اتومبیل های تمام خودران تسلا سال 2021 به بازار می آیند

اتومبیل های تمام خودران تسلا سال 2021 به بازار می آیند به گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان ، یک نگاه کوچک به گزارش درآمد های فصل اول سال 2020 شرکت تسلا نشانگر پیشرفت هایی در شرکت ایلان ماسک است. در ابتدا این شخص اظهار داشت که شرکت در حال توسعه اتومبیل های خودران و هوشمند است.
وی در این باره گفت: " ارتقای خودرو های بدون سرنشین و هوشمند باعث می شوند تا احساس بسیار خوبی داشته باشم چرا که این اتومبیل ها می توانند خریداران را در مسیر های خانه تا محل کار همراهی کرده و آن ها را به مقصد برسانند. در صورتی که مانعی در راه ما نباشد این خودرو ها تا پایان سال به بازار عرضه خواهند شد". ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 35 روز و 1 ساعت پیش
جدول پخش برنامه های رادیویی مرکز اردبیل شنبه 16 فروردین ماه

جدول پخش برنامه های رادیویی مرکز اردبیل شنبه 16 فروردین ماه به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل ، برنامه های امروز رادیویی صدا و سیمای مرکز اردبیل را مشاهده کنید.
خبرسراسری 00:00
شب های ایران 00:30
آوای کتاب 02:00
پارلاق اولدوزلار 02:30
ائل ناغیللاری 03:00
نغمه های دلنشان 03:30
یاشیل خاطیره لر 04:00
سخنرانی 05:10
تلاوت قرآن-اذان صبح 05:25
خبر 06:15
نمایش 07:00
خبر سراسری 08:00
ارغنون 08:30
شکر پنیر 09:00
ساغ اولون 10:30
یاز نفسی 11:00
ایشیقلی یول 12:48
اذان ظهر 13:21
خبر 14، 14:00
بهار نغمه سی 15:00 ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 63 روز و 22 ساعت پیش
گلستان شهدای کهک قم تطهیر شد

گلستان شهدای کهک قم تطهیر شد به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم ، گروه جهادی نور کریمه اهل بیت (س) وابسته به تیپ 83 طلاب رزمی تبلیغی امام جعفر صادق (ع) نسبت به پیشگیری و مقابله ویروس کرونا و ضدعفونی گلستان شهدای شهر کهک قم اقدام کردند.
این گروه از زمان آغاز شیوع کرونا تا کنون در چندین مرحله اقدام به ضدعفونی مراکز مهم استان کرده اند.
انتهای پیام/ش ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 63 روز و 22 ساعت پیش
دستگیری فردی با یک لاشه قوچ وحشی در منزل

دستگیری فردی با یک لاشه قوچ وحشی در منزل به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، کامران قربی رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کرمان گفت: ماموران یگان حفاظت محیط زیست کرمان با همراهی ماموران یگان حفاظت محیط زیست فرماندهی استان موفق به کشف لاشه یک راس قوچ وحشی شدند.
او افزود: ماموران یگان محیط زیست شهرستان کرمان، با هماهنگی با دستگاه قضائی در یک فقره بازرسی از منزل موفق به کشف و ضبط لاشه یک راس قوچ وحشی شدند.
قربی تصریح کرد: فرد متخلف دستگیر و پرونده آن برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی ارسال شد.
انتهای پیام/ی ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: حوادث انتشار : 63 روز و 22 ساعت پیش
ادامه تعطیلی اصناف غیر ضروری در خوزستان

ادامه تعطیلی اصناف غیر ضروری در خوزستان به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز ، نعمت الله بیرانوند، مدیرکل تعزیرات حکومتی خوزستان با اشاره به شیوع ویروس کرونا و طرح فاصله گذاری اجتماعی گفت: تعطیلی اصناف خوزستان همچنان ادامه دارد و صنوفی که از دستورات و مصوبات ملی و استانی اطلاعت نکرده و اقدام به بازگشایی محل کسب خود کنند، شناسایی و به مراجع قضایی تحویل می شوند.
او از رسیدگی به 17 هزار پرونده در سال 98 اطلاع داد.
بیرانوند با بیان اینکه نظارت بر صنوف به صورت شبانه روزی انجام می شود، بیان داشت: نظارت ها با کمک گروه های مشترک از از اداره صمت و اتحادیه ها صورت می گیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 63 روز و 22 ساعت پیش
ماسک های پزشکی قیمت مصوب دارند

ماسک های پزشکی قیمت مصوب دارند به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ، رضا شجاعی معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: واحد های صنفی حق فروش ماسک های با کاربرد پزشکی را ندارند.
او ادامه داد: داروخانه ها اگر ماسک های پزشکی را بالاتر از قیمت مصوب به فروش برسانند مرتکب تخلف شده اند.
معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: ماسک های پزشکی دارای شبکه عرضه مشخص هستند بنابراین چنین ماسک هایی پس از تولید فقط تحویل دانشگاه علوم پزشکی مشهد شده و با سیاستگذاری از سوی همان دانشگاه بین مراکز درمانی و سپس داروخانه ها توزیع می شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 63 روز و 22 ساعت پیش
از حرکتی خودجوش تا حماتی بی نظیر/ همبستگی مثال زدنی مردم یک شهر برای مقابله با کرونا ویروس

از حرکتی خودجوش تا حماتی بی نظیر/ همبستگی مثال زدنی مردم یک شهر برای مقابله با کرونا ویروس به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد ، مردم دیار ندوشن از توابع شهرستان میبد در استان یزد، در روز های مبارزه با کرونا با یک همبستگی مثال زدنی و فعالیت و همکاری همه فرهیختگان و فعالان اجتماعی توانستند نسبت به همه کشور، پیشتاز در قرنطینه شهر و دیار خود باشند و کرونا را شکست دهند.
شهر ندوشن در این روز های حمله جهانی ویروس کرونا خودش را خوب شناخت که چگونه فرهنگ تاریخی این دیار در دفاع از شهر حرف اول را می زند و از اولین روز های زمزمه تاخت وتاز یک بیماری واگیر به سرعت شهر در حال آماده باش درآمد و ابتدا به صورت خودجوش و مردمی مسیر های منتهی به شهر با خاک ریز مسدود شد و ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 63 روز و 22 ساعت پیش
صید بیش از هزار تن ماهی استخوانی از دریای خزر

صید بیش از هزار تن ماهی استخوانی از دریای خزر به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت ، اکبر ایلدرم، معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات گیلان امروز گفت: صیادان گیلانی تاکنون هزار و 535 تن انواع ماهی استخوانی از دریای خزر صید کردند که در مقایسه با مدت مشابه پارسال 23 درصد کمتر است.
او با بیان اینکه بیشترین ماهی صید شده، ماهی سفید به میزان هزار و 140 تن بود، افزود 395: تن بقیه شامل سوف، سیم، کفال و دیگر ماهیان استخوانی بود.
معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات گیلان ، علت کاهش صید ماهیان استخوانی را شرایط نامساعد آب و هوایی و جلوگیری از تجمع صیادان به علت شیوع ویروس کرونا اعلام کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 63 روز و 22 ساعت پیش
توزیع 50 هزار ماسک در کرمان

توزیع 50 هزار ماسک در کرمان به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، حجت الاسلام مصطفی گرجی، مدیر ستاد هماهنگی کانون فرهنگی هنری مساجد استان کرمان گفت : کانون های فرهنگی و هنری مساجد همگام با سایر دستگاه ها و اقشار به صورت جهادی در راستای کمک به کنترل ویروس کرونا فعالیت می کند.
او افزود : کانون های فرهنگی و هنری مساجد در زمینه تولید و توزیع ماسک ، ضد عفونی کردن معابر و توزیع بسته های غذایی فعال است از جمله می توان به کانون فرهنگی و هنری جامع المهدی مسجد حضرت ابوالفضل کرمان که هشت هزار ماسک تولید و در بین مردم توزیع کرده اشاره کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 63 روز و 22 ساعت پیش
11 مورد مثبت جدید ابتلا به کووید 19 در لارستان/ 25 نفر تاکنون بهبود یافته اند

11 مورد مثبت جدید ابتلا به کووید 19 در لارستان/ 25 نفر تاکنون بهبود یافته اند بهزاد رضایی در گفت وگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز ، با اعلام آمار مبتلایان 24 ساعت گذشته لارستان، اظهارداشت: 11 مورد مثبت جدید به آمار قبلی لارستان اضافه شده است که با این حساب مجموع مبتلایان از ابتدا تا کنون به 52 مورد می رسد.
او تصریح کرد: از این 11 مورد مثبت، یک مورد مربوط به لار، یک مورد خنج، دو مورد اوز، دو مورد بیرم و سه مورد از بخش های جویم و بنارویه که البته دو مورد از این سه مورد غیر بومی بوده و دو مورد هم از روستای فداغ از توابع شهرستان گراش هستند.
ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 63 روز و 22 ساعت پیش
12هزار ساعت کار برای مقابله با کرونا

12هزار ساعت کار برای مقابله با کرونا به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان ، مهناز استقامتی با اشاره به اقدامات مقابله با ویروس کرونا گفت: شهرداری منطقه از زمان شروع فعالیت های خود، 8هزار ساعت کار نیروی انسانی و 4هزار ساعت کار خودرویی را انجام داده است.
وی از ضد عفونی مداوم اماکن و معابر عمومی گفت و افزود: این اقدام با استفاده از مواد ضدعفونی کننده و با همراهی نیرو های داوطلب مردمی از طریق مساجد، پایگاه های بسیج و سرا های محله، با رعایت اصول بهداشتی و تجهیزات کامل (ماسک و لباس مخصوص) صورت می گیرد.
استقامتی با اشاره به دورکاری نیرو های ستادی شهرداری افزود ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 63 روز و 23 ساعت پیش
بازدید رییس کل دادگستری استان از زندان مرکزی یاسوج

بازدید رییس کل دادگستری استان از زندان مرکزی یاسوج به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج ، در بازدید رئیس کل دادگستری به همراه معاون نظارت بر حفظ حقوق شهروندی دادگستری این استان، دادستان، قضات اجرای احکام کیفری و ناظر زندان از زندان مرکزی یاسوج دستورات لازم برای حل مشکلات 150 نفر زندانی صادر شد.
نگین تاجی گفت: با توجه به اینکه تعدادی از زندانیان واجد شرایط برخورداری از مرخصی موضوع بخشنامه های رئیس قوه قضاییه در سپردن تامین لازم دارای مشکل بودند، دستورات و توصیه های لازم برای تسهیل در شرایط اخذ تامین به منظور بهره مندی تعداد بیشتری از زندانیان از مرخصی و رفع دغدغه های خانواده های مددجویان صادر شد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 63 روز و 23 ساعت پیش
ثبت 48.4 میلی متر میانگین بارش استان تهران در نیمه اول فروردین 99

ثبت 48.4 میلی متر میانگین بارش استان تهران در نیمه اول فروردین 99 به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، محمدرضا خانیکی مدیر دفتر مطالعات پایه منابع آب گفت: طی نیمه اول فروردین سال 48.4 میلی متر میانگین بارش در استان تهران ثبت شده است که این نسبت به بارندگی 80.6 میلی متر سال گذشته با کاهش 40 درصدی و در مقایسه با بارندگی 20.6 میلی متری متوسط بلندمدت با افزایش مواجه بوده ایم.
او در ادامه میزان متوسط ریزش های جوی استان از ابتدای سال آبی (مهر) تاکنون را 306.6 میلی متر عنوان کرد و افزود: این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال آبی گذشته 6 درصد کاهش و نسبت به متوسط بلندمدت 47 درصد افزایش را نشان می دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 63 روز و 23 ساعت پیش
قیمت نفت به 34 دلار و 11 سنت رسید

قیمت نفت به 34 دلار و 11 سنت رسید به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، به نقل از رویترز، روز پنجشنبه و به دنبال تقویت احتمال کاهش قابل توجه عرضه جهانی، قیمت نفت بزرگترین رشد یک روزه تاریخ خود را پشت سر گذاشته بود.
ترمیم سریع قیمت نفت پس از هفته ها کاهش پس از آن رخ داد که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا گفت روسیه و عربستان برای پایان دادن به جنگ قیمت با یکدیگر مذاکره خواهند کرد. ترامپ گفته آمریکا با کاهش تولید نفت خود موافقت نکرده است.
رشد قیمت ها در روز جمعه نیز ادامه داشت و نفت برنت در پایان معاملات روز با 4 دلار و 17 سنت معادل 13.9 درصد جهش به 34 دلار و 11 سنت رسید ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 63 روز و 23 ساعت پیش
تحویل 400 هزار واحد طرح ملی مسکن در سال 99

تحویل 400 هزار واحد طرح ملی مسکن در سال 99 به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، محمود محمود زاده معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به شعار سال و ضرورت جهش تولید اظهار کرد: در این راستا پروژه ای تعریف شد تا توانمندی های بخش خصوصی به دولت اضافه شود تا یک جهش واقعی در حوزه مسکن صورت بگیرد. در این طرح بر اساس آسیب شناسی که در سنوات گذشته از جهت کاهش تولید در بخش خصوصی صورت گرفت، دو عامل اصلی شناسایی شد.
محمود زاده ادامه داد: موضوع اول نگرانی از عدم فروش محصول تولیدی سازندگان و مالکان و موضوع دوم، هزینه تمام شده برای سازندگان است ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 63 روز و 23 ساعت پیش
برخورد با هرگونه تخلیه زباله شهرهای همجوار در بناب

برخورد با هرگونه تخلیه زباله شهرهای همجوار در بناب به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز ، رفیعی فرماندار بناب گفت: تخلیه زباله شهر های همجوار در محل دفن زباله این شهرستان ممنوع بوده و در صورت مشاهده به شدت از طریق مراجع قضایی با آن برخورد می شود.
رفیعی با اشاره به پخش شایعاتی مبنی بر تخلیه زباله شهر های همجوار به صورت شبانه در مناطق اطراف این شهرستان، افزود: در این راستا کارشناسان حفاظت محیط زیست و شبکه بهداشت و درمان این شهرستان ملزم به بازدید و نظارت روزانه از محل دفن زباله هستند و هر روز باید گزارش خود را به فرمانداری ارائه کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 63 روز و 23 ساعت پیش
شیوع کرونا در روستاهای کردستان، سلامت ساکنان را تهدید می کند

شیوع کرونا در روستاهای کردستان، سلامت ساکنان را تهدید می کند به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج ،به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، دکتر ابراهیم قادری گفت: همانگونه که انتظار می رفت بیماری کرونا در برخی مناطق روستایی استان نیز دیده شد و امکان گسترش آن نیز وجود دارد.
اوبا بیان اینکه یک مورد مرگ در روستای آویهنگ سنندج بر اثر ابتلا به بیماری کرونا به ثبت رسیده است، افزود: در پی بیماری یکی از سکنه این روستا که اوایل فروردین از تهران به روستای خود برگشته بود، برخی از بستگان برای دیدار و عیادت از فرد یاد شده، اقدام کردند و متاسفانه این فرد دو روز پیش در بیمارستان توحید فوت کرد و نتیجه آزمایش او نیز در خصوص ابتلا به ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 63 روز و 23 ساعت پیش
ادامه بازداشت ها در عربستان در بحبوحه مشغول بودن افکار عمومی به اخبار کرونا

ادامه بازداشت ها در عربستان در بحبوحه مشغول بودن افکار عمومی به اخبار کرونا به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، حساب کاربری زندانیان اندیشه با انتشار پیامی در توئیتر، اعلام کرد تاکنون بازداشت 9 تن از فعالان حقوق بشر در موج اخیر بازداشت ها در عربستان سعودی تایید شده است.
این حساب کاربری در ادامه نوشت: تحقیقات درباره دستیابی به اسامی بازداشت شدگان ادامه دارد.
الجزیره افزود: حساب کاربری زندانیان اندیشه سی و یکم مارس اعلام کرد مقامات سعودی با بهره برداری از مشغول بودن افکار عمومی و جهانی به شیوع کرونا، موجی از بازداشت ها را به راه انداختند و شمار زیادی از فعالان، از جمله شماری از اصحاب رسانه را بازداشت کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 63 روز و 23 ساعت پیش
پلمب 253 واحد صنفی متخلف / توقیف 18 خودرو در طرح فاصله گذاری اجتماعی

پلمب 253 واحد صنفی متخلف / توقیف 18 خودرو در طرح فاصله گذاری اجتماعی منوچهر حبیبی سخنگوی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در استان در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین ،گفت: از ابتدای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی تا چهاردهم فروردین 253 واحد صنفی متخلف در استان پلمب شدند.
حبیبی افزود: همچنین در این مدت 18 دستگاه خودرو که قصد ورود به شهر را داشتند، توقیف شدند.
او اضافه کرد: همچنین برای 69 خودروی متخلف جریمه 500 هزار تومانی صادر شد.
معاون سیاسی استاندار گفت: در سطح شهر قزوین 34 هزار و 600 نفر غربالگری کرونا شده اند.
به گفته حبیبی، 168 نفر در 14 نقطه اصلی و 24 نقطه فرعی مستقر هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 63 روز و 23 ساعت پیش
سقوط مرگبار بالابر در ساوه

سقوط مرگبار بالابر در ساوه امینی سرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی ساوه در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اراک ، گفت: سقوط بالابر و سقوط از ارتفاع منجر به فوت و مصدومیت 3 نفر کارگر در شهرصنعتی کاوه شد.
امینی افزود: صبح امروز در یک واحد تولیدی واقع در شهر صنعتی کاوه بر اثر سقوط از ارتفاع 25 متری به وقوع پیوست دو نفر فوت و یک نفر نیز مصدوم شد
سرهنگ علی اکبر عیسی آبادی فرمانده انتظامی شهرستان ساوه هم گفت: بنابر آخرین گزارش های دریافتی، کمک رسانی به یکی دیگر از کارگران که بین تجهیزات گرفتار شده است، از سوی نیرو های امدادی در حال انجام است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: حوادث انتشار : 63 روز و 23 ساعت پیش
توزیع بذر پنبه از اواخر این هفته در گلستان

توزیع بذر پنبه از اواخر این هفته در گلستان علی موسی خانی، رییس اداره پنبه و دانه های روغنی جهادکشاورزی گلستان در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان ، گفت: حدود 700 تن بذر داخلی با نام های گلستان، لطیف، حکمت و بذر وارداتی از کشور ترکیه، برای کشت در مزارع استان تدارک دیده شد.
او ادامه داد: دستورالعمل کشت برای شهرستان های استان گلستان ارسال شده است و بذر ها نیز از اواخر این هفته بین کشاورزان توزیع می شود.
موسی خانی گفت: تاریخ کشت، طی نشست با هواشناسی و مرکز تحقیقات به اواسط اردیبهشت موکول شد.
او افزود:کشاورزان برای برای انعقاد قرارداد به جهاد کشاورزی شهرستان مراجعه و معرفی نامه دریافت کنند ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 63 روز و 23 ساعت پیش
محور بازفت به اندیکا تا 20 فروردین ماه مسدود است

محور بازفت به اندیکا تا 20 فروردین ماه مسدود است به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد ، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای چهارمحال و بختیاری اعلام کرد؛ با مصوبه شورای تأمین و ستاد پیشگیری از شیوع بیماری کرونا استان، محور بازفت به اندیکا تا 20 فروردین ماه جاری از سوی این اداره کل مسدود شد.
این اقدام در راستای جلوگیری از ورود مسافران به استان و ریشه کنی ویروس منحوس کرونا به اجرا درآمد.
انتهای پیام/خ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 63 روز و 23 ساعت پیش
پلمب 44 واحد صنفی متخلف غیرضروری در گچساران

پلمب 44 واحد صنفی متخلف غیرضروری در گچساران به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج ، سرهنگ کیقباد مصطفایی جانشین فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت:برای تحقق طرح فاصله گذاری اجتماعی و کاهش زنجیره انتقال ویروس کرونا با هماهنگی مقام قضائی، ماموران پلیس نظارت بر اماکن گچساران در 48 ساعت گذشته طرح بازدید و سرکشی از واحد های صنفی را در دستور کار خود قرار دادند.
او تصریح کرد: اکیپی متشکل از ماموران اداره نظارت بر اماکن عمومی این شهرستان، شبکه بهداشت و درمان، اتاق اصناف، شهرداری با سرکشی از صنوف سطح شهر واحد های صنفی متخلف را شناسایی کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 63 روز و 23 ساعت پیش
کشف لاشه یک راس بز وحشی در آمل

کشف لاشه یک راس بز وحشی در آمل کامیار ولی پور مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، گفت: ماموران یگان حفاظت محیط زیست آمل در گشت و کنترل در منطقه کوهستانی لاریجان لاشه یک راس بز وحشی که به دلایل نامعلوم تلف شده بود، را کشف و ضبط کردند.
او افزود: لاشه این بزوحشی جهت بررسی بیشتر به دامپزشکی تحویل داده شد.
ولی پور گفت: همچنین ماموران یگان حفاظت محیط زیست آمل در گشت و کنترل در حوزه استحفاظی رودخانه گرمرود بخش دشتسر یک صیاد متخلف را به همراه دو دستگاه لانسر ماهیگیری و 13 قطعه ماهی کشف کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 63 روز و 23 ساعت پیش
سالن والیبال تبدیل به بیمارستان شد

سالن والیبال تبدیل به بیمارستان شد به گزارش خبرنگار دنیای ورزش گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان ، شیوع ویروس کرونا این روز ها در جهان باعث شده تا بسیاری از سالن های ورزشی تبدیل به بیمارستان های صحرایی شوند، این اتفاق در کشور ما هم رخ داده است و سالن هایی به بیمارستان ها اختصاص داده شده است.
صربستانی ها هم حالا با اوج گیری این ویروس دست به این کار زده اند و یکی از اصلی ترین سالن های ورزشیشان را به بسمارستان صحرایی تبدیل کرده اند.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 63 روز و 23 ساعت پیش
اتمام پالایش ثبت نام کنندگان طرح مسکن ملی تا پایان اردیبهشت

اتمام پالایش ثبت نام کنندگان طرح مسکن ملی تا پایان اردیبهشت به گزارش خبر نگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در برنامه زنده شبکه دوم سیما با بیان اینکه مهم ترین وظیفه ما براساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا تدوین پروتکل های بهداشتی است، افزود: از همان ابتدا غربالگری مسافران در ورودی و خروجی را به صورت کامل انجام داده ایم و ضدعفونی تمامی ناوگان و کارکنان را در تمامی بخش ها در دستور کار خود قرار دادیم.
اسلامی گفت: از نیمه بهمن ماه و از زمانی که ویروس کرونا در ووهان چین پدیدار شد در 22 پایانه مرزی کشور به صورت کامل غربالگری و پالایش را انجام دادیم و در تمامی بنادر ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 63 روز و 23 ساعت پیش
مجروح شدن یک نفر در برخورد پژو 206 با گاردریل در بزرگراه حکیم

مجروح شدن یک نفر در برخورد پژو 206 با گاردریل در بزرگراه حکیم به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان ، سرهنگ احسان مومنی رئیس اداره تصادفات پلیس راهور پایتخت گفت: برابر اعلام فوریت های پلیسی 110 مبنی بر وقوع یک فقره تصادف در محدوده حکیم غرب به شرق پردیسان، بلافاصله ماموران پلیس راهور پایتخت به همراه گروه های امدادی و اورژانس در محل حادثه حاضر شدند.
این مقام انتظامی افزود: در بررسی های اولیه مشخص شد که این حادثه بر اثر لایی کشی و عدم توانایی راننده در کنترل وسیله نقلیه صورت گرفته که راننده 206 با توجه به سرعت زیاد، دیگر نتوانسته خودروی خود را کنترل کند و از مسیر و راه خارج شده و پس از چرخیدن به دور خود ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: حوادث انتشار : 63 روز و 23 ساعت پیش
درس های نظری به شکل آنلاین ارائه می شود

درس های نظری به شکل آنلاین ارائه می شود به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از البرز ، برهانی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کرج با توجه به شرایطی که در کشور به وجود آمده گفت: ویروس کرونا باعث به وجود آمدن مشکلاتی در حوزه اموزش شده ، و لذا چون سلامت دانشجو ها مدنظر است کلاس ها تعطیل شد .
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کرج افزود : اما آموزش به صورت مطلق تعطیل نشده و از طریق آموزش از راه دور انجام می شود .
برهانی گفت : اگرچه زیرساخت ها هنوز در حد استاندارد نیست، اما درس های نظری به شکل آنلاین ارائه می شود.
او افزود: روز به روز این مسئله رو به بهبودی است و روی سایت دانشگاه برای دانشجویان همه موارد را مشخص کردیم و ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 63 روز و 23 ساعت پیش
ابهام در زمان برگزاری رقابت های جام جهانی فوتسال

ابهام در زمان برگزاری رقابت های جام جهانی فوتسال به گزارش خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان ، رقابت های جام جهانی فوتسال قرار است اواخر شهریور ماه در لیتوانی برگزار شود. این در حالی است که هنوز تکلیف نماینده های قاره آسیا و کونکاکاف برای حضور در این مسابقات جام جهانی هنوز مشخص نشده است.
طبق اعلام رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا مسابقات جام ملت ها در قاره آسیا قرار است از 16 تا 25 مرداد ماه به میزبانی ترکمنستان برگزار شود و 5 تیم اول این رقابت ها جواز حضور در جام جهانی را کسب می کنند.
به گفته دبیر کل فدراسیون فوتبال لیتوانی قرعه کشی جام جهانی فوتسال قرار است 31 اردیبهشت ماه در این کشور برگزار شود. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: ورزشی انتشار : 63 روز و 23 ساعت پیش
تولید ماسک زیبایی با استفاده از گرافن

تولید ماسک زیبایی با استفاده از گرافن به گزارش خبرنگار حوزه فناوری گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، گفته می شود گرافن محکم ترین ماده ای است که تاکنون مورد مطالعه قرار گرفته، جایگزینی برای سیلیکون است و خواص عجیب آن مانند بیشترین میزان رسانایی الکتریکی در بین مواد شناخته شده، دنیای علم و رسانه ها) را تکان داده است. گرافن ماده ای منحصربه فرد با پایه ی کربنی و دانسیته ی اتمی بالاست.
بعد از شانزده سال از وضعیت هایپ گرافن، به نظر می رسد که گرافن با وارد شدن به ماسک های آرایشی و بهداشتی پتانسیل های پیش بینی شده را به مرحله ظهور رسانده است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 63 روز و 23 ساعت پیش
توقیف محموله 1000 قطعه ای مرغ زنده بدون مجوز دامپزشکی

توقیف محموله 1000 قطعه ای مرغ زنده بدون مجوز دامپزشکی به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند ، راه انجام رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان نهبندان گفت: یک دستگاه کامیون حامل هزار و 40 قطعه مرغ زنده گوشتی فاقد مجوز حمل بهداشتی - قرنطینه ای دامپزشکی که از شهرستان بیرجند به مقصد شهرستان زاهدان برای زنده فروشی در حرکت بود در گشت مشترک شبانه دامپزشکی با نیروی انتظامی توقیف شد.
او افزود: محموله مرغ توقیف شده به نزدیکترین کشتارگاه صنعتی طیور استان ارسال و تا مشخص شدن نتیجه آزمایش، مرغ کشتار شده توقیف شد و پرونده شخص متخلف برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی ارجاع داده شد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: حوادث انتشار : 63 روز و 23 ساعت پیش
36 دانش اموز اتیسمی در استان شناسایی شده اند

36 دانش اموز اتیسمی در استان شناسایی شده اند به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بجنورد ، عباس سعیدی گفت:یکی ازحوزه هایی که در آموزش وپرورش استثنایی استان ازدوسال گذشته مورد توجه قرار گرفته است، حوزه اتیسم است.
سعیدی افزود: دوم آوریل (14 فروردین) که از سوی سازمان ملل به عنوان روز جهانی اگاهی بخشی اتیسم نام گذاری شده است.
او بیان کرد: در این زمینه با برنامه ریزی و آگاهی بخشی همکاران ما در آموزش و پرورش استثنایی افزایش پوشش 500 در صدی دانش آموزان را در استان شاهد بودیم.
سعیدی گفت:تاکنون 36 دانش آموز تحت پوشش قرار گرفته اند و امیدواریم با اقبال خانواده ها، در سال تحصیلی آینده علاوه بر پوشش دانش آموزان ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 63 روز و 23 ساعت پیش
برگزاری مسابقه خلاصه نویسی کتاب در تبریز

برگزاری مسابقه خلاصه نویسی کتاب در تبریز به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز ، محمدپور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: مسابقه خلاصه نویسی کتاب برای نخستین بار با عنوان بهار همدلی در تبریز برگزار می شود.
محمدپور گفت: در ادامه سلسله برنامه های فرهنگی و هنری مجازی این اداره کل در راستای پویش در خانه بمانیم و جهت ارتقای فرهنگ کتاب و کتابخوانی و پر کردن اوقات فراغت مردم، این مسابقه کتابخوانی برگزار خواهد شد.
او گفت: هنرمندان و اصحاب فرهنگ استان با استقبال از طرح های پویش در خانه بمانیم اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی نشان دادند نسبت به سلامت هموطنان خود حساس هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 63 روز و 23 ساعت پیش
دسترسی به آخرین یافته های علمی، در نماگر کووید 19

دسترسی به آخرین یافته های علمی، در نماگر کووید 19 به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز ، سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) گفت: در این سامانه که توسط پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) راه اندازی شده است، اطلاعات لحظه ای در مورد بیماری کرونا ویروس 2019 شامل آمار و اطلاعات مربوط به مبتلایان، گزارش های آماری و مقالات علمی ارائه می شود.
محمدجواد دهقانی افزود: آدرس وبگاه این سامانه https://maps.isc.gov.ir/covid19 است که از طریق وبگاه اصلی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام https://www.isc.gov.ir در دسترس است.
او بیان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 63 روز و 23 ساعت پیش
گاندو، زیستگاه بیش از 440 گونه جانوری و گیاهی

گاندو، زیستگاه بیش از 440 گونه جانوری و گیاهی به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، منطقه حفاظت شده گاندو در محدوده باهوکلات دشتیاری در سال 1349 با نام منطقه حفاظت شده باهوکلات ثبت و اعلام شد و در سال 1361 به سبب زیست گونه منحصر بفرد تمساح پوزه کوتاه ایرانی که در اصطلاح محلی گاندو گفته می شود، به منطقه حفاظت شده گاندو تغییر نام داده شد.
منطقه حفاظت شده گاندو با وسعت 465 هزار و 181 هکتار در منتهی الیه جنوب شرق استان سیستان و بلوچستان و در محدوده شهرستان های دشتیاری، چابهار و سرباز قرار دارد و رودخانه مهم و فصلی باهوکلات از پایین دست سد پیشین نیز در این منطقه واقع شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 63 روز و 23 ساعت پیش
توقیف 2 دستگاه موتورسیکلت سنگین قاچاق در زنجان

توقیف 2 دستگاه موتورسیکلت سنگین قاچاق در زنجان به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ا ز زنجان ، سرهنگ حسن درستی رئیس پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی استان با اعلام این خبر گفت: در پی دریافت اخبار و اطلاعاتی مبنی بر وجود دو دستگاه موتورسیکلت قاچاق در شهر زنجان بررسی موضوع در دستور کار ماموران پلیس امنیت عمومی استان قرار گرفت.
او افزود: مأموران به محل های اعلامی اعزام و موفق به کشف دو دستگاه موتورسیکلت هزار سی سی 250 سی سی قاچاق شدند و دو متهم را دستگیر و برای بررسی بیشتر به یگان انتظامی انتقال دادند.
سرهنگ درستی با اشاره به غیر قانونی بودن موتور سیکلت های توقیف شده بیان داشت ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: حوادث انتشار : 64 روز و 0 ساعت پیش
یک ایرانی از تعطیلی لیگ برتر فوتبال بلژیک دفاع کرد

یک ایرانی از تعطیلی لیگ برتر فوتبال بلژیک دفاع کرد به گزارش خبرنگار دنیای ورزش گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان ، به نقل از رویترز، شیوع ویروس کرونا باعث شده رقابت های مختلف ورزشی از جمله لیگ های معتبر فوتبال جهان لغو و به زمان دیگری موکول شوند.
اتحادیه فوتبال بلژیک اعلام کرد تیم کلوب بروژ که با 70 امتیاز قهرمان فصل 20-2019 لیگ برتر فوتبال این کشور شده است. یوفا هم طی بیانیه ای از فدراسیون فوتبال بلژیک درخواست کرد در مورد اعلام قهرمان فوتبال کشورش دست نگه دارد.
حالا مهدی بیات رئیس ایرانی فدراسیون فوتبال بلژیک به همراه سایر همکاران خود در اتحادیه فوتبال بلژیک طی بیانیه ای از تصمیم خود برای تمام کردن فصل دفاع و از یوفا درخواست کردند ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: ورزشی انتشار : 64 روز و 0 ساعت پیش
تولید و توزیع 50هزار ماسک توسط مراکز نیکوکاری استان زنجان

