پرسپولیس - السد؛ بازگشت دوباره فردوسی پور به تلویزیون

پرسپولیس - السد؛ بازگشت دوباره فردوسی پور به تلویزیون به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، پس از پخش نشدن برنامه نود، خبری مبنی بر تغییر گزارشگر بازی پرسپولیس و السد منتشر شد و از مزدک میرزایی به عنوان گزارشگر این بازی نام برده شد اما در حال حاضر خبر می رسد که فردوسی پور قرار است این بازی را گزارش کند و مزدک میرزایی هم دیدار منچستر و یوونتوس را گزارش خواهد کرد.
خبرورزشی
451 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 1 ساعت و 51 دقیقه پیش
اعلام رای نفت مسجد سلیمان - استقلال/ جریمه 5 میلیون تومانی شفر

اعلام رای نفت مسجد سلیمان - استقلال/ جریمه 5 میلیون تومانی شفر به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، بازی دو تیم نفت مسجد سلیمان و استقلال تهران از معوقه هفته ششم لیگ برتر در حالی 14 مهرماه در ورزشگاه شهید محمدی مسجد سلیمان برگزار شد که از سوی هر دو تیم تخلفاتی صورت گرفت و کمیته انضباطی آرای خود را درباره این دیدار به شرح زیر اعلام کرد:
- تیم نفت مسجد سلیمان به دلیل داشتن پنج بازیکن اخطاری به پرداخت مبلغ 40 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.
- وینفرید شفر، سرمربی استقلال تهران به خاطر رفتار غیر ورزشی علیه نیمکت تیم مقابل که منجر به اخراج وی شد به توبیخ کتبی و پرداخت مبلغ 50 میلیون ریال نقدی محکوم شد. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 2 ساعت و 2 دقیقه پیش
گرشاسبی: تلاش می کنیم هواداران پشت در مانده را به ورزشگاه بیاوریم

گرشاسبی: تلاش می کنیم هواداران پشت در مانده را به ورزشگاه بیاوریم به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، حمیدرضا گرشاسبی پیش از آغاز دیدار پرسپولیس و السد اظهار کرد: عظمت پرسپولیس خودش را نشان داده است. فقط شرمنده هوادارانی هستم که نتوانستند به ورزشگاه بیایند.
نزدیک 300 هزار نفر تقاضای حضور در این بازی را داشتند. امیدوارم بازیکنان در زمین نمایش خوبی داشته باشند تا دل هوادارانی که چند روز است خواب و خوراک ندارند شاد شود.
مدیرعامل پرسپولیس درباره وضعیت هوادارانی که نتوانستند به داخل ورزشگاه بیایند و پشت درب های ورزشگاه آزادی ماندند، توضیح داد: یگان ویژه تمهیداتی در نظر گرفتند که اگر ظرفیت ورزشگاه جا داشته باشد ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 2 ساعت و 11 دقیقه پیش
عکس/ ظرفیت ورزشگاه آزادی تکمیل شد

عکس/ ظرفیت ورزشگاه آزادی تکمیل شد به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، در حالی که کمتر از سه ساعت به شروع بازی پرسپولیس و السد قطر در چارچوب دور برگشت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا باقی مانده است، ظرفیت ورزشگاه آزادی تکمیل شد.
حدود 5000 هوادار بیرون استادیوم آزادی هستند و با تکمیل ظرفیت ورزشگاه آزادی پشت در ماندند.
این بازی از ساعت 18:30 آغاز می شود. دیدار رفت این دو تیم در قطر با نتیجه یک بر صفر به سود پرسپولیس به پایان رسید.
451 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 2 ساعت و 21 دقیقه پیش
امیدوارم پرسپولیسی ها هم فینال آسیا را ببینند/ شفر گفت سپاهان را خوب می شناسد

امیدوارم پرسپولیسی ها هم فینال آسیا را ببینند/ شفر گفت سپاهان را خوب می شناسد به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، پرویز مظلومی که سابقه 4 برد پیاپی مقابل پرسپولیس را در کارنامه مربیگری اش در استقلال جاودانه کرده و همه او را با عنوان آقای سوبله - چوبله می شناسند در آستانه دیدار تیم پرسپولیس برابر السد قطر برای تیم رقیب آرزوی موفقیت کرد! او که روز گذشته برای بازدید از تمرین استقلال به نمایندگی از کمیته فنی به زمین صنایع دفاع رفته بود در ارتباط با اوضاع و احوال این روز های استقلال هم با ما حرف زد و اشاره ای به تیم امیر قلعه نویی (سپاهان) داشت. پرسش و پاسخ ما با سرمربی اسبق استقلال را می خوانید.
* حضور در تمرین استقلال برایتان چه حسی داشت؟ ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 2 ساعت و 22 دقیقه پیش
اگر قطری ها دو تا گلر هم درون دروازه بگذارند، شکست می خورند/ مطمئنم سیدجلال مقابل السد گل می زند

اگر قطری ها دو تا گلر هم درون دروازه بگذارند، شکست می خورند/ مطمئنم سیدجلال مقابل السد گل می زند به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، کامبیز دیرباز، بازیگر سینما و تلویزیون که پرسپولیسی دوآتشه است، با اطمینان از پیروزی تیم محبوبش مقابل السد صحبت می کند. دیرباز که دیدار پرسپولیس مقابل الدحیل را در ورزشگاه آزادی از نزدیک نگاه کرد، می خواهد برای بازی برگشت با السد هم به استادیوم برود تا صعود احتمالی پرسپولیس را از نزدیک شاهد باشد. گفت وگوی ما با کامبیز دیرباز را در ادامه می خوانید:
*شرایط پرسپولیس را قبل از دیدار حساس مقابل السد چطور می بینید؟
پرسپولیس برد روحیه بخشی مقابل نود ارومیه در جام حذفی به دست آورد و با اینکه با کمبود بازیکن مواجه است ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 5 ساعت و 31 دقیقه پیش
بررسی پرونده شکایت 4 خارجی روی میز استقلال

بررسی پرونده شکایت 4 خارجی روی میز استقلال به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، با توجه به شکایت های متعدد برخی بازیکنان از باشگاه استقلال در نهایت مسئولان این باشگاه با تقسیم بندی توانستند بخش اعظم بدهی ها را پرداخت و مطالبات تعدادی از شاکیان را به صورت اقشاط پرداخت کنند که مگویان یکی از این بازیکنان به شمار می آید.
مگویان که در زمان سرمربیگری منصوریان از تیم کنار گذاشته شده بود در نهایت با شکایت از استقلالی ها تمامی مطالبات خود را از آبی پوشان دریافت کرد و مدیران باشگاه با پرداخت مطالبات این بازیکن پرونده او را برای همیشه مختومه کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 5 ساعت و 41 دقیقه پیش
توصیه بوقچی ها به هواداران پرسپولیس/ ورود ناظران آسیا به ورزشگاه

توصیه بوقچی ها به هواداران پرسپولیس/ ورود ناظران آسیا به ورزشگاه به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، دیدار برگشت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان فوتبال آسیا از ساعت 18:30 امروز بین تیم های فوتبال پرسپولیس و السد قطر در ورزشگاه آزادی آغاز می شود. حاشیه های قبل از این دیدار را می خوانید:
* در فاصله 7 ساعت مانده به آغاز این بازی، حدود 20 هزار تماشاگر وارد ورزشگاه آزادی شده اند. اغلب هوادارانی که به ورزشگاه آمدند بلیت های طبقه دوم را از گیشه بلیت فروشی تهیه کرده و در محل تعیین شده، مستقر شدند.
* با وجود اینکه حدود 20 هزار تماشاگر پرسپولیس داخل استادیوم آزادی هستند، هواداران زیادی نیز در مجموعه حضور دارند و رفته رفته خودشان را به ورزشگاه می رسانند. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 5 ساعت و 51 دقیقه پیش
عکس/ 90 را هم بدهند بچه های بیست وسی؛ چیه این عادل!

عکس/ 90 را هم بدهند بچه های بیست وسی؛ چیه این عادل! به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، مهراب قاسم خانی که مدتی است با قهر صداوسیما روبروست، در اینستاگرام خود به برخورد قهری سازمان با عادل فردوسی پور واکنش کنایه آمیزی نشان داد. او با انتشار تصویری از مجری برنامه نود نوشت: الان چرا شما نگران این هستین که نود دوباره پخش بشه و عادل برگرده؟ مگه صد دفعه مدیران تلویزیون نگفتن که امثال عادل و شجریان و مدیری و عطاران و پیمان قاسم خانی و بقیه رو تلویزیون ساخته و معروف کرده؟ دلواپس چی هستین؟ تلویزیون همین فردا اراده کنه، میتونه ده تا از همینا درست کنه. با کیفیت تر و اهلی تر. اگه هم تا حالا نکرده واسه اینه که نخواسته یه وقت ریا بشه ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: فرهنگی هنری انتشار : 6 ساعت و 1 دقیقه پیش
300 هزار نفر خواهان بلیت بازی السد بودند!

300 هزار نفر خواهان بلیت بازی السد بودند! به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، حمیدرضا گرشاسبی در آخرین اظهارات خود تاکید کرد: صبح امروز با تمهیدات یگان ویژه 7 هزار بلیت که متعلق به طبقه دوم بود در یک ساعت فروخته شد.
او افزود: از هواداران خواهش می کنم برای نظم بیشتر کسانی که بلیت دارند به ورزشگاه بیایند، چرا که بیش از 300 هزار متقاضی برای بلیت این بازی مراجعه کننده وجود داشت، اما برای نظم بیشتر، کسانی به ورزشگاه بیایند که بلیت دارند.
گرشاسبی در نهایت گفت: کنفدارسیون فوتبال آسیا امروز ما را در آزمونی سخت امتحان خواهد کرد و اگر نمره قبولی بگیریم می توانیم بازی فینال را در تهران برگزار کنیم.
خبرورزشی
451 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 6 ساعت و 11 دقیقه پیش
فوری/ دعوا بین عادل و مدیران سیما بالاگرفت؛ جلوی پخش90 را گرفتند!

فوری/ دعوا بین عادل و مدیران سیما بالاگرفت؛ جلوی پخش90 را گرفتند! به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، علی رغم اطلاع رسانی برخی رسانه های خبری مبنی بر پخش برنامه تلویزیونی نود در هفته جاری، این برنامه امشب هم به روی آنتن نخواهد رفت.
این تصمیم بنا بر نظر مدیران تلویزیون و پس از اتفاقاتی که هفته گذشته افتاد، گرفته شده است. هفته گذشته پس از اعلام شبکه سه مبنی بر عدم پخش 5 برنامه تلویزیونی به واسطه پخش فوتبال لیگ اروپا، عادل فردوسی پور در مصاحبه ای خبر از پخش این برنامه داد اما با این حال جلوی .
مسئول روابط عمومی شبکه 3 درباره پخش نشدن برنامه نود گفت: با عنایت به رفتار غیر حرفه ای تهیه کننده و مجری برنامه نود در عدم پخش این برنامه بعد از بازی ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 20 ساعت و 44 دقیقه پیش
جلال حسینی: برای صعود به فینال می جنگیم/ امیدوارم هواداران به ورزشگاه بیایند

جلال حسینی: برای صعود به فینال می جنگیم/ امیدوارم هواداران به ورزشگاه بیایند به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، سیدجلال حسینی درباره دیدار پرسپولیس مقابل السد قطر در دیدار برگشت نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: فردا دو تا از قدرت های آسیا با هم بازی دارند. امیدوارم هواداران به ورزشگاه بیایند تا بتوانیم با حضور آنها برنده بازی باشیم. بازی سختی داریم ولی مسلما ما برای صعود به فینال خواهیم جنگید.
کاپیتان تیم فوتبال پرسپولیس در خصوص نتیجه بازی دیدار مقابل السد گفت: ما تمام توان مان را خواهیم گذاشت که در این بازی موفق باشیم.
451 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 22 ساعت و 23 دقیقه پیش
انسان خوش اخلاق در درجه روزه گیر شب زنده دار است

انسان خوش اخلاق در درجه روزه گیر شب زنده دار است به گزارش جام نیوز ، امام علی علیه السلام در روایتی به خوش اخلاقی توصیه می فرمایند و حتی سفارش می کنند که برای خوش اخلاقی خود را به ریاضت (سختی) بیاندازید. در ادامه حضرت خوش اخلاقی موجب می شود انسان به درجه روزه گیر شب زنده دار برسد.
حضرت می فرمایند: رَوِّضُوا أَنْفُسَکُمْ عَلَی الْأَخْلَاقِ الْحَسَنَةِ فَإِنَّ الْعَبْدَ الْمُؤْمِنَ یَبْلُغُ بِحُسْنِ خُلُقِهِ دَرَجَةَ الصَّائِمِ الْقَائِم؛ خودتان را بر خوش اخلاقی تمرین و ریاضت دهید، زیرا که بنده مسلمان با خوش اخلاقی خود به درجه روزه گیر شب زنده دار می رسد. (تحف العقول ص 111) ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: مذهبی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
صبر و حوصله و تمرکز تا دقیقه 90، کلید پیروزی است/ پرسپولیس شرایط خوبی دارد

صبر و حوصله و تمرکز تا دقیقه 90، کلید پیروزی است/ پرسپولیس شرایط خوبی دارد به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، مصطفی قنبرپور در گفت وگو با سایت رسمی باشگاه پرسپولیس گفت:لیگ قهرمانان آسیا، رقابتی است که بهترین تیم های آسیا در آن حضور دارند. پس وقتی بعد از گذر از غربال های مختلف، چهار تیم باقی می مانند یعنی با بهترین های قاره، سر و کار داریم که رقابت آنها از حساسیت و دشواری بالایی برخوردار است.
وی ادامه داد: در این شرایط پرسپولیس تا همینجا به موفقیتی رسیده است که باید به آن توجه بیشتری کرد. در میان چهار تیم حاضر در مرحله نیمه پایانی لیگ قهرمانان آسیا در سال 2018، فقط پرسپولیس است که در رقابت های امسال هم در این مرحله حضور دارد ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 0 ساعت پیش
روزهای سخت خانم نخست وزیر/ برگزیت، می را به پارلمان کشاند

روزهای سخت خانم نخست وزیر/ برگزیت، می را به پارلمان کشاند به گزاش سرویس بین الملل جام نیوز ، ترزا می، رهبر حزب حاکم محافظه کار بریتانیا و نخست وزیر این کشور روز دوشنبه 30 مهر (22 اکتبر) قانونگذاران پارلمان این کشور را در جریان مذاکرات برگزیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) قرار خواهد داد. طبق بیانیه ای که پیش از حضور او در پارلمان منتشر شده ترزا می از "پیشرفت مهم" در مذاکرات خبر خواهد داد.
بر پایه این بیانیه، خانم می تلاش خواهد کرد رئوس پیشرفت های به دست آمده در مذاکرات سه هفته گذشته پیرامون برگزیت را تشریح کند. نخست وزیر بریتانیا به پارلمان خواهد گفت ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 1 ساعت پیش
نامزد خاشقجی، اسکورت 24 ساعته می شود

نامزد خاشقجی، اسکورت 24 ساعته می شود به گزارش جام نیوز به نقل از اسپوتنیک، مقامات ترکیه روز یکشنبه اعلام نمودند که مقامات ترکیه با استفاده از نیروهای امنیتی خود از نامزد روزنامه نگار مخالف سعودی جمال خاشقجی محافظت می کنند. روزنامه حریت با اشاره به یک منبع آگاه در اداره فرمانداری استانبول، این خبر را منتشر نمود.
لازم به ذکر است که نامزد ترکی این روزنامه نگار سعودی (خانم خدیجه چنگیز)، توسط کارمندان کارکنان اداره امنیت استانبول به صورت شبانه روزی محافظت خواهد شد.
خاشقجی روزنامه نگار سعودی پس از انتصاب محمد بن سلمان به عنوان ولیعهد پادشاه، اقدامات مقامات سعودی را مورد انتقاد قرار داد ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
واکنش گورباچف به خروج آمریکا از پیمان منع موشکهای هسته ای میانبرد

واکنش گورباچف به خروج آمریکا از پیمان منع موشکهای هسته ای میانبرد به گزارش جام نیوز به نقل از اسپوتنیک، رئیس جمهور آمریکا اعلام نمود که از قرارداد پیمان منع موشک های هسته ای میانبرد با روسیه خارج می شود، این در حالی است که وی مسکو را به نقض این معاهده متهم کرده است.
در این راستا، میخائیل گورباچف رئیس جمهور پیشین اتحاد جماهیر شوروی معتقد است که طرف آمریکایی که قصد خروج از پیمان را در مورد رفع موشک های کوتاه مدت و کوتاه مدت را اعلام نموده است، یک مسیر غیر مسئولانه را انتخاب نموده است، مسیری که سردرگم است.
گورباچف به خبرگزار اسپوتنیک گفت: "به عقیده بسیاری، طرف آمریکایی بار دیگر در تصمیم گیری های خود دچار سردرگمی شده است، با این تصمیم ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 4 ساعت پیش
تهدید معلم با اسلحه قلابی +عکس

تهدید معلم با اسلحه قلابی +عکس به گزارش جام نیوز به نقل از یورونیوز، پلیس کره تِی، شهری در حومه جنوب شرقی پاریس، روز یکشنبه این نوجوان را به دلیل خشونت بیش از حد بازداشت کرد.
این دانش آموز دبیرستانی روز پنج شنبه 26 مهر با یک اسلحه قلابی به طرف معلم بیوتکنولوژی خود رفته و در حالی که اسلحه را به طرف سر معلم نشانه گرفته بود، از او خواست که برایش غیبت رد نکند و حاضری بزند.
این اتفاق در حالی رخ داد که یک دانش آموز دیگر با تلفن همراه خود از صحنه فیلم برداری و پس از آن ویدئو را روی شبکه اسناپ شات همرسان می کند. در این ویدئو صدای خنده فیلم بردار می آید و همزمان یکی دیگر از دانش آموزان دیده می شود که با نشان دادن انگشت ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 5 ساعت پیش
السد در قطر جلوی 100 نفر بازی می کند و حالا مقابل 100 هزار نفر؛ ما استقلال نیستیم/ مثل شجاع نیاز به کچل کردن ندارم

السد در قطر جلوی 100 نفر بازی می کند و حالا مقابل 100 هزار نفر؛ ما استقلال نیستیم/ مثل شجاع نیاز به کچل کردن ندارم به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، چیزی تا آغاز بازی برگشت تیمهای پرسپولیس و السد قطر در چارچوب دور برگشت لیگ قهرمانان آسیا باقی نمانده است. بوژیدا رادوشوویچ در جریان آخرین پیکار سرخپوشان پیش از مصاف با تیم فریرا در زمین حضور داشت و سومین کلین شیت این فصل خود را به ثبت رساند. حالا او در گفت و گو با مادرباره مسائل مختلفی صحبت کرد که خواندن متن آن را به شما توصیه می کنیم:
ابتدا درباره بازی با نود ارومیه صحبت کن. بازی گره خورده بود و حریفتان نمایش تحسین برانگیزی داشت.
بازی با نود ارومیه بسیار سخت بود چرا که ما فکر و ذکرمان روی دیدار با السد بود و تیم حریف هم عملکرد خوبی داشت ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
صفحه نخست روزنامه های ورزشی دوشنبه 30 مهر 97

صفحه نخست روزنامه های ورزشی دوشنبه 30 مهر 97 تیتر نیم صفحه نخست روزنامه های ورزشی دوشنبه 30 مهرماه 1397 به مسائل مهم روز ورزش از جمله فوتبال پرداخته است. ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
آسنسیو چپ پا است و من راست پا هستم/ قهرمان آسیا شویم کل بازیکنان پرسپولیس باید کچل کنند

آسنسیو چپ پا است و من راست پا هستم/ قهرمان آسیا شویم کل بازیکنان پرسپولیس باید کچل کنند به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، آدام همتی، در خصوص دیدار برگشت با السد اظهار داشت: خیلی بازی سختی است و هنوز چیزی تمام نشده است. السد می آید تا نتیجه بازی رفت را جبران کند و فکر می کنم خیلی برایشان سنگین بود که در بازی رفت و در خانه خودشان شکست خوردند و حالا با تمام قوا می آیند برای جبران کردن. نتایجی مثل صفر - صفر یا یک بر صفر به سود هر تیم در بازی رفت نتایج مطمئنی نیست و می تواند در بازی برگشت تغییر کند. ما یعنی همه بازیکنان و کادرفنی و کادر مدیریتی هم قسم شدیم تا بهترین عملکرد را داشته باشیم و به امید خدا با حمایت هواداران دست پر خارج شویم. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 8 ساعت پیش
استقبال مسئولان فدراسیون فوتبال از گلاره ناظمی+ عکس

استقبال مسئولان فدراسیون فوتبال از گلاره ناظمی+ عکس به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، گلاره ناظمی با استقبال لیلا صوفی زاده، نایب رئیس فدراسیون در امور بانوان، ابراهیم شکوری معاون دبیرکل و داود رفعتی رئیس دپارتمان داوران دقایقی پیش وارد تهران شد.
ناظمی در رقابت های فوتسال المپیک جوانان برای نخستین بار دیدار افتتاحیه بین تیم های کامرون - دومینکن، اسپانیا – تایلند و همچنین بازی مهم فینال پرتغال و ژاپن را قضاوت کرد که اتفاق بی سابقه ای در تاریخ داوری فوتسال بانوان ایران به شمار می رود.
451 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 20 ساعت پیش
عقب نشینی آمریکا از تحریم نفتی ایران

عقب نشینی آمریکا از تحریم نفتی ایران به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، وزیر خزانه داری آمریکا با عقب نشینی از سیاست به صفر رساندن صادرات نفت ایران از 4 نوامبر گفت کشورش در نظر دارد واردکنندگان نفت ایران را از تحریم ها معاف کند.
استیون منوچین که در مصاحبه با رویترز سخن می گفت اظهار داشت: خریداران نفت ایران باید بیشتر از رقم 20 درصدی که در سال های2013 تا 2015 ملزم بودند، واردات نفت ایران را کاهش دهند تا بتوانند از معافیت های آمریکا برخوردار شوند. وی افزود: من انتظار دارم اگر معافیتی بدهیم کاهشی بیشتر از 20 درصد در واردات نفت ایران را از سوی کشورها شاهد باشیم. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 1 روز و 21 ساعت پیش
مطهری: با رسانه آزاد قتل های زنجیره ای رخ نمی داد

مطهری: با رسانه آزاد قتل های زنجیره ای رخ نمی داد به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، علی مطهری در یادداشتی با عنوان معجزه رسانه های آزاد در روزنامه اعتماد نوشت: ماجرای قتل فجیع و دردناک جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد عربستانی بیش از هر چیز قدرت رسانه های آزاد را به نمایش گذاشت.
از زمانی که خبر بیرون نیامدن او از کنسولگری عربستان در استانبول در رسانه های ترکیه و سپس جهان منتشر شد، دیگر هیچ مقام سیاسی نمی توانست آن را پنهان کند یا پیگیری نکند، چون تبدیل به یک مطالبه جهانی شده بود.
در مثال مناقشه نیست اما اگر در زمان قتل های زنجیره ای در ایران، ما رسانه های آزاد می داشتیم آن فجایع یا اتفاق نمی افتاد یا به آن شدت رخ نمی داد ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 21 ساعت پیش
السدی ها برای دیدار با پرسپولیس راهی تهران شدند+عکس

السدی ها برای دیدار با پرسپولیس راهی تهران شدند+عکس به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، کاروان تیم فوتبال السد برای رویارویی با پرسپولیس دوحه را به مقصد تهران ترک کرد.
السدی ها فردا در ورزشگاه آزادی تمرین خواهند کرد تا خود را برای دیدار روز سه شنبه آماده کنند.
دیدار برگشت مرحله نیمه نهایی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا روز سه شنبه میان پرسپولیس ایران و السد در ورزشگاه آزادی و از ساعت 18:30 آغاز می شود.
بازی رفت با پیروزی یک بر صفر شاگردان برانکو در قطر به پایان رسیده است.
451 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 21 ساعت پیش
همه چیز درباره چهار گزینه آقای رئیس جمهور

همه چیز درباره چهار گزینه آقای رئیس جمهور به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، دو سال و نیم از عمر دولت دوازدهم باقی است و ترمیم کابینه برای مواجهه با وضعیت جدید کشور در عرصه اقتصادی و بین المللی کلید خورد. حال باید منتظر ماند و دید مجلس بر این تغییرات مهر تأیید می زند یا آنکه رئیس جمهور مجبور می شود افراد دیگری را برای تصدی وزارتخانه ها معرفی کند.
روحانی از ابتدای سال تا پیش از عزیمت به نیویورک چند بار نیت کرد تا ترکیب کابینه را تغییر دهد اما هر دفعه با مصلحت سنجی هایی از این کار منصرف شد. بلاتکلیفی در موضوع ترمیم هیأت وزیران صبر نمایندگان را لبریز کرد و آنها ظرف دو هفته وزرای کار و اقتصاد را به درب خروجی پاستور راهنمایی کردند ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 21 ساعت پیش
بهارستان تکلیف بهشت را مشخص کرد

بهارستان تکلیف بهشت را مشخص کرد به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، معاون قوانین مجلس در پاسخ به نامه رئیس شورای عالی استان ها با اعلام این که انتخاب افراد بازنشسته یا بازخرید شده به عنوان شهردار ممنوع است تاکید کرد که شهردار فعلی تهران باید استعفا دهد
به نقل از دفتر رئیس شورای عالی استان ها معاون قوانین مجلس با ارسال نامه ای خطاب به مرتضی الویری رئیس شورای عالی استان ها اعلام کرد که شهرداران کلانشهرهای کشور مشمول قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان هستند.
حسین میرمحمد صادقی در نامه خود خطاب رئیس شورای عالی استان ها آورده است ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 21 ساعت پیش
تدارک ویژه پرسپولیسی ها برای حضور پروین در ورزشگاه

تدارک ویژه پرسپولیسی ها برای حضور پروین در ورزشگاه به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، پروین همچنین ابراز امیدواری کرد که در صورت فراهم شدن شرایط بتواند راهی ورزشگاه آزادی شود تا این بازی را از نزدیک تماشا کند.
مسئولان باشگاه پرسپولیس هم به پروین اعلام کردند اگر حضورش برای تماشای بازی در ورزشگاه آزادی قطعی است برای حضور او تدارک ویژه ای ببینند.
451 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 21 ساعت پیش
حسینی: حرف های من از روی ناامیدی نیست/ غرور در پرسپولیس جایی ندارد

حسینی: حرف های من از روی ناامیدی نیست/ غرور در پرسپولیس جایی ندارد به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، سیدجلال حسینی درخصوص وضعیت تیم پرسپولیس در آستانه بازی مقابل السد قطر صحبت هایی انجام داد که در زیر می خوانید:
* زمان زیادی تا بازی با السد نمانده و به عنوان کاپیتان تیم از شرایط تیم پرسپولیس بگو.
خوشبختانه بعد از بازی در جام حذفی مقابل 90 ارومیه تمرینات خیلی خوبی را پشت سر گذاشتیم و بچه های تیم کاملا آماده هستند تا یک بازی سخت و حساس را مقابل السد قطر انجام دهند.
* هواداران پرسپولیس هم که رکوردشکنی کردند و بلیت بازی را خیلی زود خریدند تا نشان دهند که قصد حضور پررنگی در ورزشگاه دارند. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 22 ساعت پیش
نمایندگان انگلیس خواستار تحریمهای مشابه قضیه سالزبری علیه عوامل قتل خاشقچی شدند

نمایندگان انگلیس خواستار تحریمهای مشابه قضیه سالزبری علیه عوامل قتل خاشقچی شدند به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز به نقل از العالم، جمعی از نمایندگان پارلمان انگلیس و فعالان سیاسی این کشور گفته اند که مقام های عربستان سعودی دخیل در قتل خبرنگار منتقد حکومت آل سعود در کنسولگری ریاض در ترکیه، باید تحریم شوند.
به نوشته روزنامه تلگراف ، این افراد خواستار تحریم های مشابهی شدند که ترزا می نخست وزیر انگلیس در قضیه مسمومیت سالزبری و اتهام به روسیه مبنی بر دست داشتن مسکو در مسمومیت یک جاسوس سابق روس تبار در خاک انگلیس اعمال کرده بود.
اندرو میچل وزیر اسبق توسعه بین المللی انگلیس خواستار اجرای قانون ماگنیتسکی برای همه افراد دخیل در مرگ خاشقچی شد ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 22 ساعت پیش
برای سپاهان شانس حسینی بیشتر از رحمتی است

برای سپاهان شانس حسینی بیشتر از رحمتی است به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، شفر از چند روز قبل تصمیم گرفته بود بالاخره به حسینی بازی بدهد که همین طور هم شد و حالا شنیده می شود برای بازی حساس 4 آبان استقلال مقابل سپاهان هم شانس حسینی کمی بیشتر از رحمتی است. شفر قبلاً گفته بود یک دروازه بان تا وقتی اشتباه بزرگی مرتکب نشده باید فیکس باشد هرچند این قاعده در مورد رحمتی رعایت نشد.
خبرورزشی
451 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 23 ساعت پیش
ادامه اعتراض فلسطینینان به تخریب خان الاحمر توسط رژیم صهیونیستی

ادامه اعتراض فلسطینینان به تخریب خان الاحمر توسط رژیم صهیونیستی به گزارش جام نیوز به نقل از المنار، ولید آصف وزیر فلسطین در امور شهرک های رژیم صهیونیستی ضمن دفاع از اراضی عرب های بدوی گفت: به اشغالگران اسرائیلی و رسانه های آنان اعتمادی نداریم. تا زمان قطعی شدن حکم توقف تخریب خان الاحمر در حومه قدس شرقی هوشیار بوده و تظاهرات خود را ادامه خواهیم داد.
دفتر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم اشغالگر قدس دیروز اعلام کرد: به منظور بررسی پیشنهادات فلسطیمیان، تخریب روستای خان الاحمر به تعویق انداختیم. وی این پیشنهادات یا گزینه ها اشاره ای است.
بسیاری از فلسطینیان در حمایت از روستای خان الاحمر از ماه مه تاکنون به صورت شبانه روز در منطقه تجمع می کنند ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 23 ساعت پیش
22 کشته و 170 زخمی در اثر خروج قطار از ریل

22 کشته و 170 زخمی در اثر خروج قطار از ریل به گزارش جام نیوز به نقل از بی بی سی، در پی خروج قطار مسافربری از ریل در "یلان کانتی"، شمال شرق تایوان، حداقل 22 نفر کشته و 170 نفر زخمی شدند. این حادثه ساعت 16:50 به وقت محلی رخ داد.
مقامات راه آهن می گویند در حال بررسی حادثه هستند. 8 واگن این قطار سریع السیر از ریل خارج شدند. این قطار حامل 366 مسافر بود.
به گزارش خبرگزاری مرکزی تایوان ممکن است ده ها نفر هنوز در قطار گرفتار باشند.
این قطار سریع السیر بین تایپه و استان ساحلی تایتونگ در شرق تایوان در حرکت بود.
هنوز روشن نیست چرا قطار از ریل خود خارج شده اما شاهدان به رسانه های محلی گفتند که ابتدا صدای عظیمی شنیدند و سپس ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: حوادث انتشار : 1 روز و 23 ساعت پیش
سه شنبه جزئیات تحقیقات ترکیه درباره قتل خاشقچی منتشر می شود

سه شنبه جزئیات تحقیقات ترکیه درباره قتل خاشقچی منتشر می شود به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، رجب طیب اردوغان که روز یکشنبه 29 مهر در یک اجتماع عمومی صحبت می کرد، افزود: ما به دنبال اجرای عدالت در این پرونده هستیم، و تمام حقایق فاش خواهد شد، نه فقط از طریق برداشتن گام های معمولی بلکه کل حقیقت مشخص خواهد شد .
وی گفت: من روز سه شنبه در نشست حزب در این زمینه صحبت می کنم. چرا 15 نفر آمدند... چرا 18 نفر بازداشت شدند... درباره این جزئیات صحبت خواهد شد .
به گزارش رادیو فردا، اشاره رئیس جمهوری ترکیه به ورود یک تیم 15 نفره از عربستان با دو جت خصوصی به این کشور برای قتل جمال خاشقچی است ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 23 ساعت پیش
توقف صادرات تسلیحاتی آلمان به عربستان

توقف صادرات تسلیحاتی آلمان به عربستان به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، وزیر امور خارجه آلمان اعلام کرده است که میزان صادرات جنگ افزار این کشور به عربستان سعودی حتی پیش از ماجرای قتل جمال خاشقچی نیز کاهش یافته بود.
هایکو ماس در عین حال گفته است: به باور من، مادام که تحقیقات پیرامون قتل خاشقچی هم چنان ادامه دارند و تا زمانی که ما به درستی ندانیم واقعا چه اتفاقی افتاده است، دلیلی برای موافقت با تقاضای صدور تسلیحات به عربستان وجود ندارد.
به گزارش رادیو فردا، عربستان سعودی یکی از بزرگ ترین خریداران جنگ افزار از آلمان است. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 23 ساعت پیش
دومین روز انتخابات پارلمانی افغانستان

دومین روز انتخابات پارلمانی افغانستان به گزارش جام نیوز به نقل از آناتولی، روند اخذ رای در انتخابات پارلمانی افغانستان دست کم در 14 ولایت و 400 مرکز رای گیری که دیروز شنبه به دلیل مشکلات فنی و تهدیدات امنیتی برگزار یا باز نشده بودند، امروز یکشنبه از ساعت 07:00 صبح به وقت محلی آغاز شده است.
مشکلاتی مانند نبودن اوراق رای گیری، فعال نبودن دستگاه های بیومتریک و عدم حضور برخی کارمندان مراکز رای گیری باعث شد بسیاری از مراکز رای گیری با تاخیری چند ساعته باز شوند. 401 مرکز رای از جمله 45 مرکز در کابل بسته بود که در نتیجه کمیسیون انتخابات افغانستان تصمیم گرفت تا رای گیری در این مراکز امروز انجام شود. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 23 ساعت پیش
کارمند توئیتر جاسوس عربستان از آب درآمد

کارمند توئیتر جاسوس عربستان از آب درآمد به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، حاکمان عربستان سعودی با تطمیع یکی از مهندسان شاغل در توئیتر به نام علی الذباره از وی خواسته بودند تا حساب های کاربری ناراضیان و منتقدان این حکومت دیکتاتوری را کنترل کند.
این مهندس شاغل در توئیتر با جاسوسی از حساب های کاربری مذکور اطلاعات مالکان آنها را در اختیار خانواده سلطنتی سعودی قرار می داد.
مقامات غربی مدعی هستند که در اواخر سال 2015 به توئیتر در این باره هشدار داده و تصریح کرده بودند که الذباره پیوندهای نزدیکی با سازمان های اطلاعاتی سعودی دارد و با جاسوسی از چندین حساب کاربری موافقت کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 1 روز و 23 ساعت پیش
ضربه سنگین یمنی ها به نیروهای وابسته به ائتلاف سعودی-اماراتی

ضربه سنگین یمنی ها به نیروهای وابسته به ائتلاف سعودی-اماراتی به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، نیروهای یمنی در 24 ساعت گذشته با حمله به مواضع نیروهای ائتلاف سعودی-اماراتی، ضربات سنگینی بر آن ها وارد کردند.
در حالیکه جنگ یمن در چهارمین سال خود به سر می برد و برای عربستان و امارات روند فرسایشی به خود گرفته، عملیات نیروهای یمنی به صورت جنگ های نا منظم و ایذائی روزانه ادامه دارد.
به نوشته پایگاه خبری مؤتمر نت، نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن با استفاده از پهپادها و توپخانه و یگان موشکی در 24 ساعت گذشته ضربات سنگینی به نیروهای وابسته به ائتلاف سعودی-اماراتی وارد کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 1 روز و 23 ساعت پیش
بازیکن خبرساز تیم ملی ایران با تیم فوتبال بانوان تمرین کرد!

