اتومبیل های تمام خودران تسلا سال 2021 به بازار می آیند

اتومبیل های تمام خودران تسلا سال 2021 به بازار می آیند به گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان ، یک نگاه کوچک به گزارش درآمد های فصل اول سال 2020 شرکت تسلا نشانگر پیشرفت هایی در شرکت ایلان ماسک است. در ابتدا این شخص اظهار داشت که شرکت در حال توسعه اتومبیل های خودران و هوشمند است.
وی در این باره گفت: " ارتقای خودرو های بدون سرنشین و هوشمند باعث می شوند تا احساس بسیار خوبی داشته باشم چرا که این اتومبیل ها می توانند خریداران را در مسیر های خانه تا محل کار همراهی کرده و آن ها را به مقصد برسانند. در صورتی که مانعی در راه ما نباشد این خودرو ها تا پایان سال به بازار عرضه خواهند شد". ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 507 روز و 9 ساعت پیش
جدول پخش برنامه های رادیویی مرکز اردبیل شنبه 16 فروردین ماه

جدول پخش برنامه های رادیویی مرکز اردبیل شنبه 16 فروردین ماه به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل ، برنامه های امروز رادیویی صدا و سیمای مرکز اردبیل را مشاهده کنید.
خبرسراسری 00:00
شب های ایران 00:30
آوای کتاب 02:00
پارلاق اولدوزلار 02:30
ائل ناغیللاری 03:00
نغمه های دلنشان 03:30
یاشیل خاطیره لر 04:00
سخنرانی 05:10
تلاوت قرآن-اذان صبح 05:25
خبر 06:15
نمایش 07:00
خبر سراسری 08:00
ارغنون 08:30
شکر پنیر 09:00
ساغ اولون 10:30
یاز نفسی 11:00
ایشیقلی یول 12:48
اذان ظهر 13:21
خبر 14، 14:00
بهار نغمه سی 15:00 ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 536 روز و 5 ساعت پیش
گلستان شهدای کهک قم تطهیر شد

گلستان شهدای کهک قم تطهیر شد به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم ، گروه جهادی نور کریمه اهل بیت (س) وابسته به تیپ 83 طلاب رزمی تبلیغی امام جعفر صادق (ع) نسبت به پیشگیری و مقابله ویروس کرونا و ضدعفونی گلستان شهدای شهر کهک قم اقدام کردند.
این گروه از زمان آغاز شیوع کرونا تا کنون در چندین مرحله اقدام به ضدعفونی مراکز مهم استان کرده اند.
انتهای پیام/ش ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: مذهبی انتشار : 536 روز و 5 ساعت پیش
دستگیری فردی با یک لاشه قوچ وحشی در منزل

دستگیری فردی با یک لاشه قوچ وحشی در منزل به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، کامران قربی رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کرمان گفت: ماموران یگان حفاظت محیط زیست کرمان با همراهی ماموران یگان حفاظت محیط زیست فرماندهی استان موفق به کشف لاشه یک راس قوچ وحشی شدند.
او افزود: ماموران یگان محیط زیست شهرستان کرمان، با هماهنگی با دستگاه قضائی در یک فقره بازرسی از منزل موفق به کشف و ضبط لاشه یک راس قوچ وحشی شدند.
قربی تصریح کرد: فرد متخلف دستگیر و پرونده آن برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی ارسال شد.
انتهای پیام/ی ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: حوادث انتشار : 536 روز و 5 ساعت پیش
ادامه تعطیلی اصناف غیر ضروری در خوزستان

ادامه تعطیلی اصناف غیر ضروری در خوزستان به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز ، نعمت الله بیرانوند، مدیرکل تعزیرات حکومتی خوزستان با اشاره به شیوع ویروس کرونا و طرح فاصله گذاری اجتماعی گفت: تعطیلی اصناف خوزستان همچنان ادامه دارد و صنوفی که از دستورات و مصوبات ملی و استانی اطلاعت نکرده و اقدام به بازگشایی محل کسب خود کنند، شناسایی و به مراجع قضایی تحویل می شوند.
او از رسیدگی به 17 هزار پرونده در سال 98 اطلاع داد.
بیرانوند با بیان اینکه نظارت بر صنوف به صورت شبانه روزی انجام می شود، بیان داشت: نظارت ها با کمک گروه های مشترک از از اداره صمت و اتحادیه ها صورت می گیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 536 روز و 5 ساعت پیش
ماسک های پزشکی قیمت مصوب دارند

