تصویر مشترک امیر کویت و بشار اسد در دمشق

تصویر مشترک امیر کویت و بشار اسد در دمشق به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، این فرد کویتی بر پشت خودروی خود در کنار تصویر بشار اسد عبارت "رهبر پیروزی" و در کنار تصویر شیخ صباح الاحمد جابر الصباح عبارت "امیر انسانیت" نوشته است.
روزنامه الشاهد چاپ کویت پیش از این با بشار اسد در دمشق گفتگو کرد؛ اسد در این مصاحبه به امیر کویت و نقش کشورش در بحران سوریه اشاره کرد.
سوریه این روزها شاهد بازگشت روابط عربی سوریه ای است که با سفر عمر البشیر رییس جمهور سودان به دمشق و دیدارش با بشار اسد آغاز شد. امارات و بحرین نیز از بازگشایی سفارتهای خود در سوریه خبر دادند. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 235 روز و 22 ساعت پیش
هندی ها بدهی نفتی خود به ایران را پرداخت می کنند

هندی ها بدهی نفتی خود به ایران را پرداخت می کنند به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، وزارت دارایی هندوستان در دستورالعملی، هزینه های پرداختی با روپیه توسط پالایشگاه های این کشور برای خرید نفت از ایران را از مالیات معاف کرد.
پیش از این، مشتریان هندی که از شرکت ملی نفت ایران خرید کرده بودند، مجبور بودند مالیات هنگفتی را برای خریدهای خود به دولت بپردازند.
این معافیت مالیاتی که از روز 28 دسامبر (7 دی ماه) اجرایی شده است، به پالایشگاه های هندی اجازه می دهد تا بالاخره بدهی های خود به ایران را که چیزی در حدود یک و نیم میلیارد دلار شده است، بپردازند. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 235 روز و 22 ساعت پیش
ترکیب تیم ملی فوتبال ایران مقابل قطر اعلام شد

ترکیب تیم ملی فوتبال ایران مقابل قطر اعلام شد به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، ترکیب تیم ملی فوتبال ایران برای دیدار دوستانه مقابل قطر اعلام شد.
این دیدار ساعت 20:30 به وقت ایران آغاز می شود.
داوران عمانی این بازی را قضاوت می کنند.
ترکیب ایران به شرح زیر است:
علیرضا بیرانوند، غفوری، حاج صفی، پورعلی گنجی، ابراهیمی، انصاری فرد، امیری، قدوس، طارمی، مجید حسینی و آزمون
451 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 235 روز و 22 ساعت پیش
بمباران تجمع نظامیان سعودی در جیزان

بمباران تجمع نظامیان سعودی در جیزان به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، یک منبع نظامی تاکید کرد که این عملیات مشترک اهداف خود را محقق کرد و شماری کشته و زخمی در صفوف نظامیان سعودی در موضع عوجبه در جیزان بر جای گذاشت.
این منبع افزود: یگان موشکی یمن نیز دو موشک از نوع زلزال یک به محل تجمع و استحکامات نظامیان سعودی در محوله در کوه قیس در جیزان را هدف قرار دادند. ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 235 روز و 22 ساعت پیش
آخرین زمان پرداخت بسته حمایتی به بازنشستگان

آخرین زمان پرداخت بسته حمایتی به بازنشستگان به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز ، محمد حسن زدا در مورد بسته حمایتی بازنشستگان گفت: دو میلیون و 600 هزار بازنشسته، از کار فتاده و مستمری بگیر تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی که حقوق کمتر از 3 میلیون تومانی می گیرند مشمول دریافت بسته های حمایتی نقدی 200 هزار تومانی می شوند که پرداخت این مبلغ آغاز شده است.
وی گفت: البته تعدادی از بازنشستگان روز گذشته این مبلغ به حسابشان واریز شده است و مابقی نیز امروز تا پایان وقت اداری 200 هزار تومان را دریافت خواهند کرد. به نوشته مشرق، سرپرست سازمان تأمین اجتماعی تاکید کرد ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 235 روز و 22 ساعت پیش
بازداشت یک شهروند آمریکایی در روسیه به اتهام جاسوسی

بازداشت یک شهروند آمریکایی در روسیه به اتهام جاسوسی به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، سرویس امنیت فدرال روسیه روز دوشنبه اعلام کرد یک شهروند آمریکایی مظنون به جاسوسی را بازداشت کرده است.
بنا به اعلام عالی ترین نهاد امنیتی روسیه، این شهروند آمریکایی روز 28 دسامبر (هفتم دی ماه) دستگیر شده و پرونده قضایی نیز علیه وی تشکیل شده است. روسیه نام شهروند آمریکایی بازداشت شده را پل ویلان اعلام کرده است.
به گزارشرادیو فردا، در صورت گناهکار شناخته شدن این فرد در دادگاه احتمال دریافت حکم زندان از 10 تا 20 سال وجود دارد.
در بیانیه سرویس امنیت فدرال روسیه اشاره ای به جزئیات اتهام شهروند آمریکایی نشده است. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 235 روز و 22 ساعت پیش
افزایش بی سابقه درخواست بریتانیایی ها برای دریافت تابعیت ایرلند و آلمان

افزایش بی سابقه درخواست بریتانیایی ها برای دریافت تابعیت ایرلند و آلمان به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، بریتانیا به طور رسمی در 29 مارس 2019 اتحادیه اروپا را ترک می کند؛ دست کم این چیزی است که تاکنون برنامه ریزی شده است. شهروندان بریتانیا با چنین چشم اندازی به طور فزاینده تابعیت ایرلند را درخواست می کنند.
وزارت خارجه بریتانیا روز دوشنبه 10 دی (31 دسامبر) اعلام کرد که در سال 2018 شمار درخواست ها برای دریافت تابعیت و گذرنامه ایرلندی 22 درصد افزایش داشته و به 100 هزار مورد رسیده است. در سال 2015 تنها 46 هزار درخواست به ثبت رسیده بود.
در بریتانیا هرکس که در ایرلند و یا ایرلند شمالی متولد شده باشد و یا والدین و اجداد او تبار ایرلندی داشته باشد ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 235 روز و 23 ساعت پیش
موافقت بشار اسد با نقش آفرینی بیشتر عراق در سوریه علیه داعش

موافقت بشار اسد با نقش آفرینی بیشتر عراق در سوریه علیه داعش به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، نخست وزیر عراق اعلام کرد هیاتی از بالاترین مقام های امنیتی این کشور با بشار اسد، رئیس جمهور سوریه در دمشق دیدار و در مورد نقش آفرینی بیشتر عراق در نبرد با داعش پس از خروج آمریکا گفتگو کرده است.
عادل عبدالمهدی روز یکشنبه 9 دی با پیچیده خواندن برنامه دولتش بعد از اعلام تصمیم غیرمنتظره دونالد ترامپ به خروج نیروهای آمریکایی از سوریه گفت: بروز هر گونه تحول منفی در سوریه بر عراق نیز تأثیر خواهد گذاشت. ما 600 کیلومتر مرز مشترک [زمینی] با سوریه داریم و داعش هنوز در کشور همسایه ما حضور دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 235 روز و 23 ساعت پیش
تلاش نتانیاهو برای انتقال سفارت برزیل به اورشلیم

تلاش نتانیاهو برای انتقال سفارت برزیل به اورشلیم به گزارش جام نیوز به نقل از صدای آمریکا، نخست وزیر رژیم صهیونیستی، خبر داد که انتقال سفارت برزیل در اسرائیل از تل آویو به اورشلیم قطعی شده و در این میان تنها مسئله زمان مطرح است.
رئیس جمهوری منتخب برزیل ماه گذشته در پیامی در توئیتر خود نوشته بود که پس از رسیدن به قدرت، قصد دارد سفارت برزیل را از تل آویو به اورشلیم منتقل کند. اتفاقی که باعث شد برخی کشورهای عرب، برزیل را تهدید به قطع روابط کنند.
بولسونارو نامزد حزب راست افراطی برزیل بود که در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری برزیل که در پاییز برگزار شد، بیشترین رای را کسب کرد ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 235 روز و 23 ساعت پیش
خودروسازان مرحله ای قیمت ها را بالا خواهند برد؟

خودروسازان مرحله ای قیمت ها را بالا خواهند برد؟ به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز ، با اصلاح قیمت کارخانه ای این تصور ایجاد شد که خودروسازان با سرعت بیشتری به تعهدات خود عمل خواهند کرد و خودروهایی را که معوق شده است تحویل می دهند اما ثبت نام کنندگان خودرو هنوز چشم انتظار خودروهایی هستند که ماه های گذشته پول آن را تمام و کمال پرداخت کردند و از تاریخ تحویل آنها هم چند ماهی می گذرد.
با اصلاح قیمت خودروهای بالای 45 میلیون تومان این سؤال به وجود می آید که خودروسازان با قیمت های جدید کنار می آیند یا خیر.از طرفی این روزها خریداران محصولات سایپا در انتظار قیمت های جدید هستند ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 235 روز و 23 ساعت پیش
تدابیر شدید امنیتی در فرانسه از ترس اعتراض جلیقه زردها

تدابیر شدید امنیتی در فرانسه از ترس اعتراض جلیقه زردها به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، در پایتخت فرانسه، تدابیر امنیتی شدیدی برای تحویل سال نوی میلادی اتخاذ شده است. 12هزار مامور پلیس بر حفظ نظم عمومی نظارت خواهند داشت و شش هزار نیروی دیگر از جمله آتش نشان ها و پرسنل کمک های اولیه، آنها را همراهی می کنند. وزارت کشور فرانسه اعلام کرده که در کل 147هزار مامور، ناظر بر اوضاع امنیتی خواهند بود.
بیشترین تدابیر امنیتی در خیابان شانزه لیزه پاریس اعمال شده است؛ مکانی که به محل تجمع جلیقه زردها در پاریس بدل شده است.
به گزارش دویچه وله، هر کس بخواهد وارد شانزه لیزه شود، مورد بازرسی و کنترل قرار خواهد گرفت ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 235 روز و 23 ساعت پیش
شانزه لیزه در قرق پلیس؛ جلیقه زردها آماده تظاهرات

شانزه لیزه در قرق پلیس؛ جلیقه زردها آماده تظاهرات به گزارش جام نیوز به نقل از دویچه وله، پلیس فرانسه به خاطر تظاهرات ضددولتی 18هزار مامور انتظامی، آتش نشان و امدادگر ناظر بر این مراسم خواهد داشت.
در پایتخت فرانسه تدابیر امنیتی شدیدی برای تحویل سال نوی میلادی اتخاذ شده است. 12هزار مامور پلیس بر حفظ نظم عمومی نظارت خواهند داشت و شش هزار نیروی دیگر از جمله آتش نشان ها و پرسنل کمک های اولیه، آنها را همراهی می کنند. وزارت کشور فرانسه اعلام کرده که در کل 147هزار مامور، ناظر بر اوضاع امنیتی خواهند بود.
در فرانسه، ماموران انتظامی باید مراقب تظاهرات جلیقه زردها که علیه اصلاحات دولت مکرون به خیابان ها می آیند باشند ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 235 روز و 23 ساعت پیش
احزاب دیدار مشترک یمن ادعاهای امارات را محکوم کرد

احزاب دیدار مشترک یمن ادعاهای امارات را محکوم کرد به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، احزاب دیدار مشترک یمن با محکوم کردن ادعای امارات مبنی بر اینکه سقطری متعلق به امارات است و مردم سقطری و امارات از قدیم روابط و تاریخ مشترک دارند، تاکید کردند که امارات فاقد تاریخ و تمدن است و می خواهد با این بهانه ها و ادعاهای بی اساس برای خود تاریحی دست و پا کند.
دیدار مشترک اظهار داشت که سخن مسئول اماراتی در عجمان با حضور مزدورانی از استان سقطرا مبنی بر اینکه به مردم سقطرا تابعیت اماراتی داده می شود، بیانگر طمع ورزی های امارات در جزیره سقطرا است و این مساله همچنین در سرقت آثار و درختان و پرندگان نایاب در این جزیره نمود پیدا کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 235 روز و 23 ساعت پیش
حذف 4.5 میلیون خانوار از دریافت یارانه نقدی

حذف 4.5 میلیون خانوار از دریافت یارانه نقدی به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز ، محمدباقر نوبخت با اشاره به اینکه در تقسیم بندی 407 هزار میلیارد تومانی بزرگترین سهم در حد 110 هزار میلیارد تومان امور رفاه اجتماعیدارد که بیمه تکمیلی جانبازان در این مقوله پیش بینی شده است، گفت: در امور سلامت بالغ بر 22 هزار و 700 میلیارد تومان منابع برای آن در نظر گرفته شده است که در 10 اموری که برای تقسیم منابع وجود داشته پس از امور رفاه اجتماعی، آموزش و پژوهش، دفاع و امنیت، امور سلامت قرار می گیرد و رشد آن نسبت به سال گذشته حداقل 10 درصد است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه برای عادلانه توزیع شدن افزایش حقوق در سال آینده پیشنهاد تسهیم پلکانی ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 235 روز و 23 ساعت پیش
جزئیاتی تازه از قتل خاشقجی و کیف های حمل جسد

جزئیاتی تازه از قتل خاشقجی و کیف های حمل جسد به گزارش جام نیوز به نقل از رادیو زمانه، ویدئویی تازه به دست رسانه های ترکیه رسیده است که نشان می دهد تیم ضربت سعودی تعدادی کیف بزرگ تیره رنگ را به داخل اقامتگاه سرکنسول حمل می کنند. در رسانه ها گفته شده که این کیف ها احتمالا حامل بقایای جسد خاشقجی بوده است. کتابی جدید نیز منتشر شده که حاوی جزئیاتی تازه از شیوه قتل خاشقجی و اسامی اعضای تیم ضربت است.
عربستان سعودی پس از تکذیب اولیه و تلاش برای غیرعمدی نشان دادن قتل خاشقجی، سرانجام قتل او به دست عوامل اطلاعاتی خود را تأیید کرد اما آنرا عملی خودسرانه از سوی آنها خواند ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 236 روز و 0 ساعت پیش
مهاجم سابق استقلال در آستانه پیوستن به سپاهان

مهاجم سابق استقلال در آستانه پیوستن به سپاهان به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، سپاهان به منظور تقویت خود در فصل نقل و انتقالات قصد دارد چند بازیکن به جمع نفراتش اضافه کند که یکی از آنها مربوط به پست مهاجم نوک است.
در همین راستا سپاهانی ها باب مذاکرات را با علی قربانی، مهاجم سابق استقلال که نیم فصل گذشته عضو اسپارتاک اسلواکی بوده باز کرده اند و در این بین به توافقاتی هم دست یافتند.
اگر اتفاق خاصی رخ ندهد ظرف یک یا دو روز آینده شاهد امضای قرارداد قربانی با سپاهان خواهیم بود تا این مهاجم بلند زن از نیم فصل دوم به جمع شاگردان قلعه نویی اضافه شود. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 236 روز و 0 ساعت پیش
برانکو منتظر خرید یک مهاجم

برانکو منتظر خرید یک مهاجم به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، تیم فوتبال پرسپولیس که دو پنجره نقل وانتقالاتی از جذب بازیکن جدید محروم بود در نیم فصل لیگ برتر هجدهم محرومیتش به پایان رسیده و این در حالی است که برانکو تا اینجای کار 6 بازیکن جدید برای پرسپولیس جذب کرده است.
سروش رفیعی، مهدی شریفی، مهدی ترابی، مهدی شیری، محمد نادری و سعید کریمی 6 بازیکنی هستند که از نیم فصل دوم می توانند برای پرسپولیس به میدان بروند. با این شرایط سرخپوشان تنها یک بازیکن دیگر می خواهند که آن هم در پست مهاجم خواهد بود. مذاکرات پرسپولیسی ها با رضا قوچان نژاد به نتیجه نرسید و احتمال دارد یک مهاجم خارجی شاگرد برانکو شود. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 236 روز و 2 ساعت پیش
هزینه باورنکردنی تیم ملی فوتبال امارات برای جام ملت های آسیا

هزینه باورنکردنی تیم ملی فوتبال امارات برای جام ملت های آسیا به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، هفدهمین دوره جام ملت های آسیا از 15 دی ماه به میزبانی امارات برگزار می شود. کشور امارات باوجود اینکه عمر عبدالرحمان ستاره اصلی خود را به خاطر مصدومیت در اختیار ندارد، امیدوار است با استفاده از میزبانی این بازی ها و حمایت تماشاگرانش به عنوان قهرمانی این بازی ها برسد.
اماراتی ها از مدت ها پیش برنامه آماده سازی خود را پیش بینی کرده و با آلبرتو زاکرونی سرمربی ایتالیایی کار را تا جام ملت ها جلو آورده اند.
نکته حائز اهمیت برای تیم امارات هزینه های هنگفتی است که این کشور انجام داده تا به هر طریق ممکن قهرمانی را از آن خود کند ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 236 روز و 2 ساعت پیش
دادگاه امارات حکم حبس فعال حقوقی را تایید کرد

دادگاه امارات حکم حبس فعال حقوقی را تایید کرد به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، به نوشته روزنامه القدس العربی ، منصور به دلیل انتقاد از دولت امارات در شبکه های اجتماعی به ده سال حبس محکوم شده است.
دادگاه تجدید نظر امارات در جلسه امروز (دوشنبه) خود این حکم را تایید کرد.
براساس این گزارش، دادگاه امارات این فعال را به پرداخت 270 هزار دلار غرامت نیز محکوم کرده است.
منصور که مهندس برق و شاعر است، در مارس (اسفند-فروردین) 2017 بازداشت شد و دادگاه امارات در ماه می (اردیبهشت -خردادماه) 2018 برای او حکم ده سال زندان صادر کرد.
ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: سیاسی انتشار : 236 روز و 2 ساعت پیش
رژیم صهیونیستی به شکست هایش در ترور اسد اعتراف کرد

رژیم صهیونیستی به شکست هایش در ترور اسد اعتراف کرد به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، به نقل از روزنامه "ایلاف" چاپ عربستان ، این مقام صهیونیستی که خواست نامش فاش نشود، گفت: در طول سال هایی که سوریه درگیر بحران بود، اسرائیل بارها تلاش کرد تا اسد و مقامات ارشد سوری را ترور کند و یا با عملیات نظامی مواضع ایران و حزب الله لبنان را در سوریه مورد هدف قرار دهد که این اقدامات با شکست مواجه شد.
این مقام ارشد صهیونیست با اشاره به اختلاف نظر میان مقامات صهیونیستی درباره سوریه افزود: ' آویو کوخاوی ' رئیس ستاد کل ارتش رژیم صهیونیستی و رئیس سابق اطلاعات نظامی ارتش اسرائیل در زمان بحران سوریه ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 236 روز و 3 ساعت پیش
دیدار و خداحافظی سفرای هند و ترکیه با ظریف

دیدار و خداحافظی سفرای هند و ترکیه با ظریف به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، سوراب کومار سفیر هند در ایران و رضا هاکان تکین سفیر ترکیه در کشورمان پیش از ظهر امروز و در پایان ماموریت خود در ایران با دکتر محمد جواد ظریف دیدار و خداحافظی کردند. ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 236 روز و 3 ساعت پیش
واکنش باشگاه ذوب آهن به مذاکره با گزینه مد نظر پرسپولیس

واکنش باشگاه ذوب آهن به مذاکره با گزینه مد نظر پرسپولیس به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل باشگاه ذوب آهن، این باشگاه برنامه خود را برای حضور در فصل نقل و انتقالات لیگ برتر اعلام کرده اما در روزهای اخیر اخباری مبنی بر احتمال پیوستن رضا قوچان نژاد مهاجم ارزنده تیم ملی کشورمان و علی قربانی مهاجم با اخلاق سابق استقلال در رسانه ها منتشر شده است، اما این بازیکنان مدنظر باشگاه ذوب آهن نیستند.
علی قربانی در ابتدای این فصل در لیست خرید باشگاه ذوب آهن حضور داشت، اما بنا به دلایلی این انتقال صورت نگرفت.
451 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 236 روز و 5 ساعت پیش
یونکر: کشورهای اتحادیه اروپا دورو هستند

یونکر: کشورهای اتحادیه اروپا دورو هستند به گزارش جام نیوز به نقل از اسپوتنیک، ژان کلود یونکر رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا در مصاحبه ای با روزنامه دی ولت آلمان، کشورهای عضو اتحادیه اروپا را به ریاکاری بی شرمانه در مبارزه با مهاجرت های غیر قانونی متهم کرده و تاکید کرد که اتحادیه اروپا باید وارد عمل بشود.
به گفته وی، کشورهای عضو اتحادیه اروپا باید سریعا تردیدهای خود را کنار گذاشته و پشتیبانی موثر از مرزهای خارجی اتحادیه اروپا را سریعا در دستور کار قرار دهند. بیش از 2 سال است که سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا پشتیبانی بهتر از مرزهای خارجی اتحادیه اروپا را درخواست کرده اند ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 236 روز و 5 ساعت پیش
دستور قاطع شفر به مدیران استقلال در بازار نقل و انتقالات

دستور قاطع شفر به مدیران استقلال در بازار نقل و انتقالات به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، وینفرد شفر سرمربی استقلال از مدیران این تیم درخواست کرده بازیکنان مد نظر فهرستش را تا قبل از آغاز اردوی خارجی آبی پوشان جذب کنند.
استقلال اردوی پیش فصل را با غیبت تعداد زیادی از بازیکنان خودش آغاز کرد به طوری که شفر مجبور شد با دوازده، سیزده نفر کارش را شروع کند. این مسئله باعث شد استقلال خیلی دیر تر از سایر تیم ها به هماهنگی برسد و امتیازات حساسی را در ابتدای فصل از دست بدهد.
به همین دلیل سرمربی آلمانی استقلال از مدیران این باشگاه درخواست کرده تا بازیکنان مد نظرش را پیش از آغاز اردوی خارجی آبی پوشان جذب کنند تا بتوانند با تیم در این اردو حاضر ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 236 روز و 6 ساعت پیش
کلاه بزرگی که شاه ماهی نقل وانتقالات بر سر استقلال گذاشت! + عکس

کلاه بزرگی که شاه ماهی نقل وانتقالات بر سر استقلال گذاشت! + عکس به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، استقلال و فتحی، سرپرست این تیم از ابتدای فصل نقل وانتقالات بنا به درخواست شفر خواهان بازگردان سرور جپاروف شدند.
هافبک ازبکستانیِ سابق این تیم 130 هزار دلار طلب خود را بهانه ای برای بازگشتش به این تیم کرد و از همان مذاکرات اولیه به مسئولان استقلال اعلام کرد باید ابتدا رقم طلبش را به او پرداخت کنند و بعد از آن برای امضای قرارداد به تهران سفر می کند. حتی موضوع تا حدی قطعی شده بود که سایت معتبر ترانسفر مارکت نیز نام او را دوباره در فهرست استقلال قرار داد.
بنا به گفته یک منبع موثق ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 236 روز و 6 ساعت پیش
کُری سنگین و تمسخرآمیز پیش کِسوت پرسپولیس برای استقلالی ها + عکس

کُری سنگین و تمسخرآمیز پیش کِسوت پرسپولیس برای استقلالی ها + عکس دیدار سوپرجام فوتبال ایران میان تیم های پرسپولیس و استقلال قرار بود پیش از آغاز مسابقات لیگ برتر برگزار شود اما حاضر نشدن آبی پوشان در این بازی، باعث شد تا بر اساس قوانین، سرخ پوشان به عنوان قهرمان معرفی شوند.
پس از این اتفاق، مسئولان باشگاه استقلال به رأی صادره از سوی فدراسیون فوتبال اعتراض کردند اما با نتیجه نگرفتن از اعتراض خود، در دادگاه CAS شکایت رسمی خود را مطرح کردند.
پس از گذشت چند ماه از این اتفاق ها، بار دیگر صحبت هایی در خصوص این پرونده مطرح شده است. مدیر ورزشی باشگاه استقلال چندی پیش اعلام کرد که به دلیل هزینۀ بالای سفر به سوئیس ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 236 روز و 7 ساعت پیش
ستاره پرسپولیس سر از روزنامه قطری درآورد

ستاره پرسپولیس سر از روزنامه قطری درآورد به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، روزنامه الرای قطر از بشار رسن، بازیکن عراقی تیم فوتبال پرسپولیس تهران در آستانه شروع رقابت های جام ملت های آسیا تعریف و تمجید کرد.
"رسن پنج سال پیش توانست با بازی های درخشان خود تیم ملی زیر 22 سال عراق را قهرمان آسیا کند. از آن زمان او همواره سیر صعودی داشته است. او از استعدادهای بزرگ فوتبال عراق است و در سال جاری هم توانست با پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا راه پیدا کند. به نوشته برنا، با وجود این که بشار سن و سال زیادی ندارد اما موفقیت های چشمگیری به دست آورده است. عراقی ها حساب ویژه ای روی این بازیکن دارند."
110 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 236 روز و 7 ساعت پیش
حمله نژادپرستانه به 2 ایرانی در برلین

حمله نژادپرستانه به 2 ایرانی در برلین به گزارش جام نیوز به نقل از رادیوفرانسه، چهارشنبه شب 5 دی/ 26 دسامبر، 5 نژادپرست آلمانی در یک ایستگاه اتوبوس برلین به دو ایرانی 28 ساله و 31 ساله حمله بردند و ضمن توهین و تحقیر، آن ها را کتک زدند. پلیس برلین تأیید کرد که این حمله با انگیزه های نژادپرستانه صورت گرفته است. در این مورد پرونده ای تشکیل شده و پلیس در تلاش شناسائی مهاجمان است.
یکی از ایرانیان در این حمله از زانو آسیب دید و در بیمارستان تحت درمان قرار گرفت. همراه 31 ساله او در این ماجرا آسیب بدنی ندید اما دستخوش شوک شده است.
ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 236 روز و 10 ساعت پیش
پاسخ قطعی سرخپوشان به حضور گوچی در پرسپولیس! + عکس

پاسخ قطعی سرخپوشان به حضور گوچی در پرسپولیس! + عکس به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، رضا قوچان نژاد ستاره سابق تیم ملی ایران برای عقد قرارداد با سرخپوشان پایتخت به توافق نرسید. در روزهای گذشته بحث حضور رضا قوچان نژاد، مهاجم سابق تیم ملی ایران در پرسپولیس، یکی از سوژه های اصلی رسانه ها بوده است.
بنابر خبرهایی که در چند روز اخیر به گوش می رسد پیوستن این بازیکن به جمع سر خ پوشان تا حدود زیادی منتفی شده است با اعلام پندار خمارلو، جذب رضا قوچان نژاد توسط پرسپولیس رسما منتفی شد، پندار خمارلو، سخنگوی باشگاه پرسپولیس در همین رابطه گفت: از نظر ما، همه چیز تمام شد و دیگر مذاکره با قوچان نژاد را ادامه نمی دهیم ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 236 روز و 20 ساعت پیش
بیانیۀ رسمی باشگاه پرسپولیس در واکنش به محرومیت برانکو

بیانیۀ رسمی باشگاه پرسپولیس در واکنش به محرومیت برانکو به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز به نقل از سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، در این بیانیه آمده است؛ قبل از هر چیز حق طبیعی خود می دانیم که حمایت باشگاه و خانواده بزرگ پرسپولیس، از آقای برانکو ایوانکوویچ را اعلام نماییم. همچنین این سوال را مطرح کنیم که به راستی چه اتفاقاتی روی می دهد تا یک مربی حرفه ای در این سطح با حسن اخلاق و مَنِشی که در طول سال ها، همگان به آن اذعان داشته اند، در چنین شرایطی قرار بگیرد؟!!
برگ هایی متعدد از تاریخ سال های اخیر فوتبال ایران را می توان ورق زد که بر مظلومیت پرسپولیس صحه می گذارد ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 236 روز و 20 ساعت پیش
انتخابات ریاست جمهور افغانستان با سه ماه تاخیربرگزار می شود

انتخابات ریاست جمهور افغانستان با سه ماه تاخیربرگزار می شود به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، عبدالبدیع صیاد، رئیس کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان اعلام کرد که انتخابات ریاست جمهوری سال آینده این کشور روز 29 تیر برگزار خواهد شد. این انتخابات قرار بود در 31 فروردین برگزار شود.
صیاد در یک نشست خبری امروز، یکشنبه نهم دی در کابل گفت که انتخابات شوراهای ولایتی، شوراهای ولسوالی و انتخابات مجلس نمایندگان در ولایت غزنی نیز همزمان با انتخابات ریاست جمهوری برگزار خواهند شد.
این کمیسیون اعلام کرده که نتایج انتخابات پارلمانی افغانستان نیز تا هفته آینده نهایی خواهد شد. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: سیاسی انتشار : 236 روز و 22 ساعت پیش
تصاویر / جاده های دیدنی

تصاویر / جاده های دیدنی درتصاویرزیرجاده هایی را مشاهده می کنید که به کمک طبیعت حیرت انگیز زیباییشان دوچندان شده است. ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 236 روز و 23 ساعت پیش
سوتی جدید دونالد ترامپ بعد از سفر به عراق

سوتی جدید دونالد ترامپ بعد از سفر به عراق به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، دونالد ترامپ در این توییت، ویدیو و عکس هایی از دیدار با فرماندهان و نیروهای ویژه منتشر کرده اما صورت این افراد پوشانده نشده است. این در حالیست که هویت نیروهای یگان ویژه نیروی دریایی فوق سری است.
یگان ویژه نیروی دریایی آمریکا همان گروهی است که در یک عملیات فوق محرمانه اسامه بن لادن را در ایبت آباد پاکستان به قتل رساند.
به گزارش یورونیوز، در ویدئویی که رئیس جمهوری آمریکا منتشر کرده نیروهای نظامی این کشور در پایگاه الاسد در استان انبار عراق دیده می شوند که با ترامپ دست می دهند. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 236 روز و 23 ساعت پیش
فرستاده پوتین با عبدالمهدی دیدار کرد

فرستاده پوتین با عبدالمهدی دیدار کرد به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، به نقل از دفتر نخست وزیری عراق، عبدالمهدی در دیدار با فرستاده پوتین روز یکشنبه در بغداد از مواضع حمایتگرانه و دایمی پوتین از عراق و نیز نقش روسیه در مبارزه با تروریسم قدردانی کرد.
نخست وزیر عراق، تروریسم را دشمن مشترک دو کشور دانست و از رئیس جمهوری روسیه خواست همچنان روند عدم تساهل با این پدیده را در پیش داشته باشد.
وی به کشته و زخمی شدن هزاران کودک و آواره و بی خانمان شدن هزاران خانواده عراقی در اثر اقدامات تروریستی اشاره کرد و خواستار تفکیک میان مسائل بشردوستانه و جنایات تروریستی شد. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 236 روز و 23 ساعت پیش
ایتالیایی ها در برابر اتحادیه اروپا تسلیم شدند

ایتالیایی ها در برابر اتحادیه اروپا تسلیم شدند به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، بودجه بندی اخیر در ایتالیا از سوی اتحادیه اروپا با انتقادهایی مواجه شد. دولت ایتالیا سه هفته فرصت داشت تا به تصمیم کمیسیون اروپا درباره تنظیم بودجه عمل کند و یا اینکه از سوی اتحادیه اروپا با تحریم هایی مواجه شود.
اتحادیه اروپا پیش از این اعلام کرده بود که بودجه پیشنهادی ایتالیا واقعیات موجود نسبت به بدهی های این کشور را نادیده گرفته است. به این ترتیب در صورت تصویب آن توسط کمیسیون اروپا تبعیض زیادی بین این کشور و دیگر کشورهای عضو اتحادیه به وجود خواهد آمد. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 236 روز و 23 ساعت پیش
هشدار لاوروف به خروج آمریکا از پیمان منع موشک های هسته ای میان برد

هشدار لاوروف به خروج آمریکا از پیمان منع موشک های هسته ای میان برد به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در مصاحبه ای در روز یکشنبه 30 دسامبر در کانال تلویزیونی "روسیه 1" گفت: روسیه اقدامات متقابلی را در صورت تهدید از سوی موشک های آمریکایی مستقر شده در اروپا و خروج واشنگتن از معاهده منع استفاده از موشک های متوسط و کوتاه برد خواهد گرفت.
وی گفت: بیشترین نگرانی از خروج آمریکا از پیمان منع موشک های هسته ای میان برد را از اروپایی ها شنیدیم. اما کل اتحادیه اروپا علیه پیشنهاد ما رأی داد، که این به عنوان یک حقیقت برای پایان دادن به این پیمان است. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 237 روز و 1 ساعت پیش
بازدید سرزده دادستان کل کشور از بازار تهران

بازدید سرزده دادستان کل کشور از بازار تهران به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، حجت الاسلام و المسلمین منتظری دادستان کل کشور در راستای احقاق حقوق عامه از صبح امروز تا حوالی ظهر با حضور در بازار تهران، به صورت مستقیم وضعیت اقتصادی حاکم بر بازار را مورد بررسی قرار داد و گلایه ها و درد و دل های مردم و کسبه را شنید.
در این دیدار برخی از بازاریان از وضعیت اقتصادی و تاثیر نوسانات ارزی اخیر بر کسب و کار خود گلایه کردند.
دادستان کل کشور نیز پس از استماع اظهارات مردم و بازاریان درخواست های آن ها را ثبت کرد. ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 237 روز و 1 ساعت پیش
کاروان نظامی نیروهای ترکیه به مرز سوریه رسید

کاروان نظامی نیروهای ترکیه به مرز سوریه رسید به گزارش جام نیوز به نقل از سانا ، کاروان نظامی نیروهای مسلح ترکیه به منظور پشتیبانی از یگان های مستقر در مزر کشور با سوریه به استان شانلی اورفه رسید.
این کاروان متشکل از خودروهای نظامی وارد پادگان فرماندهی تیپ 20 زرهی واقع در شهرستان خلیلیه در شانلی اورفه شد.
این خودروهای نظامی از استان حتای جهت تقویت سربازان مستقر در مرز ترکیه با سوریه به شانلی اورفه اعزام شده اند. ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 237 روز و 1 ساعت پیش
حق مسکن و بن کارگران بیشتر می شود؟

حق مسکن و بن کارگران بیشتر می شود؟ به گزارش سرویس اقتصادی جام نیو ز، شورای عالی کار در آخرین نشست خود در اسفندماه سال گذشته در حالی حداقل مزد کارگران را از 930 هزار تومان به یک میلیون و 111 هزار تومان افزایش داد که در مورد دیگر آیتم های بسته مزد نظیر بن خواربار و حق مسکن مصوبه ای نداشت. بر همین اساس در فیش های حقوقی کارگران از ابتدای امسال، حق مسکن همچون سال گذشته 40 هزار تومان و بن خواربار بدون تغییر 110 هزار تومان لحاظ شد.
آخرین باری که حق مسکن کارگران افزایش پیدا کرد سال 1393 بود که طبق مصوبه شورای عالی کار از 20 هزار تومان به 40 هزار تومان در سال 1394 افزایش یافت و به موجب تصمیم شرکای اجتماعی در شورای عالی کار همه ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 237 روز و 2 ساعت پیش
دلایل اعلام قطره چکانی قیمت خودرو

دلایل اعلام قطره چکانی قیمت خودرو به گزارش سرویس اقتصادی جام نیو ز، هرچند قیمت گذاری خودروهای بالای 45 میلیون تومان با اختیار خودروسازان تعیین می شود، اما امسال به رغم آمارهای نگران کننده در افزایش هزینه های تولید به واسطه تحریم و همچنین ضرر و زیان ناشی از تداوم تولید محصولات،خودروسازان چندان عجله ای برای اعلام قیمت خودروهای بالای 45 میلیون تومان نداشتند که همین منجر به ایجاد شبهاتی در این زمینه شد.
در هر حال از حدود سه هفته پیش تا پنج شنبه گذشته ایران خودرو در دو مرحله و سایپا نیز در یک مرحله به اعلام قیمت جدید محصولات خود پرداختند ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 237 روز و 2 ساعت پیش
سحر قریشی در شب جشن تولدش / عکس

سحر قریشی در شب جشن تولدش / عکس به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، سحر قریشی، بازیگر سینما و تلویزیون، زاده 6 دی 1366 در شهر تهران است. او به همین مناسبت، عکسی از جشن تولد امسال خود را در اینستاگرام به اشتراک گذاشت. سحر قریشی پس از ایفای نقش یلدا در سریال دلنوازان در سال 1388 به شهرت رسید و تا امسال در بیش از 40 فیلم سینمایی و سریال تلویزیونی و شبکه نمایش خانگی حضور داشته است.
سرپوش
2025 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: فرهنگی هنری انتشار : 237 روز و 3 ساعت پیش
نگهداری دارو در منزل خطراتی به همراه دارد

