رسمی؛ شکست بزرگ ورزشی؛ حق میزبانی ایران گرفته شد!

رسمی؛ شکست بزرگ ورزشی؛ حق میزبانی ایران گرفته شد! به گزارش ایلنا، روابط عمومی فدراسیون فوتبال درباره مباحث منتشره پیرامون میزبانی تیم های ایرانی از حریفان در زمین بی طرف بیانیه ای صادر کرد.
به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال،در بیانیه فدراسیون فوتبال آمده است؛
1_فدراسیون فوتبال امروز نامه ای رسمی از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا دریافت کرده است و به موجب آن اعلام شده که کمیته مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا تصمیم دارد مسابقات لیگ قهرمانان آسیا به میزبانی تیم های ایرانی در فصل جدید را در کشور بی طرف برگزار کند.
2_فدراسیون فوتبال بلافاصله پس از دریافت نامه و در روز جمعه جلسه ای را با حضور کلیه مسولین مرتبط با موضوع برگزار کرد و ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 1 ساعت و 51 دقیقه پیش
خلیل زاده: از AFC می خواهم اسیر جوسازی های سیاسی علیه ایران نشود/ ایران امن ترین کشور منطقه است

خلیل زاده: از AFC می خواهم اسیر جوسازی های سیاسی علیه ایران نشود/ ایران امن ترین کشور منطقه است به گزارش ایلنا و به نقل از باشگاه استقلال، اسماعیل خلیل زاده در خصوص شایعاتی مبنی بر گرفتن میزبانی از نمایندگان ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا گفت: ایران امن ترین کشور منطقه است و با تبلیغات دروغین کشورهای عربی این واقعیت انکار نمی شود. اینها بازی های سیاسی است که کشورهای عربی راه انداخته اند وگرنه امنیت کامل در ایران برقرار است و ما از کنفدراسیون فوتبال آسیا می خواهیم اسیر این جوسازی ها نشود و با اینگونه اظهارات برخورد کند.
وی ادامه داد: نمی شود که بگویند برای بقیه ورزش ها امنیت وجود دارد ولی در فوتبال امنیت نیست ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 2 ساعت و 11 دقیقه پیش
انصاری فرد: اجازه نمی دهیم به میزبانی ایران خدشه وارد کنند/ در خاورمیانه و غرب اسیا هیچ جا امن تر از ایران نیست

انصاری فرد: اجازه نمی دهیم به میزبانی ایران خدشه وارد کنند/ در خاورمیانه و غرب اسیا هیچ جا امن تر از ایران نیست به گزارش ایلنا، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در گفت و گو با سایت رسمی باشگاه پرسپولیس اظهار کرد: ایران تاکنون با امنیت کامل از تیم های دیگر در لیگ قهرمانان آسیا میزبانی کرده و برگزاری باشکوه فینال لیگ قهرمانان آسیا که با همکاری همه مسئولان انجام شد و تحسین ای اف سی در مراسم اخیر قرعه کشی لیگ قهرمانان را بهمراه داشت شاهدی بر این مدعاست. به هیچ وجه نه کوتاه خواهیم آمد و نه اجازه می دهیم که به میزبانی تیم های ایرانی خدشه وارد کنند.
او ادامه داد: نمی دانم که این جوسازی برخی در کویت تا چه حد صحت دارد ولی اگر صحت داشته باشد و ما کوتاه بیاییم و آنها بگویند در ایران بازی نمی کنیم اشتباه بزرگی است ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 2 ساعت و 12 دقیقه پیش
سرآسیایی: مسائل حاشیه ای باعث شد بازی خوبی شاهد نباشیم/ از مردم بوشهر تعریف زیادی شنیده بودم و انتظارش را نداشتم

سرآسیایی: مسائل حاشیه ای باعث شد بازی خوبی شاهد نباشیم/ از مردم بوشهر تعریف زیادی شنیده بودم و انتظارش را نداشتم به گزارش ایلنا، مجتبی سرآسیایی بعد از تساوی بدون گل مقابل شاهین شهرداری بوشهر در نشست خبری گفت: بازی از نظر کیفی خوب نبود. آنقدر مسایل حاشیه ای در مسایل فنی داخل شد که شرایط تغییر کرد. دو تیم در 20 دقیقه اول خوب بازی کردند. در این مسابقه خلعتبری، صادقی و آقاجانپور را در اختیار نداشتیم و چند بازیکن هم از تیم جدا شدند. دستمان خالی بود.
وی افزود: اتفاقاتی که رخ داد شرایط فنی را آنقدر تحت تاثیر قرار داد که بازی از وضعیت فنی خارج شد. باعث تاسف است که بگویم چنین اتفاقاتی رخ داد. از مردم بوشهر تعریف مثبت زیاد شنیده بودم اما مسایلی که در این بازی رخ داد، اصلا زیبنده مردم خوب بوشهر نبود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 2 ساعت و 21 دقیقه پیش
بریتانیا حزب الله را در فهرست سازمان های تروریستی قرار داد

بریتانیا حزب الله را در فهرست سازمان های تروریستی قرار داد به گزارش ایلنا به نقل از یورو نیوز، وزارت خزانه داری بریتانیا امروز -جمعه- طی مواضعی بی اساس اعلام کرد که در چارچوب قوانین این کشور در مبارزه و تامین مالی تروریسم، از این به بعد کل سازمان حزب الله لبنان را به عنوان یک سازمان تروریستی می شناسد.
بنا بر گزارش رویترز، لندن اعلام کرد که در پی این تصمیم، دارایی های حزب الله در این کشور را مسدود خواهد کرد.
پیش از این، تنها دارایی های شاخۀ نظامی حزب الله لبنان از سوی دولت بریتانیا مسدود شده بود.
تصمیم بریتانیا دربارۀ حزب الله در حالی گرفته شده است که این گروه ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 22 دقیقه پیش
تظاهرات شهروند اردنی علیه توافق گازی با رژیم صهیونیستی

تظاهرات شهروند اردنی علیه توافق گازی با رژیم صهیونیستی به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، هزاران شهروند اردنی امروز با برگزاری تظاهرات اعتراضی در امان لغو قرارداد گازی اردن با رژیم صهیونیستی را خواستار شدند.
این تجمع اعتراضی توسط جنبش مخالفت با توافقنامه گاز سازماندهی شده بود.
معترضان در امان شعاری از جمله ای نمایندگان پارلمان! بشنوید که ما مخالف این توافق نامه هستیم سر دادند. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 33 دقیقه پیش
جدول رده بندی لیگ برتر با انجام اولین بازی هفته هفدهم

جدول رده بندی لیگ برتر با انجام اولین بازی هفته هفدهم به گزارش ایلنا، اولین دیدار از هفته هفدهم رقابت های لیگ برتر میان شاهین و شهر خودرو انجام شد که به تساوی بدون گل ختم شد.
جدول مسابقات لیگ برتر با انجام اولین بازی هفته هفدهم را مشاهده می کنید: ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 3 ساعت و 2 دقیقه پیش
استوکس پرسپولیسی ها را در دبی قال گذاشت

استوکس پرسپولیسی ها را در دبی قال گذاشت به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، آنتونی استوکس، مهاجم ایرلندی سابق تراکتور که چند وقتی است مورد توجه سران باشگاه پرسپولیس قرار دارد و صحبت از پیوستشن به این تیم مطرح است، در قرار امروزش با نماینده این باشگاه خلف وعده کرد.
باشگاه پرسپولیس نمایندگان خود را برای مذاکره با استوکس به دبی فرستاده بود و قرار بود امروز نشست مذاکره با حضور این بازیکن برگزار شود ولی مهاجم ایرلندی به امارات سفر نکرد.
استوکس تمام شدن تاریخ پاسپورتش و نیاز به تمدید آن را دلیل این خلف وعده عنوان کرد و در تماس با مسئولان پرسولیس گفت تا 3 روز آینده خودش را به محل مذاکره می رساند تا صحبت های نهایی و عقد قرارداد انجام ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 3 ساعت و 22 دقیقه پیش
افتتاحیه نیم فصل دوم بدون گل تمام شد

افتتاحیه نیم فصل دوم بدون گل تمام شد به گزارش ایلنا، هفته هفدهم لیگ برتر فوتبال ایران امروز از ساعت 14:00 تیم شاهین شهرداری بوشهر در ورزشگاه شهید مهدوی میزبان شهرخودرو خراسان بود.
در نود دقیقه این دیدار توپی از خط دروازه دو تیم عبور نکرد تا بازی با تساوی بدون گل به پایان برسد.
در این دیدار حسین مالکی، بازیکن شاهین بوشهر در دقیقه 29 از سوی داور مسابقه اخراج شد، همچنین مرتضی خراسانی(26) و محمدحسین مرادمند(45) بازیکنان شهرخودرو و مرتضی غلامعلی تبار(82) بازیکن شاهین بوشهر کارت زرد دریافت کردند.
ترکیب شهرخودرو:
سیدمهدی رحمتی، علی نعمتی، محمد حسین مرادمند، امین قاسمی نژاد، حسین مهربان، میلاد سرلک ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 3 ساعت و 51 دقیقه پیش
ورودی شهرک انجیره ساماندهی شد

ورودی شهرک انجیره ساماندهی شد به گزارش ایلنا، بهنام احمدزاده افزود: این پروژه به طول حدود 800 متر به صورت بولوار 30 متری ورودی شهرک انجیره شامل 6/1 کیلومتر جداول آبهای سطحی 15000 متر مربع زیرسازی ، 1500 مترمربع آسفالت از جمله اقدامات انجام شده در راستای ساماندهی این ورودی است.
احمد زاده بیان کرد : هدف از این پروژه روان سازی ترافیک و تسهیل در رفت آمد اهالی شهرک انجیره است.
شهردار منطقه ده بیان کرد: پیشرفت فیزیکی این پروژه حدود %60 است.
وی گفت : عملیات اجرایی این پروژه تا پایان سال اتمام و افتتاح می شود. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 3 ساعت و 52 دقیقه پیش
اعلام ترکیب شهرخودرو برابر شاهین بوشهر

اعلام ترکیب شهرخودرو برابر شاهین بوشهر به گزارش ایلنا، هفته هفدهم لیگ برتر فوتبال ایران امروز از ساعت 15:30 تیم شاهین شهرداری بوشهر در ورزشگاه شهید مهدوی میزبان شهرخودرو خراسان خواهد بود.
براین اساس ترکیب اصلی شهرخودرو برای این دیدار به شرح زیر است:
سیدمهدی رحمتی، علی نعمتی، محمد حسین مرادمند، امین قاسمی نژاد، حسین مهربان، میلاد سرلک، ابوالحسن جعفری، سعید صادقی، محمد علی فرامرزی، مرتضی خراسانی، کارلوس آلبرتو چاواریا ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 5 ساعت و 31 دقیقه پیش
واکنش فدراسیون فوتبال به سلب میزبانی ایران در رقابت های آسیایی

واکنش فدراسیون فوتبال به سلب میزبانی ایران در رقابت های آسیایی به گزارش ایلنا و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، امیر مهدی علوی، سخنگوی فدراسیون درباره موضوع میزبانی نمایندگان کشورمان در لیگ قهرمانان آسیا از حریفان عنوان کرد: ایران آمادگی میزبانی از حریفان را به طور کامل دارد و در سال های گذشته این موضوع به کرات اثبات شده است. برگزاری بی نقص و به یادماندنی فینال لیگ قهرمانان آسیا در سال گذشته در تهران و در حضور جمع زیادی از مدیران ارشد بین المللی از مصداق های این موضوع است. در این ارتباط، وزیر محترم ورزش و جوانان هم به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی ایران به صورت کتبی تضامین امنیتی لازم درباره میزبانی را به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارائه کرده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 5 ساعت و 41 دقیقه پیش
برای افزایش اعتماد و آرامش در جامعه باید اقداماتِ فعالانه انجام داد

برای افزایش اعتماد و آرامش در جامعه باید اقداماتِ فعالانه انجام داد به گزارش ایلنا، احمد حاجبی ضمن اظهار تاسف و تسلیت به خاطر این حادثه در تشریح این راهبردها بیان کرد: در این حادثه، عده ای به صورت مستقیم یا غیرمستقیم دچار آسیب روانشناختی شده اند، بنابراین توصیه می شود در صورت عدم توانایی مدیریت شرایط استرس زا و بروز علائم روانشناختی، رفتاری و جسمی آزاردهنده، برای پیشگیری از بروز مشکلات سلامت روان و دریافت خدمات تخصصی، به روانپزشکان و روانشناسان مستقر در کلینیک ها، مراکز خدمات جامع سلامت و درمانگاه های تخصصی دولتی و خصوصی ارائه دهنده خدمات در این حوزه مراجعه کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 6 ساعت و 1 دقیقه پیش
رهبر انقلاب ایران سردار سلیمانی را مهم ترین فرمانده مقاومت دانست

رهبر انقلاب ایران سردار سلیمانی را مهم ترین فرمانده مقاومت دانست به گزارش ایلنا، خبرگزاری اسپوتنیک با پوشش سخنرانی آیت الله سید علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران در خطبه های نماز جمعه تهران گزارش داد که رهبر انقلاب ایران در سخنرانی امروز خود با اشاره به حمله انتقام جویانه این کشور به مواضع نیروهای آمریکایی در عراق، روز حمله موشکی ایران را یوم الله دانست.
در ادامه آمده است، آیت الله خامنه ای همچنین اعلام کردند که این واقعیت که ایران این قدرت را دارد که علیه ابرقدرت جهانی اقدام کند، دست خدا را نشان می دهد.
بر اساس این گزارش، رهبر انقلاب ایران در مورد ترور سردار سلیمانی گفتند که وی مهم ترین و قدرتمندترین فرمانده جبهه مقاومت بوده و ترور سردار ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 6 ساعت و 22 دقیقه پیش
بازتاب سخنان رهبر انقلاب در رسانه های جهان عرب

بازتاب سخنان رهبر انقلاب در رسانه های جهان عرب به گزارش ایلنا، رسانه های جهان عرب امروز -جمعه- سخنان آیت الله سیدعلی خامنه ای رهبر انقلاب در خطبه های نماز جمعه را بازتاب دادند.
پایگاه المیادین در گزاشی نوشت که جمعیت انبوهی در مصلای تهران حاضر شده و در نماز جمعه این هفته به امامت آیت الله سیدعلی خامنه ای مشارکت کردند.
ملحم ریا ، مدیر دفتر شبکه المیادین خطبه های نماز جمعه توسط رهبر ایران در این لحظه های مهم و حساس برای مردم ایران را تعیین کننده توصیف کرد.
ریا تأکید کرد که سخنان آیت الله خامنه ای در جامعه ایران فصل الخطاب است؛ چنانکه در وقایع گذشته این کشور نیز چنین بوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 6 ساعت و 31 دقیقه پیش
سپاه پاسداران از ارکان کاربردی حفظ جمهوری اسلامی است/ملت ما اجازه تضعیف نیروهای مسلح را نمی دهد

سپاه پاسداران از ارکان کاربردی حفظ جمهوری اسلامی است/ملت ما اجازه تضعیف نیروهای مسلح را نمی دهد به گزارش خبرگزاری ایلنا از ساری،حجت الاسلام یوسف یوسف پور در خطبه های عبادی و سیاسی نماز جمعه امروز ساری با اشاره به اینکه از حضرت رسول اکرم (ص) نقل شده از خداوند عافیت بخواهید و چیزی بالاتر از عافیت نیست،اظهار کرد: اگر انسان ها از بلاها و همچنین در مقابل آزمون الهی در عافیت باشند؛ از بسیاری از مشکلات به دور هستند.
وی با بیان اینکه عافیت نیاز به تمسک قرآن دارد، افزود:عافیت یعنی سلامت در دین و دنیا و اینکه از هر گونه ناگواری های زندگی در امان باشند.
امام جمعه موقت ساری با بیان اینکه صحت، سلامت و عافیت یکی از نعمتهای مهم خداوند بر انسانهاست ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: مذهبی انتشار : 6 ساعت و 51 دقیقه پیش
خطبه های نماز جمعه امروز تهران، سرنوشت ساز است

خطبه های نماز جمعه امروز تهران، سرنوشت ساز است به گزارش ایلنا، پایگاه خبری سومریه نیوز، به بازتاب سخنان آیت الله سیدعلی خامنه ای ، رهبر انقلاب اسلامی ایران در خطبه های نماز جمعه امروز تهران پرداخت و این سخنان را سرنوشت ساز توصیف کرد.
السومریه افزود که آخرین خطبه رهبر ایران در سال 2012 میلادی و در پاسخ به بیانیه باراک اوباما رئیس جمهوری وقت آمریکا مبنی بر این که تمام گزینه ها در پاسخ به برنامه هسته ای ایران روی میز است، ایراد شده بود.
این پایگاه خبری همچنین اعلام کرد که خطبه های رهبر انقلاب ایران از نظر مردم این کشور، سرنوشت ساز است. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 52 دقیقه پیش
دیدار کوتاه ظریف با وزیر امور خارجه کانادا در مسقط

دیدار کوتاه ظریف با وزیر امور خارجه کانادا در مسقط به گزارش ایلنا، سیدعباس موسوی در حساب توئیتر خود نوشت: دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تا ساعاتی دیگر در راه بازگشت از هند به کشور، در توقفی کوتاه در مسقط با وزیر امور خارجه کانادا دیدار و گفتگو می کند. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 7 ساعت و 2 دقیقه پیش
واشنگتن چشم انداز روشنی برای کنترل تسلیحاتی ندارد

واشنگتن چشم انداز روشنی برای کنترل تسلیحاتی ندارد به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، سرگئی ریابکوف ، معاون وزیر خارجه روسیه امروز -جمعه- اعلام کرد که مواضع مسکو و واشنگتن درباره ثبات استراتژیک، متفاوت است و دیدگاه آمریکا درباره کنترل سلاح کاملا مشخص نیست.
ریابکوف در این زمینه گفت: برای ادامه هماهنگی در این چارچوب توافق کرده ایم و تلاش می کنیم زمان قرارها را هماهنگ کنیم، نباید تأخیرهای طولانی مدت وجود داشته باشد... همه این امور به خودی خود بد نیست اما ما همچنان نمی دانیم که واشنگتن درباره کنترل تسلیحاتی در آینده چه سمت و سویی دارد .
ریابکوف در سطح نمایندگان وزرای خارجه نشستی را در ارتباط با موضوع کنترل تسلیحاتی همراه با کریستوفر ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 7 ساعت و 2 دقیقه پیش
روایت خبرگزاری آسوشیتدپرس از نماز جمعه امروز تهران

روایت خبرگزاری آسوشیتدپرس از نماز جمعه امروز تهران به گزارش ایلنا، نماز جمعه این هفته تهران به امامت رهبر انقلاب آیت الله خامنه ای برگزار شد و بیانات رهبر ایران در خطبه های نماز جمعه در شرایط کنونی مورد توجه رسانه های بین المللی قرار گرفت.
این خبرگزاری تاکید کرد که برگزاری نماز جمعه تهران به امامت رهبر انقلاب، در مقطع زمانی حساسی صورت می گیرد.
آسوشیتدپرس به پوشش این سخنرانی پرداخت و در این باره نوشت: رهبر ایران با تمجید از حمله موشکی ایران به مواضع آمریکا در عراق تاکید کرد که ترامپ دلقکی است که تظاهر می کند که از ایرانیان حمایت می کند در حالی که به آنها خیانت می کند . ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 7 ساعت و 10 دقیقه پیش
افراد غیرمتخصص در مسائل تخصصی اظهار نظر نکنند /سیانیت موجود در آب شرب کمتر از حد استاندارد

افراد غیرمتخصص در مسائل تخصصی اظهار نظر نکنند /سیانیت موجود در آب شرب کمتر از حد استاندارد به گزارش خبرنگار ایلنا، مسائل و مشکلات زیست محیطی معدن طلای اندریان در نشستی با حضور استاندار آذربایجان شرقی، مسئولان دستگاه های مسئول و صاحب نظران دانشگاهی بررسی شد.
در این جلسه اعلام شد براساس پژوهشی که توسط گروه علوم زمین دانشگاه تبریز و از طریق نمونه برداری از منابع آب سطحی و زیرزمینی و آنالیز عناصر موجود در آن در دو آزمایشگاه انجام شده است، غلظت سیانید در نمونه های مورد مطالعه پایین تر از حد استاندارد (50 میکروگرم بر لیتر) بوده و تنها در یک مورد، مقدار سیانیت بالاتر از حد استاندارد است که دلایل آن طی پایش ماهانه در سه ماه آینده به دقت بررسی خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 7 ساعت و 30 دقیقه پیش
مسابقات لیگ برتر کوراش در خراسان شمالی به تعویق افتاد

مسابقات لیگ برتر کوراش در خراسان شمالی به تعویق افتاد به گزارش خبرگزاری ایلنا،محمد بروهی با اعلام این مطلب بیان داشت: تصمیم تغییر زمان برگزاری این مسابقات توسط فدراسیون ووشوی کشور گرفته شده است که رشته کوراش ذیل این فدراسیون فعالیت دارد.
وی افزود: مسابقات لیگ برتر کوراش کشور در سالن شهید علیدخت بجنورد در روزهای 17 و 18 بهمن ماه برگزار خواهد شد.
وی بابیان این که در این مسابقات 6 تیم با حضور 120 کوراش کار با یکدیگر رقابت خواهند کرد یاد آور شد: از شش تیم اشاره شده، دو تیم از استان خراسان شمالی در این مسابقات شرکت خواهند کرد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 7 ساعت و 32 دقیقه پیش
اجرای طرح حال خوش زندگی در هرمزگان

اجرای طرح حال خوش زندگی در هرمزگان به گزارش ایلنا از هرمزگان، مریم یگانه در تشریح این خبر اظهار کرد: طرح حال خوش زندگی با هدف تقویت توانمندی نوجوانان در حوزه هیجانات و صفات مثبت با رویکرد پیشگیرانه و آینده نگر در استان هرمزگان در حال برگزاری است.
وی افزود: این طرح به افراد کمک می کند تا تصمیم های خود را آگاهانه بگیرند و زندگی سالم و پرباری داشته باشند.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان در ادامه، امید، عزت نفس، خوش بینی، شادی و نشاط، جرأتمندی، هوش هیجانی، روابط مثبت و معنویت را از جمله مهارتهای پیش بینی شده در راستای پاسخگویی به نیازهای اساسی نوجوانان ذکر کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 7 ساعت و 41 دقیقه پیش
پیکر جان باختگان اوکراینی شناسایی شد

پیکر جان باختگان اوکراینی شناسایی شد به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، وزارت کشور اوکراین اعلام کرد که پیکر تمام جان باختگان سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی شناسایی شده است.
هم چنین در ادامه این بیانیه آمده است که پیکر تمامی جان باختگان این سانحه در تاریخ 19 ژانویه به اوکراین فرستاده خواهد شد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 7 ساعت و 41 دقیقه پیش
ورود تجهیزات جدید نظامی آمریکا به مناطق نفتی سوریه

ورود تجهیزات جدید نظامی آمریکا به مناطق نفتی سوریه به گزارش ایلنا به نقل از سانا، منابع محلی در شهر قامشلی گزارش دادند که یک کاروان آمریکایی متشکل از 75 محموله عصر روز گذشته- پنجشنبه- به صورت غیر قانونی از طریق گذرگاه سیمالکا هم مرز با اقلیم کردستان عراق وارد اراضی سوریه شده و به سمت چاه های نفت در استان های الحسکه و دیرالزور حرکت کرده است.
این کاروان نظامی حامل محموله های زرهی نظامی، مهمات و کمک های لجستیک برای مواضع تحت کنترل خود و گروه های قسد بوده است.
ارسال محموله نظامی جدید آمریکا به سوریه با هدف تقویت مواضع خود در مناطق چاه های نفت در دو استان مذکور صورت می گیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 8 ساعت و 1 دقیقه پیش
فرانسه به خاورمیانه ناو هواپیمابر می فرستد

فرانسه به خاورمیانه ناو هواپیمابر می فرستد به گزارش ایلنا به نقل از اسکای نیوز عربی، امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه روز گذشته- پنج شنبه- اعلام کرد که در راستای حمایت از عملیات های نظامی خود در خاورمیانه ناو هواپیمابر شارل دوگل را با گروه رزمی همراه آن برای مشارکت در جنگ علیه گروه تروریستی داعش به این منطقه اعزام می کند.
ماکرون توضیح داد که ناو هواپیمابر فرانسه مأموریت خود را در چارچوب پشتیبانی از عملیات شمال در خاورمیانه از ماه جاری میلادی تا ماه آوریل آینده انجام خواهد داد و سپس در اقیانوس اطلس و دریای شمال مستقر خواهد شد.
ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 8 ساعت و 32 دقیقه پیش
اعلام نفرات برتر رقابت های بین المللی کشتی فرنگی ایتالیا

اعلام نفرات برتر رقابت های بین المللی کشتی فرنگی ایتالیا به گزارش ایلنا و به قنل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، این مسابقات که جزء رنکینگ اتحادیه جهانی کشتی محسوب می شود در سه رشته فرنگی، زنان و آزاد برگزار می شود که مسابقات فرنگی روزهای چهارشنبه و پنج شنبه گذشته در شهر رم ایتالیا برگزار شد.
اسامی نفرات برتر مسابقات کشتی فرنگی به شرح زیر است:
55 کیلوگرم: 1- دوگاس عیوضچی (ترکیه) 2- ماکس نوری (آمریکا) 3- شریف کلیچ (ترکیه)
60 کیلوگرم: 1- سایلیکه والیهان (چین) 2- اسلام جان بهرام اف (ازبکستان) 3- فیروز توختایف (ازبکستان) و ارباتو تیو (چین) ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 8 ساعت و 32 دقیقه پیش
اذعان ارتش آمریکا به زخمی شدن 11 نظامی این کشور در حمله سپاه به عین الاسد

اذعان ارتش آمریکا به زخمی شدن 11 نظامی این کشور در حمله سپاه به عین الاسد به گزارش ایلنا به نقل از نیویورک پست، بیل اربن سخنگوی فرماندهی مرکزی آمریکا در بیانیه ای اذعان کرد که 11 نظامی آمریکایی در حمله موشکی سپاه پاسداران به پایگاه عین الاسد زخمی شده اند.
در این بیانیه آمده است که نیروهای آمریکایی به دلیل علائم مربوط به سطح هوشیاری و آسیب های مغزی تحت درمان قرار گرفتند.
در ادامه تاکید شده است که هیچ یک از نیروهای آمریکایی در جریان حمله هشتم ژانویه کشته نشدند ولی عده ای از آنها به دلیل علائم مشکوک به آسیب مغزی تحت بررسی و ارزیابی قرار گرفتند.
این نظامیان برای بررسی های بیشتر پزشکی به در آلمان یک کمپ نظامی آمریکا در کویت منتقل شده اند. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 9 ساعت و 1 دقیقه پیش
دستگیری 2 جیب بر حرفه ای در ایستگاه مترو

دستگیری 2 جیب بر حرفه ای در ایستگاه مترو به گزارش ایلنا، سرهنگ "سعید عطاالهی" گفت: عصر روز بیست و چهارم دی ماه ماموران پلیس مترو هنگام گشت زنی در سکوی متروی ایستگاه امام خمینی ( ره) به رفتار 2 مسافر مشکوک می شوند و هر دو مسافر را تحت مراقبت قرار می دهند.
وی عنوان داشت: مراقبت های ویژه پلیسی آغاز و ماموران مشاهده می کنند که یکی از این 2 مسافر همراه با سایر مسافران مترو داخل واگن قطار شده و چند ثانیه قبل از بسته شدن در قطار از داخل واگن خارج و گوشی همراهی را به همدستش تحویل و هر دو از یکدیگر فاصله گرفتند.
رئیس پلیس مترو با اشاره به اینکه پرونده های مختلفی در خصوص سرقت از مسافران مترو به همین شیوه اتفاق افتاده بود ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: حوادث انتشار : 9 ساعت و 22 دقیقه پیش
ورزشکار کرمانشاهی، رکورد دارچرخش میل باستانی شد

ورزشکار کرمانشاهی، رکورد دارچرخش میل باستانی شد به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا با حضور مسئولان ثبت رکورد فدراسیون ورزش های همگانی کشور و اعضای هیئت ورزشی همگانی استان کرمانشاه،رضا درکه ورزشکار کرمانشاهی توانست در مدت یک ساعت با انجام 5 هزار و 936 حرکت میل باستانی 5 کیلوگرم ضمن شکستن رکورد ایران ، نام خود را در کتاب رکوردهای ملی ایران به ثبت برساند .
درکه در باره شکستن این رکورد به خبرنگار ایلنا گفت : مدت 15 سال است که شبانه روز تلاش می کنم تا بتوانم رکورد ایران را در این رشته بشکنم و خوشبختانه امروز ثمره تلاشهای چندین ساله خود را گرفتم و توانستم نام خود را در کتاب رکوردهای ملی ایران به ثبت برسانم . ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 9 ساعت و 31 دقیقه پیش
طارمی در آستانه انتقال به پورتو

طارمی در آستانه انتقال به پورتو به گزارش ایلنا، مهدی طارمی مهاجم ایرانی که بعد از جدایی از تیم الغرافه به ریوآوه پرتغال پیوست در مدت حضور چند ماهه خود در پرتغال توانست عملکرد قابل قبولی داشته باشد و حالا یکی از خبرنگاران پرتغالی مدعی شده است این بازیکن ایرانی در آستانه انتقال به تیم مطرح پورتو قرار دارد.
"ژوزه فرناندز" خبرنگار نشریه "اُجوگو" پرتغال اعلام کرده است که باشگاه پورتو مقدمات توافق با مهدی طارمی را فراهم کرده است.
به گفته این خبرنگار، در صورتی که انتقال "فرانچسکو سوارز" مهاجم برزیلی تیم پورتو به تیم آ. اس رم ایتالیا نهایی شود، طارمی گزینه جانشینی این بازیکن خواهد بود و به تیم پورتو می رود. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 9 ساعت و 32 دقیقه پیش
32 واحد آموزشی در سیستان و بلوچستان دیگر قابل استفاده نیستند/ خسارت سیل به 344 واحد آموزشی/ تخریب 1390 میز و نیمکت

32 واحد آموزشی در سیستان و بلوچستان دیگر قابل استفاده نیستند/ خسارت سیل به 344 واحد آموزشی/ تخریب 1390 میز و نیمکت حمیدرضا رخشانی مدیر کل آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان در گفت وگو با خبرنگار ایلنا درباره آخرین وضعیت مدارس مناطق سیل زده و اسکان سیل زدگان در برخی مدارس گفت: قرار شد سالن های ورزشی، کانون ها و برخی مکان های قابل استفاده را در اختیار خیرینی که از نقاط مختلف آمده اند، قرار دهیم تا اقلامی که آورده اند را در آنجا بگذارند تا در مناطق توزیع شود. اینطور نیست که آن دسته از مدارس که دانش آموزان در آنجا درس می خوانند را در اختیار افراد قرار دهیم.
رخشانی درباره وضعیت مدارس این استان گفت: برخی مدارس آب گرفتگی داشتند که هنوز به آنها رسیدگی نشده و دانش آموزان آنها در چادر کلاس های درس را می ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 9 ساعت و 41 دقیقه پیش
افزایش قیمت نفت و طلا در بازارهای جهانی

افزایش قیمت نفت و طلا در بازارهای جهانی به گزارش ایلنا، قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت با سه صدم درصد افزایش به 58 دلار و 55 سنت رسید.
قیمت نفت خام برنت دریای شمال نیز با سه صدم درصد افزایش به 64 دلار و 64 سنت رسید.
قیمت طلا با 20 صدم درصد افزایش به 50 دلار در هر گرم رسید. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 42 دقیقه پیش
بازگشت تیم فوتبال المپیک به تهران

بازگشت تیم فوتبال المپیک به تهران به گزارش ایلنا و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، تیم ملی امید پس از حضور در مسابقات قهرمانی زیر 23 سال آسیا رو پنج شنبه شهر سونگلا را به مقصد هاجای ترک کرد و از فرودگاه هاجای به سمت بانکوک پرواز کرد.
امیدها از بانکوک با پرواز مستقیم عازم ایران شده و بامداد جمعه ساعت 4:30 وارد فرودگاه امام خمینی تهران شدند. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 9 ساعت و 42 دقیقه پیش
بارش برف و باران در محورهای مواصلاتی 11 استان

بارش برف و باران در محورهای مواصلاتی 11 استان به گزارش ایلنا، سرهنگ نادر رحمانی، رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا درباره آخرین وضعیت محورهای شمالی گفت: تردد در محورهای چالوس ، هراز ، فیروزکوه و آزادراه قزوین - رشت (رفت و برگشت) روان گزارش شده است.
وی با بیان اینکه در آزادراه قزوین-رشت بارش برف و باران گزارش شده است، ادامه داد: محورهای چالوس، هراز، فیروزکوه فاقد هرگونه مداخلات جوی هستند.
رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا درباره آخرین وضعیت ترافیکی سایر محورها تصریح کرد: تردد در تمامی محورهای اصلی کشور روان است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 9 ساعت و 52 دقیقه پیش
واعظی: خبرسقوط هواپیمای اوکراینی برای همه ایرانیان تلخ و دردناک بود

واعظی: خبرسقوط هواپیمای اوکراینی برای همه ایرانیان تلخ و دردناک بود به گزارش ایلنا، محمود واعظی در این دیدارکه شامگاه پنجشنبه انجام شد اظهارداشت: شنیدن خبرسقوط هواپیمای اوکراینی برای همه ایرانیان تلخ و دردناک بود.
رئیس دفتر رئیس جمهور در این دیدار ضمن اظهار همدردی با خانواده قربانی این حادثه دردناک، برای آن مرحومه از درگاه الهی، غفران و رحمت الهی، و برای بازماندگان صبر و اجر مسألت کرد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 10 ساعت و 1 دقیقه پیش
هر کسی بنا به احساس تکلیف خود رایزنی با شورای نگهبان را آغاز کرده است/ حداقل درمورد کسانی که برای این انقلاب زحمت کشیده اند، اصل را بر برائت بگذاریم

هر کسی بنا به احساس تکلیف خود رایزنی با شورای نگهبان را آغاز کرده است/ حداقل درمورد کسانی که برای این انقلاب زحمت کشیده اند، اصل را بر برائت بگذاریم حجت الاسلام والمسلمین مهدی شیخ در گفت و گو با خبرنگار ایلنا درباره رد صلاحیت چهره های شناخته شده از هر دو جریان سیاسی کشور توسط شورای نگهبان گفت: تا الان هیئت های اجرایی و هیئت های نظارت شورای نگهبان در استان ها درباره صلاحیت کاندیداها نظر می دادند اما از این پس دیگر خود شورای نگهبان نظر می دهد. الان که شکایت ها مطرح می شود خود شورای نگهبان تصمیم گیرنده نهایی خواهد بود.
نایب رئیس فراکسیون روحانیون مجلس تاکید کرد: در ایام ثبت نام وقتی از بنده درباره برخورد احتمالی شورای نگهبان نسبت به بررسی صلاحیت ها سوال کردند یک پاسخ دادم و آن این بود که گفتم بنده امیدوارم شورای نگهبان در مسائل فساد ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 10 ساعت و 33 دقیقه پیش
چرا کسی ویکی پدیا حمید استیلی را مرور نکرد!

