مردم در همه شرایط پشتوانه انقلاب هستند

مردم در همه شرایط پشتوانه انقلاب هستند به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، فریدون حسنوند رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در شورای اداری اندیمشک افزود: کسی که بانک آتش می زند، راه می بندد، پرچم جمهوری اسلامی آتش می زند و اسلحه گرفته و به سمت نیرو های بسیج و سپاه شلیک می کند، هدفش انتقاد و اعتراض نیست.
حسنوند گفت: مسئولین خط مقدم دفاع از نظام هستند و کسی که در جمهوری اسلامی مسئولیت می گیرد در خط مقدم دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی است.
او افزود: جنگ همه جانبه دشمن علیه نظام و انقلاب ادامه دارد و شرایط پیش آمده در کشور با پشت صحنه دشمنان این انقلاب مدیریت شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 15 روز و 8 ساعت پیش
شناسایی 260 گونه پرنده در شهرستان های خلخال و کوثر

شناسایی 260 گونه پرنده در شهرستان های خلخال و کوثر به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل ، مهدی کسایی، سرپرست اداره حفاظت محیط زیست خلخال گفت: از آغاز اجرای طرح شناسایی و تحقیق در خصوص پرندگان منطقه تاکنون 260 نوع گونه مختلف پرندگان در این 2 شهرستان شناسایی شده که تعداد گونه های موجود در کوثر 60 نوع بیشتر از خلخال است.
او بیان کرد: پرندگان شناسایی شده مربوط به گونه های آبی وخشکی هستند که در این بین چکاوک کاکلی، سار معمولی، چکاوک شاخ دار، چک چک کوهی، چک چک دشتی، چک چک سیبری، سهره طلایی، سهره سبز، سهره اروپایی، کبک، طیهو، بلدرچین و انواع اردک و مرغابی بیش از سایر گونه ها به چشم می خورد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 15 روز و 14 ساعت پیش
چتر هوای سالم بر شهر/بارندگی از آلودگی هوای مشهد کاست

چتر هوای سالم بر شهر/بارندگی از آلودگی هوای مشهد کاست گزارش خبرنگار گروه استا ن های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ، براساس داده های مرکز پایش آلاینده های زیست محیطی شاخص کیفی هوای شهر در 24 ساعت گذشته با عدد 102 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت.
اکنون نیز شاخص کیفی هوای شهر با عدد 93 در شرایط سالم قرار دارد.
ایستگاه های چمن با شاخص 129، طرق با شاخص 119، امامیه با شاخص 118، الهیه با شاخص 111، کریمی با شاخص 108، نخریسی با شاخص 105، مفتح با شاخص 101، دارای هوای ناسالم برای گروه های حساس هستند.
و همچنین ایستگاه های رسالت با شاخص 83، وحدت با شاخص 99، آوینی با شاخص 96، سرافرازان باشاخص 82 و سمزقند باشاخص 75 ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 15 روز و 14 ساعت پیش
پذیرش بن کارت های نمایشگاه کتاب در کتابفروشی های رشت

پذیرش بن کارت های نمایشگاه کتاب در کتابفروشی های رشت به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت ، حسین ابراهیمیان معاون امور فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان گفت:امکان استفاده از بن های پانزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب استان در 16 کتابفروشی شهر رشت مهیا شده است.
اوافزود: این نمایشگاه با حضور بیش از 400 ناشر کشور از جمله 34 ناشر گیلان در 203 غرفه به صورت مستقل، مشترک و یا غرفه فروش متمرکز به ارائه تازه های نشر در حوزه های هنر، کودک، کمک آموزشی، کشاورزی، عمومی، زبان، دانشگاهی، حقوقی و پزشکی می پردازد.
معاون امور فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 15 روز و 14 ساعت پیش
اجرای 10 برنامه اداره کل منابع طبیعی و آبخیز داری استان سمنمان به مناسبت هفته بسیج

اجرای 10 برنامه اداره کل منابع طبیعی و آبخیز داری استان سمنمان به مناسبت هفته بسیج به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، احمد علیشاه فرمانده پایگاه مقاومت بسیج میرزا کوچک خان جنگلی اداره کل منابع طبیعی و آبخیز داری استان سمنان از برنامه ریزی برای احرای 10 برنامه تبلیغی، فرهنگی، آموزش و ورزشی به مناسبت هفته بسیج در این اداره کل خبر داد.
او افزود: به همین منظور، برنامه هایی نظیر فضاسازی و تبلیغات محیطی، دیدار با خانواده معظم شهدا و کارگاه آموزشی طب سنتی به اجرا در خواهد آمد.
فرمانده پایگاه مقاومت بسیج میرزا کوچک خان جنگلی اداره کل منابع طبیعی و آبخیز داری استان سمنانبیان کرد: تشکیل میز خدمت، تجلیل از بسیجیان نمونه و پیشکسوت نمونه بسیجی ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 15 روز و 14 ساعت پیش
تولید و عرضه مناسب مرغ باعث ثبات بازار در خراسان رضوی

تولید و عرضه مناسب مرغ باعث ثبات بازار در خراسان رضوی به گزارش خبرنگار گروه استا ن های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ، سعادت علی نیا معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی خراسان رضوی پیرامون این موضوع به افزایش 25 درصدی حجم جوجه ریزی در واحد های تولید مرغ استان طی امسال تاکنون اشاره کرد و گفت: به همین خاطر میزان تولید گوشت مرغ در خراسان رضوی نسبت به پارسال بیشتر شده است.
او ادامه داد: ظرف هشت ماه گذشته امسال میزان جوجه ریزی در واحد های مرغداری خراسان رضوی حدود 52 میلیون قطعه بوده است.
معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی خراسان رضوی به نرخ مصوب 129 هزار و 500 ریالی هر کیلوگرم گوشت مرغ از سوی ستاد کشوری تنظیم بازار اشاره کرد و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 15 روز و 14 ساعت پیش
برگزاری نخستین جشنواره رویش آذربایجان شرقی در مراغه

برگزاری نخستین جشنواره رویش آذربایجان شرقی در مراغه به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز ، واعظی رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی گفت: این جشنواره با شرکت 200 طرح و ایده فناورانه از صاحبان طرح در مراغه برگزار شد.
واعظی گفت: از میان طرح های رسیده به دبیرخانه جشنواره 10 طرح توسط داوران انتخاب و از میان طرح ها سه طرح منتخب انتخاب شد.
او هدف از برگزاری این جشنواره را حمایت از صاحبان طرح ها و ایده ها برای تجاری سازی و تولید ثروت درشهرستان های استان اعلام کرد.
رئیس پارک علم و فناوری استان گفت: برخلاف دیگر جشنواره ها پس از پایان جشنواره طرح های منتخب با استقرار در مراکز پارک علم و فناوری و مراکز رشد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 15 روز و 14 ساعت پیش
اعلام برنامه های هفته بسیج در مازندران

اعلام برنامه های هفته بسیج در مازندران سرهنگ حسین محمد رضایی در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، جانشین فرماندهی سپاه کربلا مازندران ضمن تبریک آغاز هفته بسیج ،گفت: بیش از 9 هزار و 700 برنامه متنوع هفته بسیج در مازندران برگزار می شود.
او افزود: مانند سال های گذشته برنامه های متنوعی در همه شهر های مازندران داریم و اولین روز هفته بسیج با عنوان بسیج، مقاومت، ایثار و شهادت نام گرفته است.
سرهنگ محمد رضایی با بیان اینکه همه مردم کشور بسیج را با بسیج، مقاومت، ایثار و شهادت می شناسند و این مفاهیم قابل تفکیک نیستند ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 15 روز و 14 ساعت پیش
آرامش قیمتی بر بازار خلخال حاکم است

آرامش قیمتی بر بازار خلخال حاکم است به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، سید ناصر میرمرسلی رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: از آغاز افزایش قیمت بنزین تاکنون شکایتی مبنی بر افزایش قیمت کالا های ضروری و یا خدمات ارایه شده به مردم از سوی بنگاه های خدمات رسان گزارش نشده است.
میر مرسلی افزود: با هدف پیشگیری از افزایش قیمت کالا ها و خدمات در این شهرستان،بازرسی و نظارت بر واحد های صنفی افزایش یافته و این کار به صورت گشت های بازرسی تلفیقی، مشترک و متشکل از نمایندگان فرمانداری و دستگاه های اجرایی و نظارتی شهرستان به صورت روزانه از بازار انجام می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 15 روز و 14 ساعت پیش
شیوع بیماری پیش دیابت در همدان بالاتر از میانگین کشور

شیوع بیماری پیش دیابت در همدان بالاتر از میانگین کشور به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان ،راضیه سادات میرمعینی مدیرگروه بیماری های غیرواگیر معاونت بهداشتی همدان با اشاره به وضعیت استان در خصوص بیماری دیابت بیان کرد: همدان نسبت به بیماری دیابت وضعیت مناسبی دارد و جزو استان هایی با شیوع نسبتا پایین است.
او افزود: همدان در کشور جزو استان های با بروز دیابت پایین است، اما همدان سومین استان در بروز پیش دیابت است.
میر معینی با اشاره اینکه در بروز دیابت از متوسط کشوری رتبه پایین تری داریم، اما پیش دیابت ما از متوسط کشوری بالاتر است بیان کرد: همدان سومین استان کشور در بروز پیش دیابت است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 15 روز و 14 ساعت پیش
توزیع قرص آنفلوآنزا در همدان

توزیع قرص آنفلوآنزا در همدان به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان ،دکتر منوچهر کرمی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا همدان با بیان اینکه بیماری جدید آنفلوآنزا در استان وجود ندارد، گفت: ویروس آنفلوآنزای H1N1 در سراسر کشور شیوع یافته که همان آنفلوانزای معمولی است.
او ادامه داد: این بیماری برای سالخوردگان و زنان باردار به عنوان گروه های حساس که سیستم ایمنی حساس تری دارند، بیشتر مورد توجه قرار می گیرد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا همدان درباره مرگ بر اثر ابتلا به آنفلوآنزا افزود: در صورت فوت افراد مشکوک به بیماری آنفلوآنزا ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 15 روز و 14 ساعت پیش
آسمان قم نیمه ابری است

آسمان قم نیمه ابری است به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم ،بنابراعلام اداره کل هواشناسی قم ، وضعیت جوی استان، امروز پنجشنبه سی ام آبان ماه 1398 نیمه ابری پیش بینی می شود.
سرعت باد: 1 متر بر ثانیه، 4 کیلومتر بر ساعت
نم نسبی: % 87
دید افقی: بیش از 10 کیلومتر
بارندگی 24 ساعت گذشته: 0.9 میلیمتر
بیشینه دما در 24 ساعت گذشته: 10 c
کمینه دما در 24 ساعت گذشته: 4 c
انتهای پیام/ش
وضع هوای فعلی قم ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 15 روز و 15 ساعت پیش
امروز در شاهرود ؛ دفاع جانانه مردم از نظام و امنیت کشور

امروز در شاهرود ؛ دفاع جانانه مردم از نظام و امنیت کشور به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان سمنان گفت: مردم ولایتمدار و هوشیار این استان مانند سایر مناطق کشور ، همانند روزهای اول انقلاب قوی تر و آگاه تر در صحنه هستند و با برگزاری راهپیمایی با آرمان های انقلاب تجدید میثاق می کنند.
حجت الاسلام قندهاری تصریح کرد: راهپیمایی علیه اقدام های آشوبگرانه اشرار و بدخواهان نظام ساعت 9:30 پنج شنبه از میدان ساعت گل به سمت آتش نشانی و در شهر سمنان ساعت 10 شنبه دوم آذر ماه از میدان مشاهیر به سمت میدان سعدی برگزار می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 15 روز و 15 ساعت پیش
برنامه هفته یازدهم لیگ برتر فوتبال ایران

برنامه هفته یازدهم لیگ برتر فوتبال ایران به گزارش گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان ، در چارچوب روز نخست از هفته یازدهم لیگ برتر فوتبال ایران جمعه تیم های فوتبال پرسپولیس - نفت مسجدسلیمان به مصاف هم می روند.
پنجشنبه 30 آبان 1398
گل گهرسیرجان - ماشین سازی تبریز لغو پارس جنوبی جم - پیکان لغو
جمعه 1 آذر 1398
تراکتور - شهر خودرو لغو پرسپولیس - نفت مسجدسلیمان 17:30 صنعت نفت آبادان - سپاهان لغو
یکشنبه 3 آذر 1398
سایپا - شاهین شهرداری بوشهر 16:15 ذوب آهن - فولاد 17:30
دوشنبه 4 آذر 1398
نساجی مازندران - استقلال 17:30
انتهای پیام/
برنامه بازی های لیگ برتر ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: ورزشی انتشار : 15 روز و 16 ساعت پیش
پرداخت بیش از 83 میلیارد تومان از طلب چغندرقند

پرداخت بیش از 83 میلیارد تومان از طلب چغندرقند به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ، سید افشین صفوی گفت: امسال بیش از 8200 هکتار از مزارع استان به کشت چغندرقند اختصاص یافته که از این سطح تاکنون بیش از 263 هزار تن چغندرقند برداشت و تحویل کارخانه های قند داخل و خارج استان گردیده است.
صفوی کل بهای چغندرقند تحویلی کشاورزان استان را 114 میلیارد تومان بیان و عنوان کرد: تاکنون بیش از 83 میلیارد تومان از طلب چغندرکاران پرداخت شده و مابقی مبلغ که بیش از 30 میلیارد تومان است جهت پرداخت در دست پیگیری می باشد.
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه عمده چغندرقند استان تحویل دو ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 15 روز و 16 ساعت پیش
اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین از قاچاق آن جلوگیری می کند

اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین از قاچاق آن جلوگیری می کند به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد ، اقبال عباسی استاندار چهارمحال و بختیاری در هفتمین شورای فرهنگ عمومی استان در سال جاری اظهار داشت: رسانه ها و کارشناسان، مزیت های طرح سهمیه بندی و اصلاح قیمت بنزین را برای مردم تبیین و بیان کنند.
او افزود: اجرای این طرح باعث جلوگیری از قاچاق، صرفه جویی در مصرف و پرهیز از اسراف آن می شود.
نایب رئیس شورای فرهنگ عمومی چهارمحال و بختیاری گفت: کارشناسان معتقدند اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین حداکثر پنج درصد در قیمت ها تأثیر دارد.
عباسی اضافه کرد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 15 روز و 16 ساعت پیش
تحویل دو فروند جنگنده اف 35 به رژیم صهیونیستی

تحویل دو فروند جنگنده اف 35 به رژیم صهیونیستی به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، رژیم صهیونیستی دو فروند جنگنده نسل پنجم اف 35 را از آمریکا تحویل گرفت.
بر این اساس، تحویل این دو فروند در راستای توافق تل آویو و واشنگتن برای اعطای این جنگنده به نیروی هوایی اسراییل صورت گرفت. به این ترتیب تعداد جنگنده های اف 35 اسراییل به 18 فروند افزایش یافت.
رژیم صهیونیستی در سال 2016 قرارداد خرید 50 فروند جنگنده اف 35 را با دولت آمریکا منعقد کرد. قرار است این تعداد جنگنده در یک بازه 5 ساله به تل آویو تحویل داده شود.
ارتش رژیم صهیونیستی پس از آمریکا ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 15 روز و 18 ساعت پیش
اختراع دستگاه زباله خردکن در مازندران + فیلم

اختراع دستگاه زباله خردکن در مازندران + فیلم به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، زباله خردکن خانگی دستگاهی است که 9 سال پیش توسط آقای بابایی اختراع و پس از ثبت به گوشه ی کارگاهش فرستاده شد. بی توجهی به اختراعات و ابداعات ملی در این حوزه باعث شده مشکل زباله مازندران همچنان نیاز به تکنولوژی های میلیاردی خارجی داشته باشد.
بابایی نخبه سطح یک بنیاد نخبگان کشور، در سال 89 زباله سوز خانگی را ابداع و اختراع کرده است.
او 64 اختراع ثبت کرده، اما با اشاره به بی توجهی مسئولین به اختراعات موجود می گوید: تاکنون چهار اختراع را در کشور های گرجستان و ارمنستان تجاری سازی کرده ام ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 15 روز و 18 ساعت پیش
درخواست لوکزامبورگ از اتحادیه اروپا برای به رسمیت شناختن کشور فلسطین

درخواست لوکزامبورگ از اتحادیه اروپا برای به رسمیت شناختن کشور فلسطین به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، لوکزامبورگ خواستار به رسمیت شناخته شدن کشور مستقل فلسطین از سوی اتحادیه اروپا شد.
بر این اساس، جین آسلبورن، وزیر خارجه لوکزامبررگ گفت: پس از تغییر سیاست آمریکا در قبال شهرک سازی های رژیم صهیونیستی در کرانه باختری رود اردن، اتحادیه اروپا باید کشور فلسطین را به رسمیت بشناسد. این اقدام به لطف است و نه اعطای چک سفید بلکه صرفاً به رسمیت شناختن حق مردم فلسطین برای داشتن یک کشور است.
مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا روز دوشنبه در راستای حمایت بی قید و شرط واشنگتن از تل آویو در دوره ترامپ ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 15 روز و 18 ساعت پیش
کاهش قیمت لوازم خانگی با افزایش عرضه

کاهش قیمت لوازم خانگی با افزایش عرضه علیرضا موسوی مجد رئیس هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان صوت و تصویر کشور در گفت و گو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوا ن ، با توجه به اینکه تولیدکنندگان لوازم خانگی به بازار عرضه باز می گردند، گفت: پس از اعمال تحریم ها شرکت های لوازم خانگی با برند خارجی، از بازار ایران خارج شدند.
او بیان کرد: پس از آن تولیدکنندگان ایرانی تصمیم به جایگزینی محصولاتی جدید با استفاده از خطوط تولید، امکانات، تجهیزات و نیروی انسانی خود کردند. با توجه به اینکه عرضه و تولید این محصولات با قدرت بیشتری نسبت به قبل خواهد بود از این رو قیمت این محصولات نیز روندی کاهشی خواهد داشت. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 15 روز و 18 ساعت پیش
راه های درمان ریزش مو/ اهمیت مصرف ریز مغذی ها

راه های درمان ریزش مو/ اهمیت مصرف ریز مغذی ها به گزارش، یک متخصص پوست و مو با اشاره به علل ریزش مو و انواع آن گفت: ریزش مو در زنان و مردان متفاوت است که با دلایل مشخصی رخ می دهد؛ اما کمبود ویتامین های مختلف عمده ترین دلیل ریزش مو در افراد است.
داشتن چهره ای زیبا آرزویی است که همه افراد دارند. یکی از عواملی که در زیبایی چهره تاثیر دارد داشتن مو هایی پرپشت است؛ فاکتور های متعددی در رشد و زیبایی مو ها تاثیر دارند و به همین میزان فاکتور هایی نیز هستند که در ریزش مو تاثیر دارند؛ فاکتور هایی که بسیاری از افراد با عدم آگاهی درخصوص نحوه صحیح درمان ریزش مو به سراغ درمان ها و دارو هایی می روند که زیان های بسیاری را به همراه دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 15 روز و 18 ساعت پیش
والاترین خصلت ها از نظر امام صادق (ع) کدامند؟

والاترین خصلت ها از نظر امام صادق (ع) کدامند؟ به گزارش خبرنگار حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان ، اهمیت حدیث در میان مسلمانان از آن روست که از منابع اصلی استنباط احکام در فقه و عقاید در علم کلام محسوب می شود. همچنین احادیث از منابع اولیه پژوهش های تاریخی است.
به دلیل آشنایی بیشتر و تلمذ در پیشگاه پروردگار الهی و ائمه معصومین، هر روز یک حدیث از معصومین (ع) با مضامین دینی و اخلاقی در بخش قرآن و عترت منتشر می شود.
امام حسن عسکری (ع):
خَصلَتانِ لَیسَ فَوقَهُما شَی ءٌ: الإیمانُ بِاللّه ِ و نَفعُ الإخوانِ.
دو خصلت است که بالاتر از آن ها چیزی نیست: ایمان به خدا و سود رساندن به برادران. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 15 روز و 20 ساعت پیش
استاتین ها ارتباطی با افت حافظه ندارند

استاتین ها ارتباطی با افت حافظه ندارند به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، پزشکان استرالیایی در بررسی های خود دریافتند مصرف دارو های استاتین با تحلیل رفتن قدرت حافظه ارتباطی ندارد.
بررسی انجام شده در استرالیا حاکی از آن است هیچ ارتباطی بین مصرف استاتین های کاهنده کلسترول و مشکلات حافظه وجود ندارد.
شواهدی وجود دارد که نشان می دهد مصرف دارو های استاتین موجب مشکلات شناختی می شود و به همین دلیل سازمان غذا و داروی آمریکا نسبت به پیامد های احتمالی این دارو روی قدرت حافظه هشدار داده است. هرچند مطالعه انجام شده در استرالیا نشان می دهد این گروه از دارو های کاهنده کلسترول بر قدرت حافظه و تفکر تاثیر منفی ندارد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 15 روز و 20 ساعت پیش
تصویب لایحه مداخله جویانه آمریکا در امور هنگ کنگ

تصویب لایحه مداخله جویانه آمریکا در امور هنگ کنگ به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری رویترز، مجلس نمایندگان آمریکا لایحه مداخله جویانه در هنگ کنگ را به تصویب رساند.
بر این اساس، لایحه دموکراسی و حقوق بشر هنگ کنگ که امروز در مجلس نمایندگان آمریکا به تصویب رسید، از دولت این کشور می خواهد ناقضان آزادی بیان و حقوق بشر در هنگ کنگ را تحریم کند.
در مقابل چین از تصویب لوایحی که دخالت آمریکا در امور این کشور محسوب می شود، به شدت انتقاد کرد.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 15 روز و 20 ساعت پیش
راهکار های موثر برای کاهش وزن

راهکار های موثر برای کاهش وزن به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، همه افراد به دنبال ایده های مناسب در جهت کاهش وزن خود هستند و آمار های علمی شاهد خوبی درباره روند افزایش چاقی در هر نقطه از جهان است. به گفته اکثر متخصصان لاغری داشتن وزن ایده آل یکی ازشرایط اصلی شادزیستن و زندگی سالم است. به همین منظور باشگاه خبرنگاران جوان در گزارش زیر به بیان راهکار های مفید در جهت کاهش وزن پرداخته است که در ادامه می خوانید.
پیش غذا
طبق پژوهش های علمی مصرف یک کاسه سوپ به عنوان پیش غذا جلوی اشتهای شما را برای پرخوری می گیرد و ذهن دستورالعمل سیری را به هورمون ها و معده شما می رساند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 15 روز و 20 ساعت پیش
آمریکا: درصورتی که کره جنوبی 5 میلیارد دلار پرداخت نکند، یک تیپ نظامی را از این کشور خارج می کنیم

آمریکا: درصورتی که کره جنوبی 5 میلیارد دلار پرداخت نکند، یک تیپ نظامی را از این کشور خارج می کنیم به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری رویترز، آمریکا کره جنوبی را تهدید کرد در صورتی که 5 میلیارد دلار سالانه برای استقرار نظامیان آمریکایی در این کشور را پرداخت نکند، یک تیپ نظامی را از سئول خارج خواهد کرد.
بر این اساس، آمریکا سه شنبه از کره جنوبی خواست 5 میلیارد دلار هزینه استقرار نیرو های آمریکایی در این کشور را پرداخت کند. این هزینه در سال گذشته کمتر از یک میلیارد دلار بود و امسال آمریکا با پنج برابر کردن آن، خواستار پرداخت آن از سوی کره جنوبی شد.
یک مقام آمریکایی در این باره گفت: در صورتی که کره جنوبی از پرداخت این مبلغ امتناع کند ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 15 روز و 20 ساعت پیش
کدام سرویس مدرسه مشمول دریافت سهمیه بنزین می شود؟

کدام سرویس مدرسه مشمول دریافت سهمیه بنزین می شود؟ به گزارش، علیرضا قنادان، در مورد سهمیه بنزین سرویس مدارس غیر تاکسی اظهار کرد: براساس تمهیداتی که دولت در نظر گرفته است، سرویس مدارس تا سقف 120 لیتر برای خودرو های تک سوز و تا سقف 80 لیتر برای خودرو های دو گانه سوز سهمیه بنزین اختصاص یافته است.
وی با بیان این که صرفا رانندگان سرویس مدارسی می توانند از این سهمیه استفاده کنند که در سامانه سپند ثبت نام کرده باشند، ادامه داد: تنها سرویس مدارسی در تهران می توانند از این سهمیه استفاده کنند که برچسب سرویس مدرسه داشته باشند.
مدیرعامل سازمان تاکسیرانی با بیان این که از این رانندگان شماره حساب دریافت می شود و به صورت اعتباری مابه التفاوت ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 15 روز و 21 ساعت پیش
وام مسکن ملی چقدر است؟

وام مسکن ملی چقدر است؟ به گزارش، حبیب اله طاهرخانی اظهار کرد: سقف تسهیلات طرح اقدام ملی 100 میلیون تومان است که وارد ساخت می شود و در نهایت به شکل فروش اقساطی به خریدار منتقل خواهد شد. نرخ سود این تسهیلات نیز 18 درصد با مدت بازپرداخت 12 ساله است که با طول دوره ساخت محاسبه می شود.
وی افزود: در هر استانی که شهر جدید وجود داشته باشد ثبت نام مسکن ملی همزمان با ثبت نام استان مورد نظر انجام می شود. تا کنون در هفت استانی که نام نویسی انجام شده شهر جدید نداشته ایم، اما استان هایی که در آینده زمان نام نویسی آن ها فرا می رسد اگر شهر جدید در آن وجود داشته باشد متقاضیان ثبت نام خواهند کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 15 روز و 21 ساعت پیش
فوائد تخم کتان برای سلامت بدن

فوائد تخم کتان برای سلامت بدن حیدر عظمایی در گفت وگو با خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، درباره فوائد تخم یا دانه کتان اظهار کرد: تخم کتان دو نوع دارد که معمولاً به رنگ های قهوه ای و طلایی است. تخم کتان حاوی امگا 3 است که مصرف آن هنگام آلودگی هوا بیشتر توصیه می شود، زیرا وجود امگا 3 در دانه های کتان به بهبود عملکرد سیستم قلبی و عروقی، نفس کشیدن راحت بیشتر کمک می کند. تخم کتان نقش موثری در کاهش فشار خون هم دارد.
وی در ادامه افزود: بهتر است مبتلایان به بیماری دیابت روزانه از تخم کتان استفاده کنند. می توانند روزانه یک تا 2 قاشق چای خوری دانه کتان آسیاب شده را به غذا های خود اضافه و میل کنند ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 15 روز و 22 ساعت پیش
زوج شجاع و سیدجلال روی نیمکت!

زوج شجاع و سیدجلال روی نیمکت! به گزارش، بعد از مصدومیت حسین ماهینی و در ادامه بی اعتمادی گابریل کالدرون به این بازیکن باتجربه، دفاع راست پرسپولیس به علامت سوال بزرگ سرخ ها در لیگ نوزدهم تبدیل شد.
در ابتدا انتظار می رفت با کنار رفتن ماهینی از ترکیب اصلی مهدی شیری به انتخاب اول کالدرون تبدیل شود، اما تغییرات مداوم در پست دفاع راست نشان داد که کالدرون به مهره جوان تیمش هم اعتقادی ندارد.
کالدرون بر خلاف برانکو از سیامک نعمتی هم به عنوان انتخاب سوم در این پست استفاده نکرد و در بازی مقابل ماشین سازی که پرسپولیس به نفوذ مدافعان کناری اش احتیاج داشت ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: ورزشی انتشار : 15 روز و 22 ساعت پیش
عربستان: از تصمیم آمریکا درباره سایت هسته ای فردو حمایت می کنیم

عربستان: از تصمیم آمریکا درباره سایت هسته ای فردو حمایت می کنیم به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری عربستان، عربستان سعودی از تصمیم دولت آمریکا برای رفع معافیت همکاری هسته ای با ایران در سایت فردو استقبال کرد.
بر این اساس، یک مقام سعودی که نخواست نامش فاش شود در این باره گفت: ریاض از تصمیم دولت ترامپ در تمدید نکردن معافیت همکاری با ایران در سایت هسته ای فردو استقبال می کند. در واقع اقدام آمریکا پس از آن صورت می گیرد که ایران از توافقنامه های بین المللی در ارتباط با برنامه هسته ای خود عقب نشینی کرده است.
مایک پمپئو ، وزیر خارجه آمریکا روز دوشنبه اعلام کرد واشنگتن معافیت های تحریمی مربوط به همکاری هسته ای با ایران در ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 15 روز و 22 ساعت پیش
جزئیاتی از پیشنهاد باشگاه پرتغالی به بیرانوند

جزئیاتی از پیشنهاد باشگاه پرتغالی به بیرانوند به گزارش، طبق اخبار رسیده از باشگاه پرسپولیس و نزدیکان بیرانوند باشگاه گیمارش پرتغال ابراز تمایل کرده تا بتواند شماره یک تیم ملی و سرخ پوشان پایتخت را به خدمت بگیرد. این در حالی است که مسئولان باشگاه پرسپولیس در روز های گذشته عنوان کردند که هیچ گونه پیشنهاد رسمی از این باشگاه پرتغالی در خصوص جذب بیرانوند به دست آن ها نرسیده است.
بررسی ها هم نشان می دهد که همه مذاکرات شفاهی بوده و بیرانوند نیز از طرف یک واسطه مذاکرات خود را با باشگاه پرتغالی پیگیری می کند. د ر این میان مسئولان باشگاه گیمارش در تلاش هستند تا بتوانند پیشنهاد رسمی خود را به باشگاه پرسپولیس ارسال کنند و به نظر می رسد در صورت ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: ورزشی انتشار : 15 روز و 22 ساعت پیش
کارخانه خواران! + لوح

کارخانه خواران! + لوح به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان ، همزمان با فرارسیدن 29 آبان ماه و سالروز تصویب قانون کار در کشور، پایگاه اطلاع رسانی رهبر انقلاب بخشی از بیانات حضرت آیت الله خامنه ای را درباره خصوصی سازی کارخانه های دولتی و بیکاری کارگران و وظیفه دولت اسلامی در مواجهه با این مشکل اساسی در قالب لوح نوشته ای با عنوان کارخانه خواران! منتشر کرد.
در متن این تصویر نوشته آمده است:
رهبرانقلاب: کسانی هستند که دنبال سوء استفاده خودشان هستند. کارخانه سرِپا را از دولت میخرد، ماشین آلات را به فروش میرساند، کارگر را بیکار میکند ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 15 روز و 22 ساعت پیش
سقوط پهپاد ایتالیا در لیبی

سقوط پهپاد ایتالیا در لیبی به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، یک فروند پرنده بدون سرنشین (پهپاد) ایتالیا در کشور لیبی سقوط کرد.
بر این اساس، وزارت دفاع ایتالیا اعلام کرد: یک پهپاد مدل آر کیو 1 پرادتور در حال گشت زنی برای حمایت از امنیت دریایی در لیبی به دلایل نامعلومی سقوط کرد.
تحقیقات درباره سقوط این پهپاد همچنان ادامه دارد.
لیبی از زمان ساقط شدن حکومت سرهنگ معمر قذافی، دیکتاتور این کشور شاهد درگیری های داخلی است. کشورهای خاورمیانه نیز با دخالت در امور داخلی لیبی، هر کدام از یک جناح قدرت در این کشور حمایت می کنند. اردن و امارات حامی نیرو های ژنرال خلیفه حفتر هستند ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 15 روز و 23 ساعت پیش
انتقام وحشتناک دختر 13 ساله از دوستانش!

انتقام وحشتناک دختر 13 ساله از دوستانش! به گزارش، سرهنگ مهدی دانش پور رئیس پلیس فتای استان کردستان درباره کشف انتقام وحشتناک دختر 13 ساله گفت: پلیس فتا بر اساس وظایف ذاتی خود مبنی بر شناسایی تهدیدات و آسیب های فضای مجازی ، کانالی را که با انتشار تصاویر دختران و پسران در زمینه آشنایی و دوست یابی جوانان شهرستان سقز در یکی از شبکه های اجتماعی فعالیت داشت، شناسایی کردند.
وی افزود: با توجه به اهمیت موضوع، رسیدگی اولیه و شناسایی ادمین یا ادمین های کانال با هماهنگی مقام قضایی در دستور کار قرار گرفت که مشخص شد صفحه ای با همین نام در شبکه اجتماعی دیگری نیز ایجاد شده و تصاویر افراد را با هدف دوست یابی و با عناوین زشت منتشر کرده است ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: حوادث انتشار : 15 روز و 23 ساعت پیش
شلیک خونین سارقان موبایل به 2 دانش آموز!