بازیکن خبرساز تیم ملی ایران با تیم فوتبال بانوان تمرین کرد! به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، رامین رضاییان که بعد از رقابت های جام جهانی نتوانست تیمی برای خودش پیدا کند، بعد از آنکه از فهرست اصلی تیم ملی خط خورد و با لطف کی روش کنار ملی پوشان تمرین کرد، در دیدار برابر بولیوی در اقدامی عجیب روی نیمکت هم نشست تا بیشتر از قبل خبرساز شود.
این بازیکن امروز تصویری را از خودش منتشر کرده که در کنار تیم فوتبال بانوان ملوان تمرین کرده است. وی با انتشار این تصویر نوشته است که بعد از تمرین با تیم دوست داشتنی ملوان انزلی .
451 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 1 روز و 23 ساعت پیش
سبد گل مسلمان برای جادوگر سوژه شد

سبد گل مسلمان برای جادوگر سوژه شد به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، محسن مسلمان به شدت علی کریمی را دوست دارد، او چه آن زمان که پیراهن پرسپولیس را می پوشید، شیفته جادوگر بود و چه حالا که در ذوب آهن بازی می کند، هر جا که حرف از کریمی می شود، می گوید علی آقا الگوی من است.
مسلمان که حالا با بازوبند کاپیتانی به ترکیب ذوب آهن برگشته، قبل از آغاز بازی تیمش مقابل سپیدرود، با یک سبد گل مدرن که پر از گل های سرخ رنگ بود، به دیدار علی کریمی رفت و از او برای حضور در زمین رخصت گرفت.
سبد گل جالب محسن روی نیمکت سپیدرود سوژه شده بود و حالا مسلمان درباره این کارش می گوید: همیشه علی آقا را دوست داشتم و به خاطر علاقه ای که به او دارم ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 2 ساعت پیش
حزب دموکرات برنده انتخابات پارلمانی اقلیم کردستان عراق

حزب دموکرات برنده انتخابات پارلمانی اقلیم کردستان عراق به گزارش جام نیوز به نقل از رادیو فردا، بر اساس اعلام نتایج انتخابات پارلمانی اقلیم کردستان عراق، حزب دموکرات کردستان به رهبری مسعود بارزانی با کسب 45 کرسی در صدر قرار گرفت.
خبرگزاری رویترز روز یکشنبه، 29 مهر، گزارش داد؛ این آرا را به نقل از کمیته عالی انتخابات پارلمانی اقلیم کردستان عراق منتشر کرده است. حزب دموکرات کردستان در حال حاضر نیز حزب حاکم در دولت منطقه ای اقلیم است.
حزب اتحادیه میهنی کردستان به عنوان رقیب همیشگی حزب دموکرات کردستان نیز با کسب 21 کرسی در جایگاه دوم این انتخابات قرار گرفته است ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 2 ساعت پیش
بلاتکلیف ترین تیم فوتبال ایران را بشناسید!

بلاتکلیف ترین تیم فوتبال ایران را بشناسید! به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، از ملوان خبرهای ناراحت کننده ای به گوش می رسد. جلسه هیات مدیره باگشاه برای تعیین تکلیف سرمربی تیم بی نتیجه باقی ماند و خواسته مردم انزلی که بازگشت بی قید شرط پژمان نوری و مازیار زارع به تیم بود هم اجابت نشد.
هواداران ملوان گمان می کنند تعدادی از اعضای هیات مدیره برای فعل و انفعالات جدید سنگ اندازی می کنند. با این همه نه تنها فرهاد پورغلامی هیچ صحبتی انجام نمی دهد و حتی بابت ضعیف ترین نتایجی که به دست آورده سخن نمی گوید که از دست مالک جوان ملوان نیز کاری ساخته نیست. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 3 ساعت پیش
استقلال راه افتاده و مدعی می شود/ زکی پور مصدوم شد،چه کسی گفته او را اخراج کردم؟

استقلال راه افتاده و مدعی می شود/ زکی پور مصدوم شد،چه کسی گفته او را اخراج کردم؟ به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، بیژن طاهری، در خصوص برتری استقلال مقابل سایپا و همچنین دیدار آینده آبی پوشان مقابل سپاهان صحبت های زیر را انجام داد:
* برد خوبی مقابل سایپا به دست آوردید و به نظر می رسد شرایط مطلوبی دارید.
خوشبختانه از یک بازی بسیار مهم سه امتیاز گرفتیم. بازی با سایپا بسیار سخت بود چون حریف خوب فوتبال بازی می کرد، بازیکنان ما هم به خود باوری رسیده اند و با تجربه های تیم هم کمک می کنند جوانان اعتماد به نفس داشته باشند.
*بازی با سپاهان که روز جمعه برگزار می شود را چطور می بینید؟ ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 4 ساعت پیش
مهاجرت به مازندران شدت می گیرد

مهاجرت به مازندران شدت می گیرد به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران گفت: مردم کشور به دلیل ریزگردها و وضعیت خشکسالی و کم آبی در آینده به مازندران مهاجرت می کنند که منجر به تراکم بیش از این جمعیت می شود.
مفید غلامی راد در جمع خبرنگاران به مناسبت هفته آمار و برنامه ریزی درباره تراکم جمعیتی در مازندران و چالش های پیش رو گفت: به دلیل وضعیت اقلیمی، بحث های پایداری محیطی به میان آمده و در این راستا طرح های روستایی باید پایه گذاری شود زیرا مردم کشور به دلیل ریزگردها و وضعیت خشکسالی و کم آبی در آینده به مازندران مهاجرت می کنند که منجر به تراکم بیش از این جمعیت می شود ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 4 ساعت پیش
معمای جسد جمال خاشقجی

معمای جسد جمال خاشقجی به گزارش جام نیوز ، الجزیره گزارش داد؛ پس از ادعای عربستان سعودی مبنی بر قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد عربستان در کنسولگری این کشور در استانبول، در پی مشاجره با افرادی که در کنسولگری با او ملاقات داشتند؛ معمای جسد او هنوز حل نشده و معلوم نیست چه بر سر جسدش آمده است.
دادستان کل عربستان اعلام کرد که تحقیقات اولیه نشان می دهند جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد عربستان کشته شده و بازجویی از 18 نفری که در ارتباط با این پرونده هستند، ادامه دارد. در خصوص جسد این روزنامه نگار مقامات ترکیه تأکید دارند که تحقیقات همچنان ادامه دارد اما به احتمال زیاد تیم 15 نفره عربستان جسد وی را قطعه قطعه و ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 4 ساعت پیش
کاهش گفتگو در خانواده های ایرانی به 20 دقیقه

کاهش گفتگو در خانواده های ایرانی به 20 دقیقه به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور با بیان اینکه طرح گفت وگوی ملی خانواده به معضل اختلال ارتباطی توجه دارد، گفت: گفت وگوی اعضای خانواده های ایرانی به 20 دقیقه رسیده است.معصومه ابتکار در نشست با احزاب و تشکل های غیردولتی شهرستان دماوند حول محور گفت وگوی ملی خانواده و بین نسلی که در سالن نشست های فرمانداری دماوند برگزار شد، اظهار کرد: یکی از زمینه هایی که دولت مأموریت دارد، رسیدگی و برنامه ریزی برای خانواده است.
وی با بیان اینکه این موضوع در کنار تمام مسائل مختلف اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی جامعه کلیدی و مهم است ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 4 ساعت پیش
تصاویر/ جگوار از گذشته تا کنون

تصاویر/ جگوار از گذشته تا کنون دیلی میل نوشت: شما شاهد خودروهای قدیمی و جدید جگوار هستید که جدید ترین آن بیش از 700 هزار یورو قیمت دارد ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 4 ساعت پیش
پرسپولیس - السد؛ در ترسناک ترین ورزشگاه آسیا/ این ورزشگاه مشابه بزرگترین ورزشگاه های اروپاست

پرسپولیس - السد؛ در ترسناک ترین ورزشگاه آسیا/ این ورزشگاه مشابه بزرگترین ورزشگاه های اروپاست به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) در آستانه دیدار روز سه شنبه تیم فوتبال پرسپولیس مقابل السد قطر در دیدار برگشت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا، گفت وگویی از گابی، بازیکن باتجربه نماینده قطر منتشر کرد.
AFC نوشت: السد نه تنها باید نوار پیروزی های پرسپولیس را در لیگ قهرمانان آسیای امسال در ورزشگاه آزادی پاره کند، بلکه باید در ترسناک ترین زمین آسیا به پیروزی برسد.
گابی اولین بازی خود را در لیگ قهرمانان آسیا در بازی رفت مرحله یک چهارم نهایی مقابل رقیب همشهری پرسپولیس یعنی استقلال انجام داد ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 4 ساعت پیش
داوران دیدار پرسپولیس_السد وارد تهران شدند

داوران دیدار پرسپولیس_السد وارد تهران شدند به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، اعضای تیم داوری بازی تیم های پرسپولیس و السد قطر دقایقی قبل وارد تهران شدند و مورد استقبال برخی از مسئولان باشگاه پرسپولیس قرار گرفتند.
داور وسط این مسابقه کوالنکو والنتین خواهد بود که شادمانوف خوستیدین و کاینولین کیمور به عنوان کمک های اول و دوم وی را همراهی خواهند کرد.
ایگلیز و آسیموف عزیز هم داوران خط دروازه ها هستند و سرازیتدینوف به عنوان دستیار چهارم در این بازی حضور پیدا خواهند کرد.عملکرد این داوران زیر نظر سانکارا ناظر داوری هندی قرار خواهد داشت.
خبرورزشی
451 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 4 ساعت پیش
ایهود باراک: در 3 دقیقه بیش از 300 عضو حماس را کشتیم

ایهود باراک: در 3 دقیقه بیش از 300 عضو حماس را کشتیم به گزارش جام نیوز به نقل از خبرگزاری آناتولی، ایهود باراک، نخست وزیر اسبق این کشور در گفتگو با رادیوی محلی در تل آویو ضمن انتقاد از دولت کنونی اسرائیل اذعان کرد زمانی که وزیر دفاع بوده در سه دقیقه بیش از 300 نفر از اعضای جنبش حماس را کشته است.
وب سایت روزنامه معاریف اسرائیل، وی به جزئیات این حمله اشاره نکرد اما منابع پزشکی فلسطینی گفتند در 27 دسامبر 2008 در حملات هوایی اسرائیل به ساختمان پلیس در غزه 225 فلسطینی از جمله زنان و کودکان به شهادت رسیدند.
باراک همچنین تصریح کرد: ما طی عملیاتی دیگر یکی از رهبران حماس را نیز کشتیم. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 5 ساعت پیش
باید بتوانم جایگاه ثابتم را در تیم از دست ندهم / با فرشید دوستی 14 ساله داریم

باید بتوانم جایگاه ثابتم را در تیم از دست ندهم / با فرشید دوستی 14 ساله داریم به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، محمد دانشگر مدافع استقلال بعد از چهار هفته نیمکت نشینی در ترکیب این تیم مقابل سایپا به میدان رفت و توانست با گلزنی بازگشتی پر قدرت در ترکیب این تیم داشته باشد. با دانشگر که از این گلزنی خوشحال بود در خصوص بازگشتش به ترکیب تیم، گلزنی در دیدار مقابل سایپا و همچنین بازی حساس هفته آینده مقابل سپاهان صحبت کردیم.
*در خصوص برد مقابل سایپا صحبت کنید.
پیروزی خیلی خوبی را کسب کردیم. از قبل از بازی می دانستیم که بازی حساسی در پیش داریم و باید تلاش کنیم که برد را کسب کنیم ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 6 ساعت پیش
ترکیب منتخب هفته نهم لیگ برتر/ جولان استقلالی ها و پدیده ای ها دور از چشم شاگردان برانکو

ترکیب منتخب هفته نهم لیگ برتر/ جولان استقلالی ها و پدیده ای ها دور از چشم شاگردان برانکو به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، با انجام بازی تیمهای صنعت نفت آبادان و تراکتورسازی و همچنین با توجه به تعویق بازی پرسپولیس و پیکان به زمانی نامعلوم، پرونده هفته نهم رقابت های لیگ برتر بسته شد. در این هفته اتفاقات ویژه زیادی رخ داد و بازیکن های زیادی توانستند کمک حال تیمشان بشوند و عملکرد خوبی از خود به نمایش بگذارند.
ترکیب منتخب هفته از دید خبرگزاری ایلنا به شرح زیر می باشد:
دروازه بان:
یوسف بهزادی:(پدیده)
پدیده خوب گل می زند اما در عقب زمین هم یک دروازه بان خوب و یک ساختار دفاعی مناسب دارد ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 6 ساعت پیش
پرسپولیس به عنوان سومین تیم ایرانی در راه فینال لیگ قهرمانان آسیا

پرسپولیس به عنوان سومین تیم ایرانی در راه فینال لیگ قهرمانان آسیا به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، سایت کنفدراسیون فوتبال در آستانه آغاز دور برگشت نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا گزارشی را درباره این دیدارها نوشت.
AFC درباره دیدار پرسپولیس با السد نوشت: پرسپولیس تلاش می کند تا بعد از ذوب آهن در سال 2010 و سپاهان در سال 2007 سومین تیم ایرانی باشد تا در نسخه جدید لیگ قهرمانان آسیا به فینال راه پیدا کند.
پرسپولیس در 5 بازی خانگی خود در ورزشگاه آزادی به پیروزی رسیده است. در این دیدار تیم ایرانی نیاز به یک تساوی و شکست نخوردن دارد تا به فینال راه پیدا کند چون در دیدار رفت در دوحه با نتیجه یک بر صفر پیروز شده بود. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 6 ساعت پیش
بازیکن جوان استقلال به کمیته اخلاق احضار شد/ حسینی با آبی پوشان تمدید می کند

بازیکن جوان استقلال به کمیته اخلاق احضار شد/ حسینی با آبی پوشان تمدید می کند به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، با توجه به حرکت غیر اخلاقی که الهیار صیادمنش بازیکن 17 ساله تیم فوتبال استقلال در گذشته انجام داده بود در همین راستا قرار است این بازیکن پس از بازی مقابل سپاهان در چارچوب رقابت های لیگ برتر به کمیته اخلاق احضار شود.صیاد منش با حضور در کمیته اخلاق بابت حرکت غیر اخلاقی توضیحاتی را ارائه خواهد داد.
حسینی و تمدید قرارداد با استقلال
حسین حسینی دروازه بان تیم فوتبال استقلال پس از عذر خواهی بابت خداحافظی اش قرار است به زودی با حضور در باشگاه و در نشستی با مدیران استقلال تمدید قرارداد خود را در دستور کار قرار دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 6 ساعت پیش
احمد نوراللهی: امیدوارم راه مان به فینال ختم شود / هواداران تا پیش از سوت داور خودشان را خسته نکنند

احمد نوراللهی: امیدوارم راه مان به فینال ختم شود / هواداران تا پیش از سوت داور خودشان را خسته نکنند به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، احمد نوراللهی، در خصوص دیدار برگشت پرسپولیس مقابل السد اظهار داشت: بازی خیلی سختی است هم برای پرسپولیس و هم برای مردم ایران یک بازی تاریخی است. انگیزه زیادی برای این بازی داریم و امیدوارم به فینال راه پیدا کنیم. مشکلات زیادی در این مسیر داشتیم ولی بازیکنان و هواداران و کادرفنی و عوامل باشگاه دست به دست هم دادند، در این بازی باید مزد زحماتمان را بگیریم و امیدوارم با دست پر از زمین خارج شویم و بتوانیم هواداران را خوشحال کنیم.
وی درمورد شرایط مشابه پرسپولیس در فصل گذشته و صعود به نیمه نهایی که منجر به حذف مقابل الهلال شد عنوان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 7 ساعت پیش
روی محسن ربیع خواه حساب کنید+عکس

روی محسن ربیع خواه حساب کنید+عکس به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، پرسپولیس در شرایطی برابر السد قطر برگزار کننده دیدار برگشت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیاست که مصدومیت و فشار بازی ها بازیکنان را دچار افت کرده است. کمبود بازیکن از یک طرف و مصدومیت های جزیی و در عین حال فشردگی بازی ها باعث شده تا برانکو ایوانکوویچ در این روزها شرایط سختی را دنبال کند و در عین حال به جسارت و جنگندگی بازیکنانش ببالد.
کمبود بازیکن در پرسپولیس حتی در بازی رفت مجبور شد به چند مهره جوان خود که برای اولین بار حضور در میادین بین المللی را تجربه می کنند، بازی دهد ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 20 ساعت پیش
تهدید ترامپ، هزاران پناهجو را سرگردان کرد

تهدید ترامپ، هزاران پناهجو را سرگردان کرد به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، دونالد ترامپ سه هفته پیش از انجام انتخابات میان دوره ای کنگره آمریکا بار دیگر یکی از برگ های برنده خود را که به پیروزی او در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال 2016 میلادی انجامید، رو کرد و با انتشار توئیتی از مکزیک خواست تا مانع ورود مهاجران به آمریکا گردد.
دونالد ترامپ نوشته است که اگر دولت مکزیک توان انجام این کار را نداشته باشد، از ارتش آمریکا خواهد خواست تا مرزهای جنوبی این کشور را ببندد.
دونالد ترامپ همچنین بار دیگر تهدید کرد که کمک های مالی آمریکا را به کشورهای مبدأ این مهاجرین یعنی هندوراس، ال سالوادور و گواتمالا قطع خواهد کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 21 ساعت پیش
پایان رای گیری در افغانستان؛ 28 کشته و 102 مجروح

پایان رای گیری در افغانستان؛ 28 کشته و 102 مجروح به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، کمیسیون مستقل انتخابات مهلت رای گیری در تعدادی از محل هایی که با تاخیر باز شده بودند را تا ساعت هشت امشب به وقت کابل تمدید کرده بود.
به گفته مقام ها نزدیک به سه میلیون نفر امروز رای خود را به صندوق ریختند. انتخابات در مراکزی که امروز بسته ماندند، فردا برگزار می شود.
همزمان با برگزاری انتخابات پارلمانی در افغانستان، 192 حادثه امنیتیرخ داد که دست کم 28 کشته و 102 مجروح بر جای گذاشت.
بر اساس گزارش رادیو آزادی/رادیو اروپای آزاد، یک مورد این انفجارها در ناحیه هفتم امنیتی کابل رخ داده که در جریان آن یک مرکز انتخاباتی هدف قرار گرفته است. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 21 ساعت پیش
اره ای که بدن خاشقچی را با آن تکه تکه کردند

اره ای که بدن خاشقچی را با آن تکه تکه کردند به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، حدود 10 روز پیش نیویورک تایمز به نقل از منابع ترک اعلام کرد جمال خاشقچی روزنامه نگار عربستانی احتمالاً در فاصله کوتاهی پس از ورود به کنسولگری عربستان در استانبول کشته و تکه تکه شده است. حالا پس از گذشت دو هفته از ناپدیدشدن خاشقچی و در حالی که ریاض در این مدت علی رغم همه شواهد تأکید می کرد خاشقچی از کنسولگری خارج شده است، بالاخره مسئولیت قتل آن در ساختمان کنسولگری را پذیرفته و بالاترین مقام امنیتی خود را برکنار کرد.
با این حال بیانیه ریاض واقعیات مهمی را سانسور کرده است ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
درخواست مهم ترامپ از نتانیاهو درباره غزه

درخواست مهم ترامپ از نتانیاهو درباره غزه به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، جنگنده های رژیم صهیونیستی بامداد چهارشنبه هفته گذشته به بهانه شلیک یک فروند موشک گراد به بئر السبع در فلسطین اشغالی، چند پایگاه مقاومت در نوار غزه را هدف قرار دادند. طی این حملات یک فلسطینی به شهادت رسید و چندین نفر دیگر زخمی شدند.
همزمان سران این رژیم تهدید کردند در صورتی که حماس راهپیمایی های بازگشت را متوقف نکند دست به حمله فراگیر علیه غزه خواهند زد اما علیرغم تهدید مذکور، این جمعه (دیروز) هم تظاهرات بازگشت ادامه پیدا کرد و نحوه برخورد صهیونیست ها با آن مانند هفته های قبل بود. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
در انتظار درخشش نسخه قرمز پوش مهدی قائدی+ عکس

در انتظار درخشش نسخه قرمز پوش مهدی قائدی+ عکس به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، حمیدرضا طاهرخانی، هافبک جوان و تکنیکی پرسپولیس در شرایطی که این تیم کمبود بازیکن دارد شانس زیادی برای حضور در میدان برابر السد خواهد داشت.
طاهرخانی از نظر جثه و سبک بازی شباهت زیادی به مهدی قائدیِ استقلال دارد و اگر به او بیشتر میدان داده شود حرف های زیادی برای گفتن خواهد داشت.
باید دید طاهرخانی مقابل السد فرصت عرض اندام پیدا می کند یا نه.
451 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
250 هزار پرسپولیسی متقاضی بلیط بازی برگشت با السد شدند

250 هزار پرسپولیسی متقاضی بلیط بازی برگشت با السد شدند به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، محمدرضا گرشاسبی در گفتگو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان توجه و پیگیری های وزیر ورزش و جوانان در خصوص حل مشکلات نماینده ایران در لیگ قهرمانان اسیا را ستایش کرد و اظهار داشت: شایسته است از دکتر سلطانی فر که در این شرایط حساس تیم پرسپولیس را حمایت کردند و با تلاش و پیگیری خود سبب شدند که بتوانیم 400 هزار یورو بعنوان بخشی از مطالبات را به بازیکنان و کادرفنی پرداخت کنیم ،تشکر ویژه داشته باشم.
گرشاسبی ادامه داد: در این شرایط حساس که قبل از بازی با السد داریم پرداخت بخشی از مطالبات به بازیکنان خارجی و کادر فنی باعث افزایش توان روحی انها شد. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 22 ساعت پیش
شکست حمله مزدوران سعودی در جبهه نجران

شکست حمله مزدوران سعودی در جبهه نجران به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، منابع یمنی از حمله موشکی و پهپادی ارتش و کمیته های مردمی به ساختمان فرماندهی متجاوزان اماراتی در ساحل غربی و شکست حمله مزدوران سعودی در جبهه نجران خبر دادند.
یگان موشکی ارتش و کمیته های مردمی یمن و یگان پهپادی در یک عملیات مشترک، ساختمان فرماندهی متجاوزان اماراتی را در ساحل غربی درهم کوبید.
یک منبع نظامی در این باره به المسیره گفت عملیات مشترک یگان موشکی و پهپادی ارتش و کمیته های مردمی بر اساس اطلاعات دقیق و شناسایی و زیر نظر گرفتن متجاوزان اماراتی در ساحل غربی صورت گرفت و هدف مدنظر محقق شد. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 23 ساعت پیش
یلنا خوسیاینوا، بهانه جدید آمریکا علیه روسیه

یلنا خوسیاینوا، بهانه جدید آمریکا علیه روسیه به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، دادستانی آمریکا در ایالت ویرجینیا یک شهروند زن روسیه را به دخالت احتمالی در نظام سیاسی آمریکا، از جمله در انتخابات میاندوره ای کنگره این کشور متهم کرده است.
وزارت دادگستری آمریکا روز جمعه 27 مهر (19 اکتبر) اعلام کرد، این زن 44 ساله یلنا خوسیاینوا نام دارد و از اهالی سنت پترزبورگ است.
زکری ترویلیگر، دادستان شرق منطقه ویرجینیا در این باره گفته است: هدف راهبردی این توطئه احتمالی که تا امروز ادامه دارد ایجاد اختلاف و دودستگی در سیستم سیاسی و از بین بردن اعتماد در نهادهای دمکراتیک ماست. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 23 ساعت پیش
شغل کثیف عربستان و امارات در شمال آفریقا

شغل کثیف عربستان و امارات در شمال آفریقا به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، موسسه اِکس آفریقا اخیرا در گزارشی که از تجارت سلاح در شاخ آفریقا منتشر کرده است، با بررسی وضعیت قاچاق سلاح در چهار کشور اریتره، جیبوتی، سومالی و اتیوپی، شبکه قاچاق سلاح عربستان سعودی ها و امارات به کشورهای آفریقایی از طریق نیروهای نظامی اریتره را افشا کرد.
طبق گزارش مؤسسه اِکس آفریقا، سعودی ها و اماراتی ها با اجازه دادن به مقامات سیاسی و نظامی اریتره برای قاچاق و فروش سلاح ائتلاف (نظامی تحت رهبری خود برای حمله به یمن) به گروه های شورشی شرق آفریقا در حال رشوه دادن به این کشور برای باقی ماندن در ائتلاف ضد یمن هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 23 ساعت پیش
دولت نتانیاهو تسلیم حماس شده است

دولت نتانیاهو تسلیم حماس شده است به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، تزیپی لیونی، از رهبران اپوزیسیون اسرائیل با انتقاد از نخست وزیر این رژیم، مدعی شد که دولت نتانیاهو در حال مذاکره غیر مستقیم با جنبش حماس است.
تزیپی لیونی در گفت وگو با شبکه 10 این رژیم مدعی شد که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل مذاکرات غیر مستقیمی با حماس به راه انداخته است. او گفت دولت نتانیاهو تسلیم حماس شده است.
لیونی افزود: اسرائیل سیاست اشتباهی را درباره غزه در پیش گرفته است.
رهبر اپوزیسیون رژیم صهیونیستی در ادامه گفت: من به جای مذاکرات مستقیم با تشکیلات خودگردان فلسطین ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 23 ساعت پیش
روایت قاسمی نژاد از بی تجربگی ولیعهد آل سعود در ایران اینترنشنال +عکس

روایت قاسمی نژاد از بی تجربگی ولیعهد آل سعود در ایران اینترنشنال +عکس به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، سعید قاسمی نژاد در توئیتر خود این شبکه را یکی از پروژه های محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی علیه ایران دانست.
به باور قاسمی نژاد، در راه اندازی این شبکه، بن سلمان دچار اشتباه شده چرا که مدیریت آن را به معاون وزیر ارشاد اصلاحات داده است.
قاسمی نژاد در توئیتی دیگر، به بودجه این رسانه سعودی و روحیه منافقانه عوامل این شبکه اشاره کرده و نوشت: به نظر من کار کردن برای تلویزیونی که سهامدارانش سعودی هستند ایرادی ندارد ولی دروغ گفتن به مردم و کارفرما ایراد داره.
106 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: سیاسی انتشار : 2 روز و 23 ساعت پیش
توطئه منافقین برای فتنه گری در زیارت اربعین

توطئه منافقین برای فتنه گری در زیارت اربعین به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، یک مسؤول امنیتی عراقی هشدار داد طبق بررسی های به عمل آمده، گروهک تروریستی منافقین قصد دارد در ایام منتهی به اربعین حسینی، با ایجاد درگیری های صوری و فتنه انگیزی قومیتی، مسیر پیاده روی اربعین را به آشوب بکشاند.
این مسؤول امنیتی که خواست نامش فاش نشود با بیان اینکه نیروهای امنیتی عراق از چند ماه قبل، تحرکات گروهک های تروریستی و تکفیری ها را تحت نظر دارند ، گفت: رصد نیروهای ما حاکی است که طی ماه های گذشته، چند نفر از عناصر وابسته به گروهک تروریستی منافقین، تحت پوشش هسته های خفته و در پوشش زائران انفرادی، وارد خاک کشور ما شده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 2 روز و 23 ساعت پیش
توصیه هایی برای پرسپولیس و بازیکنانش/ راه رسیدن سرخ ها به فینال

توصیه هایی برای پرسپولیس و بازیکنانش/ راه رسیدن سرخ ها به فینال به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، مرتضی فنونی زاده در خصوص بازی برگشت این تیم مقابل السد قطر در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا گفت: پرسپولیس گام بزرگی در دیدار رفت برداشت. این تیم با یک گل توانست السد را در قطر شکست دهد شرایط پرسپولیس خاص است و فارغ از هر نتیجه ای که در بازی برگشت رقم بخورد بازیکنان و کادر فنی را باید ستایش کرد.
وی ادامه داد: با این حال نباید فراموش کنیم که دیدار برگشت بدون شکست سخت تر از بازی رفت خواهد بود. السد دفاع نخواهد کرد همین موضوع کار را برای مدافعان پرسپولیس سخت تر از همیشه می کند. پس اگر پرسپولیس می خواهد به فینال برسد باید همچنان دفاع منطقی داشته باشد ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 2 روز و 23 ساعت پیش
استقلال به انسجام تاکتیکی رسیده است/ دیدار با سپاهان جذاب می شود

استقلال به انسجام تاکتیکی رسیده است/ دیدار با سپاهان جذاب می شود به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، ایمان عالمی در خصوص پیروزی استقلال برابر سایپا گفت: یکی از بازی های جذاب هفته، دیدار استقلال و سایپا بود، البته دیدار سپاهان و نساجی هم همانند این بازی تماشایی بود و تماشاگران از دیدن این دو بازی لذت بردند.
وی در خصوص شرایط استقلال گفت: آبی پوشان تقریبا انسجام خود را حفظ کرده و ترکیب اصلی را پیدا کرده اند. استقلال در فاز حمله و دفاع عالی بود و توانست مقابل تیم سایپا به دو گل دست پیدا کرده و شرایط خود را در جدول بهبود بخشیدند.
پیشکسوت استقلال در خصوص تیم سایپا هم گفت: علی دایی تیم جوانی را به میدان فرستاده بود ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 0 ساعت پیش
خواب عمیق هنگام سخنرانی جهانگیری!

