گرانترین صندلی چوبی جهان در کجا قرار دارد؟

گرانترین صندلی چوبی جهان در کجا قرار دارد؟ گزارش کامل از گزیده خبرهای امروز تابنا ک با تو را با کلیک بر تیتر آن بخوانید.
گرانترین صندلی چوبی جهان در کجا قرار دارد؟
لازانیا اسفناج؛ بدون گوشت اما خوشمزه
استاد نام آور مهندسی برق درگذشت
کامیل احمدی، آزاد شد
واکنش عجیب مردم تهران به تصادف شدید پیکان و ژیان +عکس
دیدار بحث انگیز در کرواسی؛ برانکو در نزدیکیِ ایران؟!
ممنوعیتِ استعمال سیگار الکترونیکی در فیلیپین
اعتراض چند نماینده به تداوم قطعی اینترنت
افزایش عجیب قیمت پراید در بازار
جگر مرغ بخوریم یا نخوریم
ازدواج در کشور 40درصد کاهش یافت ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 25 روز و 0 ساعت پیش
افزایش نرخ بیکاری ترکیه

افزایش نرخ بیکاری ترکیه نرخ بیکاری ترکیه تا پایان ماه اوت به 14 درصد افزایش پیدا کرده است.
به گزارش ایسنا به نقل از تریدینگ اکونومیکس، نرخ بیکاری ترکیه در دوزاده ماه منتهی به اوت با 0.9 درصد افزایش نسبت به ماه قبل به 14 درصد رسید که بالاترین تورم ثبت شده در این کشور از مارس سال جاری تاکنون بوده است. این نرخ هم چنین در مقایسه با نرخ بیکاری ترکیه در اکتبر سال گذشته 2.9 درصد افزایش پیدا کرده است.
در مقایسه با سال قبل، تا پایان ماه اوت شمار افراد بی کار با افزایش980 هزار نفری به چهار میلیون و 650 هزار نفر افزایش پیدا کرده است و از طرف دیگر شمار شاغلان با کاهش789 هزار نفری به 28 میلیون و 530 هزار نفر رسیده ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 25 روز و 0 ساعت پیش
وضعیت کارکنان خارجی در کشورهای اروپایی

وضعیت کارکنان خارجی در کشورهای اروپایی مرکز آمار اتحادیه اروپا اعلام کرد که خروج سرمایه خالص از این اتحادیه توسط اتباع خارجی در سال گذشته 22 میلیارد یورو بوده است.
به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، نتایج یک تحقیق صورت گرفته توسط مرکز آمار اروپا نشان می دهد که برای نخستین بار از سال 2014، شمار مهاجرین کاری از این اتحادیه افزایش داشته است. در بین کشورهای مختلف عضو اتحادیه اروپا، شهروندان پرتغال بیشتر از سایر کشورهای عضو میهن خود را به امید یافتن شغل و زندگی بهتر به مقصد یک کشور دیگر ترک کرده اند. هم چنین کارکنان پرتغالی خارج در کشورهای دیگر 3 ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 25 روز و 0 ساعت پیش
اظهارات وکیل متهمان محیط زیست در باره احکام دادگاه

اظهارات وکیل متهمان محیط زیست در باره احکام دادگاه سخنگوی قوه قضائیه با اشاره به صدور و ابلاغ رأی متهمان جاسوسی از مراکز نظامی در پوشش محیط زیست گفت مطابق دادنامه صادرشده از سوی رئیس شعبه 15 دادگاه انقلاب، متهمان این پرونده به حبس از چهار تا 10 سال محکوم شدند.
به گزارش تابناک به نقل از روزنامه شرق، سخنگوی دستگاه قضا با اشاره به اینکه رأی دادگاه بدوی و قابل تجدید نظرخواهی است، با استناد به مواد قانونی از بیان جزئیات حکم خودداری کرد. گفتنی است متهمان و وکلای مدافع آنها 20 روز فرصت دارند نسبت به رأی صادرشده تجدید نظرخواهی کنند. لازم به ذکر است بی سابقه ترین ارزیابی کارشناسی از سوی نهادهای نظامی و اطلاعاتی کشور درمورد این پرونده صورت گرفته ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 25 روز و 2 ساعت پیش
7 اشتباه مهم در مصرف دارو

7 اشتباه مهم در مصرف دارو به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، با وجود این خطرات جدی هر ساله بسیاری از افراد اشتباهات دارویی خطرناکی را مرتکب می شوند که آنان را روانه بیمارستان می کند. یکی از بهترین راهکار ها برای کاهش پیامد های اشتباهات دارویی آگاهی از دارو های مصرفی و عوارض جانبی احتمالی آنهاست.
روزنامه "تایمز آو ایندیا" در این مقاله به هفت اشتباه دارویی رایج اشاره کرده که برای حفظ سلامتی رعایت آن ها ضروری است:
تداخل دارویی
مصرف دو داروی متضاد با یکدیگر می تواند فرد را بیمار کند. تداخل این دارو ها در بدن اثربخشی هر دو دارو را کاهش داده و حتی با عوارض جانبی جدی همراه می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: علمی و پزشکی انتشار : 25 روز و 4 ساعت پیش
آزادی 2400 بازداشتی در جریان اعتراضات عراق

آزادی 2400 بازداشتی در جریان اعتراضات عراق به گزارش تابناک به نقل از فارس، شورای عالی قضایی عراق روز چهارشنبه در بیانیه ای اعلام کرد که 2400 نفر از کسانی که در جریان تظاهرات بازداشت شده بودند، آزاد شدند.
به گزارش السومریه نیوز، شورای عالی قضایی عراق تاکید کرد، تعداد کسانی که به قید ضمانت آزاد شدند، تا به امروز به 2400 نفر رسیده است.
شورای عالی قضایی عراق هفته گذشته اعلام کرده بود که 1648 نفر در جریان تظاهرات بازداشت شده اند.
دور دوم اعتراضات عراق به فساد و ناکارآمدی از سوم آبان (25 اکتبر) آغاز شده و همچنان ادامه دارد. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 25 روز و 6 ساعت پیش
انتقاد مهدی چمران از نیرو های امنیتی و وزارت اطلاعات

انتقاد مهدی چمران از نیرو های امنیتی و وزارت اطلاعات عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیرو های انقلاب اسلامی با طرح این سوال که چرا نیرو های امنیتی از 2 ماه پیش تر جلوی گروه های اغتشاشگر را نگرفتند؟ گفت: نیرو های امنیتی باید به میدان آمده و اشرار را شناسایی و دستگیر کنند.
به گزارش تابناک به نقل از فارس، مهدی چمران عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیرو های انقلاب اسلامی شامگاه امروز در همایش "گام دوم انقلاب" که به همت جمعیت گام دوم برگزار شد، اظهار داشت: چهل سال اول انقلاب پایان یافت و این در حالیست که از همان روز های نخستین وعده می دادند که در ماه ها و روز های آینده این انقلاب پایان می یابد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 25 روز و 6 ساعت پیش
اسرائیل 2 فروند "اف 35" از آمریکا تحویل گرفت

اسرائیل 2 فروند "اف 35" از آمریکا تحویل گرفت به گزارش تابناک به نقل از فارس، رژیم صهیونیستی دو فروند جنگنده پیشرفته اف 35 دیگر از ایالات متحده آمریکا تحویل گرفت.
رسانه های رژیم صهیونیستی چهارشنبه (29 آبان) به نقل از ارتش این رژیم گزارش دادند که نیروی هوایی رژیم تل آویو دو فروند اف 35 از نوع کلاس A معروف به شَبح را در پایگاه هوایی نواتیم واقع در بئر السبع (جنوب فلسطین اشغالی) تحویل گرفته است.
ارتش این رژیم امروز گفت که قرار است این دو فروند به گروه جنگنده های شیر های جنوب ملحق شود. رسانه های صهیونیستی دیروز سه شنبه گزارش داده بودند که جنگنده های اف 35 جدیدی در راه فلسطین اشغالی هست. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 25 روز و 6 ساعت پیش
فرماندار شیراز: نظام پذیرای اعتراض بوده و هست

فرماندار شیراز: نظام پذیرای اعتراض بوده و هست به گزارش تابناک به نقل از ایلنا، محمدرضا امیری امروز چهارشنبه 29 آبان در جلسه شورای اداری استان فارس، افزود: نظام اسلامی همیشه پذیرای اعتراض بوده و هست، اما عده ای با تحریک جامعه، زمینه تبدیل اعتراض مردم به آشوب را فراهم کردند.
امیری همچنین با اشاره به وقایع اخیر در شیراز و ضمن عذرخواهی از مردم به واسطه اخلال در نظم و روند خدمات رسانی در شهر های شیراز و صدرا، برخی اقدامات در راستای دامن زدن به نارضایتی عمومی توسط افرادی در فضای مجازی و برخی تریبون های رسمی را بر فراهم شدن شرایط و بروز این ناآرامی ها تاثیرگذار دانست.
* پیش بینی حدود 800 شعبه اخذ رای برای انتخابات مجلس یازدهم ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 25 روز و 6 ساعت پیش
واکنش بعیدی نژاد به توییت ضد ایرانی سفیر آمریکا

واکنش بعیدی نژاد به توییت ضد ایرانی سفیر آمریکا سفیر جمهوری اسلامی ایران در انگلیس به توییت ضد ایرانی همتای آمریکایی خود درباره اوضاع اقتصادی و وضع معیشتی مردم ایران واکنش نشان داد.
به گزارش ایرنا حمید بعیدی نژاد روز چهارشنبه در حساب توییتری خود نوشت: توییت سفیر آمریکا در انگلیس مبنی بر اینکه ایرانیان شایسته زندگی بهتری هستند، کاملا شرم آور است.
وی افزود: این در شرایطی است که آمریکا با توسل به تحریم، تلاش می کند که مردم ایران را از برخورداری از زندگی مناسب محروم کند و از طرف دیگر 13 درصد یا 42 میلیون نفر از مردم خود آمریکا که در کشور ثروتمندی زندگی می کنند را به فقر مبتلا نموده است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 25 روز و 6 ساعت پیش
قتل پسر رئیس جمهور اسبق آلمان با چاقو

قتل پسر رئیس جمهور اسبق آلمان با چاقو به گزارش تابناک به نقل از فارس، پسر ریچارد ون وایتسکر ، رئیس جمهور اسبق آلمان حین انجام یک سخنرانی در بیمارستانی در برلین به ضرب چاقو کشته شده است.
طبق گزارش پایگاه استاندارد ، فریتز ون وایتسکر در این بیمارستان پزشک بوده است. حین سخنرانی مردی با چاقو به او حمله کرد و وی را به قتل رساند.
مرد دیگری که قصد داشته از این جمله جلوگیری کند به شدت زخمی شده است. پلیس یک فرد 57 ساله را دستگیر کرده است.
مایکل گاسن ، سخنگوی پلیس برلین گفت: درباره انگیزه فرد مهاجم چیزی نمی توانیم بگوییم. او گفت که بازجویی از مهاجم هنوز ادامه دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 25 روز و 6 ساعت پیش
تخلیه یک ایستگاه قطار در لندن به دلایل امنیتی

تخلیه یک ایستگاه قطار در لندن به دلایل امنیتی ایستگاه قطار زیرزمینی سیرک آکسفورد در لندن به دلایل امنیتی تخلیه شد.
به گزارش تابناک به نقل از ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، روزنامه ایونینگ استاندارد انگلیس اعلام کرد ایستگاه قطار زیرزمینی سیرک آکسفورد در لندن تخلیه شده است و سرویس های اورژانس در آن حاضر شده اند.
شرکت عامل حمل و نقل لندن اعلام کرد دلیل حضور خدمات اورژانس در ایستگاه متروی سیرک آکسفورد در لندن، یک قربانی بر روی ریل بوده است. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 25 روز و 6 ساعت پیش
شمخانی: تک تک اغتشاشگران مجازات می شوند

شمخانی: تک تک اغتشاشگران مجازات می شوند دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: تک تک اغتشاشگران شناسایی و مجازات خواهند شد.
به گزارش تابناک به نقل از مهر، دریابان علی شمخانی با بیان این که منافقین، اوباش، سلطنت طلب ها و اراذل هرگز نمی توانند، در اراده ملت ایران در رسیدن به هدف خود خللی ایجاد کنند، افزود: دشمنان قصد سوء استفاده از اعتراض ملت ایران در خصوص مسائل معیشتی داشتند، که با هوشیاری ملت با شکست مواجه شدند.
دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: نباید اجازه داد، اعتراض مردم به آشوبگری تبدیل شود و هوشیاری ملت به همه نشان داد، صف آشوبگران از معترضان جدا است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 25 روز و 6 ساعت پیش
سقوط پهپاد ایتالیا در لیبی

سقوط پهپاد ایتالیا در لیبی دولت ایتالیا چهارشنبه شب اعلام کرد که یک فروند پهپاد متعلق به نیروی هوایی این کشور در جنوب طرابلس پایتخت لیبی سقوط کرده است.
به گزارش تابناک به نقل از ایرنا به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، سفارت ایتالیا در طرابلس با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: این پهپاد از نوع پرِداتور (Predator) حین انجام مأموریت امنیت دریایی در منطقه ترهونه واقع در جنوب شرق طرابلس سقوط کرده است.
بر اساس این گزارش، علت سقوط این پهپاد مشخص نیست و تحقیقات در مورد آن در حال اجراست.
پیش تر، دولت وفاق ملی لیبی اعلام کرده بود که یک پهپاد وابسته به نیرو های ژنرال خلیفه حفتر در منطقه سوق الاحد در ترهونه سقوط کرده ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 25 روز و 6 ساعت پیش
برف جاده اندیکا به شهرکرد را مسدود کرد

برف جاده اندیکا به شهرکرد را مسدود کرد رییس اداره راهداری و حمل ونقل جاده ای اندیکا گفت: بارش سنگین برف پاییزی بعد از ظهر روز چهارشنبه جاده اندیکا – شهرکرد را مسدود کرد.
به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، کورش دهنو بیان کرد: حوزه برفگیر راهداری اندیکا در این محور کاملا برف روبی و پاکسازی شده، اما در منطقه " مور هره " و "گردنه چری " از حوزه راهداری استان چهارمحال و بختیاری همچنان مسدود است.
وی افزود: بارش برف سنگین همچنین موجب شده تا تعدادی خودرو که در جاده شهرکرد - اندیکا به سمت خوزستان در حرکت بودند در انتهای حوزه چهار محال و بختیاری گرفتار شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 25 روز و 6 ساعت پیش
اصلاح نرخ بنزین تاثیری بر قیمت تخم مرغ ندارد

اصلاح نرخ بنزین تاثیری بر قیمت تخم مرغ ندارد مدیرعامل اتحادیه مرغداران تخم گذار، از آمادگی مرغداران برای عرضه مستقیم تخم مرغ به نرخ مصوب در میادین میوه و تره بار خبر داد.
رضا ترکاشوند در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اصلاح قیمت بنزین، اظهار کرد: اصلاح قیمت بنزین تاثیری بر قیمت تمام شده تخم مرغ ندارد، زیرا میزان عرضه و تقاضا در این زمینه تعیین کننده قیمت این محصول است.
وی ادامه داد: نوساناتی به دلیل تغییرات آب وهوایی، در حمل و نقل تخم مرغ و قیمت این محصول ایجاد شده بود؛ درحالیکه اکنون تخم مرغ به نرخ مصوب و بدون افزایش قیمت عرضه می شود که اکنون این محصول کیلویی 7 هزار و 500 تومان است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 25 روز و 8 ساعت پیش
ترور یک مقام سابق طالبان در کابل

ترور یک مقام سابق طالبان در کابل وزارت داخله افغانستان اعلام کرد وحید مژده تحلیلگر سیاسی افغانستانی و از مقام های سابق طالبان روز چهارشنبه در حمله افراد ناشناس کشته شد.
به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، نصرت رحیمی سخنگوی وزارت داخله افغانستان گفت: وحید مژده ساعت پنج بعدازظهر به وقت محلی در منطقه نزدیک سفارت روسیه در کابل به ضرب گلوله دو موتور سوار کشته شد.
هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است.
وحید مژده از مقام های دولت طالبان بود که در سال های اخیر در نشست های "بین الافغانی" که در مسکو و دوحه قطر برگزار شد، شرکت داشت. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 25 روز و 8 ساعت پیش
قیمت طلا و سکه چهارشنبه 29 آبان 98/ ثبات بر بازار حاکم شد

قیمت طلا و سکه چهارشنبه 29 آبان 98/ ثبات بر بازار حاکم شد در بازار چهارشنبه 29 آبان ماه قیمت ها در بازار طلا، سکه و ارز به ثبات نسبی رسیده است.
به گزارش تابناک اقتصادی، در زمان انتشار این گزارش قیمت هر عدد سکه تمام بهار آزادی طرح جدید چهار میلیون و 150 هزار تومان (بدون تغییر نسبت به دیروز) و قیمت هر عدد سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم، چهار میلیون و 130 هزار تومان (بدون تغییر نسبت به دیروز) است.
همچنین هر عدد نیم سکه به قیمت دو میلیون و 200 هزار تومان (30 هزار تومان افزایش نسبت به دیروز)، ربع سکه یک میلیون و 380 هزار تومان (20 هزار تومان افزایش نسبت به دیروز) و هر عدد سکه یک گرمی به قیمت 850 هزار تومان (بدون تغییر نسبت به دیروز) عرضه می ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 25 روز و 9 ساعت پیش
خانه هیتلر پاسگاه پلیس می شود

خانه هیتلر پاسگاه پلیس می شود وزارت کشور اتریش اعلام کرد خانه ادولف هیتلر در زادگاه وی در شهر برانائو واقع در شمال اتریش به زودی پاسگاه پلیس می شود.
به گزارش تابناک به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، شبکه خبری فرانسوی ث. نیوز CNEWS روز چهارشنبه در صفحه توئیتر خود نوشت وزارت کشور اتریش روز سه شنبه اعلام کرد خانه ادولف هیتلر در زادگاه وی در شهر برانائو (ایالت اوبراسترایش) واقع در شمال اتریش به زودی پاسگاه پلیس می شود.
این امر پس از سال ها دعوی قضایی با خانواده وی که مالک این خانه هستند صورت می گیرد. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 25 روز و 9 ساعت پیش
واکنش آیت الله نوری همدانی به اغتشاشات اخیر

واکنش آیت الله نوری همدانی به اغتشاشات اخیر به گزارش تابناک به نقل از مهر، آیت الله العظمی حسین نوری همدانی قبل از ظهر چهارشنبه در درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، بیان کرد: حضرت علی (ع) در خطبه 50 نهج البلاغه ویژگی های فتنه را معرفی کردند و فرمودند که دشمن با ایجاد فتنه حق را از بین می برد و مانع معرفی حق می شود.
وی مشکل مردم را اقتصاد و معیشت دانست و افزود: رهبر معظم انقلاب نیز فرمودند که مسئولان مشکل مردم را حل کنند، ما هم از مسئولان می خواهیم که مشکل معیشت مردم حل شود و به سخنان چند روز قبل رهبری در جهت حل مشکل معیشتی عمل کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: مذهبی انتشار : 25 روز و 11 ساعت پیش
جاده فیروزکوه مسدود است

جاده فیروزکوه مسدود است به گزارش تابناک به نقل از پایگاه خبری پلیس راهور، به محض بازگشایی محور فیروزکوه، توسط مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور اطلاع رسانی خواهد شد.
مردم برای اطلاع از وضعیت جوی و ترافیکی می توانند به سایت راهور 120 مراجعه کرده یا برای اطلاع از آخرین وضعیت جوی و ترافیکی و نیز امدادرسانی به حوادث احتمالی با شماره تلفن 88255555 تماس بگیرند. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 25 روز و 12 ساعت پیش
دخالت بدل به رکن دوم سیاست خارجی آمریکا شده

دخالت بدل به رکن دوم سیاست خارجی آمریکا شده سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: پس از روند خروج از معاهدات بین المللی به عنوان یک ضد هنجار، دخالت در امور داخلی سایر کشور ها تبدیل به رکن دوم سیاست خارجی رژیم آمریکا شده است.
به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، سید عباس موسوی با اشاره به تصویب لایحه دموکراسی و حقوق بشر هنگ کنگ در سنای آمریکا و دخالت آشکار در امور داخلی چین اظهار داشت: پس از روند خروج از معاهدات بین المللی به عنوان یک ضد هنجار، دخالت در امور داخلی سایر کشور ها تبدیل به رکن دوم سیاست خارجی رژیم آمریکا شده است.
سخنگوی وزارت امور خارجه با تاکید بر اینکه سرقت مفاهیم حقوق بشری ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 25 روز و 14 ساعت پیش
جاماندگان یارانه، نگران طرح حمایت معیشتی نباشند

جاماندگان یارانه، نگران طرح حمایت معیشتی نباشند سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی اعلام کرد: جاماندگان یارانه، نگران دریافت حمایت معیشتی نباشند.
به گزارش تابناک به نقل از فارس، حسین میرزایی، اعلام کرد: وجه نقد در قالب طرح حمایت معیشتی به افرادی که مشمول تشخیص داده شوند، پرداخت می شود.
وی اظهار داشت: افرادی که فکر می کنند مشمول این طرح هستند، اما پرداختی به آن ها صورت نگرفته است، در قدم اول می توانند از اواسط هفته آینده کد ملی خو د. را از طریق تلفن همراه ثبت شده به نام سرپرست خانوار به سامانه #6369* ارسال کنند.
سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی تأکید کرد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اجتماعی انتشار : 25 روز و 14 ساعت پیش
موافقت رهبری با عفو و تخفیف مجازات 422 محکوم تعزیراتی

موافقت رهبری با عفو و تخفیف مجازات 422 محکوم تعزیراتی مدیرکل اجرای احکام سازمان تعزیرات حکومتی از موافقت رهبری با عفو و تخفیف مجازات 422 نفر از محکومین این سازمان خبر داد.
به گزارش ایلنا به نقل از سازمان تعزیرات حکومتی، علیرضا نورنژاد در این رابطه اظهار کرد: به مناسبت فرا رسیدن میلاد با سعادت حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی (ص) و ولادت ششمین اختر تابناک امامت و ولایت حضرت امام جعفر صادق (ع) تعداد 3 هزار و 552 نفر از محکومین محاکم عمومی و انقلاب، سازمان قضائی نیرو های مسلح و سازمان تعزیرات حکومتی از سراسر کشور مورد عنایت مقام معظم رهبری (مدظله العالی) قرار گرفتند. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: مذهبی انتشار : 25 روز و 22 ساعت پیش
رژه ایستگاه های شکم در خیابان پایتخت

رژه ایستگاه های شکم در خیابان پایتخت به گزارش خبرنگار تیترشهر : اگر دیر وقت هوس غذا بکنید، مکان های زیادی وجود دارند که شما می توانید دلی از غذا در بیاورید با توجه به اینکه تمامی رستوران ها و اغذیه فروشی ها از ساعت 12 شب به بعد اجازه فعالیت ندارند، اما در برخی خیابان ها بازارشبانه ای برای شب زنده داران برقرار است؛ دکه هایی زیادی با نور پردازی های زیبا و فراوان و چیدن صندلی های رنگی در کنار خیابان تا پاسی از شب به کاسبی مشغول هستند. به طور مثال در خیابان پیروزی می توانید انواع و اقسام غذا های که هوس کرده اید را بخورید. البته تضمینی به زنده ماندن یا نماندن شما وجود ندارد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 25 روز و 22 ساعت پیش
مار پیتون غول پیکر و ترسناک که حیوان خانگی شد!

مار پیتون غول پیکر و ترسناک که حیوان خانگی شد! گزارش کامل گزیده خبرهای تابناک جوان را بخوانید.
شیرینی تساوی عراق و بحرین برای ایران درآمد زیاد زنان باعث ایجاد استرس در همسرانشان می شود اگر اینترنت وصل نشود چه خواهد شد؟! 2 اپلیکیشن احتمالی جایگزین ویز برای ایرانی ها
کارت بلیت رایگان مترو و اتوبوس برای سربازان پیامک زدن در حین راه رفتن و آنچه باید در این باره بدانید جهیزیه ای که توسط اشرار در آتش سوخته بود تامین شد اکران فیلم ها یک هفته تمدید شد هنگام سرماخوردگی از این 9 خوردنی دوری کنید هیچ بی خانمانی در پایتخت آسیب ندیده است مار پیتون غول پیکر و ترسناک که حیوان خانگی شد + فیلم ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 25 روز و 23 ساعت پیش
چرا باید روزانه یک پرتقال بخوریم؟

چرا باید روزانه یک پرتقال بخوریم؟ شاید بدانید که مصرف روزانه یک سیب برای سلامتی بسیار مفید است، اما آیا در رابطه با خواص پرتقال چیزی شنیده اید؟ پرتقال میوه ای با کالری پایین و سرشار از مواد مغذی است.
به گزارش تابناک به نقل از برنا، پرتقال سبب شفافیت و سلامت پوست می شود و احتمال ابتلا به انواع بیماری ها را کاهش می دهد. به همین دلیل می توان از پرتقال در رژیم های غذایی سالم و متنوع استفاده کرد.
حفظ سلامت قلب
مواد موجود در پرتقال ازجمله فیبر، پتاسیم، ویتامین C و کولین همگی به حفظ سلامت قلب کمک می کند.افزایش پتاسیم دریافتی بدن همراه با کاهش میزان سدیم دریافتی ازجمله عواملی است که می تواند خطر ابتلا به بیماری های ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: علمی و پزشکی انتشار : 26 روز و 0 ساعت پیش
چند توصیه سلامتی برای استفاده از فناوری

چند توصیه سلامتی برای استفاده از فناوری بیشتر مردم از اثرات نامطلوبی که دستگاه های دیجیتال ممکن است بر سلامت روان آن ها داشته باشند، آگاهند اما شاید کمتر کسی از فواید تکنولوژی برای بهبود وضعیت روانی اطلاع داشته باشد.
به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، تنها چند دقیقه صرف وقت در رسانه های اجتماعی ممکن است افراد را به این باور برساند که دیگران بسیار سالم تر، ثروتمندتر و شادتر از آن ها زندگی می کنند. این امر می تواند سلامت روان افرادی را که چنین تصوری دارند به خطر بیاندازد.
مطالعات هم چنین ارتباط مستقیم افسردگی با حسادت های فیسبوکی را نشان داده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 26 روز و 1 ساعت پیش
اعتصاب راه آهن کانادا جابه جایی بار را مختل کرد

اعتصاب راه آهن کانادا جابه جایی بار را مختل کرد در پی آغاز اعتصاب حدود سه هزار و 200 کارگر راه آهن ملی کانادا، جابه جایی محموله های اصلی در این کشور از جمله نفت، دانه های غلات و مواد شیمیایی با مشکل مواجه شده است.
به گزارش تابناک به نقل از ایرنا از تارنمای بلومبرگ، اتحادیه کنفرانس کارگران خطوط ریلی کانادا در بیانیه ای اعلام کرد: کارگران بزرگترین شرکت خط آهن کانادا پس از عدم توافق با مسؤولان شرکت در زمینه های مختلف از جمله شرایط کار و مزایای شغلی دست به اعتصاب زدند.
این بیانیه افزود، متأسفانه، تا کنون نتوانستیم با شرکت ملی راه آهن کانادا به توافق برسیم و کارگران از ماه ژوئیه (مرداد) همچنان بدون قرارداد مانده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 1 ساعت پیش
وزیر خارجه آمریکا قصد دارد از سمتش استعفا کند

وزیر خارجه آمریکا قصد دارد از سمتش استعفا کند یک رسانه آمریکایی به نقل از منابع آگاه از قصد وزیر خارجه این کشور برای کناره گیری از این سمت خبر داده است.
به گزارش تابناک به نقل از فارس، مایک پمپئو ، وزیر خارجه آمریکا در هفته های گذشته به سه نفر از اعضای ارشد حزب جمهوری خواه گفته قصد دارد از سمتش استعفا کرده و در انتخابات مجلس سنا در سال آینده نامزد شود.
مجله تایم نوشته مشکلی که پامپئو در حال حاضر با آن روبرو است این است انجام دادن این کار بدون وارد آوردن لطمه سیاسی به خودش است.
سه عضو حزب جمهوری خواه به تایم گفته اند برنامه پامپئو قبلاً این بود که تا اوایل بهار سال آینده میلادی در سمتش باقی بماند، اما اتفاقات اخیر ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 26 روز و 3 ساعت پیش
از "اعطای امتیاز نفت شمال به یک شرکت آمریکایی" تا "بررسی تصمیمات جدید درباره بنزین"

از "اعطای امتیاز نفت شمال به یک شرکت آمریکایی" تا "بررسی تصمیمات جدید درباره بنزین" به گزارش تابناک اقتصادی ، تاریخ اقتصاد ایران و جهان آینه ای است تمام نما از رویدادهای اقتصادی که در گذشته رخ داده است و بیانگر ریشه های تاریخی بسیاری از واقعیت های امروز ایران و جهان است. موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی بیست و نهمین روز آبان ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
29 آبان 1300، مذاکرات محرمانه قوام با نمایندگان شرکت نفت امریکائی استاندارد اویل در مورد اعطای امتیاز نفت پنج استان شمالی ایران منجر به امضای قراردادی شد که به موجب آن شرکت مزبور مجاز شد به مدت 50 سال امتیاز استخراج و بهره ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 3 ساعت پیش
باغ شهر هیر در فصل رنگ ها- اردبیل

باغ شهر هیر در فصل رنگ ها- اردبیل هیر نام یکی از شهر های شهرستان اردبیل در شمال غربی ایران است که به باغ شهر هیر شهرت دارد. وجود مناظر زیبا و رودخانه های نشات گرفته از کوه ها سبب ایجاد آب و هوایی خوش و فرح انگیز گردیده و وجود جنگل ها و باغات میوه من جمله گیلاس، آلبالو، سیب از مشهورترین میوه های هیر می باشد. اکثر ساکنان هیر به شغل زنبورداری و باغداری مشغول می باشند و در نوع خود مرغوب ترین عسل ها را تولید می کنند به گونه ای که زنبورداری نزد ساکنان این شهر به یک شغل درآمدزا مبدل گشته است، در این شهر منطقه ای بنام دربند وجود دارد. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 4 ساعت پیش
بارش برف پاییزی در همدان

بارش برف پاییزی در همدان بارش برف پاییزی شهر همدان را یکدست سفید پوش کرده و برگ های زرد پاییزی جای خود را به سفیدی برف داده است. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 4 ساعت پیش
فناوری های ایرانی از 8 هزارسال قبل میلاد

فناوری های ایرانی از 8 هزارسال قبل میلاد ایران همواره یکی از مناطق نابغه خیز و تأثیرگذار بر تاریخ جهان بوده است؛ ایرانیان، خواه اقوام اولیه ای که در این فلات می زیستند و خواه، اقوام آریایی که بعد ها و حدود دو هزار سال قبل از میلاد به این سرزمین کوچیدند، در خاک زرخیز آن، به فعالیت های مختلفی روی آوردند که زمینه ساز رشد علوم و فنون مختلف در این مرز و بوم شد؛ فنونی که بسیاری از آن ها، در ایران نضج گرفت، بالید و در نهایت، جهانیان را از برکات خود برخوردار کرد.
به گزارش تابناک، جواد نوائیان رودسری در روزنامه خراسان نوشت: در این نوشتار، به برخی از عرصه های علم و فن که ایرانیان باستان در آن ها، جهانیان را وامدار خود کرده اند ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: علمی و پزشکی انتشار : 26 روز و 5 ساعت پیش
قصاص قناد قاتل و ماجرای رابطه پنهانی با زن متاهل

قصاص قناد قاتل و ماجرای رابطه پنهانی با زن متاهل به گزارش تابناک به نقل از ایران، سال گذشته معصومه که دانشجوی مهندسی صنایع غذایی بود هنگام رفتن به دانشگاه ناپدید شد. پدرش با مراجعه به کلانتری 41 خرمدشت به پلیس گفت: دخترم امروز صبح از خانه خارج شد تا به دانشگاه برود، اما دیگر برنگشت. چند روز بعد مأموران پلیس جسد نیمه سوخته این دختر جوان را در جاده آتشگاه پیدا کردند.
بقایای جسد این دختر به دستور بازپرس کشیک قتل به پزشکی قانونی منتقل شد و معاینه جسد نشان داد قربانی قبل از سوختن در اثر خفگی به قتل رسیده وسپس جسدش را به آتش کشیده اند. در ادامه تحقیقات ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: حوادث انتشار : 26 روز و 5 ساعت پیش
دستگیری سارق فضای مجازی با 644 کارت بانکی

دستگیری سارق فضای مجازی با 644 کارت بانکی به گزارش تابناک به نقل از خبرگزاری صداوسیما، رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی مازندران گفت: در پی مراجعه 3 شهروند به پلیس فتا و طرح شکاتی مبنی بر هک صفحات شخصی اینستاگرام و درپی آن ارسال لینک جعلی بانک به فالوور های آنان برای خرید جزوه و برداشت از حساب بانکی آنان موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.
سرهنگ حسن محمدنژاد افزود: با بررسی شیوه و شگرد وقوع جرم، رد یکی از متهمان و هکر های سابقه دار در این حوزه شناسایی شد.
او گفت: کارآگاهان و کارشناسان پلیس فتا در ادامه تحقیقات دریافتند متهم برای فرار از دست قانون محل زندگی خود را ترک و به شهر های مرکزی کشور متواری شد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: حوادث انتشار : 26 روز و 6 ساعت پیش
اعتراف دروغین دختر 12 ساله به قتل

اعتراف دروغین دختر 12 ساله به قتل به گزارش تابناک به نقل از ایران، ساعت 5:30 عصر دوشنبه 27 آبان مأموران کلانتری 161 ابوذر در تماس با بازپرس کشیک قتل پایتخت از قتل مردی میانسال به دست دختر 12 ساله اش خبر دادند. طبق اظهارات مأموران کلانتری این دختر نوجوان که شیما نام داشت برای دفاع از مادرش دست به این جنایت زده است.
بدین ترتیب بازپرس جنایی و تیم بررسی صحنه جرم برای تحقیق از متهم کوچک راهی کلانتری ابوذر شدند. بازپرس شعبه دهم دادسرای جنایی با مشاهده مادر و خواهر بزرگتر متهم و سپس صحبت اولیه با دختر 12 ساله دریافت وی نمی تواند قاتل پدرش باشد و فرضیه قتل به دست این دختر کوچک رنگ باخت ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: حوادث انتشار : 26 روز و 7 ساعت پیش
ویژگی های جدید و منحصر به فرد ناآرامی های اخیر چه بود؟ /آیا عملکرد دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی در اغتشاشات اخیر قابل قبول بود؟ /وعده برقراری اینترنت کی و چگونه؟

ویژگی های جدید و منحصر به فرد ناآرامی های اخیر چه بود؟ /آیا عملکرد دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی در اغتشاشات اخیر قابل قبول بود؟ /وعده برقراری اینترنت کی و چگونه؟ جای اعتراض کجاست؟، بازگشت آرامش به کشور، واشنگتن و توهم پیروزی تروریسم اقتصادی، نگرانی نمایندگان از پول کثیف، بازداشت دومین متهم همکاری با آمد نیوز، پیشنهادات دولت در سایه به مجلس نشینان، اخراج ویلتموس آری یا نه؟، آمادگی 500 هزار بسیجی اصناف برای نظارت بر قیمت ها و بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار تولیدکنندگان کارآفرینان و فعالان اقتصادی از مواردی است که موضوع گزارش های خبری و تحلیلی روزنامه های امروز شده است.
به گزارش تابناک روزنامه های امروز چهارشنبه 29 آبان ماه در حالی چاپ و منتشر شد که فراز هایی از بیانات رهبر انقلاب در جمع کارآفرینان و فعالان اقتصادی با عناوینی همچون دشمن را عقب ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 7 ساعت پیش
محدودیتی برای دانشجویان در 16 آذر وجود ندارد

محدودیتی برای دانشجویان در 16 آذر وجود ندارد معاون فرهنگی وزیر علوم با تاکید بر اینکه محدودیتی برای فعالیت های دانشجویان در روز دانشجو وجود ندارد، گفت: از تمامی فعالیت های دانشجویان در 16 آذر که در چارچوب قواعد و مقررات باشد، حمایت خواهیم کرد.
به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، دکتر غلامرضا غفاریضمن بیان این مطلب اظهار کرد: برای برنامه ریزی در خصوص 16 آذر و انتخابات، نشست هایی را با معاونین دانشگاه ها برگزار کردیم و تلاش داریم این نشست ها همچنان ادامه داشته باشد و این نشست ها با این هدف برگزار می شود که از فضا های دانشگاه ها به بهترین نحو استفاده شود. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 7 ساعت پیش
قیمت سکه سه شنبه 28 آبان 98/ قیمت طلا با امید به توافق آمریکا و چین ارزان شد

قیمت سکه سه شنبه 28 آبان 98/ قیمت طلا با امید به توافق آمریکا و چین ارزان شد بازار طلا و سکه در حالی چهارمین روز هفته را سپری کرده است که به دلیل کاهش نرخ ارز، شاهد افت بهای طلا و سکه می باشد.
به گزارش تابناک اقتصادی؛ در معاملات امروز سه شنبه بیست و هشتم آبان ماه 98، بازار طلا و سکه تهران با عقب نشینی نرخ ها همراه شده است.
بر این اساس، در حال حاضر، هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید به نرخ 4 میلیون و 150 هزار تومان رسیده است. هر قطعه سکه تمام طرح قدیم نیز 4 میلیون و 130 هزار تومان قیمت گذاری شده است.
هر نیم سکه بهار آزادی نیز به رقم 2 میلیون و 200 هزار تومان و هر ربع سکه بهار آزادی به رقم یک میلیون و 380 هزار تومان رسیده است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 7 ساعت پیش
مرگ عامل جنایت خانوادگی در سراوان

