اجرای طرح ترافیکی ویژه اربعین از فردا

اجرای طرح ترافیکی ویژه اربعین از فردا فرمانده پلیس راه کشور از آغاز طرح سراسری اربعین با آماده باش 100 درصدی پلیس در تمام استان های کشور از فردا خبر داد.
به گزارش ایسنا، سردار محمدحسین حمیدی درباره اجرای طرح ترافیکی ویژه اربعین 97 گفت: عملیات پلیس راهور برای اربعین امسال از 24 مهرماه آغاز شده است اما از روز شنبه 28 مهرماه طرح ترافیکی ویژه با حضور تمامی دستگاه های مسئول و آماده باش 100 درصدی پلیس راهنمایی و رانندگی در استان های سراسر کشور آغاز خواهد شد.
وی با بیان اینکه این طرح تا پایان مراسم اربعین و بازگشت زائران از کشور عراق ادامه خواهد داشت ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 6 دقیقه پیش
رایزنی پیام نور برای سرانه ای شدن بودجه

رایزنی پیام نور برای سرانه ای شدن بودجه معاون اداری و مالی دانشگاه پیام نور از رایزنی برای سرانه ای شدن بودجه این دانشگاه خبر داد و گفت: در لایحه بودجه 98 درخواست دانشگاه اختصاص بودجه براساس سرانه دانشجویی است.
به گزارش مهر، حسن علیزاده با عنوان اینکه هیچ نیرویی در دانشگاه پیام نور تعدیل نخواهد شد، گفت: علیرغم تراکم نیروی انسانی در دانشگاه پیام نور هیچ نیرویی حتی شرکتی تعدیل نخواهد شد .
وی گفت: در حال رایزنی هستیم تا در لایحه بودجه سال 98، بودجه دانشگاه پیام نور را براساس سرانه دانشجویی قرار دهیم تا بخشی از دغدغه های مالی کاهش یابد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 6 دقیقه پیش
نوه ارشد امام خمینی(ره) کیست؟

نوه ارشد امام خمینی(ره) کیست؟ استاد گروه تاریخ دانشگاه تهران در دیدار با فرزند مرحوم حاج آقا مصطفی خمینی عکسی از او منتشر کرد. او نوشت: سید حسین خمینی در قم و مشغول درس و بحث است.
به گزارش خبرآنلاین، رسول جعفریان پژوهشگر تاریخ ایران و استاد گروه تاریخ دانشگاه تهران در صفحه اینستاگرامش عکسی از خود و حسین خمینی فرزند مرحوم سید مصطفی خمینی، نوه ارشد امام(ره) منتشر کرد. او درباره این عکس نوشت: فرصتی شد تا دیداری با آقای آقا سید حسین خمینی (فرزند مرحوم حاج آقا مصطفی) داشته باشیم و خاطراتی از جد و اوضاع نجف را بشنویم. ایشان قم هستند و مشغول درس و بحث. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 46 دقیقه پیش
قاچاق گوشی موبایل هم معکوس شد

قاچاق گوشی موبایل هم معکوس شد رئیس اتحادیه فروشندگان گوشی تلفن همراه با بیان اینکه عرضه موبایل با ارز نیما سبب رونق قاچاق می شود گفت: به دلیل تفاوت قیمت ارز آزاد با ارز 8 هزارتومانی نیما عرضه این وسیله از ایران به دیگر کشورها رونق می گیرد.
به گزارش تسنیم، مهدی محبی گفت: اختصاص ارز نیما با نرخ 8 هزارتومان به گوشی تلفن همراه سبب رونق گرفتن قاچاق این کالا به خارج از کشور به دلیل تفاوت نرخ ارز آزاد با ارز نیما خواهد شد.
رئیس اتحادیه فروشندگان دستگاه های مخابراتی و گوشی تلفن همراه با اشاره به اینکه بازار گوشی تلفن همراه بلاتکلیف است افزود ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 47 دقیقه پیش
عربستان در بازی آمریکایی-صهیونیستی گرفتار شده

عربستان در بازی آمریکایی-صهیونیستی گرفتار شده دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل: گرفتار شدن عربستان دربازی آمریکایی صهیونیستی برای ما روشن است.
به گزارشخبرگزاری صدا و سیما، حسین امیر عبدالهیان در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما افزود: اقدام های ولیعهد عربستان در دو سال گذشته به ویژه در ماه های اخیر موجب شده است که رقبای وی در اروپا و امریکا برای محدودیت اختیارات بن سلمان تلاش کنند که از جمله آن ها خارج کردن پرونده فلسطین از دست وی بود.
وی درباره پرونده قتل خاشقچی در کنسولگری عربستان در ترکیه گفت: وی از مشاوران رسمی حکومت سعودی بوده و معارض خیلی جدی برای این حکومت نبوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 17 دقیقه پیش
انفجار در رباط کریم و تخریب 4 واحد مسکونی

انفجار در رباط کریم و تخریب 4 واحد مسکونی مدیر عامل سازمان آتش نشانی رباط کریم از انفجار در این شهر و تخریب 4 واحد مسکونی و مصدوم شدن 9 نفر خبر داد.
به گزارش مهر، بامداد جمعه یک مورد انفجار مهیب در شهرک آبشناسان رباط کریم رخ داد.
مدیر عامل سازمان آتش نشانی شهرداری رباط کریم در این خصوص در گفتگو با خبرنگار مهر مستقر در محل حادثه اظهار داشت: بامداد جمعه یک مورد انفجار گاز در شهرک آبشناسان رباط کریم رخ داد، که نیروهای آتش نشانی رباط کریم به محض اطلاع در صحنه حاضر شدند.
سید رضا موسوی گفت: در پی این حادثه 4 واحد مسکونی به طور کامل تخریب شد و مصالح ساختمانی روی خودروهای مستقر آوار شد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: حوادث انتشار : 1 ساعت و 27 دقیقه پیش
ملزومات ضروری برای پیاده روی اربعین

ملزومات ضروری برای پیاده روی اربعین پیاده روی اربعین و سؤالات و دغدغه های مربوط به آن، با نزدیک شدن به این ایام، موضوع گپ و گفت خیلی از افراد است، اما بهتر است زائران در این سفر چه وسایلی را به همراه داشته باشند؟
به گزارش فارس، زمان پیاده روی اربعین که برسد حال و هوای کشورمان هم رنگ و بوی دیگری می گیرد. هر سال در ایام منتهی به اربعین حسینی، زائران و عشاق ثارالله مسیر نجف تا کربلا را به عنوان یک سنت حسنه با پای پیاده طی می کنند. این روزها زائران خوش ذوقی را می بینیم که در صفحات اجتماعی شان عکس های پیاده روی را می گذارند و پای عکس هایشان #یا_حسین_شهید و نام موکب ها را می نویسند. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 ساعت و 37 دقیقه پیش
آیا سربازی 24 ماه می شود؟

آیا سربازی 24 ماه می شود؟ رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح توضیحاتی را درباره طول مدت خدمت سربازی ارائه کرد.
به گزارش ایسنا، سردار موسی کمالی درباره شایعه افزایش طول مدت خدمت سربازی اظهارکرد: در حال حاضر طول مدت خدمت سربازی 21 ماه است و یک سرباز بدون کسر خدمت و در حالت عادی از زمان اعزام به آموزشی تا پایان خدمت باید 21 ماه خدمت کند.
وی درباره اینکه آیا احتمال افزایش طول مدت خدمت سربازی وجود دارد یا خیر؟ گفت: در حال حاضر هیچ برنامه ای برای افزایش طول مدت خدمت سربازی وجود نداشته و آنچه که تحت عنوان افرایش طول مدت سربازی و ... مطرح می شود، صحت نداشته و شایعه است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اجتماعی انتشار : 1 ساعت و 47 دقیقه پیش
اگر این اتفاق در اروپا رخ می داد همه تعریف می کردند!

اگر این اتفاق در اروپا رخ می داد همه تعریف می کردند! یکی از کاربران توئیتر با انتشار عکس هایی از تلاش آتش نشانان جهت نجات یک گربه نوشت: ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 47 دقیقه پیش
دلالان دلار دینار فروش شدند!

دلالان دلار دینار فروش شدند! همزمان با نزدیک شدن به اربعین حسینی بازار خرید و فروش دینار عراق در مشهد رونق گرفته و دلال های دلار اقدام به خرید و فروش دینار می کنند.
به گزارش مهر، همزمان با نزدیک شدن به اربعین حسینی و حضور میلیون ها زائر و دلداده حسینی در این حماسه پرشور، تقاضا برای خرید دینار عراقی به منظور استفاده در عراق مورد توجه زائران قرار گرفته و همین موضوع باعث شده تا بازار خرید و فروش این ارز در مشهد داغ شود.
دلالان ارز که تا روزهای گذشته اقدام به خرید و فروش دلار می کردند حالا با افزایش تقاضا برای خرید دینار ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 2 ساعت و 7 دقیقه پیش
ممنوعیت ورود کامیون های بدون معاینه فنی به تهران

ممنوعیت ورود کامیون های بدون معاینه فنی به تهران رییس پلیس پایتخت از ممنوعیت تردد و ورود خودروهای سنگین بدون معاینه فنی به تهران خبر داد.
به گزارش ایسنا، سردار حسین رحیمی با اشاره به اجرای سراسری طرح کاهش در تهران از ابتدای آبان ماه اظهارکرد: بحث برخورد با خودروهای فاقد معاینه فنی به طور جدی در دستورکار پلیس است و ما با استفاده از دوربین ها و نیز حضور مأمورانمان با خودروهای آلاینده و فاقد معاینه فنی برخورد خواهیم کرد.
وی با بیان اینکه این ممنوعیت به شکل شبانه روزی و در تمام شهر اجرایی می شود، گفت: حتی ابلاغ کردیم که خودروهای سنگین و کامیون هایی که از ساعت 22 شب به بعد اجازه تردد در شهر را دارند باید حتما معاینه فنی دریافت کرده و ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اجتماعی انتشار : 2 ساعت و 17 دقیقه پیش
جزئیات توزیع سبد کالایی

جزئیات توزیع سبد کالایی سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه سرپرستان خانوار با درآمد کمتر از 3 میلیون، مشمول سبد کالا می شوند گفت: جمعیت تحت پوشش و مبلغ قابل شارژ در نشست یکشنبه دولت نهایی می شود.
به گزارش مهر، انوشیروان محسنی بندپی درباره جزئیات بسته حمایتی برای اقشار مختلف جامعه گفت: طی دو ماه گذشته بحث های مختلفی در خصوص مکانیزم حمایت از اقشار مختلف جامعه در قالب کالاکارت، سبد غذایی یا کوپن الکترونیک در سطح دولت انجام شد.
وی افزود: در نهایت جمع بندی به این صورت شد که حمایت اجتماعی به صورت سبد کالایی از اقلام مورد نیاز و اساسی جامعه باشد به این ترتیب که مبلغی در چند نوبت به حساب ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اجتماعی انتشار : 2 ساعت و 47 دقیقه پیش
نرخ رشد اقتصادی آلمان کم می شود

نرخ رشد اقتصادی آلمان کم می شود مقامات آلمانی اعلام کردند که به دلیل افزایش منازعات تجاری و کاهش صادرات، انتظار دارند رشد اقتصادی امسال و سال آینده آلمان کند شود.
به گزارش ایسنا به نقل از اسپوتنیک، دولت آلمان با اشاره به منازعات تجاری و اختلال در مبادله کالا و خدمات، بریگزیت و جنگ تجاری آمریکا، اعلام کرد این مسائل می توانند از طریق کاهش صادرات آلمان باعث محدود شدن نرخ رشد اقتصادی این کشور شوند.
طبق آمار منتشرشده توسط وزارت امور اقتصادی آلمان، رشد تولید ناخالص داخلی امسال آلمان به 1.8 درصد کاهش خواهد یافت که 0.5 درصد کمتر از پیش بینی قبلی است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 2 ساعت و 47 دقیقه پیش
ترامپ بر قتل روزنامه نگار منتقد صحه گذاشت

ترامپ بر قتل روزنامه نگار منتقد صحه گذاشت ترامپ: عواقب شدیدی در انتظار عوامل قتل خاشقجی خواهد بود
ترامپ: عواقب شدیدی در انتظار عوامل قتل خاشقجی خواهد بود
رئیس جمهور آمریکا با اشاره به احتمال کشته شدن روزنامه نگار منتقد رژیم سعودی گفت عواقب شدیدی در انتظار عوامل این جنایت خواهد بود.
به گزارش مهر به نقل از راشا تودی، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بر گزارش های منتشر شده در خصوص قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی ها در ترکیه صحه گذاشت.
وی در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص سرنوشت روزنامه نگار مفقود شده در کنسولگری عربستان در استانبول گفت: به نظر می رسد خاشقجی کشته شده باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 56 دقیقه پیش
آمارهای وحشتناک جنایت آل سعود

آمارهای وحشتناک جنایت آل سعود عبدالله شعبان رییس کمیته مردمی شکستن محاصره یمن گفت که آل سعود 327 بیمارستان و درمانگاه، 888 مدرسه و آکادمی، 125 تاسیسات دانشگاهی، 279 تاسیسات گردشگری، 112 تاسیسات ورزشی، 38 تاسیسات رسانه ای توسط آل سعود در 1300 روز حمله ددمنشانه اش به یمن هدف حمله واقع شده است.
به گزارش العالم، رییس کمیته مردمی شکستن محاصره یمن افزود که جنگنده های سعودی-اماراتی-اسراییلی-آمریکایی تحت عنوان نیروهای هوایی چهارگانه جنایاتی انجام دادند که عرق شرم را بر پیشانی جاری می سازد خصوصا که این نیروها در بیشتر مواقع زنان و کودکان یمن را بمباران می نماید. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 2 ساعت و 57 دقیقه پیش
مجادله شدید جان بولتون و جان کلی در کاخ سفید

مجادله شدید جان بولتون و جان کلی در کاخ سفید دو نفر از مشاوران ارشد دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا جدال لفظی شدیدی بر سر چگونگی مدیریت مسئله مهاجرت غیرقانونی داشتند.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از خبرگزاری رویترز، دو نفر از مشاوران ارشد دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز پنجشنبه جدال لفظی شدیدی بر سر چگونگی مدیریت مسئله مهاجرت غیرقانونی داشتند.
این مجادله لفظی که درست خارج از دفتر بیضی شکل کاخ سفید رخ داد میان جان کلی رئیس کارکنان کاخ سفید و وزیر پیشین امنیت کشور آمریکا و جان بولتون مشاور امنیت ملی ترامپ اتفاق افتاد.
یک منبع آگاه این مجادله لفظی را بسیار شدید توصیف کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 5 دقیقه پیش
توئیتر، ربات های حامی حکومت سعودی را متوقف کرد

توئیتر، ربات های حامی حکومت سعودی را متوقف کرد توئیتر شبکه ای از ربات ها را که محتواهایی در حمایت از حکومت سعودی در موضوع پرونده خاشقچی منتشر می کردند، حذف کرد.
به گزارش ایرنا، شبکه خبری ان بی سی آمریکا گزارش داد که فهرستی از ربات های توئیتری که در موضوع ناپدید شدن جمال خاشقچی روزنامه نگار عربستانی مطالبی در حمایت از آل سعود منتشر می کردند، به شرکت توئیتر ارائه داده و این شرکت اقدام به تعلیق این حساب های کاربری کرده است.
به نوشته تارنمای ان بی سی، یک کارمند شرکت توئیتر که خواست نامش فاش نشود گفت که این شرکت پیش از آن نیز از وجود چنین ربات هایی آگاه بوده و بسیاری از آن ها را پیش از گزارش ان بی سی متوقف کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 6 دقیقه پیش
عربستان به دنبال مقصر معرفی کردن یک مقام امنیتی

عربستان به دنبال مقصر معرفی کردن یک مقام امنیتی یک روزنامه آمریکایی در گزارشی نوشت که سران عربستان به دنبال مقصر معرفی کردن یکی از مقامات اطلاعاتی و مشاوران ولیعهد عربستان به عنوان قاتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی هستند.
به گزارش مهر، روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی نوشت که سران عربستان به دنبال مقصر معرفی کردن یکی از مقامات اطلاعاتی و مشاوران محمد بن سلمان ولیعهد عربستان به عنوان قاتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی هستند.
این روزنامه آمریکایی پنجشنبه شب گزارش داد که عربستان قصد دارد برای نجات بن سلمان از بحران پرونده جمال خاشقجی روزنامه نگار سعودی ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 7 دقیقه پیش
پامپئو فایل صوتی لحظه قتل خاشقچی را شنیده

پامپئو فایل صوتی لحظه قتل خاشقچی را شنیده شبکه ای.بی.سی به نقل از یک منبع ترکیه ای گزارش داده که وزیر خارجه آمریکا در سفرش به استانبول فایل صوتی لحظه قتل خاشقچی را شنیده است.
به گزارش فارس، شبکه ای.بی.سی بامداد جمعه (به وقت تهران) به نقل از یک منبع ترکیه ای گزارش داد که مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا در جریان سفرش به استانبول فایل صوتی لحظه قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد عربستانی را شنیده است.
این منبع که خواسته نامش فاش نشود، گفته در سفر روز چهارشنبه پامپئو به ترکیه، این فایل صوتی برای او پخش شده و متن پیاده شده آن هم در اختیار او قرار گرفته است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 3 ساعت و 16 دقیقه پیش
از افتتاح اولین کارخانه ریسندگی تا پیمان پولی دو جانبه با ترکیه در فاز اجرا

از افتتاح اولین کارخانه ریسندگی تا پیمان پولی دو جانبه با ترکیه در فاز اجرا به گزارش تابناک اقتصادی ، تاریخ اقتصاد ایران و جهان آینه ای است تمام نما از رویدادهای اقتصادی که در گذشته رخ داده است و بیانگر ریشه های تاریخی بسیاری از واقعیت های امروز ایران و جهان است. موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی بیست و هفتمین روز مهر ماه پرداخته می شود که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
27 مهر 1308 ، اولین کارخانه ریسندگی که به همت حاج رحیم قزوینی در قزوین دائر شده بود، افتتاح شد.
27 مهر 1320 ، دکتر علی امینی به معاونت وزارت دارایی انتخاب شد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 4 ساعت و 16 دقیقه پیش
آشنایی با آثار تکلیف تجار به ثبت معاملات در دفاتر تجاری

آشنایی با آثار تکلیف تجار به ثبت معاملات در دفاتر تجاری دفتری که تاجر معاملات خود را در آن ثبت کند و از روی آن سود وی تعیین شود، در لغت دفتر تجارتی گفته می شود همچنبن در اصطلاح حقوقی، به دفاتری که تاجر مطابق مقررات قانون تجارت تهیه و نگهداری می کند، دفاتر تجارتی گویند.
به گزارش تابناک هر تاجر مکلف است دفاتر مخصوصی را، به نحوی که در قانون مقرر شده است تهیه و کلیه داد و ستدها و معاملات خود را در آن ثبت کند. از آنجایی که تحمیل چنین تکلیفی بر بعضی از اشخاص که طبق تعریف به معاملات تجارتی اشتغال دارند، به لحاظ ناچیز بودن تعداد یا میزان و حجم معاملات عملی و مقرون به صرفه و صلاح نیست لذا قانونگذار طبق حکم مقرر در ماده 6 قانون تجارت عنوان کسبه جزء را ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 4 ساعت و 17 دقیقه پیش
مزایای هوشمندسازی شهرها چیست؟

مزایای هوشمندسازی شهرها چیست؟ این گزارش به مرور مختصری بر مهم ترین آثار مثبتی که شهرهای هوشمند بر کیفیت زندگی شهروندان و سطح کیفی دولت های مختلف می گذارد، خواهد پرداخت.
به گزارش ایسنا به نقل از وب سایت desarrollando-ideas، این روزها نام شهرهای هوشمند بسیار به گوش می رسد و دولت های مختلفی درصدد تبدیل و ارتقای شهرهای خود به شهر هوشمند هستند تا علاوه بر تسریع کار و فعالیت های اقتصادی و اجتماعی، به ارتقای زیرساخت های شهری و ارتقای سطح کیفی خدمات خود و بهبود زندگی مردم نیز بپردازند.
اینترنت اشیا و شهرهای هوشمند دو واژه بهم وابسته ای است که این روزها زیاد به گوش می خورد چرا که امروزه شرکت های فعال در زمینه علم و ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 4 ساعت و 47 دقیقه پیش
تاثیر 3.2 میلیارد دلاری جام جهانی 2018 بر GDP روسیه

تاثیر 3.2 میلیارد دلاری جام جهانی 2018 بر GDP روسیه جام جهانی روسیه طی 5 سال آینده سالانه تا 3.2 میلیارد دلار بر روی تولید ناخالص داخلی این کشور تاثیر خواهد گذاشت.
به گزارش ایبِنا به نقل از تاس نیوز، کمیته سازماندهی محلی جام جهانی 2018 روسیه در مسکو اعلام کرد که تاثیر بلندمدت جام جهانی 2018 میلادی بر روی تولید ناخالص داخلی این کشور بعداز این تورنومنت در طول 5 سال آینده به 150 تا 210 میلیارد روبل معادل 2.3 تا 3.2 میلیارد دلار در سال خواهد رسید.
همچنین تاثیر جام جهانی بر روی تولید ناخالص داخلی این کشور بین 2013 تا 2018 میلادی در مجموع 952 میلیارد روبل معادل 14 ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 5 ساعت و 17 دقیقه پیش
سنگ های زنده ای که می شود کبابشان کرد!

سنگ های زنده ای که می شود کبابشان کرد! روزنامه شهروند نوشت: شکافتن یک تکه سنگ با چاقو و بیرون کشیدن گوشت و خون از دل آن را احتمالا در فیلم های علمی- تخیلی هم نتوان دید، اما خب وقوع چنین اتفاقی در عالم واقعیت کاملا محتمل است! چگونه؟ این مطلب را که تا به آخر بخوانید، متوجه منظورمان خواهید شد چون قصد داریم شما را با یکی از عجیب ترین مخلوقات جهان که در سواحل شیلی و پرو زندگی می کند، آشنا کنیم؛ مخلوقی که به آن لقب سنگ زنده داده اند. نام علمی این موجود Pyura Chilensis است و در واقع جزو جانوران پوشش دار طبقه بندی می شود.
وقتی با آن رو به رو می شوید ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: علمی و پزشکی انتشار : 5 ساعت و 47 دقیقه پیش
بی تفاوتی مردم به ارزش ها حاصل وعده های توخالی

بی تفاوتی مردم به ارزش ها حاصل وعده های توخالی کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 47 دقیقه پیش
روزنما: تئاتر خیابانی غول ها در هلند

روزنما: تئاتر خیابانی غول ها در هلند کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 57 دقیقه پیش
روزنما: نمایش غول ها در یک تئاتر خیابانی در هلند

روزنما: نمایش غول ها در یک تئاتر خیابانی در هلند کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 6 ساعت و 57 دقیقه پیش
فایل افشاشده از تلویزیونی سعودی درباره ایران

فایل افشاشده از تلویزیونی سعودی درباره ایران پس از حمله تروریستی عناصر تکفیری به رژه اهواز، شبکه بی بی سی و شبکه ایران اینترنشنال از به کار بردن واژه تروریست برای عاملان این حمله خودداری کردند. از سویی دیگر شبکه ایران اینترنشنال دقایقی پس از وقوع حمله با سرکرده یکی از گروه های تجزیه طلب که تأکید می کرد اعضای آن ها این حمله تروریستی را انجام داده است به گرمی گفت وگو کردند که منجر به شکایت ایران از این شبکه به آفکام شد. اکنون فایل صوتی در فضای مجازی منتشر شده است که گفته می شود جلسه داخلی شبکه ایران اینترنشنال است. در این جلسه بریفینگ، راب باینون رئیس شبکه ایران اینترنشنال به توجیه این مسئله برای کارمندان پرداخته و تأکید کرده است که چون ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 8 ساعت و 27 دقیقه پیش
سردار نقدی: اگر مشکلی وجود دارد به گردن انقلاب نیست بلکه به علت انتخاب مردم است/کنایه نفیسه روشن به سحر قریشی: در ورزشگاه منقلب نشدم!

سردار نقدی: اگر مشکلی وجود دارد به گردن انقلاب نیست بلکه به علت انتخاب مردم است/کنایه نفیسه روشن به سحر قریشی: در ورزشگاه منقلب نشدم! نفیسه روشن: واقعاً دلیل حساسیت هایی که به خرج داده می شود را نمی دانم. حضور در یک فضای پر جمعیت خطرناک است؟ خب یک پاساژ بزرگ هم ممکن است پر جمعیت باشد پس خطرناک است؟ خیلی وقت ها کنار دریا هم مملو از جمعیت است. فضای ورزشگاه خیلی خوب بود و من به شخصه از آن به وجد آمدم. منقلب شدن را نمی فهمم و نمی دانم چطور کسی در ورزشگاه منقلب می شود ولی آن شخص باید در یک پاساژ بزرگ یا کنار دریا هم منقلب شود. من به هیچ وجه چنین حسی نداشتم.
آیت الله نعیم آبادی، نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و رییس شورای سیاستگذاری کنگره بین المللی امام سجاد(علیه السلام) ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 8 ساعت و 57 دقیقه پیش
مغازه عرضه گوشت کوسه بسته شد

مغازه عرضه گوشت کوسه بسته شد رئیس اتاق اصناف قرچک گفت: واحد صنفی که گوشت کوسه و ماهیان حرام گوشت را در این شهرستان می فروخت، پلمپ شد.
حسین تاجیک روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا توضیح داد: این واحد صنفی متخلف با سوء استفاده از ناآگاهی برخی شهروندان گوشت کوسه را به جای شیرماهی عرضه می کرد.
وی تصریح کرد: برای متصدی این واحد صنفی پرونده تخلف تشکیل و به منظور سیر مراحل قانونی به اداره تعزیرات ارجاع داده شد.
به گفته تاجیک در اجرای بخشنامه صنعت، معدن و تجارت و شبکه بهداشت، طرح نظارت بر واحدهای عرضه گوشت قرمز، مرغ و ماهی به منظور بررسی وضعیت بهداشتی و صنفی به اجرا درآمد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 17 دقیقه پیش
"وضع قاچاق بنزین الحمدالله خوب است! "

"وضع قاچاق بنزین الحمدالله خوب است! " موضوع قاچاق بنزین این روزها با افزایش نرخ دلار که باعث اختلاف فاحش نرخ سوخت در ایران با کشورهای همسایه شده است در سر خط مهم ترین خبرها قرار گرفته است. موضوعی که واکنش وزیر نفت را نیز برانگیخت و با کنایه وضع آن را خوب اعلام کرد.
به گزارش ایسنا، مرزهای ایران به محلی برای خرید و فروش سوخت، نه به صورت قانونی، که به صورت غیرقانونی تبدیل شده است. موضوعی که همواره وجود داشته اما در ماه های اخیر و با افزایش نرخ ارز در ایران، شدت و قوت بیشتری گرفته است.
ایران دارای ارزان ترین نرخ بنزین در منطقه است ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 27 دقیقه پیش
تردد در مرز شلمچه روان است

تردد در مرز شلمچه روان است مدیر گمرک شلمچه با بیان اینکه مرز شلمچه برای عبور کامیون مواکب و زائران اربعین روان است، گفت: تا شب گذشته حدود 17 هزار زائر از مرز خارج شدند.
محسن معماری در گفت وگو با خبرگزاری فارس با اشاره به وضعیت گمرک شلمچه اظهارداشت: در حال حاضر ترددها روان شده و مشکل خاصی وجود ندارد. طبق آخرین آمار که مربوط به شب گذشته است 295 کامیون مواکب حامل تجهیزات و مواد مورد نیاز از مرز شلمچه خارج شدند. همچنین 16 هزار و 700 زائر اربعین حسینی نیز به سمت عراق حرکت کرده اند.
مدیر گمرک شلمچه با بیان اینکه گمرک عراق از 20 مهرماه مرز تجاری خود را به دلیل ترافیک ایام اربعین بر روی کالاهای تجاری بسته است ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 37 دقیقه پیش
قیمت نفت کویت گران شد

قیمت نفت کویت گران شد شرکت نفت کویت قیمت گرید نفتی KSLC را 2.30 دلار بالاتر از قیمت پایه عمان - دوبی برای اکتبر و 3.05 دلار در هر بشکه بالاتر برای نوامبر تعیین کرد.
به گزارش ایسنا، یک خریدار نفت آسیایی اظهار کرد: قیمت فروش رسمی KSLC رقابتی است، زیرا بین قیمت های دو گرید نفت سبک عربستان است.
بر اساس آمار رویترز، قیمت فروش رسمی KSLC بیش از دو دلار در هر بشکه پایین قیمت نفت فوق سبک عربستان (عرب سوپر لایت) و 50 سنت در هر بشکه بالاتر از قیمت گرید عرب اکسترا لایت عربستان است.
کویت که پنجمین تولیدکننده بزرگ اوپک است، با عرضه گرید جدید خود در اواسط امسال، صادرات نفت خود به آسیا را افزایش داده است ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 37 دقیقه پیش
پرواز تهران - بوشهر در شیراز فرود آمد

پرواز تهران - بوشهر در شیراز فرود آمد احسان استوار شامگاه پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این پرواز شماره 3914 مربوط به شرکت هواپیمایی آسمان بود.
مدیر روابط عمومی اداره کل فرودگاه های استان فارس اظهار داشت: 123 تن از مسافران این هواپیمای بویینگ 737 هم اینک در فرودگاه شیراز حضور دارند.
وی ادامه داد: پس از مساعد شدن هوای بوشهر، این هواپیما به مسیر پروازی خود ادامه می دهد و راهی این بندر جنوبی کشور می شود. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 9 ساعت و 47 دقیقه پیش
وزیران پیشنهادی در تصمیم گیری ها شجاع باشند

وزیران پیشنهادی در تصمیم گیری ها شجاع باشند عضو هیات علمی گروه مهندسی خودرو دانشگاه علم و صنعت ایران گفت: رییس جمهوری در انتخاب وزیران پیشنهادی خود افرادی را برگزیند که شجاع و متفکر بوده و در تصمیم گیری ها سرعت عمل داشته باشند.
امیرحسن کاکایی روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا درباره انتخاب وزیران جدید برای وزارتخانه ها افزود: نخستین و مهمترین ویژگی هر وزیر شجاعت و توانایی روبرو شدن با واقعیت ها است.
وی بیان داشت: یک وزیر باید بتواند در آنچه که دانش، مهارت و تجربه دارد و آنچه با مشاوره های قوی دریافت می کند، توان و جرات تصمیم گیری داشته باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 9 ساعت و 57 دقیقه پیش
اظهارات برجامی موگرینی در نشست آسیا و اروپا

اظهارات برجامی موگرینی در نشست آسیا و اروپا مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در نشست دوسالانه آسیا و اروپا (آسم) گفت که موضع کشورهای آسیایی در این نشست درباره حفظ برجام با اروپا همسان است.
به گزارش ایرنا، فدریکا موگرینی در دوازدهمین نشست آسم با اشاره به تلاش این اتحادیه برای استقرار سازوکار ویژه مالی ایران افزود: مطمئنم که اعضای اتحادیه اروپا در هفته های آینده با موفقیت به این تلاش ادامه خواهند داد.
براساس اعلام تارنمای رسمی اتحادیه اروپا، موگرینی همچنین درباره همکاری کشورهای آسیایی برای اجرایی شدن این سامانه تاکید کرد: همه شرکای آسیایی ما به دلایل امنیتی تمایل زیادی به اجرای کامل برجام نشان داده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 10 ساعت و 7 دقیقه پیش
حکم دادگاه لاهه درباره رفع تحریم ها لازم الاجراست

حکم دادگاه لاهه درباره رفع تحریم ها لازم الاجراست سفیر جمهوری اسلامی ایران در لاهه تاکید کرد: قرار صادره توسط دیوان بین المللی دادگستری در مورد رفع بخشی از تحریم ها برای همه کشورها لازم الاجراست.
به گزارش ایسنا، علیرضا جهانگیری در نشست با روزنامه نگاران و خبرنگاران هلندی در خصوص قرار صادره توسط دیوان بین المللی دادگستری راجع به بخشی از تحریم ها علیه ایران تصریح کرد: این قرار علاوه بر آمریکا برای همه کشورها لازم الاجرا است و آمریکا و بقیه کشورهای جهان باید از ایجاد محدودیت هایی که بر اجرای این قرار در مورد بخشی از تحریم ها تاثیر می گذارد، خودداری کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 10 ساعت و 7 دقیقه پیش
جشن انار در گلستان

جشن انار در گلستان نخستین جشن انار در استان گلستان روز پنجشنبه به میزبانی شهرستان گنبدکاووس برگزار گردید.بیش از 260 هکتار از باغات این شهرستان به کاشت انار اختصاص یافته است ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 10 ساعت و 36 دقیقه پیش
مسئولیت جدید آیت الله جنتی در مجلس خبرگان رهبری

مسئولیت جدید آیت الله جنتی در مجلس خبرگان رهبری روسای کمیسیون های " اصول 107 و 109 قانون اساسی" و " تحقیق" انتخاب شدند.
به گزارش دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری، جلسه کمیسیون های تحقیق و اصول 107 و 109 قانون اساسی مجلس خبرگان رهبری، صبح امروز در دبیرخانه این مجلس در قم برگزار شد.
در این جلسات رؤسای این دو کمیسیون با رأی اعضاء برای مدت 2 سال انتخاب شدند.
بر این اساس، آیت الله احمد جنتی به ریاست کمیسیون تحقیق و آیت الله مرتضی مقتدایی به عنوان رئیس کمیسیون اصول 107 و 109قانون اساسی انتخاب شدند.
طبق آیین نامه داخلی مجلس خبرگان رهبری هر کمیسیون این مجلس، دارای یک رئیس، دو نایب رئیس ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 10 ساعت و 37 دقیقه پیش
جزئیات بخشنامه رئیس قوه قضائیه درباره مهریه

جزئیات بخشنامه رئیس قوه قضائیه درباره مهریه ذبیح الله خدائیان در برنامه گفتگوی 18:30 شبکه خبر گفت: علت صدور بخشنامه ریاست محترم قوه قضائیه این بود که افراد زیادی که قبلا به پرداخت مهریه محکوم شده بودند و مهریه را به صورت اقساط می پرداختند با بالا رفتن قیمت سکه نتوانستند اقساط بدهی را بپردازند که با شکایت محکوم له به زندان رفتند
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر ،ذبیح الله خدائیان در برنامه گفتگوی 18:30 شبکه خبر گفت: علت صدور بخشنامه ریاست محترم قوه قضائیه این بود که افراد زیادی که قبلا به پرداخت مهریه محکوم شده بودند و مهریه را به صورت اقساط می پرداختند با بالا رفتن قیمت سکه نتوانستند اقساط بدهی را بپردازند که با شکایت محکوم ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 10 ساعت و 37 دقیقه پیش
خودکشی قاتل پس از قتل همسر و دختر

خودکشی قاتل پس از قتل همسر و دختر معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان فارس گفت: پدر خانواده پس از قتل همسر و دختر 9 ساله اش در فیروزآباد با شلیک اسلحه سوزنی، به زندگی خود پایان داد.
به گزارش ایلنا، سرهنگ کاووس محمدی افزود: بیست و پنجم مهرماه جاری پس از تماس با مرکز فوریت های پلیسی 110 مبنی بر وقوع قتل در محله سر میدان شهرستان فیروزآباد، ماموران برای بررسی موضوع به محل حادثه اعزام شدند.
وی ادامه داد: ماموران شهرستان فیروزآباد پس از ورود به منزل مورد نظر با اجساد غرق در خون یک مرد، یک زن و یک دختر 9 ساله مواجه شدند.
ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: حوادث انتشار : 10 ساعت و 47 دقیقه پیش
ترکیه: کشیش برانسون تبرئه نشد

ترکیه: کشیش برانسون تبرئه نشد به گزارش خبرگزاری صداوسیما، عبد الحمید گل وزیر دادگستری ترکیه در مصاحبه با خبرگزاری آناتولی گفت: برانسون کشیش آمریکائی تبرئه نشد.
در حال حاضر تعداد زیادی تروریست گروه گولن و داعش و پ ک ک در زندان نگه داری می شوند. قوه قضائیه ترکیه کسانی را که مستحق محکومیت هستند محکوم می کند و یا کسانی را که مستحق تبرئه هستند ، تبرئه و آزاد می کند.
وی درباره حادثه ربوده شدن جمال خاشقجی گفت: دادستانی طبق نظام حقوقی ترکیه و حقوق بین المللی به تحقیقات همه جانبه ادامه می دهد. اردوغان رئیس جمهور نیز دستور اکید داده است که پرونده خاشقجی روشن شود. اصول منبعث از کنوانسیون وین وجود دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 7 دقیقه پیش
ماجرای عکس یادگاری با امام(ره) بعد از عملیات اچ3

