بازداشت مسئول امنیتی داعش در استان نینوا

بازداشت مسئول امنیتی داعش در استان نینوا نیروهای ارتش عراق طی عملیاتی در استان نینوا موفق شدند مسئول امنیتی گروه تروریستی داعش را شناسایی و بازداشت کنند.
به گزارش تابناک به نقل از مهر به نقل از سومریه نیوز، سلسله عملیات های ضد تروریستی ارتش عراق در نقاط مختلف این کشور ادامه دارد.
بر اساس این گزارش، نیروهای ارتش عراق به تازگی عملیات جدیدی را علیه تکفیریها در استان نینوا ترتیب دادند.
رسانه های عربی اعلام کردند که در جریان عملیات مذکور نزار علی بشیر النعمه مسئول امنیتی داعش و برادر مفتیِ این گروه تروریستی، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 51 دقیقه پیش
مه غلیظ و کولاک در برخی از جاده های زنجان

مه غلیظ و کولاک در برخی از جاده های زنجان زنجان-مسئول مرکز مدیریت راههای استان زنجان، از حاکم شدن مه غلیظ و کولاک در برخی از جاده های استان زنجان خبر داد.
به گزارش تابناک ، محمد محمدی در گفتگو با خبرنگار مهر به وضعیت جاده های استان زنجان اشاره کرد و گفت: مه غلیظ و کولاک در محورهای زنجان به بیجار، زنجان به طارم، زنجان به تهم و چورز ق و نیک پی به ماهنشان حاکم است.
وی اظهار کرد: همچنین مه غلیظ در گردنه های کوهستانی حاکم شده است که در این میان رانندگان در این مسیرها تردد نکنند.
مسئول مرکز مدیریت راههای استان زنجان، گفت: با توجه به گزارش هواشناسی بارش برف و یخبندان تا چند روز آینده مهمان استان است و در حد ممکن مسافران از ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 1 دقیقه پیش
واکنش ربیعی به پاسخ کدخدایی به روحانی

واکنش ربیعی به پاسخ کدخدایی به روحانی به گزارش تابناک علی ربیعی سخنگوی دولت در روزنامه ایران نوشت: در میانه سوگواری مردم، رهبری و دولت در غم از دست دادن سردار شهید و شهدای تشییع و پرواز جانگداز ، رئیس جمهوری نیز همگان را به همدلی، مدارا و وحدت ملی فراخواند. صدایی که انتخابات آزاد و رقابتی را راه بی بدیل ترمیم سرمایه اجتماعی می داند. جان کلام وی همان پژواک مردم بود؛ زیرا همواره انتخابات در مقاطع مختلف به مثابه یک ترمیم بزرگ اجتماعی عمل کرده و آینده ای در پیش روی جامعه گشوده است.
در پاسخ به بیان رئیس جمهوری، در کمال تأسف و شگفتی ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 1 ساعت و 12 دقیقه پیش
افزایش بی سر و صدای قیمت شکلات

افزایش بی سر و صدای قیمت شکلات دبیر انجمن صنفی صنایع بیسکویت، شیرینی و شکلات ایران از صدور مجوز افزایش قیمت 10 تا 20 درصدی محصولات مربوط به این انجمن طی سه ماه گذشته خبر داد.
به گزارش تابناک ، گزارش های میدانی از بازار نشان می دهد که قیمت برخی از انواع شکلات های کیلویی حتی تا 70 درصد افزایش داشته است. در این باره جمشید مغازه ای، دبیر انجمن صنفی صنایع بیسکویت، شیرینی و شکلات ایران در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد که طی سه ماه پیش مجوز افزایش قیمت 10 تا 20 درصدی محصولات این انجمن صادر شده است.
وی علت این افزایش قیمت را نوسانات نرخ ارز و گران شدن قیمت مواد اولیه عنوان کرد و گفت ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 20 دقیقه پیش
آمریکا کانال ارتباطی مخفی با ایران را تکذیب کرد

آمریکا کانال ارتباطی مخفی با ایران را تکذیب کرد مسئول گروه اقدام ایران در وزارت خارجه آمریکا در نشست خبری باردیگر اتهامات ضدایرانی خود را تکرار نمود و در پایان هرگونه کانال ارتباطی مخفی با ایران را تکذیب کرد.
به گزارش تابناک به نقل از اسپوتنیک، برایان هوک ، مسئول گروه اقدام ایران در وزارت خارجه آمریکا در جریان نشست خبری بار دیگر به تکرار اتهامات ضد ایرانی پرداخت.
نماینده آمریکا در این نشست خبری، علاوه بر اعلام تحریم یک فرمانده نظامی ارشد ایرانی، با نام حسن شاهوارپور ، مدعی شد که این موضوع به دلیل تحولات اخیر در ایران است.
هوک همچنین ادامه داد که دولت ترامپ هزینه را برای ایران بالا برده است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 31 دقیقه پیش
جوانان معترض به بانک مرکزی لبنان حمله کردند

جوانان معترض به بانک مرکزی لبنان حمله کردند ده ها تن از جوانان لبنان جمعه شب در اعتراض به سیاست های مالی و اقتصادی بانک مرکزی ، در اصلی و شیشه های این بانک را در خیابان الحمراء در غرب بیروت شکستند و به درون حیاط داخلی آن بمب های دست ساز پرتاب کردند.
به گزارش تابناک به نقل از ایرنا از رسانه های صوتی و تصویری لبنان، عده ای از معترضان وارد حیاط داخلی بانک مرکزی شدند اما به درخواست نیروهای نظامی و انتظامی و شماری از تظاهرکنندگان، از آن خارج شده اما به طرف ساختمان بانک، سنگ و شیشه شکسته پرتاب کردند.
بر اساس این گزارش، نیروهای ضد شورش برای کنترل اوضاع و پراکنده کردن جوانان معترض وارد عمل شدند و از گاز اشک آور استفاده کردند اما ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 41 دقیقه پیش
ادامه توجیهات رسانه ای پمپئو درباره ترور سردار سلیمانی

ادامه توجیهات رسانه ای پمپئو درباره ترور سردار سلیمانی وزیر امور خارجه آمریکا در حالی که اخبار تلفات نیروهای آمریکایی در حمله موشکی سپاه موجی از انتقادها را ایجاد کرده،با دو برنامه رادیویی درباره توجیهات واشنگتن پیرامون ترور سردار سلیمانی گفت وگو کرد.
به گزارش تابناک ، مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا روز جمعه در دو مصاحبه رادیویی به توجیهات واشنگتن درباره طراحی حمله قریب الوقوع به منافع آمریکایی در منطقه توسط سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی پرداخت.
پمپئو که پیشتر توجیهاتش در کنگره آمریکا درباره قریب الوقوع بودن احتمال حمله به منافع کشورش در منطقه نتوانسته بود سناتورها را قانع کند ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 1 ساعت و 50 دقیقه پیش
مدارس تبریز دامروز تعطیل است

مدارس تبریز دامروز تعطیل است مدارس نواحی پنجگانه تبریز بدلیل بارش برف در شیفت صبح روز شنبه 28 دی ماه در کلیه مقاطع تعطیل اعلام شد.
به گزارش تابناک ، رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: به علت بارش برف و برودت هوا امروز شنبه 28 دی ماه 98 کلیه مدارس تبریز در شیفت صبح تعطیل اعلام می شود.
حسین صبور افزود: این تعطیلی فقط شامل نوبت شیفت صبح بوده و شیفت بعد از ظهر متعاقباً اعلام خواهد شد.
رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی خاطر نشان کرد بجز مدارس تبریز مدارس شهرستانهای دیگر استان به شرح زیر تعطیل و یا با تأخیر ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 1 ساعت و 51 دقیقه پیش
از "وزیر مالیه شدن میرزا احمدخان قوام السلطنه" تا "شکایت برای دارایی بلوکه شده ایران"

از "وزیر مالیه شدن میرزا احمدخان قوام السلطنه" تا "شکایت برای دارایی بلوکه شده ایران" به گزارش تابناک اقتصادی ، تاریخ اقتصاد ایران و جهان آینه ای است تمام نما از رویدادهای اقتصادی که در گذشته رخ داده است و بیانگر ریشه های تاریخی بسیاری از واقعیت های امروز ایران و جهان است. موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی بیست و هشتمین روز دی ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
28 دی 1291، علاءالسلطنه پس از دو هفته مطالعه همکاران خود را به شرح زیر انتخاب و طی تلگرافی به ناصرالملک در لندن معرفی کرد. سلطان عبدالمجید میرزا عین الدوله وزیر داخله، میرزا حسن خان وثوق الدوله وزیر امور خارجه ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 2 ساعت و 10 دقیقه پیش
2 کشته در درگیری بین معترضان و پلیس بغداد

2 کشته در درگیری بین معترضان و پلیس بغداد به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، یک مقام امنیتی عراق گفت که در درگیری روز جمعه بین معترضان و پلیس در بغداد دو نفر کشته و 17 تن زخمی شدند.
برخی خبرگزاری ها و رسانه های عراقی اعلام کردند که شامگاه جمعه معترضان و ماموران پلیس در حوالی پل السنک در مرکز بغداد با یکدیگر درگیر شدند.
یک مقام امنیتی به خبرگزاری الاخباریه عراق گفت که درگیری بین معترضان و نیرو های ضد شورش عراق در پل السنک همچنان ادامه دارد.
این مقام امنیتی بیان کرد که نیرو های پلیس و ضد شورش به سمت صف نخست تظاهرکنندگان در حال پیش روی هستند.
به گفته وی، درگیری ها تاکنون دو کشته و 17 زخمی برجا گذاشته است. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 31 دقیقه پیش
مخالفت رئیس جمهور اوکراین با استعفای نخست وزیر

مخالفت رئیس جمهور اوکراین با استعفای نخست وزیر به گزارش تابناک به نقل از ایلنا به نقل از رویترز، ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین استعفای اولسکی هونچاروک نخست وزیر این کشور را نپذیرفت.
دفتر ریاست جمهوری اوکراین پس از دیدار زلنسکی و هونچاروک اعلام کرد که این استعفا پذیرفته نشده است.
هونچاروک پس از درز کردن یک فایل صوتی که در آن سیاست های زلنسکی در حوزه اقتصاد را بدوی و احمقانه خوانده بود، از تصمیم خود برای استعفا خبر داد. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 41 دقیقه پیش
رایزنی وزیران خارجه آمریکا و پاکستان درباره ایران

رایزنی وزیران خارجه آمریکا و پاکستان درباره ایران به گزارش تابناک به نقل از ایرنا براساس خبرنامه منتشر شده در تارنمای رسمی وزارت امور خارجه آمریکا، مایک پمپئو وزیر امور خارجه این کشور روز جمعه در واشنگتن با شاه محمود قریشی همتای پاکستانی خود دیدار کرد.
دو طرف در این دیدار پیرامون طیفی از مسایل از جمله آنچه رفتار مخرب ایران در منطقه عنوان شده، اهمیت همکاری آمریکا و پاکستان در روند صلح افغانستان و روابط اقتصادی دوجانبه گفتگو کردند.
وزیر امور خارجه پاکستان دیدار هایی نیز با دیگر مقام های دولتی و اعضای کنگره آمریکا داشت که طی آن ضمن ابراز نگرانی نسبت به بی ثباتی و تشدید مناقشه ها در منطقه ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 41 دقیقه پیش
دستگیری یک تروریست خطرناک در استان دیالی عراق

دستگیری یک تروریست خطرناک در استان دیالی عراق به گزارش تابناک به نقل از تسنیم، شبکه العهد عراق از دستگیری یک تروریست خطرناک در شهر بلدروز در استان دیالی عراق خبر داد.
وزارت دفاع عراق اعلام کرد نیرو های یگان اطلاعات و امنیت استان دیالی، یکی از تروریست های خطرناک وابسته به باند های تروریستی داعش را در منطقه الندا شهرستان بلدروز استان دیالی دستگیر کردند.
در بیانیه وزارت دفاع عراق آمده است این تروریست، تعداد زیادی عملیات تروریستی علیه نیرو های امنیتی در استان دیالی انجام داده که مهمترین آن ها کارگذاشتن بمب و شرکت در حملات مسلحانه به ایست های بازرسی نیرو های امنیتی بود هاست. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 4 ساعت و 41 دقیقه پیش
هیچ کس با فشار به شورای نگهبان تأیید صلاحیت نشده

هیچ کس با فشار به شورای نگهبان تأیید صلاحیت نشده به گزارش تابناک به نقل از تسنیم، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در گفت وگویی درباره رد صلاحیت برخی نامزد های انتخابات گفت: طبیعتا آن ها حق اعتراض دارند و اعتراض شان را اعلام کردند، البته برخی ها انتظار دارند که ما چشم پوشی داشته باشیم، اما قانون اجازه نمی دهد.
وی گفت: تلاش ما این است که در رابطه با بررسی صلاحیت ها براساس قانون عمل کنیم، آنچه قانون مقرر کرده، این است که هیچ تعارفی با کسی نداریم، طبیعتا نسبت به سلایق سیاسی آن ها ما نگاهی نداریم و فقط و فقط مستنداتی است که در پرونده ها وجود دارد و با قوانین انتخابات انطباق دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 4 ساعت و 41 دقیقه پیش
آنچه روحانی بلد نیست! /تحلیل روزنامه دولت از خطبه دیروز رهبر انقلاب/بازار باز چیست و چه هدفی دارد؟

آنچه روحانی بلد نیست! /تحلیل روزنامه دولت از خطبه دیروز رهبر انقلاب/بازار باز چیست و چه هدفی دارد؟ به گزارش تابناک روزنامه های امروز شنبه 28 دی ماه در حالی چاپ و منتشر شدند که خطبه های روز گذشته مقام معظم رهبری در نماز جمعه تهران با محوریت ایام الله تشییع و انتقام در دو هفته اخیر و ابا نداشتن ایران از مذاکره کشورهای جهان به جز آمریکا در صدر تیترهای صفحات نخست روزنامه های امروز قرار دارد.
روزنامه های مختلف علاوه بر برجسته کردن فرازهایی از بیانات رهبر انقلاب در صفحه نخست خود در سرمقاله ها و یادداشت ها امروزشان به تحلیل خطبه های ایشان پرداختند.
گزارش هایی از بزرگداشت مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی ، ا فشای تلفات آمریکایی ها در حمله موشکی ایران به عین الاسد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 5 ساعت و 41 دقیقه پیش
فروش 31 میلیارد تومانی حراج تهران / تابلوی زنده روی 3.2 میلیارد چکش خورد!

فروش 31 میلیارد تومانی حراج تهران / تابلوی زنده روی 3.2 میلیارد چکش خورد! دفتر دوازدهمین حراج تهران که به عرضه و فروش آثار هنر معاصر ایران اختصاص دارد، در حالی بسته شد که مجموع فروش آن 31 میلیارد و 717 میلیون تومان اعلام شد و گران اثر فروخته شده نیز متعلق به حسین زنده رودی با قیمت 3 میلیارد و 200 میلیون تومان بود.
به گزارش تابناک ؛ دوازدهمین دوره از حراج تهران عصر روز جمعه (27 دی ماه) در هتل پارسیان آزادی برگزار شد و اجرای این مراسم را حسین پاکدل و رضا کیانیان مشترکا بر عهده داشتند.
اثری از حسین زنده رودی با عنوان قوس آبی نیلگون به عنوان گران ترین اثر این دوره از حراج تهران که پیشتر در حراج ساتبیز پاریس (2019) ارائه شده بود ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: فرهنگی هنری انتشار : 8 ساعت و 31 دقیقه پیش
جزئیات سی و هشتمین جشنواره فجر

جزئیات سی و هشتمین جشنواره فجر برنامه هفت این هفته با محوریت سی و هشتمین جشنواره فجر روی آنتن رفت و به صورت عمده به مهم ترین رویداد فرهنگی کشور پرداخت.
به گزارش تابناک ؛ برنامه هفت ساعت هشت دقیقه بامداد روز شنبه با اجرای محمدحسین لطیفی آغاز شود تا مشخص شود مدیران مرتبط هنوز توان بستن یک کنداکتور را ندارند و با وجود درخواست های مکرر سازندگان برنامه هفت حتی روی آنتن زنده، اهمیت این برنامه برای آنها در همین حد است. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: فرهنگی هنری انتشار : 8 ساعت و 42 دقیقه پیش
توضیحات همتی درباره عملیات بازار باز

توضیحات همتی درباره عملیات بازار باز رئیس کل بانک مرکزی بااشاره به رونمایی سازوکار جدید سیاستگذاری پولی با آغاز عملیات بازار باز گفت:به تدریج با خریدوفروش اوراق اسلامی منتشره از طرف خزانه دولت،این ابزار مهم به کار گرفته می شود.
به گزارش مهر، عبدالناصر همتی با انتشار پیامی در صفحه مجازی توضیحاتی درباره عملیات بازار باز به شرح زیر ارائه داد:
روز گذشته 26 دی ماه 98، همزمان با پنجاه و نهمین مجمع عمومی بانک مرکزی، سامانه معاملاتی عملیات بازار باز رونمایی و بر اساس وعده ای که در ابتدای حضورم در بانک مرکزی داده بودم، به حول قوه الهی، سازوکار جدید سیاستگذاری پولی رسماً رونمایی شد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 8 ساعت و 52 دقیقه پیش
ایران به طور رسمی میزبانی لیگ قهرمانان آسیا را از دست داد!/هاشم زایی: آیا حقوق نمایندگان رد صلاحیت شده در 4 ماه آینده حلال است؟

ایران به طور رسمی میزبانی لیگ قهرمانان آسیا را از دست داد!/هاشم زایی: آیا حقوق نمایندگان رد صلاحیت شده در 4 ماه آینده حلال است؟ روابط عمومی فدراسیون فوتبال درباره مباحث منتشر شده پیرامون میزبانی تیم های ایرانی از حریفان در زمین بی طرف بیانیه ای صادر و اعلام کرد که کنفدراسیون آسیا میزبانی کشورمان را به کشور سوم سپرده است.
نماینده ویژه آمریکا در امور ایران امروز (جمعه) از تحریم ویزایی حسن شاهوارپور، فرمانده سپاه خوزستان به دلیل آن چه آن را نقض حقوق بشر در ماهشهر در جریان اتفاقات اخیر در این شهر می خواند، خبر داد. #فوتو نیوز تابناک
وزیر امور خارجه آمریکا با اشاره به غیرقانونی بودن خرید نفت از ایران گفت: این مسئله غیرقانونی است و قوانین آمریکا را نقض می کند ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 9 ساعت و 10 دقیقه پیش
توجیه پنتاگون برای پنهان کردن تلفات حمله ایران

توجیه پنتاگون برای پنهان کردن تلفات حمله ایران به گزارش تابناک به نقل از فارس، یک سخنگوی پنتاگون بعد از درز روایت هایی متفاوت از روایت های رسمی درباره تلفات انتقام موشکی ایران تلاش کرده از دولت آمریکا بابت پنهان کاری در این خصوص رفع اتهام کند.
خبرگزاری رویترز نوشته پنتاگون جمعه مدعی شده دولت آمریکا تلاشی برای کم اهمیت جلوه دادن اطلاعات مربوط به زخمی شدن نظامیان آمریکا در حمله موشکی ایران به پایگاه عین الاسد یا تأخیر در اعلام آمار تلفات صورت نگرفته است. سخنگوی پنتاگون گفته عموم مردم تنها چند ساعت بعد از وزیر دفاع در جریان این موضوع قرار گرفته اند. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 9 ساعت و 20 دقیقه پیش
سال 2020 آغازی برای پایان حضور آمریکا در عراق

سال 2020 آغازی برای پایان حضور آمریکا در عراق به گزارش تابناک به نقل از فارس، کریم علیوی نماینده ائتلاف الفتح در پارلمان عراق تأکید کرد که نظامیان آمریکا پایگاههای خود در عراق، در حالت ترس واقعی قرار دارند .
علیوی به پایگاه خبری بغداد الیوم گفت که نظامیان تروریست آمریکایی همه روزه با این ترس مواجه هستند؛ زیرا از میزان خطرناک بودن تصمیمات جنایتکارانه ترامپ در حمله به فرماندهان الحشد الشعبی و تشکیلات آن و شهادت و زخمی شدن دهها نفر از آنان طی هفته های گذشته اطلاع دارند .
وی حملات آمریکا به فرماندهان الحشد را حمایت آشکار از اسرائیل در حمله به محورهای مقاومت دانست و تصریح کرد: در حال حاضر، پایگاههای آمریکا ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 9 ساعت و 20 دقیقه پیش
آمادگی آمریکا برای تحریم شرکت های خریدار نفت ایران

آمادگی آمریکا برای تحریم شرکت های خریدار نفت ایران به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، به نقل از اردوپوینت، وزیر امور خارجه آمریکا روز جمعه با اشاره به غیرقانونی بودن خرید نفت از ایران گفت: این مسئله غیرقانونی است و قوانین آمریکا را نقض می کند. ما سعی داریم تا تحریم های خود را بر تمام نهاد هایی که تحریم های آمریکا را نقض می کنند، تحمیل کنیم. یک نهاد یا شرکت چینی نیز درحال خرید محصولات ایرانی است و ما سعی داریم تحریم هایمان را علیه تمام کسانی که قوانین مان را نقض می کنند اعمال کنیم. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 9 ساعت و 21 دقیقه پیش
سهام آسیا و اروپا رشد کردند

سهام آسیا و اروپا رشد کردند صبح جمعه به وقت تهران، پس از اعلام این که اقتصاد چین مطابق آن چه انتظار می رفت رشد کرد، سهام آسیایی رشد کردند، سهام اروپا هم امروز عصر راه سهام آسیایی را ادامه دادند.
به گزارش مهر به نقل از سی ان بی سی، صبح جمعه به وقت تهران، پس از اعلام اینکه اقتصاد چین مطابق آن چه انتظار می رفت رشد کرده است، سهام آسیایی رشد کردند، سهام اروپا هم امروز عصر راه سهام آسیایی را ادامه دادند و شاخص پن یوروپین استاکس 600 رکوردی تاریخی به ثبت رساند.
عصر جمعه، شاخص پن یوروپین استاکس 600 توانست 0.7 درصد رشد کند و به بالاترین سطح تاریخ خود برسد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 10 ساعت و 40 دقیقه پیش
افزایش قیمت نفت در بازار جهانی

افزایش قیمت نفت در بازار جهانی به گزارش فارس به نقل از بلومبرگ، در معاملات امروز بازار جهانی انرژی هر بشکه نفت برنت دریای شمال با 30 سنت افزایش 64.92 دلار قیمت گذاری شد. نفت آمریکا هم 30 سنت بالا رفت و 58.82 دلار به فروش رسید.
به گزارش سازمان کشورهای صادرکننده نفت، اوپک، هر بشکه نفت تولیدی این سازمان در آخرین معاملات روز گذشته 65.62 دلار قیمت گذاری شده است.
به گزارش رویترز، از جمله دلایل سبز بودن معاملات امروز بازار نفت انتشار رشد باثبات اقتصاد چین علی رغم پیش بینی های منفی بوده است.
از سوی دیگر امضای فاز نخست توافق تجاری بین چین و آمریکا، چشم انداز تقاضای آتی نفت در بازار جهانی را مثبت کرده است. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 10 ساعت و 51 دقیقه پیش
بازگشت رویایی محمدیان با ضربه فنی اسنایدر آمریکایی

بازگشت رویایی محمدیان با ضربه فنی اسنایدر آمریکایی محمدحسین محمدیان و امیرحسین زارع به دیدار فینال اوزان 97 و 125 کیلوگرم رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام متئو پلیکونه ایتالیا راه یافتند.
به گزارش تابناک ورزشی، این مسابقات که جزء رنکینگ اتحادیه جهانی کشتی محسوب می شود در سه رشته فرنگی، زنان و آزاد برگزار می شود که مسابقات کشتی آزاد از ساعت 13 امروز و با برگزاری رقابت های وزن های 97 و 125 کیلوگرم آغاز شد.
محمدحسین محدیان آزادکار وزن 97 کیلوگرم ایران که پس از 4 سال دوری از میادین به دلیل محرومیت اخیرا به دنیای کشتی بازگشته با نمایشی خیره کننده در سومین مبارزه موفق به شکست کایل اسنایدر دارنده مدال های طلای جهان و المپیک از آمریکا ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: ورزشی انتشار : 11 ساعت و 1 دقیقه پیش
کانادا از ایران خواست به خانواده قربانیان غرامت پرداخت کند

کانادا از ایران خواست به خانواده قربانیان غرامت پرداخت کند به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا روز جمعه از پرداخت 25 هزار دلار به 57 شهروند کانادا و 29 فرد مقیم دائم این کشور که در پرواز تهران- کی یف جان باختند خبر داد و از ایران خواست تا هرچه زودتر به خانواده داغ داران غرامت بپردازد.
وی در این خصوص گفت: این شرایطی خاص و پیشبینی نشده است چراکه تحریم هایی بین المللی علیه ایران وضع شده است و این خانواده ها در شرایط سختی قرار دارند. این خانواده ها در شرایطی خاص عزیزانشان را از دست داده اند.
ترودو در ادامه اظهار کرد: ما از ایران انتظار داریم تا به این خانواده ها غرامت بپردازد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 9 دقیقه پیش
واشنگتن اندک اندک تلفات عین الاسد را می پذیرد

واشنگتن اندک اندک تلفات عین الاسد را می پذیرد به گزارش تابناک به نقل از فارس، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در تاریخ هجدهم دی ماه در پاسخ به ترور سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس در حمله تروریستی آمریکایی ها به حومه فرودگاه بغداد، عملیاتی موشکی را علیه پایگاه نظامی ایالات متحده در عین الاسد واقع در استان الانبار عراق انجام داد.
در این عملیات، 13 فروند موشک بالستیک از نوع موشک های فاتح-313 و قیام به پایگاه عین الاسد تحت اشغال نظامیان تروریست آمریکایی و دیگر پایگاه آن ها در اربیل، مرکز منطقه کردستان عراق شلیک شد به گفته سردار امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 11 ساعت و 10 دقیقه پیش
جمله رهبر انقلاب درباره ترامپ که تیتر لس آنجلس تایمز شد / پیش بینی تاجرنیا از سهم اصلاح طلبان از کرسی های مجلس / شعر حاشیه دار قبل از خطبه های نماز جمعه!

جمله رهبر انقلاب درباره ترامپ که تیتر لس آنجلس تایمز شد / پیش بینی تاجرنیا از سهم اصلاح طلبان از کرسی های مجلس / شعر حاشیه دار قبل از خطبه های نماز جمعه! تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر هایی که مورد توجه قرار می گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر هایی را برجسته می کنند و در مواردی هم از کنار آن می گذرند. اگر خبر به ما هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.
رصد خانه تابناک ؛ جایی است که خبر هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی گیرد، برای مخاطبان آماده می کند ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 11 ساعت و 12 دقیقه پیش
پرواز جنگنده های آمریکایی در زمان سانحه هواپیمای اوکراینی

پرواز جنگنده های آمریکایی در زمان سانحه هواپیمای اوکراینی به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، به نقل از رویترز، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه آمریکا روز جمعه عنوان کرد که سانحه برای هواپیمای اوکراینی در زمان اتفاق افتاده است که جنگنده های مخفی آمریکایی در منطقه مانور می دادند.
وی در ادامه با اشاره به اینکه اطلاعاتی که در دست دارد همچنان تایید شده نیست، گفت: حداقل شش جنگنده F-35 در نواحی مرزی ایران پرواز می کرد. باید حساسیت در این شرایط در نظر گرفته شود.
این مقام ارشد روس سانحه هوایی تهران-کی یف را خطای انسانی خواند اما تصریح کرد که نمی خواهد برای این اتفاق عذر بیاورد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 13 ساعت و 1 دقیقه پیش
بعد حمله به پایگاه آمریکا، عده ای چندروز قدرت تحلیل نداشتند

بعد حمله به پایگاه آمریکا، عده ای چندروز قدرت تحلیل نداشتند به گزارش تابناک به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دکتر محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، عصر روز جمعه 27 دیماه پس از اقامه نماز جمعه در مصلی تهران به امامت رهبر معظم انقلاب، در استودیو شبکه سوم سیما حضور یافت و با مردم مسلمان، صبور و شکور ایران به گفتگو نشست.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ابتدای این برنامه با عرض تسلیت ایام شهادت دخت نبی مکرم اسلام، حضرت فاطمه الزهرا (س) گفت: حقیقتا اجتماع باشکوهی بود. مدتی طول کشید تا به محل برگزاری نمازجمعه برسیم. آنچه مشاهده شد این بود که روحیه ها بسیار زنده بود و یک راهپیمایی با شکوهی به سوی مصلی شکل گرفته بود ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 13 ساعت و 10 دقیقه پیش
گفت وگوی ظریف و وزیر خارجه کانادا در مسقط

گفت وگوی ظریف و وزیر خارجه کانادا در مسقط به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، دکتر محمد جواد ظریف و فرانسوا فیلیپ شامپانی، وزیر امور خارجه کانادا عصر جمعه در دیداری که به درخواست طرف کانادایی در مسقط برگزار شد ضمن ابراز تاسف مجدد از سانحه سقوط هواپیمایی اوکراینی در خصوص همکاری های کنسولی، فنی و حقوقی میان ایران و کشور هایی که اتباع آن ها در آن سانحه جان باختند گفتگو و تبادل نظر کردند. مقرر شد تیم های کارشناسی دو وزارتخانه به تماس های خود در این زمینه ادامه دهند. دو وزیر توافق کردند در زمان مناسب در آینده مجددا دیدار و گفتگو نمایند. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 14 ساعت و 9 دقیقه پیش
حمایت بارزانی از حضور نیروهای آمریکایی در عراق

حمایت بارزانی از حضور نیروهای آمریکایی در عراق به گزارش تابناک به نقل از فارس، نیچروان بارزانی رئیس منطقه کردستان عراق، مدعی شد اربیل از تهران نمی ترسد بلکه به ایران احترام می گذارد.
بارزانی در مصاحبه با وبگاه المانیتور در پاسخ به این سوال که اگر آمریکا نظامیانش را از عراق خارج کند و خواستار استقرار در منطقه کردستان شود، چه خواهد شد، گفت: نظر ما این است که تصمیم پارلمان عراق [برای اخراج نظامیان خارجی] تصمیم خوبی نبود و کُردها و سنّی ها در آن دخیل نبودند... این یک اقدام مهم بود که بدون اتفاق آراء انجام شد و در واقع روح قانون اساسی عراق را نقض کرد. این برای امروز یا آینده عراق خوب نیست . ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 11 دقیقه پیش
نظرسنجی؛سندرز از بایدن پیشی گرفت

نظرسنجی؛سندرز از بایدن پیشی گرفت به گزارش تابناک به نقل از فارس، حمایت دموکرات ها از برنی سندرز به عنوان گزینه نهایی دموکرات ها برای انتخابات ریاست جمهور 2020 آمریکا به طور پیوسته ای در حال افزایش بوده و بر اساس نظرسنجی که رویترز/IPsos انجام داده از جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق آمریکا و دیگر نامزدهای مطرح دموکرات ها برای انتخابات ریاست جمهوری فراتر رفته است.
این نظرسنجی در بین رای دهندگان ثبت نام شده دموکرات صورت گرفته است.
در این نظرسنجی آنلاینی که نتایج آن روز پنجشنبه منتشر شده نشان می دهد که 20 درصد از دموکرات ها و افراد مستقلی که ثبت نام کرده بودند اعلام کردند که از سندرز برای انتخابات 2020 حمایت می کنند که ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 14 ساعت و 11 دقیقه پیش
پیش بینی بورس در 2 ماه پایانی سال/ دلایل جهش شاخص کل بورس پس از سقوط هیجانی/ راهکاری برای بهره مندی سهامداران در مواقع ریزش بازار

پیش بینی بورس در 2 ماه پایانی سال/ دلایل جهش شاخص کل بورس پس از سقوط هیجانی/ راهکاری برای بهره مندی سهامداران در مواقع ریزش بازار کارشناس بازار سرمایه گفت: رشد خزنده دلار نیمایی که منجربه افزایش نرخ و مبلغ فروش محصولات عمده شرکتهای بورسی می شود در کناربه ثمر نشستن طرح های توسعه و امکان افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی محرک های بازار سرمایه برای تدوام روند صعودی است.
امیر مهدی صبائی در گفت و گو با خبرنگار بورس تابناک در خصوص دلیل روند صعودی شاخص بورس پس از سقوط اخیر و تحریم های جدید، گفت: توجه به انتشار خبر شهادت سردار سلیمانی و پیش بینی آغاز تنش در منطقه، شاخص بورس با فشار فروش در ایتدا افت نسبتا شدیدی را تجربه کرد، پس از چند روز و با شلیک موشک توسط ایران به پایگاه نظامی امریکا ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 15 ساعت و 10 دقیقه پیش
عکس جنجالی رییسIOC؛ ورزشکارایرانی واسراییلی باهم!