تولید و توزیع 50هزار ماسک توسط مراکز نیکوکاری استان زنجان به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان ، هدایت صفری مدیرکل کمیته امداد استان زنجان گفت:از ابتدای شیوع ویروس کرونا مراکز نیکوکاری استان نیز برای کمک به نظام سلامت دست بکار شده وب صورت خودجوش و با حرکت جهادی به کمک محرومین و نیازمندان جامعه شتافتند.
او از تهیه، تولید و توزیع قریب به 50هزار ماسک،1500عدد مواد ضدعفونی کننده و بهداشتی در بین نیازمندان و اقشار آسیب پذیر خبر داد و گفت:37مرکز نیکوکاری کمیته امداد با محوریت مساجد همگام با سایر گرو های جهادی به صورت کاملاً خودجوش به یاری نیازمندان و اقشار آسیب پذیر شتافته و با ضدعفونی محلات ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 64 روز و 0 ساعت پیش
از اقدامات جهادی عکس بگیرید، جایزه بگیرید

از اقدامات جهادی عکس بگیرید، جایزه بگیرید به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از البرز ، امیر رحمانی، معاون فرهنگی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان البرز گفت: مسابقه جهادگران بی نشان با موضوع تهیه عکس و فیبم از اقدامات جهادی درمقابل ویروس کرونا برگزار توسط ستاد بازسازی عتبات عالیات استان البرز می شود.
او افزود: شهروندان با تهیه عکس و فیلم به صورت حرفه ای یا موبایلی از انجام امور خیر خود یا دیگران در راستای پیشگیری از ویروس کرونا و مبارزه با آن و ارسال این آثار به دبیرخانه جشنواره، به آدرس کرج، چهارراه طالقانی، پارکینگ طبقاتی شهرداری کرج، واحد4 در این مسابقه شرکت کرده و برنده جوایز نفیس ما باشند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 0 ساعت پیش
تمدید فراخوان شعر شهر مقدس قم تا پایان فروردین / بیش از 100 اثر ارسال شد

تمدید فراخوان شعر شهر مقدس قم تا پایان فروردین / بیش از 100 اثر ارسال شد به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم ،ابوالقاسم مقیمی، مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری قم از ارسال بیش از 100 اثر به فراخوان شعر شهر مقدس قم خبر داد و گفت:این فراخوان با همکاری اداره کل ارشاد اسلامی استان و حوزه هنری قم درموضوعات قم شهر اهل بیت (ع)، قم شهر انقلاب و جهاد، قم شهر علم و فضیلت و شخصیت و هویت شهر قم منتشر شده است.
او با اشاره به برگزاری این فراخوان با هدف جلوگیری از تخریب های صورت گرفته پیرامون قم به عنوان منشاء شیوع کرونا، تصریح کرد: در این شرایط ارائه خدمات فرهنگی به مردم در مقطع کنونی ضرورت بیشتری داشته و باید هر اندازه می توانیم کار بیشتری انجام ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 64 روز و 0 ساعت پیش
دستگیری 9 شکارچی متخلف در استان اردبیل

دستگیری 9 شکارچی متخلف در استان اردبیل به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل ، سعید شهند، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل گفت: در ایام نوروز با تشدید گشت و کنترل در مناطق تحت حفاظت و با حضور شبانه روزی مأموران یگان حفاظت محیط زیست استان در پاسگاه های محیط بانی، 9 شکارچی متخلف به مراجع قضائی معرفی شدند.
او افزود: از این متخلفان لاشه 2 رأس کل و بز، 20 قطعه کبک و یک سر خرگوش کشف و ضبط شد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل گفت: همچنین از شکارچیان تعداد 11 قبضه سلاح شکاری شامل 6 قبضه سلاح شکاری غیرمجاز، 5 قبضه سلاح شکاری مجاز به همراه تعدادی فشنگ ساچمه زنی و گلوله زنی کشف و ضبط شد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 0 ساعت پیش
اشرف غنی محمد حنیف اتمر را به عنوان سرپرست وزارت خارجه منصوب کرد

اشرف غنی محمد حنیف اتمر را به عنوان سرپرست وزارت خارجه منصوب کرد به گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان ، محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری اسلامی افغانستان طی دو حکم جداگانه، محمد حنیف اتمر را به عنوان سرپرست وزارت امور خارجه و نامزد تصدی این وزارتخانه معرفی کرد.
محمد حنیف اتمر در دو دهه گذشته در پست های مهم دولتی از جمله وزیر انکشاف دهات، وزیر معارف، وزیر امور داخله و مشاور امنیت ملی فعالیت کرده است.
اشرف غنی پیش از این برخی دیگر از وزرای پیشنهادی خود را معرفی کرده است. این در حالی است که اختلافات سیاسی او با عبدالله عبدالله حل نشده و قرار است عبدالله نیز به زودی فهرست کابینه خود را اعلام کند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 64 روز و 0 ساعت پیش
ویژگی های موشک های کروز و بالستیک چیست؟

ویژگی های موشک های کروز و بالستیک چیست؟ به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، موشک کروز نوعی هواگرد بی سرنشین هدایت شونده است. در اغلب سامانه های کروز از نوعی موتور جت استفاده می شود؛ در حالی که موشک های دیگر از موتور راکتی استفاده می کنند.
موشک های کروز برای جلوگیری از تشخیص توسط رادار های دشمن، معمولاً تمام مسیر خود را در ارتفاع بسیار پایین و با سرعت تقریباً ثابت با سرعت مافوق صوت یا نزدیک به صوت طی می کنند.
موشک های کروز کلاهک جنگی بزرگی دارند که به وسیله آن می شود اهداف را با دقت بسیار و در فاصله های طولانی منهدم کرد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 64 روز و 0 ساعت پیش
استرس چیست و چگونه آن را مدیریت کنیم؟

استرس چیست و چگونه آن را مدیریت کنیم؟ سرهنگ یدالله رنجبرپور، رئیس مرکز مشاوره آرامش معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان البرز در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از البرز ، با بیان این که واکنش های فیزیکی، ذهنی و عاطفی که در نتیجه تغییرات و نیازهای زندگی فرد، تجربه می شوند را استرس می گویند، گفت: راهکارهای زیادی برای یادگیری و مدیریت استرس در زندگی وجود دارد.
او با اشاره به این که استرس می تواند در فعالیت های روزانه ما تاثیرات مخربی را بگذارد، افزود: کار را به کاردان بسپارید و کاری به کار دنیا نداشته نباشید. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 64 روز و 0 ساعت پیش
کیف پول هوشمندی که می تواند از سارق عکس بگیرد! + فیلم

کیف پول هوشمندی که می تواند از سارق عکس بگیرد! + فیلم به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان ، کیف پول متفاوت و هوشمندی طراحی و تولید شده است که در لحظه دزدیده شدن، می تواند از صاحب خود عکس بگیرد.
این کیف پول جذاب، همچنین می تواند با استفاده از چیپست موقعیت یاب، موقعیت جغرافیایی دقیق را به صاحبش اطلاع دهد.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 64 روز و 0 ساعت پیش
تست کاغذی تشخیص کرونا ساخته شد

تست کاغذی تشخیص کرونا ساخته شد به گزارش خبرنگار حوزه فناوری گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، با گسترش ویروس کووید 19، نیاز به روش های تشخیص سریع این ویروس بیشتر احساس می شود. به تازگی یک استارت آپ از موسسه فناوری ماساچوست، فرآیند توسعه فناوری ساخت یک حسگر کاغذی را آغاز کرده است که می تواند در کمتر از نیم ساعت بیماری کرونا را تشخیص دهد.
ای 25بیو (E 25 Bio) نمونه اولیه این تست کاغذی را برای سازمان غذا و داروی آمریکا ارسال کرده است تا به صورت فوری موردارزیابی قرار گیرد که در صورت تایید این فناوری از آن می توان در بخش اورژانس بیمارستان ها برای تشخیص سریع افراد به ویروس کووید 19 استفاده شود. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 64 روز و 0 ساعت پیش
برنامه جهش تولید صنایع دستی در استان تهران تدوین می شود

برنامه جهش تولید صنایع دستی در استان تهران تدوین می شود به گزارش حوزه میراث و گردشگری گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان ، مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران گفت: از معاون صنایع دستی استان تهران خواسته شده تا برنامه جهش تولید صنایع دستی در تهران با هم فکری و مشورت هنرمندان و صادر کنندگان نمونه صنایع دستی تا 25 فروردین ماه 99 تدوین و جهت اجرایی شدن ارائه شود.
پرهام جانفشان با بیان اینکه توجه به رهنمود های مقام معظم رهبری و تلاش در جهت اجرایی شدن آن در همه زمینه های تولید موجب رشد و شکوفایی ایران اسلامی می شود، افزود: در تدوین برنامه جهش تولید صنایع دستی در استان تهران توجه به افزایش نمایشگاه ها موقت و دائمی ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 0 ساعت پیش
آمریکا در عراق بر سر دوراهی بزرگی مانده است

آمریکا در عراق بر سر دوراهی بزرگی مانده است به گزارش خبرنگار حوزه سیاسیون گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان ، مهدی محمدی یکی از تحلیلگران مسائل امنیتی با انتشار ویدئویی از سفارت آمریکا در بغداد که توان نظامی عراق در مواجهه با نیرو های آمریکایی را نشان می دهد، آمریکا را برای ماندن در عراق، دچار شده به دوراهی بزرگی معرفی کرد.
بر اساس تحلیل محمدی، آمریکا باید میان خروج از عراق و یا از بین رفتن تجهیزات و اتباعش در این کشور یکی را انتخاب کند؛ که البته هر دو انتخاب برای این کشور استکباری سخت است.
بیشتر بخوانید: ترامپ دست پیش می گیرد پس نیافتد! ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 64 روز و 0 ساعت پیش
جهش 15 هزار واحدی بورس در ابتدای معاملات

جهش 15 هزار واحدی بورس در ابتدای معاملات به گزارش خبرنگار بورس،بانک و بیمه گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، بورس تهران در روز شنبه 16 فروردین با رشد 15 هزار 765 واحدی به پله 563 واحدی رسید.
بر این اساس ارزش کل معاملات از 25 هزار میلیارد فراتر رفت که ناشی از دست به دست شدن بیش از 3 میلیارد سهم در 475 نوبت معامله است.
نماد های پر بیننده معاملات امروز فولاد، رمپنا، فملی، پارس، وبملت، کگل و همراه با روند صعودی معاملات خود را آغاز کرد.
شاخص کل فرابورس در آغاز معاملات با رشد 158 واحدی امروزبه پله 7 هزار و 178 واحدی رسید ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 64 روز و 0 ساعت پیش
کانادا تصمیم آمریکا برای جلوگیری از ارسال ماسک را تلافی می کند

کانادا تصمیم آمریکا برای جلوگیری از ارسال ماسک را تلافی می کند به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه تلویزیونی پرس تی وی، کانادا تهدید کرد تصمیم آمریکا به جلوگیری از ارسال محموله ماسک برای پزشکان کانادایی را تلافی می کند.
جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا، گفت: سطح ارتباطات اقتصادی ما در دو سوی مرز نمود داشته است و بر این اساس ما منابع اساسی را از آمریکا دریافت کرده ایم و آمریکا نیز روزانه محصولات ضروری و نیز کمک های پزشکی از کانادا دریافت کرده است. مثلا هزاران پرستار کانادایی هر روز برای خدمت به مرکز درمانی دیترویت رفتند. این ها چیز هایی است که آمریکایی ها به آن متکی هستند و جلوگیری از انتقال محموله های ماسک و تجهیزات محافظت ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 64 روز و 0 ساعت پیش
گروه 77 خواستار لغو تحریم های آمریکا علیه کشور ها شد

گروه 77 خواستار لغو تحریم های آمریکا علیه کشور ها شد به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری فرانسه، ائتلاف کشور های موسوم به گروه 77 (G77) و چین روز گذشته با صدور بیانیه ای خواستار لغو تحریم های یکجانبه آمریکا علیه کشور های در حال توسعه در بحبوحه شیوع ویروس کرونا در جهان شدند. در این بیانیه هشدار داده شده است که تحریم ها باعث مانع تراشی در مسیر تلاش ها برای مقابله با این بیماری همه گیر می شوند.
در این بیانیه آمده است: از جامعه بین الملل درخواست می کنیم برای از میان برداشتن اقدامات تهدید آمیز و یکجانبه اقتصادی علیه کشورهای در حال توسعه تصمیمات فوری و کارآمدی اتخاذ کند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 64 روز و 0 ساعت پیش
حمایت اروپا از ایجاد معافیت تحریمی برای مقابله ایران با کرونا

حمایت اروپا از ایجاد معافیت تحریمی برای مقابله ایران با کرونا به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه خبری کونتراپانت ، آرانچا گونزالس لایا، وزیر خارجه اسپانیا، اعلام کرد وزرای خارجه اتحادیه اروپا در نشست روز گذشته خود که از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد از ایجاد معافیت تحریمی برای دسترسی کشور های در حال توسعه از جمله ایران، کوبا و ونزوئلا به تجهیزات پزشکی و دارویی برای مقابله با ویروس کرونا حمایت کردند.
او گفت همه تحریم های اقتصادی آمریکا و دیگر کشور ها دارای یک بند یا معافیت بشردوستانه است که مطابق با آن می توان تحریم ها را در شرایط اضطراری انسانی تعلیق کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 64 روز و 0 ساعت پیش
حضور 600 هزار بسیجی در عرصه مقابله کرونا

حضور 600 هزار بسیجی در عرصه مقابله کرونا به گزارش خبرنگار حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، سردار سرتیپ پاسدار محمدحسین سپهر جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین صبح امروز شنبه 16 فروردین در نشست خبری با موضوع ایجاد نهضت حل مردمی و نوآورانه کرونا گفت: همان طور که مردم ما مستحضر هستند، شرایط کشور در مقابله با کرونا بسیج مستضعفین موظف کرده تا از اقداماتی که برای حل این موضوع ایجاد می شود، حمایت کند.
او ادامه داد: هرگاه مردم در قالب بسیج حرکت کردند ظرفیت های خوبی را ایجاد و از این طریق مشکلات موجود را حل و فصل کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 64 روز و 0 ساعت پیش
چالش های قانونگذاری و راه حل ها/ کمیسیون های تخصصی مجلس مامور اصلاح قوانین شوند

چالش های قانونگذاری و راه حل ها/ کمیسیون های تخصصی مجلس مامور اصلاح قوانین شوند به گزارش خبرنگار حوزه مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، قانونگذاری در ایران چالش هایی دارد؛ یکی از سیاستمداران و نمایندگان سابق پارلمان در گفت و گو با حوزه مجلس اظهار کرده بود نمایندگانی را که اطلاعاتشان از ذخیره قانونی کشور اندک است، کم ندیدم ، او یکی از دلایل تصویب قانون های جدید را کم اطلاعی نمایندگان از قانون می دانست.
تصویب قوانین جدید که در تعارض با قانون های قبلی است، حوزه اجرایی کشور را دچار خستگی می کند. اگرچه قانون باید با گردش زمان دستخوش تحول شود، اما زمانی که قوانین بی ثبات باشند، می توانند چرخه اقتصاد و تولید را فرسوده و کم توان کنند ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 0 ساعت پیش
مدد کاران اجتماعی قزوین در کنار بیماران کرونایی

مدد کاران اجتماعی قزوین در کنار بیماران کرونایی هدی حقیقی معاون امور اجتماعی بهزیستی استان در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین ،گفت: براساس توافق نامه انجمن مددکاری اجتماعی با جمعیت هلال احمر ، 8 نفر از مددکاران با حضور در بیمارستان رازی و همچنین در نقاهتگاه به بیماران کرونایی خدمات می دهند.
حقیقی افزود: خدمات این مددکاران شامل کاهش استرس و مشکلات روانی اجتماعی، خانوادگی و معیشتی مبتلایان به کرونا و خانواده های آنان است.
او اضافه کرد: فعالیت این مددکاران به صورت شیفتی ست و مدت هر شیفت سه ساعت است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 64 روز و 0 ساعت پیش
پایان پخش گلچین اجرا های نوروزی عصر جدید / از تعجب جالب علیخانی تا خاطره بازی آقای داور با کتاب درسی + فیلم

پایان پخش گلچین اجرا های نوروزی عصر جدید / از تعجب جالب علیخانی تا خاطره بازی آقای داور با کتاب درسی + فیلم به گزارش خبرنگار حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان ، شبکه سه سیما برنامه های مختلفی را در ایام نوروز برای مخاطبان تدارک دید؛ در همین راستا فصل دوم عصر جدید هرشب پخش می شد.
البته تنها 8 قسمت ضبط شده قبل از شروع کرونا در ایام نوروز پخش شد و چون برنامه جدیدی ضبط نشده بود، در روزهای باقی مانده نوروز گلچین عصر جدید روی آنتن رفت.
شب گذشته هم گلچینی از اجرا های عصر جدید روی آنتن شبکه سه رفت که در ادامه می توانید ویدئوی برخی بخش های آن را ببینید:
در یکی از اجرا ها مهدی آذر مهر از علیخانی درخواست کرد که حرکت هیجانی داشته باشد و مورد توجه قرار گرفت. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 64 روز و 0 ساعت پیش
راه اندازی سامانه اینترنتی برای تامین کالا های عمومی

راه اندازی سامانه اینترنتی برای تامین کالا های عمومی حشمت الله عسگری گفت معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، گفت: با شیوع ویروس کرونا ، بازار الکترونیکی، مبتنی بر اینترنت کشور و استان سمنان توسعه پیدا کرده است که اصناف می توانند با بهره گیری از اینترنت خدمات خود را به مشتریان در سراسر استان ارائه دهند.
او افزود: سامانه جدیدی برای شهروندان راه اندازی می شود که شامل ارائه خدمات از جمله تاکسی های اینترنتی، پیک های موتوری، اصناف و فروشگاه های خرد است.
رئیس کمیته پشتیبانی ستاد استانی مدیریت مقابله با کرونا تصریح کرد: مردم هر محله می توانند ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 64 روز و 0 ساعت پیش
نصب 8 دستگاه تولید آب ژاول در شهرستان های استان ایلام

نصب 8 دستگاه تولید آب ژاول در شهرستان های استان ایلام به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام ؛ نورالله تیموری مدیر عامل آب و فاضلاب روستایی استان ایلام گفت : در راستای مبارزه موثر با شیوع بیماری کرونا و لزوم بسیج امکانات، با حمایت مسئولان ارشد استان، شرکت آب و فاضلاب روستایی با خرید و نصب هشت دستگاه تولید آب ژاول در سطح شهرستان های ایلام، ایوان، آبدانان، مهران و دهلران از 15 اسفند ماه سال 98 به صورت شبانه روزی نیاز عمده مواد ضدعفونی کننده سطح استان را به صورت کاملاً رایگان تامین کرده است.
او افزود: مطابق دستورالعمل سازمان جهانی بهداشت (WHO) برای مقابله با ویروس کویید 19 ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 0 ساعت پیش
تولید رینگ دو و نیم متری مسی در اسفراین

تولید رینگ دو و نیم متری مسی در اسفراین به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بجنورد ، مدیرعامل شرکت آذین فورج اسفراین با اشاره به تفاهم نامه این شرکت با جهادتولید رینگ دو و نیم متری مسی برای اولین بار در خاورمیانه دانشگاهی تهران برای بومی سازی قطعات وارداتی گفت: به همت و پشتکار صنعتگران این شرکت برای نخستین بار موفق به تولید رینگ مسی دو و نیم متری در خاورمیانه شدیم.
فرج الله علیزاده گفت: این محصول که تاکنون وارداتی بوده در صنایع معدنی استفاده می شود.
او با تشکر از استانداری خراسان شمالی از بانک بخش خصوصی هم برای مشارکت در توسعه ماشین آلات و تجهیزات این شرکت قدردانی کرد.
انتهای پیام/ه ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 64 روز و 0 ساعت پیش
محور های ارتباطی جنوب متاثر از خسارات 160 میلیارد تومانی سیل

محور های ارتباطی جنوب متاثر از خسارات 160 میلیارد تومانی سیل به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، مسعود جمیلی، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان کرمان گفت: سیلاب به 87 کیلومتر از جاده های ارتباطی جنوب کرمان بین 30 تا 100 درصد خسارت وارد کرده و 55 آبنما، 5 پل بزرگ از 2 تا 8 دهانه، 18 پل از یک متر تا 2 متر را تخریب کرده است.
او خسارت به راه و تاسیسات جاده ای در جنوب کرمان را 160 میلیارد تومان دانست و افزود: خسارت سیل به جاده های جنوب کرمان به ویژه محور رودبار به ایرانشهر سنگین است که در هر بارندگی و جاری شدن سیلاب سبب تخریب آبنما های ترمیم شده می شود که هم اکنون با حمل و لوله گذاری در محل تخریب ها مسیر برای ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 0 ساعت پیش
اعمال قرنطینه در درازمدت و آسیب به اقشار کم درآمد

اعمال قرنطینه در درازمدت و آسیب به اقشار کم درآمد به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از آبادان ،جلیل مختار سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس، با بیان اینکه مسئولان نباید تامین معیشت افراد تحت پوشش دستگاه های حمایتی و اقشار کم درآمد جامعه را در شرایط کنترل ویروس کرونا مورد غفلت قرار دهند از مسئولان خواست تا برای حمایت از آنها تدبیری بیندیشند.
او، در مورد نحوه اعمال فاصله گذاری اجتماعی برای مقابله با ویروس کرونا، افزود: دولت و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، پروتکل های نحوه اجرای فاصله گذاری اجتماعی را ابلاغ کردند که شامل اصناف و آحاد جامعه می شود ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 64 روز و 1 ساعت پیش
همراهی خوب واحد های تولیدی استان در تامین اقلام بهداشتی مورد نیاز مردم

همراهی خوب واحد های تولیدی استان در تامین اقلام بهداشتی مورد نیاز مردم به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان ، ناصر فغفوری شامگاه جمعه در نشست خبری با بیان اینکه واحد های صنفی استان تا زمانی که به صورت ملی ابلاغ شده است، به تعطیلی خود در راستای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ادامه خواهند داد افزود: واحد های صنعتی در این راستا هیچ گونه ابلاغیه رسمی برای فعالیت یا تعطیلی در این شرایط دریافت نکرده اند که برای این بخش نیز ابلاغیه صادر خواهد شد.
او با اشاره به اینکه امروز همه واحد های تولیدی تلاش خود را برای هم راستا بودن شرایط جامعه انجام داده و با تمام توان تلاش می کنند تا همراهی لازم را در این زمینه داشته باشند ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 64 روز و 1 ساعت پیش
چرا لیگ ایران از ابتدای اردیبهشت شروع نمی شود؟

چرا لیگ ایران از ابتدای اردیبهشت شروع نمی شود؟ به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، ادامه بحران گسترش بیماری کرونا در اقصی نقاط جهان و تعطیلی تمام مسابقات ورزشی از جمله فوتبال، موجب سردرگمی تیم ها شده است و اطلاع دقیقی از زمان بازگشایی اماکن عمومی و امکان مشاهده مسابقات فوتبال وجود ندارد.
بعد از لغو مسابقات ورزشی تا پایان فروردین، هنوز تاریخ جدیدی برای شروع مجدد مسابقات اعلام نشده، اما سازمان لیگ امیدوار است ستاد مقابله با ویروس کرونا در اوایل اردیبهشت اجازه برگزاری مسابقات را بدهد تا به این شکل مانع از نیمه تمام ماندن مسابقات شود.
*تعطیلی تمرینات و ناآمادگی بازیکنان ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: ورزشی انتشار : 64 روز و 1 ساعت پیش
از جنگی که بدون پا فرماندهی شد تا دستی که به آب نه گفت

از جنگی که بدون پا فرماندهی شد تا دستی که به آب نه گفت به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، حاج میرزا سلگی شهیدی از تبار انصارالحسین (ع) اینک به خیل شهدا پیوسته و پس از سال ها مجاهدت در جوار رحمت الهی آرمیده است. مردم نهاوند او را به نام حاج میرزا می شناسند که نامش با رشادت، ایثار، دلاورمردی، جهاد و جانبازی در راه انقلاب و اسلام گره خورده است.
برای آن شهید دفاع از انقلاب به آرمانی والا تبدیل شده بود چه در زمانی که با آغاز جنگ قدم در راه جهاد گذاشت و با پوشیدن لباس سبز پاسداری حضوری مدام را در جبهه ها رقم زد و چه هنگامی که در روز های پایانی عمر خود به عنوان مسئول شورای ائتلاف نیرو های انقلاب اسلامی مشغول سازماندهی انقلابیون برای حضور ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 1 ساعت پیش
آزمون های پایان پودمان دوره های علمی کاربردی به شیوه غیرحضوری لغو شد

آزمون های پایان پودمان دوره های علمی کاربردی به شیوه غیرحضوری لغو شد به گزارش حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، محسن محمدزاده معاون نظارت و سنجش دانشگاه جامع علمی کاربردی از لغو آزمون های پایان پودمان دوره های علمی کاربردی به شیوه غیرحضوری خبر داد.
معاون نظارت و سنجش دانشگاه جامع علمی کاربردی در این خصوص گفت: نظر به مصوبات ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا و برای جلوگیری از شیوع این ویروس، دانشگاه جامع علمی کاربردی، آزمون های پایان پودمان دوره های علمی کاربردی به شیوه غیرحضوری که قرار بود در اواخر فروردین و اوایل اردیبهشت سال 1399 برگزار شود، لغو شد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 64 روز و 1 ساعت پیش
نمی توان با خواهش مردم را در خانه نگه داشت/ در مقایسه با سایر کشورها اقدامات ارزنده ای در مقابله با کرونا داشتیم

نمی توان با خواهش مردم را در خانه نگه داشت/ در مقایسه با سایر کشورها اقدامات ارزنده ای در مقابله با کرونا داشتیم سید محمد حسینی وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت وگو با خبرنگار احزاب و تشکل های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، در ارزیابی وضعیت فعلی کشور و احتمال قرنطینه برخی شهرهای کشور گفت: در این باره نباید افراط و تفریط صورت بگیرد؛ به این معنا که ما نباید همه چیز را تعطیل کنیم تا کشور با مشکلاتی مواجه شود و از سوی دیگر هم نباید بخواهیم فقط با خواهش و درخواست مردم را در خانه نگه داریم.
او ادامه داد: قطعا دولت باید در مواردی ضروری اعمال قدرت کند؛ زیرا همه مردم به توصیه و سفارش توجه نمی کنند و هرچه قدر هم که اطلاع سانی می شود باز هم آنها کار خودشان را می کنند ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 1 ساعت پیش
روزانه بیش از 150 بیمار مشکوک به کرونا در مشهد بستری می شوند

روزانه بیش از 150 بیمار مشکوک به کرونا در مشهد بستری می شوند به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ، حمیدرضا رحیمی مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: ازهمان هفته اول شیوع کرونا سعی شد تنگنا هایی که وجود داشته برطرف شود به این ترتیب هرروزه 5 هزار کیت محافظت شخصی دراختیار ما قرار می گیرد که 4 هزار کیت توسط کادر درمانی استفاده می شود در واقع امکان ذخیره بخشی از ملزومات نیز میسر شده است.
او ادامه داد: درحال حاضر دو بیمارستان امام رضا (ع) و شریعتی به عنوان مراکز اصلی و همچنین بیمارستان قائم (عج) در مراقبت های ویژه به عنوان بیمارستان معین به بیماران کرونایی ارائه خدمت می کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 64 روز و 1 ساعت پیش
آبگیری بند های خاکی بردسکن در بارندگی های اخیر

آبگیری بند های خاکی بردسکن در بارندگی های اخیر به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ، محمد یاری رئیس اداره منابع طبیعی بردسکن گفت: از تعداد 15 بند خاکی موجود در شهرستان، اکثریت آن ها آبگیری شده و بند های خاکی نوبهار، سربرج، علی آباد کشمر، خنجری و علی بیگ و بند سنگ ملاتی تنگل ارغوان، بیشترین سهم آبگیری را داشته اند که در حال حاضر ذخیره آب پشت این بند ها یک میلیون و دویست هزار متر مکعب می باشد.
او با اشاره به اینکه وسعت ذخیرگاه مذکور، حدود 4000 هکتار است، ادامه داد: در این ذخیرگاه توسط اداره منابع طبیعی ، اقداماتی نظیر بند گابیونی و سنگ ملاتی به همراه حفاظت و قرق آن انجام گرفته است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 1 ساعت پیش
شناسایی یک هزار و 350 گونه گیاهی در چهارمحال و بختیاری

شناسایی یک هزار و 350 گونه گیاهی در چهارمحال و بختیاری به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد ، حمیدرضا دانش معاون بهبود تولیدات گیاهی اداره کل جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: 87 درصد مساحت استان کوهستانی است و تا کنون بیش از یک هزار و 350 گونه گیاهی در آن شناسایی شده است.
او افزود: از این تعداد 270 گیاه جنبه دارویی، خوراکی و صنعتی دارد و 27 گونه خاص استان است که در هیچ از مناطق دنیا رشد نمی کند.
دانش اضافه کرد: از مهمترین گیاهان کوهی و محلی استان که در فصل بهار رشد می کند، می توان به قارچ، کنگر، شنگ، موچه، بونسرخ، موسیر، سیرکوهی، کاردین، آویشن، تره کوهی، سیردینگ، ریواس و کلوس اشاره کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 64 روز و 1 ساعت پیش
طرح فاصله گذاری اجتماعی تا 20 فروردین ادامه دارد

طرح فاصله گذاری اجتماعی تا 20 فروردین ادامه دارد به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج ،حسین خوش اقبال در جلسه جمع بندی طرح فاصله گذاری اجتماعی در قالب کمیته اجتماعی، امنیتی با فرمانداران به صورت ویدئو کنفرانس گفت: امروز اولویت حاکمیت مبارزه با شیوع بیماری کرونا است و با این وجود تولید و فعالیت های اقتصادی نباید از حرکت بایستد تا مشکلات زندگی مردم بیشتر نشود.
او افزود: فرمانداران لازم است از توان همه دستگاه ها و ارگان ها در مبارزه با کرونا استفاده کنند و کم کاری در این رابطه از کسب پذیرفتنی نخواهد بود.
خوش اقبال در ادامه با بیان اینکه طرح فاصله گذاری اجتماعی تا 20 فروردین ادامه دارد و تصمیمات جدید از ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 64 روز و 1 ساعت پیش
بیمه بیکاری کرونا به همه کارگران پرداخت نمی شود

بیمه بیکاری کرونا به همه کارگران پرداخت نمی شود به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، علی آشتاب مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: بیمه بیکاری کرونا بر اساس شیوه نامه اجرایی دستورالعمل مشترک معاونت روابط کار و سازمان تامین اجتماعی ابلاغ 27 اسفند سال گذشته تعیین و پرداخت می شود.
او اظهار داشت: بنابراین صرفا بیکاران غیر ارادی مشمول قانون کار که بیمه شده تامین اجتماعی و مشمول قانون بیمه بیکاری بوده و در حال حاضر به دلیل شیوع ویروس کرونا به طور موقت بیکار هستند از مزایای بیمه بیکاری بهره مند می شوند.
آشتاب تاکید کرد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 64 روز و 1 ساعت پیش
تحویل روزانه بیش از 1000 عدد ماسک به هر داروخانه منتخب در اراک

تحویل روزانه بیش از 1000 عدد ماسک به هر داروخانه منتخب در اراک به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اراک ، علیمرادیان، معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: اتاق اصناف دریافت روزانه بیش از 1000 عدد ماسک به داروخانه های منتخب تحویل می دهد و طبق بررسی های صورت گرفته این ماسک ها از لحاظ کیفیت و اتو کلاو و ضد عفونی مورد تایید معاونت غذا و دارو اراک است.
علیمرادیان افزود: بیش از 500 هزار عدد ماسک هم از سوی گروه های جهادی سپاه روح الله و دانشگاه علوم پزشکی در مناطق محروم شهر اراک توزیع شده است.
او اضافه کرد: با تلاش جهادی اتاق اصناف استان مرکزی و همکاری داروخانه های خصوصی در حال برطرف کردن نیاز به ماسک در سطح شهر اراک ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 1 ساعت پیش
ضرورت احتیاط بیشتر در کودکان برای مقابله با کروناویروس

ضرورت احتیاط بیشتر در کودکان برای مقابله با کروناویروس به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بجنورد ، مدیرگروه سلامت، جمعیت، خانواده و مدارس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با تأکید بر این مطلب گفت: بسیاری از افراد به اشتباه تصور می کنند، کودکان به این بیماری مبتلا نمی شوند، این در حالی است که طی روزهای اخیر تعداد زیادی از کودکان و نوزادان به این بیماری مبتلا شدند.
مریم پورآدینه اظهار داشت: درمان و اقدامات درمانی برای کودکان بسیار مشکل تر از بزرگسالان است ، بنابراین باید در زمینه پیشگیری از کرونا در کودکان بیشتر احتیاط کنیم.
او عنوان کرد: هر کودکی که به بیماری تب دار مبتلا می شود یا علایمی نظیر سرفه خشک ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 64 روز و 1 ساعت پیش
چالش دارت در کوهبنان

چالش دارت در کوهبنان به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، چالش دارت کوهبنان به مناسبت روز جمهوری اسلامی ایران به همت هیئت انجمن های ورزشی این شهرستان برگزار شد.
نتایج این چالش به شرح ذیل است:
آقایان
1- حسین ابراهیم پور نفر اول
2- مصطفی عرب پور نفر دوم
3- امیر مهدی روح الامینی نفر سوم
4- علی ابراهیمی نفر چهارم
5- علی محمد حسنی نفر پنجم
6- حسین رشیدی نفر ششم
بانوان
1- آیناز روح الامینی نفر اول
2- عرب پورنفر دوم
3- مریم احمدی نفر سوم
4- حنانه امیری نفر چهارم
5- الهه جعفری نفر پنجم ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: ورزشی انتشار : 64 روز و 1 ساعت پیش
کمک خیران برای بیماران کرونایی ادامه دارد

