خوردبین: برانکو از جوانان تیم راضی است

خوردبین: برانکو از جوانان تیم راضی است به گزارش ایلنا، محمود خوردبین در گفت وگو با سایت رسمی باشگاه پرسپولیس اظهار داشت: از اردوی اوکراین بسیار راضی بودیم و گفتیم، یکی از بهترین اردوهای تیم بوده است و واقعا هم خوب بود ولی به نظر من، اردوی دوبی خیلی بهتر است. به این دلیل که زمین تمرین و محل اسکان بازیکنان در یک مجموعه است و تمام مسائل رفاهی، تفریحی، تغذیه، استخر و سونا، آرامش محیط و از همه مهمترین زمین چمن بسیار عالی، فاکتورهای مثبتی است که برای یک اردوی مفید و ایده آل مهیا است.
وی افزود: هماهنگی مدیریت باشگاه پرسپولیس با مسئولان محل اقامت تیم باعث شده، دو مجموعه برای ایجاد بهترین امکانات و شرایط اردویی ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 339 روز و 22 ساعت پیش
ادامه دادن بحث تجمیع بیمه ها در مجلس دیگر توجیهی ندارد

ادامه دادن بحث تجمیع بیمه ها در مجلس دیگر توجیهی ندارد محمد شریف مقدم در گفت وگو با خبرنگار ایلنا در مورد طرح تجمیع بیمه ها گفت: وزارت بهداشت بیشتر به دنبال به دست گرفتن منابع بیمه هاست و با این کار می خواهد؛ مشکل منابع مالی اش را حل کند، در حالی که مشکل وزارت بهداشت مدیریتی و داشتن ساختار ناکارآمد است، زیرا وزارت بهداشت به جای بکارگیری کسانی که دانش مدیریت دارند از پزشکانی که هیئت علمی هستند و دغدغه مطب ها و بیماران خود را دارند و انگیزه ای برای مدیریت ندارند، استفاده می کند.
وی ادامه داد: وزارت بهداشت در چرخش امور جاری خودش نیز اکنون دچار مشکل است و توان لازم در مدیریت به ویژه در بحث مدیریت منابع مالی و انسانی را ندارد ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 339 روز و 23 ساعت پیش
اردوی تیم ملی فوتسال آغاز می شود

اردوی تیم ملی فوتسال آغاز می شود به گزارش ایلنا و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، پس از پایان نیم فصل اول مسابقات لیگ برتر فوتسال، اردوی تدارکاتی تیم ملی فوتسال بزرگسالان در تهران آغاز می شود تا ملی پوشان با کسب آمادگی لازم به مصاف تیم ملی فوتسال روسیه بروند.
گفتنی است؛ ملی پوشان بزرگسال کشورمان در روزهای 15 و 16 آذرماه از ساعت 16:00 تا 18:00 به مصاف تیم ملی فوتسال بزرگسالان روسیه می روند.
لازم به ذکر است؛ تیم ملی زیر 20 سال کشورمان نیز در روزهای 15 و 16 آذرماه از ساعت 14:00 الی 16:00 به رقابت با تیم ملی زیر 20 سال روسیه می پردازد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 339 روز و 23 ساعت پیش
افتتاح 3 طرح بزرگ نفتی در میادین نفتی غرب کارون با حضور رئیس جمهور

افتتاح 3 طرح بزرگ نفتی در میادین نفتی غرب کارون با حضور رئیس جمهور به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، حسن روحانی لحظاتی پیش، سه طرح مهم نفتی را افتتاح کرد تا تولید نفت ایران افزایش یابد.
حوزه غرب کارون از دو ناحیه نفتی آزادگان (شامل میدان های آزادگان شمالی، آزادگان جنوبی، یاران شمالی و یاران جنوبی) و میدان یادآوران (شامل دو ناحیه نفتی کوشک و حسینیه) تشکیل شده است؛ ذخایر نفت درجای این میدان ها بالغ بر 67 میلیارد بشکه برآورد می شود.
از اوایل امسال (1395)، برداشت نفت از میدان های آزادگان شمالی به میزان 75 هزار بشکه در روز و یادآوران به میزان 85 هزار بشکه در روز آغاز شده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 340 روز و 1 ساعت پیش
شیرسیاه بهترین فیلم جشنواره برانشوایک آلمان به رضا درمیشیان

شیرسیاه بهترین فیلم جشنواره برانشوایک آلمان به رضا درمیشیان به گزارش ایلنا، مراسم اختتامیه این جشنواره که شب گذشته شنبه 22 آبان در سالن بزرگ تئاترشهر برانشوایک برگزار شد، رضا درمیشیان با گرامیداشت یاد و خاطره عباس کیارستمی ، جایزه خود را به استاد عبدالله اسکندری تقدیم کرد.
درمیشیان در این مراسم گفت: تشکر می کنم از همه عوامل فیلم لانتوری ، این جایزه برای من ارزشمند است برای همین آن را تقدیم می کنم به یکی از ارزشمندترین هنرمندان سرزمین ایران، استاد عبدالله اسکندری طراح چهره پردازی سه بعدی لانتوری.
درمیشیان در ادامه گفت: ماندگارترین کاراکترهای سینمای ایران با طراحی و از زیر دست این آرتیست و هنرمند برجسته ایرانی بیرون آمده اند ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 340 روز و 1 ساعت پیش
تبریک وزارت ورزش و جوانان به قهرمانان کشتی پهلوانی جهان