عکس جنجالی رییسIOC؛ ورزشکارایرانی واسراییلی باهم! عکسی با عنوان فراتر از سیاست در توییتر رسمی IOC همزمان باحضور روسای ورزش ایران در سوئیس منتشر شده است. از چپ: پسر اسکی باز ایرانی، دختر اسراییلی، توماس باخ و پسر آمریکایی. توماس باخ مدعی تضمین کتبی صالحی امیری و سلطانی فر شده اما هنوز مشخص نیست این دو مدیر ارشد ورزش ایران چه چیزی را صمانت کرده اند ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 15 ساعت و 40 دقیقه پیش
5 دلیل اصلی فوت ایرانیان چیست؟

5 دلیل اصلی فوت ایرانیان چیست؟ به گزارش تابناک به نقل از مهر، بر اساس آمارهای سازمان ثبت احوال میزان ناخالص مرگ و میر در سال 97، 4.7 به ازای هر هزار نفر جمعیت است. این میزان در تمام نقاط کشور وضعیتی همسان ندارد و بسته به سن جمعیتی استان ها و عوامل دیگری که می تواند بر این میزان اثرگذار باشد، مانند سلامت، مرگ و میر کودکان، حوادث، کیفیت ثبت و غیره بین 6.5 در استان گیلان و 3.5 در استان بوشهر متغیر است.
نسبت جنسی در مرگ های ثبت شده
با در نظر گرفتن کل مرگ و میرهای ثبت شده نسبت جنسی برابر 127.7 است، این نسبت برای ساکنان شهرها 130 و برای روستانشینان 121.3 است.
میانگین سن فوت شدگان ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 16 ساعت و 0 دقیقه پیش
سرمربی جدید بارسا، ستاره بتیس را زودتر به نوکمپ می آورد

سرمربی جدید بارسا، ستاره بتیس را زودتر به نوکمپ می آورد درحالی که در روزهای اخیر خبرهایی در رسانه های اسپانیایی منتشر شده بود که کیکه ستین برای انتقال امرسون، ستاره رئال بتیس به بارسا برنامه ریزی کرده ولی حالا مارکا می گوید این احتمال وجود دارد که ستین زودتر از آنچه گمان می رفت این ستاره برزیلی را راهی نوکمپ کند.
به گزارش تابناک ورزشی، قرارداد امرسون برزیلی با رئال بتیس تا تابستان 2021 ادامه دارد. ولی این احتمال وجود دارد که بارسا با پرداخت خسارت به رئال بتیس امرسون را در تابستان جاری راهی نوکمپ کند.
کیکه ستین این بازیکن برزیلی را به خوبی می شناسد و در زمان کار در رئال بتیس سابقه همکاری با او را دارد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: ورزشی انتشار : 16 ساعت و 11 دقیقه پیش
صدراعظم آلمان 24 ژانویه به ترکیه می رود

صدراعظم آلمان 24 ژانویه به ترکیه می رود به گزارش تابناک، به نقل از خبرگزاری تاس، برلین، پایتخت آلمان روز یکشنبه میزبان نشست بین المللی درباره لیبی است که انتظار می رود در این نشست علاوه بر رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه هم شرکت کنند.
همچنین بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس و مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا هم در این نشست حضور خواهند داشت. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 16 ساعت و 30 دقیقه پیش
کدام رییس جمهور شما با رای مستقیم انتخاب شده؟

کدام رییس جمهور شما با رای مستقیم انتخاب شده؟ به گزارش تابناک، عباسعلی کدخدایی در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت:به پمپئو که دوباره با اظهاراتی مداخله جویانه در مسایل داخلی ایران دخالت کرده، باید گفت فعلا استیضاح ترامپ را حل کنید. لازم نیست به مردم ایران دمکراسی یاد دهید! به مردم دروغ نگویید! کدام رییس جمهور شما با رای مستقیم انتخاب شده؟ آمریکا تقلب دوره الگور _ بوش را فراموش نکرده؟ ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 16 ساعت و 31 دقیقه پیش
بازتاب خطبه های امروز مقام معظم رهبری در شبکه الجزیره

بازتاب خطبه های امروز مقام معظم رهبری در شبکه الجزیره به گزارش تابناک، نماز جمعه این هفته تهران به امامت حضرت آیت الله العظمی خامنه ای در مصلی امام خمینی(ره) برگزار شد، شبکه الجزیره در گزارشی در این رابطه نوشت: رهبر ایران گفت که آمریکا با ترور ژنرال سلیمانی چهره تروریستی خود را نمایان کرد.
این شبکه در ادامه نوشت: رهبر ایران در اولین خطبه خود پس از سال 2012 و در سایه تشدید تنش با آمریکا و همچنین در زمانی که مقامات ایران با فشارهای داخلی و خارجی مواجه هستند گفت که حمله موشکی به پایگاه آمریکایی عین الاسد ضربه ای به ابهت و حیثیت آمریکا بود .
ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 18 ساعت و 21 دقیقه پیش
بازتاب گسترده سخنرانی رهبر انقلاب در رسانه های جهانی

بازتاب گسترده سخنرانی رهبر انقلاب در رسانه های جهانی بیانات مقام معظم رهبری در خطبه های نماز جمعه امروز تهران، بازتاب گسترده ای در رسانه های بین المللی داشت.
به گزارش تابناک، بیشتر رسانه های مهم جهان خطبه های رهبر معظم انقلاب در نمازجمعه تهران را پوشش داده و اقدام به پخش زنده این مراسم کردند.
خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس ضمن پوشش لحظه به لحظه نماز جمعه امروز تهران نوشت: رهبر عالی ایران که برای نخستین بار پس از سال 2012 نماز جمعه تهران را برپا می کرد گفت که رئیس جمهور دونالد ترامپ دلقکی است که تنها به حمایت از مردم ایران تظاهر می کند. آیت الله خامنه ای حمله به پایگاه های آمریکایی، ضربه ای به وجهه آمریکا دانست. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 18 ساعت و 31 دقیقه پیش
تضمین فدراسیون فوتبال به کنفدراسیون آسیا برای میزبانی در لیگ قهرمانان

تضمین فدراسیون فوتبال به کنفدراسیون آسیا برای میزبانی در لیگ قهرمانان یکی از خبرنگاران عرب زبان به نقل از یک منبع موثق اعلام کرده است کنفدراسیون فوتبال آسیا تصمیم گرفته دیدار تیم های فوتبال استقلال ایران با الکویت کویت که قرار بود اول بهمن در ورزشگاه آزادی برگزار شود را لغو کند و این بازی با سلب میزبانی ایران پنج بهمن ماه در زمین بی طرف یعنی دوحه قطر برگزار شود.
به گزارش تابناک ورزشی، همچنین طبق ادعای این خبرنگار تمام تیم های ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا یعنی شهرخودرو، پرسپولیس، استقلال و سپاهان هم از میزبانی محروم می شوند و باید در زمین بی طرف به مصاف حریفان شان بروند. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: ورزشی انتشار : 18 ساعت و 40 دقیقه پیش
دومین راهپیمایی فضایی زنانه انجام شد

دومین راهپیمایی فضایی زنانه انجام شد گزارش کامل گزیده خبرهای تابناک جوان را بخوانید.
شهاب حسینی پس از سال دوری از فجر
مرغ کیلو چند؟
رقم عجیب مبلغ قرارداد بازیکن سابق پرسپولیس
مالیات برای خانه های لاکچری
فست فود های خطرناکی که هرگز نباید سفارش دهیم!
دومین راهپیمایی فضایی زنانه انجام شد
شهاب حسینی پس از سال دوری از فجر
مرغ کیلو چند؟
رقم عجیب مبلغ قرارداد بازیکن سابق پرسپولیس
مالیات برای خانه های لاکچری
فست فود های خطرناکی که هرگز نباید سفارش دهیم!
دومین راهپیمایی فضایی زنانه انجام شد ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 18 ساعت و 41 دقیقه پیش
ظریف و همتای کانادایی اش در عمان دیدار می کنند

ظریف و همتای کانادایی اش در عمان دیدار می کنند به گزارش تابناک، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت: محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تا ساعاتی دیگر در راه بازگشت از هند به کشور، در توقفی کوتاه در مسقط با وزیر امور خارجه کانادا دیدار و گفت وگو می کند .
فرانسوا فیلیپ شامپانی وزیر خارجه کانادا، روز پنجشنبه 19 دی 98 در تماس تلفنی با ظریف در خصوص سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی و سایر موضوعات مورد علاقه گفتگو و تبادل نظر کرده بود.
دیدار ظریف و وزیر خارجه کانادا در شرایطی صورت می گیرد که وزیر خارجه کانادا یک روز پس از انجام امور اولیه و تداوم شناسایی تقریبا همه اجساد جان باختگان ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 18 ساعت و 41 دقیقه پیش
پاسخ قدرتمندانه موشکی ایران، ضربه به هیبت ابرقدرتی آمریکا بود/ مردم ایران بزرگترین بدرقه جهان در مراسم تشییع شهید سلیمانی را رقم زدند

پاسخ قدرتمندانه موشکی ایران، ضربه به هیبت ابرقدرتی آمریکا بود/ مردم ایران بزرگترین بدرقه جهان در مراسم تشییع شهید سلیمانی را رقم زدند در آستانه ی سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و در طلیعه ی گام دوم انقلاب، مراسم نماز جمعه ی تهران به امامت حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مدظله العالی) و با حضور پر شور مردم بصیر و انقلابی در مصلای امام خمینی (ره) در حال برگزاری است.
به گزارش تابناک ، بخش هایی از بیانات رهبر انقلاب در خطبه های نماز جمعه تهران:
* اگر نصرت الهی را میخواهیم در تقواست. اگر توفیقات الهی را میخواهیم هدایت الهی را میخواهیم در تقواست اگر فرج و گشایش در مسایل شخصی و اجتماعی را میخواهیم در تقواست همه باید کوشش کنیم که تقوای الهی را معیار کار خودمان قرار دهیم. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: مذهبی انتشار : 20 ساعت و 40 دقیقه پیش
انصراف غلامی در مسابقات آزاد شطرنج دهلی

انصراف غلامی در مسابقات آزاد شطرنج دهلی به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، آرین غلامی، شطرنج باز ایرانی که چند وقتی است نتایج خوبی را در شطرنج نمی گیرد در مسابقات آزاد دهلی هم دچار افت شدیدی شد.
غلامی با ریتینگ بین المللی 2541 در این رقابت ها شرکت کرد. او با چهار پیروزی، دو تساوی و سه باخت از ادامه رقابت ها انصراف داد.
این شطرنج باز ایرانی در این رقابت ها 22.4 واحد ریتینگ بین المللی از دست داد. غلامی در مسابقات دهلی شانس هجدهم قهرمانی بود.
او در مسابقات گذشته هم 14 واحد ریتینگ از دست داده بود. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: ورزشی انتشار : 20 ساعت و 40 دقیقه پیش
محسن رضایی:ما سیلی زدیم و آمریکا خفه خون گرفت

محسن رضایی:ما سیلی زدیم و آمریکا خفه خون گرفت به گزارش تابناک به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دکتر محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، شامگاه پنجشنبه 26 دیماه 1398 در حسینیه نور در منطقه کن با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه (س) و جان باختن عده ای از هموطنان در حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی گفت: عرض تبریک و تسلیت دارم شهادت سپهبد پاسدار حاج قاسم سلیمانی و همرزم شهیدش مجاهد بزرگ، ابومهدی المهندس. برای من افتخار بزرگی است که در منطقه ای حاضر شدم که سرزمین علماست. سرزمین عرفا و دانشمندان بزرگ اسلام است. محل حاج ملاعلی کنی و آیت الله مهدوی کنی و آیت الله باقری کنی و منطقه 130شهید پرافتخار است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 20 ساعت و 51 دقیقه پیش
اقامه نماز جمعه تهران به امامت حضرت آیت الله خامنه ای

اقامه نماز جمعه تهران به امامت حضرت آیت الله خامنه ای در آستانه ی سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و در طلیعه ی گام دوم انقلاب، مراسم نماز جمعه ی تهران به امامت حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مدظله العالی) و با حضور پر شور مردم بصیر و انقلابی در مصلای امام خمینی (ره) در حال برگزاری است.
به گزارش تابناک ، اهم محورهای بیانات رهبر معظم انقلاب به این شرح است:
همه برادران عزیز را دعوت می کنم و توصیه می کنم به رعایت تقوا؛ اگر نصرت الهی را می خواهیم در تقواست. اگر توفیقات الهی را می خواهیم هدایت الهی را می خواهیم در تقواست. اگر فرج و گشایش در مسائل شخصی و اجتماعی را می خواهیم در تقواست و باید کوشش کنیم که تقوای الهی را معیار کار خودمان قرار ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: مذهبی انتشار : 21 ساعت و 9 دقیقه پیش
مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس

مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس مشتاقان ورزش سوارکاری در گنبدکاووس، عصر روز پنجشنبه شاهد برگزاری روز نخست هفته دهم مسابقات اسب دوانی کورس در مجموعه سوارکاری این شهرستان بودند که در آن 58 راس اسب در 6 دور مختلف رقابت کردند./مهر- محمد نسایی ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: ورزشی انتشار : 21 ساعت و 30 دقیقه پیش
جدال باران و آتش در جنگل های استرالیا

جدال باران و آتش در جنگل های استرالیا به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، امروز (جمعه) برای دومین روز بخش هایی از شرق استرالیا که گرفتار آتش سوزی های جنگلی است، شاهد بارش باران بوده است. بارش باران توانسته تا حدودی وضعیت بحرانی یک ماهه در این مناطق را تا حدودی تعدیل کند؛ هرچند که مواردی از آتش سوزی همچنان از کنترل خارج است.
افزایش رطوبت هوا طی روزهای اخیر توانست تا حدودی به نیروهای آتش نشان کمک کند که بتوانند در راستای مقابله با آتش سوزی های کم سابقه اخیر، به پیشرفت هایی دست پیدا کنند.
آتش سوزی های جنگلی اخیر در استرالیا تاکنون به کشته شدن 28 تن در این کشور منجر شده ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 21 ساعت و 51 دقیقه پیش
ساکنان مناطق سیل زده به چه اقلامی نیاز دارند؟

ساکنان مناطق سیل زده به چه اقلامی نیاز دارند؟ به گزارش تابناک و بنابر اعلام پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ در اطلاعیه شماره 2 سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر آمده است؛
قابل توجه بنگاه های خصوصی و فعالان اقتصادی علاقمند به مشارکت در عملیات امدادرسانی به آسیب دیدگان سیل در استان سیستان و بلوچستان و برخی از نقاط جنوب و جنوب شرقی کشور؛ سازمان داوطلبان هلال احمر آمادگی خود را به منظور جذب و هدایت منابع غیرنقدی اهدایی بر اساس اولویت های مناطق آسیب دیده، تسهیل گری و هماهنگی در چارچوب استانداردهای عملیات امدادی اعلام می کند.
باتوجه به ماده 172 قانون مالیات های مستقیم ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اجتماعی انتشار : 22 ساعت و 10 دقیقه پیش
آموزش جالب داغ کردن غذا بی آتش در مناطق سیل زده

آموزش جالب داغ کردن غذا بی آتش در مناطق سیل زده گزارش کامل گزیده خبرهای تابناک جوان را بخوانید.
خبر های خوب هفته در یک نگاه لذت یک روز برفی در باغ وحش مسکو + فیلم ثبت لحظه های جالب در جهان ورزش + تصاویر دومین اپلیکیشن پر دانلود جهان چه نام دارد؟ واکنش شهاب حسینی به تحریم فجر توسط برخی سینماگران آموزش جالب داغ کردن غذا بدون آتش در مناطق سیل زده + فیلم
خبر های خوب هفته در یک نگاه لذت یک روز برفی در باغ وحش مسکو + فیلم ثبت لحظه های جالب در جهان ورزش + تصاویر دومین اپلیکیشن پر دانلود جهان چه نام دارد؟ واکنش شهاب حسینی به تحریم فجر توسط برخی سینماگران آموزش جالب داغ کردن غذا بدون آتش در مناطق سیل زده + فیلم ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: فرهنگی هنری انتشار : 22 ساعت و 31 دقیقه پیش
روایت آسوشیتدپرس از نماز جمعه امروز تهران

روایت آسوشیتدپرس از نماز جمعه امروز تهران به گزارش تابناک به نقل از فارس، خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس در مطلبی به اعلام خبر برگزاری نماز جمعه امروز تهران به امامت حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران پرداخته و نوشت این امر در زمانی بحرانی برای ایران انجام می شود.
این خبرگزاری با اشاره به ترور سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در حمله تروریستی آمریکا، نوشت: [رهبر انقلاب] در مراسم تشییع سردار سلیمانی گریست و وعده داد انتقام سختی از ایالات متحده گرفته می شود .
آسوشیتدپرس در ادامه به موشک باران پایگاه عین الاسد تحت اشغال نظامیان تروریست آمریکایی در عراق ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 22 ساعت و 32 دقیقه پیش
700سکه تقلبی در الیگودرز کشف شد

700سکه تقلبی در الیگودرز کشف شد به گزارش تابناک بخ نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سردار حاجی محمد مهدیان نسب فرمانده انتظامی لرستان گفت: در پی مراجعه شخصی مبنی بر یک فقره کلاهبرداری با ارسال پیامک مبنی بر پیدا کردن گنج و انجام معامله، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس الیگودرز قرار گرفت.
او اظهار داشت: با بررسی ها به عمل آمده و انجام کار های اطلاعاتی و راهنمایی شاکی، متهم شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضائی طی یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد.
فرمانده انتظامی لرستان افزود: متهم در مواجهه حضوری با مالباخته به جرم خود اعتراف کرد و در این راستا 700 قطعه سکه تقلبی از وی کشف و پس از تشکیل پرونده به مراجع ذی ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: حوادث انتشار : 23 ساعت و 1 دقیقه پیش
خبر روزنامه کانادایی از نماز جمعه امروز تهران

خبر روزنامه کانادایی از نماز جمعه امروز تهران به گزارش تابناک به نقل از فارس، وبگاه روزنامه کانادایی گلوب اَند مِیل در خبری به بررسی برگزاری نماز جمعه امروز تهران به امامت حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران پرداخته و نوشت این امر در زمان حساسی رخ می دهد.
این روزنامه با ادعای اینکه اکنون وضعیت بحرانی است، نوشت رهبر معظم ایران برای اولین بار از سال 2012، امامت نماز جمعه را برعهده خواهد داشت.
خبرنگار گلوب اند میل از تهران گزارش داد: [آیت الله] خامنه ای آخرین بار در سال 2012 امامت مراسم نماز جمعه را برعهده داشت و در آن زمان اسرائیل را یک "غده سرطانی" خواند و به تمام کسانی که با آن مقابله کنند وعده حمایت داد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 23 ساعت و 11 دقیقه پیش
فواید سرکه سیب را بشناسید

فواید سرکه سیب را بشناسید به گزارش تابناک به نقل از مهر، به گفته محققان این محصول دارای خواص زیر است:
- کمک به کنترل قندخون.
- کاهش میزان باکتری سمی سالمونلا در غذا.
- افزایش نسبی توانایی کاهش وزن.
همچنین محققان دانشگاه شیکاگو معتقدند سرکه سیب دارای خواص زیر نیست:
- کنترل فشارخون بالا.
- پیشگیری یا درمان سرطان. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: علمی و پزشکی انتشار : 23 ساعت و 20 دقیقه پیش
دانستنی هایی درباره کفتار راه راه

دانستنی هایی درباره کفتار راه راه به گزارش تابناک به نقل از میزان، کفتار راه راه گونه ای از خانواده کفتار ها است. این حیوان با توجه به کاهش جمعیت جهانیش به کمتر از ده هزار کفتار بالغ، و کاهش جمعیت طعمه هایش در درجه حفاظتی در مرز تهدید قرار گرفته است. کفتار راه راه در وهله اول لاشه خوار است، اما برخی از آن ها به شکار نیز می پردازند.
کفتار راه راه حیوانی شب گرد است و فقط در تاریکی کامل خود را نمایان می کند و قبل از طلوع خورشید هم به پناهگاهش بازمی گردد. این جانور هنگام مواجهه با حمله ممکن است خود را به مردن بزند و به همین جهت به ترسویی مشهور است ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
شکایت عفو بین الملل از اسرائیل به دلیل جاسوسی

شکایت عفو بین الملل از اسرائیل به دلیل جاسوسی به گزارش تابناک، باشگاه خبرنگاران جوان، سازمان عفو بین الملل به دلیل استفاده از یک نرم افزار جاسوسی از سوی یک شرکت صهیونیستی علیه یکی از کارکنانش شکایت کرده و به کارمندان خود در سراسر جهان هشدار داد که هدف جاسوسی رژیم صهیونیستی هستند.
ایتای مک، وکیل سازمان عفو بین الملل در این باره گفت: شرکت ان اس او رژیم صهیونیستی از نرم افزاری علیه یکی از کارکنان ما استفاده کرده است که پیش از این رسانه ها در بسیاری از گزارش های خود گفته اند این نرم افزار در واقع سیستمی است که برای نقض حقوق فعالان حقوق بشر، دیپلمات ها، وکلای حقوق بشر و روزنامه نگاران استفاده شده و این به منزله یک زلزله است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
چه محرومیت هایی در اصلاح قانون چک دیده شده است؟

چه محرومیت هایی در اصلاح قانون چک دیده شده است؟ سال گذشته قانونگذار هنگام اصلاح قانون چک در برخی از مواد آن محدودیت های تازه ای برای افراد دارای چک بلامحل در نظر گرفت.این محرومیت ها که با هدف ممانعت از صدور چک بلامحل و همچنین جلوگیری از تبعات حقوقی این چک ها وضع شده در مرحله اجرا همراه با کاستی هایی بوده که برخی از این کاستی ها به آیین نامه های مرتبط با این قانون بر می گردد.
به گزارش تابناک دکتر یاسر مرادی استاد دانشگاه و پژوهشگر حقوق بانکی درباره محرومیت هایی که در آخرین اصلاح قانون چک درنظر گرفته شده است به تابناک گفت: ماده 5 مکرر می گوید وقتی فردی اولین چکش برگشت خورد دیگر امکان دریافت هیچ تسهیلاتی از هیچ بانکی ندارد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
پرواز در گام آخر سوپرانو

پرواز در گام آخر سوپرانو جلد سرخ رنگ کتاب، روی خاک سرد محمودآباد شهریار تا خورده. چه فرقی می کند که کتاب دستور سه تارِ حسین علیزاده را کدام یک از سرنشینان بویینگ 737 همراه خود برداشته بود؛ روجا آزادیان یا هر کس دیگر. شاید خیلی های دیگر در آن هواپیما مثل روجا، عشق موسیقی داشتند و برای روزهای دلتنگی سه تار دست می گرفتند. او سوپرانوی گروه شهر تهران بود و اجراهای زیادی همراه آنها داشت، اگرچه این اواخر با آنها خداحافظی کرده بود.
به گزارش تابناک و به نقل از شهروند؛ چهارشنبه صبح روجا هم در میان آتش و دود و تکان های شدید هواپیما به دلهره و مرگ سنجاق شد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
قتل مادر به خاطر قلیان کشی!

قتل مادر به خاطر قلیان کشی! به گزارش تابناک به نقل از روزنامه جام جم، هفتم فروردین امسال بود که دختر جوان به نام ریحانه با ماموران پلیس تهران و آتش نشانی تماس گرفت و ادعا کرد مادرش در خانه، تنهاست و در را باز نمی کند. ماموران بعد از ورود به خانه، پیکر نیمه جان مادر ریحانه به نام فریبا را در پذیرایی خانه شان دیدند و این در حالی بود که ضربات سنگین باعث مجروح شدن فریبا از ناحیه سر و صورت شده و او بعد از انتقال به بیمارستان جان خود را از دست داد. ریحانه اولین کسی بود که مورد بازجویی قرار گرفت و به ماموران گفت: مادرم ناراحتی اعصاب داشت و دارو های زیادی مصرف می کرد که موجب خواب آلودگی و گیجی او می شد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 3 ساعت پیش
قو های مهاجر

قو های مهاجر تصاویری از مهاجرت قو ها به تالاب های کشور چین را در این گزارش می بینیم. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
سی و سومین یادواره شهدای عملیات کربلای 5

سی و سومین یادواره شهدای عملیات کربلای 5 مراسم سی و سومین یادواره شهدای عملیات کربلای پنج با سخنرانی سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده قرارگاه فرهنگی و اجتماعی حضرت بقیة الله (عج)، شعرخوانی احمد علوی، مداحی محمدحسین پویانفر و با اجرای علی سلیمانی بازیگر سینما و تلویزیون شامگاه پنجشنبه 26 دی ماه در مسجد پنبه چی تهران برگزار شد. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
جشنواره شادی و نشاط آی مت

جشنواره شادی و نشاط آی مت صبح امروز مرحله جهانی جشنواره شادی و نشاط آی مت در جزیره کیش آغاز شد. جشنواره جهانی شادی و نشاط آی مت 2020 با میزبانی ایران در جزیره کیش در حال برگزاری است؛ که در روز اول بخش علمی جشنواره کودکان در یک فضای شاد با هم به رقابت پرداختند. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
ماهیگیری در ترکیه

ماهیگیری در ترکیه تصاویری از ماهیگیران در ترکیه که مشغول صید ماهی هستند را در این گزارش می بینیم. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
عکس روز ناسا از فضانوردان جدید

عکس روز ناسا از فضانوردان جدید به گزارش تابناک به نقل از فارس به نقل از ناسا، ناسا روز جمعه از 11 فضانورد جدید به گروه خود رونمایی کرد و تعداد کسانی را که واجد شرایط برای انجام وظایف پروازی در فضا هستند که افق بشریت را در فضا برای نسل های آینده گسترش می دهد به 39 نفر افزایش داد.
فضانوردان جدید بیش از دو سال آموزش ابتدایی لازم را با موفقیت پشت سر گذاشتند و نخستین کسانی هستند که از زمان اعلام برنامه Artemis فارغ التحصیل شده اند.
فارغ التحصیلان جدید ممکن است به ماموریت هایی که برای ایستگاه فضایی بین المللی، ماه و نهایتا مریخ تعیین شده اند، اختصاص یابند. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اجتماعی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
حمله بالگرد رژیم صهیونیستی به مواضع حماس در غزه

حمله بالگرد رژیم صهیونیستی به مواضع حماس در غزه به گزارش تابناک به نقل از مهر به نقل از اسپوتنیک، ارتش رژیم صهیونیستی شامگاه پنج شنبه با انتشار یک بیانیه اعلام کرد که در پی پرتاب بالون های آتش زا از جانب نوار غزه، یک فروند بالگرد تهاجمی تأسیسات زیرزمینی حماس را بمباران کرد.
گفتنی است که روز چهارشنبه چهار فروند راکت از جانب نوار غزه به سمت سرزمین های اشغالی فلسطین پرتاب شد که سامانه پدافندی گنبد آهنین رژیم صهیونیستی دو فروند از این راکت ها را رهگیری کرد.
در واکنش به این حمله راکتی، نیرو های متخاصم رژیم صهیونیستی نیز از حمله به تأسیسات حماس خبر دادند. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
ماهواره ظفر به زودی در مدار قرار خواهد گرفت

ماهواره ظفر به زودی در مدار قرار خواهد گرفت به گزارش تابناک، محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات، در حساب توییتری خود نوشت:
قرار است ماهواره ظفر در کنار ماموریت های تحقیقاتی، یک پیام نیز مخابره کند. چه پیامی؟ هر چه شما بخواهید.
لطفا با ثبت نام در ZafarPlus.Ir یا شبکه های اجتماعی (با #صدای_ایران) پیام خود را (حداکثر 1دقیقه) به ما بگویید. بهترین ها از ظفر منتشر می شوند! ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
تجاوز و بردگی جنسی حاصل جنگ سوریه برای کودکان

تجاوز و بردگی جنسی حاصل جنگ سوریه برای کودکان به گزارش تابناک به نقل از یورونیوز؛ این گزارش می گوید که در جنگ داخلی سوریه، دختران 9 ساله به بردگی جنسی گرفته شده اند و به آن ها تجاوز شده است. بر اساس این گزارش کارشناسان سازمان ملل به مواردی برخورده اند که پسران کم سن و سال مورد شکنجه قرار گرفته اند، به اجبار آموزش نظامی دیده اند و به دستور فرماندهان مجبور شده اند در انظار عمومی دست به قتل بزنند.
بر اساس این گزارش در جریان جنگ سوریه کودکان توسط تک تیراندازان مورد هدف قرار گرفته اند و گروه های مختلف از کودکان به عنوان گروگان استفاده کرده اند تا از نزدیکانشان باج بگیرند. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
گوجه فرنگی؛ کیلویی چند!؟

گوجه فرنگی؛ کیلویی چند!؟ رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی می گوید که قیمت گوجه فرنگی بوته ای درجه 1 در خرده فروشی ها حدود 9500 تومان است. این در حالیست که براساس مشاهدات میدانی این محصول جالیزی در برخی خرده فروشی ها با قیمت های متفاوت و بیشتری به فروش می رسد.
با وجود اینکه قیمت این محصول جالیزی نسبت به یکی دو ماه گذشته مقداری کاهش داشته است، اما همچنان این محصول در برخی خرده فروشی ها با قیمت های مختلفی عرضه می شود و به نظر می رسد که ثبات قیمتی بر این محصول خصوصا در نوع بوته ای آن حاصل نشده است؛ به گونه ای که براساس مشاهدات میدانی خبرنگار ایسنا قیمت گوجه فرنگی بوته ای درجه 1 در خرده فروشی ها در محدود مرکزی شهر ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
هشدار پاکستان درباره عواقب تشدید مناقشه با ایران

هشدار پاکستان درباره عواقب تشدید مناقشه با ایران به گزارش تابناک به نقل از ایرنا؛ رسانه های پاکستان پنجشنبه شب این اظهارات را به نقل از مصاحبه عمران خان با شبکه آلمانی "دیوچه وله" در اسلام آباد عنوان کردند.
نخست وزیر پاکستان با اشاره به اوضاع خاورمیانه و نقش اسلام آباد برای کمک به تنش زدایی گفت: منطقه دیگر تحمل جنگ و درگیری جدیدی را ندارد.
وی تأکید کرد: پاکستان و جمهوری اسلامی ایران همواره از روابط بسیار خوبی برخوردار هستند و مصمم به جلوگیری از هرگونه تنش میان کشور ها در منطقه هستیم.
عمران خان از عربستان به عنوان دوست بزرگ پاکستان یاد کرد و افزود: اسلام آباد تلاش دارد تا تنش ها میان تهران و ریاض بیشتر نشود. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
وقوع انفجار در چالوس/ علت احتمالی نشت گاز

وقوع انفجار در چالوس/ علت احتمالی نشت گاز به گزارش تابناک به نقل از فارس، انفجار مهیبی در منطقه پالوجده شهرستان چالوس رخ داد که در گمانه زنی های اولیه بنا به اعلام رئیس آتش نشانی چالوس علت این انفجار نشت گاز است.
نعمت الله دیاری رئیس آتش نشانی چالوس در گفتگو با فارس گفت: نشت گاز در منطقه پالوجده شهرستان چالوس موجب مصدوم شدن پنج نفر شد که مصدومان شامل یک خانم مسن، سه کودک و یک مرد است.
وی با با بیان اینکه انفجار در یکی از واحد های مسکونی طبقه فوقانی مغازه تعمیرات موتورالات پالوجده، گمانه زنی های اولیه را انفجار در اثر نشت گاز عنوان کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
انتقاد نماینده عالی اتحادیه اروپا از خروج آمریکا از برجام

انتقاد نماینده عالی اتحادیه اروپا از خروج آمریکا از برجام به گزارش تابناک به نقل از ایرنا نشریه " اکونومیک تایمز" روز پنجشنبه نوشت: نماینده عالی اتحادیه اروپا اعلام کرد با خروج آمریکا از برجام، پیشرفت های به دست آمده به سوی یک رژیم جهانی با ثبات و صلح از بین رفت.
بورل صبح امروز در دهلی نو با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار ظریف ضمن تبریک انتصاب بورل به عنوان نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور سیاست خارجی، آمادگی خود را برای همکاری نزدیک با وی اعلام کرد.
در ادامه ظریف با برشمردن اشتباهات و بی عملی اروپایی ها در قبال تعهدات خود در برجام ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
خلیفه حفتر با آتش بس لیبی موافقت کرد

خلیفه حفتر با آتش بس لیبی موافقت کرد به گزارش تابناک به نقل از مهر به نقل از راشاتودی، در شرایطی که مقامات برلین قرار است روز نوزدهم ژانویه میزبان کنفرانسی به رهبری سازمان ملل و حضور کشور های مصر، روسیه، ایالات متحده، ترکیه و سایر کشور ها پیرامون بحران لیبی باشند، هایکو ماس وزیر خارجه آلمان اظهار داشت که خلیفه حفتر فرمانده نیرو های موسوم به ارتش ملی لیبی با آتش بس در این کشور موافقت کرده است.
وزارت خارجه آلمان به نقل از هایکو ماس اعلام کرد: ژنرال حفتر آمادگی خود را برای همکاری و کمک به موفقیت کنفرانس لیبی در برلین اعلام کرد. وی خواهان شرکت در این کنفرانس است ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
اعتصاب فعالیت بنادر و نیروگاه های فرانسه را مختل کرد

اعتصاب فعالیت بنادر و نیروگاه های فرانسه را مختل کرد به گزارش تابناک به نقل از ایرنا به نقل از شبکه فرانس 24، اتحادیه کارگری CGT اعلام کرد 250 هزار نفر معترض به خیابان های پاریس و سایر شهر ها آمده و بر علیه تغییر قانون بازنشستگی تظاهرات کردند.
بنا به اعلام این اتحادیه کارگری، دور تازه اعتصاب و تظاهرات دهم ژانویه (جمعه 20 دی) آغاز شد و حدود 370 هزار نفر در تظاهرات شرکت نموده، اما وزارت کشور فرانسه شمار معترضان را 56 هزار نفر اعلام کرد.
وزارت کشور فرانسه شمار معترضان روز پنجشنبه را نیز 187 هزار نفر تخمین زد.
فیلیپ مارتینز رییس اتحادیه CGT گفت: هیچ وقت برای اعمال فشار و تسلیم کردن دولت دیر نیست. عزم ما هنوز قوی است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
پژمانفر: صحبتی از ممنوع الکاری نشده است

پژمانفر: صحبتی از ممنوع الکاری نشده است به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، حجت الاسلام نصرالله پژمانفر با اشاره به تعابیر نادرست از صحبت های اخیر وی، عنوان کرد: صحبت من این بود که حمایت ها از اهالی فرهنگ و هنر مربوط به هنرمندانی است که در چارچوب نظام، باری را جهت ایجاد آرامش و رفع بحران ها بردارند. طبیعی است هر فردی نقطه نظراتی دارد و این به معنای نادیده گرفتن نظرات متفاوت در جامعه هنری نیست، اما اگر در این راه جریان سازی خاصی جهت تضعیف نظام صورت گیرد، اتفاق خوبی نیست.
وی با اشاره به التزام حداکثری جامعه فرهنگی هنری به چارچوب نظام و نقش آفرینی ها و خلق آثار درخور توجه درباره دفاع مقدس در سینمای ایران ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
واکنش ترامپ به تازه ترین وقایع استیضاح

واکنش ترامپ به تازه ترین وقایع استیضاح به گزارش تابناک به نقل از فارس، دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا بامداد جمعه به تازه ترین وقایعی که در پرونده استیضاح او به وقوع پیوسته واکنش نشان داد.
ترامپ دقایقی بعد از آنکه مجلس نمایندگان آمریکا رسماً پرونده استیضاحش را به مجلس سنا تحویل داد در توئیترش نوشت: من همین الان به خاطر یک تماس تلفنی بی نقص، استیضاح شدم.
اشاره ترامپ به تماس تلفنی اش با رئیس جمهور اوکراین در روز 25 جولای سال 2019 میلادی است که پس از کش و قوس های فراوان به استیضاح او ختم شد.
مجلس نمایندگان آمریکا روز پنج شنبه رسما پرونده استیضاح را به مجلس سنا تحویل داد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
سایه بزرگ ترس چگونه از اقتصاد جهان برداشته می شود؟

سایه بزرگ ترس چگونه از اقتصاد جهان برداشته می شود؟ جنگ تجاری آمریکا و چین درحالی به ایستگاه پایانی خود رسیده که فعالان اقتصادی هنوز کنجکاو هستند بدانند بالاخره چه توافقی توانسته است دو غول بزرگ اقتصادی دنیا را پشت میز توافق کنار هم بنشاند.
به گزارش ایبِنا، جنگ تجاری آمریکا و چین که از سال 2018 شروع شد، پس از تصمیم دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا، در ماه ژوئیه 2018 بر اعمال 34 میلیارد دلار تعرفه گمرکی بر واردات کالاهای چینی و در عمل متقابل چین در قبال کالاهای آمریکایی آغاز شد. ترامپ که در تبلیغات انتخاباتی خود وعده داده بود سواستفاده های چین از سامانه نابسامان بین المللی و روش های نامنصفانه را از میان بردارد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
تحلیل بزرگترین صندوق پوشش ریسک جهان درباره آینده طلا

تحلیل بزرگترین صندوق پوشش ریسک جهان درباره آینده طلا بزرگترین صندوق پوشش ریسک جهان معتقد است قیمت طلا به مسیر رو به رشد خود ادامه می دهد و ممکن است رکوردهای جدیدی را به ثبت برساند.
به گزارش ایبِنا، گرگ ینسن، مدیرعامل صندوق پوشش ریسک بریج واتر که بزرگترین صندوق پوشش ریسک دنیا محسوب می شود، می گوید قیمت طلا ممکن است با رشدی 30 درصدی، مرز 2000 دلار برای هر اونس را رد کند.
این پیش بینی بریج واتر در شرایطی مطرح شده که این صندوق پوشش ریسک می گوید سیاست های بانک های مرکزی در دنیا در راستای افزایش تورم است که امکان تحقق این برآورد را بیشتر می کند و از سوی دیگر، ابهامات سیاسی و ژئوپلیتیک نیز درحال افزایش است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
مذاکرات کره جنوبی و آمریکا درباره هزینه های نظامی شکست خورد

مذاکرات کره جنوبی و آمریکا درباره هزینه های نظامی شکست خورد به گزارش فارس، وزارت امور خارجه کره جنوبی روز (پنجشنبه) اعلام کرد که سئول و واشنگتن موفق نشدند، اختلاف در نحوه تقسیم هزینه های ماندن نظامیان آمریکایی در شبه جزیره کره را حل کنند.
مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا اواخر آبان ماه در دیدار با مقام های کره جنوبی گفته بود، سئول باید بودجه لازم برای مخارج و هزینه های حضور نیروهای آمریکایی و همکاری نظامی و امنیتی با ایالات متحده را افزایش دهد.
بنا به گزارش خبرگزاری روسی اسپوتنیک، آمریکا و کره جنوبی، ششمین دور از گفت وگوهای تقسیم هزینه های دفاعی را طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفته جاری در واشنگتن برگزار کردند به امید آنکه بتوانند از طریق مذاکره ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
سردار سلیمانی نگذاشت برنامه های آمریکا در منطقه اجرا شود/ حتما باید با مقصران حادثه کرمان و هواپیما برخورد شود/ پیش بینی می کنم شاهد یک مجلس انقلابی باشیم

سردار سلیمانی نگذاشت برنامه های آمریکا در منطقه اجرا شود/ حتما باید با مقصران حادثه کرمان و هواپیما برخورد شود/ پیش بینی می کنم شاهد یک مجلس انقلابی باشیم رئیس کمیسیون مشترک مجمع تشخیص مصلحت نظام سردار سلیمانی مهمترین مانع در رسیدن آمریکا به اهدافش در منطقه می داند و معتقد است که سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی بسیاری از برنامه های آمریکا و هم پیمانانش را در حوزه های مختلف در منطقه با شکست و نا کامی مواجه ساخت. در هر نقطه از جعرافیای منطقه و هر برنامه خود سردار سلیمانی را در برابر خود می دیدند. بر همین اساس آنها راهی جز به شهادت رساندن او پیش روی خود ندیدند.
به گزارش تابناک ، علی احمدی رئیس کمیسیون مشترک مجمع تشخیص مصلحت نظام و نماینده دوره هفتم مجلس شورای اسلامی ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
قیمت طلا و سکه امروز پنجشنبه 26 دی 98

قیمت طلا و سکه امروز پنجشنبه 26 دی 98 قیمت سکه طرح جدید، امروز پنجشنبه 26 دی 98 به 4 میلیون و 895 هزار تومان رسید.
به گزارش تابناک اقتصادی، قیمت سکه طرح جدید در معاملات امروز بازار تهران (پنجشنبه 26 دی 98) به 4 میلیون و 895 هزار تومان رسید.
قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز 4 میلیون و 860 هزار تومان، نیم سکه 2 میلیون و 490 هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و 460 هزار تومان و سکه یک گرمی 930 هزار تومان است.
هر اونس طلا در بازارهای جهانی 1522 دلار و 88 سنت و هر گرم طلای 18 عیار 495 هزار و 404 تومان است. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
صدور جکم دو ایرانی متهم به جاسوسی در آمریکا