چرا کسی ویکی پدیا حمید استیلی را مرور نکرد! به گزارش ایلنا، لازم نیست چیز زیادی از فوتبال بدانید. اگر به ویکی پدیای حمید استیلی مراجعه می کردید، با بررسی دوران مربیگری او می توانستید مطمئن شوید که تیم امید با مربی کنترات چی به المپیک صعود نمی کند. حمید استیلی نه امروز پس از ناکامی تیم امید، بلکه از روزی که به روش کنترات - ابداع فدراسیون فوتبال- تیم امید را به او سپردند، بدترین انتخاب برای این تیم بود. استیلی سناریو را برای مربیان آنطور نوشت که می خواست، تا سرانجام هم مدیر تیم امید باشد و هم سرمربی، یک جاه طلبی عجیب که برای پایان امید در راه المپیک کافی بود. حمید استیلی هرگز در عمر مربیگری اش شباهتی به یک مربی موفق نداشت ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 10 ساعت و 52 دقیقه پیش
چرا برخی هنوز کارت سوخت ندارند؟

چرا برخی هنوز کارت سوخت ندارند؟ شهرام رضایی در گفت وگو با ایلنا، درباره دلیل طولانی شدن پروسه صدور کارت هوشمند سوخت اظهار داشت: ما کارت هوشمند خام به اندازه کافی موجود داریم و از این بابت و همچنین ماشین آلات تولید مشکلی نداریم، تعداد کارت مورد نیاز از قبل پیش بینی شده است.
وی با بیان اینکه ظرفیت چندین برابر تقاضا پیش بینی شده، افزود: در شرایط عادی 5هزار تقاضا در روز داشتیم، بعد از اعلام سهمیه بندی ظرفیت را برای 30 هزار تقاضا یعنی 6 برابر معمول ارتقا دادیم.
مدیر برنامه ریزی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی تصریح کرد: علیرغم پیش بینی ها و اینکه از مدتها قبل از مردم خواسته بودیم یک بار با کارت شان سوختگیری کنند تا هم ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 11 ساعت و 12 دقیقه پیش
زلزله در سنگان

زلزله در سنگان به گزارش ایلنا، زمین لرزه ای به بزرگی 4.5 ریشتر مرز استانهای خراسان جنوبی و خراسان رضوی - حوالی سنگان را در ساعت 07:32 لرزاند.
این زمین لرزه در عمق 8 کیلومتری زمین بود. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 11 ساعت و 12 دقیقه پیش
روند استیضاح احتمالا خیلی سریع پیش می رود

روند استیضاح احتمالا خیلی سریع پیش می رود به گزارش ایلنا به نقل از یورونیوز، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در گفت وگو با خبرنگاران در دفتر بیضی کاخ سفید در واکنش به آغاز رسمی استیضاحش در سنا گفت: فکر می کنم باید خیلی سریع پیش برود .
ترامپ این روند را یک فریب عنوان کرده و بار دیگر گفت که تماس تلفنی وی با ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین عالی بوده است.
ترامپ این استیضاح را کاملا حزبی توصیف کرد و افزود: این یک فریب است. این یک فریب است و همه می دانند که یک فریب کامل است .
ترامپ هرگونه اطلاع از نامه افشا شده اخیر از سوی رودی جولیانی وکیل شخصی اش به زلنسکی مبنی بر درخواست ملاقات خصوصی را نیز انکار کرد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 22 دقیقه پیش
کاهش اختیارات جنگی ترامپ توسط جمهوری خواهان در هاله ای از ابهام است/ لابی اسلحه و جنگ در آمریکا مانع اصلی هستند

کاهش اختیارات جنگی ترامپ توسط جمهوری خواهان در هاله ای از ابهام است/ لابی اسلحه و جنگ در آمریکا مانع اصلی هستند علی بیگدلی تحلیلگر مسائل آمریکا در تشریح دلایل و پیامدهای ایجاد شکاف میان جمهوری خواهان در تصویب لایحه کاهش اختیارات جنگی ترامپ در گفت وگو با خبرنگار ایلنا اظهار کرد: طبق اصل دوم قانون اساسی آمریکا رئیس جمهور این کشور می تواند در شرایط حساس قبل از آنکه موضوع اقدام نظامی خود را به اطلاع کنگره برساند، دست به انجام عملیات نظامی بزند؛ اما باید توجه داشته باشید که در متن قانون اساسی ایالات متحده صراحتاً آمده است که موضوع مورد نظر رئیس جمهور باید حساس و حیاتی باشد و منافع اصلی ایالات متحده را به خطر بیاندازد ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 31 دقیقه پیش
سفر به آخر دنیای غربی ایران و ذخیره گاه گیاهان دارویی

سفر به آخر دنیای غربی ایران و ذخیره گاه گیاهان دارویی به گزارش خبرنگار ایلنا، مردم این دیار از گذشته های دور تاکنون از آنچه طبیعت به آنها هدیه می داد به بهترین نحو استفاده می کردند و زندگی را می گذراندند. طبیعت سخاوتمندانه هر آنچه دارد به آنها تقدیم کرده و آنها نیز با مهربانی با طبیعت رفتار می کنند. اینجا ایلام ، آخر دنیای غربی ایران زمین و دیار گیاهان و طبیعت است.
هرچند ایلام کنونی در قرن اخیر از منطقه ای به نام حسین آباد متولد شد و نامی جدید گرفت اما قدمت منطقه طولانی تر از این حرف هاست. در دوره ساسانی سرزمین پهله نامیده می شد و چندی نیز بخشی از عراق عجم بود ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 12 ساعت و 1 دقیقه پیش
اینکه ما اجازه فعالیت به هنرمندان نخواهیم داد، غلط است/ ما هیچ محدودیتی برای کسی قائل نیستیم

اینکه ما اجازه فعالیت به هنرمندان نخواهیم داد، غلط است/ ما هیچ محدودیتی برای کسی قائل نیستیم به گزارش خبرنگار ایلنا نصرالله پژمان فر عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی درباره اخبار منتشر شده در رسانه ها مبنی بر ارائه طرحی در مجلس برای منع فعالیت هنرمندانی که از رویدادهای فرهنگی انصراف می دهند به ایلنا گفت: طبیعتاً ما هیچ محدودیتی برای کسی قائل نیستیم. در خبرها اینگونه مطرح شده که ما اجازه فعالیت به هنرمندان که از حضور در رویدادها انصراف بدهند، نخواهیم داد که این موضوع غلط است.
او با بیان اینکه در اینجا تنها بحث حمایتی مطرح است، افزود: ما باید برای حمایت از هنرمندان برنامه مشخص داشته باشیم و اولویت به حمایت از طرح هایی بدهیم که در چهارچوب اولویت های نظام است و ایده هایی در ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 19 ساعت و 20 دقیقه پیش
برتری پرگل گیتی پسند در شب شکست مس سونگونo

برتری پرگل گیتی پسند در شب شکست مس سونگونo به گزارش ایلنا، مرحله رفت پلی آف لیگ برتر فوتسال امروز با انجام 4 دیدار در شهرهای مختلف برگزار شد.
حفاری اهواز 6 - مس سونگون 5
در حساسترین دیدار این مرحله مس سونگون مدافع قهرمانی باید به مصاف حفاری اهواز می رفت و این در حالی بود که در بازی برگشت حفاری توانسته بود این تیم را شکست دهد.
مسی ها که برای انتقام بازی برگشت پای در زمین حفاری گذاشته بود نتوانستند انتقام بازی برگشت را بگیرند و در نتیجه این بازی جنجالی در وقت قانونی با تساوی 3 بر 3 به پایان رسید. و در ضربات پنالتی در نهایت حفاری 6 بر 5 مس را شکست داد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 20 ساعت و 1 دقیقه پیش
پیروزی ترابوزان مقابل دنیزلی اسپور در شب نیمکت نشینی حسینی

پیروزی ترابوزان مقابل دنیزلی اسپور در شب نیمکت نشینی حسینی به گزارش ایلنا، در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی ترکیه امشب از ساعت 21:00 تیم ترابوزان اسپور به مصاف دنیزلی اسپور رفت و در نهایت با نتیجه 2 بر صفر به پیروزی رسید.
مجید حسینی مدافع ایرانی تیم ترابوزان برخلاف اخبار منتشر شده توسط رسانه های ترکیه ای مبنی بر کنار گذاشته شدن او از تیم در دیدار امشب از ابتدا نیمکت نشین بود و فرصت بازی برای تیمش را پیدا نکرد.
ترابوزان اسپور با توجه به برد به مرحله بعدی جام حذفی صعود کرد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 20 ساعت و 11 دقیقه پیش
جذب 12 پزشک متخصص در بندر ماهشهر

جذب 12 پزشک متخصص در بندر ماهشهر به گزارش خبرنگار ایلنا از بندر ماهشهر، محمد ثقفی در گفت وگو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت: با پیگیری دانشگاه علوم پزشکی اهواز این معاونت در نظر دارد تا 12 پزشک متخصص در رشته های تخصصی و مختلف را جذب کند.
وی گفت: پزشکان در رشته های متخصص اطفال، جراحی مغز و اعصاب، داخلی، چشم پزشکی، بیهوشی، گوش و حلق و بینی، نورولوژی، زنان و زایمان و جراحی عمومی جذب خواهند شد و به مجموعه پزشکی شبکه بهداشت و درمان شهرستان بندر ماهشهر اضافه خواهند گردید.
معاون درمان شبکه بهداشت شهرستان بندر ماهشهر با اشاره به رفع نیازهای شهروندان در زمینه امور درمانی ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 20 ساعت و 31 دقیقه پیش
تیم المپیک و حسرت سریالی؛ این قسمت حمید استیلی و یارانش

تیم المپیک و حسرت سریالی؛ این قسمت حمید استیلی و یارانش به گزارش ایلنا، امید تدارک خوبی نداشت و اختلافات و تغییرات پرشمار هم این تیم را ضعیف تر کرد. پیش بینی عمومی این بود که تیم استیلی بخت زیادی برای موفقیت و رسیدن به المپیک ندارد، با این حال کمتر کسی دوست داشت پیش از سفر تیم به تایلند آن را به زبان بیاورد. بازی خوب روز اول مقابل ازبکستان این تصور را به وجود آورد که می توان به این تیم دل بست، ولی در دو بازی بعدی ناامیدکننده بودیم و نتوانستیم به نتایج دلخواه برسیم.
تیم امید در هر سه بازی دنبال نتیجه می دوید. مقابل ازبکستان با وجود شروع خوب عقب افتادیم و با تلاش زیاد توانستیم به یک امتیاز برسیم ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 20 ساعت و 41 دقیقه پیش
ساخت 7 میلیون و 900 مترمربع ساختمان در اصفهان

ساخت 7 میلیون و 900 مترمربع ساختمان در اصفهان به گزارش ایلنا از اصفهان،غلامحسین عسگری در نشست خبری حاشیه نمایشگاه هجدهمین نمایشگاه بین المللی تاسیسات سرمایشی و گرمایشی در اصفهان با بیان اینکه حذف شومینه یک از جزیی ترین اقدامات نظام مهندسی ساختمان است، اظهار کرد: 40 درصد مصرف انرژی کشور در بخش ساختمان است که می طلبد تمرکز بیشتری در مصرف انرژی و پرت انرژی در ساختمان ها و بازدهی خوب وسایل تاسیساتی و حرارتی داشته باشیم.
وی همچنین تصریح کرد: بر اساس آمار طی سال های آینده ایران یک از وارد کنندگان منابع انرژی خواهد بود که این بسیار تاسف بار است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 52 دقیقه پیش
اعطای تسهیلات بانکی با سود 2 درصد به اعضای انجمن فرانگران نوین

اعطای تسهیلات بانکی با سود 2 درصد به اعضای انجمن فرانگران نوین به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، حسن فلاح در نشست با برخی فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان استان که در محل انجمن فرانگران نوین برگزار شد گفت:یکی از عمده مشکلات کشور ، از دست رفتن و اجرا نشدن ایده های جوانان است که متاسفانه بسیاری از این ایده ها به جایگاه اصلی خود نمی رسد.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه بانک تجارت در بحث صدور ضمانت نامه و تعهدات بانکی رتبه اول را دارد این آمادگی را داریم تا با پرداخت وام کم بهره بانکی از ایده های جوانان حمایت کنیم، زیرا در هرجایی که همه دست به دست همدیگر داده ایم همیشه موفق بوده ایم و نتیجه مثبت داشته است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 21 ساعت و 1 دقیقه پیش
تیم المپیک ایران؛ حذف شده پیش از شروع مسابقات

تیم المپیک ایران؛ حذف شده پیش از شروع مسابقات به گزارش ایلنا، حالا که سومین بازی ایران هم تمام شد و مثل 8 دوره قبلی، با ناکامی رقابت های گزینشی المپیک را ترک کردیم، با اطمینان بیشتری می توان گفت که اشتباه کادر فنی در مهره چینی، چه لطمه بزرگی به تیم امید وارد کرد.
حمید استیلی که در دو بازی ابتدایی علاقه مفرطی به استفاده از بازیکنان در پست های غیرتخصصی داشت، در آخرین بازی مرحله گروهی بخشی از اشتباهاتش را اصلاح کرد و با منتقل کردن امید نورافکن از خط دفاعی به مرکز خط میانی، بخشی از مشکلات تیم را از بین برد. بیرون گذاشتن محمد محبی ملی پوش و مهدی قائدی، ستاره این روزهای لیگ ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 21 ساعت و 42 دقیقه پیش
دیدار رئیس قوه قضائیه با خانواده یکی از شهدای مقاومت

دیدار رئیس قوه قضائیه با خانواده یکی از شهدای مقاومت به گزارش ایلنا، سیدابراهیم رئیسی پنجشنبه (26 دی) ضمن حضور در آستان مقدس حرم عبدالعظیم حسنی (ع) بر مزار پاسدار شهید وحید زمانی نیا (از شهدای مقاومت که همراه با سردار شهید قاسم سلیمانی در بامداد جمعه 13 دی در عملیات تروریستی آمریکا در بغداد به شهادت رسید) حاضر شد و به مقام شامخ این شهید بزرگوار ادای احترام کرد.
وی در ادامه در منزل خانواده شهید وحید زمانی نیا حاضر شد و از درگاه خداوند برای آن شهید رحمت الهی و برای خانواده او صبر و اجر را مسألت کرد.
رئیسی با اشاره به اظهارات خانواده شهید وحید زمانی نیا در یک برنامه تلویزیونی ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 22 ساعت و 1 دقیقه پیش
رییس مجلس، جویای حال آیت الله سیستانی شد

رییس مجلس، جویای حال آیت الله سیستانی شد به گزارش ایلنا، در پی کسالت حضرت آیت الله سیستانی از مراجع عظام تقلید شیعیان، علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی در تماس تلفنی با حجت الاسلام و المسلمین شهرستانی، نماینده وی در ایران حال ایشان را جویا شد.
حجت الاسلام و المسلمین سید جواد شهرستانی در این تماس تلفنی، وضعیت جسمی آیت الله سیستانی را مساعد و عمل جراحی ایشان را موفقیت آمیز توصیف کرد و گفت: معالجات برای درمان پا در جریان است.
رییس مجلس شورای اسلامی در این تماس تلفنی، شفای عاجل این مرجع عالیقدر شیعیان را از خداوند متعال خواستار شد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 22 ساعت و 2 دقیقه پیش
هدف و تمایل آمریکا باقی ماندن نیروهای این کشور در عراق است

هدف و تمایل آمریکا باقی ماندن نیروهای این کشور در عراق است به گزارش ایلنا به نقل از المیادین، جاناتان هافمن سخنگوی پنتاگون گفت که تمایل و هدف کنونی ما باقی ماندن نیروهای آمریکایی در عراق و منطقه است.
وی افزود که عملیات و فعالیت های میدانی آمریکا در پایگاه عین الاسد هنوز از سر گرفته نشده است ولی احتمال می رود به زودی آغاز شود. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 22 ساعت و 2 دقیقه پیش
کاپیتان پرسپولیس و اولین حضورش در لباس جدید (تصاویر)

کاپیتان پرسپولیس و اولین حضورش در لباس جدید (تصاویر) به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، دیدن بازیکنانی که جزو جدا ناپذیر تیم خود محسوب می شوند در لباس تیم های دیگر در سال های اخیر در فوتبال دنیا بارها دیده شده است و در فوتبال خودمان هم بعضاً شاهد دیدن تصاویری از این دست بودیم که در نگاه اول عجیب و غیر قابل باور به نظر می رسند.
حسین ماهینی یکی از این نفرات است، بازیکنی که نامش با پرسپولیس عجین شده ولی بی رحمی های فوتبال میان او و تیم محبوبش جدایی انداخته و در سال های پایانی فوتبالش چالش جدیدی در قائمشهر با پیراهن نساجی تجربه می کند.
او امروز اولین جلسه تمرینی خود را در لباس تیم جدیدش تجربه کرد و اتفاقا برای بازگشت به میادین و نشان دادن ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 22 ساعت و 32 دقیقه پیش
شکست سپاهان مقابل پارس جنوبی جم در دیداری تدارکاتی

شکست سپاهان مقابل پارس جنوبی جم در دیداری تدارکاتی به گزارش ایلنا، در این دیدار تدارکاتی که عصر امروز در ورزشگاه کارگران تهران برگزار شد، تیم پارس جنوبی جم یک بر صفر بر سپاهان غلبه کرد.
تک گل پارس جنوبی را در این بازی امین منوچهری به ثمر رساند.
در این دیدار دوستانه تعداد زیادی از بازیکنان سپاهان همچون امید نورافکن، گولسیانی، کی روش استنلی، محمد محبی، رضا میرزایی، مهدی کیانی غایب بودند. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 22 ساعت و 41 دقیقه پیش
تعارض میان عدالت و رشد اقتصادی باید از بین برود/ 60 درصد مردم تاکنون وامی نگرفتند/ نگذاریم فقرا قربانی جاه طلبی سیاست گذاران شوند

تعارض میان عدالت و رشد اقتصادی باید از بین برود/ 60 درصد مردم تاکنون وامی نگرفتند/ نگذاریم فقرا قربانی جاه طلبی سیاست گذاران شوند به گزارش ایلنا، محمد شریعتمداری عصر امروز در مراسم اختتامیه سومین کنفرانس حکمرانی و سیاست گذاری عمومی گفت: تا زمانی که به موضوع فقر در ایران به عنوان یک موضوع لوکس نگاه کنیم و با فقرا عکس بگیریم به نتیجه نخواهیم رسید. باید با فقر به صورت علمی برخورد کرد. من با صاحبنظران حوزه فقر که صحبت می کردم متفق القول می گفتند که گفتمان جامع فقرزدایی در ایران نداریم.
وی افزود: زمانی که آیت الله هاشمی در سال های جنگ تحمیلی به ایراد خطبه نماز جمعه می پرداخت همواره به موضوع فقر اشاره می کرد اما پس از جنگ و در آغاز دوره سازندگی این موضوع کمرنگ شد ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
25 اسفند جانشین مهدی تاج مشخص می شود

25 اسفند جانشین مهدی تاج مشخص می شود به گزارش ایلنا و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، متن اطلاعیه به شرح زیر است:
" اطلاعیه شماره 1 - مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران "
بدینوسیله در اجرای مفاد اساسنامه فدراسیون مقرر است، مجمع فدراسیون فوتبال با حضور اعضاء مجمع برای انتخاب داوطلبان نامزدی پست های انتخابی فدراسیون در تاریخ1398/12/25 برگزار شود.
فلذا، کلیه افراد علاقمندکه دارای شرایط مشروحه ذیل می باشند، می توانند در پست های انتخابی فدراسیون ثبت نام نمایند.
1.شرایط ثبت نام در پست ریاست فدراسیون طبق ماده 39 اساسنامه فدراسیون شامل :
1-1) تابعیت ایران و سکونت در ایران. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
تیم منتخب هفته نوزدهم لیگ یک (پوستر)

تیم منتخب هفته نوزدهم لیگ یک (پوستر) به گزارش ایلنا، تیم منتخب هفته نوزدهم لیگ یک از نگاه کارشناسان خبرگزاری ایلنا به شرح ذیل می باشد؛
دروازه بان: محمد خزایی (خوشه طلایی ساوه)
مدافعان: مصطفی نائیج (بادران تهران) - آرمان اکوان (آرمان گل سیرجان)
دفاع چپ: نادر هوشیار (خوشه طلایی ساوه)
دفاع راست: سینا اسدبیگی (سرخپوشان پاکدشت)
هافبک دفاعی: امین رضایی (رایکا بابل)
هافبک راست: جواد آقایی پور (سپیدرود رشت)
هافبک چپ: ایمان غلامی (بادران تهران)
پشت مهاجم: سیامک رضایی (علم و ادب تبریز)
مهاجمان: محمد مهری (مس رفسنجان) - مهدی ایزدی (رایکا بابل) ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
سلامت مردم در اولویت قرار دارد

سلامت مردم در اولویت قرار دارد به گزارش ایلنا از کرمانشاه، سعدی مصطفی زاده تاکید کرد: در طول سال نظارت دقیق و مستمری بر کلیه شبکه های تولید، توزیع و مراکز ارائه خدمات عمومی به مردم از طریق شبکه بهداشت و درمان و دیگر اعضای کارگروه سلامت صورت پذیرد.
وی اضافه کرد: به دلیل اهمیت موضوع بهداشت و سلامت، همه مسئولان با هم افزایی و همکاری جهت کاهش مشکلات بهداشتی و سلامت جامعه تلاش کنند.
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان روانسر نیز گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون دو هزار و 600 مورد از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی بازدید و در این راستا 44 متخلف به مراجع قضایی معرفی شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
احتمال دیدار ماکرون و پوتین در سرزمین های اشغالی

احتمال دیدار ماکرون و پوتین در سرزمین های اشغالی به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری تاس، کاخ الیزه امروز - پنج شنبه- اعلام کرد که هنوز برنامه ای برای دیدار میان امانوئل ماکرون ، رئیس جمهوری فرانسه و ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهوری روسیه، طی سفر به سرزمین های اشغالی مشخص نشده است.
سخنگوی کاخ الیزه گفت: رهبران هر دو کشور در یک زمان در مکانی یکسان خواهند بود.
وی افزود: آشکار است که در این زمینه با طرف روس در ارتباط خواهیم بود. با این وجود، طرف ما هنوز برنامه ای رسمی برای دیدار دو رئیس جمهور ترتیب نداده است.
وی در ادامه عنوان کرد: بنابراین هنوز نمی توان در این باره اظهار نظر کرد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
اجرای طرح ملی اشتغال مهارت محور در البرز /ثبت صندوق نوآوری و شکوفایی البرز با 10 میلیارد تومان اعتبار بزودی

اجرای طرح ملی اشتغال مهارت محور در البرز /ثبت صندوق نوآوری و شکوفایی البرز با 10 میلیارد تومان اعتبار بزودی به گزارش ایلنا، عزیزاله شهبازی با اشاره به جلسه شورای آموزش و پرورش استان که به احترام فرهنگیان در محل اداره کل برگزار می شود، گفت: از تمامی اقدامات و تلاش هایی که توسط آموزش و پرورش استان برای فرزندان این مرز و بوم صورت گرفته قدردانی می کنم.
شهبازی با بیان اینکه در سال 97 دارای رتبه دهم در قبولی کنکور 97 بودیم که امسال به رتبه هفتم ارتقا یافتیم، افزود: امید است خروجی اقدامات و برنامه ریزی های آموزش و پرورش فرزندان غیوری همچون سردار سپهبد سلیمانی باشد.
وی با تبریک هفته شوراهای آموزش و پرورش ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
ماکرون در نشست صلح لیبی شرکت می کند

ماکرون در نشست صلح لیبی شرکت می کند به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، امانوئل ماکرون ، رئیس جمهوری فرانسه، در نشست صلح لیبی که بناست روز یکشنبه در برلین برگزار شود شرکت می کند. این خبر را کاخ الیزه امروز - پنج شنبه- اعلام کرد.
پیشتر، بوریس جانسون ، نخست وزیر بریتانیا نیز اعلام کرد که در نشست صلح لیبی شرکت خواهد کرد.
خلیفه حفتر ، فرمانده نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی، نیز اعلام کرد که با شرکت در نشست برلین موافقت کرده است. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
ادامه تظاهرات در پاریس

ادامه تظاهرات در پاریس به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، اتحادیه های تجاری فرانسه امروز - پنج شنبه- بار دیگر به خیابان های پاریس آمده و علیه اصلاحات بازنشستگی دولت دست به تظاهرات زدند.
خیابان های پاریس در هفته های اخیر شاهدات تظاهرات گسترده مردم بوده و عقب نشینی دولت از شماری از مفاد این اصلاحات نیز نتوانسته است خشم مردم را فروبنشاند.
وزارت کشور فرانسه پیشتر گزارش داده بود که در 11 ژانویه 149 هزار نفر در فرانسه دست به تظاهرات زدند که این تعداد 21 هزار نفر در پاریس حضور داشتند. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
سرآسیایی: گام نخست را محکم برمی داریم / به کیفیت بازیکنانم ایمان دارم

سرآسیایی: گام نخست را محکم برمی داریم / به کیفیت بازیکنانم ایمان دارم به گزارش ایلنا، مجتبی سرآسیایی در خصوص شرایط تیمش پیش از دیدار با شاهین بوشهر اظهار کرد: بازی سختی در پیش داریم و می دانیم که شاهین بوشهر با تغییراتی که در نیم فصل داشته، تیم دست وپا بسته ای نیست. آنها به دنبال بقا در لیگ هستند و به هر بازی نیم فصل دوم به چشم یک فینال نگاه می کنند . رتبه حریف ما را به اشتباه نمی اندازد و از دقیقه یک با دقت و تمرکز کامل وارد زمین می شویم.
سرآسیایی تصریح کرد: زمان کمی برای آماده سازی تیم داشتیم و صرفا توانستیم در 2 روز گذشته، روی مباحث روحی تمرکز کنیم. علاوه بر زمان کم ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
ایران علاقه ای به توسعه تنش ندارد/ اگر شرارت های آمریکا ادامه یابد، پاسخ سنگین تری دریافت می کند

ایران علاقه ای به توسعه تنش ندارد/ اگر شرارت های آمریکا ادامه یابد، پاسخ سنگین تری دریافت می کند به گزارش ایلنا، ژنرال حلوصی آکار وزیر دفاع کشور ترکیه در تماس تلفنی با سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح کشور جمهوری اسلامی ایران ، شهادت سردار سپهبد سلیمانی را به دولت، ملت و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران تسلیت گفت.
وزیر دفاع ترکیه در این تماس تلفنی که پیش از ظهر امروز (پنجشنبه) صورت پذیرفت با اشاره به روابط دوستانه و برادرانه فیمابین دو کشور تاکید کرد: متاسفانه به دنبال ترور و شهادت سردار سلیمانی حوادث پی درپی و حساسی در منطقه اتفاق افتاد که می تواند به شدت نگران کننده باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
لزوم تشکیل میزهای مختلف برای توسعه و فراگیر شدن توانمندی های ساخت داخل

لزوم تشکیل میزهای مختلف برای توسعه و فراگیر شدن توانمندی های ساخت داخل به گزارش ایلنا، سید مهدی نیازی در مراسم اختتامیه دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران با بیان اینکه یکی از برنامه های محوری این وزارت توسعه نهضت ساخت داخل است، گفت: برای این منظور ابزارهای مختلفی کسب کرده ایم و در تلاشیم تا با هم افزایی بین ذیربطان مختلف بتوانیم این برنامه ها را عملیاتی کنیم.
وی ادامه داد: بحث نهضت ساخت داخل با 9 محور در وزارت صمت ایجاد شده که فرهنگ سازی، استفاده از ظرفیت های انجمن و تشکل ها در این حوزه است. در همین راستا کمیته ای تشکیل شد تا بتوانیم با توسعه ساخت داخل، این برنامه را پیگیری کنیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
ترکیب جشنواره و نمایشگاه فولاد نقش فزاینده ای در توسعه این صنعت دارد/ هدف ایجاد فضا برای رشد صنعت فولاد باشد

ترکیب جشنواره و نمایشگاه فولاد نقش فزاینده ای در توسعه این صنعت دارد/ هدف ایجاد فضا برای رشد صنعت فولاد باشد به گزارش خبرنگار ایلنا، خلیفه سلطان دبیر دومین جشنواره و نمایشگاه فولاد ملی ایران در اختتامیه این جشنواره با بیان اینکه از یک سال گذشته برنامه بومی سازی را در انجمن فولاد فعال کردیم، بیان داشت: در این جشنواره و نمایشگاه به عنوان یک ساختار به موضوع نگاه کردیم نه برگزاری یک نمایشگاه. ترکیب جشنواره و نمایشگاه با هم نقش فزاینده ای دارند.
خلیفه سلطان با بیان اینکه فضای ایجاد شده تقاضا محور است، بیان داشت: شرکت های دانش بنیان با تجربه هستند و تلاش می کنند این فضای تقاضامحور را توسعه دهند.
وی ادامه داد: روی سامانه جامع توسعه تکنولوژی بومی سازی کار کردیم ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
آیت الله سیستانی تحت عمل جراحی قرار گرفت

آیت الله سیستانی تحت عمل جراحی قرار گرفت به گزارش ایلنا، شب گذشته، شب گذشته آیت الله سیستانی زمین خورد و بر اثر این حادثه استخوان ران پای سمت چپ وی دچار شکستگی شد.
وی در یکی از بیمارستان های عراق و توسط جراحان عراقی تحت عمل جراحی قرار گرفته و از نجف اشرف خبر می رسد که این با موفقیت انجام شده است. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
شورای نگهبان مسئول بررسی صلاحیت جناح ها و احزاب نیست

شورای نگهبان مسئول بررسی صلاحیت جناح ها و احزاب نیست به گزارش ایلنا، عباسعلی کدخدایی امروز در بازدید از ستاد دریافت شکایت هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: زمان مقرر طبق قانون تا امروز به مدت پنج روز بود که افراد رد صلاحیت شده همچنان با مراجعه در حال شکایت هستند و همزمان ما از دو روز گذشته نیز در شورای نگهبان بررسی شکایات را آغاز کرده ایم و اعضا تا دیر وقت هم این شکایات را بررسی می کنند.
وی با بیان اینکه یازدهم بهمن پایان فرصتی است که شورای نگهبان در مرحله اول، شکایات را بررسی و اعلام نظر می کند، ادامه داد: در مرحله دوم برای کسانی که مورد تایید قرار نمی گیرند فرصت دیگری برای شکایت آن ها و بررسی است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
بازدید جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا از مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان/ با تمام امکانات در صدد رفع مشکلات هموطنان سیل زده هستیم/اغلب روستاها از حالت بحرانی خارج شده اند

بازدید جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا از مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان/ با تمام امکانات در صدد رفع مشکلات هموطنان سیل زده هستیم/اغلب روستاها از حالت بحرانی خارج شده اند به گزارش ایلنا, به نقل از پایگاه خبری پلیس سردار محمد شرفی که حین بازدید از مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان انجام شده، در خصوص این سفر، اظهار داشت: آب در مناطق سیل زده فروکش کرده و اغلب روستاها از حالت بحرانی خارج شده اند، هر چند همچنان در بعضی نقاط راه ها مسدود و امدادرسانی فقط از طریق بالگرد امکان پذیر است.
جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا خاطر نشان کرد: در این سفر شاهدیم همکاران ما با هر نوع وسیله و امکاناتی که دارند به مردم سیل زده امدادرسانی کنند.
این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه یکی از مباحث اصلی در مواقع بروز بحران موضوع تامین امنیت بوده ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
اهمیت ارتقای فرهنگی در جامعه ورزش کمتر از اهمیت مدال آوری نیست/اساس ورزش پهلوانی و جوانمردی است

اهمیت ارتقای فرهنگی در جامعه ورزش کمتر از اهمیت مدال آوری نیست/اساس ورزش پهلوانی و جوانمردی است به گزارش خبرگزاری ایلنا از ساری،جعفر سطوتی صبح امروز پنج شنبه در نخستین گردهمایی مسئولین کمیته فرهنگی هئیت های بدمینتون سراسر کشور در ساری با بیان اینکه موضوع مسئولیت اجتماعی و ترویج اخلاق مداری از ماموریت های مهم حوزه فرهنگی وزارتخانه است،اظهار کرد: اهمیت ارتقای فرهنگی در جامعه ورزش کمتر از مدال آوری نیست.
وی با بیان اینکه باید در فرآیند توسعه فرهنگی به توسعه در ورزش توجه ویژه شود،افزود:التزام عملی داشتن به باورها و ارزش ها که افراد بیان می کنند؛ بسیار مهم است.
مدیرکل امور فرهنگی وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه تعالی و پیشرفت کشورمان دغدغه ی همه فعالان ورزشی ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
کوزه سفالی مربوط به دوره سلجوقی در نیشابور کشف شد

کوزه سفالی مربوط به دوره سلجوقی در نیشابور کشف شد به گزارش ایلنا، محمد اسماعیل اعتمادی گفت: با رصد فضای مجازی توسط یگان حفاظت میراث فرهنگی نیشابور، مشخص شد فردی قصد فروش کوزه سفالی مربوط دوره سلجوقی را به مبلغ 250 میلیون ریال را دارد.
اعتمادی افزود: یگان حفاظت میراث فرهنگی نیشابور با کار اطلاعاتی و قرار صوری با این شخص و رویت شیء تاریخی، فرد متهم را دستگیر و کوزه را ضبط کردند.
وی خاطرنشان کرد: متهم برای طی مراحل قانونی، تحویل مقامات قضایی شد.
هرگونه کاوش به قصد بدست آوردن اشیاء تاریخی و خرید و فروش آن جرم محسوب می شود و طبق قانون مجازات اسلامی با متخلف برخورد خواهد شد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
نیشابور دارای 10 هزار دانش آموز اضافه نسبت به فضای آموزشی است

نیشابور دارای 10 هزار دانش آموز اضافه نسبت به فضای آموزشی است به گزارش خبرنگار ایلنا از نیشابور، حمید گرمابی روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان گفت: امسال با مشکلات فراوان دانشگاه فرهنگیان خواهران در نیشابور دایر شد که دارای مشکلات فراوان است و باید سهمیه نیشابور با توجه به استقبالی که می شود، افزایش پیدا کند.
وی اظهار داشت: امروز مدرسه وکیلی هشت و مدرسه بنت الهدی در نیشابور با مشکلی جدی مواجه هستند که امیدواریم با حضور وزیر آموزش و پرورش این نگرانی مردم نیشابور حل شود.
دیگر نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: از 90 هزار ساعت کار به جای برای معلمان تنها 30 هزار ساعت ثبت شده و منتظر ثبت 60 هزار ساعت باقیمانده ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
برآورد خسارت 1 هزار میلیارد تومانی سیل به سه استان جنوبی کشور

برآورد خسارت 1 هزار میلیارد تومانی سیل به سه استان جنوبی کشور به گزارش ایلنا از وزارت جهاد کشاورزی، سید محمد موسوی درباره اقدامات انجام شده حین سیل توسط وزارت جهاد کشاورزی، اظهار کرد: توزیع 510 تن علوفه، جابجایی 21 هزار رأس دام، دفن بهداشتی 700 راس دام، تخلیه آب 600 هکتار اراضی کشاورزی، تامین 10 کیلومتر لوله پلی اتیلن برای انتقال آب اضطراری اراضی کشاورزی، مرمت 20 کیلومتر جاده های بین مزارع از جمله اقدامات وزارت جهاد کشاورزی از زمان وقوع سیل تا کنون بوده است.
وی افزود: همچنین، پیشنهاد طرح و تصویب تامین منابع جبران خسارات و بازسازی زیرساخت ها برای ارائه در هیئت دولت تهیه و به وزارت کشور و سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال شده است. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
مهاجم سابق نفت به سپیدرود پیوست

