرداد خدیر در عصر ایران نوشت: در دولت جدید لبنان (به ریاست و نخست وزیری حسان دیاب) که روز چهارشنبه معرفی شد، 6 تن از مجموع 20 وزیر کابینه زن اند. همچنین برای نخستین بار در لبنان و کل کشورهای عربی یک خانم به عنوان وزیر دفاع انتخاب شده است.
دربارۀ این 6 وزیر زن 10 نکته را می توان ذکر کرد:
1. این خانم ها برآمدۀ جامعه مدنی اند. یعنی در سطح جامعه فعال و شناخته شده بوده و حالا به دولت پیوسته اند. از این رو هویت و منبع مالی خود را به مقام دولتی گره نزده اند و اصطلاحاً آویزان نمی شوند و به مقام و منصب خود نمی چسبند و اگر احساس کنند برنامه های اصلی را انجام داده اند و کار ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 5 ساعت و 44 دقیقه پیش
برگزاری همایش جهانی مبارزه با امپریالیسم در ونزوئلا

برگزاری همایش جهانی مبارزه با امپریالیسم در ونزوئلا به گزارش ایسنا ،در این همایش که توسط حزب حاکم"حزب سوسیالیست متحد ونزوئلا" سازماندهی شده است تا روز جمعه 5 بهمن در کارگروه های متعددی ادامه خواهد داشت.
در مراسم افتتاحیه که با حضور سفرا و نمایندگان دیپلماتیک از جمله سفرای چین، ایران، سوریه، کوبا، فلسطین، نیکاراگوآ و.... برگزار شد ، دیوسدادو کابیو رئیس مجلس موسسان و معاون حزب سوسیالیست متحد با اشاره به حمله بزدلانه آمریکا به سردار سلیمانی؛ اقدام آمریکا را مصداق تروریسم و شهید سلیمانی را شهید راه حق و عدالت نامید .
دیگر سخنران برنامه افتتاحیه ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 6 ساعت و 3 دقیقه پیش
درگیری در جام تختی/حمله برادر و مربی محمدرضا گرایی به داوران

درگیری در جام تختی/حمله برادر و مربی محمدرضا گرایی به داوران به گزارش ایسنا، یکی از حواشی تلخ رقابت های کشتی فرنگی جام تختی در دیدار وزن 72 کیلوگرم بین محمدرضا گرایی و امین کاویانی نژاد رقم خورد.
در حالیکه گرایی از حریف عقب بود در یک لحظه پشت حریف را به تشک چسباند اما داوران اتعقادی به ضربه فنی نداشتند و دستور برپا دادند و مربیان گرایی اقدام به چلنج نکردند اما با سوت پایان مبارزه مربی این کشتی گیر و حسین گرایی برادر وی با حرکات ناشایست روی تشک آمدند و به سمت داوران هجوم بردند.
رحیم گیوی مربی این کشتی گیر و حسین گرایی برادر این کشتی گیر با اعتراض به رای داوری روی تشک کشتی آمدند و ضمن درگیر شدن اعتراض شدیدی به داوران داشتند که در ادامه موضوع ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 6 ساعت و 13 دقیقه پیش
زندانیان غیربومی یزد درصورت درخواست، به محل زندگی خود منتقل می شوند

زندانیان غیربومی یزد درصورت درخواست، به محل زندگی خود منتقل می شوند به گزارش ایسنا، حجت السلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی در پایان سفر خود به یزد با حضور در جمع خبرنگاران این استان، بررسی مسائل حقوق و قضایی استان را از جمله مهمترین اهداف سفر خود به یزد عنوان و اظهار کرد: طبق بررسی های انجام شده، قرار است زندانیان غیربومی که خانواده آنها در استان یزد نیستند و خودشان متقاضی انتقال هستند به محل زندگی خود منتقل شوند.
وی پرداخت 800 میلیارد ریال از محل بودجه قوه قضائیه و منابع استانی برای ساماندهی مسائل حقوقی یزد را یکی از مصوبات شورای عالی قوه قضائیه دانست و افزود: ساماندهی وضعیت پزشکی قانونی در شهرستان های استان یزد در دستور کار قرار گرفته است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 6 ساعت و 14 دقیقه پیش
یادبود شهید سلیمانی در سیزدهمین دوره مسابقات سراسری دارالقرآن امام علی(ع)

یادبود شهید سلیمانی در سیزدهمین دوره مسابقات سراسری دارالقرآن امام علی(ع) محمد انصاری مدیرعامل دارالقرآن امام علی بن ابی طالب علیه السلام با اشاره به برگزاری سیزدهمین دوره مسابقات سراسری این دارالقرآن، اظهار داشت: در شورای برنامه ریزی تصمیم گرفتیم با توجه به شهادت سردار بزرگ حاج قاسم سلیمانی و جنبه بین المللی این دوره از مسابقات، نام این شهید سرافراز را برای مسابقات امسال انتخاب کنیم.
وی با اشاره به اینکه سیزدهمین دوره مسابقات سراسری دارالقرآن امام علی بن ابی طالب(ع) یادبود سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی در بخش خواهران از امروز در مجتمع یاوران مهدی (عج) قم برگزار شده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: مذهبی انتشار : 6 ساعت و 14 دقیقه پیش
بارش سال زراعی جاری 247 میلی متر بوده است

بارش سال زراعی جاری 247 میلی متر بوده است بهروز یاراحمدی امروز در جلسه ستاد بحران شهرستان که در فرمانداری بروجرد برگزار شد، اظهار کرد: ارتفاع برف در سطح شهر به 30 سانتی متر می رسد.
وی تصریح کرد: این برف از نظر ما کم آب بود و برف سنگینی نبود اگر برف سنگینی بود خسارت بیشتری را وارد می کرد.
رئیس سازمان هواشناسی بروجرد خاطرنشان کرد: در هفته آینده و روزهای شنبه و یکشنبه دمای هوای پنج تا هشت درجه زیر صفر خواهد رسید که اوج سرمای هوا خواهد بود.
یاراحمدی اضافه کرد: باید آمادگی ورود سامانه بارشی جدید از عصر جمعه را داشته باشیم و با توجه به بالا بودن برودت هوا و رطوبت شاهد بارش برف خواهیم بود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 24 دقیقه پیش
تصادف زنجیره ای در محور ازنا_اراک یک کشته و 6 مصدوم به جای گذاشت

تصادف زنجیره ای در محور ازنا_اراک یک کشته و 6 مصدوم به جای گذاشت صارم رضایی اظهار کرد: درطی تماس تلفنی اپراتور اورژانس شهرستان ازنا مبنی بر تصادف زنجیره ای روبروی آقا پیرعباد سریعاً 2 تیم عملیاتی از پایگاه اباذر و یک تیم از شعبه جمعیت هلال احمر به محل حادثه اعزام شدند.
وی تصریح کرد: در این حادثه زنجیرهای در محور ازنا به اراک رخداد تعداد دو دستگاه تریلر، یک دستگاه اتوبوس، یک کامیونت خاور و یک خودروی سمند به یکدیگر برخورد کردند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان خاطرنشان کرد: این حادثه 7 مصدوم داشت که عملیات رهاسازی مصدومان توسط امدادگران جمعیت هلال احمر با استفاده از دستگاه های ست نجات و برش خودروها انجام شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: حوادث انتشار : 6 ساعت و 25 دقیقه پیش
بانوان در حفظ قرآن کریم از آقایان پیش افتاده اند

بانوان در حفظ قرآن کریم از آقایان پیش افتاده اند در پیام آیت الله جعفر سبحانی مرجع تقلید شیعیان به سیزدهمین دوره مسابقات سراسری و بین المللی دارالقرآن امام علی بن ابیطالب(ع) در بخش ویژه خواهران یادبود سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی آمده است: کِتَابٌ أَنْزَلْنَاهُ إِلَیْکَ مُبَارَکٌ لِیَدَّبَّرُوا آیَاتِهِ وَلِیَتَذَکَّرَ أُولُو الْأَلْبَابِ کتابی فرخنده بر تو فرو فرستادیم تا در آیات آن تدبیر کنند و خردمندان از ان پند گیرند.
قرآن کریم معجزه جاویدان پیامبر اسلام است و آیین جاویدان معجزه جاویدان لازم دارد تا در هر زمانی حجت را بر خواهان حقیقت تمام کند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: مذهبی انتشار : 6 ساعت و 33 دقیقه پیش
گروه بیوتکنولوژی قارچ های صنعتی، گروه پژوهشی برتر جهاد دانشگاهی خراسان رضوی شد

گروه بیوتکنولوژی قارچ های صنعتی، گروه پژوهشی برتر جهاد دانشگاهی خراسان رضوی شد محمدعلی خلیلی فر امروز، 3 بهمن ماه در گردهمایی سالانه پژوهشگران سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی که در محل این سازمان برگزار شد، اظهار کرد: بحث انتخاب گروه پژوهشی برتر به این گونه است که در سامانه ای به نام سامانه پژوهشگران و گروه ها ارزیابی می شوند و به آن ها امتیاز داده می شود.
وی ادامه داد: امسال گروه ها امتیاز بالایی داشتند اما براساس امتیاز انتخاب نشده اند و بلکه براساس فناوری انتخاب شده اند. در رشته کشاورزی در بخش بیوتکنولوژی قارچ های صنعتی گروهی هستند که توانستند کار خود را وارد بازار کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 35 دقیقه پیش
تراکم مقرره گذاری در نظام آموزشی کشور زیاد است

تراکم مقرره گذاری در نظام آموزشی کشور زیاد است علیرضا دبیرنیا، امروز 3 بهمن ماه در همایش نظام حقوقی دانشگاه ها و دانشگاه جامع علمی کاربردی در تعامل با نهادهای اداری، قضایی و نظارتی که در هتل پردیسان مشهد برگزار شد، اظهار کرد: این دانشگاه افتخار این را دارد که اولین همایش منحصر به فرد را با مشارکت دیوان عدالت عالی، دیوان محاسبات اداری و... برگزار کند. این اولین بار است که چنین همایشی در کشور شکل می گیرد و این همایش از نظر موضوع، شرکت کنندگان، پنل های تخصصی و مسائل مطرح شده منحصر به فرد است.
وی افزود: هدف ما این است که به راه حلی برای مسائل حقوقی دانشگاه ها برسیم ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 6 ساعت و 44 دقیقه پیش
احمدی نژادی ها کجا هستند؟

احمدی نژادی ها کجا هستند؟ به گزارش ایسنا، روزنامه شرق در ادامه نوشت: گفته شده که در حلقه تصمیم گیر این فهرست انتخاباتی افرادی همچون علی نیکزاد، محمدصابر شاهنوش، شمس الدین حسینی و برخی دیگر از چهره های اصولگرای نزدیک به دولت سابق حضور دارند. گفته شده که قرار است هم زمان با رونمایی لیست، برنامه جامع اقتصادی این تیم نیز با شعار بهار خدمت نزدیک است رونمایی شود. اما آیا این چهره ها را می توان تحت عنوان احمدی نژادی ها دسته بندی کرد؟ یا احمدی نژادی ها چراغ خاموش در حال حرکت به سمت انتخابات اند؟ پیش تر، گمانه زنی ها حاکی از این بود که بهاری ها و یاران وفادارمانده به احمدی نژاد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 7 ساعت و 4 دقیقه پیش
نشست خبری رئیس قوه قضاییه در پایان سفر به یزد

نشست خبری رئیس قوه قضاییه در پایان سفر به یزد حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی رییس قوه قضاییه در پایان سفر یک روزه به استان یزد، در جمع خبرنگاران در فرودگاه شهید صدوقی یزد حضور یافت و ضمن جمع بندی دستاوردهای این سفر به سئوالات آنان پاسخ گفت.
رئیس قوه قضاییه امروز پنجشنبه در سفر با یزد با نخبگان، اقشار مختلف مردم و قضات و کارکنان دستگاه قضا در استان یزد دیدار و در نشست شورای اداری استان و شورای عالی قضایی شرکت کرد.
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی لحظاتی قبل با بدرقه نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد، استاندار یزد و جمعی از مدیران این استان، دارالعباده یزد را به مقصد تهران ترک کرد.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 7 ساعت و 4 دقیقه پیش
آبکناری: ویدئوچک نباید تنها در سالن بسکتبال آزادی باشد

آبکناری: ویدئوچک نباید تنها در سالن بسکتبال آزادی باشد به گزارش ایسنا، البرز آبکناری سرمربی تیم بسکتبال اکسون تهران، پس از پیروزی شاگردانش مقابل شهرداری بندرعباس، در جمع خبرنگاران گفت: بازی سختی برای ما بود و حساسیت بازی رو عملکرد تیم ها تاثیرگذار بود. بازی را خوب شروع کرده بودیم اما در لحظات حساس تمرکزمان را از دست دادیم و اختلاف کم شد.
او افزود: البه اتفاقاتی هم در زمین می افتد که ما نمی توانیم کاری کنیم. کسانی که در زمین قضاوت می کنند نباید با بازیکنان یا یک تیم لج کنند. تایم زیادی و در لحظات حساس این اتفاق رخ میداد که ما فقط حرص و جوشش را کنار زمین می خوریم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 7 ساعت و 5 دقیقه پیش
بیرانوند مورد توجه "خنت" بلژیک

بیرانوند مورد توجه "خنت" بلژیک به گزارش ایسنا، به نقل از Terra، علیرضا بیرانوند دروازه بان تیم ملی فوتبال ایران و پرسپولیس گزینه اول تیم فوتبال خنت بلژیک است تا به این تیم بپیوندد.
مسئولان تیم فوتبال خنت بلژیک امیدوار به جلب نظر این دروازه بان هستند که 3 دیدار مرحله گروهی جام جهانی را برای ایران به میدان رفت.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 7 ساعت و 14 دقیقه پیش
دستگیری هفت سارق حرفه ای در مراغه

دستگیری هفت سارق حرفه ای در مراغه سرهنگ رمضان اللهوردیان در این خصوص گفت: به منظور جلوگیری از سرقت، شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار ماموران پلیس این شهرستان قرار گرفته و هفت سارق حرفه ای دستگیر شدند.
وی افزود: در تحقیقات پلیسی، سارقان دستگیر شده به ارتکاب 10 فقره سرقت در این شهرستان اعتراف کرده و اموال مسروقه قابل توجهی نیز از آنان کشف و ضبط شد.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی پلیس آذربایجان شرقی، فرمانده انتظامی مراغه با بیان اینکه سارقان دستگیر شده به مراجع قضایی تحویل داده شده اند خاطرنشان کرد: اموال مسروقه نیز پس از شناسایی تحویل مال بختگان می شود.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: حوادث انتشار : 7 ساعت و 53 دقیقه پیش
آغاز مامویت سفیر جدید ایران در ارمنستان

آغاز مامویت سفیر جدید ایران در ارمنستان به گزارش ایسنا، برگزاری نشست معارفه با کارکنان سفارت و بازدید از بخش های مختلف سفارت، اولین برنامه آقای ظهوری پس از ورود به محل ماموریت بود.
وی در نشست معارفه، با تقدیر از تلاش های سفرای پیشین جمهوری اسلامی در ارمنستان و همچنین جناب آقای متقی که در ماه های اخیر به عنوان کاردار سفارت مشغول خدمت بوده اند، بر ضرورت تلاش مستمر و دقیق و هم افزایی و همکاری همه دستگاه ها برای گسترش هر چه بیشتر روابط دو کشور تاکید کردند.
ظهوری پیش از انتصاب به سفارت جمهوری اسلامی، به عنوان مدیر کل امور اداری و آموزش وزارت امور خارجه مشغول خدمت بوده اند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 8 ساعت و 14 دقیقه پیش
همراهان آمریکا در اعمال فشار حداکثری علیه ایران برای ایجاد بی ثباتی در منطقه حرکت می کنند

همراهان آمریکا در اعمال فشار حداکثری علیه ایران برای ایجاد بی ثباتی در منطقه حرکت می کنند به گزارش ایسنا، بهرام قاسمی پنجشنبه شب در صفحه توئیتر خود نوشت : آنانی که در تشدید سیاستهای نابجای فشارحداکثری ایالات متحده با تمام توان خواسته یا ناخواسته ایران را چه در حوزه برجام وچه در زمینه توانمندی های دفاعی و سیاست بازدارندگی اش تحت فشار قرار می دهند،دقیقا در جهت ترویج یکجانبه گرایی،بی ثباتی و هرج و مرج درمنطقه حرکت می کنند.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 8 ساعت و 33 دقیقه پیش
خواسته اصلی رهبری و دولت مشارکت حداکثری است/همه باید تلاش کنند جامعه به سوی آرامش حرکت کند

خواسته اصلی رهبری و دولت مشارکت حداکثری است/همه باید تلاش کنند جامعه به سوی آرامش حرکت کند به گزارش ایسنا، چهارمین نشست از سلسله نشست های هم اندیشی معاونت سیاسی وزارت کشور با موضوع مشارکت افزایی در انتخابات، با حضور دکتر جمال عرف معاون سیاسی وزیر و رییس ستاد انتخابات کشور، حمید ملانوری مدیرکل سیاسی وزارت کشور و نمایندگان جبهه های حزبی مورد تأیید کمیسیون ماده 10 قانون احزاب و گروه های سیاسی برگزار شد.
در این نشست، رییس ستاد انتخابات کشور با اشاره به حساسیت شرایط کنونی، اهمیت مشارکت بالا در انتخابات دوم اسفندماه 1398 و ضرورت همفکری در موضوع مشارکت با احزاب و جبهه های حزبی، تأکید کرد: باید حداکثر انگیزه و دغدغه احزاب، دستگاه ها و مردم ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 8 ساعت و 55 دقیقه پیش
ویکتور موزس به اینتر پیوست

ویکتور موزس به اینتر پیوست به گزارش ایسنا و به نقل از اسکای اسپورت، اینتر در فصل جاری رقابت های سری A عملکرد خوبی از خود نشان داده است.
اینتر که دو روز پیش اشلی یانگ را جذب کرد این بار با ویکتور موزس به توافق نهایی رسید.
سایت رسمی باشگاه اینتر با منتشر کردن عکسی از موزس با پیراهن نرآتزوری از توافق نهایی با این بازیکن خبر داد و اعلام کرد که تا پایان فصل جاری و به صورت قرضی او را جذب کرده است.
موزس در چلسی زیر نظر کونته کار کرد. او به صورت قرضی در فنرباغچه ترکیه بازی می کرد و در این تیم توانست در 32 بازی 6 گل به ثمر رساند و 5 پاس گل هم بدهد.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 9 ساعت و 4 دقیقه پیش
رایزنی سرکنسول ایران با استاندار سلیمانیه درباره مشکلات شرکت های ایرانی

رایزنی سرکنسول ایران با استاندار سلیمانیه درباره مشکلات شرکت های ایرانی به گزارش ایسنا ، در این ملاقات در خصوص توسعه همکاریهای فیمابین به ویژه همکاری های اقتصادی و تجاری بحث و تبادل نظر شد.
مهدی شوشتری ضمن تشکر از حضور و سخنرانی استاندار سلیمانیه در مراسم افتتاحیه نمایشگاه اختصاصی اخیر جمهوری اسلامی ایران در سلیمانیه با مشارکت بیش از 110 شرکت توانمند ایرانی، برگزاری نمایشگاههای اختصاصی و تخصصی ایران و حضور فعال شرکتهای ایرانی در نمایشگاههای بین المللی در سلیمانیه را با هدف معرفی شرکت های توانمند و کالاهای با کیفیت ایرانی به تجار و مردم اقلیم کردستان، از اولویت های مهم کاری سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در سلیمانیه دانست. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 9 ساعت و 15 دقیقه پیش
سهم مشارکت بخش خصوصی در فعالیت های آموزشی بیشتر شود

سهم مشارکت بخش خصوصی در فعالیت های آموزشی بیشتر شود ارسلان زارع امروز سوم بهمن ماه در آیین افتتاحیه رسمی دبیرستان غیردولتی پروفسور سمیعی در رشت با بیان اینکه آموزش و پرورش در توسعه هر جامعه و کشور نقش اساسی و محوری دارد، اظهار کرد: از لحاظ تاریخی، در دنیا تقریبا تمامی آموزش ها توسط بخش خصوصی انجام می گیرد.
استاندار گیلان افزود: این دیدگاه که دولت ها، مسئول آموزش شهروندان باشند؛ ابتدا در اروپا از قرن نوزدهم و سپس در نقاط دیگر جهان از اوایل قرن بیستم به طور گسترده مورد توجه واقع شد.
نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه طی حدود سه دهه اخیر اصلاحات مدیریتی در وظایف به ویژه سیاست کوچک سازی دولت ها و واگذاری حوزه های تخصصی به بخش ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 9 ساعت و 24 دقیقه پیش
حسرت بزرگ برای هندبال ایران/ملی پوشان سهمیه جهانی را از دست دادند

حسرت بزرگ برای هندبال ایران/ملی پوشان سهمیه جهانی را از دست دادند به گزارش ایسنا، تیم ملی هندبال مردان ایران در آخرین بازی مرحله دوم مسابقات قهرمانی آسیا و انتخابی جهانی مقابل کره جنوبی به میدان رفت و در پایان به تساوی 24 بر 24 رسید.
با این حساب و با توجه به تفاضل گل بهتر کره جنوبی، تیم ایران از صعود به نیمه نهایی بازماند و سهمیه مسابقات قهرمانی جهان 2021 را از دست داد.
قطر، کره جنوبی، بحرین و ژاپن تیم هایی هستند که به نیمه نهایی صعود کردند و سهمیه قهرمانی جهان 2021 را گرفتند.
نیمه اول
کره در دقیقه 2 اولین گل بازی را وارد دروازه سعید حیدری راد کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 9 ساعت و 33 دقیقه پیش
لزوم نگاه ویژه به تولید محتوا در برنامه های دهه فجر

لزوم نگاه ویژه به تولید محتوا در برنامه های دهه فجر احمدحسین فتایی امروز در جلسه کمیته فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان که با موضوع تدوین برنامه های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان در چهل و یکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی برگزار شد، با تاکید بر لزوم نگاه ویژه به تولید محتوا در برنامه های چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار کرد: در برنامه های دهه فجر امسال باید ضمن نگاه انقلابی، موضوع جهاد و مقاومت و اربعین شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی به طور ویژه دیده شود.
وی تصریح کرد: هم زمان با دهه فجر امسال پروژه کتابخانه درجه یک بروجرد که از مهم ترین پروژه های فرهنگی استان است به بهره برداری خواهد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 9 ساعت و 34 دقیقه پیش
هشدار مدیریت بحران مازندران در پی ورود سامانه سرد بارشی

هشدار مدیریت بحران مازندران در پی ورود سامانه سرد بارشی علی اصغر احمدی در گفت وگو با ایسنا در مورد تمهیدات لحاظ شده برای ورود سامانه سرد بارشی و پیامدهای ناشی از آن که از عصر روز جمعه توسط سازمان هواشناسی مازندران پیش بینی شده است، اظهار کرد: با توجه به اینکه بیشترین آسیب به مازندران در سال 98 و اسفند 97 بوده است، از این جهت هشدارهای لازم انجام و به دستگاه ها نیز دستورات لازم داده شد و ادوات و تجهیزات نیز در محورهای استان مستقر شده است.
وی با تاکید بر اینکه بیشترین نگرانی ما در حوزه سرما است و بارش شدید مورد انتظار نیست، تصریح کرد: با توجه به بارش برف در ارتفاعات به رانندگان توصیه شده از سفرهای غیر ضروری پرهیز کنند و همچنین به کشاورزان و ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 9 ساعت و 44 دقیقه پیش
سایت AFC بیانیه خود را اصلاح کرد/شرط امنیتی حذف شد

سایت AFC بیانیه خود را اصلاح کرد/شرط امنیتی حذف شد به گزارش ایسنا، بعد از آنکه سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا در بیانیه ای اعلام کرده بود بعد از پایان دور رفت بعد از بررسی شرایط امنیتی، اجازه میزبانی تیم های ایرانی در دور برگشت لیگ قهرمانان را اعلام می کند، دقایقی قبل این شرط حذف شد و بدین ترتیب تیم های ایرانی در دور برگشت لیگ قهرمانان آسیا به طور صددرصد میزبان حریفان خود خواهند بود.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 10 ساعت و 4 دقیقه پیش
مجیدی: مدیران با پول دلالی دروغ هایشان را پخش می کنند

مجیدی: مدیران با پول دلالی دروغ هایشان را پخش می کنند به گزارش ایسنا، فرهاد مجیدی، سرمربی استقلال در واکنش به تصمیم گرفته شده امروز (پنجشنبه) از سوی AFC در جلسه با نمایندگان تیم های ایرانی درباره موضوع سلب میزبانی از ایرانی ها در لیگ قهرمانان آسیا اظهار کرد: اول هفته صد بار گفتم برای پلی اف به زمین بی طرف برویم و در جریان مسابقات با رایزنی حق میزبانی را پس بگیریم اما نخواستند به نظر ما اهمیت بدهند. همه ایران درباره این موضوع نظر دادند اما به نظر مربیان و بازیکنان تیم ها اهمیت ندادند! فضایی به وجود آوردند که کسی جرات نکند نظر مخالف دهد. تا همین دیشب به من خیلی محکم می گفتند محال است به دوبی برویم اما ناگهان الان می گویند خبر خوش! خبر پیروزی ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 10 ساعت و 13 دقیقه پیش
بیمارستان های قزوین فرسوده هستند

بیمارستان های قزوین فرسوده هستند هدایت الله جمالی پور استاندار قزوین در جلسه شورای اداری استان قزوین که امروز سوم بهمن در سالن اجتماعات استانداری قزوین برگزار شد، تصریح کرد: بودجه باید واقعی شود، بودجه های غیر واقعی سبب شده که نگاه مدیران کلان کشوری نسبت به استان تغییر پیدا کند و همین امر سبب می شود که ما ضرر کنیم.
وی افزود: وقتی به موضوع شاخصه های درمانی در حوزه بودجه اشاره می شود همه به کمبود تخت های بیمارستانی اشاره می کنند، در حالی که یکی از مشکلات ما در بحث درمان، بحث فرسودگی بیمارستان ها است، مطالبه تخت برای بیمارستانی که 90 سال عمر دارد شاخصه درستی نیست. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 10 ساعت و 15 دقیقه پیش
افزایش 13 درصدی اعتبارات استان اردبیل در سال آینده

افزایش 13 درصدی اعتبارات استان اردبیل در سال آینده داود شایقی امروز سوم بهمن در جلسه شورای برنامه ریزی استان اردبیل با اشاره به ارایه لایحه بودجه سال 99 به مجلس و بررسی آن در خانه ملت اظهار کرد: در بودجه سال 99 بالغ بر 26 هزار و 800 میلیارد تومان اعتبار بین 31 استان کشور توزیع می شود که این رقم نسبت به سال 98 حدود 4.2 درصد رشد نشان می دهد.
وی با بیان اینکه اعتبارات استان در بودجه سال 99 بالغ بر 550 میلیارد تومان پیش بینی شده است، خاطرنشان کرد: این میزان اعتبار نسبت به سالجاری که رقمی در حدود 449 میلیارد تومان بود، رشد 13.2 درصدی را نشان می دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 10 ساعت و 23 دقیقه پیش
روز برفی بوستان مشاهیر اراک

روز برفی بوستان مشاهیر اراک عکس: محمد اسدی - ایسنا
روز برفی بوستان مشاهیر اراک
روز برفی بوستان مشاهیر اراک
روز برفی بوستان مشاهیر اراک
روز برفی بوستان مشاهیر اراک
روز برفی بوستان مشاهیر اراک
روز برفی بوستان مشاهیر اراک
روز برفی بوستان مشاهیر اراک
روز برفی بوستان مشاهیر اراک
روز برفی بوستان مشاهیر اراک
روز برفی بوستان مشاهیر اراک
روز برفی بوستان مشاهیر اراک ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 10 ساعت و 34 دقیقه پیش
نبود منابع مالی مدیریت مدارس را با مشکل مواجه کرده است

نبود منابع مالی مدیریت مدارس را با مشکل مواجه کرده است حسین شادکام عصر امروز پنجشنبه 3 بهمن ماه در همایش تجلیل از منتخبان مقطع متوسطه مدارس شهرستان کاشمر عنوان کرد: به رغم تمام توفیقات به دست آمده اما در حوزه آسیب های اجتماعی هنوز مشکلاتی داریم و باید امید را افزایش دهیم.
وی ادامه داد: بر اثر مشکلاتی که متوجه برخی دانش آموزان است، آنان احساس ناامیدی می کنند اما معلمان وظیفه ایجاد امید را در میان این قشر از جامعه دارند.
معاون هماهنگی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی بیان کرد: اگر سطح دانش آموزان منطقه ترشیز در درس ریاضی در میان دانش آموزان استان بالاتر است، نشان می دهد که دانش آموزان باهوش و مستعدی در منطقه هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 10 ساعت و 44 دقیقه پیش
الجبیر: برای تنش در منطقه تلاش نمی کنیم!

الجبیر: برای تنش در منطقه تلاش نمی کنیم! به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، عادل الجبیر، وزیر مشاور در امور خارجه عربستان در جلسه گفت وگویی در مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوئیس در اظهاراتی بی اساس گفت، زمانی که ایران مانند یک کشور عادی عمل کند می توانیم با آن رابطه مان را احیا کنیم.
وی در ادامه حرف های مغرضانه خود ادعا کرد: از مداخله ایران در امور عراق نگرانیم.
در حالی که این مقام سعودی کشورش را برادر عراق خواند، گفت، عربستان به اوضاع این کشور توجه دارد و روابط برادرانه میان عراق و عربستان حاکم است.
الجبیر در اظهاری مضحک افزود: به دنبال تنش در منطقه نیستیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 14 دقیقه پیش
حدادی مهمان ویژه هفته 21 لیگ برتر بسکتبال/ شکست خانگی مهرام مقابل پتروشیمی

حدادی مهمان ویژه هفته 21 لیگ برتر بسکتبال/ شکست خانگی مهرام مقابل پتروشیمی به گزارش ایسنا، هفته بیست و یکم لیگ برتر بسکتبال ایران، با برگزاری شش دیدار هم زمان از ساعت 16 امروز (پنج شنبه) سوم بهمن ماه پیگیری شد که در حساس ترین دیدار، تیم مدعی مهرام تهران در خانه با نتیجه 64 - 61 مقابل مهمان خود پتروشیمی بندرامام دیگر مدعی لیگ را شکست خورد.
تیم پتروشیمی بندر امام با ترکیب رسول مظفری، حامد حسین زاده، محمد حسن زاده، اشکان خلیل نژاد و محمد یوسف وند وارد زمین شد و مهرام تهران نیز در نبود کاپیتان صمد به دلیل مصدومیت، با ترکیب ارسلان کاظمی، آرمان زنگنه، امیرحسین خندان پور، فرید اصلانی و مهرداد آتشی کوارتر نخست را فوق العاده شروع کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 11 ساعت و 34 دقیقه پیش
میدل ایست آی: مصر لغو حمایت های خود از حفتر را بررسی می کند

میدل ایست آی: مصر لغو حمایت های خود از حفتر را بررسی می کند به گزرش ایسنا، سایت "میدل ایست ای" انگلیس در گزارشی با عنوان "سیسی لغو حمایت ها از حفتر را بررسی می کند" به نقل از یک منبع الجزایری آگاه از درگیری های لیبی نوشت، مسؤولان مصری از شکست حمله خلیفه حفتر (فرمانده نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی) به طرابلس ناراضی هستند و از اینکه فردی جایگزین حفتر شود، خوشحال خواهند شد.
این منبع آگاه نوشت، احتمالا مصر در حمایت های خود از حفتر تجدیدنظر می کند، منبع این اطلاعات یک دیپلمات مصری است که اعلام کرده (روند) رایزنی ها میان قاهره و این فرمانده لیبی تا حد زیادی وخیم شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 45 دقیقه پیش
فعالان اقتصادی به دنبال جلب توجه ها به سمت سیستان و بلوچستان اند

فعالان اقتصادی به دنبال جلب توجه ها به سمت سیستان و بلوچستان اند غلامحسین شافعی امروز پنجشنبه 3 بهمن ماه در شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی در سالن شهید باهنر استانداری خراسان رضوی ضمن تسلیت شهادت سردار سلیمانی و اظهار تاسف نسبت به حادثه کرمان، سقوط هواپیما و سیل سیستان و بلوچستان، اظهار کرد: شاید بیش از طول زندگی پربار شهید سلیمانی، رفتن ایشان اثرهای ماندگاری در این جامعه برجا گذاشت. تنها در سال 57 چنین صحنه هایی را در جامعه دیدیم و اکنون پیر و جوان، زن و مرد، چپ و راست و مسلمان و غیر مسلمان خاطره انقلاب سال 57 را بار دیگر زنده کردند.
وی با بیان درخواستی از شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی در ارتباط با حادثه سیل سیستان و بلوچستان ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 11 ساعت و 54 دقیقه پیش
شرکت 24 گروه در رویداد تخصصی تولید محتوای دیجیتال بسیج لرستان

شرکت 24 گروه در رویداد تخصصی تولید محتوای دیجیتال بسیج لرستان علی رشنو امروز در حاشیه رویداد تخصصی تولید محتوای دیجیتال بسیج لرستان که در حسینه ثارالله سپاه ناحیه خرم آباد در حال برگزاری است، اظهار کرد: در این رویداد که به مدت 48 ساعت برگزار می شود 24 گروه از شهرستانهای مختلف استان شرکت کرده اند.
وی تصریح کرد: در این رویداد گروهای شرکت کننده تا ظهر فردا(جمعه) فرصت دارند محتوای مورد نظر خود را تولید کنند.
مسؤول فضای مجازی سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان خاطرنشان کرد: این رویداد در سه حوزه گیم(بازی)، اپلیکیشن(برنامه) و پویا نمایی بوده و گروه های برتر برای شرکت در رویداد کشوری معرفی می شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 11 ساعت و 55 دقیقه پیش
از سرگیری پروازهای هواپیمایی KLM از آسمان ایران

از سرگیری پروازهای هواپیمایی KLM از آسمان ایران به گزارش ایسنا، شرکت هواپیمایی کی ال ام (KLM) که بدون شک یکی از بزرگترین و بهترین ایرلاین های جهان به شمار می رود، بعد از حوادث یک ماه گذشته در ایران و عراق و به دنبال هشدار سازمان امنیت هوانوردی اتحادیه اروپا، همچون برخی دیگر از ایرلاین های خارجی اعلام کرده بود که تا اطلاع ثانوی بر فراز آسمان ایران و عراق پرواز نخواهد کرد.
اما حالا بر اساس گزارش وب سایت aviation24، این ایرلاین روز پنج شنبه 24 ژانویه 2020 ضمن اشاره به تایید کارشناسان امنیت هوایی فعال در سازمان های مختلف هوانوردی، نظامی و اطلاعاتی ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 12 ساعت و 24 دقیقه پیش
ادعای یهودی ستیزی نتانیاهو علیه ایران

ادعای یهودی ستیزی نتانیاهو علیه ایران به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در بخشی از سخنرانی اش در نشست هولوکاست که امروز با حضور برخی رهبران جهان در حال برگزاری است، با طرح ادعای دوباره یهودی ستیزی علیه ایران و متهم کردن کشورمان به پیگیری تسلیحات هسته ای از دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و مایک پنس معاون او برای مقابله با تهران، قدردانی کرد.
او در ادامه تاکید کرد: می خواهم دوباره به مردم و دوستان مان این اطمینان را بدهم که اسرائیل هر کاری که لازم باشد را برای دفاع از کشورمان، دفاع از مردم مان و دفاع از آینده یهودیان انجام خواهد داد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 12 ساعت و 35 دقیقه پیش
امدادرسانی به بیش از 3000 حادثه دیده در برف و کولاک لرستان

امدادرسانی به بیش از 3000 حادثه دیده در برف و کولاک لرستان صارم رضایی امروز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: 17 تیم امدادی و عملیاتی در طی روزهای گذشته که برف و کولاک لرستان را در بر گرفت به بیش از 3 هزار حادثه دیده امدادرسانی کردند.
وی تصریح کرد: 833 نفر توسط جمعیت هلال احمر اسکان داده شدند و بیش از 850 خودرو نیز توسط عوامل امداد و نجات رهاسازی شدند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان خاطرنشان کرد: 130 بسته غذایی 24 ساعته و 72 ساعته به همراه 300 بسته بیسکویت و مواد غذایی نظیر؛ خرما، کشمش آب معدنی، کنسرو، نان و قند به همراه پتو نیز بین افراد حادثه دیده در لرستان توزیع شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: حوادث انتشار : 12 ساعت و 44 دقیقه پیش
رحیمی حرف خود در مورد وجوهات شرعی را پس گرفت

رحیمی حرف خود در مورد وجوهات شرعی را پس گرفت به گزارش ایسنا، علیرضا رحیمی در صفحه شخصی خود در توییتر با اشاره به توییت قبلی خود درباره درخواست رسید پرداخت وجوهات شرعی از برخی نمایندگان ردصلاحیت شده، نوشت: توییت قبلی با موضوع مطالبه رسید پرداخت خمس، توسط یکی از نمایندگان رد ⁧ صلاحیت ⁩ شده به بنده منتقل شد. با پیگیری مشخص شد در ⁧ شورای نگهبان ⁩ چنین موضوعی وجود نداشته است.
رحیمی در توییت قبلی خود نوشته بود: در رسیدگی به اعتراض برخی داوطلبان رد صلاحیت شده ⁧انتخابات⁩، از آن ها رسید پرداخت وجوهات شرعی ⁧خمس⁩ مطالبه شده است، احتمالا برای اثبات حلال بودن اموالشان یا تقیدشان در رعایت ⁧شرعیات⁩ ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 13 ساعت و 44 دقیقه پیش
توسعه زیرساختها با تاکید بر مناطق کمتر برخوردار، سیاست دولت در طرح تحول

توسعه زیرساختها با تاکید بر مناطق کمتر برخوردار، سیاست دولت در طرح تحول به گزارش ایسنا، دکتر سعید نمکی در حاشیه افتتاح و بهره برداری از بیمارستان آفتاب هشتم شهرستان خور و بیابانک، اظهار داشت: یکی از اشتباهات ما این است که برخی از استانها مانند اصفهان را به عنوان منطقه برخوردار تلقی می کنیم در حالیکه در این استان، مناطقی مانند خور و بیابانک وجود دارد که از مناطق کمتر برخوردار و محروم کشور است.
وی افزود: خوشبختانه با همت همکاران ما در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و وزارت بهداشت و مسئولان محلی، بیمارستان آفتاب هشتم شهرستان خور و بیابانک با ظرفیت 32 تخت و ارائه خدمات درمانی مورد نیاز مردم، ساخته و تکمیل شد و امسال 6 پزشک متخصص در رشته های مختلف از جمله داخلی ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 13 ساعت و 44 دقیقه پیش
هیچ اندیشه دینی به اندازه انتظار دشمن نداشته است

هیچ اندیشه دینی به اندازه انتظار دشمن نداشته است آیت الله محمد امامی کاشانی پیش از ظهر امروز در همایش بین المللی نظریه انتظار در اندیشه آیت الله العظمی خامنه ای که در پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در قم برگزار شد، با ذکر این مطلب که هیچ مسئله دینی به اندازه مسئله انتظار مخالف نداشته است، گفت: مسئله انتظار آنچنان مهم است که علیه آن در ادیان مختلف حرکت های شبه علمی صورت گرفته است.
وی با ذکر این مطلب که حرکت را در انجیل می توان دید ،افزود: مسیحیت با اینکه در انجیل از دگرگونی عالم و آمدن انسانی آسمانی خبر می دهد، اما از آن به نزول عیسی بن مریم (ع)در قیامت تفسیر کرده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: مذهبی انتشار : 13 ساعت و 54 دقیقه پیش
برگزاری سومین همایش ملی فقه و هنر در شیراز

برگزاری سومین همایش ملی فقه و هنر در شیراز سومین همایش ملی فقه و هنر با موضوع تئاتر و سینما با حضور اندیشمندان، فرهنگوران، هنرمندان و جمعی از اساتید حوزه و دانشگاه طی روزهای چهارشنبه دوم و پنجشنبه سوم بهمن در شیراز برگزار شد.
همایش ملی فقه و هنر که روز چهارشنبه دوم بهمن در شیراز و با حضور مسئولان، شخصیت های علمی، علما و فضلا و مدرسان حوزه علمیه کشور آغاز به کار کرده بود، امروز پنجشنبه و با سخنرانی جمعی از پژوهشگران، اندیشمندان و صاحبنظران در حوزه های هنر و فقه، به کار خود پایان داد.
صبح اولین روز این همایش با سخنرانی حیدر اسکندرپور، شهردار شیراز؛ عبدالرزاق موسوی، رئیس شورای اسلامی شهر شیراز؛ آیت الله لطف الله دژکام ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: مذهبی انتشار : 14 ساعت و 14 دقیقه پیش
در این دو نقطه از جاده چالوس توقف نکنید!

