تصویب مقررات ناظر بر بانک های خارجی در ایران

تصویب مقررات ناظر بر بانک های خارجی در ایران به گزارش ایلنا از روابط عمومی بانک مرکزی، در یکهزار و دویست و شصتمین جلسه شورای پول و اعتبار که عصر روز سه شنبه مورخ 24 مهر ماه در محل بانک مرکزی تشکیل شد، بنا به پیشنهاد این بانک و در اجرای یکی از رئوس و محورهای برنامه اقتصاد مقاومتی در راستای ترغیب حضور بانک های معتبر بین المللی در کشور و نیز با هدف افزایش رقابت پذیری، تعمیق و ایجاد پویایی در شبکه بانکی، اصلاحیه مقررات ناظر بر شعب و دفاتر نمایندگی بانک های خارجی در کشور به منظور تطابق هرچه بیشتر با شرایط و مقتضیات کنونی، مورد تصویب قرار گرفت. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 7 دقیقه پیش
نهمین کنگره حزب اراده ملت ایران آغاز شد

نهمین کنگره حزب اراده ملت ایران آغاز شد به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، نهمین کنگره سراسری حزب اراده ملت ایران (حاما) صبح امروز در کانون توحید با حضور احمد حکیمی پور، الیاس حضرتی، اسماعیل دوستی، الهه کولایی، محمود صادقی، محمد توسلی، شهربانو امانی، ولی الله شجاع پوریان و جمعی دیگر از فعالان سیاسی اصلاح طلب و همچنین اعضای این حزب آغاز شد.
قرار است در این کنگره محمود صادقی و اعظم طالقانی در حوزه سیاسی، حسین راغفر در حوزه اقتصادی، محمد درویش در حوزه محیط زیست و داود هرمیداس باوند در حوزه بین الملل به سخنرانی بپردازند.
این کنگره علاوه بر بخش عمومی، در بخش اختصاصی به برگزاری انتخابات و ترمیم شورای مرکزی می پردازد ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 1 ساعت و 38 دقیقه پیش
خروج روزانه 120 کامیون مصالح برای بازسازی موصل

خروج روزانه 120 کامیون مصالح برای بازسازی موصل سید حمید حسینی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا در خصوص مراودات تجاری ایران و اقلیم کردستان عراق گفت: در ابتدای آزادسازی عراق روابط تجاری ما بیشتر با اقلیم بود تا مناطق مرکزی و جنوب عراق به طوری که 70 درصد صادرات ما به این منطقه صورت می گرفت. هر چند در طی سال های اخیر این نسبت برعکس شده به طوری که مرکز تجارت ایرانیان به زودی در بصره افتتاح خواهد شد.
دبیرکل اتاق بازرگانی ایران و عراق افزود: پس از خروج داعش از شمال عراق با توجه به خساراتی که این گروه تروریستی به این منطقه وارد کرده بود دوباره موج صادرات به موصل ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 2 ساعت و 28 دقیقه پیش
آغاز فصلی نو در استراتژیک ترین کالای ایرانی / نفت با دقت و احتیاط وارد بورس شد

آغاز فصلی نو در استراتژیک ترین کالای ایرانی / نفت با دقت و احتیاط وارد بورس شد با کشورهای دوست خود گفتگو کرده ایم و راه های فروش نفت خود را باز کرده ایم. نفت خام ایران در بورس داخلی عرضه خواهد شد، بخش خصوصی، شفاف نفت بخرد و صادر کند. برنامه ما این است که در کاهش فروش نفت خود، حتما کاری کنیم که آمریکایی ها را به شکست بکشانیم .
این سخنان را اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور 10 تیرماه 1397 در مراسم روز صنعت و معدن؛ زمانی گفت که ترامپ فروش نفت ایران را تهدید به صفر شدن کرده بود.
پیش از آن دولت آمریکا اعلام کرده بود: قصد دارد از تمام کشورها بخواهد که تا ماه نوامبر 2018 واردات نفت خود از ایران را به صفر برسانند در غیر این صورت تحریم خواهند شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 2 ساعت و 58 دقیقه پیش
هزینه پارکینگ خودروهای شخصی در ایام اربعین/ استفاده از مرز سومار فقط در شرایط اضطرار/ قرار نیست مرز جدیدی میان ایران و ترکیه ایجاد شود

هزینه پارکینگ خودروهای شخصی در ایام اربعین/ استفاده از مرز سومار فقط در شرایط اضطرار/ قرار نیست مرز جدیدی میان ایران و ترکیه ایجاد شود شهریار حیدری در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، درباره بازگشایی مرز خسروی و سومار در ایام پیاده روی اربعین گفت: تا این لحظه دولت و کشور عراق درخصوص بازگشایی این مرزها چیزی اعلام نکرده اند.
وی خاطرنشان کرد: مرز سومار یک مرز احتیاط است و مرز رفت و آمد نیست. سومار جز, مرزهای اصلی قرار نمی گیرد و یک مرز فرعی است. دو طرف توافق کرده ایم اگر در شرایط اضطراری با ازدحام جمعیت رو به رو شدیم به هنگام ضرورت از این مرز استفاده کنیم و بعید می دانم که چنین شرایطی پیش بیاید.
مدیر کل امور مرزی وزرات کشور درباره استفاده از مرز خسروی عنوان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 3 ساعت و 17 دقیقه پیش
ترکیب احتمالی استقلال مقابل سایپا

ترکیب احتمالی استقلال مقابل سایپا به گزارش ایلنا، استقلال تهران در هفته نهم لیگ برتر امروز در ورزشگاه تختی به مصاف سایپا تهران می رود و وینفرد شفر انتظار دارد با فاصله گرفتن از شرایط مسابقه به دلیل تعطیلات فیفا دی شاگردانش فضای جدیدی را تجربه کنند.
استقلال تا به امروز در فصل جاری لیگ برتر با توجه به 4 گل خورده و 7 گل زده، 2 پیروزی و 5 تساوی داشته که همچنین یک شکست هم برابر پارس جنوبی جم تجربه کرده اند. دو تیم استقلال و سایپا پیش از این در لیگ برتر 34 بار با هم بازی کرده اند که 16 بار استقلال پیروز شده و 7 بار سایپا پیروز میدان بوده و همچنین 11 بازی نیز با تساوی به پایان رسیده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 3 ساعت و 28 دقیقه پیش
مردم نگران ناآشنایی من با برنامه سوم توسعه شهری نباشند/در تدوین سه برنامه توسعه کشور نقش اساسی داشته ام

مردم نگران ناآشنایی من با برنامه سوم توسعه شهری نباشند/در تدوین سه برنامه توسعه کشور نقش اساسی داشته ام معاون جدید برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شوراهای شهرداری تهران در گفتگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به انتصاب خود به جای حجت الله میرزایی و نگرانی هایی که نسبت به ناآشنایی او با لایحه برنامه سوم توسعه شهر تهران وجود دارد، گفت: باید اعلام کنم 18 سال کارشناس سازمان برنامه و بودجه کشور بوده ام.
سکینه اشرفی ادامه داد: من در سه برنامه توسعه کشور شامل برنامه های چهارم، پنجم و ششم؛ هم در مرحله تدوین و هم برای تصویب آن ها در مجلس شورای اسلامی نقش اساسی داشته ام.
وی با بیان اینکه باتوجه به مسائل یادشده با بحث تدوین برنامه و دفاع از آن ناآشنا نیستم ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 4 ساعت و 18 دقیقه پیش
نبود ایمنی عماد را به کما کشاند/حرفم بزنیم اخراجیم

نبود ایمنی عماد را به کما کشاند/حرفم بزنیم اخراجیم به گزارش خبرنگار ایلنا، در ده سال گذشته نزدیک به 16هزار نفر در ایران به علت حوادث ناشی از کار جان خود را از دست می دهند. آخرین ضریب حوادث کار اما تا سال 94 است که وزارت کار آن را 147 مورد بیان کرده است.
کارگر می میرد، آتش می گیرد تا نوری از دور به چشم بیاید و دیده شود. انگار آسیب دیدن ها و از کار افتادگی ها دیگر طبیعی شده اند. اما مگر غیر این است که کارگر به کار زنده است؟ زنده باشد و کار نتواند بکند، می میرد؟
عماد کارگری آبادانی است که یک هفته می شود که روی تخت بیمارستان افتاده است. نفس عماد در کانال های آب و فاضلاب بریده شده است و الان آن را به دستگاه های بیمارستان متصل کرده اند ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 4 ساعت و 18 دقیقه پیش
جدول رده بندی لیگ برتر فوتبال با شروع هفته نهم / صد در چنگال پدیده

جدول رده بندی لیگ برتر فوتبال با شروع هفته نهم / صد در چنگال پدیده به گزارش ایلنا، بازی های هفته نهم لیگ برتر با برتری دو بر صفر پدیده مشهد برابر فولاد خوزستان آغاز شد که شاگردان یحی گل محمدی با این پیروزی 20 امتیازی شده و همچنان در صدر ایستاده اند.
تیم فولاد هم کماکان در رده یازدهم جای دارد.
جدول رده بندی تیم های لیگ برتر در آغاز مسابقات هفته نهم را مشاهده می کنید: ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 10 ساعت و 8 دقیقه پیش
افزایش گیت های خروجی از پایانه های شلمچه و چذابه نسبت به سال های گذشته

افزایش گیت های خروجی از پایانه های شلمچه و چذابه نسبت به سال های گذشته به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، قدرت الله دهقان اظهار داشت: تجربه های سال های اخیر در امر خدمات رسانی به زائران اربعین هر سال بهتر از سال گذشته در همه زمینه ها بوده است.
معاون استاندار خوزستان افزود: در بخش خدمات رسانی از جمله گیت های خروجی پایانه ها جند برابر شده که منجر به افزایش سرعت تردد زائران شده است.
دهقان گفت: در چذابه در سال جاری همه مواکب براساس طرح جامع استقرار یافته است همچنین آبرسانی دز چذابه کامل تر از پارسال خواهد بود و در بخش های پارکینگ، بهداشت، خدمات برق و تلفن همراه وضعیت بهبود یافته و ظرفیت ها چند برابر شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 10 ساعت و 57 دقیقه پیش
صاعقه در باغملک قربانی گرفت

صاعقه در باغملک قربانی گرفت به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، رضا رفیعی اظهار کرد: ساعت 17:20 عصر امروز پنجشنبه 26 مهر ماه، در تماس با مرکز هدایت عملیات بحران دانشگاه جندی شاپور اهواز، اصابت صاعقه به دو تن در باغات کیوپ ابوالعباس باغملک گزارش داده شد.
وی خاطر نشان کرد: مصدومین در بیمارستان جان باخت. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 11 ساعت و 8 دقیقه پیش
رئیس کمیته ملی المپیک پیروزی کاروان اعزامی به بازیهای المپیک جوانان را تبریک گفت

رئیس کمیته ملی المپیک پیروزی کاروان اعزامی به بازیهای المپیک جوانان را تبریک گفت به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک، در متن پیام تبریک رئیس کمیته ملی المپیک آمده است:
موفقیت و درخشش جوانان این سرزمین در بازیهای المپیک جوانان 2018 بیانگرخود باوری، اقتدار وغرور مثال زدنی است که خود از نزدیک در کنار این عزیزان شاهد بودم که چگونه ضمن حفظ ارزشهای انسانی و اسلامی در کنار اصل همبستگی وتکیه بر اخلاق محوری و تعاملات فرهنگی که یکی از دستاوردهای این کاروان بود، برای به اهتزاز در آمدن پرچم مقس کشورمان غیرتمندانه به مصاف حریفان می رفتند.
این موفقیت در حالی بدست آمد که حتی محرومیت یکی از ورزشکاران عزیزمان جهت حفظ ارزشهای اسلامی نیز نتوانست ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 11 ساعت و 28 دقیقه پیش
روایت گلزن پرسپولیس از اتفاقات جالب رختکن و شادی گل برابر نود ارومیه

روایت گلزن پرسپولیس از اتفاقات جالب رختکن و شادی گل برابر نود ارومیه به گزارش ایلنا، تیم فوتبال پرسپولیس در مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی در ورزشگاه آزادی میزبان پرسپولیس بود و با نتیجه یک بر صفر به برتری رسید. تک گل سرخپوشان در این دیدار دقیقه 59 روی شوت محمد انصاری به ثمر رسید که کمتر فرصت گلزنی پیدا می کند.
انصاری در اینستاگرامش درباره گلزنی امشب نوشت: ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 11 ساعت و 57 دقیقه پیش
رکورد تاریخی کاروان ایران در سومین دوره بازیهای المپیک جوانان (عکس)

رکورد تاریخی کاروان ایران در سومین دوره بازیهای المپیک جوانان (عکس) به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک، کاروان ورزشی کشورمان در حالی با 49 ورزشکار در 17 رشته ورزشی شمشیر بازی(1)،دوومیدانی(3)،بسکتبال سه نفره(4)، تکواندو(6)، بوکس(1) ،کشتی آزاد و فرنگی(4)، وزنه برداری(2)،سوار کاری (1)،کاراته (5)،جودو(2)،شنا(1)،قایقرانی رویین و کانو(3)،تنیس روی میز (1)،ژیمناستیک(1)،تیراندازی(2)، فوتسال(10) و تیراندازی باکمان(2 ورزشکار) عازم بوینس آیرس آرژانتین شده بود که در اولین دوره بازیهای المپیک جوانان 2010 که در سنگاپور برگزار شده بود با 2 طلا، 2 نقره و 1 مدال برنز در رده بیست و ششم و در دومین دوره بازی های المپیک جوانان 2014 که در نانجینگ چین برگزار شده ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 12 ساعت و 17 دقیقه پیش
ستاره نیمکت نشین بارسلونا ماندنی شد

ستاره نیمکت نشین بارسلونا ماندنی شد به گزارش ایلنا، به همین دلیل در روزهای اخیر اخباری در مورد احتمال جدایی او و انتقال به تیم هایی مانند اینتر و یا چند تیم لیگ برتری منتشر شده بود اما نشریه موندو دیپورتیوو اعلام کرد این اتفاق در زمستان امسال رخ نخواهد داد و مالکوم فعلا در نوکمپ ماندگار است.
مالکوم که در تابستان در آستانه انتقال به رم بود و حتی هواداران جالوروسی نیز برای استقبال از او راهی فرودگاه شده بودند، در لحظات پایانی تغییر مسیر داد و به بارسا پیوست اما تا به حال تنها 25 دقیقه برای این تیم بازی کرده است. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 12 ساعت و 27 دقیقه پیش
آخرین وضعیت مصدومیت کامیابی نیا

آخرین وضعیت مصدومیت کامیابی نیا به گزارش ایلنا و به نقل از سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، با اعلام دکتر حقیقت پزشک پرسپولیس، کمال کامیابی نیا در بازی برابر نود ارومیه در پی جدال با یکی از بازیکنان حریف از ناحیه کتف دچار در رفتگی شد و با اورژانس مستقر در ورزشگاه همراه با میثم علیپور فیزیوتراپیست پرسپولیس راهی بیمارستان شد.
در بیمارستان ، کتف هافبک سرخپوشان جا انداخته شد و از این ناحیه مشکل برطرف شده است.
کادر پزشکی فردا جمعه وضعیت این بازیکن برای تمرین بررسی خواهد شد و تلاش این است که وی برای بازی با السد آماده شود. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 12 ساعت و 28 دقیقه پیش
آخرین مدال کاروان ایران طلایی شد / ضرب طلای تاریخی کاراته در آرژانتین توسط نوید محمدی

آخرین مدال کاروان ایران طلایی شد / ضرب طلای تاریخی کاراته در آرژانتین توسط نوید محمدی به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک، نوید محمدی در فینال وزن 68+ کیلوگرم مسابقات کاراته المپیک جوانان مقابل نبیل اچچابی از مراکش با نتیجه پنج بر صفر به برتری رسید و نخستین مدال طلای کاراته ایران در المپیک جوانان و در تاریخ بازیهای المپیکی را بدست آورد.
پیش از این در این بازیها فاطمه خنکدار، مببنا حیدری و نگبن آلتونی به سه نشان برنز در کاراته دست یافته بودند.
بدین ترتیب با طلای محمدی تعداد مدالهای طلای ایران به عدد 7 و تعداد کل مدالهای کاروان ایران به 14 عدد رسید.
مدال آوران ایران در این بازیها:
علی اشکوریان تکواندو طلا ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 12 ساعت و 58 دقیقه پیش
طرح ویژه بلیچر ریپورت برای الکلاسیکو

طرح ویژه بلیچر ریپورت برای الکلاسیکو تنها 10 روز تا دیدار حساس رئال مادرید و بارسلونا در لالیگا باقی مانده است. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 13 ساعت و 8 دقیقه پیش
افزایش مصدومان حادثه واژگونی اتوبوس در محور سمنان_دامغان

افزایش مصدومان حادثه واژگونی اتوبوس در محور سمنان_دامغان شاهین فتحی، معاون عملیات امداد و نجات در گفتگو با خبرنگار ایلنا درباه جزییات این حادثه گفت: در ساعت 19:20 یک دستگاه اتوبوس در محور سمنان – دامغان (گردنه آهوان) واژگون می شود.
وی با بیان اینکه 3 دستگاه آمبولانس به محل حادثه اعزام شده است، ادامه داد: بر اثر این حادثه 45 نفر مصدوم و به مراکز درمانی منتقل شدند همچنین دو نفر جان خود را از دست داده اند. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: حوادث انتشار : 13 ساعت و 38 دقیقه پیش
تماشای بازی ماشین سازی و نفت مسجد سلیمان رایگان اعلام شد

تماشای بازی ماشین سازی و نفت مسجد سلیمان رایگان اعلام شد به گزارش ایلنا، در راستای تسهیل شرایط و حضور پرشور هواداران در بازی روز جمعه 27 مهر بین تیم های ماشین سازی و نفت مسجد سلیمان، از سری رقابت های هفته نهم لیگ برتر، تماشای این بازی به صورت رایگان خواهد بود.
گفتنی است، درب های استادیوم بنیان دیزل از ساعت 14:30 برای حضور هواداران باز خواهد شد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 13 ساعت و 58 دقیقه پیش
2 کشته و 10 مجروح بر اثر واژگونی اتوبوس در سمنان

2 کشته و 10 مجروح بر اثر واژگونی اتوبوس در سمنان به گزارش ایلنا، سرهنگ نادر رحمانی درباره جزییات این حادثه گفت: برابر گزارشات اولیه یک دستگاه اتوبوس ولوو حوالی ساعت 19:30 پنجشنبه در کیلومتر 63 محور دامغان - سمنان با 44 مسافر واژگون شد.
وی افزود: در پی این حادثه متاسفانه تا کنون 2 تن کشته و 10 نفر مجروح شدند.
به گفته رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا اتوبوس مذکور از مشهد به سمت کرمانشاه در حال حرکت بود که دچار این سانحه شد.
وی تصریح کرد: برابر نظر اولیه کارشناسان پلیس راه استان تخطی از سرعت مطمئنه علت این حادثه بوده است ولی بررسی های تکمیلی در این خصوص ادامه دارد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: حوادث انتشار : 14 ساعت و 8 دقیقه پیش
ربیع خواه: آماده بازی کامل نشدم/ انگیزه بالایی برای فینالیست شدن داریم

ربیع خواه: آماده بازی کامل نشدم/ انگیزه بالایی برای فینالیست شدن داریم به گزارش ایلنا، محسن ربیع خواه پس از برتری پرسپولیس مقابل نود ارومیه در جام حذفی اظهار داشت: تیم نود پرانگیزه و جوان بود و امروز هم خیلی تلاش کردند. ما هم به این پیروزی نیاز داشتیم خدا را شکر بازی را بردیم.
وی در مورد وضعیت خودش گفت: شرایط خوبی دارم. در این چند وقت اخیر خیلی تمرین کرده بودم.
ربیع خواه در مورد اینکه آیا می تواند 90 دقیقه بازی کند یا خیر، گفت: مدتی است که بازی نکردم و برای اینکه بتوانم کامل بازی کنم نیاز به زمان دارم.
هافبک پرسپولیس در مورد مصدومیت کامیابی نیا و اینکه اگر او نرسد می تواند در ترکیب قرار بگیرد یا خیر ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 14 ساعت و 27 دقیقه پیش
نعمتی: انتظار داشتیم که هواداران بیشتری به ورزشگاه بیایند/ حمایت لازم برای رسیدن به فینال را نداریم

نعمتی: انتظار داشتیم که هواداران بیشتری به ورزشگاه بیایند/ حمایت لازم برای رسیدن به فینال را نداریم به گزارش ایلنا، سیامک نعمتی پس از پیروزی یک بر صفر پرسپولیس مقابل نود ارومیه در پاسخ به این سوال که آیا تصور می کرد که سرخپوشان کار سختی داشته باشند اظهار داشت: بله از قبل هم چنین فکری می کردیم. طبیعی است که تمرکز بازیکنان روی بازی مقابل السد بود. با این حال در این بازی شرایط خوبی داشتیم و خدا را شکر به مرحله بعد صعود کردیم و انشاءالله در مراحل بعد بهتر عمل خواهیم کرد.
وی درباره مصدومیت دوباره کمال کامیابی نیا از ناحیه کتف گفت: متاسفانه فهمیدیم که دوباره کتف کمال در رفته است. امیدوارم مثل مرتبه قبل که کمال پس از مصدومیت از این ناحیه به تمرین پرداخت، او از فردا در تمرینات تیم حاضر شود ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 14 ساعت و 27 دقیقه پیش
شرط عجیب بارسلونا برای فروش لیونل مسی!

شرط عجیب بارسلونا برای فروش لیونل مسی! به گزارش ایلنا، روزنامه موندو دیپورتیو روز چهارشنبه نوشت: قرارداد مسی در سال 2021 به پایان می رسد اما کاتالان ها تنها در صورتی به او اجازه می دهند تا یک سال پیش از موعد اتمام قرارداد و به عنوان بازیکن آزاد نیوکمپ را ترک کند که به هیچ باشگاه معتبری در لیگ های معتبر اروپا نپیوندد.
بالانشینان نیوکمپ پیش از تقریبا چنین شرطی را برای دنی آلوز بازیکن پیشین این تیم تعیین کردند با این تفاوت که در توافق با وی عدم پیوستن به تیم های معتبر اروپایی ذکر نشده بود؛ آلوز در حالی که تا سال 2017 با آبی اناری پوشان قرارداد داشت اما در تابستان 2016 نیوکمپ را به مقصد تورین و برای پیوستن به یوونتوس ترک کرد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 14 ساعت و 28 دقیقه پیش
ابهامات بازگشت کامیابی نیا به ترکیب پرسپولیس برابر السد

ابهامات بازگشت کامیابی نیا به ترکیب پرسپولیس برابر السد به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، کمال کامیابی نیا، هافبک پرسپولیس در جریان دیدار تیمش با نود ارومیه در جام حذفی دچار مصدومیت از ناحیه کتف شده و با آبمولانس به بیمارستان منتقل شد.
علیرضا حقیقت پزشک پرسپولیس در مورد وضعیت کمال کامیابی نیا، اظهار داشت: التهابی در کتف او ایجاد شده و باید ببینیم چقدر می توانیم از این التهاب را کم کنیم. کتف او مشکل دارد و به همین دلیل دررفتگی به وجود می آید. راه حل آن هم تنها عمل جراحی است و به دلیل اینکه پرسپولیس در جذب بازیکن مشکل داشته فعلاً عمل جراحی را به تعویق انداختیم و در حال حاضر هم با احتیاط بازی می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 14 ساعت و 47 دقیقه پیش
برانکو: 5 روز فرصت داریم تا به وضعیت نرمال برگردیم / فکر می کنم کمال به بازی با السد برسد

برانکو: 5 روز فرصت داریم تا به وضعیت نرمال برگردیم / فکر می کنم کمال به بازی با السد برسد به گزارش ایلنا، برانکو ایوانکوویچ در نشست خبری پس از دیدار برابر نود ارومیه گفت: بعد از اردوی تیم ملی و تعطیلاتی که داشتیم دوباره وارد بازی های رسمی شدیم. این بازی جام حذفی بود و مهم ترین مسئله بردن و صعود به مرحله بعد است. ما به این موضوع رسیدیم و به بازیکنانم تبریک می گویم چون مهم بردن است.
او ادامه داد: البته نمی توانستیم از این واقعیت فرار کنیم که سه شنبه بازی مهمی برابر السد قطر داریم و به همین خاطر، این نوع بازی ها در جام حذفی، بحران زا است و می تواند اتفاقات غیر منتظره ای رخ دهد. از الان به بعد، خودمان را برای بازی با السد آماده خواهیم کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 14 ساعت و 48 دقیقه پیش
فیلم / خلاصه بازی پرسپولیس و نود ارومیه

فیلم / خلاصه بازی پرسپولیس و نود ارومیه حجم ویدئو: 29.26M | زمان ویدئو: 00:05:44
دانلود فایل ویدئویی ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 14 ساعت و 58 دقیقه پیش
اجرای محدودیت های ترافیکی اربعین حسینی در محورهای مواصلاتی خوزستان

اجرای محدودیت های ترافیکی اربعین حسینی در محورهای مواصلاتی خوزستان به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، سرهنگ رضا دولتشاهی اظهار داشت: در راستای برقراری نظم و امنیت و جلوگیری از بوجود آمدن هرگونه مشکلات ترافیکی و راهبندان جهت تسهیل در تردد زائران اربعین حسینی محدودیت های ترافیکی به شرح ذیل اجرا خواهد شد.
1- محدودیت های استان های خوزستان و چهار محال و بختیاری
الف- تردد کلیه کامیون و تریلرها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت هفت صبح روز پنجشنبه مورخ 3 آبان ماه الی ساعت هفت صبح روز شنبه مورخ 12 آبان در محورهای اهواز - سوسنگرد - بستان - چذابه، اهواز – خرمشهر – شلمچه و بالعکس ممنوع می باشد ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 15 ساعت و 7 دقیقه پیش
توزیع پوشک های احتکار شده البرز در بازار/ مردم نگران تامین پوشک بچه و پدهای بهداشتی نباشند

توزیع پوشک های احتکار شده البرز در بازار/ مردم نگران تامین پوشک بچه و پدهای بهداشتی نباشند به گزارش ایلنا، علی اکبر مختاری با بیان اینکه یک میلیون و 500 بسته پوشک بچه و یک میلیون و 200 پد بهداشتی از امروز در فروشگاه های زنجیره ای و 200 داروخانه استان البرز توزیع شد، گفت: طبق برنامه ریزی بخشی از این کالاهای احتکاری استان البرز برای توزیع دراختیار سایر استان ها قرار می گیرد.
وی با بیان اینکه مردم از بابت تامین پوشک بچه و پدهای بهداشتی نگران نباشند، گفت: کالاهای بهداشتی و مواد غذایی به اندازه کافی در انبارها ذخیره شده است. پوشک بچه احتکار شده با برند کشور آلمان ماه گذشته از چند سوله در این استان کشف و توقیف شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 15 ساعت و 8 دقیقه پیش
قتل سه تن از مقام های ولایت قندهار توسط محافظان شخصی

قتل سه تن از مقام های ولایت قندهار توسط محافظان شخصی به گزارش ایلنا به نقل از آسوشیتد پرس، یکی از نمایندگان مجلس افغانستان امروز-پنجشنبه- از کشته شدن سه تن از مقام های محلی در ولایت قندهار این کشور توسط محافظان شخصی خودشان، خبر داد.
این نمایند افغان اضافه کرد که دو تن از نیرو های آمریکایی نیز در این حادثه زخمی شدند.
هنوز انگیزه این افراد برای کشتن مقام های محلی قندهار مشخص نشده است. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 15 ساعت و 8 دقیقه پیش
پس از 6 بازی؛ کاوه به لیست کلوب بروژ بازگشت (عکس)

پس از 6 بازی؛ کاوه به لیست کلوب بروژ بازگشت (عکس) به گزارش ایلنا، کاوه رضایی به دلیل مصدومیت در بازی هفته پنجم ژوپیلر لیگ بلژیک برابر لوکرون مدت ها از ترکیب کلوب بروژ دور ماند و شش بازی تیمش در این رقابت ها و لیگ قهرمانان اروپا را از دست داده بود.
سایت فوتبال 24 بلژیک نیز پس از قرار گرفتن نام کاوه رضایی در فهرست کلوب بروژ برای بازی برابر واسلند نوشت: کاوه رضایی، مهاجم ایرانی مدت ها مصدوم بود و در طول وقفه ژوپیلر لیگ بلژیک به خاطر بازی های ملی در سطح جهان فرصت لازم برای آماده سازی بازی برابر واسلند را پیدا کرد، البته هنوز روشن نیست که آیا او در ترکیب اصلی کلوب بروژ در این بازی جای دارد یا روی نیمکت ذخیره ها می نشیند. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 15 ساعت و 17 دقیقه پیش
فرصت چند روزه واشنگتن به ریاض برای روشن شدن سرنوشت خاشقجی/بازرسی مجدد از کنسولگری عربستان در استانبول

فرصت چند روزه واشنگتن به ریاض برای روشن شدن سرنوشت خاشقجی/بازرسی مجدد از کنسولگری عربستان در استانبول به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا امروز-پنجشنبه- مقام های کاخ سفید را مجاب کرد تا چند روز دیگر به عربستان سعودی برای روشن شدن سرنوشت جمال خاشقجی مهلت داده شود.
امروز همچنین پلیس ترکیه برای دومین بار از کنسولگری عربستان در استانبول بازرسی کرد.
پمپئو در دیداری که کمتر از یک ساعت به طول انجامید، به ترامپ گفت که باید به عربستان چند روز دیگر مهلت داده شود تا تحقیقاتشان را کامل کرده و بتوانند نتیجه گیری درستی انجام دهند.
وی مدعی شد تنها در این صورت است که آمریکا می تواند به درستی درباره چگونگی واکنش به مفقود شدن خاشقجی تصمصم گیری کند. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 27 دقیقه پیش
سه امتیاز این بازی برایمان مهم است/ازسپاهان شناخت کامل دارم

سه امتیاز این بازی برایمان مهم است/ازسپاهان شناخت کامل دارم به گزارش ایلنا از قائم شهر،جواد نکونام سرمربی تیم نساجی در نشست خبری پیش از بازی مقابل سپاهان در جمع خبرنگاران گفت: تمام بازیکنانمان دراین بازی حضورخواهند داشت امید است تا فردا هم هیچ اتفاقی برای بازیکنانمان رخ ندهد.
وی در ادامه افزود:اخیرا با بازی که مقابل سپاهان انجام دادیم، شناخت خوبی از هم داریم اما جام حذفی با لیگ کاملا تفاوت دارد.
سرمربی نساجی دربار اهمیت این دیدار اظهار داشت:این بازی برای ما در خانه سپاهان بسیار مهم است ،در هر حال حریف برای ماندن در بالای جدول نیاز به سه امتیاز این بازی دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 15 ساعت و 28 دقیقه پیش
مصدومیت شدید کامیابی نیا؛ انتقال با آمبولانس به بیمارستان (عکس و فیلم)

مصدومیت شدید کامیابی نیا؛ انتقال با آمبولانس به بیمارستان (عکس و فیلم) به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، پرسپولیس در دیدار معوقه از مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی از ساعت 18 امروز در ورزشگاه آزادی میزبان نود ارومیه بود.
در دقیقه 65 این دیدار کمال کامیابی نیا از ناحیه کتف مصدوم شد و یک تعویض اجباری روی دست برانکو گذاشت.
این چندمین باری است که کامیابی نیا از این ناحیه دچار مصدومیت می شود و درد کهنه او دوباره سر باز کرده است.
وضعیت وی به قدری وخیم بود که بعد از چند دقیقه سوار بر آمبولانس ورزشگاه آزادی را ترک کرد تا مستقیما به بیمارستان منتقل شود.
این موضوع اتفاق بدی برای پرسپولیس در آستانه دیدار حساس برگشت مقابل السد در مرحله نیمه نهایی لیگ ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 15 ساعت و 28 دقیقه پیش
نساجی در جدالی سخت به مصاف سپاهان خواهد رفت

نساجی در جدالی سخت به مصاف سپاهان خواهد رفت به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا از قائم شهر، هفته نهم از رقابت های لیگ برتر فوتبال کشور در حالی سوت آن پس از چند هفته استراحت نواخته می شود که نساجی در ورزشگاه نقش جهان به مصاف سپاهان اصفهان خواهد رفت.
تیم نساجی در هفته های اخیر توانسته تا حدودی امیدوار کننده نسبت به هفته های آغازین لیگ ظاهر شود ،اما در فاصله دو هفته پس از دیدار با سپاهان در جام حذفی، این بار در لیگ برتر به دیدار این تیم اصفهانی می رود
سپاهان این فصل با حضور امیر قلعه نویی در راس کادر فنی و خریدهای خوب در فصل نقل وانتقالات، توانسته تیم یکدستی را روانه بازی ها کند ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 15 ساعت و 37 دقیقه پیش
انصراف منوچین از حضور در نشست اقتصادی ریاض

انصراف منوچین از حضور در نشست اقتصادی ریاض به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری کنگره آمریکا، استینون منوچین وزیر خزانه داری آمریکا در پی مفقود شدن جمال خاشقجی خبر نگار منتقد سعودی، سفرش به عربستان را لغو کرد.
منوچین که تردید هایی درباره حضورش در نشست اقتصادی ریاض مطرح شده بود، امروز اعلام کرد در این نشست شرکت نمی کند.
وزیر خزانه داری آمریکا در توییتر خود نوشت: با ترامپ و پمپئو دیدار کردم و تصمیم گرفتیم که من در نشست اقتصادی ریاض شرکت نکنم. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 37 دقیقه پیش
دربی نونهالان با تساوی خاتمه یافت

دربی نونهالان با تساوی خاتمه یافت به گزارش ایلنا، از سری رقابت های نونهالان، تیم های فوتبال استقلال و پرسپولیس در ورزشگاه غدیر ناجا به مصاف هم رفتند که این دیدار در پایان، با تساوی بدون گل خاتمه یافت.
چندی پیش هم تیم های نوجوانان استقلال و پرسپولیس با هم بازی کردند که تیم استقلال با نتیجه 4 بر یک به برتری دست یافت. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 15 ساعت و 48 دقیقه پیش
گزارش تصویری بازدید مدیرکل امور مجلس وزارت ارشاد از مواکب مرز شلمچه

گزارش تصویری بازدید مدیرکل امور مجلس وزارت ارشاد از مواکب مرز شلمچه حجت الاسلام سید علی حسینی مدیرکل امور مجلس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، عصر امروز پنجشنبه 26 مهرماه از مواکب اربعین حسینی در مرز شلمچه با همراهی مردانی رئیس اداره ارشاد خرمشهر دیدن نمود. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: مذهبی انتشار : 15 ساعت و 48 دقیقه پیش
ایدرو و چین قرارداد انتقال فناوری و ساخت آب شیرین کن امضا کردند

ایدرو و چین قرارداد انتقال فناوری و ساخت آب شیرین کن امضا کردند به گزارش ایلنا، فناوری پیشرفته فیلترهای ممبران در اختیار کشورهای آمریکا، ژاپن، کره و چین است و طبق این قرارداد این دانش فنی همراه ماشین آلات خریداری شده که در کارخانه غشاگستر دالاهو ایلام ظرف 18 ماه آینده راه اندازی نهایی خواهد شد.
با احداث این کارخانه سالانه حود 50 هزار عدد فیلتر 1 متری با قطر 8 اینچ برای مصارف شیرین کردن آب شرب و استفاده در صنایع پتروشیمی و فولاد کشور تولید می شود که حدود نیمی از نیاز سالانه کشور را از واردات بی نیاز خواهد کرد. به ازای تولید هرکدام از این فیلترها در کارخانه غشاگستر وابسته به ایدرو حدود 500 دلار صرفه جویی ارزی خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 16 ساعت و 8 دقیقه پیش
دشمنی با ایران، پشت پرده چرخش ترامپ در قبال پرونده قتل خاشقچی

دشمنی با ایران، پشت پرده چرخش ترامپ در قبال پرونده قتل خاشقچی به گزارش ایلنا، گاردین امروز-پنجشنبه- در گزارشی دلایل طرفداری دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا از بی گناهی مقام های عربستانی در رابطه با پرونده مفقود شدن جمال خاشقجی را بررسی کرد.
گاردین نوشت: اینکه فکر کنیم ترامپ، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه خود را به عربستان اعزام کرد تا مساله مفقود شدن خبرنگار سعودی را حل کند، دلگرم کننده است. اینکه باور کنیم ترامپ برای یک خبرنگار خارجی که خیلی دور از مرز های آمریکا مفقود شده، تا این حد ارزش قائل شده، خیلی خوب خواهد بود، اما ترامپ کسی است که به تازگی خبرنگاران مستقل را به دشمن دولت تشبیه کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 16 ساعت و 8 دقیقه پیش
شجاع خلیل زاده علیه نود!