ماجرای عکس یادگاری با امام(ره) بعد از عملیات اچ3 میزان نوشت: بعد از حمله غرور آفرین و موفق جنگنده های ایرانی به مواضع دشمن بعثی در غرب عراق، تعدادی از خلبانان با حضرت امام خمینی(ره) ملاقات کردند.
تصویر زیر، عکسی است که 3 تن از خلبانان با ایشان به یادگار انداختند.
از راست 1- سرتیپ خلبان محمد عتیقه چی 2-سرهنگ خلبان احمد سلیمانی 3- سرهنگ خلبان ابوالفضل هوشیار جماران/22-فروردین-1360
عملیات اچ3، که از آن به عنوان حمله به اچ3 نیز یاد می شود، یکی از عملیات های هوایی مهم نیروی هوایی ایران در جنگ ایران و رژیم بعثی عراق بود.
از این عملیات به عنوان پیچیده ترین و همچنین یکی از بزرگترین عملیات های هوایی دنیا که به نام حمله فانتوم ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 11 ساعت و 26 دقیقه پیش
اروپایی ها چند سال کار می کنند؟

اروپایی ها چند سال کار می کنند؟ مرکز آمار اتحادیه اروپا اعلام کرد: زمان مورد انتظار برای کار کردن شهروندان اروپایی 36 سال است.
به گزارش ایسنا، شاخص "عمر کاری" نشان دهنده آن است که فردی با حداقل 15 سال سن، تا چند سال در بازار کار فعالیت خواهد داشت. بر این اساس در سال 2017، متوسط طول عمر کاری شهروندان 28 کشور عضو اتحادیه اروپا 36 سال برآورد شده است که سه سال بیشتر از سال 2000 است.
طول عمر کاری از 32 سال تا 42 سال در بین کشورهای اروپایی متغیر است.
همچنین مردان به طور متوسط پنج سال بیشتر از زنان کار می کنند؛ به گونه ای که طول عمر کاری مردان 38 سال و زنان 33 سال است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 27 دقیقه پیش
مذاکرات توپراس ترکیه برای معافیت از تحریم های ایران

مذاکرات توپراس ترکیه برای معافیت از تحریم های ایران پالایشگاه توپراس ترکیه سرگرم مذاکره با مقامات آمریکایی برای کسب معافیتی است که به این پالایشگاه اجازه می دهد پس از بازگشت تحریم های واشنگتن در نوامبر، به خرید نفت ایران ادامه دهد.
به گزارش ایسنا، آمریکا در تدارک وضع تحریم های جدید علیه صنعت نفت ایران پس از خروج واشنگتن از توافق هسته ای با تهران است، اما همچنین اعطای معافیت به برخی از کشورها که به خرید نفت ایران وابسته هستند را بررسی می کند.
ترکیه برای تامین نیازهای انرژی خود وابستگی بالایی به واردات نفت دارد و ایران یکی از منابع اصلی تامین نفت این کشور به دلیل نزدیکی، کیفیت نفت و قیمت مناسب است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 11 ساعت و 36 دقیقه پیش
صاعقه جان پدر و پسر خوزستانی را گرفت

صاعقه جان پدر و پسر خوزستانی را گرفت ایرنا نوشت: مسئول مرکز فوریت های پزشکی شهرستان با غملک در استان خوزستان گفت: اصابت صاعقه به پدر و پسری در این شهرستان موجب مرگ آنها شد. پدر 50 ساله در محل حادثه جان خود را از دست داد و پسر 27 ساله نیز پس از اعزام به بیماستان به دلیل شدت جراحات وارده درگذشت.
عبدالرضا خشنود افزود: ساعت 17 و 20 دقیقه پنجشنبه در منطقه کیوپ دهستان ابوالعباس این شهرستان صاعقه به 2 مرد باغملکی اصابت کرد.
وی افزود: این 2 نفر شامل پدر 50 ساله در محل حادثه جان خود را از دست داد و پسر 27 ساله نیز پس از اعزام به بیماستان به دلیل شدت جراحات وارده درگذشت. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: حوادث انتشار : 11 ساعت و 37 دقیقه پیش
دولت برای افزایش حقوق ها از مجلس مجوز بگیرد

دولت برای افزایش حقوق ها از مجلس مجوز بگیرد عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس می گوید افزایش حقوق کارکنان مطالبه نمایندگان است با این حال دولت برای افزایش حقوق ها باید از مجلس مجوز بگیرد.
غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه رئیس جمهور با افزایش حقوق ها موافقت کرده است، بیان داشت: درست است که افزایش حقوق از اختیارات دولت است، اما دولت متناسب با سقفی که مجلس تعیین کرده باید افزایش را صورت دهد، بنابراین اگر افزایش خارج ازاین سقف تعیین شده باشد باید دولت برای این کار به نوعی متمم بودجه به مجلس ارائه دهد.
افزایش حقوق مطالبه مجلس است ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 11 ساعت و 37 دقیقه پیش
تفکر استراتژیک در وضعیت عدم اطمینان در خاورمیانه

تفکر استراتژیک در وضعیت عدم اطمینان در خاورمیانه عدم اطمینان به شرایطی اطلاق می شود که در آن گزینه ها و متغیرها مشخص هستند ولی احتمال رخداد آن ها نامشخص است. به طورکلی عدم اطمینان زمانی وجود دارد که تحلیل گران 1. توانایی ارائه مدل های مناسب برای نشان دادن وضعیت های آینده را ندارد 2. مجموعه سیاست ها و روابط بین بازیگران متغیر و مقطعی است 3. ناتوان از نحوه توزیع های احتمال میکرو فیزیک قدرت هستند و 4. تعدد نظام ارزشی تصمیم گیری در چنین فضایی حاکم است. ماهیت شرایط تصمیم گیری، نوسان محیط، تعداد اهدافی که باید بین آن ها تعادل برقرار شود، نتایج آتی تصمیم، کیفیت واحد تصمیم گیرنده عواملی هستند که بر این شرایط تأثیر می گذارند. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 11 ساعت و 37 دقیقه پیش
منتظر کاهش 40 درصدی ارزش جهانی دلار باشید!

منتظر کاهش 40 درصدی ارزش جهانی دلار باشید! کارشناس ارزی موسسه " ای جی بی ست" پیش بینی کرد ارزش دلار در برابر یورو تا سال 2022 حدود 40 درصد کاهش یابد.
به گزارش ایسنا به نقل از راشاتودی، اولف لیندهال گفت که دلار وارد چرخه فرسایشی خود شده است. از دهه 1970 تاکنون، دلار یک چرخه منظم 15 ساله سود و زیان داشته است و زمان ورود دلار به مرحله نزولی است.
وی افزود: اگر سرمایه گذاران ارزی نسبت به پوشش ریسک سرمایه گذاری خود در برابر دلار از هم اکنون اقدام نکنند، متحمل بزرگ ترین زیان 45 سال اخیر سرمایه گذاران دلار خواهند شد.
این تحلیل گر پیش بینی کرده است تا سال 2024، هر یورو از 1 ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 11 ساعت و 46 دقیقه پیش
آیا با ظهور تکنولوژی های تازه شمار مشاغل کاهش می یابد؟

آیا با ظهور تکنولوژی های تازه شمار مشاغل کاهش می یابد؟ کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی کیفیت 480 کیفیت 284 ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 11 ساعت و 47 دقیقه پیش
ورود سامانه بارشی تازه از شنبه

ورود سامانه بارشی تازه از شنبه روز شنبه هفته آینده با ورود سامانه بارشی جدید از غرب کشور، ابتدا در استان های واقع در نوار غربی و به تدریج در نواحی مرکزی و جنوب شرق کشور، بارش باران پیش بینی می شود.
به گزارش خبرگزاری فارس، براساس تحلیل آخرین داده ها و نقشه های پیشیابی هواشناسی، به سبب عبور امواج متناوب کوتاه، در حال حاضر در دامنه های شمالی ، مرکزی و جنوبی زاگرس در استان کردستان، همدان، کرمانشاه، مرکزی، لرستان، چهارمحال و بختیاری، غرب اصفهان، کهگیلویه و بویر احمد، فارس، شمال خوزستان، شرق بوشهر، شمال هرمزگان و جنوب کرمان شاهد افزایش ابر، رگبار و رعد و برق موقت و وزش باد هستیم. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 11 ساعت و 56 دقیقه پیش
سرقت مسلحانه از یک بانک در لردگان با پوشش زنانه

سرقت مسلحانه از یک بانک در لردگان با پوشش زنانه معاون استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: سارقان مسلح به بانکی در لردگان دستبرد زدند.
به گزارش ایلنا، جعفر مردانی اظهار کرد: سارقان مسلح ساعت 12 ظهر امروز با پوشش زنانه به بانک صادرات شعبه مرکزی لردگان داخل شدند و مقدار 24 میلیون و 200 هزار ریال را به سرقت بردند.
مردانی افزود: 2 تن از سارقان با شلیک یک گلوله و با تهدید و ایجاد رعب و وحشت حاضران بانک صادرات و با استفاده از ازدحام مردمی در خارج از بانک توانستند این مقدار پول نقد را به سرقت ببرند.
وی گفت: سارقان مسلح با استفاده از یک دستگاه پراید و با استفاده از ازدحام و شلوغی بیرون از بانک گریختند ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: حوادث انتشار : 11 ساعت و 57 دقیقه پیش
سقوط طلای سیاه به زیر 80 دلار

سقوط طلای سیاه به زیر 80 دلار به گزارش فارس، امروز در بازارهای جهانی قیمت نفت برنت با 86 سنت کاهش نسبت به روز گذشته به بشکه ای 79 دلار و 19 سنت معامله شد.
کاهش 3 درصدی امروز قیمت نفت باعث شد نرخ طلای سیاه به زیر 80 دلار در هر بشکه برسد. طی روزهای گذشته قیمت نفت برنت تا بشکه ای 85 دلار هم بالا آمد.
قیمت نفت وست تگزاس آمریکا هم امروز کاهشی بود. هر بشکه با 72 سنت کاهش به 69 دلار و 3 سنت رسید.
فاصله این دو نوع نفت امروز تقریباً به 10 دلار در هر بشکه رسیده که در مقایسه با ماه های گذشته رقم قابل توجهی است، پیش از این فاصله نفت آمریکا و برنت در محدوده 5 دلار بود. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 12 ساعت و 6 دقیقه پیش
پیشنهاد اصلاح قیمت خودرو به ستاد تنظیم بازار رفت

پیشنهاد اصلاح قیمت خودرو به ستاد تنظیم بازار رفت رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با بیان اینکه قیمت های فعلی خودروسازان را دچار مشکل کرده است، گفت: سازمان حمایت پیشنهاد اصلاحیه قیمت ها را داده وستاد تنظیم بازار باید تصمیم گیری کند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما، منصور معظمی گفت: امروز به دلیل تغییرات در نرخ ارز به طور قطع قیمت تمام شده خودروسازان بسیار افزایش پیدا کرده است و خودروسازان درخواست جدی برای اصلاح قیمت ها دارند.
رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران گفت: نکته مهم تر این است که خودروسازان ما قراردادهایی با قطعه سازان دارند که این قردادها بر مبنای نرخ ارز 3200 تومان و 3800 تومان است ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 12 ساعت و 7 دقیقه پیش
تغییرات قیمت 11 گروه کالایی در هفته گذشته

تغییرات قیمت 11 گروه کالایی در هفته گذشته در هفته منتهی به 20 مهرماه نرخ لبنیات 2.3 درصد، تخم مرغ 0.8 درصد، برنج 1.5 درصد، حبوب 0.7 درصد، قند و شکر 0.3 درصد و روغن نباتی 2.8 درصد افزایش و قیمت میوه های تازه 1.3 درصد، سبزی های تازه 3.2 درصد، گوشت قرمز 1.4 درصد و گوشت مرغ 1.5 درصد نسبت به هفته قبل کاهش یافت.
به گزارش خبرگزاری فارس، تغییرات قیمت 11 گروه کالایی در هفته منتهی به 20 مهر ماه 97 از سوی بانک مرکزی منتشر کرد.
*لبنیات و تخم مرغ
در هفته مورد گزارش در گروه لبنیات قیمت کره پاستوریزه نسبت به هفته قبل بدون تغییر بود و بهای سایر اقلام این گروه بین 1.4 درصد تا 5.1 درصد افزایش یافت. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 12 ساعت و 7 دقیقه پیش
افت سهام جهان با بازگشت ریسک های تجاری

افت سهام جهان با بازگشت ریسک های تجاری درحالی که تجدید وحشت از گسترش تاثیر اقتصادی جنگ تجاری آمریکا-چین، اعتماد سرمایه گذاران به بازار را کاهش داد، شاخص سهام چین به پایین ترین سطح 4 ساله خود رسید و سهام جهان افت کرد.
به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رویترز، روز پنج شنبه، درحالی که تجدید وحشت از گسترش تاثیر اقتصادی جنگ تجاری آمریکا-چین، اعتماد سرمایه گذاران به بازار را کاهش داد، شاخص سهام چین به پایین ترین سطح 4 ساله خود رسید و سهام آسیایی را هم با خود پایین کشید. بازارهای آمریکا هم به دنبال همین روند افت کردند.
اما دلار در وضعیت خوبی قرار داشت و پس از این که فدرال رزرو در آخرین دیدار خود انتظار بازار برای بالا رفتن مجدد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 12 ساعت و 7 دقیقه پیش
ترکیه: تحقیقات درباره خاشقچی ادامه دارد

ترکیه: تحقیقات درباره خاشقچی ادامه دارد دادستانی کل شهر استانبول ترکیه اعلام کرد که تحقیقات و تفحص درباره سرنوشت جمال خاشقچی روزنامه نگار ناپدید شده عربستانی مطابق با قوانین و معاهده های بین المللی ادامه دارد و بررسی های لازم در این زمینه به طور حساس و با تمام جزئیات انجام می شود.
به گزارش ایرنا، دادستانی کل استانبول ترکیه در اطلاعیه امروز خود اعلام کرد: تحقیقات در این زمینه با مراجعه خدیجه چنگیز (نامزد خاشقچی) به پاسگاه منطقه لونت استانبول در روز 10 مهرماه (دوم اکتبر) و ارجاع آن به دادستانی کل استانبول آغاز شد.
در این اطلاعیه با اشاره به جزئیات درخواست مجوز برای تفتیش ساختمان های دیپلماتیک عربستان سعودی در استانبول ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 12 ساعت و 26 دقیقه پیش
فضانوردان برای استفراغ کردن در فضا چه کار می کنند؟

فضانوردان برای استفراغ کردن در فضا چه کار می کنند؟ کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی کیفیت 480 کیفیت 284 ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 12 ساعت و 47 دقیقه پیش
اتهام زنی عجیب و غریب نیکی هیلی علیه ایران

اتهام زنی عجیب و غریب نیکی هیلی علیه ایران نیکی هیلی نماینده ایالات متحده در سازمان ملل در جلسه روز پنج شنبه شورای امنیت، ایران را به استفاده از کودکان سرباز متهم کرد.
به گزارش تسنیم به نقل از حساب توئیتری وزارت خارجه آمریکا، هیلی گفت نیروی مقاومت بسیج ایران به محصلان مدرسه ای که برخی از آنان فقط 12 سال سن دارند، آموزش نظامی می دهد و این کودکان سپس به منظور جنگ برای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به طور اجباری به خارج از ایران اعزام می شوند. اتهامات جدید آمریکا علیه ایران پس از آن مطرح شد که محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران از "اعتیاد آمریکا به تحریم" انتقاد و آن ها را نقض صریح دو حکم دیوان لاهه توصیف کرد. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 12 ساعت و 57 دقیقه پیش
برانکو: کمال مقابل السد بازی خواهد کرد

برانکو: کمال مقابل السد بازی خواهد کرد برانکو ایوانکوویچ، پس از برتری یک بر صفر تیمش برابر نود ارومیه در مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی فوتبال اظهار داشت: بعد از اردوی تیم ملی و تعطیلاتی که داشتیم، دوباره وارد بازی های رسمی شدیم. این بازی جام حذفی بود و مهم ترین مسئله بردن و صعود به مرحله بعد است.
به گزارش تابناک ورزشی، سرمربی پرسپولیس افزود: ما به این موضوع (بردن) رسیدیم و به بازیکنانم تبریک می گویم چون مهم بردن است. البته نمی توانستیم از این واقعیت فرار کنیم که سه شنبه بازی مهمی برابر السد قطر داریم و به همین خاطر، این نوع بازی ها در جام حذفی، بحران زا است و می تواند اتفاقات غیرمنتظره ای رخ دهد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: ورزشی انتشار : 13 ساعت و 26 دقیقه پیش
واکنش آشنا به بازداشت حسن عباسی/وزارت علوم هم جعلی بودن مدرک هاشمی را تایید کرد/کارگرانی که به جای دستمزد، "نوشابه" می گیرند!

واکنش آشنا به بازداشت حسن عباسی/وزارت علوم هم جعلی بودن مدرک هاشمی را تایید کرد/کارگرانی که به جای دستمزد، "نوشابه" می گیرند! تحولات در گذر است و خبر هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر هایی که مورد توجه قرار می گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر هایی را برجسته می کنند و در مواردی هم از کنار آن می گذرند. اگر خبر به ما هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.
رصد خانه تابناک ؛ جایی است که خبر هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی گیرد، برای مخاطبان آماده می کند ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 13 ساعت و 27 دقیقه پیش
طبیعت جزیره شمالی نیوزلند

طبیعت جزیره شمالی نیوزلند کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی کیفیت 2560 کیفیت 1920 کیفیت 1280 ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 13 ساعت و 47 دقیقه پیش
رانندگی پوتین برای رئیس جمهور مصر با لیموزین

رانندگی پوتین برای رئیس جمهور مصر با لیموزین گزارش کامل از گزیده خبرهای امروز تابنا ک با تو را با کلیک بر تیتر آن بخوانید .
رانندگی پوتین برای رئیس جمهور مصر با لیموزین +تصاویر
وقتی یه مهندس میخواد نیمرو درست کنه
شگفتی هایی درباره بدن انسان که کمتر کسی می داند
کفش های مجلسی زیبای بدون پاشنه
راهکارهای ساده برای از بین بردن بوی چاه آشپزخانه
تخت خوابی گرم و زیبا با روتختی های بافتنی
موشک ضد زره صاعقه +عکس
یک حلب 5 کیلویی روغن چند؟+جدول
وقتی که 6 ساعت تمام در چمدان هستید!+عکس
هشدار پلیس درباره کلاهبرداری به شیوه پیامکی ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 37 دقیقه پیش
دستگیری راننده پژوی شیطانی در نمایشگاه ماشین

دستگیری راننده پژوی شیطانی در نمایشگاه ماشین معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری جوانی که با گشت زنی در فضای مجازی و مسافربری اقدام به فریب و ربایش دختران جوان به قصد آزار و اذیت آنها کرده بود، خبر داد.
به گزارش ایسنا، در تاریخ 5 مهرماه امسال پرونده ای با موضوع آدم ربایی منجر به آزار و اذیت از شعبه هشتم دادگاه کیفری یک تهران ، برای رسیدگی به اداره 16 پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد و شاکی پرونده باحضور در اداره 16 پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: حدود یک هفته پیش با جوانی به نام دانیال در یکی از شبکه های اجتماعی آشنا شدم تا اینکه پس از گذشت چندروز با دانیال برای ساعت پنج بعداز ظهر روز ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: حوادث انتشار : 14 ساعت و 37 دقیقه پیش
پست آذری جهرمی و تسهیل ارتباطات اربعین

پست آذری جهرمی و تسهیل ارتباطات اربعین 2محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات، در آخرین پست اینستاگرامی اش به ارائه توضیحاتی درباره ارتباط در ایام اربعین پرداخت.
او توضیحاتش را اینطور بیان کرده است:
"مذاکرات سیاسی گسترده ای در سالجاری با هیئت اتصالات و وزارت ارتباطات عراق به منظور تسهیل ارتباطات اربعین داشتیم. با توافق صورت گرفته، قیمت ارتباطات بین ایران و عراق و بالعکس کاهش یافته است. بر این اساس:
1.نرخ مکالمات صادره ایران به عراق از دقیقه ای 3000تومان به دقیقه ای 900تومان برای ایام اربعین حسینی کاهش یافت.
2.در ده نقطه از مسیر نجف به کربلا، با همکاری شرکتهای اینترنتی عراق وای فای رایگان برای زوار فراهم است ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 15 ساعت و 17 دقیقه پیش
قیمت نفت کاهش یافت

قیمت نفت کاهش یافت درحالی که افزایش ذخایر نفت آمریکا برای چهارمین هفته متوالی نشان داد که بازار با مازاد عرضه روبروست، قیمت نفت به زیر 80 دلار سقوط کرد.
به گزارش مهر به نقل از رویترز، روز پنج شنبه، درحالی که افزایش ذخایر نفت آمریکا برای چهارمین هفته متوالی نشان داد که بازار با مازاد عرضه روبروست، قیمت نفت به زیر 80 دلار سقوط کرد.
بر خلاف داده های موسسه سوخت آمریکا که نشان می داد میزان ذخایر نفت آمریکا در هفته اخیر کاهش یافته است، داده های اداره اطلاعات انرژی آمریکا نشان داد میزان این ذخایر 6.5 میلیون بشکه بالا رفته است این میزان افزایش حدود 3 برابر چیزی است که اقتصاددانان پیش بینی کرده بودند ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 15 ساعت و 26 دقیقه پیش
وزیر خزانه داری آمریکا هم از حضور در کنفرانس سرمایه گذاری عربستان انصراف داد

وزیر خزانه داری آمریکا هم از حضور در کنفرانس سرمایه گذاری عربستان انصراف داد با ادامه ابهام در وضعیت جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد عربستانی، استیو منوشین وزیر خزانه داری آمریکا روز پنج شنبه اعلام کرد در کنفرانس سرمایه گذاری عربستان سعودی شرکت نمی کند.
به گزارش تابناک، منوشین در توییتر نوشت: همین الان با "دونالد ترامپ" [رئیس جمهور آمریکا] و "مایک پامپئو" [وزیر خارجه آمریکا] دیدار کردم و تصمیم گرفتیم که من در کنفرانس "ابتکار سرمایه گذاری آینده" در عربستان سعودی شرکت نکنم.
پامپئو که امروز از سفر به عربستان و ترکیه به واشنگتن بازگشته، ساعتی پیش برای تشریح نتایج سفرش با ترامپ و دیگر اعضای ارشد کابینه آمریکا دیدار کرد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 46 دقیقه پیش
سهم ایرانیان از مرگ و میر میلیونی آلودگی هوا چقدر است؟!

سهم ایرانیان از مرگ و میر میلیونی آلودگی هوا چقدر است؟! بر اساس آخرین گزارش سازمان جهانی بهداشت (WHO)، سالانه حدود 7 میلیون نفر در سراسر جهان جان خود را به دلیل آلودگی هوا از دست می دهند؛ مردمانی که اغلب شهروندان کشور های در حال توسعه هستند.
به گزارش تابناک ، تا پای آلودگی هوا به میان می آید، بسیاری از ایرانیان وضعیت هوای تهران را به یاد می آورند؛ هوایی آلوده که البته مدت هاست منحصر به تهران نیست و در بسیاری از کلانشهر های کشورمان مشهود و محسوس است. آلودگی ناشی از احتراق سوخت های فسیلی که البته نوع متفاوتی از آن هم در کشورمان به شدت مشهور است و نفس شمار زیادی از هموطنان مان در خوزستان و برخی استان های غربی و جنوبی کشور را تنگ کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 15 ساعت و 56 دقیقه پیش
ترامپ تهدید به اعزام نیروی نظامی به مرز مکزیک کرد

ترامپ تهدید به اعزام نیروی نظامی به مرز مکزیک کرد دونالد ترامپ تهدید به اعزام نظامیان آمریکایی به مرز مکزیک کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا با انتشار توئیتی هشدار داد که ممکن است نیروی نظامی به مرز مکزیک اعزام کند.
ترامپ در توئیت خود اعلام کرد که بدلیل افزایش مهاجرت غیرقانونی تصمیم دارد تا مرز آمریکا با مکزیک را ببندد.
در این توییت ترامپ با انتقاد از رهبران حزب دموکرات آمریکا مدعی شده که آنان باعث موج حمله (مهاجران) به مرزهای آمریکا شدند.
ترامپ همچنین اعلام کرد: رهبران گواتمالا، هندوراس و السالوادور اقدامی برای توقف موج مهاجرت از کشورشان به آمریکا انجام نمی دهند و علاوه بر توقف پرداخت ها به ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 56 دقیقه پیش
پاکستان خود را متعهد به همکاری با ایران می داند

پاکستان خود را متعهد به همکاری با ایران می داند سفارت پاکستان در تهران در واکنش به ربوده شدن نیروهای مرزی ایران، با انتشار بیانیه ای ضمن ابراز تاسف و محکوم کردن این حادثه اعلام کرد: پاکستان خود را متعهد به همکاری با ایران می داند.
به گزارش خبرگزاری مهر، سفارت پاکستان در تهران با انتشار بیانیه ای ضمن محکوم نمودن حادثه ربوده شدن چندتن از مرزبانان ایرانی توسط یک گروه تروریستی در مرز پاکستان و ابراز تاسف از این حادثه اعلام کرد: پاکستان خود را متعهد به همکاری با ایران جهت نجات جان نیروهای مرزی می داند.
در این بیانیه همچنین سفارت پاکستان در ایران به تماس تلفنی شاه محمود قریشی ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 15 ساعت و 56 دقیقه پیش
پلیس ترکیه در جستجوی شواهد قتل خاشقجی در 3 منطقه است

پلیس ترکیه در جستجوی شواهد قتل خاشقجی در 3 منطقه است الجزیره اعلام کرد که پلیس ترکیه به منظور یافتن شواهد درباره قتل خاشقجی تحقیقات در سه منطقه را آغاز کرده است.
به گزارش خبرگزاری مهر، خبرنگار الجزیره در ترکیه گزارش داد: پلیس ترکیه شروع به تفتیش سه منطقه ای که خودروهای وابسته به کنسولگری عربستان در استانبول به آنجا رفته اند، کرده است.
منابع وابسته به پلیس ترکیه اعلام کردند که 16 خودرویی که از کنسولگری عربستان در استانبول خارج شده اند هدفشان گمراه کردن بوده است.
خبرنگار الجزیره افزود: دستگاههای امنیتی ترکیه از مشخص کردن دقیق مناطقی که تفتیش در آنجا انجام می شود خودداری می کنند اما این مناطق در جنگلهای بلگراد و منطقه پکنت ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: حوادث انتشار : 15 ساعت و 57 دقیقه پیش
پدیده، فولادراهم برد و به صدرجدول چسبید

پدیده، فولادراهم برد و به صدرجدول چسبید پدیده مشهد بعد از آنکه در نخستین مسابقه لیگ برتر برابر پرسپولیس باخت، 6 پیروزی متوالی کسب کرد و صدرنشین شد و در هفته هشتم نیز در خانه پارس جنوبی جم متوقف شد ولی آنها امروز هم که میزبان فولاد بودند به برد دیگری دست یافتند و با گل هایی که یونس شاکری(55) و محمدرضا خلعتبری(75) به ثمر رساندند، توانستند به پیروزی 2 بر یک برسند و در پایان نهمین بازی فصل خود صدرنشین لیگ بمانند.
به گزارش تابناک ورزشی، فولادی ها نیز بعد از آنکه دیدار جام حذفی برابر فولاد خوزستان را واگذار کردند، امروز هم نتوانستند در ورزشگاه امام رضا از تیم پدیده نتیجه بگیرند و با دو گل زمین را ترک کردند تا فرصت 12 امتیازی شدن را ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: ورزشی انتشار : 16 ساعت و 6 دقیقه پیش
منتظر فیلم های سینمایی بزرگ برای اکران 1398 نباشید

منتظر فیلم های سینمایی بزرگ برای اکران 1398 نباشید دستگاه های فعال در حوزه تولید سینمای ایران که اغلب پروژه های بزرگ سینمایی را تولید می کنند، هیچ پروژه عظیم سینمایی از جمله هیچ اثر جنگی یا تاریخی دارای ابعاد وسیع تولید نخواهند داشت و با توجه به آنکه دورخیز برای جشنواره فیلم فجر و اکران سال پس از آن، دست کم باید در مهرماه رخ دهد، با اطمینان می توان گفت که هیچ پروژه بزرگ سینمایی در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر پرده رونمایی نخواهد شد و هیچ فیلمی نقره ای سینمای ایران را در سال آینده نخواهد دید.
به گزارش تابناک ؛ در واپسین روزهای مهرماه، روند تولید فیلم های سینمایی شتاب گرفته و در دو ماه اخیر شماری از فیلم های سینمایی کلید خورده و با تامین ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: فرهنگی هنری انتشار : 16 ساعت و 6 دقیقه پیش
قرعه کشی جام حذفی/استقلال درمسیرآبادان،پرسپولیس دردام پدیده

قرعه کشی جام حذفی/استقلال درمسیرآبادان،پرسپولیس دردام پدیده با وجود اینکه برنده دیدار تیم های پرسپولیس- نود ارومیه در مرحله یک شانزدهم نهایی و همچنین پیروز این مسابقه مقابل سپیدرود رشت و از سوی دیگر برنده استقلال تهران- سایپا در دور یک هشتم نهایی هنوز مشخص نشده است، سازمان لیگ قرعه کشی مرحله یک چهارم نهایی را برای تعیین تکلیف تیم ها انجام داد.
به گزارش تابناک ورزشی، مراسم قرعه کشی مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی سازمان لیگ برتر از ساعت 17:15 امروز در ورزشگاه امام رضا مشهد و بعد از پایان دیدار تیم های پدیده و فولاد خوزستان با اجرای سعید فتاحی و حضور خداداد عزیزی، اسطوره مشهدی فوتبال ایران برگزار شد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: ورزشی انتشار : 16 ساعت و 17 دقیقه پیش
تشکیل جلسه هیات بیعت دربار سعودی برای انتخاب جانشین محمد بن سلمان/ چه کسی جانشین بن سلمان می شود؟

تشکیل جلسه هیات بیعت دربار سعودی برای انتخاب جانشین محمد بن سلمان/ چه کسی جانشین بن سلمان می شود؟ محمد بن سلمان ولیعهد سعودی در حالی که از سوی جامعه بین المللی به خاطر ناپدید شدن جمال خاشقجی تحت فشار قرار دارد، به نظر می رسد در داخل دربار سعودی نیز تحت فشار قرار گرفته و خبرها و گزارش ها از کاهش قدرت و یا خلع وی از منصب ولیعهدی حکایت دارد.
به گزارش تابناک، در همین زمینه، روزنامه فرانسوی فیگارو به نقل از یک منبع دیپلماتیک فرانسوی از تشکیل جلسه هیات بیعت سعودی برای جانشینی محمد بن سلمان خبر داده است.
این روزنامه فرانسوی در ادامه نوشت: هیات بیعت عربستان به دنبال تعیین جانشینی برای ولیعهد سعودی و تدارک برای عزل محمد بن سلمان است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 16 ساعت و 47 دقیقه پیش
قطع همکاری با فردوسی پور؛ سیاست جدید صدا و سیما

قطع همکاری با فردوسی پور؛ سیاست جدید صدا و سیما خبرآنلاین نوشت: در ادامه حرف و حدیث ها درباره نود ، میلاد دخانچی، تهیه کننده و مجری تلویزیون از اتخاذ یک سیاست جدید مبنی بر قطع همکاری صداوسیما با عادل فردوسی پور، مجری برنامه تلویزیونی نود خبر داد.
میلاد دخانچی، مجری برنامه جیوگی درباره شایعاتی که درباره خداحافظی عادل فردوسی پور از صدا و سیما شنیده می شود، در کانال تلگرامی خود نوشت:
خبرها حاکی از اتخاذ یک سیاست جدید مبنی بر قطع همکاری سازمان صدا و سیما با عادل فردوسی پور است؛ سیاستی که مدیران این مجموعه را با وضعیت بغرنجی روبرو کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 16 ساعت و 57 دقیقه پیش
نام 2 دانشگاه ایرانی در رتبه بندی موضوعی تایمز

نام 2 دانشگاه ایرانی در رتبه بندی موضوعی تایمز استاد علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه شیراز گفت: موسسه تایمز رتبه بندی رشته های موضوعی دانشگاه های جهان را منتشر کرد که در این رتبه بندی نام 2دانشگاه تهران و اصفهان نیز قرار گرفته است.
به گزارش تابناک به نقل از مهر، جعفر مهراد گفت: نظام تایمز رتبه بندی رشته های موضوعی دانشگاه های جهان را در حوزه های آموزش، حقوق، علوم اجتماعی و تجارت و اقتصاد منتشر کرد.
وی افزود: براساس این رتبه بندی دانشگاه های برتر کشورهای مختلف در رشته هنرها و علوم انسانی نیز 31 اکتبر معرفی خواهند شد.
استاد علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه شیراز تاکید کرد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: ورزشی انتشار : 19 ساعت و 57 دقیقه پیش
نسخه یک سویه دولت برای حل مشکلات اقتصادی حقوق بگیران جامعه

نسخه یک سویه دولت برای حل مشکلات اقتصادی حقوق بگیران جامعه افزایش نرخ ارز و دلار و تلاطم بی سابقه ای که در ماه های اخیر اقتصاد کشور را در برگرفت، بیش از هر قشر و گروهی، وضعیت اقتصادی جامعه حقوق بگیر کشور را متأثر کرد و قدرت خرید این افراد را به شدت کاهش داد؛ اتفاق غیر قابل قبولی که حالا شنیده می شود مسئولان دولت با طرح افزایش حقوق البته به شکلی یک سویه در پی حل آن هستند.
به گزارش تابناک ، به دنبال بحران مالی و اقتصادی پیش آمده در ماه های اخیر و افزایش هزینه های زندگی که با کاهش قدرت خرید شهروندان همراه شد، مسئولان دولت در راستای مجموعه اقداماتی که برای حل بحران در پی گرفته اند ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 20 ساعت و 6 دقیقه پیش
نامه وزیر کشور به همتای پاکستانی

نامه وزیر کشور به همتای پاکستانی وزیر کشور در نامه ای به همتای پاکستانی خود تاکید کرد: تمامی تلاشها برای آزادسازی گروگان ها انجام شود.
به گزارش تسنیم عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در نامه ای به شهریار آفریدی وزیر کشور پاکستان با اشاره به ربایش 14 نفر از مرزبانان کشورمان توسط اشرار تروریست خواستار اهتمام و توجه ویژه دولت پاکستان به تعهدات امنیتی خود در جلوگیری از تحرکات اشرار از خاک این کشور در حمله به پاسگاه های مرزی و تجاوز به حریم جمهوری اسلامی ایران شد.
رحمانی فضلی در این نامه با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران قاطعانه با گروههای تروریستی و تکفیری و اشرار برخورد خواهد کرد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 20 ساعت و 56 دقیقه پیش
جنگ لفظی نمایندگان سوریه و عربستان

جنگ لفظی نمایندگان سوریه و عربستان جلسه سازمان ملل درباره سوریه با جنگ لفظی بین نمایندگان سوریه و عربستان همراه بود که در آن بشار الجعفری نماینده سوریه خطاب به همتای سعودی خود گفت: قاتلان خاشقجی در امور سوریه دخالت نکنند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از سایت فلسطین الیوم، بشار الجعفری نماینده سوریه بعد از پایان جلسه مربوط به سوریه و سخنان عبدالله المعلمی نماینده عربستان در سازمان ملل، خواستار پاسخ به این سخنان شد.
الجعفری گفت: نماینده عربستان از وجود اراده حکومت کشورش برای کمک به ملت سوریه سخن گفت؛ درحالی که این مسئله را نادیده گرفت که همین حکومت اولین مسئول گسترش تروریسم در سوریه، عراق، لبنان، اردن، مصر، لیبی ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 20 ساعت و 57 دقیقه پیش
سهم هر ایرانی از بدهی خارجی در مرداد ماه سال جاری به چقدر رسیده است؟

سهم هر ایرانی از بدهی خارجی در مرداد ماه سال جاری به چقدر رسیده است؟ نبود منابع مالی کافی در داخل کشور باعث می شود تا دولت ها برای پیشبرد اهداف خود به استقراض از خارج روی بیاورند و این موضوع باعث می شود که بدهی های خارجی دولت ها افزایش یابد. بازپرداخت این بدهی ها نیز موجب می شود تا متعاقباً میزان بدهی های خارجی کاهش یابد. آمارها نشان می دهند که بدهی های خارجی دولت با چشم پوشی از بدهی تیر ماه، در سال 1397 روند نزولی داشته و در مرداد ماه به کمترین مقدار خود در سال جاری رسیده است.
به گزارش تابناک اقتصادی ، عدم تکافوی سرمایه و منابع داخلی، دولت ها را مجبور می کند تا به سرمایه های خارجی و جذب آن ها رو بیاورند ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 21 ساعت و 26 دقیقه پیش
بهترین سن برای درمان لکنت چه زمانی است؟

بهترین سن برای درمان لکنت چه زمانی است؟ اگر فرزند خردسالی دارید که موقع صحبت به لکنت می افتد، حتما با مراجعه به گفتاردرمانی، نسبت به درمان این مشکل اقدام کنید.
به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ لکنت اختلالی گفتاری ست که بیش از 70 میلیون نفر در دنیا با آن روبه رو هستند، این اختلال ممکن است به صورت تکرار یک حرف یا کلمه، کشیدن صدا و یا قفل عضلات گفتاری بروز کند.
اگر چه علت به وجود آمدن این اختلال هنوز به طور دقیق کشف نشده، اما درمان آن به دست متخصصان رشته آسیب شناسی گفتار و زبان یا گفتاردرمانی صورت می گیرد.
بهترین سن برای درمان لکنت، دوران خردسالی ست ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: علمی و پزشکی انتشار : 21 ساعت و 47 دقیقه پیش
هفته پانزدهم بارداری، آرامشتان را حفظ کنید

هفته پانزدهم بارداری، آرامشتان را حفظ کنید محققان میگویند در طول هفته پانزدهم بارداری و در زمان ورود به سه ماهه دوم بارداری زنان باردار با ترافیک، آب و هوای آلوده و حتی بحث های خانوادگی زیادی درگیر میشوند که در ممکن است استرس زیادی به آنها وارد کند. اما آنها میگویند کمی استرس سیستم ایمنی بدن را تقویت میکند.
تکنیک های آرامش در هفته 15 بارداری
براساس گزارش این محققات کمی استرس می تواند پوشش خوبی در برابر عفونت، جراحت یا استرس های مزمن باشد.
مطالعه ای که روی خانم های باردار در دوره سوم حاملگی انجام شد، نشان داد فرزند زنانی که استرس داشتند، در مقایسه با خانم های فاقد هرگونه استرس، دارای ضربان قلب بالاتری بود ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: علمی و پزشکی انتشار : 21 ساعت و 57 دقیقه پیش
فتاوای آیت الله خوئی با حاشیه آیات عظام: اراکی، گلپایگانی، تبریزی، نوری همدانی، صافی و زنجانی در مورد حدود

فتاوای آیت الله خوئی با حاشیه آیات عظام: اراکی، گلپایگانی، تبریزی، نوری همدانی، صافی و زنجانی در مورد حدود فتاوای آیت الله خوئی با حاشیه آیات عظام: اراکی، گلپایگانی، تبریزی، نوری همدانی، صافی و زنجانی
مسأله اختصاصی
زنجانی:(حد، کیفری که برای برخی گناهان معین شده است).
در اسلام نسبت به اجرای حد گناهان سفارش شده است از جمله در روایاتی بسیار آمده است که اجرای یک حدّ از چهل روز (یا چهل شبانه روز) باران سودمند تر است، البته تأکید شده است که زیاده روی در حد نیز جایز نیست و کسی که زیاده روی کند ، خود کیفر می بیند.
در احکام حدود تذکر سه نکته لازم است:
1- احکامی که دراین فصل ذکر می گردد مربوط به روابط افراد آزاد می باشد ولی بندگان در روابط ما بین خود و روابط با افراد آزاد احکام ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: مذهبی انتشار : 22 ساعت و 6 دقیقه پیش
فتاوای آیت الله مظاهری در مورد حدود

فتاوای آیت الله مظاهری در مورد حدود فتاوای آیت الله مظاهری
در اخبار بسیاری نسبت به اجرای حدود الهی تأکید شده، و وارد شده است که تخلّف از هر دستور الهی حدّ دارد، و اقامه هر حدّی از حدود نفعش برای مردم بیشتر از باران چهل روز است. و خدای متعال فرمود: هر کس حدّی از حدود مرا تعطیل کند با من عناد ورزیده و در صدد ضدّیت با من برآمده است . اجرای حدود الهی باعث می شود مردم از کارهای نامشروع دست بردارند و حقوق الهی و جامعه را رعایت کنند.
مسئله 2312- اجرای حدود الهی وظیفه حاکم شرع است و دیگران حقّ دخالت ندارند. و در باب حدود به اندک شبهه، باید از اجرای حدّ خودداری شود. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: مذهبی انتشار : 22 ساعت و 6 دقیقه پیش
اعلام برائت بزرگترین ستایشگر محمد بن سلمان از اصلاحات او؛ نمی توان یک احمق را اصلاح کرد!