صدور جکم دو ایرانی متهم به جاسوسی در آمریکا به گزارش تابناک به نقل از فارس، دادگاهی در آمریکا روز پنج شنبه دو ایرانی را که به جاسوسی متهم شده بودند، به ماه ها حبس محکوم کرده است.
به نوشته پایگاه خبری شبکه ای بی سی ، احمدرضا محمدی دوستدار 39 ساله که تابعیت دوگانه ایرانی و آمریکایی دارد، به 38 ماه زندان محکوم شده است. وی همچنین بعد از آزادی نیز تا 36 ماه تحت نظر قرار خواهد داشت و باید بیش از 14000 دلار نیز جریمه بپردازد.
دادگاه، فرد دیگری به نام مجید قربانی 60 ساله را هم که اقامت دائم آمریکا را دارد، به تحمل 30 ماه زندان و مراقبت 36 ماهه، محکوم کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
دیدار رئیس قوه قضائیه با خانواده شهید وحید زمانی نیا

دیدار رئیس قوه قضائیه با خانواده شهید وحید زمانی نیا به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، سیدابراهیم رئیسی پنجشنبه (26 دی) ضمن حضور در آستان مقدس حرم عبدالعظیم حسنی (ع) بر مزار پاسدار شهید وحید زمانی نیا (از شهدای مقاومت که همراه با سردار شهید قاسم سلیمانی در بامداد جمعه 13 دی در عملیات تروریستی آمریکا در بغداد به شهادت رسید) حاضر شد و به مقام شامخ این شهید بزرگوار ادای احترام کرد.
وی در ادامه در منزل خانواده شهید وحید زمانی نیا حاضر شد و از درگاه خداوند برای آن شهید رحمت الهی و برای خانواده او صبر و اجر را مسألت کرد.
رئیسی با اشاره به اظهارات خانواده شهید وحید زمانی نیا در یک برنامه تلویزیونی ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 6 ساعت پیش
آیا بیمه رایگان نمازگزاران در نماز جمعه فردا امری غیرطبیعی است؟

آیا بیمه رایگان نمازگزاران در نماز جمعه فردا امری غیرطبیعی است؟ به گزارش نبض بورس ، ستاد نماز جمعه تهران طی اطلاعیه ای در مورخه 25 دی ماه 1398 اعلام کرد که نماز جمعه این هفته تهران به امامت رهبر معظم انقلاب برگزار خواهد شد. در متن این اطلاعیه آمده بود: در آستانه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و در طلیعه گام دوم انقلاب، نماز جمعه این هفته به امامت حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مدظله العالی) و با حضور پر شور مردم بصیر و انقلابی در مصلی امام خمینی(ره) برگزار می شود و ملت مؤمن و سرافراز ایران اسلامی بار دیگر صحنه هایی از همبستگی، شکوه و عظمت خود را به نمایش خواهند گذاشت. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: مذهبی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
فرانسه ناو هواپیمابر شارل دوگل را به خاورمیانه می فرستد

فرانسه ناو هواپیمابر شارل دوگل را به خاورمیانه می فرستد به گزارش تابناک به نقل از فارس، امانوئل ماکرون ، رئیس جمهور فرانسه امروز (پنجشنبه) از قصد این کشور برای اعزام یک ناو هواپیمابر به منطقه غرب آسیا خبر داده است.
خبرگزاری رویترز به نقل از ماکرون نوشته فرانسه قصد دارد ناو شارل دو گل و گروه ضربت همراه آن را از ژانویه تا آوریل در خاورمیانه مستقر کند.
ماکرون در یک سخنرانی به مناسبت سال نو میلادی برای ارتش فرانسه گفت: این ناو هواپیمابر از ژانویه تا آوریل 2020 از عملیات های نظامی Chammal (عملیات فرانسه برای مبارزه با گروه تروریستی داعش) حمایت خواهد کرد و پس از آن روانه اقیانوس اطلس و دریای شمال خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 7 ساعت پیش
پژمانفر: هنرمندانی که جوگیر شدند ممنوع الکار می شوند/جهانگیری: اعتماد عمومی تنزل پیدا کرده است

پژمانفر: هنرمندانی که جوگیر شدند ممنوع الکار می شوند/جهانگیری: اعتماد عمومی تنزل پیدا کرده است نصرالله پژمان فر، عضو جبهه پایداری و سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، در واکنش به موج کناره گیری اعتراضی هنرمندان از جشنواره های دولتی و حکومتی، تهدید کرد که هنرمندان معترض را با ارائه طرحی به مجلس برای همیشه از فعالیت هنری در ایران محروم می کند. پژمان فر بیان کرد: در هفته آینده طرحی را به مجلس می بریم که در آن طرح برای هنرمندانی که قرار است با مردم نباشند و از فعالیت های هنری انصراف می دهند، محرومیت از فعالیت های هنری در جمهوری اسلامی ایجاد شود.
دومای روسیه یا مجلس عوام این کشور با اکثریت آرا میخاییل مشیوستین را برای پست نخست وزیری تایید کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
محرومان پرسپولیس و سپاهان درآغاز دوباره لیگ

محرومان پرسپولیس و سپاهان درآغاز دوباره لیگ سازمان لیگ فوتبال ایران اسامی محرومان هفته هفدهم لیگ برتر را اعلام کرد.
به گزارش تابناک ورزشی، سازمان لیگ فوتبال ایران اسامی محرومان هفته هفدهم لیگ برتر را اعلام کرد که به شرح زیر است:
اکبر صادقی، محمدرضا خلعتبری و جواد طاری بخش (مدیر رسانه)، شهر خودرو مشهد
محسن ربیع خواه، پرسپولیس
سید مهران موسوی، پیکان تهران
مهدی کیانی، سپاهان اصفهان
لوکا گادرانی، شاهین بوشهر
رسول زمانی، گل گهرسیرجان
رحمان جعفری و سید محمد میری، نساجی ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
فدراسیون فوتبال: جانشین تاج 25 اسفند انتخاب می شود

فدراسیون فوتبال: جانشین تاج 25 اسفند انتخاب می شود فدراسیون فوتبال امروز با انتشار اطلاعیه ای رسماً اعلام کرد، مجمع انتخاباتی این فدراسیون در روز یکشنبه 25 اسفند ماه 98 برگزار خواهد شد.
به گزارش تابناک ورزشی، سایت فدراسیون فوتبال اطلاعیه شماره یک را در مورد برگزاری مجمع انتخاباتی این فدراسیون صادر کرد. متن اطلاعیه فدراسیون فوتبال به شرح زیر است:
"اطلاعیه شماره یک - مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران "
بدین وسیله در اجرای مفاد اساسنامه فدراسیون مقرر است، مجمع فدراسیون فوتبال با حضور اعضای مجمع برای انتخاب داوطلبان نامزدی پست های انتخابی فدراسیون در تاریخ 1398/12/25 برگزار شود. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 9 ساعت پیش
آشفته گی جسور در فرم، لرزان در روایت

آشفته گی جسور در فرم، لرزان در روایت فیلم سینمایی آشفته گی تازه ترین اثر فریدون جیرانی یک شکست تجاری برای او محسوب می شود اما چرا فیلمی که با جسارت در فرم یک تجربه تازه در کارنامه این کارگردان پیشکسوت محسوب می شود، تا این حد ناامیدکننده نزد تماشاگران عام و منتقدین ظاهر شده و بازی با فرم نتوانسته آن طور که انتظار می رفت، کار کند؟
تابناک ؛ آشفته گی چهاردهمین فیلم بلند سینمایی در مقام کارگردان، با نقش آفرینی بهرام رادان، مهناز افشار، مهران احمدی، نازنین صلح جو و نسیم ادبی در مقابل دوربین مسعود سلامی، موسیقی متن کارن همایونفر و تدوین بهرام دهقان ساخته شد و اکنون پس از چهار هفته اکران عمومی می توان با اطمینان گفت که شکست تجاری ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
خسارت سیل در منطقه عورکی سیستان و بلوچستان

خسارت سیل در منطقه عورکی سیستان و بلوچستان عورکی بزرگ یا خدابخش روستایی در دهستان پیرسهراب بخش مرکزی شهرستان چابهار استان سیستان و بلوچستان است که سیل موجب بسته شدن راههای روستایی، تخریب پل ها، اراضی کشاورزی، تلف شدن دام ها، تخریب واحدهای مسکونی روستایی و شکسته شدن تیرهای برق این منطقه شده است. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
پاسخ خانه سینما به عذرخواهی صداوسیما

پاسخ خانه سینما به عذرخواهی صداوسیما به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، به دنبال اظهارنظر موهن کارشناس یکی از برنامه های شبکه افق نسبت به برخی هنرمندان و صدور بیانیه شدیداللحن خانه سینما در اعتراض به این سخنان علیه سازمان صدا و سیما، مدیرکل روابط عمومی این سازمان طی بیانیه ای از اظهارات آن فرد برائت جست و به نمایندگی از سازمان صدا و سیما رسما از جامعه هنری کشور عذرخواهی کرد و نوشت: صداوسیما نه تن ها چنین اظهارنظر سخیفی را قبول ندارد، بلکه آن را خلاف موازین اخلاقی و سمی مهلک برای وحدت میان قشر های مختلف می داند.
در پی این اظهارنظر، همایون اسعدیان رئیس هیات مدیره خانه سینما با انتشار متنی در توئیتر ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
پرونده استیضاح ترامپ رسما به سنا منتقل شد

پرونده استیضاح ترامپ رسما به سنا منتقل شد به گزارش تابناک به نقل از فارس، مجلس نمایندگان آمریکا روز پنج شنبه رسما پرونده استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور را به مجلس سنا تحویل داد.
آدام شیف رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا که مسئولیت پیشبرد این پرونده را بر عهده دارد، امروز با حضور در صحن اصلی سنا، بند های اتهامی ترامپ را قرائت کرده و پرونده استیضاح را به سنا تحویل داد.
رئیس جمهور آمریکا به دلیل فشار به دولت اوکراین برای پیشبرد تحقیقات قضایی در مورد فرزند جو بایدن نامزد پیشتاز دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری، با دو اتهام سوء استفاده از اختیارات و ممانعت از پیشبرد تحقیقات روبرو شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
3 تفاوت مهم توافق مطلوب ترامپ با برجام

3 تفاوت مهم توافق مطلوب ترامپ با برجام به گزارش تابناک به نقل از فارس، برایان هوک ، نماینده دولت آمریکا در امور ایران به تشریح ویژگی های توافق جدیدی پرداخته که دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به دنبال جایگزین کردن آن با برجام است.
هوک امروز (پنجشنبه) در پاسخ به این سؤال که توافق هسته ای مدنظر دولت جدید آمریکا چه توافقی با توافق دولت قبل دارد گفت: [توافق مد نظر ما]از بسیاری جهات با آن توافق متفاوت خواهد بود.
نماینده ویژه دولت ترامپ در امور ایران به برشمردن سه تفاوت بین توافق مدنظر ترامپ با برجام پرداخت. او گفت: اولین مورد اینکه ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
ظریف به بورل: هرگز از یک قلدر اجازه نخواهید

ظریف به بورل: هرگز از یک قلدر اجازه نخواهید به گزارش تابناک به نقل از فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز پنج شنبه در حاشیه نشست رایسینا در هند، دیدار و گفتگو کردند.
پس از این نشست، اتحادیه اروپا ویدئویی از این دیدار منتشر کرد که بخش هایی از صحبت های رد و بدل شده در این نشست را به تصویر می کشد.
بر اساس این ویدئو، ظریف در پایان نشست و هنگام خداحافظی ظاهرا در اشاره به تبعیت اروپایی ها از آمریکا، خطاب به بورل می گوید: هرگز از یک قلدر کسب اجازه نکنید.
در یک سال و نه ماهی که از خروج آمریکا از توافق هسته ای می گذرد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 10 ساعت پیش
تنفس 90 روزه خزانه داری برای اجرای تحریم های جدید ایران

تنفس 90 روزه خزانه داری برای اجرای تحریم های جدید ایران به گزارش تابناک به نقل از تسنیم، وزارت خزانه داری آمریکا روز پنج شنبه در پایگاه اطلاع رسانی خود اعلام کرد که دوره تنفس 90 روزه ای را برای اجرای تحریم هایی که هفته گذشته علیه ایران وضع کرده، در نظر گرفته است.
بر اساس اطلاعاتی که در بخش پرسش و پاسخ وزارت خزانه داری آمریکا درباره تحریم های این وزارتخانه علیه ایران درج شده است، شرکت های خارجی فعال در بخش های ساخت وساز، معدن، تولید (صنعت) و نساجی تا روز 9 آوریل 2020 (21 فروردین 1399) مهلت خواهند داشت که کسب وکار خود در ایران را متوقف کنند و پس از این مهلت، مشمول تحریم های ثانویه آمریکا خواهند شد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
سخنگوی پنتاگون: قصد خروج از عراق نداریم

سخنگوی پنتاگون: قصد خروج از عراق نداریم به گزارش تابناک به نقل از تسنیم به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، جاناتان هافمن سخنگوی پنتاگون روز پنج شنبه در یک نشست خبری تأکید کرد که آمریکا قصد ندارد در شرایط کنونی نیرو های نظامی خود را از عراق خارج کند.
در حالی که مجلس عراق هفته گذشته طرح اخراج نیرو های آمریکایی از عراق را به تصویب رسانده، سخنگوی پنتاگون در گفتگو با خبرنگاران در این خصوص اظهار داشت: ما قصدی برای خارج کردن نیروهایمان از عراق نداریم. هنوز داریم در این مورد با میزبانان عراقی گفتگو می کنیم و امیدواریم که آنجا بمانیم. هدف ما این است که در خاورمیانه باقی بمانیم. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 11 ساعت پیش
توئیت ظریف درپی عمل جراحی موفقیت آمیز آیت الله سیستانی

توئیت ظریف درپی عمل جراحی موفقیت آمیز آیت الله سیستانی وزیر امور خارجه کشورمان نسبت به عمل موفقیت آمیز مرجع عالی دینی عراق ابراز خشنودی کرد.
به گزارش ایسنا، محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در توییتی به زبان عربی نوشت: به تمام مردم ایران و عراق برای عمل موفقیت آمیز آیت الله العظمی سید علی سیستانی مژدگانی می دهم.
ظریف در انتهای توییت خود شفای عاجل این مرجع عالی قدر را از خدای متعال خواستار شد.
به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، آیت الله سیستانی، مرجع عالی دینی عراق به دلیل شکستگی در ران پای چپ تحت عمل جراحی قرار گرفته بود و این عمل با موفقیت انجام شد. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
زنجیره ارتباط لیبرال دموکراسی درحال از هم پاشیدن است

زنجیره ارتباط لیبرال دموکراسی درحال از هم پاشیدن است به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، محسن رضایی عصر روز پنجشنبه 26 دیماه 1398 در سالن همایش های بین المللی صداوسیما مراسم اختتامیه سومین کنفرانس حکمرانی و سیاستگذاری عمومی با تسلیت ایام فاطمیه و جان باختن هموطنان در سانحه هواپیمای اوکراینی گفت: از اعضای اندیشکده مشترک دانشگاه شریف و مجمع تشخیص مصلحت نظام و برگزارکنندگان این کنفرانس تشکر می کنم. بدون شک مساله حکمرانی یکی از مسائل کلیدی جامعه و حکومت ما است که با بسیاری از چالش های کشور ارتباط دارد.
این استاد دانشگاه جامع امام حسین (ع) گفت: اسلام بیش از سایر ادیان به موضوع حکمرانی پرداخته است و جمهوری اسلامی از دل این اشارات وحیانی و قرآنی ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 13 ساعت پیش
ماجرای 2 میلیون پیامکی که برای بورس بازان ارسال شد

ماجرای 2 میلیون پیامکی که برای بورس بازان ارسال شد روزانه در سایت " نبض بورس " گزید ه ای از آخرین اخبار و مطالب جذاب پیرامون بازار سرمایه، ارز، انرژی و سرمایه گذاری تهیه و منتشر می گردد.
گزارش کامل از گزیده خبرهای امروز نبض بورس را با کلیک بر تیتر آن بخوانید.
قیمت دلار در پایان آخرین روز هفته
دلار جهانی در آستانه ورود به کانال جدید
بورس ژاپن و کره جنوبی در مسیر رشد
ماجرای 2 میلیون پیامکی که برای بورس بازان ارسال شد
بی اعتنایی بورس های آسیا و اروپا به فاز نخست توافق تجاری
جهش وال استریت با امضای فاز اول توافق تجاری
صعود گران ترین نفت جهان به مرز 100 دلار ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 14 ساعت پیش
شکایت بیش از 3700 نامزد رد صلاحیت شده

شکایت بیش از 3700 نامزد رد صلاحیت شده به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، عباسعلی کدخدایی در بازدید از ستاد دریافت شکایت هیات مرکزی نظارت بر انتخابات گفت: بیش از 3700 نفر از نامزدهای رد صلاحیت شده تاکنون شکایت کرده اند که بخشی در سایت و بخشی در شهرستان ها شکایت کرده اند. از این تعداد حدود 3400 نفر آقا و حدود 300 نفر هم خانم هستند که شکایتشان در سامانه ثبت می شود و مورد رسیدگی قرار می گیرد.
کدخدایی تأکید کرد: مهلت ثبت شکایات نامزدهای رد صلاحیت شده، تمدید نمی شود و ناچاریم که در همین زمان شکایات را دریافت کنیم و رسیدگی ها را انجام دهیم تا در مرحله اول یعنی یازدهم بهمن بتوانیم اعلام نظر کنیم. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
سرنوشت چهره کلیدی اوپک پلاس در هاله ای از ابهام

سرنوشت چهره کلیدی اوپک پلاس در هاله ای از ابهام الکساندر نواک با وجود استعفای دولت روسیه، همچنان به عنوان وزیر انرژی این کشور خدمت خواهد کرد.
به گزارش ایسنا، پس از تصمیم دیمیتری مدودف، نخست وزیر روسیه برای استعفای دولت که روز چهارشنبه اعلام شد، الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه که چهره کلیدی اتحاد اوپک پلاس به شمار می رود به همراه سایر مقامات دولت استعفا کرد.
پس از اعلام استعفای غیرمنتظره دولت مدودف که در جریان دیدار میان ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه و هیات دولت روی داد، انتظار می رود نواک تا زمان تشکیل دولت جدید همچنان وزارت انرژی را هدایت کند. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
مرحله اول توافق تجاری واشنگتن - پکن

مرحله اول توافق تجاری واشنگتن - پکن در راستای امضای مرحله اول توافق تجاری میان پکن و واشنگتن، چین متعهد شد که در 2 سال آینده به میزان 52 میلیارد دلار انرژی از آمریکا خریداری کند.
به گزارش بلومبرگ، براساس توافقنامه ای که میان دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا و "لیو هی" معاون نخست وزیر چین امضا شد، خرید انرژی از ایالات متحده تنها بخشی از کالاهای آمریکایی به ارزش 200 میلیارد دلار است که چین باید تا سال 2021 از این کشور وارد کند.
طبق توافق تجاری صورت گرفته، چین همچنین در سال 2021، 9میلیارد دلار بالاتر از مبلغ پایه اولیه نسبت به 2017 از ایالات متحده واردات خواهد داشت. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
روسیه به دلارزدایی ادامه می دهد

روسیه به دلارزدایی ادامه می دهد وزیر خارجه روسیه اعلام کرد که با توجه به تداوم رویکرد خصمانه آمریکا، کشورش به کاهش وابستگی به دلار ادامه می دهد.
به گزارش ایسنا به نقل از راشاتودی، سرگی لاوروف، وزیر خارجه روسیه با بیان این که روسیه به دنبال راه هایی برای محافظت از خود و شرکایش در برابر تحریم های یک جانبه آمریکا و کاهش وابستگی نظام اقتصادی خود به دلار می گردد؛ افزود: با توجه به رویکرد خصمانه دولت آمریکا، روسیه تصمیم گرفته است تا به تدریج از وابستگی اقتصاد خود به دلار بکاهد.
وزیر خارجه روسیه، استفاده از ارزهای ملی در مبادلات دوجانبه را یکی از اولویت های روسیه خواند و با اشاره به امضا توافق استفاده از ارز ملی در ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
راهکارهای جذب سرمایه های خرد به بازار سرمایه

راهکارهای جذب سرمایه های خرد به بازار سرمایه عضو سابق شورای عالی بورس مهمترین راهکار جذب سرمایه های خرد به بازار سرمایه را هدایت نقدینگی به سمت بخش های مولد و اشتغالزا عنوان کرد.
به گزارش مهر، حسین عبده تبریزی امروز در نشست تخصصی مشارکت سرمایه های خرد در بازار سرمایه در سومین کنفرانس حکمرانی و سیاستگذاری عمومی گفت: در نخستین گام برای گسترش بازار سهامداری باید ببینیم که آیا سهامداران می توانند سود مناسبی از سرمایه گذاری به دست آورند یا خیر؟ آیا بازار سرمایه فرصت مناسبی برای جمع آوری پس اندازهای کوتاه مدت و سوددهی آنهاست؟
وی افزود ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
تاثیر استعفای دولت روسیه بر ارزش روبل

تاثیر استعفای دولت روسیه بر ارزش روبل دولت روسیه درحالی روز گذشته در تصمیمی بزرگ به طور کامل استعفا داد که درپی این تصمیم، روبل در بازارهای جهانی سقوط کرد.
به گزارش ایبِنا، دیمیتری مدویدوف، نخست وزیر روسیه روز گذشته پس از پیام ولادیمیر پوتین به مجلس فدرال از استعفای کامل دولت خبر داد. رییس جمهور روسیه در پیام سالانه خود به پارلمان فدرال کشور پیشنهاد کرد تعدادی از اصلاحات درقانون اساسی روسیه انجام شده و این اصلاحات به رای گیری مردم گذاشته شود.
ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه از اعضای دولت بخاطر همکاری مشترک باوجود اینکه همه چیز به نتیجه نرسیده است تشکر کرد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
صعود گران ترین نفت جهان به مرز 100 دلار

صعود گران ترین نفت جهان به مرز 100 دلار تقاضای بالا برای گریدهای نفتی سنگین شیرین پس از اجرای مقررات جدید سوخت دریایی پاک، باعث شد محموله یک گرید نفتی در استرالیا نزدیک به 100 دلار در هر بشکه فروخته شود که احتمالا گران ترین نفت جهان به شمار می رود.
به گزارش ایسنا، مقررات جدید سازمان بین المللی دریانوردی (IMO) استفاده از سوخت های حاوی بیش از 0.5 درصد سولفور را ممنوع می کند، در حالی که این سوخت ها پیش از این حاوی 3.5 درصد سولفور بودند. از اول ژانویه سال 2020 باید نفت کوره حاوی 0.5 درصد سولفور یا کمتر در کشتی ها مورد استفاده قرار گیرد، مگراین که کشتی ها ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
واکنش روسیه و امارات به شایعات جدید نفتی

واکنش روسیه و امارات به شایعات جدید نفتی روسیه و امارات متحده عربی اعلام کردند دیدار رسمی گروه اوپک پلاس برای تصمیم گیری درباره سیاست تولید همچنان قرار است در مارس برگزار شود.
به گزارش ایسنا، خبرگزاری تاس روسیه به نقل از یک منبع آگاه در اوپک گزارش کرده بود اوپک و متحدانش ممکن است تصمیم بگیرند برگزاری نشست سیاست گذاری رسمی خود را از مارس به ژوئن موکول کنند. اگر برگزاری نشست مارس به تعویق بیافتد، اوپک پلاس ممکن است توافق کاهش تولید فعلی خود را تا ژوئن ادامه دهد.
الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه در واکنش به این خبر به خبرنگاران گفت ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
بورس ژاپن و کره جنوبی در مسیر رشد

بورس ژاپن و کره جنوبی در مسیر رشد درحالی که ژاپن و کره جنوبی امروز با رشد شاخص سهام مواجه شدند، دیگر بازارهای آسیایی با نمادهای قرمز روبرو بودند.
به گزارش ایبِنا، شاخص های اصلی بازارهای بورس کشورهای آسیایی امروز (پنج شنبه 16 ژانویه 2020) مسیرهای متفاوتی در پیشگرفتند.
شاخص ترکیبی شانگهای چین با کاهش 0.49 درصدی ارزش در سطح 3.074,82 واحد قرار گرفت.
از سوی دیگر شاخص نیکی 225 بورس ژاپن با افزایش 0.07 درصدی ارزش، معاملات خود را در سطح 23.933,13 واحد به پایان برد.
همچنین نرخ برابری دلار نسبت به ین ژاپن نیز با رشد 0.1 درصدی ارزش از مرز 110 واحد عبور کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
ایران 3 درصد از واردات هند را تامین می کند

ایران 3 درصد از واردات هند را تامین می کند جدیدترین گزارش ارائه شده از وضعیت تجارت خارجی هند در سال 2018 نشان می دهد که ایران با تامین سه درصد از کل واردات هند، دهمین مبدا وارداتی این کشور به شمار می رود.
به گزارش ایسنا، جدیدترین گزارش ارائه شده از سوی اتاق بازرگانی تهران نشان می دهد که هندوستان در سال 2018، 831 میلیارد دلار تجارت خارجی داشته که از این عدد 323 میلیارد دلار مربوط به صادرات و 508 میلیارد دلار مربوط به واردات بوده است.
گزارش ها از وضعیت اقتصادی این همسایه شرقی ایران نشان می دهد که در سال 2018 رشد اقتصادی هند به 6.8 درصد رسیده و در سال 2019 این عدد به 6 ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 15 ساعت پیش
متن کامل سخنرانی عبدالناصر همتی در پنجاه و نهمین مجمع بانک مرکزی

متن کامل سخنرانی عبدالناصر همتی در پنجاه و نهمین مجمع بانک مرکزی محور اول: وضعیت اقتصاد کلان و نظام بانکی در تابستان 1397
بر اساس آنچه از داده های اقتصاد کلان می دانیم اقتصاد ایران از اواسط سال 1396 و متاثر از چشم انداز اعمال تحریم ها از سوی آمریکا، زمینه های بی ثباتی را از خود نمایان ساخته بود و انتظارات در حال بدبینانه شدن بود. در عین حال می دانیم که از اواخر دهه 1380 و اوایل دهه 1390 زمینه شکل گیری ناترازی نظام بانکی ایجاد شده بود و با توجه به اولویت بندی سیاستهای دولت امکانی برای حل آن فراهم نشده بود. این ناترازی در همراهی با سایر ناترازی ها که خود را به شکل تداوم رشدهای بالای نقدینگی نشان داده بود و با تحریک انتظارات متاثر از تحریم های آمریکا ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
علت افزایش هزینه وام مسکن چه بود؟

علت افزایش هزینه وام مسکن چه بود؟ تلفیق سه گانه افزایش معاملات، افزایش سقف وام و سقف سنی برای خرید خانه از طریق اوراق تسهیلات مسکن به شکل رشد حدود 4000 تومانی قیمت هر برگ اوراق تسه بروز پیدا کرد.
به گزارش ایسنا، با افزایش معاملات، افزایش سقف سنی و افزایش سقف وام قابل پرداخت بابت خرید آپارتمان های 25 و 30 ساله در روزهای اخیر، قیمت هر برگ اوراق تسهیلات مسکن بالا رفت. روز 24 دی ماه متوسط قیمت هر برگ اوراق تسهیلات مسکن (تسه) بالغ بر 44 هزار و 913 تومان بود. اوایل آبان ماه با توجه به افت شدید معاملات مسکن، هر برگ تسه حدود 40 هزار تومان قیمت داشت. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
بی اعتنایی بورس های آسیا و اروپا به فاز نخست توافق تجاری

بی اعتنایی بورس های آسیا و اروپا به فاز نخست توافق تجاری با وجود امضای فاز نخست توافق تجاری بین آمریکا و چین، بورس های آسیا و اروپا در محدوده زیان باقی ماندند.
به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، روند معاملات در نقاط مختلف جهان تحت تاثیر اخبار مختلفی قرار گرفت. پس از تهدید کره شمالی به خروج کامل از مذاکرات خلع سلاح هسته ای، مقامات آمریکایی از این کشور خواسته اند تا به مذاکرات باز گردد. از طرف دیگر احتمال دعوت رئیس جمهور کره جنوبی از رهبر کره شمالی برای سفر به سئول، امیدواری ها به بازگشت آرامش به شبه جزیره کره را تقویت کرده است. وزارت خزانه داری آمریکا در اقدامی غیرمنتظره ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 16 ساعت پیش
تحویل بوئینگ به پایین ترین میزان دهه اخیر رسید

تحویل بوئینگ به پایین ترین میزان دهه اخیر رسید بوئینگ اعلام کرد که در سال 2019 تنها 380 هواپیمای مسافربری به مشتریان خود تحویل داده است، که این کمترین میزان از سال 2008 تا کنون می باشد.
به گزارش مهر به نقل از شین هوا، بزرگترین تولیدکننده هواپیما در آمریکا، بوئینگ، اعلام کرد که در سال 2019 تنها 380 هواپیمای مسافربری به مشتریان خود تحویل داده است، که این کمترین میزان از سال 2008 تا کنون می باشد.
سال گذشته بوئینگ 87 سفارش خرید هواپیمای مسافربری را از دست داد و به این ترتیب تعداد سفارشات لغو شده از تعداد سفارشات جدید 2019 بیشتر شد.
ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
با وجود تشدید تحریم های بی سابقه، نرخ ارز در دامنه نسبتا محدودی در حال نوسان است

با وجود تشدید تحریم های بی سابقه، نرخ ارز در دامنه نسبتا محدودی در حال نوسان است رئیس کل بانک مرکزی صبح امروز در جلسه سالانه مجمع بانک مرکزی حضور یافت و به تشریح وضعیت اقتصاد کلان و نظام بانکی در تابستان 1397 و همچنین وظیفه دشوار بانک مرکزی و فضای امکان پذیر سیاستگذاری آن و نتیجه اقدامات بانک مرکزی در وضعیت اقتصاد کلان پرداخت.
به گزارش تابناک اقتصادی ، عبدالناصر همتی با اشاره به اینکه اقتصاد ایران از اواسط سال 1396 و متاثر از چشم انداز اعمال تحریم ها از سوی آمریکا، زمینه های بی ثباتی را از خود نمایان ساخته بود، گفت: از اواخر دهه 1380 و اوایل دهه 1390 زمینه شکل گیری ناترازی نظام بانکی ایجاد شده بود و با توجه به اولویت بندی سیاستهای دولت امکانی برای حل آن فراهم نشده ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 17 ساعت پیش
مخالفت شهاب حسینی با انصراف از چشنواره فجر

مخالفت شهاب حسینی با انصراف از چشنواره فجر به گزارش تابناک به نقل از خبرآنلاین،پس از انصراف مسعود کیمیایی از حضور در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر، بسیاری از هنرمندان سینما، نسبت به این تصمیم، واکنش های موافق و مخالف نشان دادند.
شهاب حسینی، تنها بازیگر ایرانی که موفق به کسب جایزه از جشنواره کن شده است، از جمله سینماگرانی است که موافق انصراف هنرمندان از جشنواره فیلم فجر نیست و این کار را باعث دوری و دو دستگی بیشترِ جامعه هنری می داند.
او در این زمینه پیامی را منتشر کرد و در آن نوشت:
دوستان هموطنان، همدردان. مردم رنجیده و رنجدیده. روحمان آزرده و دلمان شکسته می دانم. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
افسردگی چگونه بر بیماری آلزایمر اثر می گذارد؟

افسردگی چگونه بر بیماری آلزایمر اثر می گذارد؟ برای همه ی ما پیش می آید که گاهی احساس دلتنگی یا غم و اندوه داشته باشیم، اما این احساسات با تجربه ی افسردگی کاملا متفاوت است. افسردگی بیماری مزمنی است که در آن احساساتی نظیر غم و اندوه، یأس یا کمبود انرژی و... بر زندگی فرد سایه انداخته به صورتی که غلبه بر این احساسات بسیار سخت خواهد بود.
به گزارش ایسنا، بسیاری از علائم افسردگی و دمانس شبیه به هم هستند که می تواند در تشخیص افسردگی در افراد مبتلا به دمانس مشکل ساز شود از این رو باید ابتدا به تعریف دمانس یا فراموشی بپردازیم.
شناخت دقیق تر آلزایمر، علائم و نشانه ها ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: علمی و پزشکی انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
مفاد استیضاح ترامپ به سنا تحویل داده شد

مفاد استیضاح ترامپ به سنا تحویل داده شد به گزارش تابناک به نقل از میزان؛ مجلس نمایندگان آمریکا چهارشنبه 15 ژانویه، 25 دی، ارسال مفاد استیضاح ترامپ به سنا و تعیین دادستان های جلسه دادگاه را به بحث گذاشت و در نهایت قطعنامه ارسال مفاد استیضاح به سنا تصویب شد.
این قطعنامه با 228 رای مثبت و 193 رای منفی به تصویب رسید و همچنین نانسی پلوسی ، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، نیز 7 نفر را به عنوان دادستان های جلسه دادگاه سنا انتخاب کرد.
آدادم شیف ، رئیس کمیته اطلاعات، و جرالد نادلر ، رئیس کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا، از جمله این افراد هستند که به عنوان دادستان های استیضاح ترامپ، در جلسه دادگاه سنا حضور خواهند یافت. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
اخطاریه هواشناسی درباره آبگرفتگی معابر عمومی

اخطاریه هواشناسی درباره آبگرفتگی معابر عمومی سازمان هواشناسی با صدور اخطاریه ای نسبت به آبگرفتگی معابر عمومی، اختلال در تردد در برخی استان ها و احتمال برخورد صاعقه در مناطق جنوبی هشدار داد.
به گزارش ایسنا، بر اساس اخطاریه سازمان هواشناسی به دنبال تشدید فعالیت سامانه بارشی شنبه (28 دی ماه) بارش برف، وزش باد شدید، رگبار و رعد و برق در مناطق جنوبی پیش بینی می شود بگونه ای که بارش باران و برف در شمال خوزستان، لرستان، چهارمحال و بختیاری و نیمه جنوبی ایلام حداکثر 35 تا 75 میلی متر، بارش برف در استان های کردستان، جنوب آذربایجان غربی، شمال کرمانشاه و ارتفاعات زنجان حداکثر 35 تا 50 سانتی متر و بارش برف و باران در استان های کرمانشاه ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
صداوسیما: الو به تعداد سینماگران آباژور می خواستیم!

صداوسیما: الو به تعداد سینماگران آباژور می خواستیم! صداوسیما: الو به تعداد سینماگران آباژور می خواستیم!
مجری شبکه افق: برای قدم اول خوبه حالا کِی کلا از ایران می رید؟!
بخش خبری بیست وسی: از وقتی اینا نمیان تلویزیون، کانون خانواده ها گرم تر شده!
بهروز افخمی: من حاضرم جای همه شون بیام تلویزیون!
آگهی تلویزیون: به تعدادی سینماگر، ترجیحا ساکت نیازمندیم
کسانی که زبان ندارند در اولویت هستند!
مردم: لطفا زیر برنامه های کارشناس محورتون یه مثبت هجده هم بنویسید!
#طنز #بی_ادبی_در_سطح_ملی #نیاید_اصلا #مال_خودمونه #شهرونگ
منبع: شهرونگ روزنامه شهروند ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 18 ساعت پیش
شلیک تیرخلاص به برادر در خودروی لوکس!