شجاع خلیل زاده علیه نود! به گزارش ایلنا، پرسپولیس از ساعت 18 در یک شانزدهم نهایی جام حذفی به مصاف نود ارومیه رفته است که این دیدار با تساوی بدون گل در جریان است.
شجاع خلیل زاده در یک صحنه با مربی نود دچار درگیری لفظی شد و به وی هیس نشان داد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 16 ساعت و 18 دقیقه پیش
پایان نیم فصل اول لیگ برتر فوتسال

پایان نیم فصل اول لیگ برتر فوتسال به گزارش ایلنا، تیم فوتسال مس سونگون در دیدار عقب افتاده خود در چارچوب هفته پنجم لیگ برتر، از ساعت 17 امروز میزبان حفاری اهواز بود و این تیم را با نتیجه 4 بر صفر شکست داد. حمید احمدی، مرتضی عزتی، بابک نصیری و ابوالقاسم عروجی برای شاگردان اسماعیل تقی پور گلزنی کردند.
با این نتیجه، مس سونگون با 30 امتیاز در رده دوم جدول باقی ماند و به فاصله یک امتیازی گیتی پسند رسید.
نیم فصل دوم مسابقات لیگ برتر فوتسال، روز 11 آبان با برگزاری هفته چهاردهم رقابت ها آغاز خواهد شد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 16 ساعت و 28 دقیقه پیش
تمدید قرارداد شاو با منچستریونایتد

تمدید قرارداد شاو با منچستریونایتد به گزارش ایلنا و به نقل از سایت رسمی باشگاه منچستریونایتد، منچستر یونایتد خوشحال است اعلام کند که لوک شاو قرارداد جدیدی را امضا کرده است که تا ژوئن 2023 او را در باشگاه حفظ خواهد کرد و در ضمن این فرصت وجود دارد که یک سال دیگر اضافه شود.
شاو گفت: از زمانی که به باشگاه آمده ام، این یک گردباد چهار ساله است که به سرعت گذشت. من بسیار افتخار می کنم که قرارداد جدید خود را امضا کرده ام و اقامت خود را در این باشگاه بزرگ ادامه دهم. من می خواهم از همه کسانی که با من ایستاده اند تشکر کنم و حمایت زیادی را به من نشان داد - مدیریت، هم تیمی های من و هم طرفداران ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 16 ساعت و 38 دقیقه پیش
تعلیق پرواز تعدادی از شرکت های هواپیمایی اروپایی به تهران نیازمند بازنگری فوری است

تعلیق پرواز تعدادی از شرکت های هواپیمایی اروپایی به تهران نیازمند بازنگری فوری است به گزارش ایلنا، علیرضا جهانگیری در نشست با روزنامه نگاران و خبرنگاران هلندی در خصوص قرار صادره توسط دیوان بین المللی دادگستری راجع به بخشی از تحریم ها علیه ایران تصریح کرد: این قرار علاوه بر آمریکا برای همه کشورها لازم الاجرا است و آمریکا و بقیه کشورهای جهان باید از ایجاد محدودیت هایی که بر اجرای این قرار در مورد بخشی از تحریم ها تاثیر می گذارد، خودداری کنند.
سفیر کشورمان در لاهه افزود: با توجه به قرار دیوان، همه کشورها باید از همکاری یا کمک به آمریکا در اعمال تحریم های یکجانبه در حوزه هایی که در مورد آنها قرار صادر شده، خودداری کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 17 ساعت و 37 دقیقه پیش
جدایی حوزه و دانشگاه سیاست غرب بود/ آموزش و پرورش باید برای انقلاب اسلامی کادر سازی کند

جدایی حوزه و دانشگاه سیاست غرب بود/ آموزش و پرورش باید برای انقلاب اسلامی کادر سازی کند به گزارش ایلنا، این مرجع تقلید پیش از ظهر امروز در دیدار با محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، با بیان اهمیت شغل معلمی و جایگاه آموزش و پرورش اظهار کرد: فرهنگیان و معلمان حق بزرگی برگردن جامعه دارند زیرا یکی از مهمترین مسئولیت ها در جامعه بر عهده آنان بوده و آن مسئولیت، تربیت افراد جامعه است.
وی افزود: کتب درسی و سبک پرورش باید سازگار با فرهنگ اسلام و اهل بیت (ع) باشد؛ زیرا مهمترین سرمایه کشور یعنی جوانان و بهترین سرمایه انسان یعنی جوانی در اختیار آموزش و پروش است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: مذهبی انتشار : 17 ساعت و 38 دقیقه پیش
راکعی دبیرکل جمعیت زنان مسلمان نواندیش باقی ماند

راکعی دبیرکل جمعیت زنان مسلمان نواندیش باقی ماند به گزارش ایلنا، پس از استقرار هیئت رئیسه، رأی گیری به صورت کتبی و مخفی برگزار شد که طی آن اعضای شورای مرکزی به ترتیب آرا، فریده اولاد قباد، فاطمه راکعی، مرضیه موسوی، ساجده کیانوش راد، نورا کنعانی، صدیقه شکوری راد، پرستو سرمدی، سارا خوشخوی، فضیله خانی، ماه سلطان کاشی، هدی صالحی، منیره شجاعی، الهام ملک زاده، حمیده عدالت و لیلا حیدری انتخاب شدند.
اعضای علی البدل به ترتیب، میمنت عطاریانی، طاهره رحیمیان و فرزانه دانشور و اعضای داوری نیز به ترتیب خانم ها نیکان آرخی، نوگل منشوری، سمیه عالمی پسند و زهرا موسویان انتخاب شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 17 ساعت و 48 دقیقه پیش
معلمان در بخش معیشت با مشکلات جدی روبرو هستند

معلمان در بخش معیشت با مشکلات جدی روبرو هستند به گزارش ایلنا، صادق علی بیکی پنجشنبه در نشست با همکاران اداری آموزش و پرورش شهرستان بهشهر اظهار کرد: در جامعه ای که معلمان آن جامعه با مشکل معیشتی و دغدغه های مختلف اقتصادی روبرو باشند؛ بارقه های امید برای رسیدن به توسعه کمرنگ خواهد شد.
وی با بیان اینکه معلمان در آموزش و پرورش نقش محوری بر عهده دارند؛ افزود: نقش معلمان در جامعه نقش هدایتگری است و باید جامعه معلم را بعنوان مهمترین عنصر توسعه جامعه کشف و برای رفع دغدغه های آنان تلاش کند.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان بهشهر گفت: مسوولیت هایی که در اختیار ما نهاده شده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 18 ساعت و 38 دقیقه پیش
امامی فر: دو ماه است که هم قسم شدیم شرایط تیم را بهبود ببخشیم/ گل از روی پنالتی هم قابل قبول است

امامی فر: دو ماه است که هم قسم شدیم شرایط تیم را بهبود ببخشیم/ گل از روی پنالتی هم قابل قبول است به گزارش ایلنا، علیرضا امامی فر در نشست خبری پیش از دیدار تیم های سپدرود و ذوب آهن در هفته نهم لیگ برتر اظهار داشت: بعد از سه بازی خارج از خانه در شرایط بهتری با ذوب آهن بازی داریم. با استفاده از تعطیلات لیگ نقاط ضعف خود را از لحاظ فیزیکی و تاکتیکی بهبود بخشیدیم و شرایط تیم بهتر است.
وی ادامه داد: از لحاظ آمار و ارقام، نکاتی را از تیم خود و نیز تیم ذوب آهن درک و بر همان اساس تمرینات تیم را طراحی کردیم. بازیکنان، کادر فنی و کادر مدیریتی نزدیک دو ماه است که همقسم شده اند که شرایط باشگاه و تیم سپیدرود را بهبود ببخشند ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 20 ساعت و 8 دقیقه پیش
دغدغه خبرنگاران مسائل معشیتی است/ اعطای مجوز به روزنامه و نشریات موازی اشکال قانونی دارد

دغدغه خبرنگاران مسائل معشیتی است/ اعطای مجوز به روزنامه و نشریات موازی اشکال قانونی دارد به گزارش خبرنگار ایلنا ، جلسه تجلیل از پیشکسوتان انجمن صنفی روزنامه نگاران استان قزوین روز پنجشنبه با حضور عبدالمحمدزاهدی استاندار، داود محمدی، بهمن طاهرخانی و سیده حمیده زرآبادی نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام قابل رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، اعضا شورای شهر و جمعی از خبرنگاران در سالن جهاد کشاورزی قزوین برگزار شد.
عبدالمحمدزاهدی استاندار قزوین در این مراسم گفت: رسالت خبرنگار سنگین است و شاید حق آنها نیز در مقابل خدمت ارزشمندی که دارند داده نمی شود اما قدردان جایگاه شما هستیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 20 ساعت و 17 دقیقه پیش
دفاع تمام قد زلاتان ابراهیموویچ از ژوزه مورینیو

دفاع تمام قد زلاتان ابراهیموویچ از ژوزه مورینیو به گزارش ایلنا، زلاتان ابراهیموویچ در گفت و گو با شبکه اسکای اسپورت در دفاع از سرمربی سابقش در منچستریونایتد و اینتر که این روزهای مورد انتقادات فراوانی واقع شده است، گفت:همه آنهایی که از مورینیو انتقاد می کنند، نه به خاطر نگرفتن نتیجه بلکه از شخصیت او و از ویژگی های اخلاقی اش ایراد می گیرند. من اما با او همذات پنداری می کنم چون ما نگرشی مشابه نسبت به مسائل مختلف داریم، به خودمان و به کارهایی که انجام می دهیم اعتماد داریم و مسائل مختلف را به شیوه خودمان بیان می کنیم.
ستاره سوئدی تیم لس آنجلس گلکسی معتقد است که مورینیو باید به کارش در منچستریونایتد ادامه دهد و نباید به انتقاداتی که ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 20 ساعت و 18 دقیقه پیش
جادوگر به دستیار سابق کی روش رسید

جادوگر به دستیار سابق کی روش رسید به گزارش ایلنا، سپیدرود در خانه خود به مصاف ذوب آهن خواهد رفت و در پی کسب اولین برد خود در فصل جاری است. از آخرین باری که سپیدرود موفق شد در لیگ تیمی را شکست دهد10 هفته می گذرد. آخرین بار در هفته ی بیست و هفتم لیگ گذشته بود که سپیدرود موفق شد تراکتورسازی را در خانه با یک گل شکست دهد.
علی کریمی سرمربی صاحب نام تیم سپیدرود که چند هفته ای است هدایت این تیم را بر عهده گرفته است در این دیدار در مقابل مربی سابق خود قرار خواهد گرفت.
امید نمازی دستیار سابق کی روش در تیم ملی که از حدود دو سال دستیار سرمربی پرتغالی تیم ملی بود ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 20 ساعت و 28 دقیقه پیش
خبر بد برای استقلال/ بازیکن ملی پوش بازی با سایپا را از دست داد

خبر بد برای استقلال/ بازیکن ملی پوش بازی با سایپا را از دست داد به گزارش ایلتا، روزبه چشمی مدافع ملی پوش استقلال تهران که در اردوی تیم ملی به سر می برد به علت مصدومیت بازی با سایپا را از دست داد.
بدین ترتیب کار شفر برای ترکیب دفاعی اش دچار مشکل خواهد شد. چشمی در بازی ایران و بولیوی 90 دقیقه در زمین حضور داشت. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 20 ساعت و 38 دقیقه پیش
طاهری: به ملی پوشان استراحت بدهیم دیگر بازیکنی نداریم/ گرو بازیکن بدی نیست؛ تیام هم وقتی آمد به او انتقاد کردند

طاهری: به ملی پوشان استراحت بدهیم دیگر بازیکنی نداریم/ گرو بازیکن بدی نیست؛ تیام هم وقتی آمد به او انتقاد کردند به گزارش ایلنا، بیژن طاهری مربی تیم فوتبال استقلال در نشست خبری پیش از دیدار این تیم مقابل سایپا اظهار داشت: ما در طول هفته گذشته 13 بازیکن نداشتیم اما وقتی اضافه شدند شرایط خوبی داشتند. بازی سختی در پیش داریم و آماده کسب سه امتیاز هستیم.
وی در مورد کیفیت پایین زمین ورزشگاه تختی عنوان کرد: مطمئنا خیلی تاثیر خواهد داشت. استقلال روی زمین بازی می کند و کیفیت زمین روی بازی آنها تاثیر خواهد گذاشت. این کیفیت برای هر دو تیم خواهد بود چرا که سایپا تیم خوبی دارد و فوتبال روی زمین را به نمایش می گذارد بنابراین کیفیت برای هر دو تیم یکسان است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 20 ساعت و 38 دقیقه پیش
بازدید نجفی از روند تجهیز درمانگاه خیریه مهدیه

بازدید نجفی از روند تجهیز درمانگاه خیریه مهدیه به گزارش ایلنا، محمدعلی نجفی امروز با حضور در محل درمانگاه خیریه تخصصی مهدیه روند تجهیز این درمانگاه را مورد بازدید قرار داد و تصمیمات لازم برای تسریع در بهره برداری این امکان اتخاذ شد.
درمانگاه خیریه تخصصی مهدیه، دارای بخش کلینیک تخصصی داخلی، بخش دیالیز با 50 تخت و با پوشش 300 بیمار دیالیزی، بخش شیمی درمانی با پوشش 20 تخت شیمی درمانی احداث شده است.
تمامی این بخش ها به صورت خیریه است و عملیات ساختمانی آن به اتمام رسیده و یک بخش دیالیز و درمانگاه تخصصی آن تجهیز شده است. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 20 ساعت و 38 دقیقه پیش
کشف 66 هزار لیتر ضد یخ تقلبی در کرج

کشف 66 هزار لیتر ضد یخ تقلبی در کرج به گزارش ایلنا، سرهنگ حسنعلی فیروزخواه، گفت: در پی شناسایی و توقیف یک دستگاه کامیون حامل بار ضد یخ تقلبی و دستگیری راننده آن، پیگیری موضوع به منظور شناسایی محل تولید ضد یخ های تقلبی از سوی ماموران 41 کلانتری خرمدشت آغاز شد.
وی افزود: ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی و بکارگیری شگردهای پلیسی، موفق به شناسایی کارگاهی که به صورت غیر قانونی و بدون داشتن مجوز اقدام به تولید ضد یخ های تقلبی کرده و آنها را روانه بازار فروش می کرد، خبر داد .
این مقام انتظامی گفت: ماموران با هماهنگی مقام قضائی به آن مکان اعزام و پس از محاصره کارگاه در یک اقدام غافلگیرانه وارد آن جا شده و در بدو ورود سوله ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: حوادث انتشار : 20 ساعت و 48 دقیقه پیش
ریش سفیدان قبایل با حضور در مراجع قضایی مشکلات جامعه را با ما در میان بگذارند

ریش سفیدان قبایل با حضور در مراجع قضایی مشکلات جامعه را با ما در میان بگذارند به گزارش ایلنا، محمد باقر الفت در نشست با معتمدان و ریش سفیدان و معتمدان با اشاره به اینکه بررسی سوابق در محاکم دادگستری نشان می دهد امنیت محقق نمی شود مگر اینکه از ظرفیت بزرگان استفاده و اعتبار و حرمت بزرگان و ریش سفیدان را در جامعه حفظ کنیم، گفت: ما از اعتبار بزرگان برای امنیت فرهنگی سیاسی اجتماعی و اقتصادی به نحو شایسته استفاده می کنیم و اگر قرار است با قاچاق مقابله شود بهترین سرپل معتمدان هستند
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه ادامه داد: قوه قضاییه حداقل از 10 سال گذشته با اتخاذ سیاست های اجتماعی سعی کرده است تا رویکرد اجتماعی را سرفصل اقدامات خود قرار دهد و با ارتقای ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 20 ساعت و 58 دقیقه پیش
همه مشکلات با منابع مالی قابل رفع نیست

همه مشکلات با منابع مالی قابل رفع نیست به گزارش ایلنا، حسینعلی امیری در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان خوزستان در دفتر امام جمعه اهواز اظهار داشت: حادثه تروریستی 31 شهریور ماه اهواز یک حادثه بسیار تلخ بود که همه ملت ایران را داغدار کرد.
وی با اشاره به اینکه تروریست ها در این حادثه به زن و بچه هم رحم نکردند افزود: آن ها بلافاصله پاسخ جنایاتشان را از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گرفتند.
معاون رئیس جمهور اضافه کرد: حمله موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به یکی از مقرهای تروریست ها در سوریه تنها بخشی از تحقق فرمایشات رهبری بود که موشک ها با دقت به هدف های تعیین شده اصابت کردند ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 21 ساعت و 8 دقیقه پیش
کشف 2 میلیاردی زمین خواری در مازندران

کشف 2 میلیاردی زمین خواری در مازندران به گزارش ایلنا، سرهنگ "حسن مفخمی شهرستانی" با اعلام این خبر، گفت: در راستای مقابله با جرایم در حوزه تجاوز به اراضی ملی و طبیعی و زمین خواری، در پی کسب خبری مبنی بر وقوع زمین خواری در شهرستان چالوس، موضوع به طور ویژه در دستور کار فرماندهی انتظامی شهرستان و ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.
وی تصریح کرد: ماموران با انچام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات پلیسی با شناسای متهم به زمین خواری این فرد را دستیگیر کردند .
جانشین فرمانده انتظامی استان مازندران، اظهار داشت: در این عملیات بیش از 2 هزار و 899 متر مربع از اراضی ملی و طبیعی که توسط این فرد مورد تصرف قرار گرفته بود، آزاد سازی شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: حوادث انتشار : 21 ساعت و 8 دقیقه پیش
دیدار نمایندگان سئول و پکن بر سر خلع تسلیحات هسته ای پیونگ یانگ

دیدار نمایندگان سئول و پکن بر سر خلع تسلیحات هسته ای پیونگ یانگ به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری یونهاپ، نمایندگان بلندپایه هسته ای چین و کره جنوبی درباره روند خلع تسلیحات اتمی کره شمالی با یکدیگر دیدار خواهند کرد. این خبر را وزارت خارجه کره جنوبی امروز -پنج شنبه- اعلام کرد.
لی دو-هون نماینده وزارت خارجه کره جنوبی برای صلح و امنیت در شبه جزیره کره، بناست فردا با کونگ شوانیو همتای چینی خود دیدار کند.
لی و کونگ همچنان ریاست هیات شش جانبه برنامه هسته ای کره شمالی را در دست دارند.
در این نشست همچنین ایالات متحده، روسیه و ژاپن نیز شرکت می کنند. آخرین اجلاس این هیات دسامبر سال 2008 میلادی برگزار شد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 21 ساعت و 8 دقیقه پیش
روسای 2 کمیسیون تحقیق و 107و 109 مجلس خبرگان رهبری انتخاب شدند

روسای 2 کمیسیون تحقیق و 107و 109 مجلس خبرگان رهبری انتخاب شدند به گزارش ایلنا، جلسه کمیسیون های تحقیق و اصول 107 و 109 قانون اساسی مجلس خبرگان رهبری، صبح امروز در دبیرخانه این مجلس در قم برگزار شد.
در این جلسات رؤسای این دو کمیسیون با رأی اعضاء برای مدت 2 سال انتخاب شدند.
بر این اساس، آیت الله احمد جنتی به ریاست کمیسیون تحقیق و آیت الله مرتضی مقتدایی به عنوان رئیس کمیسیون اصول 107 و 109 قانون اساسی انتخاب گردیدند.
طبق آیین نامه داخلی مجلس خبرگان رهبری، هر کمیسیون این مجلس، دارای یک رئیس، دو نایب رئیس، دو منشی و یک مخبر است که از میان اعضاء با رأی مخفی برای مدت دو سال انتخاب می گردند و انتخاب مجدد آنان بلامانع است. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 21 ساعت و 17 دقیقه پیش
خسارت 50 میلیاردی توفان شن در ریگان/ 150 روستا در محاصره شن های روان/ 16 روستا خالی از سکنه شدند

خسارت 50 میلیاردی توفان شن در ریگان/ 150 روستا در محاصره شن های روان/ 16 روستا خالی از سکنه شدند به گزارش ایلنا، فرماندار ریگان در مراسم معرفی رئیس جدید منابع طبیعی این شهرستان گفت: ریگان پس از خوزستان دومین نقطه در زمینه کانون بحران فرسایش بادی و ریزگردها در کشور است و تاکنون بر اثر گرد و غبار و توفان شن 16روستا خالی از سکنه شده و 150روستا نیز در محاصره شن های روان و گرد و غبار قرار دارند.
امین باقری با اشاره به اقدامات لازم برای مهار ریزگردها و گردوغبار افزود: تاکنون 5 نقطه کانون بحران فرسایش بادی مالچ پاشی شده که با مساعد شدن هوا ، این نقاط افزایش می یابد.
معاون مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان هم گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 21 ساعت و 18 دقیقه پیش
لغو مامورت تجاری هلند در عربستان

لغو مامورت تجاری هلند در عربستان به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، دولت هلند امروز -پنج شنبه- عنوان کرد که یک ماموریت تجاری را به عربستان سعودی که بنا بود ماه آینده میلادی صورت گیرد لغو کرده است. هلند دلیل این تصمیم را ناپدید شدن جمال خاشقجی ، روزنامه نگار سعودی، عنوان کرد.
سخنگوی شرکت مشاور پی اس پی اس که سازماندهی این سفر دولت هلند را در دست ،به رویترز گفت: تمام ماموریت های تجاری به عربستان در حال حاضر معلق شده است.
این تصمیم پس از آن صورت می گیرد که ووپکه هوکسترا وزیر دارایی هلند اعلام کرد که در نشست سرمایه گذاری ریاض شرکت نخواهد کرد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 21 ساعت و 38 دقیقه پیش
افتتاح مرکز بازتوانی معتادان بهبود یافته بجنورد

افتتاح مرکز بازتوانی معتادان بهبود یافته بجنورد به گزارش ایلنا، انوشیروان محسنی بندپی سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پس از بازدید از شیرخوارگاه غنچه های رضوان بجنورد، مرکز بازتوانی معتادان بهبود یافته را افتتاح کرد.
مرکز بازتوانی معتادان بهبود یافته بجنورد با ظرفیت 60 نفر با 260 میلیون تومان هزینه و امکان خدمات آموزشی به بهره برداری رسید.
حضور در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی از دیگر برنامه های سفر یک روزه مقام علی وزارت به استان است. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 21 ساعت و 48 دقیقه پیش
وحدت صفوف اربعین شیعه را زنده نگه داشته است

وحدت صفوف اربعین شیعه را زنده نگه داشته است به گزارش ایلنا، آیت الله مکارم شیرازی امروز 26 مهرماه در مراسم گردهمایی مبلغان اربعین حسینی در مدرسه امام کاظم(ع) با بیان این که چه هدفی از این مقدس تر که طلاب جوان ما برای تبلیغ در مسیر نورانی اربعین آستین همت را بالا زده اند، گفت: اربعین حسینی به حمدالله امروز صحنه حضور گسترده زائران است ولی در عرصه تبلیغی دچار کمبود هستیم؛ نباید وظیفه اصلی حوزوی در این مسیر فراموش شود؛ تعلیم و تربیت مردم در این مسیر بسیار مهم است.
وی ادامه داد: پیامبر اکرم (ص) فرمودند که در زندگی انسان ها نسیم هایی وزیدن می کند ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: مذهبی انتشار : 22 ساعت و 17 دقیقه پیش
قیمت ارز باید بین 7 تا 8 هزار تومان می ماند/ می خواهند عصای موسی را از دست رهبر انقلاب بگیرند/ خود را برای عملیات انقلابی 13 آبان آماده کنید

قیمت ارز باید بین 7 تا 8 هزار تومان می ماند/ می خواهند عصای موسی را از دست رهبر انقلاب بگیرند/ خود را برای عملیات انقلابی 13 آبان آماده کنید به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، محسن رضایی امروز در کنگره جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی اظهار کرد: امروز در چهلمین سال انقلاب در رویارویی دیگری با آمریکا هستیم که از ویژگی های خاصی برخوردار است و هدف آن آینده منطقه است. اسم آن را رویارویی سرنوشت هم می توانیم بگذاریم لذا دارای اهمیت است و نتیجه این رویارویی برای ایران و آمریکا تعیین کننده است و اینکه کدام یک از آن پیروز بیرون بیایند در آینده منطقه تاثیرگذار است.
وی تاکید کرد: بعد از جنگ جهانی دوم، آمریکا جای انگلیس را گرفت و حکمرانی و سیاستگذاری را برعهده گرفتند و بازار تسهیلاتی به وجود آورده بودند و این بهشت آمریکا شده بود و سلاح های زیادی ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 22 ساعت و 37 دقیقه پیش
سفر دو روزه معاون پارلمانی رئیس جمهور به خوزستان

سفر دو روزه معاون پارلمانی رئیس جمهور به خوزستان به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور عصر چهارشنبه 25 مهرماه در سفری دو روزه از طریق فرودگاه اهواز وارد خوزستان شد و مورد استقبال قدرت الله دهقان معاون امنیتی انتظامی استانداری خوزستان و جمعی از مسئولان استانی قرار گرفت.
معاون پارلمانی رئیس جمهور در بدو ورود به اهواز با حضور در سرسرای استانداری خوزستان ضمن دیدار با سردار خلیل صخراوی از فرماندهان دوران دفاع مقدس و فرمانده اسبق نیروی انتظامی در استان های قم و خوزستان از تلاش ها و خدمات بی شائبه ایشان در دوران دفاع مقدس و پس از آن تقدیر و تجلیل به عمل آورد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 22 ساعت و 58 دقیقه پیش
اتمام مجتمع آدینه به میلیاردها تومان اعتبار نیاز دارد/ روزانه طلبکاران جدیدی در مصلای رشت پیدا می شوند/ بدهی میلیاردی احداث ساختمان حوزه علمیه امیرالمؤمنین

اتمام مجتمع آدینه به میلیاردها تومان اعتبار نیاز دارد/ روزانه طلبکاران جدیدی در مصلای رشت پیدا می شوند/ بدهی میلیاردی احداث ساختمان حوزه علمیه امیرالمؤمنین به گزارش ایلنا، رسول فلاحتی در دیدار با مجمع نمایندگان طلاب و فضلای استان گیلان در قم با اشاره به وضعیت استان اظهار کرد: نمی خواهم سیاه نمایی کنم اما برای گیلان کار زیادی انجام نشده و وضعیت مطلوب نیست.
وی به تلاش عالمان دینی در قبل از انقلاب اسلامی در گیلان اشاره کرد و افزود: با توجه به موقعیت ژئوپلیتیکی گیلان که دروازه ورود و خروج تمدن اروپا به کشور محسوب می شود، در دو قرن گذشته عالمان دینی تلاش بسیاری کردند و آیین و مذهب مردم منطقه حفظ شده است.
امام جمعه رشت با تاکید بر نقش عالمان دینی در مقاومت ورود تفکرهای انحرافی به گیلان ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: مذهبی انتشار : 23 ساعت و 7 دقیقه پیش
مورد عجیب و جالب درباره پرسپولیس و حریف لیگ یکی اش!

مورد عجیب و جالب درباره پرسپولیس و حریف لیگ یکی اش! به گزارش ایلنا، تیم فوتبال پرسپولیس باید امروز در چارچوب مرحله یک شانزدهم نهایی رقابت های جام حذفی به مصاف نود اورمیه برود. این بازی در حالی به انجام می رسد که سرخپوشان تهرانی آخرین بار در فصل 89-90 با علی دایی فاتح این مسابقات شدند و خود را 5 قهرمانه کردند.
اما نکته عجیب و جالب توجه آن است که در همان سال 90 بود که تیم نود ارومیه تاسیس شد و ابتدا کار خود را به عنوان مدرسه فوتبال آغاز کرد. حالا مشخص می شود که تفاوت این دو تیم در سبقه چقدر زیاد است. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 23 ساعت و 8 دقیقه پیش
رونمایی از لباس حریف پرسپولیس با یک شعار جالب(عکس)

رونمایی از لباس حریف پرسپولیس با یک شعار جالب(عکس) به گزارش ایلنا، تیمهای پرسپولی سو نود ارومیه از ساعت 18 امروز در چارچوب مرحله یک شانزدهم نهایی رقابت های جام حذفی به مصاف هم خواهند رفت. این دیدار عقب افتاده در حالی به انجام می رسد که حریف سرخپوشان تهرانی برای اولین بار به ورزشگاه آزادی می آید.
تیم ارومیه ای در بازی با پرسپولیس لباس آبی فیروزه ای بر تن می کند که روی آن شعار "عشقیم ارومیه" درج شده است. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 23 ساعت و 27 دقیقه پیش
سفر سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به خراسان شمالی

سفر سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به خراسان شمالی به گزارش ایلنا، بهره برداری از شیرخوارگاه غنچه های رضوان و مرکز توانمندسازی معتادین بهبود یافته در بجنورد و همچنین شرکت در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان از برنامه های انوشیروان محسنی بندپی در سفر یک روزه به بجنورد است. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 23 ساعت و 58 دقیقه پیش
تریاک بیشترین ماده مخدر مصرفی معتادان/ اعتیاد 156هزار زن در کشور/ ضرورت افزایش 3 برابری مراکز ترک اعتیاد

تریاک بیشترین ماده مخدر مصرفی معتادان/ اعتیاد 156هزار زن در کشور/ ضرورت افزایش 3 برابری مراکز ترک اعتیاد به گزارش ایلنا، حمیدرضا صرامی در حاشیه "همایش آموزشی خانواده های کارکنان نیروهای مسلح خراسان رضوی در خصوص پیشگیری اولیه از اعتیاد و آسیب های اجتماعی" در مشهد گفت: خانواده کانابیس شامل حشیش، گل و ماری جوانا 11،9درصد، شیشه 8،3 درصد و هرویین 7 درصد از حجم مواد مخدر مصرفی هستند.
وی ادامه داد: 2 میلیون و 802 هزار و 800 مصرف کننده مستمر موادمخدر در گروه سنی 15تا 64 سال در کشور وجود دارند و 800هزار تا 850هزار نفر از معتادان زیر چتر خدمات درمانی هستند؛ بنابر این وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان بهزیستی و وزارت بهداشت باید تلاش های خود را مضاعف کنند تا شمار مراکز درمان و ترک اعتیاد به ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
امریکا اینترنت را قطع کند، دسترسی به سایت های خارجی قطع می شود/ با اینترنت ملی امکان استفاده از سایت های داخلی وجود دارد

امریکا اینترنت را قطع کند، دسترسی به سایت های خارجی قطع می شود/ با اینترنت ملی امکان استفاده از سایت های داخلی وجود دارد سجاد فلاح در گفت وگو با خبرنگار ایلنا، اظهار داشت: در شبکه ملی اطلاعات دسترسی به منابع میزبانی شده در داخل کشور طوری طراحی شده که قابل دسترسی باشد اما اگر برخی منابع از خارج از کشور میزبانی شده باشد، طبیعتا دسترسی به آن قطع خواهد شد.
عضو موظف هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات ادامه داد: منظور از اینترنت وب سایت هایی است که در سراسر دنیا وجود دارد اما به هر حال بخشی از این وب سایت ها در داخل کشور وجود دارند.
فلاح افزود: در صورتی که دسترسی به اینترنت بین الملل قطع شود، دسترسی ما به سایت هایی قطع می شود که خارج از کشور ما هستند ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
یکی از عوامل درگیری با محیط بانان گلستانی دستگیر شد

یکی از عوامل درگیری با محیط بانان گلستانی دستگیر شد به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی محیط زیست گلستان، به دنبال دستگیری چهار فرد مضنون در روز چهارشنبه، یکی از عوامل جنایت که در صحنه درگیری با محیطبانان حاضر بود، دستگیر شد.
این فرد با تلاش گسترده نیروهای امنیتی استان گلستان و سربازان گمنام امام زمان (عج) و نیروهای یگان حفاظت محیط زیست گلستان تحویل قانون داده شد.
روابط عمومی محیط زیست آورده است که تلاش برای دستگیری سایر عوامل این جنایت ادامه دارد و در ساعات بعد خبرهای امیدبخش دیگری منتشر خواهد شد.
سحرگاه چهارشنبه در منطقه کوهستانی پارک ملی گلستان که در محدوده جغرافیایی خراسان شمالی و تحت مدیریت محیط زیست گلستان است ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
مظلومی:شفر گفت نیازی به مربی جدید ندارد/ در هر دو دیدار مقابل سایپا محکوم به برد هستیم

مظلومی:شفر گفت نیازی به مربی جدید ندارد/ در هر دو دیدار مقابل سایپا محکوم به برد هستیم به گزارش ایلنا،پرویز مظلومی سرمربی سابق استقلال و سخنگوی کمیته فنی این باشگاه از حضور شفر در جلسه کمیته فنی خوشحال بوده و معتقد است این اعضا در راستای موفقیت آبی پوشان گام خواهند برداشت.
با سخنگوی کمیته فنی در خصوص حضور شفر در این جلسه، شایعه حضور نفر جدید در کادرفنی و همچنین برد تیم ملی مقابل بولیوی صحبت کردیم. گفت و گوی او با ایلنا را در ادامه بخوانید:
*در جلسه کمیته فنی شفر حضور یافت در این باره صحبت کنید؟
جلسه کمیته فنی بسیار خوب برگزار شد برخلاف شایعات شفر ارتباط خیلی خوبی را با اعضای کمیته داشت و پیش بینی من این است که او در آینده ارتباط بهتری را هم با بچه ها برقرار ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
در جلسه وزیر ورزش با کانون مربیان فوتبال چه گذشت؟

در جلسه وزیر ورزش با کانون مربیان فوتبال چه گذشت؟ به گزارش ایلنا، مسعود سلطانی فر و مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال با کانون مربیان فوتبال ایران دیدار کردند.
یاوری در این دیدار گفت: همین که سلطانی فر تمام اعضا را به اسم می شناسد و به برنامه های کانون اهمیت می دهد نشانه بسیار خوبی است. از وزیر می خواهیم کانون و تجربه های اعضای آن را بازوی فکری خود بداند.
بهمن فروتن گفت: مربیان نباید در ورزش و فوتبال کشور غریبه باشند خوشحالم که در دوره جدید وزارتخانه کانون و مربیان را به رسمیت می شناسد و اینجا خانه ماست. ما منتقد دلسوز فدراسیون هستیم و خوشحالم اینجا گوش شنوایی هست. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
مسئول تمشیت امور مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد منصوب شد

مسئول تمشیت امور مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد منصوب شد به گزارش ایلنا، محمدمهدی طهرانچی (سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی) طی حکمی بهروز طهماسب کاظمی را به عنوان مسئول تمشیت امور مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه منصوب کرد.
در متن حکم آمده است:
برادر گرامی جناب آقای دکتر بهروز طهماسب کاظمی
مشاور و رئیس محترم مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه
با اهدای سلام و تحیات
با توجه به مراتب تعهد و سوابق ارزنده شما، جهت پاسخگویی امور مرتبط با مرکز سنجش و پذیرش تا تعیین سرپرست جدید، جنابعالی را با حفظ سمت به عنوان مسئول تمشیت امور مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه منصوب می نمایم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: مذهبی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
افشای سناریوی دردناکی از سرنوشت خاشقجی/ اعلام آمادگی مغولستان برای میزبانی نشست کیم و ترامپ/ ارائه لایحه قطع کمک های نظامی و توقف فروش اسلحه به عربستان در مجلس نمایندگان آمریکا