ماسک های پزشکی قیمت مصوب دارند به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ، رضا شجاعی معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: واحد های صنفی حق فروش ماسک های با کاربرد پزشکی را ندارند.
او ادامه داد: داروخانه ها اگر ماسک های پزشکی را بالاتر از قیمت مصوب به فروش برسانند مرتکب تخلف شده اند.
معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: ماسک های پزشکی دارای شبکه عرضه مشخص هستند بنابراین چنین ماسک هایی پس از تولید فقط تحویل دانشگاه علوم پزشکی مشهد شده و با سیاستگذاری از سوی همان دانشگاه بین مراکز درمانی و سپس داروخانه ها توزیع می شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 536 روز و 6 ساعت پیش
از حرکتی خودجوش تا حماتی بی نظیر/ همبستگی مثال زدنی مردم یک شهر برای مقابله با کرونا ویروس

از حرکتی خودجوش تا حماتی بی نظیر/ همبستگی مثال زدنی مردم یک شهر برای مقابله با کرونا ویروس به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد ، مردم دیار ندوشن از توابع شهرستان میبد در استان یزد، در روز های مبارزه با کرونا با یک همبستگی مثال زدنی و فعالیت و همکاری همه فرهیختگان و فعالان اجتماعی توانستند نسبت به همه کشور، پیشتاز در قرنطینه شهر و دیار خود باشند و کرونا را شکست دهند.
شهر ندوشن در این روز های حمله جهانی ویروس کرونا خودش را خوب شناخت که چگونه فرهنگ تاریخی این دیار در دفاع از شهر حرف اول را می زند و از اولین روز های زمزمه تاخت وتاز یک بیماری واگیر به سرعت شهر در حال آماده باش درآمد و ابتدا به صورت خودجوش و مردمی مسیر های منتهی به شهر با خاک ریز مسدود شد و ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 536 روز و 6 ساعت پیش
صید بیش از هزار تن ماهی استخوانی از دریای خزر

صید بیش از هزار تن ماهی استخوانی از دریای خزر به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت ، اکبر ایلدرم، معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات گیلان امروز گفت: صیادان گیلانی تاکنون هزار و 535 تن انواع ماهی استخوانی از دریای خزر صید کردند که در مقایسه با مدت مشابه پارسال 23 درصد کمتر است.
او با بیان اینکه بیشترین ماهی صید شده، ماهی سفید به میزان هزار و 140 تن بود، افزود 395: تن بقیه شامل سوف، سیم، کفال و دیگر ماهیان استخوانی بود.
معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات گیلان ، علت کاهش صید ماهیان استخوانی را شرایط نامساعد آب و هوایی و جلوگیری از تجمع صیادان به علت شیوع ویروس کرونا اعلام کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 536 روز و 6 ساعت پیش
توزیع 50 هزار ماسک در کرمان

توزیع 50 هزار ماسک در کرمان به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، حجت الاسلام مصطفی گرجی، مدیر ستاد هماهنگی کانون فرهنگی هنری مساجد استان کرمان گفت : کانون های فرهنگی و هنری مساجد همگام با سایر دستگاه ها و اقشار به صورت جهادی در راستای کمک به کنترل ویروس کرونا فعالیت می کند.
او افزود : کانون های فرهنگی و هنری مساجد در زمینه تولید و توزیع ماسک ، ضد عفونی کردن معابر و توزیع بسته های غذایی فعال است از جمله می توان به کانون فرهنگی و هنری جامع المهدی مسجد حضرت ابوالفضل کرمان که هشت هزار ماسک تولید و در بین مردم توزیع کرده اشاره کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 536 روز و 6 ساعت پیش
11 مورد مثبت جدید ابتلا به کووید 19 در لارستان/ 25 نفر تاکنون بهبود یافته اند

11 مورد مثبت جدید ابتلا به کووید 19 در لارستان/ 25 نفر تاکنون بهبود یافته اند بهزاد رضایی در گفت وگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز ، با اعلام آمار مبتلایان 24 ساعت گذشته لارستان، اظهارداشت: 11 مورد مثبت جدید به آمار قبلی لارستان اضافه شده است که با این حساب مجموع مبتلایان از ابتدا تا کنون به 52 مورد می رسد.
او تصریح کرد: از این 11 مورد مثبت، یک مورد مربوط به لار، یک مورد خنج، دو مورد اوز، دو مورد بیرم و سه مورد از بخش های جویم و بنارویه که البته دو مورد از این سه مورد غیر بومی بوده و دو مورد هم از روستای فداغ از توابع شهرستان گراش هستند.
ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 536 روز و 6 ساعت پیش
12هزار ساعت کار برای مقابله با کرونا