نگهداری دارو در منزل خطراتی به همراه دارد به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، محمدحسین خیاط کاشانیمدیر نظارت بر امور دارو و مواد مخدر دانشگاه علوم پزشکی کاشان اظهار داشت: بیش از نیمی از داروها در منازل طبق شرایط کارخانه سازنده (مانند رعایت دما، رطوبت و نور) نگه داری نمی شوند، لذا نگهداری دارو در منزل، اقدام خطرناکی است، به طوری که با بهم خوردن شرایط نگهداری، پایداری داروها از بین می رود و به ماده بی اثر تبدیل می شود و یا در برخی موارد ممکن است اجزای سازنده دارو به ترکیبات سمی تبدیل شوند که این موضوع در مورد داروهای حیاتی بسیار حائز اهمیت است. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 237 روز و 3 ساعت پیش
پرسپولیس حداقل 5 بازیکن دیگر جذب می کند

پرسپولیس حداقل 5 بازیکن دیگر جذب می کند به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، سرخپوشان پایتخت بعد از طی کردن محرومیت در دو پنجره نقل و انتقالات، حالا بهترین فرصت را پیدا کرده اند تا اقدام به جذب بازیکنان جدید کنند. در ابتدای فصل، آن ها 5 بازیکن گرفتند. مهدی شیری از پیکان، مهدی شریفی از سپاهان، سروش رفیعی از فولاد خوزستان، مهدی ترابی از سایپا و سعید کاظمی که سهمیه زیر 23 سال محسوب می شود.
روز شنبه نیز، مدیران باشگاه موفق به عقدقرارداد با محمد نادری شدند. با این حال، موضوع جذب بازیکنان جدید ادامه دارد و آن ها در پی عقد قرارداد با دو بازیکن دیگر هستند که یکی از آن ها حتما باید مهاجم باشد ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 237 روز و 6 ساعت پیش
گزارش یورونیوز از اعتراضات گسترده در فرانسه؛ درگیری پلیس با معترضان

گزارش یورونیوز از اعتراضات گسترده در فرانسه؛ درگیری پلیس با معترضان به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز به نقل از یورونیوز، اعتراض جلیقه زردهای فرانسه برای هفتمین هفته پیاپی ادامه داشت. معترضان به سیاست های اقتصادی دولت این کشور روز شنبه در میانۀ جشن های کریسمس و سال نوی میلادی نیز خیابان ها را ترک نکردند.
در این روز بسیج گستردۀ جلیقه زردها در سراسر فرانسه از جمله در شهرهای پاریس، مارسی، لیون، تولوز و بوردو دیده شد. شماری از خیابان ها به ویژه در شهر مارسی بسته شدند و بار دیگر نیز میان پلیس و شماری از معترضان در برخی شهرها از جمله پاریس، نانت و روئان درگیری هایی روی داد. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 237 روز و 10 ساعت پیش
دیگر کسی به آمریکا تکیه نمی کند

دیگر کسی به آمریکا تکیه نمی کند به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، ریچارد هاس، رییس شورای روابط خارجی آمریکا در واکنشی انتقادی به اقدام رئیس جمهور ایالات متحده برای خروج نیروهای امریکایی از سوریه این اقدام ترامپ را به ضرر سیاست خارجه واشنگتن ارزیابی کرده و گفته که این کار باعث میش دیگر کسی به امریکا تکیه نکند.
وی در توییتر خود در این باره نوشت: درخواست کُردهای سوریه از دولت بشار اسد به مثابه درخواست یک متحد آمریکا از یک دشمن آمریکا برای حفاظت از آن در مقابل یک متحد دیگر، ترکیه است. ترکیبی از یکجانبه گرایی و تسلیم چیزی است که ما در سراسر جهان انتظار داریم ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 237 روز و 10 ساعت پیش
رازی که کاپیتان پرسپولیس در مورد قوچان نژاد فاش کرد + عکس

رازی که کاپیتان پرسپولیس در مورد قوچان نژاد فاش کرد + عکس به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، سید جلال حسینی کاپیتان محبوب تیم پرسپولیس در آخرین مصاحبه خود گفته است: هر بازیکنی که به پرسپولیس می آید باید قدر آن را بداند، این پیراهن ارزش زیادی دارد و پوشیدن آن کار راحتی نیست، ما هم بلد هستیم حرف های غیرمنطقی بزنیم یا علیه این تیم یا آن تیم بیانیه صادر کنیم ولی تمرکزمان روی کار خودمان است.
هر چند این روزها عدم جذب رضا قوچان نژاد برای پرسپولیس اصلی ترین موضوع نقل و انتقالات امروز فوتبال ایران به حساب می آید ولی سید جلال پیرامون حضور قوچان نژاد در پرسپولیس گفته است: پرونده پیوستن قوچان نژاد به پرسپولیس هنوز بسته نشده است. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 237 روز و 10 ساعت پیش
ترامپ: پیشرفت بزرگی در مذاکرات تجاری با چین به دست آمده است

ترامپ: پیشرفت بزرگی در مذاکرات تجاری با چین به دست آمده است به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده، روز شنبه 8 دی در توییتر نوشت که مکالمه تلفنی طولانی و بسیار خوبی با همتای چینی خود داشته و راه دستیابی به توافق تجاری میان دو کشور هموارتر شده است.
آمریکا و چین بیشتر سال 2018 را به جنگ تجاری با یکدیگر گذراندند که این امر بر بازار جهانی تاثیرات خود را آشکار ساخته است. دو کشور بزرگ ترین قدرت های اقتصادی جهان محسوب می شوند و سالانه به تجارت میلیاردها دلار کالا و خدمات با یکدیگر می پردازند که اکنون افزایش تعرفه ها این روند را مخدوش کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 237 روز و 10 ساعت پیش
خرید جدید پرسپولیس در پیامی شماره اش را لو داد + عکس

خرید جدید پرسپولیس در پیامی شماره اش را لو داد + عکس به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، محمد نادری مدافع 22 ساله سابق تراکتورسازی امروز به طور قرضی و شش ماهه از تیم کورتریک بلژیک با حضور در دفتر باشگاه و مذاکره نهایی بین طرفین، قرارداد رسمی خود را امضا کرد تا بدین ترتیب به جمع شاگردان برانکو ایوانکوویچ ملحق شود.
نادری که شماره 28 را خواهید پوشید، پستی در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد و خوشحالی خود را از پیوستن به پرسپولیس نشان داد. ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 237 روز و 20 ساعت پیش
دربی تهران حساس ترین بازی آسیا از نگاه ورلدساکر

دربی تهران حساس ترین بازی آسیا از نگاه ورلدساکر به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، شماره جدید مجله معتبر "WorldSoccer" به رقابت حساس استقلال و پرسپولیس اشاره کرده است و گزارشی از این جدال حساس برای مخاطبان خود نوشته شده است:
با وجود این که هر دو تیم از ورزشگاه 100 هزار نفری آزادی برای بازی های خانگی خود استفاده می کنند، ولی این رقابت را می شود در همه شهرهای ایران نیز دید. ارتش پرسپولیس در سال 1963 تاسیس شد و شناخته شده ترین تیم ایران است و قهرمان فعلی لیگ این کشور محسوب می شود که 11 بار توانسته به عنوان قهرمانی دست یابد که یک رکورد است. از نظر سنتی، تیم طبقه کارگر ایران، از انحلال تیم محبوب شاهین ایجاد شد ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 237 روز و 21 ساعت پیش
مشاور پیشین باشگاه پرسپولیس در آستانه مدیرعاملی باشگاه لیگ یکی

مشاور پیشین باشگاه پرسپولیس در آستانه مدیرعاملی باشگاه لیگ یکی به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، حسین خبیری که در زمان مدیرعاملی حمیدرضا گرشاسبی به عنوان مشاور در باشگاه پرسپولیس مسئولیت داشت و عملکردش مورد رضایت هواداران بوده به زودی در سمت مدیر عاملی یکی از باشگاه های لیگ یکی مشغول به کار خواهد شد.
اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، حکم مدیرعاملی خبیری در باشگاه لیگ یکی که از مدعیان صعود به لیگ برتر است به زودی از سوی هیئت مدیره این باشگاه صادر خواهد شد تا وی رسما کارش را آغاز کند.
تسنیم
451 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 237 روز و 22 ساعت پیش
رونالدو و مجیدی الگوهای من هستند/ شفر مانند یک پدر با من رفتار می کند

رونالدو و مجیدی الگوهای من هستند/ شفر مانند یک پدر با من رفتار می کند به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، سجاد آقایی، در مورد شرایط خودش در نیم فصل اول مسابقات لیگ برتر اظهار داشت: من قبل از شروع فصل، در اردوی ترکیه که سه بازی دوستانه داشتیم خوب کار کردم، به خصوص در بازی اول که فیکس بودم و توانستم خودم را نشان دهم. آقای شفر هم از عملکرد من راضی بود. او حتی در آسیا هم به من بازی داد و اعتمادبه نفس لازم را کسب کرده بودم که یک مصدومیت برایم پیش آمد. بعد از آن نتوانستم خودم را نشان دهم، اما شفر خیلی به من کمک کرد. شفر مربی بزرگی است که در دو جام جهانی بوده و مثل یک پدر با من رفتار می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 237 روز و 22 ساعت پیش
رقم افزایش حقوق کارکنان دولت در سال آینده اعلام شد

رقم افزایش حقوق کارکنان دولت در سال آینده اعلام شد به گزارش سرویس اقتصادی جام نیو ز، سعید نمکی از افزایش 20 درصدی حقوق کارمندان دولت جهت جا نماندن از تورم احتمالی سال آتی خبر داد و افزود: در بودجه سال 98، 62 هزار میلیارد تومان برای هزینه های عمرانی(در بحث آموزش عالی) کشور کنار گذاشته شده است.
وی با اعلام اینکه متأسفانه بحث بودجه کشور ما را غافلگیر کرد زیرا با مصارف حداقلی معلوم و منابع حداقلی نامعلوم مواجه ایم، اضافه کرد: در کشور ایران با تنوع اقلیمی و خرده فرهنگ ها مواجه هستیم و باید به حوزه های هر استانی به صورت مجزا بپردازیم.
معاون امور علمی ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 237 روز و 22 ساعت پیش
هجمه ها علیه پرسپولیس نشان از ضعف افراد دارد/ در زمین به گرد پای ما نمی رسند

هجمه ها علیه پرسپولیس نشان از ضعف افراد دارد/ در زمین به گرد پای ما نمی رسند به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، شایان مصلح بازیکن تیم پرسپولیس، در مورد پایان یافتن محرومیت و نیم فصل سختی که تیم پرسپولیس پشت سر گذاشت اظهار داشت: نیم فصل بسیار سختی را پشت سر گذاشتیم و با نفراتی که از فصل قبل برایمان باقی مانده بود سعی کردیم عملکرد خوبی داشته باشیم. فکر می کنم بر خلاف انتظاری که هواداران داشتند عمل کردیم و توانستیم یک نیم فصل را بدون باخت پشت سر بگذاریم و شرمنده هواداران نشویم. در کل این نیم فصل برای بسیار سخت اما شیرین گذشت و خوشبختانه در کورس قهرمانی هم حضور داریم و تلاش خواهیم کرد تا این روند را حفظ کنیم و در پایان به قهرمانی برسیم. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 237 روز و 23 ساعت پیش
شهروند کانادایی در چین به 15 سال زندان محکوم شد

شهروند کانادایی در چین به 15 سال زندان محکوم شد به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، دادگاه عالی استان لیائونینگ چین روز شنبه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد این شهروند کانادایی، به اتهام قاچاق مواد مخدر به این میزان زندان محکوم شده است.
همزمان اعلام شد که وکلای این شهروند کانادایی درخواست برگزاری دادگاه تجدید نظر کرده اند موضوعی که با موافقت دادگاه عالی چین مواجه شده است.
اما دادگاه استان لیائونینگ که این شهروند کانادایی را محاکمه کرده اعلام کرده است که او بخشی از عملیات بین المللی قاچاق مواد مخدر بوده است و نقش مهمی در قاچاق مواد مخدر به چین داشته است. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 237 روز و 23 ساعت پیش
برانکو: 2، 3 بار پیشنهاد پرسپولیس را رد کردم

برانکو: 2، 3 بار پیشنهاد پرسپولیس را رد کردم به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، برانکو ایوانکوویچ سرمربی 64 ساله پرسپولیس، روز های موفق و خاطره انگیزی را با تیمش در فوتبال ایران و آسیا رقم زده است. دو قهرمانی متوالی در لیگ برتر و سوپرجام و همچنین حضور در فینال لیگ قهرمانان آسیا، هویتی ویژه به این سرمربی کروات در تاریخ باشگاه پرسپولیس و فوتبال ایران بخشیده است. با پایان نیم فصل اول، برانکو در گفت وگویی مفصل با روزنامه انگلیسی زبان تهران تایمز، از برنامه های خود برای نیم فصل دوم و فلسفه کاری اش در پرسپولیس حرف زده است که شما را به خواندن این مصاحبه دعوت می کنیم. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 237 روز و 23 ساعت پیش
مدافع تیم ملی با تصویری از خودش و اسطوره پرسپولیس به استقبال جام ملت ها رفت

مدافع تیم ملی با تصویری از خودش و اسطوره پرسپولیس به استقبال جام ملت ها رفت به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، در فاصله هشت روز تا آغاز رقابت های جام ملت های آسیا 2019 در کشور امارات صفحه ایرانی AFC در اینستاگرام تصویری از علی کریمی، شماره هشت سابق ایران و مرتضی پورعلی گنجی شماره هشت فعلی ایران منتشر کرده. دفاع وسط تیم کی روش نیز این عکس را در صفحه خودش بازنشر کرده و به استقبال بازی ها رفته. پورعلی گنجی که در جام جهانی هم یکی از خوب های ایران بود در جام ملت ها یکی از امیدهای اصلی تیم به شمار می رود.
451 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 237 روز و 23 ساعت پیش
14هزار جوان سودانی به عنوان مزدور عربستان در یمن می جنگند

14هزار جوان سودانی به عنوان مزدور عربستان در یمن می جنگند به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، این روزنامه افزود: پارلمان سودان سرگرم تحقیق در مورد گزارش هایی است مبنی بر اینکه صدها نفر از جوانان این کشور در جریان در گیری های مسلحانه با نیروهای مخالف دولت یمن کشته شده اند.
سازمان ملل جنگ داخلی یمن را بدترین بحران بشردوستانه جامعه بین الملل خوانده که به واسطه محاصره گاه و بیگاه این کشور توسط عربستان سعودی و امارات متحده عربی، 12 میلیون جمعیت این کشور در معرض گرسنگی قرار گرفته اند و 85 هزار کودک یمنی جان خودرا از دست داده اند.
نیویورک تایمز نوشت ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 237 روز و 23 ساعت پیش
نرخ جدید برقراری انشعاب برق اعلام شد

نرخ جدید برقراری انشعاب برق اعلام شد به گزارش سرویس اقتصادی جام نیو ز، دفتر سرمایه گذاری و تنظیم مقررات بازار آب و برق، تعرفه جدید هزینه های برقراری انشعاب برق را به تفکیک نوع ولتاژ و مناطق کشور اعلام کرد.
طبق این تعرفه که بر اساس ابلاغیه معاون اجرایی رئیس جمهور و کارگروه تنظیم بازار اعلام شده، هزینه هر انشعاب 25 آمپر تک فاز در تمامی مناطق داخل و خارج محدوده شهرستان های تهران و کرج مبلغ 27 میلیون و 662 هزار ریال تعیین شده است.
همچنین برای محدوده خدمات شهری تبریز، شیراز، اصفهان و مشهد مبلغ 26 میلیون و 81 هزار ریال، تمامی انشعاب های خانگی در محدوده خدمات شهری واقع در منطقه گرمسیر مبلغ 10 میلیون و 695 هزار ریال ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 237 روز و 23 ساعت پیش
احتمال عدم شرکت آمریکا در عملیات ائتلاف در سوریه

احتمال عدم شرکت آمریکا در عملیات ائتلاف در سوریه به گزارش جام نیوز به نقل از آناتولی، وزارت دفاع آمریکا(پنتاگون) در توییتی در خصوص خروج این کشور از سوریه اعلام کرد: حمایت ایالات متحده از ائتلاف در روند آتی معطوف به خروج کنترل شده و بر اساس حمایت متقابل و اخذ تدابیر جهت تامین امنیت نیروها است.
این بیانیه پنتاگون به عدم شرکت آمریکا در عملیات آتی نیروهای ائتلاف تعبیر شده است.
با این وجود شان رابرتسون، سخنگوی پنتاگون درباره این تصمیم آمریکا به خبرگزاری آناتولی گفت: دلیل انتشار این مطلب در شبکه های اجتماعی تاکید بر امنیت نیروها و هماهنگی در خروج است. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 238 روز و 0 ساعت پیش
عزت در سایه اطاعت خداوند حاصل می شود

عزت در سایه اطاعت خداوند حاصل می شود به گزارش جام نیوز ، هر انسانی دوست دارد پیش دیگران عزیز باشد و در حقیقت انسان به طور غریزی دنبال عزتمندی است. در روایات آمده است که خداوند متعال اسباب عزتمندی را در اطاعت خود قرار داده است. این بدان معناست که هر کسی راه اطاعت و بندگی خداوند متعال را در پیش بگیرد خداوند محبت او را در قلوب مسلمانان و مومنین قرار می دهد و در نزد آنها عزیز می شود.
در روایتی آمده است که خداوند متعال می فرماید: وَضَعْتُ الْعِزَّ فی طاعَتی (بحارالانوار، ج 78، ص 453) ؛ عزّت را در اطاعت خویش قرار دادم
امیرمؤمنان امام علی علیه السلام نیز می فرمایند: مَنْ اطاعَ اللَّهَ سُبْحانَهُ عَزَّ وَ قَوی (شرح غررالحکم ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: مذهبی انتشار : 238 روز و 0 ساعت پیش
چهل فرد مسلح در مصر کشته شدند

چهل فرد مسلح در مصر کشته شدند به گزارش جام نیوز به نقل از الشرق الاوسط ، وزارت کشور مصر اعلام کرد در پی درگیری میان نیروهای امنیتی این کشور با افراد مسلح در استان الجیزه در غرب قاهره و استان سینای شمالی در شرق آن 40 فرد مسلح کشته شده اند.
به گزارش خبرگزاری رسمی مصر الشرق الاوسط ، این در حالی است که شب گذشته در پی انفجار بمب جا سازی شده در مسیر عبور یک دستگاه اتوبوس حامل گردشگران ویتنامی در منطقه الهرم واقع در غرب قاهره، پایتخت این کشور 4 نفر از جمله 3 گردشگر و یک راهنمای تور که شهروند مصر بوده، کشته و 11 نفر دیگر مصدوم شده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 238 روز و 0 ساعت پیش
چاووش اغلو: به همکاری نزدیک با روسیه و ایران ادامه می دهیم

چاووش اغلو: به همکاری نزدیک با روسیه و ایران ادامه می دهیم به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، مولود چاووش اغلو ، وزیر امور خارجه ترکیه می گوید که آنکارا به همکاری نزدیک خود با روسیه و ایران در خصوص موضوع سوریه و سایر موضوعات منطقه ای ادامه خواهد داد.
بر اساس گزارش خبرگزاری آناتولی، وزیر امور خارجه ترکیه همچنین تاکید کرد بین ترکیه، ایران و روسیه عزم مشترکی برای پاک کردن سوریه از همه گروه های تروریستی وجود دارد.
چاووش اغلو این سخنان را در دیدار مشترک وزرای دفاع و خارجه ترکیه با یکدیگر گفته است.
سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه نیز دیدار فوق را مفید توصیف کرد و گفت که در این دیدار بر ادامه هماهنگی نیروهای روس و ترکیه ای برای مقابله ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 238 روز و 0 ساعت پیش
تخلیه انبار تسلیحاتی آمریکا در مالکیه سوریه

تخلیه انبار تسلیحاتی آمریکا در مالکیه سوریه به گزارش جام نیوز به نقل از راشا تودی، ارتش آمریکا انبار تسلیحاتی خود در منطقه مالکیه استان حسکه سوریه در نزدیکی مرز عراق که از آن برای توزیع سلاح و مهمات میان گروه ی.پ.گ/پ.ک.ک استفاده می کرد را تخلیه کرده است.
دیروز حدود 500 نظامی آمریکایی که در انبارهای 400 متر مربعی منطقه حضور داشتند با ترک منطقه با خودروهای زرهی هامر و کامیون ها وارد عراق شدند.
این انبار یکی از مراکز اصلی توزیع سلاح برای گروه ی.پ.گ/پ.ک.ک بوده است.
هم اکنون نظامیان آمریکایی در 18 پایگاه مختلف سوریه حضور دارند. ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 238 روز و 0 ساعت پیش
رابطه ایران و عربستان با خروج عادل الجبیر چگونه می شود؟

رابطه ایران و عربستان با خروج عادل الجبیر چگونه می شود؟ به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، عادل الجبیر، وزیر امور خارجه عربستان سعودی، یکی از منتقدان اصلی بشار اسد، رئیس جمهور سوریه و از مخالفان سیاست ایران، پست خود در این وزارتخانه را از دست داد. در زمان وزارت الجبیر، روابط دیپلماتیک عربستان سعودی با ایران به طور یک جانبه قطع شد.
انتظارات ایران از وزیر خارجه جدید عربستان سعودی چیست؟ آیا یخ روابط فی ما بین ایران و عربستان ذوب خواهد شد؟
سید هادی افقهی، کارشناس امور خاورمیانه و دیپلمات سابق سفارت ایران در لبنان در مصاحبه با اسپوتنیک به این نکته اشاره کرد که به رغم برخی از حقایق ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 238 روز و 0 ساعت پیش
دو پلیس عراقی در حمله داعش کشته شدند

دو پلیس عراقی در حمله داعش کشته شدند به گزارش جام نیوز به نقل از الانصار، در پی حمله اعضای گروه تروریستی داعش طی نیمه شب گذشته به یک مرکز پلیس میان شهرستان خناقین و جلاولا در استان دیاله 2 مامور پلیس کشته شدند.
در درگیری رخ داده پس از این حمله میان شبه نظامیان داعش و نیروهای امنیتی عراق 3 خودرو نیز به آتش کشیده شد.
تروریستهای داعش پس از این حمله متواری و نیروهای تقویتی به منطقه اعزام شده اند.
علی رغم آنکه از شکست داعش در عراق بیش از یک سال گذشته است، اما این گروه تروریستی حملاتی را در مناطق مختلف این کشور ترتیب می دهد. ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 238 روز و 0 ساعت پیش
ضرر نیم میلیارد دلاری اوکراین از ممنوعیت واردات کالاهای اوکراینی به روسیه

ضرر نیم میلیارد دلاری اوکراین از ممنوعیت واردات کالاهای اوکراینی به روسیه به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، سرویس مطبوعاتی وزارت توسعه اقتصادی روسیه اعلام کرد که کاهش واردات کالاهای اوکراینی به روسیه به موجب آخرین ممنوعیت اعمال شده، در سال 2018 به 510 میلیون دلار میرسد
در سال 2017، واردات کالا از اوکراین به روسیه به 468.9 میلیون دلار رسید. این در حالی است که کل واردات از اوکراین به روسیه در سال جاری به 4.912 میلیارد دلار رسید.
پیشتر، دولت روسیه لیستی از کالاها ممنوعه وارداتی اوکراینی را منتشر نمود. این محصولات غذایی عبارتند از شیرینی، آرد، گندم، انواع روغن گیاهی، ماهی و سبزیجات، میوه و ژله ، آبمیوه ها و مشروبات الکلی و محصولات صنعتی عبارتند از شن ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 238 روز و 0 ساعت پیش
دلار به کانال 7 هزار تومان باز می گردد

دلار به کانال 7 هزار تومان باز می گردد به گزارش سرویس اقتصادی جام نیو ز، غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی، با اشاره به روند رو به کاهش نرخ ارز در بازار، اظهار داشت: مبادلات پولی بین کشورها، ورود ارز به کشور و اقداماتی از این دست مجموعا باعث شد که دارندگان ارز در داخل کشور نگران کاهش ارزش دلار خود شوند.
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دلار دیگر به عنوان پشتوانه برای افراد نیست، افزود: اقداماتی که در مورد دلار و ساماندهی ارزی صورت گرفته باید زودتر انجام می شد.
وی با تاکید بر اینکه در حوزه ساماندهی ارزی دیرتر از وقت مقرر عمل شده است ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 238 روز و 0 ساعت پیش
مهاجم پرسپولیس در تیررس تیم لیگ برتری

مهاجم پرسپولیس در تیررس تیم لیگ برتری به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، طی دو هفته گذشته بحث های زیادی در مورد احتمال جدایی گادوین منشا از پرسپولیس مطرح شده بود، اما این بازیکن در مصاحبه اختصاصی با ما این موضوع را تکذیب کرد و گفت کسی او را در لیست مازاد قرار نداده و می خواهد تا پایان فصل به عنوان مهاجم سرخ ها به کارش ادامه دهد.
با این حال دیروز خبری به دست مان رسید مبنی بر اینکه باشگاه صنعت نفت آبادان برای جذب این بازیکن پیام فرستاده است. از این رو، با یکی از مدیران سطح بالای این باشگاه تماس گرفتیم. این فرد که ترجیح می داد نامی از او نبریم ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 238 روز و 1 ساعت پیش
راه های پیشگیری از عفونت های تنفسی در فصل زمستان

راه های پیشگیری از عفونت های تنفسی در فصل زمستان به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، عفونت های ریوی یکی از خطرناک ترین بیماری ها است که بی توجهی به آن، بخصوص در فصل زمستان، می تواند باعث مرگ انسان شود.
ریه یکی از مهمترین اعضای بدن است که مسئول ورود اکسیژن به بدن و خارج کردن دی اکسید کربن است، این عضو از هزاران کیسه هوایی کوچک تشکیل شده است که با انقباض و انبساط هوا را به درون بدن کشانده و پس از دریافت اکسیژن دی اکسید کربن را از بدن خارج می کند.
محققان توصیه می کنند عفونت ریه را جدی بگیرید و از شدت یافتن و پیشروی آن در بدنتان پیشگیری کنید ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 238 روز و 2 ساعت پیش
شجاع خلیل زاده: استقلال در نیم فصل دوم بهتر می شود

شجاع خلیل زاده: استقلال در نیم فصل دوم بهتر می شود به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، نیم فصل اول درحالی برای پرسپولیس به پایان رسید که این تیم یکی از سخت ترین دوران تاریخ خود را پشت سر گذاشت. محرومیت از جذب بازیکن، جدایی چند بازیکن، مصدومیت دو بازیکن اصلی و فشار زیاد بازی های لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا کاری کرد تا این دوران یکی از سخت ترین روزهای تاریخ سرخ ها باشد. شجاع خلیل زاده، مدافع تیم پرسپولیس یکی از بازیکنانی است که البته با وجود مصدومیت در بازی های پرسپولیس به میدان رفت و یکی از موثرترین بازیکنان در خط دفاعی این تیم بود. او حتی در دو بازی 2 گل سه امتیازی زد تا شاگردان برانکو با گل های این مدافع شمالی، 6 امتیاز به دست بیاورند ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 238 روز و 2 ساعت پیش
طول خدمت سربازی افرایش نمی یابد

طول خدمت سربازی افرایش نمی یابد به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: طول خدمت سربازی افرایش پیدا نمی کند.
سردار ابراهیم کریمی در گفت وگوی تلویزیونی درباره جدیدترین تصمیمات و قوانین برای مشمولان نظام وظیفه خارج ازکشور اظهار کرد: تا پایان سال 97 طرح جریمه مشمولان غایب به اتمام می رسد، افرادی که دارای 8 سال غیبت هستند در ورود به کشور مشکلی ندارند اما برای خروج ازکشور باید وضعیت خود را مشخص کنند.جانشین رئیس وظیفه عمومی ناجا خاطرنشان کرد: فرصت کوتاهی برای این افراد باقیمانده که باید نسبت به تعیین وضعیت خدمت خود اقدام کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 238 روز و 2 ساعت پیش
قراردادم تمام می شود ولی دوست دارم در استقلال بمانم

قراردادم تمام می شود ولی دوست دارم در استقلال بمانم به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، آرمین سهرابیان از اوضاع تیم استقلال ابراز رضایت می کرد، او در گپ کوتاهی که داشت به آخرین بازی استقلال و گل از دست رفته این تیم اشاره کرد و گفت: به خاطر آن گل سالم خیلی اعصابم به هم ریخت. بچه های تیم کلی زحمت کشیده بودند و مقابل پدیده به قدری خوب بازی کردند که این تیم در تهران موقعیت چندانی به دست نیاورد. با این همه خیلی بد بود که تلاش های شان بی ثمر شود .
او درباره موضوع داوری حرفی نزد و گفت: دوست ندارم درباره داوری حرف بزنم. این مسائل به باشگاه ربط دارد و من حرفی در این باره نمی زنم . ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 238 روز و 2 ساعت پیش
رنگ ها در میوه ها و سبزیجات ، چه پیام هایی برای ما دارند ؟

رنگ ها در میوه ها و سبزیجات ، چه پیام هایی برای ما دارند ؟ به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، متخصصان تغذیه توصیه به مصرف 5 تا 9 وعده از انواع میوه ها و سبزیجات در روز کرده اند. با این حال این تنها چیزی نیست که باید رعایت کنید بلکه شما نیاز به مصرف میوه ها و سبزیجات در رنگ های متنوع و مختلف دارید. مصرف رنگین کمانی از میوه ها می تواند به شما این اطمینان را بدهد که مواد مغذی مختلف برای حفظ سلامت را به طور کامل در طول روز دریافت کرده اید:
میوه های قرمز، آبی و بنفش: میوه جات و سبزی هایی با این طیف های رنگی معمولا حاوی آنتوسیانین ها هستند. میوه های قرمز رنگ اغلب لیکوپن هم دارند ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 238 روز و 3 ساعت پیش
جلوی سرمربیگری نکونام در پیکان گرفته شد!

جلوی سرمربیگری نکونام در پیکان گرفته شد! به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو طی نامه ای، سیاست های انتخاب سرمربی جدید تیم فوتبال پیکان را به مدیرعامل این باشگاه فرهنگی ورزشی ابلاغ کرد.
در نامه هاشم یکه زارع خطاب به محمود شیعی، مدیر عامل باشگاه پیکان آمده است: نظر به این که سیاست های حاکم بر باشگاه فرهنگی و ورزشی در درجه نخست، احترام به مسئولیت های فرهنگی و اجتماعی بوده و بدیهی است کسب هرگونه موفقیت، مقام و عنوانی با زیر پا گذاشتن این مسئولیت ارزشی ندارد.
علی رغم این که هیچ علاقه ای به دخالت در امور اجرایی باشگاه را ندارم ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 238 روز و 3 ساعت پیش
ساعت طلایی برای خوابیدن چه ساعتی است ؟

ساعت طلایی برای خوابیدن چه ساعتی است ؟ به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، منیر السادات روح اللهی درباره ساعت بیولوژیک بدن و تاثیر آن در بدن اظهار داشت: خداوند می فرماید ما شب را برای شما مایه آرامش قرار دادیم و نباید ریتم شب به هم بخورد ولی امروزه استفاده از چراغ خواب ها موجب تغییر شده است.
به گفته وی افراد باید بین ساعت 9 تا 2 صبح خواب باشند چرا که این ساعت طلایی برای خواب بوده و سیستم هورمونی بدن فرد به خواب 9 شب تا 2 صبح نیاز دارد.دستیار تخصصی طب سنتی ایران افزود: بسیاری از افراد عادت کرده اند که روزها بخوابند و شب ها بیدار باشند که این مسئله بر سیستم بدنی آنها تاثیرگذار است و در طب سنتی ایران خواب دم غروب به خواب هلاکت یا ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 238 روز و 3 ساعت پیش
بنزین تلویزیون در آتش کنکوری ها

بنزین تلویزیون در آتش کنکوری ها به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، یک روانپزشک معتقد است تلویزیون با آنتن دادن به برنامه های کنکوری بنزین در آتش تند جامعه برای گرایش به کنکور می ریزد.
امیرحسین جلالی روانپزشک با اشاره به پرداخت بیش از حد برنامه های سیما به کنکور علی رغم دستور معاون سیما مبنی بر نصف شدن این برنامه ها گفت: امروزه اجماعی وجود دارد که کنکور را به یک روز سرنوشت ساز برای بچه ها تبدیل کرده است و آن ها از مقاطع تحصیلی پایین تر و حتی پیش دبستانی برای این روز آماده می شوند.وی ادامه داد: مسلما چنین نگاهی به کنکور که هر کودکی در افق نگاه خود منتظر است تا در این روز سرنوشت ساز شرکت کند تا به آمال خود برسد پیامدها و ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 238 روز و 3 ساعت پیش
پرسپولیس به دنبال دو بازی تدارکاتی در قطر

پرسپولیس به دنبال دو بازی تدارکاتی در قطر به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز و به نقل از سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، سرخپوشان که تمرینات خود برای نیم فصل دوم را از 13 دیماه آغاز می کنند، از 18 دیماه به اردوی برون مرزی می روند و در جریان این اردو به دنبال انجام دو بازی دوستانه هستند.
تیم فوتبال پرسپولیس طبق برنامه اعلام شده از سوی سرمربی تیم، در اکثر روزهای اردوی برون مرزی خود، روزانه دو جلسه تمرین انجام خواهد داد.
* همچنین برانکو ایوانکوویچ، ایگور پانادیچ و مارکو استیلینوویچ صبح روز پنجشنبه 13 دیماه از تعطیلات به تهران باز می گردند تا از اولین تمرین نیم فصل دوم، هدایت سرخپوشان را بر عهده بگیرند. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 238 روز و 3 ساعت پیش
حسینی حق دارد دلخور باشد/رحمتی 2 سال دیگر هم می تواند بهترین باشد

حسینی حق دارد دلخور باشد/رحمتی 2 سال دیگر هم می تواند بهترین باشد به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، آخرین قهرمانی تیم ملی کشورمان در جام ملتهای آسیا به سال 1354 و میزبانی ایران باز می گردد. تیم ملی ایران در آن دوره از مسابقات در حالی برای سومین بار پیاپی قهرمانی در آسیا را تجربه کرد که منصور رشیدی دروازه بان این تیم بود و توانست جام ملتها را بدون گل خورده به پایان برساند تا یک رکورد برای خود در این مسابقات ثبت کند.
شاید کمتر کسی فکرش را می کرد که این آخرین قهرمانی تیم ایران در جام ملتهای آسیا باشد. اما سومین قهرمانی پی در پی، آخرین قهرمانی تا به امروز هم بود تا حسرت قهرمانی آسیا برای کشورمان بیش از 4 دهه به طور بکشد. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 238 روز و 3 ساعت پیش
شارژ خودروی برقی تنها در 17 دقیقه

شارژ خودروی برقی تنها در 17 دقیقه به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، شرکت خودروسازی فولکس واگن یک شارژرفوق سریع خودروی برقی پرتابل توسعه داده است که می توان آن رادرپارکینگ خانه نصب کرد تا خودروی برقی کابران را تنها ظرف 17 دقیقه کامل شارژ کند.شرکت خودروسازی فولکس واگن(VW)می خواهدبه صاحبان خودروهای برقی اطمینان دهدکه همیشه می توانند ازشارژکافی برای رانندگی خودروی برقی خودبرخوردار باشند.
این شرکت یک شارژر پرتابل توسعه داده است که ظرفیت شارژ 360 کیلووات ساعتی دارد و با شارژ سریع 100 کیلوواتی می تواند حداکثر تا 15 خودروی برقی با میانگین زمان 17 دقیقه شارژ کند ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 238 روز و 3 ساعت پیش
شلیک دو موشک زلزال 1 یمن به مواضع نظامیان سعودی در نجران

شلیک دو موشک زلزال 1 یمن به مواضع نظامیان سعودی در نجران به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، یگان موشکی و واحد توپخانه ارتش و کمیته های مردمی یمن امروز (شنبه) تجمعات ائتلاف عربی ضد یمن، به فرماندهی عربستان سعودی در نجران (واقع در جنوب عربستان سعودی) را هدف قرار دادند.
بر اساس گزارش شبکه المسیره ، یگان موشکی ارتش یمن دو فروند موشک بالستیک زلزال 1 به سمت مواضع نظامیان ائتلاف در نجران شلیک و خسارت های مالی و جانی به آنها وارد کردند.
واحد توپخانه ارتش یمن نیز مواضع نظامیان سعودی و مزدوران آنها در حصن الحماد و صحرای البقع هدف قرار داد.
حملات موشکی ارتش یمن در واکنش به حملات عربستان سعودی که از فروردین سال 1394 آغاز شده و بی وقفه ادامه ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 238 روز و 3 ساعت پیش
نادری: از برانکو بابت لطفش ممنونم/در پرسپولیس هر شماره ای بدهند می پوشم