افشای سناریوی دردناکی از سرنوشت خاشقجی/ اعلام آمادگی مغولستان برای میزبانی نشست کیم و ترامپ/ ارائه لایحه قطع کمک های نظامی و توقف فروش اسلحه به عربستان در مجلس نمایندگان آمریکا به گزارش ایلنا، ونزوئلا اعلام کرد برای رهایی از تحریم های غیرقانونی آمریکا، به دنبال جانشینی برای دلار در مبادلات می گردد.
- توییتر مدعی شد چندین هزار اکانت ساختگی تحت مدیریت دولت های روسیه و ایران را مسدود کرده است.
- رسانه های ترکیه با استناد به صدا های ضبط شده از کنسولگری عربستان در استانبول، سناریوی دردناکی از سرنوشت خبرنگار مفقود شده سعودی را فاش کردند.
- کانادا به اولین کشور صنعتی تبدیل شد که فروش ماده مخدر ماری جوآنا را قانونی می کند.
- رییس جمهوری آمریکا گفت که از مقام های ترکیه دسترسی به صدای ضبط شده از کشته شدن خبرنگار سعودی را خواستار شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
محصص: سرمربی جوانان در آینده نزدیک انتخاب می شود

محصص: سرمربی جوانان در آینده نزدیک انتخاب می شود به گزارش ایلنا، مرتضی محصص با ارائه گزارشی از نشست اعضای کمیته فنی این فدراسیون گفت:ما در جلسه اخیر پیرامون موضوع تیم های ملی نوجوانان و جوانان بحث و گفت و گو داشتیم. ابتدا آقای چمنیان به عنوان سرمربی تیم ملی نوجوانان گزارشی از عملکرد تیم در مسابقات مالزی ارائه دادند و اشاراتی به مشکلات این تیم داشتند. خصوصا شرایط ویژه آب و هوایی که در نخستین بازی فشار زیادی به تیم ما وارد کرد اما در بازی های بعدی دیدیم که رفته رفته کیفیت عملکرد اعضای تیم بهتر شد و نمایش بهتری را شاهد بودیم.
رئیس کمیته فنی و توسعه فدراسیون فوتبال در ادامه گفت ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
دلایل نارضایتی احزاب از نحوه برگزاری انتخابات پارلمانی افغانستان/تاثیر عملیات طالبان بر کیفیت و میزان مشارکت مردمی

دلایل نارضایتی احزاب از نحوه برگزاری انتخابات پارلمانی افغانستان/تاثیر عملیات طالبان بر کیفیت و میزان مشارکت مردمی ابوالفضل ظهره وند سفیر اسبق کشورمان در افغانستان در تشریح آخرین وضعیت سیاسی و امنیتی افغانستان در آستانه انتخابات پارلمانی این کشور در گفت وگو با خبرنگار ایلنا اظهار کرد: انتخابات پارلمانی و شوراهای ولایتی افغانستان در حالی برگزار می شود که همچنان مسائل امنیتی و مخاطرات آن به قوت خود باقیست. واقعیت این است که بخشی از کشور از کنترل دولت خارج است و مابقی مناطقی که نیروهای دولتی در آن حضور، تنها مراکز استان ها دارای امنیت هستند و مناطق حاشیه ای همچنان در ناامنی به سر می برند. در راستای این وضعیت، احزاب سیاسی افغانستان اعتراض هایی نسبت به تعرفه ها و ثبت نام رای دهندگان دارند و حتی معتقدند که اگر ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
افتتاح پایگاه امداد و نجات در آستانه اشرفیه

افتتاح پایگاه امداد و نجات در آستانه اشرفیه به گزارش ایلنا از آستانه اشرفیه، با حضور علی اصغر پیوندی رئیس جمعیت هلال احمر کشور پایگاه امداد و نجات لاکوژده در شهرستان آستانه اشرفیه افتتاح شد.
در حاشیه افتتاح این پروژه پیوندی ریاست جمعیت هلال احمر کشور با اشاره به ابعاد سیل اخیر در گیلان از تلاش امدادگران هلال احمر در جریان این حادثه قدردانی کرد و اظهار داشت: 17 پایگاه هلال احمر در استان گیلان بسیار فعال بوده و خدمات خوبی را به ثمر رسانده است.
وی با تاکید بر ضرورت ترویج و گسترش فعالیت های امدادی در جامعه به ویژه مشارکت جویی از گروه سنی جوان و نوجوان تصریح کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
بازنشستگان شرکت زمزم گرگان در ازای سنواتشان، نوشابه می گیرند

بازنشستگان شرکت زمزم گرگان در ازای سنواتشان، نوشابه می گیرند به گزارش خبرنگار ایلنا، حمید خیرخواه (دبیر کانون بازنشستگان شهرستان گرگان و رییس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری استان گلستان) پیرامون مسائل و مشکلات این روزهای شرکت زمزم گرگان گفت: من خودم 24 سال در این شرکت مشغول به کار بودم و 16 سال رییس شورای اسلامی کار و فرمانده بسیج آنجا بودم. در سال 92 هم بازنشسته شدم. اکنون این شرکت بین 210 الی 215 کارگر دارد.
رییس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری استان گلستان در خصوص وضعیت کنونی شرکت بیان داشت: با انتخاب مهندس محمد سعیدی کیا به ریاست بنیاد مستضعفان (که شرکت زمزم هم ازجمله زیرمجموعه های آن محسوب می شود) انتظار می رفت با توجه به سوابق طولانی ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
تنبه مجرمان کوچک، آزادی مجرمان بزرگ

تنبه مجرمان کوچک، آزادی مجرمان بزرگ به گزارش خبرنگار ایلنا، همین چند ماه پیش بود که به دنبال انتشار فیلمی از کتک زدن یک دستفروش توسط نیروهای معبربان در چهارراه ولیعصر، بازرسی شهرداری تهران مجبور به ارایه توضیح شد. در این فیلم ماموران انضباط شهری ضمن کتک زدن یک جوان دستفروش، وی را با لگد سوار ماشین می کنند. فیلم واکنش های زیادی در فضای مجازی به همراه داشت تا آنجا که محمدجواد شیرازی (رئیس وقت سازمان بازرسی شهرداری تهران) به ماجرا ورود کرده و درنهایت دو معبربان خاطی تا صدور رای کمیته انضباطی از کار معلق شدند.
گرچه رفع سد معبر تکلیف قانونی شهرداری تهران است اما انجام این وظیفه در موارد زیادی با زیر پا گذاشتن قانون همراه بوده ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
درج نشدن مهر ویزای ایران در پاسپورت گردشگران اروپایی عملیاتی شد

درج نشدن مهر ویزای ایران در پاسپورت گردشگران اروپایی عملیاتی شد حرمت الله رفیعی (رئیس انجمن دفاتر مسافرتی کشور) درباره درج نشدن مهر ویزای ایران در پاسپورت گردشگران خارجی به خبرنگار ایلنا گفت: این موضوع برای برخی از کشورهای اروپایی که دغدغه درج نشدن مهر ویزای ایران در پاسپورتشان را داشتند، عملی شده است. چراکه باتوجه به تحریم ها این نگرانی برای برخی ایجاد شده بود که اگر مهر ایران در پاسپورت آنها زده شود؛ از مراودات آنها با آمریکا جلوگیری خواهد شد.
وی افزود: البته باید بگویم که این موضوع هنوز تاثیری در کار ما ایجاد نکرده و سبب افزایش ورود گردشگران خارجی به ایران نشده است چراکه هیچ وقت این موضوعات تاثیری آنی نمی گذارد و با گذر زمان خود را نشان می دهد ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
مخالفان FATF سعی نکنند با هوچی گری و فشار، نظر خود را تحمیل کنند

مخالفان FATF سعی نکنند با هوچی گری و فشار، نظر خود را تحمیل کنند قاسم میرزایی نیکو در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، با اشاره به تلاش عده ای برای برگزاری تجمعاتی در مخالفت با پیوستن به FATF عنوان کرد: من که در کمیسیون ماده 10 حضور دارم و تاجایی که می دانم مجوزی برای برگزاری چنین تجمعی صادر نشده است.
وی افزود: اگر تجمع در محل سر بسته باشد، نیاز به مجوز ندارد اما اگر در جای سر باز باشد، باید از وزارت کشور مجوز بگیرند، اگر این تجمع غیرقانونی باشد حتما با آن برخورد می شود.
عضو کمیسیون شوراها تاکید کرد: مخالفان باید بگذارند مسائل تخصصی از راه خود عبور کند نه اینکه با هوچی گری و فشار نظر خود را تحمیل کنند ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
حمله بی سابقه قلعه نویی به کی روش (جلد ورزشی)

حمله بی سابقه قلعه نویی به کی روش (جلد ورزشی) صفحه نخست روزنامه های ورزشی صبح روز 26 مهرماه را مشاهده می کنید: ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
مدرک راموس از تمارض استرلینگ (فیلم)

مدرک راموس از تمارض استرلینگ (فیلم) به گزارش ایلنا، پس از مسابقه شب گذشته بین تیم های اسپانیا و انگلیس که با برتری سه بر دو سه شیرها همراه بود، ویدیوهایی در رسانه های اجتماعی منتشر شدند که به نظر می رسید سرخیو راموس، کاپیتان اسپانیا در طول نیمه دوم این دیدار خطایی روی رحیم استرلینگ انجام داده که به دور از چشم داور مانده است.
پس از آن طرفداران انگلیسی که به واسطه مصدومیت محمد صلاح روی خطای راموس در فینال چمپیونزلیگ به شدت از او عصبانی بودند، موج جدید انتقادات را علیه کاپیتان رئال مادرید مطرح کردند، اما به نظر می رسد که آنها خیلی سریع به نتیجه گیری در مورد حادثه رسیده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
فاطمه خنک دار: برای طلا آمده بودم

فاطمه خنک دار: برای طلا آمده بودم به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک، فاطمه خنک دار بعد از کسب مدال برنز منهای 53 کیلو گرم کاراته دختران گفت: سطح رقابتها خیلی خوب بود و در گروه خود برابر کشورهای تایلند، ژاپن و پرتغال در یک گروه قرار گرفتم ولی پای فینال به نماینده قدرتمند مصری باختم و به مدال برنز قناعت کردم.
وی ادامه داد: سطح رقابتها بالاست و حریفان با آمادگی کامل آمدند و من تمام تلاشم را کردم. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
قتل 4 نفر از اعضای یک خانواده در جنایت خیابان نبرد

قتل 4 نفر از اعضای یک خانواده در جنایت خیابان نبرد سرهنگ کیوان ظهیری در گفت وگو با خبرنگار ایلنا درباره جزئیات این حادثه گفت: در یک قتل خانوادگی چهار نفر از اعضای یک خانواده شامل دو دختر جوان، یک مرد سالخورده و یک خانم سالمند توسط پدر خانواده به قتل رسیده اند.
وی درباره جزییات این قتل خانوادگی ادامه داد: شب گذشته حوالی ساعت 22 مردی 47 ساله که نزدیک به چهار سال با همسرش اختلافات شدید خانوادگی داشته به منزل شخصی خود در محدوده خیابان نبرد جنوبی مراجعه می کند. این فرد هنگام مراجعه به منزل مقدار زیادی شیر و موز تهیه کرده و در منزل شیر موز را آماده و داروی خواب آور درون آن ریخته و به دو دختر و پدر و مادر همسرش می خوراند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
اخراج سرمربی تیم ملی اسلونی بخاطر انتقاد از اوبلاک

اخراج سرمربی تیم ملی اسلونی بخاطر انتقاد از اوبلاک به گزارش ایلنا، توماس کاوچیچ در کنفرانس مطبوعاتی بعد از این اتفاق گفت: ما در تیم ملی کار می کنیم پس چه کسی باید سوال بپرسد؟ این پیام ارسال شده چه معنایی دارد و ما می خواهیم چه پاسخی به دیگران بدهیم؟ من خودم را سرزنش نمی کنم و اگرچه ممکن است دیگر به تیم ملی بازنگردم، اما خودم را گناهکار نمی دانم. در ها هنوز باز هستند و من دوست دارم رو در رو با افراد صحبت کنم، اما اوبلاک علاقه ای به حرف زدن با من نداشت.
من اوبلاک را از زمانیکه 16 سال داشت می شناختم و علیرغم همه این اتفاقات، من تا قبل از اینکه رئیس فدراسیون با اوبلاک صحبت کند چنین کاری نکرده بودم و آن ها بودند که صحبت های اوبلاک را به من ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
عادل عبدالمهدی هفته آینده فهرست کابینه را اعلام می کند

عادل عبدالمهدی هفته آینده فهرست کابینه را اعلام می کند به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، عادل عبدالمهدی نخست وزیر مکلف عراق امروز-چهارشنبه- اعلام کرد هفته آینده فهرست وزرای پیشنهادی خود را ارائه می کند.
وزرای پیشنهادی عادل عبدالمهدی باید در پارلمان عراق بررسی شده و توسط نمایندگان این کشور تایید شوند.
برهم صالح رییس جمهوری جدید عراق، ماه گذشته عبدالمهدی را به عنوان نخست وزیر این کشور منصوب کرد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
ورود گریزمان به جمع گلزنان برتر تیم ملی فرانسه

ورود گریزمان به جمع گلزنان برتر تیم ملی فرانسه به گزارش ایلنا، در جریان بازی شب گذشته تیم ملی فرانسه برابر آلمان، آنتوان گریزمان دو بار برای قهرمان جهان گلزنی کرد تا به رکورد جدیدی دست پیدا کند.
مهاجم اتلتیکو مادرید با 26 گل زده به جمع 10 گلزن برتر تیم ملی فرانسه قرار گرفت و 25 گل با تیری آنری که به عنوان بهترین گلزن خروس ها شناخته می شود، فاصله دارد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
بازی بزرگ هفته قطر بخاطر پرسپولیس لغو شد

بازی بزرگ هفته قطر بخاطر پرسپولیس لغو شد به گزارش ایلنا، طبق برنامه قبلی قرار بود 29 مهر در چارچوب هفته نهم لیگ ستارگان قطر السد در ورزشگاه جاسم بن حمد شهر دوحه میزبان الدحیل باشد اما با توجه به بازی پرسپولیس والسد که قرار است 1 آبان در دور برگشت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا برگزار شود، فدراسیون فوتبال قطر بازی السد را لغو و به زمان دیگری مو کول کرد.
با توجه به این که بازی رفت با یک گل به سود سرخپوشان به پایان رسیده است همه قطری ها بسیج شده اند که السد بتواند نتیجه را جبران کند و به فینال رقابت ها ره پیدا کند. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
یک فوتی و دو مصدوم در برخورد دو دستگاه خودرو در خوزستان

یک فوتی و دو مصدوم در برخورد دو دستگاه خودرو در خوزستان به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، رفیعی در گفتگو با خبرنگار ایلنا عنوان کرد: طی تماس با مرکز هدایت عملیات بحران دانشگاه جندی شاپور اهواز، در ساعت 20:35 امروز چهارشنبه 25 مهر ماه، برخورد دو دستگاه وانت مزدا و پژو 206 در سه راه سرتیوک بین هفتکل و باغملک گزارش شد.
وی خاطرنشان کرد: این حادثه دو مصدوم و یک فوتی در بر داشت.
رفیعی ادامه داد: مصدومین به مرکز درمان بستر هفتکل منتقل شدند.
مسئول روابط عمومی مرکز اورژانس خوزستان در پایان بیان کرد: فرد فوت شده مردی 30 ساله راننده 206 بوده و مصدومین نیز، یک نفر خانم سرنشین 206 و یک نفر آقا سرنشین وانت مزدا بودند. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
فاطمه خنک دار برنز گرفت / کاروان ایران 11 مداله شد

فاطمه خنک دار برنز گرفت / کاروان ایران 11 مداله شد به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک، فاطمه خنکدار درمرحله نیمه نهایی وزن53-کاراته به مصاف یاسمین نصر از مصر رفت که بانتیجه 5-0شکست خورد و مدال برنز را برای کشورمان به ارمغان آورد.
وی یازدهمین مدال کاروان ایران و دومین مدال برنز را به نام خود کرد.
مدال آوران ایران تا این لحظه از رقابتها:
علی اشکوریان تکواندو طلا
محمدعلی خسروی تکواندو طلا
یلدا ولی نژاد تکواندو طلا
امیر ده بزرگی کشتی فرنگی طلا
محمد نصرتی کشتی فرنگی طلا
علیرضا یوسفی وزنه برداری طلا
کیمیا همتی تکواندو نقره
محمد کریمی کشتی آزاد نقره ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
شبانی و فرجی از صعود به نیمه نهایی بازماندند

شبانی و فرجی از صعود به نیمه نهایی بازماندند به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک، علیرضا فرجی در وزن 61- کاراته، مبارزه سومش مقابل پدروپابلو درالوکا از گواتمالا را 1-0 واگذار و از صعود به مرحله نیمه نهایی بازماند.
علیرضا فرجی در وزن نخستین مبارزه اش مقابل اوساما اداری مراکشی را با نتیجه 4-0 به سود حریف به پایان رساند. دومین مبارزه خود را با نتیجه 5-0 به ماسامی یامائوکا از ژاپن واگذار کرد
همچنین رضا شبانی در مرحله یک چهارم مسابقات تیروکمان ریکرو انفرادی، با نتیجه 6 بر صفر مقابل حریفی قدرتمند از آمریکا شکست خورد و از راهیابی به دیدار نیمه نهایی بازماند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
کومان: برد در بازی های مهم کارمان را راحت می کند

کومان: برد در بازی های مهم کارمان را راحت می کند به گزارش ایلنا، کومان در خصوص بهبود نسبی روند تیم پس از عبور از بحران و همچنین عدم استفاده از وینالدوم بازیکن تیم فوتبال لیورپول به خبرنگاران گفت: قطعا کلوپ اکنون خوشحال است، حال امیدوارم در فهرست دوستان او باشم. با پیروزی مقابل آلمان که یک تیم قدرتمند است قدم بزرگی برداشته ایم. روند پیشرفت تیم امیدوارکننده بوده است اما به هر حال مهمترین چیز نتیجه پایانی است. وقتی در بازی های مهم نتیجه نگیرید کار برایتان دشوار می شود. شما می توانید توانایی های خود را نشان دهید ولی در آخر مهمترین چیز کسب باز هم نتیجه خواهد بود. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
البرز رتبه اول کشور در تسهیل و رفع موانع تولید را دارد/ معضلات روزمره مردم را انکار نمی کنیم

البرز رتبه اول کشور در تسهیل و رفع موانع تولید را دارد/ معضلات روزمره مردم را انکار نمی کنیم به گزارش ایلنا، محمدعلی نجفی در جلسه کارگروه اشتغال و فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان که در شهرک صنعتی اشتهارد برگزار شد، با اشاره به اینکه در مجموعه اشتهارد نیز به تبعیت از کل استان همراهی، هم افزایی و هم پوشانی خوبی بین مسئولان وجود دارد، گفت: این شهرستان مسیر رشد و توسعه را به خصوص در حوزه صنعت و تولید طی می کند.
وی ادامه داد: در هفته چندین نشست در راستای تسهیل و رونق تولید و فرماندهی اقتصاد مقاومتی برگزار می شود و اقدامات بزرگی در این رابطه صورت پذیرفته است.
استاندار البرز با بیان اینکه باید امید و نشاط را با مخابره دقیق دستاوردها در جامعه زنده کنیم ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
حضور وزیر سابق اقتصاد در پاستور/ تکذیب ماجرای شنود از سوی شهردار تهران/ معیار نمایندگان برای رای اعتماد به وزرای جدید/ وعده کدخدایی به مجلسی ها درباره طرح شفافیت آراء

حضور وزیر سابق اقتصاد در پاستور/ تکذیب ماجرای شنود از سوی شهردار تهران/ معیار نمایندگان برای رای اعتماد به وزرای جدید/ وعده کدخدایی به مجلسی ها درباره طرح شفافیت آراء به گزارش ایلنا، اهم اخبار سیاسی امروز، سه شنبه ، 25مهر 1397 به شرح زیر است: دیدار سران نظامی اسرائیل و عربستان با محور ایران
رسانه های رژیم صهیونیستی از دیدار و گفت وگوی نظامیان ارشد اسرائیل و عربستان درباره ایران خبر دادند.
وکلای ملت به چه وزرایی رأی اعتماد می دهند/ آیا نوبت زنان و جوانان نرسیده است؟
روز یکشنبه وزرای کار، اقتصاد، صعنت و راه به مجلس معرفی خواهند شد؛ باتوجه به استیضاح های صورت گرفته و نظر مجلس درباره کابینه دوازدهم پیش بینی می شود افراد معرفی شده به سختی بتوانند رأی اعتماد بهارستان نشینان را به دست بیاورند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
86 سارق و 168 قاچاقچی در طرح ضربتی 24 ساعته دستگیر شدند/ کشف بیش از 150 کیلو مواد مخدر

86 سارق و 168 قاچاقچی در طرح ضربتی 24 ساعته دستگیر شدند/ کشف بیش از 150 کیلو مواد مخدر به گزارش خبرنگار ایلنا، سردار عباسعلی محمدیان امروز در حاشیه نمایشگاه کشفیات پلیس با اشاره به دستگیری مجرمان در جمع خبرنگاران گفت: ماموران انتظامی استان البرز در مجموعه پلیس مبارزه با مواد مخدر، پلیس آگاهی و مبارزه با قاچاق کالا، فرماندهی انتظامی شهرستان کرج طی 24 ساعت گذشته در بحث مبارزه با قاچاق و توزیع مواد مخدر، 168 نفر را دستگیر کردند.
وی افزود: از سه نفر قاچاقچی دستگیر شده، 151 کیلوگرم مواد مخدر و از توزیع کنندگان خرد، بیش از شش کیلوگرم مواد مخدر، کشف شد.
فرمانده انتظامی البرز به کشف قاچاق کالا اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به مستندات موجود قاچاق سوخت ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
دو تیم ارزیاب علوم پزشکی ایرانشهر به محل زلزله اعزام شدند

دو تیم ارزیاب علوم پزشکی ایرانشهر به محل زلزله اعزام شدند به گزارش ایلنا، ناصح در تکمیل این خبر گفت: پس از وقوع حادثه زلزله با توجه به شدت آن تمامی نیروها دانشگاه علوم پزشکی در حالت آماده باش قرار گرفتند.
وی افزود: تاکنون تلفات انسانی از این زمین لرزه گزارش نشده است.
زمین لرزه ای به بزرگی 4.5 ریشتر شامگاه امشب در منطقه پارود واقع در 34 کیلومتری راسک مرکز شهرستان سرباز در جنوب سیستان و بلوچستان به وقوع پیوست. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
ارز ثانویه سرانجام به فدراسیون کشتی رسید

ارز ثانویه سرانجام به فدراسیون کشتی رسید به گزارش ایلنا، با پیگیری های فراوان مسئولان فدراسیون کشتی، سرانجام در ساعتی مانده به اعزام، مشکل تامین ارز ثانویه تیم های ملی کشتی اعزامی به رقابت های جهانی بزرگسالان در مجارستان حل شد تا آزادکاران بامداد فردا (پنج شنبه) راهی این مسابقات شوند.
فرنگی کاران نیز هفته آینده به بوداپست می روند.
رقابت های کشتی آزاد قهرمانی جهان 28 تا 30 مهرماه و مسابقات کشتی فرنگی 3 تا 6 آبان ماه در شهر بوداپست پایتخت مجارستان برگزار می شود. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
خروج هرچه سریع تر کلاه سفید ها از سوریه

خروج هرچه سریع تر کلاه سفید ها از سوریه به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، واسیلی نبنزیا نماینده روسیه در شورای امنیت سازمان ملل امروز-چهارشنبه- گفت که مسکو خواهان خروج هرچه سریع تر گروه موسوم به کلاه سفید ها از سوریه است.
دمشق و مسکو بارها اعلام کردند که کلاه سفید ها در شبیه سازی حمله های شیمیایی دروغین در سوریه به گروه های تروریستی کمک کرده اند.
نبنزیا افزود: کلاه سفید ها امنیت منطقه را تهدید می کنند. به همین دلیل از شما می خواهیم که لطفا آنها را هرچه سریع تر از سوریه خارج کنید. تمام آنها را. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
جانشین احتمالی رونالدو در یووه؛ ستاره یونایتد!

جانشین احتمالی رونالدو در یووه؛ ستاره یونایتد! به گزارش ایلنا، نشریه انگلیسی سان با انتشار گزارشی مدعی شد باشگاه یوونتوس، مارکوس رشفورد را به عنوان گزینه بعدی خود در بازار نقل وانتقالات در نظر دارد، این در حالی است که این مهاجم 20 ساله این فصل آنطور که باید نتوانسته زیرنظر ژوزه مورینیو در ترکیب اصلی منچستریونایتد به میدان برود.
رشفورد که فصل گذشته در 52 بازی برای شیاطین سرخ به میدان رفت و 13 گل هم به ثمر رساند، اکنون مورد توجه باشگاه یوونتوس قرار گرفته و این باشگاه ایتالیایی در نظر دارد با پیشنهادی 65 میلیون پوندی او را به خدمت بگیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
اعلام آمادگی مغولستان برای میزبانی از دیدار ترامپ و کیم

اعلام آمادگی مغولستان برای میزبانی از دیدار ترامپ و کیم به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، وزیر امور خارجه مغولستان امروز-چهارشنبه- گفت که کشورش برای میزبانی از دور دوم نشست سران آمریکا و کره شمالی آمادگی دارد.
وی در حاشیه نشست سوچی گفت: برای ما، مهم ترین چیز، برگزار شدن این دیدار است و کجا برگزار شدن آن مهم نیست. اما ما برای میزبانی آمادگی داریم. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
استوریچ بهترین بازیکن لیورپول در ماه سپتامبر

استوریچ بهترین بازیکن لیورپول در ماه سپتامبر به گزارش ایلنا، دنیل استوریج، مهاجم نیمکت نشین باشگاه لیورپول به عنوان بهترین بازیکن ماه سپتامبر این تیم از سوی هواداران شناخته شد.
او به علت عملکرد درخشان و زدن سه گل حساس در این ماه بالاتر از ستارگانی چون صلاح، فیرمینو و مانه این عنوان را به دست آورد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
دولت و مسئولان با جدیت در مسیر حل مشکلات مردم تلاش می کنند

دولت و مسئولان با جدیت در مسیر حل مشکلات مردم تلاش می کنند به گزارش ایلنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی شامگاه چهارشنبه در دیدار مادر و خانواده معظم شهیدان رسول و منصور ملاعباسی، دیدار با خانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران را افتخاری برای مسئولان دانست و گفت: خانواده معظم شهدا مایه فخر ملت و عزت کشور هستند و ایثار و فداکاری آنان در راه دفاع از کشور و ملت ایران ماندگار خواهد بود.
وی دعای پدران و مادران شهدا و خانواده ایثارگران را در پیشبرد بهتر برنامه ها موثر دانست و اظهار داشت: دولت و مسئولان نیز با جدیت در مسیر حل مشکلات کشور و بهبود زندگی مردم تلاش می کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
یادداشت AFC در مورد مجید حسینی؛ خیال کی روش راحت است!

یادداشت AFC در مورد مجید حسینی؛ خیال کی روش راحت است! به گزارش ایلنا، سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) در گزارشی، به بررسی عملکرد پنج بازیکن آسیایی پرداخت که در دیدارهای تیم های ملی در فیفادی گذشته، نمایش تحسین برانگیزی داشته اند. سیدمجید حسینی، مدافع تیم ملی ایران نیز یکی از این پنج بازیکن بود.
در بخشی از این گزارش آمده است: کارلوس کی روش، سرمربی تیم ملی ایران با احتمال غیبت مرتضی پورعلی گنجی در جام ملت های آسیا، به خاطر مصدومیت مدافع تیم KAS یوپن در اوایل این ماه مواجه شد.
در ادامه این یادداشت آمده است: روز سه شنبه، خیال مرد پرتغالی در دفاع پس از عملکرد عالی مجید حسینی در پیروزی 2 بر یک تیم ملی ایران مقابل بولیوی ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
انتقاد جدید ژاوی از مورینیو؛ ژوزه حرص در می آورد!

انتقاد جدید ژاوی از مورینیو؛ ژوزه حرص در می آورد! به گزارش ایلنا، در یک مستند تلویزیونی که از شبکه ملی کاتالونیا پخش شد و در خصوص بارسلونا تحت هدایت پپ گواردیولا بود، بخشی به درگیری های ژوزه مورینیو و خصوصا اتفاقات رخ داده بین تیتو ویلانووا او و به عنوان سرمربی رئال مادرید با آبی و اناری ها اختصاص داشت.
در بخش از این مستند هافبک السد قطر، ژاوی هرناندز در این خصوص می گوید: فلسفه بارسلونا این است که شما با سیستم خاصی بازی کنید. و این شاید برای بعضی از تیم ها و مربیان گران تمام شود. ما در آن دوران بسیار موفق بودیم اما مورینیو رفتار هایی می کرد که حرص همه ما را در می آورد. باشگاه از پپ خواست که علیه او واکنش نشان دهد اما پپ موافق نبود ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
تقی زاده خامسی از گزینه های وزارت راه و شهرسازی است

تقی زاده خامسی از گزینه های وزارت راه و شهرسازی است حمید بنایی در گفت وگو با خبرنگار ایلنا عنوان کرد: جمعی از نمایندگان پیگیر ابقای آقای آخوندی وزیر فعلی راه و شهرسازی هستند، البته گزینه های احتمالی دیگر از جمله تقی زاده خامسی شهردار مشهد، علی اکبر حاج محمدی مشاور عالی سازمان برنامه و بودجه کشور در امور زیربنایی و عمرانی و جمعی دیگر از دوستان در حوزه های مختلف مطرح هستند اما هنوز گزینه ها قطعی نشدند. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
آمریکا هنوز درباره تحریم های علیه ترکیه تصمیمی اتخاذ نکرده است

آمریکا هنوز درباره تحریم های علیه ترکیه تصمیمی اتخاذ نکرده است به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا امروز-چهارشنبه- پس از دیدار با سران ترکیه، گفت که واشنگتن هنوز درباره تحریم هایی که در پی زندانی شدن کشیش آمریکایی در ترکیه علیه این کشور وضع شده بود، تصمیم گیری نکرده است.
پمپئو در مسیر بازگشت از ترکیه گفت: به زودی در رابطه با این مساله(تحریم های علیه ترکیه) تصمیم گیری می کنیم.
وی افزود: برداشتن آنها اکنون منطقی است ولی ابتدا باید با رییس جمهور در این رابطه صحبت کنم. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
نتایج هفته اول لیگ برتر والیبال| پیکان و فولاد با برد استارت زدند

نتایج هفته اول لیگ برتر والیبال| پیکان و فولاد با برد استارت زدند به گزارش ایلنا، در هفته نخست لیگ برتر والیبال، تیم های فولاد سیرجان، پیکان تهران، سایپا تهران، کاله مازندران، شهرداری ورامین و شهرداری گنبد، حریفان خود را شکست دادند. از نتایج قابل توجه هفته نخست می توان به شکست تیم خاتم اردکان، مدافع عنوان قهرمانی آسیا در خانه مقابل شهرداری ورامین اشاره کرد.
همچنین تیم پیکان در ارومیه موفق به شکست میزبان خود، شهرداری ارومیه شد. شهرداری گنبد و شهروند اراک نیز تا امتیاز 29 در ست چهارم به رقابت پرداختند که در نهایت این ست 31 بر 29 و بازی با نتیجه 3 بر یک به سود گنبدی ها به پایان رسید. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
دسترسی به صدای ضبط شده از قتل خاشقجی را خواستار شدم/عربستان یکی از متحدان مهم آمریکا است

دسترسی به صدای ضبط شده از قتل خاشقجی را خواستار شدم/عربستان یکی از متحدان مهم آمریکا است به گزارش ایلنا به نقل از سی ان ان، دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا امروز-چهارشنبه- به خبرنگاران گفت که از مقام های ترکیه خواسته تا صدای ضبط شده از قتل جمال خاشقجی خبرنگار سعودی را در اختیارش قرار دهند.
ترامپ در انتها با طعنه گفت: البته اگر چنین مدرکی وجود داشته باشد!
رییس جمهوری آمریکا در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر اینکه چرا ترکیه تاکنون این مدرک را منتشر نکرده، گفت: وجود این مدرک هنوز برای من ثابت نشده، اما احتمالا چنین مدرکی وجود دارد. وقتی مایک(وزیر امور خارجه آمریکا) بازگردد، گزارش کاملی ارائه خواهد داد. این اولین سوالی خواهد بود که از وی می پرسم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
تشریح برنامه های سرپرست معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور

تشریح برنامه های سرپرست معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور به گزارش ایلنا، جواد جاویدنیا سرپرست معاونت امور فضای مجازی دادستان کل کشور ضمن آرزوی موفقیت برای آقای خرم آبادی که اکنون مسئولیت معاونت نظارت بر دادسراهای دادستانی کل کشور را عهده دار شدند، در رابطه با مهمترین برنامه های خود با تاکید بر پایبندی به سیاست های دادستانی کل کشور در زمینه سالم سازی فضای مجازی و مقابله با مفاسد اخلاقی و اجتماعی، اظهار کرد: در این خصوص با تبعیت کامل از قانون سیاست های دادستانی کل کشور را دنبال خواهیم کرد و بنا نیست با حضور بنده تغییری در سیاست ها ایجاد شود.
جاویدنیا حمایت از نرم افزارهای ملی را مورد توجه قرار داد و اظهار کرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
مراسم بزرگداشت مادر شهیدان مغنیه فردا در تهران برگزار می شود

مراسم بزرگداشت مادر شهیدان مغنیه فردا در تهران برگزار می شود به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، مراسم بزرگداشت حاجیه خانم آمنه سلامه ، مادر شهیدان مغنیه فردا پنج شنبه در تهران برگزار می شود.
مراسم مادر حزب الله پنجشنبه 26 مهرماه از ساعت 15 در مسجد امام خمینی(ره) شهرک شهید محلاتی تهران با حضور عموم مردم و مسئولان برگزار خواهد شد.
حجت الاسلام شیرازی نماینده ولی فقیه در نیروی قدس در این مراسم سخنرانی خواهد کرد و میثم مطیعی به ذکر مصیبت اهل بیت و یاد شهدا می پردازد.
مادر شهیدان عماد، فواد و جهاد مغنیه هفته گذشته در سن 80 سالگی در بیروت درگذشت. حاج قاسم سلیمانی با صدور پیام تسلیتی خطاب به سید حسن نصرالله، او را مادر حزب الله نامید که از اسلام ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: مذهبی انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
مدرسه 6 کلاسه برکت شهید لنگری زاده کرمان افتتاح شد

مدرسه 6 کلاسه برکت شهید لنگری زاده کرمان افتتاح شد به گزارش ایلنا، در این مراسم که محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، دکتر محمدجواد فدایی سرپرست استانداری کرمان و محمدمهدی زاهدی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی حضور داشتند، مدرسه 6 کلاسه برکت شهید غلامرضا لنگری زاده از شهدای مدافع حرم که توسط بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) احداث شده، افتتاح و به بهره برداری رسید. مخبر در جریان افتتاح مدرسه برکت شهید لنگری زاده از همسر و دختر این شهید مدافع حرم قدردانی کرد.
در این مراسم، نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی طی سخنانی ضمن تشکر از اقدامات محرومیت زدایی ستاد اجرایی فرمان حضرت ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
تلاش مان بر این است که امسال مشکلات آلودگی هوای تهران کمتر شود