12هزار ساعت کار برای مقابله با کرونا به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان ، مهناز استقامتی با اشاره به اقدامات مقابله با ویروس کرونا گفت: شهرداری منطقه از زمان شروع فعالیت های خود، 8هزار ساعت کار نیروی انسانی و 4هزار ساعت کار خودرویی را انجام داده است.
وی از ضد عفونی مداوم اماکن و معابر عمومی گفت و افزود: این اقدام با استفاده از مواد ضدعفونی کننده و با همراهی نیرو های داوطلب مردمی از طریق مساجد، پایگاه های بسیج و سرا های محله، با رعایت اصول بهداشتی و تجهیزات کامل (ماسک و لباس مخصوص) صورت می گیرد.
استقامتی با اشاره به دورکاری نیرو های ستادی شهرداری افزود ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 536 روز و 6 ساعت پیش
بازدید رییس کل دادگستری استان از زندان مرکزی یاسوج

بازدید رییس کل دادگستری استان از زندان مرکزی یاسوج به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج ، در بازدید رئیس کل دادگستری به همراه معاون نظارت بر حفظ حقوق شهروندی دادگستری این استان، دادستان، قضات اجرای احکام کیفری و ناظر زندان از زندان مرکزی یاسوج دستورات لازم برای حل مشکلات 150 نفر زندانی صادر شد.
نگین تاجی گفت: با توجه به اینکه تعدادی از زندانیان واجد شرایط برخورداری از مرخصی موضوع بخشنامه های رئیس قوه قضاییه در سپردن تامین لازم دارای مشکل بودند، دستورات و توصیه های لازم برای تسهیل در شرایط اخذ تامین به منظور بهره مندی تعداد بیشتری از زندانیان از مرخصی و رفع دغدغه های خانواده های مددجویان صادر شد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 536 روز و 6 ساعت پیش
ثبت 48.4 میلی متر میانگین بارش استان تهران در نیمه اول فروردین 99

ثبت 48.4 میلی متر میانگین بارش استان تهران در نیمه اول فروردین 99 به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، محمدرضا خانیکی مدیر دفتر مطالعات پایه منابع آب گفت: طی نیمه اول فروردین سال 48.4 میلی متر میانگین بارش در استان تهران ثبت شده است که این نسبت به بارندگی 80.6 میلی متر سال گذشته با کاهش 40 درصدی و در مقایسه با بارندگی 20.6 میلی متری متوسط بلندمدت با افزایش مواجه بوده ایم.
او در ادامه میزان متوسط ریزش های جوی استان از ابتدای سال آبی (مهر) تاکنون را 306.6 میلی متر عنوان کرد و افزود: این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال آبی گذشته 6 درصد کاهش و نسبت به متوسط بلندمدت 47 درصد افزایش را نشان می دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 536 روز و 6 ساعت پیش
قیمت نفت به 34 دلار و 11 سنت رسید

قیمت نفت به 34 دلار و 11 سنت رسید به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، به نقل از رویترز، روز پنجشنبه و به دنبال تقویت احتمال کاهش قابل توجه عرضه جهانی، قیمت نفت بزرگترین رشد یک روزه تاریخ خود را پشت سر گذاشته بود.
ترمیم سریع قیمت نفت پس از هفته ها کاهش پس از آن رخ داد که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا گفت روسیه و عربستان برای پایان دادن به جنگ قیمت با یکدیگر مذاکره خواهند کرد. ترامپ گفته آمریکا با کاهش تولید نفت خود موافقت نکرده است.
رشد قیمت ها در روز جمعه نیز ادامه داشت و نفت برنت در پایان معاملات روز با 4 دلار و 17 سنت معادل 13.9 درصد جهش به 34 دلار و 11 سنت رسید ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 536 روز و 6 ساعت پیش
تحویل 400 هزار واحد طرح ملی مسکن در سال 99

تحویل 400 هزار واحد طرح ملی مسکن در سال 99 به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، محمود محمود زاده معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به شعار سال و ضرورت جهش تولید اظهار کرد: در این راستا پروژه ای تعریف شد تا توانمندی های بخش خصوصی به دولت اضافه شود تا یک جهش واقعی در حوزه مسکن صورت بگیرد. در این طرح بر اساس آسیب شناسی که در سنوات گذشته از جهت کاهش تولید در بخش خصوصی صورت گرفت، دو عامل اصلی شناسایی شد.
محمود زاده ادامه داد: موضوع اول نگرانی از عدم فروش محصول تولیدی سازندگان و مالکان و موضوع دوم، هزینه تمام شده برای سازندگان است ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 536 روز و 6 ساعت پیش
برخورد با هرگونه تخلیه زباله شهرهای همجوار در بناب