نادری: از برانکو بابت لطفش ممنونم/در پرسپولیس هر شماره ای بدهند می پوشم به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، محمد نادری، در خصوص حضورش در تیم پرسپولیس و اینکه چه شد این تیم را برای ادامه فوتبال انتخاب کرده، گفت: من پیشنهادهایی داشتم اما پس از مشورت هایی که انجام دادم در نهایت تصمیم گرفتم به تیم بزرگ و پرهوادار پرسپولیس بپیوندم و خدا را شکر که این اتفاق رخ داد و امیدواریم همراه با خانواده بزرگ پرسپولیس سومین قهرمانی متوالی در لیگ برتر را جشن بگیریم.
وی در پاسخ به این سوال که آیا از نظر ذهنی و روحی خود را آماده حضور در تیمی مثل پرسپولیس کرده اید؟ ادامه داد: من همه تلاشم را می کنم تا در تیم پرسپولیس جا بیفتم و 100 درصد این آمادگی ذهنی را دارم تا در تیم پرسپولیس ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 238 روز و 3 ساعت پیش
تبدیل برگ های کاج به رنگ و مواد شیرین کننده

تبدیل برگ های کاج به رنگ و مواد شیرین کننده به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، مدت زیادی طول می کشد تا برگ های همیشه سبز و سوزنی کاج تجزیه شوند، به همین منظور محققان روشی را ارائه کردند که این برگ ها را به رنگ ها و شیرینی ها تبدیل می کند.
سینتا کارتی دانشجوی دکترای دانشگاه شفیلد بریتانیا، به دنبال روش هایی برای شکستن لیگنوسلولوزی ، دریافت که با استفاده از ترکیب حلال های ارزان دوستدار محیط از جمله گلیسیرین در یک فرایند شناخته شده به نام پیرولیز (تجزیه در اثر حرارت) می توان یک پلیمر را به یک مایع روغنی زیستی و یک جامد بیوچار (زغال تهیه شده از زیست توده های گیاهی و ضایعات کشاورزی) تبدیل کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 238 روز و 3 ساعت پیش
ثبت نام اعزام های عتبات آغاز شد

ثبت نام اعزام های عتبات آغاز شد به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، نام نویسی از متقاضیان سفر به عتبات در بهمن ماه، امروز هشتم دی ماه از سوی سازمان حج و زیارت امروز آغاز شد.
در این دوره یک هزار و 500 کاروان زیارتی از اول تا پایان بهمن ماه به عتبات اعزام می شوند که در این بین 400 کاروان به صورت هوایی و هزار و 100 کاروان به صورت زمینی به عتبات مشرف خواهند شد.مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت با اشاره به هزینه های اعزام های بهمن ماه زائران به عتبات، اظهار داشت: در هفته های گذشته قیمت دلار در بازار آزاد کاهش یافت، اما همچنان نرخ ارز نیمایی تغییری نکرد و با توجه به اینکه هزینه های عتبات با قیمت ارز ثانویه یا همان نیمایی محاسبه ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 238 روز و 3 ساعت پیش
خیانت آمریکا به کُردهای سوریه به روایت نیویورک تایمز

خیانت آمریکا به کُردهای سوریه به روایت نیویورک تایمز به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز در تحلیلی به قلم بن هوبارد، به بررسی خروج نیروهای امریکایی از سوریه پرداخته و به نقل از کُردهای سوریه این اقدام ترامپ را خیانت آمریکا به آنها خوانده اتس.
ترجمه کامل این تحلیل را در ادامه بخوانید:
کُردهای سوریه که احساس می کنند آمریکا به آنها خیانت کرده است از دولت اسد درخواست کرده اند از آنها در مقابل حمله احتمالی ترکیه محافظت کند. این درخواست برخی از مقامات آمریکایی را شگفت زده کرده است و می تواند راه را برای نیروهای اسد که تحت حمایت ایران و روسیه هستند، برای بازپس گیری مناطق تحت کنترل کردها در نزدیک مرز ترکیه ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 238 روز و 3 ساعت پیش
واکنش فغانی به شکایت کی روش

واکنش فغانی به شکایت کی روش به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، در حالی که 20 روز از بازی جنجالی پرسپولیس و سپاهان در دیدار معوقه هفته دوازدهم لیگ برتر گذشته است، اما همچنان در مورد این بازی اخباری منتشر می شود.
در جدیدترین خبر اعلام شد که کی روش استنلی و ولادمیر کومان دو بازیکن خارجی سپاهان به دلیل رفتار نامناسب علیرضا فغانی در آن بازی، از داور بین المللی کشورمان به کمیته اخلاق شکایت کرده اند.
علیرضا فغانی در این خصوص اظهار داشت: من از این موضوع خبر نداشتم، البته مشکلی هم وجود ندارد و دوستان در کمیته اخلاق در این مورد تصمیم می گیرند. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 238 روز و 3 ساعت پیش
خواص درمانی نبات در طب سنتی

خواص درمانی نبات در طب سنتی به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، نبات در مقایسه با انواع آبنبات ها خاصیت ملین و ضد نفخ بالایی داشته و ماده اولیه آن با قند و شکر یکسان و از نوع ساکاروز است.
خواص درمانی نبات
*نبات بسیار مقوی، نشاط آور، ضد نفخ، ملین و مدر است.
*نباتی که از نیشکر تهیه شده، از دیر هضم شدن غذا جلوگیری می کند.
*نبات زعفرانی تسکین درد معده و دردهای ناشی از انقباض ماهیچه هاست.
*در گذشته برای افرادی که به علت کهولت سن دچار کم حواسی می شدند،چای نبات و آب جوش نبات داغ توصیه می شده است.
*برای درمان تنگی نفس ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 238 روز و 3 ساعت پیش
اولین خرید زمستانی پرسپولیس: نادری به سرخپوشان پیوست

اولین خرید زمستانی پرسپولیس: نادری به سرخپوشان پیوست به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، پس از پایان محرومیت تیم فوتبال پرسپولیس در پنجره نقل و انتقالاتی و کسب اجازه برای خرید بازیکن، مسئولان باشگاه از خط دفاعی آغاز کردند و به همین منظور بازیکن سابق تیم تراکتورسازی تبریز را انتخاب کردند.
تیم فوتبال پرسپولیس که طی نیم فصل اول مسابقات لیگ هجدهم و حضور در بازی های لیگ قهرمانان آسیا و همچنین جام حذفی با تغییرات متعددی در خط دفاعی برابر رقبا حاضر می شد به یک مهره جوان در پست دفاع نیاز داشت و از این رو محمد نادری توسط برانکو ایوانکوویچ انتخاب شد.
ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 238 روز و 3 ساعت پیش
نشانه هایی که خبر از عدم تعادل هورمون ها می دهد

نشانه هایی که خبر از عدم تعادل هورمون ها می دهد به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، عدم تعادل هورمونی تحت تأثیر عواملی مانند شیوه زندگی، نوع تغذیه، آلودگی، حالات روحی و سن فرد است.عدم تعادل هورمونی را می توان با مصرف دارو یا تغییر در شیوه زندگی اصلاح کرد.10نشانه عدم تعادل هورمونی عبارتند از:
1- عصبانیت یا افسردگی
یکی از مهم ترین نشانه های عدم تعادل هورمونی، شروع ناگهانی عصبانیت یا افسردگی است. این مشکل می تواند به دلیل سطوح پایین هورمون ملاتونین در بدن باشد. این هورمون برای حفظ تعادل ریتم روزمره بدن شما لازم است. این مورد به سن شما نیز بستگی دارد.
2- فشار خون بالا ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 238 روز و 3 ساعت پیش
پرسپولیس درخواستی برای مبادله منشا به ما نداده است/ دو بازیکن جدید می گیریم

پرسپولیس درخواستی برای مبادله منشا به ما نداده است/ دو بازیکن جدید می گیریم به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، سعید آذری، در مورد بحث مبادله بازیکنان ذوب آهن با منشا اظهار داشت: باشگاه پرسپولیس درخواستی برای چنین مبادله ای به ما نداده است، ضمن اینکه اگر چنین درخواستی به ما ارائه شود پاسخ ذوب آهن منفی است، زیرا ما برای حضور قدرتمندانه در لیگ قهرمانان آسیا و لیگ برتر به همه بازیکنان مان نیاز داریم و لیست فروشی نداریم.
وی افزود: با توجه به جدا شدن هرناندز و همچنین پارگی رباط رحیم زهیوی ما احتمالا در دو سه روز آینده دو بازیکن جدید جذب خواهیم کرد، سیاست باشگاه ذوب آهن در بخش نقل و انتقالات مثل گذشته است و بازیکنانی که مدنظر کادر فنی ما هستند جذب می شوند و ما در این ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 238 روز و 4 ساعت پیش
دوست دارم در استقلال بمانم/ از بازی مقابل ایران حس خوبی دارم

دوست دارم در استقلال بمانم/ از بازی مقابل ایران حس خوبی دارم به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، طارق همام هافبک عراقی استقلال این روزها در اردوی تیم ملی عراق حضور دارد و تلاش می کند بتواند همراه کشورش دوباره شگفتی ساز شود و رتبه خوبی را در جام ملت های آسیا به دست بیاورد. با طارق درخصوص آخرین شرایط مصدومیتش، شرایط تیم ملی عراق در آستانه جام ملت ها و شایعه جدایی اش از استقلال همکلام شدیم.
توانستی در بازی شب گذشته تیم کشورت گلزنی کنی
خدا رو شکر توانستم برای تیم ملی کشورم گلزنی کنم و باعث پیروزی شوم. این بردها در بازیهای دوستانه خیلی به تیم کمک می کند تا قبل از شروع مسابقات جام ملتهای اسیا با روحیه خوبی در این مسابقات شرکت کنیم ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 238 روز و 4 ساعت پیش
وزارت کشور با دانشگاه تهران راه نیامد

وزارت کشور با دانشگاه تهران راه نیامد به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، محمد سعید ایزدی معاون وزیر راه و دبیر شورایعالی شهرسازی و معماری ایران در نشست بررسی طرح توسعه دانشگاه تهران با حضور اعضای عالی کمیته فنی 3 ضمن استماع سخنان ارایه کنندگان طرح توسعه دانشگاه تهران اظهار کرد: طرح توسعه دانشگاه تهران به دلیل مخالفت اکثریت اعضای عالی شورای عالی شهرسازی و معماری ایران از دستور کار هفته آتی شورای عالی شهرسازی و معماری خارج می شود. به دلیل اهمیت این موضوع و همچنین بررسی دقیق تر و کارشناسانه تری که در برگیرنده تمامی جوانب باشد و در عین حال تامین کننده نظرات مردم و کسبه محل و همچنین موافقت اعضای عالی کمیته فنی 3 شورای عالی شهرسازی و ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 238 روز و 18 ساعت پیش
بازگشت همه مستشاران نظامی ایران از عراق

بازگشت همه مستشاران نظامی ایران از عراق به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، ایرج مسجدی در جمع تعدادی از دانشجویان و فعالان رسانه ای عراق در بغداد گفت که جمهوری اسلامی ایران به محض اعلام پیروزی بر داعش و پایان تهدید تروریستی در عراق، تمامی مشاوران نظامی خود را از این کشور بیرون کشیده و همه آنها به ایران بازگشته اند.
این دیپلمات ارشد کشورمان ادامه داد: برخلاف جمهوری اسلامی ایران، آمریکا به رغم پایان داعش، همچنان نیروهای خود را در منطقه حفظ کرده و به جای اعلام پایان ماموریت نظامی نیروهایش، در برخی مناطق در حال تقویت پایگاه و پادگان های نظامی اش و ایجاد مواضع جدید است. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 238 روز و 18 ساعت پیش
9 دی شاخصه اصلی بصیرت مردم است

9 دی شاخصه اصلی بصیرت مردم است به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، حجت الاسلام حمید رسایی در نشست بصیرتی حماسه 9 دی در محل مسجد محمدی مشهد اظهار داشت: این ایام مصادف با یوم الله 9 دی است؛ 9 دی یک روز عادی نیست و یوم الله است؛ یوم الله روزی است که قدرت الهی در آن به نمایش گذاشته می شود و همه به یاد قدرت خداوند می افتند و 9 دی چنین ویژگی داشت.
نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: باطن جریانی که ادعای تقلب و دفاع از رای مردم را داشت در عاشورای سال 88 پدیدار شد و با توهین به عزای امام حسین(ع)، باطن و ماهیت خود را نشان دادند و ملت بیرون آمدند و در سراسر ایران و نه در فقط تهران و شهرهای بزرگ ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: سیاسی انتشار : 238 روز و 18 ساعت پیش
نگاهی به شش گزینه احتمالی ریاست مجمع

نگاهی به شش گزینه احتمالی ریاست مجمع به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، اینکه قبای ریاست مجمع تشخیص مصلحت حالا با رفتن آیت الله شاهرودی بر تن چه کسی دوخته خواهد شد، سوال مهمی است. چه آنکه مجمع تشخیص مصلحت، نه دیگر آن نهاد حاشیه ای اواخر دهه 70 است که خیلی ها اسمش را هم نشنیده بودند و نه نهادی که صرفا کارویژه اصلی آن داوری میان مجلس و شورای نگهبان باشد. این نهاد حالا مسئولیت مهم تدوین و تصویب سیاست های کلی نظام و نظارت بر حسن اجرای این سیاست ها را (بعد از تفویض رهبری) بر عهده گرفته است. نقشی که هم وجه نظارتی مجمع تشخیص را پررنگ کرده و هم با تسامح می شود گفت به آن وجه قانونگذاری بخشیده است ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: سیاسی انتشار : 238 روز و 18 ساعت پیش
فشار آمریکا به شرکت های همکار ایران

فشار آمریکا به شرکت های همکار ایران به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز به نقل از اسپوتنیک، یک منبع دیپلماتیک اعلام کرد:" وزارت خزانه داری آمریکا توضیح داد صادرات شرکت های فوق الذکر بشر دوستانه محسوب نشده و ناقض تحریم های اعمال شده علیه تهران است و قراردادهای امضا شده در سابق بررسی خواهند گردید".
وی افزود برخی از بانک های اروپایی که تا به حال با این شرکت ها همکاری می کنند، از انجام عملیات مالی در رابطه با صادرات به ایران امتناع می ورزند چون از افتاده به "لیست های سیاه"هراس دارند. منظور بانک هلندی ABN AMRO ، بانک دانمارکی Danske Bank ، بانک آلمانی DZ Bank و بانک بلژیکی KBS Bank است. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 238 روز و 18 ساعت پیش
دعوت دوباره پوتین از روحانی و اردوغان

دعوت دوباره پوتین از روحانی و اردوغان به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، میخائیل بوگدانوف معاون وزیر خارجه روسیه در امور غرب آسیا و آفریقا گفت که سران نشست آستانه (روسیه، ترکیه و ایران) در اوایل سال 2019 میلادی در روسیه دیدار خواهند داشت تا درباره شرایط سوریه به تبادل نظر بپردازند.
بنابر گزارش خبرگزاری راشاتودی، بوگدانوف در این مورد گفت: اکنون نوبت ماست تا میزبان نشست کشورهای ضامن باشیم. قرار است که این (نشست) هفته اول سال آینده انجام شود و این موضوع به برنامه کاری رئیس جمهور بستگی دارد.
به گزارش فارس، دور قبلی این نشست در چنین قالبی روز هفتم سپتامبر (16 شهریور) در تهران برگزار شده بود ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 238 روز و 18 ساعت پیش
ماجرای مزرعه لاریجانی

ماجرای مزرعه لاریجانی به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، محمدجواد لاریجانی در برنامه "دست خط " شبکه پنج سیما از ماجرای مزرعه معروفش در ورامین و چگونگی رسیدگی قضایی به آن می گوید. او همچنین در این برنامه درباره رابطه اش با ناطق نوری و ولایتی صحبت می کند.
در صحبت های خودتان هم به اقای ناطق اشاره کردید و هم به رقیب انتخاباتی سال 76 ایشان که شما در تیم آقای ناطق بودید. فکر می کردید بعد از 20 سال این دو رقیب به نوعی خیلی به هم نزدیک شوند؟
البته من معتقد نیستم آقای ناطق به آقای خاتمی از لحاظ سیاسی نزدیک شده اند. به آقای ناطق در تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری سابق توهین شد و این توهین ایشان را زخمی کرد ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 238 روز و 18 ساعت پیش
اعلام حمایت آمریکا از رژیم صهیونیستی در برابر ایران

اعلام حمایت آمریکا از رژیم صهیونیستی در برابر ایران به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، "رابرت پالادینو" معاون سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده روز جمعه در بیانیه ای مطبوعاتی بر حمایت آمریکا از حق دفاع رژیم اسرائیل تاکید کرد.
وی با اعلام پشتیبانی واشنگتن از اسرائیل در مقابل اقدامات ایران در سطح منطقه، ادعا کرد که فعالیت های ایران، امنیت رژیم صهیونیستی را به خطر می اندازد.
به گزارش تسنیم، پالادینو با تکرار مواضع ضدایرانی خود مدعی شد که جمهوری اسلامی از گروه های تروریستی در سوریه و منطقه که هدف آن ها مشخصا حمله به اسرائیل است، پشتیبانی می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 238 روز و 18 ساعت پیش
انتشار کتاب آیت الله جوادی آملی پس از 63 سال!

انتشار کتاب آیت الله جوادی آملی پس از 63 سال! به گزارش سرویس فرهنگ و اجتماع جام نیوز ، حضرت آیت الله جوادی آملی آئین رونمایی از کتاب گرانسنگ تحریر الاصول تقریر درس خارج اصول حضرت امام خمینی (ره)، درباره تاخیر اجازه چاپ این اثر، اظهار داشت: این کتاب که تقریر درس خارج اصول حضرت امام خمینی (ره) است متعلق به 63 سال پیش می باشد که تا امروز اجازه چاپ آن را نمی دادیم، چون نگران بودیم که معاذالله ما را درگیر القاب و اوصاف و خیال کند، اما اینک که در پایان عمر هستیم و هیچ نگرانی از این بابت نداریم، اجازه چاپ این اثر را دادیم.
ایشان ادامه داد: اگر می بینیم حرف یک روحانی مانند حضرت امام (ره) اینچنین در جامعه اثر داشت و حرف دیگران نه ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: مذهبی انتشار : 238 روز و 18 ساعت پیش
سفیر ایران به دیدار العبادی رفت

سفیر ایران به دیدار العبادی رفت به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، 'ایرج مسجدی' سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد با 'حیدر العبادی' نخست وزیر سابق عراق دیدار و با وی در خصوص مسائل مختلف رایزنی کرد.
دو طرف در این دیدار که در دفتر العبادی انجام شد روابط دو جانبه، همکاری های میان دو کشور، موضوعات مشترک و اوضاع منطقه را مورد بحث و بررسی قرار دادند.
العبادی نیز در این دیدار بر اهمیت حفظ دستاورد پیروزی بر گروهگ داعش در عراق که بر اوضاع و مبارزه با تروریسم در منطقه اثر مثبت گذاشت، تاکید کرد.
به گزارش ایرنا از دفتر نخست وزیر سابق عراق ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 238 روز و 18 ساعت پیش
دلجویی ولایتی از خانواده جانباختگان حادثه دانشگاه آزاد

دلجویی ولایتی از خانواده جانباختگان حادثه دانشگاه آزاد به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، در پی حادثه واژگونی اتوبوس در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه ازاد اسلامی، عصر امروز محمد مهدی طهرانچی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، با حضور در منزل "سجاد پور احسان" یکی از دانشجویان جانباخته در این حادثه با خانواده این مرحوم ابراز همدردی کرد.
خانواده پوراحسان در این دیدار از رئیس دانشگاه آزاد درخواست کردند ترتیبی اتخاذ شود تا دیگر شاهد چنین وقایع دردناکی در دانشگاه آزاد نباشیم.
به گزارش تسنیم، طهرانچی نیز در این دیدار اعلام کرد مسئولان دانشگاه ازاد تمام تلاش خود را به کار گرفتند تا با نوسازی ناوگان حمل و نقل دانشگاه و به خصوص واحد علوم و تحقیقات چنین ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 238 روز و 18 ساعت پیش
روحانی دولت دوازدهم همان روحانی دولت یازدهم است؟

روحانی دولت دوازدهم همان روحانی دولت یازدهم است؟ به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، غلامعلی دهقان، عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه در پاسخ به این سوال که آیا روحانی دولت دوازدهم همان روحانی دولت قبلی است به گفت: ️آقای روحانی در همان سال 92 در نخستین کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد اعتدال گرا هستم و دولت من فراجناحی است؛ بنده معتقدم آقای روحانی همچنان فراجناحی، اعتدال گرا و سیاست مداری است که ساخت قدرت را به جهت اینکه از ابتدا مناصب مهمی در اختیار داشت، به خوبی درک می کند بنابراین بنده تفاوتی احساس نمی کنم. ️
بر همین اساس ما همچنان باید از دولت حمایت کنیم البته بخشی از دوستان اصلاح طلب معتقدند که رویکردشان نسبت به دولت دفاع از کلیت ولی ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: سیاسی انتشار : 238 روز و 18 ساعت پیش
تلاش امریکا برای متوقف کردن ایران در سال 2019

تلاش امریکا برای متوقف کردن ایران در سال 2019 به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، روزنامه گاردین انگلیس در تحلیلی به واکاوی قضایای مهم سال 2018 پرداخته می نویسد: اگر 2018 سال محمد بن سلمان (ولیعهد سعودی) بود، سال آینده احتمالاً هر چیزی غیر از این خواهد بود. برای ولیعهد جوان سعودی همه چیز با بخت یاری آغاز شد؛ بسته اصلاحات بلندپروازانه او در داخل کشور مورد پسند قرار گرفت، برنامه های منطقه ای فتنه جویانه اش از حمایت خارجی برخوردار شد و رابطه ای صمیمی میان او و "جارد کوشنر" شکل گرفت: فردی که او هم حدوداً 30 سال دارد و پدرزنش، "دونالد ترامپ"، عربستان سعودی را به عنوان قدرت برتر خاورمیانه جا زده بود. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 238 روز و 19 ساعت پیش
تغییرات در عربستان؛ تلاش ملک سلمان برای تقویت بن سلمان

تغییرات در عربستان؛ تلاش ملک سلمان برای تقویت بن سلمان به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال در یادداشتی به تحلیل و بررسی اقدام ناگهانی پادشاه عربستان در تغییر برخی از حکام سعودی پرداخته و این اقدام را با هدف تقویت بیشتر محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی ارزیابی کرده است.
ترجمه کامل این یادداشت را در ادامه بخوانید: پادشاه عربستان سعودی روز پنجشنبه اقدام به ایجاد تغییرات سیاسی در پست های دولتی کرد تا با انتصاب مشاوران برجسته و ارتقای شغلی وفاداران به ولیعهد، به موقعیت تضعیف شده او پس از افشای جنایت خاشقجی استحکام ببخشد ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 238 روز و 19 ساعت پیش
سلامت کلیه هایتان را با این تست ها محک بزنید

سلامت کلیه هایتان را با این تست ها محک بزنید به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، هر روز مغز ما هزاران اطلاعات مختلف را پردازش می کند، بدنمان هم هزاران فعالیت را انجام می دهد. اما مشغله بسیار زیاد زندگی مدرن سبب شده تا بیشتر مواقع به پیغام های اعضای بدنمان بی توجه باشیم و اصلا متوجه آن ها نشویم. اما نتیجه این بی توجهی ها چندان خوشایند نیست، زیرا ممکن است به بیماری های جبران ناپذیری منجر شوند.برای آشنایی با گوشه ای از نشانه های بدن و به طور ویژه، به منظور آشنایی با نشانه های عملکرد بد کلیه از شما دعوت می کنیم تا در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.
10- مشکل خواب ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 238 روز و 21 ساعت پیش
بلندترین برج پرچم کشور را بشناسید

بلندترین برج پرچم کشور را بشناسید به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، بلندترین برج پرچم کشور با ارتفاع 150 متر در شهر تهران و در اراضی عباس آباد در محدوده بین بزرگراه های شهید همت، حقانی و مدرس قرار دارد.این پرچم در کنار باغ موزه دفاع مقدس قرار دارد، همچنین یکی از سه پرچم بلند در جهان است.
صفحه محل استقرار این پرچم، در یکی از مرتفع ترین قسمت های بوستان طالقانی واقع شده که شامل برج پرچم، مسیر، پل دسترسی، تجهیزات جانبی و محل استقرار کادر فنی است و از تجهیزات به کار رفته در آن می توان به سامانه نگه دارنده و بالابر پرچم، دوربین ضدلغزش، دستگاه هواسنج، صاعقه گیر و چراغ هشدار هواپیما اشاره کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 238 روز و 21 ساعت پیش
تصاویر / کویر ابوزید آباد کجاست ؟

تصاویر / کویر ابوزید آباد کجاست ؟ کویرابوزید آبادبخشی ازبیابان بزرگ بندریگ درشمال ابوزیدآبادوشمال شرقی کاشان است.مثل هرتکه ی دیگرازکویر،اوج زیبایی آن درسکوت عمیق،لابه لای تپه های شنی ِ داغ ِ روان اش وچشم اندازهای وسیع وبی نظیرش نهفته است. ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 238 روز و 21 ساعت پیش
پای عربستان به پرونده خودروسازی نیسان باز شد

پای عربستان به پرونده خودروسازی نیسان باز شد به گزارش سرویس اقتصادی جام نیو ز، پرداخت 15 میلیون دلار توسط 'کارلوس گون' رییس معزول و پیشین هیات مدیره شرکت خودروسازی نیسان ژاپن به یک شرکت عربستانی با هدف جلب نظر خانواده سلطنتی این کشور، تازه ترین موردی است که دادستانان توکیو به پرونده این شرکت اضافه کرده اند.
ژاپن تودی روز جمعه گزارش کرد یک تاجر بانفوذ اهل عربستان سعودی در پرداخت وجهی که ادعا می شود برای پوشش دادن ضرر سرمایه گذاری شخصی کارلوس گون، رئیس سابق هیات مدیره نیسان، بوده، دست داشته است.
گون 64 ساله هفته گذشته به ظن سوء استفاده شدید از اعتماد در رابطه با این پرداخت بازداشت شد او در ابتدا به ادعای گزارش درآمد ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 238 روز و 23 ساعت پیش
قاب موبایل با شبیه سازی گوش انسان !

قاب موبایل با شبیه سازی گوش انسان ! به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، سامسونگ از چند پروژه جدید در آستانه آغاز نمایشگاه محصولات مصرفی الکترونیکی رونمایی کرده است. یکی از این پروژه ها ابزار ضبط صوت ASMAR است. از این قابلیت می توان برای تولید ویدئوهایASMAR استفاده کرد.
فناوری مذکور در حقیقت یک قاب موبایل شبیه گوش انسان است که تولید ویدئوهای ASMAR با موبایل را آسانتر می کند. این فناوریaiMo نام دارد و به گفته سامسونگ با شبیه سازی گوش انسان ساخته شده است. با ترکیب این قاب و هوش مصنوعی می توان اصوات بهتر و واقعی تری را ضبط کرد.
ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 238 روز و 23 ساعت پیش
چرا بعضی ها پیرتر از سن شان به نظر می رسند ؟

چرا بعضی ها پیرتر از سن شان به نظر می رسند ؟ به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، یک تیم تحقیقاتی از دانشگاه "براون" (Brown) آمریکا به تازگی متوجه شده اند که چرا برخی افراد احساس شادابی ندارند.آن ها پس از آزمایش قطعات مختلف دی ان ای (DNA)، تفاوت های مربوط به سلامتی را که در جریان خون شناور هستند، کشف کردند. محققان می گویند این روش یک روز برای سنجش سن بیولوژیکی شما استفاده خواهد شد که می تواند با سن شناسنامه ای شما مقایسه شود.
"نیکولا نرتی" پژوهشگر ارشد این مطالعه گفت: سالمندان سالم، در میان همه صفات دیگر، نمایه وراژنتیک افراد جوان را حفظ کرده اند. چیز های زیادی در پیری با هم کار می کنند، اما روشن نیست که علت یا اثر آن ها چیست ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 238 روز و 23 ساعت پیش
ارتباط بین پدران افسرده و دختران دچار اختلال سلامت روان

ارتباط بین پدران افسرده و دختران دچار اختلال سلامت روان به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، نتایج یک بررسی جدید نشان می دهد، پدرانی که پس از تولد فرزند خود دچار افسردگی می شوند، احتمال بیشتری داد که دختران نوجوان با مشکلات سلامت روان داشته باشند.
براساس داده های به دست آمده از بیش از 3 هزار مردی که صاحب فرزند شده بودند، 10 درصد مردان پس از تولد نوزاد خود دچار افسردگی می شوند.محققان باور دارند، دختران این پدران به میزان قابل توجهی بیش از سایر افراد در سنین نوجوانی مبتلا به اختلالات سلامت روان خواهند شد.
افسردگی پس از زایمان یک پدیده شایع بین مادران است که به دلایل مختلفی از جمله دگرگونی های هورمونی، بی خوابی و کم خوابی، تفاوت وزن ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 238 روز و 23 ساعت پیش
پیام وزیر آموزش و پرورش به مناسبت روز نهضت سوادآموزی

پیام وزیر آموزش و پرورش به مناسبت روز نهضت سوادآموزی به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، در آستانه فرارسیدن سالروز تاسیس سازمان نهضت سوادآموزی که در پی صدور فرمان تاریخی حضرت امام خمینی (ره) در هفتم دی ماه سال 1358 صورت گرفت با صدور پیامی ضمن گرامیداشت این روز آن را تبریک گفت.متن کامل این پیام به این شرح است؛
بسم الله الرحمن الرحیم
در آموزه های دینی و سیره پیامبر رحمت و مهربانی، حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله) و ائمه معصومین (علیهم السلام)، علم آموزی ابزار دانایی است و خواندن، نخستین کلمه و فرمان آخرین کتاب آسمانی، قرآن کریم است. از این رو خواندن و نوشتن برای آموختن و رهنمون شدن به پاکی و نیل به حیات طیبه از اهداف دین ماست ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 238 روز و 23 ساعت پیش
گستاخی تازه انگلیس: ایران گروگان گیری می کند!

گستاخی تازه انگلیس: ایران گروگان گیری می کند! به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، جرمی هانت وزیر خارجه انگلیس مدعی شد که ایران نازنین زاغری را به خاطر اهداف دیپلماتیک به گروگان گرفته است.
هانت روز جمعه در مصاحبه با رادیو 4 بی بی سی مدعی شد که نازنی زاغری تنها فرد بازداشت شده توسط ایران نیست؛ کسی که کاملا بیگناه است و به خاطر ابزارهای دیپلماتیک از سوی حکومت ایران به گروگان گرفته شده است.
وی با بیان اینکه ایران یک کشور با تمدن بزرگ و قدیمی در جهان است و خواستار احترام سایر کشورها است گفت: این روش( زندانی کردن افراد بیگناه مانند زاغری) راه درستی نیست و من امیدوارم که ایران در روش خود بازنگری کند. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 238 روز و 23 ساعت پیش
ورود سپاه به مسکن مهر

ورود سپاه به مسکن مهر به گزارش سرویس اقتصادی جام نیو ز، محمد اسلامی در نشست بررسی مسائل مربوط به مسکن مهرپردیس اظهار کرد: هیچ شانی جز خدمتگزاری به مردم نداریم. اساس حرکت این است که بتوانیم تا سرحد امکان برای خانه دار کردن مردم تسهیل گری کنیم.
وی با بیان اینکه وظیفه دولت تولید مسکن نیست افزود: دولت وظیفه دارد زمینه خانه دار کردن مردم را فراهم کند و این اطمینان را در درون حاکمیت ایجاد کند و جریان تولید مسکن پایدار انجام می شود.
وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه عرضه و تقاضا باید تناسب داشته باشد تصریح کرد: بحث مربوط به تامین مسکن اقشار کمدرآمد بایستی بایستی با سیاست های مستمر پایش شود. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 239 روز و 0 ساعت پیش
شخصیت شناسی ؛ انگشت شست شما چه شکلی است ؟

شخصیت شناسی ؛ انگشت شست شما چه شکلی است ؟ به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، از روی شکل دست ها می توان به ویژگی های شخصیتی افراد پی برد حتی از روی فرم انگشت ها! در ادامه می توانید از روی فرم انگشت شست به ویژگی های شخصیتی خود پی ببرید.
فرم A
اگر هر دو بند انگشت شبیه هم هستند فرد متعادلی هستید که سعی می کند همیشه به دنبال آرامش و تعادل باشد. فن بیان و تدریس خوبی دارید و تجربیات زیادی را از زندگی به دست آورده اید. دوستان و اطرافیان تان به توجه و توصیه های شما نیاز دارند.
فرم B
اگر اولین بند انگشتتان بلندتر از دومین بند است فرد کمال گرایی هستید ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 239 روز و 0 ساعت پیش
شایعه هایی که سرانجام شفر به آن ها خاتمه داد

شایعه هایی که سرانجام شفر به آن ها خاتمه داد به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، قبل از آغاز نیم فصل دوم لیگ برتر؛ تیم استقلال تهران در حال وقوع تغییرات زیادی در بدنه تیم و باشگاه است.
پس از انتشار شایعه های بسیاری در خصوص دستیاران ایرانیِ احتمالی وینفرد شفر در کادر فنی تیم فوتبال استقلال تهران، به نظر می رسد که او فردی آلمانی خواهد بود، تا بتواند ارتباط نزدیک تری با شخص سرمربی برقرار کند.
طبق خبرهای رسیده، مدیران باشگاه قصد دارند هرچه سریع تر مراحل عقد قرارداد با این شخص را به سرانجام برسانند، که او بتواند با شروع تمرین های آبی پوشان کار خود را آغاز کند.
110 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 239 روز و 0 ساعت پیش
جلیقه زردها می گویند که از انقلاب ما الهام گرفته اند

جلیقه زردها می گویند که از انقلاب ما الهام گرفته اند به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، مهدی چمران عضو هیئت علمی و رئیس سابق شورای شهر تهران در مراسم پویش دانشجویی روزه نجات در جمع دانشجویان روزه دار در مسجد دانشگاه تهران با بیان اینکه مسلمانان یمن نمونه ای از مقاومت اسلامی را به دنیا نشان دادند، گفت: ما در ایران هستیم و نمی توانیم عظمت انقلابمان را به خوبی احساس کنیم.
چمران ادامه داد: نخست وزیر وقت اسرائیل گفته بود که در خاورمیانه زلزله ای رخ داده اما شهید چمران به او اینطور پاسخ داد که نه در خاورمیانه بلکه در دنیا زلزله آمده است و امروز هم می بینیم که از کشورهای اسلامی تا قلب اروپا را فرا گرفته است ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 239 روز و 4 ساعت پیش
رئیس دفتر روحانی به عیادت مجروحان حادثه دانشگاه رفت

رئیس دفتر روحانی به عیادت مجروحان حادثه دانشگاه رفت به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور شامگاه پنجشنبه 6 دی ماه در صفحه اینستاگرام خود نوشت: روز پنجشنبه به همراه برخی مسؤولان دانشگاه آزاد اسلامی، وزارت بهداشت و مدیران و پزشکان بیمارستان امام خمینی(ره) از مصدومان حادثه اسفبار اتوبوس عیادت کردم.
وی افزود: خانم دکتر داداندیش هم که در این برنامه بنده را همراهی می کرد، به طور جداگانه از دختران دانشجوی مصدوم عیادت و احوالپرسی کرد و با مادران دانشجویان بستری در بیمارستان گفت وگوهایی داشت.
رئیس دفتر رییس جمهوری در ادامه نوشت ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: حوادث انتشار : 239 روز و 4 ساعت پیش
جایگاه منطقه ای ایران و عربستان در سال 2019