شلیک خونین سارقان موبایل به 2 دانش آموز! به گزارش، جانشین فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان سردار احمد طاهری روز چهارشنبه در این باره اظهار کرد: 13 آبان امسال سه فرد موتورسوار در شهر دلگان با صورت های پوشیده در مسیر حرکت دانش آموزان به مدرسه، سد راه دو دانش آموز دبیرستانی شدند و با تهدید اسلحه کمری قصد سرقت گوشی های آنان را داشتند.
وی افزود: سارقان که با مقاومت این دو دانش آموز روبه رو شده بودند، با شلیک گلوله آن ها را از ناحیه ران پا مجروح کردند و متواری شدند. جانشین فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به حساسیت موضوع بلافاصله تیمی از ماموران مجرب پلیس امنیت عمومی دلگان تحقیقات خود را برای دستگیری عاملان این اقدام ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: حوادث انتشار : 15 روز و 23 ساعت پیش
صرفه جویی ارزی با پیوند سلول های بنیادی در بیماران فلج مغزی

صرفه جویی ارزی با پیوند سلول های بنیادی در بیماران فلج مغزی رضا شروین بدو رئیس مرکز طبی کودکان در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، اظهار کرد: در مرکز طبی کودکان خدمات تخصصی و فوق تخصصی در زمینه سلول های بنیادی ارائه می شود.
او ادامه داد: امروزه درمان بعضی از دستگاه های خون ساز کودکان و عارضه های دیگری مانند مشکلات عصبی از طریق پیوند سلول های بنیادی انجام می گیرد و در مرکز طبی کودکان انواع پیوندهای سنگین به خوبی انجام می شود.
رئیس مرکز طبی کودکان تاکید کرد: در مرکز طبی کودکان بخش دیگری راه اندازی شده است که خدمات بعد از انجام پیوند را به بیماران ارائه می دهد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 15 روز و 23 ساعت پیش
ردپای دختر یک اعدامی در باند دزدان سریالی

ردپای دختر یک اعدامی در باند دزدان سریالی به گزارش، سال 96 بود که ماموران پلیس تهران در جریان سرقت از یک خانه قرار گرفتند و تیمی از ماموران برای تحقیقات پلیسی وارد عمل شدند. در بررسی های ابتدایی مشخص شد که دزدان با تخریب قفل در های ورودی وارد ساختمان شده و سپس سناریوی سرقت را به اجرا گذاشته اند. ماموران در ادامه پی بردند دزدان با ورود به خانه، طلا و پول ها را به سرقت برده اند. بررسی ها برای شناسایی دزدان به صورت ویژه در دستور کار ماموران قرار گرفت. تجسس های پلیسی ادامه داشت که ماموران در جریان سرقت مشابه دیگری قرار گرفتند که در آن نیز دزدان با تخریب قفل در ها وارد عمل شده بودند.
نخستین سرنخ ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: حوادث انتشار : 15 روز و 23 ساعت پیش
کرمانشاه سینه ستبر و چهره زیبای ایران اسلامی

کرمانشاه سینه ستبر و چهره زیبای ایران اسلامی به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ،ابراهیم الهی تبار معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه به توصیف مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه کرمانشاه سینه ستبر و چهره زیبای ایران اسلامی است اشاره کرد و گفت : می توان از ظرفیت نهاد کتابخانه های عمومی برای معرفی کرمانشاه به عنوان چهره زیبای ایران استفاده کرد.
او با تاکید براینکه توجه ویژه مسوولان ملی به استان کرمانشاه ضرورت دارد، گفت : راه اندازی کتابخانه مرکزی به عنوان کتابخانه مرجع و گسترش شبکه کتابخانه ها در سراسر استان، یکی از راهکار هایی است که کمک می کند تا این چهره زیبا به همگان معرفی شود. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 16 روز و 1 ساعت پیش
خسارت 100 درصدی پایگاه اورژانس صدرا

خسارت 100 درصدی پایگاه اورژانس صدرا به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز ، محمدجواد مرادیان از خسارت 100 درصدی پایگاه اورژانس صدرا اطلاع داد و گفت: نه تنها در صدرا که در بعضی از نقاط شهرستان شیراز شاهد تعرض به آمبولانس ها بودیم.
او با بیان ابنکه در حوادث اخیر شاهد حمله به پرسنل اورژانس و پایگاه ها بودیم، افزود: پیش بینی می شود که در ناآرامی های اخیر بالغ بر 20 میلیارد ریالی خسارت به مجموعه اورژانس شهرستان شیراز وارد شده باشد.
رئیس اورژانس فارس ادامه داد: در همه جای دنیا، حمله به آمبولانس و تیم امدادی مردود است و حتی در هیچ جنگی به آمبولانس ها حمل نمی کنند، چون مخاطبین ما، مستاصل ترین افراد هستند ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 16 روز و 1 ساعت پیش
کافه ای در دهلی نو که تنفس با اکسیژن می فروشد! + فیلم

کافه ای در دهلی نو که تنفس با اکسیژن می فروشد! + فیلم به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان ، بسیاری از مردم هند برای رهایی از هوای آلوده کشورشان، اکسیژن خالص و هوای پاک را خریداری می کنند.
بیشتر بخوانید: کویری بزرگ در ایران که تبدیل به دریایی زیبا شد
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
انتهای پیام/
مغازه ای متفاوت در هند + فیلم ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 16 روز و 3 ساعت پیش
3 گل تاثیرگذار و تماشایی امباپه در پاری سن ژرمن + فیلم

3 گل تاثیرگذار و تماشایی امباپه در پاری سن ژرمن + فیلم به گزارش گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان ، در تاریخ 31 اوت 2017، پاری سن ژرمن اعلام کرد ام باپه را با معامله و انتخاب امضای یک قرارداد قرضی برای فصل طولانی به خدمت گرفته است.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
بیشتر بخوانید: ستاره پاری سن ژرمن در المپیک توکیو شرکت می کند
انتهای پیام/
گل های دیدنی امباپه با لباس پاری سن ژرمن + فیلم ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: ورزشی انتشار : 16 روز و 4 ساعت پیش
کارشناس والیبال: انتخاب داورزنی پیامد های مثبتی برای والیبال ایران دارد

کارشناس والیبال: انتخاب داورزنی پیامد های مثبتی برای والیبال ایران دارد به گزارش محمد درخشنده کارشناس والیبال کشورمان در گفت و گو با خبرنگار توپ و تور گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان اظهار داشت: در مدتی که فدراسیون با سرپرست اداره می شد، هم در داخل و هم در بُعد بین المللی متضرر شدیم. در هیچ جای دنیا هیچ فدراسیونی با سرپرست اداره نمی شود. وقتی سرپرست در راس کار قرار می گیرد برای تمام کمیته ها و نهاد های زیر مجموعه سرپرست منصوب می کند و از طرف دیگر مدت ریاست یک سرپرست کوتاه است. من با 2 سرپرست در 2 کنگره جهانی شرکت کردم و از آن جایی که سرپرست به طور موقت زمام امور را در دست دارد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: ورزشی انتشار : 16 روز و 4 ساعت پیش
ماجرای نقشه شوم انفجار در عسلویه + فیلم

ماجرای نقشه شوم انفجار در عسلویه + فیلم به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان ، ربیعی درباره نقشه عملیات خرابکارانه در عسلویه گفت: گزارشی دریافت کردیم که سمت عسلویه بسته شده و اجازه تغییر شیفت را نمی دهند .سخنگوی دولت ادامه داد: شواهد اطلاعاتی نشان می دهد که این افراد با بستن دینامیت به برخی از لوله ها و قصد انفجار و خرابکاری داشتند.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
بیشتر بخوانید: انفجار خانه، یک مجروح بر جای گذاشت + فیلم
انتهای پیام/
عملیات خرابکارانه در عسلویه + فیلم ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 16 روز و 4 ساعت پیش
اهدا مسکونی روستایی به خانوار فاقد منزل تحت حمایت

اهدا مسکونی روستایی به خانوار فاقد منزل تحت حمایت به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ،یوسف نوری رئیس کمیته امداد ماهیدشت گفت : یکی از خیران نیک اندیش یک باب منزل مسکونی خود را به خانوار نیازمند تحت حمایت کمیته امداد ماهیدشت اهدا کرد .
او گفت : این منزل مسکونی در قالب زکات مستحبی از سوی این خبر نیکوکار اهدا شده است .
او گفت : منزل مسکونی این خیر نیک اندیش با برآورد ارزش 125 میلیون تومانی و متراژی بیش از 103 متر مربع در روستای هفت آشیان بخش کوزران ماهیدشت واقع شده است .
رئیس کمیته امداد ماهیدشت گفت : زکات مستحبی پرداختی مودیان خیر براساس نیت خیر خواهانه این مودیان هزینه خواهد شد . ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 16 روز و 6 ساعت پیش
خرید ضد یخ خودرو چقدر آب می خورد؟ + قیمت

خرید ضد یخ خودرو چقدر آب می خورد؟ + قیمت به گزارش خبرنگار نبض بازار گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، همه ساله با نزدیک شدن فصل سرما موجی از مصرف ضدیخ برای دارندگان خودرو شروع می شود. وظیفه اصلی ضدیخ در موتور جلوگیری از خوردگی در موتور است و اولویت بعدی جلوگیری از یخ زدگی یا خوش آوردن موتور در فصول سرد و گرم سال است. قیمت انواع ضد یخ در بازار به شرخ زیر است:
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 16 روز و 8 ساعت پیش
انتخاب زیباترین اسب های اصیل ایرانی، رقایتی جذاب در شهرستان اردکان + فیلم

انتخاب زیباترین اسب های اصیل ایرانی، رقایتی جذاب در شهرستان اردکان + فیلم به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان ، چهارمین دوره از مسابقات انتخاب زیباترین اسب های اصیل ایرانی به میزبانی شهرستان اردکان برگزار شد.
در این دوره از مسابقات، سه داور بین المللی نیز حضور داشتند که به قضاوت 215 اسب ایرانی پرداختند.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: ورزشی انتشار : 16 روز و 8 ساعت پیش
برگزاری مسابقات بین المللی فوتسال در مشهد

برگزاری مسابقات بین المللی فوتسال در مشهد به گزارش خبرنگار گروه استا ن های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ، حمید طیبی رئیس کمیته فوتسال هیات فوتبال خراسان رضوی گفت: در این مسابقات چهار جانبه، تیم ملی فوتسال ایران با تیم های اسلواکی، بلاروس و کویت دیدار می کند.
او تصریح کرد: این مسابقات از دهم تا سیزدهم آذر ماه در سالن ورزشی شهید بهشتی مشهد برگزار خواهد شد.
رئیس کمیته فوتسال هیات فوتبال خراسان رضوی گفت: تیم ملی فوتسال ایران روز دهم و یازدهم آذر ماه به ترتیب با تیم های بلاروس و کویت دیدار می کند و روز سیزدهم آذر ماه نیز به مصاف تیم اسلواکی می رود. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: ورزشی انتشار : 16 روز و 8 ساعت پیش
تشییع پیکر جانباز شهید ابراهیم عبدیان در بهشهر

تشییع پیکر جانباز شهید ابراهیم عبدیان در بهشهر به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، پیکر پاک جانباز شیمیایی شهید ابراهیم عبدیان امروز چهارشنبه 29 آبان ماه بر دستان مردم ولایتمدار بهشهر تشییع و در گلزار شهدای این شهر به خاک سپرده شد.
حاج ابراهیم عبدیان جانباز شیمیایی 70 درصد پس از تحمل سال ها درد و رنج جانبازی، در سن 72 سالگی دعوت حق را لبیک گفت و به یاران و همرزمان شهیدش پیوست.
حاج ابراهیم عبدیان در سال 1364 در عملیات والفجر 8 در منطقه عملیاتی فاو بر اثر حمله شیمیایی رژیم بعث عراق به درجه جانبازی رسید و پس از تحمل 34 سال رنج جانبازی به یاران شهیدش پیوست.
انتهای پیام/س ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 16 روز و 10 ساعت پیش
هیچ مانعی برای حضور بانوان در عرصه های مختلف وجود ندارد

هیچ مانعی برای حضور بانوان در عرصه های مختلف وجود ندارد به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل ، حجت الاسلام و المسلمین عبدالکریم بهجت پور، مدیر حوزه های علمیه خواهران کشور امروز در همایش طلاب خواهران حوزه های علمیه استان اردبیل گفت: گسترش عدالت در تمامی زمینه ها از جمله آموزشی، اقتصادی و جنسیتی از الویت های نظام اسلامی است به طوری که امروز از حدود چهار میلیون و 700 هزار دانشجوی دانشگاه های کشور بیشتر آنها خواهران هستند.
او با بیان اینکه امروز از 103 هزار مدارس آموزش و پرورش کشور بیشتر آنها ویژه دختران است، اظهار داشت: همچنین تعداد حوزه های علمیه خواهران بشتر از حوزه های علمیه برادران است و این امر بیانگر توجه ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 16 روز و 10 ساعت پیش
نوسان قیمت محصولات سایپا در بازار/ ساینا به قیمت 62 میلیون تومان رسید

نوسان قیمت محصولات سایپا در بازار/ ساینا به قیمت 62 میلیون تومان رسید به گزارش خبرنگار نبض بازار گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، براساس مشاهدات میدانی، محصولات سایپا امروز (98/8/29 ) نسبت به دیروز با افزایش نسبی در قیمت در بازار آزاد خودرو همراه است.
ساینا 63 میلیون تومان و تیبا 2 حدود 63 میلیون تومان به فروش می رسند که این اعداد بیانگر افزایش یک میلیون تومانی است.
برای اطلاع از قیمت روز اتومبیل به صفحه قیمت خودرو باشگاه خبرنگاران جوان مراجعه کنید.
سراتو با افزایش 2 میلیون تومانی به نرخ 322 میلیون تومان به فروش می رسد.
بیشتر بخوانید : لیست قیمت محصولات سایپا در بازار آزاد
انتهای پیام /
قیمت روز محصولات سایپا ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 16 روز و 10 ساعت پیش
مشارکت احزاب در انتخاب نمایندگان خود در کمیسیون ماده 10 افزایش داشته است

مشارکت احزاب در انتخاب نمایندگان خود در کمیسیون ماده 10 افزایش داشته است به گزارش حوزه احزاب و تشکل های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، دفتر امور سیاسی وزارت کشور در پاسخ به انتشار گزارشی با عنوان پایانی بر یک انتخابات پرحاشیه در روزنامه اعتماد ضمن بیان 8 اقدام موثر وزارت کشور برای توانمند سازی احزاب و توسعه فعالیت های حزبی اعلام کرد:
1) بر اساس دستورالعمل تبصره (3) ماده (10) قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه های سیاسی یک نماینده از میان دبیران کل احزاب ملی و یک نماینده از میان دبیران کل احزاب استانی جهت عضویت در کمیسیون ماده 10 قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه های سیاسی انتخاب می شود، با عنایت به مفاد دستورالعمل مذکور و مطابق تصمیمات هیات نظارت بر انتخابات ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 16 روز و 10 ساعت پیش
اجتماع بزرگ طلایه داران بصیرت با عنوان حمایت از امنیت و اقتدار کشور + عکس

اجتماع بزرگ طلایه داران بصیرت با عنوان حمایت از امنیت و اقتدار کشور + عکس به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت ، مردم غیور گیلان در حمایت از فرمایشات اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی و محکومیت اغتشاشات اخیر امروز تجمع حماسی می کنند.
در راستای لبیک به فرمایشات اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی تجمع بزرگ مردم گیلان با عنوان حمایت از امنیت و اقتدار کشور صبح امروز آغاز شد.
بیشتر بخوانید: تجمع بزرگ مردم ولایتمدار گیلان با عنوان حمایت از امنیت و اقتدار کشور صبح فردا
این تجمع از ساعت 10 صبح امروز در میدان شهدای ذهاب رشت، میدان شهرداری آغاز شد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 16 روز و 11 ساعت پیش
برخی تبلیغ می کنند که بن بست کشور به دلیل عدم مذاکره با آمریکاست

برخی تبلیغ می کنند که بن بست کشور به دلیل عدم مذاکره با آمریکاست به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد نبی موسوی فرد پیش از ظهر امروز در دیدار فرماندهان پایگاه های حوزه مقاومت بسیج تندگویان مناطق نفتخیز جنوب اظهار کرد: در حوزه ولایت مثلث معرفت، محبت و اطاعت باید وجود داشته باشد.
او با اشاره به این که ولایت مطلقه از خداوند متعال آغاز و مرتبه نازله آن نیز پدر است، بیان کرد: اطاعت فرمان خدا در صورتی تحقق پیدا می کند که انسان در مرحله نازله، اطاعت از پدر را شروع کرده باشد.
نماینده، ولی فقیه در استان خوزستان، نافرمانی در بسیاری از مسائل را ناشی از عدم تحلیل یا تحلیل ناقص برشمرد و عنوان کرد: در صدر اسلام ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 16 روز و 11 ساعت پیش
سهمیه بندی با تورم چه می کند؟

سهمیه بندی با تورم چه می کند؟ به گزارش، با وجود وعده های دولت برای کنترل بازار ، مردم مسائل را نه در سطح اقتصاد کلان، بلکه نسبت به جیب خود و قدرت خرید خانوارشان می سنجند. درنتیجه امروز نگرانی های مردم از جنس دیگری است که معیشت کلیدواژه اصلی آن ها محسوب می شود.
سابقا با افزایش قیمت بنزین نخستین موضوع گرانی اقلام مصرفی و ضروری مردم بود برای مثال مرغ از 5000 تومان به 5200 تومان افزایش قیمت پیدا می کرد و دلیل آن هم بالا رفتن قیمت سوخت درنتیجه کرایه بار عنوان می شد، اما دولت در طرح افزایش 200 درصدی بنزین قول داده که برای نخستین بار قرار است در کشور قیمت بنزین بالا برود ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 16 روز و 11 ساعت پیش
پرواز های فرودگاه اردبیل چهارشنبه 29 آبان ماه

پرواز های فرودگاه اردبیل چهارشنبه 29 آبان ماه به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل ، پرواز های چهارشنبه 29 آبان ماه از فرودگاه اردبیل به این شرح می باشد.
انتهای پیام/ح ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 16 روز و 11 ساعت پیش
جدول پخش برنامه های رادیویی مرکز اردبیل چهارشنبه 29 آبان ماه

جدول پخش برنامه های رادیویی مرکز اردبیل چهارشنبه 29 آبان ماه به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل ،برنامه های امروز رادیویی صدا و سیمای مرکز اردبیل را مشاهده کنید.
خبر سراسری 00:00
شب های ایران 00:30
آی ایشیقیندا 02:30
پرسمان اعتقادی 03:30
یاشیل خاطیره لر 04:00
دامجی دامجی حیات 04:35
سخنرانی 04:50
تلاوت قرآن-اذان صبح 05:50
ارغنون 06:30
سلام ساوالان 07:00
خبر سراسری 08:00
کئف احوال 08:35
خبر و پیام های محلی 09:00
اوشاقلار سلام 09:30
ائویم اوجاغیم 10:00
گلبرگ شاعرانه 11:00
ایشیقلی یول 11:30
تلاوت قرآن-اذان ظهر 12:20 ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 16 روز و 11 ساعت پیش
آرامش در پایتخت حکم فرماست

آرامش در پایتخت حکم فرماست به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان ، امین بابایی مدیرکل روابط عمومی استانداری تهران درباره آخرین وضعیت تجمعات اعتراضی به افزایش قیمت بنزین در استان تهران گفت: این اتفاقات طی چند روز گذشته خیلی محدود شد و در حد حضور چند نفر بود، اما امروز طبق گزارشی که دریافت کردیم نه تجمعی را در سطح شهر تهران و نه از شهرستان های استان تهران به ما اعلام کردند.
امین بابایی افزود: شهرستان هایی که کمی ملتهب بودند شهریار، قدس، ملارد و بهارستان بود که آن ها هم با استقرار نیرو های امنیتی، شرایط پایدار امنیتی برقرار است و هیچ شرایط منفی امنیتی نداشتیم.
انتهای پیام/ ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 16 روز و 12 ساعت پیش
شرح نحوه به ثمررسیدن 21 گل استقلال در 10 بازی/ آبی ها شوتزن ترین

شرح نحوه به ثمررسیدن 21 گل استقلال در 10 بازی/ آبی ها شوتزن ترین به گزارش، تیم فوتبال استقلال که در پایان هفته دهم با 18 امتیاز در رده چهارم جدول قرار دارد و فاصله این تیم با صدر جدول 5 امتیاز است، با 21 گل زده بهترین خط حمله مسابقات را در اختیار دارد. روند نتیجه گیری این تیم در هفته های اخیر به نوعی بوده که هواداران آن امیدوار شدند تا با ادامه این روند بتواند به صدر جدول رده بندی برسد.
آبی پوشان در این فصل 21 بار موفق به گلزنی شده اند که این تعداد گل توسط 10 بازیکن به ثمر رسیده است. مهدی قائدی و شیخ دیاباته دو مهاجم آن ها هر کدام با 4 گل بهترین گلزن این تیم هستند و میلیچ به همراه دانشگر، کریمی، غفوری و اسماعیلی بازیکنان دو گله آبی پوشان هستند ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: ورزشی انتشار : 16 روز و 12 ساعت پیش
برنامه پرواز های فرودگاه رشت

برنامه پرواز های فرودگاه رشت به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت ، روابط عمومی فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت اعلام کرد: برنامه پرواز های ورودی امروز (چهارشنبه 29 آبان ماه) این فرودگاه به این شرح است:
پرواز شمارۀ 904 / هواپیمایی ایرتور / مشهد - رشت / ساعت ورود 11:55
پرواز شمارۀ 6968 / هواپیمایی کاسپین / عسلویه - رشت / ساعت ورود 13:00
پرواز شمارۀ 5804 / هواپیمایی وارش / مشهد - رشت / ساعت ورود 14:35
پرواز شمارۀ 3333 / هواپیمایی ایران ایر / تهران - رشت / ساعت ورود 16:00
پرواز شمارۀ 844 / هواپیمایی آسمان / تهران - رشت / ساعت ورود 17:55 ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 16 روز و 13 ساعت پیش
تکمیل و تحویل بیش از 16 هزار واحد مسکن مهر/ 188 واحد فاقد متقاضی

تکمیل و تحویل بیش از 16 هزار واحد مسکن مهر/ 188 واحد فاقد متقاضی به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام در نشست شورای تأمین مسکن استان اظهار داشت: در طرح تأمین مسکن دولت ، متقاضی باید سهم آورده داشته باشد تا این طرح به ثمر برسد.
او افزود: البته دولت باید در این امر مشارکت داشته باشد و حداقل 50 درصد هزینه ها توسط دولت تامین شود و باید در این حوزه فکری به حال دهک های پایین جامعه داشته باشد.
استاندار ایلام اضافه کرد: مجلس و دولت در این رابطه باید راهکاری ارائه دهند تا این طرح شامل حال دهک های پایین جامعه نیز بشود زیرا امکان این که این وام ها را دریافت کنند وجود ندارد و امکان پرداخت اقساط این وام ها که ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 16 روز و 13 ساعت پیش
پیوستن دانشگاه کوثر بجنورد به دانشگاه های مجازی جهان اسلام

پیوستن دانشگاه کوثر بجنورد به دانشگاه های مجازی جهان اسلام به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بجنورد ، مرکز خراسان شمالی، رئیس دانشگاه کوثر بجنورد گفت: این دانشگاه به عضویت شبکه دانشگاه های پیوستن دانشگاه کوثر بجنورد به دانشگاه های مجازی جهان اسلاممجازی جهان اسلام سی. آی. ان. وی. یو درآمد.
علیرضا حسینی هدف از پیوستن به شبکه دانشگاه های مجازی جهان اسلام را ایجاد و تقویت ارتباط علمی، پژوهشی و آموزشی بین دانشگاه های کشور های اسلامی عنوان کرد و گفت: با ایجاد این شبکه، تبادلات علمی، آموزشی و تحقیقاتی مراکز دانشگاهی کشور های عضو به شیوه مجازی افزایش خواهد یافت و علاوه بر اشتراک گذاشتن توانمندی ها ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 16 روز و 14 ساعت پیش
ترافیک نیمه سنگین در محور گچسر-کندوان/جاده های البرز لغزنده است

ترافیک نیمه سنگین در محور گچسر-کندوان/جاده های البرز لغزنده است سرهنگ رضا گودرزی، رئیس پلیس راه البرز در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از البرز ، با اشاره به قطع بارش در محور های البرز گفت: ترافیک در محور کرج-تهران نیمه سنگین همراه با مه غلیظ گزارش شده است.
او افزود: در محور اشتهارد-بوئین زهرا وضعیت ترافیک عادی همراه با مه غلیظ است.
او بیان این که جاده ها لغزنده است، افزود: از شهروندان درخواست می کنیم ضمن تجهیز خودروهای خود به تجهیزات ایمنی زمستانی درصورت الزام به سفر حتما جیره غذایی خشک، پتو و لباس گرم به همراه داشته باشند.
خبر در حال تکمیل شده است ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 16 روز و 15 ساعت پیش
تازه ترین قیمت خودرو های داخلی و خارجی در بازار + جدول

تازه ترین قیمت خودرو های داخلی و خارجی در بازار + جدول به گزارش، روزنامه دنیای اقتصاد تازه ترین قیمت خودروهای داخلی و وارداتی را در جدول های زیر منتشر کرد.
منبع:دنیای اقتصاد
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 16 روز و 15 ساعت پیش
دلایل متفاومت ترامپ و پنتاگون برای حفظ حضور نظامیان آمریکایی در سوریه

دلایل متفاومت ترامپ و پنتاگون برای حفظ حضور نظامیان آمریکایی در سوریه به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، روزنامه لیبراسیون در مطلبی نوشت دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا و پنتاگون دلایل متفاوتی را برای تصمیم شان در خصوص ادامه حضور نظامیان این کشور در سوریه اعلام می کنند.
به نوشته این روزنامه، واشنگتن پس از آنکه دستور خروج سربازان آمریکایی از سوریه را صادر کرد بار دیگر صد ها تن از آنان را به شرق این کشور اعزام کرد. چه کسی را باید باور کرد؟ دونالد ترامپ یا مقامات عالی رتبه پنتاگون را؟ ترامپ روز چهارشنبه هفته گذشته در دیدار با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در مورد اعزام دوباره سربازان آمریکایی به شرق سوریه گفت: ما نفت را نگه می داریم ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 16 روز و 15 ساعت پیش
50 میلیارد ریال خسارت به سیل زدگان استان سمنان پرداخت شد

50 میلیارد ریال خسارت به سیل زدگان استان سمنان پرداخت شد به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، ایرج رئیسیان مدیرکل مدیریت بحران استانداری سمنان گفت : 159 میلیارد ریال برای کشاورزان و دامداران خسارت دیده در بارندگی فروردین امسال استان سمنان به صورت کمک بلاعوض و تسهیلات بانکی به مدیریت بحران اختصاص پیدا کرد و تاکنون 30 درصد آن به خسارت دیدگان این بخش پرداخت شده است.
او افزود: حدود یک هزار و 600 پرونده در بخش کشاورزی و دامی استان سمنان از ابتدای سال تاکنون برای دریافت تسهیلات و کمک های بلاعوض به منظور جبران خسارت ناشی از بارش های فروردین 98 این استان تشکیل شد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 16 روز و 15 ساعت پیش
ایفای نقش با لهجه چالش سختی برای من بود/خاطره بازی در روز های نارنجی از ذهنم پاک نمی شود

ایفای نقش با لهجه چالش سختی برای من بود/خاطره بازی در روز های نارنجی از ذهنم پاک نمی شود به گزارش، ژیلا شاهی بازیگر سینما ، درباره فعالیت های اخیر خود در عرصه بازیگری گفت: سال گذشته در فیلم سینمایی قصر شیرین به کارگردانی رضا میرکریمی پرداختم، خوشبختانه این فیلم هم در جشنواره فیلم فجر و هم در اکران مورد استقبال مخاطبان و منتقدان قرار گرفت.
وی در همین راستا ادامه داد: همچنین علاوه بر قصرشیرین در فیلم سینمایی روز های نارنجی ساخته آرش لاهوتی به ایفای نقش پرداختم، این فیلم نیز در صف اکران است و امیدوارم هرچه سریعتر اکران شود.
وی در رابطه با اکران فیلم جدید رضا میرکریمی تاکید کرد: این فیلم تجربه جالبی برای من بود و حال که اکران شده حال و هوای خوبی را پشت سر می گذارم ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 16 روز و 15 ساعت پیش
تأکید استاندار بر تکمیل و بهره برداری طرح های ورزشی

تأکید استاندار بر تکمیل و بهره برداری طرح های ورزشی به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد ، اقبال عباسی استاندار چهارمحال و بختیاری در نشست شورای عالی ورزش استان گفت: طرح های اولویت دار ورزش تا نشست بعدی شناسایی، مشخص و اعلام شود.
او افزود: روش های تکمیل و بهره برداری سریع تر از طرح های ورزش و جوانان استان بر اساس اعتبارات دولتی و میزان مشارکت بخش خصوصی ارائه گردد.
عباسی اضافه کرد: در این صورت می توان هنگام توزیع بودجه فصل ورزش، تصمیم گیری مفیدتر و مطلوب تری انجام داد.
او ادامه داد: گروه ها و هیئت های ورزشی چهارمحال و بختیاری گزارش فعالیت های مؤثر در بخش های مختلف به همراه دستاورد ها و افتخارآفرینی های خود ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: ورزشی انتشار : 16 روز و 15 ساعت پیش
مرحله دوم بسته حمایتی معیشتی امشب واریز می شود

مرحله دوم بسته حمایتی معیشتی امشب واریز می شود به گزارش خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، با واریز اولین مرحله بسته حمایتی معیشتی دولت، طبق زمانبندی و حتی یک روز زودتر از قول ریاست جمهوری، ساعت 24 امشب دومین مرحله این بسته حمایتی به حساب 20 میلیون نفر دیگر از مشمولان دریافت این طرح واریز می شود.
بیشتر بخوانید: اولین مرحله بسته معیشتی دولت به حساب چه کسانی واریز می شود؟ / تاریخ های پرداخت یارانه جدید اعلام شد
گفتنی است با افزایش نرخ بنزین دولت برای حمایت از اقشار کم درآمد و آسیب پذیر جامعه مبالغ مابه التفاوت این اصلاح نرخ را به حساب سرپرستان خانوار ها واریز می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 16 روز و 15 ساعت پیش
سنجش بیش از 7 هزار نوآموز پیش دبستانی در استان همدان

سنجش بیش از 7 هزار نوآموز پیش دبستانی در استان همدان به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان ، محمد پورداود، مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان گفت: با پایان طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان پیش دبستانی سال 98، در استان همدان تعداد 7 هزار و 370 نوآموز مورد ارزیابی قرار گرفتند.
او اضافه کرد: این طرح در 6 پایگاه با مشارکت معاونت بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی در نواحی 1 و 2 همدان، ملایر، نهاوند، بهار و اسدآباد اجرا شد.
پورداود افزود: هدف از اجرای این طرح شناسایی مشکلات دانش آموزان و انجام مداخله به هنگام برای کاهش مشکلات بوده است.
انتهای پیام/ ش ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 16 روز و 15 ساعت پیش
خروش انقلابی مردم یاسوج علیه آشوبگران ولبیک به رهبری

خروش انقلابی مردم یاسوج علیه آشوبگران ولبیک به رهبری به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج ، رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کهگیلویه وبویراحمد در جلسه هماهنگی راهپیمایی حمایت از اقتدار و امنیت کشور گفت: این راهپیمایی با توجه به درخواست های مردمی و در حمایت از امنیت کشور برگزار می شود و از تمامی اقشار برای هرچه باشکوه برگزار شدن آن دعوت می شود.
حجت السلام خاضع افزود: این راهپیمایی پنج شنبه 30 آبان ساعت 10 صبح در میدان هفت تیر برگزار می شود و شرکت کنندگان مسیر چهار راه بانک صادرات تا میدان هفت تیرشهر یاسوج را راهپیمایی می کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 16 روز و 15 ساعت پیش
وقوع زمین لرزه ای شدید در مکزیک

وقوع زمین لرزه ای شدید در مکزیک به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از اسپوتنیک، سازمان مطالعات زمین شناسی آمریکا اعلام کرد زمین لرزه ای شدید به بزرگی 6.3 ریشتر مکزیک را لرزاند.
این سازمان همچنین اعلام کرد کانون این زمین لرزه در 87 کیلومتری جنوب غرب پوئرتو مادرو و عمق آن در 26.1 کیلومتری زمین بود.
از تلفات و خسارات احتمالی این زمین لرزه خبری منتشر نشده است.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 16 روز و 15 ساعت پیش
برخی از ارگان ها برای خروج از رونق مقطعی سینما ورود کنند

برخی از ارگان ها برای خروج از رونق مقطعی سینما ورود کنند مسعود ردایی، تهیه کننده سینما در گفت وگو با خبرنگار حوزه سینما گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان ، در خصوص تکراری شدن فضای فیلم ها، خروج از این وضعیت، گفت: بخشی از این موضوع به نهاد هایی بر می گردد که می توانند کمک کنند و با ارائه ابتکاری راهگشا، موارد مورد قبول جامعه را مطرح کرده و درخواست ساخت فیلم های آن مورد ها را بدهند و شرایط و حمایت های لازم را فراهم کنند، چون زیاد مشاهده شده و از عهده بخش های خصوصی بر نمی آید؛ در نتیجه فیلم های این بخش که حتی موضوع های مهمی را دنبال کردند به درستی دیده نشده و به شکست خوردند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 16 روز و 15 ساعت پیش
چهره 20 تیم راه یافته به یورو 2020 مشخص شد

چهره 20 تیم راه یافته به یورو 2020 مشخص شد به گزارش، آخرین دیدار های مرحله گروهی انتخابی یورو 2020 سه شنبه شب برگزار شد. تیم ملی فوتبال ولز با پیروزی 2 بر صفر برابر مجارستان بیستمین تیم حاضر در مرحله نهایی یورو لقب گرفت. آرون رمزی گل های ولز را در دقایق 15 و 47 به ثمر رساند. در دیگر بازی این گروه اسلواکی توانست با 2 گل آذربایجان را شکست دهد، اما تاثیری در صعودش نداشت.
آلمان با پیروزی 6 بر یک مقابل ایرلند شمالی به عنوان صدرنشین گروه C به دور بعد راه یافت. سرژ گنابری هت تریک کرد و لئون گورتزسکا دو گل به ثمر رساند. آخرین گل ژرمن ها را جولین بارنت به ثمر رساند. در دیگر بازی این گروه هلند با نتیجه 5 بر صفر استونی را شکست داد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: ورزشی انتشار : 16 روز و 15 ساعت پیش
خرید واحد مسکونی در میرداماد چقدر تمام می شود؟

خرید واحد مسکونی در میرداماد چقدر تمام می شود؟ به گزارش، برای خرید واحد مسکونی در میرداماد بسته به موقعیت و سال ساخت باید هزینه های متفاوتی پرداخت کرد.
منبع: میزان
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 16 روز و 15 ساعت پیش
رهبر انقلاب: در عرصه های سیاسی، امنیتی و نظامی دشمن را عقب زدیم + فیلم

رهبر انقلاب: در عرصه های سیاسی، امنیتی و نظامی دشمن را عقب زدیم + فیلم به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان ، رهبر معظم انقلاب شب گذشته جلسه ای سه ساعته با تولیدکنندگان، کارآفرینان و فعالان اقتصادی برگزار کردند.
ایشان در بیانات خود به این نکته اشاره کردند که در عرصه های سیاسی، امنیتی و نظامی دشمن را عقب زده ایم.
بیشتر بخوانید : سخنان مهم رهبر انقلاب درباره طرح مدیریت مصرف بنزین + فیلم
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 16 روز و 15 ساعت پیش
حمله فیزیکی کاپیتان به سرمربی تیم حریف! + فیلم

حمله فیزیکی کاپیتان به سرمربی تیم حریف! + فیلم به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان ، بازی های فوتبال هفته یازدهم لیگ برتر آلمان، بوندس لیگا هفته گذشته با یک حاشیه در دیدار دو تیم فرانکفورت و فرایبورگ همراه بود. در این دیدار در حالی که پس از پایان وقت قانونی، این بازی در وقت های اضافی ادامه داشت ناگهان کاپیتان تیم فرانکفورت بازی را بهم ریخت.
در حالی که تا دقیقه 95 بازی تیم فرایبورگ با نتیجه 1 بر صفر از تیم فرانکفورت پیش بود، کاپیتان تیم فرانکفورت اقدام به حمله فیزیکی به سرمربی تیم حریف کرد.
ویدئویی که منتشر شده است نشان می دهد که کاپیتان فرانکفورت در دقایق پایانی بازی با حمله ور شدن به سمت ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: ورزشی انتشار : 16 روز و 15 ساعت پیش
همکاری گسترده سامسونگ با شرکت چینی Wingtech

همکاری گسترده سامسونگ با شرکت چینی Wingtech به گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان ، سامسونگ تصمیم گرفته است بخش زیادی از گوشی های هوشمند آینده خود را علاوه بر اندروید با سیستم عامل چینی هماهنگ کند. سامسونگ در گذشته نیز همکاری های زیادی با شرکای چینی خود داشته است و احتمالا این همکاری ها در آینده نیز افزایش می یابد.
بیشتر بخوانید: ممنوعیت فروش سه پرچمدار هوآوی در تایوان
طبق گزارش روزنامه رویترز شرکت سامسونگ برنامه ریزی کرده است که در سال آینده میلادی بیش از 300 میلیون تلفن همراه هوشمند را تولید کند ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 16 روز و 15 ساعت پیش
حذف قبوض کاغذی گاز از آذر 98 اجرایی می شود/ تعیین تکلیف اجاره نشین ها در حذف قبوض کاغذی

حذف قبوض کاغذی گاز از آذر 98 اجرایی می شود/ تعیین تکلیف اجاره نشین ها در حذف قبوض کاغذی محمد عسکری مدیر عامل روابط عمومی شرکت ملی گاز در گفت وگو با خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، با به اینکه روند حذف قبوض کاغذی گاز مطابق اطلاع رسانی انجام شده از آذر امسال اجرایی خواهد شد، بیان کرد: این طرح به همراهی و توجه جامعه احتیاج دارد؛ زیر ساخت های لازم برای اجرای طرح حذف قبوض کاغذی آماده شده و در آینده نزدیک اجرایی خواهد شد.
او ادامه داد: مشترکان می توانند با ورود به درگاه اینترنتی شرکت ملی گاز و ثبت شماره اشتراک در بخش مربوط، قبوض خود را به صورت الکترونیکی دریافت کنند ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 16 روز و 15 ساعت پیش
اولین اجلاسیه نماز شهرستان کمیجان

اولین اجلاسیه نماز شهرستان کمیجان به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اراک ، اولین اجلاسیه نماز شهرستان کمیجان با حضور فعالان حوزه فرهنگی و نماز برگزار شد.
در حال تکمیل... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 16 روز و 16 ساعت پیش
نیکولاس برنز: ترامپ دچار فرومایگی اخلاقی شده است

نیکولاس برنز: ترامپ دچار فرومایگی اخلاقی شده است به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، به نقل از بی بی سی، نیکولاس برنز ، معاون پیشین وزارت خارجه آمریکا درباره استیضاح ترامپ در پرونده رسوایی اکراین گیت اعلام کرد او دچار فرومایگی اخلاقی شده است.
برنز درباره بررسی موضوع استیضاح ترامپ و حمایت برخی از جمهوری خواهان از وی گفت: به نظرم جمهوری خواهان به واقعیت های موجود توجه ندارند. ترامپ تلاش داشت که با فشار بر دولت اوکراین این کشور را مجبور کند که از جو بایدن رقیب انتخاباتی اش تحقیقات انجام دهد. جمهوری خواهان با حمایت از ترامپ تلاش کردند که به آبرو و وجهه افرادی که در کنگره حاضرمی شوند، آسیب وارد کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 16 روز و 18 ساعت پیش
رفتار های رایجی که ممکن است بی ادبانه باشند!