کمک خیران برای بیماران کرونایی ادامه دارد به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، شهبازی مدیر روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: در ادامه کمک های خیرین بابلی و با هماهنگی ستاد مردمی مبارزه با کرونا بابل، 10 دستگاه تلویزیون 32 اینچ از سوی علی اکبر نوشادیان، یک دستگاه از سوی گروه هنری پنجاه با یاران همراه، یک دستگاه از سوی خانم هاجرخاتون مرادی و دو دستگاه دیگر از سوی محمدتقی کرباسی به بخش های مختلف بیمارستان روحانی بابل اهدا شد.
او افزود: هزار و 500 عدد ماسک سه لایه از سوی خانم زهرا علیمحمدی برای توزیع در مراکز درمانی تحویل ستاد مردمی شد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 64 روز و 1 ساعت پیش
آموزش دانش آموزان عشایر خراسان جنوبی از شبکه شاد فراهم شد

آموزش دانش آموزان عشایر خراسان جنوبی از شبکه شاد فراهم شد به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند ، واقعی مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: آموزش و پرورش و اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان تا حد امکان زیرساخت لازم برای آموزش دانش آموزان عشایر و روستایی از شبکه شاد را مهیا کرده است.
او افزود: بیشتر مدارس روستایی و عشایری مقطع ابتدایی هستند که در این زمینه بسته های تهیه شده که در اختیار این افراد قرار می گیرد فردا از آن رونمایی می شود.
واقعی ادامه داد: بسته های تهیه شده از طریق رابطان آموزش و پرورش در اختیار دانش آموزان این مناطق قرار می گیرد همچنین برای آموزش متوسطه نیز برای تامین زیرساخت ها اداره کل ارتباطات ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 64 روز و 1 ساعت پیش
تمدید تعطیلی سرویس دهی قطارشهری و اتوبوسرانی مشهد

تمدید تعطیلی سرویس دهی قطارشهری و اتوبوسرانی مشهد به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ، با تصمیم امروز اعضای شورای شهر مشهد و به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ، تعطیلی سرویس دهی خطوط قطارشهری و ناوگان اتوبوسرانی تا 23 فروردین ماه تمدید شد.
اختیار تصمیم گیری برای تمدید عدم و یا کاهش ساعات سرویس های خطوط قطارشهری و اتوبوسرانی از 23 تا پایان فروردین ماه هم به شهردار مشهد تفویض شد.
انتهای پیام//ف.س ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 1 ساعت پیش
بارش باران و لغزندگی جاده های زنجان

بارش باران و لغزندگی جاده های زنجان محمد محمدی در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان، به وضعیت جاده های استان زنجان اشاره کرد و گفت: با توجه به بارش پراکنده باران سطح اکثر جاده های استان زنجان خیس و لغزنده است.
مسئول مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان با بیان اینکه درگردنه ها ی کوهستانی استان بارش باران و برف وجود دارد اظهار کرد: رانندگان برای تردد در این محور ها از تجهیزات ایمنی استفاده کنند.
او به رانندگان توصیه کرد:با احتیاط بیشتر و با رعایت سرعت مطمئنه در جاده های استان زنجان تردد کنند.
انتهای پیام/ن ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 1 ساعت پیش
بهترین فیلم های درام سال را بشناسید

بهترین فیلم های درام سال را بشناسید به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، فیلم های درام معمولا در جمع تماشاگرانی که صرفا به دنبال سرگرمی هستند، هواداران زیادی ندارند. اما منتقدان، همیشه فیلم های درام را تحسین می کنند و معمولا جوایز سینمایی مهم هم به این فیلم ها تقدیم می شود. درام، به ژانری از فیلم های سینمایی گفته می شود که داستان زندگی انسان ها در روایتی واقعی توضیح می دهد. تمرکز اصلی فیلم های درام بر روی احساسات انسانی است؛ بنابراین اگر به تماشای احساسات انسان و درگیری های او با خودش و دیگران در چارچوب یک زندگی واقعی علاقه دارید، این فیلم ها که در یک سال اخیر منتشر شده اند را حتما در لیست تماشاکردن قرار دهید. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 64 روز و 1 ساعت پیش
یک افشاگری سینمایی علیه ترامپ / زنانی که قربانی سیاست شدند

یک افشاگری سینمایی علیه ترامپ / زنانی که قربانی سیاست شدند به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، اگر می خواهید درباره دونالد ترامپ و فاکس نیوز، یکی از معروف ترین کانال های خبری راست گرای آمریکایی بیشتر بدانید، دیدن این فیلم می تواند، چون تصویری واضح از ارتباط جمهوری خواهان، مدیران شبکه فاکس نیوز، سیاست ورزی و فساد این دو پدیده باشد.
فیلم بامبشل به شدت سیاسی و فمینیستی است، اما از وجوه مثبت این دو گرایش بهره می برد و باید دانست که این فیلم می توانست از همین دو لطمه بخورد.
جی روچ کارگردان فیلم پیش از این، کمدی های معروف دیدار با والدین را کارگردانی کرده بود و نیز فیلمی بیوگرافیک ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 64 روز و 1 ساعت پیش
هشدار هواشناسی نسبت به احتمال سیلاب و آبگرفتگی

هشدار هواشناسی نسبت به احتمال سیلاب و آبگرفتگی به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان ،سلطانی کارشناس هواشناسی استان زنجان گفت: سامانه بارشی که از امروز وارد استان شده موجب بارش های پراکنده وزش باد نسبتا شدید، بارش های رگباری باران و رعدوبرق در نقاط مختلف استان خواهد شد.
او با اشاره به احتمال وقوع تگرگ در برخی نقاط استان افزود: دمای هوا تا روز دوشنبه روند افزایش تدریجی داشته و پیش بینی می شود از سه شنبه هفته آینده توده هوای سردی وارد منطقه شده و موجب کاهش دمای هوا شود.
کارشناس هواشناسی استان زنجان محافظت از تاسیسات کشاورزی به ویژه گلخانه ها با توجه به بارش های رگباری ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 1 ساعت پیش
موافقت فیفا با افزایش یک ساله سن فوتبالیست ها در المپیک

موافقت فیفا با افزایش یک ساله سن فوتبالیست ها در المپیک به گزارش گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان ، فیفا اعلام کرد به دلیل تعویق یک ساله المپیک به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا فوتبالیست های متولد 1997 (1376) به بعد می توانند در المپیک 2021 شرکت کنند.
یعنی با وجود یک سال بیشتر شدن سن برخی از فوتبالیست ها (24 ساله) می توانند در این تورنمنت حضور داشته باشند.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: ورزشی انتشار : 64 روز و 1 ساعت پیش
100واحد مسکن برای محرومان در بروجرد احداث شده است

100واحد مسکن برای محرومان در بروجرد احداث شده است به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان ، سید حسین ریاضتی رییس بنیادمسکن انقلاب اسلامی بروجرد اظهارداشت : برای ساخت مسکن محرومان که در شرایط سختی زندگی می کردند 40 میلیون تومان وام با سود پنج درصد و 25 میلیون تومان وام بلاعوض پرداخت شده است.
اوگفت: همچنین در راستای رفع مشکلات مسکن روستاییان در راستای طرح انبوه سازی روستایی در روستای قلعه شمسی 28 واحد آپارتمان در حال احداث بوده که با بهره برداری از آن ها مجموع این واحد ها به 82 واحد می رسد.
برای ساخت هر واحد 40میلیون تومان تسهیلات بانکی پرداخت شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 1 ساعت پیش
نارضایتی 52 درصد آمریکایی ها از نحوه واکنش ترامپ به شیوع کرونا

نارضایتی 52 درصد آمریکایی ها از نحوه واکنش ترامپ به شیوع کرونا به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه اینترنتی آمریکایی هیل، نتایج نظرسنجی شبکه تلویزیونی ای بی سی نیوز و مؤسسه ایپسوس که روز جمعه منتشر شد نشان می دهد 47 درصد از پاسخ دهندگان از نحوه واکنش دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، به شیوع کرونا رضایت دارند و این در حالی است که 52 درصد افراد با اقدامات وی موافق نیستند.
تعداد افرادی که در دو هفته گذشته در سراسر آمریکا به ویروس کرونا آلوده شده اند، به شدت افزایش یافته است. شمار مردمی که در بسیاری از شهر ها به ویروس کرونا آلوده می شوند هر چهار تا پنج روز یکبار، دو برابر می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 64 روز و 1 ساعت پیش
خلاقیت با خرده تراش

خلاقیت با خرده تراش به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، کاردستی های زیبایی که در تصاویر زیر می بینید، همگی با خرده های تراش مداد ساخته شده اند. از این ایده خلاقانه می توان برای ساختن کارت پستال، تابلو و کاردستی های منحصر به فرد و جالب استفاده کرد.
منبع: خراسان
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 1 ساعت پیش
کشف هزار و 850 قطعه بوقلمون فاقد مجوز در شهرستان سلطانیه

کشف هزار و 850 قطعه بوقلمون فاقد مجوز در شهرستان سلطانیه به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان ، سرهنگ حسین اصانلو فرمانده انتظامی شهرستان سلطانیه با اعلام این خبر گفت: ماموران پلیس آگاهی و مبارزه با قاچاق کالا شهرستان در راستای برخورد با قاچاق در محور خدابنده به یک دستگاه خودروی کامیون حامل بار بوقلمون زنده مشکوک و جهت بررسی بیشتر آن را متوقف کردتد.
او افزود: در بررسی از این خودرو، هزار و 850 قطعه بوقلمون قاچاق فاقد مجوز حمل بهداشت کشف که کارشناسان ارزش طیور کشف شده را 780 میلیون ریال اعلام کردند.
فرمانده انتظامی شهرستان سلطانیه با بیان اینکه مبارزه با قاچاق کالا و ارز در دستور کار پلیس قرار دارد و با هرگونه ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: حوادث انتشار : 64 روز و 1 ساعت پیش
ترافیک در آزادراه تهران-شمال روان است/ بارش برف در برخی از محور های استان زنجان

ترافیک در آزادراه تهران-شمال روان است/ بارش برف در برخی از محور های استان زنجان سرهنگ نادر رحمانی رئیس مرکز اطلاعات کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا در گفت وگو با خبرنگار حوزه حوادث و انتظامی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان ، درباره آخرین وضعیت راه های کشور اظهار کرد: بر اساس مصوبه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، فقط ورود افراد بومی و ساکن هر شهر طبق کارت ملی، پلاک و بیمه نامه خودرو، به آن شهر مجاز است.
وی افزود: تردد در محور های چالوس، هراز، فیروزکوه، آزادراه تهران - شمال و آزادراه قزوین - رشت (رفت و برگشت) روان است و محور های شمالی فاقد هرگونه مداخلات جوی هستند.
رئیس مرکز اطلاعات کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا گفت ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 1 ساعت پیش
جهش تولید نسخه جراحی اقتصاد ایران است

جهش تولید نسخه جراحی اقتصاد ایران است وهاب عزیزی دبیرکل جبهه جهادگران ایران اسلامی در گفت وگو با خبرنگار احزاب و تشکل ها گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، از نام گذاری سال 99 به جهش تولید به عنوان یک نسخه حکیمانه برای نجات کشور از بیماری رکود اقتصادی یاد کرد و گفت: اقتصاد کشور ما برای رهایی از وضعیت فعلی نیازمند چندین جراحی در حوزه های قانون گذاری، فرهنگ و مدیریت است.
او ادامه داد: از آنجایی که جهش در هر کاری نیازمند زمینه سازی و فراهم نمودن مقدمات و پیش نیاز است؛ برای رسیدن به جهش تولید موانع متعددی که همچون غده های سرطانی اقتصاد ما را فلج کرده اند بایستی جراحی شوند ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 64 روز و 1 ساعت پیش
مواد ضدعفونی کننده رایگان در صومعه سرا توزیع می شود

مواد ضدعفونی کننده رایگان در صومعه سرا توزیع می شود به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت ، رسول اندرز مسئول واحد آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری صومعه سرا گفت: در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا روزانه 6 هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده سطوح رایگان بین شهروندان صومعه سرایی توزیع می شود.
بیشتر بخوانید : توزیع 10 تن محلول ضد عفونی در شهرستان آستارا
اوبا بیان اینکه، این طرح از 12 فروردین آغاز شده ، تصریح کرد : عملیات ضدعفونی معابر و مکان های مختلف شهرصومعه سرا تا ریشه کنی ویروس کرونا همچنان ادامه دارد.
انتهای پیام / ق ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 1 ساعت پیش
لاله واژگون در منطقه بنواستکی کوهرنگ قُرق می شود

لاله واژگون در منطقه بنواستکی کوهرنگ قُرق می شود به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد ، علی محمدی مقدم مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری، با اشاره به اهمیت حفظ و حراست گفت: گونه لاله واژگون در منطقه بنواستکی شهرستان کوهرنگ قُرق می شود.
او افزود: اجرای طرح قُرق این منطقه پارسال پیشنهاد داده شد، اما به دلیل حضور گردشگران و دوستداران طبیعت به خوبی اجرایی نشد.
محمدی مقدم با اشاره به شیوع ویروس کرونا و اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی، کاهش سفر و اجرای طرح در خانه بمانیم اضافه کرد: کاهش حضور گردشگران و طبیعت دوستان در فصل رویش و شروع گل دهی لاله های واژگون ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 1 ساعت پیش
رقابت های بین المللی فوتبال بازهم لغو شد

رقابت های بین المللی فوتبال بازهم لغو شد به گزارش گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان ، شیوع ویروس کرونا باعث شده رقابت های مختلف ورزشی از جمله لیگ های معتبر فوتبال جهان لغو و به زمان دیگری موکول شوند.
فیفا تمام مسابقات بین المللی فوتبال در ماه ژوئن (12 خرداد تا 11 تیر) را به خاطر کرونا لغو کرد.
قبل از این هم ایتالیایی ها لیگ برتر این کشور را چند بار به تعویق انداختند.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: ورزشی انتشار : 64 روز و 1 ساعت پیش
تعطیلی صنوف لرستان تا بیستم فروردین ماه

تعطیلی صنوف لرستان تا بیستم فروردین ماه به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان ، اسد عبدالهی معاون اقتصادی استاندار لرستان در جلسه ستاد تنظیم بازار استان اظهار داشت: بر اساس مصوبات ستاد ملی کرونا و ستاد استانی مقابله با کرونا، اصناف تا پایان روز بیستم فروردین ملزم به اجرای کامل این مصوبه هستند.
او افزود: در این مدت تنها اصناف عرضه کننده اقلام مورد نیاز مردم از جمله نانوایی، قصابی، مرغ و ماهی فروشی، میوه فروشی و مواد غذایی و داروخانه ها می توانند به منظور تامین مایحتاج مردم فعالیت داشته باشند.
عبدالهی ادامه داد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 1 ساعت پیش
ادامه بارش های بهاری در استان قزوین

ادامه بارش های بهاری در استان قزوین مریم بهروزی کارشناس هواشناسی در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین ، گفت: از بعدازظهر امروز تا صبح روز یکشنبه در بعضی ساعات شاهد بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد های غربی برای بخش های غربی را خواهیم داشت.
بهروزی افزود: برای روز یکشنبه و دوشنبه به طور موقت جوی نسبتا پایدار بر منطقه حاکم است.
او اضافه کرد: از عصر روز دوشنبه و طی روز سه شنبه با فعالیت سامانه بارشی در بعضی ساعات بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد های شمالی پیش بینی می شود.
به گفته ی کارشناس هواشناسی، طی دو روز آینده دمای هوای استان تغییر چندانی نخواهد داشت. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 1 ساعت پیش
راه اندازی مرکز مشاوره غیرحضوری کاهش آسیب های روانی ناشی از کرونا

راه اندازی مرکز مشاوره غیرحضوری کاهش آسیب های روانی ناشی از کرونا به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه حجت الاسلام یوسف احمدی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه از راه اندازی مرکز مشاوره غیر حضوری و رایگان برای کاهش آسیب های روانی ناشی از کرونا خبر داد و گفت : با توجه به اینکه پیامد های روانی و اجتماعی حوادث و بلایا پس از فروکش آن حوادث خود را نمایان می کنند لذا با کمک شهرداری کرمانشاه این مرکز راه اندازی شد.
او گفت : هدف از مشاوره و حمایت های روانی اجتماعی در بلایا و حوادث غیر مترقبه کمک به گروه های آسیب پذیر و واکنش های افراد پس از حوادث است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 64 روز و 1 ساعت پیش
یک دستگاه پژو پارس در مهاباد طعمه حریق شد

یک دستگاه پژو پارس در مهاباد طعمه حریق شد رحمان احمدی مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مهاباد در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مهاباد ، گفت: یک دستگاه خودرو سواری پژو پارس در خیابان سرداران این شهرستان به دلیل نقص فنی طعمه حریق شد.
او افزود: گروهی از آتش نشانان بلافاصله به محل حادثه اعزام شدند و آتش را مهار کردند.
احمدی علت آتش سوزی را اتصال سیم کشی داخل خودرو اعلام و اضافه کرد: خوشبختانه این رویداد تلفات جانی نداشت، اما به خودروی مذکور خسارات زیادی وارد شد.
مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مهاباد از شهروندان خواست با بررسی فنی همیشگی ضمن پایش مکانیکی ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: حوادث انتشار : 64 روز و 2 ساعت پیش
مسابقه عکاسی در خانه سبز بمانیم دانشگاه لرستان برگزار می شود

مسابقه عکاسی در خانه سبز بمانیم دانشگاه لرستان برگزار می شود به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان ، خسرو عزیزی رییس دانشگاه لرستان گفت: شورای راهبردی مدیریت سبز دانشگاه لرستان با همکاری کانون محیط زیست این مرکز، مسابقه ای را با عنوان در خانه، سبز بمانی برگزار می کند.
او با بیان اینکه مهلت ارسال و داوری آثار به ترتیب 20 و 22 فروردین ماه جاری است، افزود: موضوع این مسابقه عکاسی در منزل با سوژه مدیریت پسماند ها و مسائل زیست محیطی می باشد.
عزیزی اظهارداشت: علاقمندان می توانند آثار خود را به آدرس Environlu@gmail.com ارسال کنند.
انتهای پیام/م ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 64 روز و 2 ساعت پیش
معاون مستعفی مدیرعامل استقلال است، نه سعادتمند!

معاون مستعفی مدیرعامل استقلال است، نه سعادتمند! به گزارش خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان ، مدتی قبل سعادتمند با نظر وزارت ورزش و جوانان به عنوان مدیرعامل جدید باشگاه استقلال انتخاب شد. شنیده می شود او زیر نظر معاون مستعفی استقلال فعالیت می کند.
دلیل اصلی مخالفت فرهاد مجیدی و عبدالرضا موسوی با سعادتمند هم حضور این معاون در پشت پرده مدیریت باشگاه استقلال است. معاون پرحاشیه و بدکارنامه استقلال با توجه به کدورتی که با بازیکنان استقلال و هواداران آبی ها داشت عملا نمی توانست به باشگاه برگردد، اما شواهد حکایت از این دارد که احمد سعادتمند فقط روی کاغذ مدیر عامل باشگاه استقلال است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: ورزشی انتشار : 64 روز و 2 ساعت پیش
ممنوعیت تردد خودرو های غیربومی در همدان

ممنوعیت تردد خودرو های غیربومی در همدان سرهنگ عزیزی، رییس پلیس راه استان همدان در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان با اشاره به محدودیت های تردد در طرح فاصله گذاری اجتماعی افزود: اگر فردی بومی یک شهر و ساکن آنجا باشد مجاز به ورود به آن شهر است، اما ورود افراد غیر بومی به شهر ها مجاز نیست.
او با اشاره به اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی با موضوع ممنوعیت تردد خودرو های غیربومی در شهر و عدم خروج خودرو های بومی از آن، ادامه داد: در این طرح که از هشتم فروردین اجرایی شده خودروهای متخلف توقیف و اعمال قانون شده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 2 ساعت پیش
ویروس کرونا؛ بیماران دیابتی چگونه از خود مراقبت کنند؟

ویروس کرونا؛ بیماران دیابتی چگونه از خود مراقبت کنند؟ پوپک اسدی فوق تخصص بیماری های غدد و متابولیسم در گفت وگو با خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، در ارتباط با بیماری کووید 19 با افراد مبتلا به بیماری دیابت گفت: افرادی که به بیماری دیابت مبتلا هستند باید کنترل فشار و قند داشته باشند و با پزشک خود مرتب به منظور کنترل آن ها در تماس باشند.
او افزود: افراد مبتلا به دیابت اگر کنترل مناسب قند و یا فشار نداشته باشند هم احتمال ابتلا به کرونا و هم شدت این بیماری در آن ها افزایش می یابد.
اسدی تصریح کرد: در نتیجه بیماران دیابتی باید یک سری اصول ایمنی را رعایت کنند فاصله کافی با افراد بیمار یا ناقل داشته باشند که معادل ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 64 روز و 2 ساعت پیش
عوارض مسمومیت با قرص برنج چیست؟

عوارض مسمومیت با قرص برنج چیست؟ به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، یکی از مسمومیت های شایع در کشور، مسمومیت با قرص برنج است که متأسفانه این نوع مسمومیت عوارض شدیدی دارد.
سیدرضا جبیب زاده متخصص طب اورژانس در خصوص مسمومیت با قرص برنج، اظهار کرد: یکی از مسمومیت های شایع در کشور ما مسمومیت با قرص برنج است. این قرص به صورت کریستال های زرد بسته بندی شده است و از آن با هدف جلوگیری از فاسد شدن برنج ها در انبارهای شالیزارها استفاده می شود.
او ادامه داد: در برخی مواقع از قرص برنج به عنوان جونده کش استفاده می شود و این قرص هنگام ترکیب با رطوبت، اسید گاز فسیفیت آزاد می کند ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 64 روز و 2 ساعت پیش
وضعیت آب و هوا در 16 فروردین 99

وضعیت آب و هوا در 16 فروردین 99 به گزارش خبر نگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، بر اساس تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی، امروز(شنبه) با عبور موجی از نوار شمالی کشور علاوه بر مناطق شمال شرق و شرق کشور، در شمال غرب، سواحل دریای خزر، ارتفاعات و دامنه های البرز واقع در استان های قزوین، البرز، تهران و شمال سمنان نیز بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد و در مناطق مرتفع و کوهستانی بارش برف پیش بینی می شود.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 2 ساعت پیش
مسئولیت دیه کارکنان مبتلا به کرونا به عهده کارفرمایان نیست

مسئولیت دیه کارکنان مبتلا به کرونا به عهده کارفرمایان نیست به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، حسین سلاح ورزی در جمع خبرنگاران، با اشاره به شیوع و گسترش ویروس کرونا و ابهامات به وجود آمده برای برخی از کارفرمایان مبنی بر مسئولیت آن ها در صورت ابتلاء کارگران و همچنین ماده 85 قانون کار، گفت: کارفرمایان قطعاً در محیط کار، همانند سایر بخش های جامعه دستورالعمل های بهداشتی و اقدامات لازم برای ضدعفونی کردن محیط را انجام می دهند و به همین خاطر از باب ضمان و تسبیب مسئولیتی در قبال ابتلاء به کرونا عهده دار نخواهند بود.
او، عنوان کرد: همان طوری که سازمان بهداشت جهانی هم این بیماری را به عنوان پاندمی و جهان شمول اعلام کرده ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 64 روز و 2 ساعت پیش
تولید سه هزار ماسک در قائن

تولید سه هزار ماسک در قائن به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند ، یوسفی رئیس جمعیت هلال احمر شعبه قائن گفت: در حال حاضر چهار کارگاه در شهرستان قائن برای تأمین اقلام بهداشتی مردم برای مقابله با کرونا با همت داوطلبان و جوانان هلال احمر ماسک تولید می کند.
او با اشاره به اینکه در این کارگاه ها روزانه حدود 400 عدد ماسک تولید می شود، افزود: فعالیت این کارگاه ها از یک هفته پیش آغاز شده و تاکنون 3 هزار عدد ماسک در این کارگاه ها تولید شده است.
یوسفی اظهار کرد: بیش از 30 نفر از داوطلبان و جوانان هلال احمر این شهرستان در چهار کارگاه روستا های گریمنج و قومنجان و شهر های قاین و خضری دشت بیاض در حال ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 2 ساعت پیش
پیش بینی بارش های بهاری در مازندران

پیش بینی بارش های بهاری در مازندران به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، احمد اسدی معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی مازندران گفت: آسمان مازندران امروز شنبه 16 فروردین ماه صاف تا نیمه ابری، از بعدازظهر با افزایش ابر، همراه با بارش پراکنده باران و وزش باد پیش بینی می شود. خواهد بود.
او افزود: هوای مازندران روز یکشنبه 17 فروردین ماه ابری، همراه با بارندگی (در مناطق سردسیرکوهستانی با بارش برف و باران)، کاهش دما و وزش باد، از بعدازظهر با کاهش ناپایداری پیش بینی می شود.
معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی مازندران گفت ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 2 ساعت پیش
لیست زمان پخش برنامه های تلویزیونی صدا و سیمای مرکز خلیج فارس

لیست زمان پخش برنامه های تلویزیونی صدا و سیمای مرکز خلیج فارس به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از هرمزگان ، برنامه های تلویزیونی صدا و سیمای مرکز خلیج فارس به شرح زیر است؛
ادامه سریال چار دیواری 00:00
تله فیلم هم سایه ها 00:15
فصل بهارن(تکرار) 01:45
نوای شرجی(تکرار) 03:30
سریال چار دیواری(تکرار) 04:30
تا آسمان (ویژه اذان صبح) 05:15
جمع خوانی قرآن کریم 05:40
سخنرانی 06:40
دعای عهد 07:20
ورزش صبحگاهی 07:30
ناشتا 07:40
کالنگ 08:10
اخبار استان(تکرار) 08:40
طنز ناخنک(تکرار) 09:00
مسابقه خانه ما 09:30
انیمیشن غول آهنی 10:30 ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 2 ساعت پیش
قوم یونس، کرونا و فرصتی برای یک آشتی

قوم یونس، کرونا و فرصتی برای یک آشتی به گزارش خبرنگار حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان ، مهدی هادیان دانشجوی دکترای علوم قرآن و حدیث با بهره گیری از سرگذشت یکی از پیامبران الهی، دردسر های فراگیر کرونا را هشدار و فرصتی برای انسان ها و ابزاری برای جبران خطا ها و نزدیکی به درگاه الهی می داند. در ادامه متن یادداشت او را بخوانید:
یونس کلافه و دل خسته از قوم ناسپاس خود، دست هایش را به سوی آسمان بلند کرد و خطاب به پروردگار خود عرض کرد: خدای من! هنگامی که من را برای دعوت این قوم به سوی آنان فرستادی، سی سال بیشتر نداشتم و من سی و سه سال در بین آنان توقف کردم و اکنون پیرمردی شصت و سه ساله هستم ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 64 روز و 2 ساعت پیش
پرستاران بیمارستان های آمریکا ماسک می خواهند!

پرستاران بیمارستان های آمریکا ماسک می خواهند! به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، شبکه تلویزیونی ای پی تی ان در گزارشی از اعتراض پرستاران در ایالت کالیفرنیای آمریکا به محدودیت های ایجاد شده برای بیمارستان ها در زمینه ماسک صورت خبر داد.
بر اساس این گزارش، این پرستاران خواهان ارائه ماسک های کافی به کادر درمانی در بیمارستان ها شدند.
یکی از پرستاران گفت: ما از مسئولان بیمارستان می خواهیم تجهیزات حفاظتی مورد نیازمان را در اختیار ما قرار دهند. ما خواهان ارائه ماسک های ان 95 هستیم. می خواهیم تجهیزات حفاظتی شخصی در اختیار ما قرار بگیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: حوادث انتشار : 64 روز و 2 ساعت پیش
مغزشویی ایدئولوژیک ترامپ توسط مثلث ضدشیعی/ چرا عراق برای ترامپ، مهم تر از کرونا است؟ +تصاویر

مغزشویی ایدئولوژیک ترامپ توسط مثلث ضدشیعی/ چرا عراق برای ترامپ، مهم تر از کرونا است؟ +تصاویر به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، اخبار و گزارش های میدانی که در روز های اخیر از عراق می رسد، حکایت از ان دارد که نیرو های تروریستی ارتش آمریکا، به احتمال قوی برنامه هایی برای اقدامات نظامی گسترده علیه مقاومت عراق دارند. حجم تسلیحات و تجهیزات ارسالی، نیرو های جدید اعزام شده، جابه جایی های پرسنلی و انتقال سفارت به پایگاه نظامی عین الاسد و البته تحرکات مشکوکی، چون فرار شمار زیادی از عناصر داعش در عراق و البته اخبار آشکار و نهانی که شخصیت های سیاسی و مسوولان گروه های بسیج مردمی انتشار می دهند، به صورت بالقوه احتمال نقشه های خطرناک و شوم آمریکایی ها را بالا برده است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 64 روز و 2 ساعت پیش
تعلیق سری آ ایتالیا تا اطلاع ثانوی تمدید شد

تعلیق سری آ ایتالیا تا اطلاع ثانوی تمدید شد به گزارش گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان ، شیوع ویروس کرونا باعث شده رقابت های مختلف ورزشی از جمله لیگ های معتبر فوتبال جهان لغو و به زمان دیگری موکول شوند.
با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا در ایتالیا، رقابت های سری آ ابتدا تا 4 آوریل و سپس اول ماه می به حالت تعلیق درآمد.
اکنون سری آ یک قدم دیگر به لغو کامل نزدیک تر شده است. زمان تعلیق این رقابت ها تا اطلاع ثانوی تمدید شد.
در جلسه امروز سازمان لیگ با 20 باشگاه سری آ از طریق ویدیو کنفرانس، تصمیم بر این شد که شروع مجدد مسابقات تا اطلاع ثانوی لغو شود.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: ورزشی انتشار : 64 روز و 2 ساعت پیش
اینفوگرافی؛ با خواب آلودگی بهاری چه کنیم؟

اینفوگرافی؛ با خواب آلودگی بهاری چه کنیم؟ به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، تغییرات آب و هوا و ورود به فصل بهار سبک زندگی متفاوتی را در زندگی روزمره می طلبد که رعایت نکردن آن به خودی خود بی حالی و خواب آلودگی را در طول روز به همراه دارد.
منبع: تبیان
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 2 ساعت پیش
برنامه پرواز فرودگاه بین المللی گرگان، شنبه شانزدهم فروردین ماه

برنامه پرواز فرودگاه بین المللی گرگان، شنبه شانزدهم فروردین ماه به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان ، برنامه امروز پروازهای فرودگاه بین المللی گرگان بدین شرح است.
ایرلاین شماره پرواز مبدا مقصد وضعیت ساعت
ایران ایر IRA3359 گرگان تهران طبق برنامه 18:00
ایران ایر IRA3358 تهران گرگان طبق برنامه 17:25
انتهای پیام / اس ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 2 ساعت پیش
پیش بینی دمای استان گلستان، شنبه شانزدهم فروردین ماه

پیش بینی دمای استان گلستان، شنبه شانزدهم فروردین ماه محمدقلی پور رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی گلستان در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان ، هوای استان را قسمتی تا نیمه ابری ، گاهی افزایش ابر همراه با بارندگی، رعد و برق، وزش نسبتا شدید باد و در برخی نقاط مه آلود پیش بینی کرده است.
شهر کمترین دما بیشترین دما شهر کمترین دما بیشترین دما
گرگان 11 21 مینودشت 11 22
گنبد کاووس 11 24 بندرگز 11 22
علی آبادکتول 10 22 گمیشان 11 22
کردکوی 11 23 رامیان 10 23
بندرترکمن 11 21 مراوه تپه 10 20
کلاله 10 22 اینچه برون 12 24
انتهای پیام / اس ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 2 ساعت پیش
فرو ریختن ناگهانی پل حین عبور خودرو + فیلم

فرو ریختن ناگهانی پل حین عبور خودرو + فیلم به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان ، یک پل در شهر پریمورسکی در خاور دور روسیه حین عبور خودرو به طور ناگهانی فرو ریخت.
این حادثه هیچ تلفاتی نداشت.
بیشتر بخوانید: تصادف یک دستگاه خودرو پشت چراغ قرمز + فیلم
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: حوادث انتشار : 64 روز و 2 ساعت پیش
انتخاب بین بد و بدتر؛ چرا جنگ در یمن متوقف نمی شود؟

انتخاب بین بد و بدتر؛ چرا جنگ در یمن متوقف نمی شود؟ به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، پس از شیوع ویروس کرونا و تبدیل آن به یک اپیدمی جهانی آنیتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل پیشنهاد کرد که تمامی درگیری ها در یمن برای برای مقابله با این ویروس پایان پذیرد.
پیشنهادی که در عمل به معنی آتش بس همه جانبه بود و در کمال ناباوری برای نخستین بار عربستان سعودی نیز از آن استقبال کرد. ولی در عمل وضعیت جبهه های نبرد تشدید شد و درگیری در مناطق مختلف استان مأرب افزایش پیدا کرد تا جایی که به گفته محمد عبدالسلام سخنگوی جنبش انصارالله، رژیم سعودی تنها در یک روز بیش از 60 مرتبه به مناطق مختلف یمن حمله هوایی کرد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 64 روز و 3 ساعت پیش
" کُلبیج " رامسری، کیک راحت و خوش طعم برای روزهای در خانه ماندن