مرگ عامل جنایت خانوادگی در سراوان به گزارش تابناک به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار محمد قنبری فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان در تشریح جزئیات این خبر گفت: ساعت 22:30 شب دوم آبان ماه تیراندازی منجر به قتل ساکنان یک خانواده در منطقه خوشاب از توابع بخش جالق شهرستان سراوان به مرکز فوریت های پلیسی 110 اعلام شد.
وی افزود: دقایقی پس از اعلام موضوع تیمی از ماموران بخش انتظامی جالق در محل جنایت حاضر و در بررسی های به عمل آمده مشخص شد 3 عضو یک خانواده (نامادری 31 ساله، 2 خواهر 5 و 14 ساله) و 2 دختر همسایه (12 و 15 ساله) توسط پسر 28 ساله این خانواده با سلاح کلاش به طرزی هولناک به رگبار بسته شده و این فرد شرور و سابقه دار ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: حوادث انتشار : 26 روز و 7 ساعت پیش
بنزین بر قیمت گوشت تاثیرگذار نیست

بنزین بر قیمت گوشت تاثیرگذار نیست رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی گفت: حمل و نقل دام معمولا با خودروهای دیزلی انجام می شود که سوخت آن ها به وسیله گازوئیل تامین شده و افزایش قیمت نداشته است؛ بنابراین اصلاح قیمت بنزین نباید تاثیری بر قیمت دام زنده و گوشت گوسفندی داشته باشد.
علی اصغر ملکی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به افزایش بارندگی ها، حمل و نقل دام مقداری با مشکل مواجه و یا با وقفه انجام می شود؛ اما در زمینه اصلاح نرخ بنزین نباید تاثیری بر افزایش کرایه توسط رانندگان و قیمت تمام شده گوشت داشته باشد؛ چون سوخت اکثر ماشین های حمل دام و گوشت گازوئیل است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 7 ساعت پیش
تعطیلی مدارس نوبت صبح بیجار در کردستان

تعطیلی مدارس نوبت صبح بیجار در کردستان به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، علیرضا منتشلو اظهار داشت: این تصمیم به علت برودت هوا و لغزندگی سطح معابر بخاطر بارش برف توسط فرماندار بیجار اتخاذ شده و شامل مقاطع تحصیلی مختلف شهری و روستایی این شهرستان است.
وی افزود: تاکنون به غیر از مدارس شهرستان بیجار هیچ تصمیمی مبنی بر تعطیلی مدارس سایر شهر های استان گرفته نشده، ولی در صورت اعلام تعطیلی اطلاع رسانی خواهد شد. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 7 ساعت پیش
روایت معاون مطبوعاتی از عصر تازه رسانه ها

روایت معاون مطبوعاتی از عصر تازه رسانه ها محمد خدادی معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بازدید از وب سایت تابناک، درباره تغییر فضای رسانه های ایران تاکید کرد و ابزار امیدواری کرد رسانه های ایران با نگاه تخصصی و تحلیلی تر به حوزه های خبر مختلف، بر جذابیت هایشان برای مخاطب بیافزایند.
به گزارش تابناک ؛ محمد خدادی معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر سه شنبه 28 آبان ماه در بازدیدی از تابناک، با مدیران و دبیران تابناک ملاقات و گفت و گو کرد.
خدادی در جریان دیدار ضمن اشاره به قواعد تازه فضای رسانه ای در دوران کنونی و لزوم توجه رسانه ها به معادلات تازه متناسب با افزایش دسترسی و تنوع انتخاب های کاربران ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: فرهنگی هنری انتشار : 26 روز و 7 ساعت پیش
برف سنگین دماوند به حالت آماده باش درآورد

برف سنگین دماوند به حالت آماده باش درآورد فرماندار دماوند از آماده باش ستاد مدیریت بحران این شهرستان در پی بارش برف خبر داد.
به گزارش تابناک به نقل از مهر، مجید صفری از آماده باش ستاد مدیریت بحران دماوند در پی بارش برف سنگین در این شهرستان خبر داد و افزود: علی رغم بارش برف، تمامی محور های مواصلاتی دماوند باز است و تردد در آن ها جریان دارد.
وی گفت: البته با توجه به اوضاع بارش ها و لغزندگی سطح معابر رانندگان حتما از زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی برای تردد در معابر بهره بگیرند و نیز از تردد غیر ضروری در سطح شهر بپرهیزند.
فرماندار دماوند افزود: خدمات رسانی دستگاه های خدمات رسان در سطح شهرستان تا عادی شدن شرایط تداوم خواهد ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 7 ساعت پیش
دستگیری عامل دعوت به تجمع غیرمجاز در لاهیجان

دستگیری عامل دعوت به تجمع غیرمجاز در لاهیجان فرمانده انتظامی استان گیلان از دستگیری فردی که اقدام به تحریک افکار عمومی در فضای مجازی و دعوت به تجمع غیرمجاز می کرد، خبر داد.
به گزارش تابناک به نقل از ایلنا، سردار عزیزالله ملکی با اعلام این خبر گفت: برابر رصد و پایش پلیس فتا مشخص شد فردی در شهرستان لاهیجان با ایجاد صفحه اینستاگرامی و تحریک افکار عمومی با اخبار دروغین، اقدام به فراخوان تجمع غیرقانونی و اقداماتی همسو با معاندان می کند.
این مقام ارشد انتظامی افزود: با اقدامات فنی صورت گرفته توسط پلیس فتا، این صفحه اینستاگرامی معاند از دسترس خارج و مدیر آن به همراه محل فعالیتش شناسایی شد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: حوادث انتشار : 26 روز و 8 ساعت پیش
اعتراض به ابطال مصوبه تعیین محل تجمعات مردمی

اعتراض به ابطال مصوبه تعیین محل تجمعات مردمی به گزارش تابناک به نقل از ایلنا، معاونت حقوقی ریاست جمهوری اعلام کرد: در پی تصمیم هیأت عمومی دیوان عدالت اداری به ابطال مصوبه هیأت وزیران که محل های تشکیل اجتماعات و راهپیمایی ها را در تهران و دیگر شهر ها مشخص می کرد، معاونت حقوقی در چارچوب ماده (91) قانون آیین دادرسی دیوان عدالت، به تصمیم هیأت عمومی دیوان اعتراض کرد.
معاونت حقوقی با توجه به حصری نبودن محل های اعتراض و به تبع عدم مغایرت با اصل (27) قانون اساسی و نیز ضرورت پوشش اجتماعات و اعتراضات تشکل هایی که حزب نبوده و مشمول ماده (10) قانون احزاب نمی شوند، مبنای ابطال مصوبه را موجه ندانست و با اعتراض به رأی ابطال ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 8 ساعت پیش
آتش سوزی در یک پاساژ در منطقه اکباتان

آتش سوزی در یک پاساژ در منطقه اکباتان سخنگوی سازمان آتش نشانی از حریق در یک پاساژ در اکباتان خبر داد.
به گزارش تابناک به نقل از ایلنا، جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی درباره جزییات این حادثه گفت: ساعت 20:23 یک مورد حریق در یک پاساژ تجاری در اکباتان به سامانه 125 سازمان آتش نشانی اطلاع داده می شود.
وی با بیان اینکه بلافاصله سه ایستگاه به محل حادثه اعزام شد، خاطرنشان کرد: محل حادثه یک پاساژ تجاری ابتدای ورودی اکباتان بود که چند باب مغازه کوچک که به انباری تبدیل شده و محل نگهداری تلفن های اسقاطی بود دچار آتش سوزی شده بود. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: حوادث انتشار : 26 روز و 8 ساعت پیش
رژیم صهیونیستی هم از آشوب ها در ایران حمایت کرد

رژیم صهیونیستی هم از آشوب ها در ایران حمایت کرد به گزارش تابناک به نقل از فارس، اسرائیل کاتص وزیر خارجه رژیم صهیونیستی روز سه شنبه از ناآرامی و اغتشاش در ایران حمایت کرد.
وزارت خارجه رژیم صهیونیستی با انتشار پیام کاتص در توییتر، به نقل از وی آشوبگران را مردم آزادی خواه توصیف کرده و گفته است که تل آویو در کنار این افراد ایستاده است.
پیش از این دولت آمریکا و چند کشور اروپایی هم از ناآرامی های اخیر در ایران حمایت کرده و تهران را به نقض حقوق بشر متهم کرده بودند. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 26 روز و 9 ساعت پیش
روایت دردناک مجروحین ناآرامی های ایران

روایت دردناک مجروحین ناآرامی های ایران روایت دردناک شماری از مجروحین ناآرامی های اخیر که بر اثر شلیک گلوله، برخورد سنگ و آجر و تصادف با خودرو اسیر تخت بیمارستان شده اند را می بینید و می شنوید؛ مجروحانی که به گفته خودشان در هیچ سوی درگیری ها نبوده اند و در حال عبور بوده اند که با چنین شرایطی مواجه شده اند. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 9 ساعت پیش
فرماندار شهرستان جم: اعتراضات به ضرر مردم است

فرماندار شهرستان جم: اعتراضات به ضرر مردم است فرماندار جم عنوان کرد: پس از دو روز مسیر های ارتباطی جم بازگشایی و مشکل امنیتی به طور کامل رفع شده است، همچنین تعدادی از اغتشاشگران بازداشت شده اند که پس از بازجویی برابر قانون به اتهامات آن ها رسیدگی خواهد شد.
به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، محمد حسینی در خصوص بسته شدن راه ها و قطع آب در شهرستان جم گفت: به مدت دو روز مسیر اصلی ارتباط و همچنین مسیر تردد تانکر های آب به شهرک های مسکونی جم به دلیل اعتراضات و اغتشاشات اخیر بسته بود.
وی ادامه داد: در این مدت امکان رفت و آمد از مسیر جم سیراف میسر نبود که الحمدلله بامداد امروز مشکل رفع شده و مسیر با دخالت نیرو های امنیتی و انتظامی و با ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 9 ساعت پیش
واکنش حزب الله به مواضع آمریکا درخصوص شهرک سازی ها

واکنش حزب الله به مواضع آمریکا درخصوص شهرک سازی ها حزب الله لبنان اظهارات وزیر خارجه آمریکا درخصوص "قانونی" دانستن شهرک سازی های رژیم صهیونیستی را محکوم کرد.
به گزارش ایسنا به نقل از سایت شبکه المنار، حزب الله لبنان با صدور بیانیه ای اعلام کرد: اظهارات اخیر آمریکا درخصوص شهرک سازی های رژیم صهیونیستی، موضعی باطل، مردود و غیرقانونی است و با قوانین و احکام بین المللی در تعارض است.
حزب الله لبنان همچنین اعلام کرد: این اقدام جدید آمریکا و همچنین اقدامات و مواضع خصمانه قبلی این کشور در راستای تلاش های بی وقفه واشنگتن برای نابودی مسأله فلسطین است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 26 روز و 9 ساعت پیش
تمامی دستگاه ها برای ممانعت از گرانی ها آماده هستند

تمامی دستگاه ها برای ممانعت از گرانی ها آماده هستند رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از بررسی تمهیدات دستگاه های اجرایی برای جلوگیری از گرانی کالا ها پس از افزایش قیمت بنزین در جلسه این کمیسیون خبر داد.
به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، الیاس حضرتی با اشاره به حضور وزیر صنعت و معاونانش، رئیس سازمان تعزیرات حکومتی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار و نمایندگان بانک مرکزی، وزارت اقتصاد و اتاق بازرگانی و اصناف در جلسه این کمیسیون اقتصادی مجلس، اظهار کرد: به دنبال مسائل به وجود آمده پس از تصمیم سران سه قوه مبنی بر افزایش قیمت بنزین و پیام مقام معظم رهبری، رئیس مجلس شورای اسلامی به کمیسیون اقتصادی ماموریت داد تا این کمیسیون ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 9 ساعت پیش
پروانه وکالت حسام نواب صفوی باطل می شود؟

پروانه وکالت حسام نواب صفوی باطل می شود؟ با اعلام حکم دادگاه حادثه دانشگاه آزاد، حسام نواب صفوی وکیل مدافع بازماندگان حادثه اتوبوس دانشگاه آزاد علوم تحقیقات با انجام مصاحبه ای مدعی شد که عده ای قصد دارند پروانه وکالت او را ابطال کنند تا نتواند پرونده این حادثه را پیگری کند.
به گزارش اعتماد، نواب صفوی وکیل مدافع بازماندگان حادثه اتوبوس دانشگاه آزاد علوم تحقیقات گفت: گویی این موضوع نوعی دسیسه است و بنده علی رغم تمام مشکلات ایجاد شده با تمام وجود با خاطیان اتوبوس مرگ دانشگاه علوم تحقیقات می جنگم.
او ادامه داد: نمی دانم این دسیسه از کجا نشأت گرفته است، اما تا زمان مشخص شدن موضوع آن را به صورت قانونی پیگیری خواهم کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 10 ساعت پیش
جان بولتون باردیگر به گروه ضد ایرانی مستقر در آمریکا پیوست

جان بولتون باردیگر به گروه ضد ایرانی مستقر در آمریکا پیوست مشاور سابق امنیت ملی آمریکا که سابقه طولانی در ضدیت و عناد با ایران دارد بار دیگر به یک گروه ضد ایرانی مستقر در آمریکا که نقش زیادی در ارائه اطلاعات نادرست در خصوص ایران دارد، پیوست.
به نوشته وبگاه هیل جان بولتون مشاور سابق امنیت ملی آمریکا سه شنبه به گروه ضد ایرانی یوانی (اتحاد علیه ایران هسته ای) پیوست. وی در سال 2018 قبل از حضور در کاخ سفید به عنوان مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا ، عضو هیئت مشاوره یوانی بود.
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا سرانجام شهریور ماه سال جاری جان بولتون را از کاخ سفید اخراج کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 26 روز و 11 ساعت پیش
فرماندار رباط کریم: در حال پاکسازی خسارت ها هستیم

فرماندار رباط کریم: در حال پاکسازی خسارت ها هستیم فرماندار رباط کریم و پرند با بیان اینکه با همکاری مردم در حال پاکسازی شهر و تخریب ها هستیم، گفت: چند روز آینده تظاهرات مردمی در سطح شهرستان خواهیم داشت.
به گزارش تابناک به نقل از ایلنا، سید مهدی ساداتی فرماندار رباط کریم و پرند، درباره شرایط و فضای حاکم بر شهرستان، گفت: شهر در آرامش کامل است همه ارگان ها و نهاد ها فعالیت خودشان را شروع کرده اند، همچنین مدارس و دانشگاه ها باز هستند و خدمت رسانی در مجموعه شهرداری از امروز آغاز شده است.
وی با اشاره به خسارت های وارد شده به شهرستان گفت: با توجه به خسارت هایی که به شهرداری زده اند ما صدور پروانه در شهرداری رباط کریم را داشتیم ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 11 ساعت پیش
میشل عون: دولت جدید متشکل از چهره های سیاسی خواهد بود

میشل عون: دولت جدید متشکل از چهره های سیاسی خواهد بود رئیس جمهوری لبنان امروز (سه شنبه) اعلام کرد، دولت جدید دولتی متشکل از چهره های سیاسی خواهد بود و کارشناسان و نمایندگان جنبش ها در آن حضور خواهند داشت.
به گزارش ایسنا، به نقل از سایت النشره، میشل عون، رئیس جمهوری لبنان به یان کوبیس، هماهنگ کننده سازمان ملل در لبنان گفت، به محض پایان رایزنی هایی که پیرامون تشکیل دولت جدید با رهبران احزاب و جریان های سیاسی ذی ربط در جریان است، زمان رایزنی ها با پارلمان را تعیین خواهد کرد.
وی تصریح کرد، دولت جدید دولتی متشکل از چهره های سیاسی خواهد بود و نمایندگان جنبش ها در آن حضور خواهند داشت. اوضاع اقتصادی نیز کنترل و به تدریج بررسی می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 26 روز و 11 ساعت پیش
نخست وزیر لهستان: زیر سوال بردن ناتو تهدیدی برای دفاع جامع است

نخست وزیر لهستان: زیر سوال بردن ناتو تهدیدی برای دفاع جامع است نخست وزیر لهستان گفت هر گونه اقدام در راستای زیر سوال بردن تضمین دفاع جامع شامل پیمان ناتو تهدیدی برای آینده اتحادیه اروپا و این ائتلاف نظامی محسوب می شود.
به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، ماتئوس موراویکی، نخست وزیر لهستان در جریان سخنرانی در پارلمان این کشور و در نتیجه انتخابات پارلمانی 13 اکتبر گفت اتحادیه اروپا باید به همکاری نزدیک با بریتانیا پس از خروج این کشور از اتحادیه اروپا ادامه دهد.
این اظهارنظر از سوی نخست وزیر لهستان در پی صحبت های امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه در اوایل ماه جاری میلادی به مجله اکونومیست مطرح شد که گفته بود ائتلاف نظامی ناتو در حال مرگ ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 26 روز و 11 ساعت پیش
55 سال حبس برای 18 متهم فساد بنابر رای دادستانی کل عربستان

55 سال حبس برای 18 متهم فساد بنابر رای دادستانی کل عربستان دادستانی کل عربستان به دنبال تحقیقات درباره 18 متهم فساد از جمله مسؤولان، کارمندان و برخی گروه های تجاری اعلام کرد، 726 ادله و مدارک مستدل برای محکومیت ارائه کرده و خواستار صدور اشد مجازات برای این متهمان است.
به گزارش ایسنا، روزنامه الشرق الاوسط چاپ لندن نوشت، انتظار می رود، متهمان در مجموع به بیش از 55 سال زندان و جریمه های مالی بیش از چهار میلیون ریال محکوم شوند.
در میان محکومان این پرونده های فساد، مسؤولی قرار دارد که پست اجرایی داشته و از یک تاجر رشوه دریافت کرده، شفافیت شغلی خود را نقض و از نفوذ شغلی خود برای انجام فساد و مشارکت در کلاهبرداری بهره برداری کرده و در مجموع به ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 11 ساعت پیش
در عرصه ی جنگ نظامی، سیاسی و امنیتی دشمن را عقب زدیم/ کارهای این چند روز امنیتی بود/ در جنگ اقتصادی هم دشمن را عقب خواهیم زد

در عرصه ی جنگ نظامی، سیاسی و امنیتی دشمن را عقب زدیم/ کارهای این چند روز امنیتی بود/ در جنگ اقتصادی هم دشمن را عقب خواهیم زد جمعی از تولیدکنندگان، کارآفرینان و فعالان اقتصادی با رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.
به گزارش تابناک ، جمعی از تولیدکنندگان، کارآفرینان و فعالان اقتصادی امشب (سه شنبه) با حضور در حسینیه امام خمینی (ره) با رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.
بخش هایی از بیانات رهبر انقلاب در این دیدار:
* هم دوستان و هم دشمنان بدانند، ما در عرصه ی جنگ نظامی و سیاسی و امنیتی دشمن را عقب زدیم؛ همین کارهای این چند روز کارهای امنیتی بود، مردمی که نبود. در عرصه های مختلف دشمن را عقب زدیم و به توفیق الهی در عرصه ی جنگ اقتصادی هم به طور قاطع دشمن را عقب خواهیم زد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 12 ساعت پیش
نقش نیسان آبی در آشوب های تهران

نقش نیسان آبی در آشوب های تهران به گزارش تابناک به نقل از فارس، شامگاه یکشنبه تیمی از مأموران یکی از نهاد های امنیتی در حال بررسی وضعیت شهر تهران با گروهی از اتباع بیگانه مواجه شدند که ظرف مدت نیم ساعت اقدام به تخریب و به آتش کشیدن پنج بانک کرده بودند.
بررسی های بیشتر حکایت از آن داشت این تیم 7 نفره که به وسیله یک خودروی نیسان آبی در جنوب تهران تردد می کردند از محدوده دروازه غار تخریب اموال عمومی را شروع کرده و در نهایت در حوالی میدان شوش در حین تخریب پنجمین بانک شناسایی و دستگیر شدند.
اخبار تکمیلی از این افراد که همگی از اتباع یکی از کشور های همسایه شرقی هستند در دسترس خبرنگار فارس نیست و هنوز مشخص نشده که این ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: حوادث انتشار : 26 روز و 12 ساعت پیش
پمپئو: ایران باید همانند یک کشور عادی رفتار کند

پمپئو: ایران باید همانند یک کشور عادی رفتار کند وزیر امور خارجه آمریکا از جمهوری اسلامی ایران خواست تا از آنچه که "فعالیت های بی ثبات کننده ایران در امور منطقه" می خواند، دست بکشد.
به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا روز سه شنبه در توییتی نوشت: مردم ایران زمانی از آینده بهتری برخوردار می شوند که دولت شان به اصول اولیه حقوق بشر احترام بگذارد و از گرایش انقلابی و فعالیت های بی ثبات کننده خود در منطقه دست بکشند. ایران باید همانند یک کشور عادی رفتار کند. انتخاب با نظام ایران است. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 26 روز و 12 ساعت پیش
چین: هیچ دولتی حق دخالت در امور هنگ کنگ را ندارد

چین: هیچ دولتی حق دخالت در امور هنگ کنگ را ندارد چین بار دیگر از آمریکا خواست از دخالت در امور هنگ کنگ و امور داخلی چین دست بردارد.
به گزارش تابناک به نقل از ایلنا به نقل از خبرگزاری شینهوا، چین امروز -سه شنبه- از آمریکا خواست به حاکمیت این کشور احترام بگذارد و از دخالت در امور هنگ کنگ و امور داخلی چین دست بردارد.
گنگ شوانگ ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین در یک کنفرانس خبری در پاسخ به اظهارات مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا خاطرنشان کرد: امور هنگ کنگ مشخصا امور داخلی چین است. هیچ دولت، سازمان یا فرد خارجی حق دخالت ندارد.
پمپئو روز دوشنبه گفته بود آمریکا از تشدید ناآرامی های سیاسی و خشونت ها در هنگ کنگ به شدت نگران است. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 26 روز و 12 ساعت پیش
وزیر خارجه کویت، نخست وزیر شد

وزیر خارجه کویت، نخست وزیر شد به گزارش تابناک به نقل از مهر به نقل از روزنامه الانباء، امیر کویت طی حکمی شیخ صباح الخالد الحمد الصباح را به عنوان نخست وزیر، مامور تشکیل کابینه کرد.
این رسانه کویتی گزارش داد: طبق قانون اساسی کویت، فردی که عهده دار پست نخست وزیری کویت می شود نمی تواند پست وزارتخانه دیگری را هم داشته باشد از همین رو پست های وزارت خارجه و دفاع تا زمان وزیران جدید بدون وزیر می مانند یا با سرپرست اداره خواهند شد.
بر اساس گزارش الانباء؛ برخی منابع انتظار دارند اغلب وزیران کنونی در کابینه حضور داشته باشند. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 26 روز و 13 ساعت پیش
بازداشت عبدالرضا داوری تایید شد

بازداشت عبدالرضا داوری تایید شد وکیل مدافع عبدالرضا داوری از بازداشت موکلش خبر داد.
به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، مهدی مصطفی پور با بیان اینکه در حال حاضر از وضعیت موکلم خبر نداریم، گفت: مامورین گفتند که از تیم عملیات دادستانی تهران هستند. فردا از دادستانی موضوع را پیگیری می کنیم که آیا دادستانی دستور جلب او را داده است یا خیر.
وی از اینکه آیا دستگیری موکلش مرتبط با کانال آمدنیوز یا موضوع دیگری بوده است یا خیر اظهار بی اطلاعی کرد. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 26 روز و 13 ساعت پیش
با خاطیان در دانشگاه فرهنگیان برخورد می شود

با خاطیان در دانشگاه فرهنگیان برخورد می شود به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، میرحمایت میرزاده در توضیح جلسه امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: در ابتدای این جلسه سوال کامران نماینده اصفهان در مورد ضایع شدن حق برخی از داوطلبان کنکور در دانشگاه فرهنگیان مطرح شد مبنی بر اینکه بعد از اعلام قبولی آنها در کنکور به خاطر عدم کسب حد نصاب نمرات نمی توانند در کلاس ها شرکت کنند. بعد از توضیحات وزیر قرار شد این افراد حق شرکت در کنکور را برای شرکت در سال آینده داشته باشند. همچنین نظام وظیفه نیز مساعدت های لازم را با این داوطلبان داشته باشد. با خاطیان در دانشگاه فرهنگیان و سازمان سنجش نیز به طور جدی برخورد شود. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 13 ساعت پیش
افغانستان پنالتی خراب کرد و باپنالتی به قطر باخت!

افغانستان پنالتی خراب کرد و باپنالتی به قطر باخت! تیم ملی فوتبال افغانستان که پیشرفت چشمگیری داشته است، خود را به جمع تیم های درجه اول آسیا نزدیک می کند.
به گزارش تابناک ورزشی، تیم ملی افغانستان امروز در چارپوب مقدماتی جام جهانی 2022 قطر، مقابل میزبان جام جهانی و قهرمان بلامنازع آسیا قرار گرفت و در حالی که در دقیقه 28 نیمه نخست یک ضربه پنالتی تاریخی را ازدست داد، در نیمه دوم با یک گل مغلوب تیم پرستاره قطر شد.
حیدری در دقیقه 29 پنالتی و بخت مسلم گلزنی را ازدست داد و در دقیقه 76 بازی با پنالتی علی عفیف تنها گل بازی را دریافت کرده و شکست را پذیرا شد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: ورزشی انتشار : 26 روز و 14 ساعت پیش
استاتین ها ارتباطی با افت حافظه ندارند

استاتین ها ارتباطی با افت حافظه ندارند اپزشکان استرالیایی در بررسی های خود دریافتند مصرف داروهای استاتین با تحلیل رفتن قدرت حافظه ارتباطی ندارد.
به گزارش ایسنا، بررسی انجام شده در استرالیا حاکی از آن است هیچ ارتباطی بین مصرف استاتین های کاهنده کلسترول و مشکلات حافظه وجود ندارد.
شواهدی وجود دارد که نشان می دهد مصرف داروهای استاتین موجب مشکلات شناختی می شود و به همین دلیل سازمان غذا و داروی آمریکا نسبت به پیامدهای احتمالی این دارو روی قدرت حافظه هشدار داده است. هرچند مطالعه انجام شده در استرالیا نشان می دهد این گروه از داروهای کاهنده کلسترول بر قدرت حافظه و تفکر تاثیر منفی ندارد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: علمی و پزشکی انتشار : 26 روز و 17 ساعت پیش
اوراق دلاری روس ها به 10 میلیارد دلار کاهش یافت

اوراق دلاری روس ها به 10 میلیارد دلار کاهش یافت به گزارش فارس به نقل از راشاتودی، در حالی که زمانی روسیه یکی از بزرگترین دارندگان اوراق قرضه دولتی دلاری آمریکا بود، اما حالا شاهد آن هستیم که مجموع این دارایی های کرملین به فقط 10.75 میلیارد دلار رسیده است.
این میزان دارایی های دلاری روسیه معادل یک بیست و پنجم دارایی دلاری کشورهای کوچکی مثل لوکزامبورگ و جزایر کیمن است.
روسیه طی سال های گذشته بخش قابل توجهی از دارایی های دلاری خود با هدف کاهش وابستگی خود به دلار در بازار جهانی حراج کرده است. در واقع این اقدام واکنشی است به تحریم های آمریکا علیه مسکو. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 17 ساعت پیش
خانوار ها چگونه از وضعیت خود در طرح یارانه حمایتی باخبر شوند؟

خانوار ها چگونه از وضعیت خود در طرح یارانه حمایتی باخبر شوند؟ مطابق با دستور رئیس جمهور روحانی شب گذشته مورخه 27 آبان ماه 1398 اولین مرحله یارانه حمایتی به حدود 20 میلیون نفر پرداخت شد. قرار است در تاریخ های 30 آبان ماه و 3 آذر ماه نیز یارانه های حمایتی به حساب 40 میلیون نفر دیگر واریز شود.
به گزارش تابناک اقتصادی ، رئیس جمهور روحانی در جمع مردم رفسنجان بود که گفت: در روزهای آتی طرحی برای خانواده هایی که در فشار اقتصادی هستند اعلام می کنیم. از 24 میلیون و 600 هزار خانوار ایرانی عده ای زندگی مناسبی دارند اما اکثریت 18 میلیون خانوار نیاز به مساعدت و کمک دارند و امیدواریم از ماه آینده به هر خانوار حمایتی ماهانه داشته باشیم ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 17 ساعت پیش
تمدید مهلت ثبت نام تکمیل ظرفیت ارشد

تمدید مهلت ثبت نام تکمیل ظرفیت ارشد انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی تا ساعت 24 پنج شنبه 30 آبان ماه تمدید شد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، داوطلبان شرکت کننده در آزمون کارشناسی ارشد که براساس کارنامه صادره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور مجاز به انتخاب رشته شده اند (اعم از پذیرفته شدگان یا مردودین اعلام نتیجه قبلی این مقطع و یا افرادی که در مرحله قبل انتخاب رشته ننموده اند) به منظور شرکت در این مرحله از تکمیل ظرفیت و انتخاب رشته/ محل در دانشگاه آزاد اسلامی می توانند با مراجعه به سامانه www.azmoon.org نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اجتماعی انتشار : 26 روز و 17 ساعت پیش
قاتل فراری در دلوار دستگیر شد

قاتل فراری در دلوار دستگیر شد بوشهر فرمانده انتظامی شهرستان تنگستان گفت: فردی که با شلیک اسلحه یک شهروند را در کنارتخته کازرون به قتل رسانده و متواری شده بود، در دلوار شناسایی و دستگیر شد.
به گزارش ایسنا، سرهنگ کارآگاه حسین خواجه با اعلام این خبر گفت: در روز سه شنبه 21 آبان در شهر کنارتخته کازرون فردی 45 ساله با شلیک اسلحه شخصی به نام "ب" را به قتل رسانده و متواری می شود.
وی افزود: این متهم شبانه وارد دلوار شده بود تا به صورت مخفیانه و غیرقانونی از کشور خارج شود که بلافاصله به وسیله پلیس شناسایی و دستگیر شد.
ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: حوادث انتشار : 26 روز و 17 ساعت پیش
زمان واریز نوبت دوم بسته حمایتی

زمان واریز نوبت دوم بسته حمایتی سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی وزارت رفاه نسبت به پیامک های کلاهبرداری باعنوان ثبت نام یارانه یا طرح حمایت معیشتی هشدار داد و تاکید کرد که وزارتخانه و سازمان های دیگر هیچ گونه پیامکی در این زمینه ارسال نمی کنند.
به گزارش ایسنا، میرزایی با حضور در برنامه ای تلویزیونی با اشاره به اینکه فرایند پرداخت یارانه معیشت به مشمولان طرح مذکور تا شنبه ادامه دارد تاکید کرد: هیچ گونه پیامکی مبنی بر شمول، قطع و ثبت نام یارانه یا طرح حمایت معیشتی برای هم وطنان ارسال نمی شود. هرگونه پیامک در این خصوص جعلی است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 26 روز و 19 ساعت پیش
جدیدترین تخلف و کار غیرقانونی در فدراسیون فوتبال

جدیدترین تخلف و کار غیرقانونی در فدراسیون فوتبال هیات رئیسه فدراسیون فوتبال خلاف آیین نامه کمیته داوران این فدراسیون، حضور یکی از اعضایی که واجد شرایط حضور در کمیته داوران نبوده را به تصویب رساند.
به گزارش تابناک ورزشی، یکی از خروجی های آخرین جلسه هیات رئیسه فدراسیون فوتبال، تصویب و معرفی اعضای جدید کمیته داوران بود. اتفاقی مثبت برای داوری، حداقل از این جهت که کمیته داوران به شکل قانونی اش پس از مدت ها تشکیل شد. کمیته ای که مدت ها فقط با رئیس یا سرپرست اداره می شد و اعضای آن مشخص نبودند. از آنجایی هم که اعتراض به مسائل داوری پرشمار بود، کمیته داوران فدراسیون فوتبال نیاز به تعیین و تکلیف داشت که به نظر می رسد با معرفی اعضای جدید ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: ورزشی انتشار : 26 روز و 19 ساعت پیش
اسماعیلی: دانیال زاده از ارفاقات قانونی برخوردار شد

اسماعیلی: دانیال زاده از ارفاقات قانونی برخوردار شد سخنگوی قوه قضاییه توضیحاتی را در رابطه با پرونده دانیال زاده داد.
به گزارش خبرنگار مهر غلامحسین اسماعیلی در چهاردهمین نشست خبری خود با خبرنگاران در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا دانیال زاده در بازداشت است یا خیر گفت: کسانی که به مراجع امنیتی و انتظامی و قضایی اعتماد کنند و به بازگشت اموال به بیت المال کمک کنند، حتما از ارفاقات قانونی برخوردار می شوند.
وی افزود:تا امروز هم در فرایند بازگشت و هم در فرایند تحقیقات با آقای دانیال زاده بر محور اعتماد رفتار می کنیم و به لحاظ اعتمادی که کرده و اقداماتی که انجام داده از ارفاقات قانونی بهره مند شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 26 روز و 21 ساعت پیش
پاسخ شرکت گلدیران به مخاطب تابناک

پاسخ شرکت گلدیران به مخاطب تابناک با تشکر، سرویس با بینندگان، مطلب زیر توسط یکی از کاربران تابناک و از طریق ایمیل اختصاصی با بیینندگان ( karbar@tabnak. ir ) برای سایت ارسال شده است. تابناک بر حسب کارکرد رسانه ای خود، تلاش خود را برای پاسخگویی سازمان و مسئولان مرتبط با این درخواست به عمل آورد که نتیجه این پیگیری در قالب گزارش زیر برای اطلاع مخاطب محترم منتشر می گردد.
طرح مشکل:
با سلام و احترام
بنده در آبان ماه 1398 (هفته گذشته) یک دستگاه تلویزیون ال جی مدل 55SK79000GI با ضمانت گلدیران خریداری کردم، تلویزیون صحیح و سالم از فروشنده تحویل گردید ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 0 ساعت پیش
بیش از نیمی از مردم آمریکا موافق استیضاح ترامپ

بیش از نیمی از مردم آمریکا موافق استیضاح ترامپ نظرسنجی ای بی سی نیوز-ایپسوس: 51 درصد از مصاحبه شوندگان معتقدند ترامپ در کنگره آمریکا باید استیضاح، محاکمه و مجرم شناخته شود
به گزارش تابناک به نقل از خبرگزاری صدا و سیما از خبرگزاری فرانسه از واشنگتن، بر اساس نتایج اولین نظرسنجی پس از برگزاری جلسات استماع عمومی در کنگره، اکثریت مردم آمریکا معتقدند دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور به دلیل اقدامات جنجال برانگیز مربوط به اوکراین باید استیضاح و از مقام خود برکنار شود.
براساس نتایج نظرسنجی ای بی سی نیوز-ایپسوس ABC News-Ipsos، در حالی که 51 درصد از مصاحبه شوندگان معتقدند ترامپ در کنگره آمریکا باید استیضاح، محاکمه و مجرم شناخته شود ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 27 روز و 2 ساعت پیش
گلباران ایتالیا و اسپانیا در شب صعود دانمارک و سوییس

گلباران ایتالیا و اسپانیا در شب صعود دانمارک و سوییس تیم های ملی فوتبال ایتالیا و اسپانیا موفق شدند در آخرین بازی خود در مرحله مقدماتی راه یابی به رقابت های یورو 2020 به پیروزی پرگل برسند.
به گزارش تابناک ورزشی، در ادامه رقابت های فوتبال راه یابی به یورو 2020، تیم ملی فوتبال ایتالیا در پالرمو میزبان ارمنستان بود و آتش بازی راه انداخت و با نتیجه 9 بر یک پیروز شد. گل های این بازی را ایموبیله 2 بار، زانیولو 2 بار، بارلا و رومانولی، جورجینیو (پنالتی)، اورسولینی و فدریکو کیه زا موفق به گلزنی برای تیم ملی ایتالیا شدند.
تک گل ارمنستان توسط بابایان در دقیقه 79 زده شد.آتزوری با این پیروزی 30 امتیازی شد و با اقتدار راهی مرحله بعد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: ورزشی انتشار : 27 روز و 3 ساعت پیش
فرار آرژانتین از شکست با گل دقیقه 92مسی

فرار آرژانتین از شکست با گل دقیقه 92مسی تیم ملی فوتبال آرژانتین در دیداری دوستانه مقابل اروگوئه در دقایق پایانی با گلزنی مسی از شکست گریخت.
به گزارش تابناک ورزشس، در ادامه دیدارهای دوستانه ملی فوتبال آرژانتین به مصاف اروگوئه رفت و این دیدار را با تساوی دو بر دو به پایان رسید.
در این بازی کاوانی 34 و سوارز در دقیقه 68 برای اروگوئه گل زدند و آگوئرو در دقیقه 63 روی ارسال زیبای مسی موفق به گلزنی شد و در واپسین دقایق بازی و در دقیقه 2+90 مسی گلزنی کرد تا آلبی سلسته از شکست نجات یابد. آرژانتین در شرایطی با مسی و سایر ستارگانش مقابل شاگردان اسکار تابارز به سختی به تساوی رسید که چند روز پیش برزیل را با یک گل شکست داده بود. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: ورزشی انتشار : 27 روز و 3 ساعت پیش
گزارش جهت دار بی بی سی مقابل سفارت ایران