تبریک وزارت ورزش و جوانان به قهرمانان کشتی پهلوانی جهان به گزارش ایلنا و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، وزارت ورزش و جوانان قهرمانی تیم کشتی پهلوانی ایران در رقابت های جهانی را تبریک گفت. در این پیام آمده است: این بار اهتزاز پرچم پرافتخار ایران و طنین سرود مقدس کشورمان به واسطه قهرمانی مقتدرانه پهلوانان عزیز در رقابت های کشتی پهلوانی در بلاروس ،عزت و توانمندی ورزش ایران را به منصه ظهور رساند.
این قهرمانی در ورزشی که ریشه در فرهنگ غنی ایرانی دارد، شایسته تقدیر است. همت والای کشتی گیران را می ستاییم و به مسئولان و دست اندرکاران این تیم خدا قوت می گوییم و این عنوان قهرمانی را به شایستگی تقدیم ملت پهلوان پرور ایران عزیز می کنیم. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 340 روز و 3 ساعت پیش
لایحه اصلاح قانون کار آرامش کارگران را بر هم زده است

لایحه اصلاح قانون کار آرامش کارگران را بر هم زده است به گزارش ایلنا، داوود میرزایی در این گنگره با اشاره به لایحه اصلاح قانون کار وبحث طرح ادغامِ بخش درمان تامین اجتماعی و نظام سلامت گفت: در حال حاضر موضوع لایحه اصلاح قانون کار وبحث ادغام بخش سازمان تامین اجتماعی با بیمه سلامت موجب برهم زدن آرامش جامعه کارگری در کشور شده است .
او افزود: قطع یقین با تصویب و اجرای مقررات جدید نارضایتی شغلی کارگران تا دوچندان افزایش می یابد و چنانچه این اتفاق بیفتد امکان تامین امنیت سرمایه در فعالیت های مولد صنعتی وجود نخواهد داشت.
میرزایی بابیان اینکه کارگران از اقشار آسیب پذیر جامعه هستند که در حال حاضر از نظر موقعیت اقتصادی زیر حداقل بگیر محسوب می ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 340 روز و 3 ساعت پیش
رئیس جمهور وارد خوزستان شد

رئیس جمهور وارد خوزستان شد به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، حسن روحانی، صبح امروز به منظور افتتاح و بهره برداری از چند پروژه نفتی و عمرانی وارد خوزستان شد.
رئیس جمهور در ابتدای این سفر یک روزه، پروژه اتصال شبکه آب غرب به شرق اهواز را افتتاح می کند و پس از آن، پروژه آبرسانی به 9 شهر و 150 روستای دشت آزادگان از طریق انشعاب طرح غدیر به صورت ویدئوکنفراس به بهره برداری می رسد.
همچنین افتتاح چند پروژه در میدان نفتی یادآوران، افتتاح سامانه کنترل ترافیکی راه آهن تهران - اهواز، بازدید از پروژه لایروبی رودخانه اروند و افتتاح ساختمان پایانه مرزی شلمچه از دیگر طرح هایی است که در سفر امروز رییس جمهور افتتاح خواهد شد ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 340 روز و 4 ساعت پیش
تشدید کنترل مرزهای مشترک ایران و عراق

تشدید کنترل مرزهای مشترک ایران و عراق به گزارش ایلنا، سردار قاسم رضایی، اظهارداشت: همه ما فرماندهان ایرانی و عراقی زیر پرچم امام حسین (ع) و باعشق به آرمان های آن امام همام به خدمت رسانی به زائران سالار شهیدان افتخار می کنیم.
وی افزود: در طول شبانه روز و به خصوص در ایام منتهی به راهپیمایی کنگره عظیم اربعین، مرزبانان دو کشور تمامی مرزهای مشترک را تحت کنترل مضاعف خود دارند و با برقراری امنیت لازم در مرزها، در پایانه های سه گانه به زوار عزیز خدمات رسانی می کنند.
سردار رضایی ادامه داد: خدمت به تمام زائران اباعبدالله الحسین(ع) برهمه ما یک تکلیف مقدس است و باید به آن افتخار کنیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 340 روز و 4 ساعت پیش
سهم بورس کالا در GDP افزایش می یابد/ منظم شدن نبض اقتصاد با تقویت بورس کالا