در این دو نقطه از جاده چالوس توقف نکنید! سرهنگ رضا گودرزی با اعلام این خبر گفت: سقوط بهمن در مناطق "امام چشمه" و "پیچ آئینه" رخ داده است و ماموران راهداری به سرعت عملیات پاکسازی را آغاز کردند.
به گزارش ایسنا، وی در ادامه با بیان اینکه سقوط بهمن هیچ گونه خسارت مالی و جانی نداشته است، گفت: اکنون بارش برف در تمامی راه های البرز وجود دارد و بستن زنجیر چرخ در محورهای کوهستانی الزامی است.
سرهنگ گودرزی افزود: ماموران راهداری، پلیس راه و هلال احمر در مناطق مختلف جاده "کرج-چالوس" و راه های آزاد راهی این استان برای خدمات رسانی به مردم مستقر هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 14 ساعت و 24 دقیقه پیش
عکس روز/ پرواز بر فراز آشیانه تنیس

عکس روز/ پرواز بر فراز آشیانه تنیس به گزارش ایسنا، گریگور دیمیتروف، تنیسور اهل بلغارستان در حال زدن سرویس در بازی برابر تامی پاول از آمریکا در مسابقات اوپن استرالیاست که یک پرنده از بالای سرش عبور می کند.
این عکس را scott barbour ثبت کرده است.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 14 ساعت و 35 دقیقه پیش
آیت الله خرازی فرزند زمانه خویش بودن را به تصویر کشید

آیت الله خرازی فرزند زمانه خویش بودن را به تصویر کشید آیت الله اعرافی امروز در آیین اختتامیه بیست و یکمین سال کتاب و سومین جشنواره مقالات علمی حوزه های علمیه کشور در مدرسه عالی دارالشفا با ذکر این مطلب شیوه و روش صحیح و اخلاق از مهمترین بایسته های یک پژوهش است گفت: منهج و روش شناسی درست و همچنین اخلاق متناسب با حوزه پژوهش دو رکنی است که می تواند پژوهش را در خدمت بشریت قرار دهد.
وی افزود: زمانی که پژوهش، در حوزه تولید اندیشه دینی و معارف اسلامی قرار گیرد، حساسیتی مضاعف می یابد زیرا در پژوهش دینی و اثر دینی، می دانیم که می خواهیم این خروجی نظریه و فکر را به صاحب شریعت و خداوند متعال نسبت دهیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: مذهبی انتشار : 14 ساعت و 54 دقیقه پیش
دیوان کیفری بین المللی به نفع روهینجایی ها رای داد

دیوان کیفری بین المللی به نفع روهینجایی ها رای داد به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، عبدالقوی احمد یوسف، رئیس دیوان کیفری بین المللی در لاهه گفت، دیوان این عقیده را دارد که روهینجایی ها در میانمار همچنان در معرض آسیب و خطر هستند.
این دیوان همچنین اعلام کرد، دستور داده شده تا اقدامات مشروط در حفاظت از مردم روهینجایی به صورت الزام آور باشد که تعهدات بین المللی قانونی را برای میانمار ایجاد می کند.
احکام این دادگاه از نظر حقوقی الزام آور هستند اما این به سازمان ملل بستگی دارد که در صورت لزوم برای اجرایی شدن آنها از فشار سیاسی استفاده کند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 54 دقیقه پیش
فرودگاه دوبی: تمام مسافران چینی چکاپ می شوند

فرودگاه دوبی: تمام مسافران چینی چکاپ می شوند به گزارش ایسنا، بر اساس گزارش رویترز ، یکی از مقامات فرودگاه دوبی روز پنج شنبه به دنبال انتشار خبر شیوع بیماری ناشناخته و ویروس کشنده و خطرناک در چین موسوم به کروناویروس در چین و برخی دیگر از کشورهای شرق آسیا، اعلام و خاطرنشان کرده است که تمامی مسافران چینی و پروازهای ورودی از این کشور و سایر مناطق شرق آسیا را به صورت ویژه مورد بررسی و چکاپ قرار خواهد داد تا کادر پزشکی و متخصصین مربوطه اطمینان حاصل کنند که آنها ناقل ویروس خطرناک و مرموز جدیدی که تاکنون جان 17 نفر را گرفته است، نیستند.
تاکنون بسیاری از فرودگاههای مهم ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 14 ساعت و 55 دقیقه پیش
کشف 40 تن چوب آلات جنگلی قاچاق در ساری

کشف 40 تن چوب آلات جنگلی قاچاق در ساری براساس گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار سید محمود میرفیضی با اعلام این خبر گفت: در اجرای طرح تشدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز به خصوص قاچاق منابع ملی در پی کسب خبری مبنی بر فعالیت فردی در امر قطع درختان جنگلی و قاچاق در منطقه کیاسر موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفت.
وی تصریح کرد: با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات پلیسی ماموران موفق شدند، متهم به قاچاق چوب را شناسایی و با هماهنگی قضائی مورد تعقیب و مراقبت قرار دادند.
فرمانده انتظامی مازندران اظهار کرد: ماموران در ادامه تحقیقات دریافتند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: حوادث انتشار : 14 ساعت و 55 دقیقه پیش
دیدار برهم صالح و دبیرکل ناتو با محوریت خروج نیروهای بیگانه از عراق

دیدار برهم صالح و دبیرکل ناتو با محوریت خروج نیروهای بیگانه از عراق به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه سومریه نیوز، طبق بیانیه دفتر ریاست جمهوری عراق، برهم صالح رئیس جمهوری این کشور در دیدار امروز خود با ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو درباره تصمیم اخیر پارلمان عراق برای خروج نیروهای بیگانه از خاک این کشور گفت وگو و بر اهمیت احترام به اصل حاکمیت عراق و استقلال آن تأکید کرد.
همچنین طبق بیانیه یاد شده، دو طرف به بررسی شرایط امنیتی عراق پرداخته و بر لزوم ریشه کن سازی تروریسم و حمایت از امنیت و ثبات عراق و منطقه تأکید کردند.
دبیرکل ناتو نیز در این دیدار بار دیگر بر پایبندی این پیمان به مسؤولیت های خود در زمینه های آموزش و حمایت نظامی از نیروهای مسلح عراق ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 14 دقیقه پیش
پاسخگویی به شبهات گستره نشر حوزوی ما را توسعه داده است/آیت الله خرازی برای همه ما الگو است

پاسخگویی به شبهات گستره نشر حوزوی ما را توسعه داده است/آیت الله خرازی برای همه ما الگو است آیت الله العظمی سبحانی امروز در آیین اختتامیه بیست و یکمین همایش کتاب سال حوزه و سومین جشنواره مقالات حوزوی که در مدرسه عالی دارالشفا برگزار شد با اشاره به اهمیت قلم و تلاش علمی مسلمانان در تاریخ گفت: ریشه بسیاری از علوم در اسلام است و این گونه نیست که غربیان همیشه بر علم سیطره داشته باشند.
وی افزود: به جز دو قرن اول در قرن های بعد این مسلمانان بودند که در رشته های مختلف علمی صاحب اندیشه و سبک و کتاب و تجربیات بسیار فراوان و ابداعات و اختراعات و... بودند.
وی با ذکر این مطلب که مسلمانان در عرصه علوم انسانی و غیر انسانی بسیاری از کتب ریشه ای را تولید کرده اند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: مذهبی انتشار : 15 ساعت و 23 دقیقه پیش
خلاقیت در فضای مجازی رسیدن به آرمان های انقلاب اسلامی را تسریع می کند

خلاقیت در فضای مجازی رسیدن به آرمان های انقلاب اسلامی را تسریع می کند قاسم سلیمانی دشتکی درحاشیه بازدید از نخستین رویداد تخصصی تولید محتوای استان ایلام که با همکاری سپاه امیرالمومنین(ع) ، اداره کل ورزش و جوانان و جهاددانشگاهی استان در حال برگزاری است، اظهار کرد: نظام جمهوری اسلامی در طول 40 سال گذشته برای امور مختلف برنامه ریزی منسجم وپایداری داشته و درحال حاضر مهمترین کار ایجاد اوج احساس وعقلانیت درسطح جامعه است که اگر به ابزار آن مسلط شویم می توانیم نظام را بیمه کنیم.
وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری مسیر را برای ما مشخص کرده است، اظهار کرد:امام راحل در آغاز حرکت مردم برای استقرار نظام مقدس جمهوی اسلامی فرمودند که ما آمریکا را زیرپا می گذاریم و ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 15 ساعت و 33 دقیقه پیش
اقدامات شهرداری از لغزندگی معابر در شب برفی جلوگیری کرد

اقدامات شهرداری از لغزندگی معابر در شب برفی جلوگیری کرد سرهنگ سید ابوالفضل موسوی پور جانشین و معاون هماهنگ کننده پلیس راهور تهران بزرگ در گفت و گو با ایسنا، با تاکید بر همکاری پلیس و شهرداری تهران همزمان با بارش برف شب گذشته در پایتخت گفت: شهرداری تهران با توجه به پیش بینی های سازمان هواشناسی مبنی بر بارش برف در هفته اخیر، با تمامی امکانات و تجهیزاتی که در اختیار داشت در آمادگی کامل بود و براین اساس، شاهد کم ترین مشکل در تردد شهروندان در شهر بودیم. این در حالی است که بارش برف در این هفته نسبتاً سنگین بود.
وی با تاکید بر استقرار ماشین آلات شهرداری تهران در معابر اصلی و بزرگراه ها و هماهنگی رئیس منطقه پلیس با شهرداران نواحی و معاونین خدمات ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 15 ساعت و 34 دقیقه پیش
تهدید سلامت جامعه ایرانی در پی کاهش مصرف شیر و لبنیات/ ایرانی ها یک چهارم دنیا شیر مصرف می کنند

تهدید سلامت جامعه ایرانی در پی کاهش مصرف شیر و لبنیات/ ایرانی ها یک چهارم دنیا شیر مصرف می کنند محمدرضا شانه ساز در نشست روسای دانشگاه ها و معاونان آموزشی و غذا و داروی دانشگاه های علوم پزشکی کلان منطقه یک سلامت کشور که ظهر امروز در ساری برگزار شد، با اشاره به حواشی ادعای برنامه تلویزیونی مبنی بر وجود سم در شیر و لبنیات اظهار کرد: در این مقطع نمونه هایی که در آزمایشگاه مرجع وجود داشت، کنترل کردیم و این نگرانی که به مردم القا شد، نگرانی اشتباهی بود.
وی با بیان اینکه سرانه مصرف شیر و لبنیات یک چهارم سرانه دنیا است، تصریح کرد: با توجه به پایین بودن سرانه مصرف شیر و لبنیات در کشور با باورغلط چنین مطالبی را دامن نزنند چراکه این مسئله مشکلات زیادی را برای کشور به وجود خواهد آورد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 15 ساعت و 34 دقیقه پیش
ارسال 7 کامیون اقلام غذایی از گلستان به سیستان و بلوچستان

ارسال 7 کامیون اقلام غذایی از گلستان به سیستان و بلوچستان محمدعلی هروی امروز پنجشنبه سوم بهمن در خصوص ارسال کمک به مناطق سیل زده گلستان، اظهارکرد: با استفاده از ظرفیت های داوطلبی و با کمک آقای شهرکی خیر نیک اندیش و داوطلب جمعیت هلال احمر گلستان، 7 کامیون اقلام غذایی و بهداشتی به مناطق سیل زده استان سیستان و بلوچستان اهدا شد.
وی افزود: این کمک ها شامل برنج، آب معدنی، کنسروجات، رب گوجه فرنگی، ماکارونی، پتو، و لوازم بهداشتی و از موارد مورد نیاز سیل زدگان است که با هماهنگی و همکاری جمعیت هلال احمر، فرمانداری و نیروی مقاومت بسیج گنبد کاووس ارسال شد.
ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 15 ساعت و 44 دقیقه پیش
نخست وزیر ایتالیا سفر خود به داووس را به دلیل نشست فوق العاده کابینه لغو کرد

نخست وزیر ایتالیا سفر خود به داووس را به دلیل نشست فوق العاده کابینه لغو کرد به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، لوئیجی دی مایو به تازگی اعلام کرد که از سمتش به عنوان رهبر حزب پنج ستاره ایتالیا کناره گیری می کند اما همچنان به فعالیت خود به عنوان وزیر امور خارجه این کشور ادامه خواهد داد.
روابط عمومی دفتر نخست وزیری ایتالیا اعلام کرد: جوزپه کونته، نخست وزیر ایتالیا در رم خواهد ماند تا در نشست های فوق العاده پیش از نشست اصلی کابینه شرکت کند.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 44 دقیقه پیش
مهلت تعویض کارت های قدیمی معافیت و پایان خدمت تا پایان امسال

مهلت تعویض کارت های قدیمی معافیت و پایان خدمت تا پایان امسال سرهنگ ابراهیم امرانی اظهار کرد: همه کارت های قدیمی معافیت و پایان خدمت فاقد اعتبار بوده و این دسته از افراد در صورت عدم تعویض کارت، برای دریافت استعلام اصالت کارت، اخذ گذرنامه و... با مشکل مواجه می شوند.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی پلیس آذربایجان شرقی، وی بیان کرد: متقاضیان می توانند برای تعویض کارت معافیت و پایان خدمت به هوشمند از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+10) اقدام کنند که در صورت وجود سابقه اطلاعات در سامانه وظیفه عمومی حداکثر ظرف مدت 20 روز کارت هوشمند صادر می شود.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 15 ساعت و 54 دقیقه پیش
مقابل صادرات نیستیم

مقابل صادرات نیستیم هوشنگ بازوند در مراسم تجلیل از صادرکنندگان برتر استان کرمانشاه که امروز (سوم بهمن) برگزار شد، با بیان اینکه بخش دولتی به هیچ عنوان در مقابل صادرات نیست، گفت: اینگونه نیست که دولت نخواهند برای تسهیل گری شرایط صادرات کاری انجام دهد، اما شرایط دشوار اقتصادی کشور کمی کار را سخت کرده است.
به گزارش ایسنا، بازوند ادامه داد: ما هم از بروکراسی سر راه صادرات نگرانیم، اما در برخی زمینه ها واقعا با توجه به شرایط سخت اقتصادی نمی توان اصلاحات چندانی انجام داد.
استاندار کرمانشاه با اشاره به شرایط تحریم و اینکه دشمن به عنوان یک ترورریست اقتصادی تمام گلوگاه های کشور را رصد کرده و بنگاه های مالی را ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 16 ساعت و 15 دقیقه پیش
صادقیان رئیس اداره اخبار مجلس شد

صادقیان رئیس اداره اخبار مجلس شد به گزارش ایسنا، محمود صادقیان باحکم معاون اجرایی مجلس به سمت ریاست اداره اخبار مجلس شورای اسلامی منصوب شد.
وی مدت هاست در حوزه رسانه و اخبار قوه مقننه فعالیت داشته و پیش از آن در چند سال گذشته معاون اداره اخبار مجلس بوده است.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 16 ساعت و 44 دقیقه پیش
چاووش اوغلو: دیگر مشاوران نظامی به لیبی اعزام نمی کنیم

چاووش اوغلو: دیگر مشاوران نظامی به لیبی اعزام نمی کنیم به گزارش ایسنا، مولود چاووش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه به خبرگزاری اسپوتنیک گفت، این کمیته به ایجاد اعتماد بین خلیفه حفتر (فرمانده ارتش مستقر در شرق لیبی) و فائض السراج (نخست وزیر دولت وفاق ملی) به عنوان دو طرف درگیر در لیبی کمک می کند.
دو طرف درگیر در لیبی هر کدام با اعزام پنج نماینده به این کمیته توافق کرده اند. ایده تشکیل این کمیته از سوی سازمان ملل و در نشست اخیر برلین مطرح شده است.
چاووش اوغلو همچنین گفت: این کمیته نظامی در عین حال می تواند یک نقش مهم و حساس برای حفظ آتش بس در لیبی و تعیین خطوط ارتباطی بین دو طرف درگیر در این کشور شمال آفریقا ایفا کند و همچنین برای اقدامات ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 16 ساعت و 44 دقیقه پیش
آیا آرایش صورت بر شخصیت اجتماعی زنان تأثیر دارد؟

آیا آرایش صورت بر شخصیت اجتماعی زنان تأثیر دارد؟ به گزارش ساینس نیوز، زنان به طور متوسط، 136 روز که معادل 3276 ساعت است را صرف آماده شدن برای حضور در یک مهمانی بیرون از منزل می کنند.
روزگاری، زنان آبرومند، آرایش نمی کردند و تنها زنانی آرایش می کردند که قصد جلب توجه دیگران را داشتند و در واقع، چشمان، لب و گونه های آرایش کرده نشانه ای برای تبلیغ بود.
به تدریج، آرایش رواج یافت تا حدی که در جنگ جهانی دوم، اعتقاد بر این بود که آرایش کردن(استفاده از رژلب) برای افزایش روحیه، حیاتی است و لوازم آرایشی با دیگر موارد ضروری به کشورها وارد شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 16 ساعت و 44 دقیقه پیش
اطلس معادن آذربایجان غربی تهیه شود

اطلس معادن آذربایجان غربی تهیه شود محمدمهدی شهریاری پنجشنبه سوم بهمن ماه در جلسه شورای معادن با بیان اینکه اشتغال و سودآوری در بخش معدن نیازمند تامین زیرساخت های لازم جهت مشارکت بخش خصوصی است افزود: متاسفانه تا به امروز به درستی از ظرفیت معادن در توسعه استان بهره گیری نشده است.
وی همچنین به موضوع تخریب کوه زنبیل ارومیه به عنوان یکی از نمادهای طبیعی شاخص استان اشاره کرد و افزود: متاسفانه شاهد آن هستیم که برخی افراد و دستگاه ها با اخذ پروانه بهره برداری به بهانه برداشت مصالح کوه زنبیل را به تاراج برده و چهره این نماد شاخص را تخریب ساخته اند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 16 ساعت و 55 دقیقه پیش
موزه صنایع دستی، لازمۀ شهر خلاق اصفهان

موزه صنایع دستی، لازمۀ شهر خلاق اصفهان سمیه مراقی ، رئیس شورای هماهنگی سازمان های غیردولتی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور پیش از ظهر امروز در آیین افتتاحیه پنجمین گردهمایی سراسری هموندان شورای هماهنگی سازمان های غیردولتی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور که در سالن همایش های کتابخانه مرکزی اصفهان برگزار شد، اظهار کرد: شورای هماهنگی سازمان های غیردولتی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور متشکل از حدود 100 انجمن از سراسر کشور است که از سال 1392 فعالیت خود را آغاز کرده.
وی ادامه داد: هدف شورای هماهنگی سازمان های غیردولتی میراث فرهنگی ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 16 ساعت و 55 دقیقه پیش
حقوق میلیونی، تبلیغ میلیاردی؟

حقوق میلیونی، تبلیغ میلیاردی؟ به گزارش ایسنا، محمدرضا خباز عضو حزب اعتماد در بخشی از یادداشتی که برای خبرآنلاین نوشته، آورده است: اگر بخواهیم مجلس آینده مانند مجالس گذشته نباشد و نمایندگان واقعی مردم بتوانند برای رفع مشکلات کشور سینه سپر کنند اول باید مشخص شود آیا رفتن به مجلس یک هدف است یا وسیله ای برای خدمت به مردم؟ به نظر می رسد ما هدف را گم کرده ایم یعنی به هر قیمتی و با هر هزینه ای و با هر لابی گری باید به مجلس راه پیدا کنیم؛ وقتی چنین تفکری بر یک جریان یا یک جناحی حاکم شد اول سقوط فرد یا آن جناح آغاز می شود و پس از آن اتفاقی که می افتد آثار این تصمیم و هدف است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 17 ساعت و 4 دقیقه پیش
مسکو از کشته و زخمی شدن 120 سرباز سوری در حمله تروریست ها در حومه ادلب خبر داد

مسکو از کشته و زخمی شدن 120 سرباز سوری در حمله تروریست ها در حومه ادلب خبر داد به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، مرکز آشتی روسیه در سوریه وابسته به وزارت دفاع روسیه امروز (پنج شنبه) گزارش داد، در حمله تروریست های مسلح در روز چهارشنبه 40 سرباز سوریه کشته و 80 تن دیگر زخمی شدند.
براساس بیانیه این مرکز، حدود 50 فرد مسلح قصد دارند به مواضع ارتش سوریه در حلب حمله کنند.
مرکز آشتی روسیه اظهار کرد، نیروهای مسلح تروریست توانستند بر دو منطقه مسکونی در ادلب تسلط یابند.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 17 ساعت و 14 دقیقه پیش
مرتضایی: تصمیمات داور زحمات ما را بر باد داد

مرتضایی: تصمیمات داور زحمات ما را بر باد داد مجید مرتضایی پس از شکست فرش آرا مقابل سن ایچ ساوه در مرحله سوم پلی آف لیگ برتر فوتسال در سالن شهیدبهشتی مشهد، اظهار کرد: چند بار فرصت داشتیم تا در این دیدار حساس به پیروزی برسیم. در وقت اضافه دو پنالتی از نقطه دوم داشتیم که از دست دادیم. روی صحنه گل دوم سن ایچ، به گمانم بازی به اتمام رسیده بود. امیدوارم داور اشتباه نکرده باشد؛ چراکه 10 ماه تلاش فرش آرا با این تصمیم نابود شد.
وی افزود: در فیلمی که پس از بازی مشاهده کردم، بیش از یک ثانیه از اتمام بازی گذشته بود که توپ بازیکن سن ایچ وارد دروازه شد. این چیزی از ارزش تیمم و تلاش شاگردانم کم نمی کند. آنها 10 ماه برای هدفی بزرگ تلاش کردند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 17 ساعت و 14 دقیقه پیش
24 دستگاه متولی حوزه جوانان هستند

24 دستگاه متولی حوزه جوانان هستند صابر رحیمی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به انتقاد استاندار از عدم وجود برنامه ای مدون برای حوزه جوانان در نشست روز گذشته (دوم بهمن) ستاد ساماندهی جوانان استان، اظهارکرد: هرچند فضاسازی هایی پس از این نشست علیه اداره کل ورزش و جوانان استان شکل گرفت، اما غیر از این اداره کل، 24 دستگاه دیگر نیز متولی حوزه جوانان هستند.
وی تصریح کرد: اداره کل ورزش و جوانان استان در ستاد ساماندهی جوانان نقش دبیرخانه را دارد و خود ما مطالبه گر از سایر دستگاه ها هستیم.
مدیرکل ورزش و جوانان استان تاکید کرد: انتقادات استاندار کرمانشاه در این نشست متوجه کل اعضای ستاد ساماندهی جوانان بود و نه فقط اداره کل ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 18 ساعت و 24 دقیقه پیش
احتمال نزدیک شدن گونه های حیات وحش به مناطق مسکونی فارس

احتمال نزدیک شدن گونه های حیات وحش به مناطق مسکونی فارس روابط عمومی حفاظت محیط زیست فارس طی اطلاعیه ای اعلام کرد که با توجه به شرایط جوی و بارش برف و برودت هوا در اکثر نقاط استان، امکان دارد که گونه های جانوری حیات وحش به مناطق مسکونی در اطراف روستاها و حتی بافت های شهری نزدیک شوند.
این اطلاعیه یادآور شده است؛ از تمام هم استانیهای عزیز و علاقمند به محیط زیست، خواهشمند است در صورت مشاهده، ضمن اطلاع به ماموران محیط زیست با شماره تماس 1540 یا مراجعه به نزدیک ترین اداره یا پاسگاه محیط زیست، نهایت همکاری را برای جلوگیری از وارد آمدن هر گونه آسیب به این گونه های جانوری ارزشمند به عمل آورند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 18 ساعت و 34 دقیقه پیش
نیمه شب برفی همدان و سمنان

نیمه شب برفی همدان و سمنان ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 18 ساعت و 45 دقیقه پیش
واژگونی موتور راکب آن را به کام مرگ کشاند

واژگونی موتور راکب آن را به کام مرگ کشاند سرهنگ قدرت الله کشکولی با اعلام این خبر اظهار کرد: برابر کسب خبری از مرکز فوریت های پلیسی 110 مبنی بر واژگونی یک دستگاه موتورسیکلت، ماموران به همراه گروه های امدادی سریعا در محل حاضر شدند.
به گزارش روابط عمومی پلیس بوشهر، وی در ادامه افزود: راکب موتورسیکلت که به شدت مجروح شده بود، سریعا توسط عوامل امدادی به بیمارستان خلیج فارس منتقل شد، که به علت شدت جراحات جان خود را از دست داد.
رئیس پلیس راهور استان بوشهر خاطرنشان کرد: بر اساس اعلام کارشناسان پلیس راهور علت وقوع این حادثه عدم توانایی راننده در کنترل وسیله نقلیه به علت تخطی از سرعت مطمئنه اعلام شده و از رانندگان خواست ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: حوادث انتشار : 19 ساعت و 34 دقیقه پیش
آماده باش 1500 نیروی شهرداری کرمانشاه در پی بارش های اخیر/ 8 سایت "برف روبی" فعال است

آماده باش 1500 نیروی شهرداری کرمانشاه در پی بارش های اخیر/ 8 سایت "برف روبی" فعال است خسرو عیساییان اظهار کرد: بیش از 1500 نفر از پرسنل شهرداری از صبح روز گذشته(چهارشنبه) با توجه به پیش بینی سازمان هواشناسی در خصوص بارش برف به حالت آماده باش درآمده اند و تا پایان بارش و حل مشکلات شهری در آماده باش کامل خواهند ماند.
به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی شهرداری، عیساییان ادامه داد: 12 دستگاه خوردرو سنگین تیغه برف روب و 20 دستگاه گریدر در حال حاضر در حال انجام خدمت رسانی به همشهریان در سطح شهر هستند و 30 دستگاه کمپرسی با شن و نمک بارگیری شده و در صورت نیاز مورد استفاده قرار خواهند گرفت. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 19 ساعت و 34 دقیقه پیش
حمایت کمیته امداد از مددجویان در راستای حرفه آموزی آنها

حمایت کمیته امداد از مددجویان در راستای حرفه آموزی آنها به گزارش ایسنا، سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد در مراسم امضای این تفاهم نامه که با حضور علی اوسط هاشمی، رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای برگزار شد، حرفه آموزی مددجویان تحت حمایت را از برنامه های اصلی این نهاد برای توانمند شدن جامعه هدف دانست و گفت: داشتن گواهی مهارت درجه یک از سازمان آموزش فنی و حرفه ای توسط مددجویان، از شروط اصلی برای دریافت تسهیلات اشتغال زایی در جهت توانمندسازی و ایجاد درآمد با ثبات برای آنان است.
رئیس کمیته امداد گفت: مددجویان تحت حمایت و دانش آموختگانی که سابقه حمایتی در این نهاد دارند، جامعه هدف در این تفاهم نامه هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 19 ساعت و 54 دقیقه پیش
مناسب سازی فرهنگی مهمتر از مناسب سازی فیزیکی است

مناسب سازی فرهنگی مهمتر از مناسب سازی فیزیکی است علی محمد عطابخش در دیدار با مدیر کل صدا و سیمای یزد افزود: این که نوع برخورد با فرد دارای معلولیت را بدانیم، مهم است و نقش صدا و سیما در فرهنگ سازی این موضوع حائز اهمیت است.
وی با اشاره به وظایف گسترده بهزیستی، گفت: بزرگترین اقلیت جامعه، تحت پوشش بهزیستی هستند که این جمعیت مرتبط از قبل از تولد تا پایان دوران سالمندی را در بر می گیرد.
عطابخش با اشاره به رشد سالمندی در کشور و یزد، گفت: افزایش امید به زندگی در کشور و کاهش زاد و ولد منجر به افزایش جمعیت سالمندی شده است، بر همین مبنا بهزیستی پیشگیری از معلولیت در دوران سالمندی و سالم پیر شدن را با ارائه خدمات توانبخشی مدنظر قرار دارد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 20 ساعت و 15 دقیقه پیش
شهردار بندرعباس: رسیدگی به مشکلات اعلام شده در اولویت باشد

شهردار بندرعباس: رسیدگی به مشکلات اعلام شده در اولویت باشد عباس امینی زاده صبح مروز(سوم بهمن ماه) هدر جلسه ستاد مدیریت بحران شهرداری بندرعباس اظهار کرد: بنا بر اعلام هواشناسی، از بامداد پنجشنبه شاهد بارندگی نسبتا شدید در شهر و اراضی بالادست خواهیم بود.
وی با اشاره به اینکه رسیدگی به نقاط آبگیر باقی مانده در سطح شهر باید توسط نیروهای کارگری و با مدیریت لازم، انجام شود، افزود: تنظیف و رسیدگی به وضعیت کانال های دفع آب های سطحی باعث کاهش میزان آبگرفتگی ها می شود.
شهردار بندرعباس خاطرنشان کرد: اعلام وضعیت شهر و ارایه گزارش های لحظه ای از اقدامات حین بارندگی یکی از ضروریات است که باید نسبت به آن توجه ویژه ای شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 20 ساعت و 24 دقیقه پیش
پامپئو دولت جدید لبنان را به انجام اصلاحات "واقعی و قابل لمس" فراخواند

پامپئو دولت جدید لبنان را به انجام اصلاحات "واقعی و قابل لمس" فراخواند به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه اسکای نیوز، مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا در اظهارنظری درباره تشکیل دولت جدید لبنان گفت: تنها دولت لبنان "قدرت و تعهد لازم برای انجام اصلاحات "واقعی و قابل لمس" را در اختیار دارد تا اعتماد سرمایه گذاران را بازگرداند و کمک های بین اللملی را تضمین کند.
وزیر خارجه آمریکا دربیانیه ای افزود: دولت، ارتش و نیروهای امنیتی لبنان باید جان شهروندانی که در تظاهرات مسالمت آمیز شرکت می کنند را حفظ کنند.
او در این بیانیه آورده است: محک زدن دولت جدید لبنان از طریق اقدامات و میزان پاسخگویی اش به خواسته های ملت لبنان در زمینه انجام اصلاحات و مبارزه با فاسد خواهد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 20 ساعت و 24 دقیقه پیش
روند انجام فرآیندهای انتخابات در هرمزگان به طور منظم بررسی و ارزیابی شود