" کُلبیج " رامسری، کیک راحت و خوش طعم برای روزهای در خانه ماندن به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، " کُلبیج " درست مربوط به زمان هایی است که در آشپزخانه هیچ بانویی خبری از گاز فردار، همزن برقی و لوازمی از این دست نبود، تنها همان خلاقیت های کدبانو گری بود که زنان را به درهم آمیختن عطر و طعم و خلق خوردنی های لذت بخشی سوق می داد.
" کُلبیج " در گویش مردمان این خطه به معنای یک تابه و یا قالب برای پختن مواد این کیک یا هر غدایی است، اما در مورد این کیک سنتی، بخش راحت ماجرا آنجاست که برای تهیه این به اصطلاح کیک، دیگر نیازی به تجهیزات و فوت فن های مختلف کیک پزی های مرسوم امروزی نیست. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 64 روز و 3 ساعت پیش
تابستان قطعی برق نخواهیم داشت

تابستان قطعی برق نخواهیم داشت محسن طرزطلب مدیر عامل شرکت تولید برق حرارتی در گفت وگو با خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، در خصوص خاموشی در تابستان امسال گفت:خوشبختانه با تمهیداتی که صورت گرفته و گرم شدن نسبی هوا وضعیت تحویل گاز به نیروگاه ها بهبود یافته است؛ به گونه ای که اکنون میزان استفاده مازوت در نیروگاه ها فقط حدود 10 درصد شده است.
او با تاکید بر مدیریت مصرف برق در بخش خانگی، تجاری و کشاورزی و صنعتی اضافه کرد: امید می رود با مدیریت مصرف، بگونه ای محقق شود که عبور مناسبی از گرما و فصل تابستان پیش رو داشته باشیم. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 3 ساعت پیش
شیوه دفاع مجازی از پایان نامه در دانشگاه علم و صنعت

شیوه دفاع مجازی از پایان نامه در دانشگاه علم و صنعت جبار علی ذاکری رئیس دانشگاه علم و صنعت در گفت وگو با خبرنگار حوزه دانشگاه گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، درباره تدابیر دانشگاه علم و صنعت برای برگزاری کلاس های مجازی با توجه به شیوع کرونا گفت: برنامه ای که از قبل از عید برای سال جدید برنامه ریزی کرده بودیم تداوم آموزش مجازی از طریق سیستم ال ام اس دانشگاه است.
ذاکری در ادامه بیان کرد: از اعضای هیئت علمی هم خواسته ایم که آمادگی لازم را برای حداقل دو هفته سوم و چهارم فروردین ماه داشته باشند. البته در دانشگاه علم و صنعت تابع تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا خواهیم بود ولی با توجه به تجربیات کشور چین این پیش بینی را داشتیم که احتمال ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 3 ساعت پیش
نقشه جهش تولید/ از زیر خاکی تا نفوذ/ کرونا یا بحران آب و هوا، کدام ویرانگر است؟

نقشه جهش تولید/ از زیر خاکی تا نفوذ/ کرونا یا بحران آب و هوا، کدام ویرانگر است؟ به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، تصاویر صفحه نخست روزنامه های استانی امروز شنبه 16 فروردین ماه را با عناوین مختلف مشاهده می کنید.
انتهای پیام/م ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 3 ساعت پیش
برگزاری جشن های نیمه شعبان در یزد ممنوع شد

برگزاری جشن های نیمه شعبان در یزد ممنوع شد فخر السادات خامسی هامانه مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد ، از لغو جشن های نیمه شعبان در سراسر استان خبر داد و گفت: امسال برای رعایت مسائل بهداشتی و ممنوعیت اجتماعات، جشن میلاد منجی عالم بشریت صاحب الزمان (عج) در روز 15شعبان برگزار نخواهد شد.
او افزود: به دلیل شیوع بیماری کرونا ویروس ، برنامه فرهنگی،برگزاری جشن، پخش نذورات در سطح شهر انجام نخواهد شد.
مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد با اشاره به به تلاش بی وقفه کادر درمان استان برای شکست این بیماری ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 64 روز و 3 ساعت پیش
اشتغال روی آب ارمغان رقص ماهی زیر آب/ خوزستان بر سکوی دوم پرورش آبزیان

اشتغال روی آب ارمغان رقص ماهی زیر آب/ خوزستان بر سکوی دوم پرورش آبزیان به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز ، ماهی و میگو جزء غذا های مفید و مورد علاقه ایرانیان محسوب می شوند و به دلیل داشتن انواع ویتامین ها از جمله؛ ویتامین D طرفداران زیادی دارد. اما تا به حال فکر کرده اید که این آبزیان چگونه بر سفره ما می نشینند و با طعم خوش چگونه ما را سیر کرده و نیاز ما را رفع می کنند؟
در گذشته عده ای از صیادان دل به دریا می زدند و روز ها و شب ها با موج دریا جدال می کردند تا بتوانند ماهی و میگو را از دل دریای خروشان بگیرند و وارد سبد غذایی خانواده ها کنند، اما با گذشت سال ها و افزایش جمعیت، دیگر دریا توانایی تامین آبزیان موردنیاز بشر را نداشت. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 64 روز و 3 ساعت پیش
زنگ خطر سینما سال هاست به صدا درآمده!

زنگ خطر سینما سال هاست به صدا درآمده! حوزه سینما گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان ، علیرضا رئیسیان کارگردان، تهیه کننده و نویسنده سینما، کلیت سینمای ایران و دلایل اینکه پس از گذشت چند دهه به درجه ای از افول کیفیتی و مدیریتی رسیده را مورد بررسی قرار داد که در ادامه می خوانید.
آقای رئیسیان با نگاهی به سینمای 98، به نظر شما افول داشته است یا خیر؟
بله افول سینما نتیجه یک دهه طراحی است، البته تقریبا دهه هفتاد به بعد این اتفاق افتاده بود، اما الان به اوج رسیده و عیان شده است. به تعبیری، جایگزین کردن ایدئولوژی به جای تنوع و تکثر دیدگاه هنری و راهی است که مدیران و تصمیم گیرندگان جامعه فرهنگی به بدترین شکل طی می کنند ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 64 روز و 3 ساعت پیش
روش تولید مسواک به صورت مکانیزه توسط دستگاه فوق سریع! + فیلم

روش تولید مسواک به صورت مکانیزه توسط دستگاه فوق سریع! + فیلم به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان ، دستگاه فوق سریع تولید مسواک به طور مکانیزه در دقیقه تعداد چشمگیری مسواک تولید می کند. در ادامه این خط تولید مکانیزه مسواک را مشاهده می کنید.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
بیشتر بخوانید: ویلچری با طراحی و عملکرد خاص + فیلم
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 64 روز و 3 ساعت پیش
ردپای یک دلال در اعتراض های بازیکنان خارجی باشگاه معروف

ردپای یک دلال در اعتراض های بازیکنان خارجی باشگاه معروف به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، اخیرا بازیکنان خارجی یک باشگاه لیگ برتری با تحت فشار دادن مدیریت این باشگاه سعی می کنند بیشترین دریافتی را در مقایسه با همبازیان دیگر خود داشته باشند تا اگر فیفا به خاطر شرایط موجود (گسترش ویروس کرونا در دنیا) رای به کاهش دستمزد 50 درصدی کل بازیکنان باشگاه های حرفه ای داد، ضرر مالی نکنند.
بازیکنان اشاره شده باشگاه خود را تهدید به فسخ قرارداد یکطرفه و عدم بازگشت به ایران کرده اند و با این کارشان هواداران تیم خود را نیز مقابل باشگاه قرارداده اند تا بلکه زودتر به هدف شان که همانا دریافتی مالی در اولین فرصت است، برسند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: ورزشی انتشار : 64 روز و 3 ساعت پیش
چرا ثروت در غرب مهم تر از جان انسان است؟ / لایه های آشکار کرونا در کشور های پیشرفته

چرا ثروت در غرب مهم تر از جان انسان است؟ / لایه های آشکار کرونا در کشور های پیشرفته به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، ویروس کرونا در سطح جهان چالش های مهمی را برای بشر ایجاد کرد و سبب شد که کشور های جهان چهره واقعی خویش را نشان دهند، زیرا تا قبل از این حادثه، تمدن غرب همیشه خویشتن را طرفدار عدالت، حقوق بشر و مساوات معرفی می کرد، ولی اکنون که کشور های غربی دچار این چالش مهم شده اند، خبر هایی به گوش می رسد که چهره واقعی این مدعیان را به خوبی نشان می دهد در ادامه به برخی از این اخبار اشاره کرده و آن ها را مورد تحلیل قرار می دهیم.
ایتالیایی های بالاتر از 80 سال رها خواهند شد تا بمیرند ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 64 روز و 3 ساعت پیش
قند های تزیینی برای مهمانی های خاص + طرز تهیه

قند های تزیینی برای مهمانی های خاص + طرز تهیه به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، قند تزیینی معمولا برای عید نوروز که دید و بازدید ها زیاد است و یا مجالس شادی استفاده می شود. این قند ها با شکر یا پودر قند ساخته می شود و با رنگ خوراکی می توان طرح های آن را زیبا تر کرد.
درست کردن قند تزیینی رنگارنگ
مواد لازم برای قند تزیینی
4 قاشق غذا خوری شکر
1 قاشق غذاخوری آب
وانیل 1 پنس
نقل ریز به دلخواه
رنگ خوراکی 1 قطره (به دلخواه)
طرز تهیه قند تزیینی
1- شکر را با آب مخلوط کنید و خوب هم بزنید تا حالت شنی پیدا کند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 64 روز و 3 ساعت پیش
جذاب ترین تصاویر پس زمینه (16 فروردین)

جذاب ترین تصاویر پس زمینه (16 فروردین) به گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان ، امروزه با گسترش استفاده مردم از رایانه های شخصی و تلفن های همراه یکی از جلوه ها و چشم اندازهایی که هر انسانی ساعات بسیار زیادی از روز را با آن مواجه است، تصویر پس زمینه دسکتاپ و گوشی خود محسوب می شود. مطالعات نشان می دهند انتخاب نوع تصاویر پس زمینه رایانه های شخصی و تلفن همراه نقش تاثیرگذاری در ایجاد روحیه های مختلف در انسان بازی می کند.
در همین رابطه دریچه فناوری باشگاه خبرنگاران جوان، روزانه برترین تصاویر پس زمینه در سطح جهان را برای مخاطبان خود جمع آوری کرده و امکان دانلود آنها را فراهم می کند ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 64 روز و 3 ساعت پیش
فعالیت های جنجالی ورزشکاران در فضای مجازی در سال 98

فعالیت های جنجالی ورزشکاران در فضای مجازی در سال 98 به گزارش خبرنگار حوزه ورزشکاران گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان ، فضای مجازی یکی از راه های ارتباطی در میان مردم جهان است که مخاطبان بسیار زیادی داشته و همین موضوع سبب شده تا افراد مشهور جامعه به ویژه سیاستمداران، ورزشکاران و هنرمندان از آن به عنوان ابزاری برای بیان برخی مسائل و موضوعات و یا دریچه ای برای صحبت با مردم جامعه و هوادارانشان استفاده کنند.
در ادامه می توانید اولین قسمت از گزیده مهم ترین و جنجالی ترین فعالیت های مجازی ورزشکاران در سال 98 را مشاهده کنید.
امیر علی اکبری ورزشکار رشته رزمی MMA که برای تعطیلات سال نو همراه با خانواده خود به کربلا رفته بود ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: ورزشی انتشار : 64 روز و 3 ساعت پیش
سنگین ترین تیم حفاظتی فرانسه چگونه مقابل اطلاعات سپاه زانو زد؟

سنگین ترین تیم حفاظتی فرانسه چگونه مقابل اطلاعات سپاه زانو زد؟ به گزارش خبرنگار حوزه حقوقی- قضایی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان ، مهر ماه سال گذشته سپاه پاسداران با انتشار متنی در کانال آمد نیوز خبر از بازداشت روح الله زم مدیر کانال تلگرامی داد.
روح الله زم که همه او را به عنوان مدیر کانال آمد نیوز می شناسند و از نقش مهم او در سامان دادن به آشوب های ساختگی در ایران خبر دارند پس از تلاش مأموران سپاه دستگیر و به ایران بازگردانده شد.
پس از دستگیری زم همدستانش تمامی چت هایشان را با او پاک کردند و از این کانال خارج شدند. اما زم برای تاسیس کانال آمدنیوز تنها با دوستان خود در خارج از کشور ارتباط نداشت بلکه بسیاری از همدستان او داخل کشور بودند ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 3 ساعت پیش
حرکت جالب خبرنگار حین گزارش زنده تلویزیونی!

حرکت جالب خبرنگار حین گزارش زنده تلویزیونی! به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان ، ویدئویی که در آن یک خبرنگار پس از احساس خطر در حین تهیه گزارش زنده تلویزیونی پا به فرار می گذارد به ویدئویی داغ تبدیل شده است. " دیون براکستون" در حال تهیه گزارش برای شبکه KTVM از پارک ملی " یلواِستون " بود که با دیدن نزدیک شدن یک گله گاومیش مجبور به فرار شد. در این حادثه که روز چهارشنبه رخ داد دیون پس از آنکه احساس کرد ممکن است مورد حمله ناگهانی گاومیش ها قرار بگیرد بلافاصله مقابل دوربین را ترک و به داخل خودرو فرار کرد.
بیشتر بخوانید: سوتی جالب خبرنگار حین گزارش زنده! ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 3 ساعت پیش
رزمندگان یمنی در آستانه یک پیروزی تاریخی و سرنوشت ساز + نقشه میدانی و عکس

رزمندگان یمنی در آستانه یک پیروزی تاریخی و سرنوشت ساز + نقشه میدانی و عکس به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، از جنوب غرب استان الجوف و غرب استان مارب خبر می رسد، رزمندگان یمنی پس از درگیری های سنگین موفق شدند نیرو های ائتلاف سعودی را باز هم به مانند روز های گذشته عقب برانند و پیشروی کنند.
براساس اطلاعاتی که یک منبع میدانی در اختیار مشرق گذاشته است، درگیری های سنگین میان رزمندگان یمنی و نیرو های ائتلاف سعودی در حومه شرقی بخش الحزم در جنوب غرب استان الجوف ادامه دارد.
به گفته این منبع میدانی، حملات گسترده نیرو های ارتش و رزمندگان کمیته های دفاع مردمی یمن باعث شد شماری زیادی از عناصر مزدور سعودی به همراه فرماندهان میدانی از خط مقدم درگیری ها ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 4 ساعت پیش
فناوری تشخیص چهره؛ فرصت یا تهدید؟

فناوری تشخیص چهره؛ فرصت یا تهدید؟ به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، هوش مصنوعی یکی از نوین ترین و کارآمدترین فناوری هایی است که در این دهه ظهور کرده و به تحول حوزه های گوناگون منجر شده است. تحولات حاصل از هوش مصنوعی، در حوزه هایی مانند ساخت و ساز، سلامت، آموزش، کشاورزی و نظامی ظهور کرده اند و همچنان نیز در حال گسترش هستند.
یکی از فناوری های مبتنی بر هوش مصنوعی که در چند سال اخیر کاربرد قابل توجهی داشته، فناوری تشخیص چهره است. این فناوری، مورد استفاده سازمان های گوناگونی از جمله پلیس و بسیاری از سازمان های امنیتی و دولتی دیگر قرار دارد که تلاش می کنند تا برنامه های نظارتی خود را بهبود ببخشند ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 4 ساعت پیش
نگاهی به عملکرد بهترین گلزنان تیم های لیگ برتری

نگاهی به عملکرد بهترین گلزنان تیم های لیگ برتری به گزارش خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان ، بازیکنان زیادی توانسته اند در سال 98 در چارچوب رقابت های نوزدهمین دوره لیگ برتر دروازه بان ها را مغلوب و گلزنی کنند. در این گزارش به بررسی بهترین گلزن 16 تیم لیگ برتری از ابتدای لیگ نوزدهم تا پایان سال 98 خواهیم پرداخت.
پرسپولیس: علی علیپور (8گل)
آقای گل هفدهمین دوره لیگ برتر که پس از جدایی مهدی طارمی بهترین گلزن این تیم بوده از ابتدای فصل هشت بار موفق به گلزنی برای پرسپولیس شده است. علیپور 24 ساله به غیر از هت تریک مقابل شاهین شهرداری بوشهر در دور رفت مقابل ذوب آهن و گل گهر هم گلزنی کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: ورزشی انتشار : 64 روز و 4 ساعت پیش
برنامه تیم سایپا در سال 99/ تلاش شاگردان صادقی برای فرار از بحران

برنامه تیم سایپا در سال 99/ تلاش شاگردان صادقی برای فرار از بحران به گزارش خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان ، هر چند تاکنون برنامه قطعی 9 هفته باقی مانده از نوزدهمین دوره لیگ برتر فوتبال ایران مشخص نشده، اما تیم فوتبال سایپا تهران که با کسب 19 امتیاز در رتبه چهاردهم جدول قرار گرفته برای اینکه مانند پرسپولیس ، استقلال ، سپاهان و ذوب آهن جزو پنج تیمی باشد که در تمام ادوار لیگ برتر حضور داشته است کار سختی پیش رو دارد.
نارنجی پوشان پایتخت در هفته بیست و دوم در ورزشگاه آزادی میهمان استقلال هستند. این تیم دور رفت در بازی خانگی که به میزبانی ورزشگاه شهدای شهرقدس برگزار شد با نتیجه 4 بر صفر از استقلال با هدایت آندره آ استراماچونی شکست ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: ورزشی انتشار : 64 روز و 4 ساعت پیش
حقایقی جالب و شگفت انگیز درباره بدن شما

حقایقی جالب و شگفت انگیز درباره بدن شما به گزارش، آیا فکر می کنید همه چیز را درباره بدن خود می دانید؟ مطمئنید؟ پس این واقعیت را می دانستید که 25درصد از استخوان های بزرگسالان در پا های آن ها قرار دارد؟ یا اینکه گیرنده های چشایی واقعاً آن دسته از برآمدگی های روی زبان شما نیستند؟ پس اگر می خواهید تعدادی واقعیت جالب و شگفت انگیز را درباره بدن خودتان بدانید با ما در ادامه همراه باشید.
1. هر 3 تا 4 روز یک لایه داخلی جدید در معده تولید می شود! به این ترتیب بدن از هضم خود معده جلوگیری می کند!
2. مغز شما حاوی بیش از 86میلیارد سلول عصبی است که توسط 100تریلیون اتصال ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 64 روز و 4 ساعت پیش
وزارتخانه های آموزش و پرورش و علوم، ماموریت هایی موازی، اما غیر همسو!

وزارتخانه های آموزش و پرورش و علوم، ماموریت هایی موازی، اما غیر همسو! به گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، آموزش و پرورش و وزارت علوم 2 وزارتخانه با ماموریتی مشابه، اما مستقل از همدیگر که گاه در واگذاری ماموریت های مرتبط همچون تغییر در نحوه گزینش دانشجو و کنکور، حل برخی چالش های دانشگاه فرهنگیان و غیره دچار چالش هستند، آنچه در این میان مورد توجه قرار می گیرد ادغام یا یکپارچگی این مسئولیت ها و حتی ادغام وزارتخانه های یاد شده است تا در این چنین شرایطی خروجی هایی بهتر و با کیفیت تر حاصل شود.
تدوین و تصویب نظام تربیت و تأمین منابع انسانی مورد نیاز کشور با یک نگاه بلندمدت و بر مبنای استفاده بهینه از امکانات و ظرفیت های ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 64 روز و 4 ساعت پیش
بخشی از زندگی دلاور مردان بختیاری را در چابکسوار بخوانید

بخشی از زندگی دلاور مردان بختیاری را در چابکسوار بخوانید به گزارش خبرنگار حوزه ادبیات گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان ، کتاب چابکسوار به قلم علی یار زارعی، به بخشی از زندگی دلاور مردان بختیاری پرداخته، بزرگ مردانی که نام و یادشان تا همیشه در تاریخ جاودان خواهد ماند.
سرگذشت پیشینیان هر قبیله ای، تاریخ آن قبیله را شکل می دهد. سرزمین بختیاری تاریخی با شکوه دارد که در آن از مردمان سلحشور و شجاع که بدون هیچ ترسی به جنگاوری می پرداختند، سخن گفته شده است. آن ها همچنین مردمی مهربان، باگذشت و مسالمت آمیز داشتند.
این کتاب از لحظه های ناب و زیبای زندگی بزرگ مردی انتخاب شده و در پرداخت هر داستان نویسنده از تخیل خود نیز استفاده کرده ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 64 روز و 4 ساعت پیش
مراحل ساخت یک تله پورتر کوانتومی به دست دانشمندان

مراحل ساخت یک تله پورتر کوانتومی به دست دانشمندان به گزارش خبرنگار حوزه فناوری گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، دورنوردی یا تله پورت به معنی جابجایی ماده بین دو نقطه بدون پیمودن فضای این دو نقطه است. فیزیکدانان، برنامه ای برای ساخت یک کرم چاله کاربردی ارائه دادند. این کرم چاله می تواند مانند یک پل در دو نقطه از فضا حرکت کند. این کار از طریق دو سیاه چاله کوانتومی انجام می شود.
براساس علم، هیچ چیز نمی تواند از کشش و گرانش عظیم سیاه چاله ها فرار کند اما به گزارش مجله Quanta، طبق تحقیقات نظری چند سال گذشته، دو سیاه چاله کاملاً درهم تنیده باید بتوانند اطلاعات کوانتومی را بین هم منتقل کنند، نه اینکه آن را از بین ببرند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 64 روز و 4 ساعت پیش
ویروس کرونا چند ساعت روی سطوح دوام می آورد؟

ویروس کرونا چند ساعت روی سطوح دوام می آورد؟ به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، محققان بریتانیایی دریافته اند که اگر فردی عطسه یا سرفه کند، ویروس کرونا پس از خروج از بدن فرد می تواند در حالت قطرات ریز تا سه ساعت در محیط دوام بیاورد. در مورد دستگیره ها نیز باید گفت دستگیره های مسی سریع تر از هر سطح دیگری ویروس کرونا را از کار می اندازند. همچنین کرونا روی فلز مسی نهایتاً چهار ساعت دوام می آورد.
طبق گفته محققان، کرونا روی پلاستیک و استیل بیشتر از هر سطح دیگری قابلیت انتقال خود را حفظ می کند. یعنی 2 تا سه روز این ویروس همچنان روی سطح پلاستیکی زنده باقی می ماند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 64 روز و 4 ساعت پیش
13 روش ارزان و خانگی برای سفید کردن دندان ها

13 روش ارزان و خانگی برای سفید کردن دندان ها به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، داشتن دندان سفید آرزوی هر فردی است و قطعاً شما هم دوست ندارید که دندان های زرد داشته باشید. برای سفید کردن دندان روش های خانگی وجود دارد که با هزینه بسیار کم می توانید دندان های سفید داشته باشید. در ادامه این مطلب راهکار هایی مناسب و ارزان را به شما معرفی می کنیم که با استفاده از آن ها دندان های سفیدی داشته باشید.
درست است که ساده ترین و سریع ترین راه برای از بین بردن لکه های دندان یا سفید کردن دندان، مراجعه به دندانپزشک زیبایی است. آن ها با استفاده از ابزار های سفید کننده دندان ها می توانند لکه های دندان را به سرعت از بین ببرند ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 64 روز و 4 ساعت پیش
در منزل چگونه از کوئید 19 جلوگیری کنیم؟

در منزل چگونه از کوئید 19 جلوگیری کنیم؟ به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، از مهم ترین موارد پیشگیری از کوئید 19 در منزل می توان به استراحت منظم، ورزش به میزان کافی، خواب کافی، رعایت بهداشت خوب برای تضمین سلامتی و شستشوی دست ها با آب و صابون به طور منظم اشاره کرد.
یکی از مهمترین موارد پیشگیری در منزل عدم استفاده مشترک از وسایل شخصی مانند حوله توسط اعضای خانواده است؛ به همین منظور توصیه می شود حدالامکان از دستمال های کاغذی استفاده شود و بعد از مصرف آن را در سطل زباله درب دار قرار دهیم.
طبق توصیه های مکرر تا حد امکان فعالیت های خارج از منزل را محدود کنید و در صورت خروج اضطراری رعایت ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 64 روز و 4 ساعت پیش
پولیپ مثانه و دانستنی هایی درباره ی آن

پولیپ مثانه و دانستنی هایی درباره ی آن به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، پولیپ های مثانه توده هایی کوچک و اغلب گل کلم مانند هستند که از دیواره داخلی مثانه، مکانی که ادرار در آن ذخیره می شود، رشد می کنند.
پولیپ ها معمولا گروه هایی از سلول های غیرطبیعی هستند که در امتداد غشا های مخاطی در بدن ظاهر می شوند، اگرچه آن ها می توانند تقریبا در هر جایی شکل بگیرند. پولیپ ها می توانند در اندام ها شکل گرفته و بی ضرر یا بالقوه سرطانی باشند.
پولیپ های مثانه ممکن است موجب بروز هیچ علائمی نشوند و یک فرد می تواند اقداماتی را در راستای پرهیز از عوامل خطر برای شکل گیری آن ها انجام دهد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 64 روز و 4 ساعت پیش
مخالفین دولت افغانستان اجازه ترمیم خطوط انتقال برق را نمی دهند

مخالفین دولت افغانستان اجازه ترمیم خطوط انتقال برق را نمی دهند به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، شرکت دولتی برق افغانستان (برشنا) در اطلاعیه ای اعلام کرد: مخالفین دولت افغانستان امروز اجازه ندادند تا یکی از دکل های انتقال برق در استان بغلان که شب گذشته در پی جنگ در این منطقه تخریب شده بود، دوباره ترمیم شود.
در این اطلاعیه آمده است: این خط انتقال، برق کابل و 11 استان دیگر افغانستان را از کشور ازبکستان تامین می کرد.
شرکت برشنا همچنین اعلام کرد تیم فنی این شرکت در منطقه حضور دارد و اگر مخالفین دولت اجازه دهند خطوط ترمیم خواهد شد.
بیشتر برق مصرفی افغانستان وارداتی است.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 64 روز و 4 ساعت پیش
160 هزار پلیس فرانسه برای نظارت بر ادامه محدودیت های اجتماعی

160 هزار پلیس فرانسه برای نظارت بر ادامه محدودیت های اجتماعی به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، کریستف کاستانه، وزیر کشور فرانسه اعلام کرد 160 هزار نیروی پلیس و ژاندارم در این کشور برای نظارت بر ادامه قرنطینه به دلیل تلاش برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا در این کشور اروپایی همزمان با شروع تعطیلات بهاره مدارس به کارگیری خواهند شد.
وزیر کشور فرانسه گفت آغاز تعطیلات بهاره، بدلیل ضرورت خانه نشینی برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا، به معنای مسافرت های گسترده نخواهد بود.
این در حالی است که اظهارات دیدیه لالومون، رئیس پلیس پاریس، پایتخت فرانسه درباره بیماران کرونایی باعث خشم مردم، سیاستمداران و پزشکان فرانسه شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 64 روز و 4 ساعت پیش
درمان 7 نوع بیماری با 7 نوع خوراکی

درمان 7 نوع بیماری با 7 نوع خوراکی به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، بسیاری از مردم تلاش می کنند برای حفظ سلامت خود و جلوگیری از ابتلا به بیماری های مختلف و کم شدن وزن، از غذا های سالم استفاده کنند، از این رو در رژیم غذایی خود موادمعدنی، چربی های سالم، پروتئین، کربوهیدرات و میوه خشک که ارزش غذایی بالایی دارند، لحاظ می کنند.
در ادامه 7 خوراکی مغذی را به معرفی می کنیم که هر کدام برای درمان یک بیماری مفید و مؤثر است.
پوکی استخوان؛ کشمش
کشمش یکی از منابع سرشار بور (نوعی ماده معدنی) است که میزان از دست رفتن استخوان را در زنان یائسه پایین می آورد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 64 روز و 5 ساعت پیش
بومادران، درمانی طبیعی برای بیماری های زنان

بومادران، درمانی طبیعی برای بیماری های زنان به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، امروزه استفاده از گیاهان دارویی در کنترل و درمان بیماری ها و طراحی دارو های جدید در حوزه های مختلف پزشکی رو به افزایش است. در این راستا، گرایش زیادی به استفاده از فرآورده های طبیعی بیماری های زنان و زایمان دیده می شود. دلایل متعددی از جمله، عدم تأثیرگذاری کافی دارو های کنونی، بروز مقاومت دارویی، وجود عوارض جانبی، تمایل بیماران به استفاده از فرآورده های طبیعی درکنار دسترسی و هزینه کمتر، عامل گرایش عمومی به درمان های طبیعی هستند. این امر باعث شده که تحقیقات بر روی گیاهان دارویی و فرآورده های آنان به عنوان یکی از اولویت های پژوهشی در مراکز تحقیقاتی ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 64 روز و 5 ساعت پیش
کارگران آسیب دیده از کرونا چه کنند؟ /ثبت نام وام کرونایی آغاز شد

کارگران آسیب دیده از کرونا چه کنند؟ /ثبت نام وام کرونایی آغاز شد به گزارش خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، با شیوع کرونا، رکود و بیکاری کسب و کار ها به یک پدیده جهانی تبدیل شده است، تا کنون بیش از 100 کشور درگیر کرونا شده اند و همین موضوع بر روی اقتصاد جهانی تاثیر زیادی گذاشته است. براساس پیش بینی های سازمان های بین الملی، رشد اقتصاد جهانی در سال 2020 به مقدار قابل توجهی کاهش می یابد.
کشور های مختلف متناسب با سطح و نوع ساختار اقتصادی در جهت کاهش آسیب های ناشی از این رکود اقتصادی در تلاش هستند. کشورما نیز از این پدیده جهانی دور نمانده و 29 بهمن 98 وزارت بهداشت به صورت رسمی اولین ابتلا به ویروس کرونا را در کشور اعلام کرد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 64 روز و 5 ساعت پیش
بولسونارو: برای رهایی از بلای کرونا روزه بگیرید

بولسونارو: برای رهایی از بلای کرونا روزه بگیرید به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، ژایر بولسونارو ، رئیس جمهور برزیل در مصاحبه ای در سائوپائولو با اشاره به همه گیر شدن کرونا در این کشور اعلام کرد: من در کنار کشیش ها و دیگر افراد مذهبی از مردم برزیل می خواهم یک روز را به نیت رهایی فوری از این بلا و شر، روزه بگیرند.
این در حالی است که با مرگ 60 نفر از بیماران کرونایی در برزیل در شبانه روز گذشته تعداد جان باختگان به 359 نفر رسید و تعداد مبتلایان نیز 9 هزار و 56 نفر اعلام شد.
مقامات بهداشتی آمریکا نیز اعلام کردند شمار قربانیان ویروس کرونا در این کشور از 7 هزار نفر عبور کرده به 7 هزار و 86 جان باخته افزایش یافت. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 64 روز و 5 ساعت پیش
بانک جهانی: جهان به خاطر کرونا با رکود بزرگ مواجه می شود

بانک جهانی: جهان به خاطر کرونا با رکود بزرگ مواجه می شود به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از الجزیره، بانک جهانی پیش بینی کرد جهان به علت شیوع ویروس کرونا با یک رکود بزرگ اقتصادی مواجه خواهد شد.
بانک جهانی با بیان اینکه عزم خود را برای واکنش قدرتمند و گسترده به این رکود پیش بینی شده جزم کرده است تاکید کرد: با تدوین برنامه های حمایتی به ویژه برای کشور های فقیر با این رکود مقابله و به زودی با سران کنیا، اتیوپی و سایر کشور ها چگونگی حمایت از تلاش های آن ها برای مقابله با کرونا را بررسی خواهیم کرد.
پیش از این نیز مدیر عامل صندوق بین المللی پول اعلام کرد رکود اقتصادی فعلی که به واسطه شیوع ویروس کرونا در جهان ایجاد شده به ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 64 روز و 5 ساعت پیش
گرفتاری های اقتصادی کشور برای حذف 4 صفر از پول ملی مناسب نیست

گرفتاری های اقتصادی کشور برای حذف 4 صفر از پول ملی مناسب نیست هادی قوامی، سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، درباره حذف 4 صفر از پول ملی کشور اظهار کرد: مجلس یازدهم شرایطی دارد و حدود 3 سال طول می کشد که این قانون اجرایی شود البته باید یک مقدار پیش فرض های فعلی اقتصاد تغییر کند، یعنی گرفتاری هایی که اقتصاد ما در حال حاضر درگیرش است برای حذف 4 صفر از پول ملی مناسب نیست.
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: باید گرفتاری های فعلی اقتصادی کشور برطرف شود و در آن صورت است که قانون حذف 4 صفر از پول ملی می تواند اجرایی شود. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 5 ساعت پیش
15 پزشک و پرستار موسسه ملی سرطان مصر کرونا گرفتند

15 پزشک و پرستار موسسه ملی سرطان مصر کرونا گرفتند به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، رئیس موسسه ملی سرطان مصر اعلام کرد 15 نفر از پزشکان و پرستاران این مرکز به ویروس کرونا مبتلا شده اند و دولت مصر این مرکز پزشکی را به طور موقت تعطیل کرد.
این در حالی است که پیش تر، اتحادیه پزشکان مصر از ابتلای 10 نفر از پزشکان و پرستاران موسسه ملی سرطان مصر به کرونا خبر داده بود.
شبکه العربیه نیز اعلام کرد شماری از کادر پزشکی موسسه ملی سرطان مصر پس از مثبت شدن تست کرونای آن ها در قرنطینه قرار گرفتند.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 64 روز و 5 ساعت پیش
آیا ماه عسل ترامپ و بن سلمان رو به پایان است؟