برخورد با هرگونه تخلیه زباله شهرهای همجوار در بناب به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز ، رفیعی فرماندار بناب گفت: تخلیه زباله شهر های همجوار در محل دفن زباله این شهرستان ممنوع بوده و در صورت مشاهده به شدت از طریق مراجع قضایی با آن برخورد می شود.
رفیعی با اشاره به پخش شایعاتی مبنی بر تخلیه زباله شهر های همجوار به صورت شبانه در مناطق اطراف این شهرستان، افزود: در این راستا کارشناسان حفاظت محیط زیست و شبکه بهداشت و درمان این شهرستان ملزم به بازدید و نظارت روزانه از محل دفن زباله هستند و هر روز باید گزارش خود را به فرمانداری ارائه کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 536 روز و 6 ساعت پیش
شیوع کرونا در روستاهای کردستان، سلامت ساکنان را تهدید می کند

شیوع کرونا در روستاهای کردستان، سلامت ساکنان را تهدید می کند به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج ،به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، دکتر ابراهیم قادری گفت: همانگونه که انتظار می رفت بیماری کرونا در برخی مناطق روستایی استان نیز دیده شد و امکان گسترش آن نیز وجود دارد.
اوبا بیان اینکه یک مورد مرگ در روستای آویهنگ سنندج بر اثر ابتلا به بیماری کرونا به ثبت رسیده است، افزود: در پی بیماری یکی از سکنه این روستا که اوایل فروردین از تهران به روستای خود برگشته بود، برخی از بستگان برای دیدار و عیادت از فرد یاد شده، اقدام کردند و متاسفانه این فرد دو روز پیش در بیمارستان توحید فوت کرد و نتیجه آزمایش او نیز در خصوص ابتلا به ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 536 روز و 6 ساعت پیش
ادامه بازداشت ها در عربستان در بحبوحه مشغول بودن افکار عمومی به اخبار کرونا

ادامه بازداشت ها در عربستان در بحبوحه مشغول بودن افکار عمومی به اخبار کرونا به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، حساب کاربری زندانیان اندیشه با انتشار پیامی در توئیتر، اعلام کرد تاکنون بازداشت 9 تن از فعالان حقوق بشر در موج اخیر بازداشت ها در عربستان سعودی تایید شده است.
این حساب کاربری در ادامه نوشت: تحقیقات درباره دستیابی به اسامی بازداشت شدگان ادامه دارد.
الجزیره افزود: حساب کاربری زندانیان اندیشه سی و یکم مارس اعلام کرد مقامات سعودی با بهره برداری از مشغول بودن افکار عمومی و جهانی به شیوع کرونا، موجی از بازداشت ها را به راه انداختند و شمار زیادی از فعالان، از جمله شماری از اصحاب رسانه را بازداشت کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: خارجی انتشار : 536 روز و 6 ساعت پیش
پلمب 253 واحد صنفی متخلف / توقیف 18 خودرو در طرح فاصله گذاری اجتماعی

پلمب 253 واحد صنفی متخلف / توقیف 18 خودرو در طرح فاصله گذاری اجتماعی منوچهر حبیبی سخنگوی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در استان در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین ،گفت: از ابتدای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی تا چهاردهم فروردین 253 واحد صنفی متخلف در استان پلمب شدند.
حبیبی افزود: همچنین در این مدت 18 دستگاه خودرو که قصد ورود به شهر را داشتند، توقیف شدند.
او اضافه کرد: همچنین برای 69 خودروی متخلف جریمه 500 هزار تومانی صادر شد.
معاون سیاسی استاندار گفت: در سطح شهر قزوین 34 هزار و 600 نفر غربالگری کرونا شده اند.
به گفته حبیبی، 168 نفر در 14 نقطه اصلی و 24 نقطه فرعی مستقر هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 536 روز و 6 ساعت پیش
سقوط مرگبار بالابر در ساوه

سقوط مرگبار بالابر در ساوه امینی سرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی ساوه در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اراک ، گفت: سقوط بالابر و سقوط از ارتفاع منجر به فوت و مصدومیت 3 نفر کارگر در شهرصنعتی کاوه شد.
امینی افزود: صبح امروز در یک واحد تولیدی واقع در شهر صنعتی کاوه بر اثر سقوط از ارتفاع 25 متری به وقوع پیوست دو نفر فوت و یک نفر نیز مصدوم شد
سرهنگ علی اکبر عیسی آبادی فرمانده انتظامی شهرستان ساوه هم گفت: بنابر آخرین گزارش های دریافتی، کمک رسانی به یکی دیگر از کارگران که بین تجهیزات گرفتار شده است، از سوی نیرو های امدادی در حال انجام است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: حوادث انتشار : 536 روز و 6 ساعت پیش
توزیع بذر پنبه از اواخر این هفته در گلستان