رفتار های رایجی که ممکن است بی ادبانه باشند! به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، بسیاری از ما حتی حواسمان نیست که ممکن است کار های ساده که هر روز آن ها را انجام می دهیم، بی ادبی تلقی شود. شکستن این عادت ها کار سختی نیست، بنابراین بهتر است از همین حالا شروع کنیم.
حتی اگر ما افراد آگاه و مبادی آدابی هم باشیم ممکن است کار هایی را انجام دهیم که آنقدر ها مودبانه نباشد. حتی به نظر بسیاری از ما این رفتار ها بی ادبی نیستند. بسیاری از ما حتی حواسمان نیست که ممکن است این کار های ساده که هر روز آن ها را انجام می دهیم، بی ادبی تلقی شود.
1. بدون اینکه از ما سوال شود، ابراز عقیده می کنیم ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 16 روز و 18 ساعت پیش
ناشران دانشگاهی کتاب غیرمجاز منتشر نمی کنند

ناشران دانشگاهی کتاب غیرمجاز منتشر نمی کنند مجید باشعور مدیر مسئول انتشارات آریترین، در گفت و گو با خبرنگار حوزه ادبیات گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان ، در خصوص انتشار کتاب های غیرمجاز گفت: انتشار کتاب هایی که به ارشاد ارسال شدند، اما مجوز انتشار نگرفتند کاری غیرقانونی است. قطعاً تمام ناشران این کار را انجام نمی دهند؛ تنها برخی ناشران هستند که کتاب های غیرمجاز منتشر می کنند.
او افزود: تا به حال انتشار کتاب های غیرمجاز را در انتشاراتی هایی که می شناسم، مشاهده نکردم و با چنین مسئله ای در بین ناشران دانشگاهی مواجه نشدم. ناشران دانشگاهی کتاب هایشان را بر ای اخذ مجوز به وزارت ارشاد می فرستند و مجوز کتاب هایشان صادر می شود ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 16 روز و 18 ساعت پیش
هوای مازندران امروز بارانی است

هوای مازندران امروز بارانی است به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، احمد اسدی معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی مازندران ، گفت: وضعیت جوی مازندران امروز چهارشنبه 29 آبان ماه ابری همراه بارش باران از اواخر روز با افزایش بارندگی و وزش باد، در ارتفاعات با بارش برف و مه آلود خواهد بود.
او افزود: آسمان مازندران در روز پنجشنبه 30 آبان ابری گاهی با بارش باران، وزش باد و در ارتفاعات با بارش برف و مه آلود پیش بینی می شود.
اسدی گفت:هوای مازندران در روز جمعه اول آذرماه نیمه ابری تا ابری همراه با بارش پراکنده و وزش باد و در ارتفاعات همراه با بارش برف خواهد بود. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 16 روز و 18 ساعت پیش
هورالعظیم، تالابی که گویا از پساب کشاورزی و فاضلاب جان می گیرد + فیلم

هورالعظیم، تالابی که گویا از پساب کشاورزی و فاضلاب جان می گیرد + فیلم به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز ، هورالعظیم یکی از تالاب هایی در ایران است که همیشه مورد بی مهری انسان ها قرار گرفته، چه در جنگ عراق و ایران که صدام تصور می کرد نیروهای مسلحی در آن زندگی می کنند و به همین دلیل هور را خشک کرد و چه حالا که از ورود حجم زیاد آب به آن جلوگیری می شود. هورالعظیم در 2 کشور ایران و عراق قرار دارد.
این تالاب سالانه میزبان میلیون ها پرنده از سراسر جهان، به خصوص از مناطق سردسیر مانند شمال روسیه و اروپا است که به دلیل سرمای شدید آب و هوای آن مناطق به این تالاب مهاجرت می کنند تا زمستان خود را در نواحی گرم پشت سر بگذارند ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 16 روز و 18 ساعت پیش
برگزاری نخستین مناظره انتخاباتی جانسون و کوربین

برگزاری نخستین مناظره انتخاباتی جانسون و کوربین به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، بوریس جانسون ، نخست وزیر و رهبر حزب محافظه کار انگلیس و جرمی کوربین ، رهبر حزب کارگر در مجلس این کشور شامگاه سه شنبه نخستین مناظره انتخاباتی خودشان را به میزبانی شبکه تلویزیونی ITV برگزار کردند.
بوریس جانسون و جرمی کوربین در این مناظره بر سر مسائل مختلف از جمله برگزیت، مسائل اقتصادی، نظام بهداشت و سلامت انگلیس و ... مناظره کردند.
پیش تر اما بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس اعلام کرد: در تاریخ 31 ژانویه (یازدهم بهمن ماه) از اتحادیه اروپا خارج می شویم. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 16 روز و 18 ساعت پیش
2 تغییر غذایی برای پرهیز از سرطان ریه

2 تغییر غذایی برای پرهیز از سرطان ریه به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، اگرچه سیگار کشیدن همچنان به عنوان دلیل اصلی ابتلا به سرطان ریه در نظر گرفته می شود، عوامل دیگری نیز می توانند به بروز جهش ها در سلول های ریه منجر شوند.
سرطان ریه یک بیماری بسیار ترسناک است. سرطان ریه نه تنها یکی از دلایل اصلی مرگ و میر ناشی از سرطان در مردان و زنان است، بلکه یک بیماری پنهان کار نیز محسوب می شود، زیرا تا زمانی که سرطان به مرحله ای پیشرفته نرسیده است، امکان دارد فرد هیچ نشانه و علامت خاصی را تجربه نکند. در این مرحله از بیماری نیز احتمال بقای بیمار حتی در صورت درمان کمتر است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 16 روز و 18 ساعت پیش
توزیع شیر در مدارس 7 استان کم برخوردار به صورت پایلوت

توزیع شیر در مدارس 7 استان کم برخوردار به صورت پایلوت رضا عزتیان رئیس اداره تغذیه مراکز جمعی وزارت بهداشت در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، با اشاره به کاهش مصرف لبنیات در افراد اظهار کرد: کاهش مصرف لبنیات و حذف آن از سبد غذایی روزانه خانواده ها باعث بروز مشکلات مختلفی از جمله کمبود کلسیم و بروز بیماری های ناشی از آن در افراد می شود و من به همه به ویژه کودکان توصیه می کنم که مصرف لبنیات را جایگزین تنقلات بی کیفیت و مضر کنند.
او ادامه داد: از نظر فیزیولوژی زنان با مردان تفاوت های مختلفی دارند به همین دلیل باید ریزمغذی های بیشتری را لازم دارند و در همین خصوص وزارت بهداشت برنامه های متنوعی را در ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 16 روز و 19 ساعت پیش
تعارض در لایحه درآمد پایدار شهرداری ها و لایحه ارزش افزوده

تعارض در لایحه درآمد پایدار شهرداری ها و لایحه ارزش افزوده مرتضی الویری رئیس شورای عالی استان ها در گفت و گو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان ، با اشاره به تصویب دو فوریت لایحه درآمد های پایدار شهرداری ها در مجلس گفت: رویکرد این لایحه کسب درآمد های جدید برای شهرداری ها است.
رئیس شورای عالی استان ها تصریح کرد: در مقابل این رویکرد لایحه مالیات بر ارزش افزوده هم در مجلس مطرح است که رویکرد آن کسب درآمد برای اقتصاد ملی است و تنها بخشی از درآمد آن به شهرداری ها می رسد.
او با بیان اینکه محل تأمین منابع لایحه مالیات بر ارزش افزوده کالا ها و خدماتی است که در کشور تولید می شود، اظهار کرد: ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 16 روز و 19 ساعت پیش
پدافند هوایی سوریه حمله موشکی رژیم صهیونیستی را ناکام گذاشت

پدافند هوایی سوریه حمله موشکی رژیم صهیونیستی را ناکام گذاشت به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، رسانه دولتی سوریه اعلام کرد پدافند هوایی این کشور چندین موشک را بر فراز دمشق رهگیری و منهدم کرده است.
یک منبع در وزارت دفاع سوریه گفت جنگنده های رژیم صهیونیستی با چند راکت حومه دمشق را هدف قرار داده اند که اکثر این راکت ها قبل از رسیدن به اهدف خود منهدم شده اند.
این منبع گفته تلاش ها برای پاکسازی کامل منطقه و تعیین خسارات ناشی از این تجاوز ادامه دارد.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 16 روز و 19 ساعت پیش
غذا هایی که قد را بلند می کنند

غذا هایی که قد را بلند می کنند به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، پژوهش ها به این نتیجه رسیده اند که افزایش قد در فصل تابستان بیشتر از فصل زمستان می باشد و علت این موضوع را ارتباط داده اند به گرما و نور و تغییر فصل تابستان نسبت به فصل زمستان.
در این مقاله، مروری خواهیم داشت به پرونده یکی از مراجعین که متاسفانه بعد از یکسال تزریق هورمون رشد، بدون گرفتن نتیجه مناسب، با مراجعه به کلینیک تغذیه و رعایت دستور های غذایی و اصلاح سبک زندگی به نتیجه مطلوب و دلخواه بدون هیچ عارضه ای دست یافتند.
نقش تأمین انرژی مورد نیاز روزمره در حد متناسب و از منابع متنوع ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 16 روز و 20 ساعت پیش
حدیث امام علی (ع) درباره خطرات آرزوی طولانی و هوای نفس

حدیث امام علی (ع) درباره خطرات آرزوی طولانی و هوای نفس به گزارش خبرنگار حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان ،اهمیت حدیث در میان مسلمانان از آن روست که از منابع اصلی استنباط احکام در فقه و عقاید در علم کلام محسوب می شود. همچنین احادیث از منابع اولیه پژوهش های تاریخی است.
به دلیل آشنایی بیشتر و تلمذ در پیشگاه پروردگار الهی و ائمه معصومین، هر روز یک حدیث از معصومین (ع) با مضامین دینی و اخلاقی در بخش قرآن و عترت منتشر می شود.
امام علی (ع):
إِنَّما اَخْشی عَلَیْکُمْ إِثْنَیْنِ: طُولَ الاَْمَلِ وَ اتِّباعَ الْهَوی، اَمّا طُولُ الاَْمَلِ فَیُنْسِی الاْخِرَهَ وَ اَمّا إِتِّباعُ الْهَوی فَإِنَّهُ یَصُدُّ عَنِ الْحَقِّ ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 16 روز و 20 ساعت پیش
دشمن را در جنگ اقتصادی عقب خواهیم زد/ تنها راه حل مسائل موجود، تقویت تولید داخلی است

دشمن را در جنگ اقتصادی عقب خواهیم زد/ تنها راه حل مسائل موجود، تقویت تولید داخلی است به گزارش ، جمعی از تولیدکنندگان، کارآفرینان و فعالان اقتصادی با حضور در حسینیه امام خمینی (رحمه الله) با حضرت آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب امشب در جمع تولیدکنندگان، کارآفرینان و فعالان اقتصادی اظهار داشتند: هم دوستان و هم دشمنان بدانند، ما در عرصه جنگ نظامی و سیاسی و امنیتی دشمن را عقب زدیم؛ همین کار های این چند روز کار های امنیتی بود، مردمی که نبود. در عرصه های مختلف دشمن را عقب زدیم و به توفیق الهی در عرصه ی جنگ اقتصادی هم به طور قاطع دشمن را عقب خواهیم زد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 16 روز و 20 ساعت پیش
در زمین بگردید و بنگرید + تصویر

در زمین بگردید و بنگرید + تصویر به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان ، صفحه اینستاگرام نوجوان از صفحات منتسب به دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت اللّه خامنه ای، بخشی از سخنان رهبر معظم انقلاب را که با توجه به آیه 20 سوره عنکبوت بیان شده، منتشر کرد.
در ادامه متن و تصویر پست مربوطه را مشاهده می کنید:
ببینید قرآن چقدر به علم و نظر کردن و تدبر کردن از گذشته درس گرفتن تکیه می کند. ببینید چقدر شکر نعمت را بزرگ می شمارد. شکر نعمت یعنی چه؟ معنای شکر نعمت این است که شما آن نعمتی را که خدا داده اول بشناسید، بعد آن را در جای شایسته خود که بر حسب حکمت خود معین کرده مصرف کنید. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 16 روز و 20 ساعت پیش
تایم از تصمیم پمپئو برای استعفا خبر داد

تایم از تصمیم پمپئو برای استعفا خبر داد به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، مجله تایم گزارش داد مایک پمپئو ، وزیر خارجه آمریکا در هفته های گذشته به سه نفر از اعضای ارشد حزب جمهوری خواه گفته قصد دارد از سمتش استعفا کرده و در انتخابات مجلس سنا در سال آینده نامزد شود.
به گزارش تایم مشکلی که پمپئو در حال حاضر با آن روبرو است این است انجام دادن این کار بدون وارد آوردن لطمه سیاسی به خودش است.
سه عضو حزب جمهوری خواه به تایم گفته اند برنامه پمپئو قبلاً این بود که تا اوایل بهار سال آینده میلادی در سمتش باقی بماند، اما اتفاقات اخیر، به خصوص آغاز تحقیقات استیضاح از دونالد ترامپ ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 16 روز و 20 ساعت پیش
ویژگی جدید گوگل مپ، مناسب برای توریست ها

ویژگی جدید گوگل مپ، مناسب برای توریست ها به گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان ، چند سالی است با توسعه یافتن و همه گیر شدن استفاده از تلفن های همراه، کاربران برای انجام بسیاری از کارهای روزمره خود از گوشی های موبایل استفاده می کنند. یکی از مورد استفاده ترین نرم افزارهای موجود در تلفن های همراه، نرم افزارهای مسیریابی هستند که محبوب ترین آن ها نرم افزار گوگل مپ بوده و به صورت پیشفرض روی تمامی گوشی های اندرویدی نصب شده است. اما شرکت گوگل به تازگی اعلام کرده است که قابلیتی جدید به این نرم افزار اضافه خواهد شد که به وسیله آن کاربران می توانند بدون نگرانی از تلفظ غلط نام اماکن موجود در کشورهای خارجی ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 16 روز و 20 ساعت پیش
چگونه سرفه شبانه کودک را درمان کنید؟

چگونه سرفه شبانه کودک را درمان کنید؟ به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، سرفه شبانه در کودکان به میزان زیادی دیده می شود. ممکن است کودک در طول روز سرفه نکند، ولی به محض خوابیدن در زمان شب، سرفه مداوم او را آزار دهد و مانع از خواب راحتش شود و حتی ممکن است استفراغ را در او به همراه داشته باشد.
این مسئله قطعاً هشداری برای والدین است. سرفه یک عکس العمل فیزیولوژیکی و یک واکنش غیر ارادی در بدن به شمار می رود. بدن با یک بازدم شدید سعی می کند مخاط، گرد و غبار و دیگر ذرات را از طریق مجاری تنفسی و هوایی خارج کند.
یک کودک سالم دانش آموز و در سنین مدرسه که سابقه عفونت تنفسی نداشته باشد، ممکن است 34 بار در روز سرفه کند ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 16 روز و 20 ساعت پیش
هزاران معلم آمریکایی مجلس ایالتی در ایالت ایندیانا را محاصره کردند

هزاران معلم آمریکایی مجلس ایالتی در ایالت ایندیانا را محاصره کردند به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، در یکی از بزرگترین تجمعات اعتراضی معلمان در آمریکا هزاران معلم مجلس ایالتی در ایالت ایندیانا را محاصره کردند.
همزمان با موج اعتراض گسترده فعالان بخش آموزش و آموزگاران در سراسر خاک آمریکا، سه شنبه هزاران معلم که لباس قرمز رنگ به تن داشتند مجلس ایالتی در ایالت ایندیانا را محاصره کردند و خواهان افزایش دستمزد خود شدند.
اتحادیه های مربوط به معلمان اعلام کردند: به علت تظاهرات روز سه شنبه که همزمان با نشست قانونگذاران ایالتی درباره برنامه های سال 2020 برگزار شد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 16 روز و 20 ساعت پیش
پسر 8 ساله در باند دزدان

پسر 8 ساله در باند دزدان به گزارش، ماموران کلانتری بانوان مشهد به رفتار های دو زن و پسر بچه هشت ساله در صف اتوبوس مشکوک شده بودند به همین دلیل این سه نفر را زیر نظر گرفتند. رفتار های پیرزن و زن جوان در حالی شک ماموران را بیشتر کرد که با حرکت اتوبوس پسر بچه به ایستگاه بازگشت و دو زن دیگر نیز سوار اتوبوس نشدند.
دقایقی بعد این سه نفر که گویی اعضای یک خانواده بودند به سمت نانوایی در همان نزدیکی رفتند و هر سه نفر در صف نان ایستادند. ظن ماموران هر لحظه بیشتر می شد تا این که پسر بچه گوشی تلفن همراهی را به طور پنهانی از دست زن جوان گرفت و از نانوایی بیرون رفت ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: حوادث انتشار : 16 روز و 21 ساعت پیش
چند عضو گروه های تروریستی مورد حمایت ترکیه در سوریه کشته شدند

چند عضو گروه های تروریستی مورد حمایت ترکیه در سوریه کشته شدند به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، به نقل از شبکه تلویزیونی الاخباریه سوریه، در انفجار خودرو بمب گذاری شده در یک ایستگاه ایست و بازرسی گروه های تروریستی تحت حمایت ترکیه در روستای کوع شلاح در حومه رأس العین، شماری از آن ها کشته و زخمی شدند.
کشته شدگان این گروه ها برای معالجه به خاک ترکیه منتقل شدند.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 16 روز و 21 ساعت پیش
دسیسه شیطانی پسر جوان برای زن ماساژور

دسیسه شیطانی پسر جوان برای زن ماساژور به گزارش، دینا 29 ساله وقتی خود را به پلیس رساند درحالی که آشفته و گریان بود به ماموران گفت: من سال های زیادی است دوره ماساژوری را آموخته ام و با توجه به این که این کار منبع درآمد مناسبی داشت در خانه ام و در شهرک غرب خدمات ماساژ انجام می دادم. وی افزود: مدتی قبل پسر جوانی به نام حامی به خانه ام آمد و گفت عصب پایش آسیب دیده است، چون بیمار بود و از سوی آشنایی معرفی شده بود تصمیم گرفتم با رعایت همه موارد پایش را ماساژ بدهم از این رو من به او خدمات ماساژ ارائه دادم و حامی هم بعد از پرداخت هزینه خانه ام را ترک کرد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: حوادث انتشار : 16 روز و 22 ساعت پیش
عواملی که درد پشت سر را به جانتان می اندازند

عواملی که درد پشت سر را به جانتان می اندازند به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، خستگی زیاد، بی خوابی و بسیاری از عوامل دیگر در برخی افراد منجر به ایجاد سردرد های آزار دهنده می شود، اما بعضی از افراد دچار درد ناحیه پشت سر خود می شوند که بسیار آزار دهنده است.
استرس، خستگی، کمبود خواب و مصرف موادغذایی مضر، ساختار بدنی ضعیف، ورم مفاصل، درد های سینوسی و کم نوشیدن آب از عوامل ابتلا به درد پشت سر هستند. در همین راستا باشگاه خبرنگاران جوان در این گزارش به بیان راهکار های مناسب برای پیشگیری از سردرد پشت سر پرداخته است که در ادامه می خوانید.
فشار زیاد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 16 روز و 22 ساعت پیش
نکات مهم در رابطه با مصرف سبزیجات که شاید نمیدانید!

نکات مهم در رابطه با مصرف سبزیجات که شاید نمیدانید! به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، وجود فیبر در سبزی ها یکی دیگر از دلایلی است که به اهمیت مصرف آن ها در رژیم غذایی می افزاید. فیبر ها به کاهش چربی خون، کاهش قند خون، سلامت دستگاه گوارش و پیشگیری از یبوست کمک می کند.
همه انسان ها باید در رژیم غذایی خود از پنج گروه غذایی اصلی یعنی گروه گوشت، تخم مرغ، حبوبات و مغزها، گروه شیر و لبنیات، گروه میوه ها، گروه سبزی ها و گروه نان و غلات استفاده کنند.
قطعا اولویت دادن یک گروه بر گروه دیگر، تعادل غذایی را بر هم می زند و مشکلات و عوارض مختلفی برای افراد به همراه می آورد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 16 روز و 23 ساعت پیش
آتش اغتشاشات چقدر از اموال مردم را سوزاند؟ +اینفوگرافی

آتش اغتشاشات چقدر از اموال مردم را سوزاند؟ +اینفوگرافی به گزارش، در پی اعلام سهمیه بندی بنزین و اعتراض برخی از مردم، اشرار فرصت طلب با اغتشاش و آشوب، خسارات زیادی به بخش های مختلف اموال عمومی وارد کردند.
منبع:مهر
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 16 روز و 23 ساعت پیش
فداکاری دختر 12 ساله برای نجات خواهر

فداکاری دختر 12 ساله برای نجات خواهر به گزارش، ساعت 5:30 عصر دوشنبه 27 آبان مأموران کلانتری 161 ابوذر در تماس با بازپرس کشیک قتل پایتخت از قتل مردی میانسال به دست دختر 12 ساله اش خبر دادند. طبق اظهارات مأموران کلانتری این دختر نوجوان که شیما نام داشت برای دفاع از مادرش دست به این جنایت زده است.
بدین ترتیب بازپرس جنایی و تیم بررسی صحنه جرم برای تحقیق از متهم کوچک راهی کلانتری ابوذر شدند. بازپرس شعبه دهم دادسرای جنایی با مشاهده مادر و خواهر بزرگتر متهم و سپس صحبت اولیه با دختر 12 ساله دریافت وی نمی تواند قاتل پدرش باشد و فرضیه قتل به دست این دختر کوچک رنگ باخت. با این حال دخترک در بازجویی ها اصرار داشت که خودش قاتل است ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: حوادث انتشار : 16 روز و 23 ساعت پیش
درخواست نتانیاهو برای تشکیل کابینه ائتلافی در اسرائیل

درخواست نتانیاهو برای تشکیل کابینه ائتلافی در اسرائیل به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، بنیامین نتانیاهو ، نخست وزیر رژیم صهیونیستی از بنی گانتز ، رئیس ائتلاف آبی و سفید و آوریگدور لیبرمن، رئیس حزب اسرائیل بیتنا خواست در تشکیل کابینه ائتلافی برای ایمن نگاه داشتن این رژیم و ضمیمه کردن دره اردن به سرزمین های اشغالی فلسطین به او بپیوندند.
این در حالی است که رئیس رژیم صهیونیستی از سرکرده دو حزب اصلی صهیونیست خواست اختلافات خود را کنار بگذارند و کابینه را هر چه سریعتر تشکیل دهند.
بیشتر بخوانید : ذوق زدگی نتانیاهو از سیاست آمریکا درباره شهرک سازی های اسرائیل ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 16 روز و 23 ساعت پیش
فصل سرد مستاجران از راه رسید

فصل سرد مستاجران از راه رسید به گزارش، بازار خرید و فروش و اجاره مسکن در پایتخت روند معکوسی را طی می کنند. با وجود این که رشد قیمت در بخش فروش متوقف شده، جهت شیب اجاره بها به سمت بالا است. تحقیقات میدانی نشان می دهد سیکل بالانس قیمت بین اجاره و فروش از نیمه دوم سال گذشته آغاز شده و این روند ادامه دارد. رکود معاملات مسکن، کاهش نرخ سود بانکی و تورم عمومی تاثیر خود را در بازار مسکن ایجاد کرده و موجران در محاسبات خود این موضوعات را لحاظ می کنند.
اگرچه با توجه به رکود در بخش خرید و فروش، آپارتمان های فروش نرفته وارد بازار اجاره شده، منحنی قیمت در این بخش کماکان صعودی است ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 16 روز و 23 ساعت پیش
بیماری ها را بر اساس گروه خونی خود بشناسید

بیماری ها را بر اساس گروه خونی خود بشناسید به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، بیماری، نوع تغذیه و خوراک هر شخصی را می توان برای جریان یک زندگی سالم طبق گروه خونی تعیین کرد، یعنی هر گروه خونی با توانایی بدن در هضم غذا در ارتباط است. اگر نوع گروه خونی خود را نمی دانید کافی است با یک آزمایش ساده به راحتی از این قضیه مطلع شوید.
این نظریه توسط دکتر پیتر جی. د. آدامو ارائه شده است، اما تاکنون هیچگونه تحقیقات علمی به اثبات آن نپرداخته است. ما قصد داریم در این گزارش به بررسی بیماری ها و تغذیه مناسب بر اساس نوع گروه خونی بپردازیم.
گروه خونی A ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 17 روز و 0 ساعت پیش
فرکی: وقفه فیفا دی پیش از بازی با پارس جنوبی کمی نگرانمان کرد/ ویلموتس می تواند نگاه خریدارانه تری به بازیکنان پیکان داشته باشد

فرکی: وقفه فیفا دی پیش از بازی با پارس جنوبی کمی نگرانمان کرد/ ویلموتس می تواند نگاه خریدارانه تری به بازیکنان پیکان داشته باشد سرمربی تیم پیکان تهران گفت: ویلموتس می تواند بازیکنی مثل مغانلو را به تیم ملی دعوت کرده و نگاه خریدارانه تری به بازیکنان پیکان داشته باشد.
حسین فرکی سرمربی تیم پیکان تهران در گفت و گو خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان ، در خصوص بازی پیش روی تیمش مقابل پارس جنوبی جم عنوان کرد: پیش از وقفه زمانی که به دلیل فیفا دی رقم خورد، شرایط خوبی در تیم مان داشتیم و روند پیکان رو به جلو بود. اما این وقفه موجب می شود تا ادامه را نتوان خوب پیش بینی کرد.
وقفه فیفا دی پیش از بازی با پارس جنوبی کمی نگرانمان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: ورزشی انتشار : 17 روز و 0 ساعت پیش
رمزگشایی از ناپدید شدن شاهدخت منتقد سعودی/ بسمه به سرنوشت خاشقچی دچار شده است؟

رمزگشایی از ناپدید شدن شاهدخت منتقد سعودی/ بسمه به سرنوشت خاشقچی دچار شده است؟ به گزارش، خبرگزاری دویچه وله مطلع شده، نگرانی هایی از مفقود شدن بسمه دختر سعود بن عبد العزیز آل سعود، شاهدخت برجسته و منتقد سعودی که مدافع حقوق بشر بوده است، وجود دارد و گفته می شود که او احتمالا در ریاض در حبس خانگی به سر می برد.
یک منبع آگاه نزدیک به این شاهدخت که خواسته نامش فاش نشود به خبرگزاری دویچه وله گفت، اگرچه خانواده او با خاندان سلطنتی در ارتباط بوده اند، اما این شاهدخت نتوانسته به طور علنی صحبت کند، زیرا ارتباطاتش تحت نظارت قرار دارند.
بسمه دختر سعود مدت ها از اصلاحات قانون اساسی عربستان و مسائل حقوق بشری در عربستان و منطقه حمایت کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 17 روز و 0 ساعت پیش
تمامی کشور ها به ایران حق داده اند که تعهدات برجامی خود را کاهش دهد

تمامی کشور ها به ایران حق داده اند که تعهدات برجامی خود را کاهش دهد علی صوفی عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان در گفت وگو با خبرنگار احزاب و تشکل های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، با اشاره به گام چهارم کاهش تعهدات برجامی ایران، گفت: جمهوری اسلامی ایران در همان گام اول، سیاست و مواضع خود را درباره برجام و تداوم بدعهدی های طرف غربی اعلام کرد.
او ادامه داد: در همان گام اول هم شاهد بودیم که طرفین غربی واکنش های بسیاری از خود نشان دادند و حتی یک سری تهدید هایی را نیز در برابر کشورمان از خود نشان دادند، اما امروز شرایط به وضعیت عادی بازگشته است و تقریباً تمامی کشور ها پذیرفته اند که وقتی طرف مقابل به تعهدات خود عمل نمی کند ایران نیز حق دارد تعهدات ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 17 روز و 0 ساعت پیش
افزایش قیمت بنزین، مسکن را گران نخواهد کرد/ آرامش در بازار مسکن تا خرداد 99

افزایش قیمت بنزین، مسکن را گران نخواهد کرد/ آرامش در بازار مسکن تا خرداد 99 حسام عقبایی نایب رئیس اول اتحادیه املاک استان تهران در گفت وگو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، از افزایش نیافتن قیمت مسکن همزمان با آغاز طرح اصلاح نرخ بنزین خبر داد و گفت: قیمت مسکن تا پایان خرداد سال 99 به بهانه گران شدن بنزین افزایش نخواهد یافت.
او با بیان اینکه بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران ادعا کرده بودند که ممکن است تغییراتی در قیمت مسکن رخ دهد، گفت: بازار مسکن کشش افزایش قیمت ندارد و متقاضیان این بازار هم اگر قیمت ها در این بازار ها تغییر کند قادر به خرید آن نخواهند بودند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 17 روز و 0 ساعت پیش
آسیب های زندگی در خانه های کوچک چیست؟

آسیب های زندگی در خانه های کوچک چیست؟ مهدی کلهر روانشناس اجتماعی در گفت وگو با خبرنگار حوزه ازدواج و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان ، درباره آسیب هایی روانی و اجتماعی زندگی در خانه های کوچک اظهار کرد: آسیب هایی که خانه های کوچک دارد را در دو حوزه اجتماعی و روانشناختی می توانیم بررسی کنیم.
این روانشناس بیان کرد: در حوزه اجتماعی، اگر این خانه ها در مکان های پر رفت و آمد ساخته شود مشکلات اجتماعی مانند افزایش ترافیک و حجم جمعیت در یک منطقه خاص را ایجاد کرده که به تبع آن مشکلات حمل نقلی نیز ایجاد خواهد شد.
کلهر با اشاره به اینکه بعضی از افراد به دنبال خانه دوم هستند و این خانه ها بستری برای آسیب های دیگر را ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 17 روز و 0 ساعت پیش
مردم علیه اشرار/ بانک ها کرکس نباشند/ اتحادیه پزشکان بدون کارتخوان

مردم علیه اشرار/ بانک ها کرکس نباشند/ اتحادیه پزشکان بدون کارتخوان به گزارش گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، صفحه نخست روزنامه های سیاسی امروز ( چهارشنبه 29 آبان) را در ادامه مشاهده می کنید.
در حال تکمیل .... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 17 روز و 0 ساعت پیش
سازمان ملل: شهرک سازی رژیم صهیونیستی در کرانه باختری غیرقانونی است

