آغاز ثبت نام بیست و نهمین جشنواره امتنان در استان البرز

آغاز ثبت نام بیست و نهمین جشنواره امتنان در استان البرز به گزارش ایلنا، حسین فلاح نژاد گفت: ثبت نام بیست و نهمین دوره جشنواره امتنان از کارگران، گروه های کار و واحدهای نمونه 1396 استان البرز از تاریخ 25 آذرماه آغاز و تا 25 دی ماه سال جاری، ادامه دارد.
وی درباره این جشنواره اظهار داشت: جشنواره امتنان از کارگران، گروه های کار و واحدهای نمونه استان که امسال از سوی وزارت متبوع به عنوان جشنواره امتنان از نخبگان کار و تولید نامگذاری شده در راستای تشویق و ترغیب جامعه بزرگ کار و تولید و به منظور شناسایی و معرفی تلاشگران عرصه های مختلف تولید، صنعت، کشاورزی و خدماتی همه ساله طی فراخوانی برگزار می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 1 دقیقه پیش
عبدالرحمان دست بردار استقلال نیست

عبدالرحمان دست بردار استقلال نیست به گزارش ایلنا، گران ترین بازیکن فوتبال امارات در انتهای فصل جاری به پایان قراردادش با العین می رسد و این باشگاه در صورت عدم توافق برای تمدید قرارداد، ترجیح می دهد ستاره خود را در نیم فصل به فروش برساند. مدیران الهلال در نظر دارند که پس از مصدومیت کارلوس ادواردو از ناحیه رباط صلیبی، مرکز ثقل تیمشان را در اختیار مرد سال 2016 آسیا قرار دهند؛ بازیکنی که در سال 2017 هم این رقابت انفرادی را به عمر خریبین، ستاره خط حمله الهلال واگذار کرد. حضور بهترین بازیکنان دو سال اخیر فوتبال آسیا در ترکیب تیم الهلال، آبی های ریاض را قدرتمندتر از گذشته خواهد کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 10 دقیقه پیش
بازداشت هواداران احمد شفیق در مصر

بازداشت هواداران احمد شفیق در مصر به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، منابع امنیتی و اعضای حزب و خانواده احمد شفیق نامزد سابق ریاست جمهوری مصر، امروز-چهارشنبه- از بازداشت سه تن از هواداران وی خبر دادند.
دو تن از مقام های امنیتی مصر که نخواستند نامشان فاش شود اعلام کردند این افراد به اتهام انتشار اطلاعاتی دروغ که امنیت ملی مصر را تهدید می کند، بازداشت شدند.
رویترز اعلام کرد تلاش خبرنگارش برای گفت و گو با مقام های وزارت کشور مصر، نتیجه ای به همراه نداشته است. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 40 دقیقه پیش
بازدید معاون هنری وزیر ارشاد از تئاتر شهر

بازدید معاون هنری وزیر ارشاد از تئاتر شهر به گزارش ایلنا، سید محمد مجتبی حسینی و مهدی شفیعی امروز چهارشنبه 22 آذرماه از بخش های مجموعه تئاتر شهر بازدید کرده و در جریان فعالیت ها و عملکرد اصلی ترین مجموعه تئاتری کشور قرار گرفتند.
معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در پشت صحنه تمامی اجراهای مجموعه تئاترشهر با کارگردانان و عوامل تئاتر دیدار کرد.
مدیرکل هنرهای نمایشی نیز توضیحاتی درباره ویژگی ها، امکانات و نیازمندی های هر یک از سالن های تئاتر این مجموعه بیان کرد.
وی با اشاره به مراحل مختلف بازسازی به بخش های تکمیل شده و در دست اقدام، برنامه های آینده و کاستی های هر بخش پرداخت. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 40 دقیقه پیش
خودکشی نافرجام دختر 20 ساله در ساوه

خودکشی نافرجام دختر 20 ساله در ساوه به گزارش ایلنا از استان مرکزی، ساعت 12:40 امروز دختری 20 ساله بنابه دلایل نامعلوم خود را به قصد خودکشی از روی پل عابر پیاده به پایین پرتاب کرد.
بعد از این حادثه بلافاصله کد عملیاتی اورژانس 115 شهری 2 به محل فراخوانده شد و پس از رسیدن به محل حادثه و انجام اقدامات اولیه فرد را به بیمارستان مدرس ساوه منتقل کردند.
شنیده ها حاکی از آن است که کمر این دختر شکسته ولی حال عمومی او رضایت بخش است. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: حوادث انتشار : 50 دقیقه پیش
یکپارچگی اجلاس استانبول، مسلمانان جهان را نسبت به مسأله فلسطین امیدوار کرد

یکپارچگی اجلاس استانبول، مسلمانان جهان را نسبت به مسأله فلسطین امیدوار کرد به گزارش ایلنا، حجت الاسلام حسن روحانی رییس جمهور با تاکید بر اینکه تهران آماده گسترش روابط دوجانبه، چندجانبه و منطقه ای با ترکیه است، به فرصت های بزرگ سرمایه گذاری در ایران از جمله در حوزه نفت، گاز، صنعت و حمل و نقل اشاره کرد و اظهارداشت: ایران از حضور و مشارکت سرمایه گذاران ترکیه ای استقبال می کند...
ادامه دارد... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 ساعت و 30 دقیقه پیش
عدم هماهنگی مدیران گیلان با مجمع نمایندگان از گله مندی همکاران ما در استان است

عدم هماهنگی مدیران گیلان با مجمع نمایندگان از گله مندی همکاران ما در استان است به گزارش ایلنا از رشت، محمدحسین قربانی در جلسه شورای اداری استان با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در بعد اشتغال باید گردشگری و کشاورزی را رونق ببخشیم.
رئیس مجمع نمایندگان گیلان با اشاره به اینکه تاکنون نتوانسته ایم آب مرزی را در استان را به صورت مرزی اداره کنیم تصریح کرد: گیلان با داشتن رودخانه های مرزی در شهرستان های مرزی، مدیریت مرزی ندارد که می تواند با مدیریت صحیح مشکلات آب شرب و کشاورزی استان های مرزی را حل کنیم.
قربانی با تأکید بر اینکه از اصلی ترین موضوع در روزهای اخیر واردات برنج بود گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 2 ساعت و 0 دقیقه پیش
برپائی اولین روز بازار با سازه های متحد الشکل

برپائی اولین روز بازار با سازه های متحد الشکل به گزارش ایلنا، رسول کشت پور با بیان اینکه با توجه به وضعیت اقتصادی و به دنبال آن معضل بیکاری، برخی از شهروندان به شغل دست فروشی روی آوردند، اظهار کرد: در این شرایط، شهرداری به عنوان یک نهاد اجتماعی و خدماتی با ایجاد و توسعه روز بازارها به دنبال خدمات رسانی به شهروندان است.
وی گفت: روز بازارها به صورت مستقیم منجر به اشتغال زایی و تأمین معیشت شهروندانی می شود که از این راه امرار و معاش می کنند، به طور قطع و یقین این امر منجر به کاهش معضلات اجتماعی در جامعه خواهد شد. ضمن اینکه، با افزایش این بازارها با نهایت احترام و تکریم به دنبال انضباط بخشی ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 2 ساعت و 0 دقیقه پیش
صعود یاران صادقیان با تساوی خارج از خانه

صعود یاران صادقیان با تساوی خارج از خانه به گزارش ایلنا، عثمانلی اسپور در بازی برگشت پنجمین مرحله جام حذفی ترکیه در خانه ینی ملطیه اسپور به تساوی یک بر یک دست یافت. عثمانلی در این دیدار در دقیقه 19 روی پاس پیام صادقیان به آمینو اومار به گل رسید و دقیقه 26 این ارن توزلو بود که گل تساوی بازی را به ثمر رساند.
عثمانلی به لطف پیروزی سه بر یک در بازی رفت موفق شد از این مرحله صعود کند. پیام صادقیان دقیقه 62 این دیدار با نومان کوروکسو تعویض شد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 2 ساعت و 0 دقیقه پیش
اختلاف سلیقه در انتصابات طبیعی است/اختصاص اعتبار اشتغالزایی برای جلوگیری از مهاجرت روستائیان

اختلاف سلیقه در انتصابات طبیعی است/اختصاص اعتبار اشتغالزایی برای جلوگیری از مهاجرت روستائیان به گزارش ایلنا از رشت، مصطفی سالاری در نشست شورای اداری استان که با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی در رشت برگزار شد، گفت: یکی از برنامه های امروز، همایش نکوداشت میرزا کوچک جنگلی سردار استعمارستیز خطه گیلان زمین است که علاوه بر روحیه بلند استعمارستیزی، شخصیتی توسعه خواه و توسعه طلب داشت و باید از او الگو بگیریم.
هنوز مشکلات متعددی در استان داریم
وی با اشاره به مواهب خدادادی استان، تصریح کرد: با وجود مواهب الهی و وفور آب، هنوز مشکلات متعددی در استان داریم. استاندار گیلان به معضل پسماند در استان اشاره و بیان کرد: خرید تضمینی برق از سرمایه گذاران، نیازمند تعرفه بالاتر است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 2 ساعت و 0 دقیقه پیش
بازداشت خبرنگاران رویترز در میانمار

بازداشت خبرنگاران رویترز در میانمار به گزارش ایلنا، سخنگوی دولت میانمار امروز-چهارشنبه- از بازداشت دو خبرنگار رویترز در این کشور خبر داد.
زاو هتای سخنگوی دولت میانمار به خبرنگار رویترز گفت: بله، دو خبرنگار شما بازداشت شدند. نه تنها خبرنگاران شما، بلکه پلیس هایی که در این پرونده دخالت داشتند نیز بازداشت شدند.
وی اعلام نکرد از چه پرونده ای صحبت می کند و جزییات اتهامی که به خبرنگاران رویترز نسبت داده شده را بیان نکرد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 40 دقیقه پیش
قضاوت داوران ایرانی در دیدار چین و کره جنوبی

قضاوت داوران ایرانی در دیدار چین و کره جنوبی به گزارش ایلنا و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، دیدار دو تیم چین و کره جنوبی از مرحله نهایی مسابقات فوتبال بانوان شرق آسیا در حالی روز جمعه 24 آذرماه ساعت 16:10 به وقت محلی در توکیو برگزار می شود که با اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا مهسا قربانی به عنوان داور چهارم و انسیه خباز مافی نژاد به عنوان کمک دوم از ایران این بازی را قضاوت می کنند.
داور : ادیتا میرابی دوا از ازبکستان
کمک داور اول: زیلولا رحماتوا از ازبکستان
کمک داور دوم: انسیه خباز مافی نژاد از ایران
داور چهارم : مهسا قربانی از ایران
ناظر داوری : سپانیپا کامنونگ از تایلند ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 2 ساعت و 50 دقیقه پیش
تمام جهان اسلام در کنار فلسطینیان می ایستد

تمام جهان اسلام در کنار فلسطینیان می ایستد به گزارش ایلنا، محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان در توییتر خود نوشت:
حضور چشمگیر رؤسا در اجلاس اضطراری سران سازمان همکاری اسلامی، به رغم معدودی استثنای قابل توجه، بسیار دلگرم کننده بود. تمامی جهان اسلام در همبستگی با مردم فلسطین ثابت قدم است و هدیه ترامپ از چیزی که متعلق به او نیست به افرادی که استحقاق آن را ندارند را مردود می شمارد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 3 ساعت و 20 دقیقه پیش
همکاری مالیاتی کشورهای اسلامی در جهت هم افزایی و ارتقاء توان اقتصادهای ملی

همکاری مالیاتی کشورهای اسلامی در جهت هم افزایی و ارتقاء توان اقتصادهای ملی به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی سازمان امور مالیاتی، سید کامل تقوی نژاد در جمع مقامات و هیات های مالیاتی کشورهای اسلامی، اساتید صندوق بین المللی پول و کارشناسان سازمان همکاری و توسعه اقتصادی سخن می گفت، اظهار امیدواری کرد که این گردهمایی برای همه شرکت کنندگان از کشورهای اسلامی، فرصت مناسبی باشد تا آخرین یافته ها، تجربیات و رویدادهای نظام های مالیاتی را به اشتراک گذاشته و ضمن هم افزایی، گام های موثری برای ارتقای توان اقتصاد های ملی خود بردارند.
وی در مراسم اختتامیه این اجلاس چهار روزه با تشکر از تلاش های بی وقفه مقامات مالیاتی کشور مالزی که سیزدهمین کنفرانس فنی سالانه مجمع مقامات ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 3 ساعت و 30 دقیقه پیش
بازدید هیئت سرمایه گزاری کشور چین از شرکت پتروشیمی بندر امام

بازدید هیئت سرمایه گزاری کشور چین از شرکت پتروشیمی بندر امام به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، امروز چهارشنبه 22 آذرماه هیئتی از شرکت های سرمایه گذاری صنعتی کشور چین به منظور بررسی مبادلات تجاری، از واحد های تولیدی شرکت سهامی پتروشیمی بندر امام بازدید نمودند تا با انواع محصولات و چگونگی فرآیند تولید آن ها بیشتر آشنا شوند.
در این بازدید هم چنین طی جلسه ای بین مدیران شرکت سهامی پتروشیمی بندر امام و گروه بازدید کننده برگزار شد که مسائل مورد نظر دو طرف مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
می توان افزود شرکت سهامی پتروشیمی بندر امام علاوه بر جذب سرمایه گذاری در مبحث تولید ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 3 ساعت و 50 دقیقه پیش
بازدید تیم رسانه ای ویژه دولت از پست برق اهواز 2

بازدید تیم رسانه ای ویژه دولت از پست برق اهواز 2 به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، مسعود قنواتی گفت: اقدامات مقابله ای در برابر گرد و خاک در سه مرحله انجام می شود، مرحله اول شستشو است که تجهیزات به صورت تمیز نگهداری شود. برای این کار با خرید تجهیزات لازم بعد از هر گرد و خاک بلافاصله نقاط آلوده شده را شستشو می کنیم.
وی ادامه داد: با توجه به گستردگی استان خوزستان، برای شستشوی تجهیزات نیاز به خرید 45 دستگاه مقره شو بود که 15 دستگاه از این خودرو ها امسال خریداری شده و 30 دستگاه دیگر در حال خریداری است که امتیاز این مقره شو های خریداری شده این است که دیگر لازم نیست شستشو را در حالت بی برقی انجام دهیم بلکه با این دستگاه ها شستشوی خطوط و ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 3 ساعت و 50 دقیقه پیش
راه اندازی شهرک صنعتی جدید با سرمایه گذاری چینی ها / انعقاد تفاهم نامه همکاری منطقه آزاد انزلی با اتاق بین المللی بازرگانی چین

راه اندازی شهرک صنعتی جدید با سرمایه گذاری چینی ها / انعقاد تفاهم نامه همکاری منطقه آزاد انزلی با اتاق بین المللی بازرگانی چین به گزارش ایلنا از رشت، رضا مسرور رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در نشست سرمایه گذاری ایران و چین که با هدف افتتاح شعبه اتاق بازرگانی بین المللی چین برای بخش خصوصی(ciccps) در ایران برگزار شد در خصوص مزایای منطقه متبوع خود برای سرمایه گذاری سخن گفت و دو فرصت سرمایه گذاری و یک مسیر تجاری مابین دو کشور را به فعالین اقتصادی چینی معرفی کرد.
در این مراسم که نعمت زاده وزیر سابق صنعت معدن تجارت و مشاور وزیر نفت، دکتر سعیدی مدیرعامل شرکت کشتیرانی ایران و وانگ یانگو رییس اتاق بازرگانی بین المللی چین برای بخش خصوصی حضور داشتند ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 5 ساعت و 10 دقیقه پیش
زمینه های رونق گردشگری زمستانی در استان اردبیل مهیا می شود

زمینه های رونق گردشگری زمستانی در استان اردبیل مهیا می شود به گزارش ایلنا، اکبر بهنام جو در برنامه سلام ساوالان صدا و سیمای اردبیل با تاکید بر اجرای طرح های عمرانی و گردشگری در استان، بر توسعه گردشگری زمستانی تاکید و برای تکمیل و به بهره برداری رسیدن راه آهن اردبیل تا سه سال آینده قول مساعد داد.
استاندار اردبیل با اشاره به پتانسیل های استان گفت: ما می توانیم با ایجاد وحدت بیشتر بین مسئولان و کسانی که در توسعه استان موثر باشند قدم های موثری برداریم.
بهنام جو، راه آهن اردبیل و اتصال به شبکه ریلی کشور را به عنوان مهمترین خواسته به حق مردم و مسئولان استان بیان کرد و افزود ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 5 ساعت و 40 دقیقه پیش
جلسات اداری تا قبل از آغاز برگزاری نماز تعطیل شود/اختصاص مکان مناسب به نمازخانه ادارات

جلسات اداری تا قبل از آغاز برگزاری نماز تعطیل شود/اختصاص مکان مناسب به نمازخانه ادارات به گزارش ایلنا از ساری، به نقل از روابط استانداری، مرتضی ناصحی، مدیر کل اداری مالی استانداری در همایش روسا و دبیران شورای اقامه نماز فرمانداری های استان با اشاره به سیاست های ابلاغی وزارت کشور و تاکید استاندار مازندران بر برگزاری هرچه باشکوهتر نماز جماعت در استانداری، فرمانداری ها و بخشداری های تابعه، یاد آور شد: نماز جزو ارکان و ستون دین اسلام است و انجام این فریضه قدسی در تمامی ادیان توحیدی سابقه دارد.
ناصحی با بیان این که نظام مقدس جمهوری اسلامی، شاکله اش بر اسلام است و اسلام بدون نماز فاقد معنا است ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: مذهبی انتشار : 5 ساعت و 40 دقیقه پیش
پایبندی به برجام برای آینده امنیت جهانی مفیدتر است

پایبندی به برجام برای آینده امنیت جهانی مفیدتر است به گزارش ایلنا از رشت، علی لاریجانی در بدو ورود به فرودگاه بین المللی سردارجنگل رشت در جمع خبرنگاران هدف از سفر به گیلان را دعوت نمایندگان این استان در خانه ملت برای در جریان قرارگرفتن از بخش های مختلف بویژه پروژه های عمرانی عنوان کرد و افزود: با توجه به اینکه در ایام بررسی لایحه بودجه هستیم، این سفر می تواند در شتاب بخشیدن به روند تصمیم گیری و ساماندهی موضوعات استان موثر باشد.
وی به برنامه های سفر یک روزه خود به گیلان اشاره و خاطرنشان کرد: حضور در جلسه شورای اداری، گفتگوی تلویزیونی با مردم و نیز شرکت در همایش مرحوم میرزاکوچک جنگلی از برنامه های این سفر است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 5 ساعت و 50 دقیقه پیش
آلبوم تازه علیرضا عصار منتشر می شود+تیزر با صدای مهران مدیری

آلبوم تازه علیرضا عصار منتشر می شود+تیزر با صدای مهران مدیری به گزارش ایلنا، آلبوم جدید علیرضا عصار با عنوان جز عشق نمی خواهم که گویندگی تیزر آن را مهران مدیری انجام داده است، سه شنبه 28 آذر روانه بازار موسیقی خواهد شد.
این آلبوم از ده قطعه با عنوان های فتوای تاک، نستعلیق حیرانی، نوجوونی، جز عشق نمی خواهم، بیداری، معبد ترانه، اصلن به من چه، منتظر بودم، ای یار غلط کردی و بت ها تشکیل شده است.
در اجرا و ضبط این آلبوم پویا نیک پور، گروه دارکوب، امیر توسلی و خود علیرضا عصار در بخش آهنگسازی تهیه و تولید همکاری داشته اند.
ترانه های این آلبوم از سروده های روزبه بمانی، افشین مقدم، سعید امیراصلانی ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 6 ساعت و 0 دقیقه پیش
منابع قرض الحسنه مردم نزد بانک ملی ایران کجا هزینه می شود؟

منابع قرض الحسنه مردم نزد بانک ملی ایران کجا هزینه می شود؟ به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، این بانک در سال گذشته یک میلیون و 677 هزار و 557 فقره تسهیلات پرداخت کرده که 344 هزار و 288 فقره آن به ارزش 25 هزار و 432 میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه بوده است.
از سوی دیگر طی هفت ماه نخست امسال هم حدود 538 هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه به مبلغ بیش از 22 هزار و 500 میلیارد ریال توسط بانک ملی ایران پرداخت شده است.
گره گشایی 82 هزار میلیارد ریالی از نیازمندی های اساسی خانوارها در هفت ماه ابتدای امسال با پرداخت تسهیلات قرض الحسنه، پرداخت بیش از 283 هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه در 100 روز ابتدای دولت دوازدهم و پرداخت بیش از 325 ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 6 ساعت و 20 دقیقه پیش
تصاویر مفهومی از تهران در یک گالری

تصاویر مفهومی از تهران در یک گالری به گزارش ایلنا، پس از انتشار فراخوان نمایشگاه عکس توسط گالری شلمان و استقبال هنرمندان جوان از این فراخوان آثار زیادی به دبیرخانه نمایشگاه ارسال شدند.
از مجموعه کل آثار ارسال شده، پس از بررسی و داوری، تعدادی از عکس ها جهت نمایش پذیرفته شدند. این نمایشگاه شامل دو روایت است که روایت نخست آن در روز جمعه مورخ 24 آذرماه 1396 در گالری شلمان گشایش می یابد و تا 29 آذرماه دایر است.
در این نمایشگاه عکس هایی با موضوع تهران به شیوه های گوناگون ارائه شده است.
در اکثر این آثار با دید شخصی و خلاقانه تهران به نمایش گذاشته شده و به همین مناسبت هنرمندان آثار متفاوت و دریافت های شخصی خود را از ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 6 ساعت و 30 دقیقه پیش
همه شهرهای کشور در دهه فجر امسال تحت شبکه 3G و 4G قرار می گیرند /100 میلیون گوشی و تبلت فعال در کشور وجود دارد/ هر ایرانی 3 ساعت و 35 دقیقه پای تلویزیون است

همه شهرهای کشور در دهه فجر امسال تحت شبکه 3G و 4G قرار می گیرند /100 میلیون گوشی و تبلت فعال در کشور وجود دارد/ هر ایرانی 3 ساعت و 35 دقیقه پای تلویزیون است به گزارش ایلنا، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در چهاردهمین اجلاس سراسری فناوری رسانه با اشاره به جمله معروفی از حضرت امام (ره) مبنی بر اینکه سلاح تبلیغات از سلاح جنگ بُرنده تر است، گفت: تبلیغات دو محور دارد نخست محور محتوا و دوم محور فناوری برای توزیع محتوا که رسانه هم بخشی از حوزه فناوری محسوب می شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر فناوری رسانه ادامه داد: فناوری رسانه در پیشبرد اهداف و تاثیرگذاری بسیار مهم است که اقسام مختلفی دارد که شامل فناوری در نحوه تولید محتوا ، فناوری در توزیع محتوا و فناری حوزه های محتلف می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 6 ساعت و 30 دقیقه پیش
ضرورت ایجاد اینترنت نوجوان در فضای مجازی

ضرورت ایجاد اینترنت نوجوان در فضای مجازی به گزارش ایلنا، مهدی سالم، مدیر شبکه امید با تاکید بر ضرورت ایجاد اینترنت نوجوان، گفت: بخش هایی مانند خانواده درسا می توانند طی همکاری با شبکه امید برای ایجاد اینترنت نوجوان ورود جدی کرده و محتوای مناسب در دسترس آنها قرار دهند. در حال حاضر نوجوانان بیشترین زمان را در فضای مجازی سپری می کنند و این در حالی است که پیش از این، مدرسه و خانواده بودند که این فضا را پر می کردند.
مدیر شبکه امید ادامه داد: هم اکنون که فضای مجازی هم به دو گروه قبلی اضافه شده، طبیعی است که باید فکری برای مدیریت آن کرد زیرا غالب نوجوانان در یک برهه سنی ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 30 دقیقه پیش
فلسطینیان حق دارند قدس شرقی را پایتخت خود بدانند

فلسطینیان حق دارند قدس شرقی را پایتخت خود بدانند به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان سعودی گفت که فلسطینیان حق دارند قدس شرقی را پایتخت خود بدانند.
وی همچنین گفت که دولت عربستان سعودی مصمم است با قاطعیت و عدالت با فساد مقابله کند. ملک سلمان همچنین در سخنرانی تلویزیونی خود گفت که عربستان برای تقویت بخش خصوصی کشور تلاش می کند.
عبدالله دوم پادشاه اردن نیز در سخنرانی امروز –چهارشنبه- خود در نشست اضطراری سران کشورهای اسلامی گفت که منطقه ما تنها با پایان دادن به مناقشه بر اساس یک راهبرد دو جانبه می تواند از یک صلح جامع برخوردار باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 7 ساعت و 0 دقیقه پیش
در دانشگاه علمی کاربردی چه می گذرد

در دانشگاه علمی کاربردی چه می گذرد بعد از عزل رئیس سابق دانشگاه جامع علمی کاربردی توسط محمد فرهادی وزیر سابق علوم، در تاریخ 5 تیر 95 محمدحسین امید معاون اداری مالی و مدیریت منابع وقت وزارت علوم، جایگزین محمد اخباری در دانشگاه علمی کاربردی شد.
در پی شکایت اخباری به خاطر صدور این حکم، دیوان عدالت اداری، حکم دکتر محمد فرهادی وزیر وقت علوم، تحقیقات و فناوری را برای سرپرستی محمدحسین امید در دانشگاه علمی کاربردی باطل کرد و حکم به ابقای محمد اخباری در این سمت داد. شعبه 4 دیوان عدالت اداری به استناد ماده 34 و 35 قانون تشکیلات و آئین دادرسی دیوان عدالت اداری، اجرای حکم سرپرستی محمدحسین امید را متوقف کرده بود ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 7 ساعت و 10 دقیقه پیش
نصرفرد مدیر عامل کیش ایر شد

نصرفرد مدیر عامل کیش ایر شد به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی کیش ایر، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، انصاری لاری، ضمن تقدیر از تلاش های کاپیتان محمدتقی جدیدی طی حکمی با اشاره به سوابق ارزشمند و تجارب کاپیتان سعیدرضا نصرفرد، وی را به سمت سرپرست و عضو هیات مدیره شرکت هواپیمایی کیش منصوب کرد .
کاپیتان سعیدرضا نصرفرد با سوابق تخصصی خلبان یکمی ATR,FOKKER و AIRBUS340 دانشجوی مقطع دکتری در رشته مدیریت،کسب و کار و صنعت است. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 7 ساعت و 20 دقیقه پیش
تعیین زمان برگزاری انتخابات سراسری در ایتالیا

تعیین زمان برگزاری انتخابات سراسری در ایتالیا به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، رسانه های ایتالیا امروز –چهارشنبه- اعلام کردند که احتمالا انتخابات ملی این کشور در تاریخ چهارم مارس آینده برگزار می شود.
رسانه های ایتالیا در این باره نوشتند که رئیس جمهوری این کشور احتمالا پارلمان را تا پایان ماه جاری میلادی منحل و مسیر را برای برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام در اوایل ماه مارس هموار می کند.
رسانه های ایتالیا هیچ منبعی برای گزارش های خود عنوان نکرده اند.
پیش تر قرار بود انتخابات سراسری پارلمانی ایتالیا در ماه می برگزار شود.
ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 7 ساعت و 30 دقیقه پیش
مدیر کل ورزش استان بصره عراق عضو افتخاری تیم بدمینتون آبادان شد

مدیر کل ورزش استان بصره عراق عضو افتخاری تیم بدمینتون آبادان شد به گزارش خبرنگار ایلنا از آبادان، صادق عبدالخضر عساف به منظور بازدید از توانمندی های ورزشی منطقه آزاد اروند، از جشنواره جزیره ورزش بازدید کرد.
وی پس از بازدید از غرفه هیئت بدمینتون شهرستان آبادان، از سوی محمود نواصر رئیس این هیئت، هدیه ای به رسم یادبود و به نشانه برادری و همبستگی مردم دو کشور دریافت کرد.
همچنین نواصر به عساف کارت عضویت افتخاری تیم هیئت بدمینتون شهرستان آبادان داد.
لازم به ذکر است، آبادان دومین شهری است که رشته بدمینتون در آن راه اندازی شده است و دارای قدمت تاریخی در این شهر است. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 7 ساعت و 30 دقیقه پیش
پایبندی طرفین برجام برای آینده امنیت جهانی و منطقه مفید است

پایبندی طرفین برجام برای آینده امنیت جهانی و منطقه مفید است به گزارش ایلنا، علی لاریجانی، ظهر امروز در فرودگاه رشت در جمع خبرنگاران درباره علت سفر یک روزه خود به استان گیلان گفت: قرار است جلسه ای در شورای اداری استان داشته باشیم به خصوص که زمان بررسی بودجه فرا رسیده لذا می خواهیم از نزدیک با مسائل عمرانی گیلان آشنا شده و به بخش های لازم توجه ویژه داشته باشیم.
رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه همچنین قرار است با مردم گفت وگوهایی داشته باشیم عنوان کرد: در همایشی که برای میرزاکوچک خان جنگلی برگزار می شود نیز حضور پیدا خواهم کرد.
وی در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی بر اتمام مهلت کنگره آمریکا برای تعیین پایبندی جمهوری اسلامی به تعهدات ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 7 ساعت و 50 دقیقه پیش
ذهن آگاه عنوان برنامه های هفته پژوهش کانون گیلان شد

ذهن آگاه عنوان برنامه های هفته پژوهش کانون گیلان شد به گزارش ایلنا از رشت، اسفندیار ضیائی با اعلام این خبر اظهار کرد: عمق بخشی به آگاهی های کودکان و نوجوانان از رسالت های کانون پرورش فکری است و در این میان گسترش فرهنگ پرسش گری و ارتقای جایگاه پژوهش درجامعه، به ویژه در بین کودکان و نوجوانان از اهداف فعالیت های پژوهشی این دستگاه فرهنگی محسوب می شود.
مدیر کل کانون استان گیلان برهمین اساس از برنامه ریزی و اجرای فعالیت های هفته ی پژوهش کانون پرورش فکری از25 تا 30 آذرماه 1396 سخن گفت و با اشاره به روی کرد این مجموعه در همراه سازی والدین و هم گرایی با تمامی فعالان این حوزه تصریح کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 8 ساعت و 0 دقیقه پیش
جلسه مشترک مدیرکل و مدیران راه و شهرسازی گیلان با فرماندار شفت

جلسه مشترک مدیرکل و مدیران راه و شهرسازی گیلان با فرماندار شفت به گزارش ایلنا از شفت، جلسه مشترک مدیرکل و جمعی از مدیران راه و شهرسازی گیلان با فرماندار شهرستان شفت برگزار شد.
علی خاوری مدیرکل راه و شهرسازی با تشریح وضعیت آسفالت راههای روستایی شهرستان شفت اظهار داشت : در سال 95 در شهرستان شفت 29.7 کیلومتر تعهد آسفالت داشتیم که به صورت 100 درصد محقق شد.
وی اضافه کرد: در سال گذشته 20.2 کیلومتر آسفالت در مسیرهای فاقد آسفالت و خاکی و 9.5 کیلومتر روکش آسفالت و درسال 1396 تاکنون 12کیلومتر کیلومتر آسفالت در مسیرهای فاقد آسفالت و خاکی و 6 کیلومتر روکش آسفالت درراههای روستایی شهرستان شفت به بهر ه برداری رسیده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 8 ساعت و 0 دقیقه پیش
تجزیه و تجلیل داده ها و تهیه گزارش های مقایسه ای از وظایف اصلی حوزه آمار است

تجزیه و تجلیل داده ها و تهیه گزارش های مقایسه ای از وظایف اصلی حوزه آمار است به گزارش ایلنا از رشت، نشست آموزشی کارشناسان آمار شعب تابعه با حضور مدیرکل استان گیلان برگزار شد.
جمیل حق پرست مدیرکل تامین اجتماعی گیلان در این نشست با تاکید بر اهمیت و نقش آمار در برنامه ریزی ها و تصمیم گیری ها، تجزیه و تحلیل داده ها و مقایسه اطلاعات آماری را از وظایف اصلی کارشناسان این بخش برشمرد .
وی با اشاره به اهمیت تحلیل شاخصهای رتبه بندی و ضرورت بررسی و شناسایی راهکارهای اثربخش در مولفه های تخصصی بخش بیمه ای ، خواستار تمرکز و توجه ویژه در این راستا شد .
مدیرکل تامین اجتماعی گیلان دراین نشست ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 8 ساعت و 10 دقیقه پیش
ارسال کتاب از 400 ناشر به پانزدهمین جشنواره کتاب های آموزشی و تربیتی

ارسال کتاب از 400 ناشر به پانزدهمین جشنواره کتاب های آموزشی و تربیتی به گزارش ایلنا، ناصری، مدیرکل دفتر انتشارات و تکنولوژی آموزشی در این جلسه با اشاره به اینکه برگزاری جشنواره کار نمادین ما است و در واقع کار اصلی معرفی فهرستی از کتاب های مناسب و برگزیده کمک آموزشی به جامعه است، خاطرنشان کرد: از 400 ناشر کتاب به جشنواره رسیده است که این آثار از بین 783 ناشر برای شرکت در جشنواره انتخاب شده اند.
ناصری با اشاره به این که نیمی از 2700 کتاب، نیمی 1236کتاب به عنوان کتاب های درجه یک (خیلی خوب) و درجه دو (قابل قبول) به چرخه داوری وارد می شوند، گفت: این کتاب ها در 11 حوزه یادگیری هستند که توسط 30 گروه داوری و ارزیابی خواهند شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 8 ساعت و 50 دقیقه پیش
در کمتر از یک روز پس از امید دادن به سهام داران، نماد های وب بسته شد

در کمتر از یک روز پس از امید دادن به سهام داران، نماد های وب بسته شد به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، پس از جریان کنتورسازی در بازار سرمایه، این روزها شرکت دیگری در بورس حاشیه ساز شده است. رشد قیمت سهام های وب در بورس و نحوه ارزش گذاری آن باعث شد تا ابهاماتی درباره فعالیت این شرکت بورسی ایجاد شود. هر چند میری ، مدیرعامل شرکت داده گستر عصر نوین ، شب گذشته با تشکیل جلسه ای ناگهانی با حضور معاون سازمان بورس و برخی از کارشناسان بورسی و برخی از سهام داران این مجوعه و اصحاب رسانه سعی بر این داشت تا ابهامات موجود را بر طرف سازد اما با ایجاد جو علیه رسانه های منتقد عملکرد این مجموعه، به ادامه حواشی دامن زد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 0 دقیقه پیش
اداره اشتغال منطقه آزاد اروند مطالبات کارگران را تایید کرد/ پیمانکار محکوم شد