روند انجام فرآیندهای انتخابات در هرمزگان به طور منظم بررسی و ارزیابی شود فریدون همتی شب گذشته(دوم بهمن ماه) در گردهمایی فرمانداران و بخشداران استان هرمزگان با اشاره به در پیش بودن انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، عنوان کرد: فرمانداران و بخشداران به عنوان مسئولان اصلی برگزاری و اجرای انتخابات باید آمادگی لازم را جهت اجرای دقیق فرآیندهای انتخابات داشته باشند.
وی ادامه داد: فرمانداران و بخشداران برای اینکه بتوانند به این مسئولیت مهم خود به نحو مطلوب عمل کنند، تمامی موارد مرتبط با انتخابات را به صورت منظم مرور و مورد بررسی قرار دهند.
استاندار هرمزگان تاکید کرد: تمامی امکانات و تمهیدات در راستای برگزاری انتخاباتی باشکوه ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 20 ساعت و 35 دقیقه پیش
سهل انگاری پیمانکار شهرداری باعث قطع آب جاسک شد

سهل انگاری پیمانکار شهرداری باعث قطع آب جاسک شد معاون بهره برداری آبفای هرمزگان صبح امروز(سوم بهمن ماه) در تشریح جزئیات این حادثه گفت: عصر چهارشنبه(دوم بهمن ماه) در پی انجام عملیات عمرانی از سوی پیمانکار شهرداری جاسک در محدوده حوضچه آب، بخشی از دیواره حوضچه تخریب شد.
علا امیریان با بیان اینکه عبور غلتک های 30 تنی در محدوده حوضچه ممنوع بوده و شهرداری می بایست از غلتک های دستی برای عملیات عمرانی نقطه مذکور استفاده می کرد، افزود: به دلیل عدم رعایت نکات ایمنی پیمانکار شهرداری و شکستگی دال باعث بروز خسارت به تاسیسات آب جاسک شد.
وی همچنین به جزئیات دیگر این حادثه پرداخت و اظهار کرد: به درخواست شهرداری جاسک ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 20 ساعت و 35 دقیقه پیش
تنها راه مقابله با جبهه استکبار وحدت حول محور مقاومت است

تنها راه مقابله با جبهه استکبار وحدت حول محور مقاومت است احمد علیرضابیگی در گفت وگو با ایسنا، درباره ضرورت ادامه راه مقاومت در برابر استکبار جهانی، بیان کرد: بعد از عملیات ترور سردار حاج قاسم سلیمانی شاهد جوشش و خروش مردم بودیم و اقشار مختلف مردم به میدان آمده و همگی با هم متحد شده و شعار انتقام سردادند.
وی در ادامه اظهار کرد: به دنبال این اتفاق اقشار مختلف جامعه همگی متحد شده و خواهان ایستادگی در برابر سلطه گری و زورگویی آمریکایی ها شدند. قطعا اگر این اراده و اتحاد مردم نبود نمی توانستیم پاسخ کوبنده ای به آمریکایی ها دهیم.
نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 20 ساعت و 45 دقیقه پیش
آمادگی یزد برای اجرای طرح مدیریت یکپارچه شهری

آمادگی یزد برای اجرای طرح مدیریت یکپارچه شهری محمد علی طالبی روز چهارشنبه دوم بهمن ماه در نشست روسا شوراهای اسلامی شهر و شهرداران استان که با حضور معاون عمرانی وزیر کشور و جمعی از مسئولین استان در سالن کوثر استانداری برگزار شد، با اشاره به اهمیت و جایگاه سازمان همیاری شهرداری ها، گفت: در اصلاح اساسنامه این سازمان باید به دغدغه استان ها توجه شده و حضور معاون استاندار در ترکیب هیئت مدیره آن تثبیت شود.
وی با اشاره به اهمیت حضور معاون استاندار در ترکیب هیئت مدیره، گفت: جایگاه و کارکرد سازمان همیاری شهرداری ها در صورت عدم بهره گیری از معاون استاندار در این سازمان تحت الشعاع قرار می گیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 20 ساعت و 45 دقیقه پیش
اقدامات کلیشه ای دیگر مخاطب چندانی ندارد/ با کثرت متولیان تصمیم گیرنده فرهنگی مواجهیم

اقدامات کلیشه ای دیگر مخاطب چندانی ندارد/ با کثرت متولیان تصمیم گیرنده فرهنگی مواجهیم دکتر حسین یاری در گفت وگو با ایسنا، اهداف و برنامه های معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران را تشریح و بیان کرد: معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران مهم ترین رسالتی که برعهده دارد، تلفیق برنامه ها و اهداف جهاد دانشگاهی با فعالیت ها و برنامه های دانشجویی است. به عبارت دیگر گروه هدف ما در درجه اول دانشجویان هستند و برنامه هایی که تعریف می کنیم با مخاطب دانشجویان است.
وی گفت: طبق روال فعالیت های معاونت فرهنگی روی دوش دانشجویانی که در حال تحصیل هستند و در واقع می توان گفت که موتور محرکه جهاد دانشگاهی در بخش های مختلف از جمله آموزش و پژوهش دانشجویانی هستند که از طریق فرهنگی ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 20 ساعت و 55 دقیقه پیش
سطح تمامی محورها یخ زده است/ محور مسدود نداریم/ سفر غیرضروری نکنید

سطح تمامی محورها یخ زده است/ محور مسدود نداریم/ سفر غیرضروری نکنید سرهنگ محمد حیدری در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به بارندگی های شبانه روز گذشته گفت: در حال حاضر سطح تمامی معابر استان لغزنده است.
وی با اشاره به یخ زدگی سطح محورهای استان گفت: به کمک نیروهای راهداری سطح تمامی جاده های استان نمک پاشی شده، اما با توجه به یخ زدگی شدید توصیه می شود رانندگان با احتیاط بسیار حرکت کنند.
حیدری از مسدود شدن محور فرعی پاوه به سمت مریوان خبر داد وافزود: این محور فرعی به دلیل بارش برف عمدتا چندماهی مسدود می ماند و تردد از محور جایگزین کامیاران به سمت مریوان صورت می گیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 21 ساعت و 5 دقیقه پیش
ستاد مدیریت بحران خاش در غفلت

ستاد مدیریت بحران خاش در غفلت از زمان وقوع بارشها تاکنون هیچ خبری از ارزیابی ها، برآورد خسارت، نحوه خدمت رسانی به آسیب دیدگان، چگونگی ارائه خدمات، جبران خسارت ها و نیز اتخاذ تدابیر مسئولان برای پیشگیری از حوادث احتمالی آینده و مقابله با شرایط دشوار در دسترس نیست و تا این لحظه فرمانداری، شهرداری ها، بخشداری ها، هلال احمر و دستگاههای دیگر عضو ستاد مدیریت بحران گزارشی از عملکرد خود و یا برآورد خسارتها ارائه نداده اند و اگر هم آماری و گزارشی داده شده، مردم در جریان اقدامات مسئولان نیستند.
در این مدت استاندار سیستان و بلوچستان و مدیران کل و اعضای ستاد مدیریت بحران به خاش سفری نداشته اند و تنها قرار است فردا آقای نوبخت ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 21 ساعت و 54 دقیقه پیش
مسئولان برای بازگرداندن شرایط به روال عادی تلاش کنند

مسئولان برای بازگرداندن شرایط به روال عادی تلاش کنند احمد علی موهبتی در جلسه شورای اداری شهرستان دلگان افزود: برای حفظ فرهنگ غنی و تاریخی استان، نیازمند کار و تلاش بی وقفه و رونق تولید هستیم، زیرا باوجود ظرفیتهای بی نظیر بخش کشاورزی از جمله نخیلات خرما؛ متاسفانه شغل های کاذب و ناپایدار کار و تلاش کشاورزان را تحت الشعاع قرار داده، بنابر این این می طلبد با تلاش و کوشش و رونق تولید به عزت و کرامت مردم توجه شود.
وی اظهار داشت: در حال حاضر کشور ما مورد تهاجم فرهنگی بیگانگان قرار دارد و دشمن در اتفاقاتی از جمله سیل تلاش می کند رفتارهای ناهنجار را رسانه ای کند لذا باید مراقب باشیم فرهنگ غنی این مردم که صبوری، مقاومت، فداکاری، مرزداری، گذشت ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 22 ساعت و 25 دقیقه پیش
صلح و سازش بین دو تیره از طائفه قلندرزهی خاش برقرار شد

صلح و سازش بین دو تیره از طائفه قلندرزهی خاش برقرار شد طرفین درگیر از تیره های نورمحمد زهی و دایی زهی وابسته به طائفه قلندرزهی چند سال قبل با هم درگیری داشته اند که نفراتی کشته و مجروح شده اند و امروز با رضایت طرفین قضیه ختم بخیر شد و به سازش انجامید.
مولوی محمدعثمان قلندرزهی مدیر حوزه مدینه العلوم و امام جمعه مسجد جامع الخلیل اهل سنت خاش در گفت و گو با ایسنا بیان کرد: وجود اختلاف در جامعه اسلامی برای مسلمانان و برای اعضای یک خانواده و قوم یک ضعف و آسیب جدی به شمار می رود.
وی بیان کرد: اختلافات قومی همواره برای طرفین درگیر خسارت آفرین بوده نتیجه آن بی خانمان شدن ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 22 ساعت و 35 دقیقه پیش
باید در حوزه 5G حرفی برای گفتن داشته باشیم

باید در حوزه 5G حرفی برای گفتن داشته باشیم علیرضا یاری، رئیس پژوهشکده سیاست پژوهی و مطالعات راهبردی فاوا در پژوهشگاه ICT در گفت وگو با ایسنا با اشاره به مسوولیت های پژوهشکده سیاست پژوهی و مطالعات راهبردی اظهار کرد: این پژوهشکده با هدف ارائه مشاوره به خود وزارت ارتباطات و سازمان های تابعه راه اندازی شده و سه بخش دارد؛ بخش اول مشاوره در برنامه ریزی است. یعنی آینده پژوهی کنیم تا برنامه ای متناسب با توسعه کشور برای آینده و فناوری هایی که پیش رو داریم ارائه دهیم.
وی ادامه داد: ازطرفی ما کسب وکارهایی داریم که در حوزه ICT متناسب با تغییر فناوری ها دچار تحول می شوند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 23 ساعت و 5 دقیقه پیش
اکبری: امروز جنگ سرویس بود

اکبری: امروز جنگ سرویس بود پیمان اکبری پس از برد 3بر یک تیمش در مقابل سپاهان از بازی های معوقه هفته هفتم، اظهار کرد: امروز بازی سختی بود، در واقع جنگ سرویس بود. هر دو تیم خوب بودند، تیم سپاهان خیلی خوب سرویس می زند و ما هم تمام تلاشمان را کردیم که سرویس های مهارنشدنی که می زنند را به اصطلاح به صورت (های بال) به زمین آنها برگردانیم و موفق هم بودیم سعی کردیم دفاع خوبی داشته باشیم.
وی افزود: در مجموع خوشحالم و به بازیکنان برای این بازی تبریک می گویم. خیلی جنگنده بازی کردند. خیلی مواقع عقب بودیم، اما تلاش کردیم و به بازی برگشتیم و جنگیدیم تا موفق شویم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
خباز: تیم شهرداری ارومیه متحول شده است

خباز: تیم شهرداری ارومیه متحول شده است مهدی خباز پس از پیروزی تیمش در مقابل سپاهان، اظهار کرد: در تیم شهرداری ارومیه بازیکنان خیلی خوبی داریم. بازیکنان تاثیرگذار هم برای تیم ملی و هم برای باشگاه. کار کردن با این بازیکنان می تواند سخت باشد، چرا که سطوح مختلفی را از ورزش را دیده اند. آنها طی این مدت عملکرد خیلی خوبی داشتند، با توجه به ارتباط خوبی که با کادر فنی تیم دارند با اضافه شدن آقایان اکبری و مومنی عملکرد فنی تیم خیلی خوب شده است. باید از آقای کارخانه هم تشکر کرد چرا که مربی تاثیرگذاری بود اما فکر می کنم در نیم فصل دوم عملکرد بهتری داشته باشیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
زرینی: بازی خوب سپاهان ما را شوکه کرد

زرینی: بازی خوب سپاهان ما را شوکه کرد حمزه زرینی پس از برد 3بر یک تیمش در مقابل سپاهان از بازی های معوقه هفته هفتم لیگ برتر والیبال، اظهار کرد: بازی سختی بود. به خصوص برای تیم ما که یک بحران هوایی را با توجه به تغییر مربی و مصدومیت بازیکنان داشتیم. چند باختی که واقعاً حقمان نبود، گرفتیم.
وی افزود: در مقابل سپاهان آنقدر خوب بازی کرده بود و نتایج خوبی داشت، فکر می کنم تا کنون یک باخت داشتند و در شهر خودشان بازی می کردند، واقعاً سرویس به سرویس ما را اذیت کردند، اما ما آمده بودیم که بتوانیم با عملکرد خودمان جبران کنیم.
ملی پوش سابق تیم والیبال شهرداری ارومیه خاطر نشان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
یک عامل مهمِ پیشگیری از دومین حمله قلبی

یک عامل مهمِ پیشگیری از دومین حمله قلبی به گزارش ایسنا، پزشکان سوئدی اظهار داشتند: در مطالعاتی که پیش از این انجام گرفته نشان داده شده است که چربی شکمی افراد را در معرض اولین حمله قلبی قرار می دهد و نتایج بررسی جدید حاکی از آن است که وجود این چربی ها احتمال وقوع سکته بعدی را نیز تشدید می کند.
متخصصان علوم پزشکی دانشگاه کارولینسکا در سوئد گفت: چاقی شکمی نه تنها خطر اولین حمله قلبی یا مغزی را افزایش می دهد بلکه می تواند در تکرار این عارضه نیز موثر باشد.
به گفته این متخصصان، سایز دورکمر مناسب جدا از مصرف داروهای پیشگیرانه و سلامت تست های خون، در پیشگیری از حمله قلبی و مغزی در آینده اهمیت دارد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
آسیب جزئی به برخی منازل در پی زلزله سرگز احمدی/ارزیابی ها ادامه دارد

آسیب جزئی به برخی منازل در پی زلزله سرگز احمدی/ارزیابی ها ادامه دارد جهانگیری در گفت گو با ایسنا، افزود: طبق بررسی های اولیه بر اثر این زمین لرزه در سرگز شهرستان حاجی آباد برخی منازل آسیب جزئی دیده اند.
وی با بیان اینکه طبق بررسی های اولیه برخی از دیوارهای منازل مسکونی ترک خورده است، اضافه کرد: هنوز اطلاعاتی دقیقی از میزان خسارات احتمالی نداریم و با بررسی دهیاران و تیم های ارزیابی اطلاعات دقیق تری از این حادثه منتشرخواهد شد.
بر اساس اعلام موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران زمین لرزه ای به بزرگی به بزرگی 5 و 2 دهم ریشتر ساعت 22 و 53دقیقه امشب سرگز شهرستان حاجی آباد را لرزاند.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
حمله هوایی رژیم صهیونیستی به "یک هدف نامشخص" در شمال نوار غزه

حمله هوایی رژیم صهیونیستی به "یک هدف نامشخص" در شمال نوار غزه به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه المیادین، بالگردهای رژیم صهیونیستی دست کم یک موشک به سمت مرزهای شمالی نوار غزه با سرزمین های اشغالی شلیک کردند.
بنا بر این گزارش، رژیم صهیونیستی به سوی چند جوان که گفته شده قصد نزدیک شدن به نوار مرزی را داشته اند، آتش گشوده است.
منابع محلی هم از شنیده شدن صدای انفجار و شلیک منور در آسمان منطقه از سوی بالگردهای رژیم صهیونیستی خبر دادند.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
بازار کاغذ آرام گرفت

بازار کاغذ آرام گرفت به گزارش ایسنا، از پاییز سال 1396 بازار کاغذ تحریر و روزنامه با کمبود و افزایش قیمت مواجه شد؛ تا جایی که در مقاطعی برخی نشریه ها و روزنامه ها مجبور به کم کردن تعداد صفحات خود شدند.
البته در روزهای آخر اسفند ماه سال گذشته، دبیر کارگروه ساماندهی کاغذ گفته بود که "در سال گذشته 37 هزار و 354 تن کاغذ روزنامه ای و 218 هزار و 623 تن انواع کاغذ تحریر وارد شده است، اما فقط 6915 تن روزنامه ای و 13 هزار و 649 تن تحریر با حواله معاونت های فرهنگی و مطبوعاتی وزارت فرهنگ توزیع شده است؛ به این معنا که سایر مقادیر که با ارز دولتی وارد شده، غیرقانونی توزیع شده است ". ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
مبتلایان به پرکاری تیروئید از مصرف قهوه و نان های فانتزی پرهیز کنند

مبتلایان به پرکاری تیروئید از مصرف قهوه و نان های فانتزی پرهیز کنند دکتر امید توپچیان در گفت و گو با ایسنا، اظهارکرد: پرکاری تیروئید دومین اختلال شایع غدد اندوکرینی پس از بیماری دیابت است که بیماری گریوز شایع ترین نوع آن به شمار می رود.
وی با بیان اینکه این بیماری در زنان هشت برابر مردان است، افزود: حداکثر شیوع آن در دهه دوم تا چهارم زندگی است و میزان بالای هورمون این غده می تواند سوخت و ساز بدن را سرعت بخشیده و علایمی نظیر اضطراب، کاهش وزن بدون دلیل، تورم غده تیروئید و فعالیت بیش از اندازه ایجاد کند.
توپچیان تصریح کرد: پرهیز از مصرف هر نوع ویتامین یا مکمل حاوی ید، غذاهای دریایی نظیر ماهی و سوشی، استفاده زیاد از تخم مرغ، میوه های خشک ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
گالری گردی در روزهای نخست بهمن ماه

گالری گردی در روزهای نخست بهمن ماه در همین راستا ایسنا در این گزارش مروری دارد بر برخی از نمایشگاه هایی که در روزهای پنجشنبه و جمعه (4 و 5 بهمن ماه) افتتاح می شوند و در این ایام برقرار هستند.
******
گالری راه ابریشم
نمایشگاه عکس های بهمن جلالی در سال های 80 تا 88 روز جمعه (4 بهمن ماه) در گالری راه ابریشم افتتاح می شود و تا 22 بهمن نیز ادامه دارد.
بهمن جلالی، هنرمندی است که به عنوان عکاس مستند به سراسر ایران سفر کرد و در سال های دفاع مقدس نیز دوربین خود را زمین نگذاشت و سعی کرد لحظاتی را از جبه های جنگ به ثبت برساند که سال ها بعد به انتشار چندین جلد کتاب منجر شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
رئال مادرید در یک هشتم نهایی کوپا/ گریزمان ناجی بارسا شد

رئال مادرید در یک هشتم نهایی کوپا/ گریزمان ناجی بارسا شد به گزارش ایسنا، مرحله یک شانزدهم نهایی کوپا دل ری چهارشنبه شب پیگیری شد و رئال مادرید و بارسلونا به دور بعد صعود کردند.
در نخستین بازی آبی اناری ها در ایبیسا برابر تیم این شهر قرار گرفتند و در نبود لیونل مسی به سختی توانستند 2 بر یک میزبانشان را شکست دهند.
ایبیسا در دقیقه 9 دروازه مهمان را باز کرد. بارسلونا با وجود این که در نیمه اول 84 درصد مالکیت توپ را در اختیار داشت حتی یکی از ضربه هایش هم در چارچوب نبود. تیم کاتالانی در نیمه دوم هم به حمله های خود ادامه داد تا این که آنتوان گریزمان در دقیقه 72 بازی را مساوی کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
روسیه قهرمان المپیک زمستانی جوانان شد

روسیه قهرمان المپیک زمستانی جوانان شد به گزارش ایسنا، المپیک زمستانی جوانان 2020 به میزبانی لوزان سوئیس برگزار شد و با قهرمانی روسیه به پایان رسید.
روسیه در این بازی ها 10 مدال طلا، 11 نقره و 8 برنز کسب کرد. پس از آن سوئیس با 10 طلا، 6 نقره و 8 برنز در جایگاه دوم قرار گرفت و ژاپن با 9 طلا، 7 نقره و 1 برنز سوم شد.
ایران در این بازی ها 6 نماینده در اسکی آلپاین، صحرانوردی و کوهستان داشت که نتایج قابل قبولی کسب نکردند.
توماس باخ، رئیس کمیته بین المللی المپیک در در مراسم اختتامیه خطاب به ورزشکاران گفت: شما ورزشکاران بهترین سفیران روح المپیک بودید . در اینده هم به ارزش های المپبک پایبند باشید. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
ادارات و موسسات دولتی لرستان تعطیل شدند

ادارات و موسسات دولتی لرستان تعطیل شدند غلامرضا آقامیرزایی بیان کرد: باتوجه به گزارش و پیشنهاد شرکت توزیع نیروی برق، به علت برودت هوا و افزایش مصرف بیش از حد انرژی، در جهت جلوگیری از قطع برق در استان و با توجه به وضعیت جوی و لغزندگی جاده های مواصلاتی و شهری، با نظر موافق اعضای مدیریت بحران، همه ادارات، دانشگاه ها، مدارس و مؤسسات دولتی امروز تعطیل هستند.
وی اظهار کرد: واحدهای خدمات رسان، امدادی و بهداشتی و درمانی و بخش های خدمات رسان شهرداری ها امروز تعطیل نیستند.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
پایان مسابقات پرس سینه کشور در اهواز

پایان مسابقات پرس سینه کشور در اهواز اردوان قاسمی، رییس هیات پرورش اندام و بدنسازی خوزستان در گفت و گو با ایسنا، اظهارکرد: مسابقات قهرمانی پرس سینه با لوازم و بدون لوازم باشگاه های کشور، جام فجر و گرامیداشت سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی که از روز شنبه به میزبانی ملی حفاری در اهواز آغاز شده بود، روز گذشته، چهارشنبه با شناخت نفرات برتر به پایان رسید.
وی با بیان این که 470 ورزشکار در رده های سنی نوجوانان، جوانان، بزرگسالان و مستر در این مسابقات با یکدگیر به رقابت پرداختند، گفت: در پایان مسابقات رده سنی نوجوانان، تیم های ملی حفاری، چهار محال و بختیاری و هیات خوزستان و در رده سنی جوانان نیز تیم های ملی حفاری ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
2 کشته و 8 مصدوم در حوادث ترافیکی ایذه

2 کشته و 8 مصدوم در حوادث ترافیکی ایذه دکتر محمدامین زرگر در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: در حادثه تصادف دو خودروی پژو و پراید که ساعت 15:00 چهارشنبه ( دوم بهمن ماه) در کیلومتر 5 محور دهدز رخ داد، پنج نفر مصدوم شدند.
وی افزود: مصدومان این حادثه که یک زن و چهار مرد بودند توسط تکنسین های اورژانس 115 به بیمارستان شهدای ایذه انتقال یافتند.
زرگر بیان کرد: همچنین در حادثه برخورد خودروی پژو 405 و تریلر که روز چهارشنبه در کیلومتر 2 محور موزرم - دهدز رخ داد، دو زن کشته شدند.
وی ادامه داد: در این حادثه سه نفر نیز مصدوم شدند که توسط تکنسین های اورژانس 115 به درمانگاه دهدز و بیمارستان شهدای ایذه انتقال یافتند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
تصمیم بزرگ هیات اجرایی فدراسیون جهانی وزنه برداری/ تاماش آیان تعلیق شد

تصمیم بزرگ هیات اجرایی فدراسیون جهانی وزنه برداری/ تاماش آیان تعلیق شد به گزارش ایسنا و به نقل از Insidethegames، هیات اجرایی فدراسیون جهانی وزنه برداری پس از اتهاماتی که یک شبکه آلمانی نسبت به فدراسیون جهانی وارد و آن را به دوپینگ سیستماتیک و فساد مالی متهم کرد، تشکیل جلسه فوق العاده داد.
این جلسه در دوحه قطر برگزار شد و در نهایت تاماش آیان رییس فدراسیون جهانی به مدت 90 روز تعلیق شد.
همچنین اورسلا پاپاندرئا نایب رییس فدراسیون جهانی و رییس فدراسیون وزنه برداری امریکا به صورت موقت و تا ماه آوریل جانشین آیان شد.
آیان نیز بدون بحث و جدل تعلیق را پذیرفت. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
توضیح پلیس ماهشهر در خصوص تیراندازی به 2 خودرو در یک درگیری

توضیح پلیس ماهشهر در خصوص تیراندازی به 2 خودرو در یک درگیری سرهنگ رضا پاپی اظهار کرد: در فضای مجازی و شبکه های مجازی بدون توجه به صحت خبر، شخصی با فیلم برداری از دو خودرو که در میدان لنج ماهشهر در پی درگیری بین دو طایفه مورد اصابت تیر قرار گرفته اند را تحت عنوان تیراندازی سارقان به سمت خودروی ال 90 باری و سرقت یک دستگاه خودرو منتشر کرده اند.
به گزارش ایسنا، به نقل از پلیس خوزستان، وی تصریح کرد: بلافاصله پلیس اطلاعات و امنیت عمومی ماهشهر با کار اطلاعاتی در کمتر از هشت ساعت هویت طرفین درگیری را شناسایی و 11 نفر از عاملان نزاع را در مخفیگاهشان دستگیر و یک قبضه سلاح استفاده شده در درگیری را کشف کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
نرخ تورم انگلیس در کمترین سطح سه سال اخیر

نرخ تورم انگلیس در کمترین سطح سه سال اخیر به گزارش ایسنا به نقل از تریدینگ اکونومیکس، با نزدیک شدن به موعد خروج انگلیس از اتحادیه اروپا و کاهش نااطمینانی ها از سرانجام پرونده برگزیت، نرخ تورم سالانه این کشور تا پایان ماه دسامبر با 0.2 درصد کاهش نسبت به مدت مشابه منتهی به ماه قبل به 1.3 درصد رسیده است.
این نرخ تورم که پایین ترین نرخ تورمی انگلیس از نوامبر سال 2016 تاکنون محسوب می شود، بیش از همه تحت تأثیر کاهش نرخ تورم بخش لباس و کفش قرار گرفته است که تورم آن از صفر درصد در ماه نوامبر به منفی 0.7 درصد در ماه دسامبر تقلیل پیدا کرده است. نرخ تورم در بخش رستوران و هتلداری از 2.4 درصد به 1.6 درصد رسیده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
اختصاص 368 میلیارد تومان اعتبار برای توسعه راه های شریانی

اختصاص 368 میلیارد تومان اعتبار برای توسعه راه های شریانی محبوب حیدری امروز دوم بهمن ماه در جلسه شورای اداری استان اردبیل اظهار کرد: سال 96 بالغ بر 427 کیلومتر از راه های استان اردبیل در پیوست یک قانون بودجه ردیف اعتباری داشت که این میزان در سال 98 به 890 کیلومتر افزایش یافته است.
وی با بیان اینکه در سال گذشته 331 کیلومتر بر مجموع ردیف اعتباری راه های شریانی استان اردبیل افزوده شده است، خاطرنشان کرد: این راه ها شامل نمین – آستارا، اردبیل – سرچم، سه راهی صحرا – رضی – امیرکندی و همچنین گرمی – بیله سوار بوده است.
مدیر کل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
زلزله ای 5.2 ریشتری سرگز را لرزاند/تاکنون خسارت مالی و جانی گزارش نشده است

زلزله ای 5.2 ریشتری سرگز را لرزاند/تاکنون خسارت مالی و جانی گزارش نشده است بنا بر اعلام مرکز لرزه نگاری کشور اعلام کرد کانون این زمین لرزه 26 کیلومتری شهر سرگز و در عمق 21 کیلومتری زمین بوده است.
کانون این زمین لرزه از بندرعباس 116 کیلومتر فاصله داشته اما این زمین لرزه در بندرعباس نیز احساس شد.
در همین خصوص مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی هرمزگان اعلام کرد: تا این لحظه گزارش خسارت مالی یا جانی نداشته، پیگیری های اولیه در حال انجام است.
همچنین جمعیت هلال احمر هرمزگان اعلام کرد:دو اکیپ امداد و نجات برای بررسی منطقه راهی سرگز احمدی شده اند.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
بهره مندی 136 روستای استان قم از نعمت گاز

بهره مندی 136 روستای استان قم از نعمت گاز علیرضا نصیری امروز در چهارمین جلسه شورای اداری استان که در سالن کرامت استانداری برگزار شد، گفت: منابع گازی کشور به دو بخش منابع گاز ترش و شیرین تقسیم می شود.
وی افزود: منابع گاز شیرین منابعی بوده که هیدروکربن های سبک داشته و به عنوان گاز طبیعی استفاده می شود، منابع گازترش نیز از هر دو هیدروکربن های سبک و سنگین برخوردار است.
مدیرعامل شرکت گاز قم یادآورشد: استان قم در مسیر چهار خط سراسری گاز قرار دارد،با ایجاد خط لوله سراسری در این استان طی سنوات گذشته، حتی یک مورد هم قطعی گاز نداشتیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
شب برفی اراک

شب برفی اراک عکس: محمد اسدی - ایسنا
شب برفی اراک
شب برفی اراک
شب برفی اراک
شب برفی اراک
شب برفی اراک
شب برفی اراک
شب برفی اراک
شب برفی اراک
شب برفی اراک
شب برفی اراک ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
نهضت نرم افزاری نوید بخش ابتکارات زیادی از طرف جوانان خلاق است

نهضت نرم افزاری نوید بخش ابتکارات زیادی از طرف جوانان خلاق است سردار جمال شاکرمی فرمانده سپاه امیرالمومنین (ع) استان ایلام در نخستین رویداد تخصصی تولید محتوای فضای مجازی استان که با همکاری سپاه امیرالمومنین(ع) ، جهاددانشگاهی و ورزش و جوانان استان ایلام که که در مرکز نوآوری و شکوفایی جهاددانشگاهی، برگزار شد، اظهار کرد: وقتی به حوزه علم ودانش می رسیم باید بدانیم چه مسیری را طی کردیم که نمونه آن موشک های بالستیک هستند که با دقت به هدف اصابت می کنند.
وی با اشاره به پیشرفت های صورت گرفته در صنعت دفاعی گفت:امروز می توانیم بالای 2هزار کیلومتر را با موشک های بالستیک هدف گذازی کنیم وآمریکایی ها می دانند که پایگاهایشان در منطقه ودوردست ها در هدف ما هستند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
24 هزار واحد مسکونی در سیستان و بلوچستان احداث و بازسازی می شود

24 هزار واحد مسکونی در سیستان و بلوچستان احداث و بازسازی می شود نوبخت با اشاره به اینکه هزار و هشتصد میلیارد تومان برای ساخت و بهسازی واحدهای مسکونی اختصاص یافته است، افزود: سال گذشته هم قرار بود در طرح حمایتی مددجویان کمیته امداد امام خمینی و بهزیستی 13 هزار واحد مسکونی در سیستان و بلوچستان احداث شود که امروز 2 هزار و 700 واحد آن آماده بهره برداری است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور همچنین به خط ریلی چابهار به زاهدان اشاره کرد و گفت: قطعه چهارم این طرح با بیش از 600 کیلومتر آغاز شده و باید تا سال آینده به بهره برداری برسد.
نوبخت در ادامه به خسارت های حوزه های کشاورزی و صنعت هم اشاره کرد و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
صدور و تمدید ویزای آمریکا برای تجار ایرانی منع شد

صدور و تمدید ویزای آمریکا برای تجار ایرانی منع شد به گزارش ایسنا، به نقل از نیوزویک، در مقررات جدیدی که روز چهارشنبه در روزنامه فدرال رجیستر منتشر شد، آمده است که ایرانیان و خانواده هایشان دیگر واجد شرایط برای درخواست یا تمدید ویزاهای موسوم به E-1 و E-2 نیستند.
دیلی میل نیز گزارش داده است که این محدودیت ها از روز پنجشنبه به اجرا در می آیند. ایرانیانی که با این ویزاها در آمریکا حضور دارند باید با اتمام زمان ویزایشان از آمریکا خارج شوند.
تعداد ایرانیانی که با این نوع ویزا در آمریکا حضور دارند مشخص نیست اما احتمال می رود که تعدادشان بسیار کم باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
تاکید سازمان شهرداری ها و دهیاری ها بر ساماندهی افراد بی سرپناه با توجه به برودت هوا

تاکید سازمان شهرداری ها و دهیاری ها بر ساماندهی افراد بی سرپناه با توجه به برودت هوا به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور، متن بخشنامه حسین رجب صلاحی معاون امور شهرداریهای سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور خطاب به شهرداران کشور در این خصوص به این شرح است:
" با عنایت به شرایط آب و هوای زمستانی در کشور و برودت هوا و لزوم اهتمام شهرداریها به ارائه خدمات مطلوب به شهروندان، شایسته است با همکاری سایر نهادهای مسوول نسبت به آماده سازی و تجهیز گرمخانه ها و مراکز ویژه و انجام اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از سرمازدگی و آسیب احتمالی افراد بی خانمان ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
مجلس عوام انگلیس تغییرات قانون بریگزیت را رد کرد

مجلس عوام انگلیس تغییرات قانون بریگزیت را رد کرد به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس گفته که این تغییرات را برای لایحه توافق خروج نمی پذیرد؛ لایحه ای که خروج انگلیس از اتحادیه اروپا را در 31 ژانویه 2020 اجرایی می کند.
اخیرا نیز مجلس اعیان پارلمان انگلیس چندین مورد تغییرات در قانون توافق خروج ایجاد کرده که شامل بندی برای تضمین حفاظت از کودکان مهاجر پس از بریگزیت است.
امروز، مجلس عوام که جانسون در آن اکثریت دارد، به این تغییرات پیشنهادی از سوی مجلس اعیان رای منفی داد و آن را رد کرد که شامل حقوق شهروندان اتحادیه اروپا در انگلیس پس از بریگزیت می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
ترامپ: طالبان باید دست از خشونت بردارد

ترامپ: طالبان باید دست از خشونت بردارد به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، کاخ سفید در بیانیه ای که امروز (چهارشنبه) منتشر شد، آورده است: دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در گفتگو با اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان بار دیگر بر ضرورت یک کاهش با دوام و چشمگیر خشونت از سوی شبه نظامیان طالبان تاکید کرد.
در ادامه این بیانیه همچنین آمده است: ترامپ در این گفتگو با اشرف غنی همچنین گفت که این مساله می تواند به تسهیل مذاکرات معنادار درباره آینده افغانستان منجر شود.
ترامپ در داووس سوئیس برای شرکت در نشست جهانی اقتصاد به سر می برد.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
اثر شهادت سردار سلیمانی، از سلیمانی میدان های نبرد، بیشتر خواهد بود

اثر شهادت سردار سلیمانی، از سلیمانی میدان های نبرد، بیشتر خواهد بود حجت الاسلام و المسلمین"حسن علیدادی سلیمانی" شامگاه چهارشنبه در اولین رویداد تخصصی تولید محتوای دیجیتال بسیج استان کرمان اظهار کرد: یکی از حیاتی ترین رسالت های نسل فعلی کشور ما که باید مانند نسل قبل این رسالت را به بهترین نحو ممکن عمل کند، گام دوم انقلاب است.
علیدادی سلیمانی با بیان اینکه در گام دوم انقلاب همانطور که مقام معظم رهبری به عنوان امام جامعه اسلامی در سرفصل هایی وظیفه همه را مشخص کرده اند، فضای مجازی عرصه و رسالت بسیار سنگینی است، خطاب به فعالان فضای مجازی بیان کرد: شماها که افسران و رزمندگان این فضا هستید، اولین رسالت شما این است که این گام را محکم، با تدبیر ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
بیلد: بایرن کوتینیو را به بارسلونا برمی گرداند