اعلام برائت بزرگترین ستایشگر محمد بن سلمان از اصلاحات او؛ نمی توان یک احمق را اصلاح کرد! محمد بن سلمان که تا چندی پیش به عنوان رهبر اصلاحات عربستان و حتی رهبر اصلاحات در جهان عرب از سوی رسانه های آمریکایی معرفی می شد و مانور تبلیغاتی زیادی نیز بر روی اصلاحات سیاسی، اقتصادی و اجتماعی او صورت گرفته بود، اکنون با وضعیت جدیدی روبرو شده است.
به گزارش تابناک، وضعیتی که در آن حتی ستایشگرترین طرفداران بن سلمان در غرب و آمریکا نیز در حال اعلام برائت از وی هستند. یکی از این ستایشگران توماس فریدمن خبرنگار و ستون نویس نام آشنای آمریکایی است. کسی که محمد بن سلمان را یم مصلح اجتماعی بزرگ و منادی بهار عربی در عربستان می دانست، اکنون بن سلمان را یک انسان احمق خطاب کرده است ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
سرانجام حمایت خاشقجی از اعدام شیخ نمر !

سرانجام حمایت خاشقجی از اعدام شیخ نمر ! یک فعال فضای مجازی در توییتر درباره قتل خاشقجی روزنامه نگار سعودی توسط عربستان و آمریکا، نوشت: ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
چاقوکشی روی یک طلبه و همسرش در همدان

چاقوکشی روی یک طلبه و همسرش در همدان رئیس پلیس آگاهی استان همدان گفت: صبح روز دوشنبه فردی حوالی ساعت 9 و 40 دقیقه با حالت غیرعادی وارد منزل همسایه خود که دیوار به دیوار به محل سکونت آنها در منطقه خضر ساکن بودند شده و با ضربات چاقو ابتدا شوهر را از ناحیه سر و سپس با داد و فریاد و کمک خواهی همسرش، همسر او را هم از روبه رو و سپس از پشت سر مجروح کرد.
به نوشته روزنامه کیهان، سرهنگ رضا زارعی افزود: با داد و فریاد این مجروحان و کمک خواهی آنان ضارب از ترس گیرافتادن هراسان به داخل کوچه فرار کرد که در این حین با دختربچه ای کوچک هم برخورد که او را هم زخمی کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
رانندگی پوتین با لیموزین

رانندگی پوتین با لیموزین رئیس جمهور روسیه که میزبان همتای مصری خود است، برای السیسی با لیموزین رانندگی کرد.
به گزارش تسنیم، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در نشست خبری مشترک خود با عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر که به این کشور سفر کرده است گفت: ما اقدامات خود درباره حل و فصل بحران سوریه و جزئیات توافق روسیه و ترکیه درباره سوریه را به اطلاع مصر رساندیم.
پوتین و السیسی چهارشنبه توافقنامه همکاری استراتژیک بین مصر و روسیه را در شهر سوچی امضا کردند.
اما رئیس جمهور روسیه به همتای مصری خود یک خودروی خاص روسی به نام لیموزین Aurus را نیز نشان داد و برای السیسی رانندگی هم کرد. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
تکرار تهدیدات وزیر جنگ رژیم صهیونیستی علیه غزه

تکرار تهدیدات وزیر جنگ رژیم صهیونیستی علیه غزه وزیر جنگ رژیم صهیونیستی بار دیگر پس از ادعاهای مراجع صهیونیستی مبنی بر اصابت موشک شلیک شده از غزه به بئر السبع در اراضی اشغالی، تهدید کرد که این رژیم ضربه سخت و دردناکی به غزه وارد خواهد کرد.
به گزارش ایسنا، به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، آویگدور لیبرمن، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی گفت: اگر به جنبش حماس ضربه محکمی نزنیم، تاوانی که باید در آینده پرداخت کنیم، به مراتب سنگین تر خواهد شد.
وی ادامه داد: ما دست کم باید زمینه برقراری آرامش پنج سال آتی خود را فراهم سازیم.
در همین راستا، ارتش صهیونیستی از تقویت سامانه ضدموشکی گنبد آهنین در منطقه بئر السبع خبر داد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
علت شوره سر چیست؟

علت شوره سر چیست؟ وجود پوسته های سفید رنگ در لابه لای موها و روی شانه ها از نظر زیبایی و اجتماعی ناخوشایند است بنابراین باید با علل آن آشنا شد و آن را از بین برد.
به گزارش فارس، شوره سر با پوسته ریزی پوست سر مشخص می شود که با خارش و گاهی اوقات قرمزی پوست همراه است.
براساس گزارش مدیکال دیلی ، چه عواملی می تواند این وضعیت را بدتر کند؟ در اینجا با 4 علت شایعی که منجر به ایجاد پوسته های سفید رنگ در لابه لای موها می شود و گاهی روی شانه ها ریخته و از نظر زیبائی و اجتماعی ناخوشایند است، آشنا می شوید.
استرس ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
خاطره بازی با زرد قناری در آخر هفته تلویزیون

خاطره بازی با زرد قناری در آخر هفته تلویزیون در روزهای پایانی هفته فیلم های سینمایی و تلویزیونی مختلفی روی آنتن می رود که یکی از آنها فیلم نوستالژیک زرد قناری است.
به گزارش روابط عمومی سیما، فیلم های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن حقیقت ، انار ، نقطه رهایی ، جعبه موسیقی ، گردان آب نبات چوبی ، نشانه ، در انتظار تابستان ، آدم های معمولی ، شمشیرباز ، به خاطر برادرم ، خون به پا می شود ، تصویری از سفر به ماه ، ریو 2 ، جرج کنجکاو ، هیمالیا ، جاودانگی ، ساعت یک نیمه شب ، زمین بازی ، چگونه اژدهای خود را آموزش دهید 2 ، اختراع آقا جون ، فراری ، ایستگاه ، مسیر سبز ، مثل دریا ، درست به هدف ، زندگی وسلی دیدز ، دزدان دریایی ، کیفر ، دور افتاده ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
بازدید هوایی از شهر اهواز

بازدید هوایی از شهر اهواز ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 2 ساعت پیش
قیمت پروازی برنج پاکستانی

قیمت پروازی برنج پاکستانی اگرچه دولت برای واردات برنج پاکستانی ارز 4200 تومانی تخصیص داده است اما فروشندگان برخلاف قیمت 8200 تومانی تعیین شده، آن را به قیمت بیش از 12 هزار تومان به مردم می فروشند.
به گزارش روزنامه خراسان، برنج، محصولی استراتژیک و قوت غالب سفره های ایرانی است، به همین دلیل دولت برای واردات این کالای اساسی ارز 4200 تومانی در نظر گرفته است و انتظار می رود قیمت برنج کنترل شود و با توجه به این که برنج جزو کالاهای اساسی است، روی قیمت این کالا نظارت دقیقی وجود داشته باشد. 30 مرداد، سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان به عنوان متولی قیمت گذاری کالاهای اساسی در کشور ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
ایران رتبه اول رشد علمی جهان در سال 2017

ایران رتبه اول رشد علمی جهان در سال 2017 وزیر علوم گفت: در سال 2017 در بین 25 کشور برتر تولید کننده علم دنیا، کشور ایران با رشد 8.9 درصد رتبه اول رشد علمی را کسب کرده است.
به گزارش وزارت علوم، منصور غلامی اظهار کرد: در سال 2017 در بین 25 کشور برتر تولید کننده علم دنیا، کشور ایران با رشد 8.9 درصد رتبه اول رشد علمی را کسب کرده و کشور های روسیه و چین به ترتیب با رشد 6.6 و 4.3 درصد در رتبه های دوم و سوم قرار گرفته، و با توجه به جایگاه مکتسبه؛ رقابت علمی ایران دیگر در مجموعه کشورهای در حال توسعه نیست بلکه در گردونه رقابت با کشورهای توسعه یافته است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
نامه وزیرکشور به همتای پاکستانی برای آغاز عملیات

نامه وزیرکشور به همتای پاکستانی برای آغاز عملیات وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران در نامه ای به همتای پاکستانی خود خواستار انجام تعهدات امنیتی این کشور در مقابله با تروریست ها و به کارگیری تمام تلاش ها برای آزاد سازی مرزبانان ایرانی شد.
به گزارش مهر، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیرکشور در این نامه با اشاره به ربایش 14 نفر از مرزبانان ایرانی توسط اشرار تروریست خواستار اهتمام و توجه ویژه دولت پاکستان به تعهدات امنیتی خود در جلوگیری از تحرکات اشرار از خاک این کشور در حمله به پاسگاه های مرزی و تجاوز به حریم جمهوری اسلامی ایران شد.
رحمانی فضلی در این نامه با تاکید بر این که جمهوری اسلامی ایران قاطعانه با گروه های تروریستی و تکفیری و اشرار ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
مقابله با فساد راهبان بودایی در تایلند

مقابله با فساد راهبان بودایی در تایلند دادگاههای دولتی تایلند در 2 سال اخیر تعدادی از راهبان بودایی را به جرم فساد اخلاقی و اقتصادی محکوم به حبس های طولانی مدت کرده و در تازه ترین مورد یکی از رهبران بودایی را به جرم تجاوز به کودکان به 16 سال حبس محکوم کرد.
به گزارش ایرنا، دولت تایلند به دلیل افزایش پرونده های فساد اخلاقی در میان راهبان بودایی از دو سال پیش تاکنون سیاست های نظارتی شدیدی را بر راهبان ارشد بودایی اعمال می کند.
ویرافون سوکفون'Wiraphon Sukphon پیشتر در دادگاه دیگری در تایلند به اتهامات مختلف از جمله پولشویی، تجاوز، فساد، تقلب و جرایم اینترنتی به 114 سال زندان نیز محکوم شده بود. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
کره شمالی اصلاح قانون اساسی ژاپن را محکوم کرد

کره شمالی اصلاح قانون اساسی ژاپن را محکوم کرد کره شمالی می گوید 'شینزو آبه' نخست وزیر ژاپن با اصرار بر انجام اصلاح قانون اساسی دوران جنگ جهانی دوم به دنبال احیای دوران نظامی گری است و باید در ارتباط با این اقدام هشیار بود.
به گزارش ایرنا، خبرگزاری کره شمالی روز پنجشنبه گزارش کرد پیونگ یانگ اصلاح قانون اساسی ژاپن برای باز کردن مسیر اعزام نیروی نظامی به عملیات فرامرزی را محکوم کرده است.
این گزارش می افزاید که آبه دارای ریشه های نظامی گری است او می خواهد تا سال 2020 میلادی قانون اساسی را اصلاح کند تا به آنچه سال ها در رویایش بوده است، دست یابد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
انفجارانتحاری نزدیک پایگاه نظامی آمریکا در افغانستان

انفجارانتحاری نزدیک پایگاه نظامی آمریکا در افغانستان حمله یک بمب گذار انتحاری به ناحیه ای در مجاورت بزرگترین پایگاه نظامی آمریکا در افغانستان دو کشته و دست کم پنج زخمی برجای گذاشت که سه تن از مجروحان این حمله نظامیان خارجی هستند.
به گزارش مهر به نقل از رویترز، مقامات دولت افغانستان روز چهارشنبه اعلام کردند که در پی حمله یک بمب گذار انتحاری به منطقه ای در نزدیکی بزرگترین پایگاه نظامی آمریکا در افغانستان، دو غیرنظامی کشته و دست کم سه نظامی خارجی و دو غیرنظامی دیگر مجروح شدند.
محمد محفوظ ولی زاده رئیس پلیس استان پروان- محل استقرار پایگاه نظامی بگرام - در خصوص این حمله انتحاری گفت که فرد بمب گذار بصورت پیاده نظامیان خارجی را که در حال ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
همکاری بین المللی در تحریم ایران متزلزل است

همکاری بین المللی در تحریم ایران متزلزل است بلومبرگ در گزارشی به ادامه صادرات غلات آمریکا به ایران باوجود تحریم ها پرداخت و نوشت از دلایل این اقدام کاهش همکاری های بین المللی در تحریم های علیه ایران است.
به گزارش فارس، بلومبرگ طی گزارشی نوشت سازمان جهانی خواروبار و کشاورزی ملل متحد برآورد کرده ایران سال آینده به 12.4 میلیون تن محصولات کشاورزی اساسی نیاز دارد.
به نوشته این گزارش، یک منبع مشخص برای این کالاهای اساسی همان کشوری است که واردات آنها را برای ایران سخت کرده است. طی یک دهه گذشته ایران به طور متناوب غلات و دیگر محصولات کشاورزی از آمریکا خریداری کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
هیئت بیعت عربستان درصدد تعیین جانشین ولیعهد

هیئت بیعت عربستان درصدد تعیین جانشین ولیعهد شبکه تلویزیونی الجزیره عربی به نقل از روزنامه فیگارو فرانسه گزارش داد هیئت بیعت عربستان جلسه ای سری برای انتخاب جانشین ولیعهد سعودی تشکیل داد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، این روزنامه به نقل از یک منبع دیپلماتیک گزارش داد اگر خالد بن سلمان سفیر عربستان سعودی در واشنگتن به عنوان جانشین ولیعهد تعیین شود این اقدام به معنای آن است که محمد بن سلمان نه به صورت فوری بلکه در میان مدت منصبش را ترک خواهد گفت.
فیگارو نوشت: در پرتو فشارهای روز افزون بین المللی که عامل آن ناپدید شدن جمال خاشقجی روزنامه نگار سعودی بوده است هیئت بیعت چند روزی است که مساله محمد بن سلمان -که تردیدهای بسیاری ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
24سال زندان برای عامل آتش سوزی مسجد در آمریکا

24سال زندان برای عامل آتش سوزی مسجد در آمریکا دادگاهی در آمریکا روز چهارشنبه یک شهروند آمریکایی را به جرم آتش زدن مسجدی در ایالت تگزاس به بیش از 24 سال زندان محکوم کرد.
به گزارش ایرنا به نقل از روسیا الیوم، وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد: دادگاه شهر ویکتوریا واقع در ایالت تگزاس مارک وینسنت 26 ساله را به بیش از 24 سال زندان محکوم کرد.
مارک وینسنت به خاطر آتش زدن مسجدی در مرکز اسلامی شهر ویکتوریا مجرم شناخته شده است.
در سال های گذشته نیز این مرکز اسلامی از سوی برخی از افراد نژادپرست مورد تهدید قرار گرفته بود.
برخی کارشناسان معتقدند سخنان و اظهارت ضداسلامی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا باعث گسترش افراطی گری و ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
مظنون به قتل خاشقجی پزشک پزشکی قانونی است

مظنون به قتل خاشقجی پزشک پزشکی قانونی است پزشکی که مظنون به قتل و مُثله کردن روزنامه نگار و منتقد برجسته سعودی است، با حمایت مالی دولت سعودی توانسته در رشته پزشکی قانونی در انستیتو ویکتورین استرالیا تحصیل کند.
به گزارش مهر به نقل از اِی بی سی، پزشکی که مظنون است جمال خاشقجی روزنامه نگار و منتقد برجسته سعودی را پس از ورودش به کنسولگری این کشور در استانبول، کشته و جنازه وی را مُثله کرده است؛ در سال 2015 با حمایت مالی دولت سعودی توانسته است در رشته پزشکی قانونی در انستیتو ویکتورین ملبورن تحصیل نماید.
مقامات ترکیه فردی به نام دکتر صلاح التوبیدی را به عنوان یکی از 15 فرد مظنونی شناسایی کردند که روز دوم اکتبر در کنسولگری ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
ترامپ: عربستان سعودی متحد مهم آمریکا است

ترامپ: عربستان سعودی متحد مهم آمریکا است رئیس جمهور آمریکا در جمع خبرنگاران کاخ سفید بار دیگر درخواست ها برای پاسخگو کردن رژیم سعودی در پرونده قتل یک روزنامه نگار منتقد آل سعود را نادیده گرفت و ریاض را متهم مهم آمریکا توصیف کرد.
به گزارش فارس، در شرایطی که فشارها بر عربستان سعودی برای پاسخ به افکار عمومی دنیا در موضوع قتل احتمالی جمال خاشقچی ، روزنامه نگار منتقد سیاست های آل سعود شدت گرفته دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا چهارشنبه در جمع خبرنگاران کاخ سفید بار دیگر بر حمایت از ریاض تأکید کرد.
ترامپ در پاسخ به سوال یک خبرنگار مبنی بر اینکه آیا او در تلاش است بر جرائم رژیم سعودی در پرونده قتل خاشقچی سرپوش بگذارد گفت ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
از وام نه میلیون دلاری بانک آمریکایی به ایران تا گرفتاری صنعت به آفت مونتاژکاری

از وام نه میلیون دلاری بانک آمریکایی به ایران تا گرفتاری صنعت به آفت مونتاژکاری به گزارش تابناک اقتصادی ، تاریخ اقتصاد ایران و جهان آینه ای است تمام نما از رویدادهای اقتصادی که در گذشته رخ داده است و بیانگر ریشه های تاریخی بسیاری از واقعیت های امروز ایران و جهان است. موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی بیست و ششمین روز مهر ماه پرداخته می شود که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
26 مهر 1345 ، بانک صادرات و واردات آمریکا نه میلیون دلار به ایران وام داد.
26 مهر 1346 ، مهندس رضا صدقیانی معاون وزارت کشاورزی به ریاست بانک کشاورزی تعیین شد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
افشای نام 7 افسر متهم به قتل خاشقجی

افشای نام 7 افسر متهم به قتل خاشقجی میدل ایست ای انگلیس با اعلام اطلاعات جدیدی از افرادی که در قتل جمال خاشقجی دخالت داشته اند،، فاش کرد که به اسنادی از وزارت کشور عربستان درباره اسامی افسران و درجات آنها دست یافته است.
به گزارش مهر، یک وبگاه انگلیسی اعلام کرد که هفت نفر از متهمان در قتل جمال خاشقجی فعال و روزنامه نگار عربستانی از افسران برجسته تیم حفاظتی محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی هستند.
میدل ایست ای انگلیس با اعلام این خبر، فاش کرد که به اسنادی از وزارت کشور عربستان درباره اسامی افسران و درجات آنها دست یافته است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
اجرای حکم اعدام 6 تروریست در عراق

اجرای حکم اعدام 6 تروریست در عراق وزارت دادگستری عراق روز چهارشنبه از اجرای حکم اعدام شش محکوم تروریستی خبر داد.
به گزارش ایرنا، دفتر رسانه ای وزارت دادگستری عراق در بیانیه ای اعلام کرد که این محکومان بر اساس قانون مبارزه با تروریسم و بعد از انجام کلیه مراحل قانونی، به اعدام محکوم و این حکم درحق آنان اجرا شد.
وزارت دادگستری عراق در بیانیه اش تاکید کرده است که همچنان به اجرای احکام قضایی در چارچوب قانون و تسریع در روندهای قانونی آن ادامه می دهد. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
ورزشگاه رفتن بانوان معضل یا مساله؟ /ریشه ناکامی اصول طلب ها چیست؟ /برنامه نود و صدا و سیمای مخاطب گریز

ورزشگاه رفتن بانوان معضل یا مساله؟ /ریشه ناکامی اصول طلب ها چیست؟ /برنامه نود و صدا و سیمای مخاطب گریز مجادله بر سر حضور زنان در ورزشگاه، عبور امریکا از محمدبن سلمان، بیانات رهبر انقلاب در دیدار نخبگان و استعداد های علمی، سه بانک ایرانی خارج از گود تحریم، FATF در مجاری قانونی، برکناری در کمین بن سلمان، سونامی تغییر در ارشاد، پروپاگاندای جدید ترامپ، تأیید بازداشت مدیرعامل ایرتویا، موافقت روحانی با افزایش حقوق کارمندان، بار صنعت خودرو بر دوش استاندارد، رسانه ها و دریاچه ارومیه و افشای زوایای جدید از قتل جمال قاشقچی از مواردی است که موضوع گزارش های خبری و تحلیلی روزنامه های امروز شده است.
به گزارش تابناک روزنامه های امروز پنج شنبه 26 مهرماه در حالی چاپ و منتشر شد که بیانات رهبر انقلاب در ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
طرح مجلس آمریکا درمورد فروش تسلیحات به عربستان

طرح مجلس آمریکا درمورد فروش تسلیحات به عربستان قانونگذاران مجلس نمایندگان آمریکا در پی ارائه پیش نویس قانونی هستند که به کمک آن فروش سلاح به عربستان سعودی را متوقف کنند.
به گزارش تسنیم به نقل از دیلی صباح، پس از آنکه گزارش ها درباره ناپدید شدن جمال خاشقجی منتقد سعودی در کنسولگری عربستان در استانبول به این گمانه بسیار نزدیکتر شده است که ریاض عامل قتل و ناپدید شدن خاشقجی است مجلس نمایندگان آمریکا پیش نویس قانونی را ارائه کرده که به وسیله آن فروش تسلیحات به عربستان سعودی متوقف شود.
جمال خاشقجی نویسنده 59 ساله سعودی روز سه شنبه 10 مهر(دوم اکتبر) پس از آنکه برای ثبت ازدواج خود به کنسولگری سعودی در استانبول رفت ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
فروش ماری جوآنا در کانادا قانونی شد

فروش ماری جوآنا در کانادا قانونی شد ایلنا نوشت: کانادا امروز-چهارشنبه- فروش ماده مخدر ماری جوآنا را قانونی اعلام کرد.
به این ترتیب کانادا به اولین کشور صنعتی تبدیل شد که فروش این ماده مخدر را آزاد و قانونی اعلام می کند.
کانادا اعلام کرد برای مبارزه با جرائم سازمان یافته و کاهش درآمد قاچاقچیان مواد مخدر، این تصمیم را اتخاذ کرده است. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
شرکت های کره ای در ایران خواهند ماند

شرکت های کره ای در ایران خواهند ماند سفیر کره جنوبی با تاکید بر اینکه شرکت های کره ای اهمیت بازار ایران را می دانند گفت:باتوجه معافیت تعاونی ها ازتحریم فرصت خوبی برای گسترش تعاملات اقتصادی وجود دارد.
بهمن عبداللهی رئیس اتاق تعاون ایران در دیدار با سفیر کره جنوبی ضمن معرفی بخش تعاون، توانمندی ها و ظرفیت های بخش تعاون، به روابط خوب ایران و کره اشاره و خواستار افزایش تعاملات اقتصادی بین دو کشور شد.
رئیس اتاق تعاون ایران در این نشست به سهم 25 درصدی بخش تعاون در اقتصاد اشاره کرد و گفت: براساس قوانین کشور بخش تعاون یکی از 3 بخش اصلی اقتصاد است و با توجه به اینکه مردم نقش مستقیم در این بخش دارند فرصت خوبی برای همکاری مشترک ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
واردات گوشی موبایل 35 درصد بیشتر شد

واردات گوشی موبایل 35 درصد بیشتر شد آمارهای گمرک ایران حاکی از واردات بیش از یک میلیون و 500 هزار دستگاه گوشی تلفن همراه در شش ماهه نخست سال جاری است.
به گزارش ایسنا، براساس تازه ترین آمار گمرک ایران از تجارت خارجی نیمه نخست سال جاری، در این مدت یک میلیون و 526 هزار و 864 دستگاه انواع گوشی تلفن همراه وارد کشور شده که ارزش آن به 242 میلیون و 692 هزار دلار می رسد.
واردات گوشی تلفن همراه در این مدت، هم به لحاظ ارزش و هم از نظر تعداد، افزایش قابل توجهی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می دهد .
بنابراین گزارش، در شش ماهه نخست سال جاری تعداد 393 هزار دستگاه انواع گوشی تلفن همراه بیشتر از سال گذشته وارد کشور شده ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
طلا هفته ای آرام داشت

طلا هفته ای آرام داشت قیمت طلا یکی از باثبات ترین هفته های خود را پشت سر گذاشت و همین مسئله موجب شده است تا میزان تقاضا و التهاب در بازار کاهش یابد.
به گزارش ایسنا، با بررسی روند قیمت طلا در هفته جاری شاهد ثبات نسبی قیمت ها بودیم به گونه ای که حتی در پایان هفته قیمت ها به صورت نامحسوسی کمتر از قیمت های ابتدای هفته بود.
این اتفاق در حالی رخ داده است که طی چند وقت اخیر شاهد نوسانات بسیار زیادی در بازار طلا بودیم اما طی هفته جاری به دلیل اینکه هیچ اتفاق خاص سیاسی و اقتصادی رخ نداد، روند قیمت ها ثابت بود و حتی در پایان هفته شاهد کاهش قیمت نسبت به ابتدای هفته هستیم. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
آمریکا به دنبال توافق تجاری با ژاپن، اتحادیه اروپا و انگلیس

آمریکا به دنبال توافق تجاری با ژاپن، اتحادیه اروپا و انگلیس دولت ترامپ روز گذشته به کنگره این کشور اعلام کرد که قصد دارد با ژاپن، اتحادیه اروپا و انگلیس توافق تجاری امضا کند.
به گزارش فارس به نقل از ای بی سی نیوز، روز گذشته مقامات دولت ترامپ طی گزارشی به کنگره این کشور اعلام کردند قصد دارند مذاکرات تجاری با ژاپن، انگلیس و اتحادیه اروپا داشته باشند.
دولت ترامپ در حالی از این برنامه سخن می گوید که حدود دو هفته پیش این کشور توانست با کانادا و مکزیک یک قرارداد جایگزین نفتا امضا کند. اواخر ماه گذشته میلادی آمریکا و ژاپن اعلام کردند که مذاکرات تجاری خود را آغاز خواهند کرد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
نگرانی کانادایی ها از نبودن ماریجوانای کافی برای مصرف مردم

نگرانی کانادایی ها از نبودن ماریجوانای کافی برای مصرف مردم در حالی از امروز مصرف و خرید و فروش ماریجوانا در کانادا آغاز شده است که این نگرانی وجود دارد ماریجوانای کافی برای فروش در این کشور وجود نداشته باشد.
به گزارش فارس به نقل از ای بی سی نیوز، جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا در مبارزات انتخاباتی خود در سال 2015 وعده داده بود مصرف و خرید و فروش ماریجوانا در این کشور را قانونی کند.
این طرح چند ماه پیش به تصویب مجلس کانادا رسید و از امروز به صورت رسمی آغاز شد و عملاً کانادا دومین کشور جهان محسوب می شود که پس از آمریکا مصرف ماریجوانا در آن آزاد شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
واگذاری 760 میلیارد تومان از اموال دولت در آبان ماه

واگذاری 760 میلیارد تومان از اموال دولت در آبان ماه مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی گفت: جلسه مزایده 14 بنگاه و دارایی به قیمت پایه 760 میلیارد تومان هفتم آبان ماه برگزار خواهد شد.
جعفر سبحانی در گفت و گو با خبرنگار مهر در خصوص واگذاری های آبان ماه اظهار داشت: هفتم آبان ماه 14 بنگاه و دارایی به قیمت پایه 760 میلیارد تومان به مزایده گذاشته خواهد شد.
مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی افزود: مزایده 10 بنگاه در مجموع با قیمت پایه 220 میلیارد تومان برگزار خواهد شد.
وی ادامه داد: این بنگاه ها شامل سردخانه یا انبار اداری شهید حقانی با قیمت پایه 136 میلیارد تومان، سیلوی ارومیه با قیمت پایه 24 میلیارد تومان ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
لاگارد سفر خود را به عربستان لغو کرد

لاگارد سفر خود را به عربستان لغو کرد رییس صندوق بین المللی پول سفر خود را به عربستان برای شرکت در کنفرانس سرمایه گذاری آینده در ریاض لغو کرد.
به گزارش خبرنگار ایبِنا به نقل از سی ان بی سی، کریستین لاگارد رییس صندوق بین المللی پول سفر خود به خاورمیانه را به تعویق انداخت. دیدار لاگارد از خاورمیانه شامل شرکت در کنفرانس سرمایه گذاری آینده که معروف به داووس در صحرا است و در عربستان سعودی برگزاری می شود، است. این کنفرانس بین بیست و سوم تا بیست و پنجم ماه جاری میلادی برگزار خواهد شد.
سخنگوی صندوق بین المللی پول اعلام کرد که پیش از این سفر کریستین لاگارد به خاورمیانه برنامه ریزی شده بود که در حال حاضر به تاخیر افتاده است ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
بحران خاشقچی در عربستان را به شدت زیر نظر داریم

بحران خاشقچی در عربستان را به شدت زیر نظر داریم بانک سافت بان ژاپن اعلام کرد که هم اکنون همکاری های این شرکت با سعودی ها در شرایط معمولی قرار دارد اما موضوع بحران ناپدید شدن روزنامه نگار سعودی را به شدت زیر نظر گرفته است.
به گزارش فارس به نقل از رویترز، مدیرعامل سافت بنک ژاپن اعلام کرد که همکاری مالی با سعودی ها به صورت عادی در جریان است، اما شرایط در عربستان را که حدود نیمی از سرمایه این بانک را تأمین کرده است را به شدت زیر نظر دارد.
مارسلو کلار که در کنفرانس فناوری شهر سن خوزه در کالیفرنیا سخن می گفت، گفت: سافت بنک به شدت در حال نظارت بر اتفاقاتی است که به سرنوشت جمال خاشقچی روزنامه نگار سعودی مربوط می شود، است ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
درخواست برای ترمیم حداقل حقوق کارگران + سند

درخواست برای ترمیم حداقل حقوق کارگران + سند به گزارش خبرگزاری فارس، نمایندگان کارگران در جلسه خود با دبیر شورای عالی کار خواستار برگزاری جلسات این شورا برای ترمیم حد اقل دستمزد کارگران شدند.
براساس اطلاعیه معاونت روابط کار وزارت تعاون، کار و امور اجتماعی، در صورت جلسه این نشست آمده است: در تاریخ 25 مهر 97 ساعت 13 جلسه نمایندگان گروه کارگری شورای عالی کار در محل دفتر معاونت روابط کار و دبیر شورای عالی کار حاضر و پس از اعلام درخواست خود مبنی بر برگزاری جلسه شورای عالی کار در راستای بحث و بررسی پیرامون اثرات اقتصادی افزایش قیمت ها بر معیشت خانوار کارگری مجدداً و مؤکداً خواستار و خواهان تشکیل جلسه شورای عالی کار و طرح موضوع ترمیم ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
سهم دلار در ذخایر ارزی جهان کاهش یافت

سهم دلار در ذخایر ارزی جهان کاهش یافت بانک مرکزی روسیه با فروش بخش قابل توجهی از دارایی های خود به دلار، سهم این ارز را در ذخایر ارزی جهان کاهش داد.
به گزارش ایبِنا به نقل از بلومبرگ انگلیسی، بانک آمریکایی گلمن ساچ در تازه ترین بررسی خود از نقش دلار به عنوان ذخیره اصلی ارزی در جهان اعلام کرد که سهم دلار در ذخایر ارزی بانک های مرکزی جهان کاهش یافته و تحریم های دولت دونالد ترامپ علیه روسیه بر روی این مسئله تاثیر گذاشته است.
در همین مقامات دولتی روس اعلام کردند که بانک مرکزی این کشور احتمالا در حدود 85 میلیارد دلار از مجموع 150 میلیارد دلار دارایی هایی آمریکایی خود را در سه ماه دوم سال جاری میلادی به دنبال وضع تحریم های ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
بارش های سیل آسا در راه غرب کشور