خواب عمیق هنگام سخنرانی جهانگیری! به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، آنچه در تصویر مشاهده می کنید نشست عصر پنجشنبه مجمع نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری است!
نامه نیوز ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 0 ساعت پیش
تصاویر/ قدیمی ترین تصاویر از پیاده روی تاریخی اربعین

تصاویر/ قدیمی ترین تصاویر از پیاده روی تاریخی اربعین اربعین در لغت به معنای چهلم و در اصطلاح به بیستم صفر 61 هجری قمری، چهلمین روز شهادت امام حسین (ع) گفته می شود. روزی که سال هاست عشق به سومین امام شیعیان را در دل ها زنده نگه داشته و هر سال برای زیارت میلیون ها نفر را روانه کربلا می کند. ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: مذهبی انتشار : 3 روز و 0 ساعت پیش
سرانجام ازدواج های اینترنتی چیست ؟

سرانجام ازدواج های اینترنتی چیست ؟ به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، از انتخاب های سنتی و قدیمی ازدواج خبر چندانی در جامعه امروز نیست و اغلب جوانان ترجیح می دهند در انتخاب شریک زندگی خود تقریباً مستقل عمل کنند.آشنایی دختر و پسر در محیط های مختلف کاری و یا معرفی از سوی اطرافیان و سپس طرح موضوع ازدواج با یکدیگر که البته به طور معمول بیشتر از جانب پسرها صورت می گیرد، بیشترین مدل ازدواج های امروزی را شامل می شود.
جای انتخاب سنتی جوانان در ازدواج را سایت های اینترنتی و شبکه های اجتماعی پرمخاطب گرفته اند و بن بست، سرانجام اغلب این انتخاب های مجازی است و جوانان بی شماری هستند که این قبیل انتخاب ها را برای برگزیدن همسر خود ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 3 روز و 0 ساعت پیش
تمام بلیت های بازی پرسپولیس و السد فروخته شد + عکس

تمام بلیت های بازی پرسپولیس و السد فروخته شد + عکس به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، بلیت فروشی دیدار پرسپولیس و السد در چارچوب دور برگشت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا، از امروز صبح (شنبه) در سایت بلیت فروشی الکترونیکی آغاز شد. در حالی که از آغاز بلیت فروشی این دیدار یک نیم روز هم نگذشته اما هواداران پرسپولیس تمام بلیت های این دیدار را خریداری کردند.
حتی حضور پرتعداد هواداران پرسپولیس در سایت بلیت فروشی باعث شد این سایت بارها از دسترس خارج شود.
دیدار تیم های پرسپولیس و السد سه شنبه، اول آبان ساعت 18:30 در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد که تمام بلیت های این بازی به صورت الکترونیکی فروخته شد.
451 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 2 ساعت پیش
تلویزیون دولتی عربستان: خاشقچی در جریان یک دعوا در داخل کنسولگری عربستان کشته شده

تلویزیون دولتی عربستان: خاشقچی در جریان یک دعوا در داخل کنسولگری عربستان کشته شده به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز به نقل از یورونیوز، تلویزیون دولتی عربستان سعودی اعلام کرد که بر اساس نتایج اولیه تحقیقات، جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد حکومت سعودی در جریان یک دعوا در داخل کنسولگری عربستان کشته شده است.
عربستان سعودی با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد که بر اساس نتایج حاصل از تحقیات انجام شده، جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد حکومت عربستان، پس از ورود به ساختمان کنسولگری این کشور در استانبول ترکیه با برخی افراد حاضر در این ساختمان درگیری لفظی و فیزیکی پیدا کرده که این درگیری منجر به کشته شدن او شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 2 ساعت پیش
تحسین جنجال برانگیز ترامپ از نماینده ای که خبرنگار را زمین زد

تحسین جنجال برانگیز ترامپ از نماینده ای که خبرنگار را زمین زد به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز به نقل از یورونیوز، دونالد ترامپ خشونت بر ضد رسانه ها را ترویج می کند . این عبارت بخشی از نقدهای همیشگی سی ان ان، شبکه خبری مغضوب رئیس جمهوری آمریکا و یا روزنامه های منتقد سیاست های وی نیست بلکه انتقادی است که از سوی انجمن خبرنگاران کاخ سفید مطرح شده است.
این انجمن پس از آنکه رییس کاخ سفید لب به تحسین یک نماینده پارلمان برای کتک زدن خبرنگار یکی از رسانه ها گشود، نوک تیز پیکان انتقاد خود را به سوی دونالد ترامپ نشانه گرفت.
اولیویه کناکس، رئیس انجمن خبرنگاران کاخ سفید با انتشار بیانیه ای اعلام کرد ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 2 ساعت پیش
دوست دارم به استقلال برگردم/ امسال از فوتبال خداحافظی می کنم

دوست دارم به استقلال برگردم/ امسال از فوتبال خداحافظی می کنم به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، هاشم بیگ زاده تنها بازیکن فوتبال ایران است که با 4 تیم به قهرمانی لیگ برتر دست پیدا کرده است. فجر سپاسی، استقلال، ذوب آهن و سپاهان تیم هایی بودند که بیگ زاده با آنان قهرمان شد. بیگ زاده حالا به تدریج به فکر خداحافظی از فوتبال و کار به عنوان مربی است و می خواهد به آرزویش که سرمربیگری در استقلال است، برسد.
* این روزها کجا هستید و چه کار می کنید؟
- در حال حاضر در خدمت فرهاد کاظمی هستم و مشغول تمرین کردن. امیدوارم بتوانم به یکی از مربیان باسابقه فوتبال ایران کمک کنم.
* یعنی قرار است دستیار فرهاد کاظمی شوید؟ ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 2 ساعت پیش
گزینه تحریم عربستان بر روی میز دونالدترامپ

گزینه تحریم عربستان بر روی میز دونالدترامپ به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد واکنش کشورش به ماجرای کشته شدن جمال خاشقجی روزنامه نگار سعودی ممکن است شامل اعمال تحریم علیه عربستان باشد.
به گزارش اسپوتنیک، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا که روز جمعه در ایالت آریزونا سخنرانی می کرد، اعلام کرد هنوز برای صحبت در مورد عواقب کشته شدن خاشقجی زود است، ولی واکنش آمریکا ممکن است شامل گزینه تحریم عربستان نیز باشد. وی بیان کرد: ما قرار است به سرعت به تعدادی پاسخ درباره پرونده خاشقجی دست یابیم.
ترامپ گفت ممکن است تا روز دوشنبه مسائل بسیار زیادی در این قضیه روشن شود ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 3 ساعت پیش
اعلام محل دیدار بعدی پوتین و ترامپ

اعلام محل دیدار بعدی پوتین و ترامپ به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در ماه نوامبر در پاریس یا در حاشیه نشست سران گروه بیست در بوئنس آیرس در اواخر نوامبر دیدار خواهند کرد.
به گزارش اسپوتنیک، این مطلب را خبرگزاری بلومبرگ با استناد به یک مقام عالی رتبه آمریکایی گزارش داده است.
بر اساس این گزارش ممکن است ترامپ در هنگام برگزاری مراسم صدمین سالگرد پایان جنگ جهانی اول در پاریس یا در حاشیه نشست سران گروه بیست در بوئنس آیرس در وز 30 نوامبر با پوتین دیدار کند. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 3 ساعت پیش
اعتراف عربستان به حقیقت قتل خاشقچی

اعتراف عربستان به حقیقت قتل خاشقچی به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، عربستان سعودی کشته شدن جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد به خاطر بروز درگیری در کنسولگری این کشور در استانبول ترکیه را تائید کرد.
به گزارش اسپوتنیک، این مطلب را خبرگزاری رویترز با استناد به بیانیه دادستان کل عربستان اعلام کرده است.
مقامات عربستان در رابطه با کشته شدن خاشقجی تصمیم گرفتند ژنرال احمد عسیری، مقام اطلاعاتی را برکنار کرده و وی را از سمت مشاور دربار سعودی کنار بگذارند. به گفته دادستان کل همچنین سعود الکهتانی، مشاور ولیعهد از سمت خود برکنار شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 3 ساعت پیش
واکنش ها به تایید قتل خاشقجی؛ از تمجید علمای سعودی تا انتقاد دبیرکل سازمان ملل

واکنش ها به تایید قتل خاشقجی؛ از تمجید علمای سعودی تا انتقاد دبیرکل سازمان ملل به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، پس از آن که عربستان با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که جمال خاشقجی در پی یک وقوع یک درگیری فیزیکی در کنسولگری این کشور در استانبول کشته شده است، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل در واکنش به قتل روزنامه نگار منتقد سعودی، این رخداد را بسیار رنج آور توصیف کرد.
گوترش همچنین خواستار روشن شدن تمامی ابعاد پرونده قتل جمال خاشقجی و پاسخگویی تمامی افراد درگیر با این حادثه شد.
لیندسی گراهام، سناتور جمهوری خواه نیز با انتقاد از نحوه عملکرد عربستان سعودی در پی ناپدید شدن آقای خاشقجی، روایت عربستان از قتل او را باورنکردنی ارزیابی کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 3 ساعت پیش
اولین دیدار وزیران دفاع روسیه و آمریکا

اولین دیدار وزیران دفاع روسیه و آمریکا به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه و جیمز متیس، همتای آمریکایی وی برای نخستین بار در جریان پنجمین نشست مشورتی وزیران دفاع کشورهای عضو اتحادیه کشورهای آسیای حوب شرقی (آسه آن) و شرکا در سنگاپور دیدار کردند.
به گزارش اسپوتنیک، متیس در جریان این دیدار کوتاه مدت فاجعه هنرستان فنی در شهر کرچ روسیه را به شویگو تسلیت گفت. به گفته رئیس پنتاگون، در آمریکا نیر بارها چنین فجایعی رخ داده و آمریکاییان با روس ها ابراز همدردی می کنند.
در همین رابطه خبرگزاری راشاتودی اضافه کرده است ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 3 روز و 3 ساعت پیش
اولین پرواز بزرگترین هواپیمای آبی خاکی جهان از آب

اولین پرواز بزرگترین هواپیمای آبی خاکی جهان از آب به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز به نقل از اسپوتنیک، بزرگترین هواپیمای آبخاکی جهان به نام جیلونگ (AG600) که ساخت چین است، صبح شنبه با موفقیت از سطح آب پرواز کرده و بر روی آب فرود آمد.
این مطلب را شرکت صنایع هواپیمایی چین اعلام کرده است.
به نوشته خبرگزاری رسمی چین (شین هوا) هواپیما آبخاکی جدید از روز 27 اوت در یک فرودگاه هواپیما های آبخاکی در ایالت هوبی قرار دارد و تعدادی از تست های مهم را در آنجا سپری کرده است.
پیشتر شرکت صنایع هواپیمایی چین اطلاع داده بود که دارد فروش هواپیمای آبخاکی AG600 را تا سال 2022 آغاز کند. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 3 ساعت پیش
بلیت های طبقه اول بازی پرسپولیس و السد فروخته شد!

بلیت های طبقه اول بازی پرسپولیس و السد فروخته شد! به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، باشگاه پرسپولیس فروش اینترنتی بلیت دیدار پرسپولیس و السد قطر در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا را از ساعت 9 صبح امروز آغاز کرد.
این بلیت ها که از 35 هزار تومان تا 15 هزار تومان قیمت داشت، با سرعت بسیار بالایی در حال فروش است بطوریکه کلیه بلیت های اینترنتی طبقه اول در عرض نیم ساعت فروخته شد. البته به خاطر حجم مراجعه کنندگان به سایت برای خرید بلیت به حدی بود که بعد از دقایقی، سایت فروش از دسترس خارج شد.
از قرار معلوم باشگاه پرسپولیس تمام ظرفیت تماشای بازی حساس پرسپولیس را به صورت اینترنتی نمی فروشد و قرار است روز بازی نیز تعدادی از این بلیت ها در ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 7 ساعت پیش
من عاشق استقلال هستم ؛ اگر آن حرکات را انجام دادم به خاطر عشقم به استقلال بود

من عاشق استقلال هستم ؛ اگر آن حرکات را انجام دادم به خاطر عشقم به استقلال بود به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، سید حسین حسینی دروازه بان استقلال گفت: شاید باورتان نشود هر یک دقیقه که از ترکیب استقلال دورم، برای من یک سال می گذرد.
سید حسین حسینی راجع به این که آیا مصاحبه هفته پیش او که به نوعی خداحافظی از استقلال بود باعث شد روز گذشته در ترکیب استقلال قرار بگیرد، یا نه؛ گفت:
نه اینطور نیست، راستش را بخواهید بین من و شفر سوء تفاهم به وجود آمده، که بعد از بازی با مسجد سلیمان نشستیم و صحبت های خودمان را کردیم. خوشبختانه سوء تفاهم بین مان برطرف شد.
سید حسین حسینی درباره این که گفته می شود او بازیکن احساسی است و همین مسئله باعث می شود او هر از گاهی اظهار ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 8 ساعت پیش
قاسمخانی : روی کت گویندگان خبر تبلیغ کنکور بزنید + عکس

قاسمخانی : روی کت گویندگان خبر تبلیغ کنکور بزنید + عکس به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، محراب قاسمخانی؛ نویسنده سریال های تلویزیونی از تبلیغات بیش از حد کلاس های کنکور و کمک آموزشی در صدا و سیما انتقاد کرد.
قاسمخانی نوشت:
دیگه فقط مونده تلویزیون روی کت گوینده خبرش تبلیغ کلاس کنکور بزنه و برنامه های مذهبی و پزشکی در باب فواید تست زنی برای روح و جسم فرزندان بسازه و میزگرد تاثیر مثبت خرید بسته های کمک آموزشی در پیشبرد اقتصاد کشور تشکیل بده... پ.ن اول: تا وقتی این همه والدین خوش فکر و با درایت وجود دارن که با پشتکار مشغول دیوونه کردن فرزندان بیچاره شون برای کسب یه رتبه بالا تر توی کنکور هستن، اوضاع همینه. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 3 روز و 19 ساعت پیش
تصاویر/ عجایب معماری جهان

تصاویر/ عجایب معماری جهان ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 19 ساعت پیش
واکنش پرویز پرستویی به انتقادات از لس آنجلس - تهران

واکنش پرویز پرستویی به انتقادات از لس آنجلس - تهران به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، پرویز پرستویی در اینستاگرام نوشت: هموطنان عزیزم، منتقدین محترم، اینجانب پرویز پرستویی حدود نیم قرن در عرصه هنر خدمت کردم و در طول سال هم پیشنهادات کاری زیادی داشتم ولی به لحاظ احترامی که برای مخاطب قائل بودم تن به هرکاری ندادم و در هرکاری هم که حضور داشتم با اعتقاد پذیرفتم و تاکنون صرفا برای پول کارنکردم و در بازتاب کارهایی که حضور داشتم خود را از هرحیث سهیم دانستم ،چه خوب و چه بد.
لس آنجلس تهران هم جزو همان کارهایی بوده که نه برای رفاقت بلکه با اعتقاد براین که بتوانیم یک فیلم مفرح و شاد(مهاجرت برعکس) با حفظ احترام برای شما عزیزان بسازیم ،پذیرفتم ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: فرهنگی هنری انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
واکنش تند رسول صدر عاملی به نیمه لخت خواندن بازیکنان فوتبال / عکس

واکنش تند رسول صدر عاملی به نیمه لخت خواندن بازیکنان فوتبال / عکس به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، رسول صدرعاملی در اینستاگرامش به اظهاراتی که درباره پوشش بازیکنان و منع حضور بانوان در ورزشگاه بیان شده بود، واکنش نشان داد.
این کارگردان سینما در پستش نوشت: یعنی اینها نیمه لخت هستند و تحریک کننده، شمارا به خدا بس کنید، چه مضحکه ای شدیم خودمان بین خودمان از دست مسؤلان و مدیران اندک دانش که تعدادشان هم کم نبود در طول همه این سال ها.
خبرآنلاین
2025 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: فرهنگی هنری انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
درخواست نماینده عراق برای کاهش قیمت ویزای زائران ایرانی

درخواست نماینده عراق برای کاهش قیمت ویزای زائران ایرانی به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، یکی از نمایندگان پارلمان عراق در بیانیه ای با اشاره به کاهش ارزش پول ایران در برابر عراق از دولت شان خواست تا قیمت ویزا برای زائرین ایرانی در مراسم اربعین حسینی را کاهش دهد.حسن خلاطی، نماینده پارلمان عراق در بیانیه ای اعلام کرد: در روزهای زیارت اربعین حسینی به سر می بریم و ما شاهد گذشت و فداکاری فرزندان عراق در خدمت رسانی و استقبال از زائران هستیم.
وی افزود: بیشتر زائرانی که از خارج عراق می آیند مردم ایران هستند ، مردمانی که در جنگ با تروریسم ، افراطگرایی و گروهک داعش در کنار ملت عراق ایستادند ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
جدول رده بندی لیگ برتر فوتبال با شروع هفته نهم/ سپاهان در تعقیب صدر

جدول رده بندی لیگ برتر فوتبال با شروع هفته نهم/ سپاهان در تعقیب صدر به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، بازی های هفته نهم لیگ برتر با انجام 6 بازی دیگر پیگیری شد که استقلال و سپاهان توانستند با پیروزی بر حریفان جایگاه خود در بالای جدول را حفظ کنند و به پدیده در صدر جدول نزدیک شوند.
این هفته یک دیدار معوقه میان پیکان و پرسپولیس دارد که به زمان دیگری موکول شده است.
جدول رده بندی تیم های لیگ برتر در هفته نهم را مشاهده می کنید:
451 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
زمان حضور داریوش شجاعیان در تمرینات استقلال مشخص شد

زمان حضور داریوش شجاعیان در تمرینات استقلال مشخص شد به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، داریوش شجاعیان هافبک مصدوم استقلال از روز شنبه در تمرین استقلال حاضر خواهد شد.
شجاعیان که فصل گذشته برابر تیم ذوب آهن امیر قلعه نویی با پارگی رباط صلیبی رو به رو شده بود، بعد از 5 ماه دوری از میادین از شنبه در تمرینات حاضر می شود.
شجاعیان در آستانه دیدار با سپاهان در شرایطی به تمرینات باز می گردد که فعلا باید به تمرینات تقویتی بپردازد و تا نیم فصل نمی تواند برای استقلال به میدان برود.
451 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
فست فود ریسک افسردگی را افزایش می دهد

فست فود ریسک افسردگی را افزایش می دهد به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، به گفته محققان، بین رژیم غذایی و افسردگی رابطه قوی ای وجود دارد.محققان دانشگاه جیمز کوک استرالیا دریافتند رژیم غذایی بد نظیر مصرف فست فود می تواند فرد را در معرض ریسک بالا ابتلا به افسردگی قرار دهد.محققان به بررسی ارتباط بین افسردگی و رژیم غذایی در مردم جزیره تورس استریت که دسترسی به فست فود داشتند و مردم جزیره دورافتاده تری که در آنجا فست فود وجود نداشت، پرداختند.
تیم محققان از حدود 100 نفر از هر دو جزیره در مورد رژیم غذایی شان سوال کردند، آنها را از لحاظ افسردگی مورد معاینه قرار دادند و نمونه خون شان را گرفتند ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
آیا سربازی 24 ماه می شود ؟

آیا سربازی 24 ماه می شود ؟ به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح توضیحاتی را درباره طول مدت خدمت سربازی ارائه کرد.سردار موسی کمالی در گفت وگویی درباره شایعه افزایش طول مدت خدمت سربازی اظهارکرد: در حال حاضر طول مدت خدمت سربازی 21 ماه است و یک سرباز بدون کسر خدمت و در حالت عادی از زمان اعزام به آموزشی تا پایان خدمت باید 21 ماه خدمت کند.
وی درباره اینکه آیا احتمال افزایش طول مدت خدمت سربازی وجود دارد یا خیر؟ گفت: در حال حاضر هیچ برنامه ای برای افزایش طول مدت خدمت سربازی وجود نداشته و آنچه که تحت عنوان افرایش طول مدت سربازی و ... مطرح می شود، صحت نداشته و شایعه است ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 3 روز و 20 ساعت پیش
آخر بازی داور نظرش را برگرداند/ داور چهارم گفت به خاطر هند پنالتی گرفتیم!

آخر بازی داور نظرش را برگرداند/ داور چهارم گفت به خاطر هند پنالتی گرفتیم! به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، علی حاتم، سرپرست تیم فوتبال سایپا بعد از شکست تیمش مقابل استقلال اظهار داشت: بازی خوبی بود. متاسفانه داور با تنشی که به بازی داد، جنب و جوش بازی را گرفت. فکر می کنم که داور روند بازی را تغییر داد. صحنه ای که پنالتی اعلام شد، ما معترض بودیم چون کمک داور هند گرفت! ما از داور چهارم پرسیدیم و گفتیم که هند نیست. داور چهارم 2، 3 بار اعلام کرد که هند شده است.
وی افزود: به این سمت آمدیم و از دوربین صداوسیما صحنه را دیدیم که اصلا هند نبود. به این خاطر اعتراض کردیم. وقتی چند ثانیه گذشت، نمی دانم از سوی چه کسی به داوران اعلام شد که هند نبوده و برخورد صورت گرفته است ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 3 روز و 23 ساعت پیش
جنایت فرمانده ناتو در افغانستان رو شد

جنایت فرمانده ناتو در افغانستان رو شد به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک؛ ژنرال عبدالرازق به دستور فرمانده کل نیرو های ناتو و به ضرب گلوله محافظان این ژنرال آمریکایی جان خود را از دست داد.
شایان ذکر است، در نشست امنیتی که با حضور مقامات قندهار و فرمانده کل نیرو های ناتو در ساختمان استانداری قندهار برگزار شد، میان ژنرال اسکات میلر و ژنرال عبدالرازق بر سر حصارکشی پاکستان در مرز مشترک دو کشور مشاجره لفظی صورت گرفت و ژنرال آمریکایی با عصبانیت جلسه را پایان یافته اعلام کرد و از محل نشست خارج شد.
میلر در راهرو استانداری قندهار با محافظان خود ایستاده بود و گویا درباره مسئله مهمی تصمیم می گرفت ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 1 ساعت پیش
دلالان در بازار خودرو فروشنده شدند/کاهش قیمت سرعت گرفت

دلالان در بازار خودرو فروشنده شدند/کاهش قیمت سرعت گرفت به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز ، بازار خودرو طی روزهای گذشته با اعلام خبر آغاز پیش فروش ها از سوی دو خودروساز بزرگ با عکس العمل های جدی از سوی دلالان و افرادی مواجه شده است که طی ماه های گذشته با تلاطم بازار خودرو از این کالای مصرفی به عنوان محلی برای سرمایه گذاری استفاده کرده بودند اما اکنون وارد میدان شده و با اصرار در انتشار آگهی های متعدد بنا را بر فروش خودروهای خود گذاشته اند.
بر این اساس، این روزها بازار خودرو با افزایش عرضه مواجه شده و به نظر می رسد به مرور تقاضاهای کاذب از بازار حذف شده و مصرف کنندگان واقعی به سمت این بازار هدایت شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 4 روز و 3 ساعت پیش
با چند میلیون تومان وام مسکن بگیریم؟ +جزئیات

با چند میلیون تومان وام مسکن بگیریم؟ +جزئیات به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز ، قیمت اوراق تسهیلات مسکن در هفته های اخیر چندان تغییری نداشته است که شاید بتوان یکی از عوامل این موضوع را رشد قیمت مسکن دانست، چراکه با افزایش قیمت مسکن، وام مسکن تغییری نداشته و با توجه به قیمت های بالا از وام مسکن به راحتی نمی توان به عنوان کمک هزینه خرید استفاده کرد.
در حال حاضر قیمت هر برگ اوراق تسهیلات مسکن 61 تا 63 هزار تومان داد و ستد قرار می شود. اوراقی که با قیمت 61 هزار تومان داد و ستد می شوند به انتهای سر رسیدشان نزدیک شده اند.
امروز در فرابورس ایران قیمت هر برگ اوراق تسهیلات مسکن شهریور 1397 معادل 63 هزار و 300 هزار تومان داد و ستد شد و ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 4 روز و 3 ساعت پیش
توهین کریمی قدوسی به سران قوا برایش دردسرساز شد

توهین کریمی قدوسی به سران قوا برایش دردسرساز شد به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، سخنگوی هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان، درباره خائن خواندن رئیس جمهوری و رئیس مجلس شورای اسلامی از سوی یک نماینده عضو جبهه پایداری می گوید: در صورت توهین به رؤسای قوا، دادستان کل کشور باید وارد عمل شود.
اخیراً ویدیویی در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که نشان می دهد جواد کریمی قدوسی، نماینده مشهد در مجلس شورای اسلامی، در جمعی سخنرانی می کند و با تأکید بر سخنان اخیر رهبر انقلاب درباره ممنوعیت مذاکره با آمریکا، می گوید حسن روحانی، رئیس جمهوری و علی لاریجانی، رئیس مجلس می خواهند ناامیدی را به مردم القا کنند و به همین جهت آن ها را خائن خطاب می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: سیاسی انتشار : 4 روز و 4 ساعت پیش
روایت سردار فدوی از صف کشی ابرقدرت ها مقابل ایران

روایت سردار فدوی از صف کشی ابرقدرت ها مقابل ایران به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، سردار علی فدوی در مراسم بزرگداشت سردار نورعلی شوشتری که در بهشت رضا (ع) مشهد برگزار شد اظهار داشت: دشمنی دشمنان با نظام جمهوری اسلامی در طول 40 سال اخیر بی سابقه بوده و این مسئله از زمان صدر اسلام تاکنون با این شدت دنبال نشده است.
وی با اشاره به اینکه امروز انقلاب اسلامی ایران در نطقه اوج حرکتی خود قرار دارد خاطرنشان کرد: تمام دشمنی های دشمنان در این زمینه بی اثر بوده و به اعتراف و اذعان خودشان نتوانسته اند از پس انقلاب اسلامی ایران بربیایند. وضعیت ایران نه تنها با وضعیت 40 سال پیش خود متفاوت است بلکه با وضعیت دو سال پیش خود نیز متفاوت است و باید این روند ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: سیاسی انتشار : 4 روز و 4 ساعت پیش
اظهارات میرسلیم درباره پشت پرده آشفتگی بازار ارز

اظهارات میرسلیم درباره پشت پرده آشفتگی بازار ارز به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، سید مصطفی میرسلیم رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه در اجلاس دبیران استان های حزب موتلفه اسلامی با اشاره به خباثت های استکبار علیه ملت ایران، تاکید کرد: امروز سیطره استکبار و فشار تحریم ها علیه ما وجود دارد و در آینده نیز ادامه خواهد داشت. ما آموخته ایم چگونه در شرایط تحریم با اتکا بر دانش و تجربه خودکفایی آثار تحریم ها را خنثی کرده و از آن فرصتی برای پیشرفت کشور ایجاد کنیم.
وی افزود: یکی از کارهایی که باید انجام دهیم، هم فکری با احزاب همسوی دیگر کشورهاست؛ تاکنون نیز با یکدیگر مبادلات فکری داشته ایم ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: سیاسی انتشار : 4 روز و 4 ساعت پیش
اطلاعات دولت آمریکا از ماجرای خاشقجی بیشتر از آن است که وانمود می کند

اطلاعات دولت آمریکا از ماجرای خاشقجی بیشتر از آن است که وانمود می کند به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، در حالی که گمانه زنی رسانه های آمریکایی درباره ارتباط مستقیم محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی با ماجرای ناپدید شدن جمال خاشقجی دوچندان شده است، یک عضو مجلس سنای ایالات متحده آمریکا می گوید اطلاعات این کشور درباره این پرونده بیشتر از چیزی است که مقام های آمریکایی نشان می دهند.
بن کاردین، عضو دموکرات کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا به خبرگزاری بلومبرگ گفت: مطمئن است که دولت آمریکا درباره این ماجرا به داده هایی بیشتر از آنچه نشان می دهد، دسترسی دارد. با این حال آقای کاردین معتقد است پرسش های بسیاری کماکان بی جواب مانده است و این کشور به تمام اطلاعات مورد ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 6 ساعت پیش
محرومیت در کمین مهره های کلیدی پرسپولیس

محرومیت در کمین مهره های کلیدی پرسپولیس به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، تیم فوتبال پرسپولیس تهران با پیروزی یک بر صفر مقابل نود ارومیه موفق شد به مرحله یک هشتم نهایی رقابت های جام حذفی راه پیدا کند و حریف سپیدرود رشت شود.
در این میان، محمد انصاری، سیامک نعمتی و علی علیپور بازیکنانی بودند که در بازی با نود از داور اخطار گرفتند تا از همین ابتدای مسابقات جام حذفی، تعدادی از مهره های کلیدی برانکو در آستانه محرومیت قرار بگیرند.
برانکو که توانسته با پرسپولیس دو بار قهرمان لیگ برتر شود، امیدوار است در جام حذفی هم بتواند به این عنوان دست پیدا کند.
برنا
110 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 4 روز و 7 ساعت پیش
برتری آماری استقلال مقابل تیم های تحت هدایت دایی

برتری آماری استقلال مقابل تیم های تحت هدایت دایی به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، آبی پوشان پایتخت در تقابل با علی دایی در لیگ برتر 6 برد بدست آورده اند، 5 بار هم علی دایی از سد استقلا ل گذشته و 8 تقابل استقلا ل بادایی به تساوی انجامیده است. در این 19 بازی استقلال 17 گل به تیم های دایی زده و 16 گل دریافت کرده است.
این دو تیم عصر امروز در ورزشگاه تختی تهران به مصاف هم می روند و چندی دیگر هم در جام حذفی رودرروی هم قرار خواهند گرفت.
برنا
110 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 4 روز و 7 ساعت پیش
بازیکن پرسپولیس از میادین خداحافظی می کند!

بازیکن پرسپولیس از میادین خداحافظی می کند! به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، کاپیتان دوم پرسپولیس در جریان دیدار با استقلال دچار پارگی رباط صلیبی شد و به زودی تحت عمل جراحی قرار می گیرد.
احتمال دارد حسین ماهینی پس از عمل جراحی و در صورتی که نتواند به آمادگی آرمانی و مد نظر برای بازی درتیم فوتبال پرسپولیس برسد، برای همیشه از دنیای فوتبال خداحافظی کند.
کاپیتان دوم پرسپولیس در جریان دیدار با استقلال تهران دچار پارگی رباط صلیبی شده بود.
110 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 4 روز و 7 ساعت پیش
خبر خطرناک آسیایی برای پرسپولیس

خبر خطرناک آسیایی برای پرسپولیس به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، ماجد یکی از خشن ترین مدافعان قطری است و در دریافت کارت قرمز مشهور است.
بر اساس اعلام رسانه های قطری، ابراهیم ماجد مدافع ملی پوش تیم فوتبال السد قطر که مصدومیت سنگینی را پشت سر گذاشته بوده است، به تمرینات گروهی تیمش بازگشته و به احتمال فراوان در ترکیب تیمش برابر تیم پرسپولیس در چارچوب دیدار برگشت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا 2018، حضور خواهد یافت.
این خبر می تواند برای سرخپوشان به نوعی خطرناک باشد چرا که ماجد یکی از خشن ترین مدافعان قطری است و در دریافت کارت قرمز مشهور است.
برنا
110 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 4 روز و 7 ساعت پیش
جواد خیابانی را له نکنیم!

جواد خیابانی را له نکنیم! به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، در روزهایی که همه ی کاربران فضای مجازی منتقدان فعال سینما و تلویزیون و اتفاقات سیاسی و اجتماعی جامعه هستند و در خصوص همه چیز اعلام نظرها و اظهار نظرهای فنی می کنند، جواد خیابانی بازهم سوژه ی این اهالی شد.
اینکه او بدون اشراف به زبان انگلیسی اقدام به گفت و گو با سرمربی تیم ملی بولیوی در پایان مسابقه دوستانه این کشور با تیم ملی ایران کرد قطعا غیرمنطقی است و برای تلویزیون ما به خصوص شبکه سه و البته گروه ورزش این شبکه و تهیه کننده برنامه یک نمره منفی محسوب می شود اما این گاف را نباید تنها به حساب او نوشت چرا که اگر قرار بود با سرمربی بولیوی گفت و گویی زنده و ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 4 روز و 7 ساعت پیش
شرکت های کره جنوبی در ایران می مانند

شرکت های کره جنوبی در ایران می مانند به گزارش جام نیوز به نقل از اسپوتنیک، یو جونگ هیون سفیر کره جنوبی در ایران می گوید: علی رغم تحریم های آمریکا علیه تهران، شرکت های کره جنوبی در ایران فعالیت می کنند.
یو جونگ هیون گفت: "بسیاری از شرکت های اروپایی از ایران خارج می شوند، اما شرکت های کره جنوبی اعلام کرده اند که در این کشور باقی خواهد ماند". به نقل از ایشان "شرکت های کره ای می دانند که بازار ایران مهم است".
او اشاره کرد که "تحریم های آمریکا بر روابط تهران و سئول تاثیر می گذارد. با این حال، تجارت خصوصی می تواند جدا از این محدودیت باشد، بدین ترتیب کره جنوبی فرصتی مناسب برای توسعه روابط با ایران فراهم می کند". ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 4 روز و 22 ساعت پیش
شش نفر بر اثر طوفان در شرق یمن جان باختند

شش نفر بر اثر طوفان در شرق یمن جان باختند به گزارش جام نیوز به نقل از خبرگزاری آناتولی، وائل کریم از کارمندان جمعیت هلال احمر یمن گفت: بر اثر طوفان در استان المهره در شرق کشور 6 نفر جان خود را از دست داده و 3800 خانواده نیز بی خانمان شدند.
وی با بیان اینکه این آوارگان در 25 اردوگاه اسکان یافته اند، گفت:''ده ها نفر براثر این حادثه مصدوم و شماری نیز مفقود شده اند.
گفتنی است مناطق مختلف استان المهره یمن از روز یکشنبه گذشته شاهد طوفان و سیل بوده است.
115 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: حوادث انتشار : 4 روز و 22 ساعت پیش
فرانسه مرکز شیعی الزهرا را تعطیل کرد

فرانسه مرکز شیعی الزهرا را تعطیل کرد به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، فرماندار شمال فرانسه فرمان تعطیلی مرکز شیعی الزهرا واقع در گراند سنت شهر دانکرک را صادر کرد.
بنابر اطلاعاتی که خبرگزاری فرانسه به دست آورده، این مرکز به رویکرد افراطی شیعی متهم شده است. به این ترتیب بنابر فرمانی که 15 اکتبر (23 مه ماه) صادر شده و میشل لالاند فرماندار محلی هم آن را امضا کرده است این مرکز به مدت شش ماه تعطیل خواهد بود.
مرکز الزهرا متهم شده که پیام هایی در راستای مشروعیت بخشیدن به جهاد مسلحانه منتشر کرده است و اقداماتی در راستای گسترش نفرت، تبعیض و خشونت صورت داده است. فرانسوی ها مدعی اند که از این مرکز سلاح هم کشف شده استو ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 22 ساعت پیش
هشدار اتمی پوتین

هشدار اتمی پوتین به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، ولادیمیر پوتین در نشست عمومی پانزدهمین کنفرانس باشگاه مباحثه والدای در منطقه کراسنایا پالیانا در حومه شهر سوچی افزود: روسیه نخستین کشور نخواهد بود که در جنگ از سلاح اتمی علیه کشور دیگری استفاده کند چرا که در دکترین هسته ای ما استفاده پیشگیرانه از سلاح اتمی وجود ندارد.وی یادآورشد:زمانی ما از سلاح هسته ای استفاده خواهیم کرد که اطمینان یابیم حمله ای علیه روسیه آغاز شده و در این صورت حدود 10 ثانیه بعد ، به سوی آن کشور سلاح اتمی پرتاب می کنیم.
**روسیه در امور داخلی هیچ کشوری دخالت نمی کند ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 22 ساعت پیش
افزایش شمار جانباختگان حمله تروریستی به یک دبیرستان

افزایش شمار جانباختگان حمله تروریستی به یک دبیرستان به گزارش جام نیوز به نقل از خبرگزاری آناتولی، بنا به اعلام مقامات محلی، شمار جانباختگان حمله روز گذشته به یکی از کالج های شبه جزیره کریمه به 21 تن رسیده است.
در این راستا مداوای 50 مجروج که حال 10 تن از آن ها بسیار وخیم است همچنان ادامه دارد.
از سوی دیگر روزنامه کامرسانت روسیه اعلام کرد هیئتی به ریاست ژنرال سرگئی گولکین که قبلا تحقیقات مرتبط با حمله تروریستی در یکی از متروهای شهر سن پترزبورگ و آتش سوزی یک مرکز خرید در شهر کمروو را بر عهده داشتند، به این منطقه اعزام شده اند.
در پی این حمله سه روز عزای ملی در کریمه اعلام شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 22 ساعت پیش
ارتباط داماد ترامپ با بن سلمان در واتس آپ

ارتباط داماد ترامپ با بن سلمان در واتس آپ به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز به نقل از شبکه خبری سی ان ان، مشاور ارشد کاخ سفید که در کانال های خصوصی شامل سرویس پیام رسان واتس اپ با ولیعهد جوان عربستان ارتباط دارد موجب نگرانی مقام های دولتی آمریکا شده است.
رابطه جارد کوشنر، مشاور ارشد و داماد رئیس جمهوری آمریکا با رهبری سعودی در همان اوایل هم موجب نگرانی مقام های امنیت ملی آمریکا شده بود اما همزمان با تحقیقات درباره ناپدید شدن جمال خاشقجی، روزنامه نگار سرشناس عربستانی بیشتر در کانون توجه قرار گرفته است.به گزارش سی ان ان، به محض بروز نگرانی هایی درباره ارتباطات نزدیک کوشنر با محمد بن سلمان ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 22 ساعت پیش
افشاگری آرمین راد علیه مسیح علینژاد +عکس

افشاگری آرمین راد علیه مسیح علینژاد +عکس به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، آرمین راد، فعال فضای مجازی، در ویدئویی خطاب به مسیح علینژاد گفت: همه می دانند که از 1 میلیون و 800 هزار فالوور، 1 میلیون و 300 هزار فالوور فیک و جعلی است.
راد با اشاره به صفحه مسیح علینژاد تاکید کرد از این صفحه کاملا معلوم است که علینژاد عقده دیده شدن دارد و برای رسیدن به آن، از فالوورهای فیک استفاده کرده است.
این فعال سایبری که چندی پیش صفحه گروهک تروریستی الاحواز، عامل حمله تروریستی در اهواز را هک کرده بود، با اشاره به فعالیت های مسیح علینژاد علیه حجاب، تاکید کرد که هدف علینژاد آزادی زن ها نیست بلکه به دنبال منافع شخصی خود است. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 22 ساعت پیش
طرحهای فتنه افکنانه را همانند قبل خنثی خواهیم کرد

طرحهای فتنه افکنانه را همانند قبل خنثی خواهیم کرد به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، دبیر کل حزب الله لبنان در سخنانی در جریان دیدار با کارکنان رادیو النور لبنان بر نقش رسانه در خنثی سازی طرح های ضد لبنان و مقاومت تاکید کرد.
به نقل از العهد، سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان در دیدار با کارکنان رادیو النور لبنان گفت: معرکه آگاهی و اطلاع رسانی در مقابله با طرحهایی که لبنان و مقاومت را هدف قرار می دهد، اساسی است.
دبیر کل حزب الله لبنان بیان کرد: ما تهدید نظامی و امنیتی را تاحد زیادی پشت سرگذاشتیم اما باید آمادگی برای همه احتمالات داشته باشیم ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 4 روز و 22 ساعت پیش
موضع گیری مهم پوتین درباره خروج ایران از سوریه

موضع گیری مهم پوتین درباره خروج ایران از سوریه به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، پوتین رئیس جمهور روسیه با تاکید بر اینکه این کشور اجازه نداد دولت سوریه سقوط کند گفت: متقاعد کردن ایران برای خروج از سوریه به ما مربوط نمی شود.
ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه (پنجشنبه) تأکید کرد، روسیه هنوز موفق نشده تروریسم بین المللی را شکست دهد اما ضربه سختی به آن وارد کرده است.
رئیس جمهور روسیه در جلسه عمومی نشست سالانه باشگاه مباحثه والدای تأکید کرد: نیروهای روسیه به دلیل تهدید تروریسم که در داخل مرزهای این کشور مطرح بود، وارد مبارزات ضدتروریستی در سوریه شدند و اگرچه هنوز موفق به شکست تروریسم بین المللی نشده ایم اما ضربه مهلکی به آن وارد کرده ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 22 ساعت پیش
هلند نیز در کنفرانس اقتصادی ریاض شرکت نخواهد کرد

هلند نیز در کنفرانس اقتصادی ریاض شرکت نخواهد کرد به گزارش جام نیوز به نقل از آناتولی، استف بلوک وزیر امور خارجه هلند اعلام کرد: وپکه هوکسترا، وزیر دارایی ما در واکنش به ناپدیدشدن خاشقجی در نشست ابتکار سرمایه گذاری آینده (داووس صحرا) که با حمایت محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی از تاریخ 23 تا 25 اکتبر در ریاض برگزار خواهد شد، شرکت نمی کند.
بلوک افزود: مقامات ریاض هنوز درباره جمال خاشقجی توضیح قانع کننده ای نداشته اند. به همین دلیل وزیر دارایی هلند از شرکت در این کنفرانس مذکور انصراف داده است.
گفتنی است بسیاری که قرار بود در این کنفرانس شرکت کنند از تصمیم خود منصرف شده اند ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 23 ساعت پیش
غلط می کنند از تحریم تیم ملی می گویند!