شلیک تیرخلاص به برادر در خودروی لوکس! مرد جوان در اقدامی تلخ با برادرش سوار بر خودروی آزرا در شرق تهران شد و او را با شلیک دو گلوله به قتل رساند.
پدر این خانواده از حق خودش گذشت و برای پسرش خواستار بخشش شد اما دختر قربانی جنایت خواستار اعدام عمویش است. عقربه ها ساعت 11 شامگاه 26 فروردین سال 97 را نشان می داد. ماموران کلانتری 144 جوادیه تهرانپارس در حال گشت زنی در نزدیکی چهارراه اتحاد بودند که با خودروی آزرای سفید رنگی که چراغ هایش روشن و در سمت شاگرد باز بود، روبه رو شدند.
با توجه به مرموز بودن صحنه، تیم پلیسی به سمت خودروی آزرا رفت و با صحنه عجیبی روبه رو شد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 19 ساعت پیش
سرقت مرد تعمیرکار از ساختمان پزشکان

سرقت مرد تعمیرکار از ساختمان پزشکان مرد تعمیرکار که با همدستی 3 نفر دیگر از ساختمان پزشکانی در پایتخت بیش از یکصد میلیون تومان تجهیزات سرقت کرده بود، دستگیر شد.
به گزارش ایران، آبان سال جاری گزارش یک سرقت از سوی مدیر ساختمان پزشکانی در تهران به مرکز فوریت های پلیسی، اعلام شد و مأموران کلانتری 161 ابوذر بلافاصله به محل سرقت رفتند و بررسی های آنها نشان داد که سارقان یک دستگاه پزشکی سونوگرافی، دستگاه تشخیص ضربان قلب جنین و 10 عدد دینام کولر را به سرقت برده اند.
سرهنگ حسین شمسایی فرد رئیس کلانتری 161 ابوذر با تشریح این خبر گفت ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 19 ساعت پیش
نامه وزیر کشور به سخنگوی شورای نگهبان

نامه وزیر کشور به سخنگوی شورای نگهبان به گزارش تابناک به نقل از وزارت کشور، رحمانی فضلی در نامه ای به قائم مقام شورای نگهبان، ضمن تبیین سخنان رئیس جمهور در جلسه دیروز دولت در عرصه انتخابات، بر ضرورت وحدت و انسجام و تحقق مشارکت حداکثری تاکید کرد.
در متن نامه رحمانی فضلی خطاب به کدخدایی عضو حقوقدان، سخنگو و قائم مقام دبیر شورای نگهبان آمده است:
سلام علیکم؛
توییت جنابعالی در خصوص صحبت های رئیس جمهور محترم در جلسه هیئت دولت را مشاهده کردم، ادبیات و واژه های به کار رفته در این متن در شأن رئیس جمهور قانونی و منتخب مردم و جنابعالی به عنوان یک حقوقدان با تجربه نمی باشد؛ لذا بر خود لازم می دانم نکات زیر را متذکر شوم ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 19 ساعت پیش
دپوی 100 هزار لیتر سوخت قاچاق در میناب لو رفت

دپوی 100 هزار لیتر سوخت قاچاق در میناب لو رفت فرمانده مرزبانی استان هرمزگان از کشف 100 هزار لیتر گازوئیل قاچاق دپو شده در شهرستان میناب خبر داد.
به گزارش مهر به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ حسین دهکی در تشریح این خبر اظهار کرد: مرزبانان پایگاه دریابانی میناب، با انجام اقدامات اطلاعاتی در سطح حوزه، از دپوی مقادیری سوخت قاچاق در خور کلاهی مطلع و سریعاً برای بررسی بیشتر به محل اعزام شدند.
وی افزود: مرزبانان در بازرسی محل شناسایی شده، موفق شدند محل اختفای 4 محفظه پلاستیکی حاوی 100 هزار لیتر سوخت قاچاق از نوع گازوئیل را شناسایی و کشف کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 19 ساعت پیش
وزش باد شدید در استان سیستان و بلوچستان

وزش باد شدید در استان سیستان و بلوچستان مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از وزش باد شدید طی امروز (26 دی ماه) در بخش هایی از استان سیستان و بلوچستان خبر داد.
به گزارش ایسنا، صادق ضیائیان افزود: امروز(26 دی ماه) برای چابهار، زابل و زرآباد فردا (27 دی ماه) برای زابل، زرآباد، زهک، سراوان، سوران، مهرستان، هیرمند و هامون وزش باد شدید پیش بینی می شود و تا یکشنبه هفته آینده (29 دی ماه) پدیده خاص جوی دیگری برای استان سیستان و بلوچستان پیش بینی نمی شود.
وی درباره دمای مناطق مختلف استان سیستان و بلوچستان طی سه روز آینده اظهار کرد: طی این مدت دمای هوا در بزمان 5 تا 18 درجه سانتیگراد، در دلگان 5 تا 20 درجه سانتیگراد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش
بروز عارضه شکستگی پا برای آیت الله سیستانی

بروز عارضه شکستگی پا برای آیت الله سیستانی به گزارش تابناک به نقل از شفقنا، بنا به تشخیص پزشکان امروز ایشان تحت عمل جراحی قرار می گیرند.
این عمل تحت نظر پزشکان عراقی به انجام می رسد.
از همه مومنین استدعا دارد برای شفای عاجل معظم له دعا بفرمایند. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش
هنرمندانی که جوگیر شدند ممنوع الکار می شوند

هنرمندانی که جوگیر شدند ممنوع الکار می شوند نصرالله پژمان فر، عضو جبهه پایداری و سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، در واکنش به موج کناره گیری اعتراضی هنرمندان از جشنواره های دولتی و حکومتی، تهدید کرد که هنرمندان معترض را با ارائه طرحی به مجلس برای همیشه از فعالیت هنری در ایران محروم می کند. پژمان فر بیان کرد: در هفته آینده طرحی را به مجلس می بریم که در آن طرح برای هنرمندانی که قرار است با مردم نباشند و از فعالیت های هنری انصراف می دهند، محرومیت از فعالیت های هنری در جمهوری اسلامی ایجاد شود. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش
افتتاح جشنواره فیلم فجر سی و هشتم با سه کام حبس

افتتاح جشنواره فیلم فجر سی و هشتم با سه کام حبس سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر که برای نخستین بار در سال های اخیر فاقد افتتاحیه است، با نمایش فیلم سینمایی سه کام حبس اثر سامان سالور افتتاح می شود.
به گزارش تابناک ؛ جشنواره فیلم فجر سی و هشتم با تغیر محسوسی نسبت به دوره پیشین همراه شده و امسال سه سانس اول سینمای رسانه به فیلم های بلند داستانی و سانس آخر، به آثار مستند و کوتاه اختصاص خواهد داشت که بدین ترتیب آثار مستند و کوتاه که برای تماشاگران حرفه ای نیز کمتر جذابیت دارد و ممکن است در جشنواره فیلم کوتاه تهران و جشنواره سینماحقیقت تماشا کرده باشند، در کاخ جشنواره دیده نخواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: فرهنگی هنری انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش
روزی که شاه رفت

روزی که شاه رفت بیست وششم دی ماه 1357 (1979 و در آن سال مصادف با شانزدهم ژانویه) و یک روز پس از رای مثبت سنا به نخست وزیری شاپور بختیار، همچنان که انتظار می رفت شاه و بانویش ایران را به عزم اسوان در جنوب مصر ترک کردند؛ رفتنی که بازگشت نداشت. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش
نفت سنگین ایران گران شد

نفت سنگین ایران گران شد به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، گزارش اوپک برمبنای آمار منابع ثانویه نشان می دهد که تولید نفت ایران در ماه میلادی گذشته به 2.092 میلیون بشکه در روز رسید که 15 هزار بشکه در روز در مقایسه با تولید 2.107 میلیون بشکه در روز در نوامبر، کمتر بوده است.
طبق آمار منابع ثانویه، اوپک که متشکل از 14 کشور است، در دسامبر 29.44 میلیون بشکه در روز نفت تولید کرد که 161 هزار بشکه در روز در مقایسه با نوامبر کاهش داشت. تولید نفت خام عمدتا در آنگولا افزایش داشت در حالی که تولید عربستان سعودی، عراق و امارات متحده عربی کاهش پیدا کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 21 ساعت پیش
شهادت حاج قاسم روحیه ضدآمریکایی مردم را تقویت کرد

شهادت حاج قاسم روحیه ضدآمریکایی مردم را تقویت کرد رییس مجلس خبرگان رهبری گفت: شهادت حاج قاسم سلیمانی روحیه ضدآمریکایی مردم را تقویت کرد.
به گزارش تابناک به نقل از فارس، آیت الله احمد جنتی رییس مجلس خبرگان رهبری صبح امروز در جلسه داخلی هیئت رییسه مجلس خبرگان با کمیسیون های داخلی این مجلس، با بیان اینکه کشور شرایط ویژه و استثنایی را تجربه می کند، گفت: امروز 26 دی ماه روز فرار شاه و در اصل روز فرار استبداد و قدرتهای استکباری از ایران است. امروز را باید پاس بداریم و از خداوند سپاسگزار باشیم برای مقدراتی که برای ما ایجاد کرد.
داغ شهادت حاج قاسم سلیمانی بسیار بزرگ است ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 1 روز و 23 ساعت پیش
تشریح اقدامات سپاه برای مناطق سیل زده شرق هرمزگان

تشریح اقدامات سپاه برای مناطق سیل زده شرق هرمزگان فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان گفت: سپاه تا رفع مشکلات و بازسازی منازل در جاسک و بشاگرد در کنار مردم سیل زده خواهد بود.
به گزارش تابناک به نقل از فارس، سردار اباذر سالاری شامگاه چهارشنبه اظهار کرد: از همان ساعات اولیه وقوع سیل در مناطق شرقی هرمزگان در جاسک و بشاگرد، سپاه های شهرستانی مأمور شدند تا امکانات و تجهیزات خود را برای کمک به مردم به میدان بیاورند.
وی افزود: از روز دوم نیز سپاه امام سجاد (ع) و نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از ساعات عصر به کمک مردم در مناطق سیل زده اقدام و تیم های جهادی نیز از شهرهای مختلف استان به بشاگرد و جاسک اعزام شدند. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 23 ساعت پیش
چقدر از تولید و واردات سیگار به جیب دولت می رود؟

چقدر از تولید و واردات سیگار به جیب دولت می رود؟ جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان می دهد که صادرات توتون در هشت ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 3.8 برابر شده است. در همین حال واریزی درآمد محصولات دخانی به خزانه دولت نسبت به مدت مشابه سال گذشته 81.9 درصد افزایش داشته است.
به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، بر اساس این آمار در هشت ماهه امسال حدود 1513 تن توتون صادر شده که نسبت به صادرات 395 تنی این محصول در سال گذشته 283.2 درصد رشد نشان می دهد.
این در حالی است که از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه صادرات تنباکو سنتی و معسل به ترتیب 32.6 و 65 ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 0 ساعت پیش
تردد آزمایشی از آزادراه تهران-شمال تا دو هفته آینده

تردد آزمایشی از آزادراه تهران-شمال تا دو هفته آینده معاون بنیاد مستضعفان از اجرای مرحله تردد آزمایشی از قطعه نخست آزادراه تهران-شمال تا حدود دو هفته آینده خبر داد و گفت: تقریبا همه مراحل ساخت و آماده سازی آزادراه تهران-شمال در حال اتمام و تکمیل است و امیدواریم بتوانیم این پروژه را به موقع تحویل دهیم.
منوچهر خواجه دلویی در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: هم اکنون همه مراحل ساخت و تکمیل قطعه نخست آزادراه تهران-شمال رو به اتمام است و مشکلی در این زمینه وجود ندارد. امیدواریم بتوانیم به موقع این پروژه را آماده بهره برداری کنیم.
وی افزود: بر اساس روند پیشرفت این پروژه ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 1 ساعت پیش
رانش هولناک زمین در بخشی از مناطق سیل زده چابهار

رانش هولناک زمین در بخشی از مناطق سیل زده چابهار جاده مواصلاتی دهستان عورکی بخش مرکزی شهرستان چابهار در سیستان و بلوچستان. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 1 ساعت پیش
خسارت سیل به راه های روستایی سیستان و بلوچستان

خسارت سیل به راه های روستایی سیستان و بلوچستان مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب سیستان و بلوچستان(ایرانشهر) گفت: سیل در جنوب این استان به بیش از 30 درصد راه ها و 60 درصد ابنیه و پل های موجود در محورهای روستایی آسیب وارد کرده است.
به گزارش تابناک ، ابراهیم جاوشیری چهارشنبه شب در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: 27 محور اصلی و فرعی و 875 راه روستایی بر اثر سیل و طغیان رودخانه ها دچار انسداد شده بود که با تلاش شبانه روزی 722 نفر نیروی راهداری و بکارگیری 375 دستگاه ماشین آلات نیمه سنگین و سنگین فعال راهداری تاکنون 27 محور اصلی و فرعی و 805 راه روستایی بازگشایی شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 1 ساعت پیش
هویت کادر پرواز هواپیمای اوکراینی شناسایی شد

هویت کادر پرواز هواپیمای اوکراینی شناسایی شد سرپرست دادسرای جنایی تهران از تکمیل پروسه شناسایی هویت 9 نفر از اعضای کادر پرواز هواپیمای اوکراینی خبر داد.
به گزارش تابناک ، قاضی محمد شهریاری در گفتگو با فارس آخرین جزئیات شناسایی قربانیان سانحه هوایی هواپیمای اوکراینی را تشریح کرد.
وی گفت: تا ساعت 13:15 امروز تمامی 9 نفر کادر پروازی شامل یک خلبان، دو کمک خلبان و مهمانداران هویت شان شناسایی شد.
محمد شهریاری گفت: هویت تمامی اجساد سقوط هواپیمای اوکراینی یعنی 176 نفر با اخذ DNA مشخص و شناسایی شدند.
وی افزود: در بین این افراد 4 نفر عضو خانواده اتباع سوئدی هم حضور دارند. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: حوادث انتشار : 2 روز و 1 ساعت پیش
صبحانه کاری ظریف با همتای هندی خود

صبحانه کاری ظریف با همتای هندی خود محمدجواد ظریف و اس جی شانکار وزیران امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و هند صبح امروز (پنجشنبه) در یک صبحانه کاری آخرین تحولات روابط دو جانبه بویژه در زمینه اقتصادی و شرایط منطقه ای را بررسی کردند.
به گزارش تابناک به نقل از اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، ظریف که سه شنبه شب برای شرکت در پنجمین اجلاس گفت وگوی بین المللی رایسینا وارد دهلی نو شده است، روز چهارشنبه در دیدار با نارندرا مودی نخست وزیر هند درباره روابط دوجانبه، همکاری های تجاری و اقتصادی بویژه در حوزه انرژی، همکاری در چابهار و مهمترین موضوعات منطقه ای و بین المللی تبادل نظر کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 1 ساعت پیش
مرد 64 ساله در تگزاس با تزریق سم اعدام شد

مرد 64 ساله در تگزاس با تزریق سم اعدام شد مرد 64 ساله ای که 15 سال پیش همسرش را به قتل رسانده بود با تزریق سم اعدام شد.
به گزارش تابناک به نقل از فارس، مردی 64 ساله که مسئولان در ایالت تگزاس می گویند متهم است 15 سال پیش همسرش را به ضرب گلوله به قتل رسانده بامداد پنجشنبه (به وقت تهران) با تزریق سم اعدام شد.
طبق اعلام اداره عدالت کیفری تگزاس، جان گاردنر ساعت 06:36 به وقت محلی جانش را از دست داد. او متهم بود همسرش تامی گاردنر را که در سال 2005 چهل و یک سال سن داشت به گلوله کشته است.
گاردنر نوامبر 2006 به اعدام محکوم شده بود. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 1 ساعت پیش
مناطق جدیدی از استان ادلب سوریه آزاد شد

مناطق جدیدی از استان ادلب سوریه آزاد شد منابع میدانی سوری اعلام کردند که نیروهای ارتش این کشور چهارشنبه شب عملیات نظامی خود را در حومه جنوب شرقی ادلب از سرگرفته و چندین شهرک را از اشغال تروریست ها آزاد کردند.
به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، چند منبع میدانی سوری به خبرگزاری "اسپوتنیک" روسیه گفتند که بدنبال عملیات غافلگیر کننده ارتش سوریه که به درگیری شدید با تروریست های هیأت تحریر الشام (جبهه النصره سابق) و "اجناد القوقاز" (جنگجویان قفقاز) انجامید، شهرک های "نوحیه شرقی و غربی" ، شمال شهرک "البرسه" و مناطق دیگری در حومه جنوب شرق ادلب آزاد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 1 ساعت پیش
جهش وال استریت با امضای فاز اول توافق تجاری

جهش وال استریت با امضای فاز اول توافق تجاری با امضای فاز اول از توافق تجاری مورد انتظار چین و آمریکا، سهام آمریکا رشد کرد اما با اعلام نشدن جزئیات دقیق این توافق، قیمت جهانی طلا بالا رفت.
به گزارش تابناک به نقل از مهر از سی ان بی سی، چهارشنبه شب با امضای فاز اول از توافق تجاری مورد انتظار چین و آمریکا، سهام آمریکا رشد کرد اما با اعلام نشدن جزئیات دقیق این توافق، قیمت جهانی طلا بالا رفت.
با امضای این توافقنامه، شاخص داوجونز 153 واحد یا 0.5 درصد رشد کرد تا رکورد تاریخی جدید 29097 واحد به دست بیاید. اس اندپی و نزدک هر کدام 0.3 درصد رشد کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 2 ساعت پیش
از "لغو جواز برخی غلات و اجناس انحصاری" تا "احتمال تمدید معافیت های نفتی ایران از سوی آمریکا"

از "لغو جواز برخی غلات و اجناس انحصاری" تا "احتمال تمدید معافیت های نفتی ایران از سوی آمریکا" به گزارش تابناک اقتصادی ، تاریخ اقتصاد ایران و جهان آینه ای است تمام نما از رویدادهای اقتصادی که در گذشته رخ داده است و بیانگر ریشه های تاریخی بسیاری از واقعیت های امروز ایران و جهان است. موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی بیست و ششمین روز دی ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
26 دی 1326، هیات وزیران جوازهای جو، گندم، برنج و اجناس انحصاری را لغو کرد.
26 دی 1328، ساعد که پس از استعفا مجددا از طرف شاه مامور تشکیل کابینه شده بود، وزیران خود را به این شرح معرفی کرد: علی اصغر حکمت وزیر مشاور ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 2 ساعت پیش
گام مهم برای اصلاح روند انتقاد برانگیز جذب سردفتران اسناد رسمی!

گام مهم برای اصلاح روند انتقاد برانگیز جذب سردفتران اسناد رسمی! گویا قوه قضاییه تصمیم گرفته پس از سال ها در نظام کهنه پذیرش سردفتران اسناد رسمی بازنگری داشته و تغییراتی را اعمال نماید؛ این سخن مستند به سندی است که اخیرا منتشر شده است.
در این سند آمده که مدیرکل اسناد و سردفتری قوه قضائیه درباره ی اصلاح شیوه ها و ضوابط تاریخی جذب سردفتر اسناد رسمی از مسئولین امر در این بخش خواسته تا نظرات خود را ارسال کنند. این اقدام شاید در وهله اول چندان چشمگیر نباشد، اما اگر به گذشته برگردیم و نگاهی موشکافانه به تحولات سال های گذشته داشته باشیم، متوجه خواهیم شد که این درخواست گام مهمی جهت برطرف کردن بسیاری از معضلات و مشکلات کنونی است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 2 ساعت پیش
کلاهبرداری از طریق فروش اینترنتی مقاله

کلاهبرداری از طریق فروش اینترنتی مقاله به گزارش تابناک به نقل از پایگاه خبری پلیس، سیدمصطفی مرتضوی اظهار داشت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی ناشناس در یکی از سایت های اینترنتی از وی کلاهبرداری کرده است، بررسی موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.
رئیس پلیس فتای استان اصفهان اضافه کرد: شاکی در اظهارات خود عنوان کرد در یکی از سایت های اینترنتی آگهی فروش انواع مقاله آماده را مشاهده و با شخص آگهی دهنده تماس برقرار کرده و درخواست خرید یک مقاله را می کند و فروشنده نیز از او می خواهد که وجه مربوطه برایش انتقال دهد، اما پس از انجام خواسته وی فرد فروشنده مقاله دیگر به تلفن خود پاسخ نداده است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: حوادث انتشار : 2 روز و 3 ساعت پیش
بیماری آلزایمر را جدی بگیریم

بیماری آلزایمر را جدی بگیریم به گزارش تابناک، مهرداد خوانساری، مدیر اجرایی انجمن دمانس و آلزایمر ایران طی یادداشتی که در اعتماد منتشر شده نوشت: دمانس مجموعه ای است از بیماری ها و به صورت کلی می توان گفت دمانس یک سندرم است. هر سندرمی متشکل از علائم و نشانه های مختلف است و این مجموعه سندرم دمانس خود به بیماری های دیگری انشقاق پیدا می کند که مهم ترین آنها بیماری آلزایمر است. دمانس را بیماری از بین رفتن و اختلالات ذهنی می دانند که طی این بیماری، مشکلی در سیستم ذهنی فرد به وجود می آید و خود را در یادآوری و دیگر فعالیت های ذهن، شناخت و حافظه نشان می دهد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: علمی و پزشکی انتشار : 2 روز و 4 ساعت پیش
زبان فارسی، زبان جنگ نیست

زبان فارسی، زبان جنگ نیست به گزارش تابناک، علی اکبر قاضی زاده. روزنامه نگار طی یادداشتی در صفحه آخر شرق نوشت: این روزها کشورهایی می خواهند زبان ما را در شبکه های اجتماعی به عنوان زبان جنگ نشان دهند، حتی ترامپ به زبان فارسی در توییتر می نویسد، در مقابل تلاش ماست که می تواند این توطئه های موجود را پس بزند و به این رفتارهای سیاسی دل نبندیم زیرا او نمی داند زبان فارسی چیست. آنچه می خواهم بگویم به نقل از مرحوم محیط طباطبایی است که خود از استادان روزنامه نگاری و زبان و ادبیات فارسی بوده است. ایشان فرمودند: روزنامه هایی که به زبان فارسی در کلکته هند، مصر و عثمانی اوایل دوره قاجار منتشر می شدند، از کشورهای قرقیزستان ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: فرهنگی هنری انتشار : 2 روز و 4 ساعت پیش
اختلاس تحت عنوان کمک به افراد بی بضاعت

اختلاس تحت عنوان کمک به افراد بی بضاعت به گزارش تابناک به نقل از پایگاه خبری پلیس استان مرکزی، سرهنگ حسین برزگر در مورد جزئیات این خبر، افزود: با اعلام گزارشات متقن به پلیس شهرستان درباره سندسازی از سوی کارمندان یکی از ادارات و اختلاس مبالغی وجه نقد، موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.
وی اظهار داشت: تیمی از کارآگاهان اداره مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس آگاهی شهرستان ساوه تحقیقات تخصصی خود را برای بررسی موضوع آغاز و سرنخ ها و اطلاعات مورد نیاز در این باره را جمع آوری کردند.
این مقام انتظامی تصریح کرد: در مراحل رسیدگی به این پرونده مشخص شد که یک میلیارد و 473 میلیون ریال با سندسازی های صورت گرفته توسط شماری از کارمندان ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: حوادث انتشار : 2 روز و 4 ساعت پیش
برندگان مسابقه عکاسی از اعماق اقیانوس

برندگان مسابقه عکاسی از اعماق اقیانوس هرساله مسابقه عکاسی از اعماق اقیانوس، با محوریت نمایش هنر عکاسی زیر آب برگزار می شود. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 5 ساعت پیش
توافق ترامپ جایگزین برجام؟! / مسئولیت عراق در ترور سردار سلیمانی چیست؟ /شورای نگهبان و قضیه حق الناس

توافق ترامپ جایگزین برجام؟! / مسئولیت عراق در ترور سردار سلیمانی چیست؟ /شورای نگهبان و قضیه حق الناس به گزارش تابناک روزنامه های امروز پنج شنبه 26 دی ماه در حالی چاپ و منتشر شد که سخنان رئیس جمهور درباره ردصلاحیت ها و تاکید بر همدلی و حضور حداکثری گروه های سیاسی و مردم در انتخابات، واکنش سخنگوی شورای نگهبان به سخنان او و پاسخ دفتر رئیس جمهور به توییت کدخدایی از یک سو و اعتراض علی مطهری درباره ردصلاحیت خود به شورای نگهبان و گزارش هایی درباره رد صلاحیت 90 درصدی کاندیداهای جریان اصلاحات در روزنامه های نزدیک به این جریان برجسته از اخبار دیگر منعکس شده است.
روزنامه های نزدیک به اصولگرایان از جمله وطن امروز با انتخاب تیتر متارکه برجامی؟ سخنان روز گذشته رئیس جمهور را حمله ای بی سابقه به طرف ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 5 ساعت پیش
هفته خشم؛ اعتراضات در لبنان

هفته خشم؛ اعتراضات در لبنان معترضان لبنانی در اعتراض به شرایط اقتصادی و نیز سیاسی کشور دور جدید اعتراضات خود را تحت عنوان هفته خشم با تجمع در مقابل بانک ها آغاز کرده اند. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 5 ساعت پیش
جاری شدن سیل در آمریکا

جاری شدن سیل در آمریکا بارش شدید باران در آمریکا در روز های اخیر و خطرات متعاقب آن سبب بروز اعلام هشدار و تخلیه اضطراری برخی از مناطق شده است. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 5 ساعت پیش
امدادرسانی بالگردهای نیروی دریایی به مناطق سیل زده

امدادرسانی بالگردهای نیروی دریایی به مناطق سیل زده در پی وقوع سیل و بسته شدن راه های مواصلاتی برخی از روستاهای استان سیستان و بلوچستان امکان دسترسی زمینی به برخی از مناطق وجود ندارد . در همین راستا نیروی دریایی ارتش با همیاری جمعیت هلال احمر اقدام به ارسال نیازمندی های مردم توسط بالگرد کرده است. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 5 ساعت پیش
گازگرفتگی 24 نفر در ماکو

گازگرفتگی 24 نفر در ماکو به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، باقر بهرامی افزود: این افراد به دنبال نشتی گاز از بخاری مستقر در سالن یک شرکت مسموم شده اند.
وی اظهار داشت: این 24 بانوی مسموم شده در این شرکت 25 تا 30 سال سن دارند که با علایم سردرد، سرگیجه و تهوع توسط اورژانس به بیمارستان منتقل شدند.
وی با اشاره به اینکه حال عمومی این افراد خوب است و به علت مداخله مناسب اورژانس در زمان حاضر مشکل خاصی ندارند، بیان کرد: استفاده از وسایل گرمایشی استاندارد و بررسی فنی وسایل گرمایشی و مسیر دودکش از اقدام هایی است که باید در فصل زمستان توسط مشترکان گاز شهری برای جلوگیری از گازگرفتگی انجام شود. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 5 ساعت پیش
ترور سردار سلیمانی پایان حضور آمریکا در منطقه است

ترور سردار سلیمانی پایان حضور آمریکا در منطقه است به گزارش تابناک به نقل از ایسنا؛ شبکه خبری " ایندیا تودی" روز چهارشنبه اعلام کرد: ظریف افزود: در 430 شهر هند، شیعیان هندی خشم خود را علیه اقدام آمریکا در به شهادت رساندن سردار سلیمانی اعلام کرده و برای وی عزاداری کردند. ما امیدواریم نارضایتی مردم منطقه از اقدام آمریکا تبعات غیر سیاسی نداشته باشد. اما بدون شک این اقدام تبعات سیاسی خواهد داشت.
وزیر امور خارجه تاکید کرد: اقدام آمریکا در ترور سردار قاسم سلیمانی پایان حضور آمریکا در منطقه خواهد بود. من امیدواریم این تحولات به خروج آمریکا از منطقه محدود بماند.
ایران خواهان کاهش تنش ها است ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 5 ساعت پیش
خسارت سیل به 3200 واحد مسکونی در کرمان

خسارت سیل به 3200 واحد مسکونی در کرمان به گزارش تابناک به نقل از تسنیمع مجید سعیدی با اشاره به اینکه در بارش سنگین برف و سیلاب های اخیر راه ارتباطی 402 روستای استان کرمان مسدود شده بود اظهار داشت: تا این لحظه راه ارتباطی 393 روستای استان بازگشایی شده است.
وی با بیان اینکه راه ارتباطی 9 روستای استان همچنان مسدود است گفت: بارش برف شب گذشته عملیات بازگشایی راه این روستا ها را با تاخیر مواجه کرده است که تا فردا تمامی راه های روستایی استان بازگشایی خواهد شد.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان با اشاره به اینکه خط انتقال آب 60 روستا و برق حدود یکصد روستای استان قطع شده بود افزود ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 5 ساعت پیش
دستگیری یکی از سرکرده های داعش در عراق

دستگیری یکی از سرکرده های داعش در عراق به گزارش تابناک به نقل از تسنیم به نقل از الفرات نیوز، نیرو های عراقی یک تروریست داعشی را در شمال شرق شهر کرکوک دستگیر کردند.
این تروریست داعشی که سرکرده ارشد داعش در "القیاره" به شمار می رفت در عملیات کمین نیرو های عراقی در بخش "جیمن" در شمال شرق شهر کرکوک دستگیر شد.
حیدر العبادی نخست وزیر سابق عراق نوزدهم آذرماه سال 1396 ه. ش. آزادسازی کامل خاک این کشور از لوث داعش را اعلام کرد، اما تعقیب تروریست های داعشی و پاکسازی کامل عراق از لوث داعش از سوی حشد شعبی و ارتش همچنان ادامه دارد ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 5 ساعت پیش
کشف جسد دختر 14 ساله در اراک

کشف جسد دختر 14 ساله در اراک به گزارش تابناک به نقل از مهر، عباس قاسمی با اعلام این خبر اظهار داشت: امروز (چهارشنبه) جسد یک دختر 14 ساله به صورت پیچیده شده در پتو، در یکی از کوچه های شهر اراک کشف شده است.
وی افزود: بررسی های اولیه نشان می دهد که این دختر جوان در یک خانه تیمی فعالیت داشته و تحقیقات به عمل آمده حاکی از مصرف مواد مخدر توسط این فرد می باشد.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان با اشاره به این موضوع اظهار داشت: بازپرس پرونده از محل کشف جسد بازدید کرده، دستورات قضائی صادر گردیده و تحقیقات بیشتر در این رابطه ادامه خواهد داشت. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: حوادث انتشار : 2 روز و 5 ساعت پیش
یک مدرسه در کربلا به آتش کشیده شد

یک مدرسه در کربلا به آتش کشیده شد به گزارش تابناک به نقل از تسنیم به نقل از السومریه نیوز، یک منبع امنیتی عراق خبر داد که افراد ناشناس چهارشنبه شب مدرسه ای را در شهرستان الحر واقع در غرب کربلاء به آتش کشیدند.
یک منبع امنیتی عراق در این باره گفت که چند فرد ناشناس یک مدرسه در شهرستان الحر آتش زدند، اما این حادثه تلفات جانی نداشت .
احمد زوینی رئیس پلیس استان کربلای معلی اعلام کرد که تحقیقات پلیس در خصوص این حادثه و تعقیب عاملان آن در جریان است.
همزمان، برخی از منابع عراقی گزارش دادند که چهارشنبه شب بین افرادی که خود را معترض می دانند و نیرو های امنیتی در کربلاء درگیری صورت گرفت. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 5 ساعت پیش
کشف اختلاس میلیاردی در مشهد

کشف اختلاس میلیاردی در مشهد به گزارش تابناک به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار محمدکاظم تقوی گفت: در آبان ماه سال جاری بررسی پرونده ای مبنی بر خیانت در امانت و تحصیل مال نامشروع و برداشت غیرقانونی از حساب مشتریان یکی از بانک ها در استان خراسان رضوی با دستور مقام قضایی به پلیس آگاهی استان خراسان رضوی واگذار شد.
فرمانده انتظامی خراسان رضوی افزود: کارآگاهان اداره مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس آگاهی با توجه به اهمیت موضوع تحقیقات خود را بلافاصله آغاز کردند.
وی بیان کرد: در بررسی های اولیه مشخص شد یکی از کارکنان بانکی اقدام به جذب منابع از مشتریان زیادی از کشور های همسایه کرده و با توجه به این که همه آن ها به صورت ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: حوادث انتشار : 2 روز و 5 ساعت پیش
جایزه جهانی دیگر برای کیهان کلهر

جایزه جهانی دیگر برای کیهان کلهر به گزارش تابناک به نقل از ایسنا به نقل از صفحه گلوبال فست در اینستاگرام، این جایزه جهانی در بخش هنرمند سال به هنرمند ایرانی کیهان کلهر، در بخش تاثیرگذاری به تام اشنابل و در بخش کار سازنده به لیزا استافورد که هر دو اهل ایالات متحده امریکا هستند، اهدا شد.
این مراسم شب گذشته در نیویورک، بدون حضور کیهان کلهر انجام شد.
همچنین متنی به نقل از برگزارکنندگان این جایزه جهانی در صفحه کاربری کیهان کلهر نوشته شده است:
ما مفتخریم از سه هنرمند برتر در جشنواره جهانی فست 2020 تقدیر به عمل آوریم ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: فرهنگی هنری انتشار : 2 روز و 5 ساعت پیش
برق تمام روستاهای سیستان و بلوچستان وصل شد

برق تمام روستاهای سیستان و بلوچستان وصل شد به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، میثم جعفر زاده با بیان اینکه در حال حاضر وضعیت برق استان سیستان و بلوچستان نرمال است؛ اظهار کرد:ابتدا تعداد روستاهای بی برق در پی حادثه سیل 120 روستا بود که به 60 روستا کاهش یافت و اکنون شرایط کاملا پایدار است و تمام روستاها برقدار شده اند.
وی در خصوص وضعیت شبکه آب در این استان گفت: در ابتدا 245 روستا با قطع آب مواجه شدند که با تلاش های صورت گرفته اکنون تعداد این روستاها به 146 کاهش یافته و برای 99 روستای باقی مانده نیز تدابیر متعددی را در نظر گرفته ایم. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 6 ساعت پیش
مراسم تشییع پیکر 3 شهید سانحه هوایی در گرگان

مراسم تشییع پیکر 3 شهید سانحه هوایی در گرگان مراسم تشییع پیکر 3 شهید سانحه هوایی صبح امروز در شهر گرگان باحضور آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان و مردم و مسئولین برگزار شد. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 6 ساعت پیش
چگونه از غیب شدن سهیمه بنزین جلوگیری کنیم

چگونه از غیب شدن سهیمه بنزین جلوگیری کنیم به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، پس از سهمیه بندی بنزین حواشی زیادی در این رابطه به وجود آمد که جدیدترین آن مربوط به شکایت برخی رانندگان از غیب شدن سهمیه کارت های سوخت می شود؛ افرادی در هفته های اخیر پس از سوخت گیری از این موضوع شکایت داشتند که متوجه شده اند تا حدود چهار لیتر از سهمیه بنزینشان کسر شده، بدون این سهمیه را واقعا مصرف کرده باشند. این سهمیه کسر شده که در حقیقت حداکثر به 3.98 لیتر خواهد رسید، نهایتا می تواند نزدیک به شش هزار تومان از یارانه سوخت شما را بسوزاند.
سهمیه های سوخت واقعا چطور غیب می شوند؟ ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 6 ساعت پیش
مقام ارتش آمریکا: ایرانی ها دشمن قابلی هستند

مقام ارتش آمریکا: ایرانی ها دشمن قابلی هستند به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، ریان مک کارتی ، دبیر ارتش آمریکا گفته حملات موشکی ایران به پایگاه عین الاسد توانایی ایران برای هدف قرار دادن و کشتن آمریکایی ها را تقویت کرده است.
مک کارتی گفت: آن ها دشمن بسیار قابلی هستند. آن ها توانمندی هایی دارند که می توانند به ما حمله کرده و آمریکایی ها را بکشند.
این مقام ارتش آمریکا گفته که تصمیم گیری نهایی در خصوص تقویت توانمندی های دفاعی آمریکا در منطقه خاورمیانه به عهده مارک اسپر ، وزیر دفاع آمریکا خواهد بود.
مک کارتی، بدون اشاره به جزئیات بیشتر درباره تجهیزاتی که آمریکایی ها ممکن است به منطقه ارسال کنند گفت ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 6 ساعت پیش
ترامپ اروپا را مجبور به فعال سازی مکانسیم ماشه کرد

ترامپ اروپا را مجبور به فعال سازی مکانسیم ماشه کرد به گزارش تابناک به نقل از تسنیم، روزنامه آمریکایی واشنگتن پست روز چهارشنبه در گزارشی مدعی شد که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا هفته گذشته طرف های اروپایی برجام را تهدید کرده است که اگر سازوکار حل اختلاف در برجام را به منظور تحت فشار قرار دادن ایران فعال نکنند، با تعرفه 25 درصدی کاخ سفید بر خودرو های صادراتی خود به آمریکا مواجه خواهند شد.
واشنگتن پست به نقل از منابع آگاه در اتحادیه اروپا گزارش داده است که دولت ترامپ هفته گذشته به صورت محرمانه مقامات سه کشور آلمان، فرانسه و انگلیس را به وضع تعرفه های 25 درصدی بر خودرو های اروپایی تهدید کرده و آن ها را برای فعال سازی مکانسیم حل اختلاف در ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 6 ساعت پیش
استعفای رئیس سازمان اطلاعات سودان پس از پایان شورش

استعفای رئیس سازمان اطلاعات سودان پس از پایان شورش رئیس سازمان اطلاعات سودان ساعاتی پس از شورش اعضای این سازمان استعفای خود را تقدیم کرد.
به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، رئیس سازمان اطلاعات سودان ساعاتی پس از شورش اعضای این سازمان در اعتراض به طرح بازسازی این نهاد استعفا کرد.
عبدالفتاح البرهان، رئیس شورای حاکمیتی انتقالی سودان تاکید کرد: ابابکر مصطفی مدیر سازمان اطلاعات بعد از اینکه ارتش شورش اعضای این سازمان را سرنگون کرد، استعفا کرد.
البرهان گفت: مصطفی تماس تلفنی گرفت و استعفای خود را اطلاع داد و ما از او خواستیم استعفای مکتوب خود را ارائه کند که در حال حاضر در دست بررسی است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 7 ساعت پیش
پنتاگون: عربستان پولی بابت استقرار نیروهای آمریکایی نپرداخته است