توزیع بذر پنبه از اواخر این هفته در گلستان علی موسی خانی، رییس اداره پنبه و دانه های روغنی جهادکشاورزی گلستان در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان ، گفت: حدود 700 تن بذر داخلی با نام های گلستان، لطیف، حکمت و بذر وارداتی از کشور ترکیه، برای کشت در مزارع استان تدارک دیده شد.
او ادامه داد: دستورالعمل کشت برای شهرستان های استان گلستان ارسال شده است و بذر ها نیز از اواخر این هفته بین کشاورزان توزیع می شود.
موسی خانی گفت: تاریخ کشت، طی نشست با هواشناسی و مرکز تحقیقات به اواسط اردیبهشت موکول شد.
او افزود:کشاورزان برای برای انعقاد قرارداد به جهاد کشاورزی شهرستان مراجعه و معرفی نامه دریافت کنند ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 536 روز و 6 ساعت پیش
محور بازفت به اندیکا تا 20 فروردین ماه مسدود است

محور بازفت به اندیکا تا 20 فروردین ماه مسدود است به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد ، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای چهارمحال و بختیاری اعلام کرد؛ با مصوبه شورای تأمین و ستاد پیشگیری از شیوع بیماری کرونا استان، محور بازفت به اندیکا تا 20 فروردین ماه جاری از سوی این اداره کل مسدود شد.
این اقدام در راستای جلوگیری از ورود مسافران به استان و ریشه کنی ویروس منحوس کرونا به اجرا درآمد.
انتهای پیام/خ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 536 روز و 6 ساعت پیش
پلمب 44 واحد صنفی متخلف غیرضروری در گچساران

پلمب 44 واحد صنفی متخلف غیرضروری در گچساران به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج ، سرهنگ کیقباد مصطفایی جانشین فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت:برای تحقق طرح فاصله گذاری اجتماعی و کاهش زنجیره انتقال ویروس کرونا با هماهنگی مقام قضائی، ماموران پلیس نظارت بر اماکن گچساران در 48 ساعت گذشته طرح بازدید و سرکشی از واحد های صنفی را در دستور کار خود قرار دادند.
او تصریح کرد: اکیپی متشکل از ماموران اداره نظارت بر اماکن عمومی این شهرستان، شبکه بهداشت و درمان، اتاق اصناف، شهرداری با سرکشی از صنوف سطح شهر واحد های صنفی متخلف را شناسایی کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 536 روز و 6 ساعت پیش
کشف لاشه یک راس بز وحشی در آمل

کشف لاشه یک راس بز وحشی در آمل کامیار ولی پور مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، گفت: ماموران یگان حفاظت محیط زیست آمل در گشت و کنترل در منطقه کوهستانی لاریجان لاشه یک راس بز وحشی که به دلایل نامعلوم تلف شده بود، را کشف و ضبط کردند.
او افزود: لاشه این بزوحشی جهت بررسی بیشتر به دامپزشکی تحویل داده شد.
ولی پور گفت: همچنین ماموران یگان حفاظت محیط زیست آمل در گشت و کنترل در حوزه استحفاظی رودخانه گرمرود بخش دشتسر یک صیاد متخلف را به همراه دو دستگاه لانسر ماهیگیری و 13 قطعه ماهی کشف کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 536 روز و 6 ساعت پیش
سالن والیبال تبدیل به بیمارستان شد

سالن والیبال تبدیل به بیمارستان شد به گزارش خبرنگار دنیای ورزش گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان ، شیوع ویروس کرونا این روز ها در جهان باعث شده تا بسیاری از سالن های ورزشی تبدیل به بیمارستان های صحرایی شوند، این اتفاق در کشور ما هم رخ داده است و سالن هایی به بیمارستان ها اختصاص داده شده است.
صربستانی ها هم حالا با اوج گیری این ویروس دست به این کار زده اند و یکی از اصلی ترین سالن های ورزشیشان را به بسمارستان صحرایی تبدیل کرده اند.
انتهای پیام/ ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 536 روز و 7 ساعت پیش
اتمام پالایش ثبت نام کنندگان طرح مسکن ملی تا پایان اردیبهشت

اتمام پالایش ثبت نام کنندگان طرح مسکن ملی تا پایان اردیبهشت به گزارش خبر نگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در برنامه زنده شبکه دوم سیما با بیان اینکه مهم ترین وظیفه ما براساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا تدوین پروتکل های بهداشتی است، افزود: از همان ابتدا غربالگری مسافران در ورودی و خروجی را به صورت کامل انجام داده ایم و ضدعفونی تمامی ناوگان و کارکنان را در تمامی بخش ها در دستور کار خود قرار دادیم.
اسلامی گفت: از نیمه بهمن ماه و از زمانی که ویروس کرونا در ووهان چین پدیدار شد در 22 پایانه مرزی کشور به صورت کامل غربالگری و پالایش را انجام دادیم و در تمامی بنادر ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اقتصادی انتشار : 536 روز و 7 ساعت پیش
مجروح شدن یک نفر در برخورد پژو 206 با گاردریل در بزرگراه حکیم