جایگاه منطقه ای ایران و عربستان در سال 2019 به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، همزمان با فرا رسیدن سال نو میلادی، روزنامه انگلیسی گاردین در سلسله گزارش هایی به بررسی اوضاع جهان در سال 2018 میلادی و تبعات آن برای سال 2019 پرداخته است.
گاردین در گزارشی که درباره غرب آسیا نوشته، اوضاع این منطقه در سال گذشته میلادی را اینطور خلاصه کرده است: همزمان با تضعیف عربستان سعودی، ایران در حال برنامه ریزی برای تثبیت دستاوردها است.
به گزارش فارس، در آغاز این گزارش آمده است: اگر 2018 سال محمد بن سلمان (ولیعهد سعودی) بود، سال آینده احتمالاً هر چیزی غیر از این خواهد بود ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 239 روز و 4 ساعت پیش
منتجب نیا: مردم از ناچاری به رسانه های فارسی زبان خارج از کشور رجوع می کنند

منتجب نیا: مردم از ناچاری به رسانه های فارسی زبان خارج از کشور رجوع می کنند به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، یک فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان این که مردم از ناچاری به رسانه های فارسی زبان خارج از کشور رجوع می کنند ، گفت: رسانه های داخلی باید به گونه ای اطلاع رسانی کنند که مردم در به دست آوردن اخبار صحیح اشباع شوند. وقتی مردم در کسب اخبار توسط رسانه های داخلی اشباع شوند، دیگر انگیزه ای برای رجوع به رسانه های دشمن نخواهند داشت.
حجت الاسلام رسول منتجب نیا با اشاره به این که دشمن سرمایه گذاری زیادی برای فعالیت تبلیغاتی و رسانه ای علیه کشورمان انجام داده است ، اظهار کرد: نظریه ای در بین مسولان وجود دارد که برای حفظ نظام واعتماد مردم نباید خبرهای منفی ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 239 روز و 4 ساعت پیش
ماجرای توقیف شناور ایرانی توسط کویت

ماجرای توقیف شناور ایرانی توسط کویت به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به توقیف شناور ایرانی در آب های کویت گفت: این اقدام کویتی ها به دلیل اختلاف بین تایدواتر، شرکت کویتی و پیمانکار کره ای صورت گرفته است.
هادی حق شناس با اشاره به توقیف شناور ایرانی توسط کویت اظهار کرد: این شناور متعلق به تایدواتر و نام آن اروند تاید بوده که مخصوص نصب سازه در دریاست.این شناور در فروردین ماه امسال در اختیار یک شرکت کره ای برای نصب یک پل دریایی در کویت قرار گرفته بود.
به گزارش تسنیم، وی با بیان اینکه شرکت تایدواتر با کارفرمای کویتی و پیمانکار کره ای قرارداد داشته است ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 239 روز و 5 ساعت پیش
لاریجانی به دیدار مراجع رفت

لاریجانی به دیدار مراجع رفت به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی که به قم سفر کرده است، با حضرات آیات صافی گلپایگانی و مکارم شیرازی دیدار و گفت و گو کرد.
در این دیدار لاریجانی گزارشی از روند شرایط اقتصادی کشور و کنترل ارز و همچنین در مورد شرایط منطقه و موفقیت هایی که کشور در این عرصه داشته ارائه کرد.
گفتنی است ضرورت همگرایی و همدلی بیشتر نیروهای سیاسی و کمک به رفع مشکلات مردم موضوع دیگری بود که رئیس مجلس به آن اشاره کرد.
آیت الله مکارم شیرازی در این دیدار اظهار داشت: به نظر من سران احزاب و گروه های سیاسی از اوضاع کشور و گرفتاری های مردم بی اطلاع هستند وگرنه این گونه به ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 239 روز و 5 ساعت پیش
انتقاد از سخنان کمیسر سابق حقوق بشر درباره دختر فراری حاکم دوبی

انتقاد از سخنان کمیسر سابق حقوق بشر درباره دختر فراری حاکم دوبی به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، گروه های مدافع حقوق بشر از گفته های مری رابینسون مقام ارشد سابق سازمان ملل در "تایید موضع رسمی حکومت دوبی" درباره وضعیت دختر ناپدید شده حاکم این شیخ نشین انتقاد کرده اند.
مری رابینسون که پیش تر کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل بوده، پس از سفر به امارات متحده عربی و دیدار با شیخه لطیفه، دختر شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، حاکم دوبی، او را فردی توصیف کرده است که دارای "مشکلات روانی" است.
به گزارش یورنیوز، شاهزاده شیخه لطیفه، دختر محمد بن راشد آل مکتوم، حاکم دبی ماه مارس با انتشار ویدیویی بر روی یوتیوب اعلام کرده بود از بد رفتاری پدر طاقتش سر آمده و قصد ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 239 روز و 7 ساعت پیش
طرح آلمان برای سربازگیری از دیگر کشورهای اتحادیه اروپا

طرح آلمان برای سربازگیری از دیگر کشورهای اتحادیه اروپا به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، هفت سال پس از آن که آلمان خدمت نظام وظیفه اجباری را حذف کرد وزیر دفاع این کشور می گوید که استخدام شهروندان دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا "گزینه ای" است که برای جبران کمبود پرسنل دفاعی در نظر گرفته می شود.
به گفته ژنرال ابرهارد سورن، کارشناس کل ارتش آلمان برای جبران کمبود نیروهای توانمند در عرصه پزشکی و کارشناسی رایانه ای در ارتش "تمام امکانات ممکن را درنظر می گیرند."
ارتش آلمان سال هاست که با کمبود بودجه روبروست.
آلمان قصد دارد که تا سال 2025 پرسنل نظامی خود را تا 21000 تن افزایش دهد. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 239 روز و 7 ساعت پیش
فوق ستاره شاکی استقلال عکسی با همسرش را منتشر کرد + عکس

فوق ستاره شاکی استقلال عکسی با همسرش را منتشر کرد + عکس به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، سید حسین حسینی سنگربان جوان استقلال پس از این که در این تیم نیمکت نشین شده است، از فهرستتیم ملی ایران خط خورد تا روزهای تاریکی در فوتبالش رقم بخورد.
حسینی که فصل گذشته رکورد کلین شیت را به نام خود ثبت کرده بود، در این فصل وینفرد شفر سید مهدی رحمتی را به او ترجیح داده است. همچنین کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی ایران روز گذشته اسامی 23 بازیکن را برای حضور در جام ملت های آسیا 2019 اعلام کرد که نام سید حسین حسینی در آن به چشم نمی خورد.
دروازه بان استقلال تهران در صفحۀ شخصی خود در اینستاگرام عکسی با همسرش را منتشر کرد تا تلخی این زوز های فوتبالش را از یاد ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 239 روز و 8 ساعت پیش
واکنش اتحادیه اروپا به تصمیم رژیم صهیونیستی درباره کرانه باختری

واکنش اتحادیه اروپا به تصمیم رژیم صهیونیستی درباره کرانه باختری به گزارش جام نیوز به نقل از راشا تودی، دفتر فدریکا موگرینی، نماینده ارشد اتحادیه اروپا در امور سیاست خارجی و امنیتی با انتشار بیانیه ای درباره تصمیم رژیم صهیونیستی برای احداث 2 هزار و 191 واحد مسکونی جدید یهودی نشین در کرانه باختری اشغالی اعلام کرد: بر اساس قوانین بین المللی تمام فعالیت های ساخت و ساز واحدهای مسکونی جدید غیرقانونی است.
در این بیانیه همچنین با تاکید بر عدم تغییر موضع اتحادیه اروپا در قبال طرح ااین رژیم برای گسترش محلات یهودی نشین در کرانه باختری اشغالی، آمده است: این اقدام در عین حال روند راه حل تشکیل دو دولت مستقل را نیز خدشه دار می کند. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 239 روز و 22 ساعت پیش
حمله موشکی به سفارت آمریکا در بغداد

حمله موشکی به سفارت آمریکا در بغداد به گزارش جام نیوز به نقل از السومریه، جمال الحسونی، افسر پلیس بغداد گفت: سفارت آمریکا در منطقه الخضراء بغداد امروز پنج شنبه هدف دو موشک قرار گرفت.
وی افزود: این حمله خسارات جانی و مالی نداشته است.
تاکنون هیچ فرد یا گروهی مسئولیت این حمله را بر عهد نگرفته است.
این در حالی است که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا شب گذشته با سربازان این کشور در پایگاه عین الاسد در استان الانبار در غرب عراق دیدار کرد. ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 239 روز و 22 ساعت پیش
طعنه های بازیکن پرسپولیس در استوری؛ هیچکس در برابر قانون برابرتر نیست!

طعنه های بازیکن پرسپولیس در استوری؛ هیچکس در برابر قانون برابرتر نیست! به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، کمال کامیابی نیا هافبک تیم پرسپولیس،استوری جالبی را در اینستاگرامش منتشر کرده. استوری ای با تصویر وین رونی،اسطوره فوتبال انگلیس و متنی که طعنه های جالبی را در خود جای داده است.
451 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 239 روز و 23 ساعت پیش
آقای تاج، در فدراسیون شما چه می گذرد؟/ دوستان در فدراسیون دنبال سفر لاکچری هستند

آقای تاج، در فدراسیون شما چه می گذرد؟/ دوستان در فدراسیون دنبال سفر لاکچری هستند به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، به دنبال شکایت باشگاه استقلال از سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال به دادگاه CAS، به دلیل پرونده سوپرجام، این دادگاه خواستار برگزاری جلسه ای با حضور نمایندگان باشگاه، سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال در تاریخ های بین 30، 29 و 31 ام ژانویه شده است. باشگاه استقلال با توجه به مشکلات اخذ ویزا و هزینه های سفر به سوئیس، طی نامه ای به دادگاه CAS، خواستار برگزاری این جلسه در دفتر CAS در ابوظبی امارات شده است، اما فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ هر دو خواستار برگزاری این جلسه در لوزان سوئیس شده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 240 روز و 0 ساعت پیش
طلا دوباره در سراشیبی سقوط قرار گرفت

طلا دوباره در سراشیبی سقوط قرار گرفت به گزارش سرویس اقتصادی جام نیو ز، محمد کشتی آرای رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر با اشاره به اینکه امروز هر انس طلا در بازار های جهانی 8 دلار کاهش داشته است افزود: با سیر صعودی ارزش سهام و بازار های مالی امروز هر انس طلا به قیمت 1266 دلار معامله شده است.
وی با بیان اینکه قیمت طلا در بازار های داخلی نیز با روند کاهشی مواجه شده است گفت: امروز سکه تمام بهار آزادی 3 میلیون و 600 هزارتومان، نیم سکه 1 میلیون و 850 هزارتومان، ربع سکه 1 میلیون و 150 هزارتومان و هرقطعه سکه یک گرمی نیز 660 هزار تومان معامله شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 240 روز و 0 ساعت پیش
پیشروی دلار در برابر سایر ارزها

پیشروی دلار در برابر سایر ارزها به گزارش سرویس اقتصادی جام نیو ز به نقل از رویترز، با افزایش امیدواری ها نسبت به حل و فصل منازعات تجاری آمریکا و چین، تاکید مقامات کاخ سفید بر باقی ماندن رئیس بانک مرکزی آمریکا بر سمت خود و صعود درخشان بورس وال استریت، ارزش دلار تقویت شد به گونه ای که شاخص دلار که نرخ برابری این ارز در مقابل ارزهای مهم جهانی را اندازه می گیرد به 96.91 واحد رسید. قرار است نهم ژانویه سال آینده، یک هیات آمریکایی برای از سرگیری مذاکرات تجاری با چین راهی پکن شود.
استفان اینس، مدیر بخش بازارهای مالی آسیا در موسسه " اواندا" گفت ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 240 روز و 0 ساعت پیش
عکس/ دیدار صمیمانه برانکو با بهترین بازیکن جهان

عکس/ دیدار صمیمانه برانکو با بهترین بازیکن جهان به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، لوکا مودریچ موفق شد با پشت سر گذاشتن کریس رونالدو و محمد صلاح، برای اولین بار عنوان بهترین بازیکن سال جهان را از آن خود کند. شب گذشته برانکو ایوانکوویچ در دیدار صمیمانه ای که با لوکا مودریچ داشت انتخاب او را به عنوان بهترین بازیکن جهان تبریک گفت و برای او آرزوی موفقیت کرد.
451 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 240 روز و 1 ساعت پیش
سرمربی جدید پیکان مشخص شد

سرمربی جدید پیکان مشخص شد به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، بعد از مذاکرات فشرده مسئولان باشگاه پیکان و گزینه های سرمربیگری تیم فوتبال این باشگاه، در نهایت جواد نکونام به عنوان سرمربی جدید این تیم انتخاب و معرفی شد.
نکونام که در نیم فصل اول در تیم نساجی حضور داشت جایگزین مجید جلالی شد که بعد از 2 فصل و نیم از تیم پیکان جدا شد.
جلسه نهایی برای انتخاب سرمربی پیکان امروز برگزار شد. قرارداد نکونام با پیکان یک فصل و نیم است.
451 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 240 روز و 4 ساعت پیش
ازدواج ساده ؛ این مسأله پیچیده را ساده بگیریم !

ازدواج ساده ؛ این مسأله پیچیده را ساده بگیریم ! به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، تشکیل خانواده و ازدواج از اهمیت خاصی در اسلام برخوردار است. ازدواج از نظر اسلام پیمان مقدسی است که برقراری آن براساس مقررات، آداب و رسوم، تشریفات، سنن و قوانین خاصی صورت می پذیرد. البته این مسأله با شرایط هر کس و جامعه ای که در آن زندگی می کند، فرق می کند.
در این مورد نمی توان یک نسخه کلی برای تمام قشرها پیچید. ازدواج در اقوام و اقشار مختلف جامعه اسلامی با آداب و رسوم مختلف صورت می گیرد. راهکارهای متعددی هم برای تسهیل در امر ازدواج جوانان و شروع زندگی مشترک وجود دارد. به همین منظور به ارایه پیشنهادهایی در مورد نحوه شروع یک زندگی مشترک پرداخته ایم. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 240 روز و 4 ساعت پیش
کره و ژاپن در جام جهانی بهتر از ما بودند/ با برانکو و مایلی کهن هم توانسته ایم به نیمه نهایی برسیم

کره و ژاپن در جام جهانی بهتر از ما بودند/ با برانکو و مایلی کهن هم توانسته ایم به نیمه نهایی برسیم به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، سید مهدی سیدصالحی، در مورد لیست تیم ملی اظهار داشت: پیام نیازمند در اولین اردویی که دعوت شده مسافر جام ملت های آسیا شده است. به نظر من اگر قرار بود پیام نیازمند در لیست نهایی قرار بگیرد حداقل باید چند اردو دعوت می شد و بعد در لیست تیم ملی قرار می گرفت. شما دیدید که کاوه رضایی هم در اوج آمادگی قرار داشت اما به جام جهانی نرفت. بالاخره بحث سلیقه هم مطرح است و آقای کی روش به یکسری بازیکن اعتقاد دارد و آنها را دعوت کرده است.
وی در مورد برخی انتقاداتی که به نحوه دعوت بازیکنان به تیم ملی از کی روش می شود نیز عنوان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 240 روز و 4 ساعت پیش
خوشحالی سایت بلژیکی از خط خوردن ستاره تیم ملی ایران!

خوشحالی سایت بلژیکی از خط خوردن ستاره تیم ملی ایران! به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، سایت dhnet از خط خوردن علی قلی زاده، هافبک ایرانی تیم شارلروا ابراز خوشحالی کرد و نوشت: خبر خوشحال کننده این است که علی قلی زاده به خاطر مصدومیتی که در آخرین بازی اش برای شارلروا مقابل اندرلخت داشت از لیست نهایی تیم ملی ایران کنار گذاشته است.
با این خبر قلی زاده به تمرینات شارلروا برخواهد گشت و خبر خوبی برای شارلروا است تا ریکاوری لازم را انجام دهد و برای ادامه فصل با قدرت ظاهر شود.
فارس
451 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 240 روز و 5 ساعت پیش
رهبر انقلاب تاکنون بر پیکر کدام شخصیت ها نماز خوانده اند ؟

رهبر انقلاب تاکنون بر پیکر کدام شخصیت ها نماز خوانده اند ؟ به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، در پی پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت درگذشت فقیه عالیقدر و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام آیت الله هاشمی شاهرودی که فرمودند:
"این ضایعه ی اسفبار که پس از حدود یک سال بیماری سخت و دردناک واقع شده است مایه ی تالّم همه ی کسانی است که به مقام علمی و خدمات با ارزش ایشان به نظام اسلامی و نیز به مجموعه های فقهی و اصولی و حقوقی حوزه های علمیه آشنا میباشند. ایشان استادی بزرگ در حوزه علمیه قم و کارگزاری با وفا در مهمترین تشکیلات نظام جمهوری اسلامی، عضو مؤثری در شورای نگهبان و رئیس موفقی در مجمع تشخیص مصلحت بودند و آثار و برکات علمی بسیاری از خود بر جای ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: مذهبی انتشار : 240 روز و 5 ساعت پیش
اعلام فهرست نهایی تیم ملی فوتبال عراق

اعلام فهرست نهایی تیم ملی فوتبال عراق به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، فدراسیون فوتبال عراق فهرست 23 نفره بازیکنان را برای شرکت در جام ملت های آسیا 2019 به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال کرد.
اسامی 23 بازیکن تیم ملی فوتبال عراق که از سوی سرچکو کاتانتس، سرمربی اهل اسلوونی انتخاب شدند به شرح زیر هستند:
دروازه بان ها: محمد کاصد، محمد حمید و جلال حسن
مدافعان: احمد ابراهیم، ریبین سولاقا، علی عدنان، فرانس بطرس، علی فائز، ولید سالم، سعد ناطق و علاء مهاوی
هافبک ها: امجد عطوان، بشار رسن، مهدی کامل، طارق همام، اسامه رشید، علی حصنی، حسین علی، صفاء هادی و احمد یاسین
مهاجمان: مهند علی، علاء عباس و ایمن حسین ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 240 روز و 5 ساعت پیش
بمب آبی نقل و انتقالات/ فوق ستاره با800 هزار دلار استقلالی می شود!+عکس

بمب آبی نقل و انتقالات/ فوق ستاره با800 هزار دلار استقلالی می شود!+عکس به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، استوکس بازیکن فعلی تیم فوتبال تراکتورسازی در حالی ساز جدایی کوک کرده که در این میان شنیده می شد استقلالی ها برای جذب این بازیکن دست به کار شدند، اما این موضوع در حالی مطرح می شود که مدیران استقلال جذب او را تکذیب کردند.
شنیده می شود که برخی مدیربرنامه ها به دنبال این بودند که استوکس را با قرارداد 800 هزار دلاری استقلالی کنند، اما مسئولان باشگاه استقلال هر گونه پیشنهاد برای جذب این بازیکن را تکذیب کردند.
استقلالی ها در خط حمله به دنبال جذب یک مهاجم آفریقایی هستند تا تیم از نظر گلزنی مشکلی نداشته باشد.
110 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 240 روز و 9 ساعت پیش
روزنامه امریکایی: اثر انگشت آمریکا در قتل عام مردم یمن مشهود است

روزنامه امریکایی: اثر انگشت آمریکا در قتل عام مردم یمن مشهود است به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، روزنامه نیویورک تایمز آمریکا در یادداشتی به قلم "دکلان ولش و اریک سچمیت" به ارزیابی نقش آمریکا در کشتار مردم بی گناه یمن پرداخته است.
در ادامه ترجمه کامل این یادداشت را بخوانید:
وقتی که یک فروند هواپیمای 'F-15' سعودی از پایگاه هوایی 'ملک خالد' در جنوب عربستان سعودی به هوا بر می خیزد تا برود و یمن را بمباران کند؛ این فقط هواپیما و بمبهایش نیستنند که آمریکایی هستند،. مکانیک هایی هم که این جت ها را مرمت و نگهداری می کنند آمریکایی محسوب می شوند. هیچ سعودی ایی حق ندارد به این جت ها دست بزند ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 240 روز و 10 ساعت پیش
هشدار روسیه به آمریکا درباره بن سلمان؛ فشار نیاورید!

هشدار روسیه به آمریکا درباره بن سلمان؛ فشار نیاورید! به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز به نقل از خبرگزاری بلومبرگ آمریکا، روسیه ضمن هشدار به آمریکا درخصوص مداخله در فرآیند تعیین جانشین برای پادشاه عربستان، از محمد بن سلمان ولیعهد سعودی که به دلیل قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد آل سعود تحت فشار است، حمایت کرد.
میخائیل بوگدانف نماینده ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در خاورمیانه و معاون وزیرامور خارجه این کشور گفت: "محمد بن سلمان پس از مرگ ملک سلمان پادشاه 82 ساله عربستان از حق به ارث بردن تاج و تخت برخوردار است. ما با دخالت مخالفیم. مردم و رهبری عربستان باید خود در مورد چنین مسائلی تصمیم گیری کنند. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 240 روز و 10 ساعت پیش
پوتین از آمادگی روسیه برای استقرار موشک های هسته ای مافوق صوت خبر داد

پوتین از آمادگی روسیه برای استقرار موشک های هسته ای مافوق صوت خبر داد به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز به نقل از رویترز، ولادیمیر پوتین که پس از نظارت بر آزمایش سیستم جدید موشکی آوانگارد صحبت می کرد، اظهار داشت: با این آزمایش، اکنون روسیه به یک سلاح استراتژیک دست یافته است.
رئیس جمهوری روسیه گفت: از سال آینده، یعنی سال 2019، ارتش روسیه سیست جدید موشک های بین قاره ای آوانگارد را در اختیار خواهد داشت. این لحظه بسیار باشکوهی در تاریخ کشور و نیروهای نظامی است. روسیه نوع جدیدی از تسلیحات استراتژیک به دست آورده است.
طبق این گزارش ولادیمیر پوتین روز چهارشنبه از وزارت دفاع روسیه در مسکو بر آزمایش این موشک نظارت کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 240 روز و 10 ساعت پیش
شهادت حسنی مبارک علیه مرسی در دادگاه مصر

شهادت حسنی مبارک علیه مرسی در دادگاه مصر به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، حسنی مبارک، رئیس جمهوری ساقط شده مصر، علیه محمد مرسی، دیگر رئیس جمهور برکنار شده این کشور در دادگاهی در قاهره شهادت داد. حسنی مبارک شهادت داده است که در جریان انقلاب زمستان سال 2011 مصر که به سقوط حکومت او انجامید؛ صد ها عضو اخوان المسلمین و گروه حماس با عبور از تونل هایی که از پیش در مرزهای شرقی ایجاد کرده بودند؛ موفق شدند وارد کشور شوند تا پس از حمله به زندان ها، زندانی های خودشان را آزاد و فراری دهند.
خبرگزاری آسوشیتدپرس از قاهر گزارش داده است که مبارک 90 ساله همراه با دو پسر خود روز چهارشنبه وارد دادگاه شد ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 240 روز و 11 ساعت پیش
فرزند رهبر انقلاب در تشییع آیت الله شاهرودی

فرزند رهبر انقلاب در تشییع آیت الله شاهرودی به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، حضور فرزند رهبر انقلاب در مراسم تشییع پیکر آیت الله هاشمی شاهرودی در قم
عکس از مهر ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 240 روز و 20 ساعت پیش
بیانیه حزب الله لبنان به مناسبت درگذشت آیت الله شاهرودی

بیانیه حزب الله لبنان به مناسبت درگذشت آیت الله شاهرودی به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، به گزارش المنار، در این بیانیه آمده است: با درگذشت آیت الله شاهرودی به جهان اسلام، اهل علم و بحث و اجتهاد زیان بزرگی وارد آمد. ایشان استادی برجسته برای بسیاری از برادران ما و علمای ما خواه در نجف اشرف یا قم بود. ایشان جایگاه علمی بارز و شخصیتی ممتاز داشت و به سعه شناخت و اطلاع از علوم مختلف به ویژه مطالعات حقوقی مشهور بود.
ایشان از علوم مخلتف به ویژه مسائل حقوقی آگاهی داشت که ضمن بر عهده گرفتن مناصب در جمهوری اسلامی خدمات گرانقدری به امت تقدیم کرد و آثار علمی مهمی بر جا گذاشت ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: سیاسی انتشار : 240 روز و 20 ساعت پیش
هشدار شمخانی به کرزی درباره یک اقدام مشکوک

هشدار شمخانی به کرزی درباره یک اقدام مشکوک به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی که به کابل سفر کرده، بعدازظهر امروز (چهارشنبه) با حامد کرزی رئیس جمهور سابق افغانستان دیدار و گفت وگو کرد. در این ملاقات طیف وسیعی از موضوعات سیاسی در ابعاد منطقه ای و بین المللی مورد بحث و گفت وگو قرار گرفت. شمخانی در این دیدار با اشاره به رفتار دوگانه آمریکا در موضوع مبارزه با تروریسم، حضور این کشور در منطقه را یکی از عوامل اصلی بی ثباتی و ناامنی عنوان کرد. وی تلاش آمریکا برای انتقال باقیمانده داعش به کشور افغانستان را اقدامی بسیار خطرناک و مشکوک برشمرد و اظهار داشت ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: سیاسی انتشار : 240 روز و 21 ساعت پیش
تقابل ایران و آمریکا تمام نشدنی است

تقابل ایران و آمریکا تمام نشدنی است به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، علیرضا زاکانی صبح امروز در مجمع عالی بسیج استان سیستان و بلوچستان که در حسینیه عاشقان ثارالله برگزار شد، اظهار داشت: امروز ما در مسیر یک تحول بزرگ که پیام آن از طریق انقلاب اسلامی به جهان صادر شده قرار داریم.
دبیر مجمع عالی بسیج کشور با اشاره به اینکه چهل سال پیش امام خمینی(ره) معنای واقعی عدالت، آزادی و فراتر از آن معنویت را به جهان معرفی کرد، افزود: اثرات انقلاب اسلامی استبداد را زدود و آزادی را به دنیا معرفی کرد و همین امر موجب شد که 40 سال ما در تقابل جدی با نظام سلطه و لیبرال سرمایه داری قرار بگیریم. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: سیاسی انتشار : 240 روز و 21 ساعت پیش
فتنه تحریم ساز

فتنه تحریم ساز به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، به گزارش خط حزب الله، در طی ده روز اول آغاز فتنه 88، شش قطعنامه در کنگره آمریکا علیه ایران به تصویب رسید و بعد از آن نیز تحریم های گسترده ایران آغاز شد، خط حزب الله در این شماره به علل تحریم های ظالمانه دشمن پرداخته است. در بخشی از این متن چنین می خوانیم: "به موازات مخابره ی "پیام ضعف" به دشمن، پروژه ی "تحریم ایران" هم کلید خورد. برای همین هم آمریکایی ها با دیدن آشوب های داخل ایران، تنها در طی ده روز اول آغاز فتنه، شش قطعنامه در کنگره ی آمریکا علیه ایران ارائه کرده و به تصویب رساندند ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 240 روز و 21 ساعت پیش
همه بلاهایی که منافقین بر سر زنان آوردند

همه بلاهایی که منافقین بر سر زنان آوردند به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، شعارها و مطالب نشریه هایشان می گفت که قرار است حقوق پایمال شده زنان توسط مردان را به آنها برگردانده شود و نقش زنان را در دموکراسی و مسائل اجتماعی تعیین شود. شعارهایی که بزرگ بود و فریبنده برای آن روزهای اوایل انقلاب که جوان ها پر از شور و احساسات آرمانگرایانه بودند. اما مصیبت هایی که زنان در سازمان مجاهدین خلق کشیدند در کمتر گروه و فرقه ای اتفاق افتاده است. زنان سربازی که خیلی زود فهمیدند سازمان قرار است تمام زنانگی، مادرانگی و حتی حق داشتن یک همسر و خانواده را از آنها بگیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 240 روز و 21 ساعت پیش
اعتراضات حسینی باعث خط خوردنش از تیم ملی شد/ نمی توان از کی روش ایراد گرفت

اعتراضات حسینی باعث خط خوردنش از تیم ملی شد/ نمی توان از کی روش ایراد گرفت به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، بهمن فروتن پیشکسوت فوتبال ایران در مورد لیست تیم ایران برای حضور در جام ملت های آسیا اظهار داشت: باید این را بدانیم که مربیگری امری سلیقه ای است و باید به سلیقه مربی احترام گذاشت اما به نظر من سیدحسین حسینی حقش بود که در لیست کی روش قرار بگیرد. نظر من این است که وی به علت اعتراضاتی که در تیم باشگاهی خود داشته و حواشی که به وجود آورده از چشم کی روش افتاده و او نمی خواسته که حاشیه ای از جانب حسینی برای تیمش به وجود بیاید.
وی افزود: کاوه رضایی و صادق محرمی هم می توانستند در این لیست قرار بگیرند و این که چرا دعوت نشده اند را باید از کی روش پرسید ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 240 روز و 21 ساعت پیش
مرگ دومین کودک مهاجر در آمریکا

مرگ دومین کودک مهاجر در آمریکا به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، این پسر بچه 8 ساله دومین کودک مهاجر از یک کشور آمریکای لاتین است که در ظرف یک ماه گذشته فوت کرده است.
بنا بر بیانیه اداره گمرک و مراقبت مرزی ایالات متحده، این پسربچه که فیلیپ آلونزو نام داشت، در بازداشتگاه دچار حالت تهوع شده و پس از انتقال به بیمارستانی در آلاموگوردوی ایالت نیومکزیکو، در بامداد سه شنبه (25 دسامبر) درگذشت. او روز دوشنبه هم یک بار به همراه پدرش به بیمارستان منتقل، اما زود ترخیص شده بود.
در پی این واقعه، اداره گمرک و حفاظت مرزی آمریکا، دستور داده است تا تمام کودکانی که در بازداشت به سر می برند مورد کنترل پزشکی قرار گیرند. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 240 روز و 21 ساعت پیش
وقتی کی روش ملی پوشان را سورپرایز می کند

وقتی کی روش ملی پوشان را سورپرایز می کند به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، ملی پوشان حاضر در اردوی قطر عصر امروز تمرین خود را در کمپ اسپایر برگزار کردند. تمرینی که حدودا دو ساعت به طول انجامید. پس از پایان تمرین نیز به مانند همیشه آنها با رعایت آداب همه روزه، راهی اتاق های شان شدند تا زمان رسیدن شام به استراحت بپردازند اما در این میان اتفاق جالبی افتاد که تمامی بازیکنان تیم ملی را سورپرایز کرد.
کارلوس کی روش که حواسش به تمامی اتفاقات حول بازیکنان هست برای بالا رفتن انگیزه آنها دست به حرکتی خلاقانه زد و عکس دوران کودکی بازیکنان به همراه عکسی از این روزهای آنها را روی تخته شاسی چاپ کرده و روی تخت آنها گذاشت. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 240 روز و 21 ساعت پیش
عکس/ واکنش مدافع محبوب کی روش بعد از خط خوردن از تیم ملی

عکس/ واکنش مدافع محبوب کی روش بعد از خط خوردن از تیم ملی به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، سرمربی تیم ملی لیست نهایی بازیکنان برای حضور در امارات را اعلام کرد که در این بین نامی از محمدرضا خانزاده مدافع مورد علاقه کی روش دیده نمی شود.
خانزاده که در جام ملتهای قبلی و همچنین در دو جام جهانی حضور داشته پس از حذف نامش از لیست تیم ملی پستی در اینستاگرام منتشر و برای همبازیانش آرزوی موفقیت کرد.
451 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 241 روز و 0 ساعت پیش
دلایل ترکیه برای مخالفت با تحریم های ضد ایرانی آمریکا

دلایل ترکیه برای مخالفت با تحریم های ضد ایرانی آمریکا به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، رئیس جمهور ترکیه گفت ترکیه از تحریم های آمریکا علیه ایران که امنیت و تعادل منطقه را به خطر انداخته حمایت نمی کند .
به نقل از اویل پرایس، پس از خروج غیر منتظره و فوری تمام نیروهای آمریکایی از سوریه، ترکیه اعلام کرد که در مورد تحریم های ایران همکاری نمی کند. اردوغان، رئیس جمهور ترکیه گفت: ترکیه از تحریم های آمریکا علیه ایران که امنیت و تعادل منطقه را به خطر انداخته حمایت نمی کند. تمام تلاشم را برای به حداقل رساندن تاثیر این تحریم ها بر تجارت بین دو کشور انجام می دهم و از ایران در شرایط سخت حمایت می کنم . ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 241 روز و 1 ساعت پیش
انتقاد پیشکسوت پرسپولیس از لیست کی روش!