تلاش مان بر این است که امسال مشکلات آلودگی هوای تهران کمتر شود به گزارش ایلنا، صد و چهل و ششمین جلسه شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور عصر امروز با حضور دبیر شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور، مدیرعامل سازمان تاکسیرانی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، معاون حمل و نقل و ترافیک وزارت راه و شهرسازی، رییس پلیس راهور ناجا، مدیرکل دفتر حمل و نقل سازمان شهرداری ها و مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور برگزار شد.
در حاشیه این جلسه مهدی جمالی نژاد، معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور در جمع خبرنگاران گفت: شورای عالی ترافیک یکی از مراجع اصلی تصمیم گیری و تصمیم سازی در حوزه ترافیک در کشور است ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
قوه قضاییه در برخورد با مجرمان اغماض نمی کند/نصب دوربین، نقاط کور را از دسترس سارقان می گیرد

قوه قضاییه در برخورد با مجرمان اغماض نمی کند/نصب دوربین، نقاط کور را از دسترس سارقان می گیرد به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد آقایاری امروز ضمن بازدید از کشفیات پلیس استان البرز در جمع خبرنگاران، گفت: ضعف پرونده های قضایی به آسیب ادله برمی گردد لذا برای جمع آوری شواهد و مدارک جرائم پنهانی همچون سرقت، لازم است تدابیر امنیتی در شهر لحاظ شود.
وی افزود: جرائمی چون کلاهبرداری را می توان با تهیه سند و مدرک، شناسایی کرد اما برای اجرای احکام مواردی چون سرقت که معمولا پنهانی انجام می شود، لازم است اسناد معتبر موجود باشد و در این ارتباط مدیریت شهری می تواند با نصب دوربین، شرایط را به گونه ای فراهم کند که در شهر هیچ نقطه کوری وجود نداشته باشد ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
ترمیم حقوق کارکنان دولت در دستورکار قرار گرفت

ترمیم حقوق کارکنان دولت در دستورکار قرار گرفت به گزارش ایلنا، جمشید انصاری در مراسم تجلیل از تلاشگران عرصه خدمت در جشنواره شهید رجایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: جشنواره شهید رجایی هم در سطح ملی که در آن عملا خط مشی ها و محورهای اساسی اصلاح نظام اداری برای یک سال آینده تشریح و تبیین می شود و هم آنچه در سطح دستگاه های اجرایی برگزار می شود، فرصت مناسبی برای نگاه مجدد به اجرای برنامه جامع اصلاح نظام ادرای و توجه دادن به برنامه هایی است که باید در طول سال در اولویت قرار می گیرند.
وی با اشاره به اینکه نظام اداری کشور در سه سطح با مسایل خاصی مواجه است ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
تحقق اهداف اولین دوره آموزشی فرماندهی حادثه در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی

تحقق اهداف اولین دوره آموزشی فرماندهی حادثه در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی به گزارش خبرنگار ایلنا از بندر امام خمینی، سید امید شهیدی نیا اظهار داشت: در این دوره تعداد 120 نفر از پنج شرکت شهید تندگویان، بندرامام، مارون، فجر و بوعلی سینا حضور داشتند. خرسندیم که بخش عمده ای از مطالب توسط اساتید داخلی منطقه و هسته ی دانشی که به عنوان کارگروه تخصصی ایجاد شده بود، ارائه شد و این از مزیت های ویژه این دوره بود.
وی افزود: یکی از اهداف اجرای این برنامه تقویت کار گروهی، انجام فعالیت های مشترک در حوزه های کارگاهی علمی و ورزشی بود که به نظر میرسد به اهداف دوره رسیده باشیم. حمیت ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
نخستین دیدار تیم والیبال کاله مازندران با برد همراه بود

نخستین دیدار تیم والیبال کاله مازندران با برد همراه بود به گزارش ایلنا از آمل، در هفته اول لیگ برتر والیبال یادواره شهید حججی، کاله مازندران از ساعت 16 در سالن پیامبر اعظم (ص) آمل میزبان تیم شهرآرا (پیام) مشهد بود.
در پایان این دیدار، تیم میزبان موفق شد سه بر یک از سد نماینده مشهد بگذرد،کاله در ست های اول، دوم و چهارم با نتایج 25-23، 25-11 و 25-22 به پیروزی دست یافت و ست سوم را با نتیجه 25-20 به شهرآرا واگذار کرد.
شاگردان بهروز عطایی باید هفته آینده در تبریز به مصاف شهرداری این شهر بروند.
هفته اول:
کاله مازندران 3 - شهرآرا مشهد 1
فولاد ایرانیان سیرجان 3 - درنا ارومیه 0
شهرداری ارومیه 0 - پیکان تهران 3 ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
نقص فنی در هواپیمای ملانیا ترامپ

نقص فنی در هواپیمای ملانیا ترامپ به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری کنگره آمریکا، هواپیمای ملانیا ترامپ بانوی اول آمریکا امروز-چهارشنبه- به دلیل نقص فنی مجبور شد به پایگاه هوایی واشنگتن بازگردد.
یکی از خبرنگاران همسفر ملانیا گفت که مسافران در داخل کابین دود مشاهده کرده و بوی سوختگی حس کردند.
سخنگوی ملانیا ترامپ گفت که جزییات بیشتر در رابطه با دلیل بروز مشکل فنی، پس از اتمام تحقیقات اعلام می شود. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
لاهیجان مهد فرهنگ و هنر است/ باید فرهنگ مطالعه در شهرستان فراگیر شود

لاهیجان مهد فرهنگ و هنر است/ باید فرهنگ مطالعه در شهرستان فراگیر شود به گزارش ایلنا از لاهیجان، سرپرست فرمانداری لاهیجان گفت: در تاریخ هر قومی که به ایران حمله کرده ابتدا کتاب و کتابخانه ها را به آتش کشیدند.
وی عنوان کرد: مردم لاهیجان از روابط اجتماعی بالایی برخوردارند و این نشان دهنده فرهنگ والای این مردم است.
امیر جانبازی گفت: لاهیجان مهد فرهنگ و هنر است و باید فرهنگ مطالعه در شهرستان فراگیر شود.
جانبازی اظهار داشت: مطالعه احساس مسئولیت افراد را افزایش می دهد و این یکی از ویژگی های مهم کتاب خواندن است.
وی در پایان گفت: کتاب بهترین آموزش دهنده برای مهارت های زندگی است ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
فاجعه سپیدرود در فصل جدید فوتبال ایران!

فاجعه سپیدرود در فصل جدید فوتبال ایران! به گزارش ایلنا، تیم فوتبال سپیدرود رشت در چارچوب هفته نهم رقابت های لیگ برتر باید در خانه خود به مصاف ذوب آهن اصفهان برود. تیم گیلانی تا به اینجای رقابت ها هنوز موفق به ثبت پیروزی نشده است.
علی کریمی هم در سه هفته ای که هدایت تیمش را بر عهده گرفته نتوانسته چاره ای برای تیمش در لیگ بیندیشد و آنها نه تنها بازی های خود را نمی برند؛ بلکه در زدن گل هم ناتوان هستند و در این فصل با در نظر گرفتن جام حذفی در 9 مسابقه تنها سه گل زده اند که هر سه گل از روی نقطه پنالتی زده شده است.
با این حال سپیدرودی ها در لیگ 528 دقیقه است که حتی از روی نقطه پنالتی هم موفق به گلزنی نشده اند ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
اقدام عملی مدیران گیلانی نسبت به انجام تعهدات درباره پشتیبانی از ستاد اربعین آستارا

اقدام عملی مدیران گیلانی نسبت به انجام تعهدات درباره پشتیبانی از ستاد اربعین آستارا به گزارش ایلنا از آستارا، یونس رنجکش در دهمین جلسه ستاد اربعین حسینی شهرستان آستارا که با حضور جمعی از مدیران استانی ستاد اربعین گیلان برگزار شد، گفت: آنچه در توان شهرستان بوده تاکنون توانسته ایم در زمینه تهیه امکانات و موکب های استقرار و اسکان و پذیرایی زائرین خارجی اربعین حسینی انجام دهیم اما باید برای افزایش کیفیت خدمات مدیران ستاد استانی به تعهدات مصوبات ستاد عمل کنند.
وی افزود: انجام پشتیبانی های لازم در زمینه تامین پزشک، آمبولانس، دارو و تقویت گیت های ورودی زائرین خارجی و تجهیزات و امکانات از جمله مواردی است که نیازمند جدیت مدیران استانی عضو ستاد است ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
شکایت های مشتریان مفتاح رهنورد هفته آینده گزارش خواهد شد

شکایت های مشتریان مفتاح رهنورد هفته آینده گزارش خواهد شد به گزارش ایلنا، صبح امروز تعدادی از خریداران خودروی شرکت مفتاح رهنورد، متعلق به میثم رضایی در مقابل وزارت صنعت تجمعی را برگزار کرده و خواستار رسیدگی به شکایات خود بودند پیام برازجانی با حضور در میان تجمع کنندگان و گفت و شنود با آنها اعلام کرد شاکیان تقاضای خود را نزد بازرس سازمان صمت که در میان آنها حضور پیدا کرده بود، ثبت و پیگیری کنند.
تجمع کنندگان که تعدادشان به بیست نفر می رسید، با بیان انتقادات خود خواستار رسیدگی وزارت صنعت به موضوع بودند.
رئیس مرکز روابط عمومی وزارت صمت در پاسخ به این انتقادات اعلام کرد که سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
سازمان برنامه و بودجه از محل فصل پنج پولی به ما نداد/ استاندار از من ناراحت نمی شود

سازمان برنامه و بودجه از محل فصل پنج پولی به ما نداد/ استاندار از من ناراحت نمی شود به گزارش ایلنا از یاسوج، سیدمحمدتقی علوی در نشست رسانه ای در محل اداره کل ورزش و جوانان استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: متاسفانه این اداره سال های گذشته تاکنون از فصل پنج هیچ گونه اعتباری دریافت نکرده و ما از این موضوع نگران و گله مندیم.
وی با بیان اینکه رایزنی هایی فراوانی با سازمان برنامه و بودجه استان کهگیلویه و بویراحمد برای تخصیص اعتبار از فصل پنج انجام داده ایم اما تاالان هیچ اعتباری به اداره کل ورزش و جوانان تخصیص نیافته، اظهارداشت: سال گذشته تنها پنج میلیون تومان به ما تخصیص داده شد و این درحالی است که در سایر استان های کشور این مبلغ به یک میلیارد تومان و 500 میلیون تومان هم ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
انهدام باند جعل ویزا در اهواز

انهدام باند جعل ویزا در اهواز به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، سردار حیدر عباس زاده اظهارداشت: ماموران پلیس امنیت عمومی استان خوزستان با پایش تخصصی از فعالیت یک باند جعل ویزا مطلع شدند.
این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: ماموران پلیس با انجام اقدامات اطلاعاتی، مخفیگاه متهمان را در یکی از مناطق شهرستان اهواز شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی در یک عملیات غافلگیرانه اعضای 5 نفره این باند را دستگیر کردند.
سردار عباس زاده افزود: در بازرسی از مخفیگاه جاعلان 163 برگ ویزا جعلی، 95 جلد گذرنامه، 48 گذرنامه با الصاق ویزا جعلی و دو مهر کشف شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
مراکز حساس و پرخطر از شهرها خارج شوند

مراکز حساس و پرخطر از شهرها خارج شوند به گزارش ایلنا، سردار غلامرضا جلالی در اولین همایش رؤسای شورای اسلامی شهر و شهرداران و مدیران پدافند غیرعامل شهرهای بزرگ کشور با بیان اینکه موضوع پدافند غیرعامل همیشگی و جاری است که ربطی به شرایط جاری کشور و شدت و ضعف تهدیدات دشمنان ندارد، گفت: شهرداران و شهرداری ها به دلیل اینکه وظیفه اداره شهر و صیانت از مردم در برابر تهدیدات را بر عهده دارند، طبیعتاً وظایفی را به صورت جاری و همیشگی دارند.
وی با اشاره به جنگ های شکل گرفته در سال های اخیر، اظهار داشت: جنگ های اخیر خواسته یا ناخواسته به حوزه های شهری کشیده شده اند ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
دولت آینده عراق باید دولت خدمت نباشد نه دولت امتیاز

دولت آینده عراق باید دولت خدمت نباشد نه دولت امتیاز به گزارش ایلنا به نقل از سومریه نیوز، دفتر دبیرکل جنبش عصائب اهل الحق در بیانیه ای اعلام کرد که قیس خزعلی دبیرکل این جنبش از عادل عبدالمهدی نخست وزیر مکلف عراق در دفترش استقبال کرد. در این دیدار موانع و سختی های موجود در مسیر تشکیل دولت و راهکارهای رفع این موانع و رأی اعتماد به دولت جدید در سریع ترین زمان ممکن مورد بحث و بررسی قرار گرفت و بر لزوم کفایت و قدرت کابینه جدید در پیشبرد عراق به سمت اصلاحات حقیقی تأکید شد.
خزعلی تأکید کرد: از هیچ نوع حمایتی در راستای موفقیت دولت آینده در ارائه خدمات مورد نیاز مردم عراق دریغ نخواهم کرد . ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
رئیس هیأت پارلمانی ایران به ادعاهای نماینده یمن پاسخ داد

رئیس هیأت پارلمانی ایران به ادعاهای نماینده یمن پاسخ داد به گزارش ایلنا، متن سخنان سیده فاطمه حسینی به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
خانم رئیس
در پاسخ به اظهارات نماینده یمن، ملت های بیدار جهان و نمایندگان آزادیخواه را به این نکته جلب می کنم و از شما می پرسم چه کسی و کدام کشور به یمن حمله نظامی کرده است؟ چه کسی کودکان، مادران و پیران آن سرزمین کهن را می کشد؟ از شما می پرسم، نقض تمامیت ارضی یمن از سوی چه کسانی انجام شده است؟ آیا صدای ضجه و زاری افراد بیگناه را در یمن نمی شنوید؟
نماینده یمن آدرس غلط ندهد! ایران همواره دست صلح و دوستی به سوی همسایگان دراز کرده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
راه اندازی بازارچه دستفروشان موجب افزایش درآمد کسبه می شود

راه اندازی بازارچه دستفروشان موجب افزایش درآمد کسبه می شود به گزارش ایلنا، افراسیاب بیچرانلو با اشاره به اینکه شهرداری فردیس برای ایجاد بازارچه ساماندهی دستفروشان اقدامات موثری انجام داده است، اظهار داشت: این اقدام با هدف حمایت از صنوف حاشیه معابر اصلی، ایجاد امنیت و آرامش برای شهروندان انجام شده است.
وی در ادامه با بیان اینکه 3 هزار واحد صنفی در خیابان اصلی فردیس فعال است، تاکید کرد: درآمد اصناف این حوزه با وجود دستفروشان کاهش پیدا کرده بود.
رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر فردیس با اشاره به وجود 300 دستفروش در شهر، عنوان کرد: با توجه به تاکیدات دادستان و فرماندار شهرستان فردیس و پیگیری های مدیریت شهری ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 19 ساعت پیش
نگرانی از افزایش مهاجرت روستائیان به شهرها در کهگیلویه و بویراحمد

نگرانی از افزایش مهاجرت روستائیان به شهرها در کهگیلویه و بویراحمد به گزارش ایلنا از یاسوج، علی محمد احمدی در دیدار با معاون پشتیبانی و امور استان های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی که مدیران کل سابق و جدید بنیاد مسکن استان نیز حضور داشتند، اظهار داشت: افزایش نرخ مهاجرت از روستاهای کهگیلویه و بویراحمد به سوی حاشیه شهرها به ویژه یاسوج رو به افزایش و نگران کننده است.
وی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی را یکی از زنجیره های کارآمد و اثرگذار در فرآیند توسعه پایدار روستاها دانست و گفت: نقش این نهاد انقلابی تا حدود زیادی در ایجاد زیرساخت ها، بهسازی و رونق روستاها تعیین کننده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 19 ساعت پیش
دعوت AFC از کاظمی به سمینار سالیانه داوران فوتبال آسیا

دعوت AFC از کاظمی به سمینار سالیانه داوران فوتبال آسیا به گزارش ایلنا، سیدوحید کاظمی پس از گذراندن 3 دوره انتخابی داوران الیت آسیا توانست این دوره ها را با موفقیت پشت سر بگذارد و به سمینار سالیانه داوران و کمک داوران فوتبال آسیا دعوت شود.
سمینار فوق از 26 لغایت 30 نوامبر 2019 (5 لغایت 9 آذرماه) در شهر دبی امارات برگزار می شود. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش
نگرانی از روند افزایشی خودکشی ها در بویراحمد/ تعارضات خانوادگی عمده ترین دلیل

نگرانی از روند افزایشی خودکشی ها در بویراحمد/ تعارضات خانوادگی عمده ترین دلیل به گزارش از ایلنا از یاسوج، شاهرخ کناری در کمیته آسیب های اجتماعی شهرستان بویراحمد گفت: بر اساس نظریه کارشناسان، دلیل خودکشی در شهرستان بویراحمد عمدتاً تعارضات خانوادگی است.
وی شناسایی افراد در معرض خطر خودکشی در قشرهای مختلف اجتماعی از قبیل دانش آموزان، دانشجویان و سربازان را مهم ارزیابی و خاطرنشان کرد: خط ارتباطی 123 مرکز اورژانس اجتماعی در تمام ساعات شبانه روز آماده ارائه خدمت و مشاوره به همه دستگاه ها و مردم است.
رئیس کمیته آسیب های اجتماعی شهرستان بویراحمد از تدوین شرح وظایف دستگاه های متولی در حوزه های مختلف به منظور کاهش این آسیب خبر داد و یادآور شد ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش
مدیرکل جدید بنیاد مسکن کهگیلویه و بویراحمد معرفی شد

مدیرکل جدید بنیاد مسکن کهگیلویه و بویراحمد معرفی شد به گزارش ایلنا از یاسوج،"حسین جنتی" مدیرکل جدید بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد در این آیین گفت: ایمان و تقوا، رعایت عدالت و انصاف، پرهیز از غرور و خود پسندی، دوری از دنیا پرستی و طمع، گشاده رویی، امنت داری، حافظ بیت المال بودن و خدمت عاشقانه و توجه به مردم دیدگاه امام علی(ع) در زمینه وظایف یک مدیر در جامعه اسلامی است.
وی افزود: بخش عمده ای از فعالیت های بنیاد مسکن در رابطه با محرومان است که امیدوارم با همکاری مجموعه بنیاد مسکن استان، حمایت بنیاد مسکن کشور، استاندار، مسئولان استانی و محلی و مجمع نمایندگان استان بتوانم خدمتی صادقانه و بدون ریا به مردم استان انجام دهم ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش
تحریم های آمریکا ناشی از کینه ورزی کور دولت ایالات متحده با ملت ایران است

تحریم های آمریکا ناشی از کینه ورزی کور دولت ایالات متحده با ملت ایران است به گزارش ایلنا، بهرام قاسمی در واکنش به اعلام لیست جدیدی از شرکت های ایرانی تحریم شده از سوی وزارت خزانه داری آمریکا، آن را بخشی از جنگ و فشار روانی آمریکا دانست و گفت: این اقدام را توهین آشکار ایالات متحده آمریکا به سازوکارهای حقوقی و بین المللی می دانیم که برخاسته از خودخواهی و کینه ورزی کور دولت آمریکا با ملت ایران است.
وی افزود: دولت آمریکا برخلاف ادعاها و اظهارات ریاکارانه خود در حمایت از مردم ایران، با اینگونه اقدامات در راه بهره مندی آنها از روابط اقتصادی خارجی و ارتباط اقتصادی و تجاری با جامعه بین المللی سنگ اندازی و مانع تراشی می کند و به صورتی ظالمانه ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش
خدمات مضاعف وظیفه عمومی به مشمولان زائر اربعین در روز پنج شنبه

خدمات مضاعف وظیفه عمومی به مشمولان زائر اربعین در روز پنج شنبه به گزارش ایلنا از پایگاه خبری پلیس، سازمان وظیفه عمومی ناجا در اطلاعیه ای اعلام کرد: همزمان با فرارسیدن اربعین حسینی، این سازمان به منظور ارائه تسهیلات ویژه به زائران اربعین حسینی در زمینه رسیدگی به درخواست های صدور مجوز خروج از کشوربه مقصد کربلای معلی، علاوه بر ایام هفته که پاسخگوی درخواست های این عزیزان بوده، با افزایش ساعت کاری سازمان وظیفه عمومی و معاونت های وظیفه عمومی استان ها در روز پنج شنبه 97/7/26 از ساعت 8 صبح آمادگی پاسخگویی و رسیدگی به درخواست های مشمولان خروج از کشور را دارد.
لازم به ذکر است ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش
مهدوی کیا هم بهترین شد؛ موشک در مسیر شهریار و جادوگر(عکس)

مهدوی کیا هم بهترین شد؛ موشک در مسیر شهریار و جادوگر(عکس) به گزارش ایلنا، در نظرسنجی رسمی که کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) برای انتخاب بهترین مدافع تاریخ این رقابت ها راه اندازی کرده بود، مهدی مهدوی کیا موفق شد با کسب 79 درصد آرا (300 هزار و 76 رأی) این عنوان را به خود اختصاص دهد. صالح النعیمه از عربستان با کسب 12 درصد آرا نزدیکترین تعقیب کننده مدافع پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان در این نظرسنجی بود.
مهدی مهدوی کیا برای کسب این عنوان هونگ میونگ بو از کره جنوبی، صالح النعیمه از عربستان، جمال مبارک از کویت، یوجی ناکازاوا از ژاپن، ژنگ ژی از چین ، لوکاس نیل از استرالیا و سو چین آئو از مالزی را شکست داد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش
همکاری پلیس با تاکسیرانی بیشتر می شود

همکاری پلیس با تاکسیرانی بیشتر می شود به گزارش ایلنا از رشت، مصطفی سالاری در دومین نشست با اعضای اتحادیه تعاونی تاکسیرانان استان گیلان، رانندگان تاکسی را از اقشار زحمتکش جامعه توصیف کرد و افزود: باتوجه به پرتعداد بودن و اثربخشی فعالیت این قشر در جامعه، مشکلات و نیازمندی های آنان باید با دقت رصد و بررسی شود.
وی تردد مسافربرهای شخصی را یکی از مهمترین معضلات تاکسیرانان عنوان و خاطرنشان کرد: این مشکل محدود به استان گیلان و شهر رشت نمی شود و با توجه به اینکه کنترل کامل تمامی معابر به آسانی امکان پذیر نیست باید بر نهادینه سازی فرهنگ استفاده از تاکسی در افراد جامعه تلاش کنیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 21 ساعت پیش
یک دست توپ، یک دست قلب/ یار در خانه ...

یک دست توپ، یک دست قلب/ یار در خانه ... به گزارش ایلنا، بحث کارگاه به تنهایی مورد اشاره من نیست و با شناختی که از وحید ابوالحسنی دارم، او دستش برای این روزها و انتقال داده ها به مربیان آقا و خانمی که قرار است جمعه آینده در این کارگاه به میزبانی اداره ورزش و جوانان شمیران شرکت کنند پُر است اما قضیه را من در قلمرو دیگری بردم و با شما به اشتراک گذاشتم.
ابوالحسنی سال 1368 طی یک دوره کوتاهی در اردوی تیم بسکتبال جوانان ایران مربی خود من بود. جوان، پرانرژی، صاحب سبک و پرشر و شور در امر مربیگری و انتقال دانش روز بسکتبال به جوانان آن روزها که مشتاق یادگیری بودند ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 21 ساعت پیش
محدودیت های ترافیکی محورهای مواصلاتی مازندران

محدودیت های ترافیکی محورهای مواصلاتی مازندران به گزارش ایلنا، سرهنگ"علیرضا قدمی" با اعلام این خبر، گفت: به منظور افزایش ایمنی، ایجاد کشش و تسهیل در عبور و مرور وسایل نقلیه، محدودیت های ترافیکی در محورهای مواصلاتی استان اعمال خواهد شد.
وی تصریح کرد: تردد موتورسیکلت از ساعت 12 ظهر امروز (چهارشنبه) 25 مهرماه تا ساعت 6 صبح روز شنبه 28مهرماه از محورهای "کرج- چالوس، هراز، فیروزکوه" ممنوع است.
رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی مازندران، اضافه کرد: تردد موتور سیکلت های انتظامی و امدادی برای انجام ماَموریت های ضروری در مسیر مجاز جریان ترافیک بلامانع خواهد بود. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 21 ساعت پیش
کشف بیش از 2 میلیون نخ سیگار قاچاق

کشف بیش از 2 میلیون نخ سیگار قاچاق به گزارش ایلنا از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "سهراب سجادی" در تشریح این خبر، اظهار داشت: دریابانان بندرعباس و قشم در راستای تحقق شعار سال، مبارزه با قاچاقچیان و سرباندهای قاچاق را در دستور کار خود قرار داده و با اجرای 2 طرح عملیاتی بزرگ، موفق شدند 2 باند وارد کننده کالا به مرزهای دریایی هرمزگان را متلاشی کنند.
وی افزود: دریابانان با اشراف اطلاعاتی و عملیاتی و کنترل مرزهای دریایی استان، موفق شدند 2 میلیون و 849 هزار و 200 نخ سیگار قاچاق را کشف کنند.
جانشین دریابانی هرمزگان در خاتمه، تصریح کرد: کارشناسان ارزش ریالی کالاهای دخانی کشف شده را، 7 میلیارد و 300 میلیون ریال برآورد کرد ه اند. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 22 ساعت پیش
جلسه امروز هیئت دولت

جلسه امروز هیئت دولت ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 22 ساعت پیش
نباید با صادرات ارزان منابع داخلی کشور را حراج کرد

نباید با صادرات ارزان منابع داخلی کشور را حراج کرد به گزارش ایلنا از شاتا، محمدرضا مودودی ضمن بیان این نکته با اشاره به صادرات سیب زمینی به عراق گفت: اقلامی مانند سیب زمینی با سهم یارانه ای تولید می شوند به این صورت که انرژی، نیروی انسانی و هرآنچه برای تولید این محصولات مورد نیاز است، سهم یارانه ای دارد.
وی در توضیح این موضوع اضافه کرد: زمانی که صادرات با سوخت ارزان، انرژی ارزان و... انجام می گیرد و محصول با قیمت پایین به خارج از کشور صادر می شود در واقع کشورهای هدف را نیز در یارانه هایی که به محصول تعلق گرفته سهیم کرده ایم.
مودودی ادامه داد ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 22 ساعت پیش
تاکید بر استفاده از وسایل گرمایشی استاندارد

تاکید بر استفاده از وسایل گرمایشی استاندارد به گزارش ایلنا از رشت، حسین اکبر مدیر عامل شرکت گاز استان گیلان با اشاره به ورود به فصل سرما بار دیگر بر لزوم استفاده از وسایل گرمایشی استاندارد و توجه به مسائل ایمنی وسایل گازسوز تاکید کرد.
اکبر در این خصوص اظهار داشت: مشترکین می توانند با پرداخت هزینه ای ناچیز و خرید و استفاده از وسایلی مانند بست شیلنگ گاز، لوله بخاری یک تکه و دودکش H، پاییز و زمستان پیش رو را با ایمنی هرچه بیشتر به همراه خانواده هایشان سپری کنند.
مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان بیان کرد: برخلاف شوفاژ و پکیج، بخاری گازی برای تولید گرما از اکسیژن درون اتاق استفاده می کند ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 22 ساعت پیش
کیش هفته آینده میزبان یکی از بزرگترین رویدادهای مالی و سرمایه گذاری کشور است

کیش هفته آینده میزبان یکی از بزرگترین رویدادهای مالی و سرمایه گذاری کشور است به گزارش ایلنا، سعید مستشار گفت: در اولین گام پس از امضای تفاهمنامه همکاری فیمابین انجمن مالی اسلامی ایران و موسسه بین المللی redmoney که از نهادهای بین المللی فعال در حوزه مالی و به ویژه مالی اسلامی است، اول آبان سال جاری همایش مشترک با موضوع "نقش نالی اسلامی در ثبات اقتصادی" در جزیره کیش برگزار خواهد شد.
وی افزود در این همایش که همزمان با دومین روز از رویداد بین المللی کیش اینوکس برگزار خواهد شد، علاوه بر سخنرانی چهره های شاخص داخلی و خارجی در حوزه مالی و مالی اسلامی، دو پنل تخصصی با عناوین "نقش مالی اسلامی در حفظ پایداری در بازارهای مالی" و آخرین دستاوردها در بازار سرمایه اسلامی" ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 23 ساعت پیش
زمان نشست خبری سرمربیان پرسپولیس و السد اعلام شد

زمان نشست خبری سرمربیان پرسپولیس و السد اعلام شد به گزارش ایلنا، جلسه هماهنگی دیدار برگشت تیم های پرسپولیس و السد قطر در دور برگشت از مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان 2018 آسیا روز دوشنبه 300 مهر ماه از ساعت 10 لغایت 11 در سالن اجتماعات روابط عمومی فدراسیون برگزار می شود.
در ادامه کنفرانس مطبوعاتی مانوئل فریرا، سرمربی تیم السد قطر از 11:30 لغایت 12 و برانکو ایوانکوویچ، سرمربی پرسپولیس از 12 تا 12:30 خواهد بود.
این دیدار روز سه شنبه اول آبان ماه از ساعت 18 در ورزشگاه آزادی تهران برگزار می شود. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 23 ساعت پیش
گلاره ناظمی در گفتگو با سایت فیفا: مردان هضم نمی کنند چرا داور باید این همه سفر کند / الان مردان کشورم مرا باور دارند

گلاره ناظمی در گفتگو با سایت فیفا: مردان هضم نمی کنند چرا داور باید این همه سفر کند / الان مردان کشورم مرا باور دارند به گزارش ایلنا، گلاره ناظمی داور بانوی ایرانی به عنوان داور بازی فینال المپیک جوان بین پرتغال و آرژانتین انتخاب شده است.
فیفا در مورد گلاره ناظمی این طور نوشته است: گلاره ناظمی وقتی در سالن هتل مرکز ملی بوینس آیرس برای مصاحبه روبروی ما قرار گرفت بسیار کم رو و خجالتی بود و این برخورد او در تضاد با آن شخصیت مقتدر هنگام قضاوت است که بازیکنان را در زمین کنترل می کند. او اولین داور زن ایرانی است که در مسابقاتی زیر نظر فیفا قضاوت می کند و برای این کار شور و علاقه ی زیادی دارد.
او پاداش عبور از موانع و مشکلات را با حضور در این رقابتها و قضاوت مسابقه فینال به دست آورده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 23 ساعت پیش
طب سنتی نسخه های واحدی نمی پیچد/ تغذیه سالم راهکار مقابله با بیماری ها

طب سنتی نسخه های واحدی نمی پیچد/ تغذیه سالم راهکار مقابله با بیماری ها به گزارش ایلنا، محمدرضا شمس اردکانی عضو کمیته تاریخ و تمدن شورای عالی انقلاب فرهنگی در نشست تخصصی تغذیه از منظر طب سنتی ایرانی که به مناسبت روز جهانی غذا برگزار شد، اظهار داشت: هزار سال پیش کشور ما سردمدار علم بود و چشم دنیا به دانشمندان ایرانی ولی در 400 سال گذشته تاحدودی این قضیه برعکس شده و این مسئله به دلیل این بوده که از بسیاری مسائل غافل شده ایم.
وی با بیان اینکه ما جزء 6 کشور تولید کننده مقالات در حوزه نانو هستیم، افزود: این در حالی است که کسی چندان اطلاعی از طب سنتی در کشور و تأثیر آن بر سبک زندگی سالم ندارد و متأسفانه امروزه ایرانی ها به سبک غربی ها غذا می خورند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 23 ساعت پیش
رایزنی فعالان کارگری/در مقابل عدم برگزاری شورای عالی کار چه باید کرد؟

رایزنی فعالان کارگری/در مقابل عدم برگزاری شورای عالی کار چه باید کرد؟ به گزارش خبرنگار ایلنا، از قرار معلوم، صبح امروز، اعضای کارگری شورای عالی کار و مشاوران این شورا، با نمایندگان هر سه تشکل رسمی کارگری (شوراها، انجمن صنفی و مجمع نمایندگان) و همچنین کانون عالی بازنشستگان، در محل کانون عالی شوراها در حال مذاکره و رایزنی هستند.
موضوع این نشست، عدم تشکیل شورای عالی کار توسط وزارت کار است و قرار است در این جلسه به این سوال پاسخ دهند که در مقابل عدم برگزاری جلسه شورای عالی کار، چه باید کرد؟
بعد از پایان جلسه قرار است در همین زمینه، حاضران جلسه دیداری با معاون روابط کار وزارت کار داشته باشند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 0 ساعت پیش
خسارت میلیاردی مخابرات با عودت آبونمان

خسارت میلیاردی مخابرات با عودت آبونمان به گزارش ایلنا، محمدرضا بیدخام ضمن اشاره به مصوبه دیوان عدالت اداری مبنی بر حذف آبونمان مشترکان تلفن ثابت افزود: بدون شک حذف آبونمان ضرر و زیان بسیاری به شرکت مخابرات وارد می کند.
وی همچنین اظهارداشت: شرکت مزبور اعتراض خود را در این خصوص به دیوان عدالت و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرده است.
این مقام مسئول گفت: شرکت مخابرات جدا از پیگیری اعتراض خود در این زمینه فرآیندهای مصوبه دیوان جهت اجرا را نیز در دستور کار خود دارد.
وی افزود: شرکت مخابرات ملزم به اجرای حکم دیوان عدالت اداری مبنی بر حذف آبونمان هزینه تلفن ثابت است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 2 روز و 0 ساعت پیش
قانون اساسی، هیات نظارت بر اجرای سیاست های کلی و FATF

قانون اساسی، هیات نظارت بر اجرای سیاست های کلی و FATF یادداشت- عباس آخوندی- اخیرا شاهد پدیده ی بی سابقه ای در فرایند قانون گذاری کشور هستیم که پیش از این با آن روبه رو نبوده ایم. و آن این است که تمام ارکان قانون گذاری کشور از دولت و مجلس گرفته تا شورای نگهبان موضوعی را تصویب و عدم مغایرت آن را با قانون اساسی و شرع اعلام می کنند لیکن، ابلاغ رسمی آن به دلیل تشخیص ابتدایی مغایرت قانون مصوب با سیاست ابلاغی به تشخیص هیات نظارت بر اجرای سیاست های کلی وابسته به مجمع تشخیص مصلحت متوقف می ماند.
هم زمانی این اتفاق با طرح پرونده ی ایران در FATF مخاطره این اظهار نظر را به شدت افزایش می دهد ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 0 ساعت پیش
زمین لرزه 4.9 ریشتری قصر شیرین را لرزاند

زمین لرزه 4.9 ریشتری قصر شیرین را لرزاند به گزارش ایلنا، ساعت 6:46:55 ثانیه صبح چهارشنبه، 25 مهر ماه زمین لرزه ای با قدرت 4.9 در حوالی قصرشیرین استان کرمانشاه به وقوع پیوست.
مختصات این زمین لرزه که در عمق 10 کیلومتری زمین رخ داده، 34.46 درجه عرض شمالی و 45.53 درجه طول شرقی ثبت شده است.
این زمین لرزه در هفت کیلومتری قصر شیرین، 30 کیلومتری سرپل ذهاب و 50 کیلومتری گیلانغرب در استان کرمانشاه رخ داده است. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 0 ساعت پیش
زائران اربعین حسینی بیمه می شوند

زائران اربعین حسینی بیمه می شوند به گزارش ایلنا به نقل از بیمه ایران، این شرکت با صدور بخشنامه ای به تمامی شعب و مراکز خود تاکید کرده است که پوشش تعهدات این بیمه نامه برای هر یک از بیمه شدگان شامل پرداخت غرامت فوت به هر علت (عمر زمانی) به مبلغ 350 میلیون ریال، پرداخت غرامت فوت ناشی از حادثه به مبلغ یک میلیارد و 850 میلیون ریال و پرداخت غرامت نقص عضو یا ازکارافتادگی دائم کلی یا جزئی ناشی از حادثه حداکثر 2 میلیارد و 200 میلیون ریال است.
پرداخت هزینه های درمانی بستری بیمارستانی و اعمال جراحی به علت بیماری یا حوادث حداکثر 250 میلیون ریال ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 1 ساعت پیش
90 درصد بازار موصل در اختیار کالاهای ترک است/ واسطه ها کالای بی کیفیت ایرانی ارائه می کنند/دولت های مرکزی اجازه ارتباط تجاری با ایران را نمی دادند