سازمان ملل: شهرک سازی رژیم صهیونیستی در کرانه باختری غیرقانونی است به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین، سازمان ملل متحد شهرک سازی های رژیم صهیونیستی در کرانه باختری رود اردن را غیرقانونی خواند.
بر این اساس، استفان دوجاریک، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل گفت: موضع سازمان ملل درباره شهرک های اسرائیلی (شهرک های صهیونیست نشین در کرانه باختری) تغییر نکرده است. سازمان ملل احداث این شهرک ها را غیر قانونی می داند و الحاق اراضی با قدرت نظامی را به رسمیت نمی شناسد.
دیروز مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا از شهرک سازی های رژیم صهیونیستی حمایت و اعلام کرد واشنگتن ساخت و ساز های اسراییل در کرانه باختری را غیرقانونی نمی داند ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 17 روز و 0 ساعت پیش
خدمات اورژانس فارس در حوادث ترافیکی هفته گذشته

خدمات اورژانس فارس در حوادث ترافیکی هفته گذشته به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز ، بهناز رستگارفر معاون مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز اظهار کرد: در هفته گذشته، یک هزار و 75 مورد حادثه ترافیکی در سطح استان به وقوع پیوست که به دنبال این حوادث یک هزار و 227 مورد دچار جراحت و مصدومیت شدند.
او افزود: در حوادث ترافیکی شهری 451 مورد و در حوادث ترافیکی جاده ای، 388 مورد پس از اقدامات اولیه درمانی از سوی تیم های امدادی اورژانس به مراکز درمانی استان منتقل و بستری شدند.
رستگارفر با بیان اینکه 560 مورد در حوادث ترافیکی استان ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: حوادث انتشار : 17 روز و 1 ساعت پیش
صدای چرخ های تولید در کارخانه قند فسا

صدای چرخ های تولید در کارخانه قند فسا به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز ، با پیگیری مسئولان قضایی استان و فرمانداری ویژه فسا در سال رونق تولید، چرخ های تولید در کارخانه قند فسا دوباره به چرخش در آمد.
آرگیو سرپرست فرمانداری ویژه فسا اظهار کرد: این کارخانه قادر است روزانه 800تن چغندر قند را استحصال و به شکر سفید تبدیل کند.
او با بیان اینکه گام های خوبی برای اشتغال و تولید در شهرستان فسا برداشته شده است اضافه کرد: با راه اندازی مجدد در این کارخانه 315نفر کارگر فصلی این کارخانه پس از چند ماه بیکاری مجددا مشغول به کار شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 17 روز و 1 ساعت پیش
اجرای طرح گردشگری در کویر حاج علی قلی دامغان

اجرای طرح گردشگری در کویر حاج علی قلی دامغان به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، قاسمی رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری دامغان در جلسه بررسی وضعیت گردشگری گفت: بر اساس مصوبه دفتر جذب سرمایه گاری استان سمنان و بمنظور توسعه گردشگری پایدار و پویا سازی اقتصاد وا شتغال، 15 مصوبه گردشگری در استان تصویب شد و مقرر شد 2 طرح گردشگری در کاروان سرای قوشه و ایجاد اکو کمپ در کویر حاج علی قلی اجرای شود.
او افزود: تمام بستر های خدماتی زمین به مساحت 2 هکتار در کویر حاج علی قلی آماده است.
رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری دامغان بیان کرد: با اجرای طرح گردشگری اکو کمپ در کویر حاج علی قلی علاوه بر رونق اشتغال منطقه ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 17 روز و 1 ساعت پیش
آسفالت بیش از 2 میلیون متر مربع معابر شهر شیراز

آسفالت بیش از 2 میلیون متر مربع معابر شهر شیراز به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز ، اسکندرپور شهردار شیراز با بیان اینکه طبق بودجه سال 98 در سال جاری باید یک میلیون و 200 هزار متر مربع از معابر سطح شهر آسفالت شوند، اظهار کرد: در مجموع تا پایان امسال 3 میلیون و 200 هزار متر مربع آسفالت در سطح معابر شهر ریخته می شود.
او، در بازدید از گروه های پخش آسفالت مناطق یازده گانه سطح شهر تصریح کرد: طبق نظرسنجی، خواسته اصلی شهروندان در 9 منطقه از مجموع 11 منطقه شیراز، بهبود وضعیت آسفالت معابر است و بر اساس خواسته مردم عزم جدی شهرداری برای آسفالت معابر سطح شهر آغاز شد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 17 روز و 1 ساعت پیش
بهانه ای برای اجرا نشدن طرح انتقال آب به یزد وجود ندارد

بهانه ای برای اجرا نشدن طرح انتقال آب به یزد وجود ندارد به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، محمدعل طالبی عصر امروز در جلسه مشترک شرکت آب منطقه ای و مدیران شرکت آب نیرو با اشاره به مصوبه طرح های انتقال آب به یزد اظهار داشت: نیمی از آب شرب استان از خط انتقالی و نیمی دیگر از چاه های استان تامین می شود که کیفیت منابع داخلی آب یزد بسیار پایین است و این امر نارضایتی مردم را به دنبال داشته است.
وی با اشاره به حساسیت یزدی ها نسبت به موضوع انتقال آب عنوان کرد: پس از سفر رهبر معظم انقلاب به استان یزد، موضوع خط دوم انتقال آب کلید خورد و از آن زمان مطالبه جدی از سوی مردم در این زمینه شکل گرفت. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 17 روز و 2 ساعت پیش
دیدار اعضای ستاد اربعین با نماینده ولی فقیه در استان

دیدار اعضای ستاد اربعین با نماینده ولی فقیه در استان به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، آیت الله شاهچراغی نماینده ولی فقیه در استان سمنان از مردم استان بخاطر کمک های نقدی و غیر نقدی از موکب ها تشکر کرد و افزود: خدمت به زائران، ثوابش کمتر از زیارت نیست.
او با تاکید بر شناسایی نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت ستاد اربعین ، از ارسال دلنوشته های دانش آموزان استان به دفتر مقام معظم رهبری به عنوان کاری نو با هدف سهیم بودن و آشنایی دانش آموزان با اربعین یاد کرد.
مسئول موکب لبیک یا حسین در نجف اشرف با بیان توزیع 10 هزار پاکت در بین مدارس به همراه دلنوشته گفت ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 17 روز و 2 ساعت پیش
برداشت طلای سرخ در بوانات

برداشت طلای سرخ در بوانات به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ا ز شیراز ، جهانبخش هاشمی کارشناس مسئول باغبانی گفت: با توجه به شرایط آب و هوایی این شهرستان توسعه کشت گیاهان مقاوم و کم آب بر، برای علاقه مندان به کشت گیاهان داررویی صرفه اقتصادی دارد.
او افزود: پیش بینی می شود تا پایان برداشت نزدیک به 30 کیلوگرم زعفران برداشت شود.
هاشمی ادامه داد: در فصل برداشت برای حدود 500 نفر اشتغال موقت ایجاد شده است.
انتهای پیام/م
برداشت 30 کیلوگرم زعفران در بوانات ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 17 روز و 2 ساعت پیش
وجود 12 هزار زندانی جرایم غیر عمد در فارس

وجود 12 هزار زندانی جرایم غیر عمد در فارس به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ا ز شیراز ، مدیرعامل ستاد دیه استان فارس با بیان اینکه زندانیان جرایم غیرعمد استان فارس نسبت به مدت مشابه پارسال رشد 10 درصدی دارند، گفت: غفلت نسبت به ایمنی محیط کار، بی توجهی به مقررات رانندگی، افزایش قیمت طلا، تغییر فاحش قیمت ها در بازار، سوءاستفاده برخی وام گیرندگان از تضامین بانکی و بیش از همه مشکلات معیشتی اقشار متوسط به پایین از دلایل اصلی حبس این افراد به شمار می آید.
اصغر تراب پور با اشاره به میانگین 20 میلیون تومانی این افراد دربند افزود ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 17 روز و 2 ساعت پیش
پایان مسابقات داژبال بانوان کارگر کشور در شاهرود

پایان مسابقات داژبال بانوان کارگر کشور در شاهرود به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، نخستین دوره مسابقات داژبال بانوان کارگر کشور با قهرمانی تیم شاهرود الف پایان یافت و تیم های تهران و مرکزی عناوین دوم و سوم را از آن خود کردند.
در این مسابقات 60 بازیکن در قالب 10 تیم از 9 استان در مجموعه ورزشی جهان پهلوان تختی شاهرود با هم رقابت کردند.
سوسن دانشفر نایب رئیس فدراسیون ورزش کارگری گفت: برگزیدگان مسابقات داژبال رقابت ها در قالب تیم ملی به مسابقات جهانی 2020 شرکت ها در کشور یونان اعزام می شوند.
10 داور از استان های سمنان، تهران، مرکزی و خراسان شمالی این رقابت ها را قضاوت کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: ورزشی انتشار : 17 روز و 2 ساعت پیش
فعالیت بیش از 30 جایگاه توزیع سوخت فعال در شیراز

فعالیت بیش از 30 جایگاه توزیع سوخت فعال در شیراز به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ا ز شیراز ، سردار یدالله بوعلی جانشین سپاه فجر استان فارس از پیگیری تامین سوخت و امنیت جایگاه های سوخت توسط سپاه خبرداد و گفت: بعد از شرارت های اخیر در شیراز و اختلال در توزیع بنزین و سردرگمی مردم در تامین سوخت خودروها، سپاه مسئولیت این موضوع را پذیرفته و از امروز صبح روند توزیع آن توسط تانکر های سوخت رسان به جایگاه ها با قوت از سر گرفته شده است.
او افزود: به جز 15 جایگاه سوختی که از رده خارج شده سایر جایگاه ها در حال ارائه خدمت به مردم است.
ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 17 روز و 3 ساعت پیش
همایش ملی سرمایه های اجتماعی ماه آینده در قزوین

همایش ملی سرمایه های اجتماعی ماه آینده در قزوین به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین ، سید ابوالحسن نایینی رییس دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) در نشست کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده گفت: همایش ملی سرمایه های اجتماعی با مشارکت دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) و دادگستری استان 27 آذرماه در این دانشگاه برگزار می شود.
نایینی افزود: این همایش با هدف گفتمان سازی، جریان سازی و سیاست گذاری بر مبنای مولفه های سرمایه اجتماعی در بین مدیران و متولیان امور اجتماعی برگزار خواهد شد.
او اضافه کرد: محرک اصلی توسعه یک جامعه، سرمایه های اجتماعی آن هستند که علم و فناوری و همه امور دیگر وابسته به آن است ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 17 روز و 4 ساعت پیش
صدور 72هزار کارت سوخت در استان کرمانشاه

صدور 72هزار کارت سوخت در استان کرمانشاه به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ، فتاح اظهار داشت: از ابتدای سال تاکنون 72 هزار کارت سوخت در استان صادر شده و 17 هزار کارت سوخت دیگر در باجه معطل نگهداری می شود که علت معطل ماندن کارت ها تغییر آدرس افراد و نیز تغییر مالکیت کارتهاست.
مدیر کل پست استان کرمانشاه گفت: افرادی که دارای مالکیت خودرو باشند کارت سوخت به نام آن ها صادر می شود و این افراد می توانند با وارد شدن به سایت شرکت ملی پست موقعیت کارت سوختی خود را که برای آن ها صادرشده مشخص کنند.
فتاح بیان کرد: 17 مرکز پستی کار خدمات را انجام می دهند که شامل ناحیه مرکزی پستی در شریعتی ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 17 روز و 4 ساعت پیش
چه کسانی می توانند نام و نام خانوادگی خود را تغییر دهند؟

چه کسانی می توانند نام و نام خانوادگی خود را تغییر دهند؟ به گزارش، نام اعم از نام کوچک و نام خانوادگی از احوال شخصیه به شمار می آید و به تعبیر دیگر جزء وضعیت مدنی اشخاص است و اصولا باید دوام داشته باشد چرا که تغییر نام و نام خانوادگی مشکلاتی در روابط حقوقی اشخاص پدید می آورد و چه بسا به حقوق دیگران لطمه می زند، از این رو تغییر نام در حقوق جدید محدود شده و یک امر استثنائی به شمار می آید.
تغییر نام کوچک
انتخاب نام مناسب از جمله حقوقی است که والدین در مقابل فرزند بر عهده دارند. قانون ضوابطی را برای انتخاب نام مقرر داشته است که بر طبق این ضوابط جز در موارد مصرح در قانون، افراد در انتخاب نام برای فرزند خود آزاد هستند ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 17 روز و 4 ساعت پیش
آنتی بیوتیک طبیعی که دشمن سرماخوردگی است

آنتی بیوتیک طبیعی که دشمن سرماخوردگی است جعفر غفارزاده متخصص طب سنتی در گفت وگو با خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، درباره فواید شلغم و لبو در فصل سرما اظهار کرد: افراد می توانند در فصول سرد سال شلغم و لبو را در برنامه غذایی خود قرار دهند اما شلغم بیشتر توصیه می شود، زیرا خاصیت آنتی بیوتیکی طبیعی زیادی دارد.
او در ادامه افزود: بخور شلغم باعث از بین رفتن میکروب ها و ویروس هایی که در فصل سرما بیشتر ظاهر می شوند، خواهند شد اما خوردن آن برای افرادی که مشکل گوارشی و کلیوی دارند، زیاد توصیه نمی شود، زیرا می تواند موجب نفخ و دردهای شکمی شود. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 17 روز و 4 ساعت پیش
رونمایی از پلتفرم جدید پرداخت فیسبوک + تصویر

رونمایی از پلتفرم جدید پرداخت فیسبوک + تصویر به گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان ، فیسبوک از بستر پرداخت جدیدی با هدف آسانتر کردن ارسال پول آنلاین، رونمایی کرده است. پلتفرم Facebook Pay نه تنها در شبکه های اجتماعی بلکه در واتس اپ، مسنجر و اینستاگرام نیز کار خواهد کرد و به کاربران این امکان را می دهد تا منابع مالی را به دوستان و مخاطبان خود در هر یک از این برنامه ها انتقال دهند. این شرکت می گوید "تجربه پرداخت راحت، ایمن و مداوم" را در بین همه این سرویس ها ارائه می دهد، تا اطلاعات کاربر ایمن باشد و محافظت شود.
بیشتر بخوانید: لایک های اینستاگرام از هفته آینده ناپدید می شود ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 17 روز و 4 ساعت پیش
ستاد های ویژه کنترل قیمت ها در کرمانشاه تشکیل شد

ستاد های ویژه کنترل قیمت ها در کرمانشاه تشکیل شد به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ، هوشنگ بازوند با بیان اینکه درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به خانواده ها باز می گردد، اظهارداشت: 65 درصد بنزین مصرفی مردم با قیمت یک هزار و 500 تومان توزیع می شود از این رو به نظر نمی رسد که اجرای این طرح تاثیر چندانی بر افزایش قیمت کالا ها نداشته باشد.
او افزود: به منظور به حداقل رساندن تاثیرات تورمی این طرح در استان کرمانشاه، دو ستاد برای تنظیم قیمت کالا ها در بازار و کنترل قیمت حمل و نقل تشکیل شده است.
استاندار کرمانشاه اعلام کرد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 17 روز و 5 ساعت پیش
کاهش 7 درصدی تلفات در حوزه درون شهری اصفهان

کاهش 7 درصدی تلفات در حوزه درون شهری اصفهان به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان ،حجت الله غلامی معاون عمرانی استانداراصفهان در جلسه شورای ترافیک استان اصفهان با بیان اینکه در هفت ماهه سال جاری در حوزه درون شهری نیز این تلفات کاهش 7 درصدی داشته افزود: این کاهش تلفات به علت، فرهنگ سازی و اقدامات پیشگیرانه و بازدارنده پلیس، شهرداری و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای است.
سرهنگ پور قیصری رئیس پلیس راه استان اصفهان نیز در این جلسه با بیان اینکه در هفت ماه گذشته بیشترین تصادفات فوتی مربوط محور های غرب استان بوده گفت ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 17 روز و 6 ساعت پیش
محدودیت های ترافیکی راهپیمایی روز چهارشنبه در شهر اراک

محدودیت های ترافیکی راهپیمایی روز چهارشنبه در شهر اراک به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اراک ، سرهنگ سید علی حسینی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: با توجه به فراخوان های مردمی در برگزاری راهپیمایی “میثاق با ولایت، حمایت از اقتدار و امنیت کشور" و خدمت رسانی و تسهیل دسترسی و حضور شهروندان انقلابی، محدودیت هایی در سطح شهر اراک اعمال شده است.
سرهنگ حسینی افزود: محدودیت های اعمال شده در سطح شهر اراک از ساعت 9 صبح روز چهارشنبه بیست و نهم آبان ماه سال جاری اجرا و تا پایان مراسم ادامه خواهد داشت و در ساعات محدودیت ترافیکی، رفت و آمد تمامی وسایل نقلیه موتوری ممنوع می باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: حوادث انتشار : 17 روز و 6 ساعت پیش
تیم های امدادی استان بوشهر در آماده باش کامل برای مقابله با سیل قرار دارند

تیم های امدادی استان بوشهر در آماده باش کامل برای مقابله با سیل قرار دارند به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر ، مهرداد ستوده ظهردر نشست ستاد هماهنگی مدیریت بحران استان بوشهر با اشاره به بارش باران در نقاط مختلف استان بوشهر بیان کرد: بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی تاکنون به طور متوسط 75 میلیمتر بارش باران در استان بوشهر ثبت و در این راستا نشست هماهنگی ستاد مدیریت بحران تشکیل شد.
او با تاکید بر توجه به حوزه پیشگیری از وقوع حادثه در زمان بارش شدید باران گفت: در این راستا تمام شهرداری ها و دهیاری ها برای مقابله با حوادث از آمادگی بالایی برخوردار هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 17 روز و 6 ساعت پیش
بیانیه دعوت به راهپیمایی محکومیت جنایت اخیر عناصر فرصت طلب و ضد انقلاب شیراز

بیانیه دعوت به راهپیمایی محکومیت جنایت اخیر عناصر فرصت طلب و ضد انقلاب شیراز به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ا ز شیراز ، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان فارس با صدور بیانیه ای نسبت به فراخوان عمومی برای شرکت گسترده عموم مردم حزب اللهی و ولایتمدار شیراز در مراس م راهپیمایی روز پنجشنبه 30 آبان ماه به منظور محکومیت جنایات اخیر عناصر فرصت طلب و ضد انقلاب که با ایجاد رعب و وحشت و تخریب اموال عمومی و خصوصی سعی در نا امنی شیراز کردند، دعوت به عمل آورد.
در این بیانیه آمده است بار دیگر عوامل ضدانقلاب و عناصر فرصت طلب و شرور با استفاده از فضای به وجود آمده در اعتراض به افزایش قیمت بنزین و سهیه بندی ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 17 روز و 7 ساعت پیش
رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر منصوب شد

رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر منصوب شد به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر ، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان در حکمی دکتر اله کرم اخلاقی متخصص گوش و حلق و بینی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را به عنوان رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر منصوب کرد.
انتهای پیام/م
دکتر اله کرم اخلاقی رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر شد ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 17 روز و 7 ساعت پیش
دیدار تیم های فوتبال تراکتور سازی و شهر خودرو لغو شد

دیدار تیم های فوتبال تراکتور سازی و شهر خودرو لغو شد به گزارش خبرنگار گروه استا ن های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ، در یکی از مسابقات هفته یازدهم لیگ برتر فوتبال قرار بود تیم های تراکتور و شهر خودرو مشهد از ساعت پانزده و سی دقیقه روز جمعه این هفته در ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز به مصاف هم بروند.
طبق اعلام مسئولان آذربایجان شرقی و ابلاغ به سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال، این مسابقه لغو شده و به زمان دیگری موکول خواهد شد.
دیدار شهر خودرو با تراکتور به دلیل شرایط دو تیم در جدول، یکی از حساس ترین دیدار های هفته یازدهم است.
شهر خودرو با 23 امتیاز صدرنشین است و تراکتور هم با 17 امتیاز در رده پنجم جدول قرار دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: ورزشی انتشار : 17 روز و 7 ساعت پیش
برگزاری بیش از 800 برنامه به مناسبت هفته بسیج در اردبیل

برگزاری بیش از 800 برنامه به مناسبت هفته بسیج در اردبیل به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل ، سرهنگ شکر عبدی، معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل امروز در آستانه گرامیداشت هفته بسیج گفت: دیدار با خانواده های شهدا، ایثارگران و جانبازان، غبار روبی و عطر افشانی گلزار شهدا، برگزاری یادواره شهدا، برگزاری جشن چهل سالگی بسیج، برگزاری مسابقات فرهنگی و ورزشی، همایش پیاده روی با خانواده، حضور بسیجیان در نماز عبادی، سیاسی جمعه، برگزاری ویژه برنامه میقات صالحین و برگزاری گشت محله محور رضویون از جمله برنامه های هفته گرامیداشت بسیج در استان می باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 17 روز و 8 ساعت پیش
ارزیابی خسارت های وارده به شیراز با همکاری کانون کارشناسان

ارزیابی خسارت های وارده به شیراز با همکاری کانون کارشناسان به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ا ز شیراز ، سعید نظری سخنگوی شورای اسلامی شیراز با اشاره به اینکه امروز سه شنبه 28، آبان اعضای شورای شهر و شهرداران مناطق جلسه ای را برای بررسی ابعاد خسارت های وارده در درگیری های روز های اخیر برگزار کردند، گفت: شهرداری مامور ارزیابی خسارت های وارده به اموال عمومی شهر است و این کار را با همکاری کانون کارشناسان رسمی دادگستری فارس انجام می دهد.
او از حجم یا میزان خسارت ها ، عددی را اعلام نکرد و افزود: همانگونه که شهروندان مستحضر هستند، در درگیری های اخیر تعدادی از شعب بانک های مختلف و اموال خصوصی مانند خودروا دچار آسیب شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 17 روز و 8 ساعت پیش
مدیران بخش دولتی مشکلات واحد های تولیدی را منعکس کنند/حمایت دستگاه های نظارتی از واحد های تولیدی و صنعتی

مدیران بخش دولتی مشکلات واحد های تولیدی را منعکس کنند/حمایت دستگاه های نظارتی از واحد های تولیدی و صنعتی به گزارش خبرنگار گروه استا ن های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ، علیرضا رزم حسینی استاندار خراسان رضوی در جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان که در محل سالن جلسات استانداری برگزار شد، گفت: دستگاه های نظارتی خراسان رضوی تاکنون به صورت جدی از واحد های تولیدی و صنعتی حمایت کرده و با نظر مثبت به فعالان اقتصادی نگاه می کنند.
او دغدغه اصلی مردم در شرایط حال حاضر را تامین معیشت دانست و ادامه داد: مدیران بخش دولتی مشکلات و موانع موجود بر سر راه فعالیت واحد های تولیدی را منعکس کنند تا در ستاد رفع موانع تولید برای رفع آن ها ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 17 روز و 8 ساعت پیش
پیشگیری آسیب های اجتماعی نو ظهور از مدارس آغاز شود

پیشگیری آسیب های اجتماعی نو ظهور از مدارس آغاز شود محمد علی شایق رئیس اداره پیشگیری اداره کل آموزش و پرورش استان یزد در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد ، با بیان اینکه از 22 تا 28آبان به عنوان هفته پیشگیری از اعتیاد نامگذاری شده است ، گفت: پیشگیری از آسیب های اجتماعی نوظهور و رفتار های پر خطر در دانش آموزان وظیفه اصلی آموزش و پرورش وسایر نهاد های مرتبط است.
او با اشاره به اینکه آگاه سازی دانش آموزان، خانواده ها و معلمان که خط قرمز آموزش و پرورش است، افزود: نمایشگاه پوستر، کارگاه نقاشی با موضوع آسیب های اجتماعی نوظهور و کلاس های آموزشی پیشگیری از اعتیاد برای دانش آموزان و اولیای آن ها برگزار شد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 17 روز و 8 ساعت پیش
برگزاری راهپیمایی خودجوش مردمی در شهرکرد

برگزاری راهپیمایی خودجوش مردمی در شهرکرد به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد ، مردم با بصیرت، متدین و انقلابی شهرکرد امروز سه شنبه 28 آبان 98 با حضور در خیابان ها به نظام و رهبری لبیک گفتند و اغتشاشات اخیر را محکوم کردند.
راهپیمایان با سر دادن شعار های مرگ بر اسرائیل ، مرگ بر آمریکا ، ما همه با هم هستیم پشت ولایت هستیم ، مرگ بر اخلالگر و مرگ بر فتنه گر داخلی از نظام مقدس جمهوری اسلامی و بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی حمایت کردند.
این مراسم با تجمع در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) شهرکرد آغاز و پس از آن به خیابان کشیده شد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 17 روز و 9 ساعت پیش
پرداخت188 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی در قزوین

پرداخت188 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی در قزوین به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین ، اکرم نجفی مدیرکل امور روستایی و شورا های استانداری در همایش دهیاران استان گفت: امسال 188 میلیارد تومان برای هزار و 367 طرح اقتصادی روستایی در قزوین تسهیلات پرداخت شده که موجب اشتغال 3 هزار و 920 نفر شده است.
نجفی افزود: استان قزوین از هزار و 128 آبادی دارای 842 روستای دارای سکنه برخوردار است که 630 روستای آن دارای دهیاری است و 50 دهیاری آن توسط بانوان اداره می شود.
او اضافه کرد: در حوزه امکانات و خدمات زیرساختی هم اکنون روستا های بالای پنج خانوار قزوین از نعمت برق ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 17 روز و 9 ساعت پیش
روایت امام جمعه صدرا از فرود هلی کوپتر در پشت بام

روایت امام جمعه صدرا از فرود هلی کوپتر در پشت بام به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، حجت الاسلام غلامعلی حسین نژادیان امام جمعه صدرا در واکنش به اخبار کذبی که برخی رسانه های ضدانقلاب مدعی شلیک گلوله توسط هلی کوپتر حامل امام جمعه شهر جدید صدرا به سمت معترضان شدند، گفت: این خبر کذب محض است.
امام جمعه صدرا گفت: نه هلی کوپتری بر پشت بام منزل من که امام جمعه صدرا هستم فرود آمد (به نظرم اصلا مشخصات پشت بام منزل بنده چنین ظرفیتی برای نشستن هلی کوپتر ندارد) نه هلی کوپتری من را سوار کرد و نه شلیکی از درون هلی کوپتر صورت گرفت از یک رفت و آمد معمول و متداول هلی کوپتر در شهر افسانه سرایی کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: حوادث انتشار : 17 روز و 9 ساعت پیش
آغاز بیست و دومین جشنواره منطقه ای قصه گویی در مشهد

آغاز بیست و دومین جشنواره منطقه ای قصه گویی در مشهد او افزود: حدود 450 اثر در بخش اجرای صحنه ای و 1000 اثر در بخش ویدیوهای 90 ثانیه ای از 6 استان به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد.
انتهای پیام//م.ه
جشنواره قضه گویی به ایستگاه آخر رسید
او افزود: حدود 450 اثر در بخش اجرای صحنه ای و 1000 اثر در بخش ویدیوهای 90 ثانیه ای از 6 استان به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد.
انتهای پیام//م.ه
جشنواره قضه گویی به ایستگاه آخر رسید ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 17 روز و 9 ساعت پیش
محدودیت های ترافیکی راهپیمایی علیه آشوبگران در اردبیل اعلام شد

محدودیت های ترافیکی راهپیمایی علیه آشوبگران در اردبیل اعلام شد سرهنگ وحید علیپور، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی اردبیل ظهر امروز در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل ،گفت: محدودیت های ترافیکی راهپیمایی علیه آشوبگران در روز چهارشنبه 29 آبان ماه در اردبیل اعمال خواهد شد.
او افزود: محدودیت های ترافیکی راهپیمایی علیه آشوبگران و اختشاشگران در روز چهارشنبه 29 آبان ماه از ساعت 8 صبح در اردبیل اعمال خواهد شد.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی اردبیل بیان کرد: محدودیت های ترافیکی در طول خیابان امام (ره) محدوده ایستگاه سرعین تا میدان امام حسین (ع) و همچنین طول خیابان نائبی از محدوده 15 خرداد تا میدان شریعتی و تمامی معابر ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: حوادث انتشار : 17 روز و 9 ساعت پیش
6 نفر در کردستان بر اثر حوادث مربوط به گاز جان باختند

6 نفر در کردستان بر اثر حوادث مربوط به گاز جان باختند به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، احمد فعله گری مدیرعامل شرکت گاز کردستان اظهار داشت: طی سال جاری 33 حادثه مربوط به گاز طبیعی در استان اتفاق افتاده که 32 مورد آن انفجار و یک مورد خفگی بوده است.
او با اشاره به اینکه از این تعداد، یک مورد گاز گرفتگی در سنندج بود که 2 نفر بر اثر آن فوت کردند، افزود: 32 مورد دیگر انفجار و آتش سوزی بدلیل نشت گاز بود که چهار نفر کشته بر جای گذاشت.
فعله گری به فوت مادر و فرزند اهل روستای نوره بر اثر انفجار گاز اشاره کرد و یادآور شد: امسال یک زن در قروه و یک زن نیز در دهگلان بر اثر بی احتیاطی و انفجار و آتش سوزی ناشی از نشت گاز شهری جان ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: حوادث انتشار : 17 روز و 9 ساعت پیش
بازسازی 22 رشته قنات در خراسان جنوبی

بازسازی 22 رشته قنات در خراسان جنوبی غلامی مدیر آب و خاک جهاد کشاورزی خراسان جنوبی در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند ،گفت: اعتبارات ملی 13 میلیارد و 500 تومان برای بازسازی و مرمت قنات ها خراسان جنوبی مصوب شد .
او با اشاره به اینکه این اعتبارات به صورت 100 درصد تخصیص داده شده است. افزود: یک میلیارد دیگر هم به اعتبارات ملی قنات هابه اعتبارات قبلی اختصاص داده شده است.
غلامی بیان کرد: اعتبارات استانی ما 11 میلیارد 500 تومان است که یک میلیارد مربوط به بخش نفت است و مابقی آن از اعتبارات توازان است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 17 روز و 10 ساعت پیش
افزایش 25 درصدی صید ماهی در مازندران

افزایش 25 درصدی صید ماهی در مازندران ولی الله محمدزاده مدیرکل شیلات مازندران در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، با بیان اینکه 658 تن ماهی استخوانی از 15 مهرماه تا 27 آبان صید شد که در مقایسه با مدت مشابه پارسال 25 درصد افزایش داشت، گفت: 53 شرکت تعاونی فعال صیادی پره استان صید ماهیان استخوانی دریای خزر را از 15 مهرماه آغاز کردند.
او افزود: ارزش اقتصادی ماهیان صید شده 24 میلیارد و 500 میلیون تومان بوده است.
محمدزاده، سرانه صید هر یک از تعاونی های پره را 12/5 تن اعلام کرد و گفت: ترکیب گونه ای ماهیان کپور 47 درصد، کفال 46 درصد و ماهی سفید 7 درصد بوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 17 روز و 10 ساعت پیش
چه کسی دستور قطع شدن اینترنت را داد؟

چه کسی دستور قطع شدن اینترنت را داد؟ به گزارش خبرنگار حوزه حقوقی- قضایی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان ، بعد از قطع شدن اینترنت بین الملل در کشور، این سوال برای شهروندان ایجاد شده که چه کسی یا دستگاهی دستور قطع شدن اینترنت را صادر کرده است. این سوال روز گذشته از سخنگوی دولت پرسیده شد و امروز هم در نشست خبری سخنگوی دستگاه قضا مطرح شد که جواب هر 2 یکسان بود.
در همین خصوص علی ربیعی سخنگوی دولت گفت: وقتی اعتراض ها ایجاد شد اینترنت بود، اما وقتی سنگ در خیابان ها خالی می شد و از طریق اینترنت اطلاع رسانی می کردند شورای امنیت تصمیم به قطع اینترنت گرفت. بانک ها و امثال آن از طریق فعال شدن اینترنت ملی مشکلی ندارند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 17 روز و 10 ساعت پیش
آسایش و آرامش؛ مهمترین مطالبه مردم از پلیس

آسایش و آرامش؛ مهمترین مطالبه مردم از پلیس به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، سردار سید محمود میرفیضی فرمانده انتظامی مازندران ، گفت: یکی از مهمترین بستر های پیشرفت، توسعه، تکامل و شکوفایی استعداد های جامعه وجود آرامش و امنیت اجتماعی است و قانون گرایی یکی از مهمترین ابعاد آن به شمار می رود.
او با بیان اینکه وجود قانون هر جامعه ای متناسب با نیاز های اجتماعی جامعه و منطبق با خواسته های عمومی مردم است، افزود: یکی از مهمترین بستر های شکل گیری امنیت اجتماعی، اعتماد عمومی و جلب مشارکت های مردمی است.
سردار میر فیضی مهمترین مطالبه مردم از پلیس را برقراری نظم، امنیت ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 17 روز و 10 ساعت پیش
تکریم ارباب رجوع و برخورد با فساد دو محور اصلی جلسه روسا و دادستان های گلستان

تکریم ارباب رجوع و برخورد با فساد دو محور اصلی جلسه روسا و دادستان های گلستان به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان ، رئیس کل دادگستری گلستان در جمع روسا و دادستان های سراسر کشور در رامیان گفت: هجمه های داخل و خارج از کشور نشان می دهد دستگاه قضایی در مسیر درست گام برمی دارد.
هادی هاشمیان خطاب به روسا و دادستان های استان گفت: برای رونق واحد های تولیدی و تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی به صورت ویژه تلاش کنید و فرمانداران و مدیران دستگاه های اجرایی را نیز پای کار بیاورید.
هاشمیان بر برخورد با فساد و مدیرانی که به وظایف خود عمل نمی کنند و این عمل نکردن به وظایف ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 17 روز و 11 ساعت پیش
اعلام انزجار مردم تبریز از آشوبگران

اعلام انزجار مردم تبریز از آشوبگران به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز ، راهپیمایی کنندگان تبریزی با سردادن شعار های خونی که در رگ ماست هدیه به رهبر ماست،ای رهبر آزاده آماده ایم آماده، این همه لشکر آماده به عشق رهبر آمده،بیر بله لشکر گلیب رهبره یاور گلیب،آذربایجان جانباز خامنه ای دن آیریلماز، میلتی میز اویاخدی فتنه گردن اوزاخدی مرگ بر فتنه گر مرگ بر آمریکا اقدامات اخیر آشوب طلبان را در آتش زدن بانک ها و اتوبوس ها و منازل و خودرو های مردم و اماکن عمومی محکوم کردند.
مردم بصیر و انقلابی تبریز که از میدان ساعت به سمت سه راه طالقانی راهپیمایی کردند بر ضرورت توجه دولتمردان به مطالبات برحق مردم تاکید کردند ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 17 روز و 11 ساعت پیش
برگزاری جشن کتاب در قصر شیرین