غلط می کنند از تحریم تیم ملی می گویند! به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، چندی است رسانه های ضد انقلاب سعی در تحریک ملی پوشان تیم های ملی با هدف تحریم تیم های ملی ایران دارند.
این رسانه ها به بهانه های مختلف به سیاه نمایی از اوضاع ورزش کشور پرداخته و تلاش می کنند تنها راه نجات ورزش ایران را تحریم تیم های ملی توسط بازیکنان و یا تابوشکنی و مسابقه با ورزشکاران رژیم صهیونیستی جلوه دهند.
این موضوع ما را بر آن داشت تا با روح الله میکائیلی قهرمان اسبق میادین داخلی و برون مرزی و عضو تیم ملی ایران مصاحبه ای را صورت دهیم.
این چهره موفق کشتی فرنگی گفت ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 4 روز و 23 ساعت پیش
هشدار سازمان جاسوسی استرالیا درباره قطع حمایت از برجام

هشدار سازمان جاسوسی استرالیا درباره قطع حمایت از برجام به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، هشدار سازمان جاسوسی استرالیا به دولت کانبرا، شامل عواقب انتقال احتمالی سفارت استرالیا به بیت المقدس نیز می شود.
اسکات موریسون، که از 2 شهریور به جای مالکوم ترنبول، از حزب لیبرال، سکان نخست وزیری کشورش را در دست دارد، سه شنبه 24 مهر گفت که دولت او انجام تغییراتی در سیاست های دولت های پیشین کانبرا را بررسی می کند.
موریسون مشخصا به احتمال بازنگری در حمایت کشورش از برجام اشاره کرد.
نخست وزیر استرالیا، همچنین از احتمال انتقال سفارتخانه استرالیا به بیت المقدس خبر داده و گفت این موضوع در حال بررسی است. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 4 روز و 23 ساعت پیش
همدردی سرخپوشان با بشار رسن و حضور بیرانوند و دستیاران کی روش در ورزشگاه + عکس

همدردی سرخپوشان با بشار رسن و حضور بیرانوند و دستیاران کی روش در ورزشگاه + عکس به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، تیم فوتبال پرسپولیس از ساعت 18 امروز (پنجشنبه) در مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی باشگاه های کشور به مصاف تیم دسته اولی نود ارومیه رفته است.
* اندک هواداران تیم نود ارومیه حاضر در ورزشگاه با شعارهای آذربایجان قهرمان ، تیم شهر خود را تشویق می کنند.
* لحظه به لحظه بر تعداد هواداران پرسپولیس در ورزشگاه افزوده می شود. اکنون حدود پنج هزار پرسپولیسی در ورزشگاه آزادی حضور دارند.
* بازیکنان پرسپولیس قبل از آغاز بازی به خاطر درگذشت مادر بشار رسن، هافبک عراقی تیم خود با پوشیدن تی شرت های منقش به تصویر رسن و مادر او، با هم تیمی خود ابراز همدردی کردند ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 4 روز و 23 ساعت پیش
قیمت طلا و سکه افت کرد+ جدول

قیمت طلا و سکه افت کرد+ جدول به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز ، محمد کشتی آرای رئیس اتحادیه تخصصی طلا و جواهر اتاق اصناف ایران درباره وضعیت طلا و سکه در بازار اظهار کرد: قیمت طلا و سکه نسبت به روز گذشته کاهش داشته است.
وی در ادامه از آخرین قیمت طلا و سکه در بازار خبر داد و تصریح کرد: امروز در بازار آزاد سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم چهار میلیون و 200 هزار تومان و سکه طرح جدید چهار میلیون و 310 هزار تومان معامله شد.
وی ادامه داد: در بازار آزاد هر قطعه نیم سکه بهار آزادی 2 میلیون و 100 هزار تومان، ربع سکه 1 میلیون و 160 هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی 670 هزار تومان فروخته شد ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 4 روز و 23 ساعت پیش
حریفان سرخابی ها در جام حذفی در صورت صعود مشخص شدند

حریفان سرخابی ها در جام حذفی در صورت صعود مشخص شدند به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، مراسم قرعه کشی مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی در ورزشگاه امام رضا (ع) شهر مشهد و با حضور محمدرضا کشوری فرد دبیر سازمان لیگ، سعید فتاحی وزیر مسابقات سازمان لیگ، امیرحسین روشنک مسئول برگزاری جام حذفی، امیرحسین فراهانی و نمایندگان باشگاه های حاضر در این مرحله برگزار شد.
خداداد عزیزی بازیکن اسبق تیم ملی قرعه تیم ها را از گلدان ها درآورد که تیم ها به شرح زیر حریفان خود را شناختند.
برنامه بازی ها به شرح زیر است:
ماشین سازی تبریز - داماش گیلانیان
صنعت نفت آبادان - (برنده دیدار استقلال و سایپا) ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 4 روز و 23 ساعت پیش
چند تست ساده که خانم های 20 تا 40 ساله باید انجام دهند

چند تست ساده که خانم های 20 تا 40 ساله باید انجام دهند به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، حوزه کلینیک در نظر دارد مهم ترین مسائل بهداشتی، درمانی و مهارت زندگی که خانم ها باید بدانند، در اختیار آنها قرار دهد.یکی از راه های تشخیص زودهنگام بیماری و درمان به موقع کمک گرفتن از تست های تشخیصی چون آزمایش خون، روش های تصویربرداری چون سونوگرافی و ماموگرافی و از این دست روش هاست، برخی آزمایش ها مخصوص آقایان و برخی ویژه خانم هاست.
ما در اینجا چند تست مهم را که خانم ها در سن 20 تا 40 سالگی باید انجام دهند به شما معرفی می کنیم تا با انجام آنها از سلامت خود اطمینان حاصل کنید البته برای تجویز بیشتر این آزمایش ها باید به پزشک زنان مراجعه کنید. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 5 روز و 0 ساعت پیش
سیاهگوش در چهار محال و بختیاری ثبت ملی شد

سیاهگوش در چهار محال و بختیاری ثبت ملی شد به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، مدیر کل حفاظت محیط زیست استان چهارمحال و بختیاری گفت: یک گونه جانوری مربوط به خانواده گربه سانان با نام فارسی سیاه گوش و نام علمی Lynx lynx که برای نخستین بار توسط محیط بان منطقه حفاظت شده شیدا تصویر برداری شده بود، در کمیته ملی ثبت، جمع آوری و ساماندهی گونه های حیات وحش ایران ثبت شد.
وی، مکان ثبت و تصویربرداری از این گونه را منطقه حفاظت شده شیدا عنوان کرد و افزود: این گونه نادر و کمیاب توسط محیط بان این منطقه در دیماه سال 1395 شناسایی و تصویربرداری شده که پس از طرح و بررسی توسط این کمیته، در سال جاری ثبت ملی شد. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 5 روز و 1 ساعت پیش
موج انتقادها به اظهارات توهین آمیز سناتور آمریکایی علیه ایرانی ها

موج انتقادها به اظهارات توهین آمیز سناتور آمریکایی علیه ایرانی ها به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، گروه های اجتماعی معترض به اظهارات عضو ارشد سنای آمریکا که در واکنش به پیشنهاد انجام آزمایش دی ان ای به نژاد ایرانی اهانت کرده بود خواستار عذرخواهی رسمی وی شدند. تاجایی که فاکس نیوز جمله ای مثبت از وی درباره ایرانی ها را توئیت کرد.
به نقل از هافینگتن پست، "لیندسی گراهام" که سابقه لفاظی علیه ایران دارد در شبکه فاکس نیوز طی اظهارنظری توهین آمیز گفت: اگر زمانی آزمایش دی ان ای بدهم و مشخص شود که ایرانی هستم، این فاجعه است. گراهام این موضوع را در واکنش به عبور "الیزابت وارن" سناتور دموکرات آمریکایی از چالش پیشنهادی ترامپ مبنی براین که "باید آمریکایی بودن ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 5 روز و 1 ساعت پیش
بهترین سن برای درمان لکنت زبان

بهترین سن برای درمان لکنت زبان به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، لکنت اختلالی گفتاری ست که بیش از 70 میلیون نفر در دنیا با آن روبه رو هستند، این اختلال ممکن است به صورت تکرار یک حرف یا کلمه، کشیدن صدا و یا قفل عضلات گفتاری بروز کند.اگر چه علت به وجود آمدن این اختلال هنوز به طور دقیق کشف نشده، اما درمانآن به دست متخصصان رشته آسیب شناسی گفتار و زبان یا گفتاردرمانی صورت می گیرد.
بهترین سن برای درمان لکنت، دوران خردسالی ست. اگر فرزند خردسالی دارید که موقع صحبت به لکنت می افتد، حتما با مراجعه به گفتاردرمانی، نسبت به درماناین مشکل اقدام کنید ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 5 روز و 1 ساعت پیش
نگرانی آمریکایی ها از سازوکار ویژه اروپایی ها برای حفظ برجام

نگرانی آمریکایی ها از سازوکار ویژه اروپایی ها برای حفظ برجام به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، برایان هوک، رئیس گروه ویژه اقدام ایران که درصدد کاهش واردات هند از ایران است در آستانه برقراری تحریم های نفتی ایران (13 آبان) اعلام کرد که آمریکا و هند در نگرانی های مربوط به اشاعه سلاح های کشتار جمعی سهیم هستند.
این دیپلمات ارشد آمریکایی مدعی شد هند نیز مانند آمریکا هدف جلوگیری از دستیابی ایران به پول مورد نیاز برای "بی ثبات کردن خاورمیانه" را دنبال می کند.
روزنامه "اکونومیک تایمز" می نویسد، برایان هوک دیدار خود با مقام های هند و گفت وگو با آن ها در مورد خرید نفت ایران را "خوب" توصیف کرده اما از توضیح جزئیات آن خودداری ورزیده است. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 5 روز و 1 ساعت پیش
روایت سردار جلالی از درخواست ظریف درباره شنود حین مذاکرات هسته ای

روایت سردار جلالی از درخواست ظریف درباره شنود حین مذاکرات هسته ای به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به خطرات جدی استفاده مسئولان از تلفن های هوشمند به بیان اتفاقی حین مذاکرات هسته ای درباره شنود مذاکرات پرداخت و اظهارامیدواری کرد که ساخت گوشی هوشمند داخلی طی امسال به نتیجه برسد.
سردار غلامرضا جلالی درخصوص استفاده مسئولان کشور از تلفن های هوشمند گفت: یکی از تهدیدات این گوشی ها این است که مکان آن قابل ردیابی است. به عنوان مثال وزیری که یک تیم محافظ و دو خودرو پیش و پس دارد و می خواهد کسی از رفت و آمد و مکان مراسمش چیزی نفهمد، خب با داشتن آن گوشی بی معنی است. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 1 ساعت پیش
رکورد شگفت انگیز پرسپولیس در آستانه بازی با نود ارومیه؛ رد پای بازیکن نه چندان محبوب استقلال

رکورد شگفت انگیز پرسپولیس در آستانه بازی با نود ارومیه؛ رد پای بازیکن نه چندان محبوب استقلال به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، پرسپولیس باید در چارچوب مرحله یک شانزدهم نهایی رقابت های جام حذفی از ساعت 18 در خانه خود به مصاف تیم نود ارومیه برود و خودش را برای این مسابقه آماده کند.
سرخپوشان تهرانی در 14 بازی اخیر خود با برانکو در برابر تیمهای آذربایجانی هیچ گاه شکست نخورده اند و در بدترین شرایط به تساوی رضایت داده اند. آخرین باخت شاگردان برانکو به حدود 1200 روز قبل و بازی هفته بیست و نهم در لیگ چهاردهم برمی گردد که با نتیجه 2-1 در تبریز به گسترش فولاد باختند.
در آن دیدار جابر انصاری ستاره گسترش فولاد بود و هر دو گل را به ثمر رساند و در سوی مقابل هم تادئو تک گل پرسپولیس را ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 5 روز و 1 ساعت پیش
ملک سلمان به پسرش سرنوشت شاه ایران را گوشزد کند

ملک سلمان به پسرش سرنوشت شاه ایران را گوشزد کند به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، یک رسانه انگلیسی در یاداشتی به قلم کارشناس مسائل عربستان سعودی و ایران از شاه سعودی خواسته که به پسرش سرنوشت محمدرضا شاه پهلوی دیکتاتور مخلوع ایران را گوشزد کند.
دیلیپ هایرو کارشناس مسائل کشورهای اسلامی و مولف کتاب درباره مسائل مربوط به عربستان سعودی و ایران، در روزنامه گاردین یادداشتی با این عنوان نوشته است: محمد بن سلمان هرگز اصلاح گر نبود و اوضاع کنونی این موضوع را ثابت کرده است .
او یادداشت خود را با دستور ولی عهد عربستان سعودی برای آزادی رانندگی زنان در این کشور و استقبال بسیاری از رسانه های غربی آغاز کرد ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: سیاسی انتشار : 5 روز و 1 ساعت پیش
چرا گیلانی ها با دست غذا می خورند ؟

چرا گیلانی ها با دست غذا می خورند ؟ به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، مرسوم بوده که گیلانی ها غذا را در سکوت و با دست می خوردند و از قاشق چوبی فقط برای برداشتن خورش و ماست استفاده می کردند. البته هنوز هم در بسیاری از مناطق گیلان و رستوران های سنتی مردم ترجیح می دهند غذا را همچنان با دست بخورند.
مردم خطه گیلان قبل و بعد از خوردن غذا، دست هایشان را می شستند. همچنین گالش ها(دامداران کوه نشین)، پلو و شیرگرم را در لاوک چوبی می ریختند و هر کس از جیب خودش قاشق خوش تراشی از چوب شمشاد یا گلابی بیرون می آورد و دست جمعی شیرپلا(شیربرنج) می خوردند. هنوز هم بسیاری از گالش ها از همین شیوه استفاده می کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 5 روز و 1 ساعت پیش
سناتور آمریکایی در مخمصه اظهارات ضدایرانی

سناتور آمریکایی در مخمصه اظهارات ضدایرانی به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، واکنش ها به اظهارات روز سه شنبه سناتور جمهوریخواه، لیندزی گراهام، درباره داشتن تبار ایرانی ادامه دارد.
او در یکی از برنامه های شبکه "فاکس نیوز" به نام "فاکس و دوستان" درحالی که می خندید گفته بود که "اسفناک" خواهد بود اگر آزمایش های دی ان ای نشان دهد اصل و نسب او ایرانی است.
آن حرف سناتور اهل کارولینای جنوبی با واکنش های گسترده ای روبرو شده است.
از جمله جمال عبدی رئیس شورای ملی ایرانیان آمریکا این اظهارات را "زننده" خواند.
به گزارش بی بی سی، او روز سه شنبه در بیانیه ای نوشت ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 1 ساعت پیش
محبوبیت مخدر شیشه در میان دختران نوجوان

محبوبیت مخدر شیشه در میان دختران نوجوان به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، بر اساس آخرین آمار، دو میلیون و 808 هزار نفر مصرف کننده مستمر مواد مخدر در ایران هستند. تریاک، گل، هرویین و شیشه به ترتیب بیشترین میزان مصرف را در میان افراد مصرف کننده دارد.
چندی پیش سعید صفاتیان، رییس کارگروه کاهش تقاضای اعتیاد کمیته مستقل مبارزه با مواد مخدر مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز پیشتر گفته بود که بر اساس نتایج تحقیق سال 1390، پنج درصد معتادان در کشور، زنان هستند و این میزان در سال 1395 به 10 درصد افزایش یافت؛ اما نکته قابل توجه این است که افزایش آمار زنان به معنای دو برابر شدن جمعیت زنان معتاد نبود بلکه دلایل دیگری داشت. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 5 روز و 1 ساعت پیش
سرمربی پرسپولیس سوژه استاد الدوحه قطر

سرمربی پرسپولیس سوژه استاد الدوحه قطر به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، امروز روزنامه استاد الدوحه برانکو ایوانکوویچ را به عنوان یکی از سوژه های اصلی مد نظر قرار داده است. سرمربی کروات پرسپولیس که حالا شاگردانش با توجه به برد السد در دوحه تنها یک گام با فینال آسیا فاصله دارند بنا به نوشته روزنامه قطری مدعی شده فریب شکست سنگین رقیبش در جام حذفی قطر مقابل الریان را نخواهد خورد.
السد چند شب قبل با تیم سوم خود بدون حضور 16 بازیکن اصلی همین طور سرمربی پرتغالی با 8 گل به الریان رقیب دیرینه اش باخت. نتیجه ای عجیب که برانکو در واکنش به آن گفت ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 5 روز و 3 ساعت پیش
مدافع ملی پوش استقلال دیدار با سایپا را از دست داد

مدافع ملی پوش استقلال دیدار با سایپا را از دست داد به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، با اعلام بیژن طاهری روزبه چشمی بازیکن ملی پوش استقلال به دلیل مصدومیت بازی با سایپا را از دست داد.
چشمی در دیدار با بولیوی 90 دقیقه به میدان رفت و روز چهارشنبه به ریکاوری پرداخت اما روز پنجشنبه در تمرین شرکت نکرد تا به این ترتیب شانس حضور برابر سایپا را از دست بدهد.
استقلال همچنین در این دیدار فرشید اسماعیلی و خسرو حیدری را نیز در اختیار ندارد و زکی پور نیز به دلیل محرومیت غایب است.
451 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 5 روز و 3 ساعت پیش
لیگ را فدای حذفی و جام حذفی را فدای لیگ نمی کنیم/ الحاجی گرو اگر گل بزند فشار از رویش برداشته می شود

لیگ را فدای حذفی و جام حذفی را فدای لیگ نمی کنیم/ الحاجی گرو اگر گل بزند فشار از رویش برداشته می شود به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، بیژن طاهری مربی تیم فوتبال استقلال در نشست خبری پیش از دیدار این تیم مقابل سایپا اظهار داشت: ما در طول هفته گذشته 13 بازیکن نداشتیم اما وقتی اضافه شدند شرابط خوبی داشتند. بازی سختی در پیش داریم و آماده کسب سه امتیاز هستیم.
وی در مورد کیفیت پایین زمین ورزشگاه تختی عنوان کرد: مطمئنا خیلی تاثیر خواهد داشت. استقلال روی زمین بازی می کند و کیفیت زمین روی بازی آنها تاثیر خواهد گذاشت. این کیفیت برای هر دو تیم خواهد بود چرا که سایپا تیم خوبی دارد و فوتبال روی زمین را به نمایش می گذارد بنابراین کیفیت برای هر دو تیم یکسان است. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 5 روز و 3 ساعت پیش
پیغام شفر به هواداران استقلال تهران

پیغام شفر به هواداران استقلال تهران به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، وینفرد شفر سرمربی استقلال در نشست خبری پیش از مصاف تیمش مقابل سایپا به دلیل محرومیت غایب بود و به جای او بیژن طاهری در نشست خبری حاضر شد.
پیش از آغاز این نشست خبری، پیام سرمربی استقلال توسط محمد حسین زرندی خوانده شد که به شرح زیر است:
ابتدا می خواهم به ورزش، فوتبال و بانوان ایران برای تصمیمی که اتخاذ شد و بانوان در ورزشگاه شرکت کردند و بازی تیم ملی را از نزدیک دیدند، تبریک بگویم. این یک قدم خوب برای آینده است و خبر خوبی بود که در رسانه های آلمان نیز منعکس شد ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 5 روز و 3 ساعت پیش
بمباران کردهای سوریه از سوی آمریکا

بمباران کردهای سوریه از سوی آمریکا به گزارش جام نیوز به نقل از اسپوتنیک، دو جنگنده اف 15 ائتلاف آمریکایی در سوریه بطور اشتباهی به تشکیلات کردها (نیروی دموکراتیک سوریه) حمله کردند.
یک منبع مطلع گفت: به خاطر اقدامات غیر حرفه ای نیروی هوایی آمریکا برای حمل به داعش، امروز به تشکیلات کرد با دو جنگنده اف 15 حمله شد. 6 مبارز کرد کشته شده و تقریبا 15 نفر نیز آسیب جدی دیده اند.
این منبع خاطر نشان کرد که نبود هماهنگی اقدامات از جانب فرماندهی نیروهای آمریکایی و نیروی دموکراتیک کرد سوریه نه تنها تلاش های کردها موفقیت آمیز نبوده بلکه به فرار دسته جمعی آنها از منطقه خودشان منجر شده است ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 5 روز و 3 ساعت پیش
کی روش ایران را ترک کرد

کی روش ایران را ترک کرد به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، سرمربی تیم ملی ایران، کشورمان را ترک کرد.
بعد از دیدار دوستانه تیم های ایران و بولیوی که با برتری دو بر یک تیم کشورمان به پایان رسید، شب گذشته کارلوس کی روش سرمربی تیم کشورمان ایران را ترک کرد.
کی روش قرار است پیش از آغاز اردوی بعدی تیم ملی در ایران، به کشورمان برمی گردد.
110 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 5 روز و 6 ساعت پیش
السد با تمام قوا مقابل پرسپولیس

السد با تمام قوا مقابل پرسپولیس به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، روزنامه العرب قطر خبر داد که تمام بازیکنان ملی پوش السد به تمرینات تیمشان برگشتند تا امشب السد با تمام قوا تمریناتش را برای دیدار با پرسپولیس در بازی برگشت نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا پیگیری کند.
پیش از این نیمی از بازیکنان ملی پوش السد با اجازه سانچز، سرمربی عنابی به تمرینات برگشته بودند و این سری دوم بازیکنان السد است که بعد بازی شب گذشته تیم ملی قطر با ازبکستان به تمرینات تیمشان برگشتند.
دیدار السد با پرسپولیس سه شنبه این هفته در ورزشگاه آزادی برگزار می شود.
خبرورزشی
110 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 5 روز و 7 ساعت پیش
بارسلونا در صدد پس گرفتن نیمار از پاری سن ژرمن است

بارسلونا در صدد پس گرفتن نیمار از پاری سن ژرمن است به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، رادیو کادناسر اسپانیا مدعی شده که امکان دارد باشگاه بارسلونا برنامه خود برای پس گرفتن نیمار از پاری سن ژرمن را جلو بیندازد.
طبق ادعای این شبکه، یکی از گزینه های باشگاه بارسلونا در حوزه نقل و انتقالات، خرید نیمار در سال 2020 با رقمی پایین تر از 200 میلیون یورو است و این باشگاه اطمینان دارد که ستاره برزیلی سابقش ظرف دو سال دیگر و شاید زودتر از آن هم پارک دو پرنس را ترک کند.
خروج نیمار از پاری سن ژرمن با توجه به قرارداد 222 میلیون یورویی که او تابستان سال 2017 با پاری سن ژرمن بست و موضع سفت و سخت باشگاه فرانسوی درباره فروشی نبودن این بازیکن برزیلی خیلی ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 5 روز و 7 ساعت پیش
آل سعود متحد ما علیه ایران است

آل سعود متحد ما علیه ایران است به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، دونالد ترامپ ،در مصاحبه ای با فاکس نیوز بار دیگر بر حمایتش از عربستان سعودی، علی رغم انتقادها از این کشور به دلیل پرونده ناپدید شدن جمال خاشقچی ، روزنامه نگار منتقد آل سعود تأکید کرد.
ترامپ با بیان اینکه ما به عربستان سعودی نیاز داریم مقابله با تروریسم و ایران را حیطه هایی دانست که واشنگتن خواستار همکاری با ریاض درباره آنها است.
او در پاسخ به این سوال که دولت او چه واکنشی به ماجرای ترور احتمالی خاشقچی نشان خواهد داد، گفت: بستگی به این دارد که پادشاه یا ولیعهد [عربستان] خبر داشتند یا خیر. اگر آنها از این خبر داشتند، اتفاق بدی است. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 5 روز و 21 ساعت پیش
هافبک سابق پرسپولیس به لیگ یک رفت

هافبک سابق پرسپولیس به لیگ یک رفت به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، میلاد غریبی که روزگاری ستاره فوتبال ایران محسوب می شد و سابقه حضور در رده های پایه ملی را در کارنامه دارد اکنون بعد از مدت ها بی خبری به فوتبال بازگشته و موفق به جلب رضایت فجرسپاسی برای عقد قرارداد شده است.
غریبی سابقه حضور در پرسپولیس را بعد از درخشش در صبای قم را در کارنامه دارد و بعد از نیم فصل حضور در جمع سرخپوشان راهی ذوب آهن شده بود و بعد از آن رفته رفته به دوران نزول خود رسید. این هافبک اکنون در 26 سالگی امیدار است در جمع شاگردان مجید صالح موفق شود بازگشتی درخشان به فوتبال داشته باشد.
451 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 5 روز و 22 ساعت پیش
تمجید AFC از عملکرد لژیونر ایرانی مقابل بولیوی

تمجید AFC از عملکرد لژیونر ایرانی مقابل بولیوی به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) در گزارشی، به بررسی عملکرد پنج بازیکن آسیایی پرداخت که در دیدار های تیم های ملی در فیفادی گذشته، نمایش تحسین برانگیزی داشته اند. سیدمجید حسینی، مدافع تیم ملی ایران نیز یکی از این پنج بازیکن بود.
در بخشی از این گزارش آمده است: کارلوس کی روش، سرمربی تیم ملی ایران با احتمال غیبت مرتضی پورعلی گنجی در جام ملت های آسیا، به خاطر مصدومیت مدافع تیم KAS یوپن در اوایل این ماه مواجه شد.
روز سه شنبه، خیال مرد پرتغالی در دفاع پس از عملکرد عالی مجید حسینی در پیروزی 2 بر یک تیم ملی ایران مقابل بولیوی، کمی راحت بود ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 5 روز و 22 ساعت پیش
گفت وگوی ظریف با همتای پاکستانی درباره مرزبانان ربوده شده

گفت وگوی ظریف با همتای پاکستانی درباره مرزبانان ربوده شده به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، محمدجواد ظریف در گفت وگویی تلفنی با شاه محمود قریشی سرنوشت نیروهای مرزی کشورمان که روز گذشته در نقطه مرزی 103 در میرجاوه توسط گروه های تروریستی ربوده و به داخل خاک پاکستان منتقل شدند را پیگیری کرد.
ظریف در این گفت وگوی تلفنی ضمن تاکید بر ضرورت تضمین و افزایش امنیت مرزهای مشترک بین دو کشور براساس تفاهمات و گفت وگوهای قبلی، خواهان اقدامات جدی و عاجل دولت پاکستان در تامین امنیت و سلامت جانی نیروهای ربوده شده و شناسایی و دستگیری عوامل این حادثه تروریستی و غیرانسانی و بازگشت سریع تمامی مرزبانان ربوده شده به ایران شد. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 5 روز و 23 ساعت پیش
خرید و فروش ماری جوانا در کانادا قانونی شد

خرید و فروش ماری جوانا در کانادا قانونی شد به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، از امروز ماریجوانا می تواند به طور قانونی در کانادا به فروش برسد و این کشور را به دومین کشور بعد از اروگوئه تبدیل کرده که فروش این ماده را برای مصارف تفریحی قانونی کرده است.
بسیاری از شهروندان کانادایی شامگاه سه شنبه و در سرمای شدید هوا، برای خرید اولین ماری جوانای قانونی ساعت ها در صف ایستادند.
قانونی کردن ماریجوانا یکی از وعده های انتخاباتی جاستین ترودو، نخست وزیر بود که گفته بود هدف این اقدام توقف سود سرشاری است که نصیب جنایات سازمان یافته می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 5 روز و 23 ساعت پیش
مرز ایرلند مذاکرات برگزیت را به بن بست کشاند

مرز ایرلند مذاکرات برگزیت را به بن بست کشاند به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، نخست وزیر بریتانیا، ترزا می، در سخنرانی که امروز در اجلاس رهبران کشورهای اتحادیه اروپا ایراد خواهد کرد از رهبران اتحادیه اروپا خواهد خواست تا در مورد موضوع مرز ایرلند نرمش به خرج دهند.
مذاکرات برگزیت بر سر موضوع مرز به بن بست برخورد کرده اما اتحادیه اروپا می گوید که بر عهده بریتانیاست که پیشنهادهای جدیدی را سر میز مذاکره بیاورد.
خبرنگار بی بی سی می گوید خانم می، خواهد کوشد با لحنی خوشبینانه در مورد پیشرفت در مذاکرات تا این تاریخ سخن بگوید.
اما او می گوید که انتظار رفع بن بست کم است. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 5 روز و 23 ساعت پیش
ادعای بی اساس ریاض درباره جزایر سه گانه ایرانی

ادعای بی اساس ریاض درباره جزایر سه گانه ایرانی به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، عبدالله المعلمی نماینده سعودی ها در سازمان ملل ادعای بی اساس ضد ایران درباره جزایر سه گانه ایرانی را تکرار کرد.
وی مدعی شد: عربستان از زمان تاسیس سازمان ملل در 1945 از آزادی ملت ها و استقلال آنها حمایت به عمل آورده است و به حق ملتها درباره تعیین سرنوشت و اداره اراضی و منابع آن ایمان دارد!
نماینده سعودی ها در سازمان ملل ادعا کرد که ادامه اشغال جزایر تنب بزرگ، تنب کوچک و ابوموسی در خلیج فارس محکوم و نقض حاکمیت امارات است و امنیت و ثبات منطقه را تهدید می کند و همچنین امنیت و صلح بین المللی را تهدید می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 5 روز و 23 ساعت پیش
آمریکا به دنبال بهبود روابط تجاری با اروپا

آمریکا به دنبال بهبود روابط تجاری با اروپا به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، آمریکا قصد دارد نه تنها با اتحادیه اروپا، بلکه با بریتانیا و ژاپن وارد مذاکرات تجاری شود. رابرت لایتیزر، نماینده تجاری کاخ سفید طرح مربوط به این گفت وگوها را به کنگره آمریکا ارائه کرده است. کاخ سفید موظف است پیش از ورود رسمی به گفت وگوهای تجاری، کنگره را در جریان بگذارد.
بریتانیا هنوز عضوی از اتحادیه اروپاست. ژاپن و اتحادیه اروپا هم اواخر تیرماه امسال "بزرگترین قرارداد دوجانبه برای تجارت آزاد" را امضا کردند.
به گزارش دویچه وله، لایتیزر هدف گفت وگوهای یادشده را دستیابی به "نتایج اساسی در مدت زمان کوتاه" عنوان کرده است ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 5 روز و 23 ساعت پیش
رهبر انقلاب: مهمترین دستور کار دشمن، تصویرسازی ناامید کننده از وضع کشور است

رهبر انقلاب: مهمترین دستور کار دشمن، تصویرسازی ناامید کننده از وضع کشور است به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح (چهارشنبه) در دیدار با بیش از دو هزار نفر از نخبگان جوان و استعدادهای برتر علمی، تلاش و فعالیت دهها هزار نخبه در سراسر ایران را ترسیم کننده تصویری امیدبخش و واقعی از کشور خواندند و با اشاره به نقش و تأثیرگذاری نخبگان جوان در برنامه ریزی صحیح برای آینده، پیشرفت علمی ایران و جلو بردن مرزهای دانش بشری، تعامل متقابل، دو جانبه و جدی تر نخبگان و نظام، مراقبت هوشمندانه و استفاده صحیح از گنجینه نیروی انسانیِ نخبه و تقویت هویت ملی و آرمانخواهی در مجموعه نخبگان کشور را ضروری خواندند و تأکید کردند ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: سیاسی انتشار : 5 روز و 23 ساعت پیش
چرا کمیته فنی هم مثل باشگاه با جباری مخالف است؟/ هشت شاکی فعلاً در شانه خاکی!