مجروح شدن یک نفر در برخورد پژو 206 با گاردریل در بزرگراه حکیم به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان ، سرهنگ احسان مومنی رئیس اداره تصادفات پلیس راهور پایتخت گفت: برابر اعلام فوریت های پلیسی 110 مبنی بر وقوع یک فقره تصادف در محدوده حکیم غرب به شرق پردیسان، بلافاصله ماموران پلیس راهور پایتخت به همراه گروه های امدادی و اورژانس در محل حادثه حاضر شدند.
این مقام انتظامی افزود: در بررسی های اولیه مشخص شد که این حادثه بر اثر لایی کشی و عدم توانایی راننده در کنترل وسیله نقلیه صورت گرفته که راننده 206 با توجه به سرعت زیاد، دیگر نتوانسته خودروی خود را کنترل کند و از مسیر و راه خارج شده و پس از چرخیدن به دور خود ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: حوادث انتشار : 536 روز و 7 ساعت پیش
درس های نظری به شکل آنلاین ارائه می شود

درس های نظری به شکل آنلاین ارائه می شود به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از البرز ، برهانی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کرج با توجه به شرایطی که در کشور به وجود آمده گفت: ویروس کرونا باعث به وجود آمدن مشکلاتی در حوزه اموزش شده ، و لذا چون سلامت دانشجو ها مدنظر است کلاس ها تعطیل شد .
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کرج افزود : اما آموزش به صورت مطلق تعطیل نشده و از طریق آموزش از راه دور انجام می شود .
برهانی گفت : اگرچه زیرساخت ها هنوز در حد استاندارد نیست، اما درس های نظری به شکل آنلاین ارائه می شود.
او افزود: روز به روز این مسئله رو به بهبودی است و روی سایت دانشگاه برای دانشجویان همه موارد را مشخص کردیم و ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 536 روز و 7 ساعت پیش
ابهام در زمان برگزاری رقابت های جام جهانی فوتسال

ابهام در زمان برگزاری رقابت های جام جهانی فوتسال به گزارش خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان ، رقابت های جام جهانی فوتسال قرار است اواخر شهریور ماه در لیتوانی برگزار شود. این در حالی است که هنوز تکلیف نماینده های قاره آسیا و کونکاکاف برای حضور در این مسابقات جام جهانی هنوز مشخص نشده است.
طبق اعلام رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا مسابقات جام ملت ها در قاره آسیا قرار است از 16 تا 25 مرداد ماه به میزبانی ترکمنستان برگزار شود و 5 تیم اول این رقابت ها جواز حضور در جام جهانی را کسب می کنند.
به گفته دبیر کل فدراسیون فوتبال لیتوانی قرعه کشی جام جهانی فوتسال قرار است 31 اردیبهشت ماه در این کشور برگزار شود. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: ورزشی انتشار : 536 روز و 7 ساعت پیش
تولید ماسک زیبایی با استفاده از گرافن

تولید ماسک زیبایی با استفاده از گرافن به گزارش خبرنگار حوزه فناوری گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، گفته می شود گرافن محکم ترین ماده ای است که تاکنون مورد مطالعه قرار گرفته، جایگزینی برای سیلیکون است و خواص عجیب آن مانند بیشترین میزان رسانایی الکتریکی در بین مواد شناخته شده، دنیای علم و رسانه ها) را تکان داده است. گرافن ماده ای منحصربه فرد با پایه ی کربنی و دانسیته ی اتمی بالاست.
بعد از شانزده سال از وضعیت هایپ گرافن، به نظر می رسد که گرافن با وارد شدن به ماسک های آرایشی و بهداشتی پتانسیل های پیش بینی شده را به مرحله ظهور رسانده است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: علمی و پزشکی انتشار : 536 روز و 7 ساعت پیش
توقیف محموله 1000 قطعه ای مرغ زنده بدون مجوز دامپزشکی

توقیف محموله 1000 قطعه ای مرغ زنده بدون مجوز دامپزشکی به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند ، راه انجام رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان نهبندان گفت: یک دستگاه کامیون حامل هزار و 40 قطعه مرغ زنده گوشتی فاقد مجوز حمل بهداشتی - قرنطینه ای دامپزشکی که از شهرستان بیرجند به مقصد شهرستان زاهدان برای زنده فروشی در حرکت بود در گشت مشترک شبانه دامپزشکی با نیروی انتظامی توقیف شد.
او افزود: محموله مرغ توقیف شده به نزدیکترین کشتارگاه صنعتی طیور استان ارسال و تا مشخص شدن نتیجه آزمایش، مرغ کشتار شده توقیف شد و پرونده شخص متخلف برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی ارجاع داده شد. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: حوادث انتشار : 536 روز و 7 ساعت پیش
36 دانش اموز اتیسمی در استان شناسایی شده اند