برگزاری جشن کتاب در قصر شیرین به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ، پوره رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قصر شیرین با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ کتابخوانی گفت: کتاب وکتابخوانی از جمله مقوله های ارزشمند فرهنگی است که از دیرباز مورد توجه همگان بویژه صاحب نظران تعلیم و تربیت بوده است. وجود کتاب و کتابخانه، مربیان کارآزموده و برنامه های مناسب، زمینه انس با کتاب و ترویج فرهنگ کتابخوانی را بیش از پیش فراهم می نماید.
او با بیان اینکه جشن کتاب فرصت و برنامه مناسبی برای تقویت پیوند دانش آموزان و خانواده ها با کتاب وکتابخوانی است گفت ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 17 روز و 11 ساعت پیش
تاکید بر استفاده از ظرفیت روستا ها برای توسعه اقتصادی

تاکید بر استفاده از ظرفیت روستا ها برای توسعه اقتصادی به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین ، هدایت اله جمالی پور استاندار قزوین در همایش دهیاران با تاکید بر بهره گیری از ظرفیت روستا ها برای توسعه اقتصادی هستند، گفت: روستا ها همواره نقش مولد در اقتصاد داشته اند، اما امروز به مصرف گرایی روی آورده اند که این رویه باید اصلاح شود.
او با اشاره به نقش روستا در شکوفایی اقتصاد کشاورزی کشور گفت: روستا اگر مصرف گرا باشد فرصت توسعه و عمران کشور را می گیرند؛ از این رو همه باید در احیا نقش اصلی روستا سهیم باشیم.
جمالی پور افزود: دهیاران به عنوان سنگرداران روستا باید جایگاه روستا ها را ارتقا دهند تا به نقش مولد خود برگردند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 17 روز و 11 ساعت پیش
وعده سخنگوی دستگاه قضا به افشای فهرست جدید مفسدین دانه درشت

وعده سخنگوی دستگاه قضا به افشای فهرست جدید مفسدین دانه درشت به گزارش خبرنگار حوزه حقوقی- قضایی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان ، غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه در چهاردهمین نشست خبری با اصحاب رسانه از افشای فهرست جدید مفسدین دانه درشت خبر داد.
سخنگوی دستگاه قضا گفت: اعتقاد داریم مبارزه با فساد نیازمند تعامل تمام دستگاه ها است و برخورد با مفسد وظیفه دستگاه قضایی است.
وی افزود: برخورد با مفسدین را با حساسیت شروع و با قوت ادامه می دهیم و دچار فضا سازی ها نمی شویم و میدان را خالی نمی کنیم، اما بخش عمده مبارزه با فساد با دولت و مجلس است.
ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 17 روز و 11 ساعت پیش
ارسال 60 مقاله ارسالی به دبیرخانه همایش ناجا و جامعه اسلامی

ارسال 60 مقاله ارسالی به دبیرخانه همایش ناجا و جامعه اسلامی به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اراک ، رئیس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی استان مرکزی از ارسال 60 مقاله ارسالی به دبیرخانه همایش ناجا و جامعه اسلامی خبرداد.
در حال تکمیل... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 17 روز و 11 ساعت پیش
فردا مردم همدان در محکوم کردن اغتشاشات اخیر به صحنه می آیند

فردا مردم همدان در محکوم کردن اغتشاشات اخیر به صحنه می آیند به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان ، مردم ولایت مدار همدان نیز همچون سایر استان های کشور، فردا در حمایت از بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب و محکوم کردن اقدامات آشوبگران و اغتشاش گران، راهپیمایی بزرگی در مرکز شهر خواهند داشت.
این راهپیمایی ساعت 10 صبح روز چهارشنبه از پیاده راه میدان امام (ره) به سمت پیاده راه بوعلی و با حضور حداکثری مردم شهید پرور همدان برگزار می شود و آیت الله حبیب الله شعبانی نماینده ولی فقیه در استان سخنران اصلی این مراسم خواهد بود.
با توجه به اتفاقات اخیر به دنبال تغییر قیمت بنزین و تجمع برخی هموطنان به منظور بیان مطالبات اقتصادی که با نفوذ ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 17 روز و 12 ساعت پیش
وقف 120 جلد قرآن کریم در طرح وقف مصحف شریف

وقف 120 جلد قرآن کریم در طرح وقف مصحف شریف به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد ، حجت الاسلام حسن امیری مدیرکل اوقاف و امور خیریه چهارمحال و بختیاری گفت: همزمان با دهه وقف امسال، 120 جلد کلام الله مجید در استان وقف گردید.
او افزود: علاقمندان به وقف مصحف شریف می تواند با پرداخت مبلغی اندک، هزینه کلام الله مجید را بپردازند و با پر کردن فرم وقف نامه، اسم خود را در لیست واقفان قرآن قرار دهد.
امیری اضافه کرد: اداره اوقاف استان و شهرستان ها، امامزادگان شاخص و ایستگاه های مشاوره های وقف در ایام مختلف نیز پذیرای واقفین و خیرخواهان گرامی جهت وقف قرآن می باشند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 17 روز و 12 ساعت پیش
شناسایی و تخریب هفت مخفیگاه شکار در دامغان

شناسایی و تخریب هفت مخفیگاه شکار در دامغان به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، علی آذرپور رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دامغان گفت: طرح کنترل و پایش مناطق شکار ممنوع دامغان با حضور سه گروه از محیط بانان در منطقه شکار ممنوع طالو شیربند، سفیدکوه آرسک و حوالی چشمه سار ها که محل استقرار وحوش است انجام می شود.
او افزود: در اجرای این طرح، کلیه مناطق شکار ممنوع به مرور از استتار و کمین شکارچیان برای شکار وحوش پاکسازی می شود.
آذرپور اظهار داشت: این طرح از ابتدای مهرماه در شهرستان دامغان آغاز و تا پاکسازی کامل این مناطق ادامه دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 17 روز و 12 ساعت پیش
ردیابی و شناسایی پول های کثیف و آلوده در انتخابات ضرورت دارد

ردیابی و شناسایی پول های کثیف و آلوده در انتخابات ضرورت دارد به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، یدالله موحد رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: در اجرای ماده 67 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی یکی از وظایفی که بر عهده قوه قضائیه گذاشته اند، پیش بینی و انجام اقدامات پیشگیرانه در راستای جلوگیری از جرائم انتخاباتی است.
نماینده عالی دستگاه قضائی در استان کرمان گفت:در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران وبر اساس اصول متعدد قانون اساسی، مهمترین حق شهروندان ایرانی همان حق مشارکت در تعیین سرنوشت سیاسی، اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی است و تمام مردم ایران به نحوه یکسان از آن برخوردار هستند و این حق از طریق شرکت در انتخابات و دادن رای و ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 17 روز و 12 ساعت پیش
نمایشگاه دستاورد های بسیج در خاش افتتاح شد

نمایشگاه دستاورد های بسیج در خاش افتتاح شد به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ، علیرضا هاشمی فردبیر ستاد گرامیداشت هفته بسیج در خاش بیان کرد: این نمایشگاه از امروز به مدت یک هفته برای بازدید علاقمندان دائر است.
او افزود: هدف مهم از این اقدام به نمایش گذاشتن توانمندی ها و خدمات بسیج در چهار دهه از عمر انقلاب اسلامی ایران در این منطقه است.
دبیر ستاد گرامیداشت هفته بسیج خاش ادامه داد: بسیج و سپاه این شهرستان در حوزه های خدمت رسانی، محرومیت زدائی، رسانه، حوزه های فرهنگی و اجتماعی به خوبی توانسته ظرفیت های خود را نشان دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 17 روز و 13 ساعت پیش
مسافران مرز مهران را برای ورود به عراق انتخاب نکنند

مسافران مرز مهران را برای ورود به عراق انتخاب نکنند به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، محمد نوذری، معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام اظهار داشت: مرز مهران برای ورود اتباع عراقی به ایران باز و بدون مشکل است، اما اتباع ایرانی به علت تحرکات داخل خاک عراق اجازه خروج از مرز را ندارند.
او افزود: کماکان بنا به سفارش اکید وزارت امور خارجه، مردم با توجه به تحولات اخیر عراق از مراجعه به مرز های کشور از جمله مرز مهران با هدف سفر به کشور عراق خودداری کنند.
نوذری یادآور شد: از طرف ایران هیچ مشکلی برای تردد جود ندارد، اما عراق در وضعیت نابسامانی برای پذیرش زائران و تجار قرار دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 17 روز و 13 ساعت پیش
دستگیری جاعل 10 میلیارد ریالی در قزوین

دستگیری جاعل 10 میلیارد ریالی در قزوین به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ،سردار مهدی حاجیان روز سه شنبه اظهار داشت: در پی شکایت تعدادی از شهروندان قزوین مبنی بر جعل و تحصیل مال نامشروع موضوع در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری آگاهی قرار گرفت.
او اضافه کرد: در بررسی کارآگاهان مشخص شد دو جاعل با جعل کردن برگه های مزایده از تعدادی شهروندان اقدام به تحصیل مال نامشروع به ارزش 10 میلیارد ریال کرده بودند.
سردار حاجیان ادامه داد: با اقدامات پلیس وهماهنگی مقام قضایی، کارآگاهان اداره آگاهی ضمن شناسایی و دستگیری دو متهم ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: حوادث انتشار : 17 روز و 13 ساعت پیش
شب شعر در بزرگداشت هفته کتاب و کتابخوانی

شب شعر در بزرگداشت هفته کتاب و کتابخوانی به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، زهرا کواکبیان سرپرست انجمن شعر و ادب استان سمنان گفت: اهمیت کتاب و کتابخوانی بر هیچ کس پوشیده نیست، اما در کشور ما که فرهنگ دینی آن به کتابی به نام قرآن گره زده شده است باید از اهمیت ویژه ای برخوردار باشد.
او افزود: مراسم شعر خوانی که با همکاری کتابخانه مرکزی سمنان امروز به مناسبت هفته کتابخوانی برگزار شد قرار است در صورت استقبال اعضا و شاعران دیگر در این مکان هر ماه ادامه داشته باشد و بتوانیم از اساتید ادبی نیز استفاده کنیم.
کواکبیان یادآور شد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 17 روز و 13 ساعت پیش
اجازه بی نظمی و تعدی به حقوق مردم را به اخلالگران نمی دهیم

اجازه بی نظمی و تعدی به حقوق مردم را به اخلالگران نمی دهیم به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، سردار نورعلی یاری فرمانده انتظامی استان ایلام روز سه شنبه در جمع رسانه ها اظهار داشت: در روزهای گذشته با توجه به مصوبه سران سه قوه مبنی بر سهمیه بندی بنزین ، تعدادی از اجیرشدگان ضدانقلاب و سلطنت طلب سعی در برهم زدن آرامش و امنیت مردم داشتند که با هوشیاری مردم و تلاش شبانه روزی پلیس نقشه شوم آنان ناکام ماند.
او افزود: کسانی که قصد اخلال ، بی نظمی و تعدی به حقوق مردم را دارند و یا قانون گریز هستند ، بدانند که بر اساس قانون با آنها برخورد خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 17 روز و 13 ساعت پیش
جاده پونل – خلخال به علت بارش برف و نبود ایمنی کافی مسدود شد

جاده پونل – خلخال به علت بارش برف و نبود ایمنی کافی مسدود شد به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت ، محمود اشجاری، رئیس مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان گفت: به علت بارش برف، لغزنده بودن معابر و نبود ایمنی کافی برای تردد جاده پونل- خلخال تا اطلاع بعدی بسته است.
او افزود: رانندگان می توانند با زنجیر چرخ و به همراه داشتن تجهیزات گرمایشی از جاده اسالم- خلخال برای تردد استفاده کنند.
رئیس مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان تصریح کرد: رانندگان می توانند برای اطلاع از وضعیت راه های گیلان با سامانه تلفن گویای مرکز مدیریت راه ها به شماره 141 و شماره تلفن 33311111 مرکز ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 17 روز و 13 ساعت پیش
افزایش خودسرانه کرایه خودرو های شخصی سبب نارضایتی مردم خاش شد

افزایش خودسرانه کرایه خودرو های شخصی سبب نارضایتی مردم خاش شد به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ، نرخ رسمی کرایه سواری های زیر مجموعه سازمان حمل و نقل و راهداری 25 هزار تومان در مسیر های خاش به زاهدان و خاش به ایرانشهر بوده و نیز قبل از طرح مدیریت سوخت کرایه سواری های شخصی در محور خاش به زاهدان بین 25 تا 30 هزار تومان متفاوت بوده است.
بعد از اجرای این طرح کرایه 40 تا 75 هزار تومانی در مسیر بین شهری خاش تا زاهدان و نیز کرایه 5 تا 8 هزار تومانی در داخل شهر خاش که از سوی برخی شخصی ها اعمال شده، گلایه مردم را به همراه داشته است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 17 روز و 13 ساعت پیش
پرداخت قریب 2 میلیارد ریال تسهیلات مسکن به مددجویان

پرداخت قریب 2 میلیارد ریال تسهیلات مسکن به مددجویان قدمی رئیس کمیته امداد گهواره در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ، گفت: بیش 1 میلیارد و 980میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه مسکن از ابتدای سالجاری تا پایان مهر ماه به مددجویان پرداخت شده است.
قدمی گفت : تا پایان مهر ماه سالجاری تعداد 27 فقره تسهیلات قرض الحسنه مسکن در راستای مساعدت و جبران بخشی از هزینه های عمرانی شامل : 11 واحد تعمیرات عادی،9 واحد تعمیرات مناطق محروم و 7 واحد بهسازی مناطق محروم به مددجویان این اداره به ارزش حدود 2 میلیارد ریال پرداخت گردید. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 17 روز و 14 ساعت پیش
جوان سرمایه مملکت است

جوان سرمایه مملکت است به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم ، بیژن سلیمان پور معاون سیاسی امنیتی استاندار قم در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان که در سالن جلسات امام جواد استانداری قم برگزار شد با اشاره به اینکه اگر دغدغه مند در این حوزه عمل کنیم به نتایج مطلوبی خواهیم رسید، گفت: نخستین نقدی که به این جلسات وارد است همین موضوع است که نخستین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان در اواخر آبان ماه برگزار شده است.
او در ادامه با بیان اینکه در درجه نخست باید خود جوانان را بشناسیم و سپس بتوانیم از ظرفیت آن ها بهره ببریم ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 17 روز و 14 ساعت پیش
جاده های کردستان لغزنده است رانندگان احتیاط کنند

جاده های کردستان لغزنده است رانندگان احتیاط کنند به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، دانش زندی اظهار داشت: با توجه به اینکه در بیشتر جاده های استان از جمله مناطق شرق کردستان شاهد بارش برف بودیم در اثر این بارش ها هم اکنون بسیاری از محور ها از جمله سنندج - قروه - همدان، سنندج - دیواندره - سقز و سنندج - مریوان سطح جاده لغزنده است و مه صبحگاهی نیز باعث کاهش دید رانندگان شده است.
او اضافه کرد: همچنین مه گرفتگی دیگر پدیده جوی در راه های ارتباطی استان است که این پدیده در برخی نقاط محور قروه - همدان دید افقی را تا 100 متر کاهش داده و در گردنه فیلان طاقی دیواندره - سقز و محور سقز - بانه نیز این دید به 500 متر کاهش یافته است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 17 روز و 14 ساعت پیش
نخستین دوره استودیو ویزیت تجسمی در شهرستان مهریز راه اندازی شد

نخستین دوره استودیو ویزیت تجسمی در شهرستان مهریز راه اندازی شد حسن زارعیان رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی مهریز محمد در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد ، گفت: نخستین دوره استودیو ویزیت برای اولین بار در کارگاه محمد رضا غنیمت با حضور بیش از 30 نفر هنرمندان شهرستان مهریز و استان یزد راه اندازی شد.
اوافزود: شهرستان مهریز ظرفیت دبیر خانه دائمی اسمبلاژ در استان و کشور را دارو این استودیو ویزیت می تواند زمینه مناسبی را برای این کار فراهم کند.
زارعیان ادامه داد: استودیو ویزیت انجمن هنر های تجسمی به منظور ارتباط و تعامل با هنرمندان، دیدار هایی را به صورت هفتگی با هنرمندان فعال حوزه هنر های تجسمی برگزار می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 17 روز و 14 ساعت پیش
303 کارت همیاران طبیعت در مدارس شهرستان مهریز توزیع شد

303 کارت همیاران طبیعت در مدارس شهرستان مهریز توزیع شد علی باقری رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهریز در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد ، گفت: توزیع 303 کارت همیار طبیعت دانش آموزی با هدف فرهنگ سازی و ترویج حفظ منابع طبیعی در 2 مدرسه این شهرستان انجام شد.
او افزود:دارندگان کارت همیار طبیعت می تواند به افرادی که به طبعت آسیب می رساند از قبیل آلوده کردن محیط زیست و جنگل ها و مراتع تذکر و گزارش های مربوطه را به این اداره ارسال کنند.
او ادامه داد: کارت همیار طبیعت در 2 دبستان دخترانه پروین اعتصامی، پسرانه پانزده خرداد مدوار اهدا شد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 17 روز و 14 ساعت پیش
دهم آذر آغاز ثبت نام ازداوطلبان انتخابات مجلس

دهم آذر آغاز ثبت نام ازداوطلبان انتخابات مجلس به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، علی بابایی فرماندار کرمان گفت: در اجرای ماده 45 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و ماده 21 آئین نامه اجرایی آن ثبت نام از داوطلبان نمایندگی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از روز یکشنبه دهم آذر سال جاری تا پایان وقت اداری روز شنبه 16 آذر جمعاً به مدت هفت روز انجام خواهد شد.
بابایی افزود: داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی می توانند به منظور اعلام داوطلبی خود در مهلت تعیین شده با همراه داشتن مدارک مورد نیاز به وزارت کشور و فرامانداری های مراکز حوزه های انتخابیه، سفارتخانه ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 17 روز و 14 ساعت پیش
تشدید نظارت بر جایگاه های عرضه سوخت

تشدید نظارت بر جایگاه های عرضه سوخت به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ،داریوش جودکی مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه با بیان اینکه بعد از اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین طرح های نظارتی ویژه ای در زمینه های مختلف داریم، گفت: اگرچه اولویت اصلی ما جلوگیری از گرانی در بازار به بهانه افزایش قیمت بنزین است، اما در مرحله بعد نظارت بر جایگاه های سوخت را نیز در برنامه داریم.
او با بیان اینکه در گذشته نیز افرادی سودجو سهمیه سوخت تاکسی و یا وانت بار ها را خرید و فروش می کنند، تاکید کرد: با تجاربی که از گذشته داریم ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 17 روز و 14 ساعت پیش
جدیت دستگاه قضایی برای مقابله با تغییر کاربری

جدیت دستگاه قضایی برای مقابله با تغییر کاربری به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، عبدالکریم خطیبی دادستان شهرستان چالوس گفت: در پی وصول گزارش از سوی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان چالوس در خصوص زمین های منطقه محمد حسین آباد، با نوعیت اراضی زراعی که از سوی فرد، وراث و سایر اشخاص حقیقی منجر به تغییر کاربری غیرمجاز شده بود، اقدامات لازم در این خصوص صورت پذیرفت.
او افزود: دادستانی در راستای اعمال تبصره 2 ذیل ماده 10 قانون اصلاحی قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها، خطاب به مدیریت اداره جهاد کشاورزی و فرماندهی انتظامی شهرستان چالوس دستورات لازم را صادر کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 17 روز و 14 ساعت پیش
لباس سفید بر تن شهر های مختلف استان همدان

لباس سفید بر تن شهر های مختلف استان همدان سعید باقری، مدیر کل اداره کل هوا شناسی استان همدان در گفت و گو باخبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان گفت: بارش برف از عصر امروز به تدریج در استان کاسته و در روز چهارشنبه سامانه بارش های برف و باران از استان خارج می شود.
او با بیان اینکه دمای هوا تا اواخر هفته در استان به تدریج کاسته می شود افزود: بیشتر بارش های این سامانه بارشی در منطقه همدان و شهرستان های شرقی استان به خصوص شهرستان رزن داشته ایم.
باقری گفت:از ساعت 10 صبح دیروز تاکنون در همدان 5 میلیمتر بارش حاصل از آب شدن برف داشته ایم و بیشترین بارش استان مربوط به شهرستان رزن است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 17 روز و 15 ساعت پیش
چهاردهمین جشنواره تئاتر خراسان شمالی از امروز آغاز می شود

چهاردهمین جشنواره تئاتر خراسان شمالی از امروز آغاز می شود به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بجنورد ، ابوالحسن حیدری ، از برگزاری چهاردهمین دوره جشنواره تئاتر خراسان شمالی خبر داد و گفت : آثار برگزیده این دوره از جشنواره توسط عباس کریمی، علی حاتمی نژاد و عبدالله برجسته داوری خواهد شد.
او گفت: "بالستیک زخم" به کارگردانی غلامرضا یوسفی از شیروان، نمایش "پلی از جنس شیشه" به کارگردانی زهرا رحیمی از اسفراین، "هوای گندم" به کارگردانی نریمان محزون و نمایش"مارکو" به کارگردانی محمد داورپناه از جمله نمایش هایی هستند که روز سه شنبه 28 آبان ماه به ترتیب ساعت 10، ساعت 17، ساعت 20 و ساعت 18 و 30 دقیقه با یکدیگر به رقابت می پردازند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 17 روز و 15 ساعت پیش
نظارت دستگاه ها قبل از گرانفروشی یا بعد از آن؟/ مردم: برخورد بعد از گرانفروشی دردی از ما دوا نمی کند

نظارت دستگاه ها قبل از گرانفروشی یا بعد از آن؟/ مردم: برخورد بعد از گرانفروشی دردی از ما دوا نمی کند این روزها که مردم نگران گران شدن قیمت کالاها هستند، بهتر است دستگاه های نظارتی قبل از مواجهه مردم با گرانی ها، با سودجویان برخورد شود.
به گزارش خبرنگار حوزه حقوقی- قضایی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان ، بعد از اجرای طرح مدیریت کاهش مصرف سوخت در کشور و نگرانی مردم از افزایش قیمت دیگر کالاها، سران 3 قوه و همچنین رهبر معظم انقلاب بر نظارت دقیق دستگاه های نظارتی بر بازار و گران نشدن قیمت کالاها به بهانه افزایش قیمت بنزین تأکید کردند.
این تأکیدات از نگرانی مردم کاست، اما آنچه اکنون در بازار اتفاق افتاد نیازمند نظارت دقیق تر دستگاه های نظارتی است ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 17 روز و 15 ساعت پیش
بسیج پشتوانه نظام و پیشرو در دفاع از ارزش ها است

بسیج پشتوانه نظام و پیشرو در دفاع از ارزش ها است به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان ، حجت الاسلام سید محسن موسوی در جلسه گرامیداشت هفته بسیج شهرستان پلدختر، اظهار داشت: هفته بسیج فرصت مناسبی برای ترویج این فرهنگ و راهکار های دفاع و حفاظت از دستاورد های انقلاب اسلامی است.
وی با تبریک هفته بسیج، افزود: بسیج یکی از مهم ترین دستاورد های انقلاب اسلامی است که در عرصه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، نظامی و اقتصادی دستاورد های مهمی دارد و اقشار مختلف ایران با تفکر بسیجی، پیرو ولایت و رهبری هستند.
امام جمعه پلدختر گفت:آمادگی نیرو های ولایی همواره در حوادث گوناگون در دفاع از نظام و ارزش ها ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 17 روز و 16 ساعت پیش
استقرار مبلغ روحانی در مناطق آسیب پذیر شهرستان بروجرد

استقرار مبلغ روحانی در مناطق آسیب پذیر شهرستان بروجرد به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان ، حجت الاسلام صادق جعفرپور در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان بروجرد، اظهار کرد: چهار منطقه از شهرستان جزء مناطق آسیب پذیر بروجرد شناسایی شده است.
وی تصریح کرد: این چهار محله شامل دره غریب، چمران، قاآنی و ابراهیم آباد است که از مناطق آسیب پذیر اجتماعی هستند.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی بروجرد خاطرنشان کرد: با موافقت و از طریق استان، چهار مبلغ روحانی همراه با خانواده به مدت سه سال متوالی در این مناطق مستقر خواهند شد.
جعفرپور اضافه کرد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 17 روز و 16 ساعت پیش
توقیف خودرو حمل فاقد گواهی حمل بهداشتی قرنطینه ای

توقیف خودرو حمل فاقد گواهی حمل بهداشتی قرنطینه ای به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد ، محسن مختاری رئیس شبکه دامپزشکی شهرکرد اظهار داشت: یک خودرو حامل دو رأس گاو که فاقد گواهی حمل بهداشتی قرنطینه ای دامپزشکی بود، با بازرسی کارشناسان در پست قرنطینۀ دامپزشکی این شهرستان، متوقف شد.
او افزود: راننده خودرو جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی گردید.
مختاری اضافه کرد: بر اساس دستورالعمل هویت گذاری دام، تمام دام های سبک و سنگین کشور، باید با پلاک 15 رقمی پلاک کوبی و در سامانه هویت دام ثبت شوند.
او ادامه داد: هر گونه نقل و انتقال دام ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: حوادث انتشار : 17 روز و 16 ساعت پیش
ارائه کتاب به مناطق کم برخوردار و عشایری

ارائه کتاب به مناطق کم برخوردار و عشایری به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد ، فرهاد خلیل مقدم مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری گفت: به دنبال تفاهم نامه با سازمان بسیج عشایر، سفیر کتاب از طرف این سازمان انتخاب شد.
او افزود: سفیر کتاب به عنوان نماینده خدمت رسانی و ارایه کتاب به مناطق عشایری استان در پنج منطقه صورت گرفت.
خلیل مقدم اضافه کرد: این مناطق در شهرستان های کیار (بخش مشایخ) با مرجع قرار دادن کتابخانه ناغان، شهرستان کوهرنگ (میهه و صمصامی) با مرجع قرار دادن کتابخانه داراب افسر، شهرستان اردل (بخش دیناران) با مرجع قرار دادن کتابخانه باهنر ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 17 روز و 16 ساعت پیش
دوربین ثبت تخلفات در محور های پرحاثه استان مرکزی افزایش می یابد

دوربین ثبت تخلفات در محور های پرحاثه استان مرکزی افزایش می یابد به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اراک ، تعداد قابل ملاحظه ای دوربین ثبت تخلفات در محور های پرحاثه استان مرکزی نصب و راه اندازی می شود.
در حال تکمیل... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 17 روز و 16 ساعت پیش
نیاز به جذب نیرو های گفتاردرمانی در لرستان

نیاز به جذب نیرو های گفتاردرمانی در لرستان به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان ، زهرا نظری اظهار داشت: آموزش وپرورش استثنایی لرستان هم اکنون با کمبود معلم و نیروی توانبخشی روبه رو بوده و با توجه به اینکه تعداد زیادی از معلمان این مدارس بازنشسته شده و یا یازنشسته می شوند در آینده نیز این مشکل وجود دارد.
وی افزود: هم چنین مدارس استثنایی لرستان به صورت ویژه به نیرو های گفتاردرمان و کاردرمان نیاز دارد، اما تاکنون مجوز جذب این نیرو ها به این اداره داده نشده است.
رئیس اداره آموزش وپروزش استثنایی لرستان عنوان کرد: آموزش وپرورش استثنایی این استان متولی هفت گروه دانش آموز شامل آسیب دیده ذهنی، بینایی ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 17 روز و 16 ساعت پیش
برودت هوا و بارش برف سوخت رسانی انبار نفت شهرکرد را متوقف نکرد

برودت هوا و بارش برف سوخت رسانی انبار نفت شهرکرد را متوقف نکرد به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد ، جعفر سالاری نسب مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی چهارمحال و بختیاری گفت: با وجود بارش برف در استان طی چند روز گذشته و برودت هوا، انبار نفت شهرکرد لحظه ای متوقف نشد و حمل فرآورده های نفتی به نقاط مختلف استان ادامه دارد.
او ضمن بررسی فرآیند کار انبار نفت شهرکرد و ناوگان حمل و نقل فرآورده های نفتی، بر کنترل مستمر و پایش وضعیت سوخترانی به مناطق مختلف استان با توزیع بار مناسب توسط مسئولان ذیربط واحد های منطقه تأکید نمود.
سالاری نسب اضافه کرد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 17 روز و 16 ساعت پیش
8 لیدر اغتشاش در نهاوند دستگیر شدند

8 لیدر اغتشاش در نهاوند دستگیر شدند به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان ، سرهنگ علی مختاری اظهار داشت: در دو عملیات جداگانه 8لیدر که با برنامه ریزی قصد ورود به میدان مرکزی شهرستان نهاوند را داشتند قبل از انجام هر نوع عملیات خرابکاری دستگیر شدند.
او افزود: این افراد که در چند مکان برنامه ریزی عملیات خرابکارانه و قصد تهیج احساسات جوانان و مردم و سپس تخریب اموال عمومی را داشتند در چند عملیات ضربتی دستگیر شدند.
فرمانده سپاه نهاوندافزود: پاسداران امام زمان(عج) به همراه دیگر نهادهای انتظامی و امنیتی با همکاری دستگاه قضایی در شهرستان تحرکات مشکوک را رصد و زیر نظر دارند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: حوادث انتشار : 17 روز و 16 ساعت پیش
اعتراض کارگردان تئاتر به تعداد فیلم های کمدی سینما/ وقتی دیالوگ های ارزان و جملات زشت تبدیل به ژانر شده اند

اعتراض کارگردان تئاتر به تعداد فیلم های کمدی سینما/ وقتی دیالوگ های ارزان و جملات زشت تبدیل به ژانر شده اند ، روزانه تئاترهای مختلف و با موضوعات متفاوتی در تهران اجرا می شوند که هرکدام مخاطبان خود را دارند. زمانی که از فردی عادی برای تماشای تئاتر سوال می شود, اغلب تمایلی به تماشای تئاتر ندارند اما اگر بدانند آن تئاتر تاحدی خنده دار و یا نمایشی طنزآمیز است, شاید برای تماشای آن تمایل نشان دهند.
درست است که گفته می شود مردم نیاز به تماشای نمایش های کمدی و شاد دارند اما این موضوع نباید سبب سخیف شدن تئاتر های کمدی شود. نمایش های کمدی از جمله پرطرفدارترین نمایش ها در حوزه تئاتر هستند و تماشاگران بسیاری را به تئاتر دعوت می کنند اما اگر اجرای اینگونه از نمایش ها بدون رعایت مرزها پیش رود ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 17 روز و 17 ساعت پیش
معرفی بهترین اپلیکیشن های مسیریاب ایرانی

معرفی بهترین اپلیکیشن های مسیریاب ایرانی به گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان ، توسعه روزافزون و گسترده مسیرهای حمل و نقل در کشورهای مختلف جهان سبب شده است جمعیت بسیاری زیادی از مردم هر کشور پیش از شروع رانندگی و هم چنین در هنگام حرکت از اپلیکیشن های مسیریابی استفاده کنند. در واقع کاربران جهت یافتن بهترین، کوتاه ترین و خلوت ترین مسیرهای ممکن برای رانندگی در پیرامون خود از نرم افزارهای مسیریابی استفاده می کنند.
بیشتر بخوانید: اینستاگرام های ایرانی را بهتر بشناسیم +تصاویر
امروزه اپلیکیشن های مسیریابی به طور قابل ملاحظه ای توسعه پیدا کرده و خدمات مورد نیاز کاربران را نه تنها در مواقع ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 17 روز و 17 ساعت پیش
ارتباط با کشورها نشان دهنده چشم انداز تحولات حوزه بین الملل است

ارتباط با کشورها نشان دهنده چشم انداز تحولات حوزه بین الملل است حسن لاسجردی در گفت و گو با خبرنگار حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ،درباره روابط ایران با کشورهای اروپایی، اظهار کرد: ارتباط به این معناست که این کشور علاقمند به حفظ منافع خود و دیگران است و نشان دهنده ارتباطات یک ملت و کشور است، همچنین این ارتباط به عنوان یک اعتبار و پرستیژ بین المللی محسوب می شود.
او افزود: معمولا کشورها این ارتباطات را برای ارتقا منافع و جایگاه خودشان استفاده می کنند در عین حال در این رایزنی های بین المللی، رای دادن، گفت و گو ها و یارگیری های جهانی این ارتباطات کمک بسیار زیادی می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 17 روز و 17 ساعت پیش
احتمال اکران هایلایت در دی 98/ تازه ترین اخبار از سه کام حبس

احتمال اکران هایلایت در دی 98/ تازه ترین اخبار از سه کام حبس ساسان سالور تهیه کننده سینما درباره آخرین وضعیت تولید سه کام حبس درگفت وگو با خبرنگار حوزه سینما گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان ،گفت: تدوین و بخش ویژوال این فیلم در حال انجام است و هنوز بخش صداگذاری و موسیقی ان را آغاز نکردیم.
او افزود: فرم جشنواره فیلم فجر را پر کردیم و هدف ما نمایش در این رویداد فرهنگی هنری است.
سالور در خصوص اکران هایلایت گفت: احتمالا این فیلم دی 98 اکران شود.
فیلم سینمایی سه کام حبس به نویسندگی و کارگردانی سامان سالور و تهیه کنندگی ساسان سالور است.
محسن تنابنده و پریناز ایزدیار، سمیرا حسن پور، متین ستوده، محمود نظرعلیان، یدالله شادمانی ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 17 روز و 17 ساعت پیش
ناگفته های دردناک یک معلم از شرایط نامناسب آموزشی در مناطق محروم

ناگفته های دردناک یک معلم از شرایط نامناسب آموزشی در مناطق محروم محمد طارق دورآزهی دبیر دوره متوسطه آموزش و پروش تهران و دبیر سابق مدارس استان سیستان و بلوچستان در گفت وگو با خبرنگار آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: من 10 در منطقه مرزی بندپشت استان سیستان و بلوچستان تدریس داشتم و مدیریت کردم، آنجا را می توان به عنوان ضعیف ترین منطقه از لحاظ زیرساخت آموزشی و اقتصادی و نیروی انسانی نام برد. اغراق نکرده ام اگر بگویم آنجا امکانات آموزشی در حد صفر درصد مطلق است.
او ادامه داد: بندپشت که تنها یکی از مناطق استان سیستان و بلوچستان است از هیچ جهتی با مدارس و فضاهای آموزشی تهران و دیگر شهرها و مناطق قابل قیاس نیست. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 17 روز و 18 ساعت پیش
مواظب نان خوردن تان باشید!