آیا ماه عسل ترامپ و بن سلمان رو به پایان است؟ به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، در حالی که پس از عدم توافق کشور های صادر کننده نفت، سعودی بی مهابا بر افزایش تولیدات خود افزود و البته ترامپ نیز از این مساله استقبال کرد و تنها دغدغه خود را تامین بنزین در داخل امریکا معرفی کرد و آن را به لطف مساعدت ویژه بن سلمان در شکستن قیمت نفت مهیا معرفی کرد، اما حالا و پس از گذشت یک ماه از این مساله بحران کرونا از یک سو و مقرون به صرفه نبودن استخراج نفت شل آمریکا از دیگر سو ترامپ را از استمرار این وضعیت و عواقب ان بسیار نگران کرده است. رایزنی های اخیر او در شرایط جدید با سعودی و روسیه تلاشی است برای ارامش بخشیدن به بازار رو به افول نفت جهانی ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 64 روز و 5 ساعت پیش
برای کاهش چین و چروک پوست چه بخوریم؟

برای کاهش چین و چروک پوست چه بخوریم؟ به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، تا امروز از محصولات بهداشتی و آرایشی مختلفی استفاده کرده اید اما هیچکدام نتیجه مطلوبتان را ایجاد نکرده اند. بااینکه کرم های موضعی می توانند تغییرات خوبی در کیفیت پوست ایجاد کنند اما یک رژیم غذایی متوازن کمک می کند که موادمغذی حتما جذب بدن شوند.
متخصصین اعتقاد دارند که هیچ چیز برای داشتن پوستی شاداب و جوان بهتر از رعایت یک رژیم غذایی مخصوص نیست که در آن از موادغذایی استفاده می شود که بالاترین میزان ویتامین های ضدپیری را دارند. اما شاید فکر کنید که بهتر است با خوردن چند قرص ویتامین در روز کار خود را ساده تر کنید ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 64 روز و 6 ساعت پیش
سامانه پیشگیری از آسیب های روانی - اجتماعی ناشی از بحران ویروس کووید 19 راه اندازی شد

سامانه پیشگیری از آسیب های روانی - اجتماعی ناشی از بحران ویروس کووید 19 راه اندازی شد به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان ، محمد محمدی با اشاره به اهمیت سلامت روان افراد جامعه و ضرورت کنترل اضطراب در مواقع بحران اظهار کرد: در پی شیوع ویروس کرونا و افزایش استرس در جامعه برخی از افراد دچار شرایط بحرانی شده و با حجم گسترده ای از، ترس و اضطراب ناشی از بیماری روبرو هستند و عدم مداخله به موقع می تواند منجر به مشکلات روان شناختی دیگر در افراد شود.
او با بیان اینکه هدف از راه اندازی این سامانه پیشگیری از آسیب های روانی - اجتماعی ناشی از بحران ویروس کرونا می باشد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 64 روز و 6 ساعت پیش
کشف ابزارهای مختلف از دوران انسان های اولیه

کشف ابزارهای مختلف از دوران انسان های اولیه به گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان ، کشف تکه هایی از جمجمه در میان سنگ های مختلف باعث شده تا راه جدیدی برای کسب اطلاع از جزئیات زندگی کهن به روی دانشمندان باز شود. این جمجمه ها باعث شدند تا دانشمندان ایده اولیه مبنی بر استفاده از یک ابزار در گزشته را کنار بگذارند. بر اساس کشفیات جدید انسان های اولیه از آن چه تاکنون مشخص شده بود دانش و فهم بیشتری داشته اند و از فناوری خاص کهن بهره می بردند.
گزارش محققان از انسن های اولیه
یک محقق با نام سیلشی سماو که در مرکز بین المللی تحقیقات بر روی تکامل انسان فعالیت دارد اخیرا به همراه همکاران خود موفق به کشف ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 64 روز و 6 ساعت پیش
فروش آنلاین طلا جُرم است/ انتقال کرونا با طلای دست دوم

فروش آنلاین طلا جُرم است/ انتقال کرونا با طلای دست دوم نادر بذرافشان دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران در گفت وگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، درباره خرید طلا برای شب عید تصریح کرد: به طور کلی برای خرید سکه توصیه می کنیم از واحد های دارای جواز اتحادیه در رسته سکه فروشی خریداری کنند، توجه داشته باشید که کارت وکیوم واحد فروشنده باید هولوگرام اتحادیه را داشته باشد و نام ثبت شده با نام واحد فروشنده یکی باشد، در غیر این صورت ممکن است به دام سودجویان افتاده و سکه تقلبی یا غیر بانکی خریداری کنید.
او تصریح کرد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 64 روز و 6 ساعت پیش
10 مزیت نوشیدن آب لیمو هر روز صبح

10 مزیت نوشیدن آب لیمو هر روز صبح به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، نوشیدن آب لیمو تازه در هر روز صبح راهی عالی برای اضافه کردن لیمو به رژیم غذایی و ارتقا بخشیدن به سلامتی است.
هر روز صبح از فواید نوشیدن آب لیمو لذت ببرید! لیمو ها دارای مزایای سلامتی زیادی هستند که برای قرن هاست شناخته شده اند.
لیمو ترش فواید سلامتی زیادی دارد وبرای قرن هاست انسان ها از آن مطلع هستند. دو مورد اصلی، قدرت آنتی باکتریایی و ضد ویروسی شان و توانایی در تقویت سیستم ایمنی بدن است. آب لیمو همچنین به عنوان کمک کننده در کاهش وزن مفید است، زیرا سبب بهبود فرایند هضم در دستگاه گوارش می شود و کبد را نیز پاکسازی می کند ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 64 روز و 6 ساعت پیش
طرز تهیه آب نبات پوست پرتقال و انواع مرکبات

طرز تهیه آب نبات پوست پرتقال و انواع مرکبات به گزارش، فصل پاییز و زمستان، دوران اوج مرکبات است و ما در این فصل انواع خوراکی ها را با این محصولات درست می کنیم. آب نبات پوست پرتقال شاید عجیب ترین آن ها باشد، اما یقینا تجربه ای جالب است. شما علاوه بر پوست پرتقال با انواع مرکبات می توانید آب نبات شکری خوشمزه درست کنید. وقتی که این پوست های چند رنگ متفاوت در کنار هم قرار می گیرند، ظاهر زیبایی را ایجاد می کنند.
مرکبات شاید پر استفاده ترین و مورد اقبال ترین میوه ها باشند. تابستان گذشته بر خلاف سال های قبل خبری از مرکبات نبود اگر چه عحیب بود، اما میوه های تابستانی آنقدر متنوع بودند که غیبت شان به چشم نیامد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 64 روز و 6 ساعت پیش
غلظت ریزگرد ها در فهرج 78 برابر حد مجاز رسید

غلظت ریزگرد ها در فهرج 78 برابر حد مجاز رسید به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، امیر باقری زاده فرماندار فهرج اظهار داشت: بر اساس داده های دستگاه پایش وضعیت هوای محیط زیست، هم اکنون غلظت ریزگرد ها در شهر فهرج به میزان 78 برابر حد مجاز ثبت شده است.
او با بیان اینکه مردم از عبور و مرور غیرضرور در سطح شهرستان بپرهیزند، عنوان کرد: تردد در محور های مواصلاتی فهرج – زاهدان و فهرج – ریگان همچنان ادامه دارد.
فرماندار ریگان نیز گفت: ریزگرد 30 برابر حد مجاز در ریگان مشکلاتی را برای اهالی ربگان به وجود آورده است و باعث کاهش دید در محور ترانزیتی ریگان چابهار شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 6 ساعت پیش
مقامات آمریکایی: از ماسک های پارچه ای دست ساز استفاده کنید

مقامات آمریکایی: از ماسک های پارچه ای دست ساز استفاده کنید به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در آمریکا اعلام کرد: منظور از پوشاننده های پارچه ای صورت برای کاستن از سرعت شیوع بیماری کووید -19 ماسک های جراحی یا ماسک های تنفسی N-95 نیست.
همانطور که در راهنمای کنونی مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا توصیه می شود، این تجهیزات حیاتی همچنان باید برای مراقبت های بهداشتی کادر پزشکی و دیگر کارکنان بخش درمان رزرو شود.
استفاده از پوشاننده های پارچه ای صورت که از وسایل موجود در خانه ها از مواد متداول با هزینه کم تهیه شده اند ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 64 روز و 6 ساعت پیش
طرز تهیه موز یخ زده با روکش شکلات

طرز تهیه موز یخ زده با روکش شکلات به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، با این آموزش آشپزی با ما همراه باشید.
زمان تهیه 60دقیقه
زمان پخت 0دقیقه
مواد لازم برای 8 نفر
موز 4 عدد
خرده شکلات (سفید) 2 فنجان
روغن نباتی 2 قاشق سوپ خوری
مواد تزئینی به مقدار لازم
طرز تهیه
کف یک سینی فر را با کاغذ روغنی بپوشانید.
موز ها را پوست بکنید و آن ها را از عرض نصف کنید. با دقت یک چوب آبنبات را داخل هر نصفه موز فرو کنید و آن ها را داخل سینی فر قرار دهید. موز ها را 1 ساعت فریز کنید.
ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 6 ساعت پیش
آیس پک را در خانه درست کنید + طرز تهیه

آیس پک را در خانه درست کنید + طرز تهیه به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، اگر در این روز های گرم به دنبال دسری خنک می گردید پیشنهاد ما طرز تهیه یک آیس پک خانگی و خوشمزه است؟!
آیس پک یکی از دسر هایی است که از کوچک و بزرگ، پیر و جوان همه آن را دوست دارند. به همین دلیل آیس پک فروشی ها همیشه سرشان حسابی شلوغ است.
مواد لازم برای آیس پک:
بستنی (مزه ی دلخواهتان) 200 گرم
شیر 1 قاشق سوپخوری
اسمارتیز وشکلات دیکه ای (برای تزیین) به مقدار لازم
شکلات آب شده (برای دور ظرف) به مقدار لازم
خامه دو قاشق غذاخوری
میوه (می توان از تکه های ریز میوه مانند موز استفاده کرد) اختیاری ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 64 روز و 6 ساعت پیش
طرز تهیه لواشک آلو ترش و خوشمزه

طرز تهیه لواشک آلو ترش و خوشمزه به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، گاهی اوقات پدر و مادر ها به هیچ عنوان راضی نیستند که لواشک را جزو تنقلات و خوراکی های فرزندشان قرار دهند، زیرا ناسلام می باشد بدین ترتیب خیلی بهتر است که لواشک خانگی درست شود و با اطمینان کامل از سالم بودن آن به فرزندان داده شود.
فقط با آلو و مقداری نمک می تواند یک لواشک خانگی خوش طعم درست نمایید.
مواد اولیه مورد نیاز برای لواشک آلو
آلو:3 کیلو
نمک:به مقدار لازم
طرز تهیه لواشک آلو
آلو ها را بشوید و در قابلمه ای بریزید و روی حرارت قرار دهید تا بپزند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 64 روز و 6 ساعت پیش
قیمت عرصه های مسکن مهر پردیس مشخص شد

قیمت عرصه های مسکن مهر پردیس مشخص شد مهدی هدایت مدیر عامل شرکت عمران پردیس در گفت وگو با خبرنگار مسکن گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، با بیان اینکه در جهت حمایت از مالکان واحدهای مسکن مهر در پردیس شرایط ویژه ای را برای فروش عرصه در نظر گرفته ایم، گفت: فروش عرصه امسال با توجه به تمهیداتی که در حوزه بودجه در نظر گرفته شده بود برای واحدهای مسکن مهر شهر پردیس و پرند به فروش گذاشته شد و خوشبختانه در این حوزه استقبال بسیار زیادی از سوی مالکان صورت گرفت.
مدیر عامل شرکت عمران پردیس افزود: فروش عرصه در قالب 2 مدل انجام می شد که یک مدل از آن ها به صورت نقدی بود و مدل دیگر برای متقاضیانی که توانایی پرداخت نقدی را نداشتند به صورت ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 64 روز و 7 ساعت پیش
ترامپ: صادرات تجهیزات پزشکی و ماسک را ممنوع می کنم

ترامپ: صادرات تجهیزات پزشکی و ماسک را ممنوع می کنم به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا گفت: با صدور یک فرمان اجرایی، صادرات تجهیزات پزشکی و ماسک را ممنوع خواهم کرد.
وی گفت: ایالت نیویورک اکنون در کانون شیوع ویروس کرونا قرار دارد. تلاش می کنیم نیاز این ایالت و سایر ایالت ها در راه مبارزه با ویروس کرونا را تامین کنیم.
ترامپ تاکید کرد: ما در حال مبارزه با یک دشمن نامرئی هستیم. جهان بسیار دیر به خطر انتشار شیوع ویروس کرونا پی برد. ماسک های طبی جایگزین فاصله گذاری فیزیکی در جامعه نخواهد شد.
ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 64 روز و 7 ساعت پیش
معرفی فیلم مکانی آرام به کارگردانی جان کرازینسکی/ زندگی به شرط سکوت!

معرفی فیلم مکانی آرام به کارگردانی جان کرازینسکی/ زندگی به شرط سکوت! به گزارش خبرنگار حوزه سینما گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان ، فیلم سینمایی A Quiet Place (به فارسی: یک مکان ساکت یا آرام) فیلمی است در ژانر ترسناک که سال 2018 اکران شد. این فیلم مهیج به نویسندگی و کارگردانی جان کرازینسکی ساخته شده و خودش نیز در این فیلم بازی کرده است.
یک مکان ساکت با واکنش های مثبتی از سوی منتقدان همراه بود، که عملکرد تیم بازیگری، اتمسفر، کارگردانی و طراحی صدای آن مورد تحسین قرار گرفت.
نخستین نمایش یک مکان ساکت در 9 مارس 2018، در جشنواره جنوب از جنوب غربی بود و سپس در تاریخ 6 آوریل 2018؛ توسط پارامونت پیکچرز در ایالات متحده به نمایش درآمد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 64 روز و 7 ساعت پیش
قتل به خاطر کری خوانی

قتل به خاطر کری خوانی به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، با اعلام این خبر بازپرس شعبه ششم دادسرای شهرری و تیم بررسی صحنه جرم وارد عمل شدند. بررسی های اولیه نشان می داد پسر 17 ساله که با ضربات جسم نوک تیز مانند چاقو مجروح شده بود به بیمارستان شهدای هفتم تیر منتقل شده، اما ساعتی بعد به علت شدت جراحات جان خود را از دست داد.
در ادامه بررسی ها، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت راهی محل حادثه شدند. در تحقیقات میدانی مشخص شد، مقتول به همراه برادرش بهنام با دو برادر به نام های یاسر و صابر درگیر شده اند که این درگیری منجر به جنایت شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: حوادث انتشار : 64 روز و 7 ساعت پیش
مهارت دیدنی یک نوازنده با سازدهنی کوچک + فیلم

مهارت دیدنی یک نوازنده با سازدهنی کوچک + فیلم به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان ، بادی گرین یک نوازنده حرفه ای است که با یک سازدهنی (هارمونیکا) کوچک و ساده چنان مهارت خود را به نمایش می گذارد که در باور نمی گنجد.
این نوازنده یک سمفونی را به طور کامل با این ساز ساده اجرا کرد.
بیشتر بخوانید: سازدهنی زدن نخست وزیر سابق اسلوونی برای کلیسای نوتردام + فیلم
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 64 روز و 7 ساعت پیش
4 قتل در نوروز کرونایی!

4 قتل در نوروز کرونایی! به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، ماجرای اولین جنایت هولناکی که قاضی ویژه قتل عمد را از پای سفره هفت سین به منطقه التیمور مشهد کشاند، از آن جا آغاز شد که اهالی خیابان پنجتن 85 با دیدن جسدی لحاف پیچ در کنار دیوار یک منزل مسکونی، مدام با پلیس 110 تماس می گرفتند. ترس از یک جسد کرونایی بر اهالی محله، سایه افکنده بود و هیچ کس جرئت نزدیک شدن به جسد را نداشت. دقایقی بعد با حضور نیرو های انتظامی در محل کشف جسد، آرامش نسبی به اهالی بازگشت، اما قصه ها و حدس هایی درباره جسد لحاف پیچ، بر اثر کنجکاوی برخی افراد، دهان به دهان می پیچید ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: حوادث انتشار : 64 روز و 7 ساعت پیش
پایان فرار 10 ماهه خواستگار جنایتکار

پایان فرار 10 ماهه خواستگار جنایتکار به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، سجاد افشارمنش، دادستان عمومی و انقلاب قلعه گنج با اعلام این خبر گفت: خرداد سال 98 خبر قتل عام سه عضو یک خانواده در شهرستان قلعه گنج اعلام و بلافاصله تحقیقات برای بررسی این جنایت آغاز شد. نخستین تحقیقات نشان می داد که پدر، مادر و عمه این خانواده با شلیک گلوله کشته و دو نفر دیگر نیز زخمی شده اند. بدین ترتیب پرونده از سوی پلیس و دستگاه قضایی با قاطعیت تحت بررسی قرار گرفت. در ادامه مشخص شد عامل قتل پسر جوانی بوده که پس از شنیدن جواب منفی مبنی بر ازدواج با دختر این خانواده و برخی اختلافات دیگر به صورت مسلحانه به خانه این دختر حمله کرده و دراقدامی هولناک ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: حوادث انتشار : 64 روز و 7 ساعت پیش
پاتوق کثیف زن خلافکار

پاتوق کثیف زن خلافکار به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، هیچ گاه فکر نمی کردم با پنهان کردن رفتار های گناه آلود، بازیچه مردان هوسران شوم و در دام زنی شیطان صفت بیفتم که به خاطر سودجویی هایش زندگی ام را نابود کرد و مرا درون لجنزاری انداخت که اگر با شکایت همسایگان دستگیر نمی شدم معلوم نبود ...
این ها بخشی از اظهارات زن 22 ساله ای است که در پاتوق سیاه یک زن خلافکار به چنگ قانون افتاد. این زن جوان که دستبند های نقره ای به جای النگو های طلا بر دستانش خودنمایی می کرد، درباره سرگذشت تلخ خود به مشاور و مددکار اجتماعی کلانتری شهرک ناجای مشهد گفت ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: حوادث انتشار : 64 روز و 7 ساعت پیش
آیا نداشتن مدارک خودرو منجر به توقیف وسیله نقلیه می شود؟

آیا نداشتن مدارک خودرو منجر به توقیف وسیله نقلیه می شود؟ به گزارش خبرنگار حوزه حقوقی- قضایی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان ، رانندگان باید همواره مدارک راهنمایی و رانندگی خود را همراه داشته باشند. اما توجه به این نکته ضروری است که نداشتن مدارک خودرو دلیلی برای انتقال ماشین به پارکینگ نیست.
بر اساس ماده 9 قانون تخلفات راهنمایی رانندگی اگر راننده یکی از مدارک شناسنایی خود همچون کارت شناسنایی، گواهینامه را داشته باشد مأموران راهنمایی و رانندگی باید این مدرک را اخذ کنند، اما نمی توانند خودرو را توقیف کنند.
علاوه بر آن اگر مأموران راهنمایی و رانندگی خودروی فردی را که ساکن در شهر دیگری است را توقیف کنند ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: حوادث انتشار : 64 روز و 7 ساعت پیش
رکورد جدید مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا در آمریکا

رکورد جدید مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا در آمریکا به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، آمریکا رکورد جدیدی در مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا ثبت کرد.
بر این اساس، مقامات بهداشتی آمریکا اعلام کردند شمار قربانیان ویروس کرونا در این کشور از 7 هزار تن عبور کرد. همچنین شمار مبتلایان به ویروس کرونا نیز به رقم بی سابقه 273 هزار تن رسید.
آمریکا با فاصله بسیار زیاد، نخستین کشور جهان از لحاظ شمار مبتلایان به ویروس کرونا است. مقامات آمریکایی اعلام کرده اند انتظار می روند در روز ها و هفته های آتی آمار تلفات و قربانیان ویروس کرونا در این کشور شاهد جهش باشد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 64 روز و 7 ساعت پیش
سرقت های سریالی مرد عنکبوتی

سرقت های سریالی مرد عنکبوتی به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، چندی پیش مرد جوانی با پلیس تماس گرفت و از سرقت خانه همسایه شان خبر داد و گفت: بی خوابی به سرم زده بود و به همین دلیل به بالکن رفته بودم که ناگهان صحنه عجیبی دیدم، مردی از دیوار خانه همسایه روبرویمان مانند عنکبوت بالا می رفت او در یک چشم بر هم زدن خودش را به بالکن طبقه سوم رساند با وسیله ای شیشه را سوراخ کرد و وارد خانه شد. از آنجا که همسایه مان مدت هاست به خارج از کشور رفته و خانه اش خالی است گفتم به پلیس خبر بدهم.
بدنبال این تماس مأموران بلافاصله راهی محل شدند ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: حوادث انتشار : 64 روز و 7 ساعت پیش
توصیه های یک متخصص برای خرید BMW X5 دست دوم

توصیه های یک متخصص برای خرید BMW X5 دست دوم به گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان ، خودروی قدیمی BMW X5 از مشکلات متعددی برخوردار است که امکان دارد خیلی از مخاطبین را ناراحت کند. با این حال افرادی وجود دارند که پس از گذشت این همه سال، خودروی معرفی شده در سال 2007 را خریداری می کنند.
از آنجا که این اتوموبیل نسبت به قیمت تغریبا پایین 4000 دلار، قدرت موتوری مطابق با 232 اسب بخار را در اختیار خریدار قرار می دهد و یا با پرداخت 24000 دلار، 547 اسب بخار را به صاحب خود ارائه می دهد، طرفداران خاص خود را در جمع خودرو های دسته دوم دارد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 64 روز و 7 ساعت پیش
طرز تهیه ماسک سفید کننده فوری صورت

طرز تهیه ماسک سفید کننده فوری صورت به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، پیدا کردن ماسک صورتی که بتواند مقداری پوست صورت را سفید کند کار راحتی نیست، اما در این مقاله شما میتوانید طرز تهیه این ماسک سفید کننده را یاد بگیرید.
قویترین و بهترین ماسک روشن کننده پوست
قبل از اینکه هر یک از این روش های زیر را امتحان کنید، یک تست انجام دهید تا مطمئن شوید که به هیچ یک از ترکیبات حساسیت ندارید. همچنین به خاطر داشته باشید که این ها دارو های طبیعی هستند و مانند سفید کننده های شیمیایی اثر روشن کننده یا سفید کنندگی شدید نخواهند داشت.
ماست ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 64 روز و 7 ساعت پیش
تجربه رانندگی با رنو زوئی جدید مدل 2020 + تصاویر

تجربه رانندگی با رنو زوئی جدید مدل 2020 + تصاویر به گزارش خبرنگار نبض بازار گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، رنو زوئی جدید از فلسفه ساده ای پیروی می کند: شبیه قبل، اما بهتر. ظرفیت باتری بیشتر، محدوده حرکتی بهتر و تکنولوژی به روزتر؛ و این اولین شانس ما برای بررسی تخصصی این خودرو است.
زوئی از یک پیشرانه الکتریکی نصب شده در جلو سود برده، اما دو قدرت مختلف دارد. در مدل R110 شاهد قدرت 107 اسبی و در مدل R135 قدرت 134 اسب بخاری خواهید بود. ما مدل قوی تر را تست کرده ایم، مدلی که دارای شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت 9.5 ثانیه ای و حداکثر سرعت 140 کیلومتر در ساعتی می باشد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 7 ساعت پیش
ابزار امیدواری جنبش انصارالله یمن برای آزادی اسرای خود

ابزار امیدواری جنبش انصارالله یمن برای آزادی اسرای خود به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین، محمد علی الحوثی، عضو شورای سیاسی جنبش انصار الله یمن ابراز امیدواری کرد اسرای در بند رژیم سعودی به زودی آزاد شوند.
بر این اساس، الحوثی ضمن ابراز امیدواری در مورد آزادی سایر اسرای دربند عربستان که پیشتر در مورد آزادی آن ها توافق شده است، اعلام کرد هنوز در خصوص آزادی اسرایی که در مورد آن ها در نشست اردن توافق شده است، پاسخ مثبتی دریافت نکرده ایم و امیدواریم امروز درباره آزادی آن ها پاسخ مثبت دریافت کنیم.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 64 روز و 8 ساعت پیش
اضطراب ناشی از ابتلا به کرونا باعث تنگی نفس می شود؟

اضطراب ناشی از ابتلا به کرونا باعث تنگی نفس می شود؟ به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ ویروس کرونا با آمدنش ترس و وحشتی بر تن تمامی مردمان جهان انداخت و ذهن و فکر افراد را با افکار بیهود و مخرب روبه رو ساخت. به گونه ای که بسیاری از افراد هر علائم کوچکی از قبیل سرفه، تنگی نفس و بدن درد را در خود مشاهده کردند بلافاصله به بیمارستان ها مراجعه کرده و از سلامت جسمانی خود اطمینان حاصل کردند.
کادردرمانی بیمارستان ها عقیده دارند که اینگونه رفت و آمد های ناشی از ترس ابتلا به کرونا باعث می شود تا تخت های بیمارستانی برای افرادی که واقعا به کرونا مبتلا هستند پر باشند و روند بهبود آن ها کند تر انجام پذیرد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 64 روز و 8 ساعت پیش
افزایش دوباره بهای نفت در بازار جهانی

افزایش دوباره بهای نفت در بازار جهانی به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، بهای نفت در بازار جهانی شاهد افزایش بود.
بر این اساس، بهای نفت خام برنت دریای شمال با 4 دلار و 17 سنت افزایش، به بشکه ای 34 دلار و 11 سنت رسید.
همچنین نفت وست تگزاس اینترمیدیت آمریکا نیز با بیش از 3 دلار افزایش، 28 دلار و 34 سنت در هر بشکه داد و ستد شد.
افزایش بهای نفت در بازار جهانی پس از آن رخ می دهد که دونالد ترامپ و ولادیمیر پوتین، روسای جمهور آمریکا و روسیه در تماسی تلفنی درباره کاهش عرضه نفت به بازار به توافق رسیدند. همچنین عربستان نیز اعلام کرده است عرضه نفت را به بازار کاهش خواهد داد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 64 روز و 8 ساعت پیش
ویروس کرونا؛ آداب صحیح سرفه کردن چگونه است؟

ویروس کرونا؛ آداب صحیح سرفه کردن چگونه است؟ به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، به دلیل انتشار قطرات بزاق آلوده به هنگام سرفه یا عطسه، به همین منظور با آرنج یا دستمال جلوی بینی و دهان خود را بپوشانید و هرگز با دست جلوی دهان و بینی خود را نگیرید.
همچنین عطسه می تواند ویروس های زیادی را آزاد کند در صورتی که سریعاً دست ها شسته نشود باعث آلودگی مکان هایی مانند دستگیره درها، دکمه های آسانسور، نرده، صندلی ها و اشیاء دیگر خواهد شد.
در این زمان اگر کسی این قسمت های آلوده را لمس کرده و دستان خود نشوید با تماس دست آلوده با دهان، چشم ها و بینی ویروس از طریق دست ها پخش خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 64 روز و 9 ساعت پیش
اقدام عجیب نگهبان برای جلوگیری از ورود به روستای قرنطینه شده

اقدام عجیب نگهبان برای جلوگیری از ورود به روستای قرنطینه شده به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان ، این روزها کروناویروس نام آشنایی برای همه ما شده است و همگی آن را می شناسیم، ویروسی که شیوع آن از کشور چین شروع شد و در حال حاضر متاسفانه به تمام کشورها سفر کرده و افراد زیادی را مبتلا می کند، ویروسی که شاید درصد مرگ و میر کمی داشته باشد اما به دلیل شیوع زیادی که دارد، نگران کننده شده است .
بعد از شیوع این ویروس در چین، شهرها و روستاهای مبتلاشده در این کشور یکی پس از دیگری قرنطینه شده و ورود و خروج به این شهرها ممنوع شد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 9 ساعت پیش
نوشابه های شیرین قندی برای قلب مضر هستند

نوشابه های شیرین قندی برای قلب مضر هستند به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، به گفته محققان دانشگاه تافتس بوستون آمریکا، نوشیدن بیش از یک قوطی نوشابه قندی یا آبمیوه در روز برای سلامت قلب و عروق خوب نیست.
نیکولا مک کئون ، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: شواهد زیادی نشان می دهد که بین مصرف نوشابه های قندی و تأثیرات مضر بر سلامت ارتباط وجود دارد.
به گفته محققان، نوشیدنی های نظیر نوشابه های گازدار، نوشابه های ورزشی و نوشیدنی های با طعم میوه بزرگ ترین منبع مواد قندی افزودنی هستند.
تیم تحقیق دریافت نوشیدن بیش از یک قوطی نوشابه قندی در روز با 53 درصد احتمال بیشتر تری گلیسیرید بالا و 98 درصد احتمال بیشتر ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 64 روز و 9 ساعت پیش
سرمایه گذاری فوق العاده نیسان در کارخانه ساندرلند

سرمایه گذاری فوق العاده نیسان در کارخانه ساندرلند به گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان ، نیسان مبلغ 400 میلیون پوند را در کارخانه ساندرلند خود سرمایه گذاری کرده که شامل 52 میلیون پوند اختصاص داده شده به دستگاه پرس آهن می شود. گفته می شود علت این اقدامات بزرگ، آماده سازی کارخانه برای ساخت نسل سوم اتومبیل های Qashqai در اواخر سال جاری است.
مشخصات دستگاه پرس شرکت نیسان
برخی از آمار منتشر شده از این دستگاه پرس بسیار خارق العاده است. این پرس قادر است تا فشاری مطابق با پنج هزار و چهارصد تن را وارد کند. چنین قدرتی به شرکت این امکان را می دهد تا 6 ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 9 ساعت پیش
قدردانی ونزوئلا از کنگره ملی آفریقا به دلیل حمایت از این کشور

قدردانی ونزوئلا از کنگره ملی آفریقا به دلیل حمایت از این کشور به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه ونزوئلایی تله سور، خورخه آرئاسا، وزیر امور خارجه ونزوئلا ، از "کنگره ملی آفریقا"، حزب حاکم در آفریقای جنوبی ، که رویکرد تهاجمی دولت آمریکا علیه ونزوئلا را محکوم کرده بود، قدردانی کرد.
بر این اساس، رئیس دستگاه دیپلماسی ونزوئلا در پیامی در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: "کنگره ملی آفریقا" با انتشار بیانیه ای حمله شدید دولت "دونالد ترامپ "، رئیس جمهور آمریکا علیه مردم ونزوئلا و دولت دموکراتیک منتخب این کشور را محکوم کرده بود.
در ادامه این توییت آمده است: از کنگره ملی آفریقای نلسون ماندلا ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 64 روز و 9 ساعت پیش
مارادونا وارد رینگ بوکس شد +عکس

مارادونا وارد رینگ بوکس شد +عکس به گزارش گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان ، در سال 1996 در چنین روزی، دیگو مارادونا فوق ستاره سابق تیم ملی فوتبال آرژانتین در یک مسابقه بوکس خیریه شرکت کرد.
این بازی با سانتوس لاسیر قهرمان آرژانتینی ترتیب داده شده بود و به نوعی جشن سالگرد قهرمانی این بوکسور در مگس وزن بود.
البته بازی خیلی جدی نبود و از یک جایی به بعد مارادونا دستکش های خود را درآورد و شروع به روپایی زدن با توپ کرد و مردم او را تشویق کردند.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: ورزشی انتشار : 64 روز و 9 ساعت پیش
تعطیلی صنوف مهاباد تا 20 فروردین تمدید شد

تعطیلی صنوف مهاباد تا 20 فروردین تمدید شد محمد جهین رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان مهاباد در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مهاباد ، گفت: با توجه به تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا تعطیلی واحد های صنفی مهاباد (به غیر از اصناف تأمین کننده ارزاق ضروری مردم) باید تا روز بیستم فروردین ماه 99 ادامه داشته باشد.
او با بیان اینکه این تصمیم با هدف کاهش تردد در سطح شهر و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا اتخاذ شده است، بدیهی است با واحد های متخلف برخورد می شود، افزود: در اطلاعیه قبلی که اول فروردین ماه منتشر شد، تصریح شده بود که تمامی بازار و صنوف مهاباد به استثنای اقلام ضروری و مایحتاج مردم از قبیل نانوایان ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 64 روز و 9 ساعت پیش
کاهش 66 درصدی هزینه استفاده از اینترنت دانشگاه الزهرا(س)

کاهش 66 درصدی هزینه استفاده از اینترنت دانشگاه الزهرا(س) به گزارش حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، پس از شیوع ویروس کرونا و الزام به تعلیق کلاس های حضوری به دلیل رعایت الزامات بهداشتی، دانشگاه از هفته دوم اسفندماه اقدام به تعریف کلیه 786 استاد، 8555 دانشجو و 2249 درس ارائه شده در نیم سال جاری در سامانه آموزش الکترونیک ( lms ) و کلاس های آموزش همزمان کرده است.
بر همین اساس حدود 35% از اساتید شیوه آموزش در قالب کلاس آنلاین همزمان را انتخاب کردند و 65% دیگر نیز از سامانه lms برای این منظور استفاده می کنند.
در این طرح که با استقبال گسترده اساتید و دانشجویان روبه رو شده است اساتید ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 64 روز و 9 ساعت پیش
ورود دلالان در وام یارانه ای کرونا/ خلوت ترین نوروز جاده های کشور/ نظارت مداوم بر قیمت ها/ اقتصاد در تنگنای کرونا