پنتاگون: عربستان پولی بابت استقرار نیروهای آمریکایی نپرداخته است سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد: عربستان در ازای حضور نیروهای آمریکایی در این کشور پولی پرداخت نکرده است.
به گزارش ایسنا، این اظهارات سخنگوی پنتاگون با شبکه سی ان ان کاملا با آنچه که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا هفته گذشته در گفت وگو با شبکه فاکس نیوز مطرح کرد، تعارض دارد.
ترامپ گفته بود: به عربستانی ها گفتم گوش کنید شما کشور بسیار پولداری هستید آیا نیروی بیشتری می خواهید من برای شما نیرو می فرستم اما باید به ما پول بدهید. آنها پول ما را پرداخت می کنند و عملا یک میلیارد دلار در بانکی سپرده گذاری کرده اند. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 7 ساعت پیش
ارتش شرق لیبی دلیل مخالفت با امضای توافق آتش بس را اعلام کرد

ارتش شرق لیبی دلیل مخالفت با امضای توافق آتش بس را اعلام کرد یک مقام نظامی نزدیک به فرماندهی کل ارتش لیبی به سرکردگی خلیفه حفتر گفت: ارتش مذاکره با دولت وفاق ملی به ریاست فائز السراج با حضور ترکیه را نمی پذیرد.
به گزارش ایسنا، این مقام نظامی نزدیک به فرماندهی کل نیروهای ارتش شرق لیبی به خبرگزاری اسپوتنیک گفت: آتش بس از اساس مورد قبول فرماندهی ارتش لیبی بود اما تفاهمات و مذاکرات در حضور ترکیه ای ها و گروه های غیرقانونی که به عنوان شورای عالی لیبی و پارلمان مستقر در طرابلس شناخته می شوند، غیرقابل قبول هستند.
وی گفت: تحرک جدیدی را مشاهده می کنند مبنی بر اینکه ارتش لیبی ابتکار عمل را به دست گرفتند و به سمت بستن میادین نفتی می روند و تا زمان ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 7 ساعت پیش
توافق نهایی درباره تشکیل دولت لبنان فردا علنی می شود

توافق نهایی درباره تشکیل دولت لبنان فردا علنی می شود منابع وزارتی لبنان به المیادین گفتند: درباره تقسیم چهار وزارتخانه اصلی توافق حاصل شده است.
به گزارش ایسنا، منابع وزارتی لبنان افزودند: توافق نهایی درباره تشکیل دولت فردا ( پنج شنبه) علنی خواهد شد و احتمال دارد روز جمعه دولت تشکیل شود.
به گفته منابع، برخی وزارتخانه ها ادغام شده که مطابق با خواسته حسان دیاب، نخست وزیر مکلف درباره تشکیل دولتی متشکل از 18 وزیر است.
منابع تاکید کردند: براساس اطلاعات به دست آمده احتمال دارد ظرف دو روز آینده دولت تشکیل شود.
این در حالی است که معترضان به تحصن خود مقابل مقر پلیس در مار الیاس ادامه می دهند. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 7 ساعت پیش
فعال توییتری عربستان اطلاعاتی جنجالی از بن سلمان منتشر کرد

فعال توییتری عربستان اطلاعاتی جنجالی از بن سلمان منتشر کرد فعال توییتری معروف عربستانی معروف به "مجتهد" در سلسله توییت هایی اطلاعاتی جنجالی از ولیعهد سعودی درباره دیدگاه او درباه دین، مسائل اخلاقی، مردم و پول و قدرت منتشر کرد.
به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه فرامنطقه ای القدس العربی، مجتهد نوشت، اطلاعاتی که منتشر کرده نتیجه گیری ها یا تحلیل های غیرمستقیم نیستند بلکه حقایقی مبتنی بر اخبار درز یافته و مشاهدات و اطلاعات مستقیم از دفتر خصوصی بن سلمان و دفتر کنونی و سابق پدرش ملک سلمان بن عبدالعزیز هستند.
او در سلسله توییت هایی نوشته است: بن سلمان هیچ اطلاع فرهنگی و هیچ شناخت قابل توجهی در این زمینه ندارد و اگر درباره اطلاعات عمومی در زمینه ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 8 ساعت پیش
تیراندازی در پایگاه هوایی گارد ملی آمریکا

تیراندازی در پایگاه هوایی گارد ملی آمریکا گزارش های رسانه ای آمریکا از وقوع تیراندازی در پایگاه هوایی گارد ملی آمریکا در ایالت تنسی حکایت دارند.
به گزارش ایسنا، رسانه ای آمریکا امروز (چهارشنبه) از وقوع تیراندازی در پایگاه هوایی گارد ملی آمریکا در ایالت تنسی خبر دادند.
یگان گارد ملی در توییتر نوشت، نیروهای گارد بعد از ارائه گزارش هایی از فعالیتی مشکوک در حال همکاری با مقامات مجری قانون فدرال و مقامات ایالت در پایگاه مک گی تایسون هستند.
طبق توییتر منتشر شده، نیروهای امنیتی درهای پایگاه را بسته و به تیراندازی پاسخ می دهند. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 8 ساعت پیش
پیش بینی روند معاملات بورس در هفته آینده

پیش بینی روند معاملات بورس در هفته آینده روزانه در سایت " نبض بورس " گزید ه ای از آخرین اخبار و مطالب جذاب پیرامون بازار سرمایه، ارز، انرژی و سرمایه گذاری تهیه و منتشر می گردد.
گزارش کامل از گزیده خبرهای امروز نبض بورس را با کلیک بر تیتر آن بخوانید. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 8 ساعت پیش
پروازهای هواپیمایی قطر به ایران ادامه دارد

پروازهای هواپیمایی قطر به ایران ادامه دارد به گزارش فارس به نقل از رویترز، اکبر الباکر ، مدیر ارشد اجرایی هواپیمایی قطر اعلام کرد قطر ایرویز به پروازهای خود به ایران ادامه خواهد داد و هیچ یک از فروش بلیت های خود را در جریان تشدید تنش ها در غرب آسیا از دست نداده است.
به ادعای رویترز برخی از پروازها به تهران پس از سقوط پرواز اوکراینی در ایران در هفته گذشته، لغو شده است.
به نوشته رویترز، ایرلاین های بسیاری نظیر قطر ایرویز از حریم هوایی ایران استفاده می کنند.
به گزارش فارس، ارمنستان ایرویز شرکت هواپیمایی جمهوری ارمنستان اعلام کرد پروازهای منظم خود خود از ایروان به تهران را از سه شنبه از سرگرفته است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 8 ساعت پیش
حمله هوایی رژیم صهیونیستی به مواضع مقاومت در غزه

حمله هوایی رژیم صهیونیستی به مواضع مقاومت در غزه به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، به نقل از سایت شبکه المیادین، شاهدان عینی گفتند، سلسله انفجار هایی ناشی از هدف گرفتن موقعیت مقاومت فلسطین در شمال غزه رخ داد.
به گفته شاهدان عینی، صدای انفجاری نیز در منطقه سودانیه در شمال غرب غزه شنیده شد. آن ها گفتند، براساس اخبار اولیه یک فروند پهپاد نقطه ای در منطقه را هدف گرفت.
همچنین جنگنده های رژیم صهیونیستی مقر های حماس در شمال غزه را بمباران کردند. در پی این حملات آتش سوزی در اطراف منطقه مورد هدف رخ داد.
ارتش رژیم صهیونیستی پیشتر مدعی شده بود، سامانه دفاع هوایی گنبد آهنین دو موشک از مجموع چهار موشک شلیک شده از غزه را رهگیری کرده است. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 9 ساعت پیش
محدودسازی اختیارات جنگی ترامپ در سنا تصویب می شود

محدودسازی اختیارات جنگی ترامپ در سنا تصویب می شود به گزارش تابناک به نقل از فارس، تیم کین ، نماینده دموکرات مجلس سنای آمریکا سه شنبه گفته طرح او برای محدود کردن اختیارات جنگی دونالد ترامپ در قبال ایران، از حمایت کافی برای تصویب در این مجلس برخوردار است.
کین گفته قطعنامه ای که او معرفی کرده از حمایت چهار نماینده جمهوری خواه برخوردار است و به این ترتیب او مشکلی برای به دست آوردن 51 رأی برای تصویب آن نخواهد داشت.
به گفته این سناتور، تمامی 45 نماینده دموکرات در مجلس سنا و 2 نماینده مستقل هم حامی این طرح هستند.
تاد یانگ ، یکی از نماینده های جمهوری خواه که از طرح کین حمایت کرده گفت ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
تصویری از دختربچه ایرانی که جهانی شد

تصویری از دختربچه ایرانی که جهانی شد گزارش کامل از گزیده خبرهای امروز تابنا ک با تو را با کلیک بر تیتر آن بخوانید.
تصویری از دختربچه ایرانی که جهانی شد
مشاهدات پروفسور سایمون بل، از طراحی شهری تهران
طرز تهیه ی لبوی خوشمزه در خانه
در یک ساعت چروک های چهره تان را محو کنید
رفتار خطرناک راننده کامیون در اتوبان
جشنواره مجسمه های یخی و برفی
با چه کسانی نباید به مسافرت رفت؟
شناخت بهتر از 4 بانوی شاعر تاثیرگذار در دوران معاصر
مرد عنکبوتی از آسمان خراش توتال بالا رفت +عکس
رفاقت پسربچه با موش خرما های خجالتی سوژه شد+عکس
رازگشایی از شبکه فروش نوزادان پایتخت +عکس ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: فرهنگی هنری انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
سفری غیرمنتظره وزیر دفاع آلمان به عراق

سفری غیرمنتظره وزیر دفاع آلمان به عراق به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، به نقل از سایت شبکه سومریه نیوز، آنه گرت کرامپ کارن باوئر، وزیر دفاع آلمان در سفری اعلام نشده برای دیدار با نظامیان آلمانی مستقر در عراق وارد این کشور شد.
براساس بیانیه وزارت دفاع آلمان، وزیر دفاع دیدار با مقامات عالی رتبه نظامی عراق برای بررسی ادامه حضور نیرو های آلمان در خاک این کشور و مبارزه با داعش را در برنامه دارد.
وزیر دفاع آلمان از اردن به عراق رفت، او در اردن با نظامیان کشورش و نیز مقامات اردنی دیدار داشت. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 12 ساعت پیش
درخواست اوکراین از آلمان برای همکاری در تحقیقات سقوط

درخواست اوکراین از آلمان برای همکاری در تحقیقات سقوط به گزارش تابناک به نقل از ایسنا به نقل از خبرگزاری اینترفکس، ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین در تماس تلفنی خود با آنگلا مرکل صدراعظم آلمان خواستار کمک این کشور به تحقیقات درباره ابعاد علل سقوط هواپیمای اوکراینی در ایران شد.
هفته گذشته یک هواپیمای مسافربری متعلق به خطوط هوایی اوکراین در نزدیکی تهران به اشتباه هدف پدافند هوایی قرار گرفت و سقوط کرد که در نتیجه آن، تمامی 176 سرنشین هواپیما جان خود را از دست دادند.
ایران رسما اعلام کرد که این هواپیما به طور غیرعمد و سهوی و در نتیجه یک اشتباه انسانی هدف پدافند دفاعی قرار گرفته است. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 13 ساعت پیش
رایزنی جهانگیری و اصلاح طلبان برای بازگرداندن ردی ها / اصولگرای مشهوری که رد صلاحیت شد / کوشکی: عذرخواهی نمی کنم؛ ذهن بعضی ها معیوب است!

رایزنی جهانگیری و اصلاح طلبان برای بازگرداندن ردی ها / اصولگرای مشهوری که رد صلاحیت شد / کوشکی: عذرخواهی نمی کنم؛ ذهن بعضی ها معیوب است! تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر هایی که مورد توجه قرار می گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر هایی را برجسته می کنند و در مواردی هم از کنار آن می گذرند. اگر خبر به ما هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.
رصد خانه تابناک ؛ جایی است که خبر هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی گیرد، برای مخاطبان آماده می کند ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 14 ساعت پیش
حمله هوایی عراق به یک مقر آموزشی داعش

حمله هوایی عراق به یک مقر آموزشی داعش ارتش عراق اعلام کرد که جنگنده های این کشور امروز یک مقر آموزشی داعش را ویران کرده اند.
به گزارش تابناک به نقل از فارس، گروه اطلاع رسانی امنیتی نیروهای ارتش عراق امروز چهارشنبه از حمله جنگنده های اف-16 به یک اردوگاه آموزشی وابسته به عناصر داعش خبر داد.
به گزارش شبکه رووداو، این اردوگاه در سلسله جبال حمرین واقع شده و هر آنکه در این اردوگاه بوده در حمله هوایی کشته شده است.
سلسله جبال حمرین از استان دیالی (60 کیلومتری شرق بغداد-پایتخت) آغاز می شود و تا شهر کرکوک (260 کیلومتر شمال بغداد) ادامه می یابد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 15 ساعت پیش
تصمیم به ازدواج با فردی دیگر، محله ای را به هم ریخت

تصمیم به ازدواج با فردی دیگر، محله ای را به هم ریخت به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، در ساعات پایانی روز دوازدهم دی ماه امسال شماری از شهروندان با مرکز فوریت های پلیسی 110 تماس گرفته و اعلام کردند که اراذل و اوباش به خودروهای پارک شده در حاشیه خیابان حمله ور شده و اقدام به تخریب تعداد زیادی از خودروها کرده اند که در همین راستا تیمی از ماموران پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ در محل حاضر شده و رسیدگی به موضوع را در دستورکار خود قرار دادند.
با حضور ماموران در محل، اقدامات برای شناسایی و دستگیری اوباشگران که از محل متواری شده بودند، آغاز شد و در همان تحقیقات اولیه مشخص شد که یکی از متهمان پس از اطلاع از اینکه دختر مورد علاقه اش قصد ازدواج با فرد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: حوادث انتشار : 2 روز و 15 ساعت پیش
استقلال چرا ستاره نیجریه ای را رد کرد؟

استقلال چرا ستاره نیجریه ای را رد کرد؟ بازیکن مدنظر استقلال در تست های پزشکی رد شد.
به گزارش تابناک ورزشی، بازیکن خارجی مدنظر تیم فوتبال استقلال که در تست های پزشکی شرکت کرده بود، در این تست ها رد شد.
برنی ایبینی هافبک - مهاجم خارجی مدنظر تیم فوتبال استقلال که از روز گذشته در تست های پزشکی شرکت کرده بود، در این تست ها رد شد تا نتواند با استقلال قرارداد ببندد.
این بازیکن نیجریه ای الاصل است که تابعیت استرالیایی هم دارد نتوانست تست های لازم را پاس کند. به این ترتیب، استقلالی ها در فصل نقل و انتقالات تنها امیرارسلان مطهری را به عنوان بازیکن جدید به خدمت گرفته اند. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 15 ساعت پیش
زندگی ستاره فوتبالیست بعد از مشکلات سیاسی

زندگی ستاره فوتبالیست بعد از مشکلات سیاسی به گزارش تابناک، هاکان شوکور یکی از بازیکنان شناخته شده فوتبال ترکیه، اعلام کرد پس از مهاجرت از ترکیه و پناهندگی در کشور آمریکا با فروش کتاب و رانندگی کسب درآمد می کند.
زندگی بازیکنی که سابقه برتن کردن پیراهن اینترمیلان را در کارنامه دارد و 6 فصل پیاپی در سری A حضور داشت پس از بازنشسته شدن دچار تحولات باورنکردنی شده است.
شوکور وارد دنیای سیاست و حتی به عنوان نماینده مجلس ترکیه انتخاب شد. در سال 2011 پیوستن او به حزب مخالفان رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه سبب شد تا ناخواسته از ترکیه مهاجرت کند و به آمریکا پناهنده شود ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 15 ساعت پیش
امن ترین استان برای سرمایه گذاری کدام استان است؟

امن ترین استان برای سرمایه گذاری کدام استان است؟ به گزارش تابناک به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی؛ در 21 شاخص ارزیابی مرکز پژوهش های مجلس موضوعاتی چون" ثبات قیمت مواد اولیه، ثبات قوانین و مقررات، ثبات یا قابل پیش بینی بودن تصمیمات مسئولان، عمل مسئولان به وعده ها، احقاق حقوق قانونی در ادارات دولتی، میزان حمایت مسئولان استانی از داوطلبان سرمایه گذاری و.." مورد ارزیابی قرار گرفته و آذربایجان غربی با 5.65 درصد بهترین شرایط را از منظر امنیت سرمایه گذاری از دیدگاه فعالان اقتصادی در کشور دارد.
گفتنی است آذربایجان غربی بر اساس گزارش اتاق بازرگانی ایران ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 17 ساعت پیش
واگذاری استقلال و پرسپولیس مورد تاکید روحانی

واگذاری استقلال و پرسپولیس مورد تاکید روحانی به گزارش تابناک به نقل از وزارت ورزش و جوانان، جلسه گزارش روند واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور، مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان، فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد، محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و روسای سازمان های خصوصی سازی و بورس در دفتر معاون اول رییس جمهور برگزار شد.
جهانگیری در این جلسه با قابل قبول خواندن تلاش های وزارت ورزش و جوانان و سازمان های خصوصی سازی و بورس برای واگذاری دو شرکت استقلال و پرسپولیس گفت ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 18 ساعت پیش
یک ایرانی برای اخذ همه مجوزهای کشور باید 10 هزار و 598 مدرک تهیه کند/ میانگین 7 مدرک برای هر مجوز/ موتور مقررات زایی قوی تر از مقررات زدایی/ قیمت مجوز داروخانه، یک میلیارد و 900 میلیون تومان

یک ایرانی برای اخذ همه مجوزهای کشور باید 10 هزار و 598 مدرک تهیه کند/ میانگین 7 مدرک برای هر مجوز/ موتور مقررات زایی قوی تر از مقررات زدایی/ قیمت مجوز داروخانه، یک میلیارد و 900 میلیون تومان برای آنکه اقتصاد ایران رونق تولید را تجربه کند باید فضای کسب و کار را بهبود ببخشد. فضای کسب وکاری که طبق گزارش های بین المللی اصلاً در ایران مساعد نیست. آخرین گزارش بانک جهانی نشان می دهد که ایران در سهولت فضای کسب و کار در بین 190 کشور دنیا در رتبه 128م قرار دارد. یکی از راهکارهای بهبود رتبه و فضای کسب و کار ایران، کاهش تعداد مجوزها در کشور است.
به گزارش تابناک اقتصادی ، رهبر انقلاب به رسم هر ساله در آغازین ساعات شروع سال جدید صحبت هایی را با مردم ایران داشتند.
ایشان در این صحبت ها فرمودند: آنچه من عرض می کنم ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 2 روز و 18 ساعت پیش
امضا یادبود جانباختگان سانحه هوایی توسط روحانی

امضا یادبود جانباختگان سانحه هوایی توسط روحانی به گزارش تابناک به نقل از مهر، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور امروز(چهارشنبه) درحاشیه جلسه هیئت دولت با امضای دفتر یادبود جانباختگان حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی، همدردی و تأثر عمیق خود را با خانواده های معزز قربانیان این حادثه جانسوز، ابراز و برای آنان صبر و شکیبایی مسالت کرد.
در حاشیه جلسه دولت همچنین معاون اول رئیس جمهور و اعضای کابینه نیز با امضای دفتر یادبود، تأثر و تالم خاطر شدید خود را نسبت به این حادثه دردناک نشان دادند. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 19 ساعت پیش
در رابطه با سقوط هواپیمای اوکراینی چند نفر دستگیر شده اند/تولیت آستان قدس: صداقت و خضوع سپاه در برابر مردم را تحسین می کنیم/دادستان کل: دولت هرچه سریعتر سفیر انگلیس را اخراج کند

در رابطه با سقوط هواپیمای اوکراینی چند نفر دستگیر شده اند/تولیت آستان قدس: صداقت و خضوع سپاه در برابر مردم را تحسین می کنیم/دادستان کل: دولت هرچه سریعتر سفیر انگلیس را اخراج کند اعتماد نوشت: بنابر اعلام نصرالله پ ژمانفر، نماینده عضو جبهه پایداری مشهد از میان اعضای این تشکیلات اصولگرا، ظاهرا تنها یک نفر ردصلاحیت شده است. #فوتو نیوز تابناک
وزیر خارجه ایران: اقدام اروپا در استفاده از مکانیزم حل و فصل اختلافات، اشتباهی راهبردی است. موضع ما دفاع و حمایت از برجام است و روح نامه سه وزیر اروپایی تخریب برجام نیست
در اطلاعیه بنیاد شهید و امور ایثارگران آمده است: بنیاد شهید و امور ایثارگران ضمن ابراز تسلیت به تمامی بازماندگان سانحه هواپیمای اوکراینی، آمادگی خود را برای ایفای وظایف قانونی در قبال جان باختگان ایرانی این حادثه از جمله تدفین در قطعه شهدا اعلام نموده و ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 3 روز و 9 ساعت پیش
حمایت استاندار تهران از عدم شماره گذاری پراید

حمایت استاندار تهران از عدم شماره گذاری پراید به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در پایان جلسه شورای ترافیک استان تهران ضمن قدردانی از اقدامات پلیس راهور در مراسم تشییع پیکر سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی گفت: خوشبختانه جمعیت بیش از پنج میلیونی تهران که در این مراسم حضور یافته بودند، با نظم و آرامش مدیریت شد.
وی با اشاره به آمار ارائه شده درخصوص تصادفات گفت: خوشبختانه آمار ها نشان دهنده کاهش میزان مرگ و میر سوانح جاده ای است. اگرچه اقدامات چشمگیری انجام شده، اما کافی نیست و باید کار های جدی تری انجام شود.
استاندار تهران ادامه داد: هرچند که کاهش سوانح رانندگی باید با اجرای قوانین راهنمایی و رانندگی محقق شود ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اجتماعی انتشار : 3 روز و 10 ساعت پیش
درخواست نجباء العراق برای برگزاری تظاهرات

درخواست نجباء العراق برای برگزاری تظاهرات به گزارش تابناک به نقل از تسنیم به نقل از رسانه های عراقی، شیخ اکرم الکعبی دبیرکل جنبش نجباء العراق خواستار برگزاری تظاهرات در محکومیت حضور نظامیان آمریکایی و تجاوزات مستمر آن ها به حاکمیت عراق شد.
همچنین شیخ قیس الخزعلی دبیرکل جنبش عصائب اهل الحق عراق خواستار برگزاری تظاهرات در مخالفت با حضور اشغالگران آمریکایی شد.
از سوی دیگر هادی العامری رئیس ائتلاف الفتح نیز از شهروندان عراقی خواسته است که با برگزاری تظاهرات مخالفت خود با حضور اشغالگران آمریکایی را اعلام کنند.
پیش از این نیز مقتدی صدر در توئیتی نوشت آسمان، زمین و حاکمیت عراق از سوی نظامیان متجاوز نقض می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 10 ساعت پیش
واکنش روسیه به فعال سازی مکانسیم ماشه

واکنش روسیه به فعال سازی مکانسیم ماشه به گزارش تابناک به نقل از تسنیم به نقل از ریانووستی، وزارت امور خارجه روسیه روز سه شنبه طی بیانیه ای در واکنش به فعال سازی مکانسیم حل وفصل اختلاف در برجام از سوی اروپایی ها اعلام کرد که از نظر مسکو این یک اقدام بی دلیل بوده است.
وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه خود تصریح کرد: تصمیم اعضای اروپایی برجام برای به جریان انداختن سازوکار حل وفصل اختلاف و ارجاع دادن آن به نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور خارجی و سیاست های امنیتی که نقش هماهنگ کننده کمیسیون مشترک برجام را دارد، اقدامی بسیار ناامیدکننده و یک نگرانی بزرگ است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 10 ساعت پیش
لحظه شلیک هر دو موشک به بوئینگ 737

لحظه شلیک هر دو موشک به بوئینگ 737 یک فروند هواپیمای مسافربری بوئینگ 737 متعلق به خطوط هوایی اوکراین پس از پرواز از فرودگاه امام خمینی(ره) توسط پدافند خودی هدف قرار گرفت و ساقط شد. اکنون ویدیویی منتشر شده که ظاهراً از دوربین مداربسته یکی از اماکن اطراف این حادثه ثبت شده است. در این ویدیو که کامل ترین ویدیو از حادثه است، آن گونه که در تصاویر مشخص است که ابتدا موشک اول پدافند شلیک شده و سپس 35 ثانیه بعد، موشک دوم شلیک می شود. این تصاویر این احتمال را تقویت می کند اشخاصی که این تصاویر را با دوربین موبایل ثبت کرده اند، پس از دیدن موشک اول با گوشی از شلیک موشک دوم تصویر ثبت کرده اند. این ویدیو را در تابناک می بینید. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: حوادث انتشار : 3 روز و 10 ساعت پیش
کارنامه سرمربی خارجی جدید ذوب آهن

کارنامه سرمربی خارجی جدید ذوب آهن با امضاء قرارداد رسمی میودراگ رادولوویچ 52 ساله که ملیت مونته نگرویی دارد، به عنوان سرمربی جدید تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان انتخاب شد.
به گزارش تابناک ورزشی، این مربی که کارنامه خوبی در حوزه باشگاهی و ملی دارد به مدت یک فصل و نیم سکان هدایت تیم ذوب آهن اصفهان را برعهده خواهد گرفت. کارنامه مربیگری رادولوویچ را در زیر مشاهده می کنید:
2001 تا 2003: مربی تیم ملی زیر 21 ساله های کشور صربستان و مونته نگرو با کسب مدال برنز مسابقات قهرمانی زیر 21 ساله های اروپا در کشور آلمان (2004)
2004: مربی تیم المپیک صربستان و مونته نگرو و صعود این تیم به بازیهای المپیک 2004 آتن در کشور یونان ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 10 ساعت پیش
بارش برف در اردبیل

بارش برف در اردبیل بارش برف در بسیاری از جاده ها و شهرها بدلیل لغزندگی و برودت دما موجب کندی رفت و آمد و تعطیلی برخی مدارس شده است و طبق پیش بینی ها برودت هوا تا اواسط هفته جاری در منطقه حاکم خواهد بود. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 11 ساعت پیش
بیشترین کلمات جستجو شده در گوگل در سال 2019

بیشترین کلمات جستجو شده در گوگل در سال 2019 گزارش کامل گزیده خبرهای تابناک جوان را بخوانید.
معرفی بیشترین کلمات جستجو شده در گوگل در سال 2019
از بی آبرو کردن دختر خردسال تا امنیت ملی
تهیه برنامه ای جهت اعتماد سازی گردشگری ایران
نشانه های کمبود اکسیژن درخون چیست؟
نامزد نهایی اسکار 2020 معرفی شد
استاد یا دانشجو؟ مسئله این است
بزرگترین تحولات خانه های هوشمند در سال 2020
پوشک هوشمند به زودی عرضه می شود
معرفی بیشترین کلمات جستجو شده در گوگل در سال 2019
از بی آبرو کردن دختر خردسال تا امنیت ملی
تهیه برنامه ای جهت اعتماد سازی گردشگری ایران ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 3 روز و 12 ساعت پیش
بازداشت فیلم بردار صحنه اصابت موشک به هواپیما

بازداشت فیلم بردار صحنه اصابت موشک به هواپیما فیلم بردار صحنه اصابت موشک به هواپیمای اوکراینی برای تحقیقات دستگیر شد
به گزارش تابناک به نقل از تسنیم، در پی انتشار تصاویر اصابت موشک به هواپیمای مسافربری تهران -کی اف در فضای مجازی، قرارگاه ثار ا... تهران جهت بررسی و مشخص شدن علل و عوامل دخیل در این حادثه مذکور اقدام به شناسایی و در اختیار گرفتن فرد منتشر کننده فیلم مذکور نموده که نتایج بررسی های صورت گرفته متعاقباً در اختیار ملت شریف ایران قرار می گیرد. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 12 ساعت پیش
سخنگوی سپاه: انتقام واقعی، اخراج آمریکا از منطقه است

سخنگوی سپاه: انتقام واقعی، اخراج آمریکا از منطقه است به گزارش تابناک به نقل از فارس، سردار رمضان شریف سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران روز سه شنبه در گفت وگویی کوتاه با شبکه المسیره گفت که سپاه پاسداران وعده پاسخی سخت به جنایت آمریکا در ترور شهید قاسم سلیمانی داد و هدف قرار دادن پایگاه هوایی عین الأسد ، فقط نخستین اقدام جمهوری اسلامی ایران در این زمینه بود.
سردار رمضان شریف افزود: انتقام حقیقی از خون شهدا زمانی محقق می شود که نیرو های آمریکایی به طور کامل منطقه را ترک کنند و قدس اشغالی هم آزاد شود .
وی تصریح کرد: هدف شهید سلیمانی، آزادی بیت المقدس بود و سپاه پاسداران این راه را ادامه خواهد داد تا این هدف محقق شود . ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 12 ساعت پیش
چین آماده همکاری با ایران در مبارزه با مواد مخدر

چین آماده همکاری با ایران در مبارزه با مواد مخدر به گزارش تابناک به نقل از ایلنا، جائو که جی در دیدار با اسکندر مومنی دبیرکل مبارزه با مواد مخدر در پکن گفت: چین و ایران، دوستی طولانی دارند و روابط مشارکت جامع استراتژیک دو جانبه به طور پیوسته و تحت هدایت رهبران دو کشور توسعه یافته است.
وی افزود: چین آماده همکاری با طرف ایرانی برای اجرای سیاست های رهبران دو کشور، تقویت مشاوره و تبادل در زمینه مبارزه با مواد مخدر و تعمیق همکاری های عملی در زمینه کنترل مواد مخدر جهت بهره مندی هرچه بهتر دو کشور است.
همچنین سردار مومنی دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در این دیدار گفت ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اجتماعی انتشار : 3 روز و 12 ساعت پیش
ظریف وارد دهلی نو شد

ظریف وارد دهلی نو شد به گزارش تابناک به نقل از ایلنا، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دقایقی پیش برای شرکت در پنجمین اجلاس گفت و گوی بین المللی رایسینای هند وارد دهلی نو شد.
ظریف علاوه بر سخنرانی در این نشست با مقامات هندی و خارجی حاضر در این نشست بین المللی دیدار و گفتگو خواهد کرد ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 12 ساعت پیش
گزارش واشنگتن پست از تلفات حمله ایران به عین الاسد

گزارش واشنگتن پست از تلفات حمله ایران به عین الاسد به گزارش تابناک به نقل از تسنیم، نشریه آمریکایی واشنگتن پست روز سه شنبه در گزارشی فاش کرد که برخلاف ادعای مقامات دولت ترامپ مبنی بر این که هیچ یک از نیرو های آمریکایی مستقر در پایگاه عین الاسد عراق طی حمله موشکی ایران به این پایگاه آسیب ندیده اند، ده ها نیروی آمریکایی در این حمله دچار ضربه مغزی خفیف شده و تحت درمان قرار گرفته اند.
بر اساس گزارش نشریه واشنگتن پست، در جریان حمله موشکی بامداد روز چهارشنبه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به پایگاه عین السد که بزرگترین پایگاه در اختیار نیرو های آمریکایی در عراق محسوب می شود ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 13 ساعت پیش
افزایش 20 میلیون تومانی وام ازدواج در کمیسیون تلفیق/ پایین ترین قیمت 2 هفته ای طلا رقم خورد/ بورس رکورد زد؛ دلار عقب نشینی کرد/ سمند 100 میلیونی شد

افزایش 20 میلیون تومانی وام ازدواج در کمیسیون تلفیق/ پایین ترین قیمت 2 هفته ای طلا رقم خورد/ بورس رکورد زد؛ دلار عقب نشینی کرد/ سمند 100 میلیونی شد تابناک هر روز بسته ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان، همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر ها و رویداد های جذاب اقتصادی را گردآوری می کند.
به گزارش تابناک اقتصادی ؛ این پیمانه تیتر هایی همچون رشد سهام آسیایی و اوج گرفتن یوآن قبل از امضای توافق تجاری، نرخ سکه در بازار امروز، سقف معاملات نقدی ارز در بازار متشکل 50 هزار یورو شد، نفت دلیل جدید برای افزایش قیمت پیدا کرد، شیب نزولی طلا تندتر می شود، رشد 630 درصدی بودجه شرکت های دولتی و همکاری جیلی و دایملر را در بر دارد.
افزایش 20 میلیون تومانی وام ازدواج در کمیسیون تلفیق ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 14 ساعت پیش
اظهارات وزبر اطلاعات درباره حادثه کرمان

اظهارات وزبر اطلاعات درباره حادثه کرمان به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین "محمد علوی" در حاشیه سفر به استان کرمان به منظور شرکت در مراسم هفتمین روز شهادت سپهبدحاج قاسم سلیمانی و سردار حسین پورجعفری در مصلی امام علی علیه السلام شهر کرمان در جمع خبرنگاران درباره حادثه تشییع پیکر شهدای مقاومت در کرمان گفت: ما همواره نگران حوادث دریای عظیم جمعیت در تشییع پیکر سردار شهیدحاج قاسم سلیمانی بودیم و متاسفانه همین مسئله نیز اتفاق افتاد اما آنچه که برای ما مسلم است، کسی متهم و مقصر در این قضیه نیست.
وی با تاکید بر اینکه هیچ کسی نیتی و قصدی نداشته که چنین اتفاقی بیفتد افزود ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 15 ساعت پیش
دادستان کل کشور: سفیر انگلیس را سریعتر اخراج کنید

دادستان کل کشور: سفیر انگلیس را سریعتر اخراج کنید به گزارش تابناک به نقل از دادستانی کل، کشور حجت الاسلام منتظری در حاشیه همایش سراسری مراکز داوری اتاق تعاون ایراندر رابطه با سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی اظهار کرد: در این رابطه اظهار تأسف شدید داریم و همه ما در اینباره باره سوگوار و ناراحت هستیم.
وی گفت: در خصوص این حادثه قوه قضاییه بلافاصله ورود کرده، اما به لحاظ پیچیدگی پرونده و ابعاد آن رسیدگی زمانبر خواهد بود. چون باید تمام ابعاد این قضیه به لحاظ حقوقی و فنی رسیدگی شود.
دادستان کل کشور افزود: مردم عزیز مطمئن باشند که قوه قضاییه به هیچ وجه از رسیدگی به این موضوع کوتاه نخواهد آمد و خانواده های محترم عزادار هم مطمئن باشند که ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 15 ساعت پیش
واژگونی کامیون در بزرگراه شهید خرازی

واژگونی کامیون در بزرگراه شهید خرازی سرهنگ رازقی از واژگونی یک دستگاه کامیون به علت سرعت زیاد در بزرگراه شهید خرازی خبر داد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ محمد رازقی رئیس مرکز فرماندهی و کنترل هوشمند ترافیک پلیس راهور پایتخت گفت: ساعت 23 شب گذشته در مسیر بزرگراه "شهید خرازی، ابتدای آزادگان جنوب" یک دستگاه کامیون که در این مسیر در حال حرکت بوده ناگهان واژگون می شود.
رئیس مرکز فرماندهی و کنترل هوشمند ترافیک پلیس راهور پایتخت عنوان کرد: پس از اطلاع از وقوع حادثه کارشناسان منطقه 26 پلیس راهور پایتخت در محل حاضر شدند و نسبت به بررسی علل و عوامل این تصادف پرداختند. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: حوادث انتشار : 3 روز و 15 ساعت پیش
کاهش شدید مبادلات تجاری چین و آمریکا

کاهش شدید مبادلات تجاری چین و آمریکا به گزارش فارس به نقل از رویترز، آمارهای گمرک چین حاکی از آن است که کسری تراز تجاری آمریکا با چین در ماه دسامبر 23.18 میلیارد دلار بوده است.
این شاخص تجاری بین این دو اقتصاد برتر جهان در ماه نوامبر 24.6 میلیارد دلار ارزیابی شده است.
محاسبات نشان می دهند که برای کل سال 2019 کسری تراز تجاری آمریکا با چین 295.8 میلیارد دلار بوده است.
گمرک چین اعلام کرده است که حجم مبادلات تجاری دو کشور در سال 2019 نسبت به سال قبل از آن 14.6 درصد کاهش داشته است، به گونه ای که صادرات این کشور به آمریکا 12.5 درصد و واردات از آمریکا 20.9 درصد سقوط کرده است. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 3 روز و 15 ساعت پیش
دستگیری کلاهبردارانی که کلاه زائران را برمی داشتند

دستگیری کلاهبردارانی که کلاه زائران را برمی داشتند به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، سرهنگ حشمت سلیمانی در توضیح این رخداد، گفت: پس از مراجعه تعدادی از شهروندان و طرح شکایت با موضوع کلاهبرداری از طریق درج آگهی در یکی از سایت های آگهی محور، موضوع بلافاصله در دستور کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.
وی افزود: شاکیان از طریق یک سایت تبلیغ محور برای سفری زیارتی ثبت نام کرده اما خدمات سفر را دریافت نکرده بودند.
سلیمانی خاطرنشان کرد: کلاهبرداران بعد از اخذ وجه اعلام شده برای سفر زیارتی، دیگر تلفن افراد ثبت نام شده را پاسخ نداده و وجوه آنان را هم مسترد نکرده بودند. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: حوادث انتشار : 3 روز و 16 ساعت پیش
تحریم ها سایت آپارات را از دسترس خارج کرد