بارش های سیل آسا در راه غرب کشور بارش های این هفته اگرچه بیشتر مبتنی بر جریان های همرفتی بود، اما امواج ناپایدار ناشی از سامانه ای قوی که بر روی مدیترانه در حال جذب رطوبت است نیز بر شدت ناپایداریها در کشور افزود.
در واقع با وجود فاصله زیاد سامانه اصلی، این سامانه امواج ناپایداری را هر روز بسمت کشور ما گسیل می دارد.
اما پس از نفوذ سامانه اصلی از اوایل هفته آینده، در نیمی از کشور بارش ها جان بیشتری می گیرد که در نوار غربی سیل آسا خواهد بود!
شک نکنید که هفته آینده آبگرفتگی های گسترده ای در نوار غربی و احتمالا استان های حاشیه زاگرس خواهیم داشت. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
نتانیاهو باز هم ساکنین نوار غزه را تهدید کرد

نتانیاهو باز هم ساکنین نوار غزه را تهدید کرد بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت که اگر حملات از نوار غزه متوقف نشود آن را به شیوه خود متوقف خواهیم کرد.
نتانیاهو این سخنان را در جریان دیدار با فرماندهان ارتش اسرائیل مطرح کرد.
وی افزود: می خواهم امروز به شما بگویم که اسرائیل با قدرت واکنش نشان خواهد داد.
پیش از این اویگدور لیبرمن وزیر جنگ رژیم صهیونیستی گفته بود که باید ضربه ای سخت به غزه وارد شود.
وی افزود: ما تمام راه ها را امتحان کردیم و هیچ راهی به جز واکنش شدید برای بازگرداندن اوضاع به روزهای قبل از راهپیمایی های بازگشت نداریم. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
پدر بی رحم دو دختر خود و والدین همسرش را کشت

پدر بی رحم دو دختر خود و والدین همسرش را کشت رییس پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری متهم به قتلی خبر داد که در یک اقدام جنون آمیز چهار عضو خانواده اش را به قتل رسانده بود.
سرهنگ کیوان ظهیری در گفت و گو با میزان اظهار داشت :حادثه قتل وحشتناک خانواده کی درمحله نبرد ساعت 15بعد از ظهرامروز با حضور دو مرد قوی هیکل به کلانتری 132نبرد مرد 47 ساله ای که ادعا می کرد قهرمان سابق بوکس است پرده از راز یک جنایت فجیع خانوادگی برداشت و گفت:شب گذشته با تهیه شیر موزمسوم به مواد خواب آور دو دختر 19و17ساله ام را به همراه پدر و مادر همسرم مسموم کرده و سپس با استفاده از چاقوی 40سانتی متری هر چهار نفر را به طرز وحشتناکی به قتل رساندم . ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
آیا آمریکا می تواند اینترنت ایران را قطع کند؟

آیا آمریکا می تواند اینترنت ایران را قطع کند؟ دیجیاتو نوشت: مدتی است شنیده می شود ایران آمادگی کامل برای قطع شدن اینترنت با اعمال تحریم های 13 آبان را دارد. اما آیا واقعا آمریکا می تواند اینترنت ایران را قطع کند؟
برای پاسخ به این سؤال، ابتدا باید بدانیم اینترنت تحت کنترل و اختیار هیچ کشوری نیست تا بتواند یکی دیگر از کشورهای جهان را از آن بیرون کند. بنابراین قطع کردن اینترنت ایران توسط آمریکا صرفاً به معنای آن است که واشنگتن به واسطه اعمال تحریم های پولی و مالی، ایران را از دستیابی به سرویس های زیرساختی اینترنت باز دارد. در بین این دو مورد، ترافیک بین الملل (Gateway) و DNS اهمیت ویژه ای دارند. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
وزیر خارجه یونان استعفا کرد

وزیر خارجه یونان استعفا کرد وزیر امور خارجه یونان در پی اختلاف نظر با وزیر دفاع این کشور بر سر تغییر نام مقدونیه از سمت خود استعفا کرد.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، الکسیس سیپراس، نخست وزیر یونان امروز (چهارشنبه) اعلام کرد که استعفای نیکوس کوتزیاس را از سمت وزارت امور خارجه پذیرفته است.
سیپراس خاطرنشان کرد که مسئولیت سکان داری دستگاه دیپلماسی یونان را خود بر عهده می گیرد تا از اجرای موفقیت آمیز توافق به عمل آمده در خصوص تغییر نام مقدونیه اطمینان حاصل شود.
از زمان استقلال مقدونیه از یوگسلاوی به سال 1991 ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
انتشار نتایج بازرسی از خانه سرکنسول سعودی

انتشار نتایج بازرسی از خانه سرکنسول سعودی شبکه الجزیره قطر به نقل از منبعی در دادستانی کل ترکیه نوشت که نمونه های پزشکی به دست آمده از خانه سرکنسول سعودی با نمونه های به دست آمده از کنسولگری مطابقت دارد.
شبکه الجزیره می گوید شواهد به دست آمده از خانه محمد العتیبی ، سرکنسول سعودی در شهر استانبول ترکیه نشان می دهد که او در جریان قتل جمال خاشقچی ، روزنامه نگار منتقد آل سعود بوده است.
این شبکه به نقل از منبعی در دفتر دادستانی کل ترکیه شامگاه چهارشنبه نوشت که نمونه هایی پزشکی که تیم تحقیق ترکیه از خانه عتیبی به دست آورده، کاملا با نمونه های به دست آمده از بازرسی از ساختمان کنسولگری مطابقت دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
شمار قربانیان انفجار در کریمه به 19 نفر رسید

شمار قربانیان انفجار در کریمه به 19 نفر رسید شمار قربانیان حادثه انفجار در کالج فنی در شهر کرچی شبه جزیره کریمه به 19 نفر رسید و حدود 40 نفر هم در بیمارستان ها بستری هستند.
به گزارش ایرنا، عامل این حادثه 'ولادیسلاو روسلیاکف' جوانی 18 ساله بود که بمب حاوی قطعات فلزی را در کالج پلی تکنیک شهر کرچی منفجر کرد.
این جوان دانشجو با دو کیف دستی که در هر کدام یک بمب قرار داشت و نیز اسلحه خودکار با تعدادی فشنگ به کالج رفت.
براساس گزارش کمیته تحقیقات قضایی روسیه، در ابتدا یکی از دو بمب در غذاخوری کالج منفجر می شود که برای افزایش قدرت تخریب پر از قطعات کوچک فلزی بود.
مهاجم جوان سپس شروع به تیراندازی به دیگران کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
کمالوندی: منتظر اقدامات عملی فوری اروپا هستیم

کمالوندی: منتظر اقدامات عملی فوری اروپا هستیم مهر نوشت: کمالوندی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران تاکنون به تمامی تعهدات خود عمل نموده است، اظهار داشت: در صورتی که ایران از منافع برجام منتفع نگردد، ادامه برخی تعهدات بی معنی خواهد بود.
خانم آنژه لیندرس، دبیر سیاسی وزارت امور خارجه آلمان که در راس هیاتی برای دیدار و مذاکره با مقامات کشورمان در تهران بسر می برد، روز چهارشنبه 25 مهرماه با بهروز کمالوندی، معاون امور بین الملل، حقوقی و مجلس سازمان انرژی اتمی ایران در محل این سازمان دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار کمالوندی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران تاکنون به تمامی تعهدات خود عمل نموده است ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
ابتکار: حضور زنان در ورزشگاه ها منع قانونی ندارد

ابتکار: حضور زنان در ورزشگاه ها منع قانونی ندارد معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به تمهیدات دولت برای تحقق مطالبات زنان گفت: حضور زنان در ورزشگاه منع قانونی ندارد.
به گزارش ایسنا، معصومه ابتکار در صفحه شخصی خود در توئیتر به موضوع حضور زنان در ورزشگاه ها اشاره کرد و نوشت: حضور زنان در ورزشگاه منع قانونی ندارد. دولت در اجرای سیاست ریاست محترم جمهوری برای تحقق مطالبات زنان در ابعاد مختلف از جمله حضور زنان در ورزشگاه ها تمهیدات لازم را انجام می دهد. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
وضعیت جوی کشور در آخر هفته جاری

وضعیت جوی کشور در آخر هفته جاری مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: هوای تهران، شمال و شمال غرب کشور در چهارشنبه، پنج شنبه و جمعه دارای وضعیت خاصی نیست و احتمال بارش پراگنده برای امشب در تهران وجود دارد.
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در گفت وگو با میزان درباره وضعیت جوی آخر هفته کشور گفت: هوای تهران، شمال و شمال غرب کشور در چهارشنبه، پنج شنبه و جمعه دارای وضعیت خاصی نیست و احتمال بارش پراگنده برای امشب در تهران وجود دارد.
احد وظیفه گفت: به طور نسبی دمای هوای کلیه کشور خنک است. در دامنه های زاگرس از کرمانشاه تا لرستان و کرمان افزایش ابر و ناپایداری محلی و روز پنج شنبه و جمعه در خلیج ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
واکنش رئیس فراکسیون اهل سنت به ربوده شدن مرزبانان

واکنش رئیس فراکسیون اهل سنت به ربوده شدن مرزبانان ایرنا نوشت: رئیس فراکسیون اهل سنت و نماینده مردم خاش و میرجاوه در مجلس شورای اسلامی گفت: گروگانگیری و ظلم به افراد بی گناه از نگاه اسلامی، شرعی، انسانی و اخلاقی محکوم است.
علی کرد روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: گروهک های ترویستی، اشرار و حامیان جنایتکار آنها برای عملی کردن نقشه های شوم خود و ضربه زدن به اسلام و ایران اسلامی به انجام هر گونه عمل شنیع و غیر اخلاقی دست می زنند.
نماینده مردم خاش، میرجاوه، کورین و نصرت آباد در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: کشور پاکستان نباید به اشرار و گروهک های تروریستی اجازه دهد که در داخل و خارج از این کشور دست به اعمال خرابکارانه بزنند و ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
دستگیری یکی از عوامل شهادت محیط بان گلستانی

دستگیری یکی از عوامل شهادت محیط بان گلستانی مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان از دستگیری یکی از عوامل مرتبط با عاملان شهادت صبح امروز محیط بان پارک ملی گلستان خبر داد و گفت: افراد شرکت در این حادثه شناسایی شده و به زودی دستگیر خواهند شد.
امیر عبدوس در گفت وگو با فارس در خصوص پیگیری های انجام شده درباره شناسایی و دستگیری عاملان جنایت صبح امروز پارک ملی گلستان اظهار کرد: یکی از افراد مرتبط با هشت نفر شکارچی غیرمجاز که درگیری مسلحانه با آنها باعث شهادت یکی از محیط بانان پارک شد دستگیر شده است.
وی ادامه داد: در تحقیقات انجام شده از این فرد، تمامی افراد شناسایی شده و پیگیری ها برای دستگیری آنها ادامه دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
حیات وحش زیمباوه

حیات وحش زیمباوه کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی کیفیت 2560 کیفیت 1920 کیفیت 1280 ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
از ناصر سعید تا جمال خاشوقچی

از ناصر سعید تا جمال خاشوقچی این روزها همه رسانه های جهان خبر ناپدید شدن جمال خاشوقچی روزنامه نگار مخالف محمد بن سلمان شاهزاده و ولیعهد سعودی در کنسولگری این کشور در استانبول و ربودن و یا قتل او را در صدر اخبار و گزارشهای خود قرار داده اند.
دکتر حمید احمدی؛ به گزارش تابناک، با این همه تا کنون هیچیک از این رسانه به ماجرای مشابه 40 سال پیش ربودن ناصر سعید فعال و روزنامه نگار و نویسنده مبارز و رادیکال سعودی توسط سفارت عربستان در بیروت در دسامبر 1979 اشاره نکرده اند. ناصر سعید کارمند شرکت نفت ارامکو در عربستان بود و ار مدافعان حقوق کارگران، ازادی های سیاسی و مدنی و برابری حقوق شیعیان در عربستان بود ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
حسن یزدانی درپی انتقام از شعبده باز آمریکایی در بوداپست!

حسن یزدانی درپی انتقام از شعبده باز آمریکایی در بوداپست! حسن یزدانی شاخص ترین چهره کشتی ایران در رقابت های جهانی بوداپست انگیزه زیادی برای گرفتن انتقام شکست با ضربه فنی از دیوید تیلور آمریکایی که اتحادیه جهانی به او لقب"شعبده باز"را داده است،دارد و قصد دارد جواب کری خوانی های او را بر روی تشک مبارزه بدهد.
به گزارش تابناک ورزشی، رقابت های جهانی کشتی آزاد از روز شنبه به میزبانی بوداپست پایتخت مجارستان آغاز می شود و عنوان داران جهان و المپیک در این رویداد مهم با یکدیگر سرشاخ خواهند شد. بدون شک یکی از مهمترین دیدارهای این دوره از رقابت ها که علاقمندان زیادی دارد و بسیاری از مردم ایران برای آغاز آن لحظه شماری می کنند ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
امسال عراقی ها زودتر از سال گذشته دست به کار شدند؟!

امسال عراقی ها زودتر از سال گذشته دست به کار شدند؟! نسل کشی پرندگان مهاجر در خوزستان که سال گذشته با باتکار مسئولان سازمان حفاظت محیط زیست کشورمان، گردن عراقی ها افتاده بود، مدتی است که از سر گرفته شده است.
به گزارش تابناک ، با آغاز مهاجرت پرندگانی که هر ساله مسیر طولانی را از مناطق سردسیر مدار های بالای کره زمین تا کشور هایی مانند ایران طی می کنند تا زمستان را در شرایطی گرم تر (به نسبت سیبری) سپری نمایند، بار دیگر اخباری ناخوشایند از کشتار وسیع این میهمانان به گوش می رسد.
رویدادی که در برخی مناطق کشورمان بی شباهت به نسل کشی این مهاجران نیست ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
اعتراض احمد توکلی به انتشار یک خبر

اعتراض احمد توکلی به انتشار یک خبر ایرنا نوشت: احمد توکلی با ارسال توضیحاتی، به متن خبری با عنوان توکلی: توزیع قدرت فامیلی مهمترین عامل فساد است در ایرنا اعتراض کرد و خواستار اصلاح آن شد.
متن کامل نامه رییس سازمان مردم نهاد دیده بان شفافیت و عدالت که امروز دریافت شد به شرح ذیل است و متن خبر منتشره قبلی نیز به درخواست ایشان اصلاح شد.
مدیر عامل محترم خبرگزاری جمهوری اسلامی
با سلام و احترام
در تاریخ 11مهر ماه 1397 خبری در خصوص سخنان اینجانب در نشست خبری سازمان مردم نهاد دیده بان شفافیت و عدالت در ساری توسط آن رسانه (کد خبر 83053286)منتشر گردید که به دلیل تحریف آشکار در متن و انتخاب تیتر نامناسب به خوراک ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان در وزارت ارتباطات

اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان در وزارت ارتباطات وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در راستای اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان در سمت های دولتی، در پایان حضور چند مشاور و معاون بازنشسته در این وزارتخانه از آنها تقدیر و تشکر کرد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه جلسه شورای مسوولان وزارت ارتباطات در راستای اجرای دقیق قانون منع بکارگیری بازنشستگان در مناصب دولتی از یک معاون و دو مشاور بازنشسته این وزارتخانه تشکر و قدردانی کرد.
بر این اساس، با بازنشستگی رسول سراییان معاون وزیر و رییس سازمان فناوری اطلاعات ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
پذیرش FATF آر پی جی زدن به دشمن است

پذیرش FATF آر پی جی زدن به دشمن است رئیس کمیته دفاعی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: پذیرش FATF شلیک آر پی چی به سمت دشمن و به نفع منافع ملی است.
به گزارش ایرنا، اردشیر نوریان روز چهارشنبه در نشست با دانشجویان دانشگاه شهرکرد با عنوان ' پرسش و پاسخ درباره FATF ' در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان که آیا پذیرش FATF آر پی جی زدن به دشمن است یا به جبهه خودی افزود: FATF یک بحث بسیار گسترده است و پذیرش آن به منزله پرتاب آر پی جی به سمت دشمن است.
به گفته وی، لایحه ای به نام FATF وجود ندارد، بلکه این واژه مخفف (Financial Action Task Force) یا گروه ویژه اقدام مالی است و مجموعه از قوانین بین المللی است که ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
نقص فنی در هواپیمای ملانیا ترامپ

نقص فنی در هواپیمای ملانیا ترامپ هواپیمای همسر رییس جمهوری آمریکا پس از مواجه شدن با مشکل فنی به فرودگاه واشنگتن بازگشت.
به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری کنگره آمریکا، هواپیمای ملانیا ترامپ بانوی اول آمریکا امروز-چهارشنبه- به دلیل نقص فنی مجبور شد به پایگاه هوایی واشنگتن بازگردد.
یکی از خبرنگاران همسفر ملانیا گفت که مسافران در داخل کابین دود مشاهده کرده و بوی سوختگی حس کردند.
سخنگوی ملانیا ترامپ گفت که جزییات بیشتر در رابطه با دلیل بروز مشکل فنی، پس از اتمام تحقیقات اعلام می شود. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
مرز خسروی برای اربعین باز نمی شود

مرز خسروی برای اربعین باز نمی شود مشاور عالی استاندار و جانشین استاندار کرمانشاه در ستاد اربعین اعلام کرد: مرز خسروی قصرشیرین امسال با وجود تلاش مسئولان کشوری و استانی بازگشایی نخواهد شد.
به گزارش ایرنا ، روابط عمومی استانداری کرمانشاه روز چهارشنبه به نقل از جعفر همتی در ستاد اربعین افزود: با وجود تلاشها و رایزنیهای گسترده رحمانی فضلی وزیر کشور، ذوالفقاری معاون امنیتی وزارت کشور، حیدری دبیر ستاد اربعین کشور و پیگیریهای مجدانه استاندار کرمانشاه و پیگیریهای مسجدی سفیر ایران در عراق و مسئولان قرارگاه رمضان، امروز و در جلسه ستاد اربعین کشور عنوان شد که متاسفانه دولت عراق آمادگی لازم را برای بازگشایی مرز خسروی ندارد. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
راهنمای خرید وسایل آبمیوه گیری و مخلوط کن

راهنمای خرید وسایل آبمیوه گیری و مخلوط کن کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی کیفیت 480 کیفیت 284 ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
دفاع مطهری ازحضوربانوان درورزشگاه مقابل دادستان کل

دفاع مطهری ازحضوربانوان درورزشگاه مقابل دادستان کل علی مطهری با تقدیر از موضع دادستان کل در خصوص حضور تماشاگران زن در بازی ایران و بولیوی، گفت: مصادیق شما مسابقات فوتبال را شامل نمی شود.
به گزارش تابناک ورزشی، نایب رییس مجلس شورای اسلامی در واکنش به اظهارات دادستان کل کشور درباره حضور زنان در ورزشگاه ها، گفت: قاعدتا حضور بانوان در مسابقاتی مثل شنا، کشتی، بسکتبال و شاید والیبال مردان اشکال شرعی دارد اما در مسابقات فوتبال به نظر می رسد مطابق این ملاک نباید اشکال شرعی وجود داشته باشد.
علی مطهری در یادداشتی با عنوان سخنی با دادستان کل کشور که در اختیار خبرگزاری ها قرار داد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 12 ساعت پیش
انهدام باند جعل ویزا در اهواز/ دستگیری 5 نفر

انهدام باند جعل ویزا در اهواز/ دستگیری 5 نفر فرمانده انتظامی استان خوزستان از انهدام باند جعل ویزا در اهواز خبر داد.
به گزارش میزان سردار حیدر عباس زاده اظهارداشت: ماموران پلیس امنیت عمومی استان خوزستان با پایش تخصصی از فعالیت یک باند جعل ویزا مطلع شدند.
این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: ماموران پلیس با انجام اقدامات اطلاعاتی، مخفیگاه متهمان را در یکی از مناطق شهرستان اهواز شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی در یک عملیات غافلگیرانه اعضای 5 نفره این باند را دستگیر کردند.
سردار عباس زاده گفت: در بازرسی از مخفیگاه جاعلان 163 برگ ویزا جعلی، 95 جلد گذرنامه، 48 گذرنامه با الصاق ویزا جعلی و دو مهر کشف شد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
کشف بسته ای مشکوک در نزدیکی پارلمان انگلیس

کشف بسته ای مشکوک در نزدیکی پارلمان انگلیس پلیس لندن با پیدا کردن بسته ای مشکوک در نزدیکی ساختمان پارلمان انگلیس، عبور و مرور در خیابان های اطراف آن را محدود کرد و برای بررسی اولیه محتویات بسته، از یک ربات کنترل از راه دور استفاده کرده است.
به گزارش فارس، در پی پیدا شدن بسته ای مشکوک در نزدیکی ساختمان پارلمان انگلیس در منطقه وست مینیستر لندن، خیابان های اطراف این ساختمان مسدود شد.
مأموران پلیس و آتش نشانی برای بررسی این بسته مشکوک، راهی محل شده اند. از نمایندگان پارلمان خواسته شده که تا حل و فصل ماجرا، درون ساختمان بمانند.
ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
یک مقام خزانه داری آمریکا به جاسوسی متهم شد

یک مقام خزانه داری آمریکا به جاسوسی متهم شد ناتالی مِی ادواردز از مقامات وزارت خزانه داری آمریکا متهم است که اسناد محرمانه مربوط به پاول مانافورت رئیس ستاد تبلیغاتی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را به سفارت روسیه در واشنگتن داده است.
آنطور که بازپرس های فدرال مستقر در نیویورک گفته اند، این مقام وزارت خزانه داری آمریکا، اسناد مزبور را به یکی از خبرنگاران بازفید هم داده است. خانم ادواردز امروز عصر در برابر قاضی دادگاه فدرال ویرجینیا از خود دفاع خواهد کرد.
پاول مانافورت چندی است که به اتهام فرار مالیاتی در دادگاه های آمریکا رفت و آمد می کند؛ اخیراً بازرس مولر بازرس ویژه پرونده دخالت ادعایی روسیه در انتخابات سال 2016 آمریکا ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
بازتاب رسانه ای دیدار زنگنه با وزیر انرژی روسیه

بازتاب رسانه ای دیدار زنگنه با وزیر انرژی روسیه رسانه های روسی به دیدار غیرمنتظره وزیر نفت ایران از روسیه و مذاکراتش با همتای روسی خود پرداختند و خاطرنشان کردند: وزیر انرژی روسیه و نفت ایران درخصوص همکاری دو کشور در عرصه سوخت و انرژی، وضعیت بازار جهانی نفت و امکان تنظیم تولید نفت در چارچوب توافق های اوپک گفت وگو کردند.
شبکه تلویزیونی راشاتودی که بیشتر دیدگاه های دولت روسیه را برای مخاطبان انگلیسی زبان خود بیان می کند، در گزارشی با عنوان نوواک با وزیر نفت ایران دیدار کرد ، به تشریح مذاکرات دو طرف پرداخت.
رسانه روسی خاطرنشان کرد: وزیر انرژی روسیه و نفت ایران درخصوص همکاری دو کشور در عرصه سوخت و انرژی ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
آمریکا در سوریه تروریست استخدام می کند

آمریکا در سوریه تروریست استخدام می کند آمریکا در سوریه با حقوق ماهیانه 600 دلار اقدام به استخدام تروریست می کند.
به گزارش ایرنا، رسانه های سوریه روز چهارشنبه به نقل از منابع آگاه اعلام کردند که نظامیان آمریکایی از 20 روز پیش طرح گسترده ای را در اردوگاه الرکبان در استان 'حمص' برای جذب جوانان ساکن آن با حقوق ماهیانه 600 دلار آغاز کرده اند.
این جوانان با پوشیدن لباس نظامیان آمریکایی در اردوگاه التنف آموزش نظامی می بینند.
خبرگزاری اسپوتنیک نیز در این باره نوشت: این اقدام آمریکا نشان می دهد که واشنگتن قصد دارد به جای خروج نیروهای خود از سوریه آن ها را در این کشور تقویت کند. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
انیمشین کوتاه چوپان ستاره ها

انیمشین کوتاه چوپان ستاره ها کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی کیفیت 480 کیفیت 284 ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
وقوع زلزله 4.5 ریشتری در سیستان و بلوچستان

وقوع زلزله 4.5 ریشتری در سیستان و بلوچستان ساعتی پیش زمین لرزه ای به بزرگی 4.5 ریشتر سیستان و بلوچستان را لرزاند
گزارش مقدماتی زمین لرزه بدین شرح است:
بزرگی: 4.5
محل وقوع: استان سیستان و بلوچستان - حوالی پارود
تاریخ و زمان وقوع به وقت محلی: 1397/07/25 18:23:35
طول جغرافیایی: 61.48
عرض جغرافیایی: 26.5
عمق زمین لرزه: 19 کیلومتر
نزدیک ترین شهرها:
23 کیلومتری پارود (سیستان و بلوچستان)
26 کیلومتری سرباز (سیستان و بلوچستان)
28 کیلومتری آشار (سیستان و بلوچستان)
نزدیکترین مراکز استان:
338 کیلومتری زاهدان
521 کیلومتری بندرعباس ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
جان حافظان طبیعت قربانی کمبود امکانات/ دولت اعتبارات حوزه محیط بانی را در بودجه 98 افزایش دهد

جان حافظان طبیعت قربانی کمبود امکانات/ دولت اعتبارات حوزه محیط بانی را در بودجه 98 افزایش دهد یحیی کمالی پور در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به شهادت و زخمی شدن سه محیط بان استان گلستان گفت: متاسفانه محیط بانان با کمبود شدید تجهیزات و امکانات پیشرفته مواجه هستند و امکانات آنها جوابگوی حفاظت از حیات وحش و انجام ماموریت ها نیست این در حالی است که به طور مداوم خطرات زیادی از ناحیه شکارچیان غیرمجاز آنها را تهدید می کند.
نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه بررسی لایحه حمایت از محیط بانان در مرحله نهایی قرار دارد، افزود: با توجه به مشکلاتی که محیط بانان در مواجهه با شکارچیان غیرمجاز در استفاده از سلاح دارند با تصویب این لایحه فرآیند ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
واکسینه شدن ادارات با شناسایی روزنه وعوامل رشوه

واکسینه شدن ادارات با شناسایی روزنه وعوامل رشوه غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت فساد اداری و رشوه در کشور،گفت: ادارات وسازمانها در کشور با خلاء قانونی روبرو نیستند اما هم اکنون با معضل عدم اصلاح سیستم های اداری در کشور روبرو هستیم واین در حالی است که پیاده نشدن پروژه دولت الکترونیک و گسترش مراجعات رودرو ،کنترل امور اداری در سازمانها و ادارات را بسیار مشکل زا کرده است.
چانه زنی و مراجعات حضوری عاملی برای ایجادفساد اداری
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تا زمانی که اموراداری با چانه زنی و مراجعات حضوری ادامه داشته باشد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
ادعای گلرسابق پرسپولیس:از بالا دستور حذف مرا دادند

ادعای گلرسابق پرسپولیس:از بالا دستور حذف مرا دادند ماه ها از سوشا مکانی خبری نبود تا اینکه دیروز ماجرای پارگی رباط صلیبی او در لیگ نروژ همه را شوکه کرد؛ دروازه بان باتجربه و البته خبرساز فوتبال ایران در شرایطی این مصدومیت سخت را پشت سر خواهد گذاشت که در فاصله 4 هفته تا پایان لیگ برتر نروژ تیمش در صدرجدول قرار دارد و مدعی قهرمانی است. از این رو مکانی تاکنون بیشترین تعداد کلین شیت را ثبت کرده و امیدوار بود این روند خوب را ادامه دهد.
به گزارش تابناک ورزشی، مکانی در مصاحبه تازه اش درباره دستور مقامات بالا برای حذفش از تیم ملی گفته است! او کی روش را بی تقصیر می ماند.
در اروپا قهرمان کشی وجود ندارد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
کیفرخواست متهمان نصب بنر جنجالی صادر شد

کیفرخواست متهمان نصب بنر جنجالی صادر شد دادستان عمومی و انقلاب شیراز گفت: کیفرخواست چهار تن از متهمان نصب بنر موهوم سربازان رژیم صهیونیستی در میدان نمازی شیراز به اتهام تبلیغ علیه نظام صادر و پرونده آنها به دادگاه ارسال شد.
به گزارش ایرنا، روابط عمومی دادگستری کل استان فارس چهارشنبه به نقل از علی صالحی افزود: پس از انتشار مطالب مربوط به نصب بنر موهوم در فضای مجازی و توهین انجام شده پرونده ای در دادسرای شیراز تشکیل و تحقیقات در این رابطه آغاز شد.
وی گفت: پرونده در دادسرای عمومی و انقلاب شیراز با نظارت مستقیم دادستان در شعبه ویژه بازپرسی رسیدگی شد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
نارضایتی جنسی از دلایل اصلی طلاق است

نارضایتی جنسی از دلایل اصلی طلاق است رئیس مرکز پژوهش های علوم اسلامی انسانی صدرا نارضایتی جنسی و نبود آموزشهای مناسب را از دلایل اصلی طلاق در جامعه ایران دانست.
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام رضا غلامی در نخستین کنگره ملی خانواده که امروز با حضور رییس سازمان تبلیغات اسلامی و 700 نفر از نمایندگان سازمانهای مردم نهاد حوزه ازدواج برگزار شد، طلاق را عامل فروپاشی خانواده دانست و گفت: این مسأله خسارات جبران ناپذیر و ادامه داری به همراه دارد چرا که این پدیده مثل یک ویروس کشنده به جان سلول بنیادی جامعه می افتد.
وی کمرنگ شدن سنت های گذشته، رواج سبک زندگی غربی ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 19 ساعت پیش
دونرخی کردن بنزین از سوی دولت ممنوع است

دونرخی کردن بنزین از سوی دولت ممنوع است عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی معتقد است که دونرخی کردن بنزین از سوی دولت ممنوع است.
عبدالله سامری عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به انتشار برخی اخبار مبنی بر احتمال دونرخی شدن بنزین تا پایان سالجاری، گفت: به هیچ وجه موضوع دونرخی شدن بنزین نه از سوی دولت و نه مجلس مطرح نیست.
وی افزود: طبق مصوبه مجلس و براساس قانون بودجه سال 97، دولت موظف شده تا نرخ بنزین را تا پایان سالجاری ثابت نگه دارد و هرگونه تغییر و یا افزایش قیمت بنزین ممنوع و خلاف مصوبه مجلس شورای اسلامی است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 19 ساعت پیش
انتقاد مطهری از جایگزینی یک شهادت به جای ولادت

انتقاد مطهری از جایگزینی یک شهادت به جای ولادت نایب رییس مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اقدام شورای فرهنگ عمومی در حذف مناسبت روز هفتم صفر یعنی ولادت امام موسی کاظم(ع) از تقویم و جایگزینی شهادت امام حسن مجتبی(ع)، گفت: صدا و سیما که اشتهایی سیری ناپذیر برای عزاداری و مداحی دارد روزی را که به مناسبت میلاد امام موسی کاظم (ع) باید روز شادی باشد به استناد یک روایت ضعیف تبدیل به روز عزا می کند.
به گزارش ایسنا، علی مطهری در یادداشتی با عنوان تصمیم نادرست ، نوشت:
از کارهای نادرست شورای فرهنگ عمومی که زیرمجموعه شورای عالی انقلاب فرهنگی است این است که از سال 1396 مناسبت روز هفتم صفر یعنی ولادت امام موسی کاظم علیه السلام را از تقویم کشور ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: مذهبی انتشار : 1 روز و 19 ساعت پیش
ترامپ: من به اوکراین سلاح دادم، اوباما بالش!