بیلد: بایرن کوتینیو را به بارسلونا برمی گرداند به گزارش ایسنا و به نقل از بیلد، فیلیپ کوتینیو در تابستان از بارسلونا جدا شد تا راهی بایرن مونیخ شود.
این بازیکن برزیلی با قراردادی قرضی و تا پایان فصل به ارزش 8 و نیم میلیون یورو راهی بایرن شده است اما نتوانسته که در این تیم انتظارات را برآورده کند.
بیلد تاکید کرد که بارسلونا برای فروش کوتینیو رقم بالایی را می خواهد و بایرن هم علاقه ای به خرید نهایی این بازیکن ندارد و به این ترتیب او در تابستان به آبی اناری ها باز خواهد گشت.
کوتینیو گرانترین خرید تاریخ باشگاه بارسلونا به شمار می آید که البته در یک فصل و نیمی که با پیراهن این تیم به میدان رفت نتوانست خوب ظاهر شود و با انتقاد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
مصرف روزانه 170 میلیون مترمکعب سوخت در کشور

مصرف روزانه 170 میلیون مترمکعب سوخت در کشور "عبدالرسول پیشاهنگ" در حاشیه به سفر به شهرستان زرند در جمع خبرنگاران گفت: برای اینکه نیروگاه های کشور در تابستان آینده از آمادگی کامل برخوردار باشند، در سال جاری 97 هزار مگاوات تعمیرات را در دست انجام داریم.
وی با بیان اینکه در روزهای جاری 170 میلیون مترمکعب مصرف روزانه سوخت در کشور را داریم اظهار کرد: از میزان سوخت، 40 درصد توسط شرکت گاز تامین می شود و مابقی آن از سوخت مایع استفاده می شوند.
معاون راهبری شرکت تولید نیروی برق حرارتی کشور با اشاره به مصرف بالای سوخت در کشور گفت: از مردم تقاضا داریم در مصرف گاز و برق صرفه جویی کنند تا بتوانیم سوخت مایع کمتری را مصرف کرده و جوابگوی ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
در هشتمین همایش طراحان و تولیدکنندگان مد و لباس چه گذشت؟

در هشتمین همایش طراحان و تولیدکنندگان مد و لباس چه گذشت؟ به گزارش ایسنا، هشتمین همایش سالانه طراحان و تولیدکنندگان مد و لباس، امروز دوم بهمن ماه در تالار وحدت با حضور تعدادی از طراحان و تولید کنندگان داخلی، انجمن ها و مسئولان دولتی برگزار شد.
در این مراسم از سومین کتاب ملی مد و لباس ایران با حضور ذوالقدر نماینده مجلس و جمعی از صاحبان برندهای معتبر پوشاک و طراحان داخلی لباس رونمایی شد.
در بخش ابتدای هشتمین همایش سالانه طراحان و تولیدکنندگان مد و لباس، مرضیه شفاپور دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور گفت: طراحان و تولیدکنندگان مد و لباس می توانند به عنوان چهره های تاثیرگذار در حوزه های فرهنگی و اجتماعی کشور باشند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
الجزایر میزبان نشست وزرای خارجی درباره بحران لیبی

الجزایر میزبان نشست وزرای خارجی درباره بحران لیبی به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، وزارت خارجه الجزایر اعلام کرد، وزرای کشورهای مصر، تونس، سودان، جمهوری چاد، مالی و نیجر قرار است به الجزایر بروند؛ این دیدار یک هفته پس از نشست برلین با هدف برقراری آتش بس در لیبی برگزار می شود.
الجزایر با داشتن مرزی 1000 کیلومتری با لیبی به دنبال ایجاد اتفاق نظر برای تضمین فرصت حداکثری برای توافق صلح در نشست روز پنجشنبه است.
الجزایر با تمامی طرف های درگیر در لیبی ارتباطات خوب خود را حفظ کرده است. چند تن از رهبران خارجی و وزرای خارجی از کشورهای عربی و اروپایی و همچنین ترکیه در هفته های اخیر برای بررسی بحران در لیبی وارد الجزایر شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
بازدید رئیس سازمان زندان ها از بازداشتگاه ابرکوه

بازدید رئیس سازمان زندان ها از بازداشتگاه ابرکوه به گزارش ایسنا، رئیس سازمان زندان ها در این بازدید ضمن دیدار با زندانیان این مرکز با آنان گفتگو کرد.
جهانگیر ضمن بازدید از بخش های مختلف این مرکز ساختمان شعبه صبحی شورای حل اختلاف مستقر در بازداشتگاه را نیز افتتاح کرد.
رئیس سازمان زندان ها پس از گفتگو با زندانیان دستورات لازم را در خصوص رسیدگی به مشکلات آنان صادر نمود.
در این بازدید امام جمعه ابرکوه و رئیس دادگستری و دادستان ابرکوه رئیس سازمان زندان ها را همراهی کردند.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
از بین رفتن 50 هزار فرصت شغلی با هر یک میلیارد دلار واردات

از بین رفتن 50 هزار فرصت شغلی با هر یک میلیارد دلار واردات حسن قاضی عسگر عصر امروز (چهارشنبه- 2 بهمن ماه) در نشست خبری افتتاحیه چهاردهمین نمایشگاه بین المللی صنایع و تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی، آزمایشگاهی و خدمات وابسته و دومین نمایشگاه بین المللی دارو، صنایع و خدمات وابسته که در محل نمایشگاه های بین المللی اصفهان برگزار شد، اظهار کرد: در حوزه تجهیزات پزشکی دیر اقدام شد و دلیل این بود که با تخصیص ارز ارزان، تولیدکننده داخلی توان رقابت نداشت، در حالیکه تولید تجهیزات زمانی رونق گرفت که ارز تک نرخی شد.
وی تاکید کرد: در حوزه اقتصاد باید حساب شده و با سیاست های درست پیش رویم تا بتوان به تمام برنامه ریزی های خود برسیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
عملکرد مسئولان در میزان افسردگی مردم بسیار مؤثر است

عملکرد مسئولان در میزان افسردگی مردم بسیار مؤثر است دکتر حسین فاکر در گفتگو با ایسنا با بیان این که بیماری افسردگی در جامعه لزوماً ارتباطی با سطح معیشت و مباحث اقتصادی ندارد، اظهار کرد: البته شرایط نامساعد اقتصادی در تشدید افسردگی مؤثر است اما این طور نیست که بگوییم جوامع ثروتمند و دارای رفاه اقتصادی، مستثنی از این مشکل هستند، بلکه اتفاقاً کشورهای حوزه اسکاندیناوی مثل فنلاند و نروژ و سوئد و ... در این زمینه دچار مشکل جدی هستند.
وی افزود: از سویی برخلاف آن چه گاه گفته می شود در کشوری که دچار جنگ است، افسردگی کمتر است، چرا که معمولاً انگیزه های افراد در جنگ زیادتر می شود و به همان نسبت افسردگی نیز کاهش می یابد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
ثبت جهانی ماسوله مطالبه 44 ساله مردم گیلان است

ثبت جهانی ماسوله مطالبه 44 ساله مردم گیلان است شهرود امیرانتخابی امروز در جلسه ستاد خدمات سفر استان گیلان که در استانداری برگزار شد، با بیان اینکه گیلان از استان های گردشگرپذیر کشور محسوب می شود، اظهار کرد: ایجاد آمادگی بیشتر و بهتر جهت پذیرایی از مسافران نوروزی گیلان ضرورت دارد.
وی با اشاره به تفاوت تعطیلات نوروزی 98 با سال های گذشته، افزود: تغییرات آب و هوایی و وقوع سیل ویرانگر در استان های گلستان و فارس و لرستان و خوزستان نوروز را به عزای عمومی تبدیل کرد و استان گیلان نیز در حالت آماده باش جهت مقابله با طغیان احتماعی رودخانه ها بود. همچنین از نظر تاسیسات گردشگری اعم از اقامتگاه و تخت وضعیت مناسبی فراهم نکرده بودیم و بسیاری از هتل ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
خارجی ها طلاهای کشتی پهلوانی را درو کردند/ایران هیچ طلایی ندارد

خارجی ها طلاهای کشتی پهلوانی را درو کردند/ایران هیچ طلایی ندارد در این دور از رقابت ها در وزن 90 کیلوگرم سوران الله مردای نماینده ایران به مصاف بیرژن شیمرون از قزاقستان به مصاف یکدیگر رفتند که در این دور از مسابقات نماینده ایران کمتر از 30 ثانیه با ضربه فنی مغلوب حریف قزاق شد و به مدال نقره راضی شد.
در وزن مثبت 90 کیلوگرم ووسال یاشار جواد اف از آذربایجان توانست یون جاناتان از کامرون را ضربه فنی کند و به مدال طلا دست یابد.
در وزن 80 کیلوگرم نیز رفعت گولالیف از آذربایجان و حسین محمد حمید به رقابت با یکدیگر پرداختند که حریف آذربایجانی توانست مدال طلا را از آن خود کند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
دو پروژه زیرساختی شهرک صنعتی بردسیر به بهره برداری رسید

دو پروژه زیرساختی شهرک صنعتی بردسیر به بهره برداری رسید پروژه زیرسازی و آسفالت معابر شهرک صنعتی بردسیر با سطح 15 هزار مترمربع و هزینه بالغ بر 8 میلیارد ریال و پروژه روشنایی معابر و تقویت قسمتی از شبکه توزیع برق این شهرک صنعتی با اعتباری بالغ بر 7 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
به گزارش ایسنا، کلنگ محل استقرار اصناف بردسیر در شهرک صنعتی این شهرستان با حضور معاون وزیر صمت و رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی کشور و نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی در زمینی با مساحت 10 هکتار به زمین خورد و در اختیار اتاق اصناف برای واگذاری قرار گرفت.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
شیراز به لحاظ فقهی و هنری جایگاهی ویژه دارد

شیراز به لحاظ فقهی و هنری جایگاهی ویژه دارد آیت الله لطف الله دژکام چهارشنبه 2 بهمن در اولین روز همایش ملی فقه و هنر، گفت: این جمع و همایش را برای بررسی یک مسئله بسیار مهم و مبتلا سامان داده اند. مسئله ای که چون معمولا پاسخ عملی و کاربردی برای آن یافت نشده است، گاهی صورت مسئله را پاک می کنیم و می گوییم مسئله ای وجود ندارد، در حالیکه مسلم می دانیم این سئوال فراروی تمدن اسلامی، که می خواهیم بسازیم، وجود دارد که هنرهای مختلف چگونه باید در این تمدن به رشد و بالندگی خود ادامه دهند و در تعارض با فقه اسلامی هم نباشند؟
او با اشاره به اینکه در گذشته به مسئولان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس و مجمع عالی حکمت شیراز لزوم برگزاری 2 نشست ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: مذهبی انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
رژیم بگیرید اما گشنگی نکشید!

رژیم بگیرید اما گشنگی نکشید! به گزارش ایسنا، بنابر اعلام من و رژیم، همه افراد و البته بیشتر خانم ها اولین کاری که برای لاغرشدن انجام می دهند، احتمالاً حذف یکی از وعده های غذایی و مخصوصاً شام و حذف کامل برنج از برنامه ی رژیم غذایی است؛ اما آیا واقعاً این کار صحیح است و صدمه ای به سلامتی وارد نمی کند؟ این شخص چه مدت می تواند با این رژیم غذایی زندگی کند یا از این رژیم غذایی خاص پیروی کند؟
شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که نزدیک عید نوروز از یک سایت نامعتبر، برنامه غذایی دریافت کردید و یا حتی خودسرانه اقدام به کم کردن برخی از مواد مصرفی در هر وعده غذایی تان کردید؛ اما هیچ تغییری مشاهده نکردید ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
پولشویی از طریق خرید ارز دیجیتال

پولشویی از طریق خرید ارز دیجیتال به گزارش ایسنا، سرهنگ نوروزی در تشریح این خبر اظهار کرد: برابر اعلام پلیس فتا استان زنجان، با رصدهای صورت گرفته بر روی گروه های تلگرامی فعال در زمینه فیشینگ مشخص شد اعضای یک باند مجرمانه در داخل و خارج کشور به صورت حرفه ای در زمینه راه اندازی درگاه های فیشینگ، سرقت اطلاعات و رمز کارت بانکی شهروندان فعالیت می کنند.
وی ادامه داد: با بررسی های فنی و تخصصی کارشناسان خبره پلیس فتا مشخص شد این باند با استخدام افراد مختلف در زمینه برنامه نویسی، تهیه کارت اجاره، سیم کارت های افراد غیر، شناسایی و اغفال دختران جوان، شناسایی صرافی های متخلف، تهیه مدارک هویتی و .. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
دعوت از 3 فیلم ایرانی به بخش نسل جشنواره برلین

دعوت از 3 فیلم ایرانی به بخش نسل جشنواره برلین به گزارش ایسنا، در بخش Generation (نسل) جشنواره فیلم برلین که ویژه فیلم های کوتاه و بلند کودک و نوجوان است، امسال در مجموع 58 فیلم از 34 کشور جهان به روی پرده خواهند رفت.
فیلم کوتاه بادبادک ها به کارگردانی سیدپیام حسینی اولین نمایش جهانی خود را در بخش Generation Kplus (آثار ویژه کودکان 4 سال به بالا) تجربه خواهد کرد. داستان این فیلم کوتاه درباره دختری است که بادبادکش در مرز ایران و عراق در کردستان گم می شود و او از سه پسر درخواست کمک می کند اما رودخانه و مین هایی که میراث جنگ های گذشته هستند مانع میان آن ها و بادبادک هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
آلودگی آب آشامیدنی در آمریکا به "مواد شیمیایی پایدار"

آلودگی آب آشامیدنی در آمریکا به "مواد شیمیایی پایدار" به گزارش ایسنا، بررسی های یک گروه محیط زیستی حاکی از آن است که در این کشور آلودگی آب آشامیدنی به مواد شیمیایی پایدار ناشی از فعالیت های انسانی، خیلی بیش از مقداری است که در گذشته برآورد شده و بالاترین سطح آلودگی نیز در میامی، فیلادلفیا و نیواورلئان مشاهده شده است.
این مواد شیمیایی که در برابر تجزیه شدن در محیط زیست مقاوم هستند به نام PFAS شناخته می شوند. برخی از این مواد با خطر ابتلا به سرطان ها، نارسایی کبدی، تولد نوزادانی با وزن پایین و دیگر مشکلات جسمی ارتباط دارند.
به گفته کارشناسان جلوگیری از آلوده شدن آب آشامیدنی به این مواد شیمیایی غیرممکن است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
واکنش مطهری به اظهارنظر اخیر کدخدایی درباره نظارت بر نمایندگان در طول دوره نمایندگی

واکنش مطهری به اظهارنظر اخیر کدخدایی درباره نظارت بر نمایندگان در طول دوره نمایندگی به گزارش ایسنا، علی مطهری در یادداشتی با اشاره به اظهارات اخیر سخنگوی شورای نگهبان نوشت:
آقای کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان خواستار نظارت این شورا بر نمایندگان مجلس در طول دوره نمایندگی شده اند. مقصود ایشان این است که در طول این چهارسال هر زمان شورای نگهبان اراده کرد نماینده ای را رد صلاحیت و از مجلس اخراج کند، شبیه کاری که این شورا در حق خانم مینو خالقی و مردم اصفهان کرد که پس از رأی مردم او را رد صلاحیت کرد و وی از ورود به مجلس بازماند. نتیجه این درخواست آقای کدخدایی این است که مجلس از آنچه که امروز هست ضعیف تر، محتاط تر و محافظه کارتر شود و قادر به اظهار نظر آزاد نباشد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
فارس میزبان سومین همایش ملی هویت کودکان ایران اسلامی است

فارس میزبان سومین همایش ملی هویت کودکان ایران اسلامی است علی عسکر نجفی چهارشنبه 2 بهمن در جمع روسای آموزش و پرورش سراسر استان در شیراز گفت : مدرسه محوری راهکاری است که می تواند موجب رفع تمرکز در آموزش و پرورش و بهبود امور در نظام تعلیم و تربیت شود و اساس این کار به دست مدیران توانمند است.
او با اشاره به مشکلاتی که گربیان آموزش و پرورش را گرفته اند، گفت: اینکه مشکلات آموزش و پرورش 70 سال است پا برجاست در این راستا یک تحلیل و نظری است که بنا بر آن باید نقش خود را در حل مشکلات آموزش و پرورش از نقش یک مدیر آموزشی یا پرورشی به نقش یک رهبر آموزشی و پرورشی تغییر دهیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
طرح شهرستان شدن چوار به هئیت دولت رفت

طرح شهرستان شدن چوار به هئیت دولت رفت قاسم سلیمانی دشتکی از تصویب طرح شهرستان شدن چوار در وزارت کشور خبر داد و اظهار کرد: این طرح امروز پس از تصویب در وزارت کشور با نامه وزیر کشور به هیئت دولت رفت و در روزهای آتی در دولت مطرح می شود و به زودی شاهد افزایش تعداد شهرستان های استان به عدد 12 شهرستان باشیم.
استاندار ایلام با قدردانی از وزیر کشور، حوزه معاونت سیاسی و تقسیمات کشوری وزارت کشور، مجموعه نمایندکان استان در مجلس شورای اسلامی و همه دلسوزان استان این موفقیت را به مردم خوب چوار تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد که شاهد تحقق بخش شدن آسمان اباد و ایجاد بازارچه هلاله شمالی نیز باشیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
پنجمین سمینار تازه های خشکی چشم

پنجمین سمینار تازه های خشکی چشم به گزارش ایسنا، تعریف اپیدمیولوژی و طبقه بندی خشکی چشم، تشخیص و درمان های جدید خشکی چشم، خشکی چشم در کودکان، نقش Digital devices و VDTs( گوشی های هوشمند، تبلت ها و ...)، لنزهای تماسی و مشکلات سطح چشم، جوانسازی صورت(تزریق بوتاکس، بلفاروپلاستی و ...) و مشکلات سطح چشم، بهینه سازی سطح چشم قبل، حین و بعد از جراحی های کاتاراکت و رفراکتیو موضوعاتی است که قرار است در این سمینار بیان شود.
بنا بر اعلام روابط عمومی مرکز تحقیقات چشم دانشگاه علوم پزشکی ایران، این سمینار ساعت هشت صبح روز پنج شنبه 17 بهمن ماه در ساختمان سیدالشهدا(ع) بیمارستان حضرت رسول اکرم(ص) برگزار می شود.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
تهدید فدراسیون فوتبال به شکایت درباره فضاسازی علیه 4 باشگاه

تهدید فدراسیون فوتبال به شکایت درباره فضاسازی علیه 4 باشگاه به گزارش ایسنا و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، در بیانیه فدراسیون فوتبال آمده است:
در شرایطی که در پی تصمیم گیری کمیته مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا اجماع کم سابقه ای میان عموم اهالی فوتبال و آحاد مردم شکل گرفته است، متاسفانه طرح برخی اظهارات غیرواقعی در فضای افکار عمومی و تریبون های رسمی جای تاسف و تاثر عمیق دارد.
انتشار اظهارنظری از پایه دروغ و بر اساس حدس و گمان در باب برگزاری جلسه ای پیرامون موضوع تعیین تکلیف میزبانی نمایندگان کشورمان در کنفدراسیون فوتبال آسیا و با حضور نایب رییس ایرانی این نهاد و متعاقبا تحلیل و تفسیرهای غلط در این باب صرف نظر از ایراد افترا و تشویش ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
بازدید معاون وزیر اقتصاد از شهرصنعتی کاوه

بازدید معاون وزیر اقتصاد از شهرصنعتی کاوه عکس: علی فرقانی - ایسنا ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
عامل بیماری "هانتینگتون" شناسایی شد

عامل بیماری "هانتینگتون" شناسایی شد به گزارش ایسنا و به نقل از مدیکال اکسپرس، طی این مطالعه پژوهشگران با آزمایشاتی که بر روی موش هایی که از نظر ژنتیکی اصلاح شده بودند، دریافتند که نورون های موجود در جسم مخطط، ناحیه ای از مغز که در کنترل حرکت دخیل است، برای تنظیم حرکات بدن، حفظ سلامتی سلولی در دوران پیری و ایجاد ارتباطات عملکردی بین سلول ها به ژن هانتینگتین نیاز دارند.
پژوهشگران اظهار کردند نقش این ژن در حفظ اتصالات عصبی ممکن است به ما در درک بهتر بیماری هانتینگتون کمک کند. بیماری هانتینگتون در اثر جهش در ژن کدکننده پروتئین هانتینگتون ایجاد می شود ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
حضور "به پرداخت ملت" در نهمین نمایشگاه تخصصی و همایش ملی شهر هوشمند مشهد

حضور "به پرداخت ملت" در نهمین نمایشگاه تخصصی و همایش ملی شهر هوشمند مشهد به گزارش ایسنا، بنابراعلام روابط عمومی شرکت به پرداخت ملت، این شرکت با هدف ایجاد ارتباط تجاری با شرکت ها و سازمان ها، در این نمایشگاه اقدام به ارائه آخرین دستاورهای خود در زمینه محصولات و خدمات پرداخت، راهکارهای پرداخت الکترونیک و شهر هوشمند کرده است.
به پرداخت ملت به عنوان پانزدهمین شرکت خدمات پرداخت دنیا و برترین شرکت خدمات پرداخت در ایران و خاورمیانه، با محصولات و خدماتی همچون برنامه موبایلی سکه، سیستم پرداخت الکترونیک قبوض در طرح ملی قبض سبز، ارائه پایانه های فروشگاهی هوشمند و نظایر آن از جمله آخرین محصولات و خدمات به پرداخت ملت است، که در این نمایشگاه ارائه خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
بهره برداری از 1300 کلاس درس در خوزستان تا پایان سال

بهره برداری از 1300 کلاس درس در خوزستان تا پایان سال علی قربانی در جلسه کارگروه ارتقابخشی به شاخص های آموزش و پرورش خوزستان که امروز (2 بهمن) در مجموعه فرهنگی فجر اهواز برگزار شد، اظهار کرد: در استان خوزستان بیش از 6 هزار و 500 فضای آموزشی وجود دارد و بیش از یک میلیون و 100 دانش آموز در آن ها تحصیل می کنند.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان با بیان اینکه استان در جلب مشارکت خیرین رتبه اول را دارد، افزود: اقدامات ارزشمندی در استان خوزستان صورت گرفته است و سال گذشته کلاس های کانکسی برچیده شدند و قرار است به مناطق عشایری ارسال شوند. تا پایان سال نیز بیش از هزار و 300 کلاس درس به بهره برداری می رسد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
اجرای بیش از 100 برنامه فرهنگی هنری گرامیداشت ایام الله دهه فجر در استان سمنان

اجرای بیش از 100 برنامه فرهنگی هنری گرامیداشت ایام الله دهه فجر در استان سمنان حجت الاسلام والمسلمین علی اصغر فضیلت اظهار کرد: این برنامه ها با مشارکت انجمن ها و موسسه های فرهنگی هنری، کانون های فرهنگی و هنری مساجد و نیز ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستانها در ایام الله دهه فجر در این استان اجرا خواهد شد.
وی برگزاری آیین تجلیل از مروجان فرهنگ و کتابخوانی، برپایی کاروان های فرهنگی هنری، برپایی نمایشگاه های عکس و پوستر، برگزاری مسابقات فرهنگی و نیز خاطره نویسی انقلاب را از جمله این برنامه ها برشمرد و اظهار داشت: فعالان فرهنگی و هنری و نیز هنرمندان نیز در برگزاری این برنامه ها مشارکت و فعالیت دارند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
نوسانات قیمت؛ علت اصلی فعالیت سنتی دامداران عشایری خراسان شمالی

نوسانات قیمت؛ علت اصلی فعالیت سنتی دامداران عشایری خراسان شمالی محمد رضا قلی پور در گفت و گو با ایسنا، اظهارکرد: متاسفانه در حوزه دام زنده و گوشت قرمز نوسانات قیمت خیلی زیادی وجود دارد و همین امر موجب شده تا دامدار نتواند حوزه کاری خود را به خوبی مدیریت کند.
وی افزود: به علت نوسانات قیمت در حوزه تولیدات عشایری، دامدار یا مجبور می شود محصول خود را خیلی زود وارد بازار کند و یا اینکه از عرضه محصول در زمان مناسب خودداری کند.
قلی پور ادامه داد: علاوه بر وجود نوسانات قیمت در حوزه گوشت قرمز و دام زنده، قیمت نهاده ها نیز بالا است و این امر برای دامداران مشکل ساز شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
نشست خبری سخنگوی قوه قضاییه برگزار می شود

نشست خبری سخنگوی قوه قضاییه برگزار می شود به گزارش ایسنا به نقل از دفتر سخنگوی قوه قضاییه، غلامحسین اسماعیلی در نوزدهمین نشست خبری، پاسخگوی سوالات خبرنگاران خواهد بود.
این نشسست ساعت 10:30 در ساختمان دادگستری کل استان تهران برگزار می شود.
اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه در هجدهمین نشست خبری خود با بیان اینکه حضور بی نظیر مردم در تکریم و تشییع شهید سلیمانی و همرزمانش همایش قدرت نظام جمهوری اسلامی بود، گفته بود: این حضور یک رزمایش بی نظیر نظامی و راهپیمایی بی نظیر مردمی در امتداد اربعین حسینی و رفراندوم بزرگ خیابانی بود.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
جزئیات اجرای پویش ملی مبارزه با سرطان در خوزستان

جزئیات اجرای پویش ملی مبارزه با سرطان در خوزستان دکتر مهدی حسینی زاده در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به آغاز پویش ملی مبارزه با سرطان در نخستین هفته بهمن ماه، اظهار کرد: سرطان، رشد کنترل نشده و گسترش غیرطبیعی سلول های بدن است و تقریبا هر بخشی از بدن می تواند گرفتار آن شود.
وی با بیان اینکه 40 درصد سرطان ها قابل پیشگیری هستند، افزود: با تغذیه سالم، فعالیت بدنی مناسب، عدم مصرف دخانیات و الکل، کنترل وزن و پیشگیری از چاقی، واکسیناسیون در موارد خاص و دوری از عوامل محیطی می توان از بروز این بیماری پیشگیری کرد.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز ادامه داد: علاوه بر پیشگیری، با تشخیص زودهنگام بیماری ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
بازدیدهای دردسرساز

بازدیدهای دردسرساز به گزارش ایسنا، ایران کشور حادثه خیزی است که حوادث طبیعی و غیرطبیعی زیادی در آن رخ داده است، حوادثی که تعداد قابل توجهی از آنها در سال های اخیر فراگیری رسانه ای بیشتری داشته است و همین فراگیری رسانه ای هم کافی است تا برخی از مسئولان هم تصمیم به حضور در محل حادثه بگیرد و در افکار عمومی این تصور ایجاد شود که حل مشکلات و رفع نیازهای مناطق بحرانی منوط به حضور در محل حادثه است.
درباره ضرورت این حضور نیز هرکدام از مسئولان قطعا دلایلی دارند، برخی آن را ارتباط بدون واسطه با مردم و برخی دیگر تلاش برای درک مشکلات و پیگیری آن می دانند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
آمادگی وزارت علوم برای همکاری با مراکز قرآنی دانشگاه ها و پژوهشگاه ها

آمادگی وزارت علوم برای همکاری با مراکز قرآنی دانشگاه ها و پژوهشگاه ها به گزارش ایسنا، دکتر علی خاکی صدیق در آیین رونمایی از درسنامه های علوم قرآن و حدیث و هم اندیشی صاحب نظران و مدیران گروه های قرآن و حدیث کشور تاکید کرد : باید همه سعی مان این باشد که تاثیر اجتماعی فعالیت های قرآنی در سطح جامعه که بسیار تاثیر گذارتر از سایر علوم است، روز به روز افزایش یابد.
وی با بیان اینکه همه ما به صورت فردی و سازمانی وظیفه داریم در ترویج علوم و رفتار قرآنی کوشا باشیم، اظهار کرد: در ترویج علوم و رفتار قرآنی مراکزی فعالیت می کنند که مهم ترین آن دربخش آموزش عالی، مرکز هماهنگی و توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی کشور است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: مذهبی انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
AFC انتخابی المپیک زنان در چین را به تعویق انداخت

AFC انتخابی المپیک زنان در چین را به تعویق انداخت به گزارش ایسنا، کنفدراسیون فوتبال آسیا تصمیم گرفت به دلیل شیوع ویروس کرونا در چین، رقابت های فوتبال انتخابی المپیک در قسمت زنان را لغو کند.
AFC قصد دارد این دوره از رقابت ها را به جای ووهان در شهر نیانجینگ برگزار کند.
شیوع این ویروس در چین که مرکز آن شهر ووهان بوده است باعث شده است 9 نفر تاکنون کشته شوند.
دولت چین 440 مورد از افرادی که این ویروس را گرفته اند تایید کرده است.
به گزارش ایسنا، هم چنین رقابت های انتخابی بوکس نیز که قرار بود در این شهر برگزار شود لغو شد و قرار است در شهر دیگری از چین برگزار شود.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
توضیحات وزارت کشور به اعضای کمیسیون اصل 90 درباره افزایش قیمت بنزین

توضیحات وزارت کشور به اعضای کمیسیون اصل 90 درباره افزایش قیمت بنزین بهرام پارسایی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به جلسه کمیسیون اصل 90 با وزیر کشور و معاونین وی درباره ی افزایش قیمت بنزین و حوادث پس از آن گفت: پیرو پرونده ای که در خصوص افزایش قیمت بنزین و حوادث دی ماه در کمیسیون اصل 90 مفتوح شد و همچنین مکاتبه کمیسیون با سران قوا، وزارتخانه ها و سازمان های مرتبط با توجه به این که بخش زیادی از این موارد به وزارت کشور مربوط می شد و ریاست جمهوری هم در پاسخ به نامه کمیسیون بخشی از این موضوع را به وزارت کشور ارجاع کرده بود، جلسه ای با حضور وزیر کشور و معاونین وی برگزار شد و توضیحاتی در این رابطه مطرح شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
ادعای تازه درباره سرنوشت 800 پرونده قضایی شهرداری سابق تهران

ادعای تازه درباره سرنوشت 800 پرونده قضایی شهرداری سابق تهران ناهید خداکرمی که در پاسخ به سوال ایسنا درباره مورد جزئیات 41 نامه سازمان بازرسی کل کشور به شهرداری تهران سخن می گفت، افزود: به دنبال 800 مورد که مدیریت شهری گذشته داشته و گزارشی که سازمان بازرسی کل کشور در این زمینه داده، طرح شکایت در شعبه 15 دادسرای کارکنان دولت انجام شده بود.
وی با بیان اینکه در زمانی که فردی که در دفتر رییس سابق قوه قضاییه دستگیر شده، همچنین قاضی از همان دادسرا به دلیل تخلفات در زندان است، این طور گزارش شده که از شهرداری طرح شکایت شده مدعی شد که این در حالیست که در همان دادسرا به صورت غیرمعمولی به جریان نیفتاده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
آمریکا هواپیماهای شرکت نفت ونزوئلا را تحریم کرد

آمریکا هواپیماهای شرکت نفت ونزوئلا را تحریم کرد به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، وزارت خزانه داری آمریکا در بیانیه ای هواپیماهای پی دی وی اس ای را به فعالیت "غیر ایمن و غیرحرفه ای در مجاورت با هواپیماهای نظامی آمریکا در حریم هوایی بین المللی" متهم کرد.
مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در بیانیه ای گفت: "تعداد زیادی از این هواپیماها درگیر مزاحمت برای پروازهای ارتش آمریکا در حریم هوایی کارائیب بوده اند."
براساس بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا، هواپیماهای پی دی وی اس ای همچنین برای حمل و نقل اعضای ارشد دولت مادورو، از جمله انتقال مانوئل کوئودو، وزیر نفت ونزوئلا که در لیست سیاه است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
واکنش شهرداری به فروش عمارت "خانه شهرداران"

واکنش شهرداری به فروش عمارت "خانه شهرداران" به گزارش ایسنا، غلامحسین محمدی در واکنش به انتشار برخی اخبار مبنی بر فروش یک عمارت تاریخی در محله اقدسیه از سوی شهرداری تهران در حساب توییتری خود نوشت: عمارت واقع در بافت مسکونی اقدسیه که معروف به خانه برخی شهرداران پس از انقلاب است، مکان ثبت شده تاریخی یا میراثی نیست.
طبق ضوابط و رویه های قانونی برای فروش و استفاده دراجرای پروژه های فرهنگی مانند مرکز همایش های رازی، ساختمان بلدیه و... در اختیار سازمان املاک قرار گرفته است.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
موسوی: به برکت خون سردار سلیمانی نفوذ ایران در منطقه روز به روز تقویت می شود

موسوی: به برکت خون سردار سلیمانی نفوذ ایران در منطقه روز به روز تقویت می شود به گزارش ایسنا، به گزارش ایسنا، سید عباس موسوی ظهر روز چهارشنبه در گفت وگو با برنامه بحث روز که از آنتن رادیو ایران به صورت زنده پخش می شد، گفت: ترور رذیلانه و بزدلانه سردار حاج قاسم سلیمانی از سوی آمریکایی ها، یک تحول بزرگی را ایجاد کرد چنانکه می توانیم تحولات منطقه را به قبل و بعد از این ترور تقسیم کنیم.
وی با بیان این که این ترور زلزله ای را در دنیا و منطقه ایجاد کرد، ادامه داد: در جریان سفر اخیری که به هند داشتیم متوجه شدیم که در این کشور در بیش از 400 شهر و نقطه مراسم هایی برای سردار قاسم سلیمانی برگزار شده و به خاطر این ترور مردم عزاداری کرده اند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
کاهش محسوس دما و بارش برف از فردا در آذربایجان شرقی

کاهش محسوس دما و بارش برف از فردا در آذربایجان شرقی افشین ابراهیمی با بیان این که نقشه های هواشناسی بیانگر ورود سامانه ناپایدار از عصر روز پنجشنبه به استان است، اظهار کرد: براین اساس در کلیه نواحی استان شاهد بارش برف و کاهش دما خواهیم بود و یخبندان، مه گرفتگی، و اختلال تردد در معابر شهری و جاده های مواصلاتی استان دور از انتظار نیست.
وی با اشاره به کاهش محسوس دما افزود: دمای استان به صورت محسوس(5-8) درجه از روز شنبه کاهش می یابد و تا اواسط هفته آینده در استان ماندگار خواهد شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان، وی در توصیه ای به مردم، بیان کرد: مردم ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
تخلف از قانون در مراکز فرهنگی و آموزشی به هیچ وجه قابل قبول نیست

تخلف از قانون در مراکز فرهنگی و آموزشی به هیچ وجه قابل قبول نیست محمدرضا پورمحمدی در جلسه شورای آموزش و پرورش استان، با اشاره به اهمیت برگزاری جلسات این شورا، گفت: شورای آموزش و پرورش نقش بسیار مهمی در تصمیم گیری و برنامه ریزی های این حوزه دارد و باید به صورت منظم برگزار شود.
وی بر استفاده از ظرفیت خیران و مشارکت های مردمی برای رفع مشکلات جامعه تأکید کرد و در عین حال گفت: جلب مشارکت مردم باید در چارچوب قانون صورت گیرد و به عنوان مثال نمی توان اولیای دانش آموزان را مجبور کرد که به مدارس کمک کنند.
استاندار آذربایجان شرقی در ادامه اظهار کرد: هزینه کردن در حوزه آموزش و پرورش ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
کلمبیا: آمریکا و اتحادیه اروپا بقایای فارک را وارد لیست تررویستی کنند