تحریم ها سایت آپارات را از دسترس خارج کرد به گزارش تابناک به نقل از فارس، پس از اینکه طی روزهای اخیر سایت آپارات (سایت اشتراک گذاری ویدئو) در روزهای اخیر دچار اختلال شد، محمدجواد شکوری مقدم (مدیر سایت آپارات) درباره این اختلال نوشت: متاسفانه به دلیل اعمال تحریم های بین المللی از طرف شرکت ثبت کننده دامنه، آپارات بدون اطلاع قبلی، ناگهان از دسترس خارج شد. در حال انتقال به شرکت ثبت دامنه جدید هستیم، امیدواریم این فرایند بیش از یک روز زمان نبرد. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 3 روز و 17 ساعت پیش
گرانترین صندلی چوبی جهان در کجا قرار دارد؟

گرانترین صندلی چوبی جهان در کجا قرار دارد؟ گزارش کامل از گزیده خبرهای امروز تابنا ک با تو را با کلیک بر تیتر آن بخوانید.
گرانترین صندلی چوبی جهان در کجا قرار دارد؟
لازانیا اسفناج؛ بدون گوشت اما خوشمزه
استاد نام آور مهندسی برق درگذشت
کامیل احمدی، آزاد شد
واکنش عجیب مردم تهران به تصادف شدید پیکان و ژیان +عکس
دیدار بحث انگیز در کرواسی؛ برانکو در نزدیکیِ ایران؟!
ممنوعیتِ استعمال سیگار الکترونیکی در فیلیپین
اعتراض چند نماینده به تداوم قطعی اینترنت
افزایش عجیب قیمت پراید در بازار
جگر مرغ بخوریم یا نخوریم
ازدواج در کشور 40درصد کاهش یافت ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 57 روز و 23 ساعت پیش
افزایش نرخ بیکاری ترکیه

افزایش نرخ بیکاری ترکیه نرخ بیکاری ترکیه تا پایان ماه اوت به 14 درصد افزایش پیدا کرده است.
به گزارش ایسنا به نقل از تریدینگ اکونومیکس، نرخ بیکاری ترکیه در دوزاده ماه منتهی به اوت با 0.9 درصد افزایش نسبت به ماه قبل به 14 درصد رسید که بالاترین تورم ثبت شده در این کشور از مارس سال جاری تاکنون بوده است. این نرخ هم چنین در مقایسه با نرخ بیکاری ترکیه در اکتبر سال گذشته 2.9 درصد افزایش پیدا کرده است.
در مقایسه با سال قبل، تا پایان ماه اوت شمار افراد بی کار با افزایش980 هزار نفری به چهار میلیون و 650 هزار نفر افزایش پیدا کرده است و از طرف دیگر شمار شاغلان با کاهش789 هزار نفری به 28 میلیون و 530 هزار نفر رسیده ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 57 روز و 23 ساعت پیش
وضعیت کارکنان خارجی در کشورهای اروپایی

وضعیت کارکنان خارجی در کشورهای اروپایی مرکز آمار اتحادیه اروپا اعلام کرد که خروج سرمایه خالص از این اتحادیه توسط اتباع خارجی در سال گذشته 22 میلیارد یورو بوده است.
به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، نتایج یک تحقیق صورت گرفته توسط مرکز آمار اروپا نشان می دهد که برای نخستین بار از سال 2014، شمار مهاجرین کاری از این اتحادیه افزایش داشته است. در بین کشورهای مختلف عضو اتحادیه اروپا، شهروندان پرتغال بیشتر از سایر کشورهای عضو میهن خود را به امید یافتن شغل و زندگی بهتر به مقصد یک کشور دیگر ترک کرده اند. هم چنین کارکنان پرتغالی خارج در کشورهای دیگر 3 ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 57 روز و 23 ساعت پیش
اظهارات وکیل متهمان محیط زیست در باره احکام دادگاه

اظهارات وکیل متهمان محیط زیست در باره احکام دادگاه سخنگوی قوه قضائیه با اشاره به صدور و ابلاغ رأی متهمان جاسوسی از مراکز نظامی در پوشش محیط زیست گفت مطابق دادنامه صادرشده از سوی رئیس شعبه 15 دادگاه انقلاب، متهمان این پرونده به حبس از چهار تا 10 سال محکوم شدند.
به گزارش تابناک به نقل از روزنامه شرق، سخنگوی دستگاه قضا با اشاره به اینکه رأی دادگاه بدوی و قابل تجدید نظرخواهی است، با استناد به مواد قانونی از بیان جزئیات حکم خودداری کرد. گفتنی است متهمان و وکلای مدافع آنها 20 روز فرصت دارند نسبت به رأی صادرشده تجدید نظرخواهی کنند. لازم به ذکر است بی سابقه ترین ارزیابی کارشناسی از سوی نهادهای نظامی و اطلاعاتی کشور درمورد این پرونده صورت گرفته ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 58 روز و 1 ساعت پیش
7 اشتباه مهم در مصرف دارو

7 اشتباه مهم در مصرف دارو به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، با وجود این خطرات جدی هر ساله بسیاری از افراد اشتباهات دارویی خطرناکی را مرتکب می شوند که آنان را روانه بیمارستان می کند. یکی از بهترین راهکار ها برای کاهش پیامد های اشتباهات دارویی آگاهی از دارو های مصرفی و عوارض جانبی احتمالی آنهاست.
روزنامه "تایمز آو ایندیا" در این مقاله به هفت اشتباه دارویی رایج اشاره کرده که برای حفظ سلامتی رعایت آن ها ضروری است:
تداخل دارویی
مصرف دو داروی متضاد با یکدیگر می تواند فرد را بیمار کند. تداخل این دارو ها در بدن اثربخشی هر دو دارو را کاهش داده و حتی با عوارض جانبی جدی همراه می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: علمی و پزشکی انتشار : 58 روز و 3 ساعت پیش
آزادی 2400 بازداشتی در جریان اعتراضات عراق

آزادی 2400 بازداشتی در جریان اعتراضات عراق به گزارش تابناک به نقل از فارس، شورای عالی قضایی عراق روز چهارشنبه در بیانیه ای اعلام کرد که 2400 نفر از کسانی که در جریان تظاهرات بازداشت شده بودند، آزاد شدند.
به گزارش السومریه نیوز، شورای عالی قضایی عراق تاکید کرد، تعداد کسانی که به قید ضمانت آزاد شدند، تا به امروز به 2400 نفر رسیده است.
شورای عالی قضایی عراق هفته گذشته اعلام کرده بود که 1648 نفر در جریان تظاهرات بازداشت شده اند.
دور دوم اعتراضات عراق به فساد و ناکارآمدی از سوم آبان (25 اکتبر) آغاز شده و همچنان ادامه دارد. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 58 روز و 4 ساعت پیش
انتقاد مهدی چمران از نیرو های امنیتی و وزارت اطلاعات

انتقاد مهدی چمران از نیرو های امنیتی و وزارت اطلاعات عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیرو های انقلاب اسلامی با طرح این سوال که چرا نیرو های امنیتی از 2 ماه پیش تر جلوی گروه های اغتشاشگر را نگرفتند؟ گفت: نیرو های امنیتی باید به میدان آمده و اشرار را شناسایی و دستگیر کنند.
به گزارش تابناک به نقل از فارس، مهدی چمران عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیرو های انقلاب اسلامی شامگاه امروز در همایش "گام دوم انقلاب" که به همت جمعیت گام دوم برگزار شد، اظهار داشت: چهل سال اول انقلاب پایان یافت و این در حالیست که از همان روز های نخستین وعده می دادند که در ماه ها و روز های آینده این انقلاب پایان می یابد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 58 روز و 4 ساعت پیش
اسرائیل 2 فروند "اف 35" از آمریکا تحویل گرفت

اسرائیل 2 فروند "اف 35" از آمریکا تحویل گرفت به گزارش تابناک به نقل از فارس، رژیم صهیونیستی دو فروند جنگنده پیشرفته اف 35 دیگر از ایالات متحده آمریکا تحویل گرفت.
رسانه های رژیم صهیونیستی چهارشنبه (29 آبان) به نقل از ارتش این رژیم گزارش دادند که نیروی هوایی رژیم تل آویو دو فروند اف 35 از نوع کلاس A معروف به شَبح را در پایگاه هوایی نواتیم واقع در بئر السبع (جنوب فلسطین اشغالی) تحویل گرفته است.
ارتش این رژیم امروز گفت که قرار است این دو فروند به گروه جنگنده های شیر های جنوب ملحق شود. رسانه های صهیونیستی دیروز سه شنبه گزارش داده بودند که جنگنده های اف 35 جدیدی در راه فلسطین اشغالی هست. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 58 روز و 4 ساعت پیش
فرماندار شیراز: نظام پذیرای اعتراض بوده و هست

فرماندار شیراز: نظام پذیرای اعتراض بوده و هست به گزارش تابناک به نقل از ایلنا، محمدرضا امیری امروز چهارشنبه 29 آبان در جلسه شورای اداری استان فارس، افزود: نظام اسلامی همیشه پذیرای اعتراض بوده و هست، اما عده ای با تحریک جامعه، زمینه تبدیل اعتراض مردم به آشوب را فراهم کردند.
امیری همچنین با اشاره به وقایع اخیر در شیراز و ضمن عذرخواهی از مردم به واسطه اخلال در نظم و روند خدمات رسانی در شهر های شیراز و صدرا، برخی اقدامات در راستای دامن زدن به نارضایتی عمومی توسط افرادی در فضای مجازی و برخی تریبون های رسمی را بر فراهم شدن شرایط و بروز این ناآرامی ها تاثیرگذار دانست.
* پیش بینی حدود 800 شعبه اخذ رای برای انتخابات مجلس یازدهم ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 58 روز و 4 ساعت پیش
واکنش بعیدی نژاد به توییت ضد ایرانی سفیر آمریکا

واکنش بعیدی نژاد به توییت ضد ایرانی سفیر آمریکا سفیر جمهوری اسلامی ایران در انگلیس به توییت ضد ایرانی همتای آمریکایی خود درباره اوضاع اقتصادی و وضع معیشتی مردم ایران واکنش نشان داد.
به گزارش ایرنا حمید بعیدی نژاد روز چهارشنبه در حساب توییتری خود نوشت: توییت سفیر آمریکا در انگلیس مبنی بر اینکه ایرانیان شایسته زندگی بهتری هستند، کاملا شرم آور است.
وی افزود: این در شرایطی است که آمریکا با توسل به تحریم، تلاش می کند که مردم ایران را از برخورداری از زندگی مناسب محروم کند و از طرف دیگر 13 درصد یا 42 میلیون نفر از مردم خود آمریکا که در کشور ثروتمندی زندگی می کنند را به فقر مبتلا نموده است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 58 روز و 4 ساعت پیش
قتل پسر رئیس جمهور اسبق آلمان با چاقو

قتل پسر رئیس جمهور اسبق آلمان با چاقو به گزارش تابناک به نقل از فارس، پسر ریچارد ون وایتسکر ، رئیس جمهور اسبق آلمان حین انجام یک سخنرانی در بیمارستانی در برلین به ضرب چاقو کشته شده است.
طبق گزارش پایگاه استاندارد ، فریتز ون وایتسکر در این بیمارستان پزشک بوده است. حین سخنرانی مردی با چاقو به او حمله کرد و وی را به قتل رساند.
مرد دیگری که قصد داشته از این جمله جلوگیری کند به شدت زخمی شده است. پلیس یک فرد 57 ساله را دستگیر کرده است.
مایکل گاسن ، سخنگوی پلیس برلین گفت: درباره انگیزه فرد مهاجم چیزی نمی توانیم بگوییم. او گفت که بازجویی از مهاجم هنوز ادامه دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 58 روز و 4 ساعت پیش
تخلیه یک ایستگاه قطار در لندن به دلایل امنیتی

تخلیه یک ایستگاه قطار در لندن به دلایل امنیتی ایستگاه قطار زیرزمینی سیرک آکسفورد در لندن به دلایل امنیتی تخلیه شد.
به گزارش تابناک به نقل از ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، روزنامه ایونینگ استاندارد انگلیس اعلام کرد ایستگاه قطار زیرزمینی سیرک آکسفورد در لندن تخلیه شده است و سرویس های اورژانس در آن حاضر شده اند.
شرکت عامل حمل و نقل لندن اعلام کرد دلیل حضور خدمات اورژانس در ایستگاه متروی سیرک آکسفورد در لندن، یک قربانی بر روی ریل بوده است. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 58 روز و 4 ساعت پیش
شمخانی: تک تک اغتشاشگران مجازات می شوند

شمخانی: تک تک اغتشاشگران مجازات می شوند دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: تک تک اغتشاشگران شناسایی و مجازات خواهند شد.
به گزارش تابناک به نقل از مهر، دریابان علی شمخانی با بیان این که منافقین، اوباش، سلطنت طلب ها و اراذل هرگز نمی توانند، در اراده ملت ایران در رسیدن به هدف خود خللی ایجاد کنند، افزود: دشمنان قصد سوء استفاده از اعتراض ملت ایران در خصوص مسائل معیشتی داشتند، که با هوشیاری ملت با شکست مواجه شدند.
دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: نباید اجازه داد، اعتراض مردم به آشوبگری تبدیل شود و هوشیاری ملت به همه نشان داد، صف آشوبگران از معترضان جدا است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 58 روز و 4 ساعت پیش
سقوط پهپاد ایتالیا در لیبی

سقوط پهپاد ایتالیا در لیبی دولت ایتالیا چهارشنبه شب اعلام کرد که یک فروند پهپاد متعلق به نیروی هوایی این کشور در جنوب طرابلس پایتخت لیبی سقوط کرده است.
به گزارش تابناک به نقل از ایرنا به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، سفارت ایتالیا در طرابلس با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: این پهپاد از نوع پرِداتور (Predator) حین انجام مأموریت امنیت دریایی در منطقه ترهونه واقع در جنوب شرق طرابلس سقوط کرده است.
بر اساس این گزارش، علت سقوط این پهپاد مشخص نیست و تحقیقات در مورد آن در حال اجراست.
پیش تر، دولت وفاق ملی لیبی اعلام کرده بود که یک پهپاد وابسته به نیرو های ژنرال خلیفه حفتر در منطقه سوق الاحد در ترهونه سقوط کرده ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 58 روز و 4 ساعت پیش
برف جاده اندیکا به شهرکرد را مسدود کرد

برف جاده اندیکا به شهرکرد را مسدود کرد رییس اداره راهداری و حمل ونقل جاده ای اندیکا گفت: بارش سنگین برف پاییزی بعد از ظهر روز چهارشنبه جاده اندیکا – شهرکرد را مسدود کرد.
به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، کورش دهنو بیان کرد: حوزه برفگیر راهداری اندیکا در این محور کاملا برف روبی و پاکسازی شده، اما در منطقه " مور هره " و "گردنه چری " از حوزه راهداری استان چهارمحال و بختیاری همچنان مسدود است.
وی افزود: بارش برف سنگین همچنین موجب شده تا تعدادی خودرو که در جاده شهرکرد - اندیکا به سمت خوزستان در حرکت بودند در انتهای حوزه چهار محال و بختیاری گرفتار شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 58 روز و 5 ساعت پیش
اصلاح نرخ بنزین تاثیری بر قیمت تخم مرغ ندارد

اصلاح نرخ بنزین تاثیری بر قیمت تخم مرغ ندارد مدیرعامل اتحادیه مرغداران تخم گذار، از آمادگی مرغداران برای عرضه مستقیم تخم مرغ به نرخ مصوب در میادین میوه و تره بار خبر داد.
رضا ترکاشوند در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اصلاح قیمت بنزین، اظهار کرد: اصلاح قیمت بنزین تاثیری بر قیمت تمام شده تخم مرغ ندارد، زیرا میزان عرضه و تقاضا در این زمینه تعیین کننده قیمت این محصول است.
وی ادامه داد: نوساناتی به دلیل تغییرات آب وهوایی، در حمل و نقل تخم مرغ و قیمت این محصول ایجاد شده بود؛ درحالیکه اکنون تخم مرغ به نرخ مصوب و بدون افزایش قیمت عرضه می شود که اکنون این محصول کیلویی 7 هزار و 500 تومان است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 58 روز و 7 ساعت پیش
ترور یک مقام سابق طالبان در کابل

ترور یک مقام سابق طالبان در کابل وزارت داخله افغانستان اعلام کرد وحید مژده تحلیلگر سیاسی افغانستانی و از مقام های سابق طالبان روز چهارشنبه در حمله افراد ناشناس کشته شد.
به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، نصرت رحیمی سخنگوی وزارت داخله افغانستان گفت: وحید مژده ساعت پنج بعدازظهر به وقت محلی در منطقه نزدیک سفارت روسیه در کابل به ضرب گلوله دو موتور سوار کشته شد.
هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است.
وحید مژده از مقام های دولت طالبان بود که در سال های اخیر در نشست های "بین الافغانی" که در مسکو و دوحه قطر برگزار شد، شرکت داشت. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 58 روز و 7 ساعت پیش
قیمت طلا و سکه چهارشنبه 29 آبان 98/ ثبات بر بازار حاکم شد

قیمت طلا و سکه چهارشنبه 29 آبان 98/ ثبات بر بازار حاکم شد در بازار چهارشنبه 29 آبان ماه قیمت ها در بازار طلا، سکه و ارز به ثبات نسبی رسیده است.
به گزارش تابناک اقتصادی، در زمان انتشار این گزارش قیمت هر عدد سکه تمام بهار آزادی طرح جدید چهار میلیون و 150 هزار تومان (بدون تغییر نسبت به دیروز) و قیمت هر عدد سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم، چهار میلیون و 130 هزار تومان (بدون تغییر نسبت به دیروز) است.
همچنین هر عدد نیم سکه به قیمت دو میلیون و 200 هزار تومان (30 هزار تومان افزایش نسبت به دیروز)، ربع سکه یک میلیون و 380 هزار تومان (20 هزار تومان افزایش نسبت به دیروز) و هر عدد سکه یک گرمی به قیمت 850 هزار تومان (بدون تغییر نسبت به دیروز) عرضه می ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 58 روز و 8 ساعت پیش
خانه هیتلر پاسگاه پلیس می شود

خانه هیتلر پاسگاه پلیس می شود وزارت کشور اتریش اعلام کرد خانه ادولف هیتلر در زادگاه وی در شهر برانائو واقع در شمال اتریش به زودی پاسگاه پلیس می شود.
به گزارش تابناک به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، شبکه خبری فرانسوی ث. نیوز CNEWS روز چهارشنبه در صفحه توئیتر خود نوشت وزارت کشور اتریش روز سه شنبه اعلام کرد خانه ادولف هیتلر در زادگاه وی در شهر برانائو (ایالت اوبراسترایش) واقع در شمال اتریش به زودی پاسگاه پلیس می شود.
این امر پس از سال ها دعوی قضایی با خانواده وی که مالک این خانه هستند صورت می گیرد. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 58 روز و 8 ساعت پیش
واکنش آیت الله نوری همدانی به اغتشاشات اخیر

واکنش آیت الله نوری همدانی به اغتشاشات اخیر به گزارش تابناک به نقل از مهر، آیت الله العظمی حسین نوری همدانی قبل از ظهر چهارشنبه در درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، بیان کرد: حضرت علی (ع) در خطبه 50 نهج البلاغه ویژگی های فتنه را معرفی کردند و فرمودند که دشمن با ایجاد فتنه حق را از بین می برد و مانع معرفی حق می شود.
وی مشکل مردم را اقتصاد و معیشت دانست و افزود: رهبر معظم انقلاب نیز فرمودند که مسئولان مشکل مردم را حل کنند، ما هم از مسئولان می خواهیم که مشکل معیشت مردم حل شود و به سخنان چند روز قبل رهبری در جهت حل مشکل معیشتی عمل کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: مذهبی انتشار : 58 روز و 9 ساعت پیش
جاده فیروزکوه مسدود است

جاده فیروزکوه مسدود است به گزارش تابناک به نقل از پایگاه خبری پلیس راهور، به محض بازگشایی محور فیروزکوه، توسط مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور اطلاع رسانی خواهد شد.
مردم برای اطلاع از وضعیت جوی و ترافیکی می توانند به سایت راهور 120 مراجعه کرده یا برای اطلاع از آخرین وضعیت جوی و ترافیکی و نیز امدادرسانی به حوادث احتمالی با شماره تلفن 88255555 تماس بگیرند. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 58 روز و 11 ساعت پیش
دخالت بدل به رکن دوم سیاست خارجی آمریکا شده

دخالت بدل به رکن دوم سیاست خارجی آمریکا شده سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: پس از روند خروج از معاهدات بین المللی به عنوان یک ضد هنجار، دخالت در امور داخلی سایر کشور ها تبدیل به رکن دوم سیاست خارجی رژیم آمریکا شده است.
به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، سید عباس موسوی با اشاره به تصویب لایحه دموکراسی و حقوق بشر هنگ کنگ در سنای آمریکا و دخالت آشکار در امور داخلی چین اظهار داشت: پس از روند خروج از معاهدات بین المللی به عنوان یک ضد هنجار، دخالت در امور داخلی سایر کشور ها تبدیل به رکن دوم سیاست خارجی رژیم آمریکا شده است.
سخنگوی وزارت امور خارجه با تاکید بر اینکه سرقت مفاهیم حقوق بشری ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 58 روز و 13 ساعت پیش
جاماندگان یارانه، نگران طرح حمایت معیشتی نباشند

جاماندگان یارانه، نگران طرح حمایت معیشتی نباشند سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی اعلام کرد: جاماندگان یارانه، نگران دریافت حمایت معیشتی نباشند.
به گزارش تابناک به نقل از فارس، حسین میرزایی، اعلام کرد: وجه نقد در قالب طرح حمایت معیشتی به افرادی که مشمول تشخیص داده شوند، پرداخت می شود.
وی اظهار داشت: افرادی که فکر می کنند مشمول این طرح هستند، اما پرداختی به آن ها صورت نگرفته است، در قدم اول می توانند از اواسط هفته آینده کد ملی خو د. را از طریق تلفن همراه ثبت شده به نام سرپرست خانوار به سامانه #6369* ارسال کنند.
سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی تأکید کرد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اجتماعی انتشار : 58 روز و 13 ساعت پیش
موافقت رهبری با عفو و تخفیف مجازات 422 محکوم تعزیراتی

موافقت رهبری با عفو و تخفیف مجازات 422 محکوم تعزیراتی مدیرکل اجرای احکام سازمان تعزیرات حکومتی از موافقت رهبری با عفو و تخفیف مجازات 422 نفر از محکومین این سازمان خبر داد.
به گزارش ایلنا به نقل از سازمان تعزیرات حکومتی، علیرضا نورنژاد در این رابطه اظهار کرد: به مناسبت فرا رسیدن میلاد با سعادت حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی (ص) و ولادت ششمین اختر تابناک امامت و ولایت حضرت امام جعفر صادق (ع) تعداد 3 هزار و 552 نفر از محکومین محاکم عمومی و انقلاب، سازمان قضائی نیرو های مسلح و سازمان تعزیرات حکومتی از سراسر کشور مورد عنایت مقام معظم رهبری (مدظله العالی) قرار گرفتند. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: مذهبی انتشار : 58 روز و 20 ساعت پیش
رژه ایستگاه های شکم در خیابان پایتخت

رژه ایستگاه های شکم در خیابان پایتخت به گزارش خبرنگار تیترشهر : اگر دیر وقت هوس غذا بکنید، مکان های زیادی وجود دارند که شما می توانید دلی از غذا در بیاورید با توجه به اینکه تمامی رستوران ها و اغذیه فروشی ها از ساعت 12 شب به بعد اجازه فعالیت ندارند، اما در برخی خیابان ها بازارشبانه ای برای شب زنده داران برقرار است؛ دکه هایی زیادی با نور پردازی های زیبا و فراوان و چیدن صندلی های رنگی در کنار خیابان تا پاسی از شب به کاسبی مشغول هستند. به طور مثال در خیابان پیروزی می توانید انواع و اقسام غذا های که هوس کرده اید را بخورید. البته تضمینی به زنده ماندن یا نماندن شما وجود ندارد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 58 روز و 20 ساعت پیش
مار پیتون غول پیکر و ترسناک که حیوان خانگی شد!

مار پیتون غول پیکر و ترسناک که حیوان خانگی شد! گزارش کامل گزیده خبرهای تابناک جوان را بخوانید.
شیرینی تساوی عراق و بحرین برای ایران درآمد زیاد زنان باعث ایجاد استرس در همسرانشان می شود اگر اینترنت وصل نشود چه خواهد شد؟! 2 اپلیکیشن احتمالی جایگزین ویز برای ایرانی ها
کارت بلیت رایگان مترو و اتوبوس برای سربازان پیامک زدن در حین راه رفتن و آنچه باید در این باره بدانید جهیزیه ای که توسط اشرار در آتش سوخته بود تامین شد اکران فیلم ها یک هفته تمدید شد هنگام سرماخوردگی از این 9 خوردنی دوری کنید هیچ بی خانمانی در پایتخت آسیب ندیده است مار پیتون غول پیکر و ترسناک که حیوان خانگی شد + فیلم ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 58 روز و 21 ساعت پیش
چرا باید روزانه یک پرتقال بخوریم؟

چرا باید روزانه یک پرتقال بخوریم؟ شاید بدانید که مصرف روزانه یک سیب برای سلامتی بسیار مفید است، اما آیا در رابطه با خواص پرتقال چیزی شنیده اید؟ پرتقال میوه ای با کالری پایین و سرشار از مواد مغذی است.
به گزارش تابناک به نقل از برنا، پرتقال سبب شفافیت و سلامت پوست می شود و احتمال ابتلا به انواع بیماری ها را کاهش می دهد. به همین دلیل می توان از پرتقال در رژیم های غذایی سالم و متنوع استفاده کرد.
حفظ سلامت قلب
مواد موجود در پرتقال ازجمله فیبر، پتاسیم، ویتامین C و کولین همگی به حفظ سلامت قلب کمک می کند.افزایش پتاسیم دریافتی بدن همراه با کاهش میزان سدیم دریافتی ازجمله عواملی است که می تواند خطر ابتلا به بیماری های ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: علمی و پزشکی انتشار : 58 روز و 23 ساعت پیش
چند توصیه سلامتی برای استفاده از فناوری

چند توصیه سلامتی برای استفاده از فناوری بیشتر مردم از اثرات نامطلوبی که دستگاه های دیجیتال ممکن است بر سلامت روان آن ها داشته باشند، آگاهند اما شاید کمتر کسی از فواید تکنولوژی برای بهبود وضعیت روانی اطلاع داشته باشد.
به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، تنها چند دقیقه صرف وقت در رسانه های اجتماعی ممکن است افراد را به این باور برساند که دیگران بسیار سالم تر، ثروتمندتر و شادتر از آن ها زندگی می کنند. این امر می تواند سلامت روان افرادی را که چنین تصوری دارند به خطر بیاندازد.
مطالعات هم چنین ارتباط مستقیم افسردگی با حسادت های فیسبوکی را نشان داده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 59 روز و 0 ساعت پیش
اعتصاب راه آهن کانادا جابه جایی بار را مختل کرد

اعتصاب راه آهن کانادا جابه جایی بار را مختل کرد در پی آغاز اعتصاب حدود سه هزار و 200 کارگر راه آهن ملی کانادا، جابه جایی محموله های اصلی در این کشور از جمله نفت، دانه های غلات و مواد شیمیایی با مشکل مواجه شده است.
به گزارش تابناک به نقل از ایرنا از تارنمای بلومبرگ، اتحادیه کنفرانس کارگران خطوط ریلی کانادا در بیانیه ای اعلام کرد: کارگران بزرگترین شرکت خط آهن کانادا پس از عدم توافق با مسؤولان شرکت در زمینه های مختلف از جمله شرایط کار و مزایای شغلی دست به اعتصاب زدند.
این بیانیه افزود، متأسفانه، تا کنون نتوانستیم با شرکت ملی راه آهن کانادا به توافق برسیم و کارگران از ماه ژوئیه (مرداد) همچنان بدون قرارداد مانده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 59 روز و 0 ساعت پیش
وزیر خارجه آمریکا قصد دارد از سمتش استعفا کند

وزیر خارجه آمریکا قصد دارد از سمتش استعفا کند یک رسانه آمریکایی به نقل از منابع آگاه از قصد وزیر خارجه این کشور برای کناره گیری از این سمت خبر داده است.
به گزارش تابناک به نقل از فارس، مایک پمپئو ، وزیر خارجه آمریکا در هفته های گذشته به سه نفر از اعضای ارشد حزب جمهوری خواه گفته قصد دارد از سمتش استعفا کرده و در انتخابات مجلس سنا در سال آینده نامزد شود.
مجله تایم نوشته مشکلی که پامپئو در حال حاضر با آن روبرو است این است انجام دادن این کار بدون وارد آوردن لطمه سیاسی به خودش است.
سه عضو حزب جمهوری خواه به تایم گفته اند برنامه پامپئو قبلاً این بود که تا اوایل بهار سال آینده میلادی در سمتش باقی بماند، اما اتفاقات اخیر ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 59 روز و 2 ساعت پیش
از "اعطای امتیاز نفت شمال به یک شرکت آمریکایی" تا "بررسی تصمیمات جدید درباره بنزین"

از "اعطای امتیاز نفت شمال به یک شرکت آمریکایی" تا "بررسی تصمیمات جدید درباره بنزین" به گزارش تابناک اقتصادی ، تاریخ اقتصاد ایران و جهان آینه ای است تمام نما از رویدادهای اقتصادی که در گذشته رخ داده است و بیانگر ریشه های تاریخی بسیاری از واقعیت های امروز ایران و جهان است. موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی بیست و نهمین روز آبان ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
29 آبان 1300، مذاکرات محرمانه قوام با نمایندگان شرکت نفت امریکائی استاندارد اویل در مورد اعطای امتیاز نفت پنج استان شمالی ایران منجر به امضای قراردادی شد که به موجب آن شرکت مزبور مجاز شد به مدت 50 سال امتیاز استخراج و بهره ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 59 روز و 2 ساعت پیش
باغ شهر هیر در فصل رنگ ها- اردبیل

باغ شهر هیر در فصل رنگ ها- اردبیل هیر نام یکی از شهر های شهرستان اردبیل در شمال غربی ایران است که به باغ شهر هیر شهرت دارد. وجود مناظر زیبا و رودخانه های نشات گرفته از کوه ها سبب ایجاد آب و هوایی خوش و فرح انگیز گردیده و وجود جنگل ها و باغات میوه من جمله گیلاس، آلبالو، سیب از مشهورترین میوه های هیر می باشد. اکثر ساکنان هیر به شغل زنبورداری و باغداری مشغول می باشند و در نوع خود مرغوب ترین عسل ها را تولید می کنند به گونه ای که زنبورداری نزد ساکنان این شهر به یک شغل درآمدزا مبدل گشته است، در این شهر منطقه ای بنام دربند وجود دارد. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 59 روز و 2 ساعت پیش
بارش برف پاییزی در همدان

بارش برف پاییزی در همدان بارش برف پاییزی شهر همدان را یکدست سفید پوش کرده و برگ های زرد پاییزی جای خود را به سفیدی برف داده است. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 59 روز و 2 ساعت پیش
فناوری های ایرانی از 8 هزارسال قبل میلاد

فناوری های ایرانی از 8 هزارسال قبل میلاد ایران همواره یکی از مناطق نابغه خیز و تأثیرگذار بر تاریخ جهان بوده است؛ ایرانیان، خواه اقوام اولیه ای که در این فلات می زیستند و خواه، اقوام آریایی که بعد ها و حدود دو هزار سال قبل از میلاد به این سرزمین کوچیدند، در خاک زرخیز آن، به فعالیت های مختلفی روی آوردند که زمینه ساز رشد علوم و فنون مختلف در این مرز و بوم شد؛ فنونی که بسیاری از آن ها، در ایران نضج گرفت، بالید و در نهایت، جهانیان را از برکات خود برخوردار کرد.
به گزارش تابناک، جواد نوائیان رودسری در روزنامه خراسان نوشت: در این نوشتار، به برخی از عرصه های علم و فن که ایرانیان باستان در آن ها، جهانیان را وامدار خود کرده اند ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: علمی و پزشکی انتشار : 59 روز و 3 ساعت پیش
قصاص قناد قاتل و ماجرای رابطه پنهانی با زن متاهل

قصاص قناد قاتل و ماجرای رابطه پنهانی با زن متاهل به گزارش تابناک به نقل از ایران، سال گذشته معصومه که دانشجوی مهندسی صنایع غذایی بود هنگام رفتن به دانشگاه ناپدید شد. پدرش با مراجعه به کلانتری 41 خرمدشت به پلیس گفت: دخترم امروز صبح از خانه خارج شد تا به دانشگاه برود، اما دیگر برنگشت. چند روز بعد مأموران پلیس جسد نیمه سوخته این دختر جوان را در جاده آتشگاه پیدا کردند.
بقایای جسد این دختر به دستور بازپرس کشیک قتل به پزشکی قانونی منتقل شد و معاینه جسد نشان داد قربانی قبل از سوختن در اثر خفگی به قتل رسیده وسپس جسدش را به آتش کشیده اند. در ادامه تحقیقات ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: حوادث انتشار : 59 روز و 4 ساعت پیش
دستگیری سارق فضای مجازی با 644 کارت بانکی

دستگیری سارق فضای مجازی با 644 کارت بانکی به گزارش تابناک به نقل از خبرگزاری صداوسیما، رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی مازندران گفت: در پی مراجعه 3 شهروند به پلیس فتا و طرح شکاتی مبنی بر هک صفحات شخصی اینستاگرام و درپی آن ارسال لینک جعلی بانک به فالوور های آنان برای خرید جزوه و برداشت از حساب بانکی آنان موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.
سرهنگ حسن محمدنژاد افزود: با بررسی شیوه و شگرد وقوع جرم، رد یکی از متهمان و هکر های سابقه دار در این حوزه شناسایی شد.
او گفت: کارآگاهان و کارشناسان پلیس فتا در ادامه تحقیقات دریافتند متهم برای فرار از دست قانون محل زندگی خود را ترک و به شهر های مرکزی کشور متواری شد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: حوادث انتشار : 59 روز و 4 ساعت پیش
اعتراف دروغین دختر 12 ساله به قتل

اعتراف دروغین دختر 12 ساله به قتل به گزارش تابناک به نقل از ایران، ساعت 5:30 عصر دوشنبه 27 آبان مأموران کلانتری 161 ابوذر در تماس با بازپرس کشیک قتل پایتخت از قتل مردی میانسال به دست دختر 12 ساله اش خبر دادند. طبق اظهارات مأموران کلانتری این دختر نوجوان که شیما نام داشت برای دفاع از مادرش دست به این جنایت زده است.
بدین ترتیب بازپرس جنایی و تیم بررسی صحنه جرم برای تحقیق از متهم کوچک راهی کلانتری ابوذر شدند. بازپرس شعبه دهم دادسرای جنایی با مشاهده مادر و خواهر بزرگتر متهم و سپس صحبت اولیه با دختر 12 ساله دریافت وی نمی تواند قاتل پدرش باشد و فرضیه قتل به دست این دختر کوچک رنگ باخت ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: حوادث انتشار : 59 روز و 5 ساعت پیش
ویژگی های جدید و منحصر به فرد ناآرامی های اخیر چه بود؟ /آیا عملکرد دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی در اغتشاشات اخیر قابل قبول بود؟ /وعده برقراری اینترنت کی و چگونه؟

ویژگی های جدید و منحصر به فرد ناآرامی های اخیر چه بود؟ /آیا عملکرد دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی در اغتشاشات اخیر قابل قبول بود؟ /وعده برقراری اینترنت کی و چگونه؟ جای اعتراض کجاست؟، بازگشت آرامش به کشور، واشنگتن و توهم پیروزی تروریسم اقتصادی، نگرانی نمایندگان از پول کثیف، بازداشت دومین متهم همکاری با آمد نیوز، پیشنهادات دولت در سایه به مجلس نشینان، اخراج ویلتموس آری یا نه؟، آمادگی 500 هزار بسیجی اصناف برای نظارت بر قیمت ها و بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار تولیدکنندگان کارآفرینان و فعالان اقتصادی از مواردی است که موضوع گزارش های خبری و تحلیلی روزنامه های امروز شده است.
به گزارش تابناک روزنامه های امروز چهارشنبه 29 آبان ماه در حالی چاپ و منتشر شد که فراز هایی از بیانات رهبر انقلاب در جمع کارآفرینان و فعالان اقتصادی با عناوینی همچون دشمن را عقب ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 59 روز و 5 ساعت پیش
محدودیتی برای دانشجویان در 16 آذر وجود ندارد

محدودیتی برای دانشجویان در 16 آذر وجود ندارد معاون فرهنگی وزیر علوم با تاکید بر اینکه محدودیتی برای فعالیت های دانشجویان در روز دانشجو وجود ندارد، گفت: از تمامی فعالیت های دانشجویان در 16 آذر که در چارچوب قواعد و مقررات باشد، حمایت خواهیم کرد.
به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، دکتر غلامرضا غفاریضمن بیان این مطلب اظهار کرد: برای برنامه ریزی در خصوص 16 آذر و انتخابات، نشست هایی را با معاونین دانشگاه ها برگزار کردیم و تلاش داریم این نشست ها همچنان ادامه داشته باشد و این نشست ها با این هدف برگزار می شود که از فضا های دانشگاه ها به بهترین نحو استفاده شود. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 59 روز و 6 ساعت پیش
قیمت سکه سه شنبه 28 آبان 98/ قیمت طلا با امید به توافق آمریکا و چین ارزان شد