90 درصد بازار موصل در اختیار کالاهای ترک است/ واسطه ها کالای بی کیفیت ایرانی ارائه می کنند/دولت های مرکزی اجازه ارتباط تجاری با ایران را نمی دادند عامر حمدون جاسم در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا با اشاره به علاقه بازرگانان اقلیم کردستان و موصل برای گسترش روابط تجاری با ایران گفت: ما امیدواریم بتوانیم با اشخاص حقیقی وحقوقی ایران ارتباط نزدیک تری داشته باشیم موصل یک شهر چهار میلیون نفری است که دارای میراث غنی و سابقه تاریخی است. متاسفانه در 50 سال اخیر هیچ گونه رابطه تجاری با بازرگان های ایرانی نداشتیم که این امر به دلیل سیاست گذاری های دولت مرکزی بوده است و بعد از آن حضور داعش سبب این جدایی شد.
نایب رئیس اتاق بازرگانی موصل افزود: در مدت تسلط داعش در این مناطق تمام زیرساخت ها به طور عامدانه از بین رفت به طوری که پنج پل اصلی که ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 1 ساعت پیش
9 مجروح در برخورد مینی بوس با تریلی

9 مجروح در برخورد مینی بوس با تریلی به گزارش ایلنا، سرهنگ نادر رحمانی افزود: این حادثه حوالی ساعت 23 سه شنبه شب در کیلومتر یک محور خلیج فارس رخ داد.
به گفته وی مینی بوس سرویس کارکنان شرکت کرمان خودرو بود که از ارگ جدید بم به مقصد شهرستان بم با 12 سرنشین در حال حرکت بود که 9 تن از آنها در این حادثه مجروح شدند.
رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا تصریح کرد: بر اساس نظر کارشناسان پلیس راه، تریلی به دلیل توقف در سطح سواره رو به میزان 50 درصد و مینی بوس نیز به دلیل عدم توجه به جلو به میزان 50 درصد در این حادثه مقصر شناخته شدند. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: حوادث انتشار : 2 روز و 2 ساعت پیش
با این رویکرد حمایت از مستصعفان، نیاز به دشمن نداریم/دولت تا توانسته سازمان تامین اجتماعی را دوشیده/همسان سازی دروغ محض است

با این رویکرد حمایت از مستصعفان، نیاز به دشمن نداریم/دولت تا توانسته سازمان تامین اجتماعی را دوشیده/همسان سازی دروغ محض است به گزارش خبرنگار ایلنا، بازنشستگی در کشورهای توسعه یافته، یعنی همان کشورهایی که بالاترین تولید ناخالص ملی را دارند، شروع دورانی جدید است؛ دورانی که سالمندان می توانند با فراغ بال به آن پا بگذارند. در ایران اما بازنشستگی برابر با آسوده نخوابیدن و تا صبح بیدار ماندن برای چرتکه انداختن است؛ چراکه دخل و خرج ها باهم نمی خوانند. پس بازنشسته ناچار است که دست بر زانوهایش بگذارد، بلند شود و کاری برای خود دست و پا کند؛ البته اگر کاری برای او در این سن و سال پیدا شود. در کنار این موضوع باید بحران صندوق های بازنشستگی را هم درنظر داشته باشیم. صحبت از ناتوانی صندوق ها در پرداخت حقوق بازنشستگان است ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 2 ساعت پیش
هند و چین خرید نفت از ایران را ادامه می دهند / سی.ان.پی.سی رسما اپراتور فاز 11 شد/ تشریح جزئیات صادرات گاز به پاکستان و عمان

هند و چین خرید نفت از ایران را ادامه می دهند / سی.ان.پی.سی رسما اپراتور فاز 11 شد/ تشریح جزئیات صادرات گاز به پاکستان و عمان علی کاردر در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، درباره اینکه آیا هند و چین واردات نفت خود از ایران را کاهش داده اند یا خیر؟ گفت: فعلا این دو کشور میزان خرید نفت از ایران را کم نکرده اند، پیش بینی می کنیم واردات شان تداوم داشته باشد.
وی درباره صادرات گاز به پاکستان نیز بیان کرد: مذاکره و مکاتباتی با اسلام آباد داشته ایم، امیدواریم با همکاری دولت جدید پاکستان تغییر عمده ای در این پروژه ایجاد شود.
مدیر عامل شرکت ملی نفت در ادامه با اشاره به صادرات گاز به عمان اظهار داشت: با این کشور مذاکراتی داشته ایم، در حال تهیه پروپوزال بخش فنی هستند و بخش قراردادی نیز در حال آماده شدن است ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 2 ساعت پیش
تشریح برنامه های نهمین کنگره حزب اراده ملت در روز جمعه/ از ترمیم شورای مرکزی تا رونمایی از نشریه حزب

تشریح برنامه های نهمین کنگره حزب اراده ملت در روز جمعه/ از ترمیم شورای مرکزی تا رونمایی از نشریه حزب پیام فیض مسئول روابط عمومی حزب اراده ملت در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایلنا گفت: نهمین کنگره سراسری حزب اراده ملت روز جمعه بیست و هفتم مهرماه در دو بخش عمومی و اختصاصی برگزار خواهد شد. بخش عمومی این کنگره که برای حضور عموم نیز آزاد است از ساعت 9 صبح تا 12 ظهر خواهد بود و بخش اختصاصی کنگره از ساعت 13 تا 15 برگزار خواهد شد.
وی تاکید کرد: این کنگره با شعار توسعه درون زا، مردم سالاری اجتماعی و همبستگی ملی برگزار خواهد شد.
این عضو حزب اراده ملت با بیان اینکه در بخش عمومی این کنگره پنج سخنران در چهار حوزه سیاسی، اقتصادی، محیط زیست و بین الملل خواهیم داشت ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 2 ساعت پیش
نمایندگان با خیال راحت طرح شفافیت آراء را امضا کنند/ شورای نگهبان به آرای نمایندگان ورود نخواهد کرد

نمایندگان با خیال راحت طرح شفافیت آراء را امضا کنند/ شورای نگهبان به آرای نمایندگان ورود نخواهد کرد عباسعلی کدخدایی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایلنا، درباره طرح شفافیت آرای نمایندگان، اظهار کرد: این طرح خیلی خوبی است. ما که اعلام کردیم و همان موقع هم اعلام کردیم و توییت آن را هم زدیم و حمایت هم کردیم و گفتیم که کار خوبی است.
وی در واکنش به این اظهارنظر که برخی معتقدند شفافیت آرای نمایندگان ممکن است در نظارت های شورای نگهبان تاثیر بگذارد و باعث رد صلاحیت نمایندگان در سال های بعد شود، گفت: قانون اساسی گفته است که نمایندگان در بیان آرا و نظراتشان آزاد هستند و شورای نگهبان هم هیچ وقت ورود نکرده و در آینده هم ورود نخواهد کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 2 ساعت پیش
یک ترانه اعتراضی وقتی ریشه دار می شود که مثل چاووش باشد/اعتراضات توده ای دیگر حمایت روشنفکران را ندارد

یک ترانه اعتراضی وقتی ریشه دار می شود که مثل چاووش باشد/اعتراضات توده ای دیگر حمایت روشنفکران را ندارد به گزارش خبرنگار ایلنا، گذر از دو رویداد درگذشت فریدون فروغی (13 مهر 1380) و حسن گلنراقی (19 مهر 1372) و دوباره گوش دادن یار دبستانی من و مرا ببوس و اندیشیدن به اینکه یک ترانه و کلی تر از آن موسیقی، چطور با رویدادهای اجتماعی پیوند می خورد موجب شد به سراغ کسی برویم که بتواند این مبحث نظری را از منظر خود بشکافد؛ کسی چون ساسان فاطمی، محقق و پژوهشگر موسیقی و استاد موسیقی دانشگاه تهران.
آنچه در ادامه می خوانید حاصل گفتگویی است که در گروه موسیقی دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران انجام شد و طی آن یار دبستانی من یک کدسازی تصنعی برای پیوند موسیقی با رویدادهای اجتماعی به شمار آمد و کارهای کسانی ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 2 روز و 3 ساعت پیش
دولت مکانیزم حمایت از تئاتر استان ها را مشخص کند/سازوکار و منابع تامین نقدینگی برای تولید تئاتر مشخص نیست

دولت مکانیزم حمایت از تئاتر استان ها را مشخص کند/سازوکار و منابع تامین نقدینگی برای تولید تئاتر مشخص نیست عبدالرضا قراری (رئیس انجمن هنرهای نمایشی کرمان) در گفتگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به وضعیت تئاتر این استان در حوزه زیرساخت ها گفت: از مدت ها پیش یک ایده خاص مبنی بر تاسیس پلاتوهای کوچک داشتیم که خوشبختانه طی تفاهم نامه ای که بین وزیر وقت فرهنگ و ارشاد اسلامی و استاندار منعقد شد، امروز این طرح تا حد زیادی اجرایی شده است. براساس این تفاهم نامه قرار بود 5 پلاتو در کرمان تاسیس شود که 3 مورد آن اکنون راه اندازی شده و مابقی در دست ساخت اند.
قراری؛ مشکل عمده را مساله بودجه و فراهم کردن نقدینگی برای تولید تئاتر در بخش حرفه ای و نیمه حرفه ای خواند که سازوکار ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 2 روز و 3 ساعت پیش
دیدار سران نظامی اسرائیل و عربستان با محور ایران

دیدار سران نظامی اسرائیل و عربستان با محور ایران به گزارش ایلنا به نقل از المیادین، روزنامه عبری زبان معاریو از مذاکره و دیدار گادی آیزنکوت رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل با همتای سعودی اش فیاض الرویلی در حاشیه یک نشست نظامی در واشنگتن، خبر داد.
طبق این گزارش، طرفین در این دیدار درباره ایران و سوریه بحث و تبادل نظر کردند. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 3 ساعت پیش
فیلم / خلاصه بازی ایران - بولیوی

فیلم / خلاصه بازی ایران - بولیوی حجم ویدئو: 44.48M | زمان ویدئو: 00:08:40
دانلود فایل ویدئویی ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 10 ساعت پیش
توقیف 886 دستگاه خودرو در قزوین

توقیف 886 دستگاه خودرو در قزوین به گزارش ایلنا، سردار مهدی محمودی در گفت وگو با خبرنگاران افزود: این خودروها به دلیل تخلف بیش از 10 میلیون ریال توسط پلیس راه توقیف شدند. این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل 6.24 درصد افزایش داشته است.
فرمانده نیروی انتظامی استان قزوین بیشترین اعمال قانون مربوط به تخلفات رانندگی در مسیرهای ارتباطی استان را به ترتیب مربوط به سرعت غیرمجاز، نقص فنی موثر بر خودرو و نسبتن کمربند دانست و گفت: در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال تخلفات رانندگی در استان 2.6 رشد داشته است.
سردار محمودی با اشاره به رشد 13 ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 11 ساعت پیش
کشته شدن 60 عضو الشباب در حمله هوایی آمریکا

کشته شدن 60 عضو الشباب در حمله هوایی آمریکا به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، ارتش آمریکا امروز-سه شنبه- اعلام کرد در یکی از بزرگترین حمله های سال های اخیر در سومالی، مواضع الشباب را هدف قرار داده و 60 عضو این گروه تروریستی را کشته است.
پنتاگون اضافه کرد که این حمله هفته گذشته اجرا شده است.
آمریکا در سال 2017 نیز در حمله هوایی گسترده در سومالی موفق شده بود جان بیش از 100 عضو الشباب را بگیرد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
آغاز سومین مرحله تور جهانی والیبال ساحلی کاسپین در منطقه آزاد انزلی

آغاز سومین مرحله تور جهانی والیبال ساحلی کاسپین در منطقه آزاد انزلی به گزارش ایلنا از بندرانزلی، فریدون الهامی مسئول کمیته والیبال ساحلی کشور در حاشیه این مسابقات با اشاره به اینکه در تور جهانی تک ستاره والیبال ساحلی، کشورهای اسلوونی، سوئد، نروژ، چک، ایتالیا، مالزی، عمان، تایلند، لهستان، روسیه، قزاقستان و ایران حضور دارند، خاطر نشان کرد: از ایران 8 تیم در این تور حضور دارند و کشور های قزاقستان، چک، تایلند و عمان نیز با دو تیم شرکت کرده اند.
وی با تاکید بر اینکه این تور از سطح بسیار بالایی برخوردار است، تصریح کرد: این مسابقات دارای امتیازات ویژه ای است که برای حضور ورزشکاران برتر در المپیک محاسبه می شود و هر تیمی که بتواند در این تور بیشترین امتیاز کسب ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
مأموریت های اورژانس مازندران 24 درصد افزایش داشته است

مأموریت های اورژانس مازندران 24 درصد افزایش داشته است به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی مرکز فوریت های پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، یحیی صالح طبری اظهار کرد: در 6 ماهه نخست سال جاری 69 هزار و 465 مورد مأموریت توسط اورژانس پیش بیمارستانی (115) استان مازندران انجام شده است.
وی افزود: تعداد مأموریت در سراسر استان توسط آمبولانس های 115 مرکز خدمات پزشکی ارایه شده است، 535 نیروی عملیاتی و ستادی در 88 پایگاه زمینی و هوایی اورژانس مازندران به مردم استان و هم وطنان عزیز در 24 ساعت شبانه روز در صورت بروز حادثه آماده امدادرسانی است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
فتحی: گرو بازیکن خوبی نباشد بدون ضرر ردش می کنیم/ شفر در مورد جباری صراحتا پاسخ داد

فتحی: گرو بازیکن خوبی نباشد بدون ضرر ردش می کنیم/ شفر در مورد جباری صراحتا پاسخ داد به گزارش ایلنا، مدیرعامل باشگاه استقلال یکی از تماشاگران ویژه دیدار ایران و بولیوی بود. او در پایان این بازی در میان خبرنگاران حاضر شد و به سوالات آن ها پاسخ داد. ابتدا سوالی درباره شایعه حضور مجتبی جباری روی نیمکت استقلال و مخالفت مدیریت مطرح شد و فتحی گفت: از آقای شفر سوال کردید و او به صراحت گفت. هر وقت جناب شفر به مربی ایرانی یا خارجی نیاز داشته باشد، به باشگاه پیشنهاد می دهند و باشگاه در این باره تصمیم می گیرد و فعلا این اتفاق نیفتاده، کادرفنی مان به کارش ادامه خواهد داد.
او در ادامه به بازی ایران - بولیوی پرداخت و اظهار داشت: بازی بسیار عالی بود ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 13 ساعت پیش
فرهاد پورغلامی از هدایت ملوان برکنار شد!

فرهاد پورغلامی از هدایت ملوان برکنار شد! به گزارش ایلنا، عصر امروز پس از شکست ملوان در برابر شهرداری ماهشهر به فرهاد پورغلامی اعلام شد که دیگر در تمرینات ملوان شرکت نکند.
بر اساس این گزارش، این تصمیم توسط مدیران باشگاه اتخاذ شده و از طریق سرپرست تیم به فرهاد پورغلامی اعلام شده است.
ملوان با شکست در برابر تیم انتهای جدولی شهرداری ماهشهر 3 امتیازی باقی ماند و به رتبه شانزدهم جدول سقوط کرد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 13 ساعت پیش
ترکیب دو تیم فرانسه و آلمان اعلام شد

ترکیب دو تیم فرانسه و آلمان اعلام شد به گزارش ایلنا، آلمان برای حفظ شانس های صعود خود نیاز به پیروزی در دیداری دشوار مقابل قهرمان جام جهانی 2018 دارد.
فرانسه: لوریس- پاوارد- واران- کیمپمبه- لوکاس- پوگبا- ماتوئیدی- کانته- امباپه- گریزمان- ژیرو
آلمان: نویر- گینتر- سوله- کرر- هوملس- شولز- کیمیچ- کروس- سانه- گنابری- ورنر ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 13 ساعت پیش
باخت شوک آور امارات مقابل ونزوئلا

باخت شوک آور امارات مقابل ونزوئلا به گزارش ایلنا، این نتیجه در حالی رقم خورد که بعد از گل دقیقه یک ونزوئلا، امارات در دقایق ابتدایی بازی یک ضربه پنالتی را توسط عمر عبدالرحمان از دست داد. در نیمه دوم هم ونزوئلا یک گل دیگر زد و در پایان 2-0 پیروز شد. امارات در بازی های اخیر خود نتایج خوبی نگرفته است.
این تیم فقط لائوس را 3-0 برد اما به ترینیداد و توباگو و گابن و اسلواکی باخته و با هندوراس و آندورا به تساوی رسیده است. البته آلبرتو زاکرونی به تازگی هدایت این تیم را بر عهده گرفته است. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 13 ساعت پیش
اعلام ترکیب دو تیم برزیل و آرژانتین

اعلام ترکیب دو تیم برزیل و آرژانتین به گزارش ایلنا، در دیداری دوستانه، برزیل و آرژانتین 2 تیم بزرگ آمریکای جنوبی در عربستان و در غیاب لیونل مسی مقابل یکدیگر صف آرایی خواهند کرد.
برزیل: آلیسون- دانیلو- مارکینیوش- میراندا- فیلیپه لوییس- کاسمیرو- آرتور- کوتینیو- نیمار- گابریل ژسوس- فیرمینو
آرژانتین: رومرو- ساراویا- اوتامندی- پزلا- تاگلیافیگو- پارادس- پاتالیا- لو سلسو- دیبالا- کوره ا- ایکاردی ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 13 ساعت پیش
برگزاری جشنواره رسانه ای ابوذر در گیلان

برگزاری جشنواره رسانه ای ابوذر در گیلان به گزارش ایلنا از رشت، محسن جعفری امروز در نشست خبری جشنواره ابوذر و مسابقه منطقه ای مناظره در منزل شهید مدافع حرم حامد کوچک زاده در رشت اظهار کرد: برگزاری یکصد دوره سواد رسانه ای در 16 شهرستان یکی از مهمترین برنامه های سازمان بسیج رسانه گیلان است.
وی القای یاس و ناامیدی را از راهبردهای دشمن علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست و افزود: در آستانه چهل سالگی انقلاب قرار داریم و دشمن بدنبال آن است تا انقلاب اسلامی را ناکارآمد جلوه دهد و در این مسیر از ابزاری چون بنگاه خبرپراکنی استفاده می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 13 ساعت پیش
رعایت بهداشت فردی و اجتماعی در مراسم اربعین حسینی(ع)

رعایت بهداشت فردی و اجتماعی در مراسم اربعین حسینی(ع) به گزارش ایلنا از رشت، آیت الله رسول فلاحتی امروز در کمیته فرهنگی و آموزش اربعین استان در راستای کارگروه یاوران معنوی اربعین با تأکید بر برنامه ریزی در برگزاری مراسم اربعین حسینی(ع) اظهار کرد: انسانی که با برنامه حرکت می کند تمام زوایایی که در مسیر برای او پیش می آید، را تحمل می کند.
وی، دانستن اهمیت سفر اربعین حسینی(ع) را برای زائران مهم دانست و افزود: اکنون زیارت عتبات عالیات تبدیل به فرهنگ جهانی شده است و زائران باید در این عرصه دارای بینش جهانی باشند.
امام جمعه رشت با بیان اینکه رفتار زائران اربعین حسینی(ع) مورد توجه تمام مسلمانان است ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: مذهبی انتشار : 2 روز و 13 ساعت پیش
ایران 2 - 1 بولیوی / برد خفیف شاگردان کی روش مقابل چشم بانوان

ایران 2 - 1 بولیوی / برد خفیف شاگردان کی روش مقابل چشم بانوان به گزارش ایلنا، در چارچوب بازی دوستانه به میزبانی ورزشگاه آزادی تیم ملی فوتبال ایران برابر بولیوی به میدان رفت و به برتری دو بر یک دست پیدا کرد. گزارش این بازی را در ادامه مشاهده می کنید:
در نهایت این دیدار با برتری شاگردان کارلوس کی روش به پایان رسید.
دقیقه 84: علی کریمی فرصت پیدا کرد تا با نظر کارلوس کی روش جانشین امید ابراهیمی شود.
دقیقه 80: علیرضا بیرانوند در دو مرحله ضربه خطرناک مهاجم بولیوی را مهار کرد و دچار مصدومیت شد که با حضور کادر پزشکی تیم ملی مشکل او برطرف شد.
دقیقه 78: مهدی طارمی از زمین مسابقه خارج شد و علی قلی زاده به جای او وارد میدان شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 13 ساعت پیش
نخست وزیر ارمنستان استعفا داد

نخست وزیر ارمنستان استعفا داد به گزارش ایلنا به نقل از آسوشیتد پرس، نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان امروز-سه شنبه- از سمت خود استعفا کرد.
گفته می شود استعفای پانیشیان، مانوری از سوی وی برای برگزار کردن انتخابات زودهنگام در ارمنستان است.
وی که در ماه مِی، جای نخست وزیر مستعفی ارمنستان را گرفت، تصمیم دارد با برگزاری انتخابات زودهنگام، اکثریت پارلمان این کشور را از حزب رقیب بگیرد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 14 ساعت پیش
ارتش کلمه طیبه است

ارتش کلمه طیبه است به گزارش ایلنا، امیر سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده ضمن تبریک 24 مهرماه سالروز تشکیل سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران به فرمان حضرت امام خمینی (ره)، در خصوص فلسفه تشکیل این نهاد مقدس گفت: در زمان انقلاب بسیاری از گروهک های ضد انقلاب به بهانه طاغوتی بودن، به دنبال انحلال ارتش بودند که حضرت امام(ره) نه تنها مخالف این موضوع بودند، بلکه با دوراندیشی عمیق اقدام به تقویت ارتش کرد.
وی افزود: تاسیس سازمان عقیدتی سیاسی به فرمان بنیانگذار انقلاب اسلامی به ارتش هویت جدیدی بخشید و آن را به ارتش انقلابی تبدیل کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 14 ساعت پیش
واکنش سیده فاطمه حسینی به ادعای نماینده امارات درباره جزایر سه گانه ایران

واکنش سیده فاطمه حسینی به ادعای نماینده امارات درباره جزایر سه گانه ایران به گزارش ایلنا، سیده فاطمه حسینی نماینده مردم تهران و سرپرست هیات پارلمانی ایران در اجلاس 139 بین المجالس جهانی ipu به ادعای تکراری و سخیف نماینده مجلس امارات درباره جزایر سه گانه ایران و خلیج فارس واکنش نشان داد و گفت: امروز نماینده پارلمان امارات متحده عربی در سخنان خود به سه جزیره ایرانی در خلیج فارس اشاره نمود. در این رابطه من میخواهم مطالبی را بیان کنم.
وی افزود: نماینده جمهوری اسلامی ایران مجددا بر حاکمیت تام ایران بر جزایر ایرانی ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک در خلیج فارس تاکید می کند و هر ادعایی در این رابطه را رد می کند ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 14 ساعت پیش
عجایب در اردوی اروند در تبریز؛ شام بازیکنان به حساب بهادر عبدی!

عجایب در اردوی اروند در تبریز؛ شام بازیکنان به حساب بهادر عبدی! به گزارش خبرنگار ایلنا، در هفته هفتم لیگ یک اروند خرمشهر در تبریز میهمان شهرداری تبریز بود که موفق شد در این دیدار با نتیحه 2بر1 پیروزی شود.
از اردوی تیم اروند خرمشهر در تبریز خبر می رسد که بازیکنان این تیم در فرودگاه و زمانی که برای صرف شام به رستوران رفتند، سرپرست تیم ناپدید شده و طی پیغامی عنوان داشته که وظیفه اش نیست که برای بازیکنان شام تهیه کند! بازیکنان اروند نیز سر در گم در فرودگاه به سر می بردند تا اینکه بهادر عبدی، عضو بزرگ تیم تصمیم گرفت تا به بازیکنان شام بدهد.
عدم مسئولیت پذیری سرپرست باشگاه در قبال انجام وظایفش آنهم پس از دومین برد تاریخ اروند در مسابقات لیگ یک ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 14 ساعت پیش
احتمال حضور بانوان در بازی پرسپولیس - السد

احتمال حضور بانوان در بازی پرسپولیس - السد به گزارش ایلنا، تیم ملی فوتبال ایران در راستای آماده سازی خود برای حضور در جام ملت های آسیا- 2019 امارات از ساعت 19:30 امشب (سه شنبه) در دیداری تدارکاتی در ورزشگاه آزادی به مصاف تیم ملی فوتبال بولیوی خواهد رفت.
حسن کریمی مدیرعامل سازمان توسعه و تجهیز اماکن ورزشی در ورزشگاه حضور دارد.
غلامحسین زمان آبادی مشاور فرهنگی رئیس فدراسیون فوتبال به خبرنگاران گفت: خبرنگاران خانم هم برای پوشش خبری این دیدار در ورزشگاه آزادی حضور خواهند داشت. به احتمال فراوان در بازی پرسپولیس مقابل السد در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا هواداران بانوان همانند بازی امروز برای تماشای بازی در ورزشگاه حاضر ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 14 ساعت پیش
قیمت بلیط بازی پرسپولیس و السد اعلام شد

قیمت بلیط بازی پرسپولیس و السد اعلام شد به گزارش ایلنا، قیمت بلیت بازی پرسپولیس – السد در چارچوب بازی های برگشت نیمه پایانی لیگ قهرمانان 2018 آسیا در محدوده قیمت 15 تا 35 هزار تومان عرضه خواهد شد.
قیمت بلیت این دیدار 35 هزار تومان برای جایگاه، 30 هزار تومان برای روبروی جایگاه و 15 هزار تومان برای پشت دروازه ها و طبقه دوم خواهد بود.
بلیت این بازی به صورت الکترونیک و از طریق سایت Gishe3.com به فروش خواهد رسید و زمان فعال شدن این درگاه به اطلاع هواداران خواهد رسید. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 14 ساعت پیش
کشته شدن مستشار آمریکایی در پی سرنگونی جنگنده سوخو-27 اوکراین

کشته شدن مستشار آمریکایی در پی سرنگونی جنگنده سوخو-27 اوکراین به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، یک فروند جنگنده سوخو-27 ارتش اوکراین امروز-سه شنبه- سرنگون شد و هر دو خلبان آن جان خود را از دست دادند.
این جنگنده اوکراینی هنگام پروازی آموزشی سقوط کرد.
در این حادثه هر دو خلبان، از جمله مستشار آمریکایی که مسئول آموزش به خلبان اوکراینی بود، کشته شدند. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 14 ساعت پیش
گلوله هوایی سرگردان عامل زخمی شدن پزشک اهوازی

گلوله هوایی سرگردان عامل زخمی شدن پزشک اهوازی به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، سرهنگ محمد صفری اظهار داشت: شب گذشته گلوله هوایی سرگردان به ناحیه بازوی یک پزشک اهوازی برخورد کرده و شلیک هدفمندی به سمت این فرد صورت نگرفته است.
وی در ادامه با بیان اینکه پزشک تیر خورده در حال حاضر در یکی از بیمارستان های شهرستان اهواز بستری است، افزود: این پزشک در بالکن منزل خود از ناحیه بازو تیر خورده و هیچ سوء قصدی نبوده است.
فرمانده انتظامی شهرستان اهواز تصریح کرد: متاسفانه فرهنگ استفاده از سلاح در مراسمات مذهبی و شادی در استان به یک معضل تبدیل شده و تا کنون ده ها جلسه با سران عشایر و بزرگان در این زمینه برگزار شده تا این فرهنگ نادرست اصلاح ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: حوادث انتشار : 2 روز و 14 ساعت پیش
فرانسه - آلمان ؛ قهرمان ها وارد می شوند/ ژرمن ها به دنبال فرار از حذف

فرانسه - آلمان ؛ قهرمان ها وارد می شوند/ ژرمن ها به دنبال فرار از حذف به گزارش ایلنا، آلمان که از دو بازی قبلی در لیگ ملت های اروپا تنها یک امتیاز دارد، امشب در صورت شکست در خانه فرانسه، قهرمان جهان از این مسابقات کنار خواهد رفت و بالاتر از آن خطر سقوط به دسته دوم این تیم را تهدید می کند. آلمانی ها پس از تساوی بدون گل در ماه سپتامبر مقابل فرانسه در مونیخ و شکست 3 بر صفر برابر هلند در آمستردام، موقعیت شکننده ای دارند و حتی یواخیم لوو ممکن است پستش را از دست بدهد. شکست آنها برابر هلند سنگین ترین باخت آنها از سال 2007 تاکنون بود. تیم یواخیم لوو در 10 بازی در سال 2018 تنها سه برد کسب کرده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 15 ساعت پیش
گل به خودی شبکه سه با مدیریت جدید/ از حذف نود تعجب نکنید!

گل به خودی شبکه سه با مدیریت جدید/ از حذف نود تعجب نکنید! به گزارش ایلنا، شب گذشته برای هواداران فوتبال با دوشنبه شب های دیگر فرق بزرگی داشت. کسانی که به عادت هر هفته حدود ساعت 10:30 تا 11 شبکه سه را گرفتند، متوجه شدند که خبری از برنامه نود و عادل فردوسی پور نیست. سال هاست که طرفداران فوتبال دوشنبه شب ها عادت به تماشای برنامه نود دارند، ولی این برنامه قدیمی این هفته از کنداکتور شبکه سه خارج شد.کنداکتور هفتگی شبکه های سیما در روزهای آخر هفته قبل تعیین می شود و شبکه سه که مدیریتش به تازگی تغییر کرده ناگهان تصمیم گرفت پخش زنده بازی اسپانیا - انگلیس در لیگ ملت های اروپا را جایگزین برنامه نود کند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 15 ساعت پیش
تاج: خیلی خوشحالیم که زمینه حضور بانوان در ورزشگاه ها فراهم شد

تاج: خیلی خوشحالیم که زمینه حضور بانوان در ورزشگاه ها فراهم شد به گزارش ایلنا، مهدی تاج، رییس فدراسیون فوتبال در حاشیه دیدار دوستانه ایران - بولیوی درباره حضور بانوان در ورزشگاه آزادی گفت: خیلی خوشحالیم که زمینه حضور بانوان در ورزشگاه ها فراهم شد از شورای تامین هم به دلیل فراهم کردن این زمینه تشکر می کنیم امیدواریم بانوان هم شئون را رعایت کنند. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 15 ساعت پیش
مانچینی: این بازی می توانست بدون گل تمام شود/ خبری از چوب جادو نیست

مانچینی: این بازی می توانست بدون گل تمام شود/ خبری از چوب جادو نیست به گزارش ایلنا، کریستیانو بیراگی پیروزی لحظات آخر ایتالیا برابر لهستان را رقم زد تا هم روبرتو مانچینی نخستین بردش به عنوان مربی ایتالیا در بازی های رسمی را به دست آورد و هم امیدهای آتزوری برای صعود به نیمه نهایی لیگ ملت های اروپا زنده بماند.
مدافع چپ 26 ساله ایتالیا در دومین دقیقه وقت های تلف شده نخستین گل ملی اش را زد تا ایتالیا به بردی که شایستگی اش را داشت، برسد و لهستان هم با این باخت با کسب یک امتیاز از سه بازی در گروه 3 لیگ A سقوط کند. پرتغال، مدافع عنوان قهرمانی اروپا با 6 امتیاز از دو بازی صدرنشین گروه است و ایتالیا از 3 بازی 4 امتیاز گرفته است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 15 ساعت پیش
راه اندازی 176 قطار فوق العاده در مسیر تهران - کرمانشاه - تهران

راه اندازی 176 قطار فوق العاده در مسیر تهران - کرمانشاه - تهران به گزارش ایلنا، شرکت راه آهن به منظور خدمت رسانی بیشتر به زائران حسینی از تاریخ 97/7/27 الی 97/8/11 اقدام به راه اندازی این قطارها کرده است که بلیت رفت و برگشت قطارهای این مسیر برای کلیه روزهای اعلام شده موجود است.
شرکت راه آهن برای خدمات دهی بیشتر در ایام اربعین، 200 قطار فوق العاده راه اندازی کرده که 176 قطار در مسیر یاد شده و 24 قطار هم در مسیر جنوب در نظر گرفته شده است.
متقاضیان می توانند با مراجعه به مراکز فروش بلیت قطار در استان تهران، بلیت این قطارها را تهیه کنند. همچنین با تماس با سامانه 5149 می توانند اطلاعات بیشتری دراین باره کسب کنند. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 15 ساعت پیش
آقاجانی: میلی برای بازگشت به تیم داری در لیگ کشتی را ندارم

آقاجانی: میلی برای بازگشت به تیم داری در لیگ کشتی را ندارم به گزارش ایلنا، حسن آقاجانی نسبت به بالا بودن مبلغ قرارداد کشتی گیران تیمش معترض است و با توجه به هزینه های سنگینی که ممکن است به خاطر حضور در مرحله نهایی لیگ متحمل شود میلی برای ادامه تیمداری با تیم آرش زین بابل را ندارد.
مالک باشگاه آرش زین بابل در مصاحبه قبلی خود گفته بود که تا به اینجای کار نزدیک به یک میلیارد تومان هزینه کرده که اگر بخواهد به تیمداری ادامه دهد هزینه های جاری چند برابر خواهد شد.
گفتنی است آرش زین بابل به عنوان تیم اول گروه ب به نیمه نهایی لیگ کشتی راه یافته است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 16 ساعت پیش
سن جدید فرسودگی انواع خودرو و موتورسیکلت تعیین شد

سن جدید فرسودگی انواع خودرو و موتورسیکلت تعیین شد به گزارش ایلنا، هیات وزیران بنابر پیشنهاد سازمان های مسئول از جمله وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان حفاظت محیط زیست، سازمان ملی استاندارد و بیمه مرکزی ایران و به استناد قانون هوای پاک همچینن سن فرسودگی خودروهای عمومی شامل سواری تاکسی و استیشن ون و سواری کار را بر حسب بنزینی و دوگانه سوز بودن 10 سال، پایه گاز سوز 12 سال و برقی و هیبریدی و نیز تاکسی هایی که بنابر پیشنهاد وزارت کشور یا وزارت راه و شهرسازی و تایید سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان ملی استاندارد کماکان کیفیت ارایه خدمات مناسبی دارند را 15 سال تعیین کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 2 روز و 16 ساعت پیش
تشویق برانکو در حضور طرفداران بولیوی!