انتقاد پیشکسوت پرسپولیس از لیست کی روش! به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، حمید درخشان، پیشکوست فوتبال ایران پس از اعلام فهرست نهایی تیم ملی ایران برای مسابقات جام ملت های آسیا گفت: این فهرست از قبل انتخاب شده بود و مشخص بود که بازیکنانی که در جام جهانی بازی کرده اند شانس بیش تری برای حضور در جام ملت های آسیا را دارند.
او ادامه داد: آقای کی روش که به لیگ نگاه نمی کردند و بازیکنان لیگ برتری که آمدند و خط خوردند بیش تر حالت فرمالیته داشت. در کل باید به سلیقه سرمربی احترام گذاشت. تیم ملی مهره های خوب و باتجربه ای دارد و امیدواریم که در جام ملت های آسیا بتوانیم عنوان خوبی را کسب کنیم.
خبرورزشی
451 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 241 روز و 1 ساعت پیش
سود ماه شمار چگونه محاسبه می شود؟

سود ماه شمار چگونه محاسبه می شود؟ به گزارش سرویس اقتصادی جام نیو ز، محمدرضا جمشیدی درخصوص مصوبه اخیر سود سپرده های سرمایه گذاری کوتاه مدت شورای پول و اعتبار، با بیان اینکه نرخ سود بانکی برای سپرده های بلندمدت تا سقف 15 درصد و برای سپرده های کوتاه مدت تا سقف 10 درصد برای همه بانک ها و موسسات دولتی و غیردولتی تعیین شده است، اظهار کرد: همه بانک ها موظف به رعایت این موضوع هستند، اما برخی بانک ها رویه شان در این خصوص متفاوت بود.
وی افزود: در این میان برخی بانک ها از این نرخ ها عبور کردند و زمانی که چند بانک این کار را انجام دهند، باقی بانک ها نیز به ناچار مجبور به افزایش نرخ سود سپرده ها برای رقابت در جذب سپرده می شوند ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 241 روز و 1 ساعت پیش
تصاویر / برترین خودروهای سال 2018 معرفی شدند

تصاویر / برترین خودروهای سال 2018 معرفی شدند همه ساله درپایان سال میلادی برترین و جالبترین خودروهای سال معرفی می شوند.ملاک این انتخاب هم ازنظر فنی وهم ازنظرزیبایی می باشد. ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 241 روز و 1 ساعت پیش
اعتراض دختر آیت الله هاشمی به سخنان اخیر کدخدایی

اعتراض دختر آیت الله هاشمی به سخنان اخیر کدخدایی به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، احراز عدم صلاحیت که در گذشته وجود داشته، ولی چندسال است که شورای نگهبان مسیرش را عوض کرده، یعنی شورای نگهبان باید ثابت کند کسی صلاحیت ندارد، نه اینکه خود کاندیدا ثابت کند که صلاحیت دارد.
روز گذشته عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان دو سال پس از رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی در گفت و گویی به موضوع رد صلاحیت وی اشاره کرد و گفت: اصلاً ما در انتخابات ریاست جمهوری ردصلاحیت نداریم. پس با جرأت می گویم که مرحوم هاشمی اصلاً رد صلاحیت نشدند.
وی همچنین درباره این دیدگاه مرحوم آیت الله هاشمی که گفته بود وزیر اطلاعات وقت به شورای نگهبان آمده و توضیحاتی درباره ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: سیاسی انتشار : 241 روز و 1 ساعت پیش
واکنش هافبک پرسپولیس به قرار گرفتن در لیست نهایی تیم ملی

واکنش هافبک پرسپولیس به قرار گرفتن در لیست نهایی تیم ملی به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، احمد نوراللهی در خصوص دیدار دوستانه تیم ملی مقابل فلسطین گفت: بازی با فلسطین برای من خوب بود ولی متاسفانه در دقایق آخر گل تساوی را دریافت کردیم.
وی افزود: بازی های دوستانه برای محک زدن بازیکنان و تیم برای کادر فنی است، ما در این بازی خوب کار کردیم و تلاش زیادی انجام دادیم، حتی موقعیت های زیادی خلق کردیم اما تبدیل به گل نشد.
نوراللهی در خصوص اینکه کی روش این روزها به او اطمینان کرده است گفت: خدا را شاکر هستم که تلاش هایم نتیجه داد. من در بازی دوستانه هم تمام تلاشم را انجام دادم و بازی کردنم دست سرمربی تیم ملی است. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 241 روز و 1 ساعت پیش
کریسمس در ایستگاه فضایی بین المللی برگزار شد

کریسمس در ایستگاه فضایی بین المللی برگزار شد به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، خدمه ایستگاه فضایی بین المللی کریسمس را در فضا جشن گرفتند. آن مک کلین فضانوردی که به تازگی به این ایستگاه سفر کرده، در حساب کاربری توئیتر خود تصویری از زمین و ماه را منتشر کرده است.در کنار مک کلین، دیوید سن ژاک از کانادا و اولگ کاننکو از روسیه نیز در ایستگاه فضایی حضور دارند.مواد غذایی تعطیلات کریسمس به وسیله کپسول دراگون اسپیس ایکس به این مقر فضایی فرستاده شده بود.
این پنجاهمین حضور فضانوردان در روز کریسمس در فضا است. طی ماموریت آپولو 8ماه ، در روز 25 دسامبر 1968 میلادی فرانک بورمن ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 241 روز و 1 ساعت پیش
رایزنی سردار فدوی با ژنرال روس درخصوص وضعیت منطقه

رایزنی سردار فدوی با ژنرال روس درخصوص وضعیت منطقه به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، در دیدار ژنرال اوسیپوف و معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بر ضرورت توسعه همکاری های دو کشور متناسب با الزامات و مقتضیات ناشی از وضعیت های امنیتی منطقه و دخالت های بیگانه و قدرت های فرامنطقه ای تأکید شد.
ژنرال اوسیپوف معاون رئیس ستاد کل نیروهای مسلح روسیه که برای شرکت در دومین کمیسیون مشترک همکاری های نظامی جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه به کشورمان سفر کرده است، با حضور در ستاد فرماندهی کل سپاه، با دریادار علی فدوی معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دیدار و پیرامون همکاری های دو جانبه دفاعی گفت وگو کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: سیاسی انتشار : 241 روز و 1 ساعت پیش
کلاهبرداری یک دختر از ستاره های فوتبال

کلاهبرداری یک دختر از ستاره های فوتبال به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، همیشه سلبریتی ها به خصوص فوتبالیست ها در کانون توجه هستند. این توجه که به خاطر شهرت و پول این دسته از افراد است، گاهی اوقات باعث دردسر آن ها می شود و عده ای معلوم الحال که همیشه منتظر چنین فرصت هایی هستند از موقعیت سلبریتی ها سوءاستفاده می کنند.
در بعضی از اوقات این سوءاستفاده ها آن قدر بزرگ می شود که کار به کلاهبرداری می رسد. تیم های مطرح فوتبال در طول سال سفر های داخلی و خارجی زیادی می روند که بعضی از این سفر ها خالی از حاشیه نیست. یک دختر ایرانی که ساکن خارج از کشور است در بسیاری از سفر های تیم های فوتبال کنار بازیکنان مطرح حاضر می شد و خود را مدل ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 241 روز و 1 ساعت پیش
برانکو پیگیر جذب بازیکنان جدید برای پرسپولیس

برانکو پیگیر جذب بازیکنان جدید برای پرسپولیس به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، برانکو ایوانکویچ دو روز قبل در مصاحبه با روزنامه خبرورزشی تاکید داشت اخبار مربوط به نقل و انتقالات باید در داخل خانواده پرسپولیس بماند و تا وقتی هر انتقالی، قطعی نشده نباید در موردش صحبت کرد.
در همین ارتباط یکی از نزدیکان باشگاه پرسپولیس به ما گفت: ایرج عرب و برانکو هر روز با یکدیگر در تماس هستند و می خواهند بهترین برداشت را در شرایط فعلی داشته باشند. آن ها اصلا نمی خواهند زمان را از دست بدهند و طبق لیست و برنامه ای که دارند به دنبال جذب بازیکن هستند. به احتمال فراوان همین ارتباط صمیمانه باعث می شود به زودی خبر های خوبی به هواداران بدهیم.
451 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 241 روز و 1 ساعت پیش
روسیه موشک فراصوت جدید خود را آزمایش کرد

روسیه موشک فراصوت جدید خود را آزمایش کرد به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه روز چهارشنبه در برنامه آزمایش سامانه موشکی فراصوت آوانگارد شرکت کرد.
وی پس از این آزمایش موشکی گفت: این آزمایش با موفقیت کامل انجام شد. از سال 2019 نیروهای مسلح روسیه از این سامانه قاره پیمای جدید بهره مند خواهند شد.
وی همچنین افزود: روسیه به نوع جدیدی از سلاح استرتژیک دست یافته و این لحظه مهمی در حیات نیروهای مسلح و کشور است.
رئیس جمهوری روسیه در ماه مارس سال 2018 و طی یک سخنرانی از مجموعه تازه ای از تسلیحات تازه ساخت این کشور رونمایی کرده بود. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 241 روز و 1 ساعت پیش
سرطان پوست و نشانه های آن

سرطان پوست و نشانه های آن به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، دکتر مهیار منصوری با بیان اینکه سرطان پوست سرطانی است که از پوست ناشی می شود، اظهار کرد: این دسته سرطان ها به دلیل رشد غیرعادی سلول هایی که توانایی حمله یا انتشار به دیگر قسمت های بدن را دارند، به وجود می آیند.
سه نوع عمده سرطان پوست
وی با بیان اینکه سه نوع عمده سرطان پوست وجود دارد که شامل سلول بازال، کارسینوم سلول-سنگفرشی (SCC) و ملانوما هستند، افزود: سرطان سلول بازال به آهستگی رشد می کند و می تواند به بافت اطراف آن آسیب برساند اما بعید است به مناطق دور گسترش یابد و یا به مرگ منجر شود. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 241 روز و 2 ساعت پیش
برانکو به دنبال مهاجم کروات برای پرسپولیس

برانکو به دنبال مهاجم کروات برای پرسپولیس به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، یک مهاجم کروات در اندیشه های برانکو قرار دارد و سرمربی پرسپولیس به دنبال این است تا این بازیکن را با خود به تهران بیاورد.
برانکو که سفری به کرواسی داشته تا سال نوی مسیحی را در کنار خانواده باشد قصد دارد با این بازیکن هم مذاکراتی انجام دهد تا در صورت رسیدن به توافقات اولیه، مذاکرات نهایی در تهران انجام شود.
در صورتی که مذاکرات اولیه خوب پیش برود، شاید این بازیکن به زودی راهی تهران شود تا اگر توافقات نهایی به دست آمد قرارداد یک فصل و نیم خود را با سرخ پوشان امضا کند.
فارس
451 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 241 روز و 5 ساعت پیش
تصاویر/ کشف گیاهانی جدید در دیواره های آبشار

تصاویر/ کشف گیاهانی جدید در دیواره های آبشار دیلی میل نوشت: این گیاهان در آبشاری در آسیا کشف شده اند که تاکنون زیست شناسان مانند آنها را کشف نکرده بودند. ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 241 روز و 5 ساعت پیش
الحاجی و نویمایر را به شفر انداخته اند/ برای رضایت برخی این خارجی ها جذب می شوند

الحاجی و نویمایر را به شفر انداخته اند/ برای رضایت برخی این خارجی ها جذب می شوند به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، محمود فکری پیشکوت تیم استقلال معتقد است اگر شاگردان شفر مثل نیم فصل اول باشند نمی توانند به قهرمانی در لیگ برتر امیدوار باشند
استقلال در نیم فصل اول چطور بود؟
اگر بخواهم واقعیت را بگویم خوب نبود. شفر که سال گذشته در استقلال بود و از تیم شناخت پیدا کرده بود و امسال هم خودش تیم را بست و کارش را شروع کرد مثل پارسال نبود. هرچند کم و کاستی هایی بوده اما اینکه در جدول پنجم و ششم باشند نتیجه خوبی برای تیمی مثل استقلال نیست. در مجموع هم که بازی های استقلال را می دیدم یک بازی خوب ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 241 روز و 5 ساعت پیش
سند جدایی بیرانوند از پرسپولیس منتشر شد+عکس

سند جدایی بیرانوند از پرسپولیس منتشر شد+عکس به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، علیرضا بیرانوند دروازه بان ملی پوش تیم پرسپولیس که این روزها در اردوی تدارکاتی تیم ملی در قطر حضور دارد با انتشار مطلبی در اینستاگرام خود خبرساز شد.
پیش از این خبرهایی درخصوص لژیونر شدن بیرانوند در برخی رسانه ها منتشر شده بود ولی دروازه بان پرسپولیس با انتشار این پست اینستاگرامی نشان داد که به دنبال تغییر است.
پس از باز شدن پنجره نقل و انتقالاتی پرسپولیس شایعه جداشدن علیرضا بیرانوند دروازه بان این تیم بیش از هر زمانی شنیده می شود.
بیرانوند که در ابتدای فصل با پیشنهادات گوناگونی روبرو در نهایت تصمیم گرفت تا پایان نیم فصل در پرسپولیس مانده و به ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 241 روز و 9 ساعت پیش
حمایت از زنان سرطانی با خدمت رایگان در منازل آنها

حمایت از زنان سرطانی با خدمت رایگان در منازل آنها به گزارش جام نیوز به نقل از اسپوتنیک، سرویس هایی در کانادا و آمریکا وجود دارد که تمامی خدمات نظافتی یک خانه را به صورت رایگان برای زنان خانه دار مبتلا به بیماری سرطان، ارائه می دهند.
خدمتکاران این کمپانی ها به صورت داوطلبانه عضو می شوند و پس از آشنایی با همه مسئولیت ها، وظایف و مهارت ها برای خدمت رسانی به این زنان در خانه های آنها حاضر می شوند و کارهای نظافت خانه و تمیزکاری را به عهده می گیرند. آنها معتقدند مبارزه با سرطان بسیار مشکل است و این بیماران باید بیشتر روی سلامتی خود متمرکز شوند تا با درمان مؤثرتر ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 241 روز و 10 ساعت پیش
پیام همسر ستاره پرسپولیس کام هوادارانش را تلخ می کند! + عکس

پیام همسر ستاره پرسپولیس کام هوادارانش را تلخ می کند! + عکس به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، استوری همسر ستارۀ پرسپولیس خبری تلخ را برای هواداران این تیم پرطرفدار ایران در میان می گذارد. گویا ستارۀ پرسپولیس نیز بعد از علی کریمی دیگر خط خوردۀ لیست تیم ملی ایران می باشد.
پس از معلوم شدن خط خوردن هافبک آبی پوشان از لیست نهایی تیم ملی حالا همسر علی علیپور با انتشار پستی در اینستاگرام به خط خوردن این بازیکن از تیم ملی برای حضور در رقابت های جام ملت های آسیا خبر داده است.
لازم به ذکر است مهاجم تیم پرسپولیس در دومین بازی ملی خود هم نتوانست گلزنی کند و زمین مسابقه را دست خالی ترک کرد ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 241 روز و 19 ساعت پیش
انتشار عکس هایی از دختر فراری حاکم دوبی

انتشار عکس هایی از دختر فراری حاکم دوبی به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، وزارت خارجه امارات متحده عربی با انتشار عکس هایی از شیخه لطیفه، دختر محمد بن راشد آل مکتوم، حاکم دوبی در کنار مری رابینسون، که قبلا کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد بود، در یک بیانیه "اتهامات جعلی" درباره فرار او از دوبی را رد کرد.
پیشتر گفته شده بود که لطیفه تلاش کرده تا برای داشتن زندگی آزاد از دوبی بگریزد.
لطیفه چند ماه پیش تلاش کرد با کمک دوستانش از دوبی فرار کند و به هند پناهنده شود، اما او را در میانه راه پیدا کردند و به خانه بازگرداندند. از آن زمان دوستان و حامیان شیخه لطیفه از او بی خبر هستند ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 241 روز و 21 ساعت پیش
هشدار ترکیه به فرانسه: فرانسه در پشتیبانی کُردها سودی نخواهد برد

هشدار ترکیه به فرانسه: فرانسه در پشتیبانی کُردها سودی نخواهد برد به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، ترکیه وزیر امور خارجه ترکیه روز سه شنبه 4 دی (25 دسامبر) در نشست بررسی سیاست خارجی این کشور در آنکارا اعلام کرد که با ایالات متحده برای خروج نیروهای آمریکایی از سوریه همکاری می کند، اما همچنان مصمم است که نیروهای کرد متحد آمریکا را از شمال شرق سوریه پاکسازی کند.
مولود چاووش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه، به خبرنگاران گفت که اگر ترکیه می گوید وارد [سوریه] خواهد شد، چنین خواهد کرد .
وزیر خارجه ترکیه همچنین گفت که آنکارا و واشینگتن بر سر یک نقشه راه کامل در رابطه با شهرک سوری منبیج تا زمان خروج نیروهای آمریکایی به توافق رسیده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 241 روز و 22 ساعت پیش
سقف معافیت مالیاتی سال آینده اعلام شد

سقف معافیت مالیاتی سال آینده اعلام شد به گزارش سرویس اقتصادی جام نیو ، بر اساس پیش بینی های صورت گرفته در قالب لایحه بودجه سال 1398، دولت سقف معافیت مالیاتی سالانه را دویست و هفتاد و شش میلیون ریال اعلام کرد. به این ترتیب سقف معافیت مالیاتی ماهانه دو میلیون و 300 هزار تومان خواهد بود.این سقف نسبت به پیش بینی صورت گرفته در قانون بودجه سال جاری تغییری نکرده است.
در تبصره 6 لایحه پیشنهادی دولت آمده است: سقف معافیت مالیاتی موضوع ماده 84 قانون مالیاتهای مستقیم مصوب 4/12/1366 و اصلاحات بعدی آن در سال 1398 سالانه مبلغ دویست و هفتاد و شش میلیون (ریال تعیین می شود ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 241 روز و 22 ساعت پیش
پسر یک پرسپولیسی در میان مصدومان اتوبوس دانشگاه علم و تحقیقات

پسر یک پرسپولیسی در میان مصدومان اتوبوس دانشگاه علم و تحقیقات به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، امروز اتوبوسی در دانشگاه علوم و تحقیقات دچار سانحه شد که در این بین چندین نفر کشته و تعدادی مصدوم به جا ماند.پسر علیرضا حقیقت پزشک تیم فوتبال پرسپولیس که از دانشجویان این دانشگاه است هم در بین مصدومان سانحه امروز حضور داشته و الان در بیمارستان تحت مداواست.
جام نیوز برای همه مصدومان این سانحه مرگبار آرزوی سلامتی دارد.
451 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 241 روز و 22 ساعت پیش
دادگاه آمریکا کره شمالی را به پرداخت 501 میلیون دلار محکوم کرد

دادگاه آمریکا کره شمالی را به پرداخت 501 میلیون دلار محکوم کرد به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، دادگاهی در آمریکا، کره شمالی را به خاطر مرگ اتو وارمبیر، دانشجوی آمریکایی به پرداخت بیش از 500 میلیون دلار محکوم کرد.
این دادگاه، رهبر کره شمالی را مسئول گروگان گیری، شکنجه و مرگ این دانشجو دانست و به خاطر صدمات شدید روحی و رنجی که به خانواده او وارد آمده، کره شمالی را ملزم به پرداخت این غرامت سنگین کرد.
فرد و سیندی وارمبیر، والدینش در ماه آوریل گذشته علیه دولت کره شمالی دردادگاه فدرال واشنگتن شکایت کرده بودند.
عکس/ فرد و سیندی وارمبیر، پدر و مادر اتو وارمبیر ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 241 روز و 22 ساعت پیش
جواب پرسپولیسی ها بماند برای دربی برگشت

جواب پرسپولیسی ها بماند برای دربی برگشت به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، میلاد زکی پور روی تردمیل در حال دویدن بود که پاسخگوی سؤالات ما شد. دفاع چپ استقلال مسابقات تیم العین در چارچوب رقابت های جام باشگاه های جهان را دیده بود و نظرش درباره این حریف استقلال در لیگ قهرمانان 2019 آسیا را هم با ما در میان گذاشت. او همچنین در ارتباط با تیم ملی کشورمان هم حرف زد.
* تعطیلات خوش می گذرد؟
همه چیز خوب پیش می رود. برنامه ای در اختیارم قرار گرفته که باید طبق آن جلو بروم تا در بازگشت از تعطیلات افت بدنی نداشته باشم.
* اضافه وزن آوردی؟ ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 241 روز و 22 ساعت پیش
ترکیه اس 400 روسی را طبق برنامه تحویل خواهد گرفت

ترکیه اس 400 روسی را طبق برنامه تحویل خواهد گرفت به گزارش جام نیوز به نقل از اسپوتنیک، وزیر دفاع ترکیه ضمن پاسخ به سوال خبرنگاران در پارلمان، موضوع ارسال مجموعه دفاعی اس 400 روسی به ترکیه را مطرح کرد.
وی به درخواست خبرنگار اسپوتنیک که خواسته بود اطلاعات بلومبرگ در خصوص اینکه مقامات ترکیه به طرف آمریکایی پیشنهاد داده اند که خرید مجموعه اس 400 را از روسیه دوباره بررسی نمایند گفت: چنین چیزی نیست. روند اجرای قرارداد خرید سیستم روسی اس 400 طبق برنامه پیش می رود.
گفتنی است، پس از حضور نظامی روسیه در سوریه، تجهیزات روسی به خوبی امتحان خود را پس دادند ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 241 روز و 22 ساعت پیش
علیپور در حسرت گل ملی+ عکس

علیپور در حسرت گل ملی+ عکس به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، مهاجم تیم پرسپولیس در دومین بازی ملی خود هم نتوانست گلزنی کند و زمین مسابقه را دست خالی ترک کرد.
علی علیپور مهاجم گلزن تیم پرسپولیس که به اردوی قطر دعوت شده دیروز به عنوان یار تعویضی به جای سردار آزمون به زمین مسابقه آمد تا قرار گرفتنش در کنار مهدی طارمی تداعی کننده زوج زهردار تیم پرسپولیس در لیگ 15 و 16 باشد.
علیپور در اولین بازی ملی خود در مقابل سیرالئون به میدان رفت که در این مسابقه کاری از پیش نبرد و امیدوار بود در دومین بازی ملی خود عملکرد ایده آلی از خود نشان بدهد و نظرکارلوس کی روش را به خود جلب کند. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 241 روز و 23 ساعت پیش
جدیدترین تصویر از همسر مشهور کاوه رضایی در اروپا

جدیدترین تصویر از همسر مشهور کاوه رضایی در اروپا به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، کاوه رضایی که در لیست اولیه کارلوس کی روش برای جام ملت های آسیا قرار گرفته است این روزها درگیر مداوای مصدومیت خود در بلژیک است تا هرچه زودتر آمادگی اش را برای حضور در این تورنمنت مهم به دست آورد.
در این بین، فرنوش شیخی، همسر کاوه رضایی که عضو تیم ملی والیبال بانوان ایران و باشگاه شارلوا بلژیک است عکسی از خودمنتشر کرده که در حال گشت و گذار در خیابان هایی بروژ بلژیک است.
451 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 241 روز و 23 ساعت پیش
خبر مهم برای بازنشستگانی که کمتر از دو میلیون تومان حقوق می گیرند

خبر مهم برای بازنشستگانی که کمتر از دو میلیون تومان حقوق می گیرند به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز ، در بند الف، تبصره 12 آمده است؛ افزایش حقوق گروه های مختلف حقوق بگیر از قبیل هیأت علمی، کارکنان کشوری و لشکری و قضات به طور جداگانه توسط دولت در این قانون انجام می گیرد به نحوی که تفاوت تطبیق موضوع ماده(78)قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب 1386/7/8 در حکم حقوق، بدون تغییر باقی بماند.
همچنین پاداش پایان خدمت موضوع قانون پرداخت پاداش پایان خدمت و بخشی از هزینه های ضروری به کارکنان دولت مصوب 1375/2/26 و اصلاحات آن و پاداش های مشابه به مقامات، رؤسا، مدیران و کارکنان تمام دستگاههای اجرایی موضوع ماده(29) قانون برنامه ششم توسعه و موضوع ماده(5) قانون مدیریت خدمات ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 241 روز و 23 ساعت پیش
تیم ملی بهترین امکانات را دارد، ولی غرغر می کنند/ عابدینی مرا به میدان فرستاد نه استانکو

تیم ملی بهترین امکانات را دارد، ولی غرغر می کنند/ عابدینی مرا به میدان فرستاد نه استانکو به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، پرسپولیس تحت هدایت استانکو پاییز سال 75 روی درخشش خداداد عزیزی به مرحله نیمه نهایی جام باشگاه های آسیا صعود کرد. خداداد در آن دوران در اوج به سر می برد. به بهانه درگذشت سرمربی اسبق تیم ملی و پرسپولیس با حماسه ساز ملبورن تماس گرفتیم.
* خبر فوت استانکو را شنیدی؟
خدا رحمتش کند.
* از او خاطره ای داری؟
فقط یادم است دوره ای که بازیکن کمکی پرسپولیس بودم او به عنوان سرمربی روی نیمکت این تیم بود. این را هم یادم است من به خواست امیر عابدینی، مدیرعامل باشگاه برای پرسپولیس بازی کردم نه استانکو.
* یعنی سرمربی تیم تو را نخواسته بود؟ ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 242 روز و 0 ساعت پیش
نرخ جدید مرغ و انواع مشتقات در بازار

نرخ جدید مرغ و انواع مشتقات در بازار به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز ، مهدی یوسف خانی، رئیس اتحادیه پرنده و ماهی ازکاهش 200 تومانی نرخ مرغ در بازار خبر داد و گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری 9 هزار و 200، مرغ آماده به طبخ در کشتارگاه 12 هزار و 500، توزیع درب واحد های صنفی 12 هزار و 700 و خرده فروشی 13 هزار و 700 تومان است.
به گفته وی، نرخ هر کیلو ران مرغ با کمر 12 هزار و 700 و ران مرغ بدون کمر برابر با قیمت مرغ 13 هزار و 700 تومان است.
یوسف خانی با اشاره به نرخ سایر مشتقات در بازار افزود: همچنین قیمت هر کیلوگرم سینه با کتف 21 هزار، سینه بدون کتف 22 هزار وفیله مرغ 25 هزار تومان است. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 242 روز و 1 ساعت پیش
راهکار عجیب یک بازیکن برای پیوستن به استقلال

راهکار عجیب یک بازیکن برای پیوستن به استقلال به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، بازیکن سرشناس فوتبال کشورمان که چند سال قبل از در تیم های تهرانی توپ می زد، برای رسیدن به استقلال از راه عجیبی استفاده می کند. او البته سابقه انجام چنین رفتار هایی را سه فصل قبل برای پیوستن به فولاد خوزستان داشت، اما کاملا ناموفق بود و حالا بار دیگر دست به کار شده تا خود را این بار با استقلال برساند.
این بازیکن مدعی است از سوی باشگاه استقلال با تلفن شخصی اش تماس گرفته اند تا مذاکرات آغاز شود، اما برای آن که حقی در عقدقرارداد از او نادیده گرفته نشود، سراغ ایجنت ها را گرفته تا شاید با این کار، به استقلال نزدیک شود. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 242 روز و 1 ساعت پیش
دلار در پایین ترین سطح 4 ماه اخیر

دلار در پایین ترین سطح 4 ماه اخیر به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز به نقل از رویترز، در شرایطی که دولت آمریکا به دلیل اختلاف بین دولت و مجلس این کشور بر سر بودجه ساخت دیوار مرزی با مکزیک در تعطیلی موقت به سر می برد و بورس وال استریت در پایین ترین سطح 10 سال اخیر خود قرار گرفته است، دلار در معاملات روز سه شنبه 0.27 ارزش خود در برابر ین ژاپن را از دست داد و به ازای 110.12 ین مبادله شد. ین در شرایطی در بالاترین سطح خود در چهار ماه اخیر در برابر دلار قرار گرفت که هر پوند انگلیس به ازای 139.90 ین مبادله شد و ضعیف ترین سطح 16 ماه اخیر خود را به ثبت رساند. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 242 روز و 1 ساعت پیش
بهنام بانی: گل من به پرسپولیس که یادتان نرفته؟!

بهنام بانی: گل من به پرسپولیس که یادتان نرفته؟! به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، بهنام بانی در بازی خیریه ستارگان هنر (استقلال و پرسپولیس) دروازه پرسپولیس را باز کرده و شادی جالبی انجام داده بود در یکی از آخرین کنسرت هایش خطاب به حضار گفت: گل من به پرسپولیس که از یادتان نرفته؟! بانی سپس از استقلالی های حاضر در سالن کنسرت خواست دست بزنند که به نظر می رسید تعدادشان بیشتر از پرسپولیسی هاست.
خبرورزشی
451 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 242 روز و 1 ساعت پیش
منشا در چه صورت از پرسپولیس جدا می شود؟

منشا در چه صورت از پرسپولیس جدا می شود؟ به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، گادوین منشا مهاجم نیجریه ای تیم فوتبال پرسپولیس در نیم فصل اول لیگ برتر در 15 بازی تنها یک گل به ثمر رساند تا عملکرد ضعیفی در این زمینه از خود به جا بگذارد. این در حالی است که فصل گذشته هم منشا نتوانست رضایت کادرفنی تیمش را جلب کند و اگر پنجره نقل و انتقالات این باشگاه باز می شد منشا از جمع پرسپولیسی ها جدا شده بود.
عملکرد منشا در پرسپولیس و همچنین رقم قرارداد او باعث شده تا مربیان پرسپولیس بی میل نباشند تا در نیم فصل دوم این بازیکن را به تیم دیگری بفرستند چرا که منشا به اندازه هزینه ای که برای این باشگاه داشته نتوانسته عملکرد درخشانی داشته باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 242 روز و 1 ساعت پیش
خبر های خوش برای مرد آلمانی/ استقلال 2 ستاره شفر را پس گرفت

خبر های خوش برای مرد آلمانی/ استقلال 2 ستاره شفر را پس گرفت به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، می گویند شفر شرط گذاشته باید از لحاظ فنی سرور جپاروف را تأیید کند و بعد با او قرارداد بسته شود، اما باشگاه بدون توجه به این شایعات، تقریباً با سرور به توافق رسیده است.
امید نورافکن هم در حال برگشتن است. باشگاه بلژیکی می گوید استقلال پولی که بابت انتقال او گرفته را پس بدهد و بازیکنش را پس بگیرد، ولی استقلالی ها می خواهند بدون هزینه امید را برگردانند. با توجه به علاقه شفر به نحوه بازی نورافکن، آن ها به مرد آلمانی قول داده اند نورافکن را برگردانند.
نورافکن و جپاروف 2 نفر از جمع آن 6 نفری هستند که شفر روی حفظ شان تأکید داشت ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 242 روز و 2 ساعت پیش
نقطه درخشان کارنامه آیت الله هاشمی شاهرودی

نقطه درخشان کارنامه آیت الله هاشمی شاهرودی به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، در پیام حزب مؤتلفه به مناسبت رحلت رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام آمده است: تبعیت و پشتیبانی شجاعانه آیت الله شاهرودی از امام و رهبری در چهار دهه اخیر سابقه درخشانی از ایشان را در تاریخ نظام جمهوری اسلامی ایران به ثبت رسانده است.
حزب موتلفه اسلامی طی پیامی، رحلت عالم مجاهد و فقیه وارسته، حضرت آیت الله هاشمی شاهرودی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام را تسلیت گفت. متن این اطلاعیه به شرح زیر است:
انا لله و انا الیه راجعون
خبر ارتحال عالم مجاهد فقیه عالیقدر حضرت آیت الله هاشمی شاهرودی موجب تاسف عمیق مجموعه حزب موتلفه اسلامی شد. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: سیاسی انتشار : 242 روز و 2 ساعت پیش
ثبت نام در سامانه سجام تمدید شد

ثبت نام در سامانه سجام تمدید شد به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز ، شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه(سمات) با انتشار اطلاعیه ای از تمدید ثبت نام در سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) به دلیل استقبال فراوان سهامداران خبر داد و اعلام کرد: این شرکت با تشکر و قدردانی از ثبت نام کنندگان در این سامانه به استحضارعموم فعالان می رساند بر اساس تصمیمات متخذه فعلا با اتمام مهلت ثبت نام برای سرمایه گذاران هیچگونه محدودیتی از روز سه شنبه چهارم دی ماه 1397 برای فعالیت در بازارها و دریافت خدمات اعمال نمی شود.
همچنین مهلت جدید برای ثبت نام در این سامانه جهت شناسایی فعالان بازار سرمایه پس از طرح موضوع در هیات مدیره سازمان ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 242 روز و 2 ساعت پیش
ورود جدی رییس فدراسیون فوتبال به ماجرای ورود خانواده ها به ورزشگاهها

ورود جدی رییس فدراسیون فوتبال به ماجرای ورود خانواده ها به ورزشگاهها به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، در حالیکه در ماههای گذشته مباحث مختلفی حضور خانواده ها در ورزشگاهها مطرح بوده،فدراسیون فوتبال به شکل چراغ خاموش در حال برنامه ریزی و رایزنی در این باره بوده است.
بر این اساس،روز گذشته مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال در اظهاراتی به ارکان آموزشی فدراسیون دستور داد که مباحث مربوط به تدوین آموزش های لازم را در این باره انجام دهند.
اتفاقی که نشان از ورود جدی تاج به موضوع ورود خانواده ها به ورزشگاهها دارد.
ایلنا
451 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 242 روز و 5 ساعت پیش
استقلال نیم فصل در جستجوی ستاره سابق

استقلال نیم فصل در جستجوی ستاره سابق به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، استقلال در نیم فصل اول لیگ برتر مجموعاً 18 گل به ثمر رسانده است. از این 18 گل 14 گل در جریان بازی، یک گل با ارسال کرنر، یک گل از روی نقطه پنالتی و 2 گل توسط مدافعان حریف زده شده. استقلال با 11 بازیکن بیشترین تراکم گلزنان را بین تمامی تیم های لیگ برتری داشته است. از مجموع 16 گل زده شده توسط بازیکنان استقلال، وریا غفوری و فرشید باقری هر کدام 3 گل، اللهیار صیادمنش 2 گل، جابر انصاری، محمد دانشگر، روح ا... باقری، رضا آذری، مرتضی تبریزی، مهدی قائدی، فرشید اسماعیلی و همام طارق هرکدام یک گل برای استقلال به ثمر رساندند. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 242 روز و 5 ساعت پیش
تصاویر/ سونامی شدید در اندونزی

تصاویر/ سونامی شدید در اندونزی رویترز نوشت: سونامی به حدی شدید بوده است که بسیای از خانه نشینان در سواحل مفقود شده اند و اکثر خانه ها نابود شده اند. ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 242 روز و 5 ساعت پیش
خلیل زاده: درباره صحبت های رضاییان حرف نمی زنم/ برخلاف برخی به دنبال آوردن پرچم ژاپن نیستیم!

خلیل زاده: درباره صحبت های رضاییان حرف نمی زنم/ برخلاف برخی به دنبال آوردن پرچم ژاپن نیستیم! به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، شجاع خلیل زاده، در خصوص وضعیت پرسپولیس در نیم فصل اول لیگ برتر و صحبت های رامین رضاییان علیه سروش رفیعی صحبت هایی کرد که در زیر می خوانید:
* نیم فصل اول لیگ برتر به اتمام رسید. این نیم فصل برای پرسپولیس چطور گذشت؟
واقعاً ما نیم فصل سختی را پشت سر گذاشتیم اما خوشبختانه آخرش خوب تمام شد. ما نتایج خوبی در لیگ گرفتیم و در همین نیم فصلی که گذشت موفق شدیم به فینال آسیا برویم و نتایج خوبی هم گرفتیم که دل مردم را شاد کرد.
* قبل از اینکه لیگ آغاز شود به دلیل شرایط پرسپولیس و بسته بودن پنجره نقل و انتقالات خیلی ها فکر می کردند که نتایج فوق العاده ضعیفی ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 242 روز و 5 ساعت پیش
با حضور قوچان نژاد خط حمله پرسپولیس زهردارتر می شود

با حضور قوچان نژاد خط حمله پرسپولیس زهردارتر می شود به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، فرشاد پیوس پیشکسوت فوتبال ایران که سابقه کاپیتانی تیم ملی در جام ملت های آسیا را در کارنامه کاری خود دارد، پیرامون آخرین وضعیت این تیم و نتیجه تیم ملی در این تورنمنت مهم به خبرنگار برنا گفت: ما برای حضور در این رقابت ها شاید بازی های تدارکاتی زیادی نداریم که البته بازی با فلسطین و قطر هم برای خودش می تواند خوب باشد، اما اردوهای خوب در بهترین کمپ ها داشتیم و از وزارت ورزش تا فدراسیون فوتبال هر آنچه که در توان داشتند را برای تیم ملی مهیا کردند و برای تیم چیزی کم نگذاشتند. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 242 روز و 10 ساعت پیش
روزنامه های ورزشی سه شنبه 4 دی/ استقلال با دو لژیونر تمام کرد + تصاویر

روزنامه های ورزشی سه شنبه 4 دی/ استقلال با دو لژیونر تمام کرد + تصاویر تیتر نیم صفحه نخست روزنامه های ورزشی سه شنبه 4 دی 1397 به مسائل مهم روز ورزش از جمله فوتبال پرداخته است. ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 242 روز و 11 ساعت پیش
آیت الله نوری همدانی: در سفره مردم گرانی است نه فراوانی

آیت الله نوری همدانی: در سفره مردم گرانی است نه فراوانی به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، آیت الله حسین نوری همدانی در دیدار روسای کارگروه های تخصصی و اجرایی ستاد مرکزی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: یکی از موضوعات بسیار مهم که در قرآن کریم به آن تاکید بسیاری شده شکر نعمت های الهی بوده که در 73 مورد از آیات قرآن کریم درباره شکر نعمت سخن رفته است.
وی با تاکید بر شکر نعمات الهی که سبب افزایش نعمت می شود، افزود: یکی از مصادیق شکر نعمت ها انقلاب اسلامی است که نعمت بزرگی بوده و شکر این نعمت سبب افزایش نعمت ها می شود.
مرجع تقلید شیعیان بیان کرد ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: مذهبی انتشار : 242 روز و 17 ساعت پیش
انتقاد صریح آیت الله علوی گرگانی از برخی اتفاقات کشور

انتقاد صریح آیت الله علوی گرگانی از برخی اتفاقات کشور به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، آیت الله علوی گرگانی پیش از ظهر امروز در دیدار اعضاء مؤسسه فتوح اندیشه، بی پرده و صریح نسبت به اتفات کشور واکنش نشان داد و گفت: گرفتاری امروز جامعه ما این است که بسیاری از سخنان مسئولین در حرف مانده و به عمل تبدیل نشده است.
وی بیان داشت: واقعیت این است انتظاری که از دستگاهای نظام می رود، انتظار بسیار بالایی است و مردم می خواهند مسئولین نظام برای رفع مشکلات قدم جدی و عملی بردارند.
وی افزود: در حال حاضر اتفاقاتی که در جامعه اسلامی می افتد مانند اختلاط زن و مرد در ورزشگاه، عدم عفاف و حجاب در جامعه، گرانی و.. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 242 روز و 17 ساعت پیش
رمزگشایی بعیدی نژاد از یک قطعنامه شورای امنیت

رمزگشایی بعیدی نژاد از یک قطعنامه شورای امنیت به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، حمیدی بعیدی نژاد در صفحه اینستاگرام خود نوشت: تحولات پیرامون تصویب قطعنامه اخیر شورای امنیت در خصوص یمن از برخی جنبه ها بسیار مهم بوده اند به طوری که جزئیات وقایع آن توسط رسانه های بین المللی نیز پیگیری و منتشر شد است. تحولات به خوبی نشان می دهند که عربستان و امارات برای باز بودن دست خود در تحولات و مذاکرات آینده در خصوص یمن اصولا با تصویب قطعنامه جدید موافق نبودند، اما سازمان ملل متحد و دیگر اعضای شورای امنیت اعتقاد داشتند که با توجه به شکنندگی اوضاع در یمن نیاز است که نتیجه مذاکرات و تفاهمات به دست آمده در سوئد ثبت و ضبط شوند تا طرف های مذاکرات خود را متعهد ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 242 روز و 17 ساعت پیش
نحوه حضور سردار سیلمانی در عراق

نحوه حضور سردار سیلمانی در عراق به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، ماجد شنکالی ، عضو حزب دموکراتیک کردستان عراق، در گفتگو با این شبکه درباره ادعای حضور نیرو های ایرانی در عراق گفته برخی افراد داوطلب ایرانی عضو الحشدالشعبی عراق هستند، اما هیچ گونه نیروی رسمی ایرانی حضوری مانند حضور نیرو های آمریکایی یا برخی مجموعه های عراقی در سوریه که بدون موافقت دولت است، در عراق ندارند .
او محور گفت وگوی تلفنی نخست وزیر عراق با وزیر خارجه آمریکا را هم حفظ امنیت و ثبات عراق و خروج آمریکا از سوریه دانسته است. تماسی که گفته شد در آن عادل عبدالمهدی از مایک پمپئو برای تمدید معافیت واردات برق و گاز از ایران نیز تمجید کرده است. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 242 روز و 18 ساعت پیش
روایتی از پاسخ رهبر انقلاب به نگرانی آیت الله جنتی

روایتی از پاسخ رهبر انقلاب به نگرانی آیت الله جنتی به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، نماینده ولی فقیه در خوزستان گفت: روزی خدمت رهبر معظم انقلاب بودیم. در آن جلسه آقای جنتی در رابطه با مسائل اقتصادی خیلی ابراز نگرانی کرد، اما ایشان تبسمی کردند و گفتند: آقای جنتی، نگران نباشید، إن شاءالله از این مرحله عبور خواهیم کرد .
حجت الاسلام سید محمدعلی موسوی جزایری در دیدار مسئول نمایندگی ولی فقیه در نیروی دریایی سپاه پاسداران و هیأت همراه، وظیفه این نهاد را بسیار مهم و تأثیرگذار عنوان کرد و اظهارداشت: این نهاد در سنگرهای مهم نظام اسلامی به مصاف با دشمنان کوردل و کافر رفته و ضمن دفاع از مرز و بوم اسلام و مسلمین ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: سیاسی انتشار : 242 روز و 18 ساعت پیش
اولویت سفیر انگلیس در ایران

اولویت سفیر انگلیس در ایران به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، راب مک کر در پیام ویدئویی که به مناسبت سال نوی میلادی در توئیترش منتشر کرده به رایزنی های کشورش با طرف های ایرانی اشاره کرد و گفت: رایزنی هایی جدی درباره مهاجرت، درباره مسائل منطقه ای، درباره مسائل امنیتی، اقتصاد و البته برجام داشته ایم که برای انگلیس، اولویت نخست در ایران به شمار می رود. سفیر انگلیس مدعی شد کشورش برای مجاب کردن ایران جهت پایبندی به برجام به دنبال آن است که ایران را از منافع اقتصادی بهره مند کند.
فارس ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 242 روز و 18 ساعت پیش
ظریف درگذشت هاشمی شاهرودی را تسلیت گفت

ظریف درگذشت هاشمی شاهرودی را تسلیت گفت به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران درگذشت رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام را تسلیت گفت.
متن پیام تسلیت محمدجواد ظریف، بدین شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
خبر درگذشت عالم ربانی و فقیه روشن اندیش حضرت آیت الله سیدمحمود هاشمی شاهرودی (طاب ثراه) باعث تاثر و تالم اینجانب شد.
این عالم بزرگوار ضمن آن که در طول حیات پربرکت خود به تحصیل و تدریس علوم دینی و اجتهاد عالمانه مشغول بود، در دوران فعالیت مفید سیاسی و مشی معتدل خود در شورای نگهبان، ریاست قوه قضائیه، دبیری شورای حل اختلاف قوا و ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام، منشاء خیر و برکت فراوان بود. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: سیاسی انتشار : 242 روز و 18 ساعت پیش
اتریش درباره حمله به اقامتگاه سفیر ایران توضیح داد

اتریش درباره حمله به اقامتگاه سفیر ایران توضیح داد به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، ماریو کوناسک وزیر دفاع اتریش در آستانه سال جدید میلادی با اشاره به اقدام نیروی ارتش در عملیات حفاظت از اقامتگاه سفیر ایران در وین گفت: مجموعه ارتش از تصمیم دادستانی وین مبنی بر لغو دادرسی علیه نیروی ارتش که در راستای حفاظت از اقامتگاه سفیر ایران در شرایط اضطراری فرد مهاجم را کشته بود بسیار خرسند است.
اسفند ماه سال 96 پلیس اتریش از حمله یک فرد مسلح به محل اقامت سفیر ایران در وین و از پای درآمدن او به ضرب گلوله محافظان خبر داده بود.
وی در ادامه افزود: ما بیشتر خوشحالیم که استفاده از سلاح توسط این نیروی ارتش توسط دستگاه قضایی بعنوان اقدامی موجه اعلام ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 242 روز و 18 ساعت پیش
پیام سفیر ایران به مسیحیان عراق

پیام سفیر ایران به مسیحیان عراق به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، مسجدی روز دوشنبه در پیامی جداگانه به مقامات و شخصیت های طوایف مختلف مسیحی در عراق، سالروز میلاد حضرت عیسی بن مریم (ع) و سال نوی میلادی را به آنان تبریک گفت. در این پیام ها همچنین ابراز امیدواری شده است که در سال نوی میلادی، همه مردم عراق با دوستی، صلح و امنیت کامل در کنار یکدیگر برای توسعه کشورشان تلاش کنند.
ایرنا ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 242 روز و 18 ساعت پیش
ترامپ: مک گورک 1.8 میلیارد دلار پول نقد را به ایران فرستاد!