چرا کمیته فنی هم مثل باشگاه با جباری مخالف است؟/ هشت شاکی فعلاً در شانه خاکی! به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، باشگاه استقلال در روز های اخیر به هر نحوی دنبال سانسور کردن اخبار مربوط به حضور مجتبی جباری در تمرین این تیم بود. حتی پس از لو رفتن خبر دیدارش با شفر به نوعی درصدد برآمد تا این دیدار را یک سویه از طرف بازیکن فصل پیش این باشگاه و دیدار عادی با شفر در حین دیدار دوستانه استقلال با تیم آکادمی اش جلوه بدهد! اما جباری در اولین گام همه چیز را لو داد. مرد رُک و صریح باشگاه استقلال در سال های اخیر که بار ها ثابت کرده از بیان حقایق ابایی نداشته و بدون واهمه از هر پیامدی، آنچه خواسته را بر زبان آورده این بار هم بدون ملاحظه کاری و حتی پس از تماس مسئولان باشگاه ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 5 روز و 23 ساعت پیش
مدرس حوزه: حضور بانوان در ورزشگاه گناه نیست

مدرس حوزه: حضور بانوان در ورزشگاه گناه نیست به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، صبح امروز حجت الاسلام محمدجعفر منتظری دادستان کل کشور، در واکنش به حضور روز گذشته زنان در ورزشگاه آزادی در مراسم آئین تکریم و معارفه دادستان قزوین اظهار کرد: از حضور دیروز زنان در ورزشگاه گلایه داریم، نظام ما اسلامی است، ما مسلمان هستیم، وقتی خانمی به ورزشگاه می رود و با مردانی که با لباس ورزشی و نیمه لخت مواجه می شود و آن ها را می بیند گناه می کند، برخی دنبال این هستند که حریم ها را بشکنند.
حجت الاسلام محسن غرویان، کارشناس امور فقهی و مدرس فلسفه اسلامی حوزه علمیه قم، دررابطه با همین موضوع گفت: هدف از حضور ورزشگاه تشویق بازیکنان ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 5 روز و 23 ساعت پیش
پسری هجده ساله، هفده نفر را در کالجی در کریمه کشت

پسری هجده ساله، هفده نفر را در کالجی در کریمه کشت به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، مقامات کریمه گفته اند که یک دانشجو، هفده نفر را در حمله به یک کالج در شهر کرچ کشته است.
ماموران تحقیق گفته اند که به نظر می رسد که قربانیان در اثر اصابت تیر مرده باشند هر چند یک بمب دست ساز پر از قطعات فلزی نیز در یک کافه تریا قرار داده شده بود.
مقامات گفته اند که حمله کننده یک دانشجوی پسر هجده ساله بوده است.
به گزارش دویچه وله، سرگئی آکسیونف، رئیس دولت کریمه به شبکه تلویزیونی روسیا24 گفته است که این دانش آموز پس از عملیات ترور دست به خودکشی زده است. جسد او در کتابخانه مدرسه پلی تکنیک پیدا شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 6 روز و 0 ساعت پیش
انواع مزاجها و ویژگی های آنها

انواع مزاجها و ویژگی های آنها به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، مزاج: مزاج شناسی و شناخت انواع مزاج در طب سنتی پایه و اساس استفاده از این طب کهن می باشد. بنابراین در این مقاله به یکی از اصول طب سنتی یعنی این موارد اشاره خواهیم کرد: مزاج، مزاج چیست، انواع مزاج های چهارگانه، مشخصات افراد بلغمی، مشخصات افراد صفراوی، مشخصات افراد دموی، مشخصات افراد سوداوی، ویژگی های مزاج بلغمی, ویژگی های مزاج صفراوی, ویژگی های مزاج سوداوی, ویژگی های مزاج دموی.
مزاج شناسی: مزاج چیست؟ مزاج همان طبع است. گرمی، سردی، خشکی و تری را مزاج گویند.
انسان ها در طب سنتی اسلامی، یا دارای مزاج معتدل اند یا مزاج نامعتدل. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 6 روز و 0 ساعت پیش
افرادی در استقلال جنایت ورزشی کردند/ بدهی فصول گذشته می تواند تیم و بازیکنان را فرسوده کند

افرادی در استقلال جنایت ورزشی کردند/ بدهی فصول گذشته می تواند تیم و بازیکنان را فرسوده کند به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، امیرسلطانی مدیرعامل مستعفی باشگاه استقلال در مورد وضعیت استقلال خوزستان و عملکردش در این باشگاه صحبت های زیر را انجام داد.
* با توجه به سوابق و تجربیاتی که دارید، مدیریت تیم های لیگ برتر در ایران و اروپا چه تفاوت ها و شباهت هایی با هم دارند؟
این دو مسئله قابل قیاس نیستند، در اروپا منابع درآمدی مشخص و مستمری معینی وجود دارد که این مساله به برنامه ریزی های بلندمدت کمک می کند، اما در ایران به جز دو، سه تیم که آن ها هم از راه غیرصحیح درآمدزایی می کنند، تنها منبع قابل توجه درآمدزایی باشگاه ها فروش بازیکن است ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 6 روز و 1 ساعت پیش
شهادت جوان 25 فلسطینی در حمله هوایی اسرائیل

شهادت جوان 25 فلسطینی در حمله هوایی اسرائیل به گزارش جام نیوز به نقل از خبرگزاری آناتوالی، اشرف القدره، سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین طی بیانیه ای اعلام کرد: ناجی الزعانین یک فلسطینی 25 ساله در حمله جنگنده اسرائیل به شهرک بیت لاهیا در شمال نوار غزه به شهادت رسید.
بر اساس این بیانیه در این حمله همچنین 3 نفر دیگر مجروح شده اند.
از سوی دیگر افیخای ادرعی، سخنگوی ارتش اسرائیل ادعا کرد، یک فروند جنگنده این کشور مواضعی در نوار غزه که از آن به سوی اسرائیل موشک پرتاب می شد را هدف قرار داد.
وزارت بهداشت فلسطین پیشتر اعلام کرده بود در حملات جنگنده های اسرائیل به شهر رفح در جنوب نوار غزه 3 فلسطینی زخمی و به بیمارستان منتقل شده اند ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 6 روز و 5 ساعت پیش
بغض عجیب مخالفان FATF از این 6 نفر

بغض عجیب مخالفان FATF از این 6 نفر به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، همایش بررسی ابعاد اقتصادی لوایح مربوط به گروه ویژه اقدام مالی (FATF )، شامگاه سه شنبه در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار شد.
خبرآنلاین ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: سیاسی انتشار : 6 روز و 5 ساعت پیش
کفش طلا را از پای پرسپولیس درمی آورند؟

کفش طلا را از پای پرسپولیس درمی آورند؟ به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، پرسپولیس بعد از آقای گلی محسن خلیلی در فصل هفتم لیگ برتر به مدت هفت فصل نماینده ای به عنوان برترین گلزن لیگ نداشت و لیگ پانزدهم نوبت به مهدی طارمی رسید تا کفش طلای لیگ را برای سرخپوشان تهرانی به ارمغان بیاورد. پرسپولیس از لیگ پانزدهم تا به حال صاحب این عنوان است و طی سه فصل اخیر طارمی و علیپور آقای گل لیگ برتر شدند. بعد از آقای گلی های متوالی طارمی و علیپور، پرسپولیس رکورد آقای گلی لیگ برتر را به نام خود کرد و با 5 عنوان آقای گلی بالاتر از استقلال که سه آقای گل دارد، ایستاد ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 6 روز و 8 ساعت پیش
اطلاعیه پلیس تهران درباره حضور زنان در آزادی

اطلاعیه پلیس تهران درباره حضور زنان در آزادی به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی پلیس پایتخت، تا این لحظه مجوزی برای حضور بانوان در ورزشگاه آزادی برای تماشای دیدار تیم ملی فوتبال با تیم ملی بولیوی از سوی مراجع قانونی صادر نشده است.
این گزارش می افزاید، در صورت صدور هرگونه مجوز، مراتب از سوی پلیس تهران بزرگ اطلاع رسانی خواهد شد.
مهر ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 6 روز و 22 ساعت پیش
وعده سفیر ژاپن به روحانی

وعده سفیر ژاپن به روحانی به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، سفیر ژاپن در ایران با اشاره به روابط تاریخی و دوستانه دو کشور در زمینه های مختلف بیان کرد: دولت و شرکت های ژاپنی علیرغم فشارها و تحریم های آمریکا همچنان به روابط خود با ایران ادامه می دهند و در ایران می مانند.
حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز سه شنبه هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید ژاپن با اشاره به اینکه در آستانه نودمین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک ایران و ژاپن قرار داریم، گفت: روابط دیرینه ایران و ژاپن همواره دوستانه بوده و دو ملت برای یکدیگر احترام خاصی قایل هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 6 روز و 22 ساعت پیش
رویترز:کسری بودجه آمریکا به بالاترین میزان در6 سال گذشته رسید

رویترز:کسری بودجه آمریکا به بالاترین میزان در6 سال گذشته رسید به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز به نقل از رویترز، وزارت خزانه داری آمریکا گزارش داد کسری بودجه آمریکا طی سال جاری به 779 میلیارد دلار رسیده است که بالاترین میزان از سال 2012 تاکنون محسوب می شود. افزایش هزینه های دولتی و کاهش دریافت مالیات ناشی از تصویب قانون کاهش مالیات در آمریکا ازجمله دلایل افزایش کسری بودجه در این کشور بوده است.
به طور کلی کارشناسان اقتصادی معتقدند کاهش دریافت مالیات از اشخاص و شرکت ها بر مبنای قانون تصویب شده توسط کنگره این کشور در کنار افزایش هزینه کرد دولتی که در ماه فوریه آغاز شد، کسری بودجه آمریکا را به شدت بالا خواهد برد. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 6 روز و 23 ساعت پیش
زائران اربعین بلیت پرواز گران تر از نرخ مصوب نخرند

زائران اربعین بلیت پرواز گران تر از نرخ مصوب نخرند به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز ، مقصود اسعدی سامانی در پاسخ به این گفته که برخی آژانس ها در حال فروش بلیت پروازهای اربعین با نرخ هایی بالاتر از قیمت های مصوب هستند، گفت: برای تاریخ های 2 تا 12 آبان ماه نرخ های مصوبی برای پروازهای اربعین در نظر گرفته شده است که به عنوان مثال تهران - نجف 2 میلیون و 200 هزار تومان در رفت و برگشت است.
وی افزود: حال اگر مسافری بخواهد 2 آبان ماه به نجف برود اما پرواز برگشتش پس از 12 آبان باشد و یا قصد این داشته باشد که زودتر سفر خود را آغاز کند قیمت ها متفاوت خواهد بود اما نرخ پروازها برای تاریخ های 2 تا 12 آبان ماه همان نرخ های مصوب اعلام شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 6 روز و 23 ساعت پیش
100 هوادار خانم به همراه تیم های ملی فوتبال و فوتسال بانوان در آزادی حاضر می شوند

100 هوادار خانم به همراه تیم های ملی فوتبال و فوتسال بانوان در آزادی حاضر می شوند به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، باتوجه به صحبت های انجام شده قرار است تماشاگران از بانوان دیدار دوستانه ایران و بولیوی را از نزدیک تماشا کنند.
در حال حاضر تیم های ملی بانوان فوتبال و فوتسال به همراه 100 هوادار از بانوان در کمپ تیم های ملی حضور دارند تا بعد از کسب مجوز نهایی از مراجع ذی صلاح به سمت ورزشگاه آزادی حرکت کنند و در جایگاه مخصوص مسقر شوند.
لازم به ذکر است که هنوز جایگاه بانوان در ورزشگاه آزادی مشخص نشده است.
دیدار دوستانه ایران و بولیوی از ساعت 19:30 دقیقه در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد.
فارس
451 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 7 روز و 0 ساعت پیش
ورود بانوان؛ تابویی که همچنان شکستنی نیست

ورود بانوان؛ تابویی که همچنان شکستنی نیست به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، موافقت شورای تامین با حضور بانوان در ورزشگاه آزادی برای تماشای دیدار ایران - بولیوی، اگرچه تیتری زیبا و خوشحال کننده برای یک خبر است ولی با خواندن دقیق مطلب می توان پی برد ماجرا به شکلی که تصور می شود نیست.
در متن خبر آمده است که خانواده بازیکنان تیم ملی فوتبال، همه تیم های ملی بانوان فوتبال و فوتسال، کارمندان زن فدراسیون فوتبال و البته تعدادی همیار هوادار زن از جمله افرادی هستند که می توانند امروز به ورزشگاه آزادی بروند و تیم ملی ایران را مقابل بولیوی تشویق کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 7 روز و 0 ساعت پیش
تیپ عجیب سفیر ژاپن در تهران

تیپ عجیب سفیر ژاپن در تهران به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، میتسو جو سایتو (mitsugu saito) سفیر جدید ژاپن در تهران رونوشت استوارنامه خود را تقدیم محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان کرد.
خبرآنلاین ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: سیاسی انتشار : 7 روز و 1 ساعت پیش
گزارشگر بازی ایران - بولیوی مشخص شد

گزارشگر بازی ایران - بولیوی مشخص شد به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، دو تیم ایران و بولیوی از ساعت 19:30 در ورزشگاه آزادی به مصاف هم خواهند رفت.
جواد خیابانی وظیفه گزارش این بازی را بر عهده خواهد داشت.
451 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 7 روز و 1 ساعت پیش
رسانه های قطری از سیدجلال ترسیده اند!/ گول نمی خوریم، السد با تیم دومش 8 گل خورد

رسانه های قطری از سیدجلال ترسیده اند!/ گول نمی خوریم، السد با تیم دومش 8 گل خورد به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، لابد می دانید السد قطر، حریف پرسپولیس در مرحله نیمه نهایی با غیبت ستاره های اصلی خود در جام ستارگان این کشور با نتیجه 8 بر صفر مقابل الریان شکست خورد.
حریف پرسپولیس در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا که در بازی رفت مرحله نیمه نهایی با تک گل علی علیپور شکست خورده طی دو بازی اخیر خود در قطر نیز به تساوی برابر السیلیه و شکست 8 بر صفر مقابل الریان رسیده است. البته شنیدیم السد قطر در بازی مقابل الریان بیشتر نفرات ذخیره و امید خود را بازی داد و... در همین راستا بد ندیدیم با شجاع خلیل زاده که حالا یکی از بازیکنان باتجربه پرسپولیس محسوب می شود گپ بزنیم. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 7 روز و 1 ساعت پیش
اعتراض شدید فلسطین به رویکرد استرالیا در قبال قدس

اعتراض شدید فلسطین به رویکرد استرالیا در قبال قدس به گزارش جام نیوز به نقل از فلسطین الیوم ، وزارت امور خارجه فلسطین با انشار بیانیه ای اظهارات اسکات موریسون نخست وزیر استرالیا در مورد انتقال سفارت این کشور به قدس اشغالی را محکوم کرد.
در این بیانیه همچنین آمده است:
موریسون در اظهارات خود که برخلاف منافع استرالیا است تجدیدنظر کند. مطرح کردن این موضوع (انتقال سفارت به قدس) مغایر قوانین بین المللی و قطعنامه های سازمان ملل است.
موریسون گفته که قصد دارد قدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت بشناسد. به گزارش کانال 10 تلویزیون این رژیم او در گفتگو با بنیامین نتانیاهو اعلام کرده که استرالیا انتقال سفارت خود به قدس را مورد ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 7 روز و 1 ساعت پیش
دو فایده ادامه همکاری سوئیفت با ایران

دو فایده ادامه همکاری سوئیفت با ایران به گزارش جام نیوز ، روزنامه سیاتل تایمز نوشت: ادامه همکاری سوئیفت با بانک های ایرانی، دو نتیجه مهم را برای تهران به دنبال خواهد داشت:
1-مسئولان ایرانی می توانند سوئیفت را برای انتقال پول در کشورهای خارجی، استخدام کنند.
2-تلاش های اروپا برای حفظ توافق هسته ای ایران، تقویت خواهد شد.
111 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 7 روز و 1 ساعت پیش
به برانکو بگویید می خواهم برگردم!

به برانکو بگویید می خواهم برگردم! به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، یکی از بازیکنان جداشده از پرسپولیس به قدری پشیمان است که اگر به او اجازه داده شود، همین فردا به تهران برمی گردد و در تمرینات تیم سرخپوش پایتخت شرکت خواهد کرد. این بازیکن که اتفاقاً یار باتجربه ای بود و محبوبیت بی نظیری بین اعضای کادر فنی داشت، حالا به دنبال راهی برای بازگشت می گردد. بازیکنی که به خاطر یک سری توهین ها، از هواداران رنجید و بار سفر بست تا لژیونر شود، اما در انتخاب تیمش دچار اشتباه بزرگی شد و به کشوری رفت که نه فوتبال حرفه ای دارد و نه پول حرفه ای به بازیکنان خارجی می دهد ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 7 روز و 1 ساعت پیش
حمله هوایی رژیم صهیونیستی به نوار غزه

حمله هوایی رژیم صهیونیستی به نوار غزه به گزارش جام نیوز به نقل از المنار، از نوار غزه یک فروند جنگنده نیروی هوایی ارتش رژیم صهیونیستی منطقه بیت حانون را هدف قرار داده است.
تعدادی جوان در منطقه مذکور مشغول پرتاب بادبادک های آتش زا به اراضی اشغالی بودند. ارتش رژیم صهیونیستی نیز خبر این حمله را تایید کرده است. مقامات فلسطین هنوز در این زمینه بیانیه ای منتشر نکرده اند.
گفتنی است ارتش رژیم اشغالگر قدس در هفته های اخیر به بهانه ارسال بادبادک و بالن های آتش زا به خاک این کشور تجمع فلسطینیان در مرز نوار غزه را هدف قرار می دهد. فعالان فلسطینی در ماه های گذشته علاوه بر انجام راهپیمایی بازگشت بزرگ ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 7 روز و 1 ساعت پیش
پرسپولیس به ملوان هم خسارت می دهد

پرسپولیس به ملوان هم خسارت می دهد به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، ماجرای حق رشد در فوتبال ایران کم کم به یک اپیدمی تبدیل شده، مخصوصاً اینکه ذوب آهن در برهه ای توانست بابت انتقال مسلمان و صادقیان از پرسپولیس حق رشد بگیرد یا ایرانجوان همین معامله را سر استقلال پیاده کرد.
بعد از این اتفاقات، همه باشگاه هایی که حالا حداقل حتی ذره ای امید برای رسیدن به کمترین پول دارند، از پیگیری و شکایت صرف نظر نمی کنند و به قولی تیری در تاریکی می اندازند.
حالا در جدیدترین ورژن این اتفاقات، از شمال کشور خبر می رسد باشگاه ملوان که اتفاقاً این روز ها شرایط مالی خوبی هم ندارد، برای حق رشد صادق محرمی ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 7 روز و 1 ساعت پیش
اردوغان: امیدوارم هرچه زودتر در مورد سرنوشت جمال خاشقجی به نتیجه برسیم

اردوغان: امیدوارم هرچه زودتر در مورد سرنوشت جمال خاشقجی به نتیجه برسیم به گزارش جام نیوز به نقل از آناتولی، رجب طیب اردوغان، رییس جمهورترکیه طی سخنرانی در نشست هفتگی اعضای حزب عدالت و توسعه در مجلس ملت کبیر کشور اظهارداست: امیدوارم هرچه زودتر در مورد سرنوشت جمال خاشقجی به نتیجه برسیم.
اردوغان افزود: صدای تغییرات منطقه ای و بین المللی آن اندازه بلند شده که دیگر گوش های ناشنوا و وجدان های خفته نیز نمی توانند خود را به بی توجهی بزنند. ترکیه با کمک خداوند این روند را با روی سفید پشت سر خواهد گذاشت.
وی ادامه داد: آه و فریاد این انسانهای بی گناه (مهاجران) بالاخره دامان مسببین این فاجعه را خواهد گرفت. ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 7 روز و 1 ساعت پیش
افشاگری مهناز افشار درباره افرادی که تهدید به زیرآب زنی می کنند / عکس

افشاگری مهناز افشار درباره افرادی که تهدید به زیرآب زنی می کنند / عکس به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، تازه ترین فیلم مهناز افشار با عنوان لس آنجلس - تهران به کارگردانی تینا پاکروان روی پرده سینما رفته است.
افشار که در این فیلم کنار پرویز پرستویی و گوهر خیراندیش جلوی دوربین رفته است، در پاسخ به برخی انتقادهایی که از فیلم می شود در توییتر نوشت: اینکه یک فیلم سینمایی یا هر چیزی را دوست داشته باشیم یا نه حق طبیعی همه است و نباید معترض دوست نداشتن یا داشتن اونها شد! اما وقتی مواجه میشی به جملاتی چون; من قسم خوردم زیر آب این فیلم رو بزنم، یکم از انصاف به دوره و کاملا معلوم میشه دیگه بحث سلیقه نیست. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: فرهنگی هنری انتشار : 7 روز و 1 ساعت پیش
حضور پرتعداد ناظران AFC برای بازی پرسپولیس با السد/ هواداران به هوش باشند

حضور پرتعداد ناظران AFC برای بازی پرسپولیس با السد/ هواداران به هوش باشند به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، کمیته مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا در نظر دارد ناظران ویژه ای را برای زیرنظر گرفتن دیدار برگشت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان فوتبال آسیا بین تیم های فوتبال پرسپولیس و السد قطر به تهران اعزام کند.
با وجود حضور افسران ویژه امنیتی و ناظران داوری و اجرایی، قرار است چندین ناظر ویژه نیز به تهران بیایند تا شرایط میزبانی پرسپولیس را از نزدیک زیر ذره بین قرار دهند.
همچنین مسئولان پرسپولیس احتمال می دهند چند نفر نیز بطور نامحسوس برای بررسی شرایط میزبانی در بین هواداران بازی پرسپولیس و السد قطر نشسته و گزارش هایی را در خصوص رفتار هواداران پرسپولیس ارائه ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 7 روز و 1 ساعت پیش
روزنامه نگاران کدام کشور ها حقوق نجومی می گیرند ؟

روزنامه نگاران کدام کشور ها حقوق نجومی می گیرند ؟ به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، انجمن روزنامه نگاران آسیایی- امریکایی به نقل از اداره آمار کار گزارش داد که میانگین درآمد خبرنگاران در طول یک سال 43 هزار و 780 دلار است و به عبارت دیگر می توان گفت هر خبرنگار در امریکا به ازای هر ساعت کار 21 دلار حقوق می گیرد.
این رقم به عوامل مختلف از جمله موقعیت جغرافیایی و نوع رسانه بستگی دارد. به عنوان مثال در ایالت های بزرگ امریکا از جمله واشنگتن، نیوجرسی و ماساچوست میانگین درآمد سالانه یک گزارشگر یا خبرنگار به 60 هزار دلار هم می رسد. با وجود این در دیگر ایالت ها مراکز خدمات اطلاعاتی ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 7 روز و 2 ساعت پیش
افزایش قیمت نفت با تهدید عربستان

افزایش قیمت نفت با تهدید عربستان به گزارش جام نیوز به نقل از بلومبرگ، بازار جهانی نفت که فشار آمریکا بر ایران و تحریم های ضد ایرانی بر آن تأثیر گذاشته است، نگران اقدامات تحریمی احتمالی آمریکا علیه یکی دیگر از اعضای اوپک است.
هر چه بیشتر حدسیاتی بگوش می رسد که آیا عربستان سعودی سیاستی را که طی یک دهه اجرا می کند نقض خواهد کرد و از نفت به عنوان یک سلاح سیاسی استفاده خواهد کرد اگر در رابطه با مفقودی جمال خاشقجی خبرنگار منتقد سعودی تحریم هایی علیه آن کشور اعمال شود.
عربستان پس از آنکه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا احتمال اجرای اقداماتی علیه بزرگترین صادرکننده نفت در جهان را اعلام کرد ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 7 روز و 4 ساعت پیش
گروگان گیر کلنِ آلمان از حامیان داعش بود

گروگان گیر کلنِ آلمان از حامیان داعش بود به گزارش جام نیوز ، نشریه فوکوس آلمان گزارش داد؛ مردی که روز گذشته 15 اکتبر یک زن را در یک داروخانه در ایستگاه راه آهن کلن آلمان به گروگان گرفته بود حامی داعش بود.
پلیس توانست این گروگانگیری را خنثی کند. اکنون او و گروگانش در بیمارستان بستری شدند. براساس منابع شرکت عمومی قطار آلمان، در آن زمان رفت و آمد تمام قطارها برای مدتی متوقف گردید. ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: حوادث انتشار : 7 روز و 4 ساعت پیش
جشن و پایکوبی در اردوی بولیوی پیش از بازی با ایران+ عکس

جشن و پایکوبی در اردوی بولیوی پیش از بازی با ایران+ عکس به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، کاروان تیم ملی بولیوی در تهران مستقر است و آماده بازی امشب مقابل ایران از ساعت 19:30 دقیقه به وقت تهران هست.
آنها شب گذشته یک جلسه تمرین را هم در زمین اصلی ورزشگاه آزادی به انجام رساندند و سپس قبل از خواب و به موقع صرف شام تولد بازیکن 24 ساله خود یعنی دیگو وایار را هم برگزار کردند تا روحیه ای خوب و مناسب به استقبال بازی با ایران بروند.
451 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 7 روز و 4 ساعت پیش
فراز و فرود یک روزه دلار

فراز و فرود یک روزه دلار به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز ، در سومین روز هفته، دلار نوسانات رفت و برگشتی را در کف و سقف کانال 13 هزار تومانی تجربه کرد. روز دوشنبه، دلار معاملات خود را در مرز 13 هزار و 400 تومان آغاز و به سرعت تا محدوده 13 هزار و 100 تومان عقب نشینی کرد. با برخورد به محدوده یاد شده، معامله گران خریدهای خود را بالا بردند تا قیمت نتواند یک بار دیگر به کانال 12 هزار تومانی سرک بکشد.
با افزایش خریدها، قیمت راه افزایشی را در پیش گرفت و حدود ساعت 12 ظهر شاخص ارزی تا نرخ 13 هزار و 700 تومان بالا رفت. پس از اینکه قیمت به مرز 13 هزار و 950 تومان رسید و در برخی معاملات قیمت از مرز 14 هزار تومانی عبور کرد ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 7 روز و 4 ساعت پیش
عکس/ نوشته فارسی روی لباس یک تیم آمریکایی

عکس/ نوشته فارسی روی لباس یک تیم آمریکایی به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، استیون بیت آشور بازیکن دو رگه ایرانی-آمریکایی که در تیم لس آنجلس اف سی توپ می زند در صفحه شخصی خود خبر از یک اتفاق تاریخی داد.
او اعلام کرد که قرار است در روز چهارشنبه تیشرت های باشگاه لس آنجلس با نوشته های فارسی به فروش برسد. خود این بازیکن نیز در این مراسم حضور خواهد داشت و از نزدیک با هواداران و ایرانیانی که قصد خرید تیشرت را خواهند داشت دیدار خواهد کرد.
این اتفاق برای اولین بار رخ می دهد و در نوع خود جالب توجه است
خبرورزشی
451 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 7 روز و 4 ساعت پیش
تابلوی نقاشی جدید ترامپ در کاخ سفید جنجال به پا کرد!

تابلوی نقاشی جدید ترامپ در کاخ سفید جنجال به پا کرد! به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز به نقل از وبسایت سی تی وی نیوز ، در مصاحبه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا با برنامه 60 دقیقه شبکه سی بی اس، یکی از تابلوهای نقاشی آویزان شده بر یکی از دیوارهای کاخ سفید از لنز دوربین خبرنگاران پنهان نماند و جنجال زیادی به پا کرد.
در این تابلوی نقاشی، دونالد ترامپ در حال خوردن نوشیدنی با تعدادی از رؤسای جمهور پیشین آمریکاست. ترامپ در این نقاشی با همان کراوات قرمز رنگ و پوزخند همیشگی به تصویر کشیده شده است. در این تصویر رؤسای جمهور پیشین حزب جمهوری خواه آمریکا از جمله ریچارد نیکسون، رونالد ریگان، تدی روزولت ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 7 روز و 4 ساعت پیش
کنایه برانکو به کی روش: من هم پیشنهاد دارم اما نمی گویم!

کنایه برانکو به کی روش: من هم پیشنهاد دارم اما نمی گویم! به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، برانکو با پرسپولیس در آستانه حضور در فینال لیگ قهرمانان آسیا قرار دارد. او در دو سال گذشته دو مقام قهرمانی در لیگ برتر کسب کرد و به نیمه نهایی لیگ قهرمانان رسید. برانکو در مصاحبه با روزنامه گل کنایه ای به کارلوس کی روش زده است. کی روش در چند وقت اخیر چند پیشنهاد از کشورهای مختلف داشت که مدام رسانه ای می شد اما بالاخره با تیم ملی ایران قرارداد امضا کرد تا هدایت ملی پوشان را در جام ملتها برعهده بگیرد. برانکو در کنایه به کی روش در این مورد گفت: من هم در این چند سال پیشنهاداتی داشتم اما مدام نمی گویم.
451 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 7 روز و 4 ساعت پیش
ایران زیرِ ذره بینِ FATF

ایران زیرِ ذره بینِ FATF به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، نشست هفته جاری FATF با دستورکارهایی از بررسی استراتژی های خرابکاری تامین مالی تروریستی داعش و القاعده تا بررسی اقدامات اتریش، دانمارک و مالزی و پیشرفت های ایران و غیره مورد توجه است اما در این بین آن چه از نگاه افکارعمومی و رسانه ها مغفول ماند رد عضویت عربستان در دو هفته گذشته از سوی FATF و از دستور خارج کردن این موضوع بود.
گروه اقدام مالی بین المللی دو هفته پیش درباره درخواست عضویت عربستان در FATF گزارشی منتشر کرد که در آن درخواست این کشور رد شد؛ از این رو موضوع عربستان از دستور کار نشست فعلی این گروه خارج شد. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 7 روز و 4 ساعت پیش
وزیر خارجه سوریه: در صورت اجرا نشدن توافق ادلب برای محو تروریسم آماده ایم

وزیر خارجه سوریه: در صورت اجرا نشدن توافق ادلب برای محو تروریسم آماده ایم به گزارش جام نیوز ، رویترز گزارش داد؛ وزیر خارجه سوریه روز دوشنبه گفت که اگر توافق روسیه و ترکیه اجرا نشود، نیروهای سوری برای جنگ با تروریست ها در اطراف منطقه ادلب در شمال غربی حاضرند.
بر مبنای این توافق، باید منطقه حائلی به شعاع 15 تا 20 کیلومتر در عمق زمین های تحت کنترل شورشیان از هر گونه سلاح و نیروی تروریستی پاکسازی شود.
معلم در کنفرانس خبری مشترکی با ابراهیم جعفری، همتای عراقی اش، گفت: اگر توافق ادلب اجرا نشود، نیروهای مسلح ما در اطراف این استان آماده محو تروریسم هستند. ادلب مانند هر استان دیگری باید تحت حاکمیت ملی سوریه قرار بگیرد ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 7 روز و 5 ساعت پیش
افتخاری گفت: بازیکنت را نمی خواهیم او را برگردانید/ شجاعیان باید به تبریز برگردد

افتخاری گفت: بازیکنت را نمی خواهیم او را برگردانید/ شجاعیان باید به تبریز برگردد به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، هوشنگ نصیرزاده با قطعیت از بازگرداندن داریوش شجاعیان به تبریز و تیم ماشین سازی یا همان گسترش فولاد فصل پیش حرف می زد. نصیرزاده تأکید می کرد او مجری دستورات هیئت مدیره باشگاه است و کمیته تعیین وضعیت را ملاک اصلی رأی نهایی در این باره می دانست. مدیرعامل باشگاه ماشین سازی تبریز با ما حرف زد.
*تاریخ چکی که این همه جنجال برانگیز شده برای چه زمانی است؟
25 اسفند سال گذشته! آقای شیرازی از حساب خودش در یک مؤسسه اعتباری چک داده بود.
* تا الان پاس نشده؟
ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 7 روز و 5 ساعت پیش
جریمه 7 میلیون تومانی متقاضیان مسکن مهر توسط بانک مسکن

جریمه 7 میلیون تومانی متقاضیان مسکن مهر توسط بانک مسکن به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز ، برخی متقاضیان مسکن مهر از تخلف بانک مسکن در دریافت جریمه دیرکرد در زمان فروش اقساطی واحدهای این طرح خبر می دهند. طولانی شدن روند ساخت و ساز پروژه های مسکن مهر از سوی پیمانکاران باعث شده تا بانک مسکن علاوه بر سود دوران مشارکت جریمه دیرکرد در شروع اقساط تسهیلات مسکن مهر را از متقاضیان دریافت کنند.
این در حالی است که شهریور ماه سال 94 به دنبال اعتراضات متقاضیان مسکن مهر نسبت به دریافت جریمه دیرکرد در زمان فروش اقساطی واحد، جلسه ای با حضور مسئولان وزارت راه و شهرسازی و مدیران بانک مسکن برگزار می شود ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 7 روز و 5 ساعت پیش
احتمال پذیرش مرگ خاشقچی از سوی عربستان قوت گرفت

احتمال پذیرش مرگ خاشقچی از سوی عربستان قوت گرفت به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز به نقل از یورونیوز، مقام های عربستان سعودی احتمالا در حال آماده کردن گزارشی هستند تا بگویند جمال خاشقجی در جریان بازجویی هایی که از کنترل خارج شده در اثر خطا کشته شده است.
این خبر را سه منبع آگاه بامداد سه شنبه 24 مهر به شبکه ان بی سی اعلام کردند. پیش از این نیز شبکه سی ان ان با انتشار گزارشی همین گمانه زنی را منتشر کرده بود.
بنا به اطلاعات این دو رسانه، دولت پادشاهی ریاض به احتمال زیاد اعلام خواهد کرد که این عملیات بدون تایید (بطور خودسرانه) انجام شده و کسانی که درگیر آن بوده اند به عنوان مسئول و مقصر معرفی می شوند. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 7 روز و 5 ساعت پیش
خطر سوخته شدن در کمین ستاره محبوب هواداران استقلال

خطر سوخته شدن در کمین ستاره محبوب هواداران استقلال به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، کلاف پیچیده ماجرای دستیاری در استقلال گویا به ایستگاه آخرش رسیده. وینفرد شفر قید مربیان خارجی را زد و برای همکاری در استقلال، از یک بازیکن سابق این تیم دعوت به عمل آورده است.مجتبی جباری در نهایت به گزینه ای تبدیل شد که توانست نظر مثبت شفر را جلب کند. نظری که نسبت به فرهاد مجیدی و یا محمد تقوی چندان مثبت نبود اما 8 شاکی آبی ها بنا بر هر دلیلی که نزد سرمربی باتجربه آبی ها مخفی است،بالاخره توانسته که در نزدیک ترین حالت به نیمکت داغ آبی ها قرار بگیرد.
این اتفاق جباری را در موقعیتی بسیار حساس قرار داده ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 7 روز و 8 ساعت پیش
12 سال زندان برای بازیکن سابق بارسلونا! + عکس