ترامپ: من به اوکراین سلاح دادم، اوباما بالش! دونالد ترامپ تاکید کرد که برخورد او با روسیه نسبت به هر رئیس جمهور دیگری در تاریخ مدرن آمریکا "سرسختانه تر" بوده و از نظر او تحقیقات رابرت مولر بازرس ویژه پرونده مربوط به ارتباط ترامپ با روسیه عملا در جهت هدف روسیه در ایجاد بذر اختلاف در آمریکا عمل کرده است.
به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه ای با شبکه فاکس بیزینس نیوز گفت: هیچ کس به اندازه من در مقابل روسیه سرسخت تر نبوده است. دستکم با اطمینان می گویم که هیچ رئیس جمهوری در دوران نیمه مدرن آمریکا سرسختی که من نشان داده ام را نداشته است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 19 ساعت پیش
قبرستانی در خیابان آجودانیه تهران

قبرستانی در خیابان آجودانیه تهران گزارش کامل از گزیده خبرهای امروز تابنا ک با تو را با کلیک بر تیتر آن بخوانید.
قبرستانی در خیابان آجودانیه تهران +عکس
هر آنچه باید از راه اندازی تهیه غذای خانگی بدانید
چیدمان اتاق غذاخوری به سبک مدرن
دوچرخه هوشمند گوگل
شوخی زشت سناتور آمریکایی با ایرانی ها
تماس مارادونا با لیونل مسی برای عذرخواهی+عکس
مهارت بز ها در بالا رفتن از دیوار صاف +تصاویر
قیمت ماکسیما در بازار + جدول
جشن تولد متفاوت پسر بازیکنی که دستمزد میلیاردی دارد+عکس
خطرناک ترین ورزش جهان+عکس
معروف ترین قربانیان اسیدپاشی کشورمان بازیگر شد +عکس ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 19 ساعت پیش
موش های صحرایی برهنه، کلیدی برای درمان سرطان

موش های صحرایی برهنه، کلیدی برای درمان سرطان کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی کیفیت 480 کیفیت 284 ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش
بررسی مشکل پذیرش رشته های پزشکی در کمیسیون آموزش

بررسی مشکل پذیرش رشته های پزشکی در کمیسیون آموزش عضو کمیسیون آموزش گفت: طی دو هفته آینده موضوع مشکلات پیش آمده درخصوص پذیرش داوطلبان در رشته های پزشکی دانشگاه آزاد بررسی خواهد شد.
به گزارش مهر، حجت الاسلام علیرضا سلیمی گفت: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در اسرع وقت موضوع مشکلات پیش آمده درخصوص پذیرش داوطلبان در رشته های پزشکی دانشگاه آزاد را بررسی می کند.
وی افزود: این موضوع طی دو هفته آینده در کمیسیون مطرح خواهد شد.
به گزارش خبرنگار مهر، طی روزهای گذشته اسامی برخی از داوطلبان رشته های پزشکی دانشگاه آزاد به عنوان ذخیره اعلام و تعدادی از واحدهای این دانشگاه اقدام به ثبت نام این افراد کردند اما پس از این روند ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 21 ساعت پیش
اسید پاشی روی یک پزشک در تهران

اسید پاشی روی یک پزشک در تهران راکب یک موتور سیلکت در اتوبان امام علی تهران 4 لیتر اسید را روی یک پزشک متخصص ریخت.
به گزارش فارس، سه روز قبل فردی ناشناس در اتوبان امام علی تهران اقدام به اسید پاشی بر روی یک پزشک مرد متخصص اورولوژی کرده است.
فرد اسید پاش که راکب موتورسیکلت بوده است با استفاده از ترافیک در اتوبان به خودروی این آقای پزشک نزدیک شده و حدود 4 لیتر اسید را روی صورت و بدن وی می ریزد.
این متخصص اورولوژی متولد 1354 و دارای یک فرزند است که تمام وقت خود را در یک بیمارستان دولتی تهران طبابت می کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 21 ساعت پیش
خوردن گراز زنده توسط شیرها

خوردن گراز زنده توسط شیرها کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی کیفیت 480 کیفیت 284 ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 21 ساعت پیش
دولت نقشی در قیمت گذاری میوه ندارد

دولت نقشی در قیمت گذاری میوه ندارد وزیر جهاد کشاورزی گفت: نرخ پیشنهادی خرید تضمینی گندم برای سال زراعی جاری را به دولت اعلام کرده ایم و منتظر تصمیم نهایی شورای اقتصاد هستیم.
به گزارش ایرنا، محمود حجتی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران، افزود: قیمت خرید تضمینی گندم باید در شورای اقتصاد مطرح شود و امیدواریم دبیرخانه شورای اقتصاد که سازمان برنامه و بودجه است هرچه زودتر جلسه تشکیل دهد و نظر خود را به شورای اقتصاد بدهد.
وی با یادآوری اینکه وزارت جهاد کشاورزی موظف است پیشنهاد خود را در ارتباط با کشت های پاییزه تقدیم شورای اقتصاد کند ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 21 ساعت پیش
12 میلیون ایرانی در خطر استفاده از فیلترشکن!ا

12 میلیون ایرانی در خطر استفاده از فیلترشکن!ا تقریبا از همان زمان که اینترنت به ایران وارد شد و گسترش یافت، موضوع فیلترینگ با هدف جلوگیری از دسترسی کاربران به وبگاه های مغایر با قوانین و سیاست های جمهوری اسلامی ایران و از سوی دیگر رواج VPN و فیلترشکن نیز مطرح شد. اما فیلترینگ زمانی شکل جدی تری به خود گرفت که شبکه های اجتماعی و وب سایت هایی مانند فیس بوک، یوتیوب و توییتر فیلتر شدند.
فیلترشکن ها مجموعه ای از روش ها و نرم افزارهای مختلف هستند که برای عبور از فیلتر از آن استفاده می شود. البته بعضی از فیلترشکن ها کاربرد امنیتی دارند، یعنی با عوض کردن آی پی آدرس فرد موردنظر، جلوی هک شدن را می گیرند ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 2 روز و 0 ساعت پیش
دیدار جمعی از نخبگان علمی با رهبر انقلاب

دیدار جمعی از نخبگان علمی با رهبر انقلاب جمعی از نخبگان علمی کشورمان صبح روز چهارشنبه با رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.
به گزارش ایسنا، جمعی از نخبگان علمی کشورمان، شامل رؤسای شرکت های دانش بنیان، نخبگان بازگشته به کشور، نفرات برتر المپیادها و آزمون ها و جشنواره های علمی، پژوهشگران برگزیده ی دانشگاه ها، استعدادهای درخشان و نفرات برتر آزمون سراسری سال 97، صبح امروز (چهارشنبه) در حسینیه ی امام خمینی (رحمه الله) با رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.
این دیدار هم اکنون با ارائه دیدگاه های تعدادی از حاضران در محضر رهبر انقلاب در حال برگزاری است.
اخبار و تصاویر تکمیلی متعاقباً منتشر خواهد شد. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 0 ساعت پیش
تحریم عربستان شدت گرفت

تحریم عربستان شدت گرفت موج اعتراضات نسبت به نقش پررنگ عربستان در پرونده جمال خاشقچی روزنامه نگار این کشور که عرصه اقتصاد عربستان را هم درنوردیده است، با اعلام چندین شخصیت سرشناس و شرکت های معتبر برای تحریم حضور در کنفرانس سرمایه گذاری موسوم به 'داووس صحرا' وارد مرحله وخیم تری شد.
به گزارش ایرنا به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره قطر، صندوق بین المللی پول بامداد چهارشنبه اعلام کرد، کریستین لاگارد، رئیس این صندوق سفر خود به خاورمیانه از جمله ریاض را به تعویق انداخته است.
لاگارد روز شنبه گذشته در اندونزی گفته بود که در نظر ندارد برنامه سفر خود را تغییر دهد اما از گزارش رسانه ها درباره ناپدیدشدن خاشقچی می ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 1 ساعت پیش
یوتیوب دچار اختلال فنی شد

یوتیوب دچار اختلال فنی شد یوتیوب به عنوان معروف ترین وبگاه بارگذاری و تماشای ویدئو بامداد چهارشنبه با اختلال غیر منتظره فنی رو به رو شده است.
به گزارش رویترز، کاربران این شبکه پرطرفدار اجتماعی اعلام کردند که ویدیوهای این شبکه پخش نمی شود، و سرور این پایگاه اینترنتی دچار مشکل شده است.
گوگل به عنوان مالک این وبگاه، بدون اشاره به جزئیات اختلال فنی به وجود آمده در یوتیوب اعلام کرد که متخصصان آن در حال رفع مشکلات به وجود آمده هستند.
یوتیوب (YouTube) یک پایگاه اینترنتی است که از سال 2005 آغاز به کار کرده است و دارای چند ویژگی مهم از جمله جست و جوی تماشای ویدئو است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 2 روز و 1 ساعت پیش
جنجال تابلوی نقاشی جدید ترامپ در کاخ سفید

جنجال تابلوی نقاشی جدید ترامپ در کاخ سفید گزارش کامل از گزیده خبرهای امروز تابنا ک با تو را با کلیک بر تیتر آن بخوانید.
تابلوی نقاشی جدید ترامپ در کاخ سفید جنجال به پا کرد +عکس
زنان زنگبار فضای خود را پس می گیرند
علاقه روحانی مشهور به قلیان +عکس
جمله عجیب در ورزشگاه آزادی+عکس
دستگیری دزدانی با لباس پلیس +عکس
حضور پلیس خانم روی سکوهای ورزشگاه آزادی +عکس
پوشش سفیر سنگال در دیدار با روحانی +عکس
عجیب ترین روش جاسازی مواد مخدر +عکس
بیماری نادر پسر 9 ساله +عکس
پرویز پرستویی تماشاگر تمرینات کشتی گیران +عکس
کشف لامبورگینی 24 میلیاردی قاچاق در شیراز ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 1 ساعت پیش
نمایندگان با خیال راحت طرح شفافیت آرا را امضا کنند

نمایندگان با خیال راحت طرح شفافیت آرا را امضا کنند سخنگوی شورای نگهبان گفت: نمایندگان با خیال راحت طرح شفافیت آرا را امضا و بر اساس آن عمل کنند، شورای نگهبان هم ورود نخواهد کرد.
به گزارش ایلنا، عباسعلی کدخدایی درباره طرح شفافیت آرای نمایندگان، اظهار کرد: این طرح خیلی خوبی است. ما که اعلام کردیم و همان موقع هم اعلام کردیم و توییت آن را هم زدیم و حمایت هم کردیم و گفتیم که کار خوبی است.
وی در واکنش به این اظهارنظر که برخی معتقدند شفافیت آرای نمایندگان ممکن است در نظارت های شورای نگهبان تاثیر بگذارد و باعث رد صلاحیت نمایندگان در سال های بعد شود ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 2 ساعت پیش
بحث حذف یارانه دهک های بالا دوباره داغ شد

بحث حذف یارانه دهک های بالا دوباره داغ شد عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: دولت باید به منظور کنترل بازار و کاهش نقدینگی به سمت کوپن و کالابرگ پیش برود.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، عزت الله یوسفیان ملا، با اشاره به لزوم قطع یارانه دهک های بالای جامعه، اظهار کرد: پرداخت یارانه نقدی به شدت تورم زا است، به نحوی که ماهانه 42 هزار میلیارد تومان نقدینگی در کشور سرگردان می شود که این رقم معادل 8 درصد نقدینگی کل کشور است.
وی افزود: دولت باید به منظور کنترل بازار و کاهش نقدینگی به سمت کوپن و کالابرگ پیش برود.
یوسفیان ملا با اشاره به بسته حمایتی دولت برای حمایت از اقشار کم درآمد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 2 ساعت پیش
خروپف زنان؛ شدیدتر از مردان

خروپف زنان؛ شدیدتر از مردان نتایج تازه ترین بررسی ها نشان می دهد، زنان با صدای بلندتری نسبت به مردان خروپف می کنند و این عارضه در آنها به شکل شدیدتری بروز پیدا می کند.
به گزارش فارس، به نقل از دیلی میل، نتایج تازه ترین بررسی ها نشان می دهد، زنان با صدای بلندتری نسبت به مردان خروپف می کنند.
براساس داده های موجود، بیش از یک سوم زنان 24 تا 35 سال، سه شب در هفته را به مراتب بدتر از مردان خروپف می کنند.
کارشناسان بهداشتی طی یک بررسی که در ماه ژوئیه منتشر شد هشدار دادند، بزرگسالانی که در خواب خروپف می کنند و در پی آن خواب آسوده ندارند ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 2 ساعت پیش
مردی با خودرو همسرش را له کرد

مردی با خودرو همسرش را له کرد چکیده مهمترین حوادث و رویدادهای اجتماعی شبانه روز گذشته به شرح زیر است:
ایران:
محاکمه دامادی که برادرزنش را کشت
مردم سالاری:
سرقت مسلحانه از یک طلافروشی در کرج ناکام ماند
جام جم:
تعداد مجروحان انفجار آرادان به 21 نفر رسید
جوان:
مرگ دلخراش پسر 14 ساله هنگام کبوتر بازی
آرمان:
کلاهبرداری با شگرد اسکیمر
قانون:
مردی با خودرو همسرش را له کرد
خراسان:
ماجرای قرص سمی در صحنه قتل!
ابتکار:
کارگر 40 ساله جان خود را در چاه از دست داد
عصر ایرانیان:
کشف مواد مخدر در قالب بسته های چایی و پسته ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: حوادث انتشار : 2 روز و 2 ساعت پیش
کارگر 40 ساله جان خود را در چاه از دست داد

کارگر 40 ساله جان خود را در چاه از دست داد سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران از سقوط مرگبار کارگری در یک چاه عمیق در بازار تهران خبر داد.
به گزارش ابتکار، جلال ملکی سخنگوی آتش نشانی شهر تهران اظهار داشت: ساعت 13:14روز سه شنبه طی تماس فردی با سامانه 125 آتش نشانی شهر تهران ماموران آتش نشانی در جریان سقوط کارگری در چاهی در بازار آهنگران، کوچه کلانتری قرار گرفتند.
وی در ادامه گفت: آتش نشانان پس از دریافت این خبر بلافاصله راهی محل حادثه شدند و عملیات امداد و نجات آغاز شد.
در بررسی های اولیه مشخص شد که در بخش محوطه پشتی این پاساژ چاهی 40 متری قرار دارد که یکی از کارگران برای تعمیر وارد چاه شده ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: حوادث انتشار : 2 روز و 3 ساعت پیش
تصادف سرویس کارگران با کامیون درمحور بم زاهدان

تصادف سرویس کارگران با کامیون درمحور بم زاهدان برخورد مینی بوس با تریلی در محور بم زاهدان 13 مصدوم برجای گذاشت.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، حدود ساعت 23 سه شنبه 24 مهر، یک دستگاه مینی بوس با یک دستگاه تریلی در محور بم-زاهدان برخورد کرد.
مینی بوس حامل کارگران یکی از کارخانجات خودروسازی مستقر در ارگ جدید بم بود.
مرکز اورژانس و فوریتهای پزشکی اعلام کرد در این حادثه 13 نفر مصدوم شدند که با استفاده از 4 دستگاه آمبولانس به بیمارستان منتقل شدند.
علت حادثه تاکنون اعلام نشده است . ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: حوادث انتشار : 2 روز و 3 ساعت پیش
افزایش مصدومان حادثه کارخانه گرمسار به 21 نفر

افزایش مصدومان حادثه کارخانه گرمسار به 21 نفر نماینده مردم گرمسار و آرادان از افزایش مصدومان حادثه کارخانه صباباتری آرادان به 21 نفر خبر داد.
به گزارش اینسا، غلامرضا کاتب از اعزام سریع تیم های امدادی به محل حادثه خبر داد و اظهار کرد: یک دستگاه بالگرد، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و 10 آمبولانس به محل اعزام شدند.
وی با اشاره به سوختگی بالای برخی مصدومان تصریح کرد: دو نفر از مصدومان به بیمارستان سوانح و سوختگی در تهران اعزام شدند.
کاتب از تماس تلفنی خود با دکتر کولیوند رئیس اورژانس کشور خبر داد و خاطرنشان کرد: همه امکانات و مقدمات با همکاری اورژانس کشور و دستگاه های امدادرسان برای درمان مصدومان سانحه فراهم شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: حوادث انتشار : 2 روز و 3 ساعت پیش
جنگ سیاسی تمام عیار استرالیا علیه فلسطین

جنگ سیاسی تمام عیار استرالیا علیه فلسطین دولت جدید افراط گرای استرالیا به هدایت اسکات موریسون ، جنگ سیاسی تمام عیاری را علیه فلسطین به راه انداخته که آخرین مورد آن رای منفی کانبرا به قطعنامه سازمان ملل برای تحویل ریاست گروه کشورهای در حال توسعه 77 به فلسطین بود.
به گزارش ایرنا، استرالیا در نخستین گام علیه فلسطین در تیرماه سال جاری کمک مالی 7.4 میلیون دلاری خود علیه فلسطین را قطع کرد.
این کشور که بشدت در منازعات سیاسی داخلی درگیر است، در هفته جاری در گام دیگری اعلام کرد سفارت خود را در سرزمینن اشغالی از تل آویو به بیت المقدس منتقل می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 3 ساعت پیش
زمین لرزه ای به بزرگی 4.9 ریشتر قصرشیرین را لرزاند

زمین لرزه ای به بزرگی 4.9 ریشتر قصرشیرین را لرزاند زمین لرزه ای به بزرگی 4.9 ریشتر ساعت 06 و 46 دقیقه بامداد چهارشنبه حوالی شهر قصرشیرین واقع در استان کرمانشاه را لرزاند.
به گزارش ایرنا، مرکز لرزه نگاری کشوری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران اعلام کرد: این زمین لرزه که در عمق 10 کیلومتری از سطح زمین به ثبت رسیده، در طول جغرافیایی 45.53 و عرض جغرافیایی 34.46 رخ داده است.
تاکنون از تلفات احتمالی این زلزله خبری منتشر نشده است.
قصرشیرین در 142 کیلومتری غرب کرمانشاه واقع است و 27 هزار نفر جمعیت دارد.
زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان سال 96 در 11 کیلومتری بخش ازگله و 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه 620 کشته و 12 هزار و ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 3 ساعت پیش
تلفات طوفان مایکل در آمریکا به 30 نفر افزایش یافت

تلفات طوفان مایکل در آمریکا به 30 نفر افزایش یافت براساس آخرین آمار از مقامات محلی که رسانه ها منتشر کردند عبور طوفان مایکل از چهار ایالت در جنوب آمریکا دست کم سی کشته برجا گذاشت.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از خبرگزاری فرانسه، براساس آخرین آمار از مقامات محلی که رسانه ها منتشر کردند عبور طوفان مایکل از چهار ایالت در جنوب آمریکا دست کم سی کشته برجا گذاشت.
تامی فورد از مقامات محلی فلوریدا اعلام کرد با کشف 12 جسد دیگر تعداد قربانیان در این ایالت به بیست نفر افزایش یافت.
این طوفان درجه چهار همچنین یک کشته در جورجیا، سه کشته در کارولینای شمالی و شش کشته در ویرجینیا برجا گذاشته است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 3 ساعت پیش
نتیجه گفت وگوی پمپئو با سعودی ها درباره خاشقجی

نتیجه گفت وگوی پمپئو با سعودی ها درباره خاشقجی وزیر امور خارجه آمریکا در سفر به ریاض اعلام کرد که مقامات سعودی به اجرای تحقیقات شفاف درباره جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی اعلام پایبندی کردند.
به گزارش مهر به نقل از المیادین، وزیر امور خارجه آمریکا با اعلام اینکه در دیدار با مقامات سعودی مذاکرات مستقیم و صریحی درباره جمال خاشقجی داشته است، گفت: سران سعودی به اجرای تحقیقات لازم و شفاف در زمان مناسب اعلام پایبندی کردند.
مایک پمپئو که به ریاض سفر کرده است در عین حال افزود مقامات سعودی اعلام کردند که هیچ گونه اطلاعی از حوادث مورد وقوع در داخل کنسولگری عربستان در استانبول ندارند. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 3 ساعت پیش
هویت 5 نفر از مظنونان به قتل خاشقجی افشا شد

هویت 5 نفر از مظنونان به قتل خاشقجی افشا شد رسانه های آمریکایی اعلام کردند مقامات ترکیه در تحقیقات مربوط به ناپدید شدن جمال خاشقجی هویت پنج مظنون را مشخص داده اند که چهار نفر آنان با حکومت عربستان سعودی در ارتباطند.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از اسپوتنیک، به نوشته نیویورک تایمز یکی از آنها از دست اندرکاران دفتر محمد بن سلمان ولیعهد عربستان و دیگری نیز پزشک متخصص پزشکی قانونی با پست رده بالا در وزارت کشور عربستان است.
سه مظنون دیگر نیز با تیم امنیتی شاهزاده عربستانی مرتبط بوده اند.
یکی از مظنون ها ماهر مترب است که دیپلمات سعودی در سفارت لندن در سال 2007 بوده است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 4 ساعت پیش
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا یک گزینه جایگزین هیلی

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا یک گزینه جایگزین هیلی تارنمای خبری پولیتیکو بامداد چهارشنبه گزارش داد که هدر نوئرت سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا از گزینه های جایگزینی نیکی هیلی نماینده پیشین این کشور در سازمان ملل متحد است.
به گزارش ایرنا به نقل از این رسانه، وی که همزمان معاونت موقت وزیر امور خارجه در امور دیپلماسی عمومی را عهده دار است، به علت اتخاذ مواضعی همسو در طول دوران فعالیتش، به محبوبیت قابل توجهی در میان اعضای کاخ سفید و مشاوران رئیس جمهوری آمریکا دست یافته است.
نوئرت پیش از این در خبرگزاری فاکس نیوز عضویت داشته است؛ شبکه ای که مورد توجه و عنایت ویژه دونالد ترامپ قرار دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 4 ساعت پیش
گروه هفت خواستار تحقیقات شفاف درباره خاشقچی

گروه هفت خواستار تحقیقات شفاف درباره خاشقچی وزیران خارجه گروه هفت با درخواست تحقیقات شفاف در پرونده خاشقچی، تاکید کردند که عاملان این حادثه باید به سزای اعمالشان برسند.
به گزارش فارس، کشورهای عضو گروه هفت (G7) خواستار تحقیقات شفاف در جریان پرونده مفقود شدن جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد سعودی، شدند.
وزیران خارجه کشورهای گروه هفت بامداد چهارشنبه با صدور بیانیه ای مشترک ضمن ابراز نارضایتی شدید از این حادثه، از آنکارا و ریاض خواستند که تحقیقات حول این پرونده را شفاف انجام دهد.
به نوشته خبرگزاری فرانسه، در این بیانیه کشورهای کانادا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، ژاپن، بریتانیا ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 4 ساعت پیش
از صادرات 25 هزار تن برنج چمپا به شوروی تا وضعیت پیچیده اقتصاد ونزوئلا

از صادرات 25 هزار تن برنج چمپا به شوروی تا وضعیت پیچیده اقتصاد ونزوئلا به گزارش تابناک اقتصادی ، تاریخ اقتصاد ایران و جهان آینه ای است تمام نما از رویدادهای اقتصادی که در گذشته رخ داده است و بیانگر ریشه های تاریخی بسیاری از واقعیت های امروز ایران و جهان است. موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی بیست و پنجمین روز مهر ماه پرداخته می شود که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
25 مهر 1336 ، ایران به شوروی 25 هزار تن برنج چمپا صادر کرد و در عوض آن شکر از شوروی وارد کرد.
25 مهر 1338 ، بانک اقتصادی ایران به صورت بانکی صددرصد ایرانی و بدون حضور سهامداران بیگانه ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 4 ساعت پیش
آشنایی با جبران خسارت ناشی از بازداشت متهم

آشنایی با جبران خسارت ناشی از بازداشت متهم قانون آیین دادرسی کیفری مصوب سال 1392 با تأثیرپذیری از الگوی جهانی دادرسی عادلانه و استفاده از مطالعات تطبیقی با اتخاذ رویکردهای نوین از نظام دادرسی تفتیشی در مرحله تحقیقات مقدماتی فاصله گرفته است. در این میان، مقررات ناظر به حقوق دفاعی متهم، تحولات مهمی داشته و توجه و حمایت از آغاز فرایند کیفری (مرحله کشف جرم) مورد نظر قانونگذار قرار گرفته است.
به گزارش تابناک حق ملاقات با وکیل و پزشک و تماس تلفنی با بستگان در مرحله دخالت ضابطان دادگستری از جمله حقوق متهم است همچنین حقوق متهم در مرحله تحقیقات مقدماتی به مفهوم خاص (نزد بازپرس) به طور کامل متحول شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 4 ساعت پیش
گلوله سرگردان هم به مصائب اهوازی ها اضافه شد

گلوله سرگردان هم به مصائب اهوازی ها اضافه شد کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 7 ساعت پیش
روزنما: لباس جالب سفیر ژاپن در دیدار با ظریف

روزنما: لباس جالب سفیر ژاپن در دیدار با ظریف کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 7 ساعت پیش
مهریه، تضمین خانواده یا اسباب زندانی شدن/ بوی امید اقتصادی در دیدار چهره های اقتصادی و روحانی/دولت در مقابل اذهان پرسشگر چه خواهد کرد؟

مهریه، تضمین خانواده یا اسباب زندانی شدن/ بوی امید اقتصادی در دیدار چهره های اقتصادی و روحانی/دولت در مقابل اذهان پرسشگر چه خواهد کرد؟ زندان زدایی از مهریه، جنجال شنود در شهرداری تهران!، ورود محدود زنان به ورزشگاه، ساز ناکوک زنگنه برای عرضه نفت بورسی، دردسر های بسته های شبانه، هلاکت طراح اصلی حادثه اهواز، شرط تاسیس دفتر اتحادیه اروپا در تهران، گروگانگیری بامدادی در میرجاوه، مصائب لیست سیاه FATF، مهلت دریافت سکه های پیش فروش، آفتی به نام سلبریتی های بی تعهد و نسخه واشنگتن و آنکارا برای ریاض از مواردی است که موضوع گزارش های خبری و تحلیلی روزنامه های امروز شده است.
به گزارش تابناک روزنامه های امروز چهارشنبه 25 مهرماه در حالی چاپ و منتشر شد که دستور رئیس قوه قضاییه برای رسیدگی بدون نوبت به درخواست های تعدیل مهریه با ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 9 ساعت پیش
از صف نشینی از 5 صبح برای دو حلقه لاستیک دولتی تا برترین کشور های پذیرنده سرمایه گذاری مستقیم خارجی

از صف نشینی از 5 صبح برای دو حلقه لاستیک دولتی تا برترین کشور های پذیرنده سرمایه گذاری مستقیم خارجی پیمانه اقتصادی، هر روز بسته ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان، همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر ها و رویداد های جذاب اقتصادی را گردآوری می کند.
به گزارش تابناک اقتصادی ؛ این پیمانه تیتر هایی همچون تقویت2232 واحدی شاخص کل بورس، سقوط شاخص سهام سعودی، آخرین اظهارنظر زنگنه درباره ی تحریم های نفتی، افت بهای نفت خام با رشد تولید نفت شیل آمریکا، فروش 70 دلاری هر بشکه نفت به گفته نوبخت، بکارگیری ارز ملی در تسویه حساب های روسیه و بریتانیا، ونزوئلا به دنبال حذف دلار از معاملات خود ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 9 ساعت پیش
از برترین کشور های پذیرنده سرمایه گذاری مستقیم خارجی تا صف نشینی از 5 صبح برای دو حلقه لاستیک دولتی

از برترین کشور های پذیرنده سرمایه گذاری مستقیم خارجی تا صف نشینی از 5 صبح برای دو حلقه لاستیک دولتی پیمانه اقتصادی، هر روز بسته ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان، همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر ها و رویداد های جذاب اقتصادی را گردآوری می کند.
به گزارش تابناک اقتصادی ؛ این پیمانه تیتر هایی همچون تقویت2232 واحدی شاخص کل بورس، سقوط شاخص سهام سعودی، آخرین اظهارنظر زنگنه درباره ی تحریم های نفتی، افت بهای نفت خام با رشد تولید نفت شیل آمریکا، فروش 70 دلاری هر بشکه نفت به گفته نوبخت، بکارگیری ارز ملی در تسویه حساب های روسیه و بریتانیا، ونزوئلا به دنبال حذف دلار از معاملات خود ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 9 ساعت پیش
کربلا نرفته ها ببینند/محمد حسین حدادیان

کربلا نرفته ها ببینند/محمد حسین حدادیان کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 10 ساعت پیش
همه صادرکنندگان به "نیما" احضار شدند

همه صادرکنندگان به "نیما" احضار شدند با دستور اخیر بانک مرکزی برای لغو معافیت صادرکنندگان به عراق و افغانستان که ارز خود را در بازار ثانویه عرضه نمی کردند، دیگر استثنایی برای عدم عرضه ارز ناشی از صادرات غیرنفتی به این بازار وجود ندارد. در این حالت ارز آنها نیز باید با نرخ بازار ثانویه عرضه شود، نه با نرخ بازار آزاد یا هیچ مقصد دیگری.
به گزارش ایسنا، اخیرا بانک مرکزی لغو بندی از بخشنامه ارزی در مورد صادرکنندگان به عراق و افغانستان را به وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرده است و براین اساس تاکید شده که تمامی صادرکنندگان موظف هستند درآمد صادراتی خود را مطابق با دستورالعمل و ضوابط اجرایی "رفع تعهد ارزی صادرکنندگان و برگشت ارز ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 10 ساعت پیش
فتاوای آیت الله سیستانی در مورد قاعده الزام

فتاوای آیت الله سیستانی در مورد قاعده الزام فتاوای آیت الله سیستانی
احکام برخی مسائل عقود و ایقاعات و حقوق ، اختلافی است و آرای علمای شیعه با دیگر مذاهب اسلامی در این موارد گاه بعضاً و گاه کلاً متفاوت است . لذا درباره نحوه رفتار شیعیان با غیر شیعیان در این مسائل پرسش می شود و فقیهان متأخر رضوان اللّه علیهم حکم این مسائل را بر اساس قاعده الزام ، یعنی ملزم کردن اشخاص غیر شیعی به احکام مذهبشان ، استخراج می کنند و پاسخ می دهند . لکن از آنجا که از نظر ما این قاعده ثابت نشده است ، باید این مسائل را بر طبق قواعد جانشینِ قاعده الزام ، مانند قاعده مقاصه نوعی (طبق سنّت ها و احکامشان ، همانگونه که از شما می گیرند ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: مذهبی انتشار : 2 روز و 10 ساعت پیش
فتاوای آیت الله سیستانی در مورد کنترل جمعیت

فتاوای آیت الله سیستانی در مورد کنترل جمعیت فتاوای آیت الله سیستانی
(مسأله69) جایز است که زن از داروهای پیشگیری از حاملگی – به شرط آنکه به او زیان مهمی نزند- استفاده کند، حتی اگر شوهر راضی نباشد مگر اینکه با حقی از حقوق شرعی او منافات داشته باشد.
(مسأله70) جایز است که زن از دستگاه پیشگیری از حاملگی و مانند آن – اگر ضرر مهمی به او نزند- استفاده کند، لیکن درصورتی که گذاشتن دستگاه متوقف بر نگاه کردن به جایی که نظر به آن حرام است و یا لمس قسمتی از بدن که لمس آن جایز نیست، باشد، جایز نیست کسی غیر از شوهر این کاررا انجام دهد، مگر در صورت ضرورت مانند اینکه بچه دار شدن برای او ضرر داشته باشد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: مذهبی انتشار : 2 روز و 10 ساعت پیش
کاهش سهم دلار در ذخایر جهان به دلیل تحریم های آمریکا

کاهش سهم دلار در ذخایر جهان به دلیل تحریم های آمریکا بلومبرگ با اشاره به کاهش 62.3 درصدی سهم دلار در ذخایر بانک های مرکزی جهان اعلام کرد به نظر می رسد، تحریم عامل بخش قابل توجهی از این کاهش است. اگر این روند ادامه یابد، سهم دلار در ذخایر جهان بیشتر کاهش می یابد.
به گزارش فارس به نقل از بلومبرگ، بانک گلدمن ساکز اعلام کرد کاهش سهم دلار در ذخایر بانک های مرکزی در جهان در آخرین بررسی، احتمالا ناشی از اقدام دولت ترامپ علیه روسیه است.
زاک پاندل ، رئیس اف ایکس گلوبال و راهبرد بازارهای نوظهور در یادداشتی نوشت پس از اینکه آمریکا تحریم هایی علیه تجار و مقامات دولتی روسیه در ماه آوریل اعمال کرد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 10 ساعت پیش
نوبخت: فروش 70 دلاری هر بشکه نفت

نوبخت: فروش 70 دلاری هر بشکه نفت معاون رئیس جمهورگفت:موفق به صادرات دو میلیون و 313هزار بشکه نفت با قیمت متوسط هر بشکه 70 دلار و 76 سنت شدیم، در حالی که در قانون بودجه سال 97 این رقم را حدود 55 دلار پیش بینی کرده بودیم.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان برنامه و بودجه کشور، محمدباقر نوبخت در نهمین جلسه ستاد تهیه و تدوین لایحه بودجه سال 1398 کل کشور که در محل این سازمان برگزار شد، با بیان اینکه بنابر اعلام گزارش صندوق بین المللی پول از وضعیت اقتصادی ایران، در سال 2017 بین تمام کشورهای صادرکننده نفت بهترین جایگاه را داشته ایم، اظهار کرد: بنا بر گزارش این صندوق، وضعیت اقتصادی ایران در زمینه نفت ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 10 ساعت پیش
فتاوای آیت الله خوئی با حواشی آیت الله وحید خراسانی در مورد قاعده الزام

فتاوای آیت الله خوئی با حواشی آیت الله وحید خراسانی در مورد قاعده الزام فتاوای آیت الله خوئی با حواشی آیت الله وحید خراسانی
یکی از قواعد مسلمه عقلائیه این است که اگر شخصی یا قومی بر حسب ضوابط معینه خودشان به یک قاعده و ضابطه ای التزام ملتزم باشند، شخص دیگری که آن ضابطهاز نظر او صحیح نیست ، می تواند با کسی که به آن ضابطه ملتزم است، عمل کند و این در مواردی شرعاً امضاء شده ودستور داده اند ازاین قاعده عقلایی پیروی کنیم و در اینجا به چند مسأله از ای باب اشاره می کنیم:
1- به فتوای علمای اهل سنت در صحت عقد نکاح شرط است که موقع اجرای صیغه عقد نکاح شهود و گواهان حاضر باشند و این شرط در نزد علمای امامیه معتبر نیست، بنابراین اگر مردی از اهل سنت بدون حضور شهود ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: مذهبی انتشار : 2 روز و 10 ساعت پیش
ونزوئلا به دنبال حذف دلار از معاملات خود است

ونزوئلا به دنبال حذف دلار از معاملات خود است معاون رئیس جمهوری ونزوئلا سه شنبه شب به وقت تهران اعلام کرد که کاراکاس به دنبال حذف دلار و جایگزین کردن ارزهای دیگر خارجی به جای آن در معاملات خود است.
به گزارش شبکه تلویزیونی روسیا الیوم، طارق العیسمی در این باره افزود که ونزوئلا یورو و ارزهای معتبر دیگر جایگزین دولار در معاملات بازار ارز ملی خود می کند.
العیسمی افزود که دولت کاراکاس مصوب کرده است که از طریق برخی ساز و کارهای مالی موجود، دو میلیارد یورو به بازار ارز این کشور تزریق کند.
اقدام کاراکاس برای جایگزینی یوان چین به جای دلار پس از سفر شهریور ماه نیکولاس مادور رئیس جمهوری ونزوئلا به پکن و دیدار با مقام های چینی صورت ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 10 ساعت پیش
سن جدید فرسودگی انواع خودرو و موتور سیکلت تعیین شد

سن جدید فرسودگی انواع خودرو و موتور سیکلت تعیین شد هیات وزیران جدول سن فرسودگی خودروهای شخصی اعم از سواری ، ون استیشن و سواری کار را 20 سال و خودروی عمومی سواری دوگانه سوز 10 سال تعیین کرد.
به گزارش فارس به نقل از شاتا، هیات وزیران بنابر پیشنهاد سازمان های مسوول از جمله وزارت صنعت ، معدن و تجارت ، سازمان حفاظت محیط زیست ، سازمان ملی استاندارد و بیمه مرکزی ایران و به استناد قانون هوای پاک همچینن سن فرسودگی خودروهای عمومی شامل سواری تاکسی و استیشن ون و سواری کار را بر حسب بنزینی و دو گانه سوز بودن 10 سال ، پایه گاز سوز 12 سال و برقی و هیبریدی و نیز تاکسی هایی که بنابر پیشنهاد وزارت کشور یا وزارت راه و شهر سازی و تایید سازمان حفاظت محیط ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اجتماعی انتشار : 2 روز و 10 ساعت پیش
طلا در بازار جهانی گران شد

طلا در بازار جهانی گران شد طلا 2.71 دلار گران شد و هر اونس طلا 1229.97 دلار فروخته شد.
به گزارش فارس به نقل از رویترز، از آنجایی که سرمایه گذاران بیزار از ریسک با تشدید تنش های تجاری و بلاتکلیفی اقتصادی به طلا پناه بردند، قیمت طلا در معاملات امروز افزایش یافت و در نزدیکی بالاترین 2 سال و نیم گذشته که دیروز رقم خورد در نوسان است.
هر اونس طلا با 2.71 دلار افزایش 1229.97 دلار فروخته شد. طلا دیروز به علت افزایش تنش های میان قدرت های غربی و عربستان و نگرانی در مورد سرعت رشد اقتصادی جهانی به 1233.26 دلار رسیده بود که بالاترین رقم از 26 جولای به شمار می رود. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 10 ساعت پیش
قیمت نفت خام با رشد تولید نفت شیل آمریکا افت کرد

قیمت نفت خام با رشد تولید نفت شیل آمریکا افت کرد قیمت های نفت با شواهدی از افزایش تولید نفت آمریکا و بالا رفتن میزان ذخایر این کشور، افت کرد اما با اخباری از کاهش صادرات ایران، افت قیمت ها محدود شد.
به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رویترز، روز سه شنبه، قیمت های نفت با شواهدی از افزایش تولید نفت آمریکا و بالا رفتن میزان ذخایر این کشور، افت کرد اما با اخباری از کاهش صادرات ایران، افت قیمت ها محدود شد.
تا ساعت 14:51 به وقت تهران، قیمت هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال، بنچ مارک بین المللی قیمت نفت، با 61 سنت کاهش نسبت به قیمت بسته شده دیروز به 80.17 دلار رسید. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 10 ساعت پیش
ترکیه در موضوع خاشقجی در حال انجام تحقیقات مستقل است

ترکیه در موضوع خاشقجی در حال انجام تحقیقات مستقل است سخنگوی حزب حاکم عدالت و توسعه اعلام کرد: ترکیه در موضوع خاشقجی در حال انجام تحقیقات مستقل است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، عمر چلیک سخنگوی حزب حاکم عدالت و توسعه امروز سه شنبه در خصوص مفقود شدن جمال خاشقجی اعلام کرد: ترکیه در حال انجام تحقیقات مستقل است.
سخنگوی حزب حاکم عدالت و توسعه ترکیه ادامه داد: تمامی نهادهایمان برای روشن شدن موضوع در حال انجام فعالیت موثری هستند. هر آنچه لازم است برای روشن شدن موضوع خاشقجی انجام داده و به صورت شفاف به اطلاع جهانیان خواهیم رساند.
ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 10 ساعت پیش
نخستین واکنش رسمی روسیه به ماجرای خاشقجی

نخستین واکنش رسمی روسیه به ماجرای خاشقجی روسیه برای اولین بار نسبت به ماجرای ناپدید شدن نویسنده منتقد سعودی واکنش نشان داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، سرگی لاوروف وزیر خارجه روسیه در گفتگو با اینترفکس از تحقیقات مشترک ترکیه و عربستان پیرامون ناپدید شدن جمال خاشقجی، نویسنده منتقد سعودی استقبال کرد.
لاوروف همچنین اظهار امیدواری کرده است که نتیجه این تحقیقات بزودی در رسانه ها منتشر شود.
این نخستین واکنش رسمی وزارت خارجه روسیه به ماجرای ناپدید شدن جمال خاشقجی، نویسنده منتقد سعودی است.
جمال خاشقجی، نویسنده و منتقد سعودی کمتر از دو هفته پیش پس از مراجعه به کنسولگری عربستان در استانبول ترکیه ناپدید شد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 10 ساعت پیش
واردات لامبورگینی 24 میلیارد تومانی به شیراز