مهاجم سابق نفت به سپیدرود پیوست به گزارش ایلنا، محمد شادکام، مهاجم 29 ساله که فصل گذشته در تیم گل ریحان البرز حضور داشت با عقد قراردادی رسمی به تیم سپیدرود رشت پیوست و در تمرینات این تیم شرکت کرد.
شادکام 29 ساله سابقه حضور در تیم های صنعت نفت آبادان و نفت مسجد سلیمان را هم در کارنامه دارد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
توافق نماینده های پرسپولیس با گابریل در امارات

توافق نماینده های پرسپولیس با گابریل در امارات به گزارش ایلنا، حسین خبیری، معاون اجرایی و امیرعلی حسینی مدیر امور بین الملل باشگاه پرسپولیس در سفر به امارات، جلسه ای را با فرناندو گابریل برگزار کردند.
این جلسه با توجه به پیشرفت پرونده شکایت این بازیکن برزیلی در مرجع بین المللی انجام شد و با توجه به توافق صورت گرفته ، این بازیکن پذیرفت پیگیری خود را در نقطه کنونی متوقف کند و در ادامه درباره نحوه و زمان بندی انجام تعهدات از سوی باشگاه نیز توافق شد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
استاندار یزد برای انتخاب مدیرکل اقتصادی استانداری فراخوان داد

استاندار یزد برای انتخاب مدیرکل اقتصادی استانداری فراخوان داد به گزارش ایلنا از یزد؛ در اطلاعیه استانداری یزد آمده است: استانداری یزد در نظر دارد با هدف تکمیل نظام شایسته سالاری، ایجاد فرصت های برابر و در راستای سیاست های دولت تدبیر و امید، مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین المللی استانداری را از طریق فراخوان انتخاب کند.
این نهاد حاکمیتی از علاقه مندان خواسته است برای مطالعه شرایط و تکمیل فرم درخواست به سایت استانداری یزد مراجعه کنند.
این نخستین بار نیست که استانداری یزد از طریق فراخوان مدیر جذب می کند. چندی قبل نیز برای مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری یزد فراخوان عمومی منتشر کرد اما چندی بعد یکی از مدیران دیگر استانداری یزد به ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
وام ازدواج 50 میلیونی باعث افزایش فقر و آسیب اجتماعی خانواده می شود/ دولت به جای وام، هزینه رهن مسکن زوجین را تقبل کند

وام ازدواج 50 میلیونی باعث افزایش فقر و آسیب اجتماعی خانواده می شود/ دولت به جای وام، هزینه رهن مسکن زوجین را تقبل کند علی رضایی در گفت وگو با ایلنا گفت: افزایش حمایت از جوانان برای تسهیل در ازدواج و تشکیل زندگی، فی نفسه امری پسندیده و خوب است، اما مسئله آنجاست که بر اساس گزارش های میدانی، با افزایش این تسهیلات ممکن است اتفاقاتی نیز رخ دهد که اگر مدیریت نشود، این حمایت ها به یک آسیب تبدیل می شود.
رضایی در ادامه افزود: از سوی دیگر هنگامی که مبلغ وام ازدواج به 100 میلیون تومان افزایش می یابد، شرایط بازپرداخت اقساط این وام تغییر نمی کند؛ زوج جوان باید پس از اخذ این وام، به طور متوسط هر ماه بیش از 2 میلیون تومان برای قسط وام ازدواج پرداخت کنند ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
جزئیات گفت وگوی ظریف با وزیر خارجه هند

جزئیات گفت وگوی ظریف با وزیر خارجه هند به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه پراگاتیوادی، سوبرامانیام جایشانکار ، وزیر خارجه هند، امروز - پنج شنبه- با محمد جواد ظریف ، وزیر خارجه ایران درباره وضعیت در خلیج فارس گفت وگو کرد.
دو طرف درباره ابعاد گوناگون روابط دوجانبه میان هند و ایران، از جمله توسعه بندر چابهار به رایزنی پرداختند. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
نمایش فیلم سوم آذر شهر در دوبلین

نمایش فیلم سوم آذر شهر در دوبلین به گزارش ایلنا،فیلمنامه این فیلم بر اساس یک اتفاق واقعی و با طرح کامبیز صفاری و با همکاری ایثار ابومحبوب به نگارش در آمده و در آن به مشکلات احتمالی پیش روی مهاجرانی اشاره می شود که بعد از گذشت سالها به کشور خود برمی گردند.
نگاه فیلم بیشتر متوجه طبقه ای از جامعه ایران امروزی است که کمتر به آن توجه شده، افرادی که سعی می کنند خلاف جریان حاکم بر قصه، به جای روی آوردن به خشونت و زد و خورد، با گفت و گو و تعامل مشکل خود را حل کند اما....
طبق اعلام سایت جشنواره فیلم جاده ابریشم دوبلین SRIFF شنبه 25 ژانویه 2020 این فیلم به نمایش در می آید ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
سیل در شرق شهرستان جاسک

سیل در شرق شهرستان جاسک ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
تایید میشوستین از سوی حزب روسیه متحد

تایید میشوستین از سوی حزب روسیه متحد به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، حزب روسیه متحد ، حزب حاکم بر این کشور، امروز - پنج شنبه- به اتفاق آرا نامزدی میخائیل میشوستین را برای تصدی سمت نخست وزیری تایید کرد. این خبر را آناستازیا کاشوارووا ، معاون رئیس پارلمان روسیه، اعلام کرد.
دومای روسیه بناست امروز درباره نامزدی میشوستین رای گیری کند. حزب روسیه متحد اکثریت را در پارلمان این کشور در دست دارد.
این در حالی است که روز گذشته ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهوری روسیه، پیشنهاد تغییراتی در قانون اساسی این کشور را داد، تغییراتی که سلطه او بر کشور را افزایش خواهد داد ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
مصرف نمک در زنجان بالاتر از میانگین کشوری است/ شایع ترین سرطان ها در استان

مصرف نمک در زنجان بالاتر از میانگین کشوری است/ شایع ترین سرطان ها در استان به گزارش خبرنگارایلنا از زنجان، محمد رضا صائنیی با اشاره به هفته پویش ملی سرطان در کشور گفت: از اول تا هفتم بهمن ماه به این عنوان نامگذاری شده است.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان، هدف از این پویش را افزایش آگاهی مردم نسبت به سرطان خواند و گفت: سرطان قابل پیش بینی و قابل درمان با خود مراقبتی و امید است و شعار این پویش ملی همین است.
وی افزود: بحث امید داشتن و امید وار بودن خیلی مهم است و در مرحله اول انسان باید از درون خود امید داشته باشد و خودش به خودش کمک کند و اطرافیان و اطبا نیز می توانند در این امید آفرینی نقش داشته باشند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
مراسم تشییع یکی از جانباختگان سانحه هوایی پرواز تهران- اوکراین

مراسم تشییع یکی از جانباختگان سانحه هوایی پرواز تهران- اوکراین به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، مراسم تشییع و تدفین پیکر مطهر شهیده الناز نبیی که در سانحه هوایی پرواز تهران اوکراین به شهادت رسید، صبح فردا در زنجان برگزار می شود.
پیکر این شهید ساعت 10 و 30 دقیقه از چهار راه امیرکبیر به سمت گلزار شهدای پایین تشیع و در گلزار شهدای پایین به خاک سپرده می شود.
مراسم لیله الدفن نیز عصر فردا بعد از نماز مغرب و عشا در مسجد قبا واقع در شهرک کارمندان زنجان برگزار می شود.
مراسم بزرگداشتی نیز روز جمعه 27 دی ماه از ساعت 10 تا 12 در مسجد جامع سبزه میدان تدارک دیده شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
هیچ یک از واحدهای تولیدی در مرحله اجرای حکم نباید تعطیل شوند

هیچ یک از واحدهای تولیدی در مرحله اجرای حکم نباید تعطیل شوند به گزارش ایلنا از زنجان به نقل از روابط عمومی دادگستری استان زنجان، حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی رئیس کل دادگستری استان زنجان در ششمین جلسه اقتصاد مقاومتی که با حضور دادستان مرکز استان و سایر اعضاء برگزار شد، ضمن تقدیر و تشکر از رئیس دادگاه های عمومی و انقلاب شهرستان زنجان و اقدامات مثبت صورت گرفته در محاکم در راستای رونق واحدهای تولیدی اظهار کرد: طبق تاکیدات مقام معظم رهبری در راستای رونق تولید همه دستگاه های اجرایی باید هم افزایی بیشتری داشته باشند و دستگاه قضایی در تحقق این امر مهم کمک حال دولت است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
آغاز آیین گرامیداشت سومین سالگرد درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی + عکس

آغاز آیین گرامیداشت سومین سالگرد درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی + عکس به گزارش خبرنگار ایلنا، آیین گرامیداشت سومین سالگرد درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی و بزرگداشت سردار سپهبد قاسم سلیمانی صبح امروز 26 دی ماه با حضور شخصیت های سیاسی، کشوری و سفرای کشورهای مختلف و اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.
در این مراسم همچنین فاطمه هاشمی، طبیه سیاوشی، فاطمه سعیدی، فریده اولاد قباد، محمد هاشمی، اشرف بروجردی، عفت مرعشی، علیرضا رحیمی، حجت الاسلام موسوی لاری، حسینعلی امیری، حجت الاسلام احمد مازنی محمدرضا باهنر دبیرکل حزب جامعه اسلامی مهندسین، هادی غفاری کنشگر سیاسی اصلاح طلب و نماینده ادوار مجلس، مجید انصاری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
به سرزمین ابرها بروید و روی برف سُر بخورید

به سرزمین ابرها بروید و روی برف سُر بخورید به گزارش خبرنگار ایلنا، عموما کلان شهرها را به شلوغی، ازدحام و ترافیک می شناسیم و کمتر پیش می آید که جنبه های زیبای آن ها به چشم بخورد. تهران نیز به عنوان پایتخت کشور از این امر مستثنی نیست. هرچند قدمت زندگی در تهران به دوران نوسنگی می رسد اما آنچه امروز در تهران جریان دارد نه تنها با صد سال پیش خود تفاوت های فاحشی دارد، بلکه تقریبا هیچ اثری از آنچه در گذشته جریان داشت، دیگر نیست. شاید بتوان به جرات گفت تنها آثار باقی مانده از گذشته های دور برای تهران، همان ناهمواری های طبیعی باشد که کوهپایه های البرز آن را شکل داده اند ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
اقلامی که در محاسبه سبد معیشت تاثیرگذار نیستند را کنار می گذاریم/ برای تعیین سهم دستمزد از هزینه های تولید، وزن کارخانجات در نظر گرفته نمی شود

اقلامی که در محاسبه سبد معیشت تاثیرگذار نیستند را کنار می گذاریم/ برای تعیین سهم دستمزد از هزینه های تولید، وزن کارخانجات در نظر گرفته نمی شود محمدرضا تاجیک در گفتگو با خبرنگار ایلنا، درباره وظایف کمیته مزد در تعیین دستمزد کارگران، اظهار کرد: اولین و مهم ترین وظیفه کمیته مزد مشخص کردن سبد معیشت خانوار های کارگری طبق تبصره 2 ماده 41 است.
وی افزود: اعضایی که در جلسات کمیته دستمزد حضور دارند در ابتدا در تلاش هستند تا درآمد ها و هزینه های خانوار کارگری را در سال جاری بررسی کنند و در ادامه نسبت به تعیین نرخ دستمزد کارگران برای سال آینده اقدام کنند.
عضو کمیته مزد شورای عالی کار بیان کرد: تعداد نفرات خانوار های کارگری جهت محاسبات مزدی طبق آخرین بررسی های سازمان ملی آمار 3 ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
باید صدر تا ذیل درمان تامین اجتماعی را در هلدینگ قرار دهیم/ نمی توانیم اموال بیمه شدگان را به بخش خصوصی واگذار کنیم

باید صدر تا ذیل درمان تامین اجتماعی را در هلدینگ قرار دهیم/ نمی توانیم اموال بیمه شدگان را به بخش خصوصی واگذار کنیم حسن صادقی در گفتگو با خبرنگار ایلنا، با بیان اینکه معاونت درمان سازمان تامین اجتماعی البته با نیت خیر طرح بودجه عملکردی بیمارستان های تامین اجتماعی را ارائه کرده است، گفت: معاونت نامبرده، به این نتیجه رسیده که نظام فعلی تخصیص بودجه برای بیمارستان های تامین اجتماعی اثربخشی لازم را ندارد؛ به این معنی که منجر به بهبود عملکرد مدیران بیمارستان ها نشده و هزینه بر دست سازمان گذاشته است.
وی افزود: پیشنهاد ما به سازمان تامین اجتماعی این است که به جای ملاک قراردادن عملکرد مدیران بیمارستان ها، کل فرآیندهایی که در انتها به ارائه خدمت به متقاضی دریافت خدماتی درمانی منجر می شوند را رصد کند ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
هویت تمام جان باختگان هواپیمای اوکراینی مشخص شد

هویت تمام جان باختگان هواپیمای اوکراینی مشخص شد به گزارش ایلنا، قاضی محمد شهریاری در توضیحات تکمیلی این خبر گفت: هویت تمامی اجساد سقوط هواپیمای اوکراینی یعنی 176 نفر با اخذ DNA مشخص و شناسایی شدند.
گفتنی است، هواپیمای بوئینگ متعلق به اوکراین بامداد چهارشنبه در اثر خطای انسانی در آسمان تهران ساقط شد که در این حادثه 176 نفر جان خود را از دست دادند که 147 نفر آنان ایرانی و بقیه اتباع خارجی بودند. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 19 ساعت پیش
صعود دلچسب میلان با برتری پرگل خانگی

صعود دلچسب میلان با برتری پرگل خانگی به گزارش ایلنا، روسونری بازی را بهتر آغاز کرد و در دقیقه 20 به گل اول دست یافت. روی پاس عمقی اسماعیل بن ناصر، کریستوف پیانتک با دروازه اسپال تک به تک شده و با یک ضربه زمینی و دقیق گل اول را به ثمر رساند.
اما حملات میلان ادامه یافت و این تیم در اواخر نیمه اول به گل دوم نیز دست یافت. ساموئل کاستیخو در گوشه محوطه جریمه اسپال صاحب موقعیت شده و با یک ضربه فنی و مواج زننده گل دوم لقب گرفت تا روسونری با برتری 0-2 راهی رختکن شود.
اما این روند در نیمه دوم نیز ادامه یافت و میلان بعد از خلق یکی دو موقعیت در دقیقه 66 به گل سوم هم رسید ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش
بازگشت گزینه پرسپولیس به تمرینات تیم سابق

بازگشت گزینه پرسپولیس به تمرینات تیم سابق به گزارش ایلنا، عیسی آل کثیر که چند روزی است در تمرینات نفت شرکت نمی کرد و حتی شایعه اخراجش هم مطرح شد با هماهنگی اسکوچیچ و باشگاه از فردا در تمرینات شرکت می کند.
این بازیکن به دنبال جدایی از نفت ابادان بود اما باشگاه به او رضایت نامه نداد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش
قانون فصل الخطاب انتخابات است/ تبلیغات زود هنگام برابر قانون جرم است

قانون فصل الخطاب انتخابات است/ تبلیغات زود هنگام برابر قانون جرم است به گزارش خبرگزاری ایلنا از ساری، حجت الاسلام علی اصغر زکوی در جلسه هم اندیشی ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی با بیان اینکه یک آفتی که جامعه شناسان و سیاست گذاران به آن اعتقاد دارند،معاصرت به معنای هم عصر بودن است،اظهار کرد: گاهی افراد برجسته و پدیده های اجتماعی دچار معاصرت می شوند.
وی افزود:حقیقتی که آیندگان می گویند و متوجه می شوند بیش از آنچه است که اکنون ما هستیم و در آن، قرار داریم چون در آن فضا قرار داریم و به اهداف آن پدیده پی نمی بریم.
رئیس هیئت نظارت بر شورای نگهبان مازندران ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش
امیدوارم تنش ها میان آمریکا و اروپا افزایش نیابد

امیدوارم تنش ها میان آمریکا و اروپا افزایش نیابد به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، امانوئل ماکرون ، رئیس جمهوری فرانسه، امروز - چهارشنبه- گفت که امیدوار است توافق تجاری میان آمریکا و چین به تنش های جدیدی میان ایالات متحده و اروپا نینجامد.
ماکرون در جمع خبرنگاران گفت: امیدوارم که این توافق پویا باشد. اما نمی خواهم آشتی دوباره چین و آمریکا راه را برای فصل جدیدی از تنش ها میان ایالات متحده و اروپا باز کند.
چین و آمریکا امروز فاز نخست توافق تجاری را به امضا رساندند. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 22 ساعت پیش
چین به توافق تجاری با آمریکا وفادار خواهد ماند

چین به توافق تجاری با آمریکا وفادار خواهد ماند به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه گاردین، لیو هه ، معاون نخست وزیر چین، امروز - چهارشنبه- در مراسم امضای فاز نخست توافق تجاری با آمریکا سخنرانی کرد.
وی نامه ای را از طرف شی جین پینگ ، رئیس جمهوری چین، خطاب به دونالد ترامپ ، رئیس جمهوری آمریکا قرائت کرد.
در این نامه آمده است که عقد فاز نخست توافق تجاری میان واشنگتن و پکن نه تنها به سود هر دو کشور بلکه به سود جهان است.
در این نامه همچنین آمده است: به احترام متقابل و برابری نیاز داریم تا مسائل را همراه یکدیگر حل وفصل کنیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 22 ساعت پیش
تیراندازی در پایگاهی هوایی در آمریکا

تیراندازی در پایگاهی هوایی در آمریکا به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، یک تیراندازی در پایگاه هوایی مک گی تایسون در ایالت تنسی روی داده است. این خبر را دفتر کلانتر این ایالت اعلام کرد.
نیروهای پلیس به محل این پایگاه هوایی اعزام شده اند. گزارش ها حاکی از آن است که تیراندازی در این پایگاه ادامه دارد.
گارد ملی تنسی اعلام کرده که هنوز گزارشی مبنی بر زخمی شدن افراد مخابره نشده است. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 22 ساعت پیش
خشتان مورد تایید اسکوچیچ قرار نگرفت

خشتان مورد تایید اسکوچیچ قرار نگرفت به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، وحید خشتان مهاجم فصل گذشته تیم استقلال خوزستان که در تمرینات تیم صنعت نفت آبادان حضور یافته بود تمرینات این تیم را ترک کرد.
مهاجم سابق آبی پوشان خوزستانی مورد تایید کادرفنی تیم صنعت نفت قرار نگرفت و دراگان اسکوچیچ اعلام کرد به او نیازی ندارد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 22 ساعت پیش
جابجایی 90 واحد صنفی به مجتمع بنکداران/ طبق مصوبات کارگروه عمل می کنیم

جابجایی 90 واحد صنفی به مجتمع بنکداران/ طبق مصوبات کارگروه عمل می کنیم به گزارش ایلنا از هرمزگان، حمید رمضانی با اشاره به آخرین وضعیت انتقال واحدهای صنف بنکداران به خارج از محدوده شهر، اظهار کرد: بر اساس اعلام کارگروه محلی ساماندهی مشاغل مزاحم شهری بندرعباس که فرماندار ریاست آن را بر عهده دارد، صنف بنکداران تا 15 دیماه جاری برای جابجایی مهلت داشته اند.
وی عنوان کرد: به دنبال تمدید 10 روزه مهلت اعلام شده، بیش از 50 واحد صنفی دیگر نیز در حال جابجایی هستند و مابقی نیز در حال فراهم کردن مقدمات آن هستند.
رمضانی در ادامه از جابجایی 40 واحد صنفی به صورت کامل از داخل شهر به مجتمع مربوطه خبر داد و افزود: بر اساس آمارگیری صورت گرفته ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 23 ساعت پیش
ضرورت گرایش جامعه به سمت استفاده از غذای سالم

ضرورت گرایش جامعه به سمت استفاده از غذای سالم به گزارش ایلنا از هرمزگان، دومین مجمع سلامت شهرستان بندرعباس با حضور مسئولین استان در سالن غدیر فرمانداری برگزار شد.
فرماندار بندرعباس در این نشست ضمن تسلیت شهادت سردار رشید اسلام سپهبد پاسدار حاج قاسم سلیمانی اظهار کرد: با توجه به شعار ترویج الگوی غذایی سالم با جایگزین های غذایی سالم ضرورت توجه به این مقوله قابل توجه است.
فرماندار بندرعباس گفت: در بُعد فیزیکی یکی از عامل ها نوع خوراکی ها و توجه به ترکیبات آنها برای استفاده مردم که باید مورد توجه قرار گیرد.
عزیزاله کناری ادامه داد:اکثر غذاهای مورد استفاده مردم ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 23 ساعت پیش
پرسپولیس فردا با حضور هواداران و رسانه استارت می زند

پرسپولیس فردا با حضور هواداران و رسانه استارت می زند به گزارش ایلنا و به نقل از سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، شاگردان یحیی گل محمدی فردا صبح پشت درهای بسته تمرینات بدنسازی خود را انجام خواهند داد.
همچنین با اعلام روابط عمومی باشگاه پرسپولیس و حسب تصمیم اتخاذ شده از سوی پیروانی و گل محمدی تمرین نوبت عصر از ساعت 15:30 دقیقه با حضور هواداران و اصحاب رسانه در ورزشگاه شهید کاظمی برگزار می شود. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 23 ساعت پیش
استارت دوباره برای سربلندی پرسپولیس

استارت دوباره برای سربلندی پرسپولیس به گزارش ایلنا و به نقل از سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، عصر امروز محمد حسن انصاری فرد مدیرعامل باشگاه جلسه ای را با حضور افشین پیروانی مدیر تیم و یحیی گل محمدی سرمربی پرسپولیس برگزار کرد.
مدیرعامل باشگاه از زحمات پیروانی در نیم فصل اول و نقش محوری و موثر وی در مهار حواشی تقدیر کرد و از وی خواست با قدرت به کار خود ادامه دهد.
گل محمدی هم از حضور موثر افشین پیروانی و کریم باقری در پرسپولیس یاد کرد و درباره رفاقت دیرینه خود با آنها صحبت هایی انجام داد و در ادامه درباره توانمندی های اعضای کادر فنی و بازیکنان تیم و لزوم همدلی و اتحاد و سخت کوشی برای براورده کردن انتظارات هواداران و ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 23 ساعت پیش
تاثیر هماهنگی دیپلماسی عملی و رسمی در موفقیت صادرات/در سال های گذشته هیچ اشتغال پایداری ایجاد نشده است

تاثیر هماهنگی دیپلماسی عملی و رسمی در موفقیت صادرات/در سال های گذشته هیچ اشتغال پایداری ایجاد نشده است به گزارش ایلنا، عنایت الله رحیمی در آیین روز ملی صادرات و تقدیر از صادرکنندگان نمونه فارسبا بیان اینکه صادرات به معنای خروج کالا از مرزها است، تاکید کرد: بی تردید دیپلماسی کشور و نحوه روابط بین المللی بر امر صادرات اثر گذار خواهد بود.
رحیمی ادامه داد: نمی شود دیپلماسی رسمی ما به گونه ای باشد که کشورهای مقصد، ارتباط مناسبی با ما نداشته باشند اما پذیرای کالا و صادرات ما باشند.
استاندار فارس تاکید کرد: اگر قرار باشد دیپلماسی عملی ما با دیپلماسی رسمی مطابق باشد باید مراکز تصمیم گیری بر اساس چارچوب رسمی عمل کنند و در چنین شیوه ای پسندیده نیست هر فردی از هر جایگاه و تریبونی درباره سیاست ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 0 ساعت پیش
حمید مطهری با پرسپولیس قرارداد بست

حمید مطهری با پرسپولیس قرارداد بست به گزارش ایلنا، حمید مطهری که 45 سال دارد بازیکن سابق پرسپولیس است که در دوران بازیگری، از پدیده های فوتبال ایران در خط میانی بود، اما یک آسیب دیدگی باعث خداحافظی زودهنگام او از دنیای بازیگری شد. مطهری خیلی زود به کسوت مربیان در آمد.
وی در مقطعی به عنوان سرمربی تیم امید پرسپولیس نیز فعالیت داشت. پاس، راه آهن، صبای قم، سایپا، پیکان، نساجی قائمشهر، شهر خودرو و سنگ آهن بافق از تیم هایی هستند که وی در آنها فعالیت داشته است.
او در 13 سال گذشته به صورت مستمر در عرصه مربیگری حاضر بوده و بخش اعظم آن را در لیگ برتر سپری کرده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 0 ساعت پیش
بازگشت چیلاورت به پرسپولیس

بازگشت چیلاورت به پرسپولیس به گزارش ایلنا، داوود فنایی امروز چهارشنبه قرارداد خود را به عنوان مربی دروازه بان ها منعقد کرد. او، هم دوره با اسطوره دروازه بانی فوتبال ایران احمدرضا عابدزاده در پرسپولیس حضور داشت و هواداران او را القابی چون شاهین اسیا و چیلاورت صدا تشویق می کردند.
دروازه بان سابق سرخپوشان در تیم های؛ پیکان، ذوب آهن، سایپا، اکسین، شهرخودرو و چهار رده تیم های ملی پایه تجربه مربیگری دروازه بانی دارد و گلرهای مطرحی را به فوتبال ایران و لیگ برتر معرفی کرده است.
فنایی که 44 ساله است دارای مدرک درجه A آسیا در مربیگری فوتبال و مدرک حرفه ای مربیگری در دروازه بانی فوتبال است. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 0 ساعت پیش
رحیم پور و عسگری به پرسپولیس پیوستند

رحیم پور و عسگری به پرسپولیس پیوستند به گزارش ایلنا، مظاهر رحیم پور با 42 سال سن که از این پس بدنساز تیم خواهد بود، در مربیگری فوتبال نیز دارای مدرک درجه A است. او در تیم های؛ اکسین، تراکتورسازی تبریز و شهر خودرو با یحیی گل محمدی همکاری داشته است.
آلومینیوم هرمزگان، مس کرمان، صبای قم، راه آهن و بادران دیگر تیم هایی هستند که این مربی طی سال های اخیر در آنها فعالیت داشته است.
محمد عسگری که 32 سال سن دارد، از این پس در بخش آنالیز به مربیان تیم، به ویژه یحیی گل محمدی کمک خواهد کرد. وی در رده های ملی و باشگاهی دارای سابقه فعالیت است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 0 ساعت پیش
اطلاعیه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی درباره برپایی راهپیمایی سراسری پس از نماز جمعه

اطلاعیه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی درباره برپایی راهپیمایی سراسری پس از نماز جمعه به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، متن اطلاعیه به شرح زیر است:
شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در پی درخواست های مکرر مردمی و استانی از سراسر کشور اعلام می کند که پس از اقامۀ نماز دشمن شکن عبادی سیاسی جمعه این هفته (27 دی ماه) راهپیمایی سراسری در حمایت مردمی از اقدام شجاعانه و باصلابت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در شکستن هیمنۀ پوشالی طاغوت اعظم، آمریکای جانی و پشتیبانی از مؤلفه های قدرت و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی در تقابل با دشمنان کینه توز کشور و پاسداشت مجاهدت های خالصانه و شبانه روزی نیروهای مسلح ارزشی و مردمی جمهوری اسلامی ایران خاصّه سپاه ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 1 ساعت پیش
جشن افتتاحیه جشنواره فیلم فجر لغو شد

جشن افتتاحیه جشنواره فیلم فجر لغو شد به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی جشنواره فیلم فجر، ابراهیم داروغه زاده در احترام و گرامیداشت یاد و نام شهدای حوادث اخیر، از مصوبه شورای سیاست گذاری این رویداد خبر داد و اعلام کرد: امسال با توجه به فضای عمومی جامعه و همدردی با خانواده های داغدار حوادث تلخ اخیر، جشن برنامه افتتاحیه فیلم فجر برگزار نمی شود.
وی گفت: مقرر شده به پیشنهاد اهالی سینما در یکی دو روز قبل از آغاز نمایش آثار به همراه هنرمندان و با حمایت شهرداری تهران که امسال حامی اصلی جشنواره فیلم فجر است برای کمک و التیام بخشی به آسیب دیدگان مناطق سیل زده سفری به استان سیستان و بلوچستان انجام شود ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 2 روز و 1 ساعت پیش
آقاسی: در سه بازی هر چه داشیتم گذاشتیم/ کادرفنی همه تلاشش را بکار گرفت

آقاسی: در سه بازی هر چه داشیتم گذاشتیم/ کادرفنی همه تلاشش را بکار گرفت به گزارش ایلنا، عارف آقاسی پس از پیروزی تیم ملی امید ایران برابر چین، اظهار کرد: امروز بازی خوبی انجام دادیم. در سه بازی هر چه داشیتم گذاشتیم و همه تلاش خود را انجام دادیم. شاید هر چه کادر فنی خواست را ما بد انجام دادیم چون کادر فنی تلاش خود را انجام داد.
وی افزود: در دیدار برابر ازبکستان حق ما برد بود و در دیدار برابر کره می توانستیم مساوی بگیریم. امروز هم می توانستیم با اختلاف چند گل به پیروزی برسیم. همه بازیکنان و کادر فنی تلاش خود را انجام دادند. وقتی تیم دو هفته کنار یکدیگر جمع می شوند، بیشتر از این انتظار نمی رفت. ان شاءالله در تیم ملی بزرگسالان بازیکنان موفق باشند. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 2 ساعت پیش
عنایتی: انتقال یحیی به پرسپولیس یک حرکت غیرقابل هضم از شهرخودرو بود/ انرژی جوانی مجیدی به استقلال کمک خواهد کرد

عنایتی: انتقال یحیی به پرسپولیس یک حرکت غیرقابل هضم از شهرخودرو بود/ انرژی جوانی مجیدی به استقلال کمک خواهد کرد به گزارش ایلنا،رضا عنایتی سرمربی جدید سرخپوشان جدید توانست با این تیم اولین برد خود را در لیگ دسته اول کسب کند او معتقد است سرخپوشان می تواند نتایج خوبی را در این مسابقات کسب کند البته کاپیتان سابق استقلال برای هم بازی سابقش فرهاد مجیدی هم در این تیم در کسوت مربیگری آرزوی موفقیت کند.
سرخپوشان پاکدشت توانست با مربیگری شما اولین برد خودش را در لیگ دسته اول کسب کند؟
بازی خیلی خوبی انجام دادیم و مستحق این پیروزی بودیم مساله خوشحال کننده این بود که به تیم مقابل یک موقعیت گل هم ندادیم. البته من توقعم از بازیکنانم بالاتر است و تلاش می کنیم که هفته به هفته بهتر شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 2 ساعت پیش
نخست وزیر روسیه استعفا داد

نخست وزیر روسیه استعفا داد به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، دیمیتری مدودف نخست وزیر روسیه امروز استعفای خود را تقدیم ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری این کشور کرده است. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 2 ساعت پیش
بهاروند: مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال زودتر از موعد برگزار می شود/ تا هفته آینده سرمربی تیم ملی مشخص می شود

بهاروند: مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال زودتر از موعد برگزار می شود/ تا هفته آینده سرمربی تیم ملی مشخص می شود به گزارش ایلنا، حیدر بهاروند در خصوص شرایط هیأت فوتبال استان آذربایجان شرقی اظهار داشت: این هیأت همیشه جزو برترین هیأت های فوتبال بوده، بازیکنان این استان در رده های مختلف ملی فوتبال و فوتسال حاضر بودند. همیشه استان آذربایجان شرقی یکی از بهترین هاست و این به اداره کل ورزش و جوانان استان مربوط می شود.
سرپرست فدراسیون فوتبال در مورد برنامه های این فدراسیون برای رشد و توسعه فوتبال در استان آذربایجان شرقی عنوان کرد: برنامه فدراسیون این است که رشد و توسعه فوتبال را در کل کشور انجام بدهد. آذربایجان شرقی خوب کار کرده، باشگاه ها در رشد و توسعه بسیار مهم هستند و باید ببینید چقدر هزینه می کنند ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 2 ساعت پیش
مسقط به قدرت دولت و مردم سوریه برای عبور از جنگ اطمینان دارد

مسقط به قدرت دولت و مردم سوریه برای عبور از جنگ اطمینان دارد به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری سانا، ولید المعلم وزیر امور خارجه سوریه در مسقط با یوسف بن علوی ، وزیر خارجه سلطنت نشین عمان دیدار کرده و دو طرف در زمینه روابط دو جانبه بحث و تبادل نظر کردند.
المعلم در این دیدار با عرض تسلیت و همدری در پی در گذشت قابوس بن سعید ، پادشاه فقید عمان از نقش وی در تقویت روابط بین دو کشور تقدیر کرد.
وی همچنین ابراز اطمینان کرد که سلطنت نشین عمان به رهبری هیثم بن طارق ، پادشاه جدید به مسیر خود به سمت پیشرفت و شکوفائی ادامه خواهد داد.
سانا گزارش داد که دیدگاه های طرفین با یکدیگر منطبق بوده و بر اهمیت ادامه همکاری و هماهنگی و عملیات مشترک برای ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 3 ساعت پیش
ارسال نهمین محموله بندر چابهار به مناطق سیل زده چابهار و کنارک

ارسال نهمین محموله بندر چابهار به مناطق سیل زده چابهار و کنارک به گزارش ایلنا، بهروز آقایی گفت: در پی وقوع سیل در مناطق روستایی جنوب استان تمامی واحدها و شرکت های فعال در اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان مکلف به امدادرسانی همه جانبه به مردم سیل زده شدند.
وی ادامه داد: در این راستا تیم های تیم های واکنش سریع یگان حفاظت، عملیاتی، گشت و نظارت بر سواحل استان به منظور امدادرسانی و برآورد سطح خسارت و نیازمندی های مردم در مناطق روستایی حضور پیدا کردند و در پی آن دیگر ظرفیت ها و ماشین آلات فعال در پروژه های در دست اجرای بندر چابهار نیز جهت امدادرسانی و بازگشایی معابر روستایی به این مناطق ارسال شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 3 ساعت پیش
سیاست آمریکا در قبال ایران گیج کننده است

سیاست آمریکا در قبال ایران گیج کننده است به گزارش ایلنا به نقل از بی بی سی، داگلاس سیلیمان سفیر سابق آمریکا در عراق گفت: سیاست آمریکا در قبال ایران گیج کننده است.
وی گفت: ترامپ تاکید کرد که وی به دنبال تغییر رژیم در ایران نیست، اما عده ای در دولت هستند که امیدوارند فشار بر اقتصاد ایران بتواند تحولاتی ایجاد کند.
سفیر سابق آمریکا در عراق افزود: اگر من در تهران بودم و پیامی از واشنگتن مبنی بر اینکه کسی به دنبال سرنگونی نظام ایران نیست دریافت نمی کردم هرگز تمایلی به انجام هر نوع مذاکره نداشتم. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 4 ساعت پیش
تمام مقدمات لازم برای شروع پروژه های حوزه مسکن باید فراهم باشد