ترامپ: مک گورک 1.8 میلیارد دلار پول نقد را به ایران فرستاد! به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز دوشنبه در پیامی توئیتری نوشت: خطاب به تمام کسانی که آن بیرون برای برت مک گورک دلسوزی می کنند؛ فراموش نکنید، او که توسط اوباما منصوب شده بود، کسی بود که مسئول بار کردن هواپیماها با 1.8 میلیارد دلار پول نقد و فرستادن آن به ایران در چارچوب توافق وحشتناک هسته ای ایران بود.
ترامپ همچنین نوشت برجام که اکنون آمریکا از آن خارج شده است، توسط سناتور "باب کورکر کوچولو" پذیرفته شده بود.
برت مک گورک روز شنبه در اعتراض به تصمیم ترامپ برای خارج کردن نظامیان آمریکا از سوریه تصمیم گرفت از سمتش کناره گیری کند ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 242 روز و 18 ساعت پیش
آمریکا در حال یارانه دادن به بسیاری از کشورهای ثروتمند جهان است

آمریکا در حال یارانه دادن به بسیاری از کشورهای ثروتمند جهان است به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز دوشنبه طی پیام هایی بار دیگر از جیمز متیس وزیر دفاع برکنار شده این کشور انتقاد کرد و گفت که وی بهره مندی بسیاری از کشورهای ثروتمند جهان از مزایای دوستی با آمریکا را یک چالش نمی بیند.
وی در این پیام توئیتری نوشت: برای معدود سناتورهایی که فکر می کنند من اتحاد با دیگر کشورها را دوست ندارم یا تقدیر نمی کنم. آنها اشتباه می کنند. من این کار را انجام می دهم (اما) چیزی که من دوست ندارم این است زمانی که بسیاری از این کشورها از مزایای دوستی با آمریکا هم در زمینه نظامی و هم تجاری بهره می برند ما در واقع در حال یارانه دادن به ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 242 روز و 22 ساعت پیش
موج اعتراضات در کشورهای اروپایی علیه سیاست های دولت و فساد

موج اعتراضات در کشورهای اروپایی علیه سیاست های دولت و فساد به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، در بخارست، پایتخت رومانی هزاران نفر با در دست داشتن شمع و پلاکارهای بزرگ در تظاهرات وسیعی خاطره انقلاب 1989 این کشور را گرامی داشتند. تظاهرکنندگان همزمان خواستار مبارزه با فساد، آزادی بیان و دموکراسی در این کشور هستند.
بنا به گزارش خبرگزاری "مدیافاکس" در تظاهرات بزرگی که در بخارست انجام گرفت، تظاهرکنندگان مخالفت خود را با گسترش فساد مالی و رشوه خواری در رومانی و سیاست های دولت کنونی این کشور ابراز کردند. تعدادی از تظاهرکنندگان از جمله شعار می دادند "ما حکومت دزدان را نمی خواهیم". ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 242 روز و 23 ساعت پیش
حمله شدید اردوغان به نتانیاهو با لفظ تروریسم دولتی

حمله شدید اردوغان به نتانیاهو با لفظ تروریسم دولتی به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، رئیس جمهور ترکیه با بیان اینکه نخست وزیر رژیم صهیونیستی مشغول اجرای تروریسم دولتی در فلسطین اشغالی است تاکید کرد صهیونیست ها به دلیل جنایاتی که مرتکب شده اند اجازه ندارند از کسی انتقاد کنند.
رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه روز (یکشنبه) در واکنش به اظهارات توهین آمیز نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت که بنیامین نتانیاهو رئیس یک تروریسم دولتی است.
نتانیاهو در صفحه شخصی توئیتر خود نوشته بود: اردوغان، فاتح قبرس شمالی و کسی که ارتشش در داخل و خارج از ترکیه زنان و کودکان را در روستاهای کُردنشین قتل عام می کند ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 242 روز و 23 ساعت پیش
گفت وگوی طولانی و سازنده اردوغان و ترامپ درباره سوریه

گفت وگوی طولانی و سازنده اردوغان و ترامپ درباره سوریه به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا می گوید رجب طیب اردوغان با قاطعیت به وی گفته که بقایای داعش در سوریه را ریشه کن خواهد کرد.
کاخ سفید پیشتر هرگونه مذاکره با ترکیه در جریان خروج سربازان آمریکایی از سوریه را تکذیب کرده بود.
با اعلام خروج نیروهای آمریکایی از سوریه، بسیاری از بازیگران اروپایی و حتی هم حزبی های دونالد ترامپ در کنگره ایالات متحده نگران آینده شبه نظامیان عمدتا کرد موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) هستند. این احتمال وجود دارد که ترکیه با دست بازتر این جریان نزدیک به پ ک ک را در سوریه سرکوب کند. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 242 روز و 23 ساعت پیش
کاخ سفید: ترامپ تصمیمش درباره خروج از سوریه را عوض نمی کند

کاخ سفید: ترامپ تصمیمش درباره خروج از سوریه را عوض نمی کند به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، مایک مولُوینی، رئیس دفتر موقت کاخ سفید در مصاحبه با شبکه خبری ای بی سی نیوز گفت: به نظر من دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا از ابتدا به مردم گفته بود که نمی خواهد آمریکا برای همیشه در سوریه بماند. شما شاهد نتیجه نهایی دو سال تلاش ما در سوریه هستید.
وی افزود: در نظر داشته باشید این مساله که یک رئیس جمهوری برخی از اعضای کابینه خود را به خاطر این قبیل اختلافات از دست بدهد اتفاق غیرمعمولی نیست.
مایک مولوینی همچنین به فاکس نیوز گفت: می دانیم که در واشنگتن و پنتاگون چندان رضایتی از این تصمیم وجود ندارد. این اقدام خیلی مورد رضایت مردمان عادی آمریکاست ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 243 روز و 0 ساعت پیش
گزارشگر دروغگو اشپیگل، به اختلاس هم متهم شد

گزارشگر دروغگو اشپیگل، به اختلاس هم متهم شد به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، اشپیگل می گوید یک شکایت کیفری را علیه رلوتیوس تنظیم و او را متهم کرده پولی را که از خوانندگان نشریه برای کمک به کودکان یتیم سوری جمع می کرده، به حساب شخصی اش می ریخته است.
این نشریه به نقل از خوانندگان گفت که این گزارشگر برای جمع آوری پول از ا یمیل شخصی استفاده می کرده و از خوانندگان می خواسته پول را به حساب شخصی اش واریز کنند.
اشپیگل می گوید هنوز نمی داند که چقدر از این راه پول جمع شده و در نهایت به کجا رفته است اما در حال جمع آوری مدرک برای ارائه به دادستان است. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 243 روز و 0 ساعت پیش
نواز شریف به هفت سال زندان محکوم شد

نواز شریف به هفت سال زندان محکوم شد به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، نواز شریف، نخست وزیر سابق پاکستان، بار دیگر به فساد مالی محکوم و به زندان فرستاده شد.
دادگاه جرائم مالی اسلام آباد، شریف را به جرم سرمایه گذاری در دارایی های اعلام نشده به هفت سال زندان محکوم کرد.
قاضی دادگاه به این نتیجه رسید که شریف نتوانسته درآمدش از مالکیت "کارخانه فولاد العزیزیه" در عربستان را ثابت کند.
به گزارش بی بی سی، دادگاه، شریف از یک اتهام دیگر درباره یک شرکت بریتانیایی به دلیل نبود شواهد، تبرئه کرد اما دو پسر او را که در پاکستان نیستند، فراری اعلام کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 243 روز و 0 ساعت پیش
بنیامین نتانیاهو: مانع از گسترش نفوذ ایران در سوریه می شویم

بنیامین نتانیاهو: مانع از گسترش نفوذ ایران در سوریه می شویم به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونستی، روز یک شنبه 23 دسامبر/ دوم آذر، ضمن تلاش برای آرام کردن افکار عمومی شهروندان اسرائیل، تاکید کرد: رژیم صهیونستی به تلاش های خود در سوریه علیه ایران ادامه خواهد داد.
بنیامین نتانیاهو که در نشست کابینه دولت سخن می گفت، افزود: تصمیم دولت آمریکا برای خروج دو هزار سرباز آمریکایی از خاک سوریه بر سیاست ثابت رژیم صیونستی تاثیری نخواهد گذارد.
بنیامین نتانیاهو تصریح کرد: اگر لازم باشد رژیم صهیونستی به اقدامات خود علیه گسترش نفوذ نظامی ایران در سوریه ادامه خواهد داد ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 243 روز و 0 ساعت پیش
سقوط شدید ارزش سهام در بازارهای بورس آمریکا

سقوط شدید ارزش سهام در بازارهای بورس آمریکا به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا می گوید با روسای شش بانک اصلی این کشور در مورد پیامدهای تعطیلی دولت فدرال گفتگو کرده است.
وزیر خزانه داری آمریکا اعلام کرد که روسای بانک ها در مورد در اختیار داشتن نقدینگی لازم در دوران تعطیلی دولت فدرال به وی اطمینان خاطر داده اند.
به گزارش بی بی سی، براساس بیانیه وزارت دارایی، منوچین قرار است روز دوشنبه با گروه کاری رئیس جمهور آمریکا دیدار کند.
این گروه شامل مدیران سازمان های ناظر بر بازار و روسای بخش های مختلف بانک مرکزی است. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 243 روز و 0 ساعت پیش
امانوئل ماکرون در انتقاد از دونالد ترامپ: یک متحد باید قابل اعتماد باشد

امانوئل ماکرون در انتقاد از دونالد ترامپ: یک متحد باید قابل اعتماد باشد به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، به نقل زا امانوئل ماکرون، رییس جمهوری فرانسه، یک شنبه 23 دسامبر/ دوم آذر، ضمن انتقاد از تصمیم دونالد ترامپ مبنی بر خروج نیروهای نظامی آمریکایی از سوریه، از این تصمیم به شدت ابراز تاسف نمود.
رییس جمهوری فرانسه، همزمان از اقدامات جیمز ماتیس، وزیر مستعفی دفاع آمریکا قدردانی کرد. در پی اعلام تصمیم اخیر دونالد ترامپ و تاکید وی بر پایان داعش در سوریه، جیمز ماتیس، از مقام خود کناره گیری کرد.
امانوئل ماکرون، با بیان اینکه وقتی متحد گروهی هستیم، باید شانه به شانه آنها بجنگیم ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 243 روز و 0 ساعت پیش
اسکار؛ از حضور ناموفق ایران تا بخت زیاد مکزیک

اسکار؛ از حضور ناموفق ایران تا بخت زیاد مکزیک به گزارش جام نیوز به نقل از رادیو فردا، بیراه نیست اگر بهترین فیلم های شرکت کننده در جوایز آکادمی علوم و هنرهای سینما، معروف به اسکار، را فیلم های غیرانگلیسی زبان آن بدانیم که برای جایزه اسکار بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان (که در ایران با نام بهترین فیلم خارجی هم شناخته می شود) از کشورهای مختلف با هم رقابت می کنند و غالباً هم رقابت سختی برپاست برای دریافت شاید هنری ترین جایزه اسکار.
هر سال کشورهای مختلف جهان، یک فیلم خود را انتخاب و برای این آکادمی می فرستند و در نهایت در موعدی زودتر از اعلام نامزدهای اسکار، 9 نامزد اولیه دریافت این جایزه اعلام می شود. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: فرهنگی هنری انتشار : 243 روز و 6 ساعت پیش
روزنامه های ورزشی دوشنبه 3 دی/ نیمه نهایی برای تو رویا است برای ما خاطره + عکس

روزنامه های ورزشی دوشنبه 3 دی/ نیمه نهایی برای تو رویا است برای ما خاطره + عکس تیتر نیم صفحه نخست روزنامه های ورزشی دوشنبه 3 دی 1397 به مسائل مهم روز ورزش از جمله فوتبال پرداخته است. ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 243 روز و 11 ساعت پیش
لژیونر پرسپولیسی در ترکیب اصلی تیمش گرفت+عکس

لژیونر پرسپولیسی در ترکیب اصلی تیمش گرفت+عکس به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، هفته هفدهم و پایانی نیم فصل اول سوپر لیگ ترکیه امروز برگزار شد. تیم فوتبال ترابوزان اسپور ترکیه که 2 ملی پوش فوتبال کشورمان در این تیم حضور داشت در این هفته مقابل تیم ریزه اسپور قرار گرفت
وحید امیری و سید مجید حسینی 2 بازیکن ایرانی ترابوزان در ترکیب اصلی این تیم برای هفته پایانی نیم فصل قرار داشتند.
گفتنی است این دیدار با نتیجه 4 بر یک به سود یاران امیری به پایان رسید.
110 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 243 روز و 11 ساعت پیش
از جدایی ستاره های جوان تا زلزله هشت ریشتری در استقلال + عکس

از جدایی ستاره های جوان تا زلزله هشت ریشتری در استقلال + عکس به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، همانطور که می دانید استقلال با جدا شدن ستاره های به نام و مطرح فوتبال کشور روبرو شد بازیکنانی چون امید ابراهیمی، سیدمجید حسینی، امید نورافکن، سرور جباروف و تیام، که جدا شدن هر یک از این بازیکنان ضربه سنگینی به پیکره استقلال بود هر چند این تیم در فصل جاری بازیکنان جوان زیادی هم جذب کرد ولی به عقیده اکثر کارشناسان جای خالی این بازیکنان مطرح پُر نشد.
استقلال امسال ستاره های جوان زیادی هم جذب کرد که در میان آنها،صیادمنش و سجاد آقایی فرصت بازی کردن پیدا کرده اند، اما سایر بازیکنان حتی یک دقیقه هم نتوانستند با پیراهن استقلال بازی کنند ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 243 روز و 20 ساعت پیش
چشم بشریت آزاد شد

چشم بشریت آزاد شد به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، بثینه الریمی ، کودک یمنی که به چشم بشریت معروف شده است پس از یک سال اسارت در عربستان در چارچوب توافق تبادل اسرا با رژیم سعودی آزاد شد. وی به همراه خانواده اش در زندان های سعودی بود!
یک سال پیش تصویر کودکی یمنی که چشم به شدت ورم کرده خود را با دست باز نگه داشته بود تا بتواند ببیند به سوژه رسانه ها تبدیل شد. بثینه الریمی تنها فرد در میان خانواده اش بود که از حمله جنگنده های متجاوز سعودی جان سالم به دربرده بود. پدر، مادر، 5 برادر و دایی این کودک شش ساله در حمله آل سعود کشته شدند ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 243 روز و 20 ساعت پیش
رابطه ملکه اسپانیا با مادرشوهرش صمیمی شد!

رابطه ملکه اسپانیا با مادرشوهرش صمیمی شد! به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، استقبال ملکه اسپانیا از مادرشوهر خود و ملکه سابق این کشور نشان می دهد که رابطه این دو برخلاف گذشته رو به گرمی گراییده است.
مراسم چهلمین سالگرد به رسمیت شناخته شدن قانون اساسی اسپانیا با حضور خانواده سلطنتی در مادرید برگزار شد.
این قانون اساسی ابتدا در رفراندوم 6 دسامبر 1978 تأیید شد و در 27 دسامبر به امضای شاه خوآن کارلوس رسید.
فلیپه ششم، پادشاه کنونی اسپانیا در این مراسم به همراه ملکه لتیسیا، شاهدخت لئونور، شاهدخت سوفیا اسپانیا و همچنین خوآن کارلوس اول اسپانیا پدرش و سوفیا د. گرسیا مادرش حضور داشتند. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 243 روز و 20 ساعت پیش
تاثیر ورزش منظم و رژیم غذایی سالم در کاهش عوارض زوال عقل

تاثیر ورزش منظم و رژیم غذایی سالم در کاهش عوارض زوال عقل به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، جیمز بلومنتال ،سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه دوک کارولینای شمالی، در این باره می گوید: مدل آزمایشی ما نشان می دهد با بهبود ریسک قلب و عروق، عملکرد عصبی-شناختی نیز بهبود می یابد. وی در ادامه می افزاید: همزمان با بهبود سلامت مغز، سلامت قلب هم بهبود می یابد.
در این مطالعه 160 فرد بزرگسال شرکت کرده بودند که در معرض ریسک بالا بیماری قلبی-عروقی قرار داشتند، هرگز ورزش نمی کردند و دارای مشکلات شناختی بودند. شرکت کنندگان قبل و بعد از مطالعه در تست های شناختی شرکت کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 243 روز و 22 ساعت پیش
پیش بینی بارش برف در برخی مناطق کشور

پیش بینی بارش برف در برخی مناطق کشور به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد به سبب وزش باد شدید طی امروز یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه، مناطق مرکزی و شرق خلیج فارس و تنگه هرمز مواج پیش بینی می شود ارتفاع موج به حدود به حدود یک و نیم تا دو مترخواهد رسید.از این رو توصیه می شود طی این مدت احتیاط لازم در تردد شناورهای سبک و تفریحی به عمل آید.
همچنین بر اساس برخی پیش بینی های منابع غیر رسمی، از فردا برابر با سوم دی ماه، سامانه بارشی جدید و کم دامنه ای وارد کشور می شود که حاصل فعالیت این سامانه، "بارش برف" در برخی از مناطق غربی کشور خواهد بود ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 243 روز و 23 ساعت پیش
لزوم اهتمام به اعتماد عمومی برای مقابله با فشارها و تحریم ها

لزوم اهتمام به اعتماد عمومی برای مقابله با فشارها و تحریم ها به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ،علی نجفی خوشرودی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در تشریح نشست عصر امروز کمیسیون متبوعش، اظهار داشت: نشست مشترک کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و وزیر معاونین وزارت امور خارجه در محل این وزارتخانه برگزار شد.
وی افزود: در این نشست آقای ظریف وزیر امور خارجه و معاونین ایشان گزارش آخرین وضعیت تحولات منطقه ای و بین المللی و روابط خارجی جمهوری اسلامی ایران و برنامه ها و فعالیت های وزارت امور خارجه ارائه کردند و اعضای کمیسیون نیز نقطه نظرات خود را ارائه کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 243 روز و 23 ساعت پیش
حذف طرح زوج و فرد در دستور کار

حذف طرح زوج و فرد در دستور کار به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از در دستورکار قرار گرفتن حذف طرح "زوج و فرد" در جلسه هفته آینده شورای ترافیک خبر داد.
محسن پورسید آقایی ظهر امروز در حاشیه جلسه شورای شهر تهران با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به جزییات مصوبه شورا در مورد انتشار 3000 میلیارد تومان اوراق مشارکت در حوزه حمل و نقل عمومی، گفت: پیشنهاد شهرداری این بود که 1000 میلیارد تومان از این اوراق برای توسعه اتوبوس و 2000 میلیارد تومان نیز برای مترو در نظر گرفته شود، اما با توجه به اصرار شورا 2500 میلیارد تومان از این اوراق برای مترو و 500 میلیارد تومان نیز برای اتوبوس در نظر ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 243 روز و 23 ساعت پیش
نتانیاهو: همچنان به اقدام علیه ایران ادامه خواهیم داد

نتانیاهو: همچنان به اقدام علیه ایران ادامه خواهیم داد به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در واکنش به تصمیم آمریکا برای خروج نیروهایش از سوریه، گفت که اسرائیل همچنان به تلاش های خود علیه ایران در سوریه ادامه خواهد داد.
نتانیاهو روز سه شنبه، 23 دسامبر در جلسه کابینه اسرائیل گفت که اگر لازم باشد اقدامات علیه ایران در سوریه را گسترش خواهد داد.
دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به تازگی اعلام کرد که دو هزار نیروی نظامی ایالات متحده در سوریه را از این کشور خارج می کند چون به گفته او داعش در سوریه و عراق شکست خورده است. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 243 روز و 23 ساعت پیش
تاسف مکرون از تصمیم آمریکا در مورد سوریه

تاسف مکرون از تصمیم آمریکا در مورد سوریه به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، به نقل از اسپوتنیک، امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه، اظهار داشت که او عمیقا از تصمیم ایالات متحده برای خروج نیروهای نظامی از سوریه متاسف است.
مکرون در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک با رئیس جمهور چاد گفت: در مورد مسئله متحدان آمریکایی ما، من عمیقا از تصمیم موجود در مورد سوریه متاسفم.
رئیس جمهور فرانسه همچنین تأکید کرد که متحد بودن به معنای "مبارزه شانه به شانه" است. مکرون افزود: "یک متحد باید قابل اعتماد باشد و در هماهنگی با سایر متحدان عمل کند".
کاخ سفید در روز 18 دسامبر اعلام کرد که ایالات متحده خروج نیروهای خود از سوریه را آغاز کرده است ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 243 روز و 23 ساعت پیش
چرا هاتگرام و تلگرام طلایی در آخر آذر فیلتر نشدند ؟

چرا هاتگرام و تلگرام طلایی در آخر آذر فیلتر نشدند ؟ به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، پس از آنکه اعلام شده بود 2 نسخه داخلی تلگرام، یعنی هاتگرام و تلگرام طلایی در شهریور ماه فیلتر نمی شوند و به آنها زمانی 3 ماهه برای بومی سازی داده خواهد شد، انتظار می رفت که در آخرین روز از آذر ماه توضیحاتی در خصوص وضعیت آنها ارائه شود. اینکه آیا این دو پیام رسان با جداکردن خود از تلگرام به پیام رسانی مستقل تبدیل شده اند و یا به زودی آنها هم به سونوشتی مشابه با نسخه اصلی تلگرام دچار خواهند شد.
با تمامی این اوضاف تا این لحظه هیچ خبری در این رابطه منتشر نشده و به نظر می رسد که این دو برنامه به فعالیت عادی خود ادامه می دهند ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 243 روز و 23 ساعت پیش
مرغ 14300 تومان شد

مرغ 14300 تومان شد به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز ، قیمت امروز هر کیلوگرم مرغ گرم در تهران به رقم سرسام آور 14300 تومان رسید که از قیمتی که کارگروه تنظیم بازار جدیدا برای این محصول بر اساس هزینه های تولید 9800 تومان(با در نظر گرفتن 5 در صد تغییرات) تعیین کرده است فاصله زیادی دارد.
بنابراین گزارش اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی نرخ هرکیلوگرم مرغ گرم ؛ استعلامی کشتارگاههای تهران در روز یکشنبه( 97/10/02) 13100 تومان، پخش 13300 تومان، خرده فروشی14300 تومان، خرده فروشی مرغ شمال(در تهران) 13600 تومان، قیمت عمده مرغ کشتار شمال در میدان بهمن 12600 تومان و قیمت هرکیلوگرم سینه مرغ با کتف 22000 تومان ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 243 روز و 23 ساعت پیش
شاکی شدن کاربران از اختلال در فیلترشکن ها

شاکی شدن کاربران از اختلال در فیلترشکن ها به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، سه روز پیش معاون وزیر ارتباطات اعلام کرد که فیلترینگ طی روزهای آینده سخت تر خواهد شد و ما هم در این موضوع نقشی نداریم. من فقط اطلاع رسانی می کنم. بعد از این اظهارات، سخنگوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در یکی از شبکه های اجتماعی نسبت به حاشیه های ایجاد شده درباره یک نامه واکنش نشان داد و نوشت: نامه ذکر شده محرمانگی ندارد و به صادرکننده تذکر داده شده است.
بعد از این هشدارها برای فیلترینگ بیشتر، گویا اقدامات لازم در حال اجراست، زیرا کاربران در فضای مجازی از کند شدن و یا از کار افتادن برخی از فیلترشکن ها و وی پی ان ها شاکی هستند.
برترینها ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 244 روز و 0 ساعت پیش
وزیر امور خارجه پاکستان فردا وارد تهران می شود

وزیر امور خارجه پاکستان فردا وارد تهران می شود به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، به نقل از العالم، شاه محمود قریشی وزیر امور خارجه پاکستان سفر 3 روزه خود به 4 کشور افغانستان، ایران، چین و روسیه را به عنوان بخشی از سیاست اسلام آباد برای گسترش همکاری ها با کشورهای همسایه از فردا آغاز می کند.
وی در اولین سفر منطقه ای خود فردا وارد تهران می شود.
رسانه های پاکستان اعلام کردند که قریشی با مقامات ارشد این کشورها برای تقویت همکاری ها در زمینه های مختلف دیدار و گفت وگو خواهد کرد.
در این دیدارها مسائلی از قبیل، محیط زیست منطقه ای و بین المللی، تحولات اخیر و مذاکرات صلح افغانستان مورد بحث و تبادل نظر قرار می گیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 244 روز و 0 ساعت پیش
فضای مجازی کودکان را دروغگو می کند

فضای مجازی کودکان را دروغگو می کند به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، نتایج یک بررسی جدید نشان می دهد، رسانه های اجتماعی نسل کودکان را دروغگو می کند.سون هینکس، کارشناس ارشد علمی و مدیر یک مدرسه می گوید: کودکان باید اهمیت یکپارچه و صادقانه رفتار کردن را بیاموزند و بدانند تحت هیچ شرایط نباید دروغ بگویند .هینکس که سرپرستی 12 هزار دختر دانش آموز را نیز به عهده دارد، اظهار می کند: آنچه که در فضای مجازی منتشر می شود بیش از اینکه راوی حقیقت باشد، دروغ است و همین موضوع کودک را دروغگو می کند.
هینکس تأکید می کند، اینکه افراد بهترین شکل از خود را در فضای مجازی ارائه دهند ایراد ندارد ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: فرهنگی هنری انتشار : 244 روز و 0 ساعت پیش
مذاکرات بی نتیجه کنگره و کاخ سفید برای بازگشایی کامل دولت آمریکا

مذاکرات بی نتیجه کنگره و کاخ سفید برای بازگشایی کامل دولت آمریکا به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، بخشی از دولت فدرال از نیمه شب جمعه پس از آن تعطیل شد که مجلس سنا به خاطر مخالفت دموکرات ها با تامین بودجه احداث یک دیوار طویل در مرز مشترک ایالات متحده-مکزیک، از تصویب طرح بودجه دولت ناکام ماند. ساخت این دیوار یکی از وعده های انتخاباتی ترامپ و خواسته های طرفداران اوست.
مجلس نمایندگان آمریکا پنج میلیارد دلار به این طرح اختصاص داد اما در پی بن بست در سنا، طرح بودجه دولت به تصویب نرسید؛ این تعطیلی به معنای آن است که صدها هزار کارمند "ضروری" در برخی وزارتخانه ها و سازمان ها مجبور هستند که فعلا بدون دریافت حقوق کار بکنند و آنهایی که سمت های "غیرضروری" ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 244 روز و 0 ساعت پیش
توهمات مقام صهیونیست درباره ایران

توهمات مقام صهیونیست درباره ایران به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی در ادعاهایی خصمانه با اشاره به کمپین صهیونیستی برای مقابله با ایران و حزب الله، ادعا کرد که ایران می خواسته قرارگاه هایی را در بلندی های جولان بنا کند.
به نقل از آی 24 نیوز، گادی آیزنکوت، رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی روز یکشنبه در کنفرانسی اعلام کرد که خروج نیروهای آمریکایی از سوریه اقدامی مهم است اما در اهمیت آن نباید مبالغه شود.
آیزنکوت با اشاره به مقابله رژیم صهیونیستی با دشمنانش مدعی شد: اسرائیل کمپینی علیه ایران و حزب الله دارد که اکثر آن از انظار عموم پنهان است. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 244 روز و 0 ساعت پیش
پژو پارس رکورد رشد تولید را شکست

پژو پارس رکورد رشد تولید را شکست به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز ،پژو 206 تیپ 2 از جمله خودروهایی است که تولید آن هم در آبان ماه امسال و هم در مجموع 8 ماهه امسال دارای رشد بوده است. به طوری که تولید این خودرو در آبان امسال به هزار و 411 دستگاه رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته دارای رشد 17.3 درصدی بوده است در همین حال تولید تجمعی این خود تا پایان آبان ماه امسال نیز به 12 هزار و 728 دستگاه رسید که نشان از رشد 70.8 درصدی داشته است.
پژو 2008 نیز در آبان امسال به 284 دستگاه رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که 100 دستگاه بوده رشد 184 درصدی تجربه کرده است ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 244 روز و 0 ساعت پیش
رکوردداران کم بارش ترین و پربارش ترین شهرهای کشور

رکوردداران کم بارش ترین و پربارش ترین شهرهای کشور به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز ، بر اساس آمار رسمی دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت مدیریت منابع آب ایران، از ابتدای سال آبی جاری (ابتدای مهرماه 97) تا پایان آذرماه، در مجموع 92.1 میلیمتر بارش در ایران به ثبت رسیده و این میزان بارش، پاییزی پرباران را برای کشور رقم زده است.
در این بین برخی نقاط کشور هنوز هیچ بارشی در سال آبی جاری نداشته اند و در واقع پاییز امسال حتی یک قطره باران در این مناطق نباریده است. از جمله این نقاط می توان به ایستگاه باران سنجی "تصفیه خانه زاهدان" در استان سیستان و بلوچستان ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 244 روز و 0 ساعت پیش
آتش سوزی در روسیه باعث مرگ 9 نفر شد

آتش سوزی در روسیه باعث مرگ 9 نفر شد به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، به نقل از اسپوتنیک، بعد از اینکه پیامی دریافت شد که جسد 9 مین نفر از کارگرانی که در آتش مانده بودند یافت شد عملیات خاموش کردن آتش پایان یافت. این آتش سوزی به شعاع 3 کیلومتر ایجاد شده بود.
در 22 دسامبر، حدود ساعت ده صبح، آتش سوزی در معدن "اورالکالی" در شهر "سولی کامسک" رخ داد. در این زمان، 17 کارگر در زیر زمین بودند، هشت نفر از آنها را به سطح زمین آوردند و هیچ یک از آنها صدمه ندیده بودند. نه نفر در آتش باقی ماندند به گفته یکی از نمایندگان "اورالکالی"، کارگرانی که زیر زمین باقی مانده بودند، کارگران معدن نبوده و متعلق به کارگران شرکت دیگری بودند. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: حوادث انتشار : 244 روز و 2 ساعت پیش
یکی از بهترین مدافعان فعلی ایران و آسیا در راه پرسپولیس+ عکس

یکی از بهترین مدافعان فعلی ایران و آسیا در راه پرسپولیس+ عکس به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، در روزهای اخیر نام های مختلفی برای حضور در خط دفاع پرسپولیس شنیده شده. از محمدحسین مرادمند بگیرید تا محمد نادری که در کورتریک بلژیک بازی می کند و البته مرتضی پورعلی گنجی که یک بازیکن کلیدی در ترکیب یوپن و تیم ملی ایران است هر چند کمی بعید و دور از انتظار است اما پرسپولیس تیرش را رها کرد تا شاید بتواند یکی از بهترین مدافعان فعلی ایران و حتی آسیا را جذب کند.
بر اساس اخباری که از باشگاه پرسپولیس شنیده می شود چند وقتی است توافقاتی بین طرفین صورت گرفته و فقط امضای قرارداد باقی مانده است ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 244 روز و 11 ساعت پیش
بازیگر زن سرشناس بمب نقل و انتقالات پرسپولیس را می ترکاند! + عکس

بازیگر زن سرشناس بمب نقل و انتقالات پرسپولیس را می ترکاند! + عکس به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، بر اساس اخباری که از باشگاه پرسپولیس به گوش می رسد برانکو سرمربی پرسپولیس به دنبال یک مهاجم تمام کننده می باشد لذا گفته می شود که وی به دنبال بازگرداندن مهدی طارمی می باشد ولی رضا قوچان نژاد نیز به عنوان نفر بعدی لیست برانکو محسوب می شود.
اما گویا همسر قوچان نژاد خواهر ساره بیات، بازیگر سینما است مایل نیست برای ادامه زندگی به ایران بیاید و این بازیکن برای آمدن به ایران با مخالفت همسرش روبرو شده است. حالا اما شنیده می شود خواهر زن قوچان نژاد که از بازیگران مشهور سینمای ایران به حساب می آید به خاطر علاقه به پرسپولیس با خواهرش صحبت کرده تا شاید بتواند او را ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 244 روز و 11 ساعت پیش
دو خبر داغ از سرمربی پرسپولیس در کرواسی + عکس