اداره اشتغال منطقه آزاد اروند مطالبات کارگران را تایید کرد/ پیمانکار محکوم شد به گزارش خبرنگار ایلنا، در ادامه شکایتی که در فروردین ماه سال جاری توسط گروهی از کارگران پیمانکاری پالایشگاه نفت آبادان بابت مطالبات مزدی مطرح شده بود، هیات رسیدگی دفتر اشتغال منطقه آزاد اروند، رای خود را به نفع کارگران صادر کرد.
تعداد این کارگران که از طریق یک شرکت پیمانکاری در قسمت حمل و نقل پالایشگاه آبادان مشغول به کارند، حدود 80 نفر می شود و تا این لحظه هیات رسیدگی دفتر اشتغال دفتر منطقه آزاد اروند در ارتباط با پرونده های مربوط به 28 کارگری که پیگیر مطالبات خود هستند، صحت مطالبات مزدی مورد ادعا را تایید کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 10 ساعت و 0 دقیقه پیش
حضور نماینده تراکتور در سمینار امنیت کنفدراسیون فوتبال آسیا

حضور نماینده تراکتور در سمینار امنیت کنفدراسیون فوتبال آسیا به گزارش ایلنا کریم غیرتمند افسر امنیتی باشگاه تراکتورسازی که به دعوت کنفدراسیون فوتبال آسیا در کوالالامپور مالزی حضور دارد در سمینار امنیت رقابت های لیگ قهرمانان باشگاه های آسیا شرکت کرد.
در این سمینار که توسط شاهین رحمانی مسئول امنیت ای اف سی و 2 نفر از مسئولان امنیتی یوفا برگزار شد برگزاری هر چه بهتر این مسابقات مورد بررسی قرار گرفت و آموزش های لازم به افسران امنیتی باشگاه ها داده شد.
تیم تراکتورسازی در گروه نخست رقابت های لیگ قهرمانان باشگاه های آسیا با تیم های الجزیره امارات، الاهلی عربستان و برنده پلی آف تیم های ازبکستان و قطر هم گروه است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 10 ساعت و 0 دقیقه پیش
کشف تخلفات بوری آمریکا پس از 4 سال / کنترل تخلفات بازار با ابزارهای جدید

کشف تخلفات بوری آمریکا پس از 4 سال / کنترل تخلفات بازار با ابزارهای جدید به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، محسن خدابخش در همایش باید و نباید های معاملات الگوریتم در بورس که با همت شرکت کارگزاری آرمان تدبیر نقش جهان برگزار شد، گفت: 12 سال از اجرای قانون بازار می گذرد و نیاز بازارهای سرمایه تغییر کرده است.
وی افزود: پس از آن قانون توسعه ابزار ها به اجرا رسید و تا کنون دستور العمل ه ای متعددی با همفکری و همت مدیران سازمان بورس به اجرا رسیده است و در نقطه فعلی می توان نمره قابل قبولی را به روند اجرای قوانین داد.
مدیر نظارت بر بورس های سازمان بورس با تاکید بر اینکه امروز ما با ابزارهای نوینی در بازار سرمایه مواجه هستیم ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 10 ساعت و 10 دقیقه پیش
اجرای طرح ساخت 300 موج شکن در سواحل عمان و خلیج فارس

اجرای طرح ساخت 300 موج شکن در سواحل عمان و خلیج فارس نیره پورملائی در گفت وگو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت:به دلیل جانمایی نادرست، حوضچه آرامش موج شکن ها قبل از هرگونه بهره برداری، از رسوبات دریایی و شن و ماسهِ حاصل از فرسایش سواحل، پر و غیر قابل استفاده شده است.
پورملائی افزود:در راستای توجه به امر توسعه زیرساخت های فعالیت های صیادی، گردشگری و تجارت در نوار ساحلی کشور در سالهای گذشته طرح ساخت 300موج شکن چند منظوره در سواحل خلیج فارس و دریای عمان به اجرا گذاشته شده است که 6 موج شکن گیشاب ، رودیک ، گواتر، پوشود ،کوه خاک و گورانکش واقع در حوزه استحفاظی شهرستان چابهار است . ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 10 ساعت و 20 دقیقه پیش
بیش از 40 میلیون ریال جریمه برای قاچاقچی لامپ

بیش از 40 میلیون ریال جریمه برای قاچاقچی لامپ به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، پارسا از کشف تعدادی لامپ و قاب لامپ برق جاسازی شده در خودرو و معرفی راننده آن به اداره تعزیرات حکومتی شهرستان ماهشهر خبر داد.
وی گفت: این اداره پس از استعلامات لازم و استمعاع دفاعیات متهم علاوه بر ضبط کالا وی را به مبلغ
032//419/167 ریال (چهارصد و نوزده میلیون و صدو شصت و هفت هزار و سی و دو ریال ) محکوم نموده است.
رئیس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان ماهشهر ادامه داد: پس از اعتراض متهم رای صادره مجددا در شعبه چهارم تجدید نظر سازمان رسیدگی و رای شعبه اول شهرستان ماهشهر مورد تایید قرار گرفت. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 10 ساعت و 30 دقیقه پیش
هنرمندان بانو به مصاف یاران حجازی می روند

هنرمندان بانو به مصاف یاران حجازی می روند به گزار خبرنگار ورزشی ایلنا، مسابقه دوستانه فوتسال تیم هنرمندان بانو با تیم یاران حجازی قرار است برگزار شود و عواید آن به زلزله زدگان غرب کشور اختصاص خواهد یافت.
این مسابقه با حضور جمعی از هنرمندان ، ورزشکاران و دکتر سلیمی شهردار منطقه 3 در تاریخ 23 آذر ماه ساعت 13 در فرهنگسرای رسانه برگزار خواهد شد.
آدرس : خ پاسداران . خ گل نبی . خ ناطق نوری . میدان قبا . فرهنگسرای رسانه ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 10 ساعت و 30 دقیقه پیش
پروژه احداث میدان و تقاطع غیرهمسطح ملاسرا به زودی اجرایی می شود

پروژه احداث میدان و تقاطع غیرهمسطح ملاسرا به زودی اجرایی می شود به گزارش ایلنا از شفت، مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با حضور در شفت با فرماندار این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.
فرماندار شفت در این نشست با اشاره به آسفالت 35 کیلومتر از راه های روستایی این شهرستان در سال 95 افزود: بیش از 70درصد مردم شهرستان شفت در روستاها زندگی می کنند و این ظرفیت باید مورد بهره برداری قرار گیرد.
محمدرضا محسنی با بیان اینکه ورودی هر منطقه نمادی از هویت و فرهنگ جاری در آن است که می تواند بر ذهن بومیان و گردشگران نقش ببندد افزود: ساماندهی ورودی های شهرستان شفت در نخستین دیدار نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی و فرماندار با مدیرکل راه و شهرسازی گیلان مورد ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 10 ساعت و 40 دقیقه پیش
لزوم ایجاد مراکز مشاوره کارآفرینی ویژه بانوان

لزوم ایجاد مراکز مشاوره کارآفرینی ویژه بانوان به گزارش خبرنگار ایلنا از ساری ، کامران اصغری صبح امروز در پنجمین جلسه کارگروه بانوان و خانواده استانداری با محوریت ایجاد فرصت های شغلی در حوزه بانوان و بررسی ایجاد توسعه مراکز مشاوره و خدمات آفرینی ویژه بانوان با اشاره به خدمات مراکز مشاوره در حوزه اشتغال و کارآفرینی اظهار داشت: 4 مراکز مشاوره کارآفرینی در شهرهای ساری،بابل و قائمشهر فعالیت می کنند.
وی اصلی ترین دغدغه های استان را حل مشکل بیکاری برشمرد و افزود: این مراکز با ارائه خدماتی که خواهند داشت تا حد مطلوبی در رفع معضل اشتغال موثر خواهند بود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 11 ساعت و 20 دقیقه پیش
حذف یارانه نان در بودجه 97 اشتباه است/ نان خالی؛ قوت غالبِ مردمِ زیرخط فقر

حذف یارانه نان در بودجه 97 اشتباه است/ نان خالی؛ قوت غالبِ مردمِ زیرخط فقر سهیلا جلودارزاده (نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی) در گفتگو با خبرنگار ایلنا در ارتباط با حذف یارانه نان در بودجه 97 گفت: آزاد کردن قیمت نان، یک اشتباه است و در شرایط فعلی با این همه فقر و بیکاری، دیگر نمی توانند بهانه بیاورند که مردم در مصرف نان اسراف می کنند و می خواهیم با بالا بردن قیمت، از ریخت و پاش و ایجاد ضایعات نان جلوگیری کنیم.
جلودارزاده افزود: اگر نان ارزان مانده، به این علت است که قوت غالب اکثریتِ زیر خط فقر مردم است و با این مساله نباید بازی کرد؛ قیمت نان در جامعه امروز به هیچ وجه شوخی بردار نیست. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 11 ساعت و 20 دقیقه پیش
مگر چند درصد از سفرهای خارجی، آنتالیایی هستند که عوارض خروج از کشور را چند برابر کرده اند؟

مگر چند درصد از سفرهای خارجی، آنتالیایی هستند که عوارض خروج از کشور را چند برابر کرده اند؟ نایب رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی تهران در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا در خصوص سه برابر شدن عوارض خروج از کشور در بودجه سال آینده، گفت: در جلسه مجمع عمومی اتاق بازرگانی، تمام اعضا اعلام کردند که با این تصمیم دولت مخالف هستند و آنرا به نفع اقتصاد کشور نمی دانند.
محمد نجفی عرب ادامه داد: افزایش ناگهانی عوارض شامل چند دسته می شود. یک دسته، افرادی هستند که به سفرهای تفریحی می روند. هر چند در هیچ کجای دنیا اخذ چنین عوارضی از گردشگران معمول نیست.
وی ادامه داد: سالیانه بین یک و نیم تا دو میلیون نفر از فرودگاه امام خارج می شوند که بخش کمی از آنها مسافران تفریحی هستند و بیشتر ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 12 ساعت و 20 دقیقه پیش
بررسی عملکرد تیم ها در نیم فصل اول (پرسپولیس) حاکم رکوردها

بررسی عملکرد تیم ها در نیم فصل اول (پرسپولیس) حاکم رکوردها به گزارش ایلنا، در واقع آنها که جدا شدند بیشتر نیمکت نشین بودند یا اینکه در نیم فصل دوم به تیم اضافه شدند؛ بازیکنانی مثل رامین رضاییان، سروش رفیعی، عالیشاه، نوراللهی، نریمان جهان، شهاب کرمی، پریموف، پل یانسکی، کرملاچعب، آرام طبع و ساسان انصاری. برانکو برخلاف بعضی از مربیان برای تقویت تیمش خیلی عجله نکرد و به همین دلیل فهرست تیمش جای خالی هم داشت. گادوین منشا، سیامک نعمتی، شجاع خلیل زاده، بشار رسن، شایان مصلح و آدام همتی نفرات جدید قرمزهای پایتخت برای فصل هفدهم بودند.
شروع و پایانی پر گل
ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 13 ساعت و 30 دقیقه پیش
ترامپ هفته آینده از راهبرد امنیتی تازه رونمایی می کند

ترامپ هفته آینده از راهبرد امنیتی تازه رونمایی می کند به گزارش ایلنا به نقل از اسکای نیوز، ژنرال هربرت مک مستر مشاور امنیت ملی کاخ سفید، روز گذشته اعلام کرد، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، دوشنبه هفته آینده راهبرد امنیتی تازه آمریکا را اعلام خواهد کرد.
هربرت مک مستر در یک کنفرانس خبری به همراه مارک سیدویل همتای بریتانیایی خود به خبرنگاران گفت: این راهبرد تازه، بر محافظت از ایالات متحده، افزایش رفاه و آسایش کشور، حفظ صلح از طریق قدرت و گسترش نفوذ آمریکا متمرکز خواهد بود.
وی در ادامه دست داشتن روسیه در نسل تازه جنگ ها از جمله دخالت در سیاست داخلی کشورها برای ایجاد انحراف و همچنین رویکرد تهاجم اقتصادی از سوی چین را محکوم کرده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 30 دقیقه پیش
آماده مذاکره بدون پیش شرط با کره شمالی هستیم

آماده مذاکره بدون پیش شرط با کره شمالی هستیم به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا، روز گذشته طی سخنانی در شورای آتلانتیک در واشنگتن، ابتکار تازه دیپلماتیک درقبال کره شمالی را مطرح کرد که به نوعی با سیاست های قبلی واشنگتن در قبال این کشور آسیایی متفاوت است.
رکس تیلرسون از آمادگی آمریکا برای گفت وگوی بدون پیش شرط با کره شمالی خبر داد و گفت: ما می توانیم درصورتی که شما مایل باشید گفت وگو کنیم. ما می توانیم درخصوص این که چنین گفت وگوهایی چگونه صورت گیرد مذاکره کنیم.
وزیر خارجه آمریکا افزود: سپس ما می توانیم درباره تهیه یک نقشه، یک نقشه راه، که تمایل داریم در مورد آنها کار کنیم، وارد گفت وگو شویم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 20 دقیقه پیش
طارمی در مسیر جدایی از پرسپولیس/ شماره هفت سابق استقلال در اصفهان/ عقب نشینی مسئولان تراکتور مقابل پرشورها

طارمی در مسیر جدایی از پرسپولیس/ شماره هفت سابق استقلال در اصفهان/ عقب نشینی مسئولان تراکتور مقابل پرشورها به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، خبرهای نقل و انتقالاتی و چند جابجایی میان تیم ها در صدر اخبار ورزشی روز بود.
لینک اخبار مهم روز:
اولین خرید زمستانی پیکان
رونمایی از جدیدترین لژیونر فوتبال ایران/ ستاره راهی گالاتاسرای شد
تلاش سپاهان برای جذب محسن فروزان
چراغ سبز برانکو به جدایی طارمی از پرسپولیس
ادینیو در راه بازگشت به ایران
مجوز مالکیت جهانیان تمدید نشد / بازگشت زردپوشان به "نفت تهران"
ابراهیمی در فهرست خروج نیم فصل نیست
بختیار رحمانی رسماً به ذوب آهن پیوست (عکس) ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 21 ساعت و 20 دقیقه پیش
ظریف در آینده نزدیک به جمهوری آذربایجان سفر می کند

ظریف در آینده نزدیک به جمهوری آذربایجان سفر می کند به گزارش ایلنا، بخش مطبوعاتی سفارت ایران در باکو ضمن عدم تایید خبر منتشر شده در برخی رسانه ها درباره سفر حسن روحانی رئیس جمهور ایران به جمهوری آذربایجان در آینده نزدیک، اعلام کرد که اخبار منتشر شده در این زمینه درست منعکس نشده و قرار است محمدجواد ظریف به باکو سفر کند نه رئیس جمهور. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 22 ساعت و 20 دقیقه پیش
یک پای فینال جام باشگاه ها مشخص شد

یک پای فینال جام باشگاه ها مشخص شد به گزارش ایلنا، از مرحله نیمه نهایی رقابت های فوتبال جام باشگاه های جهان که در شهر ابوظبی امارات برگزار میشود، گرمیو برزیل با نتیجه یک بر صفر پاچوکای مکزیک را شکست داد و راهی دیدار نهایی شد.
در این دیدار که در پایان 90 دقیقه با تساوی بدون گل خاتمه یافته بود،گرمیو با گل دقیقه 95 سوارس حریف خود را در وقت های اضافه شکست داد.
در دیگر دیدار این مرحله رئال مادرید و الجزیره امارات برای مشخص شدن دیگر تیم حاضر در فینال این رقابت ها، با یکدیگر دیدار می کنند. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 22 ساعت و 40 دقیقه پیش
روزهای طلایی بارسا بدون توپ طلا

روزهای طلایی بارسا بدون توپ طلا به گزارش ایلنا، کریستیانو رونالدو پنج شنبه این جایزه معتبر را برد و پنج توپ طلایی که تا به حال برده است را شنبه شب قبل از برد 2 بر صفر رئال مادرید برابر سویا به سانتیاگو برنابئو برد تا آنها را به معرض دید عموم بگذارد. کهکشانی ها فصل گذشته بهترین تیم اسپانیا و اروپا بودند و ستاره پرتغالی شان هم در اوج بود، کسی که از مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان به بعد 10 گل زد تا به تیم زین الدین زیدان برای دفاع از عنوان قهرمانی اش کمک کند.
رئال یکشنبه به ابوظبی سفر کرد تا در جام جهانی باشگاه ها که مدعی اصلی فتح آن محسوب می شود شرکت و از عنوان قهرمانی اش در این رقابت ها دفاع کند ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 23 ساعت و 10 دقیقه پیش
سیستم چرخشی عامل تساوی لیورپول نبود؛ این یک جنگ بود

سیستم چرخشی عامل تساوی لیورپول نبود؛ این یک جنگ بود به گزارش ایلنا، تیم یورگن کلوپ خیلی بیشتر از حد نیاز فرصت ایجاد کرد تا برنامه شلوغ آخر سال تیم میهمان را به هم بریزد اما وقتی دژان لوورن با دست دومینیک کالورت لوین را هل داد و داور پنالتی گرفت، به نظر می رسید کریسمس دیگر برای قرمزها معنایی ندارد.
وین رونی که در اورتون مشهور شد و بعدا بهترین گلزن تاریخ منچستریونایتد لقب گرفت، ضربه را گل کرد تا سم آلاردایس و تیمش برای نخستین بار در این بازی خوشحالی کنند.
کلوپ حق داشت به دو بازیکن اصلی خود، فیلیپه کوتینیو و روبرتو فیرمینو استراحت بدهد چون سال قبل شاهد بود که مصدومیت ها بلای جان تیمش در بازی های متعدد آخر سال شده بود ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 23 ساعت و 20 دقیقه پیش
توافق نهایی سپیدرود با روانخواه / کاظمی کنسل شد!

توافق نهایی سپیدرود با روانخواه / کاظمی کنسل شد! به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، کیومرث بیات بعدازظهر امروز راهی تهران شد تا با ملاقات با امید روانخواه، فرهاد کاظمی و سیمائو سیلمار وضعیت کادرفنی سرخپوشان برای نیم فصل دوم مشخص شود.
مذاکرات مالک سپیدرود با روانخواه که گزینه سرمربیگری بود به خوبی پیش رفت و وضعیت سیلمار نیز همینگونه است.
تنها توافق کاظمی مانده بود که پس از سومین جلسه امشب روند مذاکرات به نتیجه نهایی نرسید و عدم توافق مالی این معامله را به سرانجام نرساند.
سهیل حق شناس همچنین به عنوان دستیار روانخواه به کادر فنی اضافه شده و امروز هم مسئول تمرین دادن به بازیکنان سپیدرو بود. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 23 ساعت و 20 دقیقه پیش
ترکیب اصلی هادرسفیلد و چلسی

ترکیب اصلی هادرسفیلد و چلسی به گزارش ایلنا، از هفته هفدهم لیگ برتر انگلیس از ساعت 23:30 چلسی در ورزشگاه جان اسمیت میهمان هادرسفیلد خواهد بود.
ترکیب هادرسفیلد: لوسل- اسمیت- زانکا- شیندلر- لوو- ووی- هوگ- کاچونگا- ویلیامز- اینس- مونی
ترکیب چلسی: کورتوا- آسپلیکوئتا- رودریگر- کریستنسن- آلونسو- موسس- باکایوکو- کانته- ویلیان- هازارد- پدرو ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 23 ساعت و 20 دقیقه پیش
استقلال در محاصره اخبار ضد و نقیض؛ از لیست خروج چه خبر؟

استقلال در محاصره اخبار ضد و نقیض؛ از لیست خروج چه خبر؟ به گزارش ایلنا، پندار توفیقی معاون باشگاه استقلال در خصوص این فهرست اینطور توضیح می دهد: هنوز این فهرست نهایی نشده و قرار است شفر ظرف این یکی دو روز آن را نهایی کند. غیبت روز گذشته جابر انصاری و حسن بیت سعید در تمرین معنایش قرار گرفتن در فهرست مازاد است؟
توفیقی در پاسخ می گوید: انصاری مصدوم است که در تمرین حضور ندارد ، بیت سعید هم همینطور.
خبر می رسد که فولادخوزستان خواهان به خدمت گرفتن بیت سعید است. معاون باشگاه استقلال در این خصوص می گوید: هر باشگاهی می تواند اعلام کند که به چه بازیکنی نیاز دارد ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 23 ساعت و 40 دقیقه پیش
پیام تبریک روحانی به مناسبت جشن بی طرفی ترکمنستان

پیام تبریک روحانی به مناسبت جشن بی طرفی ترکمنستان به گزارش ایلنا، متن پیام حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای قربانقلی بردی محمداف
رییس جمهور ترکمنستان
تبریکات صمیمانه ام را به مناسبت جشن بی طرفی ترکمنستان پذیرا باشید.
موجب خرسندی است که 12 دسامبر به ابتکار ترکمنستان به عنوان روز بین المللی بی طرفی به تصویب مجمع عمومی سازمان ملل متحد رسیده است.
مایلم تاکید نمایم که توسعه مناسبات دوستانه و همه جانبه با ترکمنستان برای ما از اهمیت ویژه ای برخوردار است. از این که ترکمنستان، همچنان در چارچوب سیاست بی طرفی گام های جدی و عملی در جهت تحکیم صلح ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 23 ساعت و 50 دقیقه پیش
رالی بانوان کشورهای اسلامی در ایران

رالی بانوان کشورهای اسلامی در ایران به گزارش ایلنا، اتفاقی که به نظر می رسد نخستین گام ها برای رسیدن به آن برداشته شده. محمود صیدانلو رییس فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی که برای شرکت در اجلاس سالانه فدراسیون جهانی اتومبیلرانی به فرانسه سفر کرده بود، جدا از شرکت در انتخابات ریاست این فدراسیون با جان تات، رییس فدراسیون بین المللی اتومبیلرانی (فیا) و همچنین با بن سلایم رییس جدید اتومبیلرانی خاورمیانه و همتاهایش از سایر کشورهای مختلف در زمینه همکاری دوجانبه و چند جانبه گفت و گو کرد.
در دیدار صیدانلو با جان تات مباحث مهمی مطرح شد و رییس فدراسیون جهانی با پیشنهاد ایران مبنی بر برگزاری رالی بانوان کشورهای اسلامی در سال 2018 ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
محرومیت ملی پوش عراقی به دلیل حمایت از فلسطین (عکس)

محرومیت ملی پوش عراقی به دلیل حمایت از فلسطین (عکس) به گزارش ایلنا، حمادی احمد بازیکن 28 ساله و ملی پوش تیم نیروی هوایی عراق پس از گلزنی برای تیمش در دیدار مقابل السماوه برای همدردی با مردم مظلوم فلسطین جمله القدس لنا را که روی پیراهن خود حک کرده بود مقابل تماشاگران و دوربین های تلویزیونی نشان داد. این اقدام او البته به دلیل اینکه فیفا اینگونه جملات را سیاسی تلقی می کند با واکنش کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال عراق روبه رو شده است. کمیته انضباطی این بازیکن عراقی را به پرداخت جریمه نقدی محکوم کرده است. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
اردوغان و محمود عباس دیدار کردند

اردوغان و محمود عباس دیدار کردند به گزارش ایلنا به نقل از آناتولی، رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه امروز-سه شنبه- با محمود عباس رییس تشکیلات خودگردان فلسطین دیدار کرد.
اردوغان و عباس پیش از برگزاری نشست فوق العاده سران کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی، دیدار و گفتگو کردند. این دیدار که در کاخ بیگلربیگی استانبول برگزار شد، یک ساعت به طول انجامید.
رییس تشکیلات خودگردان فلسطین امروز عصر برای شرکت در نشست فوق العاده سران سازمان همکاری اسلامی، وارد استانبول شد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
چرا زنان در برخی استان ها اجازه نوازندگی ندارند/ رسانه ملی مهمترین ناقض حقوق هنرمندان است/ گرامیداشت یاد و نام استاد شجریان

چرا زنان در برخی استان ها اجازه نوازندگی ندارند/ رسانه ملی مهمترین ناقض حقوق هنرمندان است/ گرامیداشت یاد و نام استاد شجریان به گزارش ایلنا، حمیدرضا نوربخش در هجدهمین جشن خانه موسیقی، ضمن خوشامدگویی به اهالی موسیقی گفت: جشن ما در دولت جدید برگزار می شود و باید به دولت جدید، شهردار جدید، معاون امور هنری جدید وزارت ارشاد خیر مقدم بگویم.
وی ادامه داد: در رفتن مرادخانی و آمدن حسینی باید این مصرع معروف حضرت حافظ به ذهنم می رسد که می فرماید صد شکر که این آمد و صد حیف که آن رفت. مرادخانی 18 سال مداوم در عرصه موسیقی کار کرده و باید قدر او را بدانیم.
مدیرعامل خانه موسیقی متذکر شد: باید یاد و نام اسطوره بزرگ و صاحب اصلی این مجلس، رئیس شورای عالی خانه موسیقی؛ استاد محمدرضا شجریان را گرامی بداریم ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
برگزاری مانور ضد تروریسم کره جنوبی در راستای میزبانی از المپیک زمستانی

برگزاری مانور ضد تروریسم کره جنوبی در راستای میزبانی از المپیک زمستانی به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، کره جنوبی در راستای آماده سازی شرایط میزبانی از المپیک زمستانی، امروز-سه شنبه- مانور ضد تروریسم اجرا کرد.
نیرو های امنیتی و پلیس ضد تروریسم کره جنوبی در این مانور مقابله با هرگونه عملیات تروریستی ممکن از جمله گروگان گیری، حمله با خودرو به مردم و حمله با پهپاد بمب گذاری شده را تمرین کردند.
بیش از 420 نیروی امنیتی، پلیس و آتش نشان کره جنوبی در مانور امروز مقابل استادیوم المپیک شهر پیونگ چانگ این کشور که تنها 80 کیلومتر با مرز کره شمالی فاصله دارد، شرکت کردند.
المپیک زمستانی 2018 قرار است در ماه فوریه در شهر پیونگ چانگ کره جنوبی برگزار شود. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
تاکید وزارت آموزش و پرورش بر تامین امنیت و اسکورت اردوهای راهیان نور

تاکید وزارت آموزش و پرورش بر تامین امنیت و اسکورت اردوهای راهیان نور مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد: 7 نفر از مصدومان اردوی راهیان نور در اورژانس بیمارستان گلستان شهر اهواز بستری شده اند که حال 3 نفر از آنها بسیار وخیم گزارش شده است.
رمضانی، به عنوان نماینده ویژه وزیر آموزش و پرورش به منطقه اعزام شده و نیز مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان و معاونان وی برای رسیدگی و پیگیری های لازم در محل حضور دارند.
همچنین نظری رییس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی نیز گفت: با توجه به تاکید وزارت آموزش و پرورش مبنی بر تامین امنیت و اسکورت اردوهای راهیان نور و توافق قطعی در این زمینه ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
آشنایی با مسی و رونالدوهای غیرفوتبالی؛ 8 رقابت تاریخی دنیای ورزش

آشنایی با مسی و رونالدوهای غیرفوتبالی؛ 8 رقابت تاریخی دنیای ورزش به گزارش ایلنا، با کسب پنجمین توپ طلای کریستیانو رونالدو بحث رقابت بین او با لیونل مسی دوباره داغ شد. حالا رونالدو و مسی آرژانتینی هر کدام پنج توپ طلا دارند. در اینجا به رقابت های داغ دنیای ورزش نگاهی می اندازیم؛ رقابتی بین مسی و رونالدوهای غیرفوتبالی:
1. جک نیکلاس، که بسیاری از او به عنوان برترین گلف باز جهان یاد می کنند، 18 قهرمانی بین المللی به دست آورد و بزرگترین رقیبش آرنولد پالمر بود که تنها هفت عنوان کسب کرد.
2. محمد علی کلی و جو فریزر؛ هر دوی آنها قهرمان المپیک هستند و برنده چندین عنوان سنگین وزن شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
جان باختن تعدادی از دختران دانش آموز البرزی در اردوی راهیان نور+ اسامی فوتی ها و مصدومان

جان باختن تعدادی از دختران دانش آموز البرزی در اردوی راهیان نور+ اسامی فوتی ها و مصدومان به گزارش خبرنگار ایلنا، وزارت آموزش و پرورش در اطلاعیه ای اعلام کرد: با کمال تاسف در سانحه تصادف در اردوی راهیان نور تعدادی از دانش آموزان عزیزمان جان باختند.
سانحه تصادف اردوی راهیان نور در محور سوسنگرد بوده و تاکنون جان باختن 5 نفر از دانش آموزان عزیزمان قطعی است.
این سانحه مربوط به اردوی راهیان نور دانش آموزان دختر شهرستان نظرآباد استان البرز بوده است. مصدومان حادثه به بیمارستان گلستان اهواز منتقل شده اند.
همچنین در این حادثه تعدادی از دانش آموزان مصدوم شدند که اسامی مصدومان حادثه به این شرح است:
زهرا امام قلی
افشین حمادی
حدیثه روزبان ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
رییس جمهور وارد استانبول شد

رییس جمهور وارد استانبول شد به گزارش ایلنا، سران کشورهای اسلامی در این اجلاس فوق العاده ، موضوع تصمیم غیرقانونی، تحریک آمیز و بسیار خطرناک آمریکا در ارتباط با قدس شریف را مورد بحث و تبادل نظر قرار می دهند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، دکتر روحانی قرار است در نشست سران سازمان همکاری اسلامی که روز چهارشنبه برگزار می شود، مواضع جمهوری اسلامی ایران را در ارتباط با این موضوع تشریح و تبیین کند. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
اعلام اسامی جانباختگان تصادف اتوبوس راهیان نور در محور سوسنگرد

اعلام اسامی جانباختگان تصادف اتوبوس راهیان نور در محور سوسنگرد سعید رضوانی مدیر روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان در گفت وگو با ایلنا، اسامی جانباختگان تصادف اتوبوس راهیان نور در محور سوسنگرد را اعلام کرد.
وی افزود: زهرا صابری، سکینه بیانی، فائزه دریادار و فتح الله سامانی پور از جانباختگان این حادثه هستند.
گفتنی است با توجه به جدیدترین اخبار دریافتی، آخرین آمار قطعی کشته شدگان این سانحه، دو دانش آموز، یک نفر راوی و یک نفر مربی تایید می شود. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
اعزام 24 نفر امدادگر به بیمارستان سوسنگرد جهت کمک به پرسنل بیمارستان

اعزام 24 نفر امدادگر به بیمارستان سوسنگرد جهت کمک به پرسنل بیمارستان به گزارش ایلنا، مرتضوی سخنگوی سازمان امداد و نجات درخصوص برخورد اتوبوس با وانت هایلوکس و واژگونی گفت: این حادثه در خوزستان، دشت آزادگان، محور سوسنگرد - هویزه صورت گرفت.
وی درباره حادثه دیدگان این سانحه اظهار داشت: 42 نفر شامل 38 نفر در اتوبوس و چهار نفر در وانت رخ داد.
سخنگوی سازمان امداد و نجات جعیت هلال احمر درباره فوت شدگان این حادثه هم تصریح کرد: 4 نفر در این حادثه مصدوم شدند که یک نفر راوی راهیان نور، یک نفر معلم و دو نفر دانش آموز بوده اند.
مرتضوی با بیان اینکه اتوبوس اردوی راهیان نور دانش آموزان دختر دبیرستانی از مبدا البرز به مقصد خرمشهر بوده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
اسامی مصدومان زلزله هجدک اعلام شد

اسامی مصدومان زلزله هجدک اعلام شد مجتبی خالدی در گفت وگو با خبرنگار ایلنا درباره آخرین وضعیت مصدومان زلزله 6.2 ریشتری در هجدک گفت: از مجموع 29 مصدوم ، 17 نفر درمان و ترخیص شده اند و 12 نفر بستری هستند.
اسامی این مصدومان عبارتند از: ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
همکاری ارگان های دریایی برای تحقق توسعه پایدار در سواحل و دریاها ضروری است

همکاری ارگان های دریایی برای تحقق توسعه پایدار در سواحل و دریاها ضروری است به گزارش ایلنا، پروین فرشچی امروز در پنل تخصصی توسعه پایدار صنایع دریایی در نوزدهمین همایش بین المللی صنایع دریایی در کیش ضمن اشاره به ظرفیت های قانونی موجود در حوزه دریا، گفت: با توجه به این ظرفیت ها نحوه اجرای قوانین برای رسیدن به هدف های از پیش تعیین شده در سواحل و دریاها بسیار حائز اهمیت است.
وی افزود: به طور نمونه ایران در بسیاری از کنوانسیون های منطقه ای و بین المللی عضو می شود ولی پس از عضویت به نحو مقتضی از ظرفیت ایجاد شده در راستای بهره برداری پایدار از منابع زیستی و رشد همه جانبه کشور بهره گرفته نمی شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
کشتی گیر اوکراینی به اردوی سینا صنعت ایذه ملحق شد

کشتی گیر اوکراینی به اردوی سینا صنعت ایذه ملحق شد به گزارش خبرنگار اعزامی ایلنا به اصفهان، عصر امروز ژان بلونیک کشتی گیر اوکراینی سینا صنعت ایذه وارد اصفهان شد و بلافاصله به اردو تیم ملحق شد.
کشتی گیر جدید سینا صنعت ایذخ دارنده مدال نقره المپیک و مدال طلای جهان است که در بدو ورود ملک محمد بویری سرمربی این تیم و دولت خواه استقبال گرمی از این کشتی گیر داشتند.
پیش از این ماکسیم مانوکیان کشتی گیر ارمنستانی تیم سینا صنعت ایذه به اردو اضافه شد.
مسابقات کشتی جام باشگاه های جهان طی روز های پنج شنبه 23 و جمعه 24 آذرماه در اصفهان برگزار خواهد شد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
لیگ برتر ووشو؛ پارس جنوبی در صدر ماند

لیگ برتر ووشو؛ پارس جنوبی در صدر ماند به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون ووشو؛ فصل جاری لیگ برتر ووشوی باشگاه های کشور در بخش مردان با حضور هشت تیم، پارس جنوبی، شهرداری ملارد، دانشگاه آزاد، باشگاه مقاومت، شهرداری دامغان، دانشگاه پیام نور، هیات البرز و پاس ناجا در یک گروه و به صورت رفت و برگشت برگزار می شود تا تیم های برتر مشخص شوند.
بر این اساس، هفته پنجم و ششم این رقابت ها، امروز (سه شنبه) با برگزاری هفت مبارزه در آکادمی ووشو همراه شد.
در مهمترین مبارزه، پارس جنوبی و پاس ناجا، قهرمان و نایب قهرمان فصل گذشته به مصاف هم رفتند که پارس جنوبی 10 بر 4 برنده شد و با 15 امتیاز صدرنشین باقی ماند ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
درگیری مردم روستای بی بی خاتونین(ع) با نیرو های انتظامی کذب است/ برخی افراد مغرض قصد اخلال در منطقه را دارند

درگیری مردم روستای بی بی خاتونین(ع) با نیرو های انتظامی کذب است/ برخی افراد مغرض قصد اخلال در منطقه را دارند " علی ملکی " به ایلنا از یاسوج گفت: پیش از ظهر امروز برخی معارضان در اعتراض به اجرای این طرح در زمین های کشاورزی منطقه تجمع کرده بودند که با حضور برخی مسئولان و توضیحاتی که داده شد متفرق شده و به خانه های خود رفتند.
وی بارد هر گونه درگیری بین مردم روستای بی بی خاتونین(ع) با نیرو های انتظامی افزود: پیش از ظهر امروز برخی از معارضان و افراد مغرض قصد ایجاد درگیری و سوء استفاده از فضای موجود را داشتند که توسط نیرو های انتظامی حاضر در منطقه دستگیر و تحویل مقامات قضایی شدند. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
آغاز اجرای طرح پتروشیمی سقاوه بویراحمد در آینده نزدیک