سهم بورس کالا در GDP افزایش می یابد/ منظم شدن نبض اقتصاد با تقویت بورس کالا به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، علیرضا محجوب نماینده مجلس شورای اسلامی و دبیر کل خانه کارگر ضمن بازدید از تالار بورس کالا، از نزدیک در جریان نحوه معاملات و داد و ستد کالاهای مهم صنایع مختلف در این بورس قرار گرفت و با مدیرعامل و مسئوولان این بورس دیدار و گفت وگو کرد.
حمایت کشاورزان با مکانیسم بازار
در ابتدای این دیدار حامد سلطانی نژاد، مدیرعامل بورس کالای ایران به اقدامات اخیر این بورس در راستای حمایت از کشاورزان اشاره کرد و گفت: بورس کالا در یکسال اخیر به حوزه محصولات کشاورزی ورود کرده است به طوری که در حال حاضر ماده 33 قانون افزایش بهره وری بخش کشاورزی که سال 89 در مجلس به تصویب ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 340 روز و 4 ساعت پیش
آغاز به کار صحن علنی مجلس/ سوال لاهوتی از طیب نیا در دستورکار خانه ملت

آغاز به کار صحن علنی مجلس/ سوال لاهوتی از طیب نیا در دستورکار خانه ملت به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا، دقایقی پیش جلسه علنی مجلس امروز با حضور 195 نماینده و با ریاست علی لاریجانی کار خود را پس از یک هفته استراحت نمایندگان آغاز کرد.
نمایندگان گزارش کمیسیون اصل 90 در رابطه با طرح شفافیت دریافتی مدیران کشور و استرداد دریافتی های مازاد را استماع خواهند کرد.
لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در انجمن فرهنگستان ها و مجامع علمی آسیا، لایحه موافقت نامه کاری، رد طرح حفظ اراضی کشاورزی جمهوری اسلامی ایران، لایحه موافقتنامه تشویق وحمایت متقابل سرمایه گذاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری تانزانیا نیز در دستور کار امروز مجلس قرار دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 340 روز و 5 ساعت پیش
در جاده چالوس گازوئیل می ریزند تا تصادف شود!

در جاده چالوس گازوئیل می ریزند تا تصادف شود! به گزارش ایلنا، روزنامه شهروند می نویسد: ترمز نگرفت. حتی رد لاستیک هم بر جاده نماند؛ لیزی جاده آن قدر زیاد بود که پل قدیمی خوزنکلا در جاده چالوس فقط شاهد به هم خوردن چند سواری و اتوبوس بود که در هم تنیدند؛ همان وقتی که آفتاب پشت کوه های البرز غروب می کرد، همان وقت صدای ترمز ماشین ها در گوش گردنه های چالوس پیچید.
گازوییل می ریزن کف جاده. والسلام. از رانندگان قدیمی خط کرج - چالوس است. از آنها که 20 سالی روی اتوبوس کار کرده و حالا هم چند سالی است که با تاکسی خطی مسافر جابه جا می کند. خودش در حادثه چند ماه قبل کنار پل قدیمی خوزنکلا که بعد از تأسیسات سد کرج است ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 340 روز و 8 ساعت پیش
ایران به عنوان قهرمانی رسید/کسب 4 مدال طلا، یک نقره و یک برنز

ایران به عنوان قهرمانی رسید/کسب 4 مدال طلا، یک نقره و یک برنز به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، نخستین دوره رقابت های جهانی کشتی پهلوانی زیر نظر اتحادیه جهانی کشتی، با حضور نزدیک به 45 کشور دنیا، در شش وزن امروز (شنبه) در شهر مینسک پایتخت کشور بلاروس برگزار شد.
در پایان این رقابت ها تیم ایران با 4 مدال طلای حمید الهیان، اسماعیل نجاتیان، جواد محجوب و احمد میرزاپور در اوزان 70، 90، 100 و 100+ کیلوگرم، یک مدال نقره جلال علیزاده در وزن 60 کیلوگرم و یک برنز احمد جفاکش در وزن 80 کیلوگرم و کسب 57 امتیاز به عنوان قهرمانی رسید. تیم های ترکیه و روسیه نیز به ترتیب دوم و سوم شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 340 روز و 14 ساعت پیش
ارتش عراق شش حمله انتحاری داعش را خنثی کرد

ارتش عراق شش حمله انتحاری داعش را خنثی کرد به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، ارتش عراق امروز-شنبه- شش حمله انتحاری عناصر داعش در شرق موصل را دفع کردند.
یک منبع آگاه در ارتش عراق گفت: عناصر داعش در تلاش برای به دست گرفتن کنترل منطقه "الزهرا" در شرق موصل شش حمله انتحاری اجرا کرد که نیرو های ارتش عراق همه آنها را خنثی کردند.
ارتش عراق به همراه نیرو های پیشمرگه و تحت حمایت هوایی ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا در جریان عملیات آزادسازی موصل به منطقه شهری و اصلی موصل وارد شدند.
داعش برای مقابله با پیشروی نیرو های عراقی از روش های گوناگون از جمله تله های انفجاری، تونل های بین ساختمان ها و حمله های انتحاری استفاده می کنند. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 340 روز و 15 ساعت پیش
پیام تسلیت وزیر بهداشت در پی شهادت خبرنگار صدا و سیما در سوریه