ورود دلالان در وام یارانه ای کرونا/ خلوت ترین نوروز جاده های کشور/ نظارت مداوم بر قیمت ها/ اقتصاد در تنگنای کرونا به گزارش خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، مهمترین تیتر های روزنامه های اقتصادی شنبه 16 فروردین ماه به بیان مسائلی همچون ابهام در آغاز تولید خودروسازان و قطعه سازان، نظارت مداوم بر قیمت ها، ورود دلالان در وام یارانه ای کرونا، اصلاحات اقتصادی کار ده برابری و جهش تولید، می پردازد.
همچنین شطرنج نفتی، پایان کرونا در پنج سناریو، خلوت ترین نوروز جاده های کشور، برنامه های مهم بانک مرکزی در سال 99، اقتصاد در تنگنای کرونا، حواسمان به صنعت پس از کرونا هم باشد، از جمله مهمترین تیترهای روزنامه های اقتصادی امروز به شمار می رود. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 64 روز و 9 ساعت پیش
الزرفی: امروز برنامه خود را به پارلمان ارائه خواهم کرد

الزرفی: امروز برنامه خود را به پارلمان ارائه خواهم کرد به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری واس، عدنان الزرفی ، مامور تشکیل کابینه عراق اعلام کرد امروز (شنبه) برنامه دولت خود را به پارلمان ارائه خواهد کرد و خواستار برگزاری جلسه رای اعتماد می شود.
وی افزود: من برنامه های خود را که شامل 4 محور است به اعضای پارلمان ارائه خواهم کرد. من به دنبال حل بحران های مالی، اعمال حاکمیت قانون، برگزاری انتخابات آزاد و ایجاد توازن در روابط بین المللی عراق خواهم بود.
الزرفی تاکید کرد: اعضای پارلمان مختارند که به من رای اعتماد دهند. در صورت کسب رای اعتماد، با حمایت مردم و موافقت مرجعیت برنامه های دولت را اجرایی خواهم کرد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 64 روز و 9 ساعت پیش
برگزاری جشنواره طراحی بازی های ابداعی و خلاقانه خانگی

برگزاری جشنواره طراحی بازی های ابداعی و خلاقانه خانگی به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز ، صادق نیسی گمراوی مدیر اداره آموزش و پرورش ناحیه یک اهواز گفت: با توجه به تعطیلی مدارس استان خوزستان به دلیل شیوع ویروس کرونا و همه گیری آن و لزوم ماندن در خانه برای تبعیت از طرح فاصله گذاری اجتماعی، غنی سازی اوقات فراغت در ایام تعطیلات امری مهم برای دانش آموزان محسوب می شود.
او افزود: به منظور غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان، جشنوار های مختلفی نظیر جشنواره ورزش پدر و پسری ویژه دانش آموزان پسر مدارس ناحیه یک اجرایی شد و برگزاری جشنواره طراحی بازی های ابداعی و خلاقانه خانگی ویژه مادران و دختران مدارس این ناحیه در دستور کار قرار ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 64 روز و 9 ساعت پیش
طرز تهیه اصلی مسقطی ساده خانگی با زعفران یا گلاب

طرز تهیه اصلی مسقطی ساده خانگی با زعفران یا گلاب به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، مسقطی یا راحت الحلقوم از جمله دسر های خوشمزه سنتی منطقه خاورمیانه به خصوص ترکیه است که در کشور ما هم طرفداران زیادی دارد و یکی از شیرینی های محبوب پذیرایی عید است.
مسقطی در شهر های مختلف با دستور پخت های متنوع، اما کم و بیش شبیه به یکدیگر تهیه می شود. برای مثال انواع مسقطی لاری و مسقطی ژله ای بسیار مشهورند. طرز تهیه مسقطی ساده خانگی کشدار با طعم زعفرانی یا گلاب برای عید را در ادامه بخوانید.
مواد لازم
یک قاشق چایخوری روغن مایع
3 قاشق غذاخوری لیموترش تازه
یک و 3/2 فنجان آب سرد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 64 روز و 10 ساعت پیش
تلاش شرکت PSA برای تضمین آینده برند محبوب DS

تلاش شرکت PSA برای تضمین آینده برند محبوب DS به گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان ، مدیر عامل شرکت PSA در مصاحبات اخیر خود اظهار کرد که به دلیل بازخورد بسیار مثبت و عملکرد عالی خودرو های بالارده DS در سال 2019، این سری مدل حالا ارژش آن را دارند تا آینده ای در فعالیت و همکاری PSA با Fiat داشته باشند. پس از پنج سال افت فروش پیاپی، معرفی نسخه جدید از مدل های DS 7 Crossback و DS 3 Crossback باعث شد تا فروش شرکت مذکور 16 درصد افزایش پیدا کند.
تلاش PSA برای حفظ برند محبوب خود
مدیر بخش مدل های DS در صجبت های اخیر خود نیز گفت: " آینده هر برندی به موفقیت ها و اعتبار آن برند بستگی دارد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 64 روز و 10 ساعت پیش
پنج روز بدون کرونا در بروجن

پنج روز بدون کرونا در بروجن محمدحسن کرمی سرپرست شبکه بهداشت و درمان بروجن در گفت وگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان در شهرکرد ، اظهار داشت: برای پنجمین روز پیاپی آمار کرونا در این شهرستان ثابت ماند.
او افزود: از آغاز شیوع ویروس کرونا در کشور، تا کنون 59 بیمار با علایم بالینی مشکوک در بیمارستان بستری شده که 19 مورد مبتلای قطعی به این ویروس در شهرستان بروجن شناسایی و ثبت شده است.
کرمی اضافه کرد: تا کنون 41 بیمار با بهبودی کامل از بیمارستان حضرت، ولی عصر (عج) ترخیص شده است و شش نفر هم جان خود را از دست داده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 64 روز و 10 ساعت پیش
از سندروم مدیران بی قرار در فوتبال و بحران پرسپولیسی ها تا فوتبالیستی که راننده تانک بود

از سندروم مدیران بی قرار در فوتبال و بحران پرسپولیسی ها تا فوتبالیستی که راننده تانک بود به گزارش گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان ، تصاویر نیم صفحه روزنامه های ورزشی شانزدهم فروردین ماه به رشته های مختلف ورزشی، به خصوص فوتبال اختصاص یافته است.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: ورزشی انتشار : 64 روز و 10 ساعت پیش
گفت وگوی تلفنی روسای جمهور فرانسه و آمریکا درباره ویروس کرونا

گفت وگوی تلفنی روسای جمهور فرانسه و آمریکا درباره ویروس کرونا به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، دونالد ترامپ و امانوئل مکرون ، روسای جمهور آمریکا و فرانسه به صورت تلفنی با یکدیگر گفتگو کردند.
در این تماس تلفنی دو طرف درباره برگزاری نشست 5 عضو دائمی شورای امنیت برای بررسی افزایش همکاری های سازمان ملل در مقابله با ویروس کرونا به تبادل نظر پرداختند.
همینک شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا به 250 هزار تن رسیده است. همچنین بیش از 6 هزار و 100 تن تاکنون جان خود را از دست داده اند. فرانسه نیز آمار ناامید کننده ای در قربانیان ویروس کرونا دارد. تاکنون 6 هزار و 500 فرانسوی به دلیل ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده اند ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 64 روز و 10 ساعت پیش
خبرنگاران نسبت به ثبت نام دریافت بیمه بیکاری اقدام کنند

خبرنگاران نسبت به ثبت نام دریافت بیمه بیکاری اقدام کنند به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد ، ابراهیم شریفی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری گفت: خبرنگاران استان درخواست خود را از طریق سامانه ثبت درخواست بیمه بیکاری وزارت کار ثبت نمایند.
او افزود: با توجه به برنامه های حمایتی دولت از افراد بیمه شده سازمان تأمین اجتماعی به علت شیوع کرونا، خبرنگاران نیز مشمول این برنامه شده و می توانند از این مزایا بهره مند گردند.
شریفی اضافه کرد: طبق شرایط اعلامی تا به امروز خبرنگارانی که از طریق نشریات دارای کد بیمه ای بوده و حق بیمه آن ها ماهانه واریز گردیده مشمول دستورالعمل وزارت کار و تعاون رفاه اجتماعی هستند ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 64 روز و 10 ساعت پیش
دانلود بازی مهیج ادمیرال برای اندروید

دانلود بازی مهیج ادمیرال برای اندروید به گزارش خبرنگار حوزه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان ، یکی از عناوین ایرانی بسیار مهیج در دنیای عناوین موبایلی عنوان ادمیرال یا دریا سالار است. این بازی توسط شرکت هیوا گیمزساخته شده است و گیمر در آن باید فرماندهی ناوگانی از کشتی ها را بر عهده بگیرد و با استفاده از استراتژِ بسیار دقیقی، کشتی خود را از دید کشتی دشمنان حفظ کند. این بازی به صورت کاملا آنلاین صراحی شده است و گیمر می تواند با انجام ماموریت های موجود در این بازی، سطح خود را بیش از پیش بالا ببرد که به این ترتیب امکان استفاده از اسلحه های جدید و قدرتمند را نیز پیدا خواهد کرد.
برخی از ویژگی های بازی ادمیرال: ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 64 روز و 10 ساعت پیش
میزان رفت و آمدها در معابر به شکل بسیار بالایی کاهش یافته است

میزان رفت و آمدها در معابر به شکل بسیار بالایی کاهش یافته است به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از آبادان ،محمد حیدری فرماندار خرمشهر با اشاره به اینکه تمام تمهیدات برای کاهش ترددهای غیر ضروری شهروندان در چند روز گذشته تشدید شده گفت: مردم در این مدت همکاری و همراهی خوبی از خود نشان داده اند و میزان رفت و آمدها در معابر خرمشهر به شکل بسیار بالایی کاهش و در برخی مناطق به صفر رسیده است.
او با اشاره به اینکه علت بالا بودن میزان مبتلایان خرمشهری به ویروس کرونا افزود: یکی از مهمترین دلایل این موضوع، شناسایی و خودمعرفی مبتلایان به کرونا در خرمشهر است که باعث بالا رفتن آمار شده است و این موضوع برای ما حائز اهمیت است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 10 ساعت پیش
از دستگیری سارق منزل و کشف 10 فقره سرقت تا دستگیری اعضای باند سرقت

از دستگیری سارق منزل و کشف 10 فقره سرقت تا دستگیری اعضای باند سرقت به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از آبادان ،مهم ترین حوادث امروز (شانزدهم فروردین ماه سال 99) را می توانید در این بسته خبری بخوانید.
دستگیری سارق منزل در آبادان
سرهنگ سید محسن تقی زاده فرمانده انتظامی آبادان گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت منزل در سطح شهرستان موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی آبادان قرار گرفت.
او افزود: ماموران پلیس آگاهی با انجام تحقیقات گسترده وبررسی شیوه های سرقت متوجه شدند ،سرقت منازل توسط سارق سابقه داری که به تازگی و قبل از ایام عید امسال به مرخصی اعزام شده بود صورت گرفته که بلافاصله محل اختفاء وی شناسایی و با ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: حوادث انتشار : 64 روز و 10 ساعت پیش
عضو تیم ملی قایقرانی: به سال 99 خوشبین هستم

عضو تیم ملی قایقرانی: به سال 99 خوشبین هستم به گزارش خبرنگار پایه و آبی گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان ، سمن سلطانی قایقران تیم ملی کشورمان در ماده کایاک ، 3 سال است که در تیم ملی قایقرانی حضور دارد. او اکنون در حال تمرین برای مسابقات کسب سهمیه المپیک توکیو 2020 است.
گفت و گوی نوروزی باشگاه خبرنگاران با سمن سلطانی
چه حسی نسبت به سال موش دارید؟
خیلی حس خوبی دارم حس می کنم امسال سال برآورده شدن آرزو های من است.
نمره ای که به خودتان در سال 98 می دهید؟
از 100 به خودم 99 می دهم.
بهترین و غم انگیزترین اتفاق سال 98 برای شما چه بود؟ ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: ورزشی انتشار : 64 روز و 10 ساعت پیش
سرخط مهم ترین خبر های جمعه پانزدهم فروردین 99 آبادان

سرخط مهم ترین خبر های جمعه پانزدهم فروردین 99 آبادان به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از آبادان ،مهم ترین رویداد های آبادان در روز گذشته، جمعه پانزدهم فروردین 99 را در صفحه باشگاه خبرنگاران جوان بخوانید.
بیشتر مسیرهای منتهی به بازار صفا بسته شد
فراهم شدن شرایط لازم برای آموزش دانش آموزان از طریق فضای مجازی
تشدید محدودیت محله به محله به منظور قطع زنجیره ویروس کرونا
افزایش تعداد افراد مبتلا به کرونا ویروس به 160 نفر
آسمان صاف و آفتابی میهمان جنوبی ها
انتهای پیام/ د ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 10 ساعت پیش
مبتلایان به وسواس فکری چگونه درمان می شوند؟

مبتلایان به وسواس فکری چگونه درمان می شوند؟ آرش میراب زاده روانپزشک، استاد دانشگاه و معاون آموزشی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در گفت و گو با خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، وسواس فکری-عملی بیان کرد: وسواس فکری-عملی یک اختلال اضطرابی است که به شدت مختل کننده است؛ هرچه این وسواس افزایش پیدا کند و شدت بگیرد سخت تر می توان با آن مقابله کرد و فرد بیمار بیشتر از آن رنج خواهد برد.
این استاد دانشگاه درباره علائم بروز وسواس فکری-عملی گفت: فکر کردن به افکار منفی یکی از مهم ترین عوامل برای بروز وسواس فکری-عملی است که فرد توان مقابله با آن را نداشته و گاهی اوقات به انجام کار های هیجانی و تکراری می پردازد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 64 روز و 10 ساعت پیش
توصیه به زنان باردار در زمان اپیدمی کرونا

توصیه به زنان باردار در زمان اپیدمی کرونا به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد ، اکرم کرمی عضو گروه مامایی و هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: طبق تحقیقاتی که در دنیا صورت گرفته، موردی از انتقال کرونا از مادر مبتلا به فرزند در شکمش یا حتی در حین زایمان دیده نشده است.
او با اشاره به اینکه در دوران شیوع بیماری هر فردی دچار استرس و نگرانی شود امری کاملا طبیعی است، حتی فردی که باردار نباشد، ادامه داد: بهترین راه برای آرامش افراد باردار در این دوران اپیدمی بیماری رعایت موازین بهداشتی و پیشگیری از کرونا، انجام ورزش های مخصوص دوران بارداری است که باعث تهویه ریوی فرد و ترشح هورمون اندورفین و آرامش می شود و گوش ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 64 روز و 10 ساعت پیش
کسب رتبه اول کشوری میزان غربالگری بیماری کووید 19

کسب رتبه اول کشوری میزان غربالگری بیماری کووید 19 به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد ، مجید شیرانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی ، خدمات بهداشتی و درمانی چهارمحال و بختیاری، از کسب رتبه اول این دانشگاه در میزان غربالگری بیماری کووید 19 جمعیت تحت پوشش خبر داد.
او افزود: بدون شک موفقیت حاصل شده بواسطه زحمات شبانه روزی همه تلاشگران عرصه سلامت است.
شیرانی اضافه کرد: خدمات شبانه روزی و بدون وقفه، حتی در ایام تعطیلات نوروز، همکاران صدیق و پرتلاش شبکه های 9 گانه استان در قالب هزار تیم دو نفره مراقبتی و 500 ناظر و پشتیبان و مسئول کمیته های استانی و شهرستانی درحوزه بهداشت امروز موجب گردید تا نام دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد و ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 64 روز و 10 ساعت پیش
صندوق بین المللی پول: بحران کرونا از بحران اقتصادی سال 2008 بدتر است

صندوق بین المللی پول: بحران کرونا از بحران اقتصادی سال 2008 بدتر است به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، کریستالینا جورجیوا، مدیر عامل صندوق بین المللی پول معتقد است رکود اقتصادی فعلی که به واسطه شیوع ویروس کرونا در جهان ایجاد شده به مراتب بسیار بدتر از بحران اقتصادی سال 2008 است.
او گفت: این بحران مانند سایر بحران ها نیست. ما هرگز در تاریخ صندوق بین المللی پول شاهد رکود اقتصاد جهانی نبوده ایم ... اکنون ما در رکود هستیم. این بسیار بدتر از بحران مالی جهانی سال 2008 است.
او همچنین اظهار داشت که این "تاریک ترین ساعت بشریت" است، زیرا کووید-19 به معنای "یک تهدید بزرگ برای تمام جهان" است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 64 روز و 11 ساعت پیش
آغاز به کار مشاغل غیرضروری ممنوع است/گیاه خوش عطری که دشمن سلامتی بانوان باردار است/ خنثی سازی ویروس کرونا تا یک سال با واکسن جدید

آغاز به کار مشاغل غیرضروری ممنوع است/گیاه خوش عطری که دشمن سلامتی بانوان باردار است/ خنثی سازی ویروس کرونا تا یک سال با واکسن جدید به گزارش حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، اگر امروز موفق به رصد اخبار علمی، پزشکی نشده اید، در این بسته برترین اخبار پزشکی از نگاه کاربران را دنبال کنید.
آخرین آمار کرونا در ایران؛ تعداد مبتلایان به ویروس کرونا به 53183 نفر افزایش یافت
تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به گفته سخنگوی وزارت بهداشت افزایش یافت.
آغاز به کار مشاغل غیرضروری ممنوع است
جهانپور گفت: در مورد بازگشت به کار، مشاغل تابع مصوبات ستاد هستند و آغاز بکار کلیه مشاغل غیرضروری تا بیستم فروردین ممنوع است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 64 روز و 11 ساعت پیش
برترین آهنگ 98؛ دانلود آهنگ داد و فریاد محسن ابراهیم زاده

برترین آهنگ 98؛ دانلود آهنگ داد و فریاد محسن ابراهیم زاده به گزارش خبرنگار حوزه موسیقی گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان ، آهنگ محسن ابراهیم زاده خواننده محبوب کشورمان با نام داد و فریاد که در سال 98 منتشر شد، جزو آهنگ های پرطرفدار سال شناخته شده است.
این قطعه با ترانه سرایی محسن ابراهیم زاده و تنظیم میلاد ترابی به قطعه ای بسیار شنیدنی و دل نشین تبدیل شده است.
در ادامه می توانید قطعه داد و فریاد را بشنوید و دانلود کنید:
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 64 روز و 11 ساعت پیش
زمین لرزه بخشی از سوریه و شمال لبنان را لرزاند

زمین لرزه بخشی از سوریه و شمال لبنان را لرزاند به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، شبکه تلویزیونی الاخباریه سوریه از وقوع زمین لرزه در استان های لاذقیه، طرطوس، حماه، حمص و حلب در سوریه خبر داد.
شبکه تلویزیونی الحدث نیز از وقوع زمین لرزه در نزدیکی شهر طرابلس در شمال لبنان خبر داد و اعلام کرد این زمین لرزه در بیروت نیز احساس شده است.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 64 روز و 11 ساعت پیش
استفاده از ظرفیت جهاد دانشگاهی قم در تولید اقلام بهداشتی

استفاده از ظرفیت جهاد دانشگاهی قم در تولید اقلام بهداشتی به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم ،محمد حیدری، رئیس جهاد دانشگاهی واحد استان قم در سیزدهمین جلسه هماهنگی اجرای دستورالعمل بسیج ملی مبارزه با کرونا در تالار معصومیه (س) فرمانداری قم اظهار کرد: مقدمات لازم برای تولید اقلام بهداشتی در جهاد دانشگاهی فراهم است و این نهاد انقلابی، تخصص و ظرفیت لازم را در تولید الکل و ماسک دارد.
او افزود: اگر ظرفیت های جهاد دانشگاهی در اختیار تولید قرار بگیرد بخش زیادی از مشکلات در کمبود اقلام بهداشتی رفع می شود، در این زمینه نیاز به همراهی مسئولان و رفع موانع داریم. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 64 روز و 11 ساعت پیش
رنکینگ جهانی تکواندوکاران آذربایجان شرقی اعلام شد

رنکینگ جهانی تکواندوکاران آذربایجان شرقی اعلام شد به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز ، سایت رسمی فدراسیون جهانی تکواندو رنکینگ المپیکی تکواندوکاران در ماه آوریل را اعلام کرد.
در حالی که کلیه مسابقات تکواندو در سرتاسر جهان تعطیل اعلام شده است، اما رده بندی تکواندوکاران به روال ماه های سابق اعلام شد که 3 تکواندوکار میانه ای هم در این رنکینگ به شرح زیر است.
وزن 68- کیلوگرم: میرهاشم حسینی با 296/66 امتیاز در رده هفتم قرار گرفت.
وزن 68- کیلوگرم: امیرمحمد بخشی با 145/82 امتیاز رده بیست و سوم را به نام خود ثبت کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: ورزشی انتشار : 64 روز و 11 ساعت پیش
مشارکت خودجوش کانون های مساجد آذربایجان شرقی در مقابله با کرونا

مشارکت خودجوش کانون های مساجد آذربایجان شرقی در مقابله با کرونا به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز ،هادی نیا مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان شرقی از تداوم مشارکت خودجوش کانون های مساجد آذربایجان شرقی در مقابله با کرونا خبر داد وگفت: این ستاد مطابق توافق های بعمل آمده و هماهنگی میان نهاد ها و دستگاه های مسؤول اقدامات اجرایی، تبلیغی و آموزشی طی هفته های گذشته انجام داده است.
مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان شرقی گفت: اکثر کانون های شهری و روستایی استان با انسجام و هماهنگی بیشتری در فعالیت های خودجوش در عرصه مقابله با ویروس کرونا اقدام می کنند و تعدادی از کانون ها به صورت خودجوش ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 11 ساعت پیش
تولید محلول ضدعفونی کننده نانویی در تبریز

تولید محلول ضدعفونی کننده نانویی در تبریز به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز ، پژوهشگران تبریزی موفق به تولید محلول ضدعفونی کننده قوی دست و سطوح با عنوان نانوکلینیا با استفاده از نانوذرات نقره و اکسید روی شدند.
رستمی عضو هیات علمی دانشگاه تبریز گفت: گروهی از اعضای هیات علمی دانشگاه و صنعتگران با سابقه که تجربه قابل توجهی در حوزه نانوفتونیک دارند، تلاش می کنند تا محصولاتی بر پایه نانو تولید کنند.
رستمی با اشاره به نانو ذرات نقره و اکسید روی به کار رفته در این محلول ضدعفونی کننده گفت: از محلول ضدعفونی نانوپایه جدید می توان برای پیشگیری از ابتلا به بیماری های عفونی و رفع آلودگی هایی با منشا باکتری ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 64 روز و 11 ساعت پیش
اولین شهید مدافع سلامت چه کسی بود؟

اولین شهید مدافع سلامت چه کسی بود؟ به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، بیماری کووید 19 از کشور چین شیوع و متاسفانه به سراسر دنیا منتقل شده است.
ساده ترین راه برای پیشگیری از کرونا شستن مرتب دست ها با آب و صابون و پرهیز از تردد های غیر ضروری در سطح شهر است.
شهید احمد سلیم آبادی که در بیمارستان کامکار قم مشغول به خدمت بود اولین شهید سلامت استان قم لقب گرفته است. این جانباز شیمیایی در دوران جنگ تحمیلی نیز همیشه در خط مقدم خدمت به مردم این کشور فعالیت کرده است.
شهید سلیم آبادی که با شروع جنگ تحمیلی از لشگر محمد رسول الله به جبهه اعزام شده بود در منطقه کردستان شیمیایی شده ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 64 روز و 12 ساعت پیش
جدول پخش برنامه های آموزشی شانزدهم فروردین

جدول پخش برنامه های آموزشی شانزدهم فروردین به گزارش حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، براساس اعلام آموزش و پرورشی ها به منظور جبران عقب ماندگی های تحصیلی که بر اثر تعطیلات پی در پی در طول سال تحصیلی رخ داده است؛ در اقدامی مشترک میان رسانه ملی و آموزش و پرورش برنامه های درسی در قالب باکس های آموزشی حدود نیم ساعته برای دانش آموزان در مقاطع تحصیلی مختلف آموزش داده می شود.
علاوه بر آن برنامه ای با عنوان با هم برای هم با مشارکت معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش وپرورش و شبکه دو سیما با محوریت سبک زندگی سالم و فعال در دو نوبت 9 صبح و 3 بعد از ظهر از شبکه دو سیما پخش می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 64 روز و 12 ساعت پیش
کمک 300 میلیون تومانی گل گهری ها برای مقابله با ویروس کرونا

کمک 300 میلیون تومانی گل گهری ها برای مقابله با ویروس کرونا به گزارش گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان ، محمد جواهری مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی گل گهر سیرجان گفت: با شیوع ویروس کرونا ، شاهد جان فشانی و از خودگذشتگی کادر درمان در سراسر کشور و در شهرستان سیرجان بوده ایم. از آن جایی که این بیماری بی مقدمه و بدون پیش بینی در سراسر جهان شیوع پیدا کرد، بسیاری از ملزومات پزشکی و اقلام ضروری و بهداشتی از جمله ماسک و دستکش و لباس ویژه پزشکان در سراسر کشور در دسترس نبود.
او افزود: همدلی و همراهی مردم ایران همواره زبانزد خاص و عام بوده است. این همدلی در مبارزه با شیوع ویروس کرونا نیز خود را نشان داد و در جای جای ایران شاهد آن بودیم که مردم با همراهی و ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: ورزشی انتشار : 64 روز و 12 ساعت پیش
بنگاه های تولیدی و صنعتی تعطیل نیست

بنگاه های تولیدی و صنعتی تعطیل نیست به گزارش خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان ، علی خدایی نماینده کارگران در شورای عالی کار، اظهار کرد: در خصوص اطلاعیه تعطیلی و نامه وزیر بهداشت برای تعطیلی واحد های صنفی تماس و استعلام هایی صورت گرفت.
او با بیان اینکه این تعطیلی شامل بنگاه های تولیدی و صنعتی نیست و درمورد اصناف است، گفت: رعایت پروتکل های پیشگیری از ابتلا، رعایت کلیه الزامات حفاظت از نیروی کار و در اختیار قراردادن اقلام حفاظتی از قبیل ماسک، دستکش، مواد ضدعفونی و فاصله گذاری جزء الزامات کارفرمایان است.
خدایی گفت: موارد تخلف به بازرسی ادارات کار محل و تشکل های کارگری گزارش شود. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 64 روز و 12 ساعت پیش
تمرینات مغزی، راهی برای مقابله با آلزایمر

تمرینات مغزی، راهی برای مقابله با آلزایمر به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، سید محمد سعادت نیا، با اشاره به اینکه بیماری هایی مثل سکته های مغزی، کمبود ویتامین ها و ضربه به سر می تواند باعث اختلال شناختی شوند، اظهارکرد: چیزی که مشخص است این است که آلزایمر در سنین بالا و با افزایش سن رخ می دهد.
وی با بیان اینکه آلزایمر معمولاً در سنین 60 تا 65 سال اتفاق می افتد، خاطرنشان کرد: براساس آمار جهانی در میان افراد مسن بالای 60 سال، از هر 4 نفر، یک نفر به آلزایمر مبتلا می شود، همچنین آلزایمر زمینه ژنتیکی هم دارد و ابتلا به آن در سنین پایین ارثی است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 64 روز و 12 ساعت پیش
احیای معارف اهل بیت (ع) رسالت هیئت های حسینی درمقابله با کرونا است

احیای معارف اهل بیت (ع) رسالت هیئت های حسینی درمقابله با کرونا است به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز ، حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز ظهر امروز از مسجد صاحب الامر محل تولید اقلام بهداشتی بازدید کرد. در این مسجد توسط هیأت انصارالحسین تبریز مواد بهداشتی و ماسک تولید و بین اقشار مختلف مردم توزیع می شود.
حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم در حاشیه بازدید از محل تولید اقلام بهداشتی هیأت انصارالحسین تبریز با بیان اینکه کمک به همنوعان و افزایش فضای معنوی در جامعه یعنی احیای معارف اهل بیت گفت ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 64 روز و 12 ساعت پیش
نوستالژی های دهه نود؛ سکانس قدیمی از بازی بازیگر فیلم ماجرای نیمروز 2

نوستالژی های دهه نود؛ سکانس قدیمی از بازی بازیگر فیلم ماجرای نیمروز 2 به گزارش خبرنگار حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان ، یکی از مسائلی که از دیرباز در پزشکی مطرح بوده مسئله خود درمانی است.
هادی حجازی فر که بازیگر تلویزیون و فیلم ماجرای نیمروز است به همراه محمد بحرانی در سریال کرکره این مسئله را در قالب طنز مطرح می کنند.
قسمتی از این طنز را می توانید مشاهده کنید:
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 64 روز و 12 ساعت پیش
جان باختگان کرونا در ایتالیا به 15 هزار نفر نزدیک شد

جان باختگان کرونا در ایتالیا به 15 هزار نفر نزدیک شد به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، آنجلو بورلی، رئیس وزارت حفاظت شهری ایتالیا اعلام کرد با ثبت 766 مورد جدید فوت در ایتالیا بر اثر کرونا در 24 ساعت گذشته، شمار جان باختگان در این کشور به 14 هزارو 681 نفر افزایش یافت.
در همین حال با ثبت 4585 مورد جدید ابتلا به کرونا در ایتالیا در 24 ساعت گذشته، شمار مبتلایان به کرونا در این کشور به بیش از 117 هزار نفر افزایش یافت.
شیوع ویروس کرونا از اواخر ماه دسامبر سال 2019 در شهر ووهان چین آغاز شده و در حال حاضر به 204 کشور و منطقه در جهان سرایت پیدا کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 64 روز و 12 ساعت پیش
15 درصد گربه های ووهان به کرونا مبتلا هستند!