آغاز اجرای طرح پتروشیمی سقاوه بویراحمد در آینده نزدیک به گزارش ایلنا از یاسوج، عزت الله بهشتی فرد با اشاره به اینکه در استان یک میلیون و 454 هزار هکتار از اراضی ملی به نام دولت سند دارد، افزود: برای پتروشیمی بویراحمد هم سه نقطه را پیشنهاد دادند که مکان فعلی به مساحت 81 هکتار دارای پیوست زیست محیطی و استعلامات 11 گانه امور اراضی است.
وی از صدور مجوز های قانونی برای پتروشیمی بویراحمد از سوی منابع طبیعی استان خبر داد و اضافه کرد: این طرح همچون دیگر طرح های سرمایه گذاری در استان که فرآیند های قانونی را طی کرده اند در شورای برنامه ریزی استان و کمیسیون امور زیربنایی مطرح و مصوب شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
کشته و مجروج شدن 40 نفر در برخورد اتوبوس بنز حامل دانش آموزان دختر با وانت

کشته و مجروج شدن 40 نفر در برخورد اتوبوس بنز حامل دانش آموزان دختر با وانت به گزارش ایلنا، سردار حمیدی با اعلام این خبر گفت: براساس گزارش های اولیه حوالی ساعت 17:45 در کیلومتر 8 کمربندی سوسنگرد استان خوزستان یک دستگاه اتوبوس بنز حامل دانش آموزان دختر مقطع دبیرستان با وانت تویوتا با پلاک منطقه آزاد برخورد کرد.
وی افزود: در پی این حادثه متاسفانه چهار تن کشته و 36 تن به صورت سطحی و غیرسطحی مجروح شدند.
رییس پلیس راه راهور ناجا با اشاره به این که تیم ویژه پلیس راه هم اکنون در محل حاضر و در حال بررسی علت حادثه است اظهار داشت: اتوبوس مذکور از استان البرز در حال حرکت به سمت خرمشهر بود که دچار این حادثه شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
نشست سران سازمان همکاری اسلامی درباره قدس در ترکیه

نشست سران سازمان همکاری اسلامی درباره قدس در ترکیه به گزارش ایلنا به نقل از آناتولی، نشست فوق العاده سران کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی با موضوع قدس فردا-چهارشنبه- به میزبانی رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه و رئیس دوره ای این سازمان، در استانبول برگزار می شود.
در این نشست اردوغان و دیگر سران کشورهای سازمان همکاری های اسلامی به بررسی اقدامات لازم برای مقابله با تصمیم دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا درباره قدس، خواهند پرداخت. پس از نشست مذکور بیانیه پایانی نیز منتشر می شود.
در این نشست سران 48 کشور شرکت می کنند. سران کشورهای افغانستان، آذربایجان، بنگلادش، اندونزی، فلسطین، گینه، ایران، قطر، کویت، لیبی، لبنان، سومالی، سودان، توگو ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
رئیس جمهور دستور فوری تخصیص آب برای فاز دوم طرح 550 هزار هکتاری را صادر کرد

رئیس جمهور دستور فوری تخصیص آب برای فاز دوم طرح 550 هزار هکتاری را صادر کرد به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، حسن روحانی نامه ای به وزیر نیرو با اشاره به نامه استاندار خوزستان درباره طرح 550 هزار هکتاری مقام معظم رهبری پی نوشت نمود: اقدامات فوری برای شروع فاز دوم طرح به عمل آید. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
راه یافتن 8 اثر به مرحله پایانی در نخستین جشنواره استانی استند آپ کمدی خوزستان

راه یافتن 8 اثر به مرحله پایانی در نخستین جشنواره استانی استند آپ کمدی خوزستان به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، علی بهرامی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شوشتر ضمن اعلام این خبر افزود: مراد کیان پور از مسجد سلیمان، ابوذر صادقی از اندیمشک، رضا قبیتی نسب از دزفول، اشکان گله ملکی از شوشتر، امیر میراب نژاد از شوشتر، مهشید باران پور، زینب بلدی از اندیکا و مرضیه چراغی از اهواز به مرحله پایانی راه یافتند.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شوشتر اعلام کرد: هم زمان با برگزاری هفته فرهنگی هنری افتتاحیه جشنواره استانی استند آپ کمدی خوزستان شنبه 25 آذر ماه برگزار می شود و در این برنامه 8 اثر به صورت زنده اجرا و مورد بررسی هیئت داوران قرار می گیرند ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
کشف 50 کیلوگرم تریاک در هندیجان

کشف 50 کیلوگرم تریاک در هندیجان به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، ارسلان کریمی گفت: این مقدار مواد مخدر از نوع تریاک است که توسط مأموران ایست بازرسی این شهرستان کشف و ضبط شده است.
وی ادامه داد: رصد، شناسایی و بازرسی خودرو های مشکوک در ورودی شهر همواره مورد تاکید این دادسرا بوده است و مأموران سخت کوش ایست و بازرسی یگان و امداد انتظامی هندیجان نیز برای کشف جرائم برخورد با مجرمان همواره آماده اند.
وی افزود: در این رابطه یک نفر دستگیر و به زندان معرفی شد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
مهاجری: به قاضی نیاز داریم؛ باشگاه صاحب دارد/ هنوز به برگشت امتیاز امیدواریم؛ برخی دوستان در اجرای حکم عجول هستند

مهاجری: به قاضی نیاز داریم؛ باشگاه صاحب دارد/ هنوز به برگشت امتیاز امیدواریم؛ برخی دوستان در اجرای حکم عجول هستند رضا مهاجری در گفت و گو با ایلنا، درباره روز تولدش و سورپرایز شدن توسط بازیکنان این تیم اظهار داشت: از بچه های تیمم ممنونم. آنها محبت داشتند و تولد خوبی برایم گرفتند. امیدوارم همه آنها زیر سایه امام رضا به آرزوهایشان برسند.
وی درباره تمرینات تیمش در جزیره کیش تصریح کرد: تمرینات خیلی خوب و پرفشاری را پشت سر می گذاریم. مصدومان ما نظیر مرادمند و حسینی کم کم به تیم اضافه شده اند و پس از مدتها همه دور هم جمع هستیم.
سرمربی پدیده درباره اینکه ایا با کم شدن 6 امتیاز کنار آمده اند یا خیر گفت: شرایط سختی است اما ما هنوز امید داریم. انتظار داریم که بتوانیم شرایط را به سود خودمان برگردانیم ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
تمدید دوره ماموریت دبیرکل فعلی ناتو تا سال 2020

تمدید دوره ماموریت دبیرکل فعلی ناتو تا سال 2020 به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، ناتو مدت زمان حضور ینس استولتنبرگ به عنوان دبیر کل این سازمان را تا سال 2020 تمدید کرد.
استولتنبرگ دبیر کل سازمان ناتو نخست وزیر سابق نروژ است که از مارس سال 2014 تاکنون در این سمت حضور دارد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
رونق دوباره جاده ابریشم با گسترش تبادلات مالی بین المللی

رونق دوباره جاده ابریشم با گسترش تبادلات مالی بین المللی به گزارش ایلنا از روابط عمومی بانک کشاورزی، این بانک در 100 روز نخست دولت دوازدهم در حوزه تجارت بین الملل و واردات کالا در مجموع بیش از یک میلیارد و 122 میلیون دلار تبادلات مالی داشته که این رقم بابت 647 میلیون دلار گشایش اعتبارات اسنادی ، 140 میلیون دلار بروات اسنادی و 335 میلیون دلار حوالجات ارزی بوده است .
بانک کشاورزی در همین مقطع، نزدیک به 14000 فقره تبادل پیام سوئیفتی با بانک های خارجی داشته و نزدیک به 1.5 میلیون دلار نیز ضمانت نامه ارزی صادر کرده است.
بر اساس این گزارش، این بانک در راستای گسترش روابط بین الملل و در پاسخ به اقبال بین المللی نسبت به برقراری تبادلات مالی با ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
بهره برداری از یک هزار هکتار اراضی کشاورزی مین زدایی شده شلمچه

بهره برداری از یک هزار هکتار اراضی کشاورزی مین زدایی شده شلمچه به گزارش ایلنا، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی در حاشیه جلسه شورای اداری خوزستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: توفیق داشتیم تا به همراه آقای جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری به خوزستان سفر کنیم و از بخش هایی از طرح 550 هزار هکتاری در منطقه شلمچه به نام شلمچه یک و دو بازدید کنیم.
وی افزود: پیش از جنگ، در پنج هزار هکتار از اراضی در مرز شلمچه 16 روستای آباد و نخیلات بسیاری وجود داشت اما متاسفانه این اراضی در زمان دفاع مقدس سال های زیادی به میدان جنگ، مین و خمپاره تبدیل شده بودند.
وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
استان یزد در رتبه نخست تسهیلات پرداختی بانک ملی ایران

استان یزد در رتبه نخست تسهیلات پرداختی بانک ملی ایران به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، این بانک تا نیمه مهرماه امسال بالغ بر دو هزار و 900 میلیارد ریال تسهیلات در 313 فقره به بنگاه های کوچک و متوسط تخصیص داده است.
بر این اساس بانک ملی ایران رتبه نخست پرداخت تسهیلات به بنگاه های کوچک و متوسط را از میان 23 بانک مشارکت کننده در سال جاری از آن خود کرده است.
در این میان استان یزد با پرداخت 338 میلیارد و 771 میلیون ریال تسهیلات، رتبه نخست تسهیلات بنگاه های کوچک و متوسط بانک ملی ایران را از آن خود کرده است.
این رقم بیش از 11 درصد کل تسهیلات پرداختی بانک ملی ایران در این بخش را شامل شده و 37 بنگاه کوچک و متوسط نیز ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
دعوت از هنرمند اردبیلی به نمایشگاهی در مکزیکو سیتی

دعوت از هنرمند اردبیلی به نمایشگاهی در مکزیکو سیتی به گزارش ایلنا، هنرمند اردبیلی به نمایشگاه speak up poster مکزیکو سیتی دعوت شد.
سعید مجنون هنرمند طراح گرافیک اردبیلی است که همراه با 60 طراح گرافیک از جهان، به نمایشگاه speak up poster (صدای بلند پوستر) مکزیکو سیتی، دعوت شده است. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
جشنواره سیمرغ بزرگترین رویداد فرهنگی در دانشگاه ها است

جشنواره سیمرغ بزرگترین رویداد فرهنگی در دانشگاه ها است به گزارش ایلنا،صبح امروز 21 آذرماه نشست رسانه ای نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ با حضور اصحاب رسانه و مدیران این رویداد فرهنگی در بنیاد سینمایی فارابی برگزار شد.
در ابتدای نشست محمدرضا فراهانی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و رئیس جشنواره بین المللی سیمرغ با اشاره به اینکه معاونت فرهنگی وزارت بهداشت و درمان بر اساس اسناد بالادستی و وظایفی که برایش تعریف شده است وظیفه تسهیل گری در حوزه فرهنگ و هنر را در بین دانشگاه ها بر عهده دارد گفت: بر اساس این رسالت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای اینکه بتواند برای دانشجویان علوم پزشکی سراسر کشور انگیزه ایجاد کند که وارد حوزه فرهنگ شوند ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
دستگیری کلاهبرداران 2 هزار میلیاردی در بهشهر

دستگیری کلاهبرداران 2 هزار میلیاردی در بهشهر به گزارش ایلنا از ساری،به نقل از روابط عمومی دادگستری استان مازندران حجت الاسلام و المسلمین محمد علی تقوی فرد در این رابطه گفت: این افراد با روشهای مختلف از جمله تاسیس شرکتهای صوری و جعلی اقدام به ارائه اسناد و مدارک غیر واقعی می کردند.
وی افزود: شگرد این افراد استفاده از کارتهای بازرگانی برای فراراز پرداخت مالیات بوده است.
محمد علی تقوی فرد در ادامه افزود: این افراد با فروش کارتهای بازرگانی به تجار مختلف و با تنظیم وکالتنامه مبادرت به واردات کالا با حجم بالا می کردند که در نهایت منجر به تشخیص مالیاتهای سنگین به نام صاحبان کارتهای بازرگانی می شد و عملا به لحاظ عدم تمکین مالی ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
رصد مناطق زلزله زده توسط بالگرد/ برخی دیوارهای قدیمی فرو ریخت

رصد مناطق زلزله زده توسط بالگرد/ برخی دیوارهای قدیمی فرو ریخت به گزارش ایلنا از کرمان، رضا فلاح که هم اینک در کانون زمین لرزه واقع در روستای گورک بخش کوهساران راور حضور دارد، اظهار داشت: با بررسی های صورت گرفته تاکنون خسارت جانی نداشته ایم.
فلاح از ریزش برخی دیوارهای قدیمی در منطقه زلزله زده خبر داد و افزود: از زمان زمین لرزه 6.1 ریشتری هفته گذشته تاکنون هلال احمر در منطقه حضور داشته و چادرهای توزیع شده همچنان پابرجا هستند.
وی ادامه داد: مردم برخی در چادرها و برخی در ساختمان ها حضور داشتند اما با این وجود خسارت جانی نداشته ایم.
فلاح از حضور 10 تیم ارزیاب در منطقه هجدک راور خبر داد و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
بازگشت حدادی فر به تمرینات ذوب آهن

بازگشت حدادی فر به تمرینات ذوب آهن به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، قاسم حدادی فر، کاپیتان دوم و هافبک دفاعی ذوب آهن که در دیدار هفته نخست تیمش مقابل سیاه جامگان در برخورد با حسین بادامکی از ناحیه رباط صلیبی آسیب دید، دیگر نتوانست تیمش را همراهی کند.
در همین راستا از اصفهان خبر می رسد حدادی فر دوران مصدومیت خودش را پشت سر گذاشته و تقریباً آماده حضور در میادین است. این بازیکن از امروز در تمرینات تیمش حاضر شده و مشغول تمرینات اختصاصی است.
هنوز زمان دقیق بازگشت وی به میادین مشخص نیست ولی این بازیکن از هفته های ابتدایی نیم فصل دوم می تواند در ترکیب ذوب آهن حاضر شود. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
گلایه ناطق نوری از مستند قائم مقام

گلایه ناطق نوری از مستند قائم مقام به گزارش ایلنا، مصطفی ایزدی (روزنامه نگار) در یادداشتی با عنوان دیدار با حاج آقا ناطق نوری نوشت:
روز – یکشنبه 19 آذر – توفیق دست داد به دیدار حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج ناطق نوری بروم. در این دیدار خوب ، صحبت هائی درباره فیلم قائم مقام پیش آمد که بسی تعجب انگیز بود. ایشان گفتند که فیلم را آوردند من دیدم و از آنان گله کردم که اگر می خواستید از من مطلبی هم در این فیلم داشته باشید، چرا نیامدید با من مصاحبه کنید و رفته اید از آرشیو مرکز انقلاب اسلامی استفاده کرده اید ؟ من 17- 18 سال قبل در فضایی دوستانه و غیرمصاحبه ای، نشسته ام و خاطرات گفته ام ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
42هزار بازدید با بیش از پنج میلیارد ریال فروش بن در نمایشگاه کتاب گیلان

42هزار بازدید با بیش از پنج میلیارد ریال فروش بن در نمایشگاه کتاب گیلان به گزارش ایلنا از رشت، فیروز فاضلی بیان کرد: رقم دقیق فروش بن کتاب در سیزدهمین نمایشگاه کتاب گیلان پنج میلیارد و 40 میلیون ریال است که این نشانه مطالبه عمومی مردم مبنی بر برپایی هر ساله نمایشگاه کتاب است.
وی اظهار کرد: نمایشگاه یادشده در 200 غرفه و با حضور بیش از 400 ناشر استانی و کشوری، 16 آذر در رشت افتتاح شده و امروز سه شنبه آخرین روز برپایی آن است.
وی با بیان اینکه 48 هزار و 355 عنوان کتاب در این نمایشگاه عرضه شده است، افزود: 50 ناشر استانی در این نمایشگاه حضور دارند که 30 ناشر دارای غرفه های مستقل بوده و 15 ناشر نیز در غرفه تجمیعی کتب خود را ارائه می دهند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
تعطیلی مدارس شهرستان کرمان در نوبت بعدازظهر

تعطیلی مدارس شهرستان کرمان در نوبت بعدازظهر امید سلاجقه مدیر روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان در گفت و گو با خبرنگار ایلنا، اظهار داشت: مدارس نوبت بعداز ظهر شهرستان کرمان در تمامی مقاطع تحصیلی تعطیل اعلام شد.
وی گفت: هنوز برای تعطیلی فردای مدارس شهرستان کرمان تصمیمی گرفته نشده و امروز بعداز ظهر جلسه ستاد بحران در این شهرستان تشکیل و در این خصوص تصمیم گیری خواهد شد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
مشارکت بخش خصوصی در عملیات راهداری زمستانی/ هر ساله 70 درصد حوادث و سوانح طبیعی در گیلان رخ می دهد

مشارکت بخش خصوصی در عملیات راهداری زمستانی/ هر ساله 70 درصد حوادث و سوانح طبیعی در گیلان رخ می دهد به گزارش ایلنا از رشت، باهدف هماهنگی بیشتر دستگاه های مسئول برای کاهش حوادث و تلفات جاده ای، رزمایش راهداری زمستانی با مشارکت دستگاه های اجرایی گیلان برگزار شد.
علی خاوری مدیر کل راه وشهرسازی استان در حاشیه این رزمایش گفت: این رزمایش نمادی از هماهنگی بین دستگاههای اجرایی است که به نحوی در گیر حوادث جاده ای هستند بویژه برای عملیات زمستانی که حاصل این هماهنگی در حوادث سال های قبل به خوبی نمایانگر بوده است.
وی افزود: امیدواریم با این هماهنگی در سال جاری بتوانیم کمترین خسارت و انسداد در راهها را داشته باشیم ومعبر ایمنی برای تردد کنندگان از راه فراهم آوریم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
واکنش تند سخنگوی بارسلونا به ادعای رونالدو

واکنش تند سخنگوی بارسلونا به ادعای رونالدو به گزارش ایلنا، کریستیانو رونالدو پنج شنبه هفته گذشته پنجمین توپ طلایش را به دست آورد و به رکورد لیونل مسی دست یافت تا این دو ستاره شاغل در لالیگا به برابری برسند.
جوزپ وایوز، سخنگوی هیئت مدیره بارسلونا، پس از اینکه مهاجم پرتغالی خود را به عنوان کامل ترین بازیکن تاریخ خواند، به انتقاد از کریستیانو رونالدو پاسخ داد و ادعا کرد لیونل مسی در واقع بهترین بازیکن تاریخ است. او همچنین تصمیماتی که در آخرین جلسه باشگاه برگزار شد، را توضیح داد.
وایوز گفت: تبریک به کریستیانو رونالدو برای تصاحب توپ طلا ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
داوری دومین دوره جشنواره خورهای احساس آغاز شد

داوری دومین دوره جشنواره خورهای احساس آغاز شد به گزارش خبرنگار ایلنا از بندر امام خمینی ره ، سید ستار فاطمی گفت: با پایان مهلت ارسال آثار به دومین دوره جشنواره خورهای احساس ، کار داوری این آثار آغاز گردید.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بندر امام خمینی ادامه داد: در این دوره، تعداد 34 عنوان مجموعه شعر در قالب های آزاد و کلاسیک به دبیرخانه جشنواره رسید که از این میان، تعداد 12 عنوان در قالب کلاسیک و تعداد 22 عنوان در قالب سپید می باشند.
دبیر دومین دوره جشنواره خورهای احساس گفت: داوران این جشنواره که از افراد خبره وکارشناس در حوزه ادبیات بوده و صاحب نام می باشند، کار داوری خود را آغاز نموده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
باشگاه ها باید به مکان های مورد اطمینان خانواده ها تبدیل شوند

باشگاه ها باید به مکان های مورد اطمینان خانواده ها تبدیل شوند به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، افشین حیدری در خصوص برگزاری جلسات کمیسیون ماده 5، اظهارکرد: این جلسات تا کنون به صورت منظم برگزار شده است که خروجی آن صدور 111 فقره پروانه تاسیس و راه اندازی باشگاه های ورزشی، 120 فقره پروانه تمدید، 800 مورد بازرسی از باشگاه های ورزشی، 70 مورد ابلاغ اخطار توسط بازرسین، پنج مورد برخورد منجر به پلمب و 10 مورد دیگر پلمب باشگاه ها که در دستور کار قرار دارد، بوده است.
وی خاطر نشان کرد: این پلمب ها معمولا به دلیل عدم رعایت قوانین و دستور العمل ها، فعالیت باشگاه های فاقد بیمه ورزشکاران، عرضه مواد نیروزا و از این قبیل بوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
تکمیل کریدور شمال- جنوب؛ فصلی نوین در روابط ایران و آذربایجان

تکمیل کریدور شمال- جنوب؛ فصلی نوین در روابط ایران و آذربایجان به گزارش ایلنا از آستارا، جلسه هماهنگی در خصوص پروژه راه آهن آستارا- آستارا به منظور رفع مشکلات با حضور مدیران ارشد راه آهن ایران و جمهوری آذربایجان، معاون استاندار و رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان، فرماندار و برخی از مدیران کل استان در آستارا برگزار شد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان در این نشست گفت: با اتمام خط آهن قزوین– رشت– آستارا و تکمیل کریدور شمال – جنوب، فصلی نوین در روابط جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان ایجاد می شود.
فرهاد دلق پوش اظهار کرد: همه مدیران استان گیلان بر این موضوع واقف هستند که با اتمام خط آهن قزوین– رشت – آستارا و تکمیل کریدور شمال ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
تنشی در جلسه اعضا شورا و شهردار رخ نداد

تنشی در جلسه اعضا شورا و شهردار رخ نداد به گزارش خبرنگار ایلنا، علی اعطا، سخنگوی شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی در رابطه با اخبار مربوط به جلسه صبحانه کاری اعضای شورای شهر با شهردار تهران که به تنش کشیده شده است بیان داشت: این جلسه غیررسمی و بدون مصوبه است و در این جلسات در خصوص تمامی مسائل به صراحت حرف می زنیم. تنش کلمه درستی نیست در این جلسه موضوعات مختلفی مطرح می شود و ابهامات اعضا مطرح و برطرف می شود. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
تاکید اعضای شورای شهر رشت بر نظارت در کاهش تخلفات ساختمانی

تاکید اعضای شورای شهر رشت بر نظارت در کاهش تخلفات ساختمانی به گزارش ایلنا از رشت، حامد عبدالهی با اشاره به دستور جلسه گفت: در جلسات پی در پی کمیسیون بودجه و عمران، مفاد لایحه عوارض تشویقی در حال بحث و بررسی است.
وی تاکید کرد: این لایحه که به نوعی تسهیلات برای سرمایه گذاران بخش مسکن هست، می تواند به درآمدزایی شهرداری کمک کند.
عضو هیات رئیسه شورا همچنین گفت: مفاد این لایحه نباید به گونه ای باشد که سازندگان بسمت خلاف بروند و باید نظارت بیشتری در این خصوص صورت گیرد.
عبدالهی همچنین پیشنهاد داد: می توان برای جلوگیری از ازدیاد تخلفات ساختمانی ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
اعزام 10 تیم ارزیاب به هجدک/تاکنون خسارت مالی و جانی گزارش نشده است

اعزام 10 تیم ارزیاب به هجدک/تاکنون خسارت مالی و جانی گزارش نشده است مرتضی سلیمی در گفت وگو با خبرنگار ایلنا درباره زلزله 6.2 ریشتری در هجدک کرمان گفت: این زلزله ساعتی پیش در این منطقه بوقوع پیوست.
او ادامه داد: 10 تیم ارزیاب از نزدیکترین پایگاه ها به منطقه زلزله زده اعزام شده است.
رییس امداد و نجات جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: احتمال ریزش و تخریب دیوارهای منازل روستایی وجود دارد اما تاکنون خسارت مالی و جانی گزارش نشده است. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
زلزله ای به بزرگی 6.2 دهم ریشتر در هجدک کرمان

زلزله ای به بزرگی 6.2 دهم ریشتر در هجدک کرمان به گزارش خبرنگار ایلنا، این زلزله به طول جغرافیایی 57.315 و عرض جغرافیایی 57.315 در عمق 10 کیلومتری زمین به وقوع پیوست.
تاکنون هیچ گونه خبری از خسارت مالی و جانی این زلزله گزارش نشده است. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
پس از داعش به دنبال مواجهه با ایران هستیم/ از نزدیکی بغداد و ریاض استقبال می کنیم

پس از داعش به دنبال مواجهه با ایران هستیم/ از نزدیکی بغداد و ریاض استقبال می کنیم به گزارش ایلنا به نقل از اسکای پرس، دوگلاس سلیمان سفیر آمریکا در عراق امروز –سه شنبه- با بیان اینکه واشنگتن پس از داعش به دنبال مقابله با ایران است، تاکید کرد که آمریکا برای محدود کردن نفوذ ایران در عراق تلاش می کند.
وی که در گفت وگو با خبرگزاری آسوشیتدپرس سخن می گفت، افزود: آمریکا به حکومت مرکزی عراق در بغداد کمک خواهد کرد که اختلافاتش را با اقلیم کردستان عراق حل و فصل کند.
سلیمان ادامه داد: با اعلام عراق مبنی بر پایان جنگ علیه افراطی ها، واشنگتن بر محافظت از صلح و بازسازی متمرکز خواهد شد و نفوذ ایران در عراق را یک مشکل می داند . ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
نمایشگاهی مملو از نور و زیبائی

نمایشگاهی مملو از نور و زیبائی به گزارش ایلنا؛ این نمایشگاه از 3 تا 6 دی ماه و با حضور و مشارکت 220 شرکت داخلی و خارجی برگزار می شود.
در بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی لوستر،چراغ های روشنائی و تزئینی 201 شرکت داخلی و 19 شرکت خارجی از جمهوری اسلامی ایران و کشورهای ترکیه،چین و تایوان حضور و مشارکت دارند.
این نمایشگاه ترکیبی از روشنائی، نور و زیبائی خواهد بود و در آن انواع لوسترهای سقفی و دیواری، لوسترهای مساجد و زیارتگاهها ، انواع چراغ های تزئینی منزل ، شمعدانی، چراغ های تزئینی شرکت ها ، ادارات و هتل ها ، چراغ های شهری، چراغ های فضای باز ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
دستور آملی لاریجانی برای رسیدگی جدی به پرونده های ورود سلاح و مهمات غیر مجاز به کشور

دستور آملی لاریجانی برای رسیدگی جدی به پرونده های ورود سلاح و مهمات غیر مجاز به کشور به گزارش ایلنا، متن کامل بخشنامه آیت الله صادق آملی لاریجانی به شرح ذیل است:
بخشنامه
به واحدهای قضایی سراسر کشور
برابر گزارش های واصله ورود سلاح و مهمات غیرمجاز به داخل کشور اخیراً روند رو به رشدی در برخی از استان های کشور از جمله آذربایجان غربی، کرمانشاه، کردستان، ایلام، خوزستان و سیستان و بلوچستان داشته است . همچنین با لحاظ وضعیت موجود در کشورهای همسایه به خصوص در مرزهای غربی کشور روشن است ورود سلاح و مهمات غیر مجاز به کشور به صورت کاملاً برنامه ریزی شده و هدفمند صورت می گیرد که تعلل در برخورد با این پدیده می تواند زیان های جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
بانک قرض الحسنه مهر ایران؛ تجلی مسئولیت اجتماعی در نظام بانکی

بانک قرض الحسنه مهر ایران؛ تجلی مسئولیت اجتماعی در نظام بانکی به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، مرتضی اکبری، مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر اقتصاد در این مراسم به ایراد سخن پرداخت.
متن کامل سخنرانی مرتضی اکبری به شرح زیر است:
بسم ا...الرحمن الرحیم
خدمت حضار گرامی عرض سلام و احترام دارم.
خداوند را شاکرم که توفیق یافتیم در این زمان و در این مراسم، یک دهه فعالیت پرثمر، موفق و مؤثر بانک قرض الحسنه مهر ایران را با حضور ارزشمند و پرشور شما جشن بگیریم.
لازم می دانم از حضور ارزشمند مسؤولان ارشد کشور، جناب آقای دکتر سیف، رییس کل محترم بانک مرکزی، جناب آقای دکتر ربیعی، وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سرکار خانم دکتر ابتکار ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
واکنش رابینسون به حضور میگولی در استقلال

واکنش رابینسون به حضور میگولی در استقلال به گزارش ایلنا قرار است به زودی میگوئل کالی دستیار پیشین وینفرد شفرد در تیم ملی جامائیکا به کادر فنی استقلال اضافه شود.
رابینسون مدیر تیم جامائیکایی جی سی گفت وگویی انجام داده و در بخشی از اظهاراتش به کالی و نقش او در این تیم اشاره کرد و گفت: کالی یکی از موفق ترین مربیان در جامائیکا بود که تصمیم گرفته برای 6 ماه به استقلال برود. کالی به وینفرد شفر می پیوندد، این دو از فوریه 2014 تا سپتامبر 2016 در کنار هم در تیم ملی جامائیکا حضور داشتند.
وی افزود: کالی در حالی از ما جدا شد که نیاز به سطح بالاتری از مربیگری داشت ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
آغاز دور جدید تمرینات تیم ملی فوتبال بانوان نوجوان

آغاز دور جدید تمرینات تیم ملی فوتبال بانوان نوجوان به گزارش ایلنا اردوی آماده سازی تیم ملی فوتبال زیر 16 سال دختران در مرکز ملی فوتبال از دقایقی پیش آغاز شد تا بازیکنان زیر نظر کتایون خسرویار(سرمربی) و مریم آزمون (مربی)، حمیده حمیدی (مربی دروازبانان) تمرینات خود را برگزار کنند.سرپرستی تیم فوق بر عهده زینب علیزاده است.
اسامی بازیکنان دعوت شده به اردو به شرح زیر است:
ژینو پیکری از کرمانشاه
مارال ترکمان از البرز
هستی سبلانی، شقایق معتمدی، شکیبا معتمدی و فاطمه شبان از اصفهان
هلیا پیلتن از خراسان رضوی
یاسمن طایفه از آذربایجان شرقی
زهرا معصومی از گیلان
رقیه جلال نسب و مبیا ابوالفارسی از خوزستان ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
تصمیم اخیر آمریکا ناشی از احساس شکاف و اختلاف میان امت اسلامی است

تصمیم اخیر آمریکا ناشی از احساس شکاف و اختلاف میان امت اسلامی است وزیر دفاع در گفتگوی تلفنی با وزیر دفاع ترکیه؛
اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی نشان از استیصال آمریکا در منطقه دارد
به گزارش ایلنا، امیر حاتمی وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران در گفت وگو با نورالدین جانیکلی وزیر دفاع ترکیه با ابراز خرسندی از روابط دو کشور در تعامل مشترک نسبت به ماهیت تحولات منطقه گفت: برخی قدرت های منطقه ای و بین المللی در چند سال گذشته در پی جدا سازی ایران و ترکیه از یکدیگر بودند که به لطف الهی و در سایه اراده رهبران دو کشور نقشه شوم آنها به شکست انجامید.
وی با تبریک اضمحلال داعش به دولت و ملت ترکیه اظهار داشت ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
تشییع پیکر 7 کوهنورد فقید مشهدی در شهر ازنا (تصاویر)

تشییع پیکر 7 کوهنورد فقید مشهدی در شهر ازنا (تصاویر) به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، مراسم تشییع پیکر کوهنوردان جان باخته در حادثه دردناک سقوط بهمن اشترانکوه باحضور استاندار لرستان ، مسئولان استانی و شهرستانی، هیات های کوهنوردی و مردم در شهرستان ازنا برگزار شد
علیرضا عامری، مرتضی غلام پور، مجید زاده تراب، ناصر اکبری، مهشید جان محمدی، اکرم حقانی، علی قاسم زاده 7 کوهنورد مشهدی بوده که جسد آنها پیدا شده و پس از مراسم به مشهد منتقل می شود
علی حسینی هشتمین کوهنورد جان باخته مشهدی است که جسد وی هنوز پیدا نشده است. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
برگزاری تست آمادگی جسمانی داوران لیگ برتر در کیش

برگزاری تست آمادگی جسمانی داوران لیگ برتر در کیش به گزارش ایلنا کلاس توجیهی و دانش افزایی داوران و کمک داوران لیگ برتر که از روز دوشنبه 20 آذرماه به میزبانی هیات فوتبال جزیره کیش آغاز شده بود، بعدازظهر روز اول از این کلاس شرکت کنندگان زیر نظر مدرسین دوره آزمون های آمادگی جسمانی را طبق متد جدید فیفا روز گذشته در ورزشگاه المپیک انجام دادند.
برهمین اساس از 85 شرکت کننده در کلاس توجیهی و دانش افزایی، یک کمک داور نتوانست این تست ها را با موفقیت پشت سربگذارد. همچنین یک کمک داور دیگر نیز به دلیل مصدومیت در آزمون های آمادگی جسمانی شرکت نکرد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
جستجوی 50 کوهنورد حرفه ای برای یافتن تنها مفقودی حادثه اشترانکوه

جستجوی 50 کوهنورد حرفه ای برای یافتن تنها مفقودی حادثه اشترانکوه به گزارش خبرنگار ایلنا، در پنجمین روز از جستجوی کوهنوردانی که در ارتفاعات اشترانکوه و قله "کول جنون" در استان لرستان دچار حادثه شدند، صبح امروز نیز 50 کوهنورد حرفه ای از استان مرکزی و شهرستان های ازنا و الیگودز برای یافتن آخرین بازمانده این حادثه با پرواز سه بالگرد به منطقه اعزام شدند.
براساس این گزارش موسی خادمی استاندار لرستان و محمد محمدی نژاد فرماندار ازنا در دستوری خطاب به هلال احمر خواستار ادامه جستجوها برای یافتن آخرین مفقودی حادثه کوهنوردی اشترانکوه شدند.
16 آذر ماه یک تیم 14 نفره کوهنوردی متشکل از 12 مرد و 2 زن از مشهد به قصد صعود به قله 4000 متری اشترانکوه به استان ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
معرفی بهترین سایت برای اجاره آنلاین ویلا و اقامتگاه در سفر

معرفی بهترین سایت برای اجاره آنلاین ویلا و اقامتگاه در سفر ایران با جنگلهای مرتفع و معماری سنتی در دل کویر نگین درخشان گردشگری در خاورمیانه و آسیاست.
با توجه به این پتانسیل ها ، بسیاری از مسافران بمنظور صرفه جویی در هزینه ها و مدیریت زمان سفر و موارد دیگر ترجیح می دهند که جهت مسافرتهای چند روزه به جای هتل ، از اقامتگاههای خصوصی استفاده نمایند و با توجه به مشکلاتی که اجاره حضوری این اقامتگاهها دارد مانند پر شدن ویلاها در روزهای پر ترافیک، ایمن نبودن بعضی منازل، در دسترس نبودن پول نقد و غیره ، تیم سرایار برنامه ای را با مجوز رسمی از سازمان گردشگری طراحی نموده که مشکلات موجود در این نوع رزرو ها را تا حد بسیار زیادی کاهش داده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
پوتین عقل و قلب هزاران شهروند کشورهای اسلامی را تسخیر کرد/ رئیس جمهوری روسیه درهای خاورمیانه را به روی خود گشود