گزارش جهت دار بی بی سی مقابل سفارت ایران گزارشگر بی بی سی فارسی امروز در میان تعدادی از حامیان گروه تروریستی منافقین و پهلوی که بعلت عصبانیت وسرخوردگی از بی توجهی مردم ایران به دعوت آنها به خشونت، جلوی سفارت کشورمان در لندن تجمع کرده بودند حضور یافت و با زن سپهبد رحیمی که به جرم کشتار مردم بی گناه ایران محاکمه و اعدام شد، مصاحبه کرد.
به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، ظهر دیروز (دوشنبه) تعداد اندکی از گروه های سلطنت طلب و منافقین به طور همزمان مقابل سفارت کشورمان در لندن دست به تظاهرات زدند.
سطلنت طلبان که از قبل حاضر شده بودند با دست داشتن پارچه نوشته هایی، شعارهایی را در حمایت از رژیم پهلوی سر می دادند ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 27 روز و 3 ساعت پیش
از "وزیر مالیه شدن مرتضی قلی بیات" تا "ممنوع الخروجی مذاکره کننده ارشد ایران با FATF"

از "وزیر مالیه شدن مرتضی قلی بیات" تا "ممنوع الخروجی مذاکره کننده ارشد ایران با FATF" به گزارش تابناک اقتصادی ، تاریخ اقتصاد ایران و جهان آینه ای است تمام نما از رویدادهای اقتصادی که در گذشته رخ داده است و بیانگر ریشه های تاریخی بسیاری از واقعیت های امروز ایران و جهان است. موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی بیست و هشتمین روز آبان ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
28 آبان 1304، محمدعلی خان فروغی (ذکاء الملک) وزیران خود را به این شرح معرفی کرد:
حسین دادگر (عدل الملک) وزیر داخله، حسن مشار (مشار الملک) وزیر خارجه، امیرلشکر عبدالله امیر طهماسبی وزیر جنگ، مرتضی قلی بیات وزیر مالیه ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 3 ساعت پیش
هوای برفی اردبیل

هوای برفی اردبیل بارش برف و تداوم ناپایداری و هوای سرد تا اواسط هفته جاری در اردبیل ادامه دارد. در این مدت بارش خفیف برف و باران و در برخی از ساعات مه گرفتگی دور از انتظار نخواهد بود. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 4 ساعت پیش
کوه های یخی

کوه های یخی تصاویری از کوه های یخی شناور در اقیانوس منجمد جنوبی را در این گزارش می بینیم. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 4 ساعت پیش
مراسم بازگشایی سالن اصلی تئاتر شهر

مراسم بازگشایی سالن اصلی تئاتر شهر مراسم بازگشایی سالن اصلی تئاتر شهر عصر امروز دوشنبه (27 آبان) با حضور جمعی از هنرمندان تئاتر در سالن اصلی تئاتر شهر برگزار شد. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: فرهنگی هنری انتشار : 27 روز و 5 ساعت پیش
نمایشگاه هوایی دبی

نمایشگاه هوایی دبی نمایشگاه هوایی دبی 2019 در تاریخ 26 تا 30 آبان 1398 در حال برگزاری است. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 5 ساعت پیش
خسارت های ناشی از اغتشاشات شهریار و البرز

خسارت های ناشی از اغتشاشات شهریار و البرز در پی اجرای طرح سهمیه بندی و اعلام نرخ جدید بنزین بعضی از مردم نسبت به طرح اجرا شده معترض بوده و مطالبات به حقی داشتند، اما حضور اشرار در جمع برخی از معترضان باعث شده صف مردم از اغتشاش گران جدا شود. تصاویر موجود در این گزارش بخشی از اقدامات خرابکارانه عده ای اغتشاشگر در برخی ازمناطق شهریار و استان البرز را نشان می دهد. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 5 ساعت پیش
واکنش مصر به اظهارات مایک پمپئو درباره شهرک سازی

واکنش مصر به اظهارات مایک پمپئو درباره شهرک سازی به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، احمد حافظ سخنگوی وزارت امور خارجه مصر در بیانیه ای گفت: قاهره به قطعنامه های سازمان ملل و قوانین بین المللی درباره وضعیت شهرک سازی های اسرائیل در کرانه باختری اشغالی پایبند است و این شهرک ها را غیرقانونی و مغایر با قانون بین المللی می داند.
مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا دوشنبه شب اعلام کرد که دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور شهرک سازی ها در کرانه باختری را مغایر قانون بین المللی نمی داند.
وی افزود که دولت ترامپ سیاست اتخاذ شده در دوره باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین این کشور در قبال شهرک سازی های رژیم صهیونیستی را تغییر می دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 27 روز و 5 ساعت پیش
عبدالمهدی: مدافع حقوق همه ملت هستیم

عبدالمهدی: مدافع حقوق همه ملت هستیم به گزارش تابناک به نقل از تسنیم به نقل از شبکه الفرات، عادل عبدالمهدی روز دوشنبه در سخنانی در دانشگاه دفاع تصریح کرد برنامه دولت ما دارای اهداف واضح و مشخص است که شامل مبارزه با تروریسم و قرار گرفتن سلاح در سیطره دولت و حمایت از توانمندی های نیرو های مسلح و به کارگیری روابط خارجی و روابط با همه کشور های همسایه بر اساس نقاط مشترک و در راستای خدمت به امنیت و ثبات و توسعه اقتصادی است.
وی افزود ملت، ارتش واقعی کشور است و هیچ گزینه ای جز حمایت از نیرو های مسلح وجود ندارد و نمی توان هر گروه غیر قانونی یا سلاحی که خارج از مشروعیت دولت باشد، را قبول کرد.
رایزنی عبدالمهدی و پلاسخارت ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 27 روز و 5 ساعت پیش
واکنش سازمان ملل متحد به حوادث اخیر ایران

واکنش سازمان ملل متحد به حوادث اخیر ایران به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، استفان دوجاریک روز دوشنبه به وقت محلی در نشست خبری و در پاسخ به این سئوال که آیا درباره وقایع داخل ایران نظری دارید و آیا بستن خیابان ها و معابر عمومی برخلاف قوانین بین المللی است، گفت: دبیرکل با نگرانی شرایط پیش آمده در ایران را به ویژه درگیری بین معترضان و نیرو های امنیتی که در آخر هفته شاهد بودیم، دنبال می کند.
وی ادامه داد: او از اینکه تعدادی از مردم جان خود را از دست داده اند بسیار ناراحت است. با این حال، شما را به آنچه که در ماه اکتبر درباره تظاهرات خیابانی مطرح کردیم ارجاع می دهم که دبیرکل از همه طرف ها خواست تا از خشونت خودداری و مهمتر اینکه از ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 27 روز و 5 ساعت پیش
دارندگان فیش حج تمتع اطلاعات خود را به روزرسانی کنند

دارندگان فیش حج تمتع اطلاعات خود را به روزرسانی کنند به گزارش تابناک به نقل از فارس، علی اصغر شریفی اظهار داشت: در صورت به روزرسانی نکردن اطلاعات فردی خود در سامانه حج و زیارت، متقاضیان از ثبت نام در کاروان های اعزامی بازمانده و سفر آنان به حج انجام نخواهد شد.
وی اظهار کرد: به روزرسانی اطلاعات زائران حج تمتع علاوه بر اینکه موجب ایجاد هماهنگی و برنامه ریزی دقیق تر خواهد شد، دسترسی سازمان به زائران به منظور اطلاع رسانی و ارائه آموزش های مجازی را نیز فراهم خواهد کرد.
شریفی بابیان اینکه اطلاعات موجود دارندگان فیش های حج عموما مربوط به سال های 85 بوده و بسیاری از این افراد علاوه بر تغییر مکان محل سکونت ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: مذهبی انتشار : 27 روز و 5 ساعت پیش
ثبت نام طرح ملی مسکن تا آخر سال ادامه دارد

ثبت نام طرح ملی مسکن تا آخر سال ادامه دارد وزیر راه و شهرسازی با بیان این که قیمت سوخت هواپیما تغییر نمی کند گفت: تا آخر سال ثبت نام طرح ملی مسکن در سراسر کشور ادامه دارد.
به گزارش تابناک به نقل از خبرآنلاین، محمد اسلامی در حاشیه تقدیر از دست اندرکاران حج 98 اظهار کرد در سه استان اول ثبت نام 15 هزار نفر در طرح ملی مسکن انجام شد.
وزیر راه و شهرسازی با بیان این که ثبت نام در استان قم 2 ساعته به اتمام رسید گفت: مجددا در این استان با تامین زمین ثبت نام ها از سر گیری می شود.
اسلامی افزود: طرح مسکن ملی در استان تهران از تهرانسر آغاز شده و رئیس جمهور کلنگ آن را به زمین زد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 6 ساعت پیش
هشدار آمریکا به شهروندانش درباره سفر به فلسطین

هشدار آمریکا به شهروندانش درباره سفر به فلسطین به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، این اقدام در پی اظهارات روز دوشنبه مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا در حمایت از شهرک سازی های رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی فلسطین انجام شد.
سفارت آمریکا در بیانیه ای به شهروندان آمریکایی در اراضی اشغالی و کسانی که قصد سفر به قدس، کرانه باختری و نوار غزه را دارند، توصیه کرد که در شرایط کنونی نهایت هوشیاری را بخرج داده و گام های مناسب را اتخاذ کنند.
سفارت آمریکا افزود که احتمال می رود افراد و گروه های مخالف اظهارات اخیر وزیرامور خارجه آمریکا تاسیسات دولت آمریکا و منافع ویژه این کشور و شهروندان آمریکایی را هدف قرار دهند. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 27 روز و 6 ساعت پیش
موگرینی: شهرک سازی اسرائیل غیرقانونی است

موگرینی: شهرک سازی اسرائیل غیرقانونی است به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بامداد سه شنبه در بیانیه ای گفت: موضع اتحادیه اروپا درباره سیاست شهرک سازی اسرائیل در سرزمین های اشغالی فلسطین واضح است و بدون تغییر باقی می ماند: همه فعالیت های شهرک سازی براساس حقوق بین الملل غیرقانونی است و امکان راه حل دو دولت و چشم انداز صلح پایدار را آنگونه که در قطعنامه 2334 شورای امنیت سازمان ملل متحد تاکید شده، از بین می برد.
موگرینی در این بیانیه که در تارنمای رسمی اتحادیه اروپا منتشر شد، افزود: اتحادیه اروپا از اسرائیل می خواهد که در راستای وظایف بین المللی خود به عنوان یک قدرت اشغالگر به همه ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 27 روز و 6 ساعت پیش
روحانی: برنامه 5 ساله دولت را مکلف به اصلاح قیمت بنزین کرده

روحانی: برنامه 5 ساله دولت را مکلف به اصلاح قیمت بنزین کرده رئیس جمهوری اسلامی ایران گفت: قانون هدفمندی یارانه ها و همچنین قانون برنامه 5 ساله، دولت را مکلف به اصلاح قیمت حامل های انرژی می کند.
به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی بیان کرد: کاری که دولت انجام داده طبق قانون بوده و درست است که دولت مشکلات مالی، اقتصادی و بودجه ای دارد، اما در این طرح، کل مبلغ به اقشار کم درآمد برمی گردد.
متن کامل سخنان رئیس جمهوری در هیات دولت که از شبکه خبر بازبخش شد، به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
ضمن عرض سلام به مردم شریف و هوشمند ایران ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 6 ساعت پیش
تاثیر 2 درصدی بنزین در سبد مصرفی خانوار

تاثیر 2 درصدی بنزین در سبد مصرفی خانوار رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان گفت: در مجموع سهم بنزین در سبد مصرفی خانوار در استان 2 درصد و در کشور 2.1 درصد است.
به گزارش تابناک به نقل از ایسنا؛ شهرام طهماسبی عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان، با اشاره به اعتراضات صورت گرفته طی روز های اخیر در رابطه با افزایش قیمت بنزین، اظهار کرد: باید به این نکته که چرا افزایش قیمت بنزین مردم را نگران کرده توجه شود؛ چرا که در گذشته مردم شاهد افزایش قیمت حامل های انرژی و پس از آن افزایش قیمت کالا ها و خدمات بودند و این در حالی است که در این بازه زمانی، فقط قیمت بنزین افزایش یافته است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 6 ساعت پیش
3 کشته در تیراندازی در فروشگاهی در آمریکا

3 کشته در تیراندازی در فروشگاهی در آمریکا به گزارش تابناک به نقل از فارس، در جریان تیراندازی کور در فروشگاه وال مارت در شهر اوکلاهمای آمریکا دست کم 3 نفر کشته شدند.
پلیس و نیرو های امدادی به سرعت به محل وقوع حادثه در بزرگراه 81 دونکان در شهر اوکلاهما رفتند.
برخی رسانه های گزارش داده اند که فردی که اقدام به تیراندازی کرده نیز کشته شده است.
در آمریکا، به تیراندازی های کور که به سمت جمعیت انجام می شود و تلفات بر جای می گذارد، تیراندازی جمعی (Mass shooting) گفته می شود. آمریکا بیشترین آمار تیراندازی های جمعی در جهان را دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 6 ساعت پیش
ایران از خاورمیانه عاری از سلاح اتمی استقبال می کند

ایران از خاورمیانه عاری از سلاح اتمی استقبال می کند به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، مجید تخت روانچی روز دوشنبه در افتتاحیه کنفرانس خاورمیانه عاری از سلاح های هسته ای و دیگر سلاح های کشتار جمعی با اشاره به ابتکار ایران در پیشنهاد ایده ایجاد منطقه عاری از سلاح های هسته ای در خاورمیانه افزود موفقیت این کنفرانس قطعا به تقویت صلح و امنیت بین المللی کمک خواهد کرد.
وی ادامه داد: زرادخانه سلاح های کشتار جمعی رژیم صهیونیستی تحت حمایت آمریکا و خود سیاست هسته ای آمریکا که خود را مجاز به کاربرد سلاح هسته ای می داند و عملا کشور های غیرهسته ای را با سلاح هسته ای تهدید می کند، دو مانع اصلی ایجاد چنین منطقه ای در خاورمیانه هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 27 روز و 6 ساعت پیش
جابر المبارک نخست وزیری مجدد کویت را نپذیرفت

جابر المبارک نخست وزیری مجدد کویت را نپذیرفت به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، و به گزارش روزنامه کویتی القبس ، شیخ "صباح احمد جابر الصباح" امیر کویت جابر الملک الحمد الصباح نخست وزیر مستعفی این کشور را مکلف کرد وزیران جدید را معرفی کند.
اما طبق اعلام رسانه های کویتی جابر المبارک الحمد الصباح اعلام کرده که از پذیرش مجدد تصدی پست نخست وزیری معذور است.
جابر المبارک نخست وزیر این کشور هفته گذشته استعفای دولتش را تقدیم امیر کویت کرد.
به گفته وی، این تصمیم جهت ترمیم کابینه کویت اتخاذ شده است.
این در حالی است که امیر کویت "ناصر صباح الاحمد الصباح" معاون اول نخست وزیر و وزیر دفاع و "خالد الجراح الصباح" معاون نخست وزیر و ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 27 روز و 6 ساعت پیش
امنیت در اسلامشهر، چهاردانگه و شهریار برقرار است

امنیت در اسلامشهر، چهاردانگه و شهریار برقرار است به گزارش تابناک به نقل از ایسنا از شهر های اسلامشهر، چهاردانگه و شهریار حاکی است، پس از دو روز ناآرامی و اغتشاش در برخی شهر های حاشیه ای کلانشهر تهران، امروز و امشب (دوشنبه، 27 آبان) با کمک نیرو های انتظامی، امنیت در شهر های اسلامشهر، چهاردانگه و شهریار حاکم شده است.
بنابر این گزارش ها، آرامش و امنیت در شهر های یادشده برقرار است و نیروی انتظامی نیز در میادین و خیابان های اصلی این شهر ها حضور دارد و رفت وآمد به طور عادی در جریان است و آرامش بر این شهر ها حاکم شده است.
این شهر ها در دو روز و دو شب گذشته ملتهب بودند ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: حوادث انتشار : 27 روز و 7 ساعت پیش
مدارس در چند شهر استان زنجان تعطیل شد

مدارس در چند شهر استان زنجان تعطیل شد رئیس روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان از تعطیلی مدارس در برخی شهرستان های این استان خبر داد.
به گزارش تابناک به نقل از مهر، رهبر طوماری گفت: به علت بارش برف مدارس همه مقاطع تحصیلی ناحیه یک، ناحیه دو، زنجانرود، سلطانیه، ایجرود، ماهنشان و انگوران شیفت صبح و عصر سه شنبه 28 آبان ماه تعطیل است.
وی ادامه داد: همچنین مدارس مقطع ابتدایی ابهر و خرمدره و مقطع ابتدایی و متوسطه اول بخش مرکزی خدابنده شیفت صبخ سه شنبه تعطیل است. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 7 ساعت پیش
هشدار پلیس درباره کلاهبرداری به بهانه بسته حمایتی

هشدار پلیس درباره کلاهبرداری به بهانه بسته حمایتی به گزارش تابناک به نقل از پایگاه خبری پلیس، جواد درستکار اظهار داشت: در چند روز اخیر مشاهده شده برخی از افراد سودجو با ارسال پیام های مختلف در شبکه های اجتماعی و شبکه ارتباطات موبایلی به دنبال دریافت شماره کارت، رمز دوم، تاریخ انقضاء و cvv2 شهروندان عزیزمان با ترفند ثبت نام بسته های حمایتی دولتی می باشند.
رئیس پلیس فتای اصفهان افزود: شهروندان هرگونه اخبار مربوطه را از طریق منابع موثق مانند رسانه ملی، خبرگزاری های رسمی و سایت های سازمان ها دریافت کنند.
وی تأکید کرد: این نکته را نیز مدنظر داشته باشید که سازمان ها و ادارات دولتی برای ثبت نام، ویرایش اطلاعات و هرگونه فرایندی ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 27 روز و 7 ساعت پیش
تعطیلی دانشگاه های زنجان و دانشگاه صنعتی اصفهان

تعطیلی دانشگاه های زنجان و دانشگاه صنعتی اصفهان رئیس روابط عمومی دانشگاه زنجان اعلام کرد:
دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی زنجان فردا تعطیل است
به گزارش تابناک به نقل از مهر، رئیس روابط عمومی دانشگاه زنجان از تعطیلی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی زنجان با علت بارش شدید برف خبر داد.
علی سپهری گفت: به علت بارش شدید برف و برودت شدید هوا دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی سطح شهر زنجان فردا سه شنبه 28 آبان ماه تعطیل شد.
وی اظهار کرد: این تعطیلی در دوبخش اداری و آموزشی است.
روابط عمومی دانشگاه صنعتی اصفهان اعلام کرد:
دانشگاه صنعتی اصفهان سه شنبه و چهارشنبه تعطیل است ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 7 ساعت پیش
برخی مدارس استان مرکزی فردا سه شنبه تعطیل شد

برخی مدارس استان مرکزی فردا سه شنبه تعطیل شد به گزارش تابناک به نقل از ستاد پیشگیری و مدیریت بحران استان مرکزی؛ مدارس شهری و روستایی مناطق مختلف استان در تاریخ 28 آبان در 2 نوبت صبح و بعد از ظهر تعطیل خواهد بود.
بر این اساس مدارس اراک، آشتیان، تفرش، فراهان، خنداب، شازند، محلات، خمین و منطقه سربند تعطیل و مدارس سایر نقاط دایر خواهد بود.
بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان مرکزی، بارش برف که از اوائل هفته جاری در مناطق مختلف استان مرکزی آغاز شده تا 2 روز آینده نیز ادامه خواهد یافت.
این اداره کل پیش بینی کرده است که سامانه بارشی فعلی تا اواخر وقت سه شنبه در مناطق مختلف استان مرکزی پابرجاست و پس از آن سامانه سردی بر ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 7 ساعت پیش
بانک های تخریب شده توسط آشوبگران تحت پوشش بیمه است

بانک های تخریب شده توسط آشوبگران تحت پوشش بیمه است به گزارش فارس، غلامرضا سلیمانی امروز در ششمین نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری در جزیره کیش اعلام کرد: پارسال 45 هزار میلیارد تومان حق بیمه در کشور دریافت شد که امسال این رقم به 60 هزار میلیارد تومان رسیده و با این رقم اندک حدود 440 میلیارد دلار سرمایه های کشور تحت پوشش بیمه و ریسک های مختلف قرار گرفته است.
وی افزود: با وجود تحریم ها با حق بیمه اندک که دریافت می شود بسیاری از سرمایه گذاری های داخلی را حمایت می کنیم و همه دارایی های صنعت، حمل ونقل و بانکداری را تحت پوشش بیمه با یک حق بیمه ناچیز قرار می دهیم. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 9 ساعت پیش
30 هزار بازرس در سطح بازار حضور دارند

30 هزار بازرس در سطح بازار حضور دارند نایب رییس اتاق اصناف تهران از نظارت مستقیم 30 هزار بازرس از اتاق های اصناف سراسر کشور بر قیمت کالا و خدمات در سطح بازار خبر داد.
ابراهیم درستی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: در جلسه فوق العاده ستاد تنظیم بازار در روز جمعه با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت مصوب شد که هیچ واحد تولیدی و عرضه کننده کالا حق افزایش قیمت ندارد.
وی با بیان اینکه سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان رعایت این مصوبه از سوی تولیدکنندگان را به دقت رصد می کند، خاطرنشان کرد: در این زمینه به صورت قاطع با هرگونه گران فروشی از سوی مبادی تامین کالا برخورد خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 9 ساعت پیش
سهمیه بندی سوخت سواری های کرایه بدون سقف

سهمیه بندی سوخت سواری های کرایه بدون سقف رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اعلام کرد که سهمیه بندی بنزین سواری های کرایه عمومی به گونه ای برنامه ریزی شده که پس از شارژ کارت سوخت آن ها تا پایان آبان ماه براساس پیمایش آن ها برنامه ریزی شده و سقف مشخصی ندارد.
عبدالهاشم حسن نیا - معاون وزیر راه و شهرسازی - در این باره به ایسنا گفت: در حوزه خودروهای حمل و نقل عمومی مانند سواری های کرایه بین شهری دو ماه به صورت آزمایشی پیمایش آن ها رصد می شود و پس از دو ماه براساس پیمایشی که انجام داده اند به آن ها بنزین با قیمت لیتری 1500 تومان داده می شود و در این شرایط ممکن است سهمیه سوخت یک خودرو تا بیش از 1500 لیتر هم برسد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 9 ساعت پیش
قیمت نفت افزایش یافت

قیمت نفت افزایش یافت به گزارش فارس به نقل از رویترز، از آنجایی که سرمایه گذاران در انتظار سرنخ هایی در مورد چشم انداز توافق تجاری میان آمریکا و چین هستند و به نگرانی در مورد افزایش عرضه نفت بی اعتنایی کردند، قیمت نفت در معاملات روز دوشنبه اندکی افزایش یافت.
هر بشکه نفت برنت با 63.26 دلار فروخته شد. این نوع نفت هفته گذشته 1.3 درصد افزایش یافت.
هر بشکه نفت خام آمریکا با 14 سنت افزایش 57.86 دلار معامله شد. نفت خام آمریکا هفته گذشته 0.8 درصد افزایش ارزش داشت.
قیمت نفت در معاملات روز جمعه نزدیک به 2 درصد افزایش یافت زیرا اظهارات مقامات آمریکا خوش بینی در مورد توافق تجاری آمریکا و چین را تقویت کرد اما ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 9 ساعت پیش
دستورالعمل عدم افزایش قیمت کالا و خدمات ابلاغ شد

دستورالعمل عدم افزایش قیمت کالا و خدمات ابلاغ شد به گزارش فارس به نقل از سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان عباس تابش معاون وزیر در ابلاغیه ای به منظور تحقق دستور مقام عالی وزارت مبنی بر اینکه در راستای اصلاح نرخ بنزین، هرگونه افزایش قیمت کالا و خدمات تا اطلاع ثانوی ممنوع می باشد ، دستورالعملی برای اجرا به همه انجمن ها، اتحادیه ها، شرکت های تولیدی لاستیک و شرکت های پالایش و پخش فراورده های نفتی ابلاغ کرد .
در این ابلاغیه آمده است؛ در راستای ابلاغ مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی مبنی بر اصلاح نرخ بنزین و نیز در راستای هم افزایی و استفاده از پتانسیل های آن انجمن، اتحادیه ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 27 روز و 9 ساعت پیش
قیمت محصولات کشاورزی افزایش نمی یابد

قیمت محصولات کشاورزی افزایش نمی یابد رضا نورانی رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی در گفت وگو با خبرنگار فارس، گفت: افزایش اخیر قیمت بنزین هیچ تأثیری در قیمت محصولات کشاورزی نخواهد داشت و قیمت آنها را گران نخواهد کرد.
نورانی با بیان اینکه تنها عرضه و تقاضا است که قیمت محصولات کشاورزی را تعیین می کند، گفت: حتی در فصل تابستان هم شاهد بودیم که زمانی که عرضه در بازار بیشتر می شد قیمت ها پایین می آمد و بالا رفتن هزینه های حمل تأثیری در قیمت میوه ها ایجاد نمی کرد.
وی با بیان اینکه افزایش اخیر قیمت بنزین تنها یک تا 2 درصد قیمت تمام شده تولید را بالا می برد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 9 ساعت پیش
آخرین وضعیت بازارهای سهام در آسیا

آخرین وضعیت بازارهای سهام در آسیا شاخص های اصلی بازارهای بورس کشورهای آسیایی امروز (دوشنبه 18 نوامبر 2019) مسیرهای متفاوتی را پیش گرفتند.
به گزارش ایبِنا، شاخص ترکیبی شانگهای چین با افزایش 0.56 درصدی ارزش در سطح 2.907,70 واحد قرار گرفت. با این حال شاخص نیکی 225 بورس ژاپن با افزایش 0.49 درصدی به 23.416,76 واحد صعود کرده و نرخ برابری دلار/ ین ژاپن نیز در سطح 108,8 واحد قرار گرفت.
در این میان ارزش شاخص سنسکس بورس هند با 0.24 درصد کاهش به 40.261,57 واحد رسید. همچنین شاخص هنگ سنگ بورس هنگ کنگ نیز با افزایش 1.08 درصدی در سطح 26.611,75 واحد و شاخص کوسپی بازار بورس کره جنوبی با سقوط 0.15 درصدی در سطح 2 ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 10 ساعت پیش
باید لایحه بودجه 99 را حداکثر تا 12 آذر در دولت نهایی کنیم

باید لایحه بودجه 99 را حداکثر تا 12 آذر در دولت نهایی کنیم به گزارش فارس به نقل از سازمان برنامه و بودجه کشور، هفدهمین جلسه ستاد تهیه و تدوین لایحه بودجه سال 1399 کل کشور، به ریاست دکتر محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور و با حضور معاونان و مدیران و نیز روسای برخی از سازمان های مدیریت و برنامه ریزی استان ها در محل سازمان مذکور برگزار شد.
محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهور و رییس این سازمان در جلسه مذکور اظهار داشت: با توجه به نهایی شدن مراحل تدوین لایحه بودجه سال 1399 کل کشور، این لایحه را حداکثر تا دوازدهم آذر ماه سال جاری باید در دولت نهایی کنیم تا در موعد مقرر قانونی، تقدیم مجلس شورای اسلامی شود. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 27 روز و 10 ساعت پیش
پاسخ رهبر انقلاب به نامه وزیر بهداشت درباره جمعیت

پاسخ رهبر انقلاب به نامه وزیر بهداشت درباره جمعیت رهبر معظم انقلاب اسلامی به نامه وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره "جمعیت" پاسخ دادند.
به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، حضرت آیت الله خامنه ای در پاسخ به نامه ی چندی قبل دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت، درباره موضوع جمعیت و لزوم تدوین دستورالعمل های تشویقی و تسهیل کننده برای خانواده ها در جهت افزایش جمعیت کشور، نوشتند:
با تشکر از اقدامات، مقتضی است قوانین و دستورالعمل های موردنیاز مشخصاً ذکر شود تا اقدام مناسب نسبت به آن ها صورت گیرد. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 12 ساعت پیش
تکذیب شایعه شهادت فرماندار اسلامشهر

تکذیب شایعه شهادت فرماندار اسلامشهر فرماندار شهرستان اسلامشهر خبر شهادتش را تکذیب کرد و گفت: هم اکنون در فرمانداری شهرستان اسلامشهر مشغول به کار هستم.
به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، مسعود مرسل پور در خصوص شایعه شهادت وی در شهرستان اسلامشهر، خاطرنشان کرد: هیچ گونه سوءقصدی به بنده نشده است و هم اکنون در فرمانداری شهرستان اسلامشهر مشغول به کار هستم.
وی ادامه داد: ساعاتی پیش در برخی شبکه های ماهواره ای خبری در خصوص شهادت بنده پخش شد که این موضوع واقعیت ندارد و بنده در شهرستان اسلامشهر مشغول خدمت به مردم انقلابی هستم.
ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 12 ساعت پیش
تعطیلی مدارس و مراکز آموزش عالی زنجان

تعطیلی مدارس و مراکز آموزش عالی زنجان فرماندار زنجان از تعطیلی مدارس و مراکز آموزش عالی در روز سه شنبه خبر داد.
به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، رضا عسکری اظهار کرد: فردا، سه شنبه (28 آبان)، مدارس و مراکز آموزش عالی شهرستان زنجان تعطیل است.
وی افزود: این تعطیلی برای مدارس و مراکز آموزش عالی در شیفت صبح و عصر است.
فرماندار زنجان خاطرنشان کرد: با وجود تعطیلی مدارس و مراکز آموزش عالی، ادارات همانند سایر روز های کاری فعال خواهد بود. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 12 ساعت پیش
توضیحات آذری جهرمی درباره قطعی اینترنت

توضیحات آذری جهرمی درباره قطعی اینترنت به گزارش تابناک به نقل از تسنیم، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در گفت و گویی درباره اختلال اینترنت در روز های اخیر، گفت: اینترنت اختلال ندارد، بلکه به دستور و تشخیص شورای امنیت کشور با ابلاغ به اپراتور ها قطع شده است.
وی افزود: از روز گذشته پیگیری های لازم در حال انجام است تا با عادی شدن شرایط، مجوز لازم صادر شود و شرکت ها مجدد اینترنت را برقرار کنند.
وزیر ارتباطات که با خبرگزاری خانه ملت گفتگو کرده است، با بیان اینکه قطع خدمات ضربه بسیاری به خدمات و مردم زده، اما حفظ امنیت کشور به تشخیص امنیت کشور بسیار حائزاهمیت است ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 27 روز و 13 ساعت پیش
اظهارات مداخله جویانه اروپایی ها در امور داخلی ایران

اظهارات مداخله جویانه اروپایی ها در امور داخلی ایران به گزارش تابناک به نقل از تسنیم به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، وزارت امور خارجه فرانسه روز دوشنبه طی بیانیه ای از اغتشاشات و اعتراضات خشونت آمیز در برخی شهر های ایران حمایت کرد و این اغتشاشات را تظاهرات مسالمت آمیز خواند.
وزرات امور خارجه فرانسه در این بیانیه اعلام کرد: دولت فرانسه به دقت اعتراضاتی را که در چندین شهر ایران در جریان است، دنبال می کند. وزارت امور خارجه فرانسه بار دیگر تعهد خود را به حمایت از آزادی بیان و حق تظاهرات مسالمت آمیز در ایران ابراز می دارد.
دولت آلمان نیز در اظهاراتی مشابه خواستار احترام به خواسته های قانونی معترضان در ایران شد و از دولت ایران خواست که به ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 27 روز و 13 ساعت پیش
نقشه های آنلاین و نرم افزار های مسیریاب چگونه کار می کنند؟ / معرفی 5 نرم افزار مسیریاب آفلاین

نقشه های آنلاین و نرم افزار های مسیریاب چگونه کار می کنند؟ / معرفی 5 نرم افزار مسیریاب آفلاین در شرایطی که اغلب هموطنانمان به اینترنت دسترسی ندارند، شاید بررسی گزارش عجیبی که یک نرم افزار ارائه داده چندان منطقی نباشد، اما اگر قرار باشد راه جایگزینی برای دریافت خدماتی که نرم افزار های مسیریاب ارائه می دهند معرفی کنیم، اوضاع فرق می کند.
به گزارش تابناک ، بعد از آنکه افزایش قیمت بنزین به بروز حوادثی منجر شد و گریبان اینترنت کشور را گرفت، رویدادی عجیب توجه بسیاری را به خود جلب کرد؛ اینکه نقشه های گوگل گزارش های عجیبی به کاربران ارائه می دهد که با واقعیت منطبق نیست و به شیطنت و حتی دشمنی شباهت دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 27 روز و 14 ساعت پیش
نجات بازیکن لیگ یکی از مرگ حتمی

نجات بازیکن لیگ یکی از مرگ حتمی گزارش کامل از گزیده خبرهای امروز تابنا ک با تو را با کلیک بر تیتر آن بخوانید.
نجات بازیکن لیگ یکی از مرگ حتمی+عکس
ماجرای مرموز همه ی فرزندان مسئولان که کشته شده اند
چند راهکار ساده برای رفع پف زیر چشم ها
نماینده مجلس در حال استراحت +عکس
اینم جدیدترین راه های مقابله با آلودگی هوا
واکنش مهران غفوریان به کپی برداری از برنامه خارجی
راز ساخت دیوار چین ایرانی چیست؟
بارش 1.5 متری برف در ایتالیا+عکس
بیژن بنفشه خواه وقتی معروف نبود +عکس
سکانس سخت هوتن شکیبا در فوق لیسانسه ها +عکس
زمان رفع محدودیت اینترنت هنوز مشخص نیست ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 27 روز و 18 ساعت پیش
دانشمندی که با مخمر 4500 ساله نان پخت

دانشمندی که با مخمر 4500 ساله نان پخت گزارش کامل از گزیده خبرهای امروز تابنا ک با تو را با کلیک بر تیتر آن بخوانید.
دانشمندی که با مخمر 4500 ساله نان پخت
به نظر شما کدام از این دخترها وقتی برگردد از همه جذاب تر است؟
حاشیه های تصویریِ جلسه علنی مجلس +عکس
آتش زدن اتوبوس ها در نا آرامی های اصفهان +عکس
شهروندی که با پتو به خیابان آمد+عکس
بازداشت هزار نفر در پی ناآرامی های اخیرِ کشور
امکان دسترسی به سایت های داخلی فراهم است
افزایش خودسرانه ی کرایه ها به بهانه سهمیه بندی
واکنش عجیب بازار خودرو به گران شدن بنزین
بارش برف و باران در کشور ادامه دارد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 28 روز و 0 ساعت پیش
اختلاف رونالدو با علی دایی به 10 گل رسید

اختلاف رونالدو با علی دایی به 10 گل رسید ستاره تیم ملی فوتبال پرتغال با بازکردن دروازه لوکزامبورگ تعداد گل های خود را به عدد 99 رساند.
به گزارش تابناک به نقل از فارس، تیم ملی فوتبال پرتغال در رقابت های مقدماتی راه یابی به یورو 2020 میهمان لوکزامبورگ بود و به پیروزی 2 بر صفر رسید.
در این بازی کریس رونالدو موفق به گلزنی شد تا تعداد گل های ملی خود را به عدد 99 گل برساند.
بر این اساس وی یک گل تا 100 گله شدن فاصله دارد و برای رسیدن به علی دایی به عنوان برترین گلزن فوتبال جهان 10 گل فاصله دارد. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: ورزشی انتشار : 28 روز و 1 ساعت پیش
قطار شهری اصفهان امروز جابجایی مسافر ندارد

قطار شهری اصفهان امروز جابجایی مسافر ندارد معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان گفت: قطار شهری کلانشهر اصفهان برای دومین روز متوالی امروز دوشنبه فعالیت ندارد.
به گزارش تابناک ، علیرضا صلواتی در گفت و گو با ایرنا افزود: در زمان حاضر قطار شهری اصفهان مشکل فنی ندارد اما صرفا در زمان تامین امنیت در ایستگاه های شمال شهر آماده راه اندازی است.
وی با بیان اینکه پنج ایستگاه قطار شهری اصفهان روز شنبه این هفته خسارت دیدند، خاطرنشان کرد: این ایستگاه ها شامگاه یکشنبه مجدد خسارت دیدند.
صلواتی گفت: ناوگان اتوبوسرانی کلانشهر اصفهان با توجه به تعطیلی مدارس در روز دوشنبه با نصف ظرفیت فعالیت خواهد کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 28 روز و 2 ساعت پیش
2 هواپیمای مسافربری در آلمان به هم برخورد کردند

2 هواپیمای مسافربری در آلمان به هم برخورد کردند رسانه ها از برخورد 2 هواپیمای مسافربری در فرودگاه فرانکفورت آلمان خبر می دهند.
به گزارش تابناک به نقل از مهر از دویچه وله، 2 فروند هواپیمای مسافربری در فرودگاه فرانکفورت آلمان با یکدیگر برخورد کردند.
بر اساس اعلام این خبرگزاری، یک هواپیمای شرکت ایر نامیبیا (Air Namibia) پس از فرود در فرودگاه فرانکفورت با یک جت متعلق به شرکت هواپیمایی کُرین اِیر (Korean Air) برخورد کرد.
در این حادثه هر دو هواپیما به میزان کمی آسیب دیده اند.
تحقیقات در خصوص یافتن علل و یا عوامل احتمالی این حادثه ادامه دارد. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 28 روز و 3 ساعت پیش
درخواست دانش آموزان هندی برای مقابله با آلودگی هوا

درخواست دانش آموزان هندی برای مقابله با آلودگی هوا دانش آموزان هندی در اعتراض به آلودگی هوا تظاهرات کردند.
به گزارش تابناک به نقل از خبرگزاری صدا و سیما از شبکه تلویزیونی الجزیره انگلیسی، بحران آلودگی شدید هوا در هند همچنان ادامه دارد. این مسئله به برپایی تظاهرات مردمی منجر شده است. امروز دانش آموزان مدارس هند نیز به این تظاهرات ملحق شدند و در کنار والدین و معلمان خود در این حرکت اعتراضی شرکت کردند. کیفیت هوا در دهلی نو پایتخت هند و شهرهای مجاور آن در چند هفته اخیر به شدت افول کرده است.
شرکت کنندگان در تظاهرات امروز هند، ماسکهایی به صورت داشتند و نوشته هایی حمل می کردند که در روی آنها بر لزوم اقدامات فوری و جدی برای مقابله با مشکل ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 28 روز و 3 ساعت پیش
آلودگی هوا در دراز مدت باعث بروز سرطان می شود

آلودگی هوا در دراز مدت باعث بروز سرطان می شود به گزارش تابناک به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حمید سهراب پور فوق تخصص بیماری های ریوی و استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، با اشاره به تاثیر آلودگی هوا و ذرات معلق بر سلامت افراد اظهار کرد: آلودگی هوا و ذرات معلق موجود در هوا باعث بروز واکنش هایی از سوی ریه افراد می شود و هوای آلوده باعث تشدید علائم بیماری های تنفسی و به خصوص برونشیت می َشود.
او ادامه داد: آلودگی هوا برای ریه های افراد سالم مضر است و ذرات معلق موجود در هوای آلوده باعث ایجاد واکنش های آلرژیک در بیماران مبتلا به آسم و دیگر مشکلات تنفسی می شود ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 28 روز و 5 ساعت پیش
آشنایی با مادر ترفندی برای فریب دختر جوان!