پیام تسلیت وزیر بهداشت در پی شهادت خبرنگار صدا و سیما در سوریه به گزارش ایلنا، در متن پیام تسلیت قاضی زاده هاشمی آمده است: بار دیگر یکی از بهترین های روزگار، به سرور و مرادش، اباعبدالله الحسین(ع) اقتدا کرد و برای اهتزاز پرچم حقیقت و حق طلبی، جان بر کف نهاد. عروجی که حکایت از راه بی پایان تلاش برای گسترش دانایی دارد و مقابله با آنها که حکومت جهل بر جهان را می پسندند.
با عرض تسلیت شهادت خزایی خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، علوّ درجات آن عزیز سفر کرده و صبر برای بازماندگان را از درگاه پروردگار یکتا مسئلت می نمایم. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 340 روز و 15 ساعت پیش
ناگفته های رئیس سابق ستاد کل نیروهای مسلح

ناگفته های رئیس سابق ستاد کل نیروهای مسلح به گزارش ایلنا به نقل از تسنیم، سرلشکر سید حسن فیروزآبادی مشاور عالی مقام معظم رهبری و رئیس سابق ستاد کل نیروهای مسلح در گفتگویی به تشریح عملیات دستگیری ریگی پرداخت و گفت:وزارت اطلاعات ریگی را از پاکستان تا دُبی تعقیب کرده بود. در دبی وقتی مالک بلیط هواپیما را گرفت و قطعی شد که می خواهد با آن هواپیما پرواز و عبور کند به ما خبر دادند که الان وقتش است.
او همچنین در بخشی از صحبت هایش به فعالیت های در ابتدای انقلاب اشاره کرد و از تلاش برخی برای کودتا علیه شهید رجایی سخن گفت.
اهم اظهارات فیروزآبادی را در ادامه بخوانید: ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 340 روز و 17 ساعت پیش
حضور ناوگان کشتی های جنگی روسیه در سواحل سوریه

حضور ناوگان کشتی های جنگی روسیه در سواحل سوریه به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، فرمانده ارشد نیروی دریایی روسیه از ملحق شدن ناوگان کوچکی از کشتی های جنگی این کشور به نیرو های روسیه در دریای مدیترانه، خبر داد.
دریاسالار کوزنتسوف فرمانده نیرو ی دریایی روسیه در دریای مدیترانه گفت : ناوگان کشتی های جنگی روسیه در شرق دریای مدیترانه قرار دارند و ماموریت های آنها در سواحل غربی سوریه آغاز شده است.
ناوگان نیروی دریایی روسیه از دریای مدیترانه مواضع داعش در سوریه را هدف قرار می دهد و از نیرو های این کشور در مبارزه با تروریست ها حمایت می کند. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 340 روز و 17 ساعت پیش
پیروزی پرگل یاران جهانبخش مقابل بشیکتاش ترکیه

پیروزی پرگل یاران جهانبخش مقابل بشیکتاش ترکیه به گزارش ایلنا، تیم آلکمار هلند عصر امروز (شنبه) در دیداری تدارکاتی در استانبول میهمان بشیکتاش ترکیه بود و توانست این تیم را با نتیجه پرگل چهار بر یک شکست دهد.
علیرضا جهانبخش، ملی پوش ایرانی تیم آلکمار هلند به دلیل همراهی تیم ملی فوتبال کشورمان در دیدار هفته پنجم مرحله نهایی انتخابی جام جهانی 2018 روسیه غایب تیمش در سفر ترکیه بود. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 340 روز و 19 ساعت پیش
پیام تسلیت جمالی برای درگذشت شریف زاده

پیام تسلیت جمالی برای درگذشت شریف زاده به گزارش ایلنا، در متن پیام بهرام جمالی آمده است:
باز هم ارغنون هستی در تلالویی از مشیت های خداوندی نغمه ای غمگنانه سرداد و از هجرت هنرمند بزرگی همچون استاد محمدابراهیم شریف زاده، خواننده صاحب سبک آواهای مقامی و حنجره توانمند موسیقی محلی ایران از عالم خاک به افلاک خبر داد.
اینجانب این ضایعه بزرگ را به جامعه هنری کشور، بویژه بازماندگان معزز آن هنرمند فقید تسلیت می گویم و برای روح آن مرحوم علو درجات، آمرزش و آرامش مسألت دارم.
استاد شریف زاده یکی از سه خنیاگر باقی مانده از نسل درپور و پورعطایی بود که در باخرز در خراسان رضوی زندگی می کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 340 روز و 19 ساعت پیش
گزارش عملکرد ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارائه شد