واردات لامبورگینی 24 میلیارد تومانی به شیراز ایرنا نوشت: فرمانده انتظامی استان فارس گفت: یک دستگاه خودرو لامبورگینی قاچاق به ارزش 240 میلیارد ریال در شیراز کشف و توقیف شد.
معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان فارس در گزارش روز سه شنبه خود به نقل سردار سرتیپ دوم احمد علی گودرزی افزود: در اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا، ماموران کلانتری 15 قصرالدشت شهرستان شیراز حین گشت زنی در سطح حوزه استحفاظی خود، به یک دستگاه یدک کش حامل خودرو لامبورگینی شک و آن را توقیف کردند.
وی بیان داشت: ماموران با بررسی مدارک متوجه شدند که خودرو سواری یاد شده از طریق مبادی غیر قانونی وارد کشور شده و قاچاق است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: حوادث انتشار : 2 روز و 11 ساعت پیش
سفر با کشتی کروز در جنگل های آمازون

سفر با کشتی کروز در جنگل های آمازون کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی کیفیت 2560 کیفیت 1920 کیفیت 1280 ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
طرح های بولگاری برای بهار و تابستان 2018

طرح های بولگاری برای بهار و تابستان 2018 کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی کیفیت 480 کیفیت 284 ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 2 روز و 13 ساعت پیش
ایران2-بولیوی1/پیروزی زیرباران مقابل حریف چغر آمریکایی باحضوربانوان تماشاگر

ایران2-بولیوی1/پیروزی زیرباران مقابل حریف چغر آمریکایی باحضوربانوان تماشاگر تیم ملی ایران بعد از 10روز اردوی منظم در کمپ تیمهای ملی، توانست با پیروزی برابر تیم سختکوش بولیوی اردوی ما قبل پایانی خود پیش از جام ملت های آسیا را به پایان برساند.
به گزارش تابناک ورزشی، تیم های فوتبال ایران و بولیوی امشب سه شنبه در دیداری دوستانه در ورزشگاه آزادی با حضور چندصد تماشاگر زن روی سکوی تماشاگران، از ساعت 19:30 برابر هم قرار گرفتند که این دیدار در پایان با نتیجه دو بر یک به سود شاگردان کی روش به پایان رسید.گل های ایران را در این دیدار علیرضا جهانبخش در دقیقه 17 و مهدی ترابی در دقیقه 63 وارد دروازه بولیوی کردند و کاردوزو در دقیقه 51 برای نماینده آمریکای جنوبی گلزنی کرد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 13 ساعت پیش
دستگیری ضارب اصلی تیراندازی پارک کودک سنندج

دستگیری ضارب اصلی تیراندازی پارک کودک سنندج معاون اجتماعی انتظامی استان کردستان از دستگیری ضارب و عامل اصلی تیراندازی پارک کودک سنندج خبر داد.
سرهنگ عبدالله فاتحی در گفت وگو با تسنیم از دستگیری ضارب و عامل اصلی تیراندازی پارک کودک سنندج خبر داد و اظهار داشت: پس از تیراندازی بلافاصله تحقیقات برای یافتن و انگیزه آنان از این کار در دستور کار پلیس قرار گرفت که خوشبختانه با تلاش مأموران انتظامی در ابتدا راننده و یکی از سرنشینان خودروی سواری آردی که تیراندازی کرده بودند دستگیر شدند و همچنان تلاش برای شناسایی ضارب اصلی ادامه داشت.
وی گفت ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: حوادث انتشار : 2 روز و 13 ساعت پیش
نخست وزیر ارمنستان استعفا کرد

نخست وزیر ارمنستان استعفا کرد نخست وزیر ارمنستان با حضور در مقابل دوربین های تلویزیون از سمت خود استعفا کرد.
به گزارش تسنیم، نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان با حضور در جلوی دوربین های تلویزیونی، اعلام کرد که از سمتش استعفا کرده است.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، پیشتر احزاب اصلی ارمنستان بر سر انحلال پارلمان و برگزاری انتخابات پیش از موقع به شدت دچار اختلاف شده بودند.
رویترز نیز گزارش داد که هدف پاشینیان از استعفا، مهیا کردن زمینه برای انحلال پارلمان و برگزاری انتخابات پیش از موعد است.
نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان با هدف دست آوردن اکثریت اعضای پارلمان در انتخابات جدید ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 13 ساعت پیش
حضور بانوان در ورزشگاه آزادی

حضور بانوان در ورزشگاه آزادی دیدار تدارکاتی تیم های فوتبال ایران و بولیوی سه شنبه 24 مهر ساعت 19:30در ورزشگاه آزادی در حال برگزاری است .این دیدار برای آماده گی بیشتر تیم ملی پیش از آغاز جام ملت های آسیا برگزار شده است. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 13 ساعت پیش
پاسخ خانم نماینده به ادعای تکراری امارتی ها

پاسخ خانم نماینده به ادعای تکراری امارتی ها فارس نوشت: نماینده مردم تهران در مجلس نسبت به ادعای تکراری و سخیف نماینده مجلس امارات درباره جزایر3 گانه ایران و خلیج فارس واکنش نشان داد.
سیده فاطمه حسینی، سرپرست هیات پارلمانی ایران در اجلاس 139 بین المجالس جهانی ipu به ادعای تکراری و سخیف نماینده مجلس امارات درباره جزایر3گانه ایران و خلیج فارس واکنش نشان داد.
وی در ابتدا عنوان کرد: امروز نماینده پارلمان امارات متحده عربی در سخنان خود به سه جزیره ایرانی در خلیج فارس اشاره نمود. در این رابطه من میخواهم مطالبی را بیان کنم.
وی افزود: نماینده جمهوری اسلامی ایران مجددا بر حاکمیت تام ایران بر جزایر ایرانی ابوموسی ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 14 ساعت پیش
آمریکا چند بانک و شرکت ایرانی را تحریم کرد

آمریکا چند بانک و شرکت ایرانی را تحریم کرد فارس نوشت: وزارت خزانه داری آمریکا تحت عنوان تحریم های ضدتروریستی بانک های ملت، مهر اقتصاد، پارسیان و سینا و شرکت های تراکتورسازی ایران و خودروساز بهمن را تحریم کرد.
آمریکا 18 اردیبهشت با فرمان اجرایی دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور از برجام خارج شد. حقوق دانان دولت ایران که بنا به محدودیت های حقوقی متن برجام نمی توانست به کمیسیون برجام شکایت کند، از آمریکایی ها به دلیل نقض پیمان مودت سال 1334 به دادگاه لاهه شکایت کردند.
تحریم های امشب وزارت خزانه داری چند روز پس از آن اعمال شده که دادگاه لاهه قراری موقت صادر کرد و از آمریکا خواست که تا نهایی شدن رسیدگی به این پرونده ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 14 ساعت پیش
دیدار ولی عهد سعودی با وزیر خارجه آمریکا

دیدار ولی عهد سعودی با وزیر خارجه آمریکا فارس نوشت: ولی عهد سعودی در دیدار با وزیر خارجه آمریکا بر تحکیم روابط دو کشور تاکید و اعلام کرد که این دو کشور همپیمانان قوی و قدیمی هستند.
مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا بعد از ظهر امروز سه شنبه برای پیگیری پرونده جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد سیاست های آل سعود وارد ریاض شد.
به نوشته خبرگزاری دولتی سعودی واس ، ملک سلمان در کاخ الیمامه ریاض از مایک پامپئو استقبال به عمل آورد و دو طرف درباره مسایل تاریخی و اوضاع کنونی منطقه رایزنی کردند.
شبکه العربیه گزارش داد، پامپئو از ملک سلمان به دلیل پایبندی عربستان سعودی به انجام تحقیقات شفاف درباره مساله خاشقچی تقدیر و تشکر کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 14 ساعت پیش
گوگل هم به عربستان پشت کرد

گوگل هم به عربستان پشت کرد شرکت گوگل طی بیانیه ای اعلام کرد: مدیرعامل این شرکت سفر خود برای شرکت در کنفرانس سرمایه گذاری ریاض را لغو کرده است.
به گزارش فارس، شرکت گوگل طی بیانیه ای اعلام کرد: دیان گرین، مدیرعامل این شرکت در کنفرانس سرمایه گذاری ریاض موسوم به "داووس در کویر" شرکت نخواهد کرد.
از زمان ناپدید شدن جمال خاشقچی، روزنامه نگار سعودی در کنسولگری عربستان در استانبول ترکیه فشار بر عربستان افزایش یافته است.
وی آخرین بار در زمان ورود به کنسولگری دیده شده است.
گوگل در بیانیه خود درباره علت لغو این سفر توضیحی نداده است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 14 ساعت پیش
غایب بزرگ این روزهای شورای نگهبان

غایب بزرگ این روزهای شورای نگهبان ایرنا نوشت: یکی از اعضای شورای نگهبان می گوید که آیت الله سیدمحمود هاشمی شاهرودی در جلسات این شورا شرکت نمی کند.
دی ماه سال 96 در حالی که حدود پنج ماه از ریاست آیت الله هاشمی شاهرودی بر مجمع تشخیص مصلحت نظام می گذشت با تعطیل شدن کلاس درس او، اخباری مبنی بر بیماری ایشان منتشر شد.
حالا قریب یک سال از ریاست هاشمی شاهرودی بر مجمع تشخیص مصلحت نظام می گذرد و برخی از نزدیکان او از بهبودی حالش خبر می دهند، اما آیت الله هاشمی شاهرودی نه تنها مدتی است در جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام شرکت نمی کند، بلکه در جلسات شورای نگهبان نیز غایب است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 15 ساعت پیش
فناوری برای بالارفتن از دیوار صاف

فناوری برای بالارفتن از دیوار صاف کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی کیفیت 480 کیفیت 284 ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 2 روز و 16 ساعت پیش
جلوه های ویژه فیلم سینمایی دختر شامر

جلوه های ویژه فیلم سینمایی دختر شامر کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی کیفیت 480 کیفیت 284 ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: فرهنگی هنری انتشار : 2 روز و 16 ساعت پیش
سخنان تمسخر آمیز سناتور آمریکایی در مورد ژن و تبار ایرانی!

سخنان تمسخر آمیز سناتور آمریکایی در مورد ژن و تبار ایرانی! در حالی که مقامات آمریکایی و به ویژه مقاماتی که رویکرد ضد ایرانی سخت تری دارند بارها اعلام کرده اند که هدف از تحریم ها و تهدیداتشان علیه ایران نظام حاکم بر ایران است و نه مردم این کشور، اما بارها نیز شاهد سخنان و اقداماتی از سوی آن بوده ایم که تناقض رفتاری آن ها را آشکار کرده است.
به گزارش تابناک، مقامات آمریکایی بارها اعلام کرده اند که دوستدار مردم ایران هستند و مسئله اصلی آن ها نه با مردم بلکه با نظام سیاسی است و تحریم ها اعمال شده نیز برای تضعیف حاکمیت بوده و نه جامعه ایران.
علی رغم این ادعاها، ما در اکثر مواقع شاهد اقدامات آمریکایی ها علیه جامعه ایران بوده ایم ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
جداسازی مقوله قیمت ارز از مسائل اقتصادی

جداسازی مقوله قیمت ارز از مسائل اقتصادی در نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران، رئیس اتاق تهران با اشاره به اینکه بحث ارز و قیمت آن، مسئله عمده ای شده که همه تصمیمات تحت الشعاع آن قرار گرفته است، اظهار کرد: با توجه به این امر باید تصمیم جدی گرفته شود تا ارز از سایر مقوله های کشور جدا شود.
به گزارش ایسنا، مسعود خوانساری- رئیس اتاق بازرگانی تهران در چهل و سومین نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران که صبح امروز (سه شنبه) در اتاق بازرگانی تهران برگزار شد، خواستار ارائه پیشنهاد همراه با راهکار از فعالان حوزه اقتصادی در راستای کاهش فشارها شد و گفت: بسیاری از مسائل اقتصادی کشور بدلیل وابستگی کسب و کار به قیمت ارز بوده ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
توضیحات فرمانده نیروی زمینی سپاه درباره حادثه تلخ

توضیحات فرمانده نیروی زمینی سپاه درباره حادثه تلخ چهارده نفر از نیروهای بسیجی طرح امنیت و هنگ مرزی میرجاوه بامداد امروز به دست اعضای گروهک تروریستی ربوده شدند. توضیحات سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه درباره این حادثه تلخ را در تابناک می بینید و می شنوید. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
آمادگی تجار ایران و عراق برای معامله با ریال و دینار

آمادگی تجار ایران و عراق برای معامله با ریال و دینار به گفته رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق پیشنهاد بخش خصوصی فعال در این بخش انجام مبادلات تجاری به صورت دینار و ریال است ضمن اینکه لزوم بازگشت ارز صادرات به کشور ضروری است.
به گزارش ایسنا، یحیی آل اسحاق - رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق - درباره الزامی شدن بازگشت ارز حاصل از صادرات به افغانستان و عراق که پیش از این از پیمان سپاری ارزی مستثنی شده بودند، اظهار کرد: هیچ تردیدی بر اینکه ارز حاصل از صادرات باید به کشور بازگردد نیست ولی در مورد عراق باید اقتضائات این کشور را نیز در نظر گرفت . ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
آیین نامه اردوهای دانش آموزی تصویب شد

آیین نامه اردوهای دانش آموزی تصویب شد دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش از تصویب آیین نامه اردوهای دانش آموزی خبر داد و گفت: در این آیین نامه بر ضرورت امنیت و نقش اردوهای دانش آموزی در رشد و تعالی شخصیت دانش آموزان تأکید شده است.
به گزارش فارس، مهدی نوید ادهم دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به تصویب آیین نامه برگزاری اردوهای دانش آموزی در نهصد و شصتمین جلسه این شورا، اظهار کرد: آیین نامه برگزاری اردوهای دانش آموزی که از دو جلسه قبل در دستور کار شورای عالی قرار گرفته بود، در این نشست با حضور وزیر آموزش و پرورش و دیگر اعضا بررسی شد و مواد و بندهای باقیمانده از آن به طور کامل تصویب شد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اجتماعی انتشار : 2 روز و 18 ساعت پیش
وابستگی به بودجه دولتی معضل دانشگاه ها

وابستگی به بودجه دولتی معضل دانشگاه ها وزیر علوم از وابستگی به بودجه های دولتی به عنوان مهمترین مشکل دانشگاه های دولتی در کشور نام برد و گفت: همه دانشگاه های دولتی دارای ردیف بودجه خاص خود هستند.
به گزارش ایسنا، دکتر غلامی در آیینی که به بهانه آغاز سال تحصیلی در دانشگاه دولتی گرمسار برگزار شد، اظهار کرد: دانشگاه گرمسار اگرچه از جوان ترین دانشگاه های دولتی است اما سرعت رشد و توسعه خوبی در این سال ها داشته است.
وی به اشاره به سفر چند هفته پیش خود به استان سمنان افزود: در آن سفر امکان حضور در شهرستان گرمسار فراهم نشد لذا امروز توفیقی شد که در موقعیت بهتری که هم دانشجویان و هم اساتید دانشگاه حضور دارند در این مجموعه حضور ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اجتماعی انتشار : 2 روز و 19 ساعت پیش
سخنان کلانتری در مورد هامون قابل تقدیر، اما اشتباه است/ برای احیای هامون تنها دو راهکار عملیاتی وجود دارد

سخنان کلانتری در مورد هامون قابل تقدیر، اما اشتباه است/ برای احیای هامون تنها دو راهکار عملیاتی وجود دارد تالاب هامون و مناطق شمالی استان سیستان و بلوچستان سال هاست که با بحران آب رو به رو است و سیر نزولی بارندگی سال های اخیر، منابع آب سطحی این مناطق را به شدت کاهش داده است. مثل شرایط حاکم بر تالاب هامون که در معرض خشکی کامل قرار گرفته است و شوربختانه مدیران ارشد محیط زیست کشور نیز دیگر امیدی به احیای آن ندارند. به راستی آیا دیگر هیچ راهی برای احیای تالاب هامون و حفظ حیات منطقه سیستان ایران باقی نمانده است؟
به گزارش تابناک ، عیسی کلانتری-رئیس سازمان محیط زیست کشور در ادامه سخنان جنجال برانگیز و پر حاشیه خود که پیرامون مناطق مختلف کشور بر زبان می آورد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 19 ساعت پیش
پامپئو با پادشاه عربستان ملاقات کرد

پامپئو با پادشاه عربستان ملاقات کرد پادشاه عربستان امروز (سه شنبه) با وزیر امور خارجه آمریکا دیدار کرد.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، خبرنگارانی که مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا را در ریاض همراهی می کنند، اعلام کردند: سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان با پامپئو دیدار کرد و در جریان این دیدار دو طرف درخصوص ناپدید شدن جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد سعودی به بحث و تبادل نظر پرداختند.
سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا اعلام کرد که پامپئو پس از سفرش به ریاض به ترکیه سفر خواهد کرد.
وزیر خارجه آمریکا صبح امروز به منظور دیدار با ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان و محمد بن سلمان ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 20 ساعت پیش
تجمع بازنشستگان مقابل مجلس

تجمع بازنشستگان مقابل مجلس جمعی از بازنشستگان کشور مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کرده و خواستار همسان سازی حقوقشان طبق قانون با شاغلان شدند.
به گزارش ایسنا، جمعی از زنان و مردان بازنشسته با تجمع مقابل مجلس شورای اسلامی در پلاکاردهایی که در دست داشتند خواستار همسان سازی حقوقشان با شاغلان طبق ماده 64 قانون مدیریت خدمات کشوری بودند.
در پلاکاردهایی که در دست بازنشستگان بود، نوشته شده اصل 27 قانون اساسی اجازه راهپیمایی و تجمع را می دهد ، کارگران، پرستاران، اتحاد، اتحاد ، طبق ماده 64 قانون مدیریت خدمات کشوری حقوق بازنشستگان با شاغلان یکسان شود . ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 20 ساعت پیش
چگونه از چشم های خود مواظبت کنیم؟

چگونه از چشم های خود مواظبت کنیم؟ یک متخصص اپتومتریست گفت: 80 درصد نابینایی های جهان قابل پیشگیری است.
نجمه السادات پورنجفی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: کم بینایی به درجات مختلف کاهش بینایی تا مرز نابینایی مطلق گفته می شود که علل آن بیماری های چشمی، ضربه و یا نقص مادرزادی است.
وی با بیان این که والدین می توانند قبل از ازدواج از نابینایی یا کم بینایی فرزندان خود پیشگیری کنند، افزود: افراد کم بینایی که در اثر ازدواج های خانوادگی و مسائل ژنتیکی دچار این معضل می شوند باید با مشاوره ژنتیک قبل از ازدواج یا قبل از بارداری از تولد فرزندان کم بینا و نابینا جلوگیری کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 21 ساعت پیش
کاخ گلستان نباید دوباره در معرض تهدید قرار گیرد

کاخ گلستان نباید دوباره در معرض تهدید قرار گیرد عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: کاخ گلستان تنها اثر میراثی تهران است که ثبت جهانی شده لذا حفظ این مجموعه و جلوگیری از تخریب بناهای مجاور آن بسیار حائز اهمیت است.
به گزارش مهر، احمد مسجد جامعی در نود و چهارمین جلسه شورا گفت: از کریمی رییس پیشین مرکز ارتباطات شهرداری به واسطه برگزاری مناسب و متفاوت روز تهران تشکر می کنم.
وی ادامه داد: در روز تهران کارهای جدیدی انجام شد که در پیشینه شهرداری ها نبود؛ چاپ تمبر روز تهران، نیم بها شدن بلیت سینما و رایگان بودن موزه ها اینها برای نخستین بار بود و لذا این اقدامات جای تشکر دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 21 ساعت پیش
نبرد مرگبار مار زنگی و لب پای زهرآگین

نبرد مرگبار مار زنگی و لب پای زهرآگین لب پایان غول پیکر یکی از وحشتناک ترین بی مهرگان دنیا هستند، این موجودات با پاهای بسیار و شاخک های ترسناک و زهرآگین که به شدت دردناک است یکی از شکارچیان قدرتمند هستند. اما حتی این موجودات نیز نمی توانند بدون ترس در طبیعت زندگی کنند. مار زنگی پیگمه نوعی مار زنگی است که تاکتیک مناسب شکار این بی مهره را می داند. نبرد این دو جانور را در ویدیو تابناک با زیرنویس فارسی ببینید. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 21 ساعت پیش
دستگیری 3 کارمند شهرداری تهران

دستگیری 3 کارمند شهرداری تهران سخنگوی شورای شهر تهران دستگیری 3 نفر از کارکنان شهرداری تهران را تایید کرد.
به گزارش فارس، علی اعطا در حاشیه نود و چهارمین جلسه علنی شورای شهر تهران، اظهار داشت: در جلسه امروز طرح الزام شهرداری تهران به انتشار عمومی اطلاعات شهرداری مطرح شد که مفهوم آن شفافیت در مباحث شهرسازی است.
وی ادامه داد: مسائلی که مربوط به شهرسازی، ساخت و سازها و ضوابط آن می شود در حوزه شهری بسیار حائز اهمیت است و مجموعه اطلاعات این حوزه مقرر شد با بررسی های شهرداری تهران در بازه زمانی دو ماهه در دسترس عموم قرار بگیرد و شهروندان بتوانند به املاکی که در مجاورتشان ساخته می شود نظارت داشته باشند و در صورتی که ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
ترامپ نشانه های حمایت از عربستان را بروز داد

ترامپ نشانه های حمایت از عربستان را بروز داد فایننشال تایمز با اشاره به سفر مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا به ریاض نوشت: دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در حالی دیپلمات ارشد خود را برای آگاهی از عمق ماجرا به ریاض فرستاد که نشان داده آماده پذیرش رد مسئولیت عربستان در سرنوشت جمال خاشقچی روزنامه نگار عرب است.
به گزارش ایرنا، این روزنامه انگلیسی زبان افزود: اقدام ترامپ در اعزام پمپئو به ریاض در حالی رخ داد که پرونده خاشقچی تهدید انزوای ریاض در سطح بین المللی را در پی داشته است. برخی از سرمایه گذاران مشهور وال استریت، از جمله استفن شوارتزمن رئیس شرکت خدمات مالی آمریکایی و بین المللی بلک استون از شرکت در یک کنفرانس سرمایه گذاری مهم در ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
ایران-بولیوی/تست یوزها مقابل شیرها!

ایران-بولیوی/تست یوزها مقابل شیرها! تیم ملی فوتبال ایران که سال هاست رتبه نخست رده بندی فیفا در آسیا را در اختیار دارد و خود را برای قهرمانی در جام ملت های آسیا آماده می کند از ساعت 19:30 امشب (سه شنبه) در دیداری دوستانه به مصاف تیم ملی بولیوی خواهد رفت.
به گزارش تابناک ورزشی، شاید پس از هشت سال حضور کارلوس کی روش در ایران و روی نیمکت تیم ملی، تنها نتیجه ای که فوتبال دوستان را راضی کند، قهرمانی در آسیا است که توقعی زیادی هم نیست. کارلوس کی روش پس از جام جهانی برای تمدید قراردادش شرایطی را خواست که تیم ایران را به قهرمانی در جام ملت ها نزدیک کند و فراهم کردن این شرایط از سوی فدراسیون فوتبال، شرط ماندن کی روش بود ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 23 ساعت پیش
طرز تهیه ماکیاتو

طرز تهیه ماکیاتو کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی کیفیت 480 کیفیت 284 ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 0 ساعت پیش
جذب بورسیه ها ارتباطی با مرکز جذب هیأت علمی ندارد

جذب بورسیه ها ارتباطی با مرکز جذب هیأت علمی ندارد رئیس مرکز جذب وزارت علوم گفت: جذب بورسیه ها ارتباطی به مرکز جذب ندارد و این مرکز پرونده هایی که از سوی دانشگاه ها ارسال می شود را بررسی می کند.
به گزارش مهر، محمد رضا رضوان طلب درباره جذب بورسیه ها گفت: موضوع بورس با عضویت هیات علمی کاملا متفاوت است بورسیه یعنی کسی درحال تحصیل است و هرکسی که بخواهد عضوهیات علمی شود باید اول تحصیل خود را به اتمام برساند.
وی با بیان اینکه تحصیل و استخدام باهم جمع نمی شود، افزود: اگر بورسیه ای متقاضی استخدام شود، مرکز جذب یک سری مقررات داخلی برای بورسیه ها پیش بینی کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 0 ساعت پیش
ربوده شدن 14 نیروی بسیجی و هنگ مرزی میرجاوه توسط تروریست ها

ربوده شدن 14 نیروی بسیجی و هنگ مرزی میرجاوه توسط تروریست ها اشرار و نیروهای منتسب به گروهک های تروریستی جنوب شرق کشور، بامداد گذشته و در پی دیگر اقدامات شرورانه خود، تعدادی از نیروهای بسیجی و هنگ مرزی میرجاوه را دستگیر کردند؛ اقدامی که هنوز از ابعاد بیشتر آن اطلاعات چندانی در دست نیست.
به گزارش تابناک ، بنا بر اعلام منابع آگاه، 14 نفر از نیروهای بسیجی طرح امنیت و هنگ مرزی میرجاوه بامداد امروز توسط اعضای گروهک تروریستی ربوده شدند.
بر اساس آخرین خبرها 7 نفر از این افراد نیروهای بسیج طرح امنیت، 5 نفر نیروهای هنگ مرزی میرجاوه و 2 نفر نیروهای اطلاعات سپاه هستند که بین ساعت چهار تا پنج بامداد امروز در منطقه صفر مرزی لولکدان ربوده شده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 0 ساعت پیش
ضرب الاجل به وزرای روحانی

ضرب الاجل به وزرای روحانی روزنامه خراسان نوشت: با توجه به الزاماتی که تبصره 20 قانون بودجه امسال برای کاهش هزینه های قوه مجریه مشخص کرده، یک مقام مسئول با ارسال ابلاغیه ای به همه اعضای کابینه از آن ها خواسته است ظرف یک ماه آینده زمینه های کاهش هزینه های مجموعه خود در اموری مثل برگزاری همایش، هزینه های مصرفی و ملزومات اداری، سفرهای خارجی و ماموریت اداری داخلی را شناسایی و گزارش آن را به سازمان برنامه و بودجه ارائه کنند. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 1 ساعت پیش
واژگونی تریلی در کردستان قربانی گرفت

واژگونی تریلی در کردستان قربانی گرفت برخورد دو دستگاه تریلی در جاده صلوات آباد سنندج یک نفر کشته و یک نفر مصدوم بر جای گذاشت.
به گزارش عصر ایرانیان، محمد باقر محمدی در گفت وگو با ایسنا در تشریح این خبر اظهار کرد: در ساعت 23:30 دقیقه شب یکشنبه در جاده صلوات آباد سنندج یک تریلی حمل خودرو با یک تریلی حمل مواد شیمیایی جامد برخورد کرد که باعث آتش سوزی یکی از تریلی ها شد.
وی افزود: بر اثر این آتش سوزی برای مدتی کوتاه جاده مسدود شد که با همکاری نیروهای امداد جاده ای و تیم های اعزامی هلال احمر راه مجددا بازگشایی شد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کردستان بیان کرد: این تصادف یک نفر مصدوم و یک نفر فوتی بر جای گذاشت ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 2 ساعت پیش
دستگیری عامل سرقت های صبحگاهی در مشهد

دستگیری عامل سرقت های صبحگاهی در مشهد جوان افغانستانی که با همدستی یکی از دوستانش به اموال یک شرکت خصوصی در مشهد دستبرد زده بود راز 30 فقره از سرقت های صبحگاهی خود را نیز فاش کرد.
به گزارش خراسان، در پی اعلام سرقت های متعدد از منازل و خودروهای پارک شده در مناطق حاشیه ای مشهد، گروه ورزیده ای از نیروهای تجسس کلانتری سپاد با صدور دستورات ویژه ای از سوی قاضی سیدجواد حسینی (معاون دادستان مشهد) ماموریت یافتند تا به ردیابی سارق یا سارقانی بپردازند که در اوایل سپیده دم جرایم خود را مرتکب می شدند.
در پی دستور قضایی، گروه های عملیاتی در شاخه های مختلف پلیسی وارد عمل شدند و با استفاده از منابع و مخبران محلی و همچنین رصدهای ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: حوادث انتشار : 3 روز و 2 ساعت پیش
بازخوانی قتل های سریالی در منطقه بشاگرد

بازخوانی قتل های سریالی در منطقه بشاگرد سال 89 از مرکز پلیس 110 به ما اعلام شد که مردی به نام مهردل در خانه اش به ضرب گلوله به قتل رسیده است که در ادامه همراه با اکیپی از تشخیص هویت برای بررسی ماجرا به محل جنایت رفتیم.
به گزارش قانون، در بررسی محل جنایت متوجه شدیم مقتول در سالن پذیرایی به پشت افتاده است و جای چند گلوله در بدن وی کاملا مشخص بود. گلوله ها به شکم و شانه راست او برخورد کرده بود و تجسس ها حاکی از این بود که هفت گلوله کلاشینکف شلیک شده است.
همسر قربانی به نام بلقیس که بچه اش را در آغوش گرفته بود همچنان در شوک این جنایت قرار داشت و در حالی که گریه می کرد ماجرای این جنایت هولناک را این گونه برای مان توضیح داد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: حوادث انتشار : 3 روز و 2 ساعت پیش
خشم و غافلگیری مردم فرانسه از سیل تربس

خشم و غافلگیری مردم فرانسه از سیل تربس بارش باران شدید در شهر تربس در جنوب غرب فرانسه سبب کشته شدن ده نفر و وارد آمدن خسارات قابل توجه به خانه ها و اماکن و تاسیسات شهری شد.نبود امدادرسانی سبب عصبانیت و خشم مردم این شهر شده است.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری فرانسه؛ این سیل یکی از پرتلفات ترین حوادث در چند سال اخیر در فرانسه بوده است. در حدود بارش سه ماه منطقه در طول یک شب و در مدت چند ساعت در این منطقه بارید.بارش باران سبب بالا آمدن سطح آب رودخانه ها و به زیر آب رفتن جاده ها و راههای عبوری و خانه های مسکونی مردم شد.سطح آب رودخانه ها با بالاترین حد خود در یکصد سال اخیر رسید ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 3 ساعت پیش
دستور بسته شدن یک مدرسه فلسطینی در اسرائیل

دستور بسته شدن یک مدرسه فلسطینی در اسرائیل رژیم صهیونیستی دستور بسته شدن یک مدرسه فلسطینی را صادر کرد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری فرانسه، تعطیل شدن یک مدرسه در بخش اشغالی کرانه باختری به دستور رژیم صهیونیستی، منجر به درگیری میان فلسطینی ها و نیروهای امنیتی این رژیم شد.
ارتش رژیم صهیونیستی ادعا کرد مدرسه مذکور در چند ماه اخیر منشاء اقدامات خشونت بار بوده است چرا که افرادی از داخل مدرسه به سوی جاده مورد استفاده نظامیان و شهرک نشینان اسراییلی سنگ پرتاب می کردند.
این مدرسه فلسطینی که روی یکی از محورهای مواصلاتی مهم کرانه باختری واقع شده است ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 3 ساعت پیش
جریمه 7 میلیونی متقاضیان مسکن مهر

جریمه 7 میلیونی متقاضیان مسکن مهر در حالی بانک مسکن در سال 94 بر ممنوعیت دریافت جریمه دیرکرد از متقاضیان مسکن مهر در زمان فروش اقساطی واحدها تاکید کرده بود که برخی شعب این بانک اقدام به دریافت 7 میلیون تومان جریمه از متقاضیان می کنند.
به گزارش تسنیم، برخی متقاضیان مسکن مهر از تخلف بانک مسکن در دریافت جریمه دیرکرد در زمان فروش اقساطی واحدهای این طرح خبر می دهند. طولانی شدن روند ساخت و ساز پروژه های مسکن مهر از سوی پیمانکاران باعث شده تا بانک مسکن علاوه بر سود دوران مشارکت جریمه دیرکرد در شروع اقساط تسهیلات مسکن مهر را از متقاضیان دریافت کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 3 ساعت پیش
دستور موسوی برای تعهداستخدامی ازفرزند سران قوا

دستور موسوی برای تعهداستخدامی ازفرزند سران قوا مدیرکل حراست وزارت بازرگانی در دوران دفاع مقدس خاطره ای را درباره دستور میرحسین موسوی برای گرفتن تعهد استخدامی از فرزند یکی از سران قوا نقل کرد.
به گزارش ایلنا، محمدعلی کریمی، مدیرکل حراست وزارت بازرگانی در دوران دفاع مقدس در همایش همدلان (که بخشی از آنان گروهی از مدیران دولتی دوران دفاع مقدس هستند) در بیان خاطره ای تصریح کرد: ما در مکتبی بزرگ شدیم که مکتب خوبان بود. من در دوران آقای عابدی جعفری مسئول حراست وزارت بازرگانی بودم. آن زمان در وزارت بازرگانی 560 مدیر داشتیم که مجموعه ای از معاونان وزیر، مدیران کل ستادی، مدیران کل استانی ، مدیران عامل شرکت ها، روسای هیات مدیره شرکت ها ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 3 ساعت پیش
مادر آمریکایی خودش و 4 فرزندش را کُشت

مادر آمریکایی خودش و 4 فرزندش را کُشت زن آمریکایی در ایالت تنسی 4 فرزندش را به رگبار بست و سپس خودکشی کرد.
به گزارش فارس، رسانه های آمریکایی از کشف 5 جسد متعلق به یک خانواده در یک خانه در شهر مائوری واقع در ایالت تنسی در این کشورخبر دادند.
براساس گزارش کانال 5 آمریکا، منابع پلیس گفته اند که یک مادر به 4 فرزند خود شلیک کرده و آنها را کشته و سپس خودش نیز خودکشی کرده است.
پلیس گفته در حال اعزام تیم های تخصصی به صحنه جرم برای بررسی دقیق حادثه است.
هنوز جزئیات بیشتری در این زمینه منتشر نشده است. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: حوادث انتشار : 3 روز و 3 ساعت پیش
اظهارنظر ترامپ درباره مرگ خاشقجی

اظهارنظر ترامپ درباره مرگ خاشقجی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا گفت: برخی گزارش های رسانه ای را دیده است که در آنها گفته شده جمال خاشقجی روزنامه نگار شناخته شده سعودی در جریان بازجویی تایید نشده کشته شده است، اما هیچ کس نمی داند آیا این گزارش ها رسمی هستند یا نه.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از رویترز، ترامپ در ادامه گفت حضور یا عدم حضور در نشست سرمایه گذاری عربستان سعودی به تصمیم شخصی خود استیون منوچین وزیر خزانه داری آمریکا مربوط می شود. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 3 ساعت پیش
عربستان مدعی تامین نفت هند شد

عربستان مدعی تامین نفت هند شد وزیر نفت عربستان سعودی با وجود مشکلات فراوان این کشور برای افزایش تولید نفت خود در بازارهای جهانی مدعی شد متعهد به تامین نفت هند در صورت تحریم ایران است.
به گزارش ایرنا در روز سه شنبه به نقل از روزنامه 'اکونومیک تایمز'، خالد الفالح وزیر نفت عربستان سعودی در سخنرانی خود در نشست انرژی هند در دهلی نو گفت: هند به عنوان یک بازیگر مهم جهانی، برای عربستان سعودی اهمیت زیادی دارد. ما پس از عراق دومین تامین کننده بزرگ نفت هند هستیم و آماده ایم هرگونه کمبود که ممکن است از تحریم های نفتی ایران ایجاد شود را جبران کند. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 4 ساعت پیش
60 کشته در انفجار خط لوله نفت نیجریه

60 کشته در انفجار خط لوله نفت نیجریه سخنگوی آژانس ملی مدیریت حوادث غیرمترقبه در نیجریه روز دوشنبه اعلام کرد که شمار قربانیان حادثه انفجار در خط لوله نفت به 60 تن رسید.
به گزارش مهر به نقل از رویترز، در پی وقوع انفجار در خط لوله دو منطقه واقع در جنوب شرقی نیجریه حدود 60 تن جان خود را از دست دادند.
شرکت نفت دولتی نیجریه که روز جمعه شمار کشته شدگان را 16 نفر اعلام کرده بود، در بیانیه ای علت این انفجار و آتش سوزی پس از آن را اقدام خرابکارانه در خط لوله دانست که باعث ایجاد شکاف در خط لوله در نزدیکی شهر آبا شده است.
بر اساس اعلام این رسانه ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 4 ساعت پیش
موسس شرکت مایکروسافت درگذشت