قیمت سکه سه شنبه 28 آبان 98/ قیمت طلا با امید به توافق آمریکا و چین ارزان شد بازار طلا و سکه در حالی چهارمین روز هفته را سپری کرده است که به دلیل کاهش نرخ ارز، شاهد افت بهای طلا و سکه می باشد.
به گزارش تابناک اقتصادی؛ در معاملات امروز سه شنبه بیست و هشتم آبان ماه 98، بازار طلا و سکه تهران با عقب نشینی نرخ ها همراه شده است.
بر این اساس، در حال حاضر، هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید به نرخ 4 میلیون و 150 هزار تومان رسیده است. هر قطعه سکه تمام طرح قدیم نیز 4 میلیون و 130 هزار تومان قیمت گذاری شده است.
هر نیم سکه بهار آزادی نیز به رقم 2 میلیون و 200 هزار تومان و هر ربع سکه بهار آزادی به رقم یک میلیون و 380 هزار تومان رسیده است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 59 روز و 6 ساعت پیش
مرگ عامل جنایت خانوادگی در سراوان

مرگ عامل جنایت خانوادگی در سراوان به گزارش تابناک به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار محمد قنبری فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان در تشریح جزئیات این خبر گفت: ساعت 22:30 شب دوم آبان ماه تیراندازی منجر به قتل ساکنان یک خانواده در منطقه خوشاب از توابع بخش جالق شهرستان سراوان به مرکز فوریت های پلیسی 110 اعلام شد.
وی افزود: دقایقی پس از اعلام موضوع تیمی از ماموران بخش انتظامی جالق در محل جنایت حاضر و در بررسی های به عمل آمده مشخص شد 3 عضو یک خانواده (نامادری 31 ساله، 2 خواهر 5 و 14 ساله) و 2 دختر همسایه (12 و 15 ساله) توسط پسر 28 ساله این خانواده با سلاح کلاش به طرزی هولناک به رگبار بسته شده و این فرد شرور و سابقه دار ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: حوادث انتشار : 59 روز و 6 ساعت پیش
بنزین بر قیمت گوشت تاثیرگذار نیست

بنزین بر قیمت گوشت تاثیرگذار نیست رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی گفت: حمل و نقل دام معمولا با خودروهای دیزلی انجام می شود که سوخت آن ها به وسیله گازوئیل تامین شده و افزایش قیمت نداشته است؛ بنابراین اصلاح قیمت بنزین نباید تاثیری بر قیمت دام زنده و گوشت گوسفندی داشته باشد.
علی اصغر ملکی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به افزایش بارندگی ها، حمل و نقل دام مقداری با مشکل مواجه و یا با وقفه انجام می شود؛ اما در زمینه اصلاح نرخ بنزین نباید تاثیری بر افزایش کرایه توسط رانندگان و قیمت تمام شده گوشت داشته باشد؛ چون سوخت اکثر ماشین های حمل دام و گوشت گازوئیل است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 59 روز و 6 ساعت پیش
تعطیلی مدارس نوبت صبح بیجار در کردستان

تعطیلی مدارس نوبت صبح بیجار در کردستان به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، علیرضا منتشلو اظهار داشت: این تصمیم به علت برودت هوا و لغزندگی سطح معابر بخاطر بارش برف توسط فرماندار بیجار اتخاذ شده و شامل مقاطع تحصیلی مختلف شهری و روستایی این شهرستان است.
وی افزود: تاکنون به غیر از مدارس شهرستان بیجار هیچ تصمیمی مبنی بر تعطیلی مدارس سایر شهر های استان گرفته نشده، ولی در صورت اعلام تعطیلی اطلاع رسانی خواهد شد. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 59 روز و 6 ساعت پیش
روایت معاون مطبوعاتی از عصر تازه رسانه ها

روایت معاون مطبوعاتی از عصر تازه رسانه ها محمد خدادی معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بازدید از وب سایت تابناک، درباره تغییر فضای رسانه های ایران تاکید کرد و ابزار امیدواری کرد رسانه های ایران با نگاه تخصصی و تحلیلی تر به حوزه های خبر مختلف، بر جذابیت هایشان برای مخاطب بیافزایند.
به گزارش تابناک ؛ محمد خدادی معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر سه شنبه 28 آبان ماه در بازدیدی از تابناک، با مدیران و دبیران تابناک ملاقات و گفت و گو کرد.
خدادی در جریان دیدار ضمن اشاره به قواعد تازه فضای رسانه ای در دوران کنونی و لزوم توجه رسانه ها به معادلات تازه متناسب با افزایش دسترسی و تنوع انتخاب های کاربران ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: فرهنگی هنری انتشار : 59 روز و 6 ساعت پیش
برف سنگین دماوند به حالت آماده باش درآورد

برف سنگین دماوند به حالت آماده باش درآورد فرماندار دماوند از آماده باش ستاد مدیریت بحران این شهرستان در پی بارش برف خبر داد.
به گزارش تابناک به نقل از مهر، مجید صفری از آماده باش ستاد مدیریت بحران دماوند در پی بارش برف سنگین در این شهرستان خبر داد و افزود: علی رغم بارش برف، تمامی محور های مواصلاتی دماوند باز است و تردد در آن ها جریان دارد.
وی گفت: البته با توجه به اوضاع بارش ها و لغزندگی سطح معابر رانندگان حتما از زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی برای تردد در معابر بهره بگیرند و نیز از تردد غیر ضروری در سطح شهر بپرهیزند.
فرماندار دماوند افزود: خدمات رسانی دستگاه های خدمات رسان در سطح شهرستان تا عادی شدن شرایط تداوم خواهد ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 59 روز و 6 ساعت پیش
دستگیری عامل دعوت به تجمع غیرمجاز در لاهیجان

دستگیری عامل دعوت به تجمع غیرمجاز در لاهیجان فرمانده انتظامی استان گیلان از دستگیری فردی که اقدام به تحریک افکار عمومی در فضای مجازی و دعوت به تجمع غیرمجاز می کرد، خبر داد.
به گزارش تابناک به نقل از ایلنا، سردار عزیزالله ملکی با اعلام این خبر گفت: برابر رصد و پایش پلیس فتا مشخص شد فردی در شهرستان لاهیجان با ایجاد صفحه اینستاگرامی و تحریک افکار عمومی با اخبار دروغین، اقدام به فراخوان تجمع غیرقانونی و اقداماتی همسو با معاندان می کند.
این مقام ارشد انتظامی افزود: با اقدامات فنی صورت گرفته توسط پلیس فتا، این صفحه اینستاگرامی معاند از دسترس خارج و مدیر آن به همراه محل فعالیتش شناسایی شد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: حوادث انتشار : 59 روز و 7 ساعت پیش
اعتراض به ابطال مصوبه تعیین محل تجمعات مردمی

اعتراض به ابطال مصوبه تعیین محل تجمعات مردمی به گزارش تابناک به نقل از ایلنا، معاونت حقوقی ریاست جمهوری اعلام کرد: در پی تصمیم هیأت عمومی دیوان عدالت اداری به ابطال مصوبه هیأت وزیران که محل های تشکیل اجتماعات و راهپیمایی ها را در تهران و دیگر شهر ها مشخص می کرد، معاونت حقوقی در چارچوب ماده (91) قانون آیین دادرسی دیوان عدالت، به تصمیم هیأت عمومی دیوان اعتراض کرد.
معاونت حقوقی با توجه به حصری نبودن محل های اعتراض و به تبع عدم مغایرت با اصل (27) قانون اساسی و نیز ضرورت پوشش اجتماعات و اعتراضات تشکل هایی که حزب نبوده و مشمول ماده (10) قانون احزاب نمی شوند، مبنای ابطال مصوبه را موجه ندانست و با اعتراض به رأی ابطال ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 59 روز و 7 ساعت پیش
آتش سوزی در یک پاساژ در منطقه اکباتان

آتش سوزی در یک پاساژ در منطقه اکباتان سخنگوی سازمان آتش نشانی از حریق در یک پاساژ در اکباتان خبر داد.
به گزارش تابناک به نقل از ایلنا، جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی درباره جزییات این حادثه گفت: ساعت 20:23 یک مورد حریق در یک پاساژ تجاری در اکباتان به سامانه 125 سازمان آتش نشانی اطلاع داده می شود.
وی با بیان اینکه بلافاصله سه ایستگاه به محل حادثه اعزام شد، خاطرنشان کرد: محل حادثه یک پاساژ تجاری ابتدای ورودی اکباتان بود که چند باب مغازه کوچک که به انباری تبدیل شده و محل نگهداری تلفن های اسقاطی بود دچار آتش سوزی شده بود. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: حوادث انتشار : 59 روز و 7 ساعت پیش
رژیم صهیونیستی هم از آشوب ها در ایران حمایت کرد

رژیم صهیونیستی هم از آشوب ها در ایران حمایت کرد به گزارش تابناک به نقل از فارس، اسرائیل کاتص وزیر خارجه رژیم صهیونیستی روز سه شنبه از ناآرامی و اغتشاش در ایران حمایت کرد.
وزارت خارجه رژیم صهیونیستی با انتشار پیام کاتص در توییتر، به نقل از وی آشوبگران را مردم آزادی خواه توصیف کرده و گفته است که تل آویو در کنار این افراد ایستاده است.
پیش از این دولت آمریکا و چند کشور اروپایی هم از ناآرامی های اخیر در ایران حمایت کرده و تهران را به نقض حقوق بشر متهم کرده بودند. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 59 روز و 8 ساعت پیش
روایت دردناک مجروحین ناآرامی های ایران

روایت دردناک مجروحین ناآرامی های ایران روایت دردناک شماری از مجروحین ناآرامی های اخیر که بر اثر شلیک گلوله، برخورد سنگ و آجر و تصادف با خودرو اسیر تخت بیمارستان شده اند را می بینید و می شنوید؛ مجروحانی که به گفته خودشان در هیچ سوی درگیری ها نبوده اند و در حال عبور بوده اند که با چنین شرایطی مواجه شده اند. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 59 روز و 8 ساعت پیش
فرماندار شهرستان جم: اعتراضات به ضرر مردم است

فرماندار شهرستان جم: اعتراضات به ضرر مردم است فرماندار جم عنوان کرد: پس از دو روز مسیر های ارتباطی جم بازگشایی و مشکل امنیتی به طور کامل رفع شده است، همچنین تعدادی از اغتشاشگران بازداشت شده اند که پس از بازجویی برابر قانون به اتهامات آن ها رسیدگی خواهد شد.
به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، محمد حسینی در خصوص بسته شدن راه ها و قطع آب در شهرستان جم گفت: به مدت دو روز مسیر اصلی ارتباط و همچنین مسیر تردد تانکر های آب به شهرک های مسکونی جم به دلیل اعتراضات و اغتشاشات اخیر بسته بود.
وی ادامه داد: در این مدت امکان رفت و آمد از مسیر جم سیراف میسر نبود که الحمدلله بامداد امروز مشکل رفع شده و مسیر با دخالت نیرو های امنیتی و انتظامی و با ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 59 روز و 8 ساعت پیش
واکنش حزب الله به مواضع آمریکا درخصوص شهرک سازی ها

واکنش حزب الله به مواضع آمریکا درخصوص شهرک سازی ها حزب الله لبنان اظهارات وزیر خارجه آمریکا درخصوص "قانونی" دانستن شهرک سازی های رژیم صهیونیستی را محکوم کرد.
به گزارش ایسنا به نقل از سایت شبکه المنار، حزب الله لبنان با صدور بیانیه ای اعلام کرد: اظهارات اخیر آمریکا درخصوص شهرک سازی های رژیم صهیونیستی، موضعی باطل، مردود و غیرقانونی است و با قوانین و احکام بین المللی در تعارض است.
حزب الله لبنان همچنین اعلام کرد: این اقدام جدید آمریکا و همچنین اقدامات و مواضع خصمانه قبلی این کشور در راستای تلاش های بی وقفه واشنگتن برای نابودی مسأله فلسطین است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 59 روز و 8 ساعت پیش
تمامی دستگاه ها برای ممانعت از گرانی ها آماده هستند

تمامی دستگاه ها برای ممانعت از گرانی ها آماده هستند رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از بررسی تمهیدات دستگاه های اجرایی برای جلوگیری از گرانی کالا ها پس از افزایش قیمت بنزین در جلسه این کمیسیون خبر داد.
به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، الیاس حضرتی با اشاره به حضور وزیر صنعت و معاونانش، رئیس سازمان تعزیرات حکومتی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار و نمایندگان بانک مرکزی، وزارت اقتصاد و اتاق بازرگانی و اصناف در جلسه این کمیسیون اقتصادی مجلس، اظهار کرد: به دنبال مسائل به وجود آمده پس از تصمیم سران سه قوه مبنی بر افزایش قیمت بنزین و پیام مقام معظم رهبری، رئیس مجلس شورای اسلامی به کمیسیون اقتصادی ماموریت داد تا این کمیسیون ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 59 روز و 8 ساعت پیش
پروانه وکالت حسام نواب صفوی باطل می شود؟

پروانه وکالت حسام نواب صفوی باطل می شود؟ با اعلام حکم دادگاه حادثه دانشگاه آزاد، حسام نواب صفوی وکیل مدافع بازماندگان حادثه اتوبوس دانشگاه آزاد علوم تحقیقات با انجام مصاحبه ای مدعی شد که عده ای قصد دارند پروانه وکالت او را ابطال کنند تا نتواند پرونده این حادثه را پیگری کند.
به گزارش اعتماد، نواب صفوی وکیل مدافع بازماندگان حادثه اتوبوس دانشگاه آزاد علوم تحقیقات گفت: گویی این موضوع نوعی دسیسه است و بنده علی رغم تمام مشکلات ایجاد شده با تمام وجود با خاطیان اتوبوس مرگ دانشگاه علوم تحقیقات می جنگم.
او ادامه داد: نمی دانم این دسیسه از کجا نشأت گرفته است، اما تا زمان مشخص شدن موضوع آن را به صورت قانونی پیگیری خواهم کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 59 روز و 8 ساعت پیش
جان بولتون باردیگر به گروه ضد ایرانی مستقر در آمریکا پیوست

جان بولتون باردیگر به گروه ضد ایرانی مستقر در آمریکا پیوست مشاور سابق امنیت ملی آمریکا که سابقه طولانی در ضدیت و عناد با ایران دارد بار دیگر به یک گروه ضد ایرانی مستقر در آمریکا که نقش زیادی در ارائه اطلاعات نادرست در خصوص ایران دارد، پیوست.
به نوشته وبگاه هیل جان بولتون مشاور سابق امنیت ملی آمریکا سه شنبه به گروه ضد ایرانی یوانی (اتحاد علیه ایران هسته ای) پیوست. وی در سال 2018 قبل از حضور در کاخ سفید به عنوان مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا ، عضو هیئت مشاوره یوانی بود.
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا سرانجام شهریور ماه سال جاری جان بولتون را از کاخ سفید اخراج کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 59 روز و 10 ساعت پیش
فرماندار رباط کریم: در حال پاکسازی خسارت ها هستیم

فرماندار رباط کریم: در حال پاکسازی خسارت ها هستیم فرماندار رباط کریم و پرند با بیان اینکه با همکاری مردم در حال پاکسازی شهر و تخریب ها هستیم، گفت: چند روز آینده تظاهرات مردمی در سطح شهرستان خواهیم داشت.
به گزارش تابناک به نقل از ایلنا، سید مهدی ساداتی فرماندار رباط کریم و پرند، درباره شرایط و فضای حاکم بر شهرستان، گفت: شهر در آرامش کامل است همه ارگان ها و نهاد ها فعالیت خودشان را شروع کرده اند، همچنین مدارس و دانشگاه ها باز هستند و خدمت رسانی در مجموعه شهرداری از امروز آغاز شده است.
وی با اشاره به خسارت های وارد شده به شهرستان گفت: با توجه به خسارت هایی که به شهرداری زده اند ما صدور پروانه در شهرداری رباط کریم را داشتیم ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اجتماعی انتشار : 59 روز و 10 ساعت پیش
میشل عون: دولت جدید متشکل از چهره های سیاسی خواهد بود

میشل عون: دولت جدید متشکل از چهره های سیاسی خواهد بود رئیس جمهوری لبنان امروز (سه شنبه) اعلام کرد، دولت جدید دولتی متشکل از چهره های سیاسی خواهد بود و کارشناسان و نمایندگان جنبش ها در آن حضور خواهند داشت.
به گزارش ایسنا، به نقل از سایت النشره، میشل عون، رئیس جمهوری لبنان به یان کوبیس، هماهنگ کننده سازمان ملل در لبنان گفت، به محض پایان رایزنی هایی که پیرامون تشکیل دولت جدید با رهبران احزاب و جریان های سیاسی ذی ربط در جریان است، زمان رایزنی ها با پارلمان را تعیین خواهد کرد.
وی تصریح کرد، دولت جدید دولتی متشکل از چهره های سیاسی خواهد بود و نمایندگان جنبش ها در آن حضور خواهند داشت. اوضاع اقتصادی نیز کنترل و به تدریج بررسی می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 59 روز و 10 ساعت پیش
نخست وزیر لهستان: زیر سوال بردن ناتو تهدیدی برای دفاع جامع است

نخست وزیر لهستان: زیر سوال بردن ناتو تهدیدی برای دفاع جامع است نخست وزیر لهستان گفت هر گونه اقدام در راستای زیر سوال بردن تضمین دفاع جامع شامل پیمان ناتو تهدیدی برای آینده اتحادیه اروپا و این ائتلاف نظامی محسوب می شود.
به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، ماتئوس موراویکی، نخست وزیر لهستان در جریان سخنرانی در پارلمان این کشور و در نتیجه انتخابات پارلمانی 13 اکتبر گفت اتحادیه اروپا باید به همکاری نزدیک با بریتانیا پس از خروج این کشور از اتحادیه اروپا ادامه دهد.
این اظهارنظر از سوی نخست وزیر لهستان در پی صحبت های امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه در اوایل ماه جاری میلادی به مجله اکونومیست مطرح شد که گفته بود ائتلاف نظامی ناتو در حال مرگ ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 59 روز و 10 ساعت پیش
55 سال حبس برای 18 متهم فساد بنابر رای دادستانی کل عربستان

55 سال حبس برای 18 متهم فساد بنابر رای دادستانی کل عربستان دادستانی کل عربستان به دنبال تحقیقات درباره 18 متهم فساد از جمله مسؤولان، کارمندان و برخی گروه های تجاری اعلام کرد، 726 ادله و مدارک مستدل برای محکومیت ارائه کرده و خواستار صدور اشد مجازات برای این متهمان است.
به گزارش ایسنا، روزنامه الشرق الاوسط چاپ لندن نوشت، انتظار می رود، متهمان در مجموع به بیش از 55 سال زندان و جریمه های مالی بیش از چهار میلیون ریال محکوم شوند.
در میان محکومان این پرونده های فساد، مسؤولی قرار دارد که پست اجرایی داشته و از یک تاجر رشوه دریافت کرده، شفافیت شغلی خود را نقض و از نفوذ شغلی خود برای انجام فساد و مشارکت در کلاهبرداری بهره برداری کرده و در مجموع به ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 59 روز و 10 ساعت پیش
در عرصه ی جنگ نظامی، سیاسی و امنیتی دشمن را عقب زدیم/ کارهای این چند روز امنیتی بود/ در جنگ اقتصادی هم دشمن را عقب خواهیم زد

در عرصه ی جنگ نظامی، سیاسی و امنیتی دشمن را عقب زدیم/ کارهای این چند روز امنیتی بود/ در جنگ اقتصادی هم دشمن را عقب خواهیم زد جمعی از تولیدکنندگان، کارآفرینان و فعالان اقتصادی با رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.
به گزارش تابناک ، جمعی از تولیدکنندگان، کارآفرینان و فعالان اقتصادی امشب (سه شنبه) با حضور در حسینیه امام خمینی (ره) با رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.
بخش هایی از بیانات رهبر انقلاب در این دیدار:
* هم دوستان و هم دشمنان بدانند، ما در عرصه ی جنگ نظامی و سیاسی و امنیتی دشمن را عقب زدیم؛ همین کارهای این چند روز کارهای امنیتی بود، مردمی که نبود. در عرصه های مختلف دشمن را عقب زدیم و به توفیق الهی در عرصه ی جنگ اقتصادی هم به طور قاطع دشمن را عقب خواهیم زد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 59 روز و 11 ساعت پیش
نقش نیسان آبی در آشوب های تهران

نقش نیسان آبی در آشوب های تهران به گزارش تابناک به نقل از فارس، شامگاه یکشنبه تیمی از مأموران یکی از نهاد های امنیتی در حال بررسی وضعیت شهر تهران با گروهی از اتباع بیگانه مواجه شدند که ظرف مدت نیم ساعت اقدام به تخریب و به آتش کشیدن پنج بانک کرده بودند.
بررسی های بیشتر حکایت از آن داشت این تیم 7 نفره که به وسیله یک خودروی نیسان آبی در جنوب تهران تردد می کردند از محدوده دروازه غار تخریب اموال عمومی را شروع کرده و در نهایت در حوالی میدان شوش در حین تخریب پنجمین بانک شناسایی و دستگیر شدند.
اخبار تکمیلی از این افراد که همگی از اتباع یکی از کشور های همسایه شرقی هستند در دسترس خبرنگار فارس نیست و هنوز مشخص نشده که این ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: حوادث انتشار : 59 روز و 11 ساعت پیش
پمپئو: ایران باید همانند یک کشور عادی رفتار کند

پمپئو: ایران باید همانند یک کشور عادی رفتار کند وزیر امور خارجه آمریکا از جمهوری اسلامی ایران خواست تا از آنچه که "فعالیت های بی ثبات کننده ایران در امور منطقه" می خواند، دست بکشد.
به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا روز سه شنبه در توییتی نوشت: مردم ایران زمانی از آینده بهتری برخوردار می شوند که دولت شان به اصول اولیه حقوق بشر احترام بگذارد و از گرایش انقلابی و فعالیت های بی ثبات کننده خود در منطقه دست بکشند. ایران باید همانند یک کشور عادی رفتار کند. انتخاب با نظام ایران است. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 59 روز و 11 ساعت پیش
چین: هیچ دولتی حق دخالت در امور هنگ کنگ را ندارد

چین: هیچ دولتی حق دخالت در امور هنگ کنگ را ندارد چین بار دیگر از آمریکا خواست از دخالت در امور هنگ کنگ و امور داخلی چین دست بردارد.
به گزارش تابناک به نقل از ایلنا به نقل از خبرگزاری شینهوا، چین امروز -سه شنبه- از آمریکا خواست به حاکمیت این کشور احترام بگذارد و از دخالت در امور هنگ کنگ و امور داخلی چین دست بردارد.
گنگ شوانگ ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین در یک کنفرانس خبری در پاسخ به اظهارات مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا خاطرنشان کرد: امور هنگ کنگ مشخصا امور داخلی چین است. هیچ دولت، سازمان یا فرد خارجی حق دخالت ندارد.
پمپئو روز دوشنبه گفته بود آمریکا از تشدید ناآرامی های سیاسی و خشونت ها در هنگ کنگ به شدت نگران است. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 59 روز و 11 ساعت پیش
وزیر خارجه کویت، نخست وزیر شد

وزیر خارجه کویت، نخست وزیر شد به گزارش تابناک به نقل از مهر به نقل از روزنامه الانباء، امیر کویت طی حکمی شیخ صباح الخالد الحمد الصباح را به عنوان نخست وزیر، مامور تشکیل کابینه کرد.
این رسانه کویتی گزارش داد: طبق قانون اساسی کویت، فردی که عهده دار پست نخست وزیری کویت می شود نمی تواند پست وزارتخانه دیگری را هم داشته باشد از همین رو پست های وزارت خارجه و دفاع تا زمان وزیران جدید بدون وزیر می مانند یا با سرپرست اداره خواهند شد.
بر اساس گزارش الانباء؛ برخی منابع انتظار دارند اغلب وزیران کنونی در کابینه حضور داشته باشند. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 59 روز و 11 ساعت پیش
بازداشت عبدالرضا داوری تایید شد

بازداشت عبدالرضا داوری تایید شد وکیل مدافع عبدالرضا داوری از بازداشت موکلش خبر داد.
به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، مهدی مصطفی پور با بیان اینکه در حال حاضر از وضعیت موکلم خبر نداریم، گفت: مامورین گفتند که از تیم عملیات دادستانی تهران هستند. فردا از دادستانی موضوع را پیگیری می کنیم که آیا دادستانی دستور جلب او را داده است یا خیر.
وی از اینکه آیا دستگیری موکلش مرتبط با کانال آمدنیوز یا موضوع دیگری بوده است یا خیر اظهار بی اطلاعی کرد. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 59 روز و 12 ساعت پیش
با خاطیان در دانشگاه فرهنگیان برخورد می شود

با خاطیان در دانشگاه فرهنگیان برخورد می شود به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، میرحمایت میرزاده در توضیح جلسه امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: در ابتدای این جلسه سوال کامران نماینده اصفهان در مورد ضایع شدن حق برخی از داوطلبان کنکور در دانشگاه فرهنگیان مطرح شد مبنی بر اینکه بعد از اعلام قبولی آنها در کنکور به خاطر عدم کسب حد نصاب نمرات نمی توانند در کلاس ها شرکت کنند. بعد از توضیحات وزیر قرار شد این افراد حق شرکت در کنکور را برای شرکت در سال آینده داشته باشند. همچنین نظام وظیفه نیز مساعدت های لازم را با این داوطلبان داشته باشد. با خاطیان در دانشگاه فرهنگیان و سازمان سنجش نیز به طور جدی برخورد شود. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اجتماعی انتشار : 59 روز و 12 ساعت پیش
افغانستان پنالتی خراب کرد و باپنالتی به قطر باخت!

افغانستان پنالتی خراب کرد و باپنالتی به قطر باخت! تیم ملی فوتبال افغانستان که پیشرفت چشمگیری داشته است، خود را به جمع تیم های درجه اول آسیا نزدیک می کند.
به گزارش تابناک ورزشی، تیم ملی افغانستان امروز در چارپوب مقدماتی جام جهانی 2022 قطر، مقابل میزبان جام جهانی و قهرمان بلامنازع آسیا قرار گرفت و در حالی که در دقیقه 28 نیمه نخست یک ضربه پنالتی تاریخی را ازدست داد، در نیمه دوم با یک گل مغلوب تیم پرستاره قطر شد.
حیدری در دقیقه 29 پنالتی و بخت مسلم گلزنی را ازدست داد و در دقیقه 76 بازی با پنالتی علی عفیف تنها گل بازی را دریافت کرده و شکست را پذیرا شد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: ورزشی انتشار : 59 روز و 13 ساعت پیش
استاتین ها ارتباطی با افت حافظه ندارند

استاتین ها ارتباطی با افت حافظه ندارند اپزشکان استرالیایی در بررسی های خود دریافتند مصرف داروهای استاتین با تحلیل رفتن قدرت حافظه ارتباطی ندارد.
به گزارش ایسنا، بررسی انجام شده در استرالیا حاکی از آن است هیچ ارتباطی بین مصرف استاتین های کاهنده کلسترول و مشکلات حافظه وجود ندارد.
شواهدی وجود دارد که نشان می دهد مصرف داروهای استاتین موجب مشکلات شناختی می شود و به همین دلیل سازمان غذا و داروی آمریکا نسبت به پیامدهای احتمالی این دارو روی قدرت حافظه هشدار داده است. هرچند مطالعه انجام شده در استرالیا نشان می دهد این گروه از داروهای کاهنده کلسترول بر قدرت حافظه و تفکر تاثیر منفی ندارد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: علمی و پزشکی انتشار : 59 روز و 15 ساعت پیش
اوراق دلاری روس ها به 10 میلیارد دلار کاهش یافت

اوراق دلاری روس ها به 10 میلیارد دلار کاهش یافت به گزارش فارس به نقل از راشاتودی، در حالی که زمانی روسیه یکی از بزرگترین دارندگان اوراق قرضه دولتی دلاری آمریکا بود، اما حالا شاهد آن هستیم که مجموع این دارایی های کرملین به فقط 10.75 میلیارد دلار رسیده است.
این میزان دارایی های دلاری روسیه معادل یک بیست و پنجم دارایی دلاری کشورهای کوچکی مثل لوکزامبورگ و جزایر کیمن است.
روسیه طی سال های گذشته بخش قابل توجهی از دارایی های دلاری خود با هدف کاهش وابستگی خود به دلار در بازار جهانی حراج کرده است. در واقع این اقدام واکنشی است به تحریم های آمریکا علیه مسکو. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 59 روز و 15 ساعت پیش
خانوار ها چگونه از وضعیت خود در طرح یارانه حمایتی باخبر شوند؟

خانوار ها چگونه از وضعیت خود در طرح یارانه حمایتی باخبر شوند؟ مطابق با دستور رئیس جمهور روحانی شب گذشته مورخه 27 آبان ماه 1398 اولین مرحله یارانه حمایتی به حدود 20 میلیون نفر پرداخت شد. قرار است در تاریخ های 30 آبان ماه و 3 آذر ماه نیز یارانه های حمایتی به حساب 40 میلیون نفر دیگر واریز شود.
به گزارش تابناک اقتصادی ، رئیس جمهور روحانی در جمع مردم رفسنجان بود که گفت: در روزهای آتی طرحی برای خانواده هایی که در فشار اقتصادی هستند اعلام می کنیم. از 24 میلیون و 600 هزار خانوار ایرانی عده ای زندگی مناسبی دارند اما اکثریت 18 میلیون خانوار نیاز به مساعدت و کمک دارند و امیدواریم از ماه آینده به هر خانوار حمایتی ماهانه داشته باشیم ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 59 روز و 15 ساعت پیش
تمدید مهلت ثبت نام تکمیل ظرفیت ارشد

تمدید مهلت ثبت نام تکمیل ظرفیت ارشد انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی تا ساعت 24 پنج شنبه 30 آبان ماه تمدید شد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، داوطلبان شرکت کننده در آزمون کارشناسی ارشد که براساس کارنامه صادره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور مجاز به انتخاب رشته شده اند (اعم از پذیرفته شدگان یا مردودین اعلام نتیجه قبلی این مقطع و یا افرادی که در مرحله قبل انتخاب رشته ننموده اند) به منظور شرکت در این مرحله از تکمیل ظرفیت و انتخاب رشته/ محل در دانشگاه آزاد اسلامی می توانند با مراجعه به سامانه www.azmoon.org نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اجتماعی انتشار : 59 روز و 16 ساعت پیش
قاتل فراری در دلوار دستگیر شد

قاتل فراری در دلوار دستگیر شد بوشهر فرمانده انتظامی شهرستان تنگستان گفت: فردی که با شلیک اسلحه یک شهروند را در کنارتخته کازرون به قتل رسانده و متواری شده بود، در دلوار شناسایی و دستگیر شد.
به گزارش ایسنا، سرهنگ کارآگاه حسین خواجه با اعلام این خبر گفت: در روز سه شنبه 21 آبان در شهر کنارتخته کازرون فردی 45 ساله با شلیک اسلحه شخصی به نام "ب" را به قتل رسانده و متواری می شود.
وی افزود: این متهم شبانه وارد دلوار شده بود تا به صورت مخفیانه و غیرقانونی از کشور خارج شود که بلافاصله به وسیله پلیس شناسایی و دستگیر شد.
ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: حوادث انتشار : 59 روز و 16 ساعت پیش
زمان واریز نوبت دوم بسته حمایتی

زمان واریز نوبت دوم بسته حمایتی سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی وزارت رفاه نسبت به پیامک های کلاهبرداری باعنوان ثبت نام یارانه یا طرح حمایت معیشتی هشدار داد و تاکید کرد که وزارتخانه و سازمان های دیگر هیچ گونه پیامکی در این زمینه ارسال نمی کنند.
به گزارش ایسنا، میرزایی با حضور در برنامه ای تلویزیونی با اشاره به اینکه فرایند پرداخت یارانه معیشت به مشمولان طرح مذکور تا شنبه ادامه دارد تاکید کرد: هیچ گونه پیامکی مبنی بر شمول، قطع و ثبت نام یارانه یا طرح حمایت معیشتی برای هم وطنان ارسال نمی شود. هرگونه پیامک در این خصوص جعلی است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 59 روز و 17 ساعت پیش
جدیدترین تخلف و کار غیرقانونی در فدراسیون فوتبال

جدیدترین تخلف و کار غیرقانونی در فدراسیون فوتبال هیات رئیسه فدراسیون فوتبال خلاف آیین نامه کمیته داوران این فدراسیون، حضور یکی از اعضایی که واجد شرایط حضور در کمیته داوران نبوده را به تصویب رساند.
به گزارش تابناک ورزشی، یکی از خروجی های آخرین جلسه هیات رئیسه فدراسیون فوتبال، تصویب و معرفی اعضای جدید کمیته داوران بود. اتفاقی مثبت برای داوری، حداقل از این جهت که کمیته داوران به شکل قانونی اش پس از مدت ها تشکیل شد. کمیته ای که مدت ها فقط با رئیس یا سرپرست اداره می شد و اعضای آن مشخص نبودند. از آنجایی هم که اعتراض به مسائل داوری پرشمار بود، کمیته داوران فدراسیون فوتبال نیاز به تعیین و تکلیف داشت که به نظر می رسد با معرفی اعضای جدید ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: ورزشی انتشار : 59 روز و 18 ساعت پیش
اسماعیلی: دانیال زاده از ارفاقات قانونی برخوردار شد

اسماعیلی: دانیال زاده از ارفاقات قانونی برخوردار شد سخنگوی قوه قضاییه توضیحاتی را در رابطه با پرونده دانیال زاده داد.
به گزارش خبرنگار مهر غلامحسین اسماعیلی در چهاردهمین نشست خبری خود با خبرنگاران در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا دانیال زاده در بازداشت است یا خیر گفت: کسانی که به مراجع امنیتی و انتظامی و قضایی اعتماد کنند و به بازگشت اموال به بیت المال کمک کنند، حتما از ارفاقات قانونی برخوردار می شوند.
وی افزود:تا امروز هم در فرایند بازگشت و هم در فرایند تحقیقات با آقای دانیال زاده بر محور اعتماد رفتار می کنیم و به لحاظ اعتمادی که کرده و اقداماتی که انجام داده از ارفاقات قانونی بهره مند شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 59 روز و 20 ساعت پیش
پاسخ شرکت گلدیران به مخاطب تابناک

پاسخ شرکت گلدیران به مخاطب تابناک با تشکر، سرویس با بینندگان، مطلب زیر توسط یکی از کاربران تابناک و از طریق ایمیل اختصاصی با بیینندگان ( karbar@tabnak. ir ) برای سایت ارسال شده است. تابناک بر حسب کارکرد رسانه ای خود، تلاش خود را برای پاسخگویی سازمان و مسئولان مرتبط با این درخواست به عمل آورد که نتیجه این پیگیری در قالب گزارش زیر برای اطلاع مخاطب محترم منتشر می گردد.
طرح مشکل:
با سلام و احترام
بنده در آبان ماه 1398 (هفته گذشته) یک دستگاه تلویزیون ال جی مدل 55SK79000GI با ضمانت گلدیران خریداری کردم، تلویزیون صحیح و سالم از فروشنده تحویل گردید ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 59 روز و 23 ساعت پیش
بیش از نیمی از مردم آمریکا موافق استیضاح ترامپ

بیش از نیمی از مردم آمریکا موافق استیضاح ترامپ نظرسنجی ای بی سی نیوز-ایپسوس: 51 درصد از مصاحبه شوندگان معتقدند ترامپ در کنگره آمریکا باید استیضاح، محاکمه و مجرم شناخته شود
به گزارش تابناک به نقل از خبرگزاری صدا و سیما از خبرگزاری فرانسه از واشنگتن، بر اساس نتایج اولین نظرسنجی پس از برگزاری جلسات استماع عمومی در کنگره، اکثریت مردم آمریکا معتقدند دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور به دلیل اقدامات جنجال برانگیز مربوط به اوکراین باید استیضاح و از مقام خود برکنار شود.
براساس نتایج نظرسنجی ای بی سی نیوز-ایپسوس ABC News-Ipsos، در حالی که 51 درصد از مصاحبه شوندگان معتقدند ترامپ در کنگره آمریکا باید استیضاح، محاکمه و مجرم شناخته شود ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 60 روز و 1 ساعت پیش
گلباران ایتالیا و اسپانیا در شب صعود دانمارک و سوییس