تشویق برانکو در حضور طرفداران بولیوی! به گزارش ایلنا، تیم ملی فوتبال ایران در بازی دوستانه به میزبانی ورزشگاه آزادی از ساعت 19:30 امشب به مصاف تیم ملی بولیوی می رود.
* حدود 6 هزار نفر تماشاگر برای تماشای این مسابقه به استادیوم آمده اند و با وجود رایگان اعلام شدن این بازی استقبال کمی از این بازی صورت گرفته است.
* پیش از شروع مسابقه طرفداران حاضر در استادیوم ابتدا علیرضا بیرانوند و سپس برانکو ایوانکوویچ را تشویق کردند.
* بدل کارلوس کی روش هم به استادیوم آمده تا نظاره گر این مسابقه باشد.
* به مناسب یادبود بهرام شفیع فدراسیون فوتبال عکس این گزارشگر فقید را در جایگاه خبرنگاران و پیش از آغاز مسابقه قرار گرفت و ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 16 ساعت پیش
روسای بانک های اروپایی هم نشست اقتصادی ریاض را تحریم کردند

روسای بانک های اروپایی هم نشست اقتصادی ریاض را تحریم کردند به گزارش ایلنا به نقل از سی ان ان، تعدادی از بزرگترین بانک های اروپایی امروز-دوشنبه- اعلام کردند در نشست اقتصادی ریاض شرکت نمی کنند.
سخنگوی بانک بین المللی اچ اس بی سی گفت که رییس این بانک در نشست سرمایه گذاری هفته آتی ریاض شرکت نمی کند.
همچنین رییس بانک سوئیسی سی اس (کردیت سوئیس) نیز اعلام کرد در این نشست شرکت نمی کند.
رییس بانک بریتانیایی استاندارد چارترد نیز این نشست را تحریم کرد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 16 ساعت پیش
اتفاقی هیجان انگیز؛ گلاره ناظمی داور فینال المپیک شد

اتفاقی هیجان انگیز؛ گلاره ناظمی داور فینال المپیک شد به گزارش ایلنا، بانوی داور ایرانی از سوی کمیته داوری المپیک جوانان به عنوان داور دیدار فینال بانوان فوتسال المپیک در بوینس آیرس معرفی شد.
ناظمی با قضاوت های موفق در دوره های قبلی به عنوان یکی از نامزدهای سوت زدن در فینال معرفی شد و اکنون این انتخاب بزرگ را کسب کرده است. او دیدار افتتاحیه این رقابت ها را نیز سوت زده است. پرونا چیارا و مورنو سارابیا از ایتالیا کمک های او در این مسابقه خواهند بود.
دیدار فینال مابین ژاپن و پرتغال از ساعت 18 به وقت محلی در سالن اصلی فوتسال این رقابت ها برگزار خواهد شد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 16 ساعت پیش
اختصاص2 میلیارد تومان برای تعمیر تالار فخرالدین اسعد گرگانی

اختصاص2 میلیارد تومان برای تعمیر تالار فخرالدین اسعد گرگانی به گزارش ایلنا، سیدعباس صالحی عصر امروز در دیدار با اصحاب فرهنگ استان گلستان که در تالار فخرالدین اسعد گرگانی برگزار شد، اظهار کرد: سالن فخرالدین اسعد گرگانی نماد هنر و فرهنگ گلستان است و به عنوان نوستالوژی نیاز به تغییرات مناسبی دارد و دو میلیارد تومان برای شروع تعمیرات به آن اختصاص یافت. این نقطه شروع خواهد بود و به زودی هنرمندان آن را به شکل مناسبت تری خواهند دید.
وی تصریح کرد: باید تلاش کنیم تا به نقطه عمل برسیم و حوزه های دیگری برای منابع فرهنگ و هنر باز شود زیرا ظرفیت فرهنگ ایران قابل توجه است ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 2 روز و 16 ساعت پیش
اعلام ترکیب ایران مقابل بولیوی

اعلام ترکیب ایران مقابل بولیوی به گزارش ایلنا، تیم ملی فوتبال ایران در خلال دومین اردوی خود پیش از جام ملت های آسیا باید از ساعت 19:30 دقیقه به مصاف تیم ملی بولیوی برود.این مسابقه در ورزشگاه آزادی به انجام می رسد.
ترکیب تیم ملی ایران برابر بولیوی
علیرضا بیرانوند، صادق محرمی، روزبه چشمی، سیدمجید حسینی، احسان حاج صفی، امید ابراهیمی، وحید امیری، سامان قدوس، مهدی طارمی، علیرضا جهانبخش و سردار آزمون ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 16 ساعت پیش
خلاء بزرگ روی نیمکت استقلال/ میراثی که شفر از خودش به جا نگذاشته است

خلاء بزرگ روی نیمکت استقلال/ میراثی که شفر از خودش به جا نگذاشته است به گزارش ایلنا، انتخاب کمک مربی در استقلال از زمان حضور علیرضا منصوریان که سکان هدایت آبی ها را بر عهده داشت چندان جدی گرفته نشده است. هیچ یک از کمک های منصوریان امیدی برای آینده سرمربیگری استقلال در دل ها ایجاد نمی کردند. حتی خود منصوریان آنقدر باتجربه نبود که سرمربی استقلال باشد و باید به عنوان دستیار زمانی را در استقلال سپری می کرد. اشتباه استراتژیکی که حالا به زمان مربیگری وینفرد شفر هم کشیده شده و این مربی هم یا به خواست خود و یا به دلیل مخالفت های باشگاه نتوانسته افراد با استعداد و آینده داری را در کنار خود بگمارد که در آینده به سرمربی های این تیم بدل شوند ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 16 ساعت پیش
هفته های سرنوشت ساز استقلال در لیگ برتر

هفته های سرنوشت ساز استقلال در لیگ برتر به گزارش ایلنا، استقلال هجدهمین دوره لیگ برتر فوتبال را در حالی آغاز کرد که در ابتدای فصل با حریفان مدعی روبه رو شد.
آبی پوشان در هفته اول با پیکان، هفته دوم با ذوب آهن، هفته سوم با تراکتورسازی، چهارم با پارس جنوبی جم، پنجم با فولاد، ششم با نفت مسجدسلیمان، هفتم با نساجی و هشتم با پرسپولیس دیدار کرده است.
در واقع آبی پوشان با بسیاری از تیم های مدعی دیدار کرده اند و به نظر می رسید بازی های آسان این تیم شروع شود اما قرعه جام حذفی هم برای شاگردان وینفرد شفر قرعه سختی بوده است.
آنها پس از انجام بازی با نفت مسجدسلیمان در لیگ هم به مصاف این تیم رفتند ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 16 ساعت پیش
شرکت های ژاپنی همچنان در ایران خواهند ماند

شرکت های ژاپنی همچنان در ایران خواهند ماند به گزارش ایلنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز سه شنبه هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید ژاپن با اشاره به اینکه در آستانه نودمین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک ایران و ژاپن قرار داریم، گفت: روابط دیرینه ایران و ژاپن همواره دوستانه بوده و دو ملت برای یکدیگر احترام خاصی قایل هستند.
وی افزود: ایران و ژاپن در بسیاری از مسایل و موضوعات بین المللی دیدگاه مشترکی دارند و دیدار مسئولان دو کشور در مجامع مختلف بین المللی به ویژه در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد، همواره مثبت و در راستای توسعه مناسبات فی مابین بوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 16 ساعت پیش
تهران آماده گسترش روابط سیاسی، تجاری، اقتصادی و فرهنگی با سارایوو است

تهران آماده گسترش روابط سیاسی، تجاری، اقتصادی و فرهنگی با سارایوو است به گزارش ایلنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی با اشاره به مناسبات تاریخی و دوستانه میان دو ملت گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره و در شرایط سخت و دشوار در کنار مردم بوسنی و هرزگوین بوده و امروز خوشحالیم که در این کشور امنیت و آرامش برقرار است و همه اقوام در کنار هم به خوبی زندگی می کنند.
وی با بیان اینکه بوسنی و هرزگوین جایگاه ویژه ای در میان ملت ایران دارا است، اظهار داشت: باید از همه ظرفیت ها و توانمندی های موجود در دو کشور در راستای توسعه و تقویت روابط و همکاری های همه جانبه تهران – سارایوو استفاده کنیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
سرکنسول عربستان از استانبول فرار کرد

سرکنسول عربستان از استانبول فرار کرد به گزارش ایلنا به نقل از ینی شفق ، محمد العطیبی سرکنسول عربستان سعودی پیش از بازرسی پلیس ترکیه از منزلش، استانبول را به مقصد ریاض ترک کرد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
کشف 300 تن کنجاله سویا به ارزش 7میلیارد در نظرآباد

کشف 300 تن کنجاله سویا به ارزش 7میلیارد در نظرآباد به گزارش ایلنا، سردار عباسعلی محمدیان در تشریح این خبر گفت: ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی شهرستان نظرآباد در اجرای طرح های مبارزه یا قاچاق کالا از وجود مقادیر زیادی کنجاله سویا قاچاق در یک واحد تولیدی سویا در شهرک صنعتی نظرآباد مطلع شدند .
وی افزود: ماموران پس از اطمینان از دپو محموله قاچاق با هماهنگی مقام قضائی به محل مذکور اعزام و در بازرسی از آنجا 300تن کنجاله سویا کشف کردند که خارج از شبکه توزیع وارد استان البرز شده بود و مالک آن قصد داشت تا سویاهای کشف شده را که مصرف دامی داشته به عنوان مصرف انسانی وارد بازار عرضه کند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: حوادث انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
اطلاعیه پلیس تهران در خصوص حضور زنان در استادیوم آزادی

اطلاعیه پلیس تهران در خصوص حضور زنان در استادیوم آزادی به گزارش ایلنا، بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی پلیس پایتخت، تا این لحظه مجوزی برای حضور بانوان در ورزشگاه آزادی برای تماشای دیدار تیم ملی فوتبال با تیم ملی بولیوی از سوی مراجع قانونی صادر نشده است.
این گزارش می افزاید، در صورت صدور هرگونه مجوز، مراتب از سوی پلیس تهران بزرگ اطلاع رسانی خواهد شد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
پنجمین بازی ایران و کی روش در روز بیست و چهارم/ به یاد سیرالئون و باخت عجیب به ازبکستان

پنجمین بازی ایران و کی روش در روز بیست و چهارم/ به یاد سیرالئون و باخت عجیب به ازبکستان به گزارش ایلنا، تیم ملی ایران باید در دومین بازی دوستانه پیش از جام ملت های آسیا در ورزشگاه آزادی و از ساعت 19:30 دقیقه از تیم ملی بولیوی پذیرایی کند.
این دیدار در حالی به انجام می رسد که ملی پوشان در حضور کارلوس کی روش برای پنجمین بار در روز 24 ام ماه به میدان می روند. در 4 بازی قبلی سه برد و یک باخت به دست آمده است.
ملی پوشان در تاریخ 24 آبان 1390 با نتیجه 4-1 اندونزی را در خانه اش شکست دادند. سال بعد در چنین روزی با حساب 1-0 در ورزشگاه آزادی در مقدماتی جام جهانی 2014 به تیم ملی ازبکستان باختند ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
رشد سه برابری کمک البرزی ها به جشن عاطفه ها

رشد سه برابری کمک البرزی ها به جشن عاطفه ها به گزارش ایلنا، محمّد محمّدی فرد بابیان اینکه امسال بخش عمده کمک های جمع آوری شده در جشن عاطفه ها با مدیریت مرکز نیکوکاری فرهنگیان بین دانش آموزان توزیع شده، گفت: درراستای توسعه ابعاد مردمی کمیته امداد امام (ره) بنا داریم شرایطی را فراهم کنیم که به تدریج رفع نیازهای دانش آموزان محروم از طریق مرکز نیکوکاری فرهنگیان انجام شود.
وی با اشاره به برگزاری جشن عاطفه ها در ماه های شهریور و مهر در دو مرحله قبل و بعد از بازگشایی مدارس و همچنین کمک دو میلیارد تومانی مردم البرز به دانش آموزان نیازمند در سال گذشته افزود ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
درصدد ترغیب مرکز بین المللی برای ورود به بحث صنایع دستی هستیم

درصدد ترغیب مرکز بین المللی برای ورود به بحث صنایع دستی هستیم به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، حسن طغرا نگار، رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان زنجان به مناسبت هجدهمین سالگرد تاسیس دانشگاه علمی کاربردی، امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت آموزش های مهارتی و توسعه توام با تولید علم در جامعه، اظهار داشت: دانشگاه علمی کاربردی دارای بال های آموزش های نظری و مهارتی یا تکنسین محور است.
طغرا نگار با بیان اینکه دانشگاه کاربردی دانشگاه مهارتی است، ادامه داد: ساماندهی امور دانشگاه در حوزه نیروی انسانی و مدرسین حائز اهمیت است.
وی با اشاره به اینکه مدرسان رکن آموزش هستند، تصریح کرد: درحوزه کارورزی که یکی از ویژگی های این مرکز آموزشی است ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
تکذیب شنود در شهرداری تهران

تکذیب شنود در شهرداری تهران به گزارش ایلنا، مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران طی اطلاعیه ای شنود در شهرداری تهران را تکذیب کرد و اعلام کرد که در پی فضاسازی های رسانه ای غیراخلاقی اخیر، به اطلاع عموم می رساند اتهام واهی اعمال شنود از طرف شهردار و عوامل شهرداری تهران قویاً تکذیب می شود.
در این راستا، حوزه حقوقی شهرداری تهران به منظور صیانت از منافع و مصالح جامعه و برخورد با چنین رفتارهای غیرقانونی و خلاف اخلاق، نشر اکاذیب، توهین و افترای وارده را از طریق طرح شکایت در مراجع قانونی پیگیری خواهد کرد و تا حصول نتیجه از پای نخواهد نشست. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
سارقان 100 منزل مسکونی در دام پلیس گرفتار شدند

سارقان 100 منزل مسکونی در دام پلیس گرفتار شدند به گزارش ایلنا، سردار عباسعلی محمدیان در جمع خبرنگاران گفت: در پی دریافت گزارش های متعدد، مبنی بر سرقت منزل در مناطق شمالی شهر کرج، پیگیری موضوع در دستور کار ماموران پایگاه یکم پلیس آگاهی استان البرز قرار گرفت.
وی افزود: در بررسی جزئیات سرقت ها محرز شد که سارقان در ساعت های خلوت و پایان هفته ها با توجه به خالی بودن منازل آپارتمانی از طریق بالکن طبقات اول وارد آپارتمان شده و با تخریب در منازل، اقدام به سرقت اشیاء سبک و با ارزش می کنند.
سردار محمدیان تصریح کرد: شواهد امر حاکی از آن بود که یک باند حرفه ای سرقت های سریالی با شیوه و شگرد یکسان اقدام به سرقت منازل مرفه نشین که از قبل ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: حوادث انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
مصدومیت 17 نفر بر اثر انفجار در کارخانه صباباتری

مصدومیت 17 نفر بر اثر انفجار در کارخانه صباباتری شاهین فتحی در گفت وگو با خبرنگار ایلنا، درباره آخرین وضعیت حادثه انفجار در کارخانه صباباتری در گرمسار گفت: این حادثه در ساعت 15:45 در کارخانه صباباتری در استان سمنان در محدوده آرادان اتفاق افتاده است.
وی با بیان اینکه سه دستگاه آمبولانس به این حادثه اعزام شده است، اظهار داشت: تاکنون در این حادثه 17 نفر مصدوم شده اند که چهار نفر از آنها توسط نیروهای هلال احمر به مرکز درمانی منتقل شده اند.
معاون سازمان عملیات امداد و نجات جمعیت هلال احمر اضافه کرد: این عملیات همچنان ادامه دارد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: حوادث انتشار : 2 روز و 18 ساعت پیش
پلیس ترکیه از منزل کنسول عربستان بازرسی می کند

پلیس ترکیه از منزل کنسول عربستان بازرسی می کند به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، رسانه ترک از تصمیم پلیس ترکیه برای بازرسی از منزل کنسول عربستان در استانبول خبر داد.
این رسانه اعلام کرد پلیس ترکیه که روز گذشته در راستای تحقیقات درباره مفقود شدن خبرنگار سعودی، 9 ساعت از کنسولگری عربستان بازرسی کرد، قرار است از منزل کنسول این کشور نیز بازرسی کند. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 18 ساعت پیش
تاکنون مجوزی برای ورود زنان به ورزشگاه ارائه نشده است

تاکنون مجوزی برای ورود زنان به ورزشگاه ارائه نشده است به گزارش ایلنا، مرکز اطلاع رسانی پلیس تهران بزرگ در خصوص حضور برخی زنان از جمله همسران و خانواده بازیکنان فوتبال در ورزشگاه آزادی برای تماشای بازی فوتبال ایران _ بولیوی اعلام کرد: تاکنون هیچ مجوزی در خصوص ورود زنان به ورزشگاه برای تماشای بازی فوتبال از سوی مراجع قانونی به پلیس ارائه نشده است. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 18 ساعت پیش
انفجار در کارخانه صبا باتری در گرمسار

انفجار در کارخانه صبا باتری در گرمسار مجتبی خالدی در گفت وگو با خبرنگار ایلنا درباره جزییات این حادثه گفت: یک مورد حادثه انفجار در کارخانه صبا باتری در گرمسار گزارش شد.
وی ادامه داد: با توجه به گستردگی این حادثه یک فروند بالگرد و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و 10 دستگاه آمبولانس به محل حادثه اعزام شد.
سخنگوی سازمان اورژانس کشور خاطرنشان کرد: هنوز از تعداد مجروحان این حادثه اطلاع دقیقی در دست نیست. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: حوادث انتشار : 2 روز و 18 ساعت پیش
اندک ستاره های حریف ایران را بشناسید/ بولیویانوی نو در ورزشگاه آزادی

اندک ستاره های حریف ایران را بشناسید/ بولیویانوی نو در ورزشگاه آزادی به گزارش ایلنا، تیم های ملی فوتبال ایران و بولیوی در دیداری دوستانه به مصاف هم خواهند رفت. این دیدار از ساعت 19:30 دقیقه به وقت تهران و 12 ظهر به وقت بولیوی برگزار می شود.
حریف شاگردان کی روش تیمی است که خود را برای حضوری قدرتمندانه در کوپا آمریکای سال بعد آماده می کند. سرمربی موقت آنها سزار فاریاس است. سرمربی 45 ساله ای که در 4 بازی قبلی یک برد داشته، یک باخت و دو تساوی. این سرمربی ونزوئلایی پوست اندازی ملموسی را در تیمش انجام داده و نیروی جوان را به روی کار آورده است. آنها در تیم خود تنها سه بازیکن بالای 28 سال دارند و از طرفی 11 بازیکن این تیم 23 و زیر 23 سال سن دارند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 18 ساعت پیش
تلاش برای توسعه پایدار شهری و یا تزریق روحیه ناامیدی درجامعه

تلاش برای توسعه پایدار شهری و یا تزریق روحیه ناامیدی درجامعه به گزارش "ایلنا" از ساری، در شرایطی که مسئولان عالی نظام و از جمله رئیس جمهوری در سخنان اخیرخود بر انتشار اخبار امید بخش و تزریق روحیه همدلی و انسجام ملی تاکید دارند؛ یک صاحب نظر مسائل اجتماعی اعتقاد دارد که اگر چه از رسانه ها انتظار اطلاع رسانی دقیق و جامع و به موقع می رود و مردم توقع دارند رسانه ها درشفاف سازی امورات جامعه در عرصه های مختلف پیشگام باشند؛ اما انتشار اخباری در خصوص بروز تخلفات در سازمانها و نهادهایی همچون شهرداری ها و پرداختن به اخباری نظیر استعفاء شهرداران می تواند تاثیر منفی بر روند توسعه شهری گذاشته و موجبات بدبینی مردم به نهادهای مدنی را فراهم نماید. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 18 ساعت پیش
پیروزی فوق العاده سامورایی ها مقابل اروگوئه در یک دیدار هیجان انگیز

پیروزی فوق العاده سامورایی ها مقابل اروگوئه در یک دیدار هیجان انگیز به گزارش ایلنا، تیم ملی ژاپن در دیداری دوستانه به مصاف تیم ملی اروگوئه رفت و در پایان موفق شد با نتیجه عجیب 4-3 از سد حریف سرشناس خود بگذرد و به روند رو به رشد خود پیش از جام ملت ها ادامه دهد.
سامورایی ها در این مسابقه توسط تاکومی مینا مینو(10 و 66)، یویا اوساکو(36) و دوان(59) به تیم قدرتمند اروگوئه گل بزند و در مقابل گاستون پریرا(28)، ادینسون کاوانی(57) و خوان رودریگز(75) برای لاسلسته گلزنی کردند. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 19 ساعت پیش
ریزش منزل مسکونی و نجات فرد گرفتار در زیر آوار

ریزش منزل مسکونی و نجات فرد گرفتار در زیر آوار به گزارش ایلنا ، علی حسینی گفت: در ساعت 12:51 دقیقه امروز با اعلام خبر ریزش منزل مسکونی در خیابان موسی ابن جعفر 4 بیرجند به ستاد فرماندهی عملیات، بلافاصله تیم امداد و نجات ایستگاه شماره یک آتش نشانی واقع در میدان امام خمینی بیرجند به محل حادثه اعزام شدند.
حسینی با بیان اینکه مالک این واحد مسکونی در زیر آوار گرفتار شده بود، افزود: پس از حضور آتش نشانان در محل و شنیده شدن صدای مصدوم، پس از ده دقیقه تلاش آتش نشانان مصدوم از زیر آوار نجات یافت و تحویل عوامل اورژانس برای سیر مراحل درمان شد.
رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گفت: این منزل در بافت قدیمی قرار داشت. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: حوادث انتشار : 2 روز و 19 ساعت پیش
ژاپن سیاست های حمایتی خود در قبال ایران را تغییر نخواهد داد

ژاپن سیاست های حمایتی خود در قبال ایران را تغییر نخواهد داد به گزارش ایلنا به نقل از الباوبا ، یکی از مقام های آژانس همکاری های بین المللی ژاپن امروز خبر داد که کشورش سیاست های حمایتی از ایران بعد از اجرایی شدن تحریم های آمریکا در چهارم نوامبر را متوقف نخواهد کرد.
نماینده این آژانس ژاپنی در ایران گفته که همیشه از توسعه همکاری های مشترک در بخش خصوصی حمایت کرده و از این اقدامات برای بازگشت کمپانی های ژاپنی به بازار ایران حداکثر استفاده را خواهد کرد.
هیروییکی تاناکا رییس دفتر آژانس همکاری های بین المللی ژاپن در ایران در توضیح کارکرد این آژانس گفت: این سازمان با دولت ژاپن در ارتباط است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 19 ساعت پیش
گفت وگوی دستیار ارشد وزیر خارجه با یوسف بن علوی

گفت وگوی دستیار ارشد وزیر خارجه با یوسف بن علوی به گزارش ایلنا، حسین جابری انصاری که برای انجام رایزنی در مورد برخی از مسائل منطقه ای و دو جانبه به عمان سفر کرده است، با یوسف بن علوی، وزیر مشاور در امور خارجی عمان دیدار و رایزنی کرد.
در این دیدار سفیر ایران در عمان نیز حضور داشت. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 19 ساعت پیش
امضای تفاهم نامه همکاری بین وزارت نیرو و بانک ملی برای تامین آب آشامیدنی زائران کربلا

امضای تفاهم نامه همکاری بین وزارت نیرو و بانک ملی برای تامین آب آشامیدنی زائران کربلا به گزارش ایلنا از وزارت نیرو، "سیدیعقوب محمد مرادی" مشاور وزیر نیرو و مسئول ستاد عتبات عالیات وزارت نیرو با اعلام این خبر گفت: بر اساس این تفاهم نامه بانک ملی با ارائه خدماتی با عنوان "ملی فاند" بستری برای مشارکت عموم مردم فراهم کرده تا بتوانند در امر خداپسندانه آبرسانی به زائران اربعین حسینی (طرح 20 میلیون جرعه آب) سهیم باشند.
بر اساس این گزارش، با عملیاتی شدن این پروژه ملی، تامین مالی جمعی و مشارکت در طرح های عام المنفعه و غیرانتفاعی برای متقاضیان در بستر شبکه های اجتماعی میسر شده و افراد می توانند در فاز نخست در طرح های عام المنفعه به میزان دلخواه مشارکت داشته باشند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 2 روز و 19 ساعت پیش
راهکار ربیعی برای افزایش بهره وری در شرایط بحران

راهکار ربیعی برای افزایش بهره وری در شرایط بحران به گزارش ایلنا، علی ربیعی (وزیر پیشین کار، تعاون و رفاه اجتماعی) در نشست فرهنگ کار در سازمان های ایرانی که صبح امروز برگزار شد، گفت: ریشه ی افزایش بهره وری در کار فرهنگی است. اگر جامعه ای مانند ما قرار است توسعه پیدا کند و این توسعه مبتنی بر اقتصاد باشد؛ نیاز است تا تغییرات در راستای تغییر فرهنگ کار باشد.
وی ادامه داد: برای یک درصد رشد یک میلیارد تومان البته به قیمت سال 93 سرمایه گذاری نیاز است. پژوهش های یک گروه نشان داد که در کشوری که نه توانایی هزینه های اینچنینی برای رشد و توسعه دارد و نه سرمایه گذاری های خارجی در آن صورت می گیرد ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 19 ساعت پیش
جنجال بولت در استرالیا / آزمایش دوپینگ نمی دهم!

جنجال بولت در استرالیا / آزمایش دوپینگ نمی دهم! به گزارش ایلنا، اوسین بولت قهرمان دوومیدانی جهان که به تازگی به بازی در دنیای حرفه ای فوتبال روی آورده و هنوز فوتبالیست نشده، جنجالی عجیب به پا کرد.
بولت که پس از چند ماه حضور تمرینی در باشگاه دورتموند، این روزها به صورت آزمایشی برای تیم استرالیایی سنترال کاست مارینرز بازی می کند، چند روز پیش توانست نخستین گل خود را برای تیمش به ثمر برساند.
او در صدد است تا با سنترال کاست مارینرز، قرارداد حرفه ای امضا کند.
وی در نخستین دیدار خود برای این باشگاه در دیداری دوستانه 2 گل زد و باعث شگفت زدگی اهالی فوتبال شد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 20 ساعت پیش
همایش پاکسازی سواحل زیبای کیش در هفته تربیت بدنی

همایش پاکسازی سواحل زیبای کیش در هفته تربیت بدنی به گزارش ایلنا، همایش پاکسازی ساحل و دریا با حضور رئیس سازمان محیط زیست کشور، به همت هیئت نجات غریق و غواصی و با همکاری موسسه ورزش و تفریحات سالم، اداره محیط زیست و کلوپ های دریایی به مناسبت روز ورزش و تربیت بدنی،26 مهر ماه از ساعت 15 در محدوده اسکله تفریحی تا حوضچه هتل داریوش در بخش ساحلی و به فاصله 100 متری از ساحل در محدوده دریا برگزار می شود.
علاقه مندان می توانند برای شرکت در پاکسازی سواحل به محل اسکله تفریحی مراجعه کنند. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 2 روز و 21 ساعت پیش
خیال طبیعت به گالری کاما می آید

خیال طبیعت به گالری کاما می آید به گزارش ایلنا، آثار نقاشی داریوش هوشمند (پزشک متخص اطفال) ساکن آمریکا برای نخستین بار در ایران در نمایشگاهی با نام خیال طبیعت Impression of the landscape در گالری کاما به نمایش درمی آید.
نمایشگاه نقاشی خیال طبیعت در واقع اولین نمایشگاه این هنرمند در ایران است که در آن 16 اثر از این هنرمند به نمایش در می آید؛ اثر اطاق نقاش که این هنرمند از دوره دانشجویی اش در تبریز به تصویر کشیده و در دومین بینال نقاشی برگزیده شده نیز در این نمایشگاه به نمایش در خواهد آمد.
تاکنون نمایشگاه های متعددی از آثار دکتر داریوش هوشمند در آمریکا برپا شده است اما خیال طبیعت نخستین نمایشگاه این هنرمند در ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 2 روز و 21 ساعت پیش
همۀ برنامه های فولاد مبارکه با قوت بیشتر اجرا خواهد شد

همۀ برنامه های فولاد مبارکه با قوت بیشتر اجرا خواهد شد به گزارش ایلنا، مراسم تودیع و معارفۀ مدیرعامل فولاد مبارکه با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیئت عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، نمایندۀ شهرستان مبارکه در مجلس شورای اسلامی، رئیس خانۀ صنعت، معدن و تجارت ایران و رئیس اتاق بازرگانی اصفهان، نمایندگان استاندار و جمعی از مسئولان استان اصفهان، امام جمعه، فرماندار و جمعی از اعضای شورای تأمین شهرستان مبارکه، فرماندار و جمعی از مسئولان شهرستان لنجان، رئیس و اعضای هیئتمدیرۀ شرکت فولاد مبارکه، مدیرعامل جدید و سابق فولاد مبارکه و جمع کثیری از معاونان ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 21 ساعت پیش
رمز موفقیت رضا مهاجری در ماشین سازی؛ تغییر در نتایج بدون تغییر در نفرات

رمز موفقیت رضا مهاجری در ماشین سازی؛ تغییر در نتایج بدون تغییر در نفرات به گزارش ایلنا، رضا مهاجری بدون اینکه به دنبال تغییرات اساسی باشد یا جنجالی به پا کند، در ماشین سازی جایگزین فیروز کریمی شد و بدون هیچ سروصدایی، با این تیم نتایج خوبی کسب کرد. تا آنجا که هم اکنون ماشین سازی در چهار بازی اخیر خود نباخته و از نظر نتیجه گیری در لیگ و جام حذفی، در میان تیم هایی قرار می گیرد که قابل تحسین هستند.
رمز موفقیت رضا مهاجری در ماشین سازی، علامت سوال بزرگی است که خیلی ها به دنبال پیدا کردن پاسخش هستند. اینکه چطور بدون اینکه تغییری اساسی در ماشین سازی ایجاد شود، شاهد نتایج متفاوتی در این تیم هستیم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 21 ساعت پیش
تمهیدات ویژه بانک پارسیان درمسیر پیاده روی زائران اربعین

تمهیدات ویژه بانک پارسیان درمسیر پیاده روی زائران اربعین به گزارش ایلنا ، در مراسم بدرقه که با حضور دکترپرویزیان، مدیرعامل بانک پارسیان و آقایان ضرغامی، معاون شعب و پشتیبانی؛ پشم چی معاون فناوری های نوین مالی و اطلاعاتی و جمعی دیگر از مدیران بانک، برگزار شد، در نخستین مرحله تعداد 2 دستگاه خودرو ویژه حامل 4 خودپرداز سیار، عازم مرز شلمچه و چزابه و در مرحله بعدی، دو دستگاه دیگر رهسپار مرز مهران و مرزخسروی( درصورت بازگشایی)خواهند شد.
کورش پرویزیان با اشاره به تمهیدات ویژه بانک پارسیان برای تسهیل ارایه خدمات بانکی به زائران اربعین حسینی،گفت: برای افزایش رفاه زائران کربلای معلی ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 21 ساعت پیش
اختصاص ارز نیمایی برای بلیت های خارجی/ پرداخت بدهی ایرلاین ها با فرودگاه نجف با ارز نیما

اختصاص ارز نیمایی برای بلیت های خارجی/ پرداخت بدهی ایرلاین ها با فرودگاه نجف با ارز نیما به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، علی عابدزاده در جمع خبرنگاران با اشاره به مشکلات ایرلاین ها پس از افزایش نرخ ارز اظهار داشت: 50 تا 55 درصد هزینه شرکت های هواپیمایی به صورت ارزی است و در حال تلاش هستیم که ایرلاین ها بتوانند از سامانه نیما برای تهیه ارز خود استفاده کنند.
وی ادامه داد: با بانک مرکزی مذاکراتی داشتیم و قرار بر این شده که ایرلاین ها برای تامین هزینه های خود از ارز نیما استفاده کنند اما متاسفانه روند کند است.
رئیس سازمان هواپیمایی با اشاره به تخصیص ارز نیمایی برای بلیت پروازهای خارجی گفت: در حال پیگیری هستیم که بتوانند از ارز نیمایی بهره مند شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 21 ساعت پیش
تخصیص اعتبار ویژه به پروژه های آبخیزداری گیلان از محل استانی

تخصیص اعتبار ویژه به پروژه های آبخیزداری گیلان از محل استانی به گزارش ایلنا از رشت، محسن یوسف پور در نشست ویژه بررسی پروژه های آبخیزداری استان گیلان که با حضور مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخوانداری سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور برگزار شد، اظهار کرد: گیلان بالغ بر یک میلیون و 400 هزار هکتار وسعت دارد که یک میلیون و 17 هزار هکتار آن(معادل 70 درصد) عرصه های ملی است.
وی عرصه های ملی را شامل اراضی جنگلی، مرتعی، ساحلی و بشه زارها دانست و افزود: ما در گیلان جنگل های هیرکانی داریم و این جنگل ها جزو بی نظیرترین جنگل های دنیا از نظر قدمت و تنوع ژنتیکی بوده و اخیرا به عنوان میراث جهانی به ثبت رسیده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
متخصصی برای آموزش به افراد اتیسم تربیت نمی شود

متخصصی برای آموزش به افراد اتیسم تربیت نمی شود به گزارش خبرنگار ایلنا، افتتاحیه مدرسه دخترانه فرشتگان آسمانی با حضور محسن غفوریان معاون برنامه ریزی و آموزشی و توانبخشی سامان آموزش و پرورش مدارس استثنایی و عباسعلی باقری مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران صبح امروز در این مدرسه برگزار شد.
محسن غفوریان در ابتدای این برنامه گفت: خوشحالم بعد از گذشت مدت ها شاهد ساخت مدرسه مختص دانش آموزان اتیسم هستیم و امیدوارم در سالهای آتی شرایطی به وجود بیاید تا فرزندان ما در مکان مناسب تری استقرار پیدا کنند.
او افزود: وجود چنین مرکزی برای دختران اتیسم با شرایطی که دارند ضروری است ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
چهار دلیل برای عدم دعوت سیدجلال حسینی توسط کی روش

چهار دلیل برای عدم دعوت سیدجلال حسینی توسط کی روش به گزارش ایلنا، مهم ترین بخش از صحبت های اخیر کارلوس کی روش آنجا بود که درباره بازگشت سید جلال حسینی دلایلی را بیان کرد. شاید در ظاهر این تعبیر به ذهن متبادر شود که شماره چهار فوتبال ایران به واسطه پاسخی که کارلوس کی روش به احتمال بازگشتش داده، دوباره پیراهن تیم ملی را تن خواهد کرد اما واکاوی سطحی اظهارات کی روش ذهن را به سمت و سوی دیگری می برد. کی روش در همین مصاحبه در حالی که با احترام از یکی از بهترین هایش در سال های اخیر یاد کرده در عین حال نام علی دایی را مثال می زند.
هدف از به زبان آوردن نام دایی تحولاتی است که در سال های اخیر در تیم ملی ایجاد شده و کی روش تا جایی اغراق آمیز پاسخش ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
بررسی مشکلات 10 واحد تولیدی و خدماتی ماسال

بررسی مشکلات 10 واحد تولیدی و خدماتی ماسال به گزارش ایلنا از ماسال،جلسه کارگروه رفع موانع تولید شهرستان ماسال با حضور فرماندار ماسال، سید محمد احمدی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گیلان، مدیران کل، مدیران عامل بانک ها و مدیران شهرستانی در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.
محمد جواد عامر در این جلسه گفت: ماسال در سال 76 تبدیل به شهرستان شده و از جمعیتی بالغ بر 52649 نفر و 16091 خانوار تشکیل شده که از این تعداد 23630 نفر در حوزه شهری و باقی آن در روستاها ساکن هستند.
وی افزود: منابع درآمدی این شهرستان کشاورزی و دامپروری بوده که به لطف تدابیر رئیس جمهور محترم و استاندار پرتلاش گیلان ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
بازدید نماینده مردم سیاهکل و لاهیجان در مجلس از پروژه فاضلاب مسکن مهر سیاهکل

بازدید نماینده مردم سیاهکل و لاهیجان در مجلس از پروژه فاضلاب مسکن مهر سیاهکل به گزارش ایلنا از سیاهکل، در این بازدید سیدمحسن حسینی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل آبفای گیلان با اشاره به اهمیت شناسایی منابع آبی جدید به منظور تأمین آب مورد نیاز شهرستان سیاهکل بر لزوم بهسازی و بازسازی چشمه های موجود تأکید کرد و اظهار داشت: طرح مطالعات فاضلاب بهداشتی شهر دیلمان نیز باید مورد بررسی قرار گیرد.
ذبیح الله نیکفر نماینده مردم شهرستانهای سیاهکل و لاهیجان در مجلس شورای اسلامی ضمن ابراز خرسندی از اقدامات آبفای گیلان در راستای اجرای پروژه های آب و فاضلاب تصریح کرد: دیون پیمانکاران در سه بخش آب ، فاضلاب و مسکن مهر از محل اعتبارات استانی و ملی را پیگیری خواهد کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
تجمع جمعی از مالکان و کاسبان پاساژ نصر روبه روی شورای شهر