15 درصد گربه های ووهان به کرونا مبتلا هستند! به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دامپزشکان چینی با گرفتن نمونه خون 100 گربه ولگرد و خانگی در شهر ووهان ، کانون اولیه شیوع ویروس کرونا در جهان، اعلام کردند حدود 15 درصد از گربه های این شهر به بیماری کووید-19 مبتلا شده اند.
نتایج این مطالعه که در کتابخانه آنلاین بیو رکسیو منتشر شده، حاکی از آن است که ویروس کرونا روی حیوانات خانگی نیز تاثیر داشته است.
به گفته دانشمندان آنتی بادی های ویروس سارس-کووی 2 در بدن 15 گربه ساکن در ووهان شناسایی شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 64 روز و 12 ساعت پیش
لزوم توجه رانندگان به اطلاعیه های پلیس راه ایلام

لزوم توجه رانندگان به اطلاعیه های پلیس راه ایلام به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام ؛سرهنگ رضا همتی زاد رئیس پلیس راه استان ایلام گفت: با توجه به ابهامات رانندگان و همشهریان عزیز در خصوص نحوه ممنوعیت تردد وسایل نقلیه در محور های برون شهری استان بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا ، رانندگان باید توجه داشته باشند که صرفاً افراد بومی ساکن هر شهر مجاز به ورود آن شهر بوده و ورود افراد غیرساکن ممنوع می باشد، و نحوه شناسایی افراد بومی هر شهر نیز بر اساس کارت ملی، پلاک خودرو و بیمه نامه می باشد.
او ادامه داد: خودرو های امدادی، خودرو های عمومی حامل بار و مسافر ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: حوادث انتشار : 64 روز و 12 ساعت پیش
آغاز فعالیت واحد های تولیدی از 16 فروردین بلامانع است

آغاز فعالیت واحد های تولیدی از 16 فروردین بلامانع است به گزارش حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، کارگروه اطلاع رسانی ستاد ملی کرونا در اطلاعیه ای اعلام کرد: فعالیت واحد های تولیدی (با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی اعلام شده از سوی ستاد ملی کرونا) از فردا 16 فروردین بلامانع خواهد بود.
دراین اطلاعیه امده است:
در خصوص فعالیت مشاغل صنفی، خدماتی و واحد های تولیدی در هفته آینده، به اطلاع می رساند:
1- واحد های توزیعی، خدماتی و تجاری که مشمول ممنوعیت و محدودیت تردد و تجمع هستند و رسته های آن ها قبلا در اطلاعیه های کمیته اجتماعی ستاد ملی کرونا اعلام شده است تا اطلاع بعدی این کمیته تعطیل خواهند بود. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 12 ساعت پیش
حضور حداقلی کارکنان بندر ماهشهر تا 23 فروردین تمدید شد

حضور حداقلی کارکنان بندر ماهشهر تا 23 فروردین تمدید شد به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز ، با تصمیم ستاد ملی مدیریت کرونا بندر ماهشهر در مورد تمدید زمان فاصله اجتماعی و کاهش ترددها، نحوه فعالیت ادارات، دستگاه ها و بانک های دولتی و غیر دولتی تا 23 فروردین ماه و حضور کارکنان مجدداً به صورت یک سوم خواهد بود.
باتوجه به اینکه همچنان وضعیت مقابله با ویروس کرونا ادامه دارد، با اعمال محدودیت های بیشتر به منظور کنترل ویروس کرونا ، تصمیم بر کاهش و حضور 20 درصدی کارکنان در محیط های اداری گرفته شد این روند تا 23 فروردین ماه قابلیت اجرایی خواهد داشت. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 64 روز و 12 ساعت پیش
نگران معوقات تسهیلات کسب و کارها هستیم/ ثبت تنها یک بار اطلاعات مردم، نقص سامانه سلامت است

نگران معوقات تسهیلات کسب و کارها هستیم/ ثبت تنها یک بار اطلاعات مردم، نقص سامانه سلامت است به گزارش خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، حسین میرزایی، مشاور حوزه کسب و کار های آی تی و فناورانه اظهار کرد: بحران کرونا هم مانند سایر بحران ها نیازمند برنامه ریزی های به موقع و سریع است. برنامه ریزی هایی که به زبان متخصصان ارزیابی سریع می نامند.
وی افزود: ارزیابی که از گذشته باید با شناسایی کسب و کار ها در بانک اطلاعاتی خود تجمیع می کردیم. به طور مثال سامانه ای تحت عنوان "سایه بان" را اجرایی و میزان دستفروشان و محل فعالیت آن ها را برای حمایت ها در روز های بحران شناسایی می کردیم. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 64 روز و 13 ساعت پیش
دو دستور مهم رئیس جمهور به وزیران تعاون و راه

دو دستور مهم رئیس جمهور به وزیران تعاون و راه به گزارش حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور به محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دستور داد 75 هزار میلیارد تومان تسهیلات، صرفا به بنگاه ها و کسب و کار هایی اختصاص یابد که اطمینان حاصل شده باشد کارگران خود را از ابتدای اجرای برنامه های کنترلی مقابله با کرونا اخراج نکرده و پس از دریافت تسهیلات نیز اقدام به اخراج کارگران خود نخواهند کرد.
حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز جمعه همچنین با تاکید بر ضرورت تکریم بیش از پیش جانبازان و سالمندان ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 13 ساعت پیش
تمامی کلاس های آموزشی این دانشگاه به صورت برخط برگزار می گردد

تمامی کلاس های آموزشی این دانشگاه به صورت برخط برگزار می گردد به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز ، تمامی کلاس های آموزشی این دانشگاه به صورت برخط برگزار می گردد اعلام کر: با توجه به دستور ریاست عالی دانشگاه آزاد اسلامی جهت جلوگیری از گسترش ویروس کرونا از روز شنبه 16 فروردین99 تمامی کلاس های آموزشی این دانشگاه به صورت آنلاین و برخط برگزار می گردد.
لذا دانشجویان می توانند با مراجعه به سایت http://Lmsmap.iauec.ac.ir طبق بر نامه انتخاب واحدخود در ساعت و روز مشخص شده به صورت آنلاین در کلاس شرکت نمایند.
ضمناً دانشجویان با مراجعه به پورتال دانشگاه آزاد اسلامی واحد رامهرمز می توانید فایل آموزش راهنمای ورود به کلاس انلاین (به صورت ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 13 ساعت پیش
بخش خبری 20:30 مورخ 15 فروردین 1399 + فیلم

بخش خبری 20:30 مورخ 15 فروردین 1399 + فیلم به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان ، بخش خبری 20:30 به موضوعاتی چون ویروس کرونا و آخرین اخبار ایران و جهان پرداخته است.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 13 ساعت پیش
فعالیت شبکه شاد به تعویق افتاد

فعالیت شبکه شاد به تعویق افتاد به گزارش حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، مرکز برنامه ریزی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش طی اطلاعیه ای از به تعویق افتادن راه اندازی شبکه اجتماعی دانش آموزان (شاد) به دلیل صیانت از حقوق آموزشی و تربیتی دانش آموزان و حصول اطمینان از امن بودن بستر ارتباطی این شبکه خبر داد.
در این اطلاعیه با اشاره راه اندازی آزمایشی شبکه اجتماعی دانش آموزان (شاد) در هفته های گذشته آمده است: به دلیل تأکید وزارت آموزش و پرورش بر صیانت از حقوق آموزشی و تربیتی دانش آموزان و امن بودن بستر ارتباطی بین معلمان و دانش آموزان در شبکه اجتماعی دانش آموزان (شاد) ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 64 روز و 13 ساعت پیش
ابتلای 870 نفر به کرونا در آذربایجان غربی

ابتلای 870 نفر به کرونا در آذربایجان غربی به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه ، جواد آقازاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی با بیان اینکه از دو هزار و 129 مورد نمونه آزمایش شده، آزمایش 870 نفر مثبت شده است، اظهار داشت: از این تعداد تاکنون، 432 نفر بهبود یافته و 73 نفر نیز جان خود را از دست داده اند.
او با اعلام اینکه از نظر ابتلا به کرونا در استان، روند فزاینده و رو به رشدی را شاهد هستیم، افزود: علت اصلی این افزایش مربوط به مسافرت های هفته اول نوروزی به استان است.
آقازاده گفت: در ایام تعطیلات ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 13 ساعت پیش
فصل جدید سریال نون خ از شب نیمه شعبان به روی آنتن شبکه یک می رود

فصل جدید سریال نون خ از شب نیمه شعبان به روی آنتن شبکه یک می رود به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه مهدی فرجی تهیه کننده سریال نون خ با اشاره به پخش زودهنگام فصل دوم این سریال قبل از ماه مبارک رمضان گفت : مراحل مربوط به فیلم برداری فصل جدید این سریال به پایان رسیده و بر اساس سیاست های جدید سازمان صدا و سیما، این سریال برای 20 فروردین ماه همزمان با شب نیمه شعبان روی آنتن می رود.
او با اشاره به پخش زودهنگام سریال گفت : پیش از این اعلام شده بود بخش دوم نون خ در ایام ماه مبارک رمضان 99 پخش می شود، اما به دلیل برخی تغییرات در اولویت ها و سیاست های سازمان صدا و سیما برای ایجاد شرایط جذاب تر مقرر شد این سریال قبل از ماه مبارک رمضان ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 64 روز و 13 ساعت پیش
تعطیلی دانشگاه ها تا 15 اردیبهشت

تعطیلی دانشگاه ها تا 15 اردیبهشت به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان غلامی سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در نشست این ستاد گفت: مدارس استان کماکان تا 22 فروردین و دانشگاه ها تا15 اردیبهشت تعطیل خواهد بود.
او با اشاره به طرح فاصله گذاری اجتماعی گفت: این طرح نیز تا 20 فروردین ادامه دارد ضمن اینکه پیشنهاد تمدید ان تا 30 فروردین هم داده شده است.
سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا گفت: اعمال قانون برای خودرو های متخلف که طرح زوج و فرد را راعایت نمی کنند به قوت خود باقیست و فرد متخلف 500هزار تومان جریمه خواهد شد.
انتهای پیام/ی ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 64 روز و 13 ساعت پیش
تشریح خدمات بهزیستی به کودکان کار

تشریح خدمات بهزیستی به کودکان کار به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه مظفری راد مدیر بهزیستی کرمانشاه خدمات ارائه شده به کودکان کار و خانواده آن ها را شامل مواردی از قبیل شناسایی، تشکیل پرونده و ارائه خدمات مددکاری و روانشناختی، خدمات آموزشی و حمایتی، حرفه آموزی و ...؛ و در صورت لزوم نگهداری شبانه روزی عنوان نمود.
او گفت : با توجه به شیوع بیماری کرونا به منظور عدم ابتلای کودکان کار و خانواده آن ها به این بیماری، ضمن ارائه آموزش های لازم در خصوص" در خانه ماندن "، 4 مرحله بسته بهداشتی شامل مواد ضدعفونی کننده دست و سطوح و یک مرحله بسته معیشتی توزیع گردید. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 64 روز و 13 ساعت پیش
کلاس های مجازی پیام نور و آزاد آذربایجان شرقی

کلاس های مجازی پیام نور و آزاد آذربایجان شرقی به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز ، دانشگاه پیام نور استان اعلام کرد: با توجه به بروز برخی مشکلات و محدودیتها به دلیل شیوع بیماری کرونا و بر اساس دستورالعمل ابلاغی سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور کلاس های درسی دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی از 16 فروردین ماه به صورت مجازی و طبق برنامه کلاسی اعلام شده از سوی مراکز و واحد های استان، در تمامی رشته ها به صورت منظم برگزار خواهد شد.
در اطلاعیه دانشگاه پیام نور استان آمده است: این دانشگاه به دلیل دارا بودن سیستم آموزشی مجازی و داشتن زیرساخت های مناسب و گسترده در این خصوص و با همکاری استادان مجرب علمی و مدعو با ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 13 ساعت پیش
اجرای طرح ترافیک تا 20 فروردین لغو شد

اجرای طرح ترافیک تا 20 فروردین لغو شد یوسف حجت سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در گفت وگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان ، اظهار کرد: اجرای طرح ترافیک تا روز بیستم فروردین ماه لغو شد و این تصمیم در جلسه 2 ساعت گذشته که به شکل مجازی با شورای ترافیک تهران و وزارت کشور برگزار شد گرفته شد.
سرپرست معاونت و حمل و نقل ترافیک افزود: اخبار منتشر شده مبنی بر اجرای طرح ترافیک از روز شانزدهم فروردین ماه (از ساعت 8 صبح تا ساعت 17) مربوط به پیش از جلسه مجازی شورای ترافیک بود و تاکید میکنم از روز شانزدهم تا تاریخ بیستم فروردین ماه طرح کنترل ترافیک در پایتخت اجرا نمی شود.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 64 روز و 14 ساعت پیش
جان باختگان کرونا در نیویورک نزدیک به 3000 نفر شد

جان باختگان کرونا در نیویورک نزدیک به 3000 نفر شد به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه خبری شبکه ای بی سی نیوز، با جان باختن 600 نفر در ایالت نیویورک بر اثر ابتلا به بیماری کووید-19 در 24 ساعت گذشته، مجموع شمار جان باختگان این ویروس در نیویورک به بیش از 2 هزار و 900 تن افزایش یافت.
همچنین آزمایش کرونای بیش از یکصد هزار نفر از مردم این ایالت مثبت اعلام شده است.
آندریو کومو، فرماندار نیویورک از افزایش موارد ابتلا در جزایر لانگ ابراز نگرانی کرد.
به گفته کومو، جزایر لانگ به اندازه نیویورک از نظام بهداشت و درمان جامع برخوردار نیست و تعداد بالای جان باختگان و مبتلایان موجب نگرانی مقامات شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 14 ساعت پیش
مجلس یازدهم زمینه های جهش تولید را فراهم می کند

مجلس یازدهم زمینه های جهش تولید را فراهم می کند به گزارش حوزه مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، 182 منتخب یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با نگارش نامه ای محضر رهبر معظم انقلاب آمادگی خود را برای تحقق عملی سال 99 اعلام کردند.
امضا کنندگان این نامه اطمینان داده اند که تمام ظرفیت های کارشناسی مرتبط با مجلس را برای رفع عیوب دست و پاگیر در اقتصاد ملی به کار خواهند گرفت و حداکثر تلاش خود را برای استفاده از تمام ظرفیت تقنینی و نظارتی کمیسیون های مجلس آینده، مرکز پژوهشها، دیوان محاسبات و بدنه کارشناسی دستگاه های اجرایی برای کاهش موانع تولید ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 64 روز و 14 ساعت پیش
درگذشت پدر سه شهید در مراغه

درگذشت پدر سه شهید در مراغه به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز ، حاج بهمن کرمی پدر شهیدان سیروس، رسول، اصغر و جانباز اکبر کرمی امروز در سن82 سالگی به علت کهولت سن دارفانی را وداع گفت .
او سال 62 و در منطقه عملیاتی پیرانشهر به علت انفجار مین پای راست خود را از دست داد.
اولین فرزند این جانباز، شهید سیروس کرمی در سال 64 در سن 23 سالگی در عملیات والفجر هشت در فاو به شهادت رسید.
دومین فرزندش طلبه شهید رسول کرمی نیز سال 65 در 20 سالگی در شلمچه شربت شیرین شهادت نوشید.
اصغر کرمی فرزند سوم این پدر فداکار نیز در سال 67 و در سن 17 سالگی در منطقه ماووت به جمع برادران شهیدش پیوست ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 14 ساعت پیش
تعداد مبتلایان به کرونا در قزوین افزایش یافت

تعداد مبتلایان به کرونا در قزوین افزایش یافت ارداقیان سخنگوی ستاد مقابله و پیشگیری از کرونا در استان در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین ،گفت: با مثبت شدن آزمایش 21 نفر دیگر، تعداد مبتلایان به کرونا در استان به هزار و 39 نفر رسید.
ارداقیان افزود: تا کنون 669 نفر از افراد مبتلا شده به کرونا بهبود یافته و از بیمارستان مرخص شده اند.
او اضافه کرد: متاسفانه 151 نفر هم بر اثر ابتلا به این بیماری جان باخته اند.
سخنگوی ستاد مقابله و پیشگیری از کرونا در استان از مردم خواست در سامانه سلامت به آدرس salamat.gov.ir ثبت نام کنند و در صورت داشتن علایمی از کرونا با سامانه 4030 تماس بگیرند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 14 ساعت پیش
ممنوعیت فعالیت صنوف غیرضروری و غیرمرتبط با نیاز های اساسی مردم

ممنوعیت فعالیت صنوف غیرضروری و غیرمرتبط با نیاز های اساسی مردم به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه بدین وسیله به اطلاع می رساند پیرو مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا در خصوص تمدید طرح فاصله گذاری اجتماعی تا 20 فروردین ماه و دستور استانداری کرمانشاه و همچنین باتوجه به خطر شیوع ویروس کرونا و لزوم پیشگیری از آن، تمامی صنوف کرمانشاه به غیراز صنوفی که با معیشت مردم در ارتباط هستند موظفند تا 20 فروردین هیچ گونه فعالیتی نداشته باشند، ضمن درخواست از بازاریان خوب کرمانشاه از روسای اتحادیه ها و بازرسان اتاق اصناف می خواهیم به واحد ها و اعضای خود سریع اطلاع رسانی کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 64 روز و 14 ساعت پیش
خنثی سازی ویروس کرونا تا یک سال با واکسن جدید

خنثی سازی ویروس کرونا تا یک سال با واکسن جدید به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، تیمی از دانشمندان پنسیلوانیا موفق به ساخت واکسن بالقوه ای برای ویروس کرونا شده اند که می تواند تا یک سال این ویروس را در حالت خنثی نگه دارد.
آزمایش هایی اولیه این واکسن بر روی موش ها نشان داد که ایمن سازی آنتی بادی های تولید شده قادر به مقابله با بیماری ناشی از ویروس کروناست.
دانشکده پزشکی دانشگاه پیتسبرگ که واکسن را ایجاد کرده، اعلام کرده است این ماده از طریق یک لک انگشتی از سوزن های میکروسکوپی تزریق می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 64 روز و 14 ساعت پیش
تعیین نرخ دلار در کوچه پس کوچه های فردوسی! + دوربین مخفی

تعیین نرخ دلار در کوچه پس کوچه های فردوسی! + دوربین مخفی به گزارش خبرنگار بورس،بانک و بیمه گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، صرافی ها هم پس از آغاز بحران کرونا، جزو مشاغلی بودند که باید تعطیل کرده و از معامله ارز خودداری می کردند. معامله های که ضرورت آن در سامانه نیما و بانک مرکزی برای واردکنندگان اجناس اساسی انجام می شد و از طرفی بازار آزاد که محل تامین ارز مسافرتی و دانشجویی هست هم به علت لغو پروازها و مسافرت ها تعطیل شده بود.
اما نکته بسیار قابل تاملی که این روزها در حال رخ دادن است، معاملات کوچه پس کوچه ای و مجازی ارز بویژه دلار است که همینطور بی سرو صدا، نرخ رسمی ارز آزاد را تعیین می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 64 روز و 14 ساعت پیش
هشدار جوزپ بورل در خصوص ادامه درگیری ها در یمن، لیبی و سوریه در سایه شیوع کرونا

هشدار جوزپ بورل در خصوص ادامه درگیری ها در یمن، لیبی و سوریه در سایه شیوع کرونا به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، جوزپ بورل ، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ضمن هشدار در خصوص ادامه درگیری ها در سوریه، یمن و لیبی در سایه شیوع ویروس کرونا ، تاکید کرد هدف بروکسل همکاری با سازمان ملل برای مهار بیماری کووید-19 در این کشور هاست.
او همچنین در خصوص انتشار این ویروس در سراسر قاره آفریقا و از کنترل خارج شدن آن ابراز نگرانی کرد.
بورل در ویدئو کنفرانسی که با حضور وزرای خارجه کشور های عضو اتحادیه اروپا برگزار شده بود، گفت: امروز ما درباره پاسخ جهانی به شیوع ویروس کرونا بحث و گفت وگو کردیم و بر تلاش برای بازگرداندن شهروندان اروپایی ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 64 روز و 14 ساعت پیش
ثبت نام بیش از سه هزار و 700 نفر در سامانه بیمه بیکاری

ثبت نام بیش از سه هزار و 700 نفر در سامانه بیمه بیکاری به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه حسن عزیزی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه گفت : افرادی که شغل خود را از دست داده اند، به منظور حفظ سلامت برای ثبت نام بیمه بیکاری به ادارات مراجعه نکنند و فقط در سامانه بیمه بیکاری به نشانی bimebikari.mcls.gov.ir ثبت نام نمایند و برای رصد بیمه خود فقط از طریق سامانه مربوطه پیگیری نمایند.
او در خصوص سامانه جامع روابط کار گفت : به منظور تسهیل و تسریع در انجام رسیدگی به پروند های اختلافات کارگری و کارفرمایی و دیگر موضوعات حوزه کارگری و کارفرمایی ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 64 روز و 14 ساعت پیش
بازداشت رکورددار دوی ماراتن جهان به دلیل نقض مقررات کرونایی

بازداشت رکورددار دوی ماراتن جهان به دلیل نقض مقررات کرونایی به گزارش خبرنگار دنیای ورزش گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان ، ویلسون کیپسانگ رکورددار دوی ماراتن جهان به دلیل نقض مقررات آمد و شد که از سوی دولت کنیا که برای مهار شیوع کرونا در نظر گرفته شده است، بازداشت شد.
کلیپ سانگ در میان 20 نفری بود که پلیس آن ها را در کلوپی در شهر اتن پیدا کرد.
به گزارش روزنامه استاندارد کنیا، طبق مقررات مردم نباید پس از ساعت هفت شب از منزل خود خارج شوند، اما این ورزشکار و دیگر بازداشت شدگان این مقررات را نقض کرده بودند.
کیپسانگ در ماه ژانویه به دنبال دوبار نقض قوانین دوپینگ به طور موقت از حضور در مسابقات دو و میدانی محروم شد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: ورزشی انتشار : 64 روز و 14 ساعت پیش
دانلود فیلم کلاس ریاضیات گسسته، پایه دوازدهم مورخ 15 فروردین

دانلود فیلم کلاس ریاضیات گسسته، پایه دوازدهم مورخ 15 فروردین به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان ، شیوع ویروس کرونا، تعطیلی مدارس کشور را به دنبال داشت.
این مسئله باعث شده است برخی دروس دانش آموزان از طریق شبکه آموزش پخش و تدریس شود تا لطمه ای در روند یادگیری آنها ایجاد نشود.
در ادامه فیلم آموزش ریاضیات گسسته، پایه دوازدهم، رشته ریاضی فیزیک در تاریخ 15 فروردین را مشاهده می کنید.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 14 ساعت پیش
خواننده ای که اگر شجریان صدای او را داشت دنیا را فتح می کرد!

خواننده ای که اگر شجریان صدای او را داشت دنیا را فتح می کرد! به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، علیرضا افتخاری از محبوب ترین خوانندگان موسیقی ایران به شمار می رود که برخی پژوهشگران و اساتید این حوزه، وی را به عنوان برترین خواننده پس از انقلاب نامیده اند. به جهت جسارت و شجاعت افتخاری در آزمودن مقام ها و سبک های مختلف موسیقیایی پاپ و سنتی به وی لقب مردهزارچهره موسیقی ایران نیز داده شده است. افتخاری در 1389 موفق به اخذ نشان چهره های ماندگار شد.
روند و مسیر فعالیت کاری و حرفه ای علیرضا افتخاری به غایت مسیر پرفراز و فرود و پرنوسانی بوده است و زندگی شخصی و خانوادگی وی نیز از تیررسی این حواشی و جنجال ها دور نمانده است ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 64 روز و 14 ساعت پیش
تمایل باشگاه های انگلیسی برای جذب مارتینز

تمایل باشگاه های انگلیسی برای جذب مارتینز به گزارش خبرنگار دنیای ورزش گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان ، باشگاه های چلسی و منچستر سیتی پیشنهاد خود را برای جذب لوتارو مارتینز به اینتر میلان ارائه کردند، اما 2 باشگاه انگلیسی برای جذب مهاجم آرژانتینی رقیب بزرگی مانند بارسلونا را پیش روی خود می بینند.
مارتینز پس از ارائه نمایش های درخشان در ترکیب اینتر میلان، اکنون چند باشگاه بزرگ اروپایی را خواهان خود می بیند. منچستر سیتی به همراه چلسی از مشتریان انگلیسی این بازیکن به شمار می روند که قصد دارند در نقل و انتقالات تابستانی مارتینز را به پرمیر لیگ ببرند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: ورزشی انتشار : 64 روز و 14 ساعت پیش
پیاده سازی پروتکل های بهداشتی در خطوط تولیدی قطعه سازان در هفته پیش رو

پیاده سازی پروتکل های بهداشتی در خطوط تولیدی قطعه سازان در هفته پیش رو به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، هیات مدیره های انجمن تخصصی صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودروی کشور و انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودروی کشور طی اطلاعیه ای به قطعه سازان اعلام کردند: با توجه به ارسال درخواست کتبی تعداد کثیری از شرکت های قطعه ساز به استانداران، خودروسازان و انجمن ها مبنی بر تاخیر در شروع فعالیت شرکت های قطعه ساز هفته آینده (16/1/99 لغایت 22/1/99) به منظور فرصت پیاده سازی پروتکل های بهداشتی در خطوط تولیدی قطعه سازان در نظر گرفته شده است.
در این اطلاعیه آمده است ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 64 روز و 14 ساعت پیش
دانلود فیلم کلاس فیزیک، پایه دوازدهم مورخ 15 فروردین

دانلود فیلم کلاس فیزیک، پایه دوازدهم مورخ 15 فروردین به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان ، شیوع ویروس کرونا، تعطیلی مدارس کشور را به دنبال داشت.
این مسئله باعث شده است برخی دروس دانش آموزان از طریق شبکه آموزش پخش و تدریس شود تا لطمه ای در روند یادگیری آنها ایجاد نشود.
در ادامه فیلم آموزش فیزیک، پایه دوازدهم، ادامه طیف خطی، رشته تجربی در تاریخ 15 فروردین را مشاهده می کنید.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 14 ساعت پیش
محاسبه فوری هزینه ورود به طرح ترافیک در شرایط و ساعات مختلف

محاسبه فوری هزینه ورود به طرح ترافیک در شرایط و ساعات مختلف به گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان ، با توجه به تنوع محاسباتی در ورود خودرو ها به محدوده طرح ترافیک، مالکین خودرو می توانند با ورود به سامانه تهران من و مشخص نمودن نوع معاینه فنی، محل سکونت، ساعت ورود و خروج خودرویشان و میزان دقیق هزینه را بر حسب شرایطی که دارند، محاسبه کنند.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 64 روز و 14 ساعت پیش
کمک بیش از 50 میلیارد ریالی خیران مهابادی برای مبارزه با کرونا

کمک بیش از 50 میلیارد ریالی خیران مهابادی برای مبارزه با کرونا به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مهاباد ، شجاعی فرماندار مهاباد با بیان اینکه خیران مهابادی تاکنون بیش از 50 میلیارد ریال برای مبارزه با کرونا کمک کرده اند افزود: این کمک ها برای خرید تجهیزات بیمارستانی، تجهیز بیمارستان موقت کرونا، نقاهتگاه 17 تخته برای بهبود یافته گان، تهیه بسته های معیشتی و توزیع مواد ضدعفونی کننده رایگان صرف شده است.
مدیرکل اموراجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان غربی هم در جریان بازدید از روند کمک رسانی خیران در مهاباد گفت: خیران استان آذربایجان غربی هم تاکنون بیش از 200 میلیارد ریال برای مقابله با کرونا کمک کرده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 64 روز و 14 ساعت پیش
شناسایی 7 بیمار مبتلا به کووید 19 / شمار مبتلایان 221 نفر

شناسایی 7 بیمار مبتلا به کووید 19 / شمار مبتلایان 221 نفر به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از هرمزگان ، حسین فرشیدی ،رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت:در 24 ساعت گذشته تست کووید 19 ، هفت نفر در استان مثبت اعلام شد و یک نفر فوت کرد.
فرشیدی با اشاره به اینکه تست 789 نفر تا کنون منفی اعلام شده، افزود:یک نفر فوتی خانم 38 ساله با سابقه بیماری سندرم داون بود.
او گفت: از هفت نفر مبتلا 5 نفر در بندرعباس، یک نفر میناب و یک نفر در میناب شناسایی شدند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به بازگشت مردم و کارمندان از سفر ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا خواست در صورت نیاز حتما نسبت به غربالگری این افراد و قرنطینه کردن ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 14 ساعت پیش
تابوت کرونایی ها در پارکینگ باشگاه بارسلونا!

تابوت کرونایی ها در پارکینگ باشگاه بارسلونا! به گزارش گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان ، با بالا رفتن شمار جان باختگان بر اثر ابتلا به ویروس کرونا ، دفن اجساد سخت و زمان بر شده است.
رسانه های اسپانیایی خبر داده اند که آن قدر فضا برای نگهداری اجساد کم بوده که پارکینگ سه طبقه ای باشگاه بارسلونا موقتاً تبدیل به محل نگهداری تابوت ها شده است.
شمار درگذشتگان بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در اسپانیا به 10935 نفر رسیده است.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 14 ساعت پیش
تیم لژیونر های ایرانی مدعی صعود به لیگ ستارگان قطر

تیم لژیونر های ایرانی مدعی صعود به لیگ ستارگان قطر به گزارش گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان ، منصور موسی مدیرعامل باشگاه الخریطیات اعلام کرد که در صورت لغو مسابقات به دلیل حفظ سلامت شهروندان و بازیکنان در برابر ویروس کرونا ، تیم الخریطیات به لیگ ستارگان قطر صعود می کند.
تیم الخریطیات که پژمان منتظری و مهرداد پولادی را در اختیار دارد پس از پایان هفته دهم لیگ دسته اول قطر با 6 پیروزی، 4 تساوی و بدون باخت با 22 امتیاز در صدر جدول قرار دارد.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: ورزشی انتشار : 64 روز و 14 ساعت پیش
بارش تگرگ همراه با وزش باد های شدید در اغلب نقاط کشور/ هوای تهران سرد می شود

بارش تگرگ همراه با وزش باد های شدید در اغلب نقاط کشور/ هوای تهران سرد می شود فریبا گودرزی کارشناس سازمان هواشناسی در گفت وگو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، درباره آخرین وضعیت آب و هوای کشور اظهار کرد: امروز در شمال شرق و شرق و همچنین ارتفاعات جنوب شرق و شمال غرب بارش باران پیش بینی می شود.
وی با اشاره به اینکه روز شنبه موج جدید بارشی از نوار شمالی کشور عبور می کند، افزود: بنابر نقشه های هواشناسی روز شنبه علاوه بر شرق و شمال شرق در مناطق شمال غرب، سواحل دریای خزر، ارتفاعات و دامنه های البرز واقع در استان های قزوین، تهران و شمال سمنان بارش باران، گاهی رگبار و رعد و برق، وزش باد و برای مناطق مرتفع و کوهستانی بارش برف پیش بینی می شود ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 14 ساعت پیش
برق وآب روستا های سیل زده ریگان وصل شد

برق وآب روستا های سیل زده ریگان وصل شد به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، امین باقری امروز فرماندار ریگان گفت: با توجه به سیلاب اخیر در شهرستان وخسارت 100میلیارد تومانی به زیر ساخت های 80روستا آب وبرق و راه این مناطق دچار خسارت شد.
او با اشاره به اینکه یکی از روستا های شهرستان که در محاصره شدید آب بود افزود: این امر باعث شد امداد رسانی به این روستا با سختی انجام شود.
فرماندار ریگان گفت: به دلیل باتلاقی بودن روستای حسین آباد دامداری آب وبرق این روستا امروز وصل شد.
باقری وضعیت این منطقه را به دلیل باتلاقی بود سخت برشمرد وابراز کرد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 14 ساعت پیش
صدور اخطار از سوی هواشناسی خوزستان در خصوص بارندگی

صدور اخطار از سوی هواشناسی خوزستان در خصوص بارندگی به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز ، اداره کل هواشناسی خوزستان نسبت به وقوع رگبار و رعد و برق در حوضه های آبریز کارون، مارون و دز در اواسط هفته آینده اخطاریه صادر کرد.
در این اخطاریه آمده است: سه شنبه تا جمعه هفته آینده رگبار، رعد و برق و وزش باد متوسط و تندباد لحظه ای با احتمال تگرگ در حوضه های آبریز کارون، مارون و دز و ارتفاعات شرق، شمال شرق و شمالی خوزستان پیش بینی می شود.
از ابتدای سال آبی جاری (یکم مهر 98) تا 14 فروردین 99، میانگین بارش کل استان 315.2 میلیمتر گزارش شده که این مقدار در مقایسه با مقدار بلند مدت آن در همین بازه زمانی (290 میلیمتر) 8 ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 14 ساعت پیش
تعطیلی اصناف ماهشهر تا 23 فروردین ادامه خواهد داشت

تعطیلی اصناف ماهشهر تا 23 فروردین ادامه خواهد داشت محسن بیرانوند فرماندار و رئیس ستاد مقابله با ویروس کرونا بندر ماهشهر،در گفت وگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز ، تداوم تعطیلی اصناف را تا پایان هفته آینده اعلام کرد گفت: واحد هایی که در این ایام تعطیل بودند تا روز بیست و سوم فروردین تعطیل خواهند بود و از روز بیست و سوم فروردین به بعد جهت تعیین و تکلیف فعالیت اصناف باتوجه به دستورالعمل ستاد ملی مقابله با کرونا و وزارت بهداشت و درمان اقدام خواهیم کرد تا صنوف مختلف به ترتیب اولویت فعالیت خود را آغاز کنند.
او بیان داشت ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 14 ساعت پیش
پیش بینی های دیوانه وار متخصصان از آینده/ از ارتباط با مردگان تا ضرورت ترک زمین

پیش بینی های دیوانه وار متخصصان از آینده/ از ارتباط با مردگان تا ضرورت ترک زمین به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ،آینده! یا قرار است بسیار بسیار فوق العاده باشد یا بسیار وحشتناک. آیا در آینده با دوچرخه های پرنده یا بزرگراه های دارای سیستم تهویه هوا به سر کار خواهیم رفت یا ربات ها جایگزینمان خواهند شد و ما مجبور خواهیم بود بخاطر بی اثر شدن آنتی بیوتیک ها در خانه هایمان پنهان شویم؟ آیا سرطان درمان خواهد شد؟ آیا بر روی مریخ، اینترنت خواهیم داشت؟ آیا هنوز هم حرف Q وجود خواهد داشت؟ ما سوالات بسیاری داریم و خوشبختانه متخصصان جواب هایی برای آن ها دارند.
در این مقاله چند پیش بینی آینده جهان آمده است که ممکن است شما را متعجب و یا حتی شوکه کند ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 64 روز و 15 ساعت پیش
فراکسیون فتح عراق از پارلمان خواست رئیس جمهور را بازخواست کند

فراکسیون فتح عراق از پارلمان خواست رئیس جمهور را بازخواست کند به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، فراکسیون فتح عراق به صورت رسمی از رئیس پارلمان این کشور خواست برهم صالح ، رئیس جمهور این کشور را بازخواست کند.
رئیس فراکسیون فتح طی نامه ای به رئیس پارلمان از او خواسته است برهم صالح را به دلیل نقض قانون اساسی در تعیین نامزدی غیر از نامزد فراکسیون اکثریت بازخواست کند.
برهم صالح، رئیس جمهور عراق پس از انصراف محمد توفیق العلاوی از تشکیل کابینه جدید عراق، در اقدامی یک جانبه و بدون در نظر گرفتن نظر اکثریت پارلمان عراق عدنان الزرفی، استاندار سابق نجف را که به گفته برخی منابع دارای تابعیت آمریکایی است برای تشکیل دولت جدید مکلف کرد که این ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 64 روز و 15 ساعت پیش
بهبود بیمار کرونایی 97 ساله در طبس

بهبود بیمار کرونایی 97 ساله در طبس به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند ، دکتر علی پدرام متخصص داخلی و از پزشکان حاضر در خط مقدم مبارزه با کرونا در شهرستان طبس، از بهبود بیمار 97 ساله مبتلا به کرونا در این شهرستان خبر داد.
غلامحسین حجی زاده مسن ترین بیمار بهبودیافته طبس است که پس از 10 روز بستری به دلیل ابتلا به ویروس کووید-19 با حال خوب از بیمارستان مرخص شد.
انتهای پیام/ک ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: حوادث انتشار : 64 روز و 15 ساعت پیش
موفقیت حیرت انگیز مردی ناقص الخلقه که مادرش هم تحمل دیدنش را نداشت! + تصاویر