12 سال زندان برای بازیکن سابق بارسلونا! + عکس به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، کاپیتان سابق تیم ملی ترکیه و باشگاه های اتلتیکو مادرید و بارسلونا پس از اتفاقات رخ داده در یک کلاب در شهر استانبول حالا درگیر مخمصه ای جدی شده است.
آردا توران بازیکن تیم باشاک شهیر استانبول این روز ها پس از افشای صحبت های محرمانه اش با همسر یکی از خوانندگان سرشناش ترکیه و سپس درگیری با این فرد توسط پلیس تحت بازجویی قرار گرفته است و امروز رسانه های مهم این کشور خبر از درخواست دادستان استانبول برای زندانی کردن این ستاره فوتبال به مدت بیش از 12 سال داده اند!
ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 7 روز و 8 ساعت پیش
در عملیات های سوریه و عراق بیش از 7500 تروریست را از بین برده ایم

در عملیات های سوریه و عراق بیش از 7500 تروریست را از بین برده ایم به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در نشست مفتی های استان های این کشور در آنکارا که امروز برگزار شد، با اشاره به عملیات های ارتش ترکیه در سوریه و عراق طی چند سال گذشته اظهار داشت: در این عملیات ها حدود 7500 تروریست داعشی و پ ک ک را از پای درآورده ایم.
وی افزود: ترکیه تنها کشوری است که قابلیت رهبری جهان اسلام را دارد.
رئیس جمهور ترکیه با اشاره به مبارزه با جریان گولن در این کشور اظهار داشت: نمی توانیم بگوییم که از خطر جریان گولن عبور کرده ایم. در مرحله عبور از جهاد کوچک به جهاد بزرگ هستیم.
تسنیم ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 7 روز و 20 ساعت پیش
تایید حکم حبس 3 ساله مرسی در دادگاه فرجام خواهی مصر

تایید حکم حبس 3 ساله مرسی در دادگاه فرجام خواهی مصر به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، به گزارش پایگاه خبری الیوم السابع، دادگاه فرجام خواهی در مصر، با درخواست تجدید نظر محمد مرسی و 19 نفر دیگر در پرونده اهانت به دستگاه قضا در این کشور مخالفت و احکام صادر شده را تأیید کرد.
گفتنی است دادگاه جنایی قاهره به ریاست حماده شکری، برای محمد مرسی، رئیس جمهور برکنار شده مصر و سعد الکتاتنی از رهبران اخوان المسلمین و 18 نفر دیگر در پرونده اهانت به دستگاه قضایی، حکم سه سال حبس را صادر کرده است.
دادگاه همچنین مرسی را به پرداخت یک میلیون پوند به قاضی محمد النمر و بقیه متهمان را به پرداخت یک میلیون پوند به کانون وکلا به عنوان غرامت ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 7 روز و 20 ساعت پیش
رویترز: پلیس ترکیه فایل صوتی تایید کننده کشته شدن خاشقجی را دارد

رویترز: پلیس ترکیه فایل صوتی تایید کننده کشته شدن خاشقجی را دارد به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، به گزارش رویترز به نقل از دو منبع ترکیه ای گزارش داد که پلیس ترکیه فایل صوتی در اختیار دارد که کشته شدن جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد عربستانی در داخل کنسولگری عربستان در استانبول را ثابت می کند.
پیشتر یک مسؤول عربستانی عالی رتبه اعلام کرد که ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان به دادستان کل این کشور دستور داده تا تحقیقاتی را درباره ربوده شدن جمال خاشقجی بر اساس اطلاعات تیم مشترک ریاض و آنکارا آغاز کند.
ایسنا ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 7 روز و 20 ساعت پیش
هوچی گری وزیر جنگ صهیونیست ها علیه ایران

هوچی گری وزیر جنگ صهیونیست ها علیه ایران به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، آویگدور لیبرمن با تکرار ادعاهای قبلی درباره دخالت ایران در بحران های غزه و سوریه، گفت، تل آویو به مقابله با آن مطابق با امنیت داخلی خود ادامه می دهد.
وزیر جنگ رژیم صهیونیستی (دوشنبه) با بیان اینکه این رژیم اجازه نخواهد داد ایران جای پای خود را در سوریه محکم کند، مدعی شد تهران پشت تمام چالش هایی است که اسرائیل با آن روبه رو است.
لیبرمن طی سخنرانی در همایش روزنامه معاریو در قدس اشغالی، مدعی شد: در حال مقابله با چالش های بسیاری هستیم. گروه های تروریستی بین المللی در هر اینچ از مرزهای اسرائیل حضور دارند. ایران پشت تمام آنهاست . ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 7 روز و 20 ساعت پیش
افشاگری ابتکار درباره خائنین به دولت

افشاگری ابتکار درباره خائنین به دولت به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، معاون رئیس جمهور گفت: اصلاح طلبان با آقای رئیس جمهور وارد ائتلاف و پیمان شدند و روی پیمان و ائتلاف شان محکم و پابرجا هستند. یک بخشی از پیمان آنها این است که با طیف هایی همفکر و همسو با دولت همکاری کنند.
معصومه ابتکاردرباره دیدار رئیس جمهور با شخصیت های دو جناح سیاسی گفت: جهت گیری دولت بر اعتدال است، آقای رئیس جمهور تلاش کرد تمام گروه هایی که به آینده ایران علاقمند هستند و از نظر نگاه و تفکر با برنامه ها و سیاست های کلان او همسویی دارند، همراهی و همکاری شان را جلب کند. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: سیاسی انتشار : 7 روز و 20 ساعت پیش
حمله ناکام منافقین به غرفه ایران در فرانکفورت

حمله ناکام منافقین به غرفه ایران در فرانکفورت به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، هرسال برگزاری نمایشگاه فرانکفورت فرصتی را برای حضور منافقین در آن فراهم می کند تا ذیل غرفه ای در فضای باز نمایشگاه، تبلیغات خود را آغاز و در روز معینی هرسال وارد غرفه ایران شده و در کار ناشران و نمایندگان ایران اخلال به وجود آورند.
این واکنش ها موجب شد مسؤولان ایرانی طی مکاتباتی از دغدغه ناشران ایرانی برای مسؤولان نمایشگاه فرانکفورت سخن گفته و از آنان مطالباتی در راستای امنیت غرفه ملی ایران داشته باشند.
روز گذشته دو بار منافقین که با هدف اخلال در امر فعالیت ناشران ایرانی به غرفه ملی ایران هجوم آوردند، اما این عمل با حضور پلیس آلمان ناکام ماند. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: فرهنگی هنری انتشار : 7 روز و 20 ساعت پیش
آیت الله صدیقی جایگزین آیت الله جنتی شد

آیت الله صدیقی جایگزین آیت الله جنتی شد به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، آیت الله صدیقی ضمن حضور در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر ضمن تقدیر از از زحمات بی دریغ و خالصانه حضرت آیت الله جنتی، گفت: آیت الله جنتی یک عنصر مقاومِ نستوه و به روز است که در این سن و سال به همه ابعاد انقلاب و جامعه توجه کافی داشته و سمت های بزرگی بر دوش ایشان بوده و یکی از حسنات ایشان نیز همین ستاد امر به معروف و نهی از منکر است که نهایتاً قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر محقق شده است.
تسنیم ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: مذهبی انتشار : 7 روز و 21 ساعت پیش
خام اندیشی تکراری هوک درباره نفت ایران

خام اندیشی تکراری هوک درباره نفت ایران به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، رئیس گروه اقدام ایران در وزارت امور خارجه آمریکا مدعی شد هدف دولت آمریکا همچنان به صفر رساندن صادرات نفت ایران است.
به نقل از اسکای نیوز، برایان هوک ادعا کرد: مداخلات ایران در بحران های منطقه آن را تشدید و طولانی کرده است.
وی همچنین مدعی شد: ایران موشکهای بالستیک در اختیار نیروهای عراقی قرار داده است.
باشگاه خبرنگاران ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 7 روز و 21 ساعت پیش
انهدام باند قاچاق سوخت توسط وزارت اطلاعات

انهدام باند قاچاق سوخت توسط وزارت اطلاعات به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، با تلاش سربازان گمنام امام زمان (عج) در اداره کل اطلاعات استان فارس چند باند فعال قاچاق سوخت شناسائی و 6 نفر از عوامل اصلی آن دستگیر و تحویل مقامات قضایی شدند.
قاچاقچیان با استفاده از جاسازی و افزایش ظرفیت باک اتوبوس ها سوخت قاچاق را در مسیر شیرازبه زاهدان، ایرانشهر و بندر چابهاربه فروش می رساندند.
سربازان گمنام امام زمان (عج) همچنین تعدادی از عوامل تهیه و فروش کارت های سوخت خودروهای غیرفعال و اسقاطی به قاچاقچیان و کارگران جایگاه ها را شناسایی و دستگیر کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: حوادث انتشار : 7 روز و 21 ساعت پیش
تشدید سختگیری به مهاجران در ایتالیا؛ حذف تخفیف وعده غذایی کودکان مهاجر

تشدید سختگیری به مهاجران در ایتالیا؛ حذف تخفیف وعده غذایی کودکان مهاجر به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، شهردار شهر لودی در نزدیکی میلان ایتالیا برای هفته ها مانع توزیع غذا میان کودکانی در مهدکودک ها و مدارس شهر شد که خانواده هایشان در خارج از اتحادیه اروپا متولد شده اند. وی همچنین مانع استفاده این کودکان از سرویس ایاب و ذهاب مدارس شده است.
تعداد کودکانی که تحت تاثیر این تصمیم قرار گرفته اند بین 200 تا 300 نفر اعلام شده است.
این تصمیم از تابستان سال 2017 و زمانی که سارا کازانوا از حزب راست افراطی لیگ به شهرداری شهر انتخاب شد به اجرا گذاشته شد. وی قواعد بهره مندی از تخفیف های غذایی در رستوران مدارس و همچنین استفاده از سرویس آنها را تغییر داد. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 7 روز و 23 ساعت پیش
خرید جدید استقلال 2 ساله می بندد

خرید جدید استقلال 2 ساله می بندد به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، رضا کریمی بازیکن سابق تیم فوتبال گسترش فولاد پس از توافق نهایی با استقلالی ها 2 ساله قرارداد خود را با این تیم امضا می کند.
کریمی بازیکن 20 ساله که در پست مهاجم بازی می کند پس از حضور در تمرینات استقلال با تایید شفر به جمع آبی ها می پیوندد تا از این پس در استقلال به میدان برود.
کریمی پس از توافق با استقلالی ها قرارداد خود را با آبی ها امضا می کند و در تیم شفر و امید های آبی پوش بازی می کند.
باشگاه
451 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 7 روز و 23 ساعت پیش
دیدار وزرای دفاع ترکیه و قطر در آنکارا

دیدار وزرای دفاع ترکیه و قطر در آنکارا به گزارش جام نیوز به نقل از آناتولی، خلوصی آکار وزیر دفاع ترکیه با خالد بن محمد العطیه وزیر دفاع و معاون رئیس شورای وزیران قطر در آنکارا دیدار کرد.
آکار طی مراسمی نظامی از العطیه در مقر وزارت دفاع استقبال کرد.
وزرای دفاع ترکیه و قطر در زمینه روابط دوجانبه، تحولات منطقه ای و گسترش همکاری در زمینه صنایع دفاعی بحث و تبادل نظر کردند. ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 7 روز و 23 ساعت پیش
درگذشت قهرمان سابق کشتی ایران و جهان

درگذشت قهرمان سابق کشتی ایران و جهان به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، علیرضا قلیچ خانی که در سال 1961 توانسته بود مدال برنز جهان را کسب کند به دیار باقی شتافت. وی سابقه سرمربیگری تیم ملی کشتی فرنگی را نیز داشت.
سرویس ورزشی جام نیوز ، این مصیبت را به خانواده آن مرحوم و همین طور جامعه کشتی تسلیت می گوید.
451 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 7 روز و 23 ساعت پیش
پیام گرشاسبی به خانواده رسن از طرف پرسپولیسی ها و پاسخ خوشحال کننده بشار

پیام گرشاسبی به خانواده رسن از طرف پرسپولیسی ها و پاسخ خوشحال کننده بشار به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، حمیدرضا گرشاسبی که صبح امروز دوشنبه عازم بغداد شده بود با حضور در منزل پدری بشار رسن، با هافبک پرسپولیس و بستگان وی دیدار کرد.
مدیرعامل پرسپولیس در جریان این ملاقات، اعلام کرد به نیابت از تمام اعضای باشگاه، تیم و خانواده بزرگ پرسپولیس به عراق سفر کرده است تا این مصیبت را تسلیت بگوید.
بشار رسن هم ضمن تشکر و اعلام این مسئله که انتظار چنین اقدامی را نداشت، گفت: روز چهارشنبه عازم تهران خواهد شد تا به جمع سرخپوشان ملحق شود.
451 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 7 روز و 23 ساعت پیش
قطع بیش از صد درخت زیتون فلسطینیان توسط شهرک نشینان یهودی

قطع بیش از صد درخت زیتون فلسطینیان توسط شهرک نشینان یهودی به گزارش جام نیوز به نقل از آناتولی، گروهی از شهرک نشینان یهودی در مناطق تحت اشغال رژیم صهیونیستی در کرانه باختری رود اردن 140 اصله درخت زیتون متعلق به فلسطینی ها را قطع کردند.
امین ابوعلیا شهردار منطقه المغیر در مصاحبه با خبرگزاری آناتولی از قطع 90 اصله درخت زیتون از سوی شهرک نشینان یهودی در مناطق شمال رام الله خبر داد.
به گفته ابوعلیا در حمله شهرک نشینان با حمایت سربازان رژیم اشغالگر قدس درختان پرمحصول 40 ساله زیتون نابود شده است.
از سوی دیگر محمد عصیده باغدار فلسطینی با اشاره به حمله شهرک نشینان به مزارع فلسطینیان در منطقه تل در نابلس اعلام کرد ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 7 روز و 23 ساعت پیش
بازداشت 22 فلسطینی توسط نظامیان رژیم صهیونیستی

بازداشت 22 فلسطینی توسط نظامیان رژیم صهیونیستی به گزارش جام نیوز به نقل فلسطین الیوم ، ارتش رژیم صهیونیستی طی بیانیه ای اعلام کرد: 22 فلسطینی به اتهام مشارکت در اقدامات مسلحانه در مناطق مختلف کرانه باختری رود اردن بازداشت و برای بازجویی به مرکز پلیس شده اند.
نظامیان این رژیم تقریبا هر روز به بهانه های مختلف به منازل فلسطینیان در کرانه باختری و قدس یورش می برند و آنها را بازداشت می کنند.
دولت فلسطین طی گزارشی اعلام کرده که بیش از 6500 شهروند این کشور از جمله 350 کودک، 62 زن و 6 نماینده مجلس در زندان های رژیم اشغالگر قدس، به سرمی برند ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 8 روز و 0 ساعت پیش
عیادت سایپایی ها از دایی+ عکس

عیادت سایپایی ها از دایی+ عکس به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، اعضای کادر فنی و بازیکنان تیم سایپا با حضور در منزل محمد دایی از وی عیادت کردند و برای او آرزوی سلامتی داشتند.
محمد دایی، مربی سایپا که به دلیل عارضه قلبی مورد عمل جراحی قرار گرفته بود، در حال حاضر شرایط جسمانی مطلوبی دارد و با گذراندن دوران نقاهت به زودی به تمرینات نارنجی پوشان باز می گردد.
ایلنا
451 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 8 روز و 0 ساعت پیش
ترامپ، پوتین را به دست داشتن در ترور متهم کرد

ترامپ، پوتین را به دست داشتن در ترور متهم کرد به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، ترامپ در مصاحبه با شبکه "سی بی اس" به پرسشی درباره دخالت پوتین در ترورها و مسموم کردن ها در سالزبری بریتانیا پاسخ داد و گفت که پوتین "احتمالا" در ترورها نقش داشته است. ترامپ ولی اضافه کرد که اما این طبیعتا نباید انجام می گرفت. رئیس جمهور آمریکا تأکید کرده است که در روابط شخصی با پوتین "بسیار سخت" بوده است.
ترامپ و پوتین در ماه ژوئیه سال جاری در هلسینکی، پایتخت فنلاند دیدار کردند. پس از این دیدار ترامپ متهم شده بود که در کنفرانس مطبوعاتی با پوتین به وضوح از اتهامات مقامات امنیتی خود ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 8 روز و 1 ساعت پیش
کتک خوردن بیرانوند از آزمون و شوخی جالب اوسیانو با دژاگه/ عزت اللهی لنگان تمرین را ترک کرد+ تصویر

کتک خوردن بیرانوند از آزمون و شوخی جالب اوسیانو با دژاگه/ عزت اللهی لنگان تمرین را ترک کرد+ تصویر به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، آخرین تمرین تیم ملی فوتبال ایران قبل از دیدار با بولیوی از ساعت 16 امروز در زمین شماره 2 کمپ تیم های ملی برگزار شد.
* پیش از شروع تمرین بازار شوخی های بازیکنان با یکدیگر مثل روزهای اخیر داغ بود. علیرضا بیرانوند، سردار آزمون و کریم انصاری فرد در رأس این شوخی ها قرار داشتند و آزمون که به تازگی به جمع ملی پوشان اضافه شده حسابی از خجالت دروازه بان تیم فوتبال پرسپولیس در آمد. در این بین سردار بیرانوند را به شوخی به باد کتک گرفت و از آن سو دروازه بان تیم ملی نیز در طول تمرین با هم تیمی اش شوخی می کرد ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 8 روز و 1 ساعت پیش
عکس/ جواهرات برند De Laur

عکس/ جواهرات برند De Laur ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 8 روز و 1 ساعت پیش
هنوز همه از پرسپولیس حساب می برند/ حسرت تمام بازی هایی که از دست دادم را می خورم

هنوز همه از پرسپولیس حساب می برند/ حسرت تمام بازی هایی که از دست دادم را می خورم به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، محسن ربیع خواه که در آستانه بازگشت به میادین قرار دارد در گفتگو با سایت رسمی باشگاه پرسپولیس اظهار داشت: خدا را شکر بیشتر از 10 روز است که تمرینات را به طور کامل انجام می دهم. تمام تلاش خودم را می کنم که هر چه زودتر به شرایط ایده آل برسم و در خدمت تیم باشم.
وی درباره اینکه آیا تا بازی با السد به آمادگی کامل خواهد رسید، ادامه داد: همانمطور که گفتم تلاش من برای همین است، ولی اینکه در آمادگی کامل باشم، موضوعی است که کادر فنی تشخیص می دهد و فقط لحظه شماری می کنم که دوباره بتوانم در خدمت پرسپولیس باشم. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 8 روز و 3 ساعت پیش
امکان تازه برای مشمولان قبل از اعزام به سربازی

امکان تازه برای مشمولان قبل از اعزام به سربازی به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، سردار موسی کمالی درباره مهلت مجاز و مناسب برای تعیین تکلیف مشمولان سربازی پس از پایان تحصیل، اظهار کرد: مشمولان وظیفه حداکثر تا یک سال پس از فراغت از تحصیل فرصت دارند تا تکلیف سربازی خود را مشخص کنند و در غیر اینصورت وارد غیبت شده و امکان استفاده از یکسری از تسهیلات سربازی برایشان وجود نخواهد داشت.
وی با اشاره به اینکه برخی به دلایلی همچون ادامه تحصیل در مقطع بالاتر ، دریافت امریه و پروژه تحقیقاتی و... دیرتر برای اعزام به سربازی اقدام می کنند، گفت: این موارد سبب می شود تا افراد دیر برای تعیین تکلیف سربازی خود اقدام کرده و بعضا با مشکلاتی مواجه شده و حتی ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 8 روز و 3 ساعت پیش
7 کشته بر اثر سیل در جنوب فرانسه

7 کشته بر اثر سیل در جنوب فرانسه به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز به نقل از یورونیوز، بارش شدید باران و سیل در جنوب فرانسه دست کم هفت کشته و جندین نفر مجروح برجا گذاشت. حال 5 نفر از مصدومان این حادثه وخیم گزارش شده است.
به گزارش رسانه های فرانسوی، فرمانداری منطقه اُود (در نزدیکی دریای مدیترانه) با تایید خبر جان باختن شماری از شهروندان در این سانحه طبیعی، از بسته شدن تعداد بسیاری از راه ها و جاده های محلی خبر داد.
250 نیروی امداد و نجات و شش هلی کوپتر برای کمک رسانی به ساکنان آسیب دیده به منطقه اعزام شده اند.
رادیو فرانسه در این زمینه گزارش داد ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 8 روز و 3 ساعت پیش
هیچ ارتباطی میان برداشتن خال و سرطان پوست وجود ندارد

هیچ ارتباطی میان برداشتن خال و سرطان پوست وجود ندارد به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، ذبیح الله شاهمرادی با اشاره به اینکه هیچ خالی به دلیل برداشته شدن سرطانی نمی شود، اظهار کرد: تنها در صورتی که خال از ابتدا علایم سرطانی شدن را داشته باشد امکان سرطان وجود دارد.
وی با بیان اینکه هر فردی به طور طبیعی ممکن است خال های بسیاری بر روی بدن داشته باشد و این یک امر طبیعی است، افزود: ممکن است در مواردی تعداد خال ها در برخی افراد بیشتر باشد که می توان به زمینه ارثی بودن و یا در معرض نور آفتاب قرار گرفتن اشاره کرد.
این پزشک متخصص پوست و مو با بیان اینکه یکی از علل ایجاد خال در صورت در معرض آفتاب قرار گرفتن است ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 8 روز و 3 ساعت پیش
دلیل اصلی ترس هواداران السد از پرسپولیس

دلیل اصلی ترس هواداران السد از پرسپولیس به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، روزنامه الشرق قطر خبر داد که هواداران السد از وقفه ای که در لیگ ستارگان ایجاد شده ترس دارند. چون 12 بازیکن السد در ایام فیفا دی به تیم های ملی خودشان رفتند.
ترس السدی ها از این است که پیش از دیدار با پرسپولیس در دیدار برگشت نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا فرم بدنی بازیکنان در سطح عالی نباشد و می ترسند که از راه یابی به فینال لیگ قهرمانان بازمانند.
دیدار رفت پرسپولیس با السد در دوحه با برتری یک بر صفر به نفع شاگردان برانکو به پایان رسید. دیدار برگشت این دو تیم در تاریخ یک آبان در ورزشگاه آزادی برگزار می شود.
خبرورزشی
451 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 8 روز و 3 ساعت پیش
کی روش از فوتبال ایران برود چه دستاوردی برای فوتبال داشته است؟

کی روش از فوتبال ایران برود چه دستاوردی برای فوتبال داشته است؟ به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، پیروز قربانی پیشکسوت فوتبال ایران در خصوص اتفاق هایی که بین تیم ملی بزرگسالان و تیم امید افتاده است اظهار داشت: از این موضوع خیلی ناراحت شدم. این به ضعف فدراسیون برمی گردد که یک دستیار اینگونه گستاخانه در خصوص زحمت کشان فوتبال ایران صحبت کند.
وی ادامه داد: مطمئن هستم فدراسیون فوتبال ایران و شخص تاج نمی تواند با کی روش و دستیارانش برخورد کند. وقتی این اتفاقات می افتد یک دستیار درجه چندم بی ادبانه و بی شرمانه در خصوص اسطوره های فوتبال ایران توهین می کند. در حالی که پستی که استیلی در آن قرار دارد یکی از مهم ترین پست های فوتبال ایران است چون اهمیت تیم ملی ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 8 روز و 3 ساعت پیش
چگونگی پیشگیری از آسیب های فضای مجازی در نوجوانان و جوانان

چگونگی پیشگیری از آسیب های فضای مجازی در نوجوانان و جوانان به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، مدیرکل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت گفت: بدون تردید باید گفت که سلامتی محصول چهار بعد در انسان است؛ "سلامت جسم، روان، سلامت اجتماعی و معنوی" و هرگاه این ابعاد چهارگانه در کنار هم قرار گیرند و به شکل درست و طبیعی خود رشد کنند، آن گاه می توان گفت از سلامتی برخورداریم.
دکتر احمد حاجبی ضمن اعلام این مطلب افزود : بعد روانی انسان از جایگاه و اهمیت ویژه ای برخوردار است و مهم ترین شاخص های تشکیل دهنده بعد روانی و سلامت روان را می توان این گونه بر شمرد ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 8 روز و 3 ساعت پیش
ترامپ: چین خطرناک تر از روسیه است

ترامپ: چین خطرناک تر از روسیه است به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز به نقل از اسپوتنیک، دونالد ترامپ گفت که چین خطرناک تر از فدراسیون روسیه از نظر دخالت در انتخابات است.
ترامپ در پاسخ به سوال خبرنگار سی بی اس که آیا روسیه در انتخابات 2016 دست داشته است گفت: آنها دست داشتند، اما فکر می کنم چین نیز دخالت کرده است. به عقیده من چین مسأله بمراتب بزرگ تری است .
ترامپ دوباره این فرضیه را که گویا او در رابطه با انتخابات با روسیه به توافق رسیده بود را رد نمود.
شما فکر می کنید که من به روسیه زنگ زده باشم و از آنها خواسته باشم در انتخابات به من کمک کنند؟ اینجور فکرها را کنار بگذارید ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 8 روز و 3 ساعت پیش
روزنامه نشنال اینترست: نشکست آمریکا در سوریه نزدیک است

روزنامه نشنال اینترست: نشکست آمریکا در سوریه نزدیک است به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز به نقل از اسپوتنیک، بشار اسد، رئیس جمهور سوریه، دیگر در معرض خطر نیست و ایالات متحده باید مداخله نظامی خود را در امور این کشور متوقف کند.
داگ باندو در مقاله ای که در روزنامه نشنال اینترست به چاپ رسیده نوشته است: بسیار واضح است که چه کسی مسئول همه چیز است. در پایتخت کشور، دمشق، ساختمان های دولتی و نیروهای امنیتی مستقر است. تقریبا هر خیابان با تصاویر رئیس جمهور اسد تزئین شده است و ساکنان شهر در مورد آینده بسیار خوش بین هستند.
این نویسنده در عین حال می نویسد که ایالات متحده فکر می کند که باید بشار اسد را انجا اخراج کند که اشتباه است ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 8 روز و 3 ساعت پیش
عکس/ دلیل برگزاری نشست خبری کی روش در "پک" چه بود؟

عکس/ دلیل برگزاری نشست خبری کی روش در "پک" چه بود؟ به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، با اعلام قبلی از سوی فدراسیون فوتبال، قرار بود نشست خبری سرمربیان پیش از بازی دوستانه تیم ملی فوتبال ایران و بولیوی در سالن نشست های مرکز ملی فوتبال برگزار شود اما پس از برگزاری نشست فاریاس سرمربی بولیوی، به خبرنگاران اعلام کردند که نشست کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی ایران، در ساختمان پِک برگزار خواهد شد.
کی روش تصمیم داشت با برگزاری نشست خبری خود در ساختمان "پِک"، خبرنگارها را در جریان محیط و امکانات این ساختمان بگذارد. در چند روز اخیر درگیری بر سر استقاده از ساختمان و امکانات "پِک" بین تیم ملی بزرگسالان و امید بالا گرفته و سرمربی تیم ملی قصدش از جابجایی ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 8 روز و 4 ساعت پیش
عکس/ پناه بردن پرسپولیسی ها به کمپرس یخ!

عکس/ پناه بردن پرسپولیسی ها به کمپرس یخ! به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، برای پرسپولیس و وضعیت بازیکنانش در این قحطی عجیب و غریب فقط باید نوشت گل بود به سبزه نیز آراسته شد.
دو پرسپولیسی در تمرین امروز یخ درمانی کردند؛ یکی حسین ماهینی و دیگر امید عالیشاه
کمپرس یخ روی زانو، اتفاقی است که پرسپولیسی ها را امیدوار می کند در این کمبود بازیکن، چپ و راست های خود را دوباره در اختیار بگیرند؛ هر چند هنوز وضعیت این بازیکنان به طور کامل مشخص نیست!
451 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 8 روز و 4 ساعت پیش
سامانه پدافند روسی که تمام کره زمین رو پوشش می دهد

سامانه پدافند روسی که تمام کره زمین رو پوشش می دهد به گزارش جام نیوز به نقل از اسپوتنیک، ولادیمیر ژیرینوفسکی رهبر حزب لیبرال- دمکرات روسیه و نماینده دومای کشوری اعلام نمود که روسیه از سامانه های پدافند هوایی اس-600 و اس-700 برخوردار است. سیاستمدار روسیه به این ترتیب تحویل سامانه پدافند هوایی اس-300 به سوریه را مورد تفسیر قرار داد.
ژیرینوفسکی گفت: آمریکا هم اکنون نسبت به اس-300 توجه می کند. آمریکایی ها ابتدا اصلا توجهی به این موضوع نمی کردند، اما حالا می ترسند، زیرا اسرائیل متحد اصلی آمریکا از اینکه اس-300 در نزدیکی مرزهای آن مستقر است می ترسد. هر هواپیمایی ، نه فقط اسرائیلی، هر هواپیمای نظامی می تواند با این سیستم نابود شود ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 8 روز و 4 ساعت پیش
99 درصد به خاطر خانواده ام تصمیم گرفتم خداحافظی کنم/ جلسه ام با کی روش و تاج روحیه بخش بود

99 درصد به خاطر خانواده ام تصمیم گرفتم خداحافظی کنم/ جلسه ام با کی روش و تاج روحیه بخش بود به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، سردار آزمون در نشست خبری پیش از بازی فردا با بولیوی درباره خداحافظی از تیم ملی و دلیل بازگشتش گفت: بعد از جام جهانی 2018 روسیه 99 درصد به خاطر خانواده ام تصمیم گرفتم خداحافظی کنم.
مهاجم تیم ملی فوتبال ایران افزود: صد درصد برای همه آدم ها مهم ترین چیز خانواده است. من هم همه تصمیمات را با سرمربی تیم و مسعود شجاعی درمیان گذاشتم. این دو نفر زحمت زیادی برای من کشیده اند. خدا را شکر الان حال خودم و خانواده ام هم خوب است. جلسه ای هم که با کی روش و تاج داشتم که خیلی به روحیه من کمک کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 8 روز و 4 ساعت پیش
مدافع پیشین پرسپولیس شاگرد علی کریمی شد

مدافع پیشین پرسپولیس شاگرد علی کریمی شد به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، بابک حاتمی مدافع پیشین تیم فوتبال پرسپولیس که از هفته های گذشته در تمرینات تیم سپیدرود شرکت کرده بود، پس از جلب رضایت علی کریمی به این تیم پیوست.
قرارداد حاتمی با سپیدرود تا پایان فصل خواهد بود.
سپیدرود با هدایت علی کریمی با 2 امتیاز در قعر جدول لیگ برتر قرار دارد.
تسنیم
451 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 8 روز و 4 ساعت پیش
واردات شیرخشک به کشور منتفی شد/ تولید داخل کافی است

واردات شیرخشک به کشور منتفی شد/ تولید داخل کافی است به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز ، علیرضا عزیزالهی با بیان اینکه شنبه گذشته( دو روز پیش) موضوع واردات شیرخشک به کشور در کمیسیون اقتصادی دولت به بحث گذاشته شد، اظهارداشت: با رای قاطع اعضای کمیسیون اقتصادی دولت، واردات شیرخشک منتفی شد.
وی افزود: شرکت های لبنی و نمایندگان تشکل های دامداری نظرات خود را در این جلسه مطرح کردند و در نهایت این جمع بندی حاصل شد که تولید شیرخام کشور پاسخگوی تولید کارخانجات، تولید شیرخشک و صادرات است.
مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران کشور با بیان اینکه 700 هزارتن از شیر خامی که وارد صنعت می شود، صرف تولید شیرخشک می گردد ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 8 روز و 7 ساعت پیش
تصاویر دیده نشده از طبیعت جهان

تصاویر دیده نشده از طبیعت جهان دیلی میل نوشت: تغییرات جوی گاهی اوقات موجب ایجاد طبیعت های خاصی می شود ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 8 روز و 7 ساعت پیش
قبوض تلفن ثابت مخابرات را پرداخت کنید

قبوض تلفن ثابت مخابرات را پرداخت کنید به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز ، در حالیکه با افزایش نرخ قبوض تلفن ثابت این دوره در صورتحساب مشترکان مخابرات ایران، روز گذشته یکی از رسانه های دولت اعلام کرد که به درخواست مخابرات، از پرداخت هزینه قبوض این دوره خودداری کنید اما مدیر روابط عمومی این شرکت نسبت به این اطلاع رسانی واکنش نشان داد و به تکذیب آن پرداخت.
محمدرضا بیدخام با بیان اینکه در صورتحساب این دوره برخی مشترکان تلفن ثابت، افزایش نرخی مشاهده می شود که علت آن آشنا نبودن مشترکان در استفاده از اینترنت بوده است، گفت: مشترکان تهرانی این دوره نیز باید صورتحساب های خود را پرداخت کنند اما اگر مبلغی بیش از اندازه در صورتحساب درج ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 8 روز و 20 ساعت پیش
ذخیرهکاهش هزار تومانی نرخ تخم مرغ در بازار

ذخیرهکاهش هزار تومانی نرخ تخم مرغ در بازار به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز ، فرزاد طلاکش دبیر کل کانون پرورش دهندگان مرغ تخم گذار از کاهش هزار تومانی نرخ تخم مرغ در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون متوسط نرخ هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری 6 هزار و 500 تومان است.
وی افزود: علی رغم مشکلات حمل و نقل نهاده و افزایش هزینه های تولید،قیمت تخم مرغ به سبب کاهش تقاضا با افت هزار تومانی نسبت به هفته قبل در بازار روبرو شده است که انتظار می رود در روزهای آینده این میزان جبران شود چرا که طبق روال همه ساله در فصل پاییز،مرغداران به دلیل افزایش مصرف انتظار دارند که میزان ضرر و زیان های قبلی خود را جبران کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 8 روز و 20 ساعت پیش
کنایه های ترامپ به اردوغان در دیدار با کشیش آمریکایی

کنایه های ترامپ به اردوغان در دیدار با کشیش آمریکایی به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، دونالد ترامپ با اندرو برانسون، کشیش آمریکایی که پس از حدود دو سال از زندان ترکیه آزاد شد، دیدار کرده است.
این دیدار روز شنبه (13 اکتبر) در کاخ سفید برگزار شد.
رئیس جمهور آمریکا در این دیدار گفت که آزادی و بازگشت این کشیش آمریکایی یک گام فوق العاده در بهبود روابط با ترکیه است.
ترامپ با بیان اینکه من متعجب شدم که چرا این آزادی چند ماه زودتر اتاق نیفتاد، افزود: البته این ماجرا در دولت دیگری آغاز شد و آنها هیچ کاری برای آزادی این شهروند آمریکایی انجام ندادند. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 8 روز و 21 ساعت پیش
تشخیص تیپ بدنی با روشی ساده / نوع استخوان بندی شما چیست ؟

تشخیص تیپ بدنی با روشی ساده / نوع استخوان بندی شما چیست ؟ به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، پیام فرح بخش متخصص تغذیه درباره درستی یا نادرستی اصطلاحات رایج در مورد اضافه وزن اظهار کرد: اصطلاح استخوان بندی درشت، تعریفی درست است؛ برنامه های غذایی متفاوتی که پزشکان تغذیه برای افراد مختلف تنظیم می کنند بر اساس معیارهای مختلفی از جمله همین استخوان بندی و ساختار درونی فرد و با استفاده از فرمول های علمی و انجام مصاحبه های شخصی است.
وی ادامه داد: معیار اندازه گیری و تعیین نوع استخوان بندی افراد اندازه دور مچ دست آن ها بر اساس سانتی متر است؛ بنابراین دو خانم با قد 160 که دور مچ دست یکی از آن ها 20 سانتی متر و دیگری 18 سانتی متر است از نظر استخوان بندی ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 8 روز و 21 ساعت پیش
سالانه 8 طلاق در هزار خانواده ایرانی ثبت می شود

سالانه 8 طلاق در هزار خانواده ایرانی ثبت می شود به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، مدیرکل دفتر آمار جمعیتی سازمان ثبت احوال گفت: حدود 21 میلیون خانواده در کشور داریم و در حال حاضر به ازاء هرهزار خانواده سالانه زندگی مشترک 8 خانواده به طلاق می انجامد.محمدباقرعباسی افزود: در مقابل 32 خانواده بر اثر ازدواج تشکیل می شود، یعنی سالانه 24 خانواده به ازاء هر هزار خانواده به تعداد خانواده های کشور اضافه می شود.
وی خاطر نشان کرد: آمارهای ازدواج و طلاق به تفصیل توسط سازمان ثبت احوال کشور در قالب کتاب طلاق در ایران 1396 منتشر شده است و از طریق درگاه این سازمان در اختیار تمام هموطنان قرار دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 8 روز و 21 ساعت پیش
تشخیص سرطان سینه با دقت 99 درصدی هوش مصنوعی

تشخیص سرطان سینه با دقت 99 درصدی هوش مصنوعی به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، مراقبت های درمانی و انجام آزمایش های پزشکی به طور منظم شناسایی تومورهای سرطانی را قبل از گسترش آنها تسهیل می کند. مطالعه ای که در این زمینه در سال 2009 در بوستون آمریکا صورت گرفته نشان می دهد در 25 درصد موارد می توان از تشدید سرطان سینه به همین شکل جلوگیری کرد.
سرطان سینه سالانه نیم میلیون نفر را در سراسر جهان به کام مرگ می کشاند ولی محققان شرکت Naval Medical در سن دیه گو با همکاری گوگل الگوریتم هوش مصنوعی جدیدی را ابداع کرده اند که به طور خودکار قادر به شناسایی غدد لنفاوی آلوده به تومورهای سرطانی است. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 8 روز و 21 ساعت پیش
کاهش حمله قلبی ناشی از آلودگی هوا با متفورمین !