دو خبر داغ از سرمربی پرسپولیس در کرواسی + عکس به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، سایت نولیست کرواسی به بررسی 3 مربی برتر این کشور در سال 2018 پرداخت و زوران مامیچ، برانکو ایوانکوویچ و زلاتکو دالیچ را به عنوان برترین مربیان کرواسی انتخاب کرد. البته همانطور که می دانید برانکو موفق شد با باشگاه پرسپولیس به عنوان نایب قهرمانی آسیا دست پیدا کند.
دیدار برانکو با دومین مربی برتر جهان
به گزارش جام نیوز ، برانکو سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس پس از دیدارش با زلاتکو دالیچ سرمربی تیم فوتبال کرواسی که با این تیم به عنوان نایب قهرمانی جهان دست یافت پستی را در فضای مجازی منتشر کرد.
110 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 244 روز و 11 ساعت پیش
خبر ملاقات پنهانی دیپلمات های ایرانی و آمریکایی تکذیب شد

خبر ملاقات پنهانی دیپلمات های ایرانی و آمریکایی تکذیب شد به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، حمید بعیدی نژاد به خبر منتشر شده درباره دیدار پنهانی دیپلمات های ایرانی و آمریکایی در لندن واکنش نشان داد و در صفحه توئیترش نوشت: برخی رسانه ها خبری به نقل از روزنامه الجریده کویت نقل کرده اند که این روزنامه ادعا کرده است که برخی دیپلمات های ایرانی و آمریکایی به طور پنهانی در لندن دیدار کرده اند و مذاکرات یمنی ها در سوئد نتیجه این دیدارها بوده است. این خبر یک دروغ پردازی صرف می باشد و کاملا تکذیب می شود.
روزنامه الجریده با انتشار خبری مدعی شد که توافقات حاصل شده در استکهلم در نتیجه نشست های پنهانی دیپلمات های ایرانی و آمریکایی با وساطت برخی کشورهای ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 244 روز و 18 ساعت پیش
استیضاح در شرایط فعلی کشور اولویت نیست

استیضاح در شرایط فعلی کشور اولویت نیست به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، غلامرضا حیدری، اظهار داشت: استیضاح یک ابزار نظارتی نمایندگان مجلس است و از این ابزار اگر در جایگاه خودش استفاده نشود، باعث سست شدن آن می شود.
وی تصریح کرد: اگر از این ابزار نظارتی به درستی و در جای خود استفاده نشود، برد خودش را پیدا نخواهد کرد و تاثیرگزاری خود را از دست می دهد.
این عضو فراکسیون امید مجلس اظهار داشت: سوالات بایستی حتی الامکان در مسائل ملی و کلان کشور و بحث عمومی باشد، ما نمایندگان نباید صرفا به دلیل آن که مدیری را می خواهیم جا به جا کنیم، وزیران را استیضاح کنیم، این کار در شان ما نیست. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 244 روز و 18 ساعت پیش
ترامپ، نقشه های شومی در سر دارد

ترامپ، نقشه های شومی در سر دارد به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، رئیس جمهور آمریکا در اقدامی غیرمنتظره اعلام کرد که ظرف یک ماه نیروهای خود را از کشور سوریه خارج می کند و در این راستا به پنتاگون دستور داد تا هر چه سریع تر زمینه های خروج نظامیان آمریکایی را فراهم کند. این تصمیم فقط شامل سوریه نمی شود چرا که ترامپ تصمیم دارد بخش هایی از نیروهای آمریکایی را از افغانستان نیز خارج کند. اما ماجرا به اینجا ختم نمی شود، جیمز متیس وزیر دفاع آمریکا بلافاصله پس از اعلام ترامپ، بازنشسته شد تا دولت آمریکا در روزهای پایانی سال شاهد جنجالی ترین و طوفانی ترین دوران خود طی این دو سال باشد ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 244 روز و 18 ساعت پیش
جزییات تعقیب ناو هواپیمابر آمریکایی توسط سپاه

جزییات تعقیب ناو هواپیمابر آمریکایی توسط سپاه به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، فرمانده ارشد وزارت دفاع درباره جزئیات خبر منتشر شده در خصوص نزدیک شدن شناورهای نیروی دریایی سپاه پاسداران به ناو هواپیمابر امریکایی گفت: اساساً وقتی هر شناوری وارد منطقه خلیج فارس می شود چون از تنگه هرمز و از مسیر آب های سرزمینی ما عبور می کند طبق عرف نظام دریایی، زمان ورود و حتی خروج شناورها از ملیت، مأموریت و مقصد آن سوال و شناسایی می شود. امیر دریادار امیر رستگاری افزود: این شناسایی از طریق نزدیک شدن شناورهای کشورمان به شناورهایی است که در حال ورود به خلیج فارس هستند و این طبق اصول دیپلماتیک و عرف بین الملل نظامی در آبراهای جهان انجام می شود و اصلاً چیز ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 244 روز و 18 ساعت پیش
جنگ روانی تحت الشعاع جنگ اقتصادی قرار نگیرد

جنگ روانی تحت الشعاع جنگ اقتصادی قرار نگیرد به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، محمدجواد باهنر در نشست ماهانه جام، با اشاره به حماسه نهم دی سال 88، گفت: سران فتنه از خرداد 88 تا دی ماه، سیر قهقرایی طی کردند.
وی افزود: بعضی ها می گویند از سال 88 باید گذشت و زنده نگه داشتن نُه دی مفهومی ندارد، اما باید بگوییم سال 88 فتنه عظیمی اتفاق افتاد و هزینه های زیادی تحمیل شد، 9 دی آب پاکی بود که به دست فتنه گران ریخته شد.
دبیرکل جام با بیان اینکه زنده نگه داشتن حماسه 9 دی، از وقوع دوباره فتنه ها جلوگیری می کند، اظهار داشت: 9 دی یک روز حماسی در حمایت یکپارچه مردم بود ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: سیاسی انتشار : 244 روز و 19 ساعت پیش
توصیه دادستان تهران به شهرداری

توصیه دادستان تهران به شهرداری به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، دادستان تهران در نشست بررسی وضعیت آسیب های اجتماعی با اشاره به جلسه ای که آبان ماه در محضر مقام معظم رهبری در رابطه با آسیب های اجتماعی برگزار شد، گزارش ارائه شده از سوی وزیر کشور در این جلسه را موید مدیریت و کنترل فرایند آسیب ها دانست.
وی تاکید کرد: اگرچه روند کنترل آسیب ها یکسان نیست، اما در مجموع با تشکیل سازمان امور اجتماعی، همکاری دستگاه ها و هماهنگی مناسبی که ایجاد شده، وضعیت نسبت به گذشته بهبود یافته؛ اگرچه که هم چنان نیازمند به تلاش و پیگیری مستمر است.
اهمیت اجرای سیاست های عفاف و حجاب ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 244 روز و 19 ساعت پیش
انهدام زره پوش سعودی در جیزان و ادامه نقض آتش بس توسط سعودی ها

انهدام زره پوش سعودی در جیزان و ادامه نقض آتش بس توسط سعودی ها به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، منابع یمنی از حملات توپخانه ای مزدوران سعودی به مناطق مسکونی در جنوب بخش التحیتا در الحدیده و ورود ناظر سازمان ملل متحد به یمن خبر دادند.
المسیره از حمله مزدوران سعودی به منطقه الجبلیه در الحدیده و زخمی شدن دو غیرنظامی خبر داد تا همچنان ائتلاف سعودی اماراتی به نقض توافق آتش بس ادامه دهد.
متجاوزان همچنین دست کم 15 گلوله توپ به سمت مناطق مسکونی در جنوب بخش التحیتا در الحدیده از صبح امروز شلیک کرده اند.
این در حالی است که رزمندگان یمنی امروز در پاسخ به جنایات مستمر ائتلاف سعودی اماراتی، یک دستگاه زره پوش ارتش عربستان را در جیزان منهدم کردند ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 244 روز و 22 ساعت پیش
تصمیم ترامپ زنگ خطر در اروپا را به صدا درآورد

تصمیم ترامپ زنگ خطر در اروپا را به صدا درآورد به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، روز شنبه روزنامه وال استریت ژورنال، خروج ناگهانی نیروهای آمریکایی از خاورمیانه، دیپلمات های اروپایی را شگفت زده کرده است که در هفته های اخیر با وزارت امور خارجه آمریکا در مورد نحوه برقراری ثبات در نقاطی از سوریه و عراق مذاکره می کرده اند.
اولریخ دمر سخنگوی دولت آلمان ضمن ابراز استیصال از تصمیم ترامپ در سراسر اروپا، گفت که خوب بود قبل از اعلام این خبر، رایزنی می شد.
وال استریت ژورنال در ادامه این گزارش آورد: مقام های اروپایی نگرانند که ایران و روسیه خلا ناشی از کاهش حضور آمریکا را (در سوریه) پر کنند و همچنین اختلاف رو به رشد در ائتلاف ترانس - ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 244 روز و 23 ساعت پیش
روزهای ناآرام اروپا/ تظاهرات و درگیری در فرانسه و اسپانیا

روزهای ناآرام اروپا/ تظاهرات و درگیری در فرانسه و اسپانیا به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، روز شنبه در پاریس، پلیس حدود 30 نفر را مورد بازجویی قرار داده است و 3 نفر را بازداشت کرده است. پلیس این افراد را به اتهام تجمع برای ارتکاب خشونت دستگیر کرده است.
منابع وزارت کشور فرانسه تعداد تظاهرکنندگان روز شنبه را در کل کشور حدود 24 هزار نفر ارزیابی کرده اند؛ این میزان شنبه گذشته 33 هزار و 500 نفر اعلام شده بود.
از سوی دیگر در روزهای گذشته بحث درباره خشونت بی سابقه پلیس فرانسه در برخورد با معترضان موضوع بحث جامعه شناسان و تحلیلگران سیاسی و حقوق بشری در رسانه های فرانسوی بوده است ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 244 روز و 23 ساعت پیش
جزئیاتی از اقدامات سپاه در محدوده ناو آمریکایی

جزئیاتی از اقدامات سپاه در محدوده ناو آمریکایی به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، اولین ناو هواپیمابر آمریکا "یو اس اس جان سی استنیس" پس از خروج ایالات متحده از توافق برجام، روز جمعه وارد خلیج فارس شد.
به نقل آسوشیتدپرس این ناو اولین کشتی جنگی آمریکا است که پس از خروج آمریکا از توافق هسته ای ایران و پس از طولانی ترین غیبت ناوهای هواپیمابر نیروی دریایی آمریکا، به خلیج فارس اعزام شده است.
آسوشیتدپرس در این گزارش مدعی شد، شناورهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، این ناوهواپیمابر و گروه ضربت آن را تحت تعقیب و رصد قرار داده اند. نیروهای ایرانی برای رصد این ناو و شناورهای پشتیبان آن ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 245 روز و 0 ساعت پیش
سال 2018 سالی وحشتناک برای مدیر فیس بوک

سال 2018 سالی وحشتناک برای مدیر فیس بوک به گزارش جام نیوز به نقل از اسپوتنیک، مارک زاکربرگ، رئیس فیس بوک، بر اساس رتبه بندی مجله Forbes در صدر میلیاردرهای بازنده در سال 2018 قرار گرفت.
دارایی این میلیاردر به میزان 18.7 میلیارد دلار در سال 2018 کاهش یافته و در حال حاضر 52.5 میلیارد دلار است. علاوه بر این، خالق فیس بوک تنها آمریکایی در لیست این مجله محسوب می شود.
این مجله می نویسد: سالی که گذشت برای مارک زاکربرگ سال وحشتناکی بود. رسوایی نشت داده های کاربران، ظاهرا، فیس بوک و خالق این شبکه اجتماعی را تا مدت ها رها نخواهد کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 245 روز و 0 ساعت پیش
پهلوی ها، چقدر سرمایه از ایران خارج کردند؟

پهلوی ها، چقدر سرمایه از ایران خارج کردند؟ به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، بر اساس بایگانی وزارت خارجه ایالات متحده، رضاخان در زمان کناره گیری، 50 میلیون دلار در بانک تهران، 18 میلیون دلار در بانک های نیویورک و حداقل 100 میلیون دلار در بانک های لندن ذخیره کرده بود.
در روزهایی که رضا پهلوی، با برنامه ریزی تلویزیون های مرتبط با انگلستان و رژیم سعودی، در رسانه ها ظهور و بروز بیشتری پیدا کرده، برخی در شبکه های اجتماعی با یادآوری ثروت افسانه ای که پدرش از ایران خارج کرده، به موضع گیری اخیر او در رابطه با بلوکه کردن اموال جمهوری اسلامی به نفع مخالفان واکنش نشان داده اند. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 245 روز و 0 ساعت پیش
سوریه: کلاه سفیدها شاخه ای از گروه های تروریستی هستند

سوریه: کلاه سفیدها شاخه ای از گروه های تروریستی هستند به گزارش اسپوتنیک، بشار الجعفری، نماینده دائم سوریه در سازمان ملل، از فریبکاری رسانه های غربی برای نشان دادن کلاه سفیدها به عنوان یک سازمان انسانی خبر داد.
سانا گزارش داد؛ الجعفری در همایش غیر رسمی سازمان ملل تحت عنوان "فعالیت گروه کلاه سفیدها" در سوریه اظهار داشت: رسانه های غربی با نشان دادن این گروه به عنوان یک سازمان انسانی که به دفاع مدنی می پردازد، افکار عمومی غربی را فریب داده است، این درحالی است که کلاه سفیدها گروه تروریستی بوده و شاخه ای از گروه تروریستی جبهة النصره است.
بشار الجعفری سپس به اقدام کشورهای حامی گروه تروریستی جبهه النصره در نجات 429 نفر از اعضای آن با کمک ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 245 روز و 0 ساعت پیش
آلمان تمامی پروازهای ماهان ایر را متوقف می کند

آلمان تمامی پروازهای ماهان ایر را متوقف می کند به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، روزنامه بیلد آلمان در گزارشی اختصاصی می گوید دولت آنگلا مرکل تصمیم گرفته است که در سال جدید میلادی تمامی پروازهای هواپیمایی ماهان را از مبداء و به مقصد آلمان متوقف کند.
ماهان هم اکنون پروازهای تهران-دوسلدورف و تهران-مونیخ دارد.
بیلد می گوید دولت آلمان تصمیم به لغو پروازهای ماهان را پس از "رایزنی های شدید" گرفته است.
به گزارش یورونیوز، سخنگوی دولت آلمان تاکنون حاضر نشده در قبال خبر منتشر شده از سوی روزنامه بیلد اظهار نظر کند.
در گزارش روزنامه بیلد از نگرانی شدید سیاستمداران و مقام های امنیتی آمریکایی از پروازهای ماهان ایر به مقصد آلمان ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 245 روز و 0 ساعت پیش
عضو سابق داعش در اسپانیا دستگیر شد

عضو سابق داعش در اسپانیا دستگیر شد به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، به نقل از اسپوتنیک، پلیس اسپانیا اعلام کرد که یکی از عضای سابق گروهک تروریستی داعش* که پیش از این در سوریه حضور داشته است را دستگیر کرده است.
فرد دستگیر شده 33 ساله و ا کشور مراکش می باشد که در سال 2014 برای پیوستن به این گروهک تروریستی عازم سوریه شده است و بیشتر در ایجاد پایگاه های موشکی فعالیت داشته.
پس از شکست داعش، او ابتدا به ترکیه و سپس به آلمان و اوکراین رفت. در نهایت در ماه ژوئن سال 2018 در شهر بارسلونا در اسپانیا مستقر شد. او هیچگونه مدرکی شناسایی نداشته و در شهر ماتارو در استان بارسلونا دستگیر شد. ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 245 روز و 1 ساعت پیش
تصاویر / ییلاقات ماسال در آستانه زمستان

تصاویر / ییلاقات ماسال در آستانه زمستان ماسال شهری دراستان گیلان است که درکنار کوه های تالش واقع شده ویکی اززیباترین وبکرترین مناطق ایران محسوب می شود؛منطقه ای کوهپایه ای که آب وهوای منحصربه فردوطبیعتی سحرانگیزدارد. ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 245 روز و 1 ساعت پیش
تحریم هایی که ایران را جری تر کرده

تحریم هایی که ایران را جری تر کرده به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، به نقل از اسپوتنیک، آیا هنوز صحبت های مقامات آمریکایی و تحلیلگرانشان قبل از سیزده آبان را به یاد دارید؟
البته این بدین معنا نیست که مردم با مشکلات اقتصادی مواجه نیستند اما اینکه بحث مشکلات اقتصادی به دلیل تحریم ها باشد یا ناکارآمدی برخی مدیران اقتصادی بیشتر اینجا مطرح است.
از زمانی که توافق هسته ای برگزار شد تا به زمان خروج ایالات متحده از این توافق مشخص بود که ایرانی ها دست به عصا راه می روند تا مبادا توافق هسته ای بر هم بخورد اما پس از اینکه دیگر مطمئن شدند توافقی در کار نیست وتحریم های جدید بر علیه آنها اعمال شده ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 245 روز و 1 ساعت پیش
هزینه هر سوال از وزیران در مجلس

هزینه هر سوال از وزیران در مجلس به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، حجم انبوه سوال ها و گاهی بی ربط نمایندگان از وزیران باعث شده که دولتمردان بیشتر ساعات کاری خود را در کمیسیون های تخصصی یا در جلسات علنی مجلس شورای اسلامی سپری کنند تا جایی که برای پاسخ به هر سوال ساعت ها وقت صرف می کنند.
یکی از چالش هایی که این روزها وزیران با آن روبه رو هستند، حضور مکرر آنان در جلسات کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی برای پاسخ به سوال های نمایندگان است،
پرسش از وزیران به خودی خود مشکلی ندارد چراکه سوال یکی از ابزارهای نظارتی مجلس است ولی اخیرا این موضوع به گونه ای شده که بسیاری از وزیران به جای این که بیشتر در محل کار خود حضور ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 245 روز و 1 ساعت پیش
حمله قلبی می تواند نشانه اولیه سرطان باشد

حمله قلبی می تواند نشانه اولیه سرطان باشد به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، متخصصان آمریکایی به بررسی اطلاعات پزشکی 374 هزار و 331 بیمار با میانگین سنی 76 سال پرداختند که در فاصله سال های 2005 تا 2013 بیماری سرطان در آنان تشخیص داده شده بود. سپس اطلاعات پزشکی این بیماران با گروه دیگری که به این بیماری دچار نبودند مورد مقایسه قرار گرفت.
آنها همچنین موارد حمله قلبی و سکته مغزی را در هر دو گروه شرکت کننده یک سال پیش از تشخیص ابتلا به سرطان بررسی کردند. به گفته این متخصصان در هفت ماه نخست هیچ تفاوتی بین دو گروه مشاهده نشد. هرچند، از این زمان به بعد خطر بروز مشکلات قلبی-عروقی در افرادی که بعدها به بیماری سرطان مبتلا شدند بیشتر بوده ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 245 روز و 1 ساعت پیش
ایران هیچگاه نگفته است که رژیم صهیونستی را نابود می کند

ایران هیچگاه نگفته است که رژیم صهیونستی را نابود می کند به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، به نقل از اسپوتنیک، محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران در گفتگو با هفته نامه لوپوئن فرانسه مشکل منطقه را عربستان سعودی دانست.
ظریف همچنین افزود: عربستان در هر جایی که اقدامی را انجام می دهد فقط با انگیزه خصومت با ایران است. (این کشور) تلاش دارد با حمایت آمریکا، فرانسه و انگلیس، ایران را از خاورمیانه محو کند یا حداقل منزوی نماید.
وی همچنین گفت: ما هیچ وقت به دنبال درگیری، با هیچ کس نبوده ایم. جمهوری اسلامی ایران همواره مدافع همکاری با همه کشورهای منطقه خلیج فارس بوده است ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: سیاسی انتشار : 245 روز و 1 ساعت پیش
باید ایران را وادار کنیم حمایت از متحدانش را کاهش دهد

باید ایران را وادار کنیم حمایت از متحدانش را کاهش دهد به گزارش جام نیوز ، فارن پالسی تحلیلی را منتشر کرده که بار دیگر نشان می هد، برنامه هسته ای فقط بهانه ای برای فشار علیه ایران است.
در این نوشتار آمده است: تحریم ها، آغاز کار آمریکا با ایران است. باید فشارهای اقتصادی حاصل از تحریم ها، ایران را مجبور سازد که به FATF تن داده و در نتیجه، حمایت اقتصادی از متحدان منطقه ای خود همچون سوریه و حزب الله را کاهش دهد.
111 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 245 روز و 1 ساعت پیش
مراسم شب یلدای اسدالله بادامچیان در کنار خانواده

مراسم شب یلدای اسدالله بادامچیان در کنار خانواده به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، تصویر اسدالله بادامچیان را در کنار خانواده در مراسم شب یلدا می بینید.
خبرآنلاین ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 245 روز و 1 ساعت پیش
پایان اعتبار کارت ملی قدیمی از هفته آینده

پایان اعتبار کارت ملی قدیمی از هفته آینده به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، سیف الله ابوترابی در نشست خبری به مناسبت یکصدمین سالگرد پایه گذاری ثبت احوال کشور گفت: فاطمه ایرانی در تاریخ 3 دی ماه 1297 اولین شناسنامه ایرانی را دریافت کرده است و در سال 1307 ادارات ثبت احوال شکل گرفت و در سال 1368 به هر ایرانی شماره ملی اختصاص یافت و کارت ملی قدیمی در سال 76 صادر شد.وی ادامه داد: اکنون در بحث صدور کارت هوشمند ملی 47 میلیون و 200 هزار نفر ثبت نام خود را تکمیل کرده، برای 44 میلیون و500 هزار نفر کارت صادر شده و 44 میلیون کارت به استان ها فرستاده شده است. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: اجتماعی انتشار : 245 روز و 2 ساعت پیش
ستمگری به اسم محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی

ستمگری به اسم محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، به نقل از اسپوتنیک، این مطلب در گزارش سازمان مدافع حقوق بشر Reprieve اعلام شده است.
براساس این گزارش، تعداد اعدام ها در عربستان از ژوئن 2017 تا مارس 2018 میلادی 133 مورد بوده که در مقایسه با دوره 8 ماهه قبل از آن (67 مورد) افزایش تقریباً دو برابر را نشان می دهد.
خاطرنشان می شود که تقریبا نیمی از اعدام شدگان شهروندان خارجی بوده اند. از جمله در ماه گذشته خانم طوطی تورسیلاواتی، خدمتکار اندونزیایی به خاطر قتل ارباب سعودی خود که تلاش کرده بود به وی تجاوز کند، اعدام گردید ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 245 روز و 2 ساعت پیش
ادعای شلیک چند راکت از سوی ایران به نزدیکی ناو آمریکایی

ادعای شلیک چند راکت از سوی ایران به نزدیکی ناو آمریکایی به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز به نقل از خبرگزاری روسی اسپوتنیک؛ همزمان با برگزاری رزمایش پیامبر اعظم12 در خلیج فارس، ناو هواپیمابر آمریکایی یو اس اس جان سی استنیس روز جمعه 30 آذر وارد منطقه خلیج فارس شده است.
به نقل از اسپوتنیک، نیروی دریایی ایران یک پهپاد را به پرواز درآورده و چند راکت در این منطقه شلیک کرده اند.
خبرنگاران آمریکایی حاضر بر روی ناو گزارش دادند که کشتی های نیروی دریایی ایران، موشک هایی را بصورت نمایشی در نزدیکی ناو هواپیمابر ایالات متحده، که روز جمعه وارد خلیج فارس شدند، شلیک کردند. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 245 روز و 5 ساعت پیش
تمجید ژنرال آمریکایی از سردار سلیمانی

تمجید ژنرال آمریکایی از سردار سلیمانی به گزارش جام نیوز به نقل از اسپوتنیک، استنلی مک کریستال، فرمانده پیشین یگان مشترک عملیات ویژه ارتش آمریکا در یک مصاحبه رادیویی از سردار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه ایران به عنوان یکی از کاریزماتیک ترین رهبران نظامی جهان نام برد.
این ژنرال آمریکایی در گفتگو با شبکه رادیویی سِیلِم آمریکا شرکت کرده بود، در پاسخ به مجری برنامه که نظر او را درباره توانمندی نظامی و کاریزماتیک بودن سردار سلیمانی به عنوان یک فرمانده منطقه ای جویا شد، ضمن تایید این مسئله گفت: ما زمانی که برای مقابله با ایرانی ها تلاش می کردیم او را زیر نظر داشتیم ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 245 روز و 10 ساعت پیش
بازتاب دور از انتظار صحبت های بیرانوند در رسانه های جهان با تصویری دیده نشده +عکس

بازتاب دور از انتظار صحبت های بیرانوند در رسانه های جهان با تصویری دیده نشده +عکس به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، به تازگی علیرضا بیرانوند دروازه بان تیم ملی فوتبال ایران و باشگاه پرسپولیس با نشریه سان گفتگویی انجام داده و در جریان این گفتگو درباره مسائل مختلفی از جمله چگونگی مهار ضربه پنالتی کریستیانو رونالدو در جام جهانی 2018 روسیه نیز صحبت کرد. آن بازی به لطف درخشش بیرانوند با تساوی یک بر یک به پایان رسید.
حالا پس از گذشت چند روز صحبت های او تحت عنوان راز مهار پنالتی رونالدو در رسانه های انگلیسی، روسی، پرتغالی، کلمبیایی و برزیلی منعکس شده است. روزنامه های معتبری چون رکورد و ابولا در پرتغال و سایت هایی مثل تورسدورس این بخش از اظهارات دروازه بان تیم ملی ایران را ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 245 روز و 10 ساعت پیش
سلاح هایپرسونیک روسیه، و ترس آمریکا

سلاح هایپرسونیک روسیه، و ترس آمریکا به گزارش جام نیوز به نقل از اسپوتنیک، ایالات متحده فاقد آنگونه نیروی پدافند هوایی است که قادر باشد بطور موثر در مقابل سلاح های هایپرسونیک روسیه و چین از خود دفاع کند.
در گزارش اتاق محاسبات ایالات متحده آمده است که روسیه و چین توجه خود را به سلاح هایپرسونیک مبذول می دارند، زیرا سرعت، ارتفاع و مانوردهی آن می تواند اکثر سیستم های پدافند هوایی را نابود کند. این سلاح می تواند برای بهبود امکانات تسلیحات عادی و هسته ای با برد زیاد مورد استفاده قرار بگیرد. آمریکا نمی تواند با این نوع سلاح مقابله کند . ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 245 روز و 10 ساعت پیش
بیرانوند هیچ پنالتی کی روش را نگرفت! + عکس

بیرانوند هیچ پنالتی کی روش را نگرفت! + عکس به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز، تمرین ضربه پنالتی تصمیمی بود که کادر فنی تیم ملی کشورمان برای دومین روز متوالی علاوه بر انجام بخش های دیگر تمرینی، در اردوی این تیم انجام شد. به این ترتیب ملی پوشان تمرین ضربه پنالتی کردند.
این تصمیم از آن جهت صورت گرفت که تیم ملی در صورت رفتن مسابقات حذفی جام ملت های آسیا به ضربات پنالتی، آمادگی داشته باشند از این جهت آنها در دو گروه زرد و سفید تقسیم شدند و به سه دروازه بان تیم پنالتی زدند
سرمربی تیم ملی هم در این تمرین پنالتی مانند مابقی بازیکنان شرکت کرد که البته شوت های او تنها یک گل به همراه داشت ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 245 روز و 10 ساعت پیش
همپیمانی ضد تحریم

همپیمانی ضد تحریم ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 245 روز و 12 ساعت پیش
اظهارات جدید طاهری در خصوص خرید جنجالی پرسپولیس و احتمال بازگشت طارمی

اظهارات جدید طاهری در خصوص خرید جنجالی پرسپولیس و احتمال بازگشت طارمی به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، علی اکبر طاهری که یکی از داوران کنگره فوتبال کلینیک است، درباره جابجایی زودهنگام مربیان با تصمیم مدیران کم طاقت فوتبال ایران گفت: تجربه ای که ما در پرسپولیس داشتیم به این صورت نبود. علیرغم اینکه اول فصل یادتان هست در فصل 94/95 که ما بودیم، کار تیم با وجود کیفیت خوب بازیکنان با نتیجه همراه نمی شد و بعد از چند هفته در رده شانزدهم جدول بودیم. اما با حمایت هایی که صورت گرفت دیدیم که مربی کار خودش را کرد و بچه ها زحمت خود را کشیدند و به خاطر ناداوری ها و تفاضل گل دوم شدیم. به طور کلی باید ببینیم در باشگاه مورد نظر این پایه ها وجود دارد یا خیر ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 245 روز و 23 ساعت پیش
کرانچار بعد از دومین پیروزی ملی پوشان؛ عملکرد بازیکنان تیم امید رضایتبخش است

کرانچار بعد از دومین پیروزی ملی پوشان؛ عملکرد بازیکنان تیم امید رضایتبخش است به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، تیم فوتبال امید ایران که خود را برای حضور در مرحله مقدماتی المپیک آماده می کند، عصر روز جمعه در دومین دیدار تدارکاتی خود در اردوی کیش به برتری 3 بر یک دست یافت. این تیم در بازی نخست نیز دو بر صفر سوریه را شکست داده بود.
زلاتکو کرانچار در خصوص دومین بازی تیم امید ایران مقابل سوریه اظهار داشت:باید بگویم نمایش سوریه امروز به مراتب بهتر از بازی اول بود. آنها با فشار بیشتر و انگیزه زیادی مقابل ما بازی کردند. شاهد بازی فیزیکی و محکم حریف بودیم همچنین دوندگی زیاد آنها که سعی می کردند هیچ فضایی به تیم ما ندهند. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 245 روز و 23 ساعت پیش
تیم مطرح لیگ برتری غرق در حاشیه/ مدیرعامل استعفا کرد

تیم مطرح لیگ برتری غرق در حاشیه/ مدیرعامل استعفا کرد به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، علی امیری مدیریت باشگاه نساجی مازندران که توانست نساجی را پس از سال ها همراه با جوادنکونام به لیگ برتر رهنمون کند به دلیل بالاگرفتن اختلافات مدیریتی از سمت خود استعفا داد.
متن استعفای وی به شرح زیر است:
به نام خدا
ابتدا وظیفه خود می دانم از محبت بی دریغ و الطاف مردم قائم شهر و هواداران نساجی تشکر کنم که در طول این یکسال و نیم گذشته یار و یاور ما بودند و دست تک تک این عزیزان را به گرمی می فشارم. از حسن نظر جناب آقای فرهاد صنیعی فر و همین طور آقای رضا حدادیان کمال تشکر را دارم و امیدوارم همکاری بنده نیز برای این باشگاه مثمر ثمر بوده باشد. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 246 روز و 0 ساعت پیش
وضعیت مبهم نقل و انتقالاتی لژیونر پرسپولیسی/ بازگشت به ارتش سرخ؟

وضعیت مبهم نقل و انتقالاتی لژیونر پرسپولیسی/ بازگشت به ارتش سرخ؟ به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، فرشاد احمدزاده که بعد از جدایی از پرسپولیس پا به لیگ لهستان گذاشته بود، در همان ابتدا و در روز تساوی 3 بر 3 اسلاسک مقابل زاگلیبی سوسنوویچ گل زد تا مورد توجه سرمربی اش قرار بگیرد. تعریف و تمجیدها از احمدزاده آغاز شد اما کمتر کسی فکر می کرد در پایان هفته نوزدهم، نام او در فهرست سیاه سرمربی اسلاسک قرار بگیرد.
فرشاد احمدزاده کم کم از ترکیب ثابت دور شد و روی نیمکت ذخیره ها نشست. او تا امروز 14 بازی برای اسلاسک انجام داده که فقط 6 تا از آنها از ابتدا بوده و در باقی بازی ها احمدزاده از روی نیمکت به زمین رفته و برای اسلاسک بازی کرده ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 246 روز و 0 ساعت پیش
طارمی یا گوچی؟/ تکلیف خط حمله پرسپولیس در قطر مشخص می شود

طارمی یا گوچی؟/ تکلیف خط حمله پرسپولیس در قطر مشخص می شود به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، برانکو برای نیم فصل دوم به دنبال یک مهاجم تمام کننده است و به همین دلیل نام مهدی طارمی و گوچی را در لیست خود قرار داده است.اما نکته اینجاست که طارمی همچنان با الغرافه قرارداد دارد و دریافت رضایت نامه او کار سختی است و از طرفی گوچی برای آمدن به ایران با مخالفت همسرش روبرو شده است.
برانکو اما از باشگاه خواسته تا تکلیف مهاجم تیم را در اردوی قطر مشخص کند تا مهاجم جدید تیم در اردوی قطر با تیم تمرین کند تا برای آغاز نیم فصل دوم کاملا هماهنگ شود.
بانک ورزش
451 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 246 روز و 0 ساعت پیش
معافیت یک روزه پلاک زردها از عوارض آزادراه ها

معافیت یک روزه پلاک زردها از عوارض آزادراه ها به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز به نقل از وزارت راه و شهرسازی، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در اطلاعیه ای اعلام کرد: رانندگان ناوگان عمومی با پلاک زرد، روز شنبه 97/10/01 از پرداخت عوارض آزاد راهی معاف هستند.
در این اطلاعیه آمده است: به مناسبت گرامی داشت هفته حمل و نقل ، رانندگان و راهداری و پیرو موافقت وزیر راه وشهرسازی و به منظور ارج نهادن به خدمات رانندگان بخش حمل و نقل جاده ای، تمامی رانندگان ناوگان عمومی با پلاک زرد روز شنبه 97/10/01 از پرداخت عوارض آزاد راهی معاف هستند.
110 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 246 روز و 0 ساعت پیش
بازگشت شورای رقابت به گود قیمت گذاری خودرو

بازگشت شورای رقابت به گود قیمت گذاری خودرو به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز ، یکی از پسامدهای تحریم صنعت خودرو، تلاطم بازار خودرو است که با توجه به انکه خودروسازان در تامین قطعات و مواد اولیه و تولید خودرو با چالش جدی مواجه شدند لذا بازار خودرو با کمبود عرضه مواجه شده وطبیعتا قیمت ها نجومی شد به طوری که از فرودین سال جاری تاکنون برخی خودروها افزایش قیمت 100 درصدی داشته اند.
در چنین شرایطی بحث آزادسازی قیمت خودرو مطرح شد و خودروسازان در تلاش هستند تا با اعمال افزایش قیمت ها بتوانند با تامین نقدینگی چرخه تولید خودرو را به حالت طبیعی خود بازگردانند و در این بین مسولان مرتبط و غیرمرتبط با صنعت خودرو اظهار نظرهای گوناگون داشته اند ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 246 روز و 0 ساعت پیش
تفالی به حافظ در شب چله!