تجمع جمعی از مالکان و کاسبان پاساژ نصر روبه روی شورای شهر به گزارش خبرنگار ایلنا، ظهر امروز و همزمان با برگزاری حلسه علنی شورای شهر تهران؛ جمعی از مالکان و کاسبان پاساژ نصر در مقابل ساختمان شورای شهر تهران تجمع کردند.
اعتراض این افراد مربوط به نمازخانه مجتمع نصر بود که در زمین های این افراد احداث شده و آنان خواستار آن هستند که زمین هایشان آزاد شود.
گفته می شود این افراد از 14 سال پیش شکایت خود را مطرح کرده اند اما هنوز به نتیجه نرسیده اند.
شایان ذکر است، حدود 80 مغازه و 400 خانوار در این منطقه نسبت به وحود نمازخانه مجتمع نصر شکایت دارند.
برخی از اعضای شورای شهر با این افراد شروع به مذاکره کردند تا مشکل را حل کنند. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 23 ساعت پیش
بخش بودجه باعث تضعیف تفکر توسعه ای سازمان برنامه شده است/ نمایندگان شجاعت مدیران را تضعیف نکنند

بخش بودجه باعث تضعیف تفکر توسعه ای سازمان برنامه شده است/ نمایندگان شجاعت مدیران را تضعیف نکنند به گزارش خبرنگار ایلنا، علی لاریجانی در مراسم افتتاح 10 پروژه ارتقای فرودگاه خدماتی به ارزش 270 میلیارد تومان در فرودگاه مهرآباد با بیان اینکه یکی از نکات مهم در کشور داشتن تفکر توسعه ای است گفت: آقای آخوندی به درستی به این موضوع اشاره کرده اند که پروژه های مختلفی در کشور وجود دارد اما باید دید که این پروژه ها در نهایت چه نتیجه ای برای مردم می توانند داشته باشند.
وی با تاکید بر اینکه باید یک نظام توسعه ای درست در کشور طراحی شود اظهار داشت: اگر این نظام توسعه ای در کشور مستقر باشد در آن زمان با انبوهی از پروژه های غیر اقتصادی مواجه نخواهیم بود و متاسفانه امروز در کشور در این زمینه ضعف ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 23 ساعت پیش
انتصاب وزیر کشور جدید فرانسه

انتصاب وزیر کشور جدید فرانسه به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه، وزیر کشور را معرفی کرد. وی کریستوف کاستانر رئیس حزب متبوع خود را به عنوان وزیر کشور فرانسه منصوب کرد. این در حالی است که استعفاهای پیاپی اعضای هیئت دولت، دردسرهای زیادی را برای کاخ الیزه ایجاد کرده است.
کاستانر، 51 ساله یکی از متحدان پروپاقرص ماکرون است. او پیش از آن که به حزب میانه روی ماکرون بپیوندد به مدت سه دهه در حزب سوسیالیست فعالیت داشت.
این انتصاب در حالی صورت می گیرد که ماکرون وزیر کشاورزی، فرهنگ و مناطق ماورالبحر را نیز معرفی کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 23 ساعت پیش
آغاز طرح ترافیکی اربعین با حضور 100 گشت پلیس راه در ایلام

آغاز طرح ترافیکی اربعین با حضور 100 گشت پلیس راه در ایلام به گزارش ایلنا، سرهنگ همتی زاده در آیین آغاز به کار طرح ترافیکی اربعین در مهران گفت: طرح ترافیکی اربعین حسینی امسال از 28 مهر ماه آغاز و تا 24 آبان ماه ادامه خواهد داشت.
وی افزود: در این طرح ایستگاه های پلیس در نقاطی که به ارائه خدمات خواهند پرداخت، جانمایی شده اند.
رئیس پلیس راه استان ایلام اظهار داشت: مجموع گشت های پلیس100 تیم در بخش های تخصصی از پلیس راه ناجا و استان های معین هستند.
سرهنگ همتی زاد گفت: به صورت قدم به قدم در محورهای مواصلاتی و نقاط حادثه خیز گشت های پلیس و دوربین های ثابت و سیار استقرار پیدا خواهند کرد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: حوادث انتشار : 3 روز و 0 ساعت پیش
آغاز به کار نمایشگاه بین المللی آفرود، کمپینگ و ماجراجویی در تهران

آغاز به کار نمایشگاه بین المللی آفرود، کمپینگ و ماجراجویی در تهران به گزارش ایلنا، نگار پیله ور دبیر نخستین نمایشگاه بین المللی آفرود،کمپینگ، ماجراجویی و صنایع وابسته گفت: بطور کلی این نمایشگاه با محوریت طبیعت گردی و ماجراجویی در سه حوزه تفریحات زمینی شامل؛ خدمات و تجهیزات مربوط به آفرود، کمپینگ، اتو کمپینگ، کوهنوردی، دوچرخه سواری و ..... ، تفریحات هوایی شامل؛ خدمات و تجهیزات هواپیماهای تفریحی سبک، پاراگلایدر، پاراسل، بالن، کایت و ..... ، تفریحات آبی شامل؛ خدمات و تجهیزات قایق های تفریحی، جت اسکی، پدل برد، فلایبرد، لوازم و تجهیزات غواصی و ... آغاز به کار کرد.
ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 0 ساعت پیش
نقدی بر خریدهای جدید استقلال/ از دیپورتی 30 ساله تا مهاجم گل نزن

نقدی بر خریدهای جدید استقلال/ از دیپورتی 30 ساله تا مهاجم گل نزن به گزارش ایلنا، مدیران استقلال این روزها خریدهای عجیب و غریب و سوال بر انگیزی انجام می دهند. ابتدا آرش شهامتی نژاد که بر اساس اطلاعات ثبت شده از او در لیست بازیکنان نفت تهران در سال 95، امروز در مرز 30 سالگی قرار دارد و در لیگ ضعیف مالزی هم موفقیتی کسب نکرده است. دیروز هم خبر از ثبت قرارداد با رضا کریمی مهاجم سابق تیم های ملی پایه رسید. مهاجمی که در 3 فصل اخیر حتی از گلزنی در لیگ ضعیف آلبانی هم ناتوان بوده است.
دیپورتی30 ساله و سابق نفت در استقلال
آرش شهامتی نژاد مدافع- هافبک راست سابق نفت تهران که از تیم فرنز یونایتد مالزی به لیگ برتر آمده بود، چند روز قبل با استقلال قرارداد بست ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 0 ساعت پیش
کشف بیش از 200 کیلو تریاک در درگیری مسلحانه مرزداران با سوداگران

کشف بیش از 200 کیلو تریاک در درگیری مسلحانه مرزداران با سوداگران به گزارش ایلنا، سردار "سعید کمیلی" در تشریح این خبر اظهار کرد: در راستای مبارزه با قاچاق مواد مخدر، مرزداران هنگ مرزی سراوان با انجام اقدامات اطلاعاتی از قصد قاچاقچیان مواد مخدر برای انتقال محموله خود به داخل کشور آگاه و بلافاصله با آمادگی و تجهیزات کامل، مقابله با سوداگران مرگ را در دستور کار عملیاتی خود قرار دادند.
وی افزود: قاچاقچیان قصد داشتند بوسیله یک دستگاه خودرو تویوتا مقادیری مواد مخدر را وارد کشور کنند که با اقدام به موقع و اجرای کمین هدفمند توسط مرزداران، موفق به انجام این کار نشدند و مأموران با اجرای سنگین آتش سوداگران مرگ را زمین گیر کرده و محموله مواد مخدر را از چنگال ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: حوادث انتشار : 3 روز و 1 ساعت پیش
پرداخت تسهیلات آنی با سود 4 درصد در بانک تجارت

پرداخت تسهیلات آنی با سود 4 درصد در بانک تجارت به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی بانک تجارت، این بانک در راستای تامین نیازهای فوری تسهیلاتی مشتریان با ارائه طرح تسهیلات آنی،شرایط دریافت تسهیلات برمبنای سپرده را تسهیل کرد.
براساس این طرح مشتریان و متقاضیان می توانند با افتتاح حساب سپرده مدت دار در بانک تجارت از60 الی85درصد مبلغ سپرده واگذار شده را، بدون ضامن درکمتراز 24ساعت، تسهیلات دریافت کنند.
در طرح تسهیلات آنی بانک تجارت که در قالب عقد مرابحه با اقساط به انتخاب مشتری اعطاء می شود، حداکثر تسهیلات پرداختی 3میلیارد ریال و نرخ سود علی الحساب تسهیلات حداقل 4درصد محاسبه شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 1 ساعت پیش
بازدید رئیس مجلس از مرکز کنترل فضای کشور

بازدید رئیس مجلس از مرکز کنترل فضای کشور در این بازدید که با حضور وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران همراه بود، کارشناسان و مدیرعامل شرکت فرودگاهها توضیحاتی در مورد نحوه عملکرد کنترلرهای هوایی و عملیات هوایی و ایجاد مسیرهای جدید مستقیم بر اساس مصوبه شورای عالی امنیت ملی که نقش موثری در ایجاد و افزایش امنیت پروازها و کاهش زمان مسافرت ها و هزینه های سوخت و آلاینده های جوی داشته دادند.
گفتنی است در مرکز کنترل فضای کشور همه پروازهای داخلی و خارجی و پروازهای عبوری نظارت و پایش می شوند. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 2 ساعت پیش
کشف سرنخ قتل در کنسولگری سعودی/ دادستانی ترکیه: تا چند روز دیگر نتایج نهایی پرونده خاشقجی اعلام می شود

کشف سرنخ قتل در کنسولگری سعودی/ دادستانی ترکیه: تا چند روز دیگر نتایج نهایی پرونده خاشقجی اعلام می شود به گزارش ایلنا به نقل از الجزیره، دفتر دادستان کل ترکیه، عصر دیروز اعلام کرد بازرسان ترکیه، که موفق شدند برای تحقیق درباره قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار عربستانی وارد کنسولگری این کشور در استانبول شوند، به شواهدی دست یافته اند که فرضیه کشته شدن این منتقد در داخل این کنسولگری را تایید می کند.
طبق اعلام دفتر دادستانی، تیم تحقیقاتی ترکیه به شواهدی مبنی بر دست کاری شدن آثار قتل داخل کنسولگری دست یافته و این یافته ها، گام مهمی در مسیر شناسایی واقعیت ها درباره پرونده این جنایت است.
هم زمان، یک منبع وابسته به دادستانی ترکیه اعلام کرد ظرف دو یا سه روز آینده ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 3 ساعت پیش
شفافیت آرای نمایندگان به مجلس شجاعت می دهد/ شورای نگهبان تاکنون کسی را به خاطر رای دادن رد صلاحیت نکرده است

شفافیت آرای نمایندگان به مجلس شجاعت می دهد/ شورای نگهبان تاکنون کسی را به خاطر رای دادن رد صلاحیت نکرده است احمد توکلی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایلنا درباره طرح شفافیت آراء نمایندگان که در مجلس شورای اسلامی مطرح است، اظهار داشت: به نظر من شفافیت آراء نمایندگان کار خیلی خوب و ضروری است و به مجلس شجاعت تزریق می کند.
وی تاکید کرد: شفافیت آراء نمایندگان هرکس را مسئول می کند که پای حرف خودش بایستد، البته وضع بدی هم ما داریم که در این صورت نباید نمایندگان را بخاطر رای شان ملامت کنیم که به آنها توهین شود.
رئیس هیات مدیره دیده بان شفافیت و عدالت در واکنش به این اظهارنظر که برخی معتقدند شفافیت آراء نمایندگان در تایید صلاحیت های شورای نگهبان تاثیر خواهد گذاشت ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 3 ساعت پیش
رنجنامه ی یک جانباز بازنشسته که یک میلیون و 800 هزار تومان درآمد دارد

رنجنامه ی یک جانباز بازنشسته که یک میلیون و 800 هزار تومان درآمد دارد به گزارش خبرنگار ایلنا، من یک جانبازم؛ جانباز 35 درصد. دردهایم تمامی ندارد؛ همیشه درد می کشم، هر روز؛ اما وقتی فشار زیاد می شود، از حال می روم و تشنج می کنم؛ تمام بدنم قفل می کند؛ اگر داروهایم دور و برم باشد که خوب است ولی اگر نباشد واویلاست. شما می دانید تشنج کردن چه حالی دارد؟ وقتی حمله تمام می شود تا یکی، دور روز گردن و سرم درد دارد؛ گرفتگی عضلات امانم را می بُرَد.
وقتی می گوید جانبازم و بلافاصله پشت سرش اضافه می کند هنوز با این حال و روز، پیگیر حقوق همکاران و همچراغی هایم هستم، هنوز در تجمعات و دوندگی ها در صف مقدم می ایستم و مشت هایم را گره می کنم و فریاد می زنم ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 3 ساعت پیش
عربستان برای اعلام خبر قتل خاشقجی آماده می شود

عربستان برای اعلام خبر قتل خاشقجی آماده می شود به گزارش ایلنا، شبکه تلویزیونی سی ان ان شب گذشته اعلام کرد عربستان سعودی آماده می شود تا اعلام کند که جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد محمد بن سلمان ولیعهد این کشور در جریان بازجویی در کنسولگری در استانبول کشته شده است.
این شبکه به نقل از منابع خود، که نام شان فاش نشده است، گزارش داد، مقام های عربستانی خواهند گفت که مرگ وی در جریان اشتباه در بازجویی رخ داده است.
در صورتی که این خبر تایید شود احتمال می رود که خاشقجی بر اثر ضرب و شتم کشته شده باشد. از سوی دیگر، هنوز معلوم نیست چه بر سر جسد وی آمده است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 3 ساعت پیش
زندگی در منچستر شرق به مو وصل است/توسعه آمرانه اصفهان را زمین زد

زندگی در منچستر شرق به مو وصل است/توسعه آمرانه اصفهان را زمین زد به گزارش خبرنگار ایلنا، ورزنه؛ شهری کوچک اما پرقدمت واقع در شرق حوضه آب ریز زاینده رود و از توابع شهرستان اصفهان. از دیرباز ورزنه شهری بوده که به رنگ سفید چادر زنانش مشهور بود و به رابطه تنگاتنگ کشاورزی با حیات ساکنانش. افراد محلی و برخی پژوهشگران بر این باورند که ریشه نام ورزنه مرتبط است با امر کشاورزی و خود این کلمه هم خانواده کلماتی از قبیل ورز (کشت و کار)، ورزنده (کشاورز، برزگر) و ورزکار (کشاورز) و... است.
تصاویر رنگی ای که از ورزنه موجود است، نمایانگر شهری خاکی رنگ در دل کویر است که زاینده رود از میان آن رد می شود و همچون اکسیری، جوانی ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 3 ساعت پیش
جمال خاشقجی و ملالت های آن؛ پدر، نمی بینی دارم می سوزم؟

جمال خاشقجی و ملالت های آن؛ پدر، نمی بینی دارم می سوزم؟ به گزارش ایلنا، یکی از مشهورترین روایت های زیگموند فروید در کتاب تفسیر رؤیا رؤیای پدری است که پسر جوانش به تازگی مرده است. وی در کنار پیکر فرزندش به خواب رفته و پسرش را می بیند که در میان شعله های آتش در کنار بستر او ایستاده و نکوهشش می کند که پدر، نمی بینی دارم می سوزم؟ اندکی بعد پدر از خواب می پرد و می بیند که شمع روشن کنار جسد واژگون شده و بستر را به آتش کشیده است. سازوکار این فرآیند بسیار جالب توجه است؛ پدر بوی دود را در خواب احساس کرده و تصویر پسر سوزان خود را در خوابش ضمیمه کرده تا این رویداد مزاحم را به واقعه ای طبیعی در رؤیایش بدل کند و بدین طریق بتواند به خوابش ادامه دهد و از واقعیت ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 4 ساعت پیش
بنیادی فر، داور دیدار استقلال و سایپا

بنیادی فر، داور دیدار استقلال و سایپا به گزارش ایلنا، در چارچوب مسابقات هفته نهم لیگ برتر تیم های استقلال و سایپا برابر هم قرار می گیرند. این بازی روز جمعه به میزبانی ورزشگاه تختی برگزار خواهد شد.
با اعلام کمیته داوران محمدحسین زاهدی فر به عنوان داور دیدار انتخاب شده است. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 9 ساعت پیش
برتری انگلیس در خانه اسپانیا

برتری انگلیس در خانه اسپانیا به گزارش ایلنا، در ادامه رقابت های فوتبال لیگ ملت های اروپا اسپانیا در سویا میزبان انگلیس بود و شکست دور از انتظار 3 بر 2 را تجربه کرد.
سه شیر در نیمه اول بازی درخشانی از خود نشان داد و با گل های رحیم استرلینگ در دقایق 16 و 38 و راشفورد 29 پیش افتادند. در نیمه دوم اسپانیا توسط پاکو آلکاسر در دقیقه 58 یکی از گل ها را جبران کرد و در ادامه هم گل دقیقه 7+90 توسط سرخیو راموس هم نتوانست مانع از باخت میزبان شود تا در نهایت لوئیس انریکه اولین باخت دوران مربیگری خود در تیم ملی اسپانیا را تجربه کند.
نتایج دیگر دیدارها:
ایسلند یک - سوئیس 2
بوسنی 2 - ایرلند شمالی صفر ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 10 ساعت پیش
واکنش جمشید مشایخی به انتشار اخبار دروغ درباره خودش +فیلم

واکنش جمشید مشایخی به انتشار اخبار دروغ درباره خودش +فیلم به گزارش خبرنگار ایلنا، جمشید مشایخی بازیگر سینما و تئاتر ایران با اشاره به انتشار برخی اخباردروغ درباره بیماری و درگذشت خود گفت: هر از چند گاهی برخی افراد اخباری را منتشر می کنند و اعلام می کنند جمشید مشایخی رفت، بودن و یا نبودن هر فردی دست خدا است و دست من و دیگران نیست.
مشایخی در فیلمی که به دست ایلنا رسیده ادامه می دهد: اگر کسی از من خوشش نمی آید می تواند من را نبیند و حتی بگوید از نظر من مشایخی مرده است اما با انتشار شایعه خانواده، دوستان و دیگران را ناراحت می کنید لطفاً این خبرهای دروغ را نشر ندهید.
حجم ویدئو: 2.64M | زمان ویدئو: 00:00:48
دانلود فایل ویدئویی ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: فرهنگی هنری انتشار : 3 روز و 10 ساعت پیش
حمله و گروگان گیری داعش در سوریه

حمله و گروگان گیری داعش در سوریه به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، ژنرال ولادیمیر ساوچنکو رییس مرکز روسیه برای آشتی طرف های درگیر در سوریه امروز-دوشنبه- از حمله عناصر داعشی به اردوگاهی در سوریه خبر داد.
ژنرال ساوچنکو اضافه کرد که عناصر گروه تروریستی داعش در این حمله بیش از 130 خانواده و در مجموع 700 نفر را گروگان گرفتند.
وی افزود که این حمله 13 اکتبر صورت گرفته است.
ژنرال روسی ادامه داد که داعش از این گروگان ها به عنوان سپر انسانی استفاده می کند تا از گزند حمله های ارتش سوریه و متحدانش در امان باشد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 12 ساعت پیش
پمپئو پس از عربستان به ترکیه سفر می کند

پمپئو پس از عربستان به ترکیه سفر می کند به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، یکی از اعضای شورای امنیت ملی کاخ سفید امروز-دوشنبه- گفت که مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا پس از سفر به عربستان و مذاکره درباره جمال خاشقجی خبرنگار مفقود شده سعودی، به ترکیه سفر خواهد کرد.
این عضو شورای امنیت ملی کاخ سفید افزود: قام های ترکیه باید با همکاری کامل دولت عربستان سعودی تحقیقات خود درباره خبرنگار مفقود شده را کامل کرده و آن را بدون تغییر منتشر کنند. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 12 ساعت پیش
غیبت قطعی هافبک پرسپولیس در جام حذفی

غیبت قطعی هافبک پرسپولیس در جام حذفی به گزارش ایلنا، با توجه به اینکه بشار رسن، هافبک عراقی پرسپولیس هم اکنون در عراق حضور دارد و پنجشنبه هم سرخپوشان باید در جام حذفی به میدان بروند، برانکو قصد دارد از بشار استفاده نکند تا برای دیدار با السد به میدان برود. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 13 ساعت پیش
اعلام ترکیب دو تیم اسپانیا و انگلیس

اعلام ترکیب دو تیم اسپانیا و انگلیس به گزارش ایلنا، اسپانیا برای حضور در نیمه نهایی لیگ A رقابت های لیگ یوفا، به کسب تنها یک امتیاز از این دیدار نیاز دارد و از این رو، بازی بسیار جذابی پیش رو خواهد بود. ترکیب دو تیم به شرح زیر است:
اسپانیا: داوید دخیا، مارکوس آلونسو، سرخیو راموس، ناچو، جانی کاسترو، سائول، سرخیو بوسکتس، تیاگو آلکانتارا، مارکو آسنسیو، رودریگو، یاگو آسپاس
انگلیس: جردن پیکفورد، چیلول، هری مگوایر، جوئی گومز، کیران تریپیه، راس بارکلی، اریک دایر، هری وینکس، مارکوس راشفورد، هری کین، رحیم استرلینگ ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 13 ساعت پیش
سشنز از افزایش تحقیقات درباره روابط حزب الله خبر داد

سشنز از افزایش تحقیقات درباره روابط حزب الله خبر داد به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، جف سشنز دادستان کل آمریکا امروز-دوشنبه- از اختصاص یافتن تیمی متشکل از محققان و کارشناسان خبره برای بررسی روابط حزب الله خب رداد.
سشنز گفت که تیمی متشکل از بازرسان مخصوص قاچاق مواد مخدر، تروریسم، جرایم سازمان یافته و پولشویی درباره روابط حزب الله لبنان تحقیق خواهند کرد.
وی اضافه کرد که این تیم 4 گروه دیگر را نیز تحت نظر خواهد داشت. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 13 ساعت پیش
همام به کمیته انضباطی باشگاه استقلال رفت

همام به کمیته انضباطی باشگاه استقلال رفت به گزارش ایلنا و به نقل از سایت رسمی باشگاه استقلال، طارق همام هافبک عراقی استقلال روز دوشنبه در باشگاه استقلال حاضر و در خصوص مسائل به وجود آمده در طی چند روز اخیر توضیحات خود را به مسئولین مربوطه ارائه کرد.
بدیهی است کمیته انضباطی باشگاه در زمان مقتضی در این خصوص تصمیم گیری خواهد کرد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 14 ساعت پیش
رییس جمهوری کره جنوبی با ماکرون دیدار کرد

رییس جمهوری کره جنوبی با ماکرون دیدار کرد به گزارش ایلنا به نقل از آسوشیتد پرس، مون جائه این رییس جمهوری کره جنوبی امروز-دوشنبه- با امانوئل ماکرون رییس جمهوری فرانسه دیدار کرد.
دو طرف درباره روابط دو کره و روابط دو جانبه سئول-پاریس مذاکره کردند.
مون در دیدار با ماکرون گفت که، فرانسه یکی از متحدان اصلی کره جنوبی در تلاش برای رسیدن به صلح است.
رییس جمهوری کره جنوبی قرار است پس از فرانسه به ایتالیا، بلژیک و دانمارک سفر کند. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 14 ساعت پیش
حضور ده ها تیم بازرسی پلیس ترکیه مقابل کنسولگری عربستان+تصاویر

حضور ده ها تیم بازرسی پلیس ترکیه مقابل کنسولگری عربستان+تصاویر به گزارش ایلنا، چندین تیم ویژه بازرسی پلیس ترکیه از دقایقی قبل مقابل کنسولگری عربستان در استانبول حاضر شده و برای ورود به کنسولگری آماده می شوند. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 14 ساعت پیش
بهروز نعمتی دبیرکل حزب رفاه ملت ایران شد

بهروز نعمتی دبیرکل حزب رفاه ملت ایران شد به گزارش ایلنا، جلسه شورای مرکزی حزب رفاه ملت ایران عصر امروز در حالی برگزار شد که دستور کار این جلسه انتخاب دبیرکل بود.
بر این اساس در رای گیری صورت گرفته از 21 عضو شورای مرکزی، بهروز نعمتی به عنوان دبیرکل حزب انتخاب شد.
همچنین اصغر عبداللهی موحد به عنوان قائم مقام دبیرکل، سید شریف حسینی به عنوان سخنگوی حزب و عالی خانی به عنوان خزانه دار انتخاب شدند.
کنگره حزب رفاه ملت ایران دو ماه پیش برگزار شده و اعضای شورای مرکزی نیز انتخاب شده بودند. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 14 ساعت پیش
صاعقه، جان 15 رأس بز و بزغاله در باشت استان کهگیلویه و بویراحمد را گرفت

صاعقه، جان 15 رأس بز و بزغاله در باشت استان کهگیلویه و بویراحمد را گرفت وحید محمدی تبار در گفت وگو با ایلنا از یاسوج گفت: در پی بارش های شدید عصر دیروز در بخش های مختلف استان کهگیلویه و بویراحمد در برخی نقاط شاهد آب گرفتگی معابر، سیلاب و وارد شدن خسارت به برخی منازل روستایی و حتی از بین رفتن تعدادی از گوسفندان روستائیان بودیم.
وی افزود: حدود ساعت یک بامداد دیشب به صورت میدانی از منازل این روستاییان و گله های آسیب دیده آنها بازدید و خسارات ناشی از این بارش ها و تلفات گوسفندان آنها بررسی شد.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد افزود: متاسفانه حدود 15 رأس بز و بزغاله ساکنان روستای عنا (سید فخرالدین احمد)در شهرستان باشت استان کهگیلویه و ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 14 ساعت پیش
جسد خاشقجی در اسید حل شده است

جسد خاشقجی در اسید حل شده است به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، شبکه تلویزیونی هابر ترک تی وی امروز-دوشنبه- مدعی شد جسد جمال خاشقجی خبرنگار منتقد سعودی در اسید حل شده است.
تاکنون سناریو های بسیاری از سوی رسانه ها درباره چگونگی مفقود شدن خاشقجی مطرح شده است. پلیس ترکیه که اکنون در حال بازرسی از کنسولگری عربستان است، پیشتر اعلام کرده بود نمی تواند احتمال استفاده از اسید را در مفقود کردن جسد خاشقجی، رد کند. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: حوادث انتشار : 3 روز و 14 ساعت پیش
اولین برد تاریخ مس کرمان مقابل خونه به خونه

اولین برد تاریخ مس کرمان مقابل خونه به خونه به گزارش ایلنا، دو تیم مس کرمان و خونه به خونه بابل از سری مسابقات لیگ دسته اول فوتبال کشور به مصاف هم رفتند که در این بازی، کویرنشینان موفق شدند 3-0 خونه به خونه را شکست دهند و به اولین برد تاریخ شان مقابل خونه به خونه دست یابند.
اولین برد تاریخ مس کرمان مقابل خونه به خونه درحالی رخ داد که مس تا دقیقه 60 مقابل خونه به خونه بانتیجه تساوی به کارش ادامه می داد تا اینکه تعویض های نادر دست نشان، سرمربی شمالی مس سبب شد تا مس در عرض 30 دقیقه 3 گل بزند و به اولین 3 امتیاز تاریخ خود مقابل بابلی ها دست یابد. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 15 ساعت پیش
تمدید قراداد فوق ستاره جوان آث میلان

تمدید قراداد فوق ستاره جوان آث میلان به گزارش ایلنا، کوترونه 20 ساله، محصول آکادمی باشگاه میلان است که از فصل گذشته با اعتمادی که به او شد، توانست ارزش هایش را اثبات کند. مبلغ دستمزد کوترونه نیز به یک میلیون یورو در سال افزایش یافته است و در قرارداد او هیچ بند فسخی هم وجود ندارد.
کوترونه فصل گذشته در 46 بازی برای میلان در همه رقابت ها توانست 18 گل به ثمر برساند. او ماه مارس گذشته اولین بازی ملی خود را نیز برابر آرژانتین انجام داد. در فصل جاری کوترونه در 99 دقیقه حضورش در زمین نیز زننده سه گل بوده است. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 15 ساعت پیش
سیاست های ایران، اسرائیل و کشور های عربی را به هم نزدیک تر کرد

سیاست های ایران، اسرائیل و کشور های عربی را به هم نزدیک تر کرد به گزارش ایلنا به نقل از جروزالم پست، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی امروز-دوشنبه- با طرح اظهاراتی بی اساس مدعی شد: سیاست های تهدید آمیز ایران در منطقه موجب شده اسرائیل و کشور های عربی بیش از پیش به یکدیگر نزدیک شوند.
وی در آغاز جلسه کنست گفت که همواره به صورت مستقیم، با ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه در ارتباط است.
نتانیاهو افزود: ارتباط با روسیه برای امنیت اسرائیل بسیار مهم است، اما مهم ترین متحد ما آمریکا است.
نخست وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شد هدف بلندمدت این رژیم، محافظت از اسرائیل در مقابل تهدید ایرانی هسته ای است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 15 ساعت پیش
توزیع بیش از 600 تن گوشت گوساله در استان

توزیع بیش از 600 تن گوشت گوساله در استان به گزارش ایلنا، کیوان حاجیان تصریح کرد: در 6 ماهه نخست امسال بیش از هزار تن، مرغ منجمد و حدود 600 تن گوشت قرمز منجمد گوساله و گرم گوسفندی به منظور تنظیم بازار در استان توزیع شده است .
حاجیان با اشاره به توزیع مرغ و گوشت گوسفند و گوساله منجمد اظهار کرد: توزیع مرغ منجمد به منظور تنظیم بازار در استان در حال انجام است و تا زمان تعادل بخشی قیمت این محصولات ادامه خواهد داشت.
وی افزود : در حال حاضر قیمت فروش هر کیلوگرم مرغ منجمد برای مصرف کننده 6 هزار و 750 تومان است. همچنین قیمت متوسط فروش گوشت گوساله منجمد در بازار هر کیلوگرم 29 هزار تومان و گوشت گوسفندی به صورت لاشه 37 هزار و پانصد ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 15 ساعت پیش
دست نشان: تیکدری دوباره همان مهاجم خوب قدیمی شد/ بازی سنگینی بود

دست نشان: تیکدری دوباره همان مهاجم خوب قدیمی شد/ بازی سنگینی بود به گزارش ایلنا، نادر دست نشان پس از پیروزی 3 بر صفر مقابل تیم خونه به خونه در لیگ دسته اول اظهار داشت: بازی سنگینی بود، با تفکر تاکتیکی سرمربی جوان خونه به خونه آشنا بودیم، می دانستم کارمان سخت است، در نیمه اول آنها یک مقدار بازیکنان ما را مهار کردند و ما در زدن ضربات نهایی کم دقت بودیم.
وی افزود: در نیمه دوم با تغییرات تاکتیکی که دادیم توانستیم به گل برسیم، بازیکنان تعویضی ما خیلی خوب بازی کردند، مهدی تیکدری با گلی که زد، دوباره همان مهاجم خوب قدیمی شد، در مجموع بازیکنان ما خیلی خوب بازی کردند، در هر سه خط خوب بودیم ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 15 ساعت پیش
اعلام برنامه سفر شاگردان تارتار به اهواز

اعلام برنامه سفر شاگردان تارتار به اهواز به گزارش ایلنا، کاروان تیم فوتبال پارس جنوبی جم عصر پنجشنبه با پرواز ساعت 14:40 تهران را به مقصد اهواز ترک می کنند تا روز جمعه در هفته نهم لیگ برتر مقابل استقلال خوزستان قرار بگیرند.
طبق برنامه از پیش تهیه شده شاگردان مهدی تارتار بعد از بازی بلافاصله با اتوبوس به جم سفر می کنند تا بعد از انجام ریکاوری رسما کار خود را برای دیدار با نفت آبادان در هفته دهم لیگ برتر استارت بزنند. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 15 ساعت پیش
بگوویچ: می توانستیم گل های بیشتری بزنیم/ از نتیجه راضی هستم

بگوویچ: می توانستیم گل های بیشتری بزنیم/ از نتیجه راضی هستم به گزارش ایلنا، وینگو بگوویچ سرمربی آبی پوشان سیرجانی پس از پایان دیدار تیمش برابر تیم مس رفسنجان در جمع خبرنگاران حاضر شد و در خصوص بازی و عملکرد شاگردانش گفت: این بازی یکی دیگر از دربی های حساس استان کرمان بود که در هفته های ابتدایی لیگ با آن مواجه شدیم، بازی را با پیروزی پشت سر گذاشتیم و از این بابت به شاگردانم تبریک می گویم، هر چند می توانستیم در این دیدار گل های بیشتری نیز به ثمر برسانیم، از سبک بازی شاگردانم رضایت دارم، باید در دیدارهای آینده با تمرکز بیشتری کار کنیم و از موقعیت های بدست آمده نهایت استفاده را ببریم اما به هر شکل از نتیجه بدست آمده راضی هستم. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 16 ساعت پیش
فوری؛ قلیچ خانی درگذشت

فوری؛ قلیچ خانی درگذشت به گزارش ایلنا، علیرضا قلیچ خانی دارنده مدال برنز کشتی فرنگی جهان در مسابقات 1961 یوکوهاما ژاپن که سابقه مربی گری تیم ملی کشتی فرنگی ایران را نیز داشت، دار فانی را وداع گفت.
خبرگزاری ایلنا این ضایعه را به جامعه ورزش و خانواده این پیشکسوت تسلیت می گوید. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 16 ساعت پیش
ستاره سابق بارسلونا در آستانه محکومیت به حبس 12 ساله!