گزارش عملکرد ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارائه شد به گزارش ایلنا، در این جلسه، با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، چگونگی اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی از زمان ابلاغ آن توسط رهبری معظم انقلاب تاکنون مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
معاون اول رئیس جمهور به عنوان فرمانده ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، گزارشی از کلیات عملکرد این ستاد در اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، براساس ابلاغیه و رهنمودهای رهبری در جلسات متعدد و با اعضای این ستاد ارائه داد.
در ادامه، دبیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی نیز گزارشی مبسوط و مصوّر از اهتمام جدی دولت برای اجرای این سیاست ها، تحت عنوان نقشه راه اقتصاد مقاومتی در سه بخش: اقتصاد پویا و پیشرو ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 340 روز و 20 ساعت پیش
تشویق های فعالان قرآنی را افزایش می دهیم

تشویق های فعالان قرآنی را افزایش می دهیم به گزارش ایلنا، امیرسرتیپ فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) درآیین اختتامیه سی وششمین دوره مسابقات قرآن قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) در مشهد با اشاره به اولویت داشتن امور قرآنی در هر مجموعه ای، گفت: در نظر داریم، تشویق های فعالان قرآنی در حوزه کاریشان را افزایش دهیم و کاستی های موجود در این رابطه را با هماهنگی هر چه بیشتر برطرف کنیم.
وی با تاکید بر مهم بودن تحرکات دشمن در زمینه فرهنگی، افزود: تهاجم فرهنگی، حمله ای نامحسوس علیه کشور ماست که در ظاهر مانند جنگ سخت، خونریزی و جنایت به بار نمی آورد اما آسیب های آن بسیار بیشتر از جنگ سخت است ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 340 روز و 20 ساعت پیش
انفجار در پاکستان بیش از 180 کشته و زخمی بر جای گذاشت

انفجار در پاکستان بیش از 180 کشته و زخمی بر جای گذاشت به گزارش ایلنا به نقل از المیادین، در جریان این انفجار که در ایالت بلوچستان در جنوب غرب پاکستان رخ داد، 33 نفر کشته شدند.
گزارش ها همچنین حاکی از زخمی شدن بیش از 150 نفر در این انفجار است.
نیروهای امنیتی و خودروهای امدادی به محل حادثه اعزام شده و تحقیقات درباره آن آغاز شده است. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: حوادث انتشار : 340 روز و 20 ساعت پیش
3 میدان مشترک نفتی در غرب کارون افتتاح می شود

3 میدان مشترک نفتی در غرب کارون افتتاح می شود به گزارش ایلنا، با تثبیت برداشت نفت از میدان های آزادگان شمالی، یادآوران و یاران شمالی، این سه پروژه بزرگ نفتی منطقه غرب کارون با حضور حسن روحانی، رئیس جمهوری، به طور رسمی افتتاح می شوند.
بر پایه این گزارش، حوزه غرب کارون از 2 ناحیه نفتی آزادگان (شامل میدان های آزادگان شمالی، آزادگان جنوبی، یاران شمالی و یاران جنوبی) و میدان یادآوران (شامل 2 ناحیه نفتی کوشک و حسینیه) تشکیل شده است؛ ذخایر نفت درجای این میدان ها بالغ بر 67 میلیارد بشکه برآورد می شود.
از اوایل امسال (1395)، برداشت نفت از میدان های آزادگان شمالی به میزان 75 هزار بشکه در روز و یادآوران به میزان 85 هزار بشکه در روز آغاز ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 340 روز و 21 ساعت پیش
یواخیم لو موفق ترین سرمربی تاریخ تیم ملی آلمان شد

یواخیم لو موفق ترین سرمربی تاریخ تیم ملی آلمان شد به گزارش ایلنا ، پیروزی 8 بر صفر شب گذشته تیم ملی آلمان برابر سن مارینو، یواخیم لو را به موفق ترین سرمربی تاریخ این تیم تبدیل کرد.
جشنواره گل قهرمان جام جهانی 2014 در خانه سن مارینو، نودوپنجمین پیروزی اش با هدایت لو بود و به این ترتیب او به مربی تبدیل شد که بیشترین پیروزی را همراه تیم ملی آلمان کسب کرده است.
پیش از این هم برخی رسانه ها از لو به عنوان رکورددار کسب بیشترین پیروزی با آلمان یاد می کردند، اما در آمار او حرف و حدیث هایی وجود داشت. پیروزی شب گذشته آلمان اما تعداد پیروزی های رسمی او را به عدد 95 رساند تا او رکورد سپ هربرگر، سرمربی آلمان قهرمانی جام جهانی 1954 را بشکند ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 340 روز و 22 ساعت پیش
محدودیت های تردد انواع ناوگان ایرانی و عراقی در ایام اربعین