تفالی به حافظ در شب چله! فارس
110 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: مذهبی انتشار : 246 روز و 1 ساعت پیش
عاقبت نزدیک شدن تورم به سود بانکی

عاقبت نزدیک شدن تورم به سود بانکی به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز ، به گفته یک اقتصاددان، اگر این مساله باعث شود که سپرده گذاران بانکی سرمایه شان را از بانک ها خارج کنند می تواند باعث ایجاد تلاطم در بازارهای دیگر شود.
اعلام تورم 18.4 درصدی توسط بانک مرکزی برای آبان ماه امسال نشان دهنده نزدیک تر شدن هرچه بیشتر تورم به نرخ سود بانکی است. این شرایط می تواند باعث شود تا برخی از سپرده گذاران ترغیب شوند تا پول خود را از بانک ها خارج کنند؛ هرچند یک اقتصاددان در این باره معتقد است سرمایه گذاری در بانک ها به دلیل امنیتی که برای سرمایه ها فراهم می کند کماکان جذابیت خود را دارد. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 246 روز و 1 ساعت پیش
قیمت میوه و آجیل یلدایی در آستانه بلندترین شب سال

قیمت میوه و آجیل یلدایی در آستانه بلندترین شب سال به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز ، با وجود افزایش قیمت انواع میوه در بازار اما جنب و جوش برای خرید یلدا در سال جاری نیز وجود دارد، هر چند که الگوی مصرف و نوع خرید مردم در آستانه بلند ترین شب سال تغییر کرده است.
افزایش قیمت سرسام آور آجیل باعث شده که مردم کمتر برای خرید این محصول مراجعه کنند و میزان فروش محصولاتی مانند پسته، بادام و بادام هندی که قیمت هر کیلوگرم آنها در محدوده 200 هزار تومان است به شدت کاهش یافته است.
برخی از آجیل فروشان با توجه به کاهش قدرت خرید مردم سعی کرده اند که آجیل شب یلدا را با ترکیب ارزان قیمت تری تهیه کرده و به فروش برسانند. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 246 روز و 2 ساعت پیش
افشای معامله روسی - آمریکایی درباره ایران؛ نتانیاهو مخالفت کرد

افشای معامله روسی - آمریکایی درباره ایران؛ نتانیاهو مخالفت کرد به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، کانال 10 تلویزیون اسرائیل، روز گذشته در گزارشی مفاد معامله روسی- آمریکایی، موسوم به سند پاتروشیف ، در مورد ایران و سوریه را منتشر کرد؛ معامله ای که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل با آن مخالفت کرده است.
کانال 10 تلویزیون اسرائیل تصریح کرد، نیکلای پاتروشیف مشاور امنیت ملی ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در ماه سپتامبر به مائیر بن شبهات مشاور امنیت داخلی اسرائیل سندی غیر رسمی ارسال کرد که حاوی پیش نویس معامله ای بین روسیه و ایالات متحده آمریکا درباره سوریه و ایران بود که این معامله بخشی از معامله بزرگ برای بهبود روابط میان مسکو و واشنگتن می شد. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 246 روز و 3 ساعت پیش
پرسپولیس فراتر از انتظار ظاهر شد/ عیار کی روش بزودی مشخص می شود

پرسپولیس فراتر از انتظار ظاهر شد/ عیار کی روش بزودی مشخص می شود به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، سهراب انتظاری در خصوص عملکرد تیم های لیگ برتری در نیم فصل اول گفت: هر چه از شروع بازی ها گذشت شرایط تیم ها بهتر شد و ما دیدیم که تیم هایی مثل سپاهان، پدیده و تراکتور سازی که فصل گذشته جایگاه خوبی در لیگ نداشتند امسال توانسته اند خود را به بالای جدول رسانده و به فکر قهرمانی باشند.
وی افزود: البته هنوز فوتبال ما به طور کامل حرفه ای نشده است. درست است که برخی ورزشگاه ها تجهیزات خوبی دارد اما هنوز بازیکنان ما در سطح بالا حرفه ای نیستند و در مجموع بازی های خوبی از خود ارائه دادند و امیدوارم روز به روز بازیکنان ما پیشرفت بیشتری داشته باشند. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 246 روز و 7 ساعت پیش
خبری بد برای تیم ملی و کی روش! + عکس

خبری بد برای تیم ملی و کی روش! + عکس به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، علیرضا جهانبخش، ستاره تیم ملی فوتبال کشورمان و بازیکن تیم برایتون انگلیس از ناحیه همسترینگ دچار مصدومیت شده و در پنج بازی اخیر برایتون در لیگ برتر غایب بوده است و کماکان با آسیب دیدگی مواجه است تا نگرانی های کارلوس کی روش در آستانه جام ملت های آسیا بیشتر از قبل شود.
علیرضا جهانبخش که قریب به دوماه است مصدوم است و به گفته کریس هیوتون سرمربی برایتون مقابل بورنموث رقیب بعدی تیمش هم نمی رسد و این خبر نمی تواند برای کارلوس کی روش و هواداران تیم ملی خوشایند باشد.
جهانبخش در ترکیب برایتون ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 246 روز و 10 ساعت پیش
ستاره پرحاشیه قرمزها به ایران باز می گردد + عکس

ستاره پرحاشیه قرمزها به ایران باز می گردد + عکس به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، آنتونی استوکس، مهاجم ایرلندی و پرحاشیه تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز که این چند وقت اخیر را با حواشی خاص خود پشت سر گذاشته بود دوباره به ایران باز می گردد. تا دوباره تمرینات خود را برای حضور در جمع پرشورهای آذری آغاز کند.
علیرضا اسدی
علیرضا اسدی، مدیرعامل باشگاه تراکتور این خبر را تایید کرد تا آقای گل تبریزی ها دوباره در لیگ ایران توپ بزند.
آنتونی استوکس
اسدی مدیرعامل تراکتورسازان در مورد وضعیت باشگاهش گفته است: تمرینات تیم تراکتورسازی با توجه به تعطیلات نیم فصل در حال حاضر تعطیل بوده و از هفته آینده در تبریز آغاز خواهد شد و استوکس نیز از ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 246 روز و 11 ساعت پیش
راه اندازی کانال مالی ویژه برای تجارت با ایران

راه اندازی کانال مالی ویژه برای تجارت با ایران به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، تارنمای روزنامه فایننشال تایمز خبر داد که سوییس با تایید آمریکا به زودی یک کانال مالی را برای فروش کالاهای اولویت دار به ایران راه اندازی می کند.
به نوشته این روزنامه اقتصادی انگلیسی، سوییس مشغول گفتگوهای حساسی با ایران و آمریکا در زمینه صادرات مواد غذایی، دارو و وسایل پزشکی به ایران است.همزمان قدرتهای اصلی اروپا امیدوارند که بتوانند در هفته های آینده سازوکار مالی برای تامین مالی تجارت با تهران را برقرار سازند.
ترامپ اردیبهشت ماه سال جاری کشورش را از توافق هسته ای 1+5 با ایران خارج و اعلام کرد که تحریم ها را که بخش عمده ای از آن مردم را تحت فشار ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 246 روز و 20 ساعت پیش
افشاگری مقام ارشد آمریکایی درباره جنگ با ایران

افشاگری مقام ارشد آمریکایی درباره جنگ با ایران به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، کول ویلکرسون مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا در دوران جورج بوش پسر در ویدیویی نسبت به تکرار سناریوی دروغین حمله به عراق در مورد ایران هشدار داده است.
ویلکرسون در این ویدئو میگوید: زمانی که من متوجه شدم ما احتمالا سعی داریم مردم آمریکا را گول بزنیم و قطعا جامعه بین المللی را هم فریب میدهیم و حالم خراب شدد. ای کاش همان موقع استعفا میدادم.
او گفته: یکی از چیز هایی که بیش از هر چیزی مرا ناراحت می کند این است تاکتیک مشابهی که آمریکا در سال 2002 و اوایل 2003 در مورد عراق مورد استفاده قرار داده، همان مردم، همان تاکتیک، همان ادعاها ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 246 روز و 20 ساعت پیش
کنایه سنگین مرعشی به محمود واعظی

کنایه سنگین مرعشی به محمود واعظی به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، حسین مرعشی، فعال سیاسی اصلاح طلب و سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی به اظهارات محمود واعظی، رئیس دفتر رییس جمهور درباره انتخابات 92 و 96 واکنش نشان داد.
مرعشی در سخنانی کنایه آمیز گفت: به آقای واعظی بگویید شکسته نفسی می کنید، آقای روحانی با اتکا به تو پیروز انتخابات شد.
او در ادامه اظهاراتش خطاب به واعظی افزود: اصلاح طلبان که هیچ، حتی اعتدالی ها هم در پیروزی آقای روحانی نقشی نداشتند؛ فقط شما بودید!
اظهارات مرعشی واکنشی به سخنان اخیر محمود واعظی است که گفته بود ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: سیاسی انتشار : 246 روز و 20 ساعت پیش
تهدیدات نتانیاهو علیه ایران درباره سوریه

تهدیدات نتانیاهو علیه ایران درباره سوریه به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در پی مسئله خروج نظامیان آمریکایی از سوریه بار دیگر با اظهارات جنگ طلبانه خود به مقابله با حضور ایران در سوریه تاکید کرد.
به نقل از رویترز، نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز پنج شنبه در راستای مواضع ضدایرانی خود گفت که این رژیم با خروج نظامیان آمریکایی از سوریه، میدان جنگ خود را علیه آن چه نیروهای تحت حمایت ایران در سوریه خواند، گسترش خواهد داد.
نتانیاهو همچنین با مطرح ساختن این ادعا که ایران سعی دارد تا در سوریه سنگرگیری کند گفت که این رژیم با تمام قوا در برابر این اقدام ایران خواهد ایستاد. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 246 روز و 20 ساعت پیش
در سال 2018 چه کلماتی بیشتر در گوگل جستجو شدند ؟

در سال 2018 چه کلماتی بیشتر در گوگل جستجو شدند ؟ به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، اگر به بیشترین کلمات سرچ شده در این فهرست نگاهی بیاندازیم متوجه می شویم سال 2018 سال مرگ افراد مشهور بود. نام "Avicii"، موسیقیدان مطرح و جوان سوئدی که در آوریل امسال درگذشت دومین کلمه پر جستجو در سال بود،همچنین "مک میلر" خواننده آمریکایی و "استن لی" نویسنده مشهور بسیاری از فیلم های ابرقهرمانانه نیز که در سال جاری درگذشتند، به ترتیب در رتبه سوم و چهارم این فهرست قرار دارند.
"استیون هاوکینگ" فیزیکدان جنجالی آمریکایی نیز در مارس سال جاری درگذشت و نام وی در رتبه نهم فهرست قرار دارد ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: فناوری و ارتباطات انتشار : 246 روز و 20 ساعت پیش
گزارش روزنامه اسرائیلی از ناتوانی های رو به گسترش این رژیم در منطقه

گزارش روزنامه اسرائیلی از ناتوانی های رو به گسترش این رژیم در منطقه به گزارش جام نیوز ، روزنامه اسرائیلی جروزالم پست گزارش داد؛ در تاریخ 20 دسامبر، پنجمین اجلاس سران قبرس، یونان و اسرائیل در بئرشبع برگزار می شود. گرچه توجه اسرائیل به فعالیت های متحدین ایرانی در مرزهای شمال و جنوب کشور متمرکز شده است، نشست سران سه کشور یک رویداد مهم استراتژیک برای اسرائیل است.
حزب الله در لبنان فعالیت می کند، شبه نظامیان ایرانی در سوریه می جنگند و مواضع حماس در غزه تقویت شده است. همه این نیروها تهدیدات جدی نظامی به اسرائیل در مرزهای شمالی و جنوبی آن را بیشتر می کند.
ایران که قصد دارد یک راهرو شیعه را از خلیج فارس تا دریای مدیترانه بسازد ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 246 روز و 20 ساعت پیش
آغاز بارش ها در نیمه غربی کشور

آغاز بارش ها در نیمه غربی کشور به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، سازمان هواشناسی از آغاز بارش ها در نیمه غربی کشور از بعد از ظهر امروز خبر داد.احد وظیفه مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی گفت: از امروز با فعالیت سامانه بارشی در نیمه غربی کشور برای استان های واقع در شمال، شمال غرب، جنوب غرب و دامنه های جنوبی البرز مرکزی در استان های تهران، البرز و قزوین و غرب سواحل خزر بارش باران و وزش باد و در مناطق کوهستانی و سردسیر بارش برف پیش بینی می شود.
وی با بیان اینکه در روز جمعه بارش در نیمه غربی کشور تضعیف شده و در استان های اردبیل، گیلان، مازندران ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 246 روز و 21 ساعت پیش
فیلترینگ در روز های آینده سخت تر خواهد شد

فیلترینگ در روز های آینده سخت تر خواهد شد به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، معاون وزیر ارتباطات گفت: فیلترینگ طی روزهای آینده سخت تر خواهد شد و ما هم در این موضوع نقشی نداریم. امیر ناظمی با اعلام این خبر در توییتر نوشت: با توجه به اعلام پایان فرصت مستقل شدن هاتگرام و طلاگرام (تلگرام طلایی) تا آخر آذرماه از پیام رسان تلگرام نتیجه گیری می کنم شاهد اختلالاتی برای جدی شدن فیلترینگ باشیم.
وی گفت: فیلترینگ طی روزهای آینده سخت تر خواهد شد و ما هم در این موضوع نقشی نداریم. من فقط اطلاع رسانی می کنم.وی در مورد گمانه زنی برای فیلترینگ برای اینستاگرام هم گفت ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 246 روز و 21 ساعت پیش
کدام آزمایش نیاز به ناشتا بودن دارد ؟

کدام آزمایش نیاز به ناشتا بودن دارد ؟ به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، یکی از سوالاتی که معمولاً افراد هنگام انجام آزمایش می پرسند این است که برای کدام آزمایش های خون باید ناشتا باشند و چند ساعت ناشتایی کافی است؟ و یا اینکه می توانند آب بنوشند یا خیر؟.
ناشتایی به معنای پرهیز از خوردن غذا و مواد حاوی انرژی به مدت 12-10 ساعت است، اما برخی آزمایش ها نیاز به ناشتایی بیشتر یا کمتر از 12 ساعت دارند، ضمن این که برای سنجش و پاسخ دقیق تر نمونه ها باید موارد دیگری نیز رعایت شود.انجمن دیابت ایران پاسخ به این سوال که کدام آزمایش نیاز به ناشتا بودن دارد؟ را این گونه شرح می دهد: ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: علمی و پزشکی انتشار : 246 روز و 21 ساعت پیش
دلیل خروج نیروهای آمریکایی شکست این کشور در سوریه است

دلیل خروج نیروهای آمریکایی شکست این کشور در سوریه است به گزارش جام نیوز به نقل از اسپوتنیک، خالد العبود دبیر مجلس مردم سوریه در گفت وگو با خبرگزاری اسپوتنیک درباره اعلام خروج ناگهانی نیروهای آمریکایی از خاک سوریه گفت: خروج نیروهای آمریکایی از سوریه در نتیجه یک معامله یا مذاکره بین سوریه و آمریکا و اروپا نبود بلکه به خاطر پایداری واستقامت دولت و کشور سوریه حاصل شد.
وی افزود: دولت سوریه با پایداری و قدرت خود در ایجاد ائتلاف منطقه ای و بین المللی و در سایه جانفشانی ملت و درایت رهبران خود توانست تجاوزگری علیه سوریه را خنثی کند.
العبود تصریح کرد ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 246 روز و 21 ساعت پیش
کپی گزارش دپیلمات های اروپایی در دست هکرها

کپی گزارش دپیلمات های اروپایی در دست هکرها به گزارش جام نیوز به نقل از دویچه وله، با یک حمله ساده هکرها توانسته اند سال ها از گزارش دپیلمات های اروپایی در بانک اطلاعاتی اروپا کپی برداری کنند. یک شرکت کامپیوتری عامل این حمله را هکرهای چینی خوانده است.
به گزارش "نیویورک تایمز" افراد ناشناسی به مدت بیش از سه سال به شبکه ارتباطی دیپلمات های اروپایی دسترسی داشته اند و از گزارش های آنها از جمله در باره دونالد ترامپ و همچنین برنامه هسته ای ایران نسخه برداری کرده اند.
شرکت امنیت سایبری "اریا وان" (Area 1) موفق به کشف این حمله شده است ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 246 روز و 22 ساعت پیش
رحمتی و حسینی بعد از لیگ به اسپانیا می روند

رحمتی و حسینی بعد از لیگ به اسپانیا می روند به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، همبازیان، دوستان، همسایگان و در عین حال رقبای قدیمی دیروز به عنوان کاپیتان های استقلال و پرسپولیس ساعتی را در دفتر مدیرعامل ایرانسل سپری کردند. سیدمهدی رحمتی و سیدجلال حسینی 2 بازیکنی هستند که اسپانسر مالی استقلال و پرسپولیس برای شان سیم کارت اختصاصی تولید و توزیع می کند. آن ها با حمایت اسپانسر، مرکز آموزش تخصصی فوتبال سرخابی را راه اندازی کرده و امیدوار به توسعه آن در شهر های مختلف کشور هستند.
رحمتی و حسینی که در میدان مسابقه سرسختانه مقابل یکدیگر موضع می گیرند، در خارج از مستطیل سبز هم رفاقت عمیقی دارند و هم در یک پروژه شریک کاری و تجاری هم شده اند ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 246 روز و 22 ساعت پیش
شفر مهمان ویژه برنامه یلدا یک پرسپولیسی

شفر مهمان ویژه برنامه یلدا یک پرسپولیسی به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، علی ضیا که امشب و فردا شب ویژه برنامه شب یلدای شبکه یک را اجرا می کند، پنجشنبه شب میزبان شجاع خلیل زاده و سیدجلال حسینی بازیکنان پرسپولیس است.
او همچنین جمعه شب نیز میزبان وینفرد شفر سرمربی استقلال است.
ویژه برنامه یلدایی فرمول یک امشب ساعت 22 و فردا شب ساعت 23 روانه آنتن شبکه یک می شود.
110 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 246 روز و 22 ساعت پیش
کارهایی که موجب پاک شدن گناهان می شود

کارهایی که موجب پاک شدن گناهان می شود به گزارش جام نیوز ، در روایات اسلامی از برخی از اعمال صالح و پسندیده نام برده شده است که انجام آنها موجب بخشیده شدن و از بین رفتن گناهان می شود. البته به نظر می آید که آنها مصداقی از اعمال صالحی باشند که خداوند متعال در قرآن کریم انجام آنرا موجب بخشش گناهان معرفی کرده است: والّذین آمنوا و عملوا الصالحات لنکفّرنّ عنهم سیئاتهم (عنکبوت؛ آیه7) ؛ کسانی که ایمان آورده و کارهای شایسته انجام می دهند، گناهان آنان را می بخشیم .
در ادامه گوشه ای از این روایات بیان می گردد:
پیامبر اکرم(ص) فرمود: لکلّ داء دواء و دواء الذّنوب الاستغفار؛ (وسائل الشیعه، ج 11، ص 354) برای هر دردی، درمانی است ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: مذهبی انتشار : 246 روز و 22 ساعت پیش
آیا خروج آمریکا از سوریه واقعی است؟

آیا خروج آمریکا از سوریه واقعی است؟ به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، به نقل از اسپوتنیک، به باور این دسته از تحلیلگران بنا به دلایلی چند تصمیم ترامپ و اعلام ناگهانی آن، چنانکه در ظاهر ادعا میشود پایان یافتن صرف مساله داعش درسوریه نیست. مبتنی بر این نگاه از آن جهت که آستانه تحریک پذیری ترامپ بشدت بالاست و این مساله در موارد متعدد تکرار شده است دور ازذهن نیست که برخلاف ادعای او این تصمیم نه معطوف به مطالعه ای دامنه دار و پر سابقه بلکه تصمیمی خلق الساعه باشد. غافلگیر شدن نتانیاهو از این اعلام دلیلی روشن بر این مساله است. براین اساس و باتوجه به تغییرات 180 درجه ای درتصمیمات ترامپ و بازگشت از تصمیمات اعلام شده قبلی و تکذیب آنها ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 247 روز و 0 ساعت پیش
منشاء شکل گیری یقه سفیدها از دیدگاه احمد توکلی

منشاء شکل گیری یقه سفیدها از دیدگاه احمد توکلی به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، رئیس هیئت مدیره دیده بان شفافیت و عدالت گفت: جمهوری اسلامی را نه کودتای نظامی، نه حمله نظامی و نه انقلاب مخملی از پا می اندازد؛ بلکه اگر با فساد مبارزه نشود قطعا این مهم نظام را ساقط خواهد کرد.
احمد توکلی در همایش مبارزه با فساد، احیای اعتماد که به همت برخی از احزاب اصلاح طلب استان فارس در شیراز برگزار شد، با تاکید بر این که باید زمینه ادبیات مشترک در مفهوم فساد ایجاد شود اظهار کرد: به تایید علم اقتصاد و تجربه هیچ چیز خطرناک تر از فساد نیست و عنوانی که برای این همایش انتخاب شده بسیار دقیق است. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: سیاسی انتشار : 247 روز و 1 ساعت پیش
مجلس پرونده نماینده سراوان را مختومه کرد

مجلس پرونده نماینده سراوان را مختومه کرد به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس نتیجه آخرین بررسی های این هیئت درباره پرونده نماینده سراوان را تشریح کرد.
شامگاه دوشنبه - 26 آذر امسال، فیلمی از محمدباسط درازهی نماینده مردم سراوان در مجلس در میان کاربران فضای مجازی دست به دست شد که نشان می داد این نماینده با یکی از کارمندان گمرک درگیری لفظی داشته است، واکنش های کاربران فضای مجازی باعث شد تا نمایندگان مجلس و حتی هیئت رئیسه نیز به موضوع حساسیت پیدا کنند.
پس از این واکنش ها بود که هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان نیز که طبق آیین نامه داخلی مجلس ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 247 روز و 1 ساعت پیش
هفتاد سال پیش آخوندی گدایی محترمانه تلقی می شد

هفتاد سال پیش آخوندی گدایی محترمانه تلقی می شد به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: تعجبی ندارد که در حال حاضر رهبری عزیز، در این کره خاکی بیش از همه اذیت شود ولی راه صحیح این است که او را کمک کنیم؛ راهش را بشناسیم و غمخوارش باشیم و باور کنیم امروز کلید راه صحیح به دست اوست.
آیت الله محمدتقی مصباح یزدی طی سخنانی در جمع طلاب سفیران هدایت امام صادق (ع) تهران، به مقایسه وضع حوزه علمیه در عصر حاضر و دوره پهلوی پرداخت و اظهار کرد: هفتاد سال پیش، حوزه وضع مطلوبی نداشت و آخوندی، به نوعی گدایی محترمانه تلقی می شد. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: مذهبی انتشار : 247 روز و 1 ساعت پیش
جنگ تجاری به بهانه ایران

جنگ تجاری به بهانه ایران به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز ، روزنامه نشنال پست کانادا روز چهارشنبه به نقل از وزارت امور خارجه این کشور اعلام کرد، سومین شهروند کانادا در چین بازداشت شده است.
دولت کانادا دهم مهرماه، دختر موسس شرکت هوآوی را به درخواست آمریکا و در هنگام تعویض پرواز خود در فرودگاه ونکوور بازداشت کردند. منگ متهم است که تحریم های آمریکا علیه ایران را نقض کرده است. اعتراض تند چین به کانادا باعث شد چند روز بعد، منگ با وثیقه ای 7.5میلیون دلاری و چند شرط دیگر (از جمله پوشیدن پابند الکترونیک)، به صورت مشروط آزاد شود تا دولت کانادا نهایتا درباره استرداد وی به آمریکا تصمیم بگیرد. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 247 روز و 4 ساعت پیش
سکه 3 میلیون و 400 هزار تومان شد +جدول

سکه 3 میلیون و 400 هزار تومان شد +جدول به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز ، امروز در بازار آزاد، سکه تمام بهار آزادی طرح جدید 3 میلیون و 480 هزار تومان و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم 3 میلیون و 250 هزار تومان فروخته شد. به نوشته باشگاه،در بازار آزاد، هر قطعه نیم سکه بهار آزادی یک میلیون و 770 هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و 40 هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی 620 هزار تومان فروخته شد. هر گرم طلای 18 عیار 305 هزار تومان معامله شد.
110 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 247 روز و 5 ساعت پیش
تصاویر/ مانور نظامی اوکراین

تصاویر/ مانور نظامی اوکراین رویترز نوشت: بعد از اینکه اوکراین با روسیه وارد جنگ شده است، در اولین اقدامات خود مانور نظامی گسترده ای را انجام داد. ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 247 روز و 8 ساعت پیش
رقابت نفس گیر پرسپولیس و تراکتور برای جذب فوق ستاره استقلالی!+عکس

رقابت نفس گیر پرسپولیس و تراکتور برای جذب فوق ستاره استقلالی!+عکس به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، پس از پایان نیم فصل نخست رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران، تیم های لیگ برتری در صدد آن هستند که نقاط ضعف خود را با جذب بازیکنان مدنظرشان بر طرف نمایند.
از این رو است که دو باشگاه مدعی قهرمانی لیگ یعنی پرسپولیس و تراکتورسازی تبریز به دنبال جذب مروارید سیاه فصل گذشته استقلال هستند و از این رو رقابت جالبی بین این دو باشگاه برای به خدمت گرفتن این بازیکن فوق العاده صورت گرفته است.
هم برانکو سرمربی تیم پرسپولیس و هم تقوی مربی تراکتورسازی تبریز سخت به دنبال جذب مامه تیام هستند. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 247 روز و 9 ساعت پیش
روزنامه های ورزشی پنجشنبه 29 آذر/ هرکسی از پرسپولیس رفت ملی پوش شد! + تصاویر

روزنامه های ورزشی پنجشنبه 29 آذر/ هرکسی از پرسپولیس رفت ملی پوش شد! + تصاویر تیتر نیم صفحه نخست روزنامه های ورزشی پنجشنبه 29 آذر 1397 به مسائل مهم روز ورزش از جمله فوتبال پرداخته است. ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 247 روز و 17 ساعت پیش
50 کودک فلسطینی قربانی نظامیان اسرائیلی در سال 2018

50 کودک فلسطینی قربانی نظامیان اسرائیلی در سال 2018 به گزارش جام نیوز به نقل از اسپوتنیک، خبرگزاری صفا به نقل از گزارش مرکز تحقیقات عبدلله الحورانی تحت حمایت سازمان آزادی فلسطین در این باره اطلاع داد.
طبق این سند، 44 کودک از 54 کودک در زمان راه پیمایی صلح در مرز نوار غزه کشته شده اند. در این گزارش آمده است که کودکان تهدیدی برای نظامیان اسرائیلی نداشتند اما با گلوله های ارتش به شدت زخمی شدند.
در این گزارش همچنین خاطر نشان شده است که طی همین دوره نیروهای اسرائیلی بیش از 900 کودک فلسطینی را در ساحل غربی و در اورشلیم دستگیر کرده اند. تقریبا 230 نفر از آنها در زندان های و در شرایط غیر انسانی به سر می برند. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 247 روز و 18 ساعت پیش
ادعای جدید اسرائیل: حزب الله کارخانه تولید موشک خود را بست!؟

ادعای جدید اسرائیل: حزب الله کارخانه تولید موشک خود را بست!؟ به گزارش جام نیوز به نقل از اسپوتنیک، نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در خصوص کارخانه های مخفی تولید موشک در لبنان گفت: جنبش حزب الله لبنان کارخانه های مخفی تولید موشک را فقط پس از تولید چند ده موشک با دقت بالا و در پی اعلام اسرائیل به جهانیان درباره وجود آنها بسته است.
رژیم صهیونیستی، حزب الله را به ارتقای انبارهای موشکی خود که تعداد آنها 130000 واحد تخمین زده می شود، با کمک ایران متهم کرده است. نتانیاهو همچنین افزود: ما به شیوه های مختلف اجازه نمی دهیم که آنها (حزب الله) سلاح دقیق دریافت کنند ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 247 روز و 19 ساعت پیش
تلاش آمریکا برای فروش سیستم موشکی پاتریوت به ترکیه

تلاش آمریکا برای فروش سیستم موشکی پاتریوت به ترکیه به گزارش جام نیوز به نقل از اسپوتنیک، وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد آمریکا در نظر دارد سیستم دفاع راکتی پاتریوت را به ارزش 3 میلیارد و 500 میلیون دلار به ترکیه بفروشد. در بیانیه وزارت امور خارجه ایالات متحده گفته شده که، دولت امریکا تصمیم خود را مبنی بر فروش سیستم راکتی پاتریوت به ترکیه با هدف بهبود توانمندی های دفاع راکتی این کشور به اطلاع کنگره رسانده است.
در بیانیه وزارت امور خارجه امریکا در این باره آمده است این توافقنامه با بهبود امنیت یکی از متحدان کلیدی ناتو که در خط مقدم مبارزه با تروریسم قرار دارد، در راستای تامین اهداف سیاست خارجی و امنیت ملی امریکا به شمار می رود. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 247 روز و 19 ساعت پیش
سربازان آمریکایی از سوریه خارج می شوند

سربازان آمریکایی از سوریه خارج می شوند به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، رئیس جمهور آمریکا می گوید تنها دلیل حضور نیروهای کشورش در سوریه وجود داعش بود که اکنون این گروه شکست خورده است.
گزارش شده که او به وزارت دفاع دستور داده تا برای "خروج فوری" آماده شود.
بنابر گزارش ها، مقام های پنتاگون سعی کرده اند ترامپ را قانع کنند که دستور خروج را صادر نکند. آنها استدلال کرده اند که چنین کاری، زمینه را برای نفوذ روسیه و ایران در سوریه مهیا خواهد کرد.
به گزارش یورونیوز، پس از سخنان ترامپ، کاخ سفید با صدور بیانیه ای اعلام کرد روند بازگرداندن سربازان آمریکایی از سوریه آغاز شده است ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 247 روز و 21 ساعت پیش
موافقت وزارت خارجه آمریکا با فروش موشک پاتریوت به ترکیه

موافقت وزارت خارجه آمریکا با فروش موشک پاتریوت به ترکیه به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، آمریکا پیش از این اعلام کرده بود که در تلاش است تا ترکیه را متقاعد کند به جای موشک های روسی زمین به هوای اس-400 خرید سیستم موشکی پاتریوت را در دستور کار خود قرار دهد که توسط ریتیون، یکی از بزرگترین تولید کنندگان تجهیزات نظامی آمریکا و بزرگترین تولیدکننده موشک های هدایت شونده در دنیا ساخته می شود.
پنتاگون با اعلام موافقت وزارت خارجه آمریکا برای فروش موشک های پاتریوت به ترکیه یادآور شده است که این موضوع را به اطلاع کنگره نیز رسانده است.
به گزارش یورونیوز ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 247 روز و 22 ساعت پیش
چین، سومین کانادایی را هم بازداشت کرد

چین، سومین کانادایی را هم بازداشت کرد به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، پیش از این دو کانادایی به نام های مایکل کاوریگ، دیپلمات پیشین و مایکل اسپاور، مشاور بازرگانی به اتهام اقدام علیه امنیت چین بازداشت شده بودند.
این دستگیری ها یکی از پیامدهای منفی اختلافات تجاری میان پکن و واشنگتن بود و پس از آن روی داد که روابط سیاسی چین و کانادا در پی دستگیری وانژو منگ، یکی از مدیران برجستۀ شرکت چینی هوآوی به درخواست آمریکا، تیره شد.
هنوز هویت سومین شهروند دستگیر شده منتشر نشده است. رسانه های کانادا همچنین اعلام کردند که در حال حاضر نمی توان میان این دستگیری و بازداشت منگ ارتباطی پیدا کرد. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 247 روز و 22 ساعت پیش
پوتین، آمریکا را تهدید کرد

پوتین، آمریکا را تهدید کرد به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز ، اعلام خروج آمریکا از پیمان مشترک با روسیه در مورد "منع موشک های هسته ای میان برد" می تواند عاملی برای یک مسابقه تسلیحاتی جدید میان مسکو و واشنگتن شود.
ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه اعلام کرده است، در صورتی که ایالات متحده از "پیمان منع موشک های هسته ای میان برد" خارج شود، روسیه بر تولید سلاح های خود خواهد افزود. او گفت برای روسیه بسیار ساده است که سلاح های هدایت پذیر از زمین با برد متوسط تولید کند و مستقر سازد.
پوتین یک بار دیگر تأکید کرد که کشورش مفاد پیمان منع موشک های میان برد هسته ای را نقض نکرده است ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 247 روز و 22 ساعت پیش
مصدومیت هافبک استقلال جدی است

مصدومیت هافبک استقلال جدی است به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز ، فرشید اسماعیلی هافبک تیم فوتبال استقلال، دچار مصدومیت جدی شد.
فرشید اسماعیلی هافبک تیم فوتبال استقلال در اواخر بازی با پدیده خراسان دچار مصدومیت شد. هافبک استقلال پس از MRI متوجه شدت میزان مصدومیت خود شده است.
قرار است در تعطیلات لیگ این بازیکن به مداوای مصدومیت خود بپردازد.
110 ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: ورزشی انتشار : 247 روز و 23 ساعت پیش
تبعات ممنوعیت واردات خودرو های خارجی

تبعات ممنوعیت واردات خودرو های خارجی به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، برخی از مسئولان اتحادیه دارندگان نمایشگاه ها و فروشندگان خودرو از جایگاه قانونی خود برای تخریب شرکت های خوشنام سو استفاده می کنند. همه چیز از جایی شروع شد که واردات خودروهای خارجی به کشور توسط دولت ممنوع شد و پیش فروش هایی که پیش از اجرای این ممنوعیت توسط شرکت های واردکننده و نمایندگی های شرکت های خودروسازی خارجی انجام شده بود به حالت تعلیق در آمدند. بخشی از خودروهای وارد شده به کشور در گمرک های کشور خاک می خوردند و اجازه ترخیص به آنها داده نمی شد و بخشی دیگر نیز به دلیل ممنوعیت های ایجاد شده حتی اجازه ثبت سفارش و واردات پیدا نکردند. ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: اقتصادی انتشار : 248 روز و 0 ساعت پیش
پیش بینی آشنا از عاقبت تحریم های آمریکا

پیش بینی آشنا از عاقبت تحریم های آمریکا به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، رییس مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری گفت: دور جدید تحریم های آمریکا علیه ایران نمی تواند دوام طولانی داشته باشد چراکه یک جانبه است و تحریم همه کشورهایی که مایل به همکاری با ایران هستند، امکان ناپذیر است.
حسام الدین آشنا روز چهارشنبه در نخستین پیش نشست اقتصاد سیاسی تحریم ها، راهبرد دولت دوازدهم در برابر تحریم ها با بیان این که تلاش برای تحریم و جلوگیری پیشرفت ایران راهبرد دائمی دولت آمریکا از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی بوده است، افزود: آخرین تلاش ملی برای شکستن تحریم ها ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 248 روز و 0 ساعت پیش
سنای آمریکا طرح کاهش شمار زندانیان را تصویب کرد

سنای آمریکا طرح کاهش شمار زندانیان را تصویب کرد به گزارش سرویس بین الملل، به نقل از بی بی سی، بر اساس این مصوبه که "قانون اولین گام" نام دارد و از حمایت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا هم برخوردار است، برای زندانیان تسهیلات بیشتری در نظر گرفته شده تا بتوانند پیش از پایان دوره محکومیت، آزادی خود را به دست آورند، به مراکز بازپروری اعزام شوند یا بقیه دوره محکومیت خود را در "زندان باز" بگذرانند. هدف دیگر این مصوبه، تدوین و اجرای برنامه هایی برای جلوگیری از تاثیرگذاری محکومان جرایم جدی بر کسانی است که برای اولین بار زندانی می شوند.
اوایل سال جاری ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 248 روز و 2 ساعت پیش
سومین قربانی آتش سوزی در مرکز پیش دبستانی زاهدان جان باخت

سومین قربانی آتش سوزی در مرکز پیش دبستانی زاهدان جان باخت به گزارش سرویس فرهنگی جام نیوز ، به نقل از بی بی سی، فریبر زاهدی، مدیر مرکز حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، دلیل فوت این دانش آموز را شدت سوختگی اعلام کرد.
این آتش سوزی صبح سه شنبه 27 آذر در مرکز پیش دبستانی و دبستان دخترانه "اسوه حسنه" رخ داد.
وضعیت جسمی مریم نوکندی، قربانی دیگر این حادثه وخیم گزارش شده است. سوختگی او بالای 70 درصد گزارش شده است.
روز گذشته، مونا خسروپرست و صبا عربی دو دانش آموز دیگر این مدرسه در این آتش سوزی جان خود را از دست دادند.
سازمان آتش نشانی علت این حادثه را آتش گرفتن بخاری نفتی اعلام کرد ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: گوناگون انتشار : 248 روز و 3 ساعت پیش
تظاهرات گسترده ضد حکومتی در لبنان

تظاهرات گسترده ضد حکومتی در لبنان به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، به نقل از اسپوتنیک، در لبنان، محمد وهبا سه ساله به جراحی مغز اضطراری نیاز داشت که هزینه آن 25 هزار دلار بود. کودک سرانجام وارد کما شد، اما بیمارستان ها از پذیرش او خوداری کردند زیرا والدین او پول پرداخت هزینه درمان فرزند خود را نداشتند. سه شنبه صبح، این پسر به خاک سپرده شد.
پس از این حادثه، اولین اعتراضات در اردوگاه های پناهندگان فلسطینی در حومه طرابلس در شمال لبنان برگزار شد.
سپس صدها نفر از مردم به میدان مرکزی طرابلس با پرچم لبنان و فلسطین آمدند. شرکت کنندگان در این تظاهرات شعار ضد دولتی را سر می دادند و دولت را به ساختار ناعادلانه جامعه متهم می ... ادامه خبر ...

منبع: جام نیوز دسته: خارجی انتشار : 248 روز و 3 ساعت پیش