تمام مقدمات لازم برای شروع پروژه های حوزه مسکن باید فراهم باشد به گزارش ایلنا از کرمانشاه، هوشنگ بازوند در جلسه شورای مسکن استان که با حضور اعضا و پیمانکاران ساخت و ساز در محل سالن تدبیر استانداری برگزار شد، اظهار داشت: ما از شروع پروژه هایی حمایت می کنیم که مقدمات اجرای آن فراهم شده باشد و طبق برنامه زمانبندی، اجرا و به اتمام برسند زیرا کلنگ هایی که جواب نمی دهد و به ثمر نمی رسد، برای مردم خوشایند نیست.
وی با بیان اینکه هدف از اجرای پروژه های مسکن باید واگذاری و تحویل این واحدها طبق زمانبندی مشخص به مردم باشد، ادامه داد: کلنگ زنی هایی که در بخش مسکن انچام می شود باید با کار کارشناسی، مطالعه دقیق و فراهم ساختن تمام مقدمات لازم همراه باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 4 ساعت پیش
بهاروند: تا هفته آینده سرمربی تیم ملی معرفی می شود

بهاروند: تا هفته آینده سرمربی تیم ملی معرفی می شود .به گزارش ایلنا، حیدر بهاروند، سرپرست فدراسیون فوتبال که امروز در استان آذربایجان شرقی حضور یافت تا درباره برنامه های این فدراسیون برای رشد و توسعه فوتبال به صحبت بپردازد در حاشیه صحبت های خود درباره تیم ملی و حضور سرمربی جدید نیز به صحبت پرداخت.
حیدر بهاروند درباره زمان تعیین سرمربی تیم ملی گفت: قطعا تا هفته آینده سرمربی تیم ملی ایران را تعیین خواهیم کرد.
او درباره ایرانی یا خارجی بودن نفر مورد نظر نیز گفت: گزینه خارجی برای ما از بین نرفته است و اصلا نمی توانیم بگوییم که سرمربی تیم ملی قطعا ایرانی خواهد بود ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 4 ساعت پیش
فعال سازی مکانیزم حل اختلاف می تواند به نابودی برجام منجر شود

فعال سازی مکانیزم حل اختلاف می تواند به نابودی برجام منجر شود به گزارش ایلنا به نقل از تاس، سرگئی ریابکوف گفت: تصمیم گروه E3 برای فعال سازی ساز و کار حل اختلاف در برجام اشتباه است و شانس نجات برجام را به شدت کاهش می دهد و می تواند منجر به نابودی این توافق شود. ما هیچ دلیلی برای این فعال سازی نمی بینیم. این تصمیم کشورهای اروپایی، ما را نگران کرده است چرا که این تصمیم می تواند عواقب سیاسی خطرناکی داشته باشد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 5 ساعت پیش
جلسه واگذاری سرخابی ها حضور با معاون اول رییس جمهور و چهار وزیر

جلسه واگذاری سرخابی ها حضور با معاون اول رییس جمهور و چهار وزیر به گزارش ایلنا و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، جلسه گزارش روند واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس با حضور دکتر جهانگیری معاون اول رییس جمهور، دکتر سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان، دژپسند وزیر اقتصاد، جهرمی وزیر ارتباطات، شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و روسای سازمان های خصوصی سازی و بورس در دفتر معاون اول برگزار شد.
معاون اول رییس جمهور با قابل قبول خواندن تلاش های وزارت ورزش و جوانان و سازمان های خصوصی سازی و بورس برای واگذاری دو شرکت استقلال و پرسپولیس گفت: سیاست دولت و شخص آقای دکتر روحانی رییس جمهور واگذاری هر چه سریعتر شرکت های دولتی و از جمله این دو باشگاه ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 5 ساعت پیش
مجوز بازگشت ورزشکاران مهاجرت کرده صادر شد

مجوز بازگشت ورزشکاران مهاجرت کرده صادر شد به گزارش ایلنا، سیدرضا صالحی امیری، رییس کمیته ملی المپیک بعد از سفری که همراه وزیر ورزش به لوزان داشت و با رییس کمیته بین المللی المپیک(IOC) دیدار کرد، امروز در نشست خبری حاضر شد.
موضع IOC از ایران حمایتی بود
بر اساس جمع بندی که از چند ماه قبل داشتیم، بنا شد با وزیر ورزش به ملاقات مسئولان کمیته بین المللی المپیک برویم. روز پنجشنبه گذشته این اتفاق رخ داد. روزهای جمعه و شنبه هم 3 دور مذاکره با مدیران ارشد IOC داشتیم که نهایتا عصر روز شنبه با توماس باخ، رییس IOC نشستی داشتیم. عمده صحبت های ما پیرامون المپیک 2020 و موانع و مشکلاتی که ما در این مسیر داریم، بود ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 5 ساعت پیش
پارس با افاضلی غافلگیرمان می کند؟

پارس با افاضلی غافلگیرمان می کند؟ به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، پارس جم جنوبی که در نیم فصل نخست رقابت های لیگ برتر با فراز کمالوند در 16 بازی 14 امتیاز کسب کرد و در رتبه دوازدهم جدول ایستاد، قصد دارد در نیم فصل دوم با چهره ای دگرگون شده به مصاف رقبا برود و شرایط بهتری در ادامه رقابت ها زیر نظر هومن افاضلی داشته باشد.
پارسی ها پس از کناره گیری کمالوند به دلیل مشکلات مالی، به سراغ سرمربی جدید خود رفتند و نقل و انتقالات زمستانی را زیر نظر وی انجام داده و از تیم های فعال و موفق پنجره زمستانی محسوب می شوند که 5 بازیکن به خدمت گرفته و انگیزه زیادی برای کسب نتایج خوب در نیم فصل دوم دارند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 5 ساعت پیش
مهلت بیمه محصولات کشاورزی آذربایجان شرقی تا پایان بهمن تمدید شد

مهلت بیمه محصولات کشاورزی آذربایجان شرقی تا پایان بهمن تمدید شد به گزارش ایلنا، علی تبریزی در جلسه کارگروه فرعی تخصصی خشکسالی و سرمازدگی استان با بیان اینکه بیمه به عنوان یک چتر حمایتی برای کشاورزان محسوب می شود، گفت: خطرپذیری فعالیت در بخش کشاورزی به علت وابستگی زیاد آن به شرایط جوی، اهمیت پوشش بیمه محصولات کشاورزی در منطقه را بیشتر کرده است.
وی با تاکید بر این که کشاورزان، باغداران و دامداران، بیمه محصولات و دام های خود را جدی بگیرند، تصریح کرد: صندوق بیمه کشاورزی با هدف حمایت از کشاورزان تاسیس شده و محصولات کشاورزی را در مقابله خسارت های احتمالی و فاجعه بار به دو صورت عمومی و انفرادی بیمه می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 5 ساعت پیش
امضای دفتر یادبود جانباختگان حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی توسط رئیس جمهور و اعضای کابینه

امضای دفتر یادبود جانباختگان حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی توسط رئیس جمهور و اعضای کابینه به گزارش ایلنا، حسن روحانی روز چهارشنبه درحاشیه جلسه هیات دولت با امضای دفتر یادبود جانباختگان حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی ،همدردی و تاثر عمیق خود را با خانواده های معزز قربانیان این حادثه جانسوز، ابراز و برای آنان صبر و شکیبایی مسالت کرد.
در حاشیه جلسه امروز دولت همچنین معاون اول رییس جمهور و اعضای کابینه نیز با امضای دفتر یادبود، تاثر و تالم خاطر شدید خود را نسبت به این حادثه دردناک نشان دادند. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 5 ساعت پیش
دستگیری چند نفر در ارتباط با سقوط هواپیمای اوکراینی

دستگیری چند نفر در ارتباط با سقوط هواپیمای اوکراینی به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان گلستان، حجت الاسلام والمسلمین هادی صادقی در مراسم بزرگداشت سپهبد شهید سلیمانی که در امامزاده عبدالله گرگان برگزار شد، اظهار کرد: شهادت حاج قاسم سلیمانی انفجار نور جدیدی در منطقه خواهد بود و گام دوم انقلاب اسلامی با شهادت این شهید بزرگوار آغاز شده است.
وی افزود: حاج قاسم سلیمانی سرباز ولایت بود و با رهنمودهای رهبر انقلاب توانست منطقه را از چنگال آمریکا بیرون بکشد.
معاون فرهنگی قوه قضاییه ادامه داد: سپهبد سلیمانی با تلاش هایی که کرد اسرائیل را از حالت تهاجمی به تدافعی کشاند ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 18 ساعت پیش
قاسم سلیمانی ولایی تمام عیار بود/ وضعیت منطقه بعد از شهادت سردار سلیمانی، علیه آمریکا خواهد بود

قاسم سلیمانی ولایی تمام عیار بود/ وضعیت منطقه بعد از شهادت سردار سلیمانی، علیه آمریکا خواهد بود به گزارش خبرنگار ایلنا از لامرد، سردار حسین دهقان امشب در مراسم یادبود شهید سپهبد قاسم سلیمانی که با حضور گسترده مردم در حسینیه حضرت زینب (س) لامرد برگزار شد، ضمن تکریم از خدمات سردار رشید جبهه مقاومت و برشمردن ویژگی های شخصیتی او، گفت: امروز سلیمانی تنها فرزند و قهرمان ملی در جغرافیای ما نیست بلکه به عنوان الگو در همه دنیا در برابر مبارزه با ظلم و غارت و حفظ امنیت در منطقه شناخته شده است.
مشاور فرمانده کل قوا در صنایع دفاعی و پشتیبانی از نیروهای مسلح با بیان اینکه قاسم سلیمانی ولایی تمام عیار بود ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 19 ساعت پیش
تماس تلفنی رایگان ایرانسل در استان سیستان و بلوچستان تمدید شد

تماس تلفنی رایگان ایرانسل در استان سیستان و بلوچستان تمدید شد به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی ایرانسل، با توجه به ادامه عملیات امدادرسانی به سیل زدگان استان سیستان و بلوچستان، در راستای عمل به مسؤولیت اجتماعی و با هدف تسهیل در برقراری ارتباط و کمک به کاهش آلام سیل زدگان، تمامی مکالمه های درون شبکه ایرانسل تا پایان روز جمعه 27 دی ماه رایگان است.
ایرانسل پیش از این تماس تلفنی مشترکان این استان را تا پایان روز چهارشنبه رایگان اعلام کرده بود.
همچنین مصرف دیتای مشترکان ایرانسل در استان سیستان و بلوچستان، از ساعت 6 صبح روز سه شنبه 24 دی ماه به مدت 48 ساعت رایگان است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 20 ساعت پیش
اطلاعیه بانک گردشگری درباره اختلال به وجود آمده در بهره برداری از نسخه iOS نرم افزار همراه بانک گردشگری

اطلاعیه بانک گردشگری درباره اختلال به وجود آمده در بهره برداری از نسخه iOS نرم افزار همراه بانک گردشگری به گزارش ایلنا، متن این اطلاعیه به شرح زیر است:
پیرو اختلال به وجود آمده در بهره برداری از نسخه iOS نرم افزار همراه بانک گردشگری، به استحضار می رساند ورود به این سامانه و استفاده از خدمات آن از طریق صفحه اصلی سامانه اینترنت بانک گردشگری به نشانی زیر، میسر است:
ورود به صفحه اصلی سامانه اینترنت بانک گردشگری
بدین منظور می بایست موارد زیر رعایت شود:
مشتری دارای نام کاربری همراه بانک باشد.
لینک فوق از طریق ابزارهای با سیستم عامل iOS باز شود.
در صفحه مربوطه، عبارت می خواهم با کاربری همراه بانک وارد شوم انتخاب شود.
شیوه ورود رمز ثابت انتخاب شود. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 2 روز و 20 ساعت پیش
بازدید معاون عملیات بانکی از شعب استان تهران بانک ایران زمین

بازدید معاون عملیات بانکی از شعب استان تهران بانک ایران زمین به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی بانک ایران زمین، هادی قدیمی در این دیدار با اشاره به راه اندازی رمزهای پویا برای امنیت مشتریان گفت: همواره موضوع امنیت از اولویت های شبکه بانکی بوده است، این رمزها با توجه به کلاهبرداری هایی که در پرداخت های اینترنتی از مشتریان صورت گرفته توسط شبکه بانکی به عنوان یکی از مواردی که می تواند با این موضوع مقابله کند، به مشتریان معرفی شده است.
قدیمی افزود: شعب بانک ایران زمین از ابتدای سال آموزش های لازم را در این خصوص دیده اند و آمادگی راهنمایی مشتریان برای نصب و راه اندازی نرم افزار رمز ساز ایران زمین را دارند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 20 ساعت پیش
امضای سه تفاهمنامه تولید ریل بین ذوب آهن اصفهان ، شرکت های مترو، شرکت ساخت و توسعه حمل و نقل کشور

امضای سه تفاهمنامه تولید ریل بین ذوب آهن اصفهان ، شرکت های مترو، شرکت ساخت و توسعه حمل و نقل کشور به گزارش ایلنا، در آیین ویژه امضای این تفاهمنامه ها که در سالن همایش های بین المللی برج میلاد برگزار شد، منصور یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن اصفهان، خداداد غریب پور رئیس هیات عامل ایمیدور، علی آقامحمدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس گروه اقتصادی دفتر رهبر انقلاب و مسئولان شرکت های مذکور حضور داشتند .
تفاهمنامه ذوب آهن با شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور برای تولید 13 هزار و 500 تن ریل به ارزش 12 میلیون یورو است که جهت تامین ریل راه آهن محور میانه - اردبیل می باشد . قرارداد با شرکت بهره برداری متروی تهران برای تامین 800 تن ریل این مترو و به ارزش یک میلیون یورو می باشد ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 20 ساعت پیش
ذوب آهن اصفهان تندیس ویژه و گواهینامه سرآمدی در مسئولیت اجتماعی را کسب کرد

ذوب آهن اصفهان تندیس ویژه و گواهینامه سرآمدی در مسئولیت اجتماعی را کسب کرد به گزارش ایلنا، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این مراسم گفت: موضوع مسئولیت اجتماعی تنها مربوط به اشخاص حقوقی نیست بلکه به اشخاص حقیقی نیز مربوط می شود و این ریشه کهن در فرهنگ ما دارد.
محمد شریعتمداری بیان کرد: در همه شرکت ها و بنگاه ها به مسئولیت اجتماعی توجه جدی می شود و جامعه امروز نیز نیامند این است که به آن بپردازد و سودآور کردن بنگاه ها یک مسئولیت اجتماعی در مقابل سهام داران است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه این مراسم، فعالیت های ذوب آهن اصفهان در راستای مسئولیت اجتماعی را قابل تقدیر دانست و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 20 ساعت پیش
ارتقاء جایگاه مجتمع فولاد صنعت بناب با حمایت هلدینگ صنایع و معادن ماهان

ارتقاء جایگاه مجتمع فولاد صنعت بناب با حمایت هلدینگ صنایع و معادن ماهان به گزارش ایلنا به نقل از به گزارش روابط عمومی مجتمع فولاد صنعت بناب، صادق جاهد خطیبی با تقدیر از اقدامات انجام یافته در زمان مدیریت قبلی افزود : نیاز به تلاش مضاعف برای برداشتن قدم های محکم تر در حال حاضر الزامی است، دکتر فاضل مدیرعامل سابق مجتمع اقداماتی موثری را در یک سال اخیر انجام داده اند که قابل تقدیر است لذا برای دستیابی به جایگاه واقعی باید قدم های موثرتر و محکم تری را برداریم تا به سود خالص دست پیدا کنیم.
مدیرعامل صنایع معادن ماهان با تاکید بر تولید محصولی با ارزش افزوده بالاتر عنوان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 20 ساعت پیش
بازدید آذری جهرمی از مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان

بازدید آذری جهرمی از مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان به گزارش ایلنا، محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری از مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان بازدید کرد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 20 ساعت پیش
ورود سامانه بارش زا از روز جمعه به خوزستان

ورود سامانه بارش زا از روز جمعه به خوزستان به گزارش خبرنگار ایلنا از اهواز، اطلاعیه های سازمان هواشناسی و مدیریت بحران استان، حکایت از ورود تدریجی سامانه بارش زا از روز جمعه 27 دی ماه به استان خوزستان دارد که تا اواسط هفته آینده در استان خواهد ماند.
این سامانه در مناطق شرقی و شمالی موجب رگبار، رعد و برق و وزش باد متوسط نسبتاً شدید و یا تندباد لحظه ای، به خصوص در روزهای شنبه و یکشنبه، 28 و 29 دی ماه و بارش به شکل برف در ارتفاعات خواهد شد.
همچنین خلیج فارس نیز در این ایام مواج پیش بینی شده است.
مدیریت بحران خوزستان ضمن تاکید بر اتخاذ تمهیدات لازم و اقدامات پیشگیرانه ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 21 ساعت پیش
دو فولادی دیگر به تیم ملی جوانان دعوت شدند

دو فولادی دیگر به تیم ملی جوانان دعوت شدند به گزارش ایلنا و به نقل از سایت فولاد خوزستان ، محمد امین شهرویی و حسین والی دو بازیکن جدیدی هستند که به اردوی تیم ملی جوانان دعوت شده اند. احمد جنادله، محمد نیسی و سیدرضا موسویان پیش از این در اردوی تیم ملی حاضر شدند.
تیم ملی جوانان برای حضور در رقابت های جام ملت های آسیا و انتخابی جام جهانی که سال آینده از ازبکستان آغاز می شود دور جدید تمرینات خود را در زمین شماره یک کمپ تیم های ملی آغاز کرده است. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 21 ساعت پیش
سه بازیکن جدید به سپیدرود پیوستند

سه بازیکن جدید به سپیدرود پیوستند به گزارش ایلنا و به نقل از سایت رسمی باشگاه سپیدرود رشت، فرزاد محمدی، ابوالفضل قربانی و میثم کریمی با حضور در دفتر باشگاه سپیدرود و توافق با افشین ناظمی مدیرعامل این باشگاه به عضویت سپیدرود در آمدند.
فرزاد محمدی مهاجم 32 ساله ارومیه ای فوتبال ایران سابقه بازی در لیگ برتر و لیگ دسته اول را دارد و در تیم های نفت مسجد سلیمان، داماش گیلان، مس کرمان، ماشین سازی تبریز، استقلال اهواز و نود ارومیه به میدان رفته است و نیم فصل نخست لیگ دسته اول را در تیم مس رفسنجان عضویت داشته است.
میثم کریمی دیگر بازیکنی بود در غروب سه شنبه با تایید دست نشان به سپیدرود ملحق شد و 29 ساله است و زاده اهواز و ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 21 ساعت پیش
75 درصد مدارس غیردولتی در کشور استیجاری هستند/ شهریه استان ها تغییر می کند

75 درصد مدارس غیردولتی در کشور استیجاری هستند/ شهریه استان ها تغییر می کند به گزارش ایلنا از زنجان، مجتبی زینی وند، امروز در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه 11.82 درصد دانش آموزان در کشور در مدارس غیردولتی تحصیل می کنند، اظهار داشت: این عدد به غیر از جمعیت یک میلیونی نوآموزان پیش دبستانی است.
به گفته معاون وزیر آموزش و پرورش در زنجان، هزینه مدارس غیردولتی متناسب با برنامه های ارائه شده در مدارس و با ملاک و معیاری که در الگوی تعیین شهریه به عنوان هزینه تمام شده، در نظر گرفته شده، دریافت می شود.
وی با اشاره به هزینه تمام شده متناسب با برنامه های آموزشی، پرورشی و فوق برنامه ها ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 2 روز و 21 ساعت پیش
مشارکت دستگاه ها نقش اثرگذاری در تعالی نظام تعلیم و تربیت دارد

مشارکت دستگاه ها نقش اثرگذاری در تعالی نظام تعلیم و تربیت دارد به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، مجتبی زینی وند معاون وزیر آموزش و پرورش، در مراسم تقدیر از شوراهای برتر آموزش و پرورش استان زنجان اظهار کرد: آموزش و پرورش توسعه یافته، لازمه جامعه توسعه یافته است.
زینی وند با اشاره به اینکه مسیر توسعه کشور توسعه منابع انسانی است، افزود: جوامع بدون آموزش و پرورش پویا و پاسخگو نمی تواند موفق عمل کند.
به گفته وی برای داشتن جامعه موفق نیازمند تربیت افراد دارای صلاحیت است، ازاین رو آموزش و پرورش در پرورش نیروی انسانی نیازمند حمایت مردم و دستگاه های دولتی و غیر دولتی است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 2 روز و 21 ساعت پیش
یاوه گویی های نخست وزیر رژیم صهیونیستی علیه ایران

یاوه گویی های نخست وزیر رژیم صهیونیستی علیه ایران به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، بنیامین نتانیاهو ، نخست وزیر رژیم صهیونیستی، امروز - سه شنبه- در سخنانی بی اساس مدعی شد که اسرائیل به ایران اجازه نخواهد داد که به سلاح هسته ای دست پیدا کند.
وی همچنین از کشورهای غربی خواست تا تحریم ها علیه ایران را بازگردانند.
نتانیاهو مدعی شد: دقیقا می دانیم که در برنامه هسته ای ایران چه می گذرد. ایران گمان می کند که می تواند به سلاح هسته ای دست یابد. تکرار می کنم: اسرائیل به ایران اجازه نخواهد داد که به سلاح هسته ای دست یابد.
نخست وزیر اسرائیل در ادامه مدعی شد ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
طرف های اروپایی برجام با فعال سازی مکانیزم حل اختلاف، تنش ها را افزایش ندهند

طرف های اروپایی برجام با فعال سازی مکانیزم حل اختلاف، تنش ها را افزایش ندهند به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، وزارت خارجه روسیه امروز - سه شنبه- اعلام کرد که مسکو از طرف های اروپایی برجام می خواهد تا با فعال سازی مکانیزم حل اختلاف، تنش ها را افزایش ندهند.
وزارت خارجه روسیه طی بیانیه ای اعلام کرد: از تروئیکای اروپایی قویا می خواهیم که با عقب نشستن از برجام و بالا بردن تنش ها، چشم انداز این توافق را به محاق نبرند. به رغم تغییرهای صورت گرفته، برجام همچنان اعتبار خود را از دست نداده است.
در این بیانیه همچنین آمده که مسکو همچنان به اعمال سیستماتیک و جامع برجام متعهد است. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
شناسایی فرد منتشرکننده تصاویر اصابت موشک به هواپیمای مسافربری

شناسایی فرد منتشرکننده تصاویر اصابت موشک به هواپیمای مسافربری قرارگاه ثارالله تهران اعلام کرد؛
منتشرکننده تصاویر اصابت موشک به هواپیمای مسافربری شناسایی شد
به گزارش ایلنا، قرارگاه ثارالله تهران در اطلاعیه ای اعلام کرد: به اطلاع مردم عزیز ایران می رساند در پی انتشار تصاویر اصابت موشک به هواپیمای مسافربری تهران-کیف در فضای مجازی، قرارگاه ثارالله تهران جهت بررسی و مشخص شدن علل و عوامل دخیل در حادثه، مذکور اقدام به شناسایی و در اختیار گرفتن فرد منتشر کننده فیلم مذکور نموده است.
در ادامه این اطلاعیه آمده است: نتایج بررسی های صورت گرفته متعاقباً در اختیار ملت شریف ایران قرار می گیرد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: حوادث انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
ارسال هدفمند کمک های صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر به مناطق سیل زده سیستان

ارسال هدفمند کمک های صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر به مناطق سیل زده سیستان امان الله شاقوزایی، مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در استان سیستان و بلوچستان با اعلام این خبر در گفت و گو با ایلنا افزود: از نخستین ساعات بروز سیل در استان، به دستور علی شیرکانی مدیرعامل صندوق، استان های فارس، هرمزگان، خراسان جنوبی و کرمان در حالت آماده باش قرار گرفتند و همه امکانات و تجهیزات صندوق در این استان ها برای کمک به آسیب دیدگان سیل سیستان و بلوچستان بسیج شدند.
وی ادامه داد: بر همین اساس و پس از دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با هماهنگی نیروهای امدادی حاضر در منطقه و با استفاده از شبکه کارگزاران صندوق در استان که در بیش از 60 منطقه آسیب دیده حضور ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 2 روز و 23 ساعت پیش
درخواست عضو شورا برای جلوگیری از اخذ عوارض در آزادراه بندرعباس_شهید رجایی

درخواست عضو شورا برای جلوگیری از اخذ عوارض در آزادراه بندرعباس_شهید رجایی به گزارش ایلنا از هرمزگان، رضا حیدری زاده در نطق پیش از دستور یک صد و پنجاه و سومین جلسه شورای اسلامی شهر بندرعباس اظهار کرد: در مصوبه شورای اقتصاد استان هرمزگان آزاد راه بندرعباس _ بندر شهید رجایی تعریف شده بود که در آن عوارضی از تردد کنندگان دریافت شود اما با تلاش مسئولان،اعضای شورا و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی این مصوبه برای پلاک های 84 و 85 لغو شد.
وی افزود: چند روزی است که برای مردم پیامک هایی ارسال می شود که باید به دلیل تردد در این مسیر مبالغی را بپردازند.
عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس بیان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 23 ساعت پیش
احسان اشراقی درگذشت

احسان اشراقی درگذشت به گزارش ایلنا ،اشراقی استاد دانشگاه، پژوهشگر و مورخ متولد 1307 در قزوین بود.
وی در سال 1328 مدرک کارشناسی خود در رشته تاریخ و جغرافیا را از دانشگاه تهران دریافت کرد، چهار سال بعد مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته تاریخ و علوم اجتماعی از همین دانشگاه گرفت و دکترای خود را نیز در این رشته در سال 1348 دریافت کرد.
وی سابقه مدیریت گروه تاریخ دانشگاه تهران و معاونت آموزشی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران را در کارنامه داشت.
ارائه بیش از 50 مقاله در زمینه تاریخی، تالیف 6 کتاب تاریخی و سه ترجمه از جمله آثار این استاد برجسته قزوینی به شمار می رود. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 2 روز و 23 ساعت پیش
امضای تفاهمنامه بین اداره کل زندان های استان تهران و انجمن سلامت خانواده ایران

امضای تفاهمنامه بین اداره کل زندان های استان تهران و انجمن سلامت خانواده ایران به گزارش ایلنا، مدیر کل زندان های استان تهران در جلسه ای که با حضور مسئولان انجمن سلامت خانواده ایران برگزار شد، گفت: اعتقاد کلی مسئولان عالی قوه قضائیه و سازمان زندانها بر بحث مجازاتهای جایگزین است تا آثار منفی زندانی شدن افراد مجرم یا معارض قانون بر سلامت روانی خود و خانواده شان کاهش یابد.
سیدحشمت اله حیات الغیب تأکید کرد: بسیاری از موقعیت های اجتماعی به ویژه موقعیت شغلی برای زندانیان آزاد شده از دست می رود. در نتیجه، این فقط زندانی نیست که تنبیه می شود، بلکه خانواده وی نیز با وجود این که جرمی مرتکب نشده اند، متحمل فشار های روانی و اجتماعی می شوند ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 2 روز و 23 ساعت پیش
گزارش تصویری بازدید معاون رئیس جمهور از کشتی سازی آمسکو و دانشگاه علوم و فنون

گزارش تصویری بازدید معاون رئیس جمهور از کشتی سازی آمسکو و دانشگاه علوم و فنون معاون علمی و فن آوری رئیس جمهور از ظرفیت های کشتی سازی آمسکو و دانشگاه علوم و فنون خرمشهر بازدید نمود. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 0 ساعت پیش
جان باختگان سانحه هواپیمای اوکراینی در حکم شهید محسوب می شوند

جان باختگان سانحه هواپیمای اوکراینی در حکم شهید محسوب می شوند به گزارش ایلنا، در اطلاعیه بنیاد شهید و امور ایثارگران آمده است: بنیاد شهید و امور ایثارگران ضمن ابراز تسلیت به تمامی بازماندگان سانحه هواپیمای اوکراینی، آمادگی خود را برای ایفای وظایف قانونی در قبال جان باختگان ایرانی این حادثه از جمله تدفین در قطعه شهدا اعلام کرده و به اطلاع می رساند جان باختگان ایرانی این سانحه هوایی در حکم شهید محسوب می شوند. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 0 ساعت پیش
همچنان به حراست از منافع شهروندان مان ادامه می دهیم

همچنان به حراست از منافع شهروندان مان ادامه می دهیم به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، میشل بارنیر ، مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا در امور برگزیت، امروز - سه شنبه- هشدار داد که اگر بریتانیا آزادی رفت وآمد با اتحادیه اروپا را لغو کند، نتایجی عینی انتظار شهروندان هر دو طرف را می کشد.
وی تاکید کرد که اتحادیه اروپا همچنان به حراست از منافع شهروندانش ادامه می دهد.
بریتانیا بناست در عرض دو هفته آینده از اتحادیه اروپا خارج شود، امری که سبب می شود اعضای این بلوک به 27 برسد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 0 ساعت پیش
وضع تحریم های جدید آمریکا علیه کره شمالی

وضع تحریم های جدید آمریکا علیه کره شمالی به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، آمریکا تحریم های جدیدی را علیه کره شمالی اعمال کرد. این خبر را وزرات خزانه داری آمریکا اعلام کرد.
آمریکا در حالی تحریم هایی جدید علیه کره شمالی اعلام می کند که گفت وگوها میان واشنگتن و پیونگ یانگ بر سر خلع تسلیحات هسته ای به بن بست رسیده است.
وزارت خزانه داری آمریکا همچنین هفت تن از هواداران نیکولاس مادورو ، رئیس جمهوری ونزوئلا را نیز به فهرست تحریم های خود اضافه کرد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 0 ساعت پیش
شهر به خانه تکانی اساسی نیاز دارد/ مدیران بی کفایت را عزل کنید/ آبرویی باقی نمانده است

شهر به خانه تکانی اساسی نیاز دارد/ مدیران بی کفایت را عزل کنید/ آبرویی باقی نمانده است به گزارش خبرنگار ایلنا،کریم صادقزاده در جلسه فوق العاده کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تبریز ضمن بیان مطلب فوق گفت: برخی از مدیران شهرداری انگیزه ای برای فعالیت ندارند و حتی اگر پول نقد نیز به مجموعه شان تزریق شود انگیزه هزینه کرد آن را ندارند.
صادقزاده خاطر نشان کرد: آقای شهردار مدیران بی کفایتی که با آبروی شهر و شهرداری بازی می کنند را عزل کنید، مدیران شهرداری نیاز به خانه تکانی اساسی دارند.
عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تبریز همچنین گفت: دو سال از عمر شورای پنجم گذشته و به جرأت می توانم بگویم که قدم ارزشمندی برای شهروندان از طرف شهرداری برداشته نشده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 1 ساعت پیش
همکاری با گمرک برای تسهیل امور صادراتی

همکاری با گمرک برای تسهیل امور صادراتی به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، سعید رفیعی فر در چهاردهمین همایش سالانه اتحادیه اوپکس با بیان اینکه امروز اتحادیه بالاترین رتبه بندی در اتاق بازرگانی را کسب کرده، اظهارداشت: اکنون این اتحادیه 352 عضو دارد و صادرات اعضاء نیز نسبت به سال گذشته کمتر نشده؛ البته به دلیل محدودیت های گمرک از اعلام آن معذوریم.
وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه صنایع پایین دستی صنعت نفت افزود: همه ذی نفعان را در این زمینه سهیم کرده ایم تا حضور حداکثری داشته باشند.
دبیرکل اتحادیه اوپکس با بیان اینکه همکاری گمرک برای تسهیل امور صادراتی و اصلاح ارزش های گمرکی انجام شده ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 1 ساعت پیش
رای گیری درباره ارسال بندهای استیضاح ترامپ به سنا فردا آغاز می شود

رای گیری درباره ارسال بندهای استیضاح ترامپ به سنا فردا آغاز می شود به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی ای بی سی، نانسی پلوسی ، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، امروز - سه شنبه- به دموکرات ها گفت که این نهاد فردا قطعنامه ای برای منصوب کردن مدیران استیضاح دونالد ترامپ ، رئیس جمهوری ایالات متحده، ارائه خواهد داد. این خبر را منابع آگاه اعلام کردند.
این امر به مجلس نمایندگان اجازه خواهد داد که بندهای استیضاح ترامپ را به سنا انتقال و دادگاه او را آغاز کند.
از سوی دیگر، خبرگزاری اسپوتنیک نیز گزارش داد که یک قانون گذار دموکراتیک و یک مشاور این نهاد قانون گذاری نیز اعلام کرده که رای گیری درباره ارسال بندهای استیضاح ترامپ به سنا بناست فردا ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 1 ساعت پیش
سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن انتخاب شد/ مرد موفق مونته نگرویی

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن انتخاب شد/ مرد موفق مونته نگرویی به ایلنا و به نقل از گزارش سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی ذوب آهن اصفهان؛ دقایقی پیش و با امضاء قرارداد رسمی "میودراگ رادولوویچ" 52 ساله که ملیت مونته نگرویی دارد، به عنوان سرمربی جدید تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان انتخاب گردید.
این گزارش حاکی است؛ این مربی که کارنامه درخشانی در حوزه باشگاهی و ملی دارد، به مدت یک فصل و نیم سکان هدایت تیم ذوب آهن اصفهان را برعهده خواهد گرفت. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 1 ساعت پیش
می خواهم هرچه زودتر با کیم تورا دیدار کنم

می خواهم هرچه زودتر با کیم تورا دیدار کنم به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، پدرو سانچز ، نخست وزیر اسپانیا، امروز - سه شنبه- گفت که می خواهد با رهبر منطقه کاتالونیا هرچه زودتر دیدار کند.
وی در نخستین سخنرانی خود پس از تشکیل دولت جدید، گفت که مشغول آماده سازی ها برای دیدار با کیم تورا ، رهبر منطقه کاتالونیا، است. سانچز افزود که هنوز تاریخی برای این دیدار مشخص نشده است.
کاتالونیا در سال 2017 طی یک همه پرسی به استقلال خود را یداد. اما دادگاه اسپانیا این همه پرسی را غیرقانونی خواند. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 1 ساعت پیش
حمایت فائو و برنامه جهانی غذا از ایجاد معیشت های جایگزین برای پناهندگان افغانستانی ساکن در ایران

حمایت فائو و برنامه جهانی غذا از ایجاد معیشت های جایگزین برای پناهندگان افغانستانی ساکن در ایران به گزارش ایلنا، سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد(فائو)، با همکاری برنامه جهانی غذا و اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی، یک گلخانه را در مهمانشهر مهاجران سمنان تأسیس کرد.
هدف از ساخت این گلخانه فراهم کردن فرصت های جدید و پایدار معیشتی برای پناهندگان افغانستانی ساکن در این مهمانشهر است.
طبق آمارهای رسمی دولت، ایران هم اکنون میزبان 951 هزار و 142 پناهنده است. حدود 97 درصد این پناهندگان در مناطق شهری ساکن هستند و سه درصد باقی مانده نیز در 20 مهمانشهر در نقاط مختلف کشور سکنی گزیده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 2 ساعت پیش
انتخابات سراسری در جمهوری ایرلند 8 فوریه برگزار می شود

انتخابات سراسری در جمهوری ایرلند 8 فوریه برگزار می شود به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی بی بی سی، لیو وردکار ، نخست وزیر جمهوری ایرلند، قرار است از مایکل دی هیگینز رئیس جمهوری این کشور بخواهد که پارلمان را منحل کند؛ اقدامی که نخستین قدم برای برگزاری انتخابات سراسری خواهد بود.
انتظار می رود وردکار امروز - سه شنبه- رهبران احزاب مخالف را در جریان این تصمیم خود قرار دهد.
وی قرار است پیش از رفتن به اقامتگاه ریاست جمهوری با رهبران مخالفان دیدار کند.
در چارچوب این برنامه، انتخابات سراسری جمهوری ایرلند در تاریخ هشتم فوریه برگزار می شود. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 2 ساعت پیش
صدور بیش از 400 بخشنامه تجارت فرامرزی