مواظب نان خوردن تان باشید! به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، نان به عنوان یکی از مهمترین مواد غذایی در سبد تغذیه ای خانواده ها، نقش مؤثری در سلامتی دارد، اما توجه به فرایند تولید، توزیع و استفاده آن باید مورد توجه همگان به ویژه متولیان سلامت قرار گیرد.
نان و ارزش غذایی آن مورد توجه همه مردم دنیا قرار دارد و به عنوان یک ماده غذایی استراتژیک همواره در کشور های مختلف مطرح است و یک غذای اصلی محسوب می شود.
در تعالیم دینی ما نیز نان از قداست و احترام خاصی برخوردار است و در بین مردم و طبقات مختلف اجتماعی به عنوان سمبل تلاش شناخته می شود و هر فردی را که به نوعی فعالیت اقتصادی در جهت تأمین معشیت خود می ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 17 روز و 18 ساعت پیش
تعبیه 20 مخزن شن و نمک در اراضی عباس آباد

تعبیه 20 مخزن شن و نمک در اراضی عباس آباد میثم اخباری مدیر روابط عمومی و بین الملل اراضی عباس آباد در گفت وگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان ، در توضیح آخرین اقدام های انجام شده جهت برف روبی اراضی عباس آباد گفت: آمادگی اراضی عباس آباد برای مدیریت برف پاییزه در سطح بالایی است و تمامی نیروهای خدمات شهری اراضی عباس آباد در آماده باش کامل به سر می برند.
مدیر روابط عمومی و بین الملل اراضی عباس آباد افزود: ما در سطح اراضی عباس آباد به ویژه پل طبیعت تعداد 20 مخزن شن و نمک تعبیه کردیم و ستاد برف روبی نیز به صورت مستمر وضعیت پل طبیعت را رصد می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 17 روز و 18 ساعت پیش
سناتورهای آمریکایی خواستار لغو تمام معافیت های هسته ای ایران شدند

سناتورهای آمریکایی خواستار لغو تمام معافیت های هسته ای ایران شدند به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، به نقلز از هیل، لیندزی گراهام، تد کروز و لیز چنی سناتورهای عضو مجلس نمایندگان آمریکا با صدور بیانیه ای مشترک از تصمیم کاخ سفید مبنی بر لغو معافیت های تحریمی مربوط به همکاری هسته ای با ایران در مرکز فردو حمایت کرده و خواستار لغو تمام معافیت های هسته ای ایران شدند.
قانونگذاران آمریکایی خواستار توقف کامل برنامه هسته ای ایران شده و مدعی شدند در غیر این صورت تهران به سلاح اتمی دست می یابد.
این سه قانونگذار آمریکایی ضمن درخواست برای لغو معافیت های تحریمی همکاری های هسته ای در تاسیسات اراک ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 17 روز و 18 ساعت پیش
عرضه برنج خارجی بالاتر از نرخ مصوب در سایه سودجویی واردکنندگان

عرضه برنج خارجی بالاتر از نرخ مصوب در سایه سودجویی واردکنندگان قاسمعلی حسنی دبیر کل اتحادیه بنکداران مواد غذایی در گفت و گو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوا ن ، با اشاره به اینکه کمبودی در تامین کالاهای اساسی وجود ندارد، اظهار کرد: با توجه به فراوانی کالا در انبار ها و کاهش تقاضا، رکود بر بازار اقلام اساسی حاکم است.
وی درباره آخرین وضعیت بازار برنج ایرانی افزود: هم اکنون قیمت هر کیلو برنج ایرانی در عمده فروشی ها 12 هزار تا 20 هزار تومان است که در نهایت با احتساب 12 درصد سود در خرده فروشی ها باید عرضه شود و فروش با نرخ های بالاتر به ضعف نظارت مسئولان ستاد تنظیم بازار بر می گردد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 17 روز و 18 ساعت پیش
هلند می تواند یک حلقه ارتباطی بین ایران و کشور های اروپایی ایجاد کند/هلند در صدد ایجاد طرح جدیدی برای ادامه همکاری سه کشور اروپایی در چارچوب برجام است

هلند می تواند یک حلقه ارتباطی بین ایران و کشور های اروپایی ایجاد کند/هلند در صدد ایجاد طرح جدیدی برای ادامه همکاری سه کشور اروپایی در چارچوب برجام است کارشناس مسائل بین الملل گفت:هلند می تواند به عنوان عضو اتحادیه اروپا می تواند یک حلقه ارتباطی بین ایران و کشور های اروپایی ایجاد کند.
حسن هانی زاده کارشناس مسائل بین الملل در گفت و گو با خبرنگار حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، درباره سفر سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه به هلند، گفت: این سفر در چارچوب سیاست های جمهوری اسلامی ایران برای ادامه همکاری با اتحادیه اروپاست، از آن جایی که هلند بار ها میزبان گفت وگو های ایران با اتحادیه اروپا بوده و نقش تاثیرگذاری در نزدیکی دیدگاه های ایران با کشور های اروپایی داشته ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 17 روز و 18 ساعت پیش
عرضه رایگان بازی Company of Heroes 2 در فروشگاه استیم

عرضه رایگان بازی Company of Heroes 2 در فروشگاه استیم به گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان ، فروشگاه های آنلاین بازی مثل استیم یا اپیک گیمز هر چند وقت یکبار برخی عناوین رایانه ای را به طور رایگان در فروشگاه خود قرار می دهند که اکثر این بازی ها قدیمی اما پرطرفدار هستند تا گیمرهایی که این عناوین را اجرا نکردند نیز بتوانند این عناوین را تجربه کنند. چندی پیش فروشگاه اپیک گیمز به طور ناگهانی مجموعه بتمن را به طور رایگان وارد فروشگاه خود کرد و الان نوبت به فروشگاه استیم رسیده است. فروشگاه استیم به تازگی عنوان بسیار پرطرفدار Company of Heroes 2 که در سال 2013 عرضه شد را به طور رایگان در دسترس گیمرهای کامپیوتر قرار ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 17 روز و 18 ساعت پیش
برگزاری کنفرانس وحدت اسلامی در پاکستان + فیلم

برگزاری کنفرانس وحدت اسلامی در پاکستان + فیلم به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان ، همایشی با حضور علمای برجسته مذاهب اسلامی ، شخصیت های دولتی ، سیاسی و اجتماعی در شهر لاهور مرکز ایالت پنجاب پاکستان برگزار شد.
در این همایش علمای برجسته پاکستانی به بررسی ابعاد مختلف شرایط امروز جهان اسلام پرداخته و اتحاد را ضروریترین نیاز کشورهای اسلامی برشمردند.
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
بیشتر بخوانید:
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 17 روز و 18 ساعت پیش
نخست وزیر موقت کویت پیشنهاد امیر این کشور را رد کرد

نخست وزیر موقت کویت پیشنهاد امیر این کشور را رد کرد به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، به نقل از خبرگزاری رویترز، شیخ جابر المبارک نخست وزیر موقت کویت روز دوشنبه پیشنهاد امیر این کشور را برای انتصاب مجدد به عنوان نخست وزیر رد کرد.
مبارک هفته گذشته استعفای دولت خود را تسلیم کرده بود. استعفای کابینه پس از آن انجام شد که نمایندگان پارلمان کویت خواستار رای عدم اعتماد به وزیر کشور در ارتباط با سوءاستفاده ادعایی از قدرت شدند و اختلاف بین اعضای ارشد خاندان حاکم از جمله وزرای دفاع و کشور بر سر حیف و میل ادعایی بودجه نظامی علنی شد.
ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 17 روز و 18 ساعت پیش
میزان سهمیه بنزین ماهیانه + اینفوگرافیک

میزان سهمیه بنزین ماهیانه + اینفوگرافیک به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان ، چند شب پیش و پس از ماه ها گمانه زنی قیمت بنزین افزایش یافت؛ با اعلام شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، از نیمه شب 24 آبان سهمیه بندی بنزین با نرخ جدید برای تمام وسایل نقلیه بنزین سوز آغاز شد.
بیشتربخوانید: نرخ کرایه اسنپ و تپسی تغییر نخواهد کرد
در ادامه اینفوگرافیکی را در خصوص میزان سهمیه بنزین ماهانه مشاهده می کنید:
انتهای پیام/
سهمیه ماهانه بنزین ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 17 روز و 20 ساعت پیش
هوک: از اغتشاشات و آشوب ها در ایران حمایت می کنیم

هوک: از اغتشاشات و آشوب ها در ایران حمایت می کنیم به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، به نقل از اسکای نیوز، برایان هوک ، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در مصاحبه با این شبکه خبری ضمن تکرار اتهامات بی اساس علیه کشورمان با این ادعا که ایران نتوانسته به وظایف خود عمل کند و همین مردم را خسته کرده در اظهاراتی مداخله جویانه صریحا اعلام کرد آمریکا قویا از اغتشاشات و آشوب ها در ایران حمایت می کند.
پیش تر نیز کاخ سفید در پی اغتشاشات و آشوب های چند روز گذشته در ایران، با انتشار بیانیه ای مدعی شد: ایالات متحده از مردم و اعتراضات مسالمت آمیز آن ها علیه حکومت حمایت می کند ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 17 روز و 20 ساعت پیش
عرضه گوشی انعطاف پذیر موتورولا در ماه ژانویه

عرضه گوشی انعطاف پذیر موتورولا در ماه ژانویه به گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان ، شرکت فناوری موتورولا اعلام کرد در ماه ژانویه سال آینده میلادی گوشی انعطاف پذیر RAZR 2019 را در استرالیا عرضه می کند. کاربران تلفن های همراه هوشمند و به ویژه طرفداران شرکت موتورولا با اشتیاق زیادی در انتظار پرچمدار انعطاف پذیر این شرکت هستند.
بیشتر بخوانید: شباهت طراحی اولیه گوشی منطعف شیائومی به RAZR 2019 موتورولا + تصویر
موتورولا می خواهد میراث علمی و فنی خود را با تولید گوشی هوشمند و انعطاف پذیر RAZR 2019 به مشتریان عرضه کند. این گوشی در مقایسه با سایر دستگاه های شرکت موتورولا تفاوت های زیادی دارد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 17 روز و 21 ساعت پیش
جلسه اضطراری شورای امنیت درباره اقدام آمریکا در به رسمیت شناختن شهرک سازی های اسرائیل

جلسه اضطراری شورای امنیت درباره اقدام آمریکا در به رسمیت شناختن شهرک سازی های اسرائیل به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، به نقل از تایمز اسرائیل، نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان ملل اعلام کرد شورای امنیت قرار است در جلسه ای اضطراری در ساعت 10 صبح چهارشنبه به وقت محلی (6:30 به وقت تهران) تحولات اخیر در خاورمیانه از جمله تصمیم آمریکا درباره شهرک سازی ها در کرانه باختری را بررسی کند.
پیش از این مایک پمپئو ، وزیر خارجه آمریکا با اعلام اینکه دولت ترامپ سیاستش در قبال شهرک سازی های رژیم صهیونیستی در کرانه باختری را تغییر داده، مدعی شد که این شهرک سازی ها به خودی خود نقض قوانین بین المللی به شمار نمی روند. ( بیشتر بخوانید ) ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 17 روز و 21 ساعت پیش
آخرین اخبار از زمان ارائه کارت شناسایی برق به مشترکان

آخرین اخبار از زمان ارائه کارت شناسایی برق به مشترکان به گزارش، راه های مختلفی برای پرداخت قبض در اختیار مردم قرار گرفته است و در این میان برای همه مشترکان، مخصوصا مشترکانی که به تلفن همراه هوشمند دسترسی ندارند، راه حلی با عنوان کارت شناسایی برق در نظر گرفته شده تا مشترکان همواره شناسه قبض خود را همراه داشته باشند.
چندی پیش مدیر کل دفتر مدیریت مصرف و خدمات مشترکین توانیر از ارائه کارت شناسایی برق که روی آن شناسه 13 رقمی برق مشترکان درج شده است، به این مشترکان در سراسر کشور خبر داد و به ایسنا گفت: راه های مختلفی برای پرداخت قبض تلفن همراه پیش بینی شده است ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 17 روز و 21 ساعت پیش
همه ستاره هایی که قربانی مسی شدند!

همه ستاره هایی که قربانی مسی شدند! به گزارش، آنتوان گریزمان، خرید گرانقیمت و فرانسوی بارسلونا در فصل جاری هنوز نتوانسته مانند سال های حضور در اتلتیکومادرید درخشان ظاهر شود و برخی تصاویر نشان می دهد وی هنوز با لیونل مسی در زمین به هماهنگی کامل نرسیده است.
اما با بررسی مهاجمان بزرگ بارسلونا در یک دهه اخیر در می یابیم این تنها مشکل آنتوان گریزمان نبوده و بسیاری از دیگر از بازیکنان گرانقیمت نتوانستند در کنار لیونل مسی نمایش همیشگی خود را ارائه دهند و در نهایت از بارسلونا جدا شده اند. البته برخی نیز مانند نیمار و لوییس سوارز عملکرد بسیار خوبی کنار لیونل مسی داشته اند و نقض این فرضیه به شمار می آیند.
تیری آنری ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: ورزشی انتشار : 17 روز و 21 ساعت پیش
عبادت یک راهب بودایی در عکس روز نشنال جئوگرافیک

عبادت یک راهب بودایی در عکس روز نشنال جئوگرافیک به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان ، عکس روز نشنال جئوگرافیک به تصویری از تمرین یک راهب بودایی برای مراسم دعا اختصاص یافت. همانطور که در تصویر مشاهده می شود این راهب در حال پرستش و دعا در یکی از شهرهای نپال به نام Mustang است.
شهر Mustang حدود 700 سال پیش مهد هنر و پژوهش بودایی بوده است.
بیشتر بخوانید: عکس روز نشنال جئوگرافیک از استراحت دو چهارپا در سایه
پایگاه نشنال جئوگرافیک یکی از مشهورترین وب سایت های منتشرکننده عکس و فیلم در حوزه طبیعت، حیات وحش و محیط زیست است که هر روز تصویری را به عنوان عکس روز در فضای مجازی به اشتراک می گذارد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 17 روز و 22 ساعت پیش
شرایط نقل و انتقالات بازیکنان در نیم فصل

شرایط نقل و انتقالات بازیکنان در نیم فصل به گزارش، نقل و انتقالات زمستانی فوتبال ایران از 26 آذر ماه آغاز خواهد شد. بر این اساس طبق آئین نامه نقل و انتقالات هر باشگاه در نیم فصل در صورتیکه فهرستش جای خالی داشته باشد می تواند حداکثر 6 بازیکن جذب کند. البته باشگاه ها می توانند به هر تعداد بازیکن که بخواهند از فهرست خود خارج کنند، اما حداکثر 6 بازیکن می توانند مبادله یا جذب کنند.
از سویی دیگر باشگاه هایی که بازیکنانشان دچار مصدومیت شدید شده باشند و تا پایان فصل قادر به بازی نباشند می توانند با خارج کردن این نفرات از فهرست خود بازیکنان جدیدی جذب کنند ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: ورزشی انتشار : 17 روز و 22 ساعت پیش
مهاجم بوندس لیگایی در لیست کالدرون

مهاجم بوندس لیگایی در لیست کالدرون به گزارش، طبق اعلام مسئولان باشگاه پرسپولیس جدایی جونیور و جذب مهاجم جدید در نیم فصل قطعی است و در نیم فصل دوم علیپور با یک مهاجم جدید در خط حمله قرار خواهد گرفت. از این رو باشگاه پرسپولیس با بررسی رزومه 23 بازیکن 3 نفر را برای تایید نهایی به سرمربی تیم معرفی کرد تا گابریل کالدرون در صورت موافقت با این بازیکنان اجازه مذاکره بدهد. حالا از باشگاه پرسپولیس خبر می رسد که سرمربی آرژانتینی سرخ ها نیز پس از تماشای فیلم این 3 بازیکن با جذب آن ها مخالف کرده و معتقد است این بازیکنان تفاوتی با جونیور ندارند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: ورزشی انتشار : 17 روز و 22 ساعت پیش
قیمت گوشت کاهش یافت

قیمت گوشت کاهش یافت به گزارش، عزیزالله افضلی، با بیان اینکه در پی اصلاح قیمت بنزین، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران مکلف شده گشت های بازرسی را تشدید کند، اظهار کرد: مقرر شده سازمان صمت با همکاری سازمان تعزیرات حکومتی، پلیس امنیت اقتصادی، بازرسی اتاق اصناف تهران و دستگاه های مرتبط دیگر از واحد های صنفی بازرسی کند.
وی از بازرسی 3278 واحد از روز شنبه تا روز گذشته (دوشنبه) خبر داد و گفت: در این بازرسی ها 412 پرونده برای اصناف متخلف تشکیل شده که مهم ترین تخلفات شامل گران فروشی، عدم درج قیمت و عدم صدور فاکتور بوده است ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 17 روز و 22 ساعت پیش
سلامت روده تان را با این خوراکی تضمین کنید

سلامت روده تان را با این خوراکی تضمین کنید به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، گردو ها سرشار از فیبر، اسید آلفا لینولئیک (نوعی اسید چرب ضروری)، منگنز، بیوتین و دیگر مواد مغذی تقویت کننده هستند و همواره مورد توجه محققان بوده اند. یکی از مطالعات اخیر درباره این مغز های خام نشان می دهد که مصرف گردو می تواند تغییرات مثبتی را در سطح باکتری ها روده به وجود بیاورد و درنتیجه سلامت روده ها تقویت کند. گزارشی از این مطالعه در The Journal of Nutritional Biochemistry منتشر شده است. محققان در این مطالعه، گردو را به رژیم غذایی گروهی از موش های آزمایشگاهی اضافه کردند و گروه کنترل را هم بدون استفاده از گردو مورد بررسی قرار دادند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 17 روز و 22 ساعت پیش
گل محمدی: شهرخودرو نسبت به پارسال زرنگ تر شده است/ درباره تیم ملی، فدراسیون بهترین تصمیم گیرنده است

گل محمدی: شهرخودرو نسبت به پارسال زرنگ تر شده است/ درباره تیم ملی، فدراسیون بهترین تصمیم گیرنده است به گزارش خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان ، یحیی گل محمدی ، سرمربی تیم فوتبال شهرخودرو خراسان درباره صدرنشینی تیمش در رقابت های لیگ برتر اظهار کرد: زحمت زیادی برای اینکه این تیم به صدر جدول برسد، کشیده شده است. پایه کار تیم ما از پارسال پی ریزی شد و به معنای واقعی یک تیم بودیم. مشکلات مالی زیادی را پشت سر گذاشتیم، اما با آمدن فرهاد حمیداوی مشکلات مالی تیم حل شد.
کسی حاضر به سرمایه گذاری در فوتبال نیست
گل محمدی ادامه داد: کسی حاضر نیست در این وضعیت، به فوتبال بیاید و خرج کند ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: ورزشی انتشار : 17 روز و 22 ساعت پیش
2 انفجار در الاسکان و الغداء در استان ذی قار عراق

2 انفجار در الاسکان و الغداء در استان ذی قار عراق به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین، 2 بسته بمب گذاری شده در دو محله الاسکان و الغداء در استان ذی قار عراق منفجر شدند.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 17 روز و 22 ساعت پیش
قاتل 3 زن در مخفیگاهش کشته شد

قاتل 3 زن در مخفیگاهش کشته شد به گزارش، بیستم خرداد امسال مردی 32 ساله که از اشرار منطقه نیز بود با اسلحه کلاش به خانه نامادری اش در روستای سیاهکان- شهرستان فنوج -رفت و نامادری 45 ساله، خواهر خوانده 17 ساله و مادر بزرگ 62 ساله را با رگبار گلوله به قتل رساند و متواری شد. کارآگاهان در بررسی های اولیه دریافتند عامل این جنایت پسر شوهر این زن 45 ساله بوده که به خاطر اختلافات خانوادگی و تصورات اشتباهی که درباره نامادری و خواهر ناتنی اش داشته، با اسلحه ای به سراغ آن ها رفته و هر سه زن را در خانه شان به رگبار بسته است.
با مشخص شدن هویت قاتل تلاش برای دستگیری او آغاز شد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: حوادث انتشار : 17 روز و 22 ساعت پیش
هشدار درباره قارچ های جادویی

هشدار درباره قارچ های جادویی به گزارش، ماده مخدر ماشروم یا قارچ جادویی در میان نسل جوان در حال مصرف است. این ماده مخدر قدرت توهم زایی بالایی دارد و حدوداً 30 دقیقه پس از شروع مصرف، علائم توهم زایی آن شروع شده و حدود 4 تا 6 ساعت این اثرات باقی می ماند.
به گفته کارشناسان، اثرات توهم زایی قارچ می تواند به صورت لذت بخش یا عذاب آور باشد که این حالات به خلق غالب فرد و عوامل محیطی و بیرونی بستگی دارد. همچنین این ماده با تحریک اعصاب سمپاتیک موجب افزایش ضربان قلب و فشارخون شده و گشادی مردمک های چشم را به همراه دارد.
از دیگر اثرات آن می توان به افزایش دمای بدن و حالت گرگرفتگی یا تشنج نیز اشاره کرد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 17 روز و 22 ساعت پیش
موگرینی: تمام فعالیت های شهرک سازی اسرائیل طبق قوانین بین المللی، غیرقانونی است

موگرینی: تمام فعالیت های شهرک سازی اسرائیل طبق قوانین بین المللی، غیرقانونی است به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، به نقل از وبگاه اطلاع رسانی اتحادیه اروپا، فدریکا موگرینی ، مسئول سیاست خارجی این اتحادیه با صدور بیانیه ای در واکنش به تصمیم آمریکا در به رسمیت شناختن شهرک سازی های رژیم صهیونیستی در کرانه باختری با تاکید بر اینکه موضع اتحادیه اروپا در قبال سیاست شهرک سازی رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی فلسطین تغییری نکرده، گفت: تمام فعالیت های شهرک سازی طبق قوانین بین المللی، غیرقانونی هستند.
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: این اقدام اعتبار راهکار دو دولتی و چشم انداز صلح پایدار در منطقه را از بین می برد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 17 روز و 22 ساعت پیش
چند قدم در امتداد تلاش زنان روستایی برای رونق اقتصاد خانواده

چند قدم در امتداد تلاش زنان روستایی برای رونق اقتصاد خانواده به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز ، استان فارس با شهرستان ها و روستا های زیادی در دهه پنجم انقلاب اسلامی توانسته با حمایت از خانوار های روستایی هم چرخ اقتصاد خانواده ها و هم استان را بچرخاند.
رونق و توسعه اقتصاد مستلزم منابع انسانی کارآمد است. زنان نیمی از این منابع انسانی به شمار می آیند و مشارکت آنها اساسی ترین و اصلی ترین اهداف پیشبرد توسعه اقتصاد یک کشور است.
از گذشته های دور، زنان روستایی پا به پای مردان کار و چرخ اقتصاد خانواده را با کمک دیگر اعضا به گردش در می آوردند، آنها علاوه بر خانه داری، همسر داری ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 17 روز و 23 ساعت پیش
اهدای خون به بیماران نیازمند

اهدای خون به بیماران نیازمند به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ا ز شیراز ، رئیس انتقال خون فسا گفت: در این برنامه 60 نفر از کارکنان بیش از 30 هزار سی سی خون خود را اهدا کردند.
اشرف منصوری افزود: با توجه به کمبود خون در استان فارس و شهرستان فسا سازمان انتقال خون هر روز در دو نوبت صبح و عصر و همچنین یک اکیپ سیار آماده دریافت خون اهداکنندگان است.
انتهای پیام/م
یاری به همنوع با اهدا خون ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 18 روز و 0 ساعت پیش
اجرای دومین مرحله طرح مدیریت تحول ادارات

اجرای دومین مرحله طرح مدیریت تحول ادارات به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد ، دومین مرحله طرح مدیریت تحول ادارات با حضور مدیر کل فناوری و تحول امور عشایر کشور و 30 کارشناس امور عشایر در مجتمع فرهنگیان شهرکرد برگزار شد.
محمد ایران پور مدیر کل فناوری و تحول امور عشایر کشور در این نشست گفت: دومین مرحله این طرح که در 10 فصل برای اصلاح نظام اداری در نظر گرفته شده است از امسال آغاز و تا سه سال ادمه دارد.
او افزود: نقش و ساختار دولت، دولت الکترونیکی، ارتقا سطح بهره وری با کمترین هزینه و تعامل مجموعه دستگاه ها از مهمترین سرفصل های این طرح است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 18 روز و 0 ساعت پیش
جشنواره تئاتر قزوین به ایستگاه پایانی رسید

جشنواره تئاتر قزوین به ایستگاه پایانی رسید کیوان حبیبی مسوول انجمن هنر های نمایشی استان در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین ؛ گفت:
در بیست و یکمین جشنواره تئاتر استان قزوین هیئت داوران دو نمایش خوابگرد به کارگردانی امیر کلهری پور و روشنک به کارگردانی حامد مکملی را به عنوان نمایش های برتر به دبیرخانه جشنواره بین المللی تاتر فجر معرفی کرد.
کیوان حبیبی افزود: سحر آغاسی و آزاده کرم بخش رتبه اول بازیگری زن ، لیلا شاغلانی رتبه دوم و عاطفه یکتا و بیتا معصومی رتبه سوم بازیگری زن را کسب کردند.
حبیبی اضافه کرد: کمال زارعی و مسعود نادری رتبه سوم بازیگری مرد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 18 روز و 1 ساعت پیش
ادامه فعالیت سامانه بارشی تا فردا در سمنان

ادامه فعالیت سامانه بارشی تا فردا در سمنان به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، بر اساس پیش بینی کارشناس هواشناسی بارش برف در استان سمنان ادامه دارد.
با ادامه فعالیت سامانه بارشی کماکان طی امشب و فردا در ارتفاعات و نواحی سردسیری بارش برف و باقی نقاط استان و با شدت بیشتر برای نیمه غربی، مرکزی و جنوب استان بارش باران پیش بینی می شود.
انتهای پیام / م
بارش برف در ارتفاعات استان سمنان ادامه دارد ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 18 روز و 1 ساعت پیش
بیش از 4 هزار راس دام در خرامه هویت دار شدند

بیش از 4 هزار راس دام در خرامه هویت دار شدند به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ا ز شیراز ، کاوس همتی گفت: طرح ملی هویت دار کردن دام ها به منظور تعیین جمعیت واقعی دام کل کشور، برنامه ریزی برای تولید و توزیع نهاده های دامی، ردیابی و شناسایی دام، کنترل بیماری و مدیریت بازار تدوین یافته است.
این مقام مسئول با اشاره به ضرورت هویت گذاری دام اظهار کرد: خرید و فروش، نگهداری و نقل و انتقال دام زنده فاقد پلاک ممنوع و قاچاق محسوب می شود.
او، ملاک خدمات دهی به دامداران نظیر واکسیناسیون دام ، صدور و تمدید مجوزها، دریافت نهاده ها و تسهیلات بانکی را منوط به ثبت پلاک های شناسایی 15 رقمی دام در سامانه جامع هویت گذاری دام دانست ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 18 روز و 1 ساعت پیش
نشست هماهنگی جشن ثبت جهانی جنگل های هیرکانی در شاهرود

نشست هماهنگی جشن ثبت جهانی جنگل های هیرکانی در شاهرود به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، مهدی جمال مدیرکل میراث فرهنگی استان سمنان در نشست هماهنگی جشن ثبت جهانی جنگل های هیرکانی (جنگل ابر) در فرمانداری شاهرود افزود: این آیین 14 آذر با حضور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور و جمعی از مسئولان استان سمنان و شهرستان شاهرود در روستای هدف گردشگری ابر شاهرود برگزار می شود.
او با بیان اینکه این جشن فرصتی برای نشان دادن توانمندی های شاهرود است، تصریح کرد: در استان سمنان 2 منطقه گردشگری با ظرفیت بالا در شاهرود و مهدیشهر وجود دارد که برای توسعه آن ها نیاز به برندسازی است و جنگل ابر قابلیت بالایی برای برندسازی دارد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 18 روز و 1 ساعت پیش
مشکلی در زمینه تأمین ارزاق عمومی وجود ندارد/کنترل قیمت اجناس

مشکلی در زمینه تأمین ارزاق عمومی وجود ندارد/کنترل قیمت اجناس به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ا ز شیراز ، عنایت الله رحیمی در دیدار با رؤسای اتحادیه های صنفی فارس، تامین سوخت و امنیت تردد را از دغدغه های بسیار مهم صنفی برشمرد و گفت: تاکنون با همکاری نهاد های امنیتی و انتظامی اقدامات مطلوبی در این زمینه صورت گرفته است و از همین رو هیچ مشکلی در زمینه تامین ارزاق عمومی در استان نداریم.
او با بیان اینکه توسعه و امنیت از جمله مطالبات اصلی مردم به شمار می رود، اصلاح ساختار های معیوب اقتصادی و هدفمند کردن بسیاری از درآمد های دولت را از جمله اهداف تغییر نرخ بنزین عنوان کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 18 روز و 1 ساعت پیش
تعطیلی دانشگاه پیام نور شیراز

تعطیلی دانشگاه پیام نور شیراز به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ا ز شیراز ، مدیر روابط عمومی دانشگاه پیام نور استان فارس اعلام کرد: تمامی کلاسهای دانشگاه پیام نور شیراز فردا (سه شنبه 28 آبان ماه) تعطیل است.
ابراهیم اژدری افزود: هنوز تصمیمی مبنی بر وضعیت برگزاری کلاسهای این دانشگاه در روز چهارشنبه اخذ نشده است که در اطلاعیه های بعدی این موضوع اطلاع رسانی خواهد شد.
انتهای پیام/م
تعطیلی دانشگاه پیام نور شیراز ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 18 روز و 1 ساعت پیش
مادر شهید افشین هاشمی به دیدار فرزندش شتافت

مادر شهید افشین هاشمی به دیدار فرزندش شتافت به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد ، حاجیه خانم کافیه شاهرخی مادر شهید والامقام افشین هاشمی شهرکی به دیدار فرزند شهیدش شتافت.
برادر این مادر مؤمن و صبور به نام منوچهر شاهرخی و خواهر زاده اش ناصر شاهرخی نیز به فیض شهادت نائل گردیده اند.
پیکر مطهر این مادر فداکار و صبور بر روی دستان مردم شهیدپرور شهر کیان تشییع و در قطعه صالحین در جوار گلزار شهدای این شهر به خاک سپرده شد.
مراسم هفتمین روز درگذشت این مادر عزیز روز پنج شنبه 30 آبان 1398 در حسینیه حضرت ابوالفضل (ع) شهر کیان برگزار خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 18 روز و 1 ساعت پیش
تاکسی های بین شهری سیستان و بلوچستان افزایش قیمت نداشتند

تاکسی های بین شهری سیستان و بلوچستان افزایش قیمت نداشتند به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ، روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان، ایوب کرد سرپرست راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان اظهار داشت: هم اینک حدود 670 دستگاه تاکسی حمل و نقل برون شهری در سیستان و بلوچستان تحت نظر اداره کل راهداری و حمل و نقل این استان مشغول فعالیت در محور های ارتباطی هستند که از زمان اعمال تغییرات نرخ بنزین تاکنون با رصد محسوس و نامحسوس این اداره کل و با همکاری مطلوب فعالان این ناوگان حتی یک مورد افزایش نرخ گزارش نشده است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 18 روز و 2 ساعت پیش
تعطیلی برخی از مدارس استان قزوین

تعطیلی برخی از مدارس استان قزوین به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین ، مومنی مدیر روابط عمومی آموزش و پرورش استان گفت: به دلیل ب ارش برف و برودت هوا، مدارس شهرستان های آوج، آبیک و بخش الموت شرقی در مقطع پیش دبستانی و ابتدایی در نوبت صبح تعطیل است.
روح الله مومنی افزود: مدارس سایر نواحی استان فردا صبح و بعد از ظهر دایر است.
مدارس دو شهرستان آبیک و آوج امروز هم به علت بارش برف و سرمای هوا در نوبت بعد از ظهر تعطیل بود.
انتهای پیام/ک
مدارس آوج، آبیک و الموت شرقی در مقطع پیش دبستانی و ابتدایی فردا تعطیل است ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 18 روز و 4 ساعت پیش
بیش از 32 هزار نفر از جشنواره اقوام بازدید کردند

بیش از 32 هزار نفر از جشنواره اقوام بازدید کردند کریمی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان ، گفت:تا کنون بیش از 32 هزار نفر از جشنواره اقوام ایران زمین در شهر های گرگان و گنبدکاووس بازدید کرده اند.
او افزود: از این تعداد بیش از 25 هزار نفر در شهر گرگان به دیدن بخش های مختلف جشنواره آمدند و دیشب نیز در نخستین روز از برپایی جشنواره در گنبدکاووس بیش از 8 هزار نفر نیز در آنجا به بازدید جشنواره رفته اند.
کریمی افزود: در این جشنواره یک هزار هنرمند از 31 استان کشور آثار خود را در 4 بخش سوغات، صنایع دستی، موسیقی اقوام و گردشگری روستایی عرضه می کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 18 روز و 4 ساعت پیش
برای برای توزیع بنزین در استان اصفهان مشکلی وجود ندارد

برای برای توزیع بنزین در استان اصفهان مشکلی وجود ندارد به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان ،بهمن علی پور مسؤول روابط عمومی شرکت پخش فراورده های نفتی استان اصفهان اظهار کرد: مشکلی برای توزیع بنزین در استان اصفهان نداریم و سوخت رسانی به جایگاه های دارای حواله بنزین در حال انجام است.
مسؤول روابط عمومی شرکت پخش فراورده های نفتی استان اصفهان ادامه داد: بیش از 260 جایگاه عرضه بنزین و 161 جایگاه عرضه CNG در استان اصفهان داریم که روزانه 4 میلیون لیتر بنزین یورو 4 و 2 میلیون لیتر بنزین معمولی را عرضه می کنند.
او تصریح کرد: جایگاه های خسارت دیده به دو دسته کلی و جزئی تقسیم می شوند و جایگاه های با خسارت دیدگی جزئی تعمیر و ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 18 روز و 6 ساعت پیش
کلاهبرداری با جعل و خرید اعتباری از حساب بازنشستگان