کلمبیا: آمریکا و اتحادیه اروپا بقایای فارک را وارد لیست تررویستی کنند به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، نیروهای مسلح انقلابی کلمبیا (فارک) با گذشت بیش از پنج دهه درگیری با دولت، براساس توافق صلح 2016 خنثی شدند تا به یک حزب سیاسی قانونی تبدیل شوند.
اما چندین تن از فرماندهان ارشد آن با رد این توافق، به بازگشت به فعالیت های مسلحانه یا بسیج دوباره تصمیم گرفته اند. دولت کلمبیا این مخالفان را مجرمانی در نظر می گیرد که بر خلاف فارک سنتی انگیزه ایدئولوژیک ندارند.
وزارت خارجه کلمبیا در پیامی توییتری نوشت: این وزارتخانه آغاز تلاش های دیپلماتیک از طریق سفارت ها برای درج باقیمانده گروه های مسلح سازمان یافته به عنوان سازمان های تروریستی در فهرست های ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
تقدیر از خبرنگار و عکاس ایسنا گلستان در یک جشنواره استانی

تقدیر از خبرنگار و عکاس ایسنا گلستان در یک جشنواره استانی مراسم اختتامیه سومین جشنواره روابط عمومی های برتر استان، گلستان، پیش از ظهر امروز چهارشنبه دوم بهمن ماه با حضور دکتر حق شناس، استاندار گلستان و مهندس چراغعلی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار در سالن اجتماعات استانداری گلستان برگزار می شود.
مسئولان روابط عمومی فرمانداری ها، شهرداری ها، دستگاه های اجرایی، نهادها، سازمان ها، شرکت ها، دانشگاه ها و سرپرستی امور شعب بانک های عامل استان نیز در این برنامه حضور داشتند.
این جشنواره که باهدف پویایی و شکوفایی هرچه بیشتر هنر و دانش روابط عمومی که مردم اساس آن محسوب می شوند، برگزار می شود ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
مالیات خروج از کشور پیش از این هم دریافت می شد

مالیات خروج از کشور پیش از این هم دریافت می شد الیاس حضرتی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به مصوبه روز گذشته مجلس در لایحه مالیات بر ارزش افزوده مبنی بر اخذ مالیات خروج مسافران ایرانی از مرزهای هوایی، دریایی و زمینی گفت: این همان عوارض خروج از کشور است که پیش از این هم از مسافران دریافت می شد و چیز تازه ای نیست.
نماینده تهران ادامه داد: ما در لایحه مالیات بر ارزش افزوده موارد عوارض و مالیات را تجمیع کرده ایم و قرار است همه اینها به خزانه واریز شود و مجموعه درآمدهای حاصل از مالیات و عوارض به صورت 50-50 بین شهرداری و دولت پرداخت شود.
ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
فرآیند غلط فشار بر مدیران با شبکه های غیررسمی/ دستگاه نظارتی در پی دست گیری باشند نه دستگیری

فرآیند غلط فشار بر مدیران با شبکه های غیررسمی/ دستگاه نظارتی در پی دست گیری باشند نه دستگیری علیرضا آشناگر در آیین تودیع و معارفه مدیرکل دیوان محاسبات استان سمنان اظهار کرد: بدون نظارت، هیچ تضمینی برای موفقیت وجود ندارد و اگر می خواهیم روندها را بهبود ببخشیم راهی جز نظارت و پردازش مستمر وجود ندارد.
به گزارش ایسنا استاندار سمنان، با بیان اینکه قانونگذار به منظور افزایش ضریب موفقیت دو نظارت درون دستگاهی و برون دستگاهی را تعبیه کرده افزود: در همه دستگاه های اجرایی یک نظام نظارت درون دستگاهی تعبیه شده تا جدا از دستگاه های نظارتی، در درون خود دستگاه نیز یک نظارت بر امور و فرآیندها انجام شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
اهمیت اقتصادی دیجیتال سازی

اهمیت اقتصادی دیجیتال سازی به گزارش نیوز، دیجیتالی سازی در بازاریابی، تولید محصول و خدمات تأثیر مثبت دارد و عدم استفاده از این روش موجب آسیب های زیادی درصحنه رقابت خواهد شد، هرچند به نظر می رسد که این مورد نمایشی است اما واقعیت دارد.
هر بنگاه اقتصادی، چه بزرگ و چه کوچک، بنگاه های تولیدی یا خدماتی، بخش های خصوصی یا دولتی که دیجیتالی سازی را در دستور کار خود قرار نمی دهند در کوتاه مدت درصحنه رقابت از همتایان خود که با دیجیتالی سازی همگام شدند شکست خواهند خورد.
کارشناسان معتقدند، همه ما به فناوری های دیجیتال احتیاج داریم اما باید از مشکلات احتمالی آن نیز آگاه باشیم ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
کشف 400 کیلو گوشت غیربهداشتی در رودسر

کشف 400 کیلو گوشت غیربهداشتی در رودسر سرهنگ بابک علیزاده در گفت وگو با ایسنا، در تشریح این خبر گفت: ماموران انتظامی ایست و بازرسی چابکسر در مدخل ورودی استان گیلان به یک دستگاه خودرو سواری سمند مشکوک شده و آن را برای بررسی متوقف کردند.
این مقام انتظامی افزود: در بازرسی از خودرو مورد نظر 400 کیلوگرم گوشت قرمز غیربهداشتی و فاقد مجوز کشف شد.
وی با اشاره به اینکه در این راستا متهم 37 ساله برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد، تصریح کرد: کارشناسان ارزش گوشت های کشف شده را 260 میلیون ریال برآورد کردند.
فرمانده انتظامی شهرستان رودسر در پایان با بیان اینکه حمل فرآورده های دامی باید با مجوز مبادی زیربط و خودروهای ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
موضع تند ترامپ در برابر هشدارهای اقلیمی در اجلاس "داووس"

موضع تند ترامپ در برابر هشدارهای اقلیمی در اجلاس "داووس" به گزارش ایسنا، تغییرات اقلیمی موضوع اصلی مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوئیس بوده است.
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده در نشست داووس ضمن ادعا بر رکورد رشد آمریکا، فعالان زیست محیطی در زمینه گرمایش زمین را با کسانی که از انفجار جمعیت در دهه 1960 و گرسنگی جمعی و قحطی گسترده در دهه 1970 میلادی می ترسیدند، مقایسه کرد.
رئیس جمهوری آمریکا همچون سخنرانی دو سال پیش خود در مجمع جهانی اقتصاد، بر سیاست "نخست آمریکا" و ارجحیت منافع ایالات متحده بر سایر کشورها تاکید کرد.
ترامپ در سخنرانی خود با بیان این که "افرادی که علاقه دارند زنگ خطرها را روشن کنند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه کاشان تاسیس شد

صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه کاشان تاسیس شد به گزارش ایسنا ، دکتر عباس زراعت، رئیس دانشگاه کاشان در این خصوص اظهار کرد: این صندوق همزمان با تشکیل معاونت اقتصادی و نوآوری در دانشگاه کاشان و با هدف حمایت از ایده ها و طرح های اساتید و دانشجویان و با سرمایه اولیه یکصد میلیارد ریال راه اندازی شد.
دکتر زراعت مهم ترین اهداف صندوق پژوهش و فناوری را ایجاد زمینه مشارکت بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در بخش پژوهش و فناوری، کمک به تجاری سازی تحقیقات، ایجاد شغل و کسب و کارهای دانش بنیان با ارزش افزوده بالا و ارتباط دانشگاه با جامعه و صنعت عنوان کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
مصیبت مضاعف

مصیبت مضاعف به گزارش ایسنا، عباس عبدی در یادداشتی در روزنامه شهروند نوشت: اجازه دهید که مسأله را طور دیگری ببینیم. به نظر می رسید که ظاهرا فرقی میان انواع مرگ نیست. کسی که به علت سقوط یک شهاب سنگ فوت کند با کسی که به علت سکته قلبی در خواب بمیرد با کسی که به علت قتل یا کسی که به علت سقوط هواپیما فوت می کند، فرقی ندارند و در نهایت آنها فوت کرده اند و دست شان به یک اندازه از دنیا کوتاه شده است. ولی معنا و اثر این موارد برای بازماندگان به کلی تفاوت دارد. در سال 1989 در ورزشگاه هیلزبورو انگلیس بر اثر ازدحام جمعیت ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
آخرین وضعیت"جعبه سیاه"/تاکید روحانی بر توجه به رضایت عامه/پرتاب"ظفر" در دهه فجر و...

آخرین وضعیت"جعبه سیاه"/تاکید روحانی بر توجه به رضایت عامه/پرتاب"ظفر" در دهه فجر و... حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در جلسه هیات دولت تصریح کرد: رضایت خاصه و رضایت یک جناح و یک قوم ما را به جایی نمی رساند و باید رضایت عامه مردم را مدنظر قرار دهیم و بر این اساس اقدام و حرکت کنیم.
به گزارش ایسنا مشروح گفت وگوهای محمدجواد آذری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری، رضا اردکانیان وزیر نیرو، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، لعیا جنیدی معاون حقوقی ریاست جمهوری ، با خبرنگاران را می توانید در لینک های زیر دنبال کنید.
ظفر قبل از دهه فجر به فضا پرتاب می شود ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
بزرگترین جدول تناوبی کشور رونمایی شد

بزرگترین جدول تناوبی کشور رونمایی شد به گزارش ایسنا ، این جدول تناوبی با عناصر کاملاً طبیعی و به همت انجمن علمی دانشجویی بخش شیمی دانشگاه شیراز ساخته شده است.
مجری اصلی این طرح عبداللهی، دانش آموخته کارشناسی و دانشجوی کارشناسی ارشد شیمی دانشگاه شیراز است.
دکتر هادی سالاری، عضو هیأت علمی بخش شیمی دانشگاه شیراز در مراسم رونمایی گفت: سال 2019 میلادی از طرف اتحادیه بین المللی فیزیک محض و کاربردی (IUPAP) و سازمان ملل به نام سال جدول تناوبی (IYPT 2019) نامگذاری شد و به همین مناسبت برنامه های متعددی در سراسر دنیا ترتیب یافت.
ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
جنیدی: بخش های لشکری و کشوری مرتبط با سانحه هوایی باید پاسخگو باشند

جنیدی: بخش های لشکری و کشوری مرتبط با سانحه هوایی باید پاسخگو باشند به گزارش ایسنا، لعیا جنیدی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره نحوه کار کمیته بررسی سانحه هواپیمای اوکراینی در دولت، اظهار کرد: کمیته ای را هیات دولت به مسئولیت وزیر راه و شهرسازی تعیین کرده است که سازمان هواپیمایی کشوری، وزارت خارجه، وزارت دفاع، وزارت دادگستری، معاونت حقوقی ریاست جمهوری، سخنگوی دولت و ستاد کل نیروهای مسلح عضو این کمیته هستند. ما هم از معاونت های حقوقی این دستگاه ها از جمله نیروهای مسلح و وزارت دفاع دعوت کرده ایم که در جلسات حضور داشته باشند و آنها گزارش های خود را ارائه دادند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
ناکارآمدی دولت الکترونیک در شفاف سازی نظام اداری

ناکارآمدی دولت الکترونیک در شفاف سازی نظام اداری ارتقای مسئله شفافیت نظام اداری از مسائل همسو با رشد جوامع و توسعه یافتگی آن هاست و فرآیند آن در سازمان ها نیز از دسترسی آسان به منابع اطلاعاتی عمومی نشات می گیرد.
در دولت های مختلف دنیا، نظام اداری یکی از مسائلی است که با ابتکارات و خلاقیت های متنوع از طرق مختلفی مانند پایگاه های اطلاعاتی دولت، خبرنامه ها و سایر ابزارهای اطلاع رسانی منجر به شفاف سازی و همچنین تسهیل دسترسی مردم به منابع اطلاعات سازمان های مختلف دولتی می شود.
این رویه در کشور ایران نیز از سوی دولتمردان مورد توجه و تاکید قرار گرفته و با وجود روند رو به رشدی که تاکنون داشته ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
کمک 5 میلیارد ریالی مردم استان تهران به سیل زدگان

کمک 5 میلیارد ریالی مردم استان تهران به سیل زدگان به گزارش ایسنا، سید ابوالفضل پرپنچی با اشاره به کمک های مردم نوع دوست استان تهران برای هموطنان سیل زده در جنوب کشور بیان کرد: مردم نیک اندیش استان تهران 4 میلیارد و 143 میلیون ریال به صورت نقد و یک میلیارد و 800 میلیون ریال در قالب کالا کمک کرده اند.
وی با بیان اینکه کمک های مردم در سریع ترین زمان ممکن برای هموطنان مناطق سیل زده ارسال می شود، تصریح کرد: کمک های غیر نقدی مردم شامل فرش و زیرانداز، پتو، پوشاک و مواد غذایی است که برای هموطنان مناطق سیل زده ارسال می شود.
مدیر کل کمیته امداد استان تهران به روش های کمک به هموطنان سیل زده در جنوب کشور اشاره کرد و افزود ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
شهرستان رودسر 8 درصد ایثارگران گیلان را دارد

شهرستان رودسر 8 درصد ایثارگران گیلان را دارد عبدالله پاکاری امروز در دیدار با فرماندار شهرستان رودسر که در محل فرمانداری برگزار شد، با بیان اینکه هشت درصد ایثارگران استان گیلان در شهرستان رودسر هستند، اظهار کرد: شهرستان رودسر بعد از شهرستان رشت رتبه دوم تعداد ایثارگران را به خود اختصاص داده است.
وی با اشاره به اجرای صد درصدی ساماندهی گلزارهای شهدای شهرستان رودسر، افزود: ساماندهی گلزارهای شهدا یکی از مطالبات اصلی خانواده های معظم شهداست و لذا این کار در استان گیلان به اتمام رسیده و براساس قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران جهت نگهداری و مرمت به شهرداری ها و دهیاری ها واگذار شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
به طور قطع بازار به شرایط ثبات قبل بازمی گردد

به طور قطع بازار به شرایط ثبات قبل بازمی گردد کمیل طیبی در گفت وگو با ایسنا در خصوص نوسانات ارزی کشور، با بیان این که بازار داخلی ارز با بازار طلا همبستگی دارد و با افزایش یکی شاهد افزایش دیگری خواهیم بود، گفت: به طور قطع مسیر تحولات بازارهای دارایی و مالی جهانی منجر به ایجاد انتظارات جدید در بازار ارز می شود، از سوی دیگر شدت گرفتن تنش ها بر بازارهای داخلی اثرگذار است.
طیبی افزود: در اثر این تغییرات اگر شرایط تنش زا تداوم نیابد، کوتاه مدت و موقت خواهد بود و بازارهای داخلی و نرخ ارز به شرایط سابق خود برمی گردد.
وی با بیان این که نگاهی به تاریخچه بازار ارز نشان می دهد که هر ساله در زمستان شاهد افزایش نرخ ارز هستیم ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
کشف 550 میلیارد تومان اموال مسروقه در استان اصفهان

کشف 550 میلیارد تومان اموال مسروقه در استان اصفهان سردار مهدی معصوم بیگی، صبح امروز (چهارشنبه-2 بهمن) در حاشیه رونمایی از کشفیات پلیس آگاهی استان اصفهان، اظهار کرد: تعداد متهمان به سرقت که طی ده ماهه گذشته در استان اصفهان دستگیر شده اند، حدود 12 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش دارد.
وی به افزایش 6 درصدی قدرت کشف در پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان اصفهان نسبت به مدت مشابه سال قبل اشاره کرد و این افزایش قدرت کشفیات را دستاورد قابل توجهی برای پلیس آگاهی استان دانست.
فرمانده انتظامی استان اصفهان اعلام کرد: میزان اموال مسروقه کشف شده از ابتدای سال جاری تاکنون در استان اصفهان حدود 550 میلیارد تومان برآورد شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
قانون الزام دولت در تعیین سرفصل جنایات و توطئه های آمریکا در کتب درسی

قانون الزام دولت در تعیین سرفصل جنایات و توطئه های آمریکا در کتب درسی به گزارش ایسنا، بر این اساس، در اجرای اصل یکصد و بیست و سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهور قانون الزام دولت در تعیین سرفصل جنایات و توطئه های آمریکا در کتب درسی مدارس و دانشگاه ها را برای اجرا به وزارتخانه های آموزش و پرورش، علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ابلاغ کرد.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
مسئولان، مردم را در جریان نحوه تولید شیر قرار دهند

مسئولان، مردم را در جریان نحوه تولید شیر قرار دهند بهروز مهدوی در جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی، خانواده و امنیت غذایی شهرستان تبریز با اشاره به اخبار کذبی که در برخی رسانه ها در خصوص شیر و کیک منتشر شده بود، گفت: اجازه نخواهیم داد تا بدخواهان با تشویش اذهان عمومی صنعت شهرستان را تضعیف کنند.
وی همچنین با اشاره به کارهای تحقیقاتی و اجرای طرح کرامت در مناطق حاشیه شهر گفت: دستگاه های اجرایی برای احصای مشکلات موجود و کاهش آسیب های اجتماعی دراین مناطق با هماهنگی و برنامه ریزی منسجم سپاه، بسیج و دفاتر تسهیل گر همکاری های لازم را انجام دهند.
ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
ساعت بیولوژیکی بدن در عملکرد داروها تأثیر دارد

ساعت بیولوژیکی بدن در عملکرد داروها تأثیر دارد به گزارش نیوز، اگر داروی ضدالتهاب بعدازظهر و یا شب مصرف شود هم زمان بازمان استراحت ریتم شبانه روزی بدن بوده و در بهبود تأثیری ندارند.
اگرچه تحقیقات پیشین نشان دادند که ژن های ساعت شبانه روزی در بیماری هایی ازجمله سرطان، آلزایمر، آرتریت و پارکینسون نقش دارند، اما این اولین تحقیق است که تأثیر ریتم شبانه روزی را در هر نوع جراحی یا آسیب دیدگی بیان می کند.
فالح تمیمی مارینو و همکاران وی از دندانپزشکی مک گیل، اظهار کردند: درمان التهاب بعد از عمل، در بهبودی بسیار مهم است زیرا بخشی از این فرآیند شامل از بین بردن هرگونه باکتری در نواحی عمل می شود ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
فتاحی: هیات های ورزشی توجه ویژه ای به گزارشات مالی داشته باشند

فتاحی: هیات های ورزشی توجه ویژه ای به گزارشات مالی داشته باشند فرزاد فتاحی در مجمع انتخاب رئیس هیئت بولینگ بیلیارد و بولس ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا(س) اظهار کرد: در ابتدا باید از همه افرادی که در این نشست حضور پیدا کردند، تشکر کنم، همچنین، وظیفه خود می دانم از کسانی که در سال های گذشته برای این هیات تلاش کردند و بخشی از روند رو به رشد این رشته را در کشور رقم زدند، تقدیر و تشکر کنم.
وی افزود: روز گذشته همایشی باشکوه را در این اداره کل برگزار کردیم که در آن نزدیک به 20 مدال جهانی و آسیایی قهرمانان استان به سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی اهدا شد که اتفاقی نادر را در کشور رقم زد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
درخواست مجدد قهرمانان کشتی از فرمانداری تهران برای جلوگیری از تغییر نام خیابان تختی

درخواست مجدد قهرمانان کشتی از فرمانداری تهران برای جلوگیری از تغییر نام خیابان تختی به گزارش ایسنا، پس از اینکه شورای شهر تهران تصویب کرد که نام خیابان تختی به استاد شهناز تغییر پیدا کند، تعداد زیادی از قهرمانان کشتی به این موضوع اعتراض کردند و در ادامه، عیسی فرهادی معاون استاندار و فرماندار شهر تهران با ارسال نامه ای به محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران، با تغییر نام خیابان جهان پهلوان تختی مخالفت کرد.
اما پس از این اتفاقات، شورای شهر تهران همچنان تصمیم بر این گرفت که این تغییر نام انجام شود و حالا تعداد زیادی از قهرمانان عنوان دار کشتی از فرماندار تهران درخواست کرده اند که مجددا پیگیر این موضوع شود و از تغییر نام خیابان تختی جلوگیری کند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
سفر رییس سازمان زندان ها به یزد

سفر رییس سازمان زندان ها به یزد به گزارش ایسنا، اصغر جهانگیر رئیس سازمان زندان ها پس از ورود به استان یزد که با استقبال رسمی مقامات قضایی استان همراه بود عازم شهرستان ابرکوه شد.
رئیس سازمان زندان ها در شهرستان ابرکوه با حضور در گلزار شهدای این شهر نسبت به مقام شهدا ادای احترام کرد.
حضور در شورای اداری شهرستان، دیدار با قضات و کارکنان قضایی و بازدید از بازداشتگاه ابرکوه از جمله برنامه های اصغر جهانگیر در این سفر است.
انتهای پیام. ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
اخذ مجوز ایجاد 2 بیمارستان خصوصی در خوزستان

اخذ مجوز ایجاد 2 بیمارستان خصوصی در خوزستان دکتر فرهاد ابول نژادیان در یازدهمین کنگره تصویربرداری بیماری های زنان که امروز (دوم بهمن ماه) در دانشگاه علوم پزشکی اهواز برگزار شد، اظهار کرد: تصویربرداری بیماری های زنان به خوبی رشد کرده است؛ در مرحله اول در کارهای تشخیصی و در سال های اخیر در درمان، مداخلات خوبی داشته ایم. در سال های نخست، پس از آغاز رادیولوژی به تدریج تکنولوژی های جدید در این رشته افزایش یافت و به تشخیص بهتر درمان کمک کرد.
به گزارش ایسنا، وی با اشاره به مراجعه بیماران خوزستانی به تهران برای درمان، تصریح کرد: درصد زیادی از بیماران خوزستان برای درمان به تهران مراجعه می کنند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
وزیر دارایی جدید لبنان: بحران اقتصادی ادامه یابد، به ورشکستگی می رسیم

وزیر دارایی جدید لبنان: بحران اقتصادی ادامه یابد، به ورشکستگی می رسیم به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، غازی وزنی، وزیر دارایی لبنان در مصاحبه ای تلویزیونی اظهار کرد: این بحران پولی و مالی که لبنان از زمان تشکیل شاهد آن نبوده، به حمایت داخل و خارج کشور نیاز دارد.
وزنی با اشاره به اینکه لبنان در رکود اقتصادی به سر می برد و دولت باید طرح یا برنامه جامع نجات برای بازگرداندن اعتماد تدوین کند، گفت: اگر این بحران ادامه بیابد، ما به ورشکستگی می رسیم.
وزیر دارایی لبنان افزود: اگر دولت از حمایت خارج برخوردار نشود، لبنان با مشکل بزرگی مواجه خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
3000 ملایری داوطلب اهدای عضو شدند

3000 ملایری داوطلب اهدای عضو شدند دکتر عباس آذرهمایون در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه در حال حاضر 55 بیمار سرطانی نیازمند، تحت پوشش این مجمع هستند، اظهار کرد: امسال در راستای شیمی درمانی و پرتودرمانی و تأمین دارو آنها حدود 70 میلیون تومان مساعدت مالی صورت گرفته است.
وی با اشاره به اینکه در طول سال و به مناسبت ماه رمضان و شب یلدا 30 میلیون تومان صرف تهیه و توزیع سبد کالا بین این بیماران شده است، افزود: تعداد بسته های سبد کالا در هر نوبت 45 بسته بوده است.
وی با بیان اینکه با توجه به نذورات مردم خیر اندیش توزیع گوشت گرم نذری و غذای گرم نیز در مناسبت های مختلف در بین بیماران انجام شده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
نقش حاکمیت در هوشمندسازی باید مورد توجه قرار گیرد

نقش حاکمیت در هوشمندسازی باید مورد توجه قرار گیرد ستار هاشمی در حاشیه افتتاحیه نهمین دوره نمایشگاه تخصصی شهر هوشمند همزمان با بیست و دومین نمایشگاه بین المللی الکامپ در محل دائمی نمایشگاه بین المللی مشهد و در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: یکی از مباحث مورد نظر در مقوله شهر هوشمند، توجه به شهروندان است، آنان باید احساس کنند که امور آنها روندی سریع و تسهیل شده را طی می کند و از طرفی دیگر این حس در شهروندان ایجاد شود که به کمترین مراجعه حضوری نیاز دارند.
وی افزود: در حال حاضر یکی از شهرداری های مناطق مشهد به همین صورت اداره می شود که اتفاق خوبی، چه به لحاظ نمادین و چه به لحاظ مفهومی، است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
بارش پراکنده برف در جاده های زنجان

بارش پراکنده برف در جاده های زنجان محمد محمدی در گفت وگو با ایسنا، در مورد وضعیت جوی راه های استان، اظهار کرد: بارش پراکنده برف در آزادراه زنجان قزوین و محور ترانزیت زنجان قزوین آغاز شده و با توجه به برودت هوا، رانندگان پیش از سفر به لحاظ ایمنی و سیستم گرمایشی، خودروی خود را کنترل کنند.
وی به بارش پراکنده برف در محورهای زنجان بیجار، زنجان دندی تخت سلیمان و زنجان طارم اشاره کرد و گفت: رانندگان از سفرهای غیرضروری در گردنه های کوهستانی زنجان خودداری کنند.
مسئول مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
به دنبال راه اندازی شتابدهنده در استان ها به منظور تکمیل اکوسیستم فناوری هستیم

به دنبال راه اندازی شتابدهنده در استان ها به منظور تکمیل اکوسیستم فناوری هستیم به گزارش ایسنا، حامد معیری کاشانی در نخستین همایش و نمایشگاه شتاب دهنده های آزاد که امروز با حضور 20 شتابدهنده برگزیده کشور در محل نمایشگاه دائمی اقتصاد دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، با بیان این که طبق آیین نامه جامع بازار فناوری و سراهای نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی حرکت عظیم در راستای راه اندازی سراهای نوآوری در استان ها آغاز شده است، گفت: سه جزو اصلی در این آیین نامه شتابدهنده ها، مراکز رشد و پارک علم و فناوری هستند که تاکنون عضو شتابدهنده به طور مستقل فعالیت خود را آغاز نکرده بود. برای تکمیل اکوسیستم فناوری به دنبال این هستیم که شتابدهنده ها را در استان ها راه اندازی کنیم که ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
از منطقه امن خود بیرون بیایید و سختی بکشید

از منطقه امن خود بیرون بیایید و سختی بکشید شایسته آیفت عصر سه شنبه در سمینار حال خوب، زندگی بهتر صحبت خود را با یک سوال آغاز کرد: "کیا میخوان حالشون خوب بشه؟" و سپس از جمع خواست پاسخ خود را اعلام کنند، تعدادی از مخاطبان دست خود بالا آورده و تعدادی واکنشی نداشتند.
او اینگونه ادامه داد: تکلیف دست بالا ها که مشخص است، اما آنهایی که واکنشی نداشتند مانند قصه زندگی این مسافر است؛ شخصی به ترمینال رفته تاکسی گرفته و راننده از او پرسید مقصد کجاست؟ مسافر گفت حرکت کن وقتی به مقصد رسیدیم خبر می دهم که اینجاست، اما راننده راضی نبود و میگفت باید به من آدرس بدهی تا حرکت کنم و مسافر اصرار داشت که حرکت کن و به مقصد که رسیدیم شما را مطلع می کنم ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 19 ساعت پیش
افشاگری گاردین از هک شدن تلفن جف بزوس از سوی ولیعهد سعودی/ عربستان تکذیب کرد

افشاگری گاردین از هک شدن تلفن جف بزوس از سوی ولیعهد سعودی/ عربستان تکذیب کرد به گزارش ایسنا، روزنامه گاردین سه شنبه به نقل از منابع گزارش داد، تلفن همراه جف بزوس، میلیاردر سال 2018 پس از دریافت پیامی در واتساپ از سوی شماره شخصی محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی، هک شد.
این پیام رمزگذاری شده از شماره مورد استفاده ولیعهد سعودی حاوی یک فایل بدافزار بود که پس از وارد شدن به گوشی مورد استفاده بزوس، ظرف چند ساعت حجم انبوهی از اطلاعات آن را استخراج کرد.
سفارت عربستان در آمریکا در پیامی توییتری نوشت: گزارش های اخیر رسانه ها با این موضوع که پادشاهی ما عامل هک تلفن همراه آقای جف بزوس بوده است، مضحک است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 1 روز و 19 ساعت پیش
شهادت 3 فلسطینی در مرز غزه به ضرب گلوله صهیونیست ها

شهادت 3 فلسطینی در مرز غزه به ضرب گلوله صهیونیست ها به گزارش ایسنا، سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی در گفتگو با روزنامه عبری زبان هاآرتص تاکید کرد که سربازان این ارتش به سمت سه فلسطینی که با عبور از بافت امنیتی وارد منطقه صعب العبوری در مرز شدند، تیراندازی کردند.
سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی در ادامه گفت: هر سه فلسطینی در این تیراندازی ها کشته شدند و هیچ اسرائیلی آسیب ندید.
ارتش رژیم صهیونیستی ورود فلسطینی های ساکن غزه به منطقه ممنوعه در نوار مرزی تا مسافت 300 متری را منع کرده و از آن به عنوان "منطقه هائل" یاد می کند و فلسطینی هایی که وارد این منطقه شوند، هدف تیراندازی قرار گرفته و یا بازداشت می شوند.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش
چین اظهارات پامپئو را "غیر مسوولانه" دانست

چین اظهارات پامپئو را "غیر مسوولانه" دانست به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، سفارت چین در کاستاریکا سه شنبه اعلام کرد، اظهارات مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا مبنی بر اینکه همکاری چین، وابستگی بدهی ایجاد می کند و حاکمیت را از بین می برد "جانبدارانه و بی پایه و اساس" است.
پامپئو در جریان یک کنفرانس مطبوعاتی پس از دیدار روز سه شنبه با کارلوس آلوارادو، رئیس جمهوری کاستاریکا، از این کشور خواست تا تبعات احتمالی یک اتحاد قوی با چین را در نظر بگیرد.
وزیر خارجه آمریکا گفت: ایالات متحده به روابط اقتصادی، با روحیه مشارکت نزدیک می شود ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش
کاهش ابتلا به سرطان با مصرف حبوبات

کاهش ابتلا به سرطان با مصرف حبوبات منیر افتخاری نیا در کارگروه بهداشت و سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اشاره به اهمیت مصرف حبوبات گفت: در دهه های اخیر تحرک و فعالیت های بدنی کاهش یافته در حالی که دریافت غذا تغییری نکرده و حتی در جوامع شهری بیشتر هم شده است و استفاده از انواع سس های چرب، غذاهای آماده مانند ساندویچ ها که اغلب با نان سفید (بدون فیبر ) تهیه می شوند و یا پیتزا ها که بسیار چرب هستند دریافت کالری را بالا برده و این عدم تعادل در دریافت و مصرف بیش از پیش مشکلاتی را ایجاد نموده است و علیرغم بهبود استانداردهای زندگی و دسترسی به مواد غذایی وخدمات بهداشتی ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 21 ساعت پیش
اختصاص 2 میلیارد تومان برای لایروبی رودخانه های بروجرد

اختصاص 2 میلیارد تومان برای لایروبی رودخانه های بروجرد امیر محمدی روز گذشته در جلسه شورای حفاظت از منابع آب بروجرد که در فرمانداری شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: امسال از مجموع اعتبار 5 میلیاردی تخصیص یافته به لرستان، 2 میلیارد تومان به لایروبی رودخانه های بروجرد اختصاص یافته است.
وی تصریح کرد: نقاط بحرانی در شهرستان شناسایی شده و لایروبی در دشت سیلاخور و اشترینان انجام شده است.
مدیر امور آب بروجرد خاطرنشان کرد: کار لایروبی در روستاهای کپر جودکی، قلعه نو حکیمی، وزیرآباد، کفشگران، بندیزه، ملمیجان و جعفرآباد در بخش مرکزی و اشترینان انجام شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 21 ساعت پیش
اجرای برنامه اقدام فوری از شنبه/ پروازهای اروپایی را به ایران برمی گردانیم

اجرای برنامه اقدام فوری از شنبه/ پروازهای اروپایی را به ایران برمی گردانیم به گزارش ایسنا، علی اصغر مونسان - وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی - در نشست مشترک با جامعه تورگردانان ایران که با موضوع بررسی اثر وقایع اخیر بر ورود گردشگران خارجی به ایران برگزار شد، اظهار کرد: نگرانی و دغدغه های شما را می دانم. مشکلاتی ایجاد شده که لطمه هایی به گردشگری وارد کرده است، این اولین بار نیست که چنین چالشی ایجاد شده است. حتما از این وضعیت عبور می کنیم، همه توان خود را می گذاریم و اقداماتی مضاعف انجام می دهیم.
وی ادامه داد: در جلسه قبلی هیات دولت، گزارش مفصلی از وضعیت موجود گردشگری ارائه شد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 21 ساعت پیش
انتظار 6 ماهه برای پذیرش زنان سرپرست خانوار در بهزیستی

انتظار 6 ماهه برای پذیرش زنان سرپرست خانوار در بهزیستی مجتبی ناجی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: چندین برنامه برای توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در دست اقدام داریم، این در حالی است که همه زنان سرپرست خانوار به دلایل مختلف و متعدد باز توان نیستند.
وی ادامه داد: ازجمله این دلایل می توان به کهولت سن، وضعیت جسمی و روانی اشاره کرد که مددجویان را اصطلاحاً غیرقابل باز توان می کند.
وی با اشاره به برنامه های اداره کل بهزیستی استان اصفهان برای بخشی از زنان سرپرست خانوار که در زمینهٔ اشتغال، ازدواج و ... باز توان هستند، گفت: عمده ترین برنامه ها شامل تشکیل گروه های همیار زنان سرپرست خانوار است که به شکل گروهی در مشاغل خاص مانند تهیه مواد غذایی ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 21 ساعت پیش
بحران گردشگری را چگونه پشست سر بگذاریم؟

بحران گردشگری را چگونه پشست سر بگذاریم؟ به گزارش ایسنا، در این نشست اعضای جامعه تورگردانان (آژانس های واردکننده گردشگر خارجی به ایران)، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به همراه معاونان گردشگری و توسعه مدیریت این وزارتخانه و نماینده وزارت خارجه حضور داشتند. در هفته های اخیر بویژه پس از توقف برنامه پروازی برخی شرکت های هواپیمایی اروپایی به ایران، گزارش هایی درباره کاهش تورهای گرشگری منتشر شد که بهانه برگزاری چندین دور نشست تشکل های خصوصی با وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در روزهای گذشته شد.
عقب نشینی نمی کنیم
ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 21 ساعت پیش
کلاس های درس در 3 شهرستان خراسان شمالی به علت برودت هوا با تاخیر برگزار می شود

کلاس های درس در 3 شهرستان خراسان شمالی به علت برودت هوا با تاخیر برگزار می شود هجرتی در گفت و گو با ایسنا، اظهارکرد: شروع به کار مدارس در تمامی مقاطع تحصیلی در شهرستان راز و جرگلان با یک ساعت تاخیر خواهد بود.
وی افزود: مدارس تمامی مقاطع تحصیلی در شهرستان شیروان نیز با یک ساعت تاخیر برپا می شود.
هجرتی ادامه داد: به دلیل کاهش شدید دما و برودت هوا، مدارس ابتدایی و متوسطه اول روستاهای گرمک، چخماقلو و کاستان در نوبت صبح شهرستان مانه وسملقان تعطیل هستند.
وی تصریح کرد: فعالیت دیگر مدارس شهرستان به قوت خود باقی است و همگی دایر هستند.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 21 ساعت پیش
چالش های پیش روی اردستان از زبان فرماندار

چالش های پیش روی اردستان از زبان فرماندار حمیدرضا تأملی در حاشیه بازدید اعضای تحریریه ایسنا از شهرستان اردستان، اظهار کرد: لازم می دانم جان باختن عده ای از هم وطنانمان در سقوط هواپیمای اوکراینی را تسلیت بگویم. تمام این اتفاقات تلخ در دو هفته گذشته ناشی از حضور نامشروع و استکبارگونه آمریکا در منطقه خاورمیانه است.
کمتر از 30 سال 100 هزار نفر از اردستان مهاجرت کردند
وی افزود: شهرستان اردستان با وسعت 12500 کیلومتر مربع، سومین شهرستان بزرگ استان اصفهان است که از سه بخش، سه شهر و 7 دهستان تشکیل شده است. بر اساس آخرین وضعیت تقسیمات کشوری از 7 دهستان شهرستان اردستان، 6 دهستان در مناطق کمتر توسعه یافته و محروم واقع شده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 21 ساعت پیش
حزب الله عراق تهدید به اخراج برهم صالح از بغداد کرد