گلباران ایتالیا و اسپانیا در شب صعود دانمارک و سوییس تیم های ملی فوتبال ایتالیا و اسپانیا موفق شدند در آخرین بازی خود در مرحله مقدماتی راه یابی به رقابت های یورو 2020 به پیروزی پرگل برسند.
به گزارش تابناک ورزشی، در ادامه رقابت های فوتبال راه یابی به یورو 2020، تیم ملی فوتبال ایتالیا در پالرمو میزبان ارمنستان بود و آتش بازی راه انداخت و با نتیجه 9 بر یک پیروز شد. گل های این بازی را ایموبیله 2 بار، زانیولو 2 بار، بارلا و رومانولی، جورجینیو (پنالتی)، اورسولینی و فدریکو کیه زا موفق به گلزنی برای تیم ملی ایتالیا شدند.
تک گل ارمنستان توسط بابایان در دقیقه 79 زده شد.آتزوری با این پیروزی 30 امتیازی شد و با اقتدار راهی مرحله بعد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: ورزشی انتشار : 60 روز و 1 ساعت پیش
فرار آرژانتین از شکست با گل دقیقه 92مسی

فرار آرژانتین از شکست با گل دقیقه 92مسی تیم ملی فوتبال آرژانتین در دیداری دوستانه مقابل اروگوئه در دقایق پایانی با گلزنی مسی از شکست گریخت.
به گزارش تابناک ورزشس، در ادامه دیدارهای دوستانه ملی فوتبال آرژانتین به مصاف اروگوئه رفت و این دیدار را با تساوی دو بر دو به پایان رسید.
در این بازی کاوانی 34 و سوارز در دقیقه 68 برای اروگوئه گل زدند و آگوئرو در دقیقه 63 روی ارسال زیبای مسی موفق به گلزنی شد و در واپسین دقایق بازی و در دقیقه 2+90 مسی گلزنی کرد تا آلبی سلسته از شکست نجات یابد. آرژانتین در شرایطی با مسی و سایر ستارگانش مقابل شاگردان اسکار تابارز به سختی به تساوی رسید که چند روز پیش برزیل را با یک گل شکست داده بود. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: ورزشی انتشار : 60 روز و 1 ساعت پیش
گزارش جهت دار بی بی سی مقابل سفارت ایران

گزارش جهت دار بی بی سی مقابل سفارت ایران گزارشگر بی بی سی فارسی امروز در میان تعدادی از حامیان گروه تروریستی منافقین و پهلوی که بعلت عصبانیت وسرخوردگی از بی توجهی مردم ایران به دعوت آنها به خشونت، جلوی سفارت کشورمان در لندن تجمع کرده بودند حضور یافت و با زن سپهبد رحیمی که به جرم کشتار مردم بی گناه ایران محاکمه و اعدام شد، مصاحبه کرد.
به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، ظهر دیروز (دوشنبه) تعداد اندکی از گروه های سلطنت طلب و منافقین به طور همزمان مقابل سفارت کشورمان در لندن دست به تظاهرات زدند.
سطلنت طلبان که از قبل حاضر شده بودند با دست داشتن پارچه نوشته هایی، شعارهایی را در حمایت از رژیم پهلوی سر می دادند ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 60 روز و 1 ساعت پیش
از "وزیر مالیه شدن مرتضی قلی بیات" تا "ممنوع الخروجی مذاکره کننده ارشد ایران با FATF"

از "وزیر مالیه شدن مرتضی قلی بیات" تا "ممنوع الخروجی مذاکره کننده ارشد ایران با FATF" به گزارش تابناک اقتصادی ، تاریخ اقتصاد ایران و جهان آینه ای است تمام نما از رویدادهای اقتصادی که در گذشته رخ داده است و بیانگر ریشه های تاریخی بسیاری از واقعیت های امروز ایران و جهان است. موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی بیست و هشتمین روز آبان ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
28 آبان 1304، محمدعلی خان فروغی (ذکاء الملک) وزیران خود را به این شرح معرفی کرد:
حسین دادگر (عدل الملک) وزیر داخله، حسن مشار (مشار الملک) وزیر خارجه، امیرلشکر عبدالله امیر طهماسبی وزیر جنگ، مرتضی قلی بیات وزیر مالیه ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 60 روز و 2 ساعت پیش
هوای برفی اردبیل

هوای برفی اردبیل بارش برف و تداوم ناپایداری و هوای سرد تا اواسط هفته جاری در اردبیل ادامه دارد. در این مدت بارش خفیف برف و باران و در برخی از ساعات مه گرفتگی دور از انتظار نخواهد بود. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 60 روز و 3 ساعت پیش
کوه های یخی

کوه های یخی تصاویری از کوه های یخی شناور در اقیانوس منجمد جنوبی را در این گزارش می بینیم. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 60 روز و 3 ساعت پیش
مراسم بازگشایی سالن اصلی تئاتر شهر

مراسم بازگشایی سالن اصلی تئاتر شهر مراسم بازگشایی سالن اصلی تئاتر شهر عصر امروز دوشنبه (27 آبان) با حضور جمعی از هنرمندان تئاتر در سالن اصلی تئاتر شهر برگزار شد. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: فرهنگی هنری انتشار : 60 روز و 3 ساعت پیش
نمایشگاه هوایی دبی

نمایشگاه هوایی دبی نمایشگاه هوایی دبی 2019 در تاریخ 26 تا 30 آبان 1398 در حال برگزاری است. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 60 روز و 3 ساعت پیش
خسارت های ناشی از اغتشاشات شهریار و البرز

خسارت های ناشی از اغتشاشات شهریار و البرز در پی اجرای طرح سهمیه بندی و اعلام نرخ جدید بنزین بعضی از مردم نسبت به طرح اجرا شده معترض بوده و مطالبات به حقی داشتند، اما حضور اشرار در جمع برخی از معترضان باعث شده صف مردم از اغتشاش گران جدا شود. تصاویر موجود در این گزارش بخشی از اقدامات خرابکارانه عده ای اغتشاشگر در برخی ازمناطق شهریار و استان البرز را نشان می دهد. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 60 روز و 3 ساعت پیش
واکنش مصر به اظهارات مایک پمپئو درباره شهرک سازی

واکنش مصر به اظهارات مایک پمپئو درباره شهرک سازی به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، احمد حافظ سخنگوی وزارت امور خارجه مصر در بیانیه ای گفت: قاهره به قطعنامه های سازمان ملل و قوانین بین المللی درباره وضعیت شهرک سازی های اسرائیل در کرانه باختری اشغالی پایبند است و این شهرک ها را غیرقانونی و مغایر با قانون بین المللی می داند.
مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا دوشنبه شب اعلام کرد که دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور شهرک سازی ها در کرانه باختری را مغایر قانون بین المللی نمی داند.
وی افزود که دولت ترامپ سیاست اتخاذ شده در دوره باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین این کشور در قبال شهرک سازی های رژیم صهیونیستی را تغییر می دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 60 روز و 4 ساعت پیش
عبدالمهدی: مدافع حقوق همه ملت هستیم

عبدالمهدی: مدافع حقوق همه ملت هستیم به گزارش تابناک به نقل از تسنیم به نقل از شبکه الفرات، عادل عبدالمهدی روز دوشنبه در سخنانی در دانشگاه دفاع تصریح کرد برنامه دولت ما دارای اهداف واضح و مشخص است که شامل مبارزه با تروریسم و قرار گرفتن سلاح در سیطره دولت و حمایت از توانمندی های نیرو های مسلح و به کارگیری روابط خارجی و روابط با همه کشور های همسایه بر اساس نقاط مشترک و در راستای خدمت به امنیت و ثبات و توسعه اقتصادی است.
وی افزود ملت، ارتش واقعی کشور است و هیچ گزینه ای جز حمایت از نیرو های مسلح وجود ندارد و نمی توان هر گروه غیر قانونی یا سلاحی که خارج از مشروعیت دولت باشد، را قبول کرد.
رایزنی عبدالمهدی و پلاسخارت ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 60 روز و 4 ساعت پیش
واکنش سازمان ملل متحد به حوادث اخیر ایران

واکنش سازمان ملل متحد به حوادث اخیر ایران به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، استفان دوجاریک روز دوشنبه به وقت محلی در نشست خبری و در پاسخ به این سئوال که آیا درباره وقایع داخل ایران نظری دارید و آیا بستن خیابان ها و معابر عمومی برخلاف قوانین بین المللی است، گفت: دبیرکل با نگرانی شرایط پیش آمده در ایران را به ویژه درگیری بین معترضان و نیرو های امنیتی که در آخر هفته شاهد بودیم، دنبال می کند.
وی ادامه داد: او از اینکه تعدادی از مردم جان خود را از دست داده اند بسیار ناراحت است. با این حال، شما را به آنچه که در ماه اکتبر درباره تظاهرات خیابانی مطرح کردیم ارجاع می دهم که دبیرکل از همه طرف ها خواست تا از خشونت خودداری و مهمتر اینکه از ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 60 روز و 4 ساعت پیش
دارندگان فیش حج تمتع اطلاعات خود را به روزرسانی کنند

دارندگان فیش حج تمتع اطلاعات خود را به روزرسانی کنند به گزارش تابناک به نقل از فارس، علی اصغر شریفی اظهار داشت: در صورت به روزرسانی نکردن اطلاعات فردی خود در سامانه حج و زیارت، متقاضیان از ثبت نام در کاروان های اعزامی بازمانده و سفر آنان به حج انجام نخواهد شد.
وی اظهار کرد: به روزرسانی اطلاعات زائران حج تمتع علاوه بر اینکه موجب ایجاد هماهنگی و برنامه ریزی دقیق تر خواهد شد، دسترسی سازمان به زائران به منظور اطلاع رسانی و ارائه آموزش های مجازی را نیز فراهم خواهد کرد.
شریفی بابیان اینکه اطلاعات موجود دارندگان فیش های حج عموما مربوط به سال های 85 بوده و بسیاری از این افراد علاوه بر تغییر مکان محل سکونت ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: مذهبی انتشار : 60 روز و 4 ساعت پیش
ثبت نام طرح ملی مسکن تا آخر سال ادامه دارد

ثبت نام طرح ملی مسکن تا آخر سال ادامه دارد وزیر راه و شهرسازی با بیان این که قیمت سوخت هواپیما تغییر نمی کند گفت: تا آخر سال ثبت نام طرح ملی مسکن در سراسر کشور ادامه دارد.
به گزارش تابناک به نقل از خبرآنلاین، محمد اسلامی در حاشیه تقدیر از دست اندرکاران حج 98 اظهار کرد در سه استان اول ثبت نام 15 هزار نفر در طرح ملی مسکن انجام شد.
وزیر راه و شهرسازی با بیان این که ثبت نام در استان قم 2 ساعته به اتمام رسید گفت: مجددا در این استان با تامین زمین ثبت نام ها از سر گیری می شود.
اسلامی افزود: طرح مسکن ملی در استان تهران از تهرانسر آغاز شده و رئیس جمهور کلنگ آن را به زمین زد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 60 روز و 4 ساعت پیش
هشدار آمریکا به شهروندانش درباره سفر به فلسطین

هشدار آمریکا به شهروندانش درباره سفر به فلسطین به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، این اقدام در پی اظهارات روز دوشنبه مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا در حمایت از شهرک سازی های رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی فلسطین انجام شد.
سفارت آمریکا در بیانیه ای به شهروندان آمریکایی در اراضی اشغالی و کسانی که قصد سفر به قدس، کرانه باختری و نوار غزه را دارند، توصیه کرد که در شرایط کنونی نهایت هوشیاری را بخرج داده و گام های مناسب را اتخاذ کنند.
سفارت آمریکا افزود که احتمال می رود افراد و گروه های مخالف اظهارات اخیر وزیرامور خارجه آمریکا تاسیسات دولت آمریکا و منافع ویژه این کشور و شهروندان آمریکایی را هدف قرار دهند. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 60 روز و 4 ساعت پیش
موگرینی: شهرک سازی اسرائیل غیرقانونی است

موگرینی: شهرک سازی اسرائیل غیرقانونی است به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بامداد سه شنبه در بیانیه ای گفت: موضع اتحادیه اروپا درباره سیاست شهرک سازی اسرائیل در سرزمین های اشغالی فلسطین واضح است و بدون تغییر باقی می ماند: همه فعالیت های شهرک سازی براساس حقوق بین الملل غیرقانونی است و امکان راه حل دو دولت و چشم انداز صلح پایدار را آنگونه که در قطعنامه 2334 شورای امنیت سازمان ملل متحد تاکید شده، از بین می برد.
موگرینی در این بیانیه که در تارنمای رسمی اتحادیه اروپا منتشر شد، افزود: اتحادیه اروپا از اسرائیل می خواهد که در راستای وظایف بین المللی خود به عنوان یک قدرت اشغالگر به همه ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 60 روز و 4 ساعت پیش
روحانی: برنامه 5 ساله دولت را مکلف به اصلاح قیمت بنزین کرده

روحانی: برنامه 5 ساله دولت را مکلف به اصلاح قیمت بنزین کرده رئیس جمهوری اسلامی ایران گفت: قانون هدفمندی یارانه ها و همچنین قانون برنامه 5 ساله، دولت را مکلف به اصلاح قیمت حامل های انرژی می کند.
به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی بیان کرد: کاری که دولت انجام داده طبق قانون بوده و درست است که دولت مشکلات مالی، اقتصادی و بودجه ای دارد، اما در این طرح، کل مبلغ به اقشار کم درآمد برمی گردد.
متن کامل سخنان رئیس جمهوری در هیات دولت که از شبکه خبر بازبخش شد، به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
ضمن عرض سلام به مردم شریف و هوشمند ایران ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 60 روز و 4 ساعت پیش
تاثیر 2 درصدی بنزین در سبد مصرفی خانوار

تاثیر 2 درصدی بنزین در سبد مصرفی خانوار رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان گفت: در مجموع سهم بنزین در سبد مصرفی خانوار در استان 2 درصد و در کشور 2.1 درصد است.
به گزارش تابناک به نقل از ایسنا؛ شهرام طهماسبی عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان، با اشاره به اعتراضات صورت گرفته طی روز های اخیر در رابطه با افزایش قیمت بنزین، اظهار کرد: باید به این نکته که چرا افزایش قیمت بنزین مردم را نگران کرده توجه شود؛ چرا که در گذشته مردم شاهد افزایش قیمت حامل های انرژی و پس از آن افزایش قیمت کالا ها و خدمات بودند و این در حالی است که در این بازه زمانی، فقط قیمت بنزین افزایش یافته است. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 60 روز و 5 ساعت پیش
3 کشته در تیراندازی در فروشگاهی در آمریکا

3 کشته در تیراندازی در فروشگاهی در آمریکا به گزارش تابناک به نقل از فارس، در جریان تیراندازی کور در فروشگاه وال مارت در شهر اوکلاهمای آمریکا دست کم 3 نفر کشته شدند.
پلیس و نیرو های امدادی به سرعت به محل وقوع حادثه در بزرگراه 81 دونکان در شهر اوکلاهما رفتند.
برخی رسانه های گزارش داده اند که فردی که اقدام به تیراندازی کرده نیز کشته شده است.
در آمریکا، به تیراندازی های کور که به سمت جمعیت انجام می شود و تلفات بر جای می گذارد، تیراندازی جمعی (Mass shooting) گفته می شود. آمریکا بیشترین آمار تیراندازی های جمعی در جهان را دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 60 روز و 5 ساعت پیش
ایران از خاورمیانه عاری از سلاح اتمی استقبال می کند

ایران از خاورمیانه عاری از سلاح اتمی استقبال می کند به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، مجید تخت روانچی روز دوشنبه در افتتاحیه کنفرانس خاورمیانه عاری از سلاح های هسته ای و دیگر سلاح های کشتار جمعی با اشاره به ابتکار ایران در پیشنهاد ایده ایجاد منطقه عاری از سلاح های هسته ای در خاورمیانه افزود موفقیت این کنفرانس قطعا به تقویت صلح و امنیت بین المللی کمک خواهد کرد.
وی ادامه داد: زرادخانه سلاح های کشتار جمعی رژیم صهیونیستی تحت حمایت آمریکا و خود سیاست هسته ای آمریکا که خود را مجاز به کاربرد سلاح هسته ای می داند و عملا کشور های غیرهسته ای را با سلاح هسته ای تهدید می کند، دو مانع اصلی ایجاد چنین منطقه ای در خاورمیانه هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 60 روز و 5 ساعت پیش
جابر المبارک نخست وزیری مجدد کویت را نپذیرفت

جابر المبارک نخست وزیری مجدد کویت را نپذیرفت به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، و به گزارش روزنامه کویتی القبس ، شیخ "صباح احمد جابر الصباح" امیر کویت جابر الملک الحمد الصباح نخست وزیر مستعفی این کشور را مکلف کرد وزیران جدید را معرفی کند.
اما طبق اعلام رسانه های کویتی جابر المبارک الحمد الصباح اعلام کرده که از پذیرش مجدد تصدی پست نخست وزیری معذور است.
جابر المبارک نخست وزیر این کشور هفته گذشته استعفای دولتش را تقدیم امیر کویت کرد.
به گفته وی، این تصمیم جهت ترمیم کابینه کویت اتخاذ شده است.
این در حالی است که امیر کویت "ناصر صباح الاحمد الصباح" معاون اول نخست وزیر و وزیر دفاع و "خالد الجراح الصباح" معاون نخست وزیر و ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 60 روز و 5 ساعت پیش
امنیت در اسلامشهر، چهاردانگه و شهریار برقرار است

امنیت در اسلامشهر، چهاردانگه و شهریار برقرار است به گزارش تابناک به نقل از ایسنا از شهر های اسلامشهر، چهاردانگه و شهریار حاکی است، پس از دو روز ناآرامی و اغتشاش در برخی شهر های حاشیه ای کلانشهر تهران، امروز و امشب (دوشنبه، 27 آبان) با کمک نیرو های انتظامی، امنیت در شهر های اسلامشهر، چهاردانگه و شهریار حاکم شده است.
بنابر این گزارش ها، آرامش و امنیت در شهر های یادشده برقرار است و نیروی انتظامی نیز در میادین و خیابان های اصلی این شهر ها حضور دارد و رفت وآمد به طور عادی در جریان است و آرامش بر این شهر ها حاکم شده است.
این شهر ها در دو روز و دو شب گذشته ملتهب بودند ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: حوادث انتشار : 60 روز و 5 ساعت پیش
مدارس در چند شهر استان زنجان تعطیل شد

مدارس در چند شهر استان زنجان تعطیل شد رئیس روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان از تعطیلی مدارس در برخی شهرستان های این استان خبر داد.
به گزارش تابناک به نقل از مهر، رهبر طوماری گفت: به علت بارش برف مدارس همه مقاطع تحصیلی ناحیه یک، ناحیه دو، زنجانرود، سلطانیه، ایجرود، ماهنشان و انگوران شیفت صبح و عصر سه شنبه 28 آبان ماه تعطیل است.
وی ادامه داد: همچنین مدارس مقطع ابتدایی ابهر و خرمدره و مقطع ابتدایی و متوسطه اول بخش مرکزی خدابنده شیفت صبخ سه شنبه تعطیل است. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 60 روز و 5 ساعت پیش
هشدار پلیس درباره کلاهبرداری به بهانه بسته حمایتی

هشدار پلیس درباره کلاهبرداری به بهانه بسته حمایتی به گزارش تابناک به نقل از پایگاه خبری پلیس، جواد درستکار اظهار داشت: در چند روز اخیر مشاهده شده برخی از افراد سودجو با ارسال پیام های مختلف در شبکه های اجتماعی و شبکه ارتباطات موبایلی به دنبال دریافت شماره کارت، رمز دوم، تاریخ انقضاء و cvv2 شهروندان عزیزمان با ترفند ثبت نام بسته های حمایتی دولتی می باشند.
رئیس پلیس فتای اصفهان افزود: شهروندان هرگونه اخبار مربوطه را از طریق منابع موثق مانند رسانه ملی، خبرگزاری های رسمی و سایت های سازمان ها دریافت کنند.
وی تأکید کرد: این نکته را نیز مدنظر داشته باشید که سازمان ها و ادارات دولتی برای ثبت نام، ویرایش اطلاعات و هرگونه فرایندی ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 60 روز و 5 ساعت پیش
تعطیلی دانشگاه های زنجان و دانشگاه صنعتی اصفهان

تعطیلی دانشگاه های زنجان و دانشگاه صنعتی اصفهان رئیس روابط عمومی دانشگاه زنجان اعلام کرد:
دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی زنجان فردا تعطیل است
به گزارش تابناک به نقل از مهر، رئیس روابط عمومی دانشگاه زنجان از تعطیلی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی زنجان با علت بارش شدید برف خبر داد.
علی سپهری گفت: به علت بارش شدید برف و برودت شدید هوا دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی سطح شهر زنجان فردا سه شنبه 28 آبان ماه تعطیل شد.
وی اظهار کرد: این تعطیلی در دوبخش اداری و آموزشی است.
روابط عمومی دانشگاه صنعتی اصفهان اعلام کرد:
دانشگاه صنعتی اصفهان سه شنبه و چهارشنبه تعطیل است ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 60 روز و 5 ساعت پیش
برخی مدارس استان مرکزی فردا سه شنبه تعطیل شد

برخی مدارس استان مرکزی فردا سه شنبه تعطیل شد به گزارش تابناک به نقل از ستاد پیشگیری و مدیریت بحران استان مرکزی؛ مدارس شهری و روستایی مناطق مختلف استان در تاریخ 28 آبان در 2 نوبت صبح و بعد از ظهر تعطیل خواهد بود.
بر این اساس مدارس اراک، آشتیان، تفرش، فراهان، خنداب، شازند، محلات، خمین و منطقه سربند تعطیل و مدارس سایر نقاط دایر خواهد بود.
بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان مرکزی، بارش برف که از اوائل هفته جاری در مناطق مختلف استان مرکزی آغاز شده تا 2 روز آینده نیز ادامه خواهد یافت.
این اداره کل پیش بینی کرده است که سامانه بارشی فعلی تا اواخر وقت سه شنبه در مناطق مختلف استان مرکزی پابرجاست و پس از آن سامانه سردی بر ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 60 روز و 5 ساعت پیش
بانک های تخریب شده توسط آشوبگران تحت پوشش بیمه است

بانک های تخریب شده توسط آشوبگران تحت پوشش بیمه است به گزارش فارس، غلامرضا سلیمانی امروز در ششمین نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری در جزیره کیش اعلام کرد: پارسال 45 هزار میلیارد تومان حق بیمه در کشور دریافت شد که امسال این رقم به 60 هزار میلیارد تومان رسیده و با این رقم اندک حدود 440 میلیارد دلار سرمایه های کشور تحت پوشش بیمه و ریسک های مختلف قرار گرفته است.
وی افزود: با وجود تحریم ها با حق بیمه اندک که دریافت می شود بسیاری از سرمایه گذاری های داخلی را حمایت می کنیم و همه دارایی های صنعت، حمل ونقل و بانکداری را تحت پوشش بیمه با یک حق بیمه ناچیز قرار می دهیم. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 60 روز و 8 ساعت پیش
30 هزار بازرس در سطح بازار حضور دارند

30 هزار بازرس در سطح بازار حضور دارند نایب رییس اتاق اصناف تهران از نظارت مستقیم 30 هزار بازرس از اتاق های اصناف سراسر کشور بر قیمت کالا و خدمات در سطح بازار خبر داد.
ابراهیم درستی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: در جلسه فوق العاده ستاد تنظیم بازار در روز جمعه با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت مصوب شد که هیچ واحد تولیدی و عرضه کننده کالا حق افزایش قیمت ندارد.
وی با بیان اینکه سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان رعایت این مصوبه از سوی تولیدکنندگان را به دقت رصد می کند، خاطرنشان کرد: در این زمینه به صورت قاطع با هرگونه گران فروشی از سوی مبادی تامین کالا برخورد خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 60 روز و 8 ساعت پیش
سهمیه بندی سوخت سواری های کرایه بدون سقف

سهمیه بندی سوخت سواری های کرایه بدون سقف رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اعلام کرد که سهمیه بندی بنزین سواری های کرایه عمومی به گونه ای برنامه ریزی شده که پس از شارژ کارت سوخت آن ها تا پایان آبان ماه براساس پیمایش آن ها برنامه ریزی شده و سقف مشخصی ندارد.
عبدالهاشم حسن نیا - معاون وزیر راه و شهرسازی - در این باره به ایسنا گفت: در حوزه خودروهای حمل و نقل عمومی مانند سواری های کرایه بین شهری دو ماه به صورت آزمایشی پیمایش آن ها رصد می شود و پس از دو ماه براساس پیمایشی که انجام داده اند به آن ها بنزین با قیمت لیتری 1500 تومان داده می شود و در این شرایط ممکن است سهمیه سوخت یک خودرو تا بیش از 1500 لیتر هم برسد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 60 روز و 8 ساعت پیش
قیمت نفت افزایش یافت

قیمت نفت افزایش یافت به گزارش فارس به نقل از رویترز، از آنجایی که سرمایه گذاران در انتظار سرنخ هایی در مورد چشم انداز توافق تجاری میان آمریکا و چین هستند و به نگرانی در مورد افزایش عرضه نفت بی اعتنایی کردند، قیمت نفت در معاملات روز دوشنبه اندکی افزایش یافت.
هر بشکه نفت برنت با 63.26 دلار فروخته شد. این نوع نفت هفته گذشته 1.3 درصد افزایش یافت.
هر بشکه نفت خام آمریکا با 14 سنت افزایش 57.86 دلار معامله شد. نفت خام آمریکا هفته گذشته 0.8 درصد افزایش ارزش داشت.
قیمت نفت در معاملات روز جمعه نزدیک به 2 درصد افزایش یافت زیرا اظهارات مقامات آمریکا خوش بینی در مورد توافق تجاری آمریکا و چین را تقویت کرد اما ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 60 روز و 8 ساعت پیش
دستورالعمل عدم افزایش قیمت کالا و خدمات ابلاغ شد

دستورالعمل عدم افزایش قیمت کالا و خدمات ابلاغ شد به گزارش فارس به نقل از سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان عباس تابش معاون وزیر در ابلاغیه ای به منظور تحقق دستور مقام عالی وزارت مبنی بر اینکه در راستای اصلاح نرخ بنزین، هرگونه افزایش قیمت کالا و خدمات تا اطلاع ثانوی ممنوع می باشد ، دستورالعملی برای اجرا به همه انجمن ها، اتحادیه ها، شرکت های تولیدی لاستیک و شرکت های پالایش و پخش فراورده های نفتی ابلاغ کرد .
در این ابلاغیه آمده است؛ در راستای ابلاغ مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی مبنی بر اصلاح نرخ بنزین و نیز در راستای هم افزایی و استفاده از پتانسیل های آن انجمن، اتحادیه ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: اقتصادی انتشار : 60 روز و 8 ساعت پیش
قیمت محصولات کشاورزی افزایش نمی یابد

قیمت محصولات کشاورزی افزایش نمی یابد رضا نورانی رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی در گفت وگو با خبرنگار فارس، گفت: افزایش اخیر قیمت بنزین هیچ تأثیری در قیمت محصولات کشاورزی نخواهد داشت و قیمت آنها را گران نخواهد کرد.
نورانی با بیان اینکه تنها عرضه و تقاضا است که قیمت محصولات کشاورزی را تعیین می کند، گفت: حتی در فصل تابستان هم شاهد بودیم که زمانی که عرضه در بازار بیشتر می شد قیمت ها پایین می آمد و بالا رفتن هزینه های حمل تأثیری در قیمت میوه ها ایجاد نمی کرد.
وی با بیان اینکه افزایش اخیر قیمت بنزین تنها یک تا 2 درصد قیمت تمام شده تولید را بالا می برد ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 60 روز و 8 ساعت پیش
آخرین وضعیت بازارهای سهام در آسیا

آخرین وضعیت بازارهای سهام در آسیا شاخص های اصلی بازارهای بورس کشورهای آسیایی امروز (دوشنبه 18 نوامبر 2019) مسیرهای متفاوتی را پیش گرفتند.
به گزارش ایبِنا، شاخص ترکیبی شانگهای چین با افزایش 0.56 درصدی ارزش در سطح 2.907,70 واحد قرار گرفت. با این حال شاخص نیکی 225 بورس ژاپن با افزایش 0.49 درصدی به 23.416,76 واحد صعود کرده و نرخ برابری دلار/ ین ژاپن نیز در سطح 108,8 واحد قرار گرفت.
در این میان ارزش شاخص سنسکس بورس هند با 0.24 درصد کاهش به 40.261,57 واحد رسید. همچنین شاخص هنگ سنگ بورس هنگ کنگ نیز با افزایش 1.08 درصدی در سطح 26.611,75 واحد و شاخص کوسپی بازار بورس کره جنوبی با سقوط 0.15 درصدی در سطح 2 ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 60 روز و 8 ساعت پیش
باید لایحه بودجه 99 را حداکثر تا 12 آذر در دولت نهایی کنیم

باید لایحه بودجه 99 را حداکثر تا 12 آذر در دولت نهایی کنیم به گزارش فارس به نقل از سازمان برنامه و بودجه کشور، هفدهمین جلسه ستاد تهیه و تدوین لایحه بودجه سال 1399 کل کشور، به ریاست دکتر محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور و با حضور معاونان و مدیران و نیز روسای برخی از سازمان های مدیریت و برنامه ریزی استان ها در محل سازمان مذکور برگزار شد.
محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهور و رییس این سازمان در جلسه مذکور اظهار داشت: با توجه به نهایی شدن مراحل تدوین لایحه بودجه سال 1399 کل کشور، این لایحه را حداکثر تا دوازدهم آذر ماه سال جاری باید در دولت نهایی کنیم تا در موعد مقرر قانونی، تقدیم مجلس شورای اسلامی شود. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: سیاسی انتشار : 60 روز و 8 ساعت پیش
پاسخ رهبر انقلاب به نامه وزیر بهداشت درباره جمعیت

پاسخ رهبر انقلاب به نامه وزیر بهداشت درباره جمعیت رهبر معظم انقلاب اسلامی به نامه وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره "جمعیت" پاسخ دادند.
به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، حضرت آیت الله خامنه ای در پاسخ به نامه ی چندی قبل دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت، درباره موضوع جمعیت و لزوم تدوین دستورالعمل های تشویقی و تسهیل کننده برای خانواده ها در جهت افزایش جمعیت کشور، نوشتند:
با تشکر از اقدامات، مقتضی است قوانین و دستورالعمل های موردنیاز مشخصاً ذکر شود تا اقدام مناسب نسبت به آن ها صورت گیرد. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 60 روز و 11 ساعت پیش
تکذیب شایعه شهادت فرماندار اسلامشهر

تکذیب شایعه شهادت فرماندار اسلامشهر فرماندار شهرستان اسلامشهر خبر شهادتش را تکذیب کرد و گفت: هم اکنون در فرمانداری شهرستان اسلامشهر مشغول به کار هستم.
به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، مسعود مرسل پور در خصوص شایعه شهادت وی در شهرستان اسلامشهر، خاطرنشان کرد: هیچ گونه سوءقصدی به بنده نشده است و هم اکنون در فرمانداری شهرستان اسلامشهر مشغول به کار هستم.
وی ادامه داد: ساعاتی پیش در برخی شبکه های ماهواره ای خبری در خصوص شهادت بنده پخش شد که این موضوع واقعیت ندارد و بنده در شهرستان اسلامشهر مشغول خدمت به مردم انقلابی هستم.
ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 60 روز و 11 ساعت پیش
تعطیلی مدارس و مراکز آموزش عالی زنجان

تعطیلی مدارس و مراکز آموزش عالی زنجان فرماندار زنجان از تعطیلی مدارس و مراکز آموزش عالی در روز سه شنبه خبر داد.
به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، رضا عسکری اظهار کرد: فردا، سه شنبه (28 آبان)، مدارس و مراکز آموزش عالی شهرستان زنجان تعطیل است.
وی افزود: این تعطیلی برای مدارس و مراکز آموزش عالی در شیفت صبح و عصر است.
فرماندار زنجان خاطرنشان کرد: با وجود تعطیلی مدارس و مراکز آموزش عالی، ادارات همانند سایر روز های کاری فعال خواهد بود. ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 60 روز و 11 ساعت پیش
توضیحات آذری جهرمی درباره قطعی اینترنت

توضیحات آذری جهرمی درباره قطعی اینترنت به گزارش تابناک به نقل از تسنیم، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در گفت و گویی درباره اختلال اینترنت در روز های اخیر، گفت: اینترنت اختلال ندارد، بلکه به دستور و تشخیص شورای امنیت کشور با ابلاغ به اپراتور ها قطع شده است.
وی افزود: از روز گذشته پیگیری های لازم در حال انجام است تا با عادی شدن شرایط، مجوز لازم صادر شود و شرکت ها مجدد اینترنت را برقرار کنند.
وزیر ارتباطات که با خبرگزاری خانه ملت گفتگو کرده است، با بیان اینکه قطع خدمات ضربه بسیاری به خدمات و مردم زده، اما حفظ امنیت کشور به تشخیص امنیت کشور بسیار حائزاهمیت است ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 60 روز و 12 ساعت پیش
اظهارات مداخله جویانه اروپایی ها در امور داخلی ایران

اظهارات مداخله جویانه اروپایی ها در امور داخلی ایران به گزارش تابناک به نقل از تسنیم به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، وزارت امور خارجه فرانسه روز دوشنبه طی بیانیه ای از اغتشاشات و اعتراضات خشونت آمیز در برخی شهر های ایران حمایت کرد و این اغتشاشات را تظاهرات مسالمت آمیز خواند.
وزرات امور خارجه فرانسه در این بیانیه اعلام کرد: دولت فرانسه به دقت اعتراضاتی را که در چندین شهر ایران در جریان است، دنبال می کند. وزارت امور خارجه فرانسه بار دیگر تعهد خود را به حمایت از آزادی بیان و حق تظاهرات مسالمت آمیز در ایران ابراز می دارد.
دولت آلمان نیز در اظهاراتی مشابه خواستار احترام به خواسته های قانونی معترضان در ایران شد و از دولت ایران خواست که به ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: خارجی انتشار : 60 روز و 12 ساعت پیش
نقشه های آنلاین و نرم افزار های مسیریاب چگونه کار می کنند؟ / معرفی 5 نرم افزار مسیریاب آفلاین

نقشه های آنلاین و نرم افزار های مسیریاب چگونه کار می کنند؟ / معرفی 5 نرم افزار مسیریاب آفلاین در شرایطی که اغلب هموطنانمان به اینترنت دسترسی ندارند، شاید بررسی گزارش عجیبی که یک نرم افزار ارائه داده چندان منطقی نباشد، اما اگر قرار باشد راه جایگزینی برای دریافت خدماتی که نرم افزار های مسیریاب ارائه می دهند معرفی کنیم، اوضاع فرق می کند.
به گزارش تابناک ، بعد از آنکه افزایش قیمت بنزین به بروز حوادثی منجر شد و گریبان اینترنت کشور را گرفت، رویدادی عجیب توجه بسیاری را به خود جلب کرد؛ اینکه نقشه های گوگل گزارش های عجیبی به کاربران ارائه می دهد که با واقعیت منطبق نیست و به شیطنت و حتی دشمنی شباهت دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 60 روز و 13 ساعت پیش
نجات بازیکن لیگ یکی از مرگ حتمی

نجات بازیکن لیگ یکی از مرگ حتمی گزارش کامل از گزیده خبرهای امروز تابنا ک با تو را با کلیک بر تیتر آن بخوانید.
نجات بازیکن لیگ یکی از مرگ حتمی+عکس
ماجرای مرموز همه ی فرزندان مسئولان که کشته شده اند
چند راهکار ساده برای رفع پف زیر چشم ها
نماینده مجلس در حال استراحت +عکس
اینم جدیدترین راه های مقابله با آلودگی هوا
واکنش مهران غفوریان به کپی برداری از برنامه خارجی
راز ساخت دیوار چین ایرانی چیست؟
بارش 1.5 متری برف در ایتالیا+عکس
بیژن بنفشه خواه وقتی معروف نبود +عکس
سکانس سخت هوتن شکیبا در فوق لیسانسه ها +عکس
زمان رفع محدودیت اینترنت هنوز مشخص نیست ... ادامه خبر ...

منبع: تابناک دسته: گوناگون انتشار : 60 روز و 17 ساعت پیش
دانشمندی که با مخمر 4500 ساله نان پخت

دانشمندی که با مخمر 4500 ساله نان پخت گزارش کامل از گزیده خبرهای امروز تابنا ک با تو را با کلیک بر تیتر آن بخوانید.
دانشمندی که با مخمر 4500 ساله نان پخت
به نظر شما کدام از این دخترها وقتی برگردد از همه جذاب تر است؟
حاشیه های تصویریِ جلسه علنی مجلس +عکس
آتش زدن اتوبوس ها در نا آرامی های اصفهان +عکس
شهروندی که با پتو به خیابان آمد+عکس
بازداشت هزار نفر در پی ناآرامی های اخیرِ کشور
امکان دسترسی به سایت های داخلی فراهم است
افزایش خودسرانه ی کرایه ها به بهانه سهمیه بندی
واکنش عجیب بازار خودرو به گران شدن بنزین
بارش برف و باران در کشور ادامه دارد ... ادامه خبر ...