پوتین عقل و قلب هزاران شهروند کشورهای اسلامی را تسخیر کرد/ رئیس جمهوری روسیه درهای خاورمیانه را به روی خود گشود به گزارش ایلنا، عبدالباری عطوان سردبیر روزنامه رای الیوم در سرمقاله این روزنامه به بررسی سفر روز گذشته ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه به سوریه پرداخت.
تور خاورمیانه ای رئیس جمهوری روسیه شامل سه ایستگاه اصلی در سوریه، مصر و ترکیه بود که بیانگر نفوذ قدرتمند مسکو با سرعت بسیار بالا در مقابل کاهش نفوذ آمریکا در منطقه و همچنین قدرتمند شدن محور مقاومت و بازگشت آن به اصلی ترین مساله عربی بیش از هر زمان دیگری است.
طبیعی بود که رئیس جمهوری روسیه این تور خاورمیانه ای را با بازدید از پایگاه هوایی حمیمیم در منطقه لاذقیه در شمال سوریه آغاز کند ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
دختر 11 ساله سیستان و بلوچستانی قهرمان نخست شد

دختر 11 ساله سیستان و بلوچستانی قهرمان نخست شد به گزارش خبرنگار ایلنا یسرا سلیمانی دختر 11ساله سیستان و بلوچستانی برای دومین بار در مسابقات قهرمانی جهان محاسبات ذهنی (چرتکه) در کشور مالزی قهرمان جهان شد.
یسرا در حال تحصیل در مقطع پنجم دبستان و اهل شهرستان فنوج است. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
جسد سلیمان شاه به سوریه بازگردانده می شود

جسد سلیمان شاه به سوریه بازگردانده می شود به گزارش ایلنا به نقل از آناتولی، بن علی ییلدریم نخست وزیر ترکیه، روز گذشته طی سخنانی در پارلمان این کشور، اعلام کرد که با بازگشت امور به روال عادی در سوریه، جسد سلیمان شاه به جایگاه سابق خود بازگردانده خواهد شد.
ییلدریم گفت: قطعه زمینی که آرامگاه سلیمان شاه در آن قرار داشت، تحت مالکیت ترکیه است و این جسد برای مدت کوتاهی و به دلایل امنیتی به کشور منتقل شده است.
ارتش ترکیه در تاریخ 22 نوامبر 2015، طی عملیات نظامی شاه فرات جسد سلیمان شاه، پدربزرگ عثمان غازی موسس دولت عثمانی و 38 نظامی ترکیه که نیروهای محافظ محوطه آرامگاه سلیمان شاه در روستای قره قوزاق در استان حلب (شمال سوریه) بودند ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
"تاکسی پرنده" سال آینده در آلمان به پرواز درمی آید/عکس

"تاکسی پرنده" سال آینده در آلمان به پرواز درمی آید/عکس آلمان "هواپیماهایی با قابلیت فرود عمودی"(VTOL) را به عنوان تاکسی پروازی در سال آینده میلادی تجاری سازی می کند.
VTOL ها به صورت عمودی بدون نیاز به باند فرود پرواز می کنند. استارت آپ eVolo آلمان از سال 2011 بر روی VTOL کار می کند. اما چندین رقیب دیگر نیز مانند اوبرر، ایرباس و Zee.Aero نیز در این رقابت حضور دارند. سرمایه گذاری این استارت آپ توسط لری پیج یکی از بنیانگذاران گوگل تامین می شود.
E-Volo چندین مولتی کوپتر خود را به نام "ولوکوپتر 2x Volocopter)"2X) به پایان رسانده است و اگر مشکلی رخ ندهد در سال 2018 خدمات تاکسی پروازی را به بهره برداری خواهد رساند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
کارگران داروسازی کوثر: قراردادهای یک ماهه نگرانمان کرده/ مدیریت شرکت: یک ماهه ها از انگشتان یک دست کمترند

کارگران داروسازی کوثر: قراردادهای یک ماهه نگرانمان کرده/ مدیریت شرکت: یک ماهه ها از انگشتان یک دست کمترند به گزارش خبرنگار ایلنا؛ تعدادی از کارگران شرکت داروسازی کوثر می گویند: با اپراتورهای شرکت قرارداد یک ماهه منعقد شده است.
این کارگران مدعی هستند تا چند ماه پیش اینطور نبود و قراردادها حداقل سه ماهه بود؛ اما در چند ماه اخیر با حدود بیست نفر از اپراتورها، قرارداد یک ماهه منعقد می شود.
این کارگران در عین حال از افزایش حجم کار انتقاد دارند و می گویند: ساعات کاری ما در ماههای اخیر به اجبار زیاد شده و وقت استراحت نداریم.
مهدی احمدیانی (معاون اجرایی داروسازی کوثر) در ارتباط با گلایه های کارگران گفت: قراردادها برای همه پرسنل یک ماهه نشده، بلکه براساس ساختارِ ارزیابی مستمر پرسنل ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
برگزاری مسابقات تیراندازی با کمان در کرمان

برگزاری مسابقات تیراندازی با کمان در کرمان به گزارش ایلنا، مسابقات تیراندازی با کمان مرحله دوم رنکینگ کشوری داخل سالن در رشته های ریکرو و کامپوند و در دو بخش آقایان و بانوان از مورخه 23 لغایت 24 آذرماه در استان کرمان شهر کرمان برگزار می شود. این مسابقات دارای رنکینگ می باشد.
برنامه این مسابقات به شرح زیر است:
پنجشنبه 23 آذرماه - رشته ریکرو - آقایان و بانوان
جمعه 24 آذرماه - رشته کامپوند - آقایان و بانوان ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
راهکارهای بیدار شدن از خواب هنگام صبح

راهکارهای بیدار شدن از خواب هنگام صبح خواب دارای یک ساختار معمولی است، چرخه ای متشکل از مراحل خواب سبک تر و عمیق تر. تمامی مراحل خواب، برای بیدار شدن هنگام صبح (بدون احساس خستگی) مهم هستند.
بیشتر بزرگسالان به حدود 7 تا 9 ساعت خواب شبانگاهی نیاز دارند، چرا که خواب کافی برای سلامت جسمی و روانی ضروری بوده و کارآیی بهتر در طول روز را تضمین می کند.
از نورهای مضر قبل از خواب دوری کنید
نور و روشنایی در طول روز، به تنظیم ساعت بدن و ریتم های روزانه، تنظیم برنامه خواب/بیداری، بهبود سلامت و آرامش روحی کمک می کند. برعکس، نور زیاد در هنگام شب، در فرآیند خواب شبانگاهی اختلال ایجاد می کند ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
مجلس شرایط عضویت پیروان ادیان الهی برای حضور در شوراها را مشخص کرد

مجلس شرایط عضویت پیروان ادیان الهی برای حضور در شوراها را مشخص کرد به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا، نمایندگان در جریان نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی که به بررسی طرح اصلاح قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران اختصاص داشت، ماده یک این طرح را به تصویب رساندند.
بر این اساس نمایندگان با 152 رای موافق، 41 رای مخالف، 13 رای ممتنع از مجموع 231 نماینده حاضر در صحن ماده یک این طرح را به تصویب رساندند.
در ماده یک این طرح ذکر شده که 2 تبصره به عنوان تبصره ها 1 و 2 به ماده 30 قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مصوب سال 75 به شرح ذیل الحاق و شماره تبصره های این ماده اصلاح می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
10 شایعه برتر نقل و انتقالات زمستانی اروپا / کوچ ستاره سیتی به آمریکا

10 شایعه برتر نقل و انتقالات زمستانی اروپا / کوچ ستاره سیتی به آمریکا به گزارش ایلنا، پنجره نقل و انتقالاتی زمستانی اروپا از تاریخ یک ژانویه، 18 روز دیگر آغاز می شود و با نزدیک شدن به این زمان شایعات ورود و خروج بازیکنان مطرح دوباره داغ شده است.
در صدر 10 شایعه امروز یحیی توره قرار دارد که فصل گذشته با حواشی زیادی رو به رو شد. درگیری مدیربرنامه های توره با پپ گواردیولا، سرمربی منچسترسیتی، موجب شد او نیم فصل از ترکیب دور باشد اما نیم فصل دوم را به خوبی بازی کرد. توره که سابقه برتن کردن پیراهن بارسلونا را دارد اما نقشی در برنامه این فصل پپ نداشته و اکثر بازی ها را از روی نیمکت دنبال می کند ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
تصنیف برف نو با شعر احمد شاملو منتشر شد+صوت

تصنیف برف نو با شعر احمد شاملو منتشر شد+صوت به گزارش ایلنا، تصنیف برف نو در دستگاه نوا و با ساختار موسیقی اصیل ایرانی ساخته و تنظیم شده است و از ویژگی های بارز این اثر استفاده از شعر نو و ترکیب آواز، با جملات موسیقایی متفاوت در زمینه موسیقی با کلام است.
در این اثر؛ آرمان حیدریان (کمانچه)، علیرضا رسولی (کمانچه باس و قیچک)، حسین گازر (تمبک و اودو) و هامون بهرامی مقدم (سنتور) به نوازندگی پرداخته اند.
این قطعه، در دو استودیو هامون و استیج ضبط شده و کار میکس و مسترینگ آن را حمید عسگری انجام داده است.
علاقمندان می توانند قطعه برف نو که با مجوز دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر شده را از طریق سایت های معتبر موسیقی ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
دست رد اتحادیه اروپا بر سینه نخست وزیر رژیم صهیونیستی

دست رد اتحادیه اروپا بر سینه نخست وزیر رژیم صهیونیستی به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، اتحادیه اروپا درخواست بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل درباره قدس را نپذیرفته است. فدریکا موگرینی مسئول ارشد سیاست خارجی اتحادیه اروپا، که ریاست نشست با نتانیاهو را برعهده داشت، به خبرنگاران گفته است هیچ یک از کشورهای آن اتحادیه قصد اقدام مشابه با آن چه دولت آمریکا در انتقال سفارتش از تل آویو به قدس را انجام داده، ندارد. این در حالی ست که نتانیاهو این پیش بینی را مطرح کرده بود که بسیاری از کشورهای اروپایی اقدام مشابهی انجام خواهند داد.
نتانیاهو در مقر اتحادیه اروپا در بروکسل مدعی شده است که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با اعلام قدس به عنوان پایتخت ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
سازمان ملل ایرانی بودن موشک های شلیک شده به عربستان را تایید نمی کند

سازمان ملل ایرانی بودن موشک های شلیک شده به عربستان را تایید نمی کند به گزارش ایلنا به نقل از اینترفاکس، کارشناسان سازمان ملل، که قطعات پخش شده از موشک های شلیک شده به فرودگاه ملک خالد در حومه ریاض از سوی یمن را بررسی کرده اند، تایید نکرده اند که این موشک ها ساخت ایران بود.
آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل اعضای شورای امنیت را در جریان نتایج گزارش این کارشناسان قرار داده است. طبق این گزارش، قُطر موشک هایی، که از یمن در 22 جولای گذشته و 4 نوامبر جاری از سوی انصارالله به عربستان سعودی شلیک شدند، معادل قُطر موشک های سکود و نسخه اصلاح شده قیام- 1 ایرانی است.
ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
مصدومیت راموس در تمرینات ابوظبی

مصدومیت راموس در تمرینات ابوظبی به گزارش ایلنا، اولین جلسه تمرینی بازیکنان رئال مادرید برای رویارویی با الجزیره امارات در نیمه نهایی جام باشگاه های جهان عصر روز گذشته برگزار شد و در جریان آن سرخیو راموس دچار مصدومیت شد.
راموس به سرعت پزشکان تیم را فراخواند تا با استفاده از چسب تیپ از ادامه کشیدگی عضله پشت ساق پای چپ او جلوگیری شود و به تمرینات بازگردد.
راموس بی تردید مهره کلیدی رئال در بازی پیش رو است اما زین الدین زیدان شرایط او را زیر نظر دارد تا کاپیتان به دربی پیش رو برسد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
جدول 17 بودجه حذف شدنی نیست/ چرا از مردم نمی پرسند اصلا می خواهند 8000 میلیارد تومان برای برخی موسسات خرج شود یا خیر؟

جدول 17 بودجه حذف شدنی نیست/ چرا از مردم نمی پرسند اصلا می خواهند 8000 میلیارد تومان برای برخی موسسات خرج شود یا خیر؟ به گزارش خبرنگار ایلنا، همزمان با ارائه لایحه بودجه سال 97 کشور از سوی رئیس جمهور به مجلس شورای اسلامی، خبرهایی از حذف جدول 17 لایحه بودجه به گوش رسید اما تنها گشت و گذاری کوتاه در لایحه بودجه 97 لازم بود تا مشخص شود نهادها و ارگان هایی که ذیل این جدول قرار داشته اند؛ با چینش دیگری مجدد در ردیف های بودجه ای لحاظ شده اند. ظاهرا دلیل این تغییرات هم فراهم کردن بستر و ابزاری برای نظارت بر این سازمان ها و ارگان ها بوده که عمدتا به نام فعالیت های فرهنگی بودجه دریافت می کنند نه حذف آنها.
حال مسئله اینجاست، چرا با وجود اینکه این سازمان ها همچنان ردیف های بودجه ای مشخصی دارند ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: مذهبی انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
جدایی پر حاشیه بازیکنان تراکتورسازی/ پرسپولیس با فاصله در صدر

جدایی پر حاشیه بازیکنان تراکتورسازی/ پرسپولیس با فاصله در صدر به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، چند خبر نقل و انتقالاتی و جدایی دو بازیکن تراکتورسازی اخبار روز را به خود اختصاص داده بود. پرسپولیس هم آخرین دیدار نیم فصل را پیروز شد.
لیست مازاد تراکتورسازی مشخص شد
سیلمار نه، روانخواه سرمربی سپیدرود شد!
فخر الدینی از گسترش فولاد جدا شد
علیپور آقای گل لیگ برتر شد
تزریق سوخت قهرمانی با سوپر علیپور/ این پرسپولیس رویایی ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 21 ساعت پیش
عوارض خروج از کشور نیاز به اصلاح دارد/ دولت مصمم به قطع یارانه افراد غیرنیازمند است

عوارض خروج از کشور نیاز به اصلاح دارد/ دولت مصمم به قطع یارانه افراد غیرنیازمند است عزت الله یوسفیان ملا در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا در ارزیابی خود از لایحه بودجه سال 97 ، روش تدوین بودجه سال آینده را نوین و منطقی خواند و گفت: لایحه پیشنهادی دولت با وضعیت اقتصادی کشور سازگار تر و به واقعیت نزدیک تر است.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در مورد انتقادات مطرح شده نسبت به بالا بودن بودجه برخی نهادها و دستگاه ها اظهار کرد: بودجه پیشنهادی کاملا با در نظر گرفتن واقعیت عملکرد وزارتخانه ها کاملا منطقی است. مثلا زمانی که کارگری را استخدام می کنیم با توجه به عملکرد او حقوق اورا پرداخت می کنیم ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 21 ساعت پیش
هیچ زلزله ای در استان آذربایجان غربی رخ نداده است

هیچ زلزله ای در استان آذربایجان غربی رخ نداده است به گزارش خبرنگار ایلنا، امیرعباس جعفری ضمن تکذیب وقوع زلزله در آذربایجان غربی تصریح کرد: ساعت40: 5 زمین لرزه ای به قدرت 6ریشتر مرز عراق و ایران در استان کرمانشاه و منطقه ازگله رخ داد و به دنبال وقوع آن، در تمامی شهرستانهای جنوب استان این زمین لرزه احساس شد.
وی تصریح کرد: طی استعلام از تمام فرمانداران مشخص شد که تاکنون هیچ خسارت مالی و جانی در آذربایجان غربی حادث نشده است.
مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان غربی ضمن تکذیب شایعاتی در شبکه های مجازی مبنی بر وقوع زلزله 5.6 ریشتری در ارومیه و آذربایجان غربی ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 22 ساعت پیش
تلاش برای ارتقاء جایگاه البرز در وضعیت اشتغال/ البرز از معضلات اجتماعی بی شماری رنج می برد

تلاش برای ارتقاء جایگاه البرز در وضعیت اشتغال/ البرز از معضلات اجتماعی بی شماری رنج می برد به گزارش ایلنا از کرج، محمدعلی نجفی عصر امروز در آیین اختتامیه دوازدهمین دوره مسابقات حفظ،قرائت و مفاهیم قرآن کریم، ویژه جامعه کار و تلاش،که با حضور علی ربیعی وزیرکار،تعاون و رفاه اجتماعی در مرکز تربیت مربی کرج برگزار شد، با تاکید بر لزوم تامل و تدبر در آیات قرآن و جاری ساختن آموزه های آن در زندگی و قدردانی از حضور وزیر کار در این آیین گفت: امروز علاوه بر ستاد استانی اقامه نماز شاهد برگزاری این آیین در امر ترویج فرهنگ علوم قرآنی هستیم و این موهبتی برای استان است که امید می رود فرصت های برگزاری کنگره های بزرگ قرآنی را نیز در استان شاهد باشیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: مذهبی انتشار : 1 روز و 22 ساعت پیش
برخی رسانه ها ابزاری برای باج گرفتن و زورگیری شده اند/ کار در شورای شهر به مراتب سخت تر از مجلس است

برخی رسانه ها ابزاری برای باج گرفتن و زورگیری شده اند/ کار در شورای شهر به مراتب سخت تر از مجلس است به گزارش ایلنا از رشت، احمد رمضان پور نرگسی در جلسه امشب شورای شهر رشت با اشاره به اینکه مطالب باید شفاف و تخصصی باشد، اظهار داشت: کل بودجه مصوب ما در سال 96 نهصد میلیارد تومان بوده که 363 میلیارد مربوط به کدهای درآمدی 5 مناطق است.
وی تصریح کرد: 100 میلیارد این بودجه هم از محل سرمایه گذاری نظیر پروژه زیتون در فلکه گاز بوده است.
رمضان پور افزود: از مقدار باقیمانده 150 میلیارد از محل وام ها،100 میلیارد تومان فروش اموال، 50 میلیارد کمک های دولتی و همچنین 47 میلیارد تومان هم از عوارض خودرویی و هواپیمایی بوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 22 ساعت پیش
دستگیری زن و شوهر موادفروش در فردیس/کشف بیش از 4 کیلو تریاک

دستگیری زن و شوهر موادفروش در فردیس/کشف بیش از 4 کیلو تریاک به گزارش ایلنا از فردیس، سرهنگ ایوب احمدی با اعلام خبر دستگیری زن و شوهر مواد فروش در این شهرستان اظهار داشت: در پی گزارش مردمی مبنی بر حمل مواد مخدر توسط فردی با خودروی پژو اکیپی از ماموران با گشت زنی در آدرس مذکور پس از گذشت 40 دقیقه خودرو را مشاهده کردند.
وی ادامه داد: پس از مراقبت نامحسوس در حالی که راننده با پلاستیک مشکی رنگی که در دست داشت از خودرو پیاده شد که ماموران با استفاده از تکنیک های پلیسی متهم را دستگیر و در بازرسی از پلاستیک مشکی رنگ مقدار 4 کیلو و 600 گرم تریاک کشف کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 22 ساعت پیش
وضعیت اجرای پروژه راه آهن آستارا - آستارا مورد بررسی قرار گرفت

وضعیت اجرای پروژه راه آهن آستارا - آستارا مورد بررسی قرار گرفت به گزارش ایلنا از آستارا، یونس رنجکش اظهار داشت: در این جلسه که در سطح معاونان راه آهن دو کشور و همچنین با حضور معاون عمرانی استانداری گیلان و مدیران کل مرتبط با اجرای پروژه راه آهن آستارا- آستارا برگزار شد وضعیت ادامه فعالیت پروژه مورد بررسی و برای رفع مشکلات تصمیماتی اتخاذ شد.
فرماندار آستارا اظهار داشت: با توجه به اهمیت این راه ریلی و نقش آن در تبادلات تجاری و اقتصادی در مسیر کریدور راه آهن شمال- جنوب دنیا، شرکت کنندگان در این نشست مشترک با تأکید بر اجرای هرچه سریع تر این پروژه خواستار رفع مشکلات شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 22 ساعت پیش
دانشگاهی که دور دانشجویان زنجیر بکشد، پادگان می شود/ دانشجو نبض متحرک و قلب ملت است

دانشگاهی که دور دانشجویان زنجیر بکشد، پادگان می شود/ دانشجو نبض متحرک و قلب ملت است به گزارش ایلنا از ارومیه، حجت الاسلام رسول منتجب نیا در مراسمی که به مناسبت بزرگداشت روز دانشجو به دعوت انجمن دانشجویان ایران اسلامی دانشگاه ارومیه برگزار شد، ضمن گرامیداشت روز دانشجو و مغتنم شمردن روز دانشجو گفت: در کشور همواره باید دانشجو را به عنوان یک فرصت بزرگ و غیرقابل جایگزین تلقی کنیم زیرا دانشجو نبض متحرک و قلب ملت است.
قائم مقام حزب اعتماد ملی ضمن انتقاد از امنیتی کردن دانشگاه ها اظهارکرد: آنهایی که دانشجو را تهدیدی برای امنیت تلقی می کنند به شدت در اشتباه بزرگی هستند.
منتجب نیا ضمن تاکید بر فعالیت سلایق مختلف دانشجویی در دانشگاه ها گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 22 ساعت پیش
تصمیم آمریکا درباره قدس خاورمیانه را بی ثبات می کند

تصمیم آمریکا درباره قدس خاورمیانه را بی ثبات می کند به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، روسای جمهوری روسیه و ترکیه امروز-دوشنبه- در کاخ ریاست جمهوری در آنکارا دیدار و درباره مسائل منطقه رایزنی کردند.
ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه در دیدار با رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه، گفت تصمیم آمریکا مبنی بر به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، منطقه خاورمیانه را بی ثبات می کند.
وی همچنین در نشست خبری مشترک با اردوغان درباره امضای قرارداد نظامی با ترکیه ابراز امیدواری کرد.
پوتین امروز همچنین در سفر به سوریه از کاهش نیرو های روسیه در این کشور خبر داد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 22 ساعت پیش
آمادگی ایران برای پشتیبانی همه جانبه از نیروهای مقاومت اسلامی فلسطین

آمادگی ایران برای پشتیبانی همه جانبه از نیروهای مقاومت اسلامی فلسطین به گزارش ایلنا، سردار سرلشکر پاسدار قاسم سلیمانی امشب طی تماس تلفنی با فرماندهی گردان های شهید عزالدین قسام و فرماندهی سرایا (گردان های جهاد اسلامی) در غزه، آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای پشتیبانی همه جانبه از نیروهای مقاومت اسلامی فلسطین را اعلام کرد.
فرمانده نیروی قدس سپاه همچنین بر آمادگی دیگر گروه های جبهه مقاومت در منطقه برای دفاع از مسجد الاقصی تأکید کرد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 23 ساعت پیش
نشست کمیسیون مشترک برجام چهارشنبه در وین/ اجازه مذاکره درباره توانمندی های دفاعی و موشکی کشور را نمی دهیم

نشست کمیسیون مشترک برجام چهارشنبه در وین/ اجازه مذاکره درباره توانمندی های دفاعی و موشکی کشور را نمی دهیم به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، سیدعباس عراقچی در حاشیه سمینار قدرت های بزرگ و امنیت منطقه ای در غرب آسیا در جمع خبرنگاران در مورد سفر وزیر امور خارجه انگلیس به تهران گفت: سفر آقای جانسون که بعد از مدت ها که صورت گرفت در ادامه رایزنی هایی است که بین ما و کشورهای اروپایی صورت می گیرد.
وی ادامه داد: بعد از برجام و در دورانی که برجام در حال اجرا است، این رفت و آمدها به لحاظ کمی و کیفی از یک سطح جدیدی برخوردار شده و تماس های بین دو طرف بیش از گذشته است.
رئیس ستاد پیگیری برجام با بیان اینکه در این سفر ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 23 ساعت پیش
چالش آب شورای اداری خوزستان را به حاشیه کشاند/ کلانتری: خوزستان مشکل آب ندارد/ نمایندگان: حیف که میهمانمان هستی

چالش آب شورای اداری خوزستان را به حاشیه کشاند/ کلانتری: خوزستان مشکل آب ندارد/ نمایندگان: حیف که میهمانمان هستی به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، در ابتدای این جلسه به محض ورود عیسی کلانتری رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به سالن، تعدادی از نمایندگان مردم خوزستان در مجلس شورای اسلامی در اعتراض به نامه محرمانه وی به معاون اول رئیس جمهوری به او اعتراض کردند.
کلانتری در پاسخ به اعتراض نمایندگان مبنی بر انتقال آب از سرچشمه های کارون، گفت: خوزستان مشکل آب ندارد.
ناصری نماینده شادگان در پاسخ وی گفت: اگر خوزستان مشکل آب ندارد، چرا نخلستان ها و تالاب های ما و زمین های کشاورزی خشک شده اند؟
قاسم ساعدی نماینده دشت آزادگان نیز خطاب به رئیس سازمان محیط زیست گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 23 ساعت پیش
تحریم های شدید علیه کره شمالی ارسال کمک های بشردوستانه به مردم این کشور را غیرممکن می کند

تحریم های شدید علیه کره شمالی ارسال کمک های بشردوستانه به مردم این کشور را غیرممکن می کند به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، زید رعد الحسین کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد امروز-دوشنبه- اعلام کرد تحریم های شدید اعمال شده توسط شورای امنیت علیه کره شمالی، ارسال کمک های بشردوستانه به مردم نیازمند این کشور را دشوار و حتی غیرممکن کرده است.
وی افزود نزیک به 18 میلیون شهروند کره شمالی یا نزدیک به 70 درصد جمعیت این کشور از کمبود حاد مواد غذایی رنج می برند و کمک های سازمان های بشردوستانه تقریبا نیاز 13 میلیون نفر از آنها برای زنده ماندن را تامین می کند.
کمیسر حقوق بشر سازمان ملل تاکید کرد تحریم های شورای امنیت رساندن این کمک های به دست مردم نیازمند کره شمالی را ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 23 ساعت پیش
آزادراه کرج- قزوین روز جمعه مسدود است

آزادراه کرج- قزوین روز جمعه مسدود است به گزارش ایلنا، بر اساس اعلام مرکز مدیریت راههای کشور، جمعه ( 24 آذر)، آزادراه کرج قزوین محدوده شرکت سوپا به دلیل نصب پل عابر از ساعت 6 تا 11 صبح مسدود است ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 23 ساعت پیش
موضوع اشتغال با جدیت دنبال می شود/ ایجاد کار و مزد شایسته با تعالیم قرآنی

موضوع اشتغال با جدیت دنبال می شود/ ایجاد کار و مزد شایسته با تعالیم قرآنی به گزارش خبرنگار ایلنا، اسماعیل خلیلی عصر امروز در مراسم اختتامیه دوازدهمین دوره مسابقات قرآن جامعه کار و تلاش کشور در البرز با حضور وزیر کار، ضمن ارائه گزارش این دوره از مسابقات قرآنی، گفت: موضوع انس با قرآن در جامعه کارگری حائز اهمیت است چراکه با اقتصاد مقاومتی، همسو است چراکه جامعه کار و تلاش را برای کار شایسته ترغیب می کند.
خلیلی، اظهار داشت: اگر کارگران و کارفرمایان با تعالیم قرانی آشنا شوند به کار شایسته و مزد شایسته خواهیم رسید.
وی گفت: معتقدم می توانیم با نور و روح قرآنی، تعاون را در محیط کار و توسعه برسانیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 0 ساعت پیش
اعضای هیأت رئیسه شورای اسلامی استان ایلام انتخاب شدند

اعضای هیأت رئیسه شورای اسلامی استان ایلام انتخاب شدند به گزارش ایلنا، عبادالله باقری مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری ایلام اظهار داشت آقایان هادی صی هاشمی و کوروش پراک به عنوان رئیس و نائب رئیس شورای استان و آقایان محمد کریمی و مهدی نجفی به عنوان منشی اول و دوم شورای اسلامی استان ایلام انتخاب شدند.
وی افزود: همچنین آقایان مظفر میرزاد و حمدالله بیگی به عنوان نمایندگان شورای استان در شورای عالی استانها و محمدکریمی به عنوان نماینده شورای استان در شورای حل اختلاف انتخاب شدند. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 0 ساعت پیش
اولین خرید زمستانی رئال مادرید مشخص شد

اولین خرید زمستانی رئال مادرید مشخص شد به گزارش ایلنا، نشریه مارکا در گزارشی آورده که باشگاه رئال مادرید مسمم است که کپا آریزابالاگا، دروازه بان آینده دار اتلتیک بیلبائو، را به محض آغاز پنجره نقل و انتقالات زمستانی با مبلغ 25 میلیون یورو به خدمت بگیرد.
این دروازه بان اسپانیایی اخیرا برای تمدید قرارداد با باشگاه به مشکل برخورده و او پس از 12 ماه مذاکره هنوز جواب مشخصی به مسئولان باشگاع اعلام نکرده است. لوس بلانکوس به آینده دروازه اش می اندیشد و دروازه بان 23 ساله گزینه بی نظیری برای جانشینی کیلور ناواس خواهد بود.
قرارداد فعلی کپا ژوئن 2018 به پایان می رسد و به همین دلیل رئال می تواند شش ماه مانده به منقضی شدن اعتبار ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 0 ساعت پیش
در غیاب طارمی؛ علیپور آقای گل شد

در غیاب طارمی؛ علیپور آقای گل شد به گزارش ایلنا، علی علیپور که با محرومیت مهدی طارمی مهره کلیدی پرسپولیس در خط حمله است با دو گلی که در دیدار معوقه هفته هشتم برابر صنعت نفت آبادان به ثمر رساند، 10 گله شد و به تنهایی در صدر جدول گلزنان ایستاد.
اسامی گلزنان لیگ هفدهم تا پایان نیم فصل اول را در ادامه مشاهده می کنید:
10 گل:
علی علیپور (پرسپولیس)
8گل:
محمد قاضی (پدیده)
6 گل:
عیسی آل کثیر (نفت تهران)
مرتضی تبریزی (ذوب آهن اصفهان)
5گل:
محمد عباس زاده (سایپا)
جلال الدین علی محمدی (سپاهان)
جاسم کرار (صنعت نفت آبادان)
4گل: ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 0 ساعت پیش
برای توسعه گردشگری مازندران برنامه داریم/ مذاکره باسرمایه گذاران برای توسعه گردشگری دریایی

برای توسعه گردشگری مازندران برنامه داریم/ مذاکره باسرمایه گذاران برای توسعه گردشگری دریایی به گزارش ایلنا از ساری ،محمد اسلامی، استاندار مازندران در سفر به غرب مازندران در فرودگاه رامسر با بیان این که استان مازندران دارای ظرفیت ها و پتانسل های بزرگ و وسیعی است، یاد آور شد: اگر به صورت متوازن برای همه سرفصل های توسعه ای استان برنامه اجرایی داشته باشیم شکوفایی سرزمینی ، اقتصادی و جمعیتی را بهمراه خواهد داشت.
استاندار مازندران با اشاره به این که فرودگاه ها نقش ویژه ای در توسعه دارند، تصریح کرد: رامسر دارای پتانسیل های بالایی در بخش های مختلف بوم گردی، سواحل و جنگل است که باید در سایه پایه گذاری روش تورگردانی و گردشگری مدیریت شده و بهره گیری از حمل و نقل ترکیبی دریایی ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 0 ساعت پیش
احتمال بازگشت 6 هزار عضو داعش به قاره آفریقا

احتمال بازگشت 6 هزار عضو داعش به قاره آفریقا به گزارش ایلنا به نقل از آناتولی، اسماعیل شرقی کمیساریای امنیت صلح اتحادیه آفریقا در نشست مبارزه موثر با تروریسم در شهر وهران این کشور گفت: احتمال دارد 6 هزار نفر از 30 هزار عضو گروه تروریستی داعش به قاره آفریقا بازگردند.
وی همچنین اظهار داشت: این امر، تهدید برای امنیت ملی آفریقا خواهد بود. همکاری کشورهای آفریقایی برای مقابله با این تهدید ضروری است. از آنها می خواهیم در زمینه تبادل اطلاعات، هماهنگی و تقویت مرزها همکاری داشته باشند . ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 1 ساعت پیش
بازدید جهانگیری از کانون ریزگردها و طرح احیاء اراضی 550 هزار هکتاری

بازدید جهانگیری از کانون ریزگردها و طرح احیاء اراضی 550 هزار هکتاری به گزارش ایلنا، اسحاق جهانگیری عصر امروز با حضور در منطقه شلمچه، از نزدیک در جریان روند برنامه مقابله با ریزگردها و به زیرکشت بردن 550 هزار هکتار اراضی استان های خوزستان و ایلام قرار گرفت.
محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی و مدیر اجرای پروژه نیز که در این بازدید همراه معاون اول رییس جمهور بودند گزارشی از آخرین وضعیت پیشرفت فیزیکی طرح ارائه کردند.
معاون اول رییس جمهور هم پس از بازدید از این مناطق در سخنانی با قدردانی از دست اندرکاران اجرای این طرح گفت: پس از احیا اراضی مهمترین کاری که باید انجام شود این است که مدیریت بهره برداری از اراضی و دشت هایی که بر روی آن سرمایه گذاری شده باید به ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 1 ساعت پیش
لوازم خانگی کن صدرنشین باقی ماند

لوازم خانگی کن صدرنشین باقی ماند به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، رقابت های هفته سوم تا پنجم از مرحله رفت شانزدهمین دوره لیگ برتر تکواندو مردان "جام خلیج فارس"، یادواره شهدای تکواندو مدافع حرم، امروز (دوشنبه) با حضور 10 تیم پاس قوامین، شهرداری ورامین، لوازم ورزشی کوروش، کلینیک بهبد کرج، ملوان نداجا، تعاونی انقلاب شهریار، پالایش نفت آبادان، باشگاه فرهنگی ورزشی یاسین پیشرو قم، هیات تکواندو شمال شرق، لوازم خانگی کن در فدراسیون تکواندو کشورمان برگزار شد.
در پایان هفته پنجم این دوره از رقابت ها تیم لوازم خانگی کن با کسب 12 امتیاز و تفاضل 26 صدر نشینی خود را تثبیت کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 1 ساعت پیش
اجرای طرح کلینیک سیار دندانپزشکی در استان مازندران

اجرای طرح کلینیک سیار دندانپزشکی در استان مازندران به گزارش ایلنا از ساری ،قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران از مراکز اجرای طرح تحول سلامت دهان و دندان در ساری بازدید کرد.
دکتر حسین رنجبران قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با حضور در مرکز تجمیعی خدمات دندانپزشکی قریشی ساری از نزدیک در جریان روند اجرای طرح تحول سلامت دهان و دندان به گروه های هدف و در معرض خطر قرار گرفت .
دکتر حسین رنجبران در این بازدید که دکتر اعرابی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران وی را همراهی می کرد با بیان اینکه طی سه سال گذشته دانشگاه علوم پزشکی مازندران در حوزه سلامت دهان و دندان خدمات مؤثر ی انجام داده افزود ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 2 روز و 1 ساعت پیش
آماده باش اورژانس مازندران در طرح امداد زمستانی سال 96