موسس شرکت مایکروسافت درگذشت رسانه های آمریکایی از مرگ پاول آلن از موسسان شرکت مایکروسافت در سن 65 سالگی خبر دادند.
موسس شرکت مایکروسافت در سن 65 سالگی درگذشت
به گزارش فارس، رسانه های آمریکایی از درگذشت پاول آلن موسس شرکت آمریکایی مایکروسافت در سن 65 سالگی خبر دادند.
براساس گزارشها، آلن بر اثر بیماری سرطان فوت کرده است.
آلن به همراه بیل گیتس، دوست دوران کودکی خود، شرکت مایکروسافت که بزرگترین شرکت خدمات اینترنتی جهان است را بنیانگذاری کرده بودند. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 3 روز و 4 ساعت پیش
عربستان دقیقه94ازباخت خانگی مقابل عراق فرارکرد

عربستان دقیقه94ازباخت خانگی مقابل عراق فرارکرد تیم ملی عراق پیروزی برابر عربستان را در لحظات پایانی با تساوی عوض کرد.
به گزارش تابناک ورزشی، سومین مسابقه رده بندی تورنمنت چهارجانبه عربستان موسوم به سوپر کلاسیکو که با حضور تیم های ملی آرژانتین، برزیل، عربستان و عراق برگزار می شود، امشب انجام گرفت و در پایان شاگردان خوان آنتونیو پیزی و سرکو کاتانچ با تساوی یک بر یک به کارشان پایان دادند. ملی پوشان عربستان که سه شب قبل در نخستین مسابقه خود در این رقابت ها با 2 گل برابر ستاره های سلسائو شکست خورده بودند، از ساعت 21:30 امشب در دومین و آخرین دیدارش در سوپر کلاسیکو در ورزشگاه ملک سعود به مصاف عراقی رفتند که در بازی اول با نتیجه 4 بر صفر ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 4 ساعت پیش
بازتاب نامه 118 استاد دانشگاه تهران درباره بدحجابی

بازتاب نامه 118 استاد دانشگاه تهران درباره بدحجابی کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 5 ساعت پیش
اظهارات ستاره دار روحانی در دانشگاه تهران

اظهارات ستاره دار روحانی در دانشگاه تهران کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 5 ساعت پیش
ارزشمندترین پاسپورت های جهان در سال 2018

ارزشمندترین پاسپورت های جهان در سال 2018 طبق آخرین آمار سایت پاسپورت ایندکس ، در حال حاضر سنگاپور از نظر ارزش پاسپورت، بالاترین جایگاه را در دنیا به خود اختصاص داده است. ارزش پاسپورت یک کشور به این معناست که شهروندان آن کشور با داشتن پاسپورت و بدون ویزا، به چند کشور می توانند سفر کنند. شاخصی که برای این رده بندی انتخاب شده، مجموع تعداد کشورهایی است که بدون ویزا و با ویزای فرودگاهی اتباع کشور مبداء را می پذیرند. ایران در رتبه 85 و پایین تر از کشورهایی همچون کره شمالی، سودان جنوبی، نپال، کنگو، سریلانکا و ... قرار دارد. در برخی رده بندی های دیگر، شاخص های دیگری نیز در گرفته شده که این رتبه ها را با تغییر اندکی مواجه کرده است. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 5 ساعت پیش
روزنما: ابتکار مردم زلزله زده دربرابر دزدان

روزنما: ابتکار مردم زلزله زده دربرابر دزدان کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 5 ساعت پیش
ادعای وزیر انرژی عربستان درباره قیمت نفت

ادعای وزیر انرژی عربستان درباره قیمت نفت وزیر انرژی عربستان سعودی اظهار کرد قیمت نفت بدون استفاده از ظرفیت تولید شناور این کشور، به راحتی سه رقمی می شد.
به گزارش ایسنا، خالد الفالح در "کنفرانس انرژی هند" سراویک در دهلی نو اظهار کرد: ما انتظار داریم و می خواهیم تلاشهای عربستان سعودی مورد تایید قرار گیرد. اختلالات عرضه به یک جاذب شوک نیاز دارند و این جاذب شوک تا حد زیادی، عربستان سعودی بوده است.
وی بعدا در حاشیه این کنفرانس به خبرنگاران گفت: عربستان سعودی که در حال حاضر حدود 10.7 میلیون بشکه در روز نفت تولید می کند، از ماه آینده که تحریم های آمریکا علیه صادرات نفت ایران اجرایی می شود، تولیدش را افزایش خواهد داد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 6 ساعت پیش
روزنما: مرتفع ترین زمین فوتبال در کوه های آلپ

روزنما: مرتفع ترین زمین فوتبال در کوه های آلپ کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 6 ساعت پیش
دستگیری 4 تروریست داعشی در موصل

دستگیری 4 تروریست داعشی در موصل منابع عراقی از موفقیت نیروهای امنیتی در به دام انداختن چهار تروریست داعشی در موصل خبر دادند.
به گزارش تسنیم به نقل از الفرات، نیروهای امنیتی عراق روز دوشنبه چهار تروریست داعشی را در موصل دستگیر کردند.
به گفته سعد معن سخنگوی وزارت کشور عراق، پلیس الکرامه تابع فرماندهی پلیس استان نینوا با تکیه بر اطلاعات دقیق و پیگیری مستمر، چهار عضو باندهای تروریستی داعشی را که در چارچوب یک شبکه واحد فعالیت می کردند، دستگیر کردند.
این تروریست ها در جریان نبردهای ارتش و نیروهای داوطلب مردمی برای آزادسازی موصل از اشغال داعش با نیروهای عراقی می جنگیدند. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 6 ساعت پیش
تصمیم گیری مجلس درباره 2 نرخی شدن بنزین

تصمیم گیری مجلس درباره 2 نرخی شدن بنزین عضو کمیسیون انرژی مجلس از بررسی 2 نرخی شدن بنزین در جلسه هفته آینده این کمیسیون خبر داد.
هدایت الله خادمی، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، در گفت وگو تسنیم، از بررسی 2 نرخی شدن بنزین در این کمیسیون خبر داد و گفت: براساس برنامه ریزی های انجام شده قرار است، در جلسه روز (یکشنبه 29 مهر) این موضوع بررسی شود.
وی افزود: اجرای مجدد سامانه هوشمند کارت سوخت، کاهش مصرف سوخت، بهینه سازی مصرف سوخت از جمله محور های این جلسه است.
عضو کمیسیون انرژی مجلس در پاسخ به این پرسش که نظر اعضای کمیسیون درباره احیا کارت سوخت و 2 نرخی شدن نرخ بنزین چیست ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 6 ساعت پیش
سفر وزیر نفت به روسیه

سفر وزیر نفت به روسیه وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران در سفری غیر منتظره و از پیش اعلام نشده ، روز دوشنبه 23 مهرماه ، وارد مسکو شد.
به گزارش صدا و سیما، بیژن زنگنه بلافاصله پس از ورود به مسکو، با الکساندر نواک وزیر انرژی روسیه پشت درهای بسته دیدار و گفتگو کرد.
وزیر نفت روسیه در دیدار با همتای ایرانی خود در مسکو گفت: ایران و روسیه به صورت دائم در تماس هستند و این امر به تقویت همکاری های دو طرف در روابط تجاری، اقتصادی و بویژه در حوزه انرژی کمک می کند.
الکساندر نواک افزود: با افزایش یک میلیون بشکه ای نفت این امیدواری بوجود می آید که بازار نفت به ثبات برسد و از هیجانی شدن بازار جهانی جلوگیری شود. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 6 ساعت پیش
ایران از ناتوی عربی هراسی ندارد /با رفتن بازنشسته ها چگونه رفتار کنیم؟ /منزلت اجتماعی معلمان چگونه تامین می شود؟

ایران از ناتوی عربی هراسی ندارد /با رفتن بازنشسته ها چگونه رفتار کنیم؟ /منزلت اجتماعی معلمان چگونه تامین می شود؟ گفت وگوی صریح اقتصاددانان و رئیس جمهور، تصمیم سران سه قوه برای نصویب FATF، 13 میلیون یمنی در معرض قحطی و مرگ، خاک باران خوزستان، عملیات نجات بن سلمان با رمز خودسرها ، خطر تندروتر شدن کاخ سفید، تاملی بر ماجرای پخش نشدن یک هفته ای برنامه نود ، کودکان کار گروگان مافیای میلیاردر، مطالبات معلمان صنفی است یا سیاسی، تشخیص گروه های تروریستی برعهده سازمان ملل، انتظار FATF از ایران و نا امیدی اصولگرایان از دیدار با روحانی از مواردی است که موضوع گزارش های خبری و تحلیلی روزنامه های امروز شده است.
به گزارش تابناک روزنامه های امروز سه شنبه 24 مهرماه در حالی چاپ و منتشر شد که گفت ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 8 ساعت پیش
از تورم 1.4 میلیون درصدی ونزوئلا تا پایان سال 2018 تا سقوط سهام بورس عربستان به دنبال خط و نشان ترامپ

از تورم 1.4 میلیون درصدی ونزوئلا تا پایان سال 2018 تا سقوط سهام بورس عربستان به دنبال خط و نشان ترامپ پیمانه اقتصادی، هر روز بسته ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان، همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر ها و رویداد های جذاب اقتصادی را گردآوری می کند.
به گزارش تابناک اقتصادی ؛ این پیمانه تیتر هایی همچون بازگشت شاخص کل بورس به کانال 180 هزار واحد، سهام آسیایی به افت خود ادامه داد، ناپدید شدن خبرنگار عربستانی بهای نفت را بالا برد، بازار اوراق مسکن؛ تداوم کم نوسانی اوراق ، کاهش یارانه خودروهای برقی در بریتانیا، صدور کارت بازرگانی به استان ها سپرده شد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 8 ساعت پیش
افزایش400 هزار بشکه برای نفت اوپکی ها

افزایش400 هزار بشکه برای نفت اوپکی ها تقاضا برای نفت خام سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در سه ماه چهارم سال 2018 نسبت به سه ماه سوم آن، روزانه 400 هزار بشکه افزایش می یابد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت نفت، رویترز نوشت: تقاضا برای نفت اوپک در سه ماه اول و دوم به ترتیب 32 میلیون و 200 هزار و 32 میلیون و 500 هزار بشکه بوده که پیش بینی می شود این رقم در سه ماه سوم و چهارم به ترتیب 32 میلیون و 32 میلیون و 400 هزار بشکه در روز برسد.
بر اساس گزارش ماهانه آژانس بین المللی انرژی در اکتبر 2019، میانگین تقاضا برای نفت اوپک در سال 2019 ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 9 ساعت پیش
سهام آسیایی به افت خود ادامه داد

سهام آسیایی به افت خود ادامه داد در حالی که نگرانی ها در مورد اختلافات تجاری چین-آمریکا، احتمال کند شدن اقتصاد چین و نرخ بهره بالاتر در آمریکا، خوش بینی به شرایط اقتصادی را کاهش داده است، سهام آسیایی سقوط کرد.
به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رویترز، روز دوشنبه، درحالی که نگرانی ها در مورد اختلافات تجاری چین-آمریکا، احتمال کند شدن اقتصاد چین و نرخ بهره بالاتر در آمریکا، خوش بینی به شرایط اقتصادی را کاهش داده است، علی رغم بهبود سهام در هفته گذشته، سهام آسیایی سقوط کرد.
طبق داده های تاجران اروپایی، شاخص های این منطقه تحولات متفاوتی خواهند داشت: فوتسی انگلیس 0.15 درصد بالاتر باز می شود اما أاکس آلمان 0 ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 9 ساعت پیش
صدور کارت بازرگانی به استان ها سپرده شد

صدور کارت بازرگانی به استان ها سپرده شد وزیر صنعت، معدن و تجارت طی ابلاغیه ای فرایندهای مرتبط با کارت بازرگانی را به سازمانهای صمت استانی تفویض کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، محمد شریعتمداری در این نامه صدور کارت های بازرگانی مرتبط با سرمایه گذاری های خارجی، عملیات احیا و لغو ابطال کارت های بازرگانی و عملیات تعلیق و ابطال کارت های بازرگانی را برای اجرا توسط سازمان های استانی، ابلاغ کرد.
این امر با توجه به ضرورت تفکیک فعالیت های بین ستاد و سازمان های استانی، جلوگیری از بروکراسی های اداری، تسهیل فضای کسب و کار و افزایش اختیارات برای رسیدگی به امور فعالان اقتصادی از سو ی شریعتمداری ابلاغ شده ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 9 ساعت پیش
سقوط دلار به زیر 7 هزار تومان قطعی است

سقوط دلار به زیر 7 هزار تومان قطعی است یک استاد دانشگاه با بیان نتایج یک بررسی از نرخ واقعی دلار در ایران و اینکه نرخ بزودی به زیر 7 هزار تومان باز خواهد گشت، گفت: نرخ واقعی دلار در ایران بین 5 هزار و 930 تومان تا 6 هزار و 540 تومان است.
مسلم خانی در گفتگو با خبرنگار ایبِنا با اشاره به اینکه پس از خروج آمریکا از برجام و بروز نوسانات و التهاب های مقطعی، آرامش در حال بازگشت به بازارها است، گفت: ما در سال های بسیاری با تحریم مواجه بودیم.
این استاد دانشگاه اظهارداشت: در این دوره از تحریم ها اتفاقاتی افتاد که یک مورد دامن زدن تحریم توسط عده ای در داخل کشور و همچنین از طریق شبکه های مجازی داخل و خارج کشور بود. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 9 ساعت پیش
مسکو به دنبال ثبات در بازار نفت است

مسکو به دنبال ثبات در بازار نفت است وزیر انرژی روسیه در دیدار با وزیر نفت ایران اعلام کرد که مسکو امیدوار است با تلاش مشترک، بازار نفت را تثبیت و تولیدکنندگان آن را به عنوان بازیگرانی مسئولیت پذیر معرفی کند که به ایجاد قوانین پایدار و قابل پیش بینی در بازار نفت اهمیت می دهند.
به گزارش بامداد سه شنبه ایرنا به نقل از وزارت انرژی روسیه، بیژن نامدار زنگنه و الکساندر نوواک درباره همکاری دوجانبه بین روسیه و ایران در بخش های سوخت و انرژی، وضعیت بازار جهانی نفت و امکان تنظیم بیشتر تولید تحت موافقتنامه اوپک پلاس بحث و گفت وگو کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 9 ساعت پیش
دولت شاید از بانک مرکزی استقراض نکرده باشد، اما خلق پول داشته است/ نقدینگی در دولت فعلی بیش از سه برابر شد/ در سال های آتی چند نرخی ارز باید برچیده شود

دولت شاید از بانک مرکزی استقراض نکرده باشد، اما خلق پول داشته است/ نقدینگی در دولت فعلی بیش از سه برابر شد/ در سال های آتی چند نرخی ارز باید برچیده شود در مورخه 23 مهر ماه 1397 جلسه رئیس جمهور با اساتید به نام اقتصاد برگزار شد. در این جلسه رئیس جمهور در مورد شرایط فعلی اقتصاد و عملکرد دولت صحبت هایی را داشتند. برخی از صحبت های رئیس جمهور پرسش هایی را در ذهن ایجاد می کرد. برای پاسخ به این پرسش ها مصاحبه ای را با جعفر خیرخواهان از اساتید به نام اقتصاد و از افراد حاضر در این جلسه ترتیب دادیم.
به گزارش تابناک اقتصادی ، رئیس جمهور روحانی طبق وعده ای که در روز گذشته مورخه 22 مهر 1397 در دانشگاه تهران داده بود امروز جلسه ای را با اساتید به نام اقتصاد برگزار نمود ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 9 ساعت پیش
چین خرید گاز از آمریکا را متوقف کرد

چین خرید گاز از آمریکا را متوقف کرد در پی تنش های فزاینده تجاری میان واشنگتن و پکن، چین در اقدامی که ضربه ای شدید برای بخش انرژی آمریکا محسوب می شود، خرید گاز طبیعی مایع را از این کشور متوقف کرد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، خبرگزاری اسپوتنیک با انتشار گزارشی در پایگاه اینترنتی خود نوشت در پی تنش های فزاینده تجاری میان واشنگتن و پکن، چین در اقدامی که یک ضربه مهلک برای بخش انرژی آمریکا محسوب می شود، خرید گاز طبیعی مایع (LNG) را از این کشور متوقف کرد.
در گزارش اسپوتنیک آمده است دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، از روز بیست و چهارم سپتامبر سال جاری میلادی (دوم مهر) تعرفه های بیشتری بر روی کالاهای وارداتی از چین به ارزش ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 10 ساعت پیش
عربستان برای قبول مسئولیت قتل خاشقچی آماده می شود

عربستان برای قبول مسئولیت قتل خاشقچی آماده می شود سی ان ان می گوید عربستان برای قبول مسئولیت قتل جمال خاشچی آماده شده ولی می خواهد تقصیر را به گردن دستان پرتوان بازجوهای خطاکار بیاندازد.
به گزارش فارس، شبکه خبری سی ان ان به نقل از منابع خود گفت که عربستان سعودی در حال ایجاد زمینه های لازم برای قبول مسئولیت قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد سعودی است؛ سعودی ها می خواهند مرگ وی را نتیجه اشتباهات صورت گرفته در حین بازجویی اعلام کنند.
جمال خاشقچی که چندی بود به منتقد سیاست های آل سعود بدل شده بود، سه شنبه دو هفته پیش برای انجام امور اداری مربوط به ثبت ازدواج جدید خود وارد کنسول گری عربستان در استانبول شد ولی هیچ گاه به نامزد چشم به ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 11 ساعت پیش
اولین مدال آور تاریخ کشتی فرنگی ایران درگذشت

اولین مدال آور تاریخ کشتی فرنگی ایران درگذشت علیرضا قلیچ خانی پیشکسوت کشتی درگذشت.
به گزارش ایسنا،علیرضا قلیچ خانی دارنده مدال برنز کشتی فرنگی جهان در مسابقات 1961 یوکوهاما ژاپن که سابقه مربی گری تیم ملی کشتی فرنگی ایران را نیز داشت، دار فانی را وداع گفت. قلیچ خانی در سال 1961 اولین مدال تاریخ کشتی فرنگی ایران در میادین جهانی را تصاحب کرد.
خبرگزاری دانشجویان ایران این ضایعه را به جامعه ورزش و خانواده این پیشکسوت تسلیت می گوید. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 11 ساعت پیش
انتقام داغ بخاطر شنیدن جواب منفی

انتقام داغ بخاطر شنیدن جواب منفی فارس نوشت: معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری خواستگاری کینه جو خبر داد که در واکنش به پاسخ منفی دختر مورد علاقه اش ، خودروی وی را به آتش کشید.
سرهنگ کارآگاه علی ولیپورگودرزی معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ در توضیح این خبر گفت: ساعت 19 مورخه 26 شهریور 1397 وقوع یک فقره آتش سوزی در خیابان چهارباغ غربی به کلانتری 140 باغ فیض و ایستگاه آتش نشانی اعلام شد.
با حضور مأمورین در محل مشخص شد یک خودروی سواری دچار حریق و آتش سوزی شده که در پایان عملیات اطفای حریق ،کارشناسان سازمان آتش نشانی اعلام کردند که حریق عمدی است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: حوادث انتشار : 3 روز و 11 ساعت پیش
قرص برنج روزی 2 نفر را می کشد

قرص برنج روزی 2 نفر را می کشد ایلنا نوشت: سخنگوی وزارت بهداشت گفت: متاسفانه در پنج الی شش ماه اول سال هر روز 2 نفر کشته بر اثر مسمومیت قرص برنج داشتیم که این جمعیت بیشتر شامل جوانان است.
ایرج حریرچی در امروز نشست خبری خود با اشاره به اینکه شیوع اختلالات روانی 23.4 دهم درصد است، گفت: این آمار در سنین 15 تا 19 سال 21 الی چهاردهم درصد است. همچنین در سنین 20 تا 29 سال 24.6 دهم درصد است. اختلال اضطراب از خفیف تا زیاد در سنین 15 تا 19 سال 15 الی 3 دهم درصد است و در سنین 20 تا 29 سال 15.6 دهم درصد است.
وی افزود اختلال خلقی در سن 15 الی 19 سال 12.8 درصد و در سنین 20 تا 29 سالگی 15 ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اجتماعی انتشار : 3 روز و 11 ساعت پیش
لندن: از تحقیقات ترکیه در پرونده خاشقچی کاملاً حمایت می کنیم

لندن: از تحقیقات ترکیه در پرونده خاشقچی کاملاً حمایت می کنیم وزیر خارجه انگلیس اعلام کرد: لندن از تحقیقات ترکیه در پرونده خاشقچی کاملاً حمایت می کند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، جرمی هانت وزیر خارجه انگلیس امروز دوشنبه درباره موضوع قتل جمال خاشقجی منتقد عربستان در کنسولگری ریاض در استانبول گفت: این موضع بسیار نگران کننده است.
وی با تکرار مواضع پیشین این کشور در این خصوص به حمایت کامل لندن از تحقیقات ترکیه در این خصوص بسنده کرد.
جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد محمد بن سلمان و ستون نویس روزنامه واشنگتن پست آمریکا چندی پیش (2 اکتبر سال جاری میلادی) به همراه نامزد ترکیه ای خود خدیجه چنگیز برای انجام کارهای ازدواج خود به ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 11 ساعت پیش
مقامات ترکیه به کنسولگری عربستان در استانبول وارد شدند

مقامات ترکیه به کنسولگری عربستان در استانبول وارد شدند در ادامه تفتیش کنسولگری عربستان در استانبول درباره ناپدیدشدن خاشقجی ، مقامات ترکیه هم اکنون به این مکان وارد شدند.
به گزارش خبرگزاری مهر، رسانه های جهان که از آغاز تفتیش کنسولگری عربستان در استانبول با محوریت پرونده ناپدید شدن روزنامه نگار منتقد ریاض به پوشش زنده آن پرداخته اند؛ لحظاتی پیش همراه با انتشار تصاویر این رویداد اعلام کردند که مقامات ترکیه برای ادامه روند مربوط به تحقیق درباره پرونده خاشقجی وارد کنسولگری عربستان شدند.
این درحالیست که چندی پیش مقامات سعودی در چارچوب کمیته مشترک تحقیق با همتایان ترکیه ای خود به این مکان وارد شده بودند. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 11 ساعت پیش
نائورت: ترامپ خواستار تحقیقات درباره ناپدیدشدن خاشقجی است!

نائورت: ترامپ خواستار تحقیقات درباره ناپدیدشدن خاشقجی است! سخنگوی وزارت خارجه آمریکا مدعی شد: ترامپ خواستار تحقیقات درباره ناپدیدشدن خاشقجی است!
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، هیثر نائورت سخنگوی وزارت خارجه آمریکا امروز دوشنبه در اظهاراتی ادعا کرد: دونالد ترامپ رئیس جمهوری خواستار تحقیقات ریاض در خصوص موضوع قتل روزنامه نگار منتقد عربستان در استانبول ترکیه شده است!
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در این خصوص گفت: ترامپ خواستار تحقیقات آشکار و کامل درباره ناپدیدشدن روزنامه نگار روزنامه واشنگتن پُست شده است.
این درحالیست که در اقدامی که نشان از زمینه سازی ترامپ برای معامله با سعودی ها در موضوع خاشقجی دارد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 11 ساعت پیش
تفاهم نامه فرصت مطالعاتی اساتید امضا شد

تفاهم نامه فرصت مطالعاتی اساتید امضا شد همزمان با بیست و دومین جلسه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری، تفاهم نامه همکاری انجام دوره های فرصت مطالعاتی اعضای هیات علمی دانشگاه ها و موسسات پژوهشی با حضور معاون اول رئیس جمهور امضا شد.
به گزارش مهر به نقل از دبیرخانه شورای عالی عتف، در راستای تقویت و برقراری ارتباط منسجم دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی با جامعه و صنعت در همه حوزه های علمی و همچنین عملیاتی کردن یافته های اعضای هیات علمی و آشنایی آنها با نیازهای واقعی صنعت و جامعه، تفاهم نامه همکاری انجام دوره های فرصت مطالعاتی اعضای هیات علمی دانشگاه ها و موسسات پژوهشی با وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت، بهداشت ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اجتماعی انتشار : 3 روز و 12 ساعت پیش
انتخابات هیأت ممیزه پیام نور برگزار شد

انتخابات هیأت ممیزه پیام نور برگزار شد انتخابات هیأت ممیزه دانشگاه پیام نور برگزار و اعضای آن در حالی انتخاب شدند که علی ربیعی به عنوان یکی از کاندیداها در این انتخابات رأی نیاورد.
به گزارش مهر، مرتضی محسنی، معاون آموزشی و دبیر هیأت ممیزه دانشگاه پیام نور با اشاره به اعلام آمادگی تعدادی از اعضای هیات علمی برخی مناطق برای عضویت در هیات ممیزه گفت: این انتخابات از بین اعضای هیات علمی شاغل در مراکز و واحدهای مناطق دانشگاه با مرتبه علمی استادیار به بالا و دارای وضعیت استخدامی پیمانی و یا رسمی صورت گرفته است.
معاون آموزشی دانشگاه پیام نور اظهار داشت ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 12 ساعت پیش
شایعه درگذشت جمشید مشایخی تکذیب شد

شایعه درگذشت جمشید مشایخی تکذیب شد خبرآنلاین نوشت: از ساعاتی پیش در شبکه های اجتماعی خبر فوت جمشید مشایخی دست به دست می شود.
سام مشایخی، پسر استاد مشایخی: بعد از این پیگیر شکایت از منتشر کنندگان این اخبار جعلی می شویم. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 12 ساعت پیش
جزئیات دیدار امروز روحانی با اقتصاددانان

جزئیات دیدار امروز روحانی با اقتصاددانان جلسه جمعی از اقتصاددانان با رئیس جمهور با ریاست و هماهنگی علی ربیعی برگزار شد.
یک منبع آگاه در گفت وگو با فارس، در مورد جزئیات دیدار حسن روحانی رئیس جمهور با جمعی از اقتصاد دانان گفت: این دیدار با هماهنگی و ریاست علی ربیعی برگزار شد.
وی ادامه داد: در ابتدای جلسه محسن رنانی از اقتصاد دانان حاضر در جلسه به مدت 20 دقیقه ابعاد مختلفی از مسائل سیاسی، اجتماعی، روانشناسی جامعه را بیان و در انتها نیز راه کارهایی را بیان کرد.
این منبع آگاه خاطرنشان کرد: 80 درصد شرکت کنندگان از اقتصاددانان نهادگرا بوده که بیش از 14 نفر توانسته اند در این جلسه صحبت های خود را مطرح کنند و برخی از حضار ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 12 ساعت پیش
سیل در فرانسه جان 10 نفر را گرفت

سیل در فرانسه جان 10 نفر را گرفت سیل ناگهانی در جنوب غربی فرانسه که یکی از بدترین حوادث از نوع خود در یک قرن گذشته بود، دست کم 10 کشته برجا گذاشت.
به گزارش ایرنا، به گفته مقام های محلی شب گذشته در جنوب غربی فرانسه بارانی به اندازه بارش هفت ماه تنها در چند ساعت بارید و ساکنان این مناطق را به شدت غافلگیر کرد.
در نتیجه این بارش سیل ناگهانی به راه افتاد که خانه ها را احاطه کرده و بسیاری از خودروها را با خود برد. در برخی مناطق ارتفاع آب تا پنجره طبقه اول خانه ها نیز می رسید.
شدت این سیل و تخریب حاصل از آن به حدی بود که امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه اعمال تغییرات مدنظر در کابینه خود را به تعویق انداخت. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 12 ساعت پیش
حکم عزل مدیر سایپا در پی اعتراضات گسترده!

حکم عزل مدیر سایپا در پی اعتراضات گسترده! اقتصاد ایران امروز شاهد اتفاقات بسیار مهمی بود از دیدار اقتصاددانان با رییس جمهوری تا تغییر در سکان مدیریت یکی از دو خودروساز بزرگ ایران یعنی سایپا.
به گزارش خبرآنلاین، امروز اقتصاددانان به دیدار رییس جمهوری رفتند تا هم درباره اتفاقات رخ داده در عرصه اقتصاد صحبت کنند و هم شنونده سخنان رییس جمهور درباره آنچه گذشت و آنچه رخ خواهد داد باشند .
هر چند بنا بر گفته حاضران ، مسعود نیلی دستیار ویژه اقتصادی رییس جمهور که به تازگی با پاسخ به نهادگرایان ، بحث میان دو طیف اقتصاد ایران را داغ کرده است ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 12 ساعت پیش
طرح های ماسیمو دوتی برای بهار و تابستان 2018

طرح های ماسیمو دوتی برای بهار و تابستان 2018 کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی کیفیت 480 کیفیت 284 ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 3 روز و 12 ساعت پیش
رحمانی فضلی: واقعیات اقتصادی را به مردم بگوییم

رحمانی فضلی: واقعیات اقتصادی را به مردم بگوییم وزیر کشور و رئیس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور با بیان اینکه "باید زمینه تحریف و ابهام زایی اخبار را از بین ببریم"، گفت: اگر واقعیات اقتصادی کشور را به مردم بگوییم و خواهان مشارکت مردم باشیم، موفق می شویم.
به گزارش خبرنگار ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه سومین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: حضور اعضای ستاد با انگیزه، جدی و با علاقه بود و تکالیفی که جلسه قبل داده بودیم که شامل آئین نامه ها، دستورالعمل ها و سیاست ها بود، بررسی شد.
ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 13 ساعت پیش
انیمشین کوتاه رقص مرگ

انیمشین کوتاه رقص مرگ کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی کیفیت 480 کیفیت 284 ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 13 ساعت پیش
افزایش 11 درصدی شکایات در شش ماه گذشته

افزایش 11 درصدی شکایات در شش ماه گذشته فارس نوشت: رئیس دادگستری کل استان تهران گفت: شش ماهه اول سال 97 در مقایسه با مشابه سال گذشته 11 درصد افزایش تعداد پرونده داشته ایم.
غلامحسین اسماعیلی رئیس دادگستری کل استان تهران در نشست شورای مدیران دادگستری استان تهران اظهار کرد: مردم ما به لحاظ تلاطم و اضطرابی که به دلیل مسائل اقتصادی اتفاق افتاد، 6 ماهه سختی را پشت سر گذاشتند و در کنار آن جنگ روانی سختی هم ایجاد شد.
وی افزود: وضعیت موجود شرایط را برای دادگستری استان تهران به مراتب سخت تر کرد و پرونده هایی که مستقیما با وضع اقتصادی موجود و دادگاه های ویژه مرتبط بودند و چه پرونده هایی که تنگناهای اقتصادی که باعث افزایش پرونده ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 14 ساعت پیش
منچستر سهامش را به به ولیعهد سعودی نمی فروشد

منچستر سهامش را به به ولیعهد سعودی نمی فروشد با وجود گمانه زنی ها مبنی بر ابراز تمایل محمد بن سلمان ولیعهد سعودی برای خرید باشگاه منچستریونایتد، خانواده گلیزر مالکان این باشگاه می گویند تمایلی به فروش سهام شیاطین سرخ به وی ندارند.
به گزارش ایرنا، تارنمای خبری بلیچر ریپورت روز دوشنبه نوشت: محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی و یکی از ثروتمندترین چهره های جهان، در نظر دارد تا در یکی از باشگاه های معتبر فوتبال اروپا سرمایه گذاری کند.
مطابق گزارش ها، باشگاه منچستر یوناتید در حال حاضر ارزشی معادل 3 میلیارد پوند داشته و مالکان باشگاه تنها در صورتی گزینه فروش را مد نظر قرار می دهند که پیشنهادی دست کم 4 میلیارد پوندی مطرح شود. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 14 ساعت پیش
پاسخ رهبر انقلاب به استفتاء درباره "ویزای اربعین"

پاسخ رهبر انقلاب به استفتاء درباره "ویزای اربعین" مقام معظم رهبری به تازه ترین استفتائات در مورد اربعین حسینی(ع) پاسخ داده اند از جمله حکم اخذ روادید برای زیارت اربعین... .
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری تازه ترین استفتائات در مورد اربعین حسینی(ع) را منتشر کرد که در ادامه می خوانید:
حکم زیارت اربعین
س1. با توجه به مسائل روز، آیا زیارت اربعین در این برهه از زمان واجب است؟
ج. زیارت اربعین مستحب است.
گذرنامه برای زیارت اربعین
س2. حکم اخذ روادید برای زیارت اربعین چیست؟
ج. در هر صورت رعایت قوانین و مقررات لازم است.
استفاده از گذرنامه دیگری ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: مذهبی انتشار : 3 روز و 14 ساعت پیش
طرز تهیه آیس لاته

طرز تهیه آیس لاته کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی کیفیت 480 کیفیت 284 ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 14 ساعت پیش
گرد و غبار اخیر خوزستان به 67 برابر حدمجاز رسید

گرد و غبار اخیر خوزستان به 67 برابر حدمجاز رسید ایرنا نوشت: مسئول آزمایشگاه هوا اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان با بیان اینکه میزان غلظت آلودگی گرد و غبار اخیر در این استان به بیش از 67 برابر حدمجاز رسید، گفت: منشا گرد و غبار یکشنبه شب و صبح دوشنبه در خوزستان کانون های داخلی و خارجی بود.
علیرضا آذریان روز دوشنبه بیان کرد: هم کانون های خارجی در جنوب خوزستان و هم کانون های داخلی در شرق، غرب و جنوب این استان در شکل گیری توفان گرد و غباری که از دیشب تا امروز در خوزستان رخ داد، تاثیر داشتند.
وی گفت: خوزستان از یکشنبه شب با آشفتگی آلاینده های هوا روبرو بود ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 15 ساعت پیش
مایک پامپئو امروز به ریاض می رود

مایک پامپئو امروز به ریاض می رود وزیر خارجه آمریکا برای پیگیری مساله جمال خاشقجی به عربستان سعودی سفر می کند.
به گزارش ایسنا، به نقل از اسپوتنیک، وزارت خارجه آمریکا تاکید کرد که مایک پامپئو، وزیر خارجه این کشور امروز (دوشنبه) به عربستان سفر می کند.
هدر ناوئرت، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا عنوان داشت که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا خواهان تحقیقات فوری و علنی درخصوص ناپدید شدن جمال خاشقجی شده است.
در همین حال، دونالد ترامپ در اظهاراتی که در محوطه کاخ سفید مطرح کرد، عنوان داشت که پامپئو تقریباً طی یک ساعت دیگر راهی عربستان می شود تا با سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان دیداری داشته باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 15 ساعت پیش
لاکچری ترین خودرو های سال 2018

لاکچری ترین خودرو های سال 2018 گزارش کامل از گزیده خبرهای امروز تابنا ک با تو را با کلیک بر تیتر آن بخوانید.
لاکچری ترین خودروهای سال 2018
طراحی های جالب فرش اتاق کودک
قهرمان ایرانی، مایکل فلپس آسیا، شاهین ایزدیار
قدیمی ترین کیک عروسی جهان +عکس
ملوانان زن نیروی دریایی ژاپن +عکس
10 کشور برتر دنیا برای مهاجران +عکس
موتور سواری حمید گودرزی همراه بازیگر زن +عکس
تخریب کوره های زغال در کرمانشاه+عکس
انتقاد عبدالرضا کاهانی از تبلیغات فیلمش +عکس
کریستیانو رونالدو جایی در ناپل ندارد+عکس
به این دلیل شیرکاکائو نخورید
بازیگر نقش همسر غلامرضا تختی پیدا شد +عکس ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 16 ساعت پیش
وعده های روحانی در جمع اقتصاددانان

وعده های روحانی در جمع اقتصاددانان رئیس جمهور گفت: با برنامه ریزی های دقیقی که انجام شده است، امریکا در بلندمدت قادر نیست به سیاست های ضدایرانی خود ادامه دهد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری حسن روحانی روز دوشنبه در جلسه اقتصادی با حضور جمعی از استادان دانشگاه های کشور، با قدردانی از حمایت ها و ارائه دیدگاه ها و طرح های دلسوزانه اقتصاددانان کشور برای کاستن از مشکلات اقتصادی، بر ضرورت تقویت امید در جامعه برای شکست دشمنان در جنگ روانی و اقتصادی تأکید کرد.
وی اظهار داشت: این دوران به رغم دشواری های آن، سپری خواهد شد و با برنامه ریزی های دقیقی که انجام شده است ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 17 ساعت پیش
زبان مردم در برابر زبان دولت و بازار