حزب الله عراق تهدید به اخراج برهم صالح از بغداد کرد به گزارش ایسنا، ابوعلی العسکری، مسؤول امنیتی گردان های حزب الله عراق در توییتر نوشت: بر لزوم پایبندی برهم صالح، رئیس جمهوری بر عدم دیدار با ترامپ احمق و گروه قاتلان همراهش تاکید می کنیم.
به نقل از سومریه نیوز عراق، العسکری اظهار کرد: در غیر این صورت عراقی ها به دلیل مخالفت رئیس جمهوری با اراده ملت و نادیده گرفتن خون های پاک ریخته شده در قبال او موضع گیری خواهند داشت.
وی افزود: در آن زمان ما به او خوش آمد نخواهیم گفت و آزادگان عراقی اقدام به اخراج او (صالح) از بغداد باعزت خواهند کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 21 ساعت پیش
60 توصیه پیشگیرانه اعتیاد به نوجوانان و والدین آنها

60 توصیه پیشگیرانه اعتیاد به نوجوانان و والدین آنها به گزارش ایسنا، اعتیاد یک بیماری است که به دلایل متعددی به صورت فزاینده در میان اقشار گوناگون مردم در حال گسترش است و همه روزه شاهد گرفتار شدن طیف وسیعی از فرزندان این مرز و بوم در دام این بلای خانمان سوز هستیم.
در چنین شرایطی به نظر می رسد فرهنگ سازی و آگاهی بخشی به خانواده ها و جوانان بتواند بیش از هر اقدام دیگری به پیشگیری و کاهش این معضل اجتماعی کمک کرده و از اثرات تخریبی آن بکاهد.
توصیه هایی خطاب به والدین
والدین گرامی، بسیاری از نوجوانان اعتیاد را در منزل دوستانشان آغاز کرده اند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 22 ساعت پیش
بررسی راه های همکاری جهاددانشگاهی و پارک علم و فناوری فارس

بررسی راه های همکاری جهاددانشگاهی و پارک علم و فناوری فارس روسای پارک علم و فناوری و جهاددانشگاهی استان فارس در جلسه ای راه های همکاری متقابل و راه اندازی شعبه پارک علم و فناوری و صنایع نرم فرهنگی توسط جهاددانشگاهی به بحث و تبادل نظر پرداختند.
رئیس جهاد دانشگاهی فارس در این جلسه ضمن معرفی فعالیت ها و خدمات این نهاد انقلابی، گفت: با توجه به موافقت اولیه در خصوص احداث شعبه پارک علم و فناوری و صنایع نرم فرهنگی توسط این نهاد در استان فارس، در نظر دارد جهت حمایت از این فعالیت نوپا و فناورانه در حوزه صنایع نرم فرهنگی، از ظرفیت های موجود در استان به خصوص پارک علم و فناوری فارس بهره مند شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 22 ساعت پیش
صفحه نخست روزنامه های چهارشنبه

صفحه نخست روزنامه های چهارشنبه به گزارش ایسنا، صفحه نخست روزنامه های چهارشنبه را در ادامه مشاهده می کنید:
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 22 ساعت پیش
تربیت نیروی انسانی در دانشگاه های علوم پزشکی هدفمند می شود

تربیت نیروی انسانی در دانشگاه های علوم پزشکی هدفمند می شود دکتر امیر احمد اخوان در گفت و گو با ایسنا ضمن بیان این مطلب به تشریح جزییات انعقاد تفاهم نامه تربیت نیروی انسانی در 10 کلان منطقه آموزش پزشکی اشاره کرد و اظهار کرد: برآوردهایی در زمینه تربیت نیروی انسانی انجام شده که بر اساس آن بدانیم تا سال 1404 و 1408 کشور ما به چه رشته ها و چه میزان نیروی انسانی نیاز دارد،. خوشبختانه این نیازها در سطح کشوری و در 10 کلان منطقه کشور مشخص شده است اما تلاش می کنیم با انعقاد تفاهم نامه ، هر کلان منطقه ای مشخص کند که چه تعداد نیرو را در چه رشته هایی تربیت خواهد کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 2 روز و 0 ساعت پیش
چرا در زنگ هنر دروس دیگری تدریس می شود؟

چرا در زنگ هنر دروس دیگری تدریس می شود؟ پرستو آریانژاد در گفت وگو با ایسنا ، با بیان اینکه فرهنگ و هنر یکی از 11 حوزه تربیت و یادگیری در برنامه درسی ملی است، اظهار کرد: اهمیت و منزلت فرهنگ و هنر در شکل گیری هویت متربیان در آموزش های عمومی و تخصصی باعث شده تا جایگاه ویژه ای به عنوان یکی از حوزه های تربیت و یادگیری داشته باشد.
وی افزود: همچنین یکی از ساحت های شش گانه تربیتی در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، ساحت تربیت زیبایی شناختی و هنری است. در بیانیه مربوط به این حوزه اشاره به ارتباط آن با سایر حوزه ها نیز قابل تأمل است.
سرپرست حوزه تربیت و یادگیری فرهنگ و هنر سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با بیان اینکه "تربیت ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 2 روز و 0 ساعت پیش
مقابله با سانسور با ارائه سرویس بومی

مقابله با سانسور با ارائه سرویس بومی به گزارش ایسنا، رسانه های اجتماعی امروزه تبدیل به تکنولوژی فراگیر جهت ایجاد و تسهیل در اشتراک گذاری اطلاعات، ایده ها و علایق از طریق ارتباطات و تعاملات مجازی بر بستر شبکه شده اند. رسانه های اجتماعی، تعاملی و مبتنی بر وب هستند و محتوای آن توسط کاربران در قالب متن، نظر، عکس، صوت و ویدئو تولید می شود و تعاملات آنلاین کاربران نقش حیاتی و کلیدی در رسانه های اجتماعی دارد.
پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی نیز از سرویس های محبوب و فراگیر در میان رسانه های جمعی هستند و میلیون ها کاربر از این طریق به تعامل با یکدیگر می پردازند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 2 روز و 0 ساعت پیش
بازار برتر بورس چه شد؟

بازار برتر بورس چه شد؟ به گزارش ایسنا، مباحث پیرامورن راه اندازی بازار برتر بورس چندین ماه است که مطرح است؛ بازاری که در آن حد نوسان قیمت ها 10 درصد است و کارشناسان بازار سرمایه بر این باورند که در تمام بورس های دنیا برای حرفه ای ها بازار برتر وجود دارد و در این بازار شرکت ها طبقه بندی می شوند؛ لذا نگرانی بازارگردانی وجود ندارد. در این راستا در ایران هم برخی از شرکت ها بازار کارهای اطلاعاتی دارند که می توانند در بازار برتر فعالیت کنند.
در بازار برتر شرکت ها باید شرایط خاصی داشته باشند که در این بازار طبقه بندی شوند، در نتیجه نباید نگران بازارگردانی در این بازار باشیم.
ویژگی های بازار برتر ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 1 ساعت پیش
اذعان پنتاگون به افزایش نیروهای آسیب دیده آمریکایی پس از حمله ایران

اذعان پنتاگون به افزایش نیروهای آسیب دیده آمریکایی پس از حمله ایران به گزارش ایسنا، بر اساس گزارش واشنگتن پست، سخنگوی پنتاگون به تعداد این سربازان اشاره نکرده اما پیش از این وزارت دفاع آمریکا اعلام کرده بود 11 سرباز آمریکایی برای مداوا به خارج از عراق اعزام شده اند و اکنون تعداد این سربازان افزایش پیدا کرده است.
در حالی پنتاگون به اعزام سربازان مصدومش به بیمارستانی در آلمان اذعان کرده که دونالد ترامپ ساعاتی پس از حمله ایران در پاسخ به ترور شهید سپهبد سلیمانی، در واکنشی عجولانه گفته بود نیروهای نظامی آمریکایی مستقر در پایگاه عین الاسد در امنیت کامل به سر می برند و این حملات آسیبی به آنها وارد نکرده است.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 1 ساعت پیش
حفط منافع ایران در اسناد بین المللی فضایی/همکاری 3 دانشگاه کشور با پروژه ماهواره های مخابراتی

حفط منافع ایران در اسناد بین المللی فضایی/همکاری 3 دانشگاه کشور با پروژه ماهواره های مخابراتی دکتر مرتضی براری در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه سازمان فضایی ایران یکی از موسسین اصلی سازمان همکاری آسیا –اقیانوسیه (اپسکو) بوده است، افزود: در این سازمان 9 کشور منطقه عضو این سازمان هستند و سازمان اپسکو یک دهه از برنامه های خود را پشت سر گذاشته است و تلاش داریم در آغاز برنامه 10 ساله دوم این سازمان، نقش موثرتر و پررنگ تری را در این سازمان ایفا کنیم.
وی این امر را فرصتی برای کشور دانست که با کشورهای صاحب فناوری فضایی بتواند در توسعه برنامه فضایی کشور نقش موثرتری را ایفا کند، یادآور شد: در حال حاضر 3 دانشگاه کشور در یک منظومه ماهواره های مخابراتی که توسط این سازمان ایجاد شده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 2 ساعت پیش
اگر داورها بگذارند، بوکس شانس کسب 3-4 سهمیه المپیک دارد

اگر داورها بگذارند، بوکس شانس کسب 3-4 سهمیه المپیک دارد حسین ثوری در گفت وگو با ایسنا، درباره انتخاب حمیدرضا قبایی زاده به عنوان سرپرست دبیری فدراسیون بوکس به جای شهریار رحمانی، توضیح داد: تنها بحث مدیریتی در این مورد دخیل بود و رحمانی قطعا در سایر حوزه های فدراسیون می تواند به ما کمک کند. با توجه به ارتباط خوبی که قبایی زاده با هیات های استانی دارد و در جریان امور فدراسیون است، تصمیم بر آن گرفتیم که او به عنوان دبیر کنار فدراسیون باشد. در گرفتن این تصمیم نقاط ضعف یا قدرت فرد خاصی مد نظر فدراسیون نبود.
او در مورد نگرانی هایی که بخاطر قرارداد فدراسیون بوکس با اسپانسر تازه وارد وجود دارد نیز گفت: ما بر اساس صداقت طرفین این قرارداد را بسته ایم ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 2 ساعت پیش
سیل بلای جان بادمجان های جنوب

سیل بلای جان بادمجان های جنوب اسدالله کارگر در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: بخشی از بادمجان های بازار را جنوب کشور تامین می کند و بر اثر سیل اخیر خسارت هایی به مزارع بادمجان وارد شده است. در حقیقت شاید بتوان گفت که علت افزایش قیمت این محصول جالیزی، سیل است.
وی در ادامه علت افزایش قیمت پیاز را تشریح کرد و گفت: پیاز قرمز معمولا در ارومیه و تبریز کاشت می شود. این محصول معمولا در فصل سرما از زمین جمع شده و به انبار می رود و دپو می شود و سپس به تدریج از این انبارها به میدان تزریق می شود.
رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تصریح کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 2 ساعت پیش
نحوه مصرف و صرفه جویی آب توسط فضانوردان در فضا

نحوه مصرف و صرفه جویی آب توسط فضانوردان در فضا به گزارش ایسنا و به نقل از فوربس، تصور مردم از زندگی در فضا معمولا این است که فضانوردان، در شرایط ریزگرانش معلق هستند و یا در لباس های مخصوص خود، به پیاده روی در فضا می پردازند اما بینش واقعی تری از زندگی در "ایستگاه فضایی بین المللی" (ISS) نیز وجود دارد که با تصور معمول مردم، تفاوت دارد. فضانوردان مجبور هستند که روزانه، کارهای لازم برای زنده ماندن را انجام دهند. آنها باید هوا و آب مورد استفاده خود را بررسی کنند و به نگه داری و تصفیه آب بپردازند.
ضرورت انجام دادن تصفیه، به این دلیل است که پرتاب سرنشینان ایستگاه فضایی بین المللی ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 3 ساعت پیش
سه فینال برای حذف سه مدعی لیگ برتر فوتسال

سه فینال برای حذف سه مدعی لیگ برتر فوتسال به گزارش ایسنا، بازی های برگشت مرحله یک چهارم نهایی لیگ برتر فوتسال عصر دوشنبه برگزار شد که طی آن گیتی پسند با شکست دادن محمد سیمای قم در اصفهان موفق شد صعود خود به مرحله نیمه نهایی را قطعی کند اما با شکست هر سه تیم پیروزی دور رفت در بازی برگشت، تکلیف تیم های صعودکننده به بازی سوم کشیده شد.
مس سونگون- حفاری خوزستان
بازی رفت دو تیم در اهواز با برتری حفاری به پایان رسید و تیم اهوازی در ضربات پنالتی مس را برد اما مدافع قهرمانی به شدت به داوری این بازی اعتراض داشت و با اخراج دو بازیکن کلیدی خود پای به بازی برگشت گذاشت ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 3 ساعت پیش
نمایشگاه گروهی عکس حضور زن در جامعه افتتاح شد

نمایشگاه گروهی عکس حضور زن در جامعه افتتاح شد یکی از مدیران موسسه پویش جمعه های عکاسی در گفت و گو با ایسنا عنوان کرد: هدف کلی نمایشگاه این است که بتوانیم از طریق تصویر نقش زن در جامعه را بهتر و قوی تر نشان دهیم و اینکه نشان دهیم یک زن چه توانایی هایی دارد و چه کارهایی را می تواند انجام دهد و شاید بعضی مواقع در حق او کوتاهی هایی شده است.
محسن طاهریان با اشاره به برخی از موضوعاتی که در مجموعه های عکس ارائه شد، گفت: سعی کردیم یک سری شاخصه های موفق را در این نمایشگاه به تصویر بکشیم. همچنین تلاش شده تا از لحاظ اجتماعی نگاه کنیم، مشاغل را نشان دهیم، حضور زن در اجتماع را به صورت تصویر نشان دهیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 2 روز و 3 ساعت پیش
همتی: عملیات بازار باز برای پیش بینی پذیر کردن بازار پول است

همتی: عملیات بازار باز برای پیش بینی پذیر کردن بازار پول است به گزارش ایسنا، عبدالناصر همتی در برنامه گفت وگوی ویژه خبری ضمن احترام به روح شهید سپهبد سلیمانی و قربانیان حادثه هواپیما بوئینگ، گفت: امیدوارم کشور از این نوع داغ ها کمتر ببیند و ان شاءالله روزهای بهتر و شادی برای مردم داشته باشیم.
وی ادامه داد: اکنون بعد از اینکه سر و سامانی که به بخش ارزی دادیم و آن شوک های خارجی که تاثیر خودش را بر بازار ارز گذاشته بود، تقریبا می توان گفت که بازار ارز به ثبات نسبی رسیده است. وظیفه مهم و اصلی بانک مرکزی اعمال سیاست هایی برای کنترل تورم است و این موضوع را جز اهداف اصلی خود قرار داده ایم و فکر می کنیم که اکنون وقت آن است که بر روی کنترل بازار پول تمرکز ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 4 ساعت پیش
شیر بخورید و نگران سلامت آن نباشید

شیر بخورید و نگران سلامت آن نباشید دکتر محمدرضا شانه ساز در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به مباحثی مبنی بر وجود سم آفلاتوکسین در شیر، گفت: مردم مطمئن باشند که سازمان غذا و دارو در این زمینه نظارت های لازم و کافی را بر فرآیند تولید شیر و شرکت های پاستوریزه سازی شیر انجام می دهد؛ به طوری که قبل از تولید، در حین تولید، بعد از تولید و در زمان خروج و هم در زمان توزیع شیر در بازار مورد ارزیابی و کنترل قرار می گیرد و اعداد و ارقامی که طی این چند روز برای وجود آفلاتوکسین در شیر اعلام شده است، اصلا صحت ندارد.
وی با بیان اینکه استاندارد ما برای آفلاتوکسین شیر 0 ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 4 ساعت پیش
نصرتی: بازی با سرخ پوشان 15 دقیقه وقت اضافه داشت

نصرتی: بازی با سرخ پوشان 15 دقیقه وقت اضافه داشت محمد نصرتی، سرمربی گل ریحان البرز در گفت وگو با ایسنا، درباره تساوی تیمش مقابل سرخ پوشان پاکدشت در هفته بیستم رقابت های لیگ دسته یک اظهار کرد: بازی از کیفیت فنی خوبی برخوردار نبود چون تیم حریف می خواست در این بازی بازنده نباشد و با اتلاف وقت کارش را پیش می برد. سوت های مکرر داور باعث شد بازی از روند عادی خود خارج شود. اگر ما در یک بازی عادی فوتبال ایران از 90 دقیقه، 50 دقیقه وقت مفید داشته باشیم، در این مسابقه فکر نمی کنم بیشتر از 20 دقیقه فرصت مفید برای بازی کردن وجود داشت.
او ادامه داد: لغزندگی زمین و سردی هوا در روند بازی تاثیر گذار بود ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 5 ساعت پیش
دانشگاه صنعتی بهبهان در مسیر دانشگاه های کارآفرین

دانشگاه صنعتی بهبهان در مسیر دانشگاه های کارآفرین سیدمنصور سیدنژاد در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: در راستای حرکت به سوی دانشگاه های کارآفرین، از ظرفیت های موجود دانشگاه و ظرفیت های بین بخشی استفاده کردیم.
وی افزود: در دانشگاه صنعتی خاتم الانبیاء بهبهان زیست بومی را تعریف کردیم که برای رسیدن به این زیست بوم لازم بود از سازمان های بین بخشی از جمله فنی و حرفه ای استان استفاده شود. با کمک اداره کل فنی و حرفه ای استان، مرکز مهارت های پیشرفته را تعریف کردیم و در این مجموعه، دانشجو علاوه بر تحصیل و پژوهش، مهارت نیز فرا می گیرد و متخصص می شود و پس از آن، این مهارت در مراکز رشد و پارک علم و فناوری، تبدیل به ثروت می شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 2 روز و 5 ساعت پیش
برودت هوا مدارس بجنورد را به تعطیلی کشاند

برودت هوا مدارس بجنورد را به تعطیلی کشاند هجرتی در گفت و گو با ایسنا، گفت: به علت کاهش شدید دمای هوا مدارس ابتدایی و پیش دبستانی در نقاط روستایی در نوبت صبح امروز تعطیل هستند.
وی افزود: مقاطع متوسطه اول و دوم روستایی و مقطع ابتدایی شهری نیز در این شهرستان با یک ساعت تاخیر آغاز می شود.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 5 ساعت پیش
انتقاد وزارت خارجه از اقدام کره جنوبی در به کار بردن واژه جعلی به جای خلیج فارس

انتقاد وزارت خارجه از اقدام کره جنوبی در به کار بردن واژه جعلی به جای خلیج فارس به گزارش ایسنا، سید عباس موسوی در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: وزارت دفاع کره جنوبی حتی نام تاریخی خلیج فارس را هم نمی داند، با کدام دانش و توجیه می خواهد نیروی نظامی به این منطقه اعزام کند؟! احترام متقابل و پذیرش واقعیات اساس روابط ملت های متمدن است.
بر اساس این گزارش، وزارت دفاع کره جنوبی در بیانیه اخیرش به جای به کار بردن واژه خلیج فارس از واژه خلیج عربی/ فارسی استفاده کرده است.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 6 ساعت پیش
مسئولان سبزواری زمینه راه اندازی گذر فرهنگ و هنر را فراهم کنند

مسئولان سبزواری زمینه راه اندازی گذر فرهنگ و هنر را فراهم کنند جعفر مروارید سه شنبه اول بهمن ماه در در دیدار با فرماندار سبزوار عنوان کرد: ایجاد گذرهای فرهنگ و هنر بستر لازم را برای اقتصادی کردن فرهنگ و هنر فراهم می کند.
وی اظهار کرد: با راه اندازی گذرهای فرهنگ و هنر شرایطی برای اعطای تسهیلات ارزان قیمت و حمایت های معنوی و مادی از هنرمندان و فعالان عرصه فرهنگی فراهم می شود بنابراین نباید این فرصت برای شهرستان سبزوار از دست برود.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی افزود: تاکنون مکان هایی برای ایجاد گذر فرهنگ و هنر در سبزوار معرفی شده اما هنوز بین مجموعه مدیریت شهری برای انتخاب یک مکان مناسب توافقی حاصل نشده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 6 ساعت پیش
احراز صلاحیت 2 نفر در انتخابات میان دوره خبرگان در قم

احراز صلاحیت 2 نفر در انتخابات میان دوره خبرگان در قم 10انتخابات میان دوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، دوم اسفندماه سال جاری برگزار خواهد شد. سه نماینده از حوزه انتخابیه قم راهی مجلس شورای اسلامی می شوند؛ همچنین این استان یک نماینده در مجلس خبرگان رهبری دارد.
مرتضی حیدری فرماندار قم در این ارتباط گفت: از میان 57 نفر ثبت نام کنندگان اولیه برای انتخابات میان دوره ای خبرگان رهبری در قم دو نفر تایید صلاحیت شدند. در همین رابطه 26 نفر دیگر رد صلاحیت شدند. از میان این ثبت نام کنندگان همچنین 29 نفر پیشتر اعلام انصراف کرده بودند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 6 ساعت پیش
تیراندازی در مراسم عزا یک کشته برجای گذاشت

تیراندازی در مراسم عزا یک کشته برجای گذاشت سردار حیدر عباس زاده اظهار کرد: در پی اعلام مرکز فوریت های پلیس 110 مبنی بر تیراندازی غیرمجاز در مراسم عزا و مجروحیت یک نفر از شهروندان در یکی از روستاهای شهرستان اهواز، بلافاصله ماموران پلیس و یگان های امدادی در محل حاضر شدند.
به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، وی افزود: ماموران پلیس با کار اطلاعاتی قاتل را شناسایی و با هماهنگی قضائی طی عملیاتی در مخفیگاهش دستگیر و یک قبضه سلاح کلاش که در قتل از آن استفاده شده بود را کشف کردند.
عباس زاده با بیان اینکه متهم پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی راهی مراجع قضائی شد، خاطرنشان کرد: پلیس وظیفه دارد ضمن اعمال قانون ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: حوادث انتشار : 2 روز و 6 ساعت پیش
مالیات خروج از کشور همان عوارض خروجی است

مالیات خروج از کشور همان عوارض خروجی است به گزارش ایسنا، سید فرید موسوی در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: مالیات خروج از کشور پایه جدید مالیاتی نیست، همان عوارض خروجی است که قبلا تعریف شده. چون عوارض باید به شهرداریها پرداخت شود، صرفا نام آن به مالیات تغییر کرد تا منابع به خزانه کشور واریز شود. همچنین برخی معافیتهای ضروری که در قوانین به صورت پراکنده تعریف شده، در این قانون مجتمع شد.
نمایندگان مجلس در جلسه علنی صبح امروز(سه شنبه) و در جریان بررسی جزییات لایحه مالیات بر ارزش افزوده، ماده 33 این لایحه را به تصویب رساندند که براساس آن سازمان مالیاتی مکلف است بابت خروج هر مسافر ایرانی از مرزهای هوایی ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 7 ساعت پیش
توضیحات سخنگوی شورای نگهبان درباره رد صلاحیت 92 نماینده

توضیحات سخنگوی شورای نگهبان درباره رد صلاحیت 92 نماینده به گزارش ایسنا، عباسعلی کدخدایی در بخش خبری 20:30 با نشان دادن پرونده یکی از نمایندگان مجلس که مراجع رسمی گزارش آن را داده اند، گفت: در گزارش هایی که داده شده ، مواردی که ذکر شده عبارت است از مثلا دخالت در امور اجرایی با تهدید نسبت به تعدادی از مدیران دستگاه اجرایی شهرستان استان، لابی کردن و کارچاق کنی در حوزه اقتصادی با شرکت ها و نهادهای مختلف.
وی افزود: نمونه دیگر رانت خواری و سوءاستفاده از موقعیت نمایندگی و خرید چند هکتار از اراضی مرغوب در یک محل بوده و اینها بعنوان مناطق آزاد و ویژه و گردشگری آن را می گیرند و بعد از آن طرف از تسهیلات بانکی استفاده می کنند و با زد و بندهای مالی ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 7 ساعت پیش
کشف کوزه سفالی مربوط به دوره اسلامی در راز و جرگلان

کشف کوزه سفالی مربوط به دوره اسلامی در راز و جرگلان سرهنگ قنبرزاده اظهار کرد: گزارشی مبنی بر کشف یک کوزه سفالی حین عملیات حفاری چاه در منزل شخصی در روستای داشلی قلعه دریافت شد.
به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی، وی افزود: به دنبال دریافت این گزارش، مأموران یگان حفاظت میراث فرهنگی در محل حضور یافتند و این شی تاریخی به پاسگاه نیروی انتظامی انتقال داده شد.
قنبرزاده تصریح کرد: بر اساس اعلام نظر کارشناسان این کوزه سفالی مربوط به دوران اسلامی است که پرونده آن نیز تشکیل شده است.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: حوادث انتشار : 2 روز و 7 ساعت پیش
پنجمین نمایشگاه کفش و صنایع وابسته در قم افتتاح شد

پنجمین نمایشگاه کفش و صنایع وابسته در قم افتتاح شد پنجمین نمایشگاه کفش، صندل و صنایع وابسته با حضور حمید زادبوم معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان توسعه تجارت ایران، بهرام سرمست استاندار قم و جمعی از مسئولان استانی در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی قم افتتاح شد.
بر اساس این گزارش، 123 شرکت تولیدی در پنجمین نمایشگاه کفش استان قم حضور دارند، این نمایشگاه تا چهارم بهمن ماه ادامه داشته و علاقه مندان داخلی و خارجی می توانند از این نمایشگاه دیدن کنند.
برای نخستین بار بزرگ ترین نشان های تجاری و واحدهای تولیدی کفش کشور محصولات خود را در نمایشگاه کفش استان عرضه می کنند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 8 ساعت پیش
کابینه جدید لبنان امشب اعلام می شود

کابینه جدید لبنان امشب اعلام می شود به گزارش ایسنا، به نقل از سایت اینترنتی النشره، منابع لبنانی اعلام کردند حسان دیاب، نخست وزیر مکلف لبنان برای دیدار با میشل عون، رئیس جمهور این کشور به کاخ بعبدا رفته است و امشب دولت جدید اعلام خواهد شد.
پیش از این علی حسن خلیل، وزیر دارایی در دولت مستعفی لبنان گفته بود: تنها چند ساعت با زمان اعلام دولت جدید فاصله داریم. نبیه بری، رئیس پارلمان نهایت تلاش خود را برای تسهیل تشکیل دولت به کار گرفته و با تمامی طرف ها در ارتباط بود. حزب الله نیز از نقش مثبت خود دست نکشید.
منابع گفته بودند به دلیل اختلافات میان احزاب حزب الله تلاش های خود را برای تشکیل دولت به حالت تعلیق درآورده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 8 ساعت پیش
دیدار سیسی با جانسون در لندن

دیدار سیسی با جانسون در لندن به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهور مصر در دیدار با بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس در لندن درباره روابط دوجانبه و تحولات منطقه به ویژه اوضاع لیبی و سوریه بحث و تبادل نظر کرد.
جانسون تأکید کرد: انگلیس بر نقش محوری مصر برای ثبات خاورمیانه و آفریقا حساب باز می کند.
سیسی نیز ضمن قدردانی از جانسون تقویت روابط میان دو کشور را ستود.
دو طرف درباره مبارزه با تروریسم و مقابله با مهاجرت غیرقانونی صحبت کردند.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 9 ساعت پیش
AFC شهرهای میزبان بازی تیم های ایرانی را اعلام کرد!

AFC شهرهای میزبان بازی تیم های ایرانی را اعلام کرد! به گزارش ایسنا، پس از این که بازی های پلی آف تیم های ایرانی از سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا حذف شده بود، سایت رسمی AFC برنامه مسابقه شهرخودرو و استقلال با حریفان بحرینی و کویتی خود را در سایت خود قرار داده و میزبان این بازی ها را هم کشور امارات انتخاب کرده است.
به این ترتیب شهرخودرو باید در شهر شارجه به مصاف الرفاع بحرین برود و استقلال در دبی میزبان الکویت است.
البته این در حالی است که نمایندگان ایران این میزبانی ها را پس از سیاسی کاری AFC قبول نکرده اند و قرار است روز پنج شنبه به دیدار دبیر کل AFC بروند.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 9 ساعت پیش
هم گروهی امیدهای فوتسال با کویت و تاجیکستان در تورنمنت تایلند

هم گروهی امیدهای فوتسال با کویت و تاجیکستان در تورنمنت تایلند به گزارش ایسنا، قرعه کشی تورنمنت شش جانبه فوتسال تایلند امروز(سه شنبه) در بانکوک برگزار شد و تیم ملی امید ایران هم گروهی های خود را شناخت.
ابتدا قرار بود تیم ملی بزرگسالان ایران به این تورنمنت اعزام شود اما با تصمیم کمیته فنی، تیم ملی امید جایگزین شد.
گروه بندی این مسابقات به شرح زیر است:
گروه اول: تایلند، ترکمنستان، مالزی
گروه دوم: ایران، کویت، تاجیکستان
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 10 ساعت پیش
کدخدایی: هیات نظارت بر رفتار نمایندگان کار آمدی لازم را ندارد

کدخدایی: هیات نظارت بر رفتار نمایندگان کار آمدی لازم را ندارد به گزارش ایسنا، عباسعلی کدخدایی در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: "فقدان نظارت در طول دوره نمایندگی از جمله آسیب هایی است که مجلس با آن روبرو است. استمرار نظارت شورای نگهبان در طول دوره 4 ساله نفی شده و هیات نظارت بر رفتار نمایندگان نیز کار آمدی لازم را ندارد. چنانچه برای این مهم تصمیمی اتخاذ نشود، بر آسیب پذیری نظام نمایندگی افزوده خواهد شد. "
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 10 ساعت پیش
تحریم ها فرصتی برای شکوفایی ظرفیت های داخلی اقتصاد کشور

تحریم ها فرصتی برای شکوفایی ظرفیت های داخلی اقتصاد کشور به گزارش ایسنا، بنابراعلام روابط عمومی سازمان اقتصادی کوثر، در ابتدای این نشست هوشنگ نادریان مدیرعامل و رئیس هیأت مدیره موسسه حسابرسی مفید راهبر به تببین اهداف، اصول و مؤلفه های راهبری مطلوب در شرکت ها پرداخت و اهداف آن از را جمله راهبرد ارتباطات و تعاملات، انتظام بخشی، برقراری ارتباطات و برنامه ریزی و نظارت راهبردی و عملیاتی برشمرد. در ادامه آقایان دکتر ایراوانی و مهندس اسکندری به ایراد سخنانی پرداختند.
ایستادگی و قامت بستن ایران با تشییع پیکر شهید حاج قاسم سلیمانی
محمد جواد ایروانی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز در ادامه نشست با تشریح شرایط سیاسی و اقتصادی منطقه بیان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 10 ساعت پیش
4 دومیدانی کار و 2 مربی قمی در اردوی تیم ملی دو و میدانی

4 دومیدانی کار و 2 مربی قمی در اردوی تیم ملی دو و میدانی مرحله سوم اردوی آماده سازی منتخبین دختر و پسر جوانان دو و میدانی ایران به همراه مربیان تخصصی از استان های سراسر کشور در ورزشگاه آفتاب انقلاب تهران آغاز شده است.
برابر بخشنامه مصوبه فدراسیون دو و میدانی، ورزشکاران مواد پرتابی از 27 دی ماه به مدت 30 روز تا 27 بهمن ماه زیر نظر مربیان تخصصی به تمرینات خواهند پرداخت.
در این اردو مهدی رضایی، علی قاسم بابایی، امیر مقدمی و سید علی حسینی به عنوان ورزشکار و علی رضایی و محمد محسن ربانی به عنوان مربی از استان قم حضور دارند.
اردوی بخش پسران از 16 بهمن ماه به مدت 10 روز تا 26 بهمن ماه ادامه خواهد داشت.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 10 ساعت پیش
دیپورت دانشجوی ایرانی از فرودگاه بوتسون متوقف شد

دیپورت دانشجوی ایرانی از فرودگاه بوتسون متوقف شد به گزارش ایسنا، به نقل از ایندیپندنت، شهاب دهقانی، دانشجوی 24 ساله اقتصاد که برای ادامه تحصیل در دانشگاه نورث ایسترن روز یکشنبه 29 دی ماه وارد بوستون شده بود توسط پلیس آمریکا بازداشت شد.
سوزان چرچ، وکیل مهاجرت اعلام کرده پلیس مهاجرت قصد داشته شهاب دهقانی را که پس از ورود به فرودگاه بوستون بازداشت کرده بود، روز دوشنبه 30 دی با اولین پرواز به ایران بازگرداند که با حمایت سوزان چرچ و یک وکیل مهاجرت دیگر این اقدام متوقف شده است.
شهاب دهقانی 24 ساله، برای تحصیل در دانشگاه نورث ایسترن ایالت ماساچوست، به آمریکا سفر کرده بود.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 11 ساعت پیش
بهره مندی 180 خانوار اردستان از تسهیلات وام کم بهره استحکام بخشی مسکن

بهره مندی 180 خانوار اردستان از تسهیلات وام کم بهره استحکام بخشی مسکن منصور شیشه فروش امروز (سه شنبه - اول بهمن) در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان اردستان، اظهار کرد: در کشور تلاش بسیاری شده است که قانون مدیریت بحران به دستگاه های شهرستان ابلاغ شود، ولی متاسفانه آنگونه که باید مدیران دستگاه ها آن را بررسی نکرده اند.
وی با بیان اینکه مهمترین سیاست مدیریت بحران استان اصفهان پیشگیری و کاهش حوادث است، افزود: اگر همه مدیران دستگاه ها قانون مدیریت بحران را ابتدا خود یاد بگیرند بسیاری از معظلات خود به خود از بین می رود. مدیران همه دستگاه های اجرایی امروز باید آموزش های حوزه مدیریت خود را به آحاد مردم آموزش دهند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 2 روز و 11 ساعت پیش
آشنا: دولت در زنده یا ضبطی بودن برنامه های صداوسیما هیچ دخالتی ندارد

آشنا: دولت در زنده یا ضبطی بودن برنامه های صداوسیما هیچ دخالتی ندارد به گزارش ایسنا، متن اطلاعیه حسام الدین آشنا مشاور رئیس جمهوری و نماینده قوه مجریه در شورای نظارت بر سازمان صداوسیما به شرح زیر است:
حضور محترم مدیران مسئول خبرگزاری ها و رسانه های خبری
پیرو انتشار خبر فشار دولت و حسام الدین آشنا برای تعطیلی برخی برنامه های تلویزیون ، چند نکته را به اطلاع می رساند:
مکاتبه شماره 136587 مورخ 24 /10 /98 اینجانب با شورای نظارت بر سازمان صداوسیما در خصوص برنامه جهان آرا تا کنون در آن شورا طرح نشده و هیچ تصمیمی درباره آن اتخاذ و به سازمان ابلاغ نشده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 11 ساعت پیش
افزایش توزیع گاز در مناطق شمالی خوزستان/ برخورد با توزیع کنندگان متخلف

افزایش توزیع گاز در مناطق شمالی خوزستان/ برخورد با توزیع کنندگان متخلف سید نوراله حسن زاده در هجدهمین جلسه ستاد تنظیم بازار استان که امروز، یکم بهمن ماه در محل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به افزایش قیمت بنزین، مصرف سوخت خودروها به سمت استفاده از گاز ال پی جی رفت، از طرفی هم مشخص شد که در بسیاری از شهرستان ها و روستاها، گاز بر اساس شاخص جمعیتی توزیع می شد که با بررسی در ستاد تنظیم بازار استان، این موضوع اصلاح شد.
وی افزود: متاسفانه همچنان در مناطق سردسیری در توزیع گاز مایع مشکلاتی وجود دارد و خانوارهایی هستند که در صف توزیع مانده اند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 11 ساعت پیش
چوب طبل، جواب سنگ در سالن فوتسال؟!