کاهش حمله قلبی ناشی از آلودگی هوا با متفورمین ! به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، محققان دریافتند که مصرف داروی متفورمین خطر حمله قلبی ناشی از آلودگی هوا را کاهش می دهد.در این مطالعه که روز سه شنبه در سل پرس منتشر شد، محققان متفورمین را معادل دوزی که افراد دیابتی مصرف می کنند به مدت سه روز به موش ها دادند و سپس آنها را در اتاق خاصی که با ذراتی از هوای آلوده طراحی شده بود، قرار دادند.
زمانی که موش ها در معرض هوای آلوده در آزمایشگاه قرار گرفتند ماکروفاژهای آنها یک مولکول التهابی به نام اینترلوکین 6 را آزاد کردند که با حملات قلبی و سکته ها مرتبط است ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 8 روز و 22 ساعت پیش
راهکارهای درمان ناخن جویدن کودکان / زمان جدایی محل خواب کودک

راهکارهای درمان ناخن جویدن کودکان / زمان جدایی محل خواب کودک به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، کتایون رازجویان در آستانه برگزاری سی و پنجمین همایش سالانه انجمن علمی روانپزشکان ایران درارتباط با موضوع ناخن جویدن کودکان اظهار داشت: این مسئله یکی از عادت های رفتاری بسیار شایع در کودکان است که می تواند باعث ناراحتی والدین و اقدام جهت درمان و رفع مشکل شود.
وی افزود: ناخن جویدن می تواند تنها یک عمل عادتی باشد ولی در مواردی می تواند همراه با سایر اختلالات باشد. در غالب کودکان ناخن جویدن آنها ناشی از استرس و اضطراب نیست بلکه امکان دارد با انجام این عمل احساس خوشایندی به آنها دست داده و این مسئله سبب شده که به مرور این موضوع تبدیل به عادت در آنها شود ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 8 روز و 22 ساعت پیش
10 کشور برتر دنیا برای مهاجران

10 کشور برتر دنیا برای مهاجران به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، نتیجه یک نظرسنجی نام 10 کشور اول برای مهاجرت را اعلام کرده که براساس آن سه کشور سنگاپور، نیوزلند و آلمان بهترین مکان ها برای مهاجرت شناخته شده اند.سفر به خارج از کشور، درآمد زندگی مهاجران را 21هزار دلار افزایش می دهد و بیشترین درآمد هم کارمندان کشورهای سوئد، سوییس و ایالات متحده آمریکا دارند.
این نتایج یک نظرسنجی است که نشان می دهد 45درصد مهاجرین می گویند درآمدشان از زمانی که مهاجرت کرده اند افزایش پیدا کرده و 28درصد آن ها اصلا برای افزایش درآمد مهاجرت کرده اند ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 8 روز و 22 ساعت پیش
چرا دندان هایمان پوسیده می شوند ؟

چرا دندان هایمان پوسیده می شوند ؟ به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، معمولا مسواک را برمی داریم، کمی خمیردندان روی آن می گذاریم و مسواک زدن را شروع می کنیم و بسته به حال و حوصله مان، یک یا چند دقیقه ای هم مسواک می زنیم. اما در این مطلب به 7 خطای رایج در مسواک زدن اشاره می کنیم؛
1-دقت نمی کنید
یکی از مهم ترین خطاهایی که زیاد مرتکب می شوید این است که حین مسواک زدن، برخی از مناطق دهان را فراموش می کنید.اغلب مردم فراموش می کنند که سطح داخلی دندان های خود را مسواک بزنند. متخصصان بر این باورند که بیشتر مردم مسواک زدن قسمت داخلی دندان های جلو را بیشتر فراموش می کنند ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 8 روز و 22 ساعت پیش
اطلاعیه درباره رشته های خاص آزمون سراسری

اطلاعیه درباره رشته های خاص آزمون سراسری به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، سازمان سنجش آموزش کشور در زمینه اعلام کد قبولی نهائی برای آن دسته از داوطلبانی که در زمان اعلام نتایج نهایی آزمون سراسری سال 1397 برای آنها یکی از کدهای 11، 12، 14، 15 ، 18 ،19، 20، 21 ، 22 ،23 ، 25 و 26 اعلام شده است، اطلاعیه ای صادر کرد.
این سازمان درخصوص آن دسته از داوطلبان آزمون سراسری سال 1397 که برای انجام مراحل مصاحبه و گزینش رشته های مختلف تحصیلی به کدهای 11 (دانشگاه فرهنگیان )، 12 (رشته های تحصیلی دانشگاه شاهد)، 14 (رشته های تحصیلی دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری دادگستری)، 15 (رشته مدیریت بیمه اکو دانشگاه علامه طباطبایی) ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 8 روز و 22 ساعت پیش
چه چیزی تمام اوقات دانشجویان را پر کرده است ؟

چه چیزی تمام اوقات دانشجویان را پر کرده است ؟ به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، امروزه اینترنت، فضای مجازی و شبکه های اجتماعی به جزئی جدایی ناپذیر از زندگی مردم جهان تبدیل شده اند؛ تا جاییکه حوادث ناگوار متعددی در طی این سال ها بر اثر سرگرم بودن افراد در فضای مجازی رخ داده است.
در جامعه کنونی، اینترنت صاحب اصلی وقت آزاد نوجوانان و جوانان است؛ آنها در طول روز به کرات گوشی موبایل خود را چک می کنند در حالی که منتظر هیچ پیامی نیستند.گزارش های منتشر شده از بررسی های اخیر کارشناسان علوم ارتباطات حاکی از آن بود، هر فرد به طور تقریبی دست کم صد مرتبه در طول روز گوشی تلفن همراه خود را چک می کند که تنها عامل محرک آنها فضای مجازی و رسانه های ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 8 روز و 22 ساعت پیش
چرا در برابر حوادث و بلایای طبیعی باید آماده باشیم ؟

چرا در برابر حوادث و بلایای طبیعی باید آماده باشیم ؟ به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، 22 دسامبر سال 1989 میلادی بود که مجمع عمومی سازمان ملل با تصویب یک قطعنامه، دومین چهارشنبه ماه اکتبر را روز جهانی کاهش بلایای طبیعی نام گذاری کرد. به همین صورت در ایران هم 20 تا 25 مهر هفته کاهش بلایای طبیعی نام گذاری شده است. ما هم به همین مناسبت نگاهی انداخته ایم به تعریف بلایای طبیعی، ضرورت واکنش مناسب و مهیب ترین نمونه هایش در جهان. با ما همراه باشید.
وقتی از بلایای طبیعی حرف می زنیم، از چه چیزی می گوییم؟
در تعریف بلایای طبیعی باید بگوییم که ریشه آن ها انسانی نیست ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 8 روز و 22 ساعت پیش
تخلیه پناهجویان از شهر کوچک ریاچه در ایتالیا!

تخلیه پناهجویان از شهر کوچک ریاچه در ایتالیا! به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، شهردار چپگرای ریاچه که به گرمی افراد پناهجو را می پذیرفت، اخیرا به اتهام ارتکاب تخلفاتی بازداشت شده است.
دومنیکو لوکانو - معروف به میمو - به خاطر حمایت از مهاجران شهرت بین المللی دارد اما او اخیرا به اتهام سازماندهی "ازدواج های صوری" برای پناهجویان بازداشت شده است.
لوکانو همچنین متهم است که در اعطای قراردادهای جمع آوری و مدیریت زباله این شهر - که حدود دو هزار نفر جمعیت دارد - به نفع شرکت هایی عمل کرده است که مهاجر استخدام می کردند.
ماتئو سالوینی، وزیر کشور ایتالیا ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 8 روز و 22 ساعت پیش
خبر اول رسانه های جهان درباره ایران

خبر اول رسانه های جهان درباره ایران به گزارش جام نیوز ، اظهارات ضدآمریکایی روحانی در صدر اخبار رسانه های جهان درباره ایران قرار گرفت.
اکثر این رسانه ها در انعکاس سخنان رئیس جمهور تیتر زدند: "روحانی: آمریکا به دنبال تغییر حکومت ایران است".
111 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 8 روز و 23 ساعت پیش
پیام مهم مقتدی صدر به جریان های اهل سنت عراق

پیام مهم مقتدی صدر به جریان های اهل سنت عراق به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، رهبر جریان صدر عراق در پیامی به جریان های اهل سنت کشورش از آن ها خواست سهمیه بندی و طایفه گرایی را در معرفی نامزد پست های دولتی رها کنند.
به نقل از شبکه سومریه نیوز، مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق در پیامی به مسئولان اهل تسنن گفت: پیام من برای اهل تسنن و سیاستمداران سنی است. اگر سهمیه بندی و طایفه گرایی را رها کنید من با شما درباره مقاومت در برابر اشغالگران، بیرون کردن تمامی متجاوزان و مواضع درست درباره موصل و الانبار پیمان می بندم.
وی از سنی های عراق خواست منافع ملی را به منافع حزبی ترجیح دهند و فاسدان و طایفه گرایان را کنار بگذارند. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 8 روز و 23 ساعت پیش
شخصیت سیدحسن نصرالله روی میز مدارس رژیم صهیونیستی

شخصیت سیدحسن نصرالله روی میز مدارس رژیم صهیونیستی به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، نصرالله یک شخصیت کاریزماتیک، فوق العاده و آشنا به سیاست تل آویو است و از دانش گسترده خود برای انتقال پیام های روانشناختی به منظور نابود کردن جامعه صهیونیستی استفاده می کند ، این ها بخشی از مطالبی است که در مدارس اسرائیل به دانش آموزان تدریس می شود.
روزنامه فرامنطقه ای رای الیوم در گزارشی به قلم "زهیر اندراوس" نوشت: سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان یک شخصیت کاریزماتیک و فوق العاده است و همیشه به دریافت اطلاعاتی درباره آنچه در اسرائیل در جریان است، اصرار می ورزد ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 8 روز و 23 ساعت پیش
رویترز در خبر فوری: عربستان تهدید کرد

رویترز در خبر فوری: عربستان تهدید کرد به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، خبرگزاری رویترز در گزارشی نوشت: مقامات عربستان تهدید کرده اند که هر گونه تحریم علیه این کشور را به خاطر موضوع جمال خاشقچی بدون جواب نگذارند.
رویترز این خبر را در حالی منتشر کرد که ترامپ عربستان را شب گذشته به خاطر این موضوع تهدید کرد.
اکنون تنش میان ترکیه و عربستان و آمریکا بر سر این موضوع افزایش یافته است.
501 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 9 روز و 0 ساعت پیش
طرح شوم عربستان برای یمن؛ نابودی کامل مراکز تامین مواد غذایی

طرح شوم عربستان برای یمن؛ نابودی کامل مراکز تامین مواد غذایی به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، این گزارش که استراتژی ائتلاف اعراب در جنگ یمن: حملات هوایی و جنگ غذا نام دارد، شامل مجموعه ای از داده های جمع آوری شده از منابع مختلف از جمله وزارت کشاورزی و آبیاری و وزارت ماهیگیری و منابع دریایی یمن است.
بنیاد صلح جهانی در این گزارش به تاثیر بمباران های نیروهای ائتلاف بر تولید و توزیع مواد غذایی در مناطق روستایی و مناطق ساحلی و ماهیگیری یمن می پردازد و به شواهدی قوی اشاره دارد که بیانگر قصد ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی به نابودی مناطق تولید و توزیع مواد غذایی در یمن است. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 9 روز و 0 ساعت پیش
اظهارات وزیر هندی درباره خرید نفت ایران

اظهارات وزیر هندی درباره خرید نفت ایران به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، سوبحاش چاندرا گَارگ وزیر امور اقتصادی هند به شبکه سی ان بی سی تی وی18 گفت: هند همچنان در ماه نوامبر (آبان) به خرید نفت از ایران ادامه خواهد داد، هرچند واردات نسبت به بازۀ ماههای آوریل (اردیبهشت) تا سپتامبر (شهریور) به شدت پایین آمده است.
وی در مصاحبه با این شبکه خبری گفت هند هنوز برروی مکانیزم پرداخت کار نکرده است. علی رغم تحریمهای جدید آمریکا که در چهارم نوامبر اعمال خواهد شد، هند سفارش 9 میلیون بشکه ای خود را برای این ماه ثبت کرده است.
گَارگ افزود که تنش های تجاری و افزایش قیمت نفت ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 9 روز و 1 ساعت پیش
احتمال اختصاص یارانه ارزی به مردم

احتمال اختصاص یارانه ارزی به مردم به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز ، محمدرضا پورابراهیمی گفت: متوسط قیمت کالاهای اساسی به رغم اختصاص ارز 4 هزار و 200 تومانی، در مقایسه با پارسال از 30 تا 50 درصد افزایش یافته است که نباید این گونه باشد.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: بر اساس توافق دولت و مجلس درباره کالاهای اساسی ، قرار است نرخ ارز ترجیحی ( 4200 تومان ) همه 25 قلم کالای اساسی تامین شود.
وی ادامه داد: گزارش رئیس سازمان برنامه و بودجه حاکی از آن است که بخش زیادی از این کالاها برای بازه زمانی یکساله خریداری شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 9 روز و 1 ساعت پیش
حسن عباسی به زندان می رود

حسن عباسی به زندان می رود به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، خبر معاون هماهنگی و برنامه ریزی امور حقوقی دستگاه های اجرایی معاونت حقوقی رییس جمهور، درباره صدور حکم 7 ماه حبس برای حسن عباسی به اتهام توهین به رییس جمهور و وزیر راه توسط وکیل حسن عباسی تایید شد.
مهدی جعفرنژاد وکیل حسن عباسی از سخنرانان معروف کشور، از ابلاغ حکم قطعی حبس موکلش به مدت 7 ماه خبر داد.
وی گفت: سال 1395 دفتر ریاست جمهوری تحت دو عنوان نشر اکاذیب و توهین به مسئولین از حسن عباسی شکایت کرد که از اتهام نشر اکاذیب برائت گرفت اما در اتهام توهین مجرم شناخته شد. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 9 روز و 1 ساعت پیش
گزارش داغ اژه ای/ از بازداشت 196 اخلالگر ارزی تا محکومیت جاسوس 2 تابعیتی

گزارش داغ اژه ای/ از بازداشت 196 اخلالگر ارزی تا محکومیت جاسوس 2 تابعیتی به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، سخنگوی قوه قضائیه درخصوص اقدامات صورت گرفته برای مبارزه با اخلالگران ارزی و طلا و همچنین قاچاق تصریح کرد: در تهران از ابتدای اقداماتی که برای مبارزه با اخلالگران اعم از ارزی و قاچاق سازمان یافته دست داشتند، 196 نفر دستگیر شدند که 13 نفر در روزهای اخیر دستگیر شدند. به مردم که در بازارهای غیرمجاز فعالیت می کنند هشدار می دهم که گرفتاری برای خودشان و خانواده شان ایجاد نکنند.
65 سال حبس برای 9 متهم مفاسد اقتصادی در کرمانشاه
سخنگوی قوه قضاییه گفت: امروز صبح یک کیفرخواست به دادگاه ارجاع شد و حداقل در این صد مورد ارجاع شده به دادگاه در حال رسیدگی یا تعیین ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 9 روز و 1 ساعت پیش
استقلالی ها زورشان به پرسپولیس نمی رسد

استقلالی ها زورشان به پرسپولیس نمی رسد به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، چند روز پیش دربی تیم های نوجوانان استقلال و پرسپولیس انجام شد که با برد نوجوانان استقلال همراه بود.به دنبال آن روز گذشته فیلمی از رختکن استقلال منتشر شد که بازیکنان نوجوان و لیدر های تیم استقلال در حال کری خوانی و توهین به پرسپولیس هستند.
محمد رضا حاجی بیگی در خصوص اتفاقات افتاده در رختکن استقلال و احتمال شکایت باشگاه پرسپولیس از این رفتار ها اظهار داشت: این مسئله برای ما اهمیت و ارزشی ندارد، اصل مهم نیست. استقلالی ها فقط دنبال بهانه برای کری خوانی هستند.
ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 9 روز و 5 ساعت پیش
یازده مهاجر زنده زنده سوختند

یازده مهاجر زنده زنده سوختند به گزارش جام نیوز به نقل از یورونیوز، یازده نفر که گمان می رود همگی مهاجر بوده اند در تصادف رانندگی در یونان جان باختند.
این حادثه روز شنبه در نزدیکی شهر کاوالا واقع در شمال شرق یونان اتفاق افتاد.
به گفته پلیس یونان در این تصادف خودروی جانباختگان با یک دستگاه کامیون شاخ به شاخ شده و بلافاصله آتش گرفته است.
راننده کامیون از این تصادف جان به در برده است اما تمامی سرنشینان خودروی سواری در میان شعله های آتش گرفتار شده و جان باخته اند.
هنوز هویت جانباختگان و جزییات بیشتری از این تصادف مرگبار اعلام نشده است.
115 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: حوادث انتشار : 9 روز و 5 ساعت پیش
توضیح قاضی CAS درباره پرونده سوپرجام ایران

توضیح قاضی CAS درباره پرونده سوپرجام ایران به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، پرند عزیزی کارشناس حقوقی و قاضی دادگاه بین المللی ورزش(CAS) درباره پرونده سوپرجام و شکایت باشگاه استقلال از سازمان لیگ و کمیته های انضباطی و استیناف به دلیل صدور رای نتیجه شکست سه بر صفر آبی ها در این دیدار اظهار کرد: مدت زمانی که این پرونده طول می کشد بستگی به بررسی دادگاه دارد. استقلالی ها شکایت خود را ارسال کرده اند و ممکن است به نتیجه رسیدن این پرونده، بیش از یک سال طول بکشد.
وی درباره شانس پیروزی استقلال در این پرونده تصریح کرد: اگر بخواهم واقعیت را بگویم مدارک این باشگاه را ندیده ام اما اگر مدارکشان طبق اظهاراتشان باشد ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 9 روز و 5 ساعت پیش
تروریست های داعش خانواده ها را به گروگان گرفتند

تروریست های داعش خانواده ها را به گروگان گرفتند به گزارش جام نیوز ، شبکه تلویزیونی آل هداس گزارش داد؛ تروریست های داعش 130 خانواده را در زمان حمله به اردوگاه پناهجویان در البحر در ساحل شرقی فرات به گروگان گرفته است.
شوفان الخابوری نماینده ائتلاف مسلح نیروهای دمکراتیک سوریه این خبر را به اطلاع شبکه تلویزیونی رساند.
به گفته وی، مبارزان کرد حمله تروریست ها را دفع کردند و توانستند از بقیه پناهجویان دفاع کنند. ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 9 روز و 5 ساعت پیش
سقوط شهاب سنگ در ژاپن

سقوط شهاب سنگ در ژاپن به گزارش جام نیوز به نقل از اسپوتنیک، شبکه تلویزیونی NHK گزارش داد؛ سنگی که روی سقف یک خانه شخصی در ژاپن افتاده بود، شهاب سنگ است. نتایج تحقیقات انجام شده توسط موزه دولتی علوم ژاپن درباره این سنگ حاکی از این امر است.
در اواخر ماه سپتامبر سنگی روی سقف یک خانه شخصی در شهر کوماکی استان آیچی ژاپن افتاد و آنرا سوراخ کرد. این سنگ که سطح آن سوخته بود، بر اثر سقوط به سه تکه به اندازه های 10، 5 و 3 سانتی متر تقسیم شد.
کارشناسان موزه علوم ژاپن به این نتیجه رسیده اند که این سنگ که آهن ربا آنرا به سوی خود می کشد، بخشی از یک شهاب سنگ با قدمت 4.5 میلیارد سال است ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 9 روز و 7 ساعت پیش
تدبیر برانکو برای ترکیب پرسپولیس در جام حذفی

تدبیر برانکو برای ترکیب پرسپولیس در جام حذفی به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، تیم فوتبال پرسپولیس 26 مهرماه دیدار معوقه خود در مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی فوتبال کشور را مقابل نود ارومیه برگزار می کند.
برانکو ایوانکوویچ سرمربی پرسپولیس تصمیم دارد ترکیب اولیه تیمش را با توجه به نزدیکی بازی نودارومیه با السد قطر تغییر دهد.
از قرار معلوم علیرضا بیرانوند و احمد نوراللهی به دلیل حضور در اردوی تیم ملی فوتبال ایران و بشار رسن به دلیل همراهی تیم ملی فوتبال عراق در بازی با نود ارومیه به میدان نخواهند رفت.
110 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 9 روز و 7 ساعت پیش
حمله هوایی عربستان به غیرنظامیان/ کشته شدن 8 عضو یک خانواده

حمله هوایی عربستان به غیرنظامیان/ کشته شدن 8 عضو یک خانواده به گزارش جام نیوز به قل از یورونیوز، ده غیرنظامی در حمله هوایی ائتلافی که عربستان سعودی آن را رهبری می کند در استان حدیده یمن کشته شدند.
منابع پزشکی و حوثی ها به خبرگزاری رویترز گفته اند که حمله روز شنبه به یک ایست بازرسی حوثی ها در شهر جبل راس و وقتی صورت گرفت که اتوبوسی از آن عبور می کرد.
گفته می شود هشت نفر از قربانیان عضو یک خانواده هستند و حال برخی از زخمی ها وخیم است.
ائتلافی عربی که دست به این حمله زده است هنوز نسبت به این گزارش و حادثه واکنشی نشان نداده است.
این ائتلاف از سال 2015 میلادی با هدف بازگرداندن دولت تحت حمایت ریاض به قدرت علیه مواضع حوثی ها وارد جنگ ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 9 روز و 7 ساعت پیش
نامزدهای نمایندگی دائم آمریکا در سازمان ملل

نامزدهای نمایندگی دائم آمریکا در سازمان ملل به گزارش جام نیوز ، ترامپ در حال بررسی دو نامزد برای جانشینی نیکی هیلی، نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل متحد است. به گزارش "پولیتیکو" ، اجیمی ماکورت، سفیر فعلی آمریکا در فرانسه و موناکو وکلی کرافت، سفیر امریکا در کانادا نامزدهای جانشینی نیکی هیلی هستند.
منابع پولیتیکو خاطرنشان کردند که رئیس جمهور آمریکا می خواهد یک زن را به این سمت منصوب کند. همچنین کاخ سفید در رابطه با ملاحظات امنیتی ترجیح می دهد نمایندگی دائم آمریکا در سازمان ملل از بین کارکنان فعلی دولت ایالات متحده انتخاب شود چون" اگر کس دیگری انتخاب شود باید تشریفات پر کردن اسناد ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 9 روز و 7 ساعت پیش
تاریخ حضور ستاره جدید پرسپولیس در این تیم مشخص شد+عکس

تاریخ حضور ستاره جدید پرسپولیس در این تیم مشخص شد+عکس به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، سروش رفیعی که در روزها و هفته های اخیر با مدیران و مسئولان فولاد خوزستان با مشکل برخورد کرده بود، سرانجام از این تیم جدا شد و اکنون بدون تیم باید منتظر شروع نیم فصل دوم باشد تا بتواند به پرسپولیس بپیوندد، طبق برخی شنیده ها او به زودی در تمرینات سرخپوشان پایتخت شرکت می کند.
سروش رفیعی یکی از خریدهای بزرگ پرسپولیس است که در نیم فصل دوم به جمع بازیکنان برانکو اضافه خواهد شد و دقیقا از تاریخ 28 آذرماه می تواند در بازی های رسمی این تیم به میدان برود و سرخپوشان در کسب مقام قهرمانی کمک شایانی نماید.
110 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 9 روز و 9 ساعت پیش
هافبک ها خوب باشند، استقلال از حاشیه دور می شود

هافبک ها خوب باشند، استقلال از حاشیه دور می شود به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، استقلال پس از دو پیروزی برابر نفت مسجدسلیمان در جام حذفی و لیگ شرایط خوبی را برای خود به وجود آورده است. آبی ها برای حفظ روند رو به رشد خود دو بار هم به مصاف سایپا خواهند رفت و می توانند با موفقیت در این بازی ها اتفاقات نه چندان جالب گذشته را فراموش کنند. درخصوص شرایط فعلی شاگردان شفر و همچنین در مورد شهرآورد نوجوانان که روز گذشته برگزار شد و به برتری 4 بر یک استقلال انجامید، با صادق ورمزیار به گفتگو نشستیم.
*عملکرد شاگردان شفر را در دو بازی اخیر برابر نفت چطور دیدید؟ ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 9 روز و 19 ساعت پیش
گرو هنوز امتحانش را پس نداده و نیاز به زمان دارد/ برادران مجیدی یا جباری قرار باشد بیایند قدم شان روی چشم

گرو هنوز امتحانش را پس نداده و نیاز به زمان دارد/ برادران مجیدی یا جباری قرار باشد بیایند قدم شان روی چشم به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، اصغر حاجیلو، درباره شرایط فعلی تیم فوتبال استقلال و 2 بازی این تیم با سایپا در جام حذفی و لیگ گفت: پس از 2 برد متوالی که مقابل نفت مسجدسلیمان به دست آوردیم روحیه بازیکنان خیلی بهتر شده و از فشار خارج شدیم. دیشب شفر به ایران بازگشت و از امروز تمرینات تیم با تعداد محدودی از بازیکنان آغاز می شود چون تعداد زیادی از بازیکنان ما در اختیار تیم ملی و تیم امید هستند و همین موضوع کار شفر را برای ایجاد هماهنگی بیشتر بین بازیکنان سخت می کند البته شفر نشان داده که مرد روزهای سخت است ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 9 روز و 19 ساعت پیش
استیلی: با هزینه شخصی به جام جهانی رفتم/ منتظر پاسخ فدراسیون برای استفاده از پک هستیم

استیلی: با هزینه شخصی به جام جهانی رفتم/ منتظر پاسخ فدراسیون برای استفاده از پک هستیم به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، حمید استیلی در حاشیه تمرین تیم امید در جمع خبرنگاران در مورد حضورش در روسیه و جام جهانی گفت: با هزینه شخصی به سفر رفته ام و خانواده آم را هم برده بودم و یک ریال از فدراسیون پول نگرفتم.
وی در مورد اینکه تیم امید به پک رفته یا نه و اینکه کی روش گفته نمی خواهد این پک را در داخل جیبش بگذارد، گفت: بپرسید از اعضای کادرفنی که ما را به پک راه دادند یا نه؟ خیلی خوب است که تیم جوانان و نوجوانان هم تمرین کنند. همه ما زیر مجموعه فدراسیون هستند. سه زمین تمرین عوض کردیم. خیریه عمل، کارگران واینجا تا حاشیه ای پیش نیاید ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 9 روز و 20 ساعت پیش
اقدامات پشت پرده برای برکناری مدیرعامل پرسپولیس

اقدامات پشت پرده برای برکناری مدیرعامل پرسپولیس به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، این بار البته قانون منع بکارگیری بازنشسته ها یقه او را گرفته اما عجیب اینکه او بعد از تصویب بندهای جدید این قانون از سرپرستی باشگاه به مدیرعاملی رسید و همچنان شایعه برکناری اش را می شنویم.
اینکه قانون جدید شامل حال مدیرعامل فعلی پرسپولیس هم می شود یا نه، موضوعی است که وزارت ورزش باید درباره اش صحبت کند اما شایعه شده که اخیرا تحرکاتی برای تغییر مدیریت باشگاه انجام شده و بدتر اینکه ریشه این شایعه را در شرکت کهن پیشکسوتان پرسپولیس یافته اند. در همین رابطه شنیده ایم یکی از پیشکسوتان باشگاه پرسپولیس که محبوبیت زیادی هم دارد ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 9 روز و 20 ساعت پیش
باخت باورنکردنی السد با هشت گل؛ حریف پرسپولیس گلباران شد+عکس

باخت باورنکردنی السد با هشت گل؛ حریف پرسپولیس گلباران شد+عکس به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، السد قطر، حریف پرسپولیس در مرحله نیمه نهایی با غیبت ستاره های اصلی خود در جام ستارگان این کشور با نتیجه هشت بر صفر مقابل الریان قطر شکست خورد.
این تیم که در بازی رفت مرحله نیمه نهایی با تک گل علی علیپور شکست خورده، طی دو بازی اخیر خود در قطر نیز به تساوی برابر السلیه و شکست هشت گله مقابل الریان رسیده تا شرایط برای سرمربی پرتغالی حریف سخت شود.
البته بازیکنان این تیم در بازی امشب را بیشتر نفرات امیدها شکل می دادند و فریرا نتوانست از نفرات اصلی خود با توجه به حضور در اردوهای تیم ملی سود ببرد. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 9 روز و 21 ساعت پیش
آخرین وضعیت مصدومیت هافبک استقلال

آخرین وضعیت مصدومیت هافبک استقلال به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، فرشید اسماعیلی قرار است آخر هفته در کلینیک باشگاه استقلال تست بدهد تا وضعیت بازگشتش به میادین مشخص شود و معلوم شود چه زمانی می تواند در تمرین استقلال پا به توپ شود.
کادر پزشکی استقلال در تلاش اند تا اسماعیلی را به بازی با سایپا در هفته نهم لیگ برتر برسانند، فرشید در دقایق پایانی بازی با نفت مسجد سلیمان در لیگ برتر عضله زیر شکمش درد گرفت و به همین دلیل در این مدت روزی 3 جلسه در کلینیک باشگاه استقلال فیزیوتراپی می کند.
خبرورزشی
451 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 9 روز و 21 ساعت پیش
افزایش صادرات چین به آمریکا به رغم تهدیدات ترامپ

افزایش صادرات چین به آمریکا به رغم تهدیدات ترامپ به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، صادرات کالاهای چینی به آمریکا، در میانه جنگ بر سر تعرفه های گمرکی میان دو کشور افزایش یافته است. صادرات چین به آمریکا در ماه سپتامبر بالغ بر 13 میلیارد و 34 میلیون دلار بوده است. اداره گمرک چین روز جمعه 12 اکتبر (20 مهر) اعلام کرد که این رقم سه میلیارد دلار بالاتر از ماه قبل است.
مازاد تجاری چین با آمریکا از شروع سال جاری میلادی (2018) تاکنون 225 میلیارد و 79 میلیون دلار بود، در حالیکه رقم در سال گذشته بالغ بر 196 میلیارد می شده است. این موضوعی است که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، به شدت از آن ناخشنود است ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 9 روز و 22 ساعت پیش
شمار قربانیان انفجار در افغانستان به 14 نفر رسید

شمار قربانیان انفجار در افغانستان به 14 نفر رسید به گزارش جام نیوز به نقل از آناتولی، خلیل اسیر، سخنگوی فرماندهی پلیس تخار افغانستان اعلام کرد: در پی وقوع انفجاری در گردهمایی انتخاباتی نظیفه یوسفی بیگ، نامزد انتخابات پارلمانی افغانستان در ولایت تخار 14 نفر کشته و 35 نفر دیگر مجروح شدند.
وی افزود: در میان کشته شدگان یک کارمند دستگاه اطلاعات و 3 مامور پلیس نیز وجود دارند.
اسیر با بیان اینکه انفجار مذکور ناشی از بمب کارگذاشته شده در یک موتورسیکلت بوده است، تصریح کرد وضعیت برخی از مجروحان وخیم است.
به گفته وی، پلیس افغانستان تحقیقات در مورد این انفجار را آغاز کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: حوادث انتشار : 9 روز و 23 ساعت پیش
اللهیار وقتی در استقلال پخته شد، می رود/ او از 3 تیم اروپایی پیشنهاد دارد