زبان مردم در برابر زبان دولت و بازار جامعه شناسی در کنار مردم می ایستد، با آنها تعامل دارد و از منظر و مرآی آنها مسائل و معضلات جامعه و در واقع مشکلات آنها را می بیند و می کوشد با زبانی قابل فهم برای مردم، مطالبات آنها را از دولت و بازار مطرح کند. این رویکرد تازه ای به جامعه شناسی است که با رهیافت های آکادمیک و دولت محور یا بازار محور پیشین متفاوت است، کمااینکه با جامعه شناسی عامه پسند نیز (که در واقع جامعه شناسی نیست) فرسنگ ها فاصله دارد. در این رهیافت نو صرفا کارگزار جامعه شناسی عوض نمی شود. در رویکرد مردم مدار به جامعه شناسی این مردم نیستند که به جامعه شناس دیکته کنند، از چه بگوید، چه بگوید و چگونه بگوید ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: فرهنگی هنری انتشار : 3 روز و 17 ساعت پیش
تدوین سند موسیقی راهگشای مشکلات نیست

تدوین سند موسیقی راهگشای مشکلات نیست این روزها موسیقی اندکی ناخوش احوال است و با مذاق هنرمندانی که سال ها دراین عرصه تلاش های جدی داشته اند سازگار نیست. چرا که آنچه در مراکز آموزشی چون دانشگاه ها و هنرستان های موسیقی تعلیم داده می شود با آنچه امروز در جامعه می شنویم فاصله بسیاری دارد گویا آن عده هم که به صورت تخصصی موسیقی را دنبال می کنند به سوی موسیقی عوام پسند روی آورده اند و می دانند نبض بازار موسیقی مردم پسند می زند و دیگر موسیقی آکادمیک جایی در جامعه پیدا نمی کند. بزرگان موسیقی ایران مقصر تمامی این اتفاقات را نداشتن رسانه برای معرفی آثار موسیقایی می دانند ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: فرهنگی هنری انتشار : 3 روز و 17 ساعت پیش
تنها صداست که می ماند

تنها صداست که می ماند می گوید بچه که بود شخصیتش به الفت قهرمان شیار 143 شباهت داشت و رادیو را از خودش دور نمی کرد. به قول خودش نابینایان مشتری پروپاقرص رادیو هستند و به نوعی رادیو باز. اشکان آذر ماسوله جوان 29 ساله نابینا معتقد است دنیای نابیناها با دنیای مردم بینا هیچ تفاوتی ندارد و یک جوان نابینا با انگیزه ای بیشتر و امید بیشتری به آینده گام بر می دارد.
علاقه اشکان به رادیو پای او را به این رسانه گرم باز کرد و امروز به عنوان تهیه کننده و برنامه ساز در رادیو تهران فعالیت می کند. او شهریور ماه سال گذشته زندگی تازه ای را در کنار همسرش آغاز کرد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: فرهنگی هنری انتشار : 3 روز و 17 ساعت پیش
3 قرارگاه پلیس در مرز های عراق فعال شدند

3 قرارگاه پلیس در مرز های عراق فعال شدند معاون عملیات نیروی انتظامی کشور گفت: سه قرارگراه استانی در کرمانشاه، ایلام و خوزستان برای تأمین امنیت زائران اربعین فعال شدند و به مردم اطمینان می دهیم هم در مرزهای مهران، چذابه و شلمچه و هم در سراسر کشور امنیت زائران با اطمینان کامل تامین می شود.
به گزارش ایرنا، سردار حسین ساجدی نیا عصر دوشنبه در جمع خبرنگاران درباره تمهیدات ناجا برای تامین امنیت مراسم اربعین حسینی اظهار داشت: سه قرارگاه استانی در این رابطه در استانهای کرمانشاه، ایلام و خوزستان فعال شدند. سه مرز مهران، شلمچه و چذابه فعال است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 18 ساعت پیش
ادعای رئیس سابق سیا درباره خاشقجی

ادعای رئیس سابق سیا درباره خاشقجی میزان نوشت: رئیس سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) طی مصاحبه ای گفته که انکار عربستان درباره دخالت در ناپدید شدن جمال خاشقجی ریاکارانه است.
جان برنان در مصاحبه با شبکه خبری ان بی سی گفته است: اگر جمال خاشقجی در هتل یا اقامتگاه خصوصی خود در ترکیه ناپدید شده بود این انکار از سوی دولت عربستان سعودی توجیه پذیر بود، اما او در حالی ناپدید شده که شواهد حضور او در کنسولگری موجود است.
وی افزود: بنابراین انکار آن ها ریاکارانه است، بسیار ریاکارانه. تعقیب یک ساکن دائم آمریکا که برای واشنگتن پست می نویسد، و انجام آن در خاک یک کشور خارجی و در یک مکان دیپلماتیک ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 18 ساعت پیش
حکم راننده متخلف لندکروز شیرازی صادر شد

حکم راننده متخلف لندکروز شیرازی صادر شد حکم دادگاه بدوی راننده و متهم پرونده تعرض به پلیس راهور استان فارس صادر شد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، راننده و متهم پرونده تعرض به پلیس راهور استان فارس در دادگاه بدوی در 6 عنوان اتهامی مجرم شناخته شد و در مجموع به 16 سال حبس و سه بار و هر بار 111 ضربه شلاق و مجازات تکمیلی محرومیت از تصدی وسائط نقلیه سبک و سنگین در سراسر کشور و منع اقامت در شهرستان شیراز محکوم شد.
بر اساس رأی صادره از شعبه 101 دادگاه کیفری دو شیراز، اتهامات م – ک متهم 33 ساله این پرونده مبنی بر ارتکاب دو فقره بزه توهین به مأمورین، اخلال در نظم و آسایش عمومی ، تخریب عمدی البسه نظامی ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: حوادث انتشار : 3 روز و 18 ساعت پیش
انهدام باند قاچاق سوخت توسط وزارت اطلاعات

انهدام باند قاچاق سوخت توسط وزارت اطلاعات وزرات اطلاعات طی اطلاعیه ای از انهدام باند قاچاق سوخت خبر داد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، با تلاش سربازان گمنام امام زمان (عج) در اداره کل اطلاعات استان فارس چند باند فعال قاچاق سوخت شناسائی و 6 نفر از عوامل اصلی آن دستگیر و تحویل مقامات قضایی شدند.
قاچاقچیان با استفاده از جاسازی و افزایش ظرفیت باک اتوبوس ها سوخت قاچاق را در مسیر شیرازبه زاهدان، ایرانشهر و بندر چابهاربه فروش می رساندند.
سربازان گمنام امام زمان (عج) همچنین تعدادی از عوامل تهیه و فروش کارت های سوخت خودروهای غیرفعال و اسقاطی به قاچاقچیان و کارگران جایگاه ها را شناسایی و دستگیر کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: حوادث انتشار : 3 روز و 18 ساعت پیش
شیوه جدید کلاهبرداری از زائران اربعین

شیوه جدید کلاهبرداری از زائران اربعین معاون اجتماعی پلیس فتای نیروی انتظامی از شیوه جدید کلاهبرداری به بهانه ثبت نام و خرید بلیت برای زوار اربعین حسینی(ع) خبر داد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا؛ سرهنگ پاشایی با اشاره به برخی کلاهبرداریهای اینترنتی به بهانه ثبت نام و خرید بلیت برای زوار اربعین حسینی از طریق سایتهای جعلی اظهار کرد: زائران اباعبدالله الحسین(ع) هنگام پرداخت هزینه بلیت به صورت اینترنتی، نکات ایمنی را رعایت و از مکان های مورد اعتماد برای ثبت نام و پرداخت های اینترنتی هزینه ها استفاده کنند.
معاون اجتماعی پلیس فتای نیروی انتظامی خاطرنشان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 3 روز و 18 ساعت پیش
پشت پرده استراتژی ترکیه در ماجرای خاشقجی چیست؟/ ترکیه از عربستان و آمریکا چه می خواهد؟

پشت پرده استراتژی ترکیه در ماجرای خاشقجی چیست؟/ ترکیه از عربستان و آمریکا چه می خواهد؟ ماجرای ناپدید شدن و احتمالا قتل وی از سوی عاملان عربستان سعودی، هم اکنون در صدر اخبار بسیاری از رسانه های غربی، عربی و همچنین رسانه های ترکیه قرار دارد و تحلیل ها و تفاسیر زیادی پیرامون سرنوشت خاشقجی مطرح شده است.
به گزارش تابناک، از سوی دیگر، تحلیل های زیادی در مورد رویکرد بازیگران این ماجرا ارائه شده است. جایی که بیش از هر چیز سیاست های ترکیه و آمریکا در قبال این ماجرا مورد توجه قرار گرفته است.
فارغ از رویکرد دو پهلوی آمریکا که به دلیل روابط خاص واشنگتن و ریاض شاید قابل توجیه باشد، رویکرد محافظه کارانه ترکیه نیز برای بسیاری از ناظران مورد پرسش و توجه قرار گرفته است ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
دانشجویان: دولت به وعده هایش عمل کند

دانشجویان: دولت به وعده هایش عمل کند خیابان قدس در کنار نرده های دانشگاه تهران یک روز نه چندان معمولی خود را سپری می کند. از هر اتوبوس و تاکسی ای که در این خیابان متوقف می شود، چند دانشجو پیاده شده و سلانه سلانه راه ورودی دانشگاه را در پیش می گیرند. از روز قبل به مناسبت ورود رئیس جمهور و هیأت همراه سختگیری هایی برای ورود دانشجویان اعمال شده و هیچ دانشجویی بدون کارت دانشجویی نمی تواند وارد دانشگاه شود.
به گزارش همشهری، امروز شدت کنترل ورودی دانشجویان بیشتر از روزهای قبل است و مسئولان حراست به شدت مراقبند تا فردی غیردانشجو وارد محوطه دانشگاه نشود ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
دولت مروج اصلی مدرک گرایی در کشور

دولت مروج اصلی مدرک گرایی در کشور رئیس دانشگاه علمی کاربردی دولت را مروج اصلی مدرک گرایی در کشور دانست و گفت: دولت برای آموزش هر دانشجوی نظری حدود 40 میلیون تومان هزینه می کند. این در حالی است که حاضر به تقبل پرداخت 30 درصد از شهریه های دانشجویان مهارتی علمی کاربردی نیست.
به گزارش ایسنا، دکتر محمدحسین امید در مراسم نشست معاونین و روسای مراکز علمی کاربردی که امروز به مناسبت بیست و ششمین سالگرد این دانشگاه برگزار شد، گزارشی از مهمترین برنامه های اجرایی این دانشگاه طی سال های اخیر ارائه داد و گفت: دانشگاه علمی کاربردی 26 سال پیش با هدف توسعه آموزش های مهارتی در کشور تاسیس شد و در این مدت بخش اصلی آموزش های مهارتی در این ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 21 ساعت پیش
حمله انتحاری در سفارت ایران در ترکیه

حمله انتحاری در سفارت ایران در ترکیه رسانه های ترکیه از وقوع یک حمله انتحاری در سفارت ایران در ترکیه خبر دادند.
به گزارش ایسنا به نقل از دیلی صباح، نیروهای امنیتی ترکیه پیامی مبنی بر یک حمله انتحاری به ساختمان سفارت ایران در آنکارا دریافت کرده اند که در پی آن خیابانی که ساختمان سفارت ایران در ترکیه در آن واقع شده، بسته شده و اقدامات امنیتی شدیدی در محل حکم فرما است.
گفته می شود پلیس ترکیه سفیر ایران را از ساختمان سفارت خارج کرده و سفارت را تخلیه کرده است. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 22 ساعت پیش
تقاضای تقسیط مهریه در یزد 6 برابر شد

تقاضای تقسیط مهریه در یزد 6 برابر شد رئیس کل دادگاههای عمومی و انقلاب یزد گفت: نوسانات اخیر در بازار سکه و ارز، افزایش 6 برابری تقاضای تعدیل و تقسیط مهریه در دادگستری یزد را به دنبال داشته است.
به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی دادگستری یزد، حجت اسدی در جلسه شورای قضایی استان گفت: پس از هم اندیشی قضات مجرب دادگستری در نشست قضایی و پیشنهاد تعیین معادل ریالی اقساط مهریه و معادل سازی آن در ماه های آتی به صورت نرم افزاری همراه با محاسبه شاخص تورم، تعیین مقدار ریالی ماهانه و محاسبه سالانه انجام خواهد شد.
وی از برنامه ریزی های دقیق و تلاش های مجموعه برای کاهش ورودی پرونده ها به دادگستری خبر داد و افزود ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اجتماعی انتشار : 3 روز و 22 ساعت پیش
بمب گذاری در سفارت ایران در ترکیه

بمب گذاری در سفارت ایران در ترکیه یکی از روزنامه های ترکیه از بمب گذاری در سفارت ایران در آنکارا خبر داده است.
به گزارش تابناک ؛ روزنامه S zc از بمب گذاری در سفارت ایران در آنکارا خبر داده و تاکید کرده منطقه اطراف سفارت ایران برای مقابله با بمب گذاری مسدود شده و ملاحظات امنیتی در محل سفارت حکم فرما است.
بر اساس گزارش منتشر شده، سفیر ایران از ساختمان سفارت خارج شده است.
این خبر تکمیل می شود ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 22 ساعت پیش
مجلس استیضاح یک وزیر دیگر را هم کلید زد

مجلس استیضاح یک وزیر دیگر را هم کلید زد فارس نوشت: نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس از تهیه طرح استیضاح محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی با بیش از 50 امضا نمایندگان در مجلس خبر داد.
یحیی کمالی پور نماینده مردم جیرفت و نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس مجلس شورای اسلامی با اعلام تهیه طرح استیضاح محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: این طرح تا کنون به امضاء 50 نفر از نمایندگان مجلس رسیده است.
وی افزود: طی مدت اخیر ما منتظر بودیم تا آن اهداف از پیش تعیین شده در حوزه کشاورزی و نهادهای کشاورزی و همچنین اقلام مورد نیاز کشاورزان تأمین شود. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 22 ساعت پیش
افشانی تا 24 آبان از بهشت می رود

افشانی تا 24 آبان از بهشت می رود عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به قانون منع به کارگیری بازنشستگان گفت: افشانی بازنشسته است و مطابق قانون باید در مهلت قانونی از خدمت کناره گیری کند.
به گزارش فارس، الهام فخاری در خصوص سرنوشت شهردار تهران گفت: محمد علی افشانی شهردار تهران مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان است.
وی ادامه داد: معاون حقوقی رئیس جمهور هم اعلام کرد که شهرداران از جمله شهردار تهران مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان می شود.
عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: هنوز هم گزینه ای برای شهرداری در نظر گرفته نشده است.
وی با بیان اینکه تابع قانون هستیم، گفت: هر چه در قانون باشد اجرایی می کنیم. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 0 ساعت پیش
فیش حقوقی مدیری که حاشیه ساز شد

فیش حقوقی مدیری که حاشیه ساز شد در حالی که اخیرا بسیاری از پزشکان و اعضای کادر بهداشت و درمان کشور به دلیل تاخیر در حقوق با مشکلات جدی مواجه اند مدیران سازمانی که قرار بوده مطالبات آنها را پیگیر باشند حقوق هایی نجومی دریافت می کنند.
به گزارش فارس، سازمان نظام پزشکی یکی از بزرگترین و قدیمی ترین سازمان کشور است که بیش از 62 سال قدمت دارد. تعیین تعرفه خدمات تشخیصی درمانی در بخش خصوصی، صدور پروانه مطب شاغلین بخش خصوصی، رسیدگی انتظامی به تخلفات حرفه ای شاغلین حرف پزشکی از طریق هیاتهای انتظامی، ثبت نام و صدور گواهی عضویت، تعیین ضوابط و نظارت بر تبلیغات پزشکی از جمله برنامه های این سازمان است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 0 ساعت پیش
عربستان بر سر ماجرای خاشقجی از چه راه هایی می تواند آمریکا را تهدید کند؟

عربستان بر سر ماجرای خاشقجی از چه راه هایی می تواند آمریکا را تهدید کند؟ بعدازآن که دونالد ترامپ درنهایت به ماجرای قتل خاشقجی واکنش نشان داد، و گفت که اگر عربستان سعودی مسئول قتل وی باشد سزاوار تنبیهات سخت است، پادشاهی عربستان تهدید کرده است که هر نوع تحریمی که علیه این کشور از سوی غرب وضع شود را تلافی جویی خواهد کرد.
به گزارش تابناک این تهدید عربستان در روز یکشنبه و بعدازآن بود که بازار سرمایه این کشور در پی تحولات اخیر پیرامون قتل ستون نویس واشنگتن پست، به شدت متأثر شده و 7 درصد در طی یک روز سقوط کرد. واکنش های بین المللی به قتل جمال خاشقجی طی یک هفته گذشته شدید بوده است و بسیاری از کشورها و شخصیت های برجسته سیاسی خواهان برخورد جدی با عربستان بر سر این ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 4 روز و 1 ساعت پیش
دزدی های سریالی منشی مورد اعتماد

دزدی های سریالی منشی مورد اعتماد چکیده مهمترین حوادث و رویدادهای اجتماعی شبانه روز گذشته به شرح زیر است:
ایران:
دزدی های سریالی منشی مورد اعتماد
مردم سالاری:
کلاهبرداری آقای نظافتچی در سایت های شرط بندی
جام جم:
قاتل فراری خیابان نبرد را شناسایی کنید +عکس
جوان:
قاتل همسایه درخواست آزادی کرد
آرمان:
توقیف 2 خودرو با 100 کیلو تریاک
قانون:
درخواست کمک برای پیدا شدن پسربچه پنج ساله
خراسان:
دستگیری عامل اختلاس از 2 شعبه بانک در مشهد
ابتکار:
جزئیات جدید از آزار دختر 7 ساله با آب جوش
عصر ایرانیان: ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: حوادث انتشار : 4 روز و 1 ساعت پیش
توضیحات پزشکی قانونی درباره پرونده دنیا ویسی

توضیحات پزشکی قانونی درباره پرونده دنیا ویسی رییس سازمان پزشکی قانونی کشور آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده دنیا ویسی را تشریح و تاکید کرد که آنچه که از قول پزشک پزشکی قانونی مطرح شد، به هیچ عنوان صحت ندارد.
به گزارش ایسنا، دکتر احمد شجاعی درباره وضعیت پرونده دنیا ویسی اظهار کرد: پزشکی قانونی هنوز چیزی در این خصوص اعلام نکرده است.
وی با اشاره به حواشی و شایعات پیش آمده در این خصوص نیز گفت: با توجه به اینکه ذهنیتی در این خصوص در جامعه ایجاد شد، ما از پزشکی قانونی استان خواستیم که آزمایش ها را دوباره و با دقت لازم انجام دهد که این اقدامات در حال انجام است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اجتماعی انتشار : 4 روز و 1 ساعت پیش
آغوش درمانی و فحش درمانی علمی نیستند

آغوش درمانی و فحش درمانی علمی نیستند عضو هیئت علمی گروه روانشناسی دانشگاه فردوسی گفت: اخلاق حرفه ای در روان درمانی و مشاوره از بحث های بسیار جدی است که در ایران به آن کم پرداخته شده است.
به گزارش ایسنا، زهره سپهری شاملو در نشست علمی و تخصصی اخلاق حرفه ای در کلینیک که در دانشکده روانشناسی دانشگاه فردوسی برگزار شد، اظهار کرد: جای اخلاق حرفه ای در آموزش های ما بسیار خالی است. لازم است اخلاق حرفه ای به متخصصین آموزش داده شود، اما این موضوع قسمت های مختلف دارد؛ مثلا درمانگر در اتاق درمان چه کارهایی را می تواند و چه کارهایی را نمی تواند، انجام دهد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اجتماعی انتشار : 4 روز و 1 ساعت پیش
خنثی شدن حمله داعش به مرزهای عراق و سوریه

خنثی شدن حمله داعش به مرزهای عراق و سوریه فرماندهی گارد مرزی عراق با صدور بیانیه ای از خنثی شدن حمله گروه تروریستی داعش به منطقه مرزی میان سوریه و عراق خبر داد.
به گزارش مهر به نقل از اخبار العراق، فرماندهی گارد مرزی عراق با صدور بیانیه ای اعلام کرد که عناصر گروه تروریستی داعش از اوضاع آب و هوایی نامساعد عراق سوء استفاده کرده و تلاش کردند تا حمله ای را علیه نیروهای گارد مرزی انجام دهند.
در ادامه این بیانیه آمده است: عناصر داعش تلاش کردند تا به ایست مرزی میان عراق و سوریه در شهر الرمادی واقع در شمال منطقه القائم حمله کنند.
ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 1 ساعت پیش
تولید دستمال کاغذی و پوشک شبانه روزی شد

تولید دستمال کاغذی و پوشک شبانه روزی شد چند هفته پیش بود که محصولات سلولزی در بازار نایاب شد و قیمت ها به یکباره سیر صعودی به خود گرفت. دستمال کاغذی دو هزار تومانی 4 هزار تومان شد و پوشک بچه هم از 90 هزار تومان عبور کرد. در کمتر از 24 ساعت خانوارهای ایرانی مجبور شدند کالای 30 هزار تومانی را 60 هزار تومان گرانتر خریداری کنند و هر کجا که می رفتند با این جمله مواجه می شدند که اگر خرید نکنید گرانتر خواهد شد. این گفته ها و دغدغه ها تب خرید را بیشتر کرد. از این رو مردم برای آنکه از قافله خرید عقب نمانند به فروشگاه ها رفتند و در سبد خرید خود انواع محصولات سلولزی را جای دادند تا در آینده با کمبود مواجه نشوند. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 2 ساعت پیش
تعطیلی مدارس برخی شهرهای خوزستان درنوبت صبح

تعطیلی مدارس برخی شهرهای خوزستان درنوبت صبح فرمانداری های برخی شهرهای استان خوزستان به علت شدت گرد و غبار مدارس نوبت صبح شهرهای خود را تعطیل کردند.
به گزارش مهر، بر اساس گزارش های دریافتی از برخی فرمانداری های استان خوزستان، تاکنون مدارس نوبت صبح در شهرهای آبادان، خرمشهر، ماهشهر و شادگان تعطیل شده است.
تندباد شدید از شب قبل در اغلب شهرهای خوزستان آغاز شد ولی هواشناسی استان خوزستان اعلام کرد که این تندباد مقطعی بوده و به سرعت فروکش می کند. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 2 ساعت پیش
احوال ایرانی ها در 6 ماه نخست امسال

احوال ایرانی ها در 6 ماه نخست امسال طبق آمار اعلام شده توسط ثبت احوال در 6 ماه نخست امسال تعداد ولادت های ثبت شده در این فاصله زمانی 706,788 نفر بوده و تعداد مرگ و میر در همین بازه زمانی 182,389 نفر بوده است. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 2 ساعت پیش
افزایش بهای نفت در بازارهای جهانی

افزایش بهای نفت در بازارهای جهانی منابع خبری بامداد دوشنبه گزارش دادند، بهای نفت در بازارهای جهانی باردیگر افزایش یافت.
به گزارش ایرنا به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، قیمت پیش خرید نفت برنت دریای شمال با 98 سنت افزایش به 81.41 دلار برای هر بشکه رسید.
بنابراین گزارش، قیمت پیش خرید نفت خام آمریکا نیز 80 سنت افزایش یافت و به 72.15 دلار برای هر بشکه رسید.
این گزارش می افزاید: تحولات و تنش های سیاسی در خاورمیانه و همچنین نزدیک شدن به زمان تحریم نفتی آمریکا علیه ایران از دلایل افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی است.
ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 4 روز و 3 ساعت پیش
4 کشته بر اثر تیراندازی در یک جشن تولد در تگزاس

4 کشته بر اثر تیراندازی در یک جشن تولد در تگزاس وقوع درگیری مسلحانه و تیراندازی در جریان یک جشن تولد در جنوب تگزاس آمریکا به کشته و زخمی شدن چند نفر منجر گردید.
به گزارش مهر به نقل از رویترز، تیراندازی در جریان یک جشن تولد در جنوب تگزاس آمریکا به کشته و زخمی شدن دست کم 5 نفر منجر گردید.
بر اساس این گزارش، وقوع درگیری مسلحانه و تیراندازی در جریان یک جشن تولد در جنوب تگزاس به کشته و زخمی شدن چند نفر منجر شده است.
در این تیراندازی که در مراسم جشن تولد در منطقه تفت واقع در نزدیکی شهر ساحلی کورپس کریستی رخ داد، دست کم 4 نفر که سه نفر آنها از یک خانواده هستند، کشته و یک نفر هم به شدت زخمی و به بیمارستان منتقل شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 3 ساعت پیش
انگلیس: اگر خاشقچی را نکشته اند، پس کجاست؟

انگلیس: اگر خاشقچی را نکشته اند، پس کجاست؟ وزیر خارجه انگلیس روز یکشنبه بار دیگر از سعودی ها خواست با تحقیقات درباره سرنوشت روزنامه نگار مفقود عربستانی همکاری کنند.
به گزارش فارس، جرمی هانت وزیر خارجه انگلیس روز یکشنبه با بیان اینکه عربستان سعودی باید با تحقیقات درباره سرنوشت روزنامه نگار مفقود عربستانی همکاری کند، گفت در صورتی که مشخص شود جمال خاشقچی به قتل رسیده، باید اقدامی درباره این رفتار سعودی ها انجام داد.
به نوشته خبرگزاری آسوشیتدپرس ، هانت که در اقامتگاهش در کنت انگلیس با خبرنگاران صحبت می کرد، گفت: هیچ یک از ما نمی دانیم که چه اتفاقی افتاده ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 3 ساعت پیش
هشدار پلیس به دور دور بچه پولدارها با شیر و پلنگ

هشدار پلیس به دور دور بچه پولدارها با شیر و پلنگ فرمانده انتظامی تهران بزرگ از برخورد قانونی با به دور دور خودروها همراه با حیوانات در خیابان های تهران خبر داد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، مناطق بالای پایتخت یکی از مکان های مناسب برای دور دور بازهای حرفه ای به حساب می آید و علاقه به نگهداری گونه های جانوری وحشی یا گونه های غیربومی طی سالهای اخیر به شدت در بین برخی اقشار رواج یافته است. گاهی اوقات در پایان شب در خیابان های شمال شهر تهران، می توانیم سگ های عظیم الجثه یا حیواناتی را مشاهده کنیم که در شرایط عادی معمولا جای آنها در شهر نیست.
ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 3 ساعت پیش
افزایش تصادف در ایران با ابتلا به نوعی انگل!

افزایش تصادف در ایران با ابتلا به نوعی انگل! رییس مرکز تحقیقات سلامت و ایمنی غذای یزد گفت: ابتلا به انگل توکسوپلاسما که به طور میانگین 30 تا 40 درصد جمعیت ایران حداقل یک بار به آن مبتلا شده اند، آمار تصادفات رانندگی را افزایش می دهد.
به گزارش ایسنا، بهادر حاجی محمدی با بیان این که پژوهش های جدید محققان جهان نشان داده که ابتلا به انگل توکسوپلاسما گوندی یکی از علل افزایش آمار تصادف در رانندگی است، اظهار کرد: خطر این انگل در رانندگان بالای 40 سال بیشتر از رانندگان جوان است.
وی با اشاره به این که انگل "توکسوپلاسما گوندی" یکی از شایع ترین آلودگی های انگلی در ایران است ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: علمی و پزشکی انتشار : 4 روز و 3 ساعت پیش
طوفان چذابه را در نوردید

طوفان چذابه را در نوردید شب گذشته طوفان منطقه چذابه را درنوردید ولی خوشبختانه شرایط موکب ها آرام گزارش شده است.
به گزارش مهر، دیشب طوفان به همراه گرد و غبار منطقه چذابه را در نوردید و یک نفر دچار برق گرفتگی شد.
غلامعباس هزاریان فرماندار دشت آزادگان اظهار کرد: در مرز چذابه همچون شهر اهواز شاهد وزش باد شدید و گرد و غبار بودیم ولی با توجه به فضای باز مرز شدت وزش باد بیشتر بود.
وی با اشاره به اینکه وزش باد در چذابه هیچ گونه تلفات جانی و مالی نداشته افزود: فقط در آخرین موکب که از شهر دزفول در حال ساخت است و یک چادر دارد، یک نفر دچار برق گرفتگی شد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 3 ساعت پیش
تاسیس صندوق خطرپذیر 500 میلیاردریالی در حوزه نانو

تاسیس صندوق خطرپذیر 500 میلیاردریالی در حوزه نانو دکتر محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در بازدید از یازدهمین نمایشگاه فناوری نانو گفت: ما در گذشته در تمامی پروژه هایی که انجام دادیم روابط بسیار نزدیکی با های تک داشتیم.
به گزارش تابناک، رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) اظهار داشت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در حوزه های ساختمانی، نفت، فناوری اطلاعات و کشاورزی فعالیت های بزرگی داشته است و در همین راستا قصد داریم طبق یک برنامه مدون در حوزه توسعه فناوری نانو نیز وارد شده و صندوقی را راه اندازی کنیم تا به کارها و ایده هایی که دولت نمی تواند ورود کند و بخش خصوصی هم توان لازم برای ریسک پذیری در این پروژه ها را ندارد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 4 روز و 3 ساعت پیش
پاپ به کره شمالی می رود

پاپ به کره شمالی می رود رییس حزب حاکم بر کره جنوبی اعلام کرد 'پاپ فرانسیس' رهبر کاتولیک های جهان در واکنش به درخواست 'کیم جونگ اون'، قصد دارد بهار سال آینده به کره شمالی سفر کند.
به گزارش ایرنا از یونهاپ، 'لی های چان' روز دوشنبه بدون اشاره به منبع خبری خود در نشست حزب لیبرال دموکرات کره جنوبی در سئول افزود: اگر 'مون جائه این' رییس جمهوری کره جنوبی دعوتنامه 'کیم' را به پاپ تحویل دهد و سفر انجام شود بسیار طبیعی خواهد بود.
سخنگوی کاخ ریاست جمهوری کره جنوبی پیشتر اعلام کرده بود که 'کیم جونگ اون' رهبر کره شمالی، به تازگی پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان را به پیونگ یانگ دعوت کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 3 ساعت پیش
سقوط سنگین سهام سعودی

سقوط سنگین سهام سعودی تهدید ترامپ مبنی بر احتمال تنبیه شدید دولت سعودی، سهام این کشور با سقوط سنگینی روبرو شد.
به گزارش مهر به نقل از راشاتودی، عصر یکشنبه، پس از این که ترامپ تهدید کرد در صورتی که ریاض فرمان قتل روزنامه نگار واشنگتن پست، جمال خاشقجی را صادر کرده باشد، عربستان را به شدت تنبیه خواهد کرد، سهام این کشور با سقوط سنگینی روبرو شد.
طبق گزارش رویترز، سهام این کشور طی 2 ساعت 7 درصد سقوط کرد. این بدترین سقوط سهام عربستان از دسامبر 2014 تا کنون است. آسوشیتدپرس هم این سقوط سهام را گزارش داد اما مقدار آن را 6 درصد اعلام کرد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 3 ساعت پیش
ترزا می: تحریم ایران، تورم انگلیس را افزایش می دهد

ترزا می: تحریم ایران، تورم انگلیس را افزایش می دهد کارشناسان اقتصادی در انگلیس می گویند افزایش قیمت حامل های سوخت به واسطه اعمال تحریم های نفتی آمریکا علیه ایران، به افزایش تورم در انگلیس منجر می شود.
به گزارش فارس، نشریه دیلی میل روز یکشنبه نوشت در پی افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی، تورم در انگلیس بالاتر از هدفگذاری دولت این کشور باقی مانده و انتظار می رود این رقم در ماه های آینده بیش از پیش افزایش یابد.
به گفته پتر دکسون اقتصاددان کومرتس بانک ، بر اساس شاخص قیمت برای مصرف کننده، نرخ تورم در بریتانیا در ماه سپتامبر همچنان 2.7 درصد بوده است ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 4 روز و 3 ساعت پیش
از آغاز احداث راه آهن سراسری تا امضای تفاهمنامه مالی بین ایران و روسیه

از آغاز احداث راه آهن سراسری تا امضای تفاهمنامه مالی بین ایران و روسیه به گزارش تابناک اقتصادی ، تاریخ اقتصاد ایران و جهان آینه ای است تمام نما از رویدادهای اقتصادی که در گذشته رخ داده است و بیانگر ریشه های تاریخی بسیاری از واقعیت های امروز ایران و جهان است. موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی بیست و سومین روز مهر ماه پرداخته می شود که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
23 مهر 1306، احداث راه آهن سراسری ایران آغاز شد. مراسم ساختمان اولین ایستگاه راه آهن در خارج از دروازه گمرک به عمل آمد و رضاشاه اولین کلنگ آن را به زمین زد. در این مراسم مؤتمن الملک رئیس مجلس نیز حضور داشت. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 4 روز و 4 ساعت پیش
196 نفر در تهران به اتهام قاچاق کالا و ارز دستگیر شدند

196 نفر در تهران به اتهام قاچاق کالا و ارز دستگیر شدند به گزارش خبرنگار قضایی ایرنا، حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای روز یکشنبه در صد و سی و دومین نشست خبری افزود: برای 49 نفر از این افراد کیفرخواست صادر شده است و پرونده 100نفر هم به دادگاه رفته، تعیین وقت شده و درحال رسیدگی است.
*دستگیری 17 عامل نفوذ در سیستم بانکی سیستان و بلوچستان
وی ادامه داد: در استان سیستان و بلوچستان 17 نفر به دلیل اعمال نفوذ در سیستم بانکی ارزی و دریافت 100 میلیون دلار دستگیر شده اند.
محسنی اژه ای گفت: در استان های خراسان رضوی و همدان به ترتیب 4 و 7 نفر بازداشت شده اند. در بعضی استانها هم یکی دونفر بازداشتی داشته ایم. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 8 ساعت پیش
مشکل پولشویی در ایران جدی است/کارگران و کارمندان با این گرانی ها چه کنند؟ / امیددرمانی در امتداد گفتاردرمانی ؟/سندی برای 50 سال آینده

مشکل پولشویی در ایران جدی است/کارگران و کارمندان با این گرانی ها چه کنند؟ / امیددرمانی در امتداد گفتاردرمانی ؟/سندی برای 50 سال آینده الگوی پیشرفت ایران در قرن پانزدهم، مشتری های جدید نفتی ایران، جزئیات طرح رتبه بندی معلمان، سایه روشن FATF به روایت مسئول پرونده و منتقدان، تکالیف در روز های تعطیل و جمعه ها مطلقا ممنوع، معضلات قوانین کار و بانکداری و نحوه مواجهه با FATF، کنایه جهانگیری به خصولتی ها، اینستاگرام به جای تلویزیون، بازی سیاست در زمین تجارت، تحریم ارز دیجیتال و گزارش برخورد با مفسدان اقتصادی از مواردی است که موضوع گزارش های خبری و تحلیلی روزنامه های امروز شده است.
به گزارش تابناک روزنامه های امروز دوشنبه 23 مهرماه در حالی چاپ و در پیشخوان مطبوعات قرار گرفت که سخنرانی روز گذشته رئیس جمهور روحانی در دانشگاه ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 8 ساعت پیش
داماد ترامپ به فرار مالیاتی متهم شد

داماد ترامپ به فرار مالیاتی متهم شد نیویورک تایمز نوشت جرد کوشنر، احتمالا برای چندین سال مالیات خود را پرداخت نکرده و یا مالیات کمی پرداخته است.
به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، نشریه نیویورک تایمز اسنادی یافته است که نشان می دهند جرد کوشنر - داماد ترامپ و مشاور عالی کاخ سفید- بین سال های 2009 تا 2016 فرار مالیاتی گسترده ای داشته است. این نشریه گفته اسناد مالیاتی کوشنر نشان می دهد وی با سو استفاده از قانون معافیت مالیاتی از طریق سرمایه گذاری در املاک، مالیات کمی پرداخته است.
پتر میریجانیان- سخنگوی وکیل کوشنر به خبرنگاران گفته است که وی به فرضیات این روزنامه پاسخ نخواهد داد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 4 روز و 8 ساعت پیش