آشنایی با مادر ترفندی برای فریب دختر جوان! پسر خیاط که متهم است دختر جوانی را با وعده ازدواج به خانه اش کشانده و مورد تعرض قرار داده، صبح روز گذشته در دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شد.
به گزارش تابناک به نقل از ایران، رسیدگی به این پرونده از شهریور سال جاری با شکایت شبنم - 21 ساله - به اداره پلیس آغاز شد. وی گفت: فرهاد - 30 ساله - با وعده ازدواج و معرفی به مادرش مرا به خانه شان برد و به من تعرض کرد.
با شکایت شبنم، فرهاد به اتهام تجاوز دستگیر شد. وی پس از بازجویی و تحقیقات لازم با قرار وثیقه آزاد شد تا اینکه صبح روز گذشته در شعبه دوازدهم دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی تولیت، اتهامش مورد رسیدگی قرار گرفت. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: حوادث انتشار : 28 روز و 5 ساعت پیش
4 کشته حاصل حوادث خشونت بار انتخابات نیجریه

4 کشته حاصل حوادث خشونت بار انتخابات نیجریه رئیس پلیس ایالت کوگی نیجریه اعلام کرد در جریان حوادث خشونت بار انتخابات استانداری ها 4 نفر کشته و شمار زیادی زخمی شدند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، حاکم بوساری رئیس پلیس ایالت کوگی نیجریه امروز یکشنبه در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد: اعتراضات پس از انتخابات استانداری ها در روز گذشته آغاز و در ادامه به خشونت کشیده شده شد.
بر اساس اعلام رئیس پلیس ایالت کوگی نیجریه، در جریان اعتراضات مذکور 4 نفر جان خود را از دست دادند.
حاکم بوساری در ادامه افزود: در این حوادث خشونت بار که در ایالات کوگی و بایلسا روی داد، شمار زیادی نیز زخمی شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 28 روز و 5 ساعت پیش
پیش بینی حمله صرع با هوش مصنوعی

پیش بینی حمله صرع با هوش مصنوعی به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، پیش تر دستبند های هوشمندی با قابلیت پیش بینی حملات شبانه صرع ساخته شده بود، اما حال محققان سیستمی مبتنی بر هوش مصنوعی ساخته اند که حملات صرع را تا یک ساعت پیش از وقوع، با دقتی بسیار بالا، پیش بینی می کند. پیش بینی زودهنگام این حملات زمان لازم را در اختیار افراد می گذارد تا با مصرف دارو خود را برای حمله آماده کنند.
به گزارش سازمان بهداشت جهانی، نزدیک به 50 میلیون نفر در جهان به بیماری صرع مبتلا هستند و 70 درصد از این بیماران می توانند با دارو حملات خود را کنترل کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: علمی و پزشکی انتشار : 28 روز و 6 ساعت پیش
تیراندازی پلیس کرواسی به سوی مهاجران

تیراندازی پلیس کرواسی به سوی مهاجران به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، داوور بوزینوویچ وزیر کشور کرواسی گفت که این مهاجران تلاش کردند از اسلوونی وارد کرواسی شوند.
وزیر کشور کرواسی اشاره ای به شمار و ملیت این مهاجران نکرد، اما محل وقوع این حادثه را در نزدیکی شهر شمالی آدریاتیچ عنوان کرد.
یک مهاجر در جریان تیراندازی پلیس کرواسی بشدت زخمی شد. منابع بیمارستانی گفته اند این مهاجر در وضع وخیمی قرار دارد.
کرواسی یکی از کشور هایی است که در مسیر حرکت مهاجران خاورمیانه و آسیای مرکزی به سمت اروپا قرار دارد.
کرواسی خواهان پیوستن به منطقه شنگن اتحادیه اروپاست و سعی دارد بروکسل را متقاعد سازد که می تواند از مرز های این ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 28 روز و 6 ساعت پیش
بازیگوشی پسر بچه 6 ساله را به کام مرگ کشاند

بازیگوشی پسر بچه 6 ساله را به کام مرگ کشاند به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، سرهنگ حمید محمدی نسب، در تشریح این خبر گفت: پس از اعلام عوامل بیمارستان کوثر آستانه اشرفیه مبنی بر اصابت گلوله با سر پسر بچه 6 ساله سریعا ماموران انتظامی این شهرستان به محل اعزام شدند.
این مقام انتظامی افزود: پس از حضور ماموران در محل و تحقیقات اولیه پلیس مشخص شد، پسر بچه در انبار منزل مسکونی در حال بازی کردن با تفنگ شکاری پدرش بوده که به دلیل فشردن ماشه تفنگ شکاری یک تیر شلیک و به سر او اصابت می کند.
فرمانده انتظامی آستانه اشرفیه ادامه داد: پس از هماهنگی قضائی جسد برای بررسی بیشتر و صدور جواز دفن به پزشکی قانونی انتقال داده شد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: حوادث انتشار : 28 روز و 6 ساعت پیش
خسارت یک میلیارد دلاری سیل در ونیز

خسارت یک میلیارد دلاری سیل در ونیز به گزارش تابناک به نقل از صداوسیما به نقل از شبکه الجزیره انگلیسی؛ بارش شدید باران و سیل، میدان تاریخی و قدیمی شهر ونیز ایتالیا را به تعطیلی کشاند.
بارش شدید باران در روز های اخیر و سیل وحشتناک در شهر ونیز، شرایطی بغرنج برای این شهر ایتالیایی پدیدآورده است. شدت سیل به حدی زیاد است که میدان سنت مارک، معروفترین میدان تاریخی این شهر تعطیل شده است. روز پنجشنبه ارتفاع سیل در این شهر به یکصد و هشتاد سانتیمتر رسید و پیش بینی می شود این وضع در روز های آینده نیز ادامه یابد.
این سیل بدترین سیل نیم قرن اخیر در این شهر است تا جایی که سیل به گنجینه کتاب ها در کتابخانه های واقع در کنار میدان ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 28 روز و 6 ساعت پیش
طراوت روز بارانی در گرگان

طراوت روز بارانی در گرگان بارش باران هوای گلستان را طراوتی دوباره بخشید و کشاورزان را خوشحال از این نعمت الهی کرد. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 28 روز و 6 ساعت پیش
پلوسی: اقدامات ترامپ از کار های نیکسون هم بدتر است

پلوسی: اقدامات ترامپ از کار های نیکسون هم بدتر است نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گفت: اقدامات ترامپ بدتر از کار هایی است که ریچارد نیکسون کرده است.
به گزارش تابناک به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از شبکه سی بی اس آمریکا، نانسی پلوسی، رئیس دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد: اقدامات ترامپ بدتر از کار هایی است که ریچارد نیکسون، رئیس جمهور پیشین آمریکا کرده است.
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در مصاحبه با شبکه سی بی اس ادعا های جمهوری خواهان درباره اینکه دونالد ترامپ فرصتی برای رسیدگی به روند کنونی تحقیقات درباره استیضاحش نداشته است را رد کرد و تاکید کرد که ترامپ از هر فرصتی میتواند برای رسیدگی به این موضوع استفاده ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 28 روز و 7 ساعت پیش
فلج مغزی نوزاد به خاطر قصور پزشکی

فلج مغزی نوزاد به خاطر قصور پزشکی قصور کادر آموزشی پزشکی یکی از زایشگاه های پایتخت در مراقبت از زن باردار، سبب فلج کامل مغزی و جسمی نوزاد شد.
به گزارش تابناک به نقل از ایران، زن 37 ساله که پس از سال ها درمان تخصصی بالاخره باردار شده بود به دلیل شرایط خاص جسمانی باید مدام تحت نظر پزشک زنان و زایمان و آزمایش ها و سونوگرافی های دوره ای قرار می گرفت. در تمام دوران 9 ماهه بارداری شرایط جنین و مادر مناسب بود، اما چند روزی مانده به زمان تولد نوزاد، مادر مبتلا به فشار خون بالا شد و به تشخیص پزشک معالج در بیمارستان تحت درمان قرار گرفت ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: حوادث انتشار : 28 روز و 7 ساعت پیش
ماهیگیران سوچی

ماهیگیران سوچی تصاویری از زندگی روزمره ماهیگیران در سوچی روسیه را در این گزارش می بینیم. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 28 روز و 7 ساعت پیش
برداشت گل های داوودی در چین

برداشت گل های داوودی در چین تصاویری از برداشت گل های داوودی در چین را در این گزارش می بینیم. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 28 روز و 7 ساعت پیش
آشوب در غرب استان تهران/شهادت یک بسیجی

آشوب در غرب استان تهران/شهادت یک بسیجی به گزارش تابناک به نقل از مهر: عده ای آشوبگر که از برخی اعتراضات آرام و مسالمت آمیز مردمی سوء استفاده کردند، اقدام به تخریب اموال عمومی و آسیب رساندن به فروشگاه های زنجیره ای، بانک ها و ادارات در شهرستان های ملارد، شهریار و قدس کردند.
عملکرد سازمان یافته عده ای که مشخصا برای ایجاد آشوب آموزش دیده بودند، باعث خسارات شدید به بیت المال و آتش زدن اموال عمومی شد.
نیرو های انتظامی و بسیج که سعی در آرام کردن اوضاع و حراست از اموال مردمی داشتند، نیز از حمله وحشیانه این اوباش بی نصیب نماندند. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اجتماعی انتشار : 28 روز و 7 ساعت پیش
واکنش ایران به اظهارات مداخله جویانه پمپئو

واکنش ایران به اظهارات مداخله جویانه پمپئو به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، سید عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به ابراز حمایت و همراهی مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا با عده ای آشوبگر در برخی شهر های ایران، ضمن تقبیح و محکومیت اینگونه حمایت ها و اظهارات مداخله جویانه گفت: مردم عزتمند ایران بخوبی می دانند که اینگونه اظهارنظر های ریاکارانه و مزورانه حاوی هیچگونه همدردی صادقانه و دلسوزانه ای نیست و اقدامات عده ای هرج و مرج طلب و تخریب گرِ مورد حمایت امثال ایشان به هیچ وجه سنخیتی با روش و منش قاطبه مردم فهیم و بصیر ایران ندارد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 28 روز و 8 ساعت پیش
بیانیه مداخله جویانه کاخ سفید درباره حوادث در ایران

بیانیه مداخله جویانه کاخ سفید درباره حوادث در ایران به گزارش تابناک به نقل از فارس، به دنبال اظهارات مداخله جویانه مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا درباره اغتشاشات و آشوب های چند روز گذشته در ایران، کاخ سفید نیز طی بیانیه ای این مواضع را تکرار کرد.
کاخ سفید در بیانیه کوتاه خود آورده است: ایالات متحده از مردم و اعتراضات مسالمت جویانه آن ها علیه حکومت حمایت می کند. ما استفاده از نیروی کشنده و محدودیت های شدید علیه اعتراضات را محکوم می کنیم.
این بیانیه در ادامه مدعی شده است، ایران به طور متعصبانه در حال ادامه برنامه هسته ای و برنامه موشکی خود است و از تروریسم حمایت میکند و یک ملت پرافتخار را تبدیل به حکایت هشداردهنده دیگری کرده که وقتی ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 28 روز و 8 ساعت پیش
حملات موشکی به منطقه سبز بغداد

حملات موشکی به منطقه سبز بغداد منابع عراقی از حملات موشکی به منطقه سبز بغداد که یکی از آنها به نزدیکی سفارت آمریکا در پایتخت عراق اصابت کرده است، خبر دادند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، منابع عراقی از شنیده شدن صدای انفجار در مرکز بغداد خبر دادند.
خبرنگار المیادین هم از شنیده شدن صدای آژیر در منطقه سبز بغداد و شنیده شدن صدای انفجار دوم در اطراف آن خبر دادند.
خبرگزاری الاخباریه عراق از اصابت سه موشک در اطراف منطقه سبز بغداد خبر داد و اعلام کرد که یک موشک به نزدیکی سفارت آمریکا اصابت کرده است.
ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 28 روز و 8 ساعت پیش
نبرد سنگین ارتش سوریه با جبهه النصره در حومه لاذقیه

نبرد سنگین ارتش سوریه با جبهه النصره در حومه لاذقیه منابع سوری از نبرد سنگین ارتش سوریه با تروریستهای جبهه النصره در حومه لاذقیه در شمال غربی سوریه خبر دادند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیاالیوم، یک منبع نظامی سوری از یورش شدید تروریستهای جبهه النصره به حومه لاذقیه در شمال غربی سوریه خبر داد.
این منبع بیان کرد: نیروهای ارتش سوریه این یورش سنگین تروریستهای جبهه النصره را به حومه لاذقیه در شمال غربی سوریه دفع کرده اند. شماری از نیروهای ارتش سوریه بر اثر این یورش کشته شده اند.
منبع سوری اعلام کرد: هم اکنون ارتش سوریه در حال نبرد سنگین با تروریستهای جبهه النصره برای بازپس گیری کمین هایی که در آغاز یورش تروریستهای جبهه ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 28 روز و 8 ساعت پیش
5 نظامی مصری در حمله افراد مسلح کشته شدند

5 نظامی مصری در حمله افراد مسلح کشته شدند 5 نظامی مصری در حمله افراد مسلح در صحرای سینا کشته شدند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، در حادثه حمله عناصر مسلح به نظامیان مصر در صحرای سینا، 5 نفر از نیروهای نظامی این کشور کشته شدند.
این حادثه پس از آن به وقوع پیوست که افرادی مسلح به یک دستگاه خودروی زرهی ارتش مصر در شمال سینا حمله کردند.
بر اساس اعلام این خبرگزاری، تعدادی از نظامیان مصری نیز در این حادثه زخمی شده اند.
تا کنون هیچ فرد یا گروهی مسئولیت این حادثه را برعهده نگرفته است. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 28 روز و 8 ساعت پیش
اصابت 3 راکت به اطراف منطقه سبز بغداد

اصابت 3 راکت به اطراف منطقه سبز بغداد به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، همزمان با استمرار اعتراضات ضد دولتی در عراق عصر امروز صدای انفجار هایی در مرکز شهر بغداد شنیده شد و آژیر های هشدار در اطراف منطقه امنیتی پایتخت (الخضرا) به صدا درآمدند.
گزارش ها حاکی از شلیک سه راکت به منطقه الخضرا در پایتخت عراق هستند.
برخی منابع امنیتی اعلام کردند، راکت اول در آب های رودخانه دجله سقوط کرده و انفجار دوم در نزدیکی یک زمین بازی در مقابل منطقه الخضرا منفجر شد.
این منبع که نخواست نامش فاش شود، با تاکید بر زخمی شدن دو تن به دنبال شلیک راکت ها افزود ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 28 روز و 8 ساعت پیش
بازداشت 180 نفر در جریان ناآرامی های خوزستان

بازداشت 180 نفر در جریان ناآرامی های خوزستان استاندار خوزستان گفت: در جریان ناآرامی های سه روز اخیر در برخی شهر های استان خوزستان 180 نفر دستگیر شدند
به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، غلامرضا شریعتی افزود: در 15 شهرستان استان در پی افزایش قیمت بنزین طی سه روز گذشته اعتراضاتی توسط مردم انجام شد که در برخی از این شهرستان ها افرادی سعی کردند این اعتراضات آرام را به خشونت تبدیل کنند.
وی گفت:در کنار این اعتراضات اشراری هم وجود داشتند که تلاش میکردند اعتراضات مدنی و اجتماعی را به خشونت و درگیری تبدیل کنند که خوشبختانه با خویشتنداری نیرو های نظامی و انتظامی این ناآرامی ها به پایان رسید و آرامش به استان بازگشت. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 28 روز و 8 ساعت پیش
دبستان های بوشهر و خارک فردا تعطیل است

دبستان های بوشهر و خارک فردا تعطیل است به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، مجید اجرایی افزود: باتوجه به شدت بارندگی که از ساعت های اولیه صبح امروز در مناطق مختلف استان بوشهر آغاز شده، براساس تصمیم ستاد مدیریت بحران شهرستان بوشهر مدرسه های مقطع ابتدایی و پیش دبستانی این شهر به جز (عالی شهر) و منطقه خارگ تعطیل خواهد بود.
وی بیان کرد: تاکنون تصمیمی درباره تعطیلی مدرسه ها در شیفت بعدازظهر گرفته نشده است و در صورت هرگونه تصمیمی از سوی ستاد بحران شهرستان ها و مناطق اطلاع رسانی می شود.
اجرایی اضافه کرد: هنوز تصمیمی در مورد مدرسه های دیگر مناطق استان بوشهر گرفته نشده است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 28 روز و 8 ساعت پیش
ترامپ: بایدن مقداری از سگ هار بهتر است

ترامپ: بایدن مقداری از سگ هار بهتر است رئیس جمهوری آمریکا خطاب به معاون اوباما اعلام کرد: بایدن مقداری از سگ هار بهتر است.
به گزارش مهر، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا امروز یکشنبه در پیامی توئیتری در واکنش به انتقاد کره شمالی از جو بایدن معاون دولت پیشین آمریکا اعلام کرد: آقای رئیس (کیم جونگ اون رهبر کره شمالی)، جو بایدن شاید خواب آلود و بسیار کند باشد، اما یک سگ هار نیست.
رئیس جمهوری آمریکا در این باره ادامه داد: در واقع، او مقداری (از سگ هار) بهتر است. اما فقط من هستم که می توانم شما را به جایی که باید باشید، برسانم. شما باید سریع اقدام کنید و توافق کنید. به زودی می بینمت. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 28 روز و 8 ساعت پیش
آتش زدن یک کتابخانه در اعتراضات بنزینی شهریار

آتش زدن یک کتابخانه در اعتراضات بنزینی شهریار در پی به آتش کشیده شدن کتابخانه تفکر شهرستان شهریار 13 هزار جلد کتاب در آتش کینه اشرار و آشوبگران سوخت.
به گزارش تابناک به نقل از مهر شب گذشته و در ادامه سوء استفاده عناصر آشوبگر از اعتراضات مردمی، کتابخانه تفکر شهرستان شهریار استان تهران به دست آشوبگران به آتش کشیده شد و حدود 13هزار جلد کتاب سوخت. خسارت وارده به این کتابخانه در حدود 20 میلیارد ریال ارزیابی می شود.
این اتفاق که دو روز بعد از روز کتاب و کتابخوانی در ایران رخ داد به شکلی نمادین جدایی اشرار اغتشاشگر از عامه مردم را به خوبی نمایش می دهد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: فرهنگی هنری انتشار : 28 روز و 8 ساعت پیش
10 مقصد عمده تجارت خارجی ایران در هفت ماهه 98

10 مقصد عمده تجارت خارجی ایران در هفت ماهه 98 بررسی آمارهای تجارت خارجی کشور در هفت ماهه نخست امسال نشان می دهد که چین، عراق، امارات،ترکیه و افغانستان مهم ترین مقاصد صادراتی و چین، امارات، ترکیه، هند و آلمان بزرگترین مبادی وارداتی ایران بوده اند.
به گزارش ایبِنا، معاونت بررسی های اقتصادی اتاق بازرگانی تهران در گزارشی درباره تجارت خارجی کشور نوشته است: آمارهای منتشر شده گمرک نشان می دهند که کشورهای چین با سهم 25 درصد، عراق با سهم 21 درصد، امارات با سهم 12 درصد، ترکیه با سهم 11 درصد و افغانستان با سهم 5 درصد، 5 مقصد عمده صادراتی ایران در هفت ماهه نخست امسال بوده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 28 روز و 8 ساعت پیش
سهمیه تاکسی های دوگانه سوز 250 لیتر می شود

سهمیه تاکسی های دوگانه سوز 250 لیتر می شود شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در اطلاعیه شماره 5، جزئیات بسته تکمیلی سهمیه سوخت ناوگان حمل و نقل شهری و بین شهری را به شرح جدول ذیل اعلام کرد:
1) مطابق بسته مصوب سهمیه بنزین برای ناوگان آژانس شهری (تاکسی تلفنی) برای آن دسته از خودروهایی که تاکنون توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت یا سازمان شهرداری های کشور ساماندهی شده اند، به میزان 200 لیتر برای خودروهای تک سوز و 120 لیتر برای خودروهای دوگانه سوز، طی دو ماه آینده در پایان هر ماه به صورت اعتباری و پس از معرفی کارت، در کارت بانکی رانندگان شارژ می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اجتماعی انتشار : 28 روز و 8 ساعت پیش
مدارس و دانشگاه های شیراز و کازرون تعطیل است

مدارس و دانشگاه های شیراز و کازرون تعطیل است به گزارش تابناک به نقل از ایرنا روابط عمومی آموزش و پرورش استان فارس شامگاه یکشنبه اعلام کرد: همه مدرسه ها در شهر شیراز در 2 نوبت صبح و عصر دوشنبه تعطیل است.
همچنین طبق این اعلام، همه مدارس کازرون نیز دوشنبه تعطیل خواهد بود.
همچنین بنا به اعلام استانداری فارس همه دانشگاه های شیراز و کازرون در روز دوشبه تعطیل است.
مدارس شیراز در روز های شنبه (نوبت عصر) و تمام روز یکشنبه تعطیل اعلام شد که این تعطیلات شامل دانشگاه های این شهر نیز شد.
به نظر می رسد این تعطیلی ها برای اجتناب از آسیب رسیدن به دانش آموزان و دانشجویان به دلیل اعتراض ها به اصلاح قیمت بنزین باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اجتماعی انتشار : 28 روز و 8 ساعت پیش
نفت اوپک 63 دلاری شد

نفت اوپک 63 دلاری شد به گزارش فارس، سازمان کشورهای تولیدکننده و صادرکننده نفت خام اوپک، در آخرین به روز رسانی سایت خود اعلام کرد، هر بشکه سبد نفتی این سازمان پنج شنبه 23 آبان با 52 سنت افزایش 63 دلار در هر بشکه فروخته شد.
سبد نفتی اوپک روز چهارشنبه 22 آبان، 62.48 دلار در هر بشکه معامله شده بود.
امید به توافق تجاری آمریکا و چین و همچنین امید به تمدید توافق کاهش تولید اوپک پلاس سبب افزایش قیمت نفت در آخر هفته عنوان شده است.
پس از اینکه لری کودلو ، مشاور اقتصادی کاخ سفید گفت داریم به توافق نزدیک می شویم، خوش بینی مبنی بر اینکه به زودی توافقی برای پایان یافتن جنگ تجاری به بازار تزریق شد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 28 روز و 8 ساعت پیش
خسارات به اموال عمومی در غرب استان تهران

خسارات به اموال عمومی در غرب استان تهران در پی اعلام سهمیه بندی بنزین و اعتراض برخی از مردم، افرادی فرصت طلب با خط مشی گرفتن از ضدانقلاب باعث اخلال در نظم عمومی و اغتشاش و ایجاد راه بندان در غرب استان تهران اقدام کردند. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 28 روز و 8 ساعت پیش
قیمت سکه طرح جدید 26 آبان 98/ بازار سکه تحت تاثیر سیگنال بازار ارز

قیمت سکه طرح جدید 26 آبان 98/ بازار سکه تحت تاثیر سیگنال بازار ارز بازار طلا و سکه در دومین روز هفته نیز همانند روز های اخیر، تحت تاثیر افزایش قیمت دلار، به روند گرانی ادامه داد.
به گزارش تابناک اقتصادی؛ در معاملات امروز یکشنبه بیست و ششم آبان ماه 98، بازار ارز شاهد افزایش قیمت سکه تمام در کانال 4 میلیون تومانی بود.
بر این اساس، هر قطعه سکه تمام طرح قدیم 4 میلیون و 230 هزار تومان قیمت گذاری شد. همچنین هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید (سکه امامی) با افزایش نرخ نسبت به روز شنبه، به رقم 4 میلیون و 250 هزار تومان رسید.
هر نیم سکه بهار آزادی نیز 2 میلیون و 150 هزار تومان و هر ربع سکه بهار آزادی یک میلیون و 380 هزار تومان رسید. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 28 روز و 9 ساعت پیش
آماده باش 750 راهدار در پی بارش برف در جاده های اصفهان

آماده باش 750 راهدار در پی بارش برف در جاده های اصفهان معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان از آماده باش 750 نفر راهدار در پی بارش برف در محور های غربی اصفهان خبر داد.
به گزارش تابناک به نقل از اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان فرزاد دادخواه اظهار داشت: با توجه به اطلاعیه ها و پیش بینی های هواشناسی، راهداران استان اصفهان از شب گذشته در آماده باش کامل بودند.
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان ادامه داد: 550 دستگاه ماشین آلات راهداری و 200 دستگاه تجهیزات مربوطه برای راهداری زمستانه در آمادگی کامل هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 28 روز و 10 ساعت پیش
جزئیات تخریب بانک های لرستان توسط آشوبگران

جزئیات تخریب بانک های لرستان توسط آشوبگران رئیس شورای هماهنگی بانک های لرستان جزئیات تخریب بانک های این استان توسط آشوبگران را اعلام کرد.
به گزارش تابناک به نقل از مهر، بیژن مقدم در گفتگو با رسانه ها در سخنانی پیرامون تجمعات اعتراضی روز گذشته در خصوص طرح اصلاح قیمت بنزین، اظهار داشت: در این تجمعات آشوبگران به تعدادی بانک دولتی و خصوصی لرستان آسیب جدی وارد کردند.
وی، گفت: همچنین تعدادی دستگاه ای تی ام استان نیز کاملا تخریب شد.
رئیس شورای هماهنگی بانک های لرستان، افزود: آشوبگران شیشه ها، درب حفاظ ها، سیستم های نوبت دهی، دوربین های مدار بسته و تجهیزات رایانه ای بانک ها را نیز از بین بردند. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 28 روز و 10 ساعت پیش
همه مدارس اصفهان فردا تعطیل است

همه مدارس اصفهان فردا تعطیل است مدارس شهر اصفهان در تمامی مقاطع تحصیلی فردا (دوشنبه) 27 آبانماه تعطیل است.
به گزارش تابناک به نقل از مهر، بر اساس نظر شورای تامین استان اصفهان، مدارس شهر اصفهان در تمامی مقاطع تحصیلی شامل مهدکودک ها، پیش دبستانی ها، مدارس ابتدایی، متوسطه اول و دوم فردا (دوشنبه) 27 آبانماه در دو نوبت صبح و بعدازظهر تعطیل اعلام شد.
همچنین فردا مدارس تمامی مقاطع تحصیلی در فریدن، نجف آباد و فلاورجان تعطیل است.
گفتنی است امروز نیز مدارس اصفهان در مقاطع مهدکودک ها، پیش دبستانی ها، مدارس ابتدایی و متوسطه اول تعطیل بود. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 28 روز و 10 ساعت پیش
مدارس برخی شهر های خوزستان دوشنبه تعطیل هستند

مدارس برخی شهر های خوزستان دوشنبه تعطیل هستند بر اساس اعلام استانداری خوزستان فردا دوشنبه مدارس چند شهر خوزستان در تمامی مقاطع تعطیل هستند.
به گزارش تابناک به نقل از مهر، فردا دوشنبه مدارس شهر های امیدیه، بندر ماهشهر و بندر امام خمینی در تمامی مقاطع تعطیل هستند.
مدارس این شهر ها از ابتدای هفته تاکنون تعطیل بوده است. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 28 روز و 10 ساعت پیش
تعطیلی مدارس برخی شهرستان های استان تهران

تعطیلی مدارس برخی شهرستان های استان تهران مدارس ملارد، شهریار، قدس، بهارستان، اسلامشهر و رباط کریم به دلیل برودت هوا تعطیل شد.
به گزارش تابناک به نقل از مهر، سرمای هوا تمام مقاطع تحصیلی مدارس شهرستان های غرب استان تهران را تعطیل کرد.
بر اساس این گزارش، این تصمیم توسط فرمانداران شهرستان های شهریار، قدس، ملارد، بهارستان و رباط کریم اتخاذ شده و مدارس این شهرستان ها فردا دوشنبه تعطیل است.
این در حالی است، که مدارس در دیگر شهرستان های استان تهران، از جمله شهر تهران در روز دوشنبه دایر است.
مدارس اسلامشهر دوشنبه تعطیل است ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 28 روز و 10 ساعت پیش
ادامه اختلاف میان عربستان و امارات درباره عدن

ادامه اختلاف میان عربستان و امارات درباره عدن منابع وابسته به دولت دست نشانده سعودی در یمن اعلام کردند که اختلافات میان این دولت و شورای انتقالی جنوب یمن مورد حمایت امارات به قوت خود با وجود توافق ریاض باقی است.
به گزارش تابناک به نقل از مهر، منابع وابسته به دولت دست نشانده سعودی در یمن اعلام کردند که اختلافات میان این دولت و شورای انتقالی جنوب یمن مورد حمایت امارات به قوت خود با وجود توافق ریاض باقی است.
این منابع اعلام کردند که شورای انتقالی وابسته به امارات به یکی از بند های توافق اخیر در ریاض میان طرفین درگیر در جنوب یمن پایبند نیست و مراکز دولتی در عدن را به دولت عبد ربه منصور هادی وابسته به آل سعود نمی دهد و بر ایجاد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 28 روز و 10 ساعت پیش
حمایت وزیر دفاع آمریکا از عفو نظامیان مجرم

حمایت وزیر دفاع آمریکا از عفو نظامیان مجرم وزیر دفاع آمریکا به تبرئه دو نظامی این کشور از سوی دونالد ترامپ واکنش نشان داد.
به گزارش تابناک به نقل ازمهر به نقل از رویترز، مارک اسپر ، وزیردفاع آمریکا در واکنش به تبرئه دو نظامی این کشور از سوی دونالد ترامپ که متهم به جنایت جنگی در افغانستان بودند، گفته است که به دستگاه قضایی نیرو های مسلح آمریکا اعتماد کامل دارد.
اسپر در این ارتباط گفته است که اطمینان خاطر دارد که دستگاه قضایی نیرو های مسلح توانایی حسابرسی از این دو نظامی را خواهد داشت.
وزیردفاع آمریکا وقتی در ارتباط با چگونگی جلب اعتماد کشور هایی مانند عراق و افغانستان پس از تبرئه دو نظامی از سوی ترامپ ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 28 روز و 10 ساعت پیش
شادی گل عاشقانه دختر فوتبالیست ایرانی + عکس ها

شادی گل عاشقانه دختر فوتبالیست ایرانی + عکس ها فاطمه عادلی یکی از فوتبالیست های نسل جوان فوتبال زنان است که با تیم آینده سازان عنوان قهرمانی لیگ برتر را به دست آورده و پله های ترقی را طی کرده است.
به گزارش تابناک ورزشی، این فوتبالیست 24 ساله که به تازگی ازدواج کرده، چند روز قبل در جریان مسابقه تیم سپاهان موفق شد به عنوان یک مدافع وسط یکی از گل های تیمش را بزند. او بعد از این گل شادی جالبی انجام داد که تصویر این شادی حسابی خبرساز شده است.
عادلی بعد از گلزنی دستکش خود را از دست در آورد و حلقه ازدواجش را به دوربین تنها عکاس خانم حاضر در ورزشگاه نشان داد تا به این خاطر در فضای مجازی نامش بر سر زبان ها بیفتد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: ورزشی انتشار : 28 روز و 15 ساعت پیش
کشتی هوایی ایرانی ساخته می شود

کشتی هوایی ایرانی ساخته می شود شرکت های زیادی در سراسر دنیا در حال توسعه ایده استفاده از کشتی های هوایی برای کاربردهای مختلف نظامی و غیرنظامی شامل مخابرات، حمل و نقل و نقشه برداری هستند؛ پژوهشگاه فضایی ایران نیز یکی از این نمونه ها را در دست طراحی دارد.
به گزارش ایرنا، پژوهشگاه فضایی ایران روز یکشنبه میزبان مراسم افتتاح چهارمین نشست تخصصی دستاوردهای علمی و فنی این مرکز بود، مراسمی که در آن انیمیشن کوتاهی به نمایش درآمد و برای نخستین بار اطلاعاتی را در مورد طرح کشتی هوایی آینده پژوهشگاه به نمایش گذاشت.
این انیمیشن کوتاه ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 349 روز و 2 ساعت پیش
درگیری مسلحانه در شیروان

درگیری مسلحانه در شیروان فرمانده انتظامی خراسان شمالی از درگیری مسلحانه در یکی از روستاهای شهرستان شیروان خبر داد.
به گزارش مهر، سردار علیرضا مظاهری با بیان اینکه ساعاتی پیش درگیری مسلحانه بین دو خانواده در یکی از روستاهای شیروان رخ داد، اظهار کرد: در پی تماس با مرکز فوریت های پلیسی مبنی بر درگیری مسلحانه در یکی از روستاهای این شهرستان، سریعا ماموران انتظامی در محل حاضر شدند.
مظاهری با بیان اینکه این درگیری منجر به مجروح شدن یک پسر بچه 13 ساله شد، گفت: متأسفانه ضارب قبل از رسیدن ماموران از محل متواری شده بود. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: حوادث انتشار : 349 روز و 2 ساعت پیش
سخنگوی پنتاگون از سمت خود کناره گیری کرد

سخنگوی پنتاگون از سمت خود کناره گیری کرد پس از خداحافظی جیمز ماتیس از وزارت دفاع آمریکا، دانا وایت سخنگوی این وزارتخانه نیز از سمت خود استعفا داد.
به گزارش مهر، دانا وایت سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) کناره گیری خود از این سمت را اعلام کرد.
وی با انتشار پیامی توییتری از این که فرصت همکاری با جیمز ماتیس و دیگران در وزارت دفاع را یافته بود ابراز خرسندی و از همکارانش خداحافظی کرد.
این در حالی است که دوشنبه آخرین روز حضور ماتیس در پنتاگون بود و پس از وی پاتریک شاناهان معاونش سرپرستی وزارت دفاع آمریکا را عهده دار شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 349 روز و 3 ساعت پیش
اخطار کیم به ترامپ در پیام سال نو میلادی

اخطار کیم به ترامپ در پیام سال نو میلادی رهبر کره شمالی در پیام سال نو میلادی، از عزم خود برای بهبود روابط با کره جنوبی و آمریکا صحبت کرد، اما گفت اگر واشنگتن به وعده های خود عمل نکند، پیونگ یانگ راه دیگری در پیش می گیرد.
به گزارش فارس، کیم جونگ اون رهبر کره شمالی بامداد سه شنبه (به وقت تهران) در یک نطق تلویزیونی بار دیگر تأکید کرد که پیونگ یانگ تصمیم دارد آتش بس کنونی با سئول را به یک توافقنامه صلح رسمی منتهی کند.
وی در این سخنرانی که به مناسبت سال نو میلادی انجام گرفت و برای اولین بار به صورت زنده از تلویزیون کره جنوبی نیز پخش شد، با اشاره به عزم دو کره برای بهبود روابط دوجانبه، در کنایه ای به فشارهای آمریکا به سئول ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 349 روز و 3 ساعت پیش
از توافق هسته ای شاه با آمریکا تا شوک بنزینی در عربستان

از توافق هسته ای شاه با آمریکا تا شوک بنزینی در عربستان به گزارش تابناک اقتصادی ، تاریخ اقتصاد ایران و جهان آینه ای است تمام نما از رویدادهای اقتصادی که در گذشته رخ داده است و بیانگر ریشه های تاریخی بسیاری از واقعیت های امروز ایران و جهان است. موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی یازدهمین روز دی ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
11 دی 1356 ، جیمی کارتر و محمدرضا پهلوی در مورد انتقال شش تا هشت رآکتور هسته ای آب سبک از آمریکا به ایران به توافق رسیدند.
11 دی 1379 ، قرارداد 145 میلیون دلاری برای ساخت بزرگترین کارخانه متانول جهان در ایران ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 349 روز و 3 ساعت پیش
رضا کیانیان: تلویزیون تبدیل به قمارخانه شده است

رضا کیانیان: تلویزیون تبدیل به قمارخانه شده است خبرآنلاین نوشت: رضا کیانیان با انتقاد از وضعیت ممیزی ها و سانسورها در تلویزیون، تاکید کرد که این روزها این رسانه به نوعی قمارخانه شده است.
رضا کیانیان بازیگر پیشکسوت سینما، تلویزیون و تئاتر از در نظر گرفتن ممیزی های جدید و ممنوعیت پخش سریال های قدیمی در تلویزیون به شدت انتقاد کرد.
براساس گزارش روزنامه جام جم، این بازیگر با اشاره به سانسور برخی از سریال های قدیمی که تولیدی تلویزیون هستند، گفت: چرا باید تا این حد ممیزی باشد؟ جالب است بعضا پخش سریال های قبل هم ممنوع شده است، مثل سریال بچه های خیابان ، دوران سرکشی و ... اگر هم پخش شوند با کلی ممیزی روی آنتن می روند ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: فرهنگی هنری انتشار : 349 روز و 5 ساعت پیش
سر پل تجریش، سال 1335

سر پل تجریش، سال 1335 روستای جعفرآباد که بین دو قریه دربند و سعدآباد قرار داشت در دوران قاجار از اهمیت بالایی برخوردار بود و یکی از اصلی ترین روستاهای شمیرانات محسوب می شد.
جعفرآباد متعلق به خاندان قاجاری بود که مالکیت اکثر املاک این محدوده را در اختیار داشت. در اوایل دورهٔ حکومت رضاخان برای ساخت کاخ سعدآباد تمام اراضی جعفرآباد، سعدآباد و بخشی از دربند از مالکین غصب شد. بدین ترتیب کل روستای جعفرآباد در طرح ساخت کاخ، از بین رفت و جزئی از کاخ سعدآباد قرار گرفت.
یک روز زمستانی، ابتدای خیابان جعفر آباد سال 1335 ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 349 روز و 5 ساعت پیش
قطع پای یک جوان بر اثر انفجار مین در ایلام

قطع پای یک جوان بر اثر انفجار مین در ایلام مدیر شبکه بهداشت و درمان دهلران (ایلام) از قطع شدن پای جوان 19 ساله بر اثر انفجار مین خبر داد.
اسدالله مهاجر در گفت وگو با خبرنگار ایلنا ضمن تایید این خبر گفت: ساعت 16 بعد از ظهر امروز 10 دی چوپان 19 ساله ای به نام ثابت خرسان در منطقه مرزی چم هندی روستای برم روی مین رفت که در این حادثه پای راست این جوان کامل قطع شد.
وی افزود: اقدامات اولیه در محل حادثه انجام شده و وی مستقیم به بیمارستان گنجویان دزفول در استان خوزستان اعزام شد.
به گزارش خبرنگار ایلنا، روز گذشته نیز جوان 34 ساله ای در منطقه دشت عباس ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 349 روز و 5 ساعت پیش
بارتاب بیانیه وزارت اطلاعات درباره قلاده های طلا

بارتاب بیانیه وزارت اطلاعات درباره قلاده های طلا کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 349 روز و 5 ساعت پیش
چهل هزار نفر در رودخانه آتش!