آماده باش اورژانس مازندران در طرح امداد زمستانی سال 96 به گزارش ایلنا از ساری ،طرح امداد زمستانی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان مازندران با اعلام آماده باش به 84 پایگاه شهری و جاده ای و یک پایگاه اورژانس هوایی از امروز 20 آذر ماه در مازندران آغاز شد.
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی استان مازندران با اعلام این خبرافزود: طرح امداد زمستانی اورژانس 115 استان مازندران همزمان با اورژانس کشور از امروز 20 آذر ماه آغاز شد و در این طرح تمام پایگاههای شهری و جاده ای استان در آماده باش کامل و آماده ارائه خدمات به همشهریان و مسافرین عزیز خواهند بود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 1 ساعت پیش
ترامپ به جای پرداختن به بمب گذاری نیویورک، درباره نیویورک تایمز توییت کرد

ترامپ به جای پرداختن به بمب گذاری نیویورک، درباره نیویورک تایمز توییت کرد به گزارش ایلنا، دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا به جای پرداختن به مساله انفجار تروریستی امروز-دوشنبه- در نیویورک، درباره اخبار منتشر شده توسط نیویورک تایمز پیامی در توییتر خود منتشر کرد.
ترامپ در توییتر خود نوشت: بازهم یک داستان دروغ، این بار توسط نیویورک تایمز که گفته بود من روزی 4 تا 8 ساعت تلویزیون تماشا می کنم. این دروغ است. همچنین من به ندرت شبکه های سی ان ان و ان بی سی را تماشا می کنم، چراکه آنها اخبار دروغ منتشر می کنند. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 1 ساعت پیش
تاکید مسئولان ایران و ارمنستان بر اجرای به موقع خط سوم انتقال برق

تاکید مسئولان ایران و ارمنستان بر اجرای به موقع خط سوم انتقال برق به گزارش ایلنا، در ملاقات بهمن صالحی قائم مقام شرکت صانیر ایران با آشوت مانوکیان وزیر زیرساخت های انرژی و منابع طیبیعی ارمنستان بر اهمیت اجرای خط انتقال برق و اتمام به موقع این طرح تاکید شد.
خط سوم انتقال برق بین جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان به منظور انتقال برق حاصل از فروش گاز کشورمان به ارمنستان انجام می شود. طول این خط 270 کیلومتر است که با حمایت مالی بانک توسعه صادرات ایران و اجرای آن توسط شرکت صانیر در حال اجرا است.
با بهره برداری از خط سوم انتقال برق ایران و ارمنستان، ظرفیت صادرات برق ارمنستان به کشورمان سه برابر افزایش خواهد یافت که حجم تجارت خارجی بین دو کشور را به شدت ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 1 ساعت پیش
افتتاح کارخانه نورد 600 هزار تنی شرکت فولاد کاوه اروند با حضور جهانگیری

افتتاح کارخانه نورد 600 هزار تنی شرکت فولاد کاوه اروند با حضور جهانگیری به گزارش ایلنا، اسحاق جهانگیری عصر امروز در ادامه برنامه های سفر به استان خوزستان با حضور در منطقه آزاد اروند واقع در شمال شرقی ناحیه صنعتی خرمشهر پس از افتتاح این کارخانه از بخش های مختلف آن بازدید کرد و با توضیحات وزیر صنعت، معدن و تجارت در جریان میزان سرمایه گذاری و اشتغال زایی این واحد صنعتی قرار گرفت.
کارخانه نورد 600 هزار تنی شرکت فولاد کاوه اروند با سرمایه گذاری 35 میلیون یورو و 140 میلیارد ریال احداث شده و با راه اندازی آن برای 300 نفر به صورت مستقیم و 3000 نفر به صورت غیرمستقیم اشتغال زایی شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 1 ساعت پیش
شکست عجیب یاران رفیعی مقابل الدحیل

شکست عجیب یاران رفیعی مقابل الدحیل به گزارش ایلنا، در مسابقات جام حذفی قطر، تیم الخور در غیاب سروش رفیعی به مصاف الدحیل رفت و با نتیجه پرگل 8 بر صفر تن به شکست داد.
در این دیدار یوسف العربی مهاجم مراکشی الدحیل عملکرد درخشانی داشت و به تنهایی 6 گل را به ثمر رساند.
ذوب آهن در صورت پیروزی در پلی اف با الدحیل هم گروه خواهد شد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 2 ساعت پیش
ناظمی: برای کمک به بسکتبال آمده ام

ناظمی: برای کمک به بسکتبال آمده ام به گزارش ایلنا، مازیارناظمی مجری، تهیه کننده و سردبیر قدیمی صداوسیما، سرپرست سابق اداره کل بین الملل وزارت ورزش و جوانان، مدرس دانشگاه، دکتری ارتباطات و رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی و در واقع سخنگوی وزارت ورزش و جوانان به میدان انتخابات ریاست فدراسیون بسکتبال وارد شده است؛ موضوعی که با سئوالات متفاوتی روبرو شد.
ناظمی در این گفت وگو به توضیح برنامه های خود پرداخت.
در بسکتبال بی طرف هستم!
نامزد ریاست فدراسیون بسکتبال درباره جمع کردن و اتحاد بیشتر خانواده بزرگ بسکتبال گفت : من در بسکتبال بی طرف هستم و هر کس بتواند کمک کند در مدیریت آینده سهم دارد ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 2 ساعت پیش
رشد 22 تا 26 درصدی سفر گردشگران به قزوین در نوروز 96

رشد 22 تا 26 درصدی سفر گردشگران به قزوین در نوروز 96 به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، محمدعلی حضرتی ها در ستاد هماهنگی خدمات سفر که صبح امروز در استانداری برگزار شد، گفت: سال گذشته ما شاهد افزایش 22 تا 26 درصدی مسافران و اقامت کنندگان و بازدیدکنندگان بناهای تاریخی بودیم، ما باید با تمهیدات مناسب این روند را افزایش بدهیم و جایگاه فعلی استان را تثبیت کنیم. با استفاده از تجربه های سال های قبل و آیین نامه مربوطه، 13 کمیته برای نوروز امسال پیش بینی شده است.
حضرتی ها 13 کمیته زیر نظر ستاد هماهنگی خدمات سفر نوروز را اینگونه معرفی کرد؛ کمیته های خدمات حمل و نقل، کمیته خدمات امداد و نجات، کمیته خدمات انتظامی امنیتی و درون شهری ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 2 ساعت پیش
تاثیر مثبت قرآن بر جامعه کار و تلاش/جامعه دینی به کار اهتمام دارد/آرامش روانی نیاز جامعه امروز

تاثیر مثبت قرآن بر جامعه کار و تلاش/جامعه دینی به کار اهتمام دارد/آرامش روانی نیاز جامعه امروز به گزارش خبرنگار ایلنا، علی ربیعی عصر امروز در آئین اختتامیه دوازدهمین دوره از رقابت های قرآنی که به میزبانی استان البرز، برگزار شد، ضمن قدردانی از مسئولان استان البرز در برگزاری این دوره، گفت: نقش قرآن تاثیر عمیقی بر زندگی فردی خصوصا در جامعه کار و تلاش، دارد.
ربیعی با یادآوری خاطرات کودکی خود و با اشاره به انس با قرآن در بین گذشتگان، اظهار داشت: آثار آموزه های زندگی قرآنی در جامعه ای که خیلی هم دور نیست، وجود دارد. مردم در گذشته نسبت به پرداخت زکات و خمس، کوتاهی نمی کردند و هیچ فقیری دست خالی، بر نمی گشت و این نشانی از برکات زندگی قرآنی بود که به خانواده های ما رسیده بود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: مذهبی انتشار : 2 روز و 3 ساعت پیش
برانکو: لیاقت تمام این موفقیت ها را داشتیم / من و کی روش دیدگاه خاص خود را داریم

برانکو: لیاقت تمام این موفقیت ها را داشتیم / من و کی روش دیدگاه خاص خود را داریم به گزارش ایلنا، برانکو ایوانکوویچ سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس بعد از کسب سه امتیاز دیدار با نفت آبادان با حضور در نشست خبری درباره این دیدار گفت: ابتدا قهرمانی نیم فصل را تبریک می گویم. از بازی تیمم خیلی راضی و خوشحال هستم. ما قبل از بازی، این دیدار را سخت ترین بازی نیم فصل منهای داربی میدانستیم.
او افزود: ما یک بازی خوب به نمایش گذاشتیم و تاکتیک منظمی داشتیم. ما بردهای پیاپی مان را ادامه دادیم. همینطور از هوادارانمان تشکر می کنم که در این هوای سرد به ورزشگاه آمدند. مهمترین مسئله این است که ما به دنبال فوتبال بازی کردن هستیم و فوتبال خوبی در نیم فصل به نمایش گذاشتیم ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 3 ساعت پیش
انفجار امروز منهتن، تروریستی بوده است

انفجار امروز منهتن، تروریستی بوده است به گزارش ایلنا به نقل از آسوشیتد پرس، رییس پلیس نیویورک اعلام کرد انفجار امروز-دوشنبه- در تونل میان دو ایستگاه مترو در منهتن، تروریستی بوده است.
پلیس نیویورک مظنون اصلی این حادثه را دستگیر کرده و اعلام کرد چهار نفر از جمله عامل انتحاری در این حادثه مجروح شدند.
مظنون اصلی بمب گذاری امروز در منهتن مرد 28 ساله دارای تابعیت بنگلادشی است که هفت سال است در آمریکا زندگی می کند.
گفته می شود فرد مهاجم قصد داشته بمب دست ساز خود را داخل واگن شلوغ مترو منهتن منفجر کند اما احتمالا با بروز مشکل تکنیکی، بمب زود تر از موعد منفجر شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 3 ساعت پیش
استان های کردستان و ایلام لرزیدند

استان های کردستان و ایلام لرزیدند مرتضی سلیمی در گفت وگو با خبرنگار ایلنا درباره جزییات زلزله 6 ریشتری در ازگله گفت: تاکنون خسارتی درباره این زلزله که عصر امروز ساعت 5:39 به وقوع پیوست گزارش نشده است.
او ادامه داد: این زمین لرزه در استان های ایلام و کردستان احساس شده است. این زمین لرزه از کانون قبلی زلزله که حدود یکماه پیش این منطقه را لرزاند 35 کیلومتر فاصله دارد.
رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه تیم های امداد و نجات در منطقه حضور دارند به سرعت منطقه را مورد ارزیابی قرار داده اند اما تاکنون گزارشی از منطقه نشده است. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 3 ساعت پیش
آمار شگفت انگیز پرسپولیس/ کشف محبوب ترین خطه برای برانکو

آمار شگفت انگیز پرسپولیس/ کشف محبوب ترین خطه برای برانکو به گزارش ایلنا، پرسپولیس موفق شد بازی عقب مانده خود از هفته هشتم را با نتیجه 2-0 از صنعت نفت آبادان برد تا با 36 امتیاز صدرنشینی اش تثبیت شود.
شاگردان برانکو ایوانکوویچ در نیم فصل اول موفق شدند در چهار تقابل با تیمهای جنوبی حاضر در لیگ برتر به 4 برد دست پیدا کنند. پیروزی 2-0 برابر فولاد، 3-1 در برابر استقلال خوزستان، 1-0 مقابل پارس جنوبی و 2-0 در دیدار برابر پارس جنوبی حاصل کار تیم کروات مقابل تیم های جنوبی بوده است.
بی شک آنها محبوب ترین حریف برای برانکو و شاگردانش در نیم فصل اول بودند ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 3 ساعت پیش
وضعیت برخی کلاس های دانشگاهیان شرم آور است/لزوم برگزاری دوره آزمایشی پیش از استخدام دانش و معلمان

وضعیت برخی کلاس های دانشگاهیان شرم آور است/لزوم برگزاری دوره آزمایشی پیش از استخدام دانش و معلمان به گزارش خبرنگار ایلنا، سید محمد بطحایی در مراسم تودیع و معارفه سرپرست دانشگاه فرهنگیان که امروز در محل این دانشگاه برگزار شد اظهار داشت: تاکیدات رهبر انقلاب همچنین افراد بالادستی از جمله برنامه ششم توسعه همه تاکید بر اهمیت دانشگاه فرهنگیان دارند و در سند راهبردی دانشگاه نشان داده شده است ضرورت تربیت معلم به عنوان اصلی ترین عامل توسعه در نظام آموزشی است.
وی با اشاره به اینکه برخی موانع و چالش های پیش روی تربیت معلم رفع شده اما برخی چالش ها همچنان باقی مانده، گفت: سنجش صلاحیت معلمی پس از فارغ التحصیل دانش و معلمان بسیار حایز اهمیت است از حلقه های مفقوده نظام آموزشی ما به شمار می رود ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 2 روز و 3 ساعت پیش
تاریخ سازی پرسپولیس بعد از شکست صنعت نفت

تاریخ سازی پرسپولیس بعد از شکست صنعت نفت پرسپولیس تهران موفق شد با نتیجه 2-0 صنعت نفت آبادان را شکست دهد تا با 36 امتیاز به راحتی و با اقتدار قهرمان نیم فصل اول رقابت های لیگ برتر شود.
این برد در حالی رقم خورد که پرسپولیس حالا بهترین تیم نیم فصل اول تاریخ لیگ برتر تبدیل شد. آنها با میانگین 2/40 امتیاز بالاتر از سپاهان فرهاد کاظمی در لیگ دوم و پرسپولیس قطبی و استقلال مظلومی به این عنوان دست پیدا کرد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 4 ساعت پیش
قانون استفساریه تبصره (1) ماده واحده قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان ابلاغ شد

قانون استفساریه تبصره (1) ماده واحده قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان ابلاغ شد به گزارش ایلنا، در ابلاغیه رییس جمهور به سازمان اداری و استخدامی کشور آمده است: در اجرای اصل یکصد و بیست و سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به پیوست قانون استفساریه تبصره (1) ماده واحده قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان که در جلسه علنی دوم مهر ماه 1396مجلس شورای ایلامی تصویب و در تاریخ نوزدهم مهر 1396 به تایید شورای نگهبان رسیده جهت اجرا ابلاغ می گردد.
در موضوع استفساریه تبصره یک ماده واحده قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان آمده است که آیا در تبصره یک ماده واحده قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان مصوب1395/2 ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 4 ساعت پیش
علیپور آقای گل لیگ برتر شد

علیپور آقای گل لیگ برتر شد به گزارش ایلنا، علی علیپور در دقیقه 645 بازی با صنعت نفت آبادان موفق شد دروازه داود نوشی صوفیانی را باز کند و تیمش را با یک گل پیش بیندازد.
علیپور با این گل 9 گله شد و به تنهایی بالاتر از محمد قاضی در صدر جدول گلزنان قرار گرفت و با توجه به اینکه این مسابقه آخرین دیدار نیم فصل اول است باید او را اقای گل نیم فصل اول نامید. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 4 ساعت پیش
ضرورت توجه به ایده های خلاقانه رویکرد جدید شرکت توزیع برق کردستان

ضرورت توجه به ایده های خلاقانه رویکرد جدید شرکت توزیع برق کردستان به گزارش خبرنگار ایلنا، هیوا لهونیان روز دوشنبه در آیین معارفه خود در سنندج، با اشاره به اینکه نیروهای شرکت توزیع برق کردستان بایستی در پی کسب دو ارزش مهم مصلحت اندیشی و رضایتمندی مردم باشند، گفت: تحقق این مهم نیازمند همدلی و همراهی پرسنل تلاشگر و نیز سایر دستگاه های اجرایی است.
وی بر لزوم تغییر نگرش و اتخاذ رویکرد خلاقیت مدارانه و نوآوری در خدمات رسانی به مردم تاکید کرد و گفت: امروز با خلاقیت و نوآوری و بهره گیری از تکنولوژی های روز می توانیم در ارتقا و ایجاد شاخصه هایی چون کاهش هزینه ها و تسریع در ارائه خدمات و همچنین الکترونیک شدن فعالیت ها بقا و حیات نهاد را نیز تضمین کرد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 2 روز و 5 ساعت پیش
بیست و یک روز بعد به شبکه نمایش خانگی آمد

بیست و یک روز بعد به شبکه نمایش خانگی آمد به گزارش ایلنا،این فیلم که از مردادماه امسال با استقبال مخاطبان در سینماها به نمایش عمومی درآمد، از صبح امروز 20 آذرماه توسط موسسه هنرهای تصویری سوره در شبکه نمایش خانگی توزیع شد.
در نسخه شبکه نمایش خانگی این فیلم برای نخستین بار پشت صحنه تولید فیلم و نماهنگ معروف بیست و یک روز بعد با صدای مهدی یراحی عرضه شده است. همچنین زیرنویس انگلیسی فیلم، نسخه اصلی نماهنگ اختصاصی فیلم، تصاویر صحنه و پشت صحنه، از دیگر بخش های لوح فشرده این فیلم است.
در این فیلم ساره بیات، حمیدرضا آذرنگ، امیرحسین صدیق، جلال فاطمی، رضا استادی ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 2 روز و 5 ساعت پیش
فخر الدینی از گسترش فولاد جدا شد

فخر الدینی از گسترش فولاد جدا شد به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، با پایان رقابت های نیم فصل اول لیگ برتر، فعالیت تیم ها در نقل و انتقالات آغاز شده است و تیم ها به دنبال جذب بازیکنان مورد نظر و البته خروج نام هایی هستند که در فهرست مازادشان وجود دارد.
در همین راستا، باشگاه گسترش فولاد با میلاد فخر الدینی، مدافع با تجربه خود که به دلیل مصدومیت از ناحیه رباط صلیبی مدتی از میدان دور خواهد بود، قطع همکاری کرد تا این بازیکن نیم فصل دوم را در تیم دیگری سپری کند.
شنیده ها حاکی از آن است که این بازیکن به تیم مشکی پوشان خواهد پیوست و در کنار رضا عنایتی قرار می گیرد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 5 ساعت پیش
نوآوری و خلاقیت از ارکان کار آفرینی موفق است

نوآوری و خلاقیت از ارکان کار آفرینی موفق است به گزارش ایلنا، محمد زینالی در کارگاه آموزشی شیوه ورود به مشاغل و راه اندازی کسب و کار ویژه دانشجویان در دانشگاه فنی حرفه ای استان اردبیل گفت: این کارگاه با هدف آشنایی دانشجویان با مفاهیم وشیوه های ورود به حوزه کسب وکار در اردبیل برگزار شد.
زینالی با اشاره به اینکه دانشجویان باید آموزش های لازم را در دوران دانشجویی برای ورود به بازار کسب و کار یاد بگیرند، خاطرنشان کرد: لازم است دانشجویان به نوآوری و مشارکت اقتصادی در رشته تحصیلی خود روی آورده و با فرصت های اشتغال زایی، پس انداز و... آشنا شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 5 ساعت پیش
دستور امیر کویت برای تشکیل دولت جدید/حضور 2 وزیر زن در کابینه

دستور امیر کویت برای تشکیل دولت جدید/حضور 2 وزیر زن در کابینه به گزارش ایلنا به نقل از القدس العربی، شیخ صباح الاحمد الصباح امیر کویت امروز –دوشنبه- حکم تشکیل دولت جدید این کشور به ریاست الشیخ جابر المبارک الصباح را صادر کرد.
بر این اساس، بیش از نیمی از اعضای کابینه کویت تغییر کرده است و 9 وزیر جایگزین شده اند.
در کابینه جدید کویت، دو وزیر زن نیز حضور دارند. بر این اساس، جنان محسن حسن رمضان به سمت وزیر مسکن و هند صبیح براک الصبیح نیز به سمت وزیر امور اجتماعی دولت جدید کویت انتخاب شدند.
امیر کویت در نوامبر گذشته رئیس حکومت منحل شده این کشور را مامور کرد که دولت جدید کویت را تشکیل دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 5 ساعت پیش
نیمی از خدمات میراث فرهنگی اردبیل به صورت الکترونیکی ارائه می شود

نیمی از خدمات میراث فرهنگی اردبیل به صورت الکترونیکی ارائه می شود به گزارش ایلنا، بهزاد مجیدی با اعلام این خبر تصریح کرد: یکی از مهمترین سیاست های میراث فرهنگی تکریم ارباب رجوع و ارائه خدمات بهینه به مراجعان است.
وی تاکید کرد: در راستای تحقق این سیاست و با هدف پیاده سازی مبحث دولت الکترونیک، نیمی از خدمات ارائه شده به صورت الکترونیکی بوده و اغلب امور و فعالیت های پشتیبانی تا حد امکان به صورت الکترونیکی انجام می شود.
معاون توسعه مدیریت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اضافه کرد: در راستای رضایتمندی و تکریم ارباب رجوع واگذاری فعالیت های پشتیبانی به بخش خصوصی نیز قویا دنبال می شود ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 6 ساعت پیش
هیچ فردی بخاطر اهل رسانه بودن تعقیب نمی شود/ از کارهای قضایی ام پشیمان نیستم

هیچ فردی بخاطر اهل رسانه بودن تعقیب نمی شود/ از کارهای قضایی ام پشیمان نیستم به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای در مراسم روز دانشجو در دانشگاه شریف گفت: دانشجوی اسلامی ایرانی، یعنی کسی که یک مبارزه بسیار سنگینی را در دهه های مختلف با استبداد، انحصار، استکبار، فساد همراه خود داشته است.
وی در پاسخ به سوال دانشجویی در مورد انقلابی بودن یا نبودنش، اظهار کرد: برخی الفاظی را به کار بردند که بالاخره من را هم شامل می شد. من از یک طبقه کشاورز بودم. دورانی از زندگی ام را در حوزه علمیه و بخشی را در دانشگاه گذرانده و در سال های گذشته در کارهای قضایی و کمی اجرایی فعالیت داشتم ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 6 ساعت پیش
اجرای حکم با دستگاه قضایی است و نمی توان آن را به نهاد دیگری سپرد

اجرای حکم با دستگاه قضایی است و نمی توان آن را به نهاد دیگری سپرد به گزارش ایلنا، آیت الله آملی لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضایی، اقدام رئیس جمهور آمریکا در به رسمیت شناختن قدس شریف به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را اقدامی نابخردانه توصیف کرد و گفت: این کار به جای آنکه کاشف از اقتدار و قدرت آمریکا و رژیم صهیونیستی باشد نشان می دهد که آنها برای پوشاندن ضعف ها و شکست های خود در منطقه دست به هر کاری می زنند.
رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه ابعاد گسترده شکست آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه هنوز برای بسیاری آشکار نشده است، افزود: از آنچه که در گزارشهای صاحبنظران مسائل منطقه ای منعکس شده است در می یابیم که ابعاد شکست آمریکا و پیشرفت جبهه مقاومت ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 6 ساعت پیش
عکس خاله شادونه در دوران دبیرستان

عکس خاله شادونه در دوران دبیرستان ملیکا زارعی (خاله شادونه) اینستاگرامش را با عکسی قدیمی از دوران دبیرستانش به روز کرد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 6 ساعت پیش
واکنش ستاره پیشین چلسی به رویارویی با بارسلونا

واکنش ستاره پیشین چلسی به رویارویی با بارسلونا به گزارش ایلنا، میشل بالاک که سال ها در پیراهن چلسی خوش درخشید و به عنوان یک هافبک تهاجمی جز مهره های کلیدی گاس هیدینک بود به رویارویی آبی ها در مرحله حذفی با بارسلونا واکنش نشان داد.
واکنش بالاک از این جهت قابل توجه است که او یکی از تاریخی ترین بازی ها را با پیراهن چلسی مقابل بارسلونا انجام داد. چلسی در نیمه نهایی لیگ قهرمانان فصل 08 - 2009 با قرعه بارسلونا برخورد کرد و بازی رفت در نیوکمپ با تساوی به پایان رسید. بازی برگشت که اشتباهات داوری همراه بود موجب شد تا گل تساوی آندرس اینیستا کاتالان ها را راهی مرحله بعدی کند.
بالاک نوشت: " عجب بازی! عجب قرعه کشی!" ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 6 ساعت پیش
ترکیب صنعت نفت برابر پرسپولیس مشخص شد

ترکیب صنعت نفت برابر پرسپولیس مشخص شد به گزارش ایلنا، پرسپولیس تهران که نیم فصل اول لیگ برتر را با قهرمانی به پایان برد در بازی معوقه هفته هشتم لیگ برتر از ساعت 16:15 امروز در وزشگاه آزادی میزبان نفت آبادان است.
صنعت نفت آبادان که پیش از این دیدار چند جلسه ای را به دلیل اعتصاب تمرین نکرده بودند با نظر فراز کمالوند با ترکیب داود نوشی صوفیانی، مرتضی اسدی، علی عبداله زاده، حسین بغلانی، مسعود ابراهیم زاده، آگوستو سزار، مگنو باتیستا، کرار جاسم، حسین ساکی، محمدامین درویشی و لوسیانو پریرا برابر سرخپوشان تهرانی قرار می گیرند. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 6 ساعت پیش
اسد: کمک نظامیان روس را فراموش نمی کنیم

اسد: کمک نظامیان روس را فراموش نمی کنیم به گزارش ایلنا به نقل از اسکای نیوز، ولادیمر پوتین رئیس جمهوری روسیه، امروز –دوشنبه- در سفری از پیش اعلام نشده وارد پایگاه نظامی حمیمیم در لاذقیه سوریه شد با بشار اسد رئیس جمهور این کشور دیدار و گفت وگو کرد.
پوتین در این سفر، که تنها چند ساعت به طول انجامید، دستور عقب نشینی بخش اعظمی از نیروهای روسیه از سوریه را صادر کرد.
وی در این باره گفت: نیروهای روسیه در سوریه یکی از قدرتمندترین گروه های تروریستی جهان را طی دو سال گذشته نابود کرد. اگر گروه های تروریستی در سوریه بار دیگر فعالیت خود را آغاز کنند با حملات بسیار قوی مواجه خواهند شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 7 ساعت پیش
حرکت اردوغان به سوی پوتین با بحث درباره بیت المقدس

حرکت اردوغان به سوی پوتین با بحث درباره بیت المقدس روزنامه تجارت به نقل از حریت نوشت؛ مقامات می گویند همکاری ترکیه با ناتو و بیت المقدس در دستور کار مذاکرات اردوغان با ولادیمیر پوتین است.
اردوغان دوبار با دونالد ترامپ دیدار داشته است. تعداد مکالمات تلفنی بین اردوغان و پوتین نیز بسیار بالاتر از مکالمات ترامپ اردوغان بوده است.
با وجود حضور روسیه، ترکیه قادر به ورود به خاک سوریه در سال 2016 بود. همچنین با همکاری ایران و روسیه مذاکرات آستانه برگزار شد تا آتش بس در سوریه برقرار شود.
این نشست موضع ترکیه را نیز با وجود اختلافاتش با آمریکا بر روی برخی مسائل بهبود بخشید. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 8 ساعت پیش
اتباع افغانستانی و عراقی برای تمدید کارت کار موقت مراجعه کنند

اتباع افغانستانی و عراقی برای تمدید کارت کار موقت مراجعه کنند به گزارش ایلنا، متن اطلاعیه اداره کل تعاون، کارورفاه اجتماعی در خصوص دریافت کارت کار اتباع افغانی وعراقی استان البرز به شرح ذیل، صادر شد:
به اطلاع آن دسته از اتباع افغانستانی و عراقی استان البرز دارای کارت کار موقت سال گذشته که در طرح تمدید کارت اقامت آمایش 12 اتباع افغانستانی و هویت 11 اتباع عراقی در سال 96، شرکت کرده و کارت خود را دریافت کرده اند می رساند، برای دریافت کارت کار (پروانه کار) از تاریخ 25/09/96 لغایت 25/10/96 با در دست داشتن مدارک ذیل به ادارات شهرستانی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز بر اساس آدرس منطقه کار یا آدرس محل سکونت خود به شرح زیر مراجعه کنند ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 8 ساعت پیش
نهادسازی چاره مواجهه با بیکاری

نهادسازی چاره مواجهه با بیکاری پیام عابدی، روزنامه نگار مسائل کارگری در روزنامه تجارت نوشت؛ البته در این میان دولت ها نیز با توزیع رانت و ویژه پروی همواره از بنگاه های مورد نظر خود حمایت کرده اند که ماهیت واسطه گری دارند و غیر مولد.
انبوه بنگاه های اقتصادی تعطیل شده بزرگ، متوسط و کوچک تولیدی و صنعتی حالا دیگر توان اشتغالزایی ندارند و به زحمت روی پای خود ایستاده اند و تنها لطفی که در حق نیروی کار دارند این است که با کاهش دستمزد و معاف کردن آنها از شمول قوانین بیمه ای مدت بیشتری آنها را نگه دارند که این نیز البته معنایی جز بهره کشی ندارد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 8 ساعت پیش
اخبار و حواشی لحظه به لحظه از نقل و انتقالات زمستانی لیگ برتر ایران

اخبار و حواشی لحظه به لحظه از نقل و انتقالات زمستانی لیگ برتر ایران به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، لیگ برتر فوتبال ایران به نیم فصل خود رسیده است و تعطیلات زمستانی به دلیل مصادف شدن با فصل نقل و انتقالات و جابجایی بازیکنان میان تیم ها همیشه پر خبر بوده و حاشیه های زیادی هم به همراه داشته است. به مرورم لحظه به لحظه اخبار و حواشی مربوط به نقل و انتقالات زمستانی لیگ برتر می پردازیم:
دوشنبه 20 آذر
* (غیر رسمی) لوسیانو پریرا مورد توجه تراکتورسازی قرار دارد و در صورتی که محمد ابراهیمی حاضر شود به آبادان برود، مهاجم برزیلی راهی تبریز خواهد شد.
* (شایعه) یعقوب کریمی، مجتبی جباری و حنیف عمران زاده در فهرست خرید عنایتی در مشکی پوشان قرار دارند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 8 ساعت پیش
انتقاد معاون اول رئیس جمهور از کم کاری برای گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی

انتقاد معاون اول رئیس جمهور از کم کاری برای گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی به گزارش ایلنا، جهانگیری صبح امروز (دوشنبه) در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: اگر ما به دنبال ایجاد اشتغال و تولید و مقاوم سازی اقتصاد در برابر تکانه های خارجی هستیم، باید به دنبال شرایط باشیم که در صورت هر اتفاقی نظیر تحریم های مجدد، وضعیت اقتصاد کشور نسبت به دوره قبل تحریم ها بهتر باشد و مقاومت اقتصاد افزایش یافته باشد.
وی با اشاره به اینکه نظام بانکی و بخش نفت اصلی ترین گرانیگاه دشمنی برای ضربه زدن به اقتصاد کشور بود، گفت: باید با رصد دقیق ببینیم در این حوزه ها چقدر در برابر تحریم ها مقاوم شده ایم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 8 ساعت پیش
ناگفته های بازمانده حادثه از آخرین صعود مرگبار / "کول جنون" قربانگاه 8 کوهنورد مشهدی/

ناگفته های بازمانده حادثه از آخرین صعود مرگبار / "کول جنون" قربانگاه 8 کوهنورد مشهدی/ به گزارش ایلنا، 14 کوهنورد مشهدی برای صعود به قله اشترانکوه با قطار وارد ایستگاه ازنا می شوند و بعد از ملحق شدن یک "بلد" بومی راه قله 3850 متری "کول جنون" یکی از قلل زاگرس در نزدیکی روستای کمندان را در پیش می گیرند.
"کول جنون" کلمه ای محلی و به معنی کوه صدادار است. بهمن های این منطقه در زمستان بسیار مهیب و خطرناک است و صدای زیادی که به وجود می آورد که گاه تا روستای کمندان هم می رسد و به این دلیل است که این نام را بر آن نهاده اند.
تیم کوهنوردان مشهدی بی توجه به وضعیت جوی و هشدارهای هواشناسی، بدون هماهنگی با هیات کوهنوردی و هلال احمر عازم مسیری پر از برف و کولاک می شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 9 ساعت پیش
رونمایی از کتاب تاریخ سکه در دودمان های محلی ایران

رونمایی از کتاب تاریخ سکه در دودمان های محلی ایران به گزارش ایلنا، در این نشست تخصصی، محمدتقی امامی خویی و احمدرضا خضری درباره جایگاه سکه های تاریخی در شناخت تاریخ یک سرزمین صحبت می کنند و کتاب تاریخ سکه در دودمان های محلی ایران (سده های سوم و چهارم هجری) با حضور سعید سلیمانی، نویسنده و پژوهشگر اثر رونمایی می شود.
کتابخانه و موزه ملی ملک، نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران و یکی از شش کتابخانه بزرگ کشور در حوزه نسخه های خطی به شمار می آید. حاج حسین آقا ملک، این گنجینه بزرگ تاریخی را به سال 1316 خورشیدی بر آستان قدس رضوی وقف کرده است. کتابخانه و موزه ملی ملک ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 2 روز و 9 ساعت پیش
یک دانشگاه منهدم شده تحویل گرفتیم و مستقلش کردیم/ظرفیت زیر صفر دانشگاه ها را به عرصه جهانی رسانیدیم

یک دانشگاه منهدم شده تحویل گرفتیم و مستقلش کردیم/ظرفیت زیر صفر دانشگاه ها را به عرصه جهانی رسانیدیم به گزارش خبرنگار ایلنا، نشست خبری مخبر دزفولی (دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی) به مناسبت سی و سومین سالگرد تاسیس این شورا صبح امروز (دوشنبه بیستم آذرماه) برگزار شد.
مخبر دزفولی در ابتدای این نشست؛ با اشاره به ارزیابی خروجی جلسات این شورا در این سی و سه سال گفت: در مورد میزان فعالیت ها و خروجی و کارآیی هر نهادی باید تمام مولفه های کمک کننده یا بازدارنده یا چالش های پیش روی آن نهاد را در نظر گرفت. واقعیت این است که با نقطه مطلوب فاصله داریم و اگر امکانات و پشتوانه های بیشتری از سوی دیگر نهادها با ما همراهی می کرد؛ شاهد اجرایی شدن بخش بیشتری از سیاست گذاری ها می بودیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 9 ساعت پیش
تذکر عضو شورای شهر کرج به شهردار

تذکر عضو شورای شهر کرج به شهردار به گزارش خبرنگار ایلنا، رحیم خستو، پس از ادعاهای مطرح شده شهردار کرج در جلسه علنی دیروز شورای شهر، متن تذکر قانونی خود را با عنوان "تذکری که آقای شهردار را از دایره ادب خارج و اعضای شورا را متهم به گزاف گویی کرد" در فضای مجازی منتشر کرد.
خستو در تذکر خود خواستار پایان دادن به حضور نیروهایی که بدون مجوز قانونی و رابطه حقوقی در لابی های شهرداری جولان می دهند شد. به گفته وی این کار تخلف آشکار است.
وی همچنین اظهار امیدواری کرد که جای واژه مدیریت اتوبوسی را مدیریت مترویی نگیرد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 10 ساعت پیش
متضرر نهایی تصمیم اخیر ترامپ، دولت امریکا خواهد بود/ با برخی کشورهای منطقه برای خیانت به جهان اسلام هماهنگی شده بود