محدودیت های تردد انواع ناوگان ایرانی و عراقی در ایام اربعین به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، ممنوعیت ها و محدودیت های تردد کلیه ناوگان باری، مسافری شامل تانکرهای سوخت رسان عراقی، کامیون و تریلرها، کلیه اتوبوس ها و حتی خودروهای شخصی از استان های عبوری زائران اربعین در اطلاعیه ای از سوی مرکز مدیریت راه های کشور به شرح زیر اعلام شد:
1 . استان خوزستان و چهارمحال وبختیاری :
الف – تردد کلیه تانکرهای سوخت رسان عراقی از ساعت 07:00 روز سه شنبه مورخ 95/08/25 الی ساعت 24:00 روز سه شنبه مورخ 95/09/02 از کلیه محورهای استان خوزستان ممنوع می باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 341 روز و 1 ساعت پیش
مصوبات تمدید عضویت اعضای هیات مدیره سازمان های مناطق آزاد اروند و ارس ابلاغ شد

مصوبات تمدید عضویت اعضای هیات مدیره سازمان های مناطق آزاد اروند و ارس ابلاغ شد به گزارش ایلنا، وزیران عضو شورای عالی مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی در جلسه 25 مهرماه 95 به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و با رعایت تصویب نامه شماره 113200/ت49516ه مورخ پنجم شهریورماه 92 تصویب کردند:
1- عضویت اسماعیل زمانی به عنوان عضو موظف هیات مدیره سازمان منطقه آزاد تجاری - صنعتی اروند از تاریخ 17/7/1395 به مدت سه سال تمدید می شود.
2- عضویت علی شمخانی به عنوان عضو غیر موظف هیات مدیره سازمان منطقه آزاد تجاری – صنعتی اروند از تاریخ 17/7/1395 به مدت سه سال تمدید می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 341 روز و 1 ساعت پیش
یاوری: کی روش با حرکات خاصش باعث تلاش بازیکنان تا دقایق آخر می شود/ او ریزه کاری ها را به خوبی بلد است

یاوری: کی روش با حرکات خاصش باعث تلاش بازیکنان تا دقایق آخر می شود/ او ریزه کاری ها را به خوبی بلد است محمود یاوری در گفت وگو با خبرنگار ورزشی ایلنا در مورد بازی تیم ملی مقابل سوریه گفت: تیم ملی ما همیشه کار سختی مقابل تیم های عربی داشته است. برخی از سختی کار به مسائل سیاسی مربوط می شود و برخی به مسائلی که درون زمین اتفاق می افتد. نباید فراموش کنیم که همین تیم ملی سوریه دو سال پیش با ایران بازی داشت که بازی خوبی انجام داد و هافبک شان یک گل خوب هم به ایران زد.
عضو کمیته فنی و توسعه فدراسیون فوتبال در مورد غیبت نکونام و برخی از بازیکنان در این بازی گفت: ما لیگ پویایی داشتیم و جوان های خوبی به تیم اضافه شده اند. دست کی روش برای انتخاب بازیکن باز است ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 341 روز و 1 ساعت پیش
آغاز فعالیت جام باشگاه های کتاب خوانی کودک و نوجوان در نیشابور

آغاز فعالیت جام باشگاه های کتاب خوانی کودک و نوجوان در نیشابور به گزارش ایلنا، سیدعباس صالحی گفت: ما به دلیل دو رویداد مهم در نیشابور هستیم. نخستین رویداد، به صدا درآوردن زنگ هفته کتاب از پایتخت کتاب ایران است. از امروز هفته کتاب به عنوان دومین رویداد مهم کتاب، بعد از نمایشگاه کتاب تهران، کارش را آغاز می کند. در این دوره از هفته کتاب هم برنامه های متعددی برای ترویج کتاب خوانی در کشور انجام می شود. یکی از برنامه های مهم این دوره از هفته کتاب، آغاز فعالیت جام باشگاه های کتاب خوانی کودک و نوجوان است.
معاون فرهنگی وزارت ارشاد اسلامی تصریح کرد: ایده ی راه اندازی جام باشگاه های کتاب خوانی کودک و نوجوان از برنامه های پیشنهادی نیشابور به عنوان پایتخت کتاب ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 341 روز و 2 ساعت پیش
طوفان در روسیه

طوفان در روسیه ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 341 روز و 2 ساعت پیش
اولین تیزر فیلم گیتا منتشر شد+فیلم

اولین تیزر فیلم گیتا منتشر شد+فیلم به گزارش ایلنا، اولین تیزر فیلم گیتا که نخستین ساخته بلند مسعود مددی است و داستانی مادرانه دارد، برای انتشار در فضای مجازی منتشر شد. در آستانه اکران مواد تبلیغاتی این اثر سینمایی در حال آماده شدن است. تیزر یک دقیقه ای گیتا شامل صحنه هایی از فیلم بوده و توسط مهدی مقدم ساخته شده است.
فیلم سینمایی گیتا در نیمه اول آذرماه و پس از پایان اکران فیلم یتیم خانه ایران در سینماهای کشور به نمایش درمی آید. همچنین پخش این فیلم برعهده موسسه رسانه فیلمسازان است.
داستان فیلم روایت زندگی گیتا و همسرش امیر است که دلمشغولی های ساده خود را دارند ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 341 روز و 2 ساعت پیش
دولت برای پرداخت بدهی ها نیازمند منابع جدید است/ نقدینگی اعلام شده عملا در بازار موجود نیست