36 دانش اموز اتیسمی در استان شناسایی شده اند به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بجنورد ، عباس سعیدی گفت:یکی ازحوزه هایی که در آموزش وپرورش استثنایی استان ازدوسال گذشته مورد توجه قرار گرفته است، حوزه اتیسم است.
سعیدی افزود: دوم آوریل (14 فروردین) که از سوی سازمان ملل به عنوان روز جهانی اگاهی بخشی اتیسم نام گذاری شده است.
او بیان کرد: در این زمینه با برنامه ریزی و آگاهی بخشی همکاران ما در آموزش و پرورش استثنایی افزایش پوشش 500 در صدی دانش آموزان را در استان شاهد بودیم.
سعیدی گفت:تاکنون 36 دانش آموز تحت پوشش قرار گرفته اند و امیدواریم با اقبال خانواده ها، در سال تحصیلی آینده علاوه بر پوشش دانش آموزان ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 536 روز و 7 ساعت پیش
برگزاری مسابقه خلاصه نویسی کتاب در تبریز

برگزاری مسابقه خلاصه نویسی کتاب در تبریز به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز ، محمدپور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: مسابقه خلاصه نویسی کتاب برای نخستین بار با عنوان بهار همدلی در تبریز برگزار می شود.
محمدپور گفت: در ادامه سلسله برنامه های فرهنگی و هنری مجازی این اداره کل در راستای پویش در خانه بمانیم و جهت ارتقای فرهنگ کتاب و کتابخوانی و پر کردن اوقات فراغت مردم، این مسابقه کتابخوانی برگزار خواهد شد.
او گفت: هنرمندان و اصحاب فرهنگ استان با استقبال از طرح های پویش در خانه بمانیم اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی نشان دادند نسبت به سلامت هموطنان خود حساس هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 536 روز و 7 ساعت پیش
دسترسی به آخرین یافته های علمی، در نماگر کووید 19

دسترسی به آخرین یافته های علمی، در نماگر کووید 19 به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز ، سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) گفت: در این سامانه که توسط پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) راه اندازی شده است، اطلاعات لحظه ای در مورد بیماری کرونا ویروس 2019 شامل آمار و اطلاعات مربوط به مبتلایان، گزارش های آماری و مقالات علمی ارائه می شود.
محمدجواد دهقانی افزود: آدرس وبگاه این سامانه https://maps.isc.gov.ir/covid19 است که از طریق وبگاه اصلی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام https://www.isc.gov.ir در دسترس است.
او بیان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 536 روز و 7 ساعت پیش
گاندو، زیستگاه بیش از 440 گونه جانوری و گیاهی

گاندو، زیستگاه بیش از 440 گونه جانوری و گیاهی به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، منطقه حفاظت شده گاندو در محدوده باهوکلات دشتیاری در سال 1349 با نام منطقه حفاظت شده باهوکلات ثبت و اعلام شد و در سال 1361 به سبب زیست گونه منحصر بفرد تمساح پوزه کوتاه ایرانی که در اصطلاح محلی گاندو گفته می شود، به منطقه حفاظت شده گاندو تغییر نام داده شد.
منطقه حفاظت شده گاندو با وسعت 465 هزار و 181 هکتار در منتهی الیه جنوب شرق استان سیستان و بلوچستان و در محدوده شهرستان های دشتیاری، چابهار و سرباز قرار دارد و رودخانه مهم و فصلی باهوکلات از پایین دست سد پیشین نیز در این منطقه واقع شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 536 روز و 7 ساعت پیش
توقیف 2 دستگاه موتورسیکلت سنگین قاچاق در زنجان

توقیف 2 دستگاه موتورسیکلت سنگین قاچاق در زنجان به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ا ز زنجان ، سرهنگ حسن درستی رئیس پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی استان با اعلام این خبر گفت: در پی دریافت اخبار و اطلاعاتی مبنی بر وجود دو دستگاه موتورسیکلت قاچاق در شهر زنجان بررسی موضوع در دستور کار ماموران پلیس امنیت عمومی استان قرار گرفت.
او افزود: مأموران به محل های اعلامی اعزام و موفق به کشف دو دستگاه موتورسیکلت هزار سی سی 250 سی سی قاچاق شدند و دو متهم را دستگیر و برای بررسی بیشتر به یگان انتظامی انتقال دادند.
سرهنگ درستی با اشاره به غیر قانونی بودن موتور سیکلت های توقیف شده بیان داشت ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: حوادث انتشار : 536 روز و 7 ساعت پیش
یک ایرانی از تعطیلی لیگ برتر فوتبال بلژیک دفاع کرد