چوب طبل، جواب سنگ در سالن فوتسال؟! به گزارش ایسنا، باز هم فوتسال و باز هم جنجال و این بار در قلعه عقابها. پس از اینکه بازی رفت تیم های شهروند ساری با ستارگان ورامین در مرحله یک چهارم نهایی پلی آف لیگ برتر فوتسال در ورامین به جنجال کشیده شد و بازیکنان ساروی مدعی شدند کاپیتان این تیم را با سنگ زدند، در بازی برگشت این ورامینی ها بودند که ادعا کردند دسته طبل به پای علی رهنما بازیکن این تیم خورده و او را مصدوم کرده است و البته هر دو باشگاه برای رد ادعای رقیب سند رو کردند. در هر دو بازی اتفاقات عجیب و غریبی رخ داد که البته یک پای آن تماشاگران بودند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 11 ساعت پیش
واکنش سرپرست وزارت کشاورزی به شایعه آفلاتوکسین

واکنش سرپرست وزارت کشاورزی به شایعه آفلاتوکسین به گزارش ایسنا، عباس کشاورز در حاشیه هفتمین نمایشگاه تخصصی نهاده های کشاورزی در پاسخ به اینکه محصولات کشاورزی و دامداری چقدر از سلامت برخوردار هستند؟ گفت: همان قدر که مراقب تولید هستیم، بیشتر از آن مراقب کیفیت تولیدات هستیم. موسسات ما از طرف وزارت جهاد کشاورزی و بیشتر از ما وزارت بهداشت همه چیز را تحت کنترل دارد. اطمینان می دهم که هیچ تولیدی خارج از استانداردهای تعیین شده نیست و مردم با خیال راحت محصولات تولید شده را مصرف کنند.
وی با بیان این که محصولات غذایی که وارد کشور یا در داخل تولید می شوند توسط وزارت بهداشت کنترل می شود ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 11 ساعت پیش
فعالیت 84 پایگاه خبری در کهگیلویه و بویراحمد

فعالیت 84 پایگاه خبری در کهگیلویه و بویراحمد محمد علی پیرسبزی سه شنبه یکم بهمن ماه در نشست تعاملی با خبرنگاران پیرامون انتخابات، افزود: پنج روزنامه، 6 هفته نامه، 13 نمایندگی خبرگزاری و 40 نمایندگی روزنامه در استان فعال است.
وی با بیان اینکه 125 نشریه و رسانه در استان داریم، اظهارکرد: 120 نفر نیز عضو خانه مطبوعات استان هستند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در روزگاری که تعداد فیک نیوزها زیاد است، با بمباران افکار و اطلاعات غلط انتقال می دهند و نقش رسانه ها در مقابله با چنین جریان هایی محسوس است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
بار کوله کش های نهبندانی به مقصد نرسید

بار کوله کش های نهبندانی به مقصد نرسید سرهنگ سعید دادگر اظهار کرد: مأموران ایست و بازرسی سهل آباد نهبندان هنگام کنترل محورهای عبوری متوجه تردد افراد ناشناسی به صورت پیاده از نزدیکی محل شدند و به آنان دستور ایست دادند.
به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری پلیس، وی افزود: متهمان با بی توجهی به ایست پلیس از محل متواری شدند که مأموران در اقدامی هوشمندانه و ضربتی، دو قاچاقچی مواد مخدر را دستگیر کردند که در بازرسی از کوله های این افراد 101 کیلو و 350 گرم تریاک کشف شد.
دادگر خاطر نشان کرد: اشرار و قاچاقچیان بدانند پلیس با رصد به موقع مسیرهای تردد عرصه را بر این افراد تنگ کرده و اجازه نخواهند داد این افراد به اهداف خود دست ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: حوادث انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
سکه ارزان شد/ دلار ثابت ماند

سکه ارزان شد/ دلار ثابت ماند به گزارش ایسنا، قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار امروز (سه شنبه) 50 هزار تومان ارزان شد و چهار میلیون و 840 هزار تومان داد و ستد شد. همچنین هر قطعه سکه تمام بهار طرح قدیم 30 هزار تومان کاهش قیمت را تجربه کرد و چهار میلیون و 830 هزار تومان عرضه شد.
در این میان نیم سکه دو میلیون و 460 هزار تومان است که نسبت به روز گذشته ثابت مانده است.
ربع سکه نیز 10 هزار تومان کاهش یافته و یک میلیون و 440 هزار تومان داد و ستد می شود.
اما هر قطعه سکه یک گرمی 10 هزار تومان افزایش قیمت داشته و 930 هزار تومان داد و ستد می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
پیشنهاد تسهیل واردات و تأمین خودروهای مورد نیاز گردشگری

پیشنهاد تسهیل واردات و تأمین خودروهای مورد نیاز گردشگری به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت، توسعه صنعت فرابخشی گردشگری نیازمند استفاده از امکانات و خدمات متنوع می باشد که لزوماً با همکاری و هماهنگی بخش های مختلف دولتی و خصوصی محقق خواهد شد و در این میان گسترش زیر ساخت های مربوط به حمل و نقل ریلی، هوایی، زمینی و حتی دریایی نقش مؤثری در بهبود ارائه خدمات به گردشگران داخلی و خارجی ایفا می نماید.
بر همین اساس، وزارت میراث فرهنگی با توجه به درخواست برخی از شرکت ها مبنی بر تسهیل در زمینه واردات و تأمین خودروهای مورد نیاز بخش گردشگری، پیشنهاد نموده ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
کسب وکارهای نو نیاز جامعه امروز است /ضرورت آموزش اشتغال محور جوانان

کسب وکارهای نو نیاز جامعه امروز است /ضرورت آموزش اشتغال محور جوانان علی احمدی زاده ظهر امروز در جلسه ساماندهی امور جوانان با اشاره به آموزش های کاربردی جهاد دانشگاهی و طرح های آموزشی این نهاد گفت: خوشبختانه به عنوان رتبه برتر کشوری در اجرای طرح سرباز مهارت معرفی شده و مورد تقدیر ستاد کل نیروهای مسلح قرار گرفتیم.
وی اظهار کرد: این طرح در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری و با هدف استفاده بهینه از اوقات فراغت سربازان با همراهی اداره کل ورزش و جوانان و فرماندهان انتظامی در استان شروع شده است. انعقاد تفاهم نامه هایی که در سطح ملی انجام شده بود در سطح استان نیز انعقاد یافت ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
واکنش سرپرست جهاد کشاورزی به شایعه آفلاتوکسین

واکنش سرپرست جهاد کشاورزی به شایعه آفلاتوکسین به گزارش ایسنا عباس کشاورز در افتتاحیه هفتمین نمایشگاه تخصصی نهاده های کشاورزی با بیان این که محصولات غذایی که وارد کشور یا در داخل تولید می شوند توسط وزارت بهداشت کنترل می شود، گفت: ما به سلامت جامعه حساسیت نشان می دهیم و سلامت جامعه تحت کنترل است و نمی دانم چرا برخی افراد به خود اجازه می دهند جامعه را بی دلیل نگران کنند.
وی با بیان اینکه استانداردهایی که در کشور تدوین می شود سخت گیرانه است، گفت: حتی یک کیلوگرم از ذرتهای آلوده نیز وارد کشور نشده است و نباید جامعه را بی دلیل نگران کرد و این صحبت ها خوب نیست، زیرا جامعه نیازمند توجه و آرامش بیشتر است.
ادامه دارد... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 13 ساعت پیش
اسامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون ارشد فراگیر پیام نور اعلام شد

اسامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون ارشد فراگیر پیام نور اعلام شد حسین توکلی در گفت وگو با ایسنا ضمن اعلام این خبر، درباره آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور برای بهمن ماه 1398(نوبت بیستم پذیرش دانشجو) گفت: تعداد 65 هزار و 770 داوطلب در 186 کد رشته شامل 122 کد رشته امتحانی علوم انسانی، 28 کد رشته امتحانی علوم پایه، 25 کد رشته فنی مهندسی، 8 کد رشته کشاورزی و منابع طبیعی و سه کد رشته امتحانی هنر ثبت نام کرده اند که از این تعداد 34 هزار و 666 نفر زن و 31 هزار و 104 نفر مرد هستند.
وی افزود: بر اساس برنامه زمانی اعلام شده، آزمون مذکور برای تعداد 65 هزار و 770 داوطلب ثبت نام کننده در صبح روز جمعه 22 آذر ماه 1398 در 82 شهرستان مختلف کشور برگزار شد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 2 روز و 13 ساعت پیش
بازار باسلام؛ بازاری که از دل مردم برخاسته است!

بازار باسلام؛ بازاری که از دل مردم برخاسته است! به گزارش ایسنا، بنابر اعلام باسلام، ما می خواهیم بازاری را به شما معرفی کنیم که خرید و فروش در آن حرف اول را نمی زند و اتفاقاً درهم و برهم نیست و راسته هایش مرتب و منظم اند. راسته هایی که هرکدامشان عطر به خصوصی دارند، از عطر نان محلی گرفته تا عطر دستانی که سازه هایشان را به نمایش گذاشته اند. این بازار، یک بازار اجتماعی و مردمی است که در غربت مجازآباد، دل ها را به هم نزدیک تر می کند و آرزوهای دور و دراز را به واقعیت تبدیل می کند. بازار باسلام ، یک رسانه ی اجتماعی برای کسب وکارهای محلی و خانگی است.
وقتی نمک گیر می شوید! ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 13 ساعت پیش
چهارطاقی دره بوری از لالی در فهرست آثار ملی ثبت شد

چهارطاقی دره بوری از لالی در فهرست آثار ملی ثبت شد کوروش هاشمی فرد اظهار داشت: در راستای اجرای بند (ج) ماده واحده قانون تشکیل سازمان میراث فرهنگی کشور مصوب 1364 مجلس شورای اسلامی و بند ششم ماده سوم قانون اساس نامه این سازمان مصوب سال 1367 مجلس شورای اسلامی، اثر فرهنگی و تاریخی "چهارطاقی دره بوری" از شهرستان لالی در فهرست آثار ملی به ثبت رسید.
وی با بیان این که چهارطاقی دره بوری با شماره 32504 ثبت شده است افزود: این اثر تاریخی در منطقه آب جاز و در شرق روستای دره بوری و درکنار ایلراه شوکل به گریوه در 25 کیلومتری شمال شرق شهرستان لالی واقع شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 13 ساعت پیش
چین رئیس سابق اینترپل را به بیش از 13 سال حبس محکوم کرد

چین رئیس سابق اینترپل را به بیش از 13 سال حبس محکوم کرد به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، دادگاه شهر تیانجین چین همچنین منگ هونگوی، رئیس سابق پلیس اینترپل را علاوه بر 13 سال و شش ماه حبس به پرداخت دو میلیون یوآن (290 هزار دلار) جریمه نیز محکوم کرد.
منگ هونگوی، رئیس سابق پلیس اینترپل به قبول رشوه به میزان حدود دو میلیون دلار اعتراف کرده است. منگ سال گذشته میلادی در حین سفر به چین ناپدید شده و بعدا مقام های این کشور خبر از دستگیری و اخراج او از حزب کمونیست را دادند.
منگ در جریان یکی جلسات مربوط به محاکمه اش به تاریخ ژوئن گذشته به این اتهام خود اعتراف کرده بود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 13 ساعت پیش
مساعدت دستگاه های اجرایی برای اتمام 2 پروژه مهم فرهنگی فارس

مساعدت دستگاه های اجرایی برای اتمام 2 پروژه مهم فرهنگی فارس ساسان ممبینی در حاشیه بازدید از باغ موزه مشاهیر و موزه منطقه ای شیراز، تاکید کرد از همه ظرفیت های قانونی خود برای به ثمر رسیدن این پروژه های مهم فرهنگی در راستای سربلندی استان، بهره خواهد برد.
به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس، ممبینی با بیان اینکه این دو پروژه از کلیدی و مهمترین و بزرگترین پرژه های فرهنگی در استان فارس، منطقه و شاید کشور است، گفت: باید دستگاه های اجرایی و نظارتی از همه ظرفیت های فنی، مالی و اعتباری خود استفاده کنند تا این پروژه ها تا سال 1400 کامل شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 13 ساعت پیش
خلق بداهه یک تابلو/علیرضا مجابی: تا روز اجرا به اثر فکر نمی کنم

خلق بداهه یک تابلو/علیرضا مجابی: تا روز اجرا به اثر فکر نمی کنم علیرضا مجابی (م. آذرفر) نقاش، شاعر و پژوهشگر و یکی از هنرمندان حاضر در این پرفرومنس که می خواهد به صورت بداهه اثری را در حضور مردم خلق کند در گفت وگویی با ایسنا در این زمینه اظهار کرده است: به طور کلی هنرمند کم کار و جزو آن دسته از افرادی هستم که معمولاً در انجام کارهایم با موانع زیادی مواجهم و بسیار بیشتر از کارهایی که به ثمر می رسند، کارهایی داشته ام که به دلایل معلوم یا نامعلومی شکل نگرفته اند.
او ادامه داد: بعد از مدت ها، در خردادماه امسال در نمایشگاه گروهی شهر، خسته است شرکت کردم و در این مدت نیز در تلاش بودم که چند پرفورمنس را به سرانجام برسانم که متاسفانه هیچ کدام به سرانجام ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 2 روز و 13 ساعت پیش
پارتیشن بندی چوبی و بررسی انواع آن

پارتیشن بندی چوبی و بررسی انواع آن به گزارش ایسنا، بنابر اعلام فنی شو، پارتیشن بندی چوبی در منازل نقش جداسازی یک بخش از سایر بخش های خانه و یا تقسیم بندی آن را انجام می دهد. بیشترین استفاده از پارتیشن در مواردی است که متراژ یک بخش از محل مورد نظر به قدری است که نیاز به تقسیم فضا حس می شود و البته این تنها دلیل پارتیشن بندی نیست گاهی اوقات نیز پارتیشن ها برای عایق بیشتر حرارت و عایق صوتی مورد استفاده قرار می گیرند.
پارتیشن از مواد مختلفی ساخته می شود انواع مختلفی دارد مثل پارتیشن های شیشه ای، پارتیشن های چوبی و پارتیشن چوبی متحرک، اما ما در این مطلب به پارتیشن چوبی می پردازیم ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 14 ساعت پیش
اعلام تقویم نیم سال دوم تحصیلی موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی خوزستان

اعلام تقویم نیم سال دوم تحصیلی موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی خوزستان علی بردیده در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: انتخاب واحد دانشجویان موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی خوزستان از 6 بهمن آغاز و تا 12 بهمن ادامه دارد. به این ترتیب که انتخاب واحد دانشجویان ورودی 96 و ماقبل آن یکشنبه (6 بهمن)، دانشجویان ورودی 97 دوشنبه (7 بهمن) و ورودی 98 در کلیه مقاطع تحصیلی سه شنبه (8 بهمن) خواهد بود.
وی ادامه داد: همچنین انتخاب واحد همه دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد، چهارشنبه (9 بهمن) و انتخاب واحد با تاخیر همه ورودی ها، پنج شنبه (10 بهمن) و شنبه (12 بهمن) است.
بردیده با بیان اینکه نیم سال دوم تحصیلی از شنبه، 12 بهمن آغاز خواهد شد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 14 ساعت پیش
پرداخت خسارات بارندگی آذر خوزستان در چه مرحله ای است؟

پرداخت خسارات بارندگی آذر خوزستان در چه مرحله ای است؟ مسعود انصاریان در جلسه بررسی آخرین اقدامات انجام شده در زمینه بازسازی و جبران خسارات ناشی از بارندگی شدید و آبگرفتگی آذرماه سال جاری که امروز (یکم بهمن ماه) در استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: بر اساس قانون بازسازی، پرداخت خسارات به واحدهای احداثی و تعمیری نیاز به ارائه سند مالکیت دارد اما پرداخت خسارات معیشتی به فرد ساکن در منزل انجام می شود. در برخی اوقات، این فرد مالک نیست یا اینکه مالک ساختمان هست اما سند ندارد. در این شرایط، باید این افراد قبض آب و برق خود را با تاییدیه فرمانداری به ما ارائه دهند تا روند پرداخت خسارات انجام شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 14 ساعت پیش
عکس روز/ ورزش برای اعتراض

عکس روز/ ورزش برای اعتراض بزرگ ترین ماراتن آسیا هر سال در سومین یکشنبه ژانویه در هند برگزار می شود. این مسابقه که با نام تاتا ماراتن بمبئی شناخته می شود میزبان بیشترین شرکت کننده در یک رقابت ورزشی در این قاره است. همچنین با جوایزی به ارزش 405 هزار دلار گرانترین مسابقات دوومیدانی در هند به حساب می آید.
شرکت کنندگان در هفدهمین دوره تاتا ماراتن با پوشش و ظاهر متفاوتی حاضر شدند و برخی از آنها اعتراض خود را به موضوعات مختلفی همچون حمله با اسید به زنان و خشونت علیه پزشکان نشان دادند. متاسفانه رقابت دیروز با مرگ یک نفر همراه شد و هفت نفر راهی بیمارستان شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 14 ساعت پیش
اولین نتایج از بررسی "انرژی تاریک" منتشر شد

اولین نتایج از بررسی "انرژی تاریک" منتشر شد به گزارش ایسنا و به نقل از فیز، پروژه "بررسی انرژی تاریک"(DES) از الگوهای ساختار کیهانی همانطور که در توزیع فضایی صدها میلیون کهکشان مشاهده می شود، استفاده می کند تا ماهیت "انرژی تاریک" که منبع شتاب کیهانی است را نشان دهد.
از زمان شروع این پروژه در سال 2013، بیش از 10 درصد از آسمان با یک دوربین دیجیتالی 570 میلیون پیکسلی و پنج فیلتر نوری برای تخمین فواصل انتقال به سرخ نقشه برداری شده است. اخترشناسان و منجمان موسسه "CfA" بخشی از گروهی متشکل از بیش از 400 دانشمند در هفت کشور جهان هستند که روی "DES" کار می کنند و سال گذشته اولین مجموعه داده های حاصل را منتشر کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 14 ساعت پیش
تصمیم محیط زیست برای تدوین استانداردهای ملی بو

تصمیم محیط زیست برای تدوین استانداردهای ملی بو به گزارش ایسنا مسعود زندی در مراسم افتتاح واحد بی بوسازی با سیستم چکالش یخ در شرکت توسعه صنایع بهشهر همزمان با گرامیداشت هفته هوای پاک با شعار هوای پاک، اقدام و عمل در روزی که با عنوان صنعت و هوای پاک نامگذاری شده است، با اشاره به اینکه مسائل زیست محیطی از اولویت های کشور هستند و مطالبه گری مردم در این خصوص بیشتر شده است، اظهارکرد: اندک زمانی است که آلودگی بو به عنوان یکی از آلودگی های جدید در حوزه محیط زیست مطرح شده است.
رییس اداره محیط زیست شهر تهران در ادامه گفت: محیط زیست درصورت وجود مستندات کافی برای آلایندگی بو از سوی واحدهای تولیدی و صنعتی نسبت به ابلاغ اخطاریه های لازم و ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 2 روز و 14 ساعت پیش
شهردار هیدج استعفا داد

شهردار هیدج استعفا داد عباس عسگری در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به استعفای مسعود امیدی شهردار هیدج، عنوان کرد: این استعفا مورد تایید اعضای شورای اسلامی شهر هیدج قرار گرفت.
وی، با بیان این که سه نفر از اعضا موافق استعفا دو نفر مخالف استعفا شهردار بودند، عنوان کرد: تا تعیین شهردار جدید ناصر مرسلی به عنوان سرپرست شهرداری هیدج فعالیت خواهد داشت.
این مسئول با تاکید بر این که بومی و غیربومی بودن شهردار ملاک نیست، یادآور شد: در انتخاب شهردار، مهم ترین ملاک این است که کارایی لازم را داشته و در مسیر اهداف تعیین شده شورا از قبیل درآمدزایی و حل مشکلات مسکن جوانان گام بردارد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 14 ساعت پیش
هر کارمند حامی یک یتیم باشد

هر کارمند حامی یک یتیم باشد پیمان ترکمانه در گفت وگو با ایسنا، با توضیح اینکه طرح اکرام ایتام با هدف حمایت از کودکان یتیم و تأمین نیازهای آن ها در زمینه های معیشتی، تحصیلی و درمان آغاز شده است، افزود: در این طرح افراد نیکوکار با پذیرفتن و تقبل حمایت مالی از یک یا چند یتیم در طول سال نسبت به رفع مشکلات مادی و معنوی آن ها در قالب کمک به یتیم خاص، کمک به دانش آموز خاص و کمک به دانشجوی خاص اقدام می کنند.
وی اعلام کرد: براساس برنامه ریزی های صورت گرفته در این طرح، پیش بینی می شود با رایزنی های انجام گرفته با ادارات برای جذب حامی بیشتر هر کارمند حامی یک یتیم باشد و تا پایان امسال بیش از 31 هزار نفر خیر و نیکوکار به ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 2 روز و 15 ساعت پیش
حجم سیلاب سیستان و بلوچستان سه و نیم برابر سیل گلستان بوده است

حجم سیلاب سیستان و بلوچستان سه و نیم برابر سیل گلستان بوده است معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری امروز در جلسه ستاد مدیریت بحران استان ضمن تشکر از تلاش کلیه دستگاه های اجرایی عضو ستاد گفت: نقطه عطف کلیه اقدامات انجام شده نداشتن تلفات جانی در این سیلاب بود که با عنایت به اینکه حجم سیلاب اخیر سه و نیم برابر سیلاب گلستان بوده است این نشان از انجام اقدامات پیشگیرانه و مقابله ای قابل توجه همه دستگاه های اجرایی است.
بیجار پیام مقام معظم رهبری را موجب شتاب بخشی خدمات و اقدامات همه دستگاهها و نهادها عنوان کرد و حضور مقامات کشوری را نشان از توجه ویژه نظام جمهوری اسلامی به منطقه سیستان و بلوچستان دانست و از مدیران خواست خدمات دولت را به نحو احسن به اطلاع ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 15 ساعت پیش
انتقاد نماینده کرمانشاه از نحوه توزیع یارانه معیشتی

انتقاد نماینده کرمانشاه از نحوه توزیع یارانه معیشتی به گزارش ایسنا، سید قاسم جاسمی نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با بیان این که براساس ماده 69 آیین نامه داخلی مجلس اختیارات و مسئولیت های اجرایی مجلس شورای اسلامی همچون حفاظت و حراست از مجلس برعهده رییس مجلس است خطاب به علی لاریجانی، مدعی شد: شما که می خواهید با شرکت در انتخابات ریاست جمهوری سال 1400 مشکل 80 میلیون ایرانی را حل کنید، ای کاش قبل از آن مشکل 200 نفر از کارمندان مجلس را برطرف می کردید.
نماینده کرمانشاه ادامه داد: این افراد هفت یا هشت سال است که در پروژه نور سوهانک ثبت نام کرده و پول شان را در صندوق قرار دادند چرا به آنها توجه نمی شود؟. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 15 ساعت پیش
سفرای جدید ایران در سیزده کشور جهان با روحانی دیدار کردند

سفرای جدید ایران در سیزده کشور جهان با روحانی دیدار کردند به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در این دیدار برای سفرای جدید کشورمان آرزوی موفقیت کرد و از آنان خواست ضمن معرفی توانمندی های کشورمان به سرمایه گذاران و بخش های خصوصی و دولتی محل ماموریت خود، بیش از پیش برای توسعه، تقویت و تحکیم روابط و مناسبات همه جانبه با دیگر کشورها تلاش کنند.
رئیس جمهور همچنین بر ضرورت توسعه همکاری های اقتصادی و کمک سفرای جمهوری اسلامی ایران به تقویت فعالیت بخش خصوصی و تجارت با سایر کشورها و همچنین گسترش همکاریهای فرهنگی، علمی و فناورانه تاکید کرد.
ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 16 ساعت پیش
هلاکت مسؤول معاملات نفتی داعش در دیرالزور

هلاکت مسؤول معاملات نفتی داعش در دیرالزور به گزارش ایسنا، سخنگوی عملیات نیروهای ویژه آمریکا در دیرالزور با ارسال ایمیلی به شبکه خبری سی ان ان عربی اعلام کرد، ابو الورد العراقی از مدت ها قبل یکی از فرماندهان برجسته داعش بود که مدیریت درآمدهای نفتی و گازی این گروه تروریستی را بر عهده داشت در عملیاتی در بامداد 15 ژانویه جاری در دیرالزور سوریه هدف قرار گرفته و کشته شد اما خبر آن روز دوشنبه در توییتر نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) اعلام شد.
مرکز اطلاع رسانی نیروهای قسد روز دوشنبه با انتشار توییتی اعلام کرده بود، ابو الورد العراقی، مسؤول نفت داعش و پشتیبان مالی گروهک های مخفی آن کشته شد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 16 ساعت پیش
سوخت شدن سهمیه بنزین مردم را پیگیری می کنم

سوخت شدن سهمیه بنزین مردم را پیگیری می کنم به گزارش ایسنا، محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی در جلسه علنی امروز مجلس اظهار کرد: وزرای نفت و کشور توجه کنند که قانون سهمیه بندی بنزین به صورت کامل اجرایی نمی شود. گزارش هایی به دست ما رسیده که اگر مصرف بنزین مردم کم باشد سهمیه آنها می سوزد، بنده در این باره از وزرای مربوطه سوال می کنم و گزارشی را ارائه می دهم.
وی ادامه داد: از کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی به دلیل برگزاری اولین جلسه بررسی حادثه تشییع پیکر شهید قاسم سلیمانی در کرمان تشکر می کنم. وزیر اطلاعات و وزیر کشور هرچه سریع تر گزارشات خود را در این باره به کمیسیون شوراها ارائه دهند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 16 ساعت پیش
الجزایر آماده میزبانی از مذاکره طرف های لیبیایی

الجزایر آماده میزبانی از مذاکره طرف های لیبیایی به گزارش ایسنا، خبرگزاری الجزایر به نقل از عبدالمجید تبون، رئیس جمهوری این کشور گزارش داد، الجزایر آماده میزبانی برای انجام "رایزنی" میان طرف های لیبیایی درخصوص دستیابی به حل بحران این کشور است.
تبون در ادامه افزود: ما خواستار ایجاد نقشه راهی واضح و الزام آور برای طرف های درگیر در لیبی هستیم که شامل تثبیت آتش بس و ممانعت از تجهیز طرف های لیبیایی به سلاح می شود تا شبح جنگ را از کل منطقه دور کنیم.
وی تاکید کرد: الجزایر آماده میزبانی از گفت وگو میان طرف های لیبیایی است.
رئیس جمهوری الجزایر همچنین تصریح کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 16 ساعت پیش
آتش سوزی در مدرسه ای در سیدنی

آتش سوزی در مدرسه ای در سیدنی به گزارش ایسنا، این آتش سوزی در ساعت 4 بعدازظهر با حجمی از دود سیاه که تا منطقه مرکز تجاری سیدنی نیز پیشروی کرده بود، آغاز شد.
نیروهای پلیس و آمبولانس به همراه آتش نشانان در ساعت 4:21 بعدازظهر در صحنه آتش سوزی حاضر شدند.
آتش نشانان حریق را در داخل سالن مدرسه، جایی که آتش سوزی آز آن جا شروع شده بود، مهار کرده اند.
چند دستگاه کامیون آتش نشانی در محل حادثه حضور داشته و به نظر می رسد آتش نشانان بیشتری تا بعدازظهر امروز (سه شنبه) به عملیات اطفای حریق بپیوندند.
سالن اصلی مدرسه و سالن غذاخوری در اثر آتش سوزی کاملاً تخریب شده اند و سقف کاشی کاری ساختمان فرو ریخته است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: حوادث انتشار : 2 روز و 16 ساعت پیش
آثار منتخب جشنواره بین الملی فیلم کوتاه تهران در یزد اکران شد

آثار منتخب جشنواره بین الملی فیلم کوتاه تهران در یزد اکران شد مجید جوادیان زاده در این باره گفت: این آثار طی روزهای 29 و 30 دی ماه در پردیس سینمایی تک در شهر یزد اکران شد.
وی محل اکران آثار منتخب فیلم های سی و ششمین جشنواره بین الملی فیلم کوتاه تهران را سالن شماره سه این پردیس سینمایی اعلام و خاطرنشان کرد: در روز اول 11 اثر و در روز دوم 14 اثر منتخب این دوره از جشنواره فیلم کوتاه تهران به نمایش درامد.
به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد، جوادیان زاده در پایان یادآور شد: در میان آثار اکران شده در یزد، دو اثر از هنرمندان یزدی به نام بهناز زحمتکش و رقیه توکلی نیز اکران شد.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 2 روز و 16 ساعت پیش
با شرکت در انتخابات، مجلسی کارآمد مطالبه کنیم

با شرکت در انتخابات، مجلسی کارآمد مطالبه کنیم به گزارش ایسنا، احمد مرادی نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس با تسلیت سقوط هواپیمای اوکراینی و جان باختن تعدادی از هموطنان همچنین حادثه کشته شدگان کرمان اظهار کرد: شهادت سردار سرافراز قاسم سلیمانی که جان خود را فدای امنیت ایران و ملت های مظلوم کردند گرامی می دارم، ایشان مزد ایمان به خدمت مردم را از خداوند دریافت کردند. خون شهید قاسم سلیمانی باعث رسوایی انسان هایی مانند دونالد ترامپ خواهد شد ایشان زمانی فرمانده لشگر 41 ثارالله بوده و ارتباط عمیقی با ایثارگران ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 16 ساعت پیش
خاموش کرمان صدای منتقدان منجر به تعارض اجتماعی می شود

خاموش کرمان صدای منتقدان منجر به تعارض اجتماعی می شود "سیدضیاء هاشمی" پیش از ظهر امروز سه شنبه در جلسه شورای هماهنگی روابط عمومی دستگاه های اجرایی استان کرمان با اشاره به لزوم تقویت ظرفیت ها برای رسیدن به اهداف اظهار کرد: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی از مفاخر ملی و تاریخی ماست و روح بلند وی در جامعه، وطن و هندسه فکری ما جاودان خواهد بود.
وی افزود: این شهید بزرگوار مجاهدی سرافراز است که در زمان و مکان متوقف نشد و از نوجوانی وارد عرصه جهاد شد و جهادش را منحصر به یک جبهه، لشکر و منطقه نکرد و شهادت وی نیز برای ما خیلی آموزنده است.
هاشمی با اشاره به اینکه یکی از ویژگی های حاج قاسم این است که با اولیاء محشور و به فرمان اشقی الاشقیا و یزید ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 16 ساعت پیش
دهه فجر امسال 260 کلاس درس در آذربایجان غربی آماده بهره برداری می شود

دهه فجر امسال 260 کلاس درس در آذربایجان غربی آماده بهره برداری می شود علی مناف زاده در گفت و گو با ایسنا افزود: 411 پروژه در قالب 2385 کلاس درس در سطح استان در دست احداث است که 404 کلاس درس به صورت مشارکتی و 129 کلاس درس به صورت تمام خیری در دست احداث است.
وی بااشاره به اعتبارات عمرانی این اداره کل اظهار کرد: در سال جاری اعتبارات عمرانی اداره کل نوسازی مدارس استان 140 میلیارد تومان اعتبار استانی و 113 میلیارد تومان از اعتبار ملی تخصیص یافته و 87 میلیاردتومان نیز توسط خیرین در امر مقدس مدرسه سازی هزینه شده است.
مناف زاده با بیان اینکه سرانه آموزشی استان برای هر دانش آموز 4.05 متر مربع است در حالی که متوسط سرانه کشوری 5 ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 2 روز و 16 ساعت پیش
سفر 1.5 میلیارد گردشگر در سال 2019 / خاورمیانه همچنان پیشتاز رشد گردشگری

سفر 1.5 میلیارد گردشگر در سال 2019 / خاورمیانه همچنان پیشتاز رشد گردشگری به گزارش ایسنا، بر اساس اولین آمار و ارقام منتشر شده توسط سازمان جهانی گردشگری (UNWTO)، گردشگری بین المللی در سال 2019 با ثبت 1.5 میلیارد سفر نسبت به سال 2018 میلادی با رشد 4 درصدی همراه بوده است و صنعت گردشگری جهانی نیز برای دهمین سال پیاپی رشد مثبتی را پشت سر می گذارد.
گردشگری بین الملل در حالی در سال 2019 نیز سال قدرتمندی را پشت سرگذاشت که البته نتوانست با آمارهای غیرمنتظره و درخشان سال 2017 (رشد 7 درصد) و سال 2018 (رشد 6 درصد) برابری کند. مواردی چون عدم اطمینان پیرامون برگزیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 16 ساعت پیش
نخستین رویداد تخصصی تولید محتوای دیجیتال بسیج مازندران در بهمن ماه

نخستین رویداد تخصصی تولید محتوای دیجیتال بسیج مازندران در بهمن ماه محمد نوری تلاوکی در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: نخستین رویداد تخصصی تولید محتوای دیجیتال بسیج مازندران شنبه 2 بهمن ماه در حسینیه عاشقان کربلا ساری برگزار می شود.
وی تصریح کرد: در این رویداد 32 فعال حوزه دیجیتال در قالب 10 تیم در رشته های پویانمایی، موشن گرافیک، بازی های و نرم افزارهای تلفن همراه با هم به رقابت می پردازند.
مسئول مرکز فضای مجازی بسیج مازندران خاطرنشان کرد: مراسم اختتامیه این رویداد تخصصی در 4 بهمن ماه با حضور مسئولین استانی، شهری، فرماندهان گردان های سایبری، فعالان فضای مجازی در حسینیه عاشقان کربلا ساری با معرفی نفرات و تیم های برتر برگزار می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 16 ساعت پیش
تعمیر و تجهیز خوابگاه های دانشگاه تهران آغاز شد

تعمیر و تجهیز خوابگاه های دانشگاه تهران آغاز شد به گزارش ایسنا، دکتر اسماعیلی با اشاره به برنامه های تجهیز و بازسازی سراهای دانشجویی گفت: برای بهبود شرایط رفاهی دانشجویان و بهسازی وضعیت ساختمان خوابگاه های دانشجویی روند تجهیز و بازسازی خوابگاه ها از تاریخ 14 دی 1398 سال جاری آغاز شده است .
وی به انجام اقدامات بازسازی برای رفع مشکلات در خوابگاه های 16 آذر (1)، خوارزمی، فارابی، قدس (1)، رودکی و دیگر خوابگاه ها سطح شهر اشاره کرد و گفت: بازسازی سرویس های بهداشتی، حمام ها، اتاق ها، درها و پنجره ها و کلیه مواردی که نیاز به اصلاح دارند در حال انجام است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
بخشودگی جرائم دیرکرد بیمه شخص ثالث خودرو و موتورسیکلت بهمن 98