موفقیت حیرت انگیز مردی ناقص الخلقه که مادرش هم تحمل دیدنش را نداشت! + تصاویر به گزارش، ببریدش، نمی خواهم ببینمش! این جمله ای بود که مادر نیک ووییچیچ بعد از غافلگیری ناامیدکننده ای که در اتاق زایمان با آن مواجه شده بود، با فریاد به زبان آورد. تجربه ی ویرانگری برایش بود؛ او 9 ماه تمام فرزندش را با خاطری آسوده در رحمش حمل کرده بود و حالا یکباره با نوزادی با نقص فیزیکی مواجه شده بود.
او نیک را از همان زمانی که درون رحمش رشد می کرد دوست داشت، حتی قبل از اینکه چشمش به او افتد. متأسفانه او در کشاکش احساسات ناخوشایندی قرار گرفته بود، نگرانی، دلواپسی و ترس از آنچه که در زندگی انتظار فرزندش را می کشید. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 64 روز و 15 ساعت پیش
جوانان با خواندن مناجات شعبانیه، این روز ها را قدر بدانند + فیلم

جوانان با خواندن مناجات شعبانیه، این روز ها را قدر بدانند + فیلم به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان ، ماه شعبان یکی از ماه های سفارش شده در اسلام برای دعا و نیایش با پروردگار و رزوهای آماده شدن برای ورود به ماه میهمانی خداست .
بر این اساس رهبر معظم انقلاب اسلامی در یکی از بیاناتشان به بیان فضائل ماه شعبان پرداختند و به ویژه به جوانان توصیه کردند با خواندن مناجات شعبانیه و دعای کمیل این روزها را قدر بدانند.
ایشان در بیاناتشان فرمودند: روزهای (ماه شعبان) روزهای بسیار مغتمی است،باید به یاد داشته باشیم از فرصت هایی که خدای متعال در اختیار ما قرار می دهد حداکثر استفاده را ببریم. یکی از این فرصت ها ماه شعبان است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 64 روز و 15 ساعت پیش
اشعاری کودکانه در وصف بهار

اشعاری کودکانه در وصف بهار به گزارش خبرنگار حوزه ادبیات گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان ، شاید کودکان بیشتر از بزرگسالان برای فرارسیدن بهار و ایام تعطیلات نوروز شوق و ذوق داشته باشند و برای پوشیدن لباس عید و عیدی گرفتن شور و اشتیاق خاص دارند.
شاعران هم با توجه به این موضوع، برای حس و حال کودکانه اشعاری سرودند که در اینجا به برخی از این اشعار کودکانه بهاری اشاره می کنیم:
عباس یمینی شریف
سبزی بیار سیر بیار
سیب و سماق گیر بیار
سنجد و سرکه پیدا کن
در وسط سفره گذار
وقتی که گوید آن عمو
آی سمنو آی سمنو
صداش بزن بیاد جلو
کاسه بده بخر از او ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 15 ساعت پیش
نقش تعیین کننده بخش کشاورزی در تحقق جهش تولید

نقش تعیین کننده بخش کشاورزی در تحقق جهش تولید عطااله هاشمی رئیس بنیاد ملی گندمکاران کشور در گفت و گو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، با اشاره به اینکه بخش کشاورزی در تحقق شعار سال نقش بسزایی دارد، اظهار کرد: از مجموع بخش سه گانه صنعت، خدمات و کشاورزی طی دوران تحریم، بخش کشاورزی توانست مزیت خود را حفظ کند و به داد کشور برسد.
وی افزود: بخش کشاورزی و اهم آن محصول استراتژیک گندم باعث شد خیال دولتمردان از حیث امنیت غذایی آسوده خاطر شود.
هاشمی ادامه داد: پتانسیل مناسبی برای تحقق شعار جهش تولید گندم و حفظ خودکفایی در کشور وجود دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 64 روز و 15 ساعت پیش
قیمت خودروهای هیبریدی/ لوازم ورزش های توپی را چند بخریم؟

قیمت خودروهای هیبریدی/ لوازم ورزش های توپی را چند بخریم؟ به گزارش خبرنگار نبض بازارگروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، مهمترین عناوین نبض بازار امروز، جمعه (15 فروردین 99) به شرح زیر است:
خرید کنسرو و کمپوت چقدر تمام می شود؟
کنسرو لوبیا چیتی در سس گوجه فرنگی اصالت با مقدار 380 گرم به قیمت 8 هزارو 900 تومان در بازار به فروش می رسد.
خرید دستگاه چسب چقدر هزینه دارد؟
دستگاه چسب پهن کیکو به قیمت 16 هزار تومان در بازار به فروش می رسد.
قیمت لوازم ورزش های توپی چقدر است؟
فوتبال دستی پایه دار به قیمت 122 هزار تومان در بازار به فروش می رسد.
وسایل غذاخوری کودک را چند بخریم؟ ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 64 روز و 15 ساعت پیش
آمریکا با بیشترین میزان بیکاری طی 45 سال اخیر مواجه شده است

آمریکا با بیشترین میزان بیکاری طی 45 سال اخیر مواجه شده است به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت کار آمریکا در گزارشی اعلام کرد در پی شیوع ویروس کرونا ، این کشور با بیشترین میزان بیکاری طی 45 سال اخیر مواجه شده است.
بنا بر اعلام وزارت کار آمریکا، در پی شیوع ویروس کرونا 701 هزار نفر در اقتصاد آمریکا در ماه مارس از کار بیکار شده اند و نرخ بیکاری در این کشور به 4/4 درصد رسیده است.
این بدترین میزان از دست دادن شغل از مارس سال 2009 تاکنون و بالاترین افزایش میزان بیکاری طی 45 سال اخیر بوده است.
بر اساس این گزارش ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 64 روز و 15 ساعت پیش
علت افزایش مبتلایان به کرونا اعلام شد

علت افزایش مبتلایان به کرونا اعلام شد به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند ، یک منبع آگاه در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند علت افزایش تعداد موارد کرونا_مثبت را افزایش تعداد آزمایش ها اعلام کرد.
بگفته این منبع افزایش تعداد آزمایش ها بر اساس مصوبه کمیته فنی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند صورت گرفته است.
براساس این تصمیم در 24 ساعت گذشته علاوه بر 23 بیمار بستری مشکوک به کرونا از 52 نفر از بیماران سرپایی و اطرافیان بیماران مبتلا به کرونا هم تست گرفته شد.
در نتیجه این آزمایشها، از 23 نفر بیمار بستری تست کرونای هشت نفر مثبت شد و از 52 بیمار سرپایی و اطرافیان بیمار هم تست هفت نفر مثبت شد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 15 ساعت پیش
ایجاد 22 کیلومتر سیل بند به همت سپاه در جنوب کرمان

ایجاد 22 کیلومتر سیل بند به همت سپاه در جنوب کرمان سردار حسین معروفی فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان در گفت و گوی عصر امروز با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، گفت: بعد از سیلاب در جنوب استان، در شهرستان های فاریاب، کهنوج، قلعه گنج و رودبار جنوب، با هماهنگی که با فرماندهی سپاه پاسداران کل شد، اقدام به عملیات عمرانی کرده ایم.
او افزود: پس ازقدام جهادی برای جبران خسارت های سیلاب در جنوب کرمان، دستگاه های مهندسی ازهوافضا، خانم الانبیا وسپاه قدس وارد کارشدند و اقدام به کار های عمرانی کردند.
سردار معروفی تصریح کرد: با اقدامات صورت گرفته، تا کنون در طول دو هفته پس از وقوع سیل در جنوب کرمان ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 15 ساعت پیش
خرید کنسرو و کمپوت چقدر تمام می شود؟

خرید کنسرو و کمپوت چقدر تمام می شود؟ به گزارش خبرنگار نبض بازار گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، قیمت انواع کنسرو و کمپوت در بازار به شرح زیر است:
شما می توانید قیمت اقلام اساسی را در صفحه اقتصادی باشگاه خبر نگاران جوان مشاهده کنید.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 15 ساعت پیش
عنوان Uncharted 4، بازی رایگان پلی استیشن در ماه آوریل ؛ جدیدترین رندر OnePlus 8 Pro با رنگ جدید فاش شد

عنوان Uncharted 4، بازی رایگان پلی استیشن در ماه آوریل ؛ جدیدترین رندر OnePlus 8 Pro با رنگ جدید فاش شد به گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان ، اگر از علاقه مندان به اخبار فناوری و دستگاه های مدرن هستید و امروز موفق به رصد اخبار سرویس فضای مجازی در حوزه دریچه فناوری نشده اید، در ادامه لینک 10 خبر پربازدید از نگاه کاربران را برای شما به نمایش گذاشته ایم.
کنترلر کنسول PS5، ضربان قلب را اندازه خواهد گرفت
به تازگی شرکت سونی یک اختراع جدید از خود به ثبت رسانده است که به کنترلر PS5 متصل و می توان ضربان و میزان تعریق دست گیمر را اندازه گیری کند.
زمان عرضه بازی Last of Us Part II به تعویق افتاد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 64 روز و 15 ساعت پیش
پذیرش معتادان متجاهر در گرمخانه های شهرداری

پذیرش معتادان متجاهر در گرمخانه های شهرداری به گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان ، سید مالک حسینی رئیس سازمان مشارکت های شهرداری تهران درباره تجمع معتادان متجاهر در میدان شوش، اظهار کرد: تعطیلی مراکز معتادان متجاهر باعث تجمع این افراد در پاتوق های قدیمی مانند شوش شده است.
وی افزود: شهرداری تهران گرمخانه ها را برای معتادان متجاهر باز گذاشته است اما ما شرایط جمع آوری نداریم و این افراد باید به صورت داوطلبانه به گرمخانه ها مراجعه کنند.
سرهنگ عبدالوهاب حسنون د رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر تهران بزرگ، گفت: رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر تهران بزرگ ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 64 روز و 15 ساعت پیش
گفت وگو با مادر شهید مدافع حرم/ به حمید گفتم داعشی ها سرت را می برند اما برایش مهم نبود + عکس

گفت وگو با مادر شهید مدافع حرم/ به حمید گفتم داعشی ها سرت را می برند اما برایش مهم نبود + عکس به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، برای دیدار با خانواده شهید مدافع حرم حمید وفایی با پدرش هماهنگ می کنیم. آدرس شان ولدآباد محمدشهر در استان البرز است. با تعاریفی که از شهید حمید وفایی شنیده ام بیشتر مشتاق می شوم برای لحظاتی هم که شده پای صحبت والدینش بنشینم؛ پدر و مادری که چنین فرزند انقلابی را تربیت کرده اند که مشتاقانه زندگی مادی خویش را رها کرد و به جبهه مقاومت اسلامی رفت.
حمید وفایی یکی دیگر از آن شهدایی است که همه معادلات ذهنی کینه توزان نسبت به مقاومت اسلامی که همواره به حقوق و مزایای مدافع حرم شدن و چرایی حضور رزمندگان افغانستانی در جبهه مقاومت طعنه می زدند ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 64 روز و 15 ساعت پیش
جلوگیری از گسترش بیماری کرونا با استفاده از هوش مصنوعی

جلوگیری از گسترش بیماری کرونا با استفاده از هوش مصنوعی نادر نقشینه عضو هیئت علمی دانشگاه تهران و مسئول آزمایشگاه پایش دیجیتال در گفت وگو با خبرنگار حوزه فناوری گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، درباره این موضوع که آیا در جهان تجربه استفاده از هوش مصنوعی برای جلوگیری از بیماری هایی شبیه به کرونا را داشته ایم؟ بیان کرد: استفاده از کامپیوتر برای تشخیص این بیماری ها سابقه قدیمی دارد ولی وقتی درباره هوش مصنوعی صحبت می کنیم یعنی دیتا، هوش مصنوعی در این زمینه احتیاج به اطلاعات دارد ولی چون کرونا ویروسی جدید است و مقالاتی درباره آن وجود ندارد نمی توانیم به طور کامل از هوش مصنوعی برای آن استفاده کنیم. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 64 روز و 15 ساعت پیش
تمجید علیرضا فغانی از پرستاران و پزشکان

تمجید علیرضا فغانی از پرستاران و پزشکان به گزارش خبرنگار دنیای ورزش گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان ، چند روز قبل بود که سایت ک نفدراسیون فوتبال آسیا ( AFC ) اعلام کرد، علیرضا فغانی داور بین المللی فوتبال ایران به پویش AFC برای مبارزه با کرونا تحت عنوان زنجیره را بشکنیم پیوسته است.
AFC امروز بخش هایی از صحبت های علیرضا فغانی را درباره مبارزه با کرونا منتشر کرد.
سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) درباره فغانی نوشت، علیرضا فغانی که یکی از بهترین داوران جهان فوتبال محسوب می شود به همراه نگوین کوانگ های ویتنامی پدیده جنوب شرق آسیا و همچنین وانگ شانشان از چین جدیدترین کسانی هستند که پیغام (زنجیره را بشکنیم) کنفدراسیون فوتبال ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: ورزشی انتشار : 64 روز و 15 ساعت پیش
رشد 32 درصدی بارش ها در استان همدان / افزایش 30 درصدی مصرف آب

رشد 32 درصدی بارش ها در استان همدان / افزایش 30 درصدی مصرف آب به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان ؛ حسینی بیدار مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان گفت: میانگین مصرف آب برای هر نفر در جهان 100 و در ایران 150 لیتر است که هم اکنون به علت شیوع ویروس کرونا و نیاز به مصرف بیشتر آب در برخی مناطق به 200 تا 300 لیتر برای هر نفر می رسد.
او گفت: مردم در مصرف آب بیش از پیش صرفه جویی کنند تا در تابستان و اوایل پاییز با مشکل کم آبی ماجه نشویم.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان بیان کرد: میزان بارندگی در استان همدان نسبت به بلند مدت 32 درصد افزایش یافته است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 15 ساعت پیش
تجهیزات بهداشتی نانوایی های قم تامین شود

تجهیزات بهداشتی نانوایی های قم تامین شود به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم ،مرتضی حیدری، فرماندار قم دیروز در جلسه ستاد بسیج ملی مبارزه با کرونا ، با بیان اینکه تجهیزات بهداشتی نانوایی استان تامین شود، گفت: عملکرد اتحادیه نانوایی های استان در توزیع و تامین ماسک ضعیف است و درصورتی که این اتحادیه توانایی لازم را نداشته باشد باید از ظرفیت داروخانه های استان بهره ببریم.
او اضافه کرد: 12 هزار ماسک تاکنون در نانوایان استان توزیع شده که فقط نیاز 5 روز آن ها را برطرف می کند.
حیدری عنوان کرد: نانوایی های استان باید طبق پروتکلی که استان تدوین کرده فعالیت کنند ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 64 روز و 15 ساعت پیش
کشاورزان و دامداران محصولات خودرا بیمه کنند

کشاورزان و دامداران محصولات خودرا بیمه کنند به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان ،منصور شیشه فروش مدیر کل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به اینکه هر ساله در اوایل بهار انواع مخاطرات جوی شامل سرمازدگی، سیل، آفات نباتی، خشکسالی خسارت هایی را به کشاورزان و دامداران وارد می کند گفت: کشاورزان و دامداران بصورت الکترونیکی از طریق دفاتر خدمات بیمه ای، محصولات خود را بیمه کنند.
منصور شیشه فروش با بیان اینکه 23 نوع محصول زراعی، 10 نوع دام، 19 محصول باغی شامل بیمه می شود افزود: پارسال، 91 هزار هکتار محصول کشاورزی، 382 هزار راس دام سنگین، 10 هزار اصله درخت، 27 هزار هکتار باغ، 18 هزار مترمربع گلخانه ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 15 ساعت پیش
پیش بینی کارشناسان از وضعیت گردشگری ایران در دوران پساکرونا/ رفیعی: هزینه تور ها هنوز به مردم برنگشته است

پیش بینی کارشناسان از وضعیت گردشگری ایران در دوران پساکرونا/ رفیعی: هزینه تور ها هنوز به مردم برنگشته است به گزارش خبرنگار حوزه میراث و گردشگری گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان ، ویروس کرونا از زمان پیدایش تا به امروز صدمات شدیدی را به بدنه صنعت گردشگری جهان وارد کرده است. ایران نیز از این امر مستثنی نبوده و خواه یا ناخواه از شیوع کرونا ویروس جدید صدمه دیده است.
در این میان متولیان صنعت گردشگری کشورمان همچون متولیان صنعت گردشگری سایر کشور ها به دنبال پیدا کردن راهکار هایی برای گردش مجدد چرخه این صنعت هستند. آن ها برای محقق شدن هدفشان نیازمند بکارگیری تدابیر لازم و ضروری همچون سرپا نگه داشتن فعالیت های مرتبط به گردشگری هستنند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 16 ساعت پیش
نام وزرای پیشنهادی فردا به پارلمان عراق تحویل داده می شود

نام وزرای پیشنهادی فردا به پارلمان عراق تحویل داده می شود به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، شبکه سومریه نیوز عراق گزارش داد یک منبع نزدیک به دولت عراق اعلام کرده فردا نام وزرای پیشنهادی به پارلمان عراق تحویل داده می شود.
بنابر این گزارش عدنان الزرفی، مأمور تشکیل کابینه از پارلمان عراق برای برگزاری جلسه رسمی و به رأی گذاشتن وزرای پیشنهادی درخواست خواهد کرد که یک روز را در هفته آتی به این جلسه اختصاص دهد.
برهم صالح، رئیس جمهور عراق پس از انصراف محمد توفیق العلاوی از تشکیل کابینه جدید عراق، در اقدامی یک جانبه و بدون در نظر گرفتن نظر اکثریت پارلمان عراق عدنان الزرفی ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 64 روز و 16 ساعت پیش
شمار جان باختگان کرونا در اروپا به مرز 40 هزار نفر رسید

شمار جان باختگان کرونا در اروپا به مرز 40 هزار نفر رسید به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، تا ساعت 14 روز جمعه در اروپا 39484 نفر بر اثر ویروس کرونا جانشان را از دست داده اند.
بر اساس آمار رسمی کشور های اروپایی ، کرونا بیشترین تلفات را از کشور های زیر گرفته است:
ایتالیا 13915 نفر، اسپانیا 10935 نفر، فرانسه 5387 نفر ، انگلیس 3605 نفر، هلند 1341 نفر، بلژیک 1143 نفر، آلمان 1111 نفر، سوییس 573 نفر، سوئد 333 نفر، اتریش 168 نفر، دانمارک 139 نفر.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 64 روز و 16 ساعت پیش
تمدید مهلت ارسال اثر به دومین جشنواره ملی داستان آب

تمدید مهلت ارسال اثر به دومین جشنواره ملی داستان آب به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان ،بنابر اعلام دبیرخانه جشنواره ملی داستان ، مهلت ارسال آثار به این دوره جشنواره تا سی ام فروردین 1399 تمدید شد.
داستان و روایت ها با محوریت آب، مولفه های وضعیت منابع آب، نقش آب در زندگی و اقلیم مردمان، ادوار، وقایع و اماکن تاریخی، رویداد های فرهنگی هنری، ورزشی، نماد های شهری و اماکن منحصر به فرد و سبک زیستِ مرتبط با آب، از جمله محور های این جشنواره است.
علی خدایی و سلمان باهنر به عنوان رئیس هیأت داوران و دبیر هنری دومین جشنواره ملی داستان آب هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 64 روز و 16 ساعت پیش
فراهم شدن شرایط لازم برای آموزش دانش آموزان از طریق فضای مجازی

فراهم شدن شرایط لازم برای آموزش دانش آموزان از طریق فضای مجازی به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از آبادان ،حبیب اله رمضانی رییس اداره آموزش و پرورش آبادان روز جمعه گفت: از طریق فضای مجازی و شبکه اجتماعی شاد آموزش لازم به دانش آموزان از طریق پیام رسان های داخلی انجام و مدیران، دبیران و معلمان مدارس با نحوه ارایه تدریس آشنا شده اند.
او افزود: برای هر پایه تحصیلی سرگروه های آموزشی تعیین و فایل ها و محتوای آموزشی الکترونیکی برای دانشآموزان ارسال و پاسخ ها نیز دریافت می شود.
رییس اداره آموزش و پرورش آبادان ادامه داد: فرهنگیان، مدیران، معلمان و مجموعه کادر آموزشی از ابتدای شیوعبیماری کرونا آموزش های خاصی را به کار گرفتند و آموزش ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 64 روز و 16 ساعت پیش
دوچرخه برقی تاشو با طراحی بسیار خلاقانه + فیلم

دوچرخه برقی تاشو با طراحی بسیار خلاقانه + فیلم به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان ، این دوچرخه تاشو از یک باتری 400 وات بر ساعت نیرو گرفته و تنها در عرض 10 ثانیه تا خورده و کاملا جمع می شود.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
بیشتر بخوانید: نردبانی با طراحی عجیب + فیلم
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 16 ساعت پیش
فرود عمودی ایرباس 380 در لندن + فیلم

فرود عمودی ایرباس 380 در لندن + فیلم به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان ، یک فروند هواپیمای مسافربری ایرباس 380 به دلیل شرایط نامساعد جوی در فرودگاه هیثروی لندن پایتخت انگلیس به طور عمودی فرود آمد.
در ادامه این فیلم را مشاهده می کنید.
بیشتر بخوانید: فراز و فرود شگفت انگیز همزمان دو هواپیما از روی یک باند + فیلم
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 16 ساعت پیش
آماده استفاده گسترده از عملیات بازار باز برای کمک به رشد اقتصاد هستیم

آماده استفاده گسترده از عملیات بازار باز برای کمک به رشد اقتصاد هستیم به گزارش خبرنگار بورس،بانک و بیمه گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، همتی رئیس کل بانک مرکزی در صفحه اینستاگرامی خود نوشت: درجه اثرگذاری هر سیاست اقتصادی بتگی مستقیم به ابزارهایی دارد که در اختیار سیاست گذار است. در یک سال و نیم گذشته بانک مرکزی با شناخت و آگاهی از دست آوردهایی که بانک های مرکزی دنیا در مدیریت سیاست پولی و ارزی داشته اند بصورت پیوسته مجموعه ای از ابزارها را طراحی و پس از تصویب مراحل قانونی در سبد ابزارهای خود قرار داد.
وی افزود: هدف از این ابزارسازی کنترل نوسانات اقتصادی کنرل توم و کمک به رشد پایدار اقتصادی بوده است ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 64 روز و 16 ساعت پیش
تقدیر وزیر بهداشت از وزارت اطلاعات

تقدیر وزیر بهداشت از وزارت اطلاعات به گزارش حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پیامی از حمایت های دکتر علوی وزیر اطلاعات و همکاران وی در وزارت اطلاعات برای همکاری با ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا تقدیر کرد.
متن این پیام به شرح زیر است:
حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای دکتر علوی
وزیر محترم اطلاعات
با سلام و احترام
بدینوسیله از حمایت های بی دریغ حضرتعالی و همکاران ارجمندتان در آن وزارتخانه در زمینه اطلاع رسانی و پیگیری به موقع امور مربوط به مدیریت بیماری کرونا در ستاد مرکزی ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 64 روز و 16 ساعت پیش
برنامه ریزی آمریکا برای تشویق کشورها به انتقال سفارتشان به پایگاه عین الاسد

برنامه ریزی آمریکا برای تشویق کشورها به انتقال سفارتشان به پایگاه عین الاسد به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از المعلومه، یک منبع امنیتی در استان الانبار عراق گفت آمریکا در حال برنامه ریزی برای تشویق کشورهاست تا سفارت خود را به پایگاه عین الاسد در شمال بغداد منتقل کنند.
پیش از این پایگاه اینترنتی المعلومه به نقل از یک منبع آگاه اعلام کرده بود واشنگتن قصد دارد خدمات سفارتخانه خود در بغداد را به پایگاه عین الاسد منتقل کند.
بیشتر بخوانید: احتمال انتقال سفارت آمریکا به پایگاه عین الاسد
پیشتر، یک منبع امنیتی عراقی گفته بود که آمریکا درصدد ساخت یک فرودگاه در نزدیکی پایگاه عین الاسد در استان الانبار است و مقدمات کار را نیز آغاز کرده ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 64 روز و 16 ساعت پیش
اگر سردرد دارید از این شربت خانگی غافل نشوید

اگر سردرد دارید از این شربت خانگی غافل نشوید به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، گل بنفشه گیاهی علفی و بوته ای است که برگ های قلبی شکل با دمبرگ دراز دارد و طبع آن سرد و تر است؛ این گیاه دارای خواص فراوانی بوده که از زمان های گذشته برای درمان بیماری های مختلف مورد استفاده قرار می گرفته است همچنین گل بنفشه به صورت های مختلف مانند روغن بنفشه، شربت و اسانس گل بنفشه در داروخانه ها به فروش می رسد.
استفاده از گیاه بنفشه برای بهبود و درمان سردرد های ناشی از گرمی بسیار مفید است؛ به عقیده متخصصان طب سنتی می توان استرس های زیاد فردی، دیر خوابیدن و کمبود خواب شب را با مصرف دمنوش گل بنفشه درمان کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 64 روز و 16 ساعت پیش
ترامپ از پوتین برای ارسال کمک های پزشکی تشکر کرد

ترامپ از پوتین برای ارسال کمک های پزشکی تشکر کرد به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل پایگاه اینترنتی شبکه فاکس نیوز، دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا از حمایت های روسیه در زمینه مقابله با شیوع ویروس کرونا و ارسال کمک های پزشکی روسیه به آمریکا تشکر کرد.
پس از مکالمه تلفنی بین دونالد ترامپ و ولادیمیر پوتین، روسای جمهور آمریکا و روسیه در خصوص راه های مقابله با شیوع ویروس کرونا یک هواپیمای بزرگ روسی که حامل تجهیزات پزشکی بود، این هفته وارد آمریکا شد.
ترامپ ضمن قدردانی از اقدام روسیه گفت: این یک حرکت خوب از سوی رئیس جمهور روسیه بود. ما تجهیزات خوبی داشتیم، ولی بلافاصله آن را [کمک های روسیه] را پذیرفتم. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 64 روز و 16 ساعت پیش
شناسایی بیش از 11 هزار نیازمند پیگیری فوری کرونا در قم

شناسایی بیش از 11 هزار نیازمند پیگیری فوری کرونا در قم به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم ،سیامک محبی،معاون دانشگاه علوم پزشکی قم روز جمعه در گفت وگویی بیان کرد: تا به این لحظه 485 هزار و 188 نفر از مردم قم در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام کرده اند.
او افزود: از این تعداد 48 هزار و 893 نفر نیازمند پیگیری و 11 هزار 763 نفرمشکوک به کرونا نیاز به پیگیری فوری داشتند که در مدت زمان کمتر از 24 ساعت با آن ها تماس گرفته و پیگیری های لازم انجام می شود.
محبی ادامه داد: تا این لحظه 88/75 درصد از پیگیری های فوری موردنیاز که با سامانه خودارزیابی گزارش شده،به کمک مراقبین سلامت انجام شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 64 روز و 16 ساعت پیش
ضدعفونی کردن معابر و خیابان های بندرماهشهر

ضدعفونی کردن معابر و خیابان های بندرماهشهر به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز ، قرارگاه جهادی مردمی مبارزه با ویروس کرونا عملیات بزرگ گندزدایی و ضدعفونی کردن معابر و خیابان های شهرستان بندرماهشهر با حضور مردم و جهادگران انجام داده است.
جهادگران با خودرو های شخصی خود پس از دسته بندی و تعیین مناطق هدف عملیات خود را با رمز یااباعبدالله الحسین آغاز کرده اند.
در این عملیات که با استفاده از تجهیزات انجام شده تمامی مناطق مختلف بندرماهشهر و شهرک های اطراف به طور کامل گندزدایی و ضدعفونی شدند.
در کنار گندزدایی و ضدعفونی کردن خیابان ها جهادگران این قرارگاه در کنار هر باجه عابربانک یک جعبه دستمال کاغذی نصب ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 16 ساعت پیش
فرمانده ای که پیش از خداحافظی بوسه بر دست یکی از مدافعان حرم زد / فیلمی تاثیرگذار از سردار شهید سلیمانی

فرمانده ای که پیش از خداحافظی بوسه بر دست یکی از مدافعان حرم زد / فیلمی تاثیرگذار از سردار شهید سلیمانی به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان ، شهید سپهبد قاسم سلیمانی که اکنون تمام دنیا از او به عنوان بزرگترین فرمانده نظامی جهان یاد می کنند، کسی بود که در اوج اقتدار رفتارهایی از خود نشان می داد که می توان سرتاسر اخلاص و فروتنی را از آن دریافت کرد.
حاج قاسم سلیمانی فرمانده ای بود که مثل یک برادر با نیروهای خود برخورد می کرد و گاهی بوسه بر دستان آنها می زد.
سردار دلها که در جهان به ژنرال سلیمانی معروف بود و در ایران هم بالاترین نشان نظامی را در اختیار داشت (نشان ذوالفقار) اما هنگام مواجهه با مردم، کودکان ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 64 روز و 16 ساعت پیش
تعداد مبتلایان کرونا در استان ایلام به 307 مورد افزایش یافت

تعداد مبتلایان کرونا در استان ایلام به 307 مورد افزایش یافت به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام ؛ محمد کریمیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: طی 24 ساعت گذشته تعداد 5 مورد مثبت جدید بیماری کرونا در استان گزارش شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام ادامه داد: بدین ترتیب شمار مبتلایان به کرونا در استان به تعداد 307 نفر رسیده است.
او اظهار کرد: متاسفانه در 24 ساعت گذشته 2 مورد فوتی ناشی از بیماری کرونا در استان گزارش شده که با احتساب این موارد تعداد متوفیان بیماری کرونا در استان به 29 مورد افزایش یافته است.
کریمیان بیان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 16 ساعت پیش
موافقت باشگاه بایرن مونیخ با کاهش دستمزد ها

موافقت باشگاه بایرن مونیخ با کاهش دستمزد ها به گزارش خبرنگار دنیای ورزش گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان ، گزارش شده بود که بازیکنان تیم فوتبال بایرن مونیخ به دلیل حمایت از کارمندان این باشگاه در شرایط بحرانی ناشی از شیوع ویروس کرونا با کاهش 20 درصدی حقوق خود موافقت کرده اند.
حالا الیور کان عضو هیئت مدیره باشگاه بایرن مونیخ اعلام کرده که علاوه بر بازیکنان، هیئت مدیره، هیئت نظارت و کادر مربیان این تیم هم برای حمایت از کارکنان این باشگاه، با کاهش 20 درصدی خود موافقت کرده اند.
مسابقات لیگ فوتبال آلمان به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل شده است.
بیشتر بخوانید: ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: ورزشی انتشار : 64 روز و 17 ساعت پیش
35 درصد افراد بعد از سکته قلبی افسرده می شوند

35 درصد افراد بعد از سکته قلبی افسرده می شوند به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، دکتر محمدعلی سپهوندی اظهار کرد: ورود علائم افسردگی بعد از سکته قلبی (MI) یک مشکل روان شناختی بسیار شایع است که اثرات منفی بر پیش آگاهی بیماری قلبی دارد.
وی ادامه داد: شواهد روزافزون نشان می دهد که افسردگی نیز به عنوان یک عامل خطرساز مستقل برای سکته قلبی، مرگ ومیر و عوارض بعدی ناشی از آن و نیز کاهش کیفیت زندگی در بیماران بعد از MI است.
سپهوند خاطرنشان کرد: به نظر می رسد در صورت توجه به وضعیت روان شناختی بیماران مبتلابه MI و پیشگیری از بروز افسردگی می تواند از آثار منفی آن بر سیر بیماری بعد از MI پیشگیری کند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 64 روز و 17 ساعت پیش
پیگیری تمرینات استقلال به صورت مجازی

پیگیری تمرینات استقلال به صورت مجازی به گزارش گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان ، پس از تعطیلی مسابقات لیگ برتر فوتبال به منظور پیشگیری از انتشار گسترده تر ویروس کرونا ، فرهاد مجیدی بلافاصله تمرینات تیم فوتبال استقلال را تعطیل کرد و از بازیکنان این تیم خواست طبق برنامه ای که به آن ها داده می شود تمرینات خود را به صورت اختصاصی در منزل دنبال کنند تا در صورت آغاز مجدد مسابقات، آماده شرکت در رقابت ها باشند.
اکنون که حدود یک ماه از آخرین تمرین گروهی بازیکنان استقلال می گذرد، شنیده می شود مجیدی قصد دارد با الگو گرفتن از تمرینات تاتنهام، تمرینات تیمش را به صورت مجازی دنبال کند.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: ورزشی انتشار : 64 روز و 17 ساعت پیش
آزادی زندانیان سیاسی بحرین در شرایط موجود ضروری است

آزادی زندانیان سیاسی بحرین در شرایط موجود ضروری است به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم ،آیت الله شیخ عیسی قاسم ،رهبر نهضت اسلامی بحرین در پیامی با تاکید بر اینکه با تلاقی کرونا و اقدامات امنیتی چیزی از بحرین باقی نخواهد ماند، آزادی زندانیان سیاسی بحرین در شرایط حاضر را ضروری دانست.
در این پیام است: آزادی زندانیان عقیدتی سیاسی در بحرین -که هزاران نفر هستند- حتی اگر به عنوان حقی دینی، قانونی، ملی و انسانی شمرده نشود و حتی اگر محلی از اعراب نزد سیاست های حاکمه بر کشور نداشته باشد، اما این واقعیتی اجتناب ناپذیر است که ویروس کووید 19 می تواند به زندان ها وارد شود و کرونا فاجعه ای فرای آثار وحشتناکی که جهان از آن سراغ دارد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 64 روز و 17 ساعت پیش