کلاهبرداری با جعل و خرید اعتباری از حساب بازنشستگان به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، سرهنگ محمدرضا فداء، فرمانده انتظامی شهرستان کرمان گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر برداشت 80 میلیون ریال از کارت رفاهی وی، ماموران کلانتری 16 با انجام اقدامات پلیسی یک خانم را در حالی که قصد داشت با یک کارت جعلی 110 میلیون ریال خرید طلا انجام دهد، دستگیر کردند.
او افزود: در تحقیقات مشخص شد این زن 60 ساله با جعل شناسنامه بازنشستگان و دریافت کارت رفاهی آنان اقدام به خرید اقساطی طلا می کرده است که در این رابطه 3 فقره جعل و کلاهبرداری به مبلغ 200 میلیون ریال از او کشف شد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: حوادث انتشار : 18 روز و 7 ساعت پیش
خسارت ناشی از بارندگی نداشته ایم/هشدار مدیریت بحران درباره افزایش بارندگی و سیلابی شدن مسیل ها

خسارت ناشی از بارندگی نداشته ایم/هشدار مدیریت بحران درباره افزایش بارندگی و سیلابی شدن مسیل ها مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس با اشاره به اینکه خسارت ناشی از بارندگی نداشته ایم، درباره مدیریت بحران درباره افزایش بارندگی و سیلابی شدن مسیل ها هشدار داد.
رحیم آزادی مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس در گفت وگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز ، با اشاره به بارش خوب باران در سطح استان فارس، اظهار کرد: هیچگونه خسارتی ناشی از بارندگی گزارش نشده است.
او ادامه داد: همه دستگاه ها، نهادها، اداره ها و ارگان های خدمات رسان و ذیربط در آماده باش کامل قرار دارند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 18 روز و 7 ساعت پیش
ارائه خدمات درمانی سکته مغزی و سکته حاد قلبی در 6 بیمارستان

ارائه خدمات درمانی سکته مغزی و سکته حاد قلبی در 6 بیمارستان به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ،آذریار دبیر اجرائی مدیریت درمان سکته حاد قلبی و مغزی استان با اشاره به اینکه استان کرمانشاه یکی از استان های برتر کشور در مدیریت و درمان سکته حاد مغزی است گفت : مراکز درمان این بیماری در 5 شهر استان مستقر شده اند
آذریار گفت : بیمارستان های امام رضا (ع) و فارابی در کرمانشاه مراکز ویژه درمان سکته حاد مغزی هستند و بیمارستان های امام خمینی در اسلام آبادغرب، بیمارستان حضرت رسول (ص) جوانرود در منطقه اورامانات و بیمارستان شهید چمران کنگاور و بیمارستان سنقرو کلیایی در منطقه شرق استان درمان سکته های مغزی و قلبی را پوشش می دهند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 18 روز و 7 ساعت پیش
ضرورت افزایش کیفیت محصولات برای توسعه صادرات

ضرورت افزایش کیفیت محصولات برای توسعه صادرات به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین ، هدایت الله جمالی پور استاندار در دیدار با هیات مدیره اتحادیه صادرکنندگان قزوین گفت: کشور های اروپایی بازار بسیار خوبی برای صادرات دارند و لازم است که با افزایش کیفیت محصولات استان، ایجاد زمینه صادرات غیرنفتی به کشور های آمریکایی و اروپای غربی در اولویت قراردهیم.
جمالی پور افزود: اولویت استان در آینده نزدیک این است که با دعوت از کشور های مختلف خارجی علاوه بر رونق گردشگری ، امکان صادرات کالا ها را افزایش دهد.
او اضافه کرد: ایران با کشور هایی نظیر عراق ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 18 روز و 7 ساعت پیش
اردو های هفت اقلیم برای دانشجویان استان مرکزی برگزار می شود / پرداختن به دفاع مقدس و شهدا یکی از محور های مهم جنگ فرهنگی

اردو های هفت اقلیم برای دانشجویان استان مرکزی برگزار می شود / پرداختن به دفاع مقدس و شهدا یکی از محور های مهم جنگ فرهنگی به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اراک ، حجت الاسلام مهدی ایمانی مقدم رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها ی استان مرکزی گفت: با توجه به اینکه استان مرکزی استان امام (ره) است اردو های هفت اقلیم برای آشنایی دانشجویان با هفت مکانی که امام بیشتر در آنجا بوده اند در نظر گرفته شده که تاکنون استقبال های زیادی همراه داشته است.
حجت الاسلام ایمانی مقدم افزود: اردو های راهیان نور و در این یک سال اخیر اردو های هفت اقلیم اثرات بسیار مطلوبی بر روی دانشگاه ها گذاشته که این کار ها باید استمرار داشته باشند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 18 روز و 7 ساعت پیش
همسر آیت الله آیت الهی به دیار باقی شتافت

همسر آیت الله آیت الهی به دیار باقی شتافت به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز ، بی بی رحیمه بیگم رکنی دزفولی همسر آیت الله آیت الهی امام جمعه فقید لارستان پس از سه ماه بیماری دیشب در سن 87 سالگی به دیار حق شتافت.
مراسم تشییع پیکر این بانوی گرانقدر فردا ساعت 9 صبح از امام زاده میر علی بن حسین شهر لار به طرف حسینه اعظم برگزار می شود.
آیت الله آیت الهی از اول انقلاب امام جمعه شهر لار بود و در دوران نوجوانی و جوانی در محضر اساتید و علمایی همچون آیت الله مرعشی نجفی، بروجردی، سبزواری و میرزا نوری شیرازی کسب علم کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 18 روز و 8 ساعت پیش
ابلاغ تعرفه دستمزد کارشناسان رسمی دادگستری از سوی رئیسی

ابلاغ تعرفه دستمزد کارشناسان رسمی دادگستری از سوی رئیسی به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان ، در اجرای ماده 29 قانون کانون کارشناسان رسمی دادگستری مصوب 1381/1/18 مجلس شورای اسلامی و به پیشنهاد شورای عالی کارشناسان رسمی دادگستری، "تعرفه دستمزد کارشناسان رسمی دادگستری" از سوی رئیس قوه قضاییه به مراجع قضایی ابلاغ شد.
متن کامل دستور العمل "تعرفه دستمزد کارشناسان رسمی دادگستری" به شرح ذیل می باشد.
فصل اول – کلیات
ماده 1- دستمزد کارشناسان پس از گزارش و اظهارنظر کارشناسی در حدودصلاحیت آن ها از طرف اشخاص حقیقی و یا حقوقی طبق مقررات این تعرفه محاسبه و پرداخت می گردد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 18 روز و 8 ساعت پیش
استقبال از کبدی کار قزوینی

استقبال از کبدی کار قزوینی به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین ،احمدرضا عسگری که عضو تیم ملی کبدی جوانان است پس از قهرمانی تیم در اولین دوره مسابقات جهانی به قزوین بازگشت و مورد استقبال مسئولان ورزش استان قرار گرفت.
احمدرضا عسگری کبدی کار قزوینی در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین ،گفت: به مدت یک سال و نیم است که عضو تیم ملی هستم و برای حضور در اولین دوره مسابقات جهانی کبدی جوانان به مدت 11 ماه در اردو های تیم ملی حضور یافتم.
عسگری افزود: تیم ملی توانست در فینال بعد از شکست کشور کنیا به عنوان قهرمانی دست یابد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: ورزشی انتشار : 18 روز و 8 ساعت پیش
ممسنی رکورددار بارش در استان فارس

ممسنی رکورددار بارش در استان فارس دهملایی مدیرکل هواشناسی استان فارس در گفت وگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز ، با اشاره به میزان بارندگی 24 ساعت گذشته تا ظهر امروز در استان، اظهار کرد: نورآباد ممسنی با 46، قیروکارزین و فراشبند با 42 میلی متر رکورددار بارش باران در استان هستند.
در حال تکمیل... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 18 روز و 8 ساعت پیش
مردم، عوامل برهم زننده امنیت و آرامش را معرفی کنند

مردم، عوامل برهم زننده امنیت و آرامش را معرفی کنند به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز ، اداره کل اطلاعات استان فارس از شهروندان خواست با هدف شناسایی و دستگیری مخلان نظم و تخریب کنندگان اماکن عمومی، هرگونه اطلاعات در خصوص عوامل برهم زننده امنیت و آرامش مردم را به شماره تلفن 113 اطلاع دهند.
انتهای پیام/چ
شهروندان، مخلان امنیت را معرفی کنند ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: حوادث انتشار : 18 روز و 9 ساعت پیش
اغتشاش های اخیر هدفمند بوده است

اغتشاش های اخیر هدفمند بوده است به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ،محمدابراهیم الهی تبار معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه گفت : سرکرده های ناآرامی ها در تلاش بوده اند که با کشته سازی، مردم را به خیابان ها و ایجاد آشوب بکشانند.
او گفت : به آتش کشیدن اموال دولتی و خصوصی، جایگاه های آتش نشانی و پمپ بنزین، تخریب مبلمان شهری و فروشگاه ها نشانگر این است که یک جریان سازماندهی شده به دنبال مقابله با کشور و مردم هستند نه همراهی با آنان.
الهی تبار گفت: اعتراض مدنی در قوانین کشور پذیرفته شده و بیان مخالفت و اظهارنظر به عنوان یک حق قانونی برای مردم در نظر گرفته شده است ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 18 روز و 9 ساعت پیش
راه اندازی نخستین بازارچه صنایع دستی دائمی

راه اندازی نخستین بازارچه صنایع دستی دائمی به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ،امید قادری مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کرمانشاه گفت : استان کرمانشاه 60 رشته فعال صنایع دستی دارد که از فعال ترین آن ها می توان به رشته های گیوه بافی، گلیم بافی، البسه محلی، ساخت و سازه های سنتی، ابزار آلات فلزی، سراجی سنتی و... اشاره کرد.
او با اشاره به توسعه صنایع دستی و افزایش صادرات این محصول با بهره گیری از مرز های فعال استان به کشور عراق، گفت : استان کرمانشاه از نظر صادرات صنایع دستی جزو استان های مطرح در کشور است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 18 روز و 9 ساعت پیش
قطعات خودروی سنگین قاچاق در بندر دیلم کشف شد

قطعات خودروی سنگین قاچاق در بندر دیلم کشف شد به گزارش گروه استان ها باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر ، سردار ولی اله رضایی نژاد فرمانده مرزبانی استان بوشهر بیان کرد: دریابانان با رصد منطقه از لنگر انداختن یک فروند شناور باری حامل کالای قاچاق در اسکله دیلم مطلع و بلافاصله به محل اعزام شدند.
او افزود: در بازرسی از این شناور، یک دستگاه موتور خودروی سنگین، چهار دستگاه گیربکس و 10 دستگاه وسایل برقی قاچاق کشف شد.
فرمانده مرزبانی استان بوشهر با اشاره به دستگیری دو قاچاقچی و توقیف شناور، گفت: کارشناسان ارزش ریالی کالای قاچاق کشف شده را سه میلیارد و 500 میلیون ریال برآورد کردند.
انتهای پیام/ک ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: حوادث انتشار : 18 روز و 10 ساعت پیش
وقوع 1553 فقره طلاق در استان اردبیل

وقوع 1553 فقره طلاق در استان اردبیل به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل ، یوسف خدادادی، معاون پیشگیری از وقوع جرایم دادگستری استان اردبیل امروز در شورای پیشگیری از وقوع جرایم دادگستری استان اردبیل گفت: در نیمه اول سال جاری نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته، میزان طلاق در استان اردبیل 1/5 درصد افزایش یافته و این موضوع توجه جدی به موضوعات فرهنگی و پیشگیرانه را یادآور می شود.
او افزود: در 6 ماهه ابتدایی سال جاری تا کنون هزار و 553 فقره طلاق در استان اردبیل رخ داده است.
معاون پیشگیری از وقوع جرایم دادگستری استان اردبیل تصریح کرد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 18 روز و 10 ساعت پیش
تلاش سرکرده ها و گروه های معاند برای ایجاد فضای هیجانی

تلاش سرکرده ها و گروه های معاند برای ایجاد فضای هیجانی به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ،محمدابراهیم الهی تبار معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه به پدران و مادران کرمانشاهی گفت : باتوجه به تلاش سرکرده ها و گروه های معاند برای ایجاد فضای هیجانی در استان، اجازه ندهند این فضای غیرمنطقی و زودگذر فرزندان آنان را مرتکب جرم و آینده شان را دچار مشکل کند.
او گفت : هدایت کنندگان ناآرامی ها به دنبال هیجانی کردن فضای جامعه و تحریک نوجوانان و جوانان برای ایجاد آشوب در خیابان ها هستند به همین دلیل ضروری است خانواده ها با رفتار منطقی و اقناع کننده ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 18 روز و 10 ساعت پیش
تردد روان در تمام جاده های برون شهری استان همدان

تردد روان در تمام جاده های برون شهری استان همدان بابک گردان، کارشناس مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل پایانه ای استان همدان در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان گفت: تمام جاده های برون شهری استان همدان تاکنون نمک پاشی و یا برف روبی شده اند و هم اکنون ترافیک در آنها روان است.
او با بیان اینکه بارش برف از دیشب در استان همدان آغاز شده است افزود: ما در گردنه ها عملیات برف روبی و در جاده های همدان- ساوه، همدان- فامنین، همدان- ملایر، همدان- رزن و ملایر- تویسرکان عملیات نمک پاشی را داشته ایم.
گردان از آمادگی کامل نیرو های راهداری استان در راهدارخانه ها خبر داد و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 18 روز و 10 ساعت پیش
حریق 28 دستگاه اتوبوس و 69 بانک در جریان ناآرامی های سه روز گذشته

حریق 28 دستگاه اتوبوس و 69 بانک در جریان ناآرامی های سه روز گذشته به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان ،صبح امروز با حضور شهردار اصفهان، معاونان شهرداری و دیگر مدیران شهری جلسه ویژه ای جهت بررسی آسیب های وارده به شهر و تاسیسات شهری به دنبال ناآرامی های دو روز اخیر برگزار شد.
حسین امیری، معاون خدمات شهری شهردار اصفهان در این جلسه اظهار کرد: در روز های گذشته شرایط ویژه ای در شهر حاکم بود و همه باید کمک کنند تا از این شرایط سخت عبور کنیم.
او ادامه داد: در جریان ناآرامی های اخیر تعدادی از نیرو های شهرداری مورد آسیب قرار گرفتند و خودرو حمل زباله شهرداری طعمه حریق شد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 18 روز و 10 ساعت پیش
انفجار ضایعات جامانده از جنگ تحمیلی در مهران/ پسر بچه 10 ساله مجروح شد

انفجار ضایعات جامانده از جنگ تحمیلی در مهران/ پسر بچه 10 ساله مجروح شد به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، سرهنگ قدرت الله شهبازبیگی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در پی اعلام مرکز فوریت های پلیسی 110 مبنی بر وقوع انفجار در منطقه عشایری در روستای بانرحمان ، بلافاصله ماموران انتظامی جهت بررسی موضوع به محل حادثه اعزام شدند.
او افزود: با حضور ماموران در محل مشخص شد یک پسر بچه 10 ساله جهت روشن نمودن آتش از هیزم های اطراف استفاده که باعث انفجار ضایعات بجامانده از جنگ تحمیلی شده و باعث مجروح شدن وی و به علت شدت جراحات توسط عوامل اورژانس به بیمارستان انتقال داده شد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: حوادث انتشار : 18 روز و 11 ساعت پیش
ذخایر خونی خراسان رضوی در وضعیت هشدار/سردی و برودت هوا عامل کاهش ذخایر خونی در استان

ذخایر خونی خراسان رضوی در وضعیت هشدار/سردی و برودت هوا عامل کاهش ذخایر خونی در استان به گزارش خبرنگار گروه استا ن های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ، حمیدرضا اسلامی مدیرکل انتقال خون خراسان رضوی گفت: به دلیل سردی و برودت هوا ذخایر خونی در خراسان رضوی رو به کاهش است که با ادامه این روند در روز های آینده، پاسخگویی به بیماران نیازمند و مراکز درمانی با چالش مواجه خواهد شد.
او تصریح کرد: ذخایر خونی در وضعیت عادی تا هفت روز پیش بینی می شود که به دلیل کاهش مراجعات مردم این میزان اکنون به سه روز رسیده است.
مدیرکل انتقال خون خراسان رضوی از مجاوران و زائران بارگاه ملکوتی حضرت رضا (ع) خواست برای تامین خون مورد نیاز مراکز درمانی استان خراسان رضوی به یاری بیماران نیازمند ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 18 روز و 11 ساعت پیش
برگزاری المپیاد ورزشی در 478 مدرسه کردستان

برگزاری المپیاد ورزشی در 478 مدرسه کردستان به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، افشین خوشگوار معاونت تربیت بدنی و سلامت کردستان اظهار کرد: امسال شاهد برگزاری ششمین المپیاد ورزشی درون مدرسه ای هستیم که با هدف تحقق مطالبه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مبنی بر تحصیل، تهذیب و ورزش و در راستای ایجاد نشاط، شادابی و تحرک بیشتر در محیط های آموزشی مورد استقبال دانش آموزان قرار گرفته است.
او افزود: در این طرح علاوه بر مشارکت تمام عوامل مدرسه اعم از مدیر، معاونان و همه معلمان، خود دانش آموزان برگزاری یک رویداد ورزشی را تجربه خواهند کرد و دبیران و معلمان تربیت بدنی به عنوان مسئول فنی برگزاری المپیاد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 18 روز و 11 ساعت پیش
اعلام جزئیات بسته تکمیلی سهمیه سوخت

اعلام جزئیات بسته تکمیلی سهمیه سوخت به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد ، جعفر سالاری نسب مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی چهارمحال و بختیاری گفت: سهمیه بنزین آژانس شهری یا تاکسی تلفنی ها برای خودرو های تک سوز 200 لیتر و برای خودرو های دوگانه سوز 120 لیتر اعلام شده است.
او افزود: این سهمیه در دوم ماه آینده و بعد از آن در پایان هر ماه به صورت اعتباری در کارت رانندگان شارژ می شود.
سالاری نسب اضافه کرد: سهمیه بنزین تاکسی های بین شهری هم به صورت ماهانه 750 لیتر برای خودرو های تک سوز و 450 لیتر برای خودرو های دوگانه سوز در نظر گرفته شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 18 روز و 11 ساعت پیش
افزایش کرایه حمل و نقل ممنوع است/اجرای طرح تشدید نظارت بر بازار

افزایش کرایه حمل و نقل ممنوع است/اجرای طرح تشدید نظارت بر بازار به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت ، جلال الدین محمد شکریه، نایب رئیس اتاق اصناف کشور و رئیس اتاق اصناف استان گیلان گفت: با توجه به سهمیه بندی بنزین هرگونه افزایش کرایه حمل و نقل ممنوع است بنابراین در صورت مشاهده با متخلفان بر اساس قانون برخورد می شود.
او، از اجرای طرح تشدید نظارت و بازرسی واحد های صنفی خبر داد و افزود: با گرانفروشان و اخلالگران نظم بازار برخورد خواهد شد.
نایب رئیس اتاق اصناف کشور و رئیس اتاق اصناف استان گیلان، با اشاره به اعضای 13 گانه کمیسیون نظارت که ریاست آن بر عهده سازمان صمت است است ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 18 روز و 12 ساعت پیش
کنترل دقیق قیمت ها توسط سامانه 124 + فیلم

کنترل دقیق قیمت ها توسط سامانه 124 + فیلم به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان ، مردم می توانند شکایت های خود را از گران فروشی به سامانه 124 اعلام کنند. گروه های نظارتی سازمان صنعت، معدن و تجارت برای رسیدگی به شکایات به محل های اعلامی از جانب مردم اعزام می شوند و در صورت وجود تخلف با گران فروشان برخورد می کنند.
بیشتر بخوانید : رصد دائمی بازار برای جلوگیری از گرانفروشی + فیلم
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 18 روز و 13 ساعت پیش
کشف کالای قاچاق به ارزش 500 میلیون ریال در ماکو

کشف کالای قاچاق به ارزش 500 میلیون ریال در ماکو به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه ،سرهنگ حسین شهریار فرمانده انتظامی ماکو افزود: ماموران انتظامی حین کنترل خودرو های عبوری در محور ماکو - بازرگان به یک دستگاه سواری زانتیا مشکوک شدند و در بازرسی از آن، 175کیلو پودر، هشت کیلوگرم سیم لباس عروس، 500عدد قلم رنگ آمیزی و 150 لیتر تینر رنگ که به طرز ماهرانه جاسازی شده بود را کشف و ضبط کردند.
او ادامه داد: در این رابطه یک متهم دستگیر و خودرو مورد استفاده نیز توقیف و پس از تشکیل پرونده مقدماتی به مراجع قضایی تحویل داده شد.
ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: حوادث انتشار : 18 روز و 13 ساعت پیش
872 برنامه همزمان با هفته کتاب در قم اجرا می شود

872 برنامه همزمان با هفته کتاب در قم اجرا می شود به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم ،حجت الاسلام امیر عطاءالله جباری مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قم با بیان اینکه شعار امسال هفته کتاب حال خوش خواندن است، گفت: برنامه های مختلفی به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی در قم اجرا می شود که این برنامه ها با همکاری همه دستگاه های اجرایی از 18 آبان ماه در قم شروع و تا آخر این ماه ادامه خواهد داشت.
حجت الاسلام جباری افزود: در این مدت 145 نشست کتاب خوان با حضور 738 شرکت کننده، 3 نقد و بررسی کتاب با حضور 113 نفر، 53 مسابقه در حوزه های مختلف با موضوع کتاب و کتاب خوانی با شرکت یک هزار و 295 نفر در گروه های سنی کودک ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 18 روز و 13 ساعت پیش
برخورد قاطع بااشرار در دستورکار دستگاه قضایی است

برخورد قاطع بااشرار در دستورکار دستگاه قضایی است به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ا ز شیراز ، حجت الاسلام سید کاظم موسوی با اشاره به سوء استفاده برخی افراد مغرض از احساسات مردم به بهانه اصلاح قیمت بنزین، گفت: امنیت عمومی جامعه خط قرمز دستگاه های امنیتی و قضایی است و بی تردید مجازات های شدید و قاطع در انتظار اشرار و اغتشاشگران است.
او از شناسایی برهم زنندگان نظم و امنیت عمومی در روز های اخیر خبر داد و بیان کرد: با اقدامات اطلاعاتی مخلان نظم و امنیت شناسایی شده اند و کلیه افراد بازداشت خواهند شد.
حجت الاسلام سید کاظم موسوی ضمن تشکر از مردم که صف خود را از مخلان نظم و امنیت و اشرار جدا کرده اند گفت ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: حوادث انتشار : 18 روز و 13 ساعت پیش
صدرنشینی تیم استقلال خونسرخ در لیگ برتر فوتبال هرمزگان

صدرنشینی تیم استقلال خونسرخ در لیگ برتر فوتبال هرمزگان به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از هرمزگان ، هفته پنجم مسابقات لیگ برتر فوتبال باشگاه های استان با تداوم صدرنشینی تیم استقلال خونسرخ پیگیری شد.
در مهمترین بازی این هفته تیم استقلال خونسرخ با نتیجه 3 بر 2 جبل بر شهرو را شکست داد و در صدر جدول رده بندی 15 امتیازی شد.
در سایر دیدار های این هفته شاهین بندرلنگه با 1 گل از سد همشهری خود تیم پاس گذشت، تیم های هرنگ جوان و ستارگان بستانو به تساوی 1-1 رضایت دادند و مسابقه تیم های متحد معزآباد رودان با جنوب انرژی بر پارسیان و اتحاد دژگان با سیبه کوخرد با تساوی بدون گل به پایان رسید. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: ورزشی انتشار : 18 روز و 13 ساعت پیش
شمشیر موفقیت شیدا غلاف ندارد/ دختر شمشیر باز یزدی برای کسب مدال در المپیک تلاش می کند

شمشیر موفقیت شیدا غلاف ندارد/ دختر شمشیر باز یزدی برای کسب مدال در المپیک تلاش می کند به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد ، شمشیربازی یکی از پنج رشته ورزشی است که در همه دوره های بازی های المپیک برگزار شده و استان یزد نیز در رشته شمشیربازی از امکانات مناسبی برخوردار است و هم اکنون 100 نفر در این رشته در استان فعالیت دارند و 10 نفر از شمیشر بازان این استان عضو تیم های ملی هستند.
مسابقات شمشیربازی در سه بخش فلوره، اپه و سابر برگزار می شود که از نظر نوع شمشیر مورد استفاده و قوانین بازی با یکدیگر تفاوت دارند.
با این مقدمه، گفت و گوی تفضیلی باشگاه خبرنگاران جوان را با جوان ترین دختر شمشیر باز یزدی را در ادامه بخوانید. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: ورزشی انتشار : 18 روز و 14 ساعت پیش
مسدود شدن گردنه بیژن در شهرستان دنا

مسدود شدن گردنه بیژن در شهرستان دنا به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج ، بارش برف پاییزی در کهگیلویه و بویراحمد از ساعات اولیه امروز آغاز شد که این بارش در گردنه ها و مناطق مرتفع به صورت برف گزارش شد.
رئیس پلیس راه کهگیلویه وبویراحمد گفت: بارش برف که از صبح امروز در مناطق سردیری استان آغاز شد گردنه بیژن در محور ارتباطی سی سخت به پادنا را مسدود کرد.
سرهنگ ویسی پور با بیان اینکه جاده های اصلی استان باز و تردد در آن ها در جریان است افزود: رانندگانی که قصد عبور از مناطق و گردنه های سخت گذر استان را دارند به تجهیزات زمستانی از جمله زنجیر چرخ مجهز باشند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 18 روز و 14 ساعت پیش
پست 400 کیلوولت ایوانکی گرمسار افتتاح شد

پست 400 کیلوولت ایوانکی گرمسار افتتاح شد به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، سید محمد موسوی زاده ضمن بیان اینکه صبح دوشنبه پست 400 کیلوولت ایوانکی گرمسار با حضور وزیر نیرو افتتاح و به بهره برداری رسید، ابراز داشت: برای این طرح که در فضایی به مساحت 276 هزار مرتع افتتاح شد 860 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.
او افزود: بهبود وضعیت ولتاژ در پست های فوق توزیع ایوانکی جنت آباد و پست های برنامه ریزی شده آتی، پیشگیری از پربار شدن ترانسفورماتور، تغذیه پست فوق توزیع اختصاصی مشترکان جدید صنعتی و تغذیه مشترکان در منطقه ایوانکی از دیگر اهداف این طرح محسوب می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 18 روز و 14 ساعت پیش
موضوع آب اولویت دولت دوازدهم بوده است

موضوع آب اولویت دولت دوازدهم بوده است به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، رضا اردکانیان در بدو صفر صبح دوشنبه خود به شهرستان گرمسار پس از ادای احترام به مقام شامخ شهدای استان سمنان در ایوان کی، در مراسم افتتاح پست 400 کیلوولت ایوانکی بیان کرد: آب همواره یکی از تأکیدات ریاست جمهوری و سران قوا در سال هایی است که خشکسالی گریبان گیر بسیاری بخش های کشور شده است.
او افزود: دولت دوازدهم درزمینهٔ مقابله با خشک سالی اقدامات خوبی را صورت داده و طرح های دیگری نیز در دست اجرا هستند.
وزیر نیرو گفت: سمنان یکی از استان هایی است که مستقیماً با مشکلات خشکسالی روبرو است.
این خبر تکمیل می شود ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 18 روز و 14 ساعت پیش
چهار رقم آخر کد ملی، رمز کارت سوخت است

چهار رقم آخر کد ملی، رمز کارت سوخت است به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل ، شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران اعلام کرد: پیرو اطلاعیه شماره 10 این شرکت در قبل از اجرای طرح سهمیه بندی، به اطلاع تمامی هموطنان عزیز می رساند، تا پایان روز شنبه، 30 آذر ماه، چهار رقم آخر سمت راست کد ملی شخصی که نام او در پشت کارت سوخت درج شده است، به عنوان رمز کارت سوخت شخصی، علاوه بر رمز جاری کارت سوخت معتبر است.
انتهای پیام/ح
اجرای طرح سهمیه بندی بنزین ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 18 روز و 15 ساعت پیش
فصل خزان

فصل خزان ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 18 روز و 15 ساعت پیش
راه اندازی 60 سبد کتاب در آرایشگاه های فسا

راه اندازی 60 سبد کتاب در آرایشگاه های فسا به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ا ز شیراز ، محمد حسین فیروزی رئیس اداره کتابخانه های عمومی فسا گفت: به مناسبت هفته کتاب، با همیاری خیران 60 سبدکتاب در آرایشگاه های شهر فسا راه اندازی شد که از این تعداد 30 کتاب در آرایشگاه های زنانه و نیمی دیگر در آرایشگاه های ویژه آقایان ایجاد شد.
او افزود: بیش از 120 برنامه فرهنگی در کتابخانه های عمومی این شهرستان برگزار شد و افزون بر این تعدادی از کتابداران با حضور در بخش اطفال و کودک بیمارستان ولی عصر (عج) فسا، مدارس خاص و خانه محبت، با اهدای کتاب و اجرای برنامه، هفته کتاب را در اماکن نامبرده برپا داشتند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 18 روز و 15 ساعت پیش
مدارس برخی روستا های قم تعطیل شد

مدارس برخی روستا های قم تعطیل شد به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، بارش نزولات آسمانی از روز گذشته در قم شروع شده که در شهر قم به صورت باران و در مناطق کوهستانی و ارتفاعات قم این بارش ها به صورت برف است.
با توجه به برودت هوا و یخ زدگی معابر داخلی روستا ها و مشکل تردد دانش آموزان، مدارس مقطع ابتدایی روستا های میم، ویریچ، خاوه، فردو، بیدهند، وشنوه، دستگرد، کرمجگان در استان قم امروز دوشنبه تعطیل اعلام شده است.
مدارس مناطق دیگر بخش کهک و همچنین دیگر بخش های قم امروز فعال است.
انتهای پیام/ز
مدارس قم تعطیل شد ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 18 روز و 15 ساعت پیش
برگزاری دوره آموزش محیط زیست به مربیان پیش دبستانی

برگزاری دوره آموزش محیط زیست به مربیان پیش دبستانی به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد ، شهرام احمدی مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری گفت: آموزش بسته آموزشی محیط زیست ویژه مربیان کودکان پیش دبستانی با آموزش مربیان پیش دبستانی ناحیه 1 شهرکرد انجام شد.
او افزود: در این دوره کارشناسان حفاظت محیط زیست استان، بیش از 100 نفر از مربیان پیش دبستانی آموزش و پرورش ناحیه 2 شهرستان شهرکرد را در دبیرستان فجراسلام شهر شهرکرد آموزش دادند.
احمدی اضافه کرد: این بسته آموزشی حاصل دانش، خرد، تجربه و تعامل ارزنده اساتید دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 18 روز و 15 ساعت پیش
محکومیت یک تبعه لیبی توسط دادگاه نظامی مصر

محکومیت یک تبعه لیبی توسط دادگاه نظامی مصر به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، به نقل از خبرگزاری فرانسه، سرهنگ تامر الرفاعی، سخنگوی ارتش مصر از محکومیت عبد الرحیم محمد المسماری، تبعه لیبی متهم به دست داشتن درحمله خونین سال 2017 در صحرای غربیبه اعدام و حبس ابد برای 32 متهم دیگر این پرونده از سوی دادگاه نظامی جنایی مصر خبر داد.
حمله خونین در اکتبر سال 2017 و درجریان حمله نیرو های پلیس مصر به یک مخفیگاه افراد مسلح در یک منطقه دور افتاده در جنوب غرب قاهره رخ داد.
مقامات امنیتی مصر در آن زمان از کشته شدن 16 نیروی پلیس و نیز کشته و زخمی شدن 15 فرد مسلح دیگر خبر داده بودند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 18 روز و 17 ساعت پیش
حمله وحشیانه چند پلیس به زن باردار در جریان تظاهرات مردمی در هنگ کنگ + فیلم

حمله وحشیانه چند پلیس به زن باردار در جریان تظاهرات مردمی در هنگ کنگ + فیلم به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان ، هنگ کنگ در چند ماه اخیر به صحنه اعتراضات مردمی به یکی از قوانین جدید این کشور تبدیل شده و پلیس نیز در سرکوب معترضان قصد عقب نشینی ندارند. هنگ کنگ تا سال 1997 مستعمره بریتانیا بود و پس از آن به یک حکومت نیمه مختار تحت نظر چین درآمد و یکی از مقاصد تجاری بزرگ آسیا و دنیا محسوب می شود و بازار بسیار قدرتمند و فعالی دارد.
حال در چند وقت اخیر به دلیل تصویب لایحه استرداد مظنونان، مردم هنگ کنگ به خیابان ها آمده و این کشور در شرایط بحرانی قرار دارد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 18 روز و 17 ساعت پیش
پهپاد کیان، پرنده ای تاکتیکی با قابلیت نقطه زنی و عملیات در برد های طولانی + فیلم و تصاویر

پهپاد کیان، پرنده ای تاکتیکی با قابلیت نقطه زنی و عملیات در برد های طولانی + فیلم و تصاویر به گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، فناوری استفاده از پرنده هدایت پذیر از راه دور (پَهپاد) که به آن هواپیمای بدون سرنشین نیز می گویند؛ امروزه به قدری گسترش یافته که به طور گسترده در زمینه های مخابرات، ناوبری جهانی، تحقیقات هواشناسی، جغرافیایی و جاسوسی به کار گرفته می شود.
در حال حاضر 32 کشور در حال ساخت و گسترش 250 مدل از پهپاد های اکتشافی هستند.
پهپاد ها انواع مختلفی دارند که عبارتند از پهپاد های بسیار کوچک که حتی در حد چند گرم وزن دارند MAV، پهپاد های مینیاتوری که کمتر از 25 کیلوگرم وزن دارند و پهپاد های سنگین ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 18 روز و 17 ساعت پیش
آخرین خبرها از فعالیت های هنری شهرام شکوهی/ خواننده قطعه مدارا آلبوم جدید منتشر می کند؟