متضرر نهایی تصمیم اخیر ترامپ، دولت امریکا خواهد بود/ با برخی کشورهای منطقه برای خیانت به جهان اسلام هماهنگی شده بود به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، بهرام قاسمی رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه در نشست خبری خود درخصوص اتهام زنی یکی از گروه های تحقیقات سازمان ملل درباره ایرانی بودن موشک های پرتاب شده از سوی یمن تصریح کرد: در مورد گزارشی که منتسب به یکی از گروه های سازمان ملل است، خبر بی اساس و به نوعی خبرسازی با انگیزه های بی هدف و خاصی است. مواضع ما درباره یمن روشن است ما دخالتی در یمن نداریم حمایت ما معنوی است و می خواهیم خواسته های آن را با صدایی رساتر اعلام کنیم. این اتهامات را تکذیب می کنیم و اتفاقات یمن به مردم و مقاومت آنها مربوط است و به جمهوری اسلامی ایران نیز ربطی ندارد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 10 ساعت پیش
مسئول رسیدگی به امور حقوقی و قضایی استانداری البرز منصوب شد

مسئول رسیدگی به امور حقوقی و قضایی استانداری البرز منصوب شد به گزارش ایلنا از کرج، در حکم محمدعلی نجفی خطاب به محمد بدری آمده است:
در راستای اجرای مواد 8 و 10 آیین نامه چگونگی رفع اختلاف بین دستگاه های اجرایی از طریق ساز و کارهای داخلی قوه مجریه به موجب حکم به عنوان دبیر و مسئول رسیدگی به امور فوق تعیین می گردید.
رجاء واثق دارم با توکل بر خداوند متعال در انجام امور محوله جهت پیشبرد اهداف دولت تدبیرو امید موفق و موید خواهید بود. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 10 ساعت پیش
گاز گرفتگی دو معدنچی در معدن زغال سنگ سالدره دامغان

گاز گرفتگی دو معدنچی در معدن زغال سنگ سالدره دامغان نشت گاز متان درمعدن زغال سنگ سالدره از توابع شهر کلاته رودبار در استان سمنان، باعث مسمومیت دو معدنچی شد.
به گزارش ایلنا، علی اصغر مجد فرماندار دامغان با اعلام این خبر گفته است: روز گذشته ( 19آذر ماه ) دو کارگر معدن زغال سنگ سالدره بر اثر گاز گرفتگی روانه بیمارستان شده اند.
وی افزود: با حضور به موقع امداد گران جمعیت هلال احمر و اورژانس، این کارگران برای درمان و ارائه خدمات درمانی اولیه به بیمارستان ولایت دامغان منتقل شدند.
وی افزود: معدنکاران مصدوم در بخش های سی سی یو و آی سی یو بستری هستند و حال آن ها رضایت بخش است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: حوادث انتشار : 2 روز و 10 ساعت پیش
چرا حقوق ما موقت های نفت یک سوم رسمی هاست؟

چرا حقوق ما موقت های نفت یک سوم رسمی هاست؟ به گزارش خبرنگار ایلنا؛ جمعی از پرسنل قرارداد موقت نفت در نامه ای خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی از شرایط تبعیض آمیز در وزارت نفت انتقاد و خواستار تعیین تکلیف خود شدند.
در این نامه آمده است: چگونه انتظار انگیزه کاری وخلاقیت از نیروی انسانی دارید که همکار کناری اش صرفا چون استخدام رسمی است باید دو یا سه برابرحقوق بیشتر بگیرد؟! آیا صرف زدن چند تست در یک آزمون استخدامی این برتری را دارد که این فرد حقوقی چند برابر نیروی قرارداد مدت موقت بگیرد ودیگر به راندمان و کار فرد کاری نداشته باشیم؟مگر همه این اصول و برنامه ها برای رشد و توسعه کشور و نیز روحیه نشاط و انگیره نیروی انسانی نیست؟! ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 11 ساعت پیش
کارگاه آموزشی پیشگیری از بیماری های شایع در بندر انزلی

کارگاه آموزشی پیشگیری از بیماری های شایع در بندر انزلی به گزارش ایلنا از بندرانزلی، لیلا پوررزاز مشاور فرماندار در امور بانوان و خانواده هدف از برگزاری این کارگاه آموزشی را افزایش اطلاعات اعلام کرد و گفت: با توجه به اهمیت پیشگیری در بروز بیماری ها و ضرورت آگاهی زنان در خصوص بیماری های شایع آنان این کارگاه برای بانوان شاغل ادارات و چند تشکل مردم نهاد برگزار شد تا ضمن اطلاع رسانی برای مقابله با این بیماری ها جهت آگاهی بخشی به دیگر همکاران و اقشار جامعه اقدام نمایند.
وی همچنین از برگزاری اینگونه کارگاه ها در مناطق محروم شهرستان بمنظور افزایش آ گاهی زنان قشر آسیب پذیر در آینده نزدیک خبر داد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
شورای عالی سیاست گذاری حمایت مردم را فدای افراد بی تعهد نکند/ اصولگرایان ناچار هستند میدان را برای مشارکت جناح های دیگر بازتر کنند

شورای عالی سیاست گذاری حمایت مردم را فدای افراد بی تعهد نکند/ اصولگرایان ناچار هستند میدان را برای مشارکت جناح های دیگر بازتر کنند جلال جلالی زاده در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، درباره پیشنهاد باهنر برای گفت وگو میان سران جریان های سیاسی کشور، بیان کرد: اگر جناح های مختلف قصد اداره یک کشور براساس روش های مدیریتی جدید و مترقی را دارند، چاره ای جز به کارگیری همه نیروهای کشور نیست. متاسفانه با وضعیتی که در حال حاضر در کشور وجود دارد روز به روز دچار مشکلات عدیده ای می شویم و نمی توان با یک جریان و طرز فکر کشور را اداره کرد. در نتیجه نیاز به حضور جریان های مختلف است. هر چند مشکل اساسی این است که یک جناح خاصی که دارای قدرت است اجازه حضور جناح دیگر را نمی دهد و این مسائل موجب شده خیلی از جناح های دلسوز از صحنه سیاسی حذف ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
سری جدید دورهمی از شب یلدا پخش می شود+تیزر

سری جدید دورهمی از شب یلدا پخش می شود+تیزر به گزارش ایلنا، در اولین قسمت سری جدید مجموعه دورهمی، محمدرضا شریفی نیا به عنوان مهمان حضور دارد.
از تغییرات این مجموعه غیبت سیامک انصاری و اضافه شدن سحر ولدبیگی به آیتم های نمایشی است.
سری جدید برنامه دورهمی شب های چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه ساعت ساعت 23 روی آنتن خواهد رفت.
حجم ویدئو: 16.77M | زمان ویدئو: 00:00:59
دانلود فایل ویدئویی ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
قیمت انواع محصولات پژو در نمایندگی و بازار

قیمت انواع محصولات پژو در نمایندگی و بازار مدل خودرو
توضیحات قیمت نمایندگی
(تومان)
قیمت بازار
(تومان)
پژو 2008 103,994,000 117,500,000
پژو 206 اس دی V8 فول
کد 27430
دارای تهویه اتوماتیک، آینه ها و پنجره های الکتریکی و سنسور هشدار موانع عقب
38,942,000 39,000,000
پژو 206 تیپ 2 26028 33,300,000 33,700,000
پژو 206 تیپ 5 فول کد 26815 38,093,000 38,300,000
207 جدید هاچبک دنده ای 42,144,000 43,600,000
207 جدید صندوقدار صندوق دار اتوماتیک 47,031,000 موجود نیست
پژو 207 جدید اتوماتیک 47,124,000 52,200,000
پژو 405 GLX 25634 29,669,000 29,800,000 ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
بهره برداری کامل از خط انتقال گاز ششم سراسری درهفته نخست دی ماه

بهره برداری کامل از خط انتقال گاز ششم سراسری درهفته نخست دی ماه به گزارش ایلنا از روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، حمیدرضا عراقی معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی ایران در آخرین بازدید از روند پیشرفت پروژه خط ششم سراسری، با بیان این مطلب اظهار داشت: این خط 1200 کیلومتری با قطر 56 اینچ، یکی از راهبردی ترین خطوط انتقال گاز کشور محسوب می شود که مراحل تکمیلی آن در حال طی شدن است و انشاءالله در هفته نخست دی ماه سال جاری به بهره برداری کامل می رسد.
وی افزود: خط ششم سراسری که همسو با اهداف برنامه پنجم توسعه تعریف شده است، وظیفه انتقال گازهای تولیدی در عسلویه به ظرفیت روزانه 110 میلیون مترمکعب را به استان های غرب و شمال غرب برای مصارف خانگی، تجاری ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
سران مقاومت عراق در جشن بزرگ پیروزی + تصاویر

سران مقاومت عراق در جشن بزرگ پیروزی + تصاویر به گزارش ایلنا، همایش بزرگ پیروزی با حضور سران و شخصیت های سازمان بسیج مردمی (حشد شعبی) و شرکت صدها نفر از مردم در وادی السلام واقع در نجف اشرف برگزار شد.
در این همایش شخصیت هایی از جمله شیخ اکرم الکعبی دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء، شیخ قیس الخزعلی دبیرکل عصائب اهل الحق، احمد الاسدی سخنگوی رسمی الحشد الشعبی، ابو آلا الولائی دبیرکل کتائب سید الشهداء، سید علی الیاسری دبیرکل سرایا الخراسانی، فالح الخزعلی معاون کتائب سید الشهداء و سایر شخصیت هایی نظامی عراق منعقد شد.
در این مراسم ضمن تجدید عهد و میثاق با شهدای راه آزادی که از جان خود برای آزادی کشورشان گذشتند ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
توسعه و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی استان با بهره گیری از ظرفیت های منطقه آزاد انزلی

توسعه و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی استان با بهره گیری از ظرفیت های منطقه آزاد انزلی به گزارش ایلنا از بندرانزلی، نشست استفاده از ظرفیت های خودروهای پلاک منطقه آزاد انزلی در راستای توسعه و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی و عمرانی استان با حضور وحید طالب پور عضو هیات مدیره و معاونت سرمایه گذاری و اقتصادی ، مدیران و معاونین سازمان ، معاونین اداره کل حمل و نقل جاده استان ، شهرداران و مسوولین ناوگان حمل و نقل عمومی و مدیران تاکسیرانی شهرهای استان و مدیر فنی پلیس راهور استان مستقر در سایت شماره گذاری خودرو منطقه آزاد انزلی برگزار شد.
وحید طالب پور با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای توسعه و بهسازی ناوگان حمل و نقل عمومی بیان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
مه گرفتگی و کاهش دید در محور ارومیه-نقده/ترافیک نیمه سنگین در آزادراه کرج

مه گرفتگی و کاهش دید در محور ارومیه-نقده/ترافیک نیمه سنگین در آزادراه کرج به گزارش ایلنا، پلیس راه راهور ناجا وضعیت جوی و ترافیکی ساعت 9 دوشنبه 20 آذر را اعلام کرد: بر همین اساس مه گرفتگی و کاهش دید در استان آذربایجان غربی(محور ارومیه-نقده) و ترافیک نیمه سنگین در باند جنوبی آزادراه کرج-قزوین (محدوده پایانه شهید کلانتری تا پل فردیس ) و باند جنوبی آزادراه تهران _ کرج (محدوده پل فردیس تا پل کلاک) گزارش شده است.
سایر محورهای مواصلاتی کشور جوی آرام و ترافیکی روان دارند. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
وابستگی دولت به درآمدهای نفتی در بودجه سال 97 کمتر شده است/ گستره مالیاتی باید افزایش پیدا کند

وابستگی دولت به درآمدهای نفتی در بودجه سال 97 کمتر شده است/ گستره مالیاتی باید افزایش پیدا کند مهدی پازوکی، اقتصاددان و کارشناس سازمان مدیریت و برنامه ریزی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا در مورد مزایا و معایب بودجه سال آینده اظهار داشت: از مزایای بودجه سال 1397 کاهش وابستگی بودجه ای به نفت است، زیرا درآمد حاصل از نفت در بودجه سال 97 رقمی100 هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است این در حالی است که در سال 96 این عدد 114 هزار میلیارد تومان بود.
وی افزود: آنچه در لایحه بودجه سال 97 دولت به مجلس ارائه داده نشان می دهد وابستگی دولت به درآمدهای نفتی کمتر شده است زیرا قیمت هر بشکه نفت در سال گذشته 50 دلار بود این در حالی است که امسال بهای هر بشکه نفت به 55 دلار رسیده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
غربال گری کارگران ساختمانی بیمه شده ادامه دارد

غربال گری کارگران ساختمانی بیمه شده ادامه دارد حمید رستمی، رئیس اداره تامین اجتماعی شعبه شهرستان شهریار در دیدار با اعضای انجمن صنفی کارگران ساختمانی شهریار گفت: در سال های گذشته برخی افراد غیرکارگر با سوء استفاده از خلع های موجود دراجرای قانون بیمه اجتماعی کارگرن ساختمانی، از مزایای بیمه های اجتماعی کارگران ساختمانی برخوردار شده بودند.
وی ادامه داد: از سال گذشته که طبق دستور اداری سازمان تامین اجتماعی، همه شعب بیمه ای موظف به بازرسی تحقیقی و انجام غربال گری برای حذف بیمه شدگان غیر واقعی بودند، افرادی که هویت صنفی آنها کارگر ساختمانی نیست، شناسایی و بیمه آنها قطع شده است و این روند همچنان ادامه دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
90 مرکز تیپ یک سرطان راه اندازی شد

90 مرکز تیپ یک سرطان راه اندازی شد به گزارش ایلنا، تکمیل و ارتقای پروژه های طرح تحول سلامت، تدوین دستورالعمل پرستاری جامعه نگر، تدوین آیین نامه نظام رتبه بندی در گروه پرستاری، توسعه زیرساخت های ارائه خدمات سلامت، پایگاه سلامت و محل زیست پزشک، کلینیک ویژه، تخت بیمارستانی، اورژانس، زایمان و تشخیص و غربالگری سرطان از دیگر اقدامات معاونت درمان در این 100 روز است.
بر اساس این گزارش، تدوین پروتکل های داروهای گران قیمت و خدمات پر هزینه، بررسی و بازنگری خدمات پایه مشمول بیمه، تدوین اساسنامه و آیین نامه کلینیک ویژه مستقل، تکمیل 90 مرکز تیپ یک سرطان که غربالگری و شیمی درمانی را انجام می دهند و اتمام کلینیک های ویژه تا 120 مرکز از ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
دانه درشت های میلیاردی در لیست خروج استقلال

دانه درشت های میلیاردی در لیست خروج استقلال به گزارش ایلنا، آخرین نمایش استقلال در لیگ برتر و کسب برتری 3 بر صفر اما نباید منجر به نادیده گرفتن اشکالات و نقص های استقلال در بخش تاکتیکی شود. استقلال عمیقا از نداشتن یک مهاجم گلزن که همه توپ ها به او ختم شود، رنج می برد. هرچه استقلال در خط دفاع و خط میانی رو به رشد بوده روند معکوسی را در خط حمله پیموده است. به همین دلیل بیشترین تغییرات در خط آتش آبی ها رخ خواهد داد. جایی که بازیکنانش نتوانسته اند انتظارها را برآورده کنند. حتی گلی که علی قربانی در بازی با سپاهان به ثمر رساند نیز آمار ضعیف این بازیکن را پاک نکرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 13 ساعت پیش
اختصاص بودجه برای صندلی خالی معاونت اجرایی رئیس جمهور + جدول

اختصاص بودجه برای صندلی خالی معاونت اجرایی رئیس جمهور + جدول به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، در حالیکه 4 ماه از آغاز به کار دولت دوازدهم می گذرد و تمامی وزرای کابینه مشخص شده اند اما صندلی معاونت اجرایی رئیس جمهور همچنان خالی است.
در دولت یازدهم محمد شریعتمداری مسئولیت معاونت اجرایی رئیس جمهور را بر عهده داشت اما پس از اینکه وی به عنوان وزیر صنعت، معدن و تجارت انتخاب شد، این پست بدون مسئول باقی ماند.
در حالی که تکلیف این معاونت دولت هنوز مشخص نشده اما در بودجه پیشنهادی سال 97 ردیف های بودجه ای برای آن درنظر گرفته شده و این مساله حاکی از آن است که باید به زودی شاهد معرفی معاون اجرایی روحانی باشیم ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 13 ساعت پیش
فیلم/ هشتمین گل ستاره سابق استقلال در بلژیک

فیلم/ هشتمین گل ستاره سابق استقلال در بلژیک حجم ویدئو: 1.07M | زمان ویدئو: 00:00:19
دانلود فایل ویدئویی ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 14 ساعت پیش
اروپا برای کمک به عدم تکرار تاریخ تلاش کند/ از همه همسایگان مان برای مشارکت دعوت می کنیم

اروپا برای کمک به عدم تکرار تاریخ تلاش کند/ از همه همسایگان مان برای مشارکت دعوت می کنیم به گزارش ایلنا، متن مقاله محمدجواد ظریف در روزنامه نیویورک تایمز به شرح زیر است:
تابستان دو سال قبل، در یک صبح پرکار در وین و چند ساعت قبل از نهایی شدن توافق هسته ای با ایالات متحده، اتحادیه اروپا و پنج قدرت جهانی دیگر، به سراغ توئیتر رفتم تا بنویسم که این توافق تاریخی یک سقف نیست، بلکه یک پایه محکم است.
متأسفانه، طی 11 ماه گذشته، پاسخ حسن نیت ایران، با کج خلقی و بدعهدی دولت ترامپ مواجه شده است. اکنون غیرقابل اعتماد بودن ایالات متحده – از تغییرات آب و هوا تا فلسطین — قابل پیش بینی شده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 14 ساعت پیش
هتل لاکچری رئال مادرید در ابوظبی (تصاویر)

هتل لاکچری رئال مادرید در ابوظبی (تصاویر) به گزارش ایلنا، رئال مادرید یک روز پس از پیروزی پرگل برابر سویا در رقابت های لالیگا، ظهر امروز مادرید را به مقصد ابوظبی امارات ترک کرد تا در جام باشگاه های جهان شرکت کند. شاگردان زین الدین زیدان روز چهارشنبه در مرحله نیمه نهایی این رقابت ها باید به مصاف الجزیره امارات، میزبان مسابقات بروند.
اسامی بازیکنان رئال در این سفر به این شرح است: ناواس، کاسیا، موها، کارواخال، وایخو، راموس، واران، ناچو، مارسلو، تئو هرناندز، اشرف، کروس، کاسمیرو، یورنته، مودریچ، آسنسیو، سبایوس، ایسکو، کواچیچ، رونالدو، بنزما، بیل، مایورال و واسکز. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 14 ساعت پیش
بوناونتورا اولین پیروزی را به گتوزو هدیه داد

بوناونتورا اولین پیروزی را به گتوزو هدیه داد به گزارش ایلنا، از هفته شانزدهم رقابت های سری آ ایتالیا، میلان با هدایت گتوزو در دیداری خانگی مقابل بولونیا قرار گرفت و پیروزی 2 بر یک را رقم زد.
گتوزو که در دو دیدار ابتدایی اش روی نیمکت میلان، دو نتیجه ناامید کننده مقابل بونوونتو و ریه کا کسب کرده بودند، امشب به لطف درخشش جاکومو بوناونتورا، توانست به اولین پیروزی اش به عنوان سرمربی روسونری برسد.
بوناونتورا هر دو گل تیمش را در دقایق 10 و 76 به ثمر رساند و وردی در دقیقه 23 برای بولونیا گلزنی کرد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 20 ساعت پیش
ویارئال 0 - 2 بارسلونا؛ پیروزی شیرین آبی اناری ها و تثبیت صدر نشینی

ویارئال 0 - 2 بارسلونا؛ پیروزی شیرین آبی اناری ها و تثبیت صدر نشینی به گزارش ایلنا، در یکی از دیدارهای هفته شانزدهم لالیگا، تیم های ویارئال وبارسلونا از ساعت 23:15 در ورزشگاه دل ال مادریگا مقابل هم صف آرایی کردند.
در این دیدار که تیم میزبان 30 دقیقه پایانی بازی را با یک بازیکن کمتر بازی کرد، آبی و اناری ها توانستند با گل های لوئیس سوارز و لیونل مسی به پیروزی برسند. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 21 ساعت پیش
انقلاب شبانه در سپیدرود؛ نظرمحمدی برکنار و سرمربی برزیلی معرفی شد!

انقلاب شبانه در سپیدرود؛ نظرمحمدی برکنار و سرمربی برزیلی معرفی شد! به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، سپیدرود رشت با شکست برابر پرسپولیس تهران پنجمین شکست متوالی اش را در هفته پایانی نیم فصل اول تجربه کرد و در رده پانزدهم لیگ به کارش در نیم فصل پایان داد.
پس از این بازی علی نظرمحمدی، سرمربی که به همراه سپیدرود به لیگ برتر صعود کرده بود، در پیامی از هواداران این تیم حلالیت طلبید و اینگونه استعفایش را مطرح کرد. فردای این استعفا نظرمحمدی و کیومرث بیات، خریدار جدید باشگاه، با یکدیگر ملاقات داشتند و نظرمحمدی از استعفا منصرف شد.
روز شنبه هم جلسه ای با حضور بازیکنان برگزار شد و مبلغ دریافتی به حسابشان واریز شد تا سرخپوشان گیلانی باسرمربی جوان این تیم به فکر ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 21 ساعت پیش
هدیه رهبر انقلاب به علیرضا کریمی/ آخرین وضعیت سپاهان در مورد رحمتی و اخباری / پرونده جدید بدهی برای پرسپولیس

هدیه رهبر انقلاب به علیرضا کریمی/ آخرین وضعیت سپاهان در مورد رحمتی و اخباری / پرونده جدید بدهی برای پرسپولیس به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، سپاهان در مذاکره با سایپا برای جذب اخباری هنوز به نتیجه نرسیده است و در این میان مهدی رحمتی نقش پررنگی دارد.
لینک اخبار مهم روز:
مهدی رحمتی، شرط معامله سایپا - سپاهان
تلاش سپاهان برای جذب خالد شفیعی
زمان بازی برگشت استقلال و پرسپولیس مشخص شد
دلجویی رهبر انقلاب از قهرمانی کشتی ایران
هدیه ویژه رهبر معظم انقلاب به علیرضا کریمی (عکس)
بعد از گولچ/ پرسپولیس در پرونده بن سون هم محکوم شد! ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
خدایان فوتبال پشت سر منچسترسیتی حضور دارند!

خدایان فوتبال پشت سر منچسترسیتی حضور دارند! به گزارش ایلنا، منچستریونایتد در دربی منچستر شکست خورد تا فاصله امتیاز شاگردان ژوزه مورینیو با سیتی صدرنشین به عدد 11 برسد و شانس قهرمانی آبی ها بیشتر از هر زمانی باشد.
ژوزه مورینیو در نشست خبری پس از بازی درباره اینکه گفته می شود کورس قهرمان به پایان رسیده است، گفت: احتمالا همینطور است. منچسترسیتی تیم خوبی است و آنها از حمایت شانس برخوردار هستند همچنین و خدایان فوتبال پشت سر آنها حضور دارند!
وی ادامه داد: من مطمئن هستم که همگی برای کسب امتیاز می جنگند و سعی می کنند فاصله را کاهش بدهند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
منچستریونایتد 1 - 2 منچسترسیتی؛ فتح اولدترافورد در شب درخشش لوکاکو برای سیتی!

منچستریونایتد 1 - 2 منچسترسیتی؛ فتح اولدترافورد در شب درخشش لوکاکو برای سیتی! به گزارش ایلنا، تیم های منچستریونایتد و منچسترسیتی در آخرین و حساس ترین دیدار هفته شانزدهم لیگ برتر انگلیس در ورزشگاه اولدترافورد به مصاف هم رفتند که این دیدار با برتری 2 بر یک سیتیزن ها خاتمه یافت.
سیتی در شبی که نتوانست موقعیت های زیادی را روی دروازه همشهری خود ایجاد کند، به لطف تیزهوشی بازیکنان خود و همچنین اشتباهات عجیب بازیکنان یونایتد 2 بر یک این تیم را مغلوب کرد و با 11 امتیاز برتری، صدرنشینی خود را استحکام بخشید.
با لحظه به لحظه این دیدار با ما همراه باید:
دقیقه 87: برناردو سیلوا به عنوان دومین تعویض سیتی به جای سانه به میدان آمد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 0 ساعت پیش
نظامیان اسرائیل امدادگران، خبرنگاران و مجروحان را هدف قرار می دهند

نظامیان اسرائیل امدادگران، خبرنگاران و مجروحان را هدف قرار می دهند به گزارش ایلنا به نقل از آناتولی، وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد نظامیان اسرائیل در جریان تظاهرات مردم غزه علیه تصمیم آمریکا مبنی بر اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، به عمد تیم پزشکی، خبرنگاران و غیرنظامیان مجروح را هدف قرار می دهند.
اشرف القدره سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در غزه با انتشار بیا نیه ای اعلام کرد: نظامیان رژیم صهیونیستی در جریان تظاهرات مردم علیه تصمیم آمریکا مبنی بر اعلام قدس به عنوان پایتخت این رژیم، به عمد تیم پزشکی، خبرنگاران و غیرنظامیان مجروح را هدف قرار می دهند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 0 ساعت پیش
سه شنبه وداع مشهدی ها با جان باختگان حادثه کوهنوردی اشترانکوه

سه شنبه وداع مشهدی ها با جان باختگان حادثه کوهنوردی اشترانکوه به گزارش ایلنا، براساس اعلام ستاد پیگیری حادثه لرستان، مراسم وداع با پیکر کوهنوردان مشهدی حادثه اشترانکوه روز سه شنبه در مشهد برگزار خواهد شد.
مکان و ساعت دقیق این مراسم فردا مشخص می شود.
براساس هماهنگی های انجام شده قرار است پیش از مراسم تشییع پیکر کوهنوردان مشهدی، مراسم وداع با آنها در مشهد برگزار شود. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 1 ساعت پیش
رئیس مجتمع دارویی درمانی هلال ایران منصوب شد

رئیس مجتمع دارویی درمانی هلال ایران منصوب شد به گزارش ایلنا، علی اصغر پیوندی، رئیس جمعیت هلال احمر در حکمی خطاب به سید محمد اکرمی آورده است:
با توجه به تعهد، شایستگی و توانمندی جنابعالی، به موجب این ابلاغ به عنوان رئیس مجتمع دارویی درمانی هلال ایران منصوب می شوید. از آنجا که این مجتمع در جهت اهداف و مأموریت های بهداشتی و درمانی جمعیت هلال احمر نقشی ارزنده در ارائه خدمات به مردم عزیز میهن اسلامی مان دارد، از جنابعالی انتظار دارم ضمنِ بهره مندی از رهنمودهای صاحبنظران و کارشناسان و براساس مقررات و آئین نامه های جاری، تمام همت، توان و تجارب علمی و اجرایی خویش را در راستای ارتقاء سطح خدماتی تخصصی و بهره وری بیشتر مجتمع بکار گیرید ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 1 ساعت پیش
حال دانش آموزان مسموم شده زنجانی مساعد است

حال دانش آموزان مسموم شده زنجانی مساعد است به گزارش ایلنا، طبق گزارشات اخذ شده اکثر دانش آموزان این دبستان از بیمارستان مرخص شده و حال عمومی آنان مساعد است.
همچنین تعداد 7 نفر از دانش آموزان نیز هم اکنون تحت مداوا هستند که وضعیت آنان مطلوب گزارش شده و در حال ترخیص از بیمارستان هستند.
دلیل استفاده از این بخاری به صورت موقت، تعمیر موتورخانه این مدرسه بوده است. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 3 روز و 1 ساعت پیش
سفر تیم علمی ایران به گرجستان

سفر تیم علمی ایران به گرجستان به گزارش ایلنا، محمد تقی آل ابراهیم رئیس هیات اعزامی دانشگاه محقق اردبیلی با اعلام این خبر، گفت: تیم اعزامی از دانشگاه محقق اردبیلی مرکب از معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی، رئیس مرکز ارتباط علمی با جامعه و کارآفرینی و رئیس گروه همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه جهت ارزیابی دانشگاه های اصلی گرجستان به این کشور سفر کردند.
وی افزود: در این سفر هیات اعزامی با روسای دانشگاه دولتی تفلیس به نام جاواخیشویلی، کنسرواتوری دولتی تفلیس به نام وانوساراجیشویلی(دانشگاه دولتی هنرهای موسیقی)، دانشگاه دولتی هنرهای تئاتر و سینمای گرجستان به نام شوتاروستاولی، دانشگاه دولتی فنی گرجستان ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 1 ساعت پیش
رسالت بانک قرض الحسنه مهر ایران رسیدگی به اقشار آسیب پذیر است

رسالت بانک قرض الحسنه مهر ایران رسیدگی به اقشار آسیب پذیر است به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، حسن خان محمدی امروز در جمع خبرنگاران به مناسبت دهمین سالگرد تأسیس این بانک، گفت: تعداد تسهیلات ازدواج اعطایی به متقاضیان در 10 سال گذشته از سوی این بانک در استان 6 هزار و 971 فقره معادل 288 میلیارد و 680 میلیون ریال بوده است.
خان محمدی بر لزوم تعامل نزدیک با رسانه ها و خیّرین برای اشاعه فرهنگ قرآنی قرض الحسنه در بین آحاد جامعه تاکید و گفت: تسهیلات این بانک کاملا قرض الحسنه بوده و تنها با کارمزد صفر تا 4 درصد و تا سقف 200 میلیون ریال پرداخت می شود.
مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران استان زنجان همچنین با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از 530 شعبه ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 1 ساعت پیش
محسن رستمی رییس هیات هاکی استان ایلام شد

محسن رستمی رییس هیات هاکی استان ایلام شد به گزارش ایلنا، بهروز حیدزاده امروز در نشست مجمع انتخاباتی هاکی استان ایلام اظهار کرد: باید با بررسی فراز و نشیب های و رکود چند ساله این رشته ورزشی و رفع دلایل کمرنگ شدن آن در ایلام زمینه احیا و اوج دوباره آن را فراهم کرد.
وی گفت: هیات هاکی استان ایلام باید با تشکیل یک تیم منسجم با کادر فنی باتجربه حضور پررنگی در سطح کشور داشته باشد. در بخش ورزش حرفه ای باید در برنامه ریزی از متخصصان و صاحب نظران این عرصه استفاده کرد و موانع پیش رو را رفع و دلیل کمرنگ شدن حضور این هیات بررسی شود.
وی با بیان اینکه اخلاق یکی از مهمترین ویژگی های جامعه انسانی است و فضایل اخلاقی بین ورزشکاران باید ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 1 ساعت پیش
تماس سپاهان با مدافع تراکتوری

تماس سپاهان با مدافع تراکتوری به گزارش ایلنا، سپاهان بعد از اینکه پیشنهاد معاوضه مهرداد محمدی با محمدرضا اخباری دروازه بان سایپا را به مسوولان تیم تهرانی داد، قصد دارد برای تقویت خط دفاع خود یک مدافع وسط باتجربه به خدمت بگیرد که گزینه اصلی آنها خالد شفیعی، مدافع شاغل در لیگ کره جنوبی است.
شفیعی ابتدای لیگ هفدهم بعد از جدایی از تراکتورسازی راهی کی لیگ کره جنوبی و تیم اف سی سئول شد اما بدشانسی هایی که در این کشور برایش پیش آمد، اجازه نداد بازی های زیادی برای تیم کره ای انجام بدهد. از قرارداد شفیعی با اف سی سئول کره جنوبی یک سال دیگر باقی مانده و در صورتی که او بخواهد به تیم دیگری برود ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 1 ساعت پیش
منچستریونایتد 0 - 0 منچسترسیتی؛ گزارش زنده

منچستریونایتد 0 - 0 منچسترسیتی؛ گزارش زنده به گزارش ایلنا، تیم های منچستریونایتد و منچسترسیتی در آخرین و حساس ترین دیدار هفته شانزدهم لیگ برتر انگلیس در ورزشگاه اولدترافورد به مصاف هم رفته اند.در حالی که یونایتد با 35 امتیاز در رده دوم جدول قرار گرفته، اما آنها 8 امتیاز با صدر جدول یعنی منچسترسیتی فاصله دارند و با توجه به فرم خوبی که در هفته های اخیر حفظ کرده اند، به دنبال کاهش این فاصله با صدرنشین خواهند بود.
ترکیب منچستر یونایتد: دخیا- والنسیا- اسمالینگ- روخو- یانگ- ماتیچ- هررا- راشفورد- لینگارد- مارسیال- لوکاکو
ترکیب منچستر سیتی ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 2 ساعت پیش
دلیل اصلی مسمومیت دانش آموزان زنجانی مشخص شد

دلیل اصلی مسمومیت دانش آموزان زنجانی مشخص شد به گزارش ایلنا، در حالیکه اعلام شده بود علت مسمومیت دانش آموزان زنجانی گاز مونواکسید کربن بوده ولی مشخص شده که دلیل اصلی مسمومیت این دانش آموزان نشت بخاری نفتی است.
این حادثه حادثه ظهر امروز در مدرسه قدس روستای سایان رخ دادکه در اثر نشت نفت از بخاری مدرسه 23 دانش آموز دچار مسمومیت شدند. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: حوادث انتشار : 3 روز و 2 ساعت پیش
لیورپول 1 - 1 اورتون؛ یک منچستری پیروزی را از لیورپول گرفت

لیورپول 1 - 1 اورتون؛ یک منچستری پیروزی را از لیورپول گرفت به گزارش ایلنا، در یکی از حساس ترین بازی های هفته شانزدهم لیگ برتر انگلیس، تیم های لیورپول و اورتون از ساعت 17:45 در آنفیلد دربی مرسی ساید را برگزار کردند.
لیورپول که در این دیدار بر بازی حاکم بود با اشتباه عجیب لوورن حریف را صاحب یک ضربه پنالتی کرد تا رونی که با لباس یونایتد 6 گل به لیورپول زده بود باز هم دروازه این تیم را باز کند و آنفیلدی ها را از رسیدن به سه امتیاز این دیدار محروم کند.
ابتدا در دقیقه 42 محمد صلاح از گوشه محوطه جریمه با ضربه ای دیدنی و غیرقابل مهار لیورپول را پیش انداخت اما در دقیقه 75 لوورن خطای بچگانه ای در محوطه مرتکب شد تا اورتون صاحب یک پنالتی شده و وین ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 2 ساعت پیش
آماری جالب توجه از دربی منچستر

آماری جالب توجه از دربی منچستر به گزارش ایلنا، منچستریونایتد و منچسترسیتی از دقایقی دیگر دربی جذابی را برگزار خواهند کرد که ذکر آمار زیر خالی از لطف نیست.
* از مهر سال گذشته که سیتی در زمین یونایتد به پیروزی رسیده، تیم مورینیو در 40 بازی متوالی خانگی شکست نخورده و با رکورد سال های 1966-1964 تیم سر مت بازبی برابر شده. یونایتد می تواند با نباختن در این بازی به یک رکورد ویژه برسد. یونایتد 11 بازی آخر خانگی اش در رقابت های مختلف را برده.
* سیتی با زدن 46 گل در 15 بازی یعنی بیش از سه گل در هر بازی بهترین خط حمله لیگ برتر را دارد ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 2 ساعت پیش
رسانه ها نقش انکارناپذیر در ترویج سلامت جامعه دارند