صدور بیش از 400 بخشنامه تجارت فرامرزی به گزارش ایلنا، رییس مرکز ملی مطالعات، پایش و بهبود محیط کسب و کار وزارت امور اقتصادی و دارایی گفت: بررسی های ما نشان می دهد که بیش از 400 بخشنامه برای تجارت فرامرزی در یک سال از سوی وزارت صمت، بانک مرکزی، سازمان استاندارد و وزارت بهداشت صادر شده است.
علی فیروزی در دهمین نشست هیات نمایندگان اتاق تهران با بیان اینکه موتور پُرقدرت مقررات زایی در کشور حاکم و مدام نیز در حال فعالیت است، افزود: یکی از بزرگترین آسیب های محیط کسب و کار در کشور، بهم ریختگی و نبود نظام یکپارچه مجوز دهی است.
وی به برخی اعداد و ارقام خرید و فروش مجوزها در کشور اشاره کرد و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 3 ساعت پیش
افزایش حجم واردات چین از آمریکا پس از توافق تجاری

افزایش حجم واردات چین از آمریکا پس از توافق تجاری به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری آناتولی، چین بناست حجم واردات کالا از ایالات متحده را افزایش دهد. این در حالی است که دو طرف در حال نزدیک شدن به امضای نخستین فاز از توافق تجاری هستند.
روزنامه ساوث چاینا مورنینگ پست گزارش داد که پس از این توافق، پکن کالاهایی با ارزش بیش از 200 میلیارد دلار، طی دو سال، از دو صنعت آمریکا خریداری می کند.
به گزارش این روزنامه، چین همچنین بناست کالاهایی به ارزش 75 میلیارد دلار که در آمریکا ساخته شده اند را نیز خریداری کند.
در همین چارچوب، چین 50 میلیارد دلار انرژی ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 3 ساعت پیش
حمیداوی: سرآسیایی بهترین گزینه برای ما بود/ شهر خودرو دلشکسته است اما به راهش ادامه می دهد

حمیداوی: سرآسیایی بهترین گزینه برای ما بود/ شهر خودرو دلشکسته است اما به راهش ادامه می دهد به گزارش ایلنا، فرهاد حمیداوی در حاشیه مراسم معارفه سرمربی جدید تیم شهر خودرو اظهار داشت: امروز بعد از 3 ساعت جلسه شب گذشته و 6 ساعت جلسه امروز هیات مدیره به جمع بندی رسیدیم که مجتبی سرآسیایی جوان و سرمایه استان خراسان بهترین گزینه است. به خاطر نزدیک بودن به تفکرات یحیی گل محمدی و اینکه او دستیار گل محمدی بوده و به بازیکنان نزدیک است.
وی ادامه داد: او 6 سال است که کنار تیم بوده، با بازیکنان ارتباط خوبی دارد و فکر می کنم بهترین گزینه برای ما بود، ضمن اینکه استفان کوزین از ایتالیا به عنوان دستیار اول در چند روز آینده به جمع ما اضافه خواهد شد ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 3 ساعت پیش
کسب رتبه برتر 5 تولید کننده و بهره ور البرزی در بخش کشاورزی کشور

کسب رتبه برتر 5 تولید کننده و بهره ور البرزی در بخش کشاورزی کشور به گزارش ایلنا، سید مجید موسوی با اشاره به انتخاب 5 نفر از تولید کنندگان و بهره برداران بخش کشاورزی استان البرز به عنوان نمونه ملی، اظهار داشت: انتخاب تولید کنندگان و بهره برداران نمونه با رویکرد الگوسازی و انتقال پیام شکرگزاری و قدردانی از خدمتگزارانی است که در عرصه تامین غذای مردم ازخودگذشتگی کرده و با هموار ساختن سختی های مسیر تولید، از برکت تلاش و کوشش آنان، مزارع سرسبز و سفره مردم فراوان از نعمت است.
موسوی افزود: کشاورزان پیشرو و تولیدکنندگان نمونه ملی بخش کشاورزی که از طریق بکارگیری دانش و تکنولوژی های روز و یافته های نوین تحقیقات ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 3 ساعت پیش
افشای اسراری مهم از بن سلمان در آینده ای نزدیک

افشای اسراری مهم از بن سلمان در آینده ای نزدیک به گزارش ایلنا، احمد مجتهد افشاگر سعودی در توئیتی اعلام کرد که به زودی گزارشی ویژه از دیدگاه محمد بن سلمان ولیعهد عربستان نسبت به دین، اخلاق، قدرت، پول و ارتباط با مردم و روابط خارجی ارائه خواهد داد.
وی در ادامه افزود: در این گزارش اسرار زیادی فاش خواهد شد که در گذشته نسبت به افشای آنها تردید داشته است. اکنون زمان انتشار آنها فرا رسیده است .
مجتهد پیش از این درباره جزئیات ساز و کار بن سلمان برای تسلط بر زمام امور کشور و کنار زدن پدرش سلمان بن عبدالعزیز ، پادشاه سعودی را افشا کرده است.
وی همچنین در توئیت هایی نقش حلقه نزدیکان بن سلمان را تشریح کرده است. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 3 ساعت پیش
در بیشتر محصولات کشاورزی با کم آبیاری روبرو هستیم

در بیشتر محصولات کشاورزی با کم آبیاری روبرو هستیم به گزارش خبرنگار ایلنا، معاون وزیر جهاد کشاورزی امروز در حاشیه حاشیه افتتاح چهارمین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات و نهاده های کشاورزی که ظهر امروز در محل دائمی نمایشگاه بین الملی برگزار شد، با بیان اینکه تا امروز 90 هکتار از طرح آ بیاری نوین برای سال جاری اجرا شده است اظهار کرد: سطح در نظر گرفته شده برای اجرای طرح آبیاری نوین در سال جاری 220 هزار هکتار بود که تا امروز 90 هزار هکتار آن انجام شده 130 هزار هکتار آن در حال انجام است.
وی ادامه داد: پیش بینی ما این است که تا پایان سال مالی جاری یعنی تیرماه سال آینده موفق به اجرای طرح آبیاری نوین تا 200 هزار هکتار بشویم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 3 ساعت پیش
داماد فسایی برادر زنش را با اسلحه ساچمه زنی کشت

داماد فسایی برادر زنش را با اسلحه ساچمه زنی کشت به گزارش ایلنا، سرهنگ "فرج رستمی" در بیان جزئیات این خبر گفت: با اعلام مرکز فوریت های پلیسی 110 مبنی بر وقوع درگیری خانوادگی منجر به قتل در یکی از روستاهای این شهرستان، رسیدگی به موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت.
وی افزود: در تحقیقات اولیه مشخص شد قاتل، همسر خواهر مقتول بوده که به دلیل اختلاف خانوادگی وی را با اسلحه ساچمه زنی به قتل رسانده است.
فرمانده انتظامی فسا بیان داشت: کارآگاهان پلیس آگاهی با همکاری پاسگاه انتظامی امامزاده اسماعیل(ع) ضمن به کارگیری توان علمی و اقدامات فنی و اطلاعاتی، متهم را کمتر از 24 ساعات دستگیر کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: حوادث انتشار : 3 روز و 3 ساعت پیش
مربی گلرهای پرسپولیس از این تیم جدا شد

مربی گلرهای پرسپولیس از این تیم جدا شد به گزارش ایلنا و به نقل از سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، محسن سیدی مربی دروازه بان های پرسپولیس امروز سه شنبه با حضور در باشگاه، با محمد حسن انصاریفرد دیدار کرد.
مدیر عامل سرخپوشان در جریان این دیدار با تقدیر از عملکرد این مربی در مدت زمان حضورش، از تلاش و زحمات او تشکر کرد.
وی گفت: با توجه به تغییر سرمربی و به طبع آن تغییر کادر فنی درباره فسخ قرارداد با آقای سیدی صحبت کردیم. اقدام های اداری در این باره انجام خواهد شد و بنده به سهم خود از زحمات ایشان تشکر می کنم.
سیدی بعد از توافق با مدیر عامل باشگاه برای فسخ قرارداد و طی امور اداری با امام وردی معاونت ورزشی دیدار کرد ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 3 ساعت پیش
انتقاد معاون دفتر رییس جمهور از برنامه افق

انتقاد معاون دفتر رییس جمهور از برنامه افق به گزارش ایلنا، علی رضا معزی در توئیتر نوشت : به قبل از هر نقد و نظری در مورد اظهارات آقایان نادر طالب زاده و کوشکی و خانم ابوطالبی باید مشخص شود آنها به نمایندگی از کدام تفکر، در شبکه افق، آنتن می گیرند و آزادانه از رسانه ی ملی برای شهروندان خط و نشان می کشند؟ ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 3 ساعت پیش
اعلام عناوین روزهای دهه فجر چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب

اعلام عناوین روزهای دهه فجر چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب به گزارش ایلنا، نصرت الله لطفی قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور در جلسه ای عناوین ایام الله دهه فجر چهل و یکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی را با شعار محوری انقلاب اسلامی، زنده و پویا در پرتو ولایتمداری، جهاد و مقاومت به شرح زیر اعلام کرد.
شنبه (1398/11/12)
مناسبت: بازگشت پیروزمندانه حضرت امام خمینی ( رحمت الله علیه)
عنوان روز: ولایتمداری، انقلابی گری، پیوند ناگسستنی امت و امام
یک شنبه ( 1398/11/13)
عنوان روز: تفکر دینی، فرهنگ و هنر انقلابی، تمدن نوین اسلامی
دوشنبه (1398/11/14)
مناسبت: روز فناوری فضایی ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 3 ساعت پیش
برتری پیکان مقابل گل ریحان در بازی دوستانه

برتری پیکان مقابل گل ریحان در بازی دوستانه به گزارش ایلنا، در چارچوب دیداری دوستانه تیم های پیکان و گل ریحان البرز به مصاف هم رفتند که در پایان تیم پیکان با نتیجه 2-1 برابر تیم گل ریحان به پیروزی رسید.
مهران موسوی و شهریار مغانلو در این بازی تدارکاتی برای پیکان گلزنی کردند. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 57 روز و 5 ساعت پیش
دلفی: آماده رویارویی با قطر هستیم

دلفی: آماده رویارویی با قطر هستیم به گزارش ایلنا،یونس دلفی درباره اردو و بازی های دوستانه تیم فوتبال امید کشورمان در اندونزی به سایت رسمی فدراسیون فوتبال گفت: فکر می کنم اردوی مفیدی را پشت سر گذاشتیم. من از بلژیک راهی جاکارتا شدم که زمان سفر و تفاوت ساعت بسیار زیاد بود. در واقع چند روز زمان می برد تا به شرایط جدید عادت کنیم. با این وجود، شرایط متفاوت این منطقه را تجربه کردیم. مهمترین نکته سفر همین بود که برای حضور در مسابقات تایلند از این تجربه استفاده و حداقل یک هفته زودتر به این کشور سفر کنیم.
وی درباره دیدار دوستانه امیدهای ایران مقابل تیم امید قطر گفت: بچه ها در شرایط خوبی قرار دارند ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 57 روز و 9 ساعت پیش
بازگشت استراماچونی به تمرین استقلال(عکس)

بازگشت استراماچونی به تمرین استقلال(عکس) به گزارش ایلنا، تمرین نوبت صبح بازیکنان استقلال تهران در مجموعه ورزشی انقلاب در حال برگزاری است و آندره آ استراماچونی در این جلسه تمرینی حضور دارد.
استراماچونی روز گذشته به دلیل عدم حاضر بودن البسه ورزشی اش در تمرین شرکت نکرده بود. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 57 روز و 9 ساعت پیش
نرخ رسمی یورو و پوند افزایش یافت

نرخ رسمی یورو و پوند افزایش یافت نرخ ارز 1398/08/30
USD دلار آمریکا 42,000
GBP پوند انگلیس 54,297
CHF فرانک سویس 42,391
SEK کرون سوئد 4,354
NOK کرون نروژ 4,595
DKK کرون دانمارک 6,225
INR روپیه هند 585
AED درهم امارات متحده عربی 11,437
KWD دینار کویت 138,313
PKR100 یکصد روپیه پاکستان 27,035
JPY100 یکصد ین ژاپن 38,705
HKD دلار هنگ کنگ 5,367
OMR ریال عمان 109,234
CAD دلار کانادا 31,560
NZD دلار نیوزیلند 26,928
ZAR راند آفریقای جنوبی 2,845
TRY لیر ترکیه 7,365
RUB روبل روسیه 658
QAR ریال قطر 11,539 ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 57 روز و 9 ساعت پیش
تصویب لایحه مداخله جویانه آمریکا در امور هنگ کنگ

تصویب لایحه مداخله جویانه آمریکا در امور هنگ کنگ به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، مجلس نمایندگان آمریکا لایحه مداخله جویانه در هنگ کنگ را به تصویب رساند.
بر این اساس، لایحه دموکراسی و حقوق بشر هنگ کنگ که امروز در مجلس نمایندگان آمریکا به تصویب رسید، از دولت این کشور می خواهد ناقضان آزادی بیان و حقوق بشر در هنگ کنگ را تحریم کند.
در مقابل چین از تصویب لوایحی که دخالت آمریکا در امور این کشور محسوب می شود، به شدت انتقاد کرد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 57 روز و 10 ساعت پیش
در قوانین ما امکان بیان اعتراض دیده شده است/ ناآرامی ها برنامه ریزی شده بود

در قوانین ما امکان بیان اعتراض دیده شده است/ ناآرامی ها برنامه ریزی شده بود به گزارش ایلنا، عنایت الله رحیمی امروز چهارشنبه 29 آبان در جلسه شورای اداری استان فارس، بر لزوم ایجاد فضای باز برای نقد و نظر تاکید کرد و فراهم کردن زمینه اعلام اعتراض قانونمند را وظیفه مجلس شورای اسلامی دانست .
وی با بیان اینکه منتقدان و معترضان حساب شان از آشوبگران جدا است، گفت: نظام اسلامی قدرت و قوت دارد و کسی نمی تواند آن را با ناامنی و به زانو درآورد.
استاندار فارس با انتقاد از آنچه فضای بسته دانشگاهی در شیراز عنوان می شود، گفت: چه فضای بسته ای است که در دانشگاه ها ایجاد می کنید؛ دانشجو باید اظهار نظر کند، تمام نخبه های فکری باید در دانشگاه اجازه ارائه تحلیل داشته باشند ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 57 روز و 20 ساعت پیش
اجرای طرح بازآفرینی شهری یک اولویت ملی است

اجرای طرح بازآفرینی شهری یک اولویت ملی است به گزارش خبرنگار ایلنا،احمد حسین زادگان، استاندار مازندران در جلسه ستاد بازآفرینی شهری استان که با حضور آیینی، جانشین دبیر این ستاد در کشور برگزار شد، با اشاره به این که طرح بازآفرینی شهری یک اولویت ملی است و دستگاه ها نیز باید با اولویت به آن بنگرند، گفت: دستگاه های اجرایی در شهرهای استان برای تعریف پروژه ها و تخصیص اعتبارات باید بازآفرینی شهری را در جهت برخورداری مردم بطور جدی مورد توجه و در محور برنامه های خود قرار دهند.
وی با اعلام این که تمام تلاش ها بر این است که تا پایان سال آینده بیش از 7 هزار واحد مسکونی را در داخل بافت های فرسوده استان بسازیم و دستور داده ایم تا انبوه سازان ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 57 روز و 22 ساعت پیش
همچنان به گفت وگو با چین ادامه می دهیم

همچنان به گفت وگو با چین ادامه می دهیم به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، دونالد ترامپ ، رئیس جمهوری آمریکا، امروز - چهارشنبه- گفت که مذاکرات با چین بر سر مسائل تجاری همچنان ادامه دارد. وی جزئیات بیشتری درباره مفاد این گفت وگوها ارائه نداد.
ترامپ در جمع خبرنگاران در کاخ سفید گفت: همچنان به گفت وگو با چین ادامه می دهیم. چین می خواهد به توافق برسد. پرسش اصلی اینجاست که آیا می خواهم به توافق برسم؟ از آنچه پیش آمده بسیار خوشحالم.
رئیس جمهوری آمریکا به افشاگری گوردون ساندلند ، سفیر ایالات متحده در اتحادیه اروپا واکنش نشان داد و گفت که او را خیلی خوب نمی شناسد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 57 روز و 23 ساعت پیش
نمایش انیمیشن های طلایی دهه های 40 تا 60 کانون پرورش فکری

نمایش انیمیشن های طلایی دهه های 40 تا 60 کانون پرورش فکری به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان، انجمن سینمایی فیلمسازان انیمیشن ایران (آسیفا) با همکاری امور سینمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اقدام به نمایش انیمیشن های منتخب از دهه های 40 تا 60 کانون کرده است.
آثاری از بزرگان انیمیشن ایران همچون فرشید مثقالی، پرویز نادری، نفیسه ریاحی، نورالدین زرین کلک، علی اکبر صادقی، احمد عربانی و مرتضی ممیز برای علاقه مندان به نمایش گذاشته می شود.
من آنم که اثر علی اکبر صادقی، رنگین کمان نفیسه ریاحی، استقلال و مرد و ابر پرویز نادری و سیاه پرنده مرتضی ممیز عنوان برخی از این آثار است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 58 روز و 1 ساعت پیش
نوروزی رئیس سازمان برنامه و بودجه فارس شد

نوروزی رئیس سازمان برنامه و بودجه فارس شد به گزارش ایلنا نوروزی پیش تر به عنوان رئیس سازمان برنامه و بودجه استان کهگیلویه و بویراحمد فعالیت می کرد.
ساسان تاجگردون قبل از وی در استان فارس به عنوان رئیس سازمان برنامه و بودجه استان فعالیت می کرد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 58 روز و 2 ساعت پیش
اجازه اخلال و ناامنی را به فرصت طلبان نمی دهیم

اجازه اخلال و ناامنی را به فرصت طلبان نمی دهیم به گزارش ایلنا سردار رهام بخش حبیبی ضمن قدردانی از همکاری و همراهی خوب و مطلوب مردم بصیر و ولایت مدار استان فارس و به ویژه شهر شیراز با خادمان خود در انتظامی استان، گفت: مردم فهیم به سرعت صف خود را از اغتشاشگران و مخلان نظم و امنیت جدا کردند و نشان دادند که همواره حافظ ارزش ها و آرمان های والای انقلاب اسلامی هستند.
حبیبی تأکید کرد: نیروی انتظامی در کنار مردم و حافظ امنیت آنان است . بدیهی است امنیت مردم خط قرمز نیروی انتظامی بوده و پلیس به هیچ وجه اجازه اخلال و ناامنی را به اشرار و فرصت طلبان نمی دهد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: حوادث انتشار : 58 روز و 2 ساعت پیش
20 میلیون پوند: ضرر تاتنهام از اخراج پوچتینو

20 میلیون پوند: ضرر تاتنهام از اخراج پوچتینو به گزارش ایلنا، نشریه میرر انگلیس خبر داد، مائوریسیو پوچتینو و کادر مربیگری همراه وی ممکن است مبلغی نزدیک به 20 میلیون پوند (25.8 میلیون دلار) از تاتنهام دریافت کنند.
قرارداد تمامی اعضای کادرفنی به اضافه پوچتینو در ماه مه سال 2018 تمدید شد و سرمربی آرژانتینی از امضای توافق جدید بدون دریافتی با فسخ قرارداد یکطرفه از سوی باشگاه مخالفت کرده بود.
هزینه کل کنار گذاشتن پوچتینو و کارمندانش شاید نزدیک به 19.6 میلیون پوند (25.3 میلیون دلار) باشد که منچستریونایتد برای حذف ژوزه مورینیو در اوایل سال جاری پرداخت کرده بود. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 58 روز و 2 ساعت پیش
پرفسور فضل الله رضا، دانشمند ایرانی درگذشت

پرفسور فضل الله رضا، دانشمند ایرانی درگذشت به گزارش ایلنا، پرفسور فضل الله رضا دانشمند ایرانی، رییس پیشین دانشگاه تهران و از بنیان گذاران نظریه اطلاعات و ارتباطات در جهان در 105 سالگی در اتاوای کانادا درگذشت.
او مهندس برق، استاد دانشگاه، چهره ماندگار، رئیس سابق دانشگاه تهران، دومین نایب التولیه دانشگاه صنعتی شریف و سفیر سابق ایران در یونسکو و کانادا بود.
رضا، طی سال های 1329 تا 1334 عضو گروه مهندسی برق دانشکده مهندسی دانشگاه کاتولیک آمریکا و سپس دانشگاه MIT در بوستون آمریکا بود. این دانشمند ایرانی در سال 1965 به دلیل مشارکت در نظریه شبکه و اطلاعات، به عنوان عضو پیوسته مادام العمر IEEE برگزیده شد ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 58 روز و 4 ساعت پیش
پیش بینی برای توزیع روزانه 24 میلیون مترمکعب سی ان جی/ مصرف سی ان جی در کشور روزانه 2 میلیون مترمکعب افزایش یافت

پیش بینی برای توزیع روزانه 24 میلیون مترمکعب سی ان جی/ مصرف سی ان جی در کشور روزانه 2 میلیون مترمکعب افزایش یافت به گزارش ایلنا از وزارت نفت، حسن قلی پور گفت: تاکنون به طور میانگین روزانه 19 میلیون مترمکعب گاز طبیعی فشرده (سی ان جی) در جایگاه های عرضه سی ان جی کشور توزیع می شد که این رقم با اعلام طرح سهمیه بندی بنزین و هم زمان با اجرای این طرح به طور میانگین به روزانه 21 میلیون مترمکعب رسیده است.
وی با اشاره به اینکه خودروهای دوگانه سوز اکنون امکان استفاده از سهمیه بنزین خود را هم دارند، افزود: پیش بینی ما این است که با اتمام سهمیه بنزین ماهانه، مقدار مصرف سی ان جی در کشور، حدود 2 میلیون مترمکعب دیگر افزایش یابد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 58 روز و 5 ساعت پیش
مانع افزایش خودسرانه قیمت ها و احتکار و اختفای کالاها شوید

مانع افزایش خودسرانه قیمت ها و احتکار و اختفای کالاها شوید به گزارش ایلنا، آیت الله حسینی همدانی در خصوص اغتشاشات اخیر و پیشگیری از افزایش خودسرانه قیمت ها و احتکار و اختفای کالاها، بیانیه ای صادر کرد. متن بیانیه به این شرح است:
بِسمِ الله الرَّحمَنِ الرِّحیمِ
وَ مَکَروا وَ مَکَرَاللَّهُ وَاللَّهُ خَیرُ الماکِرینَ
در پی اعلام افزایش قیمت بنزین، نگرانی هایی در میان مردم ایجاد شد. نگرانی هایی که با اعتراضاتی همراه بود و آشوبگران با موج سواری بر آن، سعی کردند، امنیت را از استان سلب کنند و از این طریق، مطالبات مشروع مردم را به انحراف بکشانند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 58 روز و 7 ساعت پیش
مسئولان باید برای این جراحی مهم از مدت ها پیش افکار عمومی را آماده می کردند/ همه آن هایی که به خیابان ها آمدند از اشرار نبودند

مسئولان باید برای این جراحی مهم از مدت ها پیش افکار عمومی را آماده می کردند/ همه آن هایی که به خیابان ها آمدند از اشرار نبودند به گزارش ایلنا، آیت الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان صبح امروز (چهارشنبه، 29 آبان 1398) در جلسه این شورا به حوادث اخیر در کشور اشاره کرد و گفت: جلب نظر مردم و اقناع آن ها و حمایت نخبگان، مقدمه اجرای طرح افزایش قیمت بنزین بود که مغفول واقع شد.
وی افزود: مسئولان می بایست برای چنین جراحی مهمی از مدت ها پیش اذهان و افکار عمومی را آماده می کردند و از فواید چنین طرحی همچون واریز بسته حمایتی که برای خود مردم مفید بود، سخن می گفتند و درمقابل به مضرات ارزانی بنزین همچون قاچاق گسترده سوخت اشاره می کردند که متأسفانه این اقدام به خوبی صورت نگرفت. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 58 روز و 7 ساعت پیش
اعتراف سفیر آمریکا در آلمان به مداخله ایالات متحده در اعتراض های مردمی ایران

اعتراف سفیر آمریکا در آلمان به مداخله ایالات متحده در اعتراض های مردمی ایران به گزارش ایلنا، ریچارد گرنل سفیر آمریکا در آلمان در توئیتر خود نوشت: ما همواره صدای مردم ایران را می شنویم. مشکلات موجود را می دانیم اما فعلا نمی توانیم جزئیات بیشتری از اقداماتی که تاکنون انجام داده ایم را انتشار دهیم.
وی افزود: مردم ایران بدانید که ما صدای شما را می شنویم و خواسته های شما به صورت واضح به گوش ما می رسد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 58 روز و 8 ساعت پیش
راه اندازی شبکه تعاملی تحلیلگران جوان اقتصاد ایران(اکونت)+ اینفوگرافی

راه اندازی شبکه تعاملی تحلیلگران جوان اقتصاد ایران(اکونت)+ اینفوگرافی به گزارش ایلنا، وزارت امور اقتصادی و دارایی در راستای تحقق یکی از برنامه های دولت تدبیر و امید مبنی بر افزایش مشارکت جوانان کشور در فرآیند تصمیم سازی و سیاست گذاری و با هدف افزایش تعامل موثر با نخبگان و خبرگان اقتصادی و بهره مندی از آخرین یافته های علمی و ایده های نوآورانه و خلاقانه در زمینه های اقتصاد، مدیریت، مالی، حسابداری و ... اقدام به راه اندازی این شبکه تعاملی کرده است.
شش اتاق فکر مجازی این شبکه حسب موضوع شامل" اقتصاد کلان"، "اقتصاد هوشمند" ، "فضای کسب وکار"، "بازارهای مالی و تجارت"، "مالیه دولت و نظارت مالی" و "مدیریت دارایی ها و بدهی های دولت" است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 58 روز و 8 ساعت پیش
دومین مرحله از یارانه طرح معیشت امشب پرداخت می شود

دومین مرحله از یارانه طرح معیشت امشب پرداخت می شود به گزارش ایلنا، علی ربیعی سخنگوی دولت سه روز پس از افزایش نرخ بنزین از واریز اولین مرحله از یارانه کمک معیشت خانوار خبر داد.
این گزارش حاکی است، بر اساس اعلام سازمان برنامه و بودجه این یارانه در 3 مرحله انجام می شود که اولین مرحله از آن دوشنبه 27 آبان پرداخت شد، مرحله دوم آن ساعت 24 امشب چهارشنبه 29 آبان و مرحله سوم شنبه دوم آذر به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود.
بر این اساس کمک معیشتی دولت برای خانوار یک نفره 55 هزار تومان، دو نفره 103 هزار تومان، سه نفره 205 هزار تومان، چهار نفره 172 هزار تومان و خانوار 5 نفر به بالا 205 هزار تومان در نظر گرفته شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 58 روز و 8 ساعت پیش
تصمیم نتانیاهو برای الحاق دره اردن به سرزمین های اشغالی

تصمیم نتانیاهو برای الحاق دره اردن به سرزمین های اشغالی به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری دویچه وله، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی، عصر روز گذشته- سه شنبه- از بنی گانتز ، رئیس حزب آبی- سفید و نخست وزیر مکلف و همچنین آویگدور لیبرمن ، رهبر حزب اسرائیل خانه ما خواست که برای امن نگه داشتن اسرائیل و الحاق دره رود اردن، در دولت ملی به وی بپیوندند.
به دنبال اعلام موضع بی اساس آمریکا مبنی بر عدم مغایرت شهرک سازی اسرائیل با قانون بین المللی، یک نماینده حزب لیکود روز گذشته به تشویق نخست وزیر رژیم صهیونیستی طرح الحاق دره ارود اردن را ارائه کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 58 روز و 8 ساعت پیش
مدافع استقلال بازی با نساجی را از دست داد

مدافع استقلال بازی با نساجی را از دست داد به گزارش ایلنا، میلادزکی پور مدافع استقلال که از ناحیه مینیسک زانو دچار مصدومیت است نمی تواند آبی پوشان را در دیدار مقابل نساجی همراهی کند.
این بازیکن هنوز دوره درمان خودش را سپری می کند و مشغول فیزیوتراپی و انجام تمرینات اختصاصی است. هنوز پزشکان درباره جراحی یا عدم جراحی این بازیکن تصمیم گیری نکرده اند. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 58 روز و 9 ساعت پیش
برانکو جانشین ویلموتس می شود؟

برانکو جانشین ویلموتس می شود؟ نام برانکو به عنوان گزینه هدایت تیم ملی مطرح شد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 58 روز و 9 ساعت پیش
طیف های سیاسی عراق به دنبال آرام کردن مردم هستند/ معترضان، دولت و پارلمان را فاقد صلاحیت سیاسی می دانند

طیف های سیاسی عراق به دنبال آرام کردن مردم هستند/ معترضان، دولت و پارلمان را فاقد صلاحیت سیاسی می دانند سیدرضا قزوینی غرابی تحلیلگر ارشد مسائل عراق در تشریح ابعاد بسته پیشنهادی جدید به نخست وزیر و رئیس پارلمان عراق و اعلام ضرب الاجل 45 روزه اصلاحات در گفت وگو با خبرنگار ایلنا اظهار کرد: اعتراضات مردمی عراق از هشت مهر تاکنون ادامه دارد و دور دوم آن از 25 اکتبر آغاز شد. هر چند جو خشن و فضای بحرانی عراق تا حدودی آرام شده اما معترضان در بغداد، میدان التحریر و برخی دیگر از شهرهای عراق همچنان حضور دارند و مطالبات خود را طلب می کند.
وی ادامه داد: در این میان حتی بحث انتخابات زودهنگام مطرح شده که پس از آن دولت برای راضی کردن و آرام شدن مردم بحث اصلاحات را مطرح کرد و اقداماتی را در این راستا انجام ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 58 روز و 10 ساعت پیش
"قانون کار" مظلوم ترین قانون جمهوری اسلامی است/ دو سومِ قانون کار به واسطه قراردادهای موقت از حیز انتفاع ساقط شد/ کارگران به سرمایه داران بی اعتماد هستند

"قانون کار" مظلوم ترین قانون جمهوری اسلامی است/ دو سومِ قانون کار به واسطه قراردادهای موقت از حیز انتفاع ساقط شد/ کارگران به سرمایه داران بی اعتماد هستند به گزارش خبرنگار ایلنا، قانون کار ایران اگر هیچ منفعتی برای کارگران نداشته باشد، یک فایده دارد و آن این است که صاحبان سرمایه و جریان های سیاسی به خاطر منافع طبقاتی خود مقوله ای به نام حقوقِ کار را برنمی تابند و به هر بهانه سعی در نقد بندها و مواد مختلف آن دارند. به مناسبت 29 آبان (سالگرد تصویب قانون کار) نگاه فعالان کارگری بار دیگر به واکاوی دلایل مخالفت با قانون کار پرداخته اند. آنها معتقدند که مخالفان این قانون از هر وسیله ای بهره می برند تا آن را به طور کامل از ساحت اجرایی به دور نگاه داشته و آثارش را محو کنند.
قانون کار از زمانِ لازم الاجرا شدن اجرا نشد ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 58 روز و 12 ساعت پیش
قانون کار شیر بی یال و دُم و کوپال یا یک سند مترقی/ ایرادها کجاست؟!