یک ایرانی از تعطیلی لیگ برتر فوتبال بلژیک دفاع کرد به گزارش خبرنگار دنیای ورزش گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان ، به نقل از رویترز، شیوع ویروس کرونا باعث شده رقابت های مختلف ورزشی از جمله لیگ های معتبر فوتبال جهان لغو و به زمان دیگری موکول شوند.
اتحادیه فوتبال بلژیک اعلام کرد تیم کلوب بروژ که با 70 امتیاز قهرمان فصل 20-2019 لیگ برتر فوتبال این کشور شده است. یوفا هم طی بیانیه ای از فدراسیون فوتبال بلژیک درخواست کرد در مورد اعلام قهرمان فوتبال کشورش دست نگه دارد.
حالا مهدی بیات رئیس ایرانی فدراسیون فوتبال بلژیک به همراه سایر همکاران خود در اتحادیه فوتبال بلژیک طی بیانیه ای از تصمیم خود برای تمام کردن فصل دفاع و از یوفا درخواست کردند ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: ورزشی انتشار : 536 روز و 7 ساعت پیش
تولید و توزیع 50هزار ماسک توسط مراکز نیکوکاری استان زنجان

تولید و توزیع 50هزار ماسک توسط مراکز نیکوکاری استان زنجان به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان ، هدایت صفری مدیرکل کمیته امداد استان زنجان گفت:از ابتدای شیوع ویروس کرونا مراکز نیکوکاری استان نیز برای کمک به نظام سلامت دست بکار شده وب صورت خودجوش و با حرکت جهادی به کمک محرومین و نیازمندان جامعه شتافتند.
او از تهیه، تولید و توزیع قریب به 50هزار ماسک،1500عدد مواد ضدعفونی کننده و بهداشتی در بین نیازمندان و اقشار آسیب پذیر خبر داد و گفت:37مرکز نیکوکاری کمیته امداد با محوریت مساجد همگام با سایر گرو های جهادی به صورت کاملاً خودجوش به یاری نیازمندان و اقشار آسیب پذیر شتافته و با ضدعفونی محلات ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: اجتماعی انتشار : 536 روز و 7 ساعت پیش
از اقدامات جهادی عکس بگیرید، جایزه بگیرید

از اقدامات جهادی عکس بگیرید، جایزه بگیرید به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از البرز ، امیر رحمانی، معاون فرهنگی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان البرز گفت: مسابقه جهادگران بی نشان با موضوع تهیه عکس و فیبم از اقدامات جهادی درمقابل ویروس کرونا برگزار توسط ستاد بازسازی عتبات عالیات استان البرز می شود.
او افزود: شهروندان با تهیه عکس و فیلم به صورت حرفه ای یا موبایلی از انجام امور خیر خود یا دیگران در راستای پیشگیری از ویروس کرونا و مبارزه با آن و ارسال این آثار به دبیرخانه جشنواره، به آدرس کرج، چهارراه طالقانی، پارکینگ طبقاتی شهرداری کرج، واحد4 در این مسابقه شرکت کرده و برنده جوایز نفیس ما باشند. ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: گوناگون انتشار : 536 روز و 7 ساعت پیش
تمدید فراخوان شعر شهر مقدس قم تا پایان فروردین / بیش از 100 اثر ارسال شد

تمدید فراخوان شعر شهر مقدس قم تا پایان فروردین / بیش از 100 اثر ارسال شد به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم ،ابوالقاسم مقیمی، مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری قم از ارسال بیش از 100 اثر به فراخوان شعر شهر مقدس قم خبر داد و گفت:این فراخوان با همکاری اداره کل ارشاد اسلامی استان و حوزه هنری قم درموضوعات قم شهر اهل بیت (ع)، قم شهر انقلاب و جهاد، قم شهر علم و فضیلت و شخصیت و هویت شهر قم منتشر شده است.
او با اشاره به برگزاری این فراخوان با هدف جلوگیری از تخریب های صورت گرفته پیرامون قم به عنوان منشاء شیوع کرونا، تصریح کرد: در این شرایط ارائه خدمات فرهنگی به مردم در مقطع کنونی ضرورت بیشتری داشته و باید هر اندازه می توانیم کار بیشتری انجام ... ادامه خبر ...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان دسته: فرهنگی هنری انتشار : 536 روز و 7 ساعت پیش