اللهیار وقتی در استقلال پخته شد، می رود/ او از 3 تیم اروپایی پیشنهاد دارد به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، علی خطیر معاون ورزشی باشگاه استقلال از اینکه یکی از ستاره های جوان این تیم در جمع فوتبالیست های آینده دار دنیا قرار گرفته ابراز خوشحالی می کرد و با ما حرف زد.
*از استقلال چه خبر؟
تمرینات تا دیروز تعطیل بود و اگر خبری باشد از امروز به بعد است. در تدارک برنامه های پیش روی استقلال هستیم.
* تاریخ بازی سایپا در جام حذفی هم مشخص شد.
بله! باید در فاصله تقریبی دو هفته به دیدار این تیم برویم. با دو بردی که در مسجدسلیمان داشتیم پیش بینی می شد که این قبیل دیدار ها که دو بار برای استقلال انجام می شود، خوش یمن هستند و ان شاءا.. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 10 روز و 0 ساعت پیش
دمشق در تل آویو نتانیاهو را شکست داد

دمشق در تل آویو نتانیاهو را شکست داد به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، سیاست های بنیامین نتانیاهو و محاسباتش درباره سوریه همه اشتباه از آب درآمد و اکنون اسرائیل را در معرض خطری بزرگ قرار داده است؛ خطری که باعث افزایش انتقادات از نتانیاهو و حتی درخواست برای برکناری اش شده است.
به نقل از سایت اینترنتی النشره، اسرائیلی ها خواهان استعفای نتانیاهو هستند چرا که نتانیاهو روی تغییرات ریشه ای در سوریه براساس سرنگونی نظام حاکم و روی کارآمدن رهبران سیاسی که دوست تل آویو باشند، حساب باز کرده بود اما این حساب و کتاب و تلاش نتانیاهو برای تشویق افراد مسلح به ادامه جنگ با دمشق و حمایت از تروریست ها و به ویژه طرحش برای تقسیم سوریه به ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 10 روز و 0 ساعت پیش
استقبال زورو سرخپوش از پرسپولیسی ها+ عکس

استقبال زورو سرخپوش از پرسپولیسی ها+ عکس به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، موفقیت پرسپولیس طی سالیان اخیر موج هواداری جدیدی را برای این تیم شکل داده و امروز نیز یک هوادار خردسال با حضور در استادیوم شهید کاظمی به استقبال بازیکنان محبوب خود رفت.
گادوین منشا، محمد انصاری و دیگر بازیکنان پرسپولیس در تمرین نوبت صبح امروز استقبال گرمی از این هوادار که با شال سرخ خود برای حضور در کنار بازیکنان محبوبش بی تابی می کرد داشتند.
ورزش سه
451 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 10 روز و 2 ساعت پیش
وب سایت اسرائیلی: اس 300 سوریه توسط کارشناسان ایرانی مدیریت می شود

وب سایت اسرائیلی: اس 300 سوریه توسط کارشناسان ایرانی مدیریت می شود به گزارش جام نیوز ، وب سایت اسرائیل DEBKAfile به نقل از یک منبع مرتبط با سرویس های اطلاعاتی آمریکا و اسرائیل اعلام مدیریت سامانه های موشکی دفاع هوایی اس 300 که روسیه به سوریه ارسال کرده، توسط کارشناسان ایرانی صورت خواهد گرفت.
این وبسایت اطلاعات نظامی اسرائیل خاطرنشان کرد؛ طرف روسی از همان ابتدا می خواست مدیریت سامانه های دفاع هوایی سوریه را به ایرانی بسپارد، به همین دلیل همان نوع از اس 300 (S-300PMU-2) را به سوریه ارسال کرد که قبلا در سال 2016 به تهران داده بود. در حال حاضر اعزام اپراتورهای ایرانی به سوریه جریان دارد. ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 10 روز و 2 ساعت پیش
این اعضای بدن حرف های زیادی درباره شخصیتتان دارند

این اعضای بدن حرف های زیادی درباره شخصیتتان دارند به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، اگرچه ساختار بدن ما بیشتر براساس DNA (ژنتیک) است، اما هنوز بخش هایی از بدن هستد که حرف های زیادی درباره شخصیتتان دارند. برخی تحقیقات نشان می دهد که ژنتیک چیز های زیادی را درباره آینده و نحوه ادراک جهان از طریق ژن ها تعیین کند. در این مطلب با اعضای بدن آشنا می شوید که چیز های جالبی درباره شخصیتمان می گویند.
شکل بینی
هر بینی در نوع خودش منحصر به فرد است. اما طبق تحقیقات، بافتی که استخوان ها را وصل می کند و بینی را شکل می دهد چیز های زیادی درباره شخصیت ما می گوید. محققان 1700 بینی را بررسی کرده و آن ها را در 14 دسته جای دادند ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 10 روز و 2 ساعت پیش
کدام مهارت ها آموزش آنها باید از کودکی به بچه ها شروع شود

کدام مهارت ها آموزش آنها باید از کودکی به بچه ها شروع شود به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، در بحث آموزش های لازم برای کودکان اساسی ترین مبحث آموزش مهارت های زندگی است.نکته قابل توجه این است که آموزش این مهارت ها می بایست از سن 3 سالگی شروع شود و در قالب بازی و ارتباطات بین فردی که در خانواده شکل می گیرد به کودک منتقل گردد. الگوهای ارتباطی والدین بیشترین تاثیر را در انتقال این مهارت ها به کودکان دارد. مهارت هایی که باید آموزش آنها از کودکی به بچه هاشروع شود عبارتند از:
1- مهارت تصمیم گیری: با دادن حق انتخاب به کودکان این مهارت را در آنها رشد دهیم. در این صورت خواهند توانست در محیط پیرامون از بین گزینه های مختلف بهترین را انتخاب نمایند. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 10 روز و 2 ساعت پیش
واکنش مدیر استقلال به شادی منشوری آبی ها

واکنش مدیر استقلال به شادی منشوری آبی ها به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، روز گذشته و بعد از پایان دربی نوجوانان که با برتری 4 بر یک استقلال به پایان رسید فیلمی از شادی بازیکنان استقلال در رختکن منتشر شد. در این فیلم بازیکنان استقلال به همراه یک لیدر معروف و البته نه چندان خوشنام، مشغول شادی و پایکوبی به همراه سردادن شعارهایی با کلمات نامناسب هستند. این فیلم بازتاب های منفی زیادی در صفحات مجازی داشته است. اما محمد مومنی مدیر آکادمی استقلال در این باره نظر متفاوتی دارد: این لیدر برای الان نیست و چندین سال است که به باشگاه می آید و می رود. ایشان سال هاست که در باشگاه فعالیت می کند، اما اسمش لیدر است ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 10 روز و 2 ساعت پیش
سلامت پیاده روی اربعین خود را با این اقلام طب سنتی تضمین کنید

سلامت پیاده روی اربعین خود را با این اقلام طب سنتی تضمین کنید به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، زائرانی که خود را مهیای پیاده روی اربعین می کنند، می توانند اقلام خاص و ساده ای را که طب سنتی توصیه می کند، همراه خود داشته باشند تا در مواقع ضروری، راهگشای مشکلات احتمالی طول سفر باشد.
عسل؛ استفاده از عسل برای درمان فوری زخم، جراحت، تاول یا سوختگی و خوردن آن برای کاهش آثار مسمویت بسیار نافع است.
نعناع، عرق نعناع یا عصاره نعناع؛ برای درمان بیماریهای گوارشی و عفونی بسیار سودمند است.
برگ اکالیپتوس؛ در مسیر مهران، چذابه و نیز نجف به کربلا فراوان است؛ جویدن یک برگ آن بیماریهای عفونی را درمان می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 10 روز و 2 ساعت پیش
برنامه 90 از کنداکتور شبکه سه حذف شد!

برنامه 90 از کنداکتور شبکه سه حذف شد! به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، نود قرار است از کنداکتور این هفته شبکه سه حذف شود و به جایش پخش فوتبال روانه آنتن شود. حذف از کنداکتور برای عادل فردوسی پور و برنامه اش در حالی اتفاق می افتد که او برنامه ویژه ای برای برنامه دوشنبه شب تدارک دیده بود. عادل در برنامه هفته قبل وعده داده بود که با توجه به تعطیلی بازی های باشگاهی قصد دارد به طور مفصل به ماجرای تیم ملی و... بپردازد. با وجود این اعلام قبلی اما قرار است دوشنبه شب بازی انگلیس و اسپانیا روی آنتن برود. این مسابقه فوتبال در حالی جایگزین نود می شود که می توانست به راحتی از شبکه ورزش پخش شود.
خبرورزشی
451 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 10 روز و 3 ساعت پیش
اگر سرماخورده اید از این 8 ماده غذایی غاقل نشوید

اگر سرماخورده اید از این 8 ماده غذایی غاقل نشوید به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، این روزها، در هر خانواده ای حداقل یک نفر و گاهی تمام افراد خانواده به سرماخوردگی دچارند. یکی از مهمترین چیزها در کاهش دوران نقاهت سرماخوردگی توجه به تغذیه است. تغذیه صحیح سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و قوای بدن را برای مبارزه با بیماری بهبود می بخشد.در این مطلب به 8 مورد از این توصیه های تغذیه ای اشاره خواهیم کرد.
زنجبیل را به خاطر بسپارید:
همه ما زنجبیل را به عنوان یک گیاه با خاصیت ضددرد معده و ضدتهوع می شناسیم درحالی که برای کاهش شدت علائم سرماخوردگی نیز مفید است ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 10 روز و 3 ساعت پیش
ماجرای ارسال احضاریه برای هنرمندان مشهور چیست ؟

ماجرای ارسال احضاریه برای هنرمندان مشهور چیست ؟ به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، با گسترش شبکه های اجتماعی در ایران سلبریتی ها نیز راه ارتباطی خود با هواداران را پیدا کرده اند. فالوور های میلیونی را طرفداران خود می پندارند و به هوای همین هواداران نسخه های عجیب و غریبی برای مملکت می پیچند. چند سالی است که به هنگام وقایعی مانند سیل و زلزله و امثالهم این افراد اقدام به جمع آوری کمک های نقدی و غیرنقدی می کنند.
ظاهر این موضوع، اتفاق مثبتی است چرا که این افراد گمان می کنند، می توانند با استفاده از شهرت خود مردم را مجاب به کمک کردن به هموطنان خود کنند ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 10 روز و 3 ساعت پیش
حمله مربی تیم امید به کی روش: چه مشکلی با ما داری؟

حمله مربی تیم امید به کی روش: چه مشکلی با ما داری؟ به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، رضا شاهرودی مربی تیم امید در واکنش به سرگردانی تیم امید برای انتخاب زمین تمرین، توپ را به زمین کارلوس کی روش شوت می کند؛ وقتی یک کمپ به آن بزرگی برای تیم های ملی ساخته شده چرا نباید تیم امید در کمپ تمرین کند؟ به ما گفته اند کارلوس کی روش این اجازه را نمی دهد. نمی دانم کی روش که ادعا می کند مربی حرفه ای است چرا این رفتارها را می کند. او چه مشکلی با تیم امید دارد که اجازه نمی دهد در زمین کمپ تمرین کنیم؟ بدتر از آن به دروغ می گویند که تیم امید خودش نخواسته از امکانات ساختمان پِک استفاده کند در حالی که ما اصلا رنگ این ساختمان را هم ندیده و مثل همه مردم از تلویزیون ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 10 روز و 3 ساعت پیش
پرسپولیس مقابل استقلال حرفی برای گفتن نداشت

پرسپولیس مقابل استقلال حرفی برای گفتن نداشت به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، بهتاش فریبا درباره مصاف روز گذشته تیم نوجوانان استقلال برابر نوجوانان پرسپولیس که با برتری 4 بر یک آبی ها به پایان رسید، گفت: من این بازی را از نزدیک دیدم. به نظرم پرسپولیس خیلی ضعیف بود. البته این مسئله شاید به دلیل شرایط این تیم هم باشد. به هرحال آنها توانایی رسیدن به دروازه استقلال را نداشتند. استقلال خیلی گردن کلفت بود و یکی دو بازیکن این تیم مثل بازیساز استقلال خیلی بازیکنان خوبی بودند. در کل فاصله دو تیم زیاد بود.
او درباره شرایط تیم بزرگسالان استقلال گفت: استقلالی ها با این دو برد به لحاظ روحی روانی جمع جور شدند ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 10 روز و 3 ساعت پیش
با کاربرد ها و خطرات آزمایش سونوگرافی آشنا شوید

با کاربرد ها و خطرات آزمایش سونوگرافی آشنا شوید به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، اسکن سونوگرافی شبیه همان چیزی است که در سیستم های رادار و سونار (ردیاب صوتی) استفاده می شود و نیروهای نظامی به وسیله ی آن هواپیماها و کشتی ها را ردیابی می کنند. اسکن سونوگرافی این امکان را به پزشکان می دهد تا بدون شکافتن بدن، مشکل اندام ها، عروق و بافت های درون آن را ببینند.
اسکن سونوگرافی چه کاربردهایی دارد؟
سونوگرافی اغلب مردم را به یاد بارداری می اندازد. مادران باردار با استفاده از اسکن سونوگرافی می توانند تصویر کودک متولد نشده ی خود را ببینند. با این حال این آزمایش کاربردهای زیاد دیگری هم دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 10 روز و 3 ساعت پیش
تبادل آتش بین پلیس و شبه نظامیان در داغستان روسیه

تبادل آتش بین پلیس و شبه نظامیان در داغستان روسیه به گزارش به نقل از اسپوتنیک، در نتیجه تبادل بین پلیس و شبه نظامیان در روستایی در منطقه جمهوری داغستان روسیه ، یک مامور پلیس زخمی شد.
یک منبع در نهاد های انتظامی داغستان ضمن بیان این مطلب خاطرنشان ساخت تعداد شبه نظامیانی که در یکی از خانه های روستای فوق الذکر به نام اندیری پنهان شده اند، هنوز مشخص نیست.
از ماه مارس اوضاع در منطقه خاساویورت داغستان روسیه متشنج است و در آنجا مقررات عملیات ضد تروریستی اجرا می شود. ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 10 روز و 3 ساعت پیش
واکنش عربستان و ایران به کاهش تولید نفت

واکنش عربستان و ایران به کاهش تولید نفت به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، چهل و هشتمین نشست هیات بین الدولی تغییر اقلیم (IPCC) با هدف نهایی سازی گزارش ویژه افزایش 1.5 درجه ای دمای کره زمین موسوم به SPM در کره جنوبی برگزار شد.
پیش نویس گزارش گرمایش جهانی 1.5 درجه ای دما، پیش از این با مشارکت کشورهای عضو کنوانسیون تغییرات آب و هوا تنظیم شده بود و طی پنج روز ابتدایی اکتبر، این سند طی جلسات شبانه روزی نهایی و آماده انتشار شد.
ابراهیم میرزایی، یکی از نمایندگان ایران در آخرین اجلاس هیات بین الدولی تغییر اقلیم تصریح کرده است: عصاره اصلی سند افزایش دمای 1 ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 10 روز و 3 ساعت پیش
افزایش مهاجرت ها و زمین خواری در شمال کشور

افزایش مهاجرت ها و زمین خواری در شمال کشور به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، عضو هیئت علمی موسسه تحقیقات جنگل ها و مراتع کشور گفت: وجود جنگل و دریا در کنار هم و چشم انداز بی بدیل و عرصه های دارای خاک حاصلخیزی با قابلیت کشاورزی بالا و همچنین از طرفی دسترسی آسان به پایتخت موجب شده تا چشم طمع زمین خوران به این منطقه زیاد شده است.
سیداحسان ساداتی با اشاره به اینکه یکی از مقاصد زمین خواری در مازندران، جنگل ها هستند، اظهار کرد: جنگل های شمال به دلیل وجود ویژگی های خاص دارای ارزش منحصر به فردی است.
عضو هیئت علمی موسسه تحقیقات جنگل ها و مراتع با اشاره به اینکه رانت زمین یا به اصطلاح ارزش بالای موقعیت اراضی را از عوامل چشم طمع ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 10 روز و 3 ساعت پیش
واکنش امامی کاشانی به فحاشی علیه رئیس جمهور

واکنش امامی کاشانی به فحاشی علیه رئیس جمهور به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، در خلال خطبه های نماز جمعه تهران، یکی از حاضرین، در ابتدای خطبه دوم، اقدام به فحاشی با صدای بلند علیه رئیس جمهور کرد و سعی در اختلال در سخنرانی داشت. این فحاشی ها به کرّات تا انتهای این خطبه ادامه داشت و با اعتراض نمازگزاران مواجه شد.
آیت الله امامی کاشانی نیز در بخشی از بیانات خود به اهمیت انتقاد اشاره کرده و تاکید کرد: انتقاد علمی و فنی و مدرسه ای حق همه است. آنچه درست است را باید درست تبیین کرد ولی اهانت کمک به بیگانه است.
فارس ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 10 روز و 5 ساعت پیش
افشاگری امام جمعه تهران از نقشه شوم آمریکا

افشاگری امام جمعه تهران از نقشه شوم آمریکا به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، آیت الله امامی کاشانی در خطبه های این هفته نماز جمعه تهران با اشاره به آیات و روایاتی در باب ضرورت پرهیز از فساد اظهار کرد: در کلمه احتکار فقهای اسلام اینچنین گفتند که موضوع احتکار در مورد مواد غذایی است؛ مثل زدند به گندم، جو، برنج و عدس. بعد عده ای گفتند فقط این موضوعات نیست، هرچه را جمع کنند به این امید که در آینده گران تر بفروشند احتکار است. اگر انسان بخواهد چیزی را نگه دارد که فردا گران تر بفروشد حرام است. در روایت آمده به دائم الخمرها، رابطه برقرار کنندگان میان زن ها و مردهای بیگانه و احتکار کنندگان آتش جهنم می دهیم. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: سیاسی انتشار : 10 روز و 5 ساعت پیش
ساز و کار اروپا برای ایران به در بسته خورد

ساز و کار اروپا برای ایران به در بسته خورد به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، یک روزنامه مستقر در بروکسل در گزارشی نوشته وضعیت حقوقی ساز و کاری که اتحادیه اروپا برای دور زدن تحریم های آمریکا و حفظ مراودات مالی با ایران پیشنهاد کرده هنوز مشخص نیست.
یک منبع در بانک مرکزی اروپا به این روزنامه گفته مقام های اتحادیه اروپا هنوز هیچ رایزنی رسمی با این بانک درباره این طرح خود که به مکانیسم ویژه اروپا معروف شده، انجام نداده اند.
کشورهای اروپایی در هفته های گذشته گفته اند قصد دارند در راستای تلاش برای حفظ توافق هسته ای برجام ساز و کار ویژه را برای دور زدن تحریم های آمریکا و تسهیل پرداخت پول به ایران، راه اندازی کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 10 روز و 5 ساعت پیش
شکستی بزرگ در پی یک پرواز/ هواپیمای فوق مدرن با سر به زمین آمد

شکستی بزرگ در پی یک پرواز/ هواپیمای فوق مدرن با سر به زمین آمد به گزارش جام نیوز به نقل از یورونیوز، به دنبال سقوط یک فروند جنگنده اف-35، ارتش آمریکا روز پنج شنبه 11 اکتبر پرواز این جنگنده را موقتا متوقف کرد.
سخنگوی وزارت دفاع ایالات متحده در بیانیه ای اعلام کرد: ارتش آمریکا و تمام متحدان بین المللی به طور موقت پرواز جنگنده های اف-35 را معلق کردند تا معاینات فنی لازم از جمله بررسی لوله های سوخت موتور بر روی این هواپیماها صورت بگیرد.
جنگنده رادارگریز اف-35 ساخت گروه لاکهید مارتین آمریکا، از پیشرفته ترین هواپیماهای نظامی جهان است و تا کنون در ارتش های آمریکا، بریتانیا و اسرائیل به خدمت گرفته شده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 10 روز و 8 ساعت پیش
پشیمانی پرسپولیس از خرید ترابی/ افت شدید بهترین بازیکن لیگ هفدهم

پشیمانی پرسپولیس از خرید ترابی/ افت شدید بهترین بازیکن لیگ هفدهم به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، مهدی ترابی، بازیکن 24 ساله به صورت قرضی از باشگاه فوتبال پرسپولیس برای باشگاه فوتبال سایپا در لیگ برتر فوتبال ایران و در پست وینگر بازی می کند. وی در فصل گذشته با بازی خوب خود مورد توجه برانکو سرمربی پرسپولیس قرار گرفت.
مسئولان پرسپولیس برای آنکه این بازیکن را از دست ندهند دست به کار شدند و در فصل ممنوعیت نقل و انتقالات از نیم فصل دوم با ترابی قرارداد به ثبت رساندند. این بازیکن جوان به تیم ملی ایران هم دعوت شد و توانست در نخستین دیدار تدارکاتی مقابل ازبکستان گلزنی کند. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 10 روز و 9 ساعت پیش
مقابل السد کار سختی پیش رو داریم/ ستادی برای برگزاری فینال لیگ قهرمانان آسیا تشکیل شده است

مقابل السد کار سختی پیش رو داریم/ ستادی برای برگزاری فینال لیگ قهرمانان آسیا تشکیل شده است به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، حمیدرضا گرشاسبی در گفت وگو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت: با توجه به حساسیت وزیر ورزش و جوانان ستادی برای برگزاری دیدار فینال لیگ قهرمانان آسیا تشکیل شده و خوشبختانه همگی برای رفع مشکلات و معایب عزم جدی دارند تا میزبان شایسته ای برای ایران باشیم.
وی شرایط حساس پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: پرسپولیس خوشبختانه به خوبی تا این مرحله از لیگ قهرمانان آسیا پیش آمده و مهمترین بازی هم قبل از رسیدن به فینال بازی روز اول آبان در برابر السد قطر است که کار سختی پیش رو داریم اما با تلاش بچه ها می توانیم برای اولین بار ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 10 روز و 18 ساعت پیش
وعده های شیرین فتحی برای استقلالی ها

وعده های شیرین فتحی برای استقلالی ها به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، امیرحسین فتحی در حاشیه مراسم درگذشت مرحوم شفیع درباره وضعیت استقلال گفت: ما تلاش می کنیم تا روز به روز بهتر شویم.
او درباره عملکرد خارجی های استقلال گفت: مطمئنا هماهنگ تر می شویم و به خواسته هواداران می رسیم.
سرپرست باشگاه استقلال در پایان گفت: به هواداران می گویم که ان شاءالله منتظر روزهای اوج استقلال باشند.
451 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 10 روز و 19 ساعت پیش
دو ملی پوش با یک شماره پیراهن در تمرین+ عکس

دو ملی پوش با یک شماره پیراهن در تمرین+ عکس به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، هفتمین روز از اردوی تیم ملی، صبح امروز در زمین اصلی ورزشگاه آزادی برگزار شد. تمرینی که تنها مرتضی پورعلی گنجی را به دلیل مصدومیت در خود نداشت و به همین دلیل تمام بازیکنان با آمادگی کامل در آن حاضر شده و به انجام تمرینات مورد نظر کادرفنی تیم ملی مبادرت ورزیدند.
یکی از جالب ترین نکات مربوط به تمرین امروز بازیکنان حضور دو بازیکن با شماره 24 در تمرین بود و در حالی که امیر عابدزاده پیش از این، شماره مورد نظر را به تن می کرد امروز علی قلی زاده نیز نفر دومی بود که پیراهن سفید رنگ شماره موردنظر را به تن کرد و این اتفاق با توجه به حساسیت ملی پوشان در استفاده از ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 10 روز و 19 ساعت پیش
تصاویر/ ورود آزادانه 2 تماشاگر خانم به ورزشگاه آزادی

تصاویر/ ورود آزادانه 2 تماشاگر خانم به ورزشگاه آزادی به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، در شرایطی که ورود بانوان به ورزشگاه ها همچنان ممنوع است 2 خانم توانستند به راحتی تمرین امروز تیم ملی را از نزدیک تماشا کنند. آنها نه گریم مردانه داشتند نه مخفیانه خود را به سکوهای ورزشگاه آزادی رسانده بودند. حال سوال اینجاست که آیا تماشای تمرینات تیم ملی برای همه خانم ها بلامانع است یا این 2 خانم بنا به دلایل خاصی در ورزشگاه آزادی حضور پیدا کرده بودند؟
451 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 10 روز و 19 ساعت پیش
پرسپولیس نباید برای رفع ایراد های ورزشگاه آزادی هزینه کند/ تنها مشکلمان برای بازسازی کمبود اعتبار است

پرسپولیس نباید برای رفع ایراد های ورزشگاه آزادی هزینه کند/ تنها مشکلمان برای بازسازی کمبود اعتبار است به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، حسن کریمی، مدیرعامل شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی درباره بازدید امروز (جمعه) خود از ورزشگاه آزادی بیان کرد: با توجه به ایراد هایی که AFC از ورزشگاه آزادی برای میزبانی فینال لیگ قهرمانان آسیا گرفته است برای رفع این ایراد ها به ورزشگاه آمدیم. تمام این اشکال های لیست شده به موقع رفع می شود.
او درباره عمده ترین ایراد های ورزشگاه آزادی اظهار داشت: برخی مسائلی که مطرح شده درباره بحث فضا های مربوط به خبرنگاران و داوران بود که استاندارد نبوده و مشکل داشته است که سعی در جا به جایی این فضا ها داریم ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 10 روز و 19 ساعت پیش
مشکل عادل فردوسی پور با سلفی گیران مراسم شفیع+ عکس

مشکل عادل فردوسی پور با سلفی گیران مراسم شفیع+ عکس به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، عادل فردوسی پور در شرایطی در مراسم ترحیم مرحوم بهرام شفیع حضور یافت که جماعت سلفی بگیران باز هم دردسر بزرگی شکل دادند.
در شرایطی که پیش از این نیز بارها به موضوع سلفی گرفتن با چهره ها در جریان مراسم ترحیم برخی چهره ها پرداخته شده بود، در آخرین ورژن آن بار دیگر افرادی که در این مراسم (ترحیم بهرام شفیع) حضور یافته بودند با زمانبندی و عدم درک خود از شرایط صحنه های زشتی را شکل دادند.
ایلنا
451 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 10 روز و 21 ساعت پیش
مصدومیت مربی استقلال در غیاب شفر+ عکس

مصدومیت مربی استقلال در غیاب شفر+ عکس به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، تمرین عصر امروز (جمعه) استقلال در غیاب وینفرد شفر و ملی پوشان بزرگسال و امید این تیم برگزار شد. سرمربی آلمانی آبی پوشان که به مرخصی رفته، قرار است امشب به ایران برگردد تا از فردا در تمرین تیمش حاضر شود.
* بازیکنان در آغاز تمرین نرم دوی را در دستور کار خود را برای گرم کردن قرار دادند.
* میگوئل کولی مربی استقلال در حین تمرین از ناحیه کتف دچار آسیب دیدگی شد.
* محسن کریمی زیر نظر فیزیوتراپ تیم به تمرینات اختصاصی پرداخت.
* فوتبال در زمین کوچک مرحله بعدی تمرین امروز بود.
451 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 10 روز و 21 ساعت پیش
خسرو حیدری با استقلال استارت زد

خسرو حیدری با استقلال استارت زد به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، مدافع راست استقلال بعد از مدتی دوری از امروز تمرین خود را با آبی ها استارت زد.
خسرو حیدری به دلیل مصدومیت بازی با پرسپولیس در هفته هشتم لیگ برتر و دو بازی برابر نفت مسجد سلیمان را از دست داده بود.
با این حال خسرو حیدری امروز با حضور در محل تمرین استقلال کار خود را با این تیم شروع کرد تا خود را آماده بازی با سایپا کند.
خسرو حیدری از امروز کار خود را آغاز کرده است و به احتمال فراوان مشکلی برای بازی با سایپا در هفته نهم لیگ برتر نخواهد داشت. ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 10 روز و 22 ساعت پیش
طرز نشستنمان درباره شخصیت ما چه می گوید ؟

طرز نشستنمان درباره شخصیت ما چه می گوید ؟ به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، وقتی با کسی ملاقات می کنید یا سعی دارید او را بهتر بشناسید، راه ساده ای وجود دارد که با کمک آن می توانید به چیزهای بیشتری درباره ی آن شخص پی ببرید.نحوه ی نشستن شما نکات زیادی را درباره ی شخصیت شما آشکار می کند. حالتی که هنگام نشستن دارید و با آن راحت هستید، حتی بدون آنکه خودتان متوجه باشید پنجره ی کوچکی رو بهشخصیت شما باز می کند. در ادامه می خواهیم ببینیم شکل نشستن ما چه چیزهایی را درباره ی شخصیت ما نشان می دهد.
1- صاف نشستن
صاف نشستن مزایای زیادی دارد و اگر بدانید که این شکل از نشستن چه چیزی را درباره ی شما نشان می دهد ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 10 روز و 22 ساعت پیش
وحشتناک ترین و دلخراش ترین مرگ ها کدامند ؟

وحشتناک ترین و دلخراش ترین مرگ ها کدامند ؟ به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، مرگ حق است و هیچ مسلمانی در این تعبیر کوچکترین تردیدی ندارد. در دیگر ادیان هم مرگ پدیده ای کاملا پذیرفته شده است و هیچ آدم عاقلی خود را فناناپذیر و نامیرا نمی داند، اما خب تفاوت های موجود در کیفیت روبه روشدن با مرگ می تواند این پدیده را ترسناک تر از آن چه که هست، بنمایاند.
در این مطلب قصد داریم تعدادی از بدترین اتفاقاتی که منجر به مرگ می شود را با شما مرور کنیم. با این امید که هیچ کدام از شما و البته خود ما با آنها رو به رو نشده و وقتش که رسید، مرگی آرام و زیبا داشته باشیم.
سقوط هواپیما ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 10 روز و 23 ساعت پیش
خشکسالی 30 ساله در ایران ؛ یک دروغ علمی

خشکسالی 30 ساله در ایران ؛ یک دروغ علمی به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، خشکسالی در ایران دوره های 30 یا 20 ساله دارد و بعد از گذر از این دوره، کشور به ترسالی می رسد. این از جمله ادعاهایی است که چند وقت یکبار در فضای مجازی و حتی برخی رسانه ها مطرح می شود اما رئیس سازمان هواشناسی کشورآن را غیر علمی می داند و می گوید: جامعه علمی جهان، دوره ای بودن خشکسالی را تایید نمی کند اما متاسفانه در کشور ما برخی به جای پذیرش شرایط کم آبی کشور و سازگاری با اقلیم خشک و نیمه خشک ایران، این نظرات غیرعلمی را مطرح می کنند.
داود پرهیزکار در مورد چرایی وقوع پدیده خشکسالی در ایران ضمن تاکید بر جغرافیای خشک و نیمه خشک کشور اظهار کرد ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 10 روز و 23 ساعت پیش
شمالی ها مراقب باشند ؛ احتمال سیل ناگهانی

شمالی ها مراقب باشند ؛ احتمال سیل ناگهانی به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، سازمان هواشناسی با صدور اخطاریه ای نسبت به بارش باران و احتمال سیلاب ناگهانی در استان های سواحل خزر هشدار داده است.
در این اخطاریه آمده است:
به اطلاع می رساند به سبب شمالی شدن جریانات روی دریای خزر از ظهر امروز (20 مهر) تا اوایل روز شنبه بارش باران، رعد و برق، وزش باد شدید موقتی، احتمال آب گرفتگی معابر و سیلاب ناگهانی در مسیل ها و رودخانه های استان های سواحل خزر وجود دارد و همچنین پیش بینی می شود که شدت بارش باران در شرق استان مازندران و غرب استان گلستان باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 10 روز و 23 ساعت پیش
هر 5 ثانیه یک نفر در جهان ، نابینا می شود

هر 5 ثانیه یک نفر در جهان ، نابینا می شود به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، اکبر درخشان، عضو انجمن علمی چشم پزشکی ایران در همایش سلامت بینایی و جامعه که در دانشکده پزشکی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد اظهار کرد: 12 اکتبر روز جهانی بینایی نام گذاری شده است، روزی که در خصوص کم بینایی و نابینایی آگاهی بخشی صورت می گیرد. در این روز باید در جهت ارتقاء سلامت بینایی فرهنگ سازی انجام شود.
وی با اشاره به این که روز بینایی، روز حمایت طلبیدن از سیاست گذران و مردم در خصوص کاهش اختلالات بینایی است ، ادامه داد: این روز نماد برقراری ارتباط با جهان و مردم است. ما باید برنامه ریزی کنیم تا حداقل سالی یک بار معاینه چشم را انجام دهیم ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 10 روز و 23 ساعت پیش
8 مکانی که دزدان دریایی در آنجا منتظر شما هستند !

8 مکانی که دزدان دریایی در آنجا منتظر شما هستند ! به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، شخصیت لانگ جان سیلور در رمان جزیره گنج را شاید بتوان معروف ترین دزد دریایی همه تاریخ ادبیات به شمار آورد. رمانی مشهور و پرفروش به قلم رابرت لویی استیونسن که اقتباس های انیمیشن و سینمایی آن نیز پرطرفدار شد، هرچند که نسل امروزی واژه دزد دریایی را بیش از هر چیز در قامت جانی دپ قهرمان سری فیلم های دزدان دریایی کارائیب دیده و می شناسد.
شاید فکر کنید پدیده دزدان دریایی مربوط به گذشته است و به افسانه ها پیوسته، اما مطمئن باشید که اینطور نیست، چون هنوز و همچنان این دزدان سخت مشغول کارند ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 10 روز و 23 ساعت پیش
سکه 400 هزار تومان حباب دارد

سکه 400 هزار تومان حباب دارد به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز ، محمد کشتی آرای در خصوص وضعیت بازار طلا و سکه اظهار داشت: تا صبح امروز تقاضای چندانی در این بازار وجود نداشت ولی از ساعتی قبل مجدد صف تقاضا درحال تشکیل است.
وی با بیان اینکه حباب سکه نسبت به دیروز 50 هزار تومان کاهش یافته است، تصریح کرد: ولی کماکان سکه 400 هزار تومان حباب دارد که ریشه این حباب هم بخاطر تقاضای موجود در بازار است.
رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر در پاسخ به چرایی افزایش قیمت طلا و سکه بعد از ریزش چشم گیر قیمت ها در روزهای اخیر گفت: علت اصلی نوسان در بازار طلا و سکه، تغییرات قیمتی در بازار ارز است ... ادامه خبر ...