ستاره سابق بارسلونا در آستانه محکومیت به حبس 12 ساله! به گزارش ایلنا و به نقل از نشریه فاناتیک ترکیه، دادستانی ترکیه درخواست 12.5 سال حبس برای آردا توران بابت ضرب و شتم یکی از خوانندگان این کشور به نام بِرکای را کرد. آردا توران اخیراً در مراسمی پس از توهین جنسیتی به همسر بِرکای، با این خواننده ترک زد و خورد کرد و سپس با اسلحه او و نیروهای امنیتی اش را تهدید کرد. برکای در حال حاضر به دلیل شدت آسیب در بیمارستان بسر می برد.
دادستانی ترکیه نیز به اتهام های توهین جنسیتی، ضرب و شتم عمدی و تهدید نیروهای امنیتی درخواست به زندان افتادن هافبک پیشین تیم های بارسلونا و اتلتیکومادرید را داده است ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 16 ساعت پیش
جمع آوری 347 معتاد متجاهر در مناطق مختلف پایتخت

جمع آوری 347 معتاد متجاهر در مناطق مختلف پایتخت به گزارش ایلنا، سرهنگ محمد بخشنده، ضمن تشریح این خبر گفت: در پی پاسخگوئی به مطالبات شهروندان تهرانی مبنی بر پاکسازی مناطق آلوده، معابر و حاشیه بزرگراه های تهران از لوث معتادان متجاهر، طرح پاکسازی مناطق اجرا شد.
وی ادامه داد: پاکسازی محیط های تفریحی و حاشیه بزرگراه های پایتخت از اولویت های این طرح است که با بهره گیری از ظرفیت های پلیس های تخصصی اجرا می شود.
این مقام انتظامی افزود: در طرح شب گذشته که در مناطق مختلف پایتخت اجرا درآمد 347 نفر از معتادان متجاهر جمع آوری شدند.
بخشنده با اشاره اینکه شهروندان می تواند گزارش مناطق آلوده را طی تماس تلفن با پلیس در جریان بگذارند ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: حوادث انتشار : 3 روز و 16 ساعت پیش
بازرسی از کنسولگری عربستان در استانبول آغاز شد

بازرسی از کنسولگری عربستان در استانبول آغاز شد به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، پلیس ترکیه بازرسی از کنسولگری عربستان در استانبول را آغاز کرد.
عربستان امروز-دوشنبه- مجوز بازرسی از کنسولگری خود در استانبول را صادر کرد.
امروز همچنین خبری در رابطه با ورود مواد شوینده به کنسولگری عربستان در ایتانبول منتشر شد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 16 ساعت پیش
فروشنده دلار تقلبی در استان البرز به دام افتاد

فروشنده دلار تقلبی در استان البرز به دام افتاد به گزارش ایلنا، سرهنگ محمد نادربیگی گفت: در پی مراجعه خانمی به کلانتری 11 مرکزی و اعلام شکایت مبنی بر اینکه پس از خرید یک هزارو 300 دلار از یک فروشنده ارز ، متوجه می شود که دلارها جعلی هستند و قرار است، 1200 دلار دیگر نیز از وی تحویل بگیرد ، بلافاصله ماموران اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی به آدرس مورد نظر در کرج اعزام و نامبرده را .
وی افزود: در بازرسی از منزل نامبرده تعداد 25 قطعه اسکناس 100 دلاری تقلبی کشف شد و متهم برای ادامه تحقیقات به پلیس آگاهی استان البرز منتقل شد .
ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: حوادث انتشار : 3 روز و 16 ساعت پیش
درخواست پلیس آگاهی از مردم برای شناسایی پسربچه ربوده شده + عکس

درخواست پلیس آگاهی از مردم برای شناسایی پسربچه ربوده شده + عکس به گزارش ایلنا، سرهنگ بابک نمک شناس درباره جزئیات این پرونده گفت: 24 خرداد امسال پرونده ای با موضوع فقدان پسر پنج ساله به نام کارن از شعبه چهارم بازپرسی دادسرای ناحیه 27 تهران به اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد و مادر کارن پس از حضور در اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت که با توجه به مشکل شدید خانوادگی که با همسرم و اعضای خانواده اش پیدا کرده ام، حضانت پسرم به نام کارن از سوی دادگاه به من داده شد، روز چهارشنبه طی قرارِ دادگاه، پسرم را در کلانتری تحویل پدرش دادم و پدر کارن باید پسرم را روز پنج شنبه بازمی گرداند اما روز پنج شنبه طی تماس تلفنی مرا تهدید ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: حوادث انتشار : 3 روز و 17 ساعت پیش
آتش بازی دست نشان مقابل تیم سابق با تعویض های طلایی/ روز کم فروغ پاشازاده مقابل قشقایی

آتش بازی دست نشان مقابل تیم سابق با تعویض های طلایی/ روز کم فروغ پاشازاده مقابل قشقایی به گزارش ایلنا، در اولین دیدار هفته هشتم مسابقات لیگ یک، تیم گل گهر سیرجان موفق شد در خانه تیم مس رفسنجان را بانتیجه 3-1 شکست دهد و همچنان در صدر جدول رده بندی قرار گیرد.
در دیگر دیدار این هفته، تیم مس کرمان به مصاف خونه به خونه بابل رفته بود. در این بازی که از جذابیت بالایی نیز برخوردار بود، در ابتدا تیم مس با نفرات جوان خود پای به میدان مسابقه نهاد اما در نیمه دوم، دست نشان دو بازیکن اصلی و تاثیرگذار مس را به زمین فرستاد و با تعویض های طلایی اش، نتیجه را به سود تیم خود رقم زد.
ابتدا مس در دقیقه 57 توسط سجاد حیدری به گل رسید و این بازیکن در دقیقه 70 نیز گل دوم خود و تیمش را به ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 17 ساعت پیش
پیام گرشاسبی به خانواده رسن از طرف پرسپولیسی ها و پاسخ خوشحال کننده بشار

پیام گرشاسبی به خانواده رسن از طرف پرسپولیسی ها و پاسخ خوشحال کننده بشار به گزارش ایلنا، حمیدرضا گرشاسبی که صبح امروز دوشنبه عازم بغداد شده بود با حضور در منزل پدری بشار رسن، با هافبک پرسپولیس و بستگان وی دیدار کرد.
مدیرعامل پرسپولیس در جریان این ملاقات، اعلام کرد به نیابت از تمام اعضای باشگاه، تیم و خانواده بزرگ پرسپولیس به عراق سفر کرده است تا این مصیبت را تسلیت بگوید.
بشار رسن هم ضمن تشکر و اعلام این مسئله که انتظار چنین اقدامی را نداشت، گفت: روز چهارشنبه عازم تهران خواهد شد تا به جمع سرخپوشان ملحق شود. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 17 ساعت پیش
دستور میرحسین موسوی برای گرفتن تعهد استخدامی از فرزند یکی از سران قوا

دستور میرحسین موسوی برای گرفتن تعهد استخدامی از فرزند یکی از سران قوا به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدعلی کریمی، مدیرکل حراست وزارت بازرگانی در دوران دفاع مقدس در همایش همدلان ( که بخشی از آنان گروهی از مدیران دولتی دوران دفاع مقدس هستند) در بیان خاطره ای تصریح کرد: ما در مکتبی بزرگ شدیم که مکتب خوبان بود. من در دوران آقای عابدی جعفری مسئول حراست وزارت بازرگانی بودم. آن زمان در وزارت بازرگانی 560 مدیر داشتیم که مجموعه ای از معاونان وزیر، مدیران کل ستادی، مدیران کل استانی ، مدیران عامل شرکت ها، روسای هیات مدیره شرکت ها، مدیران مراکز تهیه و توزیع کالا، مدیران شرکت های حمل و نقل، مدیران سازمان های چای، غله ، قند و شکر و غیره و ذالک را شامل می شد ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 17 ساعت پیش
وینگو ول کن صدر نیست/ باخت سنگین میشو در جدال کروات ها

وینگو ول کن صدر نیست/ باخت سنگین میشو در جدال کروات ها به گزارش ایلنا، از سری مسابقات لیگ دسته اول فوتبال کشور، دو تیم گل گهر سیرجان و مس رفسنجان در ورزشگاه امام علی سیرجان به مصاف هم رفتند که در پایان این بازی، تیم گل گهر موفق شد 3-1 مس رفسنجان را شکست دهد و 3 امتیاز دربی مربیان کروات را از آن خود کند.
گل گهری ها در این بازی خیلی زود دروازه تیم مس را گشودند و در دقیقه 3 این بازی، پیمان رنجبری بهترین گلزن این فصل لیگ یک با گلش موفق شد تمرکز را از تیم مس بگیرد. آبی پوشان گل گهر به این گل زده اکتفا نکردند و در دقیقه 25 نیز توسط مهرداد آوخ به گل رسیدند و 10 دقیقه بعد یعنی در دقیقه 35 ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 17 ساعت پیش
حرفه آموزی به متکدیان گام موثری برای جلوگیری از این آسیب اجتماعی است

حرفه آموزی به متکدیان گام موثری برای جلوگیری از این آسیب اجتماعی است به گزارش ایلنا از رشت، علی اصغر جمشیدنژاد امروز در جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی استان بر لزوم تعامل بیشتر دستگاه های عضو این کارگروه و بهره گیری از پیشرفت ها و الگوهای موفق داخلی تأکید کرد و افزود: کارشناسان دستگاه های متولی در حوزه ساماندهی متکدیان باید مراحل دستیابی به موفقیت استان های مختلف در این خصوص را از نزدیک مشاهده و مبنای کاری خود قرار دهند.
وی با بیان اینکه بیشترین آسیب در بخش متکدیان در مراکز استان ها وجود دارد اظهار داشت: جمع آوری کامل متکدیان در شهر تبریز براساس یک همت و خرد جمعی محقق شده که باید به مراکز استان های دیگر نیز تسری پیدا کند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 3 روز و 18 ساعت پیش
مزایای بیمه اجتماعی روستاییان وعشایر تبیین شود

مزایای بیمه اجتماعی روستاییان وعشایر تبیین شود به گزارش ایلنا از شفت، محمدرضا محسنی در چهارمین همایش مدیران کارگزاری های صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر استان گیلان که در فرمانداری شفت برگزار شد گفت : اقبال مردم به سرمایه گذاری در صندوق های بیمه به ارتقای شاخص های خدمات بستگی دارد .
وی با بیان اینکه مزایای بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر باید با اطلاع رسانی صحیح تببین شود افزود : شوراهای اسلامی و دهیاران می توانند به روند آگاهی بخشی جامعه هدف کمک شایانی نمایند .
فرماندار شفت با اشاره به اینکه بیش از 70 درصد مردم این شهرستان در روستاها زندگی می کنند افزود ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 3 روز و 18 ساعت پیش
کلاهبردارن بین المللی میلیاردی اسکیمر، دستگیر شدند

کلاهبردارن بین المللی میلیاردی اسکیمر، دستگیر شدند به گزارش خبرنگار ایلنا، سرهنگ محمد اقبالی امروز درجمع خبرنگاران گفت: به دنبال شکایت تعدادی از مردم مبنی بر مبالغ کسر شده از حساب آن ها، موضوع در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.
وی اضافه کرد: این پرونده 120 نفر شاکی در کل کشور داشت که تعدادی از آنها در البرز بودند لذا با بررسی های انجام شده، پلیس فتا استان به اطلاعاتی دست پیدا کرد.
سرهنگ اقبالی، تصریح کرد: در شیوه این کلاهبرداریدر شروع کار با کرایه دکه کنار جاده با هویت جعلی و با اجاره دستگاه پز در صدد فروش مایحتاج مردم بودند و با استفاده از اسکیمر ضمن دسترسی به حساب مشتریان، آن را خالی می کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: حوادث انتشار : 3 روز و 18 ساعت پیش
تاکید استاندار گیلان بر لزوم توجه به نقاط حادثه آفرین و آب بندان ها

تاکید استاندار گیلان بر لزوم توجه به نقاط حادثه آفرین و آب بندان ها به گزارش ایلنا از رشت، مصطفی سالاری در جلسه کمیته فنی و تخصصی شورای معادن استان گیلان که به منظور تصویب ضوابط ساماندهی آب بندان ها در دفتر کار وی برگزار شد اظهار داشت: اولویت نخست برای مدیریت و مهار آب های روان ، افزایش ظرفیت حجم ذخیره سازی جهت تأمین مصارف کشاورزی و تقویت منابع آبهای زیرزمینی است.
وی با بیان اینکه لایروبی، دیواره سازی و سردهنه سازی آب بندان ها علاوه بر مصارف کشاورزی می تواند مصارف دیگری نیز داشته باشد،افزود: فعالیت در حوزه های گردشگری، آبزی پروری، ورزش های آبی، پرورش پرندگان ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 3 روز و 18 ساعت پیش
ورود محموله بزرگی از مواد شوینده به کنسولگری سعودی در استانبول

ورود محموله بزرگی از مواد شوینده به کنسولگری سعودی در استانبول به گزارش ایلنا به نقل از القدس العربی، این موضوع با گذشت نزدیک به دو هفته از موضوع ناپدید شدن جمال خاشقجی پس از ورود به کنسولگری کشورش در استانبول برای انجام مقدمات اداری ازدواجش مطرح شده است.
همچنان ده ها روزنامه نگار و نماینده رسانه ها در حیاط کنسولگری منتظر دریافت اطلاعات جدید در مورد سرنوشت خاشقجی هستند.
روزنامه نگاران حاضر در منطقه در ساعات میانی روز شاهد حضور دو کارگر برای انتقال حجم زیادی از مواد شوینده به داخل کنسولگری بوده اند.
منابع دیپلماتیک ترکیه قبلا اعلام کرده بودند که امروز عصر در راستای تحقیقات متوالی در مورد سرنوشت خاشقجی ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: حوادث انتشار : 3 روز و 18 ساعت پیش
عیادت سایپایی ها از دایی (عکس)

عیادت سایپایی ها از دایی (عکس) به گزارش ایلنا، اعضای کادر فنی و بازیکنان تیم سایپا با حضور در منزل محمد دایی از وی عیادت کردند و برای او آرزوی سلامتی داشتند.
محمد دایی، مربی سایپا که به دلیل عارضه قلبی مورد عمل جراحی قرار گرفته بود، در حال حاضر شرایط جسمانی مطلوبی دارد و با گذراندن دوران نقاهت به زودی به تمرینات نارنجی پوشان باز می گردد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 18 ساعت پیش
مشروبات الکلی تقلبی در یک ماه اخیر ، قاتل 25 البرزی شد / افزایش 21 درصدی کشفیات الکلی در 6 ماهه اول سال جاری

مشروبات الکلی تقلبی در یک ماه اخیر ، قاتل 25 البرزی شد / افزایش 21 درصدی کشفیات الکلی در 6 ماهه اول سال جاری به گزارش خبرنگار ایلنا حدود یک ماه از انتشار خبر مسمومیت های گروهی، ناشی از مصرف مشروبات حاوی الکل صنعتی در استان البرز، می گذرد و مصرف کنندگان را با مرگ، نابینایی، کم بینایی، ازکارافتادگی کلیه ها و مشکلات و معضلات جسمی و روحی، روبرو کرده است.
بنا بر آخرین اظهارت مهرداد بابایی، رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی البرز و با توجه به آمار نهایی اعلام شده از 366 مورد مسمومیت یک ماه گذشته در موج اول، 6 نفر و در موج دوم بیش از سه برابر این تعداد، یعنی 19 شهروند که عمدتا کرجی بودند، جان خود را از دست دادند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اجتماعی انتشار : 3 روز و 18 ساعت پیش
شگفت انگیز از تیم ملی / هواپیما ایران در جام جهانی در اختیار مسافران عمومی!! (عکس)

شگفت انگیز از تیم ملی / هواپیما ایران در جام جهانی در اختیار مسافران عمومی!! (عکس) به گزارش ایلنا، هواپیما اختصاصی تیم ملی ایران برای جام جهانی 2018 که یک فروند ایرباس 320 است در اقدامی عجیب در اختیار مسافران عمومی قرار گرفته و به جابجایی مسافر در خطوط هواپیمایی مشغول است.
هنوز جزییات جدیدی از این ماجرا در دست نیست و باید ببینیم فدراسیون فوتبال و مهدی تاج رییس فدراسیون چه توضیحی در مورد این اقدام خواهند داشت. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 18 ساعت پیش
تلف شدن ماهیان گناوه ارتباطی با آلودگی دریا ندارد

تلف شدن ماهیان گناوه ارتباطی با آلودگی دریا ندارد محمد تولیده در گفت و گو با خبرنگار ایلنا ضمن تکذیب تلف شدن ماهیان سواحل بندر گناوه بر اثر فاضلاب های خانگی گفت: پس از اطلاع از تلف شدن ماهی ها در ساحل گناوه بررسی های لازم از طریق آزمایش های شیمی و میکروبی انجام شد که خوشبختانه این مشکل به دلیل فاضلاب های خانگی این شهرستان نبوده است.
وی افزود: این ماهی های تلف شده در سواحل گناوه که وزن شان به بیست کیلو هم نمی رسد ، دور ریز ماهی های غیر اقتصادی است که از تور صیادان غیرمجاز ترال به دریا ریخته شده است.
وی در ادامه افزود: معمولا وقتی صیادان نتوانند یا نخواهند به هر دلیلی بخشی از ماهی های صیدشده را با خود ببرند آنها را در دریا رها می ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 19 ساعت پیش
تجمع کارگران کنتورسازی به استانداری رسید

تجمع کارگران کنتورسازی به استانداری رسید منابع کارگری در شرکت کنتورسازی به خبرنگار ایلنا گفتند: در ادامه اعترضات صبح امروز (23 مهر ماه) کارگران در محدوده کارخانه، ساعاتی قبل کارگران تصمیم گرفتنند برای رساندن صدای اعتراض شان اجتماع صنفی خود را از محل کارخانه در شهرک صنعتی البرز به مقابل ساختمان استانداری در شهر قزوین انتقال دهند.
کارگران با بیان اینکه در انتقاد به بی توجهی مدیران کارخانه به پرداخت مطالبات خود، مسیر کارخانه تا ساختمان استانداری را راهپیمایی کرده اند، در ادامه گفتند: تا این لحظه از نتیجه اعتراض مان در مقابل استانداری نتیجه ای نگرفته ایم اما نمایندگان ما همچنان با مسئولان این نهاد دولتی در حال مذاکره هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 19 ساعت پیش
برگزاری مسابقات بدمینتون و تنیس روی میز، ویژه گرامیداشت هفته تربیت بدنی در کیش

برگزاری مسابقات بدمینتون و تنیس روی میز، ویژه گرامیداشت هفته تربیت بدنی در کیش به گزارش ایلنا، این مسابقات به همت هیئت های بدمینتون و تنیس روی میز موسسه ورزش و تفریحات سالم از 24 تا 26 مهر ماه برگزار می شود.
در این رقابت ها بانوان از 24 تا 26 مهر در دو رده سنی زیر 40 سال و بالای 40 سال ، آقایان 25 مهر ماه در دو رده سنی جوانان و آزاد و خردسالان نیز 26 مهرماه در دو بخش دختران و پسران به مصاف هم می روند. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 19 ساعت پیش
حضور ورزشکاران جزیره کیش در مسابقات بدمینتون رنکینگ کشوری

حضور ورزشکاران جزیره کیش در مسابقات بدمینتون رنکینگ کشوری به گزارش ایلنا، در این مسابقات که از 1 تا 4 آبان ماه به میزبانی شهر زنجان برگزار می شود، علی رضا شنبه زاده ورزشکار ارزنده جزیره به همراه علیرضا فاقد در دو بخش انفرادی و تیمی شرکت می کنند. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 19 ساعت پیش
توسعه روابط با کشورهای همسایه اولویت سیاست خارجی ایران

توسعه روابط با کشورهای همسایه اولویت سیاست خارجی ایران به گزارش ایلنا، اسماعیل تبادار در دیدار "آرتاشس تومانیان" گفت: بدون تردید کشور ارمنستان با توجه به مناسبات و نزدیکی های فرهنگی که با ملت ایران دارد، در اولویت توسعه روابط قرار گرفته است.
وی با تبریک آغاز فعالیت دولت جدید ارمنستان، افزود: پیام تبریک رئیس جمهوری اسلامی ایران به نخست وزیر ارمنستان و همچنین دیدار در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل نشان دهنده وجود روابط دوستانه بین دو کشور است .
استاندار فارس ابراز امیدواری کرد ارتباط مستحکم ایران و ارمنستان در ابعاد مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی توسعه یابد . ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 19 ساعت پیش
گروگان گیری و تیراندازی در ایستگاه قطار کلن

گروگان گیری و تیراندازی در ایستگاه قطار کلن به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری راشا تودی، در یک ایستگاه قطار در شهر کلن آلمان گروگان گیری صورت گرفته است. گزارش ها حاکی از آن است که صدای شلیک گلوله به گوش رسیده است.
پلیس در حساب توئیتری خود، با تایید این خبر از مردم خواست از این منطقه دوری کنند. پلیس همچنین اعلام کرد که نیروهای امنیتی و اورژانس به محل حادثه اعزام شده اند. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: حوادث انتشار : 3 روز و 19 ساعت پیش
گل فراموش نشدنی فرهاد مجیدی به علیرضا حقیقی

گل فراموش نشدنی فرهاد مجیدی به علیرضا حقیقی حجم ویدئو: 2.58M | زمان ویدئو: 00:01:10
دانلود فایل ویدئویی ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
حرف های مک درموت از سوی کی روش دیکته شده بود؟

حرف های مک درموت از سوی کی روش دیکته شده بود؟ به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، صحبت های میک مک درموت، دستیار کارلوس کی روش روز گذشته در پاسخ به حمید استیلی صحبت های تندی مطرح کرد که حسابی خبرساز شد و واکنش اکثر چهره های فوتبالی کشور را به همراه داشت. درموت با بیان اینکه استیلی تیم ملی را با سیرک اشتباه گرفته است درخواست او برای استفاده از امکانات مجموعه پِک را زیرسوال برد.
نکته جالب توجه در مورد اظهارات بحث برانگیز درموت، حمله منتقدان در دفاع از استیلی به کی روش بود که ترجیح دادند به جای دستیار، آقای سرمربی را سیبل حملات خود قرار دهند.
ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
مسدود شدن محور های خوزستان در پی ریزگردهای اخیر

مسدود شدن محور های خوزستان در پی ریزگردهای اخیر به گزارش ایلنا، محسن بیرانوند گفت: به منظور جلوگیری از بروز حوادث جاده های ماهشهر - امیدیه ، ماهشهر - هندیجان و ماهشهر - رامشیر از صبح دوشنبه مسدود شدند و ممنوعیت تردد تا عادی شدن شرایط جوی و فروکش کردن ریزگردها ادامه دارد.
وی با اشاره به هدف این اقدام افزود: این محور ها از پرترددترین مسیرهای شهرستان محسوب می شوند و به منظور جلوگیری از بروز حوادث از سوی راهداری مسدود اعلام شدند.
بیرانوند ضمن اعلام عادی بودن تردد در مسیر بندر امام به ماهشهر بیان داشت: مسیر بندرامام به ماهشهر نیز از دیگر مسیرهای پرتردد این شهرستان است اما به دلیل کوتاهی مسیر مسدود نشد ضمن اینکه مسیر ماهشهر به رامشیر ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
تهران نیازمند گسترش مراکز تجاری و رفاهی است

تهران نیازمند گسترش مراکز تجاری و رفاهی است صفایی فر در گفت وگو با خبرنگار بازرگانی ایلنا، منطقه 22 تهران را گزینه مناسب برای احداث مراکز تجاری عنوان کرد و گفت: منطقه 22 تهران به عنوان بخشی از کلان شهر تهران با زیر ساخت های اصولی نظیر اتوبان ها و خیابان های عریض و تاسیسات زیربنایی، بهترین انتخاب برای احداث Shopping Mall است.
وی در خصوص پروژه رزمال گفت: پروژه مجتمع تجاری، اداری، فرهنگی، ورزشی و خدماتی رزمال با زیربنای بیش از 200 هزار متر مربع در 25 طبقه در منطقه 22 تهران و با چشم اندازی بسیار زیبا به سوی دریاچه خلیج فارس، در حال احداث است. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
ضرورت رفع بروکراسی واردات به دلیل مخاطرات ناشی از اعتراض ناوگان حمل ونقل به شیوه تامین لوازم یدکی

ضرورت رفع بروکراسی واردات به دلیل مخاطرات ناشی از اعتراض ناوگان حمل ونقل به شیوه تامین لوازم یدکی حسن یونس سینکی معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزیر صنعت، معدن و تجارت با ارسال نامه ای به صالحی نیا معاون امور صنایع این وزارتخانه با موضوع تامین لوازم یدکی نوشت: باعنایت به اهمیت موضوع حل مشکل ناوگان حمل و نقل کشوری در خصوص تامین لوازم یدکی مورد نیاز کشور و در جهت جلوگیری از هرگونه تنش های احتمالی ضمن ارسال نامه شماره 97/1935 مورخ 97/6/24 اتحادیه صنف فروشندگان لوازم یدکی اتومبیل و ماشین آلات تهران منضم به 14 برگ فهرست، پرونده هایی که کالاهایشان در گمرک برای ترخیص نهایی در صف انتظار تاییدیه نهایی ثبت سفارش می باشند ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
حضور پنهانی مرد جنجالی در نشست خبری کی روش(عکس)

حضور پنهانی مرد جنجالی در نشست خبری کی روش(عکس) به گزارش ایلنا، نشست خبری کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران پیش از بازی با بولیوی در ساختمان پک به انجام رسید.
یکی از حاضرین در نشست میک مک درموت بود. مربی اهل ایرلند شمالی ایران که به خاطر اظهار نظر عجیبش در رابطه با حمید استیلی حاشیه ساز شده بود به صورت پنهانی از طبقه بالای ساختمان پک ناظر نشست خبری کی روش بود و نمی خواذست که توسط رسانه ها دیده شود اما این اتفاق افتاد و او شکار شد. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
زوار اربعین چگونه خودرو خود را از کشور خارج کنند؟

زوار اربعین چگونه خودرو خود را از کشور خارج کنند؟ به گزارش ایلنا، برای این کار در صورتی که فرد قبلاً در سامانه گمرک کدینگ شده نیازی به حضور در گمرک جهت ثبت کدینگ ندارد و در غیر این صورت می تواند به نزدیکترین گمرک محل با در دست داشتن سند خودرو و کارت ملی جهت دریافت کدینگ مراجعه و پس از دریافت کدینگ مراحل بعدی را بدون مراجعه حضوری و به صورت دوراظهاری انجام دهد.
همچنین در صورتی که خودروی سواری در رهن شرکت است دریافت نامه از شرکت الزامی است.
دریافت مراحل انجام دوراظهاری در سامانه جامع گمرکی آمده است. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
ضرب و شتم یک دستفروش قزوینی تو سط ماموران شهرداری

ضرب و شتم یک دستفروش قزوینی تو سط ماموران شهرداری به گزارش خبرنگار ایلنا، بنا به گفته شاهدان عینی فرد مضروب در حال فروش میوه بوده که ماموران سد معبر بدون هیچ گونه تذکری وی را مورد ضرب و شتم قرار دادند.
شب گذشته ماموران سد معبر شهرداری در خیابان سپه قزوین با یک دست فروش درگیر شده و با توجه به شدت جراحات وارده اسماعیل جانی توسط مردم و اورژانس به بیمارستان شهید رجایی منتقل می شود.
بر پایه این گزارش حال وی رضایت بخش اعلام شده است.
این دومین درگیری فیزیکی ماموران شهرداری قزوین با شهروندان در چند روز گذشته است . در برخورد قبلی یحیی درزجینی خبرنگار صدا وسیمای شبکه الوند مورد ضرب وشتم ماموران اجرای احکام شهرداری قرار گرفته بود. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: حوادث انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
آشتیانی: وقتی کی روش با خواهش بماند هرکاری هم دلش بخواهد انجام می دهد

آشتیانی: وقتی کی روش با خواهش بماند هرکاری هم دلش بخواهد انجام می دهد امیررضا واعظی آشتیانی مدیرعامل سابق استقلال در گفت وگو با ایلنا در خصوص اتفاقاتی که میان کادر فنی تیم ملی امید و بزرگسالان افتاده است اظهار داشت: من فکر می کنم فدراسیون فوتبال ایران ضعف دارد که سرمربی تیم ملی و دستیارانش این اجازه را به خود می دهند که در خصوص فوتبال ایران این گونه صحبت کنند.
وی ادامه داد: کی روش طوری از ساختمان پک صحبت می کند که انگار هزینه آن را از جیب پدرش پرداخته کرده است در حالی که هزینه آن از بیت المال پرداخت شده است باید بگویم این ساختمان برای همه رده های تیم ملی است و فقط مختص به تیم بزرگسالان نیست باید قبول کنیم فدراسیون در سلطه کی روش است و او هر حرفی می زند ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 21 ساعت پیش
هشدار خانواده خاشقجی به ترویج دهندگان شایعات بی اساس

هشدار خانواده خاشقجی به ترویج دهندگان شایعات بی اساس به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، خانواده جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد و مفقود سعودی با انتشار خبری نسبت به هر گونه سوء استفاده از موضوع ناپدید شدن فرزندشان در استانبول برای کریه جلوه دادن تصویر عربستان سعودی هشدار دادند.
معتصم پسر خاشقجی در همین راستا تأکید کرد که اعتماد خانواده اش به کشورشان بی حد و اندازه است و سوء استفاده کنندگان از این موضوع، ناامید خواهند شد.
وی گفت که خانواده اش منتظر نتایج تحقیاتی هستند که گفته شده به زودی مشخص خواهد شد. معتصم در ادامه با خوش بینی گفت: ان شاءالله کارها ختم به خیر خواهد شد اما هم اکنون ما سعودی ها باید با یکدیگر متحد شویم ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 21 ساعت پیش
زمان جراحی ماهینی مشخص شد

زمان جراحی ماهینی مشخص شد به گزارش ایلنا، حسین ماهینی کاپیتان دوم تیم پرسپولیس که برانکو روی او توانایی هایش حساب زیادی باز کرده بود در جریان دیدار با استقلال در برخورد با طارق همام مصدوم شد و از بازی خارج شد .
بعد از بازی مشخص شد که ماهینی رباط صلیبی پاره کرده و کل فصل را از دست داده است.
مدافع بوشهری سرخپوشان یکشنبه یا دوشنبه هفته آینده پای خود را به تیغ جراحان خواهد سپرد و دوران نقاهتش بیش از 6 ماه به طول خواهد انچامید. ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 21 ساعت پیش
بورس کالا به افزایش کیفیت محصولات کمک کرده است

بورس کالا به افزایش کیفیت محصولات کمک کرده است نیره پیروزبخت در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، به نقش بورس کالا در افزایش کیفیت محصولات اشاره کرد و گفت: به دلیل آنکه هر محصول تولیدی برای عرضه در بورس کالا باید از استاندارد و کیفیت مشخصی برخوردار باشد و در واقع کیفیت کالاها از فاکتورهای تاثیرگذار در قیمت آن کالا است، بورس کالا در این سال ها به افزایش کیفیت و استانداردسازی محصولات تولید داخل کمک کرده است.
رئیس سازمان ملی استاندارد با بیان اینکه "کیفیت" مجموعه ای از استاندارد، قیمت، مرغوبیت و نوآوری و همچنین سرعت تولید است، افزود: براساس قوانین سازمان ملی استاندارد و مولفه 24 اقتصاد مقاومتی ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 21 ساعت پیش
پرهیز شهرداری منطقه یک رشت از بوروکراسی اداری و پیگیری مشکلات شهروندان

پرهیز شهرداری منطقه یک رشت از بوروکراسی اداری و پیگیری مشکلات شهروندان به گزارش ایلنا از رشت و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شورای رشت، در ادامه برگزاری طرح میز خدمت از سوی رئیس شورای اسلامی شهر رشت و دعوت از مدیران شهرداری و ادارات مرتبط با مشکلات موجود با درخواست و استقبال شهروندان در مساجد امام رضا (ع) اسماعیل آباد و امام مهدی(عج) پستک در محدوده منطقه یک با شنیدن دغدغه های شهروندان با پیگیری های صورت گرفته اقدامات زیر صورت گرفت:
آسفالت معابر در حریم پستک در خیابانهای 26 تا 32، حل مشکلات ناشی از اجرای پروژه جمع آوری آبهای سطحی در خیابانهای 17 تا 20 پستک، حل مشکل فاضلاب کوی اساتید و طالقانی و اتصال آنها به شبکه اصلی ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 22 ساعت پیش
تزئین کیک به همراه پانزده ایده هنری+عکس

تزئین کیک به همراه پانزده ایده هنری+عکس به گزارش ایلنا، دکوراسیون کیک یک شکل هنری است که دسرهای خوشمزه را با زیبایی بصری خاص ترکیب می کند. در واقع، بهترین دکوراسیون کیک آنهایی هستند که با استفاده از فوندانت، خامه، سرشیر و خیلی چیزهای دیگر باعث به وجود آمدن کیک های خارق العاده می شوند که به طرز باورنکردنی خوشمزه به نظر می رسند.
تصور می شود تزئین کیک در قرن نوزدهم در فرانسه شکل گرفته است؛ هنگامی که نانوایی ها متوجه شدند اگر کیک های خود را براق کنند، می توانند پول بیشتری دریافت کنند. آن ها از فن آوری های جدید کمک گرفتند و با استفاده از اجاق های کنترل دما و تولید بیکینگ پودر، توانستند در دهه 1840 میلادی، یک کیک بزرگ بپزند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 22 ساعت پیش
پیکر بی جان یک کارگر پیمانکاری فضای سبز شهرداری بوکان، صبح امروز پیدا شد

پیکر بی جان یک کارگر پیمانکاری فضای سبز شهرداری بوکان، صبح امروز پیدا شد به گزارش خبرنگار ایلنا، صبح امروز پیکر بی جان یکی از کارگران فضای سبز شهرداری بوکان در اتاق نگهبانی بوستان ساحلی پیدا شد. براساس اخبار واصله از منابع محلی؛ شب گذشته، کارگر درگذشته برای گرم کردن خود اقدام به روشن کردن آتش در اتاق نگهبانی کرده است و متعاقبا، دود ناشی از آتش موجب خفگی و جان سپردن وی در هنگام خواب شده است.
در همین رابطه، احمد صالحی (عضو شورای شهر بوکان) در گفتگو با ایلنا، ضمن رد مرگ ناشی از خفگی براثر دود آتش، اظهار داشت: آنچه که تاکنون از آن صحبت می شود این است که فرد یاد شده (بنا بر حدسیات اولیه) در اثر سکته قلبی درگذشته است ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: حوادث انتشار : 3 روز و 22 ساعت پیش
2 هزار پروانه صنعتی با سرمایه گذاری 30هزار میلیارد تومان صادر شد/ تصویب 32 طرح صنعتی و معدنی 580 میلیون دلاری

2 هزار پروانه صنعتی با سرمایه گذاری 30هزار میلیارد تومان صادر شد/ تصویب 32 طرح صنعتی و معدنی 580 میلیون دلاری به گزارش ایلنا از شاتا، همچنین در این مدت 8 هزارو 851 فقره جواز تاسیس صنعتی با پیش بینی سرمایه گذاری 79.3 هزارمیلیارد تومان و پیش بینی اشتغال 205 هزار نفر صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل به ترتیب 19.8 درصد 32.5 درصد و 21 درصد رشد داشته است.
مجوزهای صنفی صادر شده نیز 154.5 هزار فقره بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 3.8 درصد افزایش داشته است.
همچنین در 5 ماهه ابتدای سال در بخش معدن تعداد 418 فقره پروانه اکتشاف ؛179 فقره گواهی کشف و 236 فقره پروانه بهره برداری صادر شده است .
تعداد کارت های بازرگانی صادر شده در این مدت2999 فقره ، گواهی امضای الکترونیکی 41 هزارو 686 فقره ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 22 ساعت پیش
خرید عجیب کریمی برای سپیدرود؛ حاتمی دوباره سرخپوش شد

خرید عجیب کریمی برای سپیدرود؛ حاتمی دوباره سرخپوش شد به گزارش ایلنا، بابک حاتمی، ظهر امروز با نظر علی کریمی و کادرفنی سپیدرود رشت به صورت رسمی به جمع سرخپوشان گیلانی پیوست. حاتمی حدود یک ماه در تمرینات حضور داشت و با منتفی شدن خرید آرش افشین او به عنوان خرید جدید سپیدرود معرفی شد.
حاتمی 32 ساله از شهرداری تبریز فوتبال حرفه ای را آغاز کرده و پس از یک فصل حضور در سایپا، دو فصل هم با پرسپولیس در مسابقات لیگ برتر حضور داشت. این مدافع پیش از اینکه در پدیده دچار مصدومیت شود یک فصل هم در گسترش فولاد بازی می کرد.
نکته جالب درباره خرید جدید کریمی اینکه او پس از عمل جراحی در مردادماه سال گذشته تا به امروز در تیمی حضور نیافته و باید دید در ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 22 ساعت پیش
عکس یادگاری با شکار ، عامل دستگیری شکارچیان زاوه شد

عکس یادگاری با شکار ، عامل دستگیری شکارچیان زاوه شد به گزارش ایلنا، محمد جلالی فر گفت:با گزارش مردمی مبنی بر شکار توسط شکارچیان غیر قانونی، بادستور مقام قضایی گوشی تلفن همراه یکی از متخلفین ضبط و با همکاری پلیس فتا 13 مورد تخلف صورت گرفته هنگام شکار مشاهده شد.
جلالی فر افزود: 4 شکارچی متخلف پس از شکار 10 راس قوچ و میش اوریال، یک بهله عقاب طلایی،4 قطعه کبک و یک قطعه سهره، با شکارهای خود عکس گرفته بودند .
وی گفت: از این شکارچیان 4 قبضه سلاح شکاری ساچمه زن و گلوله زن کشف شد و تلاش برای کشف 4 قبضه اسلحه دیگر شناسایی شده در عکس ها در حال انجام است.
جلالی فر افزود: متهمان برای تکمیل پرونده در اختیار مراجع قضایی قرار گرفتند. ... ادامه خبر ...

منبع: ایلنا دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 22 ساعت پیش
نیمی از آمریکایی ها معتقدند ترامپ بار دیگر رئیس جمهوری می شود

نیمی از آمریکایی ها معتقدند ترامپ بار دیگر رئیس جمهوری می شود به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری سی ان ان، نیمی از مردم آمریکا باور دارند که دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا برای دومین بار خواهد توانست ریاست کاخ سفید را به دست آورد. این در حالی است که در میان فهرست نامزدهای دموکرات، جو بایدن ، معاون رئیس جمهوری پیشین آمریکا، تنها کسی است که می تواند موقعیت برتر ترامپ را به چالش بکشد.
براساس نظرسنجی شبکه خبری سی ان ان، احتمال برنده شدن ترامپ در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری در سال 2020 میلادی، آمریکا را دوپاره کرده است. 46 درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی معتقدند که ترامپ می تواند در دور دوم برنده شود و 47 درصد نیز ...