دولت برای پرداخت بدهی ها نیازمند منابع جدید است/ نقدینگی اعلام شده عملا در بازار موجود نیست به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا؛ بدهی های بخش دولتی در پنج ماهه ابتدای سال نود و پنج نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 25 درصد رشد داشته است، این رشد بدهی در حالی است که قرار بود بدهی های دولت تسویه شود. حال این سوال مطرح می شود که آیا ریشه این بدهی ها به گسترش بازار بدهی مربوط است؟ هادی حق شناس، تحلیلگر اقتصادی؛ در این باره به خبرنگار ایلنا گفت: منشاء بدهی ها مربوط به دولت قبل است اعم از بدهی دولت به بانک ها و بدهی دولت قبل به شرکت های خصوصی و پیمانکاران، که همین موضوع باعث شده تا پروژه های جدید هم به اتمام نرسند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 341 روز و 3 ساعت پیش
نسبت به انتقادهای درست حقوق بشری لجاجت نداشته باشیم/ حکومتی که پایگاه مردمی دارد، ترس ندارد

نسبت به انتقادهای درست حقوق بشری لجاجت نداشته باشیم/ حکومتی که پایگاه مردمی دارد، ترس ندارد علی مطهری در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، با اشاره به مسائل مطرح شده درباره بازگشایی دفتر اتحادیه اروپا در ایران عنوان کرد: اتحادیه اروپا در مذاکرات ایران و 1+5 و اجرای برجام در مجموع خوب عمل کرده است. ضمن اینکه دفتر اتحادیه اروپا در ایران هم چیزی نیست که منحصر به کشور ما باشد.
احکام شرعی در مذاکرات حقوق بشری قابل بحث نیست
او با بیان اینکه در بسیاری از کشورها دفتر اتحادیه اروپا وجود دارد و البته ما هم می توانیم در اروپا دفتر داشته باشیم، به نگرانی های ایجاد شده در این باره اشاره و خاطرنشان کرد: نگرانی که در این خصوص وجود دارد، در مورد احتمال دخالت آنها در موضوع حقوق بشر است ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 341 روز و 3 ساعت پیش
نایب رئیس پیشین فیفا از فعالیت در این نهاد مادام العمر محروم شد

نایب رئیس پیشین فیفا از فعالیت در این نهاد مادام العمر محروم شد به گزارش ایلنا ، اتاق تحقیقات کمیته اخلاق فیفا به خاطر دریافت پول های غیرقانونی از یک شرکت بازاریابی توسط آلفردو هاویت، نایب رئیس پیشین این نهاد رأی به محرومیت مادام العمر وی داد.
آلفردو هاویت، نایب رئیس پیشین فیفا و دبیرکل فدراسیون فوتبال هندوراس اواخر ماه آوریل گذشته در دادگاه ایالتی آمریکا در نیویورک به دریافت رشوه در جریان فسادهای اخیر فیفا اعتراف کرد. دولت آمریکا از دو سال گذشته پرونده ای را در خصوص فسادهای صورت گرفته در فیفا باز کرد که منجر به بازداشت چند عضو ارشد این نهاد بین المللی فوتبال شد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 341 روز و 4 ساعت پیش
خوشبوکننده های اعتیادآور؛ ترفند جدید سوداگران مرگ

خوشبوکننده های اعتیادآور؛ ترفند جدید سوداگران مرگ به گزارش ایلنا به نقل از ایسنا، سرهنگ رحیم جهانبخش گفت: اخیراً موادی کشف کرده ایم که دربسته بندی هایی بانام Bonzai و تحت عنوان خوشبوکننده ها وارد کیش می شدند اما پس از آزمایش ها مشخص شد که این نوع مواد دارای مخدر هستند که وقتی تحت عنوان خوشبوکننده استفاده می شوند، افراد را تحت تأثیر بوی خود به سمت مصرف مواد مخدر متمایل می کنند. درواقع این نوع مواد نوعی تبلیغ برای افزایش مواد مخدر هستند.
وی درباره مصرف مواد مخدر صنعتی هشدار داد و افزود: متأسفانه امروزه مواد مخدر صنعتی در آشپزخانه های خانگی و با امکانات بسیار اندک تحت شرایط نامناسبی تولید می شوند به همین خاطر آسیب های روانی بسیار زیادی را ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: حوادث انتشار : 341 روز و 9 ساعت پیش
خانم های وکیل، آرایش غلیظ نکنند، کفش پاشنه بلند نپوشند