چهل هزار نفر در رودخانه آتش! شب سال نو میلادی در پایتخت کشور اسکاتلند، یک پایکوبی سه روزه است که در تمامی بخش های این کشور نیز برگزار می شود. روز سی ام ماه دسامبر، 40 هزار شرکت کننده این مراسم شادی کنان، مشعل هایی را به دست گرفتند که با هم تشکیل توده ای از جمعیت را داده که به نام رودخانه آتش شناخته می شود. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 349 روز و 6 ساعت پیش
گیر کردن کودک مهاجر در سیم خاردار مرز آمریکا

گیر کردن کودک مهاجر در سیم خاردار مرز آمریکا گیر کردن یک کودک مهاجر در سیم خاردارهای حصار مرزی آمریکا ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 349 روز و 6 ساعت پیش
بازگشایی پیست اسکی دیزین

بازگشایی پیست اسکی دیزین 10 پیست بین المللی اسکی دیزین بصورت رسمی به روی علاقمندان به ورزش اسکی بازگشایی شد. دیزین 23 مسیر اسکی دارد که شامل 4 تله کابین شاله، قله، دره، چمن، 2 تله سیژ قله و چمن، 7 تله اسکی بشقابی شامل دوبل مایر، سی چال، گوزنی، پشت ویل، مبتدی، چمن و یک تله اسکی چکشی است . ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 349 روز و 7 ساعت پیش
زیبایی های مسجد نصیرالملک شیراز در شب

زیبایی های مسجد نصیرالملک شیراز در شب مسجد نصیرالملک یکی از مساجد قدیمی شیراز است این مسجد به دلیل نورهای رنگارنگی که از پشت شیشه های رنگی آن درطول روز شکل می گیرد و زیبایی خاصی در فضای مسجد خلق می شود معروف است. در اینجا عکسی از نورپردازی شبانه روی این بنا مشاهده می کنید که آن را تماشایی تر کرده است. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 349 روز و 7 ساعت پیش
رونمایی کیهان از سناریوی احتمالی فتنه 98/ضرورت مذاکره ایران و طالبان چیست؟ /سکوت دولت در برابر قهر وزیر بهداشت

رونمایی کیهان از سناریوی احتمالی فتنه 98/ضرورت مذاکره ایران و طالبان چیست؟ /سکوت دولت در برابر قهر وزیر بهداشت اعداد و ارقام عجیب و غریب در لایحه بودجه 98، فراخوان روحانی به جلوگیری از هدر رفت منابع آبی، دیدار نمایندگان طالبان با عراقچی در تهران، دستگیری شبکه انتقال ارز 4200 تومانی به خارج از کشور، مجازات سنگین درانتظار مرتکبان اسیدپاشی، چوب حراج برکشت و صنعت مغان، دلار ارزان شد، صراف ها منتظر گرانی هستند، 2019؛ آفتاب در بریتانیا غروب می کند؟، اصلاحات زیر تیغ استمرار، خودروسازی درگیر ضد و نقیض های متولیان، فیلتر داخلی گردشگری، کربلای 4 فریب نبود فریب شد و بازار اجاره کارت های بازرگانی از مواردی است که موضوع گزارش های خبری و تحلیلی روزنامه های امروز شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 349 روز و 7 ساعت پیش
اعلام آمادگی پاکستان ادامه واردات برق از ایران

اعلام آمادگی پاکستان ادامه واردات برق از ایران وزیر برق کابینه فدرال پاکستان، نسبت به انجام مذاکرات با جمهوری اسلامی ایران در راستای تمدید قرارداد واردات 104 مگاوات برق از کشورمان اعلام آمادگی کرد.
به گزارش ایرنا ، مهدی هنردوست سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاکستان روز دوشنبه با عمر ایوب خان وزیر برق این کشور دیدار و گفت وگو کرد.
در این دیدار، وزیر دولت فدرال پاکستان اعلام کرد که به دنبال تمدید قرارداد برای واردات 104 مگاوات برق از ایران است.
در این دیدار، دو طرف تمایل و عزم خود را در راستای تقویت روحیه همکاری برادرانه ایران و پاکستان و یافتن راه های جدید در زمینه تولید و انتقال انرژی اعلام کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 349 روز و 7 ساعت پیش
تصاویر خلاقانه از لحظه بلند شدن هواپیماها

تصاویر خلاقانه از لحظه بلند شدن هواپیماها ایرپرتره عنوان پروژه ای است که مایک کلی آن را در یک لوکیشن خاص انجام داده است. لوکیشن مایک باند فرودگاه هاست که در آن لحظه بلند شدن هواپیما را ثبت می کند. این تصاویر سپس با استفاده از فتوشاپ در یک عکس با هم ترکیب می شوند.
مایک که دانش آموخته استودیو آرت و علوم محیطی در ورمونت است به شهرهای مختلف سفر می کند تا از پرترددترین فرودگاه های جهان عکاسی کند. ترکیب هرکدام از عکس ها ساعت ها زمان برده تا هر هواپیما در جایگاه مناسب قرار بگیرد و حرکت اوج گرفتن به خوبی ثبت شود. در ادامه منتخبی از این تصاویر جالب را به شما تقدیم می کنیم. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 349 روز و 7 ساعت پیش
غارهایی که با کرم ها شب تاب روشن می شوند

غارهایی که با کرم ها شب تاب روشن می شوند غارهای وایتومو جاذبه توریستی مهمی در شمال نیوزیلند محسوب می شود.
نکته جالب این غارها این است که میزبان هزاران کرم شب تاب هستند که سقف غار را مانند یک آسمان پرستاره در شب می کنند.
این گونه از کرم شب تاب فقط در نیوزیلند یافت می شود.
این غار نخستین بار در سال 1887 توسط محقق انگلیسی و یک سرپرست محلی مورد کاوش قرار گرفت و از سال 1889 هم تورهای توریستی بازدید از غار به راه افتاد. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 349 روز و 7 ساعت پیش
دیدار روحانی با خانواده شهید ارمنی آلفرد گبری

دیدار روحانی با خانواده شهید ارمنی آلفرد گبری رئیس جمهور همزمان با شب سال نو میلادی با خانواده شهید آلفرد گبری - از شهدای ارمنی - دیدار کرد و فرا رسیدن سال جدید را به این خانواده مسیحی تبریک گفت. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 349 روز و 7 ساعت پیش
سارقان زیورآلات کودکان دستگیر شدند

سارقان زیورآلات کودکان دستگیر شدند آفتاب یزد نوشت: سرهنگ باقری گفت: زن و شوهری که با حضور در هتل ها و تالارهای عروسی اقدام به سرقت طلای کودکان می کردند؛ دستگیر شدند.به گزارش برنا ، سرهنگ جمشید باقری افزود: پس از وقوع یک فقره سرقت طلای کودکان در مراسم عروسی در یکی از هتل های شهر همدان رسیدگی به این موضوع در دستور کار قرار گرفت.
وی به همراه خانواده در مراسم عروسی یکی از اقوام در یکی از هتل های شهر همدان شرکت کرده و در پایان مراسم متوجه به سرقت رفتن یک رشته گردنبند طلای کودک پنج ساله خود شده بود. فرمانده انتظامی شهرستان همدان ادامه داد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: حوادث انتشار : 349 روز و 7 ساعت پیش
دستگیری خانم گرداننده سایت شرط بندی در اراک

دستگیری خانم گرداننده سایت شرط بندی در اراک رییس پلیس فتای استان مرکزی: با پیگیری ها گرداننده سایت شرط بندی که از حساب مردم پول برداشت می کرد، بازداشت شد.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ رییس پلیس فتای استان مرکزی در این باره گفت: با برررسی هایی که توسط کارشناسان ما در حوزه فعالیت مجرمان در فضای مجازی انجام شد، متوجه شدیم خانمی با راه اندازی سایت شرط بندی اقدام به کلاهبرداری از هموطنان می کند و با بررسی ها و پیگیری های فنی متوجه شدیم که مدیریت این سایت به اطلاعات حساب بانکی حدود 3000 نفر دسترسی غبرمجاز دارد تیمی از کارشناسان در پلیس فتای استان مرکزی موضوع در دستورکار قرار گرفت و با هماهنگی مسئولان قضایی این خانم دستگیر شد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: حوادث انتشار : 349 روز و 8 ساعت پیش
طرح های آزوالد بواتنگ برای 2018

طرح های آزوالد بواتنگ برای 2018 کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی کیفیت 480 کیفیت 284 ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 349 روز و 9 ساعت پیش
احتمال وقوع یخبندان 10 روزه در دی ماه چقدر است؟

احتمال وقوع یخبندان 10 روزه در دی ماه چقدر است؟ باوجود اینکه حسین اردکانی، استاد علم هواشناسی، مدعی پیش بینی وقوع یخبندان 10 روزه در 15 تا 25 دی ماه شده است، سازمان هواشناسی می گوید این پیش بینی قابل استناد نیست.
پیش بینی وقوع پدیده کولد اسپل و یخبندان 10 روز در دی ماه جاری را امروز تسنیم به نقل از حسین اردکانی، استاد علم هواشناسی منتشر کرده است.
وی گفته است علت این پدیده، هجوم هوای بسیار سرد از روی دریای یخ زده پرنس در حاشیه اقیانوس منجمد شمالی و در شمال کشور های اسکاندیناوی به طرف کشور های اروپای شمالی و مسیری به طرف اروپای مرکزی و دریای سیاه و نهایتاً شرق دریای مدیترانه است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 349 روز و 9 ساعت پیش
واکنش موسوی لاری به ایده تحریم انتخابات

واکنش موسوی لاری به ایده تحریم انتخابات خبرآنلاین نوشت: وزیر کشور دولت اصلاحات به اظهارات اخیر حجاریان مبنی بر امکان تحریم انتخابات از سوی اصلاح طلبان واکنش نشان داد.
عبدالواحد موسوی لاری، وزیر کشور دولت اصلاحات و نایب رئیس کنونی شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان، در گفتگو با روزنامه سازندگی درباره موضوعات مختلفی از جمله اظهارات اخیر حجاریان مبنی بر امکان تحریم انتخابات آتی از سوی اصلاح طلبان، رابطه اصلاح طلبان با دولت، اختلافات دو نهاد اصلاح طلبِ شورای سیاست گذاری و شورای هماهنگی جبهه اصلاحات اظهار نظر کرده است.
سعید حجاریان، اخیراً در مصاحبه ای با اشاره به امکان تحریم انتخابات آتی از سوی اصلاح طلبان گفته بود ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 349 روز و 9 ساعت پیش
جزییات انهدام 15 باند سرقت در عملیات پلیس البرز

جزییات انهدام 15 باند سرقت در عملیات پلیس البرز فرمانده انتظامی استان از انهدام 15 باند سرقت در عملیات شبانه پلیس استان خبر داد و گفت: در این عملیات 5 میلیارد تومان اموال مسروقه کشف شد.
به گزارش میزان سردار عباسعلی محمدیان اظهار داشت: ماموران پلیس آگاهی با اشراف بر محل های سرقت و پاتوق سارقان با اجرای طرح های ضربتی در دو شهرستان استان البرز و شهر های حاشیه این استان موفق شدند طی 24 ساعت گذشته، 15 باند سرقت شامل 2 باند سرقت لوازم و قطعات داخل خودرو، 3 باند کیف قاپ، 3 باند سرقت خودرو، 2 باند سرقت اماکن خصوصی و 5 باند سرقت منزل را متلاشی کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: حوادث انتشار : 349 روز و 10 ساعت پیش
وقوع 3 انفجار در کابل

وقوع 3 انفجار در کابل ساعتی پیش صدای سه انفجار در منطقه دیپلمات نشین کابل شنیده شد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ همزمان با این انفجارها، صدای آژیر سفارت آمریکا نیز به صدا درآمده است. معمولا در هنگام حمله های راکتی به شهر کابل از جمله به منطقه دیپلمات نشین وزیر اکبرخان و محدوده سفارت آمریکا و ارگ ریاست جمهوری این آژیر به صدا درمی آید. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 349 روز و 10 ساعت پیش
جاده کندوان مسدود شد

جاده کندوان مسدود شد جاده کندوان به دلیل انجام تعمیرات تونل شماره 5 دوشنبه شب مسدود شد.
به گزارش ایلنا، سرهنگ علیرضا قدمی رئیس پلیس راه مازندران از مسدود شدن جاده کندوان خبر داد و گفت: محور کندوان به دلیل تعمیر تونل شماره 5 از ساعت 21 امشب تا 5 بامداد سه شنبه مسدود شده است.
وی از رانندگان و مسافران خواست تا برای تردد از مسیرهای جایگزین هراز و سوادکوه استفاده کنند. 70 کیلومتر از محور 200 کیلومتری کندوان در مازندران واقع شده است. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 349 روز و 10 ساعت پیش
8 ورزشگاه قطر برای جام جهانی

8 ورزشگاه قطر برای جام جهانی گزارش کامل گزیده خبرهای تابناک جوان را بخوانید.
اول گل، بعد هروئین !
موج جوان گرایی انتصابات رهبری، به نماز جمعه رسید
بنزین تلویزیون بر آتش کنکوری ها
پرنده نگری در تالاب قنبرآباد
جزیره ی ورود آقایان ممنوع !
سنگ تمام قطری ها برای جام جهانی ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: ورزشی انتشار : 349 روز و 10 ساعت پیش
درباره بازبینی و تعدیل دستمزدها استعلامی نشده

درباره بازبینی و تعدیل دستمزدها استعلامی نشده معاونت حقوقی رئیس جمهور اعلام کرد که از این معاونت تاکنون درباره امکان بازبینی و تعدیل دوباره حداقل دستمزد کارگران استعلامی نشده و انتشار اخباری در فضای رسانه ای مبنی بر نظریه و پاسخ معاونت حقوقی رئیس جمهور درباره موضوع، صحت ندارد.
به گزارش ایسنا، روابط عمومی معاونت حقوقی رئیس جمهور اعلام کرد:اخیراً به نقل از جناب آقای شریعتمداری وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبری در فضای رسانه ای انتشار یافت که ایشان در پاسخ به پرسشی پیرامون امکان بازبینی و تعدیل دوباره حداقل دستمزد کارگران اعلام کرده بود ما در وزارت کار از معاونت حقوقی رئیس جمهور استعلام کردیم و پاسخ این بود دستمزد فقط یک بار ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 349 روز و 10 ساعت پیش
سال مالی سختی پیش روی استان تهران است

سال مالی سختی پیش روی استان تهران است استاندار تهران گفت: در سال 98، به لحاظ مالی و نقدینگی سال سختی پیش روی این استان قرار دارد.
به گزارش ایرنا، انوشیروان محسنی بندپی روز دوشنبه در شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران افزود: این استان در بسیاری از شاخص های توسعه ای در وضعیت بسیار محروم قرار دارد به گونه ای که هم اکنون برخی شهرستان های آن از نظر مسکن، اشتغال، آموزش و بهداشت حتی کمتر از میانگین شاخص های کشوری برخوردار هستند.
وی یادآورشد: بر همین اساس باید بتوان از منابع مالی پیش بینی شده کشور برای توسعه متوازن هم بهره گرفت و شهرستان های استان تهران را طی سال 98 و سال های آتی برخوردار کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 349 روز و 14 ساعت پیش
دو کشته و 30 زخمی در انفجار بمب در یک مرکز خرید در فیلیپین

دو کشته و 30 زخمی در انفجار بمب در یک مرکز خرید در فیلیپین در انفجار بمب در یک مرکز خرید در جنوب فیلیپین دو تن کشته و قریب به 30 تن دیگر زخمی شدند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، این بمب در نزدیکی در ورودی یک مرکز خرید در کوتاباتو در جنوب فیلیپین منفجر شد.
مقام های این کشور همچنین موفق شدند یک بمب منفجر نشده دیگر را در همین مرکز خرید بیابند. نیروهای امنیتی در سراسر این شهر مستقر شده اند.
یکی از مقام های امنیتی گفته که تحقیقات اولیه نشان می دهد این بمب شبیه به همان هایی است که در گذشته توسط شبه نظامیان اسلام گرای تندرو که با داعش بیعت کرده اند، استفاده شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 349 روز و 15 ساعت پیش
اجرای موسیقی مکزیکی در خیابان های مکزیکوسیتی

اجرای موسیقی مکزیکی در خیابان های مکزیکوسیتی گروهی از موزیسن های اصیل مکزیکی ماریاچی- Mariachi یکی از قطعات موسیقی مکزیکی را در قالب فلش ماب / Flashmob در خیابان های مکزیکوستی اجرا کرده اند. این اجرا را در تابناک می بینید و می شنوید. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 349 روز و 15 ساعت پیش
آماده باش پلیس فرانسه در آستانه سال نوی میلادی

آماده باش پلیس فرانسه در آستانه سال نوی میلادی فرانسه در آستانه سال نوی میلادی از استقرار بیش از 147 هزار نیروی امنیتی برای مقابله با اعتراضات جلیقه زردها خبر داد.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانس 24، وزارت کشور فرانسه در بیانیه ای اعلام کرد تدابیر امنیتی شدیدی به دلیل "تهدید تروریستی بالا" و نگرانی از "اعتراضات اعلام نشده" لازم است. پلیس پاریس همچنین از استقرار موانع امنیتی در اطراف شانزلیزه که محل گردهمایی و جشن سالانه شب سال نو است، خبر داد.
معترضان ضد دولتی خشمگین از مالیات ها و سیاست های اقتصادی امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه قصد دارند تا بار دیگر در این خیابان مشهور پاریس تجمع اعتراضی برگزار کنند ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 349 روز و 15 ساعت پیش
هتل لاکچری پرسپولیس در قطر

هتل لاکچری پرسپولیس در قطر گزارش کامل از گزیده خبرهای امروز تابنا ک با تو را با کلیک بر تیتر آن بخوانید.
هتل لاکچری پرسپولیس در قطر
روشهای جدید بیابان زدایی توسط چینیها
نیکی نصیریان: من بانوی عمارت بودم!
تو را من چشم در راهم!
آخرین جزئیات پرونده قتل قهرمان پرورش اندام
تصویری باورنکردنی از یک پلنگ خسته
پیش بینی یخبندان 10 روزه در دی ماه جاری
امام جمعه بیله سوار اردبیل با لباس مبدل در گمرک +عکس
نماینده جنجالی در جلسه مجلس+عکس
سلطان سرقت آرم خودروها به دام افتاد + عکس
اشک های کلوپ بابت از خودگذشتگی صلاح + عکس
میمون ها هم سلفی می گیرند + عکس ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 349 روز و 16 ساعت پیش
قیمت نفت برنت جهش کرد

قیمت نفت برنت جهش کرد در آخرین روز سال2018، به دنبال سود بازارهای سهام، قیمت های نفت حدود 2 درصد جهش کردند، اما با تداوم نگرانی از عرضه مازاد، اولین سقوط سالانه قیمت، از 3 سال گذشته تا کنون ثبت شد.
به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رویترز، روز دوشنبه، در آخرین روز تجاری سال، به دنبال سود بازارهای سهام، قیمت های نفت حدود 2 درصد جهش کردند، اما با تداوم نگرانی از عرضه مازاد، اولین سقوط سالانه قیمت، از 3 سال گذشته تا کنون ثبت شد.
اشاره رییس جمهور ترامپ به پیشرفت در مذاکرات تجاری با چین، پس از تماس تلفنی با رییس جمهور شی جین پینگ، باعث شد تا حال وهوای بازارهای نفت بهبود یابد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 349 روز و 16 ساعت پیش
طرز تهیه مرغ کوچک بریان شده

طرز تهیه مرغ کوچک بریان شده کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی کیفیت 480 کیفیت 284
مواد لازم :
حدود680 گرم مرغ کامل کوچک
نمک و فلفل به میزان لازم
برای ترکیب کره:
یک حبه سیر
مقداری مناسبی نمک و فلفل
یک قاشق چای خوری آویشن و رزماری
دو قاشق غذاخوری کره
نصف پیمانه آب مرغ ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: علمی و پزشکی انتشار : 349 روز و 16 ساعت پیش
بررسی راهکارهای پیشگیری از آسیب های روانی

بررسی راهکارهای پیشگیری از آسیب های روانی کارگاه های پیشگیری از آسیب های اجتماعی از سوی مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد.
به گزارش مهر، به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی امیرکبیر با همکاری واحد امور خوابگاه ها و با حضور 130 نفر از کارکنان خوابگاه های دختران و پسران سلسله کارگاههای پیشگیری از آسیب های اجتماعی را برگزار کرد.
این نشست ها با حضور جناب سرهنگ مصطفی براری رئیس اداره روانشناسی رفتاری مرکز سلامت روان بهداد ناجا در سالن فرهنگ دانشگاه برگزار شد.
براری با اشاره به نقش پررنگ ارتباط موثر بین پرسنل خوابگاه و دانشجو در پیشگیری از آسیب های روانی اجتماعی ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 16 ساعت پیش
توزیع مرغ دولتی 8900 تومانی ادامه دارد

توزیع مرغ دولتی 8900 تومانی ادامه دارد با توزیع گوشت مرغ به نرخ دولتی در میادین میوه و تره بار و فروشگاه های زنجیره ای سیر نزولی کاهش قیمت آن همچنان ادامه دارد.
به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شرکت پشتیبانی امور دام کشور، حمید ورناصری - مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور - به سیر نزولی کاهش قیمت مرغ اشاره کرده و اظهار کرد: توزیع گوشت مرغ با نرخ دولتی (تنظیم بازاری) در میادین تره بار و فروشگاه های زنجیره ای و همچنین توزیع با خودروهای یخچال دار در سطح شهر ادامه دارد.
ورناصری با تاکید بر اینکه مردم عزیز مرغ های مصرفی خود را از این مراکز و با قیت دولتی تهیه کنند تا همچنان شاهد سیر نزولی قیمت آن در بازار ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 349 روز و 16 ساعت پیش
سرایت اعتراضات علوم و تحقیقات به دانشگاه تهران؟!

سرایت اعتراضات علوم و تحقیقات به دانشگاه تهران؟! در پی انتشار فراخوان هایی در فضای مجازی برای دعوت دانشجویان دیگر دانشگاه ها به پیوستن به دانشجویان معترض واحد علوم و تحقیقات، گزارش های رسیده حکایت از تجمع گروهی از مردم و دانشجویان در میدان انقلاب تهران دارد.
به گزارش تابناک ، این تجمع ها در حالی شکل گرفته و اخبار آن در فضای مجازی و برخی رسانه های خارجی با عناوینی مانند حمایت دانشجویان دانشگاه تهران از دانشجویان دانشگاه آزاد منتشر می شود که طی دو روز گذشته، واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد شاهد تجمع هایی وسیع با سردادن شعار هایی علیه مسئولان این دانشگاه بود. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 349 روز و 16 ساعت پیش
تهران صاحب سند گردشگری می شود

تهران صاحب سند گردشگری می شود تدوین سند گردشگری شهر تهران در دستور کار شورای راهبردی گردشگری شهرداری تهران قرار گرفت.
به گزارش ایسنا، صنعت گردشگری ایران هنوز طرح یا سند جامعی برای توسعه گردشگری ندارد. سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در سال 1393 اعلام کرده بود برنامه جامع گردشگری کشور تا پایان سال 94 تهیه و آماده می کند تا همزمان با اجرای برنامه ششم توسعه در سال 1395 اجرا شود، اما این طرح به آن سال نرسید. در سال 1396 زهرا احمدی پور با بدست گرفتن سکان این سازمان وعده داد این طرح را بازنگری و اصلاح خواهد کرد، اما اتفاقی نیافتاد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 349 روز و 16 ساعت پیش
ورود کمیسیون بهداشت به استعفای وزیر بهداشت

ورود کمیسیون بهداشت به استعفای وزیر بهداشت یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از بررسی دلایل استعفای وزیر بهداشت در جلسه فردا (سه شنبه) این کمیسیون خبر داد و گفت که در صورت نیاز از قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت نیز برای حضور در این جلسه دعوت به عمل خواهد آمد.
به گزارش ایسنا، محسن علیجانی اظهار کرد: با توجه به این که موضوع استعفای وزیر بهداشت مطرح شده است، اگر تا فردا این موضوع حل نشود کمیسیون در جلسه خود به بررسی علل استعفای وزیر بهداشت می پردازد و در صورت نیاز از آقای قاضی زاده نیز برای ارائه توضیحات دعوت می کند.
وی اظهار کرد: ما به دنبال حل موضوع هستیم تا علت استعفای وزیر مشخص شود ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 349 روز و 17 ساعت پیش
حاج علی الگوی شجاعت و ایثار بود

حاج علی الگوی شجاعت و ایثار بود بحث تبلیغات در دوران دفاع مقدس از اهمیت زیادی برخوردار بود. اگر فیلمبرداران و عکاسان نبودند شرح دلاوری رزمندگان به پشت جبهه ها نمی رسید و خانواده های بسیاری از وضعیت عزیزانشان بی خبر می ماندند. چندی پیش یکی از پیشکسوتان دفاع مقدس و یکی از رزمندگان باسابقه در امر تبلیغات از میانمان رفت. علی ذاکری را بچه های مازندران و نیرو های لشکر 25 کربلا به خوبی می شناسند. نیرویی فعال که در بیشتر عملیات ها پا به پای رزمندگان حضور داشت و از اتفاقات مهم منطقه فیلم و عکس تهیه می کرد. علی ذاکری در یکی از روز های پاییز پس از تحمل چند سال بیماری از دنیا رفت و به جمع دوستان شهیدش پیوست ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 349 روز و 19 ساعت پیش
کسب درآمد در اینترنت

کسب درآمد در اینترنت با توجه به رشد و گسترش نقش اینترنت در زندگی روزمره، کسب درآمد اینترنتی در کشور عزیزمان نسبت به قبل با استقبال بیشتری روبرو شده است. می توان گفت کسب درآمد اینترنتی یک دغدغه ی فراگیر است که ذهن افراد زیادی را به خود مشغول نموده است. برای استفاده از اینترنت هیچ گونه محدودیت زمانی و مکانی وجود ندارد و تقریبا امکان دسترسی به اینترنت برای عموم مردم فراهم شده است. کسب درآمد اینترنتی مستلزم داشتن طراحی سایت می باشد. هر فردی می تواند از طریق طراحی سایت در هر موقعیت جغرافیایی امکان درآمد زایی را برای خود فراهم سازد. شرکتهای طراحی سایتی چون sitecode.ir پیشرو در این مهم هستند . ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 349 روز و 19 ساعت پیش
مسئولان باید کارآمدی شان را اثبات کنند

مسئولان باید کارآمدی شان را اثبات کنند اتفاق های متعددی در یک بازه زمانی کوتاه (دو، سه سال گذشته) روح جمعی جامعه ایران را متأثر کرده است. گویا در چله هر فاجعه، فاجعه ای دیگر رخ می دهد. حادثه قطار تبریز-مشهد، آتش سوزی پلاسکو، سقوط معدن زمستان یورت، زلزله کرمانشاه، آتش گرفتن نفتکش سانچی، سقوط هواپیمای هواپیمایی آسمان، آتش گرفتن دانش آموزان در زاهدان و اکنون فاجعه درگذشت 10 دانشجوی دانشگاه آزاد، فقط مواردی از اتفاقات تلخی است که در سال های اخیر جامعه آنها را تجربه کرده است.
در کنار این حوادث اگر اعتراضات دی 96 و اعتراضات کارگری اخیر مراه با اقدامات تروریستی نظیر آنچه در مجلس ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 349 روز و 20 ساعت پیش
چرا پاکستان نیازمند گسترش روابط خود با ایران در محیط در حال تغییر خاورمیانه است؟

چرا پاکستان نیازمند گسترش روابط خود با ایران در محیط در حال تغییر خاورمیانه است؟ روابط هفتاد ساله ی ایران و پاکستان، همواره پر از فراز و فرود بوده و دوری و نزدیکی دو کشور، تابعی از موقعیت منطقه ای و بین المللی بوده است.
به گزارش تابناک، در همین زمینه، پس از روی کارآمدن عمران خان در پاکستان، روابط اسلام آباد و تهران وارد مرحله جدیدی شد. روابطی که به به نظر می رسد تقویت شده است و دو کشور در مسیر گسترش روابط به سر می برند.
در این رابطه، شهید جاوید بورکی وزیر سابق دارایی پاکستان و جانشین ریاست بانک جهانی در مطلبی که در اکسپرس تریبون منتشر کرد، از دولت این کشور خواسته است با توجه به تغییرات شگرفی که در نظام جهانی و به ویژه نظم امنیتی خاورمیانه در حال وقوع است ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 349 روز و 20 ساعت پیش
پیش بینی یخبندان 10روزه در دی ماه جاری

پیش بینی یخبندان 10روزه در دی ماه جاری پدر علم هواشناسی ایران برای ماه جاری در بازه زمانی 15 تا 25 دی، وقوع پدیده "کولد اسپل" و یخبندان 10روزه در اکثر نقاط کشور پس از ریزش "برف" قابل ملاحظه، پیش بینی کرد.
استاد حسین اردکانی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا درباره میزان بارش ها در دی ماه جاری و احتمال "پدیده یخبندان" در نخستین ماه از زمستان امسال اظهار کرد: در دی ماه جاری شاهد نخستین وقوع پدیده "کولد اسپل cold spell" یا همان ماندگاری هوای سرد به مدت حداقل 10 روز بعد از ریزش برف زمستانی در کشورمان خواهیم بود.
ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 349 روز و 21 ساعت پیش
مذاکرات هیاتی از طالبان با عراقچی در تهران

مذاکرات هیاتی از طالبان با عراقچی در تهران بهرام قاسمی گفت: علیرغم اینکه در اراده سیاسی اروپا حفظ برجام و پیشبرد آن مشهود بود ولی در عمل اروپا و مجموعه اتحادیه اروپا نشان دادند که در مقابل فشار آمریکا از توانایی لازم برخوردار نیستند.
به گزارش ایسنا، سخنگوی وزارت امور خارجه در نشست خبری با خبرنگاران در مورد آخرین وضعیت اس پی وی ادامه داد: اروپا علیرغم تاریخ هایی که در زمینه ساز و کار ویژه مالی (SPV) مشخص کرده بودند نتوانستند به سازو کار نهایی برسند .
قاسمی در ادامه گفت: البته ما همچنان این موضوع را دنبال می کنیم و این مسئله در دستور کار ماست و ما امیدواریم که اروپایی ها بتوانند با تهیه این ساز و کار از هویت خود دفاع کنند و ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 349 روز و 21 ساعت پیش
حادثه واژگونی اتوبوس در دانشگاه آزاد عمدی نبود

حادثه واژگونی اتوبوس در دانشگاه آزاد عمدی نبود رئیس پلیس پایتخت با تاکید بر اینکه حادثه واژگونی اتوبوس در دانشگاه آزاد عمدی نبود، گفت: از نظر پلیس، علت حادثه بیشتر به دلیل سهل انگاری و بی توجهی بوده است.
به گزارش مهر، سردار حسین رحیمی در حاشیه همایش عمومی فرماندهان و مدیران فرماندهی انتظامی تهران بزرگ در جمع خبرنگاران، درمورد حادثه واژگونی اتوبوس در دانشگاه آزاد گفت: کارگروه تخصصی پلیس در رابطه با این حادثه تشکیل و نظریه نهایی دیروز به مقام قضایی اعلام شد، سهم دانشگاه، جاده، پیمانکار در این نظریه اعلام به مراجع قضایی تحویل داده شده است.
وی افزود: حادثه واژگونی اتوبوس در دانشگاه آزاد عمدی نبود . ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: حوادث انتشار : 349 روز و 23 ساعت پیش
همکاری اساتید برای تهیه گنجینه سوال آزمون های ملی و منطقه ای

همکاری اساتید برای تهیه گنجینه سوال آزمون های ملی و منطقه ای قائم مقام دبیر شورای آموزش تخصصی پزشکی از مشارکت اعضای هیئت علمی دانشگاه های کلان مناطق آمایشی علوم پزشکی در تهیه گنجینه سوال برای آزمون های ملی و منطقه ای خبر داد.
به گزارش مهر، به نقل از وزارت بهداشت، به منظور هماهنگی برخی امور مربوط به برنامه تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی با مناطق آمایشی، وبیناری با حضور معاون آموزشی وزارت بهداشت و برخی مسئولین حوزه آموزش برگزار شد.
در این جلسه که روسا و معاونین آموزشی دانشگاه های کلان مناطق آمایشی اهواز، اصفهان، تبریز، تهران، زنجان، شیراز، کرمانشاه ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اجتماعی انتشار : 349 روز و 23 ساعت پیش
پس از تصادف، خودروها را به حاشیه راه ببرید

پس از تصادف، خودروها را به حاشیه راه ببرید جانشین مرکز کنترل ترافیک پلیس گفت: به محض وقوع تصادف منجر به خسارت، رانندگان تا زمان رسیدن افسر پلیس سریعاً نسبت به انتقال خودروها به منتهی الیه سمت راست راه اقدام کنند.
به گزارش مهر، سرگرد مجید رنجبر جانشین مرکز کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، گفت: به محض وقوع تصادف منجر به خسارت، رانندگان ضمن علامت گذاری موقعیت خودروها، تا زمان رسیدن افسر پلیس راهور، سریعاً نسبت به انتقال خودروها به منتهی الیه سمت راست راه اقدام کنند.
رنجبر تاکید کرد: انسداد مسیر عبور و مرور، موجب تضییع حقوق شهروندان و ایجاد بار ترافیکی سنگین خواهد شد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: حوادث انتشار : 349 روز و 23 ساعت پیش
قایق های سپاه مجهز به موشک های جدید می شوند

قایق های سپاه مجهز به موشک های جدید می شوند فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام کرد که قایق های تندرو این نیرو رادار گریز و مجهز به موشک های جدید خواهند شد.
به گزارش ایرنا، دریادارعلیرضا تنگسیری تاکید کرد: در نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سرعت و تحرک بالا در انجام ماموریت ها همواره مورد توجه است.
وی با تاکید بر اینکه روز به روز توان این نیرو افزایش می یابد، اعلام کرد: به دنبال رادار گریزی و چابکی بیشتر قایق های تندرو سپاه به منظور انجام ماموریت های محوله هستیم.
به گفته این فرمانده ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی 'موشک های جدید بسیار چابکی در حال تعبیه شدن بر روی شناورهای نیروی دریایی ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 350 روز و 2 ساعت پیش
واکنش به واردات اتوبوس دست دوم