بخشودگی جرائم دیرکرد بیمه شخص ثالث خودرو و موتورسیکلت بهمن 98 به گزارش ایسنا، بنابر اعلام ازکی، رئیس بیمه مرکزی در نشست خبری با خبرنگاران از بخشودگی جرائم دیرکرد بیمه شخص ثالث برای خودرو، موتورسیکلت و ماشین آلات کشاورزی خبر داد. بر اساس اظهارات سلیمانی، قرار است جرائم دیرکرد بیمه ثالث وسایل نقلیه به مناسبت دهه فجر و باهدف کمک به اقشار آسیب پذیر جامعه و فرهنگ سازی بیمه بخشیده شده و حذف شود.
بنابراین تمام خودروها از اول بهمن 1398 تا پایان بهمن ماه شامل بخشودگی 100 درصدی جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث خواهند شد. البته بازه زمانی بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث برای موتورسیکلت ها و ماشین آلات کشاورزی سه ماهه است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
گفت وگو با بازماندگان انفجار تالار عروسی سقز

گفت وگو با بازماندگان انفجار تالار عروسی سقز به گزارش ایسنا، روزنامه شهروند نوشت: چند روزی است که زندگی مشترکش را شروع کرده اما حال و روز یک تازه عروس کجا و حال و روز سارا کجا؛ جشن ازدواجش به عزا تبدیل شد. با لباس سفید و آن همه شور و شادی در بهترین شب زندگی اش شاهد مرگ بود. مرگ میهمان هایش؛ حالا با لباس سیاه زندگی غمبارش را در کنار شوهرش آغاز کرده اما نه می تواند بخندد و نه می تواند مانع اشک هایش شود. بختش به سفیدی لباس عروسش در شب جشن نبود. حتی روانشناسان و پزشکان هم نتوانستند حال این عروس سقزی را بهتر کنند. هیچ کدام از مشاوره ها و درمان ها جواب نداده؛ سارا نمی تواند به آن شب شوم فکر نکند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: حوادث انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
روسیه: غرب دنبال تحریف حقایق درباره ادعای حمله شیمیایی به دوما است

روسیه: غرب دنبال تحریف حقایق درباره ادعای حمله شیمیایی به دوما است به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری سانا، الکساندر شولگین، نماینده دائم روسیه در سازمان منع تسلیحات شیمیایی در جریان نشست این سازمان درباره حمله شیمیایی در سوریه اظهار کرد، تحقیقات این سازمان درباره ادعاهای استفاده از تسلیحات شیمیایی در شهر دومای سوریه ناقص بوده و اشکالات بزرگی بر آن وارد است.
وی تأکید کرد، نتایج گزارش سازمان منع تسلیحات شیمیایی در باره ادعای استفاده از تسلیحات شیمیایی در شهر دوما با نتایج اعضای تیم حقیقت یاب وابسته به این سازمان که به سوریه سفر کرده بودند، در تناقض است.
ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
محمدی عراقی: فتح الفتوح امام خمینی تربیت سلیمانی ها بود

محمدی عراقی: فتح الفتوح امام خمینی تربیت سلیمانی ها بود به گزارش ایسنا، حجت الاسلام محمدی عراقی، مسئول دفتر رهبر معظم انقلاب در قم در دومین کنفرانس بین المللی حقوق بشر آمریکایی از دیدگاه مقام معظم رهبری با محوریت تروریسم دولتی آمریکا و انتقام سخت، گفت: یکی از برکات مهم خون شهیدان افشای چهره واقعی دشمنان و برگرفتن نقاب دروغین دفاع از بشریت است. خون پاک سردار سلیمانی مثل خون امام حسین ماهیت پلید و چهره شیطانی یزیدها و معاویه های زمان ما را روشن کرد و تروریسم وحشی و خونخوار آمریکایی را به همه نشان داد.
وی گفت که سردار سلیمانی یک فرمانده شجاع، با تدبیر و انسان مخلص بود که ما از دست دادیم اما از نگاهی دیگر باید دید با از دست دادن او چه به دست ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
پیست سخوید یزد همچنان قربانی می گیرد

پیست سخوید یزد همچنان قربانی می گیرد دکتر احمد دهقان در گفت وگو با خبرنگار ایسنا با اشاره به استاندارد نبودن پیست اسکی سخوید از بروز حوادث متعددی در آن یاد کرد و گفت: متاسفانه بیش از 100 حادثه در روزهای ششم، سیزدهم، بیستم و بیست و هفتم دی ماه که بیشتر مربوط به روزهای برفی و سرد امسال بوده در پیست سخوید اتفاق افتاده است.
وی اضافه کرد: این حوادث شامل شکستگی، در رفتگی و پارگی اعضای بدن بوده که البته در این میان یک نفر نیز به عارضه ضربه مغزی دچار و به بیمارستان منتقل شده است.
رییس اورژانس یزد با یادآوری حوادث سال گذشته در این پیست به ضرورت استانداردسازی آن تاکید و تصریح کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: حوادث انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
برگزاری مجمع عمومی اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی مهندسی مواد و متالورژی

برگزاری مجمع عمومی اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی مهندسی مواد و متالورژی به گزارش باشگاه دانشجویان ایسنا، این مجمع نهم و دهم بهمن ماه به میزبانی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار خواهد شد.
در این مجمع همچنین درخواست های رسمی میزبانی برگزاری رویدادهای سال آتی اتحادیه نیز مطرح و بررسی خواهد شد.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
جوانان؛ قربانیان سکته های قلبی و مغزی

جوانان؛ قربانیان سکته های قلبی و مغزی آمارهای وزارت بهداشت طی یکسال اخیر نشان می دهد سالانه 93 هزار سکته قلبی در کشور اتفاق می افتد، این روزها تعداد مرگ ومیرهای ناشی از حملات قلبی نسبت به گذشته تا حدی کاهش یافته است اما بازهم هر روز تعداد زیادی از افراد در سراسر دنیا به سکته قلبی دچار می شوند. اگرچه همه ی حملات قلبی به مرگ منجر نمی شود اما متأسفانه اگر یک فرد جوان دچار سکته ی قلبی شود، در اکثر مواقع فوت خواهد کرد.
علت 90 درصد سکته های قلبی مشخص نیست
در این زمینه یحیی ابراهیمی متخصص قلب و عروق در گفت وگو با ایسنا با اشاره به این که سکته قلبی یکی از بیماری های شایع در جامعه امروزی است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
روسیه مشتری خود را پراند

روسیه مشتری خود را پراند به گزارش ایسنا، شرکت دولتی بلکیم نفت بلاروس اعلام کرد حدود 80 هزار تن نفت میدان یوهان اسوردراپ نروژ از طریق ریلی به پالایشگاه نفتان تحویل داده خواهد شد. پس از آن به مذاکرات بیشتر خواهیم پرداخت.
نفتکش بریوی کن که حامل 80 هزار تن نفت است قرار است در 22 ژانویه وارد بندر کلایپدای لیتوانی شود.
به گفته معامله گران، نفت میدان یوهان اسوردراپ از شرکت توتال فرانسه خریداری شده است.
یوهان اسوردراپ یک میدان نفتی جدید نروژی است که فعالیتش در پاییز سال 2019 آغاز شد و کیفیت نفتش بسیار نزدیک به نفت خام اورال روسیه است که بلاروس وارد می کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
آیا به زودی درمان جهانی سرطان محقق می شود؟

آیا به زودی درمان جهانی سرطان محقق می شود؟ به گزارش ایسنا و به نقل از نیو اطلس، یک مطالعه فوق العاده از یک گروه بین المللی از دانشمندان، نوع جدیدی از سلول های ایمنی را با توانایی هدف قرار دادن و از بین بردن اغلب سلول های سرطانی کشف کرده است.
این کشف قبلاً غیرممکن به نظر می رسید، اگرچه هنوز هم روی انسان آزمایش نشده است، اما امکان ایجاد تحول و یک انقلاب در ایمنی درمانی را به عنوان یک درمان جهانی برای سرطان فراهم می کند.
یکی از مهم ترین پیشرفت های اخیر در درمان سرطان، توسعه یک روش ایمنی درمانی یا ایمونوتراپی موسوم به "CAR-T" است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
فعالیت 14 مرکز و موسسه خیریه در رودسر

فعالیت 14 مرکز و موسسه خیریه در رودسر مهدی قنبری در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون در شهرستان رودسر 105 فقره تسهیلات اشتغالزایی ویژه جامعه هدف بهزیستی پرداخت شده است، اظهار کرد: این تسهیلات با کارمزد چهار درصد بوده و برای 264 نفر شغل ایجاد کرده است.
وی از پرداخت بالغ بر دو میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه از سوی سازمان بهزیستی به جامعه هدف این شهرستان خبر داد و گفت: تسهیلات مذکور در حوزه مشاغل خانگی و کسب و کار خرد با ارزش 4.5 میلیارد تومان بوده است.
رئیس اداره بهزیستی شهرستان رودسر با اشاره به پرداخت کمک هزینه تامین مسکن مددجویان، عنوان کرد: براساس تفاهم نامه با بنیاد مسکن ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 2 روز و 18 ساعت پیش
واکنش عضو مجلس به موضوع مرمت گنبد شیخ لطف الله

واکنش عضو مجلس به موضوع مرمت گنبد شیخ لطف الله ناهید تاج الدین در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: مرمت آثار تاریخی موضوع بسیار مهم و دقیقی است و با هویت تاریخی ما گره خورده است. بخش مهمی از اقتصاد گردشگری و نیز گردشگری تاریخی ناشی و متأثر از همین هویت تاریخی است، بنابراین باید نسبت به حفظ هویت تاریخی خود و مرمت آثار تاریخی بسیار حساس باشیم.
وی ادامه داد: در موضوع مرمت گنبد مسجد شیخ لطف الله، قضیه را پیگیری خواهیم کرد چون در حال حاضر ادعاها در این مورد دوگانه است؛ عده ای می گویند کاشی های مرمت شده گنبد شیخ لطف الله مربوط به دوره پهلوی بوده و برخی می گویند کاشی ها مربوط به دوره صفوی است! ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 18 ساعت پیش
در خشاب هایمان شکلات بگذاریم، به مدرسه شلیک کنیم

در خشاب هایمان شکلات بگذاریم، به مدرسه شلیک کنیم این شاعر درباره مجموعه شعر تازه اش با عنوان لبخند تلخ مونالیزا که حاوی شعرهای ضد جنگ اوست و در نشر هزاره ققنوس منتشر و عرضه شده است، به ایسنا گفت: چه بخواهم و چه نخواهم، اسمم در ذیل شاعران انقلاب و شعر دفاع مقدس نوشته شده است. من با تجربه شعر جنگ تا اینجا آمده ام، لذا نسبت به وقایعی که مربوط به انقلاب، سیاست نظام و سیاست منطقه ای و جهانی می شود، حساس هستم؛ مخصوصا وقتی یک سر رشته اش در این آب و خاک پیدا می شود. این حساسیت طی سال های گذشته، مثلا یک دهه گذشته، شاخک های من را تیزتر کرده است، دلیلش هم این است من به هرجای دنیا که نگاه می کنم، رد پای نزاع و جنگ را می توانیم ببینم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 2 روز و 18 ساعت پیش
تفاهم نامه همکاری بین سازمان ثبت اسناد و وزارت اقتصاد منعقد شد

تفاهم نامه همکاری بین سازمان ثبت اسناد و وزارت اقتصاد منعقد شد به گزارش ایسنا، در اجرای مواد 3، 9 و 11 قانون حدنگار (کاداستر) کشور و ماده 69 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، مواد 113 و 114 و 123 قانون محاسبات عمومی کشور، آیین نامه اموال دولتی و آیین نامه مستندسازی و تعیین بهره بردار اموال غیرمنقول دستگاه های اجرایی و ماده 32 ضوابط اجرایی قانون بودجه سال 1398، این تفاهم نامه فی مابین سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و وزارت امور اقتصادی و دارایی (معاونت نظارت مالی و خزانه داری کل کشور) منعقد می شود.
همکاری متقابل در پاسخگویی به استعلامات ثبتی و تبدیل کلیه اسناد مالکیت دفترچه ای و تک برگی فاقد شماره دفتر الکترونیک موجود در مخازن وزارت امور اقتصادی ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 18 ساعت پیش
چوب حراج اروپا بر تتمه برجام

چوب حراج اروپا بر تتمه برجام به گزارش ایسنا، فاطمه شریفی در یادداشتی با عنوان چوب حراج اروپا بر تتمه برجام نوشت:
چندی پیش روزنامه آمریکایی واشنگتن پست از تهدید جدید طرف های اروپایی برجام از سوی ترامپ پرده برداشت. خبری که بر اساس آن اعلام شده بود، اگر سه کشور تروئیکای اروپا، سازوکار حل اختلاف در برجام را به منظور تحت فشار قرار دادن ایران فعال نکنند، با تعرفه 25 درصدی واشنگتن بر خودروهای صادراتی خود به آمریکا مواجه خواهند شد. به دنبال این امر آلمان، انگلیس و فرانسه با انتشار بیانیه ای در بروکسل، اعلام کردند که مکانیسم حل اختلاف در برجام را فعال کرده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 18 ساعت پیش
17 هزار و 500 خانه در سه استان سیل زده ساخته می شود

17 هزار و 500 خانه در سه استان سیل زده ساخته می شود به گزارش ایسنا، محمدباقر نوبخت امروز صبح در حاشیه بازدید از قطعه یک آزادراه تهران - شمال در جمع خبرنگاران اعلام کرد: قطعه یک این آزادراه دهه فجر امسال افتتاح می شود و 50 درصد قطعه دو نیز برای تسهیل تردد تا سال 1400 ساخته خواهد شد و 50 درصد باقی مانده آن بعدا تکمیل می شود.
نوبخت همچنین اعلام کرد: طی سیل اخیر در سه استان سیستان و بلوچستان، هرمزگان و جنوب کرمان 17 هزار و 500 واحد مسکونی برای ساخت در نظر گرفته شده که با اعتبار بالغ بر 1800 میلیارد تومان انجام می شود.
وی یادآور شد: این مبلغ از محل اعتبارات دولتی و تسهیلات تأمین خواهد شد.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 18 ساعت پیش
موتورسیکلت ها سی ان جی می شوند

موتورسیکلت ها سی ان جی می شوند به گزارش ایسنا، بیژن زنگنه در جمع خبرنگاران با بیان این که دو کار را برای سی ان جی سوز کردن وسائل نقلیه در نظر گرفته ایم که یکی از آن ها مربوط به خودروها می شود و 6500 میلیارد تومان برای این مساله وام در نظر گرفته شده که در مصوبه دولت نیز مورد تاکید قرار گرفته است که خودروهای عمومی و وانت بارها بتوانند از این طرح بهره مند شود.
وی با تاکید بر این مساله که این وام توسط خود دولت پرداخت خواهد شد، اظهار کرد: برنامه های دیگری را برای بقیه خودروهای سواری و به ویژه موتورسیکلت ها در نظر داریم و با توجه به این که آلایندگی موتورسیکلت بسیار بالاتر از سواری هاست قصد داریم تا موتورسیکلت ها را سی ان ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 18 ساعت پیش
راه اندازی 45 پایگاه و مرکز نیکوکاری در ایلام برای جمع آوری کمک به سیل زدگان

راه اندازی 45 پایگاه و مرکز نیکوکاری در ایلام برای جمع آوری کمک به سیل زدگان ضیاء رضایی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: این پایگاه ها که از روز چهارشنبه کمک های مردم را جمع اوری می کنند شامل 15 پایگاه اختصاصی و 30 مرکز نیکوکاری در شهر ایلام و شهرستانهای تابعه بوده که به مدت یک هفته دایر خواهند بود.
وی گفت: در روز جمعه نیز در میعادگاه های نماز جمعه در سراسر استان پایگاه های کمیته امداد آماده دریافت کمک های مردم نوع دوست خواهد بود.
مدیرکل کمیته امداد استان ایلام افزود: علاوه بر این پایگاه ها و دفاتر کمیته امداد، شماره کارت 6037997950030354 صندوق قرض الحسنه امداد ولایت آماده دریافت کمکهای مردمی است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 2 روز و 18 ساعت پیش
کارگاه "ایجاد کسب و کار در حوزه ی کنترل آفات شهری" برگزار می شود

کارگاه "ایجاد کسب و کار در حوزه ی کنترل آفات شهری" برگزار می شود به گزارش باشگاه دانشجویان ایسنا، این کارگاه با تدریس جواد رفیع نژاد (استاد گروه حشره شناسی پزشکی دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران) روز چهارشنبه، 16 بهمن ماه ساعت 9 الی 16 در تالار مهدوی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران برگزار می شود.
علاقمندان تا 14 بهمن فرصت دارند به آیدی omidatghia @ مراجعه کرده و ثبت نام کنند.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اجتماعی انتشار : 2 روز و 19 ساعت پیش
الوطن سوریه: ریاض دست خود را به سوی دمشق دراز کرده است

الوطن سوریه: ریاض دست خود را به سوی دمشق دراز کرده است به گزارش ایسنا، روزنامه الوطن چاپ سوریه به نقل از برخی منابع دیپلمات غربی در نیویورک نوشت، بشار جعفری، نماینده دائم سوریه در سازمان ملل در مراسم ویژه ای که به افتخار فهد بن عبدالله المبارک، وزیر مشاور عربستان برای ریاست عربستان بر نشست آتی گروه 20 ترتیب داده شده بود، حضور یافت.
منابع یاد شده اظهار کردند: جعفری دعوت ویژه عبدالله بن یحیی المعلمی، نماینده عربستان در سازمان ملل را پذیرفته و در این مراسم شرکت کرد. المعلمی و المبارک نیز در این مراسم به دنبال دیدار با جعفری بودند؛ نکته ای که مورد توجه حاضران قرار گرفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 19 ساعت پیش
فوت و فن تبلیغات کاندیداهای انتخاباتی با ارسال پیامک انبوه و پنل اس ام اس

فوت و فن تبلیغات کاندیداهای انتخاباتی با ارسال پیامک انبوه و پنل اس ام اس در میان ابزارهای اطلاع رسانی با توجه به زمان 7 روزه جهت تبلیغات ، مهمترین وضروریترین و سریعترین و کم هزینه ترین ابزار ارتباطی میان کاندیدا و مردم پنل اس ام اس است تا هم به واسطه آن پیام ها و شعارهای تبلیغاتی خود را ارسال کند و هم به واسطه آن در مورد اهداف و درخواستهای مردم نظر سنجی کند
پس از قبل از هر چیز یک پنل اس ام اس انبوه تبلیغاتی مطمئن با امکانات زیر تهیه کنید:
امکان نظرسنجی از مخاطبین
امکان ارسال اس ام اس انتخاباتی
-ارسال انبوه پیامک منطقه ای ، استانی و شهری ، ارسال به فایل
-مشاهده کامل پیام های ارسالی و دریافتی ، مشاهده دلیوری پیام ها ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 2 روز و 19 ساعت پیش
124 دفتر پیشخوان دولت هرمزگان آماده ثبت نام کارگران و کارفرمایان جهت دریافت کد رهگیری

124 دفتر پیشخوان دولت هرمزگان آماده ثبت نام کارگران و کارفرمایان جهت دریافت کد رهگیری هادی ابراهیمی صبح امروز(اول بهمن ماه) در نشست با اعضای انجمن صنفی دفاتر پیشخوان دولت در استان افزود: کارگران و کارفرمایان برای ثبت نام در این سامانه و دریافت نام کاربری و رمز عبور با همراه داشتن کارت ملی به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه می کنند و پس از آن بدون نیاز به مراجعه حضوری، تمامی فرآیندهای حوزه روابط کار از جمله ثبت قراردادهای کار و تمامی مراحل دادرسی کار اعم از طرح دادخواست، تعیین وقت رسیدگی، ارائه لوایح مربوط و ابلاغ رای از طریق این سامانه صورت گرفته و کارگران و کارفرمایان در مراحل مختلف از طریق پیامک از روند امور مطلع می شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 19 ساعت پیش
ایلام آماده میزبانی از رئیس جمهور است/ ضرورت تسریع در پروژه های اربعین

ایلام آماده میزبانی از رئیس جمهور است/ ضرورت تسریع در پروژه های اربعین قاسم سلیمانی دشتکی در دیدار با رحمانی فضلی، وزیر کشور با ارائه گزارشی از وضعیت استان در حوزه های مختلف از جمله روند بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده استان، وضعیت پروژهای زیرساختی اربعین، روند امور در مرز و انتخابات ، از آمادگی استان برای سفر ریاست جمهوری خبر داد و گفت: این سفر که قرار بود در ماه جاری انجام شود بنا به دلایلی به تعویق افتاد و البته استان برنامه ریزی و آمادگی لازم برای انجام این سفر تدارک دیده است.
وی در ادامه خواستار توسعه مناطق مرزی استان شد و گفت: امروز با توجه به تحریم های ظالمانه ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 19 ساعت پیش
جدال دست فروشان اصفهان بانظم و نیاز

جدال دست فروشان اصفهان بانظم و نیاز اما برخوردها و سخت گیری های مأموران سد معبر و مدیرانی که دست فروشی را زیبنده نصف جهان نمی دانستند، کم کم دست فروشان را به حاشیه راند و در ردیف آسیب های اجتماعی مانند تکدی گری، کودکان کار و ... قرارداد.
اکنون مدیران شهری، اصفهان را شهر نمونه ای در ساماندهی پدیده دست فروشی در قالب بازارچه های محلی می دانند، اما واقعیت انکار نشدنی این است که باوجود همه برخوردهای تلخ و تلاش ها برای حذف دست فروشی از سیمای شهری، همچنان در برخی نقاط شهر خودنمایی می کند.
بازتعریف و ساماندهی دست فروشی
اصغر برشان، عضو کمیسیون حمل ونقل ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 20 ساعت پیش
حفظ یکی به قیمت تعدیل دیگری؟!

حفظ یکی به قیمت تعدیل دیگری؟! 26 آذر 97 بود که معاون اجرایی خانه کارگر ساوه و زرندیه از اخراج بالغ بر 80 نفر از کارگران شرکت ایمن سپهر تولید کننده شیشه های اتومبیل در ساوه خبر داد و علت اخراج کارگران را بدهی قابل توجه و کلانی عنوان کرد که دو شرکت بزرگ خودروساز به این واحد تولیدی در شهر صنعتی کاوه دارند و گفت: کارفرمای شرکت به دلیل عدم دریافت مطالبات از این خودروسازان، توانایی پرداخت حقوق و دستمزد کارگران را نداشته و مجبور به اخراج آنان شده است.
پس از آن در 13 دیماه 97 استاندار مرکزی نیز در نشست بررسی مشکلات کارگری شهرستان ساوه به این موضوع اشاره کرد و از بدهی 600 میلیارد تومانی دو شرکت خودروساز ایران خودرو و سایپا ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 20 ساعت پیش
رشد تبدیل مواد خام؛ افزایش بازارپسندی

رشد تبدیل مواد خام؛ افزایش بازارپسندی جواد تاراسی در گفت وگو با ایسنا، به مزایای تبدیل مواد خام اشاره و اظهار کرد: تبدیل مواد خام، منجر به افزایش بازارپسندی محصولات کشاورزی و به دنبال این امر توسعه صادرات در حوزه محصولات کشاورزی خواهد شد. البته لازم به ذکر است که استان زنجان در سال گذشته موفق به کسب رتبه برتر در زمینه تبدیل مواد خام و فراوری محصولات کشاورزی شده است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر 250 میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در سطح استان تولید می شود، عنوان کرد: این مهم با همکاری و مساعدت کارشناسان، بهره برداران و سرمایه داران محقق می شود که حدود 50 درصد از محصولات کشاورزی تولید شده در سطح استان زنجان وارد فرایند ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 20 ساعت پیش
پایان سرمایه داری؟

پایان سرمایه داری؟ به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، نتایج یک نظرسنجی صورت گرفته توسط موسسه " ادلمان تراست" نشان می دهد که احساس نابرابری اقتصادی در سال های اخیر در بین مردم جهان تشدید شده است و اکنون بخش زیادی از مردم نسبت به کارایی نظام کاپیتالیسم تردید دارند. در این نظرسنجی که با مشارکت 34 هزار نفر از 28 کشور جهان از فرانسه و انگلیس گرفته تا روسیه و چین و آمریکا صورت گرفته است، 56 درصد پاسخ دهندگان معتقد بوده اند که زیان نظام سرمایه داری به شکل فعلی به مراتب بیشتر از منافع آن بوده است.
این نظرسنجی که از سال 2000 تاکنون به صورت سالانه برگزار می شود در تلاش است تا راهکارهایی را به سیاست گذاران کشورهایی که ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 21 ساعت پیش
200 عنوان برنامه گرامی داشت دهه فجر در خاش اجرا می شود

200 عنوان برنامه گرامی داشت دهه فجر در خاش اجرا می شود صاحب گل صالحی در گفت و گو با ایسنا بیان کرد: با توجه به اینکه افزون بر 4 دهه اخیر انقلاب اسلامی ایران به پختگی کامل رسیده، بنابراین ویژه برنامه های این ایام نیز پرشور و با شکوه اجرا می شوند.
وی افزود: در کنار بهره برداری از طرحهای عمرانی و خدماتی، برنامه های ویزیت رایگان بیماران، غبار روبی و عطرافشانی مزار شهیدان، برپایی یادواره شهیدان، برپایی جشن انقلاب و نواختن زنگ انقلاب، دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران، اجرای مسابقات ورزشی، برگزاری شب شعر انقلاب، برپایی نشست های مردمی و پرسش و پاسخ مردم با مسئولان، برپایی ایستگاه های سلامتی، برگزاری همایش های پیاده روی خانوادگی ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 21 ساعت پیش
صفحه نخست روزنامه های سه شنبه

صفحه نخست روزنامه های سه شنبه به گزارش ایسنا، صفحه نخست روزنامه های سه شنبه را در ادامه مشاهده می کنید.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 21 ساعت پیش
گیاهی که به نوزاد برف معروف است

گیاهی که به نوزاد برف معروف است گودرز باقری فرد در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، با بیان اینکه گیاه کرفس طبیعی به نوزاد برف معروف است، گفت: رویشگاه کرفس استان در منطقه "دل افروز" بخش دیشموک است که با 4 قرق بان بصورت شبانه روزی حفاظت و صیانت می شود.
وی اظهارکرد: مساحت این رویشگاه 100 هکتار بوده که با احداث جاده دسترسی آسیب های زیادی به آن وارد شده است که هم اکنون به حدود 70 هکتار رسیده و حفاظت می شود.
معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: برای حفاظت، نگهداری و جلوگیری از انقراض این گونه گیاهی در برخی از مناطق استان از جمله "دمه سادات"، "کوه سیاه لنده"، "کوه سفید لنده" ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 21 ساعت پیش
برگزاری آزمون مجدد برای دانشجویان مناطق سیل زده بدون اخذ شهریه

برگزاری آزمون مجدد برای دانشجویان مناطق سیل زده بدون اخذ شهریه به گزارش ایسنا، دکتر مرتضی محسنی ضمن ابراز همدردی با دانشجویان دانشگاه پیام نور در مناطق سیل زده استانهای جنوبی کشور افزود: دروس این دانشجویان عزیز با عنوان ریزشی اعلام شده و آزمون آن در ترم آینده برگزار می شود.
وی با عنوان اینکه دروس ریزشی مازاد بر واحدهای انتخابی دانشجویان در ترم آینده خواهد بود و لطمه ای به انتخاب واحد آنها نخواهد زد، خاطرنشان کرد: امیدواریم با کاهش دغدغه دانشجویان درزمینه تحصیل بتوانیم تا اندازه ای التیام بخش درد آنها به واسطه حادثه تاسف بار سیل باشیم.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
شهید سلیمانی مرد عمل در روزهای سخت بودند

شهید سلیمانی مرد عمل در روزهای سخت بودند سردار غلام نبی کوهکن در گفت و گو با ایسنا افزود: شهید سرافراز سپاه اسلام حاج قاسم سلیمانی در طول حیات جاودانه شان با ویژگی مطیع امر رهبری، داشتن صبر، بردباری، بصیرت، درایت و هوشمندی در شرایط دشوار اسلام و انقلاب سربازی فداکار بودند.
وی اظهار داشت: حضور سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در جنگ هشت ساله تحمیلی و مبارزه با گروهک های تروریستی و اشرار یک نوع دلگرمی و ابهت برای رزمندگان سپاه اسلام بود و هم اینک نیز بعد از شهادت یاد و نام این شهید در وجود دشمنان لرزه ایجاد می کند.
این مسئول ادامه داد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
قاضی زاده: تصمیم AFC سیاسی است/ وزارت ورزش کوتاه نیاید

قاضی زاده: تصمیم AFC سیاسی است/ وزارت ورزش کوتاه نیاید سیداحسان قاضی زاده هاشمی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: اتفاق رخ داده در مورد تصمیم AFC متاسفانه مسبوق به سابقه است، یک سال و نیم پیش ما همین موضوع را با سعودی ها داشتیم. اگر آن زمان فدراسیون فوتبال مقابل باشگاه های سعودی ایستادگی می کرد، امروز شاهد تصمیم AFC نبودیم که آنها این طور وقیحانه اقدام کنند، لذا می توان گفت AFC زمانی جری شد که ضعف ما را در قبال سعودی ها در سال گذشته دید.
وی ادامه داد: جالب است در این شرایط مجموعه فدراسیون فوتبال تمام قد در انتخابات کنفدراسیون آسیا پشت شیخ سلمان و تیمش ایستاد و رای مثبت داد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
چرا برخی افراد فوبیا دارند؟

چرا برخی افراد فوبیا دارند؟ گوهریسنا انزانی- متخصص روانشناسی در گفت وگو با ایسنا با بیان اینکه هراس خاص اختلالات اضطرابی هستند که با ترس، اضطراب شدید و آشفتگی رفتاری همراه است، اظهار کرد: ترس نوعی پاسخ هیجانی به تهدید واقعی یا خیالی قریب الوقوع است که با فوران انگیختگی، خودمختاری ضروری برای جنگ یا گریز، افکار مرتبط با خطر قریب الوقوع و رفتار گریز همراه است اما اضطراب پیش بینی تهدیدات آتی است که با تنش ماهیچه ای و آماده باش بودن در مقابل خطرات و رفتارهای احتیاطی و اجتنابی همراه می شود.
وی با بیان اینکه ترس یا اضطراب چشمگیری که به دلیل ترس از موضوع یا موقعیت خاصی در افراد بروز می یابد هراس خاص یا فوبیا نام دارد ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
اصابت دو موشک به اطراف سفارت آمریکا در مرکز بغداد

اصابت دو موشک به اطراف سفارت آمریکا در مرکز بغداد به گزارش ایسنا، خبرگزاری فرانسه به نقل از یک منبع امنیتی عراق گزارش داد، دو موشک کاتیوشا در نزدیکی سفارت آمریکا در منطقه به شدت محافظت شده الخضراء (سبز) در مرکز بغداد اصابت کرد.
یک منبع امنیتی دیگر به سومریه نیوز گفت، اصابت موشک ها منجر به خسارات مالی شده اما گزارشی از تلفات انسانی منتشر نشده است.
به گفته این منبع، آژیرها در منطقه الخضراء به صدا درآمد.
انتهای پیام ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
معرفی سرزنده ترین کشورهای جهان

معرفی سرزنده ترین کشورهای جهان به گزارش ایسنا، مجمع جهانی اقتصاد در گزارشی اعلام کرد که با وجود افزایش رشد اقتصادی و ثروت جهانی، بسیاری از افراد، شرکت ها و حتی کشورها از این رشد به میزان کافی بهره مند نشده اند و توزیع ناعادلانه درآمد و ثروت در بسیاری از جوامع باعث شده است فرصت برابر رشد برای طبقات مختلف سلب شود و اختلاف طبقاتی تشدید شود.
از دهه 1970 تاکنون میزان درآمد یک درصد ثروتمند جامعه آمریکا 158 درصد افزایش داشته است اما این رقم برای 90 درصد مردم این کشور تنها 24 درصد افزایش بوده است.
در گزارش امسال 82 کشور بر اساس میزان توزیع عادلانه ثروت، درآمد، شکاف طبقاتی، فرصت های برابر اجتماعی ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 23 ساعت پیش
پیام حضرت آیت الله خامنه ای به جوانان در اروپا و آمریکای شمالی

پیام حضرت آیت الله خامنه ای به جوانان در اروپا و آمریکای شمالی رهبر معظم انقلاب اسلامی پیامی را به زبان انگلیسی خطاب به جوانان در اروپا و آمریکای شمالی صادر فرمودند.
به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ترجمه فارسی متن اصلی پیام حضرت آیت الله خامنه ای که پایگاه اطلاع رسانی Khamenei.ir آن را منتشر کرده است، به شرح زیر است:
بسم الله الرّحمن الرّحیم
به عموم جوانان در اروپا و امریکای شمالی
حوادث اخیر در فرانسه و وقایع مشابه در برخی دیگر از کشورهای غربی مرا متقاعد کرد که درباره ی آنها مستقیماً با شما سخن بگویم. من شما جوانان را مخاطب خود قرار میدهم؛ نه به این علّت که پدران و مادران شما را ندیده می انگارم ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 0 ساعت پیش
بات نت ها رکورد زدند

بات نت ها رکورد زدند به گزارش ایسنا، بات نت (Botnet) شبکه ای از چندین کامپیوتر است که مخفیانه و بدون اطلاع صاحبانشان، توسط یک بات مستر (Bot Master) برای انجام فعالیت های مخرب و اغلب حملات DDoS یا ارسال ایمیل های هرزنامه تحت کنترل گرفته شده است. در دی ماه سال جاری، در مجموع 10 میلیون و 662 هزار و 656 بات گزارش شده است. این تعداد در مقایسه با آذر ماه که بالغ بر چهار میلیون بات گزارش شده، افزایش داشته و البته در دی ماه بیشترین آمار بات نت ها از ابتدای سال جاری به ثبت رسیده است.
مرکز ماهر (مدیریت امداد و هماهنگی رخدادهای رایانه ای) آمار آلودگی یک سال اخیر کشور را منتشر کرده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 1 ساعت پیش
تقدیر "هاشمی رفسنجانی" از مرمت گران تابلوهای کاخ مرمر

تقدیر "هاشمی رفسنجانی" از مرمت گران تابلوهای کاخ مرمر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بازدید از تابلوهای ارزشمند مرمت شده دفتر مرکزی مجمع (کاخ مرمر) توسط هنرمندان، از تلاش و زحمات آنها تقدیر کرد.
به گزارش ایسنا، داوود خداوردی ، مدیرکل حوزه ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این مطلب بیان کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی در دیدار نوروزی با کارکنان مجمع نیز از روند حفاظتی و مرمت آثار موجود در دفتر مرکز شورا کاخ مرمر به ویژه تابلوها ابراز رضایت کرد.
به گفته وی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در این دیدار فعالیت های مرمتی صورت گرفته در کاخ مرمر شامل مرمت در و پنجره های چوبی ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 2 ساعت پیش
لژیونر هندبال ایران بازی با قطر را از دست داد

لژیونر هندبال ایران بازی با قطر را از دست داد به گزارش ایسنا، تیم ملی هندبال مردان ایران در مرحله دوم مسابقات هندبال قهرمانی آسیا و انتخابی جهانی، مقابل کویت به میدان رفت و با نتیجه 28 بر 24 پیروز شد.
سجاد استکی، لژیونر هندبال ایران و ستاره تیم ملی در بازی های قهرمانی آسیا در نیمه اول دیدار با کویت از ناحیه همسترینگ پا دچار آسیب دیدگی شد و بازی با قطر را از دست داد.
تیم ایران امروز سه شنبه (اول بهمن) در یک بازی حساس مقابل تیم قدرتمند قطر به میدان می رود که در صورت پیروزی ضمن صعود به نیمه نهایی، سهمیه جام جهانی 2021 را هم به دست می آورد اما استکی در این مسابقه نمی تواند تیم ملی را همراهی کند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایسنا دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 3 ساعت پیش