خانم های وکیل، آرایش غلیظ نکنند، کفش پاشنه بلند نپوشند به گزارش ایلنا به نقل از خبرآنلاین؛ بهمن کشاورز نوشت: وکیل باید به یاد داشته باشد که فرآیند ارزیابی او و دفاعی که می کند، پیش از آنکه کلمه ای بر زبان بیاورد آغاز می شود، بنابراین باید ظاهری آراسته و مناسب داشته باشد.
خودداری از برخی حرکات ضمن استدلال شفاهی قابل توصیه است زیرا این رفتارها بر ذهن دادگاه تأثیر می گذارد و حدّاقل ضرر آنها منحرف کردن توجّه دادگاه از مطالب مطرح شده است.
مانند بازی کردن مکرّر با عینک، دائماً به موهای سرخود دست کشیدن و آنها را مرتب کردن، ور رفتن زیادی با اوراق و اسناد، تسبیح انداختن یا با زنجیر و امثال آن بازی کردن ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 341 روز و 18 ساعت پیش
13 کشته و زخمی در سانحه رانندگی در محور خاش-ایرانشهر

13 کشته و زخمی در سانحه رانندگی در محور خاش-ایرانشهر به گزارش ایلنا، پیش از ظهر امروز ساعت برخورد دو دستگاه خودروی سواری پراید 13 کشته و زخمی بر جای گذاشت.
این حادثه دلخراش در محور خاش- ایرانشهر رخ داد و سرنشینان یکی از خودروها حامل اتباع خارجی بود ولی با وجود حضور تیم های امداد از هلال احمر، پلیس و فوریت های پزشکی 4 نفر کشته و 9 نفر زخمی شدند. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: حوادث انتشار : 341 روز و 18 ساعت پیش
کارشناسان گازپروم روسیه به ایران می آیند

کارشناسان گازپروم روسیه به ایران می آیند به گزارش ایلنا، در پی مذاکرات امیرحسین زمانی نیا، معاون امور بین الملل و بازرگانی وزیر نفت و ویتالی مارکلوف، معاون شرکت گاز پروم روسیه اعلام شد کارشناسان ارشد شرکت گازپروم هفته اول دسامبر (11 تا 6 آذر) به تهران سفر می کنند.
هدف از این سفر، ادامه مذاکرات برای همکاری درباره پروژه های گازی از جمله توسعه یک میدان در خلیج فارس و مایع سازی (ال.ان جی) است. برنامه ریزی برای استفاده از فرصت های بیشتر همکاری در حوزه های مربوط به این بخش از صنایع نفتی و تشکیل کارگروه مشترک کارشناسان ایرانی و گاز پروم نیز در گفت وگوها پیگیری می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 341 روز و 20 ساعت پیش
حضور تاج زاده و محتشمی پور در غرفه ایلنا

حضور تاج زاده و محتشمی پور در غرفه ایلنا به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، سیدمصطفی تاج زاده معاون سیاسی وزارت کشور دولت سیدمحمد خاتمی و فخرالسادات محتشمی پور همسر او، با حضور در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها از غرفه ایلنا بازدید کردند. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 341 روز و 21 ساعت پیش
انتقاد شدید نماینده کارگرانخوزستان از رویه دستگاه قضا

انتقاد شدید نماینده کارگرانخوزستان از رویه دستگاه قضا دبیر خانه کارگر خوزستان با انتقاد شدید از نحوه صدور آرا در قوه قضاییه گفت : متاسفانه ما با رویه هایی در قوه قضاییه مواجه هستیم که هم اکنون برای فردی که به اموال کارگران و مستمری بگیران در تامین اجتماعی دست اندازی کرده و آن رابه یغما برده جریمه 200 هزار تومانی در نظر می گیرند اما کارگران با شکایت کارفرما بلافاصله بعد از دریافت حکم شلاق می خورند.
دبیر خانه کارگر خوزستان در نشست مشترک تشکلهای کارگری استان خوزستان با دکتر ربیعی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی که جمعی نمایندگان استان خوزستان در مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشتند با اشاره به طرح ادغام بخش درمان تامین اجتماعی و نظام سلامت گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 341 روز و 22 ساعت پیش
واردات سگ موادیاب در پی لغو تحریم ها!

واردات سگ موادیاب در پی لغو تحریم ها! به گزارش ایلنا به نقل از تابناک؛ حسن قشقاوی معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزارت خارجه گفت،از 6 میلیون ایرانی خارج از کشور حدود 3300 نفر زندانی داریم که تلاش های زیادی برای آزادی و تکمیل قرارداد انتقالشان به کشور انجام دادیم.
وی افزود: سومالی با ما قطع رابطه کرده و چون دو طرف در کشورهای یکدیگر دیپلماتی ندارند، نتوانستیم کار زیادی برای ملوانان زندانی در سومالی انجام دهیم. تحریم سگ موادیاب لغو شده و از چند کشور از جمله فرانسه و استرالیا سگ وارد کردیم. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 342 روز و 9 ساعت پیش