واکنش به واردات اتوبوس دست دوم دبیر انجمن خودروسازان ایران از احتمال واردات اتوبوس های دست دوم از سوی شرکت اتوبوسرانی خبر داده و این کار را در شرایط فعلی خیانت به کشور خواند.
به گزارش ایسنا، احمد نعمت بخش اظهار کرد: مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی اخیرا از برنامه این شرکت برای واردات اتوبوس دست دوم به علت ناتوانی در خرید اتوبوس های نو، خبر داده است.
وی با اشاره به وجود 10 شرکت اتوبوس ساز در کشور با ظرفیت تولید بالغ بر 45 هزار دستگاه در سال، اظهار کرد: در شرایطی که تمام کارخانه های اتوبوس سازی زیر ظرفیت کار می کنند و بعضی از آن ها در شرف تعطیل شدن هستند، واردات اتوبوس های دست دوم خارجی، خیانت به کشور است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 350 روز و 2 ساعت پیش
خبر تعیین شرط از طرف اروپا برای ایران کذب است

خبر تعیین شرط از طرف اروپا برای ایران کذب است سخنگوی وزارت امور خارجه با تکذیب خبر تعیین شرایط اروپا برای راه اندازی کانال اس. پی. وی گفت: در مورد اینکه اتحادیه اروپا و سه کشور اروپایی شروطی تعیین کرده باشند، این خبر از اساس درست نیست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت امور خارجه، بهرام قاسمی تصریح کرد: اروپایی ها همکاری های طولانی با ایران داشته و از ویژگی های جمهوری اسلامی بخوبی آگاه هستند.
وی در خصوص شرایط اروپا برای راه اندازی کانال ویژه مالی یادآور شد: ایران در سطح جهان شناخته شده و دارای جایگاه مشخص با تعاریف خاص خود است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 350 روز و 2 ساعت پیش
دیدار ترامپ و گراهام در کاخ سفید درباره سوریه

دیدار ترامپ و گراهام در کاخ سفید درباره سوریه لیندسی گراهام پس از دیدار و گفت وگو با رئیس جمهوری آمریکا، اعلام کرد، ترامپ چیزهایی در مورد خروج نیروهای آمریکایی از سوریه گفته که او نمی دانسته است.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، این سناتور سرشناس پس از دیدار با دونالد ترامپ در کاخ سفید، اظهار کرد: ما هنور اختلاف نظرهایی داریم اما به شما می گویم که رئیس جمهوری از مدت ها پیش و به طور جدی درباره سوریه فکر می کند؛ این که چطور نیروهایمان را خارج کنیم اما در عین حال منافع امنیت ملی خود را محقق سازیم.
سناتور ارشد جمهوری خواه که از قانون گذاران نزدیک به ترامپ به شمار می رود ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 350 روز و 2 ساعت پیش
رئیس دفتر ترامپ، او را نالایق خواند

رئیس دفتر ترامپ، او را نالایق خواند نشریه نیویورک تایمز گزارش داد که جان کلی رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید که بزودی این نهاد را ترک می کند، بارها به دستیارانش گفته است که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا را برای این سمت، لایق نمی داند.
به گزارش ایرنا، این روزنامه به نقل از منابع آگاه نوشت که وی از همکاری با ترامپ خشنود نبوده و بارها در جمع خصوصی از شغلش به عنوان سخت ترین کار دنیا یاد کرده است.
انتشار این گزارش همزمان با پخش مصاحبه ای از کلی با روزنامه لس آنجلس تایمز در آستانه کناره گیری از مقامش در کاخ سفید صورت گرفته است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 350 روز و 2 ساعت پیش
فروریختن زمین و ویرانی خانه ها در یک روستا

فروریختن زمین و ویرانی خانه ها در یک روستا ریزش زمین در روستای دراویزه از توابع شهرستان باوی سبب شده تا تعدادی از خانوار ها از ترس ترک های جامانده بر دیوارها، خانه های خود را رها و به جای دیگری نقل مکان کنند. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 350 روز و 2 ساعت پیش
روزنما: عبور شبانه مهاجران از دیوار مرزی آمریکا

روزنما: عبور شبانه مهاجران از دیوار مرزی آمریکا کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 350 روز و 2 ساعت پیش
مدارس ابتدایی شهرستان تنگستان تعطیل شد

مدارس ابتدایی شهرستان تنگستان تعطیل شد با توجه به پیش بینی های جوی، مدارس پیش دبستانی و دبستان در شهرستان تنگستان و منطقه دلوار در نوبت صبح دوشنبه تعطیل اعلام شد.
به گزارش مهر، رئیس روابط عمومی و اطلاع رسانی آموزش و پرورش استان بوشهر از تعطیلی مدارس شهرستان تنگستان و منطقه دلوار در نوبت صبح امروز خبر داد.
مجید اجرایی اظهار داشت: به علت نامساعد بودن وضعیت جوی و شرایط آب و هوایی، مدارس پیش دبستانی و دبستان شهرستان تنگستان و منطقه دلوار در نوبت صبح روز دوشنبه تعطیل اعلام می شود.
پیش از این نیز تعطیلی مدارس پیش دبستانی و دبستان شهرستان بوشهر در نوبت صبح امروز اعلام شده بود. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 350 روز و 3 ساعت پیش
رانش زمین و سیل در فیلیپین جان 56 تن را گرفت

رانش زمین و سیل در فیلیپین جان 56 تن را گرفت اورژانس و پلیس فیلیپین روز دوشنبه از جان باختن 56 نفر در نتیجه رانش زمین و جاری شدن سیل در شرق این کشور خبر دادند.
به گزارش خبرگزاری آلمان (د.پ.آ)، دفتر امداد و نجات منطقه ای فیلیپین نیز گزارش داد، رانش زمین و جاری شدن سیل که از روز پنجشنبه گذشته آغاز شده است ، در 6 استان 22 هزار نفر را آواره کرده و 11 مفقودی داشته است.
این دفتر اضافه کرد: 50 تن از قربانیان در منطقه بیکول و 6 تن نیز در منطقه ویزایاس جان باخته اند.
وی افزود : عملیات تخلیه ساکنان ادامه دارد و احتمال افزایش قربانیان زیاد است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 350 روز و 3 ساعت پیش
تصویر ویدئویی جدید از جنایت عربستان در استانبول

تصویر ویدئویی جدید از جنایت عربستان در استانبول یک تصویر ویدیوئی از محل اقامت کنسول عربستان در استانبول نشان می دهد که در روز قتل خاشقجی، تیم ضربت سعودی کیفهایی را منتقل کرده اند که گمان می رود حاوی اعضای بدن این روزنامه نگار بوده است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه الجزیره، یک تصویر ویدئویی انتشار یافته از محل اقامت کنسول عربستان در استانبول نشان می دهد که یک تیم ضربت سعودی کیفهایی حمل کرده اند که گفته می شود حاوی اعضای بدن تکه تکه شده جمال خاشقجی روزنامه نگار و منتقد برجسته سعودی بوده است.
این تصویر ویدیویی ورود تعدادی از اعضای تیم ضربت سعودی را به محل اقامت کنسول عربستان در شهر استانبول در روز قتل خاشقجی نشان می دهد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 350 روز و 3 ساعت پیش
از ابرازتمایل ایران به خرید هواپیما از آمریکا تا تحلیل روحانی از ریشه های مطالبات مردم

از ابرازتمایل ایران به خرید هواپیما از آمریکا تا تحلیل روحانی از ریشه های مطالبات مردم به گزارش تابناک اقتصادی ، تاریخ اقتصاد ایران و جهان آینه ای است تمام نما از رویدادهای اقتصادی که در گذشته رخ داده است و بیانگر ریشه های تاریخی بسیاری از واقعیت های امروز ایران و جهان است. موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی دهمین روز دی ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
10 دی 1323 ، وزارت امور خارجة ایران طی نامه ای به سفارت آمریکا تمایل و درخواست ایران را برای خرید تعدادی هواپیمای باری و مسافری از آمریکا ابراز داشت. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 350 روز و 3 ساعت پیش
خیاری که ممکن است در معاملات این روزها بسیار استفاده شود!

خیاری که ممکن است در معاملات این روزها بسیار استفاده شود! تصور کنید برای خرید یک اتومبیل خارجی به یک نمایشگاه خودرو مراجعه کردید. فروشنده اعلام می کند بنابر قراردادی که با شرکت خارجی دارد، قرار است تا یک ماه آینده چند دستگاه اتومبیل به ایران وارد شود. شما از فرصت استفاده می کنید و یکی از آن ها را پیش خرید می کنید و در قرارداد ذکر می کنید که زمان تحویل یک ماه آینده ست.در این دوره یک ماهه شرکت مبدا به دلیل اعمال تحریم علیه ایران نمی تواند اتومبیل ها را به ایران صادر نماید. تکلیف قرارداد شما با فروشنده چیست؟
به گزارش تابناک خیار تعذر تسلیم به معنای اختیار برهم زدن معامله در زمانی است که اجرای قرارداد به دلیل حادثه ای خارج از اختیار طرفین غیر ممکن ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 350 روز و 3 ساعت پیش
گرگ های سفید قطبی

گرگ های سفید قطبی گروهی از گرگ های سفید قطبی در کانادا عکس روز وب سایت " نشنال جئوگرافی" ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 350 روز و 5 ساعت پیش
تذکر بی سابقه رهبر انقلاب به احمدی نژاد بعد از مناظره 88/دلیل خروج وزیر بهداشت از کابینه روحانی چیست؟ /سهم هر ایرانی از بودجه/سفره مردم را کدام خیانت کوچک کرد؟

تذکر بی سابقه رهبر انقلاب به احمدی نژاد بعد از مناظره 88/دلیل خروج وزیر بهداشت از کابینه روحانی چیست؟ /سهم هر ایرانی از بودجه/سفره مردم را کدام خیانت کوچک کرد؟ آملی لاریجانی بر مسند مصلحت، پیگیری حادثه دانشگاه آزاد در قوه قضائیه، پُتک ترامپ بر پیکر اقتصاد جهان، حادثه دوباره برای سرویس دانش آموزان!، ضرورت برخورد با امامزاده های جعلی، اتهام به آیت ا... هاشمی متوقف نمی شود!، خاشقجی تاثیرگذارترین چهره 2018، قهر وزیر بهداشت در اعتراض به کمبود بودجه سلامت، اعتراض به خصوصی سازی های اخیر، برکناری مدیرکل صداوسیمای کیش، نیروی مازاد و نبود بهره وری، مشکل عمده خودروسازی و قهر محسن هاشمی از جلسه شورای شهر از مواردی است که موضوع گزارش های خبری و تحلیلی روزنامه های امروز شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 350 روز و 7 ساعت پیش
فرهنگ جالب استفاده از پله برقی در ژاپن

فرهنگ جالب استفاده از پله برقی در ژاپن در ژاپن یک سمت پله برقی رو برای کسایی که عجله دارند و یا در حال حرکت هستند همیشه خالی می گذارند. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 350 روز و 8 ساعت پیش
شرط جدید صداوسیما برای پخش آگهی های بازرگانی

شرط جدید صداوسیما برای پخش آگهی های بازرگانی صداوسیما شرط جدیدی را برای پخش پیام های بازرگانی و آگهی ها تعیین کرده است.
به گزارش سینماسینما، براساس نامه ای که اداره کل بازرگانی صداوسیما 2 دی ماه صادر کرده است؛ این اداره به تمامی شرکت ها و متقاضیان پخش آگهی از شبکه های مختلف صداوسیما اعلام کرد از تاریخ 3 دی ماه پذیرش تمامی آگهی های ساخته شده جهت بازبینی و بازشنوایی منوط به تکمیل اطلاعات کامل بازیگران و عوامل سازنده آن تیزر است در غیر اینصورت از پذیرش آگهی موردنظر جلوگیری می شود. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 350 روز و 8 ساعت پیش
فتاوای آیت الله العظمی گلپایگانی (قدس سره) در مورد ازدواج با زن شوهردار

فتاوای آیت الله العظمی گلپایگانی (قدس سره) در مورد ازدواج با زن شوهردار فتاوای آیت الله العظمی گلپایگانی (قدس سره)
ازدواج با زن شوهر دار
سؤال632 - چند سال پیش دختری را به عقد مردی در میآورند و پس از چهار ماه طلاق میگیرد پیر مردی که در حدود 70 سال داشته و سرپرستی آنها را به عهده گرفته بود با همان زن مطلقه که در حدود 12 سال داشته ازدواج میکند البته پس از گذشتن 75 روز از طلاق آن زن و زن و مرد دومی دارای فرزندی میشوند و زن جهت ارضاء نفس خود که دیگر شوهر پیرش قادر به امر زناشوئی نبوده فریب خورده با مرد دیگر دوست شده و پیمان زناشوئی بسته و بالنتیجه پس از فوت پیر مرد که شوهر دوم بوده عیال مرد سوم که در زمان شوهر دوم با او طرح دوستی بسته بودند شده است و مدتی ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: حوادث انتشار : 350 روز و 8 ساعت پیش
فتاوای آیت الله العظمی گلپایگانی (قدس سره) در مورد اسباب تحریم

فتاوای آیت الله العظمی گلپایگانی (قدس سره) در مورد اسباب تحریم فتاوای آیت الله العظمی گلپایگانی (قدس سره)
اسباب تحریم
سؤال583 - کسی با دختری به عقد متعه ازدواج کرد و در حین متعه با مادرش زنا کرد سپس در یک جلسه مدت او را بخشید و به عقد دائم خود در آورد و اکنون دارای شش اولاد است آیا وظیفه مرد نسبت به زن و وظیفه زن نسبت به اولاد و وظیفه اولاد نسبت به ارث چه میباشد.
جواب: بنابر احتیاط واجب مرد باید این زن را طلاق بدهد و مهر المسمی را باید بپردازد و اگر مهر المسمی کمتر از مهر المثل است مهر المثل بدهد و یا مصالحه بنماید و زن نیز باید از این مرد فورا جدا شود و تا آخر با این مرد ازدواج نکند واولادی که در این مدت پیدا کرده اند چون جاهل به حکم ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: مذهبی انتشار : 350 روز و 8 ساعت پیش
فتاوای آیت الله العظمی گلپایگانی (قدس سره) در مورد رضاع

فتاوای آیت الله العظمی گلپایگانی (قدس سره) در مورد رضاع فتاوای آیت الله العظمی گلپایگانی (قدس سره)
رضاع
سؤال605 - خواهری دارم که تقریبا شش ماه از زن دیگری که پسری داشته شیر خورده یعنی این طور که 24 ساعت یک مرتبه شیر آن زن را میخورده و بقیه را از شیر مادر خود و مواد خوراکی دیگر تغذیه میکرد و آن هم مرتب و در ساعت معین نبوده گاه گاهی شب آن هم یک وعده شیر آن زن را میخورده بفرمائید ازدواج آن پسر با خواهرم چه صورت دارد
جواب: ظاهرا در فرض مرقوم اگر در مدت تقریبا شش ماه هر شبانه روز یک مرتبه شیر خورده استخوانش محکم و گوشت در بدنش روئیده شده است بنابر این ازدواج او با پسر مرضعه حرام و باطل است ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: مذهبی انتشار : 350 روز و 8 ساعت پیش
فتاوای آیت الله العظمی گلپایگانی (قدس سره) در مورد محارم و غیر محارم

فتاوای آیت الله العظمی گلپایگانی (قدس سره) در مورد محارم و غیر محارم فتاوای آیت الله العظمی گلپایگانی (قدس سره)
محارم و غیر محارم
سؤال621 - دو نفر بنام اسماعیل و رحمت در یک جا سکونت داشتند و هر یک از این دو نفر دختر دیگری را جهت محرمیت به مدت یک ساعت صیغه کرده در مقابل ده شاهی پول سیاه و پس از گذشت ده سال رحمت نامبرده دختر اسماعیل را که قبلا جهت محرمیت برای خود صیغه کرده بود و فعلا بالغ گردیده برای پسر خود عقد میکند حالیه چهار سال از این عقد میگذرد و دختر اسماعیل از پسر رحمت یک فرزند پسر دارد و چند روز قبل برای اسماعیل خبر آوردند که دختر شما را چون قبلا که نا بالغ بوده به مدت یک ساعت جهت محرمیت برای پدر داماد صیغه کرده اند دختر شما به این شوهر حرام ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: حوادث انتشار : 350 روز و 8 ساعت پیش
فتاوای آیت الله العظمی گلپایگانی (قدس سره) در مورد زنی که شوهر او مفقود الاثر است

فتاوای آیت الله العظمی گلپایگانی (قدس سره) در مورد زنی که شوهر او مفقود الاثر است فتاوای آیت الله العظمی گلپایگانی (قدس سره)
حکم زنی که شوهر او مفقود الاثر است
سؤال574 - شخصی مدت هفت سال از وطن خودش مهاجرت کرد و هیچ خبری از او نبود و عیال او به خیال این که شوهرش دیگر زنده نیست شوهر کرد و دارای چهار بچه شد فعلا شوهر اولش آمده مرقوم فرمائید تکلیف زن مزبوره نسبت به شوهر اول و دوم چیست و هم چنین حکم این بچه ها بچه نحو است.
جواب: در فرض سؤال این زن بر شوهر دوم حرام ابدی است و باید از همدیگر بدون طلاق جدا شوند و واجب است عده وطی به شبهه نگه دارد و بچه های آنها چون ولد شبهه بوده اند در حکم حلال زاده اند و زن به شوهر اول بر میگردد و اگر شوهر اول او را طلاق بدهد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: مذهبی انتشار : 350 روز و 9 ساعت پیش
پاسخ موشکی یمن به نقض آتش بس توسط سعودی ها

پاسخ موشکی یمن به نقض آتش بس توسط سعودی ها فارس نوشت: منابع نظامی یمن از شلیک چهار فروند موشک زلزال-1 به سمت محل استقرار شبه نظامیان ائتلاف سعودی در جازان واقع در جنوب عربستان خبر دادند.
با وجود گذشت دو هفته از پایان گفت وگوهای صلح سوئد و حصول توافقاتی میان طرف های مذاکره کننده یمنی، هنوز حملات ائتلاف سعودی متوقف نشده است که این مساله واکنش موشکی ارتش یمن و انصارالله را به دنبال دارد.
خبرگزاری رسمی یمن سبأ گزارش داد که یگان موشکی ارتش یمن و انصارالله یکشنبه شب چهار فروند موشک بالستیک زلزال-1 را همزمان به سمت مواضع شبه نظامیان وابسته به ائتلاف سعودی در کوهستان قیس در جازان واقع در جنوب عربستان شلیک کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 350 روز و 9 ساعت پیش
طی کردن سرتاسر قطب جنوب به تنهایی!

طی کردن سرتاسر قطب جنوب به تنهایی! کاپیتان لو رود 49 ساله مسافتی بالغ بر 925 مایل را در 56 روز طی کرد. او در حالی این کار سخت و طاقت فرسا را به تنهایی انجام داد که سورتمه ای با 140 کیلوگرم وزن به همراه داشت. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 350 روز و 9 ساعت پیش
آموزش نیروهای مردمی عراق در پادگان اشرف

آموزش نیروهای مردمی عراق در پادگان اشرف پادگان اشرف که پیشتر در اختیار سازمان مجاهدین خلق ( منافقین ) قرار داشت، اینک به پادگان شهید ابومنتظر محمداوی تبدیل شده و محل آموزش نیروهای مردمی عراق در جنگ علیه تروریسم است. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 350 روز و 9 ساعت پیش
دادستان کل کشور به بازار تهران رفت

دادستان کل کشور به بازار تهران رفت حجت الاسلام و المسلمین منتظری دادستان کل کشور در راستای احقاق حقوق عامه از صبح امروز تا حوالی ظهر با حضور در بازار تهران، به صورت مستقیم وضعیت اقتصادی حاکم بر بازار را مورد بررسی قرار داد و گلایه ها و درد و دل های مردم و کسبه را شنید. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: مذهبی انتشار : 350 روز و 9 ساعت پیش
گشت مشترک بازرسی سازمان تعزیرات حکومتی

گشت مشترک بازرسی سازمان تعزیرات حکومتی گشت مشترک تعزیرات حکومتی استان تهران متشکل از نمایندگان فرمانداری،شهرداری و بهداشت به همراه خبرنگاران یکشنبه از تعدای واحدهای صنفی بازدید و چند واحد را جریمه و دو واحد صنفی متخلف را پلمپ کردند. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 350 روز و 9 ساعت پیش
تکذیب اعطای تابعیت عراق به شیخ عیسی قاسم

تکذیب اعطای تابعیت عراق به شیخ عیسی قاسم مدیرکل تابعیت، گذرنامه و اقامت عراق، شایعات مربوط به اعطای تابعیت و صدور کارت ملی به آیت الله شیخ عیسی قاسم را تکذیب کرد.
به گزارش ایرنا، در برخی شبکه های اجتماعی تصویری از یک کارت ملی عراقی با مشخصات آیت الله عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین منتشر شد.
شیخ عیسی قاسم پنجشنبه شب گذشته پس از یک سفر درمانی از لندن به نجف اشرف آمد هم اکنون در این شهر بسر می برد.
سرلشگر 'هیثم الغرباوی' با تکذیب خبر اعطای کارت ملی عراق به شیخ عیسی قاسم، تصویر منتشر شده را ساختگی و فتوشاپ دانست و گفت: شماره ملی ثبت شده در این کارت و سایر مشخصات آن، وجود خارجی در نظام ثبت احوال عراق ندارد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 350 روز و 9 ساعت پیش
نام 41 سرکرده داعش و القاعده در فهرست متجاوزان به یمن بود

نام 41 سرکرده داعش و القاعده در فهرست متجاوزان به یمن بود وزیر اطلاع رسانی یمن گفت: موانع زیادی بر سر راه اجرای توافق استکهلم میان طرف های یمنی وجود دارد و این توافق توسط نیروهای متجاوز نقض می شود.
به گزارش ایسنا، ضیف الله شامی، وزیر اطلاع رسانی یمن در گفت وگو با شبکه العالم اظهار کرد: باید در مقابل هر گام مثبت و سازنده ای که ما در خصوص بازنگری در استقرار نیروهایمان در الحدیده برمی داریم، گام مثبت و سازنده ای از طرف متجاوزان برداشته شود و این درحالی است که نیروهای متجاوز با عقب نشینی از تقاطع مسیر الحدیده بر اساس توافق سوئد مخالفت کردند.
وزیر اطلاع رسانی یمن اظهار کرد: سازمان ملل باید طرف دیگر را به امتیاز دادن ملزم کند. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 350 روز و 9 ساعت پیش
گراهام: ترامپ در تصمیمش بازنگری کند

گراهام: ترامپ در تصمیمش بازنگری کند یک سناتور برجسته جمهوری خواه گفت، تلاش خواهد کرد رئیس جمهوری آمریکا را در خصوص بازنگری در تصمیمش برای خروج نظامی کامل ایالات متحده از سوریه متقاعد کند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، لیندسی گراهام، سناتور جمهوری خواه هشدار داد، خروج نیروهای آمریکایی از سوریه امنیت آمریکا را دچار آسیب می کند زیرا چنین اقدامی باعث می شود داعش امکان بازسازی و احیا پیدا کند.
او در ادامه این تصمیم را خیانت به مبارزان کرد تحت حمایت آمریکا که با بقایای داعش می جنگند، دانست.
گراهام همچنین مدعی شد که خروج نیروهای آمریکایی از سوریه، توانایی ایران برای تهدید اسرائیل را افزایش می دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 350 روز و 9 ساعت پیش
کاهش استقبال از خودروهای آلمانی

کاهش استقبال از خودروهای آلمانی آلمان سال های متمادی است که میزبان خودروسازان لوکسی است که ازنظر کیفیت و عملکرد خودروها پیشگام بوده اند. اما محصولات این شرکت ها ازجمله دایملر و بی ام و در کیفیت بلندمدت عملکرد ضعیفی از خود نشان داده اند. برای مثال شرکت خودروسازی تویوتا یا برند لوکس آن، لکسوس، همواره محصولاتی را تولید می کند که با گذشت چندین سال کیفیت خود را حفظ می کنند.
تاکنون شکایت های بی شماری از جانب خریداران خودروهای آلمانی نسبت به مشکلات مختلف خودروهایشان ازجمله نقص فنی در سیستم برقی آن مطرح شده است.بروز چنین مشکلاتی طی سال های اخیر موجب نگرانی خریداران خودروهای آلمانی شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 350 روز و 9 ساعت پیش
انتخابات ریاست جمهوری افغانستان 3 ماه عقب افتاد

انتخابات ریاست جمهوری افغانستان 3 ماه عقب افتاد به گزارش ایسنا، کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان اعلام کرد که این کمیسیون پس از مشورت با جناح های مختلف تصمیم گرفته است برگزاری انتخابات ریاست جمهوری را سه ماه به تأخیر اندازد.
به گزارش ایسنا، به نقل از طلوع نیوز، عبدالبدیع صیاد، رییس کمیسیون مستقل انتخابات افغاستان اعلام کرد، به دلیل مشکلاتی که در این نهاد وجود دارد، این نهاد قادر نیست انتخابات ریاست جمهوری را در 31 فروردین سال آینده برگزار کند.
او از تأمین نبودن امنیت، سردی هوا و تکمیل نبودن کارهای عملیاتی به عنوان چالش های برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در 31 فروردین یاد کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 350 روز و 9 ساعت پیش
رشد اقتصادی کانادا کاهش می یابد

رشد اقتصادی کانادا کاهش می یابد به دلیل افزایش نرخ بهره و کاهش بهای نفت، رشد اقتصادی کانادا در سال آینده کاهش خواهد یافت.
به گزارش ایسنا به نقل از سی بی سی، اقتصاد کانادا سال 2018 را با عملکردی فراتر از حد انتظار پشت سر گذاشت به گونه ای که نرخ بیکاری به پایین ترین سطح 40 سال اخیر رسید و رشد اقتصادی به سه درصد رسید. با این حال به نظر می رسد که سال آینده، سال سختی برای اقتصاد کانادا خواهد بود. دولت کانادا در گزارشی پیش بینی کرده است رشد اقتصادی سال 2019 کانادا به دو درصد کاهش یابد.
علاوه بر کاهش بهای نفت در بازارهای جهانی، ریزش اخیر در بازارهای مالی ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 350 روز و 9 ساعت پیش
2018 سال و پر فراز و نشیب برای ولادیمیر پوتین

2018 سال و پر فراز و نشیب برای ولادیمیر پوتین 2018 سال پر پیچ و خمی برای ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه بود. پوتین شاید برنده تصمیم ناگهانی آمریکا برای خروج از سوریه باشد اما رهبری روسیه با چالش های بزرگی در سوریه و دیگر مناطق روبه روست و حتی یک قدم هم در لغو تحریم های غربی که اقتصاد روسیه را ضعیف کرده، جلو نرفته است.
به گزارش تابناک، خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی درباره وضعیت روسیه در جهان آورده است: کمپین نظامی روسیه در سوریه هدف کرملین را در جهت حفظ حاکمیت بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه با هزینه نسبتا کم و اینکه مسکو را یک بازیگر مهم در خاورمیانه کند، محقق کرده است ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 350 روز و 10 ساعت پیش
تأکید عمار حکیم بر تثبیت نظام سیاسی در عراق

تأکید عمار حکیم بر تثبیت نظام سیاسی در عراق رهبر جریان حکمت ملی عراق بر تبدیل دو ائتلاف بزرگ این کشور به نهادهای تأثیرگذار سیاسی تأکید کرد.
به گزارش ایسنا، سیدعمار حکیم، رهبر جریان حکمت ملی عراق و رئیس ائتلاف اصلاح و سازندگی، در دیدار با هادی العامری، رئیس ائتلاف فتح، تازه ترین تحولات سیاسی عراق و پرونده تکمیل کابینه را بررسی کرد.
حکیم در این دیدار بر اهمیت حمایت از دولت کنونی برای اجرای برنامه خدماتی و توسعه ای آن و بر ضرورت اولویت بندی فعالیت ها در مرحله کنونی و اولویت دادن به خدمات و مبارزه با فساد و تأمین فرصت های شغلی و تقویت همبستگی اجتماعی تأکید کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 350 روز و 10 ساعت پیش
گفت وگوی رئیس جمهوری ترکیه با صدراعظم آلمان

گفت وگوی رئیس جمهوری ترکیه با صدراعظم آلمان رئیس جمهوری ترکیه و صدراعظم آلمان پیرامون مسائل دوجانبه و بین المللی به صورت تلفنی گفت وگو کردند.
به گزارش ایسنا، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه با آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان پیرامون روابط دو کشور، تحولات سوریه، مهاجرت های نامنظم در اروپا و مبارزه با تروریسم به صورت تلفنی تبادل نظر کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری ترکیه، طرفین همچنین بر تداوم تماس ها به منظور پیگیری نتایج نشست استانبول و وضعیت پس از خروج آمریکا از سوریه به توافق رسیدند. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 350 روز و 10 ساعت پیش
پیام تبریک محسن رضایی به آیت الله آملی لاریجانی

پیام تبریک محسن رضایی به آیت الله آملی لاریجانی در پی انتصاب آیت الله آملی لاریجانی به ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام، دکتر محسن رضایی پیام تبریکی صادر کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر محسن رضایی ، در پی انتصاب آیت الله آملی لاریجانی به ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام، دکتر محسن رضایی پیام تبریکی صادر کرد.
متن پیام به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
حضرت آیت الله جناب آقای حاج شیخ صادق آملی لاریجانی دامت برکاته
انتصاب جنابعالی از سوی مقام معظم رهبری به ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام و عضویت در شورای محترم نگهبان را که بیانگر شایستگی و توانایی های والای جنابعالی است صمیمانه تبریک عرض می کنم. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 350 روز و 10 ساعت پیش
قیمت نفت در سال 2019 افزایش می یابد

قیمت نفت در سال 2019 افزایش می یابد به گزارش فارس به نقل از راشاتودی؛ قیمت نفت از اوایل ماه اکتبر تاکنون حدود یک سوم کاهش یافته است و بانک های آمریکایی ارزیابی های مجددی را برای پیش بینی روند آتی قیمت نفت طی سال آینده انجام داده اند.
با توجه به نزدیک شدن به آغاز سال 2019 میلادی، بانک های بزرگ بین المللی اقدام به ارائه آخرین چشم اندازهای خود نسبت به روند آتی قیمت نفت کردند.
خبر خوب این است که بانک های بزرگ به وال استریت گفته اند که انتظار دارند طی سال آینده میلادی حتی کف قیمت نفت و حداقل آن بیشتر از قیمت کنونی 54 دلار برای نفت برنت و 45 دلار برای نفت آمریکا خواهد بود. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 350 روز و 10 ساعت پیش
فریب سیستم اثر انگشت با دست ساختگی!

فریب سیستم اثر انگشت با دست ساختگی! محققان آلمانی توانستند با استفاده از 2 هزار و 500 عکس دست، یک دست تقلبی از جنس موم سازند که میتوان از آن برای فریب سیستم های احراز هویت استفاده کرد.
به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت، امروزه "امنیت بیومتریک" یا "زیست سنجشی" برای احراز هویت، فراتر از "اثر انگشت" و "تشخیص چهره" رفته است.
متاسفانه هکرها راه تسلط بر این مسائل امنیتی را نیز دریافته اند.
"بیومتریک" به نوع خاصی از روش های امنیتی گفته می شود که در آن برای کنترل دسترسی و برقراری امنیت از ویژگی های قابل اندازه گیری بدن انسان یا هر موجود زندهٔ دیگر استفاده می شود ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 350 روز و 10 ساعت پیش
عوض شدن جای شاکی و متهم در پلیس یزد

عوض شدن جای شاکی و متهم در پلیس یزد رییس پلیس عوض شدن جای شاکی و متهم در پلیس فتا یزدفتا یزد با اشاره به کشف یک پرونده اخاذی از طریق انتشار عکس های خصوصی در این استان گفت: شهروندان درصورت مواجهه با هرگونه موارد خلاف قانون می توانند از طریق سایت پلیس فتا www.cyberpolice.ir موضوع را به این پلیس اطلاع دهند.
به گزارش ایسنا، سرهنگ مرتضی ابوطالبی با اشاره به اقدامات در دستور کار پلیس فتای یزد، اظهار کرد: خانمی ضمن مراجعه به این پلیس گفت با فردی در فضای مجازی ارتباط اینترنتی داشتم ولیکن اکنون او ضمن تهدید به انتشار عکس های خصوصی ام، سعی در تخریب وجهه اجتماعی من دارد . ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: حوادث انتشار : 350 روز و 10 ساعت پیش
روسیه متحد شدن دائم با اوپک را رد کرد

روسیه متحد شدن دائم با اوپک را رد کرد به گزارش فارس به نقل از راشاتودی، الکساندر نواک وزیر انرژی روسیه احتمال شکل گیری یک ساختار دائم بین اوپک و روسیه را در حوزه نفت را رد کرد.
اوایل سال جاری وی ایده ایجاد یک سازمان جدید بر مبنای ساختار اوپک که دیگر کشورهای تولید کننده نفت غیراوپکی نظیر روسیه در آن حضور خواهند داشت را ارائه کرد و گفت: این چارچوب برای بهبود عملکرد بازار از ابتدای سال 2019 فعالیت خود را آغاز می کند.
در آن زمان حتی کشورها می خواستند موقعیت سازمان مرکزی این تشکل جدید را تعیین کرده و از طرف دیگر به دنبال نامی برای آن بودند. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 350 روز و 10 ساعت پیش
فهرست ارقام گیاهی مجاز برای واردات ابلاغ شد

فهرست ارقام گیاهی مجاز برای واردات ابلاغ شد به گزارش میزان، وزارت صنعت،معدن و تجارت فهرست ارقام گیاهی مجاز (زراعی - سبزی - صیفی) مبنی بر واردات بدون نیاز به اخذ مجوز دفتر مقررات و استانداردهای بازرگانی را ابلاغ کرد. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 350 روز و 10 ساعت پیش
چگونه صدام حسین در جریان عملیات های کربلای 4 و 5 فریب خورد؟

چگونه صدام حسین در جریان عملیات های کربلای 4 و 5 فریب خورد؟ در جریان عملیات کربلای 4، فرمانده سپاه با اتخاذ یک سیاست اعلامی و نه اعمالی، محور اول عملیات را مستقل اعلام کرد تا سطح هوشیاری، اگاهی دشمن به شیوه عملیات ایران، بازسازی توان رزم عراق و مناطق تحت نظر قریب دهد. حتی سردار غلامپور فرمانده قرارگاه کربلا در زمان دفاع مقدس نیز این موضوع را تایید کرد که عملیات کربلای 4 مرحله اول عملیات کربلای 5 بود و هر دو یک عملیات بود و این اعلام استقلال عملیات برای فریب واحدهای رزمی و سطح هوشیاری دشمن بود؛ موضوعی که در روزهای اخیر با بدفهمی برخی همراه شده است.
به گزارش تابناک ؛ توییت محسن رضایی درباره عملیات کربلای 4 و عملیات کربلای 5 ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 350 روز و 10 ساعت پیش
روسیه 510میلیون دلار از کالاهای اوکراینی را تحریم کرد

روسیه 510میلیون دلار از کالاهای اوکراینی را تحریم کرد نخست وزیر روسیه حکم ممنوعیت واردات کالاهای اوکراینی به ارزش 510 میلیون دلار را به داخل روسیه امضاء کرد.
به گزارش خبرنگار ایبِنا به نقل از راشاتودی، دمیتری مدودوف نخست وزیر روسیه حکم ممنوعیت واردات بیش از 50 کالای اوکراینی به ارزش 510 میلیون دلار را به خاک روسیه امضاء کرد. این اقدام در پاسخ به اعمال تحریم اقتصادی محصولات روسی توسط دولت اوکراین اتخاذ شده است.
کالاهای تحریمی اوکراینی عمدتا شامل کالاهای صنعتی، کشاورزی، موادخام و مواد غذایی از قبیل ممنوعیت واردات گندم، روغن آفتابگردان، شیرینی جات، شکلات، نان، سبزیجات، میوه، خاویار، کنسرو ماهی تُن و نیز موتورهای ژنراتور، تراکتور ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 350 روز و 10 ساعت پیش
طهرانچی: با شجاعت عذرخواهی می کنیم

طهرانچی: با شجاعت عذرخواهی می کنیم رئیس دانشگاه آزاد با بیان اینکه با شجاعت اعلام می کنیم که عذر می خواهیم، گفت: باید تلاش خود را مضاعف کنیم و به زودی اقدامات لازم انجام می شود. پس از حادثه ابعاد دقیق حادثه بررسی شد و با هماهنگی دادستان و قوه قضائیه پیش رفتیم.
به گزارش فارس، محمد مهدی طهرانچی در بخش خبر شبکه یک گفت: در ابتدا لازم می دانم به بازماندگان این حادثه و خانواده بزرگ دانشگاه ازاد که در این مصیبت به عزا نشسته است، تسلیت عرض کنم. حادثه ابعاد مختلفی داشت که بخشی از ابعادش این عزیزان دانشجو بودند که به حق ما باید در بین آنها حضور می یافتیم امروز سه ساعت صحبت هایشان را شنیدم. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 350 روز و 11 ساعت پیش
قتل فجیع 4 عضو یک خانواده در میسوری آمریکا