رسانه ها نقش انکارناپذیر در ترویج سلامت جامعه دارند به گزارش ایلنا از ساری،دکتر سید عباس موسوی رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در دیدار با علی صادق مقدسی مدیر کل صداو سیمای مرکز مازندران در خصوص تعامل بیشتر در حوزه سلامت به بحث و تبادل نظر پرداخت.
دکتر سید عباس موسوی در این دیدار با تشریح ابعاد حوزه سلامت و مولفه های آن جهت ارتقای سطح کیفی سلامت در استان توسط دانشگاه علوم پزشکی مازندران از طریق این رسانه استانی گفت: با اجرای طرح تحول سلامت بسیاری از مشکلات درمانی و بهداشتی مردم مرتفع شده و سطح رضایت از نحوه ارایه خدمات درمانی افزایش یافته است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 3 روز و 2 ساعت پیش
پیغام پرکنایه ی مورینیو: با یک باد زمین می خورند

پیغام پرکنایه ی مورینیو: با یک باد زمین می خورند به گزارش ایلنا، پپ گواردیولا از رابطه درست و دوستانه با همتای پرتغالی صحبت کرد که با توجه به اتفاقات دوران حضور این دو در لالیگا خیلی واقعی به نظر نمی رسد. چند روز پیش مورینیو گفت گواردیولا درباره وضعیت جسمانی داوید سیلوا و اینکه به این بازی می رسد، دروغ گفته است.
مورینیو حالا یک بار دیگر از زخمی کهنه سر برداشته و در اظهارنظری جسورانه گفته بازیکنان سیتی خیلی راحت تعادلشان را از دست می دهند: آنها خوب دفاع می کنند، وقتی توپ را از دست می دهند، واکنش مناسبی نشان می دهند، تحرک خوبی در زمان حمله دارند. خلاق هستند و بازیکنان فوق العاده ای دارند ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 2 ساعت پیش
اطلاعیه زمان برگزاری آزمون تصدی منصب قضاء در سال 1396

اطلاعیه زمان برگزاری آزمون تصدی منصب قضاء در سال 1396 به گزارش ایلنا در این اطلاعیه آمده است: بدین وسیله به اطلاع کلیه داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون تصدی منصب قضاء قوه قضائیه در سال 1396می رساند که آزمون مذکور در صبح روز جمعه مورخ 96/09/24 در 22 مرکز استان به شرح جدول شماره 1 برگزار می شود.
الف - نحوه و زمان پرینت کارت شرکت در آزمون
کارت شرکت در آزمون کلیه داوطلبان از روز سه شنبه 21/9/96 برای مشاهده و پرینت بر روی پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار خواهد گرفت. لذا کلیه داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون ، برای شرکت در جلسه امتحان باید در تاریخ تعیین شده به شرح فوق به پایگاه اطلاع رسانی مذکور مراجعه و ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 2 ساعت پیش
ترکیب اصلی منچستریونایتد و منچسترسیتی

ترکیب اصلی منچستریونایتد و منچسترسیتی به گزارش ایلنا، در حساس ترین دیدار هفته شانزدهم لیگ برتر انگلیس، منچستریونایتد و منچسترسیتی از ساعت 20 امشب در ورزشگاه اولدترافولد به مصاف هم خواهند رفت.
ترکیب منچستر یونایتد: دخیا- والنسیا- اسمالینگ- روخو- یانگ- ماتیچ- هررا- راشفورد- لینگارد- مارسیال- لوکاکو
ترکیب منچسترسیتی: ادرسون- واکر- اوتامندی- کمپانی- دلف- فرناندینیو- سیلوا- دی بروین- استرلینگ- سانه- گابریل ژسوس ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 3 ساعت پیش
اطلاعیه وزارت اطلاعات درباره انتشار عکس یک جاسوس در فضای مجازی

اطلاعیه وزارت اطلاعات درباره انتشار عکس یک جاسوس در فضای مجازی به گزارش ایلنا، وزارت اطلاعات با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد: به دنبال انتشار تصویری از یک جاسوس در قم در فضای مجازی، این فرد یک تبعه روسی است که به عنوان گردشگر وارد کشور شده است.
بنابر اعلام وزارت اطلاعات، نام این تبعه روسی، بنپسیون چودونستکی است که دی ماه سال گذشته با دریافت روادید در فرودگاه به منظور اقامت یک ماهه وارد کشور می شود و از بدو ورود مورد رصد اطلاعاتی قرار می گیرد.
وی بعد از دو روز اقامت کشور را ترک می کند. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 3 ساعت پیش
صدور شناسنامه ایمنی برای مدارس منطقه 7

صدور شناسنامه ایمنی برای مدارس منطقه 7 به گزارش ایلنا، سمیه حاجوی با اعلام این مطلب گفت: فاز سوم طرح مدرسه آماده در سطح منطقه با هدف آماده سازی دانش آموزان و مدیران در برابر رویارویی با بلایای طبیعی در حال اجرا است و پس از بررسی مدارس توسط کارشناسان آتش نشانی شناسنامه ایمنی برای آنها صادر می شود.
وی افزود: این طرح با هماهنگی آموزش و پرورش منطقه در مدارس در حال اجراست و پس از آموزش مدیران این مدارس، در مرحله بعدی قرار است معلمان و دانش آموزان نیز تحت آموزشه ای لازم قرار گیرند.
شهردار منطقه 7 ادامه داد: براساس دستورالعمل سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در خصوص مقاوم سازی مدارس در برابر بلایای طبیعی ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 3 روز و 3 ساعت پیش
ذخیره سازی خون بند ناف در استان از سوی بخش خصوصی

ذخیره سازی خون بند ناف در استان از سوی بخش خصوصی به گزارش ایلنا آذربایجان غربی، مجتبی قهرمان رضائیه در نشست خبری با اصحاب رسانه که در محل اداره کل انتقال خون استان برگزار شد، افزود: در 8 ماهه نخست سال جاری نسبت به سال گذشته حدود 4.18 درصد افزایش اهدای خون را در استان داشتیم که امسال 26 هزارو 918نفر در استان به طور مستمر خون اهدا کردند.
قهرمان رضائیه گفت: سالانه افزون بر 100 هزار مراجعه کننده به سازمان انتقال خون آذربایجان غربی وجود دارد که میزان اهدا خون آنان نیز پاسخگوی نیاز بیمارستان های استان هست و امسال نیز در 8 ماهه نخست رشد بیش از 4 درصدی در اهدا خون در استان حادث شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 3 ساعت پیش
ادامه اجرای برجام و هم زمانی آن با اعمال تحریم ها شدنی نیست

ادامه اجرای برجام و هم زمانی آن با اعمال تحریم ها شدنی نیست به گزارش ایلنا، بهروز کمالوندی با تبیین اهمیت مذاکرات وزیر امور خارجه انگلیس با رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: دیدار امروز این ارزیابی را به ما می دهد که انگلیسی ها به این جمع بندی رسیده اند که نقش جمهوری اسلامی ایران در منطقه، بارز است و بدون ایران مسائل منطقه قابل حل و فصل نیست.
جانسون این پیام را دریافت کرد که نمی شود برجام را بدون بهره مندی ایران از منافع آن ادامه داد
وی افزود: در ادبیات آقای جانسون کاملا مشخص بود که برای حل و فصل مسائل منطقه باید جمهوری اسلامی ایران را به عنوان عاملی اصلی در موضوعات مختلف در نظر گرفت که این بسیار مهم است ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 4 ساعت پیش
جو یاس، ناامیدی و بی تفاوتی در دانشجویان رواج دارد/ حدود 29 دانشجوی ستاره دار باقی مانده اند

جو یاس، ناامیدی و بی تفاوتی در دانشجویان رواج دارد/ حدود 29 دانشجوی ستاره دار باقی مانده اند به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، پروانه سلحشوری در جمع دانشجویان دانشگاه پلی تکنیک به مناسبت روز دانشجو و در پاسخ به یک دانشجو معترض که نسبت به شعارهای سایر دانشجویان اعتراض می کرد گفت: شعار ما زنده باد مخالف من است و مخالفان ما می توانند به راحتی سخن بگویند.
نماینده مردم تهران ادامه داد: مخالفان ما که تریبون کم ندارند اما شما می توانید اعتراض خود را بیان کنید.
عضو فراکسیون امید گفت: خوشحالم در جمع دانشجویانی هستم که شور و شعور و علم را باهم آفریند و تن به آسودگی ندادند و سختی های دانشجویی را به جان خریدند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 5 ساعت پیش
تداوم کاهش دما، سرما و یخبندان در سیستان و بلوچستان

تداوم کاهش دما، سرما و یخبندان در سیستان و بلوچستان رضا آزادمنش در گفت وگو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت:براساس نقشه های هم دیدی وآینده نگری ، وزش باد و در برخی نقاط گردوخاک در شمال سیستان و بلوچستان تداوم دارد.
وی افزود: روز دوشنبه از سرعت باد کاسته شده و مجددا از سه شنبه تا پنجشنبه در شمال استان باد شدید شمالی و گرد وخاک رخ خواهد داد.
کارشناس هوا شناسی سیستان و بلوچستان عنوان کرد:کاهش دما ، سرما و یخبندان شبانه درسطح استان بخصوص در نواحی سردسیر مرکزی تداوم دارد و با تشدید جریانات شمالی از چهارشنبه کاهش دما و یخبندان شبانه در سطح استان محسوس تر خواهد بود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 5 ساعت پیش
درخواست روحانی از مجلس

درخواست روحانی از مجلس به گزارش ایلنا، غلامرضا تاج گردون در صفحه شخصی خود گفته است:امروز دولت، بودجه سال 97 را تقدیم مجلس کرد و در حاشیه جلسه روحانی خواست که بودجه را سر وقت به دولت برگردانیم.
نماینده گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی افزوده است: این سال ها جفت و جور کردن بودجه خیلی سخت شده و با انتظارات و مطالبات اقشار مختلف و جامعه بالا رفته و تنظیم و تامین بودجه راحت نیست.
تاج گردون اظهار امیدواری کرد که بودجه ای تنظیم کرد تا هم مشکلات فعلی را کم کند و هم رونقی به اقتصاد کشور بدهد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 5 ساعت پیش
سپاه پاسداران

سپاه پاسداران به گزارش ایلنا، در حالیکه دولت یازدهم سال قبل بودجه سپاه پاسداران 232,451,568 هزار میلیارد تومان پیشنهاد داده بود مجلس دهم این بودجه را در نهایت به میزان 154,635,989 هزار میلیارد تومان کاهش داد.
با این وجود دولت دوازدهم امسال هم به میزان چشم گیری بودجه پیشنهادی سپاه پاسداران اقلاب اسلامی را افزایش داده است.
بودجه پیشنهادی دولت برای سپاه پاسداران در سال 97 مبلغ 267,366,971 هزار میلیارد تومان است.
در ذیل جدول جزییات بودجه چیشنهادی سپاه پاسداران آمده است: ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 5 ساعت پیش
انجمن صنفی روزنامه نگاران استان تهران فعالیتش را آغاز می کند

انجمن صنفی روزنامه نگاران استان تهران فعالیتش را آغاز می کند شهریار شمس (روزنامه نگار) در گفتگو با ایلنا گفت: مجمع انجمن روزنامه نگاران استان تهران، دوم دیماه سال 1395 برگزار شد و اساس نامه اش به تصویب رسید و هیئت مدیره انتخاب شدند اما متأسفانه در مرحله ی بعدی که احراز شرایط برای هیئت مدیره بود، هیچ کدام از دوستان نیامدند. پیگیری های متعددی شد و این احراز شرایط با عدم حضور تعدادی از اعضای هیئت مدیره باعث شد که انجمن با چالش جدی روبه رو شود.
وی ادامه داد: بعد از پیگیری های متعدد؛ حدود یکی دو ما پیش، اعضای هیئت مدیره انجمن به طور دسته جمعی استعفا دادند و درحقیقت راهی باز شد تا انجمن دوباره تشکیل شود ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 5 ساعت پیش
نمایش مستند قاضی و مرگ در سینما حقیقت+تیزر

نمایش مستند قاضی و مرگ در سینما حقیقت+تیزر به گزارش ایلنا، پیش از این مستند قاضی و مرگ به کارگردانی حسن خادمی و تهیه کنندگی مهدی کوهیان موفق شده بود در بازار فیلم ایدفا در آمستردام هلند به عنوان معتبرترین بازار فیلم مستند جهان عرضه شود.
این مستند به زندگی قاضی عزیز محمدی یکی از معروف ترین و پرکارترین قاضی های جنایی ایران می پردازد، در طی چهارسال زندگی کاری و خصوصی قاضی را زیرنظر دارد.این فیلم در دو نوبت در جشنواره سینما حقیقت به نمایش در می آید
نوبت اول سه شنبه 21 آذر ساعت 11 سالن در پردیس چارسو 5 و نوبت دوم جمعه 24 آذر ساعت 21 سالن 1 پردیس سینمایی چارسو. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 3 روز و 5 ساعت پیش
مهدی شریفی: شیر سلطان جنگل است و مهم نیست کجای جدول باشد

مهدی شریفی: شیر سلطان جنگل است و مهم نیست کجای جدول باشد به گزارش ایلنا، مهدی شریفی در گفت وگو با سایت رسمی باشگاه سپاهان در خصوص بازگشت به این تیم پس از دو سال دوری اظهار داشت: خوشحالم که به خانه خودم بازگشتم و تلاش می کنم همان مهدی شریفی باشم که هواداران از من انتظار دارند و جا دارد بگویم روی حمایت تک تک آنها حساب ویژه ای باز کردم.
وی افزود: من در تراکتورسازی شرایط خوبی داشتم و 2 سال خوب در این تیم سپری کردم. ارتباط خوبی میان من و هواداران این تیم برقرار بود و من را دوست داشتند چرا که با جان و دل بازی می کردم. من در مکت سپاهان رشد کردم و یاد گرفتم در هر تیمی که باشم روی پیراهن آن تیم عرق و تعصب داشته باشم و هر چه در توان دارم بگذارم و حالا ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 5 ساعت پیش
سیاست های ترامپ در مقابل برجام زمینه ای برای اجرایی شدن ندارد/ موانع بانکی به تدریج در حال رفع شدن است

سیاست های ترامپ در مقابل برجام زمینه ای برای اجرایی شدن ندارد/ موانع بانکی به تدریج در حال رفع شدن است به گزارش ایلنا، در این ملاقات طرفین ضمن یادآوری مباحث مطروحه در ملاقات قبلی در لندن، درخصوص موضوعاتی نظیر برجام، تحولات منطقه ای و روابط دوجانبه تبادل نظر کردند.
درخصوص برجام، بوریس جانسون وزیر امور خارجه انگلیس ضمن اعلام حمایت کشورش از این توافق، حفظ آن را با اهمیت خواند و به تلاشش در حمایت از برجام در سفر به آمریکا و در ملاقات با نمایندگان کنگره آمریکا اشاره و تأکید کرد: فضای غالب در آمریکا نیز همچنان معطوف به حفظ برجام است. سیاست های رئیس جمهور آمریکا نیز در مقابل این توافق چندان زمینه ای برای اجرایی شدن ندارد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 5 ساعت پیش
اردوغان: اسرائیل دولتی تروریست است

اردوغان: اسرائیل دولتی تروریست است به گزارش ایلنا به نقل از حریت، رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه امروز –یکشنبه- در واکنش به تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در قبال بیت المقدس، اسرائیل را دولتی تروریست خواند.
وی که در کنگره حزب حاکم عدالت و توسعه ترکیه سخن می گفت، سیاست اسرائیل علیه اعتراض های فلسطینیان را نامناسب خواند و اسرائیل را دولتی سرکوبگر و اشغالگر خواند.
بر اساس این گزارش، طی حمله جنگنده های اسرائیل به نوار غزه در روز گذشته دو غیرنظامی جان خود را از دست دادند.
دونالد ترامپ چهارشنبه هفته گذشته در اقدامی که با واکنش های منفی بین المللی رو به رو شد ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 6 ساعت پیش
بازگشت هیات دولت سوریه به مذاکرات ژنو

بازگشت هیات دولت سوریه به مذاکرات ژنو به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، هیات دولت سوریه پس از یک هفته غیبت برای از سر گیری مذاکرات با استفان دی میستورا نماینده سازمان ملل در بحران سوریه به ژنو بازگشت.
این در حالی است که دیپلمات های غربی درباره تمایل خود برای حضور در این مذاکرات ابراز تردید کرده اند.
از سوی دیگر، بشار الجعفری نماینده سوریه در سازمان ملل و مذاکره کننده ارشد دولت سوریه در این مذاکرات با هدف پیدا کردن راه حل سیاسی برای پایان دادن به نزدیک به هفت سال جنگ در این کشور وارد ژنو شد.
دی میستورا تاکنون هشت دور مذاکرات جداگانه با دولت و هیات هایی از معارضان برگزار کرده و درباره مسائلی چون اصلاحات قانونی از ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 6 ساعت پیش
پیام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به مناسبت سالروز تاسیس رگولاتوری

پیام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به مناسبت سالروز تاسیس رگولاتوری به گزارش ایلنا، متن پیام محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به مناسبت چهاردهمین سالگرد تاسیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بدین شرح است:
همزمان با نوزدهم آذرماه، چهارده سال از تاسیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی می گذرد، سالهایی که در گذر آن نهاد حاکمیتی مقررات گذار در عرصه ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور مسیر بالندگی را طی کرده است. به واسطه آن با ورود بازیگرانی از جنس بخش خصوصی در عرصه فعالیت ICT و رقابتی شدن فضای بین اپراتورهای فعال، مشترکان ارتباطی و کاربران فناوری اطلاعات در سراسر کشور سرویس ها و خدمات مختلفی را دریافت می کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 3 روز و 6 ساعت پیش
سه واحد تولیدی در شهرک صنعتی شهید سلیمی به بهره برداری رسید

سه واحد تولیدی در شهرک صنعتی شهید سلیمی به بهره برداری رسید به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی، مجید خدابخش، استاندار آذربایجان شرقی با حضور در شهرک صنعتی شهید سلیمی، واحد های تولیدی پویان مهر، آلکامهر، پارلاق ارک را افتتاح و از واحد تولیدی لوله های مسی مهر اصل بازدید کرد.
در کارخانه پویان مهر سالانه 350 تن ظروف فورج تولید می شود، تاکنون برای این شرکت 20 میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است و در حال حاضر 30 نفر در این واحد مشغول به کار هستند که در آینده به 50 نفر افزایش می یابد.
شرکت آلکا مهر کیمیا سالانه 12 هزار تن انواع راد و مفتول های آلومینیومی تولید می کند که تاکنون برای این واحد 180 میلیارد ریال ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 6 ساعت پیش
فاز نخست منطقه ویژه اقتصادی نمین تیرماه 97 تکمیل می شود

فاز نخست منطقه ویژه اقتصادی نمین تیرماه 97 تکمیل می شود به گزارش ایلنا، اکبر بهنام جو درجلسه هماهنگی و پیگیری وضعیت منطقه ویژه اقتصادی نمین گفت: فاز نخست منطقه ویژه اقتصادی نمین تیرماه سال 97 تکمیل و به بهره برداری می رسد .
وی افزود: اداره کل راه و شهرسازی استان با فرودگاه برای جانمایی مسیر ورودی این منطقه توافق کردند و پیمانکار هم آماده است با مساعد شدن هوا عملیات اجرایی احداث جاده ارتباطی این منطقه را شروع کند.
استاندار اردبیل ادامه داد: شرکت توزیع برق استان در حال ارزیابی و بررسی موضوع است و با تامین اعتبار برق مورد نیاز تامین خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 6 ساعت پیش
کاهش مراجعین حضوری بدنبال اجرای طرح شعبه ویژه شهر صنعتی رشت

کاهش مراجعین حضوری بدنبال اجرای طرح شعبه ویژه شهر صنعتی رشت به گزارش ایلنا از رشت، حسنی نماینده مردم شهرستان رشت درمجلس شورای اسلامی از شعبه ویژه شهر صنعتی رشت بازدید کرد.
جمیل حق پرست مدیرکل تامین اجتماعی گیلان درنشست مشترک با حسنی نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی که بدنبال انجام بازدید از شعبه ویژه شهرصنعتی رشت صورت گرفت با اشاره به مطلب فوق از انجام آزمایشی فاز دوم طرح توسعه خدمات غیرحضوری خبر داد.
وی با اشاره به انحصاری بودن این برنامه اظهارداشت : سازمان تامین اجتماعی تمامی برنامه های نرم افزاری خود را ازطریق شرکت خدمات ماشینی تامین تهیه کرده و استان ها صرفاً بهره بردار هستند ولی در استان گیلان با ارائه یک طرح کارشناسی وعلمی وبا ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 3 روز و 6 ساعت پیش
ساماندهی گلزار شهدا نیازمند تامین اعتبارات استانی

ساماندهی گلزار شهدا نیازمند تامین اعتبارات استانی به گزارش ایلنا از رشت،پیش از ظهر امروز مدیرکل بنیاد شهید انقلاب اسلامی گیلان و جمعی از مدیران و معاونان این بنیاد، مدیرعامل سازمان های فرهنگی و آرامستان های شهرداری با رئیس شورای شهر رشت و شهردار رشت در تالار شورا دیدار و گفتگو کردند .
علی ترومیده، مشاور بنیاد شهید شهرداری در مورد طرح نایب شهید توضیحاتی ارائه داد و از زحمات رئیس شورا در چاپ بنرهای مربوط به شهدا و ایثارگران تقدیر کرد.وی گزارشی از فعالیت های واحد بنیاد شهید و ایثارگران شهرداری نیز ارائه داد.
مدیر عامل سازمان فرهنگی رشت نیز گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 6 ساعت پیش
رونمایی از لوگوی فیلم سینمایی عصبانی نیستم! در آستانه اکران

رونمایی از لوگوی فیلم سینمایی عصبانی نیستم! در آستانه اکران به گزارش ایلنا، لوگوی این فیلم توسط آرش تنهایی طراح و گرافیست مطرح، طراحی شده است.
قرارداد فیلم سینمایی عصبانی نیستم! هفته گذشته در شورای صنفی نمایش ثبت شده و با مجوز قانونی سازمان سینمایی بر اساس اعلام شورای صنفی نمایش و بسته شدن قرارداد سینماها نمایش عصبانی نیستم! از تاریخ چهارشنبه 29 آذر در سینماهای تهران و شهرستانها آغاز می شود.
باران کوثری، نوید محمدزاده ، رضا بهبودی ، بهرام افشاری، میثاق زارع، امیررضامیرآقا، تینو صالحی، رضا کولغانی، وحید قاضی زاهدی، عباس جمالی، امین میری، مرجان قمری، سجاد تابش، احمد یاوری، پژمان کاشفی، محمد کارت، مینا کریمی جبلی، حامد شیخی، مهران میرزایی ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 3 روز و 6 ساعت پیش
برای افتخار آفرینی در بازی های آسیایی آماده ام

برای افتخار آفرینی در بازی های آسیایی آماده ام به گزارش ایلنا، سعید علی حسینی در مراسم استقبال از وی در فرودگاه اردبیل در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مسابقات جهانی را به خوبی پشت سر گذاشتیم، افزود: مسابقات شرایط خوبی داشت و بنده نیز به خوبی تمرین کرده بودم.
وی با بیان اینکه مسئولان استان زحمات بسیاری برای بنده کشیده بودند، ادامه داد: با توکل به توانستم دست پر برگردم و مردم را خوشحال کنم. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 6 ساعت پیش
رضایت کشاورزان از عرضه جو و ذرت در بورس کالا + نامه تشکر کشاورزان

رضایت کشاورزان از عرضه جو و ذرت در بورس کالا + نامه تشکر کشاورزان به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، به این ترتیب با ابلاغ سیاست قیمت تضمینی محصولات کشاورزی به جای خرید تضمینی در سال 94 و با تصویب هیات وزیران دو محصول ذرت خوزستان و جو کرمانشاه به صورت آزمایشی وارد چرخه سیاست قیمت تضمینی شدند که نتایج مثبت و مطلوب این طرح و رضایت کشاورزان از پرداخت به موقع مطالباتشان و همچنین رضایت اتحادیه های کشاورزی، مسوولان وزارت جهاد کشاورزی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی باعث شد تا جو و ذرت کل کشور در سال 95 در قالب این طرح در بورس کالا عرضه شود.
موفقیت ها و مزایای این طرح و همچنین رضایت کشاورزان از عرضه جو در بورس کالای ایران موجب شد تا امسال نیز این سیاست ادامه پیدا ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 7 ساعت پیش
سیدمحمدمجتبی حسینی به جای علی مرادخانی معاون امور هنری شد

سیدمحمدمجتبی حسینی به جای علی مرادخانی معاون امور هنری شد به گزارش ایلنا، در حکم سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خطاب به سیدمحمدمجتبی حسینی آمده است:
نظر به سوابق و تجربیات ارزشمند جنابعالی در رشته های مختلف هنری به موجب این حکم به سمت معاون امور هنری منصوب می شوید.
امید می رود با استعانت از خداوند متعال و بهره گیری از کلیه ظرفیت های موجود و نیروهای کارآمد در رونق بخشیدن به فعالیت های هنری، حمایت از تولید آثار و محصولات هنری، تقویت نهادهای صنفی و توسعه حضور فرهنگی هنری ایران در جهان موفق و مؤید باشید.
حسینی دانش آموخته زبان و ادبیات فارسی و هنر است و از جمله سوابق وی می توان به مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 3 روز و 7 ساعت پیش
ادای احترام به جواد معروفی در آکادمی سامان احتشامی

ادای احترام به جواد معروفی در آکادمی سامان احتشامی به گزارش ایلنا، قطعاتی از جواد معروفی، انوشیروان روحانی، فریبرز لاچینی، سامان احتشامی و آثار کلاسیک و پاپ معروف ایران و جهان ازجمله آثاری بود که هنرجویان آکادمی سامان احتشامی در این برنامه اجرا کردند.
سامان احتشامی در ابتدای برنامه از حاضرین در سالن خواست که به احترام استاد جواد معروفی و سالروز درگذشت ایشان بایستند و چند ثانیه ای را سکوت اختیار کنند.
حضور فرزندان دو تن از دوبلورها و بازیگران تئاتر و سینمای کشور (امیر سهیلی و ابراهیم شفیعی) در این آکادمی باعث شد که سامان احتشامی در این برنامه از حضور این دو هنرمند در سالن تقدیر نماید. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 3 روز و 7 ساعت پیش
20 میلیون ریال جریمه برای سوزاندن ضایعات کشاورزی در آستانه اشرفیه

20 میلیون ریال جریمه برای سوزاندن ضایعات کشاورزی در آستانه اشرفیه به گزارش ایلنا از آستانه اشرفیه، جعفر میرزایی رییس اداره محیط زیست شهرستان آستانه اشرفیه بیان کرد: فردی با مشخصات معلوم به دلیل آتش زدن پسماند کشاورزی و آلودگی محیط زیست با معرفی و شکایت اداره محیط زیست آستانه از سوی رییس شعبه 101 دادگاه کیفری 2 شهرستان در دادگاه بدوی محکوم شد.
میرزایی افزود : فرد متخلف با توجه به اینکه عملش منطبق بر ماده 20 قانون هوای پاک مصوب مرداد 96 بوده بنابراین به پرداخت بیست میلیون ریال جزای نقدی درجه ششم در حق صندوق دولت محکوم شده است.
میرزایی گفت: بر اساس ماده 20 قانون هوای پاک ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 3 روز و 7 ساعت پیش
مسمومیت 93 نفر با گازمونواکسید کربن در کرمان

مسمومیت 93 نفر با گازمونواکسید کربن در کرمان به گزارش ایلنا از کرمان، دکتر سید"محمد صابری" در این رابطه افزود: از ابتدای پاییز سال جاری تا 15 آذرماه متاسفانه 3 نفر در اثر مسمومیت با گاز مونوکسید کربن در کرمان فوت شده اند.
مدیر مرکزمدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی کرمان به استناد آمارهای موجود ضمن هشدار نسبت به افزایش تلفات مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن در نیمه دوم سال جاری خطاب به شهروندان گفت: در فصل پاییز و زمستان، در استفاده از وسایل گرمازا که عمدتاً به سیستم گاز شهری متصل است، نهایت دقت را داشته باشند.
وی افزود: هم میهنان ضمن استفاده بهینه از وسایل گرمازا ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 7 ساعت پیش
سرپرست دانشگاه فرهنگیان تغییر کرد/خنیفر جایگزین مهرمحمدی شد

سرپرست دانشگاه فرهنگیان تغییر کرد/خنیفر جایگزین مهرمحمدی شد به گزارش ایلنا، حسین خنیفر به عنوان سرپرست جدید دانشگاه فرهنگیان انتخاب و جایگزین محمود مهرمحمدی شد.
سوابق اجرایی و آموزشی سرپرست جدید دانشگاه فرهنگیان بدنی شرح است؛ عضو هیأت علمی دانشگاه تهران در رشته مدیریت، عضو هیأت ممیزه دانشگاه تهران (2 دوره به مدت 4 سال)، عضو کمیسیون علوم رفتاری دانشگاه تهران، عضو کمیسیون علوم انسانی دانشگاه تهران، عضو کارگروه تدوین سند مالی نظام آموزش و تربیت، شورای آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی، شورای آموزش و پژوهش مرکز آموزش مدیریت دولتی استان قم، کمیته آمایش رشته ها در دانشگاه تهران، ریاست مرکز کارآفرینی پردیس فارابی، ریاست دانشکده مدیریت پردیس فارابی ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 3 روز و 7 ساعت پیش
بشار رسن از جمع سرخپوشان جدا می شود

بشار رسن از جمع سرخپوشان جدا می شود به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، برانکو ایوانکوویچ، سرمربی پرسپولیس در نشست خبری پیش از دیدار با صنعت نفت در پاسخ به سوالی در مورد جدایی بشار رسن از اردوی سرخپوشان و حضور در تیم ملی عراق اظهار داشت: بشار می رود و به تیم ملی عراق ملحق خواهد شد که این مساله در ماه ژانویه اتفاق خواهد افتاد.
پیش از این اعلام شده بود برانکو مخالف حضور رسن در اردوی تیم ملی عراق است. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 7 ساعت پیش
برگزاری کارگاه اتنوموزیکولوژی توسط یک آلمانی

برگزاری کارگاه اتنوموزیکولوژی توسط یک آلمانی به گزارش ایلنا، این دومین گارگاه با موضوع اتنوموزیکولوژی (موسیقی شناسی قومی) است که به همت انجمن موسیقی ایران با هدف مطالعه موسیقی نواحی و روش های جدید کار میدانی و تلاش برای پویایی و برخورداری موسیقی هویتی از دیدگاه های نواندیش و تحول گرا و آشنایی با شیوه های نوین پژوهشی در حوزه موسیقی نواحی برگزار می شود.
این کارگاه تخصصی 21 دی از ساعت 10 تا 17 در فرهنگسرای سرو با حضور پروفسور کلوس نویمن رییس دپارتمان اتنوموزیکولوژی دانشگاه شهر هاله آلمان با ارائه گواهینامه شرکت در کارگاه پژوهشی به همت انجمن موسیقی ایران برگزار می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 3 روز و 8 ساعت پیش
نوازندگان منتخب پروژه چند شب به اهواز می روند

نوازندگان منتخب پروژه چند شب به اهواز می روند به گزارش ایلنا، منتخبی از نوازندگان پروژه های چند شب تار و چند شب کمانچه در قالب پروژه چند شب تار و کمانچه بعد از برپایی این پروژه در شهرستان رشت، روزهای 23 و 24 آذر ماه در تالار آفتاب شهر اهواز به اجرای برنامه می پردازند.
طبق برنامه ریزی های انجام گرفته پویان بیگلر، طینوش بهرامی، حامد فکوری، بهزاد رواقی، سامر حبیبی، حسام اینانلو، رضا پرویززاده، شروین مهاجر به عنوان منتخب نوازندگان پروژه های چند شب تار و چند شب کمانچه در این دو شب به اجرای برنامه خواهند پرداخت.
تا کنون سه دوره از مجموعه کنسرت های چند شب با نام های چند شب تار ، چند شب کمانچه ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 3 روز و 8 ساعت پیش
متناسب سازی در قالب افزایش قابل توجه مستمری ها/ مستمری بازنشستگان کشوری 27 درصد زیاد می شود

متناسب سازی در قالب افزایش قابل توجه مستمری ها/ مستمری بازنشستگان کشوری 27 درصد زیاد می شود محمدرضا بادامچی (نماینده مردم تهران در مجلس) در گفتگو با خبرنگار ایلنا در ارتباط با لایحه بودجه 97 و الزام به متناسب سازی مستمری بازنشستگانی که زیر دو میلیون تومان دریافتی دارند؛ گفت: همسان سازی مستمری بازنشستگان، پیش از این نیز در دستور کار دولت قرار داشت، اما اجرایی نشد.
بادامچی افزود: آخرین بار مصوبه همسان سازی مستمری های بازنشستگان کشوری توسط شورای نگهبان رد شد و از دستور کار خارج شد.
وی ادامه داد: به همین دلیل دولت در تنظیم بودجه امسال تصمیم گرفت با افزایش تدریجی مستمری ها، متناسب سازی را اجرایی کند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 8 ساعت پیش
تلقی رایج از توانمندی مدیریتی زنان باید تغییر کند

تلقی رایج از توانمندی مدیریتی زنان باید تغییر کند به گزارش ایلنا، مریم شادی وند سرپرست امور بانوان استانداری ایلام در نشست با بانوان ستادی استانداری اظهار کرد: زنان به عنوان نیمی از جامعه در شرایط کنونی در بخش های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی ، اقتصادی، هنری و ورزشی حضور فعال و چشمگیر دارند.
وی ادامه داد: زنان شاغل بهترین ساعات زندگی خود را در اداره و شرکت ها در حال کار هستند و باید برای زندگی شخصی و تربیت فرزندان نیز وقت بگذارند.
وی افزود: مدیریت کردن چالش های زندگی یکی از ظرافت های خاص زنان است که می توانند با توجه به مسایل مختلف و استفاده از توانشان آن را عملی کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 3 روز و 8 ساعت پیش
دوره جامع آموزشی و شبیه سازی شورای حقوق بشر برگزار شد

دوره جامع آموزشی و شبیه سازی شورای حقوق بشر برگزار شد به گزارش خبرنگار ایلنا، اولین دوره جامع آموزشی و شبیه سازی شورای حقوق بشر توسط سازمان دفاع از قربانیان خشونت و با همکاری مرکز اطلاعات همگانی سازمان ملل متحد و انجمن ملل متحد ایران در سالن اجتماعات سازمان دفاع از قربانیان خشونت برگزار شد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 8 ساعت پیش
جزئیات بودجه پیشنهادی سال 97 درمورد سازمان تامین اجتماعی