آخرین خبرها از فعالیت های هنری شهرام شکوهی/ خواننده قطعه مدارا آلبوم جدید منتشر می کند؟ حوزه موسیقی گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان ، شهرام شکوهی خواننده پاپ کشورمان کمی از استیج و اجرای کنسرت فاصله گرفته است. او مدتی پیش به دلیل عمل جراحی قلب کمی از فضای موسیقی دور شد. شکوهی آن زمان در گفت وگو با خبرنگار ما به احتمال خداحافظی خود از دنیای موسیقی اشاره کرد؛ صحبت های شکوهی طرفدارانش را نگران کرد. چند وقت بعد از آن، شکوهی عمل قلب انجام داد که موفقیت آمیز بود.
بیشتر بخوانید: خداحافظی شهرام شکوهی از دنیای خوانندگی؟!
خواننده آلبوم مدارا در این باره به خبرنگار حوزه موسیقی گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان ، گفت: این روز ها مشغول تولید چند تک آهنگ هستم ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 18 روز و 18 ساعت پیش
فصل پاییزی دولت روحانی/ تقاطع برف و بنزین/ دستپخت دولت

فصل پاییزی دولت روحانی/ تقاطع برف و بنزین/ دستپخت دولت به گزارش گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، صفحه نخست روزنامه های سیاسی امروز ( دوشنبه 27 آبان) را در ادامه مشاهده می کنید.
در حال تکمیل ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 18 روز و 18 ساعت پیش
بازار اصلی ترین چالش پیش روی کسب و کارهای دانش بنیان است

بازار اصلی ترین چالش پیش روی کسب و کارهای دانش بنیان است اسماعیل قادری فر، رئیس مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در گفت وگو با خبرنگار حوزه فناوری گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، اظهار کرد: روند تجاری سازی علم و تولیدات علمی در کشور با توجه به دستاورد ها و جایگاه های بسیار خوب و برجسته کشور در 8 تا 9 سال اخیر در معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری تحت عنوان پلتفورمی ایجاد و توسط شرکت های دانش بنیان دنبال شده و خوشبختانه امروز تعداد شرکت های دانش بنیان احراز صلاحیت شده از مرز 4 هزار 600 شرکت دانش بنیان عبور کرده که رشد خیلی خوبی است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 18 روز و 19 ساعت پیش
سرزعیم: جز 10 کشور ی هستیم که تورم بالایی داریم/ فشار اقتصادی ناشی از اعمال تحریم است

سرزعیم: جز 10 کشور ی هستیم که تورم بالایی داریم/ فشار اقتصادی ناشی از اعمال تحریم است به گزارش خبرنگار سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، محمد علی دهقان دهنوی معاون وزیر اقتصاد و سرزعیم کارشناس مسائل اقتصادی امشب 26 آبان ماه با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبر ی به بررسی اجرایی شدن افزایش و اصلاح قیمت بنزین پرداختند.
سرزعیم کارشناس مسائل اقتصادی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی تورم و رشد منفی اقتصاد بر روی دهک های پائین جامعه شدید است گفت: آیا مصلحت کشور بود که در یک مقطعی سالی 3،4 میلیارد دلار صرف واردات بنزین می شد آیا این مسئله برای جامعه رشد ارزش افزوده ایجاد کرده است، بهتر بود بیشتر سختی می کشیدیم ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 18 روز و 19 ساعت پیش
روسیه: چندین کشور آسیایی برای خرید اس 400 ابراز تمایل کرده اند

روسیه: چندین کشور آسیایی برای خرید اس 400 ابراز تمایل کرده اند به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، سازمان همکاری فنی نظامی فدرال روسیه اعلام کرد که چندین کشور در غرب آسیا تمایل خود را برای خرید سامانه دفاع هوایی اس400 روسی اعلام کرده اند.
ماریا وروبیوفا، سخنگوی این سازمان در نمایشگاه هوایی دبی که از روز یک شنبه آغاز به کار کرده است گفت: ما این درخواست ها را بررسی می کنیم.
وی به غیر از عربستان سعودی اسم کشور دیگری را اعلام نکرد.
وی اضافه کرد، روسیه و عربستان سعودی در حال حاضر در حال گفتگو درباره مفاد توافق سال 2017 هستند که دو طرف درباره تحویل سامانه اس400 به ریاض امضا کرده اند تا اجرایی شود. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 18 روز و 19 ساعت پیش
حدیث پیامبر اکرم (ص) درباره رزق و روزی آدمی

حدیث پیامبر اکرم (ص) درباره رزق و روزی آدمی به گزارش خبرنگار حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان ، اهمیت حدیث در میان مسلمانان از آن روست که از منابع اصلی استنباط احکام در فقه و عقاید در علم کلام محسوب می شود. همچنین احادیث از منابع اولیه پژوهش های تاریخی است.
به دلیل آشنایی بیشتر و تلمذ در پیشگاه پروردگار الهی و ائمه معصومین، هر روز یک حدیث از معصومین (ع) با مضامین دینی و اخلاقی در بخش قرآن و عترت منتشر می شود.
پیامبر اکرم (ص):
منِ انْقَطَعَ اِلَی اللّه ِ کَفاهُ اللّه ُ کُلِّ مَؤُنَةٍ وَ رَزَقَهُ مِنْ حَیْثُ لا یَحْتَسِبُ وَ مَنِ انْقَطَعَ اِلَی الدُّنْیا و َکَلَهُ اللّه ُ اِلَیْها. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 18 روز و 20 ساعت پیش
کویر های دیدنی اطراف تهران که شگفت زده تان می کند! + تصاویر

کویر های دیدنی اطراف تهران که شگفت زده تان می کند! + تصاویر به گزارش، آیا شما هم به دنبال جایی متفاوت و غرق در آرامش و سکوت هستید؟ آیا دلتان برای آسمانی آرام و پرستاره تنگ شده؟ یا هوس تماشای طلوع خورشید درکنار رمل های گرم و نرم را کرده اید؟ با این اوصاف اگر به دنبال یک گردش 1.5 روزه متفاوت هستید ما به شما کویرنوردی اطراف تهران را پیشنهاد می کنیم. تعجب نکنید.
اگر فقط یک بار این سفر را تجربه کنید، حتما مشتری ثابت کویرنوردی خواهید شد، زیرا شب هنگام، تماشای آسمانی صاف و چراغانی به شما آرامشی وصف ناپذیر می دهد؛ آسمانی که در شهر پر از دود تهران دیده نمی شود. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 18 روز و 20 ساعت پیش
بهشت زیرپای مادران است + سخن نگاشت

بهشت زیرپای مادران است + سخن نگاشت به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان ، بانوان و ویژه تر مادران در هر خانواده ای نقش اساسی را ایفا می کند. همواره قرآن مجید و اهل بیت سفارش هایی را درباره احترام به زنان و مادران داشته اند، چرا که برترین جایگاه ها در بهشت به آنها اختصاص یافته و حفظ احترام آنها تا حد بسیار زیادی بر روی سرنوشت و عاقبت بخیری فرزندان اثرگذار است.
صفحه مجازی ریحانه از صفحات منتسب به دفتر حفظ و نشر آثاررهبر معظم انقلاب که به نشر دیدگاه ایشان در حوزه زن، خانواده و سبک زندگی می پردازد، سخن نگاشتی را با عنوان بهشت زیرپای مادران است منتشر کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 18 روز و 20 ساعت پیش
بی اشتهایی نشانه کدام بیماری ها است؟

بی اشتهایی نشانه کدام بیماری ها است؟ کوروش صمد پور متخصص تغذیه و رژیم درمانی در گفت وگو با خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، اظهار کرد: بیماری های روحی- روانی عاملی هستند برای کم اشتهایی افراد، که اگر این بی اشتهایی درمان نشود و ادامه دار باشد منجر به کاهش وزن، سوء تغذیه و بیماری های ثانویه ناشی از سوء تغذیه می شود.
مهم ترین علل بی اشتهایی
او بیان کرد: اگر فردی به بیماری های تب دار، بیماری های ویروسی و بیماری های عفونی دچار شود ممکن است این بیماری ها سبب کاهش اشتها شود. همچنین فردی که دچار بیماری پنومونی، ناراحتی گوارشی عفونی ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 18 روز و 20 ساعت پیش
درگیری در شهر الباب سوریه 2 کشته و زخمی بر جای گذاشت

درگیری در شهر الباب سوریه 2 کشته و زخمی بر جای گذاشت به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، به نقل از خبرگزاری فرانسه، سازمان موسوم به دیده بان حقوق بشر سوریه مدعی شد در درگیری بین معترضان و نیرو های پلیس محلی مورد حمایت ترکیه در شهر الباب سوریه که پس از بازداشت فرد متهم به دست داشتن در انفجار خودروی بمب گذاری شده در این شهر روی داد، یک غیر نظامی کشته و یک تن دیگر زخمی شد.
دیده بان حقوق بشر سوریه افزود بر اثر انفجار خودروی بمب گذاری شده در محل توقف تاکسی ها و اتوبوس های مسافربری در شهر الباب در شمال سوریه که تحت کنترل گروه های مسلح سوری مورد حمایت ترکیه است، دست کم 19 غیر نظامی کشته و 13 تن دیگر زخمی شدند.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 18 روز و 21 ساعت پیش
قانون درباره مرخصی کارگر چه می گوید؟/ مرخصی ها چند نوع هستند؟

قانون درباره مرخصی کارگر چه می گوید؟/ مرخصی ها چند نوع هستند؟ به گزارش خبرنگار حوزه حقوقی- قضایی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان ، بر اساس قانون بیمه و کار در ایران مرخصی انواع مختلفی دارد که متداول ترین تقسیم بندی آن به مرخصی های با حقوق و بی حقوق تقسیم می شود.
البته نوع دیگری از مرخصی ها مانند مرخصی استحقاقی، مرخصی ساعتی، استعلاجی، زایمان و غیره هم وجود دارد که بر اساس آن حقوق کار مشخص می شود.
مرخصی استحقاقی نوعی از مرخصی است که به تمام کارمندان به میزان 2.5 روز در ماه و مجموعا 26 روز در سال مرخصی داده می شود، البته کارمندان می توانند 9 روز از مرخصی خود را ذخیره نگه دارند و سال بعد آن ها را دریافت کنند یا در انتهای سال اگر از مرخصی های ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 18 روز و 21 ساعت پیش
چه تخلفاتی علاوه بر جریمه منجر به توقیف وسایل نقلیه خواهند شد؟

چه تخلفاتی علاوه بر جریمه منجر به توقیف وسایل نقلیه خواهند شد؟ به گزارش، تخلفات راهنمایی و رانندگی درجات مختلفی دارد و به همین دلیل، واکنش پلیس در برابر آن ها همیشه یکسان نیست. برای برخی از تخلفات فقط جریمه تعیین می شود، اما تخلفاتی هم وجود دارد که علاوه بر جریمه، به توقیف وسیله نقلیه نیز منجر می شود.
بنا بر ماده 8 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی، اگر متخلف ظرف چهار ماه از تاریخ ابلاغ برگ جریمه، جریمه مربوط را پرداخت نکند، پلیس راهور با اخطار کتبی به او ابلاغ می کند که یک ماه برای پرداخت جریمه مهلت دارد. در صورتی که این مهلت به پایان برسد و متخلف باز هم جریمه را نپردازد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 18 روز و 21 ساعت پیش
بهترین حالت نشستن کدام است؟

بهترین حالت نشستن کدام است؟ به گزارش، رعایت صحیح نشستن و پرهیز از نشستن یا ایستادن زیاد باعث می شود از بیماری های مفصلی در ناحیه پا و کمر در امان باشیم؛ بیماری هایی که تعداد زیادی از مردم در سراسر دنیا را مبتلا کرده و می کند.
عادل ابراهیم پور، متخصص ارتوپدی و استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در گفتگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، درباره آسیب های ناشی از دوزانو چهارزانو نشستن ، اظهار داشت: وقتی زانو خم می شود و از 40 تا 50 درجه بیشتر باشد، بیشترین فشار کشکک روی لقمه های زانو ایجاد می شود.
وی ادامه داد: دوزانو و چهارزانو نشستن مفصل را درنهایت خم شدن قرار می دهد و اگر به مدت طولانی باشد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 18 روز و 21 ساعت پیش
شرایط و هزینه های پیوند کلیه / عمر کلیه پیوندی چند سال است؟

شرایط و هزینه های پیوند کلیه / عمر کلیه پیوندی چند سال است؟ به گزارش، مجید رمضانی، ضمن بیان شعار امسال هفته حمایت از بیماران کلیوی، مبنی بر "حمایت از کلیه به عنوان یک اصل اساسی در حفظ و بقای خانواده"، گفت: شایع ترین علت بیماری کلیوی که منجر به دیالیز یا پیوند می شود، دیابت است و شعار متخصصان دیابت نیز در رابطه با حفاظت از کلیه است. در این زمینه مصرف منظم دارو ها و انجام آزمایشات مکرر به حفظ سلامت کلیه کمک می کند.
وی با اشاره به اینکه انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی سابقه ای نزدیک به 40 سال قبل دارد، اظهار کرد: این انجمن با حمایت خیرینی که شاید اکنون در بین ما نباشند، کارخود را آغاز کرده و بدون بودجه دولتی به حمایت بیماران برخواسته ایم ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 18 روز و 21 ساعت پیش
بازیگوشی پسر بچه 6 ساله او را به کام مرگ کشاند

بازیگوشی پسر بچه 6 ساله او را به کام مرگ کشاند به گزارش، سرهنگ حمید محمدی نسب ، در تشریح این خبر گفت: پس از اعلام عوامل بیمارستان کوثر آستانه اشرفیه مبنی بر اصابت گلوله با سر پسر بچه 6 ساله سریعا ماموران انتظامی این شهرستان به محل اعزام شدند.
این مقام انتظامی افزود: پس از حضور ماموران در محل و تحقیقات اولیه پلیس مشخص شد، پسر بچه در انبار منزل مسکونی در حال بازی کردن با تفنگ شکاری پدرش بوده که به دلیل فشردن ماشه تفنگ شکاری یک تیر شلیک و به سر او اصابت می کند.
فرمانده انتظامی آستانه اشرفیه ادامه داد: پس از هماهنگی قضائی جسد برای بررسی بیشتر و صدور جواز دفن به پزشکی قانونی انتقال داده شد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: حوادث انتشار : 18 روز و 22 ساعت پیش
پلوسی: اقدامات ترامپ از کارهای نیکسون هم بدتر است

پلوسی: اقدامات ترامپ از کارهای نیکسون هم بدتر است به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، به نقل از شبکه سی بی اس آمریکا، نانسی پلوسی ، رئیس دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد: اقدامات ترامپ بدتر از کار هایی است که ریچارد نیکسون ، رئیس جمهور پیشین آمریکا کرده است.
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در مصاحبه با شبکه سی بی اس ادعا های جمهوری خواهان درباره اینکه دونالد ترامپ فرصتی برای رسیدگی به روند کنونی تحقیقات درباره استیضاحش نداشته است را رد کرد و تاکید کرد که ترامپ از هر فرصتی میتواند برای رسیدگی به این موضوع استفاده کند.
پلوسی افزود ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 18 روز و 22 ساعت پیش
ترسو ها به جام جهانی نمی روند

ترسو ها به جام جهانی نمی روند به گزارش، تیم ملی فوتبال ایران در شرایطی پنجشنبه هفته گذشته به مصاف تیم عراق رفت که با توجه به نتایج 3 بازی گذشته خود و حضور در رده سوم مرحله گروهی مقدماتی جام جهانی نیاز مبرمی به پیروی در این بازی داشت. با این وجود و در شرایطی که به نظر می رسید تیم ملی در این بازی با یک برنامه هجومی وارد زمین شود، برخلاف انتظار هیچ اثری از تیم قدرتمند سال های اخیر در زمین دیده نمی شد.
نبود برنامه تاکتیکی در کنار بی نظمی بازیکنان در تمام پست ها باعث شده بود تا عراق آن طور که خودش دلش می خواهد بازی کند. مدافعان کناری تیم ملی در این بازی بار ها روی سرعت بازیکنان عراقی جا ماندند و حتی تعویض نادری با محمدی ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: ورزشی انتشار : 18 روز و 22 ساعت پیش
سرقت به خاطر ازدواج با دختر مورد علاقه

سرقت به خاطر ازدواج با دختر مورد علاقه به گزارش،احمد از بی پولی خسته شده بود. چند ماهی بود که عاشق دختری در محله شده و دیگر آرام و قراری برایش نمانده بود. می ترسید کسی از راه برسد و دختر را به عقد خود در آورد و او عمری در حسرت بسوزد، ولی وقتی به خودش نگاه می کرد، می دید که آه ندارد با ناله سودا کند. بیکاری و بی پولی امانش را بریده بود. چندباری به کنایه درباره ازدواج با مادر پیرش حرف زده بود، ولی مادر هر بار با صدای گرفته اش گفته بود:
-ای پسر! مگر مردم دخترشان را از سر راه آورده اند مردم دختر شوهر می دهند که یک نان خور کم کنند نه این که داماد سرخانه بگیرند و نان خوری برای خودشان اضافه کنند. برو دنبال کار و پول ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 18 روز و 22 ساعت پیش
موج جدید دعوت نامه برای ستاره های سرخ

موج جدید دعوت نامه برای ستاره های سرخ به گزارش، پس از ابراز تمایل چند تیم عربی و خارجی برای جذب علی علیپور مهاجم پرسپولیس و اعلام آمادگی باشگاه برای مذاکره با مشتریان این بازیکن در نیم فصل، در چند روز گذشته رسانه ها از پیشنهاد باشگاه ویتوریا گیمارش به علیرضا بیرانوند دروازه بان ملی پوش پرسپولیس و حضور آن ها در تهران برای مذاکره خبر داده اند که البته باشگاه فعلا تایید نکرده است.
در ادامه هم روز گذشته رسانه ها از پیشنهاد وسوسه انگیز یک باشگاه چینی به محمد انصاری مدافع جوان پرسپولیس خبر دادند. انصاری که فصل گذشته هم مورد توجه باشگاه های خارجی و یک تیم چینی قرار گرفته بود ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: ورزشی انتشار : 18 روز و 22 ساعت پیش
صداگذار و آهنگساز قتل عمد مشخص شد

صداگذار و آهنگساز قتل عمد مشخص شد محمد احمدی تهیه کننده سینما، درباره آخرین وضعیت ساخت قتل عمد در گفت و گو با حوزه سینما گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان ،گفت: انجام مراحل فنی این اثر ادامه دارد. به تازگی با احسان افشاریان به عنوان صداگذار و سهراب شهیدی برای ساخت موسیقی این فیلم قرارداد بسته ایم.
او افزود: فکر می کنم نسخه نهایی این فیلم حدود ده روز آینده آماده شود؛ این فیلم با هدف حضور در جشنواره فیلم فجر تولید می شود.
در خلاصه داستان قتل عمد آمده: اردلان فرصت کوتاهی دارد تا به پیشنهاد سرنوشت سازی پاسخ بدهد.
در این فیلم چندین بازیگر که چهره جدید خواهند بود، به همراه محمّد فیلی نقش آفرینی می کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 18 روز و 22 ساعت پیش
پدرو مادرم سخت گرفتند از خانه گریختم!

پدرو مادرم سخت گرفتند از خانه گریختم! به گزارش، چندی قبل زن میانسالی که مدعی بود پسر جوانی دختر 16 ساله اش را ربوده و مورد تعرض جنسی قرار داده است به دادگاه رفت و شکایتی تسلیم کرد.
خیلی زود پسر جوان شناسایی شد و پس ازدستگیری در شعبه یک دادگاه کیفری استان البرز به ریاست قاضی قاضی رنجبر تحت محاکمه قرار گرفت.
در ابتدای جلسه دادگاه مادر دختر نوجوان به قضات گفت: دخترم دوروز در چنگال این متهم گرفتار بوده است او با نیرنگ دخترم را از خانه فراری داده و به طرف خودش کشاند ه بود.
آنگاه سامیار این جوان 20 ساله پای میز محاکمه ایستاد وگفت: من اتهام تعرض را قبول ندارم، چون مهسا خودش راضی به این ارتباط بود ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: حوادث انتشار : 18 روز و 22 ساعت پیش
آشنایی با مادر ترفندی برای فریب دختر جوان

آشنایی با مادر ترفندی برای فریب دختر جوان به گزارش، رسیدگی به این پرونده از شهریور سال جاری با شکایت شبنم - 21 ساله - به اداره پلیس آغاز شد. وی گفت: فرهاد - 30 ساله - با وعده ازدواج و معرفی به مادرش مرا به خانه شان برد و به من تعرض کرد.
با شکایت شبنم، فرهاد به اتهام تجاوز دستگیر شد. وی پس از بازجویی و تحقیقات لازم با قرار وثیقه آزاد شد تا اینکه صبح روز گذشته در شعبه دوازدهم دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی تولیت، اتهامش مورد رسیدگی قرار گرفت.
در ابتدای جلسه شبنم گفت: من و فرهاد در یک خیاطی کار می کردیم و از 3 سال پیش با هم دوست شدیم. فرهاد مدعی بود که قصدش از دوستی با من فقط ازدواج است ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: حوادث انتشار : 18 روز و 22 ساعت پیش
مادرزن از قصاص داماد گذشت

مادرزن از قصاص داماد گذشت به گزارش، پاییز سال 93 خبر قتل زنی جوان و نوزاد دو ماهه اش در خانه ای واقع در خیابان ولیعصر تهران به پلیس اعلام شد. همسر این زن در نخستین بررسی های تیم جنایی گفت: من خانه نبودم وقتی از محل کار برگشتم با جسد همسر و دخترم رو به رو شدم. نمی دانم چه کسی این جنایت را مرتکب شده است.
در ادامه تحقیقات کارآگاهان به این مرد ظنین شدند و او را بازداشت کردند. اما وقتی نتوانستند به سرنخ مهمی برسند وی را با قرار وثیقه آزاد کردند. مرد جوان پس از آزادی متواری شد و این در حالی بود که کارشناسان پزشکی قانونی علت مرگ زن جوان را مسمومیت با سم و مرگ نوزاد را بر اثر خفگی اعلام کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: حوادث انتشار : 18 روز و 22 ساعت پیش
ماجرای مرگ دخترک در خانه وحشت

ماجرای مرگ دخترک در خانه وحشت به گزارش، شاید مجازات زندان برای این گونه شکنجه گران خانوادگی نه تنها کافی نباشد بلکه در زمان نامناسبی صورت گیرد به این معنا که در زمان شکنجه های خانوادگی همه چیز پنهان است تا وقتی مرگی صورت گیرد.
دخترک می خواست زنده بماند، این را همه می دانستند، هم مادرش که فقط یک ماه بر بالین نوزادی اش بود، هم سه نامادری که او را در 12 سال عمرش بزرگ کرده بودند و هم خواهرش که سه سال از او بزرگ تر بود.
ملیحه خواهر عاطفه است. او آخرین بار را وقتی خواهرش در انباری با کتک های پدر برای همیشه خاموش شد به خاطر داشت، اما به او گفته اند که عاطفه رفته شهرستان، پیش عمه اش و قرار است که دیگر آن جا بماند ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 18 روز و 23 ساعت پیش
اعترافات تکان دهنده قاتل مادر و دختر

اعترافات تکان دهنده قاتل مادر و دختر به گزارش، پزشکی قانونی سلامت روان این مرد را تایید کرده است و او با اتهام دو جنایت مجازات خواهد شد.
تراژدی تلخ
دهم آبان سال 93 مردی با پلیس تماس گرفت و از قتل همسر و فرزند نوزادش خبر داد.
ماموران بلافاصله به خانه این مرد در خیابان ولیعصر رفتند و با پیکر های بی جان همسر 23 ساله وی به نام پریسا و دختر دو ماهه اش پریناز رو به رو شدند.
ساعتی بعد جسد مادر و فرزند شیرخواره اش با دستور قضایی به پزشکی قانونی منتقل شد. در این میان محمود 25 ساله قتل را به گردن گرفت و گفت: به خاطر نداشتن تفاهم با همسرم او و فرزندش را کشتم.
بخشش مادرزن ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: حوادث انتشار : 18 روز و 23 ساعت پیش
زمان کشت نخود پاییزه فرا رسیده است

زمان کشت نخود پاییزه فرا رسیده است به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ،کریمی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اسلام اباد غرب گفت: هم اکنون زمان کشت نخود پاییزه در شهرستان فرا رسیده است.
او گفت: کشاورزان که قصد کشت نخود پائیزه را دارند، ضمن فراهم نمودن بذر اصلاح شده یا با بوجاری بذر های خود مصرفی حتما بذور خود را با آغشته نمودن به قارچ کش ها کشت کنند.
او افزود: با توجه به مساعد بودن هوا و شرایط جوی پایدار منطقه از هم اکنون کشاورزان می توانند نسبت به کشت نخود پاییزه اقدام نمایند.
کریمی با بیان اینکه قبل از کشت نخود پاییزه توصیه های زیر رعایت شود گفت ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 19 روز و 0 ساعت پیش
سازمان جهاد کشاورزی یک دستگاه عظیم اقتصادی است

سازمان جهاد کشاورزی یک دستگاه عظیم اقتصادی است به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ، حجت الاسلام حسینی مقدم مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: قبول مسئولیت در نظام مقدس جمهوری اسلامی نیازمند توجه به این مسئله است که خود شناسی مورد نظر قرار گیرد و برتری جویی و قدرت طلبی را از خود دور نماید.
او افزود؛سازمان جهاد کشاورزی یک دستگاه عظیم اقتصادی است ،لذا توجه مسئولین به خود شناسی و دوری از برتری جویی ،قدرت طلبی و ثروت اندوزی رویکردی واجب است .
حسینی مقدم تاکید بر خدمات دهی به بهره برداران بخش ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: سیاسی انتشار : 19 روز و 0 ساعت پیش
تعطیلی مدارس در استان اصفهان

تعطیلی مدارس در استان اصفهان به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان ، بر اساس اعلام اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان مدارس مقاطع سه دوره تحصیلی شهرستان های فریدن ، نطنز و بخش های میمه و مهردشت ؛ و همچنین مدارس مقاطع پیش دیستانی ، دبستان و متوسطه اول منطقه فریدون شهر به دلیل بارش برف، برودت هوا و یخبندان فردا دوشنبه 27 آبان تعطیل می باشد.
انتهای پیام/ش
تعطیلی مدارس استان اصفهان ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 19 روز و 1 ساعت پیش
احداث واحد های آسیب دیده در شهرستان شوشتر

احداث واحد های آسیب دیده در شهرستان شوشتر به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ا ز شیراز ، عطاالله زمانی با بیان اینکه با مشارکت ستاد معین بنیاد مسکن فارس مستقر در شهرستان شوشتر کار بازسازی و احداث واحد های آسیب دیده از سیل فروردین ماه امسال در حال انجام است، گفت: یک هزار و 93 واحد مسکونی آسیب دیده از سیل در شهرستان شوشتر در حال احداث است.
او افزود: ستاد معین بنیاد مسکن استان فارس کار ارزیابی واحد های آسیب دیده از سیل در بخش شعیبیه شهرستان شوشتر را از روز های اول بروز این حادثه آغاز کرد و همه مراحل ارزیابی و تعیین خسارت، زمینه سازی برای اعطای تسهیلات و وام های احداث و تعمیر و همچنین کمک های بلا عوض و مشارکت در احداث ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 19 روز و 1 ساعت پیش
گسل دینور با 160 کیلومتر طول از گسل های خطرناک استان کرمانشاه است

گسل دینور با 160 کیلومتر طول از گسل های خطرناک استان کرمانشاه است به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ،فرهاد فروزی گفت: هیچ فعالیت لرزه ای در شهر کرمانشاه نداشته و نخواهیم داشت، چون از نظر زمین شناسی لایه ای ضخیم، از ترک و شکستگی زمین جلوگیری می کند.
او کرمانشاه را متاثر از سایر گسل های استان دانست و افزود: دینور، صحنه، سرپل ذهاب، هلشی و چشمه سفید روی خطوط گسلی هستند و هر منطقه ای که روی گسل واقع شده باشد، حتما زلزله در آن اتفاق می افتد.
او گسل دینور را با 160 کیلومتر طول از گسل های خطرناک استان دانست و گفت: باتوجه به اینکه گسل دینور و صحنه در سال های گذشته زلزله 6 ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 19 روز و 1 ساعت پیش
درخواست حزب الله برای اتحاد امت اسلامی با ایران

درخواست حزب الله برای اتحاد امت اسلامی با ایران به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه تلویزیونی العالم، شیخ نعیم قاسم، معاون دبیر کل حزب الله لبنان گفت: من امت اسلامی را به اتحاد با جمهوری اسلامی ایران فرا می خوانم.
وی افزود: امت اسلامی باید متحد شود چرا که نقطه اشتراک های زیادی دارد. هدف از برگزاری کنفرانس وحدت اسلامی در تهران، ارسال این پیام به جهان است که ما برای حفظ اتحاد و اعلام همبستگی با یکدیگر آماده هستیم.
شیخ نعیم قاسم تأکید کرد: ایجاد وحدت اسلامی برای عربستان اهمیت ندارد و این کشور وحدت را سرکوب می کند.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 19 روز و 1 ساعت پیش
بخش خبری دانشگاه در صدا و سیمای مرکز سمنان راه اندازی شد

بخش خبری دانشگاه در صدا و سیمای مرکز سمنان راه اندازی شد به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، نشست هم اندیشی راه اندازی بخش ویژه خبری دانشگاه با حضور مدیر کل صدا و سیمای مرکز سمنان، رئیس دانشگاه سمنان، معاونت اطلاعات و اخبار صدا و سیما و نیز نمایندگان دانشگاه های استان به میزبانی دانشگاه سمنان برگزار شد.
رئیس دانشگاه سمنان در این نشست با اشاره به محدود بودن زمان مجموعه های خبری صدا و سیما و از سویی دیگر با توجه به اهمیت موضوع علم و فناوری خواستار ایجاد باکس خبری با موضوع دانشگاه ها شد.
دکتر مسعود نصیری با بیان اینکه یک دهم جمعیت استان را دانشجویان تشکیل می دهند گفت ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 19 روز و 2 ساعت پیش
احیای بیش از 20 هکتار از عرصه های مرتعی

احیای بیش از 20 هکتار از عرصه های مرتعی به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز ، حسن خسروانیان رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پاسارگاد اظهار کرد: در طرح احیای پوشش گیاهی و پیشگیری از روند بیابانزایی 25 هکتار از عرصه های مرتعی شهرستان پاسارگاد احیاء و سبز خواهد شد.
او افزود: در این طرح بخشی از اراضی ملی در حوضه های آبخیز رحیم آباد و اسلام آباد واقع در طرح های مرتعداری رحیم آباد، بوکان و عسم این شهرستان با انجام عملیات بیولوژیکی و با روش کپه کاری احیاء خواهد شد.
خسروانیان ادامه داد: اعتبار لازم برای اجرای این عملیات از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی تامین و هزینه خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 19 روز و 2 ساعت پیش
رشد 200 درصدی کشت چغندر در شهرستان سرپل ذهاب

رشد 200 درصدی کشت چغندر در شهرستان سرپل ذهاب به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ، فرماندار سرپلذهاب اظهار داشت: زمین های شهرستان بسیار حاصلخیز و زرخیز می باشد و فرصت مناسبی رابرای کشت چغندر و راندمان بیشتر در برداشت محصول به کشاورز می دهد.
جمالی نیا افزود: سیاست ما در بخش کشاورزی انتخاب جایگزین برای کشت اول محصولات غلات است و چغندر قند یکی از محصولات مناسبی است که دراین زمینه درشهرستان کشت میشود کشت چغندر قند باعث حاصلخیزتر شدن زمین شده و مبانگین عملکرد برداشت آن از سایرمحصولات بیشتر است.
ایشان بابیان اینکه درسال گذشته 180 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان زیرکشت چغندر رفته است افزود ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 19 روز و 3 ساعت پیش
اکران فیلم های جشنواره مردمی عمار در 600 نقطه از شهر قم

اکران فیلم های جشنواره مردمی عمار در 600 نقطه از شهر قم به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم ، محسن زارعی مسئول روابط عمومی جشنواره مردمی عمار استان قم با گرامی داشت دهه بصیرت درباره پیشینه و ایده جشنواره عمار، گفت: بخواه-ببین-به دیگران نشان بده ایده و استراتژی اولیه جشنواره مردمی عمار بود که عرصه هنر را از تهدید محوری تبدیل به فرصت محوری کرد، آسیب شناسی عرصه هنر و نگاه واقع بینانه دو عنصر فرصت محوری در عرصه هنر بود که توانست رویش های انقلاب اسلامی و گفتمان انقلاب اسلامی را در جشنواره عمار به منصه ظهور برساند.
زارعی در استان قم با بیان اینکه در استان قم 600 اکران کننده مردمی وجود داد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 339 روز و 15 ساعت پیش
برداشت 900 کیلوگرم زعفران در چهارمحال و بختیاری

برداشت 900 کیلوگرم زعفران در چهارمحال و بختیاری به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد ، ابراهیم شیرانی مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری، از برداشت 900 کیلوگرم زعفران از مزارع استان در سال جاری خبر داد.
وی گفت: امسال 200 هکتار از مزارع چهارمحال و بختیاری به کشت زعفران اختصاص یافت که 180 هکتار آن بارور است.
شیرانی افزود: به طور میانگین از هر هکتار پنج کیلوگرم زعفران برداشت شد.
وی اضافه کرد: برداشت این محصول از اوایل آبان امسال آغاز شد و به مدت یک ماه ادامه داشت.
انتهای پیام/ن
برداشت زعفران از مزارع چهارمحال و بختیاری ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 339 روز و 15 ساعت پیش
برداشت بیش از 15 هزار تن ذرت از مزارع رودبار جنوب

برداشت بیش از 15 هزار تن ذرت از مزارع رودبار جنوب به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، سعیدی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رودبار جنوب گفت: امسال 2200 هکتار از مزارع این شهرستان به کشت ذرت اختصاص یافته است و پیش بینی می شود امسال بیش از 15 هزار تن ذرت در این شهرستان برداشت شود.
سعیدی افزود:تجهیز بسیاری از مزارع ذرت در رودبار جنوب به سیستم های آبیاری نوین، سبب کاهش مصرف آب و افزایش بازدهی محصول شده است.
وی بیان داشت: برخی کشاورزان ذرت کار رودبار جنوب هم که سیستم های نوین آبیاری را در مزارع خود نصب کرده اند در گفتگو با