قتل فجیع 4 عضو یک خانواده در میسوری آمریکا فارس نوشت: 4 عضو یک خانواده در ایالت میسوری آمریکا که دو نفر از آنها کودک بودند با شلیک گلوله به طرز فجیعی به قتل رسیدند.
به گزارش شبکه خبری سی بی اس، مادر بزرگ 61 ساله این خانواده، نوه های وی که 8 ساله و 10 ساله بودند و یک زن 39 ساله که هویت وی اعلام نشده قربانیان این تیراندازی بودند.
ماموران پلیس پس از آنکه در صحنه جرم حاضر شدند خودرویی را مشاهده کردند که با سرعت زیاد صحنه جرم را ترک کرد. پلیس اقدام به شلیک به سوی این خودرو که معتقد بود قاتل در آن بوده کرد. اندکی بعد مشخصات خودرویی مشابه خودرویی که از صحنه جرم فرار کرده بود به پلیس اعلام شد که تلاش داشت خودروی زنی دیگر را ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: حوادث انتشار : 350 روز و 11 ساعت پیش
اطلاعیه وزارت خارجه درمورد یک نقل قول از ظریف

اطلاعیه وزارت خارجه درمورد یک نقل قول از ظریف روابط عمومی وزارت امور خارجه در مورد انتساب یک نقل قول اشتباه به ظریف از سوی برخی از رسانه ها، اطلاعیه ای را منتشر کرد.
به گزارش ایسنا، در متن این اطلاعیه آمده است: به دنبال انتشار گفت وگوی وزیر محترم امور خارجه با روزنامه خراسان، متأسفانه به دلیل عدم دقت و توجه لازم در نقل پرسش و پاسخ ها، سخنی به اشتباه از وزیر امور خارجه بدین مضمون نقل شده که برجام را به معیشت مردم گره زدیم تا هر طور شده توافق امضا شود .
روابط عمومی وزارت امور به اطلاع می رساند به هیچ وجه چنین مضامین یا تصریحاتی در پاسخ های وزیر امور خارجه وجود ندارد و در اثر کم دقتی این روزنامه ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 350 روز و 12 ساعت پیش
نخست وزیر عراق: از سفر ترامپ باخبر بودیم

نخست وزیر عراق: از سفر ترامپ باخبر بودیم نخست وزیر عراق گفت که طرف آمریکایی، بغداد را در جریان سفر ترامپ به عراق قرار داده بود و ما هم شرط کرده بودیم که این سفر رسمی و در چارچوب زمانی مشخص باشد.
به گزارش فارس، عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق یکشنبه شب گفت واشنگتن به بغداد اطلاع داده بود که دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا، 26 ماه دسامبر جاری با نظامیان آمریکایی مستقر در عراق دیدار خواهد کرد.
وی افزود: طرف آمریکایی ما را در جریان سفر ترامپ به عراق قرار داده بود و ما هم شرط کرده بودیم که سفر ترامپ رسمی و در چارچوب جدول زمانی مشخص صورت گیرد. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 350 روز و 12 ساعت پیش
یارانه حذف شده برای همان استان خرج می شود

یارانه حذف شده برای همان استان خرج می شود رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: یک ریال از هر آنچه که از یارانه نقدی حذف می شود به تهران بازنمی گردد و برای همان استان خرج می شود؛ ضمن آنکه استان ها به افرادی که نیاز بیشتری دارند یارانه بیشتری پرداخت می کنند.
به گزارش خانه ملت، محمدباقر نوبخت افزود: در تقسیم بندی درآمد 407 هزار میلیارد تومانی دولت (از محل فروش نفت و اوراق و وصول مالیات) در لایحه بودجه 98، بزرگترین سهم در حد 110 هزار میلیارد تومان به امور رفاه اجتماعی اختصاص دارد که بیمه تکمیلی جانبازان نیز در این مقوله پیش بینی شده است.
ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 350 روز و 12 ساعت پیش
پرونده برادر معاون اول رئیس جمهور سنگین است

پرونده برادر معاون اول رئیس جمهور سنگین است در پرسش و پاسخ دانشجویی با معاون فرهنگی قوه قضائیه موضوعات مختلفی از جمله جرم سنگین برادر جهانگیری مطرح شد.
به گزارش فارس از یاسوج عصر امروز نشست پرسش و پاسخ به مناسبت نهم دی ماه در دانشگاه یاسوج با حضور حجت الاسلام هادی صادقی معاون فرهنگی قوه قضائیه برگزار شد.
در این نشست معاون قوه قضاییه با اشاره به این که ذاتا فردی دانشگاهی هستم اظهار کرد: خودم را میهمان قوه قضاییه می دانم چرا که از دانشگاه آمده ام و تعلق به دانشگاه دارم.
برخی واژه ها را برای برجام به کار نبریم
این مسؤول با بیان اینکه امروز در دانشگاه ها فراوان از شبهات شنیده می شود تصریح کرد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 350 روز و 12 ساعت پیش
دولت باید در ممنوعیت های وارداتی تجدیدنظر کند/ بازار، اطمینانی به کاهش قیمت ارز ندارد

دولت باید در ممنوعیت های وارداتی تجدیدنظر کند/ بازار، اطمینانی به کاهش قیمت ارز ندارد هنگامی که دلار به بالاترین حد خود در سال جاری رسید، بازار جهش های عجیب وغریبی را تجربه کرد، به گونه ای که قیمت برخی اقلام در بازار، حتی به ده برابر قیمت چند ماه پیش خود رسید. همچنین بسیاری از اقلام ضروری در بازار نایاب یا کمیاب شد و برخی کالا هم که ارز دولتی دریافت کرده بودند، حداقل 60 درصد افزایش قیمت را تجربه کردند.
با این حال، با ارزان شدن بهای ارز و کاهش آن از 18 هزار تومان به حدود 10 هزار تومان، هنوز اثری از کاهش قیمت ها در بازار نیست و همچنان قیمت برخی کالاها رو به افزایش است. بسیاری بر این باورند، در این شرایط برای کنترل بازار باید نظارت از سوی دولت بیشتر شود ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 350 روز و 13 ساعت پیش
دختر ایرانی، قهرمان شطرنج سریع و برق آسای 2018 جهان شد

دختر ایرانی، قهرمان شطرنج سریع و برق آسای 2018 جهان شد سارا خادم الشریعه در رقابت مجموع، نفر اول مسابقات سریع و برق آسای جهان شد تا در اخرین رقابت مهم ورزشی سال 2018، افتخاری بزرگ برای ورزش ایران به ارمغان بیاورد.
به گزارش تابناک ورزشی، در بخش زنان مسابقات شطرنج برق آسای جهان در شهر سن پترزبورگ روسیه، سارا خادم الشریعه موفق به کسب 13 امتیاز از 17 امتیاز ممکن شد و رده دوم رقابت های برق آسای جهان را از آن خود کرد. در این مسابقات، لاگنو از روسیه با 13.5 امتیاز قهرمان شد و تینجی لی از چین با 12.5 امتیاز در رده سوم قرار گرفت.
خادم الشریعه که بارها گفته شد با هزینه شخصی به رقابت ها اعزام می شود و فدراسیون از پرداخت هزینه سفرها شانه خالی می ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: ورزشی انتشار : 350 روز و 14 ساعت پیش
واکنش وزارت اطلاعات به پخش یک فیلم

واکنش وزارت اطلاعات به پخش یک فیلم یک مقام آگاه در وزارت اطلاعات در پی بازپخش فیلم قلاده های طلا از رسانه ملی اعلام کرد: متأسفانه امسال هم رسانه ملی علی رغم تذکراتی که در سال های قبل داده شده بود، این فیلم را پخش کرد.
این مقام آگاه به خبرنگار ایسنا گفت: پرداختن هنری به ماجرای فتنه سال 88 اقدام ارزشمندی است اما متاسفأنه بخش هایی از فیلم که مرتبط با وزارت اطلاعات است، سراسر دروغ پردازی و مشحون از تهمت های ناروا به مجموعه سربازان گمنام امام زمان (عج) می باشد.
وی اظهار کرد: البته از کارگردان فیلم که جزو پرسنل وزارت اطلاعات بوده و به هر دلیل از این وزارتخانه منفصل شده است، انتظار چنین تهمت پراکنی هایی نمی رفت. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: فرهنگی هنری انتشار : 350 روز و 15 ساعت پیش
طرز تهیه سس مامبو

طرز تهیه سس مامبو کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی کیفیت 480 کیفیت 284
مواد لازم:
170 گرم رب گوجه فرنگی
دو سوم پیمانه سس کچاپ
یک پیمانه آب آناناس
یک پیمانه سرکه سفید
یک عدد لیمو
دو سوم پیمانه شکر
یک چهارم پیمانه عسل
دو قاشق غذاخوری سس سویا
یک قاشق غذاخوری زنجبیل
یک قاشق چای خوری فلفل کاین ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: علمی و پزشکی انتشار : 350 روز و 15 ساعت پیش
دستگیری 2 کلاهبردار 12 میلیاردی در بجنورد

دستگیری 2 کلاهبردار 12 میلیاردی در بجنورد فرمانده انتظامی خراسان شمالی گفت: دو کلاهبردار حرفه ای با 12 میلیارد ریال کلاهبرداری در بجنورد دستگیر شدند.
به گزارش ایسنا و به نقل از پایگاه خبری پلیس استان، سردار علیرضا مظاهری با اعلام جزئیات این خبر گفت: در پی اعلام خبری مبنی بر اینکه افرادی با ترفند جعل امضاء و اسناد اقدام به کلاهبرداری از شهروندان کرده اند بلافاصله موضوع با جدیت در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان قرار گرفت.
وی با اشاره به اینکه کارآگاهان پلیس آگاهی با انجام اقدامات فنی و پلیسی و همچنین بررسی اظهارات شاکیان پرونده موفق به شناسایی محل اختفای این افراد شدند ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: حوادث انتشار : 350 روز و 15 ساعت پیش
خبرساز شدن دوباره دانشگاه علوم و تحقیقات

خبرساز شدن دوباره دانشگاه علوم و تحقیقات مدیر رسانه های دانشگاه آزاد اسلامی گفت: تصادف ماشین دکتر طهرانچی با دانشجویان را تکذیب می کنم و موضوعی مبنی بر تصادف عمدی خودروی ایشان با دانشجویان صحت ندارد.
به گزارش میزان صالح اسکندری رئیس سازمان رسانه های دانشگاه آزاد درباره فیلمی که در فضای مجازی در حال منتشر شدن است، گفت: فیلمی در فضای مجازی مبنی بر تصادف ماشین رئیس دانشگاه و دانشجویان در حال انتشار است و برخی از رسانه های ضدانقلابی مدعی شدند که ماشین دکتر طهرانچی با دانشجویان تصادف کرده است.
مدیر رسانه های دانشگاه آزاد با بیان اینکه این موضوع را قویاً تکذیب می کنیم ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 350 روز و 17 ساعت پیش
دلیل صف نشینی سهامداران برای کخاک / افزایش قابل توجه فروش و رشد نرخ محصولات

دلیل صف نشینی سهامداران برای کخاک / افزایش قابل توجه فروش و رشد نرخ محصولات این شرکت در پایان نیمه نخست امسال بیش از 43 میلیارد تومان از محل تولید انواع محصولات فرآوری شده صادراتی و درجه بندی خود درآمد داشته که در پایان آذر ماه این رقم به بیش از 74 میلیارد و 300 میلیون تومان افزایش یافته، بر این اساس این نماد مورد توجه بازار قرار گرفته است.
به گزارش خبرنگار بورس تابناک اقتصادی ، شرکت صنایع خاک چینی ایران که با سرمایه ثبت شده 37.5 میلیارد تومان در بازار دوم بورس قرار دارد، امروز مورد اقبال سهامداران قرار گرفت و یکی از برترین صفوف خرید بازار متعلق به این سهم بود.
ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 350 روز و 17 ساعت پیش
آخرین وضعیت مصدومان علوم و تحقیقات

آخرین وضعیت مصدومان علوم و تحقیقات معاون پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی آخرین آمار و وضعیت دانشجویان حادثه واژگونی اتوبوس در واحد علوم و تحقیقات را تشریح کرد.
به گزارش مهر، محسن نفر گفت: 6 نفر از مصدومان این حادثه در آی سی یو بیمارستان امام بستری هستند که وضعیت هوشیاری آنها خوب است که بعد از ثبات در وضعیت هوشیاری آنها برخی اعمال جراحی مربوط به شکستگی دست و یا پا بر روی آنها انجام خواهد شد.
وی افزود: در آی سی یوی بیمارستان حضرت رسول نیز 2 مصدوم این حادثه بستری هستند که وضعیت یکی از آنها نامساعد است.
معاون پزشکی دانشگاه آزاد تاکید کرد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: حوادث انتشار : 350 روز و 17 ساعت پیش
اولین میزبانی آزادی از بانوان فوتبال ایران

اولین میزبانی آزادی از بانوان فوتبال ایران دیدار دوستانه تیم ملی فوتبال بانوان ایران و روسیه در ورزشگاه آزادی برگزار می شود.
به گزارش ایسنا، تیم ملی فوتبال بانوان ایران که خود را برای حضور در مرحله دوم انتخابی المپیک 2020 توکیو آماده می کند در ورزشگاه آزادی در یک بازی دوستانه میزبان تیم ملی فوتبال بانوان روسیه خواهد بود.
این بازی در حالی برگزار می شود که تیم ملی بانوان ایران برای اولین بار بعد از انقلاب اسلامی قرار است در ورزشگاه آزادی بازی کنند.
در این دیدار که با پیگیری فدراسیون فوتبال و با همکاری وزارت ورزش و جوانان برگزار می شود، تنها بانوان می توانند با حضور در ورزشگاه تماشاگر بازی باشند. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: ورزشی انتشار : 350 روز و 19 ساعت پیش
آلیک، صدای ارامنه ایران

آلیک، صدای ارامنه ایران بی تردید ارمنیان در طول تاریخ، از پیشگام ترین و متجددترین قشرهای جامعه ایرانی بودند؛ از آوردن نخستین دستگاه چاپ و چاپخانه به وسیله ایشان گرفته تا پیشگامی دوران معاصر در زمینه های متعدد از جمله تئاتر، سینما و فتوگرافی و... در این میان ارامنه ایران در زمینه مطبوعات نیز از کوششگران پرسابقه این عرصه بودند و گواه آن روزنامه آلیک به عنوان قدیمی ترین روزنامه زنده کشور پس از روزنامه اطلاعات، بر تارک تاریخ مطبوعات سرزمین ایران می درخشد. شاید بسیاری، تابلو کوچه آلیک در خیابان نادری (خیابان جمهوری اسلامی امروز در تهران) را دیده باشند که روزگاری دفتر روزنامه در آن قرار داشت و اگرچه این ساختمان بعدها برای ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: فرهنگی هنری انتشار : 350 روز و 21 ساعت پیش
دستگیری هکر 18 ساله در تهران

دستگیری هکر 18 ساله در تهران فرمانده انتظامی شهرستان ساوجبلاغ گفت: هکر 18 ساله ساکن تهران توسط پلیس فتا استان البرز شناسایی و دستگیر شد.
مهدی فضلی علیشاه امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در البرز از دستگیری هکر 18ساله خبر داد و اظهار داشت: چندی پیش یک شهروند به پلیس فتای شهرستان ساوجبلاغ مراجعه می کند و از برداشت وجه سه میلیون تومانی از حسابش خبر می دهد و اعلام شکایت می کند.
وی با بیان اینکه طبق گفته مراجعه کننده این برداشت پول طی سه مرحله اتفاق افتاده است، افزود: بررسی این پرونده توسط کارآگاهان مجرب و کاربلد پلیس در دستور کار قرار گرفت. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: حوادث انتشار : 350 روز و 21 ساعت پیش
کارمندان خاطی صدا و سیمای کیش برکنار شدند

کارمندان خاطی صدا و سیمای کیش برکنار شدند مدیر صدا و سیمای مرکز کیش، از برکناری و توبیخ چند کارمندان این مرکز به دلیل اهمال و پخش تصاویر ممنوع در یک فیلم سینمایی خبر داد.
به گزارش خبرگزاری فارس از جزیره کیش، در یکی از شب های گذشته فیلمی سینمایی از شبکه کیش پخش شد که متأسفانه در بخشی از آن، صحنه های مبتذل این فیلم حذف نشده بود.
انتشار این فیلم اعتراض هایی را در فضای مجازی و حقیقی از سوی شهروندان جزیره کیش در پی داشت. در این رابطه از صدا و سیمای کیش خبر می رسد که کارمندان خاطی برکنار و توبیخ شده اند.
بدین منظور مدیرکل صدا و سیمای مرکز کیش با عذرخواهی از عموم شهروندان و مردم شریف و ولایی ایران اسلامی و به ویژه جزیره ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: فرهنگی هنری انتشار : 350 روز و 22 ساعت پیش
سردار سلامی: تاکنون در 5 یوم الله آمریکا را شکست داده ایم/ حضور پرشور مردم در میدان امام حسین(ع)

سردار سلامی: تاکنون در 5 یوم الله آمریکا را شکست داده ایم/ حضور پرشور مردم در میدان امام حسین(ع) مراسم گرامیداشت یوم الله 9 دی در تهران همزمان در سراسر کشور آغاز شد. این مراسم در تهران و با حضور گسترده مردم در میدان امام حسین (ع) در حال برگزاری است و قرار است سردار حسین سلامی ، جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آن سخنرانی کند. از لحظات اولیه شروع این مراسم، رفته رفته بر حضور مردم افزوده و جمعیت گسترده تر می شود.
به گزارش تابناک ؛ اجرای برنامه همخوانی، اجرای سرود، مداحی اهل بیت عصمت و طهارت(ع) توسط حاج صادق آهنگران و سخنرانی سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از جمله برنامه های مراسم بزرگداشت حماسه 9 دی سال 88 در تهران است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 350 روز و 22 ساعت پیش
درخواست فتاح از دولت برای سبدکالا مددجویان

درخواست فتاح از دولت برای سبدکالا مددجویان رئیس کمیته امداد با بیان اینکه به رغم وجود مشکلات اقتصادی در 9 ماهه گذشته میزان کمک مردم به کمیته امداد 35 درصد افزایش داشته است، گفت: از دولت خواسته ایم در این سه ماهه آخر سال دو بار سبد کالا را بین افراد تحت پوشش این نهاد توزیع کند که رئیس جمهور در این خصوص دستور لازم را داده اند.
به گزارش فارس، سید پرویز فتاح، رئیس کمیته امداد با اشاره به اقدامات این نهاد در جهت محرومیت زدایی، گفت: سال گذشته برای رفع فقر مطلق تلاش شدکه در این خصوص تبصره 14 را با همکاری دولت و مجلس تعیین کردیم و اکنون 7 هزار میلیارد تومان در این تبصره موجود است و ظرف یک و نیم سال گذشته این مقدار ایجاد شده و برای کاهش ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 351 روز و 0 ساعت پیش
سوریه؛ جبهه جدید نبرد بین ایران و عربستان و آثار آن بر اروپا

سوریه؛ جبهه جدید نبرد بین ایران و عربستان و آثار آن بر اروپا خاورمیانه هرگز منطقه ثبات دائم نبوده است. از زمان تهاجم ایالات متحده به عراق و فجایع ناشی از آن، زمینه های بی قانونی یا فقدان حکمرانی در این منطقه وجود داشته. متأسفانه همه ما پیامدهای چشمگیر این وضعیت را نه تنها برای منطقه و مردمش بلکه برای کل جهان میدانیم. به نظر می رسد هیچ کس به رئیس جمهور ترامپ توضیح نداده است ... سیاست بین المللی از موازنه های مشروط ساخته شده و آمریکا نقش مهمی در حفظ آن ها دارد.
به گزارش تابناک ناتالی گوله سیاستمدار فرانسوی و عضو امور خارجی و دفاعی سنای فرانسه در مطلبی در یورو نیوز با اشاره به موضوع فوق نوشته است: ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 351 روز و 0 ساعت پیش
هشدار آمریکا به عربستان و امارات/ نامه رئیس جمهور عراق به بشار اسد/ رایزنی تونس و الجزائر درباره دعوت از بشار اسد به اجلاس آتی سران عرب/ نشست مقامات روسیه و ترکیه درباره سوریه در مسکو

هشدار آمریکا به عربستان و امارات/ نامه رئیس جمهور عراق به بشار اسد/ رایزنی تونس و الجزائر درباره دعوت از بشار اسد به اجلاس آتی سران عرب/ نشست مقامات روسیه و ترکیه درباره سوریه در مسکو هشدار آمریکا به عربستان و امارات، رایزنی تونس و الجزائر درباره دعوت از بشار اسد به اجلاس آتی سران عرب، توافق عراق و اردن درباره ایجاد منطقه صنعتی مشترک و نشست مقامات روسیه و ترکیه درباره سوریه در مسکو از جمله مهم ترین خبرها و رویدادهای مرتبط با خاورمیانه در 24 ساعت گذشته بوده اند. در این میان، باید به نامه رئیس جمهور عراق به بشار اسد نیز اشاره کرد.
به گزارش تابناک، فالح الفیاض مشاور امنیت ملی عراق، پیام عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق را تقدیم بشار اسد رئیس جمهوری سوریه کرد.
بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی سوریه(سانا) ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 351 روز و 1 ساعت پیش
زلزله در تهران دور از انتظار نیست

زلزله در تهران دور از انتظار نیست رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران تاکید کرد که احتمال وقوع زلزله های بزرگ در تهران از قبل وجود داشته است و خواهد داشت؛ اما رفتار غلطی که ریشه در وحشت کاذب مردم از زلزله و عدم اطمینان آنها به سازه هایشان دارد، کاملا قابل اصلاح است.
به گزارش ایسنا، احمد صادقی با اشاره به احتمال وقوع زلزله در تهران اظهار کرد: شهر تهران در مقایسه با دیگر شهرها از حساسیت ویژه ای برخوردار است و دلیل آن سکونت چندین میلیون نفر از جمعیت کشور ، تراکم بالای جمعیت و نیز تمرکز بسیاری از زیر ساخت ها در این شهر و یا اطراف آن است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 351 روز و 2 ساعت پیش
فیلتر دوده قطعه لوکس نیست

فیلتر دوده قطعه لوکس نیست به دنبال اظهار نظر شورای شهر تهران در مورد عدم کارایی فیلتر دوده برای کاهش آلودگی خودروهای دیزلی، یک عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی گفت: تشکیک در مورد اثرگذاری فیلتر دوده مشابه این است که بگوییم قانون اول و دوم نیوتن صادق است یا نه؟
به گزارش ایسنا، شورای شهر تهران هفته گذشته ردیف بودجه خرید فیلتر دوده برای اتوبوس ها را از بودجه 3000 میلیارد تومانی توسعه حمل و نقل حذف کرد. در این جلسه محمد علیخانی - رئیس کمیسیون حمل و نقل شورا - در مورد دلیل حذف بودجه فیلتر دوده گفته بود: فیلتر دوده کارایی لازم را ندارد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اجتماعی انتشار : 351 روز و 2 ساعت پیش
دستگیری آشنای خانوادگی در پوشش جن!

دستگیری آشنای خانوادگی در پوشش جن! فردی که در پوشش جن برای خانواده ای رعب و وحشت ایجاد می کرد در اصفهان دستگیر شد.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفت: در پی گزارش یکی از شهروندان از ورود شخصی با پوشش جن به منزلش و جابجایی وسایل خانه موجب وحشت اعضای خانواده شده است.
سرهنگ جهانگیر کریمی افزود: ماموران پلیس آگاهی پس از تحقیقات تخصصی متوجه شدند فردی میانسال با پوشش چادر زنانه وارد منزل آنها می شود که بلافاصله وی را شناسایی و دستگیر کردند.
وی، این فرد را از آشنایان شاکی اعلام کرد و گفت: متهم در بازجویی انگیزه خود را حسادت و برهم زدن آرامش اعضای این خانواده اعلام کرده است ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: حوادث انتشار : 351 روز و 2 ساعت پیش
افشاگری صدرالساداتی درباره فرزند یک مدعی ولایی

افشاگری صدرالساداتی درباره فرزند یک مدعی ولایی به گزارش آخرین خبر، سید مهدی صدرالساداتی با انتشار این عکس در صفحه اش نوشت:
بعضی ها ایراد میگیرند که این آقا ولایی است و منصوب رهبری هست ، پس تا جایی که میشود انتقاد نکنید ..
عزیزان فاین تذهبون؟ با همین تفکر است که فردی توانسته سالیان سال بر کسی فرهنگ کشور بنشیند!
همسرش در دانشگاه ایشان درس اخلاق میگوید ... دختر و دامادش به دانشگاه ایشان انتقالی گرفتند و با سن زیر سی سال کرسی تدریس گرفتند... بورسیه ای گرفتند که دیوان گزارش داده است خلاف قوانین بوده و بعد رفتند آمریکا تبعه شوند .. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 351 روز و 2 ساعت پیش
فیلترینگ تلگرام به نفع پیام رسان های ایرانی نبود

فیلترینگ تلگرام به نفع پیام رسان های ایرانی نبود یکی از مدیران پیام رسان های داخلی با بیان این که فیلترینگ تلگرام به نفع پیام رسان های ایرانی نبود، معتقد است که برخی از این پیام رسان ها توانستند با اختلال حداقلی در روزهای بعد از فیلترینگ، بالا مانده و سرویس ارائه کنند و این بهترین دفاع از ظرفیت فنی تیم های ایرانی و بهترین پاسخ برای هجمه ها بود.
به گزارش ایسنا، مرتضی رحیمی درباره ی این که یک پیام رسان باید چه ویژگی هایی داشته باشد که مردم به استفاد از آن ترغیب شوند، گفت: هر اپلیکیشنی باید مخاطبانش را بشناسد و با توجه به انتظار آن ها، یک ارزش ایجاد کند که توسط آن ها مورد استفاده قرار بگیرد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 351 روز و 3 ساعت پیش
بوفه واحد علوم و تحقیقات بزودی راه اندازی می شود

بوفه واحد علوم و تحقیقات بزودی راه اندازی می شود سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد گفت: به زودی بوفه واحد علوم و تحقیقات در شرایط مطلوب و قابل قبول راه اندازی خواهد شد.
به گزارش فارس، یکی از مطالبات دانشجویان واحد علوم و تحقیقات تعطیلی 6 ماهه بوفه دانشگاه است که در این زمینه مجید مشکینی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد، گفت: بزودی بوفه دانشگاه در شرایط مطلوب و قابل قبول راه اندازی خواهد شد و دانشجویان دیگر نگران نباشند به طوری که تمام مطالبات دانشجویان به نوبت پیگیری می شود.
عضو کمیته بررسی سانحه واژگونی اتوبوس واحد علوم و تحقیقات افزود ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اجتماعی انتشار : 351 روز و 3 ساعت پیش
آلمان و دانمارک با تونل 7 میلیاردی به هم می رسند

آلمان و دانمارک با تونل 7 میلیاردی به هم می رسند مقام های آلمانی وعده دادند که با احداث یک تونل در زیر آب، این کشور و دانمارک به هم متصل می شوند.
به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری اسپونیک، طول این تونل به 19 کیلومتر می رسد که بیشتر آن در قلمرو دانمارک قرار خواهد داشت و ساخت آن بودجه ای معادل 7 میلیارد دلار دربرخواهد داشت. پس از بهره برداری از این تونل، سفر از آلمان به دانمارک با قطار هفت دقیقه و با خودرو 15 دقیقه طول خواهد کشید. مجوز ساخت این تونل از سوی وزارت حمل و نقل ایالت 'شلسویگ – هولشتاین' صادر شده است.
مدیر شرکت دانمارکی طرف قرارداد ساخت این تونل اعلام کرد که تصمیم احداث این تونل در پی گفت و گوهای طولانی بین دانمارک و ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 351 روز و 3 ساعت پیش
کشته شدن 40 شبه نظامی در عملیات نظامیان مصر

کشته شدن 40 شبه نظامی در عملیات نظامیان مصر در سه عملیات ضدتروریستی نیروهای امنیتی مصر که یک روز پس از حمله تروریستی به اتوبوس گردشگران انجام گرفت، دست کم 40 شبه نظامی کشته شدند.
به گزارش مهر به نقل از راشاتودی، نیروهای امنیتی مصر طی روزهای منتهی به تعطیلات پایان سال میلادی، چندین عملیات تروریستی را در سراسر این کشور خنثی کردند.
وزارت کشور مصر با اعلام این مطلب از طراحی چندین عملیات تروریستی توسط گروه های شبه نظامی علیه اهداف توریستی در این کشور خبر داد.
بر این اساس نیروهای امنیتی مصر در سه عملیات ضدتروریستی دست کم 40 شبه نظامی را کشته و شماری از آنها را دستگیر کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 351 روز و 3 ساعت پیش
ردپای القاعده در معمای پهپادهای فرودگاه لندن

ردپای القاعده در معمای پهپادهای فرودگاه لندن یک هفته پس از بحران فلج کننده فرودگاه گاتویک لندن که در اثر آن صدها پرواز لغو و ده ها هزار مسافر سرگردان شدند یک مقام پلیس انگلیس می گوید که هنوز سرنخی درباره این پرونده پیدا نشده است و گمانه زنی ها درباره دخالت عوامل القاعده بالاگرفته است.
به گزارش ایرنا، مأموران پلیس تاکنون 26 منطقه را در نزدیکی فرودگاه گاتویک جست وجو کرده اما تاکنون هیچ اثری در رابطه با این حادثه پیدا نکرده اند. پلیس هفته پیش دو نفر را به ظن دست داشتن در این پرونده دستگیر کرد و مدعی شد که دو پهپاد را در حوالی فرودگاه کشف کرده است ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 351 روز و 3 ساعت پیش
ادامه محاصره مردم یمن جنایت است

ادامه محاصره مردم یمن جنایت است رئیس کمیته عالی انقلاب یمن ادامه محاصره مردم یمن به ویژه در سایه حضور سازمان ملل متحد در بندر الحدیده را جنایت برشمرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المنار، رئیس کمیته عالی انقلاب یمن ادامه محاصره مردم یمن به ویژه در سایه حضور سازمان ملل متحد در بندر الحدیده را جنایت برشمرد.
محمد علی الحوثی گفت: تحویل بندر الحدیده به نیروهای گارد ساحلی در حضور تیم سازمان ملل مهم ترین اقدامی است که بهانه را از کشورهای متجاوز برای مانع تراشی در قبال توافق صلح می گیرد.
وی افزود: اجرای توافق در بندر الحدیده دستاوردی است که بیانگر اعتبار و انسجام میان رهبران سیاسی و نظامی است که تاکنون لحظه ای ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 351 روز و 3 ساعت پیش
از امضای موافقتنامه آمریکا و انگلیس برای نفت شمال ایران تا صدور مجوز مشروط برای واردات خودرو

از امضای موافقتنامه آمریکا و انگلیس برای نفت شمال ایران تا صدور مجوز مشروط برای واردات خودرو به گزارش تابناک اقتصادی ، تاریخ اقتصاد ایران و جهان آینه ای است تمام نما از رویدادهای اقتصادی که در گذشته رخ داده است و بیانگر ریشه های تاریخی بسیاری از واقعیت های امروز ایران و جهان است. موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی نهمین روز دی ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
9 دی 1300 ، وزارت خارجه امریکا و سفارت انگلیس در واشنگتن موافقتنامه ای را امضا کردند که در آن تأکید شده بود "هرگاه برای هر یک از دو دولت لازم شد اقدامی درباره امتیاز نفت شمال ایران انجام دهند ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 351 روز و 3 ساعت پیش
موارد توقیف و انتقال وسایل نقلیه بر اساس قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی

موارد توقیف و انتقال وسایل نقلیه بر اساس قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی تخلفات راهنمایی و رانندگی از رایج ترین تخلفاتی هستند که در جامعه ی ایرانی واقع می شود. رایج بودن این تخلفات با احتمال ایجاد خطرات جانی شدید همراه است. از این رو قانون گذار سعی نموده که با روش های مختلفی با این تخلفات برخورد کند. توقیف و انتقال وسیله نقلیه از مهم ترین این روش ها می باشد.
به گزارش تابناک تخلفات راهنمایی و رانندگی درجات مختلفی دارد و به همین جهت، واکنش پلیس در برابر این تخلفات همیشه یکسان نیست. برای برخی از تخلفات فقط جریمه تعیین می شود اما تخلفاتی هم هست که علاوه بر جریمه، به توقیف وسیله نقلیه نیز منجر می گردد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 351 روز و 3 ساعت پیش
جزئیات نامه آیت الله سیستانی به پادشاه سابق عربستان

جزئیات نامه آیت الله سیستانی به پادشاه سابق عربستان رئیس جمهور سابق عراق محتوای پیامی که مرجع عالی دینی این کشور به پادشاه عربستان فرستاده بود، اعلام کرد.
به گزارش تابناک، به نقل از اسپوتنیک، فواد معصوم، رئیس جمهور سابق عراق در گفتگویی تلویزیونی در برنامه ای در شبکه الفرات عراق گفت که قبل از سفرش به عربستان در سال 2014، با آیت الله العظمی سید علی سیستانی، مرجع عالی دینی دیدار کرد.
فواد معصوم تصریح کرد که در این دیدار، پیامی را از مرجعیت عالی دینی برای رهبری عربستان تحویل گرفت که در آن، مرجعیت عالی دینی "مقامات عربستان را به در نظر داشتن شرایط کشور و شرایط شخصی عراق" فراخوانده بود. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 351 روز و 7 ساعت پیش
روسیه: درخواست ماکرون و مرکل برای آزادی ملوانان اوکراینی غیرقابل قبول است

روسیه: درخواست ماکرون و مرکل برای آزادی ملوانان اوکراینی غیرقابل قبول است وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه ای اعلام کرد: تقاضاهای مطرح شده از سوی آنگلا مرکل و امانوئل ماکرون برای آزادی ملوانان اوکراینی بازداشت شده توسط روسیه غیرقابل قبول است.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه ای امروز (شنبه) اعلام کرد: تقاضاهای آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان و امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه در زمینه آزادی ملوانان اوکراینی بازداشت شده توسط روسیه طی مناقشه چند هفته پیش در تنگه کرچ امری غیرقابل قبول است.
ماکرون و مرکل روز جمعه خواهان آن شدند که روسیه ملوانان اوکراینی را که ماه گذشته میلادی در مناقشه تنگه کرچ بازداشت شده بودند ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 351 روز و 7 ساعت پیش
آمریکا اولین انبار نظامی خود در سوریه را تخلیه کرد

آمریکا اولین انبار نظامی خود در سوریه را تخلیه کرد ایالات متحده یکی از انبارهای نظامی خود در شمال شرق سوریه را تخلیه کرد.
به گزارش ایسنا، به نقل از آناتولی، برای نخستین بار از زمانی که واشنگتن از تصمیم خود برای خارج کردن نیروهایش از سوریه خبر داده است، ایالات متحده یکی از انبارهای نظامی خود در شمال شرق سوریه را تخلیه کرد.
منابع سوری آگاه در استان حسکه در مصاحبه با آناتولی گفتند، ایالات متحده یکی از انبارهای خود در شهر المالکیه در حومه شمال شرقی حسکه را تخلیه کرد که در این انبار، چندین مخزن سلاح وجود داشت و در آن حدود 50 سرباز آمریکایی فعالیت می کردند. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 351 روز و 7 ساعت پیش
کشورهای عربی آماده بازگشت سوریه به اتحادیه عرب هستند

کشورهای عربی آماده بازگشت سوریه به اتحادیه عرب هستند سفیر سابق انگلیس در دمشق اعلام کرد که تمامی کشورهای عربی به جز یک کشور آماده بازگشت سوریه به اتحادیه عرب هستند.
به گزارش تابناک، پیتر فورد، سفیر سابق انگلیس در دمشق در مصاحبه با نووستی روسیه در پاسخ به سوالی درمورد امکان عضویت مجدد سوریه در اتحادیه عرب گفت: من بر این باور هستم که تمامی کشورهای عربی در حال حاضر آماده پذیرش بازگشت سوریه هستند؛ به استثنای قطر که از گروه اخوان المسلمین طی سال ها حمایت کرد و اقدامات تحریک آمیز علیه دولت سوریه را راهبری نمود.
وی درخصوص موضع عربستان نسبت به این موضوع نیز عنوان داشت ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 351 روز و 7 ساعت پیش
رئیس جمهور موریتانی 10 ژانویه به سوریه می رود

رئیس جمهور موریتانی 10 ژانویه به سوریه می رود یک منبع اعلام کرد که رئیس جمهور موریتانی در دهم ژانویه آتی سفری به سوریه خواهد داشت.
به گزارش ایسنا، این منبع در مصاحبه با اسپوتنیک اعلام کرد، رویکردی مبنی بر این امر وجود داشت که محمد ولد عبدالعزیز، رئیس جمهور موریتانی، اولین رئیس جمهور عربی باشد که قبل از سفر عمر البشیر، رئیس جمهور سودان به سوریه می رود، اما سفر به این کشور تا بعد از پایان تعطیلات رئیس جمهور موریتانی در صحرای تیرس در شمال موریتانی به تعویق افتاد.
پیشتر روزنامه الجواهر موریتانی به نقل از منابع آگاه گزارش داد که رئیس جمهور این کشور برای دیدار با بشار اسد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 351 روز و 7 ساعت پیش
مرگ دردناک کودک 2 ساله یمنی در آمریکا

مرگ دردناک کودک 2 ساله یمنی در آمریکا شورای روابط اسلامی آمریکا اعلام کرد، یک پسربچه مبتلا به یک بیماری لاعلاج مغزی در ایالات متحده که مادرش یمنی بود و به همین دلیل برای گرفتن ویزا و دیدار پسرش ماه ها تلاش کرد، جان باخته است.
به گزارش ایسنا، عبدالله حسن، دو ساله با یک بیماری مغزی متولد شده بود. مادرش، شیما سویله، که در حال حاضر در مصر زندگی می کند، از دیدار با پسرش براساس فرمان ممنوعیت سفر دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، برای افرادی از کشورهای عمدتا مسلمان نشین از دیدار با پسرش ممنوع شده بود.
او سرانجام قبل از مرگ پسرش اجازه ورود به خاک ایالات متحده آمریکا را دریافت کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 351 روز و 7 ساعت پیش
حماس خواهان محاکمه سران تل آویو در دیوان بین المللی کیفری