جزئیات بودجه پیشنهادی سال 97 درمورد سازمان تامین اجتماعی به گزارش خبرنگار ایلنا، ردیف های مالی پیش بینی شده برای سازمان تامین اجتماعی به ترتیب در ارتباط با سهم بیمه کارگران کشاورز، بازنشستگان تامین اجتماعی و بیمه قالیبافان هستند.
براساس ردیف شماره 25 از جدول شماره 9 لایحه پیشنهادی دولت برای بودجه سال 97 مبلغ 241 میلیارد ریال بابت سهم بیمه کارفرمایان کشاورزی برای سازمان تامین اجتماعی در نظر گرفته شده است.
همچنین براساس ردیف هشتم جدول شماره 18 لایحه پیشنهادی بودجه سال 97 برای سازمان تامین اجتماعی مبلغ هزار میلیارد ریال بابت بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی درنظر گرفته شده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 8 ساعت پیش
برنامه ریزی برای ایجاد 45 هزار شغل در البرز/ منابع بانکی باید صرف رونق تولید شود

برنامه ریزی برای ایجاد 45 هزار شغل در البرز/ منابع بانکی باید صرف رونق تولید شود به گزارش ایلنا از کرج، محمدعلی نجفی استاندار البرز در جریان بازدید از صداوسیمای این استان در رابطه با اقداماتی که برای ایجاد فرصت های شغلی صورت گرفت است اشاره و اظهار داشت: در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال که مورد تأکید مقام معظم رهبری و دولت است، برای افزایش اشتغال و حذف بیکاری در استان مهاجر پذیر البرز اقدامات قابل توجهی صورت گرفته است. در این مدت تسهیلات اعتباری بانکی از 30 میلیارد تومان به بالای 400 میلیارد تومان افزایش یافته و حدود دو برابر شده است و به موازات آن نیز مذاکراتی با مدیران عامل بانک ها داشتیم، رویکرد خوبی در حال انجام است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 8 ساعت پیش
جزییات لایحه بودجه 97 / افزایش 20 درصدی قیمت گازوییل

جزییات لایحه بودجه 97 / افزایش 20 درصدی قیمت گازوییل به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، طبق شماره طبقه بندی 160153 جدول شماره پنج بخش درآمدهای لایحه بودجه سال 1394 ، قیمت هر لیتر نفت گاز ( گازوییل ) 20 درصد افزایش پیدا می کند. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 8 ساعت پیش
اختصاص تسهیلات کم بهره اشتغالزایی در آبادان و خرمشهر

اختصاص تسهیلات کم بهره اشتغالزایی در آبادان و خرمشهر به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، غلامرضا شریعتی در پایان نشست شورای اشتغال شهرستان خرمشهر که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، گفت: با توجه به نامگذاری سال به نام اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال باید تمام امکانات استان در این راستا بسیج شود و فرمانداران هم باید دغدغه اصلی آن ها همین موضوع باشد و همه مسئولان شهرستانی اهتمام جدی داشته باشند و ما شهرستان به شهرستان برای توسعه اشتغال و رونق تجارت در جلسات شورای اشتغال شرکت می کنیم.
استاندار خوزستان افزود: دولت تمهیدات خوبی برای ایجاد فرصت های شغلی داشته و یک موضوع هم که فقط برای استان خوزستان لحاظ شده است تسهیلات کم بهره به مبلغ 500 ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 8 ساعت پیش
احتمال بسته شدن دفتر طالبان در قطر

احتمال بسته شدن دفتر طالبان در قطر به گزارش ایلنا به نقل از افغان پیپر، جاوید فیصل معاون سخنگوی رئیس اجرایی افغانستان در خصوص برخی گمانه زنی ها مبنی بر بسته شدن دفتر سیاسی طالبان در قطر گفت که در حال بررسی موضوع دفتر سیاسی طالبان در قطر هستیم.
وی ادامه داد: گزارش هایی وجود دارد که از این دفتر برای تبلیغات طالبان و دریافت منابع برای این گروه استفاده شده است و از این رو پس از بررسی ها تصمیم نهایی درباره این دفتر گرفته می شود.
به گفته فیصل، اگر این اتهام ها ثابت شود، احتمال دارد این دفتر بسته شود.
این در حالی است که بر اساس گزارش ها قرار است در آینده نزدیک نشستی در قطر درباره گفت وگوهای صلح برگزار شود. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 8 ساعت پیش
جزئیات بودجه حوزه هنری، سازمان تبلیغات اسلامی، صداوسیما، ایرنا و ایسنا در سال 97

جزئیات بودجه حوزه هنری، سازمان تبلیغات اسلامی، صداوسیما، ایرنا و ایسنا در سال 97 به گزارش خبرنگار ایلنا، در بودجه دولت دوازدهم؛ ردیف بودجه حوزه هنری، سازمان تبلیغات اسلامی، خبرگزاری ایرنا، خبرگزاری ایسنا، صدا و سیما به صورت جداگانه منظور شده است.
بر این اساس سهم هرکدام از این دستگاه ها از بودجه عمومی و دولتی پیشنهادی دولت دوازدهم به شرح زیر است:
بودجه کمکی به جهاد دانشگاهی و خبرگزاری ایسنا در بخش هزینه ای:
139/500/000/000 ریال
بودجه خبرگزاری جمهوری اسلامی ایرنا:
914/000/000/000 ریال
خبرگزاری مجلس شورای اسلامی (خانه ملت):
20/000/000/000 ریال
سازمان صداوسیما:
15/215/000/000/000 ریال ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 8 ساعت پیش
آماده از سر گیری روابط با قطر به شرط التزام دوحه به توافق ها هستیم

آماده از سر گیری روابط با قطر به شرط التزام دوحه به توافق ها هستیم به گزارش ایلنا به نقل از الحیات، شیخ خالد بن احمد بن محمد آل خلیفه وزیر خارجه بحرین گفت که چهار کشور عربی شامل عربستان سعودی، امارات، بحرین و مصر آماده از سر گیری روابط خود با قطر همانند گذشته به این شرط هستند که دوحه حمایت از تروریسم و دخالت در امور داخلی سایر کشورها را متوقف کند.
وزیر خارجه بحرین در این باره گفت: تصمیم هایی که بحرین، عربستان سعودی، امارات و مصر در مورد قطع روابط خود با قطر اتخاذ کرده اند، پس از یک دوره تلاش های قطر برای هدف قرار دادن امنیت و ثبات کشورهای ما در جهت تضعیف امنیت ملی و همچنین هدف قرار دادن قلب حاکمیت منامه با کمک طرف های مرتبط با این کشور و تامین مالی گرو ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 9 ساعت پیش
شرکت 4 کشور اسلامی در همایش ملی ادبیات مقاومت دانشگاه کوثر بجنورد

شرکت 4 کشور اسلامی در همایش ملی ادبیات مقاومت دانشگاه کوثر بجنورد به گزارش ایلنا، محمدعلی رباط جزی اظهار کرد: تاکنون از کشورهای عراق، سوریه، الجزایر و مراکش و همچنین از سراسر کشور به دبیرخانه این دانشگاه مقاله ارسال شده است.
وی اظهار کرد: همایش ملی ادبیات در 6 و 7 دی ماه در این مرکز آموزش عالی برگزار می شود.
رباط جزی با بیان اینکه پیش بینی می شود بیش از 200 مقاله به دبیرخانه این همایش ارسال شود، افزود: در کنار این همایش برنامه های فرهنگی و علمی مختلفی نیز از جمله شب شعر، کارگاه های آموزشی نیز در این مرکز آموزش عالی خواهیم داشت.
وی با بیان اینکه این همایش در دو محور عام و خاص برگزار می شود افزود ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 3 روز و 9 ساعت پیش
برگزاری دوره آموزشی ملی و بین المللی تیم های بازتوانی سگ های زنده یاب در کرمان

برگزاری دوره آموزشی ملی و بین المللی تیم های بازتوانی سگ های زنده یاب در کرمان به گزارش ایلنا از کرمان، رضا فلاح با اعلام این خبر افزود: این دوره آموزشی با موضوعات آموزشی نقشه خوانی و جی پی اس و دوره بین المللی جستو و نجات با حضور 70 تیم آنست در محل پایگاه امدادی و پشتیبانی جنوبشرق کرمان برگزار شد.
فلاح با اشاره به برگزاری این دوره آموزشی برای تیم های آنست هلال احمر، خاطرنشان کرد: این تیم ها در این دوره مهارت های لازم در زمینه جست و جوی افراد از زیر آوار را کسب و پس از آن با برگزاری مانور در کویر، نسبت به عملکرد سگ های زنده یاب اقدام کردند.
وی با اشاره به برگزاری دوره آموزشی بین المللی جستجو و نجات برای تیم های آنست تصریح کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 9 ساعت پیش
واکنش هاشمی به حضور امینی در انتخابات کانون وکلا

واکنش هاشمی به حضور امینی در انتخابات کانون وکلا به گزارش خبرنگار ایلنا، محسن هاشمی در حاشیه بیست و هشتمین جلسه شورای شهر تهران، در واکنش به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر حضور ابراهیم امینی در انتخابات کانون وکلا و اینکه در صورت پیروزی او این عضو شورا باید از عضویت در شورای شهر تهران استعفا دهد، شوکه شد و از ابراهیم امینی خواست در جمع خبرنگاران حاضر شده و توضیحات لازم را ارائه دهد.
ابراهیم امینی نایب رئیس شورای شهر تهران نیز که هنوز در صحن شورا بود، در جمع خبرنگاران حاضر شد و توضیحاتی را ارائه داد.
وی در ابتدا به شوخی خطاب به رئیس شورای شهر گفت: این هم مانند قضیه شهردار شدن شما است و می خواهید شریک جرم پیدا کنید! ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 9 ساعت پیش
پرداخت سود تسهیلات کم بهره به بانک ملی جهت پرداخت تسهیلات به متقاضیان خوزستانی

پرداخت سود تسهیلات کم بهره به بانک ملی جهت پرداخت تسهیلات به متقاضیان خوزستانی به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، غلامرضا شریعتی در نشست شورای اشتغال شهرستان آبادان که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، عنوان کرد: فرمانداران مدیران شهرستانی را بر اساس عملکرد آنان در تسهیل سرمایه گذاری، تولید و اشتغال ارزیابی خواهند کرد و فرمانداران شهرستان ها هم بر همین اساس ارزیابی خواهند شد.
استاندار خوزستان افزود: بهبود فضای کسب و کار و تسهیل در امر سرمایه گذاری از وظایف ما است و نباید سیستم اداری خودمان در امر سرمایه گذاری و کار در استان مانع تراشی کنیم.
شریعتی خاطر نشان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 9 ساعت پیش
دیدار وزیر خارجه بریتانیا با رئیس جمهور + تصاویر

دیدار وزیر خارجه بریتانیا با رئیس جمهور + تصاویر به گزارش ایلنا، بوریس جانسون وزیر خارجه بریتانیا ظهر امروز با حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور دیدار کرد.
تکمیلی این دیدار متعاقبا منتشر می شود. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 9 ساعت پیش
تعویق موقت رای گیری درباره قدس یکپارچه به دستور نتانیاهو

تعویق موقت رای گیری درباره قدس یکپارچه به دستور نتانیاهو به گزارش ایلنا به نقل از جروزالم پست، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی رای گیری درباره پیش نویس قانون قدس یکپارچه را به مدت یک هفته به تعویق انداخت.
پیش تر وزرای کابینه اسرائیل موافقت اولیه خود را با پیش نویس قانونی اعلام کردند که تحویل بخش های شهر قدس به فلسطینی ها در قالب هرگونه توافق صلح آتی را دشوار می کرد.
تعویق رای گیری درباره این طرح پس از آن صورت گرفت که تنش ها بر سر تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل تشدید شده است.
ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 9 ساعت پیش
همایش بزرگداشت میرزاکوچک جنگلی در صومعه سرا

همایش بزرگداشت میرزاکوچک جنگلی در صومعه سرا به گزارش ایلنا ازصومعه سرا، اجرای برنامه های فرهنگی نظیر موسیقی سنتی و محلی، سرود گیلکی دانش آموزان، نمایش تئاتر میرزا، سخنرانی فرماندار و نماینده محترم شهرستان و ... در این همایش به سمع و نظر حاضرین رسید.
فتح اللهی در این همایش به جهت خیرمقدم گویی به جایگاه رفت وضمن تشکر از زحمات بانیان برگزاری این همایش بزرگ که از یک ماه و نیم گذشته مشغول برنامه ریزی و تدارکات بودند، گفت: این هماهنگی و تلاش مضاعف در زنده نگه داشتن نام و یاد میرزای جنگلی خود نشان از میراث جاودان نهضت جنگل است.
وی از یونس استادسرایی بعنوان افتخار کشور و صومعه سرا یاد کرد و افزود ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 3 روز و 9 ساعت پیش
یک گیلانی نایب رئیس کمیسیون ورزشکاران کمیته ملی المپیک شد

یک گیلانی نایب رئیس کمیسیون ورزشکاران کمیته ملی المپیک شد به گزارش ایلنا از رشت، سعید حسنی پور، دارنده مدال طلای بازی های آسیایی اینچئون 2014 و مربی تیم ملی کاراته جمهوری اسلامی ایران بعنوان نایب رئیس کمیسیون ورزشکاران کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران انتخاب شد.
بر اساس این گزارش، اعضای کمیسیون ورزشکاران کمیته ملی المپیک در دومین نشست خود، رئیس، نائب رئیس و سخنگوی این کمیسیون را انتخاب و معرفی کردند.
در این نشست که با حضور اکثریت اعضا برگزار شد بعد از پایان رأی گیری سعید حسنی پور کاراته کای گیلانی به عنوان نائب رئیس این کمیسیون انتخاب شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 9 ساعت پیش
جزییات لایحه بودجه 97/ اجازه به وزارت ارتباطات برای انجام پروژه های دولت الکترونیک از طریق مشارکت خصوصی- عمومی داخلی و خارجی

جزییات لایحه بودجه 97/ اجازه به وزارت ارتباطات برای انجام پروژه های دولت الکترونیک از طریق مشارکت خصوصی- عمومی داخلی و خارجی به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، طبق بند "ج" تبصره 18 لایحه بودجه سال 1397، به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اجازه داده می شود از طریق سازمان توسعه و شرکت های تابعه خود نسبت به مشارکت خصوصی- عمومی داخلی و خارجی به منظور انجام طرح (پروژه)های دولت الکترونیک و توسعه خدمات الکترونیکی اقدام نماید. منابع مورد نیاز جهت سرمایه گذاری بخش دولتی از محل اعتبارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و منابع داخلی شرکتهای تابعه با تأیید سازمان برنامه و بودجه کشور تأمین می شود. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 10 ساعت پیش
جزییات لایحه بودجه 97 / مالیات حقوق کارکنان تامین اجتماعی 10 درصد تعیین شد

جزییات لایحه بودجه 97 / مالیات حقوق کارکنان تامین اجتماعی 10 درصد تعیین شد به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، مطابق بند "ی" از تبصره 6 بودجه سال سازمان امور مالیاتی مکلف است مالیات بر درآمد حقوق کارکنان سازمان تامین اجتماعی را همانند مستخدمین رسمی دولت به نرخ 10 درصد محاسبه و دریافت کند. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 10 ساعت پیش
پردرآمدترین مدل های سال 2017

پردرآمدترین مدل های سال 2017 کندال جنر
22 میلیون دلار
پردرآمدترین مدل جهان در سال 2017، کندال جنر است. اگر چه او خودش خانواده ثروتمندی چون کارداشیان ها دارد اما فعالیت اش در حرفه مادلینگ کاملا مستقل از حمایت دیگران است. این مانکن 22 ساله 85 میلیون فالوور در اینستاگرام خود دارد و از طریق قراردادهایی که با مشهورترین شرکت ها مانند آدیداس، لاپرلا و غیره... می بندد، به اضافه تبلیغاتی که در شبکه های مجازی خود انجام می دهد، تبدیل به مشهورترین مدل سال شده است.
ژیزل بوندشن
17.5 میلیون دلار
فعالیت ژیزل بوندشن در دو دهه اخیر، به بیش از 1200 عکس که روی جلد مجلات، سایت های مد و فشن ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 3 روز و 11 ساعت پیش
نیروگاه های برق آبی موظفند وجوه حاصل از فروش برق را به توسعه نیروگاه ها اختصاص دهند

نیروگاه های برق آبی موظفند وجوه حاصل از فروش برق را به توسعه نیروگاه ها اختصاص دهند به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، در بند الف تبصره 15 بودجه 97 آمده است؛ شرکت های تولید برق حرارتی و شرکت های برق منطقه ای مکلفند منابع تعیین شده در بودجه مصوب سالانه خود را به ترتیب به شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی و شرکت توانیر بابت رد دیون و یا سرمایه گذاری در توسعه نیروگاه حرارتی و توسعه شبکه انتقال کشور پرداخت کنند.
همچنین شرکت های فروشنده برق نیروگاه های آبی موظفند تمام وجوه حاصل از فروش برق خود را پس از کسر هزینه های تولید برای سرمایه گذاری در توسعه نیروگاه های برق آبی به مصرف برسانند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 11 ساعت پیش
پیشگیری از آسیب های اجتماعی نیازمند راهکار علمی است

پیشگیری از آسیب های اجتماعی نیازمند راهکار علمی است به گزارش خبرنگار ایلنا، سید غریب سجادی شامگاه شنبه در سومین جلسه کارگروه کاهش آسیب های اجتماعی در شورای شهر سنندج، افزود: علیرغم طرح انتقادهای سازنده و اصولی در خصوص برخورد با دو پدیده اعتیاد و کارتون خوابی، نبود متولی واحد در حوزه آسیب های اجتماعی در کشور دلیل بروز عمده این آسیب هاست.
وی اظهار داشت: پیشگیری از آسیب های اجتماعی نیازمند راهکار علمی است اما شاهد هستیم در مواجه با این خطرات نگاه انسانی و اخلاقی حاکم است در صورتی که دو دیدگاه و نگرش بیان شده کاملا از هم متمایز اند.
سجادی بر ورود افراد و گروه های روانشناس و جامعه شناس برای مقابله با آسیب های اجتماعی تاکید کرد و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 3 روز و 12 ساعت پیش
تشکل های غیر دولتی؛ کارآمدترین الگوی مشارکت اجتماعی

تشکل های غیر دولتی؛ کارآمدترین الگوی مشارکت اجتماعی به گزارش خبرنگار ایلنا، سلیم کریمی شامگاه شنبه در سومین جلسه کارگروه کاهش آسیب های اجتماعی که در شورای شهر سنندج برگزار شد، با اشاره به تشکیل مراکز تحت پوشش کمیته درمان حمایت اجتماعی در کردستان، افزود: در سه سال اخیر وجود دو DIC در سنندج، مرکز اجباری، مرکز متکدیان و 4 کمپ و نیز شیلتر بانوان و آقایان در راستای بهبود وضعیت و ساماندهی افراد درگیر آسیب های اجتماعی ایجاد شده است.
وی اظهار داشت: آنچه حائز اهمیت است خروجی و اثر بخشی سیکل و دوره های نگه داری معیوبی است که عمدتا به اشتغال منتهی نمی شود ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 3 روز و 12 ساعت پیش
جزیره ای عمل کردن راهکار ساماندهی معضلات اجتماعی نیست

جزیره ای عمل کردن راهکار ساماندهی معضلات اجتماعی نیست به گزارش خبرنگار ایلنا، جمال ارشدی شامگاه شنبه در سومین جلسه کارگروه کاهش آسیب های اجتماعی در شورای شهر سنندج با اشاره به مشخص بودن متولی کارگروه آسیب های اجتماعی در کشور، افزود: در این راستا امسال 189 میلیون تومان برای طرح تقسیم کار آسیب اجتماعی به بهزیستی کردستان اختصاص داده شده است.
وی اظهار داشت: بهزیستی اغلب در آموزش بخشی و فرهنگ سازی آسیب دیدگان نقش مهمی ایفا می کند از این جهت اطلس آسیب های اجتماعی استان به منظور شناسایی و نوع خطرات احتمالی در مناطق مختلف تهیه و تدوین شده است.
ارشدی ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 3 روز و 12 ساعت پیش
امضای قرارداد تفاهم نامه همکاری با شرکت سرمایه گذار کره جنوبی

امضای قرارداد تفاهم نامه همکاری با شرکت سرمایه گذار کره جنوبی به گزارش ایلنا از ساری ، طی مراسمی با حضور مدیر بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیر آباد ، تفاهم نامه همکاری در زمینه احداث مخازن روغن خوراکی،احداث مخازن نگهداری فرآورده های نفتی ،احداث بندرگاه نفتی و خطوط انتقال با شرکت J.J Consulting Co.Ltd کشور کره جنوبی به امضاء رسید
به گزارش واحد اخبار و اطلاعات روابط عمومی بندر امیر آباد ، بر اساس این تفاهم نامه که امروز در بندر امیرآبادبه امضای سیاوش رضوانی مدیربنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیر آباد و Ju Yeon park مدیر عامل شرکت Consulting Co.Ltd J.J رسید ، شرکت کره ای در زمینه های مشترک توافق شده سرمایه گذاری خواهد کرد . ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 12 ساعت پیش
هوای تهران برای گروه های حساس ناسالم است

هوای تهران برای گروه های حساس ناسالم است به گزارش ایلنا، بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، هوای پایتخت امروز یکشنبه 19 آذرماه در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفته است.
میانگین 24 ساعت گذشته کیفیت هوای تهران تا ساعت 8 صبح، با شاخص 112 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس جامعه قرار دارد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 12 ساعت پیش
چگونگی اعمال فشار اروپا بر ترامپ / ابعاد نفوذ افکار عمومی و رسانه های اروپایی علیه نتانیاهو

چگونگی اعمال فشار اروپا بر ترامپ / ابعاد نفوذ افکار عمومی و رسانه های اروپایی علیه نتانیاهو عبدالرضا فرجی راد سفیر سابق کشورمان در نروژ در تشریح راهبرد کشورهای اروپایی در قبال تصمیم دونالد ترامپ درباره قدس و پرونده فلسطین در گفت وگو با خبرنگار ایلنا بیان کرد: مواضع اروپا در مساله فلسطین از گذشته بر محور طرح دو دولتی یا دو کشوری استوار بوده و خواهان حل و فصل مساله بر اساس این راهبرد است. از این جهت باید بگوییم که کشورهای قاره سبز همچنان بر موضع قدیم خود پافشاری کرده و مواضع مخالف خود را رد می کنند؛ لذا از این جهت باید بگوییم که این کشورها تصمیم ترامپ را دقیقاً بر خلاف نظریه و راهبردهای خود می دانند ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 13 ساعت پیش
اتحادیه عرب تصمیم ترامپ درباره قدس را محکوم کرد

اتحادیه عرب تصمیم ترامپ درباره قدس را محکوم کرد به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، وزرای خارجه بیش از 20 کشور عضو اتحادیه عرب، عصر شنبه 18 در نشستی در قاهره، که به درخواست نماینده فلسطین برای بررسی تصمیم یکجانبه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل برگزار شد، از واشنگتن خواستند که در این اقدام خود تجدیدنظر کند.
اتحادیه عرب در بیانیه پایانی نشست خود در قاهره تأکید کرد که تصمیم رئیس جمهوری آمریکا درباره قدس به طرز خطرناکی قوانین بین المللی را نقض کرده است و هیچ تاثیر قانونی ندارد.
وزرای اتحادیه عرب همچنین متذکر شدند که تصمیم آمریکا باعث تشدید تنش و افزایش خشم و تهدید می شود و منطقه را به ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 13 ساعت پیش
زندگی مریم زندی با نادیده های انقلاب ایران، انتخابات و چهره هایش+فیلم

زندگی مریم زندی با نادیده های انقلاب ایران، انتخابات و چهره هایش+فیلم به گزارش خبرنگار ایلنا، علی شیلاندری ؛ کارگردان مستند دیدن و بودن درباره این فیلم گفت: ایده ساختِ فیلم زمانی شروع شد که من در سال 1390 مسئول کانون عکاسان اصفهان بودم. طی جلساتی، خانم زندی را برای نمایش آثارشان و گفت وگو درباره عکس های انقلاب 57 که آن موقع هنوز اجازه انتشار پیدا نکرده بود، به اصفهان دعوت کردیم. بعد از حضور ایشان در اصفهان و برگزاری جلسه و برنامه های عکاسی به این فکر افتادم که یک فیلم مستند درباره ایشان بسازم و این ایده را با خود خانم زندی در میان گذاشتم و ایشان هم موافقت کرد.
ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 3 روز و 14 ساعت پیش
از ثبت تبلیغ کتاب روی محصولات لبنی تا توصیه های امام جمعه برای مطالعه/ معیارهای انتخاب پایتخت کتاب ایران کاملا با یونسکو همخوانی دارد

از ثبت تبلیغ کتاب روی محصولات لبنی تا توصیه های امام جمعه برای مطالعه/ معیارهای انتخاب پایتخت کتاب ایران کاملا با یونسکو همخوانی دارد ابراهیم حیدری (دبیر اجرایی چهارمین دورۀ پایتخت کتاب ایران و روستاها و عشایر دوستدار کتاب) در گفت وگو با خبرنگار ایلنا، در پاسخ به این پرسش که سه شهری که تاکنون به عنوان پایتخت کتاب ایران معرفی شده اند تا چه حد توانسته اند زیرساخت های کتاب و کتاب خوانی مانند کتابفروشی ها و کتابخانه های شهری را افزایش بدهند، گفت: در برنامه پایتخت کتاب ما چندین هدف را دنبال می کنیم که برخی زیربنایی و زیرساختی هستند و برخی دیگر کوتاه مدت یا مثلا اهداف ترویجی و تبلیغی. علاوه بر این ها بحث هایی مثل افزایش انگیزه و روحیه کتابخوانی، تشکل سازی در حوزه کتاب و ترویج کتابخوانی و .. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 14 ساعت پیش
همکاری آموزش و پرورش با ستاد کل نیروهای مسلح/آموزش مهارت به کارکنان وظیفه حین خدمت

همکاری آموزش و پرورش با ستاد کل نیروهای مسلح/آموزش مهارت به کارکنان وظیفه حین خدمت سیدمصطفی آذرکیش؛ مدیرکل دفتر کار و دانش وزارت آموزش و پرورش در گفت وگو با خبرنگار ایلنا، با تاکید بر اینکه آموزش همیشه مساوی با اشتغال نیست و آموزش و پرورش صرفا شرایط ورود به اشتغال را برای افراد فراهم می کند، افزود: در بخش برون سپاری شاخه کار و دانش امسال بیش از 3 هزار و 300 نفر در خارج از آموزش و پرورش آموزش می بینند که در مجموع به 60 هزار نفر در موسسات تولیدی و مراکز آموزشی به روزتر در خارج از آموزش و پرورش مثل شهرک های صنعتی آموزش داده می شود.
وی با اشاره به طرح جدید آموزش و پرورش گفت: بنا داریم در قالب تفاهم نامه ای ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 3 روز و 14 ساعت پیش
یادی از 19 نویسنده که فراموش شدند و در تاک شوها جایی ندارند/ بازگشت به تنها متن فمنیستی صادق هدایت

یادی از 19 نویسنده که فراموش شدند و در تاک شوها جایی ندارند/ بازگشت به تنها متن فمنیستی صادق هدایت به گزارش خبرنگار ایلنا، مهدی شاه پیری، کارگردان نمایش آبجی که این روزها در تئاتر شهر روی صحنه است، درباره این متن نمایشی که برگرفته از داستان صادق هدایت است، گفت: من به قصه خیلی علاقه مندم. در هر ژانر و سبکی که کار می کنم دوست دارم قصه خوبی داشته باشم. از دوران نوجوانی آثار صادق هدایت را خیلی دوست داشتم؛ دیده اید گاهی وقت ها یک متنی را می خوانید و می گویید انگار این را من نوشته ام؟ در مورد داستان های هدایت همیشه همین حس را داشتم. مخصوصا بوف کور را خیلی دوست داشتم و می خواستم اگر بشود روزی آن را دراماتیزه و رویش کار کنم و همچنین آبجی خانم . ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 3 روز و 14 ساعت پیش
روزنامه های امروز؛ استقلال رحمتی را به سپاهان نمی دهد / خطر کسر امتیاز بیخ گوش پرسپولیس / برانکو امروز تمدید می کند؟ (عکس جلد)

روزنامه های امروز؛ استقلال رحمتی را به سپاهان نمی دهد / خطر کسر امتیاز بیخ گوش پرسپولیس / برانکو امروز تمدید می کند؟ (عکس جلد) به گزارش ایلنا، روزنامه های ورزشی یکشنبه 19 آذر 96 به شرح زیر می باشد: ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
اختلاف کرانچار با مدیران سپاهان/ لیست مازاد استقلال اعلام شد/ 3 بازیکن جدید در تمرینات تراکتور

اختلاف کرانچار با مدیران سپاهان/ لیست مازاد استقلال اعلام شد/ 3 بازیکن جدید در تمرینات تراکتور به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، حضور 3 بازیکن جدید تراکتور در تمرینات و چند خبر دیگر اخبار روز ورزشی را به خود اختصاص دادند.
لینک اخبار مهم روز:
اختلاف کرانچار با مدیران سپاهان بالا گرفت
جپاروف: داریوش به من گفت که عجب گلی زدی! / استقلال همیشه در آسیا مدعی قهرمانی بوده / در تیم ملی هم بعد از گل پشتک می زدم
لیست مازاد باشگاه استقلال اعلام شد
عیسی زاده استفعا داد؛ برگزاری بازی در هاله ای از ابهام
سه سورپرایز جدید در تمرین تراکتور آفتابی شدند (عکس)
اعتصاب آبادانی ها شکست/ کمالوند میانجیگری کرد ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
لحظات دلخراش کشف و انتقال پیکر کوهنوردان جانباخته (ویدیو)

لحظات دلخراش کشف و انتقال پیکر کوهنوردان جانباخته (ویدیو) به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، تیمی از کوهنوردان برای صعود به قله کول جنو در استان لرستان سفر کرده بودند ولی در مسیر بازگشت با مشکل مواجه شده و 9 تن از آنها جان باختند.
مرتضی غلامپور، امان الله جوکار، ناصر اکبری، اکرم حقانی، مهشید جان محمدی، علی قاسم زاده، علیرضا عاملی، مجید زاده تراب و علی حسینی کوهنوردان فقید کشورمان هستند.
خبرگزاری ایلنا این مصیبت را به خانواده این عزیزان تسلیت می گوید.
حجم ویدئو: 858.08K | زمان ویدئو: 00:00:19
دانلود فایل ویدئویی ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
یوونتوس 0 - 0 اینترمیلان؛ صدر بدون تغییر ماند

یوونتوس 0 - 0 اینترمیلان؛ صدر بدون تغییر ماند به گزارش ایلنا، در حساس ترین بازی هفته شانزدهم رقابت های سری آ ایتالیا، از ساعت 23:15 امشب تیم های یوونتوس و اینتر دربی ایتالیا را برگزار کردند.
در این دیدار جذاب و تماشایی که در ورزشگاه خانگی یوونتوس برگزار شد، هر دو تیم موقعیت های خوبی برای گلزنی داشتند اما در نهایت توپی از خط دروازه ها عبور نکرد و بازی بدون گل به پایان رسید.
با این نتیجه اینتر با 40 امتیاز همچنان صدرنشین باقی ماند و یوونتوس 38 امتیازی در جایگاه دوم قرار گرفت. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
آلکمار برد؛جهانبخش باز هم درخشید

آلکمار برد؛جهانبخش باز هم درخشید به گزارش ایلنا، در چارچوب هفته پانزدهم لیگ اردیویسه هلند آلکمار که علیرضا جهانبخش را 90 دقیقه در اختیار دارشت به مصاف هراکلس رفت و برد قاطع 5 بر صفر را رقم زد.
علیرضا جهانبخش در این دیدار عملکرد درخشانی را به نمایش گذاشت و ضمن اینکه روی گل اول تیمش تاثیرگذار بود در 81 گل سوم آلکمار را وارد دروازه حریف کرد.
جهانبخش حضور 84 دقیقه ای در ترکیب تیم آلکمار داشت و سپس جای خود را به هلمر داد.
با این برد یاران جهانبخش 34 امتیازی شدند و در رتبه دوم جدول قرار گرفتند. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 21 ساعت پیش
خوردبین: برانکو از جوانان تیم راضی است

خوردبین: برانکو از جوانان تیم راضی است به گزارش ایلنا، محمود خوردبین در گفت وگو با سایت رسمی باشگاه پرسپولیس اظهار داشت: از اردوی اوکراین بسیار راضی بودیم و گفتیم، یکی از بهترین اردوهای تیم بوده است و واقعا هم خوب بود ولی به نظر من، اردوی دوبی خیلی بهتر است. به این دلیل که زمین تمرین و محل اسکان بازیکنان در یک مجموعه است و تمام مسائل رفاهی، تفریحی، تغذیه، استخر و سونا، آرامش محیط و از همه مهمترین زمین چمن بسیار عالی، فاکتورهای مثبتی است که برای یک اردوی مفید و ایده آل مهیا است.
وی افزود: هماهنگی مدیریت باشگاه پرسپولیس با مسئولان محل اقامت تیم باعث شده، دو مجموعه برای ایجاد بهترین امکانات و شرایط اردویی ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 395 روز و 6 ساعت پیش
ادامه دادن بحث تجمیع بیمه ها در مجلس دیگر توجیهی ندارد

ادامه دادن بحث تجمیع بیمه ها در مجلس دیگر توجیهی ندارد محمد شریف مقدم در گفت وگو با خبرنگار ایلنا در مورد طرح تجمیع بیمه ها گفت: وزارت بهداشت بیشتر به دنبال به دست گرفتن منابع بیمه هاست و با این کار می خواهد؛ مشکل منابع مالی اش را حل کند، در حالی که مشکل وزارت بهداشت مدیریتی و داشتن ساختار ناکارآمد است، زیرا وزارت بهداشت به جای بکارگیری کسانی که دانش مدیریت دارند از پزشکانی که هیئت علمی هستند و دغدغه مطب ها و بیماران خود را دارند و انگیزه ای برای مدیریت ندارند، استفاده می کند.
وی ادامه داد: وزارت بهداشت در چرخش امور جاری خودش نیز اکنون دچار مشکل است و توان لازم در مدیریت به ویژه در بحث مدیریت منابع مالی و انسانی را ندارد ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 395 روز و 7 ساعت پیش
اردوی تیم ملی فوتسال آغاز می شود

اردوی تیم ملی فوتسال آغاز می شود به گزارش ایلنا و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، پس از پایان نیم فصل اول مسابقات لیگ برتر فوتسال، اردوی تدارکاتی تیم ملی فوتسال بزرگسالان در تهران آغاز می شود تا ملی پوشان با کسب آمادگی لازم به مصاف تیم ملی فوتسال روسیه بروند.
گفتنی است؛ ملی پوشان بزرگسال کشورمان در روزهای 15 و 16 آذرماه از ساعت 16:00 تا 18:00 به مصاف تیم ملی فوتسال بزرگسالان روسیه می روند.
لازم به ذکر است؛ تیم ملی زیر 20 سال کشورمان نیز در روزهای 15 و 16 آذرماه از ساعت 14:00 الی 16:00 به رقابت با تیم ملی زیر 20 سال روسیه می پردازد.