قانون کار شیر بی یال و دُم و کوپال یا یک سند مترقی/ ایرادها کجاست؟! به گزارش خبرنگار ایلنا، در بیست و نهمِ آبان ماهِ 69، سومین قانون کار کارگران ایران و اولین قانون کارِ بعد از انقلاب اسلامی تصویب شد؛ در همان ایام، شورای نگهبان به گفتمان غالب در قانون کار که یک گفتمان حمایتی بود و به سوگیری اصلی این متن قانونی که برای کارفرمایان و در بخش هایی برای دولت، حالتِ آمرانه و دستوری داشت، ایرادات بسیاری وارد می کرد که در نهایت، به گفته ی ابوالقاسم سرحدی زاده، وزیر وقتِ کار، مجمع تشخیص مصلحت به دستور امام (ره)، بر سر همین مناقشات صورت گرفته بر سر قانون کار شکل گرفت و در نهایت قانون کار فعلی با شاکله و چیدمانی که دارد، به تصویب رسید و ابلاغ شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 58 روز و 12 ساعت پیش
عاملان ناآرامی های شهریار شناسایی شده اند/ از روز دوشنبه فضای شهر آرام شده است

عاملان ناآرامی های شهریار شناسایی شده اند/ از روز دوشنبه فضای شهر آرام شده است نورالله طاهری فرماندار شهرستان شهریار استان تهران در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایلنا، فضای حاکم بر شهرستان شهریار را آرام قلمداد کرد و گفت: از روز دوشنبه ظهر (27 آبانماه 98) فضای شهر و شهرستان کاملا آرام است و نیروهای انتظامی و امنیتی مستقر هستند.
وی درباره دستگیری معترضان گفت: این موضوع را باید از دستگاه های اطلاعاتی سوال کنید اما افرادی که در این قضایا بوده اند شناسایی شده اند. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: حوادث انتشار : 58 روز و 13 ساعت پیش
هشدار هواشناسی درباره بارش برف و وقوع یخبندان در خراسان جنوبی

هشدار هواشناسی درباره بارش برف و وقوع یخبندان در خراسان جنوبی به گزارش ایلنا، کارشناس هواشناسی استان خراسان جنوبی گفت: براساس اخطاریه جوی صادر شده اوج فعالیت سامانه بارشی در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه 28 و 29 آبان در منطقه شرق کشور خواهد بود که بارش باران و برف، رگبار و رعد و برق بویژه در نیمه جنوبی استان و وقوع رواناب و آبگرفتگی معابر شهری و روستایی را در پی خواهد داشت.
خانم لطفی افزود: احتمال بارش تگرگ و کاهش دید افقی در اثر تشکیل مه در مناطق کوهپایه ای دور از انتظار نیست.
وی از کاهش قابل ملاحظه دمای هوا در فردا و روز پنج شنبه خبرداد داد و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 58 روز و 17 ساعت پیش
بسته شدن راه ارتباطی خلخال به پونل در استان گیلان

بسته شدن راه ارتباطی خلخال به پونل در استان گیلان به گزارش ایلنا، خسروی افزود: بارش سنگین برف در این مسیر همچنان ادامه دارد و ارتفاع آن در برخی از مناطق کوهستانی از جمله گردنه الماس در جاده ارتباطی خلخال به اسالم به بیش از یک متر می رسد.
وی با بیان اینکه بر اثر بارش سنگین برف راه ارتباطی ده ها روستای واقع در مسیر جاده خلخال به پونل بسته شده است، گفت: بازگشایی جاده های مسدود شده روستایی خلخال از بامداد امروز آغاز شده است.
سرپرست اداره راهداری و حمل ونقل جاده ای خلخال افزود: در حال حاضر تمامی جاده های ارتباطی اصلی و فرعی بین شهری خلخال به استثنای راه خلخال به پونل باز و تردد در گردنه الماس واقع در راه ارتباطی خلخال به اسالم در ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 58 روز و 17 ساعت پیش
مدارس 8 شهرستان استان مرکزی با تاخیر آغاز به کار می کنند

مدارس 8 شهرستان استان مرکزی با تاخیر آغاز به کار می کنند به گزارش ایلنا، روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی اعلام کرد: مدارس همه دوره های تحصیلی 8 شهرستان این استان به علت برودت هوا و لغزندگی در روز چهارشنبه 29 آبان ماه با یک ساعت تاخیر آغاز به کار می کنند.
بنابر اعلام روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی، مدارس همه دوره های تحصیلی شهری و روستایی در شهرستان های اراک، آشتیان، خنداب، فراهان، کمیجان، شازند، خمین، تفرش در تاریخ 29 آبان در نوبت صبح با یک ساعت تاخیر آغاز به کار می کنند.
همچنین، مدارس مناطق سربند و نوبران در نوبت صبح نیز روز چهارشنبه با یک ساعت تاخیر کار خود را آغاز خواهند کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 58 روز و 18 ساعت پیش
دستگیری عوامل شرارت و ناامنی در جنوب کرمان

دستگیری عوامل شرارت و ناامنی در جنوب کرمان به گزارش ایلنا، رئیس شورای تامین شهرستان قلعه گنج گفت: با اقدامات و اشراف اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان(ع) استان کرمان در 5 شهرستان جنوبی اعضای این باند امروز در منطقه جلگه چاه هاشم شهرستان دلگان از توابع استان سیستان و بلوچستان به همراه اسلحه و مهمات جنگی دستگیر و تحویل مقامات قضایی شدند.
فرماندار شهرستان قلعه گنج با تایید این خبر افزود: تشکیل باند مسلحانه شرارت، کشت و حمل موادمخدر، ایجاد رعب و وحشت بین مردم با تیراندازی های ایذایی، تهدید فرهنگیان منطقه به عدم حضور در کلاس درس، تهدید روسای ادارات و مختل کردن طرح های اقتصادی در منطقه با تهدید سرمایه گذاران ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: حوادث انتشار : 58 روز و 19 ساعت پیش
حداکثر کشیک دستیاران در رشته های تخصصی پزشکی تعیین کرد

حداکثر کشیک دستیاران در رشته های تخصصی پزشکی تعیین کرد به گزارش ایلنا به نقل از وزارت بهداشت، باقر لاریجانی با اشاره به مصوبات نود و یکمین نشست شورای آموزش پزشکی و تخصصی با اشاره به نقش دستیاران تخصصی در ارائه خدمات درمانی گفت: در این شورا حداکثر کشیک دستیاران در رشته های تخصصی 12 شب در ماه تعیین شد. تنظیم برنامه دستیاران توسط مدیران گروه و یا رئیس بخش های مربوطه با رعایت سقف تعداد کشیک موظف صورت می گیرد.
وی درباره تکمیل ظرفیت دوره های دستیار تخصصی گفت: دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی مجاز است در مرحله تکمیل ظرفیت در هر دوره از آزمون پذیرش دستیار رشته های تخصصی بالینی، در صورت تقاضای دانشگاه ها ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 58 روز و 20 ساعت پیش
مدارس زنجان تعطیل شد

مدارس زنجان تعطیل شد به گزارش ایلنا، بنا بر اعلام روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، طبق تصمیم کمیته تعطیلی مدارس استان، به دلیل بارش برف و برودت هوا مدارس مقاطع ابتدایی و متوسطه اول نواحی یک و دو شهر زنجان و زنجان رود در شیفت صبح فردا (چهارشنبه29 آبان) تعطیل است.
امروز نیز به دلیل بارش برف سنگین و برودت دما در بیشتر مناطق استان، مدارس و مراکز آموزش عالی تعطیل اعلام شده بود. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 58 روز و 21 ساعت پیش
حمایت تد کروز از اقدام آمریکا در لغو معافیت تحریمی فردو

حمایت تد کروز از اقدام آمریکا در لغو معافیت تحریمی فردو به گزارش ایلنا، سناتور تد کروز در واکنش به قصد آمریکا برای لغو معافیت های مربوط به تاسیسات هسته ای فردو نوشت: تصمیم دیروز گامی مهم در راستای نابودی توافقنامه فاجعه بار ایران در دوران اوباما بود. دولت آمریکا اکنون باید به معافیت های دیگر طرح های مرتبط با آن توافقنامه - به خصوص رآکتور آب سنگین اراک- پایان دهد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 58 روز و 21 ساعت پیش
آرامش در شهرستان درود حاکم است

آرامش در شهرستان درود حاکم است مجتبی بیرانوند فرماندار شهرستان درود در استان لرستان در گفت و گو با خبرنگار ایلنا، در مورد فضای حاکم بر این شهرستان گفت: همه چیز آرام است و مشکل جدی نداشته ایم. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 58 روز و 21 ساعت پیش
ابراز تاسف فرانسه از لغو معافیت از تحریم های هسته ای فردو

ابراز تاسف فرانسه از لغو معافیت از تحریم های هسته ای فردو به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، وزارت خارجه فرانسه از کاهش پایبندی ایران به تعهداتش ذیل برجام ابراز نگرانی کرد.
بر این اساس، وزارت خارجه فرانسه با صدور بیانیه ای اعلام کرد: پایبند نبودن ایران به برنامه جامع اقدام مشترک موسوم به برجام، پیامد های خطرناکی درباره نظام عدم اشاعه هسته ای به همراه خواهد داشت.
فرانسه از ایران خواست به تعهدات خود ذیل برجام بازگردد.
اگنس وون در مول سخنگوی سخنگوی وزارت امور خارجه در همین راستا گفت: ما از تصمیم ایالات متحده به دبرای خاتمه دادن معافیت زمینه از سرگیری غنی سازی ایران در سایت فردو که منجر به اجرای پروژه های غیرنظامی در این سایت شود ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 58 روز و 21 ساعت پیش
تساوی عراق و بحرین به سود تیم ملی ایران

تساوی عراق و بحرین به سود تیم ملی ایران به گزارش ایلنا، در مرحله برگشت انتخابی جام جهانی قطر، دیدار دو تیم عراق و بحرین با تساوی بدون گل خاتمه یافت تا این نتیجه به سود شاگردان مارک ویلموتس باشد.
در دیگر این گروه نیز هنگ کنگ موفق شد کامبوج را با شکست دو بر صفر از پیش رو بردارد.
وضعیت جدول گروه سوم در پایان دور پنجم :
حالا با احتساب این نتیجه تساوی، تیم ملی عراق از 5 بازی صاحب یازده امتیاز و در جایگاه اول قرار گرفت و پس از این تیم بحرین هم با همین تعداد بازی و 9 امتیاز در رده دوم و تیم ملی ایران هم از 4 بازی و شش امتیاز در جایگاه سوم قرار گرفتند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 58 روز و 22 ساعت پیش
در حال پاکسازی خسارت های وارده هستیم/ بزودی شاهد تظاهرات مردمی رباط کریم خواهیم بود/ عوامل موثر شناسایی شدند

در حال پاکسازی خسارت های وارده هستیم/ بزودی شاهد تظاهرات مردمی رباط کریم خواهیم بود/ عوامل موثر شناسایی شدند سید مهدی ساداتی فرماندار رباط کریم و پرند در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایلنا، درباره شرایط و فضای حاکم بر شهرستان، گفت: شهر در آرامش کامل است همه ارگان ها و نهادها فعالیت خودشان را شروع کرده اند، همچنین مدارس و دانشگاه ها باز هستند و خدمت رسانی در مجموعه شهرداری از امروز آغاز شده است.
وی با اشاره به خسارت های وارد شده به شهرستان گفت: با توجه به خسارت هایی که به شهرداری زده اند ما صدور پروانه در شهرداری رباط کریم را داشتیم، کلیه دانش آموزان سر کلاس های خود حاضر شده اند و همچنین صد درصد ادارات شهرستان باز بوده و اداره های خدمات رسان نیز مشغول به فعالیت هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 58 روز و 23 ساعت پیش
نیمکت بارسلونا در انتظار سرمربی هلندی

نیمکت بارسلونا در انتظار سرمربی هلندی به گزارش ایلنا، او اگرچه شروع امیدوارکننده ای در اورتون داشت اما پایان فاجعه باری در انتظارش بود و تیم کومان از 9 بازی ابتدایی اش در لیگ تنها هشت امتیاز به دست آورد که بدترین شروع آبی ها در لیگ در بیش از یک دهه اخیر بود.
او می خواست توانایی اش را ثابت کند اما تنها شایعاتی در مورد رفتنش به نیمکت مربیگری وست برومویچ و وستهم مطرح شده بود. تنها 24ماه گذشته و بحث جدی وجود دارد که او مربی بارسلونا شود.
مقامات هلندی تأیید کردند قرارداد کومان با تیم ملی کشورش بندی دارد که به او اجازه می دهد در صورت پیشنهاد غول لالیگا می تواند بدون هیچ قید و شرطی از هلند جدا شود ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 59 روز و 0 ساعت پیش
برنامه کارگاه های پژوهشی جشنواره سینماحقیقت اعلام شد

برنامه کارگاه های پژوهشی جشنواره سینماحقیقت اعلام شد به گزارش ایلنا، عناوین کارگاه های پژوهشی سیزدهمین جشنواره بین المللی سینماحقیقت که به منظور گسترش دانش سینمای مستند و ایجاد فرصت برای تعاملات بین المللی پژوهشی، طی روزهای 19 تا 22 آذرماه 1398 در پردیس سینمایی چارسو برگزار می شود، به این شرح است:
19 آذر/ ساعت 14 تا 18: تکنیک صدابرداری و صداگذاری؛ با حضور اریک اشپیتزر از اتریش؛ مدیر پنل: حسن شبانکاره
20 آذر/ ساعت 14 تا 18: گسترش طرح و فیلمنامه؛ با حضور پیتر گت شالک از آلمان؛ مدیر پنل: محسن عبدالوهاب
22 آذر/ ساعت 14 تا 18: تهیه کنندگی خلاق؛ با حضور برام کرولس از بلژیک؛ مدیر پنل: سعید رشتیان ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 59 روز و 1 ساعت پیش
توضیحات هاشمی درباره نتایج جلسه با معاون اول رئیس جمهور

توضیحات هاشمی درباره نتایج جلسه با معاون اول رئیس جمهور به گزارش ایلنا، محسن هاشمی رفسنجانی پیش از آغاز صحن علنی شورای شهر تهران با اشاره به جلسه روز گذشته اش با معاون اول رییس جمهور اظهار کرد: روز گذشته با حضور آقای جمالی نژاد معاون عمرانی وزارت کشور جلسه ای را با آقای جهانگیری برگزار کردیم که جلسه خوبی بود.
وی با بیان اینکه افزایش نرخ سوخت تاثیر مستقیمی بر حمل و نقل تهران دارد، اضافه کرد: این موضوع را در جلسه با آقای جهانگیری مطرح کردیم و به نظر می رسد ایشان اهمیت این موضوع را متوجه شدند و تصمیم بر این شد که هر چه سریع تر تصمیم ویژه ای اتخاذ شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 59 روز و 2 ساعت پیش
توقف تحقیقات سوئد درباره جولیان آسانژ

توقف تحقیقات سوئد درباره جولیان آسانژ به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سوئد تحقیقات درباره جولیان آسانژ ، بنیانگذار وبسایت افشاگر ویکیلیکس، را متوقف کرد.
دادستان های سوئد اعلام کردند که تحقیقات درباره اتهام های بدرفتاری جنسی آسانژ را متوقف کرده اند.
آسانژ پس از بازداشت در سفارت اکوادور همچنان در زندان بلمارش لندن زندانی است. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 59 روز و 3 ساعت پیش
عامل جنایت خانوادگی در منطقه جالق سراوان به هلاکت رسید

عامل جنایت خانوادگی در منطقه جالق سراوان به هلاکت رسید به گزارش ایلنا، سردارمحمد قنبری ضمن تایید این خبر اظهار داشت: ساعت 22:30 شب دوم آبانماه سال جاری تیراندازی منجر به قتل ساکنان یک خانواده در منطقه خوشاب از توابع بخش جالق شهرستان سراوان به مرکز فوریت های پلیسی 110 اعلام شد.
وی افزود: دقایقی پس از اعلام موضوع تیمی از ماموران بخش انتظامی جالق در محل جنایت حاضر و در بررسی های به عمل آمده مشخص شد 3 عضو یک خانواده (نامادری 21 ساله، 2 خواهر 5 و 14 ساله) و 2 دختر همسایه (12 و 15 ساله) توسط پسر 28 ساله این خانواده با سلاح کلاش به طرزی هولناک به رگبار بسته شده و این فرد شرور و سابقه دار قبل از رسیدن عوامل انتظامی از محل جنایت گریخته است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: حوادث انتشار : 59 روز و 4 ساعت پیش
بیابانی برترین کشتی گیر هفته پایانی لیگ کشتی آزاد شد

بیابانی برترین کشتی گیر هفته پایانی لیگ کشتی آزاد شد به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی سازمان لیگ کشتی، بعد از برگزاری هفته سوم دور برگشت (پایانی) لیگ برتر کشتی آزاد در روز پنجشنبه هفته گذشته برترین کشتی گیر از نگاه کارشناسان سازمان لیگ معرفی شد.
در نوزدهمین دوره لیگ برتر با برنامه ریزی سازمان لیگ هر هفته برترین کشتی گیران با نظرسنجی از سرپرستان و ناظران مسابقات و با تایید کمیته فنی سازمان لیگ معرفی می شوند و در مرحله نهایی از آن ها تقدیر خواهد شد.
پیمان بیابانی که در ترکیب تیم دانشگاه آزاد اسلامی مازندران در هفته سوم دور برگشت مقابل هیات کشتی خرم آباد در وزن 65 کیلوگرم روی تشک رفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 59 روز و 6 ساعت پیش
آخرین قیمت انواع فرآورده های نفتی+ جدول

آخرین قیمت انواع فرآورده های نفتی+ جدول ردیف نوع فرآورده واحد قیمت (به ریال)
1 بنزین موتور معمولی سهمیه ای
لیتر
15000
2
بنزین موتور معمولی غیر سهمیه ای
لیتر
30000
3 بنزین سوپر
لیتر
35000
4 نفت گاز
لیتر 3000
5
نفت کوره
لیتر 3000
6 نفت سفید
لیتر 1500
7
گاز مایع
کیلوگرم
2300
8 ATK
سنت/گالن بر مبنای دلار 189
9
ATK
سنت/گالن بر مبنای یورو 172
10 ATK
لیتر/ریال 54066
11 JP4
سنت/گالن بر مبنای دلار -
12
JP4
سنت/گالن بر مبنای یورو - ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 59 روز و 6 ساعت پیش
بعد از مهدی خانی، صیادمنش هم اردوی تیم امید را ترک کرد

بعد از مهدی خانی، صیادمنش هم اردوی تیم امید را ترک کرد به گزارش ایلنا، اللهیار صیادمنش گفت:خوشحالم که بعد از مدت ها به تیم المپیک اضافه شدم و در کنار بچه ها بودم. ما دو مسابقه برابر اندونزی انجام دادیم که متاسفانه نتوانستیم به نتیجه دلخواه برسیم. البته فکر می کنم بچه ها به هماهنگی بیشتری نیاز دارند و شرایط به گونه ای است که نمی توانیم مدت زیادی در کنار هم باشیم. امیدوارم این هماهنگی در اردوی آخر ایجاد شود. بچه ها و کادر انگیزه زیادی دارند و همه با تمام وجود برای موفقیت تیم تلاش می کنند. امیدوارم بتوانیم تا شروع مسابقات به هماهنگی و آمادگی لازم برسیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 59 روز و 7 ساعت پیش
دو گزینه پرسپولیس برای جایگزینی جونیور براندائو

دو گزینه پرسپولیس برای جایگزینی جونیور براندائو به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، باشگاه پرسپولیس که در 10 هفته نخست رقابت های لیگ برتر در خط حمله خود مشکلات زیادی داشته، پس از اینکه با عملکرد قابل قبولی از سوی جونیور براندائو، مهاجم برزیلی خود روبرو نشد مدتی است به دنبال قطع همکاری با این بازیکن و جذب یک مهاجم خارجی دیگر افتاده و در هفته های اخیر گزینه های زیادی مورد بررسی قرار گرفتند تا در نهایت 4 مهاجم از سوی باشگاه به کالدرون معرفی شدند تا عملکرد آنها و فیلم بازی هایشان را مورد بررسی قرار دارده و نظرش را اعلام کند.
در نهایت سرمربی آرژانتینی سرخپوشان از جمع این 4 مهاجم 2 نفر را مورد تایید قرار داد و به باشگاه معرفی کرد تا مذاکرات ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 59 روز و 7 ساعت پیش
مربی پیشین سپاهان در شاهین شهرداری بوشهر

مربی پیشین سپاهان در شاهین شهرداری بوشهر به گزارش ایلنا،ایوو شپارویچ، مربی کروات و پیشین سپاهان که در زمان سرمربیگری ایگور استیماچ در این تیم فعالیت می کرد، به عنوان مربی شاهین شهرداری بوشهر و دستیار میشو برگزیده شده و با حضور در بوشهر، کارهای نهایی مربوط به قراردادش را انجام می دهد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 59 روز و 7 ساعت پیش
ما فقط حقوق مان را می خواهیم/ تجمع ما را با اعتراضات دیگری که در جریان است، خلط نکنید

ما فقط حقوق مان را می خواهیم/ تجمع ما را با اعتراضات دیگری که در جریان است، خلط نکنید کارگران نیشکر هفت تپه در تماس با خبرنگار ایلنا از اعتراض به عدم دریافت معوقات مزدی خود خبر دادند.
این کارگران می گویند مقابل فرمانداری شوش جمع شده ایم و خواستار پاسخگویی مقامات به شرایط خود هستیم. با احتساب آبان ماه، سه ماه معوقات مزدی پرداخت نشده داریم و مشخص نیست چه زمانی قرار است این مطالبات پرداخت شود.
کارگران ادامه دادند: حتی روز جمعه نیز مقابل فرمانداری رفتیم؛ امروز هم جمعی از کارگران مقابل فرمانداری جمع شده اند.
کارگران هفت تپه که مدتهاست در انتظار بهبود مزایای مزدی خود هستند ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 59 روز و 9 ساعت پیش
بارش برف در آزادراه قزوین-کرج

بارش برف در آزادراه قزوین-کرج به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قزوین با بیان اینکه با وجود بارش برف تردد در مسیر یاد شده به شکل روان و عادی جریان دارد،اظهار داشت: با توجه به وضعیت جوی، راهداران استان برای هرگونه عملیات راهداری در مسیرهای ارتباطی در آماده باش کامل به سر می برند.
جواد حق لطفی با بیان اینکه هم اکنون تمامی مسیرهای ارتباطی استان قزوین باز هستند،گفت: برای تردد در مسیرهای برف گیر و کوهستانی همراه داشتن تجهیزات ایمنی زمستانی به ویژه زنجیرچرخ الزامی است.
این مسئول حوزه راهداری همچنین اظهار داشت ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 59 روز و 9 ساعت پیش
از ظرفیت های بومی در پتروشیمی جم استفاده شود

از ظرفیت های بومی در پتروشیمی جم استفاده شود به گزارش ایلنا مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی محمد شریعتمداری افزود: یقینا تزریق یک فکر، ایده و نیروی جدید به رشد و تعالی شرکت کمک می کند و حضور آقای سعیدی به عنوان مدیرعامل در این شرکت نیز با همین هدف صورت گرفته است.
او تصریح کرد: با توجه به اینکه کشور ما بزرگترین دارنده منابع نفت و گاز جهان است باید در حوزه پتروشیمی نیز گام های بلندی برداریم. یکی از کار هایی که در این حوزه باید صورت بگیرد توجه به ایده آل های ما در حوزه افزایش سهم پتروشیمی ها در دنیاست و باید به عنوان جزیی از اجزای فعالیت های پتروشیمی نگاه بلند مدت و دورنگرانه ای به این امر داشته باشیم ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 59 روز و 9 ساعت پیش
ریکی جرویز برای پنجمین بار مجری مراسم گلدن گلوب شد

ریکی جرویز برای پنجمین بار مجری مراسم گلدن گلوب شد به گزارش ایلنا،جرویز قبلاً در سال های 2010،2011، 2012 و 2016 میزبان این مراسم سالانه بوده است و با دست انداختن شهرت مندانی مثل مل گیبسون، جانی دپ و کیتلین جنر انگشت نما شده بود.این بازیگر کمدی در بیانیه اش گفت در سال آینده برای آخرین بار میزبان این مراسم خواهد بود.
او گفت: یک بار دیگر به من پیشنهاد دادند و نمی توانم این پیشنهاد را رد کنم. اما آخرین باری است که این کار را می کنم تا شبی سرگرم کننده داشته باشیم.
از دیگر میزبانان اخیر گلدن گلوب می توان از جیمی فلن، ست مایرز و زوج کمدی تینا فی و ایمی پولر نام برد که از سال 2013 تا 2015 میزبان این مراسم بودند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 59 روز و 9 ساعت پیش
خودروسازان راه گذار از بنزین به سی.ان.جی را مسدود کرده اند

خودروسازان راه گذار از بنزین به سی.ان.جی را مسدود کرده اند محسن جوهری در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا درباره لزوم جایگزینی بنزین با سی.ان.جی اظهار داشت: با توجه به افزایش قیمت بنزین، گرایش به استفاده از سی.ان.جی به عنوان سوخت ارزان، افزایش می یابد.
وی افزود: ارزانی و پاک بودن جزو مزیت های سی.ان.جی است که در کاهش هزینه خانوار و آلودگی هوا، نقش بسزایی دارد.
رئیس هیات مدیره انجمن صنفی سی.ان.جی کشور با اشاره به مشکلات خودروسازان داخلی در زمینه تولید خودروی باکیفیت پایه گازسوز، تصریح کرد: مشکل این است که خودروسازان داخلی هنوز نتوانسته اند در تولید خودروی پایه گازسوز و باکیفیت که طراحی محفظه احتراق موتور براساس سوخت گاز با حداقل افت راندمان ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 59 روز و 9 ساعت پیش
واکنش برایان هوک به اعتراض ها در ایران

واکنش برایان هوک به اعتراض ها در ایران به گزارش ایلنا به نقل از اسکای نیوز، برایان هوک نماینده ویژه آمریکا در مورد ایران در تازه ترین اظهارات بی اساس خود در مورد ایران مدعی شد: ایران باید حمایت از گروه های مقاومت منطقه ای را متوقف کند، مردم عراق خواستار پایان تسلط ایران بر کشورشان هستند. تظاهرات در عراق و لبنان نشان داد که تلاش ایران برای صدور انقلاب خود ناموفق بوده است.
وی در ادامه در مورد اعتراض های مردمی در ایران نیز مدعی شد: آمریکا در کنار معترضان است و از اعتراض ها در ایران حمایت می کند. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 59 روز و 10 ساعت پیش
کشاورزان را از دریافت وام محروم می کنند/ درخواست وثیقه خاص مانعِ بعدی است

کشاورزان را از دریافت وام محروم می کنند/ درخواست وثیقه خاص مانعِ بعدی است به گزارش خبرنگار ایلنا، شاید در یک سال اخیر به دلیل افزایش بارش ها و تامین نسبی آب برای کشاورزی، وضعیت کشاورزان در برخی مناطق بهتر شده باشد، اما بیش از یک دهه خشکسالی این افراد را با ضرر های زیادی مواجه کرده؛ خسارت هایی که هنوز هم به صورت کلی جبران نشده و آنها همچنان با مشکلات زیادی دست به گریبان هستند. تغییرات اقلیمی که منجر به خشک شدن باغ ها و مراتع شده، کشاورزانی را به فکر کار های دیگر انداخته و آن دسته از افرادی هم که مانده اند، به دلیل کشت و برداشت محدود نتوانسته اند هزینه های خود را جبران کنند ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 59 روز و 12 ساعت پیش
چشم اندازِ مهمِ کمک های معیشتی چیست؟ / دولت به دنبالِ جلب رضایت جامعه است

چشم اندازِ مهمِ کمک های معیشتی چیست؟ / دولت به دنبالِ جلب رضایت جامعه است به گزارش خبرنگار ایلنا، اساس و هدف دولت در طرح حمایت معیشتی، کمک به خانوارهای متوسط و کم درآمد است که در شرایط تحریم اقتصادی، به لحاظ معیشتی تحت فشار هستند. این سخنِ حسن روحانی جهت گیری های کلان دولت و هدف کلی قوای سه گانه از حذف یارانه سوخت را نشان می دهد؛ امری که مخالف و موافق دارد. مخالفان می گویند، دولت باید هرآنچه از حذف یارانه بدست می آورد را صرف جبران کسری بودجه حدود 130 هزار میلیارد تومانی سال 98 کند تا سال آینده مجبور نشود از محل افزایش مالیات ها آن را جبران می کند. این دسته معتقدند دریافت مالیات بیشتر از اصناف و صنایع آنها را در معرض ریسک های اقتصادی بزرگ تری قرار می دهد ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 59 روز و 12 ساعت پیش
شهادت سه بسیجی و پاسدار در اغتشاشات غرب استان تهران

شهادت سه بسیجی و پاسدار در اغتشاشات غرب استان تهران به گزارش ایلنا، بر اساس اعلام سپاه سیدالشهداء(ع) استان تهران، سه بسیجی و پاسدار در راه حفظ امنیت کشور در مبارزه با اشرار و آشوبگران به شهادت رسیدند. اسامی این شهداء به شرح زیر است:
1. شهید پاسدار مرتضی ابراهیمی - فرمانده گردان امام حسین(ع) شهرستان ملارد.
2. شهید بسیجی مجید شیخی - بسیجی شهرستان بهارستان.
3. شهید بسیجی مصطفی رضایی - بسیجی شهرستان ملارد.
بر اساس آنچه سپاه سیدالشهداء(ع) اعلام کرده، اغتشاش گران با ایجاد کمین و حلقه محاصره، به وسیله سلاح سرد (چاقو و قمه) پاسداران امنیت را به شهادت رساندند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 59 روز و 19 ساعت پیش
شهادت یکی از عوامل انتظامی شهرستان ماهشهر

شهادت یکی از عوامل انتظامی شهرستان ماهشهر سرهنگ رضا پاپی در گفت وگو با خبرنگار ایلنا ضمن تایید این خبر، گفت: عصر امروز یکی از عوامل نیروی انتظامی در شهرک چمران ماهشهر در درگیری با معترضین به شهادت رسید.
وی افزود: این مامور در پی حمله معترضان، در شهرک چمران ماهشهر به درجه رفیع شهادت نائل شد.
همچنین 2 مامور دیگر ناجا در این درگیری ها مجروح شده و به مراکز درمانی منتقل شدند. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: حوادث انتشار : 59 روز و 20 ساعت پیش
ادارات و نهادها در شناساندن شهدای هرمزگان نقش آفرین باشند

ادارات و نهادها در شناساندن شهدای هرمزگان نقش آفرین باشند به گزارش ایلنا از هرمزگان، سردار اباذر سالاری در نشست ستاد کنگره شهدای هرمزگان بیان کرد: کنگره ملی شهدا،یادواره 1500 شهید است که از یکم الی پنجم دی ماه در مسجدجامع بندرعباس برگزارمی شود.
وی افزود: این کنگره آغازی برای اجرای پروژه محرومیت زدایی خواهد بود 1500 پروژه محرومیت زدایی را به نیت 1500 شهید استان را که بخشی از آن در حال اجرایی است.همچنین در همین ایام امکانات لازم جهت ازدواج 1500 زوج فراهم خواهد شد.
سردار سالاری ابراز کرد: اجرای برنامه های متنوع علمی ورزشی فرهنگی جز برنامه های کنگره و اختتامیه این کنگره با حضور مسئولان کشوری و لشکری برگزار می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 59 روز و 20 ساعت پیش
امنیت در بسیاری از استان های کشور برقرار است

امنیت در بسیاری از استان های کشور برقرار است به گزارش خبرنگار ایلنا، در پی افزایش قیمت بنزین از بامداد جمعه، 24 آبان، اعتراضاتی در برخی نقاط کشور شکل گرفت که برخی معترضان به اموال عمومی و زیرساخت های شهری آسیب زدند.
بنابر اعلام مسئولان استانی و شهرستانی، خسارت به اموال عمومی و ناوگان حمل ونقل شهری و برخی اداره ها و بانک ها وارد و منجر به تعطیلی آنها شد.
بسیاری از استان های کشور از جمله تهران، اصفهان، فارس، لرستان، کرمانشاه، یزد، آذربایجان شرقی، کردستان و بوشهر که از شرایط امنیت مناسبی برخوردار نبودند هم اکنون پس از 2 روز و با توجه به دستگیری لیدرهای این اعتراضات با کمک نیروهای انتظامی ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 59 روز و 20 ساعت پیش
ستاره بارسلونا همبازی رونالدو می شود؟!

ستاره بارسلونا همبازی رونالدو می شود؟! به گزارش ایلنا، به نظر می رسد جدایی ایوان راکیتیچ، هافبک 31 ساله و کروات بارسلونا در فصل نقل و انتقالات زمستانی از این تیم قطعی باشد و اخبار حاکی از تمایل چند تیم در سری آ و البته منچستریونایتد به جذب این بازیکن است.
نشریه اسپورت مدعی شد خود ایوان راکیتیچ علاقمند به انتقال به یوونتوس است و اگر اتفاق خاصی رخ ندهد این بازیکن در فصل نقل و انتقالات زمستانی راهی سری آ و شهر تورین خواهد شد. به نظر می رسد بارسلونا رقم 35 میلیون یورو برای فروش ایوان راکیتیچ تقاضا کرده که این رقم از سوی بیانکونری پرداخت خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 59 روز و 21 ساعت پیش
تجمع مسالمت آمیر دانشجویان دانشگاه تهران پایان یافت

تجمع مسالمت آمیر دانشجویان دانشگاه تهران پایان یافت به گزارش خبرنگار ایلنا، این دانشجویان که از تشکل های مختلف دانشگاه تهران بودند در اعتراض به اصلاح قیمت بنزین و وضعیت اقتصادی کشور تجمع اعتراض آمیزی در داخل دانشگاه برگزار کردند.
بر خلاف روز گذشته دانشجویان نزدیک به تشکل بسیج دانشجویی در این تجمع حضور حضور چندانی نداشتند.
با غروب آفتاب و از حدود ساعت 18 به بعد تعداد دانشجویان حاضر در دانشگاه تهران کمتر شد و دانشجویان با قرائت بیانیه ای به تجمع خود پایان دادند. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 59 روز و 23 ساعت پیش
هم افزایی با سازمان فرهنگ و ارتباطات و وزارت امورخارجه برای رونق گردشگری

هم افزایی با سازمان فرهنگ و ارتباطات و وزارت امورخارجه برای رونق گردشگری به گزارش ایلنا، ولی تیموری، معاون گردشگری کشور در نشست رونمایی از اقلام تبلیغاتی برای کشورهای هدف گفت: تاکنون نشست های متعددی با رسانه ها داشته ایم که در اولین نشست عنوان شد که بزرگ ترین چالش اصلی گردشگری ما در ابعاد بین المللی، ناشناخته ماندن آن است. حالا بعد دیگری تحت عنوان پروژه ایران هراسی هم به آن اضافه شده و دشمنان ما سعی کرده اند که درباره شرایط گردشگری ایران سیاه نمایی کنند. به همین دلیل جلساتی با ارگان های مختلف در این خصوص داشتیم و در این راستا نمی توانستیم از ظرفیت های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در خارج از کشور غافل بمانیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 59 روز و 23 ساعت پیش
کامیون حامل 221 کیلوگرم شیشه در گمرک شهید رجایی توقیف شد

کامیون حامل 221 کیلوگرم شیشه در گمرک شهید رجایی توقیف شد به گزارش ایلنا، سردار غلامرضا جعفری در تشریح این خبر، اظهارداشت: مأموران مبارزه با مواد مخدر استان هرمزگان با همکاری پلیس امنیت اقتصادی مستقر در گمرک شهید رجایی با انجام اقدامات اطلاعاتی گسترده دریافتند اعضای یک باند قاچاق موادمخدر در قالب کالاهای گمرکی با جاسازی در کانتینر و اقلام صادراتی اقدام به قاچاق مواد افیونی به ویژه مواد مخدر صنعتی می کنند.
وی افزود: مأموران با بهره گیری از شیوه های پلیسی و تعقیب و مراقبت های لازم به یک دستگاه کامیون تریلی حامل یخچال که از یکی از کشورهای همسایه عازم گمرک شهید رجایی بندرعباس بود، مشکوک شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: حوادث انتشار : 59 روز و 23 ساعت پیش
آخرین وضعیت مصدومان لیورپول قبل از مصاف با پالاس

آخرین وضعیت مصدومان لیورپول قبل از مصاف با پالاس به گزارش ایلنا، لیوروپول تیم تحت هدایت یورگن کلوپ در ابتدای هفته آینده در بازهای باشگاهی در لیگ جزیره به مصاف کریستال پالاس خواهد رفت.
تعداد زیادی از بازیکنان آنفیلدی ها در تیم های ملی مختلف توپ می زنند و با پایان بازیهای ملی چند بازیکت کلیدی این تیم با مصدومیت به باشگاه بازخواهند گشت.
جو گومز ملی پوش انگلیسی، فان دایک مدافع تیم ملی هلند، اندی رابرتسون بازیکن تیم ملی انگلیس، جردن هندرسون از تیم ملی انگلیس، و محمد صلاح بازیکن تیم ملی مصر در بازیهای ملی با مصدومیت مواجه شدند و در حالی به لیورپول باز خواهند گشت که مشخص نیست قادر به بازی در مقابل پالاس هستند یا خیر. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 60 روز و 0 ساعت پیش
زمان واریز حمایت های معیشتی اعلام شد

زمان واریز حمایت های معیشتی اعلام شد به گزارش ایلنا، براساس اطلاعیه سازمان برنامه و بودجه، دومین مرحله پرداخت حمایت معیشتی ساعت 24 روز چهارشنبه 29 آبان و سومین مرحله ساعت 24 روز شنبه 2 آذرماه خواهد بود
حمایت معیشتی به ازای خانوار های تک نفره 55 هزار تومان، خانوار 2 نفره 103 هزار تومان، خانوار 3 نفره 138 هزار تومان، خانوار 4نفره 172 هزار تومان و خانوار های 5نفره و بیشتر 205 هزار تومان خواهد بود. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 60 روز و 0 ساعت پیش
رأی مخالف به تشکیل کمیسیون میراث فرهنگی/ ممنوعیت ورود رسانه های آمریکایی حامی تحریم به ایران

رأی مخالف به تشکیل کمیسیون میراث فرهنگی/ ممنوعیت ورود رسانه های آمریکایی حامی تحریم به ایران سیده فاطمه ذوالقدر، در تشریح نشست امروز(دوشنبه 27 آبان ماه) کمیسیون فرهنگی مجلس، عنوان کرد: دستور نخست امروز کمیسیون فرهنگی بررسی طرح فهرست قوانین و احکام نامعتبر حوزه ورزش بود که کلیات آن به تصویب اعضا رسید.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: دستور کار بعدی کمیسیون فرهنگی، بررسی طرح تشکیل کمیسیون تخصصی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بود که کمیسیون فرهنگی به عنوان کمیسیون فرعی با این طرح مخالفت کرد.
وی ادامه داد: بررسی طرح ممنوعیت ورود خبرنگاران رسانه های تبعیت کننده از تحریم های آمریکا به کشور ایران نیز در دستور کار کمیسیون فرهنگی ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 60 روز و 0 ساعت پیش
پورعلی گنجی - تراکتور؛ فعلا منتفی است