حماس خواهان محاکمه سران تل آویو در دیوان بین المللی کیفری جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) امروز (شنبه) بار دیگر از مجامع بین المللی خواست تا سران تل آویو را در دیوان بین المللی کیفری محاکمه کنند.
به گزارش ایسنا، عبداللطیف القانوع، سخنگوی حماس به مناسبت دهمین سالروز نبرد فرقان بر مخالفت قاطع این جنبش با تمامی شیوه های عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی و سران این رژیم که دست هایشان به خون ملت فلسطین آغشته است، تأکید کرد.
وی یادآورشد که نبرد فرقان در دهمین سالروز خود تصویرگر پایداری سلحشورانه ملت فلسطین و اراده پولادین این ملت است. نیروهای مقاومت در جریان این نبرد پیروزی بی سابقه ای را در مقابل زرادخانه نظامی رژیم صهیونیستی رقم زدند. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 351 روز و 7 ساعت پیش
بانک مرکزی تورم آذر ماه را سانسور کرد؟!/قبل از قیمت سوخت، دستمزد ها برمبنای قیمت جهانی محاسبه شود/آن ها به مرگ ما عادت کرده اند

بانک مرکزی تورم آذر ماه را سانسور کرد؟!/قبل از قیمت سوخت، دستمزد ها برمبنای قیمت جهانی محاسبه شود/آن ها به مرگ ما عادت کرده اند درباره تقلب چه دلیلی اقامه شد؟!، اسرار کربلای 4 ، تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه آزاد، چشم انداز بازار جهانی نفت در سال 2019، بازگشت دلار به کانال 10 هزار تومان، زیربنای یک جامعه احساس رضایت مردم به روایت سید حسن خمینی، سه درس برای سه گروه از اعتراضات دی ماه 96، فغان از بی کفایتی، معامله با طالبان یا فرار تاریخی، اقدامات وزیر آموزش و پرورش برای مقابله با بحران ناشران کمک آموزشی و خروج مشاوران نظامی ایران از عراق از مواردی است که موضوع گزارش های خبری و تحلیلی روزنامه های امروز شده اند.
به گزارش تابناک روزنامه های امروز یکشنبه نهم دی ماه در حالی چاپ و منتشر شدند که بحث ها و اظهارات درباره ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 351 روز و 8 ساعت پیش
فتاوای آیت الله العظمی گلپایگانی (قدس سره) در مورد فسخ نکاح

فتاوای آیت الله العظمی گلپایگانی (قدس سره) در مورد فسخ نکاح فتاوای آیت الله العظمی گلپایگانی (قدس سره)
فسخ عقد نکاح
سؤال 555 - هر گاه مردی زنی را به شرط بکارت ازدواج نماید و زن ثیبه در آید در این صورت از مهر چیزی کم میشود یا نه و نیز عقد فسخ میگردد یا خیر
جواب: در فرض سؤال که شرط بکارت نموده اگر معلوم شود که قبل از عقد باکره نبوده شوهر اختیار دارد عقد را فسخ کند و با فسخ عقد اگر دخول نکرده زن چیزی بابت مهر حق ندارد و اگر دخول نموده باید مهر المسمی را به زن بدهد و در صورت عدم فسخ حق دارد به نسبت تفاوت مهر ثیبه بودن و باکره بودن چنین زنی از مهر المسمی کسر نماید ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: مذهبی انتشار : 351 روز و 9 ساعت پیش
فتاوای آیت الله العظمی گلپایگانی (قدس سره) در مورد نفقات

فتاوای آیت الله العظمی گلپایگانی (قدس سره) در مورد نفقات فتاوای آیت الله العظمی گلپایگانی (قدس سره)
نفقات
سؤال504 - شخصی با زنی که هیجده سال داشته ازدواج نموده و مدت شش سال هم هست که از ازدواج آنها میگذرد و آن زن فاقد ایام عادت زنانگی است و پستان زنانگی هم ندارد و به دکتر متخصص هم مراجعه نموده دکتر گفته که این زن دارای اولاد نخواهد شد و عقیم میباشد حالیه زوج برای خاطر اولاد قصد دارد زوجه را طلاق بدهد و ازدواج مجدد نماید مستدعی است بیان فرمائید که آیا به چنین زنی مهریه و نفقه ایام عده میرسد یا خیر
جواب: در صورتی که مشار الیها زن باشد عقد او صحیح بوده و طلاق هم صحیح است و اگر طلاق رجعی باشد فرقی بین زن اولاد دار و عقیم نیست و نفقه ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: مذهبی انتشار : 351 روز و 9 ساعت پیش
فتاوای آیت الله العظمی گلپایگانی (قدس سره) در مورد اطاعت از شوهر و نشوز

فتاوای آیت الله العظمی گلپایگانی (قدس سره) در مورد اطاعت از شوهر و نشوز فتاوای آیت الله العظمی گلپایگانی (قدس سره)
اطاعت از شوهر و نشوز
سؤال525 - مردی کارمند با زن کارمندی ازدواج میکند پس از ازدواج شوهر رضایت به ادامه کارمندی همسرش نمیدهد با توجه به این که زن در زمان ازدواج کارمند بوده آیا شوهر حقی دارد یا نه
جواب: در فرض سؤال چنانچه زوج میدانسته که زوجه اجیر است و با این حال اقدام به ازدواج نموده حق ممانعت از ادامه کار ندارد
سؤال526 - آیا محل سکونت فقط با انتخاب شوهر تعیین میگردد یا این که زن میتواند از قبول سکونت در محل مورد نظر شوهر اعم از شهر یا روستا و محل خودداری نماید ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: مذهبی انتشار : 351 روز و 9 ساعت پیش
فتاوای آیت الله العظمی گلپایگانی (قدس سره) در مورد عیوب زوجین

فتاوای آیت الله العظمی گلپایگانی (قدس سره) در مورد عیوب زوجین فتاوای آیت الله العظمی گلپایگانی (قدس سره)
عیوب زوجین
سؤال541 - اینجانب با دختری ازدواج نمودم که دارای عیوبی است به شرح زیر 1 - کری گوش 2 - مفهوم نبودن حرفهایش یعنی صحیح صحبت نمیکند 3 - کوتاه بودن انگشتان شست دو پا 4 - مو داشتن نوک پستان و بدون هیچ محتوی در پستان که پستانها شبیه به دو کیسه خالی است و دو عیب دیگر نیز، بلا فاصله اعتراض نمودم ولی تاکنون نتیجه ای نگرفتم در ذیل همین سؤال مرقوم فرمائید چه حقوقی به نامبرده تعلق میگیرد در صورتی که کوچکترین اشاره ای در مورد عیوب بالا نشده وبمن در ابتداء ازدواج چیزی نگفتند تقریبا کلاهی سرم گذاشتند ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: مذهبی انتشار : 351 روز و 9 ساعت پیش
مراقب فالوئریاب، لایک بگیر و آنفالویاب باشید!

مراقب فالوئریاب، لایک بگیر و آنفالویاب باشید! برنامه های زیادی با نام های فالوئریاب ، لایک بگیر ، آنفالویاب و عناوین مشابه برای ارائه خدمات جانبی به کاربران اینستاگرامی در مارکت های داخلی منتشر شده است که شاید در ظاهر هدفشان عمدتا گرفتن فالوئر و لایک و... است، اما اصل ماجرا چیزی دیگری است.
به گزارش ایسنا، یکی از شبکه های اجتماعی محبوب در ایران اینستاگرام است و برنامه های زیادی با نام های فالوئریاب ، لایک بگیر ، آنفالویاب و عناوین مشابه برای ارائه خدمات جانبی به کاربران اینستاگرامی در مارکت های داخلی منتشر شده است. همانطور که نام برنامه ها نشان می دهد، هدف برنامه ها عمدتا گرفتن فالوئر و لایک و... برای کاربران اینستاگرام است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 351 روز و 9 ساعت پیش
کاهش 20درصدی قیمت نفت خام در پایان سال 2018

کاهش 20درصدی قیمت نفت خام در پایان سال 2018 قیمت نفت در پایان هفته ای که شاهد نوسانات بازار در آستانه سال جدید میلادی بوده، ثابت ماند و با افزایش بازار سهام آمریکا تقویت شد اما این بازار همچنان تحت فشار نگرانی ها از افزایش عرضه جهانی نفت خام است.
به گزارش ایلنا به نقل از العربیه، قراردادهای نفت خام برنت دریای شمال با چهار سنت افزایش، به هر بشکه 52 دلار و 20 سنت رسید.
قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمیدیت برای تحویل در قراردادهای پیش رو با 72 سنت افزایش به هر بشکه 45 دلار و 33 سنت رسید.
هر دو نفت خام مذکور، برنت با سه درصد و نفت خام آمریکا با چهار درصد کاهش، سومین سقوط هفتگی خود را تجربه کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 351 روز و 9 ساعت پیش
خط ونشان پنج گله لیورپول با تحقیر آرسنال

خط ونشان پنج گله لیورپول با تحقیر آرسنال در آخرین دیدار از شب نخست هفته بیستم لیگ برتر انگلیس امشب (شنبه) در ورزشگاه آنفیلد، تیم فوتبال لیورپول صدرنشین جدول رده بندی رقابت ها میهمانش آرسنال را با نتیجه پر گل 5 بر یک در هم کوبید و حاشیه امنیتش در صدر جدول را به 9 امتیاز افزایش داد.
به گزارش تابناک ورزشی، آرسنال اگرچه در این بازی با گل زودهنگام اینسلی میتلند نیلز از میزبان خود پیش افتاد اما برتری اش تنها 3 دقیقه دوام داشت چرا که روبرتو فیرمینو کار را در دقیقه 14 به تساوی کشاند. فیرمینو خیلی زود ورق را به سود لیورپول برگرداند و دو دقیقه بعد دومین گل خود و تیمش را زد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: ورزشی انتشار : 351 روز و 10 ساعت پیش
میلیاردها دلار زیان آمریکا و چین از جنگ تجاری

میلیاردها دلار زیان آمریکا و چین از جنگ تجاری نتیجه جنگ تجاری آمریکا و چین میلیاردها دلار زیان برای هرکدام در سال 2018 بود که به صنایعی مثل اتومبیل سازی و کشاورزی صدمه زد .
به گزارش کالاخبر به نقل از رویترز، نتیجه جنگ تجاری آمریکا و چین میلیاردها دلار زیان برای هرکدام در 2018 بود که به صنایعی مانند اتومبیل سازی، تکنولوژی و کشاورزی صدمه زد .
آسیب های گسترده عوارض تجاری نشان می دهد در حالی که برخی صنایع خاص مثل دانه های سویای آمریکا از این درگیری سود داشته اند، در کل تأثیرات مخربی بر هر دوی این اقتصادهای بزرگ جهان وارد شده است . این خسارت ها ممکن است به دونالد ترامپ و همتای چینی اش ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 351 روز و 10 ساعت پیش
استیضاح محمود حجتی منتفی شد

استیضاح محمود حجتی منتفی شد یک عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی از منتفی شدن برگزاری جلسه استیضاح محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر، احمد امیرآبادی گفت: تمامی 44 نماینده امضا کننده استیضاح امضای خود را پس گرفتند، از این رو استیضاح از دستور کار مجلس خارج شد.
طرح استیضاح حجتی، 28 آذرماه با 44 امضا اعلام وصول شد که رعایت نکردن نرخ خرید تضمینی محصولات اساسی کشاورزی توسط دولت، ممنوعیت صادرات محصولات مازاد بر نیاز و اجرا نشدن احکام برنامه ششم توسعه در بخش کشاورزی از مهمترین محورهای این استیضاح بود. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 351 روز و 10 ساعت پیش
اجاره حساب بانکی ماهیانه 5 میلیون تومان

اجاره حساب بانکی ماهیانه 5 میلیون تومان اجاره حساب بانکی با مبالغی از شهروندان از شگردهای جدید متخلفان به منظور پولشویی، فرار مالیاتی و انجام فعالیت های مجرمانه به شمار می رود که اجاره دهندگان حساب را با اتهام پولشویی روبرو می کند.
به گزارش خبرنگار ایبِنا، اجاره حساب و کارت بانکی که تاکنون در سایت های قمار و شرط بندی مورد توجه کلاهبرداران و گردانندگان این سایت ها که عمدتا در خارج از کشور به منظور انجام فعالیت مجرمانه و پولشویی قرار داشت این بار با افزایش رصد تراکنش های بانکی با ارقام بالا و اعمال سقف خرید و جا به جایی پول در دستگاه های پذیرنده از جمله دستگاه های کارتخوان، دستگاه های خودپرداز و درگاه های بانکی ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 351 روز و 10 ساعت پیش
دلار به کانال 7 هزار تومان باز می گردد

دلار به کانال 7 هزار تومان باز می گردد عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با پیش بینی کاهش دوباره نرخ دلار، از بازگشت نرخ این ارز به کانال 7 هزار تومان سخن گفت.
غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفتگو با خبرنگار ایبِنا، با اشاره به روند رو به کاهش نرخ ارز در بازار، اظهار داشت: مبادلات پولی بین کشورها، ورود ارز به کشور و اقداماتی از این دست مجموعا باعث شد که دارندگان ارز در داخل کشور نگران کاهش ارزش دلار خود شوند.
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دلار دیگر به عنوان پشتوانه برای افراد نیست، افزود: اقداماتی که در مورد دلار و ساماندهی ارزی صورت گرفته باید زودتر انجام می شد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 351 روز و 10 ساعت پیش
رای فردوسی پور درانتخاب بهترین فوتبالیست ومربی 2018جهان

رای فردوسی پور درانتخاب بهترین فوتبالیست ومربی 2018جهان لوکا مودریچ با 706 امتیاز به عنوان بهترین بازیکن سال 2018 از دید مجله WorldSoccer انتخاب شد.
به گزارش تابناک ورزشی، مجله معتبر ورلدساکر نیز در آستانه پایان سال 2018، برترین های سال جهان را معرفی کرد که در آن لوکا مودریچ هافبک کروات تیم رئال مادرید با 706 امتیاز به عنوان بهترین بازیکن جهان انتخاب شد.عادل فردوسی پور نیز یکی از افرادی است که در این رای گیری حاضر بود.
بهترین بازیکن
1- لوکا مودریچ
2- کریستیانو رونالدو
3- کیلیان ام باپه
کریستیانو رونالدو و کیلیان ام باپه در رده های دوم و سوم قرار گرفتند و لیونل مسی در رده چهارم این رده بندی است ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: ورزشی انتشار : 351 روز و 10 ساعت پیش
ادعای تقلب در انتخابات 88 بازی کردن با واژه ها بود

ادعای تقلب در انتخابات 88 بازی کردن با واژه ها بود سخنگوی شورای نگهبان گفت: ادعای تقلب در انتخاباتی مانند 88 بازی کردن با واژه ها است.
به گزارش فارس، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در برنامه نگاه یک شبکه یک سیما که شامگاه شنبه (8 دی ماه 97) برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: ادعای تقلب در انتخاباتی مانند 88 بازی کردن با واژه ها است.
وی افزود: در هیچ کشوری حضور مردم در انتخابات مانند ایران انقدر پرشور و قوی نیست.
سخنگوی شورای نگهبان ادامه داد: به اذعان همه افرادی که در انتخابات شرکت داشته اند هیچ گاه نشده تخلف عمده ای صورت گیرد و از چشم ها پنهان بماند؛ لذا این اراده کافی برای برخورد وجود دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 351 روز و 11 ساعت پیش
مدارس 10 شهر استان اردبیل تعطیل شد

مدارس 10 شهر استان اردبیل تعطیل شد مدارس 10 شهر استان اردبیل به علت سرما و برودت هوا برای دومین روز متوالی تعطیل شد.
به گزارش فارس از اردبیل، براساس اعلام آموزش پرورش استان اردبیل مدارس برخی مناطق و نواحی استان به علت سرما و برودت هوا در روز یکشنبه در نوبت صبح تعطیل است.
بر این اساس در روز یکشنبه نهم دی ماه در اردبیل، هیر، نیر، نمین، سرعین، مشکین شهر، لاهرود و ارشق مدارس پیش دبستانی و ابتدایی و در شاهرود فقط مقطع پیش دبستانی سری قبل از ظهر به علت برودت هوا تعطیل است.
در خلخال نیز مقاطع پیش دبستانی و ابتدایی تعطیل و متوسطه دوره اول با یک ساعت تاخیر شروع خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 351 روز و 11 ساعت پیش
ممنوعیت استفاده از تلفن همراه برای ارتش بلژیک

ممنوعیت استفاده از تلفن همراه برای ارتش بلژیک بلژرک تصمیم دارد برای جلوگیری از جاسوسی کشور های خارجی استفاده از تلفن همراه برای سربازان خود را ممنوع کند.
به گزارش اسپوتنیک، ارتش بلژیک تصمیم دارد استفاده از تلفن همراه را برای سربازان خود ممنوع کند.
منابع محلی امروز-شنبه- اعلام کردند ارتش بلژیک با مطرح کردن ادعای نگرانی درباره احتمال جاسوسی از نیرو های این کشور از سوی روسیه، می خواهند استفاده از تلفن همراه را محدود کنند.
باتوجه به حضور ارتش بلژیک در ناتو، مقام های بلژیکی اعلام کردند تلفن های همراه هوشمند باتوجه به امنیت پایین به راحتی قابل ردیابب هستند که این مساله چیدمان جغرافیایی نیرو های ناتو را برای عوامل خارجی فاش می ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 351 روز و 11 ساعت پیش
بازداشت 4 مظنون حمله تروریستی در هلند

بازداشت 4 مظنون حمله تروریستی در هلند پلیس هلند از بازداشت 4 مظنون به طراحی حمله تروریستی در این کشور خبر داد.
به گزارش اسپوتنیک، پلیس هلند امروز شنبه اعلام کرد که 4 مظنون به طراحی حمله تروریستی در این کشور را بازداشت کرده است.
پلیس در این خصوص اعلام کرد که مظنونان بازداشت شده قصد داشتند در روتردام به حمله ای تروریستی مبادرت ورزند.
پلیس اعلام کرد که همه مظنونین را در جریان عملیاتی در صحنه ارتکاب این جُرم بازداشت کرده است. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: حوادث انتشار : 351 روز و 11 ساعت پیش
دستاوردهای هشت ساله دفاع را به حراج نسپاریم

دستاوردهای هشت ساله دفاع را به حراج نسپاریم سید عباس صالحی با انتشار توئیتی به حواشی بوجود آمده برای عملیات کربلای چهار واکنش نشان داد.
صالحی در حساب توییتری خود نوشت:
دفاع مقدس فراز و فرود داشت، اما به دور و بر بنگریم: صدام و حزب بعث ساقط شد، دولت عراق و شامات داعش به تاریخ پیوست. تکفیری ها در سوریه ناکام ماندند و سفارتخانه های حامیان در رقابت بازگشایی اند و ..
در اوج عزت منطقه ای، دستاوردهای هشت ساله دفاع را به حراج نسپاریم ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 351 روز و 11 ساعت پیش
سیدحسن خمینی: تضمینی وجود ندارد که ما بمانیم

سیدحسن خمینی: تضمینی وجود ندارد که ما بمانیم یادگار امام با تأکید بر اینکه زیربنای یک جامعه احساس رضایت مردم است، گفت: باید قواعد رفتار انسان ها و علل سقوط و ثبوت را به دست بیاوریم تا در زندگی رعایت کنیم؛ و الّا هیچ تضمینی وجود ندارد که ما بمانیم و دیگران بروند. اگر قواعد را رعایت نکنید، عرصه را از شما می گیرند.
به گزارش عصرایران به نقل از جماران، حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در مراسم دهمین سالگرد ارتحال آیت الله جمی در حسینیه جماران، با اشاره به روایتی از پیامبر اکرم(ص) در خصوص ثابت بودن روند زندگی بشر، بر توجه به سنّت های تاریخی تأکید و اظهار کرد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: مذهبی انتشار : 351 روز و 12 ساعت پیش
اردوی رزمی شهید همدانی در خراسان جنوبی

اردوی رزمی شهید همدانی در خراسان جنوبی اردوی رزمی صحرایی شهید حسین همدانی صبح شنبه با حضور 7 گردان از بسیجان شهرستان های خراسان جنوبی در شهرستان درمیان(منطقه مرزی گزیک) برگزار شد. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 351 روز و 12 ساعت پیش
بازداشت 4 عضو دیگر شبکه صهیونیستی در البرز

بازداشت 4 عضو دیگر شبکه صهیونیستی در البرز به گزارش تسنیم از کرج، این افراد به صورت برنامه ریزی شده با عناصر خارج از کشور در ارتباط بوده و عقاید و افکار انحرافی در مسیحیت را ترویج می کردند.
ترویج عقاید و افکار انحرافی مسیحیت در استان البرز مورد اعتراض رسمی مسیحیان قرار گرفته است.
به گزارش تسنیم 5 نفر از اعضای این گروه نیز با تلاش دستگاه های مسئول روز 5 دی در استان البرز بازداشت شده بودند.
جریان تبلیغ و تبشیر مسیحیت بدون در نظر گرفتن اختلافات فرق و مذاهب مسیحی با تشکیل اردوگاه ها در سطح جهان اقدام به جذب مسلمانان و پیروان دیگر ادیان دیگر در قالب کلیساهای خانگی می کنند . ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 351 روز و 12 ساعت پیش
افزایش نرخ ارز تنها دلیل تورم نیست

افزایش نرخ ارز تنها دلیل تورم نیست یک کارشناس مسائل اقتصادی گفت: در حدود دو ماه گذشته بانک مرکزی برای کنترل نرخ ارز و بالا بردن ارز پول ملی سیاست ها و اقداماتی را در دستور کار خود قرار داد که تا حدودی تاثیرگذار بوده و باعث شده تا جلوی افزایش قیمت ها در بازار تاحدودی گرفته شود.
غلامحسین طاهری در گفت وگو با میزان در خصوص دلایل تورم در اقتصاد کشور بیان کرد: بخشی از تورمی که در داخل کشور وجود دارد مصنوعی است و واقعی نبوده که به اصطلاح، از آن به عنوان حباب در قیمت ها نیز یاد می شود.
وی در ادامه افزود: قسمت دیگر از تورم در اقتصاد کشور واقعی است و اولین دلیل آن را افزایش نرخ ارز می توان دانست بر اساس پژوهش های صورت گرفته ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 351 روز و 12 ساعت پیش
مسببان حادثه دانشگاه آزاد منتظر مجازات باشند

مسببان حادثه دانشگاه آزاد منتظر مجازات باشند در جلسه فوق العاده ای هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی مقرر شد بازرس ویژه هیأت امنا با استقلال کامل به بررسی دقیق و موشکافانه ابعاد حادثه واژگونی اتوبوس دانشگاه علوم تحقیقات بپردازد و ضمن ارائه گزارش فوری به هیات امنا، با متخلفان و خاطیان این حادثه دلخراش برخورد قاطعانه و بدون مسامحه ای داشته باشد.
به گزارش میزان، هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی امروز جلسه فوق العاده ای تشکیل داد.
در این جلسه ضمن صحبت درباره ابعاد و دلایل حادثه تلخ واژگونی اتوبوس دانشگاه علوم تحقیقات تصمیمات مهمی در اینباره گرفته شد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: حوادث انتشار : 351 روز و 12 ساعت پیش
پرداخت 3 بسته حمایتی تا آخر سال

پرداخت 3 بسته حمایتی تا آخر سال سرپرست رئیس سازمان تامین اجتماعی تاکید کرد: دو میلیون و 600 هزار نفر شناسایی شده اند که به هر خانواده، 200 هزار تومان به حساب سرپرست خانوار واریز می شود. البته آنهایی که دارای هم پوشانی هستند اجازه بدهند که ما به آنها پرداخت نکنیم.
به گزارش ایلنا، محمدحسن زدا، رییس سازمان بهزیستی کشور در حاشیه در آیین تکریم از انوشیروان محسنی بندپی و معارفه وحید قبادی دانا، معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به تامین اعتبار برای بسته حمایتی مستمری بگیران گفت: به امید خدا از دو روز دیگر این مبلغ را به حساب مستمری بگیران، بازنشستگان و بازماندگان واریز خواهیم کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اجتماعی انتشار : 351 روز و 13 ساعت پیش
جلیقه زردها شبکه های خبری فرانسه را محاصره کردند

جلیقه زردها شبکه های خبری فرانسه را محاصره کردند صدها تن از معترضان جلیقه زرد فرانسه روز شنبه به سمت مقر شبکه های مطرح خبری این کشور راهپیمایی کردند و فریاد خبرنگاران، همدستان دشمن سر دادند.
به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس از پاریس، معترضان اطراف دفاتر مرکزی شبکه تلویزیونی بی.اف.ام. و تلویزیون های دولتی فرانسه تجمع و برای تظاهرات مقابل دیگر شبکه های خبری این کشور برنامه ریزی کردند.
برخی از اعضای جنبش اعتراضی فرانسه، رسانه های مطرح خبری این کشور را به جانبداری از دولت امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه متهم می کنند و می گویند این رسانه ها، اعتراض ها را کم اهمیت جلوه می دهند. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 351 روز و 13 ساعت پیش
بازداشت یکی از مدیران کل استان قزوین

بازداشت یکی از مدیران کل استان قزوین یکی از مدیران کل استان قزوین به همراه معاونان وی بازداشت شدند.
به گزارش تسنیم، یکی از مدیران کل استان قزوین به همراه یکی از معاونانش صبح امروز در محل کار خود دستگیر شدند.
دلیل بازداشت آنها هنوز مشخص نیست.
پیگیری های خبرگزاری تسنیم از مقامات قضایی استان تا کنون بی نتیجه مانده است. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: حوادث انتشار : 351 روز و 13 ساعت پیش
مرسدس اهدایی هیتلر به پهلوی اول

مرسدس اهدایی هیتلر به پهلوی اول گزارش کامل از گزیده خبرهای امروز تابنا ک با تو را با کلیک بر تیتر آن بخوانید.
مرسدس اهدایی هیتلر به پهلوی اول + عکس
سونامی های مرگبار و ویرانگری که در تاریخ رخ داده اند
طالع هفتگی خود را اینجا بشنوید
قوی ترین زنان تاریخ و حقایقی درباره آن ها
آشنایی با معلولیت های ذهنی
پیمایش غار کهک
سمند و رانا شاسی بلند می شوند + عکس
مریم مومن بازیگر نقش فخرالزمان بانوی عمارت+عکس
رضا رویگری: الله الله را زمان حکومت نظامی خواندم +عکس
سحر قریشی و میزِ پُر از گلِ جشن تولدش+عکس
قیمت خرید یخچال و فریزر در بازار+جدول ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 351 روز و 13 ساعت پیش
گاف ترامپ هویت یگان ویژه نیروی دریایی آمریکا را لو داد

گاف ترامپ هویت یگان ویژه نیروی دریایی آمریکا را لو داد ترامپ در توئیتر خود تصویری منتشر کرده که گفته می شود هویت فوق سری نیروهای یگان ویژه نیروی دریایی آمریکا را افشا کرده است.
به گزارش یورونیوز، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا توئیتی از دیدارش از پایگاه نظامیان ایالات متحده در عراق منتشر کرده که احتمالا به افشای هویت نیروهای یگان ویژه نیروی دریایی این کشور منجر شده است.
ترامپ در این توییت ویدیو و عکس هایی از دیدار با فرماندهان و نیروهای ویژه منتشر کرده اما صورت این افراد پوشانده نشده است. این در حالیست که هویت نیروهای یگان ویژه نیروی دریایی فوق سری است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 351 روز و 14 ساعت پیش
"جلیقه زردها" ماکرون را در تعطیلات هم رها نکردند!

"جلیقه زردها" ماکرون را در تعطیلات هم رها نکردند! گروهی از جلیقه زردهای معترض حکومت فرانسه،" امانوئل ماکرون" رییس جمهوری فرانسه را حتی در روزهای تعطیلاتش در جزیره ای در فرانسه هم راحت نگذاشته اند.
به گزارش عصرایران به نقل از وب سایت نشریه"سان" بریتانیا، حدود 50 نفر از معترضان موسوم به "جلیقه زرد" با تجمع در مقابل قلعه لوکس تفریحی "فورت دی برگانکون" در سواحل جنوبی فرانسه در دریای مدیترانه، تعطیلات سال نو ماکرون را هدف گرفتند.
با وجودی که گمان می رود با تعطیلات کریسمس و سال نو میلادی از شدت اعتراضات ضد دولتی در فرانسه کاسته شود، اما دهها تن از جلیقه زردها با تجمع در اطراف قلعه قرن هفدهمی که ماکرون قرار است تعطیلات سال نو را در آنجا ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 351 روز و 14 ساعت پیش
برداشت های متفاوتی از توئیت سرلشکر رضایی شد

برداشت های متفاوتی از توئیت سرلشکر رضایی شد رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گفت: متأسفانه توئیت مختصر سرلشکر محسن رضایی در خصوص عملیات کربلای 4 باعث برداشت های متفاوت و بعضاً غیر صحیح شد.
سردار سرتیپ بسیجی بهمن کارگر رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در حاشیه نشست شورای هماهنگی و پشتیبانی موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در گفت وگو با خبرنگار حماسه و جهاد دفاع پرس، در پاسخ به اینکه نظر شما درباره اینکه گفته می شود عملیات کربلای 4 عملیات فریب بوده است، چیست؟ اظهار داشت: عملیات ناموفق کربلای 4 باعث فریب ارتش عراق شد و 15 روز بعد در همان منطقه در حالی که نیرو های رژیم بعثی به مرخصی رفته بودند ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 351 روز و 14 ساعت پیش
خانواده ها، آمبلیوپی را جدی بگیرند

خانواده ها، آمبلیوپی را جدی بگیرند یک کارشناس ارشد روان شناسی بالینی یکی از رایج ترین بیماری های چشمی که بسیاری آن را به اشتباه با ضعف بینایی اشتباه تصور می کنند، تنبلی چشم یا آمبلیوپی عنوان کرد که خیلی از خانواده ها، آن را جدی نمی گیرند .
به گزارش ایسنا، عباس عاصی زاده که مجری طرح پیشگیری از تنبلی چشم در اردکان است، گفت: برخلاف افرادی که دچار ضعف در بینایی هستند، افراد دچار آمبلیوپی ساختار چشمی کاملاً سالمی دارند و بیماری آنها در نتیجه عیوب انکساری چشم ایجاد شده است .
وی دوره ی طلایی تشخیص و درمان تنبلی چشم را سنین 3 تا 6 سالگی عنوان و تصریح کرد: کودک باید طی این مدت ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اجتماعی انتشار : 351 روز و 14 ساعت پیش
انتقاد آیت الله نوری همدانی از کاخ نشینی مسئولان

انتقاد آیت الله نوری همدانی از کاخ نشینی مسئولان مرجع تقلید شیعیان با انتقاد از روحیه کاخ نشینی و تجمل پرستی برخی از مسئولان گفت: کاخ نشینی و تجمل گرایی مدیران و مسئولان در اسلام مضموم است.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، آیت الله حسین نوری همدانی عصر امروز در دیدار با مجمع نمایندگان و فضلای حوزه علمیه که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، با اشاره به آیه ای از سوره کریمه انفال اظهار داشت: اگر گروه حق در دفاع از راه الهی استوار و پایداری داشته باشند خداوند آن ها را یاری کرده و دستاوردهای فراوانی را برای آن ها به وجود می آورد.
وی با اشاره به حوادث اخیر در کشور فرانسه افزود ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: مذهبی انتشار : 351 روز و 14 ساعت پیش
عملیات لو رفته را به فریب تبدیل کردیم

عملیات لو رفته را به فریب تبدیل کردیم فرمانده قرارگاه کربلا در دوران دفاع مقدس با بیان اینکه کربلای چهار و پنج هردو در منطق نظامی یک عملیات محسوب می شوند، گفت: ما پس از عملیات کربلای4، وانمود کردیم که عملیات اصلی ما همین بوده است و این نوعی عملیات فریب به حساب می آید.
سردار احمد غلامپور فرمانده قرارگاه کربلا در دوران دفاع مقدس در گفتگو با فارس، درخصوص توئیت اخیر محسن رضایی پیرامون عملیات کربلای4 اظهارداشت: این عملیات از نیمه شب شروع و قبل از طلوع آفتاب دستور عقب نشینی داده شد. لذا چند ساعت بیشتر عمل نشد.
سردار غلامپور درباره علت عقب نشینی سریع در عملیات کربلای 4 افزود ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 351 روز و 14 ساعت پیش
بازداشت مدیرکل میراث فرهنگی قزوین

بازداشت مدیرکل میراث فرهنگی قزوین مسئول روابط عمومی اداره کل بازرسی استان قزوین، بازداشت مدیرکل میراث فرهنگی قزوین و دو نفر از کارکنان این اداره کل را تأیید کرد.
به گزارش ایسنا، ریاضی، مدیر روابط عمومی اداره کل بازرسی استان قزوین بازداشت مدیرکل میراث فرهنگی را تایید کرد و افزود: علت مشخص نیست و تحقیقات ادامه دارد.
مدیر روابط عمومی اداره کل بازرسی استان قزوین خاطرنشان کرد: گزارشی به دادسرا ارسال و بنا بر تشخیص بازپرس، مدیرکل میراث فرهنگی بازداشت شد و در حقیقت این امر به دستور دادسرا انجام شده است.
صبح امروز خبری در فضای مجازی مبنی بر دستگیری دو نفر از کارکنان اداره کل میراث فرهنگی ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 351 روز و 16 ساعت پیش
جزئیات ثبت نام ازدواج دانشجویی

جزئیات ثبت نام ازدواج دانشجویی مقررات ثبت نام و جزئیاتی از بیست و دومین دوره طرح ملی همسفر تا بهشت از قبیل روند ثبت نام، مدارک لازم، طرح های تشویقی، نحوه اعزام و روند اسکان اعلام شد.
به گزارش ایسنا، به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، مقررات پذیرش و ثبت نام بیست و دومین دوره ازدواج دانشجویی تحت عنوان طرح ملی همسفر تا بهشت به شرح زیر می باشد:
1. روند ثبت نام
اولین گام برای شرکت در طرح ملی همسفر تا بهشت ثبت نام الکترونیکی زوجین دانشجو در سامانه ازدواج دانشجویی Ezdevaj.org است.
1. 1. مقررات پذیرش(شرایط و دستورالعمل) ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اجتماعی انتشار : 351 روز و 16 ساعت پیش
تمجید سازمان بسیج ورزشکاران از محمد صلاح

تمجید سازمان بسیج ورزشکاران از محمد صلاح رئیس سازمان بسیج ورزشکاران با اشاره به اقدام اخیر محمد صلاح گفت: روحیه آزاده خواهی در جهان رو به گسترش است.
به گزارش ایسنا و به نقل از سازمان بسیج ورزشکاران، محمد صلاح ستاره مصری لیورپول، این باشگاه را تهدید کرده در صورتیکه در فصل نقل و انتقالات زمستانی، بازیکن اسرائیلی تیم سالزبورگ اتریش را به خدمت بگیرند، آنفیلد را ترک خواهد کرد.
اقدام این بازیکن مسلمان با حمایت گسترده آزادی خواهان جهان روبرو شد و سازمان بسیج ورزشکاران نیز که هر ساله از ورزشکارانی که از به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی سر باز می زنند، تجلیل به عمل می آورد، این اقدام ستاره مصری را ستود. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 351 روز و 17 ساعت پیش
سقوط صادرات نفت آمریکا به قاره سبز

سقوط صادرات نفت آمریکا به قاره سبز صادرات نفت آمریکا به اروپا در ماه دسامبر به پایین ترین حد خود در 11 ماه اخیر رسید.
به گزارش مهر به نقل از رویترز، بر اساس داده های کشتیرانی مؤسسه رفینیتیو ایکون، صادرات نفت آمریکا به اروپا در ماه دسامبر امسال به پایین ترین حد در 11 ماه اخیر رسید، زیرا کاهش فاصله قیمتی نفت آمریکا با شاخص نفت خام برنت دریای شمال از یک سو و افزایش هزینه های کشتیرانی از سوی دیگر، تقاضا برای نفت آمریکا را در اروپا کاهش داد.
فاصله قیمت شاخص نفت خام برنت با شاخص دبلیوتی آی آمریکا از بالای 10 دلار در ماه نوامبر امسال ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 351 روز و 20 ساعت پیش
دیکنستراکسیون تاریخ جنگ با نگاهی به عملیات اروندان

دیکنستراکسیون تاریخ جنگ با نگاهی به عملیات اروندان ایرانی ها امروز مشتاق تر و خستگی ناپذیرتر از همیشه، با بهره گیری از ابزارهای ارتباطی مدرن و فضای مجازی، روایت های رسمی را به چالش می کشند، از حق خود برای تردید در گزاره های گفتمان رسمی استفاده می کنند، دیکنستراکسیون را تجربه می کنند و روایت موزائیکی دلخواه خود از تاریخ را در ذهن و زبانی جدید که البته این زبان، خانه آنها و احتمالا تنها پناهگاه آنهاست، می سازند؛ شاید حتی بی آنکه دریدا را بشناسند.
دریدا دیکنستراکسیون را نه یک نظریه می داند و نه یک مدل. او به چندباره خواندن متن روایتها علاقمند است. خواندن دوباره متن روایتها، مانند سرابی است که هرچه به سویش می روی محو می شود ... ادامه خبر ...