پورعلی گنجی - تراکتور؛ فعلا منتفی است به گزارش ایلنا، درباره این مدافع ایرانی شنیده می شود وضعیت چندان مناسبی در باشگاه العربی ندارد و احتمال جدایی اش در نیم فصل زیاد است. با این حال باشگاه تبریزی شایعه جذب پورعلی گنجی را رد می کند.
وحید خوش زرع، مدیررسانه ای باشگاه تراکتور درباره شایعه جذب پورعلی گنجی گفت: او بازیکن خوب و بزرگی است. زحمات زیادی هم برای فوتبال ایران کشیده اما هیچ مذاکره ای برای جذب این بازیکن با او و باشگاهش انجام ندادیم.
باید منتظر ماند و دید طی روزها و هفته های آینده چه اتفاقاتی درباره پور علی گنجی رخ می دهد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 60 روز و 1 ساعت پیش
نشست هم اندیشی مدیران هلدینگ هتل های زنجیره ای کشور برگزار شد

نشست هم اندیشی مدیران هلدینگ هتل های زنجیره ای کشور برگزار شد به گزارش ایلنا، علی جیرفتی (مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری ایران) در نشست هم اندیشی مدیران هلدینگ هتل های زنجیره ای کشور گفت: با توجه به اینکه حجم عمده ای از هتل های کشور تحت پوشش جامعه هتلداران است، هماهنگی، همدلی و همفکری ما می تواند در رونق و توسعه گردشگری کشور نقش مهمی داشته باشد.
در ادامه پرهام جانفشان (مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران) در این نشست گفت: با توجه به این که بالاترین میزان تأسیسات گردشگری در بین استان های کشور به تهران تعلق دارد کوچک ترین اقدام و تصمیم مثبتی می تواند در تمام تأسیسات گردشگری کشور بسط و گسترش پیدا کند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 60 روز و 1 ساعت پیش
حقوق آبان ماه بازنشستگان کشوری امشب واریز می شود

حقوق آبان ماه بازنشستگان کشوری امشب واریز می شود به گزارش ایلنا، امین پورذاکری با اعلام این خبر گفت: با تلاش های صورت گرفته و هماهنگی خزانه کل و سازمان برنامه و بودجه کشور، حقوق بازنشستگان و موظفین تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری تا ساعت 24 امشب به حساب این عزیزان واریز می شود و قابل برداشت خواهد بود.
گفتنی است بیش از یک میلیون و 429 هزار نفر تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری هستند و بخش عمده اعتبارات پرداخت حقوق ایشان توسط دولت تامین و پرداخت می شود. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 60 روز و 1 ساعت پیش
تجمعات مردمی بدون مشکل خاتمه یافت/ ضرورت جلوگیری مسئولان از افزایش قیمت ها در کشور

تجمعات مردمی بدون مشکل خاتمه یافت/ ضرورت جلوگیری مسئولان از افزایش قیمت ها در کشور هدایت الله جمالی پور روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایلنا در قزوین در پاسخ به این سئوال که تدابیر امنیتی در حوزه سوخت و اعتراضات استان قزوین را چگونه ارزیابی می کنید؟ اظهار کرد: خیلی افراد احساس می کردند که بعد از افزایش قیمت بنزین در قزوین اتفاقات خطرناکی خواهد افتاد اما با تدبیری که شکل گرفت و اعتمادسازی که انجام شد هیچگونه مسئله خاصی پیش نیامده است.
وی افزود:تجمعات پراکنده ای در برخی نقاط در قزوین و شهرستان ها صورت گرفته که با حضور به موقع ماموران نیروی انتظامی و دستگاه های امنیتی و گفت و گو با مردم،تجمعات بدون مشکل خاتمه پیدا کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 60 روز و 2 ساعت پیش
استان تهران در آرامش و امنیت است

استان تهران در آرامش و امنیت است به گزارش ایلنا، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران در مورد طرح اصلاح قیمت بنزین اظهار داشت: مناسب سازی قیمت بنزین یک موضوع اقتصادی است که طبق برنامه ششم دولت مکلف شده در این زمینه اقدام کند که سران قوا این موضوع را بررسی و مطرح کردند.
وی با اشاره به بررسی کارشناسانه این طرح عنوان کرد: خروجی این اقدام کارشناسانه طبق مصوبه سران قوا این موضوع بود که مقام معظم رهبری نیز به آن اشاره داشتند که مصوبه سران قوا لازم الاجرا است.
استاندار تهران با بیان اینکه میزان مصرف بنزین در کشور 95 تا 103 میلیون لیتر است گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 60 روز و 3 ساعت پیش
انتخابات پارلمانی بلاروس مطابق استانداردهای دموکراتیک نبود

انتخابات پارلمانی بلاروس مطابق استانداردهای دموکراتیک نبود به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، ناظران بین المللی اعلام کردند که انتخابات پارلمانی روز گذشته بلاروس مطابق استانداردهای دموکراتیک نبوده و اصل بی طرفی در آن رعایت نشده است.
بر اساس این گزارش، انتخابات هفدهم نوامبر در بلاروس با محدودیت های آزادی های بنیادین و نگرانی ها درباره دخالت عامدانه رو به رو بوده است.
نهادهای بین المللی بر نحوه برگزاری انتخابات بلاروس نظارت داشتند تا بررسی کنند که الکساندر لوکاشنکو ، رئیس جمهوری این کشور، تا چه اندازه به مخالفان خود اجازه عرض اندام می دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 60 روز و 3 ساعت پیش
سهم 8 درصدی صادرات صنایع غذایی از ارزش کل صادرات غیرنفتی

سهم 8 درصدی صادرات صنایع غذایی از ارزش کل صادرات غیرنفتی به گزارش ایلنا و به نقل از وزارت صمت، سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت در این نشست، تامین امنیت غذایی کشور را یکی از مهمترین برنامه های کشور عنوان کرد و گفت: در صنایع غذایی تولیدکنندگان با تکمیل زنجیره ارزش در برخی بخش های مهم کمک موثری به تامین امنیت غذایی در کشور کرده اند و به نوعی در فرایند تولید و عرضه بموقع محصول به مردم پیشقدم بوده اند.
صادقی نیارکی خودکفایی در بخش محصولات باغی را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: در بخش باغی خوشبختانه زنجیره ارزش تکمیل شده و شاهد توسعه این صنعت در بخش تولید آشامیدنی و کنسانتره هستیم و صنایع این بخش عمدتا مجهز به تکنولوژی روز دنیا هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 60 روز و 4 ساعت پیش
آمار بالای ترک تحصیل در روستاهای خراسان شمالی

آمار بالای ترک تحصیل در روستاهای خراسان شمالی به گزارش ایلنا، محمد علی شجاعی در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان تاکید کرد: روستاییان این استان باید آموزش های مهارتی مختلف را دریافت کنند و یکی از عللی که سبب شده تا افراد روستایی از آموزش های فنی و حرفه ای استقبال نکند این بوده که آموزش های ارائه شده در گذشته به دردشان نمی خورده است.
وی افزود: آموزش های ارائه شده باید متناسب هر مکان و منطقه باشد.
شجاعی ادامه داد: در حال حاضر وضعیت آموزش های فنی و حرفه ای در روستاهای این استان مناسب نیست و بیشتر افراد در روستاهایی همچون تیتکانلو، صفی آباد و ... بیکارند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 60 روز و 5 ساعت پیش
با هرگونه افزایش قیمت کالاها برخورد می شود/ هیچگونه مشکلی در شهر وجود ندارد

با هرگونه افزایش قیمت کالاها برخورد می شود/ هیچگونه مشکلی در شهر وجود ندارد به گزارش ایلنا،عباس توکلی در جلسه ستاد تنظیم بازار که صبح امروز دوشنبه-27 آبان ماه- در محل فرمانداری برگزار شد گفت:همه بازرسان ادارات مرتبط با کالاهای اساسی ماموریت یافته اند تابا هر گونه افزایش قیمت کالاهای ضروری برخورد داشته باشند.
وی با اشاره به حوادث پیش آمده در برخی شهرها، وضعیت شهرستان چادگان را عادی دانست و افزود: با توجه به تدابیر اندیشیده شده در استان و همچنین مدیریت شهرستان در حال حاضر هیچگونه کمبود یا مشکلی در این شهر وجود ندارد.
وی افزود: از فردای اعلام قیمت بنزین سه شیفت بازرسی در ساعات مختلف شبانه روز وضعیت قیمت های بازار را رصد می کند و تاکنون هیچ گونه افزایش قیمت و ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 60 روز و 6 ساعت پیش
خسارت جبران ناپذیر به آموزش پزشکی در صورت افزایش بی رویه ظرفیت رشته ها

خسارت جبران ناپذیر به آموزش پزشکی در صورت افزایش بی رویه ظرفیت رشته ها به گزارش ایلنا، باقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی با اشاره به اینکه حوزه آموزش علوم پزشکی در کنار برنامه های تحولی و امور جاری، با چالش هایی نیز مواجه است گفت: بحثی چندی پیش درخصوص افزایش ظرفیت های کنکور سراسری مطرح شد. لازم است دقت شود آموزش علوم پزشکی با سایر حوزه های کشور متفاوت است و افزایش نسنجیده ظرفیت ها می تواند خسارت های جبران ناپذیری را به کشور وارد کند.
لاریجانی با اشاره به اینکه محاسبات نیروی انسانی نظام سلامت به شکلی دقیق صورت گرفته گفت: این محاسبات با در نظر گرفتن نیازهای کشور ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 60 روز و 7 ساعت پیش
تظاهرات یونانی ها در سالگرد قیام دانشجویی 1973

تظاهرات یونانی ها در سالگرد قیام دانشجویی 1973 به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری ای بی سی، آنارشیست ها و گروه های چپ گرای یونان در چهل و ششمین سالگرد قیام دانشجویان علیه دیکتاتوری نظامی آن دوران این کشور به خیابان های آتن آمدند.
حضور سنگین نیروهای پلیس همزمان با تظاهرات این گروه ها تلاش داشت مانع از درگیری های میان دو طرف شود.
نزدیک به 20 هزار نفر در این تظاهرات شرکت کرده و از دانشگاه فنی آتن تا سفارت آمریکا راهپیمایی کردند. پلیس گزارش داد که نزدیک به 10 هزار نفر در تظاهرات حزب کمونیست شرکت کرده و هزار نفر دیگر نیز در قالب تظاهرات حزب سیریزا به خیابان ها آمدند ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 60 روز و 7 ساعت پیش
دولت باید برای حمایت مالی از اقشار کم درآمد قول فردا و پس فردا ندهد/ می توانستیم مبالغ را قبل از اجرای طرح، به حساب مردم واریز کنیم

دولت باید برای حمایت مالی از اقشار کم درآمد قول فردا و پس فردا ندهد/ می توانستیم مبالغ را قبل از اجرای طرح، به حساب مردم واریز کنیم احمد امیرآبادی فراهانی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، درباره تصمیم سران قوا در خصوص افزایش قیمت بنزین، گفت: تصمیمی است که گرفته شده اما بحث در نوع و روش افزایش قیمت قابل قبول نبود. در دوره قبل که بنا بود چنین اتفاقی رخ دهد، چندین ماه مسئله تبیین شد و کار کارشناسی در رسانه ها صورت گرفت، در واقع مردم کاملا توجیه شدند تازه آن دوره برق، آب و گاز با هم بودند در صورتی در این دوره چنین اتفاقاتی رخ نداد.
این عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه افزایش قیمت بنزین به یکباره رخ داد، گفت: مردم باید توجیه می شدند و در جریان قرار می گرفتند ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 60 روز و 8 ساعت پیش
آزادی 800 عنصر تروریستی داعش از زندان تل أبیض توسط کُردها

آزادی 800 عنصر تروریستی داعش از زندان تل أبیض توسط کُردها به گزارش ایلنا به نقل از آناتولی، وزارت دفاع ترکیه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که شبه نظامیان کرد گروه های ی.پ.ک و پ.ک.ک دست کم 800 عنصر تروریستی داعش را از زندان تل أبیض ، در شمال سوریه آزاد کردند و ترکیه تنها کشور ائتلاف بین المللی و پیمان آتلانتیک شمالی ناتو است که با گروه تروریستی داعش در میدان جنگ مبارزه می کند.
در این بیانیه تأکید شده است که ترکیه تاکنون توانسته بیش از چهار هزار عنصر تروریستی داعش را در سوریه و عراق از پای درآورد.
در ادامه این بیانیه آمده است: عملیات چشمه صلح که با هدف نابودی همه گروه های تروریستی و در صدر آنها داعش صورت گرفت و نیز عملیات اخیر علیه سرکرده ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 60 روز و 9 ساعت پیش
نماد شیرزنان قشقایی را برای خودمان انتخاب کردیم/ می گفتند یک زن هرگز نمی تواند در موسیقی موفق باشد

نماد شیرزنان قشقایی را برای خودمان انتخاب کردیم/ می گفتند یک زن هرگز نمی تواند در موسیقی موفق باشد به گزارش خبرنگار ایلنا، موسیقی نواحی مختلف ایران از تنوع بسیاری برخوردار است و اقوام مختلف به مدد وجود پیشکسوتان و قدما، از شمال تا جنوب و از غرب تا شرق ایران به طور کم و بیش از گونه های مختلف مقامی پاسداری و حمایت کرده اند. مشکلی که در میان اقوام همچنان وجود دارد دیدگاه منفی نسبت به فعالیت زنان در عرصه موسیقی است.
ساناز نامداری یکی از نوازندگان و آهنگسازان اهل استان فارس و متعلق به ایل قشقایی هنرمندی است که با وجود مرارت های بسیار و مخالفت برخی از اهالی منطقه اش اولین گروه موسیقی بانوان منطقه قشقایی را با نام یاغلیق راه اندازی کرده و با همراهی اعضای گروهش ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 60 روز و 11 ساعت پیش
مدارس الیگودرز و ازنا با یک ساعت تاخیر فعالیت می کند

مدارس الیگودرز و ازنا با یک ساعت تاخیر فعالیت می کند به گزارش ایلنا، روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش لرستان در اطلاعیه ای اعلام کرد مدارس نوبت صبح پیش دبستانی و ابتدایی شهرستان ازنا روز دوشنبه 27 آبان ماه با یک ساعت تاخیر و از ساعت 9 صبح فعالیت آموزشی خود را آغاز می کنند.
همچنین شروع فعالیت آموزشی مدارس نوبت صبح پیش دبستانی، ابتدایی و دوره اول متوسطه شهرستان الیگودرز نیز روز دوشنبه با یک ساعت تاخیر آغاز می شود.
برودت هوا و بارش برف علت اتخاذ این تصمیم بوده است. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 60 روز و 19 ساعت پیش
مدارس شهریار، رباط کریم و اسلامشهر فردا تعطیل است

مدارس شهریار، رباط کریم و اسلامشهر فردا تعطیل است به گزارش، به دلیل برودت هوا و بارندگی های اخیر و اعلام مراجع رسمی تمامی مدارس شهرستان های رباط کریم، شهریار و اسلامشهر فردا تعطیل هستند.
همچنین تمامی مقاطع تحصیلی سایر شهرستان های استان تهران دایر هستند. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 60 روز و 20 ساعت پیش
سرویس دهی به تمامی جایگاه های فعال CNG در سطح قزوین توسط شرکت گاز

سرویس دهی به تمامی جایگاه های فعال CNG در سطح قزوین توسط شرکت گاز به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، اسماعیل مفرد بوشهری از آمادگی شرکت گاز استان قزوین به منظور خدمات رسانی به جایگاه های CNG استان خبر داد و گفت: با توجه اجرای سهمیه بندی بنزین از بامداد 24 آبان، این شرکت آماده سرویس دهی به تمامی جایگاه های فعال CNG در سطح استان است.
وی با اشاره به وجود 60 جایگاه CNG در سطح استان افزود: هم اکنون سرویس دهی به تمامی جایگاه های فعال در حال اجرا است که به صورت روزانه حدود 600 هزار مترمکعب گاز در این جایگاه ها توسط خودروها سوخت گیری انجام می شود.
بوشهری تصریح کرد: با توجه به مصوبه اخیر ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 60 روز و 20 ساعت پیش
کاشت 100 هزار اصله نهال توسط صاحبان صنایع در قزوین

کاشت 100 هزار اصله نهال توسط صاحبان صنایع در قزوین به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، حسن عباس نژاد با اعلام این خبر اظهار کرد: در حاشیه جلسه کمسیون اتاق بازرگانی استان قزوین، نمایندگان صاحبان صنایع بصورت نمادین برای کاشت یک صد هزار اصله نهال در سطح استان اعلام آمادگی کردند.
وی تصریح کرد: صاحبان صنایع برای حفظ محیط زیست و افزایش سطح فضای سبز استان و همکاری در خصوص کاهش میزان آلودگی و پاکیزگی هوا این تصمیم را گرفته اند.
عباس نژاد افزود: تعامل محیط زیست با صنعت در استان قزوین بر پایه توسعه پایدار و حفظ محیط زیست است و از اهم بر نامه های سازمان محیط زیست در استان است و در کنار توجه به توسعه صنعت و ایجاد اشتغال بر پایه شاخص های توسعه ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 60 روز و 20 ساعت پیش
دستگیری قاچاقچی مواد مخدر در شهرستان البرز

دستگیری قاچاقچی مواد مخدر در شهرستان البرز به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، سرهنگ بهرام منصوری با اعلام این خبر گفت: در پی کسب خبر مبنی بر فعالیت فردی در تهیه و توزیع موادمخدر، موضوع در دستور کار ماموران کلانتری محمدیه قرار گرفت.
فرمانده انتظامی شهرستان البرز افزود: ماموران با شناسایی خودروی متهم و نحوه فعالیت این فرد دریک عملیات غافلگیرانه خودروی متهم توقیف و در بازرسی از آن یک کیلو و 800 گرم تریاک کشف کردند.
وی با بیان اینکه متهم دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: حوادث انتشار : 60 روز و 20 ساعت پیش
دومین همایش ملی هویت کودکان ایرانی اسلامی در قزوین به پایان رسید

دومین همایش ملی هویت کودکان ایرانی اسلامی در قزوین به پایان رسید به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، 1425 اثر به دبیرخانه این همایش ارسال شده بود که در نهایت پس از ارزیابی، داوران 70 اثر را به عنوان برگزیده انتخاب کردند.
81 عضو هیات علمی دانشگاه ها از 23 استان کشور در رشته های علوم تربیتی، مدیریت و برنامه ریزی آموزشی، روانشناسی، بازی و یادگیری و ادبیات کودک و نوجوانان آثار و مقاله های ارسالی را داوری کردند.
در بخش فیلم این همایش سید محمد سینا حسینی از یزد، مرضیه رهام از همدان و رقیه کاظمی از قزوین اول تا سوم شدند.
جایزه نفرات اول تا سوم بخش بازی و یادگیری نیز به محسن رحیم بیگی از ایلام، روح الله پورصالح از یزد و میلاد قلی زاده از قزوین رسید ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 60 روز و 20 ساعت پیش
امشب و فردا هوای استان قزوین برفی و بارانی خواهد بود

امشب و فردا هوای استان قزوین برفی و بارانی خواهد بود به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، مریم بهروزی با اعلام این خبر گفت: براساس آخرین نقشه های پیش یابی و تصاویر ماهواره ای امشب و فردا هوای استان برفی و بارانی خواهد بود و در ارتفاعات نیز پدیده مه پیش بینی می شود.
وی با اشاره به پدیده وقوع کولاک در گردنه های استان، تصریح کرد: به لحاظ دمایی استقرار هوای سرد تا روز چهارشنبه هفته جاری در سطح منطقه ادامه خواهد داشت.
کارشناس هواشناسی در ادامه گفت: سامانه هوای سرد استقرار یافته روز چهارشنبه از سطح استان خارج خواهد شد.
بهروزی یادآور شد: در شبانه روز گذشته آوج با منفی 8 و قزوین ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 60 روز و 20 ساعت پیش
توزیع داروهای انحصاری توسط دو یا سه شرکت پخش

توزیع داروهای انحصاری توسط دو یا سه شرکت پخش به گزارش ایلنا، کیانوش جهانپور اظهار داشت: لزوم توزیع کنترل شده داروهای وارداتی و تولید داخل انحصاری، رفع موضوع تعیین سقف پرداخت در داروخانه های دولتی و ضرورت تعیین تکلیف تعهدات مالی انجام نشده سال 96 دانشگاه ها بابت پرداخت از طریق اوراق ارائه شده از طرف بیمه ها بخشی از گزارشات و موارد مطرح شده در این جلسه بود.
وی افزود: بنا شد سه دانشگاه علوم پزشکی استان تهران در موارد ویژه و فوری برای رسیدگی به گزارشات تخلفات شرکت های پخش فارغ از حوزه نظارتی دانشگاه راسا اقدام و نتیجه را به سازمان غذا و دارو منعکس کنند ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 60 روز و 21 ساعت پیش
اصابت موشک به منطقه الخضرای بغداد

اصابت موشک به منطقه الخضرای بغداد به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، گزارش ها از شنیده شدن صدای انفجار در مرکز پایتخت عراق حکایت دارد.
شبکه خبری اسکای نیوز گزاش داد که سه خمپاره به منطقه الخضرای بغداد اصابت کرده است.
شبکه خبری الجزیره نیز با انتشار خبر اصابت چند خمپاره به منطقه الخضرا اعلام کرد که صدای آژیر خطر در این منطقه که سفارت چند کشور در آن قرار دارد شنیده می شود.
بر اساس گزارش رسانه ها، تاکنون تلفاتی از این حمله خمپاره ای گزارش نشده است. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 60 روز و 22 ساعت پیش
ظریف موفقیت در تحمیل آتش بس به رژیم صهیونیستی را به مردم و مقاومت فلسطین تبریک گفت

ظریف موفقیت در تحمیل آتش بس به رژیم صهیونیستی را به مردم و مقاومت فلسطین تبریک گفت به گزارش ایلنا، محمدجواد ظریف امشب در گفتگویی تلفنی با آقای زیاد النخاله ضمن محکوم کردن تجاوزگری اخیر رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین بویژه در نوار غزه، موفقیت در تحمیل آتش بس به رژیم صهیونیستی را به مردم و مقاومت فلسطین تبریک گفت. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 60 روز و 23 ساعت پیش
آغاز به کار شورای اسلامی کارِ هفت تپه تا پایانِ ماه/ بعید است بتوانیم 100 هزار تن شکر تولید کنیم/پیگیر اصلاح قراردادهای کارگران هستیم

آغاز به کار شورای اسلامی کارِ هفت تپه تا پایانِ ماه/ بعید است بتوانیم 100 هزار تن شکر تولید کنیم/پیگیر اصلاح قراردادهای کارگران هستیم به گزارش خبرنگار ایلنا، اهواز و شوش در هفته های گذشته سرخط خبرهای بیشترِ رسانه های داخلی بوده اند. در واقع اعتراضات کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه و گروه ملی صنعتی فولاد ایران، اخبار این دو شهر را از حیث ارزش های خبری چون برخورد (Conflict) و بزرگی و فراوانی (Magnitude) مهم جلوه داد؛ تا جایی که دولت نمایندای برای رسیدگی به مشکلات کارگران این دو مجموعه به این شهرها اعزام کرد.
در این میان بار حل اختلاف کارگر و کارفرما براساس تکالیف تعیین شده در قانون کار برعهده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 381 روز و 11 ساعت پیش
انتقال داعش به افغانستان؛ عامل موثر در مذاکرات ایران و طالبان/ تلاش تهران برای تشویق طالبان به همکاری با دولت مرکزی کابل

انتقال داعش به افغانستان؛ عامل موثر در مذاکرات ایران و طالبان/ تلاش تهران برای تشویق طالبان به همکاری با دولت مرکزی کابل محسن روحی صفت در گفت وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به مواضع ایران نسبت به طالبان و سفر هیاتی از طالبان به تهران گفت: مواضع ایران نسبت به طالبان از ابتدا شفاف بوده و گفت وگوهایی که اکنون میان ایران و طالبان در حال انجام است در ادامه همان روند است. در مذاکراتی که دولت افغانستان با تمامی گروه هایی که اسلحه به دست داشتند، دولت مرکزی از آنها خواسته بود اسلحه را به زمین بگذارند و به روند حل و فصل سیاسی و مذاکرات صلح بپیوندند.
روابط ایران و طالبان در چه سطحی است؟
وی با بیان اینکه تهران نیز همانند کابل خواستار پایان منازعات میان گروه های افغانستانی و پیوستن آنها به جریان مذاکرات صلح است ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 381 روز و 12 ساعت پیش
منکر حقِ کارگران برای اعتصاب نیستیم اما می توانستیم گفت وگو کنیم/ پرونده "گروه امیرمنصور آریا" زمان را از ما گرفت

منکر حقِ کارگران برای اعتصاب نیستیم اما می توانستیم گفت وگو کنیم/ پرونده "گروه امیرمنصور آریا" زمان را از ما گرفت به گزارش خبرنگار ایلنا، گروه ملی صنعتی فولاد با هزاران کارگر در سال های گذشته با چالش های متعددی مواجه بوده است؛ چالش هایی که در نهایت فعالیت های این کارخانه را برای برهه ای متوقف کرد. توقف تولید و پرداخت نشدن چند ماه از مطالبات کارگران، آنها را روانه خیابان ها کرد اما ورود دیرهنگام دولت و از سرگیری مذاکرات میان کارگران با شرکت و میان شرکت با طلبکاران اوضاع را آرام کرد. امروز؛ خطوط تولید به صورت تدریجی فعال می شوند و نقدینگی لازم با کمک بانک ملی فراهم می شود.
با جواد نعمتی نژاد عضو هیات مدیره گروه ملی صنعتی فولاد ایران که با عنوان مدیر بازرگانی شرکت هم فعالیت می کند و مدتی مدیرعامل ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 381 روز و 12 ساعت پیش
بویری، مربی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان ایران شد

بویری، مربی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان ایران شد به گزارش خبرنگار ایلنا از ایذه، ملک محمد بویری سرمربی تیم کشتی سینا صنعت ایذه عملکرد درخشانی در کسوت مربیگری در این تیم در لیگ برتر و جام باشگاه های جهان داشت؛ که از جمله عملکردهای وی، معرفی چندین کشتی گیر مستعد به رده های مختلف تیم ملی بود، به عنوان کادر ثابت تیم ملی کشتی فرنگی جوانان ایران معرفی شد.
ملک محمد بویری که اخیرا از طرف وزارت علوم بعنوان مسئول کشتی دانشجویان ایران انتخاب شده، کادر فنی تیم ملی کشتی جوانان ایران را در اردوی تیم ملی همراهی خواهد کرد.
گفتنی است، اردوی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان ایران 16 تا 27 دی ماه سال جاری در سیرجان برگزار خواهد شد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 381 روز و 20 ساعت پیش
اعلام ترکیب ایران مقابل قطر

اعلام ترکیب ایران مقابل قطر به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، تیم ملی فوتبال کشورمان امروز از ساعت 20:30 در ورزشگاه خلیفه دوحه دیداری تدارکاتی با تیم ملی قطر برگزار می کند.
ترکیب ایران در این مسابقه:
علیرضا بیرانوند، مرتضی پورعلی گنجی، مجید حسینی، وریا غفوری، احسان حاج صفی، امید ابراهیمی، وحید امیری، مهدی طارمی، کریم انصاری فرد ، سامان قدوس و سردار آزمون ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 381 روز و 23 ساعت پیش
مقابله عربستان با مخالفان و دشمنان سیاسی

مقابله عربستان با مخالفان و دشمنان سیاسی به گزارش ایلنا، سعودی ها که شرایط متفاوتی را از لحاظ سیاسی پشت سر می گذارند، در نخستین گام باید به مصاف کره شمالی بروند؛ کشوری که به طور غیرمستقیم از مخالفان عربستان به حساب می آید.
دیدار بعدی با لبنان خواهد بود. عربستانی ها در سال های اخیر با گروه های لبنانی هم تقابل داشته اند و بعید است این اتفاقات در دیدار دو تیم تاثیرش را نگذارد.
بازی سوم اما جذاب تر و مهیج تر خواهد بود چراکه باید با قطری دیدار کند که در سال های اخیر به دشمن شماره یکش حتی در مسابقات فوتبالی بدل شده است. این دو کشور در سال های اخیر به دلیل اتفاقات سیاسی با هم رودررو شدند اما خیلی زود تصمیم های سیاسی به فوتبال ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 382 روز و 0 ساعت پیش
توقف اجرای حکم تخریب بوستان شمشاد مشهد

توقف اجرای حکم تخریب بوستان شمشاد مشهد به گزارش ایلنا از مشهد، غلامعلی صادقی، دادستان مرکز خراسان رضوی با اعلام این خبر گفت: با توجه به درخواست شهردار مشهد مبنی بر توقف موقت اجرای حکم قلع و قمع فضای سبز واقع در بلوار اندیشه شهرک غرب مشهد تا تعیین تکلیف شکایت شهرداری درخصوص این بوستان موضوع به سرپرست اجرای احکام مدنی دادگستری مشهد ارسال شده است.
وی افزود: با توجه تقاضای شهرداری و به منظور جلوگیری از تضییع حقوق عمومی و پیشگیری از قلع و قمع درختان پارک که سرمایه عمومی محسوب می شود، درخواست شده اجرای حکم در حال حاضر در خصوص بوستان مذکور با هماهنگی حوزه دادستانی صورت پذیرد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 382 روز و 0 ساعت پیش
حریق در منزل مسکونی در خیابان مولوی/ نجات 20 زن و کودک

حریق در منزل مسکونی در خیابان مولوی/ نجات 20 زن و کودک جلال ملکی در گفت وگو با خبرنگار ایلنا، درباره جزییات این حادثه گفت: در ساعت 18:17 امشب یک مورد آتش سوزی در یک ساختمان مسکونی در خیابان مولوی، خیابان صاحب جم به سامانه 125 سازمان آتش نشانی اطلاع داده می شود.
وی با بیان اینکه بلافاصله سه ایستگاه با امکانات کامل به محل حادثه اعزام شد، اظهار داشت: محل آتش سوزی یک ساختمان چهار طبقه مسکونی بود که در هر طبقه چهار واحد مسکونی در آن وجود داشت. در طبقه منفی یک این ساختمان چند دستگاه خودرو وجود داشت. زمانی که آتش نشانان به محل حادثه رسیدند که یک دستگاه خودروی پژو 405 دچار آتش سوزی شده و کاملا شعله ور بود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: حوادث انتشار : 382 روز و 0 ساعت پیش
از جیان تا جمبا جمبا؛ سرنوشت تلخ بعد از پایان فوتبال

از جیان تا جمبا جمبا؛ سرنوشت تلخ بعد از پایان فوتبال به گزارش خبرنگار ایلنا، به تازگی گزارش هایی منتشر شده مبنی بر اینکه آساموا جیان، ستاره سابق تیم فوتبال ساندرلند که در تیم شانگهای اس ای پی جی درآمدی معادل 227 هزار پوند در هفته داشت، ورشکسته شده و اکنون تنها 600 پوند در حساب بانکی او وجود دارد. این مهاجم غنایی که زمانی پشت فرمان رولز رویس می نشست، حالا آنقدر بی پول شده است که حتی برای تأمین نیاز های اولیه خانواده اش هم به مشکل خورده است. او اما تنها فوتبالیستی نیست که از اوج ثروت به ورشکستگی می رسد. به همین بهانه سایت سان به معرفی ستاره های بزرگ دنیای فوتبال که دارایی و ثروت خود را به خاطر قمار ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 382 روز و 1 ساعت پیش
خارج کردن نیروها از سوریه وعده انتخاباتی بوده است

خارج کردن نیروها از سوریه وعده انتخاباتی بوده است به گزارش ایلنا، دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا امروز-دوشنبه- با انتشار چند پیام توییتری از تصمیمش مبنی بر خارج کردن نیروهای آمریکایی از سوریه دفاع کرد.
ترامپ تاکید کرد که با این کار به وعده های انتخاباتی خود عمل کرده است.
رییس جمهوری آمریکا نوشت: اگر هر شخصی غیر از دونالد ترامپ، کاری که من در سوریه-جایی که زمان روی کار آمدن من پر از داعشی بود- انجام دادم را انجام می داد، با او مثل قهرمان ملی رفتار می شد. داعش تقریبا نابود شده و ما به آرامی نیروهای خود را به خانه بازمی گردانیم تا در کنار خانواده های خود باشند، در حالی که همزمان با بقایای داعش مبارزه می کنیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 382 روز و 1 ساعت پیش
جشنواره ققنوس فرصت مناسب برای ترویج هنر اسلامی است

جشنواره ققنوس فرصت مناسب برای ترویج هنر اسلامی است به گزارش خبرنگار ایلنا از ساری،مهدی فلاح بعدازظهر امروز در نشست با خبرنگاران به چهارمین جشنواره هنری دانشجویی ققنوس اشاره کرد و این جشنواره را میدانی برای بروز استعدادها دانست و اظهار کرد:به فرموده مقام معظم رهبری، هنر رساترین زبان برای انتقال ایده های شریف است،از اینرو یکی از اقدامات این است که هنر اسلامی را ترویج و بسط دهیم.
وی افزود: ققنوس میدانی برای بروز استعدادها است بنابراین در جشنواره ققنوس توسط داوران، بهترین ها از بین شرکت کنندگان انتخاب و معرفی می شوند.
دبیر چهارمین جشنواره هنری دانشجویی ققنوس مازندران با بیان اینکه نگاه ما به عنوان بسیج دانشجویی این است که هنر برای ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 382 روز و 1 ساعت پیش
چند هفته تا توزیع سال های دور از خانه

چند هفته تا توزیع سال های دور از خانه به گزارش ایلنا، با پایان فیلمبرداری و پیشرفت تدوین قسمت های نخست این مجموعه کمدی، امیر توسلی کار ساخت موسیقی سال های دور از خانه را آغاز کرد.
اکنون فیلمبرداری سریال نمایش خانگی سال های دور از خانه در شمال تهران ادامه دارد و قرار است زمان توزیع آن در چند هفته آینده نهایی شود.
سال های دور از خانه اسپین آف مجموعه پرمخاطب شاهگوش است که داستانی متفاوت و کمدی از دوران پس از سربازی خنجری و زهره را روایت می کند. محمدحسین قاسمی و مجید صالحی، تهیه کننده و کارگردان این مجموعه هستند و تبلیغات آن را لوتوس پلاس برعهده دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 382 روز و 3 ساعت پیش
شهروند ساری به دنبال جبران ناکامی

شهروند ساری به دنبال جبران ناکامی به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا از ساری، در هفته بیست و سوم لیگ برتر فوتسال تیم شهروند ساری در دیداری خانگی به مصاف شهرداری ساوه خواهد رفت.
شهروند در دو دیدار گذشته اش در ثانیه های پایانی قافله را به حریف واگذار کرد، آنها در ساری برابر مقاومت البرز بازی برده را با تساوی و در قم برابر سوهان این شهر بازی که می توانستند با تساوی به پایان برسانند ،با باخت معاوضه کردند و از جمع صدرنشینان جدول جدا شدند.
شاگردان اسماعیل پور در نیم فصل اول نتایج خوبی را کسب کردند و پس از گیتی پسند و مس سونگون در رده سوم جدول توانتستند قرار گیرند ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 382 روز و 3 ساعت پیش
انتظار مردم از تیم ملی فوتبال قهرمانی در جام ملت های آسیا است / موزه ملی ورزش ایران افتتاح می شود

انتظار مردم از تیم ملی فوتبال قهرمانی در جام ملت های آسیا است / موزه ملی ورزش ایران افتتاح می شود به گزارش ایلنا و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، دکتر مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان امروز بعد از نشست ستاد عالی بازی های المپیک و پارالمپیک در جمع خبرنگاران اظهار داشت : ما امروز 2 جلسه در کمیته ملی المپیک و پارالمپیک داشتیم. یکی درباره ایجاد موزه ملی ورزش بود که مباحث آن از یک دهه قبل در دولت ها و مدیریت های مختلف مطرح بود. با هماهنگی که با رئیس کمیته ملی المپیک داشتیم تصمیم گرفتیم با جدیت این موضوع را پیگیری کنیم. درباره بحث مکان هم ایده های مختلف مطرح بود.البته همین ساختمان که کمیته ملی المپیک و پارالمپیک در آن قرار دارد از ابتدا برای موزه ورزش احداث شده بود که برای کمیته ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 382 روز و 3 ساعت پیش
کاکا: به اندازه رونالدو و رونالدینیو بااستعداد نبودم

کاکا: به اندازه رونالدو و رونالدینیو بااستعداد نبودم به گزارش ایلنا، تا پیش از مودریچ که امسال به سلطه رونالدو و مسی پایان داد، آخرین بار کاکا بود که توانسته بود در سال 2007 فاتح توپ طلا شود و پس از او همیشه این عنوان بین رونالدو و مسی تقسیم شده بود. در تاریخ فوتبال برزیل، روماریو، رونالدو، ریوالدو، رونالدینیو و کاکا فاتح توپ طلا شده اند.
کاکا که بهترین دوران فوتبالش در میلان رقم خورد و در رئال نیز 4 سال بازی کرد، گفت: قطعا من به اندازه چهار بازیکن برزیلی دیگری که فاتح توپ طلا شده اند، بازیکن مستعدی نبودم. آنها گاهی تنها با تکیه بر استعداد و توانایی های فردی خود می توانستند نتیجه یک بازی را عوض کنند اما من مجبور بودم حرفه ای تر باشم و در ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 382 روز و 3 ساعت پیش
ثبت بیش از 80 میلیون سفر توسط ناوگان اتوبوسرانی مشهد

ثبت بیش از 80 میلیون سفر توسط ناوگان اتوبوسرانی مشهد به گزارش ایلنا از مشهد ، در فصل پاییز که همزمان با ایام ماه محرم و صفر و همچنین بازگشایی مدارس و تردد محصلان در شهر مشهد مقدس بود، سازمان اتوبوسرانی مشهد با تمام توان و امکانات خود برنامه ریزی ویژه ای به منظور سرویس دهی شایسته به زائران و مجاوران حضرت ثامن الحجج(ع) انجام داد.
در این فصل با 1775 دستگاه از ناوگان اتوبوسرانی به مردم ارائه خدمت شد. طبق آمار در این مدت بیش از 80 میلیون سفر توسط تعداد ناوگان ذکر شده ثبت شده است. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 382 روز و 3 ساعت پیش
فعالیت سازمان های مردم نهاد عامل اتحاد و انسجام است

فعالیت سازمان های مردم نهاد عامل اتحاد و انسجام است به گزارش ایلنا، عزیزاله شهبازی در نشست صمیمی دولت زنان و فعالان اجتماعی البرز که بعد از ظهر دوشنبه با حضور معاون امور بانوان و خانواده ریاست جمهوری برگزار شد، گفت: تمام دستگاه های اجرایی که در استان البرز فعال هستند ماموریت دارند تا عدالت اجتماعی را مورد پیگیری قرار دهند و این مهم بصورت ویژه دنبال می شود.
شهبازی گفت: ظرفیت های قابل توجهی در این استان وجود دارد و امروز در بخش های اقتصادی، جلب اعتماد عمومی و افزایش سرمایه اجتماعی در شوراهای مختلف اقدامات موثری رخ داده است.
استاندار البرز با بیان اینکه در لایحه بودجه 98 ظرفیت خوبی به استانداران داده شده ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 382 روز و 3 ساعت پیش
ارجاع پرونده تنبیه بدنی دانش آموز قزوینی به هیأت بدوی تخلفات اداری

ارجاع پرونده تنبیه بدنی دانش آموز قزوینی به هیأت بدوی تخلفات اداری حسین بی نیاز در گفت وگو با خبرنگار ایلنا در قزوین اظهار کرد: پدر دانش آموزی که چند روز پیش عکسی از تنبیه بدنی وی توسط مدیر یک مدرسه در فضای مجازی منتشر شده بود، با حضور در آموزش و پرورش ناحیه دو استان قزوین و اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین طرح شکایت کرده و مدعی شده فرزندش توسط مدیر مدرسه مورد تنبیه بدنی قرار گرفته است.
وی افزود: پس از طرح شکایت از سوی ولی دانش آموز، مدیریت آموزش و پرورش ناحیه دو قزوین پرونده اتهامی را به هیأت بدوی رسیدگی به تخلفات اداری مستقر در اداره کل آموزش وپرورش استان قزوین ارجاع داده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 382 روز و 3 ساعت پیش
لحظه گرگ و میش اسعدیان جایگزین بانوی عمارت می شود

لحظه گرگ و میش اسعدیان جایگزین بانوی عمارت می شود به گزارش ایلنا، سریال لحظه "گرگ و میش" از 22 دی ماه روی آنتن شبکه سه سیما خواهد رفت و امروز از اولین تیزر این سریال رونمایی شد.
ترانه اولین تیزر سریال "لحظه گرگ و میش" همان ترانه تیتراژ ابتدایی با صدای محمد معتمدی از آلبوم موسیقی حالا که می روی است. این آلبوم تازه ترین کار محمد معتمدی است، بر اساس اشعار محمد مهدی سیار و برگرفته از کتاب رودخوانی که فرید سعادتمند در 8 قطعه آن را اجرا و تنظیم کرده است.
سریال "لحظه گرگ و میش" که پس از "بانوی عمارت" از شبکه سه سیما تقدیم مخاطبان می شود را همایون اسعدیان تهیه کنندگی و کارگردانی کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 382 روز و 4 ساعت پیش
حضور در نیمه نهایی گام رو به جلو نیست / حداقل انتظار از تیم ملی صعود به فینال است / عملکرد برانکو نباید تاثیری روی کی روش بگذارد

حضور در نیمه نهایی گام رو به جلو نیست / حداقل انتظار از تیم ملی صعود به فینال است / عملکرد برانکو نباید تاثیری روی کی روش بگذارد به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا تیم ملی ایران در جام ملت های آسیا کار سختی برای قهرمانی دارد و باید ببینیم شاگردان کارلوس کی روش می توانند به قهرمانی برسند یا خیر. در این رابطه گفتگو کردیم با عباس چمنیا مربی موفق تیم های پایه فوتبال کشور که در ادامه می خوانید:
پس از یک تورنمنت نسبتا موفق در جام جهانی تیم ملی ایران در جام ملت های آسیا حضور پیدا کرده است. تحلیل شما از تیم کارلوس کی روش چیست؟
به نظر من همه شرایط برای کسب مقام قهرمانی فراهم است. تیم در چندسال گذشته روند رو به رشدی را طی کرده و چند نکته وجود دارد که می تواند ما را به کسب مقام قهرمانی امیدوار کند ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 382 روز و 4 ساعت پیش
ایران بهترین تیم و دایی بهترین گلزن تمام ادوار

ایران بهترین تیم و دایی بهترین گلزن تمام ادوار به گزارش ایلنا،کمتر از یک هفته دیگر هفدهمین دوره رقابت های جام ملت های آسیا در کشور امارات متحده برگزار خواهد شد و تیم ملی ایران به عنوان یک مدعی همیشگی این رقابت ها پا به مسابقات می گذارد. تیم ایران هنوز هم بهترین تیم تاریخ جام ملت های آسیاست و یک جام قهرمانی می تواند به دوری 40 ساله ایران از جام پایان بدهد.
بهترین تیم جام ملت ها؛ ایران
تیم ملی ایران بهترین تیم تاریخ جام ملت های آسیاست. تیم ایران در چهارده دوره این رقابت ها حضور داشته و 62 بازی مقابل رقیبان انجام داده است. 37 برد، 18 مساوی و 7 باخت، 119 گل زده و 47 گل خورده و 129 امتیاز به دست آورده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 382 روز و 4 ساعت پیش
نفت پاسارگاد سالانه 2 میلیون تن قیر تولید می کند

نفت پاسارگاد سالانه 2 میلیون تن قیر تولید می کند راهی در حاشیه همایش قیر و آسفالت در گفت وگو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت: شرکت نفت پاسارگاد به عنوان بزرگترین متولی و تولیدکننده قیر کشور که بیش از 60 درصد قیر کشور را در حوزه تولید و صادرات تامین می کند، برای این محصول سیاست گذاری های کلان دارد.
مدیر تحقیق و توسعه نفت پاسارگاد ادامه داد: از اهداف اصلی شرکت نفت پاسارگاد در استان های مختلف برگزاری همایش است که این همایش ها نیز خود اهدافی را دنبال میکند.
وی ادامه داد: کسب رضایت مشتریان اصلی که 4 نهاد دولتی و غیردولتی هستند؛ ارتقای دانش و آگاهی مصرف کنندگان؛ اهداف این همایش ها بوده اما دغدغه اصلی پاسارگاد از همایش، کیفیت قیراست. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 382 روز و 4 ساعت پیش
پرهیز از موازی کاری با سازمان فرهنگی/ راه اندازی تلویزیون شهری برای کاهش هزینه های چاپ بنر

پرهیز از موازی کاری با سازمان فرهنگی/ راه اندازی تلویزیون شهری برای کاهش هزینه های چاپ بنر به گزارش ایلنا از رشت، محمدحسین علیپور با بیان اینکه حمایت از هنر و هنرمندان همواره در دستورکار شورا و شهرداری رشت قرار داشته است، افزود: کلیه درخواست های حمایتی هنرمندان می بایست از طریق این سازمان بررسی و درصورت داشتن ردیف اعتباری انجام شود.
علیپور با اعلام اینکه اخیرا مشاهده شده که برخی هنرمندان از سازمان های مدیریت پسماند، مدیریت حمل و نقل، روابط عمومی و امور بین الملل و برخی دیگر از حوزه ها مورد حمایت قرار گرفته اند، گفت: برخی موارد خلاف ضوابط بودجه و اساسنامه این حوزه ها است و مصداق بارز موازی کاری در شهرداری رشت به شمار می رود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 382 روز و 4 ساعت پیش
شمار جان باختگان جنگ سوریه در سال 2018، به پایین ترین میزان رسید

شمار جان باختگان جنگ سوریه در سال 2018، به پایین ترین میزان رسید به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، شمار افرادی که در جنگ سوریه جان خود را از دست داده اند در سال 2018 به پایین ترین میزان خود و رقم 20 هزار نفر رسید. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 382 روز و 4 ساعت پیش
پرویز داودی به رئیس جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام تبریک گفت

پرویز داودی به رئیس جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام تبریک گفت به گزارش ایلنا متن این پیام به شرح زیر است:
بسمه تعالی
حضرت آیت ا... آملی لاریجانی دامت توفیقاته
سلام علیکم
انتصاب شایسته و ارزشمند جناب عالی توسط مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) به ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام و عضویت در شورای محترم نگهبان را تبریک و تهنیت عرض می نمایم و یاد و خاطره مرحوم حضرت آیت ا... هاشمی شاهرودی (رحمت الله علیه) را گرامی می داریم.
از خداوند منان توفیق روز افزون آن جناب را خواهانم.
پرویز داودی
دفتر ریاست ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 382 روز و 4 ساعت پیش
رئیس ستاد دیه گیلان معرفی شد

رئیس ستاد دیه گیلان معرفی شد به گزارش ایلنا از رشت، آیت الله رسول فلاحتی امروز در مراسم معارفه رئیس ستاد دیه گیلان در محل دفتر ایشان با اشاره به ویژگی های مرحوم حمید کامران زاده رئیس سابق ستاد دیه استان اظهار کرد: از اوایل انقلاب اسلامی مرحوم کامران زاده را می شناختم که از شخصیت های بی حاشیه و به دور از جناح بازی های سیاسی در استان بود.
مردم متولیان ستاد دیه را امین خود می دانند
وی در ادامه به مشارکت مردم در امور خیریه اشاره کرد و افزود: مردم متولیان ستاد دیه را امین خود می دانند و باید به گونه ای عمل شود تا تعداد خیران افزایش پیدا کند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 382 روز و 4 ساعت پیش
مسابقات الگوریتمی، برای اولین بار در غرب آسیا و خاورمیانه

مسابقات الگوریتمی، برای اولین بار در غرب آسیا و خاورمیانه به گزارش ایلنا، نشست خبری اولین دوره مسابقات معاملات الگوریتمی بازار سرمایه ایران، با حضور مقامات ارشد سازمان بورس و اوراق بهادار برگزار شد.
در ابتدای این نشست خبری، یاسر فلاح مدیرعامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس در خصوص جزییات اولین دوره مسابقات معاملات الگوریتمی توضیحاتی ارایه داد.
وی در ابتدا بیان کرد: در چند سال اخیر، به معاملات الگوریتمی در دنیا اهمیت بسیار زیادی داده شده است. در این معاملات کاهش نقش انسان و معامله گران نقطه عطف به شمار می رود و الگوریتم ها، سیستم ها و رایانه ها معاملات اصلی را انجام می دهند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 382 روز و 4 ساعت پیش
اصلاح تعرفه پرمصرف ها راهی برای تامین درآمد کوتاه مدت نیست/ منفعت اصلی صنعت برق در گرو افزایش مشترکان خوش مصرف است

اصلاح تعرفه پرمصرف ها راهی برای تامین درآمد کوتاه مدت نیست/ منفعت اصلی صنعت برق در گرو افزایش مشترکان خوش مصرف است به گزارش ایلنا از وزارت نیرو، رضا اردکانیان در دیدار مدیران وزارت نیرو با رئیس جمهور طی سخنانی عنوان کرد: وظیفه ما این است که هم دولت و هم مردم از حیث تامین آب و برق پایدار در آسایش و امنیت خاطر باشند.
وی افزود: در حال حاضر وارد مرحله مدیریت توامان عرضه و تقاضا شده ایم. مسئله ای مهمی که باید از حدود 10 سال قبل در دستور کار می گرفت و یکی از الزامات اصلی آن همکاری بین بخشی در داخل سازمان دولت و مصرف کنندگان بیرونی است. دیگر مجالی برای اینکه هر دستگاهی تنها محدوده کار و وظایف خود را ببیند وجود ندارد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 382 روز و 4 ساعت پیش
راکد ماندن پروژه استخر ورزشی آبیک به دلیل نبود اعتبار

راکد ماندن پروژه استخر ورزشی آبیک به دلیل نبود اعتبار مصطفی اسماعیلی در گفت وگو با ایلنا اظهار کرد: هشت سال از احداث استخر ورزشی شهرستان آبیک می گذرد که به دلیل نبود بودجه در حال حاضر 15 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی افزود: سه سال است که پروژه استخر ورشی شهرستان آبیک را وارد ماده 27 کرده ایم و تاکنون هیچ بخش خصوصی در این زمینه اعلام آمادگی نکرده است.
سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان آبیک ادامه داد: طبق ماده 27 قانون نظارت ورزشی، اداره ورزش و جوانان شهرستان ابیک واگذاری ساخت استخر ورزشی به بخش خصوصی را در دستور کار قرار داده است.
اسماعیلی اضافه کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 382 روز و 5 ساعت پیش
تراکتورسازی به دنبال کسب نتایج بهتر در نیم فصل دوم است

تراکتورسازی به دنبال کسب نتایج بهتر در نیم فصل دوم است به گزارش ایلنا،کاظم محمودی در حاشیه تمرین تیم فوتبال تراکتورسازی، گفت: حدود 12 روز به بازیکنان استراحت دادیم تا آنها بدن هایشان را ریکاوری کنند. حدود 5 روز است تمرینات را شروع کردیم. ابتدا کارهای هوازی را دنبال کردیم تا تیم به شرایط خوبی برسد.
وی افزود: در ادامه کارهای استقامتی و قدرتی را آغاز کردیم. انشاءا... بعد از اضافه شدن بازیکنان خارجی و بازگشت محمد تقوی کار را جدی تر دنبال می کنیم تا به اهداف مدنظر کادرفنی و مجموعه مدیریتی باشگاه دست یابیم و بازی های بهتری را ارائه دهیم. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 382 روز و 5 ساعت پیش
رتبه دوم خراسان رضوی برای فعالیت 1174 تشکل کارگری وکارفرمایی

رتبه دوم خراسان رضوی برای فعالیت 1174 تشکل کارگری وکارفرمایی به گزارش ایلنا از مشهد ، محمد سنجری عنوان کرد : در پایان آذر ماه سال 1397 تعدادکل تشکل های کارگری وکارفرمائی دارای اعتبار استان خراسان رضوی 1174 تشکل است که براساس آخرین اطلاعات اخذ شده از نرم افزار اداره کل سازمانهای کارگری و کارفرمایی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی،استان خراسان رضوی توانسته است از نظر تعداد تشکل،در جایگاه و رتبه دوم کشوری قرارگیرد.
وی افزود:1174 تشکل کارگری و کارفرمایی در حال حاضر در استان فعالیت می نمایند که این رقم به نسبت مدت مشابه در سال 96 که تعداد 1092 تشکل بوده است از رشد 8 درصدی برخوردار بوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 382 روز و 5 ساعت پیش
آغاز جشنواره فجر استانی از 16 دی در اردبیل

آغاز جشنواره فجر استانی از 16 دی در اردبیل به گزارش ایلنا، جشنواره تئاتر فجر استانی تنها جشنواره غیررقابتی در حوزه استان هاست که با هدف ایجاد تعامل و تبادل تجربیات هنرمندان استان ها و نیز مخاطب پروری و ایجاد یک شبکه و تور بزرگ تئاتری برای استان ها برگزار می شود. این جشنواره با استفاده از حداکثر ظرفیت تئاتر و هنرمندان تئاتر استان ها قبل از شروع جشنواره اصلی فجر در استان های میزبان روی صحنه می رود.
در جشنواره فجر استانی سی و هفتمین دوره از جشنواره تئاتر فجر 11 اثر از منتخبان برگزیده جشنواره های تئاتر استان ها و 10 اثر به انتخاب بخش فجر استانی از تهران، مشهد، کرج ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 382 روز و 5 ساعت پیش
افزایش میزان تولید گاز طبیعی عراق تا 950 متر مکعب

افزایش میزان تولید گاز طبیعی عراق تا 950 متر مکعب به گزارش ایلنا به نقل از سومریه نیوز، وزارت نفت عراق امروز- دوشنبه- از افزایش تولید گاز طبیعی به 950 متر مکعب خبر داد و بر ادامه تلاش ها برای بهره برداری از گاز مایع در تمام میادین نفتی و توقف سوخت گاز تا پایین ترین سطح ممکن تاکید کرد.
ثامر الغضبان وزیر نفت عراق در بیانیه ای اعلام کرد: دو شرکت گاز جنوب و گاز بصره و طرف های همکار در شرکت نفت بصره و شرکت نفت ذی قار موفق به تحقق افزایش قابل توجهی در سرمایه گذاری های بهتر در زمینه گاز مایع از میادین جنوب و دریافت نتایجی روزانه بالغ بر 950 میلیون فوت مکعب شده اند . ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 382 روز و 5 ساعت پیش
تعهدات مالی شورای شهر و هنرهای نمایشی به جشنواره رادی محقق نشد/جشنواره به جای حواشی به اصل هویت تئاتر توجه دارد

تعهدات مالی شورای شهر و هنرهای نمایشی به جشنواره رادی محقق نشد/جشنواره به جای حواشی به اصل هویت تئاتر توجه دارد به گزارش خبرنگار ایلنا، نشست خبری نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی با حضور بهزاد صدیقی (دبیر این دوره از جشنواره)، امیر اسمی دبیر بخش لبخند باشکوه آقای رادی ، یوسف باپیری دبیر بخش مونولوگ، آرش رادی عضو تیم داوری بخش مقالات، روح الله جعفری دبیر بخش مقالات و ابراهیم حسینی دبیر بخش اسناد تصویری این جشنواره پیش از ظهر امروز (دوشنبه 10 دی) در سالن کنفرانس مجموعه تئاترشهر برگزار شد.
بهزاد صدیقی در این نشست گفت: فکر اولیه به اساسنامه و کلید برپایی جشنواره به مراسم اختتامیه جشنواره نمایشنامه خوانی رادی بازمی گردد که درنهایت و بعد از جلسات متعدد در شهریور 97 فراخوان جشنواره در شش بخش منتشر شد ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 382 روز و 5 ساعت پیش
رشد 5.4 درصدی صادرات غیرنفتی ایران/ عراق مهمترین مقصد صادرات

رشد 5.4 درصدی صادرات غیرنفتی ایران/ عراق مهمترین مقصد صادرات به گزارش ایلنا، حجم صادرات غیر نفتی ایران به 86 میلیون و 940 هزار تن رسیده است که ارزش آن رقمی برابر 33.3 ملیارد دلار می شود.
گمرک ایران این رقم را که در حدود 5.4 درصد نسبت به زمان مشابه سال گذشته افزایش داشته است را منتشر کرده است.
اکثریت محصولات ایران که در طول نه ماه اول سال مالی ایران صادر شده است، شامل گازهای مایع، گاز طبیعی، پروپان مایع، متانول و روغن های سبک می شود.
عراق مهمترین مقصد صادرات ایران است و به دنبال آن چین، امارات متحده عربی، افغانستان و ترکیه قرار دارند. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 382 روز و 5 ساعت پیش
چه کسی قلب هواداران فوتبال در آسیا را تسخیر خواهد کرد؟

چه کسی قلب هواداران فوتبال در آسیا را تسخیر خواهد کرد؟ به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، جام ملت های آسیا کمتر از یک هفته دیگر در امارات آغاز خواهد شد و باید ببینیم چه تیمی می تواند قهرمان قاره کهن باشد. بازیکنان بزرگی در این تورنمنت به میدان خواهند آمد که در گزارش زیر مهم ترین آنها را معرفی خواهیم کرد.
علیرضا بیرانوند ( ایران )
دروازه بان تیم ملی ایران پا به امارات خواهد گذاشت تا نشان دهد موفقیت وی در جام جهانی اتقافی نبوده است. بیرانوند در جام جهانی عملکرد خیره کننده ای داشت و در هر سه مسابقه توانست واکنش های نجات بخشی را از خود نشان دهد. اوج کار بیرانوند در این تورنمنت مهار پنالتی کریستیانو رونادو فوق ستاره پرتغالی بود که نقل محافل ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 382 روز و 6 ساعت پیش
سال 2018؛ سال پربحران دونالد ترامپ

سال 2018؛ سال پربحران دونالد ترامپ به گزارش ایلنا به خبرگزاری رویترز، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، از زمان روی کار آمدن در دو سال گذشته همواره با بحران مواجه بوده، اما استعفای جیمز ماتیس وزیر دفاع ایالات متحده در نوع خود بی مانند بود و حتی صدای حامیان ارشد جمهوری خواه ترامپ را نیز درآورد.
ماتیس پس از بحث و جدل با ترامپ بر سر سیاسیت خارجی در نشستی در کاخ سفید استعفای خود را اعلام کرد.
وی سپس در نامه ای از تفاوت های بنیادین سیاسی میان خود و رئیس جمهوری پرده برداشت. این در حالی است که تصمیم ترامپ مبنی بر خارج کردن نیروهای آمریکا از سوریه و اصرارش برای ساخت دیوار در مرز با مکزیک انتقادهای بسیاری را به دنبال داشته ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 382 روز و 6 ساعت پیش
کی روش: اولین بازی همیشه دشوار است / باید برای شادی و افتخار ایران مبارزه کنیم

کی روش: اولین بازی همیشه دشوار است / باید برای شادی و افتخار ایران مبارزه کنیم به گزارش ایلنا، کارلوس کی روش که در جام جهانی روسیه 2018 تجربه رویارویی با اسپانیا، پرتغال و مراکش را دارد حالا در جام ملت های آسیا باید با ویتنام، عراق و یمن مصاف بدهد.
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در گفت و گو با سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا درباره این رقابت های اظهار داشت: اولین بازی ما در جام ملت های آسیا با یمن است و این را می دانیم هیچ تیم کوچکی وجود ندارد. همه در اولین دیدارشان به دنبال بهترین نتیجه و آرزوهایشان هستند.در چنین رقابت هایی بازی اول بسیار سخت است چون همه چیز به تیم پیروز می رسد و برای تیم بازنده تقریبا چیزی نمی رسد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 382 روز و 6 ساعت پیش
خصوصی سازی سرخابی سرپوش بر ضعف مدیریتی است

خصوصی سازی سرخابی سرپوش بر ضعف مدیریتی است به گزارش خبرنگار ایلنا، برنامه "ورزش بدون ویرایش" با موضوع خصوصی سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس با حضور امیررضا واعظ آشتیانی مدیرعامل اسبق باشگاه استقلال و قائم مقام سازمان تربیت بدنی استان تهران به روی آنتن رفت.
واعظ آشتیانی در رابطه با خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس گفت: هر سرمایه گذار برای انجام فعالیت اقتصادی، یک هدف توجیه اقتصادی ارائه می کند و مردم هم انتظار اشتغال زایی و خدمات در جامعه دارند. اما این دو تیم برای خصوصی سازی باید توجیه اقتصادی و فرآیند موفقیتی که تا به امروز به دست آورده را تعریف کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 382 روز و 6 ساعت پیش
زمستان در آستانه ی کریسمس

زمستان در آستانه ی کریسمس ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 382 روز و 6 ساعت پیش
طرف آمریکایی ما را از سفر ترامپ با خبر کرده بود/ دیدار رسمی و تاریخ معین 2 شرط دولت عراق

طرف آمریکایی ما را از سفر ترامپ با خبر کرده بود/ دیدار رسمی و تاریخ معین 2 شرط دولت عراق به گزارش ایلنا به نقل از سومریه نیوز، عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق در کنفرانس مطبوعاتی هفتگی گفت که طرف آمریکایی، ما را از برنامه سفر دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور مطلع کرد اما ما این دیدار را به دو عامل رسمی بودن و برنامه زمانی معین مشروط کردیم.
عبدالمهدی افزود: با سفیر آمریکا در عراق دیدار کردیم. وی از موضع متعادل بغداد در قبال دیدار ترامپ از این کشور تجلیل کرد .
رئیس جمهوری آمریکا چهارشنبه گذشته (26 دسامبر 2018) طی سفری غیر منتظره به پایگاه نظامی عین الاسد در عراق رفت که واکنش های سیاسی و مردمی خشمگینانه ای را در پی داشت ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 382 روز و 7 ساعت پیش
جریمه بیش از 2 میلیارد و 400 میلیونی برای متخلفان

جریمه بیش از 2 میلیارد و 400 میلیونی برای متخلفان به گزارش ایلنا، فرزاد سردارزاده با بیان این مطلب اظهار کرد: از تاریخ های یاد شده در مجموع 2 هزار و 120مورد بازرسی از واحدهای صنفی و غیر صنفی در سطح بازار صورت گرفته است.
وی اضافه کرد: در بازرسی های صورت گرفته بالغ بر 178 مورد تخلف کشف شد که در این رابطه در مجموع 2 میلیارد و 473 میلیون و 445 هزار و 712ریال جریمه برای متخلفان در نظر گرفته شده است.
سردارزاده با اشاره به کشف 178 مورد تخلف در این بازرسی ها بیان داشت: در این رابطه 159فقره پرونده برای واحد های متخلف صنفی و غیر صنفی تشکیل شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 382 روز و 7 ساعت پیش
هشدار اولاند نسبت به تقویت تروریسم در سوریه

هشدار اولاند نسبت به تقویت تروریسم در سوریه به گزارش ایلنا به نقل از رأی الیوم، فرانسوا اولاند رئیس جمهوری سابق فرانسه با انتشار بیانیه ای پس از دیدار با خالد عیسی ، نماینده کردستان سوریه (روژاوا) در پاریس گفت: کردها با حمایت ائتلاف بین المللی و به تبع، فرانسه، نقش بسیار مهمی را در مبارزه علیه گروه تروریستی داعش ایفا کرده اند .
اولاند افزود: همکاری و مشارکت کردهای سوریه در مبارزه با تروریسم با فداکاری های بزرگی همراه بوده است .
رئیس جمهوری سابق فرانسه با ابراز نگرانی نسبت به تشدید درگیری به دنبال تصمیم یک جانبه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برای خروج دو هزار سرباز این کشور از سوریه نسبت به تهدیدات ناشی از دخالت نظامی جدید ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 382 روز و 7 ساعت پیش
دولت از باشگاه داری کنار بکشد

دولت از باشگاه داری کنار بکشد به گزارش خبرنگار ایلنا، برنامه "ورزش بدون ویرایش" رادیو با موضوع خصوصی سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس و در ارتباط تلفنی با پوری حسینی رئیس سازمان خصوصی سازی کشور به روی آنتن رفت.
رئیس سازمان خصوصی سازی کشور در این برنامه اظهار داشت: وظیفه دولت ها در عرصه اقتصاد و صنعت، مسائل اجتماعی و حتی امنیتی انجام اقداماتی است که بخش خصوصی توانایی آن کار را ندارد. اما ماندن دولت در این عرصه ها در شرایط توانمند شدن بخش خصوصی، کاری اشتباه است.
وی افزود: شاید در 50 سال گذشته، دولت به هر دلیلی ناچار به سرمایه گذاری در این دو باشگاه بوده اما در حال حاضر وضعیت استحاله پیدا کرده و فوتبال و ورزش در ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 382 روز و 7 ساعت پیش
برداشت غیرقانونی طلا از روستای اندریان / هر کیلو 400 هزارتومان

برداشت غیرقانونی طلا از روستای اندریان / هر کیلو 400 هزارتومان به گزارش خبرنگار ایلنا، برخی از مردم روستای اندریان از روستاهای شهرستان ورزقان بدون مجوز، خودشان دست به کار شده و از خاک معدن، طلا برداشت می کنند. حتی شنیده ها خبر از مرگ یک پدر و پسر هنگام خاک برداری از معدن می دهد هرچند افراد محلی تعداد قربانی ها را بیشتر از دو نفر می دانند.
فرماندار شهرستان ورزقان ضمن تایید این خبر گفت: تعدادی از افراد برخلاف قانون و به صورت مخفیانه به این معدن ورود کرده و خاک و سنگ طلا از آن برداشت می کنند.
حسن یحیوی با اشاره به اینکه سازمان صنعت معدن و تجارت استان و شرکت پیمانکار این معدن به استناد ماده 19 قانون معادن و تبصره های ذیلی شکایات خود را اعلام کرده ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 382 روز و 8 ساعت پیش
پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی مازاد بر سهم استان از محل منابع ملی

پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی مازاد بر سهم استان از محل منابع ملی به گزارش ایلنا از رشت، در دیدار مصطفی سالاری استاندار گیلان و اصغر نورالله زاده مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید کشور، ضمن بررسی وضعیت تسهیلات پرداختی این صندوق در بخش اشتغالزایی در استان گیلان، مقرر شد که این صندوق اضافه بر سهم استان، نسبت به اختصاص اعتبار ملی برای پرداخت تسهیلات به مشاغل خرد و خانگی که با محوریت شرکت های پشتیبان و در ساختار خوشه ای مدیریت می شوند اقدام کند. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 382 روز و 8 ساعت پیش
پیکر ناصر انتظاری تشییع شد/به جای تسلیت در تلگرام دورهم جمع شویم+فیلم و عکس

پیکر ناصر انتظاری تشییع شد/به جای تسلیت در تلگرام دورهم جمع شویم+فیلم و عکس به گزارش خبرنگار ایلنا، مراسم تشییع پیکر ناصر انتظاری (صدابردار فقید سینمای ایران) صبح امروز (دوشنبه 10 دی ماه) در میان حزن و اندوه دوستان و علاقمندان وی در خانه سینما برگزار شد.
همایون اسعدیان (رئیس هیات مدیره خانه سینما) با تسلیت درگذشت ناصر انتظاری گفت: درگذشت ناصر انتظاری بسیار دردناک است و او از زحمتکشان سینمای ایران بود، ما و سینمای ایران همه اعتبار خود را مدیون افراد گمنام و پنهانی هستیم که در این سینما فعالیت می کنند و همه تلاش خود را می کنند اما خیلی دیده نمی شوند.
اسعدیان با انتقاد از اینکه امروز فضای مجازی همه معادلات را به هم زده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 382 روز و 8 ساعت پیش
توزیع 485 تن گوشت منجمد و گرم در گیلان

توزیع 485 تن گوشت منجمد و گرم در گیلان به گزارش ایلنا از رشت، فرهاد دلق پوش در کارگروه تنظیم بازار استان گیلان در سالن جلسات استانداری اظهارداشت: موجودی انبارها و کالاهای قابل عرضه در بازار به صورت مستمر و مداوم از طریق سامانه جامع انبارها رصد و پایش می شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان ادامه داد: در راستای حفظ تعادل و تنظیم بازار از ابتدای سال تاکنون 485 تن گوشت منجمد و گرم قرمز و سفید از طریق فروشگاه های بزرگ و زنجیره ای در سطح کل استان توزیع و عرضه شده است.
وی تعداد جلسات متشکله کارگروه اصلی تنظیم بازار اصلی با حضور استاندار گیلان را 9 جلسه از ابتدای سال تاکنون برشمرد و اضافه کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 382 روز و 8 ساعت پیش
تردد بیش از یک میلیون مسافر از پایانه مرزی بیله سوار

تردد بیش از یک میلیون مسافر از پایانه مرزی بیله سوار حسن قبادی در گفت وگو با خبرنگار ایلنا گفت: طی 9 ماه نخست سال جاری حدود یک میلیون و 83 هزار نفر از پایانه مرزی بیله سوار تردد کرده اند که از این تعداد 969 هزار و 250 نفر مسافر خارجی بوده اند که 89 درصد مسافران را شامل می شود.
قبادی با اشاره به اینکه 84 درصد مسافران بصورت پیاده از این پایانه تردد کرده اند، گفت: از این میزان 914 هزار و 980 مسافر با پای پیاده و 108 هزار و 330 مسافر نیز توسط وسیله نقلیه اعم از اتوبوس، مینی بوس و سواری از مرز بیله سوار تردد کرده اند.
وی ادامه داد: در طول این مدت 49 هزار و 300 دستگاه کامیون ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 382 روز و 9 ساعت پیش
12 مصدوم در تصادف محور شاهین شهر - کاشان

12 مصدوم در تصادف محور شاهین شهر - کاشان به گزارش ایلنا، مجتبی خالدی در ارتباط با جزئیات تصادف مینی بوس با کامیون گفت: این حادثه ساعت 6:30 صبح امروز (دوشنبه) در محور شاهین شهر – کاشان رخ داده است.
خالدی افزود: پس از تماس با سامانه 115 اورژانس بلافاصله 5 دستگاه آمبولانس به محل حادثه اعزام شدند.
سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت: متاسفانه در این حادثه 12 نفر مجروح شدند که پس از اقدامات اولیه توسط تکنسین های اورژانس به نزدیکترین مرکز درمانی انتقال یافتند. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: حوادث انتشار : 382 روز و 10 ساعت پیش
برخورد کامیون با مینی بوس حامل کارکنان معدن/ یک نفر کشته و 4 نفر مجروح شدند

برخورد کامیون با مینی بوس حامل کارکنان معدن/ یک نفر کشته و 4 نفر مجروح شدند سرهنگ نادر رحمانی در گفت وگو با خبرنگار ایلنا گفت: در ساعت 6:20 در محور روستایی کوشک معدن باقر آباد کیلومتر 100 در شمال فارس یک مورد برخورد کامیون با مینی بوس گزارش شده است.
وی ادامه داد: در این